S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   8&UN    25 FREE                                     EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GARCIA, MONICA         8 PC WEST COAST AQUATIC      14.46
MENDOZA, KELLY         8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      15.18
KANE, EMILY M.         8 SN ARDEN HILLS             16.82
ROTH, DEBORAH          8 PC PACIFIC COAST MARL      17.00
WHYTE, COURTNEY        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      17.05
HARMON, MEGAN          8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      17.32
HAFFERKAMP, MOLLY      8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      17.45
WULF, LISA K.          8 PC ORINDA AQUATICS         17.62
HEGDE, ROSHINI         8 PC SANTA CLARA SWIM C      17.88
MERRITT, FRANCES       7 PC UKIAH DOLPHINS          18.09
CHINNASWAMY, NICAELA   8 PC SAN RAMON LIVERMOR      18.20
AMOG, JACLYN           7 PC WALNUT CREEK AQUA       18.54
GALINDO, WHITNEY       8 PC BENICIA BLUE DOLPH      18.57
HOOD, NICOLE           8 PC WALNUT CREEK AQUA       18.67
LIANG, JOANN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       18.71
TOMIMATSU, JORDAN      7 PC MONTCLAIR SWIM TEA      18.73
ROSSBACH, GABRIELLE    8 PC WALNUT CREEK AQUA       18.74
HANSEN, ERIN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       18.85
BERNSTEIN, ATCHIE      7 PC PIEDMONT SWIM TEAM      18.93
RADOS, SAM             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      19.04
GRYDER, SARAH          8 PC BENICIA BLUE DOLPH      19.55
GENDOTTI, KIANNA       8 PC SAN RAMON LIVERMOR      20.13
MINAHEN, JENNA         8 PC VALLEJO AQUATIC CL      20.17
PERCELL, SARAH         8 PC FLYING FISH             20.41
SHARPE, ANNA           8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      20.61
DOMECUS, HILLARY       8 PC VALLEJO AQUATIC CL      20.92
RITTER, KATIE          7 PC FLYING FISH             20.95
HEARD, GRACE           8 PC MISSION SAN JOSE A      21.07
EASLEY, KRISTIN        8 PC PLEASANTON SEA HAW      21.64
FONG, CATHERINE        7 PC MISSION SAN JOSE A      21.80
MIGUEL, CAMILLE        8 PC VALLEJO AQUATIC CL      21.82
HERMAN, SHANNON        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      22.10
JONES, JULIA           6 PC SAN RAMON LIVERMOR      22.14
DILLMAN, HANNAH        6 PC SAN RAMON LIVERMOR      22.63
GOMEZ, NICOLE          7 PC SILVER DOLPHIN SWI      22.83
MEYER, NICOLE          8 PC SAN RAMON LIVERMOR      23.24
EICHELBERGER, LUCIE    8 PC WINE COUNTRY AQUAT      23.53
BICOMONG, MEGHAN       5 PC VALLEJO AQUATIC CL      23.88
GOSSAGE, LIZZY         6 PC RHONERT PARK SWIM       24.22
ROTH, REBECCA          7 PC PACIFIC COAST MARL      24.44
GARVEY, ELLIS          7 PC BERKELEY BEAR SWIM      25.11
DEAN, SHELBY           8 PC VALLEJO AQUATIC CL      25.21
DOAN, KRISTINE         6 PC MISSION SAN JOSE A      25.31
SMITH, HANNAH          7 PC BENICIA BLUE DOLPH      25.36
THOMPSON, NOEL         7 PC CITY OF MODESTO SW      25.41
CHINNASWAMY, ELLY      6 PC SAN RAMON LIVERMOR      25.54
TERRES, CALLIE         8 PC SAN RAMON LIVERMOR      26.08
GEE, STEPHANIE E.      7 PC MISSION SAN JOSE A      26.23
MCBRIDE, MALLORY       8 PC BENICIA BLUE DOLPH      27.04
PATTON, MELANIE        6 PC VALLEJO AQUATIC CL      29.24
VANRAALTE, MEGHAN      6 PC PLEASANTON SEA HAW      29.34
INSCHO, ANGEL M.       6 PC SAN RAMON LIVERMOR      30.09
WRIGHT, JOY            6 PC FLYING FISH             30.45
RILEY, MEGHAN          7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.54
BUCHANAN, RYLEY        7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.69
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT   55
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GARCIA, MONICA         8 PC WEST COAST AQUATIC      30.62
JONES, JILL            8 PC TERRAPINS SWIM TEA      31.78
MENDOZA, KELLY         8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      34.46
HEGDE, ROSHINI         8 PC SANTA CLARA SWIM C      35.41
WATSON, KAYLEY         8 PC TERRAPINS SWIM TEA      36.39
LAU, KRYSTAL           8 PC PLEASANTON SEA HAW      36.72
WHYTE, COURTNEY        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      37.11
ROTH, DEBORAH          8 PC PACIFIC COAST MARL      38.74
HAFFERKAMP, MOLLY      8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      39.13
WEST, ALLISON C.       8 SN IM FAST MARLINS         39.83
WULF, LISA K.          8 PC ORINDA AQUATICS         40.19
BERNSTEIN, ATCHIE      7 PC PIEDMONT SWIM TEAM      42.26
HARMON, MEGAN          8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.58
HANSEN, ERIN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       42.95
WANG, CINDY            8 PC ALA GATORS              43.08
TOMIMATSU, JORDAN      7 PC MONTCLAIR SWIM TEA      43.77
DIAZ, BELLA            8 PC TERRAPINS SWIM TEA      43.99
ROSSBACH, GABRIELLE    8 PC WALNUT CREEK AQUA       44.05
AMOG, JACLYN           7 PC WALNUT CREEK AQUA       44.36
GALINDO, WHITNEY       8 PC BENICIA BLUE DOLPH      45.33
EICHELBERGER, LUCIE    8 PC WINE COUNTRY AQUAT      45.74
DANG, TUVI             7 PC FLYING FISH             46.56
GRYDER, SARAH          8 PC BENICIA BLUE DOLPH      47.74
HORN, LUCY             8 PC PACIFIC COAST MARL      48.50
HERMAN, SHANNON        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      48.55
SPILLNER, EMMA         7 PC VALLEJO AQUATIC CL      48.66
NIP, MARLENA           8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      48.69
MIGUEL, CAMILLE        8 PC VALLEJO AQUATIC CL      49.15
KING, LAINE            7 PC OAK PARK OTTERS         49.19
JONES, JULIA           6 PC SAN RAMON LIVERMOR      49.71
MINAHEN, JENNA         8 PC VALLEJO AQUATIC CL      50.85
DOMECUS, HILLARY       8 PC VALLEJO AQUATIC CL      51.56
MEYER, NICOLE          8 PC SAN RAMON LIVERMOR      53.20
DILLMAN, HANNAH        6 PC SAN RAMON LIVERMOR      54.04
GENDOTTI, KIANNA       8 PC SAN RAMON LIVERMOR      54.23
BRUNO, HANA            6 PC TERRAPINS SWIM TEA      55.75
BICOMONG, MEGHAN       5 PC VALLEJO AQUATIC CL      55.91
THOMPSON, NOEL         7 PC CITY OF MODESTO SW      55.97
ROTH, REBECCA          7 PC PACIFIC COAST MARL      56.62
HEARD, GRACE           8 PC MISSION SAN JOSE A      58.27
SHARPE, ANNA           8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.30
KAUSHIK, NINA          8 PC FLYING FISH             59.55
MCBRIDE, MALLORY       8 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:02.22
GOSSAGE, LIZZY         6 PC RHONERT PARK SWIM     1:03.25
DOAN, KRISTINE         6 PC MISSION SAN JOSE A    1:08.09
INSCHO, ANGEL M.       6 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:11.92
WRIGHT, JOY            6 PC FLYING FISH           1:12.10
BUCHANAN, RYLEY        7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.13
PATTON, MELANIE        6 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:15.32
=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   47
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GARCIA, MONICA         8 PC WEST COAST AQUATIC      17.24
HEGDE, ROSHINI         8 PC SANTA CLARA SWIM C      18.87
JONES, JILL            8 PC TERRAPINS SWIM TEA      18.93
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   47
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATSON, KAYLEY         8 PC TERRAPINS SWIM TEA      19.16
WHYTE, COURTNEY        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      20.48
LAU, KRYSTAL           8 PC PLEASANTON SEA HAW      20.55
MENDOZA, KELLY         8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      20.79
WULF, LISA K.          8 PC ORINDA AQUATICS         20.90
ROTH, DEBORAH          8 PC PACIFIC COAST MARL      21.30
HAFFERKAMP, MOLLY      8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      21.37
HARMON, MEGAN          8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      21.89
AMOG, JACLYN           7 PC WALNUT CREEK AQUA       22.11
WANG, CINDY            8 PC ALA GATORS              22.24
WEST, ALLISON C.       8 SN IM FAST MARLINS         22.37
HANSEN, ERIN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       23.39
DANG, TUVI             7 PC FLYING FISH             23.46
HORN, LUCY             8 PC PACIFIC COAST MARL      23.47
GRYDER, SARAH          8 PC BENICIA BLUE DOLPH      23.64
EICHELBERGER, LUCIE    8 PC WINE COUNTRY AQUAT      23.69
GALINDO, WHITNEY       8 PC BENICIA BLUE DOLPH      24.22
MIGUEL, CAMILLE        8 PC VALLEJO AQUATIC CL      24.36
KING, LAINE            7 PC OAK PARK OTTERS         24.46
EASLEY, KRISTIN        8 PC PLEASANTON SEA HAW      24.51
TOMIMATSU, JORDAN      7 PC MONTCLAIR SWIM TEA      24.51
DIAZ, BELLA            8 PC TERRAPINS SWIM TEA      24.52
MINAHEN, JENNA         8 PC VALLEJO AQUATIC CL      24.61
KAUSHIK, NINA          8 PC FLYING FISH             24.78
SPILLNER, EMMA         7 PC VALLEJO AQUATIC CL      25.40
BERNSTEIN, ATCHIE      7 PC PIEDMONT SWIM TEAM      25.48
ROSSBACH, GABRIELLE    8 PC WALNUT CREEK AQUA       25.68
JONES, JULIA           6 PC SAN RAMON LIVERMOR      25.94
MEYER, NICOLE          8 PC SAN RAMON LIVERMOR      26.00
ROTH, REBECCA          7 PC PACIFIC COAST MARL      27.38
WRIGHT, JOY            6 PC FLYING FISH             27.46
NIP, MARLENA           8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.48
HERMAN, SHANNON        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      27.49
DOMECUS, HILLARY       8 PC VALLEJO AQUATIC CL      27.63
SHARPE, ANNA           8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.66
DOAN, KRISTINE         6 PC MISSION SAN JOSE A      27.70
GOSSAGE, LIZZY         6 PC RHONERT PARK SWIM       28.08
DILLMAN, HANNAH        6 PC SAN RAMON LIVERMOR      28.21
GOMEZ, NICOLE          7 PC SILVER DOLPHIN SWI      28.91
MCBRIDE, MALLORY       8 PC BENICIA BLUE DOLPH      28.98
GENDOTTI, KIANNA       8 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.03
KAMAI, CHARLOTTE       6 PC PACIFIC COAST MARL      29.33
HEARD, GRACE           8 PC MISSION SAN JOSE A      30.50
THOMPSON, NOEL         7 PC CITY OF MODESTO SW      30.85
INSCHO, ANGEL M.       6 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.09
EASLEY, SHANNON        7 PC PLEASANTON SEA HAW      34.63
PATTON, MELANIE        6 PC VALLEJO AQUATIC CL      37.53
BICOMONG, MEGHAN       5 PC VALLEJO AQUATIC CL     DQUED
BRUNO, HANA            6 PC TERRAPINS SWIM TEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   19
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GARCIA, MONICA         8 PC WEST COAST AQUATIC      18.96
KANE, EMILY M.         8 SN ARDEN HILLS             20.63
HEGDE, ROSHINI         8 PC SANTA CLARA SWIM C      21.66
MENDOZA, KELLY         8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      22.33
LAU, KRYSTAL           8 PC PLEASANTON SEA HAW      23.52
WULF, LISA K.          8 PC ORINDA AQUATICS         23.73
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   19
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ROTH, DEBORAH          8 PC PACIFIC COAST MARL      23.98
SHARPE, ANNA           8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      24.06
HAFFERKAMP, MOLLY      8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      24.10
WHYTE, COURTNEY        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      24.71
MERRITT, FRANCES       7 PC UKIAH DOLPHINS          24.95
HERMAN, SHANNON        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      26.20
CHINNASWAMY, NICAELA   8 PC SAN RAMON LIVERMOR      26.42
BERNSTEIN, ATCHIE      7 PC PIEDMONT SWIM TEAM      27.00
GALINDO, WHITNEY       8 PC BENICIA BLUE DOLPH      27.46
AMOG, JACLYN           7 PC WALNUT CREEK AQUA       27.62
HARMON, MEGAN          8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      28.65
HOOD, NICOLE           8 PC WALNUT CREEK AQUA       28.67
ROSSBACH, GABRIELLE    8 PC WALNUT CREEK AQUA       29.21
DOMECUS, HILLARY       8 PC VALLEJO AQUATIC CL      29.26
JONES, JULIA           6 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.45
RITTER, KATIE          7 PC FLYING FISH             29.83
MINAHEN, JENNA         8 PC VALLEJO AQUATIC CL      29.89
TOMIMATSU, JORDAN      7 PC MONTCLAIR SWIM TEA      29.94
HEARD, GRACE           8 PC MISSION SAN JOSE A      30.06
LIANG, JOANN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       30.22
THOMPSON, NOEL         7 PC CITY OF MODESTO SW      30.57
GOMEZ, NICOLE          7 PC SILVER DOLPHIN SWI      30.80
GENDOTTI, KIANNA       8 PC SAN RAMON LIVERMOR      31.05
HANSEN, ERIN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       31.40
EICHELBERGER, LUCIE    8 PC WINE COUNTRY AQUAT      31.69
MIGUEL, CAMILLE        8 PC VALLEJO AQUATIC CL      31.82
DEAN, SHELBY           8 PC VALLEJO AQUATIC CL      32.17
ROTH, REBECCA          7 PC PACIFIC COAST MARL      33.15
FONG, CATHERINE        7 PC MISSION SAN JOSE A      33.16
DOAN, KRISTINE         6 PC MISSION SAN JOSE A      33.44
EASLEY, KRISTIN        8 PC PLEASANTON SEA HAW      34.16
MEYER, NICOLE          8 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.00
SMITH, HANNAH          7 PC BENICIA BLUE DOLPH      35.52
CHINNASWAMY, ELLY      6 PC SAN RAMON LIVERMOR      36.37
TERRES, CALLIE         8 PC SAN RAMON LIVERMOR      36.86
GEE, STEPHANIE E.      7 PC MISSION SAN JOSE A      37.12
GRYDER, SARAH          8 PC BENICIA BLUE DOLPH      37.18
DILLMAN, HANNAH        6 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.39
PATTON, MELANIE        6 PC VALLEJO AQUATIC CL      44.34
INSCHO, ANGEL M.       6 PC SAN RAMON LIVERMOR      55.42
BICOMONG, MEGHAN       5 PC VALLEJO AQUATIC CL     DQUED
MCBRIDE, MALLORY       8 PC BENICIA BLUE DOLPH     DQUED
PERCELL, SARAH         8 PC FLYING FISH            DQUED
RILEY, MEGHAN          7 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   8&UN    50 FLY                                      EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GARCIA, MONICA         8 PC WEST COAST AQUATIC      33.51
WHYTE, COURTNEY        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      42.61
MENDOZA, KELLY         8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      44.34
WULF, LISA K.          8 PC ORINDA AQUATICS         46.06
LIANG, JOANN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       47.90
MERRITT, FRANCES       7 PC UKIAH DOLPHINS          48.80
GALINDO, WHITNEY       8 PC BENICIA BLUE DOLPH      49.04
HARMON, MEGAN          8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      49.39
HAFFERKAMP, MOLLY      8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      49.47
HEGDE, ROSHINI         8 PC SANTA CLARA SWIM C      49.93
CHINNASWAMY, NICAELA   8 PC SAN RAMON LIVERMOR      52.13
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   8&UN    50 FLY                                      EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GRYDER, SARAH          8 PC BENICIA BLUE DOLPH      54.52
AMOG, JACLYN           7 PC WALNUT CREEK AQUA       55.65
TOMIMATSU, JORDAN      7 PC MONTCLAIR SWIM TEA      55.67
RITTER, KATIE          7 PC FLYING FISH             55.70
BERNSTEIN, ATCHIE      7 PC PIEDMONT SWIM TEAM      56.06
HOOD, NICOLE           8 PC WALNUT CREEK AQUA       57.80
HANSEN, ERIN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       58.47
MEYER, NICOLE          8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:00.43
RADOS, SAM             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:01.71
GENDOTTI, KIANNA       8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:06.89
ROSSBACH, GABRIELLE    8 PC WALNUT CREEK AQUA     1:08.39
DOMECUS, HILLARY       8 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:09.54
SHARPE, ANNA           8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:10.97
CHINNASWAMY, ELLY      6 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:12.61
HERMAN, SHANNON        7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:13.38
DILLMAN, HANNAH        6 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:16.43
KANE, EMILY M.         8 SN ARDEN HILLS            DQUED
TERRES, CALLIE         8 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
THOMPSON, NOEL         7 PC CITY OF MODESTO SW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   39                                   FEMALE   8&UN    100 I.M.                                    EVENT   39
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GARCIA, MONICA         8 PC WEST COAST AQUATIC    1:14.81
JONES, JILL            8 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:26.34
MENDOZA, KELLY         8 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:29.84
LAU, KRYSTAL           8 PC PLEASANTON SEA HAW    1:36.12
WATSON, KAYLEY         8 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:36.28
WHYTE, COURTNEY        7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:36.72
WULF, LISA K.          8 PC ORINDA AQUATICS       1:37.61
HAFFERKAMP, MOLLY      8 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:39.83
WEST, ALLISON C.       8 SN IM FAST MARLINS       1:42.10
ROSSBACH, GABRIELLE    8 PC WALNUT CREEK AQUA     1:46.24
GALINDO, WHITNEY       8 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:50.25
DANG, TUVI             7 PC FLYING FISH           1:51.70
BERNSTEIN, ATCHIE      7 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:51.99
AMOG, JACLYN           7 PC WALNUT CREEK AQUA     1:52.86
HORN, LUCY             8 PC PACIFIC COAST MARL    1:54.95
TOMIMATSU, JORDAN      7 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:56.95
SHARPE, ANNA           8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:57.29
KING, LAINE            7 PC OAK PARK OTTERS       1:59.75
HANSEN, ERIN           8 PC WALNUT CREEK AQUA     2:00.25
GRYDER, SARAH          8 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:02.16
HERMAN, SHANNON        7 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:03.37
MINAHEN, JENNA         8 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:04.22
MIGUEL, CAMILLE        8 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:05.00
GENDOTTI, KIANNA       8 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:06.43
MEYER, NICOLE          8 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:11.33
SPILLNER, EMMA         7 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:11.53
DOMECUS, HILLARY       8 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:15.35
BRUNO, HANA            6 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:15.99
DILLMAN, HANNAH        6 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:18.67
GOMEZ, NICOLE          7 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
HEARD, GRACE           8 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
HEGDE, ROSHINI         8 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
ROTH, DEBORAH          8 PC PACIFIC COAST MARL     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SCHMITT, JESSICA P.    9 SI NORTH COAST AQUATI      28.49
MARTINEZ, LINDSEY     10 PC UNATTACHED PACIFIC      29.24
GODBEY, KELLY         10 PC TERRAPINS SWIM TEA      29.35
SULLIVAN, PATRICIA    10 PC WALNUT CREEK AQUA       30.15
BRADLEY, PAIGE         9 PC ORINDA AQUATICS         30.42
ANDERSON, ALYSSA      10 PC SAN RAMON LIVERMOR      30.59
WOLF, JESSICA         10 PC TERRAPINS SWIM TEA      31.16
MAEDA, ANZO           10 PC FLYING FISH             31.20
PAGAN, LAUREN         10 PC ORINDA AQUATICS         31.27
HARPER, SHELLEY       10 PC WALNUT CREEK AQUA       31.51
LEE, ADRIENNE         10 PC PIEDMONT SWIM TEAM      31.60
MCALLISTER, NICOLE    10 PC PACIFIC COAST MARL      31.94
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 10 PC BERKELEY BEAR SWIM      32.15
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      32.38
MIDDLETON, LUCY       10 PC TERRAPINS SWIM TEA      32.67
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      32.68
SANO, YUKIE           10 PC PACIFIC COAST MARL      32.84
POON, BETHANY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      32.88
KAMAI, ELIZABETH      10 PC PACIFIC COAST MARL      33.00
KRIMSKY, SAMANTHA     10 PC BENICIA BLUE DOLPH      33.01
RITCHIE, ALISHA N.    10 SN IM FAST MARLINS         33.02
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS         33.10
GOLDSTEIN, ANNA        9 PC BERKELEY BEAR SWIM      33.31
PICHAY, VICTORIA       9 PC MISSION SAN JOSE A      33.36
MCDONNELL, MEGAN      10 PC ORINDA AQUATICS         33.37
MASTERS, HILLARY      10 PC ORINDA AQUATICS         33.44
SULLIVAN, MONICA       9 PC WALNUT CREEK AQUA       33.44
MO, STEPHANIE N.      10 PC PLEASANTON SEA HAW      33.65
BOLCE, SARAH E.       10 SN ARDEN HILLS             33.75
ALAMILLO, LINDSAY     10 PC TERRAPINS SWIM TEA      33.78
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUA       33.85
WEGNER, CAROLYN       10 PC BERKELEY BEAR SWIM      34.15
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH             34.25
HOCKING, LEAH         10 PC TERRAPINS SWIM TEA      34.31
MCCLELLAND, STEPHANIE 10 PC WALNUT CREEK AQUA       34.62
AGUAYO, CHELSI        10 PC WINE COUNTRY AQUAT      34.63
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.65
AJIMURA, BUFFY        10 PC TERRAPINS SWIM TEA      34.66
MINOR, MADELINE       10 PC FLYING FISH             34.84
SANDSTROM, JENNIFER   10 PC WEST COAST AQUATIC      34.89
BURCHARD, ELIZABETH   10 PC WALNUT CREEK AQUA       35.03
PARSONS, KRISTINA     10 PC PACIFIC COAST MARL      35.04
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH             35.10
PEZZUTO, MAKENA       10 PC BENICIA BLUE DOLPH      35.15
JOVINO, MEGAN         10 PC BENICIA BLUE DOLPH      35.26
HORN, ELOISE          10 PC PACIFIC COAST MARL      35.52
POWERS, ALEXA          9 PC TERRAPINS SWIM TEA      35.55
ANDERSON, HALEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.65
DANG, VANESSA         10 PC FLYING FISH             35.71
VARGAS-JOHNSON, ALEJA 10 PC ALA GATORS              35.87
LEWIS, CLAIRE         10 PC ALA GATORS              36.02
AQUINO, NINA           9 PC FLYING FISH             36.53
WORDEN, KATIE         10 PC TERRAPINS SWIM TEA      36.64
BUENO, NICKI           9 PC VALLEJO AQUATIC CL      36.65
KIPNIS, AMIRA          9 PC BERKELEY BEAR SWIM      36.69
HESNER, GENEVA        10 PC PIEDMONT SWIM TEAM      36.70
REED, CIERRA          10 PC CITY OF MODESTO SW      36.89
BOLCE, KATIE A.       10 SN ARDEN HILLS             37.21
DINIS, CHELSEA         9 PC MISSION SAN JOSE A      37.34
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DILLMAN, BRENNA        9 PC UNATTACHED PACIFIC      37.35
MCGOWAN, JENNIFER     10 PC WALNUT CREEK AQUA       37.39
RUDISILL, KAREN       10 PC PLEASANTON SEA HAW      37.49
REED, CALI             9 PC CITY OF MODESTO SW      38.36
WHIPPLE, JESSICA       9 PC MISSION SAN JOSE A      38.77
ISAACS, CAROLINE       9 PC WEST COAST AQUATIC      39.41
CRUZ, ASHLEY           9 PC MISSION SAN JOSE A      39.46
LEWANDOWSKI, AGNIESZK  9 PC OAKLAND BARRACUDA       39.57
ANTCZAK, JULIA        10 PC WALNUT CREEK AQUA       39.60
CURRAN, HANNAH         9 PC WALNUT CREEK AQUA       39.67
LEE, ALISON            9 PC FLYING FISH             39.72
ESPINOZA, JENSINE      9 PC CITY OF MODESTO SW      40.57
DIAZ, TONI            10 PC TERRAPINS SWIM TEA      40.80
RICO, MONIQUE          9 PC MISSION SAN JOSE A      42.34
REID, KATIE            9 PC WALNUT CREEK AQUA       42.74
LUCAS, ALLIE          10 PC TERRAPINS SWIM TEA      43.05
HASLER, OLIVIA        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      43.43
LAMM, GABRIELLE       10 PC FLYING FISH             44.21
GALLAGHER, BRITTANY    9 PC PLEASANTON SEA HAW      45.09
BRAUN, AGNETA B.      10 PC SILVER DOLPHIN SWI      46.33
WALDENBURG, LAUREN     9 PC WINE COUNTRY AQUAT      46.74
ZELIKOVSKY, MELANIE    9 PC PACIFIC COAST MARL      49.06
HALLISY, KELLY E.      9 PC THE OLYMPIC CLUB        56.82
TSENG, ISABEL          9 PC FLYING FISH           1:06.54
BERG, ERIN V.         10 PC THE OLYMPIC CLUB       DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MARTINEZ, LINDSEY     10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:03.82
SCHMITT, JESSICA P.    9 SI NORTH COAST AQUATI    1:04.49
BRADLEY, PAIGE         9 PC ORINDA AQUATICS       1:05.76
ANDERSON, ALYSSA      10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:06.99
HARPER, SHELLEY       10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:08.76
MAEDA, ANZO           10 PC FLYING FISH           1:09.02
KANE, SARA E.         10 SN ARDEN HILLS           1:09.11
MEIER, CRISTY         10 PC MP  PC               1:09.41
PAGAN, LAUREN         10 PC ORINDA AQUATICS       1:09.48
SULLIVAN, PATRICIA    10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:09.71
BISPO, KASSY           9 PC SOS SWIM TEAM         1:09.88
LUOMA, LIBBY A.       10 SN RIO DEL ORO           1:10.33
BONNEL, MELISSA       10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:10.89
BOLCE, SARAH E.       10 SN ARDEN HILLS           1:11.09
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:11.59
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:11.98
KRIMSKY, SAMANTHA     10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:12.13
MCALLISTER, NICOLE    10 PC PACIFIC COAST MARL    1:12.83
LEE, ADRIENNE         10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:13.64
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS       1:13.67
RITCHIE, ALISHA N.    10 SN IM FAST MARLINS       1:14.13
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:14.95
MO, STEPHANIE N.      10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:15.07
GOLDSTEIN, ANNA        9 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:15.13
PICHAY, VICTORIA       9 PC MISSION SAN JOSE A    1:15.15
BOLCE, KATIE A.       10 SN ARDEN HILLS           1:15.63
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH           1:15.79
MINOR, MADELINE       10 PC FLYING FISH           1:15.84
MCDONNELL, MEGAN      10 PC ORINDA AQUATICS       1:15.87
BURCHARD, ELIZABETH   10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:15.89
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH           1:16.56
MITCHELL-WILSON, DREW 10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:16.57
WEGNER, CAROLYN       10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:18.25
SANDSTROM, JENNIFER   10 PC WEST COAST AQUATIC    1:18.56
AUSTIN, SIDNEY        10 PC PACIFIC COAST MARL    1:19.02
AGUAYO, CHELSI        10 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:19.23
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:20.11
PEZZUTO, MAKENA       10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:20.32
ANDERSON, HALEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:20.38
MCCLELLAND, STEPHANIE 10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:20.41
DINIS, CHELSEA         9 PC MISSION SAN JOSE A    1:20.55
DILLMAN, BRENNA        9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:20.82
SULLIVAN, MONICA       9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:20.95
GELLER, LEORE         10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:21.06
LEWIS, CLAIRE         10 PC ALA GATORS            1:22.55
VARGAS-JOHNSON, ALEJA 10 PC ALA GATORS            1:23.31
HESNER, GENEVA        10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:23.37
BUENO, NICKI           9 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:23.75
ANDERSON, MORGAN      10 PC NORTH MARIN AQUATI    1:24.34
ISAACS, CAROLINE       9 PC WEST COAST AQUATIC    1:24.67
MAZUR, ASMARA         10 PC PACIFIC COAST MARL    1:24.82
REED, CIERRA          10 PC CITY OF MODESTO SW    1:25.36
MECOZZI, CARA         10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:25.81
CHAU, VIVIEN          10 PC SAN FRANCISCO REC     1:27.10
MCFARLANE, MIELLETTE   9 PC OAKLAND BARRACUDA     1:28.28
REED, CALI             9 PC CITY OF MODESTO SW    1:28.74
WHIPPLE, JESSICA       9 PC MISSION SAN JOSE A    1:29.11
MCGOWAN, JENNIFER     10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:29.60
CRUZ, ASHLEY           9 PC MISSION SAN JOSE A    1:29.80
ALEMANIA, SAMANTHA    10 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:30.45
HERMAN, LYNDSAY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:31.12
REIS, KATIA            9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:31.29
BASSI, GUNEET         10 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:31.66
MAZUR, TSEHAYE         9 PC PACIFIC COAST MARL    1:31.90
RICO, MONIQUE          9 PC MISSION SAN JOSE A    1:33.36
GILLFILLAN, KELLY      9 PC PACIFIC COAST MARL    1:34.34
ESPINOZA, JENSINE      9 PC CITY OF MODESTO SW    1:35.09
LEWANDOWSKI, AGNIESZK  9 PC OAKLAND BARRACUDA     1:35.11
HASLER, OLIVIA        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:37.09
GEE, CHRISTINE M.     10 PC MISSION SAN JOSE A    1:39.74
LAMM, GABRIELLE       10 PC FLYING FISH           1:40.80
WANG, MELODY           9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:41.00
REID, KATIE            9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:44.23
WALDENBURG, LAUREN     9 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:44.28
KRITIKOS, LISA V.     10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:44.97
LUCAS, AMY D.         10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:51.13
RILEY, KATIE           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:52.02
COHEN, ILANA          10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:52.35
FORCIER, JAMIE         9 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:52.36
AGGARWAL, SONIA N.    10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:55.80
GUIDICI, ANGELA        9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:58.99
DAILEY, URSI          10 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
JOVINO, MEGAN         10 PC BENICIA BLUE DOLPH     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   10&UN   200 FREE                                    EVENT   25
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SCHMITT, JESSICA P.    9 SI NORTH COAST AQUATI    2:17.44
BRADLEY, PAIGE         9 PC ORINDA AQUATICS       2:21.58
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   10&UN   200 FREE                                    EVENT   25
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GARCIA, MONICA         8 PC WEST COAST AQUATIC    2:22.65
KANE, SARA E.         10 SN ARDEN HILLS           2:27.73
BOLCE, SARAH E.       10 SN ARDEN HILLS           2:30.61
ANDERSON, ALYSSA      10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:31.86
HARPER, SHELLEY       10 PC WALNUT CREEK AQUA     2:32.43
BISPO, KASSY           9 PC SOS SWIM TEAM         2:33.58
PAGAN, LAUREN         10 PC ORINDA AQUATICS       2:33.85
MAEDA, ANZO           10 PC FLYING FISH           2:33.87
MENDOZA, KELLY         8 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:35.91
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:36.00
PICHAY, VICTORIA       9 PC MISSION SAN JOSE A    2:37.89
KRIMSKY, SAMANTHA     10 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:38.15
LUOMA, LIBBY A.       10 SN RIO DEL ORO           2:39.02
JOVINO, MEGAN         10 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:41.42
MCALLISTER, NICOLE    10 PC PACIFIC COAST MARL    2:43.05
DAILEY, URSI          10 PC UNATTACHED PACIFIC    2:43.28
BURCHARD, ELIZABETH   10 PC WALNUT CREEK AQUA     2:44.44
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUA     2:45.71
PEZZUTO, MAKENA       10 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:49.96
BOLCE, KATIE A.       10 SN ARDEN HILLS           2:50.08
MITCHELL-WILSON, DREW 10 PC OAKLAND BARRACUDA     2:50.81
MCDONNELL, MEGAN      10 PC ORINDA AQUATICS       2:51.64
DILLMAN, BRENNA        9 PC UNATTACHED PACIFIC    2:51.99
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS       2:54.02
SANDSTROM, JENNIFER   10 PC WEST COAST AQUATIC    2:55.13
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH           2:55.32
ANDERSON, HALEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:56.94
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:57.26
AGUAYO, CHELSI        10 PC WINE COUNTRY AQUAT    2:59.47
ISAACS, CAROLINE       9 PC WEST COAST AQUATIC    3:00.00
REED, CIERRA          10 PC CITY OF MODESTO SW    3:01.73
WHYTE, COURTNEY        7 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:03.80
CHAU, VIVIEN          10 PC SAN FRANCISCO REC     3:03.87
LAU, KRYSTAL           8 PC PLEASANTON SEA HAW    3:05.23
MCGOWAN, JENNIFER     10 PC WALNUT CREEK AQUA     3:05.33
HERMAN, LYNDSAY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:06.85
REED, CALI             9 PC CITY OF MODESTO SW    3:17.03
RADOS, SAM             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:19.62
ALEMANIA, SAMANTHA    10 PC VALLEJO AQUATIC CL    3:27.37
GILLFILLAN, KELLY      9 PC PACIFIC COAST MARL    3:30.52
GRYDER, SARAH          8 PC BENICIA BLUE DOLPH    3:41.55
WALDENBURG, LAUREN     9 PC WINE COUNTRY AQUAT    3:51.51
WEGNER, CAROLYN       10 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   10&UN   100 BACK                                    EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MARTINEZ, LINDSEY     10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.16
GODBEY, KELLY         10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:13.61
SCHMITT, JESSICA P.    9 SI NORTH COAST AQUATI    1:13.67
MAEDA, ANZO           10 PC FLYING FISH           1:16.16
BRADLEY, PAIGE         9 PC ORINDA AQUATICS       1:18.58
MASTERS, HILLARY      10 PC ORINDA AQUATICS       1:18.64
ANDERSON, ALYSSA      10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:18.94
SULLIVAN, PATRICIA    10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:19.57
MCALLISTER, NICOLE    10 PC PACIFIC COAST MARL    1:19.90
PAGAN, LAUREN         10 PC ORINDA AQUATICS       1:20.34
HARPER, SHELLEY       10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:21.77
PICHAY, VICTORIA       9 PC MISSION SAN JOSE A    1:22.38
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   10&UN   100 BACK                                    EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KRIMSKY, SAMANTHA     10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:22.76
PRUTTON, DIANDRA       9 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:22.89
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.04
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS       1:23.66
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:24.31
POWERS, ALEXA          9 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:25.36
HOCKING, LEAH         10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:25.70
BOLCE, SARAH E.       10 SN ARDEN HILLS           1:25.76
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH           1:26.26
KAMAI, ELIZABETH      10 PC PACIFIC COAST MARL    1:27.91
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH           1:28.35
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:28.61
PEZZUTO, MAKENA       10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:30.35
PARSONS, KRISTINA     10 PC PACIFIC COAST MARL    1:30.55
DILLMAN, BRENNA        9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:30.77
MO, STEPHANIE N.      10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:30.80
JOVINO, MEGAN         10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:30.84
ANDERSON, HALEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:31.19
MCCLELLAND, STEPHANIE 10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:31.83
ALAMILLO, LINDSAY     10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:32.13
FERGUSON, LAUREL A.   10 SN ARDEN PARK            1:32.38
WEGNER, CAROLYN       10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:32.70
BOLCE, KATIE A.       10 SN ARDEN HILLS           1:32.76
MCDONNELL, MEGAN      10 PC ORINDA AQUATICS       1:34.82
