25th Annual Willits Otters Swim Meet
                   Zone 3 Short Course Invitational Swim Meet

                       Meet Results for Timed Finals-Yards
                                                                                           
========================================== : ========================================== :   8 STARRETT, M.      7 SRN   2:22.43     
Girls 8 & U 25 Free                        : Girls 8 & U 50 Free                        :   - WHITE, NICOLE     8 LCCC      DQ      
                                           :                                            :   - LONG, BELDEN      7 OPSR      DQ      
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  
------------------------------------------ : ------------------------------------------ : ==========================================
---  Ages 6 and Under ---                  : ---  Ages 6 and Under ---                  : Girls 8 & U 25 Back
    PRT:    ------       15.89             :     PRT:    ------       34.89             :  
  1 ENZLER, TAYLOR    6 UD      29.35      :   1 ENZLER, TAYLOR    6 UD    1:10.61      :  PL   Name          Age Team   Finals     
  2 MICHEL, ALYSSA    6 SST     33.46      :   2 MICHEL, ALYSSA    6 SST   1:10.99      : ------------------------------------------
  3 CLOSE, PAULINA    5 SST     39.18      :   3 CLOSE, PAULINA    5 SST   1:32.99      : ---  Ages 6 and Under --- 
  4 EDLOW, LAURA      5 LCCC    51.11      :                                            :     PRT:    ------       19.19
                                           : ========================================== :   1 CLOSE, PAULINA    5 SST     30.45 B   
========================================== : Girls 8 & U 50 Free                        :   2 WATTENBURGER, K.  6 UD      33.31     
Girls 8 & U 25 Free                        :                                            :   3 MICHEL, ALYSSA    6 SST     39.91     
                                           :  PL   Name          Age Team   Finals      :  
 PL   Name          Age Team   Finals      : ------------------------------------------ : ==========================================
------------------------------------------ :   1 MERRITT, FRANCES  7 UD      38.59 A    : Girls 8 & U 25 Back
  1 MERRITT, FRANCES  7 UD      18.01 A    :   2 JESSUP, BRENNA    8 WILL    40.49 A+   :  
  2 SELVA, CATHLEEN   8 SRN     18.38 A    :   3 SELVA, CATHLEEN   8 SRN     41.16 A    :  PL   Name          Age Team   Finals     
  3 WHITE, NICOLE     8 LCCC    18.89 A    :   4 BANKSON, JEANNE   8 OPSR    42.80 A    : ------------------------------------------
  4 MCNEAL, SALEM     8 WILL    19.58 B    :   5 WHITE, NICOLE     8 LCCC    43.24 B    :   1 BANKSON, JEANNE   8 OPSR    21.54 A   
  5 KANE, LINDSEY     8 SST     19.70 B    :   6 BOYCE, KAYLA      7 SRN     43.40 B    :   2 MERRITT, FRANCES  7 UD      22.40 A+  
  6 JESSUP, BRENNA    8 WILL    19.78 B    :   7 MCNEAL, SALEM     8 WILL    43.57 B    :   3 KANE, LINDSEY     8 SST     22.90 A   
  7 BOYCE, KAYLA      7 SRN     20.13 B    :   8 KANE, LINDSEY     8 SST     44.19 B    :   4 MCNEAL, SALEM     8 WILL    24.06 B   
  8 YAMAUCHI, SOPHIA  8 SHSC    20.62 B    :   9 BERNAL, IRERI     8 SHSC    46.21 B    :   5 FAUST, AYESHA     8 OPSR    24.10 B   
  9 BERNAL, IRERI     8 SHSC    20.79 B    :  10 YAMAUCHI, SOPHIA  8 SHSC    47.63 B    :   6 MORENO, ALYSSA    8 SST     24.98 B   
 10 MOBLEY, TIERNEY   8 SST     20.97 B    :  11 LONG, BELDEN      7 OPSR    49.41 B    :   7 MOBLEY, TIERNEY   8 SST     25.23 B   
 11 LONG, BELDEN      7 OPSR    21.93 B    :  12 MORENO, ALYSSA    8 SST     49.99 B    :   8 JESSUP, BRENNA    8 WILL    25.29 B   
 12 RAY, AMANDA       7 LCCC    21.97 B    :  13 RAY, AMANDA       7 LCCC    51.57 B    :   9 JENSEN, SYDNEY    8 SST     25.51 B   
 13 MORENO, ALYSSA    8 SST     22.60 B    :  14 JENSEN, AMANDA    8 SST     52.04 B    :  10 BOYCE, KAYLA      7 SRN     27.01 B   
 14 STARRETT, M.      7 SRN     23.89 B    :  15 MOBLEY, TIERNEY   8 SST     54.46 B    :  11 BERNAL, IRERI     8 SHSC    27.31 B   
 15 JENSEN, AMANDA    8 SST     24.01 B    :  16 SNYDER, JENNIFER  8 WILL    56.96 B    :  12 MACK, BETHANY     7 UD      27.80 B   
 16 SNYDER, JENNIFER  8 WILL    24.93 B    :  17 KATZ, AMANDA      7 WILL    58.33 B    :  13 SNYDER, JENNIFER  8 WILL    27.86 B   
 17 VANHOUSEN, H.     8 UD      26.32 B    :  18 STARRETT, M.      7 SRN   1:07.72      :  14 JENSEN, AMANDA    8 SST     29.44 B   
 18 KATZ, AMANDA      7 WILL    26.35 B    :  19 ARANA, MELISSA    8 WILL  1:08.62      :  15 ARANA, MELISSA    8 WILL    29.45 B   
 19 ARANA, MELISSA    8 WILL    27.71      :   - ADAM, CHRISTA     7 WILL      DQ       :  16 ADAM, CHRISTA     7 WILL    30.43 B   
 20 THOMPSON, B.      7 SST     28.39      :                                            :  17 HALLOCK, ALLISON  7 OPSR    31.03     
 21 MACK, BETHANY     7 UD      28.90      : ========================================== :  18 STARRETT, M.      7 SRN     35.66     
 22 MCMAHON, JESSE    8 WILL    31.69      : Girls 8 & U 100 Free                       :  19 MCMAHON, JESSE    8 WILL    41.50     
                                           :                                            : 
                                           :  PL   Name          Age Team   Finals      : 
                                           : ------------------------------------------ : 
                                           : ---  Ages 7 Through 8 ---                  : 
                                           :     PRT:    ------     1:18.29             : 
                                           :   1 JESSUP, BRENNA    8 WILL  1:31.53 A+   : 
                                           :   2 BOYCE, KAYLA      7 SRN   1:32.65 A    : 
                                           :   3 MCNEAL, SALEM     8 WILL  1:43.30 B    : 
                                           :   4 KANE, LINDSEY     8 SST   1:48.54 B    : 
                                           :   5 MORENO, ALYSSA    8 SST   1:58.04      : 
                                           :   6 JENSEN, AMANDA    8 SST   1:58.18      : 
                                           :   7 SNYDER, JENNIFER  8 WILL  2:03.85      : 
     
                                                                                           
========================================== :   5 SELVA, CATHLEEN   8 SRN     24.41 A    :   - KATZ, AMANDA      7 WILL      DQ      
Girls 8 & U 50 Back                        :   6 BANKSON, JEANNE   8 OPSR    27.22 B    :   - BERNAL, IRERI     8 SHSC      DQ      
                                           :   7 JESSUP, BRENNA    8 WILL    28.04 B    :   - MACK, BETHANY     7 UD        DQ      
 PL   Name          Age Team   Finals      :   8 LONG, BELDEN      7 OPSR    28.19 B    :  
------------------------------------------ :   9 SNYDER, JENNIFER  8 WILL    29.66 B    : ==========================================
---  Ages 6 and Under ---                  :  10 MORENO, ALYSSA    8 SST     30.69 B    : Girls 8 & U 25 Fly
    PRT:    ------       41.29             :  11 MOBLEY, TIERNEY   8 SST     31.06 B    :  
  1 CLOSE, PAULINA    5 SST   1:15.78      :  12 STARRETT, M.      7 SRN     32.46 B    :  PL   Name          Age Team   Finals     
                                           :  13 JENSEN, AMANDA    8 SST     34.06 B    : ------------------------------------------
========================================== :  14 VANHOUSEN, H.     8 UD      35.93      : ---  Ages 6 and Under --- 
Girls 8 & U 50 Back                        :  15 ADAM, CHRISTA     7 WILL    36.61      :     PRT:    ------       17.39
                                           :  16 KATZ, AMANDA      7 WILL    38.45      :   1 WATTENBURGER, K.  6 UD      33.22     
 PL   Name          Age Team   Finals      :  17 BERNAL, IRERI     8 SHSC    40.70      :   - MICHEL, ALYSSA    6 SST       DQ      
------------------------------------------ :  18 ARANA, MELISSA    8 WILL    40.88      :   - CLOSE, PAULINA    5 SST       DQ      
  1 MERRITT, FRANCES  7 UD      47.27 A    :   - MCMAHON, JESSE    8 WILL      DQ       :  
  2 BANKSON, JEANNE   8 OPSR    51.29 A    :   - KANE, LINDSEY     8 SST       DQ       : ==========================================
  3 SELVA, CATHLEEN   8 SRN     51.70 B    :   - RAY, AMANDA       7 LCCC      DQ       : Girls 8 & U 25 Fly
  4 WHITE, NICOLE     8 LCCC    51.97 B    :   - MACK, BETHANY     7 UD        DQ       :  
  5 MORENO, ALYSSA    8 SST     52.31 B    :                                            :  PL   Name          Age Team   Finals     
  6 KANE, LINDSEY     8 SST     53.20 B    : ========================================== : ------------------------------------------
  7 MCNEAL, SALEM     8 WILL    53.58 B    : Girls 8 & U 50 Breast                      :   1 MERRITT, FRANCES  7 UD      20.59 A   
  8 BOYCE, KAYLA      7 SRN     54.69 B    :                                            :   2 MCNEAL, SALEM     8 WILL    21.89 B   
  9 LONG, BELDEN      7 OPSR    57.36 B    :  PL   Name          Age Team   Finals      :   3 SELVA, CATHLEEN   8 SRN     22.26 B   
 10 BERNAL, IRERI     8 SHSC    59.31 B    : ------------------------------------------ :   4 MORENO, ALYSSA    8 SST     22.34 B   
 11 MOBLEY, TIERNEY   8 SST   1:01.60 B    : ---  Ages 6 and Under ---                  :   5 BOYCE, KAYLA      7 SRN     23.05 B   
 12 MACK, BETHANY     7 UD    1:06.63 B    :     PRT:    ------       46.79             :   6 BANKSON, JEANNE   8 OPSR    23.71 B   
 13 ARANA, MELISSA    8 WILL  1:10.38      :   1 WATTENBURGER, K.  6 UD    1:25.22      :   7 KANE, LINDSEY     8 SST     25.67 B   
 14 JENSEN, AMANDA    8 SST   1:14.78      :   - CLOSE, PAULINA    5 SST       DQ       :   8 JESSUP, BRENNA    8 WILL    28.72 B   
  - THOMPSON, B.      7 SST       DQ       :                                            :   9 JENSEN, AMANDA    8 SST     29.18 B   
  - JESSUP, BRENNA    8 WILL      DQ       : ========================================== :  10 JENSEN, SYDNEY    8 SST     30.64 B   
                                           : Girls 8 & U 50 Breast                      :  11 KATZ, AMANDA      7 WILL    30.68 B   
========================================== :                                            :  12 STARRETT, M.      7 SRN     31.14 B   
Girls 8 & U 25 Breast                      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  13 SNYDER, JENNIFER  8 WILL    32.23 B   
                                           : ------------------------------------------ :  14 MOBLEY, TIERNEY   8 SST     33.96     
 PL   Name          Age Team   Finals      :   1 KANE, LINDSEY     8 SST     51.31 A    :  15 BERNAL, IRERI     8 SHSC    50.23     
------------------------------------------ :   2 MERRITT, FRANCES  7 UD      51.54 A    :   - HALLOCK, ALLISON  7 OPSR      DQ      
---  Ages 6 and Under ---                  :   3 BOYCE, KAYLA      7 SRN     51.96 A    :  
    PRT:    ------       20.89             :   4 SELVA, CATHLEEN   8 SRN     53.47 A    : ==========================================
  - CLOSE, PAULINA    5 SST       DQ       :   5 MCNEAL, SALEM     8 WILL    54.34 A+   : Girls 8 & U 100 IM
  - EDLOW, LAURA      5 LCCC      DQ       :   6 YAMAUCHI, SOPHIA  8 SHSC    54.70 A    :  
  - MICHEL, ALYSSA    6 SST       DQ       :   7 FAUST, AYESHA     8 OPSR    57.21 B    :  PL   Name          Age Team   Finals     
                                           :   8 JESSUP, BRENNA    8 WILL    57.77 B    : ------------------------------------------
========================================== :   9 JENSEN, SYDNEY    8 SST   1:02.55 B    : ---  Ages 6 and Under --- 
Girls 8 & U 25 Breast                      :  10 SELBY, BREANNA    7 SST   1:03.44 B    :     PRT:    ------     1:25.99
                                           :  11 MORENO, ALYSSA    8 SST   1:04.70 B    :   1 WATTENBURGER, K.  6 UD    2:43.94     
 PL   Name          Age Team   Finals      :  12 SNYDER, JENNIFER  8 WILL  1:08.30 B    : 
------------------------------------------ :  13 MOBLEY, TIERNEY   8 SST   1:16.92      : 
  1 YAMAUCHI, SOPHIA  8 SHSC    23.51 A    :  14 STARRETT, M.      7 SRN   1:18.06      : 
  2 BOYCE, KAYLA      7 SRN     23.53 A    :  15 ADAM, CHRISTA     7 WILL  1:18.24      : 
  3 MERRITT, FRANCES  7 UD      23.78 A    :  16 JENSEN, AMANDA    8 SST   1:19.87      : 
  4 MCNEAL, SALEM     8 WILL    23.93 A+   :   - ARANA, MELISSA    8 WILL      DQ       : 
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== :  42 DAFLER, SHASTA   10 MCSL    59.93     
Girls 8 & U 100 IM                         : Girls 10 & U 50 Free                       :  43 DAUGHTON, D.     10 WILL  1:00.15     
                                           : PRT:    ------       29.49                 :  44 MCMAHON, SARAH    9 WILL  1:14.65     
 PL   Name          Age Team   Finals      : Q:      ------       30.19                 :  
------------------------------------------ : AA:     ------       32.19                 : ==========================================
  1 MERRITT, FRANCES  7 UD    1:38.23 A    : A:      ------       36.79                 : Girls 10 & U 200 Free
  2 SELVA, CATHLEEN   8 SRN   1:38.98 A    : B:      ------       43.49                 : PRT:    ------     2:19.89
  3 SELBY, BREANNA    7 SST   1:44.46 A    :                                            : Q:      ------     2:27.99
  4 MCNEAL, SALEM     8 WILL  1:46.49 A+   :  PL   Name          Age Team   Finals      : AA:     ------     2:36.49
  5 BOYCE, KAYLA      7 SRN   1:49.69 B    : ------------------------------------------ : A:      ------     2:58.69
  6 JESSUP, BRENNA    8 WILL  1:51.37 B    :   1 SCHEIRBECK, K.   10 SST     32.08 AA+  : B:      ------     3:20.29
  7 FAUST, AYESHA     8 OPSR  1:53.66 B    :   2 GRZANICH, CLAIRE  9 DDUR    35.26 A    :  
  8 KANE, LINDSEY     8 SST   1:59.97 B    :   3 LOGGINS, KENDALL 10 OPSR    36.48 A    :  PL   Name          Age Team   Finals     
  9 YAMAUCHI, SOPHIA  8 SHSC  2:02.94 B    :   4 MATTERN, SHAYNE   9 UD      37.66 B    : ------------------------------------------
 10 SNYDER, JENNIFER  8 WILL  2:11.21 B    :   5 GRUBAUGH, A.     10 UD      38.00 B    :   1 SCHEIRBECK, K.   10 SST   2:39.34 A   
 11 JENSEN, SYDNEY    8 SST   2:12.14 B    :   6 BISHOP, KATIE    10 UD      38.01 B    :   2 GRZANICH, CLAIRE  9 DDUR  2:54.75 A   
 12 STARRETT, M.      7 SRN   2:50.93      :   7 KANE, KELSEY     10 SST     38.73 B    :   3 GRUBAUGH, A.     10 UD    2:57.66 A+  
  - JENSEN, AMANDA    8 SST       DQ       :   8 ROGERS, KRISTIN   9 UNATT   38.98 B    :   4 BISHOP, KATIE    10 UD    3:06.47 B   
  - MOBLEY, TIERNEY   8 SST       DQ       :   9 HARRIS, KIMBERLY  9 UNATT   39.09 B    :   5 LOGGINS, KENDALL 10 OPSR  3:06.57 B   
  - BERNAL, IRERI     8 SHSC      DQ       :  10 MACDONALD, T.    10 WILL    39.11 B    :   6 ARMSTRONG, T.     9 RSC   3:07.78 B   
  - MORENO, ALYSSA    8 SST       DQ       :  11 GALL, BRIANNE     9 LCCC    39.43 B    :   7 ROGERS, KRISTIN   9 UNATT 3:11.28 B   
                                           :  12 LINCOLN, AMELIA  10 LCCC    39.55 B    :   8 STARK, MEGAN     10 UD    3:13.28 B   
========================================== :  13 ARMSTRONG, T.     9 RSC     40.08 B    :   9 KANE, KELSEY     10 SST   3:22.21     
Girls 8 & U 100 R-Free                     :  14 STARK, MEGAN     10 UD      40.29 B    :  10 VIEIRA, TIA      10 MCSL  3:22.44     
                                           :  15 BOWLDS, LINDSEY  10 WILL    40.64 B    :  11 CLOSE, EMMA      10 SST   3:23.48     
 PL   Name              Team   Finals      :  16 CLOSE, EMMA      10 SST     40.99 B    :  12 LOWER, ASHLEY    10 UD    3:23.67     
------------------------------------------ :  17 BELDIN-LYNDS, A. 10 OPSR    41.03 B    :  13 BOWLDS, LINDSEY  10 WILL  3:23.72     
  1 SST A               SST   1:28.44      :  18 VIEIRA, TIA      10 MCSL    41.66 B    :  14 DARLING, KORI    10 LCCC  3:28.88     
  2 WILL                WILL  1:29.64      :  19 LOWER, ASHLEY    10 UD      42.06 B    :  15 STANLEY, RACHEL   9 LCCC  3:31.34     
  3 UD A                UD    1:47.06      :  20 DARLING, KORI    10 LCCC    42.44 B    :  16 LINCOLN, AMELIA  10 LCCC  3:40.30     
                                           :  21 STANLEY, RACHEL   9 LCCC    42.65 B    :  17 GALL, BRIANNE     9 LCCC  3:41.80     
========================================== :  22 WALDENBURG, L.    9 WCA     43.21 B    :  18 STANLEY, ELENA    9 LCCC  3:43.02     
Girls 8 & U 100 R-Medley                   :  23 MYERS, JORDAN    10 WILL    43.43 B    :  19 SNYDER, CEARA     9 WILL  3:47.67     
                                           :  24 CLELAND, SHELBY   9 UD      43.94      :  20 BUCK, CALLIE     10 SST   3:51.34     
 PL   Name              Team   Finals      :  25 FAUER, ROXANNE    9 HSC     45.55      :  21 BARTLOLMEI, A.   10 UD    3:51.53     
------------------------------------------ :  26 BYE, APRIL       10 WILL    45.83      :  22 LOESCH, TERESA    9 LCCC  4:11.51     
  1 SST A               SST   1:40.11      :  27 ONTIVEROS, BRI    9 SST     45.91      :  23 DAFLER, SHASTA   10 MCSL  4:26.50     
  2 WILL A              WILL  1:45.34      :  28 BUCK, CALLIE     10 SST     45.93      : 
  3 SST B               SST   2:03.56      :  29 LOESCH, TERESA    9 LCCC    46.49      : 
  - WILL B              WILL      NS       :  30 RUFFCORN, MARY   10 LCCC    47.09      : 
                                           :  31 SNYDER, CEARA     9 WILL    48.57      : 
                                           :  32 STANLEY, ELENA    9 LCCC    48.66      : 
                                           :  33 BARTLOLMEI, A.   10 UD      48.86      : 
                                           :  34 WHIPPLE, JANET   10 WILL    48.94      : 
                                           :  35 MICHEL, KYRA      9 SST     49.82      : 
                                           :  36 BLUE, LEAH       10 UD      50.44      : 
                                           :  37 BASS, BRITTANY    9 UD      53.05      : 
                                           :  38 EDLOW, RACHAEL   10 LCCC    53.49      : 
                                           :  39 HOOPER, HEIDI    10 LCCC    56.30      : 
                                           :  40 MORA, ANA        10 WILL    58.25      : 
                                           :  41 SHERMAN, KALI    10 SHSC    58.51      : 
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== :   6 GRUBAUGH, A.     10 UD      49.64 B   
Girls 10 & U 50 Back                       : Girls 10 & U 100 Back                      :   7 GRZANICH, CLAIRE  9 DDUR    49.91 B   
PRT:    ------       34.29                 : PRT:    ------     1:14.49                 :   8 STANLEY, ELENA    9 LCCC    50.98 B   
Q:      ------       35.99                 : Q:      ------     1:16.99                 :   9 ARMSTRONG, T.     9 RSC     51.40 B   
AA:     ------       39.49                 : AA:     ------     1:25.09                 :  10 SNYDER, CEARA     9 WILL    51.48 B   
A:      ------       45.19                 : A:      ------     1:37.19                 :  11 LINCOLN, AMELIA  10 LCCC    51.65 B   
B:      ------       52.29                 : B:      ------     1:51.99                 :  11 STARK, MEGAN     10 UD      51.65 B   
                                           :                                            :  13 BELDIN-LYNDS, A. 10 OPSR    51.77 B   
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  14 BUCK, CALLIE     10 SST     52.21 B   
------------------------------------------ : ------------------------------------------ :  15 LOWER, ASHLEY    10 UD      52.69 B   
  1 SCHEIRBECK, K.   10 SST     41.13 A    :   1 SELBY, ASHLEY    10 SST   1:25.30 A    :  16 BOWLDS, LINDSEY  10 WILL    52.77 B   
  2 LOGGINS, KENDALL 10 OPSR    41.64 A    :   2 SCHEIRBECK, K.   10 SST   1:25.34 A    :  17 EILERS, MACIE    10 SST     53.05 B   
  3 KANE, KELSEY     10 SST     43.06 A    :   3 BISHOP, KATIE    10 UD    1:34.84 A+   :  18 ROGERS, KRISTIN   9 UNATT   53.80 B   
  4 ARMSTRONG, T.     9 RSC     45.43 B    :   4 LOGGINS, KENDALL 10 OPSR  1:35.48 A    :  19 MACDONALD, T.    10 WILL    54.81 B   
  5 GRZANICH, CLAIRE  9 DDUR    45.93 B    :   5 ARMSTRONG, T.     9 RSC   1:37.92 B    :  20 GALL, BRIANNE     9 LCCC    55.03 B   
  6 HARRIS, KIMBERLY  9 UNATT   46.12 B    :   6 KANE, KELSEY     10 SST   1:39.17 B    :  21 STANLEY, RACHEL   9 LCCC    55.14 B   
  7 ROGERS, KRISTIN   9 UNATT   46.18 B    :   7 LOWER, ASHLEY    10 UD    1:41.04 B    :  22 HOOPER, HEIDI    10 LCCC    55.95 B   
  8 CLOSE, EMMA      10 SST     46.29 B    :   8 ROGERS, KRISTIN   9 UNATT 1:42.30 B    :  23 CLOSE, EMMA      10 SST     56.08 B   
  9 MACDONALD, T.    10 WILL    46.75 B    :   9 SELBY, BREANNA    7 SST   1:43.52 B    :  24 HARRIS, KIMBERLY  9 UNATT   56.25     
 10 LOWER, ASHLEY    10 UD      47.08 B    :  10 GRUBAUGH, A.     10 UD    1:45.60 B    :  25 BLUE, LEAH       10 UD      56.66     
 11 GRUBAUGH, A.     10 UD      47.33 B    :  11 STARK, MEGAN     10 UD    1:45.69 B    :  26 DARLING, KORI    10 LCCC    57.21     
 12 MATTERN, SHAYNE   9 UD      48.70 B    :  12 CLOSE, EMMA      10 SST   1:47.13 B    :  27 MYERS, JORDAN    10 WILL    58.28     
 13 BELDIN-LYNDS, A. 10 OPSR    48.88 B    :  13 DARLING, KORI    10 LCCC  1:47.73 B    :  28 CLELAND, SHELBY   9 UD    1:00.98     
 14 DARLING, KORI    10 LCCC    50.01 B    :  14 EILERS, MACIE    10 SST   1:56.91      :  29 BASS, BRITTANY    9 UD    1:04.63     
 15 STARK, MEGAN     10 UD      51.12 B    :  15 BLUE, LEAH       10 UD    1:58.63      :  30 EDLOW, RACHAEL   10 LCCC  1:07.62     
 16 FAUER, ROXANNE    9 HSC     51.33 B    :  16 VIEIRA, TIA      10 MCSL  1:59.93      :  31 ONTIVEROS, BRI    9 SST   1:07.95     
 17 GALL, BRIANNE     9 LCCC    53.92      :  17 STANLEY, RACHEL   9 LCCC  2:00.44      :  32 BARTLOLMEI, A.   10 UD    1:09.58     
 18 STANLEY, RACHEL   9 LCCC    54.61      :  18 GALL, BRIANNE     9 LCCC  2:00.97      :  33 LOESCH, TERESA    9 LCCC  1:14.50     
 19 BLUE, LEAH       10 UD      54.84      :  19 BUCK, CALLIE     10 SST   2:03.04      :   - MICHEL, KYRA      9 SST       DQ      
 20 CLELAND, SHELBY   9 UD      55.25      :  20 STANLEY, ELENA    9 LCCC  2:03.56      :   - MATTERN, SHAYNE   9 UD        DQ      
 21 ONTIVEROS, BRI    9 SST     55.52      :  21 MORA, ANA        10 WILL  2:10.72      :   - MCGAUGHEY, J.     9 SST       DQ      
 22 VIEIRA, TIA      10 MCSL    56.71      :  22 DAFLER, SHASTA   10 MCSL  2:11.61      :   - DAUGHTON, D.     10 WILL      DQ      
 23 BUCK, CALLIE     10 SST     57.26      :  23 LOESCH, TERESA    9 LCCC  2:30.48      :   - BYE, APRIL       10 WILL      DQ      
 24 DAFLER, SHASTA   10 MCSL    57.87      :  24 MCGAUGHEY, J.     9 SST   2:33.53      :   - WHITE, LUCIA      9 WILL      DQ      
 25 BARTLOLMEI, A.   10 UD      58.62      :   - SNYDER, CEARA     9 WILL      DQ       :   - DAFLER, SHASTA   10 MCSL      DQ      
 26 BASS, BRITTANY    9 UD    1:00.12      :                                            :   - WHIPPLE, JANET   10 WILL      DQ      
 27 SNYDER, CEARA     9 WILL  1:00.69      : ========================================== :   - VIEIRA, TIA      10 MCSL      DQ      
 28 SHERMAN, KALI    10 SHSC  1:00.89      : Girls 10 & U 50 Breast                     :   - MCMAHON, SARAH    9 WILL      DQ      
 29 EDLOW, RACHAEL   10 LCCC  1:01.29      : PRT:    ------       38.29                 : 
 30 STANLEY, ELENA    9 LCCC  1:01.36      : Q:      ------       40.59                 : 
 31 MORA, ANA        10 WILL  1:01.52      : AA:     ------       43.09                 : 
 32 RUFFCORN, MARY   10 LCCC  1:01.66      : A:      ------       49.29                 : 
 33 WHIPPLE, JANET   10 WILL  1:03.77      : B:      ------       56.19                 : 
 33 WALDENBURG, L.    9 WCA   1:03.77      :                                            : 
 35 DAUGHTON, D.     10 WILL  1:29.92      :  PL   Name          Age Team   Finals      : 
  - BOWLDS, LINDSEY  10 WILL      DQ       : ------------------------------------------ : 
  - MICHEL, KYRA      9 SST       DQ       :   1 SCHEIRBECK, K.   10 SST     43.86 A    : 
  - LOESCH, TERESA    9 LCCC      DQ       :   2 SELBY, ASHLEY    10 SST     47.38 A    : 
  - BISHOP, KATIE    10 UD        DQ       :   3 BISHOP, KATIE    10 UD      47.67 A    : 
  - URBINA, LINDA     9 SST       NS       :   4 ALQUIST, SYDNIE   9 OPSR    48.22 A+   : 
  - VLACHOS, Y.      10 UD        NS       :   5 KANE, KELSEY     10 SST     48.51 A    : 
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== : ==========================================
Girls 10 & U 100 Breast                    : Girls 10 & U 50 Fly                        : Girls 10 & U 100 IM
PRT:    ------     1:23.29                 : PRT:    ------       32.99                 : PRT:    ------     1:13.39
Q:      ------     1:27.99                 : Q:      ------       34.49                 : Q:      ------     1:16.99
AA:     ------     1:35.19                 : AA:     ------       36.39                 : AA:     ------     1:22.99
A:      ------     1:48.69                 : A:      ------       41.59                 : A:      ------     1:34.79
B:      ------     2:00.09                 : B:      ------       49.59                 : B:      ------     1:45.89
                                           :                                            :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals     
------------------------------------------ : ------------------------------------------ : ------------------------------------------
  1 SCHEIRBECK, K.   10 SST   1:33.16 AA   :   1 SCHEIRBECK, K.   10 SST     39.19 A    :   1 SCHEIRBECK, K.   10 SST   1:23.06 A   
  2 GRUBAUGH, A.     10 UD    1:43.59 A    :   2 SELBY, ASHLEY    10 SST     39.72 A+   :   2 SELBY, ASHLEY    10 SST   1:26.31 A   
  3 MATTERN, SHAYNE   9 UD    1:45.86 A    :   3 LOGGINS, KENDALL 10 OPSR    43.23 B    :   3 BISHOP, KATIE    10 UD    1:31.83 A   
  4 BISHOP, KATIE    10 UD    1:46.00 A    :   4 ALQUIST, SYDNIE   9 OPSR    44.09 B    :   4 GRZANICH, CLAIRE  9 DDUR  1:34.59 A   
  5 ARMSTRONG, T.     9 RSC   1:46.09 A+   :   5 HARRIS, KIMBERLY  9 UNATT   44.62 B    :   5 MATTERN, SHAYNE   9 UD    1:35.03 B   
  6 GRZANICH, CLAIRE  9 DDUR  1:49.59 B    :   6 GRZANICH, CLAIRE  9 DDUR    46.00 B    :   6 LOGGINS, KENDALL 10 OPSR  1:35.04 B   
  7 KANE, KELSEY     10 SST   1:50.23 B    :   7 BISHOP, KATIE    10 UD      47.70 B    :   7 ALQUIST, SYDNIE   9 OPSR  1:35.45 B   
  8 STANLEY, ELENA    9 LCCC  1:50.29 B    :   8 MATTERN, SHAYNE   9 UD      47.94 B    :   8 ARMSTRONG, T.     9 RSC   1:36.10 B   
  9 BELDIN-LYNDS, A. 10 OPSR  1:50.38 B    :   9 BOWLDS, LINDSEY  10 WILL    49.76      :   9 KANE, KELSEY     10 SST   1:36.54 B   
 10 BUCK, CALLIE     10 SST   1:50.46 B    :  10 STARK, MEGAN     10 UD      50.07      :  10 HARRIS, KIMBERLY  9 UNATT 1:39.37 B   
 11 SNYDER, CEARA     9 WILL  1:50.91 B    :  11 KANE, KELSEY     10 SST     50.35      :  11 LOWER, ASHLEY    10 UD    1:39.42 B   
 12 LINCOLN, AMELIA  10 LCCC  1:52.78 B    :  12 SELBY, BREANNA    7 SST     50.36      :  12 STARK, MEGAN     10 UD    1:39.64 B   
 13 LOWER, ASHLEY    10 UD    1:53.35 B    :  13 ROGERS, KRISTIN   9 UNATT   51.25      :  13 ROGERS, KRISTIN   9 UNATT 1:39.67 B   
 14 STARK, MEGAN     10 UD    1:53.61 B    :  14 CLOSE, EMMA      10 SST     52.15      :  14 BOWLDS, LINDSEY  10 WILL  1:42.57 B   
 15 STANLEY, RACHEL   9 LCCC  1:55.31 B    :  15 MACDONALD, T.    10 WILL    52.23      :  15 DARLING, KORI    10 LCCC  1:43.18 B   
 16 BOWLDS, LINDSEY  10 WILL  1:56.80 B    :  16 LOWER, ASHLEY    10 UD      52.95      :  16 BELDIN-LYNDS, A. 10 OPSR  1:43.49 B   
 17 RUFFCORN, MARY   10 LCCC  1:59.12 B    :  17 BELDIN-LYNDS, A. 10 OPSR    53.28      :  17 LINCOLN, AMELIA  10 LCCC  1:43.66 B   
 18 GALL, BRIANNE     9 LCCC  2:02.92      :  18 CLELAND, SHELBY   9 UD      53.61      :  18 GRUBAUGH, A.     10 UD    1:44.58 B   
 19 CLELAND, SHELBY   9 UD    2:04.65      :  19 EILERS, MACIE    10 SST     54.03      :  19 STANLEY, RACHEL   9 LCCC  1:46.53     
 20 BASS, BRITTANY    9 UD    2:09.63      :  20 ARMSTRONG, T.     9 RSC     54.58      :  20 MACDONALD, T.    10 WILL  1:47.59     
 21 MYERS, JORDAN    10 WILL  2:13.01      :  21 MYERS, JORDAN    10 WILL    55.58      :  21 CLOSE, EMMA      10 SST   1:48.12     
 22 WALDENBURG, L.    9 WCA   2:25.43      :  22 VIEIRA, TIA      10 MCSL    56.26      :  22 STANLEY, ELENA    9 LCCC  1:49.14     
 23 MICHEL, KYRA      9 SST   2:38.13      :  23 STANLEY, RACHEL   9 LCCC    56.79      :  23 EILERS, MACIE    10 SST   1:49.76     
 24 LOESCH, TERESA    9 LCCC  2:39.05      :  24 STANLEY, ELENA    9 LCCC    59.11      :  24 GALL, BRIANNE     9 LCCC  1:49.91     
  - SHERMAN, KALI    10 SHSC      DQ       :  25 GALL, BRIANNE     9 LCCC  1:00.59      :  25 CLELAND, SHELBY   9 UD    1:50.80     
  - CLOSE, EMMA      10 SST       DQ       :  26 SNYDER, CEARA     9 WILL  1:01.09      :  26 SNYDER, CEARA     9 WILL  1:51.85     
  - EDLOW, RACHAEL   10 LCCC      DQ       :  27 BUCK, CALLIE     10 SST   1:01.82      :  27 BUCK, CALLIE     10 SST   1:52.81     
                                           :  28 GRUBAUGH, A.     10 UD    1:04.48      :  28 VIEIRA, TIA      10 MCSL  1:57.76     
                                           :  29 ONTIVEROS, BRI    9 SST   1:06.80      :  29 EDLOW, RACHAEL   10 LCCC  2:04.22     
                                           :  30 BARTLOLMEI, A.   10 UD    1:08.99      :  30 BARTLOLMEI, A.   10 UD    2:05.49     
                                           :  31 DAFLER, SHASTA   10 MCSL  1:21.73      :  31 ONTIVEROS, BRI    9 SST   2:06.81     
                                           :   - MICHEL, KYRA      9 SST       DQ       :  32 DAFLER, SHASTA   10 MCSL  2:24.22     
                                           :   - EDLOW, RACHAEL   10 LCCC      DQ       :  33 BASS, BRITTANY    9 UD    2:25.68     
                                           :                                            :   - MCGAUGHEY, J.     9 SST       DQ      
                                           :                                            :   - MICHEL, KYRA      9 SST       DQ      
     
                                                                                           
========================================== :  10 BINGHAM, CHELSEA 11 HSC     32.84 A    :   8 WIGGINGTON, S.   11 SST   1:15.52 B   
Girls 10 & U 200 R-Free                    :  11 COLEMAN, KYLIE   11 SST     33.39 B    :   9 STARK, ASHLEY    11 UD    1:16.29 B   
Q:      ------     2:06.59                 :  12 MCDONOUGH, ERIN  12 WILL    33.54 B    :  10 LOUDEN, KELSEY   11 HSC   1:16.49 B   
                                           :  13 MCDONOUGH, L.    12 WILL    33.85 B    :  11 COLEMAN, KYLIE   11 SST   1:16.68 B   
 PL   Name              Team   Finals      :  14 BARSANTI, TIARA  12 SST     34.01 B    :  12 MARTIN, BROOKE   12 SST   1:16.74 B   
------------------------------------------ :  15 LOUDEN, KELSEY   11 HSC     34.57 B    :  13 MCDONOUGH, ERIN  12 WILL  1:17.20 B   
  1 UD A                UD    2:34.53      :  16 MURPHEY, MAKALA  12 OPSR    35.25 B    :  14 CASSIDY, KORINA  12 WILL  1:23.73     
  2 LCCC A              LCCC  2:48.27      :  17 MARTIN, BROOKE   12 SST     35.43 B    :  15 LEARN, MOLLY     12 UD    1:23.86     
  3 OPSR                OPSR  2:48.67      :  18 OLIVA, SHAYLA    12 LCCC    36.03 B    :  16 OLIVA, SHAYLA    12 LCCC  1:25.37     
  4 WILL                WILL  2:51.98      :  19 OROURKE, CAITLIN 11 SST     36.11 B    :  17 OROURKE, CAITLIN 11 SST   1:26.49     
  5 UD B                UD    3:06.40      :  20 CASSIDY, KORINA  12 WILL    36.39 B    :  18 SUMMIT, MANDI    11 UD    1:28.47     
  6 SST B               SST   3:19.29      :  21 SUMMIT, MANDI    11 UD      37.60 B    :  19 WANG, CHRISTINE  11 OPSR  1:32.91     
  7 LCCC B              LCCC  3:26.83      :  22 WYATT, KATELYN   11 WILL    38.30 B    :  20 SNIDER, JODI     11 LCCC  1:32.95     
  - SST A               SST       DQ       :  23 LEARN, MOLLY     12 UD      39.01      :  21 ESBERG, JENNIFER 12 LCCC  1:38.02     
                                           :  24 SNIDER, JODI     11 LCCC    39.28      :  22 FRANZ, HANNA     11 UD    1:39.79     
========================================== :  25 RASMUSSEN, KELLY 12 LCCC    39.86      :  23 CHAIREZ, EMILIE  11 UD    1:41.09     
Girls 10 & U 200 R-Medley                  :  26 VIVRETTE, AMANDA 12 SHSC    39.95      :  24 FRASER, KAMLA    12 MCSL  1:41.14     
Q:      ------     2:23.99                 :  27 WALTON, HOLLI    12 WILL    40.94      :  25 ABRAMS, GARNET   11 SST   1:41.36     
                                           :  28 WANG, CHRISTINE  11 OPSR    41.63      :  26 MULLEN, AMANDA   11 WILL  1:42.65     
 PL   Name              Team   Finals      :  29 ESBERG, JENNIFER 12 LCCC    44.44      :  27 WOCHNA, SARAH    11 LCCC  1:45.25     
------------------------------------------ :  30 ABRAMS, GARNET   11 SST     44.86      :  28 WILLIS, CASSIE   12 LCCC  1:45.40     
  1 SST A               SST   2:59.18      :  31 MULLEN, AMANDA   11 WILL    45.28      :  29 PETERSON, D.     11 LCCC  1:46.36     
  2 UD A                UD    2:59.94      :  32 CHAIREZ, EMILIE  11 UD      45.54      :  30 HURT, KAYLA      12 WILL  1:55.05     
  3 LCCC A              LCCC  3:13.97      :  33 FRANZ, HANNA     11 UD      45.84      :  31 KLINE, LESLIE    11 MCSL  1:59.40     
  4 OPSR                OPSR  3:17.13      :  34 WILLIS, CASSIE   12 LCCC    46.21      :  32 ESBERG, E.       11 LCCC  2:34.32     
  5 WILL B              WILL  3:18.06      :  35 CRANE, NICOLE    11 LCCC    46.24      :  
  6 UD B                UD    3:32.61      :  36 KLINE, LESLIE    11 MCSL    47.49      : ==========================================
  7 SST B               SST   3:46.48      :  37 WOCHNA, SARAH    11 LCCC    47.97      : Girls 11 & O 500 Free
  8 SST C               SST   3:55.06      :  38 ROGERS, E.       12 WILL    48.44      :  
  - LCCC B              LCCC      DQ       :  39 FRASER, KAMLA    12 MCSL    48.47      :  PL   Name          Age Team   Finals     
  - WILL A              WILL      DQ       :  40 HURT, KAYLA      12 WILL    49.74      : ------------------------------------------
                                           :  41 MCMAHON, MORGAN  12 WILL    52.50      : ---  Ages 11 Through 12 --- 
========================================== :  42 ESBERG, E.       11 LCCC  1:07.99      :     PRT:    ------     5:37.69
Girls 11-12 50 Free                        :                                            :     Q:      ------     5:47.09
PRT:    ------       26.79                 : ========================================== :   1 YAMAUCHI, P.     11 NAPA  6:10.28 A   
Q:      ------       27.19                 : Girls 11-12 100 Free                       :   2 BARSANTI, TIARA  12 SST   7:11.94 B   
AA:     ------       28.89                 : PRT:    ------       57.59                 :   3 MARTIN, BROOKE   12 SST   7:12.89 B   
A:      ------       32.99                 : Q:      ------       59.19                 :   4 MCDONOUGH, ERIN  12 WILL  7:35.78     
B:      ------       38.49                 : AA:     ------     1:02.99                 :   5 LEARN, MOLLY     12 UD    7:56.17     
                                           : A:      ------     1:11.99                 :   6 SUMMIT, MANDI    11 UD    8:25.34     
 PL   Name          Age Team   Finals      : B:      ------     1:20.99                 :   7 OROURKE, CAITLIN 11 SST   9:00.78     
------------------------------------------ :                                            :  
  1 YAMAUCHI, P.     11 NAPA    29.42 A    :  PL   Name          Age Team   Finals      : ==========================================
  2 MORPHEW, CAYLA   11 QUIK    29.49 A    : ------------------------------------------ : Girls 11 & O 500 Free
  3 GRZANICH, MARY   11 DDUR    30.43 A    :   1 YAMAUCHI, P.     11 NAPA  1:06.29 A    :  
  4 CREE, HEATHER    11 SST     31.92 A    :   2 GRZANICH, MARY   11 DDUR  1:08.57 A    :  PL   Name          Age Team   Finals     
  5 HUGHES, BECCA    11 HSC     32.04 A+   :   3 CREE, HEATHER    11 SST   1:10.09 A    : ------------------------------------------
  6 DAWSON, AMY      11 LCCC    32.06 A    :   4 DAWSON, AMY      11 LCCC  1:12.53 B    :   1 CARLSON, NIKKI   14 HSC   5:48.99 A   
  7 WIGGINGTON, S.   11 SST     32.50 A    :   5 HUGHES, BECCA    11 HSC   1:12.54 B    :   2 WILLOUGHBY, E.   14 WILL  5:54.14 A   
  8 MACDONALD, H.    11 WILL    32.66 A    :   6 MCDONOUGH, L.    12 WILL  1:13.33 B    :   3 STILES, KATIE    13 WILL  6:10.27 A   
  8 STARK, ASHLEY    11 UD      32.66 A    :   7 MACDONALD, H.    11 WILL  1:13.50 B    :   4 CONGER, BRANDEE  13 UD    6:20.05 A+  
     
                                                                                           
  5 ALTO, SARAH      14 HCA   6:32.27 B    :  18 OLIVA, SHAYLA    12 LCCC    50.93      : ==========================================
  6 ROSENQUIST, A.   13 WILL  6:33.47 B    :  19 ESBERG, JENNIFER 12 LCCC    51.25      : Girls 11-12 50 Breast
  7 GEPHART, SUMMER  14 UD    6:48.02 B    :  20 FRANZ, HANNA     11 UD      51.67      : PRT:    ------       34.29
  8 ANDRE, JENNIFER  13 LCCC  6:55.47 B    :  21 WOCHNA, SARAH    11 LCCC    55.29      : Q:      ------       35.99
  9 WOLFE, SARAH     13 UD    7:36.16      :  22 WILLIS, CASSIE   12 LCCC    55.56      : AA:     ------       37.79
 10 SUMMIT, MEGAN    14 UD    7:54.69      :  23 ABRAMS, GARNET   11 SST     57.00      : A:      ------       43.29
 11 CHAIREZ, ANN     13 UD    9:44.16      :  24 HURT, KAYLA      12 WILL    59.93      : B:      ------       49.99
                                           :  25 MCMAHON, MORGAN  12 WILL  1:01.61      :  
========================================== :  26 ROGERS, E.       12 WILL  1:02.45      :  PL   Name          Age Team   Finals     
Girls 11 & O 500 Free                      :  27 ESBERG, E.       11 LCCC  1:06.75      : ------------------------------------------
                                           :   - MULLEN, AMANDA   11 WILL      DQ       :   1 YAMAUCHI, P.     11 NAPA    38.32 A   
 PL   Name          Age Team   Finals      :   - SUMMIT, MANDI    11 UD        DQ       :   2 CREE, HEATHER    11 SST     39.36 A   
------------------------------------------ :   - KLINE, LESLIE    11 MCSL      DQ       :   3 GRZANICH, MARY   11 DDUR    40.20 A   
  1 HUFF, EMILY      16 HSC   6:14.46 A    :   - WANG, CHRISTINE  11 OPSR      DQ       :   4 COLEMAN, KYLIE   11 SST     41.95 A+  
  2 SCHWEIG, K.      16 WILL  6:55.68 B    :   - PETERSON, D.     11 LCCC      DQ       :   5 WIGGINGTON, S.   11 SST     42.13 A   
                                           :                                            :   6 MACDONALD, H.    11 WILL    42.80 A   
========================================== : ========================================== :   7 BINGHAM, CHELSEA 11 HSC     44.02 B   
Girls 11 & O 500 Free                      : Girls 11-12 100 Back                       :   8 STARK, ASHLEY    11 UD      44.26 B   
                                           : PRT:    ------     1:04.39                 :   9 BARSANTI, TIARA  12 SST     44.59 B   
 PL   Name          Age Team   Finals      : Q:      ------     1:08.99                 :  10 MCDONOUGH, ERIN  12 WILL    45.37 B   
------------------------------------------ : AA:     ------     1:14.59                 :  11 RUTTEN, NICOLE   12 OPSR    45.42 B   
  1 MEADOWS, LINDSEY 18 LCCC  6:35.38 A    : A:      ------     1:25.29                 :  12 DAWSON, AMY      11 LCCC    45.62 B   
  2 MAAS, SUSAN      17 SST   7:21.70      : B:      ------     1:35.69                 :  13 MARTIN, BROOKE   12 SST     45.68 B   
                                           :                                            :  14 CASSIDY, KORINA  12 WILL    46.22 B   
========================================== :  PL   Name          Age Team   Finals      :  15 SELVA, GABRIELLA 11 SRN     46.40 B   
Girls 11-12 50 Back                        : ------------------------------------------ :  16 MCDONOUGH, L.    12 WILL    46.51 B   
PRT:    ------       29.89                 :   1 YAMAUCHI, P.     11 NAPA  1:14.36 AA+  :  17 WALTON, HOLLI    12 WILL    46.67 B   
Q:      ------       31.99                 :   2 DAWSON, AMY      11 LCCC  1:20.41 A+   :  18 HUGHES, BECCA    11 HSC     48.99 B   
AA:     ------       34.59                 :   3 CREE, HEATHER    11 SST   1:23.45 A+   :  19 MULLEN, AMANDA   11 WILL    49.09 B   
A:      ------       39.59                 :   4 FAVILA, DANIELA  11 UD    1:27.10 B    :  20 HELDSTAB, HEIDI  11 MCSL    50.64     
B:      ------       46.29                 :   5 WIGGINGTON, S.   11 SST   1:28.63 B    :  21 WYATT, KATELYN   11 WILL    50.83     
                                           :   6 MACDONALD, H.    11 WILL  1:29.21 B    :  22 SUMMIT, MANDI    11 UD      51.60     
 PL   Name          Age Team   Finals      :   7 MARTIN, BROOKE   12 SST   1:29.79 B    :  23 FRANZ, HANNA     11 UD      51.90     
------------------------------------------ :   8 HELDSTAB, HEIDI  11 MCSL  1:34.27 B    :  24 MCMAHON, MORGAN  12 WILL    53.11     
  1 YAMAUCHI, P.     11 NAPA    33.90 AA   :   9 LEARN, MOLLY     12 UD    1:41.18      :  25 HURT, KAYLA      12 WILL    55.14     
  2 DAWSON, AMY      11 LCCC    37.04 A    :  10 SUMMIT, MANDI    11 UD    1:41.69      :  26 FRASER, KAMLA    12 MCSL    55.93     
  3 GRZANICH, MARY   11 DDUR    37.15 A    :  11 FRASER, KAMLA    12 MCSL  1:43.24      :  27 OROURKE, CAITLIN 11 SST     58.17     
  4 BARSANTI, TIARA  12 SST     38.15 A    :  12 OLIVA, SHAYLA    12 LCCC  1:49.86      :  28 LEARN, MOLLY     12 UD      58.46     
  5 MACDONALD, H.    11 WILL    39.27 A+   :  13 RASMUSSEN, KELLY 12 LCCC  1:49.95      :  29 RASMUSSEN, KELLY 12 LCCC    59.49     
  6 CREE, HEATHER    11 SST     39.37 A    :   - HUGHES, BECCA    11 HSC       DQ       :  30 ABRAMS, GARNET   11 SST   1:00.55     
  7 MCDONOUGH, ERIN  12 WILL    39.44 A+   :   - MULLEN, AMANDA   11 WILL      DQ       :  31 CHAIREZ, EMILIE  11 UD    1:00.78     
  8 WIGGINGTON, S.   11 SST     39.93 B    :   - WALTON, HOLLI    12 WILL      DQ       :  32 PETERSON, D.     11 LCCC  1:04.61     
  9 MARTIN, BROOKE   12 SST     41.72 B    :   - BARSANTI, TIARA  12 SST       DQ       :  33 CRANE, NICOLE    11 LCCC  1:43.01     
 10 MURPHEY, MAKALA  12 OPSR    42.50 B    :                                            :   - MINYARD, GENOA   11 WILL      DQ      
 11 OROURKE, CAITLIN 11 SST     43.52 B    :                                            :   - SNIDER, JODI     11 LCCC      DQ      
 12 CASSIDY, KORINA  12 WILL    44.31 B    :                                            :   - VIVRETTE, AMANDA 12 SHSC      DQ      
 13 LEARN, MOLLY     12 UD      45.64 B    :                                            :   - OLIVA, SHAYLA    12 LCCC      DQ      
 14 RASMUSSEN, KELLY 12 LCCC    45.92 B    :                                            : 
 15 WYATT, KATELYN   11 WILL    46.48      :                                            : 
 16 SNIDER, JODI     11 LCCC    47.26      :                                            : 
 17 FRASER, KAMLA    12 MCSL    49.07      :                                            : 
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== : ==========================================
Girls 11-12 100 Breast                     : Girls 11-12 50 Fly                         : Girls 11-12 100 Fly
PRT:    ------     1:13.79                 : PRT:    ------       29.29                 : PRT:    ------     1:05.49
Q:      ------     1:17.59                 : Q:      ------       30.29                 : Q:      ------     1:08.39
AA:     ------     1:22.99                 : AA:     ------       32.09                 : AA:     ------     1:12.49
A:      ------     1:34.79                 : A:      ------       36.69                 : A:      ------     1:22.79
B:      ------     1:43.79                 : B:      ------       42.89                 : B:      ------     1:36.09
                                           :                                            :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals     
------------------------------------------ : ------------------------------------------ : ------------------------------------------
  1 YAMAUCHI, P.     11 NAPA  1:22.20 AA+  :   1 GRZANICH, MARY   11 DDUR    32.24 A    :   1 GRZANICH, MARY   11 DDUR  1:14.60 A   
  2 GRZANICH, MARY   11 DDUR  1:25.29 A    :   2 YAMAUCHI, P.     11 NAPA    32.71 A    :   2 YAMAUCHI, P.     11 NAPA  1:17.82 A   
  3 CREE, HEATHER    11 SST   1:26.04 A    :   3 SELVA, GABRIELLA 11 SRN     37.28 B    :   3 MARTIN, BROOKE   12 SST   1:34.57 B   
  4 LOUDEN, KELSEY   11 HSC   1:28.96 A    :   4 MCDONOUGH, L.    12 WILL    38.20 B    :   4 STARK, ASHLEY    11 UD    1:36.49     
  5 WIGGINGTON, S.   11 SST   1:31.08 A    :   5 BINGHAM, CHELSEA 11 HSC     38.57 B    :   5 SUMMIT, MANDI    11 UD    1:50.93     
  6 BINGHAM, CHELSEA 11 HSC   1:32.01 A+   :   6 MACDONALD, H.    11 WILL    38.97 B    :  
  7 COLEMAN, KYLIE   11 SST   1:33.68 A    :   7 CREE, HEATHER    11 SST     39.90 B    : ==========================================
  8 STARK, ASHLEY    11 UD    1:35.21 B    :   8 WIGGINGTON, S.   11 SST     40.39 B    : Girls 11-12 200 IM
  9 BARSANTI, TIARA  12 SST   1:35.49 B    :   9 HELDSTAB, HEIDI  11 MCSL    41.14 B    : PRT:    ------     2:23.49
 10 DAWSON, AMY      11 LCCC  1:36.73 B    :  10 FAVILA, DANIELA  11 UD      41.70 B    : Q:      ------     2:27.99
 11 MARTIN, BROOKE   12 SST   1:36.97 B    :  11 STARK, ASHLEY    11 UD      42.45 B    : AA:     ------     2:36.89
 12 CASSIDY, KORINA  12 WILL  1:37.36 B    :  12 MARTIN, BROOKE   12 SST     43.62      : A:      ------     2:59.19
 13 MULLEN, AMANDA   11 WILL  1:40.74 B    :  13 WYATT, KATELYN   11 WILL    46.77      : B:      ------     3:12.99
 14 HUGHES, BECCA    11 HSC   1:43.24 B    :  14 CASSIDY, KORINA  12 WILL    47.01      :  
 15 WALTON, HOLLI    12 WILL  1:43.51 B    :  15 SUMMIT, MANDI    11 UD      48.22      :  PL   Name          Age Team   Finals     
 16 WANG, CHRISTINE  11 OPSR  1:45.23      :  16 RUTTEN, NICOLE   12 OPSR    48.24      : ------------------------------------------
 17 SNIDER, JODI     11 LCCC  1:51.49      :  17 FRANZ, HANNA     11 UD      49.49      :   1 YAMAUCHI, P.     11 NAPA  2:36.36 AA  
 18 FRANZ, HANNA     11 UD    1:51.64      :  18 BARSANTI, TIARA  12 SST     49.86      :   2 GRZANICH, MARY   11 DDUR  2:45.00 A+  
 19 LEARN, MOLLY     12 UD    1:56.34      :  19 SNIDER, JODI     11 LCCC    50.73      :   3 CREE, HEATHER    11 SST   2:54.00 A   
 20 FRASER, KAMLA    12 MCSL  2:01.93      :  20 LEARN, MOLLY     12 UD      53.09      :   4 SELVA, GABRIELLA 11 SRN   3:00.37 B   
 21 ESBERG, JENNIFER 12 LCCC  2:01.96      :  21 CHAIREZ, EMILIE  11 UD      58.60      :   5 STARK, ASHLEY    11 UD    3:03.85 B   
 22 OROURKE, CAITLIN 11 SST   2:04.04      :  22 FRASER, KAMLA    12 MCSL    58.90      :   6 FAVILA, DANIELA  11 UD    3:05.87 B   
 23 ABRAMS, GARNET   11 SST   2:06.04      :  23 HURT, KAYLA      12 WILL    58.96      :   7 MARTIN, BROOKE   12 SST   3:11.24 B   
 24 CHAIREZ, EMILIE  11 UD    2:12.95      :  24 MULLEN, AMANDA   11 WILL    59.99      :   8 SUMMIT, MANDI    11 UD    3:29.86     
 25 PETERSON, D.     11 LCCC  2:19.68      :  25 ABRAMS, GARNET   11 SST   1:02.00      :   9 SNIDER, JODI     11 LCCC  3:34.67     
 26 WILLIS, CASSIE   12 LCCC  2:21.47      :   - VIVRETTE, AMANDA 12 SHSC      DQ       :  10 OROURKE, CAITLIN 11 SST   4:05.57     
 27 CRANE, NICOLE    11 LCCC  3:24.06      :   - CRANE, NICOLE    11 LCCC      DQ       :   - ABRAMS, GARNET   11 SST       DQ      
  - KLINE, LESLIE    11 MCSL      DQ       :                                            :   - DAWSON, AMY      11 LCCC      DQ      
  - VIVRETTE, AMANDA 12 SHSC      DQ       :                                            :  
  - WOCHNA, SARAH    11 LCCC      DQ       :                                            : ==========================================
                                           :                                            : Girls 11-12 200 R-Free
                                           :                                            : Q:      ------     1:54.79
                                           :                                            :  
                                           :                                            :  PL   Name              Team   Finals     
                                           :                                            : ------------------------------------------
                                           :                                            :   1 SST                 SST   2:13.47     
                                           :                                            :   2 WILL                WILL  2:25.38     
                                           :                                            :   3 LCCC A              LCCC  2:28.11     
                                           :                                            :   4 UD A                UD    2:39.40     
                                           :                                            :   5 LCCC B              LCCC  3:25.83     
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== : ==========================================
Girls 11-12 200 R-Medley                   : Girls 13 & O 50 Free                       : Girls 13 & O 100 Free
Q:      ------     2:06.19                 :                                            :  
                                           :  PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals     
 PL   Name              Team   Finals      : ------------------------------------------ : ------------------------------------------
------------------------------------------ :   1 HUGHES, EMILY    15 OPSR    27.91 A    :   1 SHORT, SANDI     16 WILL  1:01.34 A   
  1 SST A               SST   2:35.21      :   2 SHORT, SANDI     16 WILL    27.92 A    :   2 HUGHES, EMILY    15 OPSR  1:03.67 A   
  2 WILL A              WILL  2:35.39      :   3 SCHWEIG, K.      16 WILL    30.25 A    :   3 HUFF, EMILY      16 HSC   1:06.93 A   
  3 UD A                UD    2:50.76      :   4 FAVUZZI, MARINA  15 OPSR    33.48 B    :   4 SCHWEIG, K.      16 WILL  1:08.52 B   
  4 WILL B              WILL  3:25.55      :   5 TERRY, KIM       15 LCCC    34.90 B    :   5 CARLSON, KRISTIN 16 HSC   1:09.37 B   
  - LCCC                LCCC      DQ       :                                            :   6 FAVUZZI, MARINA  15 OPSR  1:14.84 B   
                                           : ========================================== :   7 TERRY, KIM       15 LCCC  1:17.22     
========================================== : Girls 13 & O 50 Free                       :  
Girls 13 & O 50 Free                       :                                            : ==========================================
                                           :  PL   Name          Age Team   Finals      : Girls 13 & O 100 Free
 PL   Name          Age Team   Finals      : ------------------------------------------ :  
------------------------------------------ :   1 KLEMIN, SARA     17 HSC     27.65 AA   :  PL   Name          Age Team   Finals     
---  Ages 13 Through 14 ---                :                                            : ------------------------------------------
    PRT:    ------       25.79             : ========================================== :   1 KLEMIN, SARA     17 HSC     59.14 AA  
    Q:      ------       26.29             : Girls 13 & O 100 Free                      :  
  1 STILES, KATIE    13 WILL    27.70 A    :                                            : ==========================================
  2 WILLOUGHBY, E.   14 WILL    28.29 A    :  PL   Name          Age Team   Finals      : Girls 13 & O 100 Back
  3 CARLSON, NIKKI   14 HSC     28.77 A    : ------------------------------------------ :  
  4 PINON, MATTIE    14 WILL    29.13 A    : ---  Ages 13 Through 14 ---                :  PL   Name          Age Team   Finals     
  5 ROSENQUIST, A.   13 WILL    29.15 A    :     PRT:    ------       55.49             : ------------------------------------------
  6 ALTO, SARAH      14 HCA     30.57 A    :     Q:      ------       56.89             : ---  Ages 13 Through 14 --- 
  7 WEESE, SARAH     14 OPSR    31.07 A+   :   1 WILLOUGHBY, E.   14 WILL    59.60 AA+  :     PRT:    ------     1:02.59
  8 WALTON, AIMEE    13 WILL    31.15 A    :   2 STILES, KATIE    13 WILL  1:00.66 A    :     Q:      ------     1:04.99
