S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT   47
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.76
HARMON, MEGAN          8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      41.18
WULF, LISA             8 PC ORINDA AQUATICS         42.42
HAHN, MICAELA          8 PC BERKELEY BEAR SWIM      42.59
OROZCO, RYLEE          8 PC SOSS                    43.31
BURGIN, ADRIENNE       8 PC SAN RAMON LIVERMOR      44.37
DANG, TUVI             8 PC FLYING FISH             45.45
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      45.74
PANOPIO, HAZEL         7 PC DALY CITY DOLPHINS      47.11
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS      47.35
ALCON, SASHA           7 PC FLYING FISH             47.51
NIP, MARLENA           8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      48.64
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHINS SW      52.00
GREANEY, ALLIE         8 PC EAST BAY BAT RAYS       52.81
DILLMAN, HANNAH        6 PC SAN RAMON LIVERMOR      53.25
GOMEZ, NICOLE          7 PC SILVER DOLPHINS SW      54.61
ZHOU, ROBIN            8 PC FREMONT AREA SWIM       54.62
HERMAN, SHANNON        7 PC SAN RAMON LIVERMOR      54.76
BANFORD, VERONICA      8 PC OAKLAND BARRACUDA       55.00
GREANEY, SAMMIE        8 PC EAST BAY BAT RAYS       55.31
SAFRAN, MOLLIE         7 PC FREMONT AREA SWIM     1:00.17
DAMIAN, LAUREN         7 PC FLYING FISH           1:01.46
PHILLIPS, JESSICA      8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:02.23
GAREY, ELLIS E.        8 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:02.98
NGUYEN, VIVIAN         8 PC FLYING FISH           1:05.69
MARSHALL, KATIE        7 PC ALA GATORS            1:06.92
KASER, ISABELLA        7 PC EAST BAY BAT RAYS     1:16.40
MARCUS, VIRGINIA       8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:18.50
VANRAALTE, MEGHAN      7 PC PLEASANTON SEA HAW    1:18.74
KULP, KATIE            5 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:22.09
MESCHES, OLIVIA        6 PC SOSS                  1:28.65
=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   8&UN    100 FREE                                    EVENT    7
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:29.67
HAHN, MICAELA          8 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:33.42
OROZCO, RYLEE          8 PC SOSS                  1:40.24
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS    1:44.08
PANOPIO, HAZEL         7 PC DALY CITY DOLPHINS    1:44.08
WULF, LISA             8 PC ORINDA AQUATICS       1:46.67
DAVIS, LAUREN          8 PC SOSS                  1:47.52
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHINS SW    1:50.50
ALCON, SASHA           7 PC FLYING FISH           1:51.87
BURGIN, ADRIENNE       8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:52.60
GOMEZ, NICOLE          7 PC SILVER DOLPHINS SW    1:58.40
DILLMAN, HANNAH        6 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:03.32
TERRES, CALLIE         8 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:06.56
RESSO, ELAINE          8 PC SOSS                  2:09.68
DJAME, ASHLYNNE        6 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:34.73
RUNKEL, ANNA           7 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:04.57
MARSHALL, KATIE        7 PC ALA GATORS             DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   8&UN    50 BACK                                     EVENT   61
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      47.38
WULF, LISA             8 PC ORINDA AQUATICS         49.59
HAHN, MICAELA          8 PC BERKELEY BEAR SWIM      51.38
PANOPIO, HAZEL         7 PC DALY CITY DOLPHINS      52.66
DANG, TUVI             8 PC FLYING FISH             53.55
OROZCO, RYLEE          8 PC SOSS                    55.88
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS      56.03
BURGIN, ADRIENNE       8 PC SAN RAMON LIVERMOR      58.23
GOMEZ, NICOLE          7 PC SILVER DOLPHINS SW      59.97
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:00.17
DILLMAN, HANNAH        6 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:01.32
ALCON, SASHA           7 PC FLYING FISH           1:01.70
ZHOU, ROBIN            8 PC FREMONT AREA SWIM     1:01.78
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHINS SW    1:02.86
DAMIAN, LAUREN         7 PC FLYING FISH           1:04.30
PHILLIPS, JESSICA      8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:04.99
GREANEY, ALLIE         8 PC EAST BAY BAT RAYS     1:06.22
NIP, MARLENA           8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.07
GREANEY, SAMMIE        8 PC EAST BAY BAT RAYS     1:09.13
NGUYEN, VIVIAN         8 PC FLYING FISH           1:10.61
HERMAN, SHANNON        7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:11.48
GAREY, ELLIS E.        8 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:11.56
SAFRAN, MOLLIE         7 PC FREMONT AREA SWIM     1:14.44
MARCUS, VIRGINIA       8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.66
VANRAALTE, MEGHAN      7 PC PLEASANTON SEA HAW    1:19.32
BANFORD, VERONICA      8 PC OAKLAND BARRACUDA     1:22.62
MARSHALL, KATIE        7 PC ALA GATORS            1:24.04
KASER, ISABELLA        7 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   8&UN    50 BREAST                                   EVENT   23
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WULF, LISA             8 PC ORINDA AQUATICS         57.05
DAVIS, LAUREN          8 PC SOSS                    57.19
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      58.28
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:04.40
BURGIN, ADRIENNE       8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:04.44
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHINS SW    1:05.25
OROZCO, RYLEE          8 PC SOSS                  1:06.04
GOMEZ, NICOLE          7 PC SILVER DOLPHINS SW    1:07.98
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS    1:09.12
ALCON, SASHA           7 PC FLYING FISH           1:11.31
JONES, JULIA           7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:11.85
KASER, ISABELLA        7 PC EAST BAY BAT RAYS     1:13.23
RESSO, ELAINE          8 PC SOSS                  1:14.99
TERRES, CALLIE         8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.44
MARSHALL, KATIE        7 PC ALA GATORS            1:19.99
DILLMAN, HANNAH        6 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:22.62
RUNKEL, ANNA           7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:37.00
DJAME, ASHLYNNE        6 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
MESCHES, OLIVIA        6 PC SOSS                   DQUED
PANOPIO, HAZEL         7 PC DALY CITY DOLPHINS     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   8&UN    50 FLY                                      EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      46.79
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      51.45
WULF, LISA             8 PC ORINDA AQUATICS         52.17
PANOPIO, HAZEL         7 PC DALY CITY DOLPHINS    1:00.86
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS    1:02.77
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHINS SW    1:08.21
ALCON, SASHA           7 PC FLYING FISH           1:09.70
GOMEZ, NICOLE          7 PC SILVER DOLPHINS SW    1:12.45
RESSO, ELAINE          8 PC SOSS                  1:13.39
BURGIN, ADRIENNE       8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.93
DILLMAN, HANNAH        6 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:18.51
TERRES, CALLIE         8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:22.91
DJAME, ASHLYNNE        6 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:37.19
DAVIS, LAUREN          8 PC SOSS                   DQUED
OROZCO, RYLEE          8 PC SOSS                   DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RODDY, ERIKA          10 PC KORET YOUTH SWIM C      30.20
DIMAGMALIW, CHRISTINE 10 PC DALY CITY DOLPHINS      33.60
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS         34.02
PAGAN, LAUREN         10 PC ORINDA AQUATICS         34.59
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 10 PC BERKELEY BEAR SWIM      34.68
PLANT, MEREDITH S.    10 SN SIERRA MARLINS SWI      35.24
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA       35.29
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS         35.41
BONNEL, MELISSA       10 PC PLEASANTON SEA HAW      36.19
POON, BETHANY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      36.61
GOLDSTEIN, ANNA        9 PC BERKELEY BEAR SWIM      36.64
PLUNKETT, ANDIE       10 PC SOSS                    36.85
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.86
MA, STEPHANIE         10 PC PLEASANTON SEA HAW      36.97
VILLASENOR, BRIANA    10 PC FREMONT AREA SWIM       37.13
MCDONNELL, MEGAN      10 PC ORINDA AQUATICS         37.42
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.72
DANG, VANESSA         10 PC FLYING FISH             38.05
BONE, JENNIFER        10 PC FLYING FISH             38.09
RUSH, ALYSSA           9 PC DALY CITY DOLPHINS      38.21
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH             38.52
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH             38.70
AQUINO, NINA           9 PC FLYING FISH             39.12
BELAUSTEGUIGOITIE, IT  9 PC SILVER DOLPHINS SW      39.26
DILLMAN, BRENNA        9 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.32
LA, KRISTIE           10 PC DALY CITY DOLPHINS      39.49
KIPNIS, AMIRA         10 PC BERKELEY BEAR SWIM      39.51
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA      39.61
MCFARLANE, MIELLETTE  10 PC OAKLAND BARRACUDA       39.76
FERIA, ASHLEY-ANNE     9 PC DALY CITY DOLPHINS      41.49
LAU, KRYSTAL           9 PC PLEASANTON SEA HAW      42.05
REIS, KATIA            9 PC PLEASANTON SEA HAW      42.38
CHOI, SYDNEY          10 PC PIEDMONT SWIM TEAM      42.57
NAIK, PRACHI           9 PC PLEASANTON SEA HAW      42.63
MEDVED, NATALIE        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.96
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      43.79
MAGAT, SAM            10 PC DALY CITY DOLPHINS      43.94
ELERIA, EARLYN         9 PC DALY CITY DOLPHINS      44.87
MEADOWS, ALEX         10 PC PLEASANTON SEA HAW      45.38
PANOPIO, KATHERINE     9 PC DALY CITY DOLPHINS      45.73
MEYER, NICOLE          9 PC SAN RAMON LIVERMOR      47.34
ALBIENTO, LAUREN       9 PC DALY CITY DOLPHINS      48.70
SIEW, JENNIFER         9 PC FREMONT AREA SWIM       50.63
BRADY, LILLY          10 PC ALA GATORS              51.21
STEPPLING, CHARLOTTE  10 PC FREMONT AREA SWIM     NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT   35
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RODDY, ERIKA          10 PC KORET YOUTH SWIM C    1:08.18
ANDERSON, ALYSSA      10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.27
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       1:15.30
PAGAN, LAUREN         10 PC ORINDA AQUATICS       1:18.28
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:20.09
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:20.39
HURTUBISE, SARAH      10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:22.57
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT   35
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:22.70
POON, BETHANY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:23.71
GOLDSTEIN, ANNA        9 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:23.75
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH           1:23.91
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.93
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH           1:24.41
MENDOZA, KELLY         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:24.99
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:25.51
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:25.69
BONE, JENNIFER        10 PC FLYING FISH           1:26.15
RUSH, ALYSSA           9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:27.77
BELAUSTEGUIGOITIE, IT  9 PC SILVER DOLPHINS SW    1:29.02
ANDERSON, HALEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:30.16
MCDONNELL, MEGAN      10 PC ORINDA AQUATICS       1:31.04
LA, KRISTIE           10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:31.97
VILLASENOR, BRIANA    10 PC FREMONT AREA SWIM     1:32.53
TSUJI, RONNI          10 PC FREMONT AREA SWIM     1:33.33
MCFARLANE, MIELLETTE  10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:33.47
FERIA, ASHLEY-ANNE     9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:33.88
CHOI, SYDNEY          10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:34.46
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:34.59
JHONG, MARCIE         10 PC FREMONT AREA SWIM     1:35.01
HAMILTON, CHRISTIE    10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:36.78
LEWIS, CLAIRE         10 PC ALA GATORS            1:36.84
SENDEJAS, SARAH        9 PC SILICON VALLEY SPL    1:38.85
LU, ZOE                9 PC FLYING FISH           1:40.52
MEDVED, NATALIE        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:40.71
REIS, KATIA            9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:40.79
LEE, ALISON            9 PC FLYING FISH           1:40.85
MAGAT, SAM            10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:41.19
LAMM, GABRIELLE       10 PC FLYING FISH           1:43.41
ELERIA, EARLYN         9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:46.61
MEADOWS, ALEX         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:47.09
OSHIRO, AGNES         10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:49.96
SIEW, JENNIFER         9 PC FREMONT AREA SWIM     1:56.80
MEYER, NICOLE          9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:56.86
PANOPIO, KATHERINE     9 PC DALY CITY DOLPHINS     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   10&UN   200 FREE                                    EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RODDY, ERIKA          10 PC KORET YOUTH SWIM C    2:32.91
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       2:41.73
DIMAGMALIW, CHRISTINE 10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:42.58
ANDERSON, ALYSSA      10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:43.14
BISPO, KASSY           9 PC SOSS                  2:47.55
PAGAN, LAUREN         10 PC ORINDA AQUATICS       2:48.63
ANDERSON, HALEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:55.11
GOLDSTEIN, ANNA        9 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:55.43
PICHAY, VICTORIA      10 PC MISSION SAN JOSE A    2:56.25
MENDOZA, KELLY         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:56.31
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA     2:56.66
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 10 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:59.44
DUFFY, FIONA          10 PC MARIN PIRATES         2:59.50
HURTUBISE, SARAH      10 PC EAST BAY BAT RAYS     2:59.50
POON, BETHANY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:59.57
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH           3:02.94
DILLMAN, BRENNA        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:09.09
ANDERSON, MOLLY        8 PC BARRACUDA AQUATICS    3:12.16
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   10&UN   200 FREE                                    EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VILLASENOR, BRIANA    10 PC FREMONT AREA SWIM     3:15.74
LAU, KRYSTAL           9 PC PLEASANTON SEA HAW    3:16.64
RUSH, ALYSSA           9 PC DALY CITY DOLPHINS    3:17.42
LEWIS, CLAIRE         10 PC ALA GATORS            3:22.68
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:22.91
JHONG, MARCIE         10 PC FREMONT AREA SWIM     3:26.04
HAMILTON, CHRISTIE    10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:26.27
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:37.45
SENDEJAS, SARAH        9 PC SILICON VALLEY SPL    3:37.87
REIS, KATIA            9 PC PLEASANTON SEA HAW    3:37.99
NAIK, PRACHI           9 PC PLEASANTON SEA HAW    3:46.30
MEADOWS, ALEX         10 PC PLEASANTON SEA HAW    3:50.25
=============================================================================================================================
   EVENT   67                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   67
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PLANT, MEREDITH S.    10 SN SIERRA MARLINS SWI      40.45
LA, KRISTIE           10 PC DALY CITY DOLPHINS      41.20
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      41.51
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS         42.12
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA       42.57
PAGAN, LAUREN         10 PC ORINDA AQUATICS         43.21
BONE, JENNIFER        10 PC FLYING FISH             43.62
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS         43.69
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH             44.14
PLUNKETT, ANDIE       10 PC SOSS                    44.32
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      44.65
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH             44.83
MA, STEPHANIE         10 PC PLEASANTON SEA HAW      44.87
BONNEL, MELISSA       10 PC PLEASANTON SEA HAW      46.17
VILLASENOR, BRIANA    10 PC FREMONT AREA SWIM       46.75
FERIA, ASHLEY-ANNE     9 PC DALY CITY DOLPHINS      46.95
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA      47.59
HERMAN, LYNDSAY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR      48.05
ELERIA, EARLYN         9 PC DALY CITY DOLPHINS      48.25
RUSH, ALYSSA           9 PC DALY CITY DOLPHINS      48.48
POON, BETHANY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      48.55
MCDONNELL, MEGAN      10 PC ORINDA AQUATICS         48.64
HAMILTON, CHRISTIE    10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      48.79
PANG, JINNA           10 PC FOG CITY HAMMERHEA      48.94
MEDVED, NATALIE        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      49.00
DANG, VANESSA         10 PC FLYING FISH             49.05
MAGAT, SAM            10 PC DALY CITY DOLPHINS      49.41
MCFARLANE, MIELLETTE  10 PC OAKLAND BARRACUDA       49.57
GOLDSTEIN, ANNA        9 PC BERKELEY BEAR SWIM      49.82
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 10 PC BERKELEY BEAR SWIM      49.93
CHOI, SYDNEY          10 PC PIEDMONT SWIM TEAM      51.33
AQUINO, NINA           9 PC FLYING FISH             51.37
PANOPIO, KATHERINE     9 PC DALY CITY DOLPHINS      51.41
LAU, KRYSTAL           9 PC PLEASANTON SEA HAW      51.57
REIS, KATIA            9 PC PLEASANTON SEA HAW      53.78
MEYER, NICOLE          9 PC SAN RAMON LIVERMOR      55.52
ALBIENTO, LAUREN       9 PC DALY CITY DOLPHINS      57.07
BRADY, LILLY          10 PC ALA GATORS              58.56
KIPNIS, AMIRA         10 PC BERKELEY BEAR SWIM      59.06
YEH, YVONNE            9 PC FREMONT AREA SWIM       59.31
MEADOWS, ALEX         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:00.22
MOTOTAKE, ARISA       10 PC ALA GATORS            1:06.69
SIEW, JENNIFER         9 PC FREMONT AREA SWIM     1:07.73
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   10&UN   100 BACK                                    EVENT   29
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RODDY, ERIKA          10 PC KORET YOUTH SWIM C    1:21.10
DIMAGMALIW, CHRISTINE 10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:26.44
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:28.99
ANDERSON, ALYSSA      10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:29.72
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:30.33
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH           1:32.37
BONE, JENNIFER        10 PC FLYING FISH           1:33.05
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       1:33.19
PAGAN, LAUREN         10 PC ORINDA AQUATICS       1:33.20
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:33.77
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH           1:36.27
PICHAY, VICTORIA      10 PC MISSION SAN JOSE A    1:36.47
MA, STEPHANIE         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:37.39
ANDERSON, MOLLY        8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:38.29
LA, KRISTIE           10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:39.70
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:41.03
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:41.35
ANDERSON, HALEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:42.56
FERIA, ASHLEY-ANNE     9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:43.66
DILLMAN, BRENNA        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:45.33
LEE, ALISON            9 PC FLYING FISH           1:46.11
CHOI, SYDNEY          10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:46.53
HAMILTON, CHRISTIE    10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:47.52
LAU, KRYSTAL           9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:48.53
MAGAT, SAM            10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:49.29
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:49.94
DUFFY, FIONA          10 PC MARIN PIRATES         1:50.27
MEDVED, NATALIE        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:50.60
VILLASENOR, BRIANA    10 PC FREMONT AREA SWIM     1:51.00
LEWIS, CLAIRE         10 PC ALA GATORS            1:51.46
GOLDSTEIN, ANNA        9 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:51.47
LU, ZOE                9 PC FLYING FISH           1:51.50
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:51.86
ELERIA, EARLYN         9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:52.66
SENDEJAS, SARAH        9 PC SILICON VALLEY SPL    1:54.19
PANOPIO, KATHERINE     9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:55.58
LEWANDOWSKI, AGNIESZK 10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:56.26
WULF, LISA             8 PC ORINDA AQUATICS       1:57.42
ALBIENTO, LAUREN       9 PC DALY CITY DOLPHINS    2:00.19
OSHIRO, AGNES         10 PC EAST BAY BAT RAYS     2:00.28
JHONG, MARCIE         10 PC FREMONT AREA SWIM     2:05.57
OROZCO, RYLEE          8 PC SOSS                  2:05.88
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHINS SW    2:07.47
BRADY, LILLY          10 PC ALA GATORS            2:09.71
MEYER, NICOLE          9 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:14.11