WORDEN, KATIE         10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:34.84
SANDSTROM, JENNIFER   10 PC WEST COAST AQUATIC    1:35.74
LEWIS, CLAIRE         10 PC ALA GATORS            1:36.28
DINIS, CHELSEA         9 PC MISSION SAN JOSE A    1:36.76
HESNER, GENEVA        10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:37.00
DANG, VANESSA         10 PC FLYING FISH           1:37.26
AGUAYO, CHELSI        10 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:37.31
REED, CIERRA          10 PC CITY OF MODESTO SW    1:37.48
VARGAS-JOHNSON, ALEJA 10 PC ALA GATORS            1:37.66
MCGOWAN, JENNIFER     10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:38.02
AJIMURA, BUFFY        10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:38.63
AQUINO, NINA           9 PC FLYING FISH           1:40.20
RUDISILL, KAREN       10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:40.22
CRUZ, ASHLEY           9 PC MISSION SAN JOSE A    1:40.67
ISAACS, CAROLINE       9 PC WEST COAST AQUATIC    1:40.79
BUENO, NICKI           9 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:42.04
DIAZ, TONI            10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:44.31
REED, CALI             9 PC CITY OF MODESTO SW    1:44.72
RUAN, ALEXANDRA       10 PC FLYING FISH           1:49.40
RICO, MONIQUE          9 PC MISSION SAN JOSE A    1:49.61
BRAUN, AGNETA B.      10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:55.20
GALLAGHER, BRITTANY    9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:55.59
HASLER, OLIVIA        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:55.93
ZELIKOVSKY, MELANIE    9 PC PACIFIC COAST MARL    1:56.52
CURRAN, HANNAH         9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:56.82
HALLISY, KELLY E.      9 PC THE OLYMPIC CLUB      2:04.36
LAMM, GABRIELLE       10 PC FLYING FISH           2:08.60
BERG, ERIN V.         10 PC THE OLYMPIC CLUB      2:13.18
WALDENBURG, LAUREN     9 PC WINE COUNTRY AQUAT    2:20.66
ESPINOZA, JENSINE      9 PC CITY OF MODESTO SW     DQUED
LEE, ALISON            9 PC FLYING FISH            DQUED
TSENG, ISABEL          9 PC FLYING FISH            DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SCHMITT, JESSICA P.    9 SI NORTH COAST AQUATI      35.80
LEE, ADRIENNE         10 PC PIEDMONT SWIM TEAM      38.32
BISPO, KASSY           9 PC SOS SWIM TEAM           39.46
PAGAN, LAUREN         10 PC ORINDA AQUATICS         39.50
BRADLEY, PAIGE         9 PC ORINDA AQUATICS         40.01
MARTINEZ, LINDSEY     10 PC UNATTACHED PACIFIC      40.76
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 10 PC BERKELEY BEAR SWIM      40.92
MCALLISTER, NICOLE    10 PC PACIFIC COAST MARL      41.13
HARPER, SHELLEY       10 PC WALNUT CREEK AQUA       41.40
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS         41.47
KANE, SARA E.         10 SN ARDEN HILLS             41.83
RITCHIE, ALISHA N.    10 SN IM FAST MARLINS         42.00
BOLCE, SARAH E.       10 SN ARDEN HILLS             42.50
MAEDA, ANZO           10 PC FLYING FISH             43.04
BURCHARD, ELIZABETH   10 PC WALNUT CREEK AQUA       43.27
MCDONNELL, MEGAN      10 PC ORINDA AQUATICS         43.47
SULLIVAN, PATRICIA    10 PC WALNUT CREEK AQUA       43.54
MASTERS, HILLARY      10 PC ORINDA AQUATICS         43.71
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH             43.87
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      45.10
KRIMSKY, SAMANTHA     10 PC BENICIA BLUE DOLPH      45.13
MINOR, MADELINE       10 PC FLYING FISH             45.95
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      46.04
BOLCE, KATIE A.       10 SN ARDEN HILLS             46.07
ISAACS, CAROLINE       9 PC WEST COAST AQUATIC      46.07
MECOZZI, CARA         10 PC SAN RAMON LIVERMOR      46.32
PICHAY, VICTORIA       9 PC MISSION SAN JOSE A      46.33
REED, CIERRA          10 PC CITY OF MODESTO SW      46.48
ANDERSON, ALYSSA      10 PC SAN RAMON LIVERMOR      46.51
PEZZUTO, MAKENA       10 PC BENICIA BLUE DOLPH      46.69
ANDERSON, HALEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR      46.98
MITCHELL-WILSON, DREW 10 PC OAKLAND BARRACUDA       47.23
AUSTIN, SIDNEY        10 PC PACIFIC COAST MARL      47.40
MCCLELLAND, STEPHANIE 10 PC WALNUT CREEK AQUA       47.54
BONNEL, MELISSA       10 PC PLEASANTON SEA HAW      47.59
LUOMA, LIBBY A.       10 SN RIO DEL ORO             47.75
BASSI, GUNEET         10 PC VALLEJO AQUATIC CL      48.05
SANDSTROM, JENNIFER   10 PC WEST COAST AQUATIC      48.07
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUA       48.11
DILLMAN, BRENNA        9 PC UNATTACHED PACIFIC      48.13
LEWIS, CLAIRE         10 PC ALA GATORS              48.61
VARGAS-JOHNSON, ALEJA 10 PC ALA GATORS              48.73
ANDERSON, MORGAN      10 PC NORTH MARIN AQUATI      48.80
AGUAYO, CHELSI        10 PC WINE COUNTRY AQUAT      48.91
WHIPPLE, JESSICA       9 PC MISSION SAN JOSE A      49.05
SULLIVAN, MONICA       9 PC WALNUT CREEK AQUA       49.30
MCFARLANE, MIELLETTE   9 PC OAKLAND BARRACUDA       49.40
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH             49.75
MAZUR, ASMARA         10 PC PACIFIC COAST MARL      49.82
HERMAN, LYNDSAY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR      50.24
WEGNER, CAROLYN       10 PC BERKELEY BEAR SWIM      50.33
DINIS, CHELSEA         9 PC MISSION SAN JOSE A      51.33
LUCAS, AMY D.         10 PC PIEDMONT SWIM TEAM      51.70
GOLDSTEIN, ANNA        9 PC BERKELEY BEAR SWIM      51.71
CRUZ, ASHLEY           9 PC MISSION SAN JOSE A      51.73
CHAU, VIVIEN          10 PC SAN FRANCISCO REC       51.82
LEWANDOWSKI, AGNIESZK  9 PC OAKLAND BARRACUDA       51.85
BUENO, NICKI           9 PC VALLEJO AQUATIC CL      51.91
HESNER, GENEVA        10 PC PIEDMONT SWIM TEAM      51.92
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCGOWAN, JENNIFER     10 PC WALNUT CREEK AQUA       51.96
KRITIKOS, LISA V.     10 PC PIEDMONT SWIM TEAM      52.22
JOVINO, MEGAN         10 PC BENICIA BLUE DOLPH      52.27
REED, CALI             9 PC CITY OF MODESTO SW      52.48
GELLER, LEORE         10 PC BERKELEY BEAR SWIM      52.90
MO, STEPHANIE N.      10 PC PLEASANTON SEA HAW      53.36
RICO, MONIQUE          9 PC MISSION SAN JOSE A      54.42
COHEN, ILANA          10 PC PIEDMONT SWIM TEAM      57.68
ALEMANIA, SAMANTHA    10 PC VALLEJO AQUATIC CL      57.72
REIS, KATIA            9 PC PLEASANTON SEA HAW      58.84
BRAUN, AGNETA B.      10 PC SILVER DOLPHIN SWI      59.03
REID, KATIE            9 PC WALNUT CREEK AQUA       59.23
ANTCZAK, JULIA        10 PC WALNUT CREEK AQUA       59.29
GUIDICI, ANGELA        9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      59.73
FORCIER, JAMIE         9 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:01.33
RILEY, KATIE           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:02.15
HASLER, OLIVIA        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:04.51
LAMM, GABRIELLE       10 PC FLYING FISH           1:06.19
AGGARWAL, SONIA N.    10 PC PIEDMONT SWIM TEAM     DQUED
DAILEY, URSI          10 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
GEE, CHRISTINE M.     10 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
GILLFILLAN, KELLY      9 PC PACIFIC COAST MARL     DQUED
WALDENBURG, LAUREN     9 PC WINE COUNTRY AQUAT     DQUED
WANG, MELODY           9 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SCHMITT, JESSICA P.    9 SI NORTH COAST AQUATI      31.64
BRADLEY, PAIGE         9 PC ORINDA AQUATICS         32.49
MARTINEZ, LINDSEY     10 PC UNATTACHED PACIFIC      32.49
MAEDA, ANZO           10 PC FLYING FISH             32.50
SULLIVAN, PATRICIA    10 PC WALNUT CREEK AQUA       33.24
LEE, ADRIENNE         10 PC PIEDMONT SWIM TEAM      33.68
HARPER, SHELLEY       10 PC WALNUT CREEK AQUA       35.00
BISPO, KASSY           9 PC SOS SWIM TEAM           35.80
MASTERS, HILLARY      10 PC ORINDA AQUATICS         36.49
KANE, SARA E.         10 SN ARDEN HILLS             36.65
LUOMA, LIBBY A.       10 SN RIO DEL ORO             37.10
ANDERSON, ALYSSA      10 PC SAN RAMON LIVERMOR      37.40
MCALLISTER, NICOLE    10 PC PACIFIC COAST MARL      37.83
DAILEY, URSI          10 PC UNATTACHED PACIFIC      37.88
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS         38.31
PAGAN, LAUREN         10 PC ORINDA AQUATICS         38.52
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      38.67
RITCHIE, ALISHA N.    10 SN IM FAST MARLINS         39.19
BONNEL, MELISSA       10 PC PLEASANTON SEA HAW      39.34
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      39.62
BOLCE, SARAH E.       10 SN ARDEN HILLS             39.75
KRIMSKY, SAMANTHA     10 PC BENICIA BLUE DOLPH      40.21
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH             40.66
JOVINO, MEGAN         10 PC BENICIA BLUE DOLPH      40.70
MCDONNELL, MEGAN      10 PC ORINDA AQUATICS         41.47
MAZUR, TSEHAYE         9 PC PACIFIC COAST MARL      41.58
MINOR, MADELINE       10 PC FLYING FISH             42.18
BOLCE, KATIE A.       10 SN ARDEN HILLS             42.24
SULLIVAN, MONICA       9 PC WALNUT CREEK AQUA       42.33
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH             42.88
MO, STEPHANIE N.      10 PC PLEASANTON SEA HAW      43.05
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SANDSTROM, JENNIFER   10 PC WEST COAST AQUATIC      43.26
BURCHARD, ELIZABETH   10 PC WALNUT CREEK AQUA       43.59
ANDERSON, HALEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR      43.77
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 10 PC BERKELEY BEAR SWIM      43.77
LEWIS, CLAIRE         10 PC ALA GATORS              43.96
DILLMAN, BRENNA        9 PC UNATTACHED PACIFIC      43.99
ANDERSON, MORGAN      10 PC NORTH MARIN AQUATI      44.11
AUSTIN, SIDNEY        10 PC PACIFIC COAST MARL      44.50
LEWANDOWSKI, AGNIESZK  9 PC OAKLAND BARRACUDA       44.76
MCCLELLAND, STEPHANIE 10 PC WALNUT CREEK AQUA       45.15
GOLDSTEIN, ANNA        9 PC BERKELEY BEAR SWIM      45.61
BUENO, NICKI           9 PC VALLEJO AQUATIC CL      45.72
REED, CIERRA          10 PC CITY OF MODESTO SW      45.87
CHAU, VIVIEN          10 PC SAN FRANCISCO REC       46.37
AGUAYO, CHELSI        10 PC WINE COUNTRY AQUAT      46.44
VARGAS-JOHNSON, ALEJA 10 PC ALA GATORS              46.46
HERMAN, LYNDSAY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR      46.58
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUA       46.77
MITCHELL-WILSON, DREW 10 PC OAKLAND BARRACUDA       47.25
RICO, MONIQUE          9 PC MISSION SAN JOSE A      47.68
ISAACS, CAROLINE       9 PC WEST COAST AQUATIC      48.98
PEZZUTO, MAKENA       10 PC BENICIA BLUE DOLPH      48.98
MCFARLANE, MIELLETTE   9 PC OAKLAND BARRACUDA       49.38
REED, CALI             9 PC CITY OF MODESTO SW      51.89
CRUZ, ASHLEY           9 PC MISSION SAN JOSE A      52.22
MECOZZI, CARA         10 PC SAN RAMON LIVERMOR      53.37
ALEMANIA, SAMANTHA    10 PC VALLEJO AQUATIC CL      53.66
GELLER, LEORE         10 PC BERKELEY BEAR SWIM      55.53
REIS, KATIA            9 PC PLEASANTON SEA HAW      56.36
DINIS, CHELSEA         9 PC MISSION SAN JOSE A    NO SHOW
ESPINOZA, JENSINE      9 PC CITY OF MODESTO SW    NO SHOW
FORCIER, JAMIE         9 PC WINE COUNTRY AQUAT     DQUED
HASLER, OLIVIA        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
PICHAY, VICTORIA       9 PC MISSION SAN JOSE A    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   10&UN   100 FLY                                     EVENT   61
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GODBEY, KELLY         10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:10.20
SCHMITT, JESSICA P.    9 SI NORTH COAST AQUATI    1:12.95
LEE, ADRIENNE         10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:15.04
GARCIA, MONICA         8 PC WEST COAST AQUATIC    1:15.58
MAEDA, ANZO           10 PC FLYING FISH           1:17.30
BRADLEY, PAIGE         9 PC ORINDA AQUATICS       1:19.45
HARPER, SHELLEY       10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:19.84
SULLIVAN, PATRICIA    10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:21.15
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:21.45
MIDDLETON, LUCY       10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:23.60
WOLF, JESSICA         10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:23.98
MCALLISTER, NICOLE    10 PC PACIFIC COAST MARL    1:31.22
SANO, YUKIE           10 PC PACIFIC COAST MARL    1:31.84
BOLCE, SARAH E.       10 SN ARDEN HILLS           1:32.39
PAGAN, LAUREN         10 PC ORINDA AQUATICS       1:32.59
DANG, VANESSA         10 PC FLYING FISH           1:33.57
KRIMSKY, SAMANTHA     10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:33.83
PRUTTON, DIANDRA       9 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:34.33
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:35.80
POWERS, ALEXA          9 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:36.01
JONES, JILL            8 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:36.23
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   10&UN   100 FLY                                     EVENT   61
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ALAMILLO, LINDSAY     10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:37.10
PICHAY, VICTORIA       9 PC MISSION SAN JOSE A    1:37.69
FERGUSON, LAUREL A.   10 SN ARDEN PARK            1:37.73
DILLMAN, BRENNA        9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:38.18
BURCHARD, ELIZABETH   10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:38.64
WHYTE, COURTNEY        7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:39.74
HOCKING, LEAH         10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:40.96
SANDSTROM, JENNIFER   10 PC WEST COAST AQUATIC    1:41.34
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:44.82
HORN, ELOISE          10 PC PACIFIC COAST MARL    1:45.38
MCDONNELL, MEGAN      10 PC ORINDA AQUATICS       1:46.19
LEWIS, CLAIRE         10 PC ALA GATORS            1:48.98
AJIMURA, BUFFY        10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:49.22
CRUZ, ASHLEY           9 PC MISSION SAN JOSE A    1:50.79
LEWANDOWSKI, AGNIESZK  9 PC OAKLAND BARRACUDA     1:53.12
ISAACS, CAROLINE       9 PC WEST COAST AQUATIC    1:54.24
WORDEN, KATIE         10 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:00.17
KIPNIS, AMIRA          9 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
WATSON, KAYLEY         8 PC TERRAPINS SWIM TEA     DQUED
WULF, LISA K.          8 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   37
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GODBEY, KELLY         10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:10.37
SCHMITT, JESSICA P.    9 SI NORTH COAST AQUATI    1:10.88
MARTINEZ, LINDSEY     10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:14.57
BRADLEY, PAIGE         9 PC ORINDA AQUATICS       1:14.81
MAEDA, ANZO           10 PC FLYING FISH           1:17.07
SULLIVAN, PATRICIA    10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:17.86
HARPER, SHELLEY       10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:18.11
MCALLISTER, NICOLE    10 PC PACIFIC COAST MARL    1:18.69
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:19.24
LEE, ADRIENNE         10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:19.45
PAGAN, LAUREN         10 PC ORINDA AQUATICS       1:19.52
ANDERSON, ALYSSA      10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:19.85
KRIMSKY, SAMANTHA     10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:22.28
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS       1:22.38
POWERS, ALEXA          9 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:22.79
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:23.18
MIDDLETON, LUCY       10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:23.62
RITCHIE, ALISHA N.    10 SN IM FAST MARLINS       1:23.83
PICHAY, VICTORIA       9 PC MISSION SAN JOSE A    1:24.27
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:24.37
PRUTTON, DIANDRA       9 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:25.28
HOCKING, LEAH         10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:25.40
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH           1:25.58
PARSONS, KRISTINA     10 PC PACIFIC COAST MARL    1:25.76
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:26.99
FERGUSON, LAUREL A.   10 SN ARDEN PARK            1:27.48
POON, BETHANY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:27.48
MCDONNELL, MEGAN      10 PC ORINDA AQUATICS       1:27.85
KAMAI, ELIZABETH      10 PC PACIFIC COAST MARL    1:27.89
DANG, VANESSA         10 PC FLYING FISH           1:28.11
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:28.18
MINOR, MADELINE       10 PC FLYING FISH           1:28.49
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH           1:28.73
MCCLELLAND, STEPHANIE 10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:28.92
SANDSTROM, JENNIFER   10 PC WEST COAST AQUATIC    1:29.31
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   37
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BURCHARD, ELIZABETH   10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:29.57
SANO, YUKIE           10 PC PACIFIC COAST MARL    1:29.62
ALAMILLO, LINDSAY     10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:29.90
JOVINO, MEGAN         10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:30.13
SULLIVAN, MONICA       9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:30.57
AJIMURA, BUFFY        10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:30.89
ISAACS, CAROLINE       9 PC WEST COAST AQUATIC    1:31.46
WEGNER, CAROLYN       10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:31.54
BOLCE, KATIE A.       10 SN ARDEN HILLS           1:31.76
HORN, ELOISE          10 PC PACIFIC COAST MARL    1:31.83
PEZZUTO, MAKENA       10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:31.96
GOLDSTEIN, ANNA        9 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:32.16
WORDEN, KATIE         10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:32.47
ANDERSON, HALEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:32.64
DILLMAN, BRENNA        9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:32.66
AGUAYO, CHELSI        10 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:33.16
HESNER, GENEVA        10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:33.21
MO, STEPHANIE N.      10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:33.57
REED, CIERRA          10 PC CITY OF MODESTO SW    1:34.35
LEWIS, CLAIRE         10 PC ALA GATORS            1:34.71
VARGAS-JOHNSON, ALEJA 10 PC ALA GATORS            1:35.36
DINIS, CHELSEA         9 PC MISSION SAN JOSE A    1:36.52
RUDISILL, KAREN       10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:37.33
AQUINO, NINA           9 PC FLYING FISH           1:37.42
WHIPPLE, JESSICA       9 PC MISSION SAN JOSE A    1:37.60
REED, CALI             9 PC CITY OF MODESTO SW    1:38.17
BUENO, NICKI           9 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:38.27
CURRAN, HANNAH         9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:39.07
ESPINOZA, JENSINE      9 PC CITY OF MODESTO SW    1:40.01
MCGOWAN, JENNIFER     10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:40.31
LEE, ALISON            9 PC FLYING FISH           1:40.58
LEWANDOWSKI, AGNIESZK  9 PC OAKLAND BARRACUDA     1:41.10
CRUZ, ASHLEY           9 PC MISSION SAN JOSE A    1:41.53
RICO, MONIQUE          9 PC MISSION SAN JOSE A    1:45.51
KIPNIS, AMIRA          9 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:48.41
REID, KATIE            9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:55.52
BOLCE, SARAH E.       10 SN ARDEN HILLS            DQUED
HASLER, OLIVIA        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
RUAN, ALEXANDRA       10 PC FLYING FISH            DQUED
WALDENBURG, LAUREN     9 PC WINE COUNTRY AQUAT     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   11-12   50 FREE                                     EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BURTON, SIERRA        11 PC SALINAS VALLEY AQU      26.76
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA       27.32
BELLINGER, SALLY      11 PC MP  PC                 27.59
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA       27.59
LEWIS, KELSEY         11 PC WALNUT CREEK AQUA       27.62
HOLMAN, AMANDA        11 PC WALNUT CREEK AQUA       27.73
BUCHANAN, MCKENZIE    12 PC TERRAPINS SWIM TEA      27.94
JONES, HANNAH         12 PC SAN RAMON LIVERMOR      28.06
GRIFFOUL, EMILY       12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      28.10
URE, KATIE            12 PC ORINDA AQUATICS         28.22
OWNBEY, JANICE D.     11 SN ARDEN HILLS             28.26
YARBER, CAROLINE N.   12 SN ARDEN HILLS             28.30
LEIPPER, KATHERINE    12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      28.37
SULLIVAN, MEGAN       11 PC WALNUT CREEK AQUA       28.53
ESTEP, MELISSA        11 PC SAN RAMON LIVERMOR      28.60
LI, ROBIN             12 PC TERRAPINS SWIM TEA      28.85
BORCHMAN, TENLEY C.   12 SN ARDEN HILLS             28.96
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR      28.98
LEWIN, NIKKI          12 PC BERKELEY BEAR SWIM      29.03
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.04
TORRES, ELISA         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      29.10
BRIX, KATELYN         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      29.13
PHILLIPS, JOCELYN     12 PC WINE COUNTRY AQUAT      29.16
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      29.22
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       29.25
MAHONEY, KATE         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      29.27
JOVINO, KATHRYN       12 PC BENICIA BLUE DOLPH      29.29
BURTON, MEGAN         12 PC SALINAS VALLEY AQU      29.33
CHOI, ERIN            11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      29.40
GOSSAGE, ALEXANDRA    12 PC RHONERT PARK SWIM       29.42
MORPHEW, CAYLA        11 PC RHONERT PARK SWIM       29.43
WATSON, LINDSEY       11 PC TERRAPINS SWIM TEA      29.48
DISKIN, JULIA         12 PC OAKLAND BARRACUDA       29.52
CHIA, JUSTINE         11 PC WALNUT CREEK AQUA       29.61
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A      29.74
CHAU, AMANDA          12 PC SAN FRANCISCO REC       29.79
WULF, ASHLEY          12 PC UNATTACHED PACIFIC      29.84
ALLARD, CHELSEA       11 PC WALNUT CREEK AQUA       29.85
CURRAN, EBEY          12 PC WALNUT CREEK AQUA       29.87
NELSON, MEGAN         12 PC PLEASANTON SEA HAW      29.92
SANGSTER, DANIELLA    12 PC PACIFIC COAST MARL      29.93
SPILLNER, MCKENZIE    12 PC VALLEJO AQUATIC CL      29.94
BROWN, JESSIE         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      30.03
BRAY, ERIN R.         11 PC UNATTACHED PACIFIC      30.06
YUAN, YING-YING       12 PC SILVER DOLPHIN SWI      30.13
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH             30.31
FRIEDBERG, EMILY      11 PC OAKLAND BARRACUDA       30.34
PRUTTON, MARIANA      11 PC TERRAPINS SWIM TEA      30.55
ANGELO, VICTORIA      12 PC WALNUT CREEK AQUA       30.60
BOLCE, STEPHANIE M.   12 SN UNATTACHED SIERRA       30.62
BARTON, ELLEN         11 PC SOS SWIM TEAM           30.63
WRAY, LEXI            12 PC TERRAPINS SWIM TEA      30.66
HOOPER, CHEYENNE      11 PC TERRAPINS SWIM TEA      30.71
LONGTIN, ELLIOT       11 PC TERRAPINS SWIM TEA      30.80
LEDBETTER, GENAVIEVE  12 SN ARDEN PARK              30.83
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      30.92
MILLER, MANDE         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      31.07
NAIMA, MITRA          12 PC MISSION SAN JOSE A      31.08
WARREN, JESSICA       12 PC FLYING FISH             31.15
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   11-12   50 FREE                                     EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LAMAY, DEVON          12 PC PLEASANTON SEA HAW      31.16
SANDBERG, LINDSAY V.  12 PC ORINDA AQUATICS         31.25
OLSON, CHRISTINE      11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      31.27
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS              31.31
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS         31.41
KIM, TIFFANY          12 PC WALNUT CREEK AQUA       31.60
KWONG, REBECCA        12 PC MISSION SAN JOSE A      31.60
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.63
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C      31.63
WAINESS, REBECCA      12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      31.68
GRAY, TESSA           11 PC TERRAPINS SWIM TEA      31.86
GRAHAM, ERICA         12 PC BENICIA BLUE DOLPH      32.13
BURCHARD, AMELIA      11 PC WALNUT CREEK AQUA       32.14
BARRETT, MAURA A.     11 SN IM FAST MARLINS         32.18
JACKSON, SIMONE       12 PC TERRAPINS SWIM TEA      32.19
JONES, ALLYSON        11 PC TERRAPINS SWIM TEA      32.32
SHEIKH, AMINA         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      32.39
MILLER, AMANDA        11 PC TERRAPINS SWIM TEA      32.43
WALOVICH, CAREY       11 PC PLEASANTON SEA HAW      32.56
JOHNSON, GIULIA       11 PC OAKLAND BARRACUDA       32.65
KAPPLER, CHRISTINA    12 PC FLYING FISH             32.65
HAFFERKAMP, KELSEY    11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      32.73
BUENO, NOELLE         12 PC VALLEJO AQUATIC CL      32.75
GARCIA, MEAGAN        11 PC WALNUT CREEK AQUA       32.83
CHIH, SHELBY C.       11 SN ARDEN HILLS             32.89
COMPTON, CLAIRE       11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      33.09
PANGER, MAIJA         11 PC PLEASANTON SEA HAW      33.15
ARNASON, LIZZY        11 PC BERKELEY BEAR SWIM      33.21
FERNANDEZ, OLIVIA     12 PC VALLEJO AQUATIC CL      33.42
KHARRAZI, SHIRA       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      33.42
FLORSHEIM, ORLI K.    12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      33.46
PARKER, CARDELLEN     11 PC VALLEJO AQUATIC CL      33.46
GAREY, GRACE          11 PC BERKELEY BEAR SWIM      33.54
MOON, JOY             11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      33.58
JAIME, STEPHIE        12 PC SALINAS VALLEY AQU      33.68
SIMS, ALEXANDRIA M.   11 SN ARDEN HILLS             33.78
DOMECUS, JACQUELINE   11 PC VALLEJO AQUATIC CL      33.89
PRATT, MEGAN          12 PC ALA GATORS              34.42
CHAPMAN, JILLIAN      11 PC TERRAPINS SWIM TEA      34.75
SCHRADER, KAYLA       12 PC TERRAPINS SWIM TEA      34.84
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM      35.10
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.14
TROTTER, PAIGE        11 PC TERRAPINS SWIM TEA      35.18
SCHAFER, OTTILIA      12 PC OAKLAND BARRACUDA       35.23
ROSE, HANNAH          11 PC BERKELEY BEAR SWIM      35.25
HOFFMAN, NATALIE      11 PC PLEASANTON SEA HAW      35.31
PALMER, KAROLIN       11 PC SOS SWIM TEAM           35.73
FOSTER, SHAY-MARIE    12 PC CITY OF MODESTO SW      35.90
ASTORGA, NATALIE      11 SN IM FAST MARLINS         36.03
DEMIGUEL, LAUREN      11 PC PLEASANTON SEA HAW      36.10
REDDIG, HEIDI J.      12 PC PLEASANTON SEA HAW      36.18
KREKEL, MADDY         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      36.55
MINAHEN, KIMBERLY     11 PC VALLEJO AQUATIC CL      36.65
CAMBLIN, VERONNICA    12 PC WINE COUNTRY AQUAT      36.81
YEUNG, RACHEL         12 PC FLYING FISH             36.91
HOBERG, TERRI         12 PC SANTA ROSA NEPTUNE      36.94
MORRISON, FILOMENE G. 11 PC BERKELEY BEAR SWIM      37.18
ANDERSON, JILL        12 PC BERKELEY BEAR SWIM      38.46
WOLFE, SARAH A.       11 PC WINE COUNTRY AQUAT      38.82
TIMMONS, CHANELLE     12 PC CITY OF MODESTO SW      39.35
ESPINOZA, NATHALIE    11 PC CITY OF MODESTO SW      39.61
GALUSHA, LAUREN       11 PC TERRAPINS SWIM TEA      39.87
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   11-12   50 FREE                                     EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
COCHRAN, ALYSSA       11 PC SAN RAMON LIVERMOR      40.53
RUTHERFORD, ANNIE E.  11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      41.81
PORCELLA, KATRIN      11 PC TERRAPINS SWIM TEA      44.21
LYONS, JILLIE         12 PC FLYING FISH             44.44
LAMM, GLENNIS         12 PC FLYING FISH             46.55
SULLIVAN, JACQUIE R.  11 PC TERRAPINS SWIM TEA      52.08
CARLSON, KAYLA        11 PC WINE COUNTRY AQUAT    NO SHOW
CHOW, KELLY           12 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   11-12   100 FREE                                    EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BURTON, SIERRA        11 PC SALINAS VALLEY AQU      57.71
BELLINGER, SALLY      11 PC MP  PC                 59.19
SCHRAKAMP, NICOLE M.  12 PC WALNUT CREEK AQUA       59.26
LEWIS, KELSEY         11 PC WALNUT CREEK AQUA       59.29
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA       59.62
YARBER, CAROLINE N.   12 SN ARDEN HILLS             59.70
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA       59.82
BISPO, KARLEE         11 PC SOS SWIM TEAM           59.90
JONES, HANNAH         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:00.57
BORCHMAN, TENLEY C.   12 SN ARDEN HILLS           1:01.11
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:01.22
JOVINO, KATHRYN       12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:01.74
OWNBEY, JANICE D.     11 SN ARDEN HILLS           1:02.17
ESTEP, MELISSA        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:02.32
LEIPPER, KATHERINE    12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:02.36
BURTON, MEGAN         12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:02.96
SULLIVAN, MEGAN       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:03.17
YUAN, YING-YING       12 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:03.43
HOLMAN, AMANDA        11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:03.93
GRIFFOUL, EMILY       12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:04.02
HOFF, KELSEY D.       11 SN ARDEN HILLS           1:04.03
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:04.09
BRANNON, LINDSEY      11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:04.38
CHOI, ERIN            11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:04.45
NELSON, MEGAN         12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:04.63
LEWIN, NIKKI          12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:04.78
DISKIN, JULIA         12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:04.80
PHILLIPS, JOCELYN     12 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:05.04
MORPHEW, CAYLA        11 PC RHONERT PARK SWIM     1:05.10
GOSSAGE, ALEXANDRA    12 PC RHONERT PARK SWIM     1:05.11
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A    1:05.16
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:05.25
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:05.34
HUBBS, MARISSA B.     12 SN ARDEN HILLS           1:05.55
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH           1:05.71
SANGSTER, DANIELLA    12 PC PACIFIC COAST MARL    1:05.74
CHAU, AMANDA          12 PC SAN FRANCISCO REC     1:06.14
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:06.32
KIM, TIFFANY          12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:07.06
LEDBETTER, GENAVIEVE  12 SN ARDEN PARK            1:07.38
MAHONEY, KATE         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:07.39
BROWN, JESSIE         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:07.43
LAMAY, DEVON          12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:07.58
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.69
WARREN, JESSICA       12 PC FLYING FISH           1:07.70
WULF, ASHLEY          12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.70
KWONG, REBECCA        12 PC MISSION SAN JOSE A    1:07.89
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   11-12   100 FREE                                    EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RETHERFORD, TANYA     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:07.96
JOHNSON-BLACK, PHOEBE 12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:08.29
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS            1:08.40
NAIMA, MITRA          12 PC MISSION SAN JOSE A    1:08.40
BARTON, ELLEN         11 PC SOS SWIM TEAM         1:08.45
FRIEDBERG, EMILY      11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:08.45
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C    1:09.17
MULVIHILL, ABBY       12 PC UKIAH DOLPHINS        1:10.01
PANGER, MAIJA         11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:10.16
CHIH, SHELBY C.       11 SN ARDEN HILLS           1:10.25
LEE, EUNICE           12 PC ORINDA AQUATICS       1:10.28
GRIFFITH, ELLEN       12 PC FLYING FISH           1:10.79
KAPPLER, CHRISTINA    12 PC FLYING FISH           1:10.83
SANDBERG, LINDSAY V.  12 PC ORINDA AQUATICS       1:10.91
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS       1:10.99
ALLARD, CHELSEA       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:11.00
FERRETTI, PETRA       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.51
COBLE, KELLY          11 PC MISSION SAN JOSE A    1:11.57
OLSON, CHRISTINE      11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:11.62
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:11.67
GARCIA, MEAGAN        11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:11.87
BARRETT, MAURA A.     11 SN IM FAST MARLINS       1:11.90
PARKER, CARDELLEN     11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:11.90
SCHNEIDER, JULIA      11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:11.99
HAFFERKAMP, KELSEY    11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:12.37
FERNANDEZ, OLIVIA     12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:13.08
ALDERSON, MEAGAN      12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:13.64
JAIME, STEPHIE        12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:14.16
SIMS, ALEXANDRIA M.   11 SN ARDEN HILLS           1:14.45
MOON, JOY             11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:14.63
JOHNSON, GIULIA       11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:14.69
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.29
DOMECUS, JACQUELINE   11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:15.58
COHEN, RACHEL         11 PC ORINDA AQUATICS       1:16.17
BRYSON-CAHN, PHOEBE   12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:16.22
PRATT, MEGAN          12 PC ALA GATORS            1:16.72
HOFFMAN, NATALIE      11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:17.06
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:17.12
MINAHEN, KIMBERLY     11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:17.61
DEMIGUEL, LAUREN      11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:17.65
PALMER, KAROLIN       11 PC SOS SWIM TEAM         1:17.86
SMITH, SYLVANA        11 PC ALA GATORS            1:18.75
REDDIG, HEIDI J.      12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:18.79
LEARN, MOLLY          11 PC UKIAH DOLPHINS        1:20.39
CAMBLIN, VERONNICA    12 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:22.11
FOSTER, SHAY-MARIE    12 PC CITY OF MODESTO SW    1:22.92
HURLEY, NATALIE       12 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:23.37
FONG, GLORIA          12 PC ALA GATORS            1:23.70
NGUYEN, JENN          12 PC FLYING FISH           1:24.76
WOLFE, SARAH A.       11 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:28.32
ESPINOZA, NATHALIE    11 PC CITY OF MODESTO SW    1:28.59
COCHRAN, ALYSSA       11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:32.31
BARTON, JESSICA       11 PC CITY OF MODESTO SW    1:34.83
CARLSON, KAYLA        11 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:35.71
