South Valley Swim Team 
                        C/B MEET - 7/7/2001 to 7/8/2001                        
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Dang, Tuvi                 8 FF                               19.28  
  2 Tang, Lauren               7 SCSC                             19.31  
  3 Bautista, Anna             7 SEA                              19.38  
  3 Phillips, Rachel           8 SLST                             19.38  
  5 Pirson, Anais              8 SCSC                             20.54  
  6 Regueruo, Rebeca           8 WEST                             20.81  
  7 Freeman, Kadie             6 SCSC                             23.01  
  8 Chen, Anne                 8 SOVA                             23.48  
  9 Allen, Halie               7 SOVA                             24.10  
 10 Nguyen, Tracey             8 SLST                             24.45  
 11 Larson, Melissa            7 SOVA                             24.85  
 12 Lord, Kira                 6 ALMA                             25.17  
 13 Wong, Amanda               7 WEST                             33.45  
C - Division  
  1 Kennedy, Jamie             8 SEA                              18.74  
  2 Damian, Lauren             7 FF                               22.77  
  3 Piunri, Alllie             7 ALMA                             24.24  
  4 Del Rio, Nicole            6 ALMA                             35.74  
  5 Ornelas, Gabriela          6 ALMA                             38.76  
  6 Sendejas, Marissa          6 SJA                              40.96  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Phillips, Rachel           8 SLST                             42.92  
  2 Alcon, Sasha               7 FF                               45.22  
  3 Freeman, Kadie             6 SCSC                             46.93  
  4 Regueruo, Rebeca           8 WEST                             48.40  
  5 Tang, Lauren               7 SCSC                             48.78  
  6 Chen, Anne                 8 SOVA                             52.88  
  7 Mijatovich, Kristine       7 ALMA                             56.23  
  8 Wong, Amanda               7 WEST                           1:12.45  
C - Division  
  1 Kennedy, Jamie             8 SEA                              42.77  
  2 Damian, Lauren             7 FF                               49.15  
  3 Piunri, Alllie             7 ALMA                             55.28  
  4 Lord, Kira                 6 ALMA                             55.70  
  5 Allen, Halie               7 SOVA                             56.16  
  6 Welch, Callie              6 SCCA                           1:07.28  
  7 Sendejas, Marissa          6 SJA                            1:19.93  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Phillips, Rachel           8 SLST                           1:33.88  
  2 Dang, Tuvi                 8 FF                             1:38.77  
  3 Pirson, Anais              8 SCSC                           1:46.02  
  4 Freeman, Kadie             6 SCSC                           1:49.71  
C - Division  
  1 Ritter, Katrina            8 FF                             1:33.38  
  2 Alcon, Sasha               7 FF                             1:41.86  
  3 Kennedy, Jamie             8 SEA                            1:44.33  
  4 Mijatovich, Kristine       7 ALMA                           2:02.00  
  5 Percell, Sarah             8 FF                             2:11.19  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Regueruo, Rebeca           8 WEST                             51.78  
  2 Pirson, Anais              8 SCSC                             52.96  
  3 Bautista, Anna             7 SEA                              54.93  
  4 Freeman, Kadie             6 SCSC                             55.15  
  5 Tang, Lauren               7 SCSC                             55.26  
  6 Alcon, Sasha               7 FF                               56.32  
  7 Chen, Anne                 8 SOVA                             59.88  
  8 Wong, Amanda               7 WEST                           1:10.35  
 -- Mijatovich, Kristine       7 ALMA                                DQ  
C - Division  
  1 Damian, Lauren             7 FF                               56.28  
  2 Piunri, Alllie             7 ALMA                             59.20  
  3 Lord, Kira                 6 ALMA                           1:06.40  
  4 Allen, Halie               7 SOVA                           1:13.87  
  5 Del Rio, Nicole            6 ALMA                           1:22.71  
 -- Kennedy, Jamie             8 SEA                                 DQ  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Dang, Tuvi                 8 FF                               24.83  
  2 Phillips, Rachel           8 SLST                             25.58  
  3 Ritter, Katrina            8 FF                               25.81  
  4 Tang, Lauren               7 SCSC                             27.69  
  5 Larson, Melissa            7 SOVA                             27.85  
  6 Percell, Sarah             8 FF                               30.05  
  7 Mijatovich, Kristine       7 ALMA                             30.53  
  8 Alcon, Sasha               7 FF                               30.81  
  9 Bautista, Anna             7 SEA                              31.49  
 10 Regueruo, Rebeca           8 WEST                             33.51  
 11 Lord, Kira                 6 ALMA                             41.67  
 -- Wong, Amanda               7 WEST                                DQ  
 -- Chen, Anne                 8 SOVA                                DQ  
C - Division  
  1 Ornelas, Gabriela          6 ALMA                             41.21  
  2 Nguyen, Tracey             8 SLST                             41.74  
 -- Damian, Lauren             7 FF                                  DQ  
 -- Allen, Halie               7 SOVA                                DQ  
 -- Sendejas, Marissa          6 SJA                                 DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Ritter, Katrina            8 FF                               55.27  
  2 Tang, Lauren               7 SCSC                             57.76  
  3 Alcon, Sasha               7 FF                             1:10.45  
 -- Wong, Amanda               7 WEST                                DQ  
 -- Chen, Anne                 8 SOVA                                DQ  
C - Division  
  1 Bautista, Anna             7 SEA                            1:08.01  
  2 Allen, Halie               7 SOVA                           1:27.20  
  3 Welch, Callie              6 SCCA                           1:33.83  
 -- Kennedy, Jamie             8 SEA                                 DQ  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Ritter, Katrina            8 FF                               20.13  
  2 Bautista, Anna             7 SEA                              22.64  
  3 Dang, Tuvi                 8 FF                               23.42  
  4 Freeman, Kadie             6 SCSC                             25.03  
  5 Regueruo, Rebeca           8 WEST                             26.03  
  6 Alcon, Sasha               7 FF                               26.14  
  7 Phillips, Rachel           8 SLST                             27.03  
  8 Mijatovich, Kristine       7 ALMA                             28.80  
  9 Tang, Lauren               7 SCSC                             28.99  
C - Division  
  1 Damian, Lauren             7 FF                               27.85  
  2 Kennedy, Jamie             8 SEA                              30.66  
  3 Lord, Kira                 6 ALMA                             31.53  
  4 Allen, Halie               7 SOVA                             32.01  
  5 Ornelas, Gabriela          6 ALMA                             34.07  
  6 Piunri, Alllie             7 ALMA                             36.90  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Phillips, Rachel           8 SLST                           1:56.91  
  2 Bautista, Anna             7 SEA                            1:59.92  
  3 Freeman, Kadie             6 SCSC                           2:02.72  
  4 Regueruo, Rebeca           8 WEST                           2:05.09  
 -- Ritter, Katrina            8 FF                                  DQ  
C - Division  
  1 Mijatovich, Kristine       7 ALMA                           2:18.51  
  2 Lord, Kira                 6 ALMA                           2:21.47  
 -- Alcon, Sasha               7 FF                                  DQ  
 
Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
 -- Flying Fish  'A'                                                 DQ  
     1) Damian, Lauren 7                2) Alcon, Sasha 7                 
     3) Ritter, Katrina 8               4) Dang, Tuvi 8                   
 
Girls 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
 -- Flying Fish  'A'                                                 DQ  
     1) Alcon, Sasha 7                  2) Damian, Lauren 7               
     3) Ritter, Katrina 8               4) Dang, Tuvi 8                   
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Graven, Kristina           9 SCSC                             36.13  
  2 Cutshaw, Kayleigh         10 SEA                              37.98  
  3 Pabinguit, Kathryn        10 SLST                             38.52  
  4 Gardner, Kathleen          9 ALMA                             38.69  
  5 Phillips, Rebekah         10 SLST                             38.75  
  6 Welch, Zoe                 9 SCCA                             39.89  
  7 Price, Sarah              10 SOVA                             40.61  
  8 Lee, Alison               10 FF                               40.63  
  9 Allen, Kaitlyn             9 SOVA                             41.43  
 10 Lord, Tiana                9 ALMA                             42.10  
 11 Riddle, Emily              9 SOVA                             42.34  
 12 Holzapfel, Hadassa         9 SCSC                             43.97  
 13 Shoemaker, Dayna           9 SCCA                             47.24  
C - Division  
  1 Robinson, Shea             9 WEST                             39.23  
  2 Bhagat, Meghan            10 SOVA                             42.20  
  3 Sanville, Rachel           9 SLST                             42.63  
  4 Smith, Kimmie             10 SCSC                             43.27  
  5 Lok, Jamie                10 SLST                             43.57  
  6 Thompson, Clarissa         9 SOVA                             44.14  
  7 Hong, Michelle            10 FF                               44.97  
  8 Mullen, Raechel            9 WEST                             47.56  
  9 Oliveras, Lisa             9 WEST                           1:06.25  
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Aquino, Nina               9 FF                             2:56.18  
  2 Phillips, Rebekah         10 SLST                           3:04.84  
  3 Price, Sarah              10 SOVA                           3:08.61  
  4 Allen, Kaitlyn             9 SOVA                           3:17.23  
C - Division  
  1 Hunt, Hilary               9 ALMA                           2:58.80  
  2 Robinson, Shea             9 WEST                           3:12.98  
  3 Smith, Kimmie             10 SCSC                           3:17.47  
  4 Lord, Tiana                9 ALMA                           3:21.82  
  5 Cutshaw, Brianna           9 SEA                            3:25.75  
  6 Sanville, Rachel           9 SLST                           3:30.88  
  7 Bhagat, Meghan            10 SOVA                           3:44.88  
 -- Gardner, Kathleen          9 ALMA                                DQ  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Graven, Kristina           9 SCSC                             43.59  
  2 Allen, Kaitlyn             9 SOVA                             44.42  
  3 Sendejas, Sarah            9 SILC                             44.47  
  4 Pabinguit, Kathryn        10 SLST                             45.98  
  5 Hunt, Hilary               9 ALMA                             46.09  
  6 Ornelas, Marisela          9 ALMA                             48.02  
  7 Welch, Zoe                 9 SCCA                             50.25  
  8 Riddle, Emily              9 SOVA                             51.18  
  9 Lord, Tiana                9 ALMA                             54.04  
 10 Shoemaker, Dayna           9 SCCA                             57.75  
C - Division  
  1 Lee, Alison               10 FF                               45.87  
  2 Cutshaw, Kayleigh         10 SEA                              48.16  
  3 Holzapfel, Hadassa         9 SCSC                             49.89  
  4 Gardner, Kathleen          9 ALMA                             50.74  
  5 Hong, Michelle            10 FF                               50.84  
  6 Thompson, Clarissa         9 SOVA                             52.43  
  7 Sanville, Rachel           9 SLST                             53.67  
  8 Lok, Jamie                10 SLST                             53.78  
  9 Mullen, Raechel            9 WEST                             57.98  
 10 Bhagat, Meghan            10 SOVA                             58.96  
 11 Carpenter, Kristen        10 SOVA                             59.88  
 12 Oliveras, Lisa             9 WEST                           1:05.52  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 LU, Zoe                    9 FF                             1:38.14  
  2 Chen, Katherine            9 FF                             1:45.00  
C - Division  
  1 Hunt, Hilary               9 ALMA                           1:40.07  
  2 Smith, Kimmie             10 SCSC                           1:40.90  
  3 Holzapfel, Hadassa         9 SCSC                           1:45.37  
  4 Nguyen, Michelle          10 SLST                           1:53.35  
  5 Thompson, Clarissa         9 SOVA                           1:54.56  
  6 Cutshaw, Brianna           9 SEA                            2:02.79  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 LU, Zoe                    9 FF                               47.26  
  2 Nguyen, Michelle          10 SLST                             48.06  
  3 Nguyen, Catherine         10 WEST                             48.95  
  4 Price, Sarah              10 SOVA                             49.99  
  5 Hong, Michelle            10 FF                               50.37  
  6 Lord, Tiana                9 ALMA                             51.25  
  7 Phillips, Rebekah         10 SLST                             51.65  
  8 Robinson, Shea             9 WEST                             52.33  
  9 Holzapfel, Hadassa         9 SCSC                             52.58  
 10 Lee, Alison               10 FF                               53.77  
 11 Pabinguit, Kathryn        10 SLST                             55.18  
C - Division  
  1 Lok, Jamie                10 SLST                             53.43  
  2 Chen, Katherine            9 FF                               53.93  
  3 Cutshaw, Kayleigh         10 SEA                              54.72  
  4 Smith, Kimmie             10 SCSC                             54.76  
  5 Gardner, Kathleen          9 ALMA                             55.99  
  6 Sanville, Rachel           9 SLST                             56.92  
  7 Ornelas, Marisela          9 ALMA                             57.23  
  8 Allen, Kaitlyn             9 SOVA                           1:03.67  
  9 Bhagat, Meghan            10 SOVA                           1:06.87  
 10 Riddle, Emily              9 SOVA                           1:07.53  
 -- Thompson, Clarissa         9 SOVA                                DQ  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Hunt, Hilary               9 ALMA                             38.10  
  2 Price, Sarah              10 SOVA                             43.23  
  3 Allen, Kaitlyn             9 SOVA                             44.44  
  4 Lee, Alison               10 FF                               46.19  
  5 Ornelas, Marisela          9 ALMA                             47.04  
  6 Phillips, Rebekah         10 SLST                             51.08  
  7 Pabinguit, Kathryn        10 SLST                             51.30  
C - Division  
  1 Sendejas, Sarah            9 SILC                             47.17  
  2 Smith, Kimmie             10 SCSC                             47.85  
  3 Robinson, Shea             9 WEST                             50.20  
  4 Lord, Tiana                9 ALMA                             50.52  
  5 Riddle, Emily              9 SOVA                           1:00.21  
  6 Bhagat, Meghan            10 SOVA                           1:01.10  
  7 Thompson, Clarissa         9 SOVA                           1:04.24  
 -- Mullen, Raechel            9 WEST                                DQ  
 -- Gardner, Kathleen          9 ALMA                                DQ  
 -- Cutshaw, Brianna           9 SEA                                 DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Aquino, Nina               9 FF                             1:29.61  
  2 Hunt, Hilary               9 ALMA                           1:32.60  
  3 Lee, Alison               10 FF                             1:38.91  
  4 Allen, Kaitlyn             9 SOVA                           1:42.89  
  5 Ornelas, Marisela          9 ALMA                           1:43.14  
  6 Lord, Tiana                9 ALMA                           1:44.01  
  7 Pabinguit, Kathryn        10 SLST                           1:44.57  
  8 Phillips, Rebekah         10 SLST                           1:45.13  
C - Division  
  1 LU, Zoe                    9 FF                             1:34.65  
  2 Cutshaw, Kayleigh         10 SEA                            1:40.57  
  3 Chen, Katherine            9 FF                             1:42.23  
  4 Lok, Jamie                10 SLST                           1:44.16  
  5 Holzapfel, Hadassa         9 SCSC                           1:47.52  
  6 Hong, Michelle            10 FF                             1:48.45  
  7 Gardner, Kathleen          9 ALMA                           1:54.36  
  8 Sanville, Rachel           9 SLST                           1:54.77  
  9 Riddle, Emily              9 SOVA                           1:58.17  
 10 Bhagat, Meghan            10 SOVA                           2:18.07  
 -- Thompson, Clarissa         9 SOVA                                DQ  
 -- Robinson, Shea             9 WEST                                DQ  
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Graven, Kristina           9 SCSC                           3:18.30  
  2 Price, Sarah              10 SOVA                           3:18.59  
  3 Phillips, Rebekah         10 SLST                           3:43.93  
C - Division  
  1 Hunt, Hilary               9 ALMA                           3:22.79  
  2 Smith, Kimmie             10 SCSC                           3:33.86  
  3 Robinson, Shea             9 WEST                           3:36.67  
  4 Ornelas, Marisela          9 ALMA                           3:41.34  
  5 Holzapfel, Hadassa         9 SCSC                           3:50.27  
  6 Cutshaw, Brianna           9 SEA                            3:53.53  
  7 Welch, Zoe                 9 SCCA                           3:59.57  
  8 Sanville, Rachel           9 SLST                           4:13.99  
 -- Sendejas, Sarah            9 SILC                                DQ  
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 South Valley Swim Team  'A'                                 2:40.53  
     1) Thompson, Clarissa 9            2) Bhagat, Meghan 10              
     3) Riddle, Emily 9                 4) Allen, Kaitlyn 9               
  2 St. Lawrence  'A'                                           2:46.17  
     1) Sanville, Rachel 9              2) Lok, Jamie 10                  
     3) Phillips, Rebekah 10            4) Pabinguit, Kathryn 10          
  3 Seaside Aquatic Club  'A'                                   2:48.74  
     1) Bautista, Anna 7                2) Cutshaw, Brianna 9             
     3) Cutshaw, Kayleigh 10            4) Kennedy, Jamie 8               
  4 Santa Clara Swim Club  'A'                                  2:49.01  
     1) Smith, Kimmie 10                2) Tang, Lauren 7                 
     3) Pirson, Anais 8                 4) Graven, Kristina 9             
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Lawrence  'A'                                           3:04.77  
     1) Nguyen, Michelle 10             2) Lok, Jamie 10                  
     3) Phillips, Rebekah 10            4) Pabinguit, Kathryn 10          
  2 Seaside Aquatic Club  'A'                                   3:23.71  
     1) Bautista, Anna 7                2) Cutshaw, Kayleigh 10           
     3) Cutshaw, Brianna 9              4) Kennedy, Jamie 8               
  3 South Valley Swim Team  'A'                                 3:25.17  
     1) Riddle, Emily 9                 2) Bhagat, Meghan 10              
     3) Price, Sarah 10                 4) Larson, Melissa 7              
  4 South Valley Swim Team  'B'                                 3:42.03  
     1) Chen, Anne 8                    2) Allen, Halie 7                 
     3) Allen, Kaitlyn 9                4) Thompson, Clarissa 9           
 -- Santa Clara Swim Club  'A'                                       DQ  
     1) Smith, Kimmie 10                2) Pirson, Anais 8                
     3) Tang, Lauren 7                  4) Freeman, Kadie 6               
 -- Flying Fish  'A'                                                 DQ  
     1) Lee, Alison 10                  2) LU, Zoe 9                      
     3) Chen, Katherine 9               4) Aquino, Nina 9                 
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Bone, Jennifer            11 FF                               33.50  
  2 Kappler, Michelle         11 FF                               33.83  
  3 Dang, Vanessa             11 FF                               33.88  
  4 Allen, Katie              12 SILC                             34.53  
  5 Holzapfel, Dina           11 SCSC                             35.60  
C - Division  
  1 Pederson, Samantha        11 SEA                              43.45  
  2 Peters, Brittany          11 SCSC                             46.42  
  3 Bui, Alice                12 SOVA                             49.69  
  4 Carpenter, Kristen        10 SOVA                             54.52  
  5 Mijatovich, Tatiana       11 ALMA                           1:01.21  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Arneh, Kaela              12 SLST                           1:12.34  
  2 Kappler, Michelle         11 FF                             1:12.70  
  3 Bone, Jennifer            11 FF                             1:13.47  
  4 Hoffman, Natalie          12 SEA                            1:14.19  
  5 Allen, Katie              12 SILC                           1:16.72  
C - Division  
  1 Dang, Vanessa             11 FF                             1:13.31  
  2 Vosters, Amy              11 ALMA                           1:13.67  
  3 Youssef, Lyla             12 SOVA                           1:23.94  
  4 Tran, Stephanie           11 WEST                           1:24.97  
  5 Patacsil-Rivera, Ashley   11 SLST                           1:39.67  
  6 Peters, Brittany          11 SCSC                           1:44.69  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Kappler, Michelle         11 FF                             2:41.56  
  2 Arneh, Kaela              12 SLST                           2:44.21  
C - Division  
  1 Dang, Vanessa             11 FF                             2:41.74  
  2 Hoffman, Natalie          12 SEA                            2:48.01  
  3 Holzapfel, Dina           11 SCSC                           2:57.65  
  4 Pederson, Samantha        11 SEA                            3:47.88  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Kappler, Michelle         11 FF                             1:21.83  
  2 Arneh, Kaela              12 SLST                           1:25.45  
  3 Allen, Katie              12 SILC                           1:30.14  
  4 Youssef, Lyla             12 SOVA                           1:36.29  
C - Division  
  1 Zuo, Louisa               11 FF                             1:23.46  
  2 Dang, Vanessa             11 FF                             1:29.97  
  3 Rao, Kavya                11 FF                             1:43.44  
 -- Bui, Alice                12 SOVA                                DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Zuo, Louisa               11 FF                               42.96  
  2 Holzapfel, Dina           11 SCSC                             43.45  
  3 Rao, Kavya                11 FF                               43.53  
  4 Bone, Jennifer            11 FF                               43.56  
  5 Allen, Katie              12 SILC                             47.69  
C - Division  
  1 Pederson, Samantha        11 SEA                              56.14  
  2 Peters, Brittany          11 SCSC                             58.08  
  3 Carpenter, Kristen        10 SOVA                           1:03.16  
 -- Mijatovich, Tatiana       11 ALMA                                DQ  
 -- Youssef, Lyla             12 SOVA                                DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Bone, Jennifer            11 FF                             1:33.20  
  2 Holzapfel, Dina           11 SCSC                           1:35.47  
C - Division  
  1 Patacsil-Rivera, Ashley   11 SLST                           1:35.77  
  2 Youssef, Lyla             12 SOVA                           1:45.89  
  3 Pederson, Samantha        11 SEA                            1:54.90  
  4 Tran, Stephanie           11 WEST                           2:00.06  
  5 Peters, Brittany          11 SCSC                           2:08.43  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Dang, Vanessa             11 FF                               35.97  
  2 Arneh, Kaela              12 SLST                             38.30  
  3 Allen, Katie              12 SILC                             40.56  
  4 Kappler, Michelle         11 FF                               41.49  
  5 Bone, Jennifer            11 FF                               42.21  
C - Division  
  1 Youssef, Lyla             12 SOVA                             39.28  
  2 Holzapfel, Dina           11 SCSC                             41.01  
  3 Hoffman, Natalie          12 SEA                              44.99  
  4 Pederson, Samantha        11 SEA                              57.29  
  5 Tran, Stephanie           11 WEST                             59.45  
  6 Mijatovich, Tatiana       11 ALMA                           1:15.33  
 -- Patacsil-Rivera, Ashley   11 SLST                                DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Arneh, Kaela              12 SLST                           3:01.49  
  2 Bone, Jennifer            11 FF                             3:02.25  
C - Division  
  1 Kappler, Michelle         11 FF                             3:00.37  
  2 Zuo, Louisa               11 FF                             3:09.88  
  3 Holzapfel, Dina           11 SCSC                           3:15.80  
 -- Dang, Vanessa             11 FF                                  DQ  
 -- Pederson, Samantha        11 SEA                                 DQ  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Tang, EmiLY               14 WEST                             33.95  
C - Division  
  1 Munro, Justine            13 SLST                             34.35  
  2 Lyons, Jillian            13 FF                               39.10  
  3 Bui, Annie                14 SOVA                             57.54  
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Bliven, Devin             13 SOVA                           6:21.92  
  2 Kappler, Christina        13 FF                             7:05.46  
C - Division  
  1 Elliott, Jade             14 SCCA                           7:11.57  
  2 Shoemaker, Amy            14 SCCA                           7:19.63  
  3 Munro, Justine            13 SLST                           8:02.95  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Kappler, Christina        13 FF                             1:19.48  
  2 Carpenter, Kimberly       14 SOVA                           1:21.84  
C - Division  
  1 Punzalan, Daniela         14 WEST                           1:24.26  
  2 Tang, EmiLY               14 WEST                           1:28.54  
  3 Munro, Justine            13 SLST                           1:33.46  
  4 Lyons, Jillian            13 FF                             1:50.36  
  5 Bui, Annie                14 SOVA                           2:34.48  
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Kappler, Christina        13 FF                             3:14.68  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carpenter, Kimberly       14 SOVA                           2:54.09  
  2 Kappler, Christina        13 FF                             2:59.65  
C - Division  
  1 Munro, Justine            13 SLST                           3:33.24  
 
Girls 14 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Chillds, Stanzy           14 SCCA                           1:07.14  
  2 Carpenter, Kimberly       14 SOVA                           1:09.80  
  3 Tang, EmiLY               14 WEST                           1:14.69  
  4 Munro, Justine            13 SLST                           1:19.01  
  5 Smith, Laurel             14 SLST                           1:31.62  
 
Girls 14 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bliven, Devin             13 SOVA                           1:25.05  
  2 Kappler, Christina        13 FF                             1:32.83  
  3 Munro, Justine            13 SLST                           1:59.27  
 -- Chillds, Stanzy           14 SCCA                                DQ  
 -- Smith, Laurel             14 SLST                                DQ  
 
Girls 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
C - Division  
 -- Hsu, GaiL                 15 FF                                  DQ  
 
Girls 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hsu, GaiL                 15 FF                             1:39.35  
 
Girls 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hsu, GaiL                 15 FF                             2:09.60  
 
Girls 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hsu, GaiL                 15 FF                             1:49.26  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Tse, Terence               7 SCSC                             18.96  
  2 Gugale, Joe                8 SCSC                             21.42  
  3 Chau, Andrew               7 FF                               21.62  
  4 Lord, Andrew               6 ALMA                             24.71  
C - Division  
  1 Holzapfel, Anshel          6 SCSC                             27.91  
  2 Lok, Justin                6 SLST                             33.66  
  3 Raymond, Cody              7 SEA                              35.53  
  4 Nollette, Zachary          5 ALMA                             41.27  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Nollette, Tyler            8 ALMA                             38.82  
  2 Stuewe, Connor             8 BAMP                             39.29  
  3 Tse, Terence               7 SCSC                             45.04  
  4 Gugale, Joe                8 SCSC                             49.64  
C - Division  
  1 Lord, Andrew               6 ALMA                             49.66  
  2 Tsui, Justin               8 FF                               49.67  
  3 Lawler, Keltan             6 SCSC                             50.28  
  4 Lok, Justin                6 SLST                           1:28.63  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Nollette, Tyler            8 ALMA                           1:34.07  
C - Division  
  1 Tse, Terence               7 SCSC                           1:43.45  
  2 Lawler, Keltan             6 SCSC                           1:49.70  
  3 Lord, Andrew               6 ALMA                           2:00.72  
  4 Raymond, Cody              7 SEA                            2:45.49  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Gugale, Joe                8 SCSC                           1:05.79  
  2 Lok, Justin                6 SLST                           1:19.52  
 -- Shuler, Aaron              8 SCSC                                DQ  
C - Division  
  1 Chau, Andrew               7 FF                               58.07  
  2 Lawler, Keltan             6 SCSC                           1:04.81  
  3 Holzapfel, Anshel          6 SCSC                           1:20.79  
  4 Raymond, Cody              7 SEA                            1:32.02  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Shuler, Aaron              8 SCSC                             24.18  
  2 Gugale, Joe                8 SCSC                             26.92  
  3 Tse, Terence               7 SCSC                             27.35  
  4 Nollette, Tyler            8 ALMA                             27.56  
C - Division  
 -- Lord, Andrew               6 ALMA                                DQ  
 -- Lawler, Keltan             6 SCSC                                DQ  
 -- Chau, Andrew               7 FF                                  DQ  
 -- Holzapfel, Anshel          6 SCSC                                DQ  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Stuewe, Connor             8 BAMP                             59.74  
  2 Gugale, Joe                8 SCSC                           1:00.14  
 -- Tse, Terence               7 SCSC                                DQ  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nollette, Tyler            8 ALMA                             20.49  
  2 Shuler, Aaron              8 SCSC                             20.79  
  3 Tse, Terence               7 SCSC                             23.81  
  4 Lord, Andrew               6 ALMA                             30.03  
  5 Gugale, Joe                8 SCSC                             30.93  
C - Division  
  1 Tsui, Justin               8 FF                               27.55  
  2 Lawler, Keltan             6 SCSC                             29.93  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Stuewe, Connor             8 BAMP                           1:42.83  
 -- Nollette, Tyler            8 ALMA                                DQ  
C - Division  
  1 Lord, Andrew               6 ALMA                           2:23.92  
 -- Lawler, Keltan             6 SCSC                                DQ  
 -- Tsui, Justin               8 FF                                  DQ  
 
Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
 -- Santa Clara Swim Club  'A'                                       DQ  
     1) Gugale, Joe 8                   2) Tse, Terence 7                 
     3) Lawler, Keltan 6                4) Shuler, Aaron 8                
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Muir, Jake                10 SLST                             33.89  
  2 Guimarin, Chris            9 SCSC                             38.52  
  3 Tran, William              9 SCSC                             40.85  
  4 Wong, Nolan                9 ALMA                             41.85  
  5 Chen, George              10 FF                               42.22  
  6 LI, Edward                 9 ALMA                             42.50  
  7 Meyer, Colin              10 SCSC                             42.96  
C - Division  
  1 Tse, Timothy               9 SCSC                             37.05  
  2 Kwong, Bryant             10 SCSC                             37.35  
  3 Piunri, Jack               9 ALMA                             40.36  
  4 Rowland, Stevie            9 SEA                              40.88  
  5 Lawler, Trent              9 SCSC                             42.35  
  6 Powell, Ian                9 SLST                             44.81  
  7 Tsui, Brian                9 FF                               48.07  
  8 Cheng, Jason              10 ALMA                             50.96  
  9 Gill, Jonathan            10 ALMA                             56.12  
 10 Welch, Tom                 9 SOVA                           1:05.20  
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Muir, Jake                10 SLST                           2:55.85  
  2 Tran, William              9 SCSC                           3:12.97  
  3 Lawler, Trent              9 SCSC                           3:22.39  
C - Division  
  1 Meyer, Colin              10 SCSC                           3:15.42  
  2 Rowland, Stevie            9 SEA                            3:30.66  
  3 Raymond, Casey            10 SEA                            3:41.11  
  4 Powell, Ian                9 SLST                           3:54.12  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Tran, William              9 SCSC                             43.24  
  2 Kwong, Bryant             10 SCSC                             44.46  
  3 Wong, Nolan                9 ALMA                             47.44  
  4 Guimarin, Chris            9 SCSC                             47.68  
  5 Tse, Timothy               9 SCSC                             51.26  
  6 LI, Edward                 9 ALMA                             52.48  
  7 Powell, Ian                9 SLST                           1:04.63  
C - Division  
  1 Lawler, Trent              9 SCSC                             51.95  
  2 Rowland, Stevie            9 SEA                              52.19  
  3 Piunri, Jack               9 ALMA                             53.26  
  4 Meyer, Colin              10 SCSC                             53.60  
  5 Cheng, Jason              10 ALMA                           1:05.89  
  6 Gill, Jonathan            10 ALMA                           1:10.48  
  7 Welch, Tom                 9 SOVA                           1:17.96  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Hauser, Blake             10 SOVA                           1:29.10  
  2 Lin, Michael              10 FF                             1:34.30  
  3 Tran, William              9 SCSC                           1:34.43  
  4 Guimarin, Chris            9 SCSC                           1:36.87  
  5 Chen, George              10 FF                             1:42.53  
  6 LI, Edward                 9 ALMA                           1:53.03  
C - Division  
  1 Tse, Timothy               9 SCSC                           1:37.94  
  2 Rowland, Stevie            9 SEA                            1:49.45  
  3 Piunri, Jack               9 ALMA                           2:00.90  
  4 Gill, Jonathan            10 ALMA                           2:14.36  
  5 Cheng, Jason              10 ALMA                           2:35.35  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Guimarin, Chris            9 SCSC                             48.73  
  2 Hauser, Blake             10 SOVA                             48.89  
  3 Muir, Jake                10 SLST                             49.19  
  4 Tse, Timothy               9 SCSC                             50.97  
  5 Chen, George              10 FF                               55.72  
  6 Powell, Ian                9 SLST                             56.32  
  7 LI, Edward                 9 ALMA                             58.18  
C - Division  
  1 Lawler, Trent              9 SCSC                             58.08  
  2 Meyer, Colin              10 SCSC                             58.93  
  3 Cheng, Jason              10 ALMA                           1:01.77  
  4 Rowland, Stevie            9 SEA                            1:18.26  
 -- Raymond, Casey            10 SEA                                 DQ  
 -- Piunri, Jack               9 ALMA                                DQ  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Hauser, Blake             10 SOVA                             40.14  
  2 Wong, Nolan                9 ALMA                             44.03  
  3 Lin, Michael              10 FF                               46.28  
  4 Chen, George              10 FF                               46.44  
  5 Tran, William              9 SCSC                             46.85  
  6 LI, Edward                 9 ALMA                             48.30  
C - Division  
  1 Meyer, Colin              10 SCSC                             46.39  
  2 Guimarin, Chris            9 SCSC                             50.41  
  3 Rowland, Stevie            9 SEA                              51.40  
  4 Tsui, Brian                9 FF                               54.95  
  5 Cheng, Jason              10 ALMA                             58.57  
  6 Powell, Ian                9 SLST                           1:01.18  
 -- Tse, Timothy               9 SCSC                                DQ  
 -- Lawler, Trent              9 SCSC                                DQ  
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Hauser, Blake             10 SOVA                           1:27.36  
  2 Muir, Jake                10 SLST                           1:30.54  
  3 Tran, William              9 SCSC                           1:32.95  
  4 Guimarin, Chris            9 SCSC                           1:37.13  
  5 LI, Edward                 9 ALMA                           1:47.49  
C - Division  
  1 Chen, George              10 FF                             1:42.57  
  2 Lawler, Trent              9 SCSC                           1:48.77  
  3 Meyer, Colin              10 SCSC                           1:56.59  
  4 Powell, Ian                9 SLST                           1:59.31  
  5 Raymond, Casey            10 SEA                            2:05.63  
  6 Cheng, Jason              10 ALMA                           2:12.41  
 -- Tse, Timothy               9 SCSC                                DQ  
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Muir, Jake                10 SLST                           3:16.70  
  2 Kwong, Bryant             10 SCSC                           3:35.42  
C - Division  
  1 Chen, George              10 FF                             3:45.99  
 -- Welch, Tom                 9 SOVA                                DQ  
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Clara Swim Club  'A'                                  2:38.71  
     1) Guimarin, Chris 9               2) Meyer, Colin 10                
     3) Lawler, Trent 9                 4) Tran, William 9                
  2 Flying Fish  'A'                                            2:45.33  
     1) Lin, Michael 10                 2) Chen, George 10                
     3) Tsui, Brian 9                   4) Tsui, Justin 8                 
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Clara Swim Club  'A'                                  3:02.27  
     1) Guimarin, Chris 9               2) Tran, William 9                
     3) Meyer, Colin 10                 4) Lawler, Trent 9                
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
C - Division  
  1 Tang, Klayton             12 WEST                             32.05  
  2 Ryoo, Jason               12 SOVA                             36.66  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Powell, Tristan           12 SLST                           1:10.27  
  2 Kwong, Andrew             11 SCSC                           1:30.32  
C - Division  
  1 Tang, Klayton             12 WEST                           1:10.29  
  2 Welch, Chris              11 SOVA                           1:38.17  
 -- Jen, Timothy              12 ALMA                                DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Muir, Jonny               12 SLST                           2:29.42  
  2 Powell, Tristan           12 SLST                           2:35.86  
C - Division  
  1 Tang, Klayton             12 WEST                           2:36.01  
  2 Welch, Chris              11 SOVA                           3:38.93  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Powell, Tristan           12 SLST                           1:26.78  
C - Division  
  1 Smith, Thomas             12 SOVA                           1:25.18  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Smith, Thomas             12 SOVA                             49.01  
 -- Powell, Tristan           12 SLST                                DQ  
C - Division  
  1 Tang, Klayton             12 WEST                             41.78  
  2 MAC, Jeremy               12 WEST                             47.75  
  3 Ryoo, Jason               12 SOVA                             58.90  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Powell, Tristan           12 SLST                           1:31.24  
  2 Smith, Thomas             12 SOVA                           1:43.51  
  3 Kwong, Andrew             11 SCSC                           1:46.63  
 -- Muir, Jonny               12 SLST                                DQ  
C - Division  
  1 Jen, Timothy              12 ALMA                           1:28.71  
  2 Tang, Klayton             12 WEST                           1:30.41  
 -- Welch, Chris              11 SOVA                                DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Jen, Timothy              12 ALMA                             39.93  
 -- Kwong, Andrew             11 SCSC                                DQ  
C - Division  
  1 Smith, Thomas             12 SOVA                             44.15  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Muir, Jonny               12 SLST                           2:51.30  
  2 Powell, Tristan           12 SLST                           3:01.78  
C - Division  
 -- Smith, Thomas             12 SOVA                                DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Gill, Ben                 13 ALMA                             28.63  
  2 Schwartz, Gary            13 SLST                             32.42  
C - Division  
  1 Desjardins, Kenneth       13 SEA                              36.85  
  2 Hawkins, Alex             13 SOVA                             37.97  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Allen, Daniel             13 SOVA                           1:03.04  
  2 Gill, Ben                 13 ALMA                           1:05.33  
  3 Price, Matthew            14 SOVA                           1:05.37  
  4 Sendejas, Stevie          13 SILC                           1:07.46  
  5 Arkhipov, Arseniy         13 SCSC                           1:07.95  
  6 LI, Charles               13 ALMA                           1:08.21  
C - Division  
  1 Chiang, Seton             13 WEST                           1:06.45  
  2 Schwartz, Gary            13 SLST                           1:17.69  
  3 Desjardins, Kenneth       13 SEA                            1:29.40  
  4 Hawkins, Alex             13 SOVA                           1:31.47  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Allen, Daniel             13 SOVA                           1:13.28  
  2 Sendejas, Stevie          13 SILC                           1:17.90  
  3 Price, Matthew            14 SOVA                           1:18.46  
  4 Gill, Ben                 13 ALMA                           1:20.62  
  5 LI, Charles               13 ALMA                           1:24.57  
  6 Arkhipov, Arseniy         13 SCSC                           1:26.17  
C - Division  
  1 Schwartz, Gary            13 SLST                           1:25.74  
  2 Hawkins, Alex             13 SOVA                           2:06.95  
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Gill, Ben                 13 ALMA                           2:56.26  
  2 Mjolgues, Adam            14 ALMA                           3:00.32  
  3 LI, Charles               13 ALMA                           3:10.58  
  4 Sendejas, Stevie          13 SILC                           3:13.66  
  5 Arkhipov, Arseniy         13 SCSC                           3:25.95  
C - Division  
  1 Allen, Daniel             13 SOVA                           3:34.37  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Mjolgues, Adam            14 ALMA                           2:38.86  
  2 Sendejas, Stevie          13 SILC                           2:40.65  
  3 Price, Matthew            14 SOVA                           2:42.94  
  4 Gill, Ben                 13 ALMA                           2:48.80  
  5 Schwartz, Gary            13 SLST                           3:03.64  
C - Division  
  1 Allen, Daniel             13 SOVA                           3:06.72  
 
Boys 14 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sendejas, Stevie          13 SILC                           6:21.30  
  2 Gill, Ben                 13 ALMA                           6:37.45  
  3 Allen, Daniel             13 SOVA                           6:43.74  
 
Boys 14 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gill, Ben                 13 ALMA                           1:25.47  
  2 Price, Matthew            14 SOVA                           1:28.18  
  3 Sendejas, Stevie          13 SILC                           1:29.65  
  4 LI, Charles               13 ALMA                           1:30.37  
  5 Chiang, Seton             13 WEST                           1:31.10  
  6 Schwartz, Gary            13 SLST                           1:34.07  
  7 Arkhipov, Arseniy         13 SCSC                           1:39.86  
 -- Desjardins, Kenneth       13 SEA                                 DQ  
 -- Hawkins, Alex             13 SOVA                                DQ  
 
Boys 14 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sendejas, Stevie          13 SILC                           1:13.29  
  2 LI, Charles               13 ALMA                           1:20.67  
  3 Price, Matthew            14 SOVA                           1:22.30  
  4 Chiang, Seton             13 WEST                           1:22.77  
  5 Schwartz, Gary            13 SLST                           1:28.25  
  6 Allen, Daniel             13 SOVA                           1:30.40  
  7 Gill, Ben                 13 ALMA                           1:35.79  
 
Boys 17-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
C - Division  
  1 Price, Jonathan           17 SOVA                           3:14.60  
 
Boys 17-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Price, Jonathan           17 SOVA                           2:46.05  
 
Boys 17 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Price, Jonathan           17 SOVA                           6:14.13  
 
Boys 17 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Price, Jonathan           17 SOVA                                DQ  
 
Boys 17 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Price, Jonathan           17 SOVA                           1:11.97