  9 CONGER, BRANDEE  13 UD      31.53 A    :   3 CARLSON, NIKKI   14 HSC   1:01.55 A    :   1 PINON, MATTIE    14 WILL  1:09.00 AA  
 10 HARE, ELANA      13 LCCC    31.91 B    :   4 PINON, MATTIE    14 WILL  1:03.48 A    :   2 STILES, KATIE    13 WILL  1:15.66 A   
 11 GRAEBER, NICOLE  14 LCCC    32.09 B    :   5 ROSENQUIST, A.   13 WILL  1:04.02 A    :   3 ROSENQUIST, A.   13 WILL  1:17.78 A   
 12 ANDRE, JENNIFER  13 LCCC    32.35 B    :   6 ALTO, SARAH      14 HCA   1:05.61 A    :   4 CONGER, BRANDEE  13 UD    1:19.22 A+  
 13 MCDONOUGH, S.    13 WILL    33.37 B    :   7 CONGER, BRANDEE  13 UD    1:08.02 A    :   5 ANDRE, JENNIFER  13 LCCC  1:20.21 B   
 14 GALL, JENNA      13 LCCC    33.72 B    :   8 ANDRE, JENNIFER  13 LCCC  1:12.84 B    :   6 ALTO, SARAH      14 HCA   1:20.65 B   
 15 BISHOP, LAUREN   13 UD      34.06 B    :   9 WEESE, SARAH     14 OPSR  1:13.23 B    :   7 BISHOP, LAUREN   13 UD    1:22.12 B   
 16 WILLOUGHBY, ANNA 13 WILL    34.47 B    :  10 MCDONOUGH, S.    13 WILL  1:16.20      :   8 HARE, ELANA      13 LCCC  1:22.34 B   
 17 BATH, ROSEANN    13 WILL    34.73 B    :  11 GRAEBER, NICOLE  14 LCCC  1:16.43      :   9 GEPHART, SUMMER  14 UD    1:24.73 B   
 18 O'DONNELL, KATE  13 OPSR    34.76 B    :  12 BISHOP, LAUREN   13 UD    1:17.39      :  10 LOWER, ALICIA    13 UD    1:25.42 B   
 19 SUMMIT, MEGAN    14 UD      34.87 B    :  13 O'DONNELL, KATE  13 OPSR  1:17.64      :  11 WEESE, SARAH     14 OPSR  1:26.19 B   
 20 MYERS, HAYLIE    13 WILL    35.66 B    :  14 WILLOUGHBY, ANNA 13 WILL  1:18.37      :  12 WILLOUGHBY, ANNA 13 WILL  1:31.14 B   
 21 ANDRE, NICOLE    13 LCCC    36.86      :  15 BATH, ROSEANN    13 WILL  1:18.65      :  13 WOLFE, SARAH     13 UD    1:34.40     
 22 MCREE, MICHAELA  14 HSC     37.37      :  16 MCREE, MICHAELA  14 HSC   1:19.14      :  14 GALL, JENNA      13 LCCC  1:37.05     
 23 GRAND, JACKIE    13 WILL    45.55      :  17 GALL, JENNA      13 LCCC  1:19.46      :  15 ANDRE, NICOLE    13 LCCC  1:38.21     
 24 CHAIREZ, ANN     13 UD      46.58      :  18 ANDRE, NICOLE    13 LCCC  1:21.10      :  16 O'DONNELL, KATE  13 OPSR  1:40.73     
                                           :  19 SUMMIT, MEGAN    14 UD    1:21.79      :   - WALTON, AIMEE    13 WILL      DQ      
                                           :  20 GRAND, JACKIE    13 WILL  1:41.39      :   - SUMMIT, MEGAN    14 UD        DQ      
                                           :  21 CHAIREZ, ANN     13 UD    1:44.04      :   - GRAND, JACKIE    13 WILL      DQ      
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== : ==========================================
Girls 13 & O 100 Back                      : Girls 13 & O 200 Back                      : Girls 13 & O 100 Breast
                                           :                                            :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals     
------------------------------------------ : ------------------------------------------ : ------------------------------------------
  1 COWAN, SUMMER    16 SHSC  1:11.21 A    :   1 KLEMIN, SARA     17 HSC   2:37.10 AA+  :   1 KLEMIN, SARA     17 HSC   1:23.19 A   
  2 SHORT, SANDI     16 WILL  1:13.45 A    :                                            :   2 MAAS, SUSAN      17 SST   1:34.16 B   
  3 BOSTWICK, SUZIE  15 HSC   1:13.71 A    : ========================================== :  
  4 SCHWEIG, K.      16 WILL  1:19.45 A+   : Girls 13 & O 100 Breast                    : ==========================================
  5 TERRY, KIM       15 LCCC  1:34.85      :                                            : Girls 13 & O 200 Breast
                                           :  PL   Name          Age Team   Finals      :  
========================================== : ------------------------------------------ :  PL   Name          Age Team   Finals     
Girls 13 & O 100 Back                      : ---  Ages 13 Through 14 ---                : ------------------------------------------
                                           :     PRT:    ------     1:11.69             : ---  Ages 13 Through 14 --- 
 PL   Name          Age Team   Finals      :     Q:      ------     1:12.89             :     PRT:    ------     2:38.29
------------------------------------------ :   1 WILLOUGHBY, E.   14 WILL  1:14.12 AA   :     Q:      ------     2:39.99
  1 KLEMIN, SARA     17 HSC   1:11.69 AA   :   2 CARLSON, NIKKI   14 HSC   1:19.34 A    :   1 WILLOUGHBY, E.   14 WILL  2:37.17 PRT+
  2 MAAS, SUSAN      17 SST   1:21.85 A    :   3 STILES, KATIE    13 WILL  1:19.60 A    :   2 STILES, KATIE    13 WILL  2:50.64 AA+ 
                                           :   4 ALTO, SARAH      14 HCA   1:22.10 A    :   3 ALTO, SARAH      14 HCA   2:58.71 A   
========================================== :   5 BISHOP, LAUREN   13 UD    1:28.01 A    :   4 BISHOP, LAUREN   13 UD    3:05.15 A   
Girls 13 & O 200 Back                      :   6 ROSENQUIST, A.   13 WILL  1:28.38 A+   :   5 ROSENQUIST, A.   13 WILL  3:05.21 A+  
                                           :   7 PINON, MATTIE    14 WILL  1:28.80 A    :   6 LOWER, ALICIA    13 UD    3:13.58 A   
 PL   Name          Age Team   Finals      :   8 CONGER, BRANDEE  13 UD    1:29.39 A    :   7 MYERS, HAYLIE    13 WILL  3:17.15 B   
------------------------------------------ :   9 HARE, ELANA      13 LCCC  1:29.94 B    :   8 BATH, ROSEANN    13 WILL  3:17.95 B   
---  Ages 13 Through 14 ---                :  10 BATH, ROSEANN    13 WILL  1:31.53 B    :   9 SUMMIT, MEGAN    14 UD    3:26.51 B   
    PRT:    ------     2:15.39             :  11 LOWER, ALICIA    13 UD    1:33.55 B    :  10 WILLOUGHBY, ANNA 13 WILL  3:43.86     
    Q:      ------     2:20.99             :  12 MYERS, HAYLIE    13 WILL  1:34.22 B    :  11 CHAIREZ, ANN     13 UD    4:30.62     
  1 PINON, MATTIE    14 WILL  2:27.16 AA+  :  13 WALTON, AIMEE    13 WILL  1:35.04 B    :  
  2 STILES, KATIE    13 WILL  2:40.74 A    :  14 SUMMIT, MEGAN    14 UD    1:39.90      : ==========================================
  3 ROSENQUIST, A.   13 WILL  2:43.22 A    :  15 ANDRE, NICOLE    13 LCCC  1:41.71      : Girls 13 & O 200 Breast
  4 CONGER, BRANDEE  13 UD    2:44.63 A+   :  16 MCREE, MICHAELA  14 HSC   1:42.69      :  
  5 ANDRE, JENNIFER  13 LCCC  2:48.27 A    :  17 WILLOUGHBY, ANNA 13 WILL  1:45.76      :  PL   Name          Age Team   Finals     
  6 LOWER, ALICIA    13 UD    3:03.36 B    :  18 GALL, JENNA      13 LCCC  1:46.86      : ------------------------------------------
  7 BISHOP, LAUREN   13 UD    3:03.63 B    :  19 O'DONNELL, KATE  13 OPSR  1:48.14      :   1 HUFF, EMILY      16 HSC   2:54.04 A   
                                           :   - GRAND, JACKIE    13 WILL      DQ       :   2 HUGHES, EMILY    15 OPSR  3:05.48 A   
========================================== :   - GEPHART, SUMMER  14 UD        DQ       :   3 SCHWEIG, K.      16 WILL  3:26.51 B   
Girls 13 & O 200 Back                      :   - CHAIREZ, ANN     13 UD        DQ       :   - SHORT, SANDI     16 WILL      DQ      
                                           :                                            : 
 PL   Name          Age Team   Finals      : ========================================== : 
------------------------------------------ : Girls 13 & O 100 Breast                    : 
  1 HUFF, EMILY      16 HSC   2:51.46 B    :                                            : 
  2 SCHWEIG, K.      16 WILL  2:58.05 B    :  PL   Name          Age Team   Finals      : 
                                           : ------------------------------------------ : 
                                           :   1 BOSTWICK, SUZIE  15 HSC   1:20.55 A    : 
                                           :   2 COWAN, SUMMER    16 SHSC  1:20.93 A    : 
                                           :   3 SHORT, SANDI     16 WILL  1:21.85 A    : 
                                           :   4 HUGHES, EMILY    15 OPSR  1:22.74 A    : 
                                           :   5 SCHWEIG, K.      16 WILL  1:32.91 B    : 
                                           :   6 TERRY, KIM       15 LCCC  1:37.35 B    : 
                                           :   7 FAVUZZI, MARINA  15 OPSR  1:44.35      : 
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== : ==========================================
Girls 13 & O 100 Fly                       : Girls 13 & O 200 Fly                       : Girls 13 & O 200 IM
                                           :                                            :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals     
------------------------------------------ : ------------------------------------------ : ------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 ---                :   1 MAAS, SUSAN      17 SST   3:26.35      :   1 KLEMIN, SARA     17 HSC   2:36.57 A   
    PRT:    ------     1:02.19             :                                            :   2 MEADOWS, LINDSEY 18 LCCC  2:45.75 A   
    Q:      ------     1:04.29             : ========================================== :   3 MAAS, SUSAN      17 SST   3:02.66     
  1 STILES, KATIE    13 WILL  1:08.75 A    : Girls 13 & O 200 IM                        :  
  2 WILLOUGHBY, E.   14 WILL  1:11.98 A    :                                            : ==========================================
  3 MYERS, HAYLIE    13 WILL  1:25.36 B    :  PL   Name          Age Team   Finals      : Girls 13-18 200 R-Free
  4 WALTON, AIMEE    13 WILL  1:25.91 B    : ------------------------------------------ :  
  5 MCDONOUGH, S.    13 WILL  1:26.14 B    : ---  Ages 13 Through 14 ---                :  PL   Name              Team   Finals     
  6 WEESE, SARAH     14 OPSR  1:28.59      :     PRT:    ------     2:15.39             : ------------------------------------------
  7 ROSENQUIST, A.   13 WILL  1:29.53      :     Q:      ------     2:19.99             :   1 WILL A              WILL  1:52.08     
  8 SUMMIT, MEGAN    14 UD    1:35.06      :   1 WILLOUGHBY, E.   14 WILL  2:27.52 AA+  :   2 HSC A               HSC   1:56.95     
  9 O'DONNELL, KATE  13 OPSR  1:35.19      :   2 CARLSON, NIKKI   14 HSC   2:34.32 A    :   3 LCCC                LCCC  2:07.14     
 10 LOWER, ALICIA    13 UD    1:36.55      :   3 STILES, KATIE    13 WILL  2:34.57 A    :   4 OPSR                OPSR  2:08.70     
 11 BISHOP, LAUREN   13 UD    1:44.53      :   4 PINON, MATTIE    14 WILL  2:41.88 A    :   5 UD A                UD    2:25.68     
 12 WILLOUGHBY, ANNA 13 WILL  1:55.49      :   5 GEPHART, SUMMER  14 UD    2:45.91 A    :   6 WILL B              WILL  2:26.21     
                                           :   6 CONGER, BRANDEE  13 UD    2:47.17 A    :  
========================================== :   7 ROSENQUIST, A.   13 WILL  2:49.85 B    : ==========================================
Girls 13 & O 100 Fly                       :   8 BISHOP, LAUREN   13 UD    2:54.59 B    : Girls 13-18 200 R-Medley
                                           :   9 ANDRE, JENNIFER  13 LCCC  2:54.88 B    :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :  10 WALTON, AIMEE    13 WILL  2:59.26 B    :  PL   Name              Team   Finals     
------------------------------------------ :  11 LOWER, ALICIA    13 UD    3:02.73      : ------------------------------------------
  1 CARLSON, KRISTIN 16 HSC   1:11.02 A    :  12 MCDONOUGH, S.    13 WILL  3:03.26      :   1 WILL A              WILL  2:04.13     
  2 SHORT, SANDI     16 WILL  1:11.54 A    :  13 WEESE, SARAH     14 OPSR  3:09.56      :   2 HSC A               HSC   2:13.30     
  3 SCHWEIG, K.      16 WILL  1:22.29 B    :  14 O'DONNELL, KATE  13 OPSR  3:15.58      :   3 UD A                UD    2:24.56     
                                           :  15 SUMMIT, MEGAN    14 UD    3:16.35      :   4 LCCC                LCCC  2:36.98     
========================================== :  16 ANDRE, NICOLE    13 LCCC  3:17.18      :   5 OPSR A              OPSR  2:40.30     
Girls 13 & O 200 Fly                       :  17 WILLOUGHBY, ANNA 13 WILL  3:18.87      :   6 WILL B              WILL  2:41.40     
                                           :  18 CHAIREZ, ANN     13 UD    4:28.67      :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :   - GALL, JENNA      13 LCCC      DQ       : ==========================================
------------------------------------------ :                                            : Boys 8 & U 25 Free
---  Ages 13 Through 14 ---                : ========================================== :  
    PRT:    ------     2:18.89             : Girls 13 & O 200 IM                        :  PL   Name          Age Team   Finals     
    Q:      ------     2:24.99             :                                            : ------------------------------------------
  1 STILES, KATIE    13 WILL  2:54.28 B    :  PL   Name          Age Team   Finals      : ---  Ages 6 and Under --- 
  2 LOWER, ALICIA    13 UD    3:25.27      : ------------------------------------------ :     PRT:    ------       15.39
  3 ROSENQUIST, A.   13 WILL  3:32.28      :   1 COWAN, SUMMER    16 SHSC  2:28.37 A    :   1 ROGERS, GEORDAN   6 UNATT   19.49 B   
                                           :   2 BOSTWICK, SUZIE  15 HSC   2:36.06 A    :   2 RUFFCORN, OREN    6 LCCC    30.16     
========================================== :   3 SHORT, SANDI     16 WILL  2:39.78 A    :   3 SELZER, DANNY     6 UD      32.45     
Girls 13 & O 200 Fly                       :   4 CARLSON, KRISTIN 16 HSC   2:41.97 A    : 
                                           :   5 SCHWEIG, K.      16 WILL  2:49.41 B    : 
 PL   Name          Age Team   Finals      :   6 TERRY, KIM       15 LCCC  3:12.34      : 
------------------------------------------ :                                            : 
  1 CARLSON, KRISTIN 16 HSC   2:39.99 A    :                                            : 
  2 HUFF, EMILY      16 HSC   2:56.49 B    :                                            : 
  3 SCHWEIG, K.      16 WILL  3:26.87      :                                            : 
  - COWAN, SUMMER    16 SHSC      DQ       :                                            : 
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== : ==========================================
Boys 8 & U 25 Free                         : Boys 8 & U 25 Back                         : Boys 8 & U 25 Breast
                                           :                                            :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals     
------------------------------------------ : ------------------------------------------ : ------------------------------------------
  1 OROURKE, KYLE     8 SST     18.26 A+   : ---  Ages 6 and Under ---                  : ---  Ages 6 and Under --- 
  2 LOGGINS, H.       7 OPSR    18.45 B    :     PRT:    ------       18.69             :     PRT:    ------       20.99
  3 WILL, KEVIN       7 SST     19.46 B    :   1 ROGERS, GEORDAN   6 UNATT   24.41 B    :   - ROGERS, GEORDAN   6 UNATT     DQ      
  4 GRZANICH, MARK    7 DDUR    19.59 B    :   2 SELZER, DANNY     6 UD      47.48      :   - SELZER, DANNY     6 UD        DQ      
  5 GUCCIONE, CYRUS   7 SST     19.62 B    :                                            :   - RUFFCORN, OREN    6 LCCC      DQ      
  6 CURTIS, EVAN      7 HSC     19.91 B    : ========================================== :  
  7 RAMIREZ, MARCUS   8 WILL    25.80 B    : Boys 8 & U 25 Back                         : ==========================================
  8 WILLIAMSON, S.    7 WILL    26.01 B    :                                            : Boys 8 & U 25 Breast
  9 ONTIVEROS, B.     7 SST     28.17      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  
                                           : ------------------------------------------ :  PL   Name          Age Team   Finals     
========================================== :   1 WILL, KEVIN       7 SST     24.59 B    : ------------------------------------------
Boys 8 & U 50 Free                         :   2 LOGGINS, H.       7 OPSR    25.23 B    :   1 OROURKE, KYLE     8 SST     26.24 B   
                                           :   3 EILERS, TIEGAN    8 SST     25.81 B    :   2 GUCCIONE, CYRUS   7 SST     27.10 B   
 PL   Name          Age Team   Finals      :   4 GRZANICH, MARK    7 DDUR    26.24 B    :   3 GRZANICH, MARK    7 DDUR    27.67 B   
------------------------------------------ :   5 RUTTEN, CONNOR    7 OPSR    26.82 B    :   4 CURTIS, EVAN      7 HSC     29.79 B   
---  Ages 6 and Under ---                  :   6 OROURKE, KYLE     8 SST     26.86 B    :   5 LOGGINS, H.       7 OPSR    30.33 B   
    PRT:    ------       33.99             :   7 BAGNELL, BEN      7 SST     27.01 B    :   6 SELZER, JACK      7 UD      31.32 B   
  1 ROGERS, GEORDAN   6 UNATT   44.88 B    :   8 RAMIREZ, MARCUS   8 WILL    28.52 B    :   7 WILL, KEVIN       7 SST     47.01     
                                           :   9 ONTIVEROS, B.     7 SST     29.45 B    :   - ONTIVEROS, B.     7 SST       DQ      
========================================== :  10 ELIAS, NATHAN     7 SST     30.67      :   - RAMIREZ, MARCUS   8 WILL      DQ      
Boys 8 & U 50 Free                         :  11 ABBOTT, CHASE     7 OPSR    32.21      :   - WILLIAMSON, S.    7 WILL      DQ      
                                           :  12 MYERS, CASEY      8 UD      32.61      :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :   - WILLIAMSON, S.    7 WILL      DQ       : ==========================================
------------------------------------------ :                                            : Boys 8 & U 50 Breast
  1 LOGGINS, H.       7 OPSR    40.82 A+   : ========================================== :  
  2 OROURKE, KYLE     8 SST     41.80 B    : Boys 8 & U 50 Back                         :  PL   Name          Age Team   Finals     
  3 GRZANICH, MARK    7 DDUR    42.63 B    :                                            : ------------------------------------------
  4 GUCCIONE, CYRUS   7 SST     44.98 B    :  PL   Name          Age Team   Finals      : ---  Ages 7 Through 8 --- 
  5 WILL, KEVIN       7 SST     46.60 B    : ------------------------------------------ :     PRT:    ------       45.59
  6 SELZER, JACK      7 UD      49.68 B    : ---  Ages 6 and Under ---                  :   1 OROURKE, KYLE     8 SST     58.36 B   
  7 RAMIREZ, MARCUS   8 WILL    57.72 B    :     PRT:    ------       41.09             :   2 GRZANICH, MARK    7 DDUR    59.27 B   
                                           :   1 RUFFCORN, OREN    6 LCCC  1:39.91      :   3 LOGGINS, H.       7 OPSR  1:08.96 B   
========================================== :   - ROGERS, GEORDAN   6 UNATT     DQ       :   4 EILERS, TIEGAN    8 SST   1:10.55 B   
Boys 8 & U 100 Free                        :                                            :   5 BAGNELL, BEN      7 SST   1:13.35 B   
                                           : ========================================== :   6 RAMIREZ, MARCUS   8 WILL  1:13.57 B   
 PL   Name          Age Team   Finals      : Boys 8 & U 50 Back                         :   7 SELZER, JACK      7 UD    1:16.96     
------------------------------------------ :                                            :   - CURTIS, EVAN      7 HSC       DQ      
---  Ages 7 Through 8 ---                  :  PL   Name          Age Team   Finals      :   - MYERS, CASEY      8 UD        DQ      
    PRT:    ------     1:16.49             : ------------------------------------------ :   - RUTTEN, CONNOR    7 OPSR      DQ      
  1 OROURKE, KYLE     8 SST   1:34.61 B    :   1 WILL, KEVIN       7 SST     55.25 B    :   - ABBOTT, CHASE     7 OPSR      DQ      
  2 GRZANICH, MARK    7 DDUR  1:45.02 B    :   2 OROURKE, KYLE     8 SST     55.26 B    : 
  3 WILL, KEVIN       7 SST   1:47.78 B    :   3 GUCCIONE, CYRUS   7 SST     56.69 B    : 
  4 GUCCIONE, CYRUS   7 SST   1:53.39      :   4 RAMIREZ, MARCUS   8 WILL  1:03.08 B    : 
  5 SELZER, JACK      7 UD    1:57.07      :   5 ONTIVEROS, B.     7 SST   1:06.65 B    : 
  6 RAMIREZ, MARCUS   8 WILL  2:06.50      :                                            : 
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== : ==========================================
Boys 8 & U 25 Fly                          : Boys 8 & U 100 R-Medley                    : Boys 10 & U 50 Back
                                           :                                            : PRT:    ------       35.09
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name              Team   Finals      : Q:      ------       35.99
------------------------------------------ : ------------------------------------------ : AA:     ------       38.89
---  Ages 6 and Under ---                  :   1 SST                 SST   1:52.28      : A:      ------       44.49
    PRT:    ------       17.39             :                                            : B:      ------       50.79
  1 ROGERS, GEORDAN   6 UNATT   25.77 B    : ========================================== :  
                                           : Boys 10 & U 50 Free                        :  PL   Name          Age Team   Finals     
========================================== : PRT:    ------       29.49                 : ------------------------------------------
Boys 8 & U 25 Fly                          : Q:      ------       30.29                 :   1 MATTERN, LEIF    10 UD      38.57 AA  
                                           : AA:     ------       31.89                 :   2 CAMPBELL, JODY   10 UNATT   38.92 A   
 PL   Name          Age Team   Finals      : A:      ------       36.49                 :   3 BOYCE, JORDAN     9 SRN     40.82 A+  
------------------------------------------ : B:      ------       41.39                 :   4 GUCCIONE, JACK    9 SST     44.44 A+  
  1 WILL, KEVIN       7 SST     24.70 B    :                                            :   5 VEAUDRY, CHRIS   10 LCCC    49.83 B   
  2 LOGGINS, H.       7 OPSR    25.20 B    :  PL   Name          Age Team   Finals      :   6 FOURNIER, KYLE   10 SST     52.84     
  3 GRZANICH, MARK    7 DDUR    26.74 B    : ------------------------------------------ :   7 BARCHUS, MICHAEL 10 SST     59.92     
  4 EILERS, TIEGAN    8 SST     29.61 B    :   1 MATTERN, LEIF    10 UD      30.89 AA   :   8 ZWEIG, LOUIS      9 OPSR  1:01.00     
  5 RUTTEN, CONNOR    7 OPSR    30.93 B    :   2 BOYCE, JORDAN     9 SRN     32.41 A    :   9 HURT, KRIS       10 WILL  1:02.31     
  6 BAGNELL, BEN      7 SST     32.36      :   3 GALLAHER, MARCO  10 OPSR    34.95 A    :  
  7 SELZER, JACK      7 UD      33.27      :   4 GUCCIONE, JACK    9 SST     35.36 A    : ==========================================
  - ONTIVEROS, B.     7 SST       DQ       :   5 CAMPBELL, JODY   10 UNATT   35.48 A    : Boys 10 & U 100 Back
  - WILLIAMSON, S.    7 WILL      DQ       :   6 CURTIS, TYLER     9 HSC     36.96 B    : PRT:    ------     1:16.39
  - CURTIS, EVAN      7 HSC       DQ       :   7 VEAUDRY, CHRIS   10 LCCC    40.11 B    : Q:      ------     1:18.99
  - ABBOTT, CHASE     7 OPSR      DQ       :   8 FOURNIER, KYLE   10 SST     44.78      : AA:     ------     1:22.89
  - ELIAS, NATHAN     7 SST       DQ       :   9 ZWEIG, LOUIS      9 OPSR    46.71      : A:      ------     1:35.19
                                           :  10 HURT, KRIS       10 WILL    49.92      : B:      ------     1:47.49
========================================== :  11 BARCHUS, MICHAEL 10 SST     56.05      :  
Boys 8 & U 100 IM                          :                                            :  PL   Name          Age Team   Finals     
                                           : ========================================== : ------------------------------------------
 PL   Name          Age Team   Finals      : Boys 10 & U 200 Free                       :   1 BOYCE, JORDAN     9 SRN   1:24.69 A+  
------------------------------------------ : PRT:    ------     2:22.89                 :   2 CAMPBELL, JODY   10 UNATT 1:26.21 A   
---  Ages 7 Through 8 ---                  : Q:      ------     2:26.99                 :   3 MATTERN, LEIF    10 UD    1:27.45 A   
    PRT:    ------     1:26.69             : AA:     ------     2:35.89                 :   4 VEAUDRY, CHRIS   10 LCCC  1:47.79     
  1 OROURKE, KYLE     8 SST   2:00.32 B    : A:      ------     2:57.89                 :   5 FOURNIER, KYLE   10 SST   1:58.44     
  2 EILERS, TIEGAN    8 SST   2:09.75 B    : B:      ------     3:09.39                 :   6 HALLOCK, WILLIAM  9 OPSR  2:01.32     
  3 SELZER, JACK      7 UD    2:21.82      :                                            :   7 BARCHUS, MICHAEL 10 SST   2:10.98     
  4 MYERS, CASEY      8 UD    2:34.77      :  PL   Name          Age Team   Finals      : 
  - CURTIS, EVAN      7 HSC       DQ       : ------------------------------------------ : 
  - WILL, KEVIN       7 SST       DQ       :   1 BOYCE, JORDAN     9 SRN   2:38.05 A    : 
                                           :   2 CURTIS, TYLER     9 HSC   2:57.74 A+   : 
========================================== :   3 GUCCIONE, JACK    9 SST   3:04.96 B    : 
Boys 8 & U 100 R-Free                      :   4 VEAUDRY, CHRIS   10 LCCC  3:09.93      : 
                                           :   5 CAMPBELL, JODY   10 UNATT 3:10.75      : 
 PL   Name              Team   Finals      :   6 GALLAHER, MARCO  10 OPSR  3:14.70      : 
------------------------------------------ :   7 FOURNIER, KYLE   10 SST   3:46.01      : 
  1 SST A               SST   1:25.78      :   8 BARCHUS, MICHAEL 10 SST   4:23.59      : 
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== : ==========================================
Boys 10 & U 50 Breast                      : Boys 10 & U 50 Fly                         : Boys 10 & U 200 R-Medley
PRT:    ------       39.09                 : PRT:    ------       33.09                 : Q:      ------     2:27.99
Q:      ------       40.59                 : Q:      ------       34.09                 :  
AA:     ------       43.09                 : AA:     ------       35.79                 :  PL   Name              Team   Finals     
A:      ------       49.29                 : A:      ------       40.99                 : ------------------------------------------
B:      ------       55.59                 : B:      ------       48.39                 :   1 OPSR                OPSR  3:47.39     
                                           :                                            :   2 SST                 SST   4:14.49     
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  
------------------------------------------ : ------------------------------------------ : ==========================================
  1 MATTERN, LEIF    10 UD      43.20 A    :   1 BOYCE, JORDAN     9 SRN     35.44 AA+  : Boys 11-12 50 Free
  2 CAMPBELL, JODY   10 UNATT   44.52 A    :   2 MATTERN, LEIF    10 UD      35.62 AA+  : PRT:    ------       26.89
  3 BOYCE, JORDAN     9 SRN     46.89 A+   :   3 CAMPBELL, JODY   10 UNATT   44.05 B    : Q:      ------       26.99
  4 CURTIS, TYLER     9 HSC     49.77 B    :   4 GALLAHER, MARCO  10 OPSR    47.30 B    : AA:     ------       28.69
  5 FOURNIER, KYLE   10 SST     52.86 B    :   5 CURTIS, TYLER     9 HSC     48.30 B    : A:      ------       32.79
  6 HALLOCK, WILLIAM  9 OPSR  1:01.28      :   6 VEAUDRY, CHRIS   10 LCCC    58.70      : B:      ------       37.49
  7 BARCHUS, MICHAEL 10 SST   1:07.94      :   7 WILL, KEVIN       7 SST   1:02.68      :  
  - HURT, KRIS       10 WILL      DQ       :   - HURT, KRIS       10 WILL      DQ       :  PL   Name          Age Team   Finals     
                                           :                                            : ------------------------------------------
========================================== : ========================================== :   1 CONGER, GUY      11 UD      31.48 A   
Boys 10 & U 100 Breast                     : Boys 10 & U 100 IM                         :   2 MATTERN, TUCKER  12 UD      32.01 A   
PRT:    ------     1:25.39                 : PRT:    ------     1:15.19                 :   3 MCNEAL, AUSTIN   12 WILL    32.88 B   
Q:      ------     1:28.99                 : Q:      ------     1:16.99                 :   4 CLELAND, TRAVIS  11 UD      32.92 B   
AA:     ------     1:33.49                 : AA:     ------     1:21.39                 :   5 WEISS, GEORGE    11 LCCC    34.46 B   
A:      ------     1:46.79                 : A:      ------     1:32.99                 :   6 RAY, DERRICK     12 LCCC    35.21 B   
B:      ------     1:56.39                 : B:      ------     1:42.29                 :   7 KATZ, DANIEL     11 WILL    36.77 B   
                                           :                                            :   8 SALMON, QUENTIN  11 SST     36.99 B   
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      :   9 JOHNSON, JORGEN  11 UD      37.51     
------------------------------------------ : ------------------------------------------ :  10 MACK, NATHAN     11 UD      37.55     
  1 MATTERN, LEIF    10 UD    1:35.72 A    :   1 MATTERN, LEIF    10 UD    1:21.51 A    :  11 SCHULTZE, WOODY  11 WILL    37.57     
  2 BOYCE, JORDAN     9 SRN   1:40.11 A+   :   2 BOYCE, JORDAN     9 SRN   1:24.52 A    :  12 RIEMENSCHNEIDER, 11 UD      39.50     
  3 CAMPBELL, JODY   10 UNATT 1:41.51 A    :   3 CAMPBELL, JODY   10 UNATT 1:29.44 A+   :  13 DAUGHTON, TOMMY  11 WILL    40.06     
  4 GUCCIONE, JACK    9 SST   1:46.21 A    :   4 CURTIS, TYLER     9 HSC   1:34.58 B    :  14 FRANKLIN, TAY    11 SST     46.50     
  5 CURTIS, TYLER     9 HSC   1:47.55 B    :   5 GALLAHER, MARCO  10 OPSR  1:48.02      :  15 CARTER, DARON    12 WILL    48.38     
  6 FOURNIER, KYLE   10 SST   2:01.74      :   6 FOURNIER, KYLE   10 SST   1:51.86      :  
  7 ZWEIG, LOUIS      9 OPSR  2:16.25      :   7 BARCHUS, MICHAEL 10 SST   2:30.79      : ==========================================
  8 BARCHUS, MICHAEL 10 SST   2:54.16      :                                            : Boys 11-12 100 Free
                                           : ========================================== : PRT:    ------       57.39
                                           : Boys 10 & U 200 R-Free                     : Q:      ------       58.49
                                           : Q:      ------     2:06.99                 : AA:     ------     1:03.19
                                           :                                            : A:      ------     1:12.29
                                           :  PL   Name              Team   Finals      : B:      ------     1:18.19
                                           : ------------------------------------------ :  
                                           :   1 SST A               SST   2:59.25      :  PL   Name          Age Team   Finals     
                                           :                                            : ------------------------------------------
                                           :                                            :   1 WHITE, BRANDON   12 LCCC  1:06.48 A   
                                           :                                            :   2 CONGER, GUY      11 UD    1:08.28 A   
                                           :                                            :   3 MCNEAL, AUSTIN   12 WILL  1:14.08 B   
                                           :                                            :   4 CLELAND, TRAVIS  11 UD    1:17.59 B   
                                           :                                            :   5 WEISS, GEORGE    11 LCCC  1:20.95     
                                           :                                            :   6 BAKEWELL, NICK   12 WILL  1:21.84     
     
                                                                                           
  7 RAY, DERRICK     12 LCCC  1:23.54      : ========================================== : ==========================================
  8 MACK, NATHAN     11 UD    1:26.91      : Boys 11-12 50 Back                         : Boys 11-12 50 Breast
  9 SCHULTZE, WOODY  11 WILL  1:27.25      : PRT:    ------       30.79                 : PRT:    ------       33.99
 10 SALMON, QUENTIN  11 SST   1:27.27      : Q:      ------       31.99                 : Q:      ------       34.99
 11 RIEMENSCHNEIDER, 11 UD    1:29.58      : AA:     ------       34.19                 : AA:     ------       37.79
 12 KATZ, DANIEL     11 WILL  1:30.44      : A:      ------       38.99                 : A:      ------       43.29
 13 DAUGHTON, TOMMY  11 WILL  1:36.06      : B:      ------       45.29                 : B:      ------       49.49
 14 FRANKLIN, TAY    11 SST   1:47.65      :                                            :  
                                           :  PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals     
========================================== : ------------------------------------------ : ------------------------------------------
Boys 11 & O 500 Free                       :   1 MCNEAL, AUSTIN   12 WILL    37.93 A+   :   1 MATTERN, TUCKER  12 UD      37.15 AA+ 
                                           :   2 CONGER, GUY      11 UD      39.58 B    :   2 CONGER, GUY      11 UD      43.56 B   
 PL   Name          Age Team   Finals      :   3 MATTERN, TUCKER  12 UD      41.09 B    :   3 MCNEAL, AUSTIN   12 WILL    45.50 B   
------------------------------------------ :   4 CLELAND, TRAVIS  11 UD      42.50 B    :   4 RIEMENSCHNEIDER, 11 UD      49.32 B   
---  Ages 11 Through 12 ---                :   5 MACK, NATHAN     11 UD      46.93      :   5 MACK, NATHAN     11 UD      49.44 B   
    PRT:    ------     5:40.89             :   6 JOHNSON, JORGEN  11 UD      47.94      :   6 CARTER, DARON    12 WILL    50.57     
    Q:      ------     5:46.59             :   7 RIEMENSCHNEIDER, 11 UD      50.26      :   7 CLELAND, TRAVIS  11 UD      51.49     
  1 CONGER, GUY      11 UD    7:00.31 B    :   8 SALMON, QUENTIN  11 SST     52.06      :   8 WEISS, GEORGE    11 LCCC    52.53     
  2 FRANKLIN, TAY    11 SST  10:49.54      :   9 DAUGHTON, TOMMY  11 WILL    53.73      :   9 JOHNSON, JORGEN  11 UD      53.13     
                                           :   - RAY, DERRICK     12 LCCC      DQ       :  10 FRANKLIN, TAY    11 SST     53.46     
========================================== :   - FRANKLIN, TAY    11 SST       DQ       :  11 SCHULTZE, WOODY  11 WILL    55.65     
Boys 11 & O 500 Free                       :   - WEISS, GEORGE    11 LCCC      DQ       :  12 HALLOCK, ROBERT  11 OPSR    57.43     
                                           :                                            :   - DAUGHTON, TOMMY  11 WILL      DQ      
 PL   Name          Age Team   Finals      : ========================================== :   - KATZ, DANIEL     11 WILL      DQ      
------------------------------------------ : Boys 11-12 100 Back                        :   - BAKEWELL, NICK   12 WILL      DQ      
  1 IVEY, R.P.       13 QUIK  5:54.74 A    : PRT:    ------     1:06.49                 :  
  2 THOMSEN, GARRETT 14 LCCC  7:53.31      : Q:      ------     1:08.99                 : ==========================================
                                           : AA:     ------     1:13.49                 : Boys 11-12 100 Breast
========================================== : A:      ------     1:23.99                 : PRT:    ------     1:14.19
Boys 11 & O 500 Free                       : B:      ------     1:33.89                 : Q:      ------     1:16.99
                                           :                                            : AA:     ------     1:20.89
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      : A:      ------     1:32.39
------------------------------------------ : ------------------------------------------ : B:      ------     1:42.69
  1 KELLEY, MARCUS   15 WILL  6:08.54 B    :   1 WHITE, BRANDON   12 LCCC  1:18.14 A    :  
                                           :   2 CONGER, GUY      11 UD    1:22.52 A+   :  PL   Name          Age Team   Finals     
========================================== :   3 MCNEAL, AUSTIN   12 WILL  1:23.47 A+   : ------------------------------------------
Boys 11 & O 500 Free                       :   4 MATTERN, TUCKER  12 UD    1:30.08 B    :   1 MATTERN, TUCKER  12 UD    1:23.10 A   
                                           :   5 CLELAND, TRAVIS  11 UD    1:31.65 B    :   2 WHITE, BRANDON   12 LCCC  1:30.57 A+  
 PL   Name          Age Team   Finals      :   6 JOHNSON, JORGEN  11 UD    1:42.05      :   3 CONGER, GUY      11 UD    1:35.51 B   
------------------------------------------ :   7 RIEMENSCHNEIDER, 11 UD    1:50.14      :   4 MCNEAL, AUSTIN   12 WILL  1:37.52 B   
  1 ALLEN, ANDREW    18 WILL  5:44.18 A    :   8 FRANKLIN, TAY    11 SST   1:59.86      :   5 RIEMENSCHNEIDER, 11 UD    1:48.67     
  2 STANLEY, JACOB   17 LCCC  6:12.99 B    :   - MACK, NATHAN     11 UD        DQ       :   6 MACK, NATHAN     11 UD    1:48.87     
                                           :   - BAKEWELL, NICK   12 WILL      DQ       :   7 JOHNSON, JORGEN  11 UD    1:55.62     
                                           :                                            :   8 CLELAND, TRAVIS  11 UD    1:56.43     
                                           :                                            :   - SALMON, QUENTIN  11 SST       DQ      
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== : ==========================================
Boys 11-12 50 Fly                          : Boys 11-12 200 IM                          : Boys 13 & O 50 Free
PRT:    ------       28.99                 : PRT:    ------     2:22.29                 :  
Q:      ------       29.99                 : Q:      ------     2:27.99                 :  PL   Name          Age Team   Finals     
AA:     ------       32.19                 : AA:     ------     2:36.59                 : ------------------------------------------
A:      ------       36.79                 : A:      ------     2:58.79                 :   1 KELLEY, MARCUS   15 WILL    26.21 A   
B:      ------       41.99                 : B:      ------     3:10.19                 :   2 MELLUISH, SIMON  15 WILL    28.10 B   
                                           :                                            :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      : ==========================================
------------------------------------------ : ------------------------------------------ : Boys 13 & O 50 Free
  1 WHITE, BRANDON   12 LCCC    36.79 A+   :   1 CONGER, GUY      11 UD    2:57.55 A+   :  
  2 MATTERN, TUCKER  12 UD      37.67 B    :   2 MCNEAL, AUSTIN   12 WILL  3:03.79 B    :  PL   Name          Age Team   Finals     
  3 CONGER, GUY      11 UD      37.97 B    :   3 MATTERN, TUCKER  12 UD    3:08.39 B    : ------------------------------------------
  4 MCNEAL, AUSTIN   12 WILL    39.44 B    :   4 CLELAND, TRAVIS  11 UD    3:22.32      :   1 RUFFCORN, MAX    17 LCCC    25.41 A   
  5 WEISS, GEORGE    11 LCCC    43.87      :   5 MACK, NATHAN     11 UD    3:33.54      :  
  6 MACK, NATHAN     11 UD      47.47      :   6 JOHNSON, JORGEN  11 UD    3:36.64      : ==========================================
  7 SCHULTZE, WOODY  11 WILL    49.88      :                                            : Boys 13 & O 100 Free
  8 HALLOCK, ROBERT  11 OPSR    51.35      : ========================================== :  
  9 KATZ, DANIEL     11 WILL    52.38      : Boys 11-12 200 R-Free                      :  PL   Name          Age Team   Finals     
 10 CLELAND, TRAVIS  11 UD      54.12      : Q:      ------     1:54.99                 : ------------------------------------------
 11 RIEMENSCHNEIDER, 11 UD      55.32      :                                            : ---  Ages 13 Through 14 --- 
  - BAKEWELL, NICK   12 WILL      DQ       :  PL   Name              Team   Finals      :     PRT:    ------       52.49
  - FRANKLIN, TAY    11 SST       DQ       : ------------------------------------------ :     Q:      ------       53.09
                                           :   1 UD A                UD    2:20.39      :   1 LOGGINS, JOSH    14 OPSR    57.63 A   
========================================== :   2 WILL                WILL  2:38.01      :   2 IVEY, R.P.       13 QUIK  1:04.60 B   
Boys 11-12 100 Fly                         :                                            :   3 MERRITT, BRANDON 14 UD    1:07.33 B   
PRT:    ------     1:05.59                 : ========================================== :   4 RAY, JESSE       14 LCCC  1:11.81     
Q:      ------     1:07.09                 : Boys 11-12 200 R-Medley                    :   5 THOMSEN, GARRETT 14 LCCC  1:12.78     
AA:     ------     1:13.49                 : Q:      ------     2:07.99                 :   6 WEISS, WILL      13 LCCC  1:14.34     
A:      ------     1:23.99                 :                                            :   7 CHANDLER, REID   13 MCSL  1:24.36     
B:      ------     1:30.79                 :  PL   Name              Team   Finals      :   8 MORPHEW, NATHAN  14 QUIK  1:45.19     
                                           : ------------------------------------------ :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :   1 UD A                UD    2:40.27      : ==========================================
------------------------------------------ :   2 WILL                WILL  2:59.54      : Boys 13 & O 100 Free
  1 CONGER, GUY      11 UD    1:26.21 B    :                                            :  
  2 JOHNSON, JORGEN  11 UD    1:53.99      : ========================================== :  PL   Name          Age Team   Finals     
  3 MACK, NATHAN     11 UD    1:58.23      : Boys 13 & O 50 Free                        : ------------------------------------------
  - MATTERN, TUCKER  12 UD        DQ       :                                            :   1 KELLEY, MARCUS   15 WILL    59.98 A   
                                           :  PL   Name          Age Team   Finals      :   2 MELLUISH, SIMON  15 WILL  1:03.78 B   
                                           : ------------------------------------------ :  
                                           : ---  Ages 13 Through 14 ---                : ==========================================
                                           :     PRT:    ------       24.09             : Boys 13 & O 100 Free
                                           :     Q:      ------       24.59             :  
                                           :   1 LOGGINS, JOSH    14 OPSR    25.81 AA+  :  PL   Name          Age Team   Finals     
                                           :   2 IVEY, R.P.       13 QUIK    29.26 A    : ------------------------------------------
                                           :   3 MERRITT, BRANDON 14 UD      30.38 B    :   1 RUFFCORN, MAX    17 LCCC    55.17 A   
                                           :   4 RAY, JESSE       14 LCCC    31.37 B    : 
                                           :   5 THOMSEN, GARRETT 14 LCCC    32.65 B    : 
                                           :   6 WEISS, WILL      13 LCCC    34.63      : 
                                           :   7 CHANDLER, REID   13 MCSL    36.14      : 
                                           :   8 MORPHEW, NATHAN  14 QUIK    44.85      : 
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== : ==========================================
Boys 13 & O 100 Back                       : Boys 13 & O 100 Breast                     : Boys 13 & O 200 Breast
                                           :                                            :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals     
------------------------------------------ : ------------------------------------------ : ------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 ---                : ---  Ages 13 Through 14 ---                :   1 RUFFCORN, MAX    17 LCCC  2:27.76 Q   
    PRT:    ------     1:00.19             :     PRT:    ------     1:08.39             :  
    Q:      ------     1:01.99             :     Q:      ------     1:08.99             : ==========================================
  1 LOGGINS, JOSH    14 OPSR  1:10.93 A    :   1 IVEY, R.P.       13 QUIK  1:30.91 B    : Boys 13 & O 100 Fly
  2 IVEY, R.P.       13 QUIK  1:12.75 A    :   2 LOGGINS, JOSH    14 OPSR  1:31.01 B    :  
  3 WEISS, WILL      13 LCCC  1:29.92      :   3 CHANDLER, REID   13 MCSL  1:47.55      :  PL   Name          Age Team   Finals     
  4 CHANDLER, REID   13 MCSL  1:30.18      :                                            : ------------------------------------------
  5 THOMSEN, GARRETT 14 LCCC  1:35.99      : ========================================== : ---  Ages 13 Through 14 --- 
                                           : Boys 13 & O 100 Breast                     :     PRT:    ------       58.59
========================================== :                                            :     Q:      ------     1:00.49
Boys 13 & O 100 Back                       :  PL   Name          Age Team   Finals      :   1 IVEY, R.P.       13 QUIK  1:12.32 A   
                                           : ------------------------------------------ :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :   1 MELLUISH, SIMON  15 WILL  1:17.67 A    : ==========================================
------------------------------------------ :   2 KELLEY, MARCUS   15 WILL  1:22.88 B    : Boys 13 & O 100 Fly
  1 KELLEY, MARCUS   15 WILL  1:11.32 A+   :                                            :  
  2 MELLUISH, SIMON  15 WILL  1:24.30      : ========================================== :  PL   Name          Age Team   Finals     
                                           : Boys 13 & O 100 Breast                     : ------------------------------------------
========================================== :                                            :   1 KELLEY, MARCUS   15 WILL  1:13.08 B   
Boys 13 & O 100 Back                       :  PL   Name          Age Team   Finals      :  
                                           : ------------------------------------------ : ==========================================
 PL   Name          Age Team   Finals      :   1 RUFFCORN, MAX    17 LCCC  1:09.54 AA   : Boys 13 & O 100 Fly
------------------------------------------ :                                            :  
  1 RUFFCORN, MAX    17 LCCC  1:03.54 A    : ========================================== :  PL   Name          Age Team   Finals     
  2 STANLEY, JACOB   17 LCCC  1:11.68 A    : Boys 13 & O 200 Breast                     : ------------------------------------------
                                           :                                            :   1 RUFFCORN, MAX    17 LCCC  1:04.27 A   
========================================== :  PL   Name          Age Team   Finals      :  
Boys 13 & O 200 Back                       : ------------------------------------------ : ==========================================
                                           : ---  Ages 13 Through 14 ---                : Boys 13 & O 200 Fly
 PL   Name          Age Team   Finals      :     PRT:    ------     2:27.79             :  
------------------------------------------ :     Q:      ------     2:32.09             :  PL   Name          Age Team   Finals     
---  Ages 13 Through 14 ---                :   1 IVEY, R.P.       13 QUIK  3:02.68 A+   : ------------------------------------------
    PRT:    ------     2:09.59             :   2 RAY, JESSE       14 LCCC  3:45.77      : ---  Ages 13 Through 14 --- 
    Q:      ------     2:14.99             :                                            :     PRT:    ------     2:12.69
  1 IVEY, R.P.       13 QUIK  2:34.33 A    : ========================================== :     Q:      ------     2:17.99
                                           : Boys 13 & O 200 Breast                     :   1 IVEY, R.P.       13 QUIK  2:47.14 B   
========================================== :                                            :  
Boys 13 & O 200 Back                       :  PL   Name          Age Team   Finals      : ==========================================
                                           : ------------------------------------------ : Boys 13 & O 200 Fly
 PL   Name          Age Team   Finals      :   1 MELLUISH, SIMON  15 WILL  2:50.27 A+   :  
------------------------------------------ :   2 KELLEY, MARCUS   15 WILL  2:52.65 A    :  PL   Name          Age Team   Finals     
  1 KELLEY, MARCUS   15 WILL  2:39.76 B    :                                            : ------------------------------------------
                                           :                                            :   1 KELLEY, MARCUS   15 WILL  3:10.64     
     
                                                                                          
==========================================                                              
Boys 13 & O 200 Fly                                                                     
                                                                                        
 PL   Name          Age Team   Finals                                                   
------------------------------------------                                              
  1 RUFFCORN, MAX    17 LCCC  2:24.61 A                                                 
                                                                                        
==========================================                                              
Boys 13 & O 200 IM                                                                      
                                                                                        
 PL   Name          Age Team   Finals                                                   
------------------------------------------                                              
---  Ages 13 Through 14 ---                                                             
    PRT:    ------     2:09.09                                                          
    Q:      ------     2:11.99                                                          
  1 IVEY, R.P.       13 QUIK  2:35.41 A                                                 
  2 LOGGINS, JOSH    14 OPSR  2:40.69 A                                                 
                                                                                        
==========================================                                              
Boys 13 & O 200 IM                                                                      
                                                                                        
 PL   Name          Age Team   Finals                                                   
------------------------------------------                                              
  1 KELLEY, MARCUS   15 WILL  2:37.10 B                                                 
  2 MELLUISH, SIMON  15 WILL  2:39.87 B                                                 
                                                                                        
==========================================                                              
Boys 13 & O 200 IM                                                                      
                                                                                        
 PL   Name          Age Team   Finals                                                   
------------------------------------------                                              
  1 RUFFCORN, MAX    17 LCCC  2:13.12 AA                                                
  2 ALLEN, ANDREW    18 WILL  2:23.30 A                                                 
  3 STANLEY, JACOB   17 LCCC  2:35.04 B                                                 
                                                                                        
==========================================                                              
Boys 13-18 200 R-Free                                                                   
                                                                                        
 PL   Name              Team   Finals                                                   
------------------------------------------                                              
  1 LCCC                LCCC  2:09.18                                                   
                                                                                        
==========================================                                              
Boys 13-18 200 R-Medley                                                                 
                                                                                        
 PL   Name              Team   Finals                                                   
------------------------------------------                                              
  1 LCCC                LCCC  2:16.52