LAMM, GLENNIS         12 PC FLYING FISH           1:45.52
RAO, KAVYA            11 PC FLYING FISH           1:53.71
RAMM, ANNIE           12 PC BERKELEY BEAR SWIM    NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BELLINGER, SALLY      11 PC MP  PC                 30.93
MCGHEE, MELISSA AL.   12 SN ARDEN HILLS             31.64
HOLMAN, AMANDA        11 PC WALNUT CREEK AQUA       32.10
SCHRAKAMP, NICOLE M.  12 PC WALNUT CREEK AQUA       32.64
LEWIS, KELSEY         11 PC WALNUT CREEK AQUA       32.91
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA       33.27
YARBER, CAROLINE N.   12 SN ARDEN HILLS             33.39
BURTON, SIERRA        11 PC SALINAS VALLEY AQU      33.74
SULLIVAN, MEGAN       11 PC WALNUT CREEK AQUA       33.88
CHOI, ERIN            11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      34.08
BISPO, KARLEE         11 PC SOS SWIM TEAM           34.26
SANGSTER, DANIELLA    12 PC PACIFIC COAST MARL      34.36
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR      34.74
JONES, HANNAH         12 PC SAN RAMON LIVERMOR      34.74
BORCHMAN, TENLEY C.   12 SN ARDEN HILLS             34.79
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA       34.88
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.02
GRIFFOUL, EMILY       12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      35.11
OWNBEY, JANICE D.     11 SN ARDEN HILLS             35.27
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.27
YUAN, YING-YING       12 PC SILVER DOLPHIN SWI      35.45
DUNN, SARAH           11 PC PACIFIC COAST MARL      35.52
HUBBS, MARISSA B.     12 SN ARDEN HILLS             35.58
FRIEDBERG, EMILY      11 PC OAKLAND BARRACUDA       35.64
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       35.73
WULF, ASHLEY          12 PC UNATTACHED PACIFIC      35.76
GOSSAGE, ALEXANDRA    12 PC RHONERT PARK SWIM       35.84
MORPHEW, CAYLA        11 PC RHONERT PARK SWIM       35.84
RETHERFORD, TANYA     12 PC WALNUT CREEK AQUA       35.87
WARREN, JESSICA       12 PC FLYING FISH             35.87
ESTEP, MELISSA        11 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.90
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.91
BARRETT, MAURA A.     11 SN IM FAST MARLINS         36.55
BURTON, MEGAN         12 PC SALINAS VALLEY AQU      36.55
BOLCE, STEPHANIE M.   12 SN UNATTACHED SIERRA       36.75
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.80
LEDBETTER, GENAVIEVE  12 SN ARDEN PARK              36.97
OLSON, CHRISTINE      11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      37.00
PHILLIPS, JOCELYN     12 PC WINE COUNTRY AQUAT      37.02
BROWN, JESSIE         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      37.22
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A      37.32
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH             37.38
JOHNSON-BLACK, PHOEBE 12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      37.57
KAPPLER, CHRISTINA    12 PC FLYING FISH             37.61
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.61
MAHONEY, KATE         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      37.65
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS              37.66
LAMAY, DEVON          12 PC PLEASANTON SEA HAW      37.98
BRANNON, LINDSEY      11 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.09
HAFFERKAMP, KELSEY    11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      38.26
PANGER, MAIJA         11 PC PLEASANTON SEA HAW      38.29
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C      38.80
CHIH, SHELBY C.       11 SN ARDEN HILLS             38.90
HOFFMAN, NATALIE      11 PC PLEASANTON SEA HAW      39.04
LEE, EUNICE           12 PC ORINDA AQUATICS         39.36
PARKER, CARDELLEN     11 PC VALLEJO AQUATIC CL      39.61
MULVIHILL, ABBY       12 PC UKIAH DOLPHINS          39.87
NAIMA, MITRA          12 PC MISSION SAN JOSE A      39.87
KIM, TIFFANY          12 PC WALNUT CREEK AQUA       39.89
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SMITH, SYLVANA        11 PC ALA GATORS              40.13
BUENO, NOELLE         12 PC VALLEJO AQUATIC CL      40.32
MOON, JOY             11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      40.35
COBLE, KELLY          11 PC MISSION SAN JOSE A      40.44
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS         40.56
GRIFFITH, ELLEN       12 PC FLYING FISH             40.59
BRYSON-CAHN, PHOEBE   12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      40.70
ALDERSON, MEAGAN      12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      40.96
SCHNEIDER, JULIA      11 PC BERKELEY BEAR SWIM      41.00
KWONG, REBECCA        12 PC MISSION SAN JOSE A      41.13
TURMAN, KATRINA       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      41.26
PRATT, MEGAN          12 PC ALA GATORS              41.85
DEMIGUEL, LAUREN      11 PC PLEASANTON SEA HAW      41.89
DOMECUS, JACQUELINE   11 PC VALLEJO AQUATIC CL      41.93
JOHNSON, GIULIA       11 PC OAKLAND BARRACUDA       42.33
MINAHEN, KIMBERLY     11 PC VALLEJO AQUATIC CL      42.61
SIMS, ALEXANDRIA M.   11 SN ARDEN HILLS             42.70
FERNANDEZ, OLIVIA     12 PC VALLEJO AQUATIC CL      42.90
REDDIG, HEIDI J.      12 PC PLEASANTON SEA HAW      43.81
LEARN, MOLLY          11 PC UKIAH DOLPHINS          44.46
COCHRAN, ALYSSA       11 PC SAN RAMON LIVERMOR      44.54
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR      44.65
CAMBLIN, VERONNICA    12 PC WINE COUNTRY AQUAT      44.91
ESPINOZA, NATHALIE    11 PC CITY OF MODESTO SW      45.02
PALMER, KAROLIN       11 PC SOS SWIM TEAM           46.19
FOSTER, SHAY-MARIE    12 PC CITY OF MODESTO SW      48.40
NGUYEN, JENN          12 PC FLYING FISH             48.86
HURLEY, NATALIE       12 PC WINE COUNTRY AQUAT      48.93
BARTON, JESSICA       11 PC CITY OF MODESTO SW      50.52
FONG, GLORIA          12 PC ALA GATORS              51.48
CARLSON, KAYLA        11 PC WINE COUNTRY AQUAT      53.30
LAMM, GLENNIS         12 PC FLYING FISH           1:09.00
RAO, KAVYA            11 PC FLYING FISH           1:11.13
HOFF, KELSEY D.       11 SN ARDEN HILLS           NO SHOW
WOLFE, SARAH A.       11 PC WINE COUNTRY AQUAT     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   11-12   100 BACK                                    EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PORCELLA, KATRIN      11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:07.58
BELLINGER, SALLY      11 PC MP  PC               1:08.97
MIDDLETON, REGINA     12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:09.22
YARBER, CAROLINE N.   12 SN ARDEN HILLS           1:09.27
SCHRAKAMP, NICOLE M.  12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:09.61
BUCHANAN, MCKENZIE    12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:10.04
HOLMAN, AMANDA        11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:10.20
LEWIS, KELSEY         11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:10.69
URE, KATIE            12 PC ORINDA AQUATICS       1:11.29
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:11.45
TORRES, ELISA         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:11.49
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:11.66
PRUTTON, MARIANA      11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:11.67
CHOI, ERIN            11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:12.06
SULLIVAN, MEGAN       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:12.06
LI, ROBIN             12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:12.33
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:12.41
CURETON, JILLIAN      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:12.45
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:12.58
JONES, HANNAH         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:13.92
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   11-12   100 BACK                                    EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:14.04
BORCHMAN, TENLEY C.   12 SN ARDEN HILLS           1:14.43
SANGSTER, DANIELLA    12 PC PACIFIC COAST MARL    1:14.63
BRIX, KATELYN         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:15.00
WATSON, LINDSEY       11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:15.14
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.17
CHIA, JUSTINE         11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:15.73
WULF, ASHLEY          12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:16.00
ESTEP, MELISSA        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:16.10
CURRAN, EBEY          12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:16.29
SPILLNER, MCKENZIE    12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:16.41
DISKIN, JULIA         12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:16.63
GOSSAGE, ALEXANDRA    12 PC RHONERT PARK SWIM     1:17.14
GRIFFOUL, EMILY       12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:17.54
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A    1:17.91
WRAY, LEXI            12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:18.30
JOVINO, KATHRYN       12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:18.46
DUNN, SARAH           11 PC PACIFIC COAST MARL    1:18.48
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:18.60
PHILLIPS, JOCELYN     12 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:18.66
HOOPER, CHEYENNE      11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:19.08
FRIEDBERG, EMILY      11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:19.54
LAMAY, DEVON          12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:19.57
BARRETT, MAURA A.     11 SN IM FAST MARLINS       1:19.67
WARREN, JESSICA       12 PC FLYING FISH           1:19.75
KAPPLER, CHRISTINA    12 PC FLYING FISH           1:19.84
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS            1:19.90
LONGTIN, ELLIOT       11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:20.07
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:20.34
LEIPPER, KATHERINE    12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:20.55
MILLER, MANDE         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:20.80
LEDBETTER, GENAVIEVE  12 SN ARDEN PARK            1:20.90
PANGER, MAIJA         11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:21.16
COMPTON, CLAIRE       11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:21.55
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C    1:21.93
ARNASON, LIZZY        11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:22.24
KIM, TIFFANY          12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:22.31
KHARRAZI, SHIRA       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.16
GRAY, TESSA           11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:23.48
JONES, ALLYSON        11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:23.67
SHEIKH, AMINA         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:23.72
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS       1:23.76
HOFFMAN, NATALIE      11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:23.79
PARKER, CARDELLEN     11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:23.99
WAINESS, REBECCA      12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:24.08
NAIMA, MITRA          12 PC MISSION SAN JOSE A    1:24.09
WALOVICH, CAREY       11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:24.56
MOON, JOY             11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:25.06
ASTORGA, NATALIE      11 SN IM FAST MARLINS       1:25.13
BRAY, ERIN R.         11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:25.31
HAFFERKAMP, KELSEY    11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:25.69
BROWN, JESSIE         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:25.87
COBLE, KELLY          11 PC MISSION SAN JOSE A    1:25.89
CHAPMAN, JILLIAN      11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:27.40
GARCIA, MEAGAN        11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:27.61
SCHRADER, KAYLA       12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:29.00
JOHNSON, GIULIA       11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:29.32
YAHNE, KARINNE        12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:29.41
TROTTER, PAIGE        11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:29.98
DEMIGUEL, LAUREN      11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:31.22
MINAHEN, KIMBERLY     11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:31.54
PALMER, KAROLIN       11 PC SOS SWIM TEAM         1:32.70
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   11-12   100 BACK                                    EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:34.56
ESPINOZA, NATHALIE    11 PC CITY OF MODESTO SW    1:39.04
CAMBLIN, VERONNICA    12 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:40.71
HOBERG, TERRI         12 PC SANTA ROSA NEPTUNE    1:40.78
REDDIG, HEIDI J.      12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:41.48
GALUSHA, LAUREN       11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:41.62
FOSTER, SHAY-MARIE    12 PC CITY OF MODESTO SW    1:44.69
COCHRAN, ALYSSA       11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:46.88
LAMM, GLENNIS         12 PC FLYING FISH           2:21.65
LYONS, JILLIE         12 PC FLYING FISH            DQUED
MILLER, AMANDA        11 PC TERRAPINS SWIM TEA     DQUED
OLSON, CHRISTINE      11 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
WOLFE, SARAH A.       11 PC WINE COUNTRY AQUAT     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WOLF, ABBY            12 PC TERRAPINS SWIM TEA      33.85
LEWIS, KELSEY         11 PC WALNUT CREEK AQUA       35.08
CURETON, JILLIAN      12 PC TERRAPINS SWIM TEA      35.43
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA       36.29
WULF, ASHLEY          12 PC UNATTACHED PACIFIC      36.41
ALLARD, CHELSEA       11 PC WALNUT CREEK AQUA       36.55
BELLINGER, SALLY      11 PC MP  PC                 36.66
WATSON, LINDSEY       11 PC TERRAPINS SWIM TEA      36.76
BRIX, KATELYN         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      36.96
TORRES, ELISA         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      36.98
ESTEP, MELISSA        11 PC SAN RAMON LIVERMOR      37.07
LI, ROBIN             12 PC TERRAPINS SWIM TEA      37.13
NELSON, MEGAN         12 PC PLEASANTON SEA HAW      37.44
BRAY, ERIN R.         11 PC UNATTACHED PACIFIC      37.49
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA       37.68
LEIPPER, KATHERINE    12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      37.76
CURRAN, EBEY          12 PC WALNUT CREEK AQUA       37.81
CHIA, JUSTINE         11 PC WALNUT CREEK AQUA       38.00
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH             38.45
OWNBEY, JANICE D.     11 SN ARDEN HILLS             38.45
SANDBERG, LINDSAY V.  12 PC ORINDA AQUATICS         38.46
PRUTTON, MARIANA      11 PC TERRAPINS SWIM TEA      38.58
CHAU, AMANDA          12 PC SAN FRANCISCO REC       38.74
BOLCE, STEPHANIE M.   12 SN UNATTACHED SIERRA       38.78
WAINESS, REBECCA      12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      38.78
BURTON, MEGAN         12 PC SALINAS VALLEY AQU      39.01
YUAN, YING-YING       12 PC SILVER DOLPHIN SWI      39.23
LONGTIN, ELLIOT       11 PC TERRAPINS SWIM TEA      39.38
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.40
JACKSON, SIMONE       12 PC TERRAPINS SWIM TEA      39.45
URE, KATIE            12 PC ORINDA AQUATICS         39.77
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C      39.81
BUCHANAN, MCKENZIE    12 PC TERRAPINS SWIM TEA      40.01
LEWIN, NIKKI          12 PC BERKELEY BEAR SWIM      40.09
GOSSAGE, ALEXANDRA    12 PC RHONERT PARK SWIM       40.30
BURCHARD, AMELIA      11 PC WALNUT CREEK AQUA       40.51
GRIFFOUL, EMILY       12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      40.57
DUNN, SARAH           11 PC PACIFIC COAST MARL      40.62
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.63
SANGSTER, DANIELLA    12 PC PACIFIC COAST MARL      40.81
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       40.91
MAHONEY, KATE         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      41.42
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BORCHMAN, TENLEY C.   12 SN ARDEN HILLS             41.60
WRAY, LEXI            12 PC TERRAPINS SWIM TEA      41.73
PORCELLA, KATRIN      11 PC TERRAPINS SWIM TEA      41.79
GRAY, TESSA           11 PC TERRAPINS SWIM TEA      42.40
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A      42.81
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM      42.83
HOBERG, TERRI         12 PC SANTA ROSA NEPTUNE      43.20
SIMS, ALEXANDRIA M.   11 SN ARDEN HILLS             43.91
BUENO, NOELLE         12 PC VALLEJO AQUATIC CL      43.92
HOOPER, CHEYENNE      11 PC TERRAPINS SWIM TEA      44.01
GAREY, GRACE          11 PC BERKELEY BEAR SWIM      44.14
DISKIN, JULIA         12 PC OAKLAND BARRACUDA       44.19
KREKEL, MADDY         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      44.33
BARTON, ELLEN         11 PC SOS SWIM TEAM           44.35
CHAPMAN, JILLIAN      11 PC TERRAPINS SWIM TEA      44.35
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS         44.41
WALOVICH, CAREY       11 PC PLEASANTON SEA HAW      44.41
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      44.42
NAIMA, MITRA          12 PC MISSION SAN JOSE A      44.49
SPILLNER, MCKENZIE    12 PC VALLEJO AQUATIC CL      44.51
CHIH, SHELBY C.       11 SN ARDEN HILLS             44.52
CHOW, KELLY           12 PC PLEASANTON SEA HAW      44.60
GRAHAM, ERICA         12 PC BENICIA BLUE DOLPH      44.64
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS              44.94
KHARRAZI, SHIRA       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      44.98
DOMECUS, JACQUELINE   11 PC VALLEJO AQUATIC CL      45.10
SHEIKH, AMINA         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      45.16
HOFFMAN, NATALIE      11 PC PLEASANTON SEA HAW      45.19
MILLER, AMANDA        11 PC TERRAPINS SWIM TEA      45.57
COMPTON, CLAIRE       11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      45.61
KAPPLER, CHRISTINA    12 PC FLYING FISH             45.64
KWONG, REBECCA        12 PC MISSION SAN JOSE A      45.65
SCHAFER, OTTILIA      12 PC OAKLAND BARRACUDA       45.86
OLSON, CHRISTINE      11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      45.97
WARREN, JESSICA       12 PC FLYING FISH             46.12
FERNANDEZ, OLIVIA     12 PC VALLEJO AQUATIC CL      46.15
MINAHEN, KIMBERLY     11 PC VALLEJO AQUATIC CL      47.06
MILLER, MANDE         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      47.10
YAHNE, KARINNE        12 PC TERRAPINS SWIM TEA      47.15
JONES, ALLYSON        11 PC TERRAPINS SWIM TEA      47.30
ROSE, HANNAH          11 PC BERKELEY BEAR SWIM      47.49
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR      47.96
TIMMONS, CHANELLE     12 PC CITY OF MODESTO SW      48.88
KIM, TIFFANY          12 PC WALNUT CREEK AQUA       49.50
PALMER, KAROLIN       11 PC SOS SWIM TEAM           49.50
MORRISON, FILOMENE G. 11 PC BERKELEY BEAR SWIM      49.76
YEUNG, RACHEL         12 PC FLYING FISH             50.04
FOSTER, SHAY-MARIE    12 PC CITY OF MODESTO SW      51.30
SCHRADER, KAYLA       12 PC TERRAPINS SWIM TEA      51.79
JAIME, STEPHIE        12 PC SALINAS VALLEY AQU      52.55
REDDIG, HEIDI J.      12 PC PLEASANTON SEA HAW      53.34
RUTHERFORD, ANNIE E.  11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      53.65
ESPINOZA, NATHALIE    11 PC CITY OF MODESTO SW      55.84
SULLIVAN, JACQUIE R.  11 PC TERRAPINS SWIM TEA      55.90
PRATT, MEGAN          12 PC ALA GATORS              57.17
COCHRAN, ALYSSA       11 PC SAN RAMON LIVERMOR      58.45
GALUSHA, LAUREN       11 PC TERRAPINS SWIM TEA      58.98
TROTTER, PAIGE        11 PC TERRAPINS SWIM TEA     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   11-12   100 BREAST                                  EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BELLINGER, SALLY      11 PC MP  PC               1:16.13
LEWIS, KELSEY         11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:16.45
WULF, ASHLEY          12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:16.50
MCGHEE, MELISSA AL.   12 SN ARDEN HILLS           1:16.52
NELSON, MEGAN         12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:19.01
ESTEP, MELISSA        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:19.48
JONES, HANNAH         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:20.06
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:20.19
ALLARD, CHELSEA       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:20.37
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:21.37
BISPO, KARLEE         11 PC SOS SWIM TEAM         1:22.11
BURTON, MEGAN         12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:22.31
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH           1:22.78
SANDBERG, LINDSAY V.  12 PC ORINDA AQUATICS       1:22.83
LEIPPER, KATHERINE    12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:23.07
SMITH, SYLVANA        11 PC ALA GATORS            1:23.36
OWNBEY, JANICE D.     11 SN ARDEN HILLS           1:23.50
MULVIHILL, ABBY       12 PC UKIAH DOLPHINS        1:23.72
CHAU, AMANDA          12 PC SAN FRANCISCO REC     1:23.84
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.87
BOLCE, STEPHANIE M.   12 SN UNATTACHED SIERRA     1:24.63
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:24.90
BRANNON, LINDSEY      11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:25.01
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C    1:25.38
ALDERSON, MEAGAN      12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:25.80
GOSSAGE, ALEXANDRA    12 PC RHONERT PARK SWIM     1:26.04
LEWIN, NIKKI          12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:26.74
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:27.12
ANGELO, VICTORIA      12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:27.29
HUBBS, MARISSA B.     12 SN ARDEN HILLS           1:27.75
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:28.23
SANGSTER, DANIELLA    12 PC PACIFIC COAST MARL    1:28.27
GRIFFOUL, EMILY       12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:28.33
RETHERFORD, TANYA     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:28.33
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:29.22
LEE, EUNICE           12 PC ORINDA AQUATICS       1:29.38
JOHNSON, GIULIA       11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:29.41
MOON, JOY             11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:29.52
BORCHMAN, TENLEY C.   12 SN ARDEN HILLS           1:29.75
JOVINO, KATHRYN       12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:30.27
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:31.05
SCHNEIDER, JULIA      11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:31.13
LAMAY, DEVON          12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:31.30
FERRETTI, PETRA       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:31.85
CHIH, SHELBY C.       11 SN ARDEN HILLS           1:32.76
BUENO, NOELLE         12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:32.84
HAFFERKAMP, KELSEY    11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:33.18
DOMECUS, JACQUELINE   11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:33.69
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:33.76
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS       1:33.88
COBLE, KELLY          11 PC MISSION SAN JOSE A    1:34.13
FRIEDBERG, EMILY      11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:34.17
FERNANDEZ, OLIVIA     12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:34.34
KWONG, REBECCA        12 PC MISSION SAN JOSE A    1:34.53
HOFFMAN, NATALIE      11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:34.61
NAIMA, MITRA          12 PC MISSION SAN JOSE A    1:34.98
SIMS, ALEXANDRIA M.   11 SN ARDEN HILLS           1:35.17
BROWN, JESSIE         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:35.60
GRIFFITH, ELLEN       12 PC FLYING FISH           1:35.90
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   11-12   100 BREAST                                  EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRYSON-CAHN, PHOEBE   12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:36.02
BARTON, ELLEN         11 PC SOS SWIM TEAM         1:36.13
COHEN, RACHEL         11 PC ORINDA AQUATICS       1:36.71
KAPPLER, CHRISTINA    12 PC FLYING FISH           1:36.78
PHILLIPS, JOCELYN     12 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:37.69
NGUYEN, JENN          12 PC FLYING FISH           1:38.72
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:39.31
GARCIA, MEAGAN        11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:39.66
TURMAN, KATRINA       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:39.84
WARREN, JESSICA       12 PC FLYING FISH           1:40.77
FONG, GLORIA          12 PC ALA GATORS            1:43.24
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:45.05
MINAHEN, KIMBERLY     11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:45.66
PALMER, KAROLIN       11 PC SOS SWIM TEAM         1:47.63
BARTON, JESSICA       11 PC CITY OF MODESTO SW    1:48.04
FOSTER, SHAY-MARIE    12 PC CITY OF MODESTO SW    1:48.51
DEMIGUEL, LAUREN      11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:49.81
RAO, KAVYA            11 PC FLYING FISH           1:51.23
REDDIG, HEIDI J.      12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:52.89
PRATT, MEGAN          12 PC ALA GATORS            1:56.91
CARLSON, KAYLA        11 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:57.51
RUTHERFORD, ANNIE E.  11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:59.03
COCHRAN, ALYSSA       11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:03.95
CAMBLIN, VERONNICA    12 PC WINE COUNTRY AQUAT    2:06.03
WOLFE, SARAH A.       11 PC WINE COUNTRY AQUAT    2:08.33
LAMM, GLENNIS         12 PC FLYING FISH           2:43.48
JOHNSON-BLACK, PHOEBE 12 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
LEARN, MOLLY          11 PC UKIAH DOLPHINS         DQUED
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT   59
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MIDDLETON, REGINA     12 PC TERRAPINS SWIM TEA      28.96
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA       29.98
CURETON, JILLIAN      12 PC TERRAPINS SWIM TEA      30.31
JONES, HANNAH         12 PC SAN RAMON LIVERMOR      30.42
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      30.49
URE, KATIE            12 PC ORINDA AQUATICS         30.65
BUCHANAN, MCKENZIE    12 PC TERRAPINS SWIM TEA      30.89
LEWIS, KELSEY         11 PC WALNUT CREEK AQUA       31.00
LEIPPER, KATHERINE    12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      31.01
WOLF, ABBY            12 PC TERRAPINS SWIM TEA      31.11
YARBER, CAROLINE N.   12 SN ARDEN HILLS             31.19
TORRES, ELISA         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      31.21
PORCELLA, KATRIN      11 PC TERRAPINS SWIM TEA      31.29
GOSSAGE, ALEXANDRA    12 PC RHONERT PARK SWIM       31.34
BORCHMAN, TENLEY C.   12 SN ARDEN HILLS             31.78
BELLINGER, SALLY      11 PC MP  PC                 31.85
SULLIVAN, MEGAN       11 PC WALNUT CREEK AQUA       32.01
BRIX, KATELYN         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      32.08
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA       32.09
ALLARD, CHELSEA       11 PC WALNUT CREEK AQUA       32.43
OWNBEY, JANICE D.     11 SN ARDEN HILLS             32.52
HOLMAN, AMANDA        11 PC WALNUT CREEK AQUA       32.65
NELSON, MEGAN         12 PC PLEASANTON SEA HAW      32.69
WATSON, LINDSEY       11 PC TERRAPINS SWIM TEA      32.71
BOLCE, STEPHANIE M.   12 SN UNATTACHED SIERRA       32.92
CHOI, ERIN            11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      32.97
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT   59
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MAHONEY, KATE         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      33.04
LI, ROBIN             12 PC TERRAPINS SWIM TEA      33.18
DUNN, SARAH           11 PC PACIFIC COAST MARL      33.31
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       33.38
SANGSTER, DANIELLA    12 PC PACIFIC COAST MARL      33.63
PRUTTON, MARIANA      11 PC TERRAPINS SWIM TEA      33.74
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      33.80
GRIFFOUL, EMILY       12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      33.86
JOVINO, KATHRYN       12 PC BENICIA BLUE DOLPH      34.15
OLSON, CHRISTINE      11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      34.20
LEWIN, NIKKI          12 PC BERKELEY BEAR SWIM      34.38
LAMAY, DEVON          12 PC PLEASANTON SEA HAW      34.43
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A      34.44
LEDBETTER, GENAVIEVE  12 SN ARDEN PARK              34.48
WRAY, LEXI            12 PC TERRAPINS SWIM TEA      34.48
CHIA, JUSTINE         11 PC WALNUT CREEK AQUA       34.71
KHARRAZI, SHIRA       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.92
SPILLNER, MCKENZIE    12 PC VALLEJO AQUATIC CL      35.04
CHAU, AMANDA          12 PC SAN FRANCISCO REC       35.31
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH             35.40
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS              35.45
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C      35.46
WULF, ASHLEY          12 PC UNATTACHED PACIFIC      35.55
LONGTIN, ELLIOT       11 PC TERRAPINS SWIM TEA      35.72
ESTEP, MELISSA        11 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.98
PANGER, MAIJA         11 PC PLEASANTON SEA HAW      35.98
BARRETT, MAURA A.     11 SN IM FAST MARLINS         36.14
CURRAN, EBEY          12 PC WALNUT CREEK AQUA       36.33
CHIH, SHELBY C.       11 SN ARDEN HILLS             36.34
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS         36.35
JACKSON, SIMONE       12 PC TERRAPINS SWIM TEA      36.37
DISKIN, JULIA         12 PC OAKLAND BARRACUDA       36.65
KWONG, REBECCA        12 PC MISSION SAN JOSE A      36.74
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.85
PARKER, CARDELLEN     11 PC VALLEJO AQUATIC CL      37.21
BROWN, JESSIE         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      37.43
COMPTON, CLAIRE       11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      37.83
GRAY, TESSA           11 PC TERRAPINS SWIM TEA      37.84
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      37.91
KIM, TIFFANY          12 PC WALNUT CREEK AQUA       38.00
MORPHEW, CAYLA        11 PC RHONERT PARK SWIM       38.58
HOOPER, CHEYENNE      11 PC TERRAPINS SWIM TEA      38.65
MILLER, MANDE         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      38.65
BUENO, NOELLE         12 PC VALLEJO AQUATIC CL      38.93
WARREN, JESSICA       12 PC FLYING FISH             39.45
DOMECUS, JACQUELINE   11 PC VALLEJO AQUATIC CL      39.58
MOON, JOY             11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      39.69
NAIMA, MITRA          12 PC MISSION SAN JOSE A      39.84
FOSTER, SHAY-MARIE    12 PC CITY OF MODESTO SW      40.03
GARCIA, MEAGAN        11 PC WALNUT CREEK AQUA       40.08
JONES, ALLYSON        11 PC TERRAPINS SWIM TEA      40.12
CHAPMAN, JILLIAN      11 PC TERRAPINS SWIM TEA      40.74
SIMS, ALEXANDRIA M.   11 SN ARDEN HILLS             40.77
BARTON, ELLEN         11 PC SOS SWIM TEAM           40.82
ARNASON, LIZZY        11 PC BERKELEY BEAR SWIM      40.94
HOFFMAN, NATALIE      11 PC PLEASANTON SEA HAW      41.08
MILLER, AMANDA        11 PC TERRAPINS SWIM TEA      41.91
SHEIKH, AMINA         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      41.95
PALMER, KAROLIN       11 PC SOS SWIM TEAM           42.39
FERNANDEZ, OLIVIA     12 PC VALLEJO AQUATIC CL      42.40
TROTTER, PAIGE        11 PC TERRAPINS SWIM TEA      42.81
GAREY, GRACE          11 PC BERKELEY BEAR SWIM      42.89
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT   59
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PRATT, MEGAN          12 PC ALA GATORS              43.06
JAIME, STEPHIE        12 PC SALINAS VALLEY AQU      43.21
YAHNE, KARINNE        12 PC TERRAPINS SWIM TEA      43.70
SCHRADER, KAYLA       12 PC TERRAPINS SWIM TEA      44.07
TIMMONS, CHANELLE     12 PC CITY OF MODESTO SW      45.50
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR      46.82
DEMIGUEL, LAUREN      11 PC PLEASANTON SEA HAW      47.80
HOBERG, TERRI         12 PC SANTA ROSA NEPTUNE      48.43
MIRANDA, DESI         11 PC VALLEJO AQUATIC CL      49.40
COCHRAN, ALYSSA       11 PC SAN RAMON LIVERMOR      59.34
=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   11-12   100 FLY                                     EVENT   13
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:06.18
YARBER, CAROLINE N.   12 SN ARDEN HILLS           1:06.73
JONES, HANNAH         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:07.90
SCHRAKAMP, NICOLE M.  12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:09.03
BORCHMAN, TENLEY C.   12 SN ARDEN HILLS           1:10.09
MCGHEE, MELISSA AL.   12 SN ARDEN HILLS           1:10.76
CHOI, ERIN            11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:10.97
HOFF, KELSEY D.       11 SN ARDEN HILLS           1:11.05
GOSSAGE, ALEXANDRA    12 PC RHONERT PARK SWIM     1:11.16
LEWIS, KELSEY         11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:11.39
JOVINO, KATHRYN       12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:11.95
NELSON, MEGAN         12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:12.28
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:12.60
BOLCE, STEPHANIE M.   12 SN UNATTACHED SIERRA     1:13.00
SULLIVAN, MEGAN       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:13.15
LEIPPER, KATHERINE    12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:13.32
BISPO, KARLEE         11 PC SOS SWIM TEAM         1:13.61
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:13.83
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:14.47
MAHONEY, KATE         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:16.77
BRANNON, LINDSEY      11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:17.59
OLSON, CHRISTINE      11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:17.88
MULVIHILL, ABBY       12 PC UKIAH DOLPHINS        1:18.10
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A    1:19.15
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C    1:20.01
DUNN, SARAH           11 PC PACIFIC COAST MARL    1:20.82
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH           1:22.07
PANGER, MAIJA         11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:22.24
LEDBETTER, GENAVIEVE  12 SN ARDEN PARK            1:22.30
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS            1:24.23
JOHNSON-BLACK, PHOEBE 12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:24.48
PARKER, CARDELLEN     11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:24.65
RETHERFORD, TANYA     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:25.70
NAIMA, MITRA          12 PC MISSION SAN JOSE A    1:25.91
FRIEDBERG, EMILY      11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:27.24
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:27.26
SANDBERG, LINDSAY V.  12 PC ORINDA AQUATICS       1:27.54
KWONG, REBECCA        12 PC MISSION SAN JOSE A    1:28.00
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS       1:29.19
WARREN, JESSICA       12 PC FLYING FISH           1:29.42
GARCIA, MEAGAN        11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:30.01
