S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   69                                   FEMALE   8&UN    25 FREE                                     EVENT   69
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATSON, KAYLEY         8 PC TERRAPINS SWIM TEA      15.77
WHYTE, COURTNEY        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      16.35
AMOG, JACLYN           7 PC WALNUT CREEK AQUAB      17.30
BURGIN, ADRIENNE       8 PC SAN RAMON LIVERMOR      17.74
DAVIS, LAUREN          8 PC SOS SWIM TEAM           17.80
LYNCH, KAITLYN         8 PC VALLEJO AQUATIC CL      18.13
MOGHADAM, MAHNOOSH     8 PC SILVER DOLPHIN SWI      18.17
LEE, KRISTI            8 PC SAN RAMON LIVERMOR      18.32
CHINNASWAMY, NICAELA   8 PC SAN RAMON LIVERMOR      18.50
PERCELL, SARAH         8 PC FLYING FISH             18.82
FULLER, BROOKE         8 PC SOS SWIM TEAM           18.86
DAVIS, ANDREA          8 PC PLEASANTON SEA HAW      18.98
ALCON, SASHA           7 PC FLYING FISH             19.10
BELL, ERIN             8 PC WALNUT CREEK AQUAB      19.31
TORRE, MEGAN           6 PC TIGER AQUATICS          19.37
PHILLIPS, RACHEL       8 PC SAINT LAWRENCE SWI      20.12
CHINNASWAMY, ELLY      7 PC SAN RAMON LIVERMOR      20.67
HERMAN, SHANNON        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      20.87
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHIN SWI      21.18
DILLMAN, HANNAH        6 PC SAN RAMON LIVERMOR      21.48
GENDOTTI, KIANNA       8 PC SAN RAMON LIVERMOR      21.83
GOMEZ, NICOLE          7 PC SILVER DOLPHIN SWI      21.93
SCORNAIENCHI, HALEY    7 PC MONTCLAIR SWIM TEA      22.77
TERRES, CALLIE         8 PC SAN RAMON LIVERMOR      23.11
SMITH, CALEIGH         8 PC SOS SWIM TEAM           23.75
SAFRAN, MOLLIE         7 PC FREMONT AREA SWIM       24.36
VANRAALTE, MEGHAN      6 PC PLEASANTON SEA HAW      25.20
NGUYEN, VIVIAN         7 PC FLYING FISH             25.64
HU, JENNY              8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      25.97
PHILLIPS, JESSICA      8 PC SAN RAMON LIVERMOR      26.82
WATTS, ASHLEE          6 PC WALNUT CREEK AQUAB      27.15
GRYDER, SARAH          8 PC BENICIA BLUE DOLPH      27.33
MCBRIDE, MALLORY       8 PC BENICIA BLUE DOLPH      28.04
WONG, WINKY            6 PC PLEASANTON SEA HAW      29.43
GARCIA, TAYLOR         6 PC VALLEJO AQUATIC CL      31.91
KULP, KATIE            5 PC SAN RAMON LIVERMOR      32.60
PATTON, MELANIE        6 PC UNATTACHED PACIFIC      34.20
RUNKEL, ANNA           7 PC SAN RAMON LIVERMOR      36.71
HOCKETT, SHALYN        5 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   8&UN    100 FREE                                    EVENT    7
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHYTE, COURTNEY        7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:17.44
FULLER, BROOKE         8 PC SOS SWIM TEAM         1:24.14
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:30.01
OROZCO, RYLEE          8 PC SOS SWIM TEAM         1:30.18
WATTS, ALLISON         8 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:30.47
COIRIN, ARISA          8 PC SOS SWIM TEAM         1:31.25
BURGIN, ADRIENNE       8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:32.14
SPILLNER, EMMA         8 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:34.98
TORRE, MEGAN           6 PC TIGER AQUATICS        1:35.25
HE, SHANNI             8 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:35.59
DANG, TUTVI            7 PC FLYING FISH           1:35.66
CHINNASWAMY, NICAELA   8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:36.33
TABOR, SAMANTHA        8 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:37.59
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   8&UN    100 FREE                                    EVENT    7
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PAN, REBECCA           8 PC ALA GATORS            1:38.97
FOO, ALYSSA            7 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:39.01
PHILLIPS, RACHEL       8 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:39.02
DAVIS, LAUREN          8 PC SOS SWIM TEAM         1:40.98
MIGUEL, CAMILLE        8 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:41.96
ZHOU, ROBIN            8 PC FREMONT AREA SWIM     1:42.89
GOMEZ, NICOLE          7 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:44.17
RESSO, ELAINE          7 PC SOS SWIM TEAM         1:56.41
WAGNER, SYDNEY         7 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:02.85
DAMIAN, LAUREN         7 PC FLYING FISH           2:06.47
LEE, PATRICIA          7 PC FREMONT AREA SWIM     2:14.19
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AMOG, JACLYN           7 PC WALNUT CREEK AQUAB      20.13
WHYTE, COURTNEY        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      20.24
GRYDER, SARAH          8 PC BENICIA BLUE DOLPH      20.68
DAVIS, LAUREN          8 PC SOS SWIM TEAM           20.86
WATTS, ALLISON         8 PC WALNUT CREEK AQUAB      21.85
LYNCH, KAITLYN         8 PC VALLEJO AQUATIC CL      22.18
DAVIS, ANDREA          8 PC PLEASANTON SEA HAW      22.39
HE, SHANNI             8 PC WALNUT CREEK AQUAB      22.51
OROZCO, RYLEE          8 PC SOS SWIM TEAM           22.65
JEN, PHOEBE            7 PC FLYING FISH             22.72
BURGIN, ADRIENNE       8 PC SAN RAMON LIVERMOR      22.76
DANG, TUTVI            7 PC FLYING FISH             22.96
TABOR, SAMANTHA        8 PC VALLEJO AQUATIC CL      23.02
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHIN SWI      23.66
ROSSBACH, GABRIELLE    8 PC WALNUT CREEK AQUAB      23.71
MINAHEN, JENNA         8 PC VALLEJO AQUATIC CL      23.78
DEUTSCH, EMILY         8 PC WALNUT CREEK AQUAB      24.28
TORRE, MEGAN           6 PC TIGER AQUATICS          24.28
FOO, ALYSSA            7 PC SILVER DOLPHIN SWI      24.46
MCBRIDE, MALLORY       8 PC BENICIA BLUE DOLPH      25.04
ALCON, SASHA           7 PC FLYING FISH             25.11
PHILLIPS, RACHEL       8 PC SAINT LAWRENCE SWI      25.45
NGUYEN, VIVIAN         7 PC FLYING FISH             25.90
GOMEZ, NICOLE          7 PC SILVER DOLPHIN SWI      26.04
HERMAN, SHANNON        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      26.07
CHINNASWAMY, ELLY      7 PC SAN RAMON LIVERMOR      26.28
MERYASH, LILY          8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      27.06
WATTS, ASHLEE          6 PC WALNUT CREEK AQUAB      27.08
ZHOU, ROBIN            8 PC FREMONT AREA SWIM       27.52
FENN, CAMILLE          7 PC MONTCLAIR SWIM TEA      27.69
RESSO, ELAINE          7 PC SOS SWIM TEAM           29.06
TERRES, CALLIE         8 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.54
VANRAALTE, MEGHAN      6 PC PLEASANTON SEA HAW      29.62
WAGNER, SYDNEY         7 PC SAN RAMON LIVERMOR      30.21
SPENCER-WONG, ALEXAND  6 PC MONTCLAIR SWIM TEA      30.44
LORENZ, ANNA           6 PC SAN RAMON LIVERMOR      30.68
GENDOTTI, KIANNA       8 PC SAN RAMON LIVERMOR      31.81
PELTON, MADELINE       7 PC MONTCLAIR SWIM TEA      32.35
CURRAN, HOPE           6 PC WALNUT CREEK AQUAB      32.58
LEE, PATRICIA          7 PC FREMONT AREA SWIM       35.64
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   8&UN    50 BACK                                     EVENT   61
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATSON, KAYLEY         8 PC TERRAPINS SWIM TEA      38.40
WHYTE, COURTNEY        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      42.81
GRYDER, SARAH          8 PC BENICIA BLUE DOLPH      44.81
AMOG, JACLYN           7 PC WALNUT CREEK AQUAB      45.83
DAVIS, LAUREN          8 PC SOS SWIM TEAM           46.29
LYNCH, KAITLYN         8 PC VALLEJO AQUATIC CL      46.55
FULLER, BROOKE         8 PC SOS SWIM TEAM           46.98
WATTS, ALLISON         8 PC WALNUT CREEK AQUAB      47.31
MOGHADAM, MAHNOOSH     8 PC SILVER DOLPHIN SWI      49.29
COIRIN, ARISA          8 PC SOS SWIM TEAM           49.74
OROZCO, RYLEE          8 PC SOS SWIM TEAM           51.49
ROSSBACH, GABRIELLE    8 PC WALNUT CREEK AQUAB      52.31
GOMEZ, NICOLE          7 PC SILVER DOLPHIN SWI      53.77
CHINNASWAMY, NICAELA   8 PC SAN RAMON LIVERMOR      54.30
BURGIN, ADRIENNE       8 PC SAN RAMON LIVERMOR      54.32
ALCON, SASHA           7 PC FLYING FISH             54.71
MIGUEL, CAMILLE        8 PC VALLEJO AQUATIC CL      55.13
ENG-SUROWIEC, GEN      8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      55.84
SCORNAIENCHI, HALEY    7 PC MONTCLAIR SWIM TEA      56.91
BELL, ERIN             8 PC WALNUT CREEK AQUAB      56.98
MCBRIDE, MALLORY       8 PC BENICIA BLUE DOLPH      57.53
GENDOTTI, KIANNA       8 PC SAN RAMON LIVERMOR      58.06
PHILLIPS, RACHEL       8 PC SAINT LAWRENCE SWI      58.77
SAFRAN, MOLLIE         7 PC FREMONT AREA SWIM     1:03.63
PHILLIPS, JESSICA      8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:04.75
CHINNASWAMY, ELLY      7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:07.21
TERRES, CALLIE         8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:07.96
HU, JENNY              8 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:08.76
GARCIA, TAYLOR         6 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:13.78
RUNKEL, ANNA           7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:31.96
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PAN, REBECCA           8 PC ALA GATORS              23.72
AMOG, JACLYN           7 PC WALNUT CREEK AQUAB      24.13
FULLER, BROOKE         8 PC SOS SWIM TEAM           24.33
DAVIS, ANDREA          8 PC PLEASANTON SEA HAW      24.60
HERMAN, SHANNON        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      25.29
COIRIN, ARISA          8 PC SOS SWIM TEAM           25.33
CHINNASWAMY, NICAELA   8 PC SAN RAMON LIVERMOR      25.62
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHIN SWI      25.70
DANG, TUTVI            7 PC FLYING FISH             25.88
GRYDER, SARAH          8 PC BENICIA BLUE DOLPH      26.48
ROSSBACH, GABRIELLE    8 PC WALNUT CREEK AQUAB      26.81
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      26.95
JEN, PHOEBE            7 PC FLYING FISH             27.08
OROZCO, RYLEE          8 PC SOS SWIM TEAM           27.22
GENDOTTI, KIANNA       8 PC SAN RAMON LIVERMOR      27.24
ALCON, SASHA           7 PC FLYING FISH             27.92
GOMEZ, NICOLE          7 PC SILVER DOLPHIN SWI      27.95
MIGUEL, CAMILLE        8 PC VALLEJO AQUATIC CL      27.96
MINAHEN, JENNA         8 PC VALLEJO AQUATIC CL      28.17
LYNCH, KAITLYN         8 PC VALLEJO AQUATIC CL      29.20
SPILLNER, EMMA         8 PC VALLEJO AQUATIC CL      30.01
TERRES, CALLIE         8 PC SAN RAMON LIVERMOR      30.61
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CHINNASWAMY, ELLY      7 PC SAN RAMON LIVERMOR      31.76
CURRAN, HOPE           6 PC WALNUT CREEK AQUAB      32.54
MERYASH, LILY          8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      37.54
PELTON, MADELINE       7 PC MONTCLAIR SWIM TEA      37.78
SPENCER-WONG, ALEXAND  6 PC MONTCLAIR SWIM TEA      38.00
WAGNER, SYDNEY         7 PC SAN RAMON LIVERMOR      41.79
MCBRIDE, MALLORY       8 PC BENICIA BLUE DOLPH      44.31
DAMIAN, LAUREN         7 PC FLYING FISH            DQUED
DEUTSCH, EMILY         8 PC WALNUT CREEK AQUAB    NO SHOW
FENN, CAMILLE          7 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
LEE, CASSIE            5 PC VALLEJO AQUATIC CL     DQUED
LORENZ, ANNA           6 PC SAN RAMON LIVERMOR    NO SHOW
NGUYEN, VIVIAN         7 PC FLYING FISH            DQUED
VANRAALTE, MEGHAN      6 PC PLEASANTON SEA HAW    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   8&UN    50 BREAST                                   EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DAVIS, LAUREN          8 PC SOS SWIM TEAM           50.44
AMOG, JACLYN           7 PC WALNUT CREEK AQUAB      50.47
WATTS, ALLISON         8 PC WALNUT CREEK AQUAB      51.07
FULLER, BROOKE         8 PC SOS SWIM TEAM           51.12
DAVIS, ANDREA          8 PC PLEASANTON SEA HAW      51.30
LEE, KRISTI            8 PC SAN RAMON LIVERMOR      51.60
COIRIN, ARISA          8 PC SOS SWIM TEAM           53.19
GENDOTTI, KIANNA       8 PC SAN RAMON LIVERMOR      54.51
HERMAN, SHANNON        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      54.70
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHIN SWI      54.93
PHILLIPS, RACHEL       8 PC SAINT LAWRENCE SWI      55.16
ROSSBACH, GABRIELLE    8 PC WALNUT CREEK AQUAB      55.21
CHINNASWAMY, NICAELA   8 PC SAN RAMON LIVERMOR      55.30
OROZCO, RYLEE          8 PC SOS SWIM TEAM           56.26
MIGUEL, CAMILLE        8 PC VALLEJO AQUATIC CL      57.05
TORRE, MEGAN           6 PC TIGER AQUATICS          57.19
BURGIN, ADRIENNE       8 PC SAN RAMON LIVERMOR      58.56
ENG-SUROWIEC, GEN      8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      59.15
PORTER, CLAIRE         8 PC WALNUT CREEK AQUAB      59.36
SMITH, CALEIGH         8 PC SOS SWIM TEAM         1:00.01
GRYDER, SARAH          8 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:00.07
PERCELL, SARAH         8 PC FLYING FISH           1:01.45
CHINNASWAMY, ELLY      7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:08.08
TERRES, CALLIE         8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:11.52
PATTON, MELANIE        6 PC UNATTACHED PACIFIC    1:21.25
BELL, ERIN             8 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
HU, JENNY              8 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
MERYASH, LILY          8 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
MOGHADAM, MAHNOOSH     8 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
SCORNAIENCHI, HALEY    7 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
WESLOWSKI, TANYA       7 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   8&UN    50 FLY                                      EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHYTE, COURTNEY        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      41.36
LYNCH, KAITLYN         8 PC VALLEJO AQUATIC CL      45.67
ROSSBACH, GABRIELLE    8 PC WALNUT CREEK AQUAB      49.93
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   8&UN    50 FLY                                      EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DAVIS, ANDREA          8 PC PLEASANTON SEA HAW      51.56
LEE, KRISTI            8 PC SAN RAMON LIVERMOR      53.78
WATTS, ALLISON         8 PC WALNUT CREEK AQUAB      54.33
TORRE, MEGAN           6 PC TIGER AQUATICS          57.51
SMITH, CALEIGH         8 PC SOS SWIM TEAM           58.06
MIGUEL, CAMILLE        8 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:01.72
SAFRAN, MOLLIE         7 PC FREMONT AREA SWIM     1:02.22
GOMEZ, NICOLE          7 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:03.48
WESLOWSKI, TANYA       7 PC FREMONT AREA SWIM     1:07.18
COIRIN, ARISA          8 PC SOS SWIM TEAM          DQUED
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
HERMAN, SHANNON        7 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
OROZCO, RYLEE          8 PC SOS SWIM TEAM          DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   8&UN    100 I.M.                                    EVENT   23
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHYTE, COURTNEY        7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:33.75
AMOG, JACLYN           7 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:37.40
ROSSBACH, GABRIELLE    8 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:41.03
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:41.31
WATTS, ALLISON         8 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:41.34
DAVIS, LAUREN          8 PC SOS SWIM TEAM         1:41.43
FULLER, BROOKE         8 PC SOS SWIM TEAM         1:41.70
DAVIS, ANDREA          8 PC PLEASANTON SEA HAW    1:45.47
GRYDER, SARAH          8 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:46.39
COIRIN, ARISA          8 PC SOS SWIM TEAM         1:46.64
PAN, REBECCA           8 PC ALA GATORS            1:48.06
TORRE, MEGAN           6 PC TIGER AQUATICS        1:49.12
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:49.15
MINAHEN, JENNA         8 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:51.64
HERMAN, SHANNON        7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:52.43
TABOR, SAMANTHA        8 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:53.88
MIGUEL, CAMILLE        8 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:54.58
CHINNASWAMY, NICAELA   8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:55.43
SPILLNER, EMMA         8 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:58.62
FOO, ALYSSA            7 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:59.59
ZHOU, ROBIN            8 PC FREMONT AREA SWIM     2:03.08
BURGIN, ADRIENNE       8 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:03.26
PHILLIPS, RACHEL       8 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:04.92
GENDOTTI, KIANNA       8 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:09.25
TERRES, CALLIE         8 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:14.15
RESSO, ELAINE          7 PC SOS SWIM TEAM         2:17.59
CHINNASWAMY, ELLY      7 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:19.65
HE, SHANNI             8 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
LORENZ, ANNA           6 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   67                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT   67
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RODDY, ERIKA          10 PC KORET YOUTH SWIM C      59.10
ANDERSON, ALYSSA      10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:07.08
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:11.12
DOCTO, JENNIFER       10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:12.70
JOVINO, MEGAN         10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:12.98
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:13.10
POON, BETHANY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:13.26
MA, STEPHANIE         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:13.50
PEZZUTO, MAKENA       10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:13.65
ALLAN, RENAE          10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:13.84
MCGOWAN, JENNIFER     10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:14.50
BONNEL, MELISSA       10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:14.57
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:14.74
SULLIVAN, MONICA       9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:14.90
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH           1:15.04
HOCKETT, KALA         10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:17.22
ANDERSON, HALEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:18.15
VILLASENOR, BRIANA    10 PC FREMONT AREA SWIM     1:19.68
HAYES, KATIE          10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:21.21
BELAUSTEGUIGOITIA, IT  9 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:21.30
AQUINO, NINA           9 PC FLYING FISH           1:22.13
MEDVED, NATALIE        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:25.54
ANTCZAK, JULIA        10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:25.91
GEMMELL, NAOMI         9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:25.92
PHILLIPS, REBEKAH     10 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:27.49
REMER, JULIA           9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:27.76
REIS, KATIA            9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:29.07
LEWANDOWSKI, AGNIESZK  9 PC OAKLAND BARRACUDA     1:29.20
TSUJI, VERONICA       10 PC FREMONT AREA SWIM     1:29.48
REID, KATIE            9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:29.73
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:32.17
MEADOWS, ALEX         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:32.38
ERIKSON, HAILEE        9 PC BURLINGAME AQUATIC    1:32.69
HOOD, NICOLE           9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:32.73
PABINGUIT, KATHRYN    10 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:33.16
GALINDO, WHITNEY       9 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:33.75
GAGEN, GINETTE         9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:34.31
STUART, JACKIE        10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:34.53
JAMES-KAVANAUGH, KELS  9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:34.55
WONG, JERRINE          9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:34.64
WANG, MELODY           9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:35.35
WIGHT, JESSALEE        9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:35.90
MITCHELL, CHELSEA      9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:36.81
HANSEN, ERIN           9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:38.26
SANVILLE, RACHEL       9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:38.93
MEYER, NICOLE          9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:41.20
CALL, MICHELLE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:41.51
PAEK, HANNAH           9 PC FREMONT AREA SWIM     1:48.92
SIEW, JENNIFER         9 PC FREMONT AREA SWIM     1:59.24
IKEMOTO, ZOEY          9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:02.00
MAEDA, ANZU           10 PC FLYING FISH           NO SHOW
STRINGARI, KATRINA     9 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
TRESENRIDER, AMY      10 PC SEBASTAPOL SEA SER    NO SHOW
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   10&UN   200 FREE                                    EVENT   37
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RODDY, ERIKA          10 PC KORET YOUTH SWIM C    2:11.94
JOVINO, MEGAN         10 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:31.47
BONNEL, MELISSA       10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:31.56
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA     2:39.16
LEWIS, CLAIRE         10 PC ALA GATORS            2:55.53
GERBER, LAUREN        10 PC KORET YOUTH SWIM C    2:57.03
VILLASENOR, BRIANA    10 PC FREMONT AREA SWIM     2:59.46
JHONG, MARCIE          9 PC FREMONT AREA SWIM     3:10.70
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:12.24
BOWMAN, RACHEL         9 PC WALNUT CREEK AQUAB    3:50.71
=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   13
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RODDY, ERIKA          10 PC KORET YOUTH SWIM C      32.27
SULLIVAN, PATRICIA    10 PC WALNUT CREEK AQUAB      36.11
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA       36.51
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.00
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH             38.03
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUAB      38.20
BONNEL, MELISSA       10 PC PLEASANTON SEA HAW      38.34
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH             38.36
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      38.46
CHURCHILL, ELSA       10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      38.59
MA, STEPHANIE         10 PC PLEASANTON SEA HAW      38.73
JOVINO, MEGAN         10 PC BENICIA BLUE DOLPH      38.79
BONE, JENNIFER        10 PC FLYING FISH             38.93
MCGOWAN, JENNIFER     10 PC WALNUT CREEK AQUAB      39.39
MCCLELLAND, STEPHANIE 10 PC WALNUT CREEK AQUAB      39.90
ALLAN, RENAE          10 PC BENICIA BLUE DOLPH      40.37
SULLIVAN, MONICA       9 PC WALNUT CREEK AQUAB      40.59
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA      40.80
ZHU, GRACE             9 PC WALNUT CREEK AQUAB      41.21
ANDERSON, HALEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR      41.71
DANG, VANESSA         10 PC FLYING FISH             41.78
HERMAN, LYNDSAY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR      42.34
VILLASENOR, BRIANA    10 PC FREMONT AREA SWIM       42.45
HAMILTON, CHRISTIE     9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.53
BELAUSTEGUIGOITIA, IT  9 PC SILVER DOLPHIN SWI      42.74
REED, CALI             9 PC CITY OF MODESTO SW      42.86
REED, CIERRA          10 PC CITY OF MODESTO SW      42.89
BUENO, NICKI           9 PC VALLEJO AQUATIC CL      43.93
HOCKETT, KALA         10 PC WALNUT CREEK AQUAB      44.53
PAN, JESSICA          10 PC ALA GATORS              44.99
LAU, KRYSTAL           9 PC PLEASANTON SEA HAW      45.66
GALINDO, WHITNEY       9 PC BENICIA BLUE DOLPH      45.86
CHEN, KATHERINE        9 PC FLYING FISH             46.27
LIANG, JOANN           9 PC WALNUT CREEK AQUAB      46.39
ANTCZAK, JULIA        10 PC WALNUT CREEK AQUAB      46.50
REIS, KATIA            9 PC PLEASANTON SEA HAW      46.98
LEWANDOWSKI, AGNIESZK  9 PC OAKLAND BARRACUDA       47.17
DEARBORN, COURTNEY     9 PC FREMONT AREA SWIM       47.27
WANG, MELODY           9 PC WALNUT CREEK AQUAB      47.84
PABINGUIT, KATHRYN    10 PC SAINT LAWRENCE SWI      48.53
REID, KATIE            9 PC WALNUT CREEK AQUAB      48.97
GALLAGHER, BRITTANY    9 PC PLEASANTON SEA HAW      49.90
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   13
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEE, ALYSSA           10 PC VALLEJO AQUATIC CL      50.05
LIND, MARY            10 PC WALNUT CREEK AQUAB      50.13
JHONG, MARCIE          9 PC FREMONT AREA SWIM       50.27
CALL, MICHELLE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      50.84
WIGHT, JESSALEE        9 PC SAINT LAWRENCE SWI      51.55
MEYER, NICOLE          9 PC SAN RAMON LIVERMOR      51.64
MAEDA, KELSEY          9 PC WALNUT CREEK AQUAB      52.22
MCMAHON, TATUM         9 PC UNATTACHED PACIFIC      52.97
PHILLIPS, REBEKAH     10 PC SAINT LAWRENCE SWI      54.13
VENKATESAN, ANITA     10 PC FLYING FISH             54.42
AKER, JULIE            9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      54.75
BOWMAN, RACHEL         9 PC WALNUT CREEK AQUAB      55.07
PHAM, FRANCES         10 PC SAINT LAWRENCE SWI      55.44
LOK, JAMIE             9 PC SAINT LAWRENCE SWI      56.81
CALANDRA, AUDREY       9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      58.98
STRINGARI, KATRINA     9 PC SAINT LAWRENCE SWI      59.64
SALAZAR, GABBY        10 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:02.61
LEE, DEBORAH          10 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   10&UN   100 BACK                                    EVENT   59
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ANDERSON, ALYSSA      10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:16.95
SULLIVAN, PATRICIA    10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:18.41
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:18.70
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:19.26
DOCTO, JENNIFER       10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:22.44
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:22.51
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:22.62
MCGOWAN, JENNIFER     10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:23.18
BONE, JENNIFER        10 PC FLYING FISH           1:24.02
PEZZUTO, MAKENA       10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:24.09
JOVINO, MEGAN         10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:24.46
BONNEL, MELISSA       10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:24.90
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH           1:25.78
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:25.87
ANDERSON, HALEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:27.03
DILLMAN, BRENNA        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:29.96
ALLAN, RENAE          10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:30.07
HERMAN, LYNDSAY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:30.13
MCCLELLAND, STEPHANIE 10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:33.78
VILLASENOR, BRIANA    10 PC FREMONT AREA SWIM     1:33.80
HOCKETT, KALA         10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:36.92
LEE, ALISON            9 PC FLYING FISH           1:37.01
LAU, KRYSTAL           9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:37.37
PANG, JINNA           10 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:39.12
JAMES-KAVANAUGH, KELS  9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:40.48
MEDVED, NATALIE        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:41.61
MITCHELL, CHELSEA      9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:48.63
DEARBORN, COURTNEY     9 PC FREMONT AREA SWIM     1:48.85
STUART, JACKIE        10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:48.95
CALL, MICHELLE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:58.20
VENKATESAN, ANITA     10 PC FLYING FISH           2:06.74
CALANDRA, AUDREY       9 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
HANSEN, ERIN           9 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
HEADE, ROSHINI         9 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
LIANG, JOANN           9 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
PAEK, HANNAH           9 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
TRESENRIDER, AMY      10 PC SEBASTAPOL SEA SER     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   10&UN   100 BACK                                    EVENT   59
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TSUJI, VERONICA       10 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
WANG, MELODY           9 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRITT, ALYSSA         10 PC TIGER AQUATICS          36.54
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      38.96
TRESENRIDER, AMY      10 PC SEBASTAPOL SEA SER      41.66
SULLIVAN, MONICA       9 PC WALNUT CREEK AQUAB      42.16
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.65
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.66
HAYES, KATIE          10 PC SAN RAMON LIVERMOR      42.98
PEZZUTO, MAKENA       10 PC UNATTACHED PACIFIC      43.42
HERMAN, LYNDSAY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR      43.83
BONE, JENNIFER        10 PC FLYING FISH             44.14
MCCLELLAND, STEPHANIE 10 PC WALNUT CREEK AQUAB      44.25
ANDERSON, HALEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR      44.39
DILLMAN, BRENNA        9 PC SAN RAMON LIVERMOR      44.83
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA      45.10
DOCTO, JENNIFER       10 PC PLEASANTON SEA HAW      45.33
POON, BETHANY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      45.78
MA, STEPHANIE         10 PC PLEASANTON SEA HAW      46.32
TSUJI, VERONICA       10 PC FREMONT AREA SWIM       46.48
PANG, JINNA           10 PC FOG CITY HAMMERHEA      46.64
LIND, MARY            10 PC WALNUT CREEK AQUAB      48.20
MCGOWAN, JENNIFER     10 PC WALNUT CREEK AQUAB      48.35
AQUINO, NINA           9 PC FLYING FISH             48.54
REMER, JULIA           9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      48.68
GEMMELL, NAOMI         9 PC WALNUT CREEK AQUAB      49.44
MEADOWS, ALEX         10 PC PLEASANTON SEA HAW      50.59
WONG, ALICE            9 PC OAKLAND BARRACUDA       51.47
WONG, JERRINE          9 PC SAINT LAWRENCE SWI      51.58
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      51.73
LEWANDOWSKI, AGNIESZK  9 PC OAKLAND BARRACUDA       52.15
LEE, ALISON            9 PC FLYING FISH             52.19
ANTCZAK, JULIA        10 PC WALNUT CREEK AQUAB      52.53
LAU, KRYSTAL           9 PC PLEASANTON SEA HAW      52.81
JAMES-KAVANAUGH, KELS  9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      52.84
HOOD, NICOLE           9 PC WALNUT CREEK AQUAB      53.80
PHILLIPS, REBEKAH     10 PC SAINT LAWRENCE SWI      53.91
GALINDO, WHITNEY       9 PC BENICIA BLUE DOLPH      54.26
MEDVED, NATALIE        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      54.47
ERIKSON, HAILEE        9 PC BURLINGAME AQUATIC      54.56
REIS, KATIA            9 PC PLEASANTON SEA HAW      54.81
LIANG, JOANN           9 PC WALNUT CREEK AQUAB      54.86
ZHU, GRACE             9 PC WALNUT CREEK AQUAB      55.10
DEARBORN, COURTNEY     9 PC FREMONT AREA SWIM       55.33
REID, KATIE            9 PC WALNUT CREEK AQUAB      55.38
SIEW, JENNIFER         9 PC FREMONT AREA SWIM       55.56
PABINGUIT, KATHRYN    10 PC SAINT LAWRENCE SWI      56.07
SANVILLE, RACHEL       9 PC SAINT LAWRENCE SWI      56.81
GAGEN, GINETTE         9 PC SAINT LAWRENCE SWI      57.43
MCMAHON, TATUM         9 PC UNATTACHED PACIFIC      58.21
CALANDRA, AUDREY       9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      58.46
DOMECUS, HILLARY       9 PC VALLEJO AQUATIC CL      59.92
WIGHT, JESSALEE        9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:00.02
WANG, MELODY           9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:00.08
HANSEN, ERIN           9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:00.69
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MEYER, NICOLE          9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:01.15
IKEMOTO, ZOEY          9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:05.59
STRINGARI, KATRINA     9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:14.30
BELAUSTEGUIGOITIA, IT  9 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
BRADY, LILLY          10 PC ALA GATORS            NO SHOW
PAEK, HANNAH           9 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   10&UN   100 BREAST                                  EVENT   29
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRITT, ALYSSA         10 PC TIGER AQUATICS        1:18.98
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:22.16
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:29.62
DANG, VANESSA         10 PC FLYING FISH           1:29.64
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH           1:29.84
GERBER, LAUREN        10 PC KORET YOUTH SWIM C    1:30.56
CHURCHILL, ELSA       10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:31.21
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:33.72
HERMAN, LYNDSAY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:36.31
BONE, JENNIFER        10 PC FLYING FISH           1:36.55
MCCLELLAND, STEPHANIE 10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:37.07
LEE, ALYSSA           10 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:41.60
DILLMAN, BRENNA        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:42.10
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH           1:42.70
MCGOWAN, JENNIFER     10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:43.19
LIND, MARY            10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:43.90
PAN, JESSICA          10 PC ALA GATORS            1:45.09
FELIX, DANIKA          9 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:45.14
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:45.40
REED, CALI             9 PC CITY OF MODESTO SW    1:45.41
BELAUSTEGUIGOITIA, IT  9 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:46.75
CHEN, KATHERINE        9 PC FLYING FISH           1:50.04
BUENO, NICKI           9 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:51.63
HOOD, NICOLE           9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:53.88
CURRAN, HANNAH         9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:53.98
MAEDA, KELSEY          9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:55.41
AKER, JULIE            9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:59.53
GALINDO, WHITNEY       9 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:00.48
SIEW, JENNIFER         9 PC FREMONT AREA SWIM     2:01.98
REID, KATIE            9 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:02.28
DEARBORN, COURTNEY     9 PC FREMONT AREA SWIM     2:03.96
BOWMAN, RACHEL         9 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:05.75
PHAM, FRANCES         10 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:09.00
LOK, JAMIE             9 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:10.23
CALL, MICHELLE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:13.56
MCMAHON, TATUM         9 PC UNATTACHED PACIFIC    2:15.52
CALANDRA, AUDREY       9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:17.57
LEE, DEBORAH          10 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
REED, CIERRA          10 PC CITY OF MODESTO SW     DQUED
STRINGARI, KATRINA     9 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RODDY, ERIKA          10 PC KORET YOUTH SWIM C      29.80
MAEDA, ANZU           10 PC FLYING FISH             31.78
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SULLIVAN, PATRICIA    10 PC WALNUT CREEK AQUAB      32.31
BRITT, ALYSSA         10 PC TIGER AQUATICS          33.40
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.15
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA       34.96
ANDERSON, ALYSSA      10 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.66
TRESENRIDER, AMY      10 PC SEBASTAPOL SEA SER      35.66
SULLIVAN, MONICA       9 PC WALNUT CREEK AQUAB      36.66
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.09
ALLAN, RENAE          10 PC BENICIA BLUE DOLPH      37.61
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUAB      37.80
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA      37.96
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      38.01
MA, STEPHANIE         10 PC PLEASANTON SEA HAW      38.04
BONNEL, MELISSA       10 PC PLEASANTON SEA HAW      38.51
POON, BETHANY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      40.33
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH             40.57
GEMMELL, NAOMI         9 PC WALNUT CREEK AQUAB      41.24
AQUINO, NINA           9 PC FLYING FISH             42.30
BONE, JENNIFER        10 PC FLYING FISH             42.33
BELAUSTEGUIGOITIA, IT  9 PC SILVER DOLPHIN SWI      42.50
HOCKETT, KALA         10 PC WALNUT CREEK AQUAB      42.66
HERMAN, LYNDSAY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR      43.38
PANG, JINNA           10 PC FOG CITY HAMMERHEA      43.60
REMER, JULIA           9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      44.15
MCCLELLAND, STEPHANIE 10 PC WALNUT CREEK AQUAB      44.46
LAU, KRYSTAL           9 PC PLEASANTON SEA HAW      44.79
STUART, JACKIE        10 PC BENICIA BLUE DOLPH      44.80
LEWANDOWSKI, AGNIESZK  9 PC OAKLAND BARRACUDA       46.16
LIANG, JOANN           9 PC WALNUT CREEK AQUAB      46.81
LEE, ALISON            9 PC FLYING FISH             48.52
WIGHT, JESSALEE        9 PC SAINT LAWRENCE SWI      49.13
WONG, ALICE            9 PC OAKLAND BARRACUDA       49.45
MEADOWS, ALEX         10 PC PLEASANTON SEA HAW      49.66
PHILLIPS, REBEKAH     10 PC SAINT LAWRENCE SWI      50.33
WONG, JERRINE          9 PC SAINT LAWRENCE SWI      51.05
GALINDO, WHITNEY       9 PC BENICIA BLUE DOLPH      51.19
REID, KATIE            9 PC WALNUT CREEK AQUAB      52.40
REIS, KATIA            9 PC PLEASANTON SEA HAW      52.47
HOOD, NICOLE           9 PC WALNUT CREEK AQUAB      52.90
MITCHELL, CHELSEA      9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      53.07
MEYER, NICOLE          9 PC SAN RAMON LIVERMOR      54.57
PABINGUIT, KATHRYN    10 PC SAINT LAWRENCE SWI      54.62
DEARBORN, COURTNEY     9 PC FREMONT AREA SWIM       55.08
LIND, MARY            10 PC WALNUT CREEK AQUAB      56.81
CALANDRA, AUDREY       9 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
CALL, MICHELLE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
DOMECUS, HILLARY       9 PC VALLEJO AQUATIC CL     DQUED
ERIKSON, HAILEE        9 PC BURLINGAME AQUATIC     DQUED
IKEMOTO, ZOEY          9 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
STRINGARI, KATRINA     9 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   10&UN   100 FLY                                     EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RODDY, ERIKA          10 PC KORET YOUTH SWIM C    1:08.81
BRITT, ALYSSA         10 PC TIGER AQUATICS        1:16.31
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:18.39
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:26.54
GERBER, LAUREN        10 PC KORET YOUTH SWIM C    1:27.72
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   10&UN   100 FLY                                     EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:30.14
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:31.38
DILLMAN, BRENNA        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:36.19
LEWIS, CLAIRE         10 PC ALA GATORS            1:44.29
CURRAN, HANNAH         9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:45.76
LEWANDOWSKI, AGNIESZK  9 PC OAKLAND BARRACUDA     1:46.56
LAU, KRYSTAL           9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:48.65
HAMILTON, CHRISTIE     9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:52.98
PHILLIPS, REBEKAH     10 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:53.00
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:58.52
WIGHT, JESSALEE        9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:59.81
MEYER, NICOLE          9 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:09.04
CALANDRA, AUDREY       9 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
CHURCHILL, ELSA       10 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
LIANG, JOANN           9 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRITT, ALYSSA         10 PC TIGER AQUATICS        1:12.50
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.83
SULLIVAN, PATRICIA    10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:17.19
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH           1:20.08
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:21.64
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.23
ANDERSON, HALEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:23.45
MA, STEPHANIE         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:23.80
JOVINO, MEGAN         10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:24.07
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:24.60
ALLAN, RENAE          10 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:25.01
BONE, JENNIFER        10 PC FLYING FISH           1:25.41
DANG, VANESSA         10 PC FLYING FISH           1:25.55
BONNEL, MELISSA       10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:25.66
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:26.26
MCCLELLAND, STEPHANIE 10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:27.90
SULLIVAN, MONICA       9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:29.19
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH           1:29.36
HERMAN, LYNDSAY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:29.94
DILLMAN, BRENNA        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:30.27
PAN, JESSICA          10 PC ALA GATORS            1:30.93
MCGOWAN, JENNIFER     10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:31.01
BELAUSTEGUIGOITIA, IT  9 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:31.59
REED, CALI             9 PC CITY OF MODESTO SW    1:32.98
REED, CIERRA          10 PC CITY OF MODESTO SW    1:34.02
HOCKETT, KALA         10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:34.41
FELIX, DANIKA          9 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:34.95
BUENO, NICKI           9 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:36.03
VILLASENOR, BRIANA    10 PC FREMONT AREA SWIM     1:38.03
CURRAN, HANNAH         9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:38.71
HAMILTON, CHRISTIE     9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:39.59
LEWANDOWSKI, AGNIESZK  9 PC OAKLAND BARRACUDA     1:40.22
GALINDO, WHITNEY       9 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:41.02
LAU, KRYSTAL           9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:41.04
REIS, KATIA            9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:41.50
HOOD, NICOLE           9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:42.14
REID, KATIE            9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:43.34
CHEN, KATHERINE        9 PC FLYING FISH           1:43.69
JHONG, MARCIE          9 PC FREMONT AREA SWIM     1:44.01
LIND, MARY            10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:45.54
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PHILLIPS, REBEKAH     10 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:45.69
DEARBORN, COURTNEY     9 PC FREMONT AREA SWIM     1:47.58
PABINGUIT, KATHRYN    10 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:48.03
WIGHT, JESSALEE        9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:48.64
LOK, JAMIE             9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:51.01
WANG, MELODY           9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:53.43
MEYER, NICOLE          9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:55.87
CALL, MICHELLE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:56.99
AKER, JULIE            9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:58.18
GALLAGHER, BRITTANY    9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:58.76
CALANDRA, AUDREY       9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:00.15
MCMAHON, TATUM         9 PC UNATTACHED PACIFIC    2:09.08
SIEW, JENNIFER         9 PC FREMONT AREA SWIM     2:11.76
STRINGARI, KATRINA     9 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:32.72
LIANG, JOANN           9 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
ZHU, GRACE             9 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   73                                   FEMALE   10&UN   200 I.M.                                    EVENT   73
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RODDY, ERIKA          10 PC KORET YOUTH SWIM C    2:27.73
BRITT, ALYSSA         10 PC TIGER AQUATICS        2:40.49
JOVINO, MEGAN         10 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:58.07
DILLMAN, BRENNA        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:12.41
VILLASENOR, BRIANA    10 PC FREMONT AREA SWIM     3:23.46
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:32.55
PHILLIPS, REBEKAH     10 PC SAINT LAWRENCE SWI    3:43.40
GAGEN, GINETTE         9 PC SAINT LAWRENCE SWI    4:03.02
SANVILLE, RACHEL       9 PC SAINT LAWRENCE SWI    4:20.84
HEADE, ROSHINI         9 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   11-12   50 FREE                                     EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEE, SYLVIE           12 PC WALNUT CREEK AQUAB      26.41
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM       27.04
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUAB      27.12
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUAB      27.65
HOLMAN, AMANDA        11 PC WALNUT CREEK AQUAB      27.68
JOVINO, KATHRYN       12 PC BENICIA BLUE DOLPH      28.17
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      28.21
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR      28.31
SULLIVAN, MEGAN       12 PC WALNUT CREEK AQUAB      28.41
COURT, KIMMY          11 PC PLEASANTON SEA HAW      28.89
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       29.40
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUAB      29.66
RETHERFORD, TANYA     12 PC WALNUT CREEK AQUAB      29.68
ROACH, ERIKA          12 PC WALNUT CREEK AQUAB      29.71
HAYES, LAUREN         12 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.88
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      30.35
CHAU, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA      30.64
VAUGHN, ELIZABETH     12 PC ALA GATORS              31.19
ROHE, ALLISON         12 PC FOG CITY HAMMERHEA      31.33
ARNETT, KAELA         12 PC SAINT LAWRENCE SWI      31.59
KIM, TIFFANY          12 PC WALNUT CREEK AQUAB      31.80
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      32.06
MONOBE, ELLIE         11 PC FREMONT AREA SWIM       32.13
ZUO, LOUISA           11 PC FLYING FISH             32.57
GARCIA, MEAGAN        12 PC WALNUT CREEK AQUAB      32.60
SEGURA, LUCIENNE      11 PC SEBASTAPOL SEA SER      32.71
KLEESPIES, KELLY      12 PC WALNUT CREEK AQUAB      32.94
CHAN, JOANNE          12 PC SILVER DOLPHIN SWI      32.96
ASTRACHAN, REBECCA    12 PC WALNUT CREEK AQUAB      33.50
SCHWARTZ, EMILY       12 PC FOG CITY HAMMERHEA      33.78
ERIKSON, SAMMI        11 PC BURLINGAME AQUATIC      34.26
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR      34.43
REDDIG, HEIDI         12 PC PLEASANTON SEA HAW      34.46
GREER, KATIE          11 PC SEBASTAPOL SEA SER      34.51
MOK, AMANDA           11 PC WALNUT CREEK AQUAB      34.53
DEMIGUEL, LAUREN      11 PC PLEASANTON SEA HAW      34.55
PALMER, KAROLIN       12 PC SOS SWIM TEAM           34.74
FOSTER, SHAY-MARIE    12 PC CITY OF MODESTO SW      34.89
ROCKWELL, KAYLA       11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      34.97
SYU, STEPHANIE        11 PC FLYING FISH             36.68
TROTH, JESSICA        11 PC SILVER DOLPHIN SWI      37.40
RUDISILL, KAREN       11 PC PLEASANTON SEA HAW      37.81
COCHRAN, ALYSSA       11 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.01
GUTHRIE, SADIE        11 PC SILVER DOLPHIN SWI      38.01
MCGARRY, BETH         11 PC FREMONT AREA SWIM       39.10
RAY, MANISHITA        11 PC ALA GATORS              39.13
CHOUDHARY, REWA       11 PC ALA GATORS              39.24
SHERMAN, MARA         12 PC FREMONT AREA SWIM       39.30
SNYDER, MONICA        12 PC PLEASANTON SEA HAW      39.51
LEUNG, CANDICE        11 PC FOG CITY HAMMERHEA      43.44
HASLER, OLIVIA        11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      43.97
TYM, SABRINA          11 PC SOS SWIM TEAM           45.07
RAO, KAVYA            11 PC FLYING FISH             45.45
GARCIA, MERYSHAYNE    11 PC SAINT LAWRENCE SWI      48.08
DOMECUS, JACQUELINE   12 PC VALLEJO AQUATIC CL    NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   11-12   200 FREE                                    EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JOVINO, KATHRYN       12 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:06.76
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM     2:07.78
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:12.82
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:12.88
HOLMAN, AMANDA        11 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:15.46
SPILLNER, MCKENZIE    12 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:15.79
BRANNON, LINDSEY      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:15.89
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:17.09
YUAN, YING-YING       12 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:19.62
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:20.95
ROACH, ERIKA          12 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:22.75
HELD, JESSICA         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:22.93
RETHERFORD, TANYA     12 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:23.17
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:23.97
HANNON, LEAH          12 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:25.10
BALL, CHANEL          11 PC OAKLAND BARRACUDA     2:28.81
PARKER, CARDELLEN     11 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:29.11
ARMSTRONG, JILLIAN    12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:31.08
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA     2:33.03
GARCIA, MEAGAN        12 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:33.08
HAYES, LAUREN         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:33.22
BURCHARD, AMELIA      11 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:34.47
LARSON, SARAH         11 PC FREMONT AREA SWIM     2:35.26
SHALLO, RAMSEENA      11 PC SANTA CLARA SWIM C    2:36.63
KLEESPIES, KELLY      12 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:40.00
SHEIKH, AMINA         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:40.33
PALMER, KAROLIN       12 PC SOS SWIM TEAM         2:49.86
REDDIG, HEIDI         12 PC PLEASANTON SEA HAW    2:49.89
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:50.17
TROTH, JESSICA        11 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:51.21
MCGARRY, BETH         11 PC FREMONT AREA SWIM     3:04.90
JHONG, KELLEY         11 PC FREMONT AREA SWIM     3:05.48
BARTON, JESSICA       12 PC CITY OF MODESTO SW    3:11.48
DILLON, JESSICA       12 PC CITY OF MODESTO SW    3:12.52
AUNE, ALEX            12 PC PLEASANTON SEA HAW    3:14.10
LE, JULIA             12 PC SILVER DOLPHIN SWI    3:20.80
=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   19
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEE, SYLVIE           12 PC WALNUT CREEK AQUAB      30.71
HOLMAN, AMANDA        11 PC WALNUT CREEK AQUAB      31.07
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUAB      32.12
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM       32.79
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      32.89
SMITH, KATIE          12 PC PLEASANTON SEA HAW      33.55
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.95
SULLIVAN, MEGAN       12 PC WALNUT CREEK AQUAB      34.01
SPILLNER, MCKENZIE    12 PC VALLEJO AQUATIC CL      34.02
ROACH, ERIKA          12 PC WALNUT CREEK AQUAB      34.07
RETHERFORD, TANYA     12 PC WALNUT CREEK AQUAB      34.16
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       34.46
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH             34.58
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.59
CHUI, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA      34.67
JOVINO, KATHRYN       12 PC BENICIA BLUE DOLPH      34.81
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   19
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WARREN, JESSICA       12 PC FLYING FISH             35.69
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUAB      35.77
LADAO, CECILIA        12 PC VALLEJO AQUATIC CL      35.85
BALL, CHANEL          11 PC OAKLAND BARRACUDA       36.05
HAYES, LAUREN         12 PC SAN RAMON LIVERMOR      36.39
LARSON, SARAH         11 PC FREMONT AREA SWIM       36.45
SHEIKH, AMINA         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      37.09
ZUO, LOUISA           11 PC FLYING FISH             37.83
SHALLO, RAMSEENA      11 PC SANTA CLARA SWIM C      38.00
KLEESPIES, KELLY      12 PC WALNUT CREEK AQUAB      38.02
BUENO, NOELLE         12 PC VALLEJO AQUATIC CL      38.14
ARMSTRONG, JILLIAN    12 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.93
PARKER, CARDELLEN     11 PC VALLEJO AQUATIC CL      39.99
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.03
TROTH, JESSICA        11 PC SILVER DOLPHIN SWI      40.15
FERNANDEZ, OLIVIA     12 PC VALLEJO AQUATIC CL      40.21
MINAHEN, KIMBERLY     11 PC VALLEJO AQUATIC CL      40.66
LIM, MELISSA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.80
REDDIG, HEIDI         12 PC PLEASANTON SEA HAW      41.47
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR      43.32
RICE, MOLLY           11 PC SEBASTAPOL SEA SER      44.76
FOSTER, SHAY-MARIE    12 PC CITY OF MODESTO SW      44.97
DILLON, JESSICA       12 PC CITY OF MODESTO SW      45.24
BARTON, JESSICA       12 PC CITY OF MODESTO SW      45.52
PALMER, KAROLIN       12 PC SOS SWIM TEAM           45.68
MIRANDA, DESI         12 PC VALLEJO AQUATIC CL      45.83
MCGARRY, BETH         11 PC FREMONT AREA SWIM       46.45
RUDISILL, KAREN       11 PC PLEASANTON SEA HAW      46.60
GUTHRIE, SADIE        11 PC SILVER DOLPHIN SWI      46.87
AUNE, ALEX            12 PC PLEASANTON SEA HAW      47.82
CHOUDHARY, REWA       11 PC ALA GATORS              48.37
LEUNG, CANDICE        11 PC FOG CITY HAMMERHEA      51.57
GARCIA, MERYSHAYNE    11 PC SAINT LAWRENCE SWI      54.45
=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   11-12   200 BACK                                    EVENT   57
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:27.13
HOLMAN, AMANDA        11 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:30.31
SULLIVAN, MEGAN       12 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:31.94
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:32.00
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:32.93
BRANNON, LINDSEY      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:34.73
RETHERFORD, TANYA     12 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:35.66
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     2:36.85
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:37.99
HELD, JESSICA         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:40.19
ROACH, ERIKA          12 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:41.90
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:45.36
LARSON, SARAH         11 PC FREMONT AREA SWIM     2:53.56
VAUGHN, ELIZABETH     12 PC ALA GATORS            2:55.03
WARREN, JESSICA       12 PC FLYING FISH           2:57.70
SHEIKH, AMINA         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:59.82
DEMIGUEL, LAUREN      11 PC PLEASANTON SEA HAW    3:12.15
LEGUIDLEGUID, CARA    11 PC FREMONT AREA SWIM     3:18.70
MCGARRY, BETH         11 PC FREMONT AREA SWIM     3:21.11
REDDIG, HEIDI         12 PC PLEASANTON SEA HAW    3:21.74
CHIA, JUSTINE         12 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   11-12   200 BACK                                    EVENT   57
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GREER, KATIE          11 PC SEBASTAPOL SEA SER     DQUED
HASLER, OLIVIA        11 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
HAYES, LAUREN         12 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
KIM, TIFFANY          12 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
TROTH, JESSICA        11 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ALLARD, CHELSEA       11 PC WALNUT CREEK AQUAB      34.22
LEE, SYLVIE           12 PC WALNUT CREEK AQUAB      34.26
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUAB      34.59
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUAB      34.72
CHIA, JUSTINE         12 PC WALNUT CREEK AQUAB      35.92
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.92
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM       37.89
HELD, JESSICA         12 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.44
YUAN, YING-YING       12 PC SILVER DOLPHIN SWI      38.51
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUAB      38.65
BRANNON, LINDSEY      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.84
CHAU, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA      39.30
LEGUIDLEGUID, CARA    11 PC FREMONT AREA SWIM       40.03
MONOBE, ELLIE         11 PC FREMONT AREA SWIM       40.06
COURT, KIMMY          11 PC PLEASANTON SEA HAW      40.62
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR      40.68
ROHE, ALLISON         12 PC FOG CITY HAMMERHEA      41.62
CHUI, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA      41.89
KLEESPIES, KELLY      12 PC WALNUT CREEK AQUAB      42.12
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA       42.27
ARNETT, KAELA         12 PC SAINT LAWRENCE SWI      42.38
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      42.43
ERIKSON, SAMMI        11 PC BURLINGAME AQUATIC      43.65
LARSON, SARAH         11 PC FREMONT AREA SWIM       43.84
GUTHRIE, SADIE        11 PC SILVER DOLPHIN SWI      44.37
RAY, MANISHITA        11 PC ALA GATORS              44.77
RAO, KAVYA            11 PC FLYING FISH             45.48
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      45.99
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR      46.15
CHOUDHARY, REWA       11 PC ALA GATORS              46.28
SHEIKH, AMINA         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      46.42
SEGURA, LUCIENNE      11 PC SEBASTAPOL SEA SER      46.47
WARREN, JESSICA       12 PC FLYING FISH             46.56
CHAN, JOANNE          12 PC SILVER DOLPHIN SWI      46.86
SCHWARTZ, EMILY       12 PC FOG CITY HAMMERHEA      46.88
MOK, AMANDA           11 PC WALNUT CREEK AQUAB      47.34
SYU, STEPHANIE        11 PC FLYING FISH             47.78
FOSTER, SHAY-MARIE    12 PC CITY OF MODESTO SW      48.29
KIM, TIFFANY          12 PC WALNUT CREEK AQUAB      48.54
DEMIGUEL, LAUREN      11 PC PLEASANTON SEA HAW      48.69
ROCKWELL, KAYLA       11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      48.83
PALMER, KAROLIN       12 PC SOS SWIM TEAM           49.09
REDDIG, HEIDI         12 PC PLEASANTON SEA HAW      49.30
COCHRAN, ALYSSA       11 PC SAN RAMON LIVERMOR      49.94
SHERMAN, MARA         12 PC FREMONT AREA SWIM       50.38
RUDISILL, KAREN       11 PC PLEASANTON SEA HAW      51.24
SNYDER, MONICA        12 PC PLEASANTON SEA HAW      54.62
TYM, SABRINA          11 PC SOS SWIM TEAM         1:00.15
DOMECUS, JACQUELINE   12 PC VALLEJO AQUATIC CL     DQUED
GARCIA, MERYSHAYNE    11 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEUNG, CANDICE        11 PC FOG CITY HAMMERHEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   11-12   100 BREAST                                  EVENT   35
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEE, SYLVIE           12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:14.51
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:14.72
ALLARD, CHELSEA       11 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:19.22
HANNON, LEAH          12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:22.40
SULLIVAN, MEGAN       12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:26.10
CHAU, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:27.74
SMITH, KATIE          12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:28.26
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:28.92
LADAO, CECILIA        12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:29.76
ROHE, ALLISON         12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:29.82
LEGUIDLEGUID, CARA    11 PC FREMONT AREA SWIM     1:30.32
BUENO, NOELLE         12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:30.48
FERNANDEZ, OLIVIA     12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:33.00
GARCIA, MEAGAN        12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:35.80
HUNTER, KIM           12 PC FREMONT AREA SWIM     1:36.09
WARREN, JESSICA       12 PC FLYING FISH           1:36.55
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:36.63
KREKEL, MADDY         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:36.67
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:37.39
LIM, MELISSA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:39.28
FOSTER, SHAY-MARIE    12 PC CITY OF MODESTO SW    1:41.32
MINAHEN, KIMBERLY     11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:42.47
MIRANDA, DESI         12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:46.98
JHONG, KELLEY         11 PC FREMONT AREA SWIM     1:47.28
RICE, MOLLY           11 PC SEBASTAPOL SEA SER    1:48.78
RUDISILL, KAREN       11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:51.36
DILLON, JESSICA       12 PC CITY OF MODESTO SW    1:53.27
LE, JULIA             12 PC SILVER DOLPHIN SWI    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   11-12   200 BREAST                                  EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:40.28
ALLARD, CHELSEA       11 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:44.34
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH           2:49.41
BRANNON, LINDSEY      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:50.72
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:51.63
SHAFFER, ROBYN        12 SN DAVIS SWIM TEAM       2:52.24
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:55.78
YUAN, YING-YING       12 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:56.17
HELD, JESSICA         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:57.06
CHAU, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:58.83
ARMSTRONG, JILLIAN    12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:07.08
ROACH, ERIKA          12 PC WALNUT CREEK AQUAB    3:10.22
BURCHARD, AMELIA      11 PC WALNUT CREEK AQUAB    3:12.94
HUNTER, KIM           12 PC FREMONT AREA SWIM     3:16.40
CHUI, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:17.32
SHALLO, RAMSEENA      11 PC SANTA CLARA SWIM C    3:18.78
GUTHRIE, SADIE        11 PC SILVER DOLPHIN SWI    3:20.72
ARNETT, KAELA         12 PC SAINT LAWRENCE SWI    3:22.97
KREKEL, MADDY         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:24.15
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   11-12   200 BREAST                                  EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BARTON, JESSICA       12 PC CITY OF MODESTO SW    3:37.70
PALMER, KAROLIN       12 PC SOS SWIM TEAM         3:49.96
SHERMAN, MARA         12 PC FREMONT AREA SWIM     3:51.44
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEE, SYLVIE           12 PC WALNUT CREEK AQUAB      29.04
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM       29.64
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUAB      30.62
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUAB      30.85
HOLMAN, AMANDA        11 PC WALNUT CREEK AQUAB      30.92
SULLIVAN, MEGAN       12 PC WALNUT CREEK AQUAB      31.28
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       31.46
ALLARD, CHELSEA       11 PC WALNUT CREEK AQUAB      31.64
YUAN, YING-YING       12 PC SILVER DOLPHIN SWI      31.74
COURT, KIMMY          11 PC PLEASANTON SEA HAW      31.93
JOVINO, KATHRYN       12 PC BENICIA BLUE DOLPH      32.69
RETHERFORD, TANYA     12 PC WALNUT CREEK AQUAB      32.80
CHIA, JUSTINE         12 PC WALNUT CREEK AQUAB      35.56
LARSON, SARAH         11 PC FREMONT AREA SWIM       35.70
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.72
CHUI, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA      35.80
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA       35.87
HAYES, LAUREN         12 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.93
CHAU, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA      36.06
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.22
GARCIA, MEAGAN        12 PC WALNUT CREEK AQUAB      36.92
FOSTER, SHAY-MARIE    12 PC CITY OF MODESTO SW      37.56
VAUGHN, ELIZABETH     12 PC ALA GATORS              37.79
ARNETT, KAELA         12 PC SAINT LAWRENCE SWI      38.19
KLEESPIES, KELLY      12 PC WALNUT CREEK AQUAB      38.26
WARREN, JESSICA       12 PC FLYING FISH             38.34
SHEIKH, AMINA         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      38.56
MONOBE, ELLIE         11 PC FREMONT AREA SWIM       38.78
CHAN, JOANNE          12 PC SILVER DOLPHIN SWI      39.15
ERIKSON, SAMMI        11 PC BURLINGAME AQUATIC      40.42
ZUO, LOUISA           11 PC FLYING FISH             41.69
MOK, AMANDA           11 PC WALNUT CREEK AQUAB      42.95
DOMECUS, JACQUELINE   12 PC VALLEJO AQUATIC CL      43.16
ROCKWELL, KAYLA       11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      43.41
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR      44.11
SYU, STEPHANIE        11 PC FLYING FISH             44.77
RUDISILL, KAREN       11 PC PLEASANTON SEA HAW      45.05
RAY, MANISHITA        11 PC ALA GATORS              46.78
CHOUDHARY, REWA       11 PC ALA GATORS              47.31
RAO, KAVYA            11 PC FLYING FISH             49.01
PALMER, KAROLIN       12 PC SOS SWIM TEAM           49.29
COCHRAN, ALYSSA       11 PC SAN RAMON LIVERMOR      54.04
HASLER, OLIVIA        11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:02.59
GUTHRIE, SADIE        11 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
LEUNG, CANDICE        11 PC FOG CITY HAMMERHEA     DQUED
TROTH, JESSICA        11 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
TYM, SABRINA          11 PC SOS SWIM TEAM          DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   11-12   100 I.M.                                    EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEE, SYLVIE           12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:04.71
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:07.69
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:07.71
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:08.25
YUAN, YING-YING       12 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:11.16
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:11.73
JOVINO, KATHRYN       12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:11.78
HOLMAN, AMANDA        11 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:11.83
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:12.14
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH           1:12.21
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:12.37
SULLIVAN, MEGAN       12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:12.98
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:13.41
SMITH, KATIE          12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:13.61
BRANNON, LINDSEY      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:13.92
SPILLNER, MCKENZIE    12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:14.01
ALLARD, CHELSEA       11 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:14.84
CHAU, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:15.39
RETHERFORD, TANYA     12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:15.56
HELD, JESSICA         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:16.12
HANNON, LEAH          12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:16.80
BALL, CHANEL          11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:17.29
BUENO, NOELLE         12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:18.26
CHUI, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:18.31
LARSON, SARAH         11 PC FREMONT AREA SWIM     1:21.21
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:21.54
WARREN, JESSICA       12 PC FLYING FISH           1:22.13
ARNETT, KAELA         12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:22.38
LADAO, CECILIA        12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:22.38
HAYES, LAUREN         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:22.72
FERNANDEZ, OLIVIA     12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:23.36
KLEESPIES, KELLY      12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:23.63
GARCIA, MEAGAN        12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:23.81
BURCHARD, AMELIA      11 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:24.35
PARKER, CARDELLEN     11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:25.26
SHEIKH, AMINA         12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:25.31
HUNTER, KIM           12 PC FREMONT AREA SWIM     1:26.45
MINAHEN, KIMBERLY     11 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:27.26
ZUO, LOUISA           11 PC FLYING FISH           1:27.28
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:29.07
LIM, MELISSA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:30.16
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:31.24
REDDIG, HEIDI         12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:32.05
GUTHRIE, SADIE        11 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:32.31
FOSTER, SHAY-MARIE    12 PC CITY OF MODESTO SW    1:32.45
KREKEL, MADDY         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:32.90
RICE, MOLLY           11 PC SEBASTAPOL SEA SER    1:33.27
LE, JULIA             12 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:34.10
RUDISILL, KAREN       11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:35.02
MIRANDA, DESI         12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:35.16
JHONG, KELLEY         11 PC FREMONT AREA SWIM     1:39.04
CHOUDHARY, REWA       11 PC ALA GATORS            1:40.74
MCGARRY, BETH         11 PC FREMONT AREA SWIM     1:41.19
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   71                                   FEMALE   11-12   400 I.M.                                    EVENT   71
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JOVINO, KATHRYN       12 PC BENICIA BLUE DOLPH    5:10.32
BRANNON, LINDSEY      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:18.07
YUAN, YING-YING       12 PC SILVER DOLPHIN SWI    5:23.71
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:29.69
HELD, JESSICA         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:38.19
ALLARD, CHELSEA       11 PC WALNUT CREEK AQUAB    5:42.67
ROACH, ERIKA          12 PC WALNUT CREEK AQUAB    5:49.61
GARCIA, MEAGAN        12 PC WALNUT CREEK AQUAB    5:59.08
CHUI, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA    6:04.76
GREER, KATIE          11 PC SEBASTAPOL SEA SER    6:50.81
MCGARRY, BETH         11 PC FREMONT AREA SWIM     7:06.54
LEGUIDLEGUID, CARA    11 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   13-18   50 FREE                                     EVENT   55
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          16 PC UNATTACHED PACIFIC      24.95
HANSEN, SARA          15 PC UNATTACHED PACIFIC      26.31
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW      26.62
HARPER, KIRSTEN       13 PC WALNUT CREEK AQUAB      26.66
GONG, SHERYL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA      27.01
JIMENEZ, MEGAN        17 PC UNATTACHED PACIFIC      27.02
CHINN, SARAH          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.67
DAVIS, ALISON         13 PC PLEASANTON SEA HAW      27.91
ALLEN, COURTNEY       13 PC PLEASANTON SEA HAW      27.95
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW      27.96
TACHIBANA, MISAO      14 PC FOG CITY HAMMERHEA      28.10
POCK, KERI            16 PC SILVER DOLPHIN SWI      28.13
LAVAGNINO, CAITLIN    13 PC PLEASANTON SEA HAW      28.47
MCCLELLAND, LINDSAY   13 PC WALNUT CREEK AQUAB      28.60
JIMENEZ, CHELSEA      13 PC SAN RAMON LIVERMOR      28.68
BRANNON, DANIELLE     14 PC SAN RAMON LIVERMOR      28.71
BARNES, ALYSSA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      28.86
KURYWCHAK, GISELLE    13 PC BENICIA BLUE DOLPH      28.86
LUCZAK, JENNY         14 PC WALNUT CREEK AQUAB      28.96
GIRIMAJI, SHILPA      14 PC PLEASANTON SEA HAW      29.03
NELSON, MEGAN         13 PC PLEASANTON SEA HAW      29.19
IM, FRANCINE          13 PC MONTEREY BAY SWIM       29.24
CORTES, ALEXANDRA     13 PC SILVER DOLPHIN SWI      29.50
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      29.53
PALMER, SANDRINE      14 PC SOS SWIM TEAM           29.92
CHAU, STEPHANIE       16 PC FOG CITY HAMMERHEA      30.05
SHARKEY, TAMARA       13 PC FLYING FISH             30.09
GOODALL, RUBY         15 PC OAKLAND BARRACUDA       30.19
KAPPLER, CHRISTINA    13 PC FLYING FISH             30.54
GODFREY, ELIZABETH    14 PC WALNUT CREEK AQUAB      30.60
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW      30.83
FADAL, SOPHIA         13 PC BENICIA BLUE DOLPH      30.98
SEAGREN, LAURA        13 PC ALA GATORS              30.99
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUAB      31.28
GARCIA, LAUREN        13 PC VALLEJO AQUATIC CL      31.35
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.91
SIEW, MELISSA         13 PC FREMONT AREA SWIM       31.93
FOCHA, JESSICA        13 PC CITY OF MODESTO SW      33.10
PETROFSKY, ERICA      13 PC SILVER DOLPHIN SWI      33.77
LUFTING, ALEXANDRIA   13 PC UNATTACHED PACIFIC      33.78
MACINTYRE, NATALIE    14 PC SILVER DOLPHIN SWI      34.49
BRIONES, JUSTINE      14 PC SILVER DOLPHIN SWI      34.50
WILKINSON, DANIELLE   13 PC FLYING FISH             35.25
NICHOLS, AMANDA       13 PC FREMONT AREA SWIM       37.59
LYONS, JILLIAN        13 PC FLYING FISH             42.20
THUR, ALLIE           14 PC ALA GATORS              44.55
SLOAN, DEVIN          14 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCGOWAN, CHRISTINA    13 PC WALNUT CREEK AQUAB      57.32
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW      57.80
GONG, SHERYL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA      58.31
JACKSON, SUMMER       15 PC SILVER DOLPHIN SWI      59.40
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW      59.41
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
OETTINGER, NICOLE     13 PC BENICIA BLUE DOLPH      59.52
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUAB      59.69
ALLEN, COURTNEY       13 PC PLEASANTON SEA HAW      59.81
PEDLEY, CHRISTINA     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.97
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:00.19
POCK, KERI            16 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:00.27
DAVIS, ALISON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:01.09
LAVAGNINO, CAITLIN    13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:01.82
MCCLELLAND, LINDSAY   13 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:02.01
BATES, NIKKI          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:02.17
BRANNON, DANIELLE     14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:02.50
IM, FRANCINE          13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:02.55
LUCZAK, JENNY         14 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:03.32
OLDENHAGE, KIMBERLY   15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:03.56
CORTES, ALEXANDRA     13 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:03.57
GIRIMAJI, SHILPA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:03.71
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:03.72
GILLESS, KATHRYN      13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:04.35
KAPPLER, CHRISTINA    13 PC FLYING FISH           1:06.81
GODFREY, ELIZABETH    14 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:07.05
SHARKEY, TAMARA       13 PC FLYING FISH           1:08.40
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:08.74
GOODALL, RUBY         15 PC OAKLAND BARRACUDA     1:08.74
TSUYEMURA, STEPHANIE  13 PC FLYING FISH           1:09.27
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:09.59
SEAGREN, LAURA        13 PC ALA GATORS            1:09.83
GRAHAM, ERICA         13 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:11.13
YEUNG, RACHEL         13 PC FLYING FISH           1:15.86
PETROFSKY, ERICA      13 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:17.96
MACINTYRE, NATALIE    14 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:18.31
BENSON, HALEY         13 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:18.87
BRIONES, JUSTINE      14 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:19.16
WILKINSON, DANIELLE   13 PC FLYING FISH           1:19.78
TANG, KATY            17 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:20.06
NICHOLS, AMANDA       13 PC FREMONT AREA SWIM     1:21.05
MAKER, ASHLEY         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:30.56
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   13-18   200 FREE                                    EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCGOWAN, CHRISTINA    13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:01.04
HARPER, KIRSTEN       13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:03.29
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:03.48
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:05.02
GONG, SHERYL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:05.29
LARSEN, CHRISTINA     15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:08.54
POCK, KERI            16 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:08.96
PEDLEY, CHRISTINA     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:09.93
SLOAN, DEVIN          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:10.07
LAVAGNINO, CAITLIN    13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:10.29
OETTINGER, NICOLE     13 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:11.08
DAVIS, ALISON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:12.26
CURRAN, EBEY          13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:13.41
JACKSON, SUMMER       15 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:13.44
MCCLELLAND, LINDSAY   13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:13.79
BRANNON, DANIELLE     14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:15.31
BATES, NIKKI          15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:19.02
GIRIMAJI, SHILPA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:20.60
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:22.71
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   13-18   200 FREE                                    EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CORTES, ALEXANDRA     13 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:23.50
OLDENHAGE, KIMBERLY   15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:27.68
GODFREY, ELIZABETH    14 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:28.42
SHARKEY, TAMARA       13 PC FLYING FISH           2:30.26
KAPPLER, CHRISTINA    13 PC FLYING FISH           2:31.61
GOODALL, RUBY         15 PC OAKLAND BARRACUDA     2:32.63
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:33.94
SEAGREN, LAURA        13 PC ALA GATORS            2:34.90
TSUYEMURA, STEPHANIE  13 PC FLYING FISH           2:41.44
YEUNG, RACHEL         13 PC FLYING FISH           2:47.33
BRIONES, JUSTINE      14 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:51.27
MACINTYRE, NATALIE    14 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:53.18
NICHOLS, AMANDA       13 PC FREMONT AREA SWIM     2:56.02
WILKINSON, DANIELLE   13 PC FLYING FISH           2:56.54
=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   13-18   100 BACK                                    EVENT   63
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MEDVED, EMILY         13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:01.67
GONG, SHERYL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:03.74
LAVAGNINO, CAITLIN    13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:04.29
MCGOWAN, CHRISTINA    13 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:06.32
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.56
SLOAN, DEVIN          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:08.14
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:08.27
TACHIBANA, MISAO      14 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:08.82
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:09.07
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.40
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:09.42
HARPER, KIRSTEN       13 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:09.46
DAVIS, ALISON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:09.86
CHINN, SARAH          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:10.31
BARNES, ALYSSA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:10.47
JIMENEZ, CHELSEA      13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:12.07
IM, FRANCINE          13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:12.73
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:13.87
JIMENEZ, MEGAN        17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:14.07
GOODALL, RUBY         15 PC OAKLAND BARRACUDA     1:16.58
PALMER, SANDRINE      14 PC SOS SWIM TEAM         1:17.12
GIRIMAJI, SHILPA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:17.38
CHAU, STEPHANIE       16 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:17.73
CORTES, ALEXANDRA     13 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:18.21
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:18.50
KAPPLER, CHRISTINA    13 PC FLYING FISH           1:20.47
GARCIA, LAUREN        13 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:20.72
SEAGREN, LAURA        13 PC ALA GATORS            1:21.16
SIEW, MELISSA         13 PC FREMONT AREA SWIM     1:22.39
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:22.71
NICHOLS, AMANDA       13 PC FREMONT AREA SWIM     1:32.99
PETROFSKY, ERICA      13 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:35.01
WILKINSON, DANIELLE   13 PC FLYING FISH           1:35.69
LYONS, JILLIAN        13 PC FLYING FISH           1:55.41
MACINTYRE, NATALIE    14 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HARPER, KIRSTEN       13 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:10.93
ALLEN, COURTNEY       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:12.65
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.26
LARSEN, CHRISTINA     15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:16.76
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:17.47
CURRAN, EBEY          13 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:18.55
NELSON, MEGAN         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:20.32
OETTINGER, NICOLE     13 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:20.91
DAVIS, ALISON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:21.28
GONG, SHERYL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:21.73
SLOAN, DEVIN          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:21.81
LUCZAK, JENNY         14 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:24.37
GIRIMAJI, SHILPA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:26.10
BATES, NIKKI          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:26.67
GOODALL, RUBY         15 PC OAKLAND BARRACUDA     1:27.08
IM, FRANCINE          13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:27.19
JACKSON, SUMMER       15 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:27.70
BENSON, HALEY         13 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:30.18
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:30.90
TSUYEMURA, STEPHANIE  13 PC FLYING FISH           1:31.02
GRAHAM, ERICA         13 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:31.93
BRIONES, JUSTINE      14 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:33.53
TANG, KATY            17 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:34.09
MACINTYRE, NATALIE    14 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:36.21
YEUNG, RACHEL         13 PC FLYING FISH           1:39.07
WILKINSON, DANIELLE   13 PC FLYING FISH           1:40.75
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:40.88
MAKER, ASHLEY         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:48.83
NICHOLS, AMANDA       13 PC FREMONT AREA SWIM     1:49.42
=============================================================================================================================
   EVENT   39                                   FEMALE   13-18   200 BREAST                                  EVENT   39
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HARPER, KIRSTEN       13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:32.88
RADECKE, JEN          16 PC UNATTACHED PACIFIC    2:34.66
ALLEN, COURTNEY       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:34.70
JIMENEZ, CHELSEA      13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:38.89
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:39.65
MOONEY, KELLY         13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:39.92
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:41.53
MACCHIAVELLI, CECILIA 16 PC UNATTACHED PACIFIC    2:42.01
CHINN, SARAH          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:42.86
HANSEN, SARA          15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:43.80
MEDVED, EMILY         13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:44.11
GONG, SHERYL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:48.46
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:49.69
BRANNON, DANIELLE     14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:53.18
JIMENEZ, MEGAN        17 PC UNATTACHED PACIFIC    2:54.46
PALMER, SANDRINE      14 PC SOS SWIM TEAM         2:56.44
NELSON, MEGAN         13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:58.28
MCCLELLAND, LINDSAY   13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:58.60
KURYWCHAK, GISELLE    13 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:58.76
LUCZAK, JENNY         14 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:59.70
GIRIMAJI, SHILPA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    3:03.22
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:03.44
CHAU, STEPHANIE       16 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:09.66
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   39                                   FEMALE   13-18   200 BREAST                                  EVENT   39
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:14.50
FADAL, SOPHIA         13 PC BENICIA BLUE DOLPH    3:17.42
SIEW, MELISSA         13 PC FREMONT AREA SWIM     3:18.14
FOCHA, JESSICA        13 PC CITY OF MODESTO SW    3:21.09
LUFTING, ALEXANDRIA   13 PC UNATTACHED PACIFIC    3:34.56
WILKINSON, DANIELLE   13 PC FLYING FISH           3:45.58
NICHOLS, AMANDA       13 PC FREMONT AREA SWIM     3:49.67
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
THUR, ALLIE           14 PC ALA GATORS             DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   13-18   100 FLY                                     EVENT   47
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCGOWAN, CHRISTINA    13 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:03.07
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:03.82
MACCHIAVELLI, CECILIA 16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:05.75
MOONEY, KELLY         13 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:05.88
POCK, KERI            16 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:06.81
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.91
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:07.06
BARNES, ALYSSA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:08.18
HANSEN, SARA          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:08.65
LAVAGNINO, CAITLIN    13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:08.83
TACHIBANA, MISAO      14 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:09.52
NELSON, MEGAN         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:10.14
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:11.57
DAVIS, ALISON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:12.22
IM, FRANCINE          13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:13.03
CORTES, ALEXANDRA     13 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:15.24
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:18.76
GARCIA, LAUREN        13 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:19.38
KURYWCHAK, GISELLE    13 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:21.31
SHARKEY, TAMARA       13 PC FLYING FISH           1:23.86
MCCLELLAND, LINDSAY   13 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
SLOAN, DEVIN          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   13-18   200 FLY                                     EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCGOWAN, CHRISTINA    13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:17.71
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:23.46
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:25.06
POCK, KERI            16 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:30.79
HARPER, KIRSTEN       13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:32.51
LAVAGNINO, CAITLIN    13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:37.68
NELSON, MEGAN         13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:42.02
=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   13-18   200 I.M.                                    EVENT   25
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:23.43
ALLEN, COURTNEY       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:25.43
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:26.63
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   13-18   200 I.M.                                    EVENT   25
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SLOAN, DEVIN          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:29.65
PEDLEY, CHRISTINA     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:30.19
NELSON, MEGAN         13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:33.19
LARSEN, CHRISTINA     15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:33.37
IM, FRANCINE          13 PC MONTEREY BAY SWIM     2:33.63
BRANNON, DANIELLE     14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:34.38
CORTES, ALEXANDRA     13 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:43.47
MCCLELLAND, LINDSAY   13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:45.10
GILLESS, KATHRYN      13 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:45.16
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:46.25
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:58.81
SEAGREN, LAURA        13 PC ALA GATORS            3:00.09
TANG, KATY            17 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:09.88
CURRAN, EBEY          13 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
PETROFSKY, ERICA      13 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   75                                   FEMALE   13-18   400 I.M.                                    EVENT   75
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          16 PC UNATTACHED PACIFIC    4:40.56
MCGOWAN, CHRISTINA    13 PC WALNUT CREEK AQUAB    4:49.75
MEDVED, EMILY         13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    4:55.05
MOONEY, KELLY         13 PC WALNUT CREEK AQUAB    4:55.11
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    4:57.71
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:04.85
POCK, KERI            16 PC SILVER DOLPHIN SWI    5:22.50
FOCHA, JESSICA        13 PC CITY OF MODESTO SW    6:14.27
BRANNON, DANIELLE     14 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   70                                    MALE    8&UN    25 FREE                                     EVENT   70
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      16.15
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      16.26
HEATH, DYLAN           8 PC SAN RAMON LIVERMOR      17.73
MOONEY, SEAN           7 PC WALNUT CREEK AQUAB      18.37
KULP, PATRICK          8 PC SAN RAMON LIVERMOR      18.53
CHOW, BRYAN            8 PC SILVER DOLPHIN SWI      19.23
HAYES, THOMAS          8 PC SAN RAMON LIVERMOR      19.31
LU, KEVIN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR      19.44
HUANG, DENNIS          8 PC FREMONT AREA SWIM       21.45
TYM, KEVIN             8 PC SOS SWIM TEAM           22.22
FELDMAN, ANDREW        7 PC WALNUT CREEK AQUAB      24.38
COLLADO, LOREN         7 PC SAINT LAWRENCE SWI      25.03
BUTLER, ANDY           7 PC SAN RAMON LIVERMOR      25.79
DOMECUS, GABRIEL       6 PC VALLEJO AQUATIC CL      25.91
AUGST, EVAN            6 PC VALLEJO AQUATIC CL      31.47
MOGUEL, FRANCISCO      7 PC VALLEJO AQUATIC CL      33.08
MITCHELL, JACK         5 PC MONTCLAIR SWIM TEA      35.98
=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    8&UN    100 FREE                                    EVENT    8
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:16.41
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:16.59
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:20.07
LU, KEVIN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:35.14
HALE, BRENDAN          8 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:37.70
WICHMANN, ROBERT       8 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:38.51
CHOW, BRYAN            8 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:39.44
MARTINO, JAMES         6 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:45.46
KONG, DANIEL           8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:49.61
PARKER, OTIS           8 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:50.73
LADAO, MICHAEL         7 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:51.07
FOO, KY                6 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:54.41
HE, BRIAN              7 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:05.81
COLLADO, LOREN         7 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:07.31
HAYNES, MARCUS         7 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:07.72
=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   16
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      20.64
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      21.09
LEE, TYLER             8 PC VALLEJO AQUATIC CL      22.56
WARREN, JOHN           8 PC FLYING FISH             22.86
HALE, BRENDAN          8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      23.71
LU, KEVIN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR      23.81
CHOW, BRYAN            8 PC SILVER DOLPHIN SWI      23.99
VU, DEXTER             8 PC FLYING FISH             26.05
KONG, DANIEL           8 PC SAN RAMON LIVERMOR      26.53
CHAU, ANDREW           7 PC FLYING FISH             27.10
LADAO, MICHAEL         7 PC VALLEJO AQUATIC CL      27.51
WOO, ANDREW            7 PC WALNUT CREEK AQUAB      28.00
LEE, BRADEN            7 PC VALLEJO AQUATIC CL      28.87
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   16
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MARTINO, JAMES         6 PC WALNUT CREEK AQUAB      30.39
COLLADO, LOREN         7 PC SAINT LAWRENCE SWI      30.63
NELSON, TOMMY          6 PC PLEASANTON SEA HAW      31.21
PARKER, OTIS           8 PC VALLEJO AQUATIC CL      31.44
HE, BRIAN              7 PC SAN RAMON LIVERMOR      31.71
FOO, KY                6 PC SILVER DOLPHIN SWI      32.55
HAYNES, MARCUS         7 PC SILVER DOLPHIN SWI      32.71
MOGUEL, FRANCISCO      7 PC VALLEJO AQUATIC CL      33.81
AUGST, EVAN            6 PC VALLEJO AQUATIC CL    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   62                                    MALE    8&UN    50 BACK                                     EVENT   62
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      41.06
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUAB      45.11
WARREN, JOHN           8 PC FLYING FISH             48.27
MOONEY, SEAN           7 PC WALNUT CREEK AQUAB      49.98
LU, KEVIN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR      50.22
HAYES, THOMAS          8 PC SAN RAMON LIVERMOR      52.92
HUANG, DENNIS          8 PC FREMONT AREA SWIM       55.82
CHOW, BRYAN            8 PC SILVER DOLPHIN SWI      56.17
TYM, KEVIN             8 PC SOS SWIM TEAM         1:01.10
COLLADO, LOREN         7 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:08.39
BUTLER, ANDY           7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:16.41
MITCHELL, JACK         5 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:27.07
WICHMANN, ROBERT       8 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   32                                    MALE    8&UN    25 BREAST                                   EVENT   32
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HEATH, DYLAN           8 PC SAN RAMON LIVERMOR      22.92
LEE, TYLER             8 PC VALLEJO AQUATIC CL      24.14
LU, KEVIN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR      24.98
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUAB      26.11
HALE, BRENDAN          8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      27.69
WARREN, JOHN           8 PC FLYING FISH             27.91
LADAO, MICHAEL         7 PC VALLEJO AQUATIC CL      29.13
WOO, ANDREW            7 PC WALNUT CREEK AQUAB      29.96
COLLADO, LOREN         7 PC SAINT LAWRENCE SWI      29.98
LEE, BRADEN            7 PC VALLEJO AQUATIC CL      31.03
HE, BRIAN              7 PC SAN RAMON LIVERMOR      36.73
CHAU, ANDREW           7 PC FLYING FISH            DQUED
MOGUEL, FRANCISCO      7 PC VALLEJO AQUATIC CL     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    8&UN    50 BREAST                                   EVENT   46
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOONEY, SEAN           7 PC WALNUT CREEK AQUAB      46.95
HEATH, DYLAN           8 PC SAN RAMON LIVERMOR      47.65
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      47.93
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      49.78
WICHMANN, ROBERT       8 PC WALNUT CREEK AQUAB      52.13
LU, KEVIN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR      52.32
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    8&UN    50 BREAST                                   EVENT   46
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUAB      53.80
KULP, PATRICK          8 PC SAN RAMON LIVERMOR      56.78
HAYES, THOMAS          8 PC SAN RAMON LIVERMOR      57.41
BENMILOUD, BRUNO       7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:00.87
WARREN, JOHN           8 PC FLYING FISH           1:05.21
BUTLER, ANDY           7 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
COLLADO, LOREN         7 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
TYM, KEVIN             8 PC SOS SWIM TEAM          DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   54                                    MALE    8&UN    50 FLY                                      EVENT   54
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      44.50
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUAB      46.09
HEATH, DYLAN           8 PC SAN RAMON LIVERMOR      48.34
WARREN, JOHN           8 PC FLYING FISH             49.70
KULP, PATRICK          8 PC SAN RAMON LIVERMOR      56.16
WICHMANN, ROBERT       8 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:03.66
CHOW, BRYAN            8 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
HUANG, DENNIS          8 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    8&UN    100 I.M.                                    EVENT   24
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:31.15
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:31.73
HEATH, DYLAN           8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:32.52
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:35.90
LEE, TYLER             8 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:41.11
WARREN, JOHN           8 PC FLYING FISH           1:47.26
CHOW, BRYAN            8 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:53.21
PARKER, OTIS           8 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:04.03
FOO, KY                6 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:25.09
KONG, DANIEL           8 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   68                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT   68
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FORTUNE, MICHAEL      10 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:02.26
MURRAY, MATTHEW        9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:07.26
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:07.28
REINGOLD, JAKE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:09.53
MOONEY, TREVOR         9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:12.80
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:13.13
MOLINA, MICHAEL        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:16.42
PALMER, FREDRIK        9 PC SOS SWIM TEAM         1:17.30
CHOW, ARICK           10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:18.07
COVRIG, DANIEL         9 PC SOS SWIM TEAM         1:18.67
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:20.12
MARTCHOVSKY, MARTIN   10 PC FREMONT AREA SWIM     1:20.58
DIMAS, FERNANDO       10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:20.98
SCORNAIENCHI, NICHOLA  9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:22.47
SHEN, NICK            10 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:23.39
MUIR, JAKE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:24.34
NELSON, BRADLEY        9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:24.42
ROSSBACH, ALEXANDER   10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:25.27
LEIPPER, DAVID         9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:27.83
HUANG, TERRY           9 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:28.98
GOMEZ, TONY           10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:29.16
FELDMAN, DAN           9 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:29.66
TERRES, RYAN          10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:30.16
DAVIS, MATTHEW         9 PC SOS SWIM TEAM         1:31.53
MOK, ALEO             10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:31.69
CHOI, ANSON           10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:35.66
VEPA, ARVIND          10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:39.50
LIM, BRIAN             9 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:40.41
FONG, SEANAN          10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:42.39
BUSH, MARTIN          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:44.37
SMITH, LIAM            9 PC SOS SWIM TEAM         1:47.81
WONG, KAI              9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:49.35
SUN, DANIEL           10 PC FREMONT AREA SWIM     1:54.95
LAM, VICTOR           10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:57.71
UMEKI, COLIN           9 PC ALA GATORS             DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   38                                    MALE    10&UN   200 FREE                                    EVENT   38
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SALLEE, DAVID         10 PC SEBASTAPOL SEA SER    2:13.33
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:24.83
RICHARD, TIMOTHY       9 PC CITY OF MODESTO SW    2:30.09
REINGOLD, JAKE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:30.30
CHOW, ARICK           10 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:56.51
SHEN, NICK            10 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:05.05
WAGNER, ZACHARY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:30.78
VEPA, ARVIND          10 PC WALNUT CREEK AQUAB    3:34.35
NUZZO, JOSH           10 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   14
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SALLEE, DAVID         10 PC SEBASTAPOL SEA SER      31.91
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   14
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
REINGOLD, JAKE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      36.27
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      36.78
PALMER, FREDRIK        9 PC SOS SWIM TEAM           39.86
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC      39.99
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.66
CHEUNG, JOEY          10 PC UNATTACHED PACIFIC      41.15
LIN, ERIC             10 PC FLYING FISH             41.26
DIMAS, FERNANDO       10 PC SILVER DOLPHIN SWI      41.37
LIN, MICHAEL          10 PC FLYING FISH             42.06
RAMASWAMI, VISHNU     10 PC WALNUT CREEK AQUAB      42.20
ROSSBACH, ALEXANDER   10 PC WALNUT CREEK AQUAB      43.73
AIKEN, MARSHALL       10 PC SAN RAMON LIVERMOR      44.85
HUANG, TERRY           9 PC SILVER DOLPHIN SWI      44.97
LEIPPER, DAVID         9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      45.26
DAVIS, MATTHEW         9 PC SOS SWIM TEAM           45.60
GOMEZ, TONY           10 PC SILVER DOLPHIN SWI      45.80
MCCREERY, MICHAEL     10 PC WALNUT CREEK AQUAB      45.80
CHEN, GEORGE          10 PC FLYING FISH             45.90
MARTCHOVSKY, MARTIN   10 PC FREMONT AREA SWIM       46.08
SHEN, NICK            10 PC FOG CITY HAMMERHEA      47.02
GOLDSMITH, JOEL        9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      48.30
ZHOU, BRIAN           10 PC FREMONT AREA SWIM       48.56
MIRANDA, RON          10 PC VALLEJO AQUATIC CL      48.60
NUZZO, JOSH           10 PC PLEASANTON SEA HAW      49.59
LYNESS, JEFFREY        9 PC BENICIA BLUE DOLPH      50.24
VEPA, ARVIND          10 PC WALNUT CREEK AQUAB      54.23
WONG, KAI              9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      55.59
OONK, DOUG            10 PC SAN RAMON LIVERMOR      56.80
ORFALI, CHRIS          9 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   60                                    MALE    10&UN   100 BACK                                    EVENT   60
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SALLEE, DAVID         10 PC SEBASTAPOL SEA SER    1:10.02
FORTUNE, MICHAEL      10 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:14.41
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:19.49
CHEUNG, JOEY          10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:32.91
ROSSBACH, ALEXANDER   10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:33.19
DIMAS, FERNANDO       10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:34.80
SCORNAIENCHI, NICHOLA  9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:35.25
RAMASWAMI, VISHNU     10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:35.79
GRIFFOUL, JACK        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:36.88
HUANG, TERRY           9 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:39.42
CHEN, GEORGE          10 PC FLYING FISH           1:41.47
LEIPPER, DAVID         9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:42.94
BUSH, MARTIN          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:50.14
SUN, DANIEL           10 PC FREMONT AREA SWIM     1:58.13
CHOI, ANSON           10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:59.81
VEPA, ARVIND          10 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:09.38
ORFALI, CHRIS          9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:14.02
BELL, CONOR           10 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:23.85
MARTCHOVSKY, MARTIN   10 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
WEBER, LUKE            9 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
WONG, KAI              9 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   44
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
COVRIG, DANIEL         9 PC SOS SWIM TEAM           42.63
MURRAY, MATTHEW        9 PC WEST VALLEY SWIM C      43.53
MOLINA, MICHAEL        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      43.62
PALMER, FREDRIK        9 PC SOS SWIM TEAM           44.12
CHEUNG, JOEY          10 PC UNATTACHED PACIFIC      44.15
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      45.09
MCCREERY, MICHAEL     10 PC WALNUT CREEK AQUAB      45.21
CHOW, ARICK           10 PC SILVER DOLPHIN SWI      46.45
RAMASWAMI, VISHNU     10 PC WALNUT CREEK AQUAB      47.61
SMITH, LIAM            9 PC SOS SWIM TEAM           48.37
GRIFFOUL, JACK        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      48.96
NELSON, BRADLEY        9 PC PLEASANTON SEA HAW      50.51
ROSSBACH, ALEXANDER   10 PC WALNUT CREEK AQUAB      50.52
SMITH, THOMAS         10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.64
MUIR, JAKE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI      50.75
BELL, CONOR           10 PC WALNUT CREEK AQUAB      50.84
WEBER, LUKE            9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      51.09
CHEN, GEORGE          10 PC FLYING FISH             53.21
CHOI, ANSON           10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      53.34
SHEN, NICK            10 PC FOG CITY HAMMERHEA      53.50
MOK, ALEO             10 PC WALNUT CREEK AQUAB      53.56
BUSH, MARTIN          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      53.70
FONG, SEANAN          10 PC WALNUT CREEK AQUAB      54.16
GOMEZ, TONY           10 PC SILVER DOLPHIN SWI      54.44
LEIPPER, DAVID         9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      55.38
WONG, KAI              9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      55.95
UMEKI, COLIN           9 PC ALA GATORS              57.77
TERRES, RYAN          10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:03.46
ORFALI, CHRIS          9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:04.23
DAVIS, MATTHEW         9 PC SOS SWIM TEAM          DQUED
LAM, VICTOR           10 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
LIM, BRIAN             9 PC FOG CITY HAMMERHEA     DQUED
VAN KRIEKEN, VANCE    10 PC OAKLAND BARRACUDA     NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    10&UN   100 BREAST                                  EVENT   30
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FORTUNE, MICHAEL      10 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:20.20
RICHARD, TIMOTHY       9 PC CITY OF MODESTO SW    1:25.51
PALMER, FREDRIK        9 PC SOS SWIM TEAM         1:35.42
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:36.85
CHEUNG, JOEY          10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:36.99
MILLIGAN, JASON        9 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:37.15
MCCREERY, MICHAEL     10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:39.35
JEN, MAX              10 PC FLYING FISH           1:39.37
LE, JULIAN            10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:41.11
LIN, MICHAEL          10 PC FLYING FISH           1:41.88
REINGOLD, JAKE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:45.73
LEE, KALEB            10 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:47.80
LIN, ERIC             10 PC FLYING FISH           1:50.16
NELSON, BRADLEY        9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:50.24
GOMEZ, TONY           10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:53.69
DAVIS, MATTHEW         9 PC SOS SWIM TEAM         1:53.74
WAGNER, ZACHARY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:55.13
MIRANDA, RON          10 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:56.59
LYNESS, JEFFREY        9 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:58.19
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    10&UN   100 BREAST                                  EVENT   30
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEIPPER, DAVID         9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:02.88
CHEN, GEORGE          10 PC FLYING FISH           2:03.87
WONG, KAI              9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:06.90
ORFALI, CHRIS          9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:24.69
GOLDSMITH, JOEL        9 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   52                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   52
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SALLEE, DAVID         10 PC SEBASTAPOL SEA SER      31.32
MURRAY, MATTHEW        9 PC WEST VALLEY SWIM C      33.80
MOLINA, MICHAEL        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.12
REINGOLD, JAKE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      37.69
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      38.58
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC      38.75
COVRIG, DANIEL         9 PC SOS SWIM TEAM           39.56
MUIR, JAKE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI      39.88
CHEUNG, JOEY          10 PC UNATTACHED PACIFIC      40.81
CHOW, ARICK           10 PC SILVER DOLPHIN SWI      41.24
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      41.45
RAMASWAMI, VISHNU     10 PC WALNUT CREEK AQUAB      41.45
DIMAS, FERNANDO       10 PC SILVER DOLPHIN SWI      41.60
PALMER, FREDRIK        9 PC SOS SWIM TEAM           42.28
DAVIS, MATTHEW         9 PC SOS SWIM TEAM           45.21
MCCREERY, MICHAEL     10 PC WALNUT CREEK AQUAB      45.44
CHEN, GEORGE          10 PC FLYING FISH             45.87
MARTCHOVSKY, MARTIN   10 PC FREMONT AREA SWIM       46.15
GRIFFOUL, JACK        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      46.83
TERRES, RYAN          10 PC SAN RAMON LIVERMOR      47.73
NELSON, BRADLEY        9 PC PLEASANTON SEA HAW      48.84
WEBER, LUKE            9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      50.72
GOMEZ, TONY           10 PC SILVER DOLPHIN SWI      51.80
FONG, SEANAN          10 PC WALNUT CREEK AQUAB      53.05
LEIPPER, DAVID         9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      53.56
MOK, ALEO             10 PC WALNUT CREEK AQUAB      57.70
VEPA, ARVIND          10 PC WALNUT CREEK AQUAB      58.96
SMITH, LIAM            9 PC SOS SWIM TEAM         1:01.70
BELL, CONOR           10 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
SCORNAIENCHI, NICHOLA  9 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
SUN, DANIEL           10 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    10&UN   100 FLY                                     EVENT    6
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FORTUNE, MICHAEL      10 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:15.17
RAMASWAMI, VISHNU     10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:28.51
CHOW, ARICK           10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:33.29
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:38.74
LE, JULIAN            10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:42.29
HUANG, TERRY           9 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:42.39
AIKEN, MARSHALL       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:42.65
NELSON, BRADLEY        9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:46.96
DIMAS, FERNANDO       10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:52.45
MARTCHOVSKY, MARTIN   10 PC FREMONT AREA SWIM     1:55.06
OONK, DOUG            10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:01.13
JEN, MAX              10 PC FLYING FISH            DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    10&UN   100 FLY                                     EVENT    6
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VEPA, ARVIND          10 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
ZHOU, BRIAN           10 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    10&UN   100 I.M.                                    EVENT   22
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FORTUNE, MICHAEL      10 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:09.29
SALLEE, DAVID         10 PC SEBASTAPOL SEA SER    1:10.40
RICHARD, TIMOTHY       9 PC CITY OF MODESTO SW    1:20.23
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:21.01
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:22.81
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:25.14
PALMER, FREDRIK        9 PC SOS SWIM TEAM         1:25.48
CHOW, ARICK           10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:27.85
LE, JULIAN            10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:28.02
JEN, MAX              10 PC FLYING FISH           1:29.84
RAMASWAMI, VISHNU     10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:29.99
CHEUNG, JOEY          10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:30.08
LIN, MICHAEL          10 PC FLYING FISH           1:31.22
LIN, ERIC             10 PC FLYING FISH           1:31.46
MCCREERY, MICHAEL     10 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:32.33
AIKEN, MARSHALL       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:33.03
MARTCHOVSKY, MARTIN   10 PC FREMONT AREA SWIM     1:35.64
NUZZO, JOSH           10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:35.84
HUANG, TERRY           9 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:36.02
NELSON, BRADLEY        9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:36.10
DAVIS, MATTHEW         9 PC SOS SWIM TEAM         1:38.21
GOMEZ, TONY           10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:38.51
DIMAS, FERNANDO       10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:39.28
LEIPPER, DAVID         9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:41.95
WAGNER, ZACHARY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:42.01
CHEN, GEORGE          10 PC FLYING FISH           1:43.37
MIRANDA, RON          10 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:47.91
GOLDSMITH, JOEL        9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:50.14
OONK, DOUG            10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:53.11
LEE, KALEB            10 PC VALLEJO AQUATIC CL     DQUED
ROSSBACH, ALEXANDER   10 PC WALNUT CREEK AQUAB    NO SHOW
ZHOU, BRIAN           10 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   74                                    MALE    10&UN   200 I.M.                                    EVENT   74
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SALLEE, DAVID         10 PC SEBASTAPOL SEA SER    2:29.74
FORTUNE, MICHAEL      10 PC PALO ALTO SWIM CLU    2:31.45
REINGOLD, JAKE        10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    2:58.05
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC    3:01.11
MOONEY, TREVOR         9 PC WALNUT CREEK AQUAB    3:03.79
JEN, MAX              10 PC FLYING FISH           3:17.39
BELL, CONOR           10 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
HUANG, TERRY           9 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   66                                    MALE    11-12   50 FREE                                     EVENT   66
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CUSHING, ALEX         12 PC UNATTACHED PACIFIC      26.65
KWON, SCOTT           12 PC WALNUT CREEK AQUAB      26.84
SOGHOYAN, KENGO       12 PC DEANZA CUPERTINO A      27.00
SOO-THO, SCHYLER      12 PC BENICIA BLUE DOLPH      27.45
MARTINEZ, CARLOS      12 PC SILVER DOLPHIN SWI      27.62
MUIR, JONNY           12 PC SAINT LAWRENCE SWI      29.15
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.23
BANKS, DAVID          12 PC SEBASTAPOL SEA SER      29.40
HASSELFELD, DAVID     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.79
MOONEY, CONNOR        12 PC WALNUT CREEK AQUAB      30.41
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR      31.19
DARROW, PAT           11 PC PLEASANTON SEA HAW      31.73
SAFRAN, BEN           12 PC FREMONT AREA SWIM       31.89
GENDOTTI, NATHAN      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      31.99
SOGHOYAN, GREG        11 PC DEANZA CUPERTINO A      32.30
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW      32.51
HAYASAKI, TAKUMA      11 PC FREMONT AREA SWIM       32.61
JESIONEK, ADAM        11 PC WALNUT CREEK AQUAB      32.69
BUSH, MATT            12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      32.75
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      32.96
MCMAHON, JACK         11 PC UNATTACHED PACIFIC      33.11
LEUNG, KEVIN          11 PC WALNUT CREEK AQUAB      34.05
FULLER, BRAD          11 PC SOS SWIM TEAM           34.23
YUDELSON, C.J.        11 PC WALNUT CREEK AQUAB      34.88
GEMMELL, SAM          11 PC WALNUT CREEK AQUAB      35.34
POORE, MARC           12 PC WALNUT CREEK AQUAB      35.34
WANG, JOSEPH          12 PC WALNUT CREEK AQUAB      35.57
WANG, TONY            11 PC WALNUT CREEK AQUAB      39.84
MCBRIDE, IAN          11 PC BENICIA BLUE DOLPH      41.24
LAM, PHILIP           12 PC WALNUT CREEK AQUAB      44.57
TSE, JOSHUA           11 PC SAN RAMON LIVERMOR      50.39
=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    11-12   200 FREE                                    EVENT   12
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CUSHING, ALEX         12 PC UNATTACHED PACIFIC    2:08.86
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:09.97
MARTINEZ, CARLOS      12 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:12.39
BRIETZKE, RYAN        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:14.58
KWON, SCOTT           12 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:17.38
DANSKA, STEPHEN       11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:19.52
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:19.66
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:22.08
GENDOTTI, NATHAN      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:24.57
HASSELFELD, DAVID     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:24.59
BRIETZKE, ERIC        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:26.72
QI, ROY               12 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:27.63
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH           2:29.57
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:31.70
CURRAN, DAVID         11 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:32.92
DARROW, PAT           11 PC PLEASANTON SEA HAW    2:33.08
MCMAHON, JACK         11 PC UNATTACHED PACIFIC    2:34.42
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:36.70
TRAN, ALEX            11 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:37.66
FULLER, BRAD          11 PC SOS SWIM TEAM         2:41.86
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:46.10
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    11-12   200 FREE                                    EVENT   12
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YAM, ROBERT           12 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:46.18
POORE, MARC           12 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:46.80
LEUNG, KEVIN          11 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:52.31
YAM, JOHNNY           11 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:06.82
MAI, DAVID            12 PC WALNUT CREEK AQUAB    3:21.64
=============================================================================================================================
   EVENT   20                                    MALE    11-12   50 BACK                                     EVENT   20
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DAVIS, KENDALL        12 SN VACAVILLE SWIM CLU      31.65
KWON, SCOTT           12 PC WALNUT CREEK AQUAB      32.15
GOLDSMITH, SAM        12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      33.44
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR      34.27
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS              34.37
ZHANG, CHRISTOPHER    12 PC WALNUT CREEK AQUAB      35.32
LAIMAN, BRIGHTON      12 PC FLYING FISH             35.62
CARPIO, RAFFY         12 PC VALLEJO AQUATIC CL      36.57
DANSKA, STEPHEN       11 PC SAN RAMON LIVERMOR      36.81
JEN, PHILIP           12 PC FLYING FISH             38.35
GENDOTTI, NATHAN      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.50
MCMAHON, JACK         11 PC UNATTACHED PACIFIC      38.76
DARROW, PAT           11 PC PLEASANTON SEA HAW      39.36
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.61
WANG, JOSEPH          12 PC WALNUT CREEK AQUAB      40.62
YUDELSON, C.J.        11 PC WALNUT CREEK AQUAB      40.63
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH             42.02
LEUNG, KEVIN          11 PC WALNUT CREEK AQUAB      43.48
ZYARKO, ANTON         11 PC WALNUT CREEK AQUAB      43.74
ARMSTRONG, PATRICK    11 PC SAN RAMON LIVERMOR      44.43
MCBRIDE, IAN          11 PC BENICIA BLUE DOLPH      47.06
MAI, DAVID            12 PC WALNUT CREEK AQUAB    NO SHOW
TRAN, ALEX            11 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    11-12   200 BACK                                    EVENT   58
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HERMAN, TAYLOR        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:28.83
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:31.62
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:32.96
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS            2:34.79
BANKS, DAVID          12 PC SEBASTAPOL SEA SER    2:37.67
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:38.90
DANSKA, STEPHEN       11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:43.27
MOONEY, CONNOR        12 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:46.60
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW    2:52.06
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH           2:54.25
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:55.03
FULLER, BRAD          11 PC SOS SWIM TEAM         3:08.73
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:09.37
SAFRAN, BEN           12 PC FREMONT AREA SWIM     3:13.90
DARROW, PAT           11 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
SOO-THO, SCHYLER      12 PC BENICIA BLUE DOLPH     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUAB      32.98
SOO-THO, SCHYLER      12 PC BENICIA BLUE DOLPH      35.19
KWON, SCOTT           12 PC WALNUT CREEK AQUAB      36.15
SOGHOYAN, KENGO       12 PC DEANZA CUPERTINO A      36.60
MARTINEZ, CARLOS      12 PC SILVER DOLPHIN SWI      37.50
BRIETZKE, RYAN        12 PC BENICIA BLUE DOLPH      38.67
DANSKA, STEPHEN       11 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.81
HASSELFELD, DAVID     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.20
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW      41.24
ZHANG, CHRISTOPHER    12 PC WALNUT CREEK AQUAB      41.58
JESIONEK, ADAM        11 PC WALNUT CREEK AQUAB      42.18
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      42.57
BRIETZKE, ERIC        12 PC BENICIA BLUE DOLPH      42.76
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH             42.91
FULLER, BRAD          11 PC SOS SWIM TEAM           42.96
HAYASAKI, TAKUMA      11 PC FREMONT AREA SWIM       43.23
POORE, MARC           12 PC WALNUT CREEK AQUAB      43.75
BUSH, MATT            12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      44.89
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR      45.19
MCMAHON, JACK         11 PC UNATTACHED PACIFIC      45.69
GEMMELL, SAM          11 PC WALNUT CREEK AQUAB      46.35
TRAN, ALEX            11 PC SILVER DOLPHIN SWI      46.47
WANG, JOSEPH          12 PC WALNUT CREEK AQUAB      46.48
LEUNG, KEVIN          11 PC WALNUT CREEK AQUAB      48.98
WANG, TONY            11 PC WALNUT CREEK AQUAB      49.22
LAM, PHILIP           12 PC WALNUT CREEK AQUAB      52.01
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
SOGHOYAN, GREG        11 PC DEANZA CUPERTINO A     DQUED
TSE, JOSHUA           11 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   36                                    MALE    11-12   100 BREAST                                  EVENT   36
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:13.30
KWON, SCOTT           12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:19.32
CUSHING, ALEX         12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:20.34
BRIETZKE, RYAN        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:21.32
MARTINEZ, CARLOS      12 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:24.16
HASSELFELD, DAVID     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:24.82
QI, ROY               12 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:25.94
CURRAN, DAVID         11 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:26.06
JEN, PHILIP           12 PC FLYING FISH           1:29.48
BRIETZKE, ERIC        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:29.82
LAIMAN, BRIGHTON      12 PC FLYING FISH           1:30.67
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:34.56
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:35.42
WANG, JOSEPH          12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:35.70
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:36.23
MAI, DAVID            12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:40.33
ARMSTRONG, PATRICK    11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:45.20
MCBRIDE, IAN          11 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:10.50
CARPIO, RAFFY         12 PC VALLEJO AQUATIC CL     DQUED
YAM, ROBERT           12 PC FOG CITY HAMMERHEA     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    11-12   200 BREAST                                  EVENT    4
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MAHONEY, SEAN         12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:18.03
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:42.06
SOO-THO, SCHYLER      12 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:43.62
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:51.44
DANSKA, STEPHEN       11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:56.83
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS            3:00.05
GOLDSMITH, SAM        12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    3:00.85
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:09.15
JEN, PHILIP           12 PC FLYING FISH           3:09.66
POORE, MARC           12 PC WALNUT CREEK AQUAB    3:15.19
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:16.11
YAM, ROBERT           12 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:16.28
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW    3:18.16
FULLER, BRAD          11 PC SOS SWIM TEAM         3:25.18
YAM, JOHNNY           11 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:29.91
LEUNG, KEVIN          11 PC WALNUT CREEK AQUAB    3:31.58
=============================================================================================================================
   EVENT   50                                    MALE    11-12   50 FLY                                      EVENT   50
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CUSHING, ALEX         12 PC UNATTACHED PACIFIC      29.85
SOGHOYAN, KENGO       12 PC DEANZA CUPERTINO A      30.37
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR      30.96
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS              31.07
HERMAN, TAYLOR        11 PC SAN RAMON LIVERMOR      31.22
KWON, SCOTT           12 PC WALNUT CREEK AQUAB      32.41
BRIETZKE, RYAN        12 PC BENICIA BLUE DOLPH      32.47
MUIR, JONNY           12 PC SAINT LAWRENCE SWI      32.56
BANKS, DAVID          12 PC SEBASTAPOL SEA SER      32.92
ZHANG, CHRISTOPHER    12 PC WALNUT CREEK AQUAB      33.24
DANSKA, STEPHEN       11 PC SAN RAMON LIVERMOR      34.51
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH             34.71
DARROW, PAT           11 PC PLEASANTON SEA HAW      35.40
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.55
GENDOTTI, NATHAN      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.70
HASSELFELD, DAVID     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.74
SAFRAN, BEN           12 PC FREMONT AREA SWIM       35.85
MARTINEZ, CARLOS      12 PC SILVER DOLPHIN SWI      36.32
BRIETZKE, ERIC        12 PC BENICIA BLUE DOLPH      37.14
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      37.41
MCMAHON, JACK         11 PC UNATTACHED PACIFIC      37.65
TRAN, ALEX            11 PC SILVER DOLPHIN SWI      40.16
BUSH, MATT            12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      40.79
LEUNG, KEVIN          11 PC WALNUT CREEK AQUAB      41.71
GEMMELL, SAM          11 PC WALNUT CREEK AQUAB      42.81
HAYASAKI, TAKUMA      11 PC FREMONT AREA SWIM       43.32
WANG, TONY            11 PC WALNUT CREEK AQUAB      45.76
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      47.35
JESIONEK, ADAM        11 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    11-12   100 I.M.                                    EVENT   28
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CUSHING, ALEX         12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.41
SOO-THO, SCHYLER      12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:09.16
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS            1:11.78
BRIETZKE, RYAN        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:12.12
GOLDSMITH, SAM        12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:12.37
LAIMAN, BRIGHTON      12 PC FLYING FISH           1:13.54
ZHANG, CHRISTOPHER    12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:14.89
GENDOTTI, NATHAN      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.97
CARPIO, RAFFY         12 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:16.86
QI, ROY               12 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:16.88
HASSELFELD, DAVID     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:17.16
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:19.05
BRIETZKE, ERIC        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:19.25
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH           1:19.66
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:19.80
CURRAN, DAVID         11 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:21.68
TRAN, ALEX            11 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:22.41
DARROW, PAT           11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:22.79
MCMAHON, JACK         11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:23.40
YAM, JOHNNY           11 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:30.71
POORE, MARC           12 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:30.83
FULLER, BRAD          11 PC SOS SWIM TEAM         1:31.54
ARMSTRONG, PATRICK    11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:35.43
MCBRIDE, IAN          11 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:48.60
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   72                                    MALE    11-12   400 I.M.                                    EVENT   72
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS            5:14.53
BRIETZKE, RYAN        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    5:15.02
HERMAN, TAYLOR        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:19.27
CUSHING, ALEX         12 PC UNATTACHED PACIFIC    5:22.58
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUAB    5:28.89
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:33.08
BRIETZKE, ERIC        12 PC BENICIA BLUE DOLPH    5:48.26
MUIR, JONNY           12 PC SAINT LAWRENCE SWI    5:52.03
GENDOTTI, NATHAN      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:52.72
TRAN, ALEX            11 PC SILVER DOLPHIN SWI    6:16.59
MOONEY, CONNOR        12 PC WALNUT CREEK AQUAB     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   56                                    MALE    13-18   50 FREE                                     EVENT   56
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PORTEOUS, GARRETT     16 PC UNATTACHED PACIFIC      22.47
ROTHBERG, DASH        14 PC UNATTACHED PACIFIC      23.34
SARRIGEORGIDIS, KOSTA 26 PC UNATTACHED PACIFIC      23.76
SHAKIBNIA, ALEXANDER  14 PC UNATTACHED PACIFIC      24.12
MCCREERY, RYAN        13 PC WALNUT CREEK AQUAB      24.18
CHEN, EASTON          14 PC WALNUT CREEK AQUAB      24.73
HINE, TRACY           13 PC BENICIA BLUE DOLPH      24.74
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA       24.94
DRISCOLL, DANIEL      14 PC WALNUT CREEK AQUAB      25.22
WANG, TONY            14 PC SILVER DOLPHIN SWI      25.25
TANG, ALEX            15 PC UNATTACHED PACIFIC      25.66
KROMPIER, JESSE       13 PC WALNUT CREEK AQUAB      26.18
QUINN, STEPHEN        14 PC SAN RAMON LIVERMOR      26.20
IRAZABAL, MIGUEL      16 PC SILVER DOLPHIN SWI      26.43
YEE, MICHAEL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA      26.60
LIM, ERIC             14 PC FOG CITY HAMMERHEA      26.98
RODRIGUES, NEAL       13 PC ALA GATORS              27.11
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW      27.29
PAWLOWSKI, ALEKANDER  16 PC PLEASANTON SEA HAW      27.48
DOMECUS, BRIAN        14 PC VALLEJO AQUATIC CL      27.79
DELA PENA, ANDREW     14 PC WALNUT CREEK AQUAB      27.99
CHARLES-RHYMER, AARON 17 PC UNATTACHED PACIFIC      28.11
MILLISON, WATSON      14 PC SILVER DOLPHIN SWI      28.16
PAWLOWSKI, MARCIN     14 PC PLEASANTON SEA HAW      28.54
ANTCZAK, RADEK        14 PC WALNUT CREEK AQUAB      29.12
ALAJAJIAN, DAVID      14 PC FREMONT AREA SWIM       29.43
FONG, ELLIOT          13 PC OAKLAND BARRACUDA       30.72
LAU, NELSON           13 PC FOG CITY HAMMERHEA      31.11
ENNIS, NICK           13 PC WALNUT CREEK AQUAB      32.57
BETTENCOURT, CASEY    14 PC FREMONT AREA SWIM       33.39
TA, KEVIN             14 PC FLYING FISH             34.67
=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    13-18   100 FREE                                    EVENT   10
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCDANIELS, SCOTT      14 PC UNATTACHED PACIFIC      50.21
MELDER, ERIC          18 PC UNATTACHED PACIFIC      50.38
ROTHBERG, DASH        14 PC UNATTACHED PACIFIC      51.62
LEE, KENNY            18 PC UNATTACHED PACIFIC      51.71
SARRIGEORGIDIS, KOSTA 26 PC UNATTACHED PACIFIC      52.25
CHEN, EASTON          14 PC WALNUT CREEK AQUAB      53.37
HINE, TRACY           13 PC BENICIA BLUE DOLPH      54.27
FAHR, JOSEPH          15 PC UNATTACHED PACIFIC      54.87
DRISCOLL, DANIEL      14 PC WALNUT CREEK AQUAB      55.34
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA       55.83
WANG, TONY            14 PC SILVER DOLPHIN SWI      56.09
QUINN, STEPHEN        14 PC SAN RAMON LIVERMOR      57.25
OLDENHAGE, MATT       13 PC EAST BAY BAT RAYS       58.09
WONG, STEPHEN         13 PC FOG CITY HAMMERHEA      58.66
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW      58.77
RODRIGUES, NEAL       13 PC ALA GATORS              59.39
DELA PENA, ANDREW     14 PC WALNUT CREEK AQUAB      59.98
LIM, ERIC             14 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:00.25
BUSQUETS, RICARDO     26 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:01.16
LUIS, KRISTOPHER      13 PC CITY OF MODESTO SW    1:03.19
PAWLOWSKI, MARCIN     14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:03.20
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    13-18   100 FREE                                    EVENT   10
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PADEN, WILLIAM        15 PC ALA GATORS            1:03.32
MILLISON, WATSON      14 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:03.93
MANCINI, BRIAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:04.93
CHANG, ANDREW         14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:05.73
HUNTER, SCOTT         16 PC FREMONT AREA SWIM     1:06.61
ANTCZAK, RADEK        14 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:06.75
KINDBERG-HANLON, GENE 13 PC BURLINGAME AQUATIC    1:07.38
MILLIGAN, WESLEY      13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:09.13
ENNIS, NICK           13 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:11.72
BETTENCOURT, CASEY    14 PC FREMONT AREA SWIM     1:15.55
PAN, DOUGLAS          13 PC ALA GATORS            1:18.96
CHARLES-RHYMER, AARON 17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:24.63
=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    13-18   200 FREE                                    EVENT   18
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FORD, JESSE           18 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:49.00
MCDANIELS, SCOTT      14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:50.64
MCCREERY, RYAN        13 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:51.89
MELDER, ERIC          18 PC UNATTACHED PACIFIC    1:53.25
ROTHBERG, DASH        14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:54.94
HAMILTON, NEAL        14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:55.12
FAHR, JOSEPH          15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:00.65
ARAUZ, ROBERT         17 PC UNATTACHED PACIFIC    2:01.43
DRISCOLL, DANIEL      14 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:04.26
WANG, TONY            14 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:04.66
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:04.88
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:10.08
OLDENHAGE, MATT       13 PC EAST BAY BAT RAYS     2:12.27
DELA PENA, ANDREW     14 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:13.80
LUIS, KRISTOPHER      13 PC CITY OF MODESTO SW    2:15.57
LIM, ERIC             14 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:22.16
MANCINI, BRIAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:25.01
HUNTER, SCOTT         16 PC FREMONT AREA SWIM     2:32.61
KINDBERG-HANLON, GENE 13 PC BURLINGAME AQUATIC    2:33.94
BETTENCOURT, CASEY    14 PC FREMONT AREA SWIM     2:45.62
CHARLES-RHYMER, AARON 17 PC UNATTACHED PACIFIC    2:45.73
=============================================================================================================================
   EVENT   64                                    MALE    13-18   100 BACK                                    EVENT   64
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ROTHBERG, DASH        14 PC UNATTACHED PACIFIC      55.78
FAHR, JOSEPH          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:03.22
SHAKIBNIA, ALEXANDER  14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:04.92
IRAZABAL, MIGUEL      16 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:08.74
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:08.85
DELA PENA, ANDREW     14 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:10.97
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:11.03
PAWLOWSKI, MARCIN     14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:11.63
DOMECUS, BRIAN        14 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:13.24
YEE, MICHAEL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:14.94
ENNIS, NICK           13 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:27.00
LAU, NELSON           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:29.16
BETTENCOURT, CASEY    14 PC FREMONT AREA SWIM     1:30.56
CHARLES-RHYMER, AARON 17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:43.01
TA, KEVIN             14 PC FLYING FISH           1:48.34
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   64                                    MALE    13-18   100 BACK                                    EVENT   64
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FONG, ELLIOT          13 PC OAKLAND BARRACUDA      DQUED
PORTEOUS, GARRETT     16 PC UNATTACHED PACIFIC    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    13-18   100 BREAST                                  EVENT   34
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEE, KENNY            18 PC UNATTACHED PACIFIC    1:01.86
FORD, JESSE           18 PC VALLEJO AQUATIC CL    1:02.03
MCCREERY, RYAN        13 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:05.07
CHEN, EASTON          14 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:06.25
MELDER, ERIC          18 PC UNATTACHED PACIFIC    1:08.44
HINE, TRACY           13 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:08.53
WANG, TONY            14 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:09.93
MILLISON, WATSON      14 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:11.59
DRISCOLL, DANIEL      14 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:12.38
KROMPIER, JESSE       13 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:13.94
QUINN, STEPHEN        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:17.94
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:20.07
CHANG, ANDREW         14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:22.06
HUNTER, SCOTT         16 PC FREMONT AREA SWIM     1:22.32
PAWLOWSKI, MARCIN     14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:23.21
RODRIGUES, NEAL       13 PC ALA GATORS            1:23.49
LUIS, KRISTOPHER      13 PC CITY OF MODESTO SW    1:23.97
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:24.41
ANTCZAK, RADEK        14 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:26.30
MANCINI, BRIAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:27.02
MILLIGAN, WESLEY      13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:28.36
KINDBERG-HANLON, GENE 13 PC BURLINGAME AQUATIC    1:31.77
BETTENCOURT, CASEY    14 PC FREMONT AREA SWIM     1:41.68
PAN, DOUGLAS          13 PC ALA GATORS            1:47.46
=============================================================================================================================
   EVENT   40                                    MALE    13-18   200 BREAST                                  EVENT   40
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEE, KENNY            18 PC UNATTACHED PACIFIC    2:19.47
MCCREERY, RYAN        13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:20.36
TANG, ALEX            15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:25.71
HINE, TRACY           13 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:27.65
CHEN, EASTON          14 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:31.17
WANG, TONY            14 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:36.59
FONG, ELLIOT          13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:37.13
KROMPIER, JESSE       13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:39.01
DOMECUS, BRIAN        14 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:39.22
MILLISON, WATSON      14 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:39.86
PAWLOWSKI, ALEKANDER  16 PC PLEASANTON SEA HAW    2:42.89
YEE, MICHAEL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:43.03
QUINN, STEPHEN        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:45.39
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:58.48
ALAJAJIAN, DAVID      14 PC FREMONT AREA SWIM     3:00.95
BETTENCOURT, CASEY    14 PC FREMONT AREA SWIM     3:33.99
RODRIGUES, NEAL       13 PC ALA GATORS             DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    13-18   100 FLY                                     EVENT   48
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BENTON, KEVIN         19 PC WALNUT CREEK AQUAB      53.76
ROTHBERG, DASH        14 PC UNATTACHED PACIFIC      57.75
LEE, KENNY            18 PC UNATTACHED PACIFIC      58.40
MCCREERY, RYAN        13 PC WALNUT CREEK AQUAB      59.04
FAHR, JOSEPH          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:01.20
SHAKIBNIA, ALEXANDER  14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:01.45
ARAUZ, ROBERT         17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:02.31
CHEN, EASTON          14 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:02.94
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:03.45
KROMPIER, JESSE       13 PC WALNUT CREEK AQUAB    1:04.83
HINE, TRACY           13 PC BENICIA BLUE DOLPH    1:06.69
QUINN, STEPHEN        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:07.55
TANG, ALEX            15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.94
RODRIGUES, NEAL       13 PC ALA GATORS            1:09.69
PAWLOWSKI, ALEKANDER  16 PC PLEASANTON SEA HAW    1:12.60
ALAJAJIAN, DAVID      14 PC FREMONT AREA SWIM     1:13.21
PAWLOWSKI, MARCIN     14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:17.75
IRAZABAL, MIGUEL      16 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
PORTEOUS, GARRETT     16 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    13-18   200 FLY                                     EVENT    2
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HAMILTON, NEAL        14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:11.14
ARAUZ, ROBERT         17 PC UNATTACHED PACIFIC    2:22.20
KROMPIER, JESSE       13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:45.77
=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    13-18   200 I.M.                                    EVENT   26
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FORD, JESSE           18 PC VALLEJO AQUATIC CL    2:00.89
MCCREERY, RYAN        13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:05.46
LEE, KENNY            18 PC UNATTACHED PACIFIC    2:07.69
HAMILTON, NEAL        14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:10.95
ROTHBERG, DASH        14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:11.26
CHEN, EASTON          14 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:13.33
HINE, TRACY           13 PC BENICIA BLUE DOLPH    2:14.68
ARAUZ, ROBERT         17 PC UNATTACHED PACIFIC    2:17.51
FAHR, JOSEPH          15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:18.29
KROMPIER, JESSE       13 PC WALNUT CREEK AQUAB    2:23.76
QUINN, STEPHEN        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:25.47
RODRIGUES, NEAL       13 PC ALA GATORS            2:32.46
OLDENHAGE, MATT       13 PC EAST BAY BAT RAYS     2:33.83
PAWLOWSKI, MARCIN     14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:38.00
MILLISON, WATSON      14 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:38.57
PAN, DOUGLAS          13 PC ALA GATORS            3:21.01
PADEN, WILLIAM        15 PC ALA GATORS             DQUED
WONG, STEPHEN         13 PC FOG CITY HAMMERHEA    NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1062
                                             W A L N U T  C R E E K  A Q U A B E A R S
MEET SANCTION NUMBER PC1-118                          05/12/01  THRU  05/13/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   76                                    MALE    13-18   400 I.M.                                    EVENT   76
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FAHR, JOSEPH          15 PC UNATTACHED PACIFIC    4:50.89
WANG, TONY            14 PC SILVER DOLPHIN SWI    5:09.27
ARAUZ, ROBERT         17 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
RODRIGUES, NEAL       13 PC ALA GATORS             DQUED