S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   8&UN    25 FREE                                     EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KLEIN, CALLIE          8 PC WALNUT CREEK AQUA       15.63
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      15.75
SIVESIND, PADON        8 PC ORINDA AQUATICS         15.79
JOHANSEN, SYDNEY M.    8 SN ARDEN HILLS             16.31
SANDS, MAC             8 PC ORINDA AQUATICS         17.00
ROBERTS, CALLIE        8 PC ORINDA AQUATICS         17.01
MCLAGGAN, AUDRYE       8 PC FREMONT AREA SWIM       17.10
MCLAGGAN, CLAIRE       7 PC FREMONT AREA SWIM       17.15
COIRIN, ARISA          8 PC SOS SWIM TEAM           17.25
OROZCO, RYLEE          8 PC SOS SWIM TEAM           17.53
TOFFT, BAILEY          8 PC FREMONT AREA SWIM       17.55
KLEIN, PAIGE           8 PC WALNUT CREEK AQUA       17.56
CRANE, KELLEY          8 PC WALNUT CREEK AQUA       17.84
SHAPIRO, ISABELLE      8 PC ORINDA AQUATICS         17.88
DE PASQUALE, SHELLY    8 PC FREMONT AREA SWIM       18.00
WILSON, JUSTINA        7 PC ORINDA AQUATICS         18.40
LINDERHOLM, GRACE      7 PC PLEASANT HILL SWIM      18.50
MASTERS, CAROLYN       8 PC ORINDA AQUATICS         18.51
DANG, TUVI             8 PC FLYING FISH             18.68
HOUSTON, TORY          8 PC PLEASANTON SEA HAW      18.71
KROETCH, LIZZIE        6 PC ORINDA AQUATICS         18.81
FLOWER, SAMANTHA       6 PC ORINDA AQUATICS         18.86
JACKSON, NIKKI         7 PC ORINDA AQUATICS         19.35
RITTER, KATIE          8 PC FLYING FISH             19.60
HENDERSON, LAUREN      8 PC ORINDA AQUATICS         19.61
LEANDRO, TAYLOR        8 PC FREMONT AREA SWIM       19.61
FONG, CATHERINE        8 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT   55
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DIRADO, MADELINE       8 PC SANTA ROSA NEPTUNE      32.21
KLEIN, CALLIE          8 PC WALNUT CREEK AQUA       33.80
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      34.69
JOHANSEN, SYDNEY M.    8 SN ARDEN HILLS             35.18
SIVESIND, PADON        8 PC ORINDA AQUATICS         36.04
MCLAGGAN, AUDRYE       8 PC FREMONT AREA SWIM       36.05
CRANE, KELLEY          8 PC WALNUT CREEK AQUA       37.22
SELLERS, PAIGE E.      8 SN ARDEN HILLS             37.52
SCHRAKAMP, SAMI        8 PC WALNUT CREEK AQUA       37.87
TOFFT, BAILEY          8 PC FREMONT AREA SWIM       38.32
DE PASQUALE, SHELLY    8 PC FREMONT AREA SWIM       38.47
OROZCO, RYLEE          8 PC SOS SWIM TEAM           38.59
KLEIN, PAIGE           8 PC WALNUT CREEK AQUA       38.64
FONG, CATHERINE        8 PC MISSION SAN JOSE A      39.46
SCHOEMANN, MAGGIE      8 PC PLEASANT HILL SWIM      39.50
COIRIN, ARISA          8 PC SOS SWIM TEAM           39.68
ROBERTS, CALLIE        8 PC ORINDA AQUATICS         40.11
MCLAGGAN, CLAIRE       7 PC FREMONT AREA SWIM       40.64
HOUSTON, TORY          8 PC PLEASANTON SEA HAW      40.76
SHAPIRO, ISABELLE      8 PC ORINDA AQUATICS         41.35
FURTADO, SARAH         8 PC ORINDA AQUATICS         41.61
WALKER, BRITTANY J.    8 SN ARDEN HILLS             41.87
LINDERHOLM, GRACE      7 PC PLEASANT HILL SWIM      41.98
LEANDRO, TAYLOR        8 PC FREMONT AREA SWIM       42.11
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   47
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KLEIN, CALLIE          8 PC WALNUT CREEK AQUA       17.75
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      19.23
SIVESIND, PADON        8 PC ORINDA AQUATICS         19.33
JOHANSEN, SYDNEY M.    8 SN ARDEN HILLS             19.87
MCLAGGAN, AUDRYE       8 PC FREMONT AREA SWIM       20.28
OROZCO, RYLEE          8 PC SOS SWIM TEAM           20.69
SCHOEMANN, MAGGIE      8 PC PLEASANT HILL SWIM      20.78
TOFFT, BAILEY          8 PC FREMONT AREA SWIM       20.85
ROBERTS, CALLIE        8 PC ORINDA AQUATICS         20.92
SCHRAKAMP, SAMI        8 PC WALNUT CREEK AQUA       20.99
HOUSTON, TORY          8 PC PLEASANTON SEA HAW      21.49
FONG, CATHERINE        8 PC MISSION SAN JOSE A      21.61
COIRIN, ARISA          8 PC SOS SWIM TEAM           21.77
DANG, TUVI             8 PC FLYING FISH             21.84
CRANE, KELLEY          8 PC WALNUT CREEK AQUA       21.99
MCLAGGAN, CLAIRE       7 PC FREMONT AREA SWIM       22.23
DE PASQUALE, SHELLY    8 PC FREMONT AREA SWIM       22.60
LEANDRO, TAYLOR        8 PC FREMONT AREA SWIM       22.69
BRINGOLF, KIMBERLY     8 PC WALNUT CREEK AQUA       22.81
MASTERS, CAROLYN       8 PC ORINDA AQUATICS         22.97
SHAPIRO, ISABELLE      8 PC ORINDA AQUATICS         23.29
LINDERHOLM, GRACE      7 PC PLEASANT HILL SWIM      24.35
=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   8&UN    50 BREAST                                   EVENT   19
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CRANE, KELLEY          8 PC WALNUT CREEK AQUA       46.34
JOHANSEN, SYDNEY M.    8 SN ARDEN HILLS             47.41
HOUSTON, TORY          8 PC PLEASANTON SEA HAW      47.59
TOFFT, BAILEY          8 PC FREMONT AREA SWIM       47.83
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      49.85
JACKSON, NIKKI         7 PC ORINDA AQUATICS         50.06
MCLAGGAN, AUDRYE       8 PC FREMONT AREA SWIM       50.72
BURCHARD, VICTORIA     8 PC WALNUT CREEK AQUA       50.87
OROZCO, RYLEE          8 PC SOS SWIM TEAM           52.42
COIRIN, ARISA          8 PC SOS SWIM TEAM           52.51
SHAPIRO, ISABELLE      8 PC ORINDA AQUATICS         54.28
LINDERHOLM, GRACE      7 PC PLEASANT HILL SWIM      54.32
FONG, CATHERINE        8 PC MISSION SAN JOSE A      55.56
ROBERTS, CALLIE        8 PC ORINDA AQUATICS         56.00
RITTER, KATIE          8 PC FLYING FISH             56.32
SANDS, MAC             8 PC ORINDA AQUATICS         56.51
WILSON, JUSTINA        7 PC ORINDA AQUATICS       1:05.31
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   8&UN    25 FLY                                      EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      17.24
KLEIN, CALLIE          8 PC WALNUT CREEK AQUA       17.59
SIVESIND, PADON        8 PC ORINDA AQUATICS         17.62
ROBERTS, CALLIE        8 PC ORINDA AQUATICS         17.95
SANDS, MAC             8 PC ORINDA AQUATICS         18.68
TOFFT, BAILEY          8 PC FREMONT AREA SWIM       19.04
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   8&UN    25 FLY                                      EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KLEIN, PAIGE           8 PC WALNUT CREEK AQUA       19.40
COIRIN, ARISA          8 PC SOS SWIM TEAM           19.68
DE PASQUALE, SHELLY    8 PC FREMONT AREA SWIM       19.72
MCLAGGAN, AUDRYE       8 PC FREMONT AREA SWIM       19.86
OROZCO, RYLEE          8 PC SOS SWIM TEAM           20.45
JOHANSEN, SYDNEY M.    8 SN ARDEN HILLS             20.50
FLOWER, SAMANTHA       6 PC ORINDA AQUATICS         20.73
MASTERS, CAROLYN       8 PC ORINDA AQUATICS         21.35
HOUSTON, TORY          8 PC PLEASANTON SEA HAW      21.78
LINDERHOLM, GRACE      7 PC PLEASANT HILL SWIM      21.94
RITTER, KATIE          8 PC FLYING FISH             22.03
FONG, CATHERINE        8 PC MISSION SAN JOSE A      22.27
LEANDRO, TAYLOR        8 PC FREMONT AREA SWIM       22.71
WILSON, JUSTINA        7 PC ORINDA AQUATICS         23.24
JACKSON, NIKKI         7 PC ORINDA AQUATICS         24.41
MCLAGGAN, CLAIRE       7 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   39                                   FEMALE   8&UN    100 I.M.                                    EVENT   39
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DIRADO, MADELINE       8 PC SANTA ROSA NEPTUNE    1:18.78
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:27.21
COIRIN, ARISA          8 PC SOS SWIM TEAM         1:32.66
JOHANSEN, SYDNEY M.    8 SN ARDEN HILLS           1:33.38
OROZCO, RYLEE          8 PC SOS SWIM TEAM         1:35.74
MCLAGGAN, AUDRYE       8 PC FREMONT AREA SWIM     1:35.95
ROBERTS, CALLIE        8 PC ORINDA AQUATICS       1:36.54
HOUSTON, TORY          8 PC PLEASANTON SEA HAW    1:36.58
TOFFT, BAILEY          8 PC FREMONT AREA SWIM     1:37.15
SCHRAKAMP, SAMI        8 PC WALNUT CREEK AQUA     1:38.88
DE PASQUALE, SHELLY    8 PC FREMONT AREA SWIM     1:40.02
KLEIN, PAIGE           8 PC WALNUT CREEK AQUA     1:40.28
DANG, TUVI             8 PC FLYING FISH           1:40.91
FONG, CATHERINE        8 PC MISSION SAN JOSE A    1:41.38
SCHOEMANN, MAGGIE      8 PC PLEASANT HILL SWIM    1:43.50
LINDERHOLM, GRACE      7 PC PLEASANT HILL SWIM    1:43.69
LEANDRO, TAYLOR        8 PC FREMONT AREA SWIM     1:48.24
MCLAGGAN, CLAIRE       7 PC FREMONT AREA SWIM     1:52.87
SELLERS, PAIGE E.      8 SN ARDEN HILLS           NO SHOW
WALKER, BRITTANY J.    8 SN ARDEN HILLS           NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LO, JEANETTE          10 PC UNATTACHED PACIFIC      29.98
SCHRAKAMP, DANI       10 PC WALNUT CREEK AQUA       30.24
PICHAY, VICTORIA      10 PC MISSION SAN JOSE A      30.98
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS         31.27
GOLDSTEIN, ANNA       10 PC BERKELEY BEAR SWIM      31.36
STEWART, HILARY M.     9 SN ARDEN HILLS             32.24
MARQUEZ, BRITTANI L.  10 SN TULE NATION TRITON      32.32
AQUINO, NINA          10 PC FLYING FISH             32.64
CILK, KAITLYN         10 PC TRI-VALLEY SEA DEV      32.66
PLUNKETT, ANDIE       10 PC SOS SWIM TEAM           32.70
DANG, VIVIAN          10 PC FLYING FISH             32.76
UU, GREER              9 SN ARDEN HILLS             32.86
MERCADO, CAROLINE     10 PC ALA GATORS              33.06
GUARDALABENE, ISA     10 PC BERKELEY BEAR SWIM      33.33
WATSON, KAYLEY         9 PC UNATTACHED PACIFIC      33.61
WIEGEL, ALISA V.      10 SN ARDEN HILLS             33.87
SHIUAN, EILEEN         9 PC ORINDA AQUATICS         33.96
DINIS, CHELSEA         9 PC MISSION SAN JOSE A      34.57
CUYLER, KATHERINE      9 PC ORINDA AQUATICS         35.22
OWENS, CAITLIN N.      9 SN ARDEN HILLS             35.90
MCBRIDE, ASHLEY       10 PC FREMONT AREA SWIM       36.71
CRUZ, ASHLEY          10 PC MISSION SAN JOSE A      37.11
FULLER, BROOKE         9 PC SOS SWIM TEAM           37.33
SAUNDERS, SLOAN M.     9 PC WALNUT CREEK AQUA       37.59
DICK, KAITLIN          9 PC PLEASANT HILL SWIM      38.01
GURLEY, AMELIA        10 PC PLEASANT HILL SWIM      38.40
RICO, MONIQUE         10 PC MISSION SAN JOSE A      38.55
SAUNDERS, SYDNEY A.    9 PC WALNUT CREEK AQUA       38.79
IMHOF, HANNAH          9 PC FREMONT AREA SWIM       39.59
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       1:03.95
PICHAY, VICTORIA      10 PC MISSION SAN JOSE A    1:04.53
PLUNKETT, ANDIE       10 PC SOS SWIM TEAM         1:08.72
GOLDSTEIN, ANNA       10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:10.03
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS       1:11.28
UU, GREER              9 SN ARDEN HILLS           1:11.46
KROETCH, KAY JAY      10 PC ORINDA AQUATICS       1:12.14
DINIS, CHELSEA         9 PC MISSION SAN JOSE A    1:13.15
STEWART, HILARY M.     9 SN ARDEN HILLS           1:13.16
DANG, VIVIAN          10 PC FLYING FISH           1:13.55
GUARDALABENE, ISA     10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:13.60
WIEGEL, ALISA V.      10 SN ARDEN HILLS           1:13.60
AQUINO, NINA          10 PC FLYING FISH           1:13.89
MCFARLANE, MIELLETTE  10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:14.91
WATSON, KAYLEY         9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:15.02
MARQUEZ, BRITTANI L.  10 SN TULE NATION TRITON    1:15.33
CILK, KAITLYN         10 PC TRI-VALLEY SEA DEV    1:16.41
MERCADO, CAROLINE     10 PC ALA GATORS            1:17.47
KANE, EMILY M.         9 SN ARDEN HILLS           1:19.12
CRUZ, ASHLEY          10 PC MISSION SAN JOSE A    1:20.81
FULLER, BROOKE         9 PC SOS SWIM TEAM         1:22.03
OWENS, CAITLIN N.      9 SN ARDEN HILLS           1:22.03
STRAW, HANNA           9 PC ORINDA AQUATICS       1:22.37
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LU, ZOE               10 PC FLYING FISH           1:22.69
RICO, MONIQUE         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:22.92
GURLEY, AMELIA        10 PC PLEASANT HILL SWIM    1:26.95
REARDON, VICTORIA     10 PC FREMONT AREA SWIM     1:32.23
BISPO, KASSY          10 PC SOS SWIM TEAM          DQUED
SHIUAN, EILEEN         9 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   10&UN   500 FREE                                    EVENT   25
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       6:13.57
BISPO, KASSY          10 PC SOS SWIM TEAM         6:19.05
PLUNKETT, ANDIE       10 PC SOS SWIM TEAM         6:21.58
PICHAY, VICTORIA      10 PC MISSION SAN JOSE A    6:21.85
GOLDSTEIN, ANNA       10 PC BERKELEY BEAR SWIM    6:37.12
MARQUEZ, BRITTANI L.  10 SN TULE NATION TRITON    6:59.33
DINIS, CHELSEA         9 PC MISSION SAN JOSE A    7:08.89
UU, GREER              9 SN ARDEN HILLS           7:16.28
WATSON, KAYLEY         9 PC UNATTACHED PACIFIC    7:27.82
KANE, EMILY M.         9 SN ARDEN HILLS           7:37.69
CRUZ, ASHLEY          10 PC MISSION SAN JOSE A    8:19.90
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   10&UN   100 BACK                                    EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       1:15.78
PICHAY, VICTORIA      10 PC MISSION SAN JOSE A    1:17.46
KROETCH, KAY JAY      10 PC ORINDA AQUATICS       1:18.75
DANG, VIVIAN          10 PC FLYING FISH           1:19.41
LO, JEANETTE          10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:19.63
SCHRAKAMP, DANI       10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:19.81
PLUNKETT, ANDIE       10 PC SOS SWIM TEAM         1:20.04
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS       1:20.26
MARQUEZ, BRITTANI L.  10 SN TULE NATION TRITON    1:20.33
WATSON, KAYLEY         9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:23.34
WIEGEL, ALISA V.      10 SN ARDEN HILLS           1:23.80
GUARDALABENE, ISA     10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:24.42
DINIS, CHELSEA         9 PC MISSION SAN JOSE A    1:24.66
MERCADO, CAROLINE     10 PC ALA GATORS            1:26.32
UU, GREER              9 SN ARDEN HILLS           1:27.73
CILK, KAITLYN         10 PC TRI-VALLEY SEA DEV    1:27.74
CRUZ, ASHLEY          10 PC MISSION SAN JOSE A    1:28.09
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS       1:31.28
FULLER, BROOKE         9 PC SOS SWIM TEAM         1:32.23
SHIUAN, EILEEN         9 PC ORINDA AQUATICS       1:36.00
RICO, MONIQUE         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:38.11
DICK, KAITLIN          9 PC PLEASANT HILL SWIM    1:42.45
COURT, SARA            9 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
DIRADO, SARAH         10 PC SANTA ROSA NEPTUNE     DQUED
GURLEY, AMELIA        10 PC PLEASANT HILL SWIM     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS         36.32
BISPO, KASSY          10 PC SOS SWIM TEAM           36.86
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS         39.38
PICHAY, VICTORIA      10 PC MISSION SAN JOSE A      41.63
DANG, VIVIAN          10 PC FLYING FISH             41.72
LO, JEANETTE          10 PC UNATTACHED PACIFIC      42.16
SHIUAN, EILEEN         9 PC ORINDA AQUATICS         42.34
GUARDALABENE, ISA     10 PC BERKELEY BEAR SWIM      42.36
WIEGEL, ALISA V.      10 SN ARDEN HILLS             42.51
KANE, EMILY M.         9 SN ARDEN HILLS             43.99
LU, ZOE               10 PC FLYING FISH             44.13
UU, GREER              9 SN ARDEN HILLS             44.13
MCFARLANE, MIELLETTE  10 PC OAKLAND BARRACUDA       44.21
TORMEY, CHRISTY        9 PC ORINDA AQUATICS         45.28
MERCADO, CAROLINE     10 PC ALA GATORS              45.55
DINIS, CHELSEA         9 PC MISSION SAN JOSE A      45.69
WATSON, KAYLEY         9 PC UNATTACHED PACIFIC      45.89
GURLEY, AMELIA        10 PC PLEASANT HILL SWIM      45.91
STEWART, HILARY M.     9 SN ARDEN HILLS             45.94
CRUZ, ASHLEY          10 PC MISSION SAN JOSE A      46.01
CILK, KAITLYN         10 PC TRI-VALLEY SEA DEV      46.06
PLUNKETT, ANDIE       10 PC SOS SWIM TEAM           46.53
MARQUEZ, BRITTANI L.  10 SN TULE NATION TRITON      47.16
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS         47.26
FULLER, BROOKE         9 PC SOS SWIM TEAM           48.12
CUYLER, KATHERINE      9 PC ORINDA AQUATICS         49.26
STRAW, HANNA           9 PC ORINDA AQUATICS         49.59
REARDON, VICTORIA     10 PC FREMONT AREA SWIM       49.91
RICO, MONIQUE         10 PC MISSION SAN JOSE A      50.52
SAUNDERS, SYDNEY A.    9 PC WALNUT CREEK AQUA       51.99
SAUNDERS, SLOAN M.     9 PC WALNUT CREEK AQUA       52.56
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS         31.54
BISPO, KASSY          10 PC SOS SWIM TEAM           33.24
LO, JEANETTE          10 PC UNATTACHED PACIFIC      33.41
PICHAY, VICTORIA      10 PC MISSION SAN JOSE A      33.93
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS         34.52
GUARDALABENE, ISA     10 PC BERKELEY BEAR SWIM      34.76
MARQUEZ, BRITTANI L.  10 SN TULE NATION TRITON      35.82
PLUNKETT, ANDIE       10 PC SOS SWIM TEAM           35.96
GOLDSTEIN, ANNA       10 PC BERKELEY BEAR SWIM      36.52
DANG, VIVIAN          10 PC FLYING FISH             36.73
WIEGEL, ALISA V.      10 SN ARDEN HILLS             36.87
MERCADO, CAROLINE     10 PC ALA GATORS              37.08
STEWART, HILARY M.     9 SN ARDEN HILLS             37.18
CILK, KAITLYN         10 PC TRI-VALLEY SEA DEV      38.16
SHIUAN, EILEEN         9 PC ORINDA AQUATICS         39.13
MCFARLANE, MIELLETTE  10 PC OAKLAND BARRACUDA       39.49
STRAW, HANNA           9 PC ORINDA AQUATICS         39.61
DINIS, CHELSEA         9 PC MISSION SAN JOSE A      39.74
UU, GREER              9 SN ARDEN HILLS             40.11
KANE, EMILY M.         9 SN ARDEN HILLS             40.58
CUYLER, KATHERINE      9 PC ORINDA AQUATICS         40.84
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RICO, MONIQUE         10 PC MISSION SAN JOSE A      42.25
TORMEY, CHRISTY        9 PC ORINDA AQUATICS         42.73
CRUZ, ASHLEY          10 PC MISSION SAN JOSE A      44.74
WATSON, KAYLEY         9 PC UNATTACHED PACIFIC      44.74
FULLER, BROOKE         9 PC SOS SWIM TEAM           45.83
SAUNDERS, SLOAN M.     9 PC WALNUT CREEK AQUA       46.95
AQUINO, NINA          10 PC FLYING FISH           NO SHOW
GURLEY, AMELIA        10 PC PLEASANT HILL SWIM     DQUED
OWENS, CAITLIN N.      9 SN ARDEN HILLS           NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   10&UN   100 FLY                                     EVENT   61
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       1:14.57
DIRADO, MADELINE       8 PC SANTA ROSA NEPTUNE    1:19.61
LO, JEANETTE          10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:20.49
MARQUEZ, BRITTANI L.  10 SN TULE NATION TRITON    1:22.37
PLUNKETT, ANDIE       10 PC SOS SWIM TEAM         1:23.53
PICHAY, VICTORIA      10 PC MISSION SAN JOSE A    1:25.50
AQUINO, NINA          10 PC FLYING FISH           1:26.26
WIEGEL, ALISA V.      10 SN ARDEN HILLS           1:32.27
CILK, KAITLYN         10 PC TRI-VALLEY SEA DEV    1:33.99
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:34.90
OWENS, CAITLIN N.      9 SN ARDEN HILLS           1:35.12
RICO, MONIQUE         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:36.48
SHIUAN, EILEEN         9 PC ORINDA AQUATICS       1:44.46
CRUZ, ASHLEY          10 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
SCHOEMANN, MAGGIE      8 PC PLEASANT HILL SWIM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   37
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       1:15.03
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS       1:17.40
LO, JEANETTE          10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:17.49
PICHAY, VICTORIA      10 PC MISSION SAN JOSE A    1:17.85
PLUNKETT, ANDIE       10 PC SOS SWIM TEAM         1:19.69
SCHRAKAMP, DANI       10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:20.27
DANG, VIVIAN          10 PC FLYING FISH           1:20.44
MARQUEZ, BRITTANI L.  10 SN TULE NATION TRITON    1:21.35
UU, GREER              9 SN ARDEN HILLS           1:22.35
GUARDALABENE, ISA     10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:22.49
KROETCH, KAY JAY      10 PC ORINDA AQUATICS       1:23.76
CILK, KAITLYN         10 PC TRI-VALLEY SEA DEV    1:24.92
MERCADO, CAROLINE     10 PC ALA GATORS            1:24.96
GOLDSTEIN, ANNA       10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:25.53
WIEGEL, ALISA V.      10 SN ARDEN HILLS           1:26.47
STEWART, HILARY M.     9 SN ARDEN HILLS           1:26.62
AQUINO, NINA          10 PC FLYING FISH           1:27.44
SHIUAN, EILEEN         9 PC ORINDA AQUATICS       1:29.51
CRUZ, ASHLEY          10 PC MISSION SAN JOSE A    1:30.27
COURT, SARA            9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:32.37
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS       1:32.66
TORMEY, CHRISTY        9 PC ORINDA AQUATICS       1:32.94
RICO, MONIQUE         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:35.71
FULLER, BROOKE         9 PC SOS SWIM TEAM         1:36.37
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   37
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DIRADO, SARAH         10 PC SANTA ROSA NEPTUNE    1:36.50
IMHOF, HANNAH          9 PC FREMONT AREA SWIM     1:37.06
MCBRIDE, ASHLEY       10 PC FREMONT AREA SWIM     1:41.49
DICK, KAITLIN          9 PC PLEASANT HILL SWIM    1:42.04
SAUNDERS, SLOAN M.     9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:44.12
SAUNDERS, SYDNEY A.    9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:45.79
DINIS, CHELSEA         9 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
GURLEY, AMELIA        10 PC PLEASANT HILL SWIM     DQUED
WATSON, KAYLEY         9 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   11-12   50 FREE                                     EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BELLINGER, SALLY      12 PC UNATTACHED PACIFIC      26.11
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA       26.49
JORDAN, LEXIE         12 PC UNATTACHED PACIFIC      26.63
COURT, KIMMY          12 PC PLEASANTON SEA HAW      27.18
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS         27.70
HUYNH, JASMINE        12 PC FLYING FISH             27.86
PERRY, ALEX           12 PC ORINDA AQUATICS         28.13
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       28.23
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS         28.28
MILLER, MELANIE       12 PC UNATTACHED PACIFIC      28.35
LEANDRO, JESSICA      11 PC FREMONT AREA SWIM       28.45
PLUNKETT, RYLEY       12 PC SOS SWIM TEAM           28.55
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS         28.73
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC      29.15
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS              29.30
BARTON, ELLEN         12 PC SOS SWIM TEAM           29.38
BALL, CHANEL          12 PC OAKLAND BARRACUDA       29.45
GREENBAUM, HANNAH K.  12 SN ARDEN HILLS             29.47
LUNG, NICOLE          12 PC UNATTACHED PACIFIC      29.60
DAILEY, URSI          11 PC OAKLAND BARRACUDA       29.66
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH             29.67
PALACIOS, SIERRA      11 SN ARDEN HILLS             29.71
ELGENDY, HAGAR T.     11 SN ARDEN HILLS             29.89
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUA       29.94
FLETCHER, TAYLOR K.   11 SN ARDEN HILLS             30.03
STEWART, SHELBY A.    11 SN ARDEN HILLS             30.16
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS         30.23
FADELLI, ALEXANDRA    12 PC ORINDA AQUATICS         30.32
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      30.35
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A      30.37
ARNASON, LIZZY        12 PC BERKELEY BEAR SWIM      30.39
CHIH, SHELBY C.       12 SN ARDEN HILLS             30.62
GOODSON, VICTORIA     12 PC SAN RAMON LIVERMOR      30.65
LARSON, SARAH         11 PC MISSION SAN JOSE A      30.72
BURCHARD, AMELIA      12 PC WALNUT CREEK AQUA       30.82
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA       31.17
MONOBE, ELLIE         12 PC MISSION SAN JOSE A      31.17
SADJADI, RAHA         11 PC FREMONT AREA SWIM       31.17
PARTINGTON, LAYNE T.  11 SN ARDEN HILLS             31.24
DELLE CESE, FRANCESCA 12 PC ALA GATORS              31.30
SCHNEIDER, JULIA      12 PC BERKELEY BEAR SWIM      31.31
CONNOLLY, CASIE       11 PC ORINDA AQUATICS         31.34
FERRETTI, PETRA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM      31.34
BOLCE, STEPHANIE M.   12 SN ARDEN HILLS             31.42
FISHER, CLAIRE        11 PC KORET YOUTH SWIM C      31.47
STRAUSSER, HALEY      11 PC ORINDA AQUATICS         31.53
VANCE, EMILY          11 PC ORINDA AQUATICS         31.68
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 11 PC BERKELEY BEAR SWIM      31.71
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA       31.92
CONNOLLY, ERIN        11 PC ORINDA AQUATICS         32.13
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS         32.24
BONE, JENNIFER        11 PC FLYING FISH             32.37
SWANK, ZOE            11 PC ORINDA AQUATICS         32.49
HOUGH, CHRISTINA      11 PC FREMONT AREA SWIM       32.80
VAUGHN, ELIZABETH     12 PC ALA GATORS              33.23
SANKARY, KENDL        12 PC ORINDA AQUATICS         33.60
DE PASQUALE, LIZZY    11 PC FREMONT AREA SWIM       33.63
CARL, KATIE           12 PC ORINDA AQUATICS         33.86
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   11-12   100 FREE                                    EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BELLINGER, SALLY      12 PC UNATTACHED PACIFIC      56.26
BISPO, KARLEE         11 PC SOS SWIM TEAM           56.71
JORDAN, LEXIE         12 PC UNATTACHED PACIFIC      57.51
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA       58.33
COURT, KIMMY          12 PC PLEASANTON SEA HAW      58.60
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUA       58.60
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:00.06
HUYNH, JASMINE        12 PC FLYING FISH           1:01.17
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS       1:01.26
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS       1:01.79
PALACIOS, SIERRA      11 SN ARDEN HILLS           1:02.02
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:02.42
PLUNKETT, RYLEY       12 PC SOS SWIM TEAM         1:02.56
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS       1:02.70
BARTON, ELLEN         12 PC SOS SWIM TEAM         1:02.85
MAZURYK, LYDIA        11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:03.27
LEANDRO, JESSICA      11 PC FREMONT AREA SWIM     1:03.39
MILLER, MELANIE       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:03.59
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS            1:03.78
ARNASON, LIZZY        12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:03.79
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A    1:04.13
BALL, CHANEL          12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:04.79
BOLCE, STEPHANIE M.   12 SN ARDEN HILLS           1:04.90
KANE, SARA E.         11 SN ARDEN HILLS           1:05.05
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH           1:05.18
GOODSON, VICTORIA     12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:05.60
DAILEY, URSI          11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:05.61
CHIH, SHELBY C.       12 SN ARDEN HILLS           1:05.67
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.03
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS       1:06.31
BONOMO, VICTORIA      11 PC ORINDA AQUATICS       1:06.58
ELGENDY, HAGAR T.     11 SN ARDEN HILLS           1:06.65
FLETCHER, TAYLOR K.   11 SN ARDEN HILLS           1:06.95
BURCHARD, AMELIA      12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:07.43
MONOBE, ELLIE         12 PC MISSION SAN JOSE A    1:07.73
PANGER, MAIJA         12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:07.93
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:08.34
BONE, JENNIFER        11 PC FLYING FISH           1:08.41
STEWART, SHELBY A.    11 SN ARDEN HILLS           1:08.80
LARSON, SARAH         11 PC MISSION SAN JOSE A    1:09.05
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:09.29
SINKINSON, TALIA      12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:09.34
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:09.35
PARTINGTON, LAYNE T.  11 SN ARDEN HILLS           1:09.38
WILK, JOANNA          12 PC FREMONT AREA SWIM     1:09.48
DELLE CESE, FRANCESCA 12 PC ALA GATORS            1:09.52
BONNEL, MELISSA       11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:09.66
SADJADI, RAHA         11 PC FREMONT AREA SWIM     1:09.79
BOLCE, SARAH E.       11 SN ARDEN HILLS           1:10.38
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS       1:11.52
CONNOLLY, CASIE       11 PC ORINDA AQUATICS       1:11.89
DIGRAZIA, JACKI I.    11 SN ARDEN HILLS           1:12.71
CONNOLLY, ERIN        11 PC ORINDA AQUATICS       1:13.10
STRAUSSER, HALEY      11 PC ORINDA AQUATICS       1:13.33
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   11-12   500 FREE                                    EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BISPO, KARLEE         11 PC SOS SWIM TEAM         5:30.54
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUA     5:34.08
BELLINGER, SALLY      12 PC UNATTACHED PACIFIC    5:37.88
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     5:43.59
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC    5:56.59
PALACIOS, SIERRA      11 SN ARDEN HILLS           5:56.87
PLUNKETT, RYLEY       12 PC SOS SWIM TEAM         5:58.99
GOODSON, VICTORIA     12 PC SAN RAMON LIVERMOR    6:00.33
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS       6:00.95
BARTON, ELLEN         12 PC SOS SWIM TEAM         6:02.68
BALL, CHANEL          12 PC OAKLAND BARRACUDA     6:05.07
BOLCE, STEPHANIE M.   12 SN ARDEN HILLS           6:05.23
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS       6:05.62
MILLER, MELANIE       12 PC UNATTACHED PACIFIC    6:10.36
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS            6:10.43
FLETCHER, TAYLOR K.   11 SN ARDEN HILLS           6:11.05
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    6:11.49
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A    6:11.96
CHIH, SHELBY C.       12 SN ARDEN HILLS           6:16.23
KANE, SARA E.         11 SN ARDEN HILLS           6:22.95
ARNASON, LIZZY        12 PC BERKELEY BEAR SWIM    6:28.41
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS       6:28.74
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH           6:29.61
DELLE CESE, FRANCESCA 12 PC ALA GATORS            6:31.61
ELGENDY, HAGAR T.     11 SN ARDEN HILLS           6:31.93
BONOMO, VICTORIA      11 PC ORINDA AQUATICS       6:36.77
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA     6:37.17
BOLCE, SARAH E.       11 SN ARDEN HILLS           6:38.14
MONOBE, ELLIE         12 PC MISSION SAN JOSE A    6:39.73
BONNEL, MELISSA       11 PC PLEASANTON SEA HAW    6:41.94
LEANDRO, JESSICA      11 PC FREMONT AREA SWIM     6:43.12
LARSON, SARAH         11 PC MISSION SAN JOSE A    6:56.85
DIGRAZIA, JACKI I.    11 SN ARDEN HILLS           7:22.78
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JORDAN, LEXIE         12 PC UNATTACHED PACIFIC      29.23
COURT, KIMMY          12 PC PLEASANTON SEA HAW      29.78
BELLINGER, SALLY      12 PC UNATTACHED PACIFIC      30.58
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA       31.37
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS         31.71
PLUNKETT, RYLEY       12 PC SOS SWIM TEAM           32.79
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       32.85
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUA       33.43
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS         33.54
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC      33.95
PERRY, ALEX           12 PC ORINDA AQUATICS         34.28
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH             34.53
ARNASON, LIZZY        12 PC BERKELEY BEAR SWIM      34.93
GOODSON, VICTORIA     12 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.42
BALL, CHANEL          12 PC OAKLAND BARRACUDA       35.46
PALACIOS, SIERRA      11 SN ARDEN HILLS             35.46
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS              35.54
FADELLI, ALEXANDRA    12 PC ORINDA AQUATICS         35.55
ZUO, LOUISA           12 PC FLYING FISH             35.68
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DAILEY, URSI          11 PC OAKLAND BARRACUDA       35.71
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.72
BONE, JENNIFER        11 PC FLYING FISH             35.97
LARSON, SARAH         11 PC MISSION SAN JOSE A      36.07
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS         36.16
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS         36.40
KANE, SARA E.         11 SN ARDEN HILLS             36.95
SANKARY, KENDL        12 PC ORINDA AQUATICS         36.97
CARL, KATIE           12 PC ORINDA AQUATICS         37.00
BARTON, ELLEN         12 PC SOS SWIM TEAM           37.01
STEWART, SHELBY A.    11 SN ARDEN HILLS             37.31
ELGENDY, HAGAR T.     11 SN ARDEN HILLS             37.40
SADJADI, RAHA         11 PC FREMONT AREA SWIM       37.50
PARTINGTON, LAYNE T.  11 SN ARDEN HILLS             37.51
CONNOLLY, CASIE       11 PC ORINDA AQUATICS         37.75
WILK, JOANNA          12 PC FREMONT AREA SWIM       37.94
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS         37.96
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA       37.99
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS         38.08
SINKINSON, TALIA      12 PC OAKLAND BARRACUDA       38.53
ANDERSON, MORGAN      11 PC NORTH MARIN AQUATI      39.43
DANG, VANESSA         11 PC FLYING FISH             40.05
STRAUSSER, HALEY      11 PC ORINDA AQUATICS         40.86
CONNOLLY, ERIN        11 PC ORINDA AQUATICS         40.89
BONNEL, MELISSA       11 PC PLEASANTON SEA HAW      40.91
BONOMO, VICTORIA      11 PC ORINDA AQUATICS         41.06
DE PASQUALE, LIZZY    11 PC FREMONT AREA SWIM       41.08
DIGRAZIA, JACKI I.    11 SN ARDEN HILLS             41.73
VANCE, EMILY          11 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   11-12   100 BACK                                    EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
COURT, KIMMY          12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:02.55
JORDAN, LEXIE         12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:03.40
BELLINGER, SALLY      12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:06.37
GREENBAUM, HANNAH K.  12 SN ARDEN HILLS           1:07.30
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS       1:09.47
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:09.94
HUYNH, JASMINE        12 PC FLYING FISH           1:10.20
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:10.36
PLUNKETT, RYLEY       12 PC SOS SWIM TEAM         1:10.50
GOODSON, VICTORIA     12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:11.01
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:12.70
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS       1:12.79
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH           1:13.77
BOLCE, STEPHANIE M.   12 SN ARDEN HILLS           1:13.98
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS       1:14.09
PALACIOS, SIERRA      11 SN ARDEN HILLS           1:14.43
BALL, CHANEL          12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:14.94
BARTON, ELLEN         12 PC SOS SWIM TEAM         1:15.28
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:15.95
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.99
CHIH, SHELBY C.       12 SN ARDEN HILLS           1:16.13
ARNASON, LIZZY        12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:16.86
PANGER, MAIJA         12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:16.90
BONOMO, VICTORIA      11 PC ORINDA AQUATICS       1:16.91
LARSON, SARAH         11 PC MISSION SAN JOSE A    1:16.97
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS            1:17.12
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   11-12   100 BACK                                    EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MILLER, MELANIE       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:17.26
BONE, JENNIFER        11 PC FLYING FISH           1:17.36
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS       1:17.47
LEANDRO, JESSICA      11 PC FREMONT AREA SWIM     1:17.90
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS       1:18.67
DELLE CESE, FRANCESCA 12 PC ALA GATORS            1:18.92
PARTINGTON, LAYNE T.  11 SN ARDEN HILLS           1:19.11
DAILEY, URSI          11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:19.63
CARL, KATIE           12 PC ORINDA AQUATICS       1:19.71
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A    1:19.74
VAUGHN, ELIZABETH     12 PC ALA GATORS            1:20.06
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:20.09
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:21.52
BOLCE, SARAH E.       11 SN ARDEN HILLS           1:21.80
FADELLI, ALEXANDRA    12 PC ORINDA AQUATICS       1:22.96
FISHER, CLAIRE        11 PC KORET YOUTH SWIM C    1:23.48
SANKARY, KENDL        12 PC ORINDA AQUATICS       1:25.23
SWANK, ZOE            11 PC ORINDA AQUATICS       1:26.29
DE PASQUALE, LIZZY    11 PC FREMONT AREA SWIM     1:27.62
CONNOLLY, CASIE       11 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
CONNOLLY, ERIN        11 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
SADJADI, RAHA         11 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
SCHNEIDER, JULIA      12 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
VANCE, EMILY          11 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BISPO, KARLEE         11 PC SOS SWIM TEAM           33.73
BELLINGER, SALLY      12 PC UNATTACHED PACIFIC      33.84
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUA       34.32
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA       34.78
HUYNH, JASMINE        12 PC FLYING FISH             35.66
JORDAN, LEXIE         12 PC UNATTACHED PACIFIC      36.93
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC      37.01
DELLE CESE, FRANCESCA 12 PC ALA GATORS              37.35
PARTINGTON, LAYNE T.  11 SN ARDEN HILLS             37.37
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM      37.93
MILLER, MELANIE       12 PC UNATTACHED PACIFIC      37.99
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA       38.08
PERRY, ALEX           12 PC ORINDA AQUATICS         38.37
MONOBE, ELLIE         12 PC MISSION SAN JOSE A      38.42
BURCHARD, AMELIA      12 PC WALNUT CREEK AQUA       38.74
WILK, JOANNA          12 PC FREMONT AREA SWIM       38.80
COURT, KIMMY          12 PC PLEASANTON SEA HAW      38.91
ELGENDY, HAGAR T.     11 SN ARDEN HILLS             39.13
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      39.27
SINKINSON, TALIA      12 PC OAKLAND BARRACUDA       39.28
FADELLI, ALEXANDRA    12 PC ORINDA AQUATICS         39.53
FLETCHER, TAYLOR K.   11 SN ARDEN HILLS             39.59
KANE, SARA E.         11 SN ARDEN HILLS             39.74
LEANDRO, JESSICA      11 PC FREMONT AREA SWIM       39.79
BOLCE, SARAH E.       11 SN ARDEN HILLS             40.05
GOODSON, VICTORIA     12 PC SAN RAMON LIVERMOR      40.07
PLUNKETT, RYLEY       12 PC SOS SWIM TEAM           40.15
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS              40.64
DANG, VANESSA         11 PC FLYING FISH             40.72
PALACIOS, SIERRA      11 SN ARDEN HILLS             40.78
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CHIH, SHELBY C.       12 SN ARDEN HILLS             40.84
BONE, JENNIFER        11 PC FLYING FISH             40.90
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A      40.91
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS         41.04
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS         41.24
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS         41.36
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH             41.73
ZUO, LOUISA           12 PC FLYING FISH             41.76
CONNOLLY, ERIN        11 PC ORINDA AQUATICS         42.37
STEWART, SHELBY A.    11 SN ARDEN HILLS             42.44
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA       42.52
CONNOLLY, CASIE       11 PC ORINDA AQUATICS         42.83
CARL, KATIE           12 PC ORINDA AQUATICS         42.98
DE PASQUALE, LIZZY    11 PC FREMONT AREA SWIM       43.74
DAILEY, URSI          11 PC OAKLAND BARRACUDA       43.75
LARSON, SARAH         11 PC MISSION SAN JOSE A      44.23
SADJADI, RAHA         11 PC FREMONT AREA SWIM       44.46
SANKARY, KENDL        12 PC ORINDA AQUATICS         45.18
DIGRAZIA, JACKI I.    11 SN ARDEN HILLS             46.45
STEFAN, JORDAN        11 PC ORINDA AQUATICS         46.57
STRAUSSER, HALEY      11 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   11-12   50 BREAST2                                  EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BELLINGER, SALLY      12 PC UNATTACHED PACIFIC      33.92
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS         34.59
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC      37.07
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS         37.42
MONOBE, ELLIE         12 PC MISSION SAN JOSE A      38.08
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 11 PC BERKELEY BEAR SWIM      38.09
VAUGHN, ELIZABETH     12 PC ALA GATORS              38.94
SEIDMAN-MCDONNELL, JA 11 PC WALNUT CREEK AQUA       39.12
BARTON, ELLEN         12 PC SOS SWIM TEAM           39.35
BURCHARD, AMELIA      12 PC WALNUT CREEK AQUA       39.43
FADELLI, ALEXANDRA    12 PC ORINDA AQUATICS         39.44
BURCHARD, ELIZABETH   11 PC WALNUT CREEK AQUA       39.52
ELGENDY, HAGAR T.     11 SN ARDEN HILLS             39.65
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUA       39.87
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A      40.13
LEANDRO, JESSICA      11 PC FREMONT AREA SWIM       40.34
FLETCHER, TAYLOR K.   11 SN ARDEN HILLS             40.39
FERRETTI, PETRA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM      40.44
DANG, VANESSA         11 PC FLYING FISH             40.65
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS         41.29
BONE, JENNIFER        11 PC FLYING FISH             41.42
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS         41.61
CARL, KATIE           12 PC ORINDA AQUATICS         43.48
MCBRIDE, SHANNON      12 PC FREMONT AREA SWIM       43.93
STEWART, SHELBY A.    11 SN ARDEN HILLS             44.14
DE PASQUALE, LIZZY    11 PC FREMONT AREA SWIM       44.69
SCHNEIDER, JULIA      12 PC BERKELEY BEAR SWIM      44.90
CONNOLLY, ERIN        11 PC ORINDA AQUATICS         45.07
SANKARY, KENDL        12 PC ORINDA AQUATICS         45.18
SWANK, ZOE            11 PC ORINDA AQUATICS         46.25
MILLER, MELANIE       12 PC UNATTACHED PACIFIC    NO SHOW
PARTINGTON, LAYNE T.  11 SN ARDEN HILLS           NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT   59
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JORDAN, LEXIE         12 PC UNATTACHED PACIFIC      28.62
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA       29.86
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS         30.03
BELLINGER, SALLY      12 PC UNATTACHED PACIFIC      30.09
MILLER, MELANIE       12 PC UNATTACHED PACIFIC      30.81
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA       31.24
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC      31.26
GREENBAUM, HANNAH K.  12 SN ARDEN HILLS             31.66
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH             31.67
COURT, KIMMY          12 PC PLEASANTON SEA HAW      31.72
LUNG, NICOLE          12 PC UNATTACHED PACIFIC      31.84
BOLCE, STEPHANIE M.   12 SN ARDEN HILLS             32.20
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS         32.23
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS         32.28
HUYNH, JASMINE        12 PC FLYING FISH             32.60
CHIH, SHELBY C.       12 SN ARDEN HILLS             32.74
PALACIOS, SIERRA      11 SN ARDEN HILLS             32.81
PANGER, MAIJA         12 PC PLEASANTON SEA HAW      33.06
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUA       33.17
LEANDRO, JESSICA      11 PC FREMONT AREA SWIM       33.25
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      33.30
FLETCHER, TAYLOR K.   11 SN ARDEN HILLS             33.48
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS              33.56
FADELLI, ALEXANDRA    12 PC ORINDA AQUATICS         33.65
BARTON, ELLEN         12 PC SOS SWIM TEAM           33.76
PARTINGTON, LAYNE T.  11 SN ARDEN HILLS             33.87
STRAUSSER, HALEY      11 PC ORINDA AQUATICS         34.10
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A      34.14
BALL, CHANEL          12 PC OAKLAND BARRACUDA       34.29
PLUNKETT, RYLEY       12 PC SOS SWIM TEAM           34.41
BONOMO, VICTORIA      11 PC ORINDA AQUATICS         34.64
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS         34.67
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA       34.74
FISHER, CLAIRE        11 PC KORET YOUTH SWIM C      35.02
SCHNEIDER, JULIA      12 PC BERKELEY BEAR SWIM      35.02
ELGENDY, HAGAR T.     11 SN ARDEN HILLS             35.33
DAILEY, URSI          11 PC OAKLAND BARRACUDA       35.38
DELLE CESE, FRANCESCA 12 PC ALA GATORS              35.44
CONNOLLY, CASIE       11 PC ORINDA AQUATICS         35.54
ARNASON, LIZZY        12 PC BERKELEY BEAR SWIM      35.58
GOODSON, VICTORIA     12 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.73
LARSON, SARAH         11 PC MISSION SAN JOSE A      35.90
VAUGHN, ELIZABETH     12 PC ALA GATORS              35.93
FERRETTI, PETRA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM      36.62
CONNOLLY, ERIN        11 PC ORINDA AQUATICS         36.68
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM      36.71
DE PASQUALE, LIZZY    11 PC FREMONT AREA SWIM       36.79
STEWART, SHELBY A.    11 SN ARDEN HILLS             37.06
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA       37.08
DANG, VANESSA         11 PC FLYING FISH             37.18
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS         37.24
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS         37.96
TANAKIT, ALISA        11 PC FREMONT AREA SWIM       38.10
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   11-12   100 FLY                                     EVENT   13
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JORDAN, LEXIE         12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:03.47
BISPO, KARLEE         11 PC SOS SWIM TEAM         1:06.18
LEWIS, KELSEY         12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:07.44
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:07.67
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS       1:08.29
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:10.19
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH           1:10.34
COURT, KIMMY          12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:10.59
MILLER, MELANIE       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.13
CHIH, SHELBY C.       12 SN ARDEN HILLS           1:12.54
FLETCHER, TAYLOR K.   11 SN ARDEN HILLS           1:13.03
BOLCE, STEPHANIE M.   12 SN ARDEN HILLS           1:13.19
PALACIOS, SIERRA      11 SN ARDEN HILLS           1:13.22
HUYNH, JASMINE        12 PC FLYING FISH           1:13.34
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:13.69
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS       1:14.50
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:14.66
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS       1:15.11
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:16.64
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A    1:16.73
KANE, SARA E.         11 SN ARDEN HILLS           1:16.95
DAILEY, URSI          11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:17.24
PLUNKETT, RYLEY       12 PC SOS SWIM TEAM         1:18.04
PANGER, MAIJA         12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:18.60
BARTON, ELLEN         12 PC SOS SWIM TEAM         1:19.26
BALL, CHANEL          12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:20.51
ARNASON, LIZZY        12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:20.87
DELLE CESE, FRANCESCA 12 PC ALA GATORS            1:21.29
ELGENDY, HAGAR T.     11 SN ARDEN HILLS           1:21.41
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:21.61
DANG, VANESSA         11 PC FLYING FISH           1:24.87
PARTINGTON, LAYNE T.  11 SN ARDEN HILLS           1:25.09
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:28.15
=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   11-12   100 I.M.                                    EVENT   35
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JORDAN, LEXIE         12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:05.32
BELLINGER, SALLY      12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:06.33
SKROPETA, KATHRYN     12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:06.69
COURT, KIMMY          12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:07.61
KADI, SARA            12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:09.52
ESTRADA, MICHELLE     12 PC ORINDA AQUATICS       1:09.92
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS       1:10.92
MILLER, MELANIE       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.02
HUYNH, JASMINE        12 PC FLYING FISH           1:11.19
GREENBAUM, HANNAH K.  12 SN ARDEN HILLS           1:11.38
WATSON, LINDSEY       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.43
PLUNKETT, RYLEY       12 PC SOS SWIM TEAM         1:12.05
BARTON, ELLEN         12 PC SOS SWIM TEAM         1:12.06
BOLCE, STEPHANIE M.   12 SN ARDEN HILLS           1:12.34
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:12.86
PALACIOS, SIERRA      11 SN ARDEN HILLS           1:13.21
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS       1:13.47
BALL, CHANEL          12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:14.19
HARPER, SHELLEY       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:14.30
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   11-12   100 I.M.                                    EVENT   35
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CHIH, SHELBY C.       12 SN ARDEN HILLS           1:14.41
BONINO, SARA          12 PC ALA GATORS            1:14.91
MILLSLAGLE, LAUREN    12 PC MISSION SAN JOSE A    1:15.03
GOODSON, VICTORIA     12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.37
LEANDRO, JESSICA      11 PC FREMONT AREA SWIM     1:15.42
ELGENDY, HAGAR T.     11 SN ARDEN HILLS           1:16.28
SCHNEIDER, JULIA      12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:16.42
DELLE CESE, FRANCESCA 12 PC ALA GATORS            1:16.62
PARTINGTON, LAYNE T.  11 SN ARDEN HILLS           1:17.08
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS       1:17.18
FLETCHER, TAYLOR K.   11 SN ARDEN HILLS           1:17.24
VAUGHN, ELIZABETH     12 PC ALA GATORS            1:17.63
PANGER, MAIJA         12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:17.73
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:17.96
MONOBE, ELLIE         12 PC MISSION SAN JOSE A    1:17.99
DUNCAN, KELSEY        11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:18.06
BONOMO, VICTORIA      11 PC ORINDA AQUATICS       1:18.10
FADELLI, ALEXANDRA    12 PC ORINDA AQUATICS       1:18.51
BONE, JENNIFER        11 PC FLYING FISH           1:18.81
FERRETTI, PETRA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:19.48
STOLLER, URSULA       11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:19.63
MASTERS, HILLARY      11 PC ORINDA AQUATICS       1:19.72
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS       1:20.06
BURCHARD, AMELIA      12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:20.17
DAILEY, URSI          11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:20.33
BOLCE, SARAH E.       11 SN ARDEN HILLS           1:20.53
FISHER, CLAIRE        11 PC KORET YOUTH SWIM C    1:20.90
ARNASON, LIZZY        12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:21.39
STEWART, SHELBY A.    11 SN ARDEN HILLS           1:21.49
ZAMBRYSKI-STACHEL, SH 11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:21.96
CONNOLLY, CASIE       11 PC ORINDA AQUATICS       1:23.98
STRAUSSER, HALEY      11 PC ORINDA AQUATICS       1:24.07
SADJADI, RAHA         11 PC FREMONT AREA SWIM     1:26.12
DE PASQUALE, LIZZY    11 PC FREMONT AREA SWIM     1:26.24
HOUGH, CHRISTINA      11 PC FREMONT AREA SWIM     1:28.87
CONNOLLY, ERIN        11 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
MAEDA, ANZU           11 PC FLYING FISH            DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   13-18   50 FREE                                     EVENT   57
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
THURMAN, AMY          17 PC ORINDA AQUATICS         24.75
BURDICK, PATRICIA     15 PC WALNUT CREEK AQUA       25.17
KELLY, MEGAN          17 PC ORINDA AQUATICS         25.28
ARNOLD, KATIE         16 PC ORINDA AQUATICS         25.82
LEOPOLD, JENNIFER A.  13 SN ARDEN HILLS             25.98
HEATH, SARAH          15 PC ORINDA AQUATICS         25.99
BEVER, MAGGIE         15 PC ORINDA AQUATICS         26.00
HODGKINSON, SYDNEY    16 PC ORINDA AQUATICS         26.17
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS         26.29
GHANBARI, SHEEVA      14 PC OAKLAND BARRACUDA       26.30
KORN, CAMERYN         15 PC ORINDA AQUATICS         26.42
YOSHIWARA, CAROLE     13 PC WALNUT CREEK AQUA       26.57
STRAW, LIZZY          17 PC ORINDA AQUATICS         26.58
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS         26.72
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA       26.74
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS         26.88
PERIA, HANNAH         13 PC ORINDA AQUATICS         26.89
BECK, SYLVIA          15 PC ORINDA AQUATICS         26.93
SCHRAKAMP, NIKI       13 PC WALNUT CREEK AQUA       26.96
OTO, SALLIE           17 PC BERKELEY BEAR SWIM      27.00
METCALF, VANESSA      16 PC ORINDA AQUATICS         27.12
BEAUDREAU, LAUREN     14 PC ORINDA AQUATICS         27.27
LEIPPER, KATHERINE    13 PC PIEDMONT SWIM TEAM      27.31
OCHS, JILLIAN         15 PC ORINDA AQUATICS         27.33
SHARP, EMILY          16 PC ORINDA AQUATICS         27.38
FRANCIS, LAUREN       13 PC WALNUT CREEK AQUA       27.45
MCGHEE, MELISSA A.    13 SN ARDEN HILLS             27.47
SILVERFOOTE, CHRIS    16 PC ORINDA AQUATICS         27.47
JOHNSON, EVA          16 PC ORINDA AQUATICS         27.62
WIEGEL, JENNY M.      14 SN ARDEN HILLS             27.62
DAVIDSON, SARA        13 PC ORINDA AQUATICS         27.63
MATHRE, ANNIE         15 PC FLYING FISH             27.71
ELGENDY, SARAH T.     15 SN ARDEN HILLS             27.80
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.80
URE, KATIE            13 PC ORINDA AQUATICS         27.81
SUN, NOELLE           14 PC ORINDA AQUATICS         27.86
DISBROW, ANYA         14 PC ORINDA AQUATICS         27.87
KELLMANN, SHANNON     15 PC TRI-VALLEY SEA DEV      27.89
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM      27.92
FULL, MARY            14 PC WALNUT CREEK AQUA       28.00
VARELLAS, BETSY       14 PC ORINDA AQUATICS         28.01
GORDON, SARAH         13 PC ORINDA AQUATICS         28.03
REINGOLD, REBECCA     16 PC ORINDA AQUATICS         28.11
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS         28.12
LYNN, MEGAN           13 PC ORINDA AQUATICS         28.29
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS         28.37
KRIER, CAITLIN        14 PC OAKLAND BARRACUDA       28.39
CURTIS, SARA N.       14 SN ARDEN HILLS             28.47
FOSTER, DEVON         16 PC ORINDA AQUATICS         28.54
SILVERFOOTE, LISA     13 PC ORINDA AQUATICS         28.59
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS         28.75
JAGUST, AMY           15 PC BERKELEY BEAR SWIM      28.82
HUBBS, MARISSA B.     13 SN ARDEN HILLS             28.84
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM      28.85
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALA GATORS              28.86
KURPINSKY, LEIGH      18 PC ORINDA AQUATICS         29.00
CHEN, AMY             15 PC ORINDA AQUATICS         29.02
GREENBAUM, ALEXA R.   13 SN ARDEN HILLS             29.27
HAARZ, COLBY          14 PC ORINDA AQUATICS         29.30
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   13-18   50 FREE                                     EVENT   57
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FAJANS, ANDREA        17 PC BERKELEY BEAR SWIM      29.46
HAILE, BAILEY         17 PC SOS SWIM TEAM           29.60
GIRIMAJI, SHILPA      14 PC PLEASANTON SEA HAW      29.69
MORADIAN, LAUREN      14 PC SOS SWIM TEAM           29.71
RETHERFORD, TANYA     13 PC WALNUT CREEK AQUA       29.71
BROGAN, KATY          14 PC OAKLAND BARRACUDA       29.72
SMITH, MICHELLE       13 PC ORINDA AQUATICS         29.79
MARSHALL, HANNAH      13 PC ALA GATORS              29.99
REINGOLD, SARAH       13 PC BERKELEY BEAR SWIM      30.02
NAIMA, MITRA          13 PC MISSION SAN JOSE A      30.14
SANDBERG, LINDSAY     13 PC ORINDA AQUATICS         30.14
CHARGUALAF, SABRINA L 13 SN ARDEN HILLS             30.21
GOODALL, RUBY         16 PC OAKLAND BARRACUDA       30.23
OBRIEN, MEGHAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW      30.29
SIEW, MELISSA         13 PC MISSION SAN JOSE A      30.45
KWONG, REBECCA        13 PC MISSION SAN JOSE A      30.64
PANGER, SAMANTHA      15 PC PLEASANTON SEA HAW      30.75
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.02
KELLY, KRISTEN        14 PC PLEASANTON SEA HAW      31.24
SAWREY-KUBICEK, DANIE 13 PC ORINDA AQUATICS         32.12
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS         34.34
SANCHEZ, NATALIA      18 PC MISSION SAN JOSE A      41.78
WYNN, KELLY           13 PC FREMONT AREA SWIM     NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT    7
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VANDENBERG, KIM       17 PC ORINDA AQUATICS         53.48
THURMAN, AMY          17 PC ORINDA AQUATICS         54.07
KELLY, MEGAN          17 PC ORINDA AQUATICS         54.51
MOONEY, KELLY         14 PC WALNUT CREEK AQUA       54.89
HEATH, SARAH          15 PC ORINDA AQUATICS         55.02
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS         55.24
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA       55.76
BEVER, MAGGIE         15 PC ORINDA AQUATICS         56.08
LEVY, SOPHIE          17 PC ORINDA AQUATICS         56.67
ARNOLD, KATIE         16 PC ORINDA AQUATICS         56.78
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS         57.12
STRAW, LIZZY          17 PC ORINDA AQUATICS         57.12
PERIA, HANNAH         13 PC ORINDA AQUATICS         57.18
IVRY, JESSICA         16 PC ORINDA AQUATICS         57.55
JOHNSON, EVA          16 PC ORINDA AQUATICS         57.71
YOSHIWARA, CAROLE     13 PC WALNUT CREEK AQUA       57.91
BECK, SYLVIA          15 PC ORINDA AQUATICS         58.30
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS         58.30
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS         58.30
HODGKINSON, SYDNEY    16 PC ORINDA AQUATICS         58.35
OTO, SALLIE           17 PC BERKELEY BEAR SWIM      58.51
LEOPOLD, JENNIFER A.  13 SN ARDEN HILLS             58.66
GHANBARI, SHEEVA      14 PC OAKLAND BARRACUDA       58.89
METCALF, VANESSA      16 PC ORINDA AQUATICS         59.17
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.37
SILVERFOOTE, CHRIS    16 PC ORINDA AQUATICS         59.52
FULL, MARY            14 PC WALNUT CREEK AQUA       59.61
NISSEN, JESSICA L.    16 SN ARDEN HILLS           1:00.17
ELGENDY, SARAH T.     15 SN ARDEN HILLS           1:00.22
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS       1:00.41
REINGOLD, REBECCA     16 PC ORINDA AQUATICS       1:00.55
DISBROW, ANYA         14 PC ORINDA AQUATICS       1:00.76
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT    7
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FAJANS, ANDREA        17 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:01.37
BEAUDREAU, LAUREN     14 PC ORINDA AQUATICS       1:01.40
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:01.50
SUN, NOELLE           14 PC ORINDA AQUATICS       1:01.59
HAILE, BAILEY         17 PC SOS SWIM TEAM         1:01.61
DAVIDSON, SARA        13 PC ORINDA AQUATICS       1:01.64
KRIER, CAITLIN        14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:01.65
URE, KATIE            13 PC ORINDA AQUATICS       1:01.67
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALA GATORS            1:01.80
MATHRE, ANNIE         15 PC FLYING FISH           1:01.88
DISKIN, JULIA         13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:02.27
BROWN, CARLY B.       13 SN CENTRAL VALLEY AQU    1:02.42
MARSHALL, HANNAH      13 PC ALA GATORS            1:02.64
SHARP, EMILY          16 PC ORINDA AQUATICS       1:02.73
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       1:02.92
SCHULL, KIM           14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:03.05
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS       1:03.18
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS       1:03.21
CHEN, AMY             15 PC ORINDA AQUATICS       1:03.22
JAGUST, AMY           15 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:03.40
BROGAN, KATY          14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:03.44
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:03.52
GORDON, SARAH         13 PC ORINDA AQUATICS       1:03.72
OBRIEN, MEGHAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:03.76
NAIMA, MITRA          13 PC MISSION SAN JOSE A    1:04.02
CHARGUALAF, SABRINA L 13 SN ARDEN HILLS           1:04.14
ARNASON, GRETCHEN     15 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:04.29
GIRIMAJI, SHILPA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:04.54
LEE, EUNICE           13 PC ORINDA AQUATICS       1:04.64
HAARZ, COLBY          14 PC ORINDA AQUATICS       1:04.67
DALY, ALYSIA          14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:04.71
MORADIAN, LAUREN      14 PC SOS SWIM TEAM         1:04.84
FARRAR, BRIANNE       13 PC ORINDA AQUATICS       1:05.13
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:05.18
ANDERSON, MEGAN       13 PC NORTH MARIN AQUATI    1:05.32
SCOTT, CAITLIN        17 PC ORINDA AQUATICS       1:05.82
SMITH, MICHELLE       13 PC ORINDA AQUATICS       1:05.99
SANDBERG, LINDSAY     13 PC ORINDA AQUATICS       1:06.33
GOODALL, RUBY         16 PC OAKLAND BARRACUDA     1:06.53
WYNN, KELLY           13 PC FREMONT AREA SWIM     1:06.85
SIEW, MELISSA         13 PC MISSION SAN JOSE A    1:06.97
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.71
EASLEY, MELISSA       13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:07.84
KELLY, KRISTEN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:09.27
KWONG, REBECCA        13 PC MISSION SAN JOSE A    1:09.29
REINGOLD, SARAH       13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:09.33
HOWELL, LAUREN        13 PC MISSION SAN JOSE A    1:11.17
KING, MARY ELLEN      13 PC ORINDA AQUATICS       1:11.31
LABOON, CHARLOTTE     14 PC ORINDA AQUATICS       1:12.94
SAWREY-KUBICEK, DANIE 13 PC ORINDA AQUATICS       1:17.34
SANCHEZ, NATALIA      18 PC MISSION SAN JOSE A    1:32.02
KORN, CAMERYN         15 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
VARELLAS, BETSY       14 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-18   200 FREE                                    EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VANDENBERG, KIM       17 PC ORINDA AQUATICS       1:56.80
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:58.62
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-18   200 FREE                                    EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       1:59.10
THURMAN, AMY          17 PC ORINDA AQUATICS       1:59.45
HEATH, SARAH          15 PC ORINDA AQUATICS       2:00.23
LEVY, SOPHIE          17 PC ORINDA AQUATICS       2:00.88
BEVER, MAGGIE         15 PC ORINDA AQUATICS       2:02.34
MOONEY, KELLY         14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:03.28
KELLY, MEGAN          17 PC ORINDA AQUATICS       2:03.71
PERIA, HANNAH         13 PC ORINDA AQUATICS       2:04.10
HODGKINSON, SYDNEY    16 PC ORINDA AQUATICS       2:05.70
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS       2:06.01
LEOPOLD, JENNIFER A.  13 SN ARDEN HILLS           2:07.42
STRAW, LIZZY          17 PC ORINDA AQUATICS       2:07.48
IVRY, JESSICA         16 PC ORINDA AQUATICS       2:08.07
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:08.30
FULL, MARY            14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:08.53
HAILE, BAILEY         17 PC SOS SWIM TEAM         2:08.66
METCALF, VANESSA      16 PC ORINDA AQUATICS       2:09.34
OTO, SALLIE           17 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:09.41
BECK, SYLVIA          15 PC ORINDA AQUATICS       2:09.81
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS       2:10.47
ELGENDY, SARAH T.     15 SN ARDEN HILLS           2:12.44
CHARGUALAF, SABRINA L 13 SN ARDEN HILLS           2:13.58
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS       2:13.94
FAJANS, ANDREA        17 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:14.00
GHANBARI, SHEEVA      14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:14.43
KRIER, CAITLIN        14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:14.84
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALA GATORS            2:16.49
DISBROW, ANYA         14 PC ORINDA AQUATICS       2:16.58
DALY, ALYSIA          14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:16.96
OBRIEN, MEGHAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:16.97
BROWN, CARLY B.       13 SN CENTRAL VALLEY AQU    2:17.05
DISKIN, JULIA         13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:17.46
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS       2:17.63
BROGAN, KATY          14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:17.90
BEAUDREAU, LAUREN     14 PC ORINDA AQUATICS       2:17.99
SCHULL, KIM           14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:18.43
JAGUST, AMY           15 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:18.65
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       2:19.03
SUN, NOELLE           14 PC ORINDA AQUATICS       2:19.32
NAIMA, MITRA          13 PC MISSION SAN JOSE A    2:19.61
HAARZ, COLBY          14 PC ORINDA AQUATICS       2:19.79
URE, KATIE            13 PC ORINDA AQUATICS       2:19.87
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:20.90
LEE, EUNICE           13 PC ORINDA AQUATICS       2:22.01
DAVIDSON, SARA        13 PC ORINDA AQUATICS       2:22.67
GIRIMAJI, SHILPA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:23.57
CHEN, AMY             15 PC ORINDA AQUATICS       2:23.98
SCOTT, CAITLIN        17 PC ORINDA AQUATICS       2:26.00
GORDON, SARAH         13 PC ORINDA AQUATICS       2:26.02
MARSHALL, HANNAH      13 PC ALA GATORS            2:26.21
MORADIAN, LAUREN      14 PC SOS SWIM TEAM         2:26.55
MATHRE, ANNIE         15 PC FLYING FISH           2:26.98
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS       2:27.62
REINGOLD, SARAH       13 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:28.73
WYNN, KELLY           13 PC FREMONT AREA SWIM     2:31.63
FARRAR, BRIANNE       13 PC ORINDA AQUATICS       2:32.79
BOWMAN, SHANNON       16 PC ORINDA AQUATICS       2:33.74
HOWELL, LAUREN        13 PC MISSION SAN JOSE A    2:41.39
JOHNSON, EVA          16 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
SHARP, EMILY          16 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   67                                   FEMALE   13-18   500 FREE                                    EVENT   67
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HEATH, SARAH          15 PC ORINDA AQUATICS       5:07.01
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA     5:07.32
ROGERS, REBECCA       15 PC WALNUT CREEK AQUA     5:10.18
THURMAN, AMY          17 PC ORINDA AQUATICS       5:12.27
VANDENBERG, KIM       17 PC ORINDA AQUATICS       5:15.33
LEVY, SOPHIE          17 PC ORINDA AQUATICS       5:16.72
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       5:20.41
BEVER, MAGGIE         15 PC ORINDA AQUATICS       5:26.21
YOSHIWARA, CAROLE     13 PC WALNUT CREEK AQUA     5:27.07
PERIA, HANNAH         13 PC ORINDA AQUATICS       5:34.15
METCALF, VANESSA      16 PC ORINDA AQUATICS       5:35.64
BECK, SYLVIA          15 PC ORINDA AQUATICS       5:36.40
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS       5:36.46
HODGKINSON, SYDNEY    16 PC ORINDA AQUATICS       5:37.56
FULL, MARY            14 PC WALNUT CREEK AQUA     5:41.55
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS       5:41.80
JOHNSON, EVA          16 PC ORINDA AQUATICS       5:43.13
LEIPPER, KATHERINE    13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    5:49.58
CHARGUALAF, SABRINA L 13 SN ARDEN HILLS           5:52.06
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS       5:52.83
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS       5:53.16
ELGENDY, SARAH T.     15 SN ARDEN HILLS           5:55.30
KRIER, CAITLIN        14 PC OAKLAND BARRACUDA     6:00.17
GHANBARI, SHEEVA      14 PC OAKLAND BARRACUDA     6:00.24
HAARZ, COLBY          14 PC ORINDA AQUATICS       6:00.73
HUBBS, MARISSA B.     13 SN ARDEN HILLS           6:02.74
CURTIS, SARA N.       14 SN ARDEN HILLS           6:03.15
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS       6:04.55
PANGER, SAMANTHA      15 PC PLEASANTON SEA HAW    6:05.96
NAIMA, MITRA          13 PC MISSION SAN JOSE A    6:14.02
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM    6:14.39
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS       6:23.75
SCOTT, CAITLIN        17 PC ORINDA AQUATICS       6:29.10
MATHRE, ANNIE         15 PC FLYING FISH           6:42.55
KWONG, REBECCA        13 PC MISSION SAN JOSE A    6:45.15
IVRY, JESSICA         16 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   13-18   100 BACK                                    EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ARNOLD, KATIE         16 PC ORINDA AQUATICS         59.44
VANDENBERG, KIM       17 PC ORINDA AQUATICS       1:01.07
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       1:01.27
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:03.78
VARELLAS, BETSY       14 PC ORINDA AQUATICS       1:03.93
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:05.38
HEATH, SARAH          15 PC ORINDA AQUATICS       1:05.79
MCGHEE, MELISSA A.    13 SN ARDEN HILLS           1:05.89
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS       1:06.15
REINGOLD, REBECCA     16 PC ORINDA AQUATICS       1:06.66
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS       1:07.12
URE, KATIE            13 PC ORINDA AQUATICS       1:07.31
WIEGEL, JENNY M.      14 SN ARDEN HILLS           1:07.38
STRAW, LIZZY          17 PC ORINDA AQUATICS       1:07.97
SUN, NOELLE           14 PC ORINDA AQUATICS       1:08.03
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   13-18   100 BACK                                    EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BECK, SYLVIA          15 PC ORINDA AQUATICS       1:08.19
GHANBARI, SHEEVA      14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:08.29
JOHNSON, EVA          16 PC ORINDA AQUATICS       1:08.89
ELGENDY, SARAH T.     15 SN ARDEN HILLS           1:09.47
IVRY, JESSICA         16 PC ORINDA AQUATICS       1:09.48
GORDON, SARAH         13 PC ORINDA AQUATICS       1:09.53
SCHRAKAMP, NIKI       13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:09.72
HODGKINSON, SYDNEY    16 PC ORINDA AQUATICS       1:09.75
DAVIDSON, SARA        13 PC ORINDA AQUATICS       1:09.81
OCHS, JILLIAN         15 PC ORINDA AQUATICS       1:09.90
BEAUDREAU, LAUREN     14 PC ORINDA AQUATICS       1:10.02
FRANCIS, LAUREN       13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:10.08
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       1:10.10
METCALF, VANESSA      16 PC ORINDA AQUATICS       1:10.18
OTO, SALLIE           17 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:10.25
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS       1:10.34
GREENBAUM, ALEXA R.   13 SN ARDEN HILLS           1:10.50
JAGUST, AMY           15 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:11.14
NISSEN, JESSICA L.    16 SN ARDEN HILLS           1:11.36
FOSTER, DEVON         16 PC ORINDA AQUATICS       1:11.68
LEOPOLD, JENNIFER A.  13 SN ARDEN HILLS           1:11.77
CHARGUALAF, SABRINA L 13 SN ARDEN HILLS           1:11.90
CHEN, AMY             15 PC ORINDA AQUATICS       1:11.93
BEVER, MAGGIE         15 PC ORINDA AQUATICS       1:12.28
MATHRE, ANNIE         15 PC FLYING FISH           1:12.49
HUBBS, MARISSA B.     13 SN ARDEN HILLS           1:12.53
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS       1:12.67
GOODALL, RUBY         16 PC OAKLAND BARRACUDA     1:12.87
CURTIS, SARA N.       14 SN ARDEN HILLS           1:14.10
PANGER, SAMANTHA      15 PC PLEASANTON SEA HAW    1:14.19
KRIER, CAITLIN        14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:14.34
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:14.91
FARRAR, BRIANNE       13 PC ORINDA AQUATICS       1:15.16
RETHERFORD, TANYA     13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:15.25
LYNN, MEGAN           13 PC ORINDA AQUATICS       1:15.46
SCOTT, CAITLIN        17 PC ORINDA AQUATICS       1:15.57
REINGOLD, SARAH       13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:15.86
SMITH, MICHELLE       13 PC ORINDA AQUATICS       1:15.86
SIEW, MELISSA         13 PC MISSION SAN JOSE A    1:16.18
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:16.24
KELLY, KRISTEN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:16.50
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALA GATORS            1:16.81
FAJANS, ANDREA        17 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:16.82
BROGAN, KATY          14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:18.42
HAILE, BAILEY         17 PC SOS SWIM TEAM         1:18.95
HAARZ, COLBY          14 PC ORINDA AQUATICS       1:19.30
GIRIMAJI, SHILPA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:19.57
KING, MARY ELLEN      13 PC ORINDA AQUATICS       1:21.03
SAWREY-KUBICEK, DANIE 13 PC ORINDA AQUATICS       1:26.26
SANCHEZ, NATALIA      18 PC MISSION SAN JOSE A    1:45.28
FULL, MARY            14 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
KELLY, MEGAN          17 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
OBRIEN, MEGHAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
WYNN, KELLY           13 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   13-18   200 BACK                                    EVENT   29
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       2:09.34
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   13-18   200 BACK                                    EVENT   29
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ARNOLD, KATIE         16 PC ORINDA AQUATICS       2:10.47
VANDENBERG, KIM       17 PC ORINDA AQUATICS       2:12.21
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:15.02
KELLY, MEGAN          17 PC ORINDA AQUATICS       2:15.15
HEATH, SARAH          15 PC ORINDA AQUATICS       2:15.26
MOONEY, KELLY         14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:15.91
BECK, SYLVIA          15 PC ORINDA AQUATICS       2:20.28
VARELLAS, BETSY       14 PC ORINDA AQUATICS       2:20.82
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS       2:22.36
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS       2:23.07
URE, KATIE            13 PC ORINDA AQUATICS       2:23.74
DALY, ALYSIA          14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:24.35
REINGOLD, REBECCA     16 PC ORINDA AQUATICS       2:24.49
GHANBARI, SHEEVA      14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:25.08
STRAW, LIZZY          17 PC ORINDA AQUATICS       2:25.71
METCALF, VANESSA      16 PC ORINDA AQUATICS       2:27.42
JOHNSON, EVA          16 PC ORINDA AQUATICS       2:27.54
SUN, NOELLE           14 PC ORINDA AQUATICS       2:28.72
FULL, MARY            14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:31.24
ELGENDY, SARAH T.     15 SN ARDEN HILLS           2:31.91
BEAUDREAU, LAUREN     14 PC ORINDA AQUATICS       2:32.44
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       2:33.38
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS       2:33.98
DAVIDSON, SARA        13 PC ORINDA AQUATICS       2:34.75
JAGUST, AMY           15 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:35.14
FAJANS, ANDREA        17 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:35.67
ARNASON, GRETCHEN     15 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:36.58
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS       2:36.88
MORADIAN, LAUREN      14 PC SOS SWIM TEAM         2:37.54
GORDON, SARAH         13 PC ORINDA AQUATICS       2:37.61
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:37.86
REINGOLD, SARAH       13 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:38.31
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:38.59
CHEN, AMY             15 PC ORINDA AQUATICS       2:39.04
MATHRE, ANNIE         15 PC FLYING FISH           2:39.79
DISKIN, JULIA         13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:41.04
BROGAN, KATY          14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:42.54
KELLY, KRISTEN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:42.71
SCOTT, CAITLIN        17 PC ORINDA AQUATICS       2:43.24
WYNN, KELLY           13 PC FREMONT AREA SWIM     2:44.78
FARRAR, BRIANNE       13 PC ORINDA AQUATICS       2:45.70
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:49.43
SIEW, MELISSA         13 PC MISSION SAN JOSE A    2:54.34
KING, MARY ELLEN      13 PC ORINDA AQUATICS       2:58.22
KWONG, REBECCA        13 PC MISSION SAN JOSE A    3:05.79
SANCHEZ, NATALIA      18 PC MISSION SAN JOSE A    3:46.05
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
KRIER, CAITLIN        14 PC OAKLAND BARRACUDA      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   63
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BEVER, MAGGIE         15 PC ORINDA AQUATICS       1:09.96
BURDICK, PATRICIA     15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:10.09
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       1:10.51
SHARP, EMILY          16 PC ORINDA AQUATICS       1:10.77
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS       1:10.93
THURMAN, AMY          17 PC ORINDA AQUATICS       1:11.90
KORN, CAMERYN         15 PC ORINDA AQUATICS       1:12.47
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   63
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VANDENBERG, KIM       17 PC ORINDA AQUATICS       1:13.41
IVRY, JESSICA         16 PC ORINDA AQUATICS       1:13.42
NISSEN, JESSICA L.    16 SN ARDEN HILLS           1:13.43
FULL, MARY            14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:14.03
BEAUDREAU, LAUREN     14 PC ORINDA AQUATICS       1:14.86
DISBROW, ANYA         14 PC ORINDA AQUATICS       1:14.88
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS       1:14.91
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       1:15.60
KURPINSKY, LEIGH      18 PC ORINDA AQUATICS       1:15.98
YOSHIWARA, CAROLE     13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:16.02
MCGHEE, MELISSA A.    13 SN ARDEN HILLS           1:16.03
LEOPOLD, JENNIFER A.  13 SN ARDEN HILLS           1:16.10
OTO, SALLIE           17 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:16.26
SILVERFOOTE, CHRIS    16 PC ORINDA AQUATICS       1:17.46
OCHS, JILLIAN         15 PC ORINDA AQUATICS       1:17.49
SUN, NOELLE           14 PC ORINDA AQUATICS       1:17.90
WIEGEL, JENNY M.      14 SN ARDEN HILLS           1:17.99
LEIPPER, KATHERINE    13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:18.20
BROGAN, KATY          14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:18.49
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS       1:19.18
MARSHALL, HANNAH      13 PC ALA GATORS            1:19.28
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS       1:19.89
CHEN, AMY             15 PC ORINDA AQUATICS       1:19.92
SCOTT, CAITLIN        17 PC ORINDA AQUATICS       1:20.06
SANDBERG, LINDSAY     13 PC ORINDA AQUATICS       1:20.16
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS       1:20.90
GREENBAUM, ALEXA R.   13 SN ARDEN HILLS           1:20.96
KELLMANN, SHANNON     15 PC TRI-VALLEY SEA DEV    1:20.96
GOODALL, RUBY         16 PC OAKLAND BARRACUDA     1:21.04
FAJANS, ANDREA        17 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:21.18
HAARZ, COLBY          14 PC ORINDA AQUATICS       1:21.75
REINGOLD, REBECCA     16 PC ORINDA AQUATICS       1:22.94
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:23.35
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.67
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.80
CURTIS, SARA N.       14 SN ARDEN HILLS           1:24.07
OBRIEN, MEGHAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:24.12
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALA GATORS            1:24.65
LYNN, MEGAN           13 PC ORINDA AQUATICS       1:24.70
SIEW, MELISSA         13 PC MISSION SAN JOSE A    1:25.03
JAGUST, AMY           15 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:25.72
GIRIMAJI, SHILPA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:25.85
NAIMA, MITRA          13 PC MISSION SAN JOSE A    1:26.34
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:27.74
MATHRE, ANNIE         15 PC FLYING FISH           1:27.94
KWONG, REBECCA        13 PC MISSION SAN JOSE A    1:29.32
SANCHEZ, NATALIA      18 PC MISSION SAN JOSE A    2:26.69
SILVERFOOTE, LISA     13 PC ORINDA AQUATICS       NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   13-18   200 BREAST                                  EVENT   23
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
THURMAN, AMY          17 PC ORINDA AQUATICS       2:24.93
BEVER, MAGGIE         15 PC ORINDA AQUATICS       2:27.26
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS       2:34.57
KORN, CAMERYN         15 PC ORINDA AQUATICS       2:35.72
IVRY, JESSICA         16 PC ORINDA AQUATICS       2:35.75
NISSEN, JESSICA L.    16 SN ARDEN HILLS           2:35.96
FULL, MARY            14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:35.98
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   13-18   200 BREAST                                  EVENT   23
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOONEY, KELLY         14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:36.78
SILVERFOOTE, CHRIS    16 PC ORINDA AQUATICS       2:40.21
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:40.70
SHARP, EMILY          16 PC ORINDA AQUATICS       2:41.61
BROWN, CARLY B.       13 SN CENTRAL VALLEY AQU    2:41.93
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       2:42.25
BEAUDREAU, LAUREN     14 PC ORINDA AQUATICS       2:43.20
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS       2:45.31
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS       2:45.50
DISBROW, ANYA         14 PC ORINDA AQUATICS       2:47.04
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS       2:47.39
OTO, SALLIE           17 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:47.41
SUN, NOELLE           14 PC ORINDA AQUATICS       2:47.45
BROGAN, KATY          14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:47.93
SANDBERG, LINDSAY     13 PC ORINDA AQUATICS       2:49.40
LEOPOLD, JENNIFER A.  13 SN ARDEN HILLS           2:49.73
SCOTT, CAITLIN        17 PC ORINDA AQUATICS       2:50.33
FAJANS, ANDREA        17 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:50.80
CHEN, AMY             15 PC ORINDA AQUATICS       2:50.85
REINGOLD, REBECCA     16 PC ORINDA AQUATICS       2:50.94
MARSHALL, HANNAH      13 PC ALA GATORS            2:51.56
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS       2:52.48
GIMA, SHANNON         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:52.65
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALA GATORS            2:53.78
OBRIEN, MEGHAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:55.10
HAARZ, COLBY          14 PC ORINDA AQUATICS       2:56.30
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:57.51
NAIMA, MITRA          13 PC MISSION SAN JOSE A    2:57.93
LEE, EUNICE           13 PC ORINDA AQUATICS       2:59.46
TUNZI, ELYSE          13 PC SANTA ROSA NEPTUNE    2:59.65
GOODALL, RUBY         16 PC OAKLAND BARRACUDA     2:59.87
SIEW, MELISSA         13 PC MISSION SAN JOSE A    3:01.45
GIRIMAJI, SHILPA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    3:02.18
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:03.04
JAGUST, AMY           15 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:03.72
MATHRE, ANNIE         15 PC FLYING FISH           3:06.44
CHARGUALAF, SABRINA L 13 SN ARDEN HILLS           3:07.19
DALY, ALYSIA          14 PC PLEASANTON SEA HAW    3:08.29
KWONG, REBECCA        13 PC MISSION SAN JOSE A    3:08.85
REINGOLD, SARAH       13 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:09.18
EASLEY, MELISSA       13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:13.57
ANDERSON, MEGAN       13 PC NORTH MARIN AQUATI    NO SHOW
LEVY, SOPHIE          17 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   13-18   100 FLY                                     EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VANDENBERG, KIM       17 PC ORINDA AQUATICS         58.45
THURMAN, AMY          17 PC ORINDA AQUATICS       1:00.01
HEATH, SARAH          15 PC ORINDA AQUATICS       1:01.74
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS       1:02.01
REINGOLD, REBECCA     16 PC ORINDA AQUATICS       1:02.37
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       1:03.19
STRAW, LIZZY          17 PC ORINDA AQUATICS       1:03.57
METCALF, VANESSA      16 PC ORINDA AQUATICS       1:03.71
NISSEN, JESSICA L.    16 SN ARDEN HILLS           1:03.77
BECK, SYLVIA          15 PC ORINDA AQUATICS       1:03.80
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:04.38
HODGKINSON, SYDNEY    16 PC ORINDA AQUATICS       1:04.40
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   13-18   100 FLY                                     EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
OTO, SALLIE           17 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:05.29
MOONEY, KELLY         14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:05.66
BEVER, MAGGIE         15 PC ORINDA AQUATICS       1:06.56
SILVERFOOTE, CHRIS    16 PC ORINDA AQUATICS       1:06.71
VARELLAS, BETSY       14 PC ORINDA AQUATICS       1:06.88
IVRY, JESSICA         16 PC ORINDA AQUATICS       1:06.97
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS       1:07.07
PERIA, HANNAH         13 PC ORINDA AQUATICS       1:07.37
VAUGHAN, JESSICA      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.38
YOSHIWARA, CAROLE     13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:07.46
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:07.51
HAILE, BAILEY         17 PC SOS SWIM TEAM         1:08.02
JOHNSON, EVA          16 PC ORINDA AQUATICS       1:08.08
SCHONBORN, LINDSAY    13 PC ORINDA AQUATICS       1:08.34
ELGENDY, SARAH T.     15 SN ARDEN HILLS           1:09.02
CHARGUALAF, SABRINA L 13 SN ARDEN HILLS           1:09.20
GORDON, SARAH         13 PC ORINDA AQUATICS       1:09.30
URE, KATIE            13 PC ORINDA AQUATICS       1:09.35
LEOPOLD, JENNIFER A.  13 SN ARDEN HILLS           1:10.67
GHANBARI, SHEEVA      14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:10.69
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS       1:11.79
BROWN, CARLY B.       13 SN CENTRAL VALLEY AQU    1:13.17
SCHULL, KIM           14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:13.40
DAVIDSON, SARA        13 PC ORINDA AQUATICS       1:13.71
FAJANS, ANDREA        17 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:13.80
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALA GATORS            1:13.92
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS       1:14.42
KRIER, CAITLIN        14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:14.88
DISKIN, JULIA         13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:14.90
FARRAR, BRIANNE       13 PC ORINDA AQUATICS       1:15.16
MATHRE, ANNIE         15 PC FLYING FISH           1:15.27
HAARZ, COLBY          14 PC ORINDA AQUATICS       1:15.65
LEE, EUNICE           13 PC ORINDA AQUATICS       1:15.89
SMITH, MICHELLE       13 PC ORINDA AQUATICS       1:17.33
HOWELL, LAUREN        13 PC MISSION SAN JOSE A    1:20.05
LABOON, CHARLOTTE     14 PC ORINDA AQUATICS       1:29.00
ARNASON, GRETCHEN     15 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
SHARP, EMILY          16 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   13-18   200 I.M.                                    EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
THURMAN, AMY          17 PC ORINDA AQUATICS       2:08.67
VANDENBERG, KIM       17 PC ORINDA AQUATICS       2:09.74
WHITE, HEATHER        13 PC ORINDA AQUATICS       2:10.59
KELLY, MEGAN          17 PC ORINDA AQUATICS       2:11.97
HEATH, SARAH          15 PC ORINDA AQUATICS       2:12.82
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:16.49
BEVER, MAGGIE         15 PC ORINDA AQUATICS       2:17.48
LEVY, SOPHIE          17 PC ORINDA AQUATICS       2:18.14
NISSEN, JESSICA L.    16 SN ARDEN HILLS           2:20.33
OCHS, JILLIAN         15 PC ORINDA AQUATICS       2:20.97
IVRY, JESSICA         16 PC ORINDA AQUATICS       2:21.36
BECK, SYLVIA          15 PC ORINDA AQUATICS       2:21.96
METCALF, VANESSA      16 PC ORINDA AQUATICS       2:23.20
STRAW, LIZZY          17 PC ORINDA AQUATICS       2:23.64
JOHNSON, EVA          16 PC ORINDA AQUATICS       2:23.74
LATHROPE, ALLISON     17 PC ORINDA AQUATICS       2:24.13
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS       2:24.14
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   13-18   200 I.M.                                    EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BEAUDREAU, LAUREN     14 PC ORINDA AQUATICS       2:24.26
PERIA, HANNAH         13 PC ORINDA AQUATICS       2:24.33
MCGHEE, MELISSA A.    13 SN ARDEN HILLS           2:24.38
REINGOLD, REBECCA     16 PC ORINDA AQUATICS       2:24.94
OTO, SALLIE           17 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:24.98
SILVERFOOTE, CHRIS    16 PC ORINDA AQUATICS       2:25.10
HODGKINSON, SYDNEY    16 PC ORINDA AQUATICS       2:25.31
FULL, MARY            14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:25.48
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS       2:25.72
GHANBARI, SHEEVA      14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:26.12
URE, KATIE            13 PC ORINDA AQUATICS       2:27.64
SHARP, EMILY          16 PC ORINDA AQUATICS       2:28.25
SONDEREGGER, LAUREN   14 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:29.25
LEOPOLD, JENNIFER A.  13 SN ARDEN HILLS           2:29.84
LEIPPER, KATHERINE    13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:29.94
WULF, ASHLEY          13 PC ORINDA AQUATICS       2:30.39
ELGENDY, SARAH T.     15 SN ARDEN HILLS           2:30.41
COUGHLAN, CLAIRE      15 PC ORINDA AQUATICS       2:30.79
HAILE, BAILEY         17 PC SOS SWIM TEAM         2:30.81
FAJANS, ANDREA        17 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:30.97
GREENBAUM, ALEXA R.   13 SN ARDEN HILLS           2:31.21
DAVIDSON, SARA        13 PC ORINDA AQUATICS       2:32.21
SUN, NOELLE           14 PC ORINDA AQUATICS       2:32.57
FRANCIS, LAUREN       13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:33.64
SUGITANI, MICHELLE    14 PC ALA GATORS            2:33.93
DISBROW, ANYA         14 PC ORINDA AQUATICS       2:34.80
KELLMANN, SHANNON     15 PC TRI-VALLEY SEA DEV    2:35.54
MARSHALL, HANNAH      13 PC ALA GATORS            2:36.16
CHARGUALAF, SABRINA L 13 SN ARDEN HILLS           2:36.51
KRIER, CAITLIN        14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:36.52
CURTIS, SARA N.       14 SN ARDEN HILLS           2:36.53
GORDON, SARAH         13 PC ORINDA AQUATICS       2:37.37
BROGAN, KATY          14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:37.39
HAARZ, COLBY          14 PC ORINDA AQUATICS       2:38.71
OBRIEN, MEGHAN        14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:38.74
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:38.91
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS       2:38.95
SCOTT, CAITLIN        17 PC ORINDA AQUATICS       2:39.52
LEWIN, NIKKI          13 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:40.09
HUBBS, MARISSA B.     13 SN ARDEN HILLS           2:40.96
TUNZI, ELYSE          13 PC SANTA ROSA NEPTUNE    2:41.03
MATHRE, ANNIE         15 PC FLYING FISH           2:41.07
RETHERFORD, TANYA     13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:42.47
GIRIMAJI, SHILPA      14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:42.61
FARRAR, BRIANNE       13 PC ORINDA AQUATICS       2:42.96
SILVERFOOTE, LISA     13 PC ORINDA AQUATICS       2:44.25
REINGOLD, SARAH       13 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:44.56
NAIMA, MITRA          13 PC MISSION SAN JOSE A    2:47.71
KWONG, REBECCA        13 PC MISSION SAN JOSE A    2:53.68
KORN, CAMERYN         15 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
MORADIAN, LAUREN      14 PC SOS SWIM TEAM         NO SHOW
SCHRAKAMP, NIKI       13 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
VARELLAS, BETSY       14 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    8&UN    25 FREE                                     EVENT    4
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ASHBY, ROBBIE          8 PC ORINDA AQUATICS         14.90
DEAVER, NICK           8 PC ORINDA AQUATICS         14.98
STRAUSSER, JEFFREY     8 PC ORINDA AQUATICS         15.04
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      15.49
UU, PARKER             7 SN ARDEN HILLS             15.63
MOONEY, SEAN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       16.15
SEITZ, ANDREW          8 PC UNATTACHED PACIFIC      16.28
PERRY, CHRISTOPHER     8 PC ORINDA AQUATICS         17.55
CONNOLLY, RYAN         8 PC ORINDA AQUATICS         17.61
SEROY, JAKE            8 PC ORINDA AQUATICS         17.94
TAMBAZIDIS, DIEGO      7 PC PLEASANT HILL SWIM      18.23
CLEMONS, ROBERT        8 PC ORINDA AQUATICS         18.82
SIMMONS, JACK          7 PC ORINDA AQUATICS         19.53
=============================================================================================================================
   EVENT   56                                    MALE    8&UN    50 FREE                                     EVENT   56
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DEAVER, NICK           8 PC ORINDA AQUATICS         32.24
STRAUSSER, JEFFREY     8 PC ORINDA AQUATICS         32.65
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.95
UU, PARKER             7 SN ARDEN HILLS             34.04
ASHBY, ROBBIE          8 PC ORINDA AQUATICS         34.35
MOONEY, SEAN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       35.90
SEITZ, ANDREW          8 PC UNATTACHED PACIFIC      39.29
IMHOF, MATTHEW         8 PC FREMONT AREA SWIM       39.93
CONNOLLY, RYAN         8 PC ORINDA AQUATICS         40.86
PERRY, CHRISTOPHER     8 PC ORINDA AQUATICS         42.91
USINGER, BRETT         6 PC ORINDA AQUATICS         44.39
SIMMONS, JACK          7 PC ORINDA AQUATICS         44.59
KANE, HUNTER           7 PC PLEASANT HILL SWIM      44.89
SCHOEMANN, PETER       6 PC PLEASANT HILL SWIM      45.22
CLEMONS, ROBERT        8 PC ORINDA AQUATICS       NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   48
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DEAVER, NICK           8 PC ORINDA AQUATICS         17.77
ASHBY, ROBBIE          8 PC ORINDA AQUATICS         18.32
STRAUSSER, JEFFREY     8 PC ORINDA AQUATICS         18.38
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      19.95
SEITZ, ANDREW          8 PC UNATTACHED PACIFIC      20.09
CONNOLLY, RYAN         8 PC ORINDA AQUATICS         20.97
MOONEY, SEAN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       21.55
IMHOF, MATTHEW         8 PC FREMONT AREA SWIM       21.77
CLEMONS, ROBERT        8 PC ORINDA AQUATICS         22.14
SCHOEMANN, PETER       6 PC PLEASANT HILL SWIM      22.54
RIELE, JUSTIN          7 PC SAN RAMON LIVERMOR      22.88
SEROY, JAKE            8 PC ORINDA AQUATICS         23.89
KANE, HUNTER           7 PC PLEASANT HILL SWIM      24.75
USINGER, BRETT         6 PC ORINDA AQUATICS         25.98
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   20                                    MALE    8&UN    50 BREAST                                   EVENT   20
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
UU, PARKER             7 SN ARDEN HILLS             43.95
STRAUSSER, JEFFREY     8 PC ORINDA AQUATICS         45.46
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      46.90
MOONEY, SEAN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       47.05
SEITZ, ANDREW          8 PC UNATTACHED PACIFIC      51.05
CLEMONS, ROBERT        8 PC ORINDA AQUATICS         51.68
ASHBY, ROBBIE          8 PC ORINDA AQUATICS         54.85
PERRY, CHRISTOPHER     8 PC ORINDA AQUATICS         55.95
CONNOLLY, RYAN         8 PC ORINDA AQUATICS         57.05
TAMBAZIDIS, DIEGO      7 PC PLEASANT HILL SWIM    1:01.90
=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    8&UN    25 FLY                                      EVENT   12
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
STRAUSSER, JEFFREY     8 PC ORINDA AQUATICS         16.64
ASHBY, ROBBIE          8 PC ORINDA AQUATICS         17.45
DEAVER, NICK           8 PC ORINDA AQUATICS         17.55
UU, PARKER             7 SN ARDEN HILLS             18.44
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      18.62
SEITZ, ANDREW          8 PC UNATTACHED PACIFIC      19.07
SEROY, JAKE            8 PC ORINDA AQUATICS         19.60
SIMMONS, JACK          7 PC ORINDA AQUATICS         19.81
CONNOLLY, RYAN         8 PC ORINDA AQUATICS         19.83
MOONEY, SEAN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       20.61
CLEMONS, ROBERT        8 PC ORINDA AQUATICS         23.06
TAMBAZIDIS, DIEGO      7 PC PLEASANT HILL SWIM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   40                                    MALE    8&UN    100 I.M.                                    EVENT   40
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
STRAUSSER, JEFFREY     8 PC ORINDA AQUATICS       1:25.70
DEAVER, NICK           8 PC ORINDA AQUATICS       1:26.60
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:27.60
ASHBY, ROBBIE          8 PC ORINDA AQUATICS       1:30.80
SEITZ, ANDREW          8 PC UNATTACHED PACIFIC    1:32.65
UU, PARKER             7 SN ARDEN HILLS           1:33.25
MOONEY, SEAN           8 PC WALNUT CREEK AQUA     1:36.10
IMHOF, MATTHEW         8 PC FREMONT AREA SWIM     1:43.32
CLEMONS, ROBERT        8 PC ORINDA AQUATICS       1:43.42
CONNOLLY, RYAN         8 PC ORINDA AQUATICS       1:44.79
RIELE, JUSTIN          7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:45.15
PERRY, CHRISTOPHER     8 PC ORINDA AQUATICS       1:55.88
USINGER, BRETT         6 PC ORINDA AQUATICS       1:56.77
SIMMONS, JACK          7 PC ORINDA AQUATICS       1:57.18
KANE, HUNTER           7 PC PLEASANT HILL SWIM     DQUED
SCHOEMANN, PETER       6 PC PLEASANT HILL SWIM     DQUED
SEROY, JAKE            8 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   54                                    MALE    10&UN   50 FREE                                     EVENT   54
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BARTON, RJ            10 PC SOS SWIM TEAM           28.56
DEIS, NICK            10 SN ARDEN HILLS             29.09
PERRY, JAMES          10 PC ORINDA AQUATICS         30.37
HOVERSTEN, NICK        9 PC ORINDA AQUATICS         32.17
MOONEY, TREVOR        10 PC WALNUT CREEK AQUA       32.41
JOPE, ADRIC A.        10 SN ARDEN HILLS             32.46
DYER, CHRIS           10 PC ORINDA AQUATICS         32.67
TANAKIT, RYAN         10 PC FREMONT AREA SWIM       33.00
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALA GATORS              33.07
MACGREGOR, CAMERON     9 PC PLEASANT HILL SWIM      33.21
HOWELL, TREY          10 PC MISSION SAN JOSE A      33.22
KOROTKIN, BRIAN J.    10 SN ARDEN HILLS             33.35
HAUFLER, SEAN         10 PC ORINDA AQUATICS         33.71
MORLEY, CALVIN         9 PC UNATTACHED PACIFIC      33.77
CRUZ, JAYCOB          10 PC MISSION SAN JOSE A      34.28
FONG, JEFFREY         10 PC MISSION SAN JOSE A      34.76
CAMPBELL, JODY        10 PC SANTA ROSA NEPTUNE      34.81
BURBIDGE, NICK         9 PC WALNUT CREEK AQUA       34.84
ZHANG, KEVIN           9 PC MISSION SAN JOSE A      34.95
WONG, KAI             10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      35.11
BEAUDREAU, HAYDEN      9 PC ORINDA AQUATICS         35.37
TAAPKEN, ZACHARY       9 PC ORINDA AQUATICS         35.74
DOTSON, CHRISTOPHER    9 PC TRI-VALLEY SEA DEV      36.11
KLEIN, PARKER          9 PC WALNUT CREEK AQUA       36.22
SCHNEIDER, BRYAN      10 PC ORINDA AQUATICS         36.79
RHODA, KY              9 PC WALNUT CREEK AQUA       38.48
=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT    2
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BARTON, RJ            10 PC SOS SWIM TEAM         1:01.95
DEIS, NICK            10 SN ARDEN HILLS           1:05.41
NORTON, KYLE          10 PC SOS SWIM TEAM         1:05.85
TANAKIT, RYAN         10 PC FREMONT AREA SWIM     1:10.96
KOROTKIN, BRIAN J.    10 SN ARDEN HILLS           1:12.94
BURBIDGE, NICK         9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:14.37
HOWELL, TREY          10 PC MISSION SAN JOSE A    1:16.67
BEAUDREAU, HAYDEN      9 PC ORINDA AQUATICS       1:18.31
CRUZ, JAYCOB          10 PC MISSION SAN JOSE A    1:18.31
MACGREGOR, CAMERON     9 PC PLEASANT HILL SWIM    1:18.73
FONG, JEFFREY         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:19.41
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALA GATORS            1:19.60
KLEIN, PARKER          9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:20.40
ZHANG, KEVIN           9 PC MISSION SAN JOSE A    1:21.02
HASYCHAK, MARKKUS     10 PC PLEASANT HILL SWIM    1:21.47
MAYER, FORREST J.     10 SN ARDEN HILLS           1:23.16
SIBLEY, JONATHAN       9 PC ORINDA AQUATICS       1:26.85
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    10&UN   500 FREE                                    EVENT   26
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BARTON, RJ            10 PC SOS SWIM TEAM         6:05.32
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    10&UN   500 FREE                                    EVENT   26
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NORTON, KYLE          10 PC SOS SWIM TEAM         6:15.69
DEIS, NICK            10 SN ARDEN HILLS           6:16.94
MOONEY, TREVOR        10 PC WALNUT CREEK AQUA     6:45.95
GOODSON, WESLEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    6:46.97
TANAKIT, RYAN         10 PC FREMONT AREA SWIM     6:48.23
KOROTKIN, BRIAN J.    10 SN ARDEN HILLS           7:00.15
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW    7:04.21
HOWELL, TREY          10 PC MISSION SAN JOSE A    7:07.79
FONG, JEFFREY         10 PC MISSION SAN JOSE A    7:31.95
CRUZ, JAYCOB          10 PC MISSION SAN JOSE A    7:44.63
ZHANG, KEVIN           9 PC MISSION SAN JOSE A    8:00.69
MAYER, FORREST J.     10 SN ARDEN HILLS           8:47.65
=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    10&UN   100 BACK                                    EVENT   46
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BARTON, RJ            10 PC SOS SWIM TEAM         1:11.61
DEIS, NICK            10 SN ARDEN HILLS           1:17.42
DYER, CHRIS           10 PC ORINDA AQUATICS       1:20.90
HAUFLER, SEAN         10 PC ORINDA AQUATICS       1:21.14
KOROTKIN, BRIAN J.    10 SN ARDEN HILLS           1:21.55
CAMPBELL, JODY        10 PC SANTA ROSA NEPTUNE    1:21.95
MOONEY, TREVOR        10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:22.36
JOPE, ADRIC A.        10 SN ARDEN HILLS           1:22.47
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:24.86
TANAKIT, RYAN         10 PC FREMONT AREA SWIM     1:25.39
CRUZ, JAYCOB          10 PC MISSION SAN JOSE A    1:25.42
MORLEY, CALVIN         9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:27.48
BURBIDGE, NICK         9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:28.08
WEBER, LUKE            9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:32.77
ZHANG, KEVIN           9 PC MISSION SAN JOSE A    1:33.66
HOVERSTEN, NICK        9 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
HOWELL, TREY          10 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   18
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NORTON, KYLE          10 PC SOS SWIM TEAM           36.73
BARTON, RJ            10 PC SOS SWIM TEAM           37.22
CHUCK, CHRIS          10 PC ORINDA AQUATICS         40.98
DEIS, NICK            10 SN ARDEN HILLS             41.82
MOONEY, TREVOR        10 PC WALNUT CREEK AQUA       42.74
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW      43.25
PERRY, JAMES          10 PC ORINDA AQUATICS         43.53
FITCH, JIMMY           9 SN ARDEN HILLS             43.56
KOROTKIN, BRIAN J.    10 SN ARDEN HILLS             44.32
BEAUDREAU, HAYDEN      9 PC ORINDA AQUATICS         46.07
CRUZ, JAYCOB          10 PC MISSION SAN JOSE A      46.36
SIBLEY, JONATHAN       9 PC ORINDA AQUATICS         46.95
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALA GATORS              47.18
WRIGHT, SHANE          9 PC ORINDA AQUATICS         47.33
WONG, KAI             10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      47.42
HASYCHAK, MARKKUS     10 PC PLEASANT HILL SWIM      48.35
ZHANG, KEVIN           9 PC MISSION SAN JOSE A      48.52
MORLEY, CALVIN         9 PC UNATTACHED PACIFIC      49.09
RHODA, KY              9 PC WALNUT CREEK AQUA       51.57
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   18
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BURBIDGE, NICK         9 PC WALNUT CREEK AQUA       53.24
MAYER, FORREST J.     10 SN ARDEN HILLS            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   10
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BARTON, RJ            10 PC SOS SWIM TEAM           32.48
PERRY, JAMES          10 PC ORINDA AQUATICS         33.57
TANAKIT, RYAN         10 PC FREMONT AREA SWIM       35.32
KOROTKIN, BRIAN J.    10 SN ARDEN HILLS             36.03
DOTSON, CHRISTOPHER    9 PC TRI-VALLEY SEA DEV      36.16
DEIS, NICK            10 SN ARDEN HILLS             36.60
MORLEY, CALVIN         9 PC UNATTACHED PACIFIC      36.66
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW      36.73
CRUZ, JAYCOB          10 PC MISSION SAN JOSE A      37.19
HOWELL, TREY          10 PC MISSION SAN JOSE A      37.47
KLEIN, PARKER          9 PC WALNUT CREEK AQUA       38.85
NORTON, KYLE          10 PC SOS SWIM TEAM           39.56
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALA GATORS              39.78
BURBIDGE, NICK         9 PC WALNUT CREEK AQUA       40.55
WRIGHT, SHANE          9 PC ORINDA AQUATICS         41.41
MACGREGOR, CAMERON     9 PC PLEASANT HILL SWIM      41.62
HASYCHAK, MARKKUS     10 PC PLEASANT HILL SWIM      42.43
FONG, JEFFREY         10 PC MISSION SAN JOSE A      43.37
MAYER, FORREST J.     10 SN ARDEN HILLS             43.88
ZHANG, KEVIN           9 PC MISSION SAN JOSE A      44.51
SIBLEY, JONATHAN       9 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   62                                    MALE    10&UN   100 FLY                                     EVENT   62
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BARTON, RJ            10 PC SOS SWIM TEAM         1:11.69
TANAKIT, RYAN         10 PC FREMONT AREA SWIM     1:18.04
KOROTKIN, BRIAN J.    10 SN ARDEN HILLS           1:23.30
DEIS, NICK            10 SN ARDEN HILLS           1:23.61
CRUZ, JAYCOB          10 PC MISSION SAN JOSE A    1:25.32
KLEIN, PARKER          9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:31.19
BURBIDGE, NICK         9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:31.23
HOWELL, TREY          10 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   38                                    MALE    10&UN   100 I.M.                                    EVENT   38
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DEIS, NICK            10 SN ARDEN HILLS           1:16.63
HAUFLER, SEAN         10 PC ORINDA AQUATICS       1:18.45
MOONEY, TREVOR        10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:20.29
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:21.11
DYER, CHRIS           10 PC ORINDA AQUATICS       1:21.13
KOROTKIN, BRIAN J.    10 SN ARDEN HILLS           1:21.93
PERRY, JAMES          10 PC ORINDA AQUATICS       1:22.22
JOPE, ADRIC A.        10 SN ARDEN HILLS           1:22.24
TANAKIT, RYAN         10 PC FREMONT AREA SWIM     1:23.42
CAMPBELL, JODY        10 PC SANTA ROSA NEPTUNE    1:24.55
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   38                                    MALE    10&UN   100 I.M.                                    EVENT   38
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CRUZ, JAYCOB          10 PC MISSION SAN JOSE A    1:27.52
MORLEY, CALVIN         9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:28.59
KLEIN, PARKER          9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:28.60
SUGITANI, MICHAEL     10 PC ALA GATORS            1:29.24
BURBIDGE, NICK         9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:29.60
ZHANG, KEVIN           9 PC MISSION SAN JOSE A    1:29.63
TAAPKEN, ZACHARY       9 PC ORINDA AQUATICS       1:31.05
DOTSON, CHRISTOPHER    9 PC TRI-VALLEY SEA DEV    1:31.26
HOWELL, TREY          10 PC MISSION SAN JOSE A    1:32.26
FONG, JEFFREY         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:34.40
WONG, KAI             10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:34.91
SIBLEY, JONATHAN       9 PC ORINDA AQUATICS       1:36.54
WEBER, LUKE            9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:37.36
RHODA, KY              9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:51.79
BEAUDREAU, HAYDEN      9 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
HOVERSTEN, NICK        9 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   52                                    MALE    11-12   50 FREE                                     EVENT   52
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
UU, DRAKE E.          11 SN ARDEN HILLS             25.80
KOROTKIN, SCOTTY D.   12 SN ARDEN HILLS             28.49
WONNER, CASEY         12 PC ALA GATORS              28.64
OWENS, DUSTIN R.      11 SN ARDEN HILLS             28.67
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR      28.72
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR      29.10
MOONEY, CONNOR        12 PC WALNUT CREEK AQUA       29.11
MARTINO, ANDREW       12 PC WALNUT CREEK AQUA       29.28
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS         29.28
JOPE, DAWSON O.       12 SN ARDEN HILLS             29.57
ARELLANO, SCOTTY      11 PC FREMONT AREA SWIM       29.83
HEARD, THOMAS         11 PC MISSION SAN JOSE A      29.88
NELSON, BILLY         11 PC PLEASANTON SEA HAW      30.08
CROSSLEY, LUKE        11 PC ORINDA AQUATICS         30.15
LEIPPER, IAN          11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      30.35
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A      30.42
VAN KRIEKEN, VANCE    11 PC OAKLAND BARRACUDA       30.66
HUNTER, JOE           12 PC ORINDA AQUATICS         31.24
LEOPOLD, JONATHAN C.  11 SN ARDEN HILLS             31.28
RYLE, TIMMY G.        12 SN ARDEN HILLS             31.38
MCMAHON, JACK         12 PC WALNUT CREEK AQUA       31.56
ALDERSON, TAYLOR      12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      31.61
HAARZ, EVAN           11 PC ORINDA AQUATICS         31.92
JACKSON, STEVEN       11 PC SANTA CLARA SWIM C      32.02
KELLY, LIAM           11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      32.10
BUSH, MATT            12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      32.18
KANE, KYLE            11 PC PLEASANT HILL SWIM      32.32
FULLER, BRAD          11 PC SOS SWIM TEAM           32.47
ELLGAS, CASEY         11 PC PLEASANTON SEA HAW      37.64
RAIMONDI, NICHOLAS    11 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    11-12   100 FREE                                    EVENT    6
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KIM, JOSEPH           12 PC PLEASANTON SEA HAW      57.05
UU, DRAKE E.          11 SN ARDEN HILLS             57.72
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:02.10
WONNER, CASEY         12 PC ALA GATORS            1:02.30
HEARD, THOMAS         11 PC MISSION SAN JOSE A    1:03.39
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:04.08
MARTINO, ANDREW       12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:04.21
ARELLANO, SCOTTY      11 PC FREMONT AREA SWIM     1:04.49
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS       1:04.51
LEIPPER, IAN          11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:04.70
MOONEY, CONNOR        12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:05.13
HASYCHAK, MATTHEW     12 PC PLEASANT HILL SWIM    1:06.51
RYLE, TIMMY G.        12 SN ARDEN HILLS           1:06.87
LEOPOLD, JONATHAN C.  11 SN ARDEN HILLS           1:07.17
REINGOLD, JAKE        11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:07.30
VAN KRIEKEN, VANCE    11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:07.46
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A    1:08.06
CROSSLEY, LUKE        11 PC ORINDA AQUATICS       1:08.10
FULLER, BRAD          11 PC SOS SWIM TEAM         1:08.94
RAIMONDI, NICHOLAS    11 PC MISSION SAN JOSE A    1:09.05
OWENS, DUSTIN R.      11 SN ARDEN HILLS           1:09.26
KELLY, LIAM           11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:09.52
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    11-12   100 FREE                                    EVENT    6
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JACKSON, STEVEN       11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:09.68
MCMAHON, JACK         12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:11.49
HAZEN, TYLER          11 PC PLEASANT HILL SWIM    1:12.09
=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    11-12   500 FREE                                    EVENT   28
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:36.39
WONNER, CASEY         12 PC ALA GATORS            5:51.03
UU, DRAKE E.          11 SN ARDEN HILLS           6:00.45
MARTINO, ANDREW       12 PC WALNUT CREEK AQUA     6:05.33
KIM, JOSEPH           12 PC PLEASANTON SEA HAW    6:10.79
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS       6:16.24
RYLE, TIMMY G.        12 SN ARDEN HILLS           6:17.92
MOONEY, CONNOR        12 PC WALNUT CREEK AQUA     6:23.72
HEARD, THOMAS         11 PC MISSION SAN JOSE A    6:24.12
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    6:24.43
VAN KRIEKEN, VANCE    11 PC OAKLAND BARRACUDA     6:29.73
RAIMONDI, NICHOLAS    11 PC MISSION SAN JOSE A    6:33.80
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A    6:34.02
FULLER, BRAD          11 PC SOS SWIM TEAM         6:40.08
ARELLANO, SCOTTY      11 PC FREMONT AREA SWIM     6:40.11
OWENS, DUSTIN R.      11 SN ARDEN HILLS           6:51.28
HAARZ, EVAN           11 PC ORINDA AQUATICS       6:55.15
=============================================================================================================================
   EVENT   32                                    MALE    11-12   50 BACK                                     EVENT   32
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
UU, DRAKE E.          11 SN ARDEN HILLS             31.17
KIM, JOSEPH           12 PC PLEASANTON SEA HAW      31.33
WONNER, CASEY         12 PC ALA GATORS              33.80
LEIPPER, IAN          11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      34.02
CROSSLEY, LUKE        11 PC ORINDA AQUATICS         34.26
LEOPOLD, JONATHAN C.  11 SN ARDEN HILLS             34.39
JACKSON, STEVEN       11 PC SANTA CLARA SWIM C      34.40
RAIMONDI, NICHOLAS    11 PC MISSION SAN JOSE A      34.67
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR      34.86
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS         34.88
FORSTER, BEN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.90
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.56
REINGOLD, JAKE        11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      36.34
HEARD, THOMAS         11 PC MISSION SAN JOSE A      36.37
OWENS, DUSTIN R.      11 SN ARDEN HILLS             36.49
HASYCHAK, MATTHEW     12 PC PLEASANT HILL SWIM      36.58
MCMAHON, JACK         12 PC WALNUT CREEK AQUA       36.59
MARTINO, ANDREW       12 PC WALNUT CREEK AQUA       37.39
HAZEN, TYLER          11 PC PLEASANT HILL SWIM      37.75
VAN KRIEKEN, VANCE    11 PC OAKLAND BARRACUDA       38.16
ARELLANO, SCOTTY      11 PC FREMONT AREA SWIM       39.37
FULLER, BRAD          11 PC SOS SWIM TEAM           39.74
KELLY, LIAM           11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      40.60
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A      41.33
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    11-12   100 BACK                                    EVENT   44
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KOROTKIN, SCOTTY D.   12 SN ARDEN HILLS           1:08.93
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:09.57
WONNER, CASEY         12 PC ALA GATORS            1:11.87
LEOPOLD, JONATHAN C.  11 SN ARDEN HILLS           1:11.97
LEIPPER, IAN          11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:13.33
MARTINO, ANDREW       12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:14.51
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.52
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS       1:15.78
RYLE, TIMMY G.        12 SN ARDEN HILLS           1:17.03
RAIMONDI, NICHOLAS    11 PC MISSION SAN JOSE A    1:18.44
MOONEY, CONNOR        12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:19.05
ARELLANO, SCOTTY      11 PC FREMONT AREA SWIM     1:19.09
JACKSON, STEVEN       11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:19.15
HEARD, THOMAS         11 PC MISSION SAN JOSE A    1:19.64
NELSON, BILLY         11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:19.98
MCMAHON, JACK         12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:20.03
HAARZ, EVAN           11 PC ORINDA AQUATICS       1:20.06
OWENS, DUSTIN R.      11 SN ARDEN HILLS           1:20.15
VAN KRIEKEN, VANCE    11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:20.72
CROSSLEY, LUKE        11 PC ORINDA AQUATICS       1:22.07
FULLER, BRAD          11 PC SOS SWIM TEAM         1:23.65
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A    1:25.32
ALDERSON, TAYLOR      12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:26.47
=============================================================================================================================
   EVENT   66                                    MALE    11-12   50 BREAST2                                  EVENT   66
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
UU, DRAKE E.          11 SN ARDEN HILLS             34.76
WONNER, CASEY         12 PC ALA GATORS              37.96
KOROTKIN, SCOTTY D.   12 SN ARDEN HILLS             38.24
RAIMONDI, NICHOLAS    11 PC MISSION SAN JOSE A      41.35
HEARD, THOMAS         11 PC MISSION SAN JOSE A      41.56
KANE, KYLE            11 PC PLEASANT HILL SWIM      42.06
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A      43.17
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS         43.62
NELSON, BILLY         11 PC PLEASANTON SEA HAW      44.31
KELLY, LIAM           11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      44.48
BUSH, MATT            12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      44.77
ELLGAS, CASEY         11 PC PLEASANTON SEA HAW      45.44
KENNEDY, COLIN        11 PC ORINDA AQUATICS         47.89
MOONEY, CONNOR        12 PC WALNUT CREEK AQUA     NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   22
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
UU, DRAKE E.          11 SN ARDEN HILLS             33.78
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.25
HEARD, THOMAS         11 PC MISSION SAN JOSE A      39.88
MOONEY, CONNOR        12 PC WALNUT CREEK AQUA       39.92
KIM, JOSEPH           12 PC PLEASANTON SEA HAW      39.97
LEIPPER, IAN          11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      40.23
LEOPOLD, JONATHAN C.  11 SN ARDEN HILLS             40.27
HASYCHAK, MATTHEW     12 PC PLEASANT HILL SWIM      40.77
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   22
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FULLER, BRAD          11 PC SOS SWIM TEAM           40.86
RAIMONDI, NICHOLAS    11 PC MISSION SAN JOSE A      41.00
HAZEN, TYLER          11 PC PLEASANT HILL SWIM      41.57
MCMAHON, JACK         12 PC WALNUT CREEK AQUA       42.50
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A      43.17
RYLE, TIMMY G.        12 SN ARDEN HILLS             44.36
MARTINO, ANDREW       12 PC WALNUT CREEK AQUA       44.85
HAARZ, EVAN           11 PC ORINDA AQUATICS         45.02
ARELLANO, SCOTTY      11 PC FREMONT AREA SWIM       45.14
KELLY, LIAM           11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      45.43
JACKSON, STEVEN       11 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   60                                    MALE    11-12   50 FLY                                      EVENT   60
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
UU, DRAKE E.          11 SN ARDEN HILLS             29.55
WONNER, CASEY         12 PC ALA GATORS              30.63
LEIPPER, IAN          11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      31.44
JOPE, DAWSON O.       12 SN ARDEN HILLS             31.47
KOROTKIN, SCOTTY D.   12 SN ARDEN HILLS             32.10
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS         32.72
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.16
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.70
LEOPOLD, JONATHAN C.  11 SN ARDEN HILLS             33.80
RYLE, TIMMY G.        12 SN ARDEN HILLS             33.96
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A      34.36
MOONEY, CONNOR        12 PC WALNUT CREEK AQUA       34.67
HUNTER, JOE           12 PC ORINDA AQUATICS         35.14
OWENS, DUSTIN R.      11 SN ARDEN HILLS             35.27
ARELLANO, SCOTTY      11 PC FREMONT AREA SWIM       35.52
FULLER, BRAD          11 PC SOS SWIM TEAM           36.49
MCMAHON, JACK         12 PC WALNUT CREEK AQUA       36.63
HAARZ, EVAN           11 PC ORINDA AQUATICS         37.32
KELLY, LIAM           11 PC MONTCLAIR SWIM TEA      37.87
ALDERSON, TAYLOR      12 PC MONTCLAIR SWIM TEA      39.37
KENNEDY, COLIN        11 PC ORINDA AQUATICS         40.23
KANE, KYLE            11 PC PLEASANT HILL SWIM      40.51
=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    11-12   100 FLY                                     EVENT   14
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KIM, JOSEPH           12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:07.11
WONNER, CASEY         12 PC ALA GATORS            1:08.37
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:09.22
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS       1:13.33
LEIPPER, IAN          11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:14.28
LEOPOLD, JONATHAN C.  11 SN ARDEN HILLS           1:18.11
RYLE, TIMMY G.        12 SN ARDEN HILLS           1:18.87
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:19.35
MOONEY, CONNOR        12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:23.55
HASYCHAK, MATTHEW     12 PC PLEASANT HILL SWIM    1:25.23
HAZEN, TYLER          11 PC PLEASANT HILL SWIM    1:26.13
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A    NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   36                                    MALE    11-12   100 I.M.                                    EVENT   36
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
UU, DRAKE E.          11 SN ARDEN HILLS           1:05.92
KOROTKIN, SCOTTY D.   12 SN ARDEN HILLS           1:10.24
WHYTE, RYAN           11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:10.55
WONNER, CASEY         12 PC ALA GATORS            1:10.55
HUNTER, PIERCE        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:12.49
LEIPPER, IAN          11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:13.87
MOONEY, CONNOR        12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:13.98
JOPE, DAWSON O.       12 SN ARDEN HILLS           1:14.91
LEOPOLD, JONATHAN C.  11 SN ARDEN HILLS           1:15.22
RYLE, TIMMY G.        12 SN ARDEN HILLS           1:15.47
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS       1:15.89
RAIMONDI, NICHOLAS    11 PC MISSION SAN JOSE A    1:17.84
CROSSLEY, LUKE        11 PC ORINDA AQUATICS       1:18.47
MCMAHON, JACK         12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:18.57
HEARD, THOMAS         11 PC MISSION SAN JOSE A    1:18.75
SANCHEZ, KEVIN        12 PC MISSION SAN JOSE A    1:19.28
ARELLANO, SCOTTY      11 PC FREMONT AREA SWIM     1:19.64
FULLER, BRAD          11 PC SOS SWIM TEAM         1:20.02
OWENS, DUSTIN R.      11 SN ARDEN HILLS           1:20.81
MARTINO, ANDREW       12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:20.83
KELLY, LIAM           11 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:20.85
NELSON, BILLY         11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:21.33
HAARZ, EVAN           11 PC ORINDA AQUATICS       1:22.68
VAN KRIEKEN, VANCE    11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:22.99
BUSH, MATT            12 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:24.81
KANE, KYLE            11 PC PLEASANT HILL SWIM    1:27.06
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    13-18   50 FREE                                     EVENT   58
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ROTHBERG, DASH        14 PC WALNUT CREEK AQUA       23.49
BECK, NICOLAS         17 PC ORINDA AQUATICS         23.64
DISBROW, ZACH         17 PC ORINDA AQUATICS         23.73
SANDBERG, JESSE       15 PC ORINDA AQUATICS         23.88
MARTIN, MATT          15 PC ORINDA AQUATICS         24.18
CROSSLEY, JOHN        15 PC ORINDA AQUATICS         24.37
HAILE, BRYAN          15 PC SOS SWIM TEAM           24.38
MAHONEY, DANIEL       16 PC ORINDA AQUATICS         24.46
EMADZADEH, SEAN       16 PC NORTH MARIN AQUATI      24.58
STEFAN, NICK          13 PC ORINDA AQUATICS         24.59
STINSON, BOB          15 PC ORINDA AQUATICS         24.62
FARRELL, TIM P.       15 PC WALNUT CREEK AQUA       24.64
CHENG, ANTHONY        16 PC OAKLAND BARRACUDA       24.66
LATHROPE, SCOTT       15 PC ORINDA AQUATICS         24.68
DORSHKIND, MARK       16 PC ORINDA AQUATICS         24.82
TRAN, TONY            15 PC ORINDA AQUATICS         24.98
TUNZI, GREG           18 PC SANTA ROSA NEPTUNE      25.13
ALLAN, MATT           18 PC FREMONT AREA SWIM       25.33
YOSHIWARA, KAZ        16 PC WALNUT CREEK AQUA       25.33
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS         25.39
MCLAUGHLIN, JAMES     13 PC UNATTACHED PACIFIC      25.68
SMITH, DANIEL         13 SN ARDEN HILLS             25.71
ARNDT, MICHAEL        13 PC SAN RAMON LIVERMOR      25.73
CASEY, LANCE          13 PC SOS SWIM TEAM           25.73
LAFOLLETTE, NICK      15 PC TRI-VALLEY SEA DEV      25.77
NORTON, JOHN          18 PC UNATTACHED PACIFIC      26.04
SALAMATI, BEHAN       13 PC SAN RAMON LIVERMOR      26.32
KOROTKIN, JASON T.    15 SN ARDEN HILLS             26.45
BURKE, TANNER         16 PC ORINDA AQUATICS         26.54
FLETCHER, BLAINE M.   14 SN ARDEN HILLS             26.67
LEE, RYAN             13 PC MISSION SAN JOSE A      26.73
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS         26.80
HONDA, GEOFF          13 PC ORINDA AQUATICS         26.81
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS         26.81
JACKSON, SCOTT        14 PC SANTA CLARA SWIM C      26.85
GIBLIN, JASON         14 PC ORINDA AQUATICS         27.16
LIU, PETER            14 PC MISSION SAN JOSE A      27.73
ROCKWELL, NATHAN      15 PC ALA GATORS              27.77
LIU, ANDREW           14 PC MISSION SAN JOSE A      28.30
HOLLAND, KENT         13 PC ORINDA AQUATICS         28.46
OETKEN, MICHAEL D.    13 SN ARDEN HILLS             28.52
SCHNEIDER, ANDREW     13 PC ORINDA AQUATICS         28.76
VOGELGESANG, SCOTT    13 PC SAN RAMON LIVERMOR      28.82
TALAUE, CARL          13 PC MISSION SAN JOSE A      29.40
FONG, ELLIOT          14 PC OAKLAND BARRACUDA       29.97
PURTA, BILLY          14 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    13-18   100 FREE                                    EVENT    8
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VARELLAS, PETER       17 PC ORINDA AQUATICS         49.40
ROTHBERG, DASH        14 PC WALNUT CREEK AQUA       50.55
BECK, NICOLAS         17 PC ORINDA AQUATICS         50.58
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS         51.65
HAILE, BRYAN          15 PC SOS SWIM TEAM           51.78
DISBROW, ZACH         17 PC ORINDA AQUATICS         52.11
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    13-18   100 FREE                                    EVENT    8
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MARTIN, MATT          15 PC ORINDA AQUATICS         52.94
LATHROPE, SCOTT       15 PC ORINDA AQUATICS         52.98
SANDBERG, JESSE       15 PC ORINDA AQUATICS         53.24
CROSSLEY, JOHN        15 PC ORINDA AQUATICS         53.25
STINSON, BOB          15 PC ORINDA AQUATICS         53.74
CHENG, ANTHONY        16 PC OAKLAND BARRACUDA       53.77
MAHONEY, DANIEL       16 PC ORINDA AQUATICS         54.21
YOSHIWARA, KAZ        16 PC WALNUT CREEK AQUA       54.39
MCLAUGHLIN, JAMES     13 PC UNATTACHED PACIFIC      54.53
DORSHKIND, MARK       16 PC ORINDA AQUATICS         54.55
SCOGGAN, BYRON J.     13 SN ARDEN HILLS             54.66
FARRELL, TIM P.       15 PC WALNUT CREEK AQUA       54.95
STEFAN, NICK          13 PC ORINDA AQUATICS         55.40
CASEY, LANCE          13 PC SOS SWIM TEAM           55.61
NORTON, JOHN          18 PC UNATTACHED PACIFIC      55.72
ALLAN, MATT           18 PC FREMONT AREA SWIM       56.36
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS         56.41
TRAN, TONY            15 PC ORINDA AQUATICS         56.45
TUNZI, GREG           18 PC SANTA ROSA NEPTUNE      56.46
RODRIGUES, NEAL       14 PC ALA GATORS              56.61
FLETCHER, BLAINE M.   14 SN ARDEN HILLS             57.26
SCOTT, COLIN          15 PC ORINDA AQUATICS         57.45
PURTA, BILLY          14 PC FREMONT AREA SWIM       57.56
BURKE, TANNER         16 PC ORINDA AQUATICS         57.74
LEE, RYAN             13 PC MISSION SAN JOSE A      57.85
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS         58.02
ARNDT, MICHAEL        13 PC SAN RAMON LIVERMOR      58.09
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS         58.67
SHAPIRO, KYLE         14 PC TRI-VALLEY SEA DEV      59.58
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS         59.76
LIU, PETER            14 PC MISSION SAN JOSE A      59.97
GIBLIN, JASON         14 PC ORINDA AQUATICS       1:00.21
VOGELGESANG, SCOTT    13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:00.49
HONDA, GEOFF          13 PC ORINDA AQUATICS       1:01.25
LIU, ANDREW           14 PC MISSION SAN JOSE A    1:01.75
OETKEN, MICHAEL D.    13 SN ARDEN HILLS           1:01.78
TALAUE, CARL          13 PC MISSION SAN JOSE A    1:01.99
=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    13-18   200 FREE                                    EVENT   34
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BECK, NICOLAS         17 PC ORINDA AQUATICS       1:48.96
VARELLAS, PETER       17 PC ORINDA AQUATICS       1:50.15
DISBROW, ZACH         17 PC ORINDA AQUATICS       1:51.64
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS       1:53.63
KAWASAKI, JASON       16 PC ORINDA AQUATICS       1:54.27
HAILE, BRYAN          15 PC SOS SWIM TEAM         1:54.38
LATHROPE, SCOTT       15 PC ORINDA AQUATICS       1:56.43
MAHONEY, DANIEL       16 PC ORINDA AQUATICS       1:56.54
ROTHBERG, DASH        14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:56.79
BURKE, TANNER         16 PC ORINDA AQUATICS       1:58.73
YOSHIWARA, KAZ        16 PC WALNUT CREEK AQUA     1:59.36
DORSHKIND, MARK       16 PC ORINDA AQUATICS       2:00.15
NORTON, JOHN          18 PC UNATTACHED PACIFIC    2:00.22
SMITH, DANIEL         13 SN ARDEN HILLS           2:00.36
STINSON, BOB          15 PC ORINDA AQUATICS       2:00.41
SANDBERG, JESSE       15 PC ORINDA AQUATICS       2:00.62
SALAMATI, BEHAN       13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:01.64
FARRELL, TIM P.       15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:01.69
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    13-18   200 FREE                                    EVENT   34
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MARTIN, MATT          15 PC ORINDA AQUATICS       2:02.49
CASEY, LANCE          13 PC SOS SWIM TEAM         2:02.63
ARNDT, MICHAEL        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:03.05
LUCERO, ERIC          16 PC UNATTACHED PACIFIC    2:03.23
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       2:03.55
CHENG, ANTHONY        16 PC OAKLAND BARRACUDA     2:03.63
TUNZI, GREG           18 PC SANTA ROSA NEPTUNE    2:04.44
SCOTT, COLIN          15 PC ORINDA AQUATICS       2:04.79
FLETCHER, BLAINE M.   14 SN ARDEN HILLS           2:05.74
ALLAN, MATT           18 PC FREMONT AREA SWIM     2:07.52
TRAN, TONY            15 PC ORINDA AQUATICS       2:08.09
RODRIGUES, NEAL       14 PC ALA GATORS            2:09.70
STEFAN, NICK          13 PC ORINDA AQUATICS       2:09.72
LIU, PETER            14 PC MISSION SAN JOSE A    2:11.66
LIU, ANDREW           14 PC MISSION SAN JOSE A    2:12.65
VOGELGESANG, SCOTT    13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:13.24
SHAPIRO, KYLE         14 PC TRI-VALLEY SEA DEV    2:14.12
OETKEN, MICHAEL D.    13 SN ARDEN HILLS           2:14.58
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS       2:15.59
PURTA, BILLY          14 PC FREMONT AREA SWIM     2:15.70
HONDA, GEOFF          13 PC ORINDA AQUATICS       2:18.81
=============================================================================================================================
   EVENT   68                                    MALE    13-18   500 FREE                                    EVENT   68
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DISBROW, ZACH         17 PC ORINDA AQUATICS       4:53.93
LATHROPE, SCOTT       15 PC ORINDA AQUATICS       4:54.89
BECK, NICOLAS         17 PC ORINDA AQUATICS       4:57.52
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS       5:00.28
VARELLAS, PETER       17 PC ORINDA AQUATICS       5:05.71
KAWASAKI, JASON       16 PC ORINDA AQUATICS       5:10.45
MAHONEY, DANIEL       16 PC ORINDA AQUATICS       5:14.32
BURKE, TANNER         16 PC ORINDA AQUATICS       5:14.36
CROSSLEY, JOHN        15 PC ORINDA AQUATICS       5:17.24
YOSHIWARA, KAZ        16 PC WALNUT CREEK AQUA     5:22.06
SALAMATI, BEHAN       13 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:22.13
SMITH, DANIEL         13 SN ARDEN HILLS           5:22.17
DORSHKIND, MARK       16 PC ORINDA AQUATICS       5:22.85
MARTIN, MATT          15 PC ORINDA AQUATICS       5:24.49
SANDBERG, JESSE       15 PC ORINDA AQUATICS       5:26.02
ARNDT, MICHAEL        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:29.12
STINSON, BOB          15 PC ORINDA AQUATICS       5:30.39
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       5:31.15
EMADZADEH, SEAN       16 PC NORTH MARIN AQUATI    5:31.21
CASEY, LANCE          13 PC SOS SWIM TEAM         5:31.56
SCOTT, COLIN          15 PC ORINDA AQUATICS       5:31.93
FLETCHER, BLAINE M.   14 SN ARDEN HILLS           5:32.19
CHENG, ANTHONY        16 PC OAKLAND BARRACUDA     5:46.43
OETKEN, MICHAEL D.    13 SN ARDEN HILLS           5:54.84
TALAUE, CARL          13 PC MISSION SAN JOSE A    5:55.20
LIU, ANDREW           14 PC MISSION SAN JOSE A    5:56.38
LIU, PETER            14 PC MISSION SAN JOSE A    5:58.86
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
VOGELGESANG, SCOTT    13 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   50                                    MALE    13-18   100 BACK                                    EVENT   50
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LATHROPE, SCOTT       15 PC ORINDA AQUATICS         55.73
ROTHBERG, DASH        14 PC WALNUT CREEK AQUA       56.31
MAHONEY, DANIEL       16 PC ORINDA AQUATICS         58.69
KAWASAKI, JASON       16 PC ORINDA AQUATICS         58.80
VARELLAS, PETER       17 PC ORINDA AQUATICS         59.52
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS         59.63
DISBROW, ZACH         17 PC ORINDA AQUATICS       1:01.68
SMITH, DANIEL         13 SN ARDEN HILLS           1:01.85
MARTIN, MATT          15 PC ORINDA AQUATICS       1:01.91
HAILE, BRYAN          15 PC SOS SWIM TEAM         1:02.59
CROSSLEY, JOHN        15 PC ORINDA AQUATICS       1:02.66
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS       1:03.16
ARNDT, MICHAEL        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:03.80
SANDBERG, JESSE       15 PC ORINDA AQUATICS       1:04.08
CHENG, ANTHONY        16 PC OAKLAND BARRACUDA     1:04.11
STEFAN, NICK          13 PC ORINDA AQUATICS       1:04.19
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       1:04.38
SCOTT, COLIN          15 PC ORINDA AQUATICS       1:04.40
JACKSON, SCOTT        14 PC SANTA CLARA SWIM C    1:04.59
CASEY, LANCE          13 PC SOS SWIM TEAM         1:04.76
GIBLIN, JASON         14 PC ORINDA AQUATICS       1:05.90
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       1:06.48
KOROTKIN, JASON T.    15 SN ARDEN HILLS           1:06.58
TRAN, TONY            15 PC ORINDA AQUATICS       1:06.67
PURTA, BILLY          14 PC FREMONT AREA SWIM     1:08.15
TALAUE, CARL          13 PC MISSION SAN JOSE A    1:08.41
HONDA, GEOFF          13 PC ORINDA AQUATICS       1:08.66
LIU, PETER            14 PC MISSION SAN JOSE A    1:08.68
LEE, RYAN             13 PC MISSION SAN JOSE A    1:08.93
HOLLAND, KENT         13 PC ORINDA AQUATICS       1:10.97
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS       1:11.02
ROCKWELL, NATHAN      15 PC ALA GATORS            1:11.28
VOGELGESANG, SCOTT    13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:13.58
LAFOLLETTE, NICK      15 PC TRI-VALLEY SEA DEV    1:13.72
SCHNEIDER, ANDREW     13 PC ORINDA AQUATICS       1:14.91
LIU, ANDREW           14 PC MISSION SAN JOSE A    1:15.30
OETKEN, MICHAEL D.    13 SN ARDEN HILLS           1:15.83
TIEMEYER, STEPHEN     13 PC FLYING FISH           1:18.25
=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    13-18   200 BACK                                    EVENT   30
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LATHROPE, SCOTT       15 PC ORINDA AQUATICS       1:59.70
ROTHBERG, DASH        14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:03.47
KAWASAKI, JASON       16 PC ORINDA AQUATICS       2:05.07
MAHONEY, DANIEL       16 PC ORINDA AQUATICS       2:07.25
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS       2:08.32
DISBROW, ZACH         17 PC ORINDA AQUATICS       2:09.14
SMITH, DANIEL         13 SN ARDEN HILLS           2:10.14
BECK, NICOLAS         17 PC ORINDA AQUATICS       2:10.61
SCOGGAN, BYRON J.     13 SN ARDEN HILLS           2:12.36
SCOTT, COLIN          15 PC ORINDA AQUATICS       2:13.67
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       2:15.41
SANDBERG, JESSE       15 PC ORINDA AQUATICS       2:18.10
MARTIN, MATT          15 PC ORINDA AQUATICS       2:18.43
GIBLIN, JASON         14 PC ORINDA AQUATICS       2:21.44
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    13-18   200 BACK                                    EVENT   30
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LUCERO, ERIC          16 PC UNATTACHED PACIFIC    2:23.73
TRAN, TONY            15 PC ORINDA AQUATICS       2:25.77
TALAUE, CARL          13 PC MISSION SAN JOSE A    2:25.94
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS       2:27.09
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       2:27.37
LIU, PETER            14 PC MISSION SAN JOSE A    2:29.48
RODRIGUES, NEAL       14 PC ALA GATORS            2:30.19
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS       2:31.66
VOGELGESANG, SCOTT    13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:32.79
HONDA, GEOFF          13 PC ORINDA AQUATICS       2:34.67
LIU, ANDREW           14 PC MISSION SAN JOSE A    2:39.76
=============================================================================================================================
   EVENT   64                                    MALE    13-18   100 BREAST                                  EVENT   64
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VARELLAS, PETER       17 PC ORINDA AQUATICS         59.81
STINSON, BOB          15 PC ORINDA AQUATICS       1:02.42
HAILE, BRYAN          15 PC SOS SWIM TEAM         1:02.91
BURKE, TANNER         16 PC ORINDA AQUATICS       1:05.32
KAWASAKI, JASON       16 PC ORINDA AQUATICS       1:07.65
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS       1:08.13
LATHROPE, SCOTT       15 PC ORINDA AQUATICS       1:08.36
NISSEN, TROY D.       13 SN ARDEN HILLS           1:08.72
GIBLIN, JASON         14 PC ORINDA AQUATICS       1:09.15
BECK, NICOLAS         17 PC ORINDA AQUATICS       1:09.51
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       1:09.53
FONG, ELLIOT          14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:11.18
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       1:11.29
ARNDT, MICHAEL        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:12.77
SCOTT, COLIN          15 PC ORINDA AQUATICS       1:13.60
TRAN, TONY            15 PC ORINDA AQUATICS       1:14.52
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS       1:14.88
SALAMATI, BEHAN       13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.47
KOROTKIN, JASON T.    15 SN ARDEN HILLS           1:15.56
FLETCHER, BLAINE M.   14 SN ARDEN HILLS           1:15.74
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS       1:16.22
CASEY, LANCE          13 PC SOS SWIM TEAM         1:16.90
LAFOLLETTE, NICK      15 PC TRI-VALLEY SEA DEV    1:21.16
TALAUE, CARL          13 PC MISSION SAN JOSE A    1:25.22
ALLAN, MATT           18 PC FREMONT AREA SWIM     NO SHOW
OETKEN, MICHAEL D.    13 SN ARDEN HILLS            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    13-18   200 BREAST                                  EVENT   24
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VARELLAS, PETER       17 PC ORINDA AQUATICS       2:10.32
HAILE, BRYAN          15 PC SOS SWIM TEAM         2:17.16
BURKE, TANNER         16 PC ORINDA AQUATICS       2:19.76
STINSON, BOB          15 PC ORINDA AQUATICS       2:20.78
KAWASAKI, JASON       16 PC ORINDA AQUATICS       2:24.21
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS       2:24.85
NISSEN, TROY D.       13 SN ARDEN HILLS           2:28.20
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       2:28.63
GIBLIN, JASON         14 PC ORINDA AQUATICS       2:30.74
SCOTT, COLIN          15 PC ORINDA AQUATICS       2:34.59
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       2:35.26
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    13-18   200 BREAST                                  EVENT   24
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FLETCHER, BLAINE M.   14 SN ARDEN HILLS           2:36.90
SALAMATI, BEHAN       13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:43.78
ALLAN, MATT           18 PC FREMONT AREA SWIM     2:48.22
OETKEN, MICHAEL D.    13 SN ARDEN HILLS           2:58.76
TALAUE, CARL          13 PC MISSION SAN JOSE A    3:00.13
HEARD, MATTHEW        13 PC MISSION SAN JOSE A    3:00.44
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    13-18   100 FLY                                     EVENT   16
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VARELLAS, PETER       17 PC ORINDA AQUATICS         55.94
DISBROW, ZACH         17 PC ORINDA AQUATICS         56.11
BECK, NICOLAS         17 PC ORINDA AQUATICS         56.49
LATHROPE, SCOTT       15 PC ORINDA AQUATICS         56.66
ROTHBERG, DASH        14 PC WALNUT CREEK AQUA       57.70
EMADZADEH, SEAN       16 PC NORTH MARIN AQUATI      57.90
KAWASAKI, JASON       16 PC ORINDA AQUATICS         58.19
HAILE, BRYAN          15 PC SOS SWIM TEAM           58.32
STINSON, BOB          15 PC ORINDA AQUATICS       1:00.00
DORSHKIND, MARK       16 PC ORINDA AQUATICS       1:00.06
SANDBERG, JESSE       15 PC ORINDA AQUATICS       1:00.27
TUNZI, GREG           18 PC SANTA ROSA NEPTUNE    1:00.73
SALAMATI, BEHAN       13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:00.75
TRAN, TONY            15 PC ORINDA AQUATICS       1:00.97
CHENG, ANTHONY        16 PC OAKLAND BARRACUDA     1:01.60
CASEY, LANCE          13 PC SOS SWIM TEAM         1:02.43
FLETCHER, BLAINE M.   14 SN ARDEN HILLS           1:02.46
NORTON, JOHN          18 PC UNATTACHED PACIFIC    1:02.51
NISSEN, TROY D.       13 SN ARDEN HILLS           1:02.59
MAHONEY, DANIEL       16 PC ORINDA AQUATICS       1:03.11
MARTIN, MATT          15 PC ORINDA AQUATICS       1:03.41
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       1:04.19
YOSHIWARA, KAZ        16 PC WALNUT CREEK AQUA     1:05.58
SCOGGAN, BYRON J.     13 SN ARDEN HILLS           1:05.65
SCOTT, COLIN          15 PC ORINDA AQUATICS       1:05.94
LEE, RYAN             13 PC MISSION SAN JOSE A    1:06.24
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       1:06.38
STEFAN, NICK          13 PC ORINDA AQUATICS       1:06.80
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS       1:07.68
MCLAUGHLIN, JAMES     13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.70
ARNDT, MICHAEL        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:07.83
GIBLIN, JASON         14 PC ORINDA AQUATICS       1:07.87
PURTA, BILLY          14 PC FREMONT AREA SWIM     1:08.76
SHAPIRO, KYLE         14 PC TRI-VALLEY SEA DEV    1:09.69
RODRIGUES, NEAL       14 PC ALA GATORS            1:11.26
TALAUE, CARL          13 PC MISSION SAN JOSE A    1:11.65
VOGELGESANG, SCOTT    13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:12.03
OETKEN, MICHAEL D.    13 SN ARDEN HILLS           1:14.55
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    13-18   200 I.M.                                    EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VARELLAS, PETER       17 PC ORINDA AQUATICS       1:59.06
LATHROPE, SCOTT       15 PC ORINDA AQUATICS       1:59.68
KAWASAKI, JASON       16 PC ORINDA AQUATICS       2:03.60
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1082
                                                   O R I N D A  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC1194                           11/17/01  THRU  11/18/01          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    13-18   200 I.M.                                    EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DISBROW, ZACH         17 PC ORINDA AQUATICS       2:06.16
HAILE, BRYAN          15 PC SOS SWIM TEAM         2:06.19
WECHT, KEVIN          16 PC ORINDA AQUATICS       2:07.16
BECK, NICOLAS         17 PC ORINDA AQUATICS       2:09.82
SCOTT, COLIN          15 PC ORINDA AQUATICS       2:10.58
STINSON, BOB          15 PC ORINDA AQUATICS       2:11.33
MAHONEY, DANIEL       16 PC ORINDA AQUATICS       2:12.18
DORSHKIND, MARK       16 PC ORINDA AQUATICS       2:12.53
NISSEN, TROY D.       13 SN ARDEN HILLS           2:13.75
ROTHBERG, DASH        14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:14.46
KOROTKIN, JASON T.    15 SN ARDEN HILLS           2:15.97
MCLAUGHLIN, JAMES     13 PC UNATTACHED PACIFIC    2:16.22
SANDBERG, JESSE       15 PC ORINDA AQUATICS       2:16.47
EMADZADEH, SEAN       16 PC NORTH MARIN AQUATI    2:17.52
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       2:17.94
TRAN, TONY            15 PC ORINDA AQUATICS       2:18.40
CHENG, ANTHONY        16 PC OAKLAND BARRACUDA     2:18.47
GIBLIN, JASON         14 PC ORINDA AQUATICS       2:18.51
CASEY, LANCE          13 PC SOS SWIM TEAM         2:18.87
YOSHIWARA, KAZ        16 PC WALNUT CREEK AQUA     2:20.22
FLETCHER, BLAINE M.   14 SN ARDEN HILLS           2:20.24
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       2:20.29
TUNZI, GREG           18 PC SANTA ROSA NEPTUNE    2:21.16
JACKSON, SCOTT        14 PC SANTA CLARA SWIM C    2:21.45
BURKE, TANNER         16 PC ORINDA AQUATICS       2:22.60
HENGL, NICHOLAS       14 PC ORINDA AQUATICS       2:22.74
STEFAN, NICK          13 PC ORINDA AQUATICS       2:24.56
LEE, RYAN             13 PC MISSION SAN JOSE A    2:26.62
SHVEYD, MARK          13 PC ORINDA AQUATICS       2:29.17
ROCKWELL, NATHAN      15 PC ALA GATORS            2:29.62
ALLAN, MATT           18 PC FREMONT AREA SWIM     2:30.47
VOGELGESANG, SCOTT    13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:32.30
TALAUE, CARL          13 PC MISSION SAN JOSE A    2:33.54
FONG, ELLIOT          14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:35.25
PURTA, BILLY          14 PC FREMONT AREA SWIM     2:36.58
HOLLAND, KENT         13 PC ORINDA AQUATICS       2:43.92
CROSSLEY, JOHN        15 PC ORINDA AQUATICS        DQUED