St.Ignatius College Prep Schl. 
               DACA Senior Meet 2001 - 11/17/2001 to 11/18/2001                
                                    Results                                    
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 23.94  11/1996     Adrienne Mattos                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wronn, Katie M            16 CCA-SN                 23.93      24.71  
  2 Liu, Erica S              15 DACA-PC                24.59      24.82  
  3 Atsumi, Eri               23 SJA-PC                 25.40      24.91  
  4 Mehdizadel, Roshan M      19 DACA-PC                23.89      25.11  
  5 Liu, Michelle             13 DACA-PC                25.51      25.22  
  6 Jenkins, Courtney A       15 SRVLA-PC               25.50      25.40  
  7 Avilla, Leah K            15 SRVLA-PC               25.30      25.46  
  8 Armour, Abra L            16 DACA-PC                24.26      25.55  
  9 Bradford, Jackie A        15 SJA-PC                 25.05      25.69  
 10 Garcia, Danielle A        14 DACA-PC                25.70      25.94  
 11 Lazarovici, Dominique K   13 DACA-PC                25.79      26.26  
 12 Stravers, Kelly E         15 CCA-SN                 25.79      26.31  
 13 Whalen, Ashley M          15 CCA-SN                 26.28      26.54  
 14 Chandrase, Divya          16 DACA-PC                25.79      26.68  
 15 Granat, Margaux D         16 CCA-SN                 25.72      26.74  
 16 Hall, Julia D             15 CCA-SN                 25.79      26.96  
 17 Janitski, Michelle M      15 DACA-PC                25.79      27.08  
 18 Blakemore, Kelly A        16 DACA-PC                25.35      27.11  
 19 Wheeler, Laura M          18 SJA-PC                 25.20      27.12  
 20 Green, Nicole A           17 SJA-PC                 27.50      28.17  
 21 Gray, Kathryn M           16 CCA-SN                 25.79      28.26  
 22 Smith, Helen I            15 SJA-PC                 25.77      28.54  
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 52.27  11/1996     Natalie Coughlin                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mehdizadel, Roshan M      19 DACA-PC                51.01      53.11  
       25.12    53.11                                                      
  2 Armour, Abra L            16 DACA-PC                51.43      53.50  
       25.97    53.50                                                      
  3 Loeffler, Lindsay R       18 DACA-PC                54.53      53.79  
       26.16    53.79                                                      
  4 Heath, Samantha M         14 SRVLA-PC               54.78      53.95  
       26.38    53.95                                                      
  5 Atsumi, Eri               23 SJA-PC                 54.65      54.10  
       26.51    54.10                                                      
  6 Avilla, Leah K            15 SRVLA-PC               53.79      54.16  
       26.69    54.16                                                      
  7 Liu, Michelle             13 DACA-PC                54.99      54.52  
       26.81    54.52                                                      
  8 Hovey, Amber S            14 DACA-PC                54.99      54.65  
       26.59    54.65                                                      
  9 Jenkins, Courtney A       15 SRVLA-PC               54.63      55.15  
       26.78    55.15                                                      
 10 Wronn, Katie M            16 CCA-SN                 51.97      55.23  
       26.59    55.23                                                      
 11 Garcia, Danielle A        14 DACA-PC                54.89      55.33  
       27.02    55.33                                                      
 12 Martinez, Jamie M         13 DACA-PC                54.43      55.38  
       26.92    55.38                                                      
 13 Sanders, Kelly L          16 DACA-PC                55.01      56.28  
       27.62    56.28                                                      
 14 Bradford, Jackie A        15 SJA-PC                    NT      56.31  
       27.16    56.31                                                      
 15 Lazarovici, Dominique K   13 DACA-PC                54.99      56.44  
       27.37    56.44                                                      
 16 Wheeler, Laura M          18 SJA-PC                 55.20      57.48  
       27.91    57.48                                                      
 17 Taheri, Nicole A          16 SJA-PC                 56.70      57.66  
       28.18    57.66                                                      
 18 Hall, Julia D             15 CCA-SN                 54.99      57.86  
       28.27    57.86                                                      
 18 Chandrase, Divya          16 DACA-PC                55.92      57.86  
       28.26    57.86                                                      
 20 Janitski, Michelle M      15 DACA-PC                54.99      58.49  
       28.83    58.49                                                      
 21 Stravers, Kelly E         15 CCA-SN                 54.99      58.95  
       28.22    58.95                                                      
 22 Smith, Helen I            15 SJA-PC                 54.97    1:00.50  
       29.01  1:00.50                                                      
 23 Gray, Kathryn M           16 CCA-SN                 54.99    1:00.77  
       29.41  1:00.77                                                      
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:48.70  11/1997     Natalie Coughlin                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heath, Samantha M         14 SRVLA-PC             1:56.33    1:55.60  
       27.27    56.59  1:26.07  1:55.60                                    
  2 Avilla, Leah K            15 SRVLA-PC             1:51.91    1:55.92  
       27.14    55.89  1:25.86  1:55.92                                    
  3 Wronn, Katie M            16 CCA-SN               1:52.77    1:56.23  
       27.34    56.97  1:27.11  1:56.23                                    
  4 Loeffler, Lindsay R       18 DACA-PC              1:54.27    1:56.46  
       27.83    57.45  1:27.07  1:56.46                                    
  5 Hovey, Amber S            14 DACA-PC              1:58.07    1:57.55  
       27.94    57.67  1:27.57  1:57.55                                    
  6 Martinez, Jamie M         13 DACA-PC              1:56.41    1:57.63  
       27.62    57.73  1:27.36  1:57.63                                    
  7 Armour, Abra L            16 DACA-PC              1:53.46    1:57.73  
       27.71    57.62  1:27.80  1:57.73                                    
  8 Jennings, Michelle M      17 CCA-SN               1:54.23    1:58.69  
       27.80    57.91  1:28.46  1:58.69                                    
  9 Atsumi, Eri               23 SJA-PC               2:02.39    1:59.20  
       27.84    57.87  1:28.80  1:59.20                                    
 10 Garcia, Danielle A        14 DACA-PC              1:59.22    1:59.22  
       28.01    58.28  1:28.68  1:59.22                                    
 11 O'Rourke, Natalie S       16 CCA-SN               2:00.15    2:00.57  
       28.01    58.37  1:29.40  2:00.57                                    
 12 Lazarovici, Dominique K   13 DACA-PC              1:59.49    2:01.31  
       28.37    58.26  1:29.02  2:01.31                                    
 13 Hall, Julia D             15 CCA-SN               1:59.49    2:01.62  
       28.88    59.61  1:31.07  2:01.62                                    
 14 Sweeney, Annie E          16 DACA-PC              1:58.62    2:02.94  
       29.11    59.97  1:31.35  2:02.94                                    
 15 Geraghty, Alyssa A        15 CCA-SN               1:59.49    2:03.48  
       28.49    59.33  1:31.04  2:03.48                                    
 16 Granat, Margaux D         16 CCA-SN               1:58.84    2:03.51  
       28.79    59.91  1:31.89  2:03.51                                    
 17 Rachford, Shannon E       16 SJA-PC               1:59.32    2:03.82  
       29.02  1:00.44  1:32.08  2:03.82                                    
 18 Taheri, Nicole A          16 SJA-PC               1:55.30    2:07.58  
       29.15  1:01.56  1:34.83  2:07.58                                    
 19 Chandrase, Divya          16 DACA-PC              1:59.49    2:08.93  
       29.81  1:02.98  1:36.27  2:08.93                                    
 20 Gray, Kathryn M           16 CCA-SN               1:59.49    2:12.06  
       30.20  1:03.33  1:38.18  2:12.06                                    
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 4:47.38  11/1997     Natalie Coughlin                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jennings, Michelle M      17 CCA-SN               4:58.40    5:05.87  
       28.86    59.75  1:30.45  2:01.32  2:32.20  3:03.04  3:33.94  4:04.78
     4:35.80  5:05.87                                                      
  2 Heath, Samantha M         14 SRVLA-PC             5:12.07    5:08.22  
       29.43  1:00.68  1:32.82  2:04.49  2:35.51  3:06.21  3:37.06  4:07.43
     4:38.10  5:08.22                                                      
  3 Loeffler, Lindsay R       18 DACA-PC              5:00.91    5:11.48  
       29.70  1:01.36  1:32.85  2:04.18  2:35.70  3:06.84  3:37.85  4:09.25
     4:40.81  5:11.48                                                      
  4 Taheri, Nicole A          16 SJA-PC               5:01.50    5:14.32  
       29.33  1:00.91  1:32.71  2:04.83  2:36.93  3:08.97  3:41.21  4:13.06
     4:44.37  5:14.32                                                      
  5 Wronn, Katie M            16 CCA-SN               5:03.08    5:14.35  
       29.49  1:01.05  1:33.01  2:05.09  2:37.14  3:09.14  3:41.25  4:12.90
     4:44.41  5:14.35                                                      
  6 Armour, Abra L            16 DACA-PC              5:03.96    5:16.38  
       29.74  1:02.21  1:35.05  2:07.27  2:39.35  3:11.67  3:43.14  4:14.71
     4:45.82  5:16.38                                                      
  7 Hall, Julia D             15 CCA-SN               5:15.68    5:17.57  
       30.18  1:02.44  1:34.41  2:06.92  2:39.03  3:11.41  3:43.75  4:15.43
     4:47.05  5:17.57                                                      
  8 Wheeler, Laura M          18 SJA-PC               5:20.00    5:19.34  
       29.66  1:01.90  1:34.49  2:06.49  2:38.73  3:10.84  3:42.93  4:15.32
     4:47.79  5:19.34                                                      
  9 O'Rourke, Natalie S       16 CCA-SN               5:14.17    5:19.83  
       29.64  1:01.56  1:33.87  2:06.34  2:38.79  3:11.34  3:43.47  4:15.72
     4:48.08  5:19.83                                                      
 10 Garcia, Danielle A        14 DACA-PC              5:17.92    5:19.95  
       29.63  1:02.11  1:34.75  2:07.16  2:39.34  3:11.67  3:44.30  4:16.87
     4:49.40  5:19.95                                                      
 11 Sweeney, Annie E          16 DACA-PC              5:01.68    5:20.24  
       30.16  1:02.38  1:34.90  2:07.05  2:39.49  3:11.84  3:43.93  4:16.30
     4:48.38  5:20.24                                                      
 12 Martinez, Jamie M         13 DACA-PC              5:05.51    5:21.71  
       29.13  1:00.99  1:33.01  2:05.27  2:37.85  3:10.57  3:43.31  4:16.50
     4:49.47  5:21.71                                                      
 13 Sater, Katy C             17 SRVLA-PC             5:10.15    5:21.86  
       30.58  1:02.77  1:35.30  2:07.84  2:40.44  3:12.89  3:44.93  4:17.31
     4:50.04  5:21.86                                                      
 14 Ghosh, Nilasha            12 DACA-PC              5:12.35    5:22.09  
       29.93  1:01.71  1:33.76  2:06.11  2:38.55  3:11.31  3:44.06  4:16.95
     4:49.98  5:22.09                                                      
 15 Lazarovici, Dominique K   13 DACA-PC              5:17.99    5:27.25  
       29.34  1:01.57  1:34.55  2:07.64  2:40.79  3:14.04  3:47.86  4:21.80
     4:55.16  5:27.25                                                      
 16 Chandrase, Divya          16 DACA-PC              5:17.99    5:30.93  
       30.95  1:03.88  1:37.68  2:11.31  2:44.59  3:17.67  3:51.32  4:24.89
     4:58.21  5:30.93                                                      
 17 Navava, Jennifer O        15 SJA-PC               5:17.88    5:34.09  
       29.75  1:02.19  1:35.44  2:09.07  2:42.91  3:16.83  3:51.46  4:26.18
     5:00.42  5:34.09                                                      
 18 Gray, Kathryn M           16 CCA-SN               5:17.99    5:44.73  
       31.40  1:05.07  1:39.73  2:15.09  2:50.47  3:25.52  4:00.91  4:35.87
     5:10.57  5:44.73                                                      
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 10:22.28  11/1999     Sam Caetano                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wronn, Katie M            16 CCA-SN              10:41.01   10:28.04  
       29.17  1:00.94  1:32.57  2:04.26  2:35.88  3:07.51  3:39.11  4:10.82
     4:42.68  5:14.44  5:45.92  6:17.69  6:49.42  7:21.11  7:52.77  8:24.38
     8:55.76  9:27.20  9:58.05 10:28.04                                    
  2 Taheri, Nicole A          16 SJA-PC              10:17.60   10:49.41  
       30.40  1:03.46  1:36.25  2:09.29  2:42.21  3:14.80  3:47.62  4:20.09
     4:52.56  5:25.41  5:57.95  6:30.62  7:03.57  7:35.96  8:08.58  8:40.83
     9:13.39  9:45.95 10:17.68 10:49.41                                    
  3 Hall, Julia D             15 CCA-SN              10:59.99   10:50.08  
       30.41  1:02.78  1:35.75  2:08.27  2:41.22  3:13.84  3:47.31  4:20.35
     4:53.74  5:27.14  5:59.94  6:32.26  7:04.86  7:37.76  8:10.20  8:42.94
     9:15.12  9:47.23 10:19.76 10:50.08                                    
  4 O'Rourke, Natalie S       16 CCA-SN              10:39.41   11:07.76  
       30.91  1:04.40  1:38.11  2:11.88  2:45.16  3:18.68  3:51.75  4:25.10
     4:58.60  5:32.02  6:05.76  6:39.17  7:12.90  7:46.46  8:20.09  8:53.74
     9:27.32 10:00.86 10:34.46 11:07.76                                    
  5 Navava, Jennifer O        15 SJA-PC              10:58.99   11:28.04  
       31.00  1:04.99  1:39.64  2:13.81  2:48.26  3:22.35  3:57.02  4:32.09
     5:07.04  5:42.15  6:16.76  6:51.87  7:26.63  8:01.69  8:36.69  9:11.35
     9:45.93 10:20.37 10:54.59 11:28.04                                    
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 55.34  11/1998     Natalie Coughlin                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Michelle             13 DACA-PC                59.71      59.92  
       29.69    59.92                                                      
  2 Liu, Erica S              15 DACA-PC                59.78    1:00.23  
       30.14  1:00.23                                                      
  3 Hovey, Amber S            14 DACA-PC              1:02.04    1:01.16  
       30.08  1:01.16                                                      
  4 Lazarovici, Dominique K   13 DACA-PC              1:02.20    1:01.66  
       30.64  1:01.66                                                      
  5 Sanders, Kelly L          16 DACA-PC                59.39    1:02.11  
       30.57  1:02.11                                                      
  6 Jenkins, Courtney A       15 SRVLA-PC             1:02.17    1:02.19  
       31.01  1:02.19                                                      
  7 Blakemore, Kelly A        16 DACA-PC                57.97    1:02.65  
       30.36  1:02.65                                                      
  8 O'Rourke, Natalie S       16 CCA-SN               1:01.11    1:03.16  
       31.14  1:03.16                                                      
  9 Mehdizadel, Roshan M      19 DACA-PC              1:00.01    1:03.24  
       30.60  1:03.24                                                      
 10 Armour, Abra L            16 DACA-PC              1:01.43    1:03.29  
       31.30  1:03.29                                                      
 11 Granat, Margaux D         16 CCA-SN               1:00.61    1:03.34  
       31.39  1:03.34                                                      
 12 Takaki, Carlene A         16 SJA-PC               1:02.69    1:04.05  
       30.99  1:04.05                                                      
 13 Sater, Katy C             17 SRVLA-PC             1:03.01    1:04.25  
       31.32  1:04.25                                                      
 14 Whalen, Ashley M          15 CCA-SN               1:03.36    1:04.62  
       31.60  1:04.62                                                      
 15 Janitski, Michelle M      15 DACA-PC              1:01.53    1:05.08  
       32.24  1:05.08                                                      
 16 Stravers, Kelly E         15 CCA-SN               1:03.29    1:05.48  
       31.91  1:05.48                                                      
 17 Gong, Jennifer A          13 DACA-PC              1:03.41    1:05.80  
       32.70  1:05.80                                                      
 18 Smith, Helen I            15 SJA-PC               1:03.65    1:05.86  
       32.29  1:05.86                                                      
 19 Chandrase, Divya          16 DACA-PC              1:03.69    1:06.25  
       32.37  1:06.25                                                      
 20 Bradford, Jackie A        15 SJA-PC               1:02.49    1:06.48  
       31.88  1:06.48                                                      
 21 Gray, Kathryn M           16 CCA-SN               1:03.69    1:11.00  
       35.00  1:11.00                                                      
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:58.65  11/1998     Natalie Coughlin                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Michelle             13 DACA-PC              2:07.04    2:08.15  
       31.38  1:03.64  1:35.90  2:08.15                                    
  2 Hovey, Amber S            14 DACA-PC              2:10.38    2:10.40  
       31.83  1:05.11  1:38.09  2:10.40                                    
  3 Jenkins, Courtney A       15 SRVLA-PC             2:13.08    2:12.45  
       31.94  1:05.35  1:39.62  2:12.45                                    
  4 Lazarovici, Dominique K   13 DACA-PC              2:13.15    2:12.64  
       32.12  1:05.53  1:39.54  2:12.64                                    
  5 Sanders, Kelly L          16 DACA-PC              2:06.47    2:13.30  
       32.13  1:05.71  1:39.71  2:13.30                                    
  6 Blakemore, Kelly A        16 DACA-PC              2:06.33    2:13.33  
       32.07  1:05.81  1:40.31  2:13.33                                    
  7 O'Rourke, Natalie S       16 CCA-SN               2:11.39    2:13.54  
       31.90  1:05.46  1:39.46  2:13.54                                    
  8 Granat, Margaux D         16 CCA-SN               2:08.23    2:13.98  
       32.19  1:05.74  1:39.99  2:13.98                                    
  9 Armour, Abra L            16 DACA-PC              2:12.79    2:14.83  
       33.09  1:06.99  1:41.75  2:14.83                                    
 10 Ghosh, Nilasha            12 DACA-PC              2:10.23    2:15.40  
       31.44  1:05.11  1:40.54  2:15.40                                    
 11 Sater, Katy C             17 SRVLA-PC             2:15.05    2:16.63  
       33.56  1:08.04  1:42.39  2:16.63                                    
 12 Takaki, Carlene A         16 SJA-PC               2:15.69    2:18.47  
       32.19  1:07.11  1:42.64  2:18.47                                    
 13 Gong, Jennifer A          13 DACA-PC              2:14.99    2:19.03  
       33.69  1:08.80  1:44.62  2:19.03                                    
 14 Whalen, Ashley M          15 CCA-SN               2:14.97    2:19.49  
       32.93  1:07.96  1:44.01  2:19.49                                    
 15 Mehdizadel, Roshan M      19 DACA-PC              2:15.69    2:20.10  
       32.54  1:08.07  1:44.21  2:20.10                                    
 16 Smith, Helen I            15 SJA-PC               2:15.80    2:23.78  
       34.21  1:10.89  1:47.70  2:23.78                                    
 17 Janitski, Michelle M      15 DACA-PC              2:15.69    2:24.44  
       34.70  1:11.98  1:48.97  2:24.44                                    
 18 Stravers, Kelly E         15 CCA-SN               2:15.41    2:25.61  
       34.58  1:11.55  1:49.45  2:25.61                                    
 19 Gray, Kathryn M           16 CCA-SN               2:15.69    2:29.33  
       35.18  1:13.07  1:51.26  2:29.33                                    
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:04.59  11/18/2001  Erica S Liu                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Erica S              15 DACA-PC              1:02.81    1:04.59* 
       31.03  1:04.59                                                      
  2 Avilla, Leah K            15 SRVLA-PC             1:02.66    1:05.28  
       31.16  1:05.28                                                      
  3 Heath, Samantha M         14 SRVLA-PC                  NT    1:07.33  
       32.24  1:07.33                                                      
  4 Jenkins, Courtney A       15 SRVLA-PC             1:10.15    1:09.85  
       33.65  1:09.85                                                      
  5 Ferguson, Megan           17 DACA-PC              1:04.72    1:09.96  
       33.00  1:09.96                                                      
  6 Geraghty, Alyssa A        15 CCA-SN               1:10.18    1:10.25  
       33.78  1:10.25                                                      
  7 Jennings, Michelle M      17 CCA-SN               1:06.90    1:10.79  
       33.83  1:10.79                                                      
  8 Nascimento, Amanda C      17 SRVLA-PC             1:10.81    1:11.36  
       34.16  1:11.36                                                      
  9 Gong, Jennifer A          13 DACA-PC              1:09.93    1:11.82  
       34.48  1:11.82                                                      
 10 Sanders, Kelly L          16 DACA-PC              1:11.21    1:12.03  
       34.57  1:12.03                                                      
 11 Cottrell, Rebecca A       15 DACA-PC              1:07.26    1:12.11  
       34.78  1:12.11                                                      
 12 Green, Nicole A           17 SJA-PC               1:11.49    1:14.83  
       36.60  1:14.83                                                      
 13 Wheeler, Laura M          18 SJA-PC               1:12.00    1:15.31  
       35.87  1:15.31                                                      
 14 Gray, Allison K           16 CCA-SN               1:11.49    1:20.55  
       38.73  1:20.55                                                      
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:14.76  11/1998     Leah Monroe                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heath, Samantha M         14 SRVLA-PC             2:17.25    2:16.04  
       31.79  1:06.44  1:41.39  2:16.04                                    
  2 Liu, Erica S              15 DACA-PC              2:16.59    2:16.85  
       31.96  1:06.45  1:41.45  2:16.85                                    
  3 Avilla, Leah K            15 SRVLA-PC             2:13.64    2:20.26  
       33.13  1:08.84  1:44.13  2:20.26                                    
  4 Geraghty, Alyssa A        15 CCA-SN               2:31.85    2:27.81  
       33.75  1:10.92  1:48.81  2:27.81                                    
  5 Jennings, Michelle M      17 CCA-SN               2:22.89    2:28.63  
       33.92  1:11.29  1:49.80  2:28.63                                    
  6 Gong, Jennifer A          13 DACA-PC              2:32.80    2:31.42  
       35.39  1:14.32  1:53.09  2:31.42                                    
  7 Ferguson, Megan           17 DACA-PC              2:21.03    2:32.62  
       34.84  1:13.69  1:53.21  2:32.62                                    
  8 Cottrell, Rebecca A       15 DACA-PC              2:26.84    2:33.46  
       35.81  1:14.94  1:54.30  2:33.46                                    
  9 Sweeney, Annie E          16 DACA-PC              2:27.59    2:33.49  
       36.08  1:15.67  1:55.09  2:33.49                                    
 10 Nascimento, Amanda C      17 SRVLA-PC             2:30.93    2:33.97  
       36.63  1:15.87  1:54.81  2:33.97                                    
 11 Green, Nicole A           17 SJA-PC               2:35.00    2:39.50  
       36.41  1:16.25  1:57.53  2:39.50                                    
 12 Gray, Allison K           16 CCA-SN               2:35.89    2:48.23  
       39.27  1:21.60  2:04.81  2:48.23                                    
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 56.68  11/1997     Alexis Oakland                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hovey, Amber S            14 DACA-PC                59.90      58.64  
       27.91    58.64                                                      
  2 Liu, Erica S              15 DACA-PC                57.57      58.76  
       28.40    58.76                                                      
  3 Liu, Michelle             13 DACA-PC              1:00.30    1:00.10  
       28.26  1:00.10                                                      
  4 Nascimento, Amanda C      17 SRVLA-PC               58.90    1:01.24  
       28.64  1:01.24                                                      
  5 Bradford, Jackie A        15 SJA-PC                 59.93    1:01.25  
       29.08  1:01.25                                                      
  6 Ghosh, Nilasha            12 DACA-PC              1:02.07    1:01.87  
       29.01  1:01.87                                                      
  7 Mehdizadel, Roshan M      19 DACA-PC                58.90    1:01.92  
       28.74  1:01.92                                                      
  8 Sater, Katy C             17 SRVLA-PC             1:00.00    1:02.26  
       29.59  1:02.26                                                      
  9 Cottrell, Rebecca A       15 DACA-PC              1:01.47    1:02.31  
       29.47  1:02.31                                                      
 10 Whalen, Ashley M          15 CCA-SN               1:02.60    1:02.60  
       29.42  1:02.60                                                      
 11 Blakemore, Kelly A        16 DACA-PC                59.50    1:03.18  
       29.53  1:03.18                                                      
 12 Takaki, Carlene A         16 SJA-PC               1:01.99    1:03.24  
       29.43  1:03.24                                                      
 13 Stravers, Kelly E         15 CCA-SN               1:01.79    1:04.09  
       29.48  1:04.09                                                      
 14 Geraghty, Alyssa A        15 CCA-SN               1:01.99    1:04.85  
       30.10  1:04.85                                                      
 15 Granat, Margaux D         16 CCA-SN               1:01.92    1:04.97  
       31.30  1:04.97                                                      
 16 Gray, Allison K           16 CCA-SN               1:01.99    1:06.67  
       30.82  1:06.67                                                      
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:59.61  11/1998     Natalie Coughlin                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loeffler, Lindsay R       18 DACA-PC              2:07.92    2:07.84  
       29.42  1:01.52  1:34.60  2:07.84                                    
  2 Hovey, Amber S            14 DACA-PC              2:13.17    2:08.09  
       29.28  1:02.03  1:34.72  2:08.09                                    
  3 Martinez, Jamie M         13 DACA-PC              2:09.51    2:10.31  
       30.23  1:03.73  1:37.22  2:10.31                                    
  4 Nascimento, Amanda C      17 SRVLA-PC             2:08.72    2:11.12  
       30.34  1:03.60  1:37.29  2:11.12                                    
  5 Wronn, Katie M            16 CCA-SN               2:12.77    2:13.13  
       30.04  1:04.29  1:38.56  2:13.13                                    
  6 Liu, Michelle             13 DACA-PC              2:17.99    2:13.46  
       29.87  1:04.00  1:37.91  2:13.46                                    
  7 Sweeney, Annie E          16 DACA-PC              2:12.11    2:15.90  
       32.06  1:06.20  1:40.82  2:15.90                                    
  8 Takaki, Carlene A         16 SJA-PC               2:16.99    2:15.91  
       30.46  1:05.64  1:40.39  2:15.91                                    
  9 Cottrell, Rebecca A       15 DACA-PC              2:16.49    2:19.72  
       31.38  1:06.84  1:43.18  2:19.72                                    
 10 Garcia, Danielle A        14 DACA-PC              2:17.34    2:20.10  
       31.13  1:06.63  1:43.14  2:20.10                                    
 11 Bradford, Jackie A        15 SJA-PC               2:16.15    2:20.74  
       30.31  1:05.47  1:43.12  2:20.74                                    
 12 Rachford, Shannon E       16 SJA-PC               2:17.04    2:21.34  
       31.95  1:08.15  1:44.05  2:21.34                                    
 13 Taheri, Nicole A          16 SJA-PC               2:08.80    2:21.44  
       31.99  1:09.02  1:45.07  2:21.44                                    
 14 Blakemore, Kelly A        16 DACA-PC              2:17.99    2:23.16  
       31.84  1:08.15  1:46.23  2:23.16                                    
 15 Navava, Jennifer O        15 SJA-PC               2:17.87    2:27.13  
       31.94  1:07.91  1:47.03  2:27.13                                    
 16 Gray, Allison K           16 CCA-SN               2:17.99    2:28.34  
       32.86  1:10.33  1:49.50  2:28.34                                    
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 2:00.66  11/1997     Natalie Coughlin                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Erica S              15 DACA-PC              2:06.06    2:07.40  
       29.08  1:02.69  1:37.93  2:07.40                                    
  2 Avilla, Leah K            15 SRVLA-PC             2:04.31    2:09.16  
       29.64  1:03.72  1:39.35  2:09.16                                    
  3 Loeffler, Lindsay R       18 DACA-PC              2:10.89    2:12.85  
       29.26  1:04.43  1:43.20  2:12.85                                    
  4 Martinez, Jamie M         13 DACA-PC              2:10.57    2:14.10  
       29.58  1:03.92  1:43.99  2:14.10                                    
  5 Ferguson, Megan           17 DACA-PC              2:07.58    2:15.29  
       30.02  1:04.99  1:44.35  2:15.29                                    
  6 Sanders, Kelly L          16 DACA-PC              2:08.59    2:15.42  
       30.41  1:04.91  1:45.21  2:15.42                                    
  7 Gong, Jennifer A          13 DACA-PC              2:15.69    2:16.11  
       31.12  1:06.78  1:45.32  2:16.11                                    
  8 Whalen, Ashley M          15 CCA-SN               2:15.66    2:16.41  
       30.08  1:04.82  1:45.50  2:16.41                                    
  9 Sweeney, Annie E          16 DACA-PC              2:10.01    2:16.55  
       30.99  1:08.35  1:46.29  2:16.55                                    
 10 Jennings, Michelle M      17 CCA-SN               2:09.45    2:17.09  
       30.26  1:06.55  1:45.72  2:17.09                                    
 11 Atsumi, Eri               23 SJA-PC               2:17.79    2:18.49  
       30.91  1:06.75  1:48.00  2:18.49                                    
 12 Geraghty, Alyssa A        15 CCA-SN               2:16.59    2:19.43  
       30.66  1:08.07  1:47.23  2:19.43                                    
 13 Cottrell, Rebecca A       15 DACA-PC              2:16.85    2:20.31  
       31.09  1:08.63  1:48.84  2:20.31                                    
 14 Granat, Margaux D         16 CCA-SN               2:15.39    2:20.66  
       30.64  1:05.84  1:48.47  2:20.66                                    
 15 Chandrase, Divya          16 DACA-PC              2:16.59    2:20.68  
       31.41  1:08.50  1:51.31  2:20.68                                    
 16 Blakemore, Kelly A        16 DACA-PC              2:11.71    2:21.36  
       30.58  1:06.72  1:49.42  2:21.36                                    
 17 Wheeler, Laura M          18 SJA-PC               2:13.50    2:21.44  
       30.35  1:06.56  1:48.06  2:21.44                                    
 18 Bradford, Jackie A        15 SJA-PC               2:16.13    2:21.96  
       30.06  1:06.18  1:51.03  2:21.96                                    
 19 Garcia, Danielle A        14 DACA-PC              2:16.22    2:23.94  
       30.98  1:09.43  1:52.06  2:23.94                                    
 20 Janitski, Michelle M      15 DACA-PC              2:16.59    2:25.08  
       31.62  1:09.39  1:52.72  2:25.08                                    
 21 Gray, Allison K           16 CCA-SN               2:16.59    2:27.04  
       31.83  1:10.16  1:53.40  2:27.04                                    
 22 Green, Nicole A           17 SJA-PC               2:30.00    2:28.29  
       33.17  1:12.22  1:53.27  2:28.29                                    
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 4:13.02  11/1997     Natalie Coughlin                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heath, Samantha M         14 SRVLA-PC             4:30.83    4:28.92  
       30.77  1:05.64  1:41.05  2:15.05  2:51.54  3:28.26  3:59.50  4:28.92
  2 Jennings, Michelle M      17 CCA-SN               4:38.07    4:37.60  
       29.85  1:03.28  1:41.05  2:17.88  2:57.09  3:35.79  4:07.51  4:37.60
  3 Loeffler, Lindsay R       18 DACA-PC              4:51.59    4:39.89  
       29.97  1:03.88  1:41.77  2:18.22  2:57.98  3:38.60  4:10.04  4:39.89
  4 Martinez, Jamie M         13 DACA-PC              4:33.98    4:42.52  
       30.39  1:04.55  1:41.27  2:17.57  2:59.04  3:40.24  4:12.05  4:42.52
  5 Ferguson, Megan           17 DACA-PC              4:29.15    4:43.95  
       30.88  1:05.78  1:42.59  2:18.87  2:59.38  3:40.38  4:12.97  4:43.95
  6 Sanders, Kelly L          16 DACA-PC              4:32.19    4:44.46  
       31.07  1:05.79  1:42.22  2:18.11  2:59.46  3:40.82  4:13.24  4:44.46
  7 Whalen, Ashley M          15 CCA-SN               4:44.57    4:46.44  
       29.98  1:04.42  1:40.55  2:16.81  2:58.79  3:40.48  4:14.52  4:46.44
  8 Sweeney, Annie E          16 DACA-PC              4:38.01    4:48.53  
       32.08  1:07.04  1:46.07  2:24.33  3:04.94  3:45.94  4:17.25  4:48.53
  9 Gong, Jennifer A          13 DACA-PC              4:43.87    4:49.73  
       31.81  1:07.57  1:45.45  2:22.51  3:02.96  3:43.87  4:17.49  4:49.73
 10 Hall, Julia D             15 CCA-SN               4:49.47    4:50.04  
       32.89  1:11.09  1:48.69  2:24.62  3:06.04  3:47.26  4:19.52  4:50.04
 11 Sater, Katy C             17 SRVLA-PC             4:50.17    4:51.65  
       30.31  1:04.41  1:41.61  2:18.27  3:02.65  3:47.39  4:20.05  4:51.65
 12 Geraghty, Alyssa A        15 CCA-SN               4:50.00    4:55.00  
       31.69  1:08.19  1:47.14  2:25.80  3:06.32  3:46.76  4:20.88  4:55.00
 13 Cottrell, Rebecca A       15 DACA-PC              4:49.21    4:55.24  
       31.53  1:07.73  1:47.21  2:25.72  3:08.12  3:50.13  4:23.63  4:55.24
 14 Wheeler, Laura M          18 SJA-PC               4:48.00    4:58.49  
       31.55  1:09.18  1:46.78  2:23.24  3:06.06  3:49.96  4:24.98  4:58.49
 15 Rachford, Shannon E       16 SJA-PC               4:50.37    4:59.00  
       32.52  1:08.18  1:46.45  2:24.86  3:07.44  3:53.83  4:27.04  4:59.00
 16 Taheri, Nicole A          16 SJA-PC               4:39.40    5:03.01  
       33.51  1:10.19  1:50.37  2:29.28  3:12.50  3:56.43  4:30.27  5:03.01
 17 Navava, Jennifer O        15 SJA-PC               4:51.56    5:03.72  
       31.78  1:07.80  1:46.40  2:24.75  3:10.28  3:56.18  4:30.11  5:03.72
 18 Gray, Allison K           16 CCA-SN               4:51.59    5:11.90  
       32.79  1:10.75  1:51.52  2:31.90  3:17.23  4:02.40  4:37.77  5:11.90
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:39.61  11/18/2001  De Anza Cupertino Aquatics          
                         R Mehdizadel, A Armour, E Liu, L Loeffler         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                1:26.00    1:39.61* 
     1) Mehdizadel, Roshan M 19         2) Armour, Abra L 16              
     3) Liu, Erica S 15                 4) Loeffler, Lindsay R 18         
       24.93    50.12  1:14.96  1:39.61                                    
  2 San Ramon Valley Livermore-PC  'A'                1:40.00    1:41.32  
       25.50    50.44  1:16.60  1:41.32                                    
  3 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'B'                1:27.50    1:41.86  
     1) Liu, Michelle 13                2) Hovey, Amber S 14              
     3) Garcia, Danielle A 14           4) Martinez, Jamie M 13           
       25.24    50.78  1:16.58  1:41.86                                    
  4 California Capital Aquatics-SN  'A'               1:45.00    1:43.39  
     1) Jennings, Michelle M 17         2) Hall, Julia D 15               
     3) Wronn, Katie M 16               4) Stravers, Kelly E 15           
       26.29    52.95  1:18.64  1:43.39                                    
  5 San Jose Aquatics-PC  'A'                              NT    1:43.83  
     1) Atsumi, Eri 23                  2) Bradford, Jackie A 15          
     3) Takaki, Carlene A 16            4) Wheeler, Laura M 18            
       25.55    50.70  1:17.55  1:43.83                                    
  6 California Capital Aquatics-SN  'B'               1:48.00    1:47.67  
     1) O'Rourke, Natalie S 16          2) Granat, Margaux D 16           
     3) Geraghty, Alyssa A 15           4) Whalen, Ashley M 15            
       27.03    53.62  1:20.60  1:47.67                                    
 
Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 3:36.08  11/18/2000  DeAnza Cupertino Aquatics           
                         A Armour, H Schmidt, R Mehdizadeh, E Liu          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                     NT    3:36.60  
       25.71    52.71  1:18.43  1:46.39  2:12.79  2:40.69  3:07.25  3:36.60
  2 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'B'                     NT    3:40.81  
       27.34    56.67  1:23.20  1:51.86  2:18.32  2:46.70  3:12.56  3:40.81
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:50.03  11/17/2001  De Anza Cupertino Aquatics          
                         K. Blakemore, E. Liu, A. Hovey, R. Mehdizadel     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                1:51.00    1:50.03* 
     1) Blakemore, Kelly A 16           2) Liu, Erica S 15                
     3) Hovey, Amber S 14               4) Mehdizadel, Roshan M 19        
       29.18    58.93  1:25.53  1:50.03                                    
  2 San Ramon Valley Livermore-PC  'A'                2:00.00    1:52.53  
     1) Jenkins, Courtney A 15          2) Heath, Samantha M 14           
     3) Nascimento, Amanda C 17         4) Avilla, Leah K 15              
       29.17    59.92  1:27.78  1:52.53                                    
  3 San Jose Aquatics-PC  'A'                         1:56.00    1:57.20  
     1) Takaki, Carlene A 16            2) Green, Nicole A 17             
     3) Bradford, Jackie A 15           4) Atsumi, Eri 23                 
       34.06  1:04.98  1:23.82  1:57.20                                    
  4 California Capital Aquatics-SN  'A'               1:56.00    1:58.99  
       31.61  1:05.13  1:33.08  1:58.99                                    
  5 California Capital Aquatics-SN  'B'               1:58.00    1:59.90  
       30.22  1:04.71  1:33.22  1:59.90                                    
 -- De Anza Cupertino Aquatics-PC  'B'                1:53.00         DQ  
       28.77  1:00.54  1:27.55       DQ                                    
 
Girls 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 3:57.75  11/1997     Terrapins                           
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                3:58.00    3:58.90  
     1) Liu, Michelle 13                2) Liu, Erica S 15                
     3) Hovey, Amber S 14               4) Mehdizadel, Roshan M 19        
       30.27  1:07.80  1:31.14  2:05.41  2:32.84  3:04.24  3:30.18  3:58.90
  2 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'B'                4:10.00    4:07.38  
     1) Lazarovici, Dominique K 13      2) Ferguson, Megan 17             
     3) Loeffler, Lindsay R 18          4) Armour, Abra L 16              
       30.64  1:02.38  1:35.33  2:11.74  2:40.03  3:12.09  3:38.42  4:07.38
  3 San Jose Aquatics-PC  'A'                              NT    4:18.97  
     1) Takaki, Carlene A 16            2) Wheeler, Laura M 18            
     3) Bradford, Jackie A 15           4) Atsumi, Eri 23                 
       31.35           1:39.18  2:18.28  2:47.97  3:24.63  3:49.69  4:18.97
  4 San Jose Aquatics-PC  'B'                              NT    4:35.16  
     1) Smith, Helen I 15               2) Green, Nicole A 17             
     3) Taheri, Nicole A 16             4) Rachford, Shannon E 16         
       34.70  1:11.05  1:46.32  2:24.98  2:43.11  3:38.07  4:04.49  4:35.16
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 21.79  11/1997     Trent Holsman                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grant, Andy W             16 SRVLA-PC               22.19      22.12  
  2 Tuck, Michael J           20 SRVLA-PC               22.00      22.74  
  3 Elliott, Tyler R          15 DACA-PC                22.69      23.54  
  4 Buonfiglio, Nicholas A    13 DACA-PC                22.69      23.98  
  5 Schmidt, Mathew F         15 DACA-PC                22.69      24.32  
  6 Tran, Frederick           14 DACA-PC                22.69      24.73  
  7 Benson, Zachary S         15 CCA-SN                 22.69      25.67  
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 46.49  11/1997     Trent Holsman                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grant, Andy W             16 SRVLA-PC               48.10      47.83  
  2 Tuck, Michael J           20 SRVLA-PC               49.50      49.21  
       23.52    49.21                                                      
  3 Larsen, Trent W           17 DACA-PC                49.50      49.76  
       23.93    49.76                                                      
  4 Buonfiglio, Nicholas A    13 DACA-PC                49.79      51.43  
       24.78    51.43                                                      
  5 Elliott, Tyler R          15 DACA-PC                49.79      51.81  
       24.53    51.81                                                      
  6 Krause, Bobby M           15 SRVLA-PC               51.29      51.97  
       25.42    51.97                                                      
  7 Scioscia, Sam J           15 SRVLA-PC               54.88      52.55  
       25.56    52.55                                                      
  8 Tran, Frederick           14 DACA-PC                49.79      53.48  
       25.69    53.48                                                      
  9 Benson, Zachary S         15 CCA-SN                 49.79      53.84  
       25.98    53.84                                                      
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 1:43.72  11/1999     Steve Rehrmann                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grant, Andy W             16 SRVLA-PC             1:43.13    1:44.69  
       24.42    51.21  1:18.09  1:44.69                                    
  2 Larsen, Trent W           17 DACA-PC              1:46.12    1:48.19  
       25.74    53.12  1:20.51  1:48.19                                    
  3 Krause, Bobby M           15 SRVLA-PC             1:50.95    1:50.71  
       26.18    54.35  1:22.91  1:50.71                                    
  4 Scioscia, Sam J           15 SRVLA-PC             1:57.34    1:54.16  
       26.74    55.65  1:24.95  1:54.16                                    
  5 Giuffrid, Joe M           16 CCA-SN               1:48.40    1:55.84  
       27.35    56.50  1:26.24  1:55.84                                    
  6 Tran, Frederick           14 DACA-PC              1:48.49    1:56.48  
       26.33    55.89  1:26.83  1:56.48                                    
  7 Benson, Zachary S         15 CCA-SN               1:48.49    1:58.78  
       27.84    57.94  1:28.47  1:58.78                                    
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 4:37.22  11/1998     Brian Atkins                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grant, Andy W             16 SRVLA-PC             4:40.84    4:46.06  
       25.82    54.94  1:24.59  1:54.62  2:23.77  2:52.27  3:20.76  3:50.03
     4:19.21  4:46.06                                                      
  2 Krause, Bobby M           15 SRVLA-PC             4:56.25    4:57.23  
       27.72    57.43  1:27.46  1:57.48  2:27.46  2:57.47  3:27.56  3:57.65
     4:27.91  4:57.23                                                      
  3 Schmidt, Mathew F         15 DACA-PC              4:56.99    5:02.06  
       27.82    58.43  1:28.86  1:59.52  2:30.25  3:00.77  3:31.45  4:02.13
     4:32.57  5:02.06                                                      
  4 Benson, Zachary S         15 CCA-SN               4:56.99    5:03.73  
       27.68    57.81  1:28.93  2:00.09  2:31.37  3:02.35  3:33.19  4:03.61
     4:33.77  5:03.73                                                      
  5 Giuffrid, Joe M           16 CCA-SN               4:56.89    5:06.74  
       27.88    57.67  1:28.62  2:00.07  2:31.41  3:02.69  3:33.65  4:04.30
     4:35.49  5:06.74                                                      
  6 Gremban, Dan J            16 SRVLA-PC             4:55.00    5:14.79  
       29.23  1:00.92  1:32.79  2:04.72  2:36.70  3:08.53  3:40.46  4:12.34
     4:44.03  5:14.79                                                      
 
Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Record: * 9:50.07  11/1999     Steve Worthy                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Krause, Bobby M           15 SRVLA-PC            10:25.25   10:26.46  
       30.22  1:02.28  1:34.95  2:07.67  2:39.38  3:11.55  3:44.07  4:15.87
     4:47.38  5:19.06  5:50.11  6:21.35  6:52.76  7:24.43  7:55.48  8:26.22
     8:57.11  9:27.77  9:57.37 10:26.46                                    
  2 Benson, Zachary S         15 CCA-SN              10:25.99   10:35.61  
       30.54  1:03.07  1:35.01  2:07.55  2:39.63  3:12.04  3:44.71  4:16.80
     4:48.28  5:20.07  5:51.66  6:23.23  6:54.98  7:27.12  7:58.62  8:30.27
     9:01.56  9:33.47 10:04.99 10:35.61                                    
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 52.11  11/1998     Randall Bal                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuck, Michael J           20 SRVLA-PC               55.00      53.06  
       25.46    53.06                                                      
  2 Grant, Andy W             16 SRVLA-PC               56.00      54.00  
       27.24    54.00                                                      
  3 Larsen, Trent W           17 DACA-PC                53.25      55.52  
       27.18    55.52                                                      
  4 Elliott, Tyler R          15 DACA-PC                58.59      58.87  
       28.83    58.87                                                      
  5 Scioscia, Sam J           15 SRVLA-PC               58.07      59.33  
       29.54    59.33                                                      
  6 Tran, Frederick           14 DACA-PC                58.79      59.62  
       29.09    59.62                                                      
  7 Giuffrid, Joe M           16 CCA-SN                 58.79    1:00.60  
       30.30  1:00.60                                                      
  8 Pettit, Derek M           15 CCA-SN                 58.70    1:00.66  
       30.65  1:00.66                                                      
  9 Krause, Bobby M           15 SRVLA-PC             1:09.50    1:03.71  
       31.67  1:03.71                                                      
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Record: * 1:53.61  11/1997     Randall Bal                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larsen, Trent W           17 DACA-PC              1:54.73    1:59.96  
       28.07    58.32  1:29.12  1:59.96                                    
  2 Pettit, Derek M           15 CCA-SN               2:04.77    2:04.66  
       30.03  1:01.39  1:33.25  2:04.66                                    
  3 Scioscia, Sam J           15 SRVLA-PC             2:05.90    2:05.14  
       30.88  1:03.13  1:34.89  2:05.14                                    
  4 Tran, Frederick           14 DACA-PC              2:07.79    2:10.22  
       30.66  1:03.38  1:37.11  2:10.22                                    
  5 Elliott, Tyler R          15 DACA-PC              2:06.34    2:11.52  
       32.41  1:05.18  1:38.76  2:11.52                                    
  6 Giuffrid, Joe M           16 CCA-SN               2:07.79    2:14.89  
       31.16  1:04.33  1:39.70  2:14.89                                    
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 56.72  11/1998     Travis Leyenhorst                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barbosa, Henrique M       17 SRVLA-PC               58.67      59.79  
       28.50    59.79                                                      
  2 Schmidt, Mathew F         15 DACA-PC              1:01.45    1:02.70  
       30.02  1:02.70                                                      
  3 Gart, JJ J                16 CCA-SN               1:04.09    1:05.32  
       30.94  1:05.32                                                      
  4 Pettit, Derek M           15 CCA-SN               1:03.96    1:06.21  
       31.65  1:06.21                                                      
  5 Arndt, Matthew E          17 SRVLA-PC             1:08.00    1:12.39  
       34.90  1:12.39                                                      
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Record: * 2:05.60  11/1998     Travis Levenhorst                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, Mathew F         15 DACA-PC              2:12.36    2:12.84  
       30.87  1:04.28  1:38.23  2:12.84                                    
  2 Pettit, Derek M           15 CCA-SN               2:21.93    2:18.61  
       31.51  1:06.42  1:43.12  2:18.61                                    
  3 Weitz, Scott W            14 SJA-PC               2:22.39    2:19.03  
       32.05  1:07.23  1:43.38  2:19.03                                    
  4 Gremban, Dan J            16 SRVLA-PC             2:31.00    2:33.03  
       34.89  1:13.62  1:53.19  2:33.03                                    
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 52.36  11/1996     Leffie Crawford                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larsen, Trent W           17 DACA-PC                55.98      55.59  
       26.21    55.59                                                      
  2 Buonfiglio, Nicholas A    13 DACA-PC                54.13      56.13  
       26.64    56.13                                                      
  3 Scioscia, Sam J           15 SRVLA-PC               54.96      56.44  
       26.67    56.44                                                      
  4 Giuffrid, Joe M           16 CCA-SN                 59.00      58.13  
       27.63    58.13                                                      
  5 Tran, Frederick           14 DACA-PC                55.99      58.78  
       27.73    58.78                                                      
  6 Elliott, Tyler R          15 DACA-PC                55.99      58.83  
       27.68    58.83                                                      
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Record: * 1:52.07  11/1998     Michael Gausman                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larsen, Trent W           17 DACA-PC              1:57.03    2:01.68  
       27.90    59.54  1:30.64  2:01.68                                    
  2 Buonfiglio, Nicholas A    13 DACA-PC              2:04.01    2:07.21  
       28.49  1:00.43  1:33.65  2:07.21                                    
  3 Giuffrid, Joe M           16 CCA-SN               2:15.99    2:11.30  
       29.27  1:02.35  1:36.29  2:11.30                                    
  4 Elliott, Tyler R          15 DACA-PC              2:07.99    2:11.69  
       28.92  1:01.85  1:37.82  2:11.69                                    
 -- Arndt, Matthew E          17 SRVLA-PC             2:07.98        XDQ  
       26.17  2:03.33                                                      
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 1:55.81  11/1999     Steve Rehrmann                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schmidt, Mathew F         15 DACA-PC              2:02.19    2:04.48  
       27.86  1:01.69  1:36.14  2:04.48                                    
  2 Buonfiglio, Nicholas A    13 DACA-PC              2:01.92    2:04.56  
       26.94    59.10  1:36.38  2:04.56                                    
  3 Pettit, Derek M           15 CCA-SN               2:03.99    2:04.84  
       29.13  1:01.81  1:36.59  2:04.84                                    
  4 Weitz, Scott W            14 SJA-PC               2:05.26    2:05.29  
       27.07  1:00.03  1:36.03  2:05.29                                    
  5 Krause, Bobby M           15 SRVLA-PC             2:11.39    2:11.77  
       28.35  1:02.33  1:42.43  2:11.77                                    
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Record: * 4:05.88  11/1998     Mike Gausman                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pettit, Derek M           15 CCA-SN               4:24.52    4:24.79  
       30.63  1:05.34  1:39.84  2:12.66  2:49.62  3:26.28  3:56.28  4:24.79
  2 Weitz, Scott W            14 SJA-PC               4:32.00    4:25.71  
       27.25    59.04  1:34.44  2:09.14  2:46.59  3:24.72  3:55.80  4:25.71
  3 Buonfiglio, Nicholas A    13 DACA-PC              4:26.93    4:26.10  
       27.75  1:00.00  1:34.77  2:08.78  2:47.71  3:25.74  3:56.91  4:26.10
  4 Scioscia, Sam J           15 SRVLA-PC             4:33.79    4:26.11  
       28.48  1:01.50  1:36.88  2:11.82  2:48.54  3:26.20  3:57.15  4:26.11
  5 Schmidt, Mathew F         15 DACA-PC              4:33.79    4:32.59  
       28.61  1:01.59  1:37.32  2:10.64  2:51.54  3:31.96  4:03.59  4:32.59
  6 Arndt, Matthew E          17 SRVLA-PC             4:33.78    4:39.17  
       27.97  1:00.30  1:38.94  2:15.11  2:54.22  3:33.74  4:06.97  4:39.17
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:32.10  11/18/2001  San Ramon Valley Livermore          
                         M Tuck, B Krause, A Grant, S Scioscia             
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Ramon Valley Livermore-PC  'A'                1:32.00    1:32.10* 
     1) Tuck, Michael J 20              2) Krause, Bobby M 15             
     3) Grant, Andy W 16                4) Scioscia, Sam J 15             
       22.65    46.87  1:08.57  1:32.10                                    
  2 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                1:18.50    1:33.20  
     1) Larsen, Trent W 17              2) Schmidt, Mathew F 15           
     3) Buonfiglio, Nicholas A 13       4) Elliott, Tyler R 15            
       23.64    47.18  1:10.22  1:33.20                                    
 
Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 3:16.51  11/1996     WCAB                                
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                     NT    3:26.46  
       25.72    53.46  1:18.10  1:44.99  2:09.08  2:37.20  3:00.38  3:26.46
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 1:40.05  11/1997     Terrapins                           
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                1:44.59    1:43.61  
       27.14    55.89  1:20.58  1:43.61                                    
  2 San Ramon Valley Livermore-PC  'A'                1:50.00    1:43.74  
     1) Grant, Andy W 16                2) Tuck, Michael J 20             
     3) Scioscia, Sam J 15              4) Krause, Bobby M 15             
       25.76    53.67  1:19.49  1:43.74                                    
 
Boys 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
 Meet Record: * 3:37.16  11/18/2001  San Ramon Valley Livermore          
                         M Tuck, H Barbosa, M Arndt, A Grant               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Ramon Valley Livermore-PC  'A'                4:00.00    3:37.16* 
     1) Tuck, Michael J 20              2) Barbosa, Henrique M 17         
     3) Arndt, Matthew E 17             4) Grant, Andy W 16               
       25.94    53.32  1:21.18  1:53.32  2:19.61  2:50.03  3:12.48  3:37.16
  2 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                3:49.00    3:48.77  
     1) Larsen, Trent W 17              2) Schmidt, Mathew F 15           
     3) Buonfiglio, Nicholas A 13       4) Elliott, Tyler R 15            
       29.55    59.19  1:29.03  2:01.59  2:27.95  2:58.12  3:22.28  3:48.77