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:15.55
BURGIN, ADRIENNE       8 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:23.21
VENKATESAN, ANITA     10 PC FLYING FISH           2:24.14
LAMM, GABRIELLE       10 PC FLYING FISH           2:26.84
MCDONNELL, MEGAN      10 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
MENDOZA, KELLY         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PAGAN, LAUREN         10 PC ORINDA AQUATICS         42.90
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DIMAGMALIW, CHRISTINE 10 PC DALY CITY DOLPHINS      43.15
BISPO, KASSY           9 PC SOSS                    44.85
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 10 PC BERKELEY BEAR SWIM      45.53
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS         45.60
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      45.96
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH             47.49
DUFFY, FIONA          10 PC MARIN PIRATES           47.61
BONE, JENNIFER        10 PC FLYING FISH             50.01
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.03
CHOI, SYDNEY          10 PC PIEDMONT SWIM TEAM      50.32
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.33
MCDONNELL, MEGAN      10 PC ORINDA AQUATICS         50.63
POON, BETHANY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      50.73
TSUJI, RONNI          10 PC FREMONT AREA SWIM       51.27
PICHAY, VICTORIA      10 PC MISSION SAN JOSE A      52.32
ANDERSON, HALEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR      52.76
HURTUBISE, SARAH      10 PC EAST BAY BAT RAYS       53.05
MA, STEPHANIE         10 PC PLEASANTON SEA HAW      53.55
MCFARLANE, MIELLETTE  10 PC OAKLAND BARRACUDA       53.80
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA      53.87
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      54.57
LA, KRISTIE           10 PC DALY CITY DOLPHINS      54.60
LU, ZOE                9 PC FLYING FISH             54.67
OSHIRO, AGNES         10 PC EAST BAY BAT RAYS       54.76
DILLMAN, BRENNA        9 PC SAN RAMON LIVERMOR      54.86
RUSH, ALYSSA           9 PC DALY CITY DOLPHINS      55.35
MENDOZA, KELLY         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      55.74
ALBIENTO, LAUREN       9 PC DALY CITY DOLPHINS      56.19
VILLASENOR, BRIANA    10 PC FREMONT AREA SWIM       56.72
FERIA, ASHLEY-ANNE     9 PC DALY CITY DOLPHINS      56.93
LEE, ALISON            9 PC FLYING FISH             57.64
MEADOWS, ALEX         10 PC PLEASANTON SEA HAW      57.75
BRADY, LILLY          10 PC ALA GATORS              58.35
LAU, KRYSTAL           9 PC PLEASANTON SEA HAW      58.61
ELERIA, EARLYN         9 PC DALY CITY DOLPHINS      58.66
SIEW, JENNIFER         9 PC FREMONT AREA SWIM       59.97
BARRY, SHANNON        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:00.65
MAGAT, SAM            10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:00.84
WONG, ALICE            9 PC OAKLAND BARRACUDA     1:01.52
HAMILTON, CHRISTIE    10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:01.80
MEDVED, NATALIE        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:02.45
REIS, KATIA            9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:02.72
LAMM, GABRIELLE       10 PC FLYING FISH           1:03.92
PANOPIO, KATHERINE     9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:05.74
MEYER, NICOLE          9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:08.69
LEWANDOWSKI, AGNIESZK 10 PC OAKLAND BARRACUDA      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   73                                   FEMALE   10&UN   100 BREAST                                  EVENT   73
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       1:29.45
PAGAN, LAUREN         10 PC ORINDA AQUATICS       1:32.42
DIMAGMALIW, CHRISTINE 10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:32.89
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:36.22
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS       1:36.84
DANG, VANESSA         10 PC FLYING FISH           1:39.90
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH           1:44.43
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:44.51
BONE, JENNIFER        10 PC FLYING FISH           1:48.54
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   73                                   FEMALE   10&UN   100 BREAST                                  EVENT   73
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
POON, BETHANY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:53.58
MCDONNELL, MEGAN      10 PC ORINDA AQUATICS       1:53.71
BELAUSTEGUIGOITIE, IT  9 PC SILVER DOLPHINS SW    1:53.78
BONNEL, MELISSA       10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:54.92
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:55.19
DILLMAN, BRENNA        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:55.53
LA, KRISTIE           10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:55.76
ALBIENTO, LAUREN       9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:56.04
AQUINO, NINA           9 PC FLYING FISH           1:56.27
HERMAN, LYNDSAY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:56.36
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH           1:56.95
CHOI, SYDNEY          10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:57.31
MA, STEPHANIE         10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:00.85
PANG, JINNA           10 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:00.99
MEADOWS, ALEX         10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:04.24
WULF, LISA             8 PC ORINDA AQUATICS       2:05.10
DANG, TUVI             8 PC FLYING FISH           2:09.03
ELERIA, EARLYN         9 PC DALY CITY DOLPHINS    2:10.59
SIEW, JENNIFER         9 PC FREMONT AREA SWIM     2:12.93
HAMILTON, CHRISTIE    10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:13.11
MAGAT, SAM            10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:13.97
BRADY, LILLY          10 PC ALA GATORS            2:14.06
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHINS SW    2:14.13
HERMAN, SHANNON        7 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:16.88
OROZCO, RYLEE          8 PC SOSS                  2:17.84
MEDVED, NATALIE        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:19.79
KIPNIS, AMIRA         10 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:20.44
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:20.75
REIS, KATIA            9 PC PLEASANTON SEA HAW    2:20.93
BURGIN, ADRIENNE       8 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:23.01
MEYER, NICOLE          9 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:29.12
MOTOTAKE, ARISA       10 PC ALA GATORS             DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   13
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RODDY, ERIKA          10 PC KORET YOUTH SWIM C      33.86
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS         35.47
DIMAGMALIW, CHRISTINE 10 PC DALY CITY DOLPHINS      35.55
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      39.42
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA       39.44
ANDERSON, ALYSSA      10 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.61
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS         40.27
BISPO, KASSY           9 PC SOSS                    40.96
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA      42.95
LA, KRISTIE           10 PC DALY CITY DOLPHINS      43.02
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH             43.04
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      43.65
DUFFY, FIONA          10 PC MARIN PIRATES           44.32
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      44.42
MA, STEPHANIE         10 PC PLEASANTON SEA HAW      44.63
HURTUBISE, SARAH      10 PC EAST BAY BAT RAYS       45.62
KAPPLER, MICHELLE     10 PC FLYING FISH             46.50
BELAUSTEGUIGOITIE, IT  9 PC SILVER DOLPHINS SW      46.66
DILLMAN, BRENNA        9 PC SAN RAMON LIVERMOR      47.13
GOLDSTEIN, ANNA        9 PC BERKELEY BEAR SWIM      47.75
MAGAT, SAM            10 PC DALY CITY DOLPHINS      47.89
RUSH, ALYSSA           9 PC DALY CITY DOLPHINS      48.63
BONE, JENNIFER        10 PC FLYING FISH             48.73
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   13
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEWANDOWSKI, AGNIESZK 10 PC OAKLAND BARRACUDA       49.89
FERIA, ASHLEY-ANNE     9 PC DALY CITY DOLPHINS      50.08
LAU, KRYSTAL           9 PC PLEASANTON SEA HAW      50.43
WONG, ALICE            9 PC OAKLAND BARRACUDA       50.46
ELERIA, EARLYN         9 PC DALY CITY DOLPHINS      51.84
LEWIS, CLAIRE         10 PC ALA GATORS              53.18
MEDVED, NATALIE        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      53.25
JHONG, MARCIE         10 PC FREMONT AREA SWIM       53.36
LU, ZOE                9 PC FLYING FISH             53.41
ALBIENTO, LAUREN       9 PC DALY CITY DOLPHINS      53.78
LEE, ALISON            9 PC FLYING FISH             53.85
PANOPIO, KATHERINE     9 PC DALY CITY DOLPHINS      56.29
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      57.54
REIS, KATIA            9 PC PLEASANTON SEA HAW      58.33
MCFARLANE, MIELLETTE  10 PC OAKLAND BARRACUDA       58.34
SENDEJAS, SARAH        9 PC SILICON VALLEY SPL    1:02.86
MEYER, NICOLE          9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:03.11
MEADOWS, ALEX         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:08.52
SIEW, JENNIFER         9 PC FREMONT AREA SWIM     1:19.33
NAIK, PRACHI           9 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   10&UN   100 FLY                                     EVENT   59
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RODDY, ERIKA          10 PC KORET YOUTH SWIM C    1:22.27
DIMAGMALIW, CHRISTINE 10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:22.41
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:27.27
PLANT, MEREDITH S.    10 SN SIERRA MARLINS SWI    1:33.06
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:39.37
DANG, VANESSA         10 PC FLYING FISH           1:40.00
PLUNKETT, ANDIE       10 PC SOSS                  1:42.93
LA, KRISTIE           10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:44.80
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:45.29
DILLMAN, BRENNA        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:45.79
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:46.36
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:46.70
RUSH, ALYSSA           9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:52.39
LAU, KRYSTAL           9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:55.03
FERIA, ASHLEY-ANNE     9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:56.14
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:56.78
HAMILTON, CHRISTIE    10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:07.83
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:10.39
KIPNIS, AMIRA         10 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:10.83
MEYER, NICOLE          9 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:33.04
PANOPIO, KATHERINE     9 PC DALY CITY DOLPHINS     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   10&UN   200 I.M.                                    EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RODDY, ERIKA          10 PC KORET YOUTH SWIM C    2:51.17
DIMAGMALIW, CHRISTINE 10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:55.29
PLANT, MEREDITH S.    10 SN SIERRA MARLINS SWI    3:02.22
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       3:03.62
WING, BRIANA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:04.98
PAGAN, LAUREN         10 PC ORINDA AQUATICS       3:11.77
PLUNKETT, ANDIE       10 PC SOSS                  3:14.98
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   10&UN   200 I.M.                                    EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MENDOZA, CAMILLE      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:15.83
BONNEL, MELISSA       10 PC PLEASANTON SEA HAW    3:17.01
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS       3:17.52
DANG, VIVIAN           9 PC FLYING FISH           3:21.54
POON, BETHANY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    3:23.41
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA     3:25.34
MA, STEPHANIE         10 PC PLEASANTON SEA HAW    3:26.07
DILLMAN, BRENNA        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:27.19
BONE, JENNIFER        10 PC FLYING FISH           3:28.95
CAVIN, LINDSEY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:30.02
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:36.06
BELAUSTEGUIGOITIE, IT  9 PC SILVER DOLPHINS SW    3:40.13
FERIA, ASHLEY-ANNE     9 PC DALY CITY DOLPHINS    3:40.56
RUSH, ALYSSA           9 PC DALY CITY DOLPHINS    3:40.92
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:41.82
AQUINO, NINA           9 PC FLYING FISH           3:42.03
VILLASENOR, BRIANA    10 PC FREMONT AREA SWIM     3:44.66
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:49.44
HERMAN, LYNDSAY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:51.27
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:54.73
LAU, KRYSTAL           9 PC PLEASANTON SEA HAW    3:55.54
ELERIA, EARLYN         9 PC DALY CITY DOLPHINS    3:56.27
ALBIENTO, LAUREN       9 PC DALY CITY DOLPHINS    3:57.84
HAMILTON, CHRISTIE    10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    4:00.87
MEADOWS, ALEX         10 PC PLEASANTON SEA HAW    4:21.94
GOLDSTEIN, ANNA        9 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 10 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   11-12   50 FREE                                     EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BELLINGER, SALLY      11 PC MARIN PIRATES           29.99
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM       30.96
DEYOREO, SARAH        12 PC SAN RAMON LIVERMOR      31.64
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.64
LAW, NICOLE           12 PC DALY CITY DOLPHINS      32.08
COURT, KIMMY          11 PC PLEASANTON SEA HAW      32.30
CHOI, ERIN            12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      32.41
NARUM, LISA           11 PC PLEASANTON SEA HAW      32.65
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH             32.66
PENSKAR, BECKY        11 PC ORINDA AQUATICS         32.83
PFOHL, CHELSEA        11 PC ORINDA AQUATICS         32.85
FRIEDBERG, EMILY      11 PC UNATTACHED PACIFIC      33.08
BRANNON, LINDSEY      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.15
CHAU, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA      33.22
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       33.25
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.43
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      33.45
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.70
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS         33.74
PLUNKETT, RYLEY       12 PC SOSS                    33.87
LEWIN, NIKKI          12 PC BERKELEY BEAR SWIM      33.93
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH             33.95
LEE, ADRIENNE         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      34.44
HELD, JESSICA         12 PC SAN RAMON LIVERMOR      34.63
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.34
MONOBE, ELLIE         11 PC FREMONT AREA SWIM       35.53
LARSON, SARAH         11 PC FREMONT AREA SWIM       35.83
PANGER, MAIJA         12 PC PLEASANTON SEA HAW      36.74
MOON, JOY             12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      36.78
REDDIG, HEIDI         12 PC PLEASANTON SEA HAW      36.79
SARGENT, KRYSTINE     11 PC SOSS                    37.57
STEMBER, ALYSSA       11 PC DALY CITY DOLPHINS      37.80
TROTH, JESS           11 PC SILVER DOLPHINS SW      38.23
SMITH, SYLVANA        12 PC ALA GATORS              38.34
DEMIGUEL, LAUREN      11 PC PLEASANTON SEA HAW      39.00
ROSE, HANNAH          11 PC BERKELEY BEAR SWIM      39.24
HESNER, GENEVA        11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      39.30
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS         39.39
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.55
GUTHRIE, SADIE        11 PC SILVER DOLPHINS SW      40.34
MCGARRY, BETH         11 PC FREMONT AREA SWIM       42.80
CHOUDHARY, REWA       11 PC ALA GATORS              43.83
KHARRAZI, SHIRA       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   11-12   100 FREE                                    EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BELLINGER, SALLY      11 PC MARIN PIRATES         1:05.14
WEINBERGER, HANNAH    12 PC SEBASTAPOL SEA SER    1:06.86
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.21
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:09.78
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:09.82
DEYOREO, SARAH        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:10.21
NARUM, LISA           11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:10.39
CHOI, ERIN            12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:10.40
BRANNON, LINDSEY      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:10.54
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   11-12   100 FREE                                    EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:11.65
SMITH, KATIE          12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:11.92
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH           1:14.39
DUFFY, AOIFE          11 PC MARIN PIRATES         1:14.89
PENSKAR, BECKY        11 PC ORINDA AQUATICS       1:15.08
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:15.78
HELD, JESSICA         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.81
BARTON, ELLEN         12 PC SOSS                  1:15.92
CHAU, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:17.53
LEE, EUNICE           12 PC ORINDA AQUATICS       1:17.69
PANGER, MAIJA         12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:19.40
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS       1:20.44
MONOBE, ELLIE         11 PC FREMONT AREA SWIM     1:20.72
WALOVICH, CAREY       11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:20.93
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:22.65
GAREY, GRACE          11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:22.69
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:22.79
KUTLIK, ALEXA         12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:23.59
HUNTER, KIM           12 PC FREMONT AREA SWIM     1:24.85
TROTH, JESS           11 PC SILVER DOLPHINS SW    1:24.92
STEMBER, ALYSSA       11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:24.93
SARGENT, KRYSTINE     11 PC SOSS                  1:27.00
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:27.29
HESNER, GENEVA        11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:28.55
REDDIG, HEIDI         12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:28.55
GELLER, LEORE         11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:29.42
JHONG, KELLEY         11 PC FREMONT AREA SWIM     1:29.43
JOHNSON, GIULIA       11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:30.06
KHARRAZI, SHIRA       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:30.49
HO, SAMANTHA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:32.58
GUTHRIE, SADIE        11 PC SILVER DOLPHINS SW    1:33.19
LEGUIDLEGUID, CARA    11 PC FREMONT AREA SWIM     1:35.22
MABANGLO, ANGELIQUE   12 PC FREMONT AREA SWIM     1:38.74
KREKEL, MADDY         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:38.85
CHOY, JENNIFER        12 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:38.95
STAHL, JULIA          11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:40.30
SYU, STEPHANIE        11 PC FLYING FISH           1:41.72
CHAN, REBECCA         11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:45.29
RAO, KAVYA            11 PC FLYING FISH           1:52.71
TSAI, FLORENCE        12 PC FLYING FISH           1:54.59
LAMM, GLENNIS         12 PC FLYING FISH           2:09.55
AUNE, ALEX            12 PC PLEASANTON SEA HAW    NO SHOW
CHOUDHARY, REWA       11 PC ALA GATORS             DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   11-12   200 FREE                                    EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BELLINGER, SALLY      11 PC MARIN PIRATES         2:24.54
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:26.27
WEINBERGER, HANNAH    12 PC SEBASTAPOL SEA SER    2:26.88
NARUM, LISA           11 PC PLEASANTON SEA HAW    2:28.77
BISPO, KARLEE         11 PC SOSS                  2:29.56
DEYOREO, SARAH        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:29.96
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:31.13
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH           2:37.82
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:37.87
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     2:39.03
BARTON, ELLEN         12 PC SOSS                  2:40.21
SCHNEIDER, JULIA      12 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:42.20
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   11-12   200 FREE                                    EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PENSKAR, BECKY        11 PC ORINDA AQUATICS       2:42.39
SMITH, KATIE          12 PC PLEASANTON SEA HAW    2:42.53
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:45.84
CHAU, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:46.57
LEWIN, NIKKI          12 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:47.81
PANGER, MAIJA         12 PC PLEASANTON SEA HAW    2:48.80
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:55.46
MONOBE, ELLIE         11 PC FREMONT AREA SWIM     2:55.88
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS       2:57.96
LARSON, SARAH         11 PC FREMONT AREA SWIM     2:58.56
SARGENT, KRYSTINE     11 PC SOSS                  3:02.46
TROTH, JESS           11 PC SILVER DOLPHINS SW    3:02.65
JOHNSON, GIULIA       11 PC OAKLAND BARRACUDA     3:03.16
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:08.37
REDDIG, HEIDI         12 PC PLEASANTON SEA HAW    3:10.90
LEGUIDLEGUID, CARA    11 PC FREMONT AREA SWIM     3:25.02
RUAN, ALEXANDRA       11 PC FLYING FISH           3:40.74
MABANGLO, ANGELIQUE   12 PC FREMONT AREA SWIM     3:49.11
WALOVICH, CAREY       11 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   11-12   400 FREE                                    EVENT   37
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NARUM, LISA           11 PC PLEASANTON SEA HAW    5:08.84
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:09.98
WEINBERGER, HANNAH    12 PC SEBASTAPOL SEA SER    5:22.80
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:23.27
BRANNON, LINDSEY      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:26.45
BARTON, ELLEN         12 PC SOSS                  5:43.60
SMITH, KATIE          12 PC PLEASANTON SEA HAW    5:47.09
PENSKAR, BECKY        11 PC ORINDA AQUATICS       5:47.10
SCHNEIDER, JULIA      12 PC BERKELEY BEAR SWIM    5:47.90
FRIEDBERG, EMILY      11 PC UNATTACHED PACIFIC    5:54.02
LEWIN, NIKKI          12 PC BERKELEY BEAR SWIM    5:56.71
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    6:01.49
PANGER, MAIJA         12 PC PLEASANTON SEA HAW    6:07.33
LEE, ADRIENNE         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    6:17.88
MOON, JOY             12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    6:23.07
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR    6:29.47
REDDIG, HEIDI         12 PC PLEASANTON SEA HAW    6:33.48
SMITH, SYLVANA        12 PC ALA GATORS            6:48.99
MCGARRY, BETH         11 PC FREMONT AREA SWIM     7:00.83
LEGUIDLEGUID, CARA    11 PC FREMONT AREA SWIM     7:18.15
JHONG, KELLEY         11 PC FREMONT AREA SWIM     7:24.88
MABANGLO, ANGELIQUE   12 PC FREMONT AREA SWIM     7:50.54
DEYOREO, SARAH        12 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
HELD, JESSICA         12 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
JOHNSON, GIULIA       11 PC OAKLAND BARRACUDA     NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BELLINGER, SALLY      11 PC MARIN PIRATES           35.73
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.86
CHOI, ERIN            12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      37.49
LAW, NICOLE           12 PC DALY CITY DOLPHINS      37.50
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEINBERGER, HANNAH    12 PC SEBASTAPOL SEA SER      38.02
FRIEDBERG, EMILY      11 PC UNATTACHED PACIFIC      38.58
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.93
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH             39.21
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.45
SMITH, KATIE          12 PC PLEASANTON SEA HAW      39.70
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH             39.80
PFOHL, CHELSEA        11 PC ORINDA AQUATICS         40.32
LARSON, SARAH         11 PC FREMONT AREA SWIM       40.46
STEMBER, ALYSSA       11 PC DALY CITY DOLPHINS      40.48
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.75
WALOVICH, CAREY       11 PC PLEASANTON SEA HAW      41.81
DUFFY, AOIFE          11 PC MARIN PIRATES           41.83
HELD, JESSICA         12 PC SAN RAMON LIVERMOR      42.98
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS         43.24
MOON, JOY             12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      43.40
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      44.00
KUTLIK, ALEXA         12 PC PLEASANTON SEA HAW      44.41
LEE, EUNICE           12 PC ORINDA AQUATICS         44.41
TROTH, JESS           11 PC SILVER DOLPHINS SW      44.73
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA       44.98
GALLAGHER, CASSANDRA  11 PC FOG CITY HAMMERHEA      46.28
HESNER, GENEVA        11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      47.02
LIM, MELISSA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      47.12
LEE, ADRIENNE         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      48.09
AUNE, ALEX            12 PC PLEASANTON SEA HAW      48.39
MCGARRY, BETH         11 PC FREMONT AREA SWIM       50.93
JHONG, KELLEY         11 PC FREMONT AREA SWIM       51.28
CHOY, JENNIFER        12 PC MILPITAS TIDAL WAV      51.40
GELLER, LEORE         11 PC BERKELEY BEAR SWIM      53.54
CHOUDHARY, REWA       11 PC ALA GATORS              54.72
SYU, STEPHANIE        11 PC FLYING FISH             57.05
TSAI, FLORENCE        12 PC FLYING FISH             59.48
RAO, KAVYA            11 PC FLYING FISH           1:01.56
LAMM, GLENNIS         12 PC FLYING FISH           1:26.16
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   11-12   100 BACK                                    EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BELLINGER, SALLY      11 PC MARIN PIRATES         1:16.30
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:17.03
COURT, KIMMY          11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:20.35
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:20.66
CHOI, ERIN            12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:20.78
NARUM, LISA           11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:20.79
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:21.45
DEYOREO, SARAH        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:21.48
LAW, NICOLE           12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:21.55
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:22.80
FRIEDBERG, EMILY      11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:23.03
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH           1:23.57
PLUNKETT, RYLEY       12 PC SOSS                  1:23.77
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:24.43
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:25.70
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH           1:26.23
PFOHL, CHELSEA        11 PC ORINDA AQUATICS       1:26.97
STEMBER, ALYSSA       11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:28.66
HELD, JESSICA         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:29.19
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   11-12   100 BACK                                    EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS       1:29.84
LEWIN, NIKKI          12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:29.97
CHAU, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:30.01
BARTON, ELLEN         12 PC SOSS                  1:30.33
LARSON, SARAH         11 PC FREMONT AREA SWIM     1:31.49
PENSKAR, BECKY        11 PC ORINDA AQUATICS       1:31.57
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:35.35
LEGUIDLEGUID, CARA    11 PC FREMONT AREA SWIM     1:42.03
SMITH, SYLVANA        12 PC ALA GATORS            1:42.70
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:44.16
SARGENT, KRYSTINE     11 PC SOSS                  1:44.44
DEMIGUEL, LAUREN      11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:45.68
REDDIG, HEIDI         12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:52.11
MABANGLO, ANGELIQUE   12 PC FREMONT AREA SWIM     1:53.21
TROTH, JESS           11 PC SILVER DOLPHINS SW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   11-12   200 BACK                                    EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:42.65
CHOI, ERIN            12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:50.14
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:54.23
BRANNON, LINDSEY      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:54.94
COURT, KIMMY          11 PC PLEASANTON SEA HAW    2:54.95
DEYOREO, SARAH        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:55.26
PLUNKETT, RYLEY       12 PC SOSS                  2:58.30
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:00.39
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH           3:00.91
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     3:01.88
PFOHL, CHELSEA        11 PC ORINDA AQUATICS       3:02.45
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:02.92
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH           3:03.50
BARTON, ELLEN         12 PC SOSS                  3:07.41
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS       3:07.69
PANGER, MAIJA         12 PC PLEASANTON SEA HAW    3:08.87
LARSON, SARAH         11 PC FREMONT AREA SWIM     3:11.36
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS       3:14.76
MOON, JOY             12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:20.38
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:20.77
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:34.51
DEMIGUEL, LAUREN      11 PC PLEASANTON SEA HAW    3:37.76
LEGUIDLEGUID, CARA    11 PC FREMONT AREA SWIM     3:39.13
MCGARRY, BETH         11 PC FREMONT AREA SWIM     3:44.21
REDDIG, HEIDI         12 PC PLEASANTON SEA HAW    3:51.96
MABANGLO, ANGELIQUE   12 PC FREMONT AREA SWIM     4:01.21
=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   19
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BELLINGER, SALLY      11 PC MARIN PIRATES           38.89
BISPO, KARLEE         11 PC SOSS                    38.91
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUA       39.08
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      41.21
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      41.96
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH             42.31
LEE, ADRIENNE         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      42.98
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   19
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FRIEDBERG, EMILY      11 PC UNATTACHED PACIFIC      43.67
CHAU, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA      43.97
LAW, NICOLE           12 PC DALY CITY DOLPHINS      44.86
LEGUIDLEGUID, CARA    11 PC FREMONT AREA SWIM       44.96
DUFFY, AOIFE          11 PC MARIN PIRATES           45.18
MOON, JOY             12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      45.38
HELD, JESSICA         12 PC SAN RAMON LIVERMOR      45.57
STEMBER, ALYSSA       11 PC DALY CITY DOLPHINS      45.64
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH             46.16
MONOBE, ELLIE         11 PC FREMONT AREA SWIM       46.23
LEE, EUNICE           12 PC ORINDA AQUATICS         46.36
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM      46.57
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      46.70
GAREY, GRACE          11 PC BERKELEY BEAR SWIM      46.79
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS         46.81
LEWIN, NIKKI          12 PC BERKELEY BEAR SWIM      47.34
JOHNSON, GIULIA       11 PC OAKLAND BARRACUDA       47.69
WALOVICH, CAREY       11 PC PLEASANTON SEA HAW      47.73
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       47.85
GUTHRIE, SADIE        11 PC SILVER DOLPHINS SW      48.13
KHARRAZI, SHIRA       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      48.53
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS         48.56
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      48.81
PFOHL, CHELSEA        11 PC ORINDA AQUATICS         49.46
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA       49.59
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR      49.69
CHOUDHARY, REWA       11 PC ALA GATORS              49.81
KREKEL, MADDY         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      49.99
SARGENT, KRYSTINE     11 PC SOSS                    50.13
SMITH, SYLVANA        12 PC ALA GATORS              50.19
HUNTER, KIM           12 PC FREMONT AREA SWIM       50.30
RAO, KAVYA            11 PC FLYING FISH             50.82
LIM, MELISSA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.83
SCHNEIDER, JULIA      12 PC BERKELEY BEAR SWIM      51.30
LARSON, SARAH         11 PC FREMONT AREA SWIM       52.98
SYU, STEPHANIE        11 PC FLYING FISH             53.03
JHONG, KELLEY         11 PC FREMONT AREA SWIM       53.16
HESNER, GENEVA        11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      53.87
CHAN, REBECCA         11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      54.10
HO, SAMANTHA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      55.13
GALLAGHER, CASSANDRA  11 PC FOG CITY HAMMERHEA      55.54
GELLER, LEORE         11 PC BERKELEY BEAR SWIM      55.71
CHOY, JENNIFER        12 PC MILPITAS TIDAL WAV      55.99
RUAN, ALEXANDRA       11 PC FLYING FISH             56.31
REDDIG, HEIDI         12 PC PLEASANTON SEA HAW      56.95
RUDISILL, KAREN       11 PC PLEASANTON SEA HAW      57.48
STAHL, JULIA          11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:02.58
LAMM, GLENNIS         12 PC FLYING FISH           1:24.06
KUTLIK, ALEXA         12 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   77                                   FEMALE   11-12   100 BREAST                                  EVENT   77
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BELLINGER, SALLY      11 PC MARIN PIRATES         1:27.92
RUTHERFORD, MIKHAILA  12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:29.14
LEE, ADRIENNE         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:31.89
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:34.26
BRANNON, LINDSEY      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:35.00
CHAU, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:37.01
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   77                                   FEMALE   11-12   100 BREAST                                  EVENT   77
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LAW, NICOLE           12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:37.03
HELD, JESSICA         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:39.24
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:40.31
PENSKAR, BECKY        11 PC ORINDA AQUATICS       1:40.61
MONOBE, ELLIE         11 PC FREMONT AREA SWIM     1:40.95
LEWIN, NIKKI          12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:41.66
SMITH, SYLVANA        12 PC ALA GATORS            1:44.09
STEMBER, ALYSSA       11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:45.54
BARTON, ELLEN         12 PC SOSS                  1:45.66
GUTHRIE, SADIE        11 PC SILVER DOLPHINS SW    1:47.14
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:50.28
SARGENT, KRYSTINE     11 PC SOSS                  1:51.61
ROSE, HANNAH          11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:51.84
MABANGLO, ANGELIQUE   12 PC FREMONT AREA SWIM     2:01.54
REDDIG, HEIDI         12 PC PLEASANTON SEA HAW    2:09.25
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.34
DEYOREO, SARAH        12 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.72
FRIEDBERG, EMILY      11 PC UNATTACHED PACIFIC      33.76
BISPO, KARLEE         11 PC SOSS                    34.23
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUA       34.30
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       34.73
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH             34.85
NARUM, LISA           11 PC PLEASANTON SEA HAW      35.14
PFOHL, CHELSEA        11 PC ORINDA AQUATICS         35.89
CHOI, ERIN            12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      36.14
BRANNON, LINDSEY      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      36.56
LAW, NICOLE           12 PC DALY CITY DOLPHINS      36.76
LEE, ADRIENNE         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      36.97
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.10
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH             37.37
PANGER, MAIJA         12 PC PLEASANTON SEA HAW      37.77
KHARRAZI, SHIRA       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      38.26
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.78
PENSKAR, BECKY        11 PC ORINDA AQUATICS         38.85
LEE, EUNICE           12 PC ORINDA AQUATICS         39.19
STEMBER, ALYSSA       11 PC DALY CITY DOLPHINS      39.25
CHAU, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA      39.30
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS         39.32
SCHNEIDER, JULIA      12 PC BERKELEY BEAR SWIM      39.41
LARSON, SARAH         11 PC FREMONT AREA SWIM       39.89
LEWIN, NIKKI          12 PC BERKELEY BEAR SWIM      40.43
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      40.67
DUFFY, AOIFE          11 PC MARIN PIRATES           40.77
BARTON, ELLEN         12 PC SOSS                    41.43
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA       41.67
MONOBE, ELLIE         11 PC FREMONT AREA SWIM       42.19
GAREY, GRACE          11 PC BERKELEY BEAR SWIM      42.84
TROTH, JESS           11 PC SILVER DOLPHINS SW      43.17
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM      43.65
HESNER, GENEVA        11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      43.78
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS         44.71
LIM, MELISSA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      44.79
KREKEL, MADDY         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      45.23
SARGENT, KRYSTINE     11 PC SOSS                    46.71
CHOUDHARY, REWA       11 PC ALA GATORS              48.09
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SMITH, SYLVANA        12 PC ALA GATORS              48.26
GALLAGHER, CASSANDRA  11 PC FOG CITY HAMMERHEA      48.87
STAHL, JULIA          11 PC SAN RAMON LIVERMOR      50.08
SYU, STEPHANIE        11 PC FLYING FISH             50.24
MCGARRY, BETH         11 PC FREMONT AREA SWIM       52.89
RUDISILL, KAREN       11 PC PLEASANTON SEA HAW      53.09
HO, SAMANTHA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      53.61
RUAN, ALEXANDRA       11 PC FLYING FISH             53.69
GUTHRIE, SADIE        11 PC SILVER DOLPHINS SW      53.86
CHAN, REBECCA         11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      53.93
TSAI, FLORENCE        12 PC FLYING FISH             54.20
=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   11-12   200 FLY                                     EVENT   57
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FRIEDBERG, EMILY      11 PC UNATTACHED PACIFIC    3:03.21
LEE, ADRIENNE         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:04.46
BRANNON, LINDSEY      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:07.44
PANGER, MAIJA         12 PC PLEASANTON SEA HAW    3:20.63
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:38.29
=============================================================================================================================
   EVENT   71                                   FEMALE   11-12   200 I.M.                                    EVENT   71
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BELLINGER, SALLY      11 PC MARIN PIRATES         2:42.37
NARUM, LISA           11 PC PLEASANTON SEA HAW    2:43.19
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM     2:50.93
CHOI, ERIN            12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:52.52
LAW, NICOLE           12 PC DALY CITY DOLPHINS    2:53.71
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:54.23
PONTAU, PATRICIA      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:55.94
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     2:56.99
FRIEDBERG, EMILY      11 PC UNATTACHED PACIFIC    2:57.31
HUYNH, JASMINE        11 PC FLYING FISH           2:57.66
CHAU, AMANDA          12 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:02.02
DEYOREO, SARAH        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:02.18
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH           3:02.60
COURT, KIMMY          11 PC PLEASANTON SEA HAW    3:04.07
PLUNKETT, RYLEY       12 PC SOSS                  3:05.45
LEWIN, NIKKI          12 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:05.54
BRADSHAW, NORA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:05.68
PFOHL, CHELSEA        11 PC ORINDA AQUATICS       3:07.37
BARTON, ELLEN         12 PC SOSS                  3:08.14
PENSKAR, BECKY        11 PC ORINDA AQUATICS       3:09.90
GOODSON, VICTORIA     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:10.87
SHARP, MOLLY          11 PC ORINDA AQUATICS       3:10.97
HELD, JESSICA         12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:11.28
MENDOZA, NICOLE       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:11.96
STEMBER, ALYSSA       11 PC DALY CITY DOLPHINS    3:12.91
MONOBE, ELLIE         11 PC FREMONT AREA SWIM     3:19.36
LARSON, SARAH         11 PC FREMONT AREA SWIM     3:30.12
SMITH, SYLVANA        12 PC ALA GATORS            3:31.30
ROSE, HANNAH          11 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:31.82
HENDERSON, VALERIE    12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:31.90
HESNER, GENEVA        11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:35.74
LEGUIDLEGUID, CARA    11 PC FREMONT AREA SWIM     3:35.85
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   71                                   FEMALE   11-12   200 I.M.                                    EVENT   71
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SARGENT, KRYSTINE     11 PC SOSS                  3:35.97
GUTHRIE, SADIE        11 PC SILVER DOLPHINS SW    3:43.69
MCGARRY, BETH         11 PC FREMONT AREA SWIM     3:56.34
TROTH, JESS           11 PC SILVER DOLPHINS SW     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   13-18   50 FREE                                     EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU      28.46
ARNOLD, KATIE         15 PC ORINDA AQUATICS         29.12
FOLEY, KATHLEEN       16 PC PIEDMONT SWIM TEAM      29.26
MEDVED, EMILY         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      29.32
MAR, LAUREN           13 PC FOG CITY HAMMERHEA      29.52
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS         29.64
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      29.67
PERIA, HANNAH         13 PC ORINDA AQUATICS         29.78
NGUYEN, CONNIE        16 PC SAN FRANCISCO REC       30.03
GONG, SHERYL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA      30.21
METCALF, VANESSA      15 PC ORINDA AQUATICS         30.21
KORN, CAMERYN         14 PC ORINDA AQUATICS         30.28
BLEICHER, JENNI       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU      30.41
CORWIN, ELYSE         19 PC ORINDA AQUATICS         30.47
STRAW, LIZZY          17 PC ORINDA AQUATICS         30.63
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW      30.63
GILLESS, LIBBY        15 PC FOG CITY HAMMERHEA      30.64
REINGOLD, REBECCA     15 PC ORINDA AQUATICS         31.17
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.34
BECK, SYLVIA          15 PC ORINDA AQUATICS         31.40
SHAFA, VANESSA        14 PC ORINDA AQUATICS         31.42
BEAUDREAU, LAUREN     13 PC ORINDA AQUATICS         31.43
JACKSON, SUMMER       15 PC SILVER DOLPHINS SW      31.43
LARSEN, CHRISTINA     15 PC EAST BAY BAT RAYS       31.43
MARSHALL, HANNAH      13 PC ALA GATORS              31.50
FOSTER, DEVON         16 PC ORINDA AQUATICS         31.56
JIMENEZ, MEGAN        17 PC SAN RAMON LIVERMOR      31.56
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW      31.58
ISABEL, ELI           14 PC PLEASANTON SEA HAW      31.67
POCK, KERI            16 PC SILVER DOLPHINS SW      31.81
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.82
SHARP, EMILY          15 PC ORINDA AQUATICS         31.89
SHARP, LINDSEY        13 PC ORINDA AQUATICS         31.90
KHARRAZI, REBEKAH     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.92
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      32.06
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS         32.08
LAVAGNINO, CAITLIN    13 PC PLEASANTON SEA HAW      32.15
GRIFFOUL, EMILY       13 PC UNATTACHED PACIFIC      32.18
JIMENEZ, CHELSEA      13 PC SAN RAMON LIVERMOR      32.20
CHINN, SARAH          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      32.23
JAGUST, AMY           14 PC BERKELEY BEAR SWIM      32.41
ISOKAWA, JESSICA      16 PC PIEDMONT SWIM TEAM      32.44
CORTES, ALEXANDRA     13 PC SILVER DOLPHINS SW      32.47
PEDLEY, CHRISTINA     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      32.50
BROWN, JESSIE         13 PC UNATTACHED PACIFIC      32.52
SANDBERG, LINDSAY     13 PC ORINDA AQUATICS         32.55
LEIPPER, KATHERINE    13 PC UNATTACHED PACIFIC      32.60
BRANNON, DANIELLE     14 PC SAN RAMON LIVERMOR      32.64
ALLEN, COURTNEY       13 PC PLEASANTON SEA HAW      32.72
BARNES, ALYSSA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      32.74
ROTH, MARTA           15 PC ORINDA AQUATICS         32.86
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS         33.30
BULLMAN, KATIE        14 PC BERKELEY BEAR SWIM      33.44
SORENSON, KRISTEN     17 PC PIEDMONT SWIM TEAM      33.50
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      33.59
CHAU, STEPHANIE       16 PC FOG CITY HAMMERHEA      33.74
NG, MICHELLE          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      33.79
MARTINEZ, MARIA       15 PC SILVER DOLPHINS SW      33.86
SARGENT, KELLI        13 PC SOSS                    33.93
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   13-18   50 FREE                                     EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GILLESS, KATHRYN      13 PC FOG CITY HAMMERHEA      34.21
KAPPLER, CHRISTINA    13 PC FLYING FISH             34.23
SIEW, MELISSA         13 PC FREMONT AREA SWIM       34.50
NELSON, MEGAN         13 PC PLEASANTON SEA HAW      34.55
SHIH, MARISSA         15 PC PIEDMONT SWIM TEAM      34.59
WALTERS, CASANDRA     14 PC EAST BAY BAT RAYS       34.63
SHARKEY, TAMARA       13 PC FLYING FISH             34.92
GOODALL, RUBY         15 PC OAKLAND BARRACUDA       35.46
ALDERSON, MEAGAN      13 PC UNATTACHED PACIFIC      35.51
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.60
YUEN, TANIA           14 PC FOG CITY HAMMERHEA      35.65
ISOKAWA, DANA         13 PC PIEDMONT SWIM TEAM      36.06
EDELEANU, ALEXANDRA   18 PC ORINDA AQUATICS         36.12
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW      36.21
WONNER, KATIE         13 PC ALA GATORS              36.83
YUEN, CAMMY           17 PC PIEDMONT SWIM TEAM      36.83
BRYSON-CAHN, PHOEBE   13 PC BERKELEY BEAR SWIM      37.07
TANG, KATY            17 PC FOG CITY HAMMERHEA      37.84
YUEN, LIA             14 PC FOG CITY HAMMERHEA      38.56
NEUMAN, CHRISTIE      13 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.14
LABDON, CHARLOTTE A.  14 PC ORINDA AQUATICS         40.01
NGUYEN, JENN          13 PC FLYING FISH             40.14
REYES, MARCELA        13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.76
MACINTYRE, NATALIE    15 PC SILVER DOLPHINS SW      41.53
NICHOLS, AMANDA       13 PC FREMONT AREA SWIM       41.69
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM      41.86
THUR, ALLIE           14 PC ALA GATORS              51.14
=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT   63
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:02.02
CORWIN, ELYSE         19 PC ORINDA AQUATICS       1:03.27
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:03.80
NGUYEN, CONNIE        16 PC SAN FRANCISCO REC     1:03.90
MEDVED, EMILY         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:04.70
MAR, LAUREN           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:04.79
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:05.27
NARUM, JENNIFER       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:05.75
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       1:05.85
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:05.90
GONG, SHERYL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:06.26
METCALF, VANESSA      15 PC ORINDA AQUATICS       1:06.30
PERIA, HANNAH         13 PC ORINDA AQUATICS       1:06.33
BLEICHER, JENNI       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.80
GILLESS, LIBBY        15 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:06.94
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS       1:07.57
LARSEN, CHRISTINA     15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:07.57
JIMENEZ, MEGAN        17 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:07.86
STRAW, LIZZY          17 PC ORINDA AQUATICS       1:08.00
KORN, CAMERYN         14 PC ORINDA AQUATICS       1:08.20
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:08.50
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:08.68
BEAUDREAU, LAUREN     13 PC ORINDA AQUATICS       1:08.84
SHAFA, VANESSA        14 PC ORINDA AQUATICS       1:08.84
BECK, SYLVIA          15 PC ORINDA AQUATICS       1:09.04
JACKSON, SUMMER       15 PC SILVER DOLPHINS SW    1:09.04
CHINN, SARAH          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.21
LAVAGNINO, CAITLIN    13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:09.30
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT   63
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ISABEL, ELI           14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:09.33
POCK, KERI            16 PC SILVER DOLPHINS SW    1:09.34
ARNOLD, KATIE         15 PC ORINDA AQUATICS       1:09.57
BARNES, ALYSSA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.61
PEDLEY, CHRISTINA     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.92
REINGOLD, REBECCA     15 PC ORINDA AQUATICS       1:10.11
ALLEN, COURTNEY       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:10.45
JIMENEZ, CHELSEA      13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:10.54
JAGUST, AMY           14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:10.55
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS       1:10.60
LEIPPER, KATHERINE    13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:10.88
SHARP, LINDSEY        13 PC ORINDA AQUATICS       1:11.01
GRIFFOUL, EMILY       13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.24
ROTH, MARTA           15 PC ORINDA AQUATICS       1:11.65
SHARP, EMILY          15 PC ORINDA AQUATICS       1:11.80
BROWN, JESSIE         13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.85
FOSTER, DEVON         16 PC ORINDA AQUATICS       1:11.87
BRANNON, DANIELLE     14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:12.07
BULLMAN, KATIE        14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:13.09
ISOKAWA, JESSICA      16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:13.09
CORTES, ALEXANDRA     13 PC SILVER DOLPHINS SW    1:13.74
MARSHALL, HANNAH      13 PC ALA GATORS            1:13.77
MARTINEZ, MARIA       15 PC SILVER DOLPHINS SW    1:14.30
CHAU, STEPHANIE       16 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:14.38
GILLESS, KATHRYN      13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:14.90
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       1:15.03
SARGENT, KELLI        13 PC SOSS                  1:15.52
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.80
SMYTH, MYCAL          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:15.83
SANDBERG, LINDSAY     13 PC ORINDA AQUATICS       1:15.89
SHIH, MARISSA         15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:16.14
SHARKEY, TAMARA       13 PC FLYING FISH           1:16.81
SIEW, MELISSA         13 PC FREMONT AREA SWIM     1:18.00
NG, MICHELLE          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:18.08
WALTERS, CASANDRA     14 PC EAST BAY BAT RAYS     1:18.22
SORENSON, KRISTEN     17 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:18.37
KAPPLER, CHRISTINA    13 PC FLYING FISH           1:18.73
ALDERSON, MEAGAN      13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:18.99
GOODALL, RUBY         15 PC OAKLAND BARRACUDA     1:19.25
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:21.05
EDELEANU, ALEXANDRA   18 PC ORINDA AQUATICS       1:21.39
WONNER, KATIE         13 PC ALA GATORS            1:21.75
YUEN, TANIA           14 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:22.27
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:22.50
YUEN, LIA             14 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:23.82
BOWLER, ELIZABETH A.  14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:25.95
ISOKAWA, DANA         13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:26.06
BRYSON-CAHN, PHOEBE   13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:26.38
LABDON, CHARLOTTE A.  14 PC ORINDA AQUATICS       1:28.72
TANG, KATY            17 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:29.23
NEUMAN, CHRISTIE      13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:29.46
MACINTYRE, NATALIE    15 PC SILVER DOLPHINS SW    1:31.84
NICHOLS, AMANDA       13 PC FREMONT AREA SWIM     1:34.14
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:38.43
THUR, ALLIE           14 PC ALA GATORS            1:59.98
NGUYEN, JENN          13 PC FLYING FISH           NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   13-18   200 FREE                                    EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:13.85
NARUM, JENNIFER       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:15.87
CORWIN, ELYSE         19 PC ORINDA AQUATICS       2:16.09
THURMAN, AMY          16 PC ORINDA AQUATICS       2:19.35
LEVY, SOPHIE          17 PC ORINDA AQUATICS       2:19.55
PERIA, HANNAH         13 PC ORINDA AQUATICS       2:19.88
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       2:20.07
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:20.10
HEATH, SARAH          14 PC ORINDA AQUATICS       2:20.34
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:20.75
BEVER, MAGGIE         14 PC ORINDA AQUATICS       2:23.28
MEDVED, EMILY         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:23.94
METCALF, VANESSA      15 PC ORINDA AQUATICS       2:24.02
SHASKY, ALLISON       18 PC ORINDA AQUATICS       2:24.57
MAR, LAUREN           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:24.90
BLEICHER, JENNI       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:25.13
THURMAN, HOPE         13 PC ORINDA AQUATICS       2:25.35
GONG, SHERYL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:25.79
ARNOLD, KATIE         15 PC ORINDA AQUATICS       2:26.90
LAVAGNINO, CAITLIN    13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:27.24
JOHNSON, EVA          15 PC ORINDA AQUATICS       2:27.45
HODGKINSON, SYDNEY    16 PC ORINDA AQUATICS       2:27.60
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS       2:29.11
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:29.78
STRAW, LIZZY          17 PC ORINDA AQUATICS       2:29.85
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS       2:30.13
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:30.52
SHAFA, VANESSA        14 PC ORINDA AQUATICS       2:30.62
LARSEN, CHRISTINA     15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:30.81
CHINN, SARAH          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:30.88
SMYTH, MYCAL          15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:31.26
ISABEL, ELI           14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:31.30
JAGUST, AMY           14 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:32.47
KORN, CAMERYN         14 PC ORINDA AQUATICS       2:34.79
BARNES, ALYSSA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:34.92
VARELLAS, BETSY       14 PC ORINDA AQUATICS       2:35.01
JONES, HANNAH         13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:35.64
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALA GATORS            2:35.84
BULLMAN, KATIE        14 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:38.38
BEAUDREAU, LAUREN     13 PC ORINDA AQUATICS       2:38.50
WALOVICH, KRISTIN     13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:38.83
HAARZ, COLBY          13 PC ORINDA AQUATICS       2:39.56
GRIFFOUL, EMILY       13 PC UNATTACHED PACIFIC    2:40.35
SANDS, KAITLIN        14 PC ORINDA AQUATICS       2:42.22
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:43.88
CORTES, ALEXANDRA     13 PC SILVER DOLPHINS SW    2:44.39
CHAU, STEPHANIE       16 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:44.55
SARGENT, KELLI        13 PC SOSS                  2:44.71
OLDENHAGE, KIMBERLY   15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:45.64
NG, MICHELLE          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:50.03
PANGER, SAMANTHA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:52.35
KAPPLER, CHRISTINA    13 PC FLYING FISH           2:55.12
WAINESS, REBECCA      13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:56.13
SHARKEY, TAMARA       13 PC FLYING FISH           2:57.20
SMITH, COLLEEN        15 PC PLEASANTON SEA HAW    2:57.48
EDELEANU, ALEXANDRA   18 PC ORINDA AQUATICS       2:59.10
ALDERSON, MEAGAN      13 PC UNATTACHED PACIFIC    3:00.33
WALTERS, CASANDRA     14 PC EAST BAY BAT RAYS     3:00.38
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:02.09
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   13-18   200 FREE                                    EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:04.64
TSUYEMURA, STEPHANIE  13 PC FLYING FISH           3:04.90
SIEW, MELISSA         13 PC FREMONT AREA SWIM     3:07.07
LABDON, CHARLOTTE A.  14 PC ORINDA AQUATICS       3:12.35
LUFTING, ALEX         13 PC UNATTACHED PACIFIC    3:16.76
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:25.86
NEUMAN, CHRISTIE      13 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:30.20
MAKER, ASHLEY         13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:43.59
=============================================================================================================================
   EVENT   39                                   FEMALE   13-18   400 FREE                                    EVENT   39
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    4:39.69
NARUM, JENNIFER       13 PC PLEASANTON SEA HAW    4:41.17
FOLEY, KATHLEEN       16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    4:48.76
CORWIN, ELYSE         19 PC ORINDA AQUATICS       4:53.18
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW    4:53.37
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    5:02.05
THURMAN, HOPE         13 PC ORINDA AQUATICS       5:06.14
LAVAGNINO, CAITLIN    13 PC PLEASANTON SEA HAW    5:06.30
MEDVED, EMILY         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:08.62
PEDLEY, CHRISTINA     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:12.15
BARNES, ALYSSA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:12.62
SCHNEIDER, SARAH      14 PC BERKELEY BEAR SWIM    5:13.76
MAR, LAUREN           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    5:19.45
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS       5:21.22
JAGUST, AMY           14 PC BERKELEY BEAR SWIM    5:22.24
NELSON, MEGAN         13 PC PLEASANTON SEA HAW    5:22.69
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM    5:27.54
HAARZ, COLBY          13 PC ORINDA AQUATICS       5:30.72
SARGENT, KELLI        13 PC SOSS                  5:32.40
LEIPPER, KATHERINE    13 PC UNATTACHED PACIFIC    5:35.15
PANGER, SAMANTHA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    5:38.91
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALA GATORS            5:40.11
BULLMAN, KATIE        14 PC BERKELEY BEAR SWIM    5:41.91
BROWN, JESSIE         13 PC UNATTACHED PACIFIC    5:45.66
CHAU, STEPHANIE       16 PC FOG CITY HAMMERHEA    5:45.69
CORTES, ALEXANDRA     13 PC SILVER DOLPHINS SW    5:49.72
SHARKEY, TAMARA       13 PC FLYING FISH           5:57.06
WONNER, KATIE         13 PC ALA GATORS            5:57.82
SMITH, COLLEEN        15 PC PLEASANTON SEA HAW    6:21.96
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM    7:15.93
HEATH, SARAH          14 PC ORINDA AQUATICS       NO SHOW
LEVY, SOPHIE          17 PC ORINDA AQUATICS       NO SHOW
SANDS, KAITLIN        14 PC ORINDA AQUATICS       NO SHOW
SMYTH, MYCAL          15 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-18   100 BACK                                    EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:08.93
MEDVED, EMILY         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:12.71
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       1:12.97
ARNOLD, KATIE         15 PC ORINDA AQUATICS       1:13.13
LAVAGNINO, CAITLIN    13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:13.93
HEATH, SARAH          14 PC ORINDA AQUATICS       1:14.77
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-18   100 BACK                                    EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MAR, LAUREN           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:15.04
GONG, SHERYL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:15.46
OCHS, JILLIAN         14 PC ORINDA AQUATICS       1:16.17
ISABEL, ELI           14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:17.90
NARUM, JENNIFER       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:17.98
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:18.36
VARELLAS, BETSY       14 PC ORINDA AQUATICS       1:18.44
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:19.46
STRAW, LIZZY          17 PC ORINDA AQUATICS       1:19.59
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:19.74
SHAFA, VANESSA        14 PC ORINDA AQUATICS       1:20.03
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:20.15
JOHNSON, EVA          15 PC ORINDA AQUATICS       1:20.24
REINGOLD, REBECCA     15 PC ORINDA AQUATICS       1:20.93
BARNES, ALYSSA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:21.82
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS       1:21.90
BEAUDREAU, LAUREN     13 PC ORINDA AQUATICS       1:22.07
PEDLEY, CHRISTINA     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:22.66
WALOVICH, KRISTIN     13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:23.09
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.62
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:23.81
JAGUST, AMY           14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:24.24
GRIFFOUL, EMILY       13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:25.86
BROWN, JESSIE         13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:26.83
LARSEN, CHRISTINA     15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:27.58
SHARP, LINDSEY        13 PC ORINDA AQUATICS       1:28.61
YUEN, CAMMY           17 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:28.87
NG, MICHELLE          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:29.07
PANGER, SAMANTHA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:29.07
CHAU, STEPHANIE       16 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:29.39
GOODALL, RUBY         15 PC OAKLAND BARRACUDA     1:29.44
ISOKAWA, JESSICA      16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:30.34
YU, STEPHANIE         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:30.36
WAINESS, REBECCA      13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:32.08
KAPPLER, CHRISTINA    13 PC FLYING FISH           1:32.88
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:33.63
FOOTE, ANDREA         13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:34.11
WONNER, KATIE         13 PC ALA GATORS            1:34.62
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:35.78
SIEW, MELISSA         13 PC FREMONT AREA SWIM     1:36.83
ALDERSON, MEAGAN      13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:38.52
YEUNG, RACHEL         13 PC FLYING FISH           1:38.64
WALTERS, CASANDRA     14 PC EAST BAY BAT RAYS     1:44.17
NICHOLS, AMANDA       13 PC FREMONT AREA SWIM     1:45.18
LUFTING, ALEX         13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:50.92
CHENG, NATALIE        13 PC FREMONT AREA SWIM     1:52.13
STAHL, RITA           13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:55.96
NEUMAN, CHRISTIE      13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:58.63
MAKER, ASHLEY         13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:02.15
LABDON, CHARLOTTE A.  14 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   13-18   200 BACK                                    EVENT   55
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:31.95
ARNOLD, KATIE         15 PC ORINDA AQUATICS       2:35.78
LAVAGNINO, CAITLIN    13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:35.99
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       2:37.63
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   13-18   200 BACK                                    EVENT   55
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MEDVED, EMILY         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:37.87
NARUM, JENNIFER       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:37.96
MAR, LAUREN           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:38.21
GONG, SHERYL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:39.07
ISABEL, ELI           14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:42.70
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:44.14
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:47.71
BULLMAN, KATIE        14 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:49.08
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS       2:51.77
SHAFA, VANESSA        14 PC ORINDA AQUATICS       2:51.93
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:52.59
STRAW, LIZZY          17 PC ORINDA AQUATICS       2:54.03
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:54.57
BARNES, ALYSSA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:54.71
BLEICHER, JENNI       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:55.17
DEYOREO, MARIA        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:55.60
BEAUDREAU, LAUREN     13 PC ORINDA AQUATICS       2:56.44
FOSTER, DEVON         16 PC ORINDA AQUATICS       2:56.83
PEDLEY, CHRISTINA     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:58.01
BRANNON, DANIELLE     14 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:02.71
NG, MICHELLE          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:03.40
SHARP, LINDSEY        13 PC ORINDA AQUATICS       3:04.18
SMYTH, MYCAL          15 PC UNATTACHED PACIFIC    3:06.24
HAARZ, COLBY          13 PC ORINDA AQUATICS       3:08.74
YUEN, CAMMY           17 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:09.57
BROWN, JESSIE         13 PC UNATTACHED PACIFIC    3:10.27
KAPPLER, CHRISTINA    13 PC FLYING FISH           3:13.69
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:22.37
BOWLER, ELIZABETH A.  14 PC OAKLAND BARRACUDA     3:22.54
SIEW, MELISSA         13 PC FREMONT AREA SWIM     3:26.78
NICHOLS, AMANDA       13 PC FREMONT AREA SWIM     3:38.92
REINGOLD, REBECCA     15 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
SORENSON, KRISTEN     17 PC PIEDMONT SWIM TEAM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   25
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BEVER, MAGGIE         14 PC ORINDA AQUATICS       1:18.68
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:19.01
ALLEN, COURTNEY       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:19.78
THURMAN, AMY          16 PC ORINDA AQUATICS       1:19.89
FOLEY, KATHLEEN       16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:21.24
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:23.19
OCHS, JILLIAN         14 PC ORINDA AQUATICS       1:23.50
LEVY, SOPHIE          17 PC ORINDA AQUATICS       1:24.09
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS       1:24.14
KORN, CAMERYN         14 PC ORINDA AQUATICS       1:24.86
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       1:26.16
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       1:26.34
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:26.46
THURMAN, HOPE         13 PC ORINDA AQUATICS       1:26.54
CHINN, SARAH          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:26.86
LARSEN, CHRISTINA     15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:27.94
BEAUDREAU, LAUREN     13 PC ORINDA AQUATICS       1:28.10
MACCHIAVELLI, CECILIA 16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:28.58
SHARP, EMILY          15 PC ORINDA AQUATICS       1:29.40
ROTH, MARTA           15 PC ORINDA AQUATICS       1:30.12
MARSHALL, HANNAH      13 PC ALA GATORS            1:30.39
PEDLEY, CHRISTINA     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:31.12
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   25
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SANDS, KAITLIN        14 PC ORINDA AQUATICS       1:31.35
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:31.49
ALDERSON, MEAGAN      13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:31.95
BLEICHER, JENNI       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:32.31
MARTINEZ, MARIA       15 PC SILVER DOLPHINS SW    1:33.54
NELSON, MEGAN         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:33.60
SMYTH, MYCAL          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:34.26
LEIPPER, KATHERINE    13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:34.83
WAINESS, REBECCA      13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:35.40
SCHNEIDER, SARAH      14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:35.81
NG, MICHELLE          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:35.99
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:36.06
DEYOREO, MARIA        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:37.41
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:37.63
SHARP, LINDSEY        13 PC ORINDA AQUATICS       1:37.77
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALA GATORS            1:38.11
YUEN, CAMMY           17 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:38.20
REINGOLD, REBECCA     15 PC ORINDA AQUATICS       1:38.65
SMITH, COLLEEN        15 PC PLEASANTON SEA HAW    1:38.81
WALOVICH, KRISTIN     13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:38.84
GOODALL, RUBY         15 PC OAKLAND BARRACUDA     1:40.69
SIEW, MELISSA         13 PC FREMONT AREA SWIM     1:41.98
OLDENHAGE, KIMBERLY   15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:42.06
YU, STEPHANIE         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:42.73
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:43.19
FOOTE, ANDREA         13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:43.43
LUFTING, ALEX         13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:45.55
TSUYEMURA, STEPHANIE  13 PC FLYING FISH           1:46.06
SHARKEY, TAMARA       13 PC FLYING FISH           1:47.58
YEUNG, RACHEL         13 PC FLYING FISH           1:47.59
KAPPLER, CHRISTINA    13 PC FLYING FISH           1:48.61
SARGENT, KELLI        13 PC SOSS                  1:48.71
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:48.72
SANTORA, RACHEL       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:48.83
EDELEANU, ALEXANDRA   18 PC ORINDA AQUATICS       1:49.69
REYES, MARCELA        13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:51.59
NEUMAN, CHRISTIE      13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:51.88
KELLY, KRISTEN        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:55.96
CHENG, NATALIE        13 PC FREMONT AREA SWIM     1:57.21
STAHL, RITA           13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:02.30
NICHOLS, AMANDA       13 PC FREMONT AREA SWIM     2:07.36
MAKER, ASHLEY         13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:07.74
BULLMAN, KATIE        14 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   75                                   FEMALE   13-18   200 BREAST                                  EVENT   75
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:51.57
ALLEN, COURTNEY       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:51.98
FOLEY, KATHLEEN       16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:56.30
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:59.85
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:04.21
JIMENEZ, CHELSEA      13 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:05.95
KORN, CAMERYN         14 PC ORINDA AQUATICS       3:06.59
BEAUDREAU, LAUREN     13 PC ORINDA AQUATICS       3:07.91
LARSEN, CHRISTINA     15 PC EAST BAY BAT RAYS     3:08.10
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       3:08.79
CHINN, SARAH          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:09.42
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:09.83
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   75                                   FEMALE   13-18   200 BREAST                                  EVENT   75
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS       3:10.31
DEYOREO, MARIA        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:11.47
BLEICHER, JENNI       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:12.48
SHARP, EMILY          15 PC ORINDA AQUATICS       3:13.49
ROTH, MARTA           15 PC ORINDA AQUATICS       3:16.18
SANDBERG, LINDSAY     13 PC ORINDA AQUATICS       3:16.93
ALDERSON, MEAGAN      13 PC UNATTACHED PACIFIC    3:20.38
SMYTH, MYCAL          15 PC UNATTACHED PACIFIC    3:20.48
NG, MICHELLE          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:21.15
NELSON, MEGAN         13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:21.68
SHIH, MARISSA         15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:22.11
MARTINEZ, MARIA       15 PC SILVER DOLPHINS SW    3:27.98
CHAU, STEPHANIE       16 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:28.55
GILLESS, KATHRYN      13 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:31.45
WONNER, KATIE         13 PC ALA GATORS            3:36.02
SIEW, MELISSA         13 PC FREMONT AREA SWIM     3:43.83
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:48.36
TANG, KATY            17 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:53.73
NEUMAN, CHRISTIE      13 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:58.32
THUR, ALLIE           14 PC ALA GATORS            3:59.41
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM    4:11.48
NICHOLS, AMANDA       13 PC FREMONT AREA SWIM     4:29.54
SARGENT, KELLI        13 PC SOSS                   DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   13-18   100 FLY                                     EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.72
FOLEY, KATHLEEN       16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:08.74
THURMAN, HOPE         13 PC ORINDA AQUATICS       1:11.34
SWENSEN, KATIE        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:12.05
HODGKINSON, SYDNEY    16 PC ORINDA AQUATICS       1:12.54
METCALF, VANESSA      15 PC ORINDA AQUATICS       1:12.74
MACCHIAVELLI, CECILIA 16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:13.06
CORWIN, ELYSE         19 PC ORINDA AQUATICS       1:13.25
REINGOLD, REBECCA     15 PC ORINDA AQUATICS       1:13.53
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS       1:13.73
STRAW, LIZZY          17 PC ORINDA AQUATICS       1:14.20
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:14.72
SCHNEIDER, SARAH      14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:14.81
MEDVED, EMILY         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.26
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.46
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:16.28
BLEICHER, JENNI       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:16.43
JONES, HANNAH         13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:17.05
ROTH, MARTA           15 PC ORINDA AQUATICS       1:17.61
LAVAGNINO, CAITLIN    13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:17.75
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:18.36
PERIA, HANNAH         13 PC ORINDA AQUATICS       1:18.98
BARNES, ALYSSA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:19.09
BEVER, MAGGIE         14 PC ORINDA AQUATICS       1:19.30
ISOKAWA, JESSICA      16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:19.41
OCHS, JILLIAN         14 PC ORINDA AQUATICS       1:20.05
LEIPPER, KATHERINE    13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:20.48
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:21.89
HAARZ, COLBY          13 PC ORINDA AQUATICS       1:22.18
ISABEL, ELI           14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:22.30
NELSON, MEGAN         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:22.61
DEYOREO, MARIA        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:23.54
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   13-18   100 FLY                                     EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHARP, EMILY          15 PC ORINDA AQUATICS       1:24.52
SHAFA, VANESSA        14 PC ORINDA AQUATICS       1:26.09
SHARP, LINDSEY        13 PC ORINDA AQUATICS       1:26.46
ALLEN, COURTNEY       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:26.78
CORTES, ALEXANDRA     13 PC SILVER DOLPHINS SW    1:26.80
GRIFFOUL, EMILY       13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:27.26
FOOTE, ANDREA         13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:29.90
EDELEANU, ALEXANDRA   18 PC ORINDA AQUATICS       1:30.89
PANGER, SAMANTHA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:31.86
YEUNG, RACHEL         13 PC FLYING FISH           1:40.71
TSUYEMURA, STEPHANIE  13 PC FLYING FISH           1:41.76
REYES, MARCELA        13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:44.88
LABDON, CHARLOTTE A.  14 PC ORINDA AQUATICS       1:52.77
ALDERSON, MEAGAN      13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:57.06
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:09.16
CHENG, NATALIE        13 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
THURMAN, AMY          16 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
VARELLAS, BETSY       14 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   69                                   FEMALE   13-18   200 FLY                                     EVENT   69
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NGUYEN, CONNIE        16 PC SAN FRANCISCO REC     2:39.60
FARMER, DEVON         13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:39.65
LAVAGNINO, CAITLIN    13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:56.65
MEDVED, EMILY         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:57.78
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS       2:59.24
REINGOLD, REBECCA     15 PC ORINDA AQUATICS       2:59.25
HAARZ, COLBY          13 PC ORINDA AQUATICS       2:59.97
ISABEL, ELI           14 PC PLEASANTON SEA HAW    3:01.36
NELSON, MEGAN         13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:14.94
BRANNON, DANIELLE     14 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:17.00
BARNES, ALYSSA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
GILLESS, LIBBY        15 PC FOG CITY HAMMERHEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   13-18   200 I.M.                                    EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
THURMAN, AMY          16 PC ORINDA AQUATICS       2:30.09
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:34.50
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       2:34.50
OCHS, JILLIAN         14 PC ORINDA AQUATICS       2:34.93
HEATH, SARAH          14 PC ORINDA AQUATICS       2:35.60
LEVY, SOPHIE          17 PC ORINDA AQUATICS       2:37.04
NARUM, JENNIFER       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:38.59
MACCHIAVELLI, CECILIA 16 PC UNATTACHED PACIFIC    2:42.67
METCALF, VANESSA      15 PC ORINDA AQUATICS       2:42.82
MAR, LAUREN           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:43.44
BEVER, MAGGIE         14 PC ORINDA AQUATICS       2:43.46
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS       2:44.37
GONG, SHERYL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:44.38
JOHNSON, EVA          15 PC ORINDA AQUATICS       2:45.37
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:45.63
BLEICHER, JENNI       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:48.26
CHINN, SARAH          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:48.40
REINGOLD, REBECCA     15 PC ORINDA AQUATICS       2:48.44
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   13-18   200 I.M.                                    EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SCHNEIDER, SARAH      14 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:48.79
CHANG, MARISA         13 PC ORINDA AQUATICS       2:49.59
BEAUDREAU, LAUREN     13 PC ORINDA AQUATICS       2:50.28
ISABEL, ELI           14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:51.98
VARELLAS, BETSY       14 PC ORINDA AQUATICS       2:52.09
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:52.87
PERIA, HANNAH         13 PC ORINDA AQUATICS       2:53.23
SMYTH, MYCAL          15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:53.91
ROTH, MARTA           15 PC ORINDA AQUATICS       2:53.96
PEDLEY, CHRISTINA     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:54.18
SHAFA, VANESSA        14 PC ORINDA AQUATICS       2:55.17
JONES, HANNAH         13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:55.96
IDLE, KELLY           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:56.32
SHARP, EMILY          15 PC ORINDA AQUATICS       2:56.65
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:57.90
DEYOREO, MARIA        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:58.93
NELSON, MEGAN         13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:59.02
SHARP, LINDSEY        13 PC ORINDA AQUATICS       2:59.49
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALA GATORS            2:59.53
WALOVICH, KRISTIN     13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:59.99
HAARZ, COLBY          13 PC ORINDA AQUATICS       3:00.72
ISOKAWA, JESSICA      16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:01.13
LEIPPER, KATHERINE    13 PC UNATTACHED PACIFIC    3:01.26
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       3:01.66
GRIFFOUL, EMILY       13 PC UNATTACHED PACIFIC    3:03.59
NG, MICHELLE          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:03.64
SARGENT, KELLI        13 PC SOSS                  3:08.77
BULLMAN, KATIE        14 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:11.07
FOOTE, ANDREA         13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:11.22
OLDENHAGE, KIMBERLY   15 PC EAST BAY BAT RAYS     3:11.64
MARTINEZ, MARIA       15 PC SILVER DOLPHINS SW    3:11.73
EDELEANU, ALEXANDRA   18 PC ORINDA AQUATICS       3:14.06
WONNER, KATIE         13 PC ALA GATORS            3:15.11
WAINESS, REBECCA      13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:16.77
KAPPLER, CHRISTINA    13 PC FLYING FISH           3:20.32
SMITH, COLLEEN        15 PC PLEASANTON SEA HAW    3:21.65
TSUYEMURA, STEPHANIE  13 PC FLYING FISH           3:26.17
SIEW, MELISSA         13 PC FREMONT AREA SWIM     3:37.68
NEUMAN, CHRISTIE      13 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:38.29
NICHOLS, AMANDA       13 PC FREMONT AREA SWIM     3:53.60
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:55.85
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   13-18   400 I.M.                                    EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FOLEY, KATHLEEN       16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    5:24.50
RADECKE, JEN          16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:24.57
NARUM, JENNIFER       13 PC PLEASANTON SEA HAW    5:26.97
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:29.40
NGUYEN, CONNIE        16 PC SAN FRANCISCO REC     5:36.71
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       5:39.67
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:48.90
GONG, SHERYL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    5:49.66
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS       5:57.06
DEYOREO, MARIA        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    6:01.49
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    6:08.63
SMYTH, MYCAL          15 PC UNATTACHED PACIFIC    6:14.00
HAARZ, COLBY          13 PC ORINDA AQUATICS       6:19.93
NELSON, MEGAN         13 PC PLEASANTON SEA HAW    6:22.44
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   13-18   400 I.M.                                    EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GRIFFOUL, EMILY       13 PC UNATTACHED PACIFIC    6:30.93
SARGENT, KELLI        13 PC SOSS                  6:36.75
WONNER, KATIE         13 PC ALA GATORS            7:00.41
EDELEANU, ALEXANDRA   18 PC ORINDA AQUATICS       7:01.87
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM    8:19.83
LEIPPER, KATHERINE    13 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
PEDLEY, CHRISTINA     13 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    8&UN    50 FREE                                     EVENT   48
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.71
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      38.74
CUVIN, MICHAEL         8 PC DALY CITY DOLPHINS      45.45
KULP, PATRICK          8 PC SAN RAMON LIVERMOR      45.88
LU, KEVIN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR      46.58
HILWEH, NICK           8 PC UNATTACHED PACIFIC      48.58
KASER, SEBASTIAN       8 PC EAST BAY BAT RAYS       48.94
KHARRAZI, EVAN         6 PC ALAMEDA ISLAND AQU      49.27
LOUIE, RALSTON         8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      49.72
PERKINS, BRADLEY       8 PC PLEASANTON SEA HAW      49.95
HUANG, DENNIS          8 PC FREMONT AREA SWIM       53.72
MESCHES, BEN           8 PC SOSS                    54.28
TAYLOR, TOMMY          8 PC PLEASANTON SEA HAW      58.59
TANG, JEFFERY          8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:00.20
TSUI, JUSTIN           8 PC FLYING FISH           1:01.36
CHAU, ANDREW           7 PC FLYING FISH           1:02.51
SHENER, DECLAN         7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:16.65
=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    8&UN    100 FREE                                    EVENT    8
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PISER, ZACH            8 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:27.20
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:33.35
CUVIN, MICHAEL         8 PC DALY CITY DOLPHINS    1:37.02
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:44.51
LOH, KEVIN             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:47.92
KULP, PATRICK          8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:49.31
MESCHES, BEN           8 PC SOSS                  1:50.02
KRAUSE, BEN            7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:51.60
BENMILOUD, BRUNO       7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:52.47
CHOW, BRYAN            8 PC SILVER DOLPHINS SW    1:52.56
HO, DUSTIN             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:55.90
KASER, SEBASTIAN       8 PC EAST BAY BAT RAYS     1:55.91
KHARRAZI, EVAN         6 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:56.80
KWAN, JAMES            8 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:58.91
BARAL, GLENN           7 PC UNATTACHED PACIFIC    2:17.07
MEANS, WESTIN          8 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:21.16
OSHIRO, LEO            6 PC EAST BAY BAT RAYS     2:25.31
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
MOHAJER, STEPHAN       8 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   62                                    MALE    8&UN    50 BACK                                     EVENT   62
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      47.46
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      47.91
LU, KEVIN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR      53.18
KHARRAZI, EVAN         6 PC ALAMEDA ISLAND AQU      53.91
MESCHES, BEN           8 PC SOSS                    56.63
LOUIE, RALSTON         8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      56.78
KASER, SEBASTIAN       8 PC EAST BAY BAT RAYS       58.07
KULP, PATRICK          8 PC SAN RAMON LIVERMOR      59.28
HILWEH, NICK           8 PC UNATTACHED PACIFIC      59.85
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   62                                    MALE    8&UN    50 BACK                                     EVENT   62
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PERKINS, BRADLEY       8 PC PLEASANTON SEA HAW    1:00.70
CUVIN, MICHAEL         8 PC DALY CITY DOLPHINS    1:00.73
HUANG, DENNIS          8 PC FREMONT AREA SWIM     1:04.46
TAYLOR, TOMMY          8 PC PLEASANTON SEA HAW    1:05.90
TANG, JEFFERY          8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.30
NELSON, TOMMY          6 PC PLEASANTON SEA HAW    1:10.32
SHENER, DECLAN         7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:27.89
CHAU, ANDREW           7 PC FLYING FISH            DQUED
TSUI, JUSTIN           8 PC FLYING FISH            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    8&UN    50 BREAST                                   EVENT   24
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      55.42
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      56.26
PISER, ZACH            8 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:01.34
MEANS, WESTIN          8 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:02.80
LOH, KEVIN             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:04.98
BENMILOUD, BRUNO       7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:05.58
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:06.10
CHOW, BRYAN            8 PC SILVER DOLPHINS SW    1:06.43
DAM, OLIVER            8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.65
KULP, PATRICK          8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:07.67
MESCHES, BEN           8 PC SOSS                  1:09.18
KASER, SEBASTIAN       8 PC EAST BAY BAT RAYS     1:10.53
KHARRAZI, EVAN         6 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:11.39
KRAUSE, BEN            7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:12.64
CUVIN, MICHAEL         8 PC DALY CITY DOLPHINS    1:15.43
KWAN, JAMES            8 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:15.58
MOHAJER, STEPHAN       8 PC PLEASANTON SEA HAW    1:26.72
COLORADO, CHRISTOPHER  8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:35.02
OSHIRO, KENNY          8 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED
SYU, DARREN            8 PC FLYING FISH            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    8&UN    50 FLY                                      EVENT   16
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      49.45
MESCHES, BEN           8 PC SOSS                    51.55
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      51.96
PISER, ZACH            8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      51.97
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      53.47
CUVIN, MICHAEL         8 PC DALY CITY DOLPHINS      57.86
KULP, PATRICK          8 PC SAN RAMON LIVERMOR      58.71
LOH, KEVIN             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:01.24
DAM, OLIVER            8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:08.80
HO, DUSTIN             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:12.33
COLORADO, CHRISTOPHER  8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:21.65
KHARRAZI, EVAN         6 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:32.55
OSHIRO, LEO            6 PC EAST BAY BAT RAYS     1:40.71
BARAL, GLENN           7 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
KASER, SEBASTIAN       8 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED
OSHIRO, KENNY          8 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   54                                    MALE    10&UN   50 FREE                                     EVENT   54
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LAFLAMME, DAVID       10 PC SOSS                    35.03
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      35.07
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC      35.72
MOLINA, MICHAEL        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.84
COVRIG, DANIEL         9 PC SOSS                    36.30
GUIDO, CHRISTOPHER     9 PC SAN RAMON LIVERMOR      36.44
STEMBER, JOSEPH        9 PC DALY CITY DOLPHINS      38.19
LAW, RYAN             10 PC DALY CITY DOLPHINS      38.26
HAARZ, EVAN           10 PC ORINDA AQUATICS         38.38
LIN, MICHAEL          10 PC FLYING FISH             38.69
MARTCHOVSKY, MARTIN   10 PC FREMONT AREA SWIM       38.75
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS      39.66
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      39.72
CHEUNG, JOEY          10 PC MILPITAS TIDAL WAV      40.17
KHARRAZI, JEREMY      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.71
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALA GATORS              41.15
NUZZO, JOSH           10 PC PLEASANTON SEA HAW      41.31
HUANG, TERRY          10 PC SILVER DOLPHINS SW      41.74
WALTERS, NATE         10 PC EAST BAY BAT RAYS       41.96
SCIOSCIA, JOHN        10 PC SAN RAMON LIVERMOR      42.21
DIZON, DANIEL          9 PC EAST BAY BAT RAYS       43.33
NELSON, BRADLEY        9 PC PLEASANTON SEA HAW      43.69
CASEY, GRANT           9 PC SOSS                    43.73
GOMEZ, TONY           10 PC SILVER DOLPHINS SW      43.82
ZHOU, BRIAN           10 PC FREMONT AREA SWIM       43.86
SOUZA, DAYTON          9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      44.53
CHEN, GEORGE          10 PC FLYING FISH             45.63
CHOI, ANSON           10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      46.07
CARZON, NATHAN         9 PC DALY CITY DOLPHINS      46.30
CHANG, BOBBY          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      46.36
YANG, KEVIN            9 PC FREMONT AREA SWIM       49.02
HANAFEE, SEAN          9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      50.32
TSUI, BRIAN            9 PC FLYING FISH             52.90
KIANI, ALEXANDER       9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:04.21
PANTIG, PATRICK       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:24.04
=============================================================================================================================
   EVENT   36                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT   36
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BARTON, RJ             9 PC SOSS                  1:14.52
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:21.06
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:21.54
MOLINA, MICHAEL        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:21.83
APOLINARIO, KEVIN     10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:22.44
LAFLAMME, DAVID       10 PC SOSS                  1:22.64
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:29.20
STEMBER, JOSEPH        9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:29.73
SCIOSCIA, JOHN        10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:30.38
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALA GATORS            1:30.99
DIMAS, FERNANDO       10 PC SILVER DOLPHINS SW    1:33.01
NELSON, BRADLEY        9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:33.65
AIKEN, MARSHALL       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:33.69
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:35.80
CASEY, GRANT           9 PC SOSS                  1:35.85
HUANG, TERRY          10 PC SILVER DOLPHINS SW    1:36.68
MARTCHOVSKY, MARTIN   10 PC FREMONT AREA SWIM     1:37.35
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   36                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT   36
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CHEUNG, JOEY          10 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:37.46
OONK, DOUG            10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:37.93
DIZON, DANIEL          9 PC EAST BAY BAT RAYS     1:38.10
TERRES, RYAN          10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:39.79
CHANG, BOBBY          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:45.41
LIM, BRIAN             9 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:49.90
PATNAIK, ROHAN         9 PC FLYING FISH           1:50.04
CHEN, GEORGE          10 PC FLYING FISH           1:51.93
DAVIS, MATTHEW         9 PC SOSS                  1:52.12
DOLAN, MATTHEW        10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:53.64
CHENG, WILSON         10 PC FREMONT AREA SWIM     1:53.70
GOLUBCHIK, MAXIM       9 PC PLEASANTON SEA HAW    2:09.20
ANDREONI, JACK         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    10&UN   200 FREE                                    EVENT    6
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BARTON, RJ             9 PC SOSS                  2:42.72
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:46.45
NORTON, KYLE          10 PC SOSS                  2:50.56
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:55.71
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC    2:56.84
LIN, MICHAEL          10 PC FLYING FISH           3:05.60
SCIOSCIA, JOHN        10 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:05.81
GUIDO, CHRISTOPHER     9 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:13.65
TERRES, RYAN          10 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:21.67
CASEY, GRANT           9 PC SOSS                  3:23.69
GOMEZ, TONY           10 PC SILVER DOLPHINS SW    3:33.60
HUANG, TERRY          10 PC SILVER DOLPHINS SW    3:34.62
LIM, BRIAN             9 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:50.10
WALTERS, NATE         10 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   68                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   68
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LAFLAMME, DAVID       10 PC SOSS                    40.95
BARTON, RJ             9 PC SOSS                    40.98
MOLINA, MICHAEL        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      43.83
STEMBER, JOSEPH        9 PC DALY CITY DOLPHINS      44.12
COVRIG, DANIEL         9 PC SOSS                    44.20
HAARZ, EVAN           10 PC ORINDA AQUATICS         44.88
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC      44.98
LAW, RYAN             10 PC DALY CITY DOLPHINS      45.84
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      45.95
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      46.49
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS      46.80
KHARRAZI, JEREMY      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      47.45
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      48.12
CHEUNG, JOEY          10 PC MILPITAS TIDAL WAV      48.84
GUIDO, CHRISTOPHER     9 PC SAN RAMON LIVERMOR      49.31
SCIOSCIA, JOHN        10 PC SAN RAMON LIVERMOR      49.49
LIN, MICHAEL          10 PC FLYING FISH             49.51
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALA GATORS              50.03
CASEY, GRANT           9 PC SOSS                    51.18
HUANG, TERRY          10 PC SILVER DOLPHINS SW      51.54
CHEN, GEORGE          10 PC FLYING FISH             52.44
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   68                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   68
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NELSON, BRADLEY        9 PC PLEASANTON SEA HAW      54.29
GOMEZ, TONY           10 PC SILVER DOLPHINS SW      54.54
CHANG, BOBBY          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      55.42
YANG, KEVIN            9 PC FREMONT AREA SWIM       55.90
CHOI, ANSON           10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      56.12
NUZZO, JOSH           10 PC PLEASANTON SEA HAW      56.75
DIZON, DANIEL          9 PC EAST BAY BAT RAYS       57.89
WALTERS, NATE         10 PC EAST BAY BAT RAYS       58.19
CARZON, NATHAN         9 PC DALY CITY DOLPHINS      59.45
SOUZA, DAYTON          9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      59.48
HANAFEE, SEAN          9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      59.66
TSUI, BRIAN            9 PC FLYING FISH           1:02.62
PANTIG, PATRICK       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:30.38
KIANI, ALEXANDER       9 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    10&UN   100 BACK                                    EVENT   30
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NORTON, KYLE          10 PC SOSS                  1:24.92
LAFLAMME, DAVID       10 PC SOSS                  1:25.18
APOLINARIO, KEVIN     10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:29.85
MOLINA, MICHAEL        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:34.79
STEMBER, JOSEPH        9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:35.73
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:36.40
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:39.08
LAW, RYAN             10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:39.44
SCIOSCIA, JOHN        10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:41.67
KHARRAZI, JEREMY      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:43.24
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:43.32
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:43.96
DIMAS, FERNANDO       10 PC SILVER DOLPHINS SW    1:47.37
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:47.46
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:49.45
MARTCHOVSKY, MARTIN   10 PC FREMONT AREA SWIM     1:49.82
GUIDO, CHRISTOPHER     9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:50.02
NELSON, BRADLEY        9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:51.31
AIKEN, MARSHALL       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:53.62
LIN, MICHAEL          10 PC FLYING FISH           1:54.49
CHEN, GEORGE          10 PC FLYING FISH           1:57.69
DAVIS, MATTHEW         9 PC SOSS                  2:01.39
PATNAIK, ROHAN         9 PC FLYING FISH           2:01.90
DOLAN, MATTHEW        10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:03.17
MESCHES, BEN           8 PC SOSS                  2:04.39
OONK, DOUG            10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:04.84
CHENG, WILSON         10 PC FREMONT AREA SWIM     2:06.89
CHEUNG, JOEY          10 PC MILPITAS TIDAL WAV     DQUED
FOOTE, COLBY          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   22
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
APOLINARIO, KEVIN     10 PC DALY CITY DOLPHINS      41.40
NORTON, KYLE          10 PC SOSS                    43.89
BARTON, RJ             9 PC SOSS                    44.09
GUIDO, CHRISTOPHER     9 PC SAN RAMON LIVERMOR      47.16
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   22
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOLINA, MICHAEL        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      48.57
LAFLAMME, DAVID       10 PC SOSS                    49.63
LAW, RYAN             10 PC DALY CITY DOLPHINS      50.13
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.22
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.92
LIN, MICHAEL          10 PC FLYING FISH             51.78
CHEUNG, JOEY          10 PC MILPITAS TIDAL WAV      52.46
STEMBER, JOSEPH        9 PC DALY CITY DOLPHINS      52.85
LIM, BRIAN             9 PC FOG CITY HAMMERHEA      54.34
CASEY, GRANT           9 PC SOSS                    54.54
DAVIS, MATTHEW         9 PC SOSS                    55.44
KHARRAZI, JEREMY      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      55.94
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS      56.51
CARZON, NATHAN         9 PC DALY CITY DOLPHINS      56.60
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALA GATORS              56.95
HUANG, TERRY          10 PC SILVER DOLPHINS SW      57.05
AIKEN, MARSHALL       10 PC SAN RAMON LIVERMOR      57.10
CHANG, BOBBY          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      57.70
NELSON, BRADLEY        9 PC PLEASANTON SEA HAW      58.32
GOMEZ, TONY           10 PC SILVER DOLPHINS SW      59.74
MARTCHOVSKY, MARTIN   10 PC FREMONT AREA SWIM     1:00.25
OONK, DOUG            10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:00.53
CHEN, GEORGE          10 PC FLYING FISH           1:04.22
FOOTE, COLBY          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:05.03
PATNAIK, ROHAN         9 PC FLYING FISH           1:05.28
TERRES, RYAN          10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:07.80
ANDREONI, JACK         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM     DQUED
DOLAN, MATTHEW        10 PC DALY CITY DOLPHINS     DQUED
GOLUBCHIK, MAXIM       9 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   74                                    MALE    10&UN   100 BREAST                                  EVENT   74
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
APOLINARIO, KEVIN     10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:29.13
BARTON, RJ             9 PC SOSS                  1:31.91
COVRIG, DANIEL         9 PC SOSS                  1:42.30
GUIDO, CHRISTOPHER     9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:42.58
MOLINA, MICHAEL        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:49.19
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:49.81
CHEUNG, JOEY          10 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:51.59
LIN, MICHAEL          10 PC FLYING FISH           1:52.29
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:53.01
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:54.12
CASEY, GRANT           9 PC SOSS                  1:54.21
LOUIE, RALSTON         8 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:54.72
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:56.53
CHANG, BOBBY          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:01.71
LU, KEVIN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:02.13
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS    2:02.15
HUANG, TERRY          10 PC SILVER DOLPHINS SW    2:04.19
NELSON, BRADLEY        9 PC PLEASANTON SEA HAW    2:04.62
CHOI, ANSON           10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:04.76
NUZZO, JOSH           10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:06.23
CARZON, NATHAN         9 PC DALY CITY DOLPHINS    2:06.64
MCDANIELS, RYAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:06.81
SOUZA, DAYTON          9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:07.49
MARTCHOVSKY, MARTIN   10 PC FREMONT AREA SWIM     2:19.94
KULP, PATRICK          8 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:21.02
CHEN, GEORGE          10 PC FLYING FISH           2:22.41
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   74                                    MALE    10&UN   100 BREAST                                  EVENT   74
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YANG, KEVIN            9 PC FREMONT AREA SWIM     2:39.13
HANAFEE, SEAN          9 PC PIEDMONT SWIM TEAM     DQUED
HUANG, DENNIS          8 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   14
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LAFLAMME, DAVID       10 PC SOSS                    37.95
BARTON, RJ             9 PC SOSS                    38.18
MOLINA, MICHAEL        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.40
STEMBER, JOSEPH        9 PC DALY CITY DOLPHINS      41.38
APOLINARIO, KEVIN     10 PC DALY CITY DOLPHINS      41.41
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALA GATORS              42.63
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC      42.75
LAW, RYAN             10 PC DALY CITY DOLPHINS      44.29
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS      44.95
NORTON, KYLE          10 PC SOSS                    45.08
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      45.43
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      46.28
KHARRAZI, JEREMY      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      47.23
DIMAS, FERNANDO       10 PC SILVER DOLPHINS SW      47.77
CHEUNG, JOEY          10 PC MILPITAS TIDAL WAV      48.81
TERRES, RYAN          10 PC SAN RAMON LIVERMOR      48.96
GUIDO, CHRISTOPHER     9 PC SAN RAMON LIVERMOR      50.10
NELSON, BRADLEY        9 PC PLEASANTON SEA HAW      50.52
DAVIS, MATTHEW         9 PC SOSS                    51.41
CASEY, GRANT           9 PC SOSS                    51.44
AIKEN, MARSHALL       10 PC SAN RAMON LIVERMOR      51.45
OONK, DOUG            10 PC SAN RAMON LIVERMOR      51.66
SCIOSCIA, JOHN        10 PC SAN RAMON LIVERMOR      51.71
MARTCHOVSKY, MARTIN   10 PC FREMONT AREA SWIM       53.06
GOMEZ, TONY           10 PC SILVER DOLPHINS SW      55.41
LIN, MICHAEL          10 PC FLYING FISH             56.10
CHEN, GEORGE          10 PC FLYING FISH             56.97
PATNAIK, ROHAN         9 PC FLYING FISH             57.21
CHANG, BOBBY          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.27
WALTERS, NATE         10 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   60                                    MALE    10&UN   100 FLY                                     EVENT   60
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LAFLAMME, DAVID       10 PC SOSS                  1:26.03
BARTON, RJ             9 PC SOSS                  1:31.60
MOLINA, MICHAEL        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:36.22
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:45.28
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALA GATORS            1:48.50
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:48.82
CASEY, GRANT           9 PC SOSS                  1:51.34
NELSON, BRADLEY        9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:59.45
SCIOSCIA, JOHN        10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:00.49
GUIDO, CHRISTOPHER     9 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:00.50
MARTCHOVSKY, MARTIN   10 PC FREMONT AREA SWIM     2:04.02
STEMBER, JOSEPH        9 PC DALY CITY DOLPHINS     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    10&UN   200 I.M.                                    EVENT   46
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BARTON, RJ             9 PC SOSS                  3:03.29
LAFLAMME, DAVID       10 PC SOSS                  3:06.58
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:18.50
STEMBER, JOSEPH        9 PC DALY CITY DOLPHINS    3:21.25
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC    3:24.85
NELSON, BILLY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    3:24.88
HAARZ, EVAN           10 PC ORINDA AQUATICS       3:26.76
HAMLIN, R.J.          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:27.86
LAW, RYAN             10 PC DALY CITY DOLPHINS    3:30.64
CHEUNG, JOEY          10 PC MILPITAS TIDAL WAV    3:42.87
SCIOSCIA, JOHN        10 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:48.22
LIN, MICHAEL          10 PC FLYING FISH           3:52.06
NUZZO, JOSH           10 PC PLEASANTON SEA HAW    3:52.61
GOMEZ, TONY           10 PC SILVER DOLPHINS SW    3:56.93
MARTCHOVSKY, MARTIN   10 PC FREMONT AREA SWIM     4:02.81
KULP, PATRICK          8 PC SAN RAMON LIVERMOR    4:11.53
CHEN, GEORGE          10 PC FLYING FISH           4:14.68
MESCHES, BEN           8 PC SOSS                  4:24.18
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   52                                    MALE    11-12   50 FREE                                     EVENT   52
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BURGIN, PAUL          12 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.08
CUSHING, ALEX         12 PC UNATTACHED PACIFIC      30.01
MARTINEZ, CARLOS      12 PC SILVER DOLPHINS SW      31.40
YUEN, CHRISTOPHER     12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      31.89
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR      32.10
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      32.44
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS              33.84
HERMAN, TAYLOR        12 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.99
CHHOKAR, AARON        11 PC DALY CITY DOLPHINS      34.17
TRAN, ALEX            11 PC SILVER DOLPHINS SW      35.12
YAU, EDDY             12 PC DALY CITY DOLPHINS      35.61
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.74
LOTIVIO, DYLAN        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.03
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH             36.10
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW      36.21
GENDOTTI, NATHAN      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      36.63
SAFRAN, BEN           12 PC FREMONT AREA SWIM       37.15
SHERIDAN, SEAN C.     12 PC BERKELEY BEAR SWIM      37.64
MAGAT, CHARLES        11 PC DALY CITY DOLPHINS      38.27
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.37
BELAUSTEGUIGOITIE, IM 12 PC SILVER DOLPHINS SW      38.48
DIAZ, NEIL            12 PC FOG CITY HAMMERHEA      39.41
YAM, JOHNNY           12 PC FOG CITY HAMMERHEA      41.48
SMITH, JAMES          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.53
=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    11-12   100 FREE                                    EVENT   28
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BURGIN, PAUL          12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:05.95
CUSHING, ALEX         12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:06.48
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:09.19
MARTINEZ, CARLOS      12 PC SILVER DOLPHINS SW    1:09.50
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:11.88
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS            1:13.51
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:13.60
LAIMAN, BRIGHTON      12 PC FLYING FISH           1:15.02
CHHOKAR, AARON        11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:15.19
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:16.26
GENDOTTI, NATHAN      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:16.54
TSURKAN, YURIY        12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:17.75
TRAN, ALEX            11 PC SILVER DOLPHINS SW    1:18.78
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:19.31
LOH, HUMPHREY         11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:19.54
YU, YALUEN            12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:19.68
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:22.27
DOLAN, MICHAEL        12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:23.20
LOTIVIO, DYLAN        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:24.27
MAGAT, CHARLES        11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:25.27
SHERIDAN, SEAN C.     12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:26.55
KAPLAN, ALEX          12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:28.11
CHOW, ARICK           11 PC SILVER DOLPHINS SW    1:29.51
CELAYA, MITCHELL      11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:29.71
RASKIN, JACOB         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:32.03
YAM, JOHNNY           12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:32.68
WEITKEMPER, YANNIC    12 PC SILVER DOLPHINS SW    1:35.40
SMITH, JAMES          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:39.71
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    11-12   100 FREE                                    EVENT   28
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CHOY, JONATHAN        11 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:52.32
TSE, JOSHUA           11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:57.02
=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    11-12   200 FREE                                    EVENT    4
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:27.57
CUSHING, ALEX         12 PC UNATTACHED PACIFIC    2:30.91
MARTINEZ, CARLOS      12 PC SILVER DOLPHINS SW    2:33.35
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:43.17
GENDOTTI, NATHAN      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:44.29
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW    2:45.03
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:50.56
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:55.98
YUEN, CHRISTOPHER     12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:58.86
CHOW, ARICK           11 PC SILVER DOLPHINS SW    3:08.59
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:09.87
BELAUSTEGUIGOITIE, IM 12 PC SILVER DOLPHINS SW    3:11.80
=============================================================================================================================
   EVENT   38                                    MALE    11-12   400 FREE                                    EVENT   38
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PAGAN, DARREN         12 PC ORINDA AQUATICS       5:05.36
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:13.87
MARTINEZ, CARLOS      12 PC SILVER DOLPHINS SW    5:26.33
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS            5:26.48
GENDOTTI, NATHAN      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:46.82
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW    5:48.84
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH           6:23.06
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    6:50.41
=============================================================================================================================
   EVENT   32                                    MALE    11-12   50 BACK                                     EVENT   32
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PAGAN, DARREN         12 PC ORINDA AQUATICS         34.64
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.02
LAIMAN, BRIGHTON      12 PC FLYING FISH             41.02
YUEN, CHRISTOPHER     12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      41.67
LOH, HUMPHREY         11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.85
CHHOKAR, AARON        11 PC DALY CITY DOLPHINS      43.19
MAGAT, CHARLES        11 PC DALY CITY DOLPHINS      44.06
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH             44.61
TSURKAN, YURIY        12 PC DALY CITY DOLPHINS      45.40
LOTIVIO, DYLAN        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      46.66
YU, YALUEN            12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      47.26
KAPLAN, ALEX          12 PC FOG CITY HAMMERHEA      47.41
SHERIDAN, SEAN C.     12 PC BERKELEY BEAR SWIM      47.68
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      48.45
RASKIN, JACOB         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      49.49
DOLAN, MICHAEL        12 PC DALY CITY DOLPHINS      50.50
YAM, JOHNNY           12 PC FOG CITY HAMMERHEA      54.11
SMITH, JAMES          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      55.03
WEITKEMPER, YANNIC    12 PC SILVER DOLPHINS SW     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   66                                    MALE    11-12   100 BACK                                    EVENT   66
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PAGAN, DARREN         12 PC ORINDA AQUATICS       1:14.65
CUSHING, ALEX         12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:18.47
HERMAN, TAYLOR        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:21.67
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:24.98
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:29.62
YUEN, CHRISTOPHER     12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:34.21
YAU, EDDY             12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:35.39
BELAUSTEGUIGOITIE, IM 12 PC SILVER DOLPHINS SW    1:36.47
MAGAT, CHARLES        11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:38.12
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH           1:39.37
SAFRAN, BEN           12 PC FREMONT AREA SWIM     1:40.48
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:41.07
KIPNIS, HILLEL        12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:44.62
YAM, JOHNNY           12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:51.26
DIAZ, NEIL            12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:58.60
SMITH, JAMES          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:03.56
SHERIDAN, SEAN C.     12 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
TRAN, ALEX            11 PC SILVER DOLPHINS SW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    11-12   200 BACK                                    EVENT   44
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PAGAN, DARREN         12 PC ORINDA AQUATICS       2:44.01
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS            2:55.37
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:55.56
HERMAN, TAYLOR        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:57.67
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:03.08
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW    3:05.34
GENDOTTI, NATHAN      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:13.59
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH           3:23.67
KIPNIS, HILLEL        12 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:33.62
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:39.78
SAFRAN, BEN           12 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   20                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   20
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BURGIN, PAUL          12 PC SAN RAMON LIVERMOR      37.31
PAGAN, DARREN         12 PC ORINDA AQUATICS         39.86
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR      42.72
CHHOKAR, AARON        11 PC DALY CITY DOLPHINS      43.09
TSURKAN, YURIY        12 PC DALY CITY DOLPHINS      44.82
LOH, HUMPHREY         11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      46.14
LAIMAN, BRIGHTON      12 PC FLYING FISH             46.56
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW      46.63
YU, YALUEN            12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      47.02
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      47.72
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      48.04
TRAN, ALEX            11 PC SILVER DOLPHINS SW      48.16
SHERIDAN, SEAN C.     12 PC BERKELEY BEAR SWIM      48.71
CHOW, ARICK           11 PC SILVER DOLPHINS SW      49.90
CASTELLANOS, SAMUEL   12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.17
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      50.34
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   20                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   20
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH             51.04
LOTIVIO, DYLAN        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      51.05
CELAYA, MITCHELL      11 PC BERKELEY BEAR SWIM      51.95
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR      52.12
LEVY, DANIEL          12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      52.14
YAM, JOHNNY           12 PC FOG CITY HAMMERHEA      52.19
WEITKEMPER, YANNIC    12 PC SILVER DOLPHINS SW      52.41
GUIDICI, ALEX         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      53.52
RASKIN, JACOB         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      54.34
MAGAT, CHARLES        11 PC DALY CITY DOLPHINS      54.36
DOSA, SETH            11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:00.61
TSE, JOSHUA           11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:04.31
CHOY, JONATHAN        11 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:16.51
KAPLAN, ALEX          12 PC FOG CITY HAMMERHEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   78                                    MALE    11-12   100 BREAST                                  EVENT   78
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BURGIN, PAUL          12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:23.84
PAGAN, DARREN         12 PC ORINDA AQUATICS       1:24.01
CHHOKAR, AARON        11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:35.32
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:35.49
KIPNIS, HILLEL        12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:44.07
YAU, EDDY             12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:44.31
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:46.03
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:47.62
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:47.79
SHERIDAN, SEAN C.     12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:52.59
YAM, JOHNNY           12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:57.22
MAGAT, CHARLES        11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:58.09
=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    11-12   50 FLY                                      EVENT   12
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BURGIN, PAUL          12 PC SAN RAMON LIVERMOR      31.28
PAGAN, DARREN         12 PC ORINDA AQUATICS         33.56
CUSHING, ALEX         12 PC UNATTACHED PACIFIC      34.27
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR      34.67
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS              34.89
LAIMAN, BRIGHTON      12 PC FLYING FISH             36.91
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      38.52
TERRES, MATT          12 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.29
TSURKAN, YURIY        12 PC DALY CITY DOLPHINS      40.10
GENDOTTI, NATHAN      12 PC SAN RAMON LIVERMOR      40.29
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR      40.31
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH             40.36
CASTELLANOS, SAMUEL   12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.68
SHERIDAN, SEAN C.     12 PC BERKELEY BEAR SWIM      43.35
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR      43.78
LOTIVIO, DYLAN        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      44.27
MAGAT, CHARLES        11 PC DALY CITY DOLPHINS      45.94
YAM, JOHNNY           12 PC FOG CITY HAMMERHEA      48.72
CHOY, JONATHAN        11 PC MILPITAS TIDAL WAV      49.44
LEVY, DANIEL          12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      50.55
CELAYA, MITCHELL      11 PC BERKELEY BEAR SWIM      51.54
TSE, JOSHUA           11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.81
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    11-12   50 FLY                                      EVENT   12
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SEDOR, JUSTIN         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    NO SHOW
YUEN, CHRISTOPHER     12 PC PIEDMONT SWIM TEAM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    11-12   200 FLY                                     EVENT   58
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS            3:01.21
GENDOTTI, NATHAN      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:19.65
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:28.52
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:30.59
KIPNIS, HILLEL        12 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:43.13
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   72                                    MALE    11-12   200 I.M.                                    EVENT   72
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BURGIN, PAUL          12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:39.34
CUSHING, ALEX         12 PC UNATTACHED PACIFIC    2:52.09
WONNER, CASEY         11 PC ALA GATORS            3:00.40
HERMAN, TAYLOR        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:01.18
MARTINEZ, CARLOS      12 PC SILVER DOLPHINS SW    3:03.28
POON, NATHAN          12 PC PLEASANTON SEA HAW    3:09.12
TIEMEYER, STEPHEN     12 PC FLYING FISH           3:09.66
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:10.79
GENDOTTI, NATHAN      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:12.39
CLEMENTS, ZACHARY     11 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:19.39
TRAN, ALEX            11 PC SILVER DOLPHINS SW    3:20.45
SAFRAN, BEN           12 PC FREMONT AREA SWIM     3:34.90
SHERIDAN, SEAN C.     12 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:36.87
FISCHER, BRANDON      12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:37.54
PAGAN, DARREN         12 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   50                                    MALE    13-18   50 FREE                                     EVENT   50
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LYON, MATTHEW         17 PC ORINDA AQUATICS         25.89
SANDBERG, JESSE       14 PC ORINDA AQUATICS         26.70
RITCHIE, MATT L.      28 PC PIEDMONT SWIM TEAM      26.79
MCDANIELS, SCOTT      14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.05
BECK, NICOLAS         16 PC ORINDA AQUATICS         27.22
STINSON, BOB          14 PC ORINDA AQUATICS         27.41
CROSSLEY, JOHN        15 PC ORINDA AQUATICS         27.60
MAHONEY, DANIEL       15 PC ORINDA AQUATICS         27.64
BAUER, CURTIS         15 PC EAST BAY BAT RAYS       27.73
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS         27.77
HINE, TRACY           13 PC BENECIA BLUE DOLPH      27.95
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA       27.96
BURKE, TANNER         16 PC ORINDA AQUATICS         28.41
QUINN, STEPHEN        14 PC SAN RAMON LIVERMOR      28.86
BOBB, PATRICK         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      28.97
TRAN, TONY            14 PC ORINDA AQUATICS         28.97
ARAUZ, ROBERT         17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      29.37
FAHR, JOSEPH          15 PC SILVER DOLPHINS SW      29.69
LARSEN, PAT           14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      29.70
VILLET, MICHAEL       17 PC PIEDMONT SWIM TEAM      29.71
EDELEANU, CHRISTIAN   13 PC ORINDA AQUATICS         29.77
PONTAU, KARL          14 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.91
STEMBER, JONATHAN     14 PC DALY CITY DOLPHINS      29.96
CASEY, LANCE          13 PC SOSS                    30.16
KAO, KRISTOFER        13 PC ORINDA AQUATICS         30.57
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW      30.83
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS         30.88
YAU, BENNY            14 PC DALY CITY DOLPHINS      31.41
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS         31.61
GIBLIN, JASON         13 PC ORINDA AQUATICS         31.95
ALAJAJIAN, DAVID      14 PC FREMONT AREA SWIM       32.07
PAWLOWSKI, OLEK       16 PC PLEASANTON SEA HAW      32.09
KUMAR, RISHIE         14 PC PLEASANTON SEA HAW      32.17
HOLLAND, KENT         13 PC ORINDA AQUATICS         32.52
LARSEN, ANDREW        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      32.65
PAWLOWSKI, MARCIN     14 PC PLEASANTON SEA HAW      32.73
LOVEWELL, JOSEPH      14 PC EAST BAY BAT RAYS       33.55
CHEN, DANIEL          14 PC FREMONT AREA SWIM       34.47
FONG, ELLIOT          13 PC OAKLAND BARRACUDA       34.73
MAIER, ERIC           14 PC PLEASANTON SEA HAW      35.62
YAM, ROBERT           13 PC FOG CITY HAMMERHEA      35.96
LAU, NELSON           13 PC FOG CITY HAMMERHEA      36.75
NG, YORK              13 PC PIEDMONT SWIM TEAM      43.01
=============================================================================================================================
   EVENT   64                                    MALE    13-18   100 FREE                                    EVENT   64
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LYON, MATTHEW         17 PC ORINDA AQUATICS         57.70
BECK, NICOLAS         16 PC ORINDA AQUATICS         58.40
RITCHIE, MATT L.      28 PC PIEDMONT SWIM TEAM      58.73
MCDANIELS, SCOTT      14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      58.78
SANDBERG, JESSE       14 PC ORINDA AQUATICS         59.57
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS         59.68
BURKE, TANNER         16 PC ORINDA AQUATICS       1:01.48
STINSON, BOB          14 PC ORINDA AQUATICS       1:01.84
HINE, TRACY           13 PC BENECIA BLUE DOLPH    1:02.35
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   64                                    MALE    13-18   100 FREE                                    EVENT   64
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
QUINN, STEPHEN        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:02.85
CROSSLEY, JOHN        15 PC ORINDA AQUATICS       1:03.22
BAUER, CURTIS         15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:03.30
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:03.93
TRAN, TONY            14 PC ORINDA AQUATICS       1:04.57
KAO, KRISTOFER        13 PC ORINDA AQUATICS       1:04.78
CASEY, LANCE          13 PC SOSS                  1:05.12
BOBB, PATRICK         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:05.28
EDELEANU, CHRISTIAN   13 PC ORINDA AQUATICS       1:05.63
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:05.66
GREMBAN, MARK         14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:06.28
SALAMATI, BEHAN       13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:07.46
PONTAU, KARL          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:07.49
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       1:07.62
ARNDT, MICHAEL        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:07.63
VILLET, MICHAEL       17 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:07.82
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS       1:09.68
PAWLOWSKI, OLEK       16 PC PLEASANTON SEA HAW    1:11.70
LARSEN, ANDREW        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:12.59
HOLLAND, KENT         13 PC ORINDA AQUATICS       1:12.90
KUMAR, RISHIE         14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:13.00
PAWLOWSKI, MARCIN     14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:13.25
LOVEWELL, JOSEPH      14 PC EAST BAY BAT RAYS     1:14.94
ALAJAJIAN, DAVID      14 PC FREMONT AREA SWIM     1:16.35
FONG, ELLIOT          13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:16.54
YAU, BENNY            14 PC DALY CITY DOLPHINS    1:16.91
YAM, ROBERT           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:18.62
MAIER, ERIC           14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:20.79
CHEN, DANIEL          14 PC FREMONT AREA SWIM     1:21.30
MILLISON, WATSON      14 PC SILVER DOLPHINS SW    1:22.01
LAU, NELSON           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:22.82
BETTENCOURT, CASEY    14 PC FREMONT AREA SWIM     1:27.03
LARSEN, PAT           14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    13-18   200 FREE                                    EVENT    2
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCDANIELS, SCOTT      14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:06.28
BECK, NICOLAS         16 PC ORINDA AQUATICS       2:10.64
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS       2:11.66
MELDER, ERIC          18 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:11.84
MAHONEY, DANIEL       15 PC ORINDA AQUATICS       2:14.70
BURKE, TANNER         16 PC ORINDA AQUATICS       2:15.02
SANDBERG, JESSE       14 PC ORINDA AQUATICS       2:15.87
CHILES, JUSTIN        17 PC ORINDA AQUATICS       2:16.17
FITZGERALD, QUINN     18 PC ORINDA AQUATICS       2:16.50
BLACK, DAVID          19 PC ORINDA AQUATICS       2:19.37
CROSSLEY, JOHN        15 PC ORINDA AQUATICS       2:20.33
MCLAUGHLIN, JAMES     13 PC MARIN PIRATES         2:20.46
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:21.03
KAO, KRISTOFER        13 PC ORINDA AQUATICS       2:22.05
ARAUZ, ROBERT         17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:22.28
GALLAGHER, MARCUS     14 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:22.94
METCALF, SCOTT        17 PC ORINDA AQUATICS       2:24.98
BAUER, CURTIS         15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:25.33
CASEY, LANCE          13 PC SOSS                  2:26.10
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:26.55
MONTEYNE, ANDREW      18 PC ORINDA AQUATICS       2:28.49
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS       2:30.06
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    13-18   200 FREE                                    EVENT    2
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ARNDT, MICHAEL        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:30.15
KIM, JONATHAN         14 PC ORINDA AQUATICS       2:30.34
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       2:30.44
OLDENHAGE, MATT       13 PC EAST BAY BAT RAYS     2:30.78
EDELEANU, CHRISTIAN   13 PC ORINDA AQUATICS       2:31.00
RODRIGUES, NEAL       13 PC ALA GATORS            2:31.00
RETORT, GABRIEL       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:32.37
PONTAU, KARL          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:32.53
WONG, STEPHEN         13 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:33.11
LARSEN, ANDREW        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:34.39
FOSTER, RICHARD       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:34.50
LIM, ERIC             14 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:36.54
HOLLAND, KENT         13 PC ORINDA AQUATICS       2:38.81
YEE, MICHAEL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:41.18
ROCKWELL, NATHAN      14 PC ALA GATORS            2:42.73
LOVEWELL, JOSEPH      14 PC EAST BAY BAT RAYS     2:47.87
HUNTER, SCOTT         16 PC FREMONT AREA SWIM     2:52.13
SENDEJAS, STEVIE      13 PC SILICON VALLEY SPL    2:54.49
YAM, ROBERT           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:58.83
BETTENCOURT, CASEY    14 PC FREMONT AREA SWIM     3:11.73
=============================================================================================================================
   EVENT   40                                    MALE    13-18   400 FREE                                    EVENT   40
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCDANIELS, SCOTT      14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    4:34.73
MELDER, ERIC          18 PC ALAMEDA ISLAND AQU    4:39.62
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS       4:39.66
KAO, KRISTOFER        13 PC ORINDA AQUATICS       4:58.35
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    5:00.44
CROSSLEY, JOHN        15 PC ORINDA AQUATICS       5:10.08
MCLAUGHLIN, JAMES     13 PC MARIN PIRATES         5:17.67
TRAN, TONY            14 PC ORINDA AQUATICS       5:18.85
RETORT, GABRIEL       13 PC PLEASANTON SEA HAW    5:22.34
WONG, ANDREW          13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    5:35.18
BETTENCOURT, CASEY    14 PC FREMONT AREA SWIM     6:55.33
=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    13-18   100 BACK                                    EVENT   34
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MAHONEY, DANIEL       15 PC ORINDA AQUATICS       1:09.69
MCDANIELS, SCOTT      14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.92
HAMILTON, NEAL        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:11.63
BAUER, CURTIS         15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:12.18
CROSSLEY, JOHN        15 PC ORINDA AQUATICS       1:12.60
BURKE, TANNER         16 PC ORINDA AQUATICS       1:14.86
STINSON, BOB          14 PC ORINDA AQUATICS       1:15.02
TRAN, TONY            14 PC ORINDA AQUATICS       1:15.55
GALLAGHER, MARCUS     14 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:15.92
WONG, STEPHEN         13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:17.71
KIM, JONATHAN         14 PC ORINDA AQUATICS       1:19.14
APOLINARIO, MARC      14 PC DALY CITY DOLPHINS    1:20.06
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:20.08
CASEY, LANCE          13 PC SOSS                  1:20.11
ARNDT, MICHAEL        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:20.48
BOBB, PATRICK         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:20.76
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:22.15
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    13-18   100 BACK                                    EVENT   34
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
EDELEANU, CHRISTIAN   13 PC ORINDA AQUATICS       1:23.14
KUMAR, RISHIE         14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:23.68
SALAMATI, BEHAN       13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:23.68
PAWLOWSKI, MARCIN     14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:23.72
RETORT, GABRIEL       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:24.23
LARSEN, ANDREW        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:25.29
PONTAU, KARL          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:25.72
FOSTER, RICHARD       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:26.15
YEE, MICHAEL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:27.66
LOVEWELL, JOSEPH      14 PC EAST BAY BAT RAYS     1:28.90
PAWLOWSKI, OLEK       16 PC PLEASANTON SEA HAW    1:35.26
FOSTER, MURRAY        13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:36.91
YAM, ROBERT           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:43.46
=============================================================================================================================
   EVENT   56                                    MALE    13-18   200 BACK                                    EVENT   56
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HAMILTON, NEAL        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:26.22
MAHONEY, DANIEL       15 PC ORINDA AQUATICS       2:26.85
GREMBAN, MARK         14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:35.01
MCDANIELS, SCOTT      14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:35.62
BAUER, CURTIS         15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:38.11
CROSSLEY, JOHN        15 PC ORINDA AQUATICS       2:39.17
FAHR, JOSEPH          15 PC SILVER DOLPHINS SW    2:41.36
SANDBERG, JESSE       14 PC ORINDA AQUATICS       2:42.14
TRAN, TONY            14 PC ORINDA AQUATICS       2:44.59
GIBLIN, JASON         13 PC ORINDA AQUATICS       2:45.79
ARNDT, MICHAEL        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:46.51
BOBB, PATRICK         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:49.15
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:50.85
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:52.08
SALAMATI, BEHAN       13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:54.66
PAWLOWSKI, MARCIN     14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:58.58
KUMAR, RISHIE         14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:59.90
HOLLAND, KENT         13 PC ORINDA AQUATICS       3:00.26
LOVEWELL, JOSEPH      14 PC EAST BAY BAT RAYS     3:08.89
HINE, TRACY           13 PC BENECIA BLUE DOLPH     DQUED
LATHROPE, SCOTT       14 PC ORINDA AQUATICS       NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    13-18   100 BREAST                                  EVENT   26
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BLACK, DAVID          19 PC ORINDA AQUATICS       1:14.84
BURKE, TANNER         16 PC ORINDA AQUATICS       1:15.37
MCLAUGHLIN, JAMES     13 PC MARIN PIRATES         1:16.13
STINSON, BOB          14 PC ORINDA AQUATICS       1:17.07
MELDER, ERIC          18 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:18.59
APOLINARIO, MARC      14 PC DALY CITY DOLPHINS    1:21.09
SANDBERG, JESSE       14 PC ORINDA AQUATICS       1:21.33
BOBB, PATRICK         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:22.19
HAMILTON, NEAL        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:22.23
GIBLIN, JASON         13 PC ORINDA AQUATICS       1:22.24
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       1:23.10
OLDENHAGE, MATT       13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:25.88
MILLISON, WATSON      14 PC SILVER DOLPHINS SW    1:26.95
YEE, MICHAEL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:27.02
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    13-18   100 BREAST                                  EVENT   26
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ARNDT, MICHAEL        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:27.62
PONTAU, KARL          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:28.93
WONG, ANDREW          13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:29.40
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS       1:31.27
RETORT, GABRIEL       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:32.40
HUNTER, SCOTT         16 PC FREMONT AREA SWIM     1:32.52
RODRIGUES, NEAL       13 PC ALA GATORS            1:32.54
SALAMATI, BEHAN       13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:32.60
PAWLOWSKI, OLEK       16 PC PLEASANTON SEA HAW    1:32.90
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:33.79
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:35.01
FOSTER, RICHARD       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:36.03
LOVEWELL, JOSEPH      14 PC EAST BAY BAT RAYS     1:36.78
ROCKWELL, NATHAN      14 PC ALA GATORS            1:37.34
YAM, ROBERT           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:38.34
KUMAR, RISHIE         14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:39.64
PAWLOWSKI, MARCIN     14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:39.75
SENDEJAS, STEVIE      13 PC SILICON VALLEY SPL    1:46.27
FOSTER, MURRAY        13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:00.02
BETTENCOURT, CASEY    14 PC FREMONT AREA SWIM     2:02.01
CHEN, DANIEL          14 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   76                                    MALE    13-18   200 BREAST                                  EVENT   76
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BURKE, TANNER         16 PC ORINDA AQUATICS       2:41.48
STINSON, BOB          14 PC ORINDA AQUATICS       2:54.05
HAMILTON, NEAL        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:54.88
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       2:56.90
BOBB, PATRICK         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:56.92
APOLINARIO, MARC      14 PC DALY CITY DOLPHINS    2:57.96
GIBLIN, JASON         13 PC ORINDA AQUATICS       2:58.72
FONG, ELLIOT          13 PC OAKLAND BARRACUDA     3:01.31
SANDBERG, JESSE       14 PC ORINDA AQUATICS       3:03.53
ARNDT, MICHAEL        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:08.12
SALAMATI, BEHAN       13 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:14.04
CASEY, LANCE          13 PC SOSS                  3:16.09
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS       3:16.42
MILLISON, WATSON      14 PC SILVER DOLPHINS SW    3:16.85
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     3:18.31
PONTAU, KARL          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:18.70
PAWLOWSKI, OLEK       16 PC PLEASANTON SEA HAW    3:22.76
PAWLOWSKI, ADAM       13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:22.89
YAU, BENNY            14 PC DALY CITY DOLPHINS    3:23.91
ALAJAJIAN, DAVID      14 PC FREMONT AREA SWIM     3:27.53
LOVEWELL, JOSEPH      14 PC EAST BAY BAT RAYS     3:28.64
YAM, ROBERT           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:34.85
PAWLOWSKI, MARCIN     14 PC PLEASANTON SEA HAW    3:36.93
NG, YORK              13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:58.76
LAU, NELSON           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:58.92
BETTENCOURT, CASEY    14 PC FREMONT AREA SWIM     4:07.96
=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    13-18   100 FLY                                     EVENT   10
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BECK, NICOLAS         16 PC ORINDA AQUATICS       1:03.34
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    13-18   100 FLY                                     EVENT   10
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS       1:03.34
MCDANIELS, SCOTT      14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:04.11
LATHROPE, SCOTT       14 PC ORINDA AQUATICS       1:04.81
HAMILTON, NEAL        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.21
MAHONEY, DANIEL       15 PC ORINDA AQUATICS       1:09.01
TRAN, TONY            14 PC ORINDA AQUATICS       1:10.75
SALAMATI, BEHAN       13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:10.78
BAUER, CURTIS         15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:12.00
KIM, JONATHAN         14 PC ORINDA AQUATICS       1:12.96
BOBB, PATRICK         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:13.36
WOODSTOCK, EUGENE     14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:13.56
APOLINARIO, MARC      14 PC DALY CITY DOLPHINS    1:14.74
BURKE, TANNER         16 PC ORINDA AQUATICS       1:16.97
GALLAGHER, MARCUS     14 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:17.20
KAO, KRISTOFER        13 PC ORINDA AQUATICS       1:17.52
CASEY, LANCE          13 PC SOSS                  1:17.90
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS       1:18.94
RODRIGUES, NEAL       13 PC ALA GATORS            1:21.48
OLDENHAGE, MATT       13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:22.52
WONG, ANDREW          13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:22.68
EDELEANU, CHRISTIAN   13 PC ORINDA AQUATICS       1:23.82
PONTAU, KARL          14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:24.70
GIBLIN, JASON         13 PC ORINDA AQUATICS       1:28.16
SENDEJAS, STEVIE      13 PC SILICON VALLEY SPL    1:28.35
PAWLOWSKI, OLEK       16 PC PLEASANTON SEA HAW    1:29.15
PAWLOWSKI, MARCIN     14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:34.23
=============================================================================================================================
   EVENT   70                                    MALE    13-18   200 FLY                                     EVENT   70
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LATHROPE, SCOTT       14 PC ORINDA AQUATICS       2:20.06
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS       2:26.07
BECK, NICOLAS         16 PC ORINDA AQUATICS       2:26.20
HAMILTON, NEAL        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:27.99
MCDANIELS, SCOTT      14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:28.15
MAHONEY, DANIEL       15 PC ORINDA AQUATICS       2:28.21
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS       2:52.80
KAO, KRISTOFER        13 PC ORINDA AQUATICS       2:58.88
=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    13-18   200 I.M.                                    EVENT   18
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LATHROPE, SCOTT       14 PC ORINDA AQUATICS       2:19.87
HAMILTON, NEAL        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:26.02
BECK, NICOLAS         16 PC ORINDA AQUATICS       2:26.10
MELDER, ERIC          18 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:30.20
MAHONEY, DANIEL       15 PC ORINDA AQUATICS       2:30.26
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS       2:30.64
SANDBERG, JESSE       14 PC ORINDA AQUATICS       2:32.59
APOLINARIO, MARC      14 PC DALY CITY DOLPHINS    2:37.64
MCLAUGHLIN, JAMES     13 PC MARIN PIRATES         2:38.11
TRAN, TONY            14 PC ORINDA AQUATICS       2:39.44
GALLAGHER, MARCUS     14 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:41.73
KAO, KRISTOFER        13 PC ORINDA AQUATICS       2:41.96
GIBLIN, JASON         13 PC ORINDA AQUATICS       2:42.22
SALAMATI, BEHAN       13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:44.46
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1076
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1-104                          06/16/01  THRU  06/17/01          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    13-18   200 I.M.                                    EVENT   18
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS       2:44.69
BAUER, CURTIS         15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:45.01
ARNDT, MICHAEL        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:46.11
CASEY, LANCE          13 PC SOSS                  2:47.02
EDELEANU, CHRISTIAN   13 PC ORINDA AQUATICS       2:50.03
OLDENHAGE, MATT       13 PC EAST BAY BAT RAYS     2:50.39
RODRIGUES, NEAL       13 PC ALA GATORS            2:51.85
WONG, STEPHEN         13 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:55.70
LARSEN, PAT           14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:58.36
FOSTER, RICHARD       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:59.71
PAWLOWSKI, MARCIN     14 PC PLEASANTON SEA HAW    3:03.66
ROCKWELL, NATHAN      14 PC ALA GATORS            3:03.83
PAWLOWSKI, OLEK       16 PC PLEASANTON SEA HAW    3:08.80
MILLISON, WATSON      14 PC SILVER DOLPHINS SW    3:10.79
LOVEWELL, JOSEPH      14 PC EAST BAY BAT RAYS     3:15.74
SENDEJAS, STEVIE      13 PC SILICON VALLEY SPL    3:16.60
BETTENCOURT, CASEY    14 PC FREMONT AREA SWIM     4:03.53
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
YEE, MICHAEL          13 PC FOG CITY HAMMERHEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    13-18   400 I.M.                                    EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LATHROPE, SCOTT       14 PC ORINDA AQUATICS       5:04.13
HAMILTON, NEAL        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:08.26
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS       5:15.97
MAHONEY, DANIEL       15 PC ORINDA AQUATICS       5:20.25
GREMBAN, MARK         14 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:30.92
HINE, TRACY           13 PC BENECIA BLUE DOLPH    5:41.99
STEMBER, JONATHAN     14 PC DALY CITY DOLPHINS    5:42.51
SALAMATI, BEHAN       13 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:42.80
ARAUZ, ROBERT         17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:43.91
KAO, KRISTOFER        13 PC ORINDA AQUATICS       5:50.43
ARNDT, MICHAEL        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:57.44
FAHR, JOSEPH          15 PC SILVER DOLPHINS SW    6:04.87
EDELEANU, CHRISTIAN   13 PC ORINDA AQUATICS       6:08.11
MILLISON, WATSON      14 PC SILVER DOLPHINS SW     DQUED