BUENO, NOELLE         12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:33.54
BROWN, JESSIE         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:34.18
BRYSON-CAHN, PHOEBE   12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:34.52
SIMS, ALEXANDRIA M.   11 SN ARDEN HILLS           1:35.82
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   11-12   100 FLY                                     EVENT   13
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FOSTER, SHAY-MARIE    12 PC CITY OF MODESTO SW    1:37.36
BARTON, ELLEN         11 PC SOS SWIM TEAM         1:37.54
HURLEY, NATALIE       12 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:45.71
LEARN, MOLLY          11 PC UKIAH DOLPHINS        1:52.88
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:53.39
ESPINOZA, NATHALIE    11 PC CITY OF MODESTO SW    2:11.06
PALMER, KAROLIN       11 PC SOS SWIM TEAM          DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   11-12   100 I.M.                                    EVENT   35
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SCHRAKAMP, NICOLE M.  12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:07.09
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:07.27
CURETON, JILLIAN      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:08.02
LEWIS, KELSEY         11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:08.06
MIDDLETON, REGINA     12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:09.09
BELLINGER, SALLY      11 PC MP  PC               1:09.57
JONES, HANNAH         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:10.11
TORRES, ELISA         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:10.15
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:10.16
YARBER, CAROLINE N.   12 SN ARDEN HILLS           1:10.30
LI, ROBIN             12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:10.79
BUCHANAN, MCKENZIE    12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:10.96
PORCELLA, KATRIN      11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:11.10
PRUTTON, MARIANA      11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:11.17
BRIX, KATELYN         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:11.25
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:11.44
BURTON, SIERRA        11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:11.45
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:12.33
LEIPPER, KATHERINE    12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:12.73
SULLIVAN, MEGAN       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:12.82
BORCHMAN, TENLEY C.   12 SN ARDEN HILLS           1:12.89
WATSON, LINDSEY       11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:12.93
NELSON, MEGAN         12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:12.97
CHOI, ERIN            11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:13.39
WULF, ASHLEY          12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:13.46
ALLARD, CHELSEA       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:13.63
GRIFFOUL, EMILY       12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:13.63
OWNBEY, JANICE D.     11 SN ARDEN HILLS           1:13.73
YUAN, YING-YING       12 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:13.77
ESTEP, MELISSA        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:13.80
BOLCE, STEPHANIE M.   12 SN UNATTACHED SIERRA     1:13.93
URE, KATIE            12 PC ORINDA AQUATICS       1:14.06
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:14.31
SANGSTER, DANIELLA    12 PC PACIFIC COAST MARL    1:14.48
JOVINO, KATHRYN       12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:15.36
CHIA, JUSTINE         11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:15.48
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH           1:15.52
CHAU, AMANDA          12 PC SAN FRANCISCO REC     1:15.82
LONGTIN, ELLIOT       11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:16.22
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:16.23
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A    1:16.25
LEWIN, NIKKI          12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:16.31
DUNN, SARAH           11 PC PACIFIC COAST MARL    1:16.54
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:16.86
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C    1:17.00
CURRAN, EBEY          12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:17.06
LAMAY, DEVON          12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:17.14
FRIEDBERG, EMILY      11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:17.42
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   11-12   100 I.M.                                    EVENT   35
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WRAY, LEXI            12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:17.57
BURTON, MEGAN         12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:17.58
SPILLNER, MCKENZIE    12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:17.98
MAHONEY, KATE         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:18.01
LEDBETTER, GENAVIEVE  12 SN ARDEN PARK            1:18.32
HOOPER, CHEYENNE      11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:18.61
DISKIN, JULIA         12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:18.65
MORPHEW, CAYLA        11 PC RHONERT PARK SWIM     1:18.86
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS       1:18.89
BROWN, JESSIE         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:19.04
PHILLIPS, JOCELYN     12 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:19.06
ANGELO, VICTORIA      12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:19.24
SANDBERG, LINDSAY V.  12 PC ORINDA AQUATICS       1:19.62
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS            1:19.78
CHIH, SHELBY C.       11 SN ARDEN HILLS           1:19.90
OLSON, CHRISTINE      11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:20.05
GRAY, TESSA           11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:20.35
WARREN, JESSICA       12 PC FLYING FISH           1:20.71
KHARRAZI, SHIRA       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:20.77
WAINESS, REBECCA      12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:20.78
COMPTON, CLAIRE       11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:21.35
BRAY, ERIN R.         11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:21.47
WALOVICH, CAREY       11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:21.70
NAIMA, MITRA          12 PC MISSION SAN JOSE A    1:21.73
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:21.75
HAFFERKAMP, KELSEY    11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:22.02
MOON, JOY             11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:22.45
JACKSON, SIMONE       12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:22.92
DOMECUS, JACQUELINE   11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:22.93
KWONG, REBECCA        12 PC MISSION SAN JOSE A    1:23.10
BARTON, ELLEN         11 PC SOS SWIM TEAM         1:23.26
GARCIA, MEAGAN        11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:23.28
COBLE, KELLY          11 PC MISSION SAN JOSE A    1:23.50
MILLER, MANDE         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:23.52
BUENO, NOELLE         12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:23.61
MILLER, AMANDA        11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:24.01
KIM, TIFFANY          12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:24.12
JOHNSON, GIULIA       11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:24.25
CHOW, KELLY           12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:24.31
JONES, ALLYSON        11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:24.74
FERNANDEZ, OLIVIA     12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:25.15
SHEIKH, AMINA         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:26.24
CHAPMAN, JILLIAN      11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:26.32
PARKER, CARDELLEN     11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:26.54
ARNASON, LIZZY        11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:26.89
TROTTER, PAIGE        11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:27.53
BURCHARD, AMELIA      11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:28.00
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:29.63
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:29.92
YAHNE, KARINNE        12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:30.48
ROSE, HANNAH          11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:30.54
SCHRADER, KAYLA       12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:30.90
SCHAFER, OTTILIA      12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:31.06
MINAHEN, KIMBERLY     11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:31.08
GRAHAM, ERICA         12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:31.54
DEMIGUEL, LAUREN      11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:31.85
REDDIG, HEIDI J.      12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:32.66
PRATT, MEGAN          12 PC ALA GATORS            1:33.12
PALMER, KAROLIN       11 PC SOS SWIM TEAM         1:35.10
CAMBLIN, VERONNICA    12 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:37.82
KREKEL, MADDY         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:38.09
FOSTER, SHAY-MARIE    12 PC CITY OF MODESTO SW    1:38.29
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   11-12   100 I.M.                                    EVENT   35
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ESPINOZA, NATHALIE    11 PC CITY OF MODESTO SW    1:39.03
TIMMONS, CHANELLE     12 PC CITY OF MODESTO SW    1:40.58
GALUSHA, LAUREN       11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:44.15
WOLFE, SARAH A.       11 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:49.69
MIRANDA, DESI         11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:49.84
COCHRAN, ALYSSA       11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:52.44
ANDERSON, JILL        12 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
ASTORGA, NATALIE      11 SN IM FAST MARLINS        DQUED
BARRETT, MAURA A.     11 SN IM FAST MARLINS        DQUED
CARLSON, KAYLA        11 PC WINE COUNTRY AQUAT    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   11-12   200 I.M.                                    EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:24.50
SCHRAKAMP, NICOLE M.  12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:26.54
BISPO, KARLEE         11 PC SOS SWIM TEAM         2:34.40
JONES, HANNAH         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:34.90
NELSON, MEGAN         12 PC PLEASANTON SEA HAW    2:35.05
JOVINO, KATHRYN       12 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:36.34
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     2:36.83
GOSSAGE, ALEXANDRA    12 PC RHONERT PARK SWIM     2:36.88
CHOI, ERIN            11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:37.50
SULLIVAN, MEGAN       11 PC WALNUT CREEK AQUA     2:37.57
URE, KATIE            12 PC ORINDA AQUATICS       2:37.92
YUAN, YING-YING       12 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:38.02
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:38.47
BORCHMAN, TENLEY C.   12 SN ARDEN HILLS           2:39.56
ESTEP, MELISSA        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:39.93
OWNBEY, JANICE D.     11 SN ARDEN HILLS           2:40.05
LEIPPER, KATHERINE    12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:40.34
BRANNON, LINDSEY      11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:40.72
BOLCE, STEPHANIE M.   12 SN UNATTACHED SIERRA     2:41.60
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:42.61
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:43.87
CHAU, AMANDA          12 PC SAN FRANCISCO REC     2:43.92
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C    2:44.29
LAMAY, DEVON          12 PC PLEASANTON SEA HAW    2:44.76
LEWIN, NIKKI          12 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:44.81
MAHONEY, KATE         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:45.73
ANGELO, VICTORIA      12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:47.72
RETHERFORD, TANYA     12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:47.74
HUBBS, MARISSA B.     12 SN ARDEN HILLS           2:47.77
HOLMAN, AMANDA        11 PC WALNUT CREEK AQUA     2:48.05
SANGSTER, DANIELLA    12 PC PACIFIC COAST MARL    2:48.18
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:48.29
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A    2:48.92
WULF, ASHLEY          12 PC UNATTACHED PACIFIC    2:49.00
ALLARD, CHELSEA       11 PC WALNUT CREEK AQUA     2:49.08
GRIFFOUL, EMILY       12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:49.72
CHIH, SHELBY C.       11 SN ARDEN HILLS           2:49.96
MULVIHILL, ABBY       12 PC UKIAH DOLPHINS        2:49.99
DUNN, SARAH           11 PC PACIFIC COAST MARL    2:51.36
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:51.39
PHILLIPS, JOCELYN     12 PC WINE COUNTRY AQUAT    2:54.18
KWONG, REBECCA        12 PC MISSION SAN JOSE A    2:54.32
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS            2:55.08
NAIMA, MITRA          12 PC MISSION SAN JOSE A    2:55.22
SCHNEIDER, JULIA      11 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:55.92
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   11-12   200 I.M.                                    EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
OLSON, CHRISTINE      11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:56.25
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:56.35
KIM, TIFFANY          12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:57.84
FRIEDBERG, EMILY      11 PC OAKLAND BARRACUDA     2:58.75
WARREN, JESSICA       12 PC FLYING FISH           2:59.08
GARCIA, MEAGAN        11 PC WALNUT CREEK AQUA     2:59.57
BARTON, ELLEN         11 PC SOS SWIM TEAM         3:00.46
MORPHEW, CAYLA        11 PC RHONERT PARK SWIM     3:01.85
COBLE, KELLY          11 PC MISSION SAN JOSE A    3:01.90
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS       3:02.10
JOHNSON, GIULIA       11 PC OAKLAND BARRACUDA     3:03.12
PARKER, CARDELLEN     11 PC VALLEJO AQUATIC CL    3:05.31
FERNANDEZ, OLIVIA     12 PC VALLEJO AQUATIC CL    3:05.76
ALDERSON, MEAGAN      12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    3:05.96
HOFFMAN, NATALIE      11 PC PLEASANTON SEA HAW    3:06.05
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:09.88
FERRETTI, PETRA       12 PC UNATTACHED PACIFIC    3:09.99
TURMAN, KATRINA       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:12.67
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:19.45
PALMER, KAROLIN       11 PC SOS SWIM TEAM         3:27.05
LEARN, MOLLY          11 PC UKIAH DOLPHINS        3:28.18
FOSTER, SHAY-MARIE    12 PC CITY OF MODESTO SW    3:30.31
HURLEY, NATALIE       12 PC WINE COUNTRY AQUAT    3:55.13
WOLFE, SARAH A.       11 PC WINE COUNTRY AQUAT    4:12.64
DOMECUS, JACQUELINE   11 PC VALLEJO AQUATIC CL     DQUED
PANGER, MAIJA         11 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   13-UP   50 FREE                                     EVENT   57
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VANDENBERG, KIM       17 PC ORINDA AQUATICS         24.54
MCKENNEY, KELSEY C.   17 SN IM FAST MARLINS         25.03
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU      25.28
THURMAN, AMY          16 PC ORINDA AQUATICS         25.53
ROGERS, REBECCA       15 PC WALNUT CREEK AQUA       25.93
JENKINS, COURTNEY     14 PC SAN RAMON LIVERMOR      25.94
ARNOLD, KATIE         15 PC ORINDA AQUATICS         25.97
LEVY, SOPHIE          17 PC ORINDA AQUATICS         26.27
OCHS, JILLIAN         14 PC ORINDA AQUATICS         26.40
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS         26.54
ARNESON, CHRISTINE E. 14 SN IM FAST MARLINS         26.57
ZACKERY, MORGAN       16 PC VALLEJO AQUATIC CL      26.63
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS         26.78
HANSEN, SARA          15 PC WALNUT CREEK AQUA       26.88
LAXO, SYDNEY N.       14 SN ARDEN HILLS             26.91
FARLIN, HOLLY         16 PC ORINDA AQUATICS         26.97
OETTINGER, NICOLE     13 PC BENICIA BLUE DOLPH      26.97
JOHNSON, EVA          15 PC ORINDA AQUATICS         26.99
SHASKY, ALLISON       17 PC ORINDA AQUATICS         27.00
KORN, CAMERYN         14 PC ORINDA AQUATICS         27.01
STRAW, LIZZY          16 PC ORINDA AQUATICS         27.08
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS         27.09
METCALF, VANESSA      15 PC ORINDA AQUATICS         27.14
BEAUDREAU, LAUREN     13 PC ORINDA AQUATICS         27.19
HARPER, KIRSTEN       13 PC WALNUT CREEK AQUA       27.21
SIMONDS, SHANNON      13 PC WEST COAST AQUATIC      27.23
SHIVELY, ASHLEY       17 PC ORINDA AQUATICS         27.37
FONG, MICHELLE        14 PC SAN FRANCISCO REC       27.55
JIMENEZ, MEGAN        16 PC SAN RAMON LIVERMOR      27.58
SHARP, EMILY          15 PC ORINDA AQUATICS         27.75
BROWN, HOLLY          15 PC CITY OF MODESTO SW      27.77
CHARVOZ, CAROLYNE     13 PC TERRAPINS SWIM TEA      27.81
NORDIN, LINDSAY       16 PC ORINDA AQUATICS         27.84
REINGOLD, REBECCA     15 PC ORINDA AQUATICS         27.87
GIMA, SHANNON         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.90
SUN, NOELLE           13 PC ORINDA AQUATICS         28.03
GARCIA, ERIN          13 PC WEST COAST AQUATIC      28.05
KHARRAZI, REBEKAH     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      28.12
PAGLIERE, ALYSSA M.   14 SN ARDEN HILLS             28.19
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUA       28.24
CAMPO, KRISTIN        16 PC VALLEJO AQUATIC CL      28.34
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      28.38
GHANBARI, SHEEVA      13 PC OAKLAND BARRACUDA       28.41
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS         28.47
BUENO, NADINE         14 PC VALLEJO AQUATIC CL      28.49
MCCLELLAND, LINDSAY   13 PC WALNUT CREEK AQUA       28.50
ANDERSON, ERICA L.    14 SN ARDEN HILLS             28.51
BRYAN, KATIE          14 PC CITY OF MODESTO SW      28.65
SHARP, LINDSEY        13 PC ORINDA AQUATICS         28.65
BOCHNER, LINDSAY      14 PC PACIFIC COAST MARL      28.67
CHIH, SHANNON         16 SN ARDEN HILLS             28.75
MULLINS, HALEY        13 PC ORINDA AQUATICS         28.80
ARTZ, LAUREN          13 PC TERRAPINS SWIM TEA      28.86
SUGITANI, MICHELLE    13 PC ALA GATORS              28.89
CHAU, STEPHANIE       16 PC SAN FRANCISCO REC       28.95
SANGALANG, KRISTINA   16 PC VALLEJO AQUATIC CL      29.00
FOSTER, DEVON         16 PC ORINDA AQUATICS         29.03
SANDSTROM, CAROLYN    13 PC WEST COAST AQUATIC      29.07
BRANNON, DANIELLE     13 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.13
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   13-UP   50 FREE                                     EVENT   57
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JIMENEZ, CHELSEA      13 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.19
SHINDO, JESSICA       13 PC WALNUT CREEK AQUA       29.24
ROTH, MARTA           15 PC ORINDA AQUATICS         29.27
PEZZUTO, KAYLIE       14 PC UNATTACHED PACIFIC      29.38
DUNIGAN, HOLLY        13 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.43
SCOTT, ANN-MARIE      14 PC UNATTACHED PACIFIC      29.46
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS         29.51
MCALLISTER, AMBER     13 PC PACIFIC COAST MARL      29.66
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      29.72
GERRITY, MEGAN E.     13 SN ARDEN PARK              29.74
HASHEMI, RAHA         15 PC CITY OF MODESTO SW      29.74
CHENG, LIANA          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      29.81
ISOKAWA, JESSICA      16 PC PIEDMONT SWIM TEAM      29.84
WALOVICH, KRISTIN     13 PC PLEASANTON SEA HAW      30.01
DOAN, KAREN           13 PC MISSION SAN JOSE A      30.07
WONG, AMANDA          13 PC WALNUT CREEK AQUA       30.14
SANDS, KAITLIN        14 PC ORINDA AQUATICS         30.27
HOLLENBACHER, JESSICA 13 PC PACIFIC COAST MARL      30.35
WU, MONICA            15 PC MISSION SAN JOSE A      30.50
SANTANNA-HART, RYAN M 15 SN IM FAST MARLINS         30.57
NG, MICHELLE          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      30.64
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUA       30.66
SHIH, MARISSA         15 PC PIEDMONT SWIM TEAM      31.34
PALMER, SANDRINE      14 PC SOS SWIM TEAM           31.42
PANGER, SAMANTHA      14 PC PLEASANTON SEA HAW      31.71
TURNER, KELLY         22 PC TERRAPINS SWIM TEA      31.75
EDELEANU, ALEXANDRA   17 PC ORINDA AQUATICS         31.77
WALSH, SARAH          13 PC PACIFIC COAST MARL      31.77
WU, JENNIFER          15 PC MISSION SAN JOSE A      31.81
WONNER, KATIE         13 PC ALA GATORS              32.00
FOCHA, JESSICA        13 PC CITY OF MODESTO SW      32.08
KERCHNER, KRISTEN     13 PC TERRAPINS SWIM TEA      32.33
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW      32.34
ROWE, MELINDA W.      14 PC TERRAPINS SWIM TEA      32.40
JOHNSON, KIMBERLY     14 PC PIEDMONT SWIM TEAM      32.43
HOWELL, LAUREN        13 PC MISSION SAN JOSE A      32.86
DENSBERGER, ERICA J.  14 PC WINE COUNTRY AQUAT      32.99
TSUYEMURA, STEPHANIE  13 PC FLYING FISH             33.16
ELEFANT, MARIANNE     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      33.22
YUEN, CAMMY           16 PC PIEDMONT SWIM TEAM      33.22
CROWE, MELISSA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA      33.35
SMITH, COLLEEN        15 PC PLEASANTON SEA HAW      33.58
GONZALEZ, JASMINE     14 PC VALLEJO AQUATIC CL      34.05
ROYOS, SARA M.        14 PC SALINAS VALLEY AQU      34.06
AFSHAR, ARIANA T.     14 PC FLYING FISH             35.20
BEGUHL, NOEL M.       13 PC UNATTACHED PACIFIC      35.22
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM      42.37
SANCHEZ, NATALIA      17 PC MISSION SAN JOSE A      43.01
=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   13-UP   100 FREE                                    EVENT    7
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VANDENBERG, KIM       17 PC ORINDA AQUATICS         52.18
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU      53.67
MCKENNEY, KELSEY C.   17 SN IM FAST MARLINS         54.87
BURROWS, NICHOLE D.   18 SN ARDEN HILLS             55.01
ARNOLD, KATIE         15 PC ORINDA AQUATICS         55.61
TERRILL, AMY          18 PC WALNUT CREEK AQUA       55.68
YAMAHATA, ASHLEY N.   13 SN ARDEN HILLS             55.77
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   13-UP   100 FREE                                    EVENT    7
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WIGGINTON, CAROLYN C. 17 SN ARDEN HILLS             56.00
SHASKY, ALLISON       17 PC ORINDA AQUATICS         56.07
OCHS, JILLIAN         14 PC ORINDA AQUATICS         56.45
JENKINS, COURTNEY     14 PC SAN RAMON LIVERMOR      56.88
BLEICHER, JENNI       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU      56.95
FAVERO, CRISTINA D.   15 SN ARDEN HILLS             57.02
RUSSELL, MONICA       14 PC ORINDA AQUATICS         57.32
AIKEN, ASHLEY         17 PC SAN RAMON LIVERMOR      57.36
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS         57.40
STRAW, LIZZY          16 PC ORINDA AQUATICS         57.45
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS         57.60
HODGKINSON, SYDNEY    15 PC ORINDA AQUATICS         57.62
HANSEN, SARA          15 PC WALNUT CREEK AQUA       57.84
PASTERNAK, TESS       13 PC UKIAH DOLPHINS          57.84
GUEST, STEPHANIE      16 PC WALNUT CREEK AQUA       57.94
JOHNSON, EVA          15 PC ORINDA AQUATICS         58.01
KUHN, KATIE           16 PC WALNUT CREEK AQUA       58.01
ZACKERY, MORGAN       16 PC VALLEJO AQUATIC CL      58.16
MACCHIAVELLI, CECILIA 16 PC UNATTACHED PACIFIC      58.27
MAGORIEN, JULIE E.    15 SN ARDEN HILLS             58.50
ARNESON, CHRISTINE E. 14 SN IM FAST MARLINS         58.55
BURROWS, JAZMINE N.   16 SN ARDEN HILLS             58.61
METCALF, VANESSA      15 PC ORINDA AQUATICS         58.74
HARPER, KIRSTEN       13 PC WALNUT CREEK AQUA       58.84
SHIVELY, ASHLEY       17 PC ORINDA AQUATICS         58.84
MCGEE, LAUREN         17 PC NORTH MARIN AQUATI      59.03
PAGLIERE, ALYSSA M.   14 SN ARDEN HILLS             59.16
PASTERNAK, NATASJA    16 PC UKIAH DOLPHINS          59.19
OETTINGER, NICOLE     13 PC BENICIA BLUE DOLPH      59.21
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.27
BECK, SYLVIA          14 PC ORINDA AQUATICS         59.31
BIENATI, ANGIE        13 PC UNATTACHED PACIFIC      59.41
KORN, CAMERYN         14 PC ORINDA AQUATICS         59.50
GIMA, SHANNON         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.70
BEAUDREAU, LAUREN     13 PC ORINDA AQUATICS         59.77
NELSON, KATEY         13 PC SANTA ROSA NEPTUNE      59.93
BROWN, HOLLY          15 PC CITY OF MODESTO SW    1:00.08
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS       1:00.32
GARCIA, ERIN          13 PC WEST COAST AQUATIC    1:00.39
FONG, MICHELLE        14 PC SAN FRANCISCO REC     1:00.76
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:00.89
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:01.16
JIMENEZ, CHELSEA      13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:01.49
MCCLELLAND, LINDSAY   13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:01.50
PESKETT, KELSIE       15 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:01.52
SIMONDS, SHANNON      13 PC WEST COAST AQUATIC    1:01.67
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:01.77
BRYAN, KATIE          14 PC CITY OF MODESTO SW    1:01.97
REINGOLD, REBECCA     15 PC ORINDA AQUATICS       1:02.05
SUGITANI, MICHELLE    13 PC ALA GATORS            1:02.29
SHARP, EMILY          15 PC ORINDA AQUATICS       1:02.30
SUN, NOELLE           13 PC ORINDA AQUATICS       1:02.52
SMITH, MEGHAN         16 PC CITY OF MODESTO SW    1:02.59
HARRIS, LISA          17 PC WALNUT CREEK AQUA     1:02.74
BRANNON, DANIELLE     13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:02.78
SANDSTROM, CAROLYN    13 PC WEST COAST AQUATIC    1:03.02
BOCHNER, LINDSAY      14 PC PACIFIC COAST MARL    1:03.08
SHARP, LINDSEY        13 PC ORINDA AQUATICS       1:03.16
MULLINS, HALEY        13 PC ORINDA AQUATICS       1:03.17
BUENO, NADINE         14 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:03.21
ROTH, MARTA           15 PC ORINDA AQUATICS       1:03.23
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS       1:03.38
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   13-UP   100 FREE                                    EVENT    7
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DISBROW, ANYA         13 PC ORINDA AQUATICS       1:03.72
CHAU, STEPHANIE       16 PC SAN FRANCISCO REC     1:03.98
HAARZ, COLBY          13 PC ORINDA AQUATICS       1:03.99
PEZZUTO, KAYLIE       14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:04.03
DEIS, CHRISTINE M.    14 SN ARDEN HILLS           1:04.16
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:04.20
CHARGUALAF, SABRINA L 13 SN ARDEN HILLS           1:04.23
FOSTER, DEVON         16 PC ORINDA AQUATICS       1:04.23
MCALLISTER, AMBER     13 PC PACIFIC COAST MARL    1:04.24
GHANBARI, SHEEVA      13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:04.36
SCOTT, ANN-MARIE      14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:04.43
GERRITY, MEGAN E.     13 SN ARDEN PARK            1:04.55
SCHULL, KIM           13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:04.60
DOAN, KAREN           13 PC MISSION SAN JOSE A    1:05.12
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:05.16
DUNIGAN, HOLLY        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:05.79
SANDS, KAITLIN        14 PC ORINDA AQUATICS       1:05.86
WU, MONICA            15 PC MISSION SAN JOSE A    1:05.90
ISOKAWA, JESSICA      16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:06.26
SCOTT, CAITLIN        16 PC ORINDA AQUATICS       1:06.70
CASTANEDA, PATRICIA   17 PC NORTH MARIN AQUATI    1:06.71
CHENG, LIANA          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.12
PANGER, SAMANTHA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:07.83
HOLLENBACHER, JESSICA 13 PC PACIFIC COAST MARL    1:08.00
WALSH, SARAH          13 PC PACIFIC COAST MARL    1:08.30
HOWELL, LAUREN        13 PC MISSION SAN JOSE A    1:08.49
GOODALL, RUBY         15 PC OAKLAND BARRACUDA     1:08.54
NG, MICHELLE          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:08.70
CROWE, MELISSA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:09.07
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:10.39
WONNER, KATIE         13 PC ALA GATORS            1:10.63
VALANCY, SARA         15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:10.64
FOCHA, JESSICA        13 PC CITY OF MODESTO SW    1:11.08
SHIH, MARISSA         15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:11.13
JOHNSON, KIMBERLY     14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:11.58
ELEFANT, MARIANNE     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:11.75
SANTANNA-HART, RYAN M 15 SN IM FAST MARLINS       1:11.81
GIORGI, JAMIE G.      15 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:12.09
DENSBERGER, ERICA J.  14 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:12.25
YUEN, CAMMY           16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:12.80
GENEREUX, LINDSAY M.  16 PC CITY OF MODESTO SW    1:12.93
TSUYEMURA, STEPHANIE  13 PC FLYING FISH           1:14.36
WU, JENNIFER          15 PC MISSION SAN JOSE A    1:14.40
DEIRIO, TARYN         16 PC PLEASANTON SEA HAW    1:15.96
ROYOS, SARA M.        14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:18.76
BEGUHL, NOEL M.       13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:19.29
LABDON, CHARLOTTE     14 PC ORINDA AQUATICS       1:23.40
SANCHEZ, NATALIA      17 PC MISSION SAN JOSE A    1:32.43
COMPTON, ELLEN        15 PC ORINDA AQUATICS       NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-UP   200 FREE                                    EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:55.58
ROGERS, REBECCA       15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:57.62
YAMAHATA, ASHLEY N.   13 SN ARDEN HILLS           1:58.47
FAVERO, CRISTINA D.   15 SN ARDEN HILLS           2:00.11
OROZCO, CYNTHIA M.    17 SN ARDEN HILLS           2:00.42
MCKENNEY, KELSEY C.   17 SN IM FAST MARLINS       2:00.69
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-UP   200 FREE                                    EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JENKINS, COURTNEY     14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:02.99
AIKEN, ASHLEY         17 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:03.90
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       2:04.60
ROBBINS, ERICA N.     14 SN ARDEN HILLS           2:04.86
BECK, SYLVIA          14 PC ORINDA AQUATICS       2:05.60
BURROWS, JAZMINE N.   16 SN ARDEN HILLS           2:05.80
BLEICHER, JENNI       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:05.82
SHASKY, ALLISON       17 PC ORINDA AQUATICS       2:06.55
MAGORIEN, JULIE E.    15 SN ARDEN HILLS           2:06.57
JOHNSON, EVA          15 PC ORINDA AQUATICS       2:06.76
PAGLIERE, ALYSSA M.   14 SN ARDEN HILLS           2:07.02
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:08.10
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS       2:08.26
NELSON, KATEY         13 PC SANTA ROSA NEPTUNE    2:08.34
HANSEN, SARA          15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:08.54
MACCHIAVELLI, CECILIA 16 PC UNATTACHED PACIFIC    2:08.62
MCGEE, LAUREN         17 PC NORTH MARIN AQUATI    2:08.63
STRAW, LIZZY          16 PC ORINDA AQUATICS       2:08.78
ZACKERY, MORGAN       16 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:09.75
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:10.22
PASTERNAK, NATASJA    16 PC UKIAH DOLPHINS        2:10.64
GARCIA, ERIN          13 PC WEST COAST AQUATIC    2:11.36
METCALF, VANESSA      15 PC ORINDA AQUATICS       2:12.24
CHIH, SHANNON         16 SN ARDEN HILLS           2:12.31
PESKETT, KELSIE       15 PC WINE COUNTRY AQUAT    2:12.98
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS       2:13.04
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:13.42
PEZZUTO, KAYLIE       14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:13.45
ARNESON, CHRISTINE E. 14 SN IM FAST MARLINS       2:13.58
BRYAN, KATIE          14 PC CITY OF MODESTO SW    2:13.96
MCCLELLAND, LINDSAY   13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:14.47
AGEE, MEGHAN N.       13 SN ARDEN HILLS           2:15.63
SIMONDS, SHANNON      13 PC WEST COAST AQUATIC    2:16.12
BRANNON, DANIELLE     13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:16.37
SUGITANI, MICHELLE    13 PC ALA GATORS            2:16.51
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:17.70
CHARGUALAF, SABRINA L 13 SN ARDEN HILLS           2:17.91
SANDSTROM, CAROLYN    13 PC WEST COAST AQUATIC    2:18.18
BOCHNER, LINDSAY      14 PC PACIFIC COAST MARL    2:19.61
BEAUDREAU, LAUREN     13 PC ORINDA AQUATICS       2:19.72
SMITH, MEGHAN         16 PC CITY OF MODESTO SW    2:20.08
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS       2:20.24
SCOTT, CAITLIN        16 PC ORINDA AQUATICS       2:21.79
HAARZ, COLBY          13 PC ORINDA AQUATICS       2:22.39
BUENO, NADINE         14 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:22.73
SUN, NOELLE           13 PC ORINDA AQUATICS       2:22.73
CHAU, STEPHANIE       16 PC SAN FRANCISCO REC     2:23.24
FOSTER, DEVON         16 PC ORINDA AQUATICS       2:23.33
SHARP, LINDSEY        13 PC ORINDA AQUATICS       2:23.71
SCOTT, ANN-MARIE      14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:23.79
MULLINS, HALEY        13 PC ORINDA AQUATICS       2:24.30
HOFF, ALICIA K.       15 SN ARDEN HILLS           2:25.25
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:25.45
GERRITY, MEGAN E.     13 SN ARDEN PARK            2:25.65
SCHULL, KIM           13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:26.21
PANGER, SAMANTHA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:27.12
CASTANEDA, PATRICIA   17 PC NORTH MARIN AQUATI    2:27.40
GHANBARI, SHEEVA      13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:28.09
SANDS, KAITLIN        14 PC ORINDA AQUATICS       2:28.62
HOWELL, LAUREN        13 PC MISSION SAN JOSE A    2:28.91
DUNIGAN, HOLLY        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:29.41
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:31.86
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-UP   200 FREE                                    EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ISOKAWA, JESSICA      16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:33.87
VALANCY, SARA         15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:34.14
CROWE, MELISSA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:34.57
GIORGI, JAMIE G.      15 PC WINE COUNTRY AQUAT    2:35.11
GORDON, SARAH         13 PC ORINDA AQUATICS       2:35.98
APPLEGATE, LIZ A.     16 SN ARDEN HILLS           2:36.48
WONNER, KATIE         13 PC ALA GATORS            2:37.20
FOCHA, JESSICA        13 PC CITY OF MODESTO SW    2:37.77
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:38.32
EDELEANU, ALEXANDRA   17 PC ORINDA AQUATICS       2:38.43
SANTANNA-HART, RYAN M 15 SN IM FAST MARLINS       2:41.12
ELEFANT, MARIANNE     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:41.56
DENSBERGER, ERICA J.  14 PC WINE COUNTRY AQUAT    2:43.48
LABDON, CHARLOTTE     14 PC ORINDA AQUATICS       2:55.93
ROYOS, SARA M.        14 PC SALINAS VALLEY AQU    3:02.08
BEGUHL, NOEL M.       13 PC UNATTACHED PACIFIC    3:05.18
DEIS, CHRISTINE M.    14 SN ARDEN HILLS           NO SHOW
FARLIN, HOLLY         16 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   67                                   FEMALE   13-UP   500 FREE                                    EVENT   67
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:04.35
VANDENBERG, KIM       17 PC ORINDA AQUATICS       5:06.69
MCGOWAN, CHRISTINA    13 PC WALNUT CREEK AQUA     5:19.13
JENKINS, COURTNEY     14 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:26.18
PAGLIERE, ALYSSA M.   14 SN ARDEN HILLS           5:33.77
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    5:34.55
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW    5:34.70
LAXO, SYDNEY N.       14 SN ARDEN HILLS           5:35.17
JOHNSON, EVA          15 PC ORINDA AQUATICS       5:36.91
LAMAY, CHELSEA        15 PC PLEASANTON SEA HAW    5:40.36
HANSEN, SARA          15 PC WALNUT CREEK AQUA     5:40.86
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       5:40.94
HARPER, KIRSTEN       13 PC WALNUT CREEK AQUA     5:41.11
ZACKERY, MORGAN       16 PC VALLEJO AQUATIC CL    5:45.94
GARCIA, ERIN          13 PC WEST COAST AQUATIC    5:46.71
CAMPO, KRISTIN        16 PC VALLEJO AQUATIC CL    5:48.18
BRYAN, KATIE          14 PC CITY OF MODESTO SW    5:52.69
PEZZUTO, KAYLIE       14 PC UNATTACHED PACIFIC    5:53.35
ARTZ, LAUREN          13 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:53.94
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUA     5:57.92
BROWN, HOLLY          15 PC CITY OF MODESTO SW    5:58.04
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:59.32
BRANNON, DANIELLE     13 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:59.58
KURYWCHAK, GISELLE    13 PC BENICIA BLUE DOLPH    6:02.59
GIMA, SHANNON         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    6:02.99
CHARVOZ, CAROLYNE     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    6:03.69
SANDSTROM, CAROLYN    13 PC WEST COAST AQUATIC    6:04.43
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS       6:04.59
BOCHNER, LINDSAY      14 PC PACIFIC COAST MARL    6:07.45
CHAU, STEPHANIE       16 PC SAN FRANCISCO REC     6:08.01
PANGER, SAMANTHA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    6:10.46
MCCLELLAND, LINDSAY   13 PC WALNUT CREEK AQUA     6:12.26
SUGITANI, MICHELLE    13 PC ALA GATORS            6:13.55
SCOTT, CAITLIN        16 PC ORINDA AQUATICS       6:23.42
MCALLISTER, AMBER     13 PC PACIFIC COAST MARL    6:24.54
SHARP, LINDSEY        13 PC ORINDA AQUATICS       6:24.73
DUNIGAN, HOLLY        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    6:26.12
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   67                                   FEMALE   13-UP   500 FREE                                    EVENT   67
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUA     6:30.86
KERCHNER, KRISTEN     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    6:36.32
FOCHA, JESSICA        13 PC CITY OF MODESTO SW    6:44.68
EASLEY, MELISSA       13 PC PLEASANTON SEA HAW    6:45.48
PALMER, SANDRINE      14 PC SOS SWIM TEAM         6:54.27
KHARRAZI, REBEKAH     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    6:56.90
ELEFANT, MARIANNE     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    7:15.99
GONZALEZ, JASMINE     14 PC VALLEJO AQUATIC CL    7:17.74
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   13-UP   100 BACK                                    EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.57
VANDENBERG, KIM       17 PC ORINDA AQUATICS         59.99
ARNOLD, KATIE         15 PC ORINDA AQUATICS       1:00.20
THURMAN, AMY          16 PC ORINDA AQUATICS       1:02.31
SHASKY, ALLISON       17 PC ORINDA AQUATICS       1:02.87
MCKENNEY, KELSEY C.   17 SN IM FAST MARLINS       1:02.92
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       1:03.71
OCHS, JILLIAN         14 PC ORINDA AQUATICS       1:04.64
STRAW, LIZZY          16 PC ORINDA AQUATICS       1:05.84
MCGOWAN, CHRISTINA    13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:06.23
VARELLAS, BETSY       13 PC ORINDA AQUATICS       1:06.24
ARNESON, CHRISTINE E. 14 SN IM FAST MARLINS       1:06.55
GIMA, SHANNON         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.72
NORDIN, LINDSAY       16 PC ORINDA AQUATICS       1:07.17
SHIVELY, ASHLEY       17 PC ORINDA AQUATICS       1:07.37
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS       1:07.42
BECK, SYLVIA          14 PC ORINDA AQUATICS       1:07.53
METCALF, VANESSA      15 PC ORINDA AQUATICS       1:07.64
FONG, MICHELLE        14 PC SAN FRANCISCO REC     1:08.12
JOHNSON, EVA          15 PC ORINDA AQUATICS       1:08.27
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.10
FARLIN, HOLLY         16 PC ORINDA AQUATICS       1:09.20
SUN, NOELLE           13 PC ORINDA AQUATICS       1:09.52
HARPER, KIRSTEN       13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:09.97
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:11.13
ARTZ, LAUREN          13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:11.16
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:11.53
BEAUDREAU, LAUREN     13 PC ORINDA AQUATICS       1:11.55
SHARP, LINDSEY        13 PC ORINDA AQUATICS       1:11.58
GARCIA, ERIN          13 PC WEST COAST AQUATIC    1:11.64
CHARVOZ, CAROLYNE     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:11.65
SHARP, EMILY          15 PC ORINDA AQUATICS       1:12.12
OETTINGER, NICOLE     13 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:12.22
CHARGUALAF, SABRINA L 13 SN ARDEN HILLS           1:12.26
REINGOLD, REBECCA     15 PC ORINDA AQUATICS       1:12.28
FOSTER, DEVON         16 PC ORINDA AQUATICS       1:12.34
CHIH, SHANNON         16 SN ARDEN HILLS           1:12.78
BRYAN, KATIE          14 PC CITY OF MODESTO SW    1:13.09
MCALLISTER, AMBER     13 PC PACIFIC COAST MARL    1:13.36
ZACKERY, MORGAN       16 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:13.74
SANDSTROM, CAROLYN    13 PC WEST COAST AQUATIC    1:13.87
SIMONDS, SHANNON      13 PC WEST COAST AQUATIC    1:14.23
HILL, ASHLEY          13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:14.24
WALOVICH, KRISTIN     13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:14.29
BROWN, HOLLY          15 PC CITY OF MODESTO SW    1:14.42
GHANBARI, SHEEVA      13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:14.81
BUENO, NADINE         14 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:14.88
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   13-UP   100 BACK                                    EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CAMPO, KRISTIN        16 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:14.89
SUGITANI, MICHELLE    13 PC ALA GATORS            1:15.04
CHENG, LIANA          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.13
SCOTT, CAITLIN        16 PC ORINDA AQUATICS       1:15.25
SHINDO, JESSICA       13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:15.29
BRANNON, DANIELLE     13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.31
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS       1:15.35
SCOTT, ANN-MARIE      14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:15.62
ANDERSON, ERICA L.    14 SN ARDEN HILLS           1:15.83
SANGALANG, KRISTINA   16 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:16.08
JIMENEZ, CHELSEA      13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:16.34
KHARRAZI, REBEKAH     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:16.39
DUNIGAN, HOLLY        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:16.93
PANGER, SAMANTHA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:17.41
MCCLELLAND, LINDSAY   13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:17.66
YUEN, CAMMY           16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:18.18
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:18.19
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:18.33
HASHEMI, RAHA         15 PC CITY OF MODESTO SW    1:19.06
GERRITY, MEGAN E.     13 SN ARDEN PARK            1:19.10
JIMENEZ, MEGAN        16 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:19.16
NG, MICHELLE          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:19.37
WU, MONICA            15 PC MISSION SAN JOSE A    1:19.74
PEZZUTO, KAYLIE       14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:20.02
KERCHNER, KRISTEN     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:20.21
ISOKAWA, JESSICA      16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:20.80
PALMER, SANDRINE      14 PC SOS SWIM TEAM         1:21.08
HOWELL, LAUREN        13 PC MISSION SAN JOSE A    1:21.38
WALSH, SARAH          13 PC PACIFIC COAST MARL    1:21.61
ELEFANT, MARIANNE     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:22.78
WONNER, KATIE         13 PC ALA GATORS            1:22.96
CROWE, MELISSA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:22.98
DENSBERGER, ERICA J.  14 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:23.05
TURNER, KELLY         22 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:23.86
GONZALEZ, JASMINE     14 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:24.29
SANDS, KAITLIN        14 PC ORINDA AQUATICS       1:25.06
HOLLENBACHER, JESSICA 13 PC PACIFIC COAST MARL    1:25.18
FOCHA, JESSICA        13 PC CITY OF MODESTO SW    1:26.31
LUCERO, BONNIE        13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:27.54
ROYOS, SARA M.        14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:30.87
ROWE, MELINDA W.      14 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:34.81
TSUYEMURA, STEPHANIE  13 PC FLYING FISH           1:36.95
WONG, AMANDA          13 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   13-UP   200 BACK                                    EVENT   29
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:08.25
SHASKY, ALLISON       17 PC ORINDA AQUATICS       2:09.70
BURROWS, NICHOLE D.   18 SN ARDEN HILLS           2:12.17
OROZCO, CYNTHIA M.    17 SN ARDEN HILLS           2:14.31
YAMAHATA, ASHLEY N.   13 SN ARDEN HILLS           2:17.36
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       2:17.72
AIKEN, ASHLEY         17 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:17.96
ROGERS, REBECCA       15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:20.15
ROBBINS, ERICA N.     14 SN ARDEN HILLS           2:20.28
STRAW, LIZZY          16 PC ORINDA AQUATICS       2:21.92
NELSON, KATEY         13 PC SANTA ROSA NEPTUNE    2:22.02
ARNESON, CHRISTINE E. 14 SN IM FAST MARLINS       2:22.23
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   13-UP   200 BACK                                    EVENT   29
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
APPLEGATE, LIZ A.     16 SN ARDEN HILLS           2:22.45
PASTERNAK, TESS       13 PC UKIAH DOLPHINS        2:23.13
METCALF, VANESSA      15 PC ORINDA AQUATICS       2:25.50
AGEE, MEGHAN N.       13 SN ARDEN HILLS           2:27.35
JOHNSON, EVA          15 PC ORINDA AQUATICS       2:28.00
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:28.05
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS       2:28.92
GARCIA, ERIN          13 PC WEST COAST AQUATIC    2:29.97
CHIH, SHANNON         16 SN ARDEN HILLS           2:30.81
CHARGUALAF, SABRINA L 13 SN ARDEN HILLS           2:32.20
REINGOLD, REBECCA     15 PC ORINDA AQUATICS       2:32.59
SUN, NOELLE           13 PC ORINDA AQUATICS       2:33.56
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:36.12
SHARP, LINDSEY        13 PC ORINDA AQUATICS       2:36.26
BRANNON, DANIELLE     13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:36.85
BEAUDREAU, LAUREN     13 PC ORINDA AQUATICS       2:38.71
SIMONDS, SHANNON      13 PC WEST COAST AQUATIC    2:38.99
SANDSTROM, CAROLYN    13 PC WEST COAST AQUATIC    2:39.06
MCALLISTER, AMBER     13 PC PACIFIC COAST MARL    2:39.64
MAGORIEN, JULIE E.    15 SN ARDEN HILLS           2:39.80
GHANBARI, SHEEVA      13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:40.20
SCOTT, CAITLIN        16 PC ORINDA AQUATICS       2:40.25
GORDON, SARAH         13 PC ORINDA AQUATICS       2:40.65
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:41.00
SMITH, MEGHAN         16 PC CITY OF MODESTO SW    2:42.48
SUGITANI, MICHELLE    13 PC ALA GATORS            2:43.94
PESKETT, KELSIE       15 PC WINE COUNTRY AQUAT    2:44.56
HOFF, ALICIA K.       15 SN ARDEN HILLS           2:44.81
PANGER, SAMANTHA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:46.44
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:47.35
NG, MICHELLE          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:48.85
YUEN, CAMMY           16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:49.18
WALSH, SARAH          13 PC PACIFIC COAST MARL    2:52.21
WONNER, KATIE         13 PC ALA GATORS            2:55.16
LUCERO, BONNIE        13 PC UNATTACHED PACIFIC    2:57.66
DENSBERGER, ERICA J.  14 PC WINE COUNTRY AQUAT    3:00.16
EDELEANU, ALEXANDRA   17 PC ORINDA AQUATICS       3:01.52
SCHULL, KIM           13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:02.32
ELEFANT, MARIANNE     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:03.27
FOCHA, JESSICA        13 PC CITY OF MODESTO SW    3:03.42
DEIS, CHRISTINE M.    14 SN ARDEN HILLS            DQUED
DEYOREO, MARIA        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    NO SHOW
DUNIGAN, HOLLY        13 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
GENEREUX, LINDSAY M.  16 PC CITY OF MODESTO SW     DQUED
GERRITY, MEGAN E.     13 SN ARDEN PARK             DQUED
GIMA, SHANNON         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
GOODALL, RUBY         15 PC OAKLAND BARRACUDA      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   13-UP   100 BREAST                                  EVENT   63
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEVY, SOPHIE          17 PC ORINDA AQUATICS       1:10.78
OCHS, JILLIAN         14 PC ORINDA AQUATICS       1:10.88
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS       1:11.75
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       1:13.69
HARPER, KIRSTEN       13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:13.93
KORN, CAMERYN         14 PC ORINDA AQUATICS       1:14.39
ZACKERY, MORGAN       16 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:15.68
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.78
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   13-UP   100 BREAST                                  EVENT   63
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHARP, EMILY          15 PC ORINDA AQUATICS       1:15.81
BECK, SYLVIA          14 PC ORINDA AQUATICS       1:16.24
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:16.47
BEAUDREAU, LAUREN     13 PC ORINDA AQUATICS       1:17.03
JUMPER, LAURA         15 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:17.49
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS       1:17.80
SIMONDS, SHANNON      13 PC WEST COAST AQUATIC    1:17.87
FARLIN, HOLLY         16 PC ORINDA AQUATICS       1:17.92
HANSEN, SARA          15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:18.30
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS       1:18.32
PAGLIERE, ALYSSA M.   14 SN ARDEN HILLS           1:18.63
LAXO, SYDNEY N.       14 SN ARDEN HILLS           1:18.95
ROTH, MARTA           15 PC ORINDA AQUATICS       1:19.22
JIMENEZ, MEGAN        16 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:19.65
GIMA, SHANNON         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:19.97
JIMENEZ, CHELSEA      13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:20.22
SCOTT, CAITLIN        16 PC ORINDA AQUATICS       1:20.27
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:20.40
METCALF, VANESSA      15 PC ORINDA AQUATICS       1:21.14
OETTINGER, NICOLE     13 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:21.51
SCOTT, ANN-MARIE      14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:21.55
BOCHNER, LINDSAY      14 PC PACIFIC COAST MARL    1:21.74
CHARVOZ, CAROLYNE     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:22.05
ARTZ, LAUREN          13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:22.17
KHARRAZI, REBEKAH     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:22.50
SANDSTROM, CAROLYN    13 PC WEST COAST AQUATIC    1:22.86
GARCIA, ERIN          13 PC WEST COAST AQUATIC    1:23.15
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS       1:23.57
ARNESON, CHRISTINE E. 14 SN IM FAST MARLINS       1:23.60
SANDS, KAITLIN        14 PC ORINDA AQUATICS       1:23.67
SHIH, MARISSA         15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:24.18
SHINDO, JESSICA       13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:24.21
WONG, AMANDA          13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:24.29
BRANNON, DANIELLE     13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:24.84
NG, MICHELLE          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:24.88
WU, JENNIFER          15 PC MISSION SAN JOSE A    1:25.26
DOAN, KAREN           13 PC MISSION SAN JOSE A    1:25.50
KURYWCHAK, GISELLE    13 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:25.55
DUNIGAN, HOLLY        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:25.63
JOHNSON, KIMBERLY     14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:25.67
REINGOLD, REBECCA     15 PC ORINDA AQUATICS       1:25.70
MCCLELLAND, LINDSAY   13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:25.74
PEZZUTO, KAYLIE       14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:25.92
GHANBARI, SHEEVA      13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:26.29
WALOVICH, KRISTIN     13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:26.71
SHARP, LINDSEY        13 PC ORINDA AQUATICS       1:27.63
WONNER, KATIE         13 PC ALA GATORS            1:28.02
GERRITY, MEGAN E.     13 SN ARDEN PARK            1:28.86
KERCHNER, KRISTEN     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:30.19
PALMER, SANDRINE      14 PC SOS SWIM TEAM         1:30.22
SANTANNA-HART, RYAN M 15 SN IM FAST MARLINS       1:31.48
FOCHA, JESSICA        13 PC CITY OF MODESTO SW    1:32.10
YUEN, CAMMY           16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:32.94
SMITH, COLLEEN        15 PC PLEASANTON SEA HAW    1:33.52
CHARGUALAF, SABRINA L 13 SN ARDEN HILLS           1:33.96
ELEFANT, MARIANNE     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:34.43
EDELEANU, ALEXANDRA   17 PC ORINDA AQUATICS       1:35.09
HOLLENBACHER, JESSICA 13 PC PACIFIC COAST MARL    1:35.57
EASLEY, MELISSA       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:35.63
PANGER, SAMANTHA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:40.24
CROWE, MELISSA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:40.50
TSUYEMURA, STEPHANIE  13 PC FLYING FISH           1:40.96
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   13-UP   100 BREAST                                  EVENT   63
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:41.16
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:49.26
SANCHEZ, NATALIA      17 PC MISSION SAN JOSE A    2:31.76
BROWN, HOLLY          15 PC CITY OF MODESTO SW     DQUED
THURMAN, AMY          16 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   13-UP   200 BREAST                                  EVENT   23
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ROBBINS, ERICA N.     14 SN ARDEN HILLS           2:31.06
OROZCO, CYNTHIA M.    17 SN ARDEN HILLS           2:31.33
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:32.06
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:32.70
APPLEGATE, LIZ A.     16 SN ARDEN HILLS           2:33.51
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       2:34.45
HARPER, KIRSTEN       13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:36.53
KORN, CAMERYN         14 PC ORINDA AQUATICS       2:36.55
YAMAHATA, ASHLEY N.   13 SN ARDEN HILLS           2:36.55
WIGGINTON, CAROLYN C. 17 SN ARDEN HILLS           2:37.63
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS       2:39.16
PASTERNAK, NATASJA    16 PC UKIAH DOLPHINS        2:39.29
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:39.84
HARRIS, LISA          17 PC WALNUT CREEK AQUA     2:40.90
PASTERNAK, TESS       13 PC UKIAH DOLPHINS        2:41.28
DEYOREO, MARIA        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:41.47
JIMENEZ, CHELSEA      13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:42.14
MACCHIAVELLI, CECILIA 16 PC UNATTACHED PACIFIC    2:42.46
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS       2:43.26
PAGLIERE, ALYSSA M.   14 SN ARDEN HILLS           2:43.26
BEAUDREAU, LAUREN     13 PC ORINDA AQUATICS       2:43.86
SHARP, EMILY          15 PC ORINDA AQUATICS       2:45.93
MAGORIEN, JULIE E.    15 SN ARDEN HILLS           2:46.28
DISBROW, ANYA         13 PC ORINDA AQUATICS       2:46.74
ZACKERY, MORGAN       16 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:46.92
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS       2:47.07
HANSEN, SARA          15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:47.08
BROWN, HOLLY          15 PC CITY OF MODESTO SW    2:47.42
HOFF, ALICIA K.       15 SN ARDEN HILLS           2:47.47
SIMONDS, SHANNON      13 PC WEST COAST AQUATIC    2:47.83
GIMA, SHANNON         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:48.68
GARCIA, ERIN          13 PC WEST COAST AQUATIC    2:49.18
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:49.29
SCOTT, CAITLIN        16 PC ORINDA AQUATICS       2:49.73
ROTH, MARTA           15 PC ORINDA AQUATICS       2:51.33
BOCHNER, LINDSAY      14 PC PACIFIC COAST MARL    2:52.18
AGEE, MEGHAN N.       13 SN ARDEN HILLS           2:52.90
SCOTT, ANN-MARIE      14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:54.39
REINGOLD, REBECCA     15 PC ORINDA AQUATICS       2:56.41
MCCLELLAND, LINDSAY   13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:56.54
SANDS, KAITLIN        14 PC ORINDA AQUATICS       2:56.73
BRANNON, DANIELLE     13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:56.84
DEIS, CHRISTINE M.    14 SN ARDEN HILLS           2:57.82
SUGITANI, MICHELLE    13 PC ALA GATORS            2:59.86
CHAU, STEPHANIE       16 PC SAN FRANCISCO REC     2:59.87
JOHNSON, KIMBERLY     14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:00.41
PEZZUTO, KAYLIE       14 PC UNATTACHED PACIFIC    3:00.83
SANDSTROM, CAROLYN    13 PC WEST COAST AQUATIC    3:01.57
HAARZ, COLBY          13 PC ORINDA AQUATICS       3:01.92
SHIH, MARISSA         15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:02.00
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   13-UP   200 BREAST                                  EVENT   23
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BIENATI, ANGIE        13 PC UNATTACHED PACIFIC    3:02.18
NG, MICHELLE          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:02.48
WONNER, KATIE         13 PC ALA GATORS            3:05.33
GOODALL, RUBY         15 PC OAKLAND BARRACUDA     3:08.58
WU, JENNIFER          15 PC MISSION SAN JOSE A    3:09.44
VALANCY, SARA         15 PC WALNUT CREEK AQUA     3:11.69
GERRITY, MEGAN E.     13 SN ARDEN PARK            3:13.74
FOCHA, JESSICA        13 PC CITY OF MODESTO SW    3:15.24
EDELEANU, ALEXANDRA   17 PC ORINDA AQUATICS       3:15.80
SANTANNA-HART, RYAN M 15 SN IM FAST MARLINS       3:16.98
CROWE, MELISSA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:18.36
ELEFANT, MARIANNE     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:23.06
GIORGI, JAMIE G.      15 PC WINE COUNTRY AQUAT    3:25.04
HOWELL, LAUREN        13 PC MISSION SAN JOSE A    3:27.75
TSUYEMURA, STEPHANIE  13 PC FLYING FISH           3:34.89
GENEREUX, LINDSAY M.  16 PC CITY OF MODESTO SW    3:42.02
BEGUHL, NOEL M.       13 PC UNATTACHED PACIFIC    3:43.94
ROYOS, SARA M.        14 PC SALINAS VALLEY AQU    4:00.91
DOAN, KAREN           13 PC MISSION SAN JOSE A    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   13-UP   100 FLY                                     EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.15
OROZCO, CYNTHIA M.    17 SN ARDEN HILLS           1:00.28
BURROWS, NICHOLE D.   18 SN ARDEN HILLS           1:01.90
NORDIN, LINDSAY       16 PC ORINDA AQUATICS       1:03.14
ROGERS, REBECCA       15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:03.19
APPLEGATE, LIZ A.     16 SN ARDEN HILLS           1:03.38
YAMAHATA, ASHLEY N.   13 SN ARDEN HILLS           1:03.60
MCKENNEY, KELSEY C.   17 SN IM FAST MARLINS       1:03.79
BECK, SYLVIA          14 PC ORINDA AQUATICS       1:04.01
AIKEN, ASHLEY         17 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:04.58
KUHN, KATIE           16 PC WALNUT CREEK AQUA     1:04.63
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS       1:04.65
BLEICHER, JENNI       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:04.87
SHIVELY, ASHLEY       17 PC ORINDA AQUATICS       1:05.25
GARCIA, ERIN          13 PC WEST COAST AQUATIC    1:05.45
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:05.45
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       1:05.52
STRAW, LIZZY          16 PC ORINDA AQUATICS       1:05.79
FONG, MICHELLE        14 PC SAN FRANCISCO REC     1:05.87
PASTERNAK, TESS       13 PC UKIAH DOLPHINS        1:05.87
ROBBINS, ERICA N.     14 SN ARDEN HILLS           1:05.87
AGEE, MEGHAN N.       13 SN ARDEN HILLS           1:05.91
METCALF, VANESSA      15 PC ORINDA AQUATICS       1:05.93
FAVERO, CRISTINA D.   15 SN ARDEN HILLS           1:06.05
HODGKINSON, SYDNEY    15 PC ORINDA AQUATICS       1:06.34
PASTERNAK, NATASJA    16 PC UKIAH DOLPHINS        1:06.75
JENKINS, COURTNEY     14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:06.88
REINGOLD, REBECCA     15 PC ORINDA AQUATICS       1:07.06
MACCHIAVELLI, CECILIA 16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.25
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS       1:07.85
JOHNSON, EVA          15 PC ORINDA AQUATICS       1:08.75
RUSSELL, MONICA       14 PC ORINDA AQUATICS       1:09.13
TERRILL, AMY          18 PC WALNUT CREEK AQUA     1:09.40
BUENO, NADINE         14 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:09.77
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:09.83
GIMA, SHANNON         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:10.35
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   13-UP   100 FLY                                     EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:10.43
CHARGUALAF, SABRINA L 13 SN ARDEN HILLS           1:11.11
ZACKERY, MORGAN       16 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:11.31
HOFF, ALICIA K.       15 SN ARDEN HILLS           1:11.34
HARPER, KIRSTEN       13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:11.57
DEYOREO, MARIA        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:11.98
BIENATI, ANGIE        13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:12.33
BROWN, HOLLY          15 PC CITY OF MODESTO SW    1:12.34
GERRITY, MEGAN E.     13 SN ARDEN PARK            1:12.78
OETTINGER, NICOLE     13 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:12.97
HANSEN, SARA          15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:13.27
BRYAN, KATIE          14 PC CITY OF MODESTO SW    1:13.36
DUNIGAN, HOLLY        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:14.05
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:14.08
SHARP, EMILY          15 PC ORINDA AQUATICS       1:15.27
SIMONDS, SHANNON      13 PC WEST COAST AQUATIC    1:15.72
HAARZ, COLBY          13 PC ORINDA AQUATICS       1:15.90
SHIH, MARISSA         15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:16.10
PESKETT, KELSIE       15 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:16.17
SMITH, MEGHAN         16 PC CITY OF MODESTO SW    1:16.19
MULLINS, HALEY        13 PC ORINDA AQUATICS       1:16.64
BRANNON, DANIELLE     13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:16.78
SCOTT, CAITLIN        16 PC ORINDA AQUATICS       1:17.60
ISOKAWA, JESSICA      16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:17.61
SCHULL, KIM           13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:18.11
SUGITANI, MICHELLE    13 PC ALA GATORS            1:19.41
SANDSTROM, CAROLYN    13 PC WEST COAST AQUATIC    1:19.76
MCCLELLAND, LINDSAY   13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:20.75
SHARP, LINDSEY        13 PC ORINDA AQUATICS       1:20.78
CHENG, LIANA          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:21.02
GHANBARI, SHEEVA      13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:21.35
WU, MONICA            15 PC MISSION SAN JOSE A    1:22.03
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:22.33
HOLLENBACHER, JESSICA 13 PC PACIFIC COAST MARL    1:22.50
PANGER, SAMANTHA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:22.76
WALSH, SARAH          13 PC PACIFIC COAST MARL    1:23.22
JOHNSON, KIMBERLY     14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:23.53
NG, MICHELLE          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.60
WONNER, KATIE         13 PC ALA GATORS            1:24.29
SANDS, KAITLIN        14 PC ORINDA AQUATICS       1:24.70
FOCHA, JESSICA        13 PC CITY OF MODESTO SW    1:27.22
ELEFANT, MARIANNE     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:38.47
LABDON, CHARLOTTE     14 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
PAGLIERE, ALYSSA M.   14 SN ARDEN HILLS            DQUED
ROTH, MARTA           15 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   13-UP   200 I.M.                                    EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:10.91
THURMAN, AMY          16 PC ORINDA AQUATICS       2:11.20
ARNOLD, KATIE         15 PC ORINDA AQUATICS       2:15.91
JENKINS, COURTNEY     14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:16.37
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       2:17.28
ROGERS, REBECCA       15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:17.78
MCKENNEY, KELSEY C.   17 SN IM FAST MARLINS       2:18.28
SHASKY, ALLISON       17 PC ORINDA AQUATICS       2:21.02
BECK, SYLVIA          14 PC ORINDA AQUATICS       2:22.22
GARCIA, ERIN          13 PC WEST COAST AQUATIC    2:22.55
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   13-UP   200 I.M.                                    EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HARPER, KIRSTEN       13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:22.58
HANSEN, SARA          15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:24.36
JOHNSON, EVA          15 PC ORINDA AQUATICS       2:24.50
METCALF, VANESSA      15 PC ORINDA AQUATICS       2:24.52
PAGLIERE, ALYSSA M.   14 SN ARDEN HILLS           2:25.02
STRAW, LIZZY          16 PC ORINDA AQUATICS       2:25.60
NORDIN, LINDSAY       16 PC ORINDA AQUATICS       2:25.73
ARNESON, CHRISTINE E. 14 SN IM FAST MARLINS       2:25.79
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:26.97
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS       2:27.01
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:27.93
SHIVELY, ASHLEY       17 PC ORINDA AQUATICS       2:28.17
GIMA, SHANNON         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:28.26
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS       2:28.44
ZACKERY, MORGAN       16 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:28.58
CHARVOZ, CAROLYNE     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:30.07
ARTZ, LAUREN          13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:30.14
JIMENEZ, CHELSEA      13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:30.53
REINGOLD, REBECCA     15 PC ORINDA AQUATICS       2:31.13
JIMENEZ, MEGAN        16 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:31.38
BEAUDREAU, LAUREN     13 PC ORINDA AQUATICS       2:31.74
SHARP, EMILY          15 PC ORINDA AQUATICS       2:32.14
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:32.15
CAMPO, KRISTIN        16 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:32.75
CHIH, SHANNON         16 SN ARDEN HILLS           2:33.23
SIMONDS, SHANNON      13 PC WEST COAST AQUATIC    2:33.38
SUGITANI, MICHELLE    13 PC ALA GATORS            2:34.30
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:34.88
SHINDO, JESSICA       13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:35.41
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS       2:35.43
SUN, NOELLE           13 PC ORINDA AQUATICS       2:35.77
ROTH, MARTA           15 PC ORINDA AQUATICS       2:36.31
SANDSTROM, CAROLYN    13 PC WEST COAST AQUATIC    2:36.86
SCOTT, CAITLIN        16 PC ORINDA AQUATICS       2:37.29
HILL, ASHLEY          13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:37.50
BRANNON, DANIELLE     13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:37.69
ANDERSON, ERICA L.    14 SN ARDEN HILLS           2:37.87
CHARGUALAF, SABRINA L 13 SN ARDEN HILLS           2:38.60
OETTINGER, NICOLE     13 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:38.76
BOCHNER, LINDSAY      14 PC PACIFIC COAST MARL    2:38.87
MCCLELLAND, LINDSAY   13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:39.10
SANGALANG, KRISTINA   16 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:39.95
WONG, AMANDA          13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:40.04
GHANBARI, SHEEVA      13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:41.55
SHARP, LINDSEY        13 PC ORINDA AQUATICS       2:41.88
KURYWCHAK, GISELLE    13 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:42.41
KHARRAZI, REBEKAH     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:43.77
NG, MICHELLE          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:43.94
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:44.33
ISOKAWA, JESSICA      16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:44.38
WALOVICH, KRISTIN     13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:44.58
GERRITY, MEGAN E.     13 SN ARDEN PARK            2:45.19
PALMER, SANDRINE      14 PC SOS SWIM TEAM         2:45.31
WU, MONICA            15 PC MISSION SAN JOSE A    2:46.16
JOHNSON, KIMBERLY     14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:47.25
TURNER, KELLY         22 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:48.06
HASHEMI, RAHA         15 PC CITY OF MODESTO SW    2:48.25
WONNER, KATIE         13 PC ALA GATORS            2:49.98
SANDS, KAITLIN        14 PC ORINDA AQUATICS       2:50.10
WALSH, SARAH          13 PC PACIFIC COAST MARL    2:50.68
FOCHA, JESSICA        13 PC CITY OF MODESTO SW    2:51.38
KERCHNER, KRISTEN     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:52.15
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   13-UP   200 I.M.                                    EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HOLLENBACHER, JESSICA 13 PC PACIFIC COAST MARL    2:52.61
DOAN, KAREN           13 PC MISSION SAN JOSE A    2:53.98
EASLEY, MELISSA       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:55.40
HOWELL, LAUREN        13 PC MISSION SAN JOSE A    2:56.88
ELEFANT, MARIANNE     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:00.10
CROWE, MELISSA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:00.62
DENSBERGER, ERICA J.  14 PC WINE COUNTRY AQUAT    3:03.44
GONZALEZ, JASMINE     14 PC VALLEJO AQUATIC CL    3:13.24
DUNIGAN, HOLLY        13 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
SCOTT, ANN-MARIE      14 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
WU, JENNIFER          15 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    8&UN    25 FREE                                     EVENT    4
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BERNSTEIN, JACK        7 PC PIEDMONT SWIM TEAM      15.86
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      16.87
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      16.95
HEATH, DYLAN           8 PC SAN RAMON LIVERMOR      16.99
SHAPIRO, JAKE          8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      17.00
MOONEY, SEAN           7 PC WALNUT CREEK AQUA       18.28
NELSON, BRADLEY        8 PC PLEASANTON SEA HAW      18.36
MARTINO, JAMES         6 PC WALNUT CREEK AQUA       18.91
PARKER, OTIS           7 PC VALLEJO AQUATIC CL      19.17
LU, KEVIN              7 PC SAN RAMON LIVERMOR      19.42
HANAFEE, SEAN S.       8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      19.91
NILES, KEVIN           8 PC SANTA ROSA NEPTUNE      20.01
OKAMURA, PAUL          8 PC ALA GATORS              20.26
CHAU, EUGENE           8 PC SAN FRANCISCO REC       20.47
GOODMAN, DYLAN         8 PC BERKELEY BEAR SWIM      21.03
EASLEY, DEREK          8 PC PLEASANTON SEA HAW      22.43
GESTUVO, LELAND        8 PC VALLEJO AQUATIC CL      22.48
LAMAY, NICHOLAS        8 PC PLEASANTON SEA HAW      23.41
FEDERLE, LUCAS         7 PC SAN RAMON LIVERMOR      23.65
ISAACS, HARRY          7 PC WEST COAST AQUATIC      23.66
PERKINS, WILLIAM B.    8 PC PLEASANTON SEA HAW      25.85
TAYLOR, SCOTT (TOMMY)  7 PC PLEASANTON SEA HAW      27.70
HOFFMAN, JACOB T.      7 PC PLEASANTON SEA HAW      29.44
ARIZA, VICTOR C.       6 SN ARDEN HILLS             32.56
JAMES, TRAVIS          6 PC CITY OF MODESTO SW      36.69
DOMECUS, GABRIEL       6 PC VALLEJO AQUATIC CL    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   56                                    MALE    8&UN    50 FREE                                     EVENT   56
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      36.11
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.24
BERNSTEIN, JACK        7 PC PIEDMONT SWIM TEAM      36.49
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUA       39.60
MOONEY, SEAN           7 PC WALNUT CREEK AQUA       40.37
NELSON, BRADLEY        8 PC PLEASANTON SEA HAW      41.95
CHIA, JONATHAN         8 PC WALNUT CREEK AQUA       43.45
MARTINO, JAMES         6 PC WALNUT CREEK AQUA       44.41
COLLINS, STEPHEN       8 PC TERRAPINS SWIM TEA      45.11
PATNAIK, ROHAN         8 PC FLYING FISH             47.40
EASLEY, DEREK          8 PC PLEASANTON SEA HAW      48.52
GESTUVO, LELAND        8 PC VALLEJO AQUATIC CL      48.61
PARKER, OTIS           7 PC VALLEJO AQUATIC CL      48.74
EHLENBACH, TREVOR      7 PC PACIFIC COAST MARL      50.04
GOODMAN, DYLAN         8 PC BERKELEY BEAR SWIM      52.54
KHARRAZI, EVAN         6 PC ALAMEDA ISLAND AQU      53.00
KRAUSE, BEN            7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      53.14
BENMILOUD, BRUNO       6 PC ALAMEDA ISLAND AQU      54.24
VU, DEXTER             8 PC FLYING FISH             55.90
ISAACS, HARRY          7 PC WEST COAST AQUATIC      58.49
FEDERLE, LUCAS         7 PC SAN RAMON LIVERMOR      58.79
ARIZA, VICTOR C.       6 SN ARDEN HILLS           1:26.92
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   48
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      20.14
BERNSTEIN, JACK        7 PC PIEDMONT SWIM TEAM      20.52
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      20.85
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUA       21.03
COLLINS, STEPHEN       8 PC TERRAPINS SWIM TEA      21.69
NELSON, BRADLEY        8 PC PLEASANTON SEA HAW      22.70
MOONEY, SEAN           7 PC WALNUT CREEK AQUA       23.73
PATNAIK, ROHAN         8 PC FLYING FISH             24.28
CHIA, JONATHAN         8 PC WALNUT CREEK AQUA       24.99
KHARRAZI, EVAN         6 PC ALAMEDA ISLAND AQU      25.63
KRAUSE, BEN            7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      26.68
EASLEY, DEREK          8 PC PLEASANTON SEA HAW      27.32
GESTUVO, LELAND        8 PC VALLEJO AQUATIC CL      27.44
VU, DEXTER             8 PC FLYING FISH             27.44
EHLENBACH, TREVOR      7 PC PACIFIC COAST MARL      28.32
TAYLOR, SCOTT (TOMMY)  7 PC PLEASANTON SEA HAW      29.99
PERKINS, WILLIAM B.    8 PC PLEASANTON SEA HAW      30.15
GOODMAN, DYLAN         8 PC BERKELEY BEAR SWIM      30.27
PARKER, OTIS           7 PC VALLEJO AQUATIC CL      31.94
HOFFMAN, JACOB T.      7 PC PLEASANTON SEA HAW      32.25
ISAACS, HARRY          7 PC WEST COAST AQUATIC      32.27
FEDERLE, LUCAS         7 PC SAN RAMON LIVERMOR      32.38
DOMECUS, GABRIEL       6 PC VALLEJO AQUATIC CL      39.37
JAMES, TRAVIS          6 PC CITY OF MODESTO SW      39.39
ARIZA, VICTOR C.       6 SN ARDEN HILLS             50.72
MARTINO, JAMES         6 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   20                                    MALE    8&UN    25 BREAST                                   EVENT   20
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HEATH, DYLAN           8 PC SAN RAMON LIVERMOR      22.46
BERNSTEIN, JACK        7 PC PIEDMONT SWIM TEAM      23.04
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      23.64
MOONEY, SEAN           7 PC WALNUT CREEK AQUA       24.76
NELSON, BRADLEY        8 PC PLEASANTON SEA HAW      24.85
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      24.86
CHAU, EUGENE           8 PC SAN FRANCISCO REC       25.22
LU, KEVIN              7 PC SAN RAMON LIVERMOR      26.36
SHAPIRO, JAKE          8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      26.61
NILES, KEVIN           8 PC SANTA ROSA NEPTUNE      27.07
HANAFEE, SEAN S.       8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      29.36
LAMAY, NICHOLAS        8 PC PLEASANTON SEA HAW      30.38
GOODMAN, DYLAN         8 PC BERKELEY BEAR SWIM      30.45
PARKER, OTIS           7 PC VALLEJO AQUATIC CL      30.87
HOFFMAN, JACOB T.      7 PC PLEASANTON SEA HAW      31.26
PATNAIK, ROHAN         8 PC FLYING FISH             32.94
MARTINO, JAMES         6 PC WALNUT CREEK AQUA       35.30
ISAACS, HARRY          7 PC WEST COAST AQUATIC      36.07
FEDERLE, LUCAS         7 PC SAN RAMON LIVERMOR      37.06
ARIZA, VICTOR C.       6 SN ARDEN HILLS             39.21
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    8&UN    50 FLY                                      EVENT   12
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BERNSTEIN, JACK        7 PC PIEDMONT SWIM TEAM      41.07
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      43.13
HEATH, DYLAN           8 PC SAN RAMON LIVERMOR      47.19
CHAU, EUGENE           8 PC SAN FRANCISCO REC       48.17
NELSON, BRADLEY        8 PC PLEASANTON SEA HAW      48.98
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      51.49
SHAPIRO, JAKE          8 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:05.82
GOODMAN, DYLAN         8 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
ISAACS, HARRY          7 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
MOONEY, SEAN           7 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
PATNAIK, ROHAN         8 PC FLYING FISH            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   40                                    MALE    8&UN    100 I.M.                                    EVENT   40
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:32.27
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:33.22
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUA     1:39.93
MOONEY, SEAN           7 PC WALNUT CREEK AQUA     1:42.63
NELSON, BRADLEY        8 PC PLEASANTON SEA HAW    1:43.19
CHIA, JONATHAN         8 PC WALNUT CREEK AQUA     1:53.36
COLLINS, STEPHEN       8 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:55.45
KHARRAZI, EVAN         6 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:07.93
PATNAIK, ROHAN         8 PC FLYING FISH           2:08.66
PARKER, OTIS           7 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:08.80
EASLEY, DEREK          8 PC PLEASANTON SEA HAW    2:22.03
GOODMAN, DYLAN         8 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:27.06
FEDERLE, LUCAS         7 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:34.48
ISAACS, HARRY          7 PC WEST COAST AQUATIC    2:38.42
ARIZA, VICTOR C.       6 SN ARDEN HILLS            DQUED
BENMILOUD, BRUNO       6 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
BERNSTEIN, JACK        7 PC PIEDMONT SWIM TEAM     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   54                                    MALE    10&UN   50 FREE                                     EVENT   54
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GARCIA, RYAN          10 PC WEST COAST AQUATIC      27.48
REILLY, SEAN          10 PC TERRAPINS SWIM TEA      28.68
HUNTER, PIERCE        10 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.17
WHYTE, RYAN           10 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.17
GOSSAGE, DANIEL       10 PC RHONERT PARK SWIM       29.45
BARTON, RJ             9 PC SOS SWIM TEAM           29.51
LEIPPER, IAN          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      30.42
POMEROY, CHASE         9 PC UNATTACHED PACIFIC      30.60
FERGUSON, KEVIN B.    10 SN ARDEN PARK              30.66
DEOCAMPO, HUNTER      10 PC VALLEJO AQUATIC CL      31.02
RICHARD, TIMOTHY       9 PC CITY OF MODESTO SW      31.73
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      32.44
HARPER, GREGORY        9 PC WALNUT CREEK AQUA       32.84
REINGOLD, JAKE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      32.89
RAIMONDI, NICHOLAS    10 PC MISSION SAN JOSE A      33.07
CUSHING, BLAKE         9 PC UNATTACHED PACIFIC      33.30
HAARZ, EVAN           10 PC ORINDA AQUATICS         33.55
MOONEY, TREVOR         9 PC WALNUT CREEK AQUA       33.77
CORNELIUS, TOMMY      10 PC PIEDMONT SWIM TEAM      34.21
HEARD, THOMAS         10 PC MISSION SAN JOSE A      34.23
KAMAI, ALEXANDER      10 PC PACIFIC COAST MARL      34.48
SANGSTER, BRENDAN      9 PC PACIFIC COAST MARL      34.58
REMER, JORDAN         10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      34.67
SIMPSON, JORDAN A.    10 SN ARDEN HILLS             34.97
GRIFFOUL, JACK        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      35.05
JOHNSON, DUSTIN       10 PC PACIFIC COAST MARL      35.07
HOWELL, TREY           9 PC UNATTACHED PACIFIC      35.13
GUIDO, CHRISTOPHER     9 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.64
KELLY, LIAM           10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      35.66
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.80
PALMER, FREDRIK        9 PC SOS SWIM TEAM           36.17
CHANG, CRAIG          10 PC SAN RAMON LIVERMOR      36.36
STANWICK, PAUL        10 PC VALLEJO AQUATIC CL      36.67
ROSSBACH, ANDER       10 PC WALNUT CREEK AQUA       37.00
KOROTKIN, BRIAN J.     9 SN ARDEN HILLS             37.05
KHARRAZI, JEREMY      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.08
RAMASWAMI, VISHNU     10 PC WALNUT CREEK AQUA       37.35
AIKEN, MARSHALL       10 PC SAN RAMON LIVERMOR      37.85
ROSE, NOAH            10 PC BERKELEY BEAR SWIM      37.85
KIMBALL, DUSTIN       10 PC TERRAPINS SWIM TEA      37.95
RASKIN, JACOB A.      10 PC PIEDMONT SWIM TEAM      37.98
CALANDRA, TROY        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      39.50
KING, IAN             10 PC SANTA ROSA NEPTUNE      39.62
ANDERSON, CARL        10 PC BERKELEY BEAR SWIM      39.63
WEBER, LUKE            9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      40.00
CRUZ, JAYCOB           9 PC MISSION SAN JOSE A      40.35
GOODMAN, KELVIN       10 PC BERKELEY BEAR SWIM      40.57
BRIX, NIKOLAS          9 PC TERRAPINS SWIM TEA      40.76
LAM, SCOTT            10 PC FLYING FISH             40.85
LEIPPER, DAVID         9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      41.12
TOMIMATSU, ALEX       10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      41.57
BONINO, DANIEL         9 PC ALA GATORS              42.33
MIRANDA, RON           9 PC VALLEJO AQUATIC CL      43.21
ANDREAS, JACOB D.     10 PC PIEDMONT SWIM TEAM      43.67
OONK, DOUG             9 PC SAN RAMON LIVERMOR      45.25
DENSBERGER, JOHN T.    9 PC WINE COUNTRY AQUAT      47.37
EGAN, SAM D.           9 PC PACIFIC COAST MARL      57.05
DIMAS, FERNANDO       10 PC SILVER DOLPHIN SWI    NO SHOW
GOMEZ, TONY           10 PC SILVER DOLPHIN SWI    NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   54                                    MALE    10&UN   50 FREE                                     EVENT   54
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCBRIDE, IAN          10 PC BENICIA BLUE DOLPH     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT    2
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GARCIA, RYAN          10 PC WEST COAST AQUATIC      58.50
WHYTE, RYAN           10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:01.79
HUNTER, PIERCE        10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:04.00
GOSSAGE, DANIEL       10 PC RHONERT PARK SWIM     1:06.03
BARTON, RJ             9 PC SOS SWIM TEAM         1:06.73
POMEROY, CHASE         9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.10
RICHARD, TIMOTHY       9 PC CITY OF MODESTO SW    1:08.72
DEIS, NICK A.          9 SN ARDEN HILLS           1:10.02
LEIPPER, IAN          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:10.29
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:11.84
HAARZ, EVAN           10 PC ORINDA AQUATICS       1:13.04
REINGOLD, JAKE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:13.61
MOONEY, TREVOR         9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:13.91
HEARD, THOMAS         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:14.33
KELLY, LIAM           10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:15.97
PALMER, FREDRIK        9 PC SOS SWIM TEAM         1:17.37
RAIMONDI, NICHOLAS    10 PC MISSION SAN JOSE A    1:17.66
LIN, MICHAEL          10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:18.09
REMER, JORDAN         10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:18.16
SHAPIRO, SAM          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:18.47
KOROTKIN, BRIAN J.     9 SN ARDEN HILLS           1:18.63
SANGSTER, BRENDAN      9 PC PACIFIC COAST MARL    1:19.11
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:20.79
RAMASWAMI, VISHNU     10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:20.99
STANWICK, PAUL        10 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:21.54
GARNER, DANIEL        10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:23.24
ROSSBACH, ANDER       10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:23.41
SIMPSON, JORDAN A.    10 SN ARDEN HILLS           1:26.21
CRUZ, JAYCOB           9 PC MISSION SAN JOSE A    1:27.19
LOUI, CAMERON         10 PC SAN FRANCISCO REC     1:27.67
JOHNSON-BLACK, HARVEY 10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:28.69
AIKEN, MARSHALL       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:30.24
TOMIMATSU, ALEX       10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:30.74
GOODMAN, KELVIN       10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:30.86
CALANDRA, TROY        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:32.97
MCBRIDE, IAN          10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:33.53
TERRES, RYAN           9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:37.26
OONK, DOUG             9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:37.50
HURLEY, SEAMUS R.     10 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:38.11
LEIPPER, DAVID         9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:39.11
BALAGUE, JUSTIN       10 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:41.13
MIRANDA, RON           9 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:43.40
KARN, WILL             9 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:45.40
DIMAS, FERNANDO       10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:54.23
RAMM, STEFFEN         10 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:12.32
DENSBERGER, JOHN T.    9 PC WINE COUNTRY AQUAT     DQUED
GRIFFOUL, JACK        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    10&UN   200 FREE                                    EVENT   26
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GARCIA, RYAN          10 PC WEST COAST AQUATIC    2:07.52
WHYTE, RYAN           10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:17.85
POMEROY, CHASE         9 PC UNATTACHED PACIFIC    2:22.34
BARTON, RJ             9 PC SOS SWIM TEAM         2:25.65
GOSSAGE, DANIEL       10 PC RHONERT PARK SWIM     2:27.43
RICHARD, TIMOTHY       9 PC CITY OF MODESTO SW    2:29.38
HARPER, GREGORY        9 PC WALNUT CREEK AQUA     2:33.00
DEIS, NICK A.          9 SN ARDEN HILLS           2:34.36
REINGOLD, JAKE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:38.95
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:40.08
HAARZ, EVAN           10 PC ORINDA AQUATICS       2:41.70
HEARD, THOMAS         10 PC MISSION SAN JOSE A    2:42.28
LEIPPER, IAN          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:43.25
RAIMONDI, NICHOLAS    10 PC MISSION SAN JOSE A    2:43.26
MOONEY, TREVOR         9 PC WALNUT CREEK AQUA     2:43.56
REMER, JORDAN         10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:48.32
PALMER, FREDRIK        9 PC SOS SWIM TEAM         2:50.31
KOROTKIN, BRIAN J.     9 SN ARDEN HILLS           2:53.15
LIN, MICHAEL          10 PC UNATTACHED PACIFIC    2:56.27
SHAPIRO, SAM          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:56.59
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:56.99
GRIFFOUL, JACK        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    3:02.91
HEATH, DYLAN           8 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:04.65
GARNER, DANIEL        10 PC SILVER DOLPHIN SWI    3:05.54
AIKEN, MARSHALL       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:12.04
CRUZ, JAYCOB           9 PC MISSION SAN JOSE A    3:12.08
LOUI, CAMERON         10 PC SAN FRANCISCO REC     3:12.13
MOONEY, SEAN           7 PC WALNUT CREEK AQUA     3:12.33
GOODMAN, KELVIN       10 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:13.90
JOHNSON-BLACK, HARVEY 10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    3:16.74
SIMPSON, JORDAN A.    10 SN ARDEN HILLS           3:19.41
CHAU, EUGENE           8 PC SAN FRANCISCO REC     3:20.53
NELSON, BRADLEY        8 PC PLEASANTON SEA HAW    3:23.29
LU, KEVIN              7 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:42.73
DENSBERGER, JOHN T.    9 PC WINE COUNTRY AQUAT    3:47.96
GOODMAN, DYLAN         8 PC BERKELEY BEAR SWIM    4:12.23
HUNTER, PIERCE        10 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
LEIPPER, DAVID         9 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    10&UN   100 BACK                                    EVENT   46
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GARCIA, RYAN          10 PC WEST COAST AQUATIC    1:07.27
FERGUSON, KEVIN B.    10 SN ARDEN PARK            1:10.89
WHYTE, RYAN           10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:13.02
HUNTER, PIERCE        10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:13.21
REILLY, SEAN          10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:14.47
BARTON, RJ             9 PC SOS SWIM TEAM         1:19.08
POMEROY, CHASE         9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:19.59
GOSSAGE, DANIEL       10 PC RHONERT PARK SWIM     1:19.75
REINGOLD, JAKE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:20.02
LEIPPER, IAN          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:20.44
HAARZ, EVAN           10 PC ORINDA AQUATICS       1:22.59
RICHARD, TIMOTHY       9 PC CITY OF MODESTO SW    1:24.14
KAMAI, ALEXANDER      10 PC PACIFIC COAST MARL    1:24.60
REMER, JORDAN         10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:24.66
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    10&UN   100 BACK                                    EVENT   46
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SANGSTER, BRENDAN      9 PC PACIFIC COAST MARL    1:25.82
RAIMONDI, NICHOLAS    10 PC MISSION SAN JOSE A    1:25.93
JOHNSON, DUSTIN       10 PC PACIFIC COAST MARL    1:27.57
HEARD, THOMAS         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:28.15
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:28.89
CUSHING, BLAKE         9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:30.19
PALMER, FREDRIK        9 PC SOS SWIM TEAM         1:30.19
HARPER, GREGORY        9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:30.34
MOONEY, TREVOR         9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:30.44
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:30.57
HOWELL, TREY           9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:30.94
GRIFFOUL, JACK        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:31.19
KOROTKIN, BRIAN J.     9 SN ARDEN HILLS           1:31.38
KHARRAZI, JEREMY      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:31.49
CHANG, CRAIG          10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:34.11
CRUZ, JAYCOB           9 PC MISSION SAN JOSE A    1:35.77
RAMASWAMI, VISHNU     10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:36.56
GUIDO, CHRISTOPHER     9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:40.78
BRIX, NIKOLAS          9 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:42.03
BONINO, DANIEL         9 PC ALA GATORS            1:43.06
TOMIMATSU, ALEX       10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:47.89
CALANDRA, TROY        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:48.31
AIKEN, MARSHALL       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:49.36
LEIPPER, DAVID         9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:52.16
LAM, SCOTT            10 PC FLYING FISH           1:54.91
WEBER, LUKE            9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:56.83
MCBRIDE, IAN          10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:57.02
OONK, DOUG             9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:58.89
GOODMAN, KELVIN       10 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:01.80
DIMAS, FERNANDO       10 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:06.14
DENSBERGER, JOHN T.    9 PC WINE COUNTRY AQUAT    2:15.77
EGAN, SAM D.           9 PC PACIFIC COAST MARL     DQUED
KIMBALL, DUSTIN       10 PC TERRAPINS SWIM TEA     DQUED
KING, IAN             10 PC SANTA ROSA NEPTUNE     DQUED
ROSSBACH, ANDER       10 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   18
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HUNTER, PIERCE        10 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.19
BARTON, RJ             9 PC SOS SWIM TEAM           38.94
GARCIA, RYAN          10 PC WEST COAST AQUATIC      39.62
RICHARD, TIMOTHY       9 PC CITY OF MODESTO SW      40.30
WHYTE, RYAN           10 PC SAN RAMON LIVERMOR      42.67
POMEROY, CHASE         9 PC UNATTACHED PACIFIC      42.93
REMER, JORDAN         10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      43.23
DEIS, NICK A.          9 SN ARDEN HILLS             45.10
LEIPPER, IAN          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      45.61
HEARD, THOMAS         10 PC MISSION SAN JOSE A      46.23
KOROTKIN, BRIAN J.     9 SN ARDEN HILLS             47.03
SIMPSON, JORDAN A.    10 SN ARDEN HILLS             47.08
PALMER, FREDRIK        9 PC SOS SWIM TEAM           47.24
LOUI, CAMERON         10 PC SAN FRANCISCO REC       47.53
RAMASWAMI, VISHNU     10 PC WALNUT CREEK AQUA       47.54
HAARZ, EVAN           10 PC ORINDA AQUATICS         47.97
MOONEY, TREVOR         9 PC WALNUT CREEK AQUA       48.22
LIN, MICHAEL          10 PC UNATTACHED PACIFIC      48.39
KELLY, LIAM           10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      48.70
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      49.53
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   18
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOODMAN, KELVIN       10 PC BERKELEY BEAR SWIM      50.09
SANGSTER, BRENDAN      9 PC PACIFIC COAST MARL      51.28
GRIFFOUL, JACK        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      51.39
STANWICK, PAUL        10 PC VALLEJO AQUATIC CL      51.49
CRUZ, JAYCOB           9 PC MISSION SAN JOSE A      52.49
SHAPIRO, SAM          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      52.74
REINGOLD, JAKE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      53.20
GOMEZ, TONY           10 PC SILVER DOLPHIN SWI      55.19
AIKEN, MARSHALL       10 PC SAN RAMON LIVERMOR      55.37
JOHNSON-BLACK, HARVEY 10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      55.93
ROSSBACH, ANDER       10 PC WALNUT CREEK AQUA       56.35
WEBER, LUKE            9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      57.60
TOMIMATSU, ALEX       10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      58.17
KARN, WILL             9 PC BERKELEY BEAR SWIM      58.38
LEIPPER, DAVID         9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      58.75
MIRANDA, RON           9 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:02.16
CALANDRA, TROY        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:02.25
HURLEY, SEAMUS R.     10 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:03.68
DENSBERGER, JOHN T.    9 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:06.03
BALAGUE, JUSTIN       10 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:07.56
OONK, DOUG             9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:09.81
TERRES, RYAN           9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.83
DIMAS, FERNANDO       10 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
MCBRIDE, IAN          10 PC BENICIA BLUE DOLPH    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   10
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHYTE, RYAN           10 PC SAN RAMON LIVERMOR      31.10
GARCIA, RYAN          10 PC WEST COAST AQUATIC      31.11
GOSSAGE, DANIEL       10 PC RHONERT PARK SWIM       31.92
LEIPPER, IAN          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      33.48
POMEROY, CHASE         9 PC UNATTACHED PACIFIC      34.45
HUNTER, PIERCE        10 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.64
BARTON, RJ             9 PC SOS SWIM TEAM           36.31
REMER, JORDAN         10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      36.98
DEIS, NICK A.          9 SN ARDEN HILLS             38.07
RICHARD, TIMOTHY       9 PC CITY OF MODESTO SW      39.10
KELLY, LIAM           10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      39.23
MOONEY, TREVOR         9 PC WALNUT CREEK AQUA       39.34
SHAPIRO, SAM          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      39.56
KOROTKIN, BRIAN J.     9 SN ARDEN HILLS             40.18
RAMASWAMI, VISHNU     10 PC WALNUT CREEK AQUA       40.79
REINGOLD, JAKE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      42.02
CRUZ, JAYCOB           9 PC MISSION SAN JOSE A      42.12
HAARZ, EVAN           10 PC ORINDA AQUATICS         43.07
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      44.28
HEARD, THOMAS         10 PC MISSION SAN JOSE A      44.76
JOHNSON-BLACK, HARVEY 10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      45.16
SIMPSON, JORDAN A.    10 SN ARDEN HILLS             46.01
PALMER, FREDRIK        9 PC SOS SWIM TEAM           46.81
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      46.82
GRIFFOUL, JACK        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      46.85
AIKEN, MARSHALL       10 PC SAN RAMON LIVERMOR      47.52
TERRES, RYAN           9 PC SAN RAMON LIVERMOR      48.44
TOMIMATSU, ALEX       10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      50.79
OONK, DOUG             9 PC SAN RAMON LIVERMOR      50.87
LIN, MICHAEL          10 PC UNATTACHED PACIFIC      51.65
GARNER, DANIEL        10 PC SILVER DOLPHIN SWI      51.66
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   10
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BALAGUE, JUSTIN       10 PC VALLEJO AQUATIC CL      52.63
GOODMAN, KELVIN       10 PC BERKELEY BEAR SWIM      53.96
WEBER, LUKE            9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      56.60
ROSSBACH, ANDER       10 PC WALNUT CREEK AQUA       56.91
LEIPPER, DAVID         9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      59.05
CALANDRA, TROY        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:04.71
GOMEZ, TONY           10 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
RAIMONDI, NICHOLAS    10 PC MISSION SAN JOSE A    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   62                                    MALE    10&UN   100 FLY                                     EVENT   62
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHYTE, RYAN           10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:08.40
GARCIA, RYAN          10 PC WEST COAST AQUATIC    1:09.95
HUNTER, PIERCE        10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:16.79
GOSSAGE, DANIEL       10 PC RHONERT PARK SWIM     1:19.32
REILLY, SEAN          10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:20.34
POMEROY, CHASE         9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:21.53
BARTON, RJ             9 PC SOS SWIM TEAM         1:26.33
HARPER, GREGORY        9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:26.51
LEIPPER, IAN          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:28.28
MOONEY, TREVOR         9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:32.27
RICHARD, TIMOTHY       9 PC CITY OF MODESTO SW    1:34.85
CUSHING, BLAKE         9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:35.56
CRUZ, JAYCOB           9 PC MISSION SAN JOSE A    1:36.23
KOROTKIN, BRIAN J.     9 SN ARDEN HILLS           1:38.89
KELLY, LIAM           10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:39.96
ROSE, NOAH            10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:41.81
JOHNSON, DUSTIN       10 PC PACIFIC COAST MARL    1:43.26
PALMER, FREDRIK        9 PC SOS SWIM TEAM         1:44.48
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:44.74
HEARD, THOMAS         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:45.33
BRIX, NIKOLAS          9 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:47.39
GRIFFOUL, JACK        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:52.23
GUIDO, CHRISTOPHER     9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:53.06
NELSON, BRADLEY        8 PC PLEASANTON SEA HAW    1:54.09
AIKEN, MARSHALL       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:57.86
GOODMAN, KELVIN       10 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:06.64
GOODMAN, DYLAN         8 PC BERKELEY BEAR SWIM    NO SHOW
HAARZ, EVAN           10 PC ORINDA AQUATICS       NO SHOW
KHARRAZI, JEREMY      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
REMER, JORDAN         10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   38                                    MALE    10&UN   100 I.M.                                    EVENT   38
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GARCIA, RYAN          10 PC WEST COAST AQUATIC    1:08.08
REILLY, SEAN          10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:12.54
HUNTER, PIERCE        10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:12.58
WHYTE, RYAN           10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.59
BARTON, RJ             9 PC SOS SWIM TEAM         1:15.81
FERGUSON, KEVIN B.    10 SN ARDEN PARK            1:15.91
POMEROY, CHASE         9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:17.29
GOSSAGE, DANIEL       10 PC RHONERT PARK SWIM     1:18.52
RICHARD, TIMOTHY       9 PC CITY OF MODESTO SW    1:19.90
LEIPPER, IAN          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:20.27
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   38                                    MALE    10&UN   100 I.M.                                    EVENT   38
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HARPER, GREGORY        9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:23.10
REMER, JORDAN         10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:23.11
MOONEY, TREVOR         9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:25.02
REINGOLD, JAKE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:25.17
RAIMONDI, NICHOLAS    10 PC MISSION SAN JOSE A    1:26.22
HAARZ, EVAN           10 PC ORINDA AQUATICS       1:27.02
CORNELIUS, TOMMY      10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:27.53
HEARD, THOMAS         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:27.83
KOROTKIN, BRIAN J.     9 SN ARDEN HILLS           1:27.87
KAMAI, ALEXANDER      10 PC PACIFIC COAST MARL    1:27.92
KELLY, LIAM           10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:28.34
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:28.79
JOHNSON, DUSTIN       10 PC PACIFIC COAST MARL    1:29.32
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:29.89
HOWELL, TREY           9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:31.03
GUIDO, CHRISTOPHER     9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:31.16
SANGSTER, BRENDAN      9 PC PACIFIC COAST MARL    1:31.42
RAMASWAMI, VISHNU     10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:31.54
PALMER, FREDRIK        9 PC SOS SWIM TEAM         1:32.70
GRIFFOUL, JACK        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:33.76
DEOCAMPO, HUNTER      10 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:34.04
CHANG, CRAIG          10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:34.52
KHARRAZI, JEREMY      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:35.89
CRUZ, JAYCOB           9 PC MISSION SAN JOSE A    1:37.75
SIMPSON, JORDAN A.    10 SN ARDEN HILLS           1:37.98
STANWICK, PAUL        10 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:39.71
BONINO, DANIEL         9 PC ALA GATORS            1:45.01
GOODMAN, KELVIN       10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:45.54
ANDERSON, CARL        10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:46.49
TOMIMATSU, ALEX       10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:48.97
RASKIN, JACOB A.      10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:48.99
WEBER, LUKE            9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:50.41
KING, IAN             10 PC SANTA ROSA NEPTUNE    1:50.62
GOMEZ, TONY           10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:53.47
LEIPPER, DAVID         9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:53.93
CALANDRA, TROY        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:56.10
MIRANDA, RON           9 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:59.13
OONK, DOUG             9 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:00.00
DENSBERGER, JOHN T.    9 PC WINE COUNTRY AQUAT    2:14.42
AIKEN, MARSHALL       10 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
ANDREAS, JACOB D.     10 PC PIEDMONT SWIM TEAM     DQUED
BRIX, NIKOLAS          9 PC TERRAPINS SWIM TEA     DQUED
DIMAS, FERNANDO       10 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
LAM, SCOTT            10 PC FLYING FISH           NO SHOW
ROSSBACH, ANDER       10 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   52                                    MALE    11-12   50 FREE                                     EVENT   52
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FONG, JUSTIN          12 PC SAN FRANCISCO REC       25.77
SANO, YUTA            12 PC PACIFIC COAST MARL      26.67
YU, GARLEN            12 PC SAN FRANCISCO REC       27.17
SMITH, DANIEL         12 SN ARDEN HILLS             27.22
SHVEYD, MARK          12 PC ORINDA AQUATICS         27.39
MATA, DONALD          11 PC VALLEJO AQUATIC CL      27.41
CUSHING, ALEX         12 PC UNATTACHED PACIFIC      27.62
KAO, KRISTOFER        12 PC ORINDA AQUATICS         27.85
SALAMATI, BEHAN       12 PC SAN RAMON LIVERMOR      28.11
SOOTHO, SCHYLER K.    12 PC BENICIA BLUE DOLPH      28.20
DENTONE, MATTHEW      11 PC UNATTACHED PACIFIC      28.23
OETKEN, MICHAEL D.    12 SN ARDEN HILLS             28.47
BICOMONG, VINCENT     11 PC VALLEJO AQUATIC CL      28.50
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUA       28.59
KWON, SCOTT           12 PC WALNUT CREEK AQUA       28.82
BRIETZKE, RYAN        12 PC BENICIA BLUE DOLPH      29.03
TALAUE, CARL          12 PC MISSION SAN JOSE A      29.20
HERMAN, TAYLOR        11 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.32
FEDERLE, ART          11 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.51
JESIONEK, ADAM        11 PC WALNUT CREEK AQUA       29.55
CAMPO, HAYDEN         12 PC VALLEJO AQUATIC CL      29.70
MOONEY, CONNOR        11 PC WALNUT CREEK AQUA       29.86
DOAN, KEVIN           12 PC MISSION SAN JOSE A      30.05
HASSELFELD, DAVID     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      30.16
MARTINO, ANDREW       11 PC WALNUT CREEK AQUA       30.21
HOLLAND, KENT         12 PC ORINDA AQUATICS         30.24
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      30.35
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS              30.42
LUIS, KRISTOPHER      12 PC CITY OF MODESTO SW      30.61
QI, ROY               12 PC SILVER DOLPHIN SWI      30.95
KERCHNER, MATT        12 PC TERRAPINS SWIM TEA      30.96
TURNQUIST, GREG       11 PC PACIFIC COAST MARL      31.19
GOLDSMITH, SAM        12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      31.43
DONDERO, TRENT        11 PC SANTA ROSA NEPTUNE      31.99
BRIETZKE, ERIC        12 PC BENICIA BLUE DOLPH      32.17
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      32.28
TUTASS, SHANE         11 PC ORINDA AQUATICS         32.62
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A      32.66
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH             33.10
CURRAN, DAVID         11 PC WALNUT CREEK AQUA       33.29
KIPNIS, HILLEL        12 PC BERKELEY BEAR SWIM      33.43
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.72
GENDOTTI, NATHAN      11 PC SAN RAMON LIVERMOR      34.37
HEARD, MATTHEW        12 PC MISSION SAN JOSE A      34.56
CARTER, REED          12 PC PACIFIC COAST MARL      34.73
GERRITY, SEAN P.      11 SN ARDEN PARK              35.17
BROWN, MATTHEW        11 PC VALLEJO AQUATIC CL      35.58
LOTIVIO, DYLAN        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.61
CELAYA, MITCHELL      11 PC BERKELEY BEAR SWIM      35.68
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.68
POORE, MARC           12 PC WALNUT CREEK AQUA       35.94
BUSH, MATT            11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      36.08
HALLISY, SEAN         11 PC THE OLYMPIC CLUB        38.88
GOERLITZ, TYLER J.    11 PC FLYING FISH             40.91
SEDOR, JUSTIN         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      41.66
WANG, TONY            11 PC WALNUT CREEK AQUA       41.84
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW    NO SHOW
STARUCH, CHRISTOPHER  12 PC SAN RAMON LIVERMOR    NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    11-12   100 FREE                                    EVENT    6
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SCOGGAN, BYRON J.     12 SN ARDEN HILLS             55.96
FONG, JUSTIN          12 PC SAN FRANCISCO REC       57.38
YU, GARLEN            12 PC SAN FRANCISCO REC       58.50
BICOMONG, VINCENT     11 PC VALLEJO AQUATIC CL      59.67
MATA, DONALD          11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:00.16
SHVEYD, MARK          12 PC ORINDA AQUATICS       1:00.51
SOOTHO, SCHYLER K.    12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:01.30
SALAMATI, BEHAN       12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:01.36
KAO, KRISTOFER        12 PC ORINDA AQUATICS       1:01.40
OETKEN, MICHAEL D.    12 SN ARDEN HILLS           1:01.83
BRIETZKE, RYAN        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:03.14
TALAUE, CARL          12 PC MISSION SAN JOSE A    1:03.31
HERMAN, TAYLOR        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:04.28
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:04.34
MOONEY, CONNOR        11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:04.64
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS            1:04.85
LAIMAN, BRIGHTON      11 PC FLYING FISH           1:05.01
KOROTKIN, SCOTTY D.   11 SN ARDEN HILLS           1:05.84
HOLLAND, KENT         12 PC ORINDA AQUATICS       1:06.05
FEDERLE, ART          11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:06.36
HASSELFELD, DAVID     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:06.59
MARTINO, ANDREW       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:06.95
LUIS, KRISTOPHER      12 PC CITY OF MODESTO SW    1:07.90
BOCHNER, WES          11 PC PACIFIC COAST MARL    1:08.27
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A    1:09.21
TUTASS, SHANE         11 PC ORINDA AQUATICS       1:10.58
BRIETZKE, ERIC        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:10.73
DARROW, PAT           11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:10.75
QI, ROY               12 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:10.98
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:13.47
GENDOTTI, NATHAN      11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:14.33
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.70
ALDERSON, TAYLOR      11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:15.73
CARTER, REED          12 PC PACIFIC COAST MARL    1:17.11
YU, YALUEN            12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:17.60
LOTIVIO, DYLAN        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:19.12
WETZLER, RUSSELL      11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:20.16
GERRITY, SEAN P.      11 SN ARDEN PARK            1:21.48
CELAYA, MITCHELL      11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:21.55
WANG, JOSEPH          12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:24.32
NICHOLS, JOHN         11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:31.73
WINNICKI, ALEX        11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:32.59
SEDOR, JUSTIN         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:36.00
GUIDICI, ALEX         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:41.74
MARAIS, STEVEN N.     12 PC PACIFIC COAST MARL    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    11-12   50 BACK                                     EVENT   28
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SCOGGAN, BYRON J.     12 SN ARDEN HILLS             31.32
SHVEYD, MARK          12 PC ORINDA AQUATICS         32.03
MATA, DONALD          11 PC VALLEJO AQUATIC CL      32.17
BICOMONG, VINCENT     11 PC VALLEJO AQUATIC CL      32.45
KAO, KRISTOFER        12 PC ORINDA AQUATICS         32.93
TALAUE, CARL          12 PC MISSION SAN JOSE A      33.12
SALAMATI, BEHAN       12 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.26
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    11-12   50 BACK                                     EVENT   28
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YU, GARLEN            12 PC SAN FRANCISCO REC       34.09
HERMAN, TAYLOR        11 PC SAN RAMON LIVERMOR      34.46
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUA       34.55
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS              34.86
MARTINO, ANDREW       11 PC WALNUT CREEK AQUA       36.10
KOROTKIN, SCOTTY D.   11 SN ARDEN HILLS             36.34
OETKEN, MICHAEL D.    12 SN ARDEN HILLS             36.51
LAIMAN, BRIGHTON      11 PC FLYING FISH             36.78
DOAN, KEVIN           12 PC MISSION SAN JOSE A      37.84
FEDERLE, ART          11 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.06
TUTASS, SHANE         11 PC ORINDA AQUATICS         38.60
HASSELFELD, DAVID     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.19
DAVIDSON, DAMON       11 PC CITY OF MODESTO SW      39.59
LUIS, KRISTOPHER      12 PC CITY OF MODESTO SW      39.80
QI, ROY               12 PC SILVER DOLPHIN SWI      40.32
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A      40.33
MOONEY, CONNOR        11 PC WALNUT CREEK AQUA       40.94
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      41.08
DARROW, PAT           11 PC PLEASANTON SEA HAW      41.52
WANG, JOSEPH          12 PC WALNUT CREEK AQUA       41.96
GENDOTTI, NATHAN      11 PC SAN RAMON LIVERMOR      42.05
LOTIVIO, DYLAN        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.82
POORE, MARC           12 PC WALNUT CREEK AQUA       43.61
GERRITY, SEAN P.      11 SN ARDEN PARK              43.68
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR      43.72
WETZLER, RUSSELL      11 PC VALLEJO AQUATIC CL      43.88
CARTER, REED          12 PC PACIFIC COAST MARL      46.91
SEDOR, JUSTIN         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      47.01
ALDERSON, TAYLOR      11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      47.54
WANG, TONY            11 PC WALNUT CREEK AQUA       51.70
GOERLITZ, TYLER J.    11 PC FLYING FISH            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    11-12   100 BACK                                    EVENT   44
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SMITH, DANIEL         12 SN ARDEN HILLS           1:06.98
SHVEYD, MARK          12 PC ORINDA AQUATICS       1:08.94
SALAMATI, BEHAN       12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:10.06
TALAUE, CARL          12 PC MISSION SAN JOSE A    1:10.06
YU, GARLEN            12 PC SAN FRANCISCO REC     1:10.25
KAO, KRISTOFER        12 PC ORINDA AQUATICS       1:11.17
SOOTHO, SCHYLER K.    12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:11.45
HERMAN, TAYLOR        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:12.00
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:12.85
KWON, SCOTT           12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:13.47
GOLDSMITH, SAM        12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:14.65
BRIETZKE, RYAN        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:14.77
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS            1:14.98
HOLLAND, KENT         12 PC ORINDA AQUATICS       1:15.85
OETKEN, MICHAEL D.    12 SN ARDEN HILLS           1:16.11
KERCHNER, MATT        12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:16.48
MARTINO, ANDREW       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:16.80
KOROTKIN, SCOTTY D.   11 SN ARDEN HILLS           1:16.91
CAMPO, HAYDEN         12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:17.03
TURNQUIST, GREG       11 PC PACIFIC COAST MARL    1:17.70
DENTONE, MATTHEW      11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:18.47
CHOW, BRYAN           11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:18.79
JESIONEK, ADAM        11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:19.75
MOONEY, CONNOR        11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:21.24
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    11-12   100 BACK                                    EVENT   44
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LUIS, KRISTOPHER      12 PC CITY OF MODESTO SW    1:22.17
HASSELFELD, DAVID     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:22.43
BRIETZKE, ERIC        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:22.60
FEDERLE, ART          11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:23.10
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A    1:23.89
DONDERO, TRENT        11 PC SANTA ROSA NEPTUNE    1:24.72
TUTASS, SHANE         11 PC ORINDA AQUATICS       1:25.62
HEARD, MATTHEW        12 PC MISSION SAN JOSE A    1:26.64
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:26.87
LOTIVIO, DYLAN        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:27.55
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH           1:29.05
GENDOTTI, NATHAN      11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:29.55
KIPNIS, HILLEL        12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:34.56
POORE, MARC           12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:36.13
CELAYA, MITCHELL      11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:37.45
=============================================================================================================================
   EVENT   66                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   66
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHVEYD, MARK          12 PC ORINDA AQUATICS         35.29
MATA, DONALD          11 PC VALLEJO AQUATIC CL      36.18
BICOMONG, VINCENT     11 PC VALLEJO AQUATIC CL      36.47
SOOTHO, SCHYLER K.    12 PC BENICIA BLUE DOLPH      37.57
SALAMATI, BEHAN       12 PC SAN RAMON LIVERMOR      37.86
DOAN, KEVIN           12 PC MISSION SAN JOSE A      38.06
KAO, KRISTOFER        12 PC ORINDA AQUATICS         38.39
CUSHING, ALEX         12 PC UNATTACHED PACIFIC      38.50
OETKEN, MICHAEL D.    12 SN ARDEN HILLS             38.68
KWON, SCOTT           12 PC WALNUT CREEK AQUA       39.20
TALAUE, CARL          12 PC MISSION SAN JOSE A      39.73
DENTONE, MATTHEW      11 PC UNATTACHED PACIFIC      40.01
HASSELFELD, DAVID     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      40.26
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS              40.30
GOLDSMITH, SAM        12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      40.35
CAMPO, HAYDEN         12 PC VALLEJO AQUATIC CL      40.56
CURRAN, DAVID         11 PC WALNUT CREEK AQUA       40.94
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW      41.76
KIPNIS, HILLEL        12 PC BERKELEY BEAR SWIM      41.93
MOONEY, CONNOR        11 PC WALNUT CREEK AQUA       42.13
KOROTKIN, SCOTTY D.   11 SN ARDEN HILLS             42.31
LUIS, KRISTOPHER      12 PC CITY OF MODESTO SW      42.49
HEARD, MATTHEW        12 PC MISSION SAN JOSE A      43.76
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      43.90
TURNQUIST, GREG       11 PC PACIFIC COAST MARL      44.62
CHOW, BRYAN           11 PC PLEASANTON SEA HAW      44.83
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      44.95
FEDERLE, ART          11 PC SAN RAMON LIVERMOR      45.36
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      45.42
POORE, MARC           12 PC WALNUT CREEK AQUA       45.94
GENDOTTI, NATHAN      11 PC SAN RAMON LIVERMOR      46.15
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A      46.79
CARTER, REED          12 PC PACIFIC COAST MARL      47.21
LOTIVIO, DYLAN        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      48.16
HALLISY, SEAN         11 PC THE OLYMPIC CLUB        48.52
KERCHNER, MATT        12 PC TERRAPINS SWIM TEA      48.62
BUSH, MATT            11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      48.72
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH             48.82
CELAYA, MITCHELL      11 PC BERKELEY BEAR SWIM      49.56
SEDOR, JUSTIN         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      49.88
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   66                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   66
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOERLITZ, TYLER J.    11 PC FLYING FISH             50.47
GERRITY, SEAN P.      11 SN ARDEN PARK              52.79
OPPENHEIMER, GAL      11 PC BERKELEY BEAR SWIM      52.97
WANG, TONY            11 PC WALNUT CREEK AQUA       53.48
JESIONEK, ADAM        11 PC WALNUT CREEK AQUA     NO SHOW
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    11-12   100 BREAST                                  EVENT   22
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHVEYD, MARK          12 PC ORINDA AQUATICS       1:16.56
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:16.63
BICOMONG, VINCENT     11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:18.64
SOOTHO, SCHYLER K.    12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:19.85
MATA, DONALD          11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:20.09
SALAMATI, BEHAN       12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:20.75
BRIETZKE, RYAN        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:23.83
KAO, KRISTOFER        12 PC ORINDA AQUATICS       1:24.20
OETKEN, MICHAEL D.    12 SN ARDEN HILLS           1:24.27
HERMAN, TAYLOR        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:24.54
TALAUE, CARL          12 PC MISSION SAN JOSE A    1:24.55
HASSELFELD, DAVID     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:25.57
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS            1:25.87
LUIS, KRISTOPHER      12 PC CITY OF MODESTO SW    1:28.99
DOAN, KEVIN           12 PC MISSION SAN JOSE A    1:29.70
MOONEY, CONNOR        11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:30.52
LAIMAN, BRIGHTON      11 PC FLYING FISH           1:31.11
BOCHNER, WES          11 PC PACIFIC COAST MARL    1:31.97
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:32.22
QI, ROY               12 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:32.26
DAVIDSON, DAMON       11 PC CITY OF MODESTO SW    1:34.44
BRIETZKE, ERIC        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:37.84
LOTIVIO, DYLAN        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:39.48
WANG, JOSEPH          12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:40.58
GENDOTTI, NATHAN      11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:41.29
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A    1:43.53
GUIDICI, ALEX         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:43.58
CARTER, REED          12 PC PACIFIC COAST MARL    1:44.25
YU, YALUEN            12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:44.33
DARROW, PAT           11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:45.77
WETZLER, RUSSELL      11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:45.84
ALDERSON, TAYLOR      11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:45.90
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:46.45
GERRITY, SEAN P.      11 SN ARDEN PARK            1:49.23
MARTINO, ANDREW       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:50.93
NICHOLS, JOHN         11 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:09.71
FEDERLE, ART          11 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   60                                    MALE    11-12   50 FLY                                      EVENT   60
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SALAMATI, BEHAN       12 PC SAN RAMON LIVERMOR      30.04
SMITH, DANIEL         12 SN ARDEN HILLS             30.04
SHVEYD, MARK          12 PC ORINDA AQUATICS         30.10
FONG, JUSTIN          12 PC SAN FRANCISCO REC       30.65
MATA, DONALD          11 PC VALLEJO AQUATIC CL      30.91
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   60                                    MALE    11-12   50 FLY                                      EVENT   60
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BICOMONG, VINCENT     11 PC VALLEJO AQUATIC CL      31.02
SANO, YUTA            12 PC PACIFIC COAST MARL      31.32
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS              31.79
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUA       32.11
CUSHING, ALEX         12 PC UNATTACHED PACIFIC      32.15
BRIETZKE, RYAN        12 PC BENICIA BLUE DOLPH      33.12
HERMAN, TAYLOR        11 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.12
DENTONE, MATTHEW      11 PC UNATTACHED PACIFIC      33.59
SOOTHO, SCHYLER K.    12 PC BENICIA BLUE DOLPH      33.94
JESIONEK, ADAM        11 PC WALNUT CREEK AQUA       34.03
OETKEN, MICHAEL D.    12 SN ARDEN HILLS             34.10
TALAUE, CARL          12 PC MISSION SAN JOSE A      34.20
KOROTKIN, SCOTTY D.   11 SN ARDEN HILLS             34.42
KWON, SCOTT           12 PC WALNUT CREEK AQUA       34.99
GOLDSMITH, SAM        12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      35.17
HASSELFELD, DAVID     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.23
TUTASS, SHANE         11 PC ORINDA AQUATICS         35.51
MOONEY, CONNOR        11 PC WALNUT CREEK AQUA       35.63
CAMPO, HAYDEN         12 PC VALLEJO AQUATIC CL      35.71
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.07
FEDERLE, ART          11 PC SAN RAMON LIVERMOR      36.14
QI, ROY               12 PC SILVER DOLPHIN SWI      36.45
HOLLAND, KENT         12 PC ORINDA AQUATICS         37.13
DOAN, KEVIN           12 PC MISSION SAN JOSE A      37.91
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.16
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A      38.56
CHOW, BRYAN           11 PC PLEASANTON SEA HAW      38.59
LUIS, KRISTOPHER      12 PC CITY OF MODESTO SW      38.66
BRIETZKE, ERIC        12 PC BENICIA BLUE DOLPH      38.71
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH             38.96
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.39
TURNQUIST, GREG       11 PC PACIFIC COAST MARL      39.99
CURRAN, DAVID         11 PC WALNUT CREEK AQUA       40.93
KIPNIS, HILLEL        12 PC BERKELEY BEAR SWIM      41.89
GENDOTTI, NATHAN      11 PC SAN RAMON LIVERMOR      42.03
CARTER, REED          12 PC PACIFIC COAST MARL      42.82
KERCHNER, MATT        12 PC TERRAPINS SWIM TEA      43.56
BUSH, MATT            11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      44.92
HEARD, MATTHEW        12 PC MISSION SAN JOSE A      46.67
GERRITY, SEAN P.      11 SN ARDEN PARK              48.05
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      48.70
=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    11-12   100 FLY                                     EVENT   14
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHVEYD, MARK          12 PC ORINDA AQUATICS       1:06.34
FONG, JUSTIN          12 PC SAN FRANCISCO REC     1:07.50
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS            1:10.31
OETKEN, MICHAEL D.    12 SN ARDEN HILLS           1:14.88
TALAUE, CARL          12 PC MISSION SAN JOSE A    1:14.89
MATA, DONALD          11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:15.16
KOROTKIN, SCOTTY D.   11 SN ARDEN HILLS           1:15.86
TUTASS, SHANE         11 PC ORINDA AQUATICS       1:19.17
HASSELFELD, DAVID     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:20.71
MOONEY, CONNOR        11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:23.29
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:24.37
GENDOTTI, NATHAN      11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:24.79
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:25.54
FEDERLE, ART          11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:29.94
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    11-12   100 FLY                                     EVENT   14
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A    1:31.43
LUIS, KRISTOPHER      12 PC CITY OF MODESTO SW    1:31.56
BOCHNER, WES          11 PC PACIFIC COAST MARL    1:34.05
DAVIDSON, DAMON       11 PC CITY OF MODESTO SW    1:35.61
=============================================================================================================================
   EVENT   36                                    MALE    11-12   100 I.M.                                    EVENT   36
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SMITH, DANIEL         12 SN ARDEN HILLS           1:07.25
SHVEYD, MARK          12 PC ORINDA AQUATICS       1:07.59
BICOMONG, VINCENT     11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:08.55
SALAMATI, BEHAN       12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:09.30
MATA, DONALD          11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:09.53
SANO, YUTA            12 PC PACIFIC COAST MARL    1:11.48
HERMAN, TAYLOR        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:11.49
BRIETZKE, RYAN        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:12.36
OETKEN, MICHAEL D.    12 SN ARDEN HILLS           1:13.26
DENTONE, MATTHEW      11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:14.32
KWON, SCOTT           12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:14.56
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS            1:14.75
HASSELFELD, DAVID     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.71
KOROTKIN, SCOTTY D.   11 SN ARDEN HILLS           1:15.95
CAMPO, HAYDEN         12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:16.34
MOONEY, CONNOR        11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:16.55
DOAN, KEVIN           12 PC MISSION SAN JOSE A    1:16.71
LUIS, KRISTOPHER      12 PC CITY OF MODESTO SW    1:18.13
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:18.49
HOLLAND, KENT         12 PC ORINDA AQUATICS       1:19.39
TURNQUIST, GREG       11 PC PACIFIC COAST MARL    1:20.44
QI, ROY               12 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:20.45
FEDERLE, ART          11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:21.46
TUTASS, SHANE         11 PC ORINDA AQUATICS       1:22.20
KERCHNER, MATT        12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:22.23
MARTINO, ANDREW       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:23.59
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH           1:23.73
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:23.85
BRIETZKE, ERIC        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:24.09
KIPNIS, HILLEL        12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:24.27
CURRAN, DAVID         11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:26.12
GENDOTTI, NATHAN      11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:26.56
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:26.57
HEARD, MATTHEW        12 PC MISSION SAN JOSE A    1:30.45
LOTIVIO, DYLAN        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:30.70
BUSH, MATT            11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:30.85
DONDERO, TRENT        11 PC SANTA ROSA NEPTUNE    1:32.25
CELAYA, MITCHELL      11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:33.04
STARUCH, CHRISTOPHER  12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:33.31
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:34.81
SEDOR, JUSTIN         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:41.55
HALLISY, SEAN         11 PC THE OLYMPIC CLUB      1:46.00
GERRITY, SEAN P.      11 SN ARDEN PARK             DQUED
TALAUE, CARL          12 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   32                                    MALE    11-12   200 I.M.                                    EVENT   32
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SCOGGAN, BYRON J.     12 SN ARDEN HILLS           2:18.62
SHVEYD, MARK          12 PC ORINDA AQUATICS       2:25.56
BICOMONG, VINCENT     11 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:26.12
HERMAN, TAYLOR        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:31.87
SOOTHO, SCHYLER K.    12 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:32.19
BRIETZKE, RYAN        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:36.77
TALAUE, CARL          12 PC MISSION SAN JOSE A    2:36.78
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS            2:38.34
OETKEN, MICHAEL D.    12 SN ARDEN HILLS           2:39.12
HASSELFELD, DAVID     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:43.59
KOROTKIN, SCOTTY D.   11 SN ARDEN HILLS           2:43.78
MOONEY, CONNOR        11 PC WALNUT CREEK AQUA     2:44.16
LUIS, KRISTOPHER      12 PC CITY OF MODESTO SW    2:51.81
TUTASS, SHANE         11 PC ORINDA AQUATICS       2:52.71
LAIMAN, BRIGHTON      11 PC FLYING FISH           2:52.98
BRIETZKE, ERIC        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:54.29
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:54.92
FEDERLE, ART          11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:57.68
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A    2:58.28
GENDOTTI, NATHAN      11 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:08.17
LOTIVIO, DYLAN        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:15.30
DARROW, PAT           11 PC PLEASANTON SEA HAW    3:17.38
ALDERSON, TAYLOR      11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    3:19.02
CELAYA, MITCHELL      11 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:19.44
WANG, TONY            11 PC WALNUT CREEK AQUA     3:49.14
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUA     NO SHOW
DAVIDSON, DAMON       11 PC CITY OF MODESTO SW     DQUED
POORE, MARC           12 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    13-UP   50 FREE                                     EVENT   58
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LYON, MATTHEW         17 PC ORINDA AQUATICS         22.28
METCALF, SCOTT        17 PC ORINDA AQUATICS         23.07
PORTEOUS, GARRETT     16 PC WALNUT CREEK AQUA       23.19
BAKER, MARK           16 PC WALNUT CREEK AQUA       23.47
BECK, NICOLAS         16 PC ORINDA AQUATICS         23.61
SANDBERG, JESSE       14 PC ORINDA AQUATICS         23.75
STINSON, BOB          14 PC ORINDA AQUATICS         23.95
VARELLAS, PETER       16 PC ORINDA AQUATICS         24.19
MCGOWAN, JONATHAN     15 PC WALNUT CREEK AQUA       24.22
SHAKIBNIA, ALEXANDER  14 PC WALNUT CREEK AQUA       24.28
PRESTON, NATE         14 PC WALNUT CREEK AQUA       24.31
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS         24.53
MAHONEY, DANIEL       15 PC ORINDA AQUATICS         24.81
MELTON, RYAN          15 PC ORINDA AQUATICS         24.92
MONTEYNE, ANDREW      18 PC ORINDA AQUATICS         25.10
DEOCAMPO, GEORDAN     16 PC VALLEJO AQUATIC CL      25.12
KAWASAKI, JASON       15 PC ORINDA AQUATICS         25.14
KEARNEY, BRENDAN      15 PC VALLEJO AQUATIC CL      25.15
DESENNA, MARIO        16 PC VALLEJO AQUATIC CL      25.20
FRENN, TYSON          15 PC VALLEJO AQUATIC CL      25.31
DRISCOLL, DANIEL J.   14 PC WALNUT CREEK AQUA       25.33
TANG, ALEX            14 PC WALNUT CREEK AQUA       25.35
ASTORGA, VICTOR M.    15 SN IM FAST MARLINS         25.42
NICHOLSON, ANDREW     13 PC TERRAPINS SWIM TEA      25.48
THEISEN, MIKE         15 PC ORINDA AQUATICS         25.48
PONTAU, KARL          14 PC SAN RAMON LIVERMOR      25.59
TIEFENTHALER, JUSTIN  13 PC PLEASANTON SEA HAW      25.70
CAMPBELL, JARED       13 PC WALNUT CREEK AQUA       25.72
BURKE, TANNER         15 PC ORINDA AQUATICS         25.75
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA       25.75
HINE, TRACY           13 PC BENICIA BLUE DOLPH      25.77
LEE, MICHAEL          15 PC SAN FRANCISCO REC       25.85
YOSHIWARA, KAZ        15 PC WALNUT CREEK AQUA       25.93
JACKSON, JOE          15 PC CITY OF MODESTO SW      26.00
ANGELO, TYLER         13 PC WALNUT CREEK AQUA       26.25
EDELEANU, CHRISTIAN   13 PC ORINDA AQUATICS         26.33
NGUYEN, CHRISTOPHER   13 PC MISSION SAN JOSE A      26.40
CHIH, LANCE P.        13 SN ARDEN HILLS             26.60
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS         26.60
KADI, CHRISTOPHER     17 PC OAKLAND BARRACUDA       26.76
TRAN, TONY            14 PC ORINDA AQUATICS         26.88
BOBB, PATRICK         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      26.94
STANWICK, MICHAEL     14 PC VALLEJO AQUATIC CL      26.96
BALDWIN, GRAEME H.    13 SN UNATTACHED SIERRA       26.98
DUNN, BEN             13 PC PACIFIC COAST MARL      27.05
BEATTIE, JULIAN       14 PC SAN RAMON LIVERMOR      27.09
LEE, RYAN             13 PC MISSION SAN JOSE A      27.38
STARUCH, JOHN         14 PC SAN RAMON LIVERMOR      27.79
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW      27.80
VILLET, MIKE          17 PC PIEDMONT SWIM TEAM      27.82
CABRERA, SIMON        14 PC CITY OF MODESTO SW      28.11
KUMAR, RISHIE         13 PC PLEASANTON SEA HAW      28.13
CABRERA, MIKEAL       16 PC CITY OF MODESTO SW      28.42
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS         28.73
WONG, ANDREW          13 PC PIEDMONT SWIM TEAM      28.88
BAUTISTA, GARRET      13 PC BENICIA BLUE DOLPH      29.12
MANCINI, BRIAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW      29.82
LIU, PETER            14 PC MISSION SAN JOSE A      30.05
NAIMA, ARMON          14 PC MISSION SAN JOSE A      30.07
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    13-UP   50 FREE                                     EVENT   58
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BROWN, MATTHEW        13 PC TERRAPINS SWIM TEA      30.14
SPIRIN, MAX           14 PC WALNUT CREEK AQUA       30.25
LIU, ANDREW           14 PC MISSION SAN JOSE A      30.36
ANTCZAK, RADEK        13 PC WALNUT CREEK AQUA       30.54
BROWN, CHRIS          16 PC VALLEJO AQUATIC CL      30.59
MORGAN, SCOTT         13 PC WEST COAST AQUATIC      30.90
DELEO, GREG           15 PC PLEASANTON SEA HAW      31.34
FONG, ELLIOT          13 PC OAKLAND BARRACUDA       31.43
CHANG, ANDREW         13 PC SAN RAMON LIVERMOR      32.27
MAIER, ERIC           13 PC PLEASANTON SEA HAW      33.18
ENNIS, NICK           13 PC WALNUT CREEK AQUA       33.65
ARNOLD, TOM           13 PC TERRAPINS SWIM TEA      34.61
MOORE, MAITLAND       13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.67
GURLEY, CHUCK W.      13 PC SALINAS VALLEY AQU      38.94
ANGLE, CHARLES        14 PC THE OLYMPIC CLUB      NO SHOW
CHILES, JUSTIN        17 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    13-UP   100 FREE                                    EVENT    8
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CHILES, JUSTIN        17 PC ORINDA AQUATICS         48.22
LYON, MATTHEW         17 PC ORINDA AQUATICS         48.75
MICHELMORE, CHRIS     18 SN ARDEN HILLS             49.52
METCALF, SCOTT        17 PC ORINDA AQUATICS         49.73
NGUYEN, THUY          15 PC WALNUT CREEK AQUA       49.73
BACHARACH, KEVIN      15 PC WALNUT CREEK AQUA       50.37
BECK, NICOLAS         16 PC ORINDA AQUATICS         50.62
OLVEDA, GEORGE E.     17 SN ARDEN HILLS             51.36
BAKER, MARK           16 PC WALNUT CREEK AQUA       51.41
MCGOWAN, JONATHAN     15 PC WALNUT CREEK AQUA       51.45
BACHARACH, BRIAN      17 PC WALNUT CREEK AQUA       51.77
COHEE, MICHAEL T.     16 SN ARDEN HILLS             51.93
SANDBERG, JESSE       14 PC ORINDA AQUATICS         52.18
BUCHANAN, BRIAN W.    15 SN ARDEN HILLS             52.35
SHAKIBNIA, ALEXANDER  14 PC WALNUT CREEK AQUA       52.75
BAKER, TIM            17 PC NORTH MARIN AQUATI      52.97
VARELLAS, PETER       16 PC ORINDA AQUATICS         53.09
ALLISON, ANDREW       16 PC VALLEJO AQUATIC CL      53.16
WATANABE, DAISUKE     18 PC ORINDA AQUATICS         53.17
MILLER, DEREK A.      17 SN ARDEN HILLS             53.19
STINSON, BOB          14 PC ORINDA AQUATICS         53.51
PRESTON, NATE         14 PC WALNUT CREEK AQUA       53.55
MELTON, RYAN          15 PC ORINDA AQUATICS         53.79
FRENN, TYSON          15 PC VALLEJO AQUATIC CL      53.80
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS         53.84
MONTEYNE, ANDREW      18 PC ORINDA AQUATICS         53.99
JACKSON, JOE          15 PC CITY OF MODESTO SW      54.27
BELLINGER, TRAVIS     18 PC NORTH MARIN AQUATI      54.42
DORSHKIND, MARK A.    15 PC OAKLAND BARRACUDA       54.69
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS         54.77
THEISEN, MIKE         15 PC ORINDA AQUATICS         54.84
TIKHONOFF, PICHIT     14 PC MISSION SAN JOSE A      54.84
YOSHIWARA, KAZ        15 PC WALNUT CREEK AQUA       55.14
KEARNEY, BRENDAN      15 PC VALLEJO AQUATIC CL      55.24
KANE, MATT A.         14 SN ARDEN HILLS             55.31
DESENNA, MARIO        16 PC VALLEJO AQUATIC CL      55.32
TOBACK, SCOTT R.      14 SN ARDEN HILLS             55.75
CHIH, LANCE P.        13 SN ARDEN HILLS             55.90
HINE, TRACY           13 PC BENICIA BLUE DOLPH      55.98
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    13-UP   100 FREE                                    EVENT    8
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PEZZOLI, JAY          18 PC ORINDA AQUATICS         56.05
BORCHMAN, ANDREW J.   15 SN ARDEN HILLS             56.16
EMADZADEH, SEAN       15 PC NORTH MARIN AQUATI      56.30
TIEFENTHALER, JUSTIN  13 PC PLEASANTON SEA HAW      56.32
TANG, ALEX            14 PC WALNUT CREEK AQUA       56.64
NAMMATH, JON A.       15 PC NORTH MARIN AQUATI      56.79
CAMPBELL, JARED       13 PC WALNUT CREEK AQUA       57.16
FAHR, JOSEPH          15 PC SILVER DOLPHIN SWI      57.19
REAY, ROB             15 PC VALLEJO AQUATIC CL      57.26
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS         57.34
PONTAU, KARL          14 PC SAN RAMON LIVERMOR      57.43
RICO, MICHAEL         13 PC MISSION SAN JOSE A      57.56
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA       57.73
LEE, MICHAEL          15 PC SAN FRANCISCO REC       57.91
NGUYEN, CHRISTOPHER   13 PC MISSION SAN JOSE A      57.93
KADI, CHRISTOPHER     17 PC OAKLAND BARRACUDA       57.97
WANG, TONY            14 PC SILVER DOLPHIN SWI      58.12
STANWICK, MICHAEL     14 PC VALLEJO AQUATIC CL      58.52
BURKE, TANNER         15 PC ORINDA AQUATICS         58.81
LEE, RYAN             13 PC MISSION SAN JOSE A      59.63
SCOTT, COLIN          14 PC ORINDA AQUATICS         59.92
BALDWIN, GRAEME H.    13 SN UNATTACHED SIERRA       59.94
KOROTKIN, JASON T.    14 SN ARDEN HILLS             59.99
CABRERA, SIMON        14 PC CITY OF MODESTO SW    1:00.69
CABRERA, MIKEAL       16 PC CITY OF MODESTO SW    1:01.24
VILLET, MIKE          17 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:01.39
BOBB, PATRICK         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:01.48
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       1:01.65
RETORT, GABRIEL       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:01.76
DUNN, BEN             13 PC PACIFIC COAST MARL    1:02.01
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:02.10
LAXO, CODY M.         13 SN ARDEN HILLS           1:02.24
TAMPINCO, PHILIPPE    14 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:02.49
MAHONEY, DANIEL       15 PC ORINDA AQUATICS       1:02.80
GAO, CHARLES          13 PC MISSION SAN JOSE A    1:03.08
LIU, PETER            14 PC MISSION SAN JOSE A    1:03.25
PORTER, CLIFF A.      14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:04.59
KUMAR, RISHIE         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:05.29
MANCINI, BRIAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:05.90
SPIRIN, MAX           14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:06.86
ANTCZAK, RADEK        13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:07.24
NAIMA, ARMON          14 PC MISSION SAN JOSE A    1:07.83
MORGAN, SCOTT         13 PC WEST COAST AQUATIC    1:08.30
LIU, ANDREW           14 PC MISSION SAN JOSE A    1:08.91
MOORE, MAITLAND       13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:16.48
FRANQUELIN, SCOTT     13 PC WINE COUNTRY AQUAT    1:18.37
GARNER, KFIR          13 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:18.73
JOHN, FILIP           13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:20.04
REAY, DAVE            13 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:25.49
GURLEY, CHUCK W.      13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:28.59
TA, KEVIN H.A.        13 PC FLYING FISH           1:30.83
=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    13-UP   200 FREE                                    EVENT   34
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FITZGERALD, QUINN     17 PC ORINDA AQUATICS       1:44.28
LYON, MATTHEW         17 PC ORINDA AQUATICS       1:49.78
BECK, NICOLAS         16 PC ORINDA AQUATICS       1:50.04
MCGOWAN, JONATHAN     15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:50.42
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    13-UP   200 FREE                                    EVENT   34
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
METCALF, SCOTT        17 PC ORINDA AQUATICS       1:51.93
MICHELMORE, CHRIS     18 SN ARDEN HILLS           1:52.70
COHEE, MICHAEL T.     16 SN ARDEN HILLS           1:54.42
BUCHANAN, BRIAN W.    15 SN ARDEN HILLS           1:55.00
BACHARACH, KEVIN      15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:55.47
MELTON, RYAN          15 PC ORINDA AQUATICS       1:56.15
BACHARACH, BRIAN      17 PC WALNUT CREEK AQUA     1:56.54
BAKER, TIM            17 PC NORTH MARIN AQUATI    1:57.14
MILLER, DEREK A.      17 SN ARDEN HILLS           1:57.29
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS       1:58.40
VARELLAS, PETER       16 PC ORINDA AQUATICS       1:59.12
PRESTON, NATE         14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:59.60
CHIH, LANCE P.        13 SN ARDEN HILLS           1:59.78
WANG, TONY            14 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:00.00
KEARNS, JOSEPH        17 PC WEST COAST AQUATIC    2:00.18
MAHONEY, DANIEL       15 PC ORINDA AQUATICS       2:00.35
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS       2:00.39
SHAKIBNIA, ALEXANDER  14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:00.58
MONTEYNE, ANDREW      18 PC ORINDA AQUATICS       2:00.86
YOSHIWARA, KAZ        15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:01.10
KEARNEY, BRENDAN      15 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:01.25
FRENN, TYSON          15 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:01.95
BORCHMAN, ANDREW J.   15 SN ARDEN HILLS           2:02.13
ERWIN, DAN            16 PC WALNUT CREEK AQUA     2:02.95
TOBACK, SCOTT R.      14 SN ARDEN HILLS           2:03.00
BURKE, TANNER         15 PC ORINDA AQUATICS       2:03.01
ANGELO, TYLER         13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:03.46
WINGO, TOBY           15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:04.15
BELLINGER, TRAVIS     18 PC NORTH MARIN AQUATI    2:04.46
JACKSON, JOE          15 PC CITY OF MODESTO SW    2:04.71
THEISEN, MIKE         15 PC ORINDA AQUATICS       2:05.34
STINSON, BOB          14 PC ORINDA AQUATICS       2:05.49
DORSHKIND, MARK A.    15 PC OAKLAND BARRACUDA     2:05.85
TANG, ALEX            14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:06.24
NAMMATH, JON A.       15 PC NORTH MARIN AQUATI    2:06.74
REAY, ROB             15 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:08.22
KOROTKIN, JASON T.    14 SN ARDEN HILLS           2:08.36
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS       2:08.39
KADI, CHRISTOPHER     17 PC OAKLAND BARRACUDA     2:08.80
NGUYEN, CHRISTOPHER   13 PC MISSION SAN JOSE A    2:09.08
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:11.65
CABRERA, SIMON        14 PC CITY OF MODESTO SW    2:12.36
LUCERO, ERIC          15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:12.41
LEE, RYAN             13 PC MISSION SAN JOSE A    2:12.87
BALDWIN, GRAEME H.    13 SN UNATTACHED SIERRA     2:13.00
SCOTT, COLIN          14 PC ORINDA AQUATICS       2:13.17
STANWICK, MICHAEL     14 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:14.51
CABRERA, MIKEAL       16 PC CITY OF MODESTO SW    2:14.85
GIBLIN, JASON         13 PC ORINDA AQUATICS       2:15.44
VILLET, MIKE          17 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:16.68
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       2:17.07
GAO, CHARLES          13 PC MISSION SAN JOSE A    2:17.48
PONTAU, KARL          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:17.96
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:19.44
TAMPINCO, PHILIPPE    14 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:19.51
DUNN, BEN             13 PC PACIFIC COAST MARL    2:22.50
MANCINI, BRIAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:23.38
LIU, PETER            14 PC MISSION SAN JOSE A    2:23.94
LIU, ANDREW           14 PC MISSION SAN JOSE A    2:27.67
SPIRIN, MAX           14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:28.83
NAIMA, ARMON          14 PC MISSION SAN JOSE A    2:30.81
MORGAN, SCOTT         13 PC WEST COAST AQUATIC    2:34.44
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    13-UP   200 FREE                                    EVENT   34
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FRANQUELIN, SCOTT     13 PC WINE COUNTRY AQUAT    2:58.88
MOORE, MAITLAND       13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:59.38
REAY, DAVE            13 PC VALLEJO AQUATIC CL    3:03.98
GURLEY, CHUCK W.      13 PC SALINAS VALLEY AQU    3:11.88
TA, KEVIN H.A.        13 PC FLYING FISH           4:00.00
KANE, MATT A.         14 SN ARDEN HILLS           NO SHOW
MELDER, ERIC          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   68                                    MALE    13-UP   500 FREE                                    EVENT   68
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BECK, NICOLAS         16 PC ORINDA AQUATICS       4:59.29
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS       5:09.03
ALLISON, ANDREW       16 PC VALLEJO AQUATIC CL    5:09.15
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS       5:12.51
MELTON, RYAN          15 PC ORINDA AQUATICS       5:12.80
SHAKIBNIA, ALEXANDER  14 PC WALNUT CREEK AQUA     5:15.26
KAWASAKI, JASON       15 PC ORINDA AQUATICS       5:16.30
KEARNEY, BRENDAN      15 PC VALLEJO AQUATIC CL    5:18.53
MONTEYNE, ANDREW      18 PC ORINDA AQUATICS       5:21.04
TIKHONOFF, PICHIT     14 PC MISSION SAN JOSE A    5:22.64
YOSHIWARA, KAZ        15 PC WALNUT CREEK AQUA     5:23.60
CHIH, LANCE P.        13 SN ARDEN HILLS           5:25.08
BURKE, TANNER         15 PC ORINDA AQUATICS       5:29.31
KOROTKIN, JASON T.    14 SN ARDEN HILLS           5:34.14
THEISEN, MIKE         15 PC ORINDA AQUATICS       5:34.43
WINGO, TOBY           15 PC WALNUT CREEK AQUA     5:36.35
DORSHKIND, MARK A.    15 PC OAKLAND BARRACUDA     5:40.16
MCGOWAN, JONATHAN     15 PC WALNUT CREEK AQUA     5:43.51
NICHOLSON, ANDREW     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:47.06
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS       5:48.12
SCOTT, COLIN          14 PC ORINDA AQUATICS       5:51.23
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    5:58.96
KADI, CHRISTOPHER     17 PC OAKLAND BARRACUDA     6:01.61
TRAN, TONY            14 PC ORINDA AQUATICS       6:02.22
PONTAU, KARL          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    6:07.66
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       6:15.41
MANCINI, BRIAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    6:22.23
SPIRIN, MAX           14 PC WALNUT CREEK AQUA     6:28.18
BROWN, MATTHEW        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    6:33.06
ARNOLD, TOM           13 PC TERRAPINS SWIM TEA    6:40.96
MORGAN, SCOTT         13 PC WEST COAST AQUATIC    7:10.19
MOORE, MAITLAND       13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    8:01.42
CAMPBELL, JARED       13 PC WALNUT CREEK AQUA     NO SHOW
LUCERO, ERIC          15 PC UNATTACHED PACIFIC    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   50                                    MALE    13-UP   100 BACK                                    EVENT   50
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
METCALF, SCOTT        17 PC ORINDA AQUATICS         54.73
PORTEOUS, GARRETT     16 PC WALNUT CREEK AQUA       57.46
CHILES, JUSTIN        17 PC ORINDA AQUATICS         58.48
MAHONEY, DANIEL       15 PC ORINDA AQUATICS         59.43
PRESTON, NATE         14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:00.08
ASTORGA, VICTOR M.    15 SN IM FAST MARLINS       1:00.47
WINGO, TOBY           15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:01.59
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   50                                    MALE    13-UP   100 BACK                                    EVENT   50
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KAWASAKI, JASON       15 PC ORINDA AQUATICS       1:02.23
FRENN, TYSON          15 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:02.65
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS       1:02.90
SHAKIBNIA, ALEXANDER  14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:03.23
DEOCAMPO, GEORDAN     16 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:03.44
DESENNA, MARIO        16 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:03.75
HINE, TRACY           13 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:04.29
TIKHONOFF, PICHIT     14 PC MISSION SAN JOSE A    1:04.38
KEARNEY, BRENDAN      15 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:04.44
BURKE, TANNER         15 PC ORINDA AQUATICS       1:05.27
SANDBERG, JESSE       14 PC ORINDA AQUATICS       1:05.51
NGUYEN, CHRISTOPHER   13 PC MISSION SAN JOSE A    1:05.64
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:05.77
MELDER, ERIC          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.22
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS       1:07.81
KOROTKIN, JASON T.    14 SN ARDEN HILLS           1:08.69
JACKSON, JOE          15 PC CITY OF MODESTO SW    1:08.79
ANGELO, TYLER         13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:08.90
CABRERA, SIMON        14 PC CITY OF MODESTO SW    1:08.99
DUNN, BEN             13 PC PACIFIC COAST MARL    1:09.03
THEISEN, MIKE         15 PC ORINDA AQUATICS       1:09.13
SCOTT, COLIN          14 PC ORINDA AQUATICS       1:09.21
GIBLIN, JASON         13 PC ORINDA AQUATICS       1:09.28
LEE, RYAN             13 PC MISSION SAN JOSE A    1:09.59
BOBB, PATRICK         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.60
TRAN, TONY            14 PC ORINDA AQUATICS       1:09.76
NICHOLSON, ANDREW     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:10.11
KUMAR, RISHIE         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:11.16
TIEFENTHALER, JUSTIN  13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:11.64
LUCERO, ERIC          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.95
STARUCH, JOHN         14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:12.14
PONTAU, KARL          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:12.43
KADI, CHRISTOPHER     17 PC OAKLAND BARRACUDA     1:12.44
CABRERA, MIKEAL       16 PC CITY OF MODESTO SW    1:12.89
LIU, PETER            14 PC MISSION SAN JOSE A    1:13.19
BEATTIE, JULIAN       14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:13.35
BAUTISTA, GARRET      13 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:13.37
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:13.61
VILLET, MIKE          17 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:17.42
LIU, ANDREW           14 PC MISSION SAN JOSE A    1:18.46
BROWN, MATTHEW        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:18.47
MANCINI, BRIAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:18.50
FONG, ELLIOT          13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:20.32
MORGAN, SCOTT         13 PC WEST COAST AQUATIC    1:22.22
DELEO, GREG           15 PC PLEASANTON SEA HAW    1:24.12
ARNOLD, TOM           13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:25.85
ENNIS, NICK           13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:27.08
ANGLE, CHARLES        14 PC THE OLYMPIC CLUB      1:29.74
MOORE, MAITLAND       13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:38.55
MAIER, ERIC           13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:39.52
CAMPBELL, JARED       13 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
NAIMA, ARMON          14 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
SANGALANG, CAESAR     13 PC VALLEJO AQUATIC CL    NO SHOW
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    13-UP   200 BACK                                    EVENT   30
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
METCALF, SCOTT        17 PC ORINDA AQUATICS       1:57.40
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    13-UP   200 BACK                                    EVENT   30
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CHILES, JUSTIN        17 PC ORINDA AQUATICS       2:05.34
ROTHWAY, MATHEW       17 PC WALNUT CREEK AQUA     2:05.35
BUCHANAN, BRIAN W.    15 SN ARDEN HILLS           2:06.97
COHEE, MICHAEL T.     16 SN ARDEN HILLS           2:07.77
PRESTON, NATE         14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:09.13
ALLISON, ANDREW       16 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:10.67
MILLER, DEREK A.      17 SN ARDEN HILLS           2:11.13
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS       2:13.70
MAHONEY, DANIEL       15 PC ORINDA AQUATICS       2:15.14
WINGO, TOBY           15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:15.38
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS       2:15.96
KANE, MATT A.         14 SN ARDEN HILLS           2:16.67
KEARNEY, BRENDAN      15 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:17.81
TOBACK, SCOTT R.      14 SN ARDEN HILLS           2:19.86
TIKHONOFF, PICHIT     14 PC MISSION SAN JOSE A    2:19.92
MELDER, ERIC          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:20.27
FRENN, TYSON          15 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:20.46
HINE, TRACY           13 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:20.69
DESENNA, MARIO        16 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:20.84
KOROTKIN, JASON T.    14 SN ARDEN HILLS           2:22.08
BORCHMAN, ANDREW J.   15 SN ARDEN HILLS           2:22.84
THEISEN, MIKE         15 PC ORINDA AQUATICS       2:24.36
SCOTT, COLIN          14 PC ORINDA AQUATICS       2:24.47
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS       2:24.59
NGUYEN, CHRISTOPHER   13 PC MISSION SAN JOSE A    2:24.88
BURKE, TANNER         15 PC ORINDA AQUATICS       2:25.31
YOSHIWARA, KAZ        15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:28.26
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:28.41
CABRERA, SIMON        14 PC CITY OF MODESTO SW    2:28.68
GIBLIN, JASON         13 PC ORINDA AQUATICS       2:28.84
LEE, RYAN             13 PC MISSION SAN JOSE A    2:29.50
GAO, CHARLES          13 PC MISSION SAN JOSE A    2:30.37
DUNN, BEN             13 PC PACIFIC COAST MARL    2:34.08
CABRERA, MIKEAL       16 PC CITY OF MODESTO SW    2:35.88
LIU, PETER            14 PC MISSION SAN JOSE A    2:37.08
KUMAR, RISHIE         13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:37.32
LAXO, CODY M.         13 SN ARDEN HILLS           2:40.30
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:41.01
MANCINI, BRIAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:47.65
LIU, ANDREW           14 PC MISSION SAN JOSE A    2:51.67
MORGAN, SCOTT         13 PC WEST COAST AQUATIC    2:52.69
TAMPINCO, PHILIPPE    14 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:53.30
LUCERO, ERIC          15 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
MOORE, MAITLAND       13 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   64                                    MALE    13-UP   100 BREAST                                  EVENT   64
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VARELLAS, PETER       16 PC ORINDA AQUATICS       1:03.88
METCALF, SCOTT        17 PC ORINDA AQUATICS       1:04.74
STINSON, BOB          14 PC ORINDA AQUATICS       1:05.51
BURKE, TANNER         15 PC ORINDA AQUATICS       1:05.63
TANG, ALEX            14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:07.51
MELTON, RYAN          15 PC ORINDA AQUATICS       1:07.72
TIKHONOFF, PICHIT     14 PC MISSION SAN JOSE A    1:07.78
CHILES, JUSTIN        17 PC ORINDA AQUATICS       1:07.92
ALLISON, ANDREW       16 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:09.17
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS       1:09.67
CAMPBELL, JARED       13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:09.97
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   64                                    MALE    13-UP   100 BREAST                                  EVENT   64
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BALDWIN, GRAEME H.    13 SN UNATTACHED SIERRA     1:11.01
PORTEOUS, GARRETT     16 PC WALNUT CREEK AQUA     1:11.64
BEATTIE, JULIAN       14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:11.75
DESENNA, MARIO        16 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:12.33
KEARNEY, BRENDAN      15 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:12.67
GIBLIN, JASON         13 PC ORINDA AQUATICS       1:13.70
JACKSON, JOE          15 PC CITY OF MODESTO SW    1:14.41
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS       1:14.69
PONTAU, KARL          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:14.91
BOBB, PATRICK         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.01
LAXO, CODY M.         13 SN ARDEN HILLS           1:15.12
TIEFENTHALER, JUSTIN  13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:15.22
DRISCOLL, DANIEL J.   14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:15.37
BAUTISTA, GARRET      13 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:15.75
PRESTON, NATE         14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:16.28
NGUYEN, CHRISTOPHER   13 PC MISSION SAN JOSE A    1:16.51
YOSHIWARA, KAZ        15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:16.84
FONG, ELLIOT          13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:16.90
SANGALANG, CAESAR     13 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:17.23
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       1:18.16
TRAN, TONY            14 PC ORINDA AQUATICS       1:18.71
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:18.90
EDELEANU, CHRISTIAN   13 PC ORINDA AQUATICS       1:18.96
SCOTT, COLIN          14 PC ORINDA AQUATICS       1:19.25
KOROTKIN, JASON T.    14 SN ARDEN HILLS           1:19.52
KADI, CHRISTOPHER     17 PC OAKLAND BARRACUDA     1:19.55
NICHOLSON, ANDREW     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:22.08
DUNN, BEN             13 PC PACIFIC COAST MARL    1:22.69
WONG, ANDREW          13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:23.09
CHANG, ANDREW         13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:24.13
LEE, RYAN             13 PC MISSION SAN JOSE A    1:25.13
SPIRIN, MAX           14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:25.44
ANTCZAK, RADEK        13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:27.34
NAIMA, ARMON          14 PC MISSION SAN JOSE A    1:28.45
BROWN, MATTHEW        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:29.90
MANCINI, BRIAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:30.65
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:31.47
MORGAN, SCOTT         13 PC WEST COAST AQUATIC    1:33.46
MOORE, MAITLAND       13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:35.02
ARNOLD, TOM           13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:36.79
MAIER, ERIC           13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:48.18
LIU, PETER            14 PC MISSION SAN JOSE A    1:52.49
LIU, ANDREW           14 PC MISSION SAN JOSE A    2:19.31
GURLEY, CHUCK W.      13 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
LUCERO, ERIC          15 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
STANWICK, MICHAEL     14 PC VALLEJO AQUATIC CL     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    13-UP   200 BREAST                                  EVENT   24
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCGOWAN, JONATHAN     15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:16.27
MICHELMORE, CHRIS     18 SN ARDEN HILLS           2:16.66
VARELLAS, PETER       16 PC ORINDA AQUATICS       2:17.09
BURKE, TANNER         15 PC ORINDA AQUATICS       2:19.99
MELTON, RYAN          15 PC ORINDA AQUATICS       2:23.47
BECK, NICOLAS         16 PC ORINDA AQUATICS       2:24.76
TIKHONOFF, PICHIT     14 PC MISSION SAN JOSE A    2:24.88
STINSON, BOB          14 PC ORINDA AQUATICS       2:25.55
TANG, ALEX            14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:26.40
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    13-UP   200 BREAST                                  EVENT   24
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ANGELO, TYLER         13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:26.44
CHILES, JUSTIN        17 PC ORINDA AQUATICS       2:28.33
KEARNEY, BRENDAN      15 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:30.40
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS       2:30.85
STANWICK, MICHAEL     14 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:31.00
OLVEDA, GEORGE E.     17 SN ARDEN HILLS           2:31.12
BALDWIN, GRAEME H.    13 SN UNATTACHED SIERRA     2:32.84
CAMPBELL, JARED       13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:33.34
DESENNA, MARIO        16 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:35.61
WANG, TONY            14 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:36.25
SANDBERG, JESSE       14 PC ORINDA AQUATICS       2:38.07
GIBLIN, JASON         13 PC ORINDA AQUATICS       2:38.27
REAY, ROB             15 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:38.73
LAXO, CODY M.         13 SN ARDEN HILLS           2:40.55
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS       2:40.78
LUCERO, ERIC          15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:44.58
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       2:44.99
SCOTT, COLIN          14 PC ORINDA AQUATICS       2:45.49
KADI, CHRISTOPHER     17 PC OAKLAND BARRACUDA     2:47.51
TIEFENTHALER, JUSTIN  13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:48.73
PONTAU, KARL          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:52.90
PORTER, CLIFF A.      14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:55.76
GAO, CHARLES          13 PC MISSION SAN JOSE A    2:59.96
NAIMA, ARMON          14 PC MISSION SAN JOSE A    3:01.23
SPIRIN, MAX           14 PC WALNUT CREEK AQUA     3:03.50
RETORT, GABRIEL       13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:03.52
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:14.57
MORGAN, SCOTT         13 PC WEST COAST AQUATIC    3:14.80
MANCINI, BRIAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    3:15.95
REAY, DAVE            13 PC VALLEJO AQUATIC CL    3:50.93
FRANQUELIN, SCOTT     13 PC WINE COUNTRY AQUAT    3:59.56
=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    13-UP   100 FLY                                     EVENT   16
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FITZGERALD, QUINN     17 PC ORINDA AQUATICS         54.19
METCALF, SCOTT        17 PC ORINDA AQUATICS         54.38
BENTON, KEVIN         19 PC WALNUT CREEK AQUA       55.86
BECK, NICOLAS         16 PC ORINDA AQUATICS         56.10
BAKER, MARK           16 PC WALNUT CREEK AQUA       56.16
NGUYEN, THUY          15 PC WALNUT CREEK AQUA       56.28
BACHARACH, KEVIN      15 PC WALNUT CREEK AQUA       56.76
WATANABE, DAISUKE     18 PC ORINDA AQUATICS         57.41
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS         59.15
TIKHONOFF, PICHIT     14 PC MISSION SAN JOSE A    1:00.26
SANDBERG, JESSE       14 PC ORINDA AQUATICS       1:00.59
MELTON, RYAN          15 PC ORINDA AQUATICS       1:00.73
MAHONEY, DANIEL       15 PC ORINDA AQUATICS       1:01.48
ALLISON, ANDREW       16 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:01.72
PEZZOLI, JAY          18 PC ORINDA AQUATICS       1:02.35
DORSHKIND, MARK A.    15 PC OAKLAND BARRACUDA     1:02.60
MILLER, DEREK A.      17 SN ARDEN HILLS           1:02.63
PRESTON, NATE         14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:02.71
KEARNEY, BRENDAN      15 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:02.79
BELLINGER, TRAVIS     18 PC NORTH MARIN AQUATI    1:02.80
CHIH, LANCE P.        13 SN ARDEN HILLS           1:02.81
RICO, MICHAEL         13 PC MISSION SAN JOSE A    1:03.22
THEISEN, MIKE         15 PC ORINDA AQUATICS       1:03.34
YOSHIWARA, KAZ        15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:04.48
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    13-UP   100 FLY                                     EVENT   16
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TIEFENTHALER, JUSTIN  13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:04.88
MELDER, ERIC          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:05.28
BOBB, PATRICK         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:05.73
KOROTKIN, JASON T.    14 SN ARDEN HILLS           1:05.84
KANE, MATT A.         14 SN ARDEN HILLS           1:05.85
KADI, CHRISTOPHER     17 PC OAKLAND BARRACUDA     1:06.09
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS       1:06.33
SHAKIBNIA, ALEXANDER  14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:06.34
MONTEYNE, ANDREW      18 PC ORINDA AQUATICS       1:06.49
JACKSON, JOE          15 PC CITY OF MODESTO SW    1:06.52
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:06.54
TOBACK, SCOTT R.      14 SN ARDEN HILLS           1:06.99
TANG, ALEX            14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:07.62
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS       1:08.20
HINE, TRACY           13 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:09.72
SCOTT, COLIN          14 PC ORINDA AQUATICS       1:09.73
NGUYEN, CHRISTOPHER   13 PC MISSION SAN JOSE A    1:10.11
LEE, MICHAEL          15 PC SAN FRANCISCO REC     1:10.43
GIBLIN, JASON         13 PC ORINDA AQUATICS       1:10.78
CABRERA, MIKEAL       16 PC CITY OF MODESTO SW    1:10.84
PONTAU, KARL          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:11.01
LEE, RYAN             13 PC MISSION SAN JOSE A    1:11.16
CABRERA, SIMON        14 PC CITY OF MODESTO SW    1:13.13
TAMPINCO, PHILIPPE    14 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:16.92
VILLET, MIKE          17 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:17.02
RETORT, GABRIEL       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:20.42
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       1:24.24
MORGAN, SCOTT         13 PC WEST COAST AQUATIC    1:29.18
CAMPBELL, JARED       13 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
EMADZADEH, SEAN       15 PC NORTH MARIN AQUATI     DQUED
FAHR, JOSEPH          15 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
GARNER, KFIR          13 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
JOHN, FILIP           13 PC BERKELEY BEAR SWIM    NO SHOW
LIU, ANDREW           14 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
LIU, PETER            14 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
MOORE, MAITLAND       13 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
REAY, DAVE            13 PC VALLEJO AQUATIC CL     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    13-UP   200 I.M.                                    EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
METCALF, SCOTT        17 PC ORINDA AQUATICS       2:01.20
MCGOWAN, JONATHAN     15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:05.37
BECK, NICOLAS         16 PC ORINDA AQUATICS       2:06.75
MELTON, RYAN          15 PC ORINDA AQUATICS       2:08.75
KAWASAKI, JASON       15 PC ORINDA AQUATICS       2:10.09
ALLISON, ANDREW       16 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:11.22
MAHONEY, DANIEL       15 PC ORINDA AQUATICS       2:11.65
SANDBERG, JESSE       14 PC ORINDA AQUATICS       2:11.74
BAKER, MARK           16 PC WALNUT CREEK AQUA     2:13.14
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS       2:13.68
PRESTON, NATE         14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:13.89
TIKHONOFF, PICHIT     14 PC MISSION SAN JOSE A    2:13.96
SHAKIBNIA, ALEXANDER  14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:14.16
STINSON, BOB          14 PC ORINDA AQUATICS       2:14.64
KEARNEY, BRENDAN      15 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:16.21
FRENN, TYSON          15 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:17.47
MELDER, ERIC          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:17.79
ANGELO, TYLER         13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:18.04
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1023                           01/27/01  THRU  01/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    13-UP   200 I.M.                                    EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SCOTT, COLIN          14 PC ORINDA AQUATICS       2:18.04
THEISEN, MIKE         15 PC ORINDA AQUATICS       2:18.28
MONTEYNE, ANDREW      18 PC ORINDA AQUATICS       2:18.73
ASTORGA, VICTOR M.    15 SN IM FAST MARLINS       2:19.10
TANG, ALEX            14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:19.24
TIEFENTHALER, JUSTIN  13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:19.25
HINE, TRACY           13 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:20.07
YOSHIWARA, KAZ        15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:21.41
CAMPBELL, JARED       13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:23.33
NGUYEN, CHRISTOPHER   13 PC MISSION SAN JOSE A    2:24.28
JACKSON, JOE          15 PC CITY OF MODESTO SW    2:25.12
KOROTKIN, JASON T.    14 SN ARDEN HILLS           2:25.29
BOBB, PATRICK         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:25.49
BALDWIN, GRAEME H.    13 SN UNATTACHED SIERRA     2:26.19
NICHOLSON, ANDREW     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:26.27
GIBLIN, JASON         13 PC ORINDA AQUATICS       2:26.67
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS       2:26.72
KADI, CHRISTOPHER     17 PC OAKLAND BARRACUDA     2:26.90
CABRERA, SIMON        14 PC CITY OF MODESTO SW    2:27.04
TRAN, TONY            14 PC ORINDA AQUATICS       2:27.71
STANWICK, MICHAEL     14 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:27.78
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:27.98
PONTAU, KARL          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:32.70
LEE, RYAN             13 PC MISSION SAN JOSE A    2:32.71
CABRERA, MIKEAL       16 PC CITY OF MODESTO SW    2:34.56
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       2:35.97
BAUTISTA, GARRET      13 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:36.34
DRISCOLL, DANIEL J.   14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:36.96
WONG, ANDREW          13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:38.90
VILLET, MIKE          17 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:39.79
STARUCH, JOHN         14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:40.93
BROWN, MATTHEW        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:43.41
SPIRIN, MAX           14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:45.67
MORGAN, SCOTT         13 PC WEST COAST AQUATIC    2:53.72
ARNOLD, TOM           13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:59.87
LIU, PETER            14 PC MISSION SAN JOSE A    3:06.64
MOORE, MAITLAND       13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:20.14
LIU, ANDREW           14 PC MISSION SAN JOSE A    3:35.07
DELEO, GREG           15 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
LAXO, CODY M.         13 SN ARDEN HILLS            DQUED
LUCERO, ERIC          15 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
WINGO, TOBY           15 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED