S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   6&UN    25 FREE                                     EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
STANBURY, HEATHER      6 PC WEST VALLEY SWIM C      18.48
SHERRIN, SABRINA       6 PC SILICON VALLEY AQU      19.14
CARTER, MIRANDA        6 PC AGCC OSPREY             21.16
LEUNG, KAITLIN         6 PC FOG CITY HAMMERHEA      21.33
TANG, HELEN H          6 PC DEANZA CUPERTINO A      21.48
BOUZINA, ESMA          6 PC CAMPBELL WAVE MAKE      24.12
SAMSON, CHRISTINA      6 PC SILICON VALLEY AQU      24.56
HE, JACQUELYN          6 PC SAN RAMON LIVERMOR      25.35
PIERONI, CIERRA        6 PC BARRACUDA AQUATICS      26.81
MALICK, BRITTNEY       6 PC GILROY GATORS SWIM      27.13
STUEWE, CAITLIN        6 PC BARRACUDA AQUATICS      27.83
CLEMENT, BRIANNA       6 PC DALY CITY DOLPHINS      28.24
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   8&UN    25 FREE                                     EVENT    7
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SCHAEFER, MADDY        8 PC UNIVERSITY CLUB ST      14.81
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      14.81
HANSEN, CAROLINE       8 PC PENINSULA COVENANT      15.30
DAVIS, SAMI            8 PC SANTA CLARA SWIM C      15.35
CHAMPAGNE, MADDIE      8 PC TIGER AQUATICS          15.82
LEWIS-BERNARDO, JENA   7 PC SAN RAMON LIVERMOR      15.93
POWERS, DANIELLE       8 PC BARRACUDA AQUATICS      16.07
PRUTTON, KENDRA        8 PC TERRAPINS SWIM TEA      16.48
ACEVEDO, AMBER         8 PC SILICON VALLEY AQU      16.56
JELLINS, TENNYSON      7 PC LADERA OAKS             16.69
ALCON, SASHA           8 PC FLYING FISH             16.73
TOMIMATSU, JORDAN      8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      16.76
OMALLEY, CLAIRE        8 PC UNIVERSITY CLUB ST      16.78
SCORNAIENCHI, HALEY    8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      16.85
LEE, KATHARINE         8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      17.11
SHIEH, ALICE           8 PC DEANZA CUPERTINO A      17.12
PANOPIO, HAZEL         8 PC DALY CITY DOLPHINS      17.22
BRATTON, HANNA         8 PC SOUTH TAHOE SWIM T      17.28
HIGGINBOTHAM, ANNA     7 PC VALLEY SPLASH           17.34
SIMMONS, KELLY         8 PC AGCC OSPREY             17.44
MCGUCKIN, KATIE        7 PC SANTA CRUZ COUNTY       17.77
KAY, KORTNEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      17.81
COY, PAILIN            8 PC WEST COAST AQUATIC      17.83
DARLING, BRYNNE        8 PC MONTEREY BAY SWIM       17.92
SCHAEFFER, CARLY       8 PC BARRACUDA AQUATICS      17.92
LIN, LUCIA             8 PC DEANZA CUPERTINO A      17.93
FLYNN, SHANNA          8 PC ALMADEN SWIM & RAC      17.94
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL      17.95
DEAN, COURTNEY         8 PC AGCC OSPREY             18.00
DILLMAN, HANNAH        7 PC UNATTACHED PACIFIC      18.00
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS      18.05
DAVIS, LAUREL          8 PC NAPA VALLEY SWIM T      18.06
HAVERCROFT, CHLOE      8 PC WEST VALLEY SWIM C      18.06
KERSTENS, MONIQUE      7 PC GILROY GATORS SWIM      18.14
WALN, ALYSSA           8 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      18.20
YRAMATEGUI, MICHELLE   8 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      18.22
TANG, MICHELLE         7 PC SAN FRANCISCO REC       18.26
ZAPIEN, MICHELLE       8 PC SALINAS VALLEY AQU      18.43
KRAMER, NICOLE         8 PC GILROY GATORS SWIM      18.44
FENN, CAMILLE          8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      18.48
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM      18.73
WONG, ERIN             8 PC WEST VALLEY SWIM C      18.76
PHAM, BIANCA           8 PC SILICON VALLEY AQU      18.92
HAUSSERMANN, RENA      8 PC MONTEREY BAY SWIM       19.07
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS      19.07
TOMKINS, SARAH         8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      19.29
WALBERG, HEIDI         7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      19.30
COMIN, FRANCESCA       8 PC GILROY GATORS SWIM      19.46
FOSS, ANN              7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      19.72
NGUYEN, SYDNEY         8 PC WEST COAST AQUATIC      20.25
MYERS, ERICA           7 PC LADERA OAKS             23.61
TERNES, KORYN          8 PC BISHOP SWIM TEAM       DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.12
TERNES, KORYN          8 PC BISHOP SWIM TEAM        34.05
SCHAEFER, MADDY        8 PC UNIVERSITY CLUB ST      34.22
CHAMPAGNE, MADDIE      8 PC TIGER AQUATICS          35.91
POWERS, DANIELLE       8 PC BARRACUDA AQUATICS      37.34
ALCON, SASHA           8 PC FLYING FISH             38.38
TORRE, MEGAN           7 PC TIGER AQUATICS          38.60
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM      39.29
LIN, LUCIA             8 PC DEANZA CUPERTINO A      39.34
TANG, MICHELLE         7 PC SAN FRANCISCO REC       39.38
LEWIS-BERNARDO, JENA   7 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.53
ZAPIEN, MICHELLE       8 PC SALINAS VALLEY AQU      39.69
HAVERCROFT, CHLOE      8 PC WEST VALLEY SWIM C      39.85
KAY, KORTNEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      40.42
KERSTENS, MONIQUE      7 PC GILROY GATORS SWIM      40.86
SCHAEFFER, CARLY       8 PC BARRACUDA AQUATICS      40.99
ACEVEDO, AMBER         8 PC SILICON VALLEY AQU      41.06
SCHUETZ, MONIKA        8 PC SOLO SWIM CLUB          41.50
FENN, CAMILLE          8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      41.91
HIGGINBOTHAM, ANNA     7 PC VALLEY SPLASH           41.97
MCGUCKIN, KATIE        7 PC SANTA CRUZ COUNTY       42.05
BRUNO, HANA            8 PC TERRAPINS SWIM TEA      42.06
LEE, KATHARINE         8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      42.40
PHAM, BIANCA           8 PC SILICON VALLEY AQU      42.40
STANBURY, HEATHER      6 PC WEST VALLEY SWIM C      43.02
WONG, ERIN             8 PC WEST VALLEY SWIM C      43.22
FLYNN, SHANNA          8 PC ALMADEN SWIM & RAC      43.39
YRAMATEGUI, MICHELLE   8 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      43.53
DILLMAN, HANNAH        7 PC UNATTACHED PACIFIC      43.61
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL      43.80
WALN, ALYSSA           8 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      43.98
DEAN, COURTNEY         8 PC AGCC OSPREY             44.42
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS      44.47
NGUYEN, SYDNEY         8 PC WEST COAST AQUATIC      45.38
DARLING, BRYNNE        8 PC MONTEREY BAY SWIM       45.69
FOSS, ANN              7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      46.61
WALBERG, HEIDI         7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      47.34
HAUSSERMANN, RENA      8 PC MONTEREY BAY SWIM       47.73
=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   8&UN    100 FREE                                    EVENT   29
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:13.05
TERNES, KORYN          8 PC BISHOP SWIM TEAM      1:13.74
CHAMPAGNE, MADDIE      8 PC TIGER AQUATICS        1:17.01
SCHAEFER, MADDY        8 PC UNIVERSITY CLUB ST    1:17.26
TORRE, MEGAN           7 PC TIGER AQUATICS        1:21.63
TOMIMATSU, JORDAN      8 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:22.46
PANOPIO, HAZEL         8 PC DALY CITY DOLPHINS    1:23.47
POWERS, DANIELLE       8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:23.64
ALCON, SASHA           8 PC FLYING FISH           1:25.50
ZAPIEN, MICHELLE       8 PC SALINAS VALLEY AQU    1:27.31
KAY, KORTNEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:27.39
TANG, MICHELLE         7 PC SAN FRANCISCO REC     1:28.07
HAVERCROFT, CHLOE      8 PC WEST VALLEY SWIM C    1:28.38
WENZLAU, MARGARET      8 PC UNIVERSITY CLUB ST    1:29.59
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   8&UN    100 FREE                                    EVENT   29
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS    1:30.90
MYERS, ERICA           7 PC LADERA OAKS           1:31.89
ACEVEDO, AMBER         8 PC SILICON VALLEY AQU    1:32.51
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM    1:32.76
DILLMAN, HANNAH        7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:33.21
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS    1:33.27
HIGGINBOTHAM, ANNA     7 PC VALLEY SPLASH         1:33.54
LIN, LUCIA             8 PC DEANZA CUPERTINO A    1:34.21
BRUNO, HANA            8 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:35.84
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:36.20
DEAN, COURTNEY         8 PC AGCC OSPREY           1:37.56
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   6&UN    25 BACK                                     EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
STANBURY, HEATHER      6 PC WEST VALLEY SWIM C      22.72
SHERRIN, SABRINA       6 PC SILICON VALLEY AQU      24.09
LEUNG, KAITLIN         6 PC FOG CITY HAMMERHEA      24.44
CARTER, MIRANDA        6 PC AGCC OSPREY             25.07
TANG, HELEN H          6 PC DEANZA CUPERTINO A      25.37
BOUZINA, ESMA          6 PC CAMPBELL WAVE MAKE      26.32
HE, JACQUELYN          6 PC SAN RAMON LIVERMOR      27.97
SAMSON, CHRISTINA      6 PC SILICON VALLEY AQU      29.10
PIERONI, CIERRA        6 PC BARRACUDA AQUATICS      31.88
CLEMENT, BRIANNA       6 PC DALY CITY DOLPHINS      32.67
STUEWE, CAITLIN        6 PC BARRACUDA AQUATICS      34.00
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   19
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEVERE, JACQUI         8 PC LADERA OAKS             19.01
DAVIS, SAMI            8 PC SANTA CLARA SWIM C      19.89
OMALLEY, CLAIRE        8 PC UNIVERSITY CLUB ST      20.08
OOSTERHOUSE, HALEY     7 PC WEST VALLEY SWIM C      20.41
MOORE, JORDAN          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      20.53
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH             20.91
WENZLAU, MARGARET      8 PC UNIVERSITY CLUB ST      20.93
PANOPIO, HAZEL         8 PC DALY CITY DOLPHINS      20.95
KERSTENS, MONIQUE      7 PC GILROY GATORS SWIM      21.37
ALCON, SASHA           8 PC FLYING FISH             21.48
PHAM, BIANCA           8 PC SILICON VALLEY AQU      21.64
LIN, LUCIA             8 PC DEANZA CUPERTINO A      21.84
WONG, ERIN             8 PC WEST VALLEY SWIM C      21.85
ACEVEDO, AMBER         8 PC SILICON VALLEY AQU      21.94
BRUNO, HANA            8 PC TERRAPINS SWIM TEA      22.08
SHIEH, ALICE           8 PC DEANZA CUPERTINO A      22.09
DILLMAN, HANNAH        7 PC UNATTACHED PACIFIC      22.10
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS      22.34
SCHUETZ, MONIKA        8 PC SOLO SWIM CLUB          22.40
DANG, TUVI             8 PC FLYING FISH             22.42
HIGGINBOTHAM, ANNA     7 PC VALLEY SPLASH           22.63
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM      22.70
SCHAEFFER, CARLY       8 PC BARRACUDA AQUATICS      22.71
COY, PAILIN            8 PC WEST COAST AQUATIC      22.81
DEAN, COURTNEY         8 PC AGCC OSPREY             23.03
SCORNAIENCHI, HALEY    8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      23.24
FLYNN, SHANNA          8 PC ALMADEN SWIM & RAC      23.29
FENN, CAMILLE          8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      23.32
MYERS, ERICA           7 PC LADERA OAKS             23.55
MCGUCKIN, KATIE        7 PC SANTA CRUZ COUNTY       23.62
PRUTTON, KENDRA        8 PC TERRAPINS SWIM TEA      23.63
FOSS, ANN              7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      23.96
NGUYEN, SYDNEY         8 PC WEST COAST AQUATIC      24.07
LEE, KATHARINE         8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      24.14
WALN, ALYSSA           8 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      24.64
TOMKINS, SARAH         8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      26.00
DAVIS, LAUREL          8 PC NAPA VALLEY SWIM T      27.62
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   8&UN    50 BACK                                     EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEVERE, JACQUI         8 PC LADERA OAKS             41.40
DAVIS, SAMI            8 PC SANTA CLARA SWIM C      42.53
CHAMPAGNE, MADDIE      8 PC TIGER AQUATICS          43.48
OOSTERHOUSE, HALEY     7 PC WEST VALLEY SWIM C      43.65
TORRE, MEGAN           7 PC TIGER AQUATICS          44.66
HARRUS, RACHEL         8 PC UNIVERSITY CLUB ST      44.71
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH             44.77
MOORE, JORDAN          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      44.91
WENZLAU, MARGARET      8 PC UNIVERSITY CLUB ST      45.19
TOMIMATSU, JORDAN      8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      46.11
PANOPIO, HAZEL         8 PC DALY CITY DOLPHINS      46.51
BRATTON, HANNA         8 PC SOUTH TAHOE SWIM T      46.63
WONG, ERIN             8 PC WEST VALLEY SWIM C      46.74
MYERS, ERICA           7 PC LADERA OAKS             47.15
LEWIS-BERNARDO, JENA   7 PC SAN RAMON LIVERMOR      47.21
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   8&UN    50 BACK                                     EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ALCON, SASHA           8 PC FLYING FISH             47.53
KERSTENS, MONIQUE      7 PC GILROY GATORS SWIM      47.84
PHAM, BIANCA           8 PC SILICON VALLEY AQU      47.84
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS      47.93
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS      48.30
FENN, CAMILLE          8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      48.67
ACEVEDO, AMBER         8 PC SILICON VALLEY AQU      49.03
HERMAN, SHANNON        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      50.95
SCHUETZ, MONIKA        8 PC SOLO SWIM CLUB          52.04
FOSS, ANN              7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      54.85
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HERMAN, SHANNON        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      21.50
MOORE, JORDAN          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      21.59
SCHAEFER, MADDY        8 PC UNIVERSITY CLUB ST      22.49
OMALLEY, CLAIRE        8 PC UNIVERSITY CLUB ST      22.51
HANSEN, CAROLINE       8 PC PENINSULA COVENANT      23.30
DANG, TUVI             8 PC FLYING FISH             23.45
KAY, KORTNEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      23.68
COY, PAILIN            8 PC WEST COAST AQUATIC      23.90
JELLINS, TENNYSON      7 PC LADERA OAKS             24.51
FLYNN, SHANNA          8 PC ALMADEN SWIM & RAC      24.90
SIMMONS, KELLY         8 PC AGCC OSPREY             24.90
PRUTTON, KENDRA        8 PC TERRAPINS SWIM TEA      25.01
HAUSSERMANN, RENA      8 PC MONTEREY BAY SWIM       25.25
TANG, MICHELLE         7 PC SAN FRANCISCO REC       25.42
BUNTING, JENNIFER      8 PC PENINSULA COVENANT      25.89
SCORNAIENCHI, HALEY    8 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   8&UN    50 BREAST                                   EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEVERE, JACQUI         8 PC LADERA OAKS             44.03
CHAMPAGNE, MADDIE      8 PC TIGER AQUATICS          45.95
MOORE, JORDAN          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      47.08
OMALLEY, CLAIRE        8 PC UNIVERSITY CLUB ST      49.11
HARRUS, RACHEL         8 PC UNIVERSITY CLUB ST      49.43
TORRE, MEGAN           7 PC TIGER AQUATICS          49.80
JELLINS, TENNYSON      7 PC LADERA OAKS             50.00
TOMIMATSU, JORDAN      8 PC MONTCLAIR SWIM TEA      51.06
DANG, TUVI             8 PC FLYING FISH             51.09
KAY, KORTNEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      52.67
FLYNN, SHANNA          8 PC ALMADEN SWIM & RAC      54.91
BRUNO, HANA            8 PC TERRAPINS SWIM TEA      56.18
BUNTING, JENNIFER      8 PC PENINSULA COVENANT     DQUED
HERMAN, SHANNON        8 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
SCORNAIENCHI, HALEY    8 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   8&UN    25 FLY                                      EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      16.04
LEVERE, JACQUI         8 PC LADERA OAKS             16.09
DAVIS, SAMI            8 PC SANTA CLARA SWIM C      17.08
JELLINS, TENNYSON      7 PC LADERA OAKS             17.39
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH             17.59
HARRUS, RACHEL         8 PC UNIVERSITY CLUB ST      17.93
OMALLEY, CLAIRE        8 PC UNIVERSITY CLUB ST      18.28
HANSEN, CAROLINE       8 PC PENINSULA COVENANT      18.34
LEWIS-BERNARDO, JENA   7 PC SAN RAMON LIVERMOR      18.43
HERMAN, SHANNON        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      19.36
OOSTERHOUSE, HALEY     7 PC WEST VALLEY SWIM C      19.43
POWERS, DANIELLE       8 PC BARRACUDA AQUATICS      19.48
SHIEH, ALICE           8 PC DEANZA CUPERTINO A      19.56
PRUTTON, KENDRA        8 PC TERRAPINS SWIM TEA      19.86
WENZLAU, MARGARET      8 PC UNIVERSITY CLUB ST      20.08
SIMMONS, KELLY         8 PC AGCC OSPREY             20.48
BRATTON, HANNA         8 PC SOUTH TAHOE SWIM T      20.89
WALBERG, HEIDI         7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      20.89
LEE, KATHARINE         8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      21.07
HAUSSERMANN, RENA      8 PC MONTEREY BAY SWIM       21.33
COY, PAILIN            8 PC WEST COAST AQUATIC      21.47
DAVIS, LAUREL          8 PC NAPA VALLEY SWIM T      21.74
MCGUCKIN, KATIE        7 PC SANTA CRUZ COUNTY       22.18
KRAMER, NICOLE         8 PC GILROY GATORS SWIM      22.29
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL      22.39
SCHAEFFER, CARLY       8 PC BARRACUDA AQUATICS      22.89
NGUYEN, SYDNEY         8 PC WEST COAST AQUATIC      24.49
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   8&UN    50 FLY                                      EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHYTE, COURTNEY        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.56
TERNES, KORYN          8 PC BISHOP SWIM TEAM        40.80
HANSEN, CAROLINE       8 PC PENINSULA COVENANT      40.88
OOSTERHOUSE, HALEY     7 PC WEST VALLEY SWIM C      43.43
WENZLAU, MARGARET      8 PC UNIVERSITY CLUB ST      43.71
PANOPIO, HAZEL         8 PC DALY CITY DOLPHINS      44.43
SHIEH, ALICE           8 PC DEANZA CUPERTINO A      45.04
HARRUS, RACHEL         8 PC UNIVERSITY CLUB ST      45.19
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH             45.24
SIMMONS, KELLY         8 PC AGCC OSPREY             49.61
DANG, TUVI             8 PC FLYING FISH             49.87
BRATTON, HANNA         8 PC SOUTH TAHOE SWIM T      50.14
MCGUCKIN, KATIE        7 PC SANTA CRUZ COUNTY       51.25
WALBERG, HEIDI         7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      51.61
LEE, KATHARINE         8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      52.70
=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   8&UN    100 I.M.                                    EVENT   37
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEVERE, JACQUI         8 PC LADERA OAKS           1:23.82
TERNES, KORYN          8 PC BISHOP SWIM TEAM      1:28.81
SCHAEFER, MADDY        8 PC UNIVERSITY CLUB ST    1:28.88
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   8&UN    100 I.M.                                    EVENT   37
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DAVIS, SAMI            8 PC SANTA CLARA SWIM C    1:29.71
HARRUS, RACHEL         8 PC UNIVERSITY CLUB ST    1:33.14
TOMIMATSU, JORDAN      8 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:33.93
TORRE, MEGAN           7 PC TIGER AQUATICS        1:34.81
MOORE, JORDAN          8 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:35.10
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH           1:35.31
PRUTTON, KENDRA        8 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:35.65
SHIEH, ALICE           8 PC DEANZA CUPERTINO A    1:36.11
POWERS, DANIELLE       8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:37.83
TANG, MICHELLE         7 PC SAN FRANCISCO REC     1:37.90
DANG, TUVI             8 PC FLYING FISH           1:38.39
OOSTERHOUSE, HALEY     7 PC WEST VALLEY SWIM C    1:38.87
JELLINS, TENNYSON      7 PC LADERA OAKS           1:39.41
LEWIS-BERNARDO, JENA   7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:40.41
CUVIN, MICHELLE        7 PC DALY CITY DOLPHINS    1:41.25
WONG, ERIN             8 PC WEST VALLEY SWIM C    1:41.53
KERSTENS, MONIQUE      7 PC GILROY GATORS SWIM    1:42.05
HAVERCROFT, CHLOE      8 PC WEST VALLEY SWIM C    1:42.47
LIN, LUCIA             8 PC DEANZA CUPERTINO A    1:42.62
HERMAN, SHANNON        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:43.38
PHAM, BIANCA           8 PC SILICON VALLEY AQU    1:44.02
COY, PAILIN            8 PC WEST COAST AQUATIC    1:44.53
PIERONI, MORGANNE      7 PC BARRACUDA AQUATICS    1:45.95
DILLMAN, HANNAH        7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:46.05
BRATTON, HANNA         8 PC SOUTH TAHOE SWIM T    1:46.17
SCHUETZ, MONIKA        8 PC SOLO SWIM CLUB        1:46.90
SIMMONS, KELLY         8 PC AGCC OSPREY           1:47.52
STANBURY, HEATHER      6 PC WEST VALLEY SWIM C    1:48.61
BAUTISTA, ANNA         8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:49.24
BRUNO, HANA            8 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:49.60
DARLING, BRYNNE        8 PC MONTEREY BAY SWIM     1:51.28
HAUSSERMANN, RENA      8 PC MONTEREY BAY SWIM     1:51.67
LASS, KELLIANN         8 PC GILROY GATORS SWIM    1:52.44
DEAN, COURTNEY         8 PC AGCC OSPREY           2:03.45
SCHAEFFER, CARLY       8 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   8&UN    100 FREE RELAY                              EVENT   25
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
UCSA, A                8 PC UNIVERSITY CLUB ST    1:04.78
WV, A                  8 PC WEST VALLEY SWIM C    1:11.39
WAVE, A                8 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:19.06
BAMP, A                8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:19.45
AGCC, A                8 PC AGCC OSPREY           1:21.38
SVAA, A                8 PC SILICON VALLEY AQU    1:21.68
GGST, A                8 PC GILROY GATORS SWIM    1:24.78
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   8&UN    100 MED RELAY                               EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
UCSA, A                8 PC UNIVERSITY CLUB ST    1:17.20
WV, A                  8 PC WEST VALLEY SWIM C    1:27.15
WAVE, A                8 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:29.39
BAMP, A                8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:37.85
SVAA, A                8 PC SILICON VALLEY AQU    1:38.48
AGCC, A                8 PC AGCC OSPREY           1:39.26
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   8&UN    100 MED RELAY                               EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GGST, A                8 PC GILROY GATORS SWIM    1:45.90
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC      28.43
WEI, STEPHANIE        10 PC SANTA CLARA SWIM C      28.65
JONES, JILL           10 PC ORINDA AQUATICS         28.91
NIEHOFF, ABBY         10 PC CARSON AQUATIC CLU      29.51
PRICE, REMY           10 PC TIGER AQUATICS          30.01
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS         30.04
TABOADA, ARLA         10 PC VALLEY SPLASH           30.09
RUSH, ALYSSA          10 PC DALY CITY DOLPHINS      30.10
KAUFMAN, ALEXANDRA    10 PC STANFORD COVINGTON      30.12
BLOM, ALISON          10 PC PIRANHA SWIMMING        30.23
TARKA, GRACE          10 PC TIGER AQUATICS          30.24
CHARVOZ, KATELYN      10 PC TERRAPINS SWIM TEA      30.31
LEE, MORGAN           10 PC SUNNYVALE SWIM TEA      30.69
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS      30.71
WINDGASSEN, TAYLOR    10 PC SILICON VALLEY AQU      30.84
GOLD, COURTNEY        10 PC AGCC OSPREY             31.16
GOLDMAN, VICTORIA     10 PC PIRANHA SWIMMING        31.16
BRANDL, KATHLEEN      10 PC PENINSULA COVENANT      31.24
LOOK, MACKENZIE       10 PC WEST VALLEY SWIM C      31.29
ANDERSON, HALEY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR      31.33
ROLAND, KELSEY        10 PC VALLEY SPLASH           31.45
SCHOETTLE, NOELLE     10 PC STANFORD COVINGTON      31.52
WANG, KAREN            9 PC DEANZA CUPERTINO A      31.81
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA      31.82
WATSON, KAYLEY         9 PC ORINDA AQUATICS         32.11
KLAREN, MELANIE        9 PC TIGER AQUATICS          32.26
LU, ZOE               10 PC FLYING FISH             32.34
OOSTERHOUSE, LINDSAY  10 PC WEST VALLEY SWIM C      32.35
ATALA, KIM            10 PC SILICON VALLEY AQU      32.37
COMIN, ISABELLA       10 PC GILROY GATORS SWIM      32.50
HOLMAN, ELIZABETH     10 PC NAPA VALLEY SWIM T      32.50
NOLET, MEGAN          10 PC WEST VALLEY SWIM C      32.54
VO, ANYA              10 PC SANTA CLARA SWIM C      32.73
NGUYEN, STEPHANIE     10 PC DEANZA CUPERTINO A      32.82
BROOKS, DANIELLE      10 PC PENINSULA COVENANT      32.83
MCGUCKIN, KELLY       10 PC SANTA CRUZ COUNTY       32.92
HEEREMA, GABBY        10 PC WEST VALLEY SWIM C      33.26
HENSEY, SARAH         10 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      33.40
COHEN, TAYLOR         10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      33.64
REIS, KATIA           10 PC PLEASANTON SEA HAW      33.79
GARDNER, KATHLEEN     10 PC ALMADEN SWIM & RAC      33.93
GARLAND, NATALIE       9 PC CAMPBELL WAVE MAKE      33.93
MORA, JACLYN          10 PC WEST VALLEY SWIM C      34.02
HUSTED, KATRINA       10 PC NAPA VALLEY SWIM T      34.20
REMER, JULIA          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      34.20
DONNELLY, SARAH        9 PC SANTA CLARA SWIM C      34.28
NAPIER, SHELBY        10 PC BARRACUDA AQUATICS      34.31
CARLSON, DANIELLE     10 PC UNIVERSITY CLUB ST      34.38
RABY, CHRISTINA        9 PC MORGAN HILL SWIM C      34.39
MITCHELL, CHELSEA     10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      34.41
WHITSON, ALLISON      10 PC STANFORD COVINGTON      34.47
PEANASKY, ANNE         9 PC SUNNYVALE SWIM TEA      34.52
HUNT, HILARY           9 PC ALMADEN SWIM & RAC      34.54
GUNTER, KILEY         10 PC SILICON VALLEY AQU      34.63
JAMES-KAVANAUGH, KELS 10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      34.64
JHONG, MARCIE         10 PC MISSION SAN JOSE A      34.66
HUANG, SELENA          9 PC MISSION SAN JOSE A      34.84
FONG, CATHERINE        9 PC MISSION SAN JOSE A      34.94
MYINT, RUBY           10 PC DALY CITY DOLPHINS      34.95
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JOSEPH, ANISA         10 PC MONTEREY BAY SWIM       34.96
ORNELAS, MARISELA     10 PC ALMADEN SWIM & RAC      34.98
LEE, DIANA            10 PC DEANZA CUPERTINO A      35.03
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU      35.06
MILLER, SHAWNIE       10 PC PIRANHA SWIMMING        35.16
FRANCIS, ALEXA         9 PC WEST VALLEY SWIM C      35.21
BUCK, CARLY           10 PC TWIN VALLEY AQUATI      35.36
DIRADO, SARAH         10 PC SANTA ROSA NEPTUNE      35.39
WU, SHUCEN             9 PC FOG CITY HAMMERHEA      35.48
TANG, CHYNNA          10 PC PENINSULA COVENANT      35.85
HAMILTON, CHRISTIE    10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.93
REARDON, VICTORIA     10 PC MISSION SAN JOSE A      35.93
MCKINNEY, LISA        10 PC VALLEY SPLASH           36.16
YE, GLORIA            10 PC DEANZA CUPERTINO A      36.18
HIGGINBOTHAM, ELAINE   9 PC VALLEY SPLASH           36.34
ALLEN, KAITLYN        10 PC SOUTH VALLEY SWIM       36.56
ALLMAN, LAYLA          9 PC PENINSULA COVENANT      36.71
MEDVED, NATALIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.07
HU, JENNY              9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      37.13
MILLER, MICHAELA       9 PC SUNNYVALE SWIM TEA      37.31
SCOTT, JULIANA        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      37.98
BLACKBURN, TAYLOR      9 PC PENINSULA COVENANT      38.00
DAVIS, MELISSA        10 PC GILROY GATORS SWIM      38.63
RANKIN, RACHEL         9 PC PENINSULA COVENANT      40.23
REGUERO, REBECA        9 PC WEST COAST AQUATIC      41.03
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       1:01.83
WEI, STEPHANIE        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:01.97
GARCIA, MONICA        10 PC WEST COAST AQUATIC    1:02.13
NIEHOFF, ABBY         10 PC CARSON AQUATIC CLU    1:02.85
PRUTTON, DIANDRA      10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:04.36
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:05.26
JONES, JILL           10 PC ORINDA AQUATICS       1:05.51
BLOM, ALISON          10 PC PIRANHA SWIMMING      1:06.74
WALITSCH, JAMIE       10 PC AGCC OSPREY           1:07.08
TABOADA, ARLA         10 PC VALLEY SPLASH         1:07.37
WINDGASSEN, TAYLOR    10 PC SILICON VALLEY AQU    1:08.09
PRICE, REMY           10 PC TIGER AQUATICS        1:08.27
TARKA, GRACE          10 PC TIGER AQUATICS        1:08.33
KAUFMAN, ALEXANDRA    10 PC STANFORD COVINGTON    1:08.62
ANDERSON, HALEY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:09.58
LOOK, MACKENZIE       10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:09.63
GOLDMAN, VICTORIA     10 PC PIRANHA SWIMMING      1:09.68
POWER, KELLEN         10 PC AGCC OSPREY           1:09.94
GOLD, COURTNEY        10 PC AGCC OSPREY           1:11.75
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:11.84
RUSH, ALYSSA          10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:12.05
SCHOETTLE, NOELLE     10 PC STANFORD COVINGTON    1:12.13
STRENFEL, ALEX        10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:12.21
VO, ANYA              10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:12.22
HOLMAN, ELIZABETH     10 PC NAPA VALLEY SWIM T    1:12.72
OOSTERHOUSE, LINDSAY  10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:13.13
ATALA, KIM            10 PC SILICON VALLEY AQU    1:13.62
HEEREMA, GABBY        10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:13.98
AQUINO, NINA          10 PC FLYING FISH           1:14.00
GUNTER, KILEY         10 PC SILICON VALLEY AQU    1:15.22
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JHONG, MARCIE         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:15.56
GARLAND, NATALIE       9 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:15.67
CHAN, SHAWNA           9 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:15.80
SHERRIN, BRIANNA       9 PC SILICON VALLEY AQU    1:15.85
MORA, JACLYN          10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:16.30
COMIN, ISABELLA       10 PC GILROY GATORS SWIM    1:16.72
LEUNG, MEGAN          10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:16.95
HENSEY, SARAH         10 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:17.21
ORNELAS, MARISELA     10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:17.35
NAPIER, SHELBY        10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:17.60
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:17.69
CHENOWETH, NICOLE      9 PC WEST COAST AQUATIC    1:17.92
KUO, SELENA           10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:18.02
CARLSON, DANIELLE     10 PC UNIVERSITY CLUB ST    1:18.10
DONNELLY, SARAH        9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:18.51
MILLER, SHAWNIE       10 PC PIRANHA SWIMMING      1:19.00
MYINT, RUBY           10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:19.54
KLAREN, MELANIE        9 PC TIGER AQUATICS        1:19.57
HUSTED, KATRINA       10 PC NAPA VALLEY SWIM T    1:19.89
WHITSON, ALLISON      10 PC STANFORD COVINGTON    1:19.95
TANG, CHYNNA          10 PC PENINSULA COVENANT    1:20.38
FONG, CATHERINE        9 PC MISSION SAN JOSE A    1:20.60
HUANG, SELENA          9 PC MISSION SAN JOSE A    1:21.10
ALLEN, KAITLYN        10 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:21.28
JAMES-KAVANAUGH, KELS 10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:21.34
HIGGINBOTHAM, ELAINE   9 PC VALLEY SPLASH         1:21.52
MEDVED, NATALIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:22.13
CONROY, ALESIA        10 PC AGCC OSPREY           1:22.49
RABY, CHRISTINA        9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:24.44
MITCHELL, CHELSEA     10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:24.82
SPYROV, BARBARA B      9 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:24.97
TRACY, KAITLYN         9 PC STANFORD COVINGTON    1:25.66
GARDNER, KATHLEEN     10 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED
JOSEPH, ANISA         10 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
MCGUCKIN, KELLY       10 PC SANTA CRUZ COUNTY      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   10&UN   200 FREE                                    EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEI, STEPHANIE        10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:14.07
PRUTTON, DIANDRA      10 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:14.80
NIEHOFF, ABBY         10 PC CARSON AQUATIC CLU    2:16.43
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       2:16.59
BLOM, ALISON          10 PC PIRANHA SWIMMING      2:20.24
ANDERSON, HALEY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:24.94
DIRADO, MADELINE       9 PC SANTA ROSA NEPTUNE    2:25.21
VO, ANYA              10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:27.91
POWER, KELLEN         10 PC AGCC OSPREY           2:28.56
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:31.66
ISAACS, CAROLINE      10 PC WEST COAST AQUATIC    2:33.34
RUSH, ALYSSA          10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:33.86
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS    2:35.23
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS    2:40.42
SHERRIN, BRIANNA       9 PC SILICON VALLEY AQU    2:40.46
DINIS, CHELSEA        10 PC MISSION SAN JOSE A    2:42.76
MARTINEZ, LAURA       10 PC SOLO SWIM CLUB        2:44.18
YUEN, VIVIAN           9 PC DEANZA CUPERTINO A    2:44.47
CHENOWETH, NICOLE      9 PC WEST COAST AQUATIC    2:46.57
RICO, MONIQUE         10 PC MISSION SAN JOSE A    2:47.11
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   10&UN   200 FREE                                    EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HUANG, SELENA          9 PC MISSION SAN JOSE A    2:50.59
CRUZ, LAUREN          10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:51.68
ORNELAS, MARISELA     10 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:52.83
ALLMAN, LAYLA          9 PC PENINSULA COVENANT    2:56.57
FONG, CATHERINE        9 PC MISSION SAN JOSE A    2:57.92
TRACY, KAITLYN         9 PC STANFORD COVINGTON    3:02.16
GARDNER, KATHLEEN     10 PC ALMADEN SWIM & RAC    3:02.98
LORD, TIANA           10 PC ALMADEN SWIM & RAC    3:06.54
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   10&UN   500 FREE                                    EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WALITSCH, JAMIE       10 PC AGCC OSPREY           5:50.02
NIEHOFF, ABBY         10 PC CARSON AQUATIC CLU    5:53.94
DELISLE, LAURENCE     10 PC DEANZA CUPERTINO A    5:57.71
PRUTTON, DIANDRA      10 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:58.75
WEI, STEPHANIE        10 PC SANTA CLARA SWIM C    6:10.09
LEE, MORGAN           10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    6:37.43
DIRADO, MADELINE       9 PC SANTA ROSA NEPTUNE    6:41.50
DILLMAN, BRENNA       10 PC UNATTACHED PACIFIC    6:41.82
NICHOLSON, JESSICA    10 PC SOUTH VALLEY SWIM     6:47.55
SMITH, HALEY           9 PC SANTA CLARA SWIM C    6:48.22
SMITH, ESTHER         10 PC PENINSULA COVENANT    6:54.10
DINIS, CHELSEA        10 PC MISSION SAN JOSE A    6:58.58
CHENOWETH, NICOLE      9 PC WEST COAST AQUATIC    7:03.29
RICK, KATE             9 PC MORGAN HILL SWIM C    7:03.43
MORA, JACLYN          10 PC WEST VALLEY SWIM C    7:05.34
RUSH, ALYSSA          10 PC DALY CITY DOLPHINS    7:08.42
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    7:14.27
PEANASKY, ANNE         9 PC SUNNYVALE SWIM TEA    7:19.64
MILLER, SHAWNIE       10 PC PIRANHA SWIMMING      7:22.56
FERRANTE, MARISSA     10 PC CABRILLO THRESHERS    7:34.86
HAMILTON, CHRISTIE    10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    7:56.08
=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   47
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC      32.11
DELISLE, LAURENCE     10 PC DEANZA CUPERTINO A      32.63
PRUTTON, DIANDRA      10 PC TERRAPINS SWIM TEA      32.99
WATSON, KAYLEY         9 PC ORINDA AQUATICS         36.13
NGUYEN, STEPHANIE     10 PC DEANZA CUPERTINO A      37.06
BRANDL, KATHLEEN      10 PC PENINSULA COVENANT      37.38
STRENFEL, ALEX        10 PC BARRACUDA AQUATICS      37.53
OOSTERHOUSE, LINDSAY  10 PC WEST VALLEY SWIM C      37.62
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS      37.65
HEGDE, ROSHINI        10 PC SANTA CLARA SWIM C      37.76
KLAREN, MELANIE        9 PC TIGER AQUATICS          38.30
RUSH, ALYSSA          10 PC DALY CITY DOLPHINS      38.46
MENDEZ, LACEY         10 PC MISSION SAN JOSE A      38.57
COHEN, TAYLOR         10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      38.63
YUEN, VIVIAN           9 PC DEANZA CUPERTINO A      38.64
SMITH, HALEY           9 PC SANTA CLARA SWIM C      39.09
SCHOETTLE, NOELLE     10 PC STANFORD COVINGTON      39.23
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS      39.37
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS      39.40
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   47
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DINIS, CHELSEA        10 PC MISSION SAN JOSE A      39.44
ALLEN, KAITLYN        10 PC SOUTH VALLEY SWIM       39.45
SMITH, ESTHER         10 PC PENINSULA COVENANT      39.45
CHARVOZ, KATELYN      10 PC TERRAPINS SWIM TEA      39.67
REYES, NICOLE          9 PC WEST COAST AQUATIC      39.95
TERNES, KYLIE         10 PC BISHOP SWIM TEAM        40.00
KUO, SELENA           10 PC DEANZA CUPERTINO A      40.10
LEUNG, MEGAN          10 PC DEANZA CUPERTINO A      40.15
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS      40.28
KAUFMAN, ALEXANDRA    10 PC STANFORD COVINGTON      40.37
MCKINNEY, LISA        10 PC VALLEY SPLASH           40.51
CHAN, SHAWNA           9 PC SOUTH SAN FRANCISC      40.54
WU, SHUCEN             9 PC FOG CITY HAMMERHEA      40.77
MORA, JACLYN          10 PC WEST VALLEY SWIM C      40.79
HAMILTON, CHRISTIE    10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.82
MCGUCKIN, KELLY       10 PC SANTA CRUZ COUNTY       40.82
PARKER, HAYLEY         9 PC PENINSULA COVENANT      41.00
JAMES-KAVANAUGH, KELS 10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      41.02
HEEREMA, GABBY        10 PC WEST VALLEY SWIM C      41.05
PANOPIO, KATHERINE     9 PC DALY CITY DOLPHINS      41.24
CHENOWETH, NICOLE      9 PC WEST COAST AQUATIC      41.37
TOMKINS, EMILY        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      41.38
MITCHELL, CHELSEA     10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      41.40
ROLAND, KELSEY        10 PC VALLEY SPLASH           41.50
ISAACS, CAROLINE      10 PC WEST COAST AQUATIC      41.57
HUNT, HILARY           9 PC ALMADEN SWIM & RAC      41.72
JHONG, MARCIE         10 PC MISSION SAN JOSE A      41.72
MILLER, MICHAELA       9 PC SUNNYVALE SWIM TEA      41.95
BROOKS, DANIELLE      10 PC PENINSULA COVENANT      42.13
LEE, ALISON           10 PC FLYING FISH             42.24
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU      42.32
ALLMAN, LAYLA          9 PC PENINSULA COVENANT      42.40
FRANCIS, ALEXA         9 PC WEST VALLEY SWIM C      42.64
CARLSON, DANIELLE     10 PC UNIVERSITY CLUB ST      42.65
HU, JENNY              9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      42.75
SHERIDAN, BECCA       10 PC AGCC OSPREY             42.81
REMER, JULIA          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      42.88
REARDON, VICTORIA     10 PC MISSION SAN JOSE A      43.31
COMIN, ISABELLA       10 PC GILROY GATORS SWIM      43.54
REIS, KATIA           10 PC PLEASANTON SEA HAW      43.55
DONNELLY, SARAH        9 PC SANTA CLARA SWIM C      43.64
OTT, ASHLEY           10 PC DEANZA CUPERTINO A      43.70
HIGGINBOTHAM, ELAINE   9 PC VALLEY SPLASH           43.76
LEE, DIANA            10 PC DEANZA CUPERTINO A      43.92
SCOTT, JULIANA        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      44.17
CRUZ, LAUREN          10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      44.36
RANKIN, RACHEL         9 PC PENINSULA COVENANT      44.49
GUNTER, KILEY         10 PC SILICON VALLEY AQU      44.53
PETERS, JULIA          9 PC DEANZA CUPERTINO A      44.68
ALBIENTO, LAUREN      10 PC DALY CITY DOLPHINS      45.26
ORNELAS, MARISELA     10 PC ALMADEN SWIM & RAC      45.61
MEDVED, NATALIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      46.28
REGUERO, REBECA        9 PC WEST COAST AQUATIC      46.43
TRACY, KAITLYN         9 PC STANFORD COVINGTON      47.18
BLACKBURN, TAYLOR      9 PC PENINSULA COVENANT      48.54
ATALA, KIM            10 PC SILICON VALLEY AQU     DQUED
FONG, CATHERINE        9 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
HUSTED, KATRINA       10 PC NAPA VALLEY SWIM T     DQUED
NAPIER, SHELBY        10 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
WANG, KAREN            9 PC DEANZA CUPERTINO A     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   10&UN   100 BACK                                    EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DELISLE, LAURENCE     10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:07.58
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:09.76
PRUTTON, DIANDRA      10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:10.42
WALITSCH, JAMIE       10 PC AGCC OSPREY           1:15.76
DANG, VIVIAN          10 PC FLYING FISH           1:17.85
HEGDE, ROSHINI        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:18.99
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:19.22
NGUYEN, STEPHANIE     10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:19.68
WATSON, KAYLEY         9 PC ORINDA AQUATICS       1:20.27
AQUINO, NINA          10 PC FLYING FISH           1:21.09
LOOK, MACKENZIE       10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:21.20
TABOADA, ARLA         10 PC VALLEY SPLASH         1:21.64
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:22.33
STRENFEL, ALEX        10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:22.60
SMITH, HALEY           9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:23.02
DILLMAN, BRENNA       10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:23.13
YUEN, VIVIAN           9 PC DEANZA CUPERTINO A    1:23.57
OOSTERHOUSE, LINDSAY  10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:23.61
ISAACS, CAROLINE      10 PC WEST COAST AQUATIC    1:24.86
SMITH, ESTHER         10 PC PENINSULA COVENANT    1:24.95
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:25.11
POWER, KELLEN         10 PC AGCC OSPREY           1:25.15
SAMPLES, SHELBY       10 PC PIRANHA SWIMMING      1:25.46
TOMKINS, EMILY        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:25.78
TERNES, KYLIE         10 PC BISHOP SWIM TEAM      1:27.02
AGUAYO, SAMANTHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:27.83
MENDEZ, LACEY         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:27.96
JAMES-KAVANAUGH, KELS 10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:28.10
MORA, JACLYN          10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:28.15
SHERRIN, BRIANNA       9 PC SILICON VALLEY AQU    1:28.28
YE, GLORIA            10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:28.37
CHAN, SHAWNA           9 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:28.60
ALLEN, KAITLYN        10 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:29.00
MCKINNEY, LISA        10 PC VALLEY SPLASH         1:29.00
PANOPIO, KATHERINE     9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:29.07
DIRADO, SARAH         10 PC SANTA ROSA NEPTUNE    1:30.07
HUNT, HILARY           9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:30.71
SCOTT, JULIANA        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:32.20
CRUZ, LAUREN          10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:32.62
HU, JULIA             10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:33.01
LEE, ALISON           10 PC FLYING FISH           1:33.16
HU, JENNY              9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:34.09
PARKER, HAYLEY         9 PC PENINSULA COVENANT    1:34.32
SHERIDAN, BECCA       10 PC AGCC OSPREY           1:35.14
MARTINEZ, LAURA       10 PC SOLO SWIM CLUB        1:35.44
ORNELAS, MARISELA     10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:35.65
GARDNER, KATHLEEN     10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:36.15
REGUERO, REBECA        9 PC WEST COAST AQUATIC    1:37.01
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:37.45
ALBIENTO, LAUREN      10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:38.48
OTT, ASHLEY           10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:39.94
DINIS, CHELSEA        10 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
GARLAND, NATALIE       9 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
MEDVED, NATALIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
MITCHELL, CHELSEA     10 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   35
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BUCK, CARLY           10 PC TWIN VALLEY AQUATI      35.57
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS         35.79
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS      36.16
GOLD, COURTNEY        10 PC AGCC OSPREY             38.29
ISAACS, CAROLINE      10 PC WEST COAST AQUATIC      38.76
NOLET, MEGAN          10 PC WEST VALLEY SWIM C      39.60
SAMPLES, SHELBY       10 PC PIRANHA SWIMMING        40.42
DANG, VIVIAN          10 PC FLYING FISH             40.46
JONES, JILL           10 PC ORINDA AQUATICS         40.51
PRICE, REMY           10 PC TIGER AQUATICS          40.80
TARKA, GRACE          10 PC TIGER AQUATICS          41.97
HOLMAN, ELIZABETH     10 PC NAPA VALLEY SWIM T      42.08
LU, ZOE               10 PC FLYING FISH             42.19
HEGDE, ROSHINI        10 PC SANTA CLARA SWIM C      42.22
CHARVOZ, KATELYN      10 PC TERRAPINS SWIM TEA      42.35
RICK, KATE             9 PC MORGAN HILL SWIM C      42.35
COHEN, TAYLOR         10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      42.72
HENSEY, SARAH         10 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      42.72
MENDEZ, LACEY         10 PC MISSION SAN JOSE A      42.86
SHERIDAN, BECCA       10 PC AGCC OSPREY             43.22
JOSEPH, ANISA         10 PC MONTEREY BAY SWIM       43.23
NGUYEN, STEPHANIE     10 PC DEANZA CUPERTINO A      43.43
WATSON, KAYLEY         9 PC ORINDA AQUATICS         43.87
KUO, SELENA           10 PC DEANZA CUPERTINO A      44.04
SHERRIN, BRIANNA       9 PC SILICON VALLEY AQU      44.12
ILLICH, LAURA         10 PC LADERA OAKS             44.17
NICHOLSON, JESSICA    10 PC SOUTH VALLEY SWIM       44.27
LEUNG, MEGAN          10 PC DEANZA CUPERTINO A      44.42
GUNTER, KILEY         10 PC SILICON VALLEY AQU      44.50
WU, SHUCEN             9 PC FOG CITY HAMMERHEA      44.57
SCHOETTLE, NOELLE     10 PC STANFORD COVINGTON      44.67
REYES, NICOLE          9 PC WEST COAST AQUATIC      44.71
HEEREMA, GABBY        10 PC WEST VALLEY SWIM C      44.74
PARKER, HAYLEY         9 PC PENINSULA COVENANT      44.89
REMER, JULIA          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      45.46
DONNELLY, SARAH        9 PC SANTA CLARA SWIM C      45.63
HUNT, HILARY           9 PC ALMADEN SWIM & RAC      45.69
ROLAND, KELSEY        10 PC VALLEY SPLASH           45.70
YE, GLORIA            10 PC DEANZA CUPERTINO A      45.80
CRUZ, LAUREN          10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      46.07
WHITSON, ALLISON      10 PC STANFORD COVINGTON      46.24
FRANCIS, ALEXA         9 PC WEST VALLEY SWIM C      46.25
MALEKMADANI, ARIENN   10 PC SOLO SWIM CLUB          46.39
MYINT, RUBY           10 PC DALY CITY DOLPHINS      46.42
ALBIENTO, LAUREN      10 PC DALY CITY DOLPHINS      46.69
PETERS, JULIA          9 PC DEANZA CUPERTINO A      46.88
ALLMAN, LAYLA          9 PC PENINSULA COVENANT      46.89
REARDON, VICTORIA     10 PC MISSION SAN JOSE A      47.23
MCKINNEY, LISA        10 PC VALLEY SPLASH           47.51
LEE, DIANA            10 PC DEANZA CUPERTINO A      47.77
BROOKS, DANIELLE      10 PC PENINSULA COVENANT      47.96
SPYROV, BARBARA B      9 PC SUNNYVALE SWIM TEA      48.18
CHAN, SHAWNA           9 PC SOUTH SAN FRANCISC      48.23
RANKIN, RACHEL         9 PC PENINSULA COVENANT      48.29
JAMES-KAVANAUGH, KELS 10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      48.32
MUNGER, HOLLY          9 PC PIRANHA SWIMMING        48.44
NAPIER, SHELBY        10 PC BARRACUDA AQUATICS      49.99
MADSEN, MAKENA         9 PC CABRILLO THRESHERS      50.24
WANG, KAREN            9 PC DEANZA CUPERTINO A      50.79
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   35
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DAVIS, MELISSA        10 PC GILROY GATORS SWIM      51.06
LEE, ALISON           10 PC FLYING FISH             51.08
LORD, TIANA           10 PC ALMADEN SWIM & RAC      51.32
PANOPIO, KATHERINE     9 PC DALY CITY DOLPHINS      52.91
HU, JENNY              9 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   10&UN   100 BREAST                                  EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS       1:16.13
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:19.05
BUCK, CARLY           10 PC TWIN VALLEY AQUATI    1:19.69
GOLD, COURTNEY        10 PC AGCC OSPREY           1:23.58
ISAACS, CAROLINE      10 PC WEST COAST AQUATIC    1:24.79
SAMPLES, SHELBY       10 PC PIRANHA SWIMMING      1:25.24
NOLET, MEGAN          10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:26.56
CHARVOZ, KATELYN      10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:27.32
JONES, JILL           10 PC ORINDA AQUATICS       1:28.67
PRICE, REMY           10 PC TIGER AQUATICS        1:28.93
BLOM, ALISON          10 PC PIRANHA SWIMMING      1:29.05
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:30.71
DANG, VIVIAN          10 PC FLYING FISH           1:31.02
YUEN, VIVIAN           9 PC DEANZA CUPERTINO A    1:31.39
LU, ZOE               10 PC FLYING FISH           1:32.20
COHEN, TAYLOR         10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:32.30
LEUNG, MEGAN          10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:32.32
HENSEY, SARAH         10 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:33.37
HOLMAN, ELIZABETH     10 PC NAPA VALLEY SWIM T    1:33.62
MENDEZ, LACEY         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:33.99
ILLICH, LAURA         10 PC LADERA OAKS           1:34.03
JOSEPH, ANISA         10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:34.43
WU, SHUCEN             9 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:34.98
REYES, NICOLE          9 PC WEST COAST AQUATIC    1:35.48
KUO, SELENA           10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:35.98
SHERIDAN, BECCA       10 PC AGCC OSPREY           1:36.05
RICK, KATE             9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:36.28
YE, GLORIA            10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:37.17
HU, JULIA             10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:37.53
GARLAND, NATALIE       9 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:39.03
REMER, JULIA          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:39.24
WHITSON, ALLISON      10 PC STANFORD COVINGTON    1:39.48
MALEKMADANI, ARIENN   10 PC SOLO SWIM CLUB        1:39.79
FRANCIS, ALEXA         9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:39.96
ALBIENTO, LAUREN      10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:40.12
SPYROV, BARBARA B      9 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:40.24
LEE, DIANA            10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:40.90
PARKER, HAYLEY         9 PC PENINSULA COVENANT    1:41.04
REARDON, VICTORIA     10 PC MISSION SAN JOSE A    1:41.70
HUSTED, KATRINA       10 PC NAPA VALLEY SWIM T    1:42.41
PETERS, JULIA          9 PC DEANZA CUPERTINO A    1:43.22
LORD, TIANA           10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:44.58
MUNGER, HOLLY          9 PC PIRANHA SWIMMING      1:45.77
GAGEN, GINETTE        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:46.02
LEE, ALISON           10 PC FLYING FISH           1:50.76
DAVIS, MELISSA        10 PC GILROY GATORS SWIM    1:51.07
PANOPIO, KATHERINE     9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:55.57
CRUZ, LAUREN          10 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
HEGDE, ROSHINI        10 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
MYINT, RUBY           10 PC DALY CITY DOLPHINS     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS         31.17
GARCIA, MONICA        10 PC WEST COAST AQUATIC      31.90
WINDGASSEN, TAYLOR    10 PC SILICON VALLEY AQU      32.66
REED, SHELLI          10 PC SAN BENITO AQUATIC      33.00
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS         33.14
LOOK, MACKENZIE       10 PC WEST VALLEY SWIM C      33.55
BLOM, ALISON          10 PC PIRANHA SWIMMING        33.75
TABOADA, ARLA         10 PC VALLEY SPLASH           34.20
TERNES, KYLIE         10 PC BISHOP SWIM TEAM        34.46
DIRADO, MADELINE       9 PC SANTA ROSA NEPTUNE      34.47
TARKA, GRACE          10 PC TIGER AQUATICS          34.85
KLAREN, MELANIE        9 PC TIGER AQUATICS          35.11
BUCK, CARLY           10 PC TWIN VALLEY AQUATI      35.35
ANDERSON, MOLLY        9 PC BARRACUDA AQUATICS      35.38
ATALA, KIM            10 PC SILICON VALLEY AQU      35.50
SCHOETTLE, NOELLE     10 PC STANFORD COVINGTON      35.93
LEE, MORGAN           10 PC SUNNYVALE SWIM TEA      36.04
AQUINO, NINA          10 PC FLYING FISH             36.13
NOLET, MEGAN          10 PC WEST VALLEY SWIM C      36.29
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA      36.63
RICO, MONIQUE         10 PC MISSION SAN JOSE A      37.50
BROOKS, DANIELLE      10 PC PENINSULA COVENANT      37.58
NICHOLSON, JESSICA    10 PC SOUTH VALLEY SWIM       37.63
HUNT, HILARY           9 PC ALMADEN SWIM & RAC      37.71
DILLMAN, BRENNA       10 PC UNATTACHED PACIFIC      37.86
MCGUCKIN, KELLY       10 PC SANTA CRUZ COUNTY       38.80
TRACY, KAITLYN         9 PC STANFORD COVINGTON      38.85
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS      38.94
COMIN, ISABELLA       10 PC GILROY GATORS SWIM      39.05
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS      39.07
WANG, KAREN            9 PC DEANZA CUPERTINO A      39.07
HIGGINBOTHAM, ELAINE   9 PC VALLEY SPLASH           39.10
REYES, NICOLE          9 PC WEST COAST AQUATIC      39.41
ILLICH, LAURA         10 PC LADERA OAKS             39.50
GUNTER, KILEY         10 PC SILICON VALLEY AQU      39.65
DIRADO, SARAH         10 PC SANTA ROSA NEPTUNE      39.72
ROLAND, KELSEY        10 PC VALLEY SPLASH           39.97
CARLSON, DANIELLE     10 PC UNIVERSITY CLUB ST      40.32
REMER, JULIA          10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      40.61
JHONG, MARCIE         10 PC MISSION SAN JOSE A      40.72
YE, GLORIA            10 PC DEANZA CUPERTINO A      41.05
SAMPLES, SHELBY       10 PC PIRANHA SWIMMING        41.27
MILLER, SHAWNIE       10 PC PIRANHA SWIMMING        41.99
TOMKINS, EMILY        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      42.31
REIS, KATIA           10 PC PLEASANTON SEA HAW      42.65
HOLMAN, ELIZABETH     10 PC NAPA VALLEY SWIM T      43.37
SCOTT, JULIANA        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      44.30
RABY, CHRISTINA        9 PC MORGAN HILL SWIM C      46.61
KAUFMAN, ALEXANDRA    10 PC STANFORD COVINGTON     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   10&UN   100 FLY                                     EVENT   13
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       1:08.85
GARCIA, MONICA        10 PC WEST COAST AQUATIC    1:09.03
WALITSCH, JAMIE       10 PC AGCC OSPREY           1:10.87
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   10&UN   100 FLY                                     EVENT   13
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WEI, STEPHANIE        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:13.31
GOLDMAN, VICTORIA     10 PC PIRANHA SWIMMING      1:16.24
WINDGASSEN, TAYLOR    10 PC SILICON VALLEY AQU    1:16.99
TANG, JENNIFER        10 PC ORINDA AQUATICS       1:17.00
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:17.58
DIRADO, MADELINE       9 PC SANTA ROSA NEPTUNE    1:17.65
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:17.80
LOOK, MACKENZIE       10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:17.95
AQUINO, NINA          10 PC FLYING FISH           1:22.51
TARKA, GRACE          10 PC TIGER AQUATICS        1:23.40
LEE, MORGAN           10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:24.11
STRENFEL, ALEX        10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:24.43
RICO, MONIQUE         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:26.95
TERNES, KYLIE         10 PC BISHOP SWIM TEAM      1:26.95
HU, JULIA             10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:27.07
TOMKINS, EMILY        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:27.86
ATALA, KIM            10 PC SILICON VALLEY AQU    1:29.81
MARTINEZ, LAURA       10 PC SOLO SWIM CLUB        1:30.94
CHENOWETH, NICOLE      9 PC WEST COAST AQUATIC    1:31.01
TRACY, KAITLYN         9 PC STANFORD COVINGTON    1:31.51
FERRANTE, MARISSA     10 PC CABRILLO THRESHERS    1:32.18
PEANASKY, ANNE         9 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:32.53
SCOTT, JULIANA        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:37.39
RICK, KATE             9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:38.87
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:38.94
RABY, CHRISTINA        9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:44.55
GOLD, COURTNEY        10 PC AGCC OSPREY            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GARCIA, MONICA        10 PC WEST COAST AQUATIC    1:09.64
DELISLE, LAURENCE     10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:11.06
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:15.56
NIEHOFF, ABBY         10 PC CARSON AQUATIC CLU    1:15.91
ANDERSON, HALEY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:16.65
WINDGASSEN, TAYLOR    10 PC SILICON VALLEY AQU    1:16.74
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:17.35
DIRADO, MADELINE       9 PC SANTA ROSA NEPTUNE    1:18.45
VO, ANYA              10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:18.82
NGUYEN, STEPHANIE     10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:19.08
JONES, JILL           10 PC ORINDA AQUATICS       1:20.02
NOLET, MEGAN          10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:20.10
TABOADA, ARLA         10 PC VALLEY SPLASH         1:20.26
KAUFMAN, ALEXANDRA    10 PC STANFORD COVINGTON    1:20.54
WATSON, KAYLEY         9 PC ORINDA AQUATICS       1:20.67
CHARVOZ, KATELYN      10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:20.74
HEGDE, ROSHINI        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:20.80
DILLMAN, BRENNA       10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:21.41
POWER, KELLEN         10 PC AGCC OSPREY           1:21.88
DINIS, CHELSEA        10 PC MISSION SAN JOSE A    1:21.93
WANG, KAREN            9 PC DEANZA CUPERTINO A    1:22.17
TERNES, KYLIE         10 PC BISHOP SWIM TEAM      1:22.19
STRENFEL, ALEX        10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:22.27
OOSTERHOUSE, LINDSAY  10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:22.77
PRICE, REMY           10 PC TIGER AQUATICS        1:22.86
BUCK, CARLY           10 PC TWIN VALLEY AQUATI    1:23.02
SMITH, HALEY           9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:23.26
NICHOLSON, JESSICA    10 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:23.39
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCGUCKIN, KELLY       10 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:23.44
HENSEY, SARAH         10 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:23.58
HEEREMA, GABBY        10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:24.18
HU, JULIA             10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:24.56
KUO, SELENA           10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:24.61
RICO, MONIQUE         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:24.88
COHEN, TAYLOR         10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:25.15
YUEN, VIVIAN           9 PC DEANZA CUPERTINO A    1:25.15
SHERRIN, BRIANNA       9 PC SILICON VALLEY AQU    1:25.69
GARLAND, NATALIE       9 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:25.95
REYES, NICOLE          9 PC WEST COAST AQUATIC    1:26.14
KLAREN, MELANIE        9 PC TIGER AQUATICS        1:26.19
JHONG, MARCIE         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:26.20
LEUNG, MEGAN          10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:26.60
DONNELLY, SARAH        9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:26.66
PEANASKY, ANNE         9 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:26.74
ANDREAS, HALEY         9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:26.85
ROLAND, KELSEY        10 PC VALLEY SPLASH         1:26.95
DIRADO, SARAH         10 PC SANTA ROSA NEPTUNE    1:27.12
WU, SHUCEN             9 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:27.91
COMIN, ISABELLA       10 PC GILROY GATORS SWIM    1:27.99
ILLICH, LAURA         10 PC LADERA OAKS           1:28.07
CHAN, SHAWNA           9 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:28.15
JOSEPH, ANISA         10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:28.61
GARDNER, KATHLEEN     10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:29.06
PARKER, HAYLEY         9 PC PENINSULA COVENANT    1:29.50
MENDEZ, LACEY         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:29.56
HIGGINBOTHAM, ELAINE   9 PC VALLEY SPLASH         1:29.58
HUSTED, KATRINA       10 PC NAPA VALLEY SWIM T    1:29.84
MARTINEZ, LAURA       10 PC SOLO SWIM CLUB        1:29.94
MCKINNEY, LISA        10 PC VALLEY SPLASH         1:30.12
WHITSON, ALLISON      10 PC STANFORD COVINGTON    1:30.41
FONG, CATHERINE        9 PC MISSION SAN JOSE A    1:30.69
RABY, CHRISTINA        9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:30.83
NAPIER, SHELBY        10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:31.04
MILLER, SHAWNIE       10 PC PIRANHA SWIMMING      1:31.46
REARDON, VICTORIA     10 PC MISSION SAN JOSE A    1:31.60
ABBOTT, KATHERINE      9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:32.05
FRANCIS, ALEXA         9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:32.07
LEE, DIANA            10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:33.29
FERRANTE, MARISSA     10 PC CABRILLO THRESHERS    1:33.44
PANOPIO, KATHERINE     9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:34.74
HAMILTON, CHRISTIE    10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:34.79
SPYROV, BARBARA B      9 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:35.11
ALBIENTO, LAUREN      10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:35.57
LEE, ALISON           10 PC FLYING FISH           1:36.06
GAGEN, GINETTE        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:37.48
MADSEN, MAKENA         9 PC CABRILLO THRESHERS    1:38.80
LU, ZOE               10 PC FLYING FISH            DQUED
REIS, KATIA           10 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   39                                   FEMALE   10&UN   200 I.M.                                    EVENT   39
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GARCIA, MONICA        10 PC WEST COAST AQUATIC    2:28.81
DELISLE, LAURENCE     10 PC DEANZA CUPERTINO A    2:31.21
BRADLEY, PAIGE        10 PC ORINDA AQUATICS       2:34.84
WALITSCH, JAMIE       10 PC AGCC OSPREY           2:39.10
BRANDL, KATHLEEN      10 PC PENINSULA COVENANT    2:45.98
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   39                                   FEMALE   10&UN   200 I.M.                                    EVENT   39
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ANDERSON, HALEY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:46.96
DANG, VIVIAN          10 PC FLYING FISH           2:51.29
TANEO, TAPER           9 PC MONTEREY BAY SWIM     2:52.00
POWER, KELLEN         10 PC AGCC OSPREY           2:52.98
DILLMAN, BRENNA       10 PC UNATTACHED PACIFIC    2:53.34
VO, ANYA              10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:53.44
LEUNG, MEGAN           9 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:53.78
LEE, MORGAN           10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    2:54.00
SMITH, HALEY           9 PC SANTA CLARA SWIM C    2:54.25
AQUINO, NINA          10 PC FLYING FISH           2:54.30
SAMPLES, SHELBY       10 PC PIRANHA SWIMMING      2:57.33
TOMKINS, EMILY        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:59.63
LU, ZOE               10 PC FLYING FISH           3:03.35
PEANASKY, ANNE         9 PC SUNNYVALE SWIM TEA    3:03.68
GOLDMAN, VICTORIA     10 PC PIRANHA SWIMMING      3:03.77
ILLICH, LAURA         10 PC LADERA OAKS           3:04.40
RICO, MONIQUE         10 PC MISSION SAN JOSE A    3:07.71
REIS, KATIA           10 PC PLEASANTON SEA HAW    3:10.09
HUANG, SELENA          9 PC MISSION SAN JOSE A    3:15.38
SPYROV, BARBARA B      9 PC SUNNYVALE SWIM TEA    3:19.85
RICK, KATE             9 PC MORGAN HILL SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   10&UN   200 M. R.                                   EVENT   55
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
OAPB, A               10 PC ORINDA AQUATICS       2:11.84
AGCC, A               10 PC AGCC OSPREY           2:23.54
DACA, A               10 PC DEANZA CUPERTINO A    2:23.56
WEST, A               10 PC WEST COAST AQUATIC    2:25.27
WV, A                 10 PC WEST VALLEY SWIM C    2:29.94
SVAA, A               10 PC SILICON VALLEY AQU    2:31.18
PCA, A                10 PC PENINSULA COVENANT    2:32.72
BAMP, A               10 PC BARRACUDA AQUATICS    2:33.36
VS, A                 10 PC VALLEY SPLASH         2:34.09
MSJA, A               10 PC MISSION SAN JOSE A    2:34.84
DCD, A                10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:38.25
WAVE, A               10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:41.29
SUNN, A               10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    2:42.01
ALMA, A               10 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:46.38
DACA, B               10 PC DEANZA CUPERTINO A    2:46.43
SRVLA, A              10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:46.44
PCA, B                10 PC PENINSULA COVENANT    2:53.58
GGST, A               10 PC GILROY GATORS SWIM    3:10.60
SCRA, A               10 PC STANFORD COVINGTON     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   10&UN   200 F. R.                                   EVENT   23
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
AGCC, A               10 PC AGCC OSPREY           2:04.19
WEST, A               10 PC WEST COAST AQUATIC    2:07.82
WV, A                 10 PC WEST VALLEY SWIM C    2:08.93
SVAA, A               10 PC SILICON VALLEY AQU    2:10.68
SCRA, A               10 PC STANFORD COVINGTON    2:11.15
VS, A                 10 PC VALLEY SPLASH         2:11.29
PCA, B                10 PC PENINSULA COVENANT    2:12.63
DCD, A                10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:13.20
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   10&UN   200 F. R.                                   EVENT   23
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BAMP, A               10 PC BARRACUDA AQUATICS    2:13.87
MSJA, A               10 PC MISSION SAN JOSE A    2:14.45
FF, A                 10 PC FLYING FISH           2:15.48
DACA, B               10 PC DEANZA CUPERTINO A    2:16.25
SUNN, A               10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    2:18.49
WAVE, A               10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:19.80
SRVLA, A              10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:20.16
ALMA, A               10 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:23.01
MBSC, A               10 PC MONTEREY BAY SWIM     2:31.71
GGST, A               10 PC GILROY GATORS SWIM    2:32.51
PCA, A                10 PC PENINSULA COVENANT    2:42.10
DACA, A               10 PC DEANZA CUPERTINO A     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    8&UN    25 FREE                                     EVENT    8
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HINSHAW, ADAM          8 PC WEST VALLEY SWIM C      13.71
WALTON, LUKE           8 PC GILROY GATORS SWIM      14.21
FAHMY, ADAM            8 PC SALINAS VALLEY AQU      15.01
FLEMING, CASEY         8 PC DEANZA CUPERTINO A      15.17
BAN, SHOTARO           8 PC DEANZA CUPERTINO A      15.39
GAMUROT, BRANDON       8 PC SILICON VALLEY AQU      15.41
NOLLETTE, TYLER        8 PC ALMADEN SWIM & RAC      15.87
HE, BRIAN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR      16.14
KANE, JONATHAN         8 PC AGCC OSPREY             16.32
NUNAN, MICHAEL         8 PC DEANZA CUPERTINO A      16.42
MAI, ANTHONY           8 PC SANTA CLARA SWIM C      16.47
SHILLING, STEPHEN      8 PC ALMADEN SWIM & RAC      16.61
MARTIN, TAYLOR         8 PC SAN BENITO AQUATIC      16.73
NARUNS, NICHOLAS       8 PC STANFORD COVINGTON      16.87
SIX, QUINN             7 PC SILICON VALLEY AQU      17.08
MCCOMB, GARRETT        8 PC LADERA OAKS             17.26
GERRITY, BRIAN         8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      17.70
SELFRIDGE, ZACHARY     7 PC AGCC OSPREY             18.69
ZUEGER-BISEL, JORDON   8 PC PIRANHA SWIMMING        18.90
NAPIER, STEWART        8 PC BARRACUDA AQUATICS      19.36
ALLEN, COBI            7 PC MONTEREY BAY SWIM       24.32
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    6&UN    25 FREE                                     EVENT    4
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MYINT, VICTOR          6 PC DALY CITY DOLPHINS      20.01
MITCHELL, JACK         6 PC MONTCLAIR SWIM TEA      21.51
SHARBEL, JASON         6 PC MONTEREY BAY SWIM       24.84
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   50                                    MALE    8&UN    50 FREE                                     EVENT   50
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HINSHAW, ADAM          8 PC WEST VALLEY SWIM C      30.42
FAHMY, ADAM            8 PC SALINAS VALLEY AQU      31.99
WALTON, LUKE           8 PC GILROY GATORS SWIM      32.43
GAMUROT, BRANDON       8 PC SILICON VALLEY AQU      34.35
STRENFEL, ZACH         8 PC BARRACUDA AQUATICS      36.06
FLEMING, CASEY         8 PC DEANZA CUPERTINO A      36.12
HE, BRIAN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR      36.24
WEN, BOBBY             8 PC SANTA CLARA SWIM C      38.26
CONROY, BRANDON        7 PC SUNNYVALE SWIM TEA      38.34
SIX, QUINN             7 PC SILICON VALLEY AQU      38.41
MAI, ANTHONY           8 PC SANTA CLARA SWIM C      38.94
SHILLING, STEPHEN      8 PC ALMADEN SWIM & RAC      39.02
NUNAN, MICHAEL         8 PC DEANZA CUPERTINO A      39.13
KANE, JONATHAN         8 PC AGCC OSPREY             39.14
MARTIN, TAYLOR         8 PC SAN BENITO AQUATIC      39.61
NARUNS, NICHOLAS       8 PC STANFORD COVINGTON      39.73
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  8 PC SAN BENITO AQUATIC      39.84
WISE, JOE              8 PC LADERA OAKS             42.10
LEWIS-BERNARDO, JACKS  7 PC SAN RAMON LIVERMOR      42.22
=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    8&UN    100 FREE                                    EVENT   30
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HINSHAW, ADAM          8 PC WEST VALLEY SWIM C    1:06.40
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM     1:14.47
BAN, SHOTARO           8 PC DEANZA CUPERTINO A    1:14.94
PORTER, ANDREW         8 PC CABRILLO THRESHERS    1:16.78
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:18.57
HARGROVE, CONOR        8 PC UNATTACHED PACIFIC    1:25.19
KANE, JONATHAN         8 PC AGCC OSPREY           1:28.09
MARKWITH, QUINN        8 PC WEST VALLEY SWIM C    1:30.92
CONROY, BRANDON        7 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:30.94
NARUNS, NICHOLAS       8 PC STANFORD COVINGTON    1:32.60
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    6&UN    25 BACK                                     EVENT   22
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MYINT, VICTOR          6 PC DALY CITY DOLPHINS      24.48
MITCHELL, JACK         6 PC MONTCLAIR SWIM TEA      27.13
SHARBEL, JASON         6 PC MONTEREY BAY SWIM       34.95
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   20                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   20
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WALTON, LUKE           8 PC GILROY GATORS SWIM      18.53
FAHMY, ADAM            8 PC SALINAS VALLEY AQU      18.74
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      19.24
NOLLETTE, TYLER        8 PC ALMADEN SWIM & RAC      19.47
MARKWITH, QUINN        8 PC WEST VALLEY SWIM C      19.89
FLEMING, CASEY         8 PC DEANZA CUPERTINO A      20.36
HE, BRIAN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR      20.49
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  8 PC SAN BENITO AQUATIC      21.38
GERRITY, BRIAN         8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      21.53
MCCOMB, GARRETT        8 PC LADERA OAKS             21.54
ZUEGER-BISEL, JORDON   8 PC PIRANHA SWIMMING        22.16
MAI, ANTHONY           8 PC SANTA CLARA SWIM C      22.61
DESMIDT, STEVEN        8 PC PENINSULA COVENANT      22.75
LAWLER, KELTAN         7 PC SANTA CLARA SWIM C      22.78
NUNAN, MICHAEL         8 PC DEANZA CUPERTINO A      22.88
SIX, QUINN             7 PC SILICON VALLEY AQU      23.23
DESMIDT, JONATHON      8 PC PENINSULA COVENANT      23.43
NAPIER, STEWART        8 PC BARRACUDA AQUATICS      23.68
MARTIN, TAYLOR         8 PC SAN BENITO AQUATIC      27.97
ALLEN, COBI            7 PC MONTEREY BAY SWIM       29.38
=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    8&UN    50 BACK                                     EVENT   46
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HINSHAW, ADAM          8 PC WEST VALLEY SWIM C      35.93
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      40.27
BAN, SHOTARO           8 PC DEANZA CUPERTINO A      40.74
PORTER, ANDREW         8 PC CABRILLO THRESHERS      42.86
CONROY, BRANDON        7 PC SUNNYVALE SWIM TEA      43.52
NOLLETTE, TYLER        8 PC ALMADEN SWIM & RAC      43.52
WEN, BOBBY             8 PC SANTA CLARA SWIM C      43.95
HE, BRIAN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR      45.25
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  8 PC SAN BENITO AQUATIC      46.84
BAUTISTA, KEKOA        7 PC UNATTACHED PACIFIC      47.88
ZUEGER-BISEL, JORDON   8 PC PIRANHA SWIMMING        48.12
GERRITY, BRIAN         8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      48.30
LEWIS-BERNARDO, JACKS  7 PC SAN RAMON LIVERMOR      50.49
MCCOMB, GARRETT        8 PC LADERA OAKS            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    8&UN    25 BREAST                                   EVENT   12
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HARGROVE, CONOR        8 PC UNATTACHED PACIFIC      19.50
SONG, MITCHELL         8 PC DEANZA CUPERTINO A      20.41
FAHMY, ADAM            8 PC SALINAS VALLEY AQU      20.92
FLEMING, CASEY         8 PC DEANZA CUPERTINO A      21.34
SHILLING, STEPHEN      8 PC ALMADEN SWIM & RAC      21.53
STRENFEL, ZACH         8 PC BARRACUDA AQUATICS      21.87
GAMUROT, BRANDON       8 PC SILICON VALLEY AQU      22.28
KANE, JONATHAN         8 PC AGCC OSPREY             22.80
LAWLER, KELTAN         7 PC SANTA CLARA SWIM C      24.06
MARKWITH, QUINN        8 PC WEST VALLEY SWIM C      24.67
HILLS, JACK            8 PC AGCC OSPREY             24.97
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    8&UN    25 BREAST                                   EVENT   12
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ALLEN, COBI            7 PC MONTEREY BAY SWIM       38.18
SHARBEL, JASON         6 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    8&UN    50 BREAST                                   EVENT   34
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HARGROVE, CONOR        8 PC UNATTACHED PACIFIC      45.09
WEN, BOBBY             8 PC SANTA CLARA SWIM C      45.48
SHILLING, STEPHEN      8 PC ALMADEN SWIM & RAC      46.58
PORTER, ANDREW         8 PC CABRILLO THRESHERS      47.31
SONG, MITCHELL         8 PC DEANZA CUPERTINO A      47.75
STRENFEL, ZACH         8 PC BARRACUDA AQUATICS      48.14
GAMUROT, BRANDON       8 PC SILICON VALLEY AQU      50.02
GERRITY, BRIAN         8 PC SUNNYVALE SWIM TEA      50.89
WISE, JOE              8 PC LADERA OAKS             52.02
BAUTISTA, KEKOA        7 PC UNATTACHED PACIFIC      58.00
KANE, JONATHAN         8 PC AGCC OSPREY            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    8&UN    25 FLY                                      EVENT   16
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WALTON, LUKE           8 PC GILROY GATORS SWIM      15.96
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM       16.23
BAN, SHOTARO           8 PC DEANZA CUPERTINO A      16.50
FAHMY, ADAM            8 PC SALINAS VALLEY AQU      16.70
NUNAN, MICHAEL         8 PC DEANZA CUPERTINO A      17.00
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      17.40
NOLLETTE, TYLER        8 PC ALMADEN SWIM & RAC      17.85
SIX, QUINN             7 PC SILICON VALLEY AQU      18.83
LEWIS-BERNARDO, JACKS  7 PC SAN RAMON LIVERMOR      19.13
MAI, ANTHONY           8 PC SANTA CLARA SWIM C      19.55
SONG, MITCHELL         8 PC DEANZA CUPERTINO A      19.71
NARUNS, NICHOLAS       8 PC STANFORD COVINGTON      19.85
MARKWITH, QUINN        8 PC WEST VALLEY SWIM C      21.33
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    8&UN    50 FLY                                      EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
STUEWE, CONNOR         8 PC BARRACUDA AQUATICS      38.55
WALTON, LUKE           8 PC GILROY GATORS SWIM      38.78
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM       39.08
GAMUROT, BRANDON       8 PC SILICON VALLEY AQU      39.46
WEN, BOBBY             8 PC SANTA CLARA SWIM C      41.41
STRENFEL, ZACH         8 PC BARRACUDA AQUATICS      44.64
PORTER, ANDREW         8 PC CABRILLO THRESHERS      44.80
NOLLETTE, TYLER        8 PC ALMADEN SWIM & RAC      45.14
NUNAN, MICHAEL         8 PC DEANZA CUPERTINO A      45.50
NARUNS, NICHOLAS       8 PC STANFORD COVINGTON      47.10
LEWIS-BERNARDO, JACKS  7 PC SAN RAMON LIVERMOR      48.43
MCCOMB, GARRETT        8 PC LADERA OAKS             48.54
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  8 PC SAN BENITO AQUATIC      48.68
HARGROVE, CONOR        8 PC UNATTACHED PACIFIC      48.72
LAWLER, KELTAN         7 PC SANTA CLARA SWIM C      53.14
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    8&UN    50 FLY                                      EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CONROY, BRANDON        7 PC SUNNYVALE SWIM TEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   38                                    MALE    8&UN    100 I.M.                                    EVENT   38
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HINSHAW, ADAM          8 PC WEST VALLEY SWIM C    1:15.64
BAN, SHOTARO           8 PC DEANZA CUPERTINO A    1:26.64
PORTER, ANDREW         8 PC CABRILLO THRESHERS    1:28.28
RHODES, GARRETT        8 PC MONTEREY BAY SWIM     1:29.15
WEN, BOBBY             8 PC SANTA CLARA SWIM C    1:29.36
STRENFEL, ZACH         8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:31.03
SHILLING, STEPHEN      8 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:33.42
FLEMING, CASEY         8 PC DEANZA CUPERTINO A    1:33.52
HE, BRIAN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:34.88
MAI, ANTHONY           8 PC SANTA CLARA SWIM C    1:38.71
GERRITY, BRIAN         8 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:39.40
CARRILLO-ZAZUETA, TAN  8 PC SAN BENITO AQUATIC    1:40.43
CONROY, BRANDON        7 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:41.51
LAWLER, KELTAN         7 PC SANTA CLARA SWIM C    1:42.13
SONG, MITCHELL         8 PC DEANZA CUPERTINO A    1:43.20
LEWIS-BERNARDO, JACKS  7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:54.28
HARGROVE, CONOR        8 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
MCCOMB, GARRETT        8 PC LADERA OAKS            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    8&UN    100 FREE RELAY                              EVENT   26
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DACA, A                8 PC DEANZA CUPERTINO A    1:06.85
AGCC, A                8 PC AGCC OSPREY           1:26.75
=============================================================================================================================
   EVENT   54                                    MALE    8&UN    100 MED RELAY                               EVENT   54
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DACA, A                8 PC DEANZA CUPERTINO A    1:19.52
AGCC, A                8 PC AGCC OSPREY           1:34.49
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   32                                    MALE    10&UN   50 FREE                                     EVENT   32
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHILLING, BRANDON     10 PC ALMADEN SWIM & RAC      26.75
MURRAY, MATTHEW       10 PC WEST VALLEY SWIM C      26.80
HANNI, RYAN           10 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      28.55
FLEMING, SHAYNE       10 PC DEANZA CUPERTINO A      29.15
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW      29.49
HUANG, EDWARD         10 PC MISSION SAN JOSE A      29.75
STEMBER, JOSEPH       10 PC DALY CITY DOLPHINS      29.78
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      30.02
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C      30.13
GUIDO, CHRISTOPHER    10 PC UNATTACHED PACIFIC      30.49
STILL, CONNOR         10 PC WEST VALLEY SWIM C      30.52
STANBURY, TREVOR       9 PC WEST VALLEY SWIM C      31.31
HOWELL, TREY          10 PC MISSION SAN JOSE A      31.90
GENASCI, LUCA          9 PC SOUTH TAHOE SWIM T      32.40
KIKUTA, NIKOLAS       10 PC VALLEY SPLASH           32.50
GOODSON, WESLEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR      32.83
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS      32.89
REED, ALAN            10 PC DEANZA CUPERTINO A      33.08
HAUSSERMANN, ALEX     10 PC MONTEREY BAY SWIM       33.24
WONG, KAI             10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      33.33
POMEROY, HUNTER        9 PC SANTA CLARA SWIM C      33.53
RISINGER, JESSE        9 PC NAPA VALLEY SWIM T      33.54
FAN, BRIAN            10 PC ALMADEN SWIM & RAC      33.61
PIUNTI, JACK           9 PC ALMADEN SWIM & RAC      33.64
ZHANG, MICHAEL        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      33.82
MARTINEZ, ANDY         9 PC SOLO SWIM CLUB          33.93
LU, KEVIN              9 PC SAN RAMON LIVERMOR      34.00
STEIL, FRANKIE         9 PC PIRANHA SWIMMING        34.25
HOLMAN, ALEX           9 PC NAPA VALLEY SWIM T      34.33
GRACIA, TIMOTHY       10 PC SILICON VALLEY AQU      34.64
WEBER, LUKE           10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      34.76
LIU, MARK              9 PC DEANZA CUPERTINO A      34.91
ANDALUZ, OSCAR         9 PC PENINSULA COVENANT      34.93
PESKE, ERICH           9 PC WEST VALLEY SWIM C      34.98
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU      34.98
FONG, MICHAEL         10 PC SANTA CLARA SWIM C      35.01
REED, ALBERT           9 PC SOUTH TAHOE SWIM T      35.04
WINDLE, YOSHI         10 PC MONTEREY BAY SWIM       35.04
TRUONG, TOMMY         10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      35.12
BELETSKY, ALEX         9 PC SILICON VALLEY AQU      35.24
TERAOKA, IAN          10 PC SILICON VALLEY AQU      35.40
KLIPPERT, JEFFREY     10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      35.47
TAPIZ, NATHAN         10 PC CABRILLO THRESHERS      35.51
SHAPIRO, JAKE          9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      35.64
XU, ALEXANDER          9 PC TWIN VALLEY AQUATI      35.77
MARIN, ELLIOTT        10 PC CABRILLO THRESHERS      36.03
TRAN, WILLIAM         10 PC DEANZA CUPERTINO A      36.25
SWARTZ, SCOTT         10 PC LADERA OAKS             36.29
PARTIN, JACKSON        9 PC CABRILLO THRESHERS      36.44
GNIRKE, JAKOB          9 PC PENINSULA COVENANT      36.72
MALICK, EDDIE         10 PC GILROY GATORS SWIM      38.26
GOLDSMITH, JOEL       10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      38.78
LIN, JONATHON          9 PC CAMPBELL WAVE MAKE      38.85
BARNARD, CHRISTOPHER   9 PC MONTEREY BAY SWIM       38.97
SHIMSHOCK, PETE        9 PC PENINSULA COVENANT      39.45
FRY, KEENAN           10 PC PENINSULA COVENANT      39.67
CUVIN, MICHAEL         9 PC DALY CITY DOLPHINS      39.80
GLASSMAN, ETHAN        9 PC STANFORD COVINGTON      39.88
JURI, WILLIAM          9 PC PENINSULA COVENANT      41.40
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   32                                    MALE    10&UN   50 FREE                                     EVENT   32
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WOLFSMITH, LANCE      10 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   52                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT   52
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHILLING, BRANDON     10 PC ALMADEN SWIM & RAC      58.71
MURRAY, MATTHEW       10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:00.04
HANNI, RYAN           10 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:03.83
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:04.36
TROWBRIDGE, NICK      10 PC STANFORD COVINGTON    1:06.58
FLEMING, SHAYNE       10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:06.84
DAVIS, COLE            9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:06.97
STILL, CONNOR         10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:08.94
GENASCI, LUCA          9 PC SOUTH TAHOE SWIM T    1:09.39
STANBURY, TREVOR       9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:09.59
GUIDO, CHRISTOPHER    10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.78
GOODSON, WESLEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:10.18
ZHANG, KEVIN           9 PC MISSION SAN JOSE A    1:10.84
SINZIG, NICK           9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:11.11
ANDALUZ, ALVARO       10 PC PENINSULA COVENANT    1:11.64
REED, ALAN            10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:12.69
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:12.79
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:12.99
SAMSON, ANTHONY       10 PC SILICON VALLEY AQU    1:13.04
RISINGER, JESSE        9 PC NAPA VALLEY SWIM T    1:13.72
FONG, JEFFREY         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:13.79
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:14.64
MARTINEZ, JONATHON     9 PC DEANZA CUPERTINO A    1:14.70
LU, KEVIN              9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.03
MARIN, ELLIOTT        10 PC CABRILLO THRESHERS    1:15.73
GRACIA, JOEY          10 PC SILICON VALLEY AQU    1:16.22
PIUNTI, JACK           9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:16.23
REED, ALBERT           9 PC SOUTH TAHOE SWIM T    1:16.30
CLARK, DYLAN           9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:16.72
TAPIZ, NATHAN         10 PC CABRILLO THRESHERS    1:17.39
NELSON, BRADLEY       10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:17.62
TRUONG, TOMMY         10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:18.31
STEIL, FRANKIE         9 PC PIRANHA SWIMMING      1:18.50
HOLMAN, ALEX           9 PC NAPA VALLEY SWIM T    1:18.92
GNIRKE, JAKOB          9 PC PENINSULA COVENANT    1:19.84
KLIPPERT, JEFFREY     10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:21.12
HAUSSERMANN, ALEX     10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:22.37
PARTIN, JACKSON        9 PC CABRILLO THRESHERS    1:23.11
MALICK, EDDIE         10 PC GILROY GATORS SWIM    1:28.19
CUVIN, MICHAEL         9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:28.94
=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    10&UN   200 FREE                                    EVENT   28
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TROWBRIDGE, NICK      10 PC STANFORD COVINGTON    2:20.69
KASHI, EVAN           10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    2:24.28
HUANG, EDWARD         10 PC MISSION SAN JOSE A    2:25.45
HAVERCROFT, WILL       9 PC WEST VALLEY SWIM C    2:28.87
KULKARNI, AKASH       10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    2:28.93
STILL, CONNOR         10 PC WEST VALLEY SWIM C    2:30.00
GOODSON, WESLEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:30.48
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    10&UN   200 FREE                                    EVENT   28
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ZHANG, KEVIN           9 PC MISSION SAN JOSE A    2:30.54
SINZIG, NICK           9 PC SANTA CLARA SWIM C    2:31.00
SAMSON, ANTHONY       10 PC SILICON VALLEY AQU    2:31.34
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    2:35.25
MARTINEZ, JONATHON     9 PC DEANZA CUPERTINO A    2:39.39
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM     2:39.72
FONG, JEFFREY         10 PC MISSION SAN JOSE A    2:40.06
KREBS, SAM            10 PC MONTEREY BAY SWIM     2:40.11
GRACIA, JOEY          10 PC SILICON VALLEY AQU    2:42.86
REED, ALBERT           9 PC SOUTH TAHOE SWIM T    2:42.98
TAPIZ, NATHAN         10 PC CABRILLO THRESHERS    2:43.57
WINDLE, YOSHI         10 PC MONTEREY BAY SWIM     2:45.74
GRACIA, TIMOTHY       10 PC SILICON VALLEY AQU    2:46.28
FONG, MICHAEL         10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:48.48
PESKE, ERICH           9 PC WEST VALLEY SWIM C    2:51.23
PARTIN, JACKSON        9 PC CABRILLO THRESHERS    2:52.77
MUONIO, JEREMY        10 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    2:54.00
TSAO, ANDREW          10 PC DEANZA CUPERTINO A    2:56.56
MALICK, EDDIE         10 PC GILROY GATORS SWIM    3:01.79
=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    10&UN   500 FREE                                    EVENT    2
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MURRAY, MATTHEW       10 PC WEST VALLEY SWIM C    5:46.29
TROWBRIDGE, NICK      10 PC STANFORD COVINGTON    6:08.67
MEINTS, JOSHUA        10 PC TERRAPINS SWIM TEA    6:09.19
HANNI, RYAN           10 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    6:14.22
KASHI, EVAN           10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    6:17.48
FLEMING, SHAYNE       10 PC DEANZA CUPERTINO A    6:26.00
SAMSON, ANTHONY       10 PC SILICON VALLEY AQU    6:27.75
HAVERCROFT, WILL       9 PC WEST VALLEY SWIM C    6:31.52
GOODSON, WESLEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    6:40.70
FONG, JEFFREY         10 PC MISSION SAN JOSE A    6:46.48
SPELT, CHRISTIAN       9 PC SUNNYVALE SWIM TEA    6:51.03
CLARK, DYLAN           9 PC WEST VALLEY SWIM C    6:56.72
REED, ALBERT           9 PC SOUTH TAHOE SWIM T    7:00.12
GRACIA, JOEY          10 PC SILICON VALLEY AQU    7:01.05
KREBS, SAM            10 PC MONTEREY BAY SWIM     7:04.72
MARTINEZ, ANDY         9 PC SOLO SWIM CLUB        7:06.91
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM     7:10.17
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    7:12.38
MALICK, EDDIE         10 PC GILROY GATORS SWIM    7:19.70
GRACIA, TIMOTHY       10 PC SILICON VALLEY AQU    7:19.97
=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   48
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TROWBRIDGE, NICK      10 PC STANFORD COVINGTON      33.12
DAVIS, COLE            9 PC SANTA CLARA SWIM C      33.45
FLEMING, SHAYNE       10 PC DEANZA CUPERTINO A      34.18
STEMBER, JOSEPH       10 PC DALY CITY DOLPHINS      34.99
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.62
LAZAROVICI, JULIAN    10 PC DEANZA CUPERTINO A      36.46
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM       36.91
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C      37.13
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM      37.35
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   48
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
COFFIN, TOBY           9 PC DEANZA CUPERTINO A      37.49
POMEROY, HUNTER        9 PC SANTA CLARA SWIM C      37.58
HOWELL, TREY          10 PC MISSION SAN JOSE A      37.99
SINZIG, NICK           9 PC SANTA CLARA SWIM C      38.23
KIKUTA, NIKOLAS       10 PC VALLEY SPLASH           38.53
HUDNALL, MARK         10 PC STANFORD COVINGTON      38.65
KREBS, SAM            10 PC MONTEREY BAY SWIM       38.94
SWARTZ, SCOTT         10 PC LADERA OAKS             39.27
ZHANG, MICHAEL        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      39.39
HOLMAN, ALEX           9 PC NAPA VALLEY SWIM T      39.54
THOMPSON, DANNY       10 PC MORGAN HILL SWIM C      39.83
STANBURY, TREVOR       9 PC WEST VALLEY SWIM C      39.85
TAPIZ, NATHAN         10 PC CABRILLO THRESHERS      40.07
LIU, MARK              9 PC DEANZA CUPERTINO A      40.15
HAVERCROFT, WILL       9 PC WEST VALLEY SWIM C      40.22
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS      40.29
FAN, BRIAN            10 PC ALMADEN SWIM & RAC      40.73
STEIL, FRANKIE         9 PC PIRANHA SWIMMING        40.97
TRAN, WILLIAM         10 PC DEANZA CUPERTINO A      41.05
REED, ALAN            10 PC DEANZA CUPERTINO A      41.31
ANDALUZ, OSCAR         9 PC PENINSULA COVENANT      41.61
GNIRKE, JAKOB          9 PC PENINSULA COVENANT      42.32
TRUONG, TOMMY         10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      43.43
SHAPIRO, JAKE          9 PC MONTCLAIR SWIM TEA      43.55
WONG, KAI             10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      43.93
MARIN, ELLIOTT        10 PC CABRILLO THRESHERS      44.11
WEBER, LUKE           10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      44.64
GOLDSMITH, JOEL       10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      45.56
PICKENS, CHRIS         9 PC MONTEREY BAY SWIM       46.25
GLASSMAN, ETHAN        9 PC STANFORD COVINGTON      46.66
JURI, WILLIAM          9 PC PENINSULA COVENANT     DQUED
LIN, JONATHON          9 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
LU, KEVIN              9 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
PESKE, ERICH           9 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
SHIMSHOCK, PETE        9 PC PENINSULA COVENANT     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    10&UN   100 BACK                                    EVENT   18
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TROWBRIDGE, NICK      10 PC STANFORD COVINGTON    1:10.69
FLEMING, SHAYNE       10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:12.62
STEMBER, JOSEPH       10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:15.45
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.75
DAVIS, COLE            9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:16.63
HUANG, EDWARD         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:16.69
STILL, CONNOR         10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:17.14
LAZAROVICI, JULIAN    10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:17.51
GOODSON, WESLEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:19.70
POMEROY, HUNTER        9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:19.70
HOWELL, TREY          10 PC MISSION SAN JOSE A    1:19.74
KULKARNI, AKASH       10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:21.86
SINZIG, NICK           9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:22.15
HUDNALL, MARK         10 PC STANFORD COVINGTON    1:22.25
MARTINEZ, ANDY         9 PC SOLO SWIM CLUB        1:23.61
HOLMAN, ALEX           9 PC NAPA VALLEY SWIM T    1:24.43
ZHANG, MICHAEL        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:24.53
THOMPSON, DANNY       10 PC MORGAN HILL SWIM C    1:25.76
STANBURY, TREVOR       9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:25.94
GOLDSMITH, JOEL       10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:27.94
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    10&UN   100 BACK                                    EVENT   18
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GNIRKE, JAKOB          9 PC PENINSULA COVENANT    1:28.01
SWARTZ, SCOTT         10 PC LADERA OAKS           1:28.08
WINDLE, YOSHI         10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:29.35
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:29.91
TRUONG, TOMMY         10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:30.05
STEIL, FRANKIE         9 PC PIRANHA SWIMMING      1:30.88
HAUSSERMANN, ALEX     10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:32.77
SHAPIRO, JAKE          9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:33.68
GLASSMAN, ETHAN        9 PC STANFORD COVINGTON    1:37.61
BURBIDGE, NICK         9 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
COFFIN, TOBY           9 PC DEANZA CUPERTINO A     DQUED
TSAO, ANDREW          10 PC DEANZA CUPERTINO A     DQUED
WEBER, LUKE           10 PC MONTCLAIR SWIM TEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   36                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   36
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHILLING, BRANDON     10 PC ALMADEN SWIM & RAC      35.71
MEINTS, JOSHUA        10 PC TERRAPINS SWIM TEA      37.11
GUIDO, CHRISTOPHER    10 PC UNATTACHED PACIFIC      37.68
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW      39.34
ANDALUZ, ALVARO       10 PC PENINSULA COVENANT      39.75
LIU, MARK              9 PC DEANZA CUPERTINO A      40.16
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM      41.12
COFFIN, TOBY           9 PC DEANZA CUPERTINO A      41.64
PIUNTI, JACK           9 PC ALMADEN SWIM & RAC      42.16
KIKUTA, NIKOLAS       10 PC VALLEY SPLASH           42.95
LU, KEVIN              9 PC SAN RAMON LIVERMOR      43.40
MARTINEZ, JONATHON     9 PC DEANZA CUPERTINO A      43.54
NELSON, BRADLEY       10 PC PLEASANTON SEA HAW      43.98
LAZAROVICI, JULIAN    10 PC DEANZA CUPERTINO A      43.99
FONG, MICHAEL         10 PC SANTA CLARA SWIM C      44.35
ZHANG, MICHAEL        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      44.60
ZHANG, OLIVER         10 PC SUNNYVALE SWIM TEA      44.61
TRAN, WILLIAM         10 PC DEANZA CUPERTINO A      44.70
CHAU, EUGENE           9 PC SAN FRANCISCO REC       44.78
FAN, BRIAN            10 PC ALMADEN SWIM & RAC      44.83
ANDALUZ, OSCAR         9 PC PENINSULA COVENANT      44.93
RISINGER, JESSE        9 PC NAPA VALLEY SWIM T      44.93
GENASCI, LUCA          9 PC SOUTH TAHOE SWIM T      45.03
HAUSSERMANN, ALEX     10 PC MONTEREY BAY SWIM       45.18
SPELT, CHRISTIAN       9 PC SUNNYVALE SWIM TEA      45.35
THOMPSON, DANNY       10 PC MORGAN HILL SWIM C      45.52
WONG, KAI             10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      46.04
CLARK, DYLAN           9 PC WEST VALLEY SWIM C      46.34
BELETSKY, ALEX         9 PC SILICON VALLEY AQU      46.35
PARTIN, JACKSON        9 PC CABRILLO THRESHERS      47.17
SWARTZ, SCOTT         10 PC LADERA OAKS             47.28
WOLFSMITH, LANCE      10 PC GILROY GATORS SWIM      48.33
WINDLE, YOSHI         10 PC MONTEREY BAY SWIM       48.54
WEBER, LUKE           10 PC MONTCLAIR SWIM TEA      48.94
PICKENS, CHRIS         9 PC MONTEREY BAY SWIM       49.06
HALL, KEVIN           10 PC AGCC OSPREY             49.71
XU, ALEXANDER          9 PC TWIN VALLEY AQUATI      49.75
CAINE, NICHOLAS        9 PC SOLO SWIM CLUB          49.97
JURI, WILLIAM          9 PC PENINSULA COVENANT      51.30
FRY, KEENAN           10 PC PENINSULA COVENANT     DQUED
MALICK, EDDIE         10 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    10&UN   100 BREAST                                  EVENT    6
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GUIDO, CHRISTOPHER    10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:22.14
ANDALUZ, ALVARO       10 PC PENINSULA COVENANT    1:23.27
LIU, MARK              9 PC DEANZA CUPERTINO A    1:24.98
KULKARNI, AKASH       10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:28.63
COFFIN, TOBY           9 PC DEANZA CUPERTINO A    1:30.84
TRAN, WILLIAM         10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:31.39
PIUNTI, JACK           9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:31.52
KASHI, EVAN           10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:31.85
LAZAROVICI, JULIAN    10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:32.13
FONG, MICHAEL         10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:33.86
SPELT, CHRISTIAN       9 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:34.17
ZHANG, OLIVER         10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:35.15
ANDALUZ, OSCAR         9 PC PENINSULA COVENANT    1:35.20
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:35.49
NELSON, BRADLEY       10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:36.13
HAUSSERMANN, ALEX     10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:36.53
RISINGER, JESSE        9 PC NAPA VALLEY SWIM T    1:37.35
PARTIN, JACKSON        9 PC CABRILLO THRESHERS    1:38.98
ZHANG, KEVIN           9 PC MISSION SAN JOSE A    1:39.17
MARIN, ELLIOTT        10 PC CABRILLO THRESHERS    1:39.31
GENASCI, LUCA          9 PC SOUTH TAHOE SWIM T    1:39.71
THOMPSON, DANNY       10 PC MORGAN HILL SWIM C    1:39.78
WINDLE, YOSHI         10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:40.14
CAINE, NICHOLAS        9 PC SOLO SWIM CLUB        1:43.90
XU, ALEXANDER          9 PC TWIN VALLEY AQUATI    1:44.11
PICKENS, CHRIS         9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:45.71
HALL, KEVIN           10 PC AGCC OSPREY           1:48.39
BAUTISTA, CHIOKE       9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:48.45
BELETSKY, ALEX         9 PC SILICON VALLEY AQU     DQUED
TSAO, ANDREW          10 PC DEANZA CUPERTINO A     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   44
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MURRAY, MATTHEW       10 PC WEST VALLEY SWIM C      30.70
HANNI, RYAN           10 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      32.18
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW      32.92
MEINTS, JOSHUA        10 PC TERRAPINS SWIM TEA      33.37
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      33.40
STEMBER, JOSEPH       10 PC DALY CITY DOLPHINS      33.49
KASHI, EVAN           10 PC SUNNYVALE SWIM TEA      34.05
POMEROY, HUNTER        9 PC SANTA CLARA SWIM C      34.21
HUDNALL, MARK         10 PC STANFORD COVINGTON      35.76
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS      35.78
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C      36.35
CHAU, EUGENE           9 PC SAN FRANCISCO REC       36.88
GUIDO, CHRISTOPHER    10 PC UNATTACHED PACIFIC      37.38
HOWELL, TREY          10 PC MISSION SAN JOSE A      38.21
KIKUTA, NIKOLAS       10 PC VALLEY SPLASH           38.32
MARTINEZ, JONATHON     9 PC DEANZA CUPERTINO A      38.63
REED, ALAN            10 PC DEANZA CUPERTINO A      40.95
NELSON, BRADLEY       10 PC PLEASANTON SEA HAW      43.13
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    10&UN   100 FLY                                     EVENT   14
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MURRAY, MATTHEW       10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:10.22
MEINTS, JOSHUA        10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:14.83
KASHI, EVAN           10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:17.06
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM    1:17.12
HUDNALL, MARK         10 PC STANFORD COVINGTON    1:18.18
GRACIA, JOEY          10 PC SILICON VALLEY AQU    1:21.21
VELASQUEZ, NIKO        9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:22.07
SAMSON, ANTHONY       10 PC SILICON VALLEY AQU    1:22.18
KULKARNI, AKASH       10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:23.15
CHAU, EUGENE           9 PC SAN FRANCISCO REC     1:25.01
HAVERCROFT, WILL       9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:25.34
FONG, JEFFREY         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:28.71
KREBS, SAM            10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:30.85
MARTINEZ, ANDY         9 PC SOLO SWIM CLUB        1:33.13
GNIRKE, JAKOB          9 PC PENINSULA COVENANT    1:33.55
MUONIO, JEREMY        10 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:39.79
GLASSMAN, ETHAN        9 PC STANFORD COVINGTON    1:42.69
POMEROY, HUNTER        9 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
SPELT, CHRISTIAN       9 PC SUNNYVALE SWIM TEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    10&UN   100 I.M.                                    EVENT   10
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHILLING, BRANDON     10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:07.84
HUANG, EDWARD         10 PC MISSION SAN JOSE A    1:13.83
STEMBER, JOSEPH       10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:14.43
HANNI, RYAN           10 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:15.02
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.39
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:15.57
DAVIS, COLE            9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:16.12
WATKINS, PHIL         10 PC GILROY GATORS SWIM    1:17.29
ANDALUZ, ALVARO       10 PC PENINSULA COVENANT    1:17.92
TAN, DANIEL            9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:18.70
KIKUTA, NIKOLAS       10 PC VALLEY SPLASH         1:20.56
LIU, MARK              9 PC DEANZA CUPERTINO A    1:20.85
RHODES, CONNOR        10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:20.90
STILL, CONNOR         10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:22.07
STANBURY, TREVOR       9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:22.51
MARTINEZ, JONATHON     9 PC DEANZA CUPERTINO A    1:22.64
CHAU, EUGENE           9 PC SAN FRANCISCO REC     1:22.68
HOLMAN, ALEX           9 PC NAPA VALLEY SWIM T    1:22.93
GENASCI, LUCA          9 PC SOUTH TAHOE SWIM T    1:23.32
ZHANG, KEVIN           9 PC MISSION SAN JOSE A    1:23.37
COFFIN, TOBY           9 PC DEANZA CUPERTINO A    1:23.40
LU, KEVIN              9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:23.53
FONG, MICHAEL         10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:23.54
ZHANG, MICHAEL        10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:23.70
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:24.33
FAN, BRIAN            10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:24.37
ANDALUZ, OSCAR         9 PC PENINSULA COVENANT    1:24.90
TRAN, WILLIAM         10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:25.57
ZHANG, OLIVER         10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:26.34
GRACIA, TIMOTHY       10 PC SILICON VALLEY AQU    1:26.43
CLARK, DYLAN           9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:26.69
STEIL, FRANKIE         9 PC PIRANHA SWIMMING      1:26.92
REED, ALAN            10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:26.93
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    10&UN   100 I.M.                                    EVENT   10
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BURBIDGE, NICK         9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:27.33
TSAO, ANDREW          10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:27.48
MARTINEZ, ANDY         9 PC SOLO SWIM CLUB        1:28.08
THOMPSON, SPENSER      9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:28.49
WEBER, LUKE           10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:28.96
SWARTZ, SCOTT         10 PC LADERA OAKS           1:29.12
TAPIZ, NATHAN         10 PC CABRILLO THRESHERS    1:29.16
NELSON, BRADLEY       10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:29.23
PIUNTI, JACK           9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:29.34
HOWELL, TREY          10 PC MISSION SAN JOSE A    1:30.09
WOLFSMITH, LANCE      10 PC GILROY GATORS SWIM    1:30.31
MARIN, ELLIOTT        10 PC CABRILLO THRESHERS    1:30.36
WONG, KAI             10 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:30.66
PESKE, ERICH           9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:31.27
XU, ALEXANDER          9 PC TWIN VALLEY AQUATI    1:33.97
SHAPIRO, JAKE          9 PC MONTCLAIR SWIM TEA    1:34.02
PICKENS, CHRIS         9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:36.89
REED, ALBERT           9 PC SOUTH TAHOE SWIM T    1:37.89
=============================================================================================================================
   EVENT   40                                    MALE    10&UN   200 I.M.                                    EVENT   40
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHILLING, BRANDON     10 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:29.08
MEINTS, JOSHUA        10 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:38.75
DAVIS, COLE            9 PC SANTA CLARA SWIM C    2:48.34
SAMSON, ANTHONY       10 PC SILICON VALLEY AQU    2:49.65
KULKARNI, AKASH       10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    2:52.28
HUDNALL, MARK         10 PC STANFORD COVINGTON    2:52.87
HAVERCROFT, WILL       9 PC WEST VALLEY SWIM C    2:54.66
ZHANG, KEVIN           9 PC MISSION SAN JOSE A    2:55.11
CHAU, EUGENE           9 PC SAN FRANCISCO REC     2:55.23
GRACIA, JOEY          10 PC SILICON VALLEY AQU    2:58.05
DROGEMULLER, BRANDON  10 PC SAN BENITO AQUATIC    3:00.81
ZHANG, OLIVER         10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    3:01.71
FONG, JEFFREY         10 PC MISSION SAN JOSE A    3:01.96
SINZIG, NICK           9 PC SANTA CLARA SWIM C    3:01.96
KREBS, SAM            10 PC MONTEREY BAY SWIM     3:04.87
RISINGER, JESSE        9 PC NAPA VALLEY SWIM T    3:11.18
PESKE, ERICH           9 PC WEST VALLEY SWIM C    3:19.35
ANDALUZ, ALVARO       10 PC PENINSULA COVENANT     DQUED
CLARK, DYLAN           9 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
GRACIA, TIMOTHY       10 PC SILICON VALLEY AQU     DQUED
HUANG, EDWARD         10 PC MISSION SAN JOSE A     DQUED
SPELT, CHRISTIAN       9 PC SUNNYVALE SWIM TEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   56                                    MALE    10&UN   200 M. R.                                   EVENT   56
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WV, A                 10 PC WEST VALLEY SWIM C    2:24.22
SCSC, A               10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:24.84
DACA, A               10 PC DEANZA CUPERTINO A    2:27.92
MSJA, A               10 PC MISSION SAN JOSE A    2:30.24
ALMA, A               10 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:31.45
SUNN, A               10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    2:33.54
MBSC, A               10 PC MONTEREY BAY SWIM     2:40.81
SRVLA, A              10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:41.09
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1020
                                             M O N T E R E Y  B A Y  S W I M  C L U B
MEET SANCTION NUMBER PC2066                           05/04/02  THRU  05/04/02          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   56                                    MALE    10&UN   200 M. R.                                   EVENT   56
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PCA, A                10 PC PENINSULA COVENANT    2:42.20
SVAA, A               10 PC SILICON VALLEY AQU    2:42.98
SCRA, A               10 PC STANFORD COVINGTON    2:48.15
WAVE, A               10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:48.97
CAB, A                10 PC CABRILLO THRESHERS    2:49.11
DCD, A                10 PC DALY CITY DOLPHINS    3:03.90
PCA, B                10 PC PENINSULA COVENANT    3:17.99
=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    10&UN   200 F. R.                                   EVENT   24
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WV, A                 10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:59.14
SCSC, A               10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:04.27
MSJA, A               10 PC MISSION SAN JOSE A    2:06.76
DACA, A               10 PC DEANZA CUPERTINO A    2:11.07
GGST, A               10 PC GILROY GATORS SWIM    2:12.08
SUNN, A               10 PC SUNNYVALE SWIM TEA    2:12.55
MBSC, A               10 PC MONTEREY BAY SWIM     2:12.61
WV, B                 10 PC WEST VALLEY SWIM C    2:18.57
DACA, B               10 PC DEANZA CUPERTINO A    2:18.95
CAB, A                10 PC CABRILLO THRESHERS    2:19.98
SVAA, A               10 PC SILICON VALLEY AQU    2:20.44
SCRA, A               10 PC STANFORD COVINGTON    2:21.44
WAVE, A               10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:21.49
PCA, A                10 PC PENINSULA COVENANT    2:22.97
SRVLA, A              10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:23.91
DCD, A                10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:32.00
PCA, B                10 PC PENINSULA COVENANT    2:53.62
ALMA, A               10 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED