S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   8&UN    25 FREE                                     EVENT   35
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DEAN, COURTNEY         8 PC AGCC OSPREY             17.27
SHIELDS, MICHELLE      8 PC GILROY GATORS SWIM      18.01
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM      18.25
KAY, KORTNEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      19.05
TOMKINS, SARAH         8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      19.19
ZAPIEN, MICHELLE       8 PC SALINAS VALLEY AQU      19.38
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS      19.62
FOSS, ANN              6 PC CAMPBELL WAVE MAKE      20.04
HOFFMAN, ABBY          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      20.17
WALBERG, HEIDI         7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      20.23
KUNIS, KELSEY          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      20.32
STANDROWICZ, ANNA      8 PC MONTEREY BAY SWIM       20.51
ELWARD, KATHERINE      8 PC CABRILLO THRESHERS      20.96
CORBISHLEY, BEKAH      8 PC SEASIDE AQUATIC CL      21.01
CARTER, MIRANDA        6 PC AGCC OSPREY             21.27
COPPOCK, LEEZA         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      23.35
ALLEN, HALIE           7 PC SOUTH VALLEY SWIM       23.70
FABING, TAYLOR         6 PC SAN BENITO AQUATIC      24.65
DAVIS, KIMBERLY        6 PC GILROY GATORS SWIM      25.44
DROGEMULLER, JESSIE    8 PC SAN BENITO AQUATIC      25.76
COLLETT, CHRISTINA     6 PC GILROY GATORS SWIM      25.81
PIERONI, CIERRA        5 PC BARRACUDA AQUATICS      25.99
WELCH, CALLIE          7 PC SANTA CRUZ COUNTY       26.24
MALICK, BRITTNEY       6 PC GILROY GATORS SWIM      27.28
STUEWE, CAITLIN        5 PC BARRACUDA AQUATICS      30.32
SAFAEI, HILA           8 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DEAN, COURTNEY         8 PC AGCC OSPREY             39.56
KAY, KORTNEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      40.26
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM      40.69
SCHAEFFER, CARLY       8 PC BARRACUDA AQUATICS      42.08
WALBERG, HEIDI         7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      42.66
DARLING, BRYNNE        8 PC MONTEREY BAY SWIM       42.76
ZAPIEN, MICHELLE       8 PC SALINAS VALLEY AQU      42.84
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS      43.16
CORBISHLEY, BEKAH      8 PC SEASIDE AQUATIC CL      43.41
SAFAEI, HILA           8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      45.41
ALLEN, HALIE           7 PC SOUTH VALLEY SWIM       46.46
TOMKINS, SARAH         8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      47.88
CHINNAPPAN, KALPANA    7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      47.96
FOSS, ANN              6 PC CAMPBELL WAVE MAKE      48.68
GUELLA, KATIE          8 PC SAN BENITO AQUATIC      48.76
NELSON, EMILY          8 PC CABRILLO THRESHERS      49.31
STANDROWICZ, ANNA      8 PC MONTEREY BAY SWIM       49.65
SMALL, MORGAN          8 PC MONTEREY BAY SWIM       51.04
HOFFMAN, ABBY          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      51.70
CARTER, MIRANDA        6 PC AGCC OSPREY             52.46
FABING, TAYLOR         6 PC SAN BENITO AQUATIC      53.66
BECKETT, ELLIE         8 PC BARRACUDA AQUATICS      56.02
DROGEMULLER, JESSIE    8 PC SAN BENITO AQUATIC      56.34
WELCH, CALLIE          7 PC SANTA CRUZ COUNTY       57.67
PIERONI, CIERRA        5 PC BARRACUDA AQUATICS    1:02.68
COPPOCK, LEEZA         7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:04.28
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
COLLETT, CHRISTINA     6 PC GILROY GATORS SWIM    1:04.39
MALICK, BRITTNEY       6 PC GILROY GATORS SWIM    1:06.89
STUEWE, CAITLIN        5 PC BARRACUDA AQUATICS    1:16.50
ELWARD, KATHERINE      8 PC CABRILLO THRESHERS     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
STANDROWICZ, ANNA      8 PC MONTEREY BAY SWIM       20.53
MOORE, JORDAN          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      21.21
DEAN, COURTNEY         8 PC AGCC OSPREY             22.30
ELWARD, KATHERINE      8 PC CABRILLO THRESHERS      22.57
SAFAEI, HILA           8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      22.77
SCHAEFFER, CARLY       8 PC BARRACUDA AQUATICS      23.14
KAY, KORTNEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      23.49
GUELLA, KATIE          8 PC SAN BENITO AQUATIC      23.53
NELSON, EMILY          8 PC CABRILLO THRESHERS      23.56
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS      23.58
CHINNAPPAN, KALPANA    7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      23.70
KUNIS, KELSEY          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      23.77
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL      23.83
CARTER, MIRANDA        6 PC AGCC OSPREY             24.40
TOMKINS, SARAH         8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      24.63
FOSS, ANN              6 PC CAMPBELL WAVE MAKE      24.91
DARLING, BRYNNE        8 PC MONTEREY BAY SWIM       25.55
ZAPIEN, MICHELLE       8 PC SALINAS VALLEY AQU      26.17
SIMMONS, KELLY         7 PC AGCC OSPREY             26.29
SMALL, MORGAN          8 PC MONTEREY BAY SWIM       26.43
WALBERG, HEIDI         7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      26.46
ALLEN, HALIE           7 PC SOUTH VALLEY SWIM       27.56
HOFFMAN, ABBY          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      28.76
BECKETT, ELLIE         8 PC BARRACUDA AQUATICS      29.56
CORBISHLEY, BEKAH      8 PC SEASIDE AQUATIC CL      29.65
BURNS, LILY            8 PC BARRACUDA AQUATICS      29.87
WELCH, CALLIE          7 PC SANTA CRUZ COUNTY       30.46
COPPOCK, LEEZA         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      30.87
COLLETT, CHRISTINA     6 PC GILROY GATORS SWIM      32.40
MALICK, BRITTNEY       6 PC GILROY GATORS SWIM      33.07
PIERONI, CIERRA        5 PC BARRACUDA AQUATICS      34.15
STUEWE, CAITLIN        5 PC BARRACUDA AQUATICS      36.15
DROGEMULLER, JESSIE    8 PC SAN BENITO AQUATIC    1:36.92
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOORE, JORDAN          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      21.27
KAY, KORTNEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      23.11
SHIELDS, MICHELLE      8 PC GILROY GATORS SWIM      23.41
SIMMONS, KELLY         7 PC AGCC OSPREY             24.71
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS      24.72
ELWARD, KATHERINE      8 PC CABRILLO THRESHERS      25.32
SAFAEI, HILA           8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      25.75
KRAMER, NICOLE         8 PC GILROY GATORS SWIM      25.98
TOMKINS, SARAH         8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      26.38
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL      26.78
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM      27.21
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DEAN, COURTNEY         8 PC AGCC OSPREY             27.49
STANDROWICZ, ANNA      8 PC MONTEREY BAY SWIM       27.64
ALLEN, HALIE           7 PC SOUTH VALLEY SWIM       27.88
HOFFMAN, ABBY          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      28.50
DARLING, BRYNNE        8 PC MONTEREY BAY SWIM       28.76
SMALL, MORGAN          8 PC MONTEREY BAY SWIM       29.68
FABING, TAYLOR         6 PC SAN BENITO AQUATIC      32.31
KUNIS, KELSEY          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      34.96
DAVIS, KIMBERLY        6 PC GILROY GATORS SWIM      36.00
WELCH, CALLIE          7 PC SANTA CRUZ COUNTY       37.55
CARTER, MIRANDA        6 PC AGCC OSPREY             38.16
COLLETT, CHRISTINA     6 PC GILROY GATORS SWIM      41.26
DROGEMULLER, JESSIE    8 PC SAN BENITO AQUATIC      44.67
COPPOCK, LEEZA         7 PC SEASIDE AQUATIC CL    NO SHOW
MALICK, BRITTNEY       6 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
STUEWE, CAITLIN        5 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   8&UN    50 BREAST                                   EVENT   25
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOORE, JORDAN          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      48.81
KAY, KORTNEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      51.93
SIMMONS, KELLY         7 PC AGCC OSPREY             53.67
SAFAEI, HILA           8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      56.23
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM      58.55
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL      58.79
GUELLA, KATIE          8 PC SAN BENITO AQUATIC      59.38
HOFFMAN, ABBY          8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:01.62
BURNS, LILY            8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:02.32
NELSON, EMILY          8 PC CABRILLO THRESHERS    1:03.17
DARLING, BRYNNE        8 PC MONTEREY BAY SWIM     1:03.40
FABING, TAYLOR         6 PC SAN BENITO AQUATIC    1:12.51
DAVIS, KIMBERLY        6 PC GILROY GATORS SWIM    1:16.79
CARTER, MIRANDA        6 PC AGCC OSPREY            DQUED
COPPOCK, LEEZA         7 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
KUNIS, KELSEY          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   8&UN    25 FLY                                      EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SIMMONS, KELLY         7 PC AGCC OSPREY             20.02
MOORE, JORDAN          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      20.14
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL      20.97
SCHAEFFER, CARLY       8 PC BARRACUDA AQUATICS      21.65
WALBERG, HEIDI         7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      21.74
ZAPIEN, MICHELLE       8 PC SALINAS VALLEY AQU      22.98
STANDROWICZ, ANNA      8 PC MONTEREY BAY SWIM       23.18
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS      23.44
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM      24.09
DEAN, COURTNEY         8 PC AGCC OSPREY             24.24
CHINNAPPAN, KALPANA    7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      24.58
SMALL, MORGAN          8 PC MONTEREY BAY SWIM       25.33
TOMKINS, SARAH         8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      26.13
ELWARD, KATHERINE      8 PC CABRILLO THRESHERS      26.70
CORBISHLEY, BEKAH      8 PC SEASIDE AQUATIC CL      27.76
FABING, TAYLOR         6 PC SAN BENITO AQUATIC      28.79
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   8&UN    25 FLY                                      EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ALLEN, HALIE           7 PC SOUTH VALLEY SWIM       29.43
PIERONI, CIERRA        5 PC BARRACUDA AQUATICS      34.07
DAVIS, KIMBERLY        6 PC GILROY GATORS SWIM      34.26
WELCH, CALLIE          7 PC SANTA CRUZ COUNTY       35.79
DROGEMULLER, JESSIE    8 PC SAN BENITO AQUATIC      36.88
STUEWE, CAITLIN        5 PC BARRACUDA AQUATICS      47.74
COLLETT, CHRISTINA     6 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
FOSS, ANN              6 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
KUNIS, KELSEY          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
MALICK, BRITTNEY       6 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   8&UN    50 FLY                                      EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SIMMONS, KELLY         7 PC AGCC OSPREY             46.12
MOORE, JORDAN          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      48.07
WALBERG, HEIDI         7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      48.91
KRAMER, NICOLE         8 PC GILROY GATORS SWIM      52.05
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL      53.43
ELWARD, KATHERINE      8 PC CABRILLO THRESHERS      59.04
ZAPIEN, MICHELLE       8 PC SALINAS VALLEY AQU    1:03.74
CORBISHLEY, BEKAH      8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:08.04
DARLING, BRYNNE        8 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
FOSS, ANN              6 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
KUNIS, KELSEY          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
SMALL, MORGAN          8 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   8&UN    100 I.M.                                    EVENT   59
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOORE, JORDAN          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:39.43
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:46.05
SIMMONS, KELLY         7 PC AGCC OSPREY           1:46.26
KRAMER, NICOLE         8 PC GILROY GATORS SWIM    1:47.16
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM    1:48.43
WALBERG, HEIDI         7 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:49.96
SHIELDS, MICHELLE      8 PC GILROY GATORS SWIM    1:50.21
DEAN, COURTNEY         8 PC AGCC OSPREY           1:52.09
SAFAEI, HILA           8 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:52.30
TOMKINS, SARAH         8 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:54.82
STANDROWICZ, ANNA      8 PC MONTEREY BAY SWIM     1:56.30
DARLING, BRYNNE        8 PC MONTEREY BAY SWIM     2:01.41
ALLEN, HALIE           7 PC SOUTH VALLEY SWIM     2:05.27
HOFFMAN, ABBY          8 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:07.46
FOSS, ANN              6 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:07.72
ZAPIEN, MICHELLE       8 PC SALINAS VALLEY AQU    2:10.98
SMALL, MORGAN          8 PC MONTEREY BAY SWIM     2:15.36
CORBISHLEY, BEKAH      8 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:15.54
WELCH, CALLIE          7 PC SANTA CRUZ COUNTY     2:24.94
DROGEMULLER, JESSIE    8 PC SAN BENITO AQUATIC    2:47.98
COLLETT, CHRISTINA     6 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT   37
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC      29.06
DAVI, ALISSA          10 PC MONTEREY BAY SWIM       31.80
RICK, KATE             9 PC MORGAN HILL SWIM C      32.78
GOLLNICK, FRANNIE     10 PC BARRACUDA AQUATICS      33.36
COHEN, TAYLOR         10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      33.69
COLLETT, MAEGAN       10 PC GILROY GATORS SWIM      34.09
RICHARDSON, ESTELLE    9 PC MORGAN HILL SWIM C      34.34
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS      34.49
GARLAND, NATALIE       9 PC CAMPBELL WAVE MAKE      34.86
ALLEN, KAITLYN        10 PC SOUTH VALLEY SWIM       35.09
NAPIER, SHELBY        10 PC BARRACUDA AQUATICS      36.70
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU      36.73
CUTSHAW, BRI           9 PC SEASIDE AQUATIC CL      36.93
SHERIDAN, BECCA        9 PC AGCC OSPREY             37.41
RABY, CHRISTINA        9 PC MORGAN HILL SWIM C      37.63
WELCH, ZOE            10 PC SANTA CRUZ COUNTY       37.81
SCOTT, JULIANA        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      37.94
HOYT, KRISTEN          9 PC AGCC OSPREY             38.08
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS      38.28
DEAN, WHITNEY          9 PC AGCC OSPREY             38.42
LASS, MEGHAN          10 PC GILROY GATORS SWIM      38.59
DAVIS, MELISSA        10 PC GILROY GATORS SWIM      38.74
MCNAMARA, ALLISON     10 PC MONTEREY BAY SWIM       39.91
KITE, KARA             9 PC SAN BENITO AQUATIC      40.22
THOMPSON, CLARISSA     9 PC SOUTH VALLEY SWIM       40.79
CONROY, ALESIA         9 PC AGCC OSPREY             40.99
ROBINSON, ANGELA       9 PC AGCC OSPREY             41.12
SHOEMAKER, DAYNA      10 PC SANTA CRUZ COUNTY       41.45
ZAPIEN, KRYSTAL       10 PC SALINAS VALLEY AQU      41.83
RIANDA, SARA           9 PC SAN BENITO AQUATIC      42.81
SELFRIDGE, MOLLIE      9 PC AGCC OSPREY             44.29
GATRELL, DEMI          9 PC SAN BENITO AQUATIC      44.71
WYNNE, MELISSA         9 PC SALINAS VALLEY AQU      44.78
KRAMM, LEXIE          10 PC SALINAS VALLEY AQU      48.92
OCONNOR, HEATHER       9 PC GILROY GATORS SWIM      49.64
HEARD, HEATHER         9 PC BARRACUDA AQUATICS      50.02
ANDERSON, SARAH       10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:00.74
KUNIS, ALLISON         9 PC CAMPBELL WAVE MAKE    NO SHOW
MOSS, CHARLENE         9 PC MORGAN HILL SWIM C     DQUED
WOLFSMITH, LAUREN      9 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:04.69
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:13.13
RICK, KATE             9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:13.98
SCHANZER, JESSICA     10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:14.11
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:14.23
GOLLNICK, FRANNIE     10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:15.17
ALLEN, KAITLYN        10 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:15.27
RICHARDSON, ESTELLE    9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:16.38
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:16.80
COHEN, TAYLOR         10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:17.58
COLLETT, MAEGAN       10 PC GILROY GATORS SWIM    1:18.85
NAPIER, SHELBY        10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:21.08
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SCOTT, JULIANA        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:22.14
GARLAND, NATALIE       9 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:22.42
BOTTORFF, CHRISTINA   10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:22.85
SHERIDAN, BECCA        9 PC AGCC OSPREY           1:23.09
CUTSHAW, BRI           9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:24.87
MOSS, CHARLENE         9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:25.43
CONROY, ALESIA         9 PC AGCC OSPREY           1:25.56
GIULIANELLI, JACKIE   10 PC GILROY GATORS SWIM    1:25.79
RABY, CHRISTINA        9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:25.85
WELCH, ZOE            10 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:26.03
LASS, MEGHAN          10 PC GILROY GATORS SWIM    1:26.19
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:26.21
HOYT, KRISTEN          9 PC AGCC OSPREY           1:29.56
THOMPSON, CLARISSA     9 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:29.77
DEAN, WHITNEY          9 PC AGCC OSPREY           1:30.20
SCHAEFFER, MARCY      10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:31.62
PETERSON, CHLOE        9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:32.54
KITE, KARA             9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:33.88
ONEILL, KATE           9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:33.89
SELFRIDGE, MOLLIE      9 PC AGCC OSPREY           1:34.05
MCGUIRE, KATIE        10 PC SLUG AQUATICS         1:34.46
RIANDA, SARA           9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:34.85
HORTON, ABBEY         10 PC CABRILLO THRESHERS    1:35.05
GATRELL, DEMI          9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:36.77
ZAPIEN, KRYSTAL       10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:37.83
WYNNE, MELISSA         9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:44.65
ROBINSON, ANGELA       9 PC AGCC OSPREY           1:47.90
HEARD, HEATHER         9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:51.85
KRAMM, LEXIE          10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:54.29
OCONNOR, HEATHER       9 PC GILROY GATORS SWIM    1:59.22
ANDERSON, SARAH       10 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:20.39
DYSON, BRENNA         10 PC SLUG AQUATICS          DQUED
GRIVA, REBECCA         9 PC SALINAS VALLEY AQU    NO SHOW
KUNIS, ALLISON         9 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC      32.76
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM       36.43
DAVI, ALISSA          10 PC MONTEREY BAY SWIM       38.43
RICHARDSON, ESTELLE    9 PC MORGAN HILL SWIM C      39.52
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS      39.71
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS      39.82
COHEN, TAYLOR         10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      39.83
TOMKINS, EMILY        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      40.16
SCHANZER, JESSICA     10 PC MONTEREY BAY SWIM       40.54
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS      41.92
GARLAND, NATALIE       9 PC CAMPBELL WAVE MAKE      42.12
GOLLNICK, FRANNIE     10 PC BARRACUDA AQUATICS      42.70
SCOTT, JULIANA        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      43.07
COLLETT, MAEGAN       10 PC GILROY GATORS SWIM      43.16
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU      43.94
WELCH, ZOE            10 PC SANTA CRUZ COUNTY       44.54
ALLEN, KAITLYN        10 PC SOUTH VALLEY SWIM       44.66
SHERIDAN, BECCA        9 PC AGCC OSPREY             44.73
VILLAREAL, EMILY       9 PC BARRACUDA AQUATICS      45.23
NAPIER, SHELBY        10 PC BARRACUDA AQUATICS      46.17
DEAN, WHITNEY          9 PC AGCC OSPREY             46.64
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KUNIS, ALLISON         9 PC CAMPBELL WAVE MAKE      46.82
CONROY, ALESIA         9 PC AGCC OSPREY             47.47
RIANDA, SARA           9 PC SAN BENITO AQUATIC      47.54
CUTSHAW, BRI           9 PC SEASIDE AQUATIC CL      48.12
BOTTORFF, CHRISTINA   10 PC MONTEREY BAY SWIM       48.21
LASS, MEGHAN          10 PC GILROY GATORS SWIM      50.22
ONEILL, KATE           9 PC BARRACUDA AQUATICS      50.58
MCGUIRE, KATIE        10 PC SLUG AQUATICS           50.61
ZAPIEN, KRYSTAL       10 PC SALINAS VALLEY AQU      51.07
GATRELL, DEMI          9 PC SAN BENITO AQUATIC      51.33
HORTON, ABBEY         10 PC CABRILLO THRESHERS      51.50
MOSS, CHARLENE         9 PC MORGAN HILL SWIM C      51.54
THOMPSON, CLARISSA     9 PC SOUTH VALLEY SWIM       51.54
SELFRIDGE, MOLLIE      9 PC AGCC OSPREY             52.50
MCNAMARA, ALLISON     10 PC MONTEREY BAY SWIM       52.85
SCHAEFFER, MARCY      10 PC BARRACUDA AQUATICS      53.06
WOLFSMITH, LAUREN      9 PC GILROY GATORS SWIM      54.53
HOYT, KRISTEN          9 PC AGCC OSPREY             55.82
WYNNE, MELISSA         9 PC SALINAS VALLEY AQU      56.79
PETERSON, CHLOE        9 PC BARRACUDA AQUATICS      57.33
ROBINSON, ANGELA       9 PC AGCC OSPREY             57.69
OCONNOR, HEATHER       9 PC GILROY GATORS SWIM    1:00.33
ANDERSON, SARAH       10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:05.65
KRAMM, LEXIE          10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:07.32
HEARD, HEATHER         9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:07.97
DYSON, BRENNA         10 PC SLUG AQUATICS         1:13.78
GIULIANELLI, JACKIE   10 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC      41.33
RICK, KATE             9 PC MORGAN HILL SWIM C      41.50
SCHANZER, JESSICA     10 PC MONTEREY BAY SWIM       41.88
COHEN, TAYLOR         10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      42.60
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS      46.20
GARLAND, NATALIE       9 PC CAMPBELL WAVE MAKE      46.83
TOMKINS, EMILY        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      46.92
RICHARDSON, ESTELLE    9 PC MORGAN HILL SWIM C      47.03
DAVIS, MELISSA        10 PC GILROY GATORS SWIM      47.44
CUTSHAW, BRI           9 PC SEASIDE AQUATIC CL      50.33
HOYT, KRISTEN          9 PC AGCC OSPREY             50.77
RABY, CHRISTINA        9 PC MORGAN HILL SWIM C      51.47
MCGUIRE, KATIE        10 PC SLUG AQUATICS           51.88
MCNAMARA, ALLISON     10 PC MONTEREY BAY SWIM       51.92
NAPIER, SHELBY        10 PC BARRACUDA AQUATICS      52.35
HORTON, ABBEY         10 PC CABRILLO THRESHERS      52.72
RIANDA, SARA           9 PC SAN BENITO AQUATIC      52.88
SCHAEFFER, MARCY      10 PC BARRACUDA AQUATICS      53.18
PETERSON, CHLOE        9 PC BARRACUDA AQUATICS      54.47
ONEILL, KATE           9 PC BARRACUDA AQUATICS      54.62
LASS, MEGHAN          10 PC GILROY GATORS SWIM      55.11
GIULIANELLI, JACKIE   10 PC GILROY GATORS SWIM      56.16
WOLFSMITH, LAUREN      9 PC GILROY GATORS SWIM      56.23
KITE, KARA             9 PC SAN BENITO AQUATIC      56.56
CONROY, ALESIA         9 PC AGCC OSPREY             56.93
ZAPIEN, KRYSTAL       10 PC SALINAS VALLEY AQU      57.28
COLLETT, MAEGAN       10 PC GILROY GATORS SWIM      57.32
VILLAREAL, EMILY       9 PC BARRACUDA AQUATICS      57.71
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DEAN, WHITNEY          9 PC AGCC OSPREY             58.48
SELFRIDGE, MOLLIE      9 PC AGCC OSPREY           1:04.64
HEARD, HEATHER         9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:07.16
THOMPSON, CLARISSA     9 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:08.23
ROBINSON, ANGELA       9 PC AGCC OSPREY           1:09.95
WYNNE, MELISSA         9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:10.51
ANDERSON, SARAH       10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:19.59
OCONNOR, HEATHER       9 PC GILROY GATORS SWIM    1:22.98
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
BOTTORFF, CHRISTINA   10 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
DAVI, ALISSA          10 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
DYSON, BRENNA         10 PC SLUG AQUATICS          DQUED
GATRELL, DEMI          9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
GRIVA, REBECCA         9 PC SALINAS VALLEY AQU    NO SHOW
KUNIS, ALLISON         9 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
SHERIDAN, BECCA        9 PC AGCC OSPREY            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   10&UN   100 BREAST                                  EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:30.61
SCHANZER, JESSICA     10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:30.76
RICK, KATE             9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:31.54
COHEN, TAYLOR         10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:35.28
SHERIDAN, BECCA        9 PC AGCC OSPREY           1:41.67
TOMKINS, EMILY        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:42.08
GARLAND, NATALIE       9 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:44.69
DAVIS, MELISSA        10 PC GILROY GATORS SWIM    1:48.00
HORTON, ABBEY         10 PC CABRILLO THRESHERS    1:49.51
RIANDA, SARA           9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:53.67
WELCH, ZOE            10 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:54.19
HOYT, KRISTEN          9 PC AGCC OSPREY           1:55.93
GATRELL, DEMI          9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:59.05
MCNAMARA, ALLISON     10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:59.26
LASS, MEGHAN          10 PC GILROY GATORS SWIM    2:01.37
ZAPIEN, KRYSTAL       10 PC SALINAS VALLEY AQU    2:11.67
WYNNE, MELISSA         9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:49.60
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC      33.02
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM       33.25
DAVI, ALISSA          10 PC MONTEREY BAY SWIM       34.97
RICHARDSON, ESTELLE    9 PC MORGAN HILL SWIM C      37.24
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS      38.18
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS      39.08
RICK, KATE             9 PC MORGAN HILL SWIM C      39.74
COLLETT, MAEGAN       10 PC GILROY GATORS SWIM      40.27
TOMKINS, EMILY        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      40.79
GOLLNICK, FRANNIE     10 PC BARRACUDA AQUATICS      41.55
CUTSHAW, BRI           9 PC SEASIDE AQUATIC CL      41.66
SCOTT, JULIANA        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      42.72
ALLEN, KAITLYN        10 PC SOUTH VALLEY SWIM       42.87
BOTTORFF, CHRISTINA   10 PC MONTEREY BAY SWIM       43.61
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU      44.72
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RABY, CHRISTINA        9 PC MORGAN HILL SWIM C      44.73
NAPIER, SHELBY        10 PC BARRACUDA AQUATICS      46.27
MOSS, CHARLENE         9 PC MORGAN HILL SWIM C      48.68
THOMPSON, CLARISSA     9 PC SOUTH VALLEY SWIM       48.91
KITE, KARA             9 PC SAN BENITO AQUATIC      49.41
WOLFSMITH, LAUREN      9 PC GILROY GATORS SWIM      57.68
ROBINSON, ANGELA       9 PC AGCC OSPREY             58.10
DEAN, WHITNEY          9 PC AGCC OSPREY             58.30
HORTON, ABBEY         10 PC CABRILLO THRESHERS      59.23
ANDERSON, SARAH       10 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
CONROY, ALESIA         9 PC AGCC OSPREY            DQUED
OCONNOR, HEATHER       9 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
SCHANZER, JESSICA     10 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   10&UN   100 FLY                                     EVENT   19
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:16.42
TOMKINS, EMILY        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:26.58
RICK, KATE             9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:29.01
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:32.49
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:35.16
SCOTT, JULIANA        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:40.51
ALLEN, KAITLYN        10 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:41.21
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:41.76
MOSS, CHARLENE         9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:49.90
GOLLNICK, FRANNIE     10 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
KITE, KARA             9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
RABY, CHRISTINA        9 PC MORGAN HILL SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   61
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:15.85
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:18.26
DAVI, ALISSA          10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:18.49
SCHANZER, JESSICA     10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:23.40
COHEN, TAYLOR         10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:24.91
RICHARDSON, ESTELLE    9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:25.98
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:29.26
TOMKINS, EMILY        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:29.76
GARLAND, NATALIE       9 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:29.92
GOLLNICK, FRANNIE     10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:31.06
BOTTORFF, CHRISTINA   10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:32.06
SHERIDAN, BECCA        9 PC AGCC OSPREY           1:33.96
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:33.99
CUTSHAW, BRI           9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:35.06
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:35.63
SCOTT, JULIANA        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:35.75
COLLETT, MAEGAN       10 PC GILROY GATORS SWIM    1:36.03
NAPIER, SHELBY        10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:37.36
RABY, CHRISTINA        9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:39.24
DAVIS, MELISSA        10 PC GILROY GATORS SWIM    1:41.29
ALLEN, KAITLYN        10 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:42.04
HORTON, ABBEY         10 PC CABRILLO THRESHERS    1:42.49
GATRELL, DEMI          9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:44.40
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   61
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LASS, MEGHAN          10 PC GILROY GATORS SWIM    1:45.70
THOMPSON, CLARISSA     9 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:47.72
RIANDA, SARA           9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:48.63
MOSS, CHARLENE         9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:50.47
DEAN, WHITNEY          9 PC AGCC OSPREY           1:51.94
HOYT, KRISTEN          9 PC AGCC OSPREY           1:52.15
CONROY, ALESIA         9 PC AGCC OSPREY           1:57.93
ZAPIEN, KRYSTAL       10 PC SALINAS VALLEY AQU    2:00.16
WYNNE, MELISSA         9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:06.54
ROBINSON, ANGELA       9 PC AGCC OSPREY           2:11.51
OCONNOR, HEATHER       9 PC GILROY GATORS SWIM    2:24.42
ANDERSON, SARAH       10 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:43.37
WELCH, ZOE            10 PC SANTA CRUZ COUNTY      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   39                                   FEMALE   11-12   50 FREE                                     EVENT   39
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GONZALES, CAILEE      12 PC MONTEREY BAY SWIM       28.35
AGUAYO, AMANDA        11 PC SALINAS VALLEY AQU      28.81
VILLAREAL, GRACE      12 PC BARRACUDA AQUATICS      29.68
WATKINS, A.J.         12 PC GILROY GATORS SWIM      29.74
BERGIS, CHRISTINA     12 PC CAMPBELL WAVE MAKE      29.76
FERRARA, MARISSA      12 PC CABRILLO THRESHERS      30.15
LENZ, TRACY           12 PC SALINAS VALLEY AQU      30.28
LASS, KAITLYN         12 PC GILROY GATORS SWIM      30.44
KERSTENS, ANNEMIEKE   11 PC GILROY GATORS SWIM      30.52
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU      30.66
WILLIAMS, LIANA       12 PC MONTEREY BAY SWIM       30.79
TOMASINI, SAMANTHA    12 PC SALINAS VALLEY AQU      30.82
MEDEIROS, DANIELLE    11 PC AGCC OSPREY             30.98
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS      31.11
YOUNG, EMILEE         11 PC MONTEREY BAY SWIM       31.32
HOYT, ERINN           11 PC AGCC OSPREY             31.57
TELLES, JAYME         11 PC SAN BENITO AQUATIC      31.64
LAWRENCE, ROSALIE     11 PC SANTA CRUZ COUNTY       31.74
ENRIQUEZ, NICOLYNA    12 PC MORGAN HILL SWIM C      31.93
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU      32.00
BUZZETTA, KATIE       12 PC SAN BENITO AQUATIC      32.03
ZELLNER, ALEXANDRA    12 PC AGCC OSPREY             32.63
GROVER, NICOLE        11 PC BARRACUDA AQUATICS      32.65
RAMIREZ, TABITHA      11 PC SALINAS VALLEY AQU      32.81
FITTRO, MOLLY         12 PC SEASIDE AQUATIC CL      32.91
THOMPSON, SARAH       11 PC CAMPBELL WAVE MAKE      33.26
BALLIN, DANIELLE      12 PC BARRACUDA AQUATICS      33.31
HALLAGAN, ERIN        11 PC AGCC OSPREY             33.41
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU      33.72
ROSS, MICHAL          11 PC SLUG AQUATICS           33.78
DONNELLY, KELLY       12 PC SANTA CRUZ COUNTY       34.26
GRAY, SABRINA         12 PC SEASIDE AQUATIC CL      34.34
ARRIBERE, VICKI       12 PC GILROY GATORS SWIM      35.04
COPPOCK, WUNDEE       12 PC SEASIDE AQUATIC CL      35.15
BARNARD, TIFFANY      12 PC MONTEREY BAY SWIM       35.16
VUCINA, JADE          11 PC BARRACUDA AQUATICS      35.32
MASCOLI, ANNA         11 PC AGCC OSPREY             35.33
ELWARD, COURTNEY      11 PC CABRILLO THRESHERS      35.41
KASSEL, NATALIE       11 PC CABRILLO THRESHERS      35.86
CUTSHAW, KAYLEIGH     11 PC SEASIDE AQUATIC CL      36.06
WRIGHT, SASKIA        11 PC CABRILLO THRESHERS      36.23
MCNAMARA, KELLY       12 PC MONTEREY BAY SWIM       36.63
BELL, JORDAN          11 PC SALINAS VALLEY AQU      37.66
CONROY, ANA           12 PC AGCC OSPREY             38.70
SILVA, ALI            11 PC SALINAS VALLEY AQU      39.32
BHAGAT, MEGHAN        11 PC SOUTH VALLEY SWIM       40.11
PEDERSON, SAMANTHA    12 PC SEASIDE AQUATIC CL      42.14
CORBY, ELOWYN         11 PC SLUG AQUATICS           56.07
MAROZICK, JASMINE     12 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   11-12   100 FREE                                    EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AGUAYO, AMANDA        11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:01.21
GONZALES, CAILEE      12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:02.05
BERGIS, CHRISTINA     12 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:04.37
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   11-12   100 FREE                                    EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LASS, KAITLYN         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:05.53
WATKINS, A.J.         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:05.58
MEDEIROS, DANIELLE    11 PC AGCC OSPREY           1:05.76
WILLIAMS, LIANA       12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:06.10
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:06.64
GROVER, NICOLE        11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:07.49
FERRARA, MARISSA      12 PC CABRILLO THRESHERS    1:07.52
YOUNG, EMILEE         11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:08.51
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:08.63
HOYT, ERINN           11 PC AGCC OSPREY           1:08.78
LENZ, TRACY           12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:09.20
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:09.41
TOMASINI, SAMANTHA    12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:10.23
TELLES, JAYME         11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:10.64
FITTRO, MOLLY         12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:11.65
BALLIN, DANIELLE      12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:12.42
DONNELLY, KELLY       12 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:12.56
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:12.84
ZELLNER, ALEXANDRA    12 PC AGCC OSPREY           1:13.10
THOMPSON, SARAH       11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:13.34
ANDERSON, JACLYN      11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:13.98
VUCINA, JADE          11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:15.58
HALLAGAN, ERIN        11 PC AGCC OSPREY           1:16.74
COPPOCK, WUNDEE       12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:17.21
BELL, JORDAN          11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:19.11
KASSEL, NATALIE       11 PC CABRILLO THRESHERS    1:19.73
ELWARD, COURTNEY      11 PC CABRILLO THRESHERS    1:20.05
GRAY, SABRINA         12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:20.60
MASCOLI, ANNA         11 PC AGCC OSPREY           1:20.67
BARNARD, TIFFANY      12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:21.06
HAMMAKER, CLAIRE      11 PC AGCC OSPREY           1:22.49
CUTSHAW, KAYLEIGH     11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:22.76
BHAGAT, MEGHAN        11 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:27.19
CONROY, ANA           12 PC AGCC OSPREY           1:27.70
MAROZICK, JASMINE     12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:33.54
VILLAREAL, GRACE      12 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   11-12   200 BACK                                    EVENT   13
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AGUAYO, AMANDA        11 PC SALINAS VALLEY AQU    2:32.49
WILLIAMS, LIANA       12 PC MONTEREY BAY SWIM     2:36.43
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS    2:39.94
BERGIS, CHRISTINA     12 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:42.15
LASS, KAITLYN         12 PC GILROY GATORS SWIM    2:42.88
FERRARA, MARISSA      12 PC CABRILLO THRESHERS    2:43.47
YOUNG, EMILEE         11 PC MONTEREY BAY SWIM     2:44.66
LAWRENCE, ROSALIE     11 PC SANTA CRUZ COUNTY     2:50.27
LENZ, TRACY           12 PC SALINAS VALLEY AQU    2:51.55
THOMPSON, SARAH       11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:56.61
ANDERSON, JACLYN      11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:57.65
FITTRO, MOLLY         12 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:00.18
TOMASINI, SAMANTHA    12 PC SALINAS VALLEY AQU    3:01.23
VUCINA, JADE          11 PC BARRACUDA AQUATICS    3:03.91
ELWARD, COURTNEY      11 PC CABRILLO THRESHERS    3:10.58
KASSEL, NATALIE       11 PC CABRILLO THRESHERS    3:25.55
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   29
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, A.J.         12 PC GILROY GATORS SWIM      35.75
GONZALES, CAILEE      12 PC MONTEREY BAY SWIM       37.22
TELLES, JAYME         11 PC SAN BENITO AQUATIC      37.43
BERGIS, CHRISTINA     12 PC CAMPBELL WAVE MAKE      38.79
AGUAYO, AMANDA        11 PC SALINAS VALLEY AQU      40.39
BUZZETTA, KATIE       12 PC SAN BENITO AQUATIC      41.29
WILLIAMS, LIANA       12 PC MONTEREY BAY SWIM       41.99
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU      42.27
HOYT, ERINN           11 PC AGCC OSPREY             42.49
THOMPSON, SARAH       11 PC CAMPBELL WAVE MAKE      42.49
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS      42.52
LENZ, TRACY           12 PC SALINAS VALLEY AQU      43.10
LAWRENCE, ROSALIE     11 PC SANTA CRUZ COUNTY       43.16
VILLAREAL, GRACE      12 PC BARRACUDA AQUATICS      43.40
VUCINA, JADE          11 PC BARRACUDA AQUATICS      43.63
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU      43.73
HALLAGAN, ERIN        11 PC AGCC OSPREY             43.79
ZELLNER, ALEXANDRA    12 PC AGCC OSPREY             44.16
GRAY, SABRINA         12 PC SEASIDE AQUATIC CL      44.59
MEDEIROS, DANIELLE    11 PC AGCC OSPREY             44.76
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU      45.01
GROVER, NICOLE        11 PC BARRACUDA AQUATICS      45.17
ARRIBERE, VICKI       12 PC GILROY GATORS SWIM      45.56
KASSEL, NATALIE       11 PC CABRILLO THRESHERS      45.77
BARNARD, TIFFANY      12 PC MONTEREY BAY SWIM       45.93
BALLIN, DANIELLE      12 PC BARRACUDA AQUATICS      46.25
COPPOCK, WUNDEE       12 PC SEASIDE AQUATIC CL      46.60
ANDERSON, JACLYN      11 PC CAMPBELL WAVE MAKE      48.33
MASCOLI, ANNA         11 PC AGCC OSPREY             48.41
BELL, JORDAN          11 PC SALINAS VALLEY AQU      50.59
CONROY, ANA           12 PC AGCC OSPREY             51.27
MAROZICK, JASMINE     12 PC SAN BENITO AQUATIC      51.33
BHAGAT, MEGHAN        11 PC SOUTH VALLEY SWIM       54.32
CUTSHAW, KAYLEIGH     11 PC SEASIDE AQUATIC CL      56.09
HAMMAKER, CLAIRE      11 PC AGCC OSPREY           1:01.98
DONNELLY, KELLY       12 PC SANTA CRUZ COUNTY      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   11-12   100 BREAST                                  EVENT   47
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, A.J.         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:18.43
GONZALES, CAILEE      12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:20.36
KERSTENS, ANNEMIEKE   11 PC GILROY GATORS SWIM    1:24.99
ENRIQUEZ, NICOLYNA    12 PC MORGAN HILL SWIM C    1:25.13
BERGIS, CHRISTINA     12 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:25.21
TELLES, JAYME         11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:25.51
WILLIAMS, LIANA       12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:28.66
YOUNG, EMILEE         11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:29.41
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:29.73
HOYT, ERINN           11 PC AGCC OSPREY           1:30.51
THOMPSON, SARAH       11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:31.98
LAWRENCE, ROSALIE     11 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:32.17
TOMASINI, SAMANTHA    12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:32.85
VUCINA, JADE          11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:32.95
MEDEIROS, DANIELLE    11 PC AGCC OSPREY           1:33.98
ZELLNER, ALEXANDRA    12 PC AGCC OSPREY           1:35.03
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   11-12   100 BREAST                                  EVENT   47
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HALLAGAN, ERIN        11 PC AGCC OSPREY           1:35.31
GROVER, NICOLE        11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:36.65
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:38.21
GRAY, SABRINA         12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:38.50
DONNELLY, KELLY       12 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:39.49
ROSS, MICHAL          11 PC SLUG AQUATICS         1:40.05
BALLIN, DANIELLE      12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:40.65
ELWARD, COURTNEY      11 PC CABRILLO THRESHERS    1:41.65
KASSEL, NATALIE       11 PC CABRILLO THRESHERS    1:42.66
COPPOCK, WUNDEE       12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:44.09
MASCOLI, ANNA         11 PC AGCC OSPREY           1:45.45
FITTRO, MOLLY         12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:46.47
MAROZICK, JASMINE     12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:55.46
PEDERSON, SAMANTHA    12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:58.85
CONROY, ANA           12 PC AGCC OSPREY           2:00.95
BHAGAT, MEGHAN        11 PC SOUTH VALLEY SWIM     2:06.03
CUTSHAW, KAYLEIGH     11 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:10.78
CORBY, ELOWYN         11 PC SLUG AQUATICS         2:22.41
BELL, JORDAN          11 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
LENZ, TRACY           12 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT   55
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, A.J.         12 PC GILROY GATORS SWIM      32.45
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU      33.20
LASS, KAITLYN         12 PC GILROY GATORS SWIM      33.22
HOYT, ERINN           11 PC AGCC OSPREY             33.71
VILLAREAL, GRACE      12 PC BARRACUDA AQUATICS      34.06
DONNELLY, KELLY       12 PC SANTA CRUZ COUNTY       35.16
AGUAYO, AMANDA        11 PC SALINAS VALLEY AQU      35.63
LENZ, TRACY           12 PC SALINAS VALLEY AQU      35.67
MEDEIROS, DANIELLE    11 PC AGCC OSPREY             35.83
FERRARA, MARISSA      12 PC CABRILLO THRESHERS      36.13
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS      36.91
TELLES, JAYME         11 PC SAN BENITO AQUATIC      37.29
GRAY, SABRINA         12 PC SEASIDE AQUATIC CL      38.06
YOUNG, EMILEE         11 PC MONTEREY BAY SWIM       38.17
BARNARD, TIFFANY      12 PC MONTEREY BAY SWIM       38.28
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU      38.44
HALLAGAN, ERIN        11 PC AGCC OSPREY             39.63
RAMIREZ, TABITHA      11 PC SALINAS VALLEY AQU      40.47
ZELLNER, ALEXANDRA    12 PC AGCC OSPREY             40.78
WRIGHT, SASKIA        11 PC CABRILLO THRESHERS      41.79
ELWARD, COURTNEY      11 PC CABRILLO THRESHERS      43.39
BALLIN, DANIELLE      12 PC BARRACUDA AQUATICS      43.69
MASCOLI, ANNA         11 PC AGCC OSPREY             45.11
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU      45.65
MCNAMARA, KELLY       12 PC MONTEREY BAY SWIM       45.97
COPPOCK, WUNDEE       12 PC SEASIDE AQUATIC CL      46.74
KASSEL, NATALIE       11 PC CABRILLO THRESHERS      47.72
SILVA, ALI            11 PC SALINAS VALLEY AQU      48.57
MAROZICK, JASMINE     12 PC SAN BENITO AQUATIC      49.39
CUTSHAW, KAYLEIGH     11 PC SEASIDE AQUATIC CL      51.87
PEDERSON, SAMANTHA    12 PC SEASIDE AQUATIC CL      52.02
BELL, JORDAN          11 PC SALINAS VALLEY AQU      56.41
CORBY, ELOWYN         11 PC SLUG AQUATICS         1:04.68
BHAGAT, MEGHAN        11 PC SOUTH VALLEY SWIM      DQUED
CONROY, ANA           12 PC AGCC OSPREY            DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   11-12   100 FLY                                     EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GONZALES, CAILEE      12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:12.95
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:14.11
WATKINS, A.J.         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:14.14
MEDEIROS, DANIELLE    11 PC AGCC OSPREY           1:19.02
LASS, KAITLYN         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:19.28
HOYT, ERINN           11 PC AGCC OSPREY           1:19.48
VILLAREAL, GRACE      12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:20.96
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:23.66
GRAY, SABRINA         12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:25.26
TOMASINI, SAMANTHA    12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:25.71
DONNELLY, KELLY       12 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:26.46
FERRARA, MARISSA      12 PC CABRILLO THRESHERS    1:27.82
LAWRENCE, ROSALIE     11 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:29.98
FITTRO, MOLLY         12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:31.62
ELWARD, COURTNEY      11 PC CABRILLO THRESHERS    1:39.26
ZELLNER, ALEXANDRA    12 PC AGCC OSPREY           1:41.34
HALLAGAN, ERIN        11 PC AGCC OSPREY           1:41.77
MASCOLI, ANNA         11 PC AGCC OSPREY           1:42.99
MAROZICK, JASMINE     12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:46.34
CUTSHAW, KAYLEIGH     11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:56.13
CONROY, ANA           12 PC AGCC OSPREY           2:04.45
=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   11-12   400 I.M.                                    EVENT   63
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BURTON, SIERRA        12 PC SALINAS VALLEY AQU    4:56.00
GONZALES, CAILEE      12 PC MONTEREY BAY SWIM     5:27.82
AGUAYO, AMANDA        11 PC SALINAS VALLEY AQU    5:33.87
BERGIS, CHRISTINA     12 PC CAMPBELL WAVE MAKE    5:34.14
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU    5:44.28
LASS, KAITLYN         12 PC GILROY GATORS SWIM    5:47.26
ENRIQUEZ, NICOLYNA    12 PC MORGAN HILL SWIM C    5:53.67
KERSTENS, ANNEMIEKE   11 PC GILROY GATORS SWIM    6:08.46
VUCINA, JADE          11 PC BARRACUDA AQUATICS    6:13.38
LAWRENCE, ROSALIE     11 PC SANTA CRUZ COUNTY     6:14.46
TOMASINI, SAMANTHA    12 PC SALINAS VALLEY AQU    6:19.49
GROVER, NICOLE        11 PC BARRACUDA AQUATICS    6:20.40
THOMPSON, SARAH       11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    6:21.05
FITTRO, MOLLY         12 PC SEASIDE AQUATIC CL    6:44.94
WRIGHT, SASKIA        11 PC CABRILLO THRESHERS    6:46.34
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
ROSS, MICHAL          11 PC SLUG AQUATICS          DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   13-18   50 FREE                                     EVENT    7
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NORDSTROM, BRITTA     16 PC UNATTACHED PACIFIC      25.82
REED, ERIN            15 PC UNATTACHED PACIFIC      26.50
KRUPP, ALEXIS         16 PC UNATTACHED PACIFIC      27.28
BAIR, CAMERON         15 PC GILROY GATORS SWIM      27.68
SIH, JULIANA          15 PC UNATTACHED PACIFIC      27.71
GONZALES, CAMIE       14 PC MONTEREY BAY SWIM       27.78
NICHOLS, GEORGIA      13 PC SLUG AQUATICS           27.82
LASS, STACEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC      27.87
ADAMEK, KATHRYN       14 PC UNATTACHED PACIFIC      27.97
MILLIGAN, MEREDITH    17 PC BARRACUDA AQUATICS      28.14
IM, FRANCINE          14 PC UNATTACHED PACIFIC      28.15
WALLRAVEN, ANDREA     15 PC AGCC OSPREY             28.17
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU      28.38
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU      28.66
NICHOLSON, HILLARY    15 PC UNATTACHED PACIFIC      28.74
SHERIDAN, HEATHER     13 PC AGCC OSPREY             29.00
TAPIZ, MEGAN          14 PC UNATTACHED PACIFIC      29.28
SHEARN, JERRICA       13 PC SALINAS VALLEY AQU      29.29
WILLIAMS, MEGAN       18 PC UNATTACHED PACIFIC      29.37
KREBS, LAURA          14 PC UNATTACHED PACIFIC      29.92
NELSON, JESSA         13 PC CABRILLO THRESHERS      30.28
YOUSSEF, LYLA         13 PC SOUTH VALLEY SWIM       30.33
MARTIN, LAUREN        13 PC SAN BENITO AQUATIC      30.53
LEON, BRIDGETT        13 PC AGCC OSPREY             30.57
HOFFMAN, NATALIE      13 PC SEASIDE AQUATIC CL      30.59
SHOEMAKER, AMY        15 PC UNATTACHED PACIFIC      30.69
MARSHALL, CARINE      15 PC UNATTACHED PACIFIC      30.74
ONETO, MEAGAN         15 PC UNATTACHED PACIFIC      30.84
FISHER, KELSEY        13 PC AGCC OSPREY             30.88
FULLER, KENDRA        14 PC UNATTACHED PACIFIC      31.20
ORDWAY, CAREY         16 PC SANTA CRUZ COUNTY       31.22
CHILDS, STANZY        15 PC SANTA CRUZ COUNTY       31.27
GAVIN, KIMBERLY       13 PC SAN BENITO AQUATIC      31.39
STRAFACE, SARA        13 PC BARRACUDA AQUATICS      31.52
MILLER, JOHANNA       15 PC UNATTACHED PACIFIC      31.83
MASSARA, ASHLIE       13 PC MONTEREY BAY SWIM       32.16
RAMASWAMY, SWETHA     13 PC AGCC OSPREY             32.76
STANDROWICZ, ERIN     13 PC MONTEREY BAY SWIM       34.11
WELLES, MADDY         14 PC UNATTACHED PACIFIC      34.26
TRAPL, DENISE         13 PC SEASIDE AQUATIC CL      34.41
VINING, TESS          15 PC UNATTACHED PACIFIC      34.83
DANNA, NICOLE         14 PC UNATTACHED PACIFIC      34.96
MCNAMARA, JENNIFER    14 PC UNATTACHED PACIFIC      35.30
GRUELLA, MEGAN        13 PC SAN BENITO AQUATIC      37.12
BELL, BRIANNA         13 PC SALINAS VALLEY AQU      38.71
LOPEZ, MEGAN          13 PC SEASIDE AQUATIC CL      41.99
MORTENSEN, REBECCA    15 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
RILEY, SARA           15 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MILLIGAN, MEREDITH    17 PC BARRACUDA AQUATICS      58.70
KRUPP, ALEXIS         16 PC UNATTACHED PACIFIC      58.88
BAIR, CAMERON         15 PC GILROY GATORS SWIM      59.66
SIH, JULIANA          15 PC UNATTACHED PACIFIC      59.96
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GRIFFIN, STEPHANIE    16 PC UNATTACHED PACIFIC      59.99
REED, ERIN            15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:00.46
RILEY, SARA           15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:00.63
BRANDON, JANELLE      16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:00.97
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:02.26
IM, FRANCINE          14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:02.33
WALLRAVEN, ANDREA     15 PC AGCC OSPREY           1:02.45
SHERIDAN, HEATHER     13 PC AGCC OSPREY           1:03.80
TAPIZ, MEGAN          14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:04.09
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:04.45
NICHOLSON, HILLARY    15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:04.84
MARSHALL, CARINE      15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:05.02
ELLIOTT, JADE         15 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:07.03
SIMMONS, RACHAEL      14 PC SLUG AQUATICS         1:07.04
KREBS, LAURA          14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.59
COONRAD, ROBYN        13 PC SLUG AQUATICS         1:07.77
YOUSSEF, LYLA         13 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:07.95
SHOEMAKER, AMY        15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:08.22
SHEARN, JERRICA       13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:08.85
STRAFACE, SARA        13 PC BARRACUDA AQUATICS    1:08.90
MARTIN, LAUREN        13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:09.17
FISHER, KELSEY        13 PC AGCC OSPREY           1:09.21
CHILDS, STANZY        15 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:09.24
HOFFMAN, NATALIE      13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:09.80
WRANGELL, KATI        14 PC SLUG AQUATICS         1:10.10
TANZA, LAUREL         17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:10.23
ORDWAY, CAREY         16 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:10.71
LEON, BRIDGETT        13 PC AGCC OSPREY           1:10.77
BIONDO, RHEA          14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:12.92
MASSARA, ASHLIE       13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:13.88
ABBASS, AMY           15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:15.81
MCNAMARA, JENNIFER    14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:16.03
WRIGHT, NATASHA       14 PC CABRILLO THRESHERS    1:16.56
STANDROWICZ, ERIN     13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:17.11
WELLES, MADDY         14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:19.67
BELL, BRIANNA         13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:31.43
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-18   500 FREE                                    EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MILLIGAN, MEREDITH    17 PC BARRACUDA AQUATICS    5:28.73
LASS, STACEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    5:36.67
KRUPP, ALEXIS         16 PC UNATTACHED PACIFIC    5:41.28
WILLIAMS, MEGAN       18 PC UNATTACHED PACIFIC    6:00.11
NICHOLS, GEORGIA      13 PC SLUG AQUATICS         6:03.96
RILEY, SARA           15 PC UNATTACHED PACIFIC    6:05.31
MILLER, MISSY         13 PC MORGAN HILL SWIM C    6:05.63
MARSHALL, CARINE      15 PC UNATTACHED PACIFIC    6:06.39
SHERIDAN, HEATHER     13 PC AGCC OSPREY           6:11.13
RUBAII, KALI          14 PC SLUG AQUATICS         6:27.82
STRAFACE, SARA        13 PC BARRACUDA AQUATICS    6:28.21
NICHOLSON, HILLARY    15 PC UNATTACHED PACIFIC    6:28.54
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    6:34.18
ELLIOTT, JADE         15 PC SANTA CRUZ COUNTY     6:39.77
YOUSSEF, LYLA         13 PC SOUTH VALLEY SWIM     6:44.60
SHOEMAKER, AMY        15 PC UNATTACHED PACIFIC    6:48.07
ORDWAY, CAREY         16 PC SANTA CRUZ COUNTY     7:03.71
SIMPSON, JESSICA      17 PC UNATTACHED PACIFIC    7:42.34
MCNAMARA, JENNIFER    14 PC UNATTACHED PACIFIC    7:43.58
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   13-18   100 BACK                                    EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LASS, STACEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:03.74
ADAMEK, KATHRYN       14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:08.63
RILEY, SARA           15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.74
NORDSTROM, BRITTA     16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.98
REED, ERIN            15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:10.11
TAMURA, KIERSTEN      15 PC MORGAN HILL SWIM C    1:10.48
GONZALES, CAMIE       14 PC MONTEREY BAY SWIM     1:11.73
BAIR, CAMERON         15 PC GILROY GATORS SWIM    1:11.84
IM, FRANCINE          14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:12.09
WALLRAVEN, ANDREA     15 PC AGCC OSPREY           1:12.32
NICHOLS, GEORGIA      13 PC SLUG AQUATICS         1:12.48
TAPIZ, MEGAN          14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:12.74
NICHOLSON, HILLARY    15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:13.07
RUBAII, KALI          14 PC SLUG AQUATICS         1:13.36
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:13.47
SIH, JULIANA          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:15.86
ORDWAY, CAREY         16 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:17.60
KREBS, LAURA          14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:17.83
NELSON, JESSA         13 PC CABRILLO THRESHERS    1:19.09
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:19.77
SHOEMAKER, AMY        15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:20.30
CHILDS, STANZY        15 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:21.24
MARTIN, LAUREN        13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:21.85
ELLIOTT, JADE         15 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:22.47
ONETO, MEAGAN         15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:22.47
GAVIN, KIMBERLY       13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:23.34
SHEARN, JERRICA       13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:23.96
LEON, BRIDGETT        13 PC AGCC OSPREY           1:24.87
STRAFACE, SARA        13 PC BARRACUDA AQUATICS    1:25.26
TRAPL, DENISE         13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:30.25
HOFFMAN, NATALIE      13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:32.37
FULLER, KENDRA        14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:32.72
GRUELLA, MEGAN        13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:35.58
MASSARA, ASHLIE       13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:35.68
FISHER, KELSEY        13 PC AGCC OSPREY           1:35.84
SIMPSON, JESSICA      17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:36.44
WELLES, MADDY         14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:41.88
BELL, BRIANNA         13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:45.49
DANNA, NICOLE         14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:49.80
LOPEZ, MEGAN          13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:54.61
STANDROWICZ, ERIN     13 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
YOUSSEF, LYLA         13 PC SOUTH VALLEY SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRANDON, JANELLE      16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:14.94
KRUPP, ALEXIS         16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:15.86
SIH, JULIANA          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:15.90
MILLER, MISSY         13 PC MORGAN HILL SWIM C    1:18.94
ELLIOTT, JADE         15 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:20.33
IM, FRANCINE          14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:20.37
WILLIAMS, MEGAN       18 PC UNATTACHED PACIFIC    1:22.23
NELSON, JESSA         13 PC CABRILLO THRESHERS    1:24.84
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:25.42
WALLRAVEN, ANDREA     15 PC AGCC OSPREY           1:26.73
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GONZALES, CAMIE       14 PC MONTEREY BAY SWIM     1:27.91
RUBAII, KALI          14 PC SLUG AQUATICS         1:29.14
KREBS, LAURA          14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:30.38
FULLER, KENDRA        14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:30.56
SHEARN, JERRICA       13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:32.53
SHERIDAN, HEATHER     13 PC AGCC OSPREY           1:33.05
ONETO, MEAGAN         15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:33.06
FISHER, KELSEY        13 PC AGCC OSPREY           1:33.08
LEON, BRIDGETT        13 PC AGCC OSPREY           1:33.10
GAVIN, KIMBERLY       13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:33.22
MILLER, JOHANNA       15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:34.25
CHILDS, STANZY        15 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:34.47
MORTENSEN, REBECCA    15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:34.95
HOFFMAN, NATALIE      13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:36.80
MASSARA, ASHLIE       13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:40.45
STANDROWICZ, ERIN     13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:42.65
TRAPL, DENISE         13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:42.67
DANNA, NICOLE         14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:43.30
MCNAMARA, JENNIFER    14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:44.38
GRUELLA, MEGAN        13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:44.65
LOPEZ, MEGAN          13 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:12.82
VINING, TESS          15 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   13-18   200 BREAST                                  EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KRUPP, ALEXIS         16 PC UNATTACHED PACIFIC    2:41.93
SIH, JULIANA          15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:42.15
MILLER, MISSY         13 PC MORGAN HILL SWIM C    2:48.84
ELLIOTT, JADE         15 PC SANTA CRUZ COUNTY     2:50.79
WILLIAMS, MEGAN       18 PC UNATTACHED PACIFIC    2:53.93
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:59.13
WALLRAVEN, ANDREA     15 PC AGCC OSPREY           3:04.30
VINING, TESS          15 PC UNATTACHED PACIFIC    3:07.17
TELLES, JORDAN        14 PC UNATTACHED PACIFIC    3:07.39
TANZA, LAUREL         17 PC UNATTACHED PACIFIC    3:10.76
SIMMONS, RACHAEL      14 PC SLUG AQUATICS         3:13.84
WRANGELL, KATI        14 PC SLUG AQUATICS         3:16.99
GAVIN, KIMBERLY       13 PC SAN BENITO AQUATIC    3:20.36
FISHER, KELSEY        13 PC AGCC OSPREY           3:28.72
MASSARA, ASHLIE       13 PC MONTEREY BAY SWIM     3:33.47
SIMPSON, JESSICA      17 PC UNATTACHED PACIFIC    3:56.19
COONRAD, ROBYN        13 PC SLUG AQUATICS          DQUED
STANDROWICZ, ERIN     13 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   13-18   100 FLY                                     EVENT   57
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LASS, STACEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:05.67
MILLIGAN, MEREDITH    17 PC BARRACUDA AQUATICS    1:06.13
BRANDON, JANELLE      16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.21
GRIFFIN, STEPHANIE    16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.39
RILEY, SARA           15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.80
REED, ERIN            15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.22
IM, FRANCINE          14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.88
BAIR, CAMERON         15 PC GILROY GATORS SWIM    1:10.08
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   13-18   100 FLY                                     EVENT   57
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MILLER, MISSY         13 PC MORGAN HILL SWIM C    1:10.34
WILLIAMS, MEGAN       18 PC UNATTACHED PACIFIC    1:17.37
YOUSSEF, LYLA         13 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:17.95
SHERIDAN, HEATHER     13 PC AGCC OSPREY           1:17.98
MARSHALL, CARINE      15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:18.04
SHOEMAKER, AMY        15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:20.18
TAPIZ, MEGAN          14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:20.41
STRAFACE, SARA        13 PC BARRACUDA AQUATICS    1:20.58
NICHOLSON, HILLARY    15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:21.25
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:21.60
BIONDO, RHEA          14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:23.48
MARTIN, LAUREN        13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:25.13
TELLES, JORDAN        14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:26.99
GAVIN, KIMBERLY       13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:27.94
WRIGHT, NATASHA       14 PC CABRILLO THRESHERS    1:28.52
HOFFMAN, NATALIE      13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:29.32
SHEARN, JERRICA       13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:29.91
SIMPSON, JESSICA      17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:31.37
MASSARA, ASHLIE       13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:38.55
MCNAMARA, JENNIFER    14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:39.17
=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   13-18   200 FLY                                     EVENT   23
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MILLIGAN, MEREDITH    17 PC BARRACUDA AQUATICS    2:27.47
TAMURA, KIERSTEN      15 PC MORGAN HILL SWIM C    2:28.14
MILLER, MISSY         13 PC MORGAN HILL SWIM C    2:35.28
BAIR, CAMERON         15 PC GILROY GATORS SWIM    2:39.09
MARSHALL, CARINE      15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:48.28
TAPIZ, MEGAN          14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:55.43
ADAMEK, KATHRYN       14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:59.69
SIMPSON, JESSICA      17 PC UNATTACHED PACIFIC    3:30.96
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   13-18   200 I.M.                                    EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LASS, STACEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:23.27
BRANDON, JANELLE      16 PC UNATTACHED PACIFIC    2:24.85
KRUPP, ALEXIS         16 PC UNATTACHED PACIFIC    2:25.00
MILLIGAN, MEREDITH    17 PC BARRACUDA AQUATICS    2:25.11
SIH, JULIANA          15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:27.93
BAIR, CAMERON         15 PC GILROY GATORS SWIM    2:30.11
RILEY, SARA           15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:30.25
IM, FRANCINE          14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:31.01
REED, ERIN            15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:31.29
MILLER, MISSY         13 PC MORGAN HILL SWIM C    2:33.18
GRIFFIN, STEPHANIE    16 PC UNATTACHED PACIFIC    2:35.06
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:36.32
WALLRAVEN, ANDREA     15 PC AGCC OSPREY           2:37.26
WILLIAMS, MEGAN       18 PC UNATTACHED PACIFIC    2:37.74
TAPIZ, MEGAN          14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:39.84
MARSHALL, CARINE      15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:40.71
NICHOLSON, HILLARY    15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:42.63
ELLIOTT, JADE         15 PC SANTA CRUZ COUNTY     2:43.56
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:48.55
COONRAD, ROBYN        13 PC SLUG AQUATICS         2:48.81
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   13-18   200 I.M.                                    EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SIMMONS, RACHAEL      14 PC SLUG AQUATICS         2:49.05
TANZA, LAUREL         17 PC UNATTACHED PACIFIC    2:49.72
SHERIDAN, HEATHER     13 PC AGCC OSPREY           2:50.00
KREBS, LAURA          14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:51.91
YOUSSEF, LYLA         13 PC SOUTH VALLEY SWIM     2:52.82
BIONDO, RHEA          14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:55.72
GAVIN, KIMBERLY       13 PC SAN BENITO AQUATIC    2:57.25
WRANGELL, KATI        14 PC SLUG AQUATICS         2:57.35
CHILDS, STANZY        15 PC SANTA CRUZ COUNTY     2:58.13
SHOEMAKER, AMY        15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:58.38
HOFFMAN, NATALIE      13 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:00.33
SHEARN, JERRICA       13 PC SALINAS VALLEY AQU    3:00.51
MARTIN, LAUREN        13 PC SAN BENITO AQUATIC    3:03.70
WRIGHT, NATASHA       14 PC CABRILLO THRESHERS    3:04.86
FISHER, KELSEY        13 PC AGCC OSPREY           3:05.13
ORDWAY, CAREY         16 PC SANTA CRUZ COUNTY     3:06.89
LEON, BRIDGETT        13 PC AGCC OSPREY            DQUED
SIMPSON, JESSICA      17 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
STANDROWICZ, ERIN     13 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   36                                    MALE    8&UN    25 FREE                                     EVENT   36
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM       14.74
WALTON, LUKE           8 PC GILROY GATORS SWIM      15.00
PORTER, ANDREW         8 PC CABRILLO THRESHERS      15.87
LIN, JONATHON          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      17.13
COLLETT, KYLE          8 PC GILROY GATORS SWIM      17.48
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  7 PC SAN BENITO AQUATIC      17.76
MARTIN, TAYLOR         8 PC SAN BENITO AQUATIC      18.01
NAPIER, STEWART        8 PC BARRACUDA AQUATICS      18.03
MEDEIROS, NICK         8 PC AGCC OSPREY             18.44
FITTRO, JAMES          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      19.28
THOMPSON, JOSHUA       7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      19.28
SHIELDS, MICHAEL       8 PC GILROY GATORS SWIM      19.34
SHARBEL, IAN           8 PC MONTEREY BAY SWIM       19.53
DANIELS, ROBERT        8 PC SEASIDE AQUATIC CL      20.37
SELFRIDGE, ZACHARY     7 PC AGCC OSPREY             20.56
KNUTSON, KOOPER        8 PC GILROY GATORS SWIM      21.01
TRAN, TREVOR           7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      21.30
MCCOMBS, RYAN          7 PC MORGAN HILL SWIM C      21.33
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL      21.92
GROVER, DANIEL         7 PC BARRACUDA AQUATICS      24.48
HILLS, JACK            8 PC AGCC OSPREY             25.30
OHALLORAN, ZACH        7 PC BARRACUDA AQUATICS      26.03
AKIN, MATTHEW          7 PC MORGAN HILL SWIM C      28.51
SHARBEL, JASON         6 PC MONTEREY BAY SWIM       28.60
CRIPE, JORDAN          7 PC SEASIDE AQUATIC CL      29.03
HUGHES, MICHAEL        8 PC AGCC OSPREY             29.05
TYLER, JACOB           6 PC SEASIDE AQUATIC CL      29.69
HILLS, KYLE            6 PC AGCC OSPREY             33.62
BAYATPOOR, ALI         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      33.78
HUGHES, BENJAMIN       5 PC AGCC OSPREY             37.08
=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    8&UN    50 FREE                                     EVENT    2
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM       32.27
WALTON, LUKE           8 PC GILROY GATORS SWIM      32.91
PORTER, ANDREW         8 PC CABRILLO THRESHERS      35.23
EBRAHIMY, JONATHAN     8 PC CABRILLO THRESHERS      38.72
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  7 PC SAN BENITO AQUATIC      38.85
NAPIER, STEWART        8 PC BARRACUDA AQUATICS      39.57
COLLETT, KYLE          8 PC GILROY GATORS SWIM      39.70
MARTIN, TAYLOR         8 PC SAN BENITO AQUATIC      40.41
MEDEIROS, NICK         8 PC AGCC OSPREY             41.78
FITTRO, JAMES          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      46.08
THOMPSON, JOSHUA       7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      46.16
SHARBEL, IAN           8 PC MONTEREY BAY SWIM       46.47
SELFRIDGE, ZACHARY     7 PC AGCC OSPREY             50.15
DANIELS, ROBERT        8 PC SEASIDE AQUATIC CL      50.85
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL      51.68
MCCOMBS, RYAN          7 PC MORGAN HILL SWIM C      51.77
TRAN, TREVOR           7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      52.39
KNUTSON, KOOPER        8 PC GILROY GATORS SWIM      52.44
GROVER, DANIEL         7 PC BARRACUDA AQUATICS      55.90
OLAUGHLIN, KELLEN      8 PC SAN BENITO AQUATIC      59.09
SHARBEL, JASON         6 PC MONTEREY BAY SWIM     1:06.32
AKIN, MATTHEW          7 PC MORGAN HILL SWIM C    1:06.63
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    8&UN    50 FREE                                     EVENT    2
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BAYATPOOR, ALI         7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:07.87
BARKER, MATTHEW        6 PC MORGAN HILL SWIM C    1:09.66
HUGHES, MICHAEL        8 PC AGCC OSPREY           1:10.04
GRACE, ZIAH            8 PC SLUG AQUATICS         1:47.03
MABEY, ANTHONY         5 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   10
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      18.65
WALTON, LUKE           8 PC GILROY GATORS SWIM      18.67
PORTER, ANDREW         8 PC CABRILLO THRESHERS      19.63
LIN, JONATHON          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      20.34
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  7 PC SAN BENITO AQUATIC      20.88
NAPIER, STEWART        8 PC BARRACUDA AQUATICS      22.90
FITTRO, JAMES          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      22.99
MARTIN, TAYLOR         8 PC SAN BENITO AQUATIC      23.32
COLLETT, KYLE          8 PC GILROY GATORS SWIM      24.72
SHARBEL, IAN           8 PC MONTEREY BAY SWIM       25.30
MEDEIROS, NICK         8 PC AGCC OSPREY             26.19
HILLS, JACK            8 PC AGCC OSPREY             26.30
SELFRIDGE, ZACHARY     7 PC AGCC OSPREY             26.50
TRAN, TREVOR           7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      26.77
DANIELS, ROBERT        8 PC SEASIDE AQUATIC CL      27.21
KNUTSON, KOOPER        8 PC GILROY GATORS SWIM      27.48
THOMPSON, JOSHUA       7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      27.99
BAYATPOOR, ALI         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      28.03
MCCOMBS, RYAN          7 PC MORGAN HILL SWIM C      29.57
SHARBEL, JASON         6 PC MONTEREY BAY SWIM       32.63
AKIN, MATTHEW          7 PC MORGAN HILL SWIM C      37.08
HUGHES, MICHAEL        8 PC AGCC OSPREY             38.83
GROVER, DANIEL         7 PC BARRACUDA AQUATICS      39.58
GRACE, ZIAH            8 PC SLUG AQUATICS           42.93
BARKER, MATTHEW        6 PC MORGAN HILL SWIM C      44.52
MABEY, ANTHONY         5 PC MONTEREY BAY SWIM       45.87
HUGHES, BENJAMIN       5 PC AGCC OSPREY            DQUED
OLAUGHLIN, KELLEN      8 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    8&UN    25 BREAST                                   EVENT   44
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LIN, JONATHON          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      24.43
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      24.46
ENRIQUEZ, DANIEL       8 PC MORGAN HILL SWIM C      25.10
SHIELDS, MICHAEL       8 PC GILROY GATORS SWIM      25.74
FITTRO, JAMES          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      26.22
SELFRIDGE, ZACHARY     7 PC AGCC OSPREY             26.41
HILLS, JACK            8 PC AGCC OSPREY             26.65
SHARBEL, IAN           8 PC MONTEREY BAY SWIM       27.03
THOMPSON, JOSHUA       7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      28.63
MEDEIROS, NICK         8 PC AGCC OSPREY             29.00
MARTIN, TAYLOR         8 PC SAN BENITO AQUATIC      29.59
GROVER, DANIEL         7 PC BARRACUDA AQUATICS      32.68
AKIN, MATTHEW          7 PC MORGAN HILL SWIM C      32.98
HUGHES, MICHAEL        8 PC AGCC OSPREY             39.87
BAYATPOOR, ALI         7 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    8&UN    25 BREAST                                   EVENT   44
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
COLLETT, KYLE          8 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
HILLS, KYLE            6 PC AGCC OSPREY            DQUED
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
KNUTSON, KOOPER        8 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
MCCOMBS, RYAN          7 PC MORGAN HILL SWIM C     DQUED
OHALLORAN, ZACH        7 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
SHARBEL, JASON         6 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
TRAN, TREVOR           7 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    8&UN    50 BREAST                                   EVENT   26
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM       47.10
PORTER, ANDREW         8 PC CABRILLO THRESHERS      47.96
WALTON, LUKE           8 PC GILROY GATORS SWIM      48.79
EBRAHIMY, JONATHAN     8 PC CABRILLO THRESHERS      51.61
LIN, JONATHON          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      54.57
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      56.69
HILLS, JACK            8 PC AGCC OSPREY             57.96
FITTRO, JAMES          8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:03.85
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:10.38
GROVER, DANIEL         7 PC BARRACUDA AQUATICS    1:12.52
MEDEIROS, NICK         8 PC AGCC OSPREY           1:15.55
BAYATPOOR, ALI         7 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
GRACE, ZIAH            8 PC SLUG AQUATICS          DQUED
OLAUGHLIN, KELLEN      8 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
SHARBEL, IAN           8 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    8&UN    25 FLY                                      EVENT   18
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM       16.21
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      18.47
LIN, JONATHON          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      19.60
COLLETT, KYLE          8 PC GILROY GATORS SWIM      21.75
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  7 PC SAN BENITO AQUATIC      21.93
EBRAHIMY, JONATHAN     8 PC CABRILLO THRESHERS      22.67
NAPIER, STEWART        8 PC BARRACUDA AQUATICS      22.72
MARTIN, TAYLOR         8 PC SAN BENITO AQUATIC      22.80
SELFRIDGE, ZACHARY     7 PC AGCC OSPREY             24.31
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL      25.10
THOMPSON, JOSHUA       7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      29.57
TRAN, TREVOR           7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      35.03
AKIN, MATTHEW          7 PC MORGAN HILL SWIM C     DQUED
DANIELS, ROBERT        8 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
HILLS, JACK            8 PC AGCC OSPREY            DQUED
KNUTSON, KOOPER        8 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
SHARBEL, JASON         6 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   52                                    MALE    8&UN    50 FLY                                      EVENT   52
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM       35.57
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   52                                    MALE    8&UN    50 FLY                                      EVENT   52
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WALTON, LUKE           8 PC GILROY GATORS SWIM      38.32
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      40.01
PORTER, ANDREW         8 PC CABRILLO THRESHERS      45.00
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  7 PC SAN BENITO AQUATIC      50.41
ENRIQUEZ, DANIEL       8 PC MORGAN HILL SWIM C      58.94
DANIELS, ROBERT        8 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   60                                    MALE    8&UN    100 I.M.                                    EVENT   60
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM     1:24.92
WALTON, LUKE           8 PC GILROY GATORS SWIM    1:29.20
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:30.71
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  7 PC SAN BENITO AQUATIC    1:41.26
SHIELDS, MICHAEL       8 PC GILROY GATORS SWIM    1:47.78
FITTRO, JAMES          8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:49.68
ENRIQUEZ, DANIEL       8 PC MORGAN HILL SWIM C    1:54.44
COLLETT, KYLE          8 PC GILROY GATORS SWIM    1:55.11
MARTIN, TAYLOR         8 PC SAN BENITO AQUATIC    1:56.61
SHARBEL, IAN           8 PC MONTEREY BAY SWIM     2:02.97
THOMPSON, JOSHUA       7 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:05.83
DANIELS, ROBERT        8 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:13.06
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:14.61
HILLS, JACK            8 PC AGCC OSPREY           2:17.12
GROVER, DANIEL         7 PC BARRACUDA AQUATICS    2:35.96
AKIN, MATTHEW          7 PC MORGAN HILL SWIM C     DQUED
LIN, JONATHON          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
NAPIER, STEWART        8 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
PORTER, ANDREW         8 PC CABRILLO THRESHERS     DQUED
SELFRIDGE, ZACHARY     7 PC AGCC OSPREY            DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   38                                    MALE    10&UN   50 FREE                                     EVENT   38
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ESPIRITU, JULIUS      10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      30.46
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM      30.60
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM       31.09
STANDROWICZ, ALEX      9 PC MONTEREY BAY SWIM       33.38
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU      34.28
MARIN, ELLIOTT        10 PC CABRILLO THRESHERS      35.00
KLIPPERT, JEFFREY     10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      36.24
MALICK, EDDIE         10 PC GILROY GATORS SWIM      36.25
TAPIZ, NATHAN          9 PC CABRILLO THRESHERS      36.36
BARNARD, CHRISTOPHER   9 PC MONTEREY BAY SWIM       36.42
THOMPSON, DANNY        9 PC MORGAN HILL SWIM C      36.69
WINDLE, YOSHI          9 PC MONTEREY BAY SWIM       37.05
CHENEY, TREVOR         9 PC CABRILLO THRESHERS      37.51
ZELLNER, THOMAS       10 PC AGCC OSPREY             37.96
OHALLORAN, COREY      10 PC BARRACUDA AQUATICS      37.99
DEAN, CHRIS           10 PC AGCC OSPREY             38.87
ELLIOTT, DEVIN        10 PC BARRACUDA AQUATICS      38.93
PLATT, ROBERT          9 PC MONTEREY BAY SWIM       40.36
MARSHALL, JOEL        10 PC SANTA CRUZ COUNTY       40.40
DELANO, SAM            9 PC AGCC OSPREY             40.51
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU      41.97
RYAN, GARRET          10 PC CABRILLO THRESHERS      43.49
MASCOLI, NICK          9 PC AGCC OSPREY             44.04
FILICE, MIKE          10 PC GILROY GATORS SWIM      44.23
GARCIA, RICKY          9 PC SAN BENITO AQUATIC      46.73
AKIN, GARRETT          9 PC MORGAN HILL SWIM C      46.75
MAROZICK, JOSH         9 PC SAN BENITO AQUATIC      47.51
MARTIN, ALEX           9 PC MORGAN HILL SWIM C      47.99
BAYATPOOR, AMIR        9 PC SEASIDE AQUATIC CL      58.53
PRIBYL, BRIAN          9 PC GILROY GATORS SWIM    1:10.35
=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT    4
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ESPIRITU, JULIUS      10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:08.92
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM    1:09.31
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:11.10
WOLFSMITH, LANCE      10 PC GILROY GATORS SWIM    1:15.18
KREBS, SAM            10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:15.91
MARIN, ELLIOTT        10 PC CABRILLO THRESHERS    1:17.29
WINDLE, YOSHI          9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:18.43
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:18.97
PICKENS, CHRIS         9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:21.09
MALICK, EDDIE         10 PC GILROY GATORS SWIM    1:21.62
ZHANG, MICHAEL        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:21.86
TAPIZ, NATHAN          9 PC CABRILLO THRESHERS    1:23.40
CHENEY, TREVOR         9 PC CABRILLO THRESHERS    1:23.66
BARNARD, CHRISTOPHER   9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:24.19
STANDROWICZ, ALEX      9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:24.48
KLIPPERT, JEFFREY     10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:25.19
EBRAHIMY, NOAH         9 PC CABRILLO THRESHERS    1:25.63
DEAN, CHRIS           10 PC AGCC OSPREY           1:28.80
MCGUIRE, KEEGAN       10 PC SLUG AQUATICS         1:29.89
ZELLNER, THOMAS       10 PC AGCC OSPREY           1:30.25
ELLIOTT, DEVIN        10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:31.02
MARSHALL, JOEL        10 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:34.05
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT    4
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DELANO, SAM            9 PC AGCC OSPREY           1:34.13
PLATT, ROBERT          9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:34.45
FILICE, MIKE          10 PC GILROY GATORS SWIM    1:35.04
MASCOLI, NICK          9 PC AGCC OSPREY           1:36.84
RYAN, GARRET          10 PC CABRILLO THRESHERS    1:38.20
MAROZICK, JOSH         9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:44.09
AKIN, GARRETT          9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:46.69
GARCIA, RICKY          9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:48.16
MARTIN, ALEX           9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:50.47
MCDANIEL, ETHAN        9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:03.01
BAYATPOOR, AMIR        9 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:23.76
=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   12
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ESPIRITU, JULIUS      10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      35.10
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM       37.08
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM      37.15
THOMPSON, DANNY        9 PC MORGAN HILL SWIM C      38.61
ZHANG, MICHAEL        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      39.19
KREBS, SAM            10 PC MONTEREY BAY SWIM       40.95
TAPIZ, NATHAN          9 PC CABRILLO THRESHERS      42.06
PICKENS, CHRIS         9 PC MONTEREY BAY SWIM       42.46
WOLFSMITH, LANCE      10 PC GILROY GATORS SWIM      42.50
WINDLE, YOSHI          9 PC MONTEREY BAY SWIM       43.06
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC      43.14
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU      43.34
CHENEY, TREVOR         9 PC CABRILLO THRESHERS      44.06
MARIN, ELLIOTT        10 PC CABRILLO THRESHERS      44.12
MALICK, EDDIE         10 PC GILROY GATORS SWIM      45.11
KLIPPERT, JEFFREY     10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      46.32
BARNARD, CHRISTOPHER   9 PC MONTEREY BAY SWIM       47.07
EBRAHIMY, NOAH         9 PC CABRILLO THRESHERS      48.30
PLATT, ROBERT          9 PC MONTEREY BAY SWIM       48.40
MCGUIRE, KEEGAN       10 PC SLUG AQUATICS           49.89
FILICE, MIKE          10 PC GILROY GATORS SWIM      50.75
ELLIOTT, DEVIN        10 PC BARRACUDA AQUATICS      51.74
MARSHALL, JOEL        10 PC SANTA CRUZ COUNTY       52.85
RYAN, GARRET          10 PC CABRILLO THRESHERS      55.13
PRIBYL, BRIAN          9 PC GILROY GATORS SWIM      57.46
DELANO, SAM            9 PC AGCC OSPREY             58.28
MASCOLI, NICK          9 PC AGCC OSPREY             58.86
AKIN, GARRETT          9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:01.11
GARCIA, RICKY          9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:03.67
MCDANIEL, ETHAN        9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:07.47
BAYATPOOR, AMIR        9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:07.58
FERNANDEZ, JORDAN      9 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
MAROZICK, JOSH         9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
MARTIN, ALEX           9 PC MORGAN HILL SWIM C     DQUED
STANDROWICZ, ALEX      9 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   28
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ZHANG, MICHAEL        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      44.01
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM       44.43
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   28
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU      46.13
THOMPSON, DANNY        9 PC MORGAN HILL SWIM C      47.76
MARSHALL, JOEL        10 PC SANTA CRUZ COUNTY       48.08
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC      49.50
PICKENS, CHRIS         9 PC MONTEREY BAY SWIM       49.79
MALICK, EDDIE         10 PC GILROY GATORS SWIM      50.80
RYAN, GARRET          10 PC CABRILLO THRESHERS      50.95
MARTIN, ALEX           9 PC MORGAN HILL SWIM C      52.14
MCGUIRE, KEEGAN       10 PC SLUG AQUATICS           53.59
EBRAHIMY, NOAH         9 PC CABRILLO THRESHERS      54.14
STANDROWICZ, ALEX      9 PC MONTEREY BAY SWIM       55.99
FILICE, MIKE          10 PC GILROY GATORS SWIM      56.87
ZELLNER, THOMAS       10 PC AGCC OSPREY             57.13
DEAN, CHRIS           10 PC AGCC OSPREY           1:01.78
PLATT, ROBERT          9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:02.24
GARCIA, RICKY          9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:04.22
MCDANIEL, ETHAN        9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:16.32
AKIN, GARRETT          9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:16.88
MASCOLI, NICK          9 PC AGCC OSPREY           1:24.40
BAYATPOOR, AMIR        9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
DELANO, SAM            9 PC AGCC OSPREY            DQUED
ELLIOTT, DEVIN        10 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
KLIPPERT, JEFFREY     10 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
MAROZICK, JOSH         9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
PRIBYL, BRIAN          9 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
WINDLE, YOSHI          9 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    10&UN   100 BREAST                                  EVENT   46
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM    1:34.82
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:41.16
MARIN, ELLIOTT        10 PC CABRILLO THRESHERS    1:42.73
WINDLE, YOSHI          9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:43.48
KREBS, SAM            10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:44.66
THOMPSON, DANNY        9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:45.70
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:46.12
KLIPPERT, JEFFREY     10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:50.07
MALICK, EDDIE         10 PC GILROY GATORS SWIM    1:52.56
MARTIN, ALEX           9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:52.80
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:53.75
RYAN, GARRET          10 PC CABRILLO THRESHERS    1:56.54
CHENEY, TREVOR         9 PC CABRILLO THRESHERS    1:56.98
TAPIZ, NATHAN          9 PC CABRILLO THRESHERS    1:57.81
ELLIOTT, DEVIN        10 PC BARRACUDA AQUATICS    2:00.51
FILICE, MIKE          10 PC GILROY GATORS SWIM    2:05.79
DEAN, CHRIS           10 PC AGCC OSPREY           2:06.61
MARSHALL, JOEL        10 PC SANTA CRUZ COUNTY      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   54                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   54
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM       33.99
ESPIRITU, JULIUS      10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      35.05
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC      42.28
WOLFSMITH, LANCE      10 PC GILROY GATORS SWIM      44.70
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   54                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   54
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
THOMPSON, DANNY        9 PC MORGAN HILL SWIM C      45.12
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU      45.70
ZELLNER, THOMAS       10 PC AGCC OSPREY             46.20
WINDLE, YOSHI          9 PC MONTEREY BAY SWIM       46.63
STANDROWICZ, ALEX      9 PC MONTEREY BAY SWIM       51.70
BARNARD, CHRISTOPHER   9 PC MONTEREY BAY SWIM       51.98
MASCOLI, NICK          9 PC AGCC OSPREY             53.87
OHALLORAN, COREY      10 PC BARRACUDA AQUATICS      56.81
PLATT, ROBERT          9 PC MONTEREY BAY SWIM       58.44
DELANO, SAM            9 PC AGCC OSPREY           1:00.79
GARCIA, RICKY          9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:05.07
BAYATPOOR, AMIR        9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:23.10
AKIN, GARRETT          9 PC MORGAN HILL SWIM C     DQUED
FERNANDEZ, JORDAN      9 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
MAROZICK, JOSH         9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   20                                    MALE    10&UN   100 FLY                                     EVENT   20
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM    1:18.92
ESPIRITU, JULIUS      10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:22.80
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:34.79
MARIN, ELLIOTT        10 PC CABRILLO THRESHERS    1:39.09
THOMPSON, DANNY        9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:44.86
CHENEY, TREVOR         9 PC CABRILLO THRESHERS    1:54.40
ZELLNER, THOMAS       10 PC AGCC OSPREY           1:56.49
TAPIZ, NATHAN          9 PC CABRILLO THRESHERS    1:58.72
DEAN, CHRIS           10 PC AGCC OSPREY           1:59.76
BARNARD, CHRISTOPHER   9 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
KREBS, SAM            10 PC MONTEREY BAY SWIM     NO SHOW
WOLFSMITH, LANCE      10 PC GILROY GATORS SWIM    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   62                                    MALE    10&UN   100 I.M.                                    EVENT   62
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM    1:18.92
ESPIRITU, JULIUS      10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:19.80
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:20.01
KREBS, SAM            10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:28.65
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:31.09
MARIN, ELLIOTT        10 PC CABRILLO THRESHERS    1:31.35
WOLFSMITH, LANCE      10 PC GILROY GATORS SWIM    1:33.13
TAPIZ, NATHAN          9 PC CABRILLO THRESHERS    1:37.56
CHENEY, TREVOR         9 PC CABRILLO THRESHERS    1:39.13
KLIPPERT, JEFFREY     10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:39.34
STANDROWICZ, ALEX      9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:39.38
MARSHALL, JOEL        10 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:40.36
MALICK, EDDIE         10 PC GILROY GATORS SWIM    1:45.56
ZELLNER, THOMAS       10 PC AGCC OSPREY           1:45.61
BARNARD, CHRISTOPHER   9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:49.89
DEAN, CHRIS           10 PC AGCC OSPREY           1:50.97
PLATT, ROBERT          9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:53.39
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:55.33
RYAN, GARRET          10 PC CABRILLO THRESHERS    1:59.09
GARCIA, RICKY          9 PC SAN BENITO AQUATIC    2:07.38
MAROZICK, JOSH         9 PC SAN BENITO AQUATIC    2:07.76
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   62                                    MALE    10&UN   100 I.M.                                    EVENT   62
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MARTIN, ALEX           9 PC MORGAN HILL SWIM C    2:10.66
BAYATPOOR, AMIR        9 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:52.57
AKIN, GARRETT          9 PC MORGAN HILL SWIM C     DQUED
DELANO, SAM            9 PC AGCC OSPREY            DQUED
ELLIOTT, DEVIN        10 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
MASCOLI, NICK          9 PC AGCC OSPREY            DQUED
OHALLORAN, COREY      10 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   40                                    MALE    11-12   50 FREE                                     EVENT   40
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU      27.29
MORLEY, SCOTT         12 PC CAMPBELL WAVE MAKE      27.64
CRETCHER, SAMUEL      12 PC MORGAN HILL SWIM C      29.20
RIANDA, JAKE          12 PC SALINAS VALLEY AQU      29.23
CURTICE, BLANE        12 PC SAN BENITO AQUATIC      29.24
IM, NICHOLAS          11 PC MONTEREY BAY SWIM       29.63
KREBS, MATTHEW        11 PC MONTEREY BAY SWIM       30.35
TRAN, TRAVIS          12 PC CAMPBELL WAVE MAKE      30.42
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU      30.82
SHIELDS, DANIEL       11 PC GILROY GATORS SWIM      31.27
MCDANIEL, ZACH        12 PC SALINAS VALLEY AQU      31.50
CAYWOOD, ALEC         11 PC CAMPBELL WAVE MAKE      31.70
REISS-GOLDBERG, MITCH 11 PC CABRILLO THRESHERS      32.33
WAUGH, EVAN           12 PC SLUG AQUATICS           32.66
MCGHEE, JACOB         12 PC GILROY GATORS SWIM      32.67
MARIN, ROMAN          11 PC CABRILLO THRESHERS      32.71
WINDLE, MAS           12 PC MONTEREY BAY SWIM       32.71
KERSTENS, MAARTEN     12 PC GILROY GATORS SWIM      32.81
RICK, STEVEN          11 PC MORGAN HILL SWIM C      32.93
RICHARDSON, WARREN    11 PC MORGAN HILL SWIM C      33.48
OHALLORAN, TIMMY      12 PC BARRACUDA AQUATICS      33.74
KAUBISH, KIRK         12 PC AGCC OSPREY             33.96
PEEBLES, STEVEN       12 PC SEASIDE AQUATIC CL      34.31
TIRADO, TYLER         11 PC BARRACUDA AQUATICS      35.29
MCCOMBS, ERIC         12 PC MORGAN HILL SWIM C      37.72
WEBB, TRAVIS          11 PC SEASIDE AQUATIC CL      38.12
PRIBYL, DAVID         11 PC GILROY GATORS SWIM      41.72
=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    11-12   100 FREE                                    EVENT    6
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:00.13
MORLEY, SCOTT         12 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:01.05
RIANDA, JAKE          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:03.18
IM, NICHOLAS          11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:03.24
CURTICE, BLANE        12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:03.46
CRETCHER, SAMUEL      12 PC MORGAN HILL SWIM C    1:05.28
DUNLAP, MAT           12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:07.10
KREBS, MATTHEW        11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:08.02
TRAN, TRAVIS          12 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:08.82
CAYWOOD, ALEC         11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:10.77
MCDANIEL, ZACH        12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:10.95
REISS-GOLDBERG, MITCH 11 PC CABRILLO THRESHERS    1:11.00
WINDLE, MAS           12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:11.34
RICK, STEVEN          11 PC MORGAN HILL SWIM C    1:11.37
MARIN, ROMAN          11 PC CABRILLO THRESHERS    1:11.41
RICHARDSON, WARREN    11 PC MORGAN HILL SWIM C    1:12.79
MCGHEE, JACOB         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:13.95
PEEBLES, STEVEN       12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:14.46
TIRADO, TYLER         11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:15.02
KAUBISH, KIRK         12 PC AGCC OSPREY           1:16.58
MCCOMBS, ERIC         12 PC MORGAN HILL SWIM C    1:16.60
GOLLNICK, CY          11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:16.98
PELIKAN, LAJOS        11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:18.46
WEBB, TRAVIS          11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:25.88
KLETZER, BEN          11 PC SLUG AQUATICS         1:27.12
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    11-12   100 FREE                                    EVENT    6
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BARKER, BEN           11 PC MORGAN HILL SWIM C    1:28.90
BREKKA, MARSHALL      11 PC CABRILLO THRESHERS    1:29.85
PRIBYL, DAVID         11 PC GILROY GATORS SWIM    1:31.96
=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    11-12   200 BACK                                    EVENT   14
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CRETCHER, SAMUEL      12 PC MORGAN HILL SWIM C    2:36.72
DUNLAP, MAT           12 PC MONTEREY BAY SWIM     2:37.41
CAYWOOD, ALEC         11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:39.84
KREBS, MATTHEW        11 PC MONTEREY BAY SWIM     2:40.37
RIANDA, JAKE          12 PC SALINAS VALLEY AQU    2:44.91
RICHARDSON, WARREN    11 PC MORGAN HILL SWIM C    2:55.62
REISS-GOLDBERG, MITCH 11 PC CABRILLO THRESHERS    3:03.88
MCCOMBS, ERIC         12 PC MORGAN HILL SWIM C    3:07.49
KLETZER, BEN          11 PC SLUG AQUATICS         3:20.71
MCDANIEL, ZACH        12 PC SALINAS VALLEY AQU    3:26.97
BREKKA, MARSHALL      11 PC CABRILLO THRESHERS    3:30.26
KAUBISH, KIRK         12 PC AGCC OSPREY            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   30
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RIANDA, JAKE          12 PC SALINAS VALLEY AQU      36.19
CURTICE, BLANE        12 PC SAN BENITO AQUATIC      36.20
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU      36.36
MORLEY, SCOTT         12 PC CAMPBELL WAVE MAKE      37.72
IM, NICHOLAS          11 PC MONTEREY BAY SWIM       39.50
KREBS, MATTHEW        11 PC MONTEREY BAY SWIM       40.19
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU      40.59
RICK, STEVEN          11 PC MORGAN HILL SWIM C      41.55
WINDLE, MAS           12 PC MONTEREY BAY SWIM       42.73
PEEBLES, STEVEN       12 PC SEASIDE AQUATIC CL      44.64
MCGHEE, JACOB         12 PC GILROY GATORS SWIM      44.72
TRAN, TRAVIS          12 PC CAMPBELL WAVE MAKE      44.83
REISS-GOLDBERG, MITCH 11 PC CABRILLO THRESHERS      45.04
MCDANIEL, ZACH        12 PC SALINAS VALLEY AQU      45.77
MARIN, ROMAN          11 PC CABRILLO THRESHERS      46.43
GOLLNICK, CY          11 PC BARRACUDA AQUATICS      48.35
BARKER, BEN           11 PC MORGAN HILL SWIM C      51.40
PRIBYL, DAVID         11 PC GILROY GATORS SWIM      51.61
WEBB, TRAVIS          11 PC SEASIDE AQUATIC CL      52.92
BREKKA, MARSHALL      11 PC CABRILLO THRESHERS      54.25
KLETZER, BEN          11 PC SLUG AQUATICS           54.65
TIRADO, TYLER         11 PC BARRACUDA AQUATICS      54.66
MCCOMBS, ERIC         12 PC MORGAN HILL SWIM C    1:00.69
=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    11-12   100 BREAST                                  EVENT   48
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MORLEY, SCOTT         12 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:19.33
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:20.00
RIANDA, JAKE          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:21.20
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    11-12   100 BREAST                                  EVENT   48
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CURTICE, BLANE        12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:21.93
IM, NICHOLAS          11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:26.67
RICK, STEVEN          11 PC MORGAN HILL SWIM C    1:29.94
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:30.26
RICHARDSON, WARREN    11 PC MORGAN HILL SWIM C    1:33.18
TRAN, TRAVIS          12 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:34.43
WINDLE, MAS           12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:35.19
CAYWOOD, ALEC         11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:36.86
SHIELDS, DANIEL       11 PC GILROY GATORS SWIM    1:37.48
OHALLORAN, TIMMY      12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:37.52
REISS-GOLDBERG, MITCH 11 PC CABRILLO THRESHERS    1:38.01
KERSTENS, MAARTEN     12 PC GILROY GATORS SWIM    1:38.59
MCGHEE, JACOB         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:40.32
KAUBISH, KIRK         12 PC AGCC OSPREY           1:41.06
PEEBLES, STEVEN       12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:43.93
PRIBYL, DAVID         11 PC GILROY GATORS SWIM    1:52.41
WAUGH, EVAN           12 PC SLUG AQUATICS         1:52.95
MCCOMBS, ERIC         12 PC MORGAN HILL SWIM C    1:59.39
=============================================================================================================================
   EVENT   56                                    MALE    11-12   50 FLY                                      EVENT   56
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MORLEY, SCOTT         12 PC CAMPBELL WAVE MAKE      31.31
CRETCHER, SAMUEL      12 PC MORGAN HILL SWIM C      31.93
RIANDA, JAKE          12 PC SALINAS VALLEY AQU      33.48
CURTICE, BLANE        12 PC SAN BENITO AQUATIC      33.49
KREBS, MATTHEW        11 PC MONTEREY BAY SWIM       34.48
TRAN, TRAVIS          12 PC CAMPBELL WAVE MAKE      36.32
WINDLE, MAS           12 PC MONTEREY BAY SWIM       38.15
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU      38.26
MARIN, ROMAN          11 PC CABRILLO THRESHERS      39.16
TIRADO, TYLER         11 PC BARRACUDA AQUATICS      39.59
RICHARDSON, WARREN    11 PC MORGAN HILL SWIM C      40.00
SHIELDS, DANIEL       11 PC GILROY GATORS SWIM      40.59
RICK, STEVEN          11 PC MORGAN HILL SWIM C      41.10
KAUBISH, KIRK         12 PC AGCC OSPREY             45.52
OHALLORAN, TIMMY      12 PC BARRACUDA AQUATICS      46.90
WEBB, TRAVIS          11 PC SEASIDE AQUATIC CL      49.93
MCCOMBS, ERIC         12 PC MORGAN HILL SWIM C      50.42
PRIBYL, DAVID         11 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
WAUGH, EVAN           12 PC SLUG AQUATICS          DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    11-12   100 FLY                                     EVENT   22
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:10.41
MORLEY, SCOTT         12 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:12.42
CRETCHER, SAMUEL      12 PC MORGAN HILL SWIM C    1:13.59
CURTICE, BLANE        12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:14.60
DUNLAP, MAT           12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:15.04
IM, NICHOLAS          11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:15.77
CAYWOOD, ALEC         11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:17.14
TRAN, TRAVIS          12 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:21.13
MARIN, ROMAN          11 PC CABRILLO THRESHERS    1:24.97
TIRADO, TYLER         11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:31.91
RICK, STEVEN          11 PC MORGAN HILL SWIM C    1:33.34
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    11-12   100 FLY                                     EVENT   22
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BARKER, BEN           11 PC MORGAN HILL SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   64                                    MALE    11-12   400 I.M.                                    EVENT   64
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CRETCHER, SAMUEL      12 PC MORGAN HILL SWIM C    5:26.22
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU    5:31.21
CAYWOOD, ALEC         11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    5:47.51
IM, NICHOLAS          11 PC MONTEREY BAY SWIM     5:48.09
KREBS, MATTHEW        11 PC MONTEREY BAY SWIM     6:03.22
MARIN, ROMAN          11 PC CABRILLO THRESHERS    6:18.64
REISS-GOLDBERG, MITCH 11 PC CABRILLO THRESHERS    6:27.15
TIRADO, TYLER         11 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    13-18   50 FREE                                     EVENT    8
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, ERIC         17 PC UNATTACHED PACIFIC      23.23
MATA, KIEL            16 PC UNATTACHED PACIFIC      23.99
NELSON, DANIEL        17 PC UNATTACHED PACIFIC      24.68
HOFFMAN, ALEX         16 PC UNATTACHED PACIFIC      24.78
RIANDA, KAM           14 PC UNATTACHED PACIFIC      25.43
DUNN, ANDREW          16 PC SANTA CRUZ COUNTY       25.53
MAXWELL, AARON        16 PC SEASIDE AQUATIC CL      25.94
MCGUIRE, CEAN         13 PC SLUG AQUATICS           26.17
WALTON, LEE           15 PC UNATTACHED PACIFIC      26.23
GUBRUD, AUSTIN        13 PC GILROY GATORS SWIM      26.35
TRAPL, THOMAS         14 PC UNATTACHED PACIFIC      27.16
GONCHAROV, SASHA      15 PC UNATTACHED PACIFIC      27.82
NELSON, JEFF          15 PC UNATTACHED PACIFIC      28.04
STINE, C.J.           14 PC BARRACUDA AQUATICS      28.23
SIMMONS, BRET         13 PC AGCC OSPREY             28.32
SHATTUCK, ROBERT      15 PC UNATTACHED PACIFIC      28.36
EBRAHIMY, ADAM        14 PC CABRILLO THRESHERS      30.07
SANDYS, ADAM          13 PC SALINAS VALLEY AQU      30.32
WEBB, DANNY           14 PC SEASIDE AQUATIC CL      31.93
DROGEMULLER, RYNE     13 PC SAN BENITO AQUATIC      35.00
SUMMERS, AUBREY       13 PC SEASIDE AQUATIC CL      35.71
KRATZER, JARON        13 PC SAN BENITO AQUATIC      39.42
WILLIAMS, RYAN        16 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    13-18   100 FREE                                    EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, ERIC         17 PC UNATTACHED PACIFIC      51.53
PACHECO, FRANCO       17 PC UNATTACHED PACIFIC      51.82
MATA, KIEL            16 PC UNATTACHED PACIFIC      54.09
FAWCETT, JOHN         16 PC SANTA CRUZ COUNTY       54.25
HOFFMAN, ALEX         16 PC UNATTACHED PACIFIC      55.72
DARLING, KALEN        14 PC MONTEREY BAY SWIM       56.83
DUNN, ANDREW          16 PC SANTA CRUZ COUNTY       56.90
WALTON, LEE           15 PC UNATTACHED PACIFIC      57.37
RIANDA, KAM           14 PC UNATTACHED PACIFIC      57.46
MCGREGOR, KIRK        17 PC UNATTACHED PACIFIC      58.53
GUBRUD, AUSTIN        13 PC GILROY GATORS SWIM      58.58
CASTRUITA, SCOTT      13 PC GILROY GATORS SWIM      58.76
STINE, C.J.           14 PC BARRACUDA AQUATICS    1:02.10
TOMKINS, JOE          14 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:02.78
GONCHAROV, SASHA      15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:03.01
SANDYS, ADAM          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:03.46
SIMMONS, BRET         13 PC AGCC OSPREY           1:04.78
TOMKINS, WILLIAM      13 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:05.09
SORDO, VINCENT        13 PC SLUG AQUATICS         1:06.04
SUMMERS, AUBREY       13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:17.50
DROGEMULLER, RYNE     13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:18.57
=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    13-18   500 FREE                                    EVENT   34
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MACIEL, SANTIAGO      14 PC GILROY GATORS SWIM    5:11.17
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    13-18   500 FREE                                    EVENT   34
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PACHECO, FRANCO       17 PC UNATTACHED PACIFIC    5:13.60
MATA, KIEL            16 PC UNATTACHED PACIFIC    5:29.59
WALTON, LEE           15 PC UNATTACHED PACIFIC    5:37.40
STINE, C.J.           14 PC BARRACUDA AQUATICS    6:08.85
EBRAHIMY, ADAM        14 PC CABRILLO THRESHERS    6:14.28
HONNEF, PETER         14 PC SLUG AQUATICS         7:02.41
SUMMERS, AUBREY       13 PC SEASIDE AQUATIC CL    7:34.08
=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    13-18   100 BACK                                    EVENT   16
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, ERIC         17 PC UNATTACHED PACIFIC      59.81
MATA, KIEL            16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:00.81
DARLING, KALEN        14 PC MONTEREY BAY SWIM     1:03.87
PACHECO, FRANCO       17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:04.16
MCGUIRE, CEAN         13 PC SLUG AQUATICS         1:05.25
NELSON, JEFF          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:06.74
NELSON, DANIEL        17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.47
DUNN, ANDREW          16 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:07.75
RIANDA, KAM           14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:08.56
GUBRUD, AUSTIN        13 PC GILROY GATORS SWIM    1:09.15
SHATTUCK, ROBERT      15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:10.24
HOFFMAN, ALEX         16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:10.99
TRAPL, THOMAS         14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:13.14
CORTADO, ANDREW       14 PC CABRILLO THRESHERS    1:13.78
MAXWELL, AARON        16 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:13.85
EBRAHIMY, ADAM        14 PC CABRILLO THRESHERS    1:18.02
SANDYS, ADAM          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:21.05
SIMMONS, BRET         13 PC AGCC OSPREY           1:24.35
SUMMERS, AUBREY       13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:33.48
WEBB, DANNY           14 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:35.56
GONCHAROV, SASHA      15 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
HONNEF, PETER         14 PC SLUG AQUATICS          DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   32                                    MALE    13-18   100 BREAST                                  EVENT   32
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NELSON, DANIEL        17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:06.82
HOFFMAN, ALEX         16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.88
SHATTUCK, ROBERT      15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.19
MAXWELL, AARON        16 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:12.93
DUNN, ANDREW          16 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:13.63
WALTON, LEE           15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:14.82
RIANDA, KAM           14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:15.93
DARLING, KALEN        14 PC MONTEREY BAY SWIM     1:16.33
GUBRUD, AUSTIN        13 PC GILROY GATORS SWIM    1:18.56
NELSON, JEFF          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:19.42
SANDYS, ADAM          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:22.08
TRAPL, THOMAS         14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:25.14
STINE, C.J.           14 PC BARRACUDA AQUATICS    1:25.53
SIMMONS, BRET         13 PC AGCC OSPREY           1:32.84
HONNEF, PETER         14 PC SLUG AQUATICS         1:42.85
CORTADO, ANDREW       14 PC CABRILLO THRESHERS     DQUED
DROGEMULLER, RYNE     13 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
GONCHAROV, SASHA      15 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
KRATZER, JARON        13 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   32                                    MALE    13-18   100 BREAST                                  EVENT   32
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEBB, DANNY           14 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   50                                    MALE    13-18   200 BREAST                                  EVENT   50
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FAWCETT, JOHN         16 PC SANTA CRUZ COUNTY     2:29.58
MACIEL, SANTIAGO      14 PC GILROY GATORS SWIM    2:33.65
DARLING, KALEN        14 PC MONTEREY BAY SWIM     2:35.34
HOFFMAN, ALEX         16 PC UNATTACHED PACIFIC    2:36.48
MCGREGOR, KIRK        17 PC UNATTACHED PACIFIC    2:38.27
WALTON, LEE           15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:39.76
CASTRUITA, SCOTT      13 PC GILROY GATORS SWIM    2:40.66
MAXWELL, AARON        16 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:42.80
SORDO, VINCENT        13 PC SLUG AQUATICS         2:44.78
TOMKINS, JOE          14 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:54.84
SANDYS, ADAM          13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:59.95
STINE, C.J.           14 PC BARRACUDA AQUATICS    3:10.43
DROGEMULLER, RYNE     13 PC SAN BENITO AQUATIC    3:27.11
WEBB, DANNY           14 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:58.00
=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    13-18   100 FLY                                     EVENT   58
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, ERIC         17 PC UNATTACHED PACIFIC      57.27
PACHECO, FRANCO       17 PC UNATTACHED PACIFIC      58.92
MACIEL, SANTIAGO      14 PC GILROY GATORS SWIM      59.20
FAWCETT, JOHN         16 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:00.13
HOFFMAN, ALEX         16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:01.67
MATA, KIEL            16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:03.49
RIANDA, KAM           14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:04.11
DUNN, ANDREW          16 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:09.63
GUBRUD, AUSTIN        13 PC GILROY GATORS SWIM    1:10.40
CORTADO, ANDREW       14 PC CABRILLO THRESHERS    1:13.04
GONCHAROV, SASHA      15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:13.27
CASTRUITA, SCOTT      13 PC GILROY GATORS SWIM    1:13.50
TOMKINS, WILLIAM      13 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:15.03
SIMMONS, BRET         13 PC AGCC OSPREY           1:27.95
=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    13-18   200 FLY                                     EVENT   24
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, ERIC         17 PC UNATTACHED PACIFIC    2:11.87
MACIEL, SANTIAGO      14 PC GILROY GATORS SWIM    2:11.93
MCGUIRE, CEAN         13 PC SLUG AQUATICS         2:30.64
DARLING, KALEN        14 PC MONTEREY BAY SWIM     2:41.17
=============================================================================================================================
   EVENT   66                                    MALE    13-18   200 I.M.                                    EVENT   66
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MACIEL, SANTIAGO      14 PC GILROY GATORS SWIM    2:08.28
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PC2-043                          02/23/02  THRU  02/24/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   66                                    MALE    13-18   200 I.M.                                    EVENT   66
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, ERIC         17 PC UNATTACHED PACIFIC    2:08.82
DARLING, KALEN        14 PC MONTEREY BAY SWIM     2:17.44
RIANDA, KAM           14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:20.74
MATA, KIEL            16 PC UNATTACHED PACIFIC    2:22.22
MCGREGOR, KIRK        17 PC UNATTACHED PACIFIC    2:23.37
DUNN, ANDREW          16 PC SANTA CRUZ COUNTY     2:24.50
WALTON, LEE           15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:25.28
MAXWELL, AARON        16 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:28.99
GUBRUD, AUSTIN        13 PC GILROY GATORS SWIM    2:29.56
SORDO, VINCENT        13 PC SLUG AQUATICS         2:32.74
TOMKINS, JOE          14 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:40.43
SANDYS, ADAM          13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:40.80
SIMMONS, BRET         13 PC AGCC OSPREY           2:50.50
STINE, C.J.           14 PC BARRACUDA AQUATICS    2:52.75
GONCHAROV, SASHA      15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:52.99
TOMKINS, WILLIAM      13 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED