S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   8&UN    25 FREE                                     EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHIELDS, MICHELLE      8 PC GILROY GATORS SWIM      18.22
STANBURY, HEATHER      6 PC WEST VALLEY SWIM C      18.31
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM      18.32
KAY, KORTNEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      18.34
ZAPIEN, MICHELLE       8 PC SALINAS VALLEY AQU      18.40
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL      18.77
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH             18.87
DANG, TUVI             8 PC FLYING FISH             18.89
RITTER, KATIE          8 PC FLYING FISH             18.97
COMIN, FRANCESCA       8 PC GILROY GATORS SWIM      18.98
MOORE, LAURA           8 PC GILROY GATORS SWIM      18.98
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS      18.99
KERSTENS, MONIQUE      7 PC GILROY GATORS SWIM      19.85
REINEKING, LAUREN      7 PC SALINAS VALLEY AQU      20.41
CORBISHLEY, BEKAH      8 PC SEASIDE AQUATIC CL      20.43
COLIJN, HANNAH         7 PC SALINAS VALLEY AQU      20.92
BAUBER, HOPE A         8 PC BARRACUDA AQUATICS      21.19
HOFFMAN, ABBY          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      22.22
WELCH, CALLIE          7 PC SANTA CRUZ COUNTY       23.06
DROGEMULLER, JESSIE    8 PC SAN BENITO AQUATIC      23.22
LEACH, SARAH           8 PC GILROY GATORS SWIM      23.40
MONCRIETT, HARLEY      8 PC WEST VALLEY SWIM C      23.53
DAVIS, KIMBERLY        6 PC GILROY GATORS SWIM      24.28
LEACH, EMMA            5 PC GILROY GATORS SWIM      25.52
MALICK, BRITTNEY       6 PC GILROY GATORS SWIM      25.94
PIERONI, CIERRA        5 PC BARRACUDA AQUATICS      26.04
BELLIARD, CHARLOTTE    7 PC BARRACUDA AQUATICS      26.38
CLARK, GABRIELLE       6 PC WEST VALLEY SWIM C      26.69
CLEGG, KATELYN         7 PC SALINAS VALLEY AQU      27.35
COLLETT, CHRISTINA     6 PC GILROY GATORS SWIM      27.63
STUEWE, CAITLIN        5 PC BARRACUDA AQUATICS      28.01
ELKERTON, KIMBERLEY    7 PC GILROY GATORS SWIM      31.00
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHIELDS, MICHELLE      8 PC GILROY GATORS SWIM      39.37
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH             39.92
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM      40.35
KAY, KORTNEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      40.89
ZAPIEN, MICHELLE       8 PC SALINAS VALLEY AQU      41.38
RITTER, KATIE          8 PC FLYING FISH             41.99
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS      42.28
STANBURY, HEATHER      6 PC WEST VALLEY SWIM C      42.54
KERSTENS, MONIQUE      7 PC GILROY GATORS SWIM      42.55
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL      43.11
HOFFMAN, ABBY          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      45.84
COMIN, FRANCESCA       8 PC GILROY GATORS SWIM      46.41
CORBISHLEY, BEKAH      8 PC SEASIDE AQUATIC CL      47.99
MOORE, LAURA           8 PC GILROY GATORS SWIM      48.36
REINEKING, LAUREN      7 PC SALINAS VALLEY AQU      48.38
SUSAC, SAMANTHA        8 PC SANTA CRUZ COUNTY       49.08
BURNS, LILY            8 PC BARRACUDA AQUATICS      49.96
COLIJN, HANNAH         7 PC SALINAS VALLEY AQU      52.70
WELCH, CALLIE          7 PC SANTA CRUZ COUNTY       53.72
BAUBER, HOPE A         8 PC BARRACUDA AQUATICS      54.83
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HHO, KIMBERLY          7 PC FLYING FISH             55.50
DROGEMULLER, JESSIE    8 PC SAN BENITO AQUATIC      56.01
COLLETT, CHRISTINA     6 PC GILROY GATORS SWIM      56.33
LEACH, SARAH           8 PC GILROY GATORS SWIM      57.51
MONCRIETT, HARLEY      8 PC WEST VALLEY SWIM C      59.20
DAVIS, KIMBERLY        6 PC GILROY GATORS SWIM      59.39
PIERONI, CIERRA        5 PC BARRACUDA AQUATICS    1:03.68
LEACH, EMMA            5 PC GILROY GATORS SWIM    1:06.03
MALICK, BRITTNEY       6 PC GILROY GATORS SWIM    1:08.11
CLEGG, KATELYN         7 PC SALINAS VALLEY AQU    1:12.80
ELKERTON, KIMBERLEY    7 PC GILROY GATORS SWIM    1:15.12
PETERS, BRENNA         7 PC SANTA CLARA SWIM C    1:17.71
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   8&UN    100 FREE                                    EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM    1:29.15
SHIELDS, MICHELLE      8 PC GILROY GATORS SWIM    1:29.28
DANG, TUVI             8 PC FLYING FISH           1:30.43
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS    1:33.36
ZAPIEN, MICHELLE       8 PC SALINAS VALLEY AQU    1:33.37
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:34.43
RITTER, KATIE          8 PC FLYING FISH           1:34.62
KERSTENS, MONIQUE      7 PC GILROY GATORS SWIM    1:40.08
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH           1:40.39
HOFFMAN, ABBY          8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:44.67
MOORE, LAURA           8 PC GILROY GATORS SWIM    1:54.38
COLIJN, HANNAH         7 PC SALINAS VALLEY AQU    1:55.31
MONCRIETT, HARLEY      8 PC WEST VALLEY SWIM C    2:04.04
WELCH, CALLIE          7 PC SANTA CRUZ COUNTY     2:06.33
BAUBER, HOPE A         8 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
BELLIARD, CHARLOTTE    7 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
CORBISHLEY, BEKAH      8 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   35
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH             20.38
RITTER, KATIE          8 PC FLYING FISH             21.66
STANBURY, HEATHER      6 PC WEST VALLEY SWIM C      22.38
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM      23.15
ZAPIEN, MICHELLE       8 PC SALINAS VALLEY AQU      23.24
COMIN, FRANCESCA       8 PC GILROY GATORS SWIM      23.46
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS      23.91
KAY, KORTNEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      24.33
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL      24.46
MONCRIETT, HARLEY      8 PC WEST VALLEY SWIM C      24.47
LEACH, SARAH           8 PC GILROY GATORS SWIM      24.62
MOORE, LAURA           8 PC GILROY GATORS SWIM      24.72
BAUBER, HOPE A         8 PC BARRACUDA AQUATICS      24.92
REINEKING, LAUREN      7 PC SALINAS VALLEY AQU      25.87
HHO, KIMBERLY          7 PC FLYING FISH             26.29
SHIELDS, MICHELLE      8 PC GILROY GATORS SWIM      26.41
BURNS, LILY            8 PC BARRACUDA AQUATICS      26.49
WELCH, CALLIE          7 PC SANTA CRUZ COUNTY       27.54
SUSAC, SAMANTHA        8 PC SANTA CRUZ COUNTY       27.86
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   35
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DAVIS, KIMBERLY        6 PC GILROY GATORS SWIM      28.07
PIERONI, CIERRA        5 PC BARRACUDA AQUATICS      28.26
COLIJN, HANNAH         7 PC SALINAS VALLEY AQU      29.21
CORBISHLEY, BEKAH      8 PC SEASIDE AQUATIC CL      29.49
HOFFMAN, ABBY          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      29.65
CLARK, GABRIELLE       6 PC WEST VALLEY SWIM C      30.37
PETERS, BRENNA         7 PC SANTA CLARA SWIM C      30.83
ELKERTON, KIMBERLEY    7 PC GILROY GATORS SWIM      30.92
LEACH, EMMA            5 PC GILROY GATORS SWIM      31.37
COLLETT, CHRISTINA     6 PC GILROY GATORS SWIM      31.64
VUCINA, AVA            6 PC BARRACUDA AQUATICS      31.66
MALICK, BRITTNEY       6 PC GILROY GATORS SWIM      31.84
DROGEMULLER, JESSIE    8 PC SAN BENITO AQUATIC      32.31
STUEWE, CAITLIN        5 PC BARRACUDA AQUATICS      32.39
NGUYEN, KATHLEEN       6 PC FLYING FISH             32.70
CLEGG, KATELYN         7 PC SALINAS VALLEY AQU      33.99
KERSTENS, MONIQUE      7 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   8&UN    50 BACK                                     EVENT   59
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH             43.88
RITTER, KATIE          8 PC FLYING FISH             47.47
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS      48.73
KERSTENS, MONIQUE      7 PC GILROY GATORS SWIM      50.01
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL      52.05
STANBURY, HEATHER      6 PC WEST VALLEY SWIM C      52.32
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM      52.59
SHIELDS, MICHELLE      8 PC GILROY GATORS SWIM      53.90
MONCRIETT, HARLEY      8 PC WEST VALLEY SWIM C      57.88
SUSAC, SAMANTHA        8 PC SANTA CRUZ COUNTY       59.01
BAUBER, HOPE A         8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:00.02
DAVIS, KIMBERLY        6 PC GILROY GATORS SWIM    1:00.93
REINEKING, LAUREN      7 PC SALINAS VALLEY AQU    1:01.59
MOORE, LAURA           8 PC GILROY GATORS SWIM    1:02.54
HHO, KIMBERLY          7 PC FLYING FISH           1:05.42
WELCH, CALLIE          7 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:05.68
HOFFMAN, ABBY          8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:05.73
PIERONI, CIERRA        5 PC BARRACUDA AQUATICS    1:06.81
COLIJN, HANNAH         7 PC SALINAS VALLEY AQU    1:07.66
CORBISHLEY, BEKAH      8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:07.66
ELKERTON, KIMBERLEY    7 PC GILROY GATORS SWIM    1:09.13
MALICK, BRITTNEY       6 PC GILROY GATORS SWIM    1:12.07
PETERS, BRENNA         7 PC SANTA CLARA SWIM C    1:15.16
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHIELDS, MICHELLE      8 PC GILROY GATORS SWIM      23.93
RITTER, KATIE          8 PC FLYING FISH             24.02
KAY, KORTNEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      24.13
KERSTENS, MONIQUE      7 PC GILROY GATORS SWIM      25.33
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM      25.48
HOFFMAN, ABBY          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      25.52
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH             25.80
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS      25.96
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL      27.20
BAUBER, HOPE A         8 PC BARRACUDA AQUATICS      28.05
STANBURY, HEATHER      6 PC WEST VALLEY SWIM C      28.47
COLIJN, HANNAH         7 PC SALINAS VALLEY AQU      29.79
WELCH, CALLIE          7 PC SANTA CRUZ COUNTY       29.97
BURNS, LILY            8 PC BARRACUDA AQUATICS      30.27
REINEKING, LAUREN      7 PC SALINAS VALLEY AQU      31.28
COMIN, FRANCESCA       8 PC GILROY GATORS SWIM      31.34
MOORE, LAURA           8 PC GILROY GATORS SWIM      32.07
SUSAC, SAMANTHA        8 PC SANTA CRUZ COUNTY       33.38
HHO, KIMBERLY          7 PC FLYING FISH             33.99
DAVIS, KIMBERLY        6 PC GILROY GATORS SWIM      34.15
COLLETT, CHRISTINA     6 PC GILROY GATORS SWIM      34.61
VUCINA, AVA            6 PC BARRACUDA AQUATICS      36.08
NGUYEN, KATHLEEN       6 PC FLYING FISH             36.30
CORBISHLEY, BEKAH      8 PC SEASIDE AQUATIC CL      36.31
CLARK, GABRIELLE       6 PC WEST VALLEY SWIM C      36.66
CLEGG, KATELYN         7 PC SALINAS VALLEY AQU      38.17
MALICK, BRITTNEY       6 PC GILROY GATORS SWIM      38.71
PETERS, BRENNA         7 PC SANTA CLARA SWIM C      40.04
DROGEMULLER, JESSIE    8 PC SAN BENITO AQUATIC      40.77
MONCRIETT, HARLEY      8 PC WEST VALLEY SWIM C      42.16
PIERONI, CIERRA        5 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
STUEWE, CAITLIN        5 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   8&UN    25 FLY                                      EVENT   13
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL      19.52
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH             20.59
STANBURY, HEATHER      6 PC WEST VALLEY SWIM C      21.10
RITTER, KATIE          8 PC FLYING FISH             21.24
MOORE, LAURA           8 PC GILROY GATORS SWIM      21.47
DANG, TUVI             8 PC FLYING FISH             21.67
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS      22.26
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM      23.02
ZAPIEN, MICHELLE       8 PC SALINAS VALLEY AQU      23.17
SHIELDS, MICHELLE      8 PC GILROY GATORS SWIM      23.40
COMIN, FRANCESCA       8 PC GILROY GATORS SWIM      23.43
KAY, KORTNEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      24.59
HOFFMAN, ABBY          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      27.33
BAUBER, HOPE A         8 PC BARRACUDA AQUATICS      27.50
REINEKING, LAUREN      7 PC SALINAS VALLEY AQU      28.11
CORBISHLEY, BEKAH      8 PC SEASIDE AQUATIC CL      29.59
MONCRIETT, HARLEY      8 PC WEST VALLEY SWIM C      29.84
MALICK, BRITTNEY       6 PC GILROY GATORS SWIM      30.23
WELCH, CALLIE          7 PC SANTA CRUZ COUNTY       30.79
DAVIS, KIMBERLY        6 PC GILROY GATORS SWIM      33.44
CLEGG, KATELYN         7 PC SALINAS VALLEY AQU      34.01
STUEWE, CAITLIN        5 PC BARRACUDA AQUATICS      36.33
COLIJN, HANNAH         7 PC SALINAS VALLEY AQU      36.39
PIERONI, CIERRA        5 PC BARRACUDA AQUATICS      37.69
COLLETT, CHRISTINA     6 PC GILROY GATORS SWIM      39.88
BELLIARD, CHARLOTTE    7 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
KERSTENS, MONIQUE      7 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC      27.77
WEI, STEPHANIE        10 PC SANTA CLARA SWIM C      27.93
GRAVEN, KRISTINA      10 PC SANTA CLARA SWIM C      30.77
LOOK, MACKENZIE       10 PC WEST VALLEY SWIM C      31.99
VO, ANYA              10 PC SANTA CLARA SWIM C      32.25
COMIN, ISABELLA       10 PC GILROY GATORS SWIM      32.31
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS      32.70
HICKEY, SHELBIE       10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      33.64
MORA, JACLYN          10 PC WEST VALLEY SWIM C      33.79
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS      34.62
PLOUSSARD, ALYSSE     10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      35.39
WEBSTER, LAMIYA       10 PC SALINAS VALLEY AQU      35.61
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU      35.78
VESSIE, LAUREN        10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      35.89
BOTTORFF, CHRISTINA   10 PC MONTEREY BAY SWIM       36.24
CHEN, KATHERINE       10 PC FLYING FISH             36.61
DAVIS, MELISSA        10 PC GILROY GATORS SWIM      36.66
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS      37.76
TU, JESSICA           10 PC FLYING FISH             37.83
LARSON, KELSEY        10 PC SAN BENITO AQUATIC      37.96
WELCH, ZOE            10 PC SANTA CRUZ COUNTY       38.78
LASS, MEGHAN          10 PC GILROY GATORS SWIM      38.99
DALKE, VANNA          10 PC GILROY GATORS SWIM      39.14
GARCIA, KAYLA          9 PC SALINAS VALLEY AQU      39.39
MARSHALL, ALEX         9 PC GILROY GATORS SWIM      39.40
HURCHALLA, NICKI       9 PC GILROY GATORS SWIM      40.11
PETERSON, CHLOE        9 PC BARRACUDA AQUATICS      40.65
CODDINGTON, NICOLE    10 PC GILROY GATORS SWIM      40.66
ZAPIEN, KRYSTAL       10 PC SALINAS VALLEY AQU      40.97
TROINI, ALLISON        9 PC GILROY GATORS SWIM      41.64
MORE, SHELBY           9 PC SANTA CRUZ COUNTY       44.94
WOLFSMITH, LAUREN      9 PC GILROY GATORS SWIM      46.11
ERGER, AMY            10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      46.49
CARVALHO, MEGHAN       9 PC GILROY GATORS SWIM      47.00
WYNNE, MELISSA         9 PC SALINAS VALLEY AQU      47.19
CODDINGTON, MICHELE    9 PC GILROY GATORS SWIM      47.47
DUFFY, MIKAYLA         9 PC GILROY GATORS SWIM      49.90
KRAMM, LEXIE          10 PC SALINAS VALLEY AQU      51.92
SUNER, BRIANNA         9 PC GILROY GATORS SWIM      53.65
GRIVA, REBECCA         9 PC SALINAS VALLEY AQU      59.44
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEI, STEPHANIE        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:01.94
GRAVEN, KRISTINA      10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:07.92
LOOK, MACKENZIE       10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:09.94
VO, ANYA              10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:11.93
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:11.96
MORA, JACLYN          10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:12.75
HICKEY, SHELBIE       10 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:12.96
COMIN, ISABELLA       10 PC GILROY GATORS SWIM    1:13.43
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:17.18
VESSIE, LAUREN        10 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:17.53
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:18.22
CHEN, KATHERINE       10 PC FLYING FISH           1:23.25
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BOTTORFF, CHRISTINA   10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:23.36
NGUYEN, EILEEN         9 PC FLYING FISH           1:23.73
PLOUSSARD, ALYSSE     10 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:25.41
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:26.62
WELCH, ZOE            10 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:27.15
LASS, MEGHAN          10 PC GILROY GATORS SWIM    1:27.51
LEE, ALISON           10 PC FLYING FISH           1:29.17
DAVIS, MELISSA        10 PC GILROY GATORS SWIM    1:29.68
DALKE, VANNA          10 PC GILROY GATORS SWIM    1:34.33
RIANDA, SARA          10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:34.59
PETERSON, CHLOE        9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:35.58
CODDINGTON, NICOLE    10 PC GILROY GATORS SWIM    1:37.02
MARSHALL, ALEX         9 PC GILROY GATORS SWIM    1:37.13
KAUSHIK, NINA          9 PC FLYING FISH           1:37.54
HURCHALLA, NICKI       9 PC GILROY GATORS SWIM    1:37.94
TROINI, ALLISON        9 PC GILROY GATORS SWIM    1:43.68
WYNNE, MELISSA         9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:47.18
DUFFY, MIKAYLA         9 PC GILROY GATORS SWIM    1:57.18
KRAMM, LEXIE          10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:59.75
GRIVA, REBECCA         9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:13.77
ZAPIEN, KRYSTAL       10 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   10&UN   200 FREE                                    EVENT   25
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEI, STEPHANIE        10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:14.51
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC    2:17.47
GRAVEN, KRISTINA      10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:28.72
VO, ANYA              10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:29.79
LOOK, MACKENZIE       10 PC WEST VALLEY SWIM C    2:33.19
MORA, JACLYN          10 PC WEST VALLEY SWIM C    2:41.08
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS    2:41.71
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:47.26
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS    2:47.88
COMIN, ISABELLA       10 PC GILROY GATORS SWIM    2:49.24
BOTTORFF, CHRISTINA   10 PC MONTEREY BAY SWIM     3:02.26
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS    3:08.71
DAVIS, MELISSA        10 PC GILROY GATORS SWIM    3:09.41
WEBSTER, LAMIYA       10 PC SALINAS VALLEY AQU    3:11.48
WELCH, ZOE            10 PC SANTA CRUZ COUNTY     3:12.88
CHEN, KATHERINE       10 PC FLYING FISH           3:13.70
LASS, MEGHAN          10 PC GILROY GATORS SWIM    3:15.07
PETERSON, CHLOE        9 PC BARRACUDA AQUATICS    3:19.71
TU, JESSICA           10 PC FLYING FISH           3:21.57
LARSON, KELSEY        10 PC SAN BENITO AQUATIC    3:22.99
CODDINGTON, NICOLE    10 PC GILROY GATORS SWIM    3:29.40
DUFFY, MIKAYLA         9 PC GILROY GATORS SWIM    4:04.88
TROINI, ALLISON        9 PC GILROY GATORS SWIM    4:04.97
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEI, STEPHANIE        10 PC SANTA CLARA SWIM C      33.25
GRAVEN, KRISTINA      10 PC SANTA CLARA SWIM C      37.98
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS      38.56
LOOK, MACKENZIE       10 PC WEST VALLEY SWIM C      38.98
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HICKEY, SHELBIE       10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      39.47
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS      40.65
MORA, JACLYN          10 PC WEST VALLEY SWIM C      40.84
COMIN, ISABELLA       10 PC GILROY GATORS SWIM      41.64
LEE, ALISON           10 PC FLYING FISH             41.82
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS      41.93
VO, ANYA              10 PC SANTA CLARA SWIM C      42.57
VESSIE, LAUREN        10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      42.73
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU      42.82
CHEN, KATHERINE       10 PC FLYING FISH             43.24
PLOUSSARD, ALYSSE     10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      43.92
NGUYEN, EILEEN         9 PC FLYING FISH             45.48
WELCH, ZOE            10 PC SANTA CRUZ COUNTY       45.94
DAVIS, MELISSA        10 PC GILROY GATORS SWIM      46.45
RIANDA, SARA          10 PC SAN BENITO AQUATIC      46.92
HURCHALLA, NICKI       9 PC GILROY GATORS SWIM      46.99
ZAPIEN, KRYSTAL       10 PC SALINAS VALLEY AQU      48.07
LASS, MEGHAN          10 PC GILROY GATORS SWIM      48.17
DUFFY, MIKAYLA         9 PC GILROY GATORS SWIM      51.36
DALKE, VANNA          10 PC GILROY GATORS SWIM      51.64
WOLFSMITH, LAUREN      9 PC GILROY GATORS SWIM      51.68
WYNNE, MELISSA         9 PC SALINAS VALLEY AQU      53.37
PETERSON, CHLOE        9 PC BARRACUDA AQUATICS      53.74
KRAMM, LEXIE          10 PC SALINAS VALLEY AQU      53.77
ERGER, AMY            10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      53.83
GARCIA, KAYLA          9 PC SALINAS VALLEY AQU      54.41
SUNER, BRIANNA         9 PC GILROY GATORS SWIM      55.73
CODDINGTON, MICHELE    9 PC GILROY GATORS SWIM      58.44
TROINI, ALLISON        9 PC GILROY GATORS SWIM    1:02.63
CARVALHO, MEGHAN       9 PC GILROY GATORS SWIM    1:05.35
GRIVA, REBECCA         9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:05.92
=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   10&UN   100 BACK                                    EVENT   57
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEI, STEPHANIE        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:13.05
GRAVEN, KRISTINA      10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:22.48
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:23.50
HICKEY, SHELBIE       10 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:24.65
LOOK, MACKENZIE       10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:25.24
MORA, JACLYN          10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:25.86
VO, ANYA              10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:27.23
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:29.88
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:29.95
LEE, ALISON           10 PC FLYING FISH           1:32.36
BOTTORFF, CHRISTINA   10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:34.06
NGUYEN, EILEEN         9 PC FLYING FISH           1:37.12
DAVIS, MELISSA        10 PC GILROY GATORS SWIM    1:42.68
KAUSHIK, NINA          9 PC FLYING FISH           1:43.74
WELCH, ZOE            10 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:45.31
LASS, MEGHAN          10 PC GILROY GATORS SWIM    1:49.84
PETERSON, CHLOE        9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:55.86
GARCIA, KAYLA          9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:06.21
KRAMM, LEXIE          10 PC SALINAS VALLEY AQU    2:11.07
TROINI, ALLISON        9 PC GILROY GATORS SWIM    2:19.98
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
COMIN, ISABELLA       10 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
DUFFY, MIKAYLA         9 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEI, STEPHANIE        10 PC SANTA CLARA SWIM C      40.04
GRAVEN, KRISTINA      10 PC SANTA CLARA SWIM C      42.01
HICKEY, SHELBIE       10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      42.66
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS      44.56
NGUYEN, EILEEN         9 PC FLYING FISH             47.84
CHEN, KATHERINE       10 PC FLYING FISH             48.01
MORA, JACLYN          10 PC WEST VALLEY SWIM C      48.18
DALKE, VANNA          10 PC GILROY GATORS SWIM      48.68
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU      48.85
LEE, ALISON           10 PC FLYING FISH             48.89
RIANDA, SARA          10 PC SAN BENITO AQUATIC      49.34
LOOK, MACKENZIE       10 PC WEST VALLEY SWIM C      49.42
VESSIE, LAUREN        10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      49.61
COMIN, ISABELLA       10 PC GILROY GATORS SWIM      49.63
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS      50.62
DAVIS, MELISSA        10 PC GILROY GATORS SWIM      50.83
CODDINGTON, NICOLE    10 PC GILROY GATORS SWIM      50.92
LASS, MEGHAN          10 PC GILROY GATORS SWIM      50.98
WELCH, ZOE            10 PC SANTA CRUZ COUNTY       53.05
PLOUSSARD, ALYSSE     10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      54.02
ZAPIEN, KRYSTAL       10 PC SALINAS VALLEY AQU      55.00
PETERSON, CHLOE        9 PC BARRACUDA AQUATICS      55.21
ERGER, AMY            10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      55.52
WOLFSMITH, LAUREN      9 PC GILROY GATORS SWIM      58.23
KAUSHIK, NINA          9 PC FLYING FISH             59.20
GARCIA, KAYLA          9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:00.93
CODDINGTON, MICHELE    9 PC GILROY GATORS SWIM    1:02.99
TROINI, ALLISON        9 PC GILROY GATORS SWIM    1:13.58
WYNNE, MELISSA         9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:13.89
CARVALHO, MEGHAN       9 PC GILROY GATORS SWIM    1:17.86
SUNER, BRIANNA         9 PC GILROY GATORS SWIM    1:28.47
GRIVA, REBECCA         9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:40.92
VO, ANYA              10 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEI, STEPHANIE        10 PC SANTA CLARA SWIM C      32.23
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC      33.02
LOOK, MACKENZIE       10 PC WEST VALLEY SWIM C      34.73
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS      37.00
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS      38.95
VO, ANYA              10 PC SANTA CLARA SWIM C      39.18
GRAVEN, KRISTINA      10 PC SANTA CLARA SWIM C      39.33
COMIN, ISABELLA       10 PC GILROY GATORS SWIM      39.56
HICKEY, SHELBIE       10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      40.68
VESSIE, LAUREN        10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      41.43
PLOUSSARD, ALYSSE     10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      41.75
MORA, JACLYN          10 PC WEST VALLEY SWIM C      41.96
BOTTORFF, CHRISTINA   10 PC MONTEREY BAY SWIM       42.60
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS      42.89
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU      42.90
TU, JESSICA           10 PC FLYING FISH             45.29
WEBSTER, LAMIYA       10 PC SALINAS VALLEY AQU      46.23
CHEN, KATHERINE       10 PC FLYING FISH             46.40
DAVIS, MELISSA        10 PC GILROY GATORS SWIM      48.44
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DALKE, VANNA          10 PC GILROY GATORS SWIM      49.24
ZAPIEN, KRYSTAL       10 PC SALINAS VALLEY AQU      52.94
HURCHALLA, NICKI       9 PC GILROY GATORS SWIM      53.14
WELCH, ZOE            10 PC SANTA CRUZ COUNTY       53.32
GARCIA, KAYLA          9 PC SALINAS VALLEY AQU      54.59
LASS, MEGHAN          10 PC GILROY GATORS SWIM      55.78
LARSON, KELSEY        10 PC SAN BENITO AQUATIC      56.66
MARSHALL, ALEX         9 PC GILROY GATORS SWIM      57.06
PETERSON, CHLOE        9 PC BARRACUDA AQUATICS      59.14
TROINI, ALLISON        9 PC GILROY GATORS SWIM    1:00.14
WYNNE, MELISSA         9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:01.44
WOLFSMITH, LAUREN      9 PC GILROY GATORS SWIM    1:07.71
CARVALHO, MEGHAN       9 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   11-12   50 FREE                                     EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AGUAYO, AMANDA        11 PC SALINAS VALLEY AQU      29.57
ZUO, LOUISA           12 PC FLYING FISH             30.00
PIERONI, BRIANNA      12 PC BARRACUDA AQUATICS      30.24
WATKINS, A.J.         12 PC GILROY GATORS SWIM      30.35
CRASE, JACQUIE        12 PC WEST VALLEY SWIM C      30.49
LASS, KAITLYN         12 PC GILROY GATORS SWIM      30.50
PIETKIEWICZ, NICOLE   12 PC FLYING FISH             30.57
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU      30.99
SHALLO, RAMSEENA      12 PC SANTA CLARA SWIM C      31.18
BUZZETTA, KATIE       12 PC SAN BENITO AQUATIC      31.19
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU      31.25
WITHAM, ALAYNA        12 PC BARRACUDA AQUATICS      31.25
KERSTENS, ANNEMIEKE   11 PC GILROY GATORS SWIM      31.38
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS      31.40
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU      32.02
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU      32.33
VANANTWERP, ADRIENNE  11 PC LAKERIDGE SWIM CLU      32.56
REYNOLDS, AMELIA      11 PC LAKERIDGE SWIM CLU      32.65
DANG, VANESSA         11 PC FLYING FISH             33.07
MILLER, AMANDA        11 PC LAKERIDGE SWIM CLU      33.09
CRIPPEN, ELLY         11 PC SANTA CRUZ COUNTY       34.61
PATEL, REENA          11 PC SANTA CLARA SWIM C      34.61
VUCINA, JADE          11 PC BARRACUDA AQUATICS      34.76
SILVA, ALI            11 PC SALINAS VALLEY AQU      34.96
TRAN, TANYA           11 PC FLYING FISH             35.01
RILEY, SARAH          12 PC FLYING FISH             35.33
LO, LILIAN            12 PC FLYING FISH             35.74
COLLETT, MAEGAN       11 PC GILROY GATORS SWIM      35.99
THOMAS, MADELON       12 PC GILROY GATORS SWIM      36.02
BELL, JORDAN          11 PC SALINAS VALLEY AQU      36.14
LUONG, EMMIE          12 PC FLYING FISH             36.41
MAROZICK, JASMINE     12 PC SAN BENITO AQUATIC      37.76
GARVIN, KATHRYN       11 PC FLYING FISH             37.85
LARSON, LACEY         11 PC SAN BENITO AQUATIC      38.52
AYERS, ALEX           11 PC SALINAS VALLEY AQU      38.66
HUMPLEMAN, HEATHER    11 PC FLYING FISH             40.88
HEERDT-WINGFIELD, ERI 11 PC SAN BENITO AQUATIC      44.04
ERGER, ALLI           12 PC LAKERIDGE SWIM CLU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   11-12   100 FREE                                    EVENT   47
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AGUAYO, AMANDA        11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:03.29
CRASE, JACQUIE        12 PC WEST VALLEY SWIM C    1:05.53
PIERONI, BRIANNA      12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:06.22
LASS, KAITLYN         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:06.30
ERGER, ALLI           12 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:06.85
WATKINS, A.J.         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:07.14
SHALLO, RAMSEENA      12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:08.47
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:09.95
REYNOLDS, AMELIA      11 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:10.08
CARRILLO-ZAZUETA, BRE 12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:10.74
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:12.27
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:12.49
VANANTWERP, ADRIENNE  11 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:12.82
VUCINA, JADE          11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:14.21
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   11-12   100 FREE                                    EVENT   47
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HENDERSON, GERIANN    12 PC CITY OF MODESTO SW    1:15.43
MILLER, AMANDA        11 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:15.95
MARKWITH, SARA        11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:16.23
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:17.13
LARSON, JACQUELINE D  11 SN SPARKS PIRANHAS SW    1:17.61
COLLETT, MAEGAN       11 PC GILROY GATORS SWIM    1:19.28
KERSTENS, ANNEMIEKE   11 PC GILROY GATORS SWIM    1:19.30
SMITH, KIMMIE         11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:19.69
CRIPPEN, ELLY         11 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:20.07
BELL, JORDAN          11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:21.17
RILEY, SARAH          12 PC FLYING FISH           1:21.21
RAO, KAVYA            12 PC FLYING FISH           1:24.06
THOMAS, MADELON       12 PC GILROY GATORS SWIM    1:26.21
PETERS, BRITTANY      11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:27.11
GARVIN, KATHRYN       11 PC FLYING FISH           1:27.69
MAROZICK, JASMINE     12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:28.24
RYLE, REBECCA         11 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:39.26
SUSAC, AMBER          11 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:50.32
=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   11-12   200 FREE                                    EVENT   23
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AGUAYO, AMANDA        11 PC SALINAS VALLEY AQU    2:18.99
LASS, KAITLYN         12 PC GILROY GATORS SWIM    2:22.83
WITHAM, ALAYNA        12 PC BARRACUDA AQUATICS    2:24.11
CRASE, JACQUIE        12 PC WEST VALLEY SWIM C    2:24.68
PIETKIEWICZ, NICOLE   12 PC FLYING FISH           2:25.06
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS    2:27.11
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU    2:27.14
WATKINS, A.J.         12 PC GILROY GATORS SWIM    2:29.57
REYNOLDS, AMELIA      11 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:31.90
DANG, VANESSA         11 PC FLYING FISH           2:32.11
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU    2:32.81
PIERONI, BRIANNA      12 PC BARRACUDA AQUATICS    2:33.30
SHALLO, RAMSEENA      12 PC SANTA CLARA SWIM C    2:34.92
VANANTWERP, ADRIENNE  11 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:39.04
BUZZETTA, KATIE       12 PC SAN BENITO AQUATIC    2:39.34
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU    2:40.29
VUCINA, JADE          11 PC BARRACUDA AQUATICS    2:40.46
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU    2:45.16
CRIPPEN, ELLY         11 PC SANTA CRUZ COUNTY     2:50.43
KERSTENS, ANNEMIEKE   11 PC GILROY GATORS SWIM    2:55.45
PATEL, REENA          11 PC SANTA CLARA SWIM C    2:56.14
COLLETT, MAEGAN       11 PC GILROY GATORS SWIM    3:02.07
LARSON, LACEY         11 PC SAN BENITO AQUATIC    3:02.82
RILEY, SARAH          12 PC FLYING FISH           3:02.91
BELL, JORDAN          11 PC SALINAS VALLEY AQU    3:13.15
TRAN, TANYA           11 PC FLYING FISH           3:15.59
LUONG, EMMIE          12 PC FLYING FISH           3:20.32
HUMPLEMAN, HEATHER    11 PC FLYING FISH           3:36.55
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AGUAYO, AMANDA        11 PC SALINAS VALLEY AQU      35.08
WATKINS, A.J.         12 PC GILROY GATORS SWIM      35.72
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ERGER, ALLI           12 PC LAKERIDGE SWIM CLU      35.98
LASS, KAITLYN         12 PC GILROY GATORS SWIM      36.13
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS      36.30
PIERONI, BRIANNA      12 PC BARRACUDA AQUATICS      36.60
SHALLO, RAMSEENA      12 PC SANTA CLARA SWIM C      36.78
CRASE, JACQUIE        12 PC WEST VALLEY SWIM C      38.41
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU      38.58
REYNOLDS, AMELIA      11 PC LAKERIDGE SWIM CLU      38.79
CARRILLO-ZAZUETA, BRE 12 PC SAN BENITO AQUATIC      39.01
VANANTWERP, ADRIENNE  11 PC LAKERIDGE SWIM CLU      39.40
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU      39.65
RAO, KAVYA            12 PC FLYING FISH             39.66
MARKWITH, SARA        11 PC UNATTACHED PACIFIC      39.71
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU      40.05
VUCINA, JADE          11 PC BARRACUDA AQUATICS      41.20
LARSON, JACQUELINE D  11 SN SPARKS PIRANHAS SW      41.22
COLLETT, MAEGAN       11 PC GILROY GATORS SWIM      41.87
MILLER, AMANDA        11 PC LAKERIDGE SWIM CLU      42.07
PETERS, BRITTANY      11 PC SANTA CLARA SWIM C      43.57
CRIPPEN, ELLY         11 PC SANTA CRUZ COUNTY       44.34
GARVIN, KATHRYN       11 PC FLYING FISH             44.72
HENDERSON, GERIANN    12 PC CITY OF MODESTO SW      46.17
BELL, JORDAN          11 PC SALINAS VALLEY AQU      46.26
RILEY, SARAH          12 PC FLYING FISH             46.34
AYERS, ALEX           11 PC SALINAS VALLEY AQU      46.38
MAROZICK, JASMINE     12 PC SAN BENITO AQUATIC      47.56
RYLE, REBECCA         11 PC SANTA CRUZ COUNTY       48.43
SUSAC, AMBER          11 PC SANTA CRUZ COUNTY       50.97
=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   11-12   100 BACK                                    EVENT   55
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AGUAYO, AMANDA        11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:11.76
WATKINS, A.J.         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:18.23
LASS, KAITLYN         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:18.93
ERGER, ALLI           12 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:19.12
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:19.45
SHALLO, RAMSEENA      12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:21.44
CRASE, JACQUIE        12 PC WEST VALLEY SWIM C    1:22.59
PIERONI, BRIANNA      12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:23.07
REYNOLDS, AMELIA      11 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:23.42
CARRILLO-ZAZUETA, BRE 12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:23.79
KERSTENS, ANNEMIEKE   11 PC GILROY GATORS SWIM    1:24.43
VANANTWERP, ADRIENNE  11 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:24.89
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:25.82
LARSON, JACQUELINE D  11 SN SPARKS PIRANHAS SW    1:28.41
COMIN, ALEXANDRIA     12 PC GILROY GATORS SWIM    1:28.78
VUCINA, JADE          11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:29.19
RAO, KAVYA            12 PC FLYING FISH           1:30.10
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:33.33
COLLETT, MAEGAN       11 PC GILROY GATORS SWIM    1:37.72
PETERS, BRITTANY      11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:37.82
AYERS, ALEX           11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:38.27
BELL, JORDAN          11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:40.25
RILEY, SARAH          12 PC FLYING FISH           1:41.47
GARVIN, KATHRYN       11 PC FLYING FISH           1:50.37
RYLE, REBECCA         11 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:53.39
SUSAC, AMBER          11 PC SANTA CRUZ COUNTY      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   39                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   39
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, A.J.         12 PC GILROY GATORS SWIM      35.49
KERSTENS, ANNEMIEKE   11 PC GILROY GATORS SWIM      40.56
AGUAYO, AMANDA        11 PC SALINAS VALLEY AQU      41.06
RAO, KAVYA            12 PC FLYING FISH             41.19
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU      41.41
SHALLO, RAMSEENA      12 PC SANTA CLARA SWIM C      42.19
ERGER, ALLI           12 PC LAKERIDGE SWIM CLU      42.95
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU      43.08
LASS, KAITLYN         12 PC GILROY GATORS SWIM      43.56
MILLER, AMANDA        11 PC LAKERIDGE SWIM CLU      43.98
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS      44.31
HENDERSON, GERIANN    12 PC CITY OF MODESTO SW      44.32
VUCINA, JADE          11 PC BARRACUDA AQUATICS      44.66
PIERONI, BRIANNA      12 PC BARRACUDA AQUATICS      44.75
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU      44.78
LARSON, JACQUELINE D  11 SN SPARKS PIRANHAS SW      45.24
REYNOLDS, AMELIA      11 PC LAKERIDGE SWIM CLU      45.70
AYERS, ALEX           11 PC SALINAS VALLEY AQU      46.19
BELL, JORDAN          11 PC SALINAS VALLEY AQU      47.41
VANANTWERP, ADRIENNE  11 PC LAKERIDGE SWIM CLU      48.21
CRIPPEN, ELLY         11 PC SANTA CRUZ COUNTY       49.01
CARRILLO-ZAZUETA, BRE 12 PC SAN BENITO AQUATIC      49.26
PETERS, BRITTANY      11 PC SANTA CLARA SWIM C      50.24
MAROZICK, JASMINE     12 PC SAN BENITO AQUATIC      50.35
SMITH, KIMMIE         11 PC SANTA CLARA SWIM C      50.49
THOMAS, MADELON       12 PC GILROY GATORS SWIM      50.74
GARVIN, KATHRYN       11 PC FLYING FISH             51.15
RYLE, REBECCA         11 PC SANTA CRUZ COUNTY       51.20
COLLETT, MAEGAN       11 PC GILROY GATORS SWIM      55.34
MARKWITH, SARA        11 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
RILEY, SARAH          12 PC FLYING FISH            DQUED
SUSAC, AMBER          11 PC SANTA CRUZ COUNTY      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, A.J.         12 PC GILROY GATORS SWIM      31.63
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU      33.57
CRASE, JACQUIE        12 PC WEST VALLEY SWIM C      33.80
AGUAYO, AMANDA        11 PC SALINAS VALLEY AQU      33.84
LASS, KAITLYN         12 PC GILROY GATORS SWIM      33.87
ERGER, ALLI           12 PC LAKERIDGE SWIM CLU      34.90
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU      34.91
DANG, VANESSA         11 PC FLYING FISH             35.01
WITHAM, ALAYNA        12 PC BARRACUDA AQUATICS      36.08
VANANTWERP, ADRIENNE  11 PC LAKERIDGE SWIM CLU      36.48
PIETKIEWICZ, NICOLE   12 PC FLYING FISH             36.79
SHALLO, RAMSEENA      12 PC SANTA CLARA SWIM C      36.94
ZUO, LOUISA           12 PC FLYING FISH             37.16
PIERONI, BRIANNA      12 PC BARRACUDA AQUATICS      37.20
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU      37.37
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS      38.18
REYNOLDS, AMELIA      11 PC LAKERIDGE SWIM CLU      39.09
COLLETT, MAEGAN       11 PC GILROY GATORS SWIM      39.48
BUZZETTA, KATIE       12 PC SAN BENITO AQUATIC      39.68
CRIPPEN, ELLY         11 PC SANTA CRUZ COUNTY       41.93
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TRAN, TANYA           11 PC FLYING FISH             42.85
VUCINA, JADE          11 PC BARRACUDA AQUATICS      44.77
PATEL, REENA          11 PC SANTA CLARA SWIM C      44.88
RILEY, SARAH          12 PC FLYING FISH             45.09
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU      45.11
SILVA, ALI            11 PC SALINAS VALLEY AQU      46.16
BELL, JORDAN          11 PC SALINAS VALLEY AQU      48.67
MAROZICK, JASMINE     12 PC SAN BENITO AQUATIC      50.99
HUMPLEMAN, HEATHER    11 PC FLYING FISH             51.13
LUONG, EMMIE          12 PC FLYING FISH             51.39
AYERS, ALEX           11 PC SALINAS VALLEY AQU      54.05
LARSON, LACEY         11 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   11-12   100 I.M.                                    EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, A.J.         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:12.25
AGUAYO, AMANDA        11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:12.58
PIETKIEWICZ, NICOLE   12 PC FLYING FISH           1:16.98
SANTOS, JENNY         12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:17.18
ZUO, LOUISA           12 PC FLYING FISH           1:18.38
DANG, VANESSA         11 PC FLYING FISH           1:18.79
LASS, KAITLYN         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:19.24
ERGER, ALLI           12 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:19.46
CRASE, JACQUIE        12 PC WEST VALLEY SWIM C    1:19.53
SHALLO, RAMSEENA      12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:20.17
COLIJN, PAIGE         11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:20.34
PIERONI, BRIANNA      12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:21.14
HUBBARD, AMELIA       12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:21.52
BUZZETTA, KATIE       12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:22.60
PETERSON, CHELSEA     12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:22.68
REYNOLDS, AMELIA      11 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:22.68
VANANTWERP, ADRIENNE  11 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:24.36
KERSTENS, ANNEMIEKE   11 PC GILROY GATORS SWIM    1:24.43
VUCINA, JADE          11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:26.82
MILLER, AMANDA        11 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:27.78
AMBROSINI, STIEL      12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:28.66
PATEL, REENA          11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:32.93
COLLETT, MAEGAN       11 PC GILROY GATORS SWIM    1:34.50
SILVA, ALI            11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:35.53
GARVIN, KATHRYN       11 PC FLYING FISH           1:37.46
RILEY, SARAH          12 PC FLYING FISH           1:37.62
AYERS, ALEX           11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:40.73
MAROZICK, JASMINE     12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:41.45
THOMAS, MADELON       12 PC GILROY GATORS SWIM    1:42.89
BELL, JORDAN          11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:44.41
LARSON, LACEY         11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:46.53
LUONG, EMMIE          12 PC FLYING FISH           1:48.66
TRAN, TANYA           11 PC FLYING FISH            DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   13-18   50 FREE                                     EVENT    7
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ENGSTROM, LIZA        13 PC LAKERIDGE SWIM CLU      26.67
JAKE, GABBY           13 PC MONTEREY BAY SWIM       26.83
JOHNSON, LILY         17 PC LAKERIDGE SWIM CLU      27.04
MIRCH, KATEY          17 PC LAKERIDGE SWIM CLU      27.05
SIH, JULIANA          15 PC UNATTACHED PACIFIC      27.35
REED, ERIN            15 PC UNATTACHED PACIFIC      27.45
BUCHANAN, KRISTEN     13 PC LAKERIDGE SWIM CLU      27.51
RODRIGUEZ, ERIKA      15 PC UNATTACHED PACIFIC      27.64
WEISS, ALEX           13 PC LAKERIDGE SWIM CLU      27.64
LASKO, JANELLE        14 PC LAKERIDGE SWIM CLU      27.65
BEEN, LINDSAY         15 PC UNATTACHED PACIFIC      27.66
RILEY, SARA           15 PC UNATTACHED PACIFIC      27.75
BUCHANAN, JESSICA     16 PC LAKERIDGE SWIM CLU      27.84
LASS, STACEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC      27.88
BAIR, CAMERON         15 PC UNATTACHED PACIFIC      27.91
FOWLER, ALI           17 PC LAKERIDGE SWIM CLU      28.00
VESSIE, DANIELLE      15 PC LAKERIDGE SWIM CLU      28.11
LARSON, NICOLE L      13 SN UNATTACHED SIERRA       28.27
IM, FRANCINE          14 PC UNATTACHED PACIFIC      28.56
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU      28.69
FULKERSON, EMMA       15 PC LAKERIDGE SWIM CLU      28.88
FAHMY, JANNA          13 PC SALINAS VALLEY AQU      29.03
MORGAN, ASHLEY        14 PC LAKERIDGE SWIM CLU      29.25
NICHOLSON, HILLARY    15 PC UNATTACHED PACIFIC      29.25
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU      29.38
LOOK, ASHLEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC      29.45
SHEARN, JERRICA       13 PC SALINAS VALLEY AQU      29.47
NEFF, JENNIFER        14 PC SEASIDE AQUATIC CL      29.93
MARTIN, LAUREN        13 PC SAN BENITO AQUATIC      30.59
STRAFACE, SARA        13 PC BARRACUDA AQUATICS      30.91
SHOEMAKER, AMY        15 PC UNATTACHED PACIFIC      31.41
LUFTING, ALEX         14 PC FLYING FISH             32.20
VEGA, CHRISTINA       14 PC SALINAS VALLEY AQU      32.67
ARRIBERE, VICKI       13 PC GILROY GATORS SWIM      33.54
SIMPSON, JESSICA      17 PC UNATTACHED PACIFIC      33.70
GRIVA, NICHOLE        13 PC SALINAS VALLEY AQU      33.82
HAHN, MEGAN           13 PC GILROY GATORS SWIM      34.89
LYONS, JILLIE         14 PC FLYING FISH             37.47
BELL, BRIANNA         14 PC SALINAS VALLEY AQU      37.65
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ENGSTROM, LIZA        13 PC LAKERIDGE SWIM CLU      57.16
JAKE, GABBY           13 PC MONTEREY BAY SWIM       57.32
MIRCH, KATEY          17 PC LAKERIDGE SWIM CLU      58.03
WEISS, ALEX           13 PC LAKERIDGE SWIM CLU      58.20
SIH, JULIANA          15 PC UNATTACHED PACIFIC      58.88
RILEY, SARA           15 PC UNATTACHED PACIFIC      59.30
BAIR, CAMERON         15 PC UNATTACHED PACIFIC      59.50
LASKO, JANELLE        14 PC LAKERIDGE SWIM CLU      59.62
RODRIGUEZ, ERIKA      15 PC UNATTACHED PACIFIC      59.64
JOHNSON, LILY         17 PC LAKERIDGE SWIM CLU      59.82
FOWLER, ALI           17 PC LAKERIDGE SWIM CLU      59.90
BUCHANAN, JESSICA     16 PC LAKERIDGE SWIM CLU      59.91
SIMENS, DENISE        15 PC UNATTACHED PACIFIC      59.94
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
VESSIE, DANIELLE      15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:00.00
BEEN, LINDSAY         15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:00.31
LASS, STACEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:00.97
FULKERSON, EMMA       15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:01.50
IM, FRANCINE          14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:01.60
LARSON, NICOLE L      13 SN UNATTACHED SIERRA     1:01.63
BUCHANAN, KRISTEN     13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:01.82
NICHOLSON, EMILY      17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:01.97
NICHOLSON, HILLARY    15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:03.65
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:03.87
LOOK, ASHLEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:04.29
FAHMY, JANNA          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:04.99
MARSHALL, CARINE      15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:05.21
NEFF, JENNIFER        14 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:05.48
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:06.83
MARTIN, LAUREN        13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:07.27
STRAFACE, SARA        13 PC BARRACUDA AQUATICS    1:07.93
SHEARN, JERRICA       13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:09.21
SHOEMAKER, AMY        15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.72
GAVIN, KIMBERLY       13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:09.94
SIMPSON, JESSICA      17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:13.83
NGUYEN, JENN          13 PC FLYING FISH           1:15.28
VEGA, CHRISTINA       14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:15.76
GRIVA, NICHOLE        13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:17.03
ARRIBERE, VICKI       13 PC GILROY GATORS SWIM    1:18.49
HAHN, MEGAN           13 PC GILROY GATORS SWIM    1:21.28
BELL, BRIANNA         14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:25.60
LYONS, JILLIE         14 PC FLYING FISH           1:28.47
RAMIREZ, MELISA A     13 PC GILROY GATORS SWIM    1:31.56
GUERIN, SIERRA D      13 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:42.18
=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   13-18   200 FREE                                    EVENT   29
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ENGSTROM, LIZA        13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:03.25
JOHNSON, LILY         17 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:03.54
WEISS, ALEX           13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:04.47
VESSIE, DANIELLE      15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:06.78
BUCHANAN, JESSICA     16 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:08.56
FOWLER, ALI           17 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:09.43
BUCHANAN, KRISTEN     13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:09.59
LASKO, JANELLE        14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:11.43
FULKERSON, EMMA       15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:12.13
IM, FRANCINE          14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:12.49
BAIR, CAMERON         15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:12.74
MIRCH, KATEY          17 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:13.69
BEEN, LINDSAY         15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:14.47
LARSON, NICOLE L      13 SN UNATTACHED SIERRA     2:16.19
FAHMY, JANNA          13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:17.78
LOOK, ASHLEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:17.84
MARSHALL, CARINE      15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:18.26
NICHOLSON, HILLARY    15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:20.44
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:21.33
NEFF, JENNIFER        14 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:24.99
STRAFACE, SARA        13 PC BARRACUDA AQUATICS    2:28.02
SHOEMAKER, AMY        15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:29.75
MARTIN, LAUREN        13 PC SAN BENITO AQUATIC    2:36.25
VEGA, CHRISTINA       14 PC SALINAS VALLEY AQU    2:38.31
SIMPSON, JESSICA      17 PC UNATTACHED PACIFIC    2:43.09
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   13-18   200 FREE                                    EVENT   29
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LUFTING, ALEX         14 PC FLYING FISH           2:54.35
GRIVA, NICHOLE        13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:56.56
HAHN, MEGAN           13 PC GILROY GATORS SWIM    3:00.77
BELL, BRIANNA         14 PC SALINAS VALLEY AQU    3:06.97
LYONS, JILLIE         14 PC FLYING FISH           3:07.00
=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   13-18   100 BACK                                    EVENT   37
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ENGSTROM, LIZA        13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:01.78
MIRCH, KATEY          17 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:04.60
JAKE, GABBY           13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:05.71
LASKO, JANELLE        14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:05.76
JOHNSON, LILY         17 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:06.10
LASS, STACEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:06.33
RODRIGUEZ, ERIKA      15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:08.63
VESSIE, DANIELLE      15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:08.67
BUCHANAN, JESSICA     16 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:09.00
FULKERSON, EMMA       15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:09.00
NICHOLSON, EMILY      17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.33
BUCHANAN, KRISTEN     13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:09.55
LARSON, NICOLE L      13 SN UNATTACHED SIERRA     1:09.65
SIMENS, DENISE        15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.69
RILEY, SARA           15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.90
FOWLER, ALI           17 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:10.81
BEEN, LINDSAY         15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:10.83
BAIR, CAMERON         15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.72
IM, FRANCINE          14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.72
LOOK, ASHLEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:12.02
NICHOLSON, HILLARY    15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:13.33
SIH, JULIANA          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:13.49
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:13.68
MARTIN, LAUREN        13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:15.03
NEFF, JENNIFER        14 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:18.57
FAHMY, JANNA          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:20.32
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:21.73
STRAFACE, SARA        13 PC BARRACUDA AQUATICS    1:23.31
SHEARN, JERRICA       13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:23.67
GAVIN, KIMBERLY       13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:24.26
VEGA, CHRISTINA       14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:24.88
SHOEMAKER, AMY        15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:26.27
NGUYEN, JENN          13 PC FLYING FISH           1:31.33
SIMPSON, JESSICA      17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:34.23
BELL, BRIANNA         14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:45.96
GRIVA, NICHOLE        13 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
GUERIN, SIERRA D      13 PC SANTA CRUZ COUNTY      DQUED
LYONS, JILLIE         14 PC FLYING FISH            DQUED
WEISS, ALEX           13 PC LAKERIDGE SWIM CLU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   13-18   200 BACK                                    EVENT   61
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MIRCH, KATEY          17 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:15.06
ENGSTROM, LIZA        13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:20.90
JOHNSON, LILY         17 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:21.67
WEISS, ALEX           13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:22.42
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   13-18   200 BACK                                    EVENT   61
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LASKO, JANELLE        14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:22.85
BUCHANAN, JESSICA     16 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:22.88
VESSIE, DANIELLE      15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:24.26
LASS, STACEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:26.61
BUCHANAN, KRISTEN     13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:27.74
FULKERSON, EMMA       15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:27.81
LARSON, NICOLE L      13 SN UNATTACHED SIERRA     2:28.71
RILEY, SARA           15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:30.14
NICHOLSON, EMILY      17 PC UNATTACHED PACIFIC    2:30.52
IM, FRANCINE          14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:32.96
SIMENS, DENISE        15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:34.16
BAIR, CAMERON         15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:36.08
LOOK, ASHLEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:36.27
MARSHALL, CARINE      15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:36.41
GAVIN, KIMBERLY       13 PC SAN BENITO AQUATIC    2:52.44
NEFF, JENNIFER        14 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:52.53
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:53.02
VEGA, CHRISTINA       14 PC SALINAS VALLEY AQU    3:00.82
SHOEMAKER, AMY        15 PC UNATTACHED PACIFIC    3:03.99
SIMPSON, JESSICA      17 PC UNATTACHED PACIFIC    3:18.07
NGUYEN, JENN          13 PC FLYING FISH           3:25.20
LYONS, JILLIE         14 PC FLYING FISH            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SIMENS, DENISE        15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.57
BUCHANAN, JESSICA     16 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:12.33
SIH, JULIANA          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:15.53
BEEN, LINDSAY         15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:17.86
RODRIGUEZ, ERIKA      15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:18.06
MIRCH, KATEY          17 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:18.21
ENGSTROM, LIZA        13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:18.48
FOWLER, ALI           17 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:19.01
LASKO, JANELLE        14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:19.48
VESSIE, DANIELLE      15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:21.32
LASS, STACEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:21.38
IM, FRANCINE          14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:22.63
WEISS, ALEX           13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:23.23
FAHMY, JANNA          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:24.35
BUCHANAN, KRISTEN     13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:24.70
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:24.78
BAIR, CAMERON         15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:26.44
FULKERSON, EMMA       15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:26.79
NICHOLSON, HILLARY    15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:26.81
VEGA, CHRISTINA       14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:26.93
MARSHALL, CARINE      15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:27.70
LARSON, NICOLE L      13 SN UNATTACHED SIERRA     1:30.00
SHEARN, JERRICA       13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:32.15
GAVIN, KIMBERLY       13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:32.78
NICHOLSON, EMILY      17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:33.46
LOOK, ASHLEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:34.28
NEFF, JENNIFER        14 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:34.46
NGUYEN, JENN          13 PC FLYING FISH           1:35.23
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:35.71
ARRIBERE, VICKI       13 PC GILROY GATORS SWIM    1:40.11
HAHN, MEGAN           13 PC GILROY GATORS SWIM    1:42.13
GRIVA, NICHOLE        13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:45.34
SIMPSON, JESSICA      17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:54.58
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LYONS, JILLIE         14 PC FLYING FISH           1:57.25
BELL, BRIANNA         14 PC SALINAS VALLEY AQU    2:00.79
JOHNSON, LILY         17 PC LAKERIDGE SWIM CLU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   13-18   100 FLY                                     EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MIRCH, KATEY          17 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:02.70
JOHNSON, LILY         17 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:03.37
FOWLER, ALI           17 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:06.45
WEISS, ALEX           13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:06.67
JAKE, GABBY           13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:07.00
ENGSTROM, LIZA        13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:07.36
LASS, STACEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.79
VESSIE, DANIELLE      15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:08.49
RILEY, SARA           15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:08.58
BUCHANAN, KRISTEN     13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:08.98
LASKO, JANELLE        14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:09.40
LOOK, ASHLEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.81
FULKERSON, EMMA       15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:10.07
REED, ERIN            15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:10.13
BUCHANAN, JESSICA     16 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:10.84
IM, FRANCINE          14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.64
BAIR, CAMERON         15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:12.99
MORGAN, ASHLEY        14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:14.55
SIH, JULIANA          15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:15.01
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:15.16
STRAFACE, SARA        13 PC BARRACUDA AQUATICS    1:19.42
LARSON, NICOLE L      13 SN UNATTACHED SIERRA     1:19.93
SHOEMAKER, AMY        15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:22.32
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:23.12
SIMPSON, JESSICA      17 PC UNATTACHED PACIFIC    1:24.59
MARTIN, LAUREN        13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:25.40
SHEARN, JERRICA       13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:26.95
VEGA, CHRISTINA       14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:30.13
LYONS, JILLIE         14 PC FLYING FISH           1:40.57
LUFTING, ALEX         14 PC FLYING FISH            DQUED
MARSHALL, CARINE      15 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
NEFF, JENNIFER        14 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   13-18   200 I.M.                                    EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MIRCH, KATEY          17 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:17.78
JOHNSON, LILY         17 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:19.57
BUCHANAN, JESSICA     16 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:22.58
RODRIGUEZ, ERIKA      15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:24.14
ENGSTROM, LIZA        13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:24.60
WEISS, ALEX           13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:25.16
JAKE, GABBY           13 PC MONTEREY BAY SWIM     2:25.71
FOWLER, ALI           17 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:25.90
LASKO, JANELLE        14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:26.25
VESSIE, DANIELLE      15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:26.27
BUCHANAN, KRISTEN     13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:27.68
FULKERSON, EMMA       15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:27.74
LASS, STACEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:30.79
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   13-18   200 I.M.                                    EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
REED, ERIN            15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:30.87
BAIR, CAMERON         15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:31.20
RILEY, SARA           15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:31.45
IM, FRANCINE          14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:31.88
BURTON, MEGAN         13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:35.65
LOOK, ASHLEY          15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:39.00
LARSON, NICOLE L      13 SN UNATTACHED SIERRA     2:40.23
MARSHALL, CARINE      15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:40.74
NICHOLSON, HILLARY    15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:43.01
FAHMY, JANNA          13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:43.79
THOMPSON, SHAINA      13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:47.93
NEFF, JENNIFER        14 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:48.09
SHEARN, JERRICA       13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:57.10
VEGA, CHRISTINA       14 PC SALINAS VALLEY AQU    3:00.98
LUFTING, ALEX         14 PC FLYING FISH           3:01.66
MARTIN, LAUREN        13 PC SAN BENITO AQUATIC    3:03.92
SIMPSON, JESSICA      17 PC UNATTACHED PACIFIC    3:15.09
GRIVA, NICHOLE        13 PC SALINAS VALLEY AQU    3:26.10
BELL, BRIANNA         14 PC SALINAS VALLEY AQU    3:55.97
SIH, JULIANA          15 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   OPEN    100 I.M.                                    EVENT   19
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEI, STEPHANIE        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:11.54
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:13.49
GRAVEN, KRISTINA      10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:19.88
VO, ANYA              10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:22.43
HICKEY, SHELBIE       10 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:24.01
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:26.04
LOOK, MACKENZIE       10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:26.28
COMIN, ISABELLA       10 PC GILROY GATORS SWIM    1:28.45
VESSIE, LAUREN        10 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:28.46
MORA, JACLYN          10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:30.31
BOTTORFF, CHRISTINA   10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:30.52
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:31.35
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:32.21
CHEN, KATHERINE       10 PC FLYING FISH           1:32.47
PLOUSSARD, ALYSSE     10 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:33.40
WEBSTER, LAMIYA       10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:37.69
TU, JESSICA           10 PC FLYING FISH           1:38.12
WELCH, ZOE            10 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:39.82
DAVIS, MELISSA        10 PC GILROY GATORS SWIM    1:40.26
DANG, TUVI             8 PC FLYING FISH           1:41.04
RITTER, KATIE          8 PC FLYING FISH           1:42.47
SHIELDS, MICHELLE      8 PC GILROY GATORS SWIM    1:43.06
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS    1:43.87
LASS, MEGHAN          10 PC GILROY GATORS SWIM    1:43.97
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:44.98
LARSON, KELSEY        10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:48.16
KAY, KORTNEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:48.18
DALKE, VANNA          10 PC GILROY GATORS SWIM    1:48.52
STANBURY, HEATHER      6 PC WEST VALLEY SWIM C    1:48.67
PETERSON, CHLOE        9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:49.44
MARSHALL, ALEX         9 PC GILROY GATORS SWIM    1:53.26
GARCIA, KAYLA          9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:58.25
CODDINGTON, MICHELE    9 PC GILROY GATORS SWIM    1:59.06
HOFFMAN, ABBY          8 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:01.75
HURCHALLA, NICKI       9 PC GILROY GATORS SWIM    2:02.78
WYNNE, MELISSA         9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:07.16
CARVALHO, MEGHAN       9 PC GILROY GATORS SWIM    2:11.84
TROINI, ALLISON        9 PC GILROY GATORS SWIM    2:14.81
MOORE, LAURA           8 PC GILROY GATORS SWIM    2:15.68
WELCH, CALLIE          7 PC SANTA CRUZ COUNTY     2:21.86
DROGEMULLER, JESSIE    8 PC SAN BENITO AQUATIC    2:22.93
DAVIS, KIMBERLY        6 PC GILROY GATORS SWIM    2:24.91
GRIVA, REBECCA         9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:37.12
CLEGG, KATELYN         7 PC SALINAS VALLEY AQU    2:44.61
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
COLLETT, CHRISTINA     6 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
COMIN, FRANCESCA       8 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
CORBISHLEY, BEKAH      8 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH            DQUED
KERSTENS, MONIQUE      7 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
REINEKING, LAUREN      7 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    8&UN    25 FREE                                     EVENT    6
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FAHMY, ADAM            8 PC SALINAS VALLEY AQU      14.90
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      16.00
LASKO, JARED           8 PC LAKERIDGE SWIM CLU      16.08
SHIELDS, MICHAEL       8 PC GILROY GATORS SWIM      18.09
COLLETT, KYLE          8 PC GILROY GATORS SWIM      18.95
WILLIAMS, CHRISTOPHER  8 PC WEST VALLEY SWIM C      19.06
PIETKIEWICZ, JEFFREY   8 PC FLYING FISH             19.12
DANIELS, ROBERT        8 PC SEASIDE AQUATIC CL      19.36
LAWLER, KELTAN         7 PC SANTA CLARA SWIM C      19.36
WILLIAMS, MICHAEL      7 PC WEST VALLEY SWIM C      19.52
LIN, KEVIN             8 PC FLYING FISH             20.18
LEFEBVRE, RYAN         7 PC BARRACUDA AQUATICS      20.38
LOOK, SPENCER          8 PC WEST VALLEY SWIM C      21.36
KNUTSON, KOOPER        8 PC GILROY GATORS SWIM      21.43
SELZER, JACK           8 PC UKIAH DOLPHINS          22.42
WANG, PHILIP           7 PC FLYING FISH             23.42
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL      23.73
SELZER, DANNY          7 PC UKIAH DOLPHINS          24.27
OHALLORAN, ZACH        7 PC BARRACUDA AQUATICS      25.67
RAPP, DOMINIC          7 PC FLYING FISH             26.07
CRIPE, JORDAN          7 PC SEASIDE AQUATIC CL      27.04
JIMENEZ, TIMOTHY       7 PC SALINAS VALLEY AQU      27.25
GRIVA, PETER           6 PC SALINAS VALLEY AQU      29.99
TROINI, BEN            7 PC GILROY GATORS SWIM      33.27
=============================================================================================================================
   EVENT   52                                    MALE    8&UN    50 FREE                                     EVENT   52
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FAHMY, ADAM            8 PC SALINAS VALLEY AQU      33.68
LASKO, JARED           8 PC LAKERIDGE SWIM CLU      37.95
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  8 PC SAN BENITO AQUATIC      38.22
SHIELDS, MICHAEL       8 PC GILROY GATORS SWIM      39.16
MARKWITH, QUINN        8 PC WEST VALLEY SWIM C      39.31
MARTIN, TAYLOR         8 PC SAN BENITO AQUATIC      41.30
DANIELS, ROBERT        8 PC SEASIDE AQUATIC CL      44.53
LAWLER, KELTAN         7 PC SANTA CLARA SWIM C      44.60
BEATTY, TREVOR         8 PC WEST VALLEY SWIM C      45.08
COLLETT, KYLE          8 PC GILROY GATORS SWIM      45.37
WANG, PHILIP           7 PC FLYING FISH             48.37
KNUTSON, KOOPER        8 PC GILROY GATORS SWIM      48.38
WILLIAMS, CHRISTOPHER  8 PC WEST VALLEY SWIM C      49.44
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL      49.94
LOOK, SPENCER          8 PC WEST VALLEY SWIM C      50.18
WILLIAMS, MICHAEL      7 PC WEST VALLEY SWIM C      51.25
JAHN, CONOR            7 PC BARRACUDA AQUATICS      58.96
RAPP, DOMINIC          7 PC FLYING FISH           1:00.30
CRIPE, JORDAN          7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:01.21
OHALLORAN, ZACH        7 PC BARRACUDA AQUATICS    1:02.68
JIMENEZ, TIMOTHY       7 PC SALINAS VALLEY AQU    1:04.94
GRIVA, PETER           6 PC SALINAS VALLEY AQU    1:11.57
TROINI, BEN            7 PC GILROY GATORS SWIM    1:19.86
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    8&UN    100 FREE                                    EVENT   28
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FAHMY, ADAM            8 PC SALINAS VALLEY AQU    1:17.09
LASKO, JARED           8 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:21.57
LAWLER, KELTAN         7 PC SANTA CLARA SWIM C    1:33.02
SHIELDS, MICHAEL       8 PC GILROY GATORS SWIM    1:36.18
PIETKIEWICZ, JEFFREY   8 PC FLYING FISH           1:40.29
COLLETT, KYLE          8 PC GILROY GATORS SWIM    1:42.33
KNUTSON, KOOPER        8 PC GILROY GATORS SWIM    1:49.09
DANIELS, ROBERT        8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:49.35
LOOK, SPENCER          8 PC WEST VALLEY SWIM C    1:51.98
WANG, PHILIP           7 PC FLYING FISH           1:53.52
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:12.70
JIMENEZ, TIMOTHY       7 PC SALINAS VALLEY AQU    2:25.37
GRIVA, PETER           6 PC SALINAS VALLEY AQU    2:27.07
=============================================================================================================================
   EVENT   36                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   36
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FAHMY, ADAM            8 PC SALINAS VALLEY AQU      18.27
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      19.11
MARKWITH, QUINN        8 PC WEST VALLEY SWIM C      19.49
LASKO, JARED           8 PC LAKERIDGE SWIM CLU      21.14
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  8 PC SAN BENITO AQUATIC      21.42
SHIELDS, MICHAEL       8 PC GILROY GATORS SWIM      21.45
LAWLER, KELTAN         7 PC SANTA CLARA SWIM C      22.21
WILLIAMS, CHRISTOPHER  8 PC WEST VALLEY SWIM C      22.28
BEATTY, TREVOR         8 PC WEST VALLEY SWIM C      22.36
MARTIN, TAYLOR         8 PC SAN BENITO AQUATIC      22.63
WILLIAMS, MICHAEL      7 PC WEST VALLEY SWIM C      23.87
LOOK, SPENCER          8 PC WEST VALLEY SWIM C      24.33
RAPP, DOMINIC          7 PC FLYING FISH             24.56
DANIELS, ROBERT        8 PC SEASIDE AQUATIC CL      24.65
WANG, PHILIP           7 PC FLYING FISH             24.85
KNUTSON, KOOPER        8 PC GILROY GATORS SWIM      25.94
JAHN, CONOR            7 PC BARRACUDA AQUATICS      26.73
COLLETT, KYLE          8 PC GILROY GATORS SWIM      26.96
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL      27.61
CRIPE, JORDAN          7 PC SEASIDE AQUATIC CL      29.77
JIMENEZ, TIMOTHY       7 PC SALINAS VALLEY AQU      34.57
OHALLORAN, ZACH        7 PC BARRACUDA AQUATICS      36.34
GRIVA, PETER           6 PC SALINAS VALLEY AQU      38.92
TROINI, BEN            7 PC GILROY GATORS SWIM      42.46
=============================================================================================================================
   EVENT   60                                    MALE    8&UN    50 BACK                                     EVENT   60
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FAHMY, ADAM            8 PC SALINAS VALLEY AQU      40.27
LASKO, JARED           8 PC LAKERIDGE SWIM CLU      44.96
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  8 PC SAN BENITO AQUATIC      45.55
SHIELDS, MICHAEL       8 PC GILROY GATORS SWIM      46.96
BEATTY, TREVOR         8 PC WEST VALLEY SWIM C      49.69
WILLIAMS, CHRISTOPHER  8 PC WEST VALLEY SWIM C      51.16
KNUTSON, KOOPER        8 PC GILROY GATORS SWIM      52.38
DANIELS, ROBERT        8 PC SEASIDE AQUATIC CL      54.07
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   60                                    MALE    8&UN    50 BACK                                     EVENT   60
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WILLIAMS, MICHAEL      7 PC WEST VALLEY SWIM C      55.41
COLLETT, KYLE          8 PC GILROY GATORS SWIM      56.00
WANG, PHILIP           7 PC FLYING FISH             56.66
LOOK, SPENCER          8 PC WEST VALLEY SWIM C      56.81
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL      58.16
RAPP, DOMINIC          7 PC FLYING FISH           1:01.48
JIMENEZ, TIMOTHY       7 PC SALINAS VALLEY AQU    1:16.36
TROINI, BEN            7 PC GILROY GATORS SWIM    1:18.05
LAWLER, KELTAN         7 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    8&UN    25 BREAST                                   EVENT   44
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FAHMY, ADAM            8 PC SALINAS VALLEY AQU      21.34
BEATTY, TREVOR         8 PC WEST VALLEY SWIM C      22.84
LAWLER, KELTAN         7 PC SANTA CLARA SWIM C      23.80
LASKO, JARED           8 PC LAKERIDGE SWIM CLU      24.33
WILLIAMS, CHRISTOPHER  8 PC WEST VALLEY SWIM C      24.67
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  8 PC SAN BENITO AQUATIC      25.02
SHIELDS, MICHAEL       8 PC GILROY GATORS SWIM      25.10
COLLETT, KYLE          8 PC GILROY GATORS SWIM      25.83
MARKWITH, QUINN        8 PC WEST VALLEY SWIM C      25.86
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      26.30
DANIELS, ROBERT        8 PC SEASIDE AQUATIC CL      26.50
WILLIAMS, MICHAEL      7 PC WEST VALLEY SWIM C      27.16
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL      30.99
LOOK, SPENCER          8 PC WEST VALLEY SWIM C      34.42
OHALLORAN, ZACH        7 PC BARRACUDA AQUATICS      37.03
WANG, PHILIP           7 PC FLYING FISH             37.03
KNUTSON, KOOPER        8 PC GILROY GATORS SWIM      38.74
GRIVA, PETER           6 PC SALINAS VALLEY AQU      43.29
MARTIN, TAYLOR         8 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    8&UN    25 FLY                                      EVENT   14
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      17.27
FAHMY, ADAM            8 PC SALINAS VALLEY AQU      17.28
LASKO, JARED           8 PC LAKERIDGE SWIM CLU      18.62
WILLIAMS, CHRISTOPHER  8 PC WEST VALLEY SWIM C      22.12
COLLETT, KYLE          8 PC GILROY GATORS SWIM      22.80
WILLIAMS, MICHAEL      7 PC WEST VALLEY SWIM C      23.06
LOOK, SPENCER          8 PC WEST VALLEY SWIM C      23.57
LAWLER, KELTAN         7 PC SANTA CLARA SWIM C      23.72
DANIELS, ROBERT        8 PC SEASIDE AQUATIC CL      24.84
LEFEBVRE, RYAN         7 PC BARRACUDA AQUATICS      26.19
LIN, KEVIN             8 PC FLYING FISH             26.35
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL      27.97
SELZER, JACK           8 PC UKIAH DOLPHINS          30.28
WANG, PHILIP           7 PC FLYING FISH             35.64
OHALLORAN, ZACH        7 PC BARRACUDA AQUATICS      36.24
JIMENEZ, TIMOTHY       7 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
KNUTSON, KOOPER        8 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
PIETKIEWICZ, JEFFREY   8 PC FLYING FISH            DQUED
SHIELDS, MICHAEL       8 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    10&UN   50 FREE                                     EVENT    4
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MURRAY, MATTHEW       10 PC WEST VALLEY SWIM C      27.76
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C      30.20
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM      30.52
STANBURY, TREVOR       9 PC WEST VALLEY SWIM C      30.63
WEISS, MICHAEL        10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      30.81
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC      32.25
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU      33.13
WOLFSMITH, LANCE      10 PC GILROY GATORS SWIM      33.74
OHALLORAN, COREY      10 PC BARRACUDA AQUATICS      34.66
MALICK, EDDIE         10 PC GILROY GATORS SWIM      35.55
CLARK, DYLAN           9 PC WEST VALLEY SWIM C      36.56
FILICE, MIKE          10 PC GILROY GATORS SWIM      38.54
LAWLER, TRENT         10 PC SANTA CLARA SWIM C      40.67
ROBINSON, DANNY        9 PC GILROY GATORS SWIM      40.74
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU      41.64
WANG, HENRY            9 PC FLYING FISH             54.02
=============================================================================================================================
   EVENT   50                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT   50
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEISS, MICHAEL        10 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:06.08
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:07.08
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM    1:09.30
STANBURY, TREVOR       9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:09.54
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:13.90
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:14.98
CLARK, DYLAN           9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:16.29
WOLFSMITH, LANCE      10 PC GILROY GATORS SWIM    1:19.65
MALICK, EDDIE         10 PC GILROY GATORS SWIM    1:20.30
OHALLORAN, COREY      10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:24.65
SHIELDS, PATRICK       9 PC GILROY GATORS SWIM    1:25.49
LAWLER, TRENT         10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:25.51
EPPEL, JOAQUIN         9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:28.06
HU, AARON              9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:32.96
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:34.12
FILICE, MIKE          10 PC GILROY GATORS SWIM    1:34.62
SOSA, MATTHEW         10 PC GILROY GATORS SWIM    1:42.60
GONZALEZ, JOSH        10 PC GILROY GATORS SWIM    1:47.83
MAROZICK, JOSH         9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:53.46
MCDANIEL, ETHAN        9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:01.52
WANG, HENRY            9 PC FLYING FISH           2:01.83
=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    10&UN   200 FREE                                    EVENT   26
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEISS, MICHAEL        10 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:27.25
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C    2:30.24
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM    2:35.92
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:40.52
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    2:41.74
CLARK, DYLAN           9 PC WEST VALLEY SWIM C    2:42.89
MALICK, EDDIE         10 PC GILROY GATORS SWIM    2:46.25
WOLFSMITH, LANCE      10 PC GILROY GATORS SWIM    2:53.21
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    10&UN   200 FREE                                    EVENT   26
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LAWLER, TRENT         10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:59.56
SHIELDS, PATRICK       9 PC GILROY GATORS SWIM    3:01.77
OHALLORAN, COREY      10 PC BARRACUDA AQUATICS    3:13.34
ROBINSON, DANNY        9 PC GILROY GATORS SWIM    3:19.56
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU    3:25.10
WANG, HENRY            9 PC FLYING FISH           4:24.75
=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   34
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEISS, MICHAEL        10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      35.11
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C      35.13
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM      35.97
STANBURY, TREVOR       9 PC WEST VALLEY SWIM C      39.56
WOLFSMITH, LANCE      10 PC GILROY GATORS SWIM      41.11
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC      43.57
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU      45.12
LAWLER, TRENT         10 PC SANTA CLARA SWIM C      46.16
EPPEL, JOAQUIN         9 PC SANTA CLARA SWIM C      46.80
SHIELDS, PATRICK       9 PC GILROY GATORS SWIM      47.11
FILICE, MIKE          10 PC GILROY GATORS SWIM      48.60
SOSA, MATTHEW         10 PC GILROY GATORS SWIM      51.29
MAROZICK, JOSH         9 PC SAN BENITO AQUATIC      54.24
OHALLORAN, COREY      10 PC BARRACUDA AQUATICS      54.82
GONZALEZ, JOSH        10 PC GILROY GATORS SWIM      55.16
PETERS, BRIAN          9 PC SANTA CLARA SWIM C      55.28
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU      56.93
MCDANIEL, ETHAN        9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:00.60
WANG, HENRY            9 PC FLYING FISH           1:05.05
CLARK, DYLAN           9 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    10&UN   100 BACK                                    EVENT   58
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEISS, MICHAEL        10 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:16.86
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:18.21
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM    1:20.82
STANBURY, TREVOR       9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:27.77
CLARK, DYLAN           9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:29.22
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:33.33
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:34.89
MALICK, EDDIE         10 PC GILROY GATORS SWIM    1:38.80
LAWLER, TRENT         10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:39.26
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:08.87
MCDANIEL, ETHAN        9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:20.60
WANG, HENRY            9 PC FLYING FISH           2:20.63
EPPEL, JOAQUIN         9 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEISS, MICHAEL        10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      40.69
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM      41.00
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU      44.59
STANBURY, TREVOR       9 PC WEST VALLEY SWIM C      45.64
MALICK, EDDIE         10 PC GILROY GATORS SWIM      46.27
CLARK, DYLAN           9 PC WEST VALLEY SWIM C      46.88
WOLFSMITH, LANCE      10 PC GILROY GATORS SWIM      47.40
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC      49.41
LAWLER, TRENT         10 PC SANTA CLARA SWIM C      51.88
HU, AARON              9 PC SANTA CLARA SWIM C      52.97
SHIELDS, PATRICK       9 PC GILROY GATORS SWIM      52.98
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU      53.68
FILICE, MIKE          10 PC GILROY GATORS SWIM      56.87
EPPEL, JOAQUIN         9 PC SANTA CLARA SWIM C      58.07
WANG, HENRY            9 PC FLYING FISH           1:05.24
SOSA, MATTHEW         10 PC GILROY GATORS SWIM    1:07.11
MCDANIEL, ETHAN        9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:09.11
OHALLORAN, COREY      10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:13.60
GONZALEZ, JOSH        10 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
MAROZICK, JOSH         9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
PETERS, BRIAN          9 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   12
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MURRAY, MATTHEW       10 PC WEST VALLEY SWIM C      32.06
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM      33.50
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C      34.23
WEISS, MICHAEL        10 PC LAKERIDGE SWIM CLU      37.35
STANBURY, TREVOR       9 PC WEST VALLEY SWIM C      38.35
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC      39.61
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU      39.63
CLARK, DYLAN           9 PC WEST VALLEY SWIM C      43.84
WOLFSMITH, LANCE      10 PC GILROY GATORS SWIM      45.38
LAWLER, TRENT         10 PC SANTA CLARA SWIM C      52.17
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:02.27
OHALLORAN, COREY      10 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
ROBINSON, DANNY        9 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
WANG, HENRY            9 PC FLYING FISH            DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    11-12   50 FREE                                     EVENT    2
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU      27.19
PATEL, RYAN           12 PC SANTA CLARA SWIM C      28.13
FERRARI, KEEGAN       12 PC LAKERIDGE SWIM CLU      28.27
IM, NICHOLAS          11 PC MONTEREY BAY SWIM       28.76
CURTICE, BLANE        12 PC SAN BENITO AQUATIC      29.03
LANGDON, MICHAEL      11 PC SANTA CLARA SWIM C      29.11
SHIELDS, MATTHEW      12 PC GILROY GATORS SWIM      29.17
SHIELDS, DANIEL       11 PC GILROY GATORS SWIM      30.09
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU      30.42
MCDANIEL, ZACH        12 PC SALINAS VALLEY AQU      31.54
KERSTENS, MAARTEN     12 PC GILROY GATORS SWIM      31.93
LIN, ERIC             11 PC FLYING FISH             32.07
MCGHEE, JACOB         12 PC GILROY GATORS SWIM      32.34
LIN, MICHAEL          11 PC FLYING FISH             33.39
NEFF, JOHN            11 PC SEASIDE AQUATIC CL      33.61
OHALLORAN, TIMMY      12 PC BARRACUDA AQUATICS      34.13
CHEN, GEORGE          11 PC FLYING FISH             34.22
TIRADO, TYLER         11 PC BARRACUDA AQUATICS      34.74
HUMPHREY, SCOTT       11 PC LAKERIDGE SWIM CLU      35.04
MOLCHAN, MITCH        11 PC SAN BENITO AQUATIC      35.95
VEGA, HENRY           11 PC SALINAS VALLEY AQU      41.98
=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    11-12   100 FREE                                    EVENT   48
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU      59.13
SIXT, KEISH           12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:01.67
CURTICE, BLANE        12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:03.38
FERRARI, KEEGAN       12 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:04.03
IM, NICHOLAS          11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:04.34
SHIELDS, MATTHEW      12 PC GILROY GATORS SWIM    1:06.15
SHIELDS, DANIEL       11 PC GILROY GATORS SWIM    1:07.53
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:10.81
MCGHEE, JACOB         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:10.97
NEFF, JOHN            11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:12.19
OHALLORAN, TIMMY      12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:17.43
HUMPHREY, SCOTT       11 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:28.45
VEGA, HENRY           11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:39.58
SHARMA, SHIRISH       11 PC FLYING FISH           1:52.59
=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    11-12   200 FREE                                    EVENT   24
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU    2:10.70
PATEL, RYAN           12 PC SANTA CLARA SWIM C    2:13.02
SIXT, KEISH           12 PC SANTA CLARA SWIM C    2:15.92
IM, NICHOLAS          11 PC MONTEREY BAY SWIM     2:18.72
FERRARI, KEEGAN       12 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:22.67
SHIELDS, MATTHEW      12 PC GILROY GATORS SWIM    2:25.10
SHIELDS, DANIEL       11 PC GILROY GATORS SWIM    2:25.31
LANGDON, MICHAEL      11 PC SANTA CLARA SWIM C    2:27.76
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU    2:32.56
KERSTENS, MAARTEN     12 PC GILROY GATORS SWIM    2:34.75
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    11-12   200 FREE                                    EVENT   24
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LIN, MICHAEL          11 PC FLYING FISH           2:37.06
NEFF, JOHN            11 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:43.26
MCGHEE, JACOB         12 PC GILROY GATORS SWIM    2:43.47
MCDANIEL, ZACH        12 PC SALINAS VALLEY AQU    2:43.68
CHEN, GEORGE          11 PC FLYING FISH           2:48.25
TIRADO, TYLER         11 PC BARRACUDA AQUATICS    2:49.10
LIN, ERIC             11 PC FLYING FISH           2:56.74
HUMPHREY, SCOTT       11 PC LAKERIDGE SWIM CLU    3:04.40
VEGA, HENRY           11 PC SALINAS VALLEY AQU    3:27.76
=============================================================================================================================
   EVENT   32                                    MALE    11-12   50 BACK                                     EVENT   32
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SIXT, KEISH           12 PC SANTA CLARA SWIM C      32.79
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU      32.83
FERRARI, KEEGAN       12 PC LAKERIDGE SWIM CLU      34.64
SHIELDS, MATTHEW      12 PC GILROY GATORS SWIM      35.49
IM, NICHOLAS          11 PC MONTEREY BAY SWIM       35.55
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU      36.24
NEFF, JOHN            11 PC SEASIDE AQUATIC CL      39.65
SHIELDS, DANIEL       11 PC GILROY GATORS SWIM      42.00
HUMPHREY, SCOTT       11 PC LAKERIDGE SWIM CLU      42.46
MCGHEE, JACOB         12 PC GILROY GATORS SWIM      44.44
VEGA, HENRY           11 PC SALINAS VALLEY AQU      52.31
SHARMA, SHIRISH       11 PC FLYING FISH             55.92
CURTICE, BLANE        12 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   56                                    MALE    11-12   100 BACK                                    EVENT   56
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SIXT, KEISH           12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:08.57
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:13.72
IM, NICHOLAS          11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:17.30
FERRARI, KEEGAN       12 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:17.62
NEFF, JOHN            11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:25.43
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:25.91
HUMPHREY, SCOTT       11 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:36.04
VEGA, HENRY           11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:55.54
SHARMA, SHIRISH       11 PC FLYING FISH            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   40                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   40
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FERRARI, KEEGAN       12 PC LAKERIDGE SWIM CLU      35.16
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU      37.05
SIXT, KEISH           12 PC SANTA CLARA SWIM C      37.26
CURTICE, BLANE        12 PC SAN BENITO AQUATIC      38.46
IM, NICHOLAS          11 PC MONTEREY BAY SWIM       39.35
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU      41.44
SHIELDS, DANIEL       11 PC GILROY GATORS SWIM      42.49
OHALLORAN, TIMMY      12 PC BARRACUDA AQUATICS      42.97
NEFF, JOHN            11 PC SEASIDE AQUATIC CL      47.16
MCGHEE, JACOB         12 PC GILROY GATORS SWIM      47.65
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   40                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   40
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HUMPHREY, SCOTT       11 PC LAKERIDGE SWIM CLU      53.92
VEGA, HENRY           11 PC SALINAS VALLEY AQU      55.57
SHARMA, SHIRISH       11 PC FLYING FISH            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    11-12   50 FLY                                      EVENT   10
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU      30.33
PATEL, RYAN           12 PC SANTA CLARA SWIM C      31.35
SIXT, KEISH           12 PC SANTA CLARA SWIM C      31.84
LANGDON, MICHAEL      11 PC SANTA CLARA SWIM C      32.61
CURTICE, BLANE        12 PC SAN BENITO AQUATIC      32.66
IM, NICHOLAS          11 PC MONTEREY BAY SWIM       33.80
FERRARI, KEEGAN       12 PC LAKERIDGE SWIM CLU      34.31
SHIELDS, MATTHEW      12 PC GILROY GATORS SWIM      35.07
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU      36.14
LIN, ERIC             11 PC FLYING FISH             36.86
NEFF, JOHN            11 PC SEASIDE AQUATIC CL      36.92
CHEN, GEORGE          11 PC FLYING FISH             39.09
TIRADO, TYLER         11 PC BARRACUDA AQUATICS      40.53
LIN, MICHAEL          11 PC FLYING FISH             41.89
HUMPHREY, SCOTT       11 PC LAKERIDGE SWIM CLU      44.64
MCDANIEL, ZACH        12 PC SALINAS VALLEY AQU      45.33
MOLCHAN, MITCH        11 PC SAN BENITO AQUATIC      50.04
VEGA, HENRY           11 PC SALINAS VALLEY AQU      58.03
=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    11-12   100 I.M.                                    EVENT   18
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SIXT, KEISH           12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:08.22
PATEL, RYAN           12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:09.56
RIANDA, TRAV          11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:10.09
CURTICE, BLANE        12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:12.03
FERRARI, KEEGAN       12 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:13.36
IM, NICHOLAS          11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:16.97
SHIELDS, MATTHEW      12 PC GILROY GATORS SWIM    1:17.63
LANGDON, MICHAEL      11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:17.91
MORRIS, ALEX          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:18.37
LIN, MICHAEL          11 PC FLYING FISH           1:24.40
LIN, ERIC             11 PC FLYING FISH           1:25.54
NEFF, JOHN            11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:26.37
OHALLORAN, TIMMY      12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:28.77
CHEN, GEORGE          11 PC FLYING FISH           1:29.04
KERSTENS, MAARTEN     12 PC GILROY GATORS SWIM    1:29.52
MCGHEE, JACOB         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:32.09
MCDANIEL, ZACH        12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:32.57
MOLCHAN, MITCH        11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:35.94
TIRADO, TYLER         11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:36.22
VEGA, HENRY           11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:49.50
HUMPHREY, SCOTT       11 PC LAKERIDGE SWIM CLU     DQUED
SHIELDS, DANIEL       11 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    13-18   50 FREE                                     EVENT    8
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RIANDA, KAM           14 PC UNATTACHED PACIFIC      25.43
CASTRUITA, SCOTT      13 PC GILROY GATORS SWIM      26.19
VO, CORY              13 PC SANTA CLARA SWIM C      26.20
VANANTWERP, MICHAEL   14 PC LAKERIDGE SWIM CLU      27.78
OLIAEE, MILAD         13 PC LAKERIDGE SWIM CLU      28.12
CATHERS, JOSH         13 PC GILROY GATORS SWIM      28.22
VANANTWERP, ADAM      14 PC LAKERIDGE SWIM CLU      28.45
RIANDA, JAKE          13 PC SALINAS VALLEY AQU      28.47
SANDYS, ADAM          14 PC SALINAS VALLEY AQU      28.88
AYERS, GEOFF          13 PC SALINAS VALLEY AQU      28.95
SAIIDI, UPTIN         15 PC LAKERIDGE SWIM CLU      29.20
TIEMEYER, STEPHEN     13 PC FLYING FISH             29.69
COLIJN, ROSS          13 PC SALINAS VALLEY AQU      29.73
MORA, BOBBY           13 PC WEST VALLEY SWIM C      29.89
DROGEMULLER, RYNE     13 PC SAN BENITO AQUATIC      34.68
CRIPPEN, JOE          13 PC SANTA CRUZ COUNTY       35.01
LO, ANDREW            14 PC FLYING FISH             39.58
=============================================================================================================================
   EVENT   54                                    MALE    13-18   100 FREE                                    EVENT   54
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, ERIC         17 PC GILROY GATORS SWIM      51.62
MACIEL, SANTIAGO      14 PC UNATTACHED PACIFIC      51.79
HOFFMAN, ALEX         16 PC UNATTACHED PACIFIC      56.31
RIANDA, KAM           14 PC UNATTACHED PACIFIC      56.62
VO, CORY              13 PC SANTA CLARA SWIM C      56.84
CASTRUITA, SCOTT      13 PC GILROY GATORS SWIM      59.75
OLIAEE, MILAD         13 PC LAKERIDGE SWIM CLU      59.77
VANANTWERP, MICHAEL   14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:01.25
VANANTWERP, ADAM      14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:01.60
SAIIDI, UPTIN         15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:02.32
SANDYS, ADAM          14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:02.69
AYERS, GEOFF          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:03.17
CATHERS, JOSH         13 PC GILROY GATORS SWIM    1:06.54
RIANDA, JAKE          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:07.24
MORA, BOBBY           13 PC WEST VALLEY SWIM C    1:08.56
COLIJN, ROSS          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:09.27
CRIPPEN, JOE          13 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:12.67
DROGEMULLER, RYNE     13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:20.74
=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    13-18   200 FREE                                    EVENT   30
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MACIEL, SANTIAGO      14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:53.28
VO, CORY              13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:00.26
OLIAEE, MILAD         13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:12.13
VANANTWERP, MICHAEL   14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:12.59
SANDYS, ADAM          14 PC SALINAS VALLEY AQU    2:12.69
CASTRUITA, SCOTT      13 PC GILROY GATORS SWIM    2:13.44
VANANTWERP, ADAM      14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:21.52
SAIIDI, UPTIN         15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:21.79
RIANDA, JAKE          13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:22.27
MORA, BOBBY           13 PC WEST VALLEY SWIM C    2:25.96
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    13-18   200 FREE                                    EVENT   30
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AYERS, GEOFF          13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:27.90
TIEMEYER, STEPHEN     13 PC FLYING FISH           2:35.84
COLIJN, ROSS          13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:37.74
CRIPPEN, JOE          13 PC SANTA CRUZ COUNTY     2:38.42
RIANDA, KAM           14 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   38                                    MALE    13-18   100 BACK                                    EVENT   38
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATKINS, ERIC         17 PC GILROY GATORS SWIM    1:02.15
HOFFMAN, ALEX         16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:06.87
RIANDA, KAM           14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.27
VO, CORY              13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:10.18
MORA, BOBBY           13 PC WEST VALLEY SWIM C    1:14.12
OLIAEE, MILAD         13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:14.16
CASTRUITA, SCOTT      13 PC GILROY GATORS SWIM    1:15.80
RIANDA, JAKE          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:17.09
VANANTWERP, MICHAEL   14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:17.40
AYERS, GEOFF          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:18.15
VANANTWERP, ADAM      14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:20.08
CRIPPEN, JOE          13 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:23.99
COLIJN, ROSS          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:24.12
SAIIDI, UPTIN         15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:26.24
DROGEMULLER, RYNE     13 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   62                                    MALE    13-18   200 BACK                                    EVENT   62
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MACIEL, SANTIAGO      14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:07.49
WATKINS, ERIC         17 PC GILROY GATORS SWIM    2:12.91
VO, CORY              13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:26.01
OLIAEE, MILAD         13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:31.81
VANANTWERP, MICHAEL   14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:33.89
MORA, BOBBY           13 PC WEST VALLEY SWIM C    2:39.09
SANDYS, ADAM          14 PC SALINAS VALLEY AQU    2:42.47
RIANDA, JAKE          13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:44.67
AYERS, GEOFF          13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:47.50
VANANTWERP, ADAM      14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:51.05
COLIJN, ROSS          13 PC SALINAS VALLEY AQU    3:11.11
SAIIDI, UPTIN         15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    3:16.94
=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    13-18   100 BREAST                                  EVENT   46
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MACIEL, SANTIAGO      14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:10.06
HOFFMAN, ALEX         16 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.12
WATKINS, ERIC         17 PC GILROY GATORS SWIM    1:14.01
CASTRUITA, SCOTT      13 PC GILROY GATORS SWIM    1:14.84
RIANDA, KAM           14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:16.55
SAIIDI, UPTIN         15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:17.49
VO, CORY              13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:18.52
AYERS, GEOFF          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:19.58
SANDYS, ADAM          14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:20.21
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    13-18   100 BREAST                                  EVENT   46
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RIANDA, JAKE          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:23.17
CATHERS, JOSH         13 PC GILROY GATORS SWIM    1:23.57
VANANTWERP, MICHAEL   14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:25.40
OLIAEE, MILAD         13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:26.91
CRIPPEN, JOE          13 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:29.66
MORA, BOBBY           13 PC WEST VALLEY SWIM C    1:29.71
VANANTWERP, ADAM      14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:32.93
DROGEMULLER, RYNE     13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:34.28
COLIJN, ROSS          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:35.44
=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    13-18   100 FLY                                     EVENT   16
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RIANDA, KAM           14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:03.11
VO, CORY              13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:06.12
VANANTWERP, MICHAEL   14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:11.77
OLIAEE, MILAD         13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:12.18
CASTRUITA, SCOTT      13 PC GILROY GATORS SWIM    1:13.26
TIEMEYER, STEPHEN     13 PC FLYING FISH           1:18.13
MORA, BOBBY           13 PC WEST VALLEY SWIM C    1:18.77
RIANDA, JAKE          13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:19.42
SAIIDI, UPTIN         15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:23.15
SANDYS, ADAM          14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:24.85
VANANTWERP, ADAM      14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:32.73
=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    13-18   200 I.M.                                    EVENT   22
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RIANDA, KAM           14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:19.33
VO, CORY              13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:21.10
CASTRUITA, SCOTT      13 PC GILROY GATORS SWIM    2:29.96
OLIAEE, MILAD         13 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:30.58
VANANTWERP, MICHAEL   14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:31.03
SANDYS, ADAM          14 PC SALINAS VALLEY AQU    2:37.96
TIEMEYER, STEPHEN     13 PC FLYING FISH           2:40.67
MORA, BOBBY           13 PC WEST VALLEY SWIM C    2:43.29
SAIIDI, UPTIN         15 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:44.46
AYERS, GEOFF          13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:44.80
RIANDA, JAKE          13 PC SALINAS VALLEY AQU    2:44.92
VANANTWERP, ADAM      14 PC LAKERIDGE SWIM CLU    2:46.45
COLIJN, ROSS          13 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1045
                                            G I L R O Y  G A T O R S  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC2-2062                         04/06/02  THRU  04/07/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   20                                    MALE    OPEN    100 I.M.                                    EVENT   20
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEISS, MICHAEL        10 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:16.08
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:17.10
STANBURY, TREVOR       9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:23.99
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:27.19
FAHMY, ADAM            8 PC SALINAS VALLEY AQU    1:29.46
CLARK, DYLAN           9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:30.58
WOLFSMITH, LANCE      10 PC GILROY GATORS SWIM    1:30.60
LASKO, JARED           8 PC LAKERIDGE SWIM CLU    1:36.28
LAWLER, TRENT         10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:38.72
LAWLER, KELTAN         7 PC SANTA CLARA SWIM C    1:45.59
SHIELDS, MICHAEL       8 PC GILROY GATORS SWIM    1:48.36
WILLIAMS, CHRISTOPHER  8 PC WEST VALLEY SWIM C    1:51.56
COLLETT, KYLE          8 PC GILROY GATORS SWIM    1:53.23
WILLIAMS, MICHAEL      7 PC WEST VALLEY SWIM C    1:54.62
MORRIS, J.D.           9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:57.20
DANIELS, ROBERT        8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:58.36
PIETKIEWICZ, JEFFREY   8 PC FLYING FISH           1:58.43
HOFFMAN, SPENCER       6 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:15.21
KNUTSON, KOOPER        8 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
LEFEBVRE, RYAN         7 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
LOOK, SPENCER          8 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
OHALLORAN, COREY      10 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
ROBINSON, DANNY        9 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
SELZER, JACK           8 PC UKIAH DOLPHINS         DQUED
SHIELDS, PATRICK       9 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
WANG, HENRY            9 PC FLYING FISH            DQUED
WANG, PHILIP           7 PC FLYING FISH            DQUED
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED