S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   8&UN    25 FREE                                     EVENT   29
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOODVIN, MADISON S     8 CC BAKERSFIELD SWIM C      15.08
KLAREN, MELANIE R      8 PC VALLEY DOLPHINS         15.66
RICK, KATE             8 PC MORGAN HILL SWIM C      16.10
GUADIAN, JESSICA R     8 CC BAKERSFIELD SWIM C      16.25
TOWNSEND, DEANNA       8 CC BAKERSFIELD SWIM C      16.27
CHAN, SHAWNA           8 PC SOUTH SAN FRANCISC      16.72
AMOG, JACLYN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       16.85
DONNELLY, SARAH        8 PC SANTA CLARA SWIM C      17.14
ILLICH, BRIANNE        8 SN PLACERVILLE GOLD A      17.24
ANDREAS, HALEY         8 PC BARRACUDA AQUATICS      17.31
LENNON, CAITLIN        8 PC VALLEY DOLPHINS         17.72
DE GEARE, STEPHANIE    8 CC BAKERSFIELD SWIM C      17.79
GREGORIOS, STEVI       8 PC TIGER AQUATICS          17.85
CHAMPAGNE, MADDIE      8 PC TIGER AQUATICS          18.19
CUNNINGHAM, HEATHER A  7 PC VALLEY DOLPHINS         18.41
FRAVOR, LAUREN         8 CC KINGS SWIM CLUB         18.87
PANOPIO, HAZEL         7 PC DALY CITY DOLPHINS      19.42
GUPTA, LALITA          7 SN ARDEN HILLS             19.50
YANG, MICHELLE         8 PC SANTA CLARA SWIM C      19.53
RAMOS, SARA            8 CC BAKERSFIELD SWIM C      19.55
BAUTISTA, ANNA         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      19.57
PIRSON, ANAIS          8 PC SANTA CLARA SWIM C      19.62
VENTURA-LOZANO, STEPH  8 PC SEASIDE AQUATIC CL      19.76
WALKER, BRITTANY       8 SN ARDEN HILLS             19.82
DANG, TUVI             8 CC FREMONT FLYING FIS      19.88
FU, JODY               8 PC KORET YOUTH SWIM C      19.92
KAY, KORTNEY           6 PC MORGAN HILL SWIM C      19.96
RITTER, KATRINA        8 CC FREMONT FLYING FIS      19.98
BURDGE, JESSICA        8 PC VALLEY DOLPHINS         20.10
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS      20.17
TORRE, MEGAN           7 PC TIGER AQUATICS          20.19
VILLA, JESSICA N       8 CC KINGS SWIM CLUB         20.43
GUPTA, KAVITA          7 SN ARDEN HILLS             20.55
DAMIAN, LAUREN         8 CC FREMONT FLYING FIS      20.59
ARROYO, CHELSEA N      8 CC TULE NATION TRITON      20.76
PETERSON, CHLOE        8 PC BARRACUDA AQUATICS      20.77
DALBY, VANESSA A       7 CC BAKERSFIELD SWIM C      21.06
SMITH, RILEY M         7 PC TIGER AQUATICS          21.55
BURCHARD, VICTORIA     8 PC UNATTACHED PACIFIC      22.17
AVITIA, ADRIANA        7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      22.24
GARCIA, KAYLA          8 PC SALINAS VALLEY AQU      22.59
CURRAN, HOPE           7 PC WALNUT CREEK AQUA       22.92
COMIN, FRANCESCA       7 PC GILROY GATORS SWIM      23.03
GOATES, TAYLER N       6 CC VISALA AREA SWIM T      23.51
HOFFMAN, ABBY          7 PC SEASIDE AQUATIC CL      23.65
REINEKING, LAUREN      7 PC SALINAS VALLEY AQU      24.25
COLIJN, HANNAH         6 PC SALINAS VALLEY AQU      24.30
PEREZA, TAYLOR C       6 PC VALLEY DOLPHINS         25.06
MUNOZ, MONICA A        7 CC KINGS SWIM CLUB         25.43
GRIVA, REBECCA         8 PC SALINAS VALLEY AQU      25.48
RIGNEY, MACKENZIE N    7 PC VALLEY DOLPHINS         25.76
JONES, JESSICA M       5 SN PLACERVILLE GOLD A      26.21
STANBURY, HEATHER      5 PC WEST VALLEY SWIM C      26.72
KRUSE, MICHELLE        8 PC MONTEREY BAY SWIM       28.36
BURCHARD, CATHERINE    6 PC UNATTACHED PACIFIC      28.50
HARRIS, LAUREN J       6 PC SALINAS VALLEY AQU      28.50
DROGEMULLER, JESSIE    7 PC SAN BENITO AQUATIC      28.71
FONG, EMILY            6 PC SANTA CLARA SWIM C      29.22
CLEGG, KATELYN         7 PC SALINAS VALLEY AQU      29.69
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   8&UN    25 FREE                                     EVENT   29
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CORBISHLEY, REBEKAH R  7 PC SEASIDE AQUATIC CL      29.76
BOWLSBY, ANNIE         8 PC MONTEREY BAY SWIM       30.81
RAMOS, NATALIE         6 CC BAKERSFIELD SWIM C      30.95
HILL, KELSEY           5 PC SALINAS VALLEY AQU      31.47
FLEMING, AARYN         5 PC SALINAS VALLEY AQU      32.29
LUCIUS, KATIE          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      32.48
MARINOS, NATALIE M     5 PC SANTA CLARA SWIM C      32.63
DAVIS, KIMBERLY        5 PC GILROY GATORS SWIM      35.49
MALICK, BRITTNEY       5 PC GILROY GATORS SWIM      36.19
STUEWE, CAITLIN        5 PC BARRACUDA AQUATICS      36.80
ELDRED, KIRA           6 PC MONTEREY BAY SWIM       41.47
FABING, TAYLOR         6 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOODVIN, MADISON S     8 CC BAKERSFIELD SWIM C      32.50
KLAREN, MELANIE R      8 PC VALLEY DOLPHINS         32.99
RICK, KATE             8 PC MORGAN HILL SWIM C      33.71
TOWNSEND, DEANNA       8 CC BAKERSFIELD SWIM C      34.30
GUADIAN, JESSICA R     8 CC BAKERSFIELD SWIM C      35.36
AMOG, JACLYN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       35.99
JONES, JACQUE          8 SN PLACERVILLE GOLD A      36.53
DONNELLY, SARAH        8 PC SANTA CLARA SWIM C      37.01
ILLICH, BRIANNE        8 SN PLACERVILLE GOLD A      37.52
LENNON, CAITLIN        8 PC VALLEY DOLPHINS         37.60
ANDREAS, HALEY         8 PC BARRACUDA AQUATICS      37.67
EVANS, ANGELICA        8 CC BAKERSFIELD SWIM C      38.85
CUNNINGHAM, HEATHER A  7 PC VALLEY DOLPHINS         39.74
MCFARLANE, MARIDEE     8 PC MONTEREY BAY SWIM       40.32
FRAVOR, LAUREN         8 CC KINGS SWIM CLUB         40.59
CHAMPAGNE, MADDIE      8 PC TIGER AQUATICS          40.67
SILVA, LACEY           8 PC VALLEY DOLPHINS         40.94
RITTER, KATRINA        8 CC FREMONT FLYING FIS      40.99
VENTURA-LOZANO, STEPH  8 PC SEASIDE AQUATIC CL      41.67
VILLA, JESSICA N       8 CC KINGS SWIM CLUB         41.95
DANG, TUVI             8 CC FREMONT FLYING FIS      42.50
BAUTISTA, ANNA         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      42.81
PANOPIO, HAZEL         7 PC DALY CITY DOLPHINS      43.32
WALKER, BRITTANY       8 SN ARDEN HILLS             43.43
DALBY, VANESSA A       7 CC BAKERSFIELD SWIM C      43.59
PETERSON, CHLOE        8 PC BARRACUDA AQUATICS      43.77
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS      43.91
ARROYO, CHELSEA N      8 CC TULE NATION TRITON      43.99
RAMOS, SARA            8 CC BAKERSFIELD SWIM C      44.16
GUPTA, LALITA          7 SN ARDEN HILLS             44.40
KAY, KORTNEY           6 PC MORGAN HILL SWIM C      44.94
BURDGE, JESSICA        8 PC VALLEY DOLPHINS         44.96
RIZOR, MELISSA J       6 PC VALLEY DOLPHINS         45.40
PIRSON, ANAIS          8 PC SANTA CLARA SWIM C      45.56
GUPTA, KAVITA          7 SN ARDEN HILLS             46.10
COMIN, FRANCESCA       7 PC GILROY GATORS SWIM      46.53
DARLING, BRYNNE        7 PC MONTEREY BAY SWIM       48.07
CLEMONS, ZOE           7 PC TIGER AQUATICS          48.30
YANG, MICHELLE         8 PC SANTA CLARA SWIM C      48.45
HAUSSERMANN, RENA      8 PC MONTEREY BAY SWIM       48.55
GARCIA, KAYLA          8 PC SALINAS VALLEY AQU      49.13
DAMIAN, LAUREN         8 CC FREMONT FLYING FIS      49.55
HOFFMAN, ABBY          7 PC SEASIDE AQUATIC CL      49.73
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CURRAN, HOPE           7 PC WALNUT CREEK AQUA       50.62
REINEKING, LAUREN      7 PC SALINAS VALLEY AQU      54.52
COLIJN, HANNAH         6 PC SALINAS VALLEY AQU      54.59
PEREZA, TAYLOR C       6 PC VALLEY DOLPHINS         54.60
JONES, JESSICA M       5 SN PLACERVILLE GOLD A      55.47
MUNOZ, MONICA A        7 CC KINGS SWIM CLUB         58.01
BUCHANAN, SHELBY       6 PC SANTA CLARA SWIM C      58.25
KRUSE, MICHELLE        8 PC MONTEREY BAY SWIM     1:00.61
STANBURY, HEATHER      5 PC WEST VALLEY SWIM C    1:00.61
BERGHOLZ, KATELYN      8 PC SALINAS VALLEY AQU    1:03.18
GRIVA, REBECCA         8 PC SALINAS VALLEY AQU    1:04.53
CORBISHLEY, REBEKAH R  7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:05.19
HARRIS, LAUREN J       6 PC SALINAS VALLEY AQU    1:06.37
DROGEMULLER, JESSIE    7 PC SAN BENITO AQUATIC    1:07.04
FLEMING, AARYN         5 PC SALINAS VALLEY AQU    1:08.13
RAMOS, NATALIE         6 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:08.72
CLEGG, KATELYN         7 PC SALINAS VALLEY AQU    1:09.49
FABING, TAYLOR         6 PC SAN BENITO AQUATIC    1:12.59
LUCIUS, KATIE          8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:14.88
STUEWE, CAITLIN        5 PC BARRACUDA AQUATICS    1:18.77
DAVIS, KIMBERLY        5 PC GILROY GATORS SWIM    1:24.01
MALICK, BRITTNEY       5 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   85                                   FEMALE   8&UN    100 FREE                                    EVENT   85
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOODVIN, MADISON S     8 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:14.21         35.28
RICK, KATE             8 PC MORGAN HILL SWIM C    1:16.83         35.97
KLAREN, MELANIE R      8 PC VALLEY DOLPHINS       1:17.61         38.25
GUADIAN, JESSICA R     8 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:19.60         36.96
TOWNSEND, DEANNA       8 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:20.17         36.75
PEANASKY, ANNE         8 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:25.23         40.30
CUNNINGHAM, HEATHER A  7 PC VALLEY DOLPHINS       1:28.42         40.66
EVANS, ANGELICA        8 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:29.18         42.45
DANG, TUVI             8 CC FREMONT FLYING FIS    1:32.86         45.65
VENTURA-LOZANO, STEPH  8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:34.17         45.37
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS    1:34.43         45.48
CHAMPAGNE, MADDIE      8 PC TIGER AQUATICS        1:35.88         47.70
TORRE, MEGAN           7 PC TIGER AQUATICS        1:36.78         46.46
DALBY, VANESSA A       7 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:36.89         44.52
PIRSON, ANAIS          8 PC SANTA CLARA SWIM C    1:37.35         45.51
FRAVOR, LAUREN         8 CC KINGS SWIM CLUB       1:37.46         45.55
DE GEARE, STEPHANIE    8 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:38.02         47.49
KAY, KORTNEY           6 PC MORGAN HILL SWIM C    1:38.44         47.30
PANOPIO, HAZEL         7 PC DALY CITY DOLPHINS    1:39.83         46.46
WALKER, BRITTANY       8 SN ARDEN HILLS           1:40.25         48.68
GUPTA, LALITA          7 SN ARDEN HILLS           1:40.45         47.82
SILVA, LACEY           8 PC VALLEY DOLPHINS       1:41.05         45.53
VILLA, JESSICA N       8 CC KINGS SWIM CLUB       1:41.48         49.14
BURDGE, JESSICA        8 PC VALLEY DOLPHINS       1:41.99         48.40
GUPTA, KAVITA          7 SN ARDEN HILLS           1:46.75         50.45
PETERSON, CHLOE        8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:48.32         51.43
RAMOS, SARA            8 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:49.00         49.85
DAMIAN, LAUREN         8 CC FREMONT FLYING FIS    1:49.36         51.36
AVITIA, ADRIANA        7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:49.81         52.18
HAUSSERMANN, RENA      8 PC MONTEREY BAY SWIM     1:51.62         52.37
RIZOR, MELISSA J       6 PC VALLEY DOLPHINS       1:53.78         49.83
COMIN, FRANCESCA       7 PC GILROY GATORS SWIM    1:59.18         53.65
PEREZA, TAYLOR C       6 PC VALLEY DOLPHINS       2:01.35         59.77
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   85                                   FEMALE   8&UN    100 FREE                                    EVENT   85
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HALL, KARA A.E.        8 PC VALLEY DOLPHINS       2:02.49         56.12
CLEMONS, ZOE           7 PC TIGER AQUATICS        2:05.00         58.15
KRUSE, MICHELLE        8 PC MONTEREY BAY SWIM     2:10.53         59.97
BUCHANAN, SHELBY       6 PC SANTA CLARA SWIM C    2:10.71       1:03.52
CORBISHLEY, REBEKAH R  7 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:17.73       1:02.23
MUNOZ, MONICA A        7 CC KINGS SWIM CLUB       2:17.80
STANBURY, HEATHER      5 PC WEST VALLEY SWIM C    2:26.35       1:07.69
FABING, TAYLOR         6 PC SAN BENITO AQUATIC    2:31.39       1:10.52
DARLING, BRYNNE        7 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   67                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   67
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KLAREN, MELANIE R      8 PC VALLEY DOLPHINS         18.70
CHAN, SHAWNA           8 PC SOUTH SAN FRANCISC      19.11
JONES, JACQUE          8 SN PLACERVILLE GOLD A      19.37
GUADIAN, JESSICA R     8 CC BAKERSFIELD SWIM C      19.46
AMOG, JACLYN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       19.71
ANDREAS, HALEY         8 PC BARRACUDA AQUATICS      20.02
LENNON, CAITLIN        8 PC VALLEY DOLPHINS         20.45
CHEN, NICOLE           8 PC DALY CITY DOLPHINS      20.56
TOWNSEND, DEANNA       8 CC BAKERSFIELD SWIM C      20.57
TORRE, MEGAN           7 PC TIGER AQUATICS          20.91
GREGORIOS, STEVI       8 PC TIGER AQUATICS          21.02
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS      21.70
CHAMPAGNE, MADDIE      8 PC TIGER AQUATICS          21.75
EVANS, ANGELICA        8 CC BAKERSFIELD SWIM C      21.83
DONNELLY, SARAH        8 PC SANTA CLARA SWIM C      21.85
WALKER, BRITTANY       8 SN ARDEN HILLS             21.98
FU, JODY               8 PC KORET YOUTH SWIM C      22.25
CUNNINGHAM, HEATHER A  7 PC VALLEY DOLPHINS         22.31
DANG, TUVI             8 CC FREMONT FLYING FIS      22.34
ARROYO, CHELSEA N      8 CC TULE NATION TRITON      22.66
PANOPIO, HAZEL         7 PC DALY CITY DOLPHINS      22.86
FRAVOR, LAUREN         8 CC KINGS SWIM CLUB         23.05
GUPTA, LALITA          7 SN ARDEN HILLS             23.20
MCFARLANE, MARIDEE     8 PC MONTEREY BAY SWIM       23.50
RAMOS, SARA            8 CC BAKERSFIELD SWIM C      23.62
BAUTISTA, ANNA         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      23.71
PIRSON, ANAIS          8 PC SANTA CLARA SWIM C      23.81
VILLA, JESSICA N       8 CC KINGS SWIM CLUB         24.12
DAMIAN, LAUREN         8 CC FREMONT FLYING FIS      24.60
SILVA, LACEY           8 PC VALLEY DOLPHINS         24.75
KAY, KORTNEY           6 PC MORGAN HILL SWIM C      24.80
RIZOR, MELISSA J       6 PC VALLEY DOLPHINS         25.10
AVITIA, ADRIANA        7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      25.40
BURDGE, JESSICA        8 PC VALLEY DOLPHINS         25.45
GUPTA, KAVITA          7 SN ARDEN HILLS             25.80
COMIN, FRANCESCA       7 PC GILROY GATORS SWIM      26.25
DARLING, BRYNNE        7 PC MONTEREY BAY SWIM       26.30
CLEMONS, ZOE           7 PC TIGER AQUATICS          26.97
HAUSSERMANN, RENA      8 PC MONTEREY BAY SWIM       27.43
HALL, KARA A.E.        8 PC VALLEY DOLPHINS         27.69
BUCHANAN, SHELBY       6 PC SANTA CLARA SWIM C      27.91
BERGHOLZ, KATELYN      8 PC SALINAS VALLEY AQU      27.93
GARCIA, KAYLA          8 PC SALINAS VALLEY AQU      28.21
PETERSON, CHLOE        8 PC BARRACUDA AQUATICS      28.64
SMITH, RILEY M         7 PC TIGER AQUATICS          29.06
RIGNEY, MACKENZIE N    7 PC VALLEY DOLPHINS         29.42
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   67                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   67
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GRIVA, REBECCA         8 PC SALINAS VALLEY AQU      29.65
REINEKING, LAUREN      7 PC SALINAS VALLEY AQU      29.68
PEREZA, TAYLOR C       6 PC VALLEY DOLPHINS         29.91
MUNOZ, MONICA A        7 CC KINGS SWIM CLUB         30.00
CORBISHLEY, REBEKAH R  7 PC SEASIDE AQUATIC CL      30.08
STANBURY, HEATHER      5 PC WEST VALLEY SWIM C      30.71
HOFFMAN, ABBY          7 PC SEASIDE AQUATIC CL      30.81
LEUNG, KAITLIN         6 PC FOG CITY HAMMERHEA      31.61
HILL, KELSEY           5 PC SALINAS VALLEY AQU      31.82
FLEMING, AARYN         5 PC SALINAS VALLEY AQU      32.12
GOATES, TAYLER N       6 CC VISALA AREA SWIM T      32.35
JONES, JESSICA M       5 SN PLACERVILLE GOLD A      32.37
COLIJN, HANNAH         6 PC SALINAS VALLEY AQU      33.09
LUCIUS, KATIE          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      34.20
CLEGG, KATELYN         7 PC SALINAS VALLEY AQU      35.00
DAVIS, KIMBERLY        5 PC GILROY GATORS SWIM      35.03
DROGEMULLER, JESSIE    7 PC SAN BENITO AQUATIC      36.97
RAMOS, NATALIE         6 CC BAKERSFIELD SWIM C      37.96
MARINOS, NATALIE M     5 PC SANTA CLARA SWIM C      39.66
STUEWE, CAITLIN        5 PC BARRACUDA AQUATICS      40.34
MALICK, BRITTNEY       5 PC GILROY GATORS SWIM      41.37
FABING, TAYLOR         6 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   8&UN    50 BACK                                     EVENT   23
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KLAREN, MELANIE R      8 PC VALLEY DOLPHINS         39.44
GUADIAN, JESSICA R     8 CC BAKERSFIELD SWIM C      39.78
AMOG, JACLYN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       41.57
CHAN, SHAWNA           8 PC SOUTH SAN FRANCISC      42.30
JONES, JACQUE          8 SN PLACERVILLE GOLD A      42.67
ANDREAS, HALEY         8 PC BARRACUDA AQUATICS      42.73
EVANS, ANGELICA        8 CC BAKERSFIELD SWIM C      45.40
GREGORIOS, STEVI       8 PC TIGER AQUATICS          45.98
TORRE, MEGAN           7 PC TIGER AQUATICS          47.17
FU, JODY               8 PC KORET YOUTH SWIM C      48.02
WALKER, BRITTANY       8 SN ARDEN HILLS             48.07
PANOPIO, HAZEL         7 PC DALY CITY DOLPHINS      48.87
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS      50.49
MCFARLANE, MARIDEE     8 PC MONTEREY BAY SWIM       50.50
YANG, MICHELLE         8 PC SANTA CLARA SWIM C      50.73
CUNNINGHAM, HEATHER A  7 PC VALLEY DOLPHINS         51.00
DAMIAN, LAUREN         8 CC FREMONT FLYING FIS      51.03
CHAMPAGNE, MADDIE      8 PC TIGER AQUATICS          51.06
PIRSON, ANAIS          8 PC SANTA CLARA SWIM C      51.10
SILVA, LACEY           8 PC VALLEY DOLPHINS         56.13
BURDGE, JESSICA        8 PC VALLEY DOLPHINS         56.42
ARROYO, CHELSEA N      8 CC TULE NATION TRITON      56.51
DARLING, BRYNNE        7 PC MONTEREY BAY SWIM       57.60
KAY, KORTNEY           6 PC MORGAN HILL SWIM C      57.75
RIZOR, MELISSA J       6 PC VALLEY DOLPHINS         58.10
COMIN, FRANCESCA       7 PC GILROY GATORS SWIM      59.75
HAUSSERMANN, RENA      8 PC MONTEREY BAY SWIM       59.76
AVITIA, ADRIANA        7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:01.78
HALL, KARA A.E.        8 PC VALLEY DOLPHINS       1:01.85
REINEKING, LAUREN      7 PC SALINAS VALLEY AQU    1:02.68
CLEMONS, ZOE           7 PC TIGER AQUATICS        1:03.55
PEREZA, TAYLOR C       6 PC VALLEY DOLPHINS       1:07.83
RIGNEY, MACKENZIE N    7 PC VALLEY DOLPHINS       1:10.15
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   8&UN    50 BACK                                     EVENT   23
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MUNOZ, MONICA A        7 CC KINGS SWIM CLUB       1:13.48
STANBURY, HEATHER      5 PC WEST VALLEY SWIM C    1:16.24
CORBISHLEY, REBEKAH R  7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:19.24
LUCIUS, KATIE          8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:20.32
DAVIS, KIMBERLY        5 PC GILROY GATORS SWIM    1:23.69
ELDRED, KIRA           6 PC MONTEREY BAY SWIM     1:49.56
BUCHANAN, SHELBY       6 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
DALBY, VANESSA A       7 CC BAKERSFIELD SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   79                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   79
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOODVIN, MADISON S     8 CC BAKERSFIELD SWIM C      19.77
RICK, KATE             8 PC MORGAN HILL SWIM C      20.05
TOWNSEND, DEANNA       8 CC BAKERSFIELD SWIM C      21.56
PEANASKY, ANNE         8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      22.25
DONNELLY, SARAH        8 PC SANTA CLARA SWIM C      22.70
ILLICH, BRIANNE        8 SN PLACERVILLE GOLD A      22.75
CHAN, SHAWNA           8 PC SOUTH SAN FRANCISC      22.76
AMOG, JACLYN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       22.87
FU, JODY               8 PC KORET YOUTH SWIM C      23.09
JONES, JACQUE          8 SN PLACERVILLE GOLD A      23.47
GREGORIOS, STEVI       8 PC TIGER AQUATICS          24.01
CHAMPAGNE, MADDIE      8 PC TIGER AQUATICS          24.23
LENNON, CAITLIN        8 PC VALLEY DOLPHINS         24.68
ANDREAS, HALEY         8 PC BARRACUDA AQUATICS      24.82
DANG, TUVI             8 CC FREMONT FLYING FIS      24.82
EVANS, ANGELICA        8 CC BAKERSFIELD SWIM C      24.92
KAY, KORTNEY           6 PC MORGAN HILL SWIM C      24.92
SILVA, LACEY           8 PC VALLEY DOLPHINS         24.99
WALKER, BRITTANY       8 SN ARDEN HILLS             26.44
GUPTA, KAVITA          7 SN ARDEN HILLS             26.70
PIRSON, ANAIS          8 PC SANTA CLARA SWIM C      26.89
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS      27.00
TORRE, MEGAN           7 PC TIGER AQUATICS          27.46
HALL, KARA A.E.        8 PC VALLEY DOLPHINS         27.60
VENTURA-LOZANO, STEPH  8 PC SEASIDE AQUATIC CL      27.71
VILLA, JESSICA N       8 CC KINGS SWIM CLUB         27.73
RAMOS, SARA            8 CC BAKERSFIELD SWIM C      27.80
PETERSON, CHLOE        8 PC BARRACUDA AQUATICS      27.81
HAUSSERMANN, RENA      8 PC MONTEREY BAY SWIM       27.93
GUPTA, LALITA          7 SN ARDEN HILLS             28.06
AVITIA, ADRIANA        7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      28.48
SMITH, RILEY M         7 PC TIGER AQUATICS          28.96
MUNOZ, MONICA A        7 CC KINGS SWIM CLUB         28.97
BERGHOLZ, KATELYN      8 PC SALINAS VALLEY AQU      29.25
GARCIA, KAYLA          8 PC SALINAS VALLEY AQU      29.98
DAMIAN, LAUREN         8 CC FREMONT FLYING FIS      30.13
BURDGE, JESSICA        8 PC VALLEY DOLPHINS         30.31
FRAVOR, LAUREN         8 CC KINGS SWIM CLUB         30.41
DALBY, VANESSA A       7 CC BAKERSFIELD SWIM C      31.08
PEREZA, TAYLOR C       6 PC VALLEY DOLPHINS         31.11
DARLING, BRYNNE        7 PC MONTEREY BAY SWIM       32.23
ARROYO, CHELSEA N      8 CC TULE NATION TRITON      32.24
KRUSE, MICHELLE        8 PC MONTEREY BAY SWIM       32.51
BAUTISTA, ANNA         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      33.33
LUCIUS, KATIE          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      34.19
COLIJN, HANNAH         6 PC SALINAS VALLEY AQU      34.69
RIGNEY, MACKENZIE N    7 PC VALLEY DOLPHINS         35.23
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   79                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   79
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FONG, EMILY            6 PC SANTA CLARA SWIM C      35.28
CLEGG, KATELYN         7 PC SALINAS VALLEY AQU      37.44
RAMOS, NATALIE         6 CC BAKERSFIELD SWIM C      37.87
REINEKING, LAUREN      7 PC SALINAS VALLEY AQU      38.05
LEUNG, KAITLIN         6 PC FOG CITY HAMMERHEA      39.06
COMIN, FRANCESCA       7 PC GILROY GATORS SWIM      41.52
DAVIS, KIMBERLY        5 PC GILROY GATORS SWIM      42.05
GRIVA, REBECCA         8 PC SALINAS VALLEY AQU      44.43
JONES, JESSICA M       5 SN PLACERVILLE GOLD A      45.53
CHEN, NICOLE           8 PC DALY CITY DOLPHINS     DQUED
DROGEMULLER, JESSIE    7 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
FABING, TAYLOR         6 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   8&UN    50 BREAST                                   EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOODVIN, MADISON S     8 CC BAKERSFIELD SWIM C      42.40
RICK, KATE             8 PC MORGAN HILL SWIM C      43.78
TOWNSEND, DEANNA       8 CC BAKERSFIELD SWIM C      45.76
DONNELLY, SARAH        8 PC SANTA CLARA SWIM C      48.32
CHAN, SHAWNA           8 PC SOUTH SAN FRANCISC      48.70
AMOG, JACLYN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       49.27
ILLICH, BRIANNE        8 SN PLACERVILLE GOLD A      49.29
JONES, JACQUE          8 SN PLACERVILLE GOLD A      49.56
GREGORIOS, STEVI       8 PC TIGER AQUATICS          49.95
FU, JODY               8 PC KORET YOUTH SWIM C      50.73
DE GEARE, STEPHANIE    8 CC BAKERSFIELD SWIM C      51.22
LENNON, CAITLIN        8 PC VALLEY DOLPHINS         51.76
CHAMPAGNE, MADDIE      8 PC TIGER AQUATICS          52.60
VENTURA-LOZANO, STEPH  8 PC SEASIDE AQUATIC CL      55.08
RITTER, KATRINA        8 CC FREMONT FLYING FIS      55.24
SILVA, LACEY           8 PC VALLEY DOLPHINS         55.47
DANG, TUVI             8 CC FREMONT FLYING FIS      55.51
HALL, KARA A.E.        8 PC VALLEY DOLPHINS         56.21
PIRSON, ANAIS          8 PC SANTA CLARA SWIM C      56.28
KAY, KORTNEY           6 PC MORGAN HILL SWIM C      58.07
TORRE, MEGAN           7 PC TIGER AQUATICS          58.59
EVANS, ANGELICA        8 CC BAKERSFIELD SWIM C      58.86
GUPTA, LALITA          7 SN ARDEN HILLS           1:00.01
PETERSON, CHLOE        8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:01.67
HOFFMAN, ABBY          7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:01.85
AVITIA, ADRIANA        7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:01.87
HAUSSERMANN, RENA      8 PC MONTEREY BAY SWIM     1:02.65
CLEMONS, ZOE           7 PC TIGER AQUATICS        1:03.11
GUPTA, KAVITA          7 SN ARDEN HILLS           1:04.15
MUNOZ, MONICA A        7 CC KINGS SWIM CLUB       1:04.65
RIZOR, MELISSA J       6 PC VALLEY DOLPHINS       1:05.74
BAUTISTA, ANNA         7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:06.62
RAMOS, SARA            8 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:06.71
GARCIA, KAYLA          8 PC SALINAS VALLEY AQU    1:09.46
DARLING, BRYNNE        7 PC MONTEREY BAY SWIM     1:10.06
KRUSE, MICHELLE        8 PC MONTEREY BAY SWIM     1:12.40
RIGNEY, MACKENZIE N    7 PC VALLEY DOLPHINS       1:16.33
COMIN, FRANCESCA       7 PC GILROY GATORS SWIM    1:19.74
BOWLSBY, ANNIE         8 PC MONTEREY BAY SWIM     1:26.91
CLEGG, KATELYN         7 PC SALINAS VALLEY AQU    1:29.30
BERGHOLZ, KATELYN      8 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
CURRAN, HOPE           7 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
DAVIS, KIMBERLY        5 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   8&UN    50 BREAST                                   EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ELDRED, KIRA           6 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
LUCIUS, KATIE          8 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   8&UN    25 FLY                                      EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KLAREN, MELANIE R      8 PC VALLEY DOLPHINS         16.48
GOODVIN, MADISON S     8 CC BAKERSFIELD SWIM C      16.87
RICK, KATE             8 PC MORGAN HILL SWIM C      18.44
JONES, JACQUE          8 SN PLACERVILLE GOLD A      18.63
ILLICH, BRIANNE        8 SN PLACERVILLE GOLD A      18.70
CHAN, SHAWNA           8 PC SOUTH SAN FRANCISC      19.02
ANDREAS, HALEY         8 PC BARRACUDA AQUATICS      19.03
DONNELLY, SARAH        8 PC SANTA CLARA SWIM C      19.38
LENNON, CAITLIN        8 PC VALLEY DOLPHINS         19.65
GREGORIOS, STEVI       8 PC TIGER AQUATICS          19.95
TOWNSEND, DEANNA       8 CC BAKERSFIELD SWIM C      19.95
WALKER, BRITTANY       8 SN ARDEN HILLS             20.81
FU, JODY               8 PC KORET YOUTH SWIM C      21.36
DAMIAN, LAUREN         8 CC FREMONT FLYING FIS      21.62
VENTURA-LOZANO, STEPH  8 PC SEASIDE AQUATIC CL      21.99
CUNNINGHAM, HEATHER A  7 PC VALLEY DOLPHINS         22.15
RITTER, KATRINA        8 CC FREMONT FLYING FIS      22.53
DE GEARE, STEPHANIE    8 CC BAKERSFIELD SWIM C      23.23
FRAVOR, LAUREN         8 CC KINGS SWIM CLUB         23.31
ARROYO, CHELSEA N      8 CC TULE NATION TRITON      23.85
DANG, TUVI             8 CC FREMONT FLYING FIS      24.14
SILVA, LACEY           8 PC VALLEY DOLPHINS         24.35
MCFARLANE, MARIDEE     8 PC MONTEREY BAY SWIM       24.43
BURDGE, JESSICA        8 PC VALLEY DOLPHINS         24.47
RIZOR, MELISSA J       6 PC VALLEY DOLPHINS         24.64
YANG, MICHELLE         8 PC SANTA CLARA SWIM C      24.81
VILLA, JESSICA N       8 CC KINGS SWIM CLUB         24.82
CLEMONS, ZOE           7 PC TIGER AQUATICS          25.97
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS      25.98
BAUTISTA, ANNA         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      26.20
HAUSSERMANN, RENA      8 PC MONTEREY BAY SWIM       26.28
DALBY, VANESSA A       7 CC BAKERSFIELD SWIM C      26.77
PETERSON, CHLOE        8 PC BARRACUDA AQUATICS      26.80
DARLING, BRYNNE        7 PC MONTEREY BAY SWIM       26.85
BURCHARD, VICTORIA     8 PC UNATTACHED PACIFIC      27.43
RAMOS, SARA            8 CC BAKERSFIELD SWIM C      27.83
CURRAN, HOPE           7 PC WALNUT CREEK AQUA       28.16
HALL, KARA A.E.        8 PC VALLEY DOLPHINS         28.16
PEREZA, TAYLOR C       6 PC VALLEY DOLPHINS         28.55
BURCHARD, CATHERINE    6 PC UNATTACHED PACIFIC      29.35
SMITH, RILEY M         7 PC TIGER AQUATICS          29.70
JONES, JESSICA M       5 SN PLACERVILLE GOLD A      30.51
HOFFMAN, ABBY          7 PC SEASIDE AQUATIC CL      31.20
GARCIA, KAYLA          8 PC SALINAS VALLEY AQU      32.64
STANBURY, HEATHER      5 PC WEST VALLEY SWIM C      33.46
RAMOS, NATALIE         6 CC BAKERSFIELD SWIM C      34.78
FABING, TAYLOR         6 PC SAN BENITO AQUATIC      35.37
REINEKING, LAUREN      7 PC SALINAS VALLEY AQU      38.09
BUCHANAN, SHELBY       6 PC SANTA CLARA SWIM C      39.18
COLIJN, HANNAH         6 PC SALINAS VALLEY AQU      41.27
CLEGG, KATELYN         7 PC SALINAS VALLEY AQU      41.71
AVITIA, ADRIANA        7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI     DQUED
FONG, EMILY            6 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   8&UN    25 FLY                                      EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GUPTA, LALITA          7 SN ARDEN HILLS            DQUED
PANOPIO, HAZEL         7 PC DALY CITY DOLPHINS     DQUED
RIGNEY, MACKENZIE N    7 PC VALLEY DOLPHINS        DQUED
STUEWE, CAITLIN        5 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   91                                   FEMALE   8&UN    50 FLY                                      EVENT   91
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOODVIN, MADISON S     8 CC BAKERSFIELD SWIM C      37.30
KLAREN, MELANIE R      8 PC VALLEY DOLPHINS         37.44
ILLICH, BRIANNE        8 SN PLACERVILLE GOLD A      40.90
AMOG, JACLYN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       42.36
LENNON, CAITLIN        8 PC VALLEY DOLPHINS         42.59
CHAN, SHAWNA           8 PC SOUTH SAN FRANCISC      42.67
JONES, JACQUE          8 SN PLACERVILLE GOLD A      43.20
PEANASKY, ANNE         8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      43.72
RICK, KATE             8 PC MORGAN HILL SWIM C      44.44
GREGORIOS, STEVI       8 PC TIGER AQUATICS          46.77
ANDREAS, HALEY         8 PC BARRACUDA AQUATICS      46.81
FU, JODY               8 PC KORET YOUTH SWIM C      47.54
GUADIAN, JESSICA R     8 CC BAKERSFIELD SWIM C      48.69
GUPTA, LALITA          7 SN ARDEN HILLS             50.08
PANOPIO, HAZEL         7 PC DALY CITY DOLPHINS      50.23
CUNNINGHAM, HEATHER A  7 PC VALLEY DOLPHINS         53.93
BAUTISTA, ANNA         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      54.26
DALBY, VANESSA A       7 CC BAKERSFIELD SWIM C      55.21
GUPTA, KAVITA          7 SN ARDEN HILLS             56.14
DE GEARE, STEPHANIE    8 CC BAKERSFIELD SWIM C      56.42
MCFARLANE, MARIDEE     8 PC MONTEREY BAY SWIM       57.89
CLEMONS, ZOE           7 PC TIGER AQUATICS          59.51
RIZOR, MELISSA J       6 PC VALLEY DOLPHINS       1:00.05
ARROYO, CHELSEA N      8 CC TULE NATION TRITON    1:01.08
GARCIA, KAYLA          8 PC SALINAS VALLEY AQU    1:12.91
RAMOS, SARA            8 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:14.68
KRUSE, MICHELLE        8 PC MONTEREY BAY SWIM     1:19.07
BUCHANAN, SHELBY       6 PC SANTA CLARA SWIM C    1:43.68
STANBURY, HEATHER      5 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
VENTURA-LOZANO, STEPH  8 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   73                                   FEMALE   8&UN    100 I.M.                                    EVENT   73
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOODVIN, MADISON S     8 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:22.80         38.54
RICK, KATE             8 PC MORGAN HILL SWIM C    1:27.06         42.54
JONES, JACQUE          8 SN PLACERVILLE GOLD A    1:30.95         40.87
TOWNSEND, DEANNA       8 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:31.84         43.78
CHAN, SHAWNA           8 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:31.89         42.08
KLAREN, MELANIE R      8 PC VALLEY DOLPHINS       1:32.82         41.81
PEANASKY, ANNE         8 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:33.48         44.02
AMOG, JACLYN           8 PC WALNUT CREEK AQUA     1:33.88         42.53
DONNELLY, SARAH        8 PC SANTA CLARA SWIM C    1:34.68         45.11
GREGORIOS, STEVI       8 PC TIGER AQUATICS        1:34.73         42.83
ANDREAS, HALEY         8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:36.18         42.69
GUADIAN, JESSICA R     8 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:36.40         43.93
LENNON, CAITLIN        8 PC VALLEY DOLPHINS       1:38.27         44.19
ILLICH, BRIANNE        8 SN PLACERVILLE GOLD A    1:40.31         45.25
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   73                                   FEMALE   8&UN    100 I.M.                                    EVENT   73
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DANG, TUVI             8 CC FREMONT FLYING FIS    1:41.56         48.27
EVANS, ANGELICA        8 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:42.56         49.03
WALKER, BRITTANY       8 SN ARDEN HILLS           1:43.05         46.44
DE GEARE, STEPHANIE    8 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:43.18         50.79
CHAMPAGNE, MADDIE      8 PC TIGER AQUATICS        1:44.26         49.86
VENTURA-LOZANO, STEPH  8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:44.43         50.73
CUNNINGHAM, HEATHER A  7 PC VALLEY DOLPHINS       1:45.17         47.20
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS    1:45.46         50.29
TORRE, MEGAN           7 PC TIGER AQUATICS        1:45.82         47.84
SILVA, LACEY           8 PC VALLEY DOLPHINS       1:48.84         51.75
DALBY, VANESSA A       7 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:50.22         51.49
BAUTISTA, ANNA         7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:50.40         49.30
KAY, KORTNEY           6 PC MORGAN HILL SWIM C    1:52.34         57.16
CLEMONS, ZOE           7 PC TIGER AQUATICS        1:57.98         55.90
HAUSSERMANN, RENA      8 PC MONTEREY BAY SWIM     2:00.35         54.62
AVITIA, ADRIANA        7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:02.11       1:00.62
DAMIAN, LAUREN         8 CC FREMONT FLYING FIS    2:02.94         56.37
HALL, KARA A.E.        8 PC VALLEY DOLPHINS       2:03.56         58.67
PETERSON, CHLOE        8 PC BARRACUDA AQUATICS    2:03.57       1:01.12
RIZOR, MELISSA J       6 PC VALLEY DOLPHINS       2:05.26         54.38
ARROYO, CHELSEA N      8 CC TULE NATION TRITON    2:07.43         56.95
DARLING, BRYNNE        7 PC MONTEREY BAY SWIM     2:07.65         58.79
PEREZA, TAYLOR C       6 PC VALLEY DOLPHINS       2:09.01       1:01.14
GARCIA, KAYLA          8 PC SALINAS VALLEY AQU    2:12.44       1:00.66
COMIN, FRANCESCA       7 PC GILROY GATORS SWIM    2:16.15       1:03.17
HOFFMAN, ABBY          7 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:16.26       1:01.48
CLEGG, KATELYN         7 PC SALINAS VALLEY AQU    3:04.19       1:27.54
FRAVOR, LAUREN         8 CC KINGS SWIM CLUB        DQUED
PANOPIO, HAZEL         7 PC DALY CITY DOLPHINS     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   77                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT   77
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GLASSMAN, NAOMI       10 PC STANFORD COVINGTON      30.95
CONTE, MICHELLE       10 PC MONTEREY BAY SWIM       32.35
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS      32.43
TELLES, JAYME         10 PC SAN BENITO AQUATIC      32.52
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUA       32.56
GRAVEN, KRISTINA       9 PC SANTA CLARA SWIM C      32.68
DANG, VIVIAN T        10 CC FREMONT FLYING FIS      32.84
ALFTER, ALICIA A      10 PC VALLEY DOLPHINS         32.85
SCHANZER, JESSICA     10 PC UNATTACHED PACIFIC      32.85
MARKWITH, SARA        10 PC WEST VALLEY SWIM C      32.90
SATO, MIKI            10 PC CABRILLO THRESHERS      33.45
ELLIS, SARAH          10 SN DURHAM DOLPHINS         33.51
RUSH, ALYSSA           9 PC DALY CITY DOLPHINS      33.54
EPPLER, MEGAN M       10 CC VISALA AREA SWIM T      33.64
HAMILTON, ALYSSA      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      33.69
TARKA, GRACE           9 PC TIGER AQUATICS          33.71
LINDSEY, WHITNEY      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      33.91
RONCHETTI, SHELLY     10 PC VALLEY DOLPHINS         33.93
RIGNEY, ANNIKA        10 PC VALLEY DOLPHINS         34.02
HUELGA, MONICA        10 PC MONTEREY BAY SWIM       34.24
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA      34.27
NARUNS, NATALIE       10 PC STANFORD COVINGTON      34.72
TOOMEY, KELLI D       10 CC KINGS SWIM CLUB         34.82
STEFL, JENNA R        10 PC VALLEY DOLPHINS         34.83
COMIN, ISABELLA        9 PC GILROY GATORS SWIM      34.84
CLARK, JESSICA R      10 PC VALLEY DOLPHINS         34.86
DAVI, ALISSA          10 PC MONTEREY BAY SWIM       34.88
PEREZA, DEVON L        9 PC VALLEY DOLPHINS         34.92
EVANS, LEAH           10 CC BAKERSFIELD SWIM C      34.94
PRICE, REMY           10 PC TIGER AQUATICS          35.03
FERIA, ASHLEY-ANNE     9 PC DALY CITY DOLPHINS      35.12
CUNNINGHAM, KELLIE A  10 PC VALLEY DOLPHINS         35.23
DE GEARE, LINDY       10 CC BAKERSFIELD SWIM C      35.41
TALBOTT, JENNIFER      9 PC SANTA CLARA SWIM C      35.68
VO, ANYA               9 PC SANTA CLARA SWIM C      36.21
LA, KRISTIE           10 PC DALY CITY DOLPHINS      36.25
PABINGUIT, KATHRYN    10 PC SAINT LAWRENCE SWI      36.44
ANDERMAHR, MADISON A  10 PC VALLEY DOLPHINS         36.61
SOARES, MARIENA       10 PC TIGER AQUATICS          36.75
LOMBARD, AMBER         9 PC STANFORD COVINGTON      37.04
OTT, RAYA             10 PC SEASIDE AQUATIC CL      37.14
LEDBETTER, PAIGE      10 PC WALNUT CREEK AQUA       37.27
SMITH, ASHLEY         10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      37.43
ELERIA, EARLYN         9 PC DALY CITY DOLPHINS      37.57
MAGAT, SAM            10 PC DALY CITY DOLPHINS      37.76
COOK, JESSI           10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      37.83
JUAREZ, DESIREE JEANE 10 PC TIGER AQUATICS          38.06
PEANASKY, KRISTY      10 PC SUNNYVALE SWIM TEA      38.15
RAMOS, OLIVIA         10 CC BAKERSFIELD SWIM C      38.17
PHILLIPS, REBEKAH     10 PC UNATTACHED PACIFIC      38.44
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU      38.89
JAMIESON, SUMMER       9 CC BAKERSFIELD SWIM C      39.25
TOMCAK, KATIE A        9 CC TULE NATION TRITON      39.27
AYERS, ALEX           10 PC SALINAS VALLEY AQU      39.28
WIGHT, JESSICA         9 PC SAINT LAWRENCE SWI      39.43
REID, KATIE            9 PC WALNUT CREEK AQUA       39.59
KRUSE, MONICA         10 PC MONTEREY BAY SWIM       39.69
SMITH, KIMMIE         10 PC SANTA CLARA SWIM C      39.83
CUTSHAW, BRI           9 PC SEASIDE AQUATIC CL      40.12
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   77                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT   77
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JENSON, SUNNY          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      40.12
SANVILLE, RACHEL       9 PC SAINT LAWRENCE SWI      40.29
ALVAREZ-WEBSTER, LAMI 10 PC SALINAS VALLEY AQU      40.35
LEE, ALISM            10 CC FREMONT FLYING FIS      40.53
CHEN, KATHERINE       10 CC FREMONT FLYING FIS      40.60
ALBIENTO, LAUREN       9 PC DALY CITY DOLPHINS      41.00
SILVA, LYNDSEY        10 PC VALLEY DOLPHINS         41.04
KENNEDY, JAMIE         9 PC SEASIDE AQUATIC CL      41.72
LOK, JAMIE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI      42.01
MYERS, EMILY E.        9 CC BAKERSFIELD SWIM C      42.74
GAGEN, GINETTE         9 PC SAINT LAWRENCE SWI      42.78
MCNAMARA, ALLISON      9 PC MONTEREY BAY SWIM       44.00
EDSON, JENNY          10 PC SEASIDE AQUATIC CL      44.24
DAVIS, MELISSA         9 PC GILROY GATORS SWIM      44.85
PHILLIPS, RACHEL       9 PC UNATTACHED PACIFIC      47.53
NUNES, VANESSA B       9 PC TIGER AQUATICS          48.86
MCMAHON, TATUM         9 PC WALNUT CREEK AQUA       49.94
REED, JESSICA         10 PC TIGER AQUATICS          52.77
DILIP, MONISHA         9 PC SANTA CLARA SWIM C      56.34
BEACH, MORGAN B        9 CC KINGS SWIM CLUB         59.51
CORBISHLEY, REBEKAH R  7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:01.62
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AGUAYO, AMANDA        10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:03.96         31.03
DANNENMAIER, VERONIIT 10 CO BOULDER SWIMMING      1:05.49         31.34
GLASSMAN, NAOMI       10 PC STANFORD COVINGTON    1:08.88         32.12
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:09.10         32.51
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:09.24         33.42
LINDSEY, WHITNEY      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:11.35         34.04
BURCHARD, ELIZABETH   10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:12.58         34.84
GRAVEN, KRISTINA       9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:12.73         34.30
SCHANZER, JESSICA     10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:12.97         35.61
SATO, MIKI            10 PC CABRILLO THRESHERS    1:13.19         35.98
EPPLER, MEGAN M       10 CC VISALA AREA SWIM T    1:13.22         34.97
MARKWITH, SARA        10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:13.60         34.35
TARKA, GRACE           9 PC TIGER AQUATICS        1:13.97         35.89
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:14.08         35.70
CONTE, MICHELLE       10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:14.30         35.29
MARQUEZ, BRITTANI L   10 CC TULE NATION TRITON    1:14.36         35.15
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:14.43         35.12
RUSH, ALYSSA           9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:15.55         35.14
ALFTER, ALICIA A      10 PC VALLEY DOLPHINS       1:15.68         35.98
