S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   8&UN    25 FREE                                     EVENT   25
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DALY, MARGARET         8 PC EAST BAY BAT RAYS       16.72
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      16.87
FONG, CATHERINE        8 PC MSJAPC                  17.43
NIP, MARLENA           8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      17.47
CHU, ESTHER            8 PC MSJAPC                  18.50
GREANEY, SAMMIE        8 PC EAST BAY BAT RAYS       19.08
KATZOFF, ERIN          8 PC OAKLAND UNDERCURRE      19.24
LU, MARIE              7 PC SILVER DOLPHIN SWI      19.26
FOO, ALYSSA            8 PC SILVER DOLPHIN SWI      19.53
KATZOFF, RACHEL        8 PC OAKLAND UNDERCURRE      19.98
GREANEY, ALLIE         8 PC EAST BAY BAT RAYS       20.25
GEE, STEPHANIE         8 PC MSJAPC                  20.33
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHIN SWI      20.39
SALINAS, JESSICA       8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      21.17
BISHOP, AMBER N        6 PC ALAMEDA ALAGATORS       22.16
MARCUS, VIRGINIA       8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      23.63
MARSHALL, KATIE        8 PC ALAMEDA ALAGATORS       24.37
FIRESTONE, SARAH       6 PC BERKELEY BEAR SWIM      24.43
HARRISON, HEIDI        7 PC EAST BAY BAT RAYS       25.63
JONES, EMILY           8 PC UNATTACHED PACIFIC      26.14
WHITTLE, MADELEINE     8 PC SILVER DOLPHIN SWI      26.93
BRANDON, TAYLOR        8 PC OAKLAND UNDERCURRE      29.08
PRUITT, MOLLIE         6 PC SILVER DOLPHIN SWI      38.97
MURPHY, ADRIENNE       5 PC BERKELEY BEAR SWIM      48.05
WILLIAMS-HANSEN, SARA  4 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.52
DALY, MARGARET         8 PC EAST BAY BAT RAYS       36.87
FONG, CATHERINE        8 PC MSJAPC                  37.43
NIP, MARLENA           8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      38.80
FOO, ALYSSA            8 PC SILVER DOLPHIN SWI      41.15
KATZOFF, ERIN          8 PC OAKLAND UNDERCURRE      42.13
CHU, ESTHER            8 PC MSJAPC                  42.54
SALINAS, JESSICA       8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      43.73
GREANEY, SAMMIE        8 PC EAST BAY BAT RAYS       45.10
GEE, STEPHANIE         8 PC MSJAPC                  47.05
GREANEY, ALLIE         8 PC EAST BAY BAT RAYS       48.23
BISHOP, AMBER N        6 PC ALAMEDA ALAGATORS       48.31
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHIN SWI      48.62
MARSHALL, KATIE        8 PC ALAMEDA ALAGATORS       54.94
WHITTLE, MADELEINE     8 PC SILVER DOLPHIN SWI      58.02
MARCUS, VIRGINIA       8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      58.27
FIRESTONE, SARAH       6 PC BERKELEY BEAR SWIM      58.60
HARRISON, HEIDI        7 PC EAST BAY BAT RAYS     1:00.33
LU, MARIE              7 PC SILVER DOLPHIN SWI    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DALY, MARGARET         8 PC EAST BAY BAT RAYS       20.72
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FOO, ALYSSA            8 PC SILVER DOLPHIN SWI      21.27
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      21.80
NIP, MARLENA           8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      22.04
LU, MARIE              7 PC SILVER DOLPHIN SWI      22.75
FONG, CATHERINE        8 PC MSJAPC                  24.00
KATZOFF, ERIN          8 PC OAKLAND UNDERCURRE      24.03
SALINAS, JESSICA       8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      24.40
GEE, STEPHANIE         8 PC MSJAPC                  24.68
CHU, ESTHER            8 PC MSJAPC                  25.03
GREANEY, SAMMIE        8 PC EAST BAY BAT RAYS       25.47
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHIN SWI      25.62
GREANEY, ALLIE         8 PC EAST BAY BAT RAYS       27.11
KATZOFF, RACHEL        8 PC OAKLAND UNDERCURRE      27.25
JONES, EMILY           8 PC UNATTACHED PACIFIC      27.73
BISHOP, AMBER N        6 PC ALAMEDA ALAGATORS       29.08
WHITTLE, MADELEINE     8 PC SILVER DOLPHIN SWI      29.14
MARCUS, VIRGINIA       8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      29.91
BRANDON, TAYLOR        8 PC OAKLAND UNDERCURRE      31.74
FIRESTONE, SARAH       6 PC BERKELEY BEAR SWIM      31.99
MARSHALL, KATIE        8 PC ALAMEDA ALAGATORS       33.54
PRUITT, MOLLIE         6 PC SILVER DOLPHIN SWI      34.55
MURPHY, ADRIENNE       5 PC BERKELEY BEAR SWIM      51.59
HARRISON, HEIDI        7 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   8&UN    50 BACK                                     EVENT   63
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      46.24
DALY, MARGARET         8 PC EAST BAY BAT RAYS       47.09
KATZOFF, ERIN          8 PC OAKLAND UNDERCURRE      50.64
VAN DER WILK, JOSANNE  8 PC EAST BAY BAT RAYS       55.87
GREANEY, SAMMIE        8 PC EAST BAY BAT RAYS       57.53
GREANEY, ALLIE         8 PC EAST BAY BAT RAYS       59.57
BISHOP, AMBER N        6 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:03.77
FIRESTONE, SARAH       6 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:06.23
WHITTLE, MADELEINE     8 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:07.55
KATZOFF, RACHEL        8 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:08.86
MARSHALL, KATIE        8 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:13.67
SALINAS, JESSICA       8 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   55
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      23.53
KATZOFF, RACHEL        8 PC OAKLAND UNDERCURRE      24.90
DALY, MARGARET         8 PC EAST BAY BAT RAYS       24.99
GREANEY, ALLIE         8 PC EAST BAY BAT RAYS       25.18
KATZOFF, ERIN          8 PC OAKLAND UNDERCURRE      25.59
SALINAS, JESSICA       8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      25.79
GREANEY, SAMMIE        8 PC EAST BAY BAT RAYS       27.84
MARSHALL, KATIE        8 PC ALAMEDA ALAGATORS       27.88
VAN DER WILK, JOSANNE  8 PC EAST BAY BAT RAYS       30.01
FIRESTONE, SARAH       6 PC BERKELEY BEAR SWIM      32.32
WHITTLE, MADELEINE     8 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   8&UN    50 BREAST                                   EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NIP, MARLENA           8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.63
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      52.01
CHU, ESTHER            8 PC MSJAPC                  54.64
KATZOFF, RACHEL        8 PC OAKLAND UNDERCURRE      56.35
DALY, MARGARET         8 PC EAST BAY BAT RAYS       56.42
GUTHRIE, JOSIE         8 PC SILVER DOLPHIN SWI      56.87
FOO, ALYSSA            8 PC SILVER DOLPHIN SWI      57.23
FONG, CATHERINE        8 PC MSJAPC                  58.36
KATZOFF, ERIN          8 PC OAKLAND UNDERCURRE      59.03
GREANEY, ALLIE         8 PC EAST BAY BAT RAYS     1:00.00
MARSHALL, KATIE        8 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:02.79
FIRESTONE, SARAH       6 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:07.08
MARCUS, VIRGINIA       8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:08.48
GREANEY, SAMMIE        8 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   8&UN    50 FLY                                      EVENT   47
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      43.69
DALY, MARGARET         8 PC EAST BAY BAT RAYS       45.84
FIRESTONE, SARAH       6 PC BERKELEY BEAR SWIM      59.93
VAN DER WILK, JOSANNE  8 PC EAST BAY BAT RAYS     1:01.23
=============================================================================================================================
   EVENT   39                                   FEMALE   8&UN    100 I.M.                                    EVENT   39
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADOS, SAM             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:32.38
DALY, MARGARET         8 PC EAST BAY BAT RAYS     1:38.68
KATZOFF, ERIN          8 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:49.61
VAN DER WILK, JOSANNE  8 PC EAST BAY BAT RAYS     1:54.81
KATZOFF, RACHEL        8 PC OAKLAND UNDERCURRE    2:08.85
MARSHALL, KATIE        8 PC ALAMEDA ALAGATORS     2:14.34
SALINAS, JESSICA       8 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   73                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT   73
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS         29.30
LO, JEANETTE          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      30.95
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS         31.99
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS         32.62
GLASS, COURTNI        10 PC OAKLAND UNDERCURRE      33.00
WATSON, KAYLEY         9 PC UNATTACHED PACIFIC      33.65
BONGIOVANNI, ASHLEY   10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.87
HAMILTON, CHRISTIE    10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.39
BELAUSTEGUIGOITIE, IT 10 PC SILVER DOLPHIN SWI      35.91
MEDVED, NATALIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.05
HARMON, MEGAN          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.11
HAYES, CAMILLE         9 PC OAKLAND BARRACUDA       37.16
LEWANDOWSKI, AGNIESZK 10 PC OAKLAND BARRACUDA       37.26
LEVINE, ALY            9 PC OAKLAND UNDERCURRE      37.61
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS         39.89
MOGHADAM, MAHNOOSH     9 PC SILVER DOLPHIN SWI      40.83
STERNBERG, CHRISTINA  10 PC ALAMEDA ALAGATORS       41.23
GARCIA, SOFIA         10 PC OAKLAND UNDERCURRE      42.93
KRUBNIK, EMILIA        9 PC ALAMEDA ALAGATORS       44.23
LEWIN, VICTORIA       10 PC BERKELEY BEAR SWIM      44.71
ENSMINGER, TINA D     10 PC ALAMEDA ALAGATORS       45.04
HELFAND, ADDIE        10 PC ALAMEDA ALAGATORS       46.73
MA, JUSTINE            9 PC ALAMEDA ALAGATORS       47.03
SONDEREGGER, SERENA    9 PC BERKELEY BEAR SWIM      47.79
BRUNS, KEELY          10 PC SILVER DOLPHIN SWI      48.36
LAVIOLETTE, ALLISON   10 PC ALAMEDA ALAGATORS       49.95
GARCIA, VERONICA       9 PC OAKLAND UNDERCURRE      57.87
MERCADO, CAROLINE     10 PC ALAMEDA ALAGATORS     NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       1:04.68
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:08.89
PICHAY, VICTORIA      10 PC MSJAPC                1:09.34
GOLDSTEIN, ANNA       10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:09.96
LO, JEANETTE          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:10.04
JONES, JILL            9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.41
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS       1:11.86
WATSON, KAYLEY         9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:12.23
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS       1:13.27
MERCADO, CAROLINE     10 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:15.37
DINIS, CHELSEA         9 PC MSJAPC                1:17.42
BONGIOVANNI, ASHLEY   10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:18.86
MCFARLANE, MIELLETTE  10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:19.50
TSUJI, RONNI          10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:20.06
WARD, ANDREA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:21.62
LEWANDOWSKI, AGNIESZK 10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:21.86
CRUZ, ASHLEY          10 PC MSJAPC                1:23.17
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:24.18
PARDEE, LAURA         10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:28.72
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS       1:30.29
HARRISON, BRIDGET     10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:34.23
HAYES, CAMILLE         9 PC OAKLAND BARRACUDA     1:37.54
SIEW, JENNIFER         9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:42.33
BRUNS, KEELY          10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:51.17
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HELFAND, ADDIE        10 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:52.58
HEARD, GRACE           9 PC MSJAPC                2:00.54
LEWIN, VICTORIA       10 PC BERKELEY BEAR SWIM    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   10&UN   200 FREE                                    EVENT    7
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       2:20.90
PICHAY, VICTORIA      10 PC MSJAPC                2:23.97
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA     2:25.53
GOLDSTEIN, ANNA       10 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:27.78
DINIS, CHELSEA         9 PC MSJAPC                2:40.57
JONES, JILL            9 PC UNATTACHED PACIFIC    2:41.88
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS       2:42.25
MERCADO, CAROLINE     10 PC ALAMEDA ALAGATORS     2:44.69
WATSON, KAYLEY         9 PC UNATTACHED PACIFIC    2:45.60
WARD, ANDREA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:47.30
MCFARLANE, MIELLETTE  10 PC OAKLAND BARRACUDA     2:50.93
BONGIOVANNI, ASHLEY   10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:52.89
MEDVED, NATALIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:57.85
LEWANDOWSKI, AGNIESZK 10 PC OAKLAND BARRACUDA     2:58.11
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:59.36
SWAIN-SUGARMAN, BEKAH 10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:01.47
CRUZ, ASHLEY          10 PC MSJAPC                3:02.87
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS       3:10.42
SIEW, JENNIFER         9 PC UNATTACHED PACIFIC    3:44.11
=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   23
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LO, JEANETTE          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.91
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS         35.30
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS         36.05
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA       36.32
PICHAY, VICTORIA      10 PC MSJAPC                  36.61
WATSON, KAYLEY         9 PC UNATTACHED PACIFIC      37.28
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS         37.64
MERCADO, CAROLINE     10 PC ALAMEDA ALAGATORS       38.75
JONES, JILL            9 PC UNATTACHED PACIFIC      39.13
DINIS, CHELSEA         9 PC MSJAPC                  39.50
LEWANDOWSKI, AGNIESZK 10 PC OAKLAND BARRACUDA       40.61
MCFARLANE, MIELLETTE  10 PC OAKLAND BARRACUDA       41.93
CRUZ, ASHLEY          10 PC MSJAPC                  42.02
BONGIOVANNI, ASHLEY   10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.09
WARD, ANDREA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.24
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS         42.41
BELAUSTEGUIGOITIE, IT 10 PC SILVER DOLPHIN SWI      44.30
MEDVED, NATALIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      44.61
HARMON, MEGAN          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      46.53
PARDEE, LAURA         10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      47.09
HAYES, CAMILLE         9 PC OAKLAND BARRACUDA       52.38
HARRISON, BRIDGET     10 PC EAST BAY BAT RAYS       52.53
TAYLOR, JASMINE       10 PC OAKLAND UNDERCURRE      55.49
BRUNS, KEELY          10 PC SILVER DOLPHIN SWI      58.18
HEARD, GRACE           9 PC MSJAPC                1:04.36
ENSMINGER, TINA D     10 PC ALAMEDA ALAGATORS      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   23
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEWIN, VICTORIA       10 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   67                                   FEMALE   10&UN   100 BACK                                    EVENT   67
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:19.72
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS       1:20.04
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS       1:20.05
WATSON, KAYLEY         9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:25.38
HAMILTON, CHRISTIE    10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:28.06
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS       1:30.01
MEDVED, NATALIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:33.84
MCFARLANE, MIELLETTE  10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:36.14
SWAIN-SUGARMAN, BEKAH 10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:36.32
VANCE, HILARY          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:37.98
HAYES, CAMILLE         9 PC OAKLAND BARRACUDA     1:55.41
BELAUSTEGUIGOITIE, IT 10 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   59
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS         36.70
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS         37.03
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS         38.43
LO, JEANETTE          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.00
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA       42.68
SWAIN-SUGARMAN, BEKAH 10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      44.03
WATSON, KAYLEY         9 PC UNATTACHED PACIFIC      45.31
BONGIOVANNI, ASHLEY   10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      45.58
BELAUSTEGUIGOITIE, IT 10 PC SILVER DOLPHIN SWI      45.82
MCFARLANE, MIELLETTE  10 PC OAKLAND BARRACUDA       46.08
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS         47.19
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      48.03
STERNBERG, CHRISTINA  10 PC ALAMEDA ALAGATORS       48.28
LEWANDOWSKI, AGNIESZK 10 PC OAKLAND BARRACUDA       49.21
HELFAND, ADDIE        10 PC ALAMEDA ALAGATORS       51.01
MOGHADAM, MAHNOOSH     9 PC SILVER DOLPHIN SWI      51.10
LEVINE, ALY            9 PC OAKLAND UNDERCURRE      52.24
VANCE, HILARY          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      52.35
MEDVED, NATALIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      52.89
GARCIA, SOFIA         10 PC OAKLAND UNDERCURRE      53.01
KRUBNIK, EMILIA        9 PC ALAMEDA ALAGATORS       56.99
LAVIOLETTE, ALLISON   10 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:03.73
TAYLOR, JASMINE       10 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:04.01
GARCIA, VERONICA       9 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:04.77
SONDEREGGER, SERENA    9 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:05.50
HAYES, CAMILLE         9 PC OAKLAND BARRACUDA     1:06.30
BRUNS, KEELY          10 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS         31.91
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LO, JEANETTE          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      32.59
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA       34.62
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS         35.13
PICHAY, VICTORIA      10 PC MSJAPC                  35.51
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS         36.67
GOLDSTEIN, ANNA       10 PC BERKELEY BEAR SWIM      37.25
MERCADO, CAROLINE     10 PC ALAMEDA ALAGATORS       38.54
DINIS, CHELSEA         9 PC MSJAPC                  38.58
TSUJI, RONNI          10 PC UNATTACHED PACIFIC      39.02
JONES, JILL            9 PC UNATTACHED PACIFIC      40.15
MCFARLANE, MIELLETTE  10 PC OAKLAND BARRACUDA       41.40
BELAUSTEGUIGOITIE, IT 10 PC SILVER DOLPHIN SWI      41.55
WARD, ANDREA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.80
BONGIOVANNI, ASHLEY   10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      43.03
LEWANDOWSKI, AGNIESZK 10 PC OAKLAND BARRACUDA       43.10
WATSON, KAYLEY         9 PC UNATTACHED PACIFIC      44.45
HARMON, MEGAN          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      44.61
CRUZ, ASHLEY          10 PC MSJAPC                  46.59
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS         46.92
HARRISON, BRIDGET     10 PC EAST BAY BAT RAYS       47.76
MEDVED, NATALIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      49.55
HAYES, CAMILLE         9 PC OAKLAND BARRACUDA       50.85
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      52.15
SIEW, JENNIFER         9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:14.09
HELFAND, ADDIE        10 PC ALAMEDA ALAGATORS      DQUED
PARDEE, LAURA         10 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   10&UN   100 FLY                                     EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       1:15.66
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:19.12
LO, JEANETTE          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:21.62
LEWANDOWSKI, AGNIESZK 10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:38.95
BONGIOVANNI, ASHLEY   10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:39.36
MCFARLANE, MIELLETTE  10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:41.78
HAMILTON, CHRISTIE    10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:55.67
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:58.19
LEVINE, ALY            9 PC OAKLAND UNDERCURRE     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       1:16.10
GIBLIN, KAITLYN       10 PC ORINDA AQUATICS       1:16.56
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS       1:16.75
DAILEY, URSI          10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:16.98
LO, JEANETTE          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:21.84
WATSON, KAYLEY         9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:22.94
MERCADO, CAROLINE     10 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:23.43
GLASS, COURTNI        10 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:25.13
SWAIN-SUGARMAN, BEKAH 10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:25.30
BELAUSTEGUIGOITIE, IT 10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:27.73
MCFARLANE, MIELLETTE  10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:28.07
BONGIOVANNI, ASHLEY   10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:28.78
LEWANDOWSKI, AGNIESZK 10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:32.04
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS       1:33.10
LEVINE, ALY            9 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:33.27
SHARPE, ANNA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:34.90
HAMILTON, CHRISTIE    10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:36.34
MEDVED, NATALIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:36.79
HARMON, MEGAN          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:37.21
MOGHADAM, MAHNOOSH     9 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:41.20
STERNBERG, CHRISTINA  10 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:46.66
GARCIA, SOFIA         10 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:47.31
HAYES, CAMILLE         9 PC OAKLAND BARRACUDA     1:53.16
SONDEREGGER, SERENA    9 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:55.61
HELFAND, ADDIE        10 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:57.17
GARCIA, VERONICA       9 PC OAKLAND UNDERCURRE    2:09.31
VANCE, HILARY          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   11-12   50 FREE                                     EVENT   29
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.47
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       27.97
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS         28.16
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS         28.17
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS         29.48
LEE, EUNICE           12 PC ORINDA AQUATICS         29.71
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC      29.76
BONINO, SARA          12 PC ALAMEDA ALAGATORS       29.80
BALL, CHANEL          12 PC OAKLAND BARRACUDA       29.94
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS         30.16
JONES, ALLYSON        12 PC UNATTACHED PACIFIC      30.17
GLASS, JOI            11 PC OAKLAND UNDERCURRE      30.58
ARNASON, LIZZY C      12 PC BERKELEY BEAR SWIM      30.61
CONNOLLY, CASIE       11 PC ORINDA AQUATICS         30.87
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      30.88
DELLE CESE, FRANCESCA 12 PC ALAMEDA ALAGATORS       31.24
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA       31.40
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MSJAPC                  31.42
MENDOZA, NICOLE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.45
HURTUBISE, SARAH      11 PC EAST BAY BAT RAYS       31.49
SMITH, ROCHELLE       11 PC OAKLAND UNDERCURRE      31.49
FERRETTI, PETRA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM      31.50
COHEN, RACHEL         11 PC ORINDA AQUATICS         31.55
MENDOZA, CAMILLE      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.80
COBLE, KELLY          12 PC MSJAPC                  32.04
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA       32.33
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS         32.47
PRATT, MEGAN          12 PC ALAMEDA ALAGATORS       32.72
MCKINLAY, STEPHANIE   12 PC ALAMEDA ALAGATORS       32.82
SINKINSON, TALIA      12 PC OAKLAND BARRACUDA       32.92
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS         33.31
MITCHELL-WILSON, DREW 11 PC OAKLAND BARRACUDA       34.02
JANET, JUSTINE        11 PC OAKLAND BARRACUDA       34.11
GEE, CHRISTINE        11 PC MSJAPC                  35.06
PARK, HELEN           12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.17
GUTHRIE, SADIE        11 PC SILVER DOLPHIN SWI      35.41
AKANKE, NAILAH        12 PC OAKLAND UNDERCURRE      36.14
CHAN, REBECCA         12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.04
ENSMINGER, LYNN M     12 PC ALAMEDA ALAGATORS       37.74
WILLIAMS, CORINNE     12 PC OAKLAND UNDERCURRE      37.76
BRANDT, GABRIELLA     12 PC OAKLAND UNDERCURRE      37.79
GRECHI, BIANCA N      12 PC ALAMEDA ALAGATORS       37.95
KONG, STEPH           12 PC EAST BAY BAT RAYS       38.35
LIGH, RACHYL          12 PC EAST BAY BAT RAYS       41.57
DIAZ, LISA            11 PC ALAMEDA ALAGATORS       55.97
=============================================================================================================================
   EVENT   71                                   FEMALE   11-12   100 FREE                                    EVENT   71
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.80
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       59.85
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS       1:01.51
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS       1:02.44
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS       1:02.98
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:03.17
BALL, CHANEL          12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:05.03
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   71                                   FEMALE   11-12   100 FREE                                    EVENT   71
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BONINO, SARA          12 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:05.90
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS       1:06.91
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.08
MENDOZA, NICOLE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.53
PAGAN, LAUREN         11 PC ORINDA AQUATICS       1:08.90
FERRETTI, PETRA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:08.95
ARNASON, LIZZY C      12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:09.11
SINKINSON, TALIA      12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:09.43
GLASS, JOI            11 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:10.09
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:10.68
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:10.84
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:10.85
SMITH, ROCHELLE       11 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:12.29
MENDOZA, CAMILLE      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:12.41
CONNOLLY, CASIE       11 PC ORINDA AQUATICS       1:12.65
HURTUBISE, SARAH      11 PC EAST BAY BAT RAYS     1:12.74
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS       1:13.11
CARMICHAEL, GENGHE    12 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:15.11
MITCHELL-WILSON, DREW 11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:15.97
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS       1:16.26
CAVIN, LINDSEY        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:17.27
JANET, JUSTINE        11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:17.48
SCHOFIELD, TAYLOR     11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:18.49
PRATT, MEGAN          12 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:20.00
EDGERTON-BENITEZ, YOC 12 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:24.25
SOMMERS, MEI MEI      12 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:24.58
GRECHI, BIANCA N      12 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:25.06
ENSMINGER, LYNN M     12 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:25.54
LOZITO, GINA          11 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:26.68
CHOUDHARY, REWA       11 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:31.15
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS         32.46
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       32.70
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS         32.99
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC      33.78
ARNASON, LIZZY C      12 PC BERKELEY BEAR SWIM      34.15
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA       35.30
BALL, CHANEL          12 PC OAKLAND BARRACUDA       35.53
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.76
BONINO, SARA          12 PC ALAMEDA ALAGATORS       35.90
MENDOZA, NICOLE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.18
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS         36.50
GLASS, JOI            11 PC OAKLAND UNDERCURRE      36.93
CONNOLLY, CASIE       11 PC ORINDA AQUATICS         36.98
MENDOZA, CAMILLE      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.00
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS         37.04
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS         37.06
SINKINSON, TALIA      12 PC OAKLAND BARRACUDA       37.68
SMITH, ROCHELLE       11 PC OAKLAND UNDERCURRE      38.24
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS         38.37
PAGAN, LAUREN         11 PC ORINDA AQUATICS         38.57
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA       39.15
MITCHELL-WILSON, DREW 11 PC OAKLAND BARRACUDA       40.25
PRATT, MEGAN          12 PC ALAMEDA ALAGATORS       40.32
HURTUBISE, SARAH      11 PC EAST BAY BAT RAYS       40.44
GARCIA, BLANCA        12 PC OAKLAND UNDERCURRE      41.38
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CAVIN, LINDSEY        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      41.46
GEANEY, SOPHIE        11 PC OAKLAND UNDERCURRE      42.02
JANET, JUSTINE        11 PC OAKLAND BARRACUDA       42.85
SCHOFIELD, TAYLOR     11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      44.67
GRECHI, BIANCA N      12 PC ALAMEDA ALAGATORS       45.94
KRUBNIK, EWELINA      12 PC ALAMEDA ALAGATORS       46.35
CHOUDHARY, REWA       11 PC ALAMEDA ALAGATORS       46.90
SOMMERS, MEI MEI      12 PC OAKLAND UNDERCURRE      47.78
ENSMINGER, LYNN M     12 PC ALAMEDA ALAGATORS      DQUED
KHARRAZI, SHIRA       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   11-12   200 BACK                                    EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS       2:32.70
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS       2:36.34
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC    2:37.52
ARNASON, LIZZY C      12 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:39.77
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:43.37
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS       2:43.64
COBLE, KELLY          12 PC MSJAPC                2:48.55
JONES, ALLYSON        12 PC UNATTACHED PACIFIC    2:49.54
DELLE CESE, FRANCESCA 12 PC ALAMEDA ALAGATORS     2:50.00
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MSJAPC                2:50.72
MENDOZA, NICOLE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:50.97
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:52.08
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS       2:54.14
LEE, EUNICE           12 PC ORINDA AQUATICS       2:55.40
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS       2:56.59
FERRETTI, PETRA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:58.98
CONNOLLY, CASIE       11 PC ORINDA AQUATICS       2:59.71
MITCHELL-WILSON, DREW 11 PC OAKLAND BARRACUDA     3:05.63
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS       3:07.12
WILLIAMS, CORINNE     12 PC OAKLAND UNDERCURRE    3:20.27
JANET, JUSTINE        11 PC OAKLAND BARRACUDA     3:24.68
AKANKE, NAILAH        12 PC OAKLAND UNDERCURRE     DQUED
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   57
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS         35.17
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC      36.56
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.24
PAGAN, LAUREN         11 PC ORINDA AQUATICS         37.27
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA       37.80
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS         38.65
SINKINSON, TALIA      12 PC OAKLAND BARRACUDA       39.05
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM      39.70
BALL, CHANEL          12 PC OAKLAND BARRACUDA       39.82
FERRETTI, PETRA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM      40.18
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS         40.47
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA       40.84
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS         41.09
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS         41.39
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS         41.44
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   57
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CARMICHAEL, GENGHE    12 PC OAKLAND UNDERCURRE      41.99
CONNOLLY, CASIE       11 PC ORINDA AQUATICS         42.28
MENDOZA, CAMILLE      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.89
CAVIN, LINDSEY        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.99
MENDOZA, NICOLE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      43.32
HURTUBISE, SARAH      11 PC EAST BAY BAT RAYS       44.06
MITCHELL-WILSON, DREW 11 PC OAKLAND BARRACUDA       44.73
GARCIA, BLANCA        12 PC OAKLAND UNDERCURRE      44.98
GRECHI, BIANCA N      12 PC ALAMEDA ALAGATORS       45.99
CHOUDHARY, REWA       11 PC ALAMEDA ALAGATORS       46.11
EDGERTON-BENITEZ, YOC 12 PC OAKLAND UNDERCURRE      46.25
SOMMERS, MEI MEI      12 PC OAKLAND UNDERCURRE      46.61
JANET, JUSTINE        11 PC OAKLAND BARRACUDA       46.65
KRUBNIK, EWELINA      12 PC ALAMEDA ALAGATORS       46.95
GEANEY, SOPHIE        11 PC OAKLAND UNDERCURRE      47.24
SCHOFIELD, TAYLOR     11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      49.43
PRATT, MEGAN          12 PC ALAMEDA ALAGATORS       52.05
=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT   13
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS         30.13
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       31.18
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS         31.73
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC      31.88
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS         32.31
LEE, EUNICE           12 PC ORINDA AQUATICS         33.51
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS         33.67
BONINO, SARA          12 PC ALAMEDA ALAGATORS       33.89
MENDOZA, NICOLE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.20
ARNASON, LIZZY C      12 PC BERKELEY BEAR SWIM      34.28
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.34
SINKINSON, TALIA      12 PC OAKLAND BARRACUDA       34.69
BALL, CHANEL          12 PC OAKLAND BARRACUDA       34.78
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MSJAPC                  34.81
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA       34.95
SMITH, ROCHELLE       11 PC OAKLAND UNDERCURRE      35.41
FERRETTI, PETRA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM      35.57
COBLE, KELLY          12 PC MSJAPC                  35.97
DELLE CESE, FRANCESCA 12 PC ALAMEDA ALAGATORS       35.98
CONNOLLY, CASIE       11 PC ORINDA AQUATICS         36.39
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM      37.02
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS         37.35
PRATT, MEGAN          12 PC ALAMEDA ALAGATORS       37.41
HURTUBISE, SARAH      11 PC EAST BAY BAT RAYS       37.76
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA       37.85
AKANKE, NAILAH        12 PC OAKLAND UNDERCURRE      37.86
JONES, ALLYSON        12 PC UNATTACHED PACIFIC      37.88
VAUGHN, ELIZABETH     12 PC ALAMEDA ALAGATORS       37.93
JANET, JUSTINE        11 PC OAKLAND BARRACUDA       39.24
COHEN, RACHEL         11 PC ORINDA AQUATICS         40.44
MENDOZA, CAMILLE      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.89
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS         41.26
MITCHELL-WILSON, DREW 11 PC OAKLAND BARRACUDA       43.63
CHAN, REBECCA         12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      45.36
ENSMINGER, LYNN M     12 PC ALAMEDA ALAGATORS       45.45
GUTHRIE, SADIE        11 PC SILVER DOLPHIN SWI      45.50
GEE, CHRISTINE        11 PC MSJAPC                  45.97
DIAZ, LISA            11 PC ALAMEDA ALAGATORS      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT   13
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GRECHI, BIANCA N      12 PC ALAMEDA ALAGATORS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   11-12   200 FLY                                     EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     2:35.73
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:44.85
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:48.39
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:52.53
BONINO, SARA          12 PC ALAMEDA ALAGATORS     2:59.33
LOZITO, GINA          11 PC OAKLAND UNDERCURRE    3:32.09
ARNASON, LIZZY C      12 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   11-12   100 I.M.                                    EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS       1:09.10
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:09.26
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:10.09
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS       1:10.39
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:10.60
BALL, CHANEL          12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:14.35
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS       1:14.95
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.10
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS       1:15.70
MENDOZA, NICOLE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.87
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:15.90
BONINO, SARA          12 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:16.30
PAGAN, LAUREN         11 PC ORINDA AQUATICS       1:17.76
SINKINSON, TALIA      12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:18.16
FERRETTI, PETRA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:18.22
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:18.62
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:19.02
ARNASON, LIZZY C      12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:19.14
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS       1:19.44
KHARRAZI, SHIRA       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:19.61
MENDOZA, CAMILLE      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:20.65
SMITH, ROCHELLE       11 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:20.76
CONNOLLY, CASIE       11 PC ORINDA AQUATICS       1:22.12
HURTUBISE, SARAH      11 PC EAST BAY BAT RAYS     1:22.29
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS       1:22.96
GLASS, JOI            11 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:23.83
CAVIN, LINDSEY        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:26.28
MITCHELL-WILSON, DREW 11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:26.95
PRATT, MEGAN          12 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:28.96
GARCIA, BLANCA        12 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:29.48
GEANEY, SOPHIE        11 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:29.75
SCHOFIELD, TAYLOR     11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:30.97
EDGERTON-BENITEZ, YOC 12 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:33.17
SOMMERS, MEI MEI      12 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:33.43
CHOUDHARY, REWA       11 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:34.28
LOZITO, GINA          11 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:36.30
GRECHI, BIANCA N      12 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:37.56
JANET, JUSTINE        11 PC OAKLAND BARRACUDA      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   11-12   200 I.M.                                    EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     2:28.50
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC    2:29.50
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS       2:33.00
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS       2:36.25
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MSJAPC                2:37.87
BALL, CHANEL          12 PC OAKLAND BARRACUDA     2:40.11
DELLE CESE, FRANCESCA 12 PC ALAMEDA ALAGATORS     2:41.32
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:41.48
BONINO, SARA          12 PC ALAMEDA ALAGATORS     2:42.73
COBLE, KELLY          12 PC MSJAPC                2:43.66
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS       2:44.74
VAUGHN, ELIZABETH     12 PC ALAMEDA ALAGATORS     2:45.15
FERRETTI, PETRA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:47.17
SINKINSON, TALIA      12 PC OAKLAND BARRACUDA     2:47.31
MENDOZA, NICOLE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:47.78
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:50.28
MENDOZA, CAMILLE      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:50.65
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA     2:50.91
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA     2:50.92
JONES, ALLYSON        12 PC UNATTACHED PACIFIC    2:51.17
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS       2:51.82
COHEN, RACHEL         11 PC ORINDA AQUATICS       2:56.20
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS       2:56.22
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS       3:01.70
SMITH, ROCHELLE       11 PC OAKLAND UNDERCURRE    3:04.26
CONNOLLY, CASIE       11 PC ORINDA AQUATICS       3:06.15
HURTUBISE, SARAH      11 PC EAST BAY BAT RAYS     3:07.02
MITCHELL-WILSON, DREW 11 PC OAKLAND BARRACUDA     3:08.47
JANET, JUSTINE        11 PC OAKLAND BARRACUDA     3:17.33
AKANKE, NAILAH        12 PC OAKLAND UNDERCURRE    3:34.52
CHAN, REBECCA         12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:37.10
DIAZ, LISA            11 PC ALAMEDA ALAGATORS     4:14.13
LEE, EUNICE           12 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
WILLIAMS, CORINNE     12 PC OAKLAND UNDERCURRE    NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   13-18   50 FREE                                     EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      24.49
THURMAN, AMY          16 PC ORINDA AQUATICS         24.71
MEDVED, EMILY         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      25.31
BEVER, MAGGIE         15 PC ORINDA AQUATICS         26.21
PERIA, HANNAH         13 PC ORINDA AQUATICS         26.22
HEATH, SARAH          15 PC ORINDA AQUATICS         26.24
THURMAN, HOPE         13 PC ORINDA AQUATICS         26.24
GHANBARI, SHEEVA      14 PC OAKLAND BARRACUDA       26.39
ARNOLD, KATIE         16 PC ORINDA AQUATICS         26.41
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS         26.47
STRAW, LIZZY          17 PC ORINDA AQUATICS         26.59
BLEICHER, JENNI       17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      26.60
HODGKINSON, SYDNEY    16 PC ORINDA AQUATICS         26.73
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS         26.81
JOHNSON, EVA          16 PC ORINDA AQUATICS         27.00
IVRY, JESSICA         16 PC ORINDA AQUATICS         27.11
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.15
MACCHIAVELLI, CECILIA 16 PC UNATTACHED PACIFIC      27.19
METCALF, VANESSA      16 PC ORINDA AQUATICS         27.19
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS         27.35
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.45
REINGOLD, REBECCA     16 PC ORINDA AQUATICS         27.79
JACKSON, SUMMER       16 PC SILVER DOLPHIN SWI      27.81
POCK, KERI            16 PC SILVER DOLPHIN SWI      27.91
BATES, NIKKI          16 PC EAST BAY BAT RAYS       27.95
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.98
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      28.09
DISBROW, ANYA         14 PC ORINDA AQUATICS         28.18
SHAFA, VANESSA        15 PC ORINDA AQUATICS         28.19
BAUER, COURTNEY       13 PC EAST BAY BAT RAYS       28.45
KRIER, CAITLIN        14 PC OAKLAND BARRACUDA       28.46
SUN, NOELLE           13 PC ORINDA AQUATICS         28.49
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM      28.55
SILVERFOOTE, LISA     13 PC ORINDA AQUATICS         28.66
LARSEN, CHRISTINA     16 PC EAST BAY BAT RAYS       28.70
MARSHALL, HANNAH      13 PC ALAMEDA ALAGATORS       28.72
FOSTER, DEVON         16 PC ORINDA AQUATICS         28.77
BROGAN, KATY          14 PC OAKLAND BARRACUDA       28.95
SHARP, EMILY          16 PC ORINDA AQUATICS         28.95
KULKA, JENNIFER       14 PC EAST BAY BAT RAYS       28.98
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS         29.04
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALAMEDA ALAGATORS       29.06
JAGUST, AMY           15 PC BERKELEY BEAR SWIM      29.18
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS         29.18
GARCIA, SANDY         17 PC EAST BAY BAT RAYS       29.24
YUAN, YING-YING       13 PC SILVER DOLPHIN SWI      29.37
RUTHERFORD, MIKHAILA  13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      29.43
WAKAMATSU, STEFANI    16 PC EAST BAY BAT RAYS       29.65
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM      29.70
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS         29.79
SANDBERG, LINDSAY     13 PC ORINDA AQUATICS         29.97
SANDS, KAITLIN        15 PC ORINDA AQUATICS         29.97
NAIMA, MITRA          13 PC MSJAPC                  30.08
SMITH, MICHELLE       13 PC ORINDA AQUATICS         30.19
HAARZ, COLBY          14 PC ORINDA AQUATICS         30.24
WALTERS, CASANDRA     14 PC EAST BAY BAT RAYS       30.30
GOODALL, RUBY         16 PC OAKLAND BARRACUDA       30.57
SIEW, MELISSA         13 PC UNATTACHED PACIFIC      30.91
TUMAN, HELEN          14 PC OAKLAND UNDERCURRE      30.98
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   13-18   50 FREE                                     EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRYSON-CAHN, PHOEBE   13 PC BERKELEY BEAR SWIM      31.25
SCOTT, CAITLIN        16 PC ORINDA AQUATICS         31.28
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.34
LAI, PEGGY            13 PC MSJAPC                  31.38
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.58
KWONG, REBECCA        13 PC MSJAPC                  32.23
BRIONES, JUSTINE      14 PC SILVER DOLPHIN SWI      32.62
HOWELL, LAUREN        13 PC MSJAPC                  32.76
SCHAFER, OTTILIA      13 PC OAKLAND BARRACUDA       33.12
MACINTYRE, NATALIE    15 PC SILVER DOLPHIN SWI      36.35
FONG, GLORIA          13 PC ALAMEDA ALAGATORS       36.38
STERNBERG, ANGELA J   13 PC ALAMEDA ALAGATORS       38.31
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM      39.56
SANCHEZ, NATALIA      18 PC MSJAPC                  42.11
=============================================================================================================================
   EVENT   69                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT   69
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      53.34
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      57.31
BLEICHER, JENNI       17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      57.44
MEDVED, EMILY         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      57.57
GHANBARI, SHEEVA      14 PC OAKLAND BARRACUDA       58.47
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.22
BATES, NIKKI          16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:00.15
CHINN, SARAH          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:00.18
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:00.26
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:00.49
KULKA, JENNIFER       14 PC EAST BAY BAT RAYS     1:00.76
KRIER, CAITLIN        14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:00.98
LARSEN, CHRISTINA     16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:01.52
BAUER, COURTNEY       13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:01.53
MARSHALL, HANNAH      13 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:01.61
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:01.82
JAGUST, AMY           15 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:01.84
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:01.84
URE, KATIE            13 PC ORINDA AQUATICS       1:02.52
RUTHERFORD, MIKHAILA  13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:02.74
DISKIN, JULIA         13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:03.17
DISBROW, ANYA         14 PC ORINDA AQUATICS       1:03.52
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       1:03.61
CORTES, ALEXANDRA     14 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:03.70
CARMICHAEL, YASMIN    16 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:04.30
BROGAN, KATY          14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:04.52
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:05.00
OLDENHAGE, KIMBERLY   15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:05.55
WALTERS, CASANDRA     14 PC EAST BAY BAT RAYS     1:05.64
SMITH, MICHELLE       13 PC ORINDA AQUATICS       1:06.72
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.04
GOODALL, RUBY         16 PC OAKLAND BARRACUDA     1:07.09
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.97
WONNER, KATIE         14 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:09.23
TUMAN, HELEN          14 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:10.36
BRYSON-CAHN, PHOEBE   13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:12.06
CHAN, JOANNE          13 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:12.85
CO, FRANCINE          13 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:12.89
BRIONES, JUSTINE      14 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:13.01
SILVERFOOTE, LISA     13 PC ORINDA AQUATICS       1:13.78
MACINTYRE, NATALIE    15 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:15.25
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   69                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT   69
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOGHADAM, NAZEE       13 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:19.30
PETROFSKY, ERICA      14 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:20.83
STERNBERG, ANGELA J   13 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:26.79
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:29.62
DRAKEFORD, DOMINIQUE  13 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:38.80
=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   13-18   500 FREE                                    EVENT   19
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:07.43
HEATH, SARAH          15 PC ORINDA AQUATICS       5:17.43
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       5:17.72
THURMAN, AMY          16 PC ORINDA AQUATICS       5:22.89
BEVER, MAGGIE         15 PC ORINDA AQUATICS       5:31.10
PERIA, HANNAH         13 PC ORINDA AQUATICS       5:32.54
METCALF, VANESSA      16 PC ORINDA AQUATICS       5:32.65
THURMAN, HOPE         13 PC ORINDA AQUATICS       5:32.82
MEDVED, EMILY         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:39.23
STRAW, LIZZY          17 PC ORINDA AQUATICS       5:39.91
HODGKINSON, SYDNEY    16 PC ORINDA AQUATICS       5:41.27
BECK, SYLVIA          15 PC ORINDA AQUATICS       5:41.43
BLEICHER, JENNI       17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:41.43
MACCHIAVELLI, CECILIA 16 PC UNATTACHED PACIFIC    5:43.74
IVRY, JESSICA         16 PC ORINDA AQUATICS       5:44.65
CHINN, SARAH          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:45.65
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:46.16
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS       5:46.81
SCHNEIDER, SARAH      15 PC BERKELEY BEAR SWIM    5:46.92
KULKA, JENNIFER       14 PC EAST BAY BAT RAYS     5:48.58
RUTHERFORD, MIKHAILA  13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:50.92
SHAFA, VANESSA        15 PC ORINDA AQUATICS       5:51.66
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM    5:51.85
LARSEN, CHRISTINA     16 PC EAST BAY BAT RAYS     5:52.65
KRIER, CAITLIN        14 PC OAKLAND BARRACUDA     5:55.10
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS       5:55.69
GHANBARI, SHEEVA      14 PC OAKLAND BARRACUDA     5:58.13
JAGUST, AMY           15 PC BERKELEY BEAR SWIM    5:58.29
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALAMEDA ALAGATORS     6:01.19
BATES, NIKKI          16 PC EAST BAY BAT RAYS     6:05.46
NAIMA, MITRA          13 PC MSJAPC                6:09.70
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM    6:17.04
REINGOLD, REBECCA     16 PC ORINDA AQUATICS       6:17.70
HAARZ, COLBY          14 PC ORINDA AQUATICS       6:26.14
SCOTT, CAITLIN        16 PC ORINDA AQUATICS       6:29.18
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    6:31.54
WALTERS, CASANDRA     14 PC EAST BAY BAT RAYS     6:36.05
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    6:46.94
CO, FRANCINE          13 PC OAKLAND UNDERCURRE    6:54.53
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM    8:46.92
JOHNSON, EVA          16 PC ORINDA AQUATICS       NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   13-18   100 BACK                                    EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.27
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       1:01.73
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   13-18   100 BACK                                    EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MEDVED, EMILY         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:04.18
THURMAN, AMY          16 PC ORINDA AQUATICS       1:05.54
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:05.86
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.13
HEATH, SARAH          15 PC ORINDA AQUATICS       1:06.14
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS       1:06.65
RUTHERFORD, MIKHAILA  13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.49
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.56
GHANBARI, SHEEVA      14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:07.79
SUN, NOELLE           13 PC ORINDA AQUATICS       1:08.54
STRAW, LIZZY          17 PC ORINDA AQUATICS       1:08.60
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS       1:08.72
KULKA, JENNIFER       14 PC EAST BAY BAT RAYS     1:08.91
BEVER, MAGGIE         15 PC ORINDA AQUATICS       1:09.29
YUAN, YING-YING       13 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:09.43
REINGOLD, REBECCA     16 PC ORINDA AQUATICS       1:09.46
BAUER, COURTNEY       13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:09.96
PERIA, HANNAH         13 PC ORINDA AQUATICS       1:10.00
POCK, KERI            16 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:10.14
SHAFA, VANESSA        15 PC ORINDA AQUATICS       1:10.51
METCALF, VANESSA      16 PC ORINDA AQUATICS       1:10.68
CHINN, SARAH          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:10.94
JACKSON, SUMMER       16 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:11.49
FOSTER, DEVON         16 PC ORINDA AQUATICS       1:11.80
ARNASON, GRETCHEN     14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:12.40
MACCHIAVELLI, CECILIA 16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:13.00
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       1:13.43
LARSEN, CHRISTINA     16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:13.56
KRIER, CAITLIN        14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:14.22
JAGUST, AMY           15 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:14.48
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS       1:14.98
GOODALL, RUBY         16 PC OAKLAND BARRACUDA     1:15.15
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:16.11
SCOTT, CAITLIN        16 PC ORINDA AQUATICS       1:16.17
SMITH, MICHELLE       13 PC ORINDA AQUATICS       1:16.24
WAKAMATSU, STEFANI    16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:16.51
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS       1:16.57
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:16.94
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:18.02
GARCIA, SANDY         17 PC EAST BAY BAT RAYS     1:18.05
SANDBERG, LINDSAY     13 PC ORINDA AQUATICS       1:19.16
BRYSON-CAHN, PHOEBE   13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:19.74
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:20.80
WALTERS, CASANDRA     14 PC EAST BAY BAT RAYS     1:21.02
HAARZ, COLBY          14 PC ORINDA AQUATICS       1:21.35
KWONG, REBECCA        13 PC MSJAPC                1:22.39
SILVERFOOTE, LISA     13 PC ORINDA AQUATICS       1:22.51
TUMAN, HELEN          14 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:24.24
PETROFSKY, ERICA      14 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:24.88
CO, FRANCINE          13 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:24.94
SCHAFER, OTTILIA      13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:25.86
NAIMA, MITRA          13 PC MSJAPC                1:26.94
MACINTYRE, NATALIE    15 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:32.44
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:39.19
SANCHEZ, NATALIA      18 PC MSJAPC                1:46.52
STERNBERG, ANGELA J   13 PC ALAMEDA ALAGATORS     2:00.96
HOWELL, LAUREN        13 PC MSJAPC                 DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   13-18   200 BACK                                    EVENT   61
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:11.95
MEDVED, EMILY         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:18.93
RUTHERFORD, MIKHAILA  13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:20.33
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:20.52
URE, KATIE            13 PC ORINDA AQUATICS       2:23.22
KULKA, JENNIFER       14 PC EAST BAY BAT RAYS     2:24.83
GHANBARI, SHEEVA      14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:26.73
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:28.20
SCHNEIDER, SARAH      15 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:31.82
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:31.88
CHINN, SARAH          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:33.61
JAGUST, AMY           15 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:35.65
MARSHALL, HANNAH      13 PC ALAMEDA ALAGATORS     2:37.01
YUAN, YING-YING       13 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:38.11
DISKIN, JULIA         13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:38.83
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       2:40.01
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:41.33
BROGAN, KATY          14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:42.17
CORTES, ALEXANDRA     14 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:43.11
LARSEN, CHRISTINA     16 PC EAST BAY BAT RAYS     2:43.39
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS       2:45.19
SANDBERG, LINDSAY     13 PC ORINDA AQUATICS       2:50.65
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:54.52
TUMAN, HELEN          14 PC OAKLAND UNDERCURRE    3:01.26
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:22.42
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.86
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       1:11.42
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS       1:11.43
THURMAN, HOPE         13 PC ORINDA AQUATICS       1:13.88
IVRY, JESSICA         16 PC ORINDA AQUATICS       1:14.55
SHARP, EMILY          16 PC ORINDA AQUATICS       1:14.59
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.03
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       1:15.35
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS       1:16.96
CHINN, SARAH          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:17.37
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS       1:18.09
DISBROW, ANYA         14 PC ORINDA AQUATICS       1:18.19
RUTHERFORD, MIKHAILA  13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:18.54
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:18.66
SUN, NOELLE           13 PC ORINDA AQUATICS       1:18.80
LARSEN, CHRISTINA     16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:18.92
BROGAN, KATY          14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:19.30
MARSHALL, HANNAH      13 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:19.43
BLEICHER, JENNI       17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:19.70
SANDBERG, LINDSAY     13 PC ORINDA AQUATICS       1:19.92
SCHNEIDER, SARAH      15 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:20.88
SCOTT, CAITLIN        16 PC ORINDA AQUATICS       1:20.94
SANDS, KAITLIN        15 PC ORINDA AQUATICS       1:21.97
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:22.29
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:25.58
CARMICHAEL, YASMIN    16 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:25.69
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SIEW, MELISSA         13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:25.73
GOODALL, RUBY         16 PC OAKLAND BARRACUDA     1:26.10
JAGUST, AMY           15 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:27.94
CO, FRANCINE          13 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:27.95
BRIONES, JUSTINE      14 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:28.37
SILVERFOOTE, LISA     13 PC ORINDA AQUATICS       1:30.38
KWONG, REBECCA        13 PC MSJAPC                1:30.40
BRYSON-CAHN, PHOEBE   13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:31.65
HOWELL, LAUREN        13 PC MSJAPC                1:34.81
SCHAFER, OTTILIA      13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:36.72
FONG, GLORIA          13 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:36.92
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS       1:38.82
MACINTYRE, NATALIE    15 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:39.98
STERNBERG, ANGELA J   13 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:47.82
SANCHEZ, NATALIA      18 PC MSJAPC                2:26.84
BEVER, MAGGIE         15 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
HULSE, LISTON         13 PC OAKLAND UNDERCURRE     DQUED
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   13-18   50 FLY                                      EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      26.21
THURMAN, AMY          16 PC ORINDA AQUATICS         26.30
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS         27.83
MEDVED, EMILY         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.95
BECK, SYLVIA          15 PC ORINDA AQUATICS         28.19
REINGOLD, REBECCA     16 PC ORINDA AQUATICS         28.20
ARNOLD, KATIE         16 PC ORINDA AQUATICS         28.23
HEATH, SARAH          15 PC ORINDA AQUATICS         28.48
THURMAN, HOPE         13 PC ORINDA AQUATICS         28.54
METCALF, VANESSA      16 PC ORINDA AQUATICS         29.01
HODGKINSON, SYDNEY    16 PC ORINDA AQUATICS         29.17
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS         29.33
MACCHIAVELLI, CECILIA 16 PC UNATTACHED PACIFIC      29.45
GHANBARI, SHEEVA      14 PC OAKLAND BARRACUDA       29.66
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      29.66
SCHNEIDER, SARAH      15 PC BERKELEY BEAR SWIM      29.86
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM      30.17
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      30.18
PERIA, HANNAH         13 PC ORINDA AQUATICS         30.19
JACKSON, SUMMER       16 PC SILVER DOLPHIN SWI      30.27
SUN, NOELLE           13 PC ORINDA AQUATICS         30.62
POCK, KERI            16 PC SILVER DOLPHIN SWI      30.75
KULKA, JENNIFER       14 PC EAST BAY BAT RAYS       30.93
IVRY, JESSICA         16 PC ORINDA AQUATICS         31.10
BLEICHER, JENNI       17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.11
DISBROW, ANYA         14 PC ORINDA AQUATICS         31.22
JOHNSON, EVA          16 PC ORINDA AQUATICS         31.46
ARNASON, GRETCHEN     14 PC BERKELEY BEAR SWIM      31.67
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.75
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS         31.88
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS         31.95
SMITH, MICHELLE       13 PC ORINDA AQUATICS         31.97
BAUER, COURTNEY       13 PC EAST BAY BAT RAYS       32.17
YUAN, YING-YING       13 PC SILVER DOLPHIN SWI      32.56
SHAFA, VANESSA        15 PC ORINDA AQUATICS         32.84
WAKAMATSU, STEFANI    16 PC EAST BAY BAT RAYS       32.88
SHARP, EMILY          16 PC ORINDA AQUATICS         33.04
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   13-18   50 FLY                                      EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TUMAN, HELEN          14 PC OAKLAND UNDERCURRE      33.09
HAARZ, COLBY          14 PC ORINDA AQUATICS         33.10
SILVERFOOTE, LISA     13 PC ORINDA AQUATICS         33.61
BATES, NIKKI          16 PC EAST BAY BAT RAYS       33.65
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS         34.12
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALAMEDA ALAGATORS       34.56
HOWELL, LAUREN        13 PC MSJAPC                  34.67
GARCIA, SANDY         17 PC EAST BAY BAT RAYS       34.68
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM      34.78
SANDS, KAITLIN        15 PC ORINDA AQUATICS         34.92
LAI, PEGGY            13 PC MSJAPC                  35.18
CO, FRANCINE          13 PC OAKLAND UNDERCURRE      35.57
BRYSON-CAHN, PHOEBE   13 PC BERKELEY BEAR SWIM      35.86
FOSTER, DEVON         16 PC ORINDA AQUATICS         35.91
MARSHALL, HANNAH      13 PC ALAMEDA ALAGATORS       36.12
BROGAN, KATY          14 PC OAKLAND BARRACUDA       36.28
SANDBERG, LINDSAY     13 PC ORINDA AQUATICS         36.31
KWONG, REBECCA        13 PC MSJAPC                  37.04
NAIMA, MITRA          13 PC MSJAPC                  37.56
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.73
HULSE, LISTON         13 PC OAKLAND UNDERCURRE      38.27
SIEW, MELISSA         13 PC UNATTACHED PACIFIC      38.83
SCHAFER, OTTILIA      13 PC OAKLAND BARRACUDA       41.95
FONG, GLORIA          13 PC ALAMEDA ALAGATORS       42.33
STERNBERG, ANGELA J   13 PC ALAMEDA ALAGATORS       47.10
SANCHEZ, NATALIA      18 PC MSJAPC                1:00.47
WALTERS, CASANDRA     14 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   13-18   100 FLY                                     EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      57.80
MEDVED, EMILY         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:04.34
BLEICHER, JENNI       17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:05.71
SCHNEIDER, SARAH      15 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:06.89
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.96
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:07.44
URE, KATIE            13 PC ORINDA AQUATICS       1:08.89
GHANBARI, SHEEVA      14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:09.47
YUAN, YING-YING       13 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:12.03
BAUER, COURTNEY       13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:12.62
SMITH, MICHELLE       13 PC ORINDA AQUATICS       1:15.58
KRIER, CAITLIN        14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:16.06
DISKIN, JULIA         13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:16.54
TUMAN, HELEN          14 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:19.91
OLDENHAGE, KIMBERLY   15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:19.95
BROGAN, KATY          14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:21.43
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.41
WONNER, KATIE         14 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:24.21
CHAN, JOANNE          13 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:29.64
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:57.30
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   13-18   100 I.M.                                    EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:00.08
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   13-18   100 I.M.                                    EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:03.79
MEDVED, EMILY         14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:05.22
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.01
MARSHALL, HANNAH      13 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:09.74
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       1:09.79
URE, KATIE            13 PC ORINDA AQUATICS       1:10.03
DISBROW, ANYA         14 PC ORINDA AQUATICS       1:10.07
SCHNEIDER, SARAH      15 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:10.75
KULKA, JENNIFER       14 PC EAST BAY BAT RAYS     1:11.96
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:12.22
BATES, NIKKI          16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:12.47
LARSEN, CHRISTINA     16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:12.73
BAUER, COURTNEY       13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:12.91
KRIER, CAITLIN        14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:13.60
SANDBERG, LINDSAY     13 PC ORINDA AQUATICS       1:13.98
BROGAN, KATY          14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:14.25
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:14.78
FOOTE, ANDREA         13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.17
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:15.34
SILVERFOOTE, LISA     13 PC ORINDA AQUATICS       1:16.30
SMITH, MICHELLE       13 PC ORINDA AQUATICS       1:16.87
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:17.21
CO, FRANCINE          13 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:18.77
WALTERS, CASANDRA     14 PC EAST BAY BAT RAYS     1:18.83
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS       1:19.01
OLDENHAGE, KIMBERLY   15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:19.23
WONNER, KATIE         14 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:19.73
BRYSON-CAHN, PHOEBE   13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:19.94
PETROFSKY, ERICA      14 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:22.91
BRIONES, JUSTINE      14 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:23.43
HULSE, LISTON         13 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:25.57
MACINTYRE, NATALIE    15 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:28.14
CHAN, JOANNE          13 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:29.09
MOGHADAM, NAZEE       13 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:30.18
STERNBERG, ANGELA J   13 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:40.90
DRAKEFORD, DOMINIQUE  13 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:51.91
=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   13-18   200 I.M.                                    EVENT   37
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TURMAN, AMANDA        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:14.59
BOND, JENNIFER        14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:20.67
BLEICHER, JENNI       17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:23.06
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:23.87
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:26.96
KULKA, JENNIFER       14 PC EAST BAY BAT RAYS     2:27.42
CHINN, SARAH          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:27.94
SCHNEIDER, SARAH      15 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:28.92
GHANBARI, SHEEVA      14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:30.23
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:31.29
YUAN, YING-YING       13 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:33.44
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       2:34.48
DISBROW, ANYA         14 PC ORINDA AQUATICS       2:34.51
KRIER, CAITLIN        14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:35.52
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALAMEDA ALAGATORS     2:37.17
DISKIN, JULIA         13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:37.43
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:39.09
BATES, NIKKI          16 PC EAST BAY BAT RAYS     2:39.54
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:40.91
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   13-18   200 I.M.                                    EVENT   37
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LARSEN, CHRISTINA     16 PC EAST BAY BAT RAYS     2:41.96
CORTES, ALEXANDRA     14 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:44.31
FOOTE, ANDREA         13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:44.50
SILVERFOOTE, LISA     13 PC ORINDA AQUATICS       2:44.60
CARMICHAEL, YASMIN    16 PC OAKLAND UNDERCURRE    2:45.84
WONNER, KATIE         14 PC ALAMEDA ALAGATORS     2:46.03
CO, FRANCINE          13 PC OAKLAND UNDERCURRE    2:51.88
ELEFANT, MARIANNE     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:53.82
MITCHELL, SAMANTHA    13 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:30.03
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
OLDENHAGE, KIMBERLY   15 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED
RUTHERFORD, MIKHAILA  13 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   OPEN    1000 FREE*                                  EVENT   35
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA    11:51.77
KENNEDY, MADDIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU   11:52.19
SCHNEIDER, SARAH      15 PC BERKELEY BEAR SWIM   12:02.92
KRIER, CAITLIN        14 PC OAKLAND BARRACUDA    12:20.65
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM   12:32.24
BONINO, SARA          12 PC ALAMEDA ALAGATORS    12:44.66
BALL, CHANEL          12 PC OAKLAND BARRACUDA    12:44.75
BROGAN, KATY          14 PC OAKLAND BARRACUDA    13:10.31
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM   13:11.11
GOLDSTEIN, ANNA       10 PC BERKELEY BEAR SWIM   13:51.99
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA    14:18.66
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    8&UN    25 FREE                                     EVENT   26
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DELLE CESE, ALEXANDER  8 PC ALAMEDA ALAGATORS       16.82
KRAUSE, BEN            7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      18.09
WU, MICHAEL            8 PC MSJAPC                  18.29
EVANS-TAYLOR, BERTRAN  8 PC OAKLAND UNDERCURRE      20.68
FOO, KY                6 PC SILVER DOLPHIN SWI      21.15
CHOW, WILL             8 PC MSJAPC                  21.31
SUNDARESAN, VISHNU     8 PC MSJAPC                  23.91
CHUN, ERIC             7 PC ALAMEDA ALAGATORS       24.81
HONAGANAHALLI, THIMMA  8 PC EAST BAY BAT RAYS       25.22
RODRIGUES, LOUIS V     6 PC ALAMEDA ALAGATORS       33.18
=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    8&UN    50 FREE                                     EVENT    4
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DELLE CESE, ALEXANDER  8 PC ALAMEDA ALAGATORS       36.75
LOH, KEVIN             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.18
WU, MICHAEL            8 PC MSJAPC                  42.17
KRAUSE, BEN            7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      43.14
EVANS-TAYLOR, BERTRAN  8 PC OAKLAND UNDERCURRE      46.93
CHOW, WILL             8 PC MSJAPC                  47.09
FOO, KY                6 PC SILVER DOLPHIN SWI      48.43
SUNDARESAN, VISHNU     8 PC MSJAPC                  56.70
=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   18
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LOH, KEVIN             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      19.17
DELLE CESE, ALEXANDER  8 PC ALAMEDA ALAGATORS       21.43
KRAUSE, BEN            7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      22.62
CHOW, WILL             8 PC MSJAPC                  24.77
WU, MICHAEL            8 PC MSJAPC                  25.24
SUNDARESAN, VISHNU     8 PC MSJAPC                  26.13
HONAGANAHALLI, THIMMA  8 PC EAST BAY BAT RAYS       28.92
CHUN, ERIC             7 PC ALAMEDA ALAGATORS       29.58
FOO, KY                6 PC SILVER DOLPHIN SWI      31.98
RODRIGUES, LOUIS V     6 PC ALAMEDA ALAGATORS       37.24
=============================================================================================================================
   EVENT   64                                    MALE    8&UN    50 BACK                                     EVENT   64
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KHARRAZI, EVAN         7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.20
COLE, GRIFFEN          7 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:03.05
EVANS-TAYLOR, BERTRAN  8 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:07.70
SHENER, DECLAN         7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:22.87
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   56                                    MALE    8&UN    25 BREAST                                   EVENT   56
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LOH, KEVIN             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      23.97
KHARRAZI, EVAN         7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      25.84
COLE, GRIFFEN          7 PC OAKLAND UNDERCURRE      35.77
SHENER, DECLAN         7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.96
EVANS-TAYLOR, BERTRAN  8 PC OAKLAND UNDERCURRE     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    8&UN    50 BREAST                                   EVENT   10
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DELLE CESE, ALEXANDER  8 PC ALAMEDA ALAGATORS       49.49
LOH, KEVIN             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      54.22
CHOW, WILL             8 PC MSJAPC                  56.64
WU, MICHAEL            8 PC MSJAPC                  57.27
FOO, KY                6 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:13.52
SUNDARESAN, VISHNU     8 PC MSJAPC                 DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    8&UN    50 FLY                                      EVENT   48
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LOH, KEVIN             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      46.19
KHARRAZI, EVAN         7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:02.28
COLE, GRIFFEN          7 PC OAKLAND UNDERCURRE     DQUED
SHENER, DECLAN         7 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   40                                    MALE    8&UN    100 I.M.                                    EVENT   40
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LOH, KEVIN             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:36.45
KHARRAZI, EVAN         7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:57.94
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   74                                    MALE    10&UN   50 FREE                                     EVENT   74
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC      31.69
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.78
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALAMEDA ALAGATORS       34.84
WILSON, MATT          10 PC EAST BAY BAT RAYS       36.31
CHANG, BOBBY          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.38
MCDANIELS, RYAN        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.70
GOUSSEN, OSCAR A      10 PC OAKLAND UNDERCURRE      37.88
UMEKI, COLIN           9 PC ALAMEDA ALAGATORS       42.08
TANG, JEFFERY          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.22
CHOI, ANSON           10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.29
PAULEY, NICK          10 PC OAKLAND BARRACUDA       43.83
DRAKEFORD, WOOSTER     9 PC OAKLAND UNDERCURRE      46.21
ROE, NATHAN           10 PC OAKLAND BARRACUDA       49.28
CAPITI, NICHOLAS       9 PC OAKLAND UNDERCURRE      49.38
TURNER, AKSUM         10 PC OAKLAND UNDERCURRE      49.72
NYE, WESLEY            9 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:01.65
=============================================================================================================================
   EVENT   32                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT   32
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:10.47
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:10.93
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:10.98
KERNER, MATT          10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:11.32
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:18.82
WILSON, MATT          10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:21.90
WALTERS, NATE         10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:22.32
HOWELL, TREY          10 PC MSJAPC                1:23.08
FONG, JEFFREY         10 PC MSJAPC                1:25.39
GOUSSEN, OSCAR A      10 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:28.00
HUANG, TERRY          10 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:29.67
CHOW, BRYAN            9 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:31.60
DAUDE, PIANKHI         9 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:33.74
CANOVA, CAMERON        9 PC MSJAPC                1:39.52
PAULEY, NICK          10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:40.26
TURNER, AKSUM         10 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:54.86
NYE, WESLEY            9 PC ALAMEDA ALAGATORS     2:09.88
=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    10&UN   200 FREE                                    EVENT    8
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:31.72
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:33.26
HOWELL, TREY          10 PC MSJAPC                2:43.60
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALAMEDA ALAGATORS     2:45.79
MCDANIELS, RYAN        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:54.36
FONG, JEFFREY         10 PC MSJAPC                2:57.84
GOUSSEN, OSCAR A      10 PC OAKLAND UNDERCURRE    3:11.57
DAUDE, PIANKHI         9 PC OAKLAND UNDERCURRE    3:13.40
CANOVA, CAMERON        9 PC MSJAPC                3:26.52
WALTERS, NATE         10 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   24
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.54
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.52
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC      40.62
MCDANIELS, RYAN        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.23
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALAMEDA ALAGATORS       42.95
HUANG, TERRY          10 PC SILVER DOLPHIN SWI      44.72
WALTERS, NATE         10 PC EAST BAY BAT RAYS       45.46
WILSON, MATT          10 PC EAST BAY BAT RAYS       48.01
CHOW, BRYAN            9 PC SILVER DOLPHIN SWI      48.61
DAUDE, PIANKHI         9 PC OAKLAND UNDERCURRE      53.31
PAULEY, NICK          10 PC OAKLAND BARRACUDA       55.45
ROE, NATHAN           10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:02.63
NYE, WESLEY            9 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:05.41
CANOVA, CAMERON        9 PC MSJAPC                 DQUED
FONG, JEFFREY         10 PC MSJAPC                 DQUED
GOUSSEN, OSCAR A      10 PC OAKLAND UNDERCURRE     DQUED
HOWELL, TREY          10 PC MSJAPC                 DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   68                                    MALE    10&UN   100 BACK                                    EVENT   68
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCDANIELS, RYAN        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:34.87
CHANG, BOBBY          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:39.20
GOUSSEN, OSCAR A      10 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:46.15
WALTERS, NATE         10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:46.26
UMEKI, COLIN           9 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:59.11
TANG, JEFFERY          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:03.77
=============================================================================================================================
   EVENT   60                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   60
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC      42.43
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.61
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      43.98
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALAMEDA ALAGATORS       46.83
GOUSSEN, OSCAR A      10 PC OAKLAND UNDERCURRE      47.13
CHOI, ANSON           10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      47.35
CHANG, BOBBY          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      48.86
MCDANIELS, RYAN        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      51.17
WILSON, MATT          10 PC EAST BAY BAT RAYS       51.59
MEANS, WESTIN          9 PC BERKELEY BEAR SWIM      52.07
ROE, NATHAN           10 PC OAKLAND BARRACUDA       53.11
UMEKI, COLIN           9 PC ALAMEDA ALAGATORS       53.48
PAULEY, NICK          10 PC OAKLAND BARRACUDA       56.86
WALTERS, NATE         10 PC EAST BAY BAT RAYS       57.11
DRAKEFORD, WOOSTER     9 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:06.36
NYE, WESLEY            9 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:08.26
TANG, JEFFERY          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:21.52
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   16
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.64
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC      38.78
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALAMEDA ALAGATORS       40.75
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.76
DAUDE, PIANKHI         9 PC OAKLAND UNDERCURRE      41.41
HOWELL, TREY          10 PC MSJAPC                  42.02
MCDANIELS, RYAN        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.19
HUANG, TERRY          10 PC SILVER DOLPHIN SWI      44.56
FONG, JEFFREY         10 PC MSJAPC                  46.32
WILSON, MATT          10 PC EAST BAY BAT RAYS       48.34
CHOW, BRYAN            9 PC SILVER DOLPHIN SWI      49.15
PAULEY, NICK          10 PC OAKLAND BARRACUDA       50.51
TURNER, AKSUM         10 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:04.24
ROE, NATHAN           10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:04.72
MACKEY, SHAKIR        10 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:14.20
=============================================================================================================================
   EVENT   52                                    MALE    10&UN   100 FLY                                     EVENT   52
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.23
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:36.62
TANG, JEFFERY          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    10&UN   100 I.M.                                    EVENT   44
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:20.00
CUSHING, BLAKE        10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:21.28
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.23
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:31.02
MCDANIELS, RYAN        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:32.92
CHANG, BOBBY          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:37.38
WILSON, MATT          10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:40.04
GOUSSEN, OSCAR A      10 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:44.24
PAULEY, NICK          10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:50.94
TURNER, AKSUM         10 PC OAKLAND UNDERCURRE    2:10.04
DRAKEFORD, WOOSTER     9 PC OAKLAND UNDERCURRE     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    11-12   50 FREE                                     EVENT   30
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      28.08
WONNER, CASEY         12 PC ALAMEDA ALAGATORS       28.60
CHEN, BOB             11 PC MSJAPC                  29.37
LOH, HUMPHREY         11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      29.83
CURNS, RYAN           12 PC OAKLAND UNDERCURRE      29.84
GRAVES, LOGAN         12 PC MSJAPC                  30.27
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MSJAPC                  30.56
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS         30.87
TRAN, ALEX            12 PC SILVER DOLPHIN SWI      31.07
WARD, ROGER           11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.15
DIMAS, FERNANDO       11 PC SILVER DOLPHIN SWI      31.63
RAYGOZA, ERNESTO      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.66
VAN KRIEKEN, VANCE    11 PC OAKLAND BARRACUDA       31.80
LE, JULIAN            11 PC SILVER DOLPHIN SWI      31.89
HAARZ, EVAN           11 PC ORINDA AQUATICS         32.25
GREER, GEORGE         11 PC EAST BAY BAT RAYS       32.28
HEARD, THOMAS         11 PC MSJAPC                  32.32
RAIMONDI, NICHOLAS    11 PC MSJAPC                  32.47
PARDEE, ROBERT S      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      32.52
CO, CHRISTOPHER       11 PC OAKLAND UNDERCURRE      32.73
CHOW, ARICK           11 PC SILVER DOLPHIN SWI      32.85
WOHLFEILER, WILL      11 PC OAKLAND BARRACUDA       36.07
DALY, JOSEPH          11 PC EAST BAY BAT RAYS       36.74
MARTCHOVSKY, MARTIN   11 PC MSJAPC                  37.30
NYE, DASHIELL         11 PC ALAMEDA ALAGATORS       38.94
WHITTLE, HARRY        11 PC SILVER DOLPHIN SWI      39.58
=============================================================================================================================
   EVENT   72                                    MALE    11-12   100 FREE                                    EVENT   72
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:04.33
CURNS, RYAN           12 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:05.17
LOH, HUMPHREY         11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.40
TRAN, ALEX            12 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:07.56
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS       1:09.45
VAN KRIEKEN, VANCE    11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:09.46
CO, CHRISTOPHER       11 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:12.41
GREER, GEORGE         11 PC EAST BAY BAT RAYS     1:12.93
HAARZ, EVAN           11 PC ORINDA AQUATICS       1:13.71
AHMAD, ISMAEL         12 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:15.25
DIMAS, FERNANDO       11 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:15.50
HAMLIN, R.J.          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.94
HOLEY, AUSTIN         11 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:16.61
LEVINE, DAVID         11 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:23.06
MOGHADAM, AHMAD       12 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:24.08
WOHLFEILER, WILL      11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:24.12
WHITTLE, HARRY        11 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:25.62
LOUIE, KEVIN          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:30.76
NYE, DASHIELL         11 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:31.32
DALY, JOSEPH          11 PC EAST BAY BAT RAYS     NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   66                                    MALE    11-12   50 BACK                                     EVENT   66
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      32.11
WONNER, CASEY         12 PC ALAMEDA ALAGATORS       32.75
LOH, HUMPHREY         11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.69
TRAN, ALEX            12 PC SILVER DOLPHIN SWI      36.75
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS         37.10
CURNS, RYAN           12 PC OAKLAND UNDERCURRE      37.20
VAN KRIEKEN, VANCE    11 PC OAKLAND BARRACUDA       37.61
CO, CHRISTOPHER       11 PC OAKLAND UNDERCURRE      37.87
HAARZ, EVAN           11 PC ORINDA AQUATICS         37.89
HAMLIN, R.J.          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      38.19
DIMAS, FERNANDO       11 PC SILVER DOLPHIN SWI      39.49
AHMAD, ISMAEL         12 PC OAKLAND UNDERCURRE      41.45
HOLEY, AUSTIN         11 PC OAKLAND UNDERCURRE      42.03
KHARRAZI, JEREMY      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.70
LEVINE, DAVID         11 PC OAKLAND UNDERCURRE      44.77
NYE, DASHIELL         11 PC ALAMEDA ALAGATORS       45.04
WOHLFEILER, WILL      11 PC OAKLAND BARRACUDA       46.80
DALY, JOSEPH          11 PC EAST BAY BAT RAYS       46.87
GREER, GEORGE         11 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    11-12   200 BACK                                    EVENT   22
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WONNER, CASEY         12 PC ALAMEDA ALAGATORS     2:28.90
CHEN, BOB             11 PC MSJAPC                2:45.34
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS       2:47.51
RAIMONDI, NICHOLAS    11 PC MSJAPC                2:48.76
HEARD, THOMAS         11 PC MSJAPC                2:52.63
LE, JULIAN            11 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:52.67
HAARZ, EVAN           11 PC ORINDA AQUATICS       2:54.70
CO, CHRISTOPHER       11 PC OAKLAND UNDERCURRE    2:55.56
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MSJAPC                2:57.90
PARDEE, ROBERT S      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:09.81
MARTCHOVSKY, MARTIN   11 PC MSJAPC                 DQUED
VAN KRIEKEN, VANCE    11 PC OAKLAND BARRACUDA      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   58
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.85
LOH, HUMPHREY         11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      38.21
CURNS, RYAN           12 PC OAKLAND UNDERCURRE      38.24
TRAN, ALEX            12 PC SILVER DOLPHIN SWI      41.25
CO, CHRISTOPHER       11 PC OAKLAND UNDERCURRE      42.23
HAARZ, EVAN           11 PC ORINDA AQUATICS         43.05
AHMAD, ISMAEL         12 PC OAKLAND UNDERCURRE      43.39
VAN KRIEKEN, VANCE    11 PC OAKLAND BARRACUDA       44.63
HOLEY, AUSTIN         11 PC OAKLAND UNDERCURRE      45.52
HAMLIN, R.J.          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      45.53
MOGHADAM, AHMAD       12 PC SILVER DOLPHIN SWI      46.08
LEVINE, DAVID         11 PC OAKLAND UNDERCURRE      47.24
GREER, GEORGE         11 PC EAST BAY BAT RAYS       47.26
WOHLFEILER, WILL      11 PC OAKLAND BARRACUDA       48.35
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   58
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LOUIE, KEVIN          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      48.59
WHITTLE, HARRY        11 PC SILVER DOLPHIN SWI      49.29
KHARRAZI, JEREMY      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.99
DALY, JOSEPH          11 PC EAST BAY BAT RAYS       55.35
=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    11-12   50 FLY                                      EVENT   14
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WONNER, CASEY         12 PC ALAMEDA ALAGATORS       30.45
CHEN, BOB             11 PC MSJAPC                  33.35
CURNS, RYAN           12 PC OAKLAND UNDERCURRE      34.12
LOH, HUMPHREY         11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.52
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS         34.52
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.38
GREER, GEORGE         11 PC EAST BAY BAT RAYS       35.41
GRAVES, LOGAN         12 PC MSJAPC                  35.90
HAARZ, EVAN           11 PC ORINDA AQUATICS         35.92
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MSJAPC                  35.94
TRAN, ALEX            12 PC SILVER DOLPHIN SWI      36.48
RAYGOZA, ERNESTO      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.16
CHOW, ARICK           11 PC SILVER DOLPHIN SWI      37.25
DIMAS, FERNANDO       11 PC SILVER DOLPHIN SWI      37.38
HEARD, THOMAS         11 PC MSJAPC                  38.62
VAN KRIEKEN, VANCE    11 PC OAKLAND BARRACUDA       39.41
WARD, ROGER           11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.27
RAIMONDI, NICHOLAS    11 PC MSJAPC                  40.61
CO, CHRISTOPHER       11 PC OAKLAND UNDERCURRE      40.99
WOHLFEILER, WILL      11 PC OAKLAND BARRACUDA       41.01
DALY, JOSEPH          11 PC EAST BAY BAT RAYS       42.12
MARTCHOVSKY, MARTIN   11 PC MSJAPC                  44.37
WHITTLE, HARRY        11 PC SILVER DOLPHIN SWI      51.91
NYE, DASHIELL         11 PC ALAMEDA ALAGATORS       52.34
=============================================================================================================================
   EVENT   50                                    MALE    11-12   200 FLY                                     EVENT   50
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WONNER, CASEY         12 PC ALAMEDA ALAGATORS     2:31.73
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    11-12   100 I.M.                                    EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WONNER, CASEY         12 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:09.71
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:11.56
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS       1:16.41
TRAN, ALEX            12 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:19.83
HAARZ, EVAN           11 PC ORINDA AQUATICS       1:21.27
VAN KRIEKEN, VANCE    11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:21.76
CO, CHRISTOPHER       11 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:21.99
GREER, GEORGE         11 PC EAST BAY BAT RAYS     1:22.84
HAMLIN, R.J.          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:22.85
AHMAD, ISMAEL         12 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:26.86
HOLEY, AUSTIN         11 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:28.19
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    11-12   100 I.M.                                    EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DIMAS, FERNANDO       11 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:30.29
LEVINE, DAVID         11 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:30.80
WOHLFEILER, WILL      11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:31.80
MOGHADAM, AHMAD       12 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:32.96
DALY, JOSEPH          11 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED
LOUIE, KEVIN          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    11-12   200 I.M.                                    EVENT    6
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WONNER, CASEY         12 PC ALAMEDA ALAGATORS     2:29.88
CHEN, BOB             11 PC MSJAPC                2:31.54
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:39.73
CURNS, RYAN           12 PC OAKLAND UNDERCURRE    2:42.87
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS       2:44.83
GRAVES, LOGAN         12 PC MSJAPC                2:45.50
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MSJAPC                2:48.18
RAIMONDI, NICHOLAS    11 PC MSJAPC                2:50.01
HAARZ, EVAN           11 PC ORINDA AQUATICS       2:54.96
VAN KRIEKEN, VANCE    11 PC OAKLAND BARRACUDA     2:55.27
CHOW, ARICK           11 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:56.32
CO, CHRISTOPHER       11 PC OAKLAND UNDERCURRE    2:56.38
HEARD, THOMAS         11 PC MSJAPC                2:56.49
LE, JULIAN            11 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:57.20
WARD, ROGER           11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:59.82
PARDEE, ROBERT S      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:16.40
MARTCHOVSKY, MARTIN   11 PC MSJAPC                3:23.14
LOH, HUMPHREY         11 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
RAYGOZA, ERNESTO      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    13-18   50 FREE                                     EVENT    2
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HAMILTON, JOEY G      23 PC UNATTACHED PACIFIC      22.85
BAUER, CURTIS         15 PC EAST BAY BAT RAYS       23.53
CARRASCO, FRANK       16 PC EAST BAY BAT RAYS       23.73
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS         23.89
SANDBERG, JESSE       15 PC ORINDA AQUATICS         23.94
CASTRO, RYAN          17 PC EAST BAY BAT RAYS       24.14
LATHROPE, SCOTT       15 PC ORINDA AQUATICS         24.32
MAR, NATHAN           17 PC EAST BAY BAT RAYS       24.45
MAHONEY, DANIEL       16 PC ORINDA AQUATICS         24.51
DORSHKIND, MARK       16 PC ORINDA AQUATICS         24.53
MARTIN, MATT          15 PC ORINDA AQUATICS         24.65
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS         24.81
CROSSLEY, JOHN        15 PC ORINDA AQUATICS         24.87
HULSE, NOLAN          15 PC OAKLAND UNDERCURRE      25.15
STINSON, BOB          15 PC ORINDA AQUATICS         25.19
KEIL, CHRISTIAN       14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      25.42
CRAFT, DEVON          15 PC OAKLAND UNDERCURRE      25.44
TRAN, TONY            15 PC ORINDA AQUATICS         25.46
NIKZAD, ARASH         17 PC OAKLAND UNDERCURRE      25.52
WONG, KEVIN           15 PC MSJAPC                  25.69
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS         25.78
EDELEANU, CHRISTIAN   14 PC ORINDA AQUATICS         25.81
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS         25.90
GAO, CHARLES          14 PC MSJAPC                  26.04
MA, JASON             13 PC UNATTACHED PACIFIC      26.35
GREER, ROBERT         15 PC EAST BAY BAT RAYS       26.58
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS         26.74
RODRIGUES, NEAL       14 PC ALAMEDA ALAGATORS       26.80
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS         26.92
NIKZAD, ARMANDO       13 PC OAKLAND UNDERCURRE      27.04
SIMON, JAMAL          17 PC OAKLAND UNDERCURRE      27.11
LAASE, MIKE           14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.92
LIU, PETER            14 PC MSJAPC                  28.25
FONG, ELLIOT          14 PC OAKLAND BARRACUDA       28.41
CHARLES-RHYMER, AARON 17 PC SILVER DOLPHIN SWI      28.55
LIU, ANDREW           14 PC MSJAPC                  28.94
YU, YALUEN            13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      28.95
NAIMA, ARMON          15 PC MSJAPC                  29.25
KIM, ERIC             13 PC MSJAPC                  29.45
HEARD, MATTHEW        13 PC MSJAPC                  30.35
HINTON, ALEX          13 PC OAKLAND UNDERCURRE      32.37
CHU, DAVID            14 PC MSJAPC                 DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   70                                    MALE    13-18   100 FREE                                    EVENT   70
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HAMILTON, JOEY G      23 PC UNATTACHED PACIFIC      50.43
CATHEY, DOMINIC       16 PC OAKLAND UNDERCURRE      51.43
CARRASCO, FRANK       16 PC EAST BAY BAT RAYS       51.80
BAUER, CURTIS         15 PC EAST BAY BAT RAYS       53.11
MAR, NATHAN           17 PC EAST BAY BAT RAYS       53.57
NIKZAD, ARIEL         15 PC OAKLAND UNDERCURRE      54.36
CRAFT, DEVON          15 PC OAKLAND UNDERCURRE      54.67
ARAUZ, ROBERT         17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      55.45
FAHR, JOSEPH          16 PC SILVER DOLPHIN SWI      55.48
OLDENHAGE, MATT       13 PC EAST BAY BAT RAYS       56.32
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   70                                    MALE    13-18   100 FREE                                    EVENT   70
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KEIL, CHRISTIAN       14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      56.56
NIKZAD, ARASH         17 PC OAKLAND UNDERCURRE      56.89
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS         57.18
GREER, ROBERT         15 PC EAST BAY BAT RAYS       58.57
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS         59.42
MATTHEWS, ANDY        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.55
MARTINEZ, CARLOS      13 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:00.80
HULSE, NOLAN          15 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:01.44
NIKZAD, ARMANDO       13 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:01.99
HOLLAND, KENT         13 PC ORINDA AQUATICS       1:02.00
LAASE, MIKE           14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:02.03
ROCKWELL, NATHAN      15 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:02.70
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS       1:03.08
SIMON, JAMAL          17 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:04.69
BANKOLE, TAAMITI      17 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:06.18
JENKINS, ROLAND       13 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:11.89
CHARLES-RHYMER, AARON 17 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:12.14
HINTON, ALEX          13 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:18.25
=============================================================================================================================
   EVENT   20                                    MALE    13-18   500 FREE                                    EVENT   20
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LATHROPE, SCOTT       15 PC ORINDA AQUATICS       4:56.05
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS       5:01.72
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS       5:02.06
SCOTT, COLIN          15 PC ORINDA AQUATICS       5:20.01
DORSHKIND, MARK       16 PC ORINDA AQUATICS       5:21.45
MAHONEY, DANIEL       16 PC ORINDA AQUATICS       5:22.99
SANDBERG, JESSE       15 PC ORINDA AQUATICS       5:23.10
BAUER, CURTIS         15 PC EAST BAY BAT RAYS     5:24.44
CARRASCO, FRANK       16 PC EAST BAY BAT RAYS     5:32.19
ARAUZ, ROBERT         17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:33.37
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       5:34.60
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS       5:36.30
WONG, KEVIN           15 PC MSJAPC                5:42.17
GREER, ROBERT         15 PC EAST BAY BAT RAYS     5:47.27
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       5:51.53
LEE, RYAN             13 PC MSJAPC                5:51.69
CASTRO, RYAN          17 PC EAST BAY BAT RAYS     5:52.49
TALAUE, CARL          13 PC MSJAPC                5:52.51
MARTINEZ, CARLOS      13 PC SILVER DOLPHIN SWI    5:52.71
GIBLIN, JASON         14 PC ORINDA AQUATICS       5:53.16
TRAN, TONY            15 PC ORINDA AQUATICS       6:02.10
GAO, CHARLES          14 PC MSJAPC                6:05.64
CHU, DAVID            14 PC MSJAPC                6:11.10
FONG, ELLIOT          14 PC OAKLAND BARRACUDA     6:30.43
NAIMA, ARMON          15 PC MSJAPC                6:33.91
MATTHEWS, ANDY        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    6:38.50
HEARD, MATTHEW        13 PC MSJAPC                6:38.55
YU, YALUEN            13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    7:06.27
KIM, ERIC             13 PC MSJAPC                7:10.61
BANKOLE, TAAMITI      17 PC OAKLAND UNDERCURRE    7:26.89
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    13-18   100 BACK                                    EVENT   28
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LATHROPE, SCOTT       15 PC ORINDA AQUATICS         56.96
BAUER, CURTIS         15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:00.61
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS       1:01.12
HAMILTON, JOEY G      23 PC UNATTACHED PACIFIC    1:01.25
MAHONEY, DANIEL       16 PC ORINDA AQUATICS       1:01.79
SANDBERG, JESSE       15 PC ORINDA AQUATICS       1:02.27
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS       1:02.31
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS       1:02.39
MARTIN, MATT          15 PC ORINDA AQUATICS       1:02.79
SCOTT, COLIN          15 PC ORINDA AQUATICS       1:03.13
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       1:04.53
KEIL, CHRISTIAN       14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:04.65
DORSHKIND, MARK       16 PC ORINDA AQUATICS       1:05.63
WONG, KEVIN           15 PC MSJAPC                1:05.99
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       1:06.48
CUSHING, ALEX         13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:06.73
ARAUZ, ROBERT         17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.88
CARRASCO, FRANK       16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:07.27
CRAFT, DEVON          15 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:07.91
GIBLIN, JASON         14 PC ORINDA AQUATICS       1:08.02
MARTINEZ, CARLOS      13 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:09.53
NIKZAD, ARASH         17 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:09.75
LIU, PETER            14 PC MSJAPC                1:09.89
EDELEANU, CHRISTIAN   14 PC ORINDA AQUATICS       1:10.91
MA, JASON             13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.43
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       1:11.47
TALAUE, CARL          13 PC MSJAPC                1:11.54
RODRIGUES, NEAL       14 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:12.72
CHU, DAVID            14 PC MSJAPC                1:12.90
GAO, CHARLES          14 PC MSJAPC                1:13.62
LIU, ANDREW           14 PC MSJAPC                1:16.30
BANKOLE, TAAMITI      17 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:18.33
NAIMA, ARMON          15 PC MSJAPC                1:26.08
HINTON, ALEX          13 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:28.23
CHARLES-RHYMER, AARON 17 PC SILVER DOLPHIN SWI    1:38.27
SIMON, JAMAL          17 PC OAKLAND UNDERCURRE     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   62                                    MALE    13-18   200 BACK                                    EVENT   62
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HAMILTON, NEAL        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:09.03
CATHEY, DOMINIC       16 PC OAKLAND UNDERCURRE    2:11.44
BAUER, CURTIS         15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:13.27
FAHR, JOSEPH          16 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:17.41
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       2:18.52
ARAUZ, ROBERT         17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:23.40
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       2:28.25
MARTINEZ, CARLOS      13 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:30.50
HOLLAND, KENT         13 PC ORINDA AQUATICS       2:32.63
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    13-18   100 BREAST                                  EVENT   34
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
STINSON, BOB          15 PC ORINDA AQUATICS       1:04.26
CASTRO, RYAN          17 PC EAST BAY BAT RAYS     1:07.78
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS       1:07.95
HAMILTON, JOEY G      23 PC UNATTACHED PACIFIC    1:08.18
MAR, NATHAN           17 PC EAST BAY BAT RAYS     1:08.51
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       1:09.54
GIBLIN, JASON         14 PC ORINDA AQUATICS       1:10.53
FONG, ELLIOT          14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:11.63
SCOTT, COLIN          15 PC ORINDA AQUATICS       1:12.06
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       1:12.16
MAHONEY, DANIEL       16 PC ORINDA AQUATICS       1:13.06
WONG, KEVIN           15 PC MSJAPC                1:14.64
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       1:15.12
TRAN, TONY            15 PC ORINDA AQUATICS       1:15.30
MATTHEWS, ANDY        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:17.05
NIKZAD, ARMANDO       13 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:17.09
HULSE, NOLAN          15 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:17.17
ARAUZ, ROBERT         17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:18.85
LAASE, MIKE           14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:20.95
HEARD, MATTHEW        13 PC MSJAPC                1:22.11
EDELEANU, CHRISTIAN   14 PC ORINDA AQUATICS       1:22.87
RODRIGUES, NEAL       14 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:23.15
CUSHING, ALEX         13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:23.58
NAIMA, ARMON          15 PC MSJAPC                1:24.58
TALAUE, CARL          13 PC MSJAPC                1:25.64
SIMON, JAMAL          17 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:29.64
YU, YALUEN            13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:31.38
LIU, PETER            14 PC MSJAPC                1:34.79
LIU, ANDREW           14 PC MSJAPC                1:39.05
GAO, CHARLES          14 PC MSJAPC                 DQUED
LATHROPE, SCOTT       15 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    13-18   50 FLY                                      EVENT   12
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DISBROW, ZACH         16 PC ORINDA AQUATICS         25.17
CARRASCO, FRANK       16 PC EAST BAY BAT RAYS       25.81
SANDBERG, JESSE       15 PC ORINDA AQUATICS         26.24
BAUER, CURTIS         15 PC EAST BAY BAT RAYS       26.57
DORSHKIND, MARK       16 PC ORINDA AQUATICS         26.82
MARTIN, MATT          15 PC ORINDA AQUATICS         27.01
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS         27.04
CRAFT, DEVON          15 PC OAKLAND UNDERCURRE      27.72
STINSON, BOB          15 PC ORINDA AQUATICS         27.99
TRAN, TONY            15 PC ORINDA AQUATICS         28.10
ARAUZ, ROBERT         17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      28.37
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS         28.84
MAR, NATHAN           17 PC EAST BAY BAT RAYS       28.86
LEE, RYAN             13 PC MSJAPC                  29.07
GIBLIN, JASON         14 PC ORINDA AQUATICS         29.31
EDELEANU, CHRISTIAN   14 PC ORINDA AQUATICS         29.55
HULSE, NOLAN          15 PC OAKLAND UNDERCURRE      30.45
GREER, ROBERT         15 PC EAST BAY BAT RAYS       30.54
CUSHING, ALEX         13 PC UNATTACHED PACIFIC      30.65
TALAUE, CARL          13 PC MSJAPC                  33.18
MA, JASON             13 PC UNATTACHED PACIFIC      33.32
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    13-18   50 FLY                                      EVENT   12
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LIU, PETER            14 PC MSJAPC                  33.89
BANKOLE, TAAMITI      17 PC OAKLAND UNDERCURRE      33.91
LIU, ANDREW           14 PC MSJAPC                  34.03
FONG, ELLIOT          14 PC OAKLAND BARRACUDA       34.93
CHARLES-RHYMER, AARON 17 PC SILVER DOLPHIN SWI      34.97
SIMON, JAMAL          17 PC OAKLAND UNDERCURRE      36.51
YU, YALUEN            13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      38.06
HEARD, MATTHEW        13 PC MSJAPC                  39.82
KIM, ERIC             13 PC MSJAPC                  39.92
HINTON, ALEX          13 PC OAKLAND UNDERCURRE      43.79
=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    13-18   100 FLY                                     EVENT   46
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CARRASCO, FRANK       16 PC EAST BAY BAT RAYS       57.81
NIKZAD, ARIEL         15 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:01.16
HAMILTON, NEAL        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:01.90
ARAUZ, ROBERT         17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:03.20
CRAFT, DEVON          15 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:03.31
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       1:04.91
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       1:06.45
CUSHING, ALEX         13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.15
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS       1:08.79
OLDENHAGE, MATT       13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:09.16
GREER, ROBERT         15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:11.14
BANKOLE, TAAMITI      17 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:22.17
VANCE, GREG           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:25.36
JENKINS, ROLAND       13 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:27.87
NIKZAD, ARASH         17 PC OAKLAND UNDERCURRE     DQUED
SIMON, JAMAL          17 PC OAKLAND UNDERCURRE    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   54                                    MALE    13-18   100 I.M.                                    EVENT   54
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HAMILTON, JOEY G      23 PC UNATTACHED PACIFIC      58.97
BAUER, CURTIS         15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:01.95
MAR, NATHAN           17 PC EAST BAY BAT RAYS     1:02.75
HAMILTON, NEAL        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:02.95
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       1:03.77
CRAFT, DEVON          15 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:04.23
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       1:04.37
CARRASCO, FRANK       16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:04.81
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       1:05.90
OLDENHAGE, MATT       13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:06.56
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS       1:08.72
HULSE, NOLAN          15 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:09.13
CUSHING, ALEX         13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.38
GREER, ROBERT         15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:09.55
MATTHEWS, ANDY        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:11.07
ROCKWELL, NATHAN      15 PC ALAMEDA ALAGATORS     1:12.21
HOLLAND, KENT         13 PC ORINDA AQUATICS       1:14.80
SIMON, JAMAL          17 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:16.16
BANKOLE, TAAMITI      17 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:16.40
HINTON, ALEX          13 PC OAKLAND UNDERCURRE    1:28.56
CHARLES-RHYMER, AARON 17 PC SILVER DOLPHIN SWI     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   38                                    MALE    13-18   200 I.M.                                    EVENT   38
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CATHEY, DOMINIC       16 PC OAKLAND UNDERCURRE    2:08.14
HAMILTON, NEAL        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:10.95
NIKZAD, ARIEL         15 PC OAKLAND UNDERCURRE    2:13.71
BAUER, CURTIS         15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:13.92
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       2:18.78
FAHR, JOSEPH          16 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:18.98
ARAUZ, ROBERT         17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:19.15
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       2:22.05
CARRASCO, FRANK       16 PC EAST BAY BAT RAYS     2:23.35
CRAFT, DEVON          15 PC OAKLAND UNDERCURRE    2:24.62
SCHLENKER, TYLER      13 PC ORINDA AQUATICS       2:24.87
OLDENHAGE, MATT       13 PC EAST BAY BAT RAYS     2:28.01
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS       2:30.28
NIKZAD, ARMANDO       13 PC OAKLAND UNDERCURRE    2:32.70
MARTINEZ, CARLOS      13 PC SILVER DOLPHIN SWI    2:32.84
KEIL, CHRISTIAN       14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:33.30
GREER, ROBERT         15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:35.92
HOLLAND, KENT         13 PC ORINDA AQUATICS       2:39.60
SIMON, JAMAL          17 PC OAKLAND UNDERCURRE    2:44.45
BANKOLE, TAAMITI      17 PC OAKLAND UNDERCURRE    2:54.18
VANCE, GREG           13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:54.42
JENKINS, ROLAND       13 PC OAKLAND UNDERCURRE    3:00.94
MAR, NATHAN           17 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED
ROCKWELL, NATHAN      15 PC ALAMEDA ALAGATORS      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                                O A K L A N D  B A R R A C U D A S
MEET SANCTION NUMBER PC1-199                          10/27/01  THRU  10/28/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   76                                    MALE    OPEN    1000 FREE#                                  EVENT   76
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CATHEY, DOMINIC       16 PC OAKLAND UNDERCURRE   11:46.21
WONNER, CASEY         12 PC ALAMEDA ALAGATORS    11:59.81
RADOS, MATTHEW        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU   14:07.58