Serra H.S. / Mariners Hy-Tek's MEET MANAGER Page 1
Mid-Peninsula Mariners Short Course A+ Meet
Aragon High School; October 27-28, 2001
Results
Girls 8&U 25 Yard Free
15.79 PRT
19.49 A
Name Age Team Finals Time
1 VonKaeppler, Natasha 8 SCRA-PC 15.80 A
2 Weyant, Melissa F 8 SCRA-PC 17.77 A
3 Wenzlau, Margaret A 8 UCSA-PC 17.92 A
4 McDermott, Katelyn N 8 MPM-PC 18.36 A
5 Thomas, Naomi G 7 BAC-PC 18.42 A
6 Panopio, Hazel R 7 DCD-PC 18.58 A
7 Peterson, Chloe P 8 BAMP-PC 18.65 A
8 Cheong, Sinclaire 8 OSC-PC 18.76 A
9 Wong, Janet C 8 SSF-PC 18.82 A
10 Oosterhouse, Haley J 7 WV-PC 18.91 A
11 Mullin, Nina R 7 MAV-PC 20.04
12 Havercroft, Chloe E 7 WV-PC 20.25
Girls 8&U 100 Yard Free
1:18.19 PRT
1:35.29 A
Name Age Team Finals Time
1 VonKaeppler, Natasha 8 SCRA-PC 1:18.49 A
2 Parker, Hayley D 8 PCA-PC 1:25.40 A
3 Cheong, Sinclaire 8 OSC-PC 1:25.54 A
4 Wong, Janet C 8 SSF-PC 1:30.90 A
5 Allman, Kayla B 8 PCA-PC 1:31.52 A
6 Panopio, Hazel R 7 DCD-PC 1:32.83 A
7 Weyant, Melissa F 8 SCRA-PC 1:33.85 A
8 Stuebner, Cailey B 8 SCRA-PC 1:34.65 A
9 Wenzlau, Margaret A 8 UCSA-PC 1:34.76 A
Girls 8&U 25 Yard Back
18.99 PRT
23.19 A
Name Age Team Finals Time
1 VonKaeppler, Natasha 8 SCRA-PC 19.91 A
2 Parker, Hayley D 8 PCA-PC 20.07 A
3 Wong, Janet C 8 SSF-PC 20.36 A
4 Wenzlau, Margaret A 8 UCSA-PC 20.99 A
5 Cheong, Sinclaire 8 OSC-PC 21.21 A
6 Allman, Kayla B 8 PCA-PC 21.40 A
7 Chang, Sharlene L 8 OSC-PC 21.58 A
8 Weyant, Melissa F 8 SCRA-PC 21.75 A
9 Panopio, Hazel R 7 DCD-PC 22.57 A
10 Oosterhouse, Haley J 7 WV-PC 23.07 A
11 Stuebner, Cailey B 8 SCRA-PC 23.15 A
Girls 8&U 50 Yard Back
40.99 PRT
51.59 A
Name Age Team Finals Time
1 VonKaeppler, Natasha 8 SCRA-PC 41.58 A
2 Wenzlau, Margaret A 8 UCSA-PC 44.95 A
3 Cheong, Sinclaire 8 OSC-PC 45.89 A
4 Wong, Janet C 8 SSF-PC 46.93 A
5 Weyant, Melissa F 8 SCRA-PC 47.29 A
6 Chang, Sharlene L 8 OSC-PC 47.92 A
7 Panopio, Hazel R 7 DCD-PC 48.06 A
8 Thomas, Naomi G 7 BAC-PC 48.80 A
9 Oosterhouse, Haley J 7 WV-PC 48.81 A
--- Brown, Georgia E 8 OSC-PC DQ
Girls 8&U 50 Yard Breast
45.99 PRT
55.29 A
Name Age Team Finals Time
1 VonKaeppler, Natasha 8 SCRA-PC 47.23 A
2 Allman, Kayla B 8 PCA-PC 49.35 A
3 Parker, Hayley D 8 PCA-PC 49.55 A
4 Cheong, Sinclaire 8 OSC-PC 50.30 A
5 Stuebner, Cailey B 8 SCRA-PC 54.44 A
6 Wenzlau, Margaret A 8 UCSA-PC 55.25 A
7 Weyant, Melissa F 8 SCRA-PC 59.85
Girls 8&U 25 Yard Fly
17.29 PRT
21.59 A
Name Age Team Finals Time
1 VonKaeppler, Natasha 8 SCRA-PC 18.99 A
2 Cheong, Sinclaire 8 OSC-PC 20.22 A
3 Oosterhouse, Haley J 7 WV-PC 20.69 A
4 Weyant, Melissa F 8 SCRA-PC 21.12 A
5 Wenzlau, Margaret A 8 UCSA-PC 21.15 A
6 Wong, Janet C 8 SSF-PC 22.52
7 McDermott, Katelyn N 8 MPM-PC 23.23
Girls 8&U 50 Yard Fly
41.09 PRT
52.59 A
Name Age Team Finals Time
1 VonKaeppler, Natasha 8 SCRA-PC 41.88 A
2 Oosterhouse, Haley J 7 WV-PC 44.59 A
3 Thomas, Naomi G 7 BAC-PC 44.71 A
4 Cheong, Sinclaire 8 OSC-PC 45.49 A
5 Weyant, Melissa F 8 SCRA-PC 49.62 A
6 Wong, Janet C 8 SSF-PC 51.82 A
Girls 8&U 100 Yard IM
1:24.99 PRT
1:49.29 A
Name Age Team Finals Time
1 Cheong, Sinclaire 8 OSC-PC 1:34.67 A
2 Panopio, Hazel R 7 DCD-PC 1:39.51 A
3 Thomas, Naomi G 7 BAC-PC 1:40.88 A
4 Oosterhouse, Haley J 7 WV-PC 1:42.85 A
5 Wenzlau, Margaret A 8 UCSA-PC 1:45.31 A
6 Weyant, Melissa F 8 SCRA-PC 1:46.47 A
7 Wong, Janet C 8 SSF-PC 1:47.28 A
8 Mullin, Nina R 7 MAV-PC 1:50.63
--- VonKaeppler, Natasha 8 SCRA-PC DQ
Girls 9-10 100 Yard Free
1:03.89 PRT
1:06.99 Q
1:12.49 AA
1:22.79 A
Name Age Team Finals Time
1 Hunt, Emma A 10 BAMP-PC 1:01.57 PRT
2 Dimagmaliw, Ruth T 10 DCD-PC 1:03.87 PRT
3 Barnes-Waychus, Casey E 10 SCRA-PC 1:07.06 AA
4 Read, Haley L 10 SCRA-PC 1:10.49 AA
5 Markwith, Sara J 10 WV-PC 1:11.79 AA
6 Winkler, Kristin D 10 SCRA-PC 1:12.08 AA
7 Kaufman, Alexandra E 9 SCRA-PC 1:13.58 A
8 Wong, Carey J 10 LAMV-PC 1:15.24 A
9 Mercado, Kellsey M 10 OSC-PC 1:15.67 A
10 Najdawi, Najelah H 10 DCD-PC 1:15.95 A
11 Meyer, Jessica L 10 PSL-PC 1:16.42 A
12 O'Malley, Erin G 10 SCRA-PC 1:17.34 A
13 Comee, Katie V 10 WV-PC 1:19.44 A
14 Thomas, Megan S 10 BAC-PC 1:21.77 A
15 Garey, Sammy T 10 BAC-PC 1:21.84 A
16 Lombard, Amber L 9 SCRA-PC 1:22.32 A
17 Mora, Jaclyn M 10 WV-PC 1:22.36 A
18 Brooks, Danielle M 10 PCA-PC 1:23.99
19 Chan, Shawna T 9 SSF-PC 1:24.07
20 Collins, Claire A 9 MPM-PC 1:27.08
--- Chen, Teresa P 10 OSC-PC DQ
Girls 9-10 500 Yard Free
6:12.59 PRT
6:16.99 Q
6:52.29 AA
7:44.89 A
Name Age Team Finals Time
1 Hunt, Emma A 10 BAMP-PC 5:56.34 PRT
2 Barnes-Waychus, Casey E 10 SCRA-PC 6:02.59 PRT
3 Read, Haley L 10 SCRA-PC 6:33.45 AA
4 Dimagmaliw, Ruth T 10 DCD-PC 6:40.68 AA
5 Winkler, Kristin D 10 SCRA-PC 6:50.17 AA
6 Mercado, Kellsey M 10 OSC-PC 7:09.37 A
7 Najdawi, Najelah H 10 DCD-PC 7:24.92 A
8 Kliger, Kayla D 10 PCA-PC 7:25.19 A
9 Hwang, Angela 10 WV-PC 7:29.52 A
10 Smith, Esther M 9 PCA-PC 7:35.79 A
11 Brooks, Danielle M 10 PCA-PC 7:54.24
Girls 9-10 50 Yard Back
34.29 PRT
34.49 AA
35.99 Q
45.19 A
Name Age Team Finals Time
1 Dimagmaliw, Ruth T 10 DCD-PC 32.27 PRT
2 Hunt, Emma A 10 BAMP-PC 33.38 PRT
3 Tse, Veronica 10 SCRA-PC 34.09 PRT
4 Hammel, Heather P 10 PACA-PC 35.82 Q
(Girls 9-10 50 Yard Back)
5 Mercado, Kellsey M 10 OSC-PC 36.33 A
6 LA, Kristie T 10 DCD-PC 37.28 A
7 Meyer, Jessica L 10 PSL-PC 38.07 A
8 Barnes-Waychus, Casey E 10 SCRA-PC 38.22 A
9 O'Malley, Erin G 10 SCRA-PC 38.56 A
10 Read, Haley L 10 SCRA-PC 38.66 A
11 Najdawi, Najelah H 10 DCD-PC 38.69 A
12 Wong, Carey J 10 LAMV-PC 39.18 A
13 Winkler, Kristin D 10 SCRA-PC 39.69 A
14 Farbstein, Tessa C 10 OSC-PC 39.84 A
15 Charlson, Doria E 10 PACA-PC 39.92 A
16 Kaufman, Alexandra E 9 SCRA-PC 40.03 A
17 VonKaeppler, Ericka 10 SCRA-PC 40.19 A
18 Fong, Kellsie S 10 SSF-PC 40.89 A
19 Anderson, Molly A 9 BAMP-PC 40.95 A
20 Collins, Claire A 9 MPM-PC 41.01 A
21 Magat, Samantha L 10 DCD-PC 41.50 A
22 Oosterhouse, Lindsay R 9 WV-PC 41.66 A
23 Nolet, Megan E 9 WV-PC 42.04 A
24 Smith, Esther M 9 PCA-PC 42.52 A
25 Comee, Katie V 10 WV-PC 43.45 A
26 Lombard, Amber L 9 SCRA-PC 43.58 A
27 Cheong, Kayleen 10 OSC-PC 43.85 A
28 Kliger, Kayla D 10 PCA-PC 44.41 A
29 Levens, Teva L 9 SCRA-PC 45.77
30 Brooks, Danielle M 10 PCA-PC 46.66
Girls 9-10 100 Yard Back
1:13.69 PRT
1:16.99 Q
1:25.09 AA
1:37.19 A
Name Age Team Finals Time
1 Dimagmaliw, Ruth T 10 DCD-PC 1:12.64 PRT
2 Hunt, Emma A 10 BAMP-PC 1:13.69 PRT
3 Mercado, Kellsey M 10 OSC-PC 1:19.35 AA
4 Barnes-Waychus, Casey E 10 SCRA-PC 1:21.13 AA
5 Hammel, Heather P 10 PACA-PC 1:21.35 AA
6 Najdawi, Najelah H 10 DCD-PC 1:21.47 AA
7 Read, Haley L 10 SCRA-PC 1:22.48 AA
8 Chen, Teresa P 10 OSC-PC 1:22.55 AA
9 Winkler, Kristin D 10 SCRA-PC 1:22.90 AA
10 Meyer, Jessica L 10 PSL-PC 1:24.80 AA
11 Farbstein, Tessa C 10 OSC-PC 1:26.06 A
12 Garey, Sammy T 10 BAC-PC 1:26.32 A
13 O'Malley, Erin G 10 SCRA-PC 1:26.49 A
14 Oosterhouse, Lindsay R 9 WV-PC 1:28.16 A
15 Wong, Carey J 10 LAMV-PC 1:28.55 A
16 Comee, Katie V 10 WV-PC 1:30.19 A
17 Chan, Shawna T 9 SSF-PC 1:30.92 A
18 Collins, Claire A 9 MPM-PC 1:32.07 A
19 Mora, Jaclyn M 10 WV-PC 1:32.54 A
20 Thomas, Megan S 10 BAC-PC 1:34.82 A
21 Lombard, Amber L 9 SCRA-PC 1:35.05 A
22 Brooks, Danielle M 10 PCA-PC 1:35.65 A
23 Cheong, Kayleen 10 OSC-PC 1:38.27
Girls 9-10 100 Yard Breast
1:22.39 PRT
1:27.99 Q
1:35.19 AA
1:48.69 A
Name Age Team Finals Time
1 Dimagmaliw, Ruth T 10 DCD-PC 1:20.76 PRT
2 Najdawi, Najelah H 10 DCD-PC 1:22.72 Q
3 Mercado, Kellsey M 10 OSC-PC 1:24.16 Q
4 Read, Haley L 10 SCRA-PC 1:24.27 Q
5 Barnes-Waychus, Casey E 10 SCRA-PC 1:27.00 Q
6 Hammel, Heather P 10 PACA-PC 1:27.52 Q
7 Hunt, Emma A 10 BAMP-PC 1:28.28 AA
8 Wong, Carey J 10 LAMV-PC 1:28.39 AA
9 Winkler, Kristin D 10 SCRA-PC 1:29.63 AA
10 Tse, Veronica 10 SCRA-PC 1:30.74 AA
11 Hwang, Angela 10 WV-PC 1:33.27 AA
12 Meyer, Jessica L 10 PSL-PC 1:33.39 AA
13 Markwith, Sara J 10 WV-PC 1:33.89 AA
14 Nolet, Megan E 9 WV-PC 1:34.71 AA
15 O'Malley, Erin G 10 SCRA-PC 1:36.26 A
16 VonKaeppler, Ericka 10 SCRA-PC 1:37.39 A
17 Collins, Claire A 9 MPM-PC 1:39.14 A
18 Oosterhouse, Lindsay R 9 WV-PC 1:41.20 A
19 LA, Kristie T 10 DCD-PC 1:41.56 A
20 Levens, Teva L 9 SCRA-PC 1:43.16 A
21 Kliger, Kayla D 10 PCA-PC 1:43.85 A
22 Magowan, Katrina A 10 BAC-PC 1:44.81 A
23 Mora, Jaclyn M 10 WV-PC 1:45.03 A
24 Anderson, Molly A 9 BAMP-PC 1:46.00 A
25 Smith, Esther M 9 PCA-PC 1:46.12 A
26 Comee, Katie V 10 WV-PC 1:46.23 A
27 Kristofferson, Mai K 10 BAC-PC 1:46.34 A
28 Kaufman, Alexandra E 9 SCRA-PC 1:48.22 A
29 Lombard, Amber L 9 SCRA-PC 1:51.13
Girls 9-10 50 Yard Fly
32.59 PRT
34.49 Q
36.39 AA
41.59 A
Name Age Team Finals Time
1 Dimagmaliw, Ruth T 10 DCD-PC 32.61 Q
2 Barnes-Waychus, Casey E 10 SCRA-PC 34.10 Q
3 Hunt, Emma A 10 BAMP-PC 34.48 Q
4 Markwith, Sara J 10 WV-PC 36.21 AA
5 Mercado, Kellsey M 10 OSC-PC 36.55 A
6 Hammel, Heather P 10 PACA-PC 36.79 A
7 Read, Haley L 10 SCRA-PC 37.58 A
8 Wong, Carey J 10 LAMV-PC 39.15 A
9 Winkler, Kristin D 10 SCRA-PC 39.26 A
10 Tse, Veronica 10 SCRA-PC 39.67 A
11 Najdawi, Najelah H 10 DCD-PC 39.76 A
12 LA, Kristie T 10 DCD-PC 40.19 A
13 Charlson, Doria E 10 PACA-PC 41.09 A
14 Lombard, Amber L 9 SCRA-PC 41.25 A
15 Hwang, Angela 10 WV-PC 41.33 A
16 Fong, Kellsie S 10 SSF-PC 41.58 A
17 Kliger, Kayla D 10 PCA-PC 41.64
18 Nolet, Megan E 9 WV-PC 41.68
19 Brooks, Danielle M 10 PCA-PC 41.72
20 Magat, Samantha L 10 DCD-PC 41.79
21 O'Malley, Erin G 10 SCRA-PC 42.20
22 Kaufman, Alexandra E 9 SCRA-PC 42.37
23 Anderson, Molly A 9 BAMP-PC 44.38
24 Smith, Esther M 9 PCA-PC 44.93
25 VonKaeppler, Ericka 10 SCRA-PC 45.82
Girls 9-10 100 Yard Fly
1:14.59 PRT
1:18.99 Q
1:26.09 AA
1:38.39 A
Name Age Team Finals Time
1 Dimagmaliw, Ruth T 10 DCD-PC 1:12.40 PRT
2 Barnes-Waychus, Casey E 10 SCRA-PC 1:16.07 Q
3 Hunt, Emma A 10 BAMP-PC 1:18.15 Q
4 Hammel, Heather P 10 PACA-PC 1:22.72 AA
5 Mercado, Kellsey M 10 OSC-PC 1:25.38 AA
6 Read, Haley L 10 SCRA-PC 1:25.81 AA
7 Najdawi, Najelah H 10 DCD-PC 1:26.40 A
8 Winkler, Kristin D 10 SCRA-PC 1:28.94 A
9 Wong, Carey J 10 LAMV-PC 1:32.32 A
10 Markwith, Sara J 10 WV-PC 1:34.71 A
11 Chen, Teresa P 10 OSC-PC 1:37.99 A
12 Kaufman, Alexandra E 9 SCRA-PC 1:38.26 A
13 Mora, Jaclyn M 10 WV-PC 1:51.18
--- Lombard, Amber L 9 SCRA-PC DQ
Girls 9-10 200 Yard IM
2:37.19 PRT
2:46.99 Q
2:58.49 AA
3:23.79 A
Name Age Team Finals Time
1 Dimagmaliw, Ruth T 10 DCD-PC 2:34.00 PRT
2 Barnes-Waychus, Casey E 10 SCRA-PC 2:38.98 Q
3 Hunt, Emma A 10 BAMP-PC 2:39.66 Q
4 Read, Haley L 10 SCRA-PC 2:47.75 AA
5 Mercado, Kellsey M 10 OSC-PC 2:49.63 AA
6 Hammel, Heather P 10 PACA-PC 2:50.87 AA
7 Winkler, Kristin D 10 SCRA-PC 2:53.97 AA
8 Najdawi, Najelah H 10 DCD-PC 2:54.82 AA
9 Wong, Carey J 10 LAMV-PC 2:58.15 AA
10 Meyer, Jessica L 10 PSL-PC 2:58.98 A
11 O'Malley, Erin G 10 SCRA-PC 3:05.96 A
12 Chen, Teresa P 10 OSC-PC 3:09.17 A
13 Kaufman, Alexandra E 9 SCRA-PC 3:12.65 A
14 Collins, Claire A 9 MPM-PC 3:12.77 A
15 Lombard, Amber L 9 SCRA-PC 3:19.62 A
16 Mora, Jaclyn M 10 WV-PC 3:19.90 A
Girls 11-12 100 Yard Free
57.29 PRT
59.19 Q
1:02.99 AA
1:11.99 A
Name Age Team Finals Time
1 Yeung, Daphne H 12 SSF-PC 59.24 AA
2 Choy, Tammy H 11 SSF-PC 1:00.53 AA
3 Hyde, Hayes P 11 SCRA-PC 1:00.54 AA
4 Cummins, Renata C 12 PASC-PC 1:00.57 AA
5 Campbell, Mackenzie P 12 PACA-PC 1:01.77 AA
6 Beyer, Caitlin I 12 SCRA-PC 1:01.81 AA
7 Chen, Emily P 11 OSC-PC 1:02.08 AA
8 Tana, Kylie S 12 OSC-PC 1:02.44 AA
9 Sitts, Kaitlyn M 12 SCRA-PC 1:03.21 A
10 Allen, Whitney H 12 BAC-PC 1:03.88 A
11 Padilla, Lauren M 11 PSL-PC 1:05.20 A
12 Brooks, Stephanie M 12 PCA-PC 1:05.21 A
13 Morris, Kelsey F 12 MPM-PC 1:05.59 A
14 Yee, Brittany M 11 PASC-PC 1:05.60 A
15 Smith, Hailey W 12 SCRA-PC 1:05.62 A
16 Sullivan, Camy K 12 SCRA-PC 1:06.00 A
17 Levens, Tara E 11 SCRA-PC 1:06.08 A
18 Fan, Tracy Y 12 WV-PC 1:06.41 A
19 Still, Julia E 11 WV-PC 1:06.66 A
20 Woodrow, Lauren K 12 WV-PC 1:06.70 A
21 Yang, Tina S 12 OSC-PC 1:06.71 A
22 Freda, Monica Y 11 OSC-PC 1:07.53 A
23 Okada, Maya C 12 OSC-PC 1:07.57 A
24 Bowley, Emma L 12 SCRA-PC 1:08.05 A
25 Canonica, Kandis R 12 BAC-PC 1:08.12 A
26 Beaudreau, Michelle A 12 BAC-PC 1:08.52 A
27 Kwoka, Bethany M 11 MPM-PC 1:08.96 A
28 Peterson, Chelsea A 12 BAMP-PC 1:09.19 A
29 Glassman, Naomi R 11 SCRA-PC 1:09.21 A
30 Chen, Maxie P 12 OSC-PC 1:09.38 A
31 Yih, Jennifer 12 SCRA-PC 1:09.58 A
32 Lam, Katie M 11 PACA-PC 1:09.83 A
33 Plume, Olivia J 11 UN 1:09.88 A
34 Chiarig, Charlotte M 12 PASC-PC 1:10.33 A
35 Hudson, Miranda C 11 PSL-PC 1:10.81 A
36 Levin, Rachel A 11 SCRA-PC 1:11.01 A
37 Reeves, Katie W 11 SCRA-PC 1:11.35 A
38 Masangkay-Lim, Jerika D 11 DCD-PC 1:11.82 A
39 Yuan, Caterina 12 PASC-PC 1:12.83
40 Ting, Priscilla 11 DCD-PC 1:13.65
41 Nolet, Courtney A 12 WV-PC 1:13.81
Girls 11-12 500 Yard Free
5:32.29 11-12 PRT
5:47.09 11-12 Q
6:05.39 11-12 AA
6:57.19 11-12 A
Name Age Team Finals Time
1 Choy, Tammy H 11 SSF-PC 5:42.09 Q
2 Cummins, Renata C 12 PASC-PC 5:45.75 Q
3 Yeung, Daphne H 12 SSF-PC 5:46.64 Q
4 Uno, Alyssa Y 12 WV-PC 5:47.14 AA
5 Sitts, Kaitlyn M 12 SCRA-PC 5:49.97 AA
6 Beyer, Caitlin I 12 SCRA-PC 5:50.18 AA
7 Hyde, Hayes P 11 SCRA-PC 5:57.71 AA
8 Still, Julia E 11 WV-PC 5:57.73 AA
9 Smith, Hailey W 12 SCRA-PC 6:02.86 AA
10 Tana, Kylie S 12 OSC-PC 6:03.74 AA
11 Yee, Brittany M 11 PASC-PC 6:05.14 AA
12 Morris, Kelsey F 12 MPM-PC 6:08.55 A
13 Padilla, Lauren M 11 PSL-PC 6:09.87 A
14 Selinger, Rebecca A 11 SCRA-PC 6:13.68 A
15 Allen, Whitney H 12 BAC-PC 6:15.47 A
16 Peterson, Chelsea A 12 BAMP-PC 6:18.43 A
17 Brooks, Stephanie M 12 PCA-PC 6:19.64 A
18 Canonica, Kandis R 12 BAC-PC 6:25.55 A
19 Chen, Emily P 11 OSC-PC 6:28.44 A
20 Rogers, Alison W 11 PACA-PC 6:29.14 A
21 Reeves, Katie W 11 SCRA-PC 6:36.88 A
22 Lam, Katie M 11 PACA-PC 6:42.72 A
23 Bowley, Emma L 12 SCRA-PC 6:45.05 A
24 Freda, Monica Y 11 OSC-PC 6:45.18 A
25 Pratt, Victoria M 11 BAC-PC 6:45.68 A
Girls 11-12 50 Yard Back
30.69 PRT
31.99 Q
34.59 AA
39.59 A
Name Age Team Finals Time
1 Beyer, Caitlin I 12 SCRA-PC 31.60 Q
2 Cummins, Renata C 12 PASC-PC 32.24 AA
3 Chen, Emily P 11 OSC-PC 32.72 AA
4 Yeung, Daphne H 12 SSF-PC 32.77 AA
5 Hyde, Hayes P 11 SCRA-PC 32.84 AA
6 Choy, Tammy H 11 SSF-PC 32.92 AA
7 Tana, Kylie S 12 OSC-PC 33.01 AA
8 Yang, Tina S 12 OSC-PC 33.20 AA
9 Garcia, Cynthia E 12 OSC-PC 33.22 AA
10 Smith, Hailey W 12 SCRA-PC 33.24 AA
11 Canonica, Kandis R 12 BAC-PC 34.52 AA
12 Yee, Brittany M 11 PASC-PC 34.63 A
13 Padilla, Lauren M 11 PSL-PC 34.79 A
14 Selinger, Rebecca A 11 SCRA-PC 34.81 A
15 Chen, Maxie P 12 OSC-PC 34.82 A
16 Levens, Tara E 11 SCRA-PC 34.85 A
17 Masangkay-Lim, Jerika D 11 DCD-PC 35.12 A
18 Lam, Katie M 11 PACA-PC 35.24 A
19 Fish, Julia M 12 SCRA-PC 35.34 A
20 Rogers, Alison W 11 PACA-PC 35.52 A
21 Morris, Kelsey F 12 MPM-PC 35.61 A
22 Pratt, Victoria M 11 BAC-PC 35.82 A
23 Still, Julia E 11 WV-PC 35.91 A
24 Freda, Monica Y 11 OSC-PC 36.07 A
25 Allen, Whitney H 12 BAC-PC 36.13 A
26 Sitts, Kaitlyn M 12 SCRA-PC 36.16 A
27 Brooks, Stephanie M 12 PCA-PC 36.20 A
28 Peterson, Chelsea A 12 BAMP-PC 36.44 A
29 Woodrow, Lauren K 12 WV-PC 36.68 A
30 Kwoka, Bethany M 11 MPM-PC 36.90 A
31 Hudson, Miranda C 11 PSL-PC 37.78 A
32 Yuan, Caterina 12 PASC-PC 37.81 A
33 Flannigan, Devon J 11 OSC-PC 37.87 A
34 Chiarig, Charlotte M 12 PASC-PC 38.00 A
35 Esmaili, Sarah 12 OSC-PC 38.47 A
36 Sullivan, Camy K 12 SCRA-PC 38.55 A
37 Reeves, Katie W 11 SCRA-PC 38.58 A
38 Bowley, Emma L 12 SCRA-PC 38.59 A
39 Yih, Jennifer 12 SCRA-PC 39.49 A
40 Gnirke, Marlis 11 PCA-PC 39.53 A
41 Levin, Rachel A 11 SCRA-PC 40.19
Girls 11-12 100 Yard Back
1:05.39 PRT
1:08.99 Q
1:14.59 AA
1:25.29 A
Name Age Team Finals Time
1 Beyer, Caitlin I 12 SCRA-PC 1:07.20 Q
2 Yeung, Daphne H 12 SSF-PC 1:08.53 Q
3 Cummins, Renata C 12 PASC-PC 1:09.27 AA
4 Hyde, Hayes P 11 SCRA-PC 1:09.30 AA
5 Choy, Tammy H 11 SSF-PC 1:10.08 AA
6 Tana, Kylie S 12 OSC-PC 1:10.46 AA
7 Smith, Hailey W 12 SCRA-PC 1:10.90 AA
8 Chen, Emily P 11 OSC-PC 1:10.92 AA
9 Campbell, Mackenzie P 12 PACA-PC 1:11.55 AA
10 Yang, Tina S 12 OSC-PC 1:13.02 AA
11 Yee, Brittany M 11 PASC-PC 1:13.04 AA
12 Still, Julia E 11 WV-PC 1:14.34 AA
13 Padilla, Lauren M 11 PSL-PC 1:14.53 AA
14 Sitts, Kaitlyn M 12 SCRA-PC 1:15.88 A
15 Morris, Kelsey F 12 MPM-PC 1:16.08 A
16 Freda, Monica Y 11 OSC-PC 1:16.25 A
17 Okada, Maya C 12 OSC-PC 1:16.56 A
18 Chen, Maxie P 12 OSC-PC 1:16.60 A
19 Levens, Tara E 11 SCRA-PC 1:16.72 A
20 Canonica, Kandis R 12 BAC-PC 1:17.27 A
21 Masangkay-Lim, Jerika D 11 DCD-PC 1:17.47 A
22 Peterson, Chelsea A 12 BAMP-PC 1:17.53 A
23 Lam, Katie M 11 PACA-PC 1:17.67 A
24 Allen, Whitney H 12 BAC-PC 1:17.72 A
25 Plume, Olivia J 11 UN 1:18.00 A
26 Brooks, Stephanie M 12 PCA-PC 1:19.78 A
27 Fan, Tracy Y 12 WV-PC 1:20.71 A
28 Hudson, Miranda C 11 PSL-PC 1:20.96 A
29 Chiarig, Charlotte M 12 PASC-PC 1:21.20 A
30 Ting, Priscilla 11 DCD-PC 1:21.59 A
31 Woodrow, Lauren K 12 WV-PC 1:23.12 A
32 Kwoka, Bethany M 11 MPM-PC 1:23.59 A
33 Yuan, Caterina 12 PASC-PC 1:23.86 A
34 Reeves, Katie W 11 SCRA-PC 1:23.96 A
35 Glassman, Naomi R 11 SCRA-PC 1:24.29 A
36 Yih, Jennifer 12 SCRA-PC 1:25.19 A
(Girls 11-12 100 Yard Back)
37 Flannigan, Devon J 11 OSC-PC 1:26.05
--- Selinger, Rebecca A 11 SCRA-PC DQ
Girls 11-12 100 Yard Breast
1:13.79 PRT
1:17.59 Q
1:22.99 AA
1:34.79 A
Name Age Team Finals Time
1 Yeung, Daphne H 12 SSF-PC 1:16.31 Q
2 Yee, Brittany M 11 PASC-PC 1:17.54 Q
3 Selinger, Rebecca A 11 SCRA-PC 1:19.88 AA
4 Bowley, Emma L 12 SCRA-PC 1:21.10 AA
5 Cummins, Renata C 12 PASC-PC 1:21.13 AA
6 Beyer, Caitlin I 12 SCRA-PC 1:21.67 AA
7 Choy, Tammy H 11 SSF-PC 1:21.78 AA
8 Kwoka, Bethany M 11 MPM-PC 1:22.42 AA
9 Sullivan, Camy K 12 SCRA-PC 1:22.48 AA
10 Padilla, Lauren M 11 PSL-PC 1:22.94 AA
11 Chen, Emily P 11 OSC-PC 1:23.21 A
12 Sitts, Kaitlyn M 12 SCRA-PC 1:23.30 A
13 Pratt, Victoria M 11 BAC-PC 1:23.32 A
14 Beaudreau, Michelle A 12 BAC-PC 1:23.43 A
15 Tana, Kylie S 12 OSC-PC 1:23.56 A
16 Yih, Jennifer 12 SCRA-PC 1:23.85 A
17 Hyde, Hayes P 11 SCRA-PC 1:25.34 A
18 Yang, Tina S 12 OSC-PC 1:25.68 A
19 Morris, Kelsey F 12 MPM-PC 1:25.92 A
20 Masangkay-Lim, Jerika D 11 DCD-PC 1:26.24 A
21 Chen, Maxie P 12 OSC-PC 1:26.38 A
22 Freda, Monica Y 11 OSC-PC 1:26.61 A
23 Levin, Rachel A 11 SCRA-PC 1:26.63 A
24 Chiarig, Charlotte M 12 PASC-PC 1:28.16 A
25 Brooks, Stephanie M 12 PCA-PC 1:28.30 A
26 Canonica, Kandis R 12 BAC-PC 1:28.61 A
27 Yuan, Caterina 12 PASC-PC 1:30.01 A
28 Smith, Hailey W 12 SCRA-PC 1:30.37 A
29 Rogers, Alison W 11 PACA-PC 1:31.67 A
30 Fish, Julia M 12 SCRA-PC 1:32.04 A
31 Lam, Katie M 11 PACA-PC 1:32.19 A
32 Maisel, Sabrina A 11 LAMV-PC 1:32.22 A
33 Garcia, Cynthia E 12 OSC-PC 1:33.42 A
34 Peterson, Chelsea A 12 BAMP-PC 1:33.70 A
35 Gnirke, Marlis 11 PCA-PC 1:34.64 A
36 Sullivan, Chelsea K 11 SCRA-PC 1:34.80
37 Flannigan, Devon J 11 OSC-PC 1:34.92
38 Hudson, Miranda C 11 PSL-PC 1:35.80
39 Reeves, Katie W 11 SCRA-PC 1:38.64
Girls 11-12 50 Yard Fly
29.19 PRT
30.29 Q
32.09 AA
36.69 A
Name Age Team Finals Time
1 Allen, Whitney H 12 BAC-PC 30.37 AA
2 Beyer, Caitlin I 12 SCRA-PC 30.66 AA
3 Selinger, Rebecca A 11 SCRA-PC 31.59 AA
4 Yeung, Daphne H 12 SSF-PC 31.70 AA
5 Hyde, Hayes P 11 SCRA-PC 31.96 AA
6 Yee, Brittany M 11 PASC-PC 32.58 A
7 Cummins, Renata C 12 PASC-PC 32.77 A
8 Uno, Alyssa Y 12 WV-PC 32.84 A
9 Tana, Kylie S 12 OSC-PC 33.03 A
10 Pratt, Victoria M 11 BAC-PC 33.43 A
11 Sitts, Kaitlyn M 12 SCRA-PC 33.58 A
12 Choy, Tammy H 11 SSF-PC 33.65 A
13 Chen, Emily P 11 OSC-PC 33.92 A
14 Smith, Hailey W 12 SCRA-PC 33.94 A
15 Brooks, Stephanie M 12 PCA-PC 34.63 A
16 Padilla, Lauren M 11 PSL-PC 34.90 A
17 Morris, Kelsey F 12 MPM-PC 35.39 A
18 Levens, Tara E 11 SCRA-PC 35.50 A
19 Bowley, Emma L 12 SCRA-PC 35.70 A
20 Yang, Tina S 12 OSC-PC 35.82 A
21 Garcia, Cynthia E 12 OSC-PC 35.98 A
22 Canonica, Kandis R 12 BAC-PC 36.17 A
23 Beaudreau, Michelle A 12 BAC-PC 36.49 A
24 Chiarig, Charlotte M 12 PASC-PC 36.50 A
25 Chen, Maxie P 12 OSC-PC 36.54 A
26 Lam, Katie M 11 PACA-PC 36.64 A
27 Rogers, Alison W 11 PACA-PC 36.79
28 Reeves, Katie W 11 SCRA-PC 37.17
29 Sullivan, Camy K 12 SCRA-PC 37.19
30 Yih, Jennifer 12 SCRA-PC 37.68
31 Freda, Monica Y 11 OSC-PC 37.78
32 Kwoka, Bethany M 11 MPM-PC 37.83
33 Crockett, Heather F 11 MPM-PC 39.22
34 Masangkay-Lim, Jerika D 11 DCD-PC 39.29
35 Levin, Rachel A 11 SCRA-PC 41.21
Girls 11-12 200 Yard Fly
2:26.69 11-12 PRT
2:28.79 11-12 Q
2:36.49 11-12 AA
3:02.89 11-12 A
Name Age Team Finals Time
1 Beyer, Caitlin I 12 SCRA-PC 2:34.87 AA
2 Allen, Whitney H 12 BAC-PC 2:41.93 A
3 Cummins, Renata C 12 PASC-PC 2:45.22 A
4 Hyde, Hayes P 11 SCRA-PC 2:45.44 A
5 Tana, Kylie S 12 OSC-PC 2:47.29 A
6 Yee, Brittany M 11 PASC-PC 2:48.84 A
7 Smith, Hailey W 12 SCRA-PC 2:51.03 A
8 Glassman, Naomi R 11 SCRA-PC 2:54.20 A
9 Padilla, Lauren M 11 PSL-PC 2:56.45 A
10 Sitts, Kaitlyn M 12 SCRA-PC 2:57.28 A
11 Morris, Kelsey F 12 MPM-PC 2:58.25 A
12 Reeves, Katie W 11 SCRA-PC 3:06.96
13 Bowley, Emma L 12 SCRA-PC 3:08.77
14 Yang, Tina S 12 OSC-PC 3:10.87
15 Chen, Maxie P 12 OSC-PC 3:22.71
Girls 11-12 200 Yard IM
2:21.19 PRT
2:27.99 Q
2:36.89 AA
2:59.19 A
Name Age Team Finals Time
1 Beyer, Caitlin I 12 SCRA-PC 2:23.64 Q
2 Choy, Tammy H 11 SSF-PC 2:24.51 Q
3 Cummins, Renata C 12 PASC-PC 2:26.58 Q
4 Yeung, Daphne H 12 SSF-PC 2:27.68 Q
5 Yee, Brittany M 11 PASC-PC 2:28.54 AA
6 Tana, Kylie S 12 OSC-PC 2:30.79 AA
7 Hyde, Hayes P 11 SCRA-PC 2:33.02 AA
8 Sitts, Kaitlyn M 12 SCRA-PC 2:33.51 AA
9 Padilla, Lauren M 11 PSL-PC 2:34.12 AA
10 Campbell, Mackenzie P 12 PACA-PC 2:34.50 AA
11 Chen, Emily P 11 OSC-PC 2:36.28 AA
12 Smith, Hailey W 12 SCRA-PC 2:36.80 AA
13 Morris, Kelsey F 12 MPM-PC 2:39.09 A
14 Woodrow, Lauren K 12 WV-PC 2:41.61 A
15 Brooks, Stephanie M 12 PCA-PC 2:42.59 A
16 Allen, Whitney H 12 BAC-PC 2:42.61 A
17 Canonica, Kandis R 12 BAC-PC 2:42.63 A
18 Fan, Tracy Y 12 WV-PC 2:42.84 A
19 Okada, Maya C 12 OSC-PC 2:44.13 A
20 Yang, Tina S 12 OSC-PC 2:44.58 A
21 Glassman, Naomi R 11 SCRA-PC 2:44.60 A
22 Beaudreau, Michelle A 12 BAC-PC 2:44.95 A
23 Chen, Maxie P 12 OSC-PC 2:45.63 A
24 Hudson, Miranda C 11 PSL-PC 2:45.76 A
25 Lam, Katie M 11 PACA-PC 2:45.91 A
26 Still, Julia E 11 WV-PC 2:46.70 A
27 Bowley, Emma L 12 SCRA-PC 2:46.81 A
28 Freda, Monica Y 11 OSC-PC 2:47.06 A
29 Yih, Jennifer 12 SCRA-PC 2:47.90 A
30 Peterson, Chelsea A 12 BAMP-PC 2:48.20 A
31 Kwoka, Bethany M 11 MPM-PC 2:48.58 A
32 Chiarig, Charlotte M 12 PASC-PC 2:49.47 A
33 Plume, Olivia J 11 UN 2:51.34 A
34 Levens, Tara E 11 SCRA-PC 2:51.39 A
35 Reeves, Katie W 11 SCRA-PC 2:54.27 A
36 Levin, Rachel A 11 SCRA-PC 2:56.56 A
--- Selinger, Rebecca A 11 SCRA-PC DQ
Girls 13-14 100 Yard Free
54.99 PRT
56.89 Q
59.79 AA
1:08.39 A
Name Age Team Finals Time
1 Tansuwan, Melanie O 13 SCRA-PC 58.41 AA
2 Leung, Janice W 13 OSC-PC 59.06 AA
3 Wenzlau, Becky C 13 SCRA-PC 59.49 AA
4 Yim, Tiffany H 13 OSC-PC 1:00.17 A
5 Shire, Katie K 14 OSC-PC 1:00.24 A
6 Okuda, Kelsi L 13 SCRA-PC 1:00.42 A
7 Law, Nicole C 13 DCD-PC 1:00.97 A
8 Cody, Kate M 14 BAC-PC 1:01.16 A
9 Yee, Ashley R 14 PASC-PC 1:01.63 A
10 Fuller, Kelsey L 13 SCRA-PC 1:05.40 A
11 Seelos, Becky A 13 SCRA-PC 1:06.12 A
12 Breedlove, Catherine E 13 MPM-PC 1:06.54 A
13 Masek, Michelle A 14 MAV-PC 1:07.05 A
14 Harman, Drew K 13 MPM-PC 1:07.19 A
15 Lam, Chelsea S 13 SSF-PC 1:07.22 A
16 Sheen, Rhonda 14 PSL-PC 1:07.40 A
17 Tarantino, Diana E 13 PACA-PC 1:07.72 A
18 Lawson, Shannon 14 PACA-PC 1:07.98 A
19 Wilkinson, Katie M 13 PACA-PC 1:08.86
20 Hurst, Allison M 13 OSC-PC 1:10.01
21 Heredia-Faustor, Julia C 13 BAC-PC 1:14.68
Girls 13-14 500 Yard Free
5:16.29 13-14 PRT
5:25.99 13-14 Q
5:42.29 13-14 AA
6:30.89 13-14 A
Name Age Team Finals Time
1 Okuda, Kelsi L 13 SCRA-PC 5:32.83 AA
2 Leung, Janice W 13 OSC-PC 5:39.05 AA
3 Tansuwan, Melanie O 13 SCRA-PC 5:39.37 AA
4 Wenzlau, Becky C 13 SCRA-PC 5:40.31 AA
5 Eaton, Di K 13 SCRA-PC 5:41.03 AA
6 Champion, Phoebe L 13 PASC-PC 5:43.68 A
7 Yim, Tiffany H 13 OSC-PC 5:58.51 A
8 Seelos, Becky A 13 SCRA-PC 6:01.24 A
9 Shire, Katie K 14 OSC-PC 6:03.45 A
10 Fuller, Kelsey L 13 SCRA-PC 6:08.64 A
11 Look, Ashley M 14 WV-PC 6:09.84 A
12 Bhat, Nidhi 14 WV-PC 6:13.11 A
13 Edelman, Alicia R 13 SCRA-PC 6:15.49 A
14 Mariucci, Whiney M 13 PCA-PC 6:26.98 A
15 Breedlove, Catherine E 13 MPM-PC 6:33.28
16 Lawson, Shannon 14 PACA-PC 6:41.62
17 Albuquerque, Anjali P 13 PASC-PC 6:47.02
Girls 13-14 100 Yard Back
1:02.29 PRT
1:04.99 Q
1:09.29 AA
1:19.29 A
Name Age Team Finals Time
1 Leung, Janice W 13 OSC-PC 1:04.55 Q
2 Shire, Katie K 14 OSC-PC 1:06.28 AA
3 Yim, Tiffany H 13 OSC-PC 1:06.51 AA
4 Wenzlau, Becky C 13 SCRA-PC 1:07.89 AA
5 Tansuwan, Melanie O 13 SCRA-PC 1:08.04 AA
6 Law, Nicole C 13 DCD-PC 1:09.13 AA
7 Okuda, Kelsi L 13 SCRA-PC 1:11.04 A
8 Breedlove, Catherine E 13 MPM-PC 1:12.28 A
9 Hurst, Allison M 13 OSC-PC 1:12.89 A
10 Lam, Chelsea S 13 SSF-PC 1:14.07 A
11 Seelos, Becky A 13 SCRA-PC 1:14.10 A
12 Fuller, Kelsey L 13 SCRA-PC 1:14.65 A
13 Tarantino, Diana E 13 PACA-PC 1:14.99 A
14 Lawson, Shannon 14 PACA-PC 1:15.97 A
15 Sheen, Rhonda 14 PSL-PC 1:16.43 A
16 Wilkinson, Katie M 13 PACA-PC 1:19.13 A
17 Harman, Drew K 13 MPM-PC 1:21.05
18 Masek, Michelle A 14 MAV-PC 1:21.69
Girls 13-14 200 Yard Back
2:14.89 PRT
2:20.99 Q
2:28.09 AA
2:49.09 A
Name Age Team Finals Time
1 Leung, Janice W 13 OSC-PC 2:18.82 Q
2 Champion, Phoebe L 13 PASC-PC 2:24.41 AA
3 Yim, Tiffany H 13 OSC-PC 2:24.43 AA
4 Shire, Katie K 14 OSC-PC 2:24.83 AA
5 Eaton, Di K 13 SCRA-PC 2:25.32 AA
6 Wenzlau, Becky C 13 SCRA-PC 2:26.14 AA
7 Tansuwan, Melanie O 13 SCRA-PC 2:27.26 AA
8 Rogers, Rachel W 14 PACA-PC 2:27.28 AA
9 Okuda, Kelsi L 13 SCRA-PC 2:31.40 A
10 Seelos, Becky A 13 SCRA-PC 2:32.83 A
11 Breedlove, Catherine E 13 MPM-PC 2:33.49 A
12 Tarantino, Diana E 13 PACA-PC 2:36.97 A
13 Fuller, Kelsey L 13 SCRA-PC 2:38.61 A
14 Lam, Chelsea S 13 SSF-PC 2:39.72 A
15 Look, Ashley M 14 WV-PC 2:41.36 A
16 Lawson, Shannon 14 PACA-PC 2:47.32 A
17 Mariucci, Whiney M 13 PCA-PC 2:47.89 A
18 Sheen, Rhonda 14 PSL-PC 2:48.43 A
19 Cody, Kate M 14 BAC-PC 2:48.63 A
20 Albuquerque, Anjali P 13 PASC-PC 2:49.03 A
21 Edelman, Alicia R 13 SCRA-PC 2:50.99
--- Bhat, Nidhi 14 WV-PC DQ
Girls 13-14 100 Yard Breast
1:09.69 PRT
1:12.89 Q
1:18.69 AA
1:29.89 A
Name Age Team Finals Time
1 Tansuwan, Melanie O 13 SCRA-PC 1:12.96 AA
2 Shire, Katie K 14 OSC-PC 1:14.80 AA
3 Champion, Phoebe L 13 PASC-PC 1:15.63 AA
4 Yim, Tiffany H 13 OSC-PC 1:15.90 AA
5 Yee, Ashley R 14 PASC-PC 1:17.47 AA
6 Mariucci, Whiney M 13 PCA-PC 1:18.34 AA
7 Okuda, Kelsi L 13 SCRA-PC 1:18.46 AA
8 Leung, Janice W 13 OSC-PC 1:19.56 A
9 Rogers, Rachel W 14 PACA-PC 1:21.85 A
10 Fuller, Kelsey L 13 SCRA-PC 1:24.25 A
11 Eaton, Di K 13 SCRA-PC 1:24.44 A
12 Sheen, Rhonda 14 PSL-PC 1:25.48 A
13 Wilkinson, Katie M 13 PACA-PC 1:26.92 A
14 Lam, Chelsea S 13 SSF-PC 1:28.57 A
15 Edelman, Alicia R 13 SCRA-PC 1:28.67 A
16 Pintol, Roxanne L 13 PASC-PC 1:29.20 A
17 Harman, Drew K 13 MPM-PC 1:29.74 A
18 Cody, Kate M 14 BAC-PC 1:29.96
19 Bhat, Nidhi 14 WV-PC 1:31.66
20 Seelos, Becky A 13 SCRA-PC 1:33.05
21 Look, Ashley M 14 WV-PC 1:33.91
22 Wenzlau, Becky C 13 SCRA-PC 1:35.75
Girls 13-14 100 Yard Fly
1:01.49 PRT
1:04.29 Q
1:07.59 AA
1:17.59 A
Name Age Team Finals Time
1 Tansuwan, Melanie O 13 SCRA-PC 1:04.99 AA
2 Leung, Janice W 13 OSC-PC 1:06.45 AA
3 Shire, Katie K 14 OSC-PC 1:08.56 A
4 Yim, Tiffany H 13 OSC-PC 1:11.13 A
5 Lam, Chelsea S 13 SSF-PC 1:11.49 A
6 Yee, Ashley R 14 PASC-PC 1:12.65 A
7 Champion, Phoebe L 13 PASC-PC 1:12.78 A
8 Rogers, Rachel W 14 PACA-PC 1:12.84 A
9 Okuda, Kelsi L 13 SCRA-PC 1:12.87 A
10 Look, Ashley M 14 WV-PC 1:13.38 A
11 Fuller, Kelsey L 13 SCRA-PC 1:15.78 A
12 Edelman, Alicia R 13 SCRA-PC 1:16.79 A
13 Eaton, Di K 13 SCRA-PC 1:18.11
14 Seelos, Becky A 13 SCRA-PC 1:18.36
15 Harman, Drew K 13 MPM-PC 1:19.65
16 Lawson, Shannon 14 PACA-PC 1:21.45
17 Wenzlau, Becky C 13 SCRA-PC 1:22.13
18 Tarantino, Diana E 13 PACA-PC 1:23.83
Girls 13-14 200 Yard Fly
2:16.39 13-14 PRT
2:24.99 13-14 Q
2:32.29 13-14 AA
2:53.89 13-14 A
Name Age Team Finals Time
1 Tansuwan, Melanie O 13 SCRA-PC 2:20.82 Q
2 Leung, Janice W 13 OSC-PC 2:29.25 AA
3 Shire, Katie K 14 OSC-PC 2:32.74 A
4 Okuda, Kelsi L 13 SCRA-PC 2:35.53 A
5 Yim, Tiffany H 13 OSC-PC 2:36.71 A
6 Seelos, Becky A 13 SCRA-PC 2:44.42 A
7 Fuller, Kelsey L 13 SCRA-PC 2:45.68 A
8 Wenzlau, Becky C 13 SCRA-PC 2:51.54 A
9 Lam, Chelsea S 13 SSF-PC 2:51.98 A
10 Sheen, Rhonda 14 PSL-PC 3:02.03
11 Hurst, Allison M 13 OSC-PC 3:04.61
Girls 13-14 200 Yard IM
2:13.79 PRT
2:19.99 Q
2:28.09 AA
2:49.09 A
Name Age Team Finals Time
1 Leung, Janice W 13 OSC-PC 2:21.68 AA
2 Tansuwan, Melanie O 13 SCRA-PC 2:21.75 AA
3 Okuda, Kelsi L 13 SCRA-PC 2:24.66 AA
4 Shire, Katie K 14 OSC-PC 2:25.08 AA
5 Yim, Tiffany H 13 OSC-PC 2:26.83 AA
6 Law, Nicole C 13 DCD-PC 2:29.72 A
7 Wenzlau, Becky C 13 SCRA-PC 2:32.52 A
8 Fuller, Kelsey L 13 SCRA-PC 2:33.91 A
9 Yee, Ashley R 14 PASC-PC 2:34.22 A
10 Seelos, Becky A 13 SCRA-PC 2:38.99 A
11 Lam, Chelsea S 13 SSF-PC 2:40.34 A
12 Hurst, Allison M 13 OSC-PC 2:42.07 A
13 Cody, Kate M 14 BAC-PC 2:42.71 A
14 Tarantino, Diana E 13 PACA-PC 2:44.60 A
15 Wilkinson, Katie M 13 PACA-PC 2:45.79 A
16 Breedlove, Catherine E 13 MPM-PC 2:47.90 A
Girls 15-16 100 Yard Free
53.69 PRT
56.49 Q
59.39 AA
1:07.79 A
Name Age Team Finals Time
1 Ginsberg, Jennifer M 15 OSC-PC 56.34 Q
2 Goff, Tess S 16 UN 1:00.74 A
3 Armstrong, Stephanie M 15 OSC-PC 1:05.38 A
4 Rozal, Janessa M 15 DCD-PC 1:05.54 A
5 Wong, Chistina M 15 SSF-PC 1:06.80 A
Girls 15-16 500 Yard Free
5:07.59 15-16 PRT
5:21.99 15-16 Q
5:38.09 15-16 AA
6:25.99 15-16 A
Name Age Team Finals Time
1 Atkins, Kristin C 16 WV-PC 5:39.67 A
2 Molzon, Elizabeth S 15 WV-PC 5:43.43 A
Girls 15-16 100 Yard Back
59.19 PRT
1:05.99 Q
1:09.89 AA
1:19.79 A
Name Age Team Finals Time
1 Ginsberg, Jennifer M 15 OSC-PC 1:03.08 Q
2 Rozal, Janessa M 15 DCD-PC 1:12.45 A
3 Armstrong, Stephanie M 15 OSC-PC 1:14.23 A
4 Goff, Tess S 16 UN 1:15.94 A
5 Wong, Chistina M 15 SSF-PC 1:24.22
Girls 15-16 200 Yard Back
2:07.59 PRT
2:20.99 Q
2:29.09 AA
2:50.29 A
Name Age Team Finals Time
1 Molzon, Elizabeth S 15 WV-PC 2:34.53 A
2 Armstrong, Stephanie M 15 OSC-PC 2:38.42 A
3 Goff, Tess S 16 UN 2:40.11 A
Girls 15-16 100 Yard Breast
1:05.69 PRT
1:13.99 Q
1:18.69 AA
1:29.89 A
Name Age Team Finals Time
1 Rozal, Janessa M 15 DCD-PC 1:17.27 AA
2 Molzon, Elizabeth S 15 WV-PC 1:19.74 A
3 Goff, Tess S 16 UN 1:23.64 A
4 Atkins, Kristin C 16 WV-PC 1:25.67 A
Girls 15-16 100 Yard Fly
57.79 PRT
1:02.99 Q
1:06.19 AA
1:15.59 A
Name Age Team Finals Time
1 Atkins, Kristin C 16 WV-PC 1:06.06 AA
2 Molzon, Elizabeth S 15 WV-PC 1:11.80 A
3 Goff, Tess S 16 UN 1:18.58
Girls 15-16 200 Yard IM
2:06.09 PRT
2:17.99 Q
2:24.89 AA
2:45.49 A
Name Age Team Finals Time
1 Ginsberg, Jennifer M 15 OSC-PC 2:22.66 AA
2 Goff, Tess S 16 UN 2:36.96 A
3 Armstrong, Stephanie M 15 OSC-PC 2:44.65 A
4 Wong, Chistina M 15 SSF-PC 2:47.13
Girls 17-18 500 Yard Free
5:09.89 17-18 PRT
5:34.99 17-18 Q
5:51.79 17-18 AA
6:41.59 17-18 A
Name Age Team Finals Time
1 Roan, Marian E 17 WV-PC 5:26.98 Q
Girls 17-18 200 Yard Back
2:11.39 17-18 PRT
2:31.99 17-18 Q
2:39.59 17-18 AA
3:02.29 17-18 A
Name Age Team Finals Time
1 Roan, Marian E 17 WV-PC 2:38.42 AA
Girls 17-18 100 Yard Breast
1:08.79 17-18 PRT
1:17.99 17-18 Q
1:21.09 17-18 AA
1:32.59 17-18 A
Name Age Team Finals Time
1 Roan, Marian E 17 WV-PC 1:23.14 A
Girls 17-18 100 Yard Fly
59.89 17-18 PRT
1:03.99 17-18 Q
1:07.19 17-18 AA
1:16.79 17-18 A
Name Age Team Finals Time
1 Roan, Marian E 17 WV-PC 1:09.75 A
Boys 8&U 25 Yard Free
15.39 PRT
18.39 A
Name Age Team Finals Time
1 Hinshaw, Adam J 8 WV-PC 15.44 A
2 Shiuan, Jason 8 WV-PC 17.02 A
3 Pomeroy, Hunter J 8 SCSC-PC 17.03 A
4 Germano, Kyle 8 PSL-PC 17.25 A
5 Galliani, Robby C 8 PASC-PC 17.30 A
6 Naruns, Nick P 7 SCRA-PC 17.41 A
7 Saunders, Lucas K 8 PSL-PC 18.06 A
8 Andaluz, Oscar C 8 PCA-PC 18.10 A
9 Clark, Dylan J 8 WV-PC 18.12 A
10 Chen, Myron 8 OSC-PC 18.53
(Boys 8&U 25 Yard Free)
11 Stuewe, Connor R 8 BAMP-PC 18.64
12 Markwith, Quinn J 7 WV-PC 18.93
13 Ting, Darren N 8 SSF-PC 19.45
14 Allgood, Justin T 7 MPM-PC 23.83
Boys 8&U 100 Yard Free
1:16.09 PRT
1:28.99 A
Name Age Team Finals Time
1 Hinshaw, Adam J 8 WV-PC 1:10.61 PRT
2 Shiuan, Jason 8 WV-PC 1:18.91 A
3 Pomeroy, Hunter J 8 SCSC-PC 1:19.58 A
4 Germano, Kyle 8 PSL-PC 1:19.86 A
5 Andaluz, Oscar C 8 PCA-PC 1:22.80 A
6 Naruns, Nick P 7 SCRA-PC 1:25.30 A
7 Stuewe, Connor R 8 BAMP-PC 1:27.39 A
8 Clark, Dylan J 8 WV-PC 1:28.70 A
9 Galliani, Robby C 8 PASC-PC 1:32.60
10 Yankwich, Lowry B 8 SCRA-PC 1:43.09
Boys 8&U 25 Yard Back
18.69 PRT
22.69 A
Name Age Team Finals Time
1 Hinshaw, Adam J 8 WV-PC 18.42 PRT
2 Shiuan, Jason 8 WV-PC 19.47 A
3 Andaluz, Oscar C 8 PCA-PC 20.57 A
4 Pomeroy, Hunter J 8 SCSC-PC 20.71 A
5 Stuewe, Connor R 8 BAMP-PC 21.28 A
6 Segreti, Cole A 7 OSC-PC 21.33 A
7 Germano, Kyle 8 PSL-PC 21.68 A
8 Galliani, Robby C 8 PASC-PC 22.15 A
9 Ting, Darren N 8 SSF-PC 22.25 A
10 Naruns, Nick P 7 SCRA-PC 22.29 A
11 Clark, Dylan J 8 WV-PC 22.96
12 Yankwich, Lowry B 8 SCRA-PC 23.72
13 Allgood, Justin T 7 MPM-PC 25.25
Boys 8&U 50 Yard Back
40.89 PRT
50.49 A
Name Age Team Finals Time
1 Hinshaw, Adam J 8 WV-PC 37.83 PRT
2 Shiuan, Jason 8 WV-PC 40.19 PRT
3 Stuewe, Connor R 8 BAMP-PC 42.85 A
4 Pomeroy, Hunter J 8 SCSC-PC 43.40 A
5 Markwith, Quinn J 7 WV-PC 44.74 A
6 Saunders, Lucas K 8 PSL-PC 45.03 A
7 Andaluz, Oscar C 8 PCA-PC 45.06 A
8 Chen, Myron 8 OSC-PC 45.94 A
9 Clark, Dylan J 8 WV-PC 46.32 A
10 Galliani, Robby C 8 PASC-PC 47.06 A
11 Germano, Kyle 8 PSL-PC 47.51 A
12 Ting, Darren N 8 SSF-PC 50.04 A
13 Naruns, Nick P 7 SCRA-PC 50.26 A
Boys 8&U 50 Yard Breast
44.89 PRT
54.79 A
Name Age Team Finals Time
1 Hinshaw, Adam J 8 WV-PC 46.23 A
2 Andaluz, Oscar C 8 PCA-PC 49.25 A
3 Chen, Myron 8 OSC-PC 51.15 A
4 Ting, Darren N 8 SSF-PC 51.74 A
5 Shiuan, Jason 8 WV-PC 52.69 A
6 Galliani, Robby C 8 PASC-PC 54.30 A
7 Naruns, Nick P 7 SCRA-PC 55.43
8 Clark, Dylan J 8 WV-PC 55.93
Boys 8&U 25 Yard Fly
17.19 PRT
20.49 A
Name Age Team Finals Time
1 Pomeroy, Hunter J 8 SCSC-PC 17.60 A
2 Hinshaw, Adam J 8 WV-PC 17.63 A
3 Shiuan, Jason 8 WV-PC 19.17 A
4 Naruns, Nick P 7 SCRA-PC 19.63 A
5 Segreti, Cole A 7 OSC-PC 20.25 A
6 Andaluz, Oscar C 8 PCA-PC 20.59
7 Germano, Kyle 8 PSL-PC 20.89
8 Stuewe, Connor R 8 BAMP-PC 21.14
9 Galliani, Robby C 8 PASC-PC 22.00
10 Chen, Myron 8 OSC-PC 22.16
11 Clark, Dylan J 8 WV-PC 22.82
12 Yankwich, Lowry B 8 SCRA-PC 28.22
Boys 8&U 50 Yard Fly
41.19 PRT
52.09 A
Name Age Team Finals Time
1 Hinshaw, Adam J 8 WV-PC 38.41 PRT
2 Pomeroy, Hunter J 8 SCSC-PC 40.62 PRT
3 Shiuan, Jason 8 WV-PC 43.34 A
4 Germano, Kyle 8 PSL-PC 45.26 A
5 Naruns, Nick P 7 SCRA-PC 45.58 A
6 Stuewe, Connor R 8 BAMP-PC 47.57 A
7 Saunders, Lucas K 8 PSL-PC 53.04
8 Clark, Dylan J 8 WV-PC 55.07
9 Markwith, Quinn J 7 WV-PC 1:00.14
Boys 8&U 100 Yard IM
1:26.19 PRT
1:45.09 A
Name Age Team Finals Time
1 Hinshaw, Adam J 8 WV-PC 1:22.18 PRT
2 Shiuan, Jason 8 WV-PC 1:31.94 A
3 Andaluz, Oscar C 8 PCA-PC 1:32.78 A
4 Germano, Kyle 8 PSL-PC 1:33.65 A
5 Pomeroy, Hunter J 8 SCSC-PC 1:34.90 A
6 Stuewe, Connor R 8 BAMP-PC 1:36.32 A
7 Naruns, Nick P 7 SCRA-PC 1:40.92 A
8 Saunders, Lucas K 8 PSL-PC 1:41.09 A
9 Ting, Darren N 8 SSF-PC 1:41.31 A
10 Clark, Dylan J 8 WV-PC 1:41.60 A
Boys 9-10 100 Yard Free
1:04.89 PRT
1:06.99 Q
1:10.39 AA
1:19.69 A
Name Age Team Finals Time
1 Pomeroy, Chase E 10 SCSC-PC 1:01.66 PRT
2 Hinshaw, Ben S 10 WV-PC 1:01.76 PRT
3 Murray, Matthew R 10 WV-PC 1:04.47 PRT
4 Kim, Andrew E 10 PACA-PC 1:09.94 AA
5 Wenzlau, Tim D 10 SCRA-PC 1:10.82 A
6 Ting, Alex C 10 SSF-PC 1:11.21 A
7 Tana, Ryan D 9 OSC-PC 1:12.28 A
8 Balassone, James M 10 SCRA-PC 1:12.93 A
9 Andaluz, Alvaro F 10 PCA-PC 1:12.97 A
10 Murray, Brad A 10 WV-PC 1:14.74 A
11 Velasquez, Niko N 9 DCD-PC 1:15.43 A
12 Havercroft, Will H 9 WV-PC 1:16.01 A
13 Hudnall, Mark H 10 SCRA-PC 1:16.17 A
14 Trowbridge, Nick R 10 SCRA-PC 1:17.84 A
15 Wong, Jonathan R 10 SSF-PC 1:18.68 A
16 Still, Connor W 9 WV-PC 1:20.09
17 Lam, Jon-Jon W 9 PACA-PC 1:28.75
Boys 9-10 500 Yard Free
6:02.99 PRT
6:07.49 Q
6:29.79 AA
7:24.89 A
Name Age Team Finals Time
1 Hinshaw, Ben S 10 WV-PC 5:54.43 PRT
2 Pomeroy, Chase E 10 SCSC-PC 6:04.42 Q
3 Murray, Matthew R 10 WV-PC 6:09.68 AA
4 Wenzlau, Tim D 10 SCRA-PC 6:33.67 A
5 Andaluz, Alvaro F 10 PCA-PC 6:49.74 A
6 Murray, Brad A 10 WV-PC 6:51.08 A
7 Havercroft, Will H 9 WV-PC 6:54.31 A
8 Hudnall, Mark H 10 SCRA-PC 7:08.94 A
9 Balassone, James M 10 SCRA-PC 7:11.01 A
10 Tana, Ryan D 9 OSC-PC 7:11.11 A
11 Trowbridge, Nick R 10 SCRA-PC 7:32.41
12 Cummins, Skyler P 10 PASC-PC 7:57.70
Boys 9-10 50 Yard Back
35.19 PRT
35.99 Q
38.89 AA
44.49 A
Name Age Team Finals Time
1 Pomeroy, Chase E 10 SCSC-PC 34.02 PRT
2 Hinshaw, Ben S 10 WV-PC 34.22 PRT
3 Murray, Matthew R 10 WV-PC 34.86 PRT
4 Kim, Andrew E 10 PACA-PC 34.89 PRT
5 Wenzlau, Tim D 10 SCRA-PC 35.96 Q
6 Balassone, James M 10 SCRA-PC 37.74 AA
(Boys 9-10 50 Yard Back)
7 Velasquez, Niko N 9 DCD-PC 38.25 AA
8 Murray, Brad A 10 WV-PC 38.51 AA
9 Ting, Alex C 10 SSF-PC 38.59 AA
10 Tana, Ryan D 9 OSC-PC 39.77 A
11 Wong, Jonathan R 10 SSF-PC 39.99 A
12 Hudnall, Mark H 10 SCRA-PC 40.09 A
13 Trowbridge, Nick R 10 SCRA-PC 40.49 A
14 Lewis, Brenden V 9 OSC-PC 41.00 A
15 Havercroft, Will H 9 WV-PC 41.57 A
16 Miyagi, Daniel J 10 SCRA-PC 41.61 A
17 SO, Samson Y 9 OSC-PC 41.98 A
18 Cummins, Skyler P 10 PASC-PC 42.69 A
19 Deleon, Tonito P 9 BAC-PC 46.00
20 Lam, Jon-Jon W 9 PACA-PC 46.19
Boys 9-10 100 Yard Back
1:16.49 PRT
1:18.99 Q
1:22.89 AA
1:35.19 A
Name Age Team Finals Time
1 Pomeroy, Chase E 10 SCSC-PC 1:12.37 PRT
2 Hinshaw, Ben S 10 WV-PC 1:12.78 PRT
3 Murray, Matthew R 10 WV-PC 1:15.52 PRT
4 Kim, Andrew E 10 PACA-PC 1:15.53 PRT
5 Wenzlau, Tim D 10 SCRA-PC 1:15.83 PRT
6 Balassone, James M 10 SCRA-PC 1:20.83 AA
7 Velasquez, Niko N 9 DCD-PC 1:21.61 AA
8 Hudnall, Mark H 10 SCRA-PC 1:23.36 A
9 Chen, Raymond 9 OSC-PC 1:23.42 A
10 Tana, Ryan D 9 OSC-PC 1:23.93 A
11 Murray, Brad A 10 WV-PC 1:23.99 A
12 Ting, Alex C 10 SSF-PC 1:24.93 A
13 Still, Connor W 9 WV-PC 1:25.22 A
14 Chang, Christopher C 10 OSC-PC 1:26.19 A
15 Trowbridge, Nick R 10 SCRA-PC 1:27.29 A
16 SO, Samson Y 9 OSC-PC 1:29.73 A
17 Havercroft, Will H 9 WV-PC 1:33.94 A
18 Lam, Jon-Jon W 9 PACA-PC 1:34.05 A
19 Lewis, Brenden V 9 OSC-PC 1:34.40 A
Boys 9-10 100 Yard Breast
1:24.99 PRT
1:28.99 Q
1:33.49 AA
1:46.79 A
Name Age Team Finals Time
1 Balassone, James M 10 SCRA-PC 1:21.63 PRT
2 Hinshaw, Ben S 10 WV-PC 1:21.77 PRT
3 Andaluz, Alvaro F 10 PCA-PC 1:28.87 Q
4 Murray, Brad A 10 WV-PC 1:28.88 Q
5 Kim, Andrew E 10 PACA-PC 1:33.51 A
6 Wong, Jonathan R 10 SSF-PC 1:34.17 A
7 Ting, Alex C 10 SSF-PC 1:34.58 A
8 Wenzlau, Tim D 10 SCRA-PC 1:34.63 A
9 Murray, Matthew R 10 WV-PC 1:35.52 A
10 Tana, Ryan D 9 OSC-PC 1:37.23 A
11 Miyagi, Daniel J 10 SCRA-PC 1:41.26 A
12 Hudnall, Mark H 10 SCRA-PC 1:43.49 A
13 Lewis, Brenden V 9 OSC-PC 1:43.95 A
14 Cummins, Skyler P 10 PASC-PC 1:45.34 A
15 Lam, Jon-Jon W 9 PACA-PC 1:46.37 A
Boys 9-10 50 Yard Fly
32.99 PRT
34.09 Q
35.79 AA
40.99 A
Name Age Team Finals Time
1 Pomeroy, Chase E 10 SCSC-PC 31.88 PRT
2 Murray, Matthew R 10 WV-PC 33.70 Q
3 Hinshaw, Ben S 10 WV-PC 34.73 AA
4 Velasquez, Niko N 9 DCD-PC 34.81 AA
5 Kim, Andrew E 10 PACA-PC 34.93 AA
6 Ting, Alex C 10 SSF-PC 36.70 A
7 Hudnall, Mark H 10 SCRA-PC 37.63 A
8 Andaluz, Alvaro F 10 PCA-PC 38.63 A
9 Lewis, Brenden V 9 OSC-PC 38.85 A
10 Tana, Ryan D 9 OSC-PC 39.57 A
11 Lam, Jon-Jon W 9 PACA-PC 39.66 A
12 Murray, Brad A 10 WV-PC 39.78 A
13 Wenzlau, Tim D 10 SCRA-PC 39.86 A
14 Miyagi, Daniel J 10 SCRA-PC 40.42 A
15 Wong, Jonathan R 10 SSF-PC 40.73 A
16 Deleon, Tonito P 9 BAC-PC 41.76
17 Trowbridge, Nick R 10 SCRA-PC 42.95
18 Havercroft, Will H 9 WV-PC 44.07
Boys 9-10 100 Yard Fly
1:16.89 PRT
1:20.99 Q
1:26.29 AA
1:38.39 A
Name Age Team Finals Time
1 Pomeroy, Chase E 10 SCSC-PC 1:12.46 PRT
2 Hinshaw, Ben S 10 WV-PC 1:16.68 PRT
3 Murray, Matthew R 10 WV-PC 1:17.33 Q
4 Velasquez, Niko N 9 DCD-PC 1:19.19 Q
5 Hudnall, Mark H 10 SCRA-PC 1:21.77 AA
6 Kim, Andrew E 10 PACA-PC 1:22.28 AA
7 Ting, Alex C 10 SSF-PC 1:26.58 A
8 Tana, Ryan D 9 OSC-PC 1:27.60 A
9 Wenzlau, Tim D 10 SCRA-PC 1:28.32 A
10 Wong, Jonathan R 10 SSF-PC 1:29.16 A
11 Lam, Jon-Jon W 9 PACA-PC 1:35.52 A
12 Murray, Brad A 10 WV-PC 1:36.43 A
13 Havercroft, Will H 9 WV-PC 1:39.28
14 Trowbridge, Nick R 10 SCRA-PC 1:52.83
Boys 9-10 200 Yard IM
2:42.49 PRT
2:48.29 Q
2:57.79 AA
3:23.09 A
Name Age Team Finals Time
1 Hinshaw, Ben S 10 WV-PC 2:33.74 PRT
2 Murray, Matthew R 10 WV-PC 2:40.11 PRT
3 Kim, Andrew E 10 PACA-PC 2:48.53 AA
4 Andaluz, Alvaro F 10 PCA-PC 2:49.54 AA
5 Murray, Brad A 10 WV-PC 2:52.88 AA
6 Balassone, James M 10 SCRA-PC 2:53.41 AA
7 Wenzlau, Tim D 10 SCRA-PC 2:55.28 AA
8 Tana, Ryan D 9 OSC-PC 2:57.33 AA
9 Ting, Alex C 10 SSF-PC 2:57.84 A
10 Velasquez, Niko N 9 DCD-PC 2:59.31 A
11 Hudnall, Mark H 10 SCRA-PC 3:02.24 A
12 Wong, Jonathan R 10 SSF-PC 3:04.70 A
13 Havercroft, Will H 9 WV-PC 3:11.85 A
14 Trowbridge, Nick R 10 SCRA-PC 3:21.74 A
Boys 11-12 100 Yard Free
57.09 PRT
58.49 Q
1:03.19 AA
1:12.29 A
Name Age Team Finals Time
1 Ang, Randy W 12 MPM-PC 55.37 PRT
2 Flores-Maxfield, Kam K 11 SSF-PC 57.73 Q
3 Hong, Jarrod B 12 OSC-PC 59.08 AA
4 Chan, Christopher 12 OSC-PC 59.16 AA
5 Navarro, Alex I 11 PASC-PC 59.76 AA
6 Takamine, Leland N 12 PASC-PC 59.86 AA
7 Thivierge, Jamies F 12 SCRA-PC 59.88 AA
8 Vozmitsel, Vadim I 12 SSF-PC 1:01.37 AA
9 Afjei, Aria R 12 PASC-PC 1:01.59 AA
10 Kristofferson, Jun M 12 BAC-PC 1:01.86 AA
11 Agasid, Thomas R 11 SSF-PC 1:02.50 AA
12 Fortune, Michael E 11 PASC-PC 1:02.80 AA
13 Takamine, Justin T 12 PASC-PC 1:03.87 A
14 Olcott, William C 12 SCRA-PC 1:04.11 A
15 Thompson, Tyler D 12 UN 1:04.18 A
16 Chhokar, Aaron S 12 DCD-PC 1:05.34 A
17 Benjamin, David K 12 SCRA-PC 1:05.53 A
18 Chinn, Zack B 11 BAMP-PC 1:05.63 A
19 Wang, Geng 11 SCRA-PC 1:06.39 A
20 Smith, Connor W 12 SCRA-PC 1:07.52 A
21 Hinshaw, Ryan M 11 WV-PC 1:08.38 A
22 Brochier, Timothy J 11 PCA-PC 1:08.39 A
23 Mora, Bobby R 12 WV-PC 1:08.80 A
24 Bronnikov, Dennis 12 MPM-PC 1:09.69 A
25 Cole, Tom W 11 SCRA-PC 1:10.35 A
26 Weyant, Christopher F 11 SCRA-PC 1:11.55 A
27 Law, Ryan H 11 DCD-PC 1:12.99
28 Solis, Sergio 12 PCA-PC 1:14.66
29 Zhou, Gene 11 MPM-PC 1:15.42
Boys 11-12 500 Yard Free
5:33.79 PRT
5:46.59 Q
6:05.39 AA
6:57.19 A
Name Age Team Finals Time
1 LO, Peter C 12 SCSC-PC 5:20.90 PRT
2 Flores-Maxfield, Kam K 11 SSF-PC 5:35.11 Q
3 Navarro, Alex I 11 PASC-PC 5:38.60 Q
4 Hong, Jarrod B 12 OSC-PC 5:45.12 Q
5 Thivierge, Jamies F 12 SCRA-PC 5:49.88 AA
6 Fortune, Michael E 11 PASC-PC 5:52.74 AA
7 Ang, Randy W 12 MPM-PC 5:53.55 AA
8 Takamine, Leland N 12 PASC-PC 5:55.33 AA
9 Hinshaw, Ryan M 11 WV-PC 5:56.05 AA
10 Chan, Christopher 12 OSC-PC 5:58.24 AA
11 Vozmitsel, Vadim I 12 SSF-PC 6:00.23 AA
12 Chinn, Zack B 11 BAMP-PC 6:03.42 AA
13 Smith, Connor W 12 SCRA-PC 6:06.03 A
14 Wang, Geng 11 SCRA-PC 6:18.45 A
15 Kristofferson, Jun M 12 BAC-PC 6:20.37 A
16 Mora, Bobby R 12 WV-PC 6:26.08 A
17 Weyant, Christopher F 11 SCRA-PC 6:29.33 A
18 Takamine, Justin T 12 PASC-PC 6:31.54 A
19 Brochier, Timothy J 11 PCA-PC 6:34.21 A
20 Chhokar, Aaron S 12 DCD-PC 6:34.39 A
21 Bronnikov, Dennis 12 MPM-PC 6:37.81 A
Boys 11-12 50 Yard Back
30.69 PRT
31.99 Q
34.19 AA
38.99 A
Name Age Team Finals Time
1 LO, Peter C 12 SCSC-PC 29.75 PRT
2 Ang, Randy W 12 MPM-PC 30.15 PRT
3 Chan, Christopher 12 OSC-PC 30.45 PRT
4 Thompson, Tyler D 12 UN 31.10 Q
5 Smith, Connor W 12 SCRA-PC 31.63 Q
6 Flores-Maxfield, Kam K 11 SSF-PC 31.85 Q
7 Hong, Jarrod B 12 OSC-PC 31.99 Q
8 Fortune, Michael E 11 PASC-PC 32.62 AA
9 Takamine, Leland N 12 PASC-PC 32.99 AA
10 Navarro, Alex I 11 PASC-PC 33.58 AA
11 Vozmitsel, Vadim I 12 SSF-PC 33.77 AA
12 Takamine, Justin T 12 PASC-PC 34.31 A
13 Apolinario, Kevin B 11 DCD-PC 34.43 A
14 Wang, Geng 11 SCRA-PC 34.92 A
14 Mora, Bobby R 12 WV-PC 34.92 A
16 Thivierge, Jamies F 12 SCRA-PC 35.01 A
17 Cole, Tom W 11 SCRA-PC 35.10 A
18 Chhokar, Aaron S 12 DCD-PC 35.38 A
19 Kim, Sung 11 PASC-PC 36.12 A
20 Kristofferson, Jun M 12 BAC-PC 36.35 A
20 Magat, Charles L 11 DCD-PC 36.35 A
22 Afjei, Aria R 12 PASC-PC 36.55 A
23 Chinn, Zack B 11 BAMP-PC 36.64 A
24 Brochier, Timothy J 11 PCA-PC 36.86 A
25 Bronnikov, Dennis 12 MPM-PC 37.07 A
26 Tsurkan, Yuriy 12 DCD-PC 37.33 A
27 Hinshaw, Ryan M 11 WV-PC 37.55 A
28 Weyant, Christopher F 11 SCRA-PC 38.29 A
29 Hsing, Mitchell D 12 WV-PC 38.31 A
30 Lazzaretti, Matthew L 11 BAC-PC 38.76 A
31 Deleon, Tonici P 12 BAC-PC 39.53
Boys 11-12 100 Yard Back
1:05.99 PRT
1:08.99 Q
1:13.49 AA
1:23.99 A
Name Age Team Finals Time
1 Ang, Randy W 12 MPM-PC 1:05.41 PRT
2 Thompson, Tyler D 12 UN 1:06.82 Q
3 Chan, Christopher 12 OSC-PC 1:06.87 Q
4 Smith, Connor W 12 SCRA-PC 1:07.03 Q
5 Flores-Maxfield, Kam K 11 SSF-PC 1:07.27 Q
6 Hong, Jarrod B 12 OSC-PC 1:08.33 Q
7 Agasid, Thomas R 11 SSF-PC 1:10.40 AA
8 Takamine, Leland N 12 PASC-PC 1:10.68 AA
9 Navarro, Alex I 11 PASC-PC 1:11.60 AA
10 Vozmitsel, Vadim I 12 SSF-PC 1:12.82 AA
11 Takamine, Justin T 12 PASC-PC 1:13.05 AA
12 Fortune, Michael E 11 PASC-PC 1:13.75 A
13 Thivierge, Jamies F 12 SCRA-PC 1:14.29 A
14 Chhokar, Aaron S 12 DCD-PC 1:14.86 A
15 Chinn, Zack B 11 BAMP-PC 1:15.42 A
16 Wang, Geng 11 SCRA-PC 1:16.20 A
17 Mora, Bobby R 12 WV-PC 1:16.68 A
18 Kristofferson, Jun M 12 BAC-PC 1:17.44 A
19 Tirtidinata, Wilbert 11 DCD-PC 1:18.07 A
20 Afjei, Aria R 12 PASC-PC 1:19.34 A
21 Cole, Tom W 11 SCRA-PC 1:19.36 A
22 Brochier, Timothy J 11 PCA-PC 1:19.54 A
23 Bronnikov, Dennis 12 MPM-PC 1:19.68 A
24 Hinshaw, Ryan M 11 WV-PC 1:19.88 A
25 Weyant, Christopher F 11 SCRA-PC 1:20.95 A
26 Law, Ryan H 11 DCD-PC 1:22.17 A
27 Lazzaretti, Matthew L 11 BAC-PC 1:23.40 A
28 Zhou, Gene 11 MPM-PC 1:25.63
Boys 11-12 100 Yard Breast
1:13.49 PRT
1:16.99 Q
1:20.89 AA
1:32.39 A
Name Age Team Finals Time
1 LO, Peter C 12 SCSC-PC 1:06.96 PRT
2 Hong, Jarrod B 12 OSC-PC 1:09.25 PRT
3 Ang, Randy W 12 MPM-PC 1:10.28 PRT
4 Flores-Maxfield, Kam K 11 SSF-PC 1:12.71 PRT
5 Chan, Christopher 12 OSC-PC 1:13.42 PRT
6 Navarro, Alex I 11 PASC-PC 1:15.10 Q
7 Takamine, Leland N 12 PASC-PC 1:16.21 Q
8 Takamine, Justin T 12 PASC-PC 1:16.22 Q
9 Fortune, Michael E 11 PASC-PC 1:17.58 AA
10 Apolinario, Kevin B 11 DCD-PC 1:20.34 AA
11 Chinn, Zack B 11 BAMP-PC 1:20.73 AA
12 Vozmitsel, Vadim I 12 SSF-PC 1:21.03 A
13 Olcott, William C 12 SCRA-PC 1:22.80 A
14 Kristofferson, Jun M 12 BAC-PC 1:23.66 A
15 Thivierge, Jamies F 12 SCRA-PC 1:25.28 A
16 Benjamin, David K 12 SCRA-PC 1:25.62 A
17 Brochier, Timothy J 11 PCA-PC 1:26.01 A
18 Afjei, Aria R 12 PASC-PC 1:26.93 A
19 Kim, Sung 11 PASC-PC 1:28.02 A
20 Cole, Tom W 11 SCRA-PC 1:29.92 A
21 Smith, Connor W 12 SCRA-PC 1:30.38 A
22 Wang, Geng 11 SCRA-PC 1:31.14 A
23 Deleon, Tonici P 12 BAC-PC 1:31.15 A
24 Bronnikov, Dennis 12 MPM-PC 1:34.55
25 Hinshaw, Ryan M 11 WV-PC 1:34.90
26 Weyant, Christopher F 11 SCRA-PC 1:45.05
Boys 11-12 50 Yard Fly
28.79 PRT
29.99 Q
32.19 AA
36.79 A
Name Age Team Finals Time
1 Hong, Jarrod B 12 OSC-PC 28.50 PRT
2 Ang, Randy W 12 MPM-PC 28.80 Q
3 LO, Peter C 12 SCSC-PC 28.83 Q
4 Flores-Maxfield, Kam K 11 SSF-PC 29.13 Q
5 Chan, Christopher 12 OSC-PC 30.40 AA
6 Vozmitsel, Vadim I 12 SSF-PC 30.43 AA
7 Takamine, Leland N 12 PASC-PC 30.66 AA
8 Afjei, Aria R 12 PASC-PC 30.68 AA
9 Thivierge, Jamies F 12 SCRA-PC 30.72 AA
10 Navarro, Alex I 11 PASC-PC 31.99 AA
11 Fortune, Michael E 11 PASC-PC 32.16 AA
12 Smith, Connor W 12 SCRA-PC 32.53 A
13 Chhokar, Aaron S 12 DCD-PC 33.22 A
14 Thompson, Tyler D 12 UN 33.87 A
15 Benjamin, David K 12 SCRA-PC 34.63 A
16 Cole, Tom W 11 SCRA-PC 34.85 A
17 Tsurkan, Yuriy 12 DCD-PC 35.25 A
18 Chinn, Zack B 11 BAMP-PC 35.85 A
19 Mora, Bobby R 12 WV-PC 36.15 A
20 Olcott, William C 12 SCRA-PC 36.21 A
21 Hsing, Mitchell D 12 WV-PC 36.45 A
22 Wang, Geng 11 SCRA-PC 36.55 A
22 Takamine, Justin T 12 PASC-PC 36.55 A
24 Brochier, Timothy J 11 PCA-PC 36.57 A
25 Kim, Sung 11 PASC-PC 36.75 A
26 Bronnikov, Dennis 12 MPM-PC 37.13
27 Hinshaw, Ryan M 11 WV-PC 37.66
28 Weyant, Christopher F 11 SCRA-PC 37.69
29 Deleon, Tonici P 12 BAC-PC 38.52
30 Apolinario, Kevin B 11 DCD-PC 38.55
Boys 11-12 200 Yard Fly
2:20.59 PRT
2:22.99 Q
2:30.99 AA
2:51.79 A
Name Age Team Finals Time
1 Flores-Maxfield, Kam K 11 SSF-PC 2:26.83 AA
2 Chan, Christopher 12 OSC-PC 2:30.62 AA
3 Thivierge, Jamies F 12 SCRA-PC 2:34.42 A
4 Agasid, Thomas R 11 SSF-PC 2:36.02 A
5 Takamine, Leland N 12 PASC-PC 2:36.78 A
6 Navarro, Alex I 11 PASC-PC 2:39.34 A
7 Vozmitsel, Vadim I 12 SSF-PC 2:47.22 A
8 Fortune, Michael E 11 PASC-PC 2:52.19
9 Smith, Connor W 12 SCRA-PC 2:56.46
10 Weyant, Christopher F 11 SCRA-PC 2:57.89
11 Takamine, Justin T 12 PASC-PC 3:01.91
12 Mora, Bobby R 12 WV-PC 3:07.70
13 Hinshaw, Ryan M 11 WV-PC 3:08.65
Boys 11-12 200 Yard IM
2:21.39 PRT
2:27.99 Q
2:36.59 AA
2:58.79 A
Name Age Team Finals Time
1 Hong, Jarrod B 12 OSC-PC 2:16.69 PRT
2 Flores-Maxfield, Kam K 11 SSF-PC 2:18.76 PRT
3 Ang, Randy W 12 MPM-PC 2:20.43 PRT
4 Chan, Christopher 12 OSC-PC 2:25.46 Q
5 Navarro, Alex I 11 PASC-PC 2:26.15 Q
6 Takamine, Leland N 12 PASC-PC 2:26.68 Q
7 Thivierge, Jamies F 12 SCRA-PC 2:26.76 Q
8 Agasid, Thomas R 11 SSF-PC 2:27.97 Q
9 Vozmitsel, Vadim I 12 SSF-PC 2:31.61 AA
10 Takamine, Justin T 12 PASC-PC 2:34.56 AA
11 Fortune, Michael E 11 PASC-PC 2:36.77 A
12 Chinn, Zack B 11 BAMP-PC 2:37.20 A
13 Smith, Connor W 12 SCRA-PC 2:38.53 A
14 Chhokar, Aaron S 12 DCD-PC 2:38.66 A
15 Kristofferson, Jun M 12 BAC-PC 2:40.38 A
16 Tirtidinata, Wilbert 11 DCD-PC 2:41.35 A
17 Brochier, Timothy J 11 PCA-PC 2:42.20 A
18 Afjei, Aria R 12 PASC-PC 2:43.15 A
19 Hinshaw, Ryan M 11 WV-PC 2:45.03 A
20 Wang, Geng 11 SCRA-PC 2:45.63 A
21 Mora, Bobby R 12 WV-PC 2:46.12 A
22 Bronnikov, Dennis 12 MPM-PC 2:50.30 A
23 Cole, Tom W 11 SCRA-PC 2:52.93 A
24 Law, Ryan H 11 DCD-PC 2:53.25 A
25 Weyant, Christopher F 11 SCRA-PC 2:55.27 A
Boys 13-14 100 Yard Free
51.69 PRT
53.09 Q
55.99 AA
1:03.99 A
Name Age Team Finals Time
1 Goldstein, Jeremy P 14 SCRA-PC 53.78 AA
2 Nusse, Ysbrand M 13 SCRA-PC 55.55 AA
3 Wong, Michael G 14 SCRA-PC 56.22 A
4 Dolar, Kevin I 14 SSF-PC 57.00 A
5 SO, Solomon Y 13 OSC-PC 58.18 A
6 Davis, Alexander A 14 SCRA-PC 58.34 A
7 Chen, Alexander 13 OSC-PC 58.53 A
8 Germano, Kevin M 13 PSL-PC 58.66 A
9 Thivierge, Shaun K 14 SCRA-PC 58.77 A
10 Stewart, Eric C 13 SCRA-PC 58.88 A
11 Davis, Creighton P 14 OSC-PC 59.77 A
12 Read, Travis E 13 SCRA-PC 59.86 A
13 Agasid, Mark T 14 SSF-PC 1:01.11 A
14 Hajas, Kristof G 13 BAC-PC 1:01.71 A
14 Hudnall, Matt T 13 SCRA-PC 1:01.71 A
16 Plume, Joseph T 13 UN 1:02.70 A
17 Griffin, Daniel W 13 SCRA-PC 1:03.21 A
Boys 13-14 500 Yard Free
5:03.49 13-14 PRT
5:11.99 13-14 Q
5:28.09 13-14 AA
6:14.59 13-14 A
Name Age Team Finals Time
1 Goldstein, Jeremy P 14 SCRA-PC 5:07.29 Q
2 Hwang, Fred 13 WV-PC 5:14.47 AA
3 Shiuan, Kevin 13 WV-PC 5:27.25 AA
4 Nusse, Ysbrand M 13 SCRA-PC 5:30.43 A
5 Davis, Alexander A 14 SCRA-PC 5:32.21 A
6 Thivierge, Shaun K 14 SCRA-PC 5:35.24 A
7 Read, Travis E 13 SCRA-PC 5:40.64 A
8 SO, Solomon Y 13 OSC-PC 5:41.38 A
9 Dolar, Kevin I 14 SSF-PC 5:45.68 A
10 Germano, Kevin M 13 PSL-PC 5:46.49 A
11 Chen, Alexander 13 OSC-PC 5:49.73 A
12 Hajas, Kristof G 13 BAC-PC 5:59.53 A
13 Stewart, Eric C 13 SCRA-PC 6:00.14 A
14 Davis, Creighton P 14 OSC-PC 6:00.57 A
15 Chen, Dennis A 13 WV-PC 6:00.99 A
16 Hudnall, Matt T 13 SCRA-PC 6:06.15 A
17 Carter, Robert T 13 SCRA-PC 6:08.09 A
--- Smith, Taylor B 13 UN DQ
Boys 13-14 100 Yard Back
59.09 PRT
1:01.99 Q
1:07.19 AA
1:16.79 A
Name Age Team Finals Time
1 Wong, Michael G 14 SCRA-PC 1:02.08 AA
2 SO, Solomon Y 13 OSC-PC 1:06.01 AA
3 Dolar, Kevin I 14 SSF-PC 1:06.19 AA
4 Plume, Joseph T 13 UN 1:06.39 AA
5 Goldstein, Jeremy P 14 SCRA-PC 1:07.09 AA
6 Read, Travis E 13 SCRA-PC 1:07.16 AA
7 Nusse, Ysbrand M 13 SCRA-PC 1:07.42 A
8 Agasid, Mark T 14 SSF-PC 1:07.84 A
9 Stewart, Eric C 13 SCRA-PC 1:09.17 A
10 Chen, Alexander 13 OSC-PC 1:09.18 A
11 Thivierge, Shaun K 14 SCRA-PC 1:10.37 A
12 Hajas, Kristof G 13 BAC-PC 1:11.44 A
13 Hudnall, Matt T 13 SCRA-PC 1:11.88 A
14 Davis, Alexander A 14 SCRA-PC 1:13.16 A
15 Griffin, Daniel W 13 SCRA-PC 1:13.34 A
16 Germano, Kevin M 13 PSL-PC 1:13.79 A
Boys 13-14 200 Yard Back
2:08.39 PRT
2:14.99 Q
2:26.69 AA
2:47.49 A
Name Age Team Finals Time
1 SO, Solomon Y 13 OSC-PC 2:20.45 AA
2 Kim, Chan 13 PASC-PC 2:20.55 AA
3 Nusse, Ysbrand M 13 SCRA-PC 2:21.03 AA
4 Dolar, Kevin I 14 SSF-PC 2:22.00 AA
5 Read, Travis E 13 SCRA-PC 2:23.77 AA
6 Goldstein, Jeremy P 14 SCRA-PC 2:24.69 AA
7 Thivierge, Shaun K 14 SCRA-PC 2:26.23 AA
8 Smith, Taylor B 13 UN 2:28.21 A
9 Chen, Alexander 13 OSC-PC 2:29.54 A
10 Lin, Kairon E 13 MPM-PC 2:29.77 A
11 Shiuan, Kevin 13 WV-PC 2:31.08 A
12 Stewart, Eric C 13 SCRA-PC 2:31.20 A
13 Hwang, Fred 13 WV-PC 2:32.27 A
14 Hudnall, Matt T 13 SCRA-PC 2:35.48 A
15 Carter, Robert T 13 SCRA-PC 2:36.22 A
16 Germano, Kevin M 13 PSL-PC 2:40.36 A
17 Davis, Alexander A 14 SCRA-PC 2:41.98 A
Boys 13-14 100 Yard Breast
1:06.79 PRT
1:08.99 Q
1:13.49 AA
1:23.99 A
Name Age Team Finals Time
1 Lin, Kairon E 13 MPM-PC 1:11.57 AA
2 Dolar, Kevin I 14 SSF-PC 1:12.67 AA
3 Kim, Chan 13 PASC-PC 1:14.07 A
4 Davis, Alexander A 14 SCRA-PC 1:14.65 A
5 SO, Solomon Y 13 OSC-PC 1:16.86 A
6 Thivierge, Shaun K 14 SCRA-PC 1:17.03 A
7 Endo, Justin S 13 PCA-PC 1:18.57 A
8 Chen, Alexander 13 OSC-PC 1:18.67 A
9 Nusse, Ysbrand M 13 SCRA-PC 1:18.78 A
10 Davis, Creighton P 14 OSC-PC 1:19.97 A
11 Hwang, Fred 13 WV-PC 1:20.99 A
(Boys 13-14 100 Yard Breast)
12 Hudnall, Matt T 13 SCRA-PC 1:21.59 A
13 Stewart, Eric C 13 SCRA-PC 1:22.34 A
14 Read, Travis E 13 SCRA-PC 1:23.08 A
15 Chen, Dennis A 13 WV-PC 1:27.27
16 Smith, Taylor B 13 UN 1:27.51
--- Hajas, Kristof G 13 BAC-PC DQ
Boys 13-14 100 Yard Fly
58.09 PRT
1:00.49 Q
1:03.59 AA
1:12.59 A
Name Age Team Finals Time
1 Goldstein, Jeremy P 14 SCRA-PC 59.56 Q
2 Germano, Kevin M 13 PSL-PC 1:01.16 AA
3 Kim, Chan 13 PASC-PC 1:05.70 A
4 Thivierge, Shaun K 14 SCRA-PC 1:07.27 A
5 Davis, Alexander A 14 SCRA-PC 1:07.73 A
6 Shiuan, Kevin 13 WV-PC 1:08.00 A
7 Read, Travis E 13 SCRA-PC 1:08.24 A
8 Hudnall, Matt T 13 SCRA-PC 1:08.48 A
9 Smith, Taylor B 13 UN 1:09.02 A
10 Hajas, Kristof G 13 BAC-PC 1:10.74 A
11 Chen, Alexander 13 OSC-PC 1:10.89 A
12 Lin, Kairon E 13 MPM-PC 1:11.15 A
13 Dolar, Kevin I 14 SSF-PC 1:12.14 A
14 Nusse, Ysbrand M 13 SCRA-PC 1:12.20 A
15 Hwang, Fred 13 WV-PC 1:12.83
16 Stewart, Eric C 13 SCRA-PC 1:15.75
17 Carter, Robert T 13 SCRA-PC 1:20.18
Boys 13-14 200 Yard Fly
2:11.59 13-14 PRT
2:17.99 13-14 Q
2:25.89 13-14 AA
2:46.59 13-14 A
Name Age Team Finals Time
1 Germano, Kevin M 13 PSL-PC 2:16.21 Q
2 Goldstein, Jeremy P 14 SCRA-PC 2:17.92 Q
3 Davis, Alexander A 14 SCRA-PC 2:28.18 A
4 Hudnall, Matt T 13 SCRA-PC 2:30.06 A
5 Read, Travis E 13 SCRA-PC 2:32.48 A
6 Hajas, Kristof G 13 BAC-PC 2:33.83 A
7 Thivierge, Shaun K 14 SCRA-PC 2:39.69 A
8 Chen, Alexander 13 OSC-PC 2:42.42 A
9 Nusse, Ysbrand M 13 SCRA-PC 2:43.43 A
10 Griffin, Daniel W 13 SCRA-PC 2:43.94 A
Boys 13-14 200 Yard IM
2:07.79 PRT
2:11.99 Q
2:20.89 AA
2:40.99 A
Name Age Team Finals Time
1 Wong, Michael G 14 SCRA-PC 2:16.81 AA
2 Goldstein, Jeremy P 14 SCRA-PC 2:20.42 AA
3 Dolar, Kevin I 14 SSF-PC 2:20.59 AA
4 Nusse, Ysbrand M 13 SCRA-PC 2:21.43 A
5 Davis, Alexander A 14 SCRA-PC 2:22.47 A
6 Thivierge, Shaun K 14 SCRA-PC 2:23.36 A
7 SO, Solomon Y 13 OSC-PC 2:24.20 A
8 Chen, Alexander 13 OSC-PC 2:24.23 A
9 Hudnall, Matt T 13 SCRA-PC 2:25.94 A
10 Agasid, Mark T 14 SSF-PC 2:26.02 A
11 Read, Travis E 13 SCRA-PC 2:26.31 A
12 Stewart, Eric C 13 SCRA-PC 2:28.01 A
13 Germano, Kevin M 13 PSL-PC 2:28.83 A
14 Davis, Creighton P 14 OSC-PC 2:32.34 A
15 Griffin, Daniel W 13 SCRA-PC 2:32.94 A
--- Hajas, Kristof G 13 BAC-PC DQ
Boys 15-16 100 Yard Free
48.89 PRT
50.89 Q
53.49 AA
1:01.29 A
Name Age Team Finals Time
1 Vergara, Justy L 16 DCD-PC 52.29 AA
2 Wong, Jason Y 15 OSC-PC 53.57 A
3 Sands, David B 15 BAC-PC 1:02.73
4 Berquist, Sean W 15 SCRA-PC 1:03.16
Boys 15-16 500 Yard Free
4:48.49 15-16 PRT
4:59.99 15-16 Q
5:14.49 15-16 AA
5:59.59 15-16 A
Name Age Team Finals Time
1 Tsai, Roger B 15 WV-PC 5:12.42 AA
2 Wong, Jason Y 15 OSC-PC 5:23.36 A
3 Berquist, Sean W 15 SCRA-PC 5:57.72 A
Boys 15-16 100 Yard Back
55.89 PRT
59.99 Q
1:03.69 AA
1:12.69 A
Name Age Team Finals Time
1 Vergara, Justy L 16 DCD-PC 56.93 Q
2 Wong, Jason Y 15 OSC-PC 59.12 Q
3 Sands, David B 15 BAC-PC 1:13.80
Boys 15-16 200 Yard Back
2:02.09 PRT
2:09.99 Q
2:18.59 AA
2:38.29 A
Name Age Team Finals Time
1 Vergara, Justy L 16 DCD-PC 1:58.79 PRT
2 Wong, Jason Y 15 OSC-PC 2:07.69 Q
3 Tsai, Roger B 15 WV-PC 2:23.27 A
4 Apolinario, Marc B 15 DCD-PC 2:24.54 A
Boys 15-16 100 Yard Breast
1:02.79 PRT
1:05.99 Q
1:09.29 AA
1:19.29 A
Name Age Team Finals Time
1 Vergara, Justy L 16 DCD-PC 1:03.06 Q
2 Wong, Jason Y 15 OSC-PC 1:11.33 A
3 Apolinario, Marc B 15 DCD-PC 1:12.01 A
4 Chen, Morris 15 DCD-PC 1:12.28 A
5 Alekseyev, Ilya 16 BAC-PC 1:17.43 A
6 Berquist, Sean W 15 SCRA-PC 1:17.46 A
7 Tsai, Roger B 15 WV-PC 1:20.33
Boys 15-16 100 Yard Fly
54.19 PRT
56.39 Q
59.29 AA
1:07.89 A
Name Age Team Finals Time
1 Vergara, Justy L 16 DCD-PC 58.87 AA
2 Tsai, Roger B 15 WV-PC 1:00.61 A
3 Wong, Jason Y 15 OSC-PC 1:02.92 A
4 Apolinario, Marc B 15 DCD-PC 1:06.80 A
5 Berquist, Sean W 15 SCRA-PC 1:11.07
6 Chen, Morris 15 DCD-PC 1:12.06
Boys 15-16 200 Yard Fly
2:01.99 15-16 PRT
2:10.99 15-16 Q
2:15.09 15-16 AA
2:34.29 15-16 A
Name Age Team Finals Time
1 Wong, Jason Y 15 OSC-PC 2:23.10 A
Boys 15-16 200 Yard IM
2:00.59 PRT
2:06.59 Q
2:12.99 AA
2:31.79 A
Name Age Team Finals Time
1 Vergara, Justy L 16 DCD-PC 2:04.99 Q
2 Wong, Jason Y 15 OSC-PC 2:09.05 AA
3 Berquist, Sean W 15 SCRA-PC 2:31.53 A