HUELGA, MONICA        10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:16.10         36.28
DONNELLY, CATHERINE   10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:16.22         37.46
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:16.45         35.78
FERIA, ASHLEY-ANNE     9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:16.53         36.25
RONCHETTI, SHELLY     10 PC VALLEY DOLPHINS       1:16.61         35.15
HAMILTON, ALYSSA      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:17.16         36.48
VO, ANYA               9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:17.21         36.58
STEFL, JENNA R        10 PC VALLEY DOLPHINS       1:17.25         37.06
RIGNEY, ANNIKA        10 PC VALLEY DOLPHINS       1:17.76         36.24
EVANS, LEAH           10 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:17.79         37.62
TOOMEY, KELLI D       10 CC KINGS SWIM CLUB       1:17.81         36.14
DANG, VIVIAN T        10 CC FREMONT FLYING FIS    1:17.94         37.38
CLARK, JESSICA R      10 PC VALLEY DOLPHINS       1:18.33         36.90
DAVI, ALISSA          10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:18.80         37.39
ELLIS, SARAH          10 SN DURHAM DOLPHINS       1:18.92         35.39
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
COMIN, ISABELLA        9 PC GILROY GATORS SWIM    1:19.87         37.84
PEREZA, DEVON L        9 PC VALLEY DOLPHINS       1:19.92         38.84
TALBOTT, JENNIFER      9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:20.24         37.05
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:20.29         37.92
DE GEARE, LINDY       10 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:20.29         37.11
PRICE, REMY           10 PC TIGER AQUATICS        1:21.66         37.55
SOARES, MARIENA       10 PC TIGER AQUATICS        1:22.40         37.32
KRUSE, MONICA         10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:23.38         38.64
RAMOS, OLIVIA         10 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:23.81         37.93
LA, KRISTIE           10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:24.04         40.59
CURRAN, HANNAH         9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:24.23         39.66
NARUNS, NATALIE       10 PC STANFORD COVINGTON    1:24.30         39.24
CUNNINGHAM, KELLIE A  10 PC VALLEY DOLPHINS       1:25.09         38.77
AVITIA, VERONICA      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:25.15         40.05
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:25.48         42.09
LOMBARD, AMBER         9 PC STANFORD COVINGTON    1:26.10         40.88
COOK, JESSI           10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:26.23         40.72
MAGAT, SAM            10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:26.27         40.24
PHILLIPS, REBEKAH     10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:26.35         40.63
OTT, RAYA             10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:26.95         39.17
PABINGUIT, KATHRYN    10 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:27.07         40.86
SMITH, ASHLEY         10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:27.27         39.73
JENSON, SUNNY          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:27.97         40.03
TOMCAK, KATIE A        9 CC TULE NATION TRITON    1:28.36         41.39
WIGHT, JESSICA         9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:28.55         41.17
REID, KATIE            9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:29.01         41.11
SMITH, KIMMIE         10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:29.35         42.48
AVITIA, MARISELA       9 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:29.53         41.38
AYERS, ALEX           10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:29.65         42.22
JUAREZ, DESIREE JEANE 10 PC TIGER AQUATICS        1:29.89         40.53
JAMIESON, SUMMER       9 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:30.07         40.42
ALVAREZ-WEBSTER, LAMI 10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:30.93         42.56
CUTSHAW, BRI           9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:31.02         41.10
CHEN, KATHERINE       10 CC FREMONT FLYING FIS    1:31.39         42.28
MYERS, EMILY E.        9 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:33.83         42.63
KENNEDY, JAMIE         9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:35.65
EDSON, JENNY          10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:36.26         42.70
SANVILLE, RACHEL       9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:37.26         43.83
PHILLIPS, RACHEL       9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:37.99         45.17
DAVIS, MELISSA         9 PC GILROY GATORS SWIM    1:38.85         44.99
SILVA, LYNDSEY        10 PC VALLEY DOLPHINS       1:40.14         46.18
PICHOTTA, LAURA        9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:41.26         44.56
OBRIEN, LINDSAY        9 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:41.71         47.96
MCNAMARA, ALLISON      9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:42.60         46.71
YANG, ELIZABETH       10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:45.19         48.60
GAGEN, GINETTE         9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:45.41         48.87
RIANDA, SARA           9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:46.88         49.52
REED, JESSICA         10 PC TIGER AQUATICS        1:48.40         51.55
NUNES, VANESSA B       9 PC TIGER AQUATICS        1:51.00         53.31
BEACH, MORGAN B        9 CC KINGS SWIM CLUB       1:56.32         51.39
HAAKE, LEAH            9 PC SANTA CLARA SWIM C    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   89                                   FEMALE   10&UN   200 FREE                                    EVENT   89
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AGUAYO, AMANDA        10 PC SALINAS VALLEY AQU    2:16.35         31.68  1:06.01  1:41.54
DANNENMAIER, VERONIIT 10 CO BOULDER SWIMMING      2:16.41         31.28  1:05.95  1:41.60
DIMAGMALIW, CHRISTINE 10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:23.57         32.18  1:08.34  1:46.63
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUA     2:32.46         35.30  1:15.22  1:54.72
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   89                                   FEMALE   10&UN   200 FREE                                    EVENT   89
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SATO, MIKI            10 PC CABRILLO THRESHERS    2:34.36         37.15  1:16.63  1:56.35
LINDSEY, WHITNEY      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:35.71         37.09  1:17.16  1:56.84
DONNELLY, CATHERINE   10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:37.74         38.76  1:19.77  2:01.01
EPPLER, MEGAN M       10 CC VISALA AREA SWIM T    2:37.94         36.48  1:18.13  1:59.45
HUELGA, MONICA        10 PC MONTEREY BAY SWIM     2:38.29         37.21  1:18.61  1:59.84
VO, ANYA               9 PC SANTA CLARA SWIM C    2:41.54         36.59  1:18.51  2:00.98
MARQUEZ, BRITTANI L   10 CC TULE NATION TRITON    2:42.09         36.90  1:17.99  1:59.08
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM     2:45.70         35.93  1:20.11  2:03.99
PEREZA, DEVON L        9 PC VALLEY DOLPHINS       2:51.02         38.56  1:23.12  2:05.63
HAMILTON, ALYSSA      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:52.09         39.11  1:24.17  2:52.20
RUSH, ALYSSA           9 PC DALY CITY DOLPHINS    2:52.66         38.47  1:23.44  2:09.28
STEFL, JENNA R        10 PC VALLEY DOLPHINS       2:53.11         39.36  1:23.20  2:10.31
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:56.22         43.06  1:29.49  2:14.66
FERIA, ASHLEY-ANNE     9 PC DALY CITY DOLPHINS    2:56.82         39.43  1:26.61  2:14.27
RIGNEY, ANNIKA        10 PC VALLEY DOLPHINS       2:57.48         39.35  1:27.50  2:14.27
TALBOTT, JENNIFER      9 PC SANTA CLARA SWIM C    3:01.21         39.87  1:26.36  2:14.24
DE GEARE, LINDY       10 CC BAKERSFIELD SWIM C    3:01.59         41.93  1:27.99  2:16.07
AVITIA, MARISELA       9 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    3:03.45         42.13  1:29.91  2:18.62
COMIN, ISABELLA        9 PC GILROY GATORS SWIM    3:05.58         42.32  1:32.47  2:22.79
PHILLIPS, REBEKAH     10 PC UNATTACHED PACIFIC    3:05.90         42.24  1:31.35  2:20.28
AVITIA, VERONICA      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    3:06.44         39.73  1:27.95  2:19.56
GAGEN, GINETTE         9 PC SAINT LAWRENCE SWI    3:24.97         47.28  1:40.54  2:35.23
SANVILLE, RACHEL       9 PC SAINT LAWRENCE SWI    3:27.87         48.10  1:43.19  2:38.36
CUTSHAW, BRI           9 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:34.68         43.77  1:38.20  2:37.73
PHILLIPS, RACHEL       9 PC UNATTACHED PACIFIC    3:37.65         48.37  1:45.50  2:42.34
DE GEARE, STEPHANIE    8 CC BAKERSFIELD SWIM C    3:48.71         51.54  1:50.56  2:52.66
DILIP, MONISHA         9 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   83                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   83
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DANNENMAIER, VERONIIT 10 CO BOULDER SWIMMING        32.37
DIMAGMALIW, CHRISTINE 10 PC DALY CITY DOLPHINS      33.49
AGUAYO, AMANDA        10 PC SALINAS VALLEY AQU      35.65
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUA       36.49
LA, KRISTIE           10 PC DALY CITY DOLPHINS      36.66
DANG, VIVIAN T        10 CC FREMONT FLYING FIS      37.07
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM       37.72
TELLES, JAYME         10 PC SAN BENITO AQUATIC      37.72
MARQUEZ, BRITTANI L   10 CC TULE NATION TRITON      38.21
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS      38.97
CONTE, MICHELLE       10 PC MONTEREY BAY SWIM       39.71
ALFTER, ALICIA A      10 PC VALLEY DOLPHINS         39.82
SOARES, MARIENA       10 PC TIGER AQUATICS          40.12
GLASSMAN, NAOMI       10 PC STANFORD COVINGTON      40.39
ANDERMAHR, MADISON A  10 PC VALLEY DOLPHINS         40.42
FERIA, ASHLEY-ANNE     9 PC DALY CITY DOLPHINS      40.61
EVANS, LEAH           10 CC BAKERSFIELD SWIM C      40.75
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA      40.84
DONNELLY, CATHERINE   10 PC SANTA CLARA SWIM C      41.05
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS      41.24
GRAVEN, KRISTINA       9 PC SANTA CLARA SWIM C      41.32
ELLIS, SARAH          10 SN DURHAM DOLPHINS         41.77
DAVI, ALISSA          10 PC MONTEREY BAY SWIM       42.06
HAMILTON, ALYSSA      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      42.38
CUNNINGHAM, KELLIE A  10 PC VALLEY DOLPHINS         42.63
ELERIA, EARLYN         9 PC DALY CITY DOLPHINS      43.29
STEFL, JENNA R        10 PC VALLEY DOLPHINS         43.43
TARKA, GRACE           9 PC TIGER AQUATICS          43.56
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   83                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   83
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PEANASKY, KRISTY      10 PC SUNNYVALE SWIM TEA      43.66
TOOMEY, KELLI D       10 CC KINGS SWIM CLUB         43.80
NARUNS, NATALIE       10 PC STANFORD COVINGTON      43.81
RIGNEY, ANNIKA        10 PC VALLEY DOLPHINS         43.91
TALBOTT, JENNIFER      9 PC SANTA CLARA SWIM C      43.97
MAGAT, SAM            10 PC DALY CITY DOLPHINS      44.35
LEE, ALISM            10 CC FREMONT FLYING FIS      44.60
LOMBARD, AMBER         9 PC STANFORD COVINGTON      45.15
LEDBETTER, PAIGE      10 PC WALNUT CREEK AQUA       45.21
CHEN, KATHERINE       10 CC FREMONT FLYING FIS      45.36
OTT, RAYA             10 PC SEASIDE AQUATIC CL      45.59
COOK, JESSI           10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      45.93
AVITIA, VERONICA      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      46.59
TOMCAK, KATIE A        9 CC TULE NATION TRITON      46.59
RAMOS, OLIVIA         10 CC BAKERSFIELD SWIM C      46.78
PABINGUIT, KATHRYN    10 PC SAINT LAWRENCE SWI      46.87
AYERS, ALEX           10 PC SALINAS VALLEY AQU      46.91
SMITH, ASHLEY         10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      47.08
SMITH, KIMMIE         10 PC SANTA CLARA SWIM C      47.17
LOK, JAMIE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI      47.26
WIGHT, JESSICA         9 PC SAINT LAWRENCE SWI      47.31
AVITIA, MARISELA       9 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      47.75
ALBIENTO, LAUREN       9 PC DALY CITY DOLPHINS      48.25
ALVAREZ-WEBSTER, LAMI 10 PC SALINAS VALLEY AQU      48.28
RONCHETTI, SHELLY     10 PC VALLEY DOLPHINS         48.75
GAGEN, GINETTE         9 PC SAINT LAWRENCE SWI      48.85
REID, KATIE            9 PC WALNUT CREEK AQUA       49.24
JUAREZ, DESIREE JEANE 10 PC TIGER AQUATICS          50.67
JENSON, SUNNY          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      51.06         40.91  1:25.63  2:11.40
BRUMLEY, ELLEN G      10 PC VALLEY DOLPHINS         51.23
DAVIS, MELISSA         9 PC GILROY GATORS SWIM      51.23
CUTSHAW, BRI           9 PC SEASIDE AQUATIC CL      52.33
MYERS, EMILY E.        9 CC BAKERSFIELD SWIM C      53.27
SILVA, LYNDSEY        10 PC VALLEY DOLPHINS         54.34
REED, JESSICA         10 PC TIGER AQUATICS          56.05         43.41  1:31.84  2:20.48
NUNES, VANESSA B       9 PC TIGER AQUATICS          56.49         43.49  1:31.93  2:24.83
EDSON, JENNY          10 PC SEASIDE AQUATIC CL      57.53         38.18  1:21.36  2:03.00
MCMAHON, TATUM         9 PC WALNUT CREEK AQUA       58.02
DILIP, MONISHA         9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:10.11         41.95  1:30.81  2:20.73
HAAKE, LEAH            9 PC SANTA CLARA SWIM C    NO SHOW
JAMIESON, SUMMER       9 CC BAKERSFIELD SWIM C     DQUED
KENNEDY, JAMIE         9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
PRICE, REMY           10 PC TIGER AQUATICS         DQUED
SCHANZER, JESSICA     10 PC UNATTACHED PACIFIC    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   10&UN   100 BACK                                    EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DANNENMAIER, VERONIIT 10 CO BOULDER SWIMMING      1:10.06         34.16
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:13.40         35.43
DIMAGMALIW, CHRISTINE 10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:13.58         35.67
AGUAYO, AMANDA        10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:14.49         36.83
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:16.67         37.24
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:19.32         39.17
EPPLER, MEGAN M       10 CC VISALA AREA SWIM T    1:21.58         39.28
MARQUEZ, BRITTANI L   10 CC TULE NATION TRITON    1:22.28         39.89
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:22.40         40.67
DANG, VIVIAN T        10 CC FREMONT FLYING FIS    1:23.63         40.83
CONTE, MICHELLE       10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:24.80         40.90
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   10&UN   100 BACK                                    EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SATO, MIKI            10 PC CABRILLO THRESHERS    1:25.04         42.07
LA, KRISTIE           10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:25.11         40.40
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:25.64         41.06
FERIA, ASHLEY-ANNE     9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:25.65         41.81
DONNELLY, CATHERINE   10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:26.28         42.47
EVANS, LEAH           10 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:26.54         41.47
GRAVEN, KRISTINA       9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:26.89         42.86
SOARES, MARIENA       10 PC TIGER AQUATICS        1:29.04         44.02
DAVI, ALISSA          10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:29.24         43.44
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:29.35         43.67
ANDERMAHR, MADISON A  10 PC VALLEY DOLPHINS       1:29.68         42.79
RIGNEY, ANNIKA        10 PC VALLEY DOLPHINS       1:30.68         43.55
ELERIA, EARLYN         9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:31.10         42.99
TOOMEY, KELLI D       10 CC KINGS SWIM CLUB       1:31.12         44.31
TALBOTT, JENNIFER      9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:31.65         42.42
HAMILTON, ALYSSA      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:32.40         45.14
MAGAT, SAM            10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:32.78
LOMBARD, AMBER         9 PC STANFORD COVINGTON    1:33.15         44.82
CUNNINGHAM, KELLIE A  10 PC VALLEY DOLPHINS       1:33.55         44.95
STEFL, JENNA R        10 PC VALLEY DOLPHINS       1:33.72         45.48
SMITH, KIMMIE         10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:35.26         45.47
NARUNS, NATALIE       10 PC STANFORD COVINGTON    1:36.46         45.73
RAMOS, OLIVIA         10 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:38.10         47.28
CURRAN, HANNAH         9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:38.25         47.23
ALBIENTO, LAUREN       9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:38.43         48.90
SMITH, ASHLEY         10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:38.70         47.69
JENSON, SUNNY          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:39.05         46.34
TOMCAK, KATIE A        9 CC TULE NATION TRITON    1:40.05         48.13
PRICE, REMY           10 PC TIGER AQUATICS        1:40.06
ALVAREZ-WEBSTER, LAMI 10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:40.17         48.39
AYERS, ALEX           10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:40.54         49.69
COOK, JESSI           10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:41.08         48.75
CHEN, KATHERINE       10 CC FREMONT FLYING FIS    1:41.37         47.84
JAMIESON, SUMMER       9 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:41.42         47.11
AVITIA, VERONICA      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:42.57         48.83
WIGHT, JESSICA         9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:42.81         52.00
OTT, RAYA             10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:44.99         48.84
MYERS, EMILY E.        9 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:46.18         49.73
GAGEN, GINETTE         9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:46.61         48.70
SANVILLE, RACHEL       9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:48.82         52.36
SILVA, LYNDSEY        10 PC VALLEY DOLPHINS       1:49.81         52.22
JUAREZ, DESIREE JEANE 10 PC TIGER AQUATICS        1:54.87         52.39
EDSON, JENNY          10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:56.63         52.91
NUNES, VANESSA B       9 PC TIGER AQUATICS        1:57.12         54.02
YANG, ELIZABETH       10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:02.46         57.06
CORBISHLEY, REBEKAH R  7 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:53.30       1:19.77
AQUINO, NINA F         9 CC FREMONT FLYING FIS     DQUED
AVITIA, MARISELA       9 PC DOUGLAS DOLFIN SWI     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DIMAGMALIW, CHRISTINE 10 PC DALY CITY DOLPHINS      37.67
DANNENMAIER, VERONIIT 10 CO BOULDER SWIMMING        38.18
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS      38.45
TELLES, JAYME         10 PC SAN BENITO AQUATIC      38.51
LINDSEY, WHITNEY      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      41.22
ALFTER, ALICIA A      10 PC VALLEY DOLPHINS         41.91
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM       42.23
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ANDERMAHR, MADISON A  10 PC VALLEY DOLPHINS         42.25
VO, ANYA               9 PC SANTA CLARA SWIM C      42.95
AGUAYO, AMANDA        10 PC SALINAS VALLEY AQU      43.03
DANG, VIVIAN T        10 CC FREMONT FLYING FIS      43.07
SCHANZER, JESSICA     10 PC UNATTACHED PACIFIC      43.64
GLASSMAN, NAOMI       10 PC STANFORD COVINGTON      43.72
TARKA, GRACE           9 PC TIGER AQUATICS          43.81
CLARK, JESSICA R      10 PC VALLEY DOLPHINS         43.97
MARKWITH, SARA        10 PC WEST VALLEY SWIM C      44.44
EPPLER, MEGAN M       10 CC VISALA AREA SWIM T      44.93
ELLIS, SARAH          10 SN DURHAM DOLPHINS         45.08
EVANS, LEAH           10 CC BAKERSFIELD SWIM C      45.44
DONNELLY, CATHERINE   10 PC SANTA CLARA SWIM C      45.62
ALBIENTO, LAUREN       9 PC DALY CITY DOLPHINS      45.88
CONTE, MICHELLE       10 PC MONTEREY BAY SWIM       45.95
DE GEARE, LINDY       10 CC BAKERSFIELD SWIM C      45.98
MARQUEZ, BRITTANI L   10 CC TULE NATION TRITON      45.98
GRAVEN, KRISTINA       9 PC SANTA CLARA SWIM C      46.23
RONCHETTI, SHELLY     10 PC VALLEY DOLPHINS         46.36
LA, KRISTIE           10 PC DALY CITY DOLPHINS      46.52
PRICE, REMY           10 PC TIGER AQUATICS          46.59
AYERS, ALEX           10 PC SALINAS VALLEY AQU      46.65
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS      46.86
HAMILTON, ALYSSA      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      46.88
DAVI, ALISSA          10 PC MONTEREY BAY SWIM       47.21
TALBOTT, JENNIFER      9 PC SANTA CLARA SWIM C      47.56
PEANASKY, KRISTY      10 PC SUNNYVALE SWIM TEA      47.63
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA      47.78
BRUMLEY, ELLEN G      10 PC VALLEY DOLPHINS         47.79
HUELGA, MONICA        10 PC MONTEREY BAY SWIM       48.20
KRUSE, MONICA         10 PC MONTEREY BAY SWIM       48.54
SMITH, ASHLEY         10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      48.68
SATO, MIKI            10 PC CABRILLO THRESHERS      49.03
NARUNS, NATALIE       10 PC STANFORD COVINGTON      49.27
CUNNINGHAM, KELLIE A  10 PC VALLEY DOLPHINS         49.35
PEREZA, DEVON L        9 PC VALLEY DOLPHINS         49.74
ELERIA, EARLYN         9 PC DALY CITY DOLPHINS      50.08
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU      50.29
TOMCAK, KATIE A        9 CC TULE NATION TRITON      50.31
RAMOS, OLIVIA         10 CC BAKERSFIELD SWIM C      50.36
RUSH, ALYSSA           9 PC DALY CITY DOLPHINS      50.41
TOOMEY, KELLI D       10 CC KINGS SWIM CLUB         50.43
LOK, JAMIE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI      50.52
MYERS, EMILY E.        9 CC BAKERSFIELD SWIM C      50.79
LOMBARD, AMBER         9 PC STANFORD COVINGTON      50.86
RIGNEY, ANNIKA        10 PC VALLEY DOLPHINS         50.90
DAVIS, MELISSA         9 PC GILROY GATORS SWIM      50.94
CHEN, KATHERINE       10 CC FREMONT FLYING FIS      51.60
AVITIA, MARISELA       9 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      51.70
SMITH, KIMMIE         10 PC SANTA CLARA SWIM C      51.89
SILVA, LYNDSEY        10 PC VALLEY DOLPHINS         52.16
PHILLIPS, REBEKAH     10 PC UNATTACHED PACIFIC      52.22
OTT, RAYA             10 PC SEASIDE AQUATIC CL      52.98
MAGAT, SAM            10 PC DALY CITY DOLPHINS      53.34
COOK, JESSI           10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      54.04
LEE, ALISM            10 CC FREMONT FLYING FIS      54.31
AVITIA, VERONICA      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      54.34
PABINGUIT, KATHRYN    10 PC SAINT LAWRENCE SWI      54.89
MCNAMARA, ALLISON      9 PC MONTEREY BAY SWIM       55.30
SANVILLE, RACHEL       9 PC SAINT LAWRENCE SWI      57.14
JUAREZ, DESIREE JEANE 10 PC TIGER AQUATICS          57.67
JAMIESON, SUMMER       9 CC BAKERSFIELD SWIM C      58.09
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JENSON, SUNNY          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      58.09
ALVAREZ-WEBSTER, LAMI 10 PC SALINAS VALLEY AQU      58.48
WIGHT, JESSICA         9 PC SAINT LAWRENCE SWI      58.57
MCMAHON, TATUM         9 PC WALNUT CREEK AQUA       58.71
KENNEDY, JAMIE         9 PC SEASIDE AQUATIC CL      58.74
PHILLIPS, RACHEL       9 PC UNATTACHED PACIFIC      59.70
EDSON, JENNY          10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:00.93
REED, JESSICA         10 PC TIGER AQUATICS        1:01.11
NUNES, VANESSA B       9 PC TIGER AQUATICS        1:14.26
BEACH, MORGAN B        9 CC KINGS SWIM CLUB       1:26.12
DILIP, MONISHA         9 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
HAAKE, LEAH            9 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
SOARES, MARIENA       10 PC TIGER AQUATICS         DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   10&UN   100 BREAST                                  EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DIMAGMALIW, CHRISTINE 10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:20.69         37.76
DANNENMAIER, VERONIIT 10 CO BOULDER SWIMMING      1:24.31         39.84
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:24.49         40.16
BURCHARD, ELIZABETH   10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:27.30         41.91
LINDSEY, WHITNEY      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:30.04         42.23
AGUAYO, AMANDA        10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:31.59         43.84
ALFTER, ALICIA A      10 PC VALLEY DOLPHINS       1:31.61         43.55
CLARK, JESSICA R      10 PC VALLEY DOLPHINS       1:32.54         44.25
ANDERMAHR, MADISON A  10 PC VALLEY DOLPHINS       1:32.64         44.39
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:33.87         45.51
SCHANZER, JESSICA     10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:34.01         45.59
TARKA, GRACE           9 PC TIGER AQUATICS        1:34.67         46.44
VO, ANYA               9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:36.31         44.19
DONNELLY, CATHERINE   10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:36.70         47.24
GLASSMAN, NAOMI       10 PC STANFORD COVINGTON    1:38.44         48.08
EVANS, LEAH           10 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:39.47         46.80
GRAVEN, KRISTINA       9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:40.08         47.56
SATO, MIKI            10 PC CABRILLO THRESHERS    1:40.81         49.19
ALBIENTO, LAUREN       9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:40.89         47.28
DE GEARE, LINDY       10 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:41.28         48.53
AYERS, ALEX           10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:41.34         48.67
LA, KRISTIE           10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:42.56         49.44
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:43.07         48.39
CONTE, MICHELLE       10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:44.60         48.26
AQUINO, NINA F         9 CC FREMONT FLYING FIS    1:44.95         49.70
HUELGA, MONICA        10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:45.08         49.76
ELLIS, SARAH          10 SN DURHAM DOLPHINS       1:45.57         48.78
TOOMEY, KELLI D       10 CC KINGS SWIM CLUB       1:45.86         50.09
PRICE, REMY           10 PC TIGER AQUATICS        1:46.08         49.73
BRUMLEY, ELLEN G      10 PC VALLEY DOLPHINS       1:46.82         50.72
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:47.46         51.96
KRUSE, MONICA         10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:47.67         51.03
RONCHETTI, SHELLY     10 PC VALLEY DOLPHINS       1:48.67         51.98
SMITH, KIMMIE         10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:49.08         51.80
LOK, JAMIE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:49.37         52.83
CURRAN, HANNAH         9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:49.50         51.65
ELERIA, EARLYN         9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:49.84         51.78
TALBOTT, JENNIFER      9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:50.16         52.38
AVITIA, MARISELA       9 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:50.34         51.98
SMITH, ASHLEY         10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:50.35         51.77
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:50.73         54.08
PHILLIPS, REBEKAH     10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:51.29         53.51
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   10&UN   100 BREAST                                  EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TOMCAK, KATIE A        9 CC TULE NATION TRITON    1:52.54         53.36
CUNNINGHAM, KELLIE A  10 PC VALLEY DOLPHINS       1:52.61         52.46
SILVA, LYNDSEY        10 PC VALLEY DOLPHINS       1:54.11         53.57
MYERS, EMILY E.        9 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:55.63         51.86
RUSH, ALYSSA           9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:55.64         54.39
DAVIS, MELISSA         9 PC GILROY GATORS SWIM    1:56.43         53.76
MAGAT, SAM            10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:57.40         58.82
OTT, RAYA             10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:57.66         54.97
PICHOTTA, LAURA        9 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:00.01         54.33
REID, KATIE            9 PC WALNUT CREEK AQUA     2:00.33         56.47
MCNAMARA, ALLISON      9 PC MONTEREY BAY SWIM     2:04.98         57.97
PHILLIPS, RACHEL       9 PC UNATTACHED PACIFIC    2:05.80         59.55
CUTSHAW, BRI           9 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:06.61       1:01.72
JAMIESON, SUMMER       9 CC BAKERSFIELD SWIM C    2:08.04       1:01.49
STEFL, JENNA R        10 PC VALLEY DOLPHINS       2:09.11       1:00.81
SANVILLE, RACHEL       9 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:09.64         59.09
KENNEDY, JAMIE         9 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:11.98       1:04.39
EDSON, JENNY          10 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:16.21       1:02.87
OBRIEN, LINDSAY        9 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:17.84       1:05.39
REED, JESSICA         10 PC TIGER AQUATICS        2:21.99       1:05.64
NUNES, VANESSA B       9 PC TIGER AQUATICS        2:40.75       1:18.81
DE GEARE, STEPHANIE    8 CC BAKERSFIELD SWIM C     DQUED
MCMAHON, TATUM         9 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
RAMOS, OLIVIA         10 CC BAKERSFIELD SWIM C     DQUED
RIANDA, SARA           9 PC SAN BENITO AQUATIC    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DIMAGMALIW, CHRISTINE 10 PC DALY CITY DOLPHINS      31.46
GLASSMAN, NAOMI       10 PC STANFORD COVINGTON      33.27
ALFTER, ALICIA A      10 PC VALLEY DOLPHINS         35.74
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM       35.81
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC      36.12
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS      37.75
TARKA, GRACE           9 PC TIGER AQUATICS          37.84
MARKWITH, SARA        10 PC WEST VALLEY SWIM C      38.27
CLARK, JESSICA R      10 PC VALLEY DOLPHINS         38.33
EPPLER, MEGAN M       10 CC VISALA AREA SWIM T      38.33
SCHANZER, JESSICA     10 PC UNATTACHED PACIFIC      38.41
MARQUEZ, BRITTANI L   10 CC TULE NATION TRITON      38.67
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUA       38.97
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA      39.00
LA, KRISTIE           10 PC DALY CITY DOLPHINS      39.59
PEREZA, DEVON L        9 PC VALLEY DOLPHINS         39.59
DANG, VIVIAN T        10 CC FREMONT FLYING FIS      39.62
CONTE, MICHELLE       10 PC MONTEREY BAY SWIM       39.74
LINDSEY, WHITNEY      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      39.74
AQUINO, NINA F         9 CC FREMONT FLYING FIS      40.30
ELLIS, SARAH          10 SN DURHAM DOLPHINS         40.48
RIGNEY, ANNIKA        10 PC VALLEY DOLPHINS         40.50
BURCHARD, ELIZABETH   10 PC WALNUT CREEK AQUA       40.78
FERIA, ASHLEY-ANNE     9 PC DALY CITY DOLPHINS      40.98
HAMILTON, ALYSSA      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      41.54
MAGAT, SAM            10 PC DALY CITY DOLPHINS      41.72
EVANS, LEAH           10 CC BAKERSFIELD SWIM C      42.24
DERNEHL, LIZA         10 PC PALO ALTO SWIM CLU      42.71
RUSH, ALYSSA           9 PC DALY CITY DOLPHINS      42.86
DAVI, ALISSA          10 PC MONTEREY BAY SWIM       43.41
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GRAVEN, KRISTINA       9 PC SANTA CLARA SWIM C      43.69
DE GEARE, LINDY       10 CC BAKERSFIELD SWIM C      44.27
ELERIA, EARLYN         9 PC DALY CITY DOLPHINS      44.35
LOMBARD, AMBER         9 PC STANFORD COVINGTON      45.33
NARUNS, NATALIE       10 PC STANFORD COVINGTON      45.63
CUNNINGHAM, KELLIE A  10 PC VALLEY DOLPHINS         45.64
HUELGA, MONICA        10 PC MONTEREY BAY SWIM       45.69
CURRAN, HANNAH         9 PC WALNUT CREEK AQUA       45.80
ALBIENTO, LAUREN       9 PC DALY CITY DOLPHINS      45.93
LOK, JAMIE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI      45.95
RONCHETTI, SHELLY     10 PC VALLEY DOLPHINS         46.04
KRUSE, MONICA         10 PC MONTEREY BAY SWIM       46.07
COMIN, ISABELLA        9 PC GILROY GATORS SWIM      46.09
TALBOTT, JENNIFER      9 PC SANTA CLARA SWIM C      46.51
AVITIA, VERONICA      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      46.56
TOOMEY, KELLI D       10 CC KINGS SWIM CLUB         46.75
JUAREZ, DESIREE JEANE 10 PC TIGER AQUATICS          46.94
COOK, JESSI           10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      47.17
JENSON, SUNNY          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      47.35
VO, ANYA               9 PC SANTA CLARA SWIM C      47.54
WIGHT, JESSICA         9 PC SAINT LAWRENCE SWI      48.44
CUTSHAW, BRI           9 PC SEASIDE AQUATIC CL      48.51
CHEN, KATHERINE       10 CC FREMONT FLYING FIS      48.70
RAMOS, OLIVIA         10 CC BAKERSFIELD SWIM C      48.77
SMITH, ASHLEY         10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      49.03
PHILLIPS, REBEKAH     10 PC UNATTACHED PACIFIC      49.10
SOARES, MARIENA       10 PC TIGER AQUATICS          49.24
JAMIESON, SUMMER       9 CC BAKERSFIELD SWIM C      49.27
ALVAREZ-WEBSTER, LAMI 10 PC SALINAS VALLEY AQU      49.29
SMITH, KIMMIE         10 PC SANTA CLARA SWIM C      49.38
TOMCAK, KATIE A        9 CC TULE NATION TRITON      49.61
BRUMLEY, ELLEN G      10 PC VALLEY DOLPHINS         49.90
REID, KATIE            9 PC WALNUT CREEK AQUA       51.48
DAVIS, MELISSA         9 PC GILROY GATORS SWIM      52.32
PABINGUIT, KATHRYN    10 PC SAINT LAWRENCE SWI      54.35
SANVILLE, RACHEL       9 PC SAINT LAWRENCE SWI      54.76
MYERS, EMILY E.        9 CC BAKERSFIELD SWIM C      56.60
SILVA, LYNDSEY        10 PC VALLEY DOLPHINS         59.63
OBRIEN, LINDSAY        9 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      59.92
PHILLIPS, RACHEL       9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:00.64
MCMAHON, TATUM         9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:01.68
GAGEN, GINETTE         9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:01.69
REED, JESSICA         10 PC TIGER AQUATICS        1:05.02
RIANDA, SARA           9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:07.24
NUNES, VANESSA B       9 PC TIGER AQUATICS         DQUED
PICHOTTA, LAURA        9 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
STEFL, JENNA R        10 PC VALLEY DOLPHINS        DQUED
YANG, ELIZABETH       10 PC SANTA CLARA SWIM C    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   71                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   71
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DIMAGMALIW, CHRISTINE 10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:11.19         33.77
DANNENMAIER, VERONIIT 10 CO BOULDER SWIMMING      1:11.28         33.63
AGUAYO, AMANDA        10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:17.34         35.93
GLASSMAN, NAOMI       10 PC STANFORD COVINGTON    1:18.99         36.47
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:19.45         37.95
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:21.11         37.38
SCHANZER, JESSICA     10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:21.68         39.32
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   71                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   71
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AMOG, JESSICA         10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:21.69         37.46
ALFTER, ALICIA A      10 PC VALLEY DOLPHINS       1:22.54         39.00
TARKA, GRACE           9 PC TIGER AQUATICS        1:23.06         39.60
TELLES, JAYME         10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:23.16         40.12
LINDSEY, WHITNEY      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:23.33         40.40
MARQUEZ, BRITTANI L   10 CC TULE NATION TRITON    1:23.59         36.97
CONTE, MICHELLE       10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:23.72         39.21
EPPLER, MEGAN M       10 CC VISALA AREA SWIM T    1:23.77         39.32
GRAVEN, KRISTINA       9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:25.43         40.94
MARKWITH, SARA        10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:25.65         39.80
SATO, MIKI            10 PC CABRILLO THRESHERS    1:26.64         41.25
DONNELLY, CATHERINE   10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:27.32         41.72
EVANS, LEAH           10 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:27.53         40.48
TOOMEY, KELLI D       10 CC KINGS SWIM CLUB       1:27.61         42.54
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:27.63         40.13
FERIA, ASHLEY-ANNE     9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:27.79         40.93
LA, KRISTIE           10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:27.79         39.08
PEREZA, DEVON L        9 PC VALLEY DOLPHINS       1:28.23         41.68
CLARK, JESSICA R      10 PC VALLEY DOLPHINS       1:28.81         41.90
ANDERMAHR, MADISON A  10 PC VALLEY DOLPHINS       1:29.21         43.26
ELLIS, SARAH          10 SN DURHAM DOLPHINS       1:29.93         41.04
VO, ANYA               9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:30.41         45.43
RUSH, ALYSSA           9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:30.43         43.99
DAVI, ALISSA          10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:30.75         41.73
HUELGA, MONICA        10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:31.42         43.95
DE GEARE, LINDY       10 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:32.53         43.91
COMIN, ISABELLA        9 PC GILROY GATORS SWIM    1:32.59         44.85
RONCHETTI, SHELLY     10 PC VALLEY DOLPHINS       1:33.16         44.26
LOMBARD, AMBER         9 PC STANFORD COVINGTON    1:33.47         43.19
CUNNINGHAM, KELLIE A  10 PC VALLEY DOLPHINS       1:33.60         45.64
SOARES, MARIENA       10 PC TIGER AQUATICS        1:33.90         45.26
STEFL, JENNA R        10 PC VALLEY DOLPHINS       1:34.11         45.78
NARUNS, NATALIE       10 PC STANFORD COVINGTON    1:34.77         44.39
ELERIA, EARLYN         9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:35.44         43.34
PEANASKY, KRISTY      10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:35.52         43.31
SMITH, ASHLEY         10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:36.54         46.71
PRICE, REMY           10 PC TIGER AQUATICS        1:36.78         48.76
SMITH, KIMMIE         10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:37.03         47.08
MAGAT, SAM            10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:37.04         45.12
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:37.07         47.77
AYERS, ALEX           10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:37.41         48.72
LEDBETTER, PAIGE      10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:37.81         44.15
KRUSE, MONICA         10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:37.92         47.31
ALBIENTO, LAUREN       9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:38.06         47.28
PHILLIPS, REBEKAH     10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:38.57         47.42
REID, KATIE            9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:38.70         45.70
AVITIA, VERONICA      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:39.62         46.04
CHEN, KATHERINE       10 CC FREMONT FLYING FIS    1:39.68         47.89
LEE, ALISM            10 CC FREMONT FLYING FIS    1:40.67         47.01
JUAREZ, DESIREE JEANE 10 PC TIGER AQUATICS        1:41.09         47.14
JAMIESON, SUMMER       9 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:41.48         44.67
TOMCAK, KATIE A        9 CC TULE NATION TRITON    1:41.62         47.61
COOK, JESSI           10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:41.94         47.41
LOK, JAMIE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:42.05         47.04
GAGEN, GINETTE         9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:42.61         47.39
OTT, RAYA             10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:43.11         48.40
BRUMLEY, ELLEN G      10 PC VALLEY DOLPHINS       1:43.52         50.66
AVITIA, MARISELA       9 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:45.40         51.41
MYERS, EMILY E.        9 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:46.37         53.50
CUTSHAW, BRI           9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:46.63         48.58
SILVA, LYNDSEY        10 PC VALLEY DOLPHINS       1:46.98         54.06
DAVIS, MELISSA         9 PC GILROY GATORS SWIM    1:47.16         51.01
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   71                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   71
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SANVILLE, RACHEL       9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:48.28         53.02
JENSON, SUNNY          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:54.27         56.00
PHILLIPS, RACHEL       9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:57.07         57.98
EDSON, JENNY          10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:59.65         57.34
NUNES, VANESSA B       9 PC TIGER AQUATICS        2:01.64         55.56
MCMAHON, TATUM         9 PC WALNUT CREEK AQUA     2:07.47         59.48
BEACH, MORGAN B        9 CC KINGS SWIM CLUB       2:39.41       1:17.53
RAMOS, OLIVIA         10 CC BAKERSFIELD SWIM C     DQUED
WIGHT, JESSICA         9 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   10&UN   200 I.M.                                    EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DIMAGMALIW, CHRISTINE 10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:34.67         34.04  1:13.50  1:58.41
DANNENMAIER, VERONIIT 10 CO BOULDER SWIMMING      2:36.24         34.24  1:13.21  2:01.43
AGUAYO, AMANDA        10 PC SALINAS VALLEY AQU    2:48.76         39.67  1:19.90  2:11.28
GLASSMAN, NAOMI       10 PC STANFORD COVINGTON    2:52.03         36.84  1:22.49  2:12.30
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC    2:56.03         38.92  1:22.20  2:16.43
LINDSEY, WHITNEY      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:57.66         42.52  1:26.94  2:17.18
DONNELLY, CATHERINE   10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:57.94         41.59  1:26.49  2:19.19
MARQUEZ, BRITTANI L   10 CC TULE NATION TRITON    2:58.36         38.99  1:23.31  2:17.10
SATO, MIKI            10 PC CABRILLO THRESHERS    3:00.99         43.61  1:29.44  2:22.65
MARKWITH, SARA        10 PC WEST VALLEY SWIM C    3:01.26         40.68  1:28.56  2:19.15
SCHANZER, JESSICA     10 PC UNATTACHED PACIFIC    3:02.13         44.41  1:34.24  2:24.87
TARKA, GRACE           9 PC TIGER AQUATICS        3:02.72         44.36  1:32.35  2:22.47
FERIA, ASHLEY-ANNE     9 PC DALY CITY DOLPHINS    3:08.67         44.39  1:29.84  2:27.72
RIGNEY, ANNIKA        10 PC VALLEY DOLPHINS       3:10.40       1:32.89  2:32.18  3:11.63
BURCHARD, ELIZABETH   10 PC WALNUT CREEK AQUA     3:11.68         46.90  1:39.86  2:29.74
AQUINO, NINA F         9 CC FREMONT FLYING FIS    3:13.55         45.25  1:36.69  2:31.03
DE GEARE, LINDY       10 CC BAKERSFIELD SWIM C    3:16.15         44.75  1:35.17  2:30.88
PEREZA, DEVON L        9 PC VALLEY DOLPHINS       3:18.66                1:33.40  2:36.74
VO, ANYA               9 PC SANTA CLARA SWIM C    3:19.55         48.28  1:43.18  2:36.14
HAMILTON, ALYSSA      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    3:22.09         44.55  1:40.87  2:39.07
PRICE, REMY           10 PC TIGER AQUATICS        3:23.70         52.46  1:46.97  2:41.77
COMIN, ISABELLA        9 PC GILROY GATORS SWIM    3:25.05         47.78  1:40.71  2:43.91
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    3:25.08         52.70  1:44.81  2:43.18
RONCHETTI, SHELLY     10 PC VALLEY DOLPHINS       3:25.39         49.08  1:44.21  2:43.97
RUSH, ALYSSA           9 PC DALY CITY DOLPHINS    3:25.89         45.69  1:37.02  2:41.03
NARUNS, NATALIE       10 PC STANFORD COVINGTON    3:26.98         43.85  1:36.93  2:39.56
ELERIA, EARLYN         9 PC DALY CITY DOLPHINS    3:27.64         46.32  1:37.15  2:37.60
SOARES, MARIENA       10 PC TIGER AQUATICS        3:28.13         50.86  1:43.61  2:44.08
ALBIENTO, LAUREN       9 PC DALY CITY DOLPHINS    3:28.52         48.86  1:45.34  2:39.24
PHILLIPS, REBEKAH     10 PC UNATTACHED PACIFIC    3:31.23         48.72  1:43.19  2:44.85
AVITIA, MARISELA       9 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    3:33.55         54.39  1:52.72  2:50.00
COOK, JESSI           10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    3:35.40         50.28  1:43.47  2:49.63
AVITIA, VERONICA      10 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    3:37.23         51.15  1:48.94  2:54.77
WIGHT, JESSICA         9 PC SAINT LAWRENCE SWI    3:40.34         46.64  1:44.67  2:54.19
CUTSHAW, BRI           9 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:56.79         52.26  2:00.11  3:06.20
GAGEN, GINETTE         9 PC SAINT LAWRENCE SWI    3:58.16         59.71  2:00.88  3:06.05
OBRIEN, LINDSAY        9 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    4:01.63       1:58.78           3:10.19
PHILLIPS, RACHEL       9 PC UNATTACHED PACIFIC    4:06.75       1:05.82  2:03.58  3:11.51
LOMBARD, AMBER         9 PC STANFORD COVINGTON    NO SHOW
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT  105                                   FEMALE   11-12   50 FREE*                                    EVENT  105
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM       26.72
YEUNG, DAPHNE         12 PC SOUTH SAN FRANCISC      27.06
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA       27.18
BURTON, SIERRA        11 PC SALINAS VALLEY AQU      27.22
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA       27.25
PENGILLY, ASHLEY      12 PC TIGER AQUATICS          27.45
GOATES, SAMANTH L     11 CC VISALA AREA SWIM T      27.60
SIMONI, DOMINIQUE     12 PC TIGER AQUATICS          28.21
CHOY, TAMMY           11 PC SOUTH SAN FRANCISC      28.52
BASILIO, NADIA        11 PC SANTA CLARA SWIM C      28.61
GONZALES, CAILEE      11 PC MONTEREY BAY SWIM       28.83
ALLARD, CHELSEA       12 PC WALNUT CREEK AQUA       28.94
SAJUTHI, ANDREA       12 PC UNATTACHED PACIFIC      28.95
MAEDA, ANZU           11 CC FREMONT FLYING FIS      29.06
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUA       29.21
FORD, JOCLYN R        11 CC TULE NATION TRITON      29.43
FU, CINDY             12 PC KORET YOUTH SWIM C      29.45
PANG, DENAE           12 PC VALLEY DOLPHINS         29.83
CHIA, JUSTINE         12 PC WALNUT CREEK AQUA       29.89
BRITT, ALYSSA         11 PC TIGER AQUATICS          30.09
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C      30.61
KEEN, KATIE           11 PC TIGER AQUATICS          30.70
CHAN, MELANIE         12 PC DALY CITY DOLPHINS      30.71
LENNON, CARA          11 PC VALLEY DOLPHINS         30.83
BALLIN, MAXINE        12 PC BARRACUDA AQUATICS      30.88
PEANASKY, JILL        11 PC SUNNYVALE SWIM TEA      30.90
BERRIEN, ALISON       12 PC VALLEY DOLPHINS         31.07
GOWAN, CHRISTIN       12 PC VALLEY DOLPHINS         31.09
WONG, STACEY          11 PC SANTA CLARA SWIM C      31.28
SMITH, LINDSEY        11 PC TIGER AQUATICS          31.59
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.61
MORILLO, JORDAN C     11 CC TULE NATION TRITON      31.68
JAMES, KATHERINE E    11 CC BAKERSFIELD SWIM C      31.71
KLEESPIES, KELLY      12 PC WALNUT CREEK AQUA       31.88
JAIME, STEPHIE        12 PC SALINAS VALLEY AQU      31.95
STEMBER, ALYSSA       12 PC DALY CITY DOLPHINS      31.95
FONG, ALLYSON         12 PC SANTA CLARA SWIM C      32.00
MILLS, JUSTEEN        12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      32.00
CALDERONI, MICHELLE   12 PC SOUTH SAN FRANCISC      32.01
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS      32.11
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU      32.34
TOMASINI, SAMANTHA    11 PC SALINAS VALLEY AQU      32.34
TING, PRISCILLA       11 PC DALY CITY DOLPHINS      32.43
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU      32.51
LAGORIO, ALYSSA       11 PC VALLEY DOLPHINS         32.54
LEWIS, ROBIN          12 PC SALINAS VALLEY AQU      32.59
WILLIAMS, LIANA       12 PC MONTEREY BAY SWIM       32.60
LIM, JERIKA           11 PC DALY CITY DOLPHINS      32.64
ARNETT, KAELA         12 PC SAINT LAWRENCE SWI      32.69
MOK, AMANDA           11 PC WALNUT CREEK AQUA       32.80
CONN, ROSEMARY        12 PC SLUG AQUATICS           32.87
PENGILLY, LINDSEY     11 PC TIGER AQUATICS          32.91
TURNER, JORDAN        11 PC TIGER AQUATICS          32.94
HOFFMAN, NATALIE      12 PC SEASIDE AQUATIC CL      33.00
SELDIN, BECKY         12 PC MONTEREY BAY SWIM       33.00
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU      33.11
FITTRO, MOLLY         11 PC SEASIDE AQUATIC CL      33.36
AVITIA, ANGELINA      12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      33.37
SHERMAN, JENNIFER     12 PC SANTA CLARA SWIM C      33.42
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT  105                                   FEMALE   11-12   50 FREE*                                    EVENT  105
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HAZDOVAC, KATIE       11 PC MONTEREY BAY SWIM       33.72
GILBERT, CARRIE A     11 CC TULE NATION TRITON      33.93
YOUNG, EMILEE         11 PC MONTEREY BAY SWIM       34.10
COMIN, ALEXANDRIA     11 PC GILROY GATORS SWIM      34.28
DONNELLY, LAURA       12 PC SANTA CLARA SWIM C      34.46
BRUMLEY, CLAIRE D     12 PC VALLEY DOLPHINS         34.59
MCCLELLAND, STEPHANIE 11 PC WALNUT CREEK AQUA       34.69
RUELAS, NATALIE       11 PC SEASIDE AQUATIC CL      34.69
RAMIREZ, TABITHA      11 PC SALINAS VALLEY AQU      34.72
GRIVA, NICHOLE        12 PC SALINAS VALLEY AQU      34.88
BAVARO, MEGAN         11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      34.94
GRAHAM, TERI          11 PC SAN MATEO AQUATIC       35.06
MEHECH, DANIELA       11 PC SANTA CLARA SWIM C      35.14
MASSARA, ASHLIE       12 PC MONTEREY BAY SWIM       35.30
SIGOURNEY, BRITA      11 PC MONTEREY BAY SWIM       35.49
TARKA, LAUREN         12 PC TIGER AQUATICS          35.51
BALLIN, DANIELLE      12 PC BARRACUDA AQUATICS      35.64
DANG, VANESSA         11 CC FREMONT FLYING FIS      35.72
GREEN, JILLIAN        11 PC TIGER AQUATICS          35.72
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU      36.07
MCRAE, AMANDA         12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      36.42
JANG, JESSICA         11 PC DALY CITY DOLPHINS      36.43
CUTSHAW, KAYLEIGH     11 PC SEASIDE AQUATIC CL      37.31
CASTRO, JESSICA       12 CC BAKERSFIELD SWIM C      38.88
OSUNA, EMY            11 PC SALINAS VALLEY AQU      40.48
MCNAMARA, KELLY       11 PC MONTEREY BAY SWIM       41.21
ROHANI, ANAHITA       11 PC SEASIDE AQUATIC CL      42.73
BENNETT, SARAH E      12 PC TIGER AQUATICS          42.93
PETERS, BRITTANY      11 PC SANTA CLARA SWIM C      43.36
PEDERSON, SAMANTHA    11 PC SEASIDE AQUATIC CL      47.03
STEVENS, GENEVIEVE    11 PC SAN BENITO AQUATIC      53.02
JONES, JULIE          11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      54.77
CLEE, CHARLENE        12 PC SOUTH SAN FRANCISC    NO SHOW
PINE, HILLARY E       11 PC VALLEY DOLPHINS        DQUED
TSAI, FLORENCE        12 CC FREMONT FLYING FIS    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   11-12   100 FREE*                                   EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA       57.65         28.15
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM       58.16         27.61
PENGILLY, ASHLEY      12 PC TIGER AQUATICS          59.82         28.42
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:00.19         28.96
YEUNG, DAPHNE         12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:00.38         28.71
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:01.05         29.38
SIMONI, DOMINIQUE     12 PC TIGER AQUATICS        1:01.74         29.73
CHOY, TAMMY           11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:02.12         30.29
GOATES, SAMANTH L     11 CC VISALA AREA SWIM T    1:02.17         29.89
DELLARIA, LYNDSIE     11 PC MARIN PIRATES         1:02.50         29.35
BASILIO, NADIA        11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:03.07         30.85
GONZALES, CAILEE      11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:03.69         30.69
SAJUTHI, ANDREA       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:04.03         30.38
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:04.76         31.10
FU, CINDY             12 PC KORET YOUTH SWIM C    1:05.82         31.42
MAEDA, ANZU           11 CC FREMONT FLYING FIS    1:06.01         31.58
KEEN, KATIE           11 PC TIGER AQUATICS        1:06.20         32.16
MARTIN, LAUREN        12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:06.25         32.00
FORD, JOCLYN R        11 CC TULE NATION TRITON    1:06.31         31.51
HOLDEN, MARISSA       11 PC SAN FRANCISCO REC     1:06.52         31.91
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   11-12   100 FREE*                                   EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOWAN, CHRISTIN       12 PC VALLEY DOLPHINS       1:06.78         31.65
PANG, DENAE           12 PC VALLEY DOLPHINS       1:06.87         31.63
BRITT, ALYSSA         11 PC TIGER AQUATICS        1:06.96         31.97
ROACH, ERIKA          12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:07.59         32.89
TURNER, JORDAN        11 PC TIGER AQUATICS        1:08.70         33.45
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:08.90         33.62
SPENCER, EMILY        11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:08.94         32.61
SMITH, LINDSEY        11 PC TIGER AQUATICS        1:09.02         34.13
JAMES, KATHERINE E    11 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:09.36         33.21
WILLIAMS, LIANA       12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:09.37         33.74
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:09.91         33.15
PENGILLY, LINDSEY     11 PC TIGER AQUATICS        1:10.05         32.93
BERRIEN, ALISON       12 PC VALLEY DOLPHINS       1:10.08         33.63
MILLS, JUSTEEN        12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:10.08         33.18
TOMASINI, SAMANTHA    11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:10.08         35.32
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:10.09         33.08
FERRETTI, PETRA       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:10.42         33.73
FONG, ALLYSON         12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:10.61         33.79
MOSBY, PAIGE E        11 PC SILICON VALLEY SPL    1:10.72         33.73
WONG, STACEY          11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:10.78         33.79
BURCHARD, AMELIA      12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:11.10         35.06
SHERMAN, JENNIFER     12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:11.53         34.27
TING, PRISCILLA       11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:12.04         34.56
LIM, JERIKA           11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:12.51         35.84
LEWIS, ROBIN          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:12.53         34.76
MORILLO, JORDAN C     11 CC TULE NATION TRITON    1:12.70         35.76
KLEESPIES, KELLY      12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:13.00         36.33
LAGORIO, ALYSSA       11 PC VALLEY DOLPHINS       1:13.06         34.87
JAIME, STEPHIE        12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:13.09         35.77
HAZDOVAC, KATIE       11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:13.13         34.88
SHALLO, RAMSEENA      12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:13.28         35.38
LENNON, CARA          11 PC VALLEY DOLPHINS       1:13.62         36.14
BONE, JENNIFER        11 CC FREMONT FLYING FIS    1:13.72         36.61
MCGOWAN, JENNIFER     11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:13.88         35.24
AVITIA, ANGELINA      12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:14.09         35.65
YOUNG, EMILEE         11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:15.09         35.23
GILBERT, CARRIE A     11 CC TULE NATION TRITON    1:15.39         36.12
FITTRO, MOLLY         11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:15.46         35.71
DESIBERT,, CHARLOTTE  12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:15.68
HOFFMAN, NATALIE      12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:16.06         36.28
CONN, ROSEMARY        12 PC SLUG AQUATICS         1:16.34         35.45
MCCLELLAND, STEPHANIE 11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:16.73         36.47
BRUMLEY, CLAIRE D     12 PC VALLEY DOLPHINS       1:16.86         36.85
FONG, AMY             12 CC FREMONT FLYING FIS    1:17.53         36.17
GAVIN, KIMBERLY       12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:17.67         36.33
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:17.99         37.58
GRAHAM, TERI          11 PC SAN MATEO AQUATIC     1:18.02         38.85
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:18.74         38.78
ARNETT, KAELA         12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:19.10         37.35
MEHECH, DANIELA       11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:19.58         38.75
MASSARA, ASHLIE       12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:19.63         38.27
LEE, AUDREY           11 PC CABRILLO THRESHERS    1:19.78         38.30
DONNELLY, LAURA       12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:19.85         38.30
MCRAE, AMANDA         12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:20.68         38.58
LONG, BLAIR E         12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:20.69         38.91
CHOY, JENNIFER        12 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:20.82         38.23
COMIN, ALEXANDRIA     11 PC GILROY GATORS SWIM    1:21.26         39.50
OBRIEN, MARY          11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:21.90         38.65
TARKA, LAUREN         12 PC TIGER AQUATICS        1:22.42         39.49
BALLIN, DANIELLE      12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:25.04         38.70
CUTSHAW, KAYLEIGH     11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:30.52         42.34
TSAI, FLORENCE        12 CC FREMONT FLYING FIS    1:38.98         46.71
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   11-12   100 FREE*                                   EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PETERS, BRITTANY      11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:42.61         47.02
OSUNA, EMY            11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:43.50         48.92
ROHANI, ANAHITA       11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:47.15         51.87
PEDERSON, SAMANTHA    11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:51.82         52.32
JONES, JULIE          11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:54.15         53.04
STEVENS, GENEVIEVE    11 PC SAN BENITO AQUATIC    2:00.10         54.51
MCNAMARA, KELLY       11 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
PINE, HILLARY E       11 PC VALLEY DOLPHINS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT  123                                   FEMALE   11-12   200 FREE*                                   EVENT  123
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:07.63         29.92  1:01.72  1:34.75
PENGILLY, ASHLEY      12 PC TIGER AQUATICS        2:09.80         30.22  1:03.42  1:37.05
CHOY, TAMMY           11 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:12.57         31.69  1:05.70  1:39.23
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:18.35         31.72  1:06.22  1:42.21
KEEN, KATIE           11 PC TIGER AQUATICS        2:20.22
BRITT, ALYSSA         11 PC TIGER AQUATICS        2:20.29
GONZALES, CAILEE      11 PC MONTEREY BAY SWIM     2:20.89         32.14  1:08.98  1:45.95
ALLARD, CHELSEA       12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:21.81         33.24  1:09.90  1:46.59
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUA     2:22.94         33.65  1:10.82  1:47.49
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C    2:23.38
MAEDA, ANZU           11 CC FREMONT FLYING FIS    2:24.62         34.30  1:11.83  1:49.02
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS    2:25.15
CHAN, MELANIE         12 PC DALY CITY DOLPHINS    2:27.84         34.01  1:11.89  1:51.20
MORILLO, JORDAN C     11 CC TULE NATION TRITON    2:32.56         36.53  1:16.40  1:54.96
TURNER, JORDAN        11 PC TIGER AQUATICS        2:32.80
BERRIEN, ALISON       12 PC VALLEY DOLPHINS       2:34.40         34.15  1:13.28  1:54.10
SPENCER, EMILY        11 PC MONTEREY BAY SWIM     2:36.77
HAZDOVAC, KATIE       11 PC MONTEREY BAY SWIM     2:36.81
MCGOWAN, JENNIFER     11 PC WALNUT CREEK AQUA     2:37.34         36.49  1:17.16  1:58.38
JAMES, KATHERINE E    11 CC BAKERSFIELD SWIM C    2:38.33         34.84  1:15.00  1:57.34
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU    2:39.12
KLEESPIES, KELLY      12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:39.39         36.13  1:17.01  1:59.30
TING, PRISCILLA       11 PC DALY CITY DOLPHINS    2:39.57         36.01  1:16.05  1:58.33
LEWIS, ROBIN          12 PC SALINAS VALLEY AQU    2:40.29         37.44  1:18.64  2:00.51
CALDERONI, MICHELLE   12 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:41.90         36.54  1:18.71  2:03.88
HOFFMAN, NATALIE      12 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:44.57         36.75  1:20.98  2:06.22
COMIN, ALEXANDRIA     11 PC GILROY GATORS SWIM    2:47.12         39.14  1:23.20  2:06.19
RUELAS, NATALIE       11 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:49.46         39.98  1:23.04  2:07.49
DONNELLY, LAURA       12 PC SANTA CLARA SWIM C    2:49.64         37.39  1:21.73  2:07.76
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU    2:52.35         39.15  1:23.92  2:11.87
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU    2:59.70         39.98  1:25.50  2:12.89
MASSARA, ASHLIE       12 PC MONTEREY BAY SWIM     3:04.95         40.99  1:30.09  2:20.26
CUTSHAW, KAYLEIGH     11 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:21.87         44.94  1:37.95  2:32.32
FITTRO, MOLLY         11 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   11-12   50 BACK*                                    EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM       30.81
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA       31.80
FU, CINDY             12 PC KORET YOUTH SWIM C      32.30
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA       32.68
BASILIO, NADIA        11 PC SANTA CLARA SWIM C      33.02
GOATES, SAMANTH L     11 CC VISALA AREA SWIM T      33.18
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   11-12   50 BACK*                                    EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PENGILLY, ASHLEY      12 PC TIGER AQUATICS          33.26
SAJUTHI, ANDREA       12 PC UNATTACHED PACIFIC      33.57
MAEDA, ANZU           11 CC FREMONT FLYING FIS      34.05
YEUNG, DAPHNE         12 PC SOUTH SAN FRANCISC      34.13
STEMBER, ALYSSA       12 PC DALY CITY DOLPHINS      34.31
GOWAN, CHRISTIN       12 PC VALLEY DOLPHINS         34.32
ROACH, ERIKA          12 PC WALNUT CREEK AQUA       34.47
DELLARIA, LYNDSIE     11 PC MARIN PIRATES           34.94
CHOY, TAMMY           11 PC SOUTH SAN FRANCISC      34.95
LENNON, CARA          11 PC VALLEY DOLPHINS         35.50
WONG, STACEY          11 PC SANTA CLARA SWIM C      35.88
LAGORIO, ALYSSA       11 PC VALLEY DOLPHINS         35.93
HOLDEN, MARISSA       11 PC SAN FRANCISCO REC       36.07
FORD, JOCLYN R        11 CC TULE NATION TRITON      36.09
ALLARD, CHELSEA       12 PC WALNUT CREEK AQUA       36.31
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C      36.67
SPENCER, EMILY        11 PC MONTEREY BAY SWIM       36.69
LIM, JERIKA           11 PC DALY CITY DOLPHINS      36.76
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS      36.79
MARTIN, LAUREN        12 PC SAN BENITO AQUATIC      36.90
FONG, ALLYSON         12 PC SANTA CLARA SWIM C      37.16
TURNER, JORDAN        11 PC TIGER AQUATICS          37.16
WILLIAMS, LIANA       12 PC MONTEREY BAY SWIM       37.17
CHAN, MELANIE         12 PC DALY CITY DOLPHINS      37.45
BONE, JENNIFER        11 CC FREMONT FLYING FIS      37.56
MOSBY, PAIGE E        11 PC SILICON VALLEY SPL      37.77
SHERMAN, JENNIFER     12 PC SANTA CLARA SWIM C      37.95
SMITH, LINDSEY        11 PC TIGER AQUATICS          38.04
KLEESPIES, KELLY      12 PC WALNUT CREEK AQUA       38.13
SHALLO, RAMSEENA      12 PC SANTA CLARA SWIM C      38.16
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU      38.19
GILBERT, CARRIE A     11 CC TULE NATION TRITON      38.40
BURTON, SIERRA        11 PC SALINAS VALLEY AQU      38.41
MILLS, JUSTEEN        12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      38.46
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU      38.69
JAMES, KATHERINE E    11 CC BAKERSFIELD SWIM C      38.88
SELDIN, BECKY         12 PC MONTEREY BAY SWIM       38.90
YOUNG, EMILEE         11 PC MONTEREY BAY SWIM       39.03
MCGOWAN, JENNIFER     11 PC WALNUT CREEK AQUA       39.12
FERRETTI, PETRA       12 PC UNATTACHED PACIFIC      39.29
AVITIA, ANGELINA      12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      39.30
PENGILLY, LINDSEY     11 PC TIGER AQUATICS          39.31
LEWIS, ROBIN          12 PC SALINAS VALLEY AQU      39.32
DESIBERT,, CHARLOTTE  12 PC MONTEREY BAY SWIM       39.35
PANG, DENAE           12 PC VALLEY DOLPHINS         39.62
TOMASINI, SAMANTHA    11 PC SALINAS VALLEY AQU      39.70
CONN, ROSEMARY        12 PC SLUG AQUATICS           39.94
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU      40.16
ARNETT, KAELA         12 PC SAINT LAWRENCE SWI      40.18
BALLIN, MAXINE        12 PC BARRACUDA AQUATICS      40.42
GRAHAM, TERI          11 PC SAN MATEO AQUATIC       40.44
FITTRO, MOLLY         11 PC SEASIDE AQUATIC CL      40.69
BAVARO, MEGAN         11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      41.43
MORILLO, JORDAN C     11 CC TULE NATION TRITON      41.88
MCCLELLAND, STEPHANIE 11 PC WALNUT CREEK AQUA       41.94
BURCHARD, AMELIA      12 PC WALNUT CREEK AQUA       41.98
SIGOURNEY, BRITA      11 PC MONTEREY BAY SWIM       42.33
MEHECH, DANIELA       11 PC SANTA CLARA SWIM C      42.58
CHOY, JENNIFER        12 PC MILPITAS TIDAL WAV      42.75
DANG, VANESSA         11 CC FREMONT FLYING FIS      43.00
FONG, AMY             12 CC FREMONT FLYING FIS      43.29
GREEN, JILLIAN        11 PC TIGER AQUATICS          43.88
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   11-12   50 BACK*                                    EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LONG, BLAIR E         12 PC SEASIDE AQUATIC CL      43.90
MASSARA, ASHLIE       12 PC MONTEREY BAY SWIM       44.34
MCRAE, AMANDA         12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      44.82
COMIN, ALEXANDRIA     11 PC GILROY GATORS SWIM      45.04
HOFFMAN, NATALIE      12 PC SEASIDE AQUATIC CL      45.79
GRIVA, NICHOLE        12 PC SALINAS VALLEY AQU      45.82
CLEE, CHARLENE        12 PC SOUTH SAN FRANCISC      45.98
DONNELLY, LAURA       12 PC SANTA CLARA SWIM C      46.06
MCNAMARA, KELLY       11 PC MONTEREY BAY SWIM       46.46
RAO, KAVYA I          11 CC FREMONT FLYING FIS      46.76
TARKA, LAUREN         12 PC TIGER AQUATICS          46.93
CUTSHAW, KAYLEIGH     11 PC SEASIDE AQUATIC CL      49.87
PEDERSON, SAMANTHA    11 PC SEASIDE AQUATIC CL      52.88
STEVENS, GENEVIEVE    11 PC SAN BENITO AQUATIC      52.90
ROHANI, ANAHITA       11 PC SEASIDE AQUATIC CL      55.73
PETERS, BRITTANY      11 PC SANTA CLARA SWIM C      56.86
JONES, JULIE          11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:02.05
OSUNA, EMY            11 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   99                                   FEMALE   11-12   100 BACK*                                   EVENT   99
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:06.66         32.02
YEUNG, DAPHNE         12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:09.33         33.92
FU, CINDY             12 PC KORET YOUTH SWIM C    1:11.57         33.69
PENGILLY, ASHLEY      12 PC TIGER AQUATICS        1:12.02         35.12
BASILIO, NADIA        11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:12.41         35.77
SIMONI, DOMINIQUE     12 PC TIGER AQUATICS        1:12.50         35.23
GOATES, SAMANTH L     11 CC VISALA AREA SWIM T    1:12.71         35.55
SAJUTHI, ANDREA       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:12.91         34.90
CHOY, TAMMY           11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:13.19         36.58
MAEDA, ANZU           11 CC FREMONT FLYING FIS    1:13.48         35.71
ROACH, ERIKA          12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:13.98         35.65
STEMBER, ALYSSA       12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:14.07         36.11
CHIA, JUSTINE         12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:14.14         36.72
KEEN, KATIE           11 PC TIGER AQUATICS        1:14.66         36.08
FORD, JOCLYN R        11 CC TULE NATION TRITON    1:15.40         37.00
GOWAN, CHRISTIN       12 PC VALLEY DOLPHINS       1:16.25         38.42
PEANASKY, JILL        11 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:16.31         37.77
WONG, STACEY          11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:16.72         37.09
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:17.00         38.12
LENNON, CARA          11 PC VALLEY DOLPHINS       1:17.67         37.84
WILLIAMS, LIANA       12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:17.69         37.92
LIM, JERIKA           11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:19.54         38.34
MCGOWAN, JENNIFER     11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:19.67         38.88
SMITH, LINDSEY        11 PC TIGER AQUATICS        1:19.86         39.50
SHERMAN, JENNIFER     12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:19.93         38.70
SPENCER, EMILY        11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:19.94         39.14
LAGORIO, ALYSSA       11 PC VALLEY DOLPHINS       1:20.52         39.32
FONG, ALLYSON         12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:20.69         38.82
MILLS, JUSTEEN        12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:20.72         38.51
TURNER, JORDAN        11 PC TIGER AQUATICS        1:21.14         39.20
PENGILLY, LINDSEY     11 PC TIGER AQUATICS        1:21.70         39.32
CONN, ROSEMARY        12 PC SLUG AQUATICS         1:21.83         39.55
CALDERONI, MICHELLE   12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:22.57         39.65
SELDIN, BECKY         12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:23.14         39.28
TOMASINI, SAMANTHA    11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:23.35         40.47
YOUNG, EMILEE         11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:23.88         40.29
PANG, DENAE           12 PC VALLEY DOLPHINS       1:25.31         41.17
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   99                                   FEMALE   11-12   100 BACK*                                   EVENT   99
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DANG, VANESSA         11 CC FREMONT FLYING FIS    1:25.44         42.45
FITTRO, MOLLY         11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:26.54         41.66
MCCLELLAND, STEPHANIE 11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:29.54         43.66
BAVARO, MEGAN         11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:30.69         44.30
MEHECH, DANIELA       11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:31.24         45.92
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:33.96         44.99
MCRAE, AMANDA         12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:35.39         48.87
AVITIA, ANGELINA      12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:35.72         46.76
JANG, JESSICA         11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:38.28         45.47
PEDERSON, SAMANTHA    11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:50.13         50.01
ROHANI, ANAHITA       11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:55.50         52.46
STEVENS, GENEVIEVE    11 PC SAN BENITO AQUATIC    2:00.31         56.55
JONES, JULIE          11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:11.91       1:01.24
GILBERT, CARRIE A     11 CC TULE NATION TRITON     DQUED
GRAHAM, TERI          11 PC SAN MATEO AQUATIC      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT  111                                   FEMALE   11-12   50 BREAST*                                  EVENT  111
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YEUNG, DAPHNE         12 PC SOUTH SAN FRANCISC      34.32
ALLARD, CHELSEA       12 PC WALNUT CREEK AQUA       34.35
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA       34.68
CHIA, JUSTINE         12 PC WALNUT CREEK AQUA       35.25
FORD, JOCLYN R        11 CC TULE NATION TRITON      35.83
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA       35.90
BRITT, ALYSSA         11 PC TIGER AQUATICS          36.06
SIMONI, DOMINIQUE     12 PC TIGER AQUATICS          36.64
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM       37.22
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C      37.26
CHAN, MELANIE         12 PC DALY CITY DOLPHINS      38.85
BERRIEN, ALISON       12 PC VALLEY DOLPHINS         38.90
FU, CINDY             12 PC KORET YOUTH SWIM C      39.05
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUA       39.05
GONZALES, CAILEE      11 PC MONTEREY BAY SWIM       39.07
BALLIN, MAXINE        12 PC BARRACUDA AQUATICS      39.09
GOATES, SAMANTH L     11 CC VISALA AREA SWIM T      39.13
BURTON, SIERRA        11 PC SALINAS VALLEY AQU      39.26
TING, PRISCILLA       11 PC DALY CITY DOLPHINS      39.50
BASILIO, NADIA        11 PC SANTA CLARA SWIM C      39.63
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      39.89
LIM, JERIKA           11 PC DALY CITY DOLPHINS      40.02
STEMBER, ALYSSA       12 PC DALY CITY DOLPHINS      40.17
TARKA, LAUREN         12 PC TIGER AQUATICS          40.19
MORILLO, JORDAN C     11 CC TULE NATION TRITON      40.35
PEANASKY, JILL        11 PC SUNNYVALE SWIM TEA      40.42
DANG, VANESSA         11 CC FREMONT FLYING FIS      40.45
ROACH, ERIKA          12 PC WALNUT CREEK AQUA       41.22
SMITH, LINDSEY        11 PC TIGER AQUATICS          41.43
GOWAN, CHRISTIN       12 PC VALLEY DOLPHINS         41.66
ARNETT, KAELA         12 PC SAINT LAWRENCE SWI      41.73
LENNON, CARA          11 PC VALLEY DOLPHINS         41.95
MILLS, JUSTEEN        12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      42.12
SELDIN, BECKY         12 PC MONTEREY BAY SWIM       42.24
FONG, ALLYSON         12 PC SANTA CLARA SWIM C      42.25
PANG, DENAE           12 PC VALLEY DOLPHINS         42.25
WONG, STACEY          11 PC SANTA CLARA SWIM C      42.84
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU      42.90
GILBERT, CARRIE A     11 CC TULE NATION TRITON      43.17
TURNER, JORDAN        11 PC TIGER AQUATICS          43.24
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT  111                                   FEMALE   11-12   50 BREAST*                                  EVENT  111
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YOUNG, EMILEE         11 PC MONTEREY BAY SWIM       43.29
KLEESPIES, KELLY      12 PC WALNUT CREEK AQUA       43.79
TOMASINI, SAMANTHA    11 PC SALINAS VALLEY AQU      43.86
PENGILLY, LINDSEY     11 PC TIGER AQUATICS          44.20
MOK, AMANDA           11 PC WALNUT CREEK AQUA       44.34
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS      44.34
WILLIAMS, LIANA       12 PC MONTEREY BAY SWIM       44.43
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU      44.84
LEWIS, ROBIN          12 PC SALINAS VALLEY AQU      45.42
RUELAS, NATALIE       11 PC SEASIDE AQUATIC CL      45.42
PINE, HILLARY E       11 PC VALLEY DOLPHINS         45.45
HOFFMAN, NATALIE      12 PC SEASIDE AQUATIC CL      45.47
BRUMLEY, CLAIRE D     12 PC VALLEY DOLPHINS         45.82
GHEZELAYAGH, TALAYEH  12 PC SLUG AQUATICS           45.98
MEHECH, DANIELA       11 PC SANTA CLARA SWIM C      46.03
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU      46.13
SPENCER, EMILY        11 PC MONTEREY BAY SWIM       46.37
GREEN, JILLIAN        11 PC TIGER AQUATICS          46.45
LAGORIO, ALYSSA       11 PC VALLEY DOLPHINS         46.49
BAVARO, MEGAN         11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      46.63
DONNELLY, LAURA       12 PC SANTA CLARA SWIM C      46.65
SIGOURNEY, BRITA      11 PC MONTEREY BAY SWIM       46.69
MCCLELLAND, STEPHANIE 11 PC WALNUT CREEK AQUA       46.74
HAZDOVAC, KATIE       11 PC MONTEREY BAY SWIM       46.96
MCGOWAN, JENNIFER     11 PC WALNUT CREEK AQUA       47.10
CONN, ROSEMARY        12 PC SLUG AQUATICS           47.74
RAMIREZ, TABITHA      11 PC SALINAS VALLEY AQU      47.98
MCRAE, AMANDA         12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      48.04
MASSARA, ASHLIE       12 PC MONTEREY BAY SWIM       48.09
BALLIN, DANIELLE      12 PC BARRACUDA AQUATICS      48.31
AVITIA, ANGELINA      12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      48.82
JANG, JESSICA         11 PC DALY CITY DOLPHINS      48.93
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU      49.24
JAIME, STEPHIE        12 PC SALINAS VALLEY AQU      49.33
GRAHAM, TERI          11 PC SAN MATEO AQUATIC       52.28
COMIN, ALEXANDRIA     11 PC GILROY GATORS SWIM      52.45
PEDERSON, SAMANTHA    11 PC SEASIDE AQUATIC CL      53.09
PETERS, BRITTANY      11 PC SANTA CLARA SWIM C      55.88
BENNETT, SARAH E      12 PC TIGER AQUATICS          55.97
CUTSHAW, KAYLEIGH     11 PC SEASIDE AQUATIC CL      59.50
MCNAMARA, KELLY       11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:02.12
CASTRO, JESSICA       12 CC BAKERSFIELD SWIM C     DQUED
OSUNA, EMY            11 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
ROHANI, ANAHITA       11 PC SEASIDE AQUATIC CL    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   11-12   100 BREAST*                                 EVENT   37
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YEUNG, DAPHNE         12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:13.15         34.43
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:13.78         34.61
ALLARD, CHELSEA       12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:15.41         37.07
FORD, JOCLYN R        11 CC TULE NATION TRITON    1:17.16         36.62
SIMONI, DOMINIQUE     12 PC TIGER AQUATICS        1:19.26         37.11
BRITT, ALYSSA         11 PC TIGER AQUATICS        1:19.77         36.43
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C    1:20.33         38.43
CHOY, TAMMY           11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:21.89         38.85
GONZALES, CAILEE      11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:22.28         38.69
CHAN, MELANIE         12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:22.49         39.52
MOSBY, PAIGE E        11 PC SILICON VALLEY SPL    1:23.24         40.71
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   11-12   100 BREAST*                                 EVENT   37
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOATES, SAMANTH L     11 CC VISALA AREA SWIM T    1:23.28         39.57
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:23.29         40.28
LIM, JERIKA           11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:23.68         41.63
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.80         39.80
BURCHARD, AMELIA      12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:24.27         39.49
TING, PRISCILLA       11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:24.56         40.49
STEMBER, ALYSSA       12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:25.54         40.54
FERRETTI, PETRA       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:25.87         40.94
SMITH, LINDSEY        11 PC TIGER AQUATICS        1:25.92         41.28
FU, CINDY             12 PC KORET YOUTH SWIM C    1:26.03         39.21
BALLIN, MAXINE        12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:26.56         40.76
BONE, JENNIFER        11 CC FREMONT FLYING FIS    1:27.15         41.00
HOLDEN, MARISSA       11 PC SAN FRANCISCO REC     1:27.31         41.12
FONG, ALLYSON         12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:27.73         42.84
TARKA, LAUREN         12 PC TIGER AQUATICS        1:27.84         41.47
DANG, VANESSA         11 CC FREMONT FLYING FIS    1:28.09         42.48
MILLS, JUSTEEN        12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:28.76         42.63
PANG, DENAE           12 PC VALLEY DOLPHINS       1:28.97         42.72
PENGILLY, LINDSEY     11 PC TIGER AQUATICS        1:28.99         42.25
KEEN, KATIE           11 PC TIGER AQUATICS        1:29.03         42.84
ROACH, ERIKA          12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:29.13         42.64
MAEDA, ANZU           11 CC FREMONT FLYING FIS    1:29.19         43.07
LENNON, CARA          11 PC VALLEY DOLPHINS       1:30.38         42.60
MORILLO, JORDAN C     11 CC TULE NATION TRITON    1:30.51         43.65
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:30.74         43.39
RAO, KAVYA I          11 CC FREMONT FLYING FIS    1:31.15         43.44
TURNER, JORDAN        11 PC TIGER AQUATICS        1:31.51         44.06
TOMASINI, SAMANTHA    11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:32.28         43.46
GAVIN, KIMBERLY       12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:32.36         42.23
SHALLO, RAMSEENA      12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:32.36         43.77
SELDIN, BECKY         12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:33.06         41.57
WILLIAMS, LIANA       12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:33.10         44.86
YOUNG, EMILEE         11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:34.35         43.76
ARNETT, KAELA         12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:34.41         44.30
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:34.80         44.28
HOFFMAN, NATALIE      12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:34.85         44.97
MEHECH, DANIELA       11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:35.47         46.50
GILBERT, CARRIE A     11 CC TULE NATION TRITON    1:35.97         43.65
SIGOURNEY, BRITA      11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:37.04         46.50
MCCLELLAND, STEPHANIE 11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:37.22         46.48
BAVARO, MEGAN         11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:38.05         45.93
DONNELLY, LAURA       12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:38.35         46.20
GREEN, JILLIAN        11 PC TIGER AQUATICS        1:38.49         46.77
HAZDOVAC, KATIE       11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:38.58         46.88
PINE, HILLARY E       11 PC VALLEY DOLPHINS       1:38.62         47.15
GHEZELAYAGH, TALAYEH  12 PC SLUG AQUATICS         1:39.34         47.88
MCRAE, AMANDA         12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:39.41         46.38
MASSARA, ASHLIE       12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:39.66         46.04
BRUMLEY, CLAIRE D     12 PC VALLEY DOLPHINS       1:41.17         50.36
MCGOWAN, JENNIFER     11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:41.45         47.71
SHERMAN, JENNIFER     12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:41.57         47.71
LEWIS, ROBIN          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:41.69         47.37
CONN, ROSEMARY        12 PC SLUG AQUATICS         1:41.78         47.41
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:42.77         46.65
FONG, AMY             12 CC FREMONT FLYING FIS    1:44.61         47.51
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:44.85         48.82
JAIME, STEPHIE        12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:44.99         49.53
CLEE, CHARLENE        12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:46.91         49.89
OBRIEN, MARY          11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:48.40         51.30
FITTRO, MOLLY         11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:49.08         51.45
COMIN, ALEXANDRIA     11 PC GILROY GATORS SWIM    1:49.21         51.33
PEDERSON, SAMANTHA    11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:57.41         53.90
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   11-12   100 BREAST*                                 EVENT   37
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CUTSHAW, KAYLEIGH     11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:59.31         56.26
BENNETT, SARAH E      12 PC TIGER AQUATICS        2:00.47         55.82
PETERS, BRITTANY      11 PC SANTA CLARA SWIM C    2:02.13         57.85
ROHANI, ANAHITA       11 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:11.89       1:00.94
BERRIEN, ALISON       12 PC VALLEY DOLPHINS        DQUED
DESIBERT,, CHARLOTTE  12 PC MONTEREY BAY SWIM     NO SHOW
GRIVA, NICHOLE        12 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
LEE, AUDREY           11 PC CABRILLO THRESHERS     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   11-12   50 FLY*                                     EVENT   55
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM       29.21
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA       30.48
SAJUTHI, ANDREA       12 PC UNATTACHED PACIFIC      30.87
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUA       31.10
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA       31.29
PENGILLY, ASHLEY      12 PC TIGER AQUATICS          31.43
ALLARD, CHELSEA       12 PC WALNUT CREEK AQUA       31.50
MAEDA, ANZU           11 CC FREMONT FLYING FIS      31.64
SIMONI, DOMINIQUE     12 PC TIGER AQUATICS          31.68
YEUNG, DAPHNE         12 PC SOUTH SAN FRANCISC      32.05
BURTON, SIERRA        11 PC SALINAS VALLEY AQU      32.60
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUA       33.09
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C      33.11
DELLARIA, LYNDSIE     11 PC MARIN PIRATES           33.14
LAGORIO, ALYSSA       11 PC VALLEY DOLPHINS         33.24
BASILIO, NADIA        11 PC SANTA CLARA SWIM C      33.41
FORD, JOCLYN R        11 CC TULE NATION TRITON      33.59
STEMBER, ALYSSA       12 PC DALY CITY DOLPHINS      33.78
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.12
FU, CINDY             12 PC KORET YOUTH SWIM C      34.31
HOLDEN, MARISSA       11 PC SAN FRANCISCO REC       34.32
MARTIN, LAUREN        12 PC SAN BENITO AQUATIC      34.33
ROACH, ERIKA          12 PC WALNUT CREEK AQUA       34.40
LENNON, CARA          11 PC VALLEY DOLPHINS         34.85
TOMASINI, SAMANTHA    11 PC SALINAS VALLEY AQU      34.88
FONG, ALLYSON         12 PC SANTA CLARA SWIM C      34.96
KEEN, KATIE           11 PC TIGER AQUATICS          35.07
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU      35.80
GOATES, SAMANTH L     11 CC VISALA AREA SWIM T      35.88
MOSBY, PAIGE E        11 PC SILICON VALLEY SPL      36.18
GRAHAM, TERI          11 PC SAN MATEO AQUATIC       36.64
CHAN, MELANIE         12 PC DALY CITY DOLPHINS      37.22
BRUMLEY, CLAIRE D     12 PC VALLEY DOLPHINS         37.51
AVITIA, ANGELINA      12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      37.59
GAVIN, KIMBERLY       12 PC SAN BENITO AQUATIC      37.70
WONG, STACEY          11 PC SANTA CLARA SWIM C      37.76
MEHECH, DANIELA       11 PC SANTA CLARA SWIM C      37.94
PANG, DENAE           12 PC VALLEY DOLPHINS         38.14
LIM, JERIKA           11 PC DALY CITY DOLPHINS      38.16
KLEESPIES, KELLY      12 PC WALNUT CREEK AQUA       38.30
SELDIN, BECKY         12 PC MONTEREY BAY SWIM       38.44
DANG, VANESSA         11 CC FREMONT FLYING FIS      38.48
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU      38.63
LEWIS, ROBIN          12 PC SALINAS VALLEY AQU      38.77
TING, PRISCILLA       11 PC DALY CITY DOLPHINS      38.89
SIGOURNEY, BRITA      11 PC MONTEREY BAY SWIM       39.15
MILLS, JUSTEEN        12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      39.28
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   11-12   50 FLY*                                     EVENT   55
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GILBERT, CARRIE A     11 CC TULE NATION TRITON      39.32
BAVARO, MEGAN         11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      39.38
CONN, ROSEMARY        12 PC SLUG AQUATICS           39.52
BALLIN, MAXINE        12 PC BARRACUDA AQUATICS      39.57
GOWAN, CHRISTIN       12 PC VALLEY DOLPHINS         40.13
SPENCER, EMILY        11 PC MONTEREY BAY SWIM       40.16
JAIME, STEPHIE        12 PC SALINAS VALLEY AQU      40.60
HOFFMAN, NATALIE      12 PC SEASIDE AQUATIC CL      40.64
SHALLO, RAMSEENA      12 PC SANTA CLARA SWIM C      40.98
ARNETT, KAELA         12 PC SAINT LAWRENCE SWI      41.09
LEE, AUDREY           11 PC CABRILLO THRESHERS      41.10
BURCHARD, AMELIA      12 PC WALNUT CREEK AQUA       41.73
FITTRO, MOLLY         11 PC SEASIDE AQUATIC CL      41.79
SHERMAN, JENNIFER     12 PC SANTA CLARA SWIM C      42.26
DONNELLY, LAURA       12 PC SANTA CLARA SWIM C      42.56
BONE, JENNIFER        11 CC FREMONT FLYING FIS      43.00
HAZDOVAC, KATIE       11 PC MONTEREY BAY SWIM       43.06
MASSARA, ASHLIE       12 PC MONTEREY BAY SWIM       43.07
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU      44.16
RAO, KAVYA I          11 CC FREMONT FLYING FIS      44.42
PINE, HILLARY E       11 PC VALLEY DOLPHINS         44.61
COMIN, ALEXANDRIA     11 PC GILROY GATORS SWIM      46.85
CUTSHAW, KAYLEIGH     11 PC SEASIDE AQUATIC CL      47.32
GREEN, JILLIAN        11 PC TIGER AQUATICS          47.50
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU      49.62
MCRAE, AMANDA         12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      50.15
MCNAMARA, KELLY       11 PC MONTEREY BAY SWIM       51.94
OSUNA, EMY            11 PC SALINAS VALLEY AQU      56.40
OBRIEN, MARY          11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      56.52
ROHANI, ANAHITA       11 PC SEASIDE AQUATIC CL      56.67
PEDERSON, SAMANTHA    11 PC SEASIDE AQUATIC CL      57.31
JONES, JULIE          11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:09.35
STEVENS, GENEVIEVE    11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:28.78
BERRIEN, ALISON       12 PC VALLEY DOLPHINS       NO SHOW
BRITT, ALYSSA         11 PC TIGER AQUATICS         DQUED
TSAI, FLORENCE        12 CC FREMONT FLYING FIS     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT  117                                   FEMALE   11-12   100 I.M.*                                   EVENT  117
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:07.06         32.28
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:07.81         30.65
YEUNG, DAPHNE         12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:07.89         33.21
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:08.45         32.14
PENGILLY, ASHLEY      12 PC TIGER AQUATICS        1:09.31         32.75
CHOY, TAMMY           11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:10.67         33.92
ALLARD, CHELSEA       12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:10.73         34.30
BRITT, ALYSSA         11 PC TIGER AQUATICS        1:11.59         33.14
BASILIO, NADIA        11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:12.29         33.59
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C    1:13.07         35.32
GOATES, SAMANTH L     11 CC VISALA AREA SWIM T    1:13.25         34.52
MAEDA, ANZU           11 CC FREMONT FLYING FIS    1:13.42         32.93
FORD, JOCLYN R        11 CC TULE NATION TRITON    1:13.94         35.79
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:14.43         35.39
FU, CINDY             12 PC KORET YOUTH SWIM C    1:14.55         33.96
CHIA, JUSTINE         12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:14.63         35.97
SAJUTHI, ANDREA       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:14.64         32.57
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:16.05         36.10
STEMBER, ALYSSA       12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:16.34         35.83
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT  117                                   FEMALE   11-12   100 I.M.*                                   EVENT  117
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CHAN, MELANIE         12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:16.71         37.23
PEANASKY, JILL        11 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:17.21         36.81
ROACH, ERIKA          12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:17.24         35.59
FONG, ALLYSON         12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:17.72         36.17
LENNON, CARA          11 PC VALLEY DOLPHINS       1:18.29         35.13
LIM, JERIKA           11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:18.33         38.09
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:18.33         36.14
SMITH, LINDSEY        11 PC TIGER AQUATICS        1:18.98         37.81
TING, PRISCILLA       11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:19.07         38.16
GOWAN, CHRISTIN       12 PC VALLEY DOLPHINS       1:19.42         37.53
WONG, STACEY          11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:19.66         37.35
PANG, DENAE           12 PC VALLEY DOLPHINS       1:20.19         38.17
TOMASINI, SAMANTHA    11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:20.65         38.11
BERRIEN, ALISON       12 PC VALLEY DOLPHINS       1:20.86         38.42
MORILLO, JORDAN C     11 CC TULE NATION TRITON    1:21.28         39.76
LAGORIO, ALYSSA       11 PC VALLEY DOLPHINS       1:22.14         37.19
JAMES, KATHERINE E    11 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:22.68         39.55
PENGILLY, LINDSEY     11 PC TIGER AQUATICS        1:22.69         38.87
MILLS, JUSTEEN        12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:22.96         38.66
LEWIS, ROBIN          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:23.43         38.69
SPENCER, EMILY        11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:23.93         39.24
WILLIAMS, LIANA       12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:23.93         40.48
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:24.17         39.10
KLEESPIES, KELLY      12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:24.35         39.30
DANG, VANESSA         11 CC FREMONT FLYING FIS    1:24.82         40.84
SELDIN, BECKY         12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:25.00         40.33
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:25.59         39.44
BALLIN, MAXINE        12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:25.68         41.41
CALDERONI, MICHELLE   12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:26.29         39.22
JAIME, STEPHIE        12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:26.32         40.39
MOK, AMANDA           11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:26.63         40.40
GILBERT, CARRIE A     11 CC TULE NATION TRITON    1:26.94         39.48
HOFFMAN, NATALIE      12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:27.30         41.97
CONN, ROSEMARY        12 PC SLUG AQUATICS         1:27.44         38.79
BRUMLEY, CLAIRE D     12 PC VALLEY DOLPHINS       1:27.72         40.96
MCGOWAN, JENNIFER     11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:27.94         42.63
RUELAS, NATALIE       11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:28.06         41.56
MEHECH, DANIELA       11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:28.12         42.00
SIGOURNEY, BRITA      11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:28.52         41.41
HAZDOVAC, KATIE       11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:29.02         42.34
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:29.53         41.52
MASSARA, ASHLIE       12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:29.78         44.24
DONNELLY, LAURA       12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:30.41         42.95
FITTRO, MOLLY         11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:31.04         41.54
AVITIA, ANGELINA      12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:31.85         43.65
BAVARO, MEGAN         11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:32.68         42.61
TARKA, LAUREN         12 PC TIGER AQUATICS        1:34.11         47.67
RAMIREZ, TABITHA      11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:35.85         46.01
COMIN, ALEXANDRIA     11 PC GILROY GATORS SWIM    1:37.20         46.17
JANG, JESSICA         11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:37.66         46.86
GREEN, JILLIAN        11 PC TIGER AQUATICS        1:38.14         47.68
PINE, HILLARY E       11 PC VALLEY DOLPHINS       1:39.27         48.33
BALLIN, DANIELLE      12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:40.46         47.75
CUTSHAW, KAYLEIGH     11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:43.57         47.90
ARNETT, KAELA         12 PC SAINT LAWRENCE SWI    NO SHOW
KEEN, KATIE           11 PC TIGER AQUATICS         DQUED
MCNAMARA, KELLY       11 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
OSUNA, EMY            11 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
PETERS, BRITTANY      11 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
SHERMAN, JENNIFER     12 PC SANTA CLARA SWIM C    NO SHOW
SIMONI, DOMINIQUE     12 PC TIGER AQUATICS        NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   11-12   200 I.M.*                                   EVENT   61
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YOSHIWARA, CAROLE     12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:26.33         32.35  1:11.51  1:52.80
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:27.79         33.06  1:12.58  1:54.43
PENGILLY, ASHLEY      12 PC TIGER AQUATICS        2:30.16         33.96  1:12.64  1:57.67
CHOY, TAMMY           11 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:30.25         34.62  1:12.47  1:56.52
JAKE, GABBY           12 PC MONTEREY BAY SWIM     2:30.42         30.41  1:08.06  1:54.78
ALLARD, CHELSEA       12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:35.01         35.57  1:18.31  2:00.54
SIMONI, DOMINIQUE     12 PC TIGER AQUATICS        2:35.30         32.83  1:13.54  1:58.99
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUA     2:37.00         37.02  1:18.48  2:03.46
BASILIO, NADIA        11 PC SANTA CLARA SWIM C    2:37.39         33.64  1:12.43  2:00.55
MILLER, MISSY         12 PC MORGAN HILL SWIM C    2:38.88         34.59  1:17.01  2:01.86
BRITT, ALYSSA         11 PC TIGER AQUATICS        2:39.02         34.30  1:16.25  2:00.70
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:40.23         35.79  1:18.35  2:03.01
KEEN, KATIE           11 PC TIGER AQUATICS        2:41.12         36.57  1:17.59  2:05.19
GONZALES, CAILEE      11 PC MONTEREY BAY SWIM     2:42.94         35.84  1:19.44  2:07.04
CHAN, MELANIE         12 PC DALY CITY DOLPHINS    2:43.61         40.22  1:21.99  2:06.64
STEMBER, ALYSSA       12 PC DALY CITY DOLPHINS    2:44.97         35.36  1:17.12  2:05.19
TING, PRISCILLA       11 PC DALY CITY DOLPHINS    2:49.21         39.10  1:21.29  2:09.66
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU    2:49.77         37.38  1:20.05  2:10.20
TURNER, JORDAN        11 PC TIGER AQUATICS        2:51.40         43.01  1:25.30  2:14.40
WONG, STACEY          11 PC SANTA CLARA SWIM C    2:52.87         39.74  1:21.96  2:14.83
PENGILLY, LINDSEY     11 PC TIGER AQUATICS        2:53.46         42.17  1:25.54  2:15.93
SPENCER, EMILY        11 PC MONTEREY BAY SWIM     2:55.38         41.62  1:26.73  2:18.44
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS    2:55.96         41.46  1:25.99  2:18.54
DANG, VANESSA         11 CC FREMONT FLYING FIS    2:57.25         42.04  1:28.40  2:17.10
MARTIN, LAUREN        12 PC SAN BENITO AQUATIC    2:57.85         38.14  1:24.65  2:20.28
HAZDOVAC, KATIE       11 PC MONTEREY BAY SWIM     2:59.52         42.13  1:28.22  2:20.19
KLEESPIES, KELLY      12 PC WALNUT CREEK AQUA     3:00.45         43.50  1:29.97  2:22.04
YOUNG, EMILEE         11 PC MONTEREY BAY SWIM     3:00.70         43.02  1:27.36  2:20.95
GOWAN, CHRISTIN       12 PC VALLEY DOLPHINS       3:01.11         42.82  1:30.55  2:23.37
AVITIA, ANGELINA      12 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    3:01.89         39.85  1:28.39  2:24.62
JAMES, KATHERINE E    11 CC BAKERSFIELD SWIM C    3:02.79         44.71           2:24.96
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU    3:04.81         40.56  1:28.87  2:24.05
GAVIN, KIMBERLY       12 PC SAN BENITO AQUATIC    3:09.57         41.90  1:30.47  2:24.87
MCGOWAN, JENNIFER     11 PC WALNUT CREEK AQUA     3:10.13         49.79  1:33.53  2:27.21
BAVARO, MEGAN         11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    3:13.65         43.63  1:33.95  2:30.82
LEE, AUDREY           11 PC CABRILLO THRESHERS    3:16.35         44.18  1:35.48  2:30.00
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU    3:25.30         47.37  1:38.05  2:37.83
OBRIEN, MARY          11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    3:40.91         55.54  1:55.57  2:55.10
BERRIEN, ALISON       12 PC VALLEY DOLPHINS        DQUED
DESIBERT,, CHARLOTTE  12 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
GRIVA, NICHOLE        12 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   13-14   50 FREE                                     EVENT   57
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WARREN, DANIELLE      14 PC SLUG AQUATICS           26.70
MOONEY, KELLY         14 PC WALNUT CREEK AQUA       26.75
HARPER, KIRSTEN       14 PC WALNUT CREEK AQUA       26.86
LEE, SYLVIE           13 PC WALNUT CREEK AQUA       27.12
MAZZERA, ALYSSA       14 PC TIGER AQUATICS          27.45
TOWNSEND, KATY        13 CC BAKERSFIELD SWIM C      27.56
GONZALES, CAMIE       14 PC MONTEREY BAY SWIM       28.16
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUA       28.20
TURNER, RYANNE        13 PC TIGER AQUATICS          28.48
SIH, JULIANA          14 PC SAN BENITO AQUATIC      28.66
LINDSEY, ANDREA       13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      28.68
MCCLELLAND, LINDSAY   14 PC WALNUT CREEK AQUA       28.74
IM, FRANCINE          13 PC MONTEREY BAY SWIM       28.79
YOUNG, KAITLIN        13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      28.79
LAW, NICOLE           13 PC DALY CITY DOLPHINS      28.90
SHINDO, JESSICA       14 PC WALNUT CREEK AQUA       29.53
PINE, ASHLEY          13 PC VALLEY DOLPHINS         29.70
TICE, LINDSAY         14 PC STANFORD COVINGTON      29.79
RETHERFORD, TANYA     13 PC WALNUT CREEK AQUA       29.84
SHAKERI, YASAMAN      14 PC SANTA CLARA SWIM C      29.87
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU      30.14
CONN, SARAH           14 PC SLUG AQUATICS           30.15
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU      30.36
BRITT, ALEXIS         14 PC VALLEY DOLPHINS         30.39
HEINZE, AVIETTE J     13 PC VALLEY DOLPHINS         30.41
RONCHETTI, JESSICA    14 PC VALLEY DOLPHINS         30.46
TICE, GINNY           14 PC STANFORD COVINGTON      30.57
NICHOLS, GEORGIA      13 PC SLUG AQUATICS           30.64
REED, ERIN            14 PC SAN BENITO AQUATIC      31.09
GREGORIOS, ALEXA      13 PC TIGER AQUATICS          31.14
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUA       31.17
SIMMONS, RACHAEL      13 PC SLUG AQUATICS           31.94
LEWIS, SUSAN          14 PC SALINAS VALLEY AQU      32.60
BAUGHN, JESSIE        14 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      33.05
PHILLIPS, SARAH       14 PC SANTA CLARA SWIM C      33.43
SMITH, LAUREL         14 PC SAINT LAWRENCE SWI      33.75
JEWELL, KIMBERLY      13 PC VALLEY DOLPHINS         34.21
PICHOTTA, ALI         13 PC SAINT LAWRENCE SWI      34.82
BIONDO, RHEA A        13 PC SEASIDE AQUATIC CL      34.91
ARVESON, DIANE F      13 PC SEASIDE AQUATIC CL      35.17
MCNAMARA, JENNIFER    14 PC MONTEREY BAY SWIM       36.94
HOMER-OXLEY, JOLENE   14 PC TIGER AQUATICS          37.10
=============================================================================================================================
   EVENT  101                                   FEMALE   13-14   100 FREE                                    EVENT  101
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA       56.53         28.12
HARPER, KIRSTEN       14 PC WALNUT CREEK AQUA       56.77         27.77
TOWNSEND, KATY        13 CC BAKERSFIELD SWIM C      59.36         29.07
MAZZERA, ALYSSA       14 PC TIGER AQUATICS          59.41         29.08
SIH, JULIANA          14 PC SAN BENITO AQUATIC    1:00.88         29.53
YOUNG, KAITLIN        13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:00.90         29.03
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:01.09         29.18
GONZALES, CAMIE       14 PC MONTEREY BAY SWIM     1:01.11         29.35
SIMENS, DENISE        14 PC SAN BENITO AQUATIC    1:01.11         29.45
LINDSEY, ANDREA       13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:02.24         29.89
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT  101                                   FEMALE   13-14   100 FREE                                    EVENT  101
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCCLELLAND, LINDSAY   14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:02.88         30.50
IM, FRANCINE          13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:02.97         29.69
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:03.82         30.10
TURNER, RYANNE        13 PC TIGER AQUATICS        1:04.12         31.74
PINE, ASHLEY          13 PC VALLEY DOLPHINS       1:04.45         30.68
LAW, NICOLE           13 PC DALY CITY DOLPHINS    1:04.67         32.21
BRITT, ALEXIS         14 PC VALLEY DOLPHINS       1:04.77         30.67
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:04.83         31.91
SHINDO, JESSICA       14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:05.07         31.16
GREGORIOS, ALEXA      13 PC TIGER AQUATICS        1:05.17         31.21
NICHOLS, GEORGIA      13 PC SLUG AQUATICS         1:05.25         31.87
RETHERFORD, TANYA     13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:05.40         30.98
TICE, LINDSAY         14 PC STANFORD COVINGTON    1:05.49         31.78
TICE, GINNY           14 PC STANFORD COVINGTON    1:05.82         31.94
CONN, SARAH           14 PC SLUG AQUATICS         1:06.29         32.07
SHAKERI, YASAMAN      14 PC SANTA CLARA SWIM C    1:06.47         31.52
WALSH, GENNA          14 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:06.48         32.04
SIMMONS, RACHAEL      13 PC SLUG AQUATICS         1:06.84         32.01
ROBINSON, LINDSEY     14 PC SLUG AQUATICS         1:07.96         33.22
TELLES, JORDAN        14 PC SAN BENITO AQUATIC    1:08.11         32.38
HEINZE, AVIETTE J     13 PC VALLEY DOLPHINS       1:08.33         33.02
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:08.54         32.64
LEWIS, SUSAN          14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:11.94         35.20
RONCHETTI, JESSICA    14 PC VALLEY DOLPHINS       1:12.92         34.75
BIONDO, RHEA A        13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:14.91         35.23
YEUNG, RACHEL A       13 CC FREMONT FLYING FIS    1:14.96         36.52
BAUGHN, JESSIE        14 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:15.58         35.63
WRANGELL, KATI        13 PC SLUG AQUATICS         1:16.46         37.18
JEWELL, KIMBERLY      13 PC VALLEY DOLPHINS       1:16.96         36.72
NGUYEN, JENNIFER      13 CC FREMONT FLYING FIS    1:19.07         37.63
ARVESON, DIANE F      13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:20.80         36.10
SMITH, LAUREL         14 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:22.38         37.35
MCNAMARA, JENNIFER    14 PC MONTEREY BAY SWIM     1:22.61         39.27
HOMER-OXLEY, JOLENE   14 PC TIGER AQUATICS         DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-14   200 FREE                                    EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:59.24         29.15    59.18  1:29.27
WARREN, DANIELLE      14 PC SLUG AQUATICS         2:02.27         28.30    59.16  1:30.30
MOONEY, KELLY         14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:03.00         29.28  1:00.17  1:31.67
LEE, SYLVIE           13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:03.64         29.58  1:00.61  1:32.55
HARPER, KIRSTEN       14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:03.75         29.45  1:00.61  1:32.41
TOWNSEND, KATY        13 CC BAKERSFIELD SWIM C    2:07.12         29.82  1:02.05  1:34.69
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:09.04         30.10  1:02.80  1:36.24
MAZZERA, ALYSSA       14 PC TIGER AQUATICS        2:11.19         31.26  1:04.30  1:37.92
OVERBY, JENNA         14 PC SANTA CLARA SWIM C    2:13.90         31.30  1:05.54  1:40.88
GONZALES, CAMIE       14 PC MONTEREY BAY SWIM     2:14.88         31.07  1:05.16  1:41.32
MCCLELLAND, LINDSAY   14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:15.10         32.04  1:06.83  1:41.98
YOUNG, KAITLIN        13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:16.23         31.80  1:06.96  1:42.43
LAW, NICOLE           13 PC DALY CITY DOLPHINS    2:16.76         33.22  1:08.86  1:43.95
TURNER, RYANNE        13 PC TIGER AQUATICS        2:17.39         31.06  1:05.56  1:41.62
CURRAN, EBEY          13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:17.43         31.00  1:05.71  1:42.10
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:18.95         32.54  1:08.21  1:44.81
NICHOLS, GEORGIA      13 PC SLUG AQUATICS         2:19.15         32.76  1:08.98  1:45.82
SHINDO, JESSICA       14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:19.18         32.81  1:07.33  1:43.25
GREGORIOS, ALEXA      13 PC TIGER AQUATICS        2:20.58         31.77  1:07.52  1:44.75
RETHERFORD, TANYA     13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:22.65         31.57  1:07.66  1:45.96
REED, ERIN            14 PC SAN BENITO AQUATIC    2:22.86         32.61  1:09.63  1:48.52
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-14   200 FREE                                    EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LINDSEY, ANDREA       13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:23.73         33.01  1:09.88  1:47.36
TICE, GINNY           14 PC STANFORD COVINGTON    2:23.89         33.37  1:10.43  1:47.52
SIMMONS, RACHAEL      13 PC SLUG AQUATICS         2:23.92         34.01  1:10.06  1:47.44
NEFF, JENNIFER        13 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:24.20         33.39  1:10.62  1:48.31
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:24.90         34.27  1:11.51  1:48.85
TICE, LINDSAY         14 PC STANFORD COVINGTON    2:25.64         34.18  1:11.88  1:49.94
BRITT, ALEXIS         14 PC VALLEY DOLPHINS       2:25.75         33.04  1:10.10  1:48.70
PINE, ASHLEY          13 PC VALLEY DOLPHINS       2:29.27         34.16  1:11.92  1:51.44
SHAKERI, YASAMAN      14 PC SANTA CLARA SWIM C    2:30.89         33.62  1:10.72  1:49.53
LEWIS, SUSAN          14 PC SALINAS VALLEY AQU    2:40.65         36.30  1:16.99  1:58.91
HEINZE, AVIETTE J     13 PC VALLEY DOLPHINS       2:41.06                1:58.25
BIONDO, RHEA A        13 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:42.76         36.79  1:17.61  2:00.62
RONCHETTI, JESSICA    14 PC VALLEY DOLPHINS       2:50.19         34.67  1:15.58  2:02.42
BAUGHN, JESSIE        14 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:58.82
ARVESON, DIANE F      13 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:16.10         38.95  1:26.78
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT  113                                   FEMALE   13-14   100 BACK                                    EVENT  113
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:06.06         32.80
TOWNSEND, KATY        13 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:07.85         33.59
YOUNG, KAITLIN        13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:09.51         33.64
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:10.64         34.93
LAW, NICOLE           13 PC DALY CITY DOLPHINS    1:10.99         35.60
LINDSEY, ANDREA       13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:11.22         34.16
SIMENS, DENISE        14 PC SAN BENITO AQUATIC    1:11.41         35.54
RETHERFORD, TANYA     13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:12.76         35.56
MAZZERA, ALYSSA       14 PC TIGER AQUATICS        1:12.92         36.33
SHINDO, JESSICA       14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:13.87         36.00
IM, FRANCINE          13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:14.69         36.08
GONZALES, CAMIE       14 PC MONTEREY BAY SWIM     1:15.79         36.03
NICHOLS, GEORGIA      13 PC SLUG AQUATICS         1:15.88         38.03
GREGORIOS, ALEXA      13 PC TIGER AQUATICS        1:16.36         37.43
TURNER, RYANNE        13 PC TIGER AQUATICS        1:16.99         38.26
SIMMONS, RACHAEL      13 PC SLUG AQUATICS         1:17.14         38.19
BRITT, ALEXIS         14 PC VALLEY DOLPHINS       1:17.34         37.97
SIH, JULIANA          14 PC SAN BENITO AQUATIC    1:17.58         38.68
ROBINSON, LINDSEY     14 PC SLUG AQUATICS         1:17.76         38.39
TICE, GINNY           14 PC STANFORD COVINGTON    1:17.78         38.42
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:17.99         38.43
NEFF, JENNIFER        13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:19.67         39.28
MCCLELLAND, LINDSAY   14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:20.49         39.58
WALSH, GENNA          14 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:22.28         40.40
TICE, LINDSAY         14 PC STANFORD COVINGTON    1:23.21         40.20
YEUNG, RACHEL A       13 CC FREMONT FLYING FIS    1:24.22         40.47
JEWELL, KIMBERLY      13 PC VALLEY DOLPHINS       1:25.13         42.09
RONCHETTI, JESSICA    14 PC VALLEY DOLPHINS       1:25.79         41.75
LEWIS, SUSAN          14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:26.48         41.68
WRANGELL, KATI        13 PC SLUG AQUATICS         1:27.39         43.69
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:27.51         42.83
BIONDO, RHEA A        13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:27.75         42.44
NGUYEN, JENNIFER      13 CC FREMONT FLYING FIS    1:39.06         47.26
SMITH, LAUREL         14 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:46.84         51.44
ARVESON, DIANE F      13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:52.93
BAUGHN, JESSIE        14 PC DOUGLAS DOLFIN SWI     DQUED
PHILLIPS, SARAH       14 PC SANTA CLARA SWIM C    NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   13-14   200 BACK                                    EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:19.66         35.10  1:10.01  1:44.59
MOONEY, KELLY         14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:25.30         36.08  1:12.24  1:48.86
TOWNSEND, KATY        13 CC BAKERSFIELD SWIM C    2:27.84         34.32  1:11.52  1:50.01
LAW, NICOLE           13 PC DALY CITY DOLPHINS    2:31.02         38.23  1:17.01  1:54.91
YOUNG, KAITLIN        13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:31.88         35.20  1:14.27  1:53.04
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:32.36         37.04  1:15.61  1:54.67
MAZZERA, ALYSSA       14 PC TIGER AQUATICS        2:34.22
RETHERFORD, TANYA     13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:35.54         36.65  1:16.36  1:56.62
NICHOLS, GEORGIA      13 PC SLUG AQUATICS         2:39.28         38.72  1:19.53  2:00.56
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:39.29         38.43  1:18.68  1:59.87
SIMMONS, RACHAEL      13 PC SLUG AQUATICS         2:40.02         38.98  1:19.86  2:00.61
IM, FRANCINE          13 PC MONTEREY BAY SWIM     2:40.52         37.66  1:18.71  2:00.31
REED, ERIN            14 PC SAN BENITO AQUATIC    2:41.02         38.43  1:18.87  2:00.40
SIH, JULIANA          14 PC SAN BENITO AQUATIC    2:42.44         39.06  1:20.31  2:02.32
TICE, GINNY           14 PC STANFORD COVINGTON    2:47.82         39.79  1:22.78  2:06.72
CURRAN, EBEY          13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:47.99         40.19  1:24.54  2:08.66
BRITT, ALEXIS         14 PC VALLEY DOLPHINS       2:48.87         39.44  1:21.98  2:05.92
GREGORIOS, ALEXA      13 PC TIGER AQUATICS        2:53.65         40.44  1:24.42  2:07.96
TICE, LINDSAY         14 PC STANFORD COVINGTON    2:54.67         42.74  1:27.61  2:13.36
JEWELL, KIMBERLY      13 PC VALLEY DOLPHINS       2:55.94         41.94  1:26.64  2:12.76
NEFF, JENNIFER        13 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:56.76         41.76  1:27.43  2:13.82
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:58.49         38.79  1:24.88  2:13.32
PHILLIPS, SARAH       14 PC SANTA CLARA SWIM C    3:07.31         41.55
BIONDO, RHEA A        13 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:09.67         43.36  1:30.66  2:20.69
LEWIS, SUSAN          14 PC SALINAS VALLEY AQU    3:10.47         43.82  1:31.55  2:22.34
=============================================================================================================================
   EVENT  107                                   FEMALE   13-14   100 BREAST                                  EVENT  107
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HARPER, KIRSTEN       14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:10.99         34.21
SIMENS, DENISE        14 PC SAN BENITO AQUATIC    1:11.25         34.45
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:15.54         36.36
MAZZERA, ALYSSA       14 PC TIGER AQUATICS        1:15.88         35.98
LINDSEY, ANDREA       13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:18.59         37.14
TOWNSEND, KATY        13 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:19.37         37.90
SIH, JULIANA          14 PC SAN BENITO AQUATIC    1:20.35         39.08
TURNER, RYANNE        13 PC TIGER AQUATICS        1:20.61         39.61
YOUNG, KAITLIN        13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:22.00         38.90
SHINDO, JESSICA       14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:23.00         39.76
IM, FRANCINE          13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:23.93         39.28
CONN, SARAH           14 PC SLUG AQUATICS         1:25.37         40.32
GONZALES, CAMIE       14 PC MONTEREY BAY SWIM     1:26.04         41.27
WALSH, GENNA          14 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:26.04         41.43
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:26.25         40.34
LAW, NICOLE           13 PC DALY CITY DOLPHINS    1:26.26         42.09
GREGORIOS, ALEXA      13 PC TIGER AQUATICS        1:26.32         40.55
MCCLELLAND, LINDSAY   14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:26.90         41.01
BRITT, ALEXIS         14 PC VALLEY DOLPHINS       1:27.42         41.52
PINE, ASHLEY          13 PC VALLEY DOLPHINS       1:28.54         42.86
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:28.72         42.56
TELLES, JORDAN        14 PC SAN BENITO AQUATIC    1:28.89         41.22
SIMMONS, RACHAEL      13 PC SLUG AQUATICS         1:29.58         43.15
ROBINSON, LINDSEY     14 PC SLUG AQUATICS         1:32.04         43.86
WRANGELL, KATI        13 PC SLUG AQUATICS         1:32.99         44.15
YEUNG, RACHEL A       13 CC FREMONT FLYING FIS    1:33.86         45.34
NEFF, JENNIFER        13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:35.67         46.01
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT  107                                   FEMALE   13-14   100 BREAST                                  EVENT  107
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NGUYEN, JENNIFER      13 CC FREMONT FLYING FIS    1:35.92         46.92
JEWELL, KIMBERLY      13 PC VALLEY DOLPHINS       1:36.55         46.31
BAUGHN, JESSIE        14 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:37.11         45.98
BIONDO, RHEA A        13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:40.45         46.30
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:40.45         46.48
HOMER-OXLEY, JOLENE   14 PC TIGER AQUATICS        1:44.56         49.75
MCNAMARA, JENNIFER    14 PC MONTEREY BAY SWIM     1:48.90         50.80
LEWIS, SUSAN          14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:51.07         52.31
SMITH, LAUREL         14 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   39                                   FEMALE   13-14   200 BREAST                                  EVENT   39
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HARPER, KIRSTEN       14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:33.85         35.28  1:14.31  1:54.14
LEE, SYLVIE           13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:34.90         35.68  1:15.89  1:56.51
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:36.78         36.12  1:16.05  1:56.49
DEL RIO, MICHELLE     14 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:38.46         36.95  1:16.04  1:57.17
LINDSEY, ANDREA       13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:43.51         38.78  1:22.68  2:08.52
MAZZERA, ALYSSA       14 PC TIGER AQUATICS        2:43.51         37.16  1:17.96  2:00.45
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:47.35         38.48  1:20.36  2:03.50
TURNER, RYANNE        13 PC TIGER AQUATICS        2:49.20         39.05  1:21.78  2:05.78
SIH, JULIANA          14 PC SAN BENITO AQUATIC    2:50.87         39.79  1:22.14  2:07.39
IM, FRANCINE          13 PC MONTEREY BAY SWIM     2:54.23
CURRAN, EBEY          13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:55.61         40.82  1:24.90  2:10.62
SHINDO, JESSICA       14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:56.14         40.58  1:24.89  2:10.54
YOUNG, KAITLIN        13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:56.63         40.82  1:26.29  2:11.95
CONN, SARAH           14 PC SLUG AQUATICS         3:00.81         41.40  1:27.84  2:13.31
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU    3:02.17         41.57  1:29.34  2:15.55
MCCLELLAND, LINDSAY   14 PC WALNUT CREEK AQUA     3:02.21         42.08  1:29.06  1:50.56
SIMMONS, RACHAEL      13 PC SLUG AQUATICS         3:08.37         43.23  1:30.83  2:18.85
BRITT, ALEXIS         14 PC VALLEY DOLPHINS       3:08.68         42.18  1:29.57  2:19.81
PINE, ASHLEY          13 PC VALLEY DOLPHINS       3:08.98         44.68  1:33.86  2:21.85
PHILLIPS, SARAH       14 PC SANTA CLARA SWIM C    3:12.17         40.54  1:28.81  2:19.83
JEWELL, KIMBERLY      13 PC VALLEY DOLPHINS       3:20.28         46.24  1:37.26  2:29.35
NEFF, JENNIFER        13 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:20.28         46.04  1:36.85  2:28.63
PICHOTTA, ALI         13 PC SAINT LAWRENCE SWI    3:31.55         44.62  1:37.52  2:33.63
BAUGHN, JESSIE        14 PC DOUGLAS DOLFIN SWI     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   13-14   100 FLY                                     EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:03.44         30.23
MOONEY, KELLY         14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:05.27         30.65
LEE, SYLVIE           13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:05.29         31.49
WARREN, DANIELLE      14 PC SLUG AQUATICS         1:05.66         31.12
TICE, LINDSAY         14 PC STANFORD COVINGTON    1:05.72         31.29
HARPER, KIRSTEN       14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:05.77         31.17
TICE, GINNY           14 PC STANFORD COVINGTON    1:08.60         32.37
GONZALES, CAMIE       14 PC MONTEREY BAY SWIM     1:11.24         33.19
NICHOLS, GEORGIA      13 PC SLUG AQUATICS         1:14.00         35.58
OVERBY, JENNA         14 PC SANTA CLARA SWIM C    1:14.14         34.08
MCCLELLAND, LINDSAY   14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:16.06         36.48
IM, FRANCINE          13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:16.52         34.83
LINDSEY, ANDREA       13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:16.63         34.36
REED, ERIN            14 PC SAN BENITO AQUATIC    1:17.36         35.03
GREGORIOS, ALEXA      13 PC TIGER AQUATICS        1:17.60         35.59
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   13-14   100 FLY                                     EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NEFF, JENNIFER        13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:18.79         36.19
RETHERFORD, TANYA     13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:19.17         35.96
TURNER, RYANNE        13 PC TIGER AQUATICS        1:19.75         37.11
CURRAN, EBEY          13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:20.82         36.88
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:20.85         38.23
CONN, SARAH           14 PC SLUG AQUATICS         1:22.85         38.41
RONCHETTI, JESSICA    14 PC VALLEY DOLPHINS       1:24.40         37.83
PHILLIPS, SARAH       14 PC SANTA CLARA SWIM C    1:24.77         38.16
SHAKERI, YASAMAN      14 PC SANTA CLARA SWIM C    1:25.92         38.21
BIONDO, RHEA A        13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:27.26         39.36
LEWIS, SUSAN          14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:31.70         39.17
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:32.48         40.87
MCNAMARA, JENNIFER    14 PC MONTEREY BAY SWIM     1:37.04         43.95
HEINZE, AVIETTE J     13 PC VALLEY DOLPHINS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT  119                                   FEMALE   13-14   200 FLY                                     EVENT  119
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:20.05         32.24  1:08.30  1:44.17
HARPER, KIRSTEN       14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:27.81         33.36  1:10.55  1:49.49
TICE, GINNY           14 PC STANFORD COVINGTON    2:36.62         35.39  1:15.65  1:57.05
TICE, LINDSAY         14 PC STANFORD COVINGTON    2:37.11         34.91  1:14.78  1:57.25
NICHOLS, GEORGIA      13 PC SLUG AQUATICS         2:48.77         37.67  1:22.62  2:06.28
NEFF, JENNIFER        13 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:03.39         40.20  1:26.15  2:15.68
BIONDO, RHEA A        13 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:14.51         40.90  1:29.69  2:21.83
=============================================================================================================================
   EVENT   95                                   FEMALE   13-14   200 I.M.                                    EVENT   95
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HARPER, KIRSTEN       14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:17.04         30.26  1:06.73  1:44.92
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:18.64         30.15  1:05.28  1:47.64
TOWNSEND, KATY        13 CC BAKERSFIELD SWIM C    2:25.88         31.78  1:09.49  1:52.23
MAZZERA, ALYSSA       14 PC TIGER AQUATICS        2:26.02         30.67  1:09.53  1:52.45
LINDSEY, ANDREA       13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:26.06         32.67  1:11.34  1:53.30
FULL, MARY            13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:26.59         33.96  1:13.61  1:53.98
SIMENS, DENISE        14 PC SAN BENITO AQUATIC    2:26.92         32.73  1:11.29  1:52.55
LAW, NICOLE           13 PC DALY CITY DOLPHINS    2:32.39         36.00  1:14.58  1:58.05
YOUNG, KAITLIN        13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:32.94         32.29  1:10.27  1:55.91
TURNER, RYANNE        13 PC TIGER AQUATICS        2:34.61         34.15  1:14.46  1:58.79
NICHOLS, GEORGIA      13 PC SLUG AQUATICS         2:35.08         35.71  1:15.76  2:01.40
IM, FRANCINE          13 PC MONTEREY BAY SWIM     2:35.10         33.44  1:12.70  1:58.54
SHINDO, JESSICA       14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:37.57         34.74  1:15.14  2:00.94
KLEESPIES, KATE       14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:37.61         36.57  1:15.91  2:03.64
GREGORIOS, ALEXA      13 PC TIGER AQUATICS        2:38.40         36.11  1:15.12  2:03.50
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:38.74         34.25  1:17.57  2:02.62
SIH, JULIANA          14 PC SAN BENITO AQUATIC    2:39.59         35.55  1:17.85  2:03.63
RETHERFORD, TANYA     13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:39.85         34.52  1:14.01  2:01.68
MCCLELLAND, LINDSAY   14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:40.27         35.78  1:18.88  2:06.37
TICE, LINDSAY         14 PC STANFORD COVINGTON    2:41.27         31.21  1:13.87  2:03.84
WALSH, GENNA          14 PC MILPITAS TIDAL WAV    2:43.01         35.68  1:18.04  2:04.85
SIMMONS, RACHAEL      13 PC SLUG AQUATICS         2:43.77         37.50  1:17.68  2:07.37
BRITT, ALEXIS         14 PC VALLEY DOLPHINS       2:45.93         34.87  1:17.55  2:08.19
TICE, GINNY           14 PC STANFORD COVINGTON    2:47.23         32.86  1:13.51  2:10.60
ROBINSON, LINDSEY     14 PC SLUG AQUATICS         2:48.44         37.83  1:20.36  2:10.83
CONN, SARAH           14 PC SLUG AQUATICS         2:49.03         34.95  1:20.47  2:09.36
NEFF, JENNIFER        13 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:51.59         37.21  1:23.55  2:15.38
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   95                                   FEMALE   13-14   200 I.M.                                    EVENT   95
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YEUNG, RACHEL A       13 CC FREMONT FLYING FIS    2:54.67         38.81  1:22.22  2:14.98
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    3:01.34         41.98  1:26.45  2:22.75
WRANGELL, KATI        13 PC SLUG AQUATICS         3:02.76         42.82  1:29.75  2:21.89
HEINZE, AVIETTE J     13 PC VALLEY DOLPHINS       3:03.32         36.60  1:24.21  2:19.02
RONCHETTI, JESSICA    14 PC VALLEY DOLPHINS       3:05.49         37.87  1:22.87  2:21.04
JEWELL, KIMBERLY      13 PC VALLEY DOLPHINS       3:06.55         41.65  1:28.63  2:24.30
LEWIS, SUSAN          14 PC SALINAS VALLEY AQU    3:12.97         39.58  1:27.92  2:29.66
PHILLIPS, SARAH       14 PC SANTA CLARA SWIM C    NO SHOW
SHAKERI, YASAMAN      14 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   15-18   50 FREE                                     EVENT   59
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SEAMONS, KONNIE       17 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      25.88
RUPPENSTEIN, JILLIAN  17 PC FOG CITY HAMMERHEA      26.92
HOSKOVICH, JAMIE      17 PC SEASIDE AQUATIC CL      27.95
HUGHES, EMILY         15 PC OAK PARK OTTERS         28.20
SANTIAGO, LEONELA     16 PC UNATTACHED PACIFIC      28.23
BOHLING, KRISTY       17 PC WALNUT CREEK AQUA       28.51
FAMBRINI, ANNA        15 PC WALNUT CREEK AQUA       28.76
LILLEGARD, SARAH      16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      28.83
LEUNG, LIANA          17 PC DALY CITY DOLPHINS      28.85
AKERS, PASCALE        15 PC SOUTH SAN FRANCISC      28.97
GRIFFIN, STEPHANIE    15 PC SLUG AQUATICS           29.67
LEUNG, JANICE         15 PC DALY CITY DOLPHINS      29.72
WILLIAMS, MEGAN       17 PC SLUG AQUATICS           29.78
HIGGINS, WHITNEY      15 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      30.05
ROACH, REGINA         15 PC WALNUT CREEK AQUA       30.17
SPURLOCK, TESSA       16 PC SEASIDE AQUATIC CL      30.21
WONG, CHRISTINA       15 PC SOUTH SAN FRANCISC      30.29
NUNES, DOROTHY L.     15 PC TIGER AQUATICS          30.33
TARKA, ANNA           16 PC TIGER AQUATICS          30.51
LILLEGARD, JANET      15 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      30.59
THAPAR, DIVYA         16 PC MILPITAS TIDAL WAV      30.92
ROZAL, JANESSA        15 PC DALY CITY DOLPHINS      31.06
DI BONA, STEPHANIE M  16 PC SEASIDE AQUATIC CL      31.27
CHASE, JENNIFER       18 PC DALY CITY DOLPHINS      31.79
KEARNEY, AMBER        28 PC MONTEREY BAY SWIM       33.71
CRUZ-ACEVEDO, CYNTHIA 16 PC SEASIDE AQUATIC CL      41.26
VENTURA, ULBBY D      15 PC SEASIDE AQUATIC CL      43.63
SIMPSON, JESSICA      17 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT  103                                   FEMALE   15-18   100 FREE                                    EVENT  103
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ROGERS, REBECCA       15 PC WALNUT CREEK AQUA       54.69         26.68
SEAMONS, KONNIE       17 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      55.33         26.75
RUPPENSTEIN, JILLIAN  17 PC FOG CITY HAMMERHEA      57.84         27.65
HOSKOVICH, JAMIE      17 PC SEASIDE AQUATIC CL      58.42         28.34
KNEPP, KATIE          17 PC MONTEREY BAY SWIM       58.83         28.58
FAMBRINI, KATIE       17 PC WALNUT CREEK AQUA       59.10         28.60
FAMBRINI, ANNA        15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:01.31         29.73
SAVELLI, ELLEN        15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:01.50         30.30
AKERS, PASCALE        15 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:02.38         30.32
WILLIAMS, MEGAN       17 PC SLUG AQUATICS         1:03.95         31.10
HIGGINS, WHITNEY      15 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:05.05         31.36
LILLEGARD, JANET      15 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:05.78         31.33
ROACH, REGINA         15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:05.82         32.12
WONG, CHRISTINA       15 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:06.25         31.51
ROZAL, JANESSA        15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:06.93         32.46
LEUNG, LIANA          17 PC DALY CITY DOLPHINS    1:06.96         31.71
LEUNG, JANICE         15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:08.79         32.25
THAPAR, DIVYA         16 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:09.52         33.33
DI BONA, STEPHANIE M  16 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:10.32         32.58
SPURLOCK, TESSA       16 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:11.87         35.53
TANG, KATY            17 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:15.07         35.37
SIMPSON, JESSICA      17 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:19.28         38.21
CRUZ-ACEVEDO, CYNTHIA 16 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:34.73         45.67
VENTURA, ULBBY D      15 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:55.28         49.54
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   15-18   200 FREE                                    EVENT   35
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ROGERS, REBECCA       15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:56.18         26.93    56.35  1:26.47
CALHOUN, JACKIE       17 PC CABRILLO THRESHERS    2:01.86         28.02    59.13  1:30.53
SEAMONS, KONNIE       17 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:07.11         28.65  1:01.29  1:34.30
RUPPENSTEIN, JILLIAN  17 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:07.69         29.26  1:01.46  1:34.74
HOSKOVICH, JAMIE      17 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:10.51         29.27  1:01.38  1:35.54
FAMBRINI, ANNA        15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:12.14         30.69  1:04.44  1:38.85
SAVELLI, ELLEN        15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:13.76         31.94  1:05.95  1:40.26
BOHLING, KRISTY       17 PC WALNUT CREEK AQUA     2:14.25         31.21  1:05.20  1:39.99
SANTIAGO, LEONELA     16 PC UNATTACHED PACIFIC    2:17.64         30.67  1:05.68  1:42.07
WILLIAMS, MEGAN       17 PC SLUG AQUATICS         2:18.25         32.69  1:07.68  1:43.61
GRIFFIN, STEPHANIE    15 PC SLUG AQUATICS         2:18.54         31.52  1:06.85  1:43.66
HIGGINS, WHITNEY      15 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:23.69         33.11  1:09.50  1:47.29
HUGHES, EMILY         15 PC OAK PARK OTTERS       2:23.84         30.40  1:07.34  1:46.29
ROACH, REGINA         15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:24.41         34.35  1:11.32  1:48.58
WONG, CHRISTINA       15 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:25.23         33.89  1:10.43  1:48.90
LILLEGARD, JANET      15 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:28.62         33.08  1:11.01  1:50.20
CARTWRIGHT, CLARA     15 PC MILPITAS TIDAL WAV    2:34.73         35.07  1:13.87  1:55.50
SPURLOCK, TESSA       16 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:35.65         34.29  1:13.69  1:55.68
DI BONA, STEPHANIE M  16 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:38.93         33.81  1:56.84  2:39.00
SIMPSON, JESSICA      17 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:49.46         38.31  1:20.56  2:05.13
=============================================================================================================================
   EVENT  115                                   FEMALE   15-18   100 BACK                                    EVENT  115
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RUPPENSTEIN, JILLIAN  17 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:04.43         31.44
BOHLING, KRISTY       17 PC WALNUT CREEK AQUA     1:09.93         34.34
SAVELLI, ELLEN        15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:11.30         35.15
LILLEGARD, SARAH      16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:12.17         35.06
HOSKOVICH, JAMIE      17 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:13.11         35.66
ROZAL, JANESSA        15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:13.36
HIGGINS, WHITNEY      15 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:15.03         36.69
LEUNG, LIANA          17 PC DALY CITY DOLPHINS    1:18.05         36.84
ROACH, REGINA         15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:19.10         39.50
LILLEGARD, JANET      15 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:19.19         39.01
LEUNG, JANICE         15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:20.27         38.21
DI BONA, STEPHANIE M  16 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:21.92
SPURLOCK, TESSA       16 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:22.49         39.44
WONG, CHRISTINA       15 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:22.83         40.89
THAPAR, DIVYA         16 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:26.69         42.64
SIMPSON, JESSICA      17 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:36.10         47.24
CRUZ-ACEVEDO, CYNTHIA 16 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:01.00
VENTURA, ULBBY D      15 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:27.20       1:07.16
TARKA, ANNA           16 PC TIGER AQUATICS         DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   15-18   200 BACK                                    EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ROGERS, REBECCA       15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:15.38         33.13  1:07.33  1:41.36
RUPPENSTEIN, JILLIAN  17 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:18.55         32.42  1:07.28  1:42.76
BOHLING, KRISTY       17 PC WALNUT CREEK AQUA     2:30.21         36.29  1:14.49  1:52.43
SAVELLI, ELLEN        15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:31.30         36.41  1:14.99  1:54.16
HOSKOVICH, JAMIE      17 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:32.31         36.18  1:14.10  1:53.40
NUNES, DOROTHY L.     15 PC TIGER AQUATICS        2:38.41         36.92  1:16.53  1:58.35
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   15-18   200 BACK                                    EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LILLEGARD, SARAH      16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:38.85         38.12  1:18.52  1:58.97
GRIFFIN, STEPHANIE    15 PC SLUG AQUATICS         2:43.34         37.69  1:18.31  1:59.46
ROZAL, JANESSA        15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:43.39         38.41
LEUNG, JANICE         15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:47.02         38.67  1:20.94  2:05.17
ROACH, REGINA         15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:48.30         40.37  1:22.92  2:05.51
DI BONA, STEPHANIE M  16 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:58.49         40.09  1:25.44
SIMPSON, JESSICA      17 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:22.93         47.83  1:39.35  2:32.92
CRUZ-ACEVEDO, CYNTHIA 16 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT  109                                   FEMALE   15-18   100 BREAST                                  EVENT  109
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HOSKOVICH, JAMIE      17 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:15.56         35.98
KNEPP, KATIE          17 PC MONTEREY BAY SWIM     1:17.16         37.03
TARKA, ANNA           16 PC TIGER AQUATICS        1:18.55         37.33
ROZAL, JANESSA        15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:19.29         38.16
BOHLING, KRISTY       17 PC WALNUT CREEK AQUA     1:19.32         37.88
LILLEGARD, SARAH      16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:21.12         38.43
LEUNG, JANICE         15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:21.93         38.72
LEUNG, LIANA          17 PC DALY CITY DOLPHINS    1:21.97         39.43
KEARNEY, AMBER        28 PC MONTEREY BAY SWIM     1:23.28         39.16
WILLIAMS, MEGAN       17 PC SLUG AQUATICS         1:23.38         39.56
THAPAR, DIVYA         16 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:24.89         40.72
WONG, CHRISTINA       15 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:25.45         41.14
CARTWRIGHT, CLARA     15 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:27.11         42.71
TANG, KATY            17 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:34.04         43.58
CRUZ-ACEVEDO, CYNTHIA 16 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:59.04         56.48
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   15-18   200 BREAST                                  EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HOSKOVICH, JAMIE      17 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:42.36         37.19  1:18.42  2:00.09
ROZAL, JANESSA        15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:43.75         38.82  1:20.37  2:03.05
TARKA, ANNA           16 PC TIGER AQUATICS        2:49.67         37.67  1:19.73  2:03.56
SAVELLI, ELLEN        15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:55.04         41.11  1:25.63  2:11.06
WILLIAMS, MEGAN       17 PC SLUG AQUATICS         2:55.22         41.39  1:25.49  2:10.44
LEUNG, JANICE         15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:57.11         39.21  1:23.62  2:09.71
WONG, CHRISTINA       15 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:57.28         41.13  1:26.73  2:12.64
NUNES, DOROTHY L.     15 PC TIGER AQUATICS        2:58.60         39.33  1:25.05  2:11.96
THAPAR, DIVYA         16 PC MILPITAS TIDAL WAV    2:59.14         40.24  1:25.97  2:13.16
HUGHES, EMILY         15 PC OAK PARK OTTERS       3:10.17         42.22  1:29.77  2:19.78
CHASE, JENNIFER       18 PC DALY CITY DOLPHINS    3:11.31         41.46  1:28.07  2:18.57
CRUZ-ACEVEDO, CYNTHIA 16 PC SEASIDE AQUATIC CL    4:05.66         55.16  1:57.79  3:02.02
=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   15-18   100 FLY                                     EVENT   47
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RUPPENSTEIN, JILLIAN  17 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:04.11         30.46
LILLEGARD, SARAH      16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:06.99         31.96
GRIFFIN, STEPHANIE    15 PC SLUG AQUATICS         1:08.30         32.25
SAVELLI, ELLEN        15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:08.95         33.02
AKERS, PASCALE        15 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:10.96         32.95
SANTIAGO, LEONELA     16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.29         32.84
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   15-18   100 FLY                                     EVENT   47
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEUNG, LIANA          17 PC DALY CITY DOLPHINS    1:14.82         34.98
HIGGINS, WHITNEY      15 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:15.17         34.99
WONG, CHRISTINA       15 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:15.41         35.02
ROZAL, JANESSA        15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:16.95         36.66
CARTWRIGHT, CLARA     15 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:22.42         34.92
TARKA, ANNA           16 PC TIGER AQUATICS        1:22.48         35.97
WILLIAMS, MEGAN       17 PC SLUG AQUATICS         1:22.84         38.22
SIMPSON, JESSICA      17 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:32.87         42.79
=============================================================================================================================
   EVENT  121                                   FEMALE   15-18   200 FLY                                     EVENT  121
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LILLEGARD, SARAH      16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:29.60         33.05  1:11.54  1:51.81
SAVELLI, ELLEN        15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:37.69         36.40  1:16.35  1:57.08
SIMPSON, JESSICA      17 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:28.48         41.56  1:35.29  2:32.19
=============================================================================================================================
   EVENT   97                                   FEMALE   15-18   200 I.M.                                    EVENT   97
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ROGERS, REBECCA       15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:14.25         29.59  1:03.80  1:44.37
RUPPENSTEIN, JILLIAN  17 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:23.38         30.60  1:07.25  1:50.06
BOHLING, KRISTY       17 PC WALNUT CREEK AQUA     2:23.68         32.27  1:09.30  1:50.90
HOSKOVICH, JAMIE      17 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:26.18         31.96  1:10.76  1:51.65
FAMBRINI, KATIE       17 PC WALNUT CREEK AQUA     2:27.30         32.00  1:09.85  1:55.08
SAVELLI, ELLEN        15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:27.71         32.49  1:09.81  1:54.72
ROZAL, JANESSA        15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:38.80         36.14  1:16.88  2:00.84
LEUNG, LIANA          17 PC DALY CITY DOLPHINS    2:40.33         36.61  1:17.91  2:03.20
WONG, CHRISTINA       15 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:42.59         34.65  1:17.77  2:04.14
TARKA, ANNA           16 PC TIGER AQUATICS        2:45.10         35.25  1:17.46  2:03.20
LILLEGARD, JANET      15 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:48.12         40.27  1:22.15  2:10.81
LEUNG, JANICE         15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:48.80         37.52  1:21.13  2:07.87
ROACH, REGINA         15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:49.46         38.34  1:22.59  2:13.20
THAPAR, DIVYA         16 PC MILPITAS TIDAL WAV    2:51.27         37.67  1:23.05  2:11.60
CARTWRIGHT, CLARA     15 PC MILPITAS TIDAL WAV    2:56.41         36.97  1:26.07  2:16.28
SPURLOCK, TESSA       16 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:03.78         36.08  1:20.86  2:21.31
TANG, KATY            17 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:04.43         39.69  1:29.91  2:21.64
SIMPSON, JESSICA      17 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:22.43         40.94  1:33.46  2:38.64
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   93                                   FEMALE   OPEN    200 M. F. R.*                               EVENT   93
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SALINAS VALLEY, A     18 PC SALINAS VALLEY AQU    1:46.72         27.14    55.30  1:22.38
SANTA CLARA, A        18 PC SANTA CLARA SWIM C    1:48.22         25.94    54.55  1:23.46
SOUTH SAN FRANCISCO,  18 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:48.71         25.18    52.44  1:21.25
MONTEREY BAY, A       18 PC MONTEREY BAY SWIM     1:49.26         28.48  1:00.08  1:26.34
DALY CITY DOLPHINS, A 18 PC DALY CITY DOLPHINS    1:49.79         28.78    57.21  1:27.19
DALY CITY DOLPHINS, B 18 PC DALY CITY DOLPHINS    1:51.98         23.51    57.15  1:27.74
STANFORD COV REC, A   18 PC STANFORD COVINGTON    1:53.73         30.51    58.31  1:28.01
SUNNYVALE, A          18 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:53.95         29.49  1:00.17  1:27.31
SANTA CLARA, C        18 PC SANTA CLARA SWIM C    1:54.32         27.24    55.91  1:28.84
DALY CITY DOLPHINS, C 18 PC DALY CITY DOLPHINS    1:55.09         28.61  1:00.07  1:31.46
VALLEY DOLPHINS, A    18 PC VALLEY DOLPHINS       1:56.12         28.96  1:00.52  1:29.92
MONTEREY BAY, B       18 PC MONTEREY BAY SWIM     1:56.90         31.22  1:01.74  1:29.70
SOUTH SAN FRANCISCO,  18 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:57.58         29.59  1:02.01  1:29.90
SALINAS VALLEY, B     18 PC SALINAS VALLEY AQU    1:58.13         30.41  1:00.29  1:30.74
DALY CITY DOLPHINS, D 18 PC DALY CITY DOLPHINS    1:59.39         30.91  1:01.65  1:33.79
MONTEREY BAY, C       18 PC MONTEREY BAY SWIM     1:59.60         34.91  1:10.41  1:36.20
DALY CITY DOLPHINS, E 18 PC DALY CITY DOLPHINS    1:59.96         28.37  1:00.96  1:34.98
DOUGLAS DOLPHIN, A    18 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:01.25         24.56  1:04.82  1:36.55
DALY CITY DOLPHINS, F 18 PC DALY CITY DOLPHINS    2:02.92         28.29  1:00.37  1:33.86
VALLEY DOLPHINS, C    18 PC VALLEY DOLPHINS       2:03.22         30.26  1:05.08  1:37.37
SALINAS VALLEY, C     18 PC SALINAS VALLEY AQU    2:03.65         33.28  1:04.44  1:33.27
VALLEY DOLPHINS, B    18 PC VALLEY DOLPHINS       2:03.94         38.20  1:09.41  1:39.60
VALLEY DOLPHINS, D    18 PC VALLEY DOLPHINS       2:05.15         31.96  1:06.96  1:37.99
TIGER AQUATICS, B     18 PC TIGER AQUATICS        2:05.50         30.89  1:02.26  1:35.77
MONTEREY BAY, E       18 PC MONTEREY BAY SWIM     2:06.12         33.47  1:07.90  1:40.53
SAINT LAWRENCE, A     18 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:06.73         31.18  1:12.99  1:37.04
MONTEREY BAY, D       18 PC MONTEREY BAY SWIM     2:07.44         34.97  1:08.56  1:41.09
FREMONT FLYING FISH,  18 CC FREMONT FLYING FIS    2:07.96         29.59  1:01.82  1:36.27
TIGER AQUATICS, A     18 PC TIGER AQUATICS        2:09.29         41.62  1:06.58  1:44.35
SALINAS VALLEY, D     18 PC SALINAS VALLEY AQU    2:11.59         32.73  1:06.39  1:38.17
DALY CITY, DOLPHINS H 18 PC DALY CITY DOLPHINS    2:12.04         30.17  1:04.33  1:42.78
SANTA CLARA, E        18 PC SANTA CLARA SWIM C    2:12.27         28.33  1:00.41  1:32.91
DOUGLAS DOLPHIN, B    18 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:12.35         28.40  1:07.62  1:42.47
SALINAS VALLEY, E     18 PC SALINAS VALLEY AQU    2:12.87         32.34  1:05.94  1:41.99
DOUGLAS DOLPHIN, E    18 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:13.46         28.94  1:00.83  1:35.92
VALLEY DOLPHINS, F    18 PC VALLEY DOLPHINS       2:13.61         33.58  1:05.65  1:44.05
STANFORD COV REC, B   18 PC STANFORD COVINGTON    2:13.71         31.31  1:07.78  1:45.05
SAN BENITO, A         18 PC SAN BENITO AQUATIC    2:14.13         39.71  1:14.27  1:47.05
DOUGLAS DOLPHIN, C    18 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:14.80         29.44  1:03.21  1:28.99
SANTA CLARA, B        18 PC SANTA CLARA SWIM C    2:15.05         28.81  1:06.69  1:40.46
SEASIDE, C            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:15.35         38.31  1:04.14  1:48.06
DALY CITY, I          18 PC DALY CITY DOLPHINS    2:16.14         31.99  1:12.21  1:47.73
SOUTH SAN FRANCISCO,  18 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:17.47         28.89    59.35  1:36.54
SEASIDE, A            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:17.72         50.69  1:11.54  1:56.15
TIGER AQUATICS, E     18 PC TIGER AQUATICS        2:17.97         35.25  1:05.16  1:33.58
VALLEY DOLPHINS, E    18 PC VALLEY DOLPHINS       2:18.57         28.03    59.67  1:42.94
MONTEREY BAY, H       18 PC MONTEREY BAY SWIM     2:19.78         38.03  1:23.57  1:54.47
MONTEREY BAY, F       18 PC MONTEREY BAY SWIM     2:19.94         38.42  1:21.09  1:52.17
TULE NATION, A        18 CC TULE NATION TRITON    2:21.93         31.30  1:01.84  1:37.01
DALY CITY, J          18 PC DALY CITY DOLPHINS    2:23.85         29.91  1:13.00  1:53.89
DOUGLAS DOLPHIN, D    18 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:23.97         56.76  1:20.84  1:58.25
SALINAS VALLEY, F     18 PC SALINAS VALLEY AQU    2:25.00         33.32  1:12.85  1:51.25
TIGER AQUATICS, C     18 PC TIGER AQUATICS        2:25.27         46.33  1:27.25  1:57.19
BAKERSFIELD SWIM, B   18 CC BAKERSFIELD SWIM C    2:25.62         36.16  1:11.87  1:51.86
BAKERSFIELD SWIM, A   18 CC BAKERSFIELD SWIM C    2:25.75         38.98  1:15.59  1:51.47
SANTA CLARA, D        18 PC SANTA CLARA SWIM C    2:26.26         43.74  1:15.13  1:54.26
MONTEREY BAY, G       18 PC MONTEREY BAY SWIM     2:26.48         36.44  1:21.05  1:58.13
STANFORD COV REC, C   18 PC STANFORD COVINGTON    2:29.10         36.57  1:19.59  1:57.75
DOUGLAS DOLPHIN, F    18 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:29.28         33.93  1:14.08  1:36.03
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   93                                   FEMALE   OPEN    200 M. F. R.*                               EVENT   93
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KINGS SWIM CLUB, A    18 CC KINGS SWIM CLUB       2:31.04         38.37  1:22.38  2:05.08
SOUTH SAN FRANCISCO,  18 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:31.20         32.47  1:03.67  1:45.53
SAN BENITO, B         18 PC SAN BENITO AQUATIC    2:31.28         54.22  1:25.46  2:03.19
SAINT LAWRENCE, B     18 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:32.24         42.46  1:20.45  1:58.84
TIGER AQUATICS, G     18 PC TIGER AQUATICS        2:32.67         44.25  1:28.59  2:05.03
SUNNYVALE, B          18 PC SUNNYVALE SWIM TEA    2:32.99         41.10  1:18.44  2:00.12
SEASIDE, K            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:33.85         38.08  1:27.49  1:48.21
VALLEY DOLPHINS, G    18 PC VALLEY DOLPHINS       2:35.72         33.78  1:52.46
SALINAS VALLEY, G     18 PC SALINAS VALLEY AQU    2:38.12         39.88  1:28.25  2:01.04
TIGER AQUATICS, F     18 PC TIGER AQUATICS        2:38.67         30.61  1:35.81  2:08.53
SEASIDE, E            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:38.97         39.49  1:06.83  2:09.22
TIGER AQUATICS, D     18 PC TIGER AQUATICS        2:40.79         34.87  1:35.63  2:11.36
FREMONT FLYING FISH,  18 CC FREMONT FLYING FIS    2:40.89         44.59  1:21.17  1:54.87
DALY CITY, K          18 PC DALY CITY DOLPHINS    2:44.18         44.20  1:31.60  2:08.60
SEASIDE, F            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:47.17         39.93  1:31.47  2:13.26
SEASIDE, H            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:51.29         46.31  1:31.28  2:16.49
BAKERSFIELD SWIM, C   18 CC BAKERSFIELD SWIM C    2:53.70         49.48  1:34.42  2:14.12
MONTEREY BAY, I       18 PC MONTEREY BAY SWIM     2:54.46         37.30  1:36.97  2:22.82
SAINT LAWRENCE, C     18 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:56.33         49.41  1:31.28  2:14.20
SEASIDE, G            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:56.51       1:41.78  2:26.49
VALLEY DOLPHINS,  J   18 PC VALLEY DOLPHINS       3:05.52         39.44  1:28.05  2:24.51
SEASIDE, I            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:09.76       1:32.25  2:04.88  2:39.33
PLACERVILLE GOLD, A   18 SN PLACERVILLE GOLD A    3:13.08         37.44  1:17.64  2:11.53
VALLEY DOLPHINS, I    18 PC VALLEY DOLPHINS       3:16.47         50.86  1:34.00  2:24.39
SEASIDE, J            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:19.09       1:32.87  2:09.37  2:50.48
SALINAS VALLEY, I     18 PC SALINAS VALLEY AQU    3:44.46         57.91  2:04.34  2:59.08
SALINAS VALLEY, H     18 PC SALINAS VALLEY AQU    4:03.56       1:13.97  2:16.92  3:14.51
SALINAS, J            18 PC SALINAS VALLEY AQU    4:57.13       1:08.12  2:25.74  3:45.19
DALY CITY DOLPHINS, G 18 PC DALY CITY DOLPHINS     DQUED
SEASIDE, B            18 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
SEASIDE, D            18 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   OPEN    200 M. M. R.*                               EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MONTEREY BAY, A       18 PC MONTEREY BAY SWIM     2:02.94         37.16  1:06.60  1:35.46
SANTA CLARA, A        18 PC SANTA CLARA SWIM C    2:05.31         32.44  1:03.72  1:36.02
DALY CITY DOLPHINS, C 18 PC DALY CITY DOLPHINS    2:07.69         36.62  1:12.66  1:37.76
STANFORD COV REC, A   18 PC STANFORD COVINGTON    2:10.23         32.65  1:15.06  1:44.63
SOUTH SAN FRANCISCO,  18 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:10.43         32.94  1:06.92  1:49.15
SUNNYVALE, A          18 PC SUNNYVALE SWIM TEA    2:10.51         34.27  1:08.35  1:37.54
DALY CITY DOLPHINS, D 18 PC DALY CITY DOLPHINS    2:13.52         39.55  1:11.70  1:42.57
SALINAS VALLEY, A     18 PC SALINAS VALLEY AQU    2:14.01         36.01  1:15.16  1:48.39
DALY CITY DOLPHINS, E 18 PC DALY CITY DOLPHINS    2:15.61         30.66  1:06.11  1:43.39
DALY CITY DOLPHINS, F 18 PC DALY CITY DOLPHINS    2:15.82         38.56  1:12.26  1:45.05
MONTEREY BAY, C       18 PC MONTEREY BAY SWIM     2:16.92         33.39  1:16.00  1:46.65
VALLEY DOLPHINS, B    18 PC VALLEY DOLPHINS       2:17.45         28.97  1:09.45  1:43.07
VALLEY DOLPHINS, A    18 PC VALLEY DOLPHINS       2:19.06         35.18  1:17.78  1:50.39
DALY CITY DOLPHINS, G 18 PC DALY CITY DOLPHINS    2:19.27         49.63  1:18.84  1:46.77
VALLEY DOLPHINS, D    18 PC VALLEY DOLPHINS       2:20.10         42.75  1:22.01  1:50.29
TULE NATION, A        18 CC TULE NATION TRITON    2:20.28         38.28  1:16.80  1:50.29
MONTEREY BAY, E       18 PC MONTEREY BAY SWIM     2:21.04         40.85  1:30.08  1:57.30
SANTA CLARA, D        18 PC SANTA CLARA SWIM C    2:21.45         32.18  1:11.70  1:51.11
FREMONT FLYING FISH,  18 CC FREMONT FLYING FIS    2:23.45         38.45  1:19.00  1:52.93
MONTEREY BAY, B       18 PC MONTEREY BAY SWIM     2:23.47         37.27  1:10.80  1:39.45
SAINT LAWRENCE, A     18 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:26.31         36.95  1:17.29  1:53.54
SALINAS VALLEY, B     18 PC SALINAS VALLEY AQU    2:26.40         38.63  1:16.68  1:48.10
BAMP, A               18 PC BARRACUDA AQUATICS    2:27.23         36.19  1:14.39  1:56.41
SEASIDE, B            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:27.28         39.70  1:34.35  2:00.32
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   OPEN    200 M. M. R.*                               EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DOUGLAS DOLPHIN, A    18 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:27.74         51.06  1:35.97  1:56.60
TIGER AQUATICS, F     18 PC TIGER AQUATICS        2:29.28         41.75  1:17.75  1:49.33
DOUGLAS DOLPHIN, C    18 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:29.66         39.99  1:21.48  1:52.44
DALY CITY, DOLPHINS H 18 PC DALY CITY DOLPHINS    2:29.97         43.68  1:20.04  1:50.63
VALLEY DOLPHINS, C    18 PC VALLEY DOLPHINS       2:30.24         48.08  1:32.74  2:02.63
SOUTH SAN FRANCISCO,  18 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:31.04         42.35  1:22.44  1:53.59
SALINAS VALLEY, D     18 PC SALINAS VALLEY AQU    2:31.35         35.54  1:22.54  1:58.55
TIGER AQUATICS, D     18 PC TIGER AQUATICS        2:32.50         36.20  1:19.43  1:47.27
MONTEREY BAY, D       18 PC MONTEREY BAY SWIM     2:33.67         40.95  1:22.38  2:01.82
SANTA CLARA, C        18 PC SANTA CLARA SWIM C    2:34.62         37.64  1:32.39  2:04.88
STANFORD COV REC, B   18 PC STANFORD COVINGTON    2:35.32         37.05  1:24.38  1:56.32
DOUGLAS DOLPHIN, B    18 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:35.93         48.79  1:33.42  2:01.55
TIGER AQUATICS, G     18 PC TIGER AQUATICS        2:37.14         39.28  1:18.02  2:01.48
SEASIDE, A            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:38.26         42.77  1:47.45  2:08.76
TIGER AQUATICS, B     18 PC TIGER AQUATICS        2:38.99         46.48  1:20.24  1:54.35
SEASIDE, C            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:39.13         56.96  1:27.08  1:55.08
DALY CITY, I          18 PC DALY CITY DOLPHINS    2:39.50         51.71  1:28.60  1:59.97
SOUTH SAN FRANCISCO,  18 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:39.60         44.07  1:23.25  1:55.61
DOUGLAS DOLPHIN, G    18 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:39.86         36.54  1:19.34  1:51.54
SALINAS VALLEY, C     18 PC SALINAS VALLEY AQU    2:42.45         37.51  1:20.93  2:09.56
BAKERSFIELD SWIM, A   18 CC BAKERSFIELD SWIM C    2:44.82         43.25  1:29.62  2:08.48
SEASIDE, E            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:44.95         56.23  1:31.06  2:09.12
STANFORD COV REC, C   18 PC STANFORD COVINGTON    2:45.14         54.43  1:38.39  2:20.30
SEASIDE, D            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:46.32         45.45  1:50.11  2:11.39
MILPITAS TIDAL WAVES, 18 PC MILPITAS TIDAL WAV    2:47.95         48.31  1:20.69  1:58.16
BAKERSFIELD SWIM, B   18 CC BAKERSFIELD SWIM C    2:48.69         41.83  1:30.45  2:08.99
FREMONT FLYING FISH,  18 CC FREMONT FLYING FIS    2:49.91         42.93  1:24.68  2:07.16
TIGER AQUATICS, A     18 PC TIGER AQUATICS        2:50.06         36.91  1:10.74  2:03.61
SEASIDE, F            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:51.00         45.22  1:34.07  2:13.14
SANTA CLARA, B        18 PC SANTA CLARA SWIM C    2:51.54         42.38  1:25.04  2:10.53
SALINAS VALLEY, E     18 PC SALINAS VALLEY AQU    2:53.29         41.25  1:42.07  2:14.03
TIGER AQUATICS, C     18 PC TIGER AQUATICS        2:54.02         37.38  1:11.48  2:11.35
SAN BENITO, A         18 PC SAN BENITO AQUATIC    2:56.45         35.62  1:39.23  2:12.05
BAMP, B               18 PC BARRACUDA AQUATICS    2:57.92         47.15  1:36.11  2:23.96
GILROY GATORS, A      18 PC GILROY GATORS SWIM    2:58.76         58.80  1:40.36  2:19.90
DOUGLAS DOLPHIN, D    18 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:59.29         45.50  1:34.83  1:55.71
SAN BENITO, B         18 PC SAN BENITO AQUATIC    3:04.02         53.12  1:37.26  2:14.33
SEASIDE, G            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:07.46         36.07  1:48.44  2:24.84
SALINAS VALLEY, F     18 PC SALINAS VALLEY AQU    3:09.65         45.72  1:32.45  2:12.34
KINGS SWIM CLUB, A    18 CC KINGS SWIM CLUB       3:10.15         43.94  1:45.44  2:26.01
TIGER AQUATICS, E     18 PC TIGER AQUATICS        3:13.70         50.80  1:32.38  2:07.14
SAN BENITO, C         18 PC SAN BENITO AQUATIC    3:14.57         54.53  1:28.34  2:11.62
FREMONT FLYING FISH,  18 CC FREMONT FLYING FIS    3:19.91         54.69  1:48.45  2:37.58
SAN BENITO, D         18 PC SAN BENITO AQUATIC    3:21.79         54.67  1:16.01  2:01.40
FREMONT FLYING FISH,  18 CC FREMONT FLYING FIS    3:25.53         48.81  1:45.75  2:32.99
SALINAS VALLEY, G     18 PC SALINAS VALLEY AQU    3:27.41         37.36  2:12.87  2:48.69
PLACERVILLE GOLD, A   18 SN PLACERVILLE GOLD A    3:29.11         42.17  1:46.31  2:30.22
DOUGLAS DOLPHIN, E    18 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    3:29.53       1:02.80  1:40.68  2:11.32
SAINT LAWRENCE, C     18 PC SAINT LAWRENCE SWI    3:30.31       1:01.59  1:53.36  2:46.36
SEASIDE, I            18 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:41.81         56.14  1:38.69  2:35.23
SALINAS VALLEY, H     18 PC SALINAS VALLEY AQU    4:53.14       1:09.81  2:33.42  3:36.33
SALINAS VALLEY, I     18 PC SALINAS VALLEY AQU    4:55.88       1:26.43  2:55.25  4:14.50
BAKERSFIELD SWIM, C   18 CC BAKERSFIELD SWIM C     DQUED
DALY CITY DOLPHINS, A 18 PC DALY CITY DOLPHINS     DQUED
DALY CITY DOLPHINS, B 18 PC DALY CITY DOLPHINS     DQUED
DOUGLAS DOLPHIN, F    18 PC DOUGLAS DOLFIN SWI     DQUED
SAINT LAWRENCE, B     18 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
SEASIDE, H            18 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
SEASIDE, J            18 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
SEASIDE, K            18 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
SUNNYVALE, B          18 PC SUNNYVALE SWIM TEA     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    8&UN    25 FREE                                     EVENT   30
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SINZIG, NICK           8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      15.39
STANBURY, TREVOR       8 PC WEST VALLEY SWIM C      16.14
HICKSON, KEITH         8 CA UNATTACHED-SOUTHER      16.18
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUA       16.48
SPELT, CHRISTIAN       8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      16.56
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM       16.60
POMEROY, HUNTER        8 PC SANTA CLARA SWIM C      16.81
SHIH, STEVEN           7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      17.88
WEN, ROBERT            7 PC SUNNYVALE SWIM TEA      17.88
MOONEY, SEAN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       17.89
GUADIAN, DEVYN         7 CC BAKERSFIELD SWIM C      17.98
ELLIS, ARRON D         8 SN DURHAM DOLPHINS         18.09
ALFTER, J. BENJAMIN    8 PC VALLEY DOLPHINS         18.37
PORTER, ANDREW         7 PC CABRILLO THRESHERS      18.66
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      18.74
TING, DARREN           8 PC SOUTH SAN FRANCISC      19.11
JOHNSON, JEFFREY       8 PC SOUTH SAN FRANCISC      19.49
MARKWITH, QUINN        7 PC WEST VALLEY SWIM C      19.79
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  7 PC SAN BENITO AQUATIC      20.69
CWICK, BRYSON A        7 PC VALLEY DOLPHINS         20.69
LAWLER, KELTAN         6 PC SANTA CLARA SWIM C      20.87
CUNNINGHAM, MATTHEW R  5 PC VALLEY DOLPHINS         20.97
MARTIN, TAYLOR         8 PC SAN BENITO AQUATIC      21.00
GUGALE, JOE            8 PC SANTA CLARA SWIM C      21.05
CARRILLO-ZAZUETA, TUC  8 PC SAN BENITO AQUATIC      21.37
STUBNAR, SHAWN         8 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      21.40
KRISTL, ROMAN          7 PC MONTEREY BAY SWIM       21.68
JOYCE, JIMMY           8 PC WALNUT CREEK AQUA       21.70
TSUI, JUSTIN           8 CC FREMONT FLYING FIS      21.71
HOLLAND-MCCOWAN, HARR  6 PC SANTA CLARA SWIM C      22.36
GUPTA, SACHIN          6 SN ARDEN HILLS             23.04
FITTRO, JAMES          7 PC SEASIDE AQUATIC CL      24.04
DE GUZMAN, ADRIAN      7 PC DALY CITY DOLPHINS      24.21
TOOMEY, DAVID K        5 CC KINGS SWIM CLUB         24.98
TARKA, PETER           6 PC TIGER AQUATICS          26.21
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL      26.75
MCDANIEL, ETHAN        8 PC SALINAS VALLEY AQU      28.06
LOK, JUSTIN            6 PC SAINT LAWRENCE SWI      28.31
MCCOMBS, RYAN          6 PC MORGAN HILL SWIM C      28.44
JONES, JJ              6 SN PLACERVILLE GOLD A      30.42
JIMENEZ, TIMOTHY       6 PC SALINAS VALLEY AQU      32.52
RAMOS, MATTHEW         5 CC BAKERSFIELD SWIM C      35.75
RAYMOND, CODY J        7 PC SEASIDE AQUATIC CL      36.07
LINDSEY, SAM           7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      38.87
GRIVA, PETER J         5 PC SALINAS VALLEY AQU      39.09
MUNOZ, MASON A         5 CC KINGS SWIM CLUB       NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    8&UN    50 FREE                                     EVENT    6
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SINZIG, NICK           8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      32.62
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUA       34.04
STANBURY, TREVOR       8 PC WEST VALLEY SWIM C      34.24
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM       35.05
GUADIAN, DEVYN         7 CC BAKERSFIELD SWIM C      37.48
POMEROY, HUNTER        8 PC SANTA CLARA SWIM C      38.17
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    8&UN    50 FREE                                     EVENT    6
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOONEY, SEAN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       38.38
ELLIS, ARRON D         8 SN DURHAM DOLPHINS         38.71
WEN, ROBERT            7 PC SUNNYVALE SWIM TEA      38.72
SHIH, STEVEN           7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      39.40
ALFTER, J. BENJAMIN    8 PC VALLEY DOLPHINS         39.88
SHULER, AARON          8 PC SANTA CLARA SWIM C      39.88
PORTER, ANDREW         7 PC CABRILLO THRESHERS      41.02
TING, DARREN           8 PC SOUTH SAN FRANCISC      41.21
MARKWITH, QUINN        7 PC WEST VALLEY SWIM C      41.47
JOHNSON, JEFFREY       8 PC SOUTH SAN FRANCISC      43.95
MARTIN, TAYLOR         8 PC SAN BENITO AQUATIC      44.65
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  7 PC SAN BENITO AQUATIC      44.80
CWICK, BRYSON A        7 PC VALLEY DOLPHINS         45.08
MUNOZ, TAYLOR M        8 CC KINGS SWIM CLUB         45.77
CARRILLO-ZAZUETA, TUC  8 PC SAN BENITO AQUATIC      46.19
JONES, JJ              6 SN PLACERVILLE GOLD A      46.83
GUGALE, JOE            8 PC SANTA CLARA SWIM C      46.89
COLLADO, LOREN         7 PC SAINT LAWRENCE SWI      47.31
KRISTL, ROMAN          7 PC MONTEREY BAY SWIM       47.60
CUNNINGHAM, MATTHEW R  5 PC VALLEY DOLPHINS         48.22
TSUI, JUSTIN           8 CC FREMONT FLYING FIS      48.37
HOLLAND-MCCOWAN, HARR  6 PC SANTA CLARA SWIM C      49.31
FITTRO, JAMES          7 PC SEASIDE AQUATIC CL      49.80
GUPTA, SACHIN          6 SN ARDEN HILLS             52.04
STUBNAR, SHAWN         8 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      52.49
DE GUZMAN, ADRIAN      7 PC DALY CITY DOLPHINS      52.78
RIZOR, ADAM L          8 PC VALLEY DOLPHINS         53.95
MCDANIEL, ETHAN        8 PC SALINAS VALLEY AQU      56.78
TARKA, PETER           6 PC TIGER AQUATICS          59.20
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:02.29
TOOMEY, DAVID K        5 CC KINGS SWIM CLUB       1:04.09
MCCOMBS, RYAN          6 PC MORGAN HILL SWIM C    1:08.45
MUNOZ, MASON A         5 CC KINGS SWIM CLUB       1:08.71
LOK, JUSTIN            6 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:08.74
JIMENEZ, TIMOTHY       6 PC SALINAS VALLEY AQU    1:13.34
RAYMOND, CODY J        7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:18.72
RAMOS, MATTHEW         5 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:19.38
LINDSEY, SAM           7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:27.98
GRIVA, PETER J         5 PC SALINAS VALLEY AQU    1:35.20
=============================================================================================================================
   EVENT   86                                    MALE    8&UN    100 FREE                                    EVENT   86
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SINZIG, NICK           8 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:14.82         36.41
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM     1:19.47         38.08
STANBURY, TREVOR       8 PC WEST VALLEY SWIM C    1:19.92         36.10
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUA     1:21.41         38.38
POMEROY, HUNTER        8 PC SANTA CLARA SWIM C    1:27.52         40.21
CHIA, JONATHAN         8 PC WALNUT CREEK AQUA     1:28.63         41.97
SHIH, STEVEN           7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:29.49         40.82
SHULER, AARON          8 PC SANTA CLARA SWIM C    1:30.96         42.45
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:31.65         44.66
GUADIAN, DEVYN         7 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:32.12         44.77
WEN, ROBERT            7 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:32.90         44.15
PORTER, ANDREW         7 PC CABRILLO THRESHERS    1:34.18         44.81
ELLIS, ARRON D         8 SN DURHAM DOLPHINS       1:35.78         45.10
KRISTL, ROMAN          7 PC MONTEREY BAY SWIM     1:45.46         48.86
MUNOZ, TAYLOR M        8 CC KINGS SWIM CLUB       1:47.18         49.54
LAWLER, KELTAN         6 PC SANTA CLARA SWIM C    1:51.46         52.19
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   86                                    MALE    8&UN    100 FREE                                    EVENT   86
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CUNNINGHAM, MATTHEW R  5 PC VALLEY DOLPHINS       1:52.82         53.12
STUBNAR, SHAWN         8 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:53.11
FITTRO, JAMES          7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:54.74         53.36
GUPTA, SACHIN          6 SN ARDEN HILLS           1:56.53         56.23
RIZOR, ADAM L          8 PC VALLEY DOLPHINS       2:13.82         55.49
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:13.87       1:00.18
MCDANIEL, ETHAN        8 PC SALINAS VALLEY AQU    2:26.02       1:02.63
RAYMOND, CODY J        7 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:02.56       1:27.55
MARKWITH, QUINN        7 PC WEST VALLEY SWIM C    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   68                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   68
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SINZIG, NICK           8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      17.82
WEN, ROBERT            7 PC SUNNYVALE SWIM TEA      19.95
HICKSON, KEITH         8 CA UNATTACHED-SOUTHER      20.02
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM       20.48
POMEROY, HUNTER        8 PC SANTA CLARA SWIM C      20.49
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      20.66
SHIH, STEVEN           7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      21.14
ELLIS, ARRON D         8 SN DURHAM DOLPHINS         21.62
STANBURY, TREVOR       8 PC WEST VALLEY SWIM C      21.64
ALFTER, J. BENJAMIN    8 PC VALLEY DOLPHINS         21.66
PORTER, ANDREW         7 PC CABRILLO THRESHERS      21.66
JOHNSON, JEFFREY       8 PC SOUTH SAN FRANCISC      21.76
SPELT, CHRISTIAN       8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      21.82
SHULER, AARON          8 PC SANTA CLARA SWIM C      22.12
MARKWITH, QUINN        7 PC WEST VALLEY SWIM C      22.16
CHIA, JONATHAN         8 PC WALNUT CREEK AQUA       22.35
GUADIAN, DEVYN         7 CC BAKERSFIELD SWIM C      22.65
CWICK, BRYSON A        7 PC VALLEY DOLPHINS         22.85
TING, DARREN           8 PC SOUTH SAN FRANCISC      23.72
RIZOR, ADAM L          8 PC VALLEY DOLPHINS         25.10
KRISTL, ROMAN          7 PC MONTEREY BAY SWIM       25.13
LAWLER, KELTAN         6 PC SANTA CLARA SWIM C      25.27
JOYCE, JIMMY           8 PC WALNUT CREEK AQUA       26.22
GUPTA, SACHIN          6 SN ARDEN HILLS             26.47
CUNNINGHAM, MATTHEW R  5 PC VALLEY DOLPHINS         26.62
MUNOZ, TAYLOR M        8 CC KINGS SWIM CLUB         27.03
FITTRO, JAMES          7 PC SEASIDE AQUATIC CL      27.44
JONES, JJ              6 SN PLACERVILLE GOLD A      27.90
HOLLAND-MCCOWAN, HARR  6 PC SANTA CLARA SWIM C      28.97
MCDANIEL, ETHAN        8 PC SALINAS VALLEY AQU      29.09
COLLADO, LOREN         7 PC SAINT LAWRENCE SWI      29.30
STUBNAR, SHAWN         8 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      29.67
DE GUZMAN, ADRIAN      7 PC DALY CITY DOLPHINS      29.81
TARKA, PETER           6 PC TIGER AQUATICS          30.26
ARAKI, BRADLEY S       7 PC WEST VALLEY SWIM C      31.21
JIMENEZ, TIMOTHY       6 PC SALINAS VALLEY AQU      32.43
GRAHAM, GARTH          7 PC SALINAS VALLEY AQU      33.96
LOK, JUSTIN            6 PC SAINT LAWRENCE SWI      35.13
MCCOMBS, RYAN          6 PC MORGAN HILL SWIM C      35.82
TOOMEY, DAVID K        5 CC KINGS SWIM CLUB         36.19
RAYMOND, CODY J        7 PC SEASIDE AQUATIC CL      36.55
RAMOS, MATTHEW         5 CC BAKERSFIELD SWIM C      43.05
LINDSEY, SAM           7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      44.71
GRIVA, PETER J         5 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    8&UN    50 BACK                                     EVENT   24
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SINZIG, NICK           8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      38.43
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUA       42.91
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM       43.20
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      43.24
SHIH, STEVEN           7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      44.16
STANBURY, TREVOR       8 PC WEST VALLEY SWIM C      44.22
SHULER, AARON          8 PC SANTA CLARA SWIM C      46.74
ALFTER, J. BENJAMIN    8 PC VALLEY DOLPHINS         46.85
PORTER, ANDREW         7 PC CABRILLO THRESHERS      47.28
POMEROY, HUNTER        8 PC SANTA CLARA SWIM C      47.94
SPELT, CHRISTIAN       8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      49.38
ELLIS, ARRON D         8 SN DURHAM DOLPHINS         50.31
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  7 PC SAN BENITO AQUATIC      54.49
HOLLAND-MCCOWAN, HARR  6 PC SANTA CLARA SWIM C      57.15
MUNOZ, TAYLOR M        8 CC KINGS SWIM CLUB         58.06
LAWLER, KELTAN         6 PC SANTA CLARA SWIM C      58.91
TSUI, JUSTIN           8 CC FREMONT FLYING FIS    1:00.70
RIZOR, ADAM L          8 PC VALLEY DOLPHINS       1:01.11
DE GUZMAN, ADRIAN      7 PC DALY CITY DOLPHINS    1:02.79
FITTRO, JAMES          7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:03.81
STUBNAR, SHAWN         8 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:07.01
TARKA, PETER           6 PC TIGER AQUATICS        1:12.02
HERTOGS, MATTHEW       8 PC SANTA CLARA SWIM C    1:12.23
JIMENEZ, TIMOTHY       6 PC SALINAS VALLEY AQU    1:13.72
LOK, JUSTIN            6 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:20.47
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:21.68
RAYMOND, CODY J        7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:27.83
RAMOS, MATTHEW         5 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:47.69
HICKSON, KEITH         8 CA UNATTACHED-SOUTHER     DQUED
WEN, ROBERT            7 PC SUNNYVALE SWIM TEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   80                                    MALE    8&UN    25 BREAST                                   EVENT   80
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SPELT, CHRISTIAN       8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      21.69
HICKSON, KEITH         8 CA UNATTACHED-SOUTHER      21.78
WEN, ROBERT            7 PC SUNNYVALE SWIM TEA      23.48
SHULER, AARON          8 PC SANTA CLARA SWIM C      23.92
GUADIAN, DEVYN         7 CC BAKERSFIELD SWIM C      24.32
ALFTER, J. BENJAMIN    8 PC VALLEY DOLPHINS         24.60
TING, DARREN           8 PC SOUTH SAN FRANCISC      24.83
STANBURY, TREVOR       8 PC WEST VALLEY SWIM C      25.34
CHIA, JONATHAN         8 PC WALNUT CREEK AQUA       25.47
GUPTA, SACHIN          6 SN ARDEN HILLS             26.20
PORTER, ANDREW         7 PC CABRILLO THRESHERS      26.27
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUA       26.75
MUNOZ, TAYLOR M        8 CC KINGS SWIM CLUB         27.25
JOHNSON, JEFFREY       8 PC SOUTH SAN FRANCISC      28.15
ELLIS, ARRON D         8 SN DURHAM DOLPHINS         28.58
KRISTL, ROMAN          7 PC MONTEREY BAY SWIM       29.15
CWICK, BRYSON A        7 PC VALLEY DOLPHINS         29.31
JONES, JJ              6 SN PLACERVILLE GOLD A      29.45
RIZOR, ADAM L          8 PC VALLEY DOLPHINS         29.51
FITTRO, JAMES          7 PC SEASIDE AQUATIC CL      29.72
HOLLAND-MCCOWAN, HARR  6 PC SANTA CLARA SWIM C      30.12
COLLADO, LOREN         7 PC SAINT LAWRENCE SWI      30.39
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   80                                    MALE    8&UN    25 BREAST                                   EVENT   80
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL      31.28
LAWLER, KELTAN         6 PC SANTA CLARA SWIM C      31.29
ARAKI, BRADLEY S       7 PC WEST VALLEY SWIM C      34.04
STUBNAR, SHAWN         8 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      34.43
MCDANIEL, ETHAN        8 PC SALINAS VALLEY AQU      36.78
CUNNINGHAM, MATTHEW R  5 PC VALLEY DOLPHINS         38.06
TOOMEY, DAVID K        5 CC KINGS SWIM CLUB         40.65
LINDSEY, SAM           7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      50.07
LOK, JUSTIN            6 PC SAINT LAWRENCE SWI      52.16
DE GUZMAN, ADRIAN      7 PC DALY CITY DOLPHINS     DQUED
GRIVA, PETER J         5 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
JOYCE, JIMMY           8 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
RAMOS, MATTHEW         5 CC BAKERSFIELD SWIM C     DQUED
TARKA, PETER           6 PC TIGER AQUATICS         DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    8&UN    50 BREAST                                   EVENT   12
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SPELT, CHRISTIAN       8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      46.28
HICKSON, KEITH         8 CA UNATTACHED-SOUTHER      47.03
MOONEY, SEAN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       49.44
GUADIAN, DEVYN         7 CC BAKERSFIELD SWIM C      49.79
TING, DARREN           8 PC SOUTH SAN FRANCISC      51.80
PORTER, ANDREW         7 PC CABRILLO THRESHERS      54.87
ALFTER, J. BENJAMIN    8 PC VALLEY DOLPHINS         56.11
SHIH, STEVEN           7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      56.33
MUNOZ, TAYLOR M        8 CC KINGS SWIM CLUB         56.59
GUGALE, JOE            8 PC SANTA CLARA SWIM C      57.74
JOHNSON, JEFFREY       8 PC SOUTH SAN FRANCISC      59.73
GUPTA, SACHIN          6 SN ARDEN HILLS           1:02.65
KRISTL, ROMAN          7 PC MONTEREY BAY SWIM     1:02.94
JONES, JJ              6 SN PLACERVILLE GOLD A    1:04.40
MARTIN, TAYLOR         8 PC SAN BENITO AQUATIC    1:08.00
RIZOR, ADAM L          8 PC VALLEY DOLPHINS       1:08.62
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:11.91
CARRILLO-ZAZUETA, TUC  8 PC SAN BENITO AQUATIC    1:13.51
CUNNINGHAM, MATTHEW R  5 PC VALLEY DOLPHINS       1:19.21
TOOMEY, DAVID K        5 CC KINGS SWIM CLUB       1:28.30
MCDANIEL, ETHAN        8 PC SALINAS VALLEY AQU    1:29.50
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
COLLADO, LOREN         7 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
CWICK, BRYSON A        7 PC VALLEY DOLPHINS        DQUED
FITTRO, JAMES          7 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
HERTOGS, MATTHEW       8 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
LAWLER, KELTAN         6 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
MUNOZ, MASON A         5 CC KINGS SWIM CLUB        DQUED
SHULER, AARON          8 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    8&UN    25 FLY                                      EVENT   18
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SINZIG, NICK           8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      17.42
HICKSON, KEITH         8 CA UNATTACHED-SOUTHER      18.04
SPELT, CHRISTIAN       8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      18.26
STANBURY, TREVOR       8 PC WEST VALLEY SWIM C      18.63
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM       18.85
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    8&UN    25 FLY                                      EVENT   18
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
POMEROY, HUNTER        8 PC SANTA CLARA SWIM C      19.70
WEN, ROBERT            7 PC SUNNYVALE SWIM TEA      19.98
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      20.44
TING, DARREN           8 PC SOUTH SAN FRANCISC      21.98
JOHNSON, JEFFREY       8 PC SOUTH SAN FRANCISC      22.94
ELLIS, ARRON D         8 SN DURHAM DOLPHINS         23.01
GUADIAN, DEVYN         7 CC BAKERSFIELD SWIM C      23.44
SHULER, AARON          8 PC SANTA CLARA SWIM C      23.50
MUNOZ, TAYLOR M        8 CC KINGS SWIM CLUB         25.17
MARKWITH, QUINN        7 PC WEST VALLEY SWIM C      25.47
MOONEY, SEAN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       25.91
JOYCE, JIMMY           8 PC WALNUT CREEK AQUA       26.37
CWICK, BRYSON A        7 PC VALLEY DOLPHINS         26.63
KRISTL, ROMAN          7 PC MONTEREY BAY SWIM       27.55
COLLADO, LOREN         7 PC SAINT LAWRENCE SWI      28.17
DE GUZMAN, ADRIAN      7 PC DALY CITY DOLPHINS      28.23
TSUI, JUSTIN           8 CC FREMONT FLYING FIS      28.46
LAWLER, KELTAN         6 PC SANTA CLARA SWIM C      29.49
HOLLAND-MCCOWAN, HARR  6 PC SANTA CLARA SWIM C      29.95
MARTIN, TAYLOR         8 PC SAN BENITO AQUATIC      30.02
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  7 PC SAN BENITO AQUATIC      30.35
GUGALE, JOE            8 PC SANTA CLARA SWIM C      31.25
RIZOR, ADAM L          8 PC VALLEY DOLPHINS         31.76
JONES, JJ              6 SN PLACERVILLE GOLD A      31.97
TARKA, PETER           6 PC TIGER AQUATICS          32.23
STUBNAR, SHAWN         8 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      34.33
CUNNINGHAM, MATTHEW R  5 PC VALLEY DOLPHINS         34.83
MCDANIEL, ETHAN        8 PC SALINAS VALLEY AQU      42.32
JIMENEZ, TIMOTHY       6 PC SALINAS VALLEY AQU      55.37
CARRILLO-ZAZUETA, TUC  8 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
GUPTA, SACHIN          6 SN ARDEN HILLS            DQUED
MUNOZ, MASON A         5 CC KINGS SWIM CLUB        DQUED
RAMOS, MATTHEW         5 CC BAKERSFIELD SWIM C     DQUED
TOOMEY, DAVID K        5 CC KINGS SWIM CLUB        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   92                                    MALE    8&UN    50 FLY                                      EVENT   92
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HICKSON, KEITH         8 CA UNATTACHED-SOUTHER      37.60
SINZIG, NICK           8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      38.27
SPELT, CHRISTIAN       8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      40.61
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM       40.92
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUA       43.84
STANBURY, TREVOR       8 PC WEST VALLEY SWIM C      47.99
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      48.29
POMEROY, HUNTER        8 PC SANTA CLARA SWIM C      48.31
JOHNSON, JEFFREY       8 PC SOUTH SAN FRANCISC      52.21
SHIH, STEVEN           7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      53.09
TING, DARREN           8 PC SOUTH SAN FRANCISC      54.45
ELLIS, ARRON D         8 SN DURHAM DOLPHINS         58.31
MUNOZ, TAYLOR M        8 CC KINGS SWIM CLUB       1:00.65
CWICK, BRYSON A        7 PC VALLEY DOLPHINS       1:03.54
HOLLAND-MCCOWAN, HARR  6 PC SANTA CLARA SWIM C    1:04.83
CUNNINGHAM, MATTHEW R  5 PC VALLEY DOLPHINS       1:24.38
JIMENEZ, TIMOTHY       6 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
JONES, JJ              6 SN PLACERVILLE GOLD A     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   74                                    MALE    8&UN    100 I.M.                                    EVENT   74
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SINZIG, NICK           8 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:25.58         39.19
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM     1:26.76         40.35
HICKSON, KEITH         8 CA UNATTACHED-SOUTHER    1:27.80         41.24
SPELT, CHRISTIAN       8 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:33.42         43.59
BURBIDGE, NICK         8 PC WALNUT CREEK AQUA     1:33.77         42.83
CHIA, JONATHAN         8 PC WALNUT CREEK AQUA     1:37.01         48.04
WEN, ROBERT            7 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:38.13         46.88
GUADIAN, DEVYN         7 CC BAKERSFIELD SWIM C    1:39.01         47.56
POMEROY, HUNTER        8 PC SANTA CLARA SWIM C    1:39.71         45.69
SHULER, AARON          8 PC SANTA CLARA SWIM C    1:40.63         49.51
TING, DARREN           8 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:44.15         50.05
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:45.48         46.93
ALFTER, J. BENJAMIN    8 PC VALLEY DOLPHINS       1:48.90         53.50
JOHNSON, JEFFREY       8 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:49.00         52.05
MARKWITH, QUINN        7 PC WEST VALLEY SWIM C    1:51.50         49.82
CWICK, BRYSON A        7 PC VALLEY DOLPHINS       1:56.58         52.45
LAWLER, KELTAN         6 PC SANTA CLARA SWIM C    2:02.37       1:00.60
HOLLAND-MCCOWAN, HARR  6 PC SANTA CLARA SWIM C    2:06.57       1:03.52
STUBNAR, SHAWN         8 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:09.49       1:07.60
TARKA, PETER           6 PC TIGER AQUATICS        2:45.64       1:16.73
FITTRO, JAMES          7 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
PORTER, ANDREW         7 PC CABRILLO THRESHERS     DQUED
RIZOR, ADAM L          8 PC VALLEY DOLPHINS        DQUED
SHIH, STEVEN           7 PC DOUGLAS DOLFIN SWI     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   78                                    MALE    10&UN   50 FREE                                     EVENT   78
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FORTUNE, MICHAEL      10 PC PALO ALTO SWIM CLU      27.53
POMEROY, CHASE        10 PC SANTA CLARA SWIM C      27.77
FRONCZAK, SEAN        10 PC SANTA CLARA SWIM C      28.47
TIRTADINATA, WILBERT  10 PC DALY CITY DOLPHINS      29.59
LEUNG, TERENCE        10 PC DALY CITY DOLPHINS      30.18
IM, NICHOLAS          10 PC MONTEREY BAY SWIM       30.79
HARPER, GREGORY        9 PC WALNUT CREEK AQUA       31.47
TING, ALEX            10 PC SOUTH SAN FRANCISC      31.71
STEMBER, JOSEPH        9 PC DALY CITY DOLPHINS      32.40
FRAVOR, NATHAN        10 CC KINGS SWIM CLUB         32.50
MUIR, JAKE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI      33.00
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM       34.47
JONES, JAMES IV       10 SN LAGUNA CREEK RAQUE      34.55
RICK, STEVEN          10 PC MORGAN HILL SWIM C      34.56
MIYAGI, DANIEL        10 PC STANFORD COVINGTON      34.86
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS      35.07
NEFF, JOHN            10 PC SEASIDE AQUATIC CL      35.74
FONG, MICHAEL          9 PC SANTA CLARA SWIM C      35.77
WINDLE, YOSHI          9 PC MONTEREY BAY SWIM       36.22
TRAN, WILLIAM          9 PC SANTA CLARA SWIM C      36.53
HOLLAND-MCCOWAN, JOHN  9 PC SANTA CLARA SWIM C      36.66
HAUSSERMANN, ALEX     10 PC MONTEREY BAY SWIM       36.88
CLUPNY, MORGAN         9 PC SOUTH SAN FRANCISC      37.05
VAUGHN, SPENSER       10 PC VALLEY DOLPHINS         37.39
ARVESON, JAKE L       10 PC SEASIDE AQUATIC CL      37.61
KREBS, SAM             9 PC MONTEREY BAY SWIM       37.63
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC      37.67
SHIELDS, PATRICK       9 PC GILROY GATORS SWIM      38.07
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU      38.16
KRISTL, JAKE           9 PC MONTEREY BAY SWIM       38.19
CUVIN, MICHAEL         9 PC DALY CITY DOLPHINS      38.25
BALLIN, MITCHELL       9 PC BARRACUDA AQUATICS      38.29
CONN, JULIAN           9 PC SLUG AQUATICS           39.01
MOK, LEO              10 PC WALNUT CREEK AQUA       39.21
HAAKE, CHRISTOPHER    10 PC SANTA CLARA SWIM C      40.04
SHU, ALBERT           10 PC DALY CITY DOLPHINS      40.37
PICKENS, CHRIS         9 PC MONTEREY BAY SWIM       41.45
TUCKER, NICHOLAS      10 PC MONTEREY BAY SWIM       41.57
TING, PATRICK          9 PC DALY CITY DOLPHINS      42.45
GLASSMAN, ETHAN        9 PC STANFORD COVINGTON      42.76
RAYMOND, CASEY        10 PC SEASIDE AQUATIC CL      42.78
CLARE, JEFFREY M      10 PC VALLEY DOLPHINS         43.00
TAPIZ, NATHAN          9 PC CABRILLO THRESHERS      43.47
JUAREZ, ANTHONY GIOVA  9 PC TIGER AQUATICS          44.10
HUBBARD, CHANDLER      9 PC SALINAS VALLEY AQU      44.60
LAWLER, TRENT          9 PC SANTA CLARA SWIM C      44.60
MALICK, EDDIE          9 PC GILROY GATORS SWIM      45.57
STEVENS, MORRIS       10 PC SAN BENITO AQUATIC      45.75
POWELL, IAN            9 PC SAINT LAWRENCE SWI      46.44
OMSTEAD, DAVID        10 CC FREMONT FLYING FIS      47.28
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU      47.57
AHUJA, ANKUR           9 PC MILPITAS TIDAL WAV      47.63
ARAKI, BRANDON         9 PC WEST VALLEY SWIM C      48.64
SHU, THOMAS            9 PC DALY CITY DOLPHINS      49.76
CWICK, JAMES P         9 PC VALLEY DOLPHINS         52.28
FILICE, MIKE          10 PC GILROY GATORS SWIM      54.80
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:01.76
EISENGA, KYLE          9 PC VALLEY DOLPHINS       NO SHOW
LOMBARD, AUSTIN       10 PC STANFORD COVINGTON    NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT   10
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FORTUNE, MICHAEL      10 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:00.84         28.77
POMEROY, CHASE        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:02.74         29.70
TIRTADINATA, WILBERT  10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:04.78         30.87
HARPER, GREGORY        9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:06.01         31.42
LEUNG, TERENCE        10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:07.47         31.97
DAVIS, COLE            9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:11.95         33.62
TING, ALEX            10 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:12.67         35.45
FRAVOR, NATHAN        10 CC KINGS SWIM CLUB       1:14.84         33.68
MUIR, JAKE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:16.82         36.15
RICK, STEVEN          10 PC MORGAN HILL SWIM C    1:17.00         35.85
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:17.12         36.26
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:18.01         36.15
NEFF, JOHN            10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:18.43         37.07
HOFSTETTER, KYLE      10 PC CABRILLO THRESHERS    1:19.65         38.03
RODRIGUEZ, MANUEL      9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:21.31         37.30
HOLLAND-MCCOWAN, JOHN  9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:21.77         39.70
LOMBARD, AUSTIN       10 PC STANFORD COVINGTON    1:22.60         38.94
WINDLE, YOSHI          9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:22.70         39.71
EISENGA, KYLE          9 PC VALLEY DOLPHINS       1:22.89         39.72
KREBS, SAM             9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:23.02         39.72
JONES, JAMES IV       10 SN LAGUNA CREEK RAQUE    1:23.07         36.14
SHEN, NICK            10 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:23.45         39.23
HAUSSERMANN, ALEX     10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:23.79         39.28
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:25.29         40.70
CUVIN, MICHAEL         9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:25.48         41.29
FONG, MICHAEL          9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:25.68         39.13
KWONG, BRYANT         10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:25.97         39.53
BALLIN, MITCHELL       9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:26.00         39.81
VAUGHN, SPENSER       10 PC VALLEY DOLPHINS       1:26.25         39.86
ARVESON, JAKE L       10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:26.37         40.93
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:27.49         39.50
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:27.53         36.74
CLUPNY, MORGAN         9 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:28.77         40.39
TRAN, WILLIAM          9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:30.65         41.83
PICKENS, CHRIS         9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:31.00         41.73
SHIELDS, PATRICK       9 PC GILROY GATORS SWIM    1:31.39         41.13
KRISTL, JAKE           9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:34.65         41.37
GLASSMAN, ETHAN        9 PC STANFORD COVINGTON    1:34.67         44.14
HAAKE, CHRISTOPHER    10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:35.04         43.41
JUAREZ, ANTHONY GIOVA  9 PC TIGER AQUATICS        1:35.71         43.25
LAWLER, TRENT          9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:35.79         47.82
CLARE, JEFFREY M      10 PC VALLEY DOLPHINS       1:36.03         45.97
TING, PATRICK          9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:36.27         47.05
BURDGE, JOSHUA         9 PC VALLEY DOLPHINS       1:36.36         44.45
CONN, JULIAN           9 PC SLUG AQUATICS         1:36.88         45.10
RAYMOND, CASEY        10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:36.90         42.80
MALICK, EDDIE          9 PC GILROY GATORS SWIM    1:37.95         47.23
OMSTEAD, DAVID        10 CC FREMONT FLYING FIS    1:41.75         48.31
TSUI, BRIAN            9 CC FREMONT FLYING FIS    1:46.90         50.25
STEVENS, MORRIS       10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:47.05         50.20
POWELL, IAN            9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:47.24         48.77
AHUJA, ANKUR           9 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:48.26         50.62
HUBBARD, CHANDLER      9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:48.37         46.81
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:48.91         51.25
CWICK, JAMES P         9 PC VALLEY DOLPHINS       1:51.66         53.63
HERTOGS, STEPHEN      10 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   90                                    MALE    10&UN   200 FREE                                    EVENT   90
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FRONCZAK, SEAN        10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:11.71         30.20  1:04.06  1:38.03
FORTUNE, MICHAEL      10 PC PALO ALTO SWIM CLU    2:15.52         30.65  1:04.85  1:41.02
POMEROY, CHASE        10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:17.98         32.07  1:08.16  1:43.27
TIRTADINATA, WILBERT  10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:22.91         32.37  1:08.52  1:46.55
LEUNG, TERENCE        10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:27.33         34.59  1:13.56  1:51.92
HARPER, GREGORY        9 PC WALNUT CREEK AQUA     2:27.60         34.03  1:12.92  1:51.84
DAVIS, COLE            9 PC SANTA CLARA SWIM C    2:40.04         34.65  1:16.45  1:59.44
RICK, STEVEN          10 PC MORGAN HILL SWIM C    2:43.38         36.82  1:19.01  2:01.95
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C    2:53.84         38.55  1:25.40  2:11.28
HOLLAND-MCCOWAN, JOHN  9 PC SANTA CLARA SWIM C    2:57.77         41.51  1:27.71  2:14.19
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    2:58.44         40.54  1:27.98  2:14.94
FONG, MICHAEL          9 PC SANTA CLARA SWIM C    2:59.03         40.17  1:26.98  2:12.28
FRAVOR, NATHAN        10 CC KINGS SWIM CLUB       2:59.08         40.31  1:27.48  2:13.20
SHEN, NICK            10 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:00.90         42.14  1:32.07  2:20.96
HAUSSERMANN, ALEX     10 PC MONTEREY BAY SWIM     3:04.24         41.99  1:29.43  2:17.53
WINDLE, YOSHI          9 PC MONTEREY BAY SWIM     3:07.56         42.24  1:31.39  2:21.08
TRAN, WILLIAM          9 PC SANTA CLARA SWIM C    3:10.68         41.65  1:31.21  2:21.49
ARVESON, JAKE L       10 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:19.19         45.86  1:40.15  2:32.64
CONN, JULIAN           9 PC SLUG AQUATICS         3:19.81         43.13  1:33.86  2:27.13
SHIELDS, PATRICK       9 PC GILROY GATORS SWIM    3:20.52         47.27  1:38.40  2:32.28
MALICK, EDDIE          9 PC GILROY GATORS SWIM    3:22.02         46.54  1:40.96  2:33.69
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   84                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   84
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FRONCZAK, SEAN        10 PC SANTA CLARA SWIM C      32.47
FORTUNE, MICHAEL      10 PC PALO ALTO SWIM CLU      32.69
POMEROY, CHASE        10 PC SANTA CLARA SWIM C      33.77
TIRTADINATA, WILBERT  10 PC DALY CITY DOLPHINS      35.95
STEMBER, JOSEPH        9 PC DALY CITY DOLPHINS      37.52
DAVIS, COLE            9 PC SANTA CLARA SWIM C      38.61
TING, ALEX            10 PC SOUTH SAN FRANCISC      38.90
IM, NICHOLAS          10 PC MONTEREY BAY SWIM       39.06
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM       39.40
MUIR, JAKE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI      40.25
JONES, JAMES IV       10 SN LAGUNA CREEK RAQUE      40.47
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS      40.98
NEFF, JOHN            10 PC SEASIDE AQUATIC CL      42.03
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C      42.34
WINDLE, YOSHI          9 PC MONTEREY BAY SWIM       42.70
KREBS, SAM             9 PC MONTEREY BAY SWIM       43.05
TRAN, WILLIAM          9 PC SANTA CLARA SWIM C      43.22
SHEN, NICK            10 PC FOG CITY HAMMERHEA      44.14
HOLLAND-MCCOWAN, JOHN  9 PC SANTA CLARA SWIM C      44.29
CLUPNY, MORGAN         9 PC SOUTH SAN FRANCISC      46.46
OMSTEAD, DAVID        10 CC FREMONT FLYING FIS      46.86
GLASSMAN, ETHAN        9 PC STANFORD COVINGTON      48.83
TUCKER, NICHOLAS      10 PC MONTEREY BAY SWIM       49.25
SHU, ALBERT           10 PC DALY CITY DOLPHINS      49.78
VAUGHN, SPENSER       10 PC VALLEY DOLPHINS         50.29
CWICK, JAMES P         9 PC VALLEY DOLPHINS         50.45
HAAKE, CHRISTOPHER    10 PC SANTA CLARA SWIM C      50.84
PICKENS, CHRIS         9 PC MONTEREY BAY SWIM       51.06
CONN, JULIAN           9 PC SLUG AQUATICS           51.15
JUAREZ, ANTHONY GIOVA  9 PC TIGER AQUATICS          51.40
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   84                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   84
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TAPIZ, NATHAN          9 PC CABRILLO THRESHERS      52.15
CLARE, JEFFREY M      10 PC VALLEY DOLPHINS         52.92
LAWLER, TRENT          9 PC SANTA CLARA SWIM C      53.03
CUVIN, MICHAEL         9 PC DALY CITY DOLPHINS      53.81
MALICK, EDDIE          9 PC GILROY GATORS SWIM      54.90
STEVENS, MORRIS       10 PC SAN BENITO AQUATIC      55.25
ARAKI, BRANDON         9 PC WEST VALLEY SWIM C      56.03
SHU, THOMAS            9 PC DALY CITY DOLPHINS      56.36
FILICE, MIKE          10 PC GILROY GATORS SWIM      56.58
AHUJA, ANKUR           9 PC MILPITAS TIDAL WAV      58.71
RAYMOND, CASEY        10 PC SEASIDE AQUATIC CL      58.73
HUBBARD, CHANDLER      9 PC SALINAS VALLEY AQU      59.65
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:01.01
POWELL, IAN            9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:03.58
=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    10&UN   100 BACK                                    EVENT    4
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FRONCZAK, SEAN        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:09.87         33.80
POMEROY, CHASE        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:11.70         34.65
FORTUNE, MICHAEL      10 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:14.53         35.95
STEMBER, JOSEPH        9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:19.03         37.00
DAVIS, COLE            9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:21.41         39.75
IM, NICHOLAS          10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:23.42         39.93
TING, ALEX            10 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:24.45         40.96
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:25.46         39.87
NEFF, JOHN            10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:26.81         40.79
JONES, JAMES IV       10 SN LAGUNA CREEK RAQUE    1:30.42         42.38
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:31.63         44.12
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:32.93         43.68
KREBS, SAM             9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:33.12         42.95
WINDLE, YOSHI          9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:33.49         45.11
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:34.78         46.18
HAUSSERMANN, ALEX     10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:35.50         46.10
KWONG, BRYANT         10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:35.53         46.03
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:41.15         49.66
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:45.30         50.08
OMSTEAD, DAVID        10 CC FREMONT FLYING FIS    1:45.35         51.96
CLARE, JEFFREY M      10 PC VALLEY DOLPHINS       1:50.28         50.75
CWICK, JAMES P         9 PC VALLEY DOLPHINS       1:50.34         53.10
CUVIN, MICHAEL         9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:52.78         56.27
BURDGE, JOSHUA         9 PC VALLEY DOLPHINS       1:53.13         52.89
CONN, JULIAN           9 PC SLUG AQUATICS         1:55.56         56.37
MALICK, EDDIE          9 PC GILROY GATORS SWIM    1:56.26         59.07
AHUJA, ANKUR           9 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:58.64         55.20
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:11.52       1:02.18
RAYMOND, CASEY        10 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:13.34       1:02.81
CLUPNY, MORGAN         9 PC SOUTH SAN FRANCISC     DQUED
SHEN, NICK            10 PC FOG CITY HAMMERHEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   66                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   66
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FORTUNE, MICHAEL      10 PC PALO ALTO SWIM CLU      35.03
LEUNG, TERENCE        10 PC DALY CITY DOLPHINS      38.83
IM, NICHOLAS          10 PC MONTEREY BAY SWIM       40.27
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   66                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   66
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RICK, STEVEN          10 PC MORGAN HILL SWIM C      41.99
HARPER, GREGORY        9 PC WALNUT CREEK AQUA       42.15
STEMBER, JOSEPH        9 PC DALY CITY DOLPHINS      43.64
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C      44.62
DAVIS, COLE            9 PC SANTA CLARA SWIM C      44.79
VAUGHN, SPENSER       10 PC VALLEY DOLPHINS         44.90
KRISTL, JAKE           9 PC MONTEREY BAY SWIM       45.25
JONES, JAMES IV       10 SN LAGUNA CREEK RAQUE      45.54
TING, ALEX            10 PC SOUTH SAN FRANCISC      46.05
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM       46.48
MIYAGI, DANIEL        10 PC STANFORD COVINGTON      46.68
WINDLE, YOSHI          9 PC MONTEREY BAY SWIM       47.25
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS      47.37
TRAN, WILLIAM          9 PC SANTA CLARA SWIM C      47.45
HAUSSERMANN, ALEX     10 PC MONTEREY BAY SWIM       47.63
FRAVOR, NATHAN        10 CC KINGS SWIM CLUB         47.99
LOMBARD, AUSTIN       10 PC STANFORD COVINGTON      48.25
KREBS, SAM             9 PC MONTEREY BAY SWIM       48.26
NEFF, JOHN            10 PC SEASIDE AQUATIC CL      48.94
HOLLAND-MCCOWAN, JOHN  9 PC SANTA CLARA SWIM C      49.02
PICKENS, CHRIS         9 PC MONTEREY BAY SWIM       50.94
MOK, LEO              10 PC WALNUT CREEK AQUA       51.03
SHIELDS, PATRICK       9 PC GILROY GATORS SWIM      51.44
MUIR, JAKE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI      51.54
HAAKE, CHRISTOPHER    10 PC SANTA CLARA SWIM C      51.88
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU      52.29
POWELL, IAN            9 PC SAINT LAWRENCE SWI      52.41
SHU, ALBERT           10 PC DALY CITY DOLPHINS      52.92
EISENGA, KYLE          9 PC VALLEY DOLPHINS         53.28
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC      53.52
TUCKER, NICHOLAS      10 PC MONTEREY BAY SWIM       54.54
CLUPNY, MORGAN         9 PC SOUTH SAN FRANCISC      54.75
CLARE, JEFFREY M      10 PC VALLEY DOLPHINS         55.22
ARVESON, JAKE L       10 PC SEASIDE AQUATIC CL      57.06
OMSTEAD, DAVID        10 CC FREMONT FLYING FIS      57.32
MALICK, EDDIE          9 PC GILROY GATORS SWIM      57.86
LAWLER, TRENT          9 PC SANTA CLARA SWIM C      58.61
TING, PATRICK          9 PC DALY CITY DOLPHINS      58.62
SHU, THOMAS            9 PC DALY CITY DOLPHINS      58.95
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU      59.75
CUVIN, MICHAEL         9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:00.32
RAYMOND, CASEY        10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:01.47
TAPIZ, NATHAN          9 PC CABRILLO THRESHERS    1:02.69
ARAKI, BRANDON         9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:05.32
STEVENS, MORRIS       10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:11.35
CWICK, JAMES P         9 PC VALLEY DOLPHINS       1:13.36
FILICE, MIKE          10 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
JUAREZ, ANTHONY GIOVA  9 PC TIGER AQUATICS         DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    10&UN   100 BREAST                                  EVENT   22
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FORTUNE, MICHAEL      10 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:18.35         37.18
FRONCZAK, SEAN        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:21.09         38.84
LEUNG, TERENCE        10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:22.08         39.79
RICK, STEVEN          10 PC MORGAN HILL SWIM C    1:29.19         41.61
IM, NICHOLAS          10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:32.09         42.09
HARPER, GREGORY        9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:33.90         45.60
STEMBER, JOSEPH        9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:33.91         44.77
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    10&UN   100 BREAST                                  EVENT   22
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VAUGHN, SPENSER       10 PC VALLEY DOLPHINS       1:40.65         47.24
HAUSSERMANN, ALEX     10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:42.41         49.49
RODRIGUEZ, MANUEL      9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:42.96         48.60
HOFSTETTER, KYLE      10 PC CABRILLO THRESHERS    1:43.33         48.07
FONG, MICHAEL          9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:43.92         49.75
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:44.14         51.41
NEFF, JOHN            10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:46.82         50.74
LOMBARD, AUSTIN       10 PC STANFORD COVINGTON    1:47.47         50.70
KRISTL, JAKE           9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:47.64         50.21
WINDLE, YOSHI          9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:47.74         50.02
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:48.43         50.94
KWONG, BRYANT         10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:50.85         53.00
TRAN, WILLIAM          9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:50.95         52.89
BALLIN, MITCHELL       9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:52.08         52.28
KREBS, SAM             9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:52.95         51.44
POWELL, IAN            9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:53.91         52.96
PICKENS, CHRIS         9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:55.69         55.01
HAAKE, CHRISTOPHER    10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:55.77         54.38
MUIR, JAKE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:58.13         54.67
HERTOGS, STEPHEN      10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:59.47         56.42
OMSTEAD, DAVID        10 CC FREMONT FLYING FIS    2:03.88         59.03
LAWLER, TRENT          9 PC SANTA CLARA SWIM C    2:04.68       1:01.44
TING, PATRICK          9 PC DALY CITY DOLPHINS    2:06.22       1:01.33
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:07.07         59.84
MALICK, EDDIE          9 PC GILROY GATORS SWIM    2:11.92       1:03.34
CUVIN, MICHAEL         9 PC DALY CITY DOLPHINS    2:23.09       1:06.95
JUAREZ, ANTHONY GIOVA  9 PC TIGER AQUATICS         DQUED
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   16
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
POMEROY, CHASE        10 PC SANTA CLARA SWIM C      31.53
FRONCZAK, SEAN        10 PC SANTA CLARA SWIM C      31.82
FORTUNE, MICHAEL      10 PC PALO ALTO SWIM CLU      31.91
TIRTADINATA, WILBERT  10 PC DALY CITY DOLPHINS      32.25
HARPER, GREGORY        9 PC WALNUT CREEK AQUA       33.77
LEUNG, TERENCE        10 PC DALY CITY DOLPHINS      34.51
IM, NICHOLAS          10 PC MONTEREY BAY SWIM       35.52
STEMBER, JOSEPH        9 PC DALY CITY DOLPHINS      36.51
TING, ALEX            10 PC SOUTH SAN FRANCISC      37.90
DAVIS, COLE            9 PC SANTA CLARA SWIM C      38.36
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM       38.91
MUIR, JAKE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI      39.04
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS      39.24
NEFF, JOHN            10 PC SEASIDE AQUATIC CL      39.52
FRAVOR, NATHAN        10 CC KINGS SWIM CLUB         39.84
RICK, STEVEN          10 PC MORGAN HILL SWIM C      40.49
MIYAGI, DANIEL        10 PC STANFORD COVINGTON      42.19
KREBS, SAM             9 PC MONTEREY BAY SWIM       42.52
FONG, MICHAEL          9 PC SANTA CLARA SWIM C      43.03
HOLLAND-MCCOWAN, JOHN  9 PC SANTA CLARA SWIM C      43.15
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C      43.17
JONES, JAMES IV       10 SN LAGUNA CREEK RAQUE      43.41
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC      44.25
CLUPNY, MORGAN         9 PC SOUTH SAN FRANCISC      46.05
RODRIGUEZ, MANUEL      9 PC SANTA CLARA SWIM C      46.22
VAUGHN, SPENSER       10 PC VALLEY DOLPHINS         47.36
SHIELDS, PATRICK       9 PC GILROY GATORS SWIM      48.26
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   16
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GLASSMAN, ETHAN        9 PC STANFORD COVINGTON      48.95
TRAN, WILLIAM          9 PC SANTA CLARA SWIM C      49.19
LOMBARD, AUSTIN       10 PC STANFORD COVINGTON      50.33
TSUI, BRIAN            9 CC FREMONT FLYING FIS      51.12
CUVIN, MICHAEL         9 PC DALY CITY DOLPHINS      51.17
EISENGA, KYLE          9 PC VALLEY DOLPHINS         51.39
SHEN, NICK            10 PC FOG CITY HAMMERHEA      53.14
CONN, JULIAN           9 PC SLUG AQUATICS           53.26
PICKENS, CHRIS         9 PC MONTEREY BAY SWIM       54.63
KRISTL, JAKE           9 PC MONTEREY BAY SWIM       55.07
JUAREZ, ANTHONY GIOVA  9 PC TIGER AQUATICS          55.51
LAWLER, TRENT          9 PC SANTA CLARA SWIM C      56.45
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU      56.97
STEVENS, MORRIS       10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:00.95
RAYMOND, CASEY        10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:01.84
TING, PATRICK          9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:05.03
HUBBARD, CHANDLER      9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:05.44
CWICK, JAMES P         9 PC VALLEY DOLPHINS        DQUED
KWONG, BRYANT         10 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
POWELL, IAN            9 PC SAINT LAWRENCE SWI    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   72                                    MALE    10&UN   100 I.M.                                    EVENT   72
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
POMEROY, CHASE        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:11.40         32.85
TIRTADINATA, WILBERT  10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:14.71         33.46
LEUNG, TERENCE        10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:16.87         36.87
HARPER, GREGORY        9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:18.81         38.34
DAVIS, COLE            9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:20.29         36.94
STEMBER, JOSEPH        9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:20.42         37.24
IM, NICHOLAS          10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:20.93         39.49
TING, ALEX            10 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:22.85         38.09
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:25.09         38.61
RICK, STEVEN          10 PC MORGAN HILL SWIM C    1:25.73         41.79
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:27.22         39.69
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:27.85         41.74
JONES, JAMES IV       10 SN LAGUNA CREEK RAQUE    1:28.53         40.07
NEFF, JOHN            10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:28.58         41.32
MUIR, JAKE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:28.66         40.66
KREBS, SAM             9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:31.49         41.01
MIYAGI, DANIEL        10 PC STANFORD COVINGTON    1:31.94         45.44
FRAVOR, NATHAN        10 CC KINGS SWIM CLUB       1:33.78         42.73
HAUSSERMANN, ALEX     10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:34.30         45.49
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:37.08         46.92
LOMBARD, AUSTIN       10 PC STANFORD COVINGTON    1:37.81         44.19
BALLIN, MITCHELL       9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:38.28         48.19
VAUGHN, SPENSER       10 PC VALLEY DOLPHINS       1:38.60         48.23
MOK, LEO              10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:40.88         47.14
PICKENS, CHRIS         9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:41.99         49.08
EISENGA, KYLE          9 PC VALLEY DOLPHINS       1:45.84         55.67
KRISTL, JAKE           9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:45.91         49.71
CUVIN, MICHAEL         9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:46.25         51.66
TUCKER, NICHOLAS      10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:47.17         51.29
CONN, JULIAN           9 PC SLUG AQUATICS         1:51.55         49.77
TING, PATRICK          9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:51.72         57.19
LAWLER, TRENT          9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:52.47         56.82
POWELL, IAN            9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:52.78         59.01
JUAREZ, ANTHONY GIOVA  9 PC TIGER AQUATICS        1:54.11         49.64
RAYMOND, CASEY        10 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:00.94       1:01.68
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   72                                    MALE    10&UN   100 I.M.                                    EVENT   72
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CWICK, JAMES P         9 PC VALLEY DOLPHINS       2:06.49         57.63
FRONCZAK, SEAN        10 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    10&UN   200 I.M.                                    EVENT   28
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FRONCZAK, SEAN        10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:30.33         34.91  1:12.36  1:56.97
TIRTADINATA, WILBERT  10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:39.53         33.80  1:14.45  2:04.79
POMEROY, CHASE        10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:44.19         35.61  1:16.62  2:08.98
LEUNG, TERENCE        10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:44.89         39.59  1:22.10  2:09.52
HARPER, GREGORY        9 PC WALNUT CREEK AQUA     2:47.19         38.49  1:22.49  2:11.46
STEMBER, JOSEPH        9 PC DALY CITY DOLPHINS    2:52.23         39.18  1:22.95  2:14.14
IM, NICHOLAS          10 PC MONTEREY BAY SWIM     2:54.02         38.66  1:26.10  2:17.59
TING, ALEX            10 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:58.09         41.24  1:24.57  2:18.62
DAVIS, COLE            9 PC SANTA CLARA SWIM C    2:58.68         42.50  1:27.03  2:20.09
RICK, STEVEN          10 PC MORGAN HILL SWIM C    3:04.60         43.78  1:34.72  2:24.31
JONES, JAMES IV       10 SN LAGUNA CREEK RAQUE    3:18.58         44.65  1:35.49  2:31.30
RODRIGUEZ, MANUEL      9 PC SANTA CLARA SWIM C    3:20.46         47.98  1:39.61  2:37.08
HOLLAND-MCCOWAN, JOHN  9 PC SANTA CLARA SWIM C    3:21.32         45.42  1:39.20  2:37.57
FRAVOR, NATHAN        10 CC KINGS SWIM CLUB       3:21.42         48.41  1:40.34  2:40.81
MUIR, JAKE            10 PC SAINT LAWRENCE SWI    3:21.77         42.59  1:35.01  2:40.53
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    3:21.94         46.76  1:39.24  2:39.55
FONG, MICHAEL          9 PC SANTA CLARA SWIM C    3:25.14         47.78  1:39.60  2:39.08
TRAN, WILLIAM          9 PC SANTA CLARA SWIM C    3:29.45         52.20  1:41.97  2:40.49
LAWLER, TRENT          9 PC SANTA CLARA SWIM C    3:51.62         57.37  1:58.20  3:01.43
CONN, JULIAN           9 PC SLUG AQUATICS          DQUED
HAUSSERMANN, ALEX     10 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
LOMBARD, AUSTIN       10 PC STANFORD COVINGTON     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   70                                    MALE    11-12   50 FREE#                                    EVENT   70
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHITELEY, ANDREW      12 PC PENINSULA COVENANT      24.69
MOQUIA, AARON         12 PC UNATTACHED PACIFIC      26.74
WEN, LARRY            12 PC SUNNYVALE SWIM TEA      27.02
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU      27.32
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUA       27.36
HICKSON, JAMES        12 CA AQUAZOTS                27.38
SUN, ANDREW           12 PC SUNNYVALE SWIM TEA      27.44
THIVIERGE, JAMES      11 PC STANFORD COVINGTON      27.85
TALBOTT, PATCH        11 PC SANTA CLARA SWIM C      27.86
MOBERLY, TARO         12 PC SANTA CLARA SWIM C      28.55
MUIR, JONNY           12 PC SAINT LAWRENCE SWI      29.01
AGASID, THOMAS        11 PC SOUTH SAN FRANCISC      29.94
CHHOKAR, AARON        11 PC DALY CITY DOLPHINS      30.11
CHINN, ZACK           11 PC BARRACUDA AQUATICS      30.12
RIANDA, JAKE          12 PC SALINAS VALLEY AQU      30.23
YAU, EDDY             12 PC DALY CITY DOLPHINS      30.35
POWELL, TRISTAN       12 PC SAINT LAWRENCE SWI      30.40
APOLINARIO, KEVIN     11 PC DALY CITY DOLPHINS      30.57
NGUYEN, ALAN          11 PC SANTA CLARA SWIM C      30.83
HOORNAERT, JEFFREY    12 PC TIGER AQUATICS          30.96
KREBS, MATTHEW        11 PC MONTEREY BAY SWIM       30.99
MCMAHON, JACK         11 PC WALNUT CREEK AQUA       31.34
SHIELDS, MATTHEW      12 PC GILROY GATORS SWIM      31.71
COLIJN, ROSS          12 PC SALINAS VALLEY AQU      31.95
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU      32.38
AVERY, BEN            11 PC TIGER AQUATICS          32.51
MAGAT, CHARLES        11 PC DALY CITY DOLPHINS      32.87
LAW, RYAN             11 PC DALY CITY DOLPHINS      33.65
HATCHER, BEN          12 PC SAN BENITO AQUATIC      34.25
EISENGA, WESLEY       11 PC VALLEY DOLPHINS         34.73
CHEN, KENNETH         11 PC DALY CITY DOLPHINS      35.07
MCGHEE, JACOB         11 PC GILROY GATORS SWIM      35.11
WINDLE, MAS           11 PC MONTEREY BAY SWIM       35.17
TAI, CHRISTOPHER      11 PC SANTA CLARA SWIM C      36.77
MCCOMBS, ERIC         11 PC MORGAN HILL SWIM C      37.05
GIOTTONINI, JERAD     11 PC TIGER AQUATICS          38.38
TORRESS, ADRIAN       11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      39.16
WU, ARTHUR            12 PC MONTEREY BAY SWIM       40.06
MCDANIEL, ZACH        12 PC SALINAS VALLEY AQU      40.44
CHEN, GEORGE          11 CC FREMONT FLYING FIS      40.46
DROGEMULLER, RYNE     12 PC SAN BENITO AQUATIC      41.91
JOYCE, PAT            11 PC WALNUT CREEK AQUA       47.39
STEPHENS, DREW        11 PC SEASIDE AQUATIC CL      49.52
ANDERSON, COLTON L    12 PC SEASIDE AQUATIC CL    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    11-12   100 FREE#                                   EVENT   14
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LO, PETER             12 PC SANTA CLARA SWIM C      54.82         26.70
WHITELEY, ANDREW      12 PC PENINSULA COVENANT      55.32         26.95
WEN, LARRY            12 PC SUNNYVALE SWIM TEA      58.80         28.01
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUA       59.23         28.74
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU      59.53         28.44
HICKSON, JAMES        12 CA AQUAZOTS              1:00.08         28.17
GUBRUD, AUSTIN        12 PC GILROY GATORS SWIM    1:00.35         29.07
THIVIERGE, JAMES      11 PC STANFORD COVINGTON    1:01.86         29.86
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    11-12   100 FREE#                                   EVENT   14
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TALBOTT, PATCH        11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:03.25         30.88
SUN, ANDREW           12 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:04.01         30.10
CHINN, ZACK           11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:04.59         30.89
MOBERLY, TARO         12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:04.70         30.90
MAXWELL, TOM          11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:04.93         30.84
MOONEY, CONNOR        12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:05.61         30.99
CHHOKAR, AARON        11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:06.58         33.15
RUSSELL, DAVID        11 PC GILROY GATORS SWIM    1:06.67         31.31
MUIR, JONNY           12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:07.15         32.29
HOORNAERT, JEFFREY    12 PC TIGER AQUATICS        1:07.69         32.59
POWELL, TRISTAN       12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:08.26         33.34
SHIELDS, MATTHEW      12 PC GILROY GATORS SWIM    1:08.51         33.36
AGASID, THOMAS        11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:10.44         32.82
ROSE, ROBERT          11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:10.55         33.59
VU, MATTHEW           12 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:12.10         33.35
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:12.48         34.11
NGUYEN, ALAN          11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:12.87         32.99
CURRAN, DAVID         11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:13.18         35.15
COLIJN, ROSS          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:14.17         35.54
MAGAT, CHARLES        11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:15.30         36.66
MCMAHON, JACK         11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:15.48         35.97
EISENGA, WESLEY       11 PC VALLEY DOLPHINS       1:17.85         36.24
WINDLE, MAS           11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:17.91         36.99
AVERY, BEN            11 PC TIGER AQUATICS        1:18.07         36.67
CURTICE, BLANE        12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:21.19         38.43
GIOTTONINI, JERAD     11 PC TIGER AQUATICS        1:23.58         39.74
TAI, CHRISTOPHER      11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:26.12         40.72
TORRESS, ADRIAN       11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:26.52         41.26
MCCOMBS, ERIC         11 PC MORGAN HILL SWIM C    1:28.03         40.56
WU, ALAN              12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:28.76         40.75
CHOY, JONATHAN        11 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:29.89         41.78
KWONG, ANDREW         11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:31.03         41.89
MCDANIEL, ZACH        12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:32.33         41.79
DROGEMULLER, RYNE     12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:37.97         46.61
STEPHENS, DREW        11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:44.63         46.73
ANDERSON, COLTON L    12 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:11.73         58.03
RAMASWAMI, VISHNU     11 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
THOMSON, TIM          11 PC MONTEREY BAY SWIM     NO SHOW
WU, ARTHUR            12 PC MONTEREY BAY SWIM     NO SHOW
YAU, EDDY             12 PC DALY CITY DOLPHINS     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   88                                    MALE    11-12   200 FREE#                                   EVENT   88
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LO, PETER             12 PC SANTA CLARA SWIM C    2:00.35         28.33    58.37  1:29.62
WEN, LARRY            12 PC SUNNYVALE SWIM TEA    2:04.64         29.12  1:00.70  1:32.94
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:11.93         29.91  1:04.33  1:39.09
HICKSON, JAMES        12 CA AQUAZOTS              2:13.81         29.40  1:03.40  1:39.22
THIVIERGE, JAMES      11 PC STANFORD COVINGTON    2:14.31         30.70  1:04.89  1:39.94
MOBERLY, TARO         12 PC SANTA CLARA SWIM C    2:15.94         31.58  1:06.71  1:42.56
TALBOTT, PATCH        11 PC SANTA CLARA SWIM C    2:16.14         31.37  1:06.65  1:42.23
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU    2:16.77         30.75  1:05.17  1:42.21
MUIR, JONNY           12 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:25.34         32.27  1:09.99  1:49.47
HOORNAERT, JEFFREY    12 PC TIGER AQUATICS        2:30.20         34.28  1:12.84  1:52.32
POWELL, TRISTAN       12 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:32.52         34.68  1:13.76  1:54.55
ROSE, ROBERT          11 PC SANTA CLARA SWIM C    2:32.57         34.29  1:13.33  1:54.23
KREBS, MATTHEW        11 PC MONTEREY BAY SWIM     2:38.09         35.28  1:15.89  1:59.03
MCMAHON, JACK         11 PC WALNUT CREEK AQUA     2:38.30         38.18  1:22.24  2:03.76
COLIJN, ROSS          12 PC SALINAS VALLEY AQU    2:40.47         38.18  1:21.36  2:03.00
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   88                                    MALE    11-12   200 FREE#                                   EVENT   88
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LAW, RYAN             11 PC DALY CITY DOLPHINS    2:40.90         36.84  1:17.94  2:01.00
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU    2:42.13         36.39  1:19.76  2:02.54
NGUYEN, ALAN          11 PC SANTA CLARA SWIM C    2:46.47         35.97  1:20.19  2:02.50
WINDLE, MAS           11 PC MONTEREY BAY SWIM     2:54.71         40.91  1:25.63  2:11.40
GIOTTONINI, JERAD     11 PC TIGER AQUATICS        3:06.05         41.72  1:29.58  2:18.20
TAI, CHRISTOPHER      11 PC SANTA CLARA SWIM C    3:07.94         43.41  1:31.84  2:20.48
TORRESS, ADRIAN       11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    3:08.19         41.95  1:30.81  2:20.73
MCCOMBS, ERIC         11 PC MORGAN HILL SWIM C    3:11.29         43.49  1:31.93  2:24.83
STEPHENS, DREW        11 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:51.52         48.77  1:49.72  2:52.92
ANDERSON, COLTON L    12 PC SEASIDE AQUATIC CL    5:02.21       1:04.45  2:23.17  3:45.15
=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    11-12   50 BACK#                                    EVENT    8
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LO, PETER             12 PC SANTA CLARA SWIM C      29.97
HICKSON, JAMES        12 CA AQUAZOTS                30.90
WHITELEY, ANDREW      12 PC PENINSULA COVENANT      31.16
WEN, LARRY            12 PC SUNNYVALE SWIM TEA      31.64
SUN, ANDREW           12 PC SUNNYVALE SWIM TEA      32.49
THIVIERGE, JAMES      11 PC STANFORD COVINGTON      33.05
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU      34.02
TALBOTT, PATCH        11 PC SANTA CLARA SWIM C      34.76
APOLINARIO, KEVIN     11 PC DALY CITY DOLPHINS      34.77
GUBRUD, AUSTIN        12 PC GILROY GATORS SWIM      34.90
YAU, EDDY             12 PC DALY CITY DOLPHINS      35.78
CHHOKAR, AARON        11 PC DALY CITY DOLPHINS      35.83
VU, MATTHEW           12 PC MILPITAS TIDAL WAV      36.04
KREBS, MATTHEW        11 PC MONTEREY BAY SWIM       36.10
HOORNAERT, JEFFREY    12 PC TIGER AQUATICS          36.20
RIANDA, JAKE          12 PC SALINAS VALLEY AQU      36.27
RUSSELL, DAVID        11 PC GILROY GATORS SWIM      36.48
MCMAHON, JACK         11 PC WALNUT CREEK AQUA       36.49
NGUYEN, ALAN          11 PC SANTA CLARA SWIM C      36.58
SHIELDS, MATTHEW      12 PC GILROY GATORS SWIM      36.85
CHINN, ZACK           11 PC BARRACUDA AQUATICS      37.34
MAGAT, CHARLES        11 PC DALY CITY DOLPHINS      38.02
MOBERLY, TARO         12 PC SANTA CLARA SWIM C      38.07
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU      38.42
EISENGA, WESLEY       11 PC VALLEY DOLPHINS         39.30
AVERY, BEN            11 PC TIGER AQUATICS          40.16
CURRAN, DAVID         11 PC WALNUT CREEK AQUA       40.21
RAMASWAMI, VISHNU     11 PC WALNUT CREEK AQUA       42.55
COLIJN, ROSS          12 PC SALINAS VALLEY AQU      42.65
TORRESS, ADRIAN       11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      42.71
CHEN, GEORGE          11 CC FREMONT FLYING FIS      43.39
CURTICE, BLANE        12 PC SAN BENITO AQUATIC      44.28
WU, ARTHUR            12 PC MONTEREY BAY SWIM       44.33
KWONG, ANDREW         11 PC SANTA CLARA SWIM C      44.61
MCCOMBS, ERIC         11 PC MORGAN HILL SWIM C      46.24
GIOTTONINI, JERAD     11 PC TIGER AQUATICS          46.54
JOYCE, PAT            11 PC WALNUT CREEK AQUA       48.33
TAI, CHRISTOPHER      11 PC SANTA CLARA SWIM C      49.01
WINDLE, MAS           11 PC MONTEREY BAY SWIM       49.70
MCDANIEL, ZACH        12 PC SALINAS VALLEY AQU      53.22
STEPHENS, DREW        11 PC SEASIDE AQUATIC CL      54.69
DROGEMULLER, RYNE     12 PC SAN BENITO AQUATIC      58.10
ANDERSON, COLTON L    12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:02.66
RIANDA, ADAM          11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:04.40
THOMSON, TIM          11 PC MONTEREY BAY SWIM     NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    11-12   50 BACK#                                    EVENT    8
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WU, ALAN              12 PC FOG CITY HAMMERHEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   64                                    MALE    11-12   100 BACK#                                   EVENT   64
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LO, PETER             12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:03.30         30.71
WHITELEY, ANDREW      12 PC PENINSULA COVENANT    1:05.83         31.40
HICKSON, JAMES        12 CA AQUAZOTS              1:06.03         32.03
SUN, ANDREW           12 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:08.07         32.46
APOLINARIO, KEVIN     11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:16.90         37.71
CHINN, ZACK           11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:16.90         37.52
CHHOKAR, AARON        11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:17.79         38.75
HOORNAERT, JEFFREY    12 PC TIGER AQUATICS        1:18.79         38.59
RIANDA, JAKE          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:19.61         39.47
MCMAHON, JACK         11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:19.84         39.06
MAGAT, CHARLES        11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:22.28         40.47
NGUYEN, ALAN          11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:24.96         40.61
AVERY, BEN            11 PC TIGER AQUATICS        1:28.48         42.31
CHEN, KENNETH         11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:33.15         44.97
CHEN, GEORGE          11 CC FREMONT FLYING FIS    1:34.04         45.87
COLIJN, ROSS          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:34.25         44.93
TORRESS, ADRIAN       11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:37.27         47.49
MCCOMBS, ERIC         11 PC MORGAN HILL SWIM C    1:37.70         47.69
GIOTTONINI, JERAD     11 PC TIGER AQUATICS        1:43.30         51.07
STEPHENS, DREW        11 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:04.24         58.39
ANDERSON, COLTON L    12 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:20.12       1:05.33
DEBRITO, JARED M      12 PC VALLEY DOLPHINS       NO SHOW
MCDANIEL, ZACH        12 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   76                                    MALE    11-12   50 BREAST#                                  EVENT   76
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LO, PETER             12 PC SANTA CLARA SWIM C      31.25
WEN, LARRY            12 PC SUNNYVALE SWIM TEA      32.06
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUA       32.08
MOQUIA, AARON         12 PC UNATTACHED PACIFIC      34.41
SUN, ANDREW           12 PC SUNNYVALE SWIM TEA      34.51
WHITELEY, ANDREW      12 PC PENINSULA COVENANT      34.54
APOLINARIO, KEVIN     11 PC DALY CITY DOLPHINS      36.43
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU      37.27
CHINN, ZACK           11 PC BARRACUDA AQUATICS      37.69
RIANDA, JAKE          12 PC SALINAS VALLEY AQU      38.57
AGASID, THOMAS        11 PC SOUTH SAN FRANCISC      39.12
YAU, EDDY             12 PC DALY CITY DOLPHINS      40.07
CHHOKAR, AARON        11 PC DALY CITY DOLPHINS      40.17
NGUYEN, ALAN          11 PC SANTA CLARA SWIM C      41.07
POWELL, TRISTAN       12 PC SAINT LAWRENCE SWI      41.45
HATCHER, BEN          12 PC SAN BENITO AQUATIC      41.84
MUIR, JONNY           12 PC SAINT LAWRENCE SWI      42.27
THIVIERGE, JAMES      11 PC STANFORD COVINGTON      42.59
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU      42.96
CHEN, KENNETH         11 PC DALY CITY DOLPHINS      43.25
AVERY, BEN            11 PC TIGER AQUATICS          43.40
MOBERLY, TARO         12 PC SANTA CLARA SWIM C      43.69
LAW, RYAN             11 PC DALY CITY DOLPHINS      43.92
WINDLE, MAS           11 PC MONTEREY BAY SWIM       45.99
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   76                                    MALE    11-12   50 BREAST#                                  EVENT   76
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MAGAT, CHARLES        11 PC DALY CITY DOLPHINS      46.05
LEUNG, KEVIN          12 PC WALNUT CREEK AQUA       46.94
WU, ARTHUR            12 PC MONTEREY BAY SWIM       47.25
COLIJN, ROSS          12 PC SALINAS VALLEY AQU      48.03
TORRESS, ADRIAN       11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      49.11
DROGEMULLER, RYNE     12 PC SAN BENITO AQUATIC      51.17
GIOTTONINI, JERAD     11 PC TIGER AQUATICS          51.80
TAI, CHRISTOPHER      11 PC SANTA CLARA SWIM C      51.81
MCGHEE, JACOB         11 PC GILROY GATORS SWIM      52.90
CHEN, GEORGE          11 CC FREMONT FLYING FIS      54.70
JOYCE, PAT            11 PC WALNUT CREEK AQUA       55.99
MCDANIEL, ZACH        12 PC SALINAS VALLEY AQU      57.41
THOMSON, TIM          11 PC MONTEREY BAY SWIM       59.52
MCCOMBS, ERIC         11 PC MORGAN HILL SWIM C    1:00.46
=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    11-12   100 BREAST#                                 EVENT    2
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LO, PETER             12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:06.48         31.85
WEN, LARRY            12 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:09.00         32.83
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:09.80         32.86
SUN, ANDREW           12 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:14.68         34.90
AGASID, THOMAS        11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:21.08         39.29
APOLINARIO, KEVIN     11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:21.28         39.18
CHINN, ZACK           11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:21.66         38.14
GUBRUD, AUSTIN        12 PC GILROY GATORS SWIM    1:23.06         38.88
RIANDA, JAKE          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:26.51         40.61
CHHOKAR, AARON        11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:26.76         41.37
MUIR, JONNY           12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:26.96         41.41
CURRAN, DAVID         11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:27.66         42.14
MOONEY, CONNOR        12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:29.25         42.01
POWELL, TRISTAN       12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:30.69         42.31
ROSE, ROBERT          11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:31.10         42.99
MOBERLY, TARO         12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:32.61         43.77
KREBS, MATTHEW        11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:32.78
WINDLE, MAS           11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:38.25         47.23
WU, ALAN              12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:38.62         46.37
RAMASWAMI, VISHNU     11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:39.05         46.34
CURTICE, BLANE        12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:39.48         46.24
MAGAT, CHARLES        11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:40.17         48.39
RUSSELL, DAVID        11 PC GILROY GATORS SWIM    1:42.81         52.00
KWONG, ANDREW         11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:43.67         49.21
TORRESS, ADRIAN       11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:45.29         48.23
DROGEMULLER, RYNE     12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:47.52         51.08
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:48.82         52.36
TAI, CHRISTOPHER      11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:50.69         51.71
COLIJN, ROSS          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:56.63         52.91
ANDERSON, COLTON L    12 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:09.16       1:01.35
RIANDA, ADAM          11 PC SAN BENITO AQUATIC    2:09.89       1:00.81
MCCOMBS, ERIC         11 PC MORGAN HILL SWIM C    2:10.50       1:01.76
THOMSON, TIM          11 PC MONTEREY BAY SWIM     2:17.93       1:03.35
MCDANIEL, ZACH        12 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   20                                    MALE    11-12   50 FLY#                                     EVENT   20
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOQUIA, AARON         12 PC UNATTACHED PACIFIC      29.17
WHITELEY, ANDREW      12 PC PENINSULA COVENANT      29.29
WEN, LARRY            12 PC SUNNYVALE SWIM TEA      29.32
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUA       29.48
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU      31.11
THIVIERGE, JAMES      11 PC STANFORD COVINGTON      31.33
HICKSON, JAMES        12 CA AQUAZOTS                31.98
GUBRUD, AUSTIN        12 PC GILROY GATORS SWIM      32.23
MUIR, JONNY           12 PC SAINT LAWRENCE SWI      33.23
CHHOKAR, AARON        11 PC DALY CITY DOLPHINS      34.03
RIANDA, JAKE          12 PC SALINAS VALLEY AQU      34.29
KREBS, MATTHEW        11 PC MONTEREY BAY SWIM       34.81
TALBOTT, PATCH        11 PC SANTA CLARA SWIM C      34.95
RUSSELL, DAVID        11 PC GILROY GATORS SWIM      35.70
HOORNAERT, JEFFREY    12 PC TIGER AQUATICS          35.91
MOONEY, CONNOR        12 PC WALNUT CREEK AQUA       36.16
MCMAHON, JACK         11 PC WALNUT CREEK AQUA       36.31
VU, MATTHEW           12 PC MILPITAS TIDAL WAV      36.91
POWELL, TRISTAN       12 PC SAINT LAWRENCE SWI      37.16
APOLINARIO, KEVIN     11 PC DALY CITY DOLPHINS      37.18
ROSE, ROBERT          11 PC SANTA CLARA SWIM C      37.54
NGUYEN, ALAN          11 PC SANTA CLARA SWIM C      37.57
MOBERLY, TARO         12 PC SANTA CLARA SWIM C      37.70
YAU, EDDY             12 PC DALY CITY DOLPHINS      37.80
MAGAT, CHARLES        11 PC DALY CITY DOLPHINS      38.27
SHIELDS, MATTHEW      12 PC GILROY GATORS SWIM      38.58
DEBRITO, JARED M      12 PC VALLEY DOLPHINS         38.66
AVERY, BEN            11 PC TIGER AQUATICS          38.82
CURTICE, BLANE        12 PC SAN BENITO AQUATIC      40.23
RAMASWAMI, VISHNU     11 PC WALNUT CREEK AQUA       40.88
CURRAN, DAVID         11 PC WALNUT CREEK AQUA       42.13
GIOTTONINI, JERAD     11 PC TIGER AQUATICS          43.45
EISENGA, WESLEY       11 PC VALLEY DOLPHINS         45.52
CHOY, JONATHAN        11 PC MILPITAS TIDAL WAV      46.46
CHEN, GEORGE          11 CC FREMONT FLYING FIS      48.88
JOYCE, PAT            11 PC WALNUT CREEK AQUA       49.66
MCDANIEL, ZACH        12 PC SALINAS VALLEY AQU      57.41
AGASID, THOMAS        11 PC SOUTH SAN FRANCISC     DQUED
KWONG, ANDREW         11 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
MAXWELL, TOM          11 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
WU, ALAN              12 PC FOG CITY HAMMERHEA     DQUED
WU, ARTHUR            12 PC MONTEREY BAY SWIM     NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   82                                    MALE    11-12   100 I.M.#                                   EVENT   82
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LO, PETER             12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:01.36         29.62
WEN, LARRY            12 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:03.83         31.38
WHITELEY, ANDREW      12 PC PENINSULA COVENANT    1:05.44         30.47
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:06.47         31.51
SUN, ANDREW           12 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:08.15         31.64
MOQUIA, AARON         12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.31         31.89
HICKSON, JAMES        12 CA AQUAZOTS              1:10.63         31.61
THIVIERGE, JAMES      11 PC STANFORD COVINGTON    1:11.06         31.92
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:12.81         34.07
AGASID, THOMAS        11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:13.21         35.62
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   82                                    MALE    11-12   100 I.M.#                                   EVENT   82
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TALBOTT, PATCH        11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:14.39         33.97
APOLINARIO, KEVIN     11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:15.15         37.35
CHINN, ZACK           11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:15.64         36.42
MUIR, JONNY           12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:15.94         35.81
CHHOKAR, AARON        11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:15.97         35.91
RIANDA, JAKE          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:16.14         35.50
KREBS, MATTHEW        11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:16.40         34.98
POWELL, TRISTAN       12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:17.31         36.08
HOORNAERT, JEFFREY    12 PC TIGER AQUATICS        1:17.33         35.72
YAU, EDDY             12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:17.68         37.33
ROSE, ROBERT          11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:18.51         37.46
MOBERLY, TARO         12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:20.99         38.99
MAGAT, CHARLES        11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:22.68         37.50
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:22.97         39.32
SHIELDS, MATTHEW      12 PC GILROY GATORS SWIM    1:23.92         39.58
MCMAHON, JACK         11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:25.24         38.52
LEUNG, KEVIN          12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:25.29         38.97
LAW, RYAN             11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:25.60         40.16
AVERY, BEN            11 PC TIGER AQUATICS        1:27.23         40.30
CHEN, KENNETH         11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:30.10         43.31
HATCHER, BEN          12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:32.24         45.10
WINDLE, MAS           11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:33.73         46.98
CHEN, GEORGE          11 CC FREMONT FLYING FIS    1:39.94         45.51
TAI, CHRISTOPHER      11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:40.64         48.21
THOMSON, TIM          11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:53.19         53.04
MCDANIEL, ZACH        12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:54.59         58.88
MCGHEE, JACOB         11 PC GILROY GATORS SWIM    1:55.13       1:00.31
DEBRITO, JARED M      12 PC VALLEY DOLPHINS        DQUED
WU, ARTHUR            12 PC MONTEREY BAY SWIM     NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    11-12   200 I.M.#                                   EVENT   26
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LO, PETER             12 PC SANTA CLARA SWIM C    2:12.42         30.16  1:04.63  1:41.34
CAMPBELL, NICK        12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:20.05         30.56  1:08.44  1:46.48
SUN, ANDREW           12 PC SUNNYVALE SWIM TEA    2:27.97         32.12  1:10.50  1:52.65
WHITELEY, ANDREW      12 PC PENINSULA COVENANT    2:29.75         31.98  1:11.41  1:58.03
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU    2:36.00         34.26  1:14.91  2:02.90
THIVIERGE, JAMES      11 PC STANFORD COVINGTON    2:36.37         32.23  1:14.00  2:01.52
CHINN, ZACK           11 PC BARRACUDA AQUATICS    2:38.80         36.78  1:17.93  2:02.40
MUIR, JONNY           12 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:40.35         34.17  1:17.85  2:05.30
MAXWELL, TOM          11 PC UNATTACHED PACIFIC    2:45.06         35.38  1:17.36  2:09.00
APOLINARIO, KEVIN     11 PC DALY CITY DOLPHINS    2:47.88         38.27  1:20.45  1:41.89
HOORNAERT, JEFFREY    12 PC TIGER AQUATICS        2:48.08         37.56  1:19.21  2:10.48
RIANDA, JAKE          12 PC SALINAS VALLEY AQU    2:49.02         37.75  1:22.57  2:10.39
POWELL, TRISTAN       12 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:51.63         37.62  1:22.73  2:15.12
MOONEY, CONNOR        12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:51.70         37.54  1:23.15  2:12.82
MCMAHON, JACK         11 PC WALNUT CREEK AQUA     3:00.44         39.09  1:23.86  2:18.63
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU    3:10.42         48.18  1:34.33  2:27.03
COLIJN, ROSS          12 PC SALINAS VALLEY AQU    3:18.86         44.45  1:35.10  2:36.08
GIOTTONINI, JERAD     11 PC TIGER AQUATICS        3:26.17         47.44  1:43.71  2:42.69
TORRESS, ADRIAN       11 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    3:28.26         47.62  1:42.17  2:40.52
AGASID, THOMAS        11 PC SOUTH SAN FRANCISC     DQUED
HICKSON, JAMES        12 CA AQUAZOTS               DQUED
KREBS, MATTHEW        11 PC MONTEREY BAY SWIM     NO SHOW
NGUYEN, ALAN          11 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
ROSE, ROBERT          11 PC SANTA CLARA SWIM C    NO SHOW
TAI, CHRISTOPHER      11 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
TALBOTT, PATCH        11 PC SANTA CLARA SWIM C    NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    13-14   50 FREE                                     EVENT   58
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHIH, DAVID           13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      24.61
APOLINARIO, MARC      14 PC DALY CITY DOLPHINS      25.19
RIANDA, KAM           14 PC SALINAS VALLEY AQU      25.25
AVERY, BRYAN          14 PC TIGER AQUATICS          25.69
DOLAR, KEVIN          13 PC SOUTH SAN FRANCISC      25.87
SIGOURNEY, BRENDAN    14 PC MONTEREY BAY SWIM       25.98
THIVIERGE, SHAUN      14 PC STANFORD COVINGTON      26.41
PANG, C.J.            14 PC VALLEY DOLPHINS         26.63
PALUMBO, JUSTIN T     13 PC VALLEY DOLPHINS         26.91
ALANIZ, MATTHEW B     13 CC KINGS SWIM CLUB         27.16
AGASID, MARK          13 PC SOUTH SAN FRANCISC      27.45
CLUPNY, NICK          14 PC SOUTH SAN FRANCISC      27.47
YAU, BENNY            14 PC DALY CITY DOLPHINS      27.60
VO, CORY              13 PC SANTA CLARA SWIM C      28.00
OVERBY, JOSH          13 PC SANTA CLARA SWIM C      28.11
BASILIO, PAOLO        14 PC SANTA CLARA SWIM C      28.16
FRONCZAK, IAN         13 PC SANTA CLARA SWIM C      28.45
PALMER, ANTHONY       13 PC SEASIDE AQUATIC CL      28.96
ROZAL, JESSE          13 PC DALY CITY DOLPHINS      29.42
JANG, ALEXANDER       13 PC DALY CITY DOLPHINS      29.51
MEHECH, BRUNO         13 PC SANTA CLARA SWIM C      29.77
EPPLER, NICHOLAS L    14 CC VISALA AREA SWIM T      30.04
AYERS, GEOFF          13 PC SALINAS VALLEY AQU      30.05
GONCHAROV, SASHA      14 PC SEASIDE AQUATIC CL      30.07
JOHNSON, SCOTT        14 PC SOUTH SAN FRANCISC      30.30
AURANDT, ANDREW P     13 PC TIGER AQUATICS          30.49
SANDYS, ADAM          13 PC SALINAS VALLEY AQU      31.83
MORILLO, JUSTIN B     13 CC TULE NATION TRITON      31.98
SUMMERS, AUBREY J     13 PC SEASIDE AQUATIC CL      37.19
ROHANI, ALI           13 PC SEASIDE AQUATIC CL      41.07
=============================================================================================================================
   EVENT  102                                    MALE    13-14   100 FREE                                    EVENT  102
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHIH, DAVID           13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      51.94         24.85
APOLINARIO, MARC      14 PC DALY CITY DOLPHINS      54.75         26.86
RIANDA, KAM           14 PC SALINAS VALLEY AQU      55.45         26.14
AVERY, BRYAN          14 PC TIGER AQUATICS          55.80         26.86
DOLAR, KEVIN          13 PC SOUTH SAN FRANCISC      56.35         27.20
SIGOURNEY, BRENDAN    14 PC MONTEREY BAY SWIM       57.18         27.20
THIVIERGE, SHAUN      14 PC STANFORD COVINGTON      59.03         28.83
ALANIZ, MATTHEW B     13 CC KINGS SWIM CLUB         59.70         28.81
AGASID, MARK          13 PC SOUTH SAN FRANCISC      59.74         29.41
ROSE, BRIAN           13 PC SANTA CLARA SWIM C      59.86         28.34
BASILIO, PAOLO        14 PC SANTA CLARA SWIM C      59.94         29.07
VO, CORY              13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:00.05         29.05
PANG, C.J.            14 PC VALLEY DOLPHINS       1:00.33         28.32
CLUPNY, NICK          14 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:01.53         29.34
WINDSCHITL, PAT P     14 PC VALLEY DOLPHINS       1:03.26         29.37
PALUMBO, JUSTIN T     13 PC VALLEY DOLPHINS       1:03.65         29.87
SINZIG, VIKTOR        13 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:03.65         30.42
MEHECH, BRUNO         13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:03.74         30.72
JOHNSON, SCOTT        14 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:04.06         30.71
YAU, BENNY            14 PC DALY CITY DOLPHINS    1:05.79         30.83
GONCHAROV, SASHA      14 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:06.26         30.43
SANDYS, ADAM          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:06.37         31.99
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT  102                                    MALE    13-14   100 FREE                                    EVENT  102
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AURANDT, ANDREW P     13 PC TIGER AQUATICS        1:07.25         32.42
AYERS, GEOFF          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:07.40         32.86
EPPLER, NICHOLAS L    14 CC VISALA AREA SWIM T    1:08.54         33.02
PALMER, ANTHONY       13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:08.62         32.72
ROZAL, JESSE          13 PC DALY CITY DOLPHINS    1:10.12         33.96
JANG, ALEXANDER       13 PC DALY CITY DOLPHINS    1:11.85         34.93
MORILLO, JUSTIN B     13 CC TULE NATION TRITON    1:12.34         35.07
HONNEF, PETER         13 PC SLUG AQUATICS         1:16.43         35.84
ROHANI, ALI           13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:33.64         42.33
SUMMERS, AUBREY J     13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:39.13         42.46
=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    13-14   200 FREE                                    EVENT   34
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHIH, DAVID           13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:58.40         25.66    55.03  1:27.40
AVERY, BRYAN          14 PC TIGER AQUATICS        2:01.41         28.10    58.52  1:30.30
RIANDA, KAM           14 PC SALINAS VALLEY AQU    2:04.03         27.57    58.19  1:31.01
APOLINARIO, MARC      14 PC DALY CITY DOLPHINS    2:06.73         30.41  1:02.81  1:35.59
ROSE, BRIAN           13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:07.44         28.39  1:00.57  1:34.92
OVERBY, JOSH          13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:07.80         28.98  1:01.09  1:34.74
BASILIO, PAOLO        14 PC SANTA CLARA SWIM C    2:10.00         30.13  1:03.98  1:37.72
VO, CORY              13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:10.25         30.04  1:02.99  1:37.17
FRONCZAK, IAN         13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:10.72         30.08  1:02.91  1:37.13
THIVIERGE, SHAUN      14 PC STANFORD COVINGTON    2:11.86         28.87  1:02.60  1:37.66
AGASID, MARK          13 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:12.35         31.29  1:04.71  1:38.78
JOHNSON, SCOTT        14 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:15.64         30.74  1:04.31  1:39.44
DARLING, KALEN        13 PC MONTEREY BAY SWIM     2:15.78         29.94  1:04.69  1:40.82
MEHECH, BRUNO         13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:15.93         31.29  1:05.45  1:40.86
ALANIZ, MATTHEW B     13 CC KINGS SWIM CLUB       2:19.86         31.24  1:06.75  1:43.89
PALUMBO, JUSTIN T     13 PC VALLEY DOLPHINS       2:20.23         30.89  1:07.29  1:44.65
SANDYS, ADAM          13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:21.37         33.82  1:10.49  1:46.31
AURANDT, ANDREW P     13 PC TIGER AQUATICS        2:23.05         33.01  1:10.17  1:47.96
PALMER, ANTHONY       13 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:25.52         32.40  1:09.88  1:46.84
GONCHAROV, SASHA      14 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:27.43         32.78  1:10.46  1:49.74
EPPLER, NICHOLAS L    14 CC VISALA AREA SWIM T    2:32.52         34.52  1:14.58  1:53.78
JANG, ALEXANDER       13 PC DALY CITY DOLPHINS    2:34.03         33.22  1:12.22  1:53.33
MORILLO, JUSTIN B     13 CC TULE NATION TRITON    2:36.60         34.99  1:14.94  1:51.07
ROHANI, ALI           13 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:37.60         44.78  1:43.09  2:40.31
=============================================================================================================================
   EVENT  114                                    MALE    13-14   100 BACK                                    EVENT  114
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WONG, SCOTT           13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:01.06         29.53
SHIH, DAVID           13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:06.56         31.81
APOLINARIO, MARC      14 PC DALY CITY DOLPHINS    1:06.62         33.47
DARLING, KALEN        13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:06.65         32.11
AGASID, MARK          13 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:07.11         33.25
DOLAR, KEVIN          13 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:07.12         32.47
ROSE, BRIAN           13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:07.70         32.45
RIANDA, KAM           14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:08.16         33.77
BASILIO, PAOLO        14 PC SANTA CLARA SWIM C    1:08.40         33.48
THIVIERGE, SHAUN      14 PC STANFORD COVINGTON    1:09.53         33.99
SINZIG, VIKTOR        13 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:11.07         35.40
FRONCZAK, IAN         13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:11.95         35.99
JOHNSON, SCOTT        14 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:13.77         36.39
YAU, BENNY            14 PC DALY CITY DOLPHINS    1:14.39         36.14
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT  114                                    MALE    13-14   100 BACK                                    EVENT  114
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ALANIZ, MATTHEW B     13 CC KINGS SWIM CLUB       1:14.80         36.65
VO, CORY              13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:15.13         37.52
WINDSCHITL, PAT P     14 PC VALLEY DOLPHINS       1:15.55         36.34
MEHECH, BRUNO         13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:16.14         37.29
ROZAL, JESSE          13 PC DALY CITY DOLPHINS    1:18.01         38.46
PALUMBO, JUSTIN T     13 PC VALLEY DOLPHINS       1:19.79         38.50
SANDYS, ADAM          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:20.24         39.20
AYERS, GEOFF          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:21.38         39.65
GONCHAROV, SASHA      14 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:21.39         38.64
HONNEF, PETER         13 PC SLUG AQUATICS         1:30.32         43.97
EPPLER, NICHOLAS L    14 CC VISALA AREA SWIM T    1:31.59         44.00
ROHANI, ALI           13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:38.63         47.17
SUMMERS, AUBREY J     13 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:02.90         59.00
CLUPNY, NICK          14 PC SOUTH SAN FRANCISC     DQUED
JANG, ALEXANDER       13 PC DALY CITY DOLPHINS     DQUED
PALMER, ANTHONY       13 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   52                                    MALE    13-14   200 BACK                                    EVENT   52
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WONG, SCOTT           13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:14.69         31.57  1:05.33  1:40.12
DOLAR, KEVIN          13 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:23.06         33.84  1:11.60  1:47.76
ROSE, BRIAN           13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:24.81         33.28  1:10.08  1:47.59
AGASID, MARK          13 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:25.74         35.36  1:12.66  1:50.22
BASILIO, PAOLO        14 PC SANTA CLARA SWIM C    2:26.15         34.01  1:11.21  1:49.71
DARLING, KALEN        13 PC MONTEREY BAY SWIM     2:26.24         34.06  1:11.34  1:49.28
RIANDA, KAM           14 PC SALINAS VALLEY AQU    2:29.98         35.89  1:13.22  1:52.48
CLUPNY, NICK          14 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:31.98         34.61  1:12.82  1:53.54
FRONCZAK, IAN         13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:34.22         36.74  1:15.68  1:55.51
SINZIG, VIKTOR        13 PC SUNNYVALE SWIM TEA    2:39.84         37.09  1:17.84  1:59.60
SANDYS, ADAM          13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:48.62         39.99  1:22.75  2:06.71
AYERS, GEOFF          13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:49.60         40.44  1:24.24  2:08.13
PALUMBO, JUSTIN T     13 PC VALLEY DOLPHINS       3:07.64         41.22  1:29.77
JOHNSON, SCOTT        14 PC SOUTH SAN FRANCISC     DQUED
MEHECH, BRUNO         13 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
ROHANI, ALI           13 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
SHIH, DAVID           13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT  108                                    MALE    13-14   100 BREAST                                  EVENT  108
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WONG, SCOTT           13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:05.25         30.62
APOLINARIO, MARC      14 PC DALY CITY DOLPHINS    1:11.67         34.59
DOLAR, KEVIN          13 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:13.13         34.87
SHIH, DAVID           13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:15.58         34.69
DARLING, KALEN        13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:15.89         34.66
AGASID, MARK          13 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:16.79         37.43
THIVIERGE, SHAUN      14 PC STANFORD COVINGTON    1:17.31         36.25
YAU, BENNY            14 PC DALY CITY DOLPHINS    1:17.97         37.52
BASILIO, PAOLO        14 PC SANTA CLARA SWIM C    1:18.84         37.47
AYERS, GEOFF          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:20.23         38.41
MEHECH, BRUNO         13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:20.53         38.44
ALANIZ, MATTHEW B     13 CC KINGS SWIM CLUB       1:20.97         38.24
FRONCZAK, IAN         13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:21.17         39.30
ROZAL, JESSE          13 PC DALY CITY DOLPHINS    1:21.28         38.72
JOHNSON, SCOTT        14 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:23.37         39.85
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT  108                                    MALE    13-14   100 BREAST                                  EVENT  108
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WINDSCHITL, PAT P     14 PC VALLEY DOLPHINS       1:24.21         37.89
PANG, C.J.            14 PC VALLEY DOLPHINS       1:24.78         39.09
VO, CORY              13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:24.86         40.39
MORILLO, JUSTIN B     13 CC TULE NATION TRITON    1:25.57         41.54
AURANDT, ANDREW P     13 PC TIGER AQUATICS        1:27.10         41.53
SANDYS, ADAM          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:27.53         41.15
JANG, ALEXANDER       13 PC DALY CITY DOLPHINS    1:32.27         43.60
EPPLER, NICHOLAS L    14 CC VISALA AREA SWIM T    1:39.92         46.91
HONNEF, PETER         13 PC SLUG AQUATICS         1:48.55         51.38
ROHANI, ALI           13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:52.63         51.95
CLUPNY, NICK          14 PC SOUTH SAN FRANCISC     DQUED
GONCHAROV, SASHA      14 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
PALUMBO, JUSTIN T     13 PC VALLEY DOLPHINS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   40                                    MALE    13-14   200 BREAST                                  EVENT   40
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WONG, SCOTT           13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:24.11         32.98  1:09.41  1:47.51
APOLINARIO, MARC      14 PC DALY CITY DOLPHINS    2:33.73         35.51  1:14.60  1:54.66
DOLAR, KEVIN          13 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:35.89         35.53  1:15.67  1:56.23
ROSE, BRIAN           13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:40.19         37.04  1:17.28  1:59.26
DARLING, KALEN        13 PC MONTEREY BAY SWIM     2:44.06         35.56  1:17.44  2:01.07
SHIH, DAVID           13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:45.84         36.37  1:18.09  2:02.04
THIVIERGE, SHAUN      14 PC STANFORD COVINGTON    2:48.13         35.80  1:18.52  2:04.65
OVERBY, JOSH          13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:49.66         39.02  1:22.08  2:05.87
MEHECH, BRUNO         13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:50.74         38.97  1:22.73  2:06.94
YAU, BENNY            14 PC DALY CITY DOLPHINS    2:51.85         38.90  1:22.49  2:07.04
ROZAL, JESSE          13 PC DALY CITY DOLPHINS    2:53.77         38.51  1:23.77  2:10.54
JOHNSON, SCOTT        14 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:54.83         40.34  1:24.73  2:10.35
AYERS, GEOFF          13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:57.64         39.60  1:25.11  2:11.26
AURANDT, ANDREW P     13 PC TIGER AQUATICS        2:59.63         41.16  1:27.77  2:14.68
ALANIZ, MATTHEW B     13 CC KINGS SWIM CLUB       3:01.47         39.81  1:27.20  2:14.93
VO, CORY              13 PC SANTA CLARA SWIM C    3:02.33         42.00  1:28.64  2:15.91
MORILLO, JUSTIN B     13 CC TULE NATION TRITON    3:04.52         42.77  1:30.54  2:17.14
SANDYS, ADAM          13 PC SALINAS VALLEY AQU    3:07.12         43.89  1:32.23  2:19.57
JANG, ALEXANDER       13 PC DALY CITY DOLPHINS    3:13.34         42.50  1:30.79  2:22.11
EPPLER, NICHOLAS L    14 CC VISALA AREA SWIM T    3:32.45         47.26  1:41.20  2:36.87
ROHANI, ALI           13 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:53.70         52.72  1:52.62  2:52.84
GONCHAROV, SASHA      14 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    13-14   100 FLY                                     EVENT   46
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WONG, SCOTT           13 PC SANTA CLARA SWIM C      59.39         27.76
AVERY, BRYAN          14 PC TIGER AQUATICS        1:01.87         29.25
APOLINARIO, MARC      14 PC DALY CITY DOLPHINS    1:02.62         29.80
RIANDA, KAM           14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:04.26         29.31
DOLAR, KEVIN          13 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:11.23         33.06
THIVIERGE, SHAUN      14 PC STANFORD COVINGTON    1:11.60         32.05
BASILIO, PAOLO        14 PC SANTA CLARA SWIM C    1:12.27         33.52
PANG, C.J.            14 PC VALLEY DOLPHINS       1:12.61         32.26
PALUMBO, JUSTIN T     13 PC VALLEY DOLPHINS       1:13.32         33.35
FRONCZAK, IAN         13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:14.17         34.56
AGASID, MARK          13 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:14.26         33.73
VO, CORY              13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:16.53         35.42
AURANDT, ANDREW P     13 PC TIGER AQUATICS        1:19.30         36.12
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    13-14   100 FLY                                     EVENT   46
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SINZIG, VIKTOR        13 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:19.36         35.68
DARLING, KALEN        13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:21.73         34.67
GONCHAROV, SASHA      14 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:23.51         37.74
YAU, BENNY            14 PC DALY CITY DOLPHINS    1:23.52         37.76
PALMER, ANTHONY       13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:23.54         37.68
ROZAL, JESSE          13 PC DALY CITY DOLPHINS    1:23.77         38.53
ALANIZ, MATTHEW B     13 CC KINGS SWIM CLUB        DQUED
ROSE, BRIAN           13 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT  120                                    MALE    13-14   200 FLY                                     EVENT  120
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AVERY, BRYAN          14 PC TIGER AQUATICS        2:18.53         31.02  1:05.74  1:42.43
ROSE, BRIAN           13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:19.68         30.55  1:06.11  1:43.25
RIANDA, KAM           14 PC SALINAS VALLEY AQU    2:32.69         31.22  1:08.46  1:49.61
FRONCZAK, IAN         13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:41.17         36.08  1:17.77  2:00.48
DARLING, KALEN        13 PC MONTEREY BAY SWIM     2:41.31         33.40  1:13.73  1:58.05
AURANDT, ANDREW P     13 PC TIGER AQUATICS        2:51.38         37.18  1:21.26  2:06.62
=============================================================================================================================
   EVENT   96                                    MALE    13-14   200 I.M.                                    EVENT   96
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WONG, SCOTT           13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:08.45         27.31    59.18  1:36.49
SHIH, DAVID           13 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:12.91         28.50  1:01.78  1:44.43
ROSE, BRIAN           13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:17.58         28.83  1:06.26  1:46.38
APOLINARIO, MARC      14 PC DALY CITY DOLPHINS    2:17.66         30.59  1:07.44  1:47.15
RIANDA, KAM           14 PC SALINAS VALLEY AQU    2:21.11         29.93  1:06.37  1:48.63
DOLAR, KEVIN          13 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:22.14         30.90  1:06.83  1:48.95
DARLING, KALEN        13 PC MONTEREY BAY SWIM     2:23.96         32.72  1:09.69  1:50.55
AGASID, MARK          13 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:25.67         33.31  1:10.65  1:52.62
THIVIERGE, SHAUN      14 PC STANFORD COVINGTON    2:27.16         32.05  1:08.99  1:53.87
JOHNSON, SCOTT        14 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:30.57         33.42  1:12.32  1:55.90
FRONCZAK, IAN         13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:31.10         35.48  1:14.24  1:57.45
MEHECH, BRUNO         13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:34.25         37.15  1:17.74  1:59.80
VO, CORY              13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:34.38         33.15  1:13.75  2:00.64
AURANDT, ANDREW P     13 PC TIGER AQUATICS        2:41.20         36.49  1:19.32  2:05.61
PALMER, ANTHONY       13 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:45.37         34.48  1:17.98  2:07.83
AYERS, GEOFF          13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:46.33         38.35  1:21.29  2:06.75
JANG, ALEXANDER       13 PC DALY CITY DOLPHINS    2:53.73         39.08  1:23.12  2:14.39
HONNEF, PETER         13 PC SLUG AQUATICS         3:04.90         41.21  1:28.26  2:24.15
AVERY, BRYAN          14 PC TIGER AQUATICS         DQUED
BASILIO, PAOLO        14 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
MORILLO, JUSTIN B     13 CC TULE NATION TRITON     DQUED
PALUMBO, JUSTIN T     13 PC VALLEY DOLPHINS        DQUED
WINDSCHITL, PAT P     14 PC VALLEY DOLPHINS        DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   60                                    MALE    15-18   50 FREE                                     EVENT   60
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WILDMAN-TOBRINER, BEN 16 PC FOG CITY HAMMERHEA      21.48
GALUTIRA, JED         17 PC SEASIDE AQUATIC CL      21.88
ROTHWAY, MATHEW       17 PC WALNUT CREEK AQUA       22.55
NGUYEN, THUY          15 PC WALNUT CREEK AQUA       22.87
VERGARA, JUSTIN       16 PC DALY CITY DOLPHINS      23.05
BENTON, KEVIN         20 PC WALNUT CREEK AQUA       23.28
BANARES, ALEX         15 PC DALY CITY DOLPHINS      23.52
GONZALES, COVIE       16 PC MONTEREY BAY SWIM       23.53
LU, JEFFREY           16 PC DALY CITY DOLPHINS      23.94
SIGOURNEY, BRYCE      16 PC MONTEREY BAY SWIM       24.23
CRONK, SCOTT          16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      24.28
BERNARD, PHILIP       16 PC WALNUT CREEK AQUA       24.44
PACHECO, FRANCO       17 PC SEASIDE AQUATIC CL      24.88
MALIEPAARD, TODD      17 PC VALLEY DOLPHINS         25.03
TANG, ALEX            15 PC WALNUT CREEK AQUA       25.03
LE DU, BRANDON        16 PC UNATTACHED PACIFIC      25.45
HOFFMAN, ALEX         15 PC SEASIDE AQUATIC CL      25.63
STEMBER, JONATHAN     15 PC DALY CITY DOLPHINS      25.71
MCGREGOR, KIRK        17 PC SEASIDE AQUATIC CL      25.84
REXROTH, DAVID        16 PC TIGER AQUATICS          25.84
TINNELL, SEAN         16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      25.87
CHAN, WILBERT         15 PC DALY CITY DOLPHINS      26.07
YOSHIWARA, KAZ        16 PC WALNUT CREEK AQUA       26.42
WILLIAMS, RYAN        15 PC MONTEREY BAY SWIM       26.68
GREENE, JEFF C        16 PC VALLEY DOLPHINS         27.98
CHASE, TIM            16 PC DALY CITY DOLPHINS      28.25
ELLIOTT, KIT          16 PC SEASIDE AQUATIC CL      28.26
AUSTIN, MATT          16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      28.54
WOODMAN, DAVID        15 PC SEASIDE AQUATIC CL      28.96
CHHOKAR, SONNY        15 PC DALY CITY DOLPHINS      29.60
TING, VINCENT         15 PC SOUTH SAN FRANCISC      32.19
=============================================================================================================================
   EVENT  104                                    MALE    15-18   100 FREE                                    EVENT  104
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WILDMAN-TOBRINER, BEN 16 PC FOG CITY HAMMERHEA      46.87         22.65
ROTHWAY, MATHEW       17 PC WALNUT CREEK AQUA       48.42         23.41
GALUTIRA, JED         17 PC SEASIDE AQUATIC CL      49.17         24.15
VERGARA, JUSTIN       16 PC DALY CITY DOLPHINS      50.50         24.20
NGUYEN, THUY          15 PC WALNUT CREEK AQUA       51.69         24.59
SIGOURNEY, BRYCE      16 PC MONTEREY BAY SWIM       52.02         25.46
BANARES, ALEX         15 PC DALY CITY DOLPHINS      52.67         25.89
CRONK, SCOTT          16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      52.91         25.35
PACHECO, FRANCO       17 PC SEASIDE AQUATIC CL      53.57         25.67
ERWIN, DAN            17 PC WALNUT CREEK AQUA       55.36         26.64
TINNELL, SEAN         16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      55.66         26.72
YOSHIWARA, KAZ        16 PC WALNUT CREEK AQUA       56.73         27.79
REXROTH, DAVID        16 PC TIGER AQUATICS          56.74         27.66
TANG, ALEX            15 PC WALNUT CREEK AQUA       57.31         27.76
MAXWELL, AARON        16 PC SEASIDE AQUATIC CL      57.55         27.46
MALIEPAARD, TODD      17 PC VALLEY DOLPHINS         57.64         28.61
WILLIAMS, RYAN        15 PC MONTEREY BAY SWIM       57.69         28.14
HOFFMAN, ALEX         15 PC SEASIDE AQUATIC CL      57.86         27.63
CHAN, WILBERT         15 PC DALY CITY DOLPHINS      59.53         28.89
MCGREGOR, KIRK        17 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:00.70         28.80
CHEN, MORRIS          15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:01.37
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT  104                                    MALE    15-18   100 FREE                                    EVENT  104
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AUSTIN, MATT          16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:01.75         29.47
GREENE, JEFF C        16 PC VALLEY DOLPHINS       1:02.10         29.44
CHASE, TIM            16 PC DALY CITY DOLPHINS    1:02.43         30.35
CHHOKAR, SONNY        15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:05.21         31.38
TANG, LEO             16 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:07.69         31.46
TING, VINCENT         15 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:13.74         33.15
SARRIGEORGIDIS, KOSTA 27 PC WALNUT CREEK AQUA     NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   36                                    MALE    15-18   200 FREE                                    EVENT   36
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WILDMAN-TOBRINER, BEN 16 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:46.53         25.83    53.83  1:21.32
ROTHWAY, MATHEW       17 PC WALNUT CREEK AQUA     1:46.68         25.56    53.48  1:20.82
GALUTIRA, JED         17 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:49.52         24.63    53.16  1:22.11
VERGARA, JUSTIN       16 PC DALY CITY DOLPHINS    1:51.68         25.76    54.05  1:23.05
CRONK, SCOTT          16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:53.07         25.74    54.50  1:24.49
ERWIN, DAN            17 PC WALNUT CREEK AQUA     1:55.25         27.02    56.16  1:25.85
LU, JEFFREY           16 PC DALY CITY DOLPHINS    1:55.80         27.08    56.82  1:26.75
PACHECO, FRANCO       17 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:57.59         27.05    56.91  1:27.17
BANARES, ALEX         15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:57.98         27.90    58.40  1:28.58
TANG, ALEX            15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:02.38         27.95    58.65  1:30.38
BERNARD, PHILIP       16 PC WALNUT CREEK AQUA     2:03.24         28.04    58.45  1:30.63
MALIEPAARD, TODD      17 PC VALLEY DOLPHINS       2:04.17         26.51    57.50  1:29.84
MAXWELL, AARON        16 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:04.57         28.23    59.70  1:31.86
YOSHIWARA, KAZ        16 PC WALNUT CREEK AQUA     2:04.63         28.76    59.87  1:32.80
TINNELL, SEAN         16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:06.37         28.92  1:01.22  1:34.54
HOFFMAN, ALEX         15 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:06.69         27.33    59.14  1:32.97
WILLIAMS, RYAN        15 PC MONTEREY BAY SWIM     2:08.45         29.23  1:02.08  1:35.48
REXROTH, DAVID        16 PC TIGER AQUATICS        2:10.88         29.44  1:01.39  1:36.05
CHAN, WILBERT         15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:12.43         29.39  1:02.78  1:37.74
GREENE, JEFF C        16 PC VALLEY DOLPHINS       2:17.81         30.31  1:05.62  1:42.85
CHASE, TIM            16 PC DALY CITY DOLPHINS    2:19.37         31.34  1:07.38  1:44.87
AUSTIN, MATT          16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:19.60         30.23  1:04.81  1:42.25
WOODMAN, DAVID        15 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:21.73         32.05  1:08.84  1:46.09
TING, VINCENT         15 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:48.43         33.98  1:17.01  2:03.58
=============================================================================================================================
   EVENT  116                                    MALE    15-18   100 BACK                                    EVENT  116
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WILDMAN-TOBRINER, BEN 16 PC FOG CITY HAMMERHEA      54.76         27.20
VERGARA, JUSTIN       16 PC DALY CITY DOLPHINS      56.48         28.02
GALUTIRA, JED         17 PC SEASIDE AQUATIC CL      57.17         27.85
CRONK, SCOTT          16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      59.86         29.34
BANARES, ALEX         15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:00.36         28.39
ERWIN, DAN            17 PC WALNUT CREEK AQUA     1:00.44         29.72
LU, JEFFREY           16 PC DALY CITY DOLPHINS    1:02.11         30.57
MALIEPAARD, TODD      17 PC VALLEY DOLPHINS       1:02.48         30.29
PACHECO, FRANCO       17 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:05.34         31.77
STEMBER, JONATHAN     15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:07.13         33.13
REXROTH, DAVID        16 PC TIGER AQUATICS        1:07.66         32.14
CHAN, WILBERT         15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:07.84         33.17
TANG, ALEX            15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:08.39         32.89
WILLIAMS, RYAN        15 PC MONTEREY BAY SWIM     1:09.74         33.97
CHEN, MORRIS          15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:10.11       1:09.99
CHASE, TIM            16 PC DALY CITY DOLPHINS    1:11.43         34.47
MAXWELL, AARON        16 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:13.98         36.31
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT  116                                    MALE    15-18   100 BACK                                    EVENT  116
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AUSTIN, MATT          16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:18.00         37.93
CHHOKAR, SONNY        15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:18.03         38.87
=============================================================================================================================
   EVENT   54                                    MALE    15-18   200 BACK                                    EVENT   54
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WILDMAN-TOBRINER, BEN 16 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:02.51         29.64  1:01.33  1:32.96
VERGARA, JUSTIN       16 PC DALY CITY DOLPHINS    2:05.47         30.21  1:02.41  1:35.04
CRONK, SCOTT          16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:09.88         31.20  1:04.08  1:37.72
ERWIN, DAN            17 PC WALNUT CREEK AQUA     2:10.73         31.03  1:03.56  1:37.40
GALUTIRA, JED         17 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:11.04         30.69  1:03.55  1:37.36
PACHECO, FRANCO       17 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:22.35         33.16  1:09.16  1:45.13
MALIEPAARD, TODD      17 PC VALLEY DOLPHINS       2:22.82         33.41  1:09.52  1:46.32
STEMBER, JONATHAN     15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:25.30         35.22  1:12.13
YOSHIWARA, KAZ        16 PC WALNUT CREEK AQUA     2:28.02         34.83  1:12.10  1:50.89
WILLIAMS, RYAN        15 PC MONTEREY BAY SWIM     2:30.86         34.91  1:13.62  1:53.41
CHASE, TIM            16 PC DALY CITY DOLPHINS    2:35.31         36.62  1:15.42  1:56.31
=============================================================================================================================
   EVENT  110                                    MALE    15-18   100 BREAST                                  EVENT  110
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VERGARA, JUSTIN       16 PC DALY CITY DOLPHINS    1:02.19         29.47
GONZALES, COVIE       16 PC MONTEREY BAY SWIM     1:04.41         30.66
LU, JEFFREY           16 PC DALY CITY DOLPHINS    1:05.30         31.26
WILDMAN-TOBRINER, BEN 16 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:05.51         31.14
TANG, ALEX            15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:05.98         30.87
BANARES, ALEX         15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:07.34         31.36
HOFFMAN, ALEX         15 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:10.76         33.62
MAXWELL, AARON        16 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:10.85         33.11
CHEN, MORRIS          15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:11.23         34.43
STEMBER, JONATHAN     15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:11.54         34.61
MCGREGOR, KIRK        17 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:12.04         34.04
TINNELL, SEAN         16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:13.90         35.18
REXROTH, DAVID        16 PC TIGER AQUATICS        1:15.52         35.52
WILLIAMS, RYAN        15 PC MONTEREY BAY SWIM     1:16.64         35.84
TANG, LEO             16 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:18.15         37.80
CHAN, WILBERT         15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:18.49         37.31
YOSHIWARA, KAZ        16 PC WALNUT CREEK AQUA     1:19.16         37.19
ELLIOTT, KIT          16 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:21.67         37.66
AUSTIN, MATT          16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    1:22.46         38.59
CHHOKAR, SONNY        15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:23.73         40.75
GREENE, JEFF C        16 PC VALLEY DOLPHINS       1:23.91         39.59
CHASE, TIM            16 PC DALY CITY DOLPHINS    1:25.82         40.35
TING, VINCENT         15 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:27.23         41.19
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    15-18   200 BREAST                                  EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VERGARA, JUSTIN       16 PC DALY CITY DOLPHINS    2:12.33         30.61  1:04.31  1:38.19
LU, JEFFREY           16 PC DALY CITY DOLPHINS    2:22.47         33.40  1:10.16  1:46.77
TANG, ALEX            15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:24.15         32.66  1:09.33  1:46.60
MCGOWAN, JONATHAN     16 PC WALNUT CREEK AQUA     2:25.26         32.89  1:10.98  1:48.63
BANARES, ALEX         15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:31.00         34.39  1:12.70  1:51.82
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    15-18   200 BREAST                                  EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
STEMBER, JONATHAN     15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:35.81         36.78  1:17.18  1:56.88
MCGREGOR, KIRK        17 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:36.21         34.98  1:14.84  1:55.71
HOFFMAN, ALEX         15 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:36.37         34.42  1:15.11  1:56.29
TINNELL, SEAN         16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:38.61         36.08  1:17.22  1:58.62
MAXWELL, AARON        16 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:41.21         35.26  1:15.80  1:58.37
REXROTH, DAVID        16 PC TIGER AQUATICS        2:49.93         39.48  1:23.51  2:07.27
CHAN, WILBERT         15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:51.63         38.31  1:22.18  2:07.75
WILLIAMS, RYAN        15 PC MONTEREY BAY SWIM     2:51.82         38.34  1:22.71  2:07.69
CHHOKAR, SONNY        15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:58.16         39.88  1:26.18  2:12.93
GREENE, JEFF C        16 PC VALLEY DOLPHINS       3:00.42         39.24  1:25.16  2:12.65
ELLIOTT, KIT          16 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:02.19         38.95  1:24.96  2:14.31
AUSTIN, MATT          16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    3:04.89         40.53  1:26.26  2:16.75
TING, VINCENT         15 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:06.97         41.54  1:28.06  2:17.74
WOODMAN, DAVID        15 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    15-18   100 FLY                                     EVENT   48
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WILDMAN-TOBRINER, BEN 16 PC FOG CITY HAMMERHEA      52.87         24.44
GONZALES, COVIE       16 PC MONTEREY BAY SWIM       55.70         26.19
GALUTIRA, JED         17 PC SEASIDE AQUATIC CL      55.83         26.05
CRONK, SCOTT          16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI      56.98         26.75
BANARES, ALEX         15 PC DALY CITY DOLPHINS      58.91         27.50
PACHECO, FRANCO       17 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:00.00         28.01
ERWIN, DAN            17 PC WALNUT CREEK AQUA     1:01.24         28.55
BERNARD, PHILIP       16 PC WALNUT CREEK AQUA     1:01.59         28.43
STEMBER, JONATHAN     15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:03.15         30.60
MALIEPAARD, TODD      17 PC VALLEY DOLPHINS       1:03.54         29.08
HOFFMAN, ALEX         15 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:03.64         29.04
LE DU, BRANDON        16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:04.94         29.64
YOSHIWARA, KAZ        16 PC WALNUT CREEK AQUA     1:05.45         30.27
TANG, ALEX            15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:06.63         30.65
CHASE, TIM            16 PC DALY CITY DOLPHINS    1:09.91         32.70
CHAN, WILBERT         15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:10.04         32.42
REXROTH, DAVID        16 PC TIGER AQUATICS        1:11.58         32.85
MAXWELL, AARON        16 PC SEASIDE AQUATIC CL    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT  122                                    MALE    15-18   200 FLY                                     EVENT  122
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CRONK, SCOTT          16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:05.74         27.77    59.71  1:32.44
GALUTIRA, JED         17 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:08.45         28.36  1:00.12  1:34.23
PACHECO, FRANCO       17 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:17.37         29.85  1:04.42  1:40.50
YOSHIWARA, KAZ        16 PC WALNUT CREEK AQUA     2:23.78         31.82  1:08.34  1:46.02
STEMBER, JONATHAN     15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:24.98         32.74  1:09.03  1:47.59
HOFFMAN, ALEX         15 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:36.28         33.20  1:12.72  1:53.80
TINNELL, SEAN         16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:53.00         34.43  1:19.63  2:08.23
=============================================================================================================================
   EVENT   98                                    MALE    15-18   200 I.M.                                    EVENT   98
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ROTHWAY, MATHEW       17 PC WALNUT CREEK AQUA     1:56.08         26.06    55.66  1:28.59
VERGARA, JUSTIN       16 PC DALY CITY DOLPHINS    1:59.43         26.96    57.39  1:32.12
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC-1140                          09/01/01  THRU  09/02/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   98                                    MALE    15-18   200 I.M.                                    EVENT   98
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WILDMAN-TOBRINER, BEN 16 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:01.19         25.46    55.95  1:33.96
GALUTIRA, JED         17 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:06.91         26.85    58.41  1:38.80
CRONK, SCOTT          16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:07.89         26.28    59.11  1:38.58
ERWIN, DAN            17 PC WALNUT CREEK AQUA     2:08.59         28.47  1:01.00  1:38.31
LU, JEFFREY           16 PC DALY CITY DOLPHINS    2:10.19         29.40  1:02.44  1:41.24
BANARES, ALEX         15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:10.75         30.08  1:04.47  1:42.04
TANG, ALEX            15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:12.35         29.76  1:05.61  1:42.10
PACHECO, FRANCO       17 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:18.42         28.19  1:03.90  1:47.08
STEMBER, JONATHAN     15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:20.88         32.16  1:09.29  1:49.80
HOFFMAN, ALEX         15 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:20.97         29.30  1:06.49  1:46.51
YOSHIWARA, KAZ        16 PC WALNUT CREEK AQUA     2:21.00         30.52  1:07.53  1:49.47
MCGREGOR, KIRK        17 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:21.57         29.46  1:07.74  1:46.80
MALIEPAARD, TODD      17 PC VALLEY DOLPHINS       2:21.65         29.76  1:05.61  1:48.25
REXROTH, DAVID        16 PC TIGER AQUATICS        2:24.60         31.23  1:08.05  1:51.54
WILLIAMS, RYAN        15 PC MONTEREY BAY SWIM     2:25.47         31.34  1:08.57  1:52.38
MAXWELL, AARON        16 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:26.27         31.26  1:11.07  1:52.83
CHEN, MORRIS          15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:26.82         34.65  1:13.31  1:52.95
CHAN, WILBERT         15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:30.33         33.39  1:11.94  1:56.63
CHASE, TIM            16 PC DALY CITY DOLPHINS    2:37.99         33.48  1:13.05  2:02.39
AUSTIN, MATT          16 PC DOUGLAS DOLFIN SWI    2:40.28         33.30  1:15.20  2:02.65
GREENE, JEFF C        16 PC VALLEY DOLPHINS       2:45.54         37.20  1:21.17  2:08.95