S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT   47
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PANOPIO, HAZEL         8 PC DALY CITY DOLPHINS      39.66
ALCON, SASHA           8 PC FLYING FISH             41.22
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH             43.44
BRUNO, HANA            8 PC TERRAPINS SWIM TEA      43.65
HERMAN, SHANNON        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      43.86
PRUTTON, KENDRA        8 PC TERRAPINS SWIM TEA      44.63
DYHR, CAMILLE          8 PC RICHMOND SILVER DO      45.69
CUVIN, MICHELLE        8 PC DALY CITY DOLPHINS      45.73
DILLMAN, HANNAH        7 PC UNATTACHED PACIFIC      47.98
LU, LINDA              7 PC SAN RAMON LIVERMOR      48.47
FIRESTONE, SARAH       7 PC BERKELEY BEAR SWIM      48.97
MORAN, BO YAN          8 PC FOG CITY HAMMERHEA      49.30
HENDRA, KALEN          8 PC SAN RAMON LIVERMOR      49.44
YODER, JAZLYN          7 PC WALNUT CREEK AQUA       50.19
VELO, MARINA           6 PC SAN RAMON LIVERMOR      50.96
NORDEMAN, CASSIE       8 PC SOUTH SAN FRANCISC      52.17
GALLAGHER-HOLMES, CIA  8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      52.48
LEUNG, KAITLIN         6 PC FOG CITY HAMMERHEA      53.06
JONES, EMILY           8 PC ORINDA AQUATICS         53.60
MARSHALL, KATIE        8 PC ALA GATORS              55.00
RAY, AMRITA            8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      55.24
HE, JACQUELYN          6 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:01.62
NEIDEFFER, ALEXIS      8 PC UNATTACHED PACIFIC    1:01.93
MERCURIO, TATIANNA     6 PC PLEASANTON SEA HAW    1:21.51
=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   8&UN    100 FREE                                    EVENT    7
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FOO, ALYSSA            8 PC RICHMOND SILVER DO    1:29.31
PANOPIO, HAZEL         8 PC DALY CITY DOLPHINS    1:29.98
ALCON, SASHA           8 PC FLYING FISH           1:35.85
LU, MARIE              7 PC RICHMOND SILVER DO    1:36.95
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH           1:39.91
GRIGG, SAMANTHA        8 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:40.63
CUVIN, MICHELLE        8 PC DALY CITY DOLPHINS    1:41.50
HERMAN, SHANNON        8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:41.92
BRUNO, HANA            8 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:45.94
ELLIOTT, TAYLOR        8 PC ALA GATORS            1:47.00
CURRAN, HOPE           7 PC WALNUT CREEK AQUA     1:47.32
VIERHAUS, KRISTEN      8 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:48.79
MORAN, BO YAN          8 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:52.26
HENDRA, KALEN          8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:57.14
VELO, MARINA           6 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:00.91
JONES, EMILY           8 PC ORINDA AQUATICS       2:11.07
HE, JACQUELYN          6 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:15.53
RAY, AMRITA            8 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:16.51
NEIDEFFER, ALEXIS      8 PC UNATTACHED PACIFIC    2:25.48
DYHR, CAMILLE          8 PC RICHMOND SILVER DO    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   8&UN    50 BACK                                     EVENT   61
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH             47.35
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   8&UN    50 BACK                                     EVENT   61
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PANOPIO, HAZEL         8 PC DALY CITY DOLPHINS      48.16
ALCON, SASHA           8 PC FLYING FISH             49.57
MORAN, BO YAN          8 PC FOG CITY HAMMERHEA      52.29
CUVIN, MICHELLE        8 PC DALY CITY DOLPHINS      52.68
HERMAN, SHANNON        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      53.20
PRUTTON, KENDRA        8 PC TERRAPINS SWIM TEA      53.42
BRUNO, HANA            8 PC TERRAPINS SWIM TEA      53.53
YODER, JAZLYN          7 PC WALNUT CREEK AQUA       56.12
DILLMAN, HANNAH        7 PC UNATTACHED PACIFIC      56.18
HENDRA, KALEN          8 PC SAN RAMON LIVERMOR      57.37
LEUNG, KAITLIN         6 PC FOG CITY HAMMERHEA      59.20
JONES, EMILY           8 PC ORINDA AQUATICS         59.85
NORDEMAN, CASSIE       8 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:00.96
DYHR, CAMILLE          8 PC RICHMOND SILVER DO    1:01.93
HE, JACQUELYN          6 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:03.31
MARSHALL, KATIE        8 PC ALA GATORS            1:04.71
LU, LINDA              7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:05.00
FIRESTONE, SARAH       7 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:05.24
TRAN, ANISSA           7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:06.71
VELO, MARINA           6 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:07.90
GALLAGHER-HOLMES, CIA  8 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:10.69
RAY, AMRITA            8 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:14.92
NEIDEFFER, ALEXIS      8 PC UNATTACHED PACIFIC    1:15.68
=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   8&UN    50 BREAST                                   EVENT   23
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FOO, ALYSSA            8 PC RICHMOND SILVER DO      52.96
HERMAN, SHANNON        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      55.13
LU, MARIE              7 PC RICHMOND SILVER DO      58.69
CUVIN, MICHELLE        8 PC DALY CITY DOLPHINS    1:00.10
PANOPIO, HAZEL         8 PC DALY CITY DOLPHINS    1:00.18
CURRAN, HOPE           7 PC WALNUT CREEK AQUA     1:01.29
YODER, JAZLYN          7 PC WALNUT CREEK AQUA     1:01.29
MORAN, BO YAN          8 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:03.96
BRUNO, HANA            8 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:04.31
LU, LINDA              7 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:06.29
VIERHAUS, KRISTEN      8 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:06.82
VELO, MARINA           6 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:07.98
ALCON, SASHA           8 PC FLYING FISH           1:13.19
HENDRA, KALEN          8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:13.76
ELLIOTT, TAYLOR        8 PC ALA GATORS            1:16.53
JONES, EMILY           8 PC ORINDA AQUATICS       1:18.87
RAY, AMRITA            8 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:19.09
NEIDEFFER, ALEXIS      8 PC UNATTACHED PACIFIC    1:19.67
HE, JACQUELYN          6 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:24.39
DYHR, CAMILLE          8 PC RICHMOND SILVER DO     DQUED
GRIGG, SAMANTHA        8 PC SOUTH SAN FRANCISC     DQUED
MAGNO, JULIA           6 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   8&UN    50 FLY                                      EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PANOPIO, HAZEL         8 PC DALY CITY DOLPHINS      46.64
DAMIAN, LAUREN         8 PC FLYING FISH             49.39
FOO, ALYSSA            8 PC RICHMOND SILVER DO      50.86
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   8&UN    50 FLY                                      EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HERMAN, SHANNON        8 PC SAN RAMON LIVERMOR      53.79
LU, MARIE              7 PC RICHMOND SILVER DO      54.27
DYHR, CAMILLE          8 PC RICHMOND SILVER DO      55.22
ALCON, SASHA           8 PC FLYING FISH             55.92
CUVIN, MICHELLE        8 PC DALY CITY DOLPHINS      57.79
MORAN, BO YAN          8 PC FOG CITY HAMMERHEA      58.06
ELLIOTT, TAYLOR        8 PC ALA GATORS              59.05
YODER, JAZLYN          7 PC WALNUT CREEK AQUA     1:01.31
BRUNO, HANA            8 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:03.36
HENDRA, KALEN          8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.42
HE, JACQUELYN          6 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:22.94
NEIDEFFER, ALEXIS      8 PC UNATTACHED PACIFIC    1:24.51
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS      32.88
PRUTTON, DIANDRA      10 PC TERRAPINS SWIM TEA      32.93
JONES, JILL           10 PC ORINDA AQUATICS         33.11
DANG, VIVIAN          10 PC FLYING FISH             33.61
LEUNG, MEGAN          10 PC FOG CITY HAMMERHEA      34.40
GOLDSTEIN, ANNA       10 PC BERKELEY BEAR SWIM      34.45
BRANDL, KATHLEEN      10 PC PENINSULA COVENANT      34.47
ANDERSON, HALEY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.37
WATSON, KAYLEY         9 PC ORINDA AQUATICS         35.63
LU, ZOE               10 PC FLYING FISH             36.29
PADILLA, REBEKAH       9 PC WALNUT CREEK AQUA       36.29
WHYTE, COURTNEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR      37.00
FULLER, BROOKE         9 PC SPORTSMAN OF STANI      37.71
COIRIN, ARISA          9 PC SPORTSMAN OF STANI      37.96
HAYES, CAMILLE        10 PC OAKLAND BARRACUDA       38.21
CONLEY, CARA          10 PC EAST BAY BAT RAYS       38.30
MYINT, RUBY           10 PC DALY CITY DOLPHINS      38.34
REIS, KATIA           10 PC PLEASANTON SEA HAW      38.46
LAU, KRYSTAL          10 PC PLEASANTON SEA HAW      38.66
LIANG, JOANN          10 PC WALNUT CREEK AQUA       38.70
MABERRY-HALL, KAITLIN 10 PC UNATTACHED PACIFIC      39.02
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS         39.22
MEDVED, NATALIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      39.27
NGUYEN, EILEEN         9 PC FLYING FISH             39.79
MAY, JESSE            10 PC TERRAPINS SWIM TEA      39.85
PANOPIO, KATHERINE    10 PC DALY CITY DOLPHINS      40.07
PARKER, HAYLEY         9 PC PENINSULA COVENANT      40.39
ELERIA, EARLYN        10 PC DALY CITY DOLPHINS      40.47
BARTOLOME, ALEX        9 PC DALY CITY DOLPHINS      40.89
HARMON, MEGAN          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.92
RITTER, KATIE          9 PC FLYING FISH             40.97
LEE, ALISON           10 PC FLYING FISH             41.12
DALY, MARGARET         9 PC EAST BAY BAT RAYS       41.32
ALBIENTO, LAUREN      10 PC DALY CITY DOLPHINS      41.42
OROZCO, RYLEE          9 PC SPORTSMAN OF STANI      41.44
SAMMUT, SADIE         10 PC SOUTH SAN FRANCISC      42.05
NIP, MARLENA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.10
MEYER, NICOLE         10 PC SAN RAMON LIVERMOR      42.45
SAYKALLY, VICTORIA     9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      42.56
ENSMINGER, TINA       10 PC ALA GATORS              42.65
YU, JANE               9 PC FLYING FISH             43.44
DANG, TUVI             9 PC FLYING FISH             43.56
LASIRONA, DANIELLE    10 PC DALY CITY DOLPHINS      44.78
KUTLIK, KRISTA        10 PC PLEASANTON SEA HAW      45.32
BURGIN, ADRIENNE       9 PC UNATTACHED PACIFIC      45.35
TRAN, SAMANTHA        10 PC UNATTACHED PACIFIC      45.38
QUEIROLO, J.J.        10 PC FOG CITY HAMMERHEA      45.57
GREER, FIONA           9 PC EAST BAY BAT RAYS       45.80
KRITIKOS, ANNA         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      46.66
TERRES, CALLIE         9 PC SAN RAMON LIVERMOR      46.79
NAKAYA, TYLER          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      47.20
LAM, AMY              10 PC FLYING FISH             47.86
TERRY, TAYLOR          9 PC TERRAPINS SWIM TEA      48.19
TAN, BRITTANY          9 PC FLYING FISH             48.51
SALINAS, JESSICA       9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      49.21
GENDOTTI, KIANNA       9 PC UNATTACHED PACIFIC      49.39
HENDRA, RACHEL        10 PC SAN RAMON LIVERMOR      52.26
KRITIKOS, SARA         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      53.50
MERCURIO, MARIA        9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:01.60
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT   35
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JONES, JILL           10 PC ORINDA AQUATICS       1:17.30
ANDERSON, HALEY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:17.35
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:17.68
LEUNG, MEGAN          10 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:19.60
WATSON, KAYLEY         9 PC ORINDA AQUATICS       1:22.12
LU, ZOE               10 PC FLYING FISH           1:23.44
MYINT, RUBY           10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:24.28
DILLMAN, BRENNA       10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:24.68
LAU, KRYSTAL          10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:26.89
LEDBETTER, PAIGE      10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:27.42
RADOS, SAM             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:27.60
REIS, KATIA           10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:27.69
WHYTE, COURTNEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:28.32
SHARPE, ANNA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:28.82
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS       1:29.42
HAYES, CAMILLE        10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:30.09
CONLEY, CARA          10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:30.75
FULLER, BROOKE         9 PC SPORTSMAN OF STANI    1:31.06
CHEN, KATHERINE       10 PC FLYING FISH           1:31.20
HARMON, MEGAN          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:31.99
SAMMUT, SADIE         10 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:32.28
RITTER, KATIE          9 PC FLYING FISH           1:33.36
MEDVED, NATALIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:36.29
DALY, MARGARET         9 PC EAST BAY BAT RAYS     1:36.78
NIP, MARLENA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:39.33
REID, KATIE           10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:39.72
MAY, JESSE            10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:40.97
GREER, FIONA           9 PC EAST BAY BAT RAYS     1:42.65
LEE, VICTORIA          9 PC FLYING FISH           1:42.97
QUEIROLO, J.J.        10 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:44.31
HAYES, THERESA         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:44.62
ENSMINGER, TINA       10 PC ALA GATORS            1:44.94
SALAMEH, JANINE        9 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:45.67
TERRES, CALLIE         9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:54.86
GENDOTTI, KIANNA       9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:55.79
HENDRA, RACHEL        10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:02.12
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   10&UN   200 FREE                                    EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PRUTTON, DIANDRA      10 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:33.58
ANDERSON, HALEY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:37.26
RUSH, ALYSSA          10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:49.80
DANG, VIVIAN          10 PC FLYING FISH           2:50.32
DILLMAN, BRENNA       10 PC UNATTACHED PACIFIC    2:50.35
JONES, JILL           10 PC ORINDA AQUATICS       2:52.41
PADILLA, REBEKAH       9 PC WALNUT CREEK AQUA     2:55.75
RADOS, SAM             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:58.81
WHYTE, COURTNEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:02.46
LIANG, JOANN          10 PC WALNUT CREEK AQUA     3:02.57
SHARPE, ANNA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:03.41
CURRAN, HANNAH        10 PC WALNUT CREEK AQUA     3:08.80
LU, ZOE               10 PC FLYING FISH           3:09.96
HOOD, NICOLE          10 PC WALNUT CREEK AQUA     3:17.84
DIAZ, BELLA            9 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:18.03
CHEN, KATHERINE       10 PC FLYING FISH           3:26.49
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   10&UN   200 FREE                                    EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ELERIA, EARLYN        10 PC DALY CITY DOLPHINS    3:27.38
REID, KATIE           10 PC WALNUT CREEK AQUA     3:27.70
PRUTTON, KENDRA        8 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:28.85
BURGIN, ADRIENNE       9 PC UNATTACHED PACIFIC    3:39.13
TERRY, TAYLOR          9 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:43.58
HAYES, THERESA         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:51.86
BRICE, KURA           10 PC TERRAPINS SWIM TEA    4:17.11
=============================================================================================================================
   EVENT   67                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   67
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PRUTTON, DIANDRA      10 PC TERRAPINS SWIM TEA      38.41
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS      39.77
PARKER, HAYLEY         9 PC PENINSULA COVENANT      42.84
WATSON, KAYLEY         9 PC ORINDA AQUATICS         43.11
LEUNG, MEGAN          10 PC FOG CITY HAMMERHEA      43.12
AQUINO, NINA          10 PC FLYING FISH             43.67
BRANDL, KATHLEEN      10 PC PENINSULA COVENANT      43.74
DILLMAN, BRENNA       10 PC UNATTACHED PACIFIC      44.51
PADILLA, REBEKAH       9 PC WALNUT CREEK AQUA       45.17
LEE, ALISON           10 PC FLYING FISH             45.53
AMOG, JACLYN           9 PC WALNUT CREEK AQUA       46.07
LIANG, JOANN          10 PC WALNUT CREEK AQUA       46.15
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS         46.65
PANOPIO, KATHERINE    10 PC DALY CITY DOLPHINS      46.92
WHYTE, COURTNEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR      47.27
MABERRY-HALL, KAITLIN 10 PC UNATTACHED PACIFIC      47.37
MYINT, RUBY           10 PC DALY CITY DOLPHINS      47.43
LAU, KRYSTAL          10 PC PLEASANTON SEA HAW      47.91
MEDVED, NATALIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      48.70
COIRIN, ARISA          9 PC SPORTSMAN OF STANI      48.76
HARMON, MEGAN          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      49.68
RITTER, KATIE          9 PC FLYING FISH             49.77
REIS, KATIA           10 PC PLEASANTON SEA HAW      50.21
RADOS, SAM             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.26
ALBIENTO, LAUREN      10 PC DALY CITY DOLPHINS      50.39
GREER, FIONA           9 PC EAST BAY BAT RAYS       50.41
MEYER, NICOLE         10 PC SAN RAMON LIVERMOR      50.91
ELERIA, EARLYN        10 PC DALY CITY DOLPHINS      50.92
BARTOLOME, ALEX        9 PC DALY CITY DOLPHINS      51.12
DANG, TUVI             9 PC FLYING FISH             51.86
HAYES, CAMILLE        10 PC OAKLAND BARRACUDA       51.86
MAY, JESSE            10 PC TERRAPINS SWIM TEA      52.09
LASIRONA, DANIELLE    10 PC DALY CITY DOLPHINS      52.86
CONLEY, CARA          10 PC EAST BAY BAT RAYS       53.58
TERRY, TAYLOR          9 PC TERRAPINS SWIM TEA      53.73
YU, JANE               9 PC FLYING FISH             54.53
TRAN, SAMANTHA        10 PC UNATTACHED PACIFIC      54.94
LAM, AMY              10 PC FLYING FISH             55.31
NIP, MARLENA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      57.41
TERRES, CALLIE         9 PC SAN RAMON LIVERMOR      57.51
TAN, BRITTANY          9 PC FLYING FISH             57.89
SALINAS, JESSICA       9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      57.94
ENSMINGER, TINA       10 PC ALA GATORS              58.52
QUEIROLO, J.J.        10 PC FOG CITY HAMMERHEA      58.77
GENDOTTI, KIANNA       9 PC UNATTACHED PACIFIC      58.96
NAKAYA, TYLER          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.22
KRITIKOS, ANNA         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:01.11
HENDRA, RACHEL        10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:05.15
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   67                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   67
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KRITIKOS, SARA         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:08.57
=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   10&UN   100 BACK                                    EVENT   29
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RUSH, ALYSSA          10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:31.35
LEUNG, MEGAN          10 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:31.75
DILLMAN, BRENNA       10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:32.44
WATSON, KAYLEY         9 PC ORINDA AQUATICS       1:33.08
AQUINO, NINA          10 PC FLYING FISH           1:34.73
CHEN, KATHERINE       10 PC FLYING FISH           1:38.65
LAU, KRYSTAL          10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:39.44
AMOG, JACLYN           9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:39.92
LEDBETTER, PAIGE      10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:40.15
REIS, KATIA           10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:42.00
FULLER, BROOKE         9 PC SPORTSMAN OF STANI    1:42.07
COIRIN, ARISA          9 PC SPORTSMAN OF STANI    1:42.56
PANOPIO, KATHERINE    10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:44.49
RADOS, SAM             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:45.59
ALBIENTO, LAUREN      10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:46.92
MABERRY-HALL, KAITLIN 10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:47.24
DALY, MARGARET         9 PC EAST BAY BAT RAYS     1:47.39
MEDVED, NATALIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:48.52
MEYER, NICOLE         10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:50.30
BARTOLOME, ALEX        9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:50.40
SALAMEH, JANINE        9 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:52.84
HOOD, NICOLE          10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:53.54
BURGIN, ADRIENNE       9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:54.49
LASIRONA, DANIELLE    10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:00.02
MAY, JESSE            10 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:03.29
LEE, VICTORIA          9 PC FLYING FISH           2:05.55
TAN, BRITTANY          9 PC FLYING FISH           2:07.48
HENDRA, RACHEL        10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:21.24
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS      40.76
PETRAKIS, DANAE        9 PC UNATTACHED PACIFIC      41.82
DANG, VIVIAN          10 PC FLYING FISH             44.79
JONES, JILL           10 PC ORINDA AQUATICS         45.48
AQUINO, NINA          10 PC FLYING FISH             47.09
LU, ZOE               10 PC FLYING FISH             47.44
MABERRY-HALL, KAITLIN 10 PC UNATTACHED PACIFIC      48.08
ALBIENTO, LAUREN      10 PC DALY CITY DOLPHINS      50.76
MYINT, RUBY           10 PC DALY CITY DOLPHINS      50.78
SHARPE, ANNA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.78
AMOG, JACLYN           9 PC WALNUT CREEK AQUA       50.94
MAY, JESSE            10 PC TERRAPINS SWIM TEA      51.35
LAU, KRYSTAL          10 PC PLEASANTON SEA HAW      52.60
HOOD, NICOLE          10 PC WALNUT CREEK AQUA       52.65
PADILLA, REBEKAH       9 PC WALNUT CREEK AQUA       53.20
SAMMUT, SADIE         10 PC SOUTH SAN FRANCISC      53.35
PARKER, HAYLEY         9 PC PENINSULA COVENANT      53.54
RUSH, ALYSSA          10 PC DALY CITY DOLPHINS      53.55
CURRAN, HANNAH        10 PC WALNUT CREEK AQUA       53.73
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
REIS, KATIA           10 PC PLEASANTON SEA HAW      53.79
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS         53.88
CONLEY, CARA          10 PC EAST BAY BAT RAYS       54.08
LIANG, JOANN          10 PC WALNUT CREEK AQUA       54.39
ELERIA, EARLYN        10 PC DALY CITY DOLPHINS      54.96
FULLER, BROOKE         9 PC SPORTSMAN OF STANI      55.20
HARMON, MEGAN          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      55.58
BARTOLOME, ALEX        9 PC DALY CITY DOLPHINS      55.91
QUEIROLO, J.J.        10 PC FOG CITY HAMMERHEA      56.18
MEDVED, NATALIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      56.62
COIRIN, ARISA          9 PC SPORTSMAN OF STANI      56.72
RITTER, KATIE          9 PC FLYING FISH             56.80
DIAZ, BELLA            9 PC TERRAPINS SWIM TEA      57.10
DANG, TUVI             9 PC FLYING FISH             57.17
NIP, MARLENA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      57.36
LASIRONA, DANIELLE    10 PC DALY CITY DOLPHINS      57.38
ENSMINGER, TINA       10 PC ALA GATORS              58.04
HENDRA, RACHEL        10 PC SAN RAMON LIVERMOR      58.41
PANOPIO, KATHERINE    10 PC DALY CITY DOLPHINS      58.64
TERRES, CALLIE         9 PC SAN RAMON LIVERMOR      58.72
HAYES, THERESA         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      58.79
BURGIN, ADRIENNE       9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:00.56
LEE, VICTORIA          9 PC FLYING FISH           1:01.09
MEYER, NICOLE         10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:01.76
GENDOTTI, KIANNA       9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:02.23
GREER, FIONA           9 PC EAST BAY BAT RAYS     1:02.92
BRICE, KURA           10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:03.97
TAN, BRITTANY          9 PC FLYING FISH           1:05.31
TERRY, TAYLOR          9 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:06.09
MARCUS, VIRGINIA       9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.79
HAYES, CAMILLE        10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:07.95
LAM, AMY              10 PC FLYING FISH           1:11.96
=============================================================================================================================
   EVENT   73                                   FEMALE   10&UN   100 BREAST                                  EVENT   73
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:30.77
ANDERSON, HALEY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:40.32
JONES, JILL           10 PC ORINDA AQUATICS       1:41.54
MABERRY-HALL, KAITLIN 10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:43.14
AQUINO, NINA          10 PC FLYING FISH           1:43.95
LU, ZOE               10 PC FLYING FISH           1:45.36
ALBIENTO, LAUREN      10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:46.25
WATSON, KAYLEY         9 PC ORINDA AQUATICS       1:48.33
SHARPE, ANNA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:49.03
DILLMAN, BRENNA       10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:49.23
MYINT, RUBY           10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:49.81
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS       1:49.95
NGUYEN, EILEEN         9 PC FLYING FISH           1:52.10
PARKER, HAYLEY         9 PC PENINSULA COVENANT    1:53.91
MAY, JESSE            10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:56.35
LEE, ALISON           10 PC FLYING FISH           1:57.93
BARTOLOME, ALEX        9 PC DALY CITY DOLPHINS    2:00.42
DANG, TUVI             9 PC FLYING FISH           2:00.76
PANOPIO, KATHERINE    10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:01.21
NIP, MARLENA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:01.60
LASIRONA, DANIELLE    10 PC DALY CITY DOLPHINS    2:01.65
RITTER, KATIE          9 PC FLYING FISH           2:01.65
CONLEY, CARA          10 PC EAST BAY BAT RAYS     2:01.76
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   73                                   FEMALE   10&UN   100 BREAST                                  EVENT   73
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HARMON, MEGAN          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:05.62
YU, JANE               9 PC FLYING FISH           2:06.44
MEYER, NICOLE         10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:08.68
BRUNO, HANA            8 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:08.95
PRUTTON, KENDRA        8 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:09.03
SALINAS, JESSICA       9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:10.35
OROZCO, RYLEE          9 PC SPORTSMAN OF STANI    2:10.97
GENDOTTI, KIANNA       9 PC UNATTACHED PACIFIC    2:11.93
LU, LINDA              7 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:14.41
HENDRA, RACHEL        10 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:14.80
KRITIKOS, ANNA         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:21.14
BURGIN, ADRIENNE       9 PC UNATTACHED PACIFIC    2:22.68
SAYKALLY, VICTORIA     9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:23.39
KRITIKOS, SARA         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:31.24
NEIDEFFER, ALEXIS      8 PC UNATTACHED PACIFIC    2:41.93
=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   13
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DANG, VIVIAN          10 PC FLYING FISH             38.68
LEUNG, MEGAN          10 PC FOG CITY HAMMERHEA      39.33
AMOG, JACLYN           9 PC WALNUT CREEK AQUA       40.58
AQUINO, NINA          10 PC FLYING FISH             40.69
PADILLA, REBEKAH       9 PC WALNUT CREEK AQUA       41.97
WHYTE, COURTNEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR      42.41
NAJDAWI, NAJELAH      10 PC DALY CITY DOLPHINS      42.50
LIANG, JOANN          10 PC WALNUT CREEK AQUA       44.19
ANDERSON, HALEY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR      44.42
WATSON, KAYLEY         9 PC ORINDA AQUATICS         44.81
HARMON, MEGAN          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      45.34
LEDBETTER, PAIGE      10 PC WALNUT CREEK AQUA       46.51
COIRIN, ARISA          9 PC SPORTSMAN OF STANI      47.20
RITTER, KATIE          9 PC FLYING FISH             47.22
ELERIA, EARLYN        10 PC DALY CITY DOLPHINS      48.26
SAMMUT, SADIE         10 PC SOUTH SAN FRANCISC      48.76
MYINT, RUBY           10 PC DALY CITY DOLPHINS      49.39
PANOPIO, KATHERINE    10 PC DALY CITY DOLPHINS      50.06
CURRAN, HANNAH        10 PC WALNUT CREEK AQUA       50.16
DALY, MARGARET         9 PC EAST BAY BAT RAYS       50.43
NIP, MARLENA           9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.54
ALBIENTO, LAUREN      10 PC DALY CITY DOLPHINS      50.99
WULF, LISA             9 PC ORINDA AQUATICS         51.10
HAYES, CAMILLE        10 PC OAKLAND BARRACUDA       51.37
CONLEY, CARA          10 PC EAST BAY BAT RAYS       52.01
MEYER, NICOLE         10 PC SAN RAMON LIVERMOR      52.17
BARTOLOME, ALEX        9 PC DALY CITY DOLPHINS      53.14
MABERRY-HALL, KAITLIN 10 PC UNATTACHED PACIFIC      54.26
PARKER, HAYLEY         9 PC PENINSULA COVENANT      54.31
DANG, TUVI             9 PC FLYING FISH             54.93
TERRY, TAYLOR          9 PC TERRAPINS SWIM TEA      55.52
REID, KATIE           10 PC WALNUT CREEK AQUA       56.31
LASIRONA, DANIELLE    10 PC DALY CITY DOLPHINS      56.46
ENSMINGER, TINA       10 PC ALA GATORS              58.97
MARCUS, VIRGINIA       9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:02.26
GENDOTTI, KIANNA       9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:08.81
BRICE, KURA           10 PC TERRAPINS SWIM TEA     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   10&UN   100 FLY                                     EVENT   59
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LEUNG, MEGAN          10 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:29.66
BRANDL, KATHLEEN      10 PC PENINSULA COVENANT    1:33.19
AQUINO, NINA          10 PC FLYING FISH           1:34.80
AMOG, JACLYN           9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:36.05
DILLMAN, BRENNA       10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:38.98
RADOS, SAM             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:46.02
GOLDSTEIN, ANNA       10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:47.72
DALY, MARGARET         9 PC EAST BAY BAT RAYS     1:51.40
NGUYEN, EILEEN         9 PC FLYING FISH           1:54.45
SAMMUT, SADIE         10 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:54.82
SHARPE, ANNA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:00.50
HAYES, CAMILLE        10 PC OAKLAND BARRACUDA     2:11.64
DANG, VIVIAN          10 PC FLYING FISH            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   10&UN   200 I.M.                                    EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PRUTTON, DIANDRA      10 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:55.80
ANDERSON, HALEY       10 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:02.61
DANG, VIVIAN          10 PC FLYING FISH           3:05.52
JONES, JILL           10 PC ORINDA AQUATICS       3:09.97
GOLDSTEIN, ANNA       10 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:17.71
AMOG, JACLYN           9 PC WALNUT CREEK AQUA     3:19.35
LU, ZOE               10 PC FLYING FISH           3:24.56
REIS, KATIA           10 PC PLEASANTON SEA HAW    3:26.90
RADOS, SAM             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:27.01
PADILLA, REBEKAH       9 PC WALNUT CREEK AQUA     3:28.57
LIANG, JOANN          10 PC WALNUT CREEK AQUA     3:29.59
WHYTE, COURTNEY        9 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:30.11
COIRIN, ARISA          9 PC SPORTSMAN OF STANI    3:32.14
FULLER, BROOKE         9 PC SPORTSMAN OF STANI    3:33.33
LAU, KRYSTAL          10 PC PLEASANTON SEA HAW    3:33.37
SHARPE, ANNA          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:33.97
SAMMUT, SADIE         10 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:37.13
DALY, MARGARET         9 PC EAST BAY BAT RAYS     3:44.28
ELERIA, EARLYN        10 PC DALY CITY DOLPHINS    3:45.72
OROZCO, RYLEE          9 PC SPORTSMAN OF STANI    3:51.53
TERRY, TAYLOR          9 PC TERRAPINS SWIM TEA    4:03.59
BURGIN, ADRIENNE       9 PC UNATTACHED PACIFIC    4:25.85
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   11-12   50 FREE                                     EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HOLMAN, AMANDA        12 PC WALNUT CREEK AQUA       29.32
BELLINGER, SALLY      12 PC NORTH BAY AQUATICS      29.83
STACY, JESSICA        12 PC TERRAPINS SWIM TEA      30.20
CHOY, TAMMY           12 PC SOUTH SAN FRANCISC      30.57
RODDY, ERIKA          11 PC KORET YOUTH SWIM C      30.65
ECKOLD, MONIKA        12 PC VALLEY SPLASH           30.89
ALESSI, ALLIE         12 PC TERRAPINS SWIM TEA      31.02
FRIEDBERG, EMILY      12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      31.13
ANDERSON, ALYSSA      11 PC SAN RAMON LIVERMOR      31.44
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS         32.08
HUYNH, JASMINE        12 PC FLYING FISH             32.13
LONGTIN, ELLIOT       12 PC TERRAPINS SWIM TEA      32.14
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS         32.29
BRAY, ERIN            12 PC TERRAPINS SWIM TEA      32.48
DAILEY, URSI          11 PC OAKLAND BARRACUDA       32.50
HARPER, SHELLEY       12 PC WALNUT CREEK AQUA       32.51
POON, BETHANY         11 PC PLEASANTON SEA HAW      32.96
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA       32.98
BRADLEY, PAIGE        11 PC ORINDA AQUATICS         33.26
YODER, SHAILA         11 PC WALNUT CREEK AQUA       33.30
ESTEP, MELISSA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.54
HURTUBISE, SARAH      11 PC EAST BAY BAT RAYS       33.66
ZUO, LOUISA           12 PC FLYING FISH             33.67
BONE, JENNIFER        11 PC FLYING FISH             33.75
TSUJI, VERONICA       11 PC FLYING FISH             33.82
GRAY, TESSA           12 PC TERRAPINS SWIM TEA      34.15
TANG, JENNIFER        11 PC ORINDA AQUATICS         34.35
PAGAN, LAUREN         11 PC ORINDA AQUATICS         34.45
VILLASENOR, BRIANA    11 PC UNATTACHED PACIFIC      34.59
KOHLER, KARA          11 PC TERRAPINS SWIM TEA      34.60
MENDOZA, NICOLE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.73
COHEN, RACHEL         12 PC ORINDA AQUATICS         34.78
MIDDLETON, LUCY       11 PC TERRAPINS SWIM TEA      34.90
AJIMURA, BUFFY        11 PC TERRAPINS SWIM TEA      34.93
MENDOZA, CAMILLE      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.94
STEMBER, ALYSSA       12 PC DALY CITY DOLPHINS      35.03
SWANK, ZOE            11 PC ORINDA AQUATICS         35.25
PALOMAR, DANIELLE     12 PC TSUNAMI AQUATICS        35.40
LIM, JERIKA           11 PC DALY CITY DOLPHINS      35.42
NAICKER, PRIYA        12 PC SOUTH SAN FRANCISC      35.75
LEGUIDLEGUID, CARA    12 PC UNATTACHED PACIFIC      35.95
TING, PRISCILLA       12 PC DALY CITY DOLPHINS      35.98
CAVIN, LINDSEY        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.16
VARGAS-JOHNSON, ALEJA 11 PC ALA GATORS              36.20
POWERS, ALEXA         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      36.32
NEUMAYR, BRIANNA      11 PC UNATTACHED PACIFIC      36.44
MCGOWAN, JENNIFER     11 PC WALNUT CREEK AQUA       36.53
MEADOWS, ALEX         11 PC PLEASANTON SEA HAW      36.57
VAIANA, CAROLYN       11 PC WALNUT CREEK AQUA       36.59
GUTHRIE, SADIE        12 PC RICHMOND SILVER DO      36.77
SMITH, MADELINE       11 PC SOUTH SAN FRANCISC      36.78
DANG, VANESSA         11 PC FLYING FISH             36.84
WOO, ALANA            12 PC SOUTH SAN FRANCISC      37.03
PANG, JINNA           11 PC FOG CITY HAMMERHEA      37.12
FONG-MORRO, KELLSIE   11 PC SOUTH SAN FRANCISC      37.84
BLANTON, RAWNY        11 PC TERRAPINS SWIM TEA      38.04
MAGAT, SAM            11 PC DALY CITY DOLPHINS      38.07
RAY, MANISHITA        12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      38.25
IVANOVA, KATE         11 PC SOUTH SAN FRANCISC      38.41
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   11-12   50 FREE                                     EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HERMAN, LYNDSAY       11 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.62
SRETPISALSILP, ROSELI 11 PC UNATTACHED PACIFIC      38.76
SYU, STEPHANIE        12 PC FLYING FISH             38.96
RILEY, SARAH          12 PC FLYING FISH             39.24
CHOUDHARY, REWA       12 PC ALA GATORS              39.76
DEMIGUEL, LAUREN      12 PC PLEASANTON SEA HAW      39.76
YU, BOYA              11 PC FOG CITY HAMMERHEA      39.84
HAMILTON, CHRISTIE    11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.06
MALUNAY, JAMILA       12 PC SOUTH SAN FRANCISC      40.61
WOO, MICHELLE         12 PC SOUTH SAN FRANCISC      42.30
NORDEMAN, GABBY       11 PC SOUTH SAN FRANCISC      42.85
NGUYEN, PAULINE       11 PC FLYING FISH             43.38
JOHNSON, SANDY        12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      43.47
MALUNAY, JASMINE      11 PC SOUTH SAN FRANCISC      43.65
NEIDEFFER, BRITTANY   11 PC UNATTACHED PACIFIC      44.82
WEATHERUP, DAPHNEY    11 PC ALA GATORS              46.58
HOLTZ, SARAH          11 PC OAKLAND BARRACUDA       49.80
CHEUNG, MARINA        11 PC SOUTH SAN FRANCISC      51.78
CHALUVADI, SUSHMA     11 PC ALA GATORS              52.02
CHEUNG, ALVINA        11 PC SOUTH SAN FRANCISC      53.20
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   11-12   100 FREE                                    EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HOLMAN, AMANDA        12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:04.21
PORCELLA, KATRIN      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:04.60
CHOY, TAMMY           12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:06.64
ECKOLD, MONIKA        12 PC VALLEY SPLASH         1:07.76
PETRAKIS, KRISTINA    12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.04
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS       1:09.26
ANDERSON, ALYSSA      11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:09.29
RODDY, ERIKA          11 PC KORET YOUTH SWIM C    1:09.44
ALESSI, ALLIE         12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:09.71
OBRIEN, RACHEL        11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:10.54
DAILEY, URSI          11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:11.96
BRAY, ERIN            12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:12.22
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS       1:13.15
CHAPMAN, JILLIAN      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:13.53
ESTEP, MELISSA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:13.66
BRADLEY, PAIGE        11 PC ORINDA AQUATICS       1:13.81
YODER, SHAILA         11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:14.41
HURTUBISE, SARAH      11 PC EAST BAY BAT RAYS     1:14.90
GRAY, TESSA           12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:15.70
POON, BETHANY         11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:16.21
KOHLER, KARA          11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:16.62
LEE, ADRIENNE         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:17.43
TSUJI, VERONICA       11 PC FLYING FISH           1:17.61
DIAZ, TONI            11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:17.86
VILLASENOR, BRIANA    11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:18.72
MENDOZA, NICOLE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:19.44
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:19.56
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS       1:20.31
LIM, JERIKA           11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:20.42
SWANK, ZOE            11 PC ORINDA AQUATICS       1:21.26
TING, PRISCILLA       12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:21.30
STARKWEATHER, DANIELL 12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:22.02
CHEN, JESSICA         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:22.37
HESNER, GENEVA        12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:23.08
MENDOZA, CAMILLE      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.57
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   11-12   100 FREE                                    EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MEADOWS, ALEX         11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:23.71
NEUMAYR, BRIANNA      11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:24.07
IVANOVA, KATE         11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:24.44
SHEE, JACKIE          11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:25.39
HERMAN, LYNDSAY       11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:25.60
VAIANA, CAROLYN       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:26.11
MCCULLY, KATHY        12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:26.35
GRUNERT, KRISTIE      12 PC EAST BAY BAT RAYS     1:26.38
SRETPISALSILP, ROSELI 11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:26.79
NAICKER, PRIYA        12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:26.82
VARGAS-JOHNSON, ALEJA 11 PC ALA GATORS            1:27.12
WOO, ALANA            12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:27.19
LINCOFF, NINA         11 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:27.81
COCHRAN, ALYSSA       12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:27.92
WORDEN, KATIE         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:28.86
LUCAS, ALLIE          11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:29.98
RAY, MANISHITA        12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:30.37
HUGHES, CAITLIN       12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:30.80
RILEY, SARAH          12 PC FLYING FISH           1:31.73
FELDMAN, RUTH         12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:32.19
MALUNAY, JAMILA       12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:35.06
DEMIGUEL, LAUREN      12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:37.33
NEIDEFFER, BRITTANY   11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:43.27
MALUNAY, JASMINE      11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:43.32
DAMBROSI, KAYLA       12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:48.81
ENSMINGER, LYNN       12 PC ALA GATORS            NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   11-12   200 FREE                                    EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PRUTTON, MARIANA      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:17.28
PORCELLA, KATRIN      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:18.11
BELLINGER, SALLY      12 PC NORTH BAY AQUATICS    2:22.19
TORRES, ELISA         12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:22.36
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS       2:30.17
ANDERSON, ALYSSA      11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:30.54
ALESSI, ALLIE         12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:31.88
OBRIEN, RACHEL        11 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:33.38
BRADLEY, PAIGE        11 PC ORINDA AQUATICS       2:35.37
MILLER, MICHELLE      12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:36.04
TEERIKORPI, NIA       12 PC UNATTACHED PACIFIC    2:36.11
LONGTIN, ELLIOT       12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:36.44
BRAY, ERIN            12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:36.47
GRAY, TESSA           12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:36.52
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS       2:42.50
YODER, SHAILA         11 PC WALNUT CREEK AQUA     2:42.76
AMOG, JESSICA         11 PC WALNUT CREEK AQUA     2:44.28
PAGAN, LAUREN         11 PC ORINDA AQUATICS       2:45.13
PALOMAR, DANIELLE     12 PC TSUNAMI AQUATICS      2:48.34
KOHLER, KARA          11 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:50.08
DIAZ, TONI            11 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:52.00
STACY, JESSICA        12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:53.32
MIDDLETON, LUCY       11 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:53.73
BLANTON, RAWNY        11 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:57.14
MCFARLANE, MIELLETTE  11 PC OAKLAND BARRACUDA     2:57.62
SWANK, ZOE            11 PC ORINDA AQUATICS       2:58.12
VILLASENOR, BRIANA    11 PC UNATTACHED PACIFIC    2:58.21
MEADOWS, ALEX         11 PC PLEASANTON SEA HAW    3:01.16
FONG-MORRO, KELLSIE   11 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:02.30
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   11-12   200 FREE                                    EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SMITH, MADELINE       11 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:03.07
GALUSHA, LAUREN       12 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:05.45
SEEKATZ, JESSIKA      11 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:08.89
LUCAS, ALLIE          11 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:13.16
LEGUIDLEGUID, CARA    12 PC UNATTACHED PACIFIC    3:17.20
HAMILTON, CHRISTIE    11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:37.25
NEIDEFFER, BRITTANY   11 PC UNATTACHED PACIFIC    3:40.24
WEATHERUP, DAPHNEY    11 PC ALA GATORS            3:57.51
=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   11-12   400 FREE                                    EVENT   37
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PORCELLA, KATRIN      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    4:51.26
TORRES, ELISA         12 PC TERRAPINS SWIM TEA    4:56.30
BONNEL, MELISSA       11 PC PLEASANTON SEA HAW    5:23.39
OBRIEN, RACHEL        11 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:25.43
GRAY, TESSA           12 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:25.62
LONGTIN, ELLIOT       12 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:28.97
HUYNH, JASMINE        12 PC FLYING FISH           5:30.92
HARPER, SHELLEY       12 PC WALNUT CREEK AQUA     5:31.25
CHAPMAN, JILLIAN      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:39.03
BONE, JENNIFER        11 PC FLYING FISH           5:46.11
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:51.97
AJIMURA, BUFFY        11 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:54.37
HOCKING, LEAH         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:54.68
MEADOWS, ALEX         11 PC PLEASANTON SEA HAW    6:17.11
ZUO, LOUISA           12 PC FLYING FISH           6:17.36
VILLASENOR, BRIANA    11 PC UNATTACHED PACIFIC    6:23.55
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HOLMAN, AMANDA        12 PC WALNUT CREEK AQUA       34.87
RODDY, ERIKA          11 PC KORET YOUTH SWIM C      36.14
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS         36.41
STEMBER, ALYSSA       12 PC DALY CITY DOLPHINS      36.63
DIMAGMALIW, CHRISTINE 11 PC DALY CITY DOLPHINS      36.74
ALESSI, ALLIE         12 PC TERRAPINS SWIM TEA      37.66
CHOY, TAMMY           12 PC SOUTH SAN FRANCISC      37.87
LA, KRISTIE           11 PC DALY CITY DOLPHINS      38.70
POWERS, ALEXA         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      39.39
DAILEY, URSI          11 PC OAKLAND BARRACUDA       39.43
ANDERSON, ALYSSA      11 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.76
BONE, JENNIFER        11 PC FLYING FISH             39.88
TEERIKORPI, NIA       12 PC UNATTACHED PACIFIC      40.27
DUNCAN, KELSEY        12 PC OAKLAND BARRACUDA       40.33
LIM, JERIKA           11 PC DALY CITY DOLPHINS      40.66
MENDOZA, NICOLE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.74
ZUO, LOUISA           12 PC FLYING FISH             40.83
AMOG, JESSICA         11 PC WALNUT CREEK AQUA       41.02
DOUVIKAS, DANIELLE    11 PC SAN RAMON LIVERMOR      41.14
TANG, JENNIFER        11 PC ORINDA AQUATICS         41.61
HESNER, GENEVA        12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      41.74
LIM, MELISSA          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      41.86
MENDOZA, CAMILLE      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.24
MASTERS, HILLARY      12 PC ORINDA AQUATICS         42.34
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GALLAGHER, CASSANDRA  12 PC FOG CITY HAMMERHEA      42.39
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS         42.61
BLANTON, RAWNY        11 PC TERRAPINS SWIM TEA      42.96
SWANK, ZOE            11 PC ORINDA AQUATICS         43.03
LEGUIDLEGUID, CARA    12 PC UNATTACHED PACIFIC      43.06
COCHRAN, ALYSSA       12 PC SAN RAMON LIVERMOR      44.25
NEUMAYR, BRIANNA      11 PC UNATTACHED PACIFIC      44.62
MAGAT, SAM            11 PC DALY CITY DOLPHINS      44.91
TSUJI, VERONICA       11 PC FLYING FISH             45.27
SRETPISALSILP, ROSELI 11 PC UNATTACHED PACIFIC      45.65
WOO, ALANA            12 PC SOUTH SAN FRANCISC      45.66
LINCOFF, NINA         11 PC FOG CITY HAMMERHEA      45.67
FONG-MORRO, KELLSIE   11 PC SOUTH SAN FRANCISC      45.71
SEEKATZ, JESSIKA      11 PC TERRAPINS SWIM TEA      46.10
MCCULLY, KATHY        12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      46.25
DANG, VANESSA         11 PC FLYING FISH             46.39
WORDEN, KATIE         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      46.55
GALUSHA, LAUREN       12 PC TERRAPINS SWIM TEA      46.71
VARGAS-JOHNSON, ALEJA 11 PC ALA GATORS              46.89
YU, BOYA              11 PC FOG CITY HAMMERHEA      47.79
RAY, MANISHITA        12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      48.72
DEMIGUEL, LAUREN      12 PC PLEASANTON SEA HAW      48.76
MAEDA, KELSEY         11 PC WALNUT CREEK AQUA       49.41
GRUNERT, KRISTIE      12 PC EAST BAY BAT RAYS       49.60
CHOUDHARY, REWA       12 PC ALA GATORS              49.66
DAMBROSI, KAYLA       12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      52.31
RILEY, SARAH          12 PC FLYING FISH             53.60
MALUNAY, JASMINE      11 PC SOUTH SAN FRANCISC      55.19
MALUNAY, JAMILA       12 PC SOUTH SAN FRANCISC      56.25
WEATHERUP, DAPHNEY    11 PC ALA GATORS              59.98
CHALUVADI, SUSHMA     11 PC ALA GATORS            1:01.16
CHEUNG, ALVINA        11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:05.16
BELLINGER, SALLY      12 PC NORTH BAY AQUATICS     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   11-12   100 BACK                                    EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PRUTTON, MARIANA      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:12.69
BELLINGER, SALLY      12 PC NORTH BAY AQUATICS    1:16.39
PORCELLA, KATRIN      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:18.08
FRIEDBERG, EMILY      12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:18.31
OBRIEN, RACHEL        11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:18.51
ALESSI, ALLIE         12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:18.98
HUYNH, JASMINE        12 PC FLYING FISH           1:19.18
CHOY, TAMMY           12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:19.48
RODDY, ERIKA          11 PC KORET YOUTH SWIM C    1:19.99
STEMBER, ALYSSA       12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:20.74
ECKOLD, MONIKA        12 PC VALLEY SPLASH         1:21.45
DIMAGMALIW, CHRISTINE 11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:23.15
DAILEY, URSI          11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:23.23
BONE, JENNIFER        11 PC FLYING FISH           1:23.82
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS       1:24.22
TEERIKORPI, NIA       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:24.69
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS       1:25.59
HARPER, SHELLEY       12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:26.05
LA, KRISTIE           11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:26.97
GRAY, TESSA           12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:26.98
ZUO, LOUISA           12 PC FLYING FISH           1:27.20
BRADLEY, PAIGE        11 PC ORINDA AQUATICS       1:27.23
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   11-12   100 BACK                                    EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LIM, JERIKA           11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:27.43
MENDOZA, CAMILLE      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:28.93
TING, PRISCILLA       12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:28.94
BRAY, ERIN            12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:29.45
KOHLER, KARA          11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:29.50
DUNCAN, KELSEY        12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:29.56
MENDOZA, NICOLE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:29.66
TANG, JENNIFER        11 PC ORINDA AQUATICS       1:30.28
COHEN, RACHEL         12 PC ORINDA AQUATICS       1:31.53
POON, BETHANY         11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:32.41
BLANTON, RAWNY        11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:32.95
SRETPISALSILP, ROSELI 11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:33.64
VILLASENOR, BRIANA    11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:34.82
PALOMAR, DANIELLE     12 PC TSUNAMI AQUATICS      1:34.91
SWANK, ZOE            11 PC ORINDA AQUATICS       1:36.65
DANG, VANESSA         11 PC FLYING FISH           1:37.65
NEUMAYR, BRIANNA      11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:37.75
WOO, ALANA            12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:38.08
MAGAT, SAM            11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:38.09
NAICKER, PRIYA        12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:38.39
MIDDLETON, LUCY       11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:39.26
SYU, STEPHANIE        12 PC FLYING FISH           1:39.78
FONG-MORRO, KELLSIE   11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:39.96
YU, BOYA              11 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:40.28
WOO, MICHELLE         12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:40.51
PANG, JINNA           11 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:42.09
HERMAN, LYNDSAY       11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:42.90
SMITH, MADELINE       11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:44.81
ADAIR, ATHINA         12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:48.44
DEMIGUEL, LAUREN      12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:50.35
HUGHES, CAITLIN       12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:50.72
CHOUDHARY, REWA       12 PC ALA GATORS            1:54.38
ADAIR, ASHLEY         11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:55.92
CHEUNG, MARINA        11 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:00.74
NGUYEN, PAULINE       11 PC FLYING FISH           2:01.86
CHEUNG, ALVINA        11 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:18.60
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   11-12   200 BACK                                    EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PORCELLA, KATRIN      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:38.21
PRUTTON, MARIANA      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:38.45
HOLMAN, AMANDA        12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:43.84
TORRES, ELISA         12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:46.59
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS       2:46.64
HUYNH, JASMINE        12 PC FLYING FISH           2:48.32
RODDY, ERIKA          11 PC KORET YOUTH SWIM C    2:50.56
OBRIEN, RACHEL        11 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:51.24
ALESSI, ALLIE         12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:51.30
ANDERSON, ALYSSA      11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:54.05
TEERIKORPI, NIA       12 PC UNATTACHED PACIFIC    2:55.64
BONE, JENNIFER        11 PC FLYING FISH           2:58.35
AMOG, JESSICA         11 PC WALNUT CREEK AQUA     3:02.21
HOCKING, LEAH         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:02.52
CHAPMAN, JILLIAN      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:03.72
PICHAY, VICTORIA      11 PC MISSION SAN JOSE A    3:05.38
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:05.81
ARNASON, LIZZY        12 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:06.01
POWERS, ALEXA         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:07.97
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   11-12   200 BACK                                    EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCGOWAN, JENNIFER     11 PC WALNUT CREEK AQUA     3:08.40
BONNEL, MELISSA       11 PC PLEASANTON SEA HAW    3:09.35
PALOMAR, DANIELLE     12 PC TSUNAMI AQUATICS      3:18.56
SWANK, ZOE            11 PC ORINDA AQUATICS       3:23.02
FONG-MORRO, KELLSIE   11 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:28.56
SEEKATZ, JESSIKA      11 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:31.55
HAMILTON, CHRISTIE    11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:32.80
BLANTON, RAWNY        11 PC TERRAPINS SWIM TEA     DQUED
ZUO, LOUISA           12 PC FLYING FISH            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   19
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
STACY, JESSICA        12 PC TERRAPINS SWIM TEA      38.24
BELLINGER, SALLY      12 PC NORTH BAY AQUATICS      38.78
PAGAN, LAUREN         11 PC ORINDA AQUATICS         40.48
DIMAGMALIW, CHRISTINE 11 PC DALY CITY DOLPHINS      40.55
HUYNH, JASMINE        12 PC FLYING FISH             40.73
TANG, JENNIFER        11 PC ORINDA AQUATICS         40.87
ESTEP, MELISSA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR      41.11
LONGTIN, ELLIOT       12 PC TERRAPINS SWIM TEA      41.23
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA       41.30
ECKOLD, MONIKA        12 PC VALLEY SPLASH           41.48
TSUJI, VERONICA       11 PC FLYING FISH             42.22
STEMBER, ALYSSA       12 PC DALY CITY DOLPHINS      42.39
POWERS, ALEXA         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      42.66
HARPER, SHELLEY       12 PC WALNUT CREEK AQUA       42.88
DANG, VANESSA         11 PC FLYING FISH             42.97
YODER, SHAILA         11 PC WALNUT CREEK AQUA       43.03
BONE, JENNIFER        11 PC FLYING FISH             43.28
CHAPMAN, JILLIAN      12 PC TERRAPINS SWIM TEA      43.42
BRAY, ERIN            12 PC TERRAPINS SWIM TEA      43.72
LEE, ADRIENNE         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      43.90
AMOG, JESSICA         11 PC WALNUT CREEK AQUA       44.29
LIM, JERIKA           11 PC DALY CITY DOLPHINS      44.29
TING, PRISCILLA       12 PC DALY CITY DOLPHINS      44.29
HERMAN, LYNDSAY       11 PC SAN RAMON LIVERMOR      44.49
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      44.59
KOHLER, KARA          11 PC TERRAPINS SWIM TEA      44.87
HOCKING, LEAH         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      45.43
DUNCAN, KELSEY        12 PC OAKLAND BARRACUDA       46.11
LINCOFF, NINA         11 PC FOG CITY HAMMERHEA      46.16
MCDONNELL, MEGAN      11 PC ORINDA AQUATICS         46.71
CHEN, JESSICA         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      47.08
RAY, MANISHITA        12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      47.51
VARGAS-JOHNSON, ALEJA 11 PC ALA GATORS              47.91
HURTUBISE, SARAH      11 PC EAST BAY BAT RAYS       48.35
MASTERS, HILLARY      12 PC ORINDA AQUATICS         48.50
GALLAGHER, CASSANDRA  12 PC FOG CITY HAMMERHEA      48.64
CHOUDHARY, REWA       12 PC ALA GATORS              48.82
STARKWEATHER, DANIELL 12 PC TERRAPINS SWIM TEA      49.14
AJIMURA, BUFFY        11 PC TERRAPINS SWIM TEA      49.19
LIM, MELISSA          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      49.64
COCHRAN, ALYSSA       12 PC SAN RAMON LIVERMOR      49.76
POON, BETHANY         11 PC PLEASANTON SEA HAW      49.87
BONNEL, MELISSA       11 PC PLEASANTON SEA HAW      49.90
NAICKER, PRIYA        12 PC SOUTH SAN FRANCISC      50.17
MCFARLANE, MIELLETTE  11 PC OAKLAND BARRACUDA       50.23
ENSMINGER, LYNN       12 PC ALA GATORS              50.26
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   19
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NEUMAYR, BRIANNA      11 PC UNATTACHED PACIFIC      50.58
MA, STEPHANIE         11 PC PLEASANTON SEA HAW      50.61
SRETPISALSILP, ROSELI 11 PC UNATTACHED PACIFIC      50.63
WORDEN, KATIE         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      50.71
MENDOZA, CAMILLE      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      51.18
VAIANA, CAROLYN       11 PC WALNUT CREEK AQUA       51.27
LA, KRISTIE           11 PC DALY CITY DOLPHINS      51.75
WOO, ALANA            12 PC SOUTH SAN FRANCISC      51.83
DOUVIKAS, DANIELLE    11 PC SAN RAMON LIVERMOR      52.16
HUGHES, CAITLIN       12 PC PLEASANTON SEA HAW      53.35
IVANOVA, KATE         11 PC SOUTH SAN FRANCISC      53.95
SMITH, MADELINE       11 PC SOUTH SAN FRANCISC      54.40
SHEE, JACKIE          11 PC SOUTH SAN FRANCISC      56.14
MAEDA, KELSEY         11 PC WALNUT CREEK AQUA       56.23
DEMIGUEL, LAUREN      12 PC PLEASANTON SEA HAW      56.82
CHALUVADI, SUSHMA     11 PC ALA GATORS              57.62
LUCAS, ALLIE          11 PC TERRAPINS SWIM TEA      58.01
WEATHERUP, DAPHNEY    11 PC ALA GATORS              58.17
YU, BOYA              11 PC FOG CITY HAMMERHEA      59.03
DAMBROSI, KAYLA       12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      59.65
HAMILTON, CHRISTIE    11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.66
NEIDEFFER, BRITTANY   11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:00.19
MALUNAY, JAMILA       12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:00.44
CHEUNG, ALVINA        11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:05.79
MALUNAY, JASMINE      11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:06.59
=============================================================================================================================
   EVENT   77                                   FEMALE   11-12   100 BREAST                                  EVENT   77
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
STACY, JESSICA        12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:20.97
BELLINGER, SALLY      12 PC NORTH BAY AQUATICS    1:26.70
DIMAGMALIW, CHRISTINE 11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:27.14
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:28.07
PAGAN, LAUREN         11 PC ORINDA AQUATICS       1:29.25
CHOY, TAMMY           12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:29.79
ESTEP, MELISSA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:30.58
TANG, JENNIFER        11 PC ORINDA AQUATICS       1:31.24
POWERS, ALEXA         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:32.70
YODER, SHAILA         11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:32.74
CHAPMAN, JILLIAN      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:32.99
TSUJI, VERONICA       11 PC FLYING FISH           1:33.07
STOLLER, URSULA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:33.32
BRADLEY, PAIGE        11 PC ORINDA AQUATICS       1:33.92
KOHLER, KARA          11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:33.98
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:34.17
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS       1:34.24
GRAY, TESSA           12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:35.43
TING, PRISCILLA       12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:35.54
LEGUIDLEGUID, CARA    12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:35.80
DANG, VANESSA         11 PC FLYING FISH           1:37.44
AMOG, JESSICA         11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:38.09
HOCKING, LEAH         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:40.29
GUTHRIE, SADIE        12 PC RICHMOND SILVER DO    1:41.14
DUNCAN, KELSEY        12 PC OAKLAND BARRACUDA     1:41.25
BONNEL, MELISSA       11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:42.81
HURTUBISE, SARAH      11 PC EAST BAY BAT RAYS     1:43.03
CHOUDHARY, REWA       12 PC ALA GATORS            1:43.29
NAICKER, PRIYA        12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:44.88
MENDOZA, NICOLE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:44.99
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   77                                   FEMALE   11-12   100 BREAST                                  EVENT   77
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RAY, MANISHITA        12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:45.90
LONGTIN, ELLIOT       12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:46.30
VAIANA, CAROLYN       11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:47.40
ARNASON, LIZZY        12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:47.87
MENDOZA, CAMILLE      11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:48.92
HUGHES, CAITLIN       12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:49.33
CAVIN, LINDSEY        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:50.08
MEADOWS, ALEX         11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:52.46
LA, KRISTIE           11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:52.51
NEUMAYR, BRIANNA      11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:52.62
WOO, ALANA            12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:54.17
NGUYEN, PAULINE       11 PC FLYING FISH           1:54.32
PANG, JINNA           11 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:54.72
SRETPISALSILP, ROSELI 11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:54.75
SYU, STEPHANIE        12 PC FLYING FISH           1:55.90
SEEKATZ, JESSIKA      11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:56.82
JOHNSON, SANDY        12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:58.35
WOO, MICHELLE         12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:58.54
WEATHERUP, DAPHNEY    11 PC ALA GATORS            1:58.96
SMITH, MADELINE       11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:59.27
IVANOVA, KATE         11 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:03.98
NEIDEFFER, BRITTANY   11 PC UNATTACHED PACIFIC    2:05.53
NORDEMAN, GABBY       11 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:07.22
ADAIR, ASHLEY         11 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:14.09
DEMIGUEL, LAUREN      12 PC PLEASANTON SEA HAW    2:18.49
ADAIR, ATHINA         12 PC SOUTH SAN FRANCISC     DQUED
AJIMURA, BUFFY        11 PC TERRAPINS SWIM TEA     DQUED
ENSMINGER, LYNN       12 PC ALA GATORS             DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TORRES, ELISA         12 PC TERRAPINS SWIM TEA      32.69
DIMAGMALIW, CHRISTINE 11 PC DALY CITY DOLPHINS      32.79
RODDY, ERIKA          11 PC KORET YOUTH SWIM C      32.82
HOLMAN, AMANDA        12 PC WALNUT CREEK AQUA       33.43
STACY, JESSICA        12 PC TERRAPINS SWIM TEA      33.59
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS         33.61
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA       33.67
MILLER, MICHELLE      12 PC WALNUT CREEK AQUA       34.36
CHOY, TAMMY           12 PC SOUTH SAN FRANCISC      34.56
BRADLEY, PAIGE        11 PC ORINDA AQUATICS         34.90
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS         35.39
STEMBER, ALYSSA       12 PC DALY CITY DOLPHINS      35.90
HARPER, SHELLEY       12 PC WALNUT CREEK AQUA       36.03
DAILEY, URSI          11 PC OAKLAND BARRACUDA       36.06
HUYNH, JASMINE        12 PC FLYING FISH             36.93
TANG, JENNIFER        11 PC ORINDA AQUATICS         37.24
TEERIKORPI, NIA       12 PC UNATTACHED PACIFIC      37.28
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS         37.47
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.60
DUNCAN, KELSEY        12 PC OAKLAND BARRACUDA       37.63
LEE, ADRIENNE         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      37.71
MENDOZA, NICOLE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.82
ESTEP, MELISSA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR      37.87
MA, STEPHANIE         11 PC PLEASANTON SEA HAW      38.37
MIDDLETON, LUCY       11 PC TERRAPINS SWIM TEA      38.44
PAGAN, LAUREN         11 PC ORINDA AQUATICS         38.58
POWERS, ALEXA         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      39.10
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BONNEL, MELISSA       11 PC PLEASANTON SEA HAW      39.49
HURTUBISE, SARAH      11 PC EAST BAY BAT RAYS       39.78
POON, BETHANY         11 PC PLEASANTON SEA HAW      39.90
LEGUIDLEGUID, CARA    12 PC UNATTACHED PACIFIC      40.11
DANG, VANESSA         11 PC FLYING FISH             40.22
PALOMAR, DANIELLE     12 PC TSUNAMI AQUATICS        40.29
LIM, MELISSA          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.37
SHEE, JACKIE          11 PC SOUTH SAN FRANCISC      40.79
DIAZ, TONI            11 PC TERRAPINS SWIM TEA      41.08
TING, PRISCILLA       12 PC DALY CITY DOLPHINS      41.09
DOUVIKAS, DANIELLE    11 PC SAN RAMON LIVERMOR      41.51
HOCKING, LEAH         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      41.53
HERMAN, LYNDSAY       11 PC SAN RAMON LIVERMOR      41.54
AJIMURA, BUFFY        11 PC TERRAPINS SWIM TEA      41.56
MASTERS, HILLARY      12 PC ORINDA AQUATICS         41.74
LA, KRISTIE           11 PC DALY CITY DOLPHINS      41.76
NAICKER, PRIYA        12 PC SOUTH SAN FRANCISC      42.18
ZUO, LOUISA           12 PC FLYING FISH             42.19
GALLAGHER, CASSANDRA  12 PC FOG CITY HAMMERHEA      43.44
HESNER, GENEVA        12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      43.56
CHEN, JESSICA         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      43.78
MCCULLY, KATHY        12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      44.31
MAGAT, SAM            11 PC DALY CITY DOLPHINS      44.50
SMITH, MADELINE       11 PC SOUTH SAN FRANCISC      44.71
MCFARLANE, MIELLETTE  11 PC OAKLAND BARRACUDA       44.84
BLANTON, RAWNY        11 PC TERRAPINS SWIM TEA      44.97
GRUNERT, KRISTIE      12 PC EAST BAY BAT RAYS       45.02
STARKWEATHER, DANIELL 12 PC TERRAPINS SWIM TEA      45.14
GALUSHA, LAUREN       12 PC TERRAPINS SWIM TEA      45.59
CHOUDHARY, REWA       12 PC ALA GATORS              47.07
SEEKATZ, JESSIKA      11 PC TERRAPINS SWIM TEA      47.10
FELDMAN, RUTH         12 PC WALNUT CREEK AQUA       47.35
ENSMINGER, LYNN       12 PC ALA GATORS              47.83
FONG-MORRO, KELLSIE   11 PC SOUTH SAN FRANCISC      48.25
VAIANA, CAROLYN       11 PC WALNUT CREEK AQUA       48.28
YU, BOYA              11 PC FOG CITY HAMMERHEA      51.01
HAMILTON, CHRISTIE    11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      58.11
HUGHES, CAITLIN       12 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   11-12   200 FLY                                     EVENT   57
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TORRES, ELISA         12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:34.66
PORCELLA, KATRIN      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:40.37
PFOHL, CHELSEA        12 PC ORINDA AQUATICS       2:49.44
STOLLER, URSULA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:03.73
ARNASON, LIZZY        12 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:09.01
MIDDLETON, LUCY       11 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:34.75
PICHAY, VICTORIA      11 PC MISSION SAN JOSE A    3:36.38
=============================================================================================================================
   EVENT   71                                   FEMALE   11-12   200 I.M.                                    EVENT   71
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PRUTTON, MARIANA      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:38.04
STACY, JESSICA        12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:39.65
TORRES, ELISA         12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:43.47
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   71                                   FEMALE   11-12   200 I.M.                                    EVENT   71
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DIMAGMALIW, CHRISTINE 11 PC DALY CITY DOLPHINS    2:48.38
ECKOLD, MONIKA        12 PC VALLEY SPLASH         2:49.64
ESTEP, MELISSA        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:50.97
LONGTIN, ELLIOT       12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:53.14
ANDERSON, ALYSSA      11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:53.57
FRIEDBERG, EMILY      12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:54.27
PENSKAR, BECKY        12 PC ORINDA AQUATICS       2:54.35
STEMBER, ALYSSA       12 PC DALY CITY DOLPHINS    2:55.49
HARPER, SHELLEY       12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:56.23
CHAPMAN, JILLIAN      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:57.87
OBRIEN, RACHEL        11 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:59.18
TEERIKORPI, NIA       12 PC UNATTACHED PACIFIC    3:00.81
YODER, SHAILA         11 PC WALNUT CREEK AQUA     3:01.21
WING, BRIANA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:01.48
AMOG, JESSICA         11 PC WALNUT CREEK AQUA     3:02.92
SHARP, MOLLY          12 PC ORINDA AQUATICS       3:03.18
JOHNSON, GIULIA       12 PC OAKLAND BARRACUDA     3:03.34
DUNCAN, KELSEY        12 PC OAKLAND BARRACUDA     3:05.51
STOLLER, URSULA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:05.76
DAILEY, URSI          11 PC OAKLAND BARRACUDA     3:06.35
PICHAY, VICTORIA      11 PC MISSION SAN JOSE A    3:06.62
PAGAN, LAUREN         11 PC ORINDA AQUATICS       3:07.40
BONNEL, MELISSA       11 PC PLEASANTON SEA HAW    3:09.20
POON, BETHANY         11 PC PLEASANTON SEA HAW    3:10.10
TSUJI, VERONICA       11 PC FLYING FISH           3:10.31
HURTUBISE, SARAH      11 PC EAST BAY BAT RAYS     3:12.97
LIM, JERIKA           11 PC DALY CITY DOLPHINS    3:14.15
COHEN, RACHEL         12 PC ORINDA AQUATICS       3:15.57
MCGOWAN, JENNIFER     11 PC WALNUT CREEK AQUA     3:18.57
AJIMURA, BUFFY        11 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:22.61
VILLASENOR, BRIANA    11 PC UNATTACHED PACIFIC    3:27.65
LEGUIDLEGUID, CARA    12 PC UNATTACHED PACIFIC    3:28.23
LA, KRISTIE           11 PC DALY CITY DOLPHINS    3:28.44
VAIANA, CAROLYN       11 PC WALNUT CREEK AQUA     3:29.00
SEEKATZ, JESSIKA      11 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:32.40
MEADOWS, ALEX         11 PC PLEASANTON SEA HAW    3:32.79
ADAIR, ATHINA         12 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:42.19
HAMILTON, CHRISTIE    11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:52.93
IVANOVA, KATE         11 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:58.80
ADAIR, ASHLEY         11 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:59.09
NORDEMAN, GABBY       11 PC SOUTH SAN FRANCISC    4:05.97
NEIDEFFER, BRITTANY   11 PC UNATTACHED PACIFIC    4:09.63
CAVIN, LINDSEY        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
HOCKING, LEAH         11 PC TERRAPINS SWIM TEA     DQUED
YU, BOYA              11 PC FOG CITY HAMMERHEA    NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   13-18   50 FREE                                     EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MAR, LAUREN           14 PC FOG CITY HAMMERHEA      29.19
MEDVED, EMILY         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      29.34
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS         29.39
GHANBARI, SHEEVA      15 PC OAKLAND BARRACUDA       29.47
ESTRADA, MICHELLE     13 PC ORINDA AQUATICS         30.01
LEE, SYLVIE           14 PC TERRAPINS SWIM TEA      30.18
GONG, SHERYL          14 PC FOG CITY HAMMERHEA      30.26
SCHRAKAMP, NIKI       14 PC ORINDA AQUATICS         30.30
PERIA, HANNAH         14 PC ORINDA AQUATICS         30.32
HARPER, KIRSTEN       14 PC WALNUT CREEK AQUA       30.54
GIMA, SHANNON         16 PC ALAMEDA ISLAND AQU      30.58
KENNEDY, MADDIE       13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      30.68
TACHIBANA, MISAO      15 PC FOG CITY HAMMERHEA      30.79
FRANCIS, LAUREN       13 PC ORINDA AQUATICS         30.80
GRIFFOUL, EMILY       14 PC PIEDMONT SWIM TEAM      30.87
VAUGHAN, JESSICA      14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.20
BAUER, COURTNEY       14 PC EAST BAY BAT RAYS       31.25
FULL, MARY            14 PC WALNUT CREEK AQUA       31.25
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS         31.30
BROGAN, KATY          15 PC OAKLAND BARRACUDA       31.30
KRIER, CAITLIN        15 PC OAKLAND BARRACUDA       31.52
BOND, JENNIFER        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.56
SMITH, APRIL          13 PC WALNUT CREEK AQUA       31.62
CHOI, ERIN            13 PC PIEDMONT SWIM TEAM      31.64
COMES, KELSEY         13 PC SAN RAMON LIVERMOR      31.67
FLUD, NICOLE          16 PC TERRAPINS SWIM TEA      31.73
YIM, TIFFANY          13 PC OTTER SWIM CLUB         31.78
BATES, NIKKI          16 PC EAST BAY BAT RAYS       31.81
ELLIS, CHELSEA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA      31.86
HADSELL, STEPHANIE    13 PC TERRAPINS SWIM TEA      31.86
ISOKAWA, DANA         14 PC PIEDMONT SWIM TEAM      31.98
BRANNON, DANIELLE     15 PC UNATTACHED PACIFIC      32.00
BALL, CHANEL          13 PC OAKLAND BARRACUDA       32.04
BARNES, ALYSSA        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      32.30
SONDEREGGER, LAUREN   15 PC BERKELEY BEAR SWIM      32.35
JONES, HANNAH         14 PC UNATTACHED PACIFIC      32.36
MARSHALL, HANNAH      14 PC ALA GATORS              32.36
UDINSKI, TARA         13 PC PLEASANTON SEA HAW      32.41
JONES, ALLYSON        13 PC ORINDA AQUATICS         32.44
SANDBERG, LINDSAY     14 PC ORINDA AQUATICS         32.45
WONG, MANDI           16 PC SOUTH SAN FRANCISC      32.64
TILLMAN, SAMIYYAH     13 PC PLEASANTON SEA HAW      32.66
HURST, ALLISON        13 PC OTTER SWIM CLUB         32.73
PEDLEY, CHRISTINA     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      33.09
GREER, MARGARET       13 PC EAST BAY BAT RAYS       33.16
OLDENHAGE, KIMBERLY   16 PC EAST BAY BAT RAYS       33.18
AKERS, PASCALE        15 PC SOUTH SAN FRANCISC      33.26
LAM, CHELSEA          14 PC SOUTH SAN FRANCISC      33.29
MILLER, AMANDA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA      33.33
WAINESS, BECCA        14 PC PIEDMONT SWIM TEAM      33.44
TSAI, JOAN            13 PC SOUTH SAN FRANCISC      33.51
KUTLIK, ALEXA         13 PC PLEASANTON SEA HAW      33.53
CHAU, STEPHANIE       17 PC FOG CITY HAMMERHEA      33.63
DISKIN, JULIA         14 PC OAKLAND BARRACUDA       33.90
WONG, CHRISTINA       15 PC SOUTH SAN FRANCISC      33.95
PANGER, MAIJA         13 PC PLEASANTON SEA HAW      34.06
LYONS, OLIVIA         16 PC TERRAPINS SWIM TEA      34.10
PANGER, SAMANTHA      15 PC PLEASANTON SEA HAW      34.12
TSUYEMURA, STEPHANIE  14 PC FLYING FISH             34.14
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   13-18   50 FREE                                     EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PIETKIEWICZ, NICOLE   13 PC FLYING FISH             34.15
MILLER, MANDE         13 PC TERRAPINS SWIM TEA      34.20
USEDOM, ELIZABETH     13 PC PLEASANTON SEA HAW      34.26
KING, MARY ELLEN      13 PC ORINDA AQUATICS         34.30
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.75
PRATT, MEGAN          13 PC ALA GATORS              34.86
WONNER, KATIE         14 PC ALA GATORS              35.10
LUFTING, ALEX         14 PC FLYING FISH             36.75
MAKER, ASHLEY         14 PC PLEASANTON SEA HAW      37.39
CHOW, CAMILLE         15 PC SOUTH SAN FRANCISC      38.82
LEE, ERINA            13 PC FOG CITY HAMMERHEA      38.88
CHIRAMBERRO, STEPHANI 13 PC SOUTH SAN FRANCISC      40.27
LONG, VICTORIA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA      41.02
COMMON, NATALIE       13 PC SOUTH SAN FRANCISC      48.53
=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT   63
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MAR, LAUREN           14 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:02.44
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:02.73
PERIA, HANNAH         14 PC ORINDA AQUATICS       1:04.72
LEE, SYLVIE           14 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:05.09
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS       1:05.87
MEDVED, EMILY         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.43
TEERIKORPI, ONA       13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:06.56
GONG, SHERYL          14 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:06.70
KADI, SARA            13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:07.06
BROGAN, KATY          15 PC OAKLAND BARRACUDA     1:07.11
HARPER, KIRSTEN       14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:07.14
SCHRAKAMP, NIKI       14 PC ORINDA AQUATICS       1:07.25
TACHIBANA, MISAO      15 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:07.25
KENNEDY, MADDIE       13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.47
KRIER, CAITLIN        15 PC OAKLAND BARRACUDA     1:07.54
FLUD, NICOLE          16 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:07.92
GHANBARI, SHEEVA      15 PC OAKLAND BARRACUDA     1:07.98
BOND, JENNIFER        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.99
BRANNON, DANIELLE     15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:08.33
FULL, MARY            14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:08.68
FRANCIS, LAUREN       13 PC ORINDA AQUATICS       1:08.79
GIMA, SHANNON         16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:08.93
CHINN, SARAH          18 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.11
YIM, TIFFANY          13 PC OTTER SWIM CLUB       1:09.26
BATES, NIKKI          16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:09.40
HADSELL, STEPHANIE    13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:09.63
MARSHALL, HANNAH      14 PC ALA GATORS            1:09.85
BARNES, ALYSSA        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.96
LAW, NICOLE           13 PC DALY CITY DOLPHINS    1:10.04
CHOI, ERIN            13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:10.18
TORIGGINO, NICOLE     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:10.26
WULF, ASHLEY          14 PC ORINDA AQUATICS       1:10.28
DEYOREO, SARAH        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:10.51
JONES, ALLYSON        13 PC ORINDA AQUATICS       1:10.51
COMES, KELSEY         13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:11.29
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS       1:11.32
DISKIN, JULIA         14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:11.64
KULKA, JENNIFER       15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:11.64
AKERS, PASCALE        15 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:11.79
SANDBERG, LINDSAY     14 PC ORINDA AQUATICS       1:12.33
BAUER, COURTNEY       14 PC EAST BAY BAT RAYS     1:12.34
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT   63
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SONDEREGGER, LAUREN   15 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:12.81
WONG, MANDI           16 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:12.81
SMITH, APRIL          13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:12.88
BALL, CHANEL          13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:13.00
ELLIS, CHELSEA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:13.05
JAGUST, AMY           15 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:13.08
LYONS, OLIVIA         16 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:13.15
BONINO, SARA          13 PC ALA GATORS            1:13.21
CHAU, STEPHANIE       17 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:13.65
UDINSKI, TARA         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:13.66
ISOKAWA, DANA         14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:13.77
PEDLEY, CHRISTINA     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:13.79
PANGER, SAMANTHA      15 PC PLEASANTON SEA HAW    1:13.84
HOOPER, CHEYENNE      13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:14.16
PANGER, MAIJA         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:14.47
HURST, ALLISON        13 PC OTTER SWIM CLUB       1:14.49
MILLER, AMANDA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:15.07
TSUYEMURA, STEPHANIE  14 PC FLYING FISH           1:15.33
TSAI, JOAN            13 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:15.68
OLDENHAGE, KIMBERLY   16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:16.04
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:16.09
KING, MARY ELLEN      13 PC ORINDA AQUATICS       1:16.15
TILLMAN, SAMIYYAH     13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:16.56
WAINESS, BECCA        14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:16.86
GREER, MARGARET       13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:17.24
WONNER, KATIE         14 PC ALA GATORS            1:17.76
WILLIAMS, SARAH       13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:18.03
MILLER, MANDE         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:18.70
KUTLIK, ALEXA         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:18.93
PRATT, MEGAN          13 PC ALA GATORS            1:19.03
USEDOM, ELIZABETH     13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:21.41
LUFTING, ALEX         14 PC FLYING FISH           1:23.85
MAKER, ASHLEY         14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:27.76
WEI, EMILY            13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:27.87
CHOW, CAMILLE         15 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:29.73
CHIRAMBERRO, STEPHANI 13 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:30.89
LEE, ERINA            13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:31.17
COMMON, NATALIE       13 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:55.35
PIETKIEWICZ, NICOLE   13 PC FLYING FISH            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   13-18   200 FREE                                    EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:12.62
MOONEY, KELLY         14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:16.06
WHITE, HEATHER        14 PC ORINDA AQUATICS       2:18.03
LEE, SYLVIE           14 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:18.66
HARPER, KIRSTEN       14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:23.65
HODGKINSON, SYDNEY    17 PC ORINDA AQUATICS       2:24.04
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS       2:24.67
MEDVED, EMILY         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:25.18
KRIER, CAITLIN        15 PC OAKLAND BARRACUDA     2:25.20
PERIA, HANNAH         14 PC ORINDA AQUATICS       2:25.57
GONG, SHERYL          14 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:25.79
KADI, SARA            13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:25.85
VAUGHAN, JESSICA      14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:26.09
KENNEDY, MADDIE       13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:26.27
BOND, JENNIFER        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:26.65
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS       2:28.15
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   13-18   200 FREE                                    EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRANNON, LINDSEY      13 PC UNATTACHED PACIFIC    2:28.44
BROGAN, KATY          15 PC OAKLAND BARRACUDA     2:28.88
FLUD, NICOLE          16 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:29.17
HOSAIN, RIZZA         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:29.20
CHINN, SARAH          18 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:30.31
BRANNON, DANIELLE     15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:31.20
IDLE, KELLY           14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:31.50
GIMA, SHANNON         16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:32.10
GHANBARI, SHEEVA      15 PC OAKLAND BARRACUDA     2:32.50
SCHRAKAMP, NIKI       14 PC ORINDA AQUATICS       2:33.24
PANACCI, GINA         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:33.25
BROWN, JESSIE         14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:33.55
FULL, MARY            14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:33.69
HADSELL, STEPHANIE    13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:34.25
PANGER, SAMANTHA      15 PC PLEASANTON SEA HAW    2:34.56
MILLER, AMANDA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:35.32
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS       2:35.33
TORIGGINO, NICOLE     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:37.15
BUCHANAN, MCKENZIE    13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:37.53
COMES, KELSEY         13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:37.75
CURRAN, EBEY          14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:38.47
BATES, NIKKI          16 PC EAST BAY BAT RAYS     2:38.60
GRIFFOUL, EMILY       14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:38.91
BONINO, SARA          13 PC ALA GATORS            2:39.81
COUGHLAN, CLAIRE      16 PC ORINDA AQUATICS       2:40.90
WONG, CHRISTINA       15 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:41.01
LEE, EUNICE           13 PC ORINDA AQUATICS       2:41.54
SMITH, APRIL          13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:43.02
CHAU, STEPHANIE       17 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:44.41
WAINESS, BECCA        14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:44.93
OLDENHAGE, KIMBERLY   16 PC EAST BAY BAT RAYS     2:45.17
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:46.15
PIETKIEWICZ, NICOLE   13 PC FLYING FISH           2:46.55
WILLIAMS, SARAH       13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:46.59
DELLE CESE, FRANCESCA 13 PC ALA GATORS            2:47.56
HAARZ, COLBY          14 PC ORINDA AQUATICS       2:47.58
SANDBERG, LINDSAY     14 PC ORINDA AQUATICS       2:48.34
MILLER, MANDE         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:49.25
TSUYEMURA, STEPHANIE  14 PC FLYING FISH           2:51.18
WONNER, KATIE         14 PC ALA GATORS            2:51.46
USEDOM, ELIZABETH     13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:53.80
CALDERONI, MICHELLE   13 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:53.94
MCKINLEY, STEPHANIE C 13 PC ALA GATORS            2:54.03
TSAI, JOAN            13 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:54.20
PRATT, MEGAN          13 PC ALA GATORS            2:55.39
GHANNADAN, SARAH      13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:56.23
REDDIG, HEIDI         13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:58.51
YAHNE, KARINNE        14 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:59.80
MAY, TAYLOR           13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:06.38
CLEE, CHARLENE        13 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:06.87
MAKER, ASHLEY         14 PC PLEASANTON SEA HAW    3:19.83
=============================================================================================================================
   EVENT   39                                   FEMALE   13-18   400 FREE                                    EVENT   39
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    4:43.62
LEE, SYLVIE           14 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:00.20
KADI, SARA            13 PC OAKLAND BARRACUDA     5:03.89
DEYOREO, SARAH        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:06.28
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   39                                   FEMALE   13-18   400 FREE                                    EVENT   39
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KRIER, CAITLIN        15 PC OAKLAND BARRACUDA     5:09.37
MEDVED, EMILY         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:10.71
BROGAN, KATY          15 PC OAKLAND BARRACUDA     5:10.86
KENNEDY, MADDIE       13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:11.74
BRANNON, DANIELLE     15 PC UNATTACHED PACIFIC    5:12.47
CHINN, SARAH          18 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:13.87
FLUD, NICOLE          16 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:17.14
PANGER, SAMANTHA      15 PC PLEASANTON SEA HAW    5:17.91
KULKA, JENNIFER       15 PC EAST BAY BAT RAYS     5:23.92
PANACCI, GINA         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:24.39
GRIFFOUL, EMILY       14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    5:24.42
HOOPER, CHEYENNE      13 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:25.31
JONES, ALLYSON        13 PC ORINDA AQUATICS       5:28.23
BATES, NIKKI          16 PC EAST BAY BAT RAYS     5:32.18
BROWN, JESSIE         14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    5:37.93
CHAU, STEPHANIE       17 PC FOG CITY HAMMERHEA    5:40.50
WILLIAMS, SARAH       13 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:42.87
WONNER, KATIE         14 PC ALA GATORS            5:45.85
KLEESPIES, KELLY      13 PC WALNUT CREEK AQUA     5:47.09
DELLE CESE, FRANCESCA 13 PC ALA GATORS            5:47.10
MILLER, MANDE         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:52.11
WAINESS, BECCA        14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    5:56.84
PIETKIEWICZ, NICOLE   13 PC FLYING FISH           5:57.27
PRATT, MEGAN          13 PC ALA GATORS            5:57.69
MCKINLEY, STEPHANIE C 13 PC ALA GATORS            6:02.20
SHIROMIZU, RANDI      13 PC PLEASANTON SEA HAW    6:11.73
MAKER, ASHLEY         14 PC PLEASANTON SEA HAW    6:54.09
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-18   100 BACK                                    EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BUCHANAN, MCKENZIE    13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:12.98
TEERIKORPI, ONA       13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:14.36
GONG, SHERYL          14 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:14.80
MEDVED, EMILY         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:16.30
KULKA, JENNIFER       15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:17.79
YIM, TIFFANY          13 PC OTTER SWIM CLUB       1:17.80
BOND, JENNIFER        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:17.81
HOSAIN, RIZZA         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:18.23
DEYOREO, SARAH        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:18.36
RUTHERFORD, MIKHAILA  13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:18.96
IDLE, KELLY           14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:19.00
PETRAKIS, MARIA       14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:19.48
GHANBARI, SHEEVA      15 PC OAKLAND BARRACUDA     1:19.52
HURST, ALLISON        13 PC OTTER SWIM CLUB       1:19.78
TACHIBANA, MISAO      15 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:20.04
MADRIGAL, AMANDA      13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:20.49
REINGOLD, REBECCA     16 PC ORINDA AQUATICS       1:20.94
WATSON, LINDSEY       13 PC ORINDA AQUATICS       1:21.06
CHOI, ERIN            13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:21.09
PANGER, SAMANTHA      15 PC PLEASANTON SEA HAW    1:21.25
GIMA, SHANNON         16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:21.42
FRANCIS, LAUREN       13 PC ORINDA AQUATICS       1:21.76
WULF, ASHLEY          14 PC ORINDA AQUATICS       1:21.85
ESTRADA, MICHELLE     13 PC ORINDA AQUATICS       1:22.21
BARNES, ALYSSA        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:22.44
HADSELL, STEPHANIE    13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:23.22
PEDLEY, CHRISTINA     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:24.49
YAHNE, KARINNE        14 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:24.78
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-18   100 BACK                                    EVENT   33
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
JONES, ALLYSON        13 PC ORINDA AQUATICS       1:24.98
BALL, CHANEL          13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:25.01
GRIFFOUL, EMILY       14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:26.08
LAW, NICOLE           13 PC DALY CITY DOLPHINS    1:26.16
MILLER, MANDE         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:26.22
WAINESS, BECCA        14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:26.63
GREER, MARGARET       13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:27.34
REINGOLD, SARAH       14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:28.30
KING, MARY ELLEN      13 PC ORINDA AQUATICS       1:28.74
PANGER, MAIJA         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:29.29
CHAU, AMANDA          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:29.57
SANDBERG, LINDSAY     14 PC ORINDA AQUATICS       1:30.50
SMITH, APRIL          13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:30.57
ELLIS, CHELSEA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:30.73
JOHNSON, KIMBERLY     15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:31.71
DEYOREO, MARIA        15 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:32.39
TILLMAN, SAMIYYAH     13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:32.68
PRATT, MEGAN          13 PC ALA GATORS            1:34.41
TSAI, JOAN            13 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:35.25
GHANNADAN, SARAH      13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:38.32
USEDOM, ELIZABETH     13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:42.01
DAM, ANN              14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:43.43
LEE, ERINA            13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:54.46
LONG, VICTORIA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:58.70
COMMON, NATALIE       13 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:03.15
=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   13-18   200 BACK                                    EVENT   55
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MAR, LAUREN           14 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:36.00
TEERIKORPI, ONA       13 PC UNATTACHED PACIFIC    2:38.07
DEYOREO, SARAH        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:39.58
GONG, SHERYL          14 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:41.49
KULKA, JENNIFER       15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:43.24
MADRIGAL, AMANDA      13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:46.04
CHOI, ERIN            13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:48.04
WATSON, LINDSEY       13 PC ORINDA AQUATICS       2:49.62
BARNES, ALYSSA        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:49.91
GHANBARI, SHEEVA      15 PC OAKLAND BARRACUDA     2:50.17
VAUGHAN, JESSICA      14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:50.32
WULF, ASHLEY          14 PC ORINDA AQUATICS       2:52.26
PANGER, SAMANTHA      15 PC PLEASANTON SEA HAW    2:52.37
HURST, ALLISON        13 PC OTTER SWIM CLUB       2:53.66
ESTRADA, MICHELLE     13 PC ORINDA AQUATICS       2:53.67
LAW, NICOLE           13 PC DALY CITY DOLPHINS    2:53.91
FRANCIS, LAUREN       13 PC ORINDA AQUATICS       2:54.08
BALL, CHANEL          13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:54.09
HOOPER, CHEYENNE      13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:55.44
WONG, MANDI           16 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:55.57
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS       2:57.29
JONES, HANNAH         14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:57.71
JONES, ALLYSON        13 PC ORINDA AQUATICS       3:00.14
PEDLEY, CHRISTINA     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:00.51
MILLER, MANDE         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:01.39
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:01.66
BAUER, COURTNEY       14 PC EAST BAY BAT RAYS     3:02.43
WAINESS, BECCA        14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:03.41
LAM, CHELSEA          14 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:05.14
PANGER, MAIJA         13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:05.37
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   13-18   200 BACK                                    EVENT   55
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BONINO, SARA          13 PC ALA GATORS            3:09.43
MILLER, AMANDA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:13.82
GRIFFOUL, EMILY       14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:13.93
KUTLIK, ALEXA         13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:14.13
WILLIAMS, SARAH       13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:14.85
UDINSKI, TARA         13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:20.34
USEDOM, ELIZABETH     13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:32.52
TSUYEMURA, STEPHANIE  14 PC FLYING FISH           3:33.84
MITCHELL, SAMANTHA    14 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:43.30
MAKER, ASHLEY         14 PC PLEASANTON SEA HAW    3:52.71
CHIRAMBERRO, STEPHANI 13 PC SOUTH SAN FRANCISC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   25
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HARPER, KIRSTEN       14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:23.12
LEE, SYLVIE           14 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:23.69
VAUGHAN, JESSICA      14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:25.69
BRIX, KATELYN         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:26.63
FULL, MARY            14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:27.00
HADSELL, STEPHANIE    13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:27.21
WULF, ASHLEY          14 PC ORINDA AQUATICS       1:27.65
MADRIGAL, AMANDA      13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:27.69
CURRAN, EBEY          14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:27.74
DELLE CESE, FRANCESCA 13 PC ALA GATORS            1:27.96
BROGAN, KATY          15 PC OAKLAND BARRACUDA     1:28.17
CHINN, SARAH          18 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:28.60
COUGHLAN, CLAIRE      16 PC ORINDA AQUATICS       1:29.23
ESTRADA, MICHELLE     13 PC ORINDA AQUATICS       1:29.52
COMES, KELSEY         13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:30.15
SMITH, APRIL          13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:30.15
SANDBERG, LINDSAY     14 PC ORINDA AQUATICS       1:30.18
RUTHERFORD, MIKHAILA  13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:30.73
WRAY, LEXI            13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:31.66
TORIGGINO, NICOLE     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:32.31
PEDLEY, CHRISTINA     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:33.02
CHAU, AMANDA          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:33.93
PIETKIEWICZ, NICOLE   13 PC FLYING FISH           1:33.97
WONG, CHRISTINA       15 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:34.07
FLUD, NICOLE          16 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:34.32
CHOI, ERIN            13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:35.41
DEYOREO, MARIA        15 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:35.82
LEE, EUNICE           13 PC ORINDA AQUATICS       1:35.83
LAW, NICOLE           13 PC DALY CITY DOLPHINS    1:36.35
WONNER, KATIE         14 PC ALA GATORS            1:36.42
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:37.04
TILLMAN, SAMIYYAH     13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:39.32
TSAI, JOAN            13 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:39.45
OLDENHAGE, KIMBERLY   16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:40.14
HOOPER, CHEYENNE      13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:40.31
LUFTING, ALEX         14 PC FLYING FISH           1:40.93
BROWN, JESSIE         14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:42.08
LAM, CHELSEA          14 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:42.08
KLEESPIES, KELLY      13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:44.46
MAY, TAYLOR           13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:45.45
PANGER, MAIJA         13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:45.50
SHIROMIZU, RANDI      13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:50.33
COMMON, NATALIE       13 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:53.48
LEE, ERINA            13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:54.40
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   25
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MAKER, ASHLEY         14 PC PLEASANTON SEA HAW    2:02.61
CHAU, STEPHANIE       17 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:17.54
ELLIS, CHELSEA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:18.17
BATES, NIKKI          16 PC EAST BAY BAT RAYS     2:19.64
REINGOLD, SARAH       14 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:24.75
USEDOM, ELIZABETH     13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:27.85
WEI, EMILY            13 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:28.00
DAM, ANN              14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:28.66
REDDIG, HEIDI         13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:34.00
JOHNSON, KIMBERLY     15 PC PIEDMONT SWIM TEAM     DQUED
LONG, VICTORIA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   75                                   FEMALE   13-18   200 BREAST                                  EVENT   75
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HARPER, KIRSTEN       14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:59.01
LEE, SYLVIE           14 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:00.69
MADRIGAL, AMANDA      13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:02.88
BRIX, KATELYN         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:05.10
VAUGHAN, JESSICA      14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:05.25
YIM, TIFFANY          13 PC OTTER SWIM CLUB       3:05.28
WULF, ASHLEY          14 PC ORINDA AQUATICS       3:06.15
WRAY, LEXI            13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:08.33
BROGAN, KATY          15 PC OAKLAND BARRACUDA     3:08.78
WATSON, LINDSEY       13 PC ORINDA AQUATICS       3:09.23
MARSHALL, HANNAH      14 PC ALA GATORS            3:09.63
LYONS, OLIVIA         16 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:09.86
TEERIKORPI, ONA       13 PC UNATTACHED PACIFIC    3:10.74
ESTRADA, MICHELLE     13 PC ORINDA AQUATICS       3:10.86
COMES, KELSEY         13 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:12.13
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA     3:12.47
SMITH, APRIL          13 PC WALNUT CREEK AQUA     3:12.89
TORIGGINO, NICOLE     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:13.87
HADSELL, STEPHANIE    13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:14.26
KULKA, JENNIFER       15 PC EAST BAY BAT RAYS     3:15.99
CHINN, SARAH          18 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:17.12
SANDBERG, LINDSAY     14 PC ORINDA AQUATICS       3:20.04
WONNER, KATIE         14 PC ALA GATORS            3:20.72
PIETKIEWICZ, NICOLE   13 PC FLYING FISH           3:21.24
FLUD, NICOLE          16 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:26.20
JAGUST, AMY           15 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:29.21
TSAI, JOAN            13 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:31.13
TILLMAN, SAMIYYAH     13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:31.80
LUFTING, ALEX         14 PC FLYING FISH           3:33.23
CHAU, STEPHANIE       17 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:34.51
OLDENHAGE, KIMBERLY   16 PC EAST BAY BAT RAYS     3:38.47
BATES, NIKKI          16 PC EAST BAY BAT RAYS     3:39.59
MITCHELL, SAMANTHA    14 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:50.36
CHOW, CAMILLE         15 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:58.71
COMMON, NATALIE       13 PC SOUTH SAN FRANCISC    4:00.03
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   13-18   100 FLY                                     EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RADECKE, JEN          17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.90
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS       1:09.73
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   13-18   100 FLY                                     EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HODGKINSON, SYDNEY    17 PC ORINDA AQUATICS       1:11.32
TEERIKORPI, ONA       13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.43
BUCHANAN, MCKENZIE    13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:12.32
MOONEY, KELLY         14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:13.03
BRIX, KATELYN         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:13.19
REINGOLD, REBECCA     16 PC ORINDA AQUATICS       1:13.65
KADI, SARA            13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:14.33
WRAY, LEXI            13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:14.72
HARPER, KIRSTEN       14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:15.92
SCHRAKAMP, NIKI       14 PC ORINDA AQUATICS       1:16.17
DEYOREO, SARAH        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:16.32
VAUGHAN, JESSICA      14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:16.71
CHOI, ERIN            13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:17.12
GIMA, SHANNON         16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:18.29
BARNES, ALYSSA        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:19.32
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS       1:19.56
FRANCIS, LAUREN       13 PC ORINDA AQUATICS       1:19.96
LAM, CHELSEA          14 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:20.39
KENNEDY, MADDIE       13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:21.08
YIM, TIFFANY          13 PC OTTER SWIM CLUB       1:21.19
BRANNON, LINDSEY      13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:21.95
HURST, ALLISON        13 PC OTTER SWIM CLUB       1:22.51
KRIER, CAITLIN        15 PC OAKLAND BARRACUDA     1:23.14
WATSON, LINDSEY       13 PC ORINDA AQUATICS       1:23.43
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS       1:23.75
HAARZ, COLBY          14 PC ORINDA AQUATICS       1:25.40
WONG, CHRISTINA       15 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:26.96
BALL, CHANEL          13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:28.86
CALDERONI, MICHELLE   13 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:34.24
DEYOREO, MARIA        15 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:35.14
TSUYEMURA, STEPHANIE  14 PC FLYING FISH           1:36.58
OLDENHAGE, KIMBERLY   16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:36.75
BONINO, SARA          13 PC ALA GATORS            NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   69                                   FEMALE   13-18   200 FLY                                     EVENT   69
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BRIX, KATELYN         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:43.61
MEDVED, EMILY         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:48.34
WRAY, LEXI            13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:49.85
KADI, SARA            13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:50.40
SONDEREGGER, LAUREN   15 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:06.97
WONG, CHRISTINA       15 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:17.17
ELLIS, CHELSEA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:27.40
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   13-18   200 I.M.                                    EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WHITE, HEATHER        14 PC ORINDA AQUATICS       2:31.26
MOONEY, KELLY         14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:37.70
MADRIGAL, AMANDA      13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:41.04
BOND, JENNIFER        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:42.77
TEERIKORPI, ONA       13 PC UNATTACHED PACIFIC    2:43.14
BRIX, KATELYN         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:44.44
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS       2:44.78
SHARP, LINDSEY        14 PC ORINDA AQUATICS       2:45.17
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   13-18   200 I.M.                                    EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PERIA, HANNAH         14 PC ORINDA AQUATICS       2:45.27
GONG, SHERYL          14 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:45.50
WRAY, LEXI            13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:45.61
HOSAIN, RIZZA         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:46.35
GHANBARI, SHEEVA      15 PC OAKLAND BARRACUDA     2:46.55
IDLE, KELLY           14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:46.79
SCHRAKAMP, NIKI       14 PC ORINDA AQUATICS       2:46.87
TACHIBANA, MISAO      15 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:46.90
YIM, TIFFANY          13 PC OTTER SWIM CLUB       2:47.24
KULKA, JENNIFER       15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:47.82
ESTRADA, MICHELLE     13 PC ORINDA AQUATICS       2:48.00
WATSON, LINDSEY       13 PC ORINDA AQUATICS       2:48.08
WULF, ASHLEY          14 PC ORINDA AQUATICS       2:49.10
BARNES, ALYSSA        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:49.61
PEDLEY, CHRISTINA     14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:52.19
BRANNON, DANIELLE     15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:52.37
HURST, ALLISON        13 PC OTTER SWIM CLUB       2:55.10
LAW, NICOLE           13 PC DALY CITY DOLPHINS    2:55.70
FRANCIS, LAUREN       13 PC ORINDA AQUATICS       2:55.95
TORIGGINO, NICOLE     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:56.18
COUGHLAN, CLAIRE      16 PC ORINDA AQUATICS       2:56.60
COMES, KELSEY         13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:57.98
JONES, ALLYSON        13 PC ORINDA AQUATICS       2:58.04
BALL, CHANEL          13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:58.16
YAHNE, KARINNE        14 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:58.20
NG, MICHELLE          15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:58.72
CHAU, AMANDA          13 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:59.75
BEVER, KATY           13 PC ORINDA AQUATICS       3:01.26
HOOPER, CHEYENNE      13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:01.32
LAM, CHELSEA          14 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:02.27
LEE, EUNICE           13 PC ORINDA AQUATICS       3:02.41
PANGER, MAIJA         13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:02.87
HAARZ, COLBY          14 PC ORINDA AQUATICS       3:04.08
KLEESPIES, KELLY      13 PC WALNUT CREEK AQUA     3:04.87
JOHNSON, KIMBERLY     15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:04.89
ELLIS, CHELSEA        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:06.39
MCKINLEY, STEPHANIE C 13 PC ALA GATORS            3:11.62
SHIROMIZU, RANDI      13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:14.05
TILLMAN, SAMIYYAH     13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:15.81
TSUYEMURA, STEPHANIE  14 PC FLYING FISH           3:16.60
WILLIAMS, SARAH       13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:17.33
GREER, MARGARET       13 PC EAST BAY BAT RAYS     3:18.99
CALDERONI, MICHELLE   13 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:21.97
LUFTING, ALEX         14 PC FLYING FISH           3:23.91
GHANNADAN, SARAH      13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:27.41
DAM, ANN              14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:30.40
REINGOLD, REBECCA     16 PC ORINDA AQUATICS        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   13-18   400 I.M.                                    EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCGOWAN, CHRISTINA    14 PC WALNUT CREEK AQUA     5:33.55
BRIX, KATELYN         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:37.57
BOND, JENNIFER        15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:46.90
KADI, SARA            13 PC OAKLAND BARRACUDA     5:48.77
DEYOREO, SARAH        13 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:49.24
MADRIGAL, AMANDA      13 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:50.86
CHANG, MARISA         14 PC ORINDA AQUATICS       5:52.17
WRAY, LEXI            13 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:52.89
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   13-18   400 I.M.                                    EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WATSON, LINDSEY       13 PC ORINDA AQUATICS       5:55.11
SCHRAKAMP, NIKI       14 PC ORINDA AQUATICS       5:59.36
JONES, HANNAH         14 PC UNATTACHED PACIFIC    6:06.89
KRIER, CAITLIN        15 PC OAKLAND BARRACUDA     6:07.04
JAGUST, AMY           15 PC BERKELEY BEAR SWIM    6:07.79
BRANNON, DANIELLE     15 PC UNATTACHED PACIFIC    6:08.49
LAW, NICOLE           13 PC DALY CITY DOLPHINS    6:09.82
CHINN, SARAH          18 PC ALAMEDA ISLAND AQU    6:11.37
KENNEDY, MADDIE       13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    6:12.78
AKERS, PASCALE        15 PC SOUTH SAN FRANCISC    6:15.02
HOOPER, CHEYENNE      13 PC TERRAPINS SWIM TEA    6:18.95
TORIGGINO, NICOLE     13 PC TERRAPINS SWIM TEA    6:22.67
BONINO, SARA          13 PC ALA GATORS            6:34.49
LAM, CHELSEA          14 PC SOUTH SAN FRANCISC    6:36.17
WONG, CHRISTINA       15 PC SOUTH SAN FRANCISC    6:36.73
DISKIN, JULIA         14 PC OAKLAND BARRACUDA     6:37.13
WILLIAMS, SARAH       13 PC TERRAPINS SWIM TEA    6:53.02
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    8&UN    50 FREE                                     EVENT   48
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LOH, KEVIN             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      39.33
HE, BRIAN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.60
PATTERSON, DOMINIC     8 PC BERKELEY BEAR SWIM      42.82
LEE, RYAN              8 PC DALY CITY DOLPHINS      42.95
KRAUSE, BEN            8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      43.59
CONLEY, EDDIE          8 PC EAST BAY BAT RAYS       43.79
ARCILLA, JASON         7 PC DALY CITY DOLPHINS      43.95
SMITH, STEVEN          8 PC SOUTH SAN FRANCISC      46.46
BAUTISTA, KEKOA        7 PC FOG CITY HAMMERHEA      46.87
WONG, TOMMY            6 PC SOUTH SAN FRANCISC      48.09
XIE, AVERY             7 PC UNATTACHED PACIFIC      48.58
MYINT, VICTOR          6 PC DALY CITY DOLPHINS      48.64
FLANNERY, WILLIAM      8 PC UNATTACHED PACIFIC      49.52
LEE, BENSON            8 PC SOUTH SAN FRANCISC      50.66
HOLZMULLER, KURT       8 PC TERRAPINS SWIM TEA      54.88
TROSHINA, EDWARD       8 PC SOUTH SAN FRANCISC      56.72
NELSON, TOMMY          7 PC PLEASANTON SEA HAW      56.81
RAPP, DOMINIC          7 PC FLYING FISH             58.68
HARUTOONIAN, CHRISTOP  7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:03.09
TAYLOR, PATRICK        7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.62
FEDERLE, MAX           5 PC UNATTACHED PACIFIC    1:16.35
=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    8&UN    100 FREE                                    EVENT    8
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOONEY, SEAN           8 PC WALNUT CREEK AQUA     1:23.21
LOH, KEVIN             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:28.00
HE, BRIAN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:35.64
ARCILLA, JASON         7 PC DALY CITY DOLPHINS    1:44.43
SMITH, STEVEN          8 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:44.94
WOO, ANDREW            8 PC WALNUT CREEK AQUA     1:44.97
XIE, AVERY             7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:45.57
FOO, KY H.             7 PC RICHMOND SILVER DO    1:47.41
HOLZMULLER, KURT       8 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:12.21
BONDE, ERIC            7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:12.23
BAUTISTA, KEKOA        7 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:16.30
TAYLOR, PATRICK        7 PC UNATTACHED PACIFIC    2:24.27
=============================================================================================================================
   EVENT   62                                    MALE    8&UN    50 BACK                                     EVENT   62
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LOH, KEVIN             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      43.72
HE, BRIAN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR      44.98
ARCILLA, JASON         7 PC DALY CITY DOLPHINS      53.62
SMITH, STEVEN          8 PC SOUTH SAN FRANCISC      54.05
LEE, RYAN              8 PC DALY CITY DOLPHINS      54.44
HOLZMULLER, KURT       8 PC TERRAPINS SWIM TEA      56.07
MYINT, VICTOR          6 PC DALY CITY DOLPHINS      56.31
XIE, AVERY             7 PC UNATTACHED PACIFIC      57.16
KRAUSE, BEN            8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      57.41
BAUTISTA, KEKOA        7 PC FOG CITY HAMMERHEA      58.07
WONG, TOMMY            6 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:01.37
LEE, BENSON            8 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:02.44
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   62                                    MALE    8&UN    50 BACK                                     EVENT   62
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RAPP, DOMINIC          7 PC FLYING FISH           1:02.59
CONLEY, EDDIE          8 PC EAST BAY BAT RAYS     1:04.36
NELSON, TOMMY          7 PC PLEASANTON SEA HAW    1:04.98
TAYLOR, PATRICK        7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.82
HARUTOONIAN, CHRISTOP  7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.46
TROSHINA, EDWARD       8 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:13.50
PATTERSON, DOMINIC     8 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    8&UN    50 BREAST                                   EVENT   24
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOONEY, SEAN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       52.93
HE, BRIAN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR      53.17
LOH, KEVIN             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      55.91
WOO, ANDREW            8 PC WALNUT CREEK AQUA     1:01.50
SMITH, STEVEN          8 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:01.90
MYINT, VICTOR          6 PC DALY CITY DOLPHINS    1:04.18
BAUTISTA, KEKOA        7 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:05.57
FOO, KY H.             7 PC RICHMOND SILVER DO    1:06.94
XIE, AVERY             7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:07.00
BONDE, ERIC            7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:10.09
TAYLOR, PATRICK        7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:13.52
ARCILLA, JASON         7 PC DALY CITY DOLPHINS    1:14.62
RAPP, DOMINIC          7 PC FLYING FISH           1:26.12
=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    8&UN    50 FLY                                      EVENT   16
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LOH, KEVIN             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.13
MOONEY, SEAN           8 PC WALNUT CREEK AQUA       53.95
FOO, KY H.             7 PC RICHMOND SILVER DO    1:00.80
XIE, AVERY             7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:02.40
ARCILLA, JASON         7 PC DALY CITY DOLPHINS    1:02.54
SMITH, STEVEN          8 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:02.59
BAUTISTA, KEKOA        7 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:06.14
TAYLOR, PATRICK        7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:35.62
WOO, ANDREW            8 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   54                                    MALE    10&UN   50 FREE                                     EVENT   54
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MEINTS, JOSHUA        10 PC TERRAPINS SWIM TEA      32.08
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW      32.64
HARPER, GREGORY       10 PC WALNUT CREEK AQUA       33.07
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      33.29
STEMBER, JOSEPH       10 PC DALY CITY DOLPHINS      34.06
STRINGER, SHAUN       10 PC WALNUT CREEK AQUA       35.93
VELASQUEZ, NIKO       10 PC DALY CITY DOLPHINS      35.98
HARPSTER, ANDREW      10 PC PLEASANTON SEA HAW      37.14
NELSON, BRADLEY       10 PC PLEASANTON SEA HAW      37.64
VAIANA, NICK           9 PC WALNUT CREEK AQUA       37.84
WILSON, MATT          10 PC EAST BAY BAT RAYS       37.98
LINDSAY, KYLE          9 PC UNATTACHED PACIFIC      39.27
MCDANIELS, RYAN        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      39.70
THOMPSON, JARED        9 PC ALA GATORS              40.61
HO, DUSTIN             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.86
WOO, ERIC             10 PC SOUTH SAN FRANCISC      41.53
UMEKI, COLIN          10 PC ALA GATORS              41.88
TING, DARREN           9 PC SOUTH SAN FRANCISC      42.07
LOUIE, RALSTON         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      43.24
STAPLETON, KODY       10 PC TERRAPINS SWIM TEA      43.29
TANG, JEFFERY          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      43.36
TING, PATRICK          9 PC DALY CITY DOLPHINS      44.88
CUVIN, MICHAEL         9 PC DALY CITY DOLPHINS      45.17
TAN, CHRISTIAN        10 PC FLYING FISH             45.76
MAKHIJANI, VIREN       9 PC FLYING FISH             46.59
WOLF, ISSAC           10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      57.54
=============================================================================================================================
   EVENT   36                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT   36
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HARPER, GREGORY       10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:11.67
MEINTS, JOSHUA        10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:14.66
GUIDO, CHRISTOPHER    10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:17.69
STRINGER, SHAUN       10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:19.88
WILSON, MATT          10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:22.68
VAIANA, NICK           9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:26.32
NELSON, BRADLEY       10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:26.54
MCDANIELS, RYAN        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:27.43
PISER, ZACH            9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:30.55
DELLE CESE, ALEXANDER  9 PC ALA GATORS            1:34.25
DAM, OLIVER            9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:39.59
STAPLETON, KODY       10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:40.39
PAULEY, NICK          10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:40.92
CUVIN, MICHAEL         9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:43.16
TING, PATRICK          9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:47.06
CHEUNG, KEITH          9 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:58.24
=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    10&UN   200 FREE                                    EVENT    6
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW    2:39.99
GUIDO, CHRISTOPHER    10 PC UNATTACHED PACIFIC    2:45.15
MOONEY, TREVOR        10 PC WALNUT CREEK AQUA     2:47.72
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    10&UN   200 FREE                                    EVENT    6
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:48.02
WILSON, MATT          10 PC EAST BAY BAT RAYS     2:57.12
NELSON, BRADLEY       10 PC PLEASANTON SEA HAW    3:02.82
HOLLAND-MCCOWAN, JOHN 10 PC UNATTACHED PACIFIC    3:05.67
PISER, ZACH            9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:08.34
LU, KEVIN              9 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:08.43
LINDSAY, KYLE          9 PC UNATTACHED PACIFIC    3:15.55
MAKHIJANI, VIREN       9 PC FLYING FISH           3:54.53
=============================================================================================================================
   EVENT   68                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   68
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
STEMBER, JOSEPH       10 PC DALY CITY DOLPHINS      39.71
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.10
VELASQUEZ, NIKO       10 PC DALY CITY DOLPHINS      43.33
HARPSTER, ANDREW      10 PC PLEASANTON SEA HAW      43.67
GUIDO, CHRISTOPHER    10 PC UNATTACHED PACIFIC      43.70
LU, KEVIN              9 PC SAN RAMON LIVERMOR      46.54
LINDSAY, KYLE          9 PC UNATTACHED PACIFIC      46.58
VAIANA, NICK           9 PC WALNUT CREEK AQUA       48.83
HO, DUSTIN             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.87
THOMPSON, JARED        9 PC ALA GATORS              52.21
UMEKI, COLIN          10 PC ALA GATORS              52.21
TING, DARREN           9 PC SOUTH SAN FRANCISC      52.49
BAUTISTA, CHIOKE      10 PC FOG CITY HAMMERHEA      53.29
STAPLETON, KODY       10 PC TERRAPINS SWIM TEA      54.31
WOO, ERIC             10 PC SOUTH SAN FRANCISC      54.54
LOUIE, RALSTON         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      55.92
TAN, CHRISTIAN        10 PC FLYING FISH           1:00.04
CUVIN, MICHAEL         9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:04.73
MAKHIJANI, VIREN       9 PC FLYING FISH           1:06.37
WOLF, ISSAC           10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:13.36
=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    10&UN   100 BACK                                    EVENT   30
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
STEMBER, JOSEPH       10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:26.09
HARPER, GREGORY       10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:32.15
VELASQUEZ, NIKO       10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:33.75
VAIANA, NICK           9 PC WALNUT CREEK AQUA     1:44.62
LINDSAY, KYLE          9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:46.96
HE, BRIAN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:47.99
WILSON, MATT          10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:48.33
CHEUNG, KEITH          9 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:53.97
LI, ANTHONY           10 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:54.72
MAR, NICHOLAS         10 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:58.05
STAPLETON, KODY       10 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:01.79
LIN, RICHARD           9 PC PLEASANTON SEA HAW    2:05.42
CUVIN, MICHAEL         9 PC DALY CITY DOLPHINS    2:10.42
PAULEY, NICK          10 PC OAKLAND BARRACUDA     2:12.05
GUIDO, CHRISTOPHER    10 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
TAN, CHRISTIAN        10 PC FLYING FISH            DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   22
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MEINTS, JOSHUA        10 PC TERRAPINS SWIM TEA      40.81
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW      44.24
STEMBER, JOSEPH       10 PC DALY CITY DOLPHINS      45.87
LU, KEVIN              9 PC SAN RAMON LIVERMOR      48.24
MOONEY, TREVOR        10 PC WALNUT CREEK AQUA       48.29
VELASQUEZ, NIKO       10 PC DALY CITY DOLPHINS      51.17
BAUTISTA, CHIOKE      10 PC FOG CITY HAMMERHEA      51.20
MCDANIELS, RYAN        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      51.26
DELLE CESE, ALEXANDER  9 PC ALA GATORS              53.37
NELSON, BRADLEY       10 PC PLEASANTON SEA HAW      54.33
VAIANA, NICK           9 PC WALNUT CREEK AQUA       55.60
TING, DARREN           9 PC SOUTH SAN FRANCISC      56.69
DAM, OLIVER            9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      57.69
LI, ANTHONY           10 PC SOUTH SAN FRANCISC      59.27
LIN, RICHARD           9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:01.67
TING, PATRICK          9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:04.17
PAULEY, NICK          10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:04.43
VIRKAR, ALOK           9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:07.51
STAPLETON, KODY       10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:08.81
TAN, CHRISTIAN        10 PC FLYING FISH            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   74                                    MALE    10&UN   100 BREAST                                  EVENT   74
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MEINTS, JOSHUA        10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:33.48
GUIDO, CHRISTOPHER    10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:37.56
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:37.96
LU, KEVIN              9 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:44.71
LOUIE, RALSTON         9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:51.50
NELSON, BRADLEY       10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:52.83
UMEKI, COLIN          10 PC ALA GATORS            1:52.96
WILSON, MATT          10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:53.20
BAUTISTA, CHIOKE      10 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:58.04
TING, DARREN           9 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:00.48
HE, BRIAN              8 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:00.60
VAIANA, NICK           9 PC WALNUT CREEK AQUA     2:03.46
TING, PATRICK          9 PC DALY CITY DOLPHINS    2:10.67
HO, DUSTIN             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:11.97
NELSON, TOMMY          7 PC PLEASANTON SEA HAW    2:15.34
PATTERSON, DOMINIC     8 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:20.10
CONLEY, EDDIE          8 PC EAST BAY BAT RAYS     2:30.52
WOO, ERIC             10 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:30.73
STAPLETON, KODY       10 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:30.83
=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   14
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HARPER, GREGORY       10 PC WALNUT CREEK AQUA       35.16
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW      37.28
STEMBER, JOSEPH       10 PC DALY CITY DOLPHINS      37.51
MEINTS, JOSHUA        10 PC TERRAPINS SWIM TEA      38.10
STRINGER, SHAUN       10 PC WALNUT CREEK AQUA       38.85
VELASQUEZ, NIKO       10 PC DALY CITY DOLPHINS      39.83
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   14
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOLINA, MICHAEL       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      39.93
LU, KEVIN              9 PC SAN RAMON LIVERMOR      43.20
MCDANIELS, RYAN        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      45.27
HOLLAND-MCCOWAN, JOHN 10 PC UNATTACHED PACIFIC      47.18
TING, DARREN           9 PC SOUTH SAN FRANCISC      50.11
DELLE CESE, ALEXANDER  9 PC ALA GATORS              50.71
LINDSAY, KYLE          9 PC UNATTACHED PACIFIC      51.01
PISER, ZACH            9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      52.59
DAM, OLIVER            9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      52.77
LI, ANTHONY           10 PC SOUTH SAN FRANCISC      53.23
CUVIN, MICHAEL         9 PC DALY CITY DOLPHINS    1:00.96
LIN, RICHARD           9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:04.01
MAKHIJANI, VIREN       9 PC FLYING FISH           1:22.38
=============================================================================================================================
   EVENT   60                                    MALE    10&UN   100 FLY                                     EVENT   60
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HARPER, GREGORY       10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:17.28
STRINGER, SHAUN       10 PC WALNUT CREEK AQUA     1:30.20
STEMBER, JOSEPH       10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:32.79
GUIDO, CHRISTOPHER    10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:34.22
MEINTS, JOSHUA        10 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:37.12
VELASQUEZ, NIKO       10 PC DALY CITY DOLPHINS    1:37.80
MCDANIELS, RYAN        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:45.66
TANG, JEFFERY          9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:47.19
CUVIN, MICHAEL         9 PC DALY CITY DOLPHINS    2:16.17
=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    10&UN   200 I.M.                                    EVENT   46
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HARPER, GREGORY       10 PC WALNUT CREEK AQUA     2:58.56
WOOLDRIDGE, ANDY       9 PC PLEASANTON SEA HAW    3:04.77
LU, KEVIN              9 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:26.90
MCDANIELS, RYAN        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:32.48
WILSON, MATT          10 PC EAST BAY BAT RAYS     3:32.89
LINDSAY, KYLE          9 PC UNATTACHED PACIFIC    3:36.16
NELSON, BRADLEY       10 PC PLEASANTON SEA HAW    3:37.27
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   52                                    MALE    11-12   50 FREE                                     EVENT   52
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WALTER, DONALD        12 PC TERRAPINS SWIM TEA      28.80
DENTONE, MATTHEW      12 PC TERRAPINS SWIM TEA      29.36
BISHOP, MATT          11 PC TERRAPINS SWIM TEA      29.53
FLORES-MAXFIELD, KAME 12 PC SOUTH SAN FRANCISC      29.71
LOH, HUMPHREY         12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.23
CHHOKAR, AARON        12 PC DALY CITY DOLPHINS      31.52
WHYTE, RYAN           12 PC SAN RAMON LIVERMOR      31.69
WONNER, CASEY         12 PC ALA GATORS              31.94
FEDERLE, ART          12 PC UNATTACHED PACIFIC      32.09
PERFECT, BRAD         11 PC SAN RAMON LIVERMOR      32.33
NELSON, BILLY         11 PC PLEASANTON SEA HAW      32.47
MAGAT, CHARLES        12 PC DALY CITY DOLPHINS      32.80
APOLINARIO, KEVIN     11 PC DALY CITY DOLPHINS      32.87
FULLER, BRAD          12 PC SPORTSMAN OF STANI      33.13
CHEUNG, MAURICE       12 PC SOUTH SAN FRANCISC      33.21
GREER, GEORGE         12 PC EAST BAY BAT RAYS       33.75
BAUTISTA, JAMES DEVIN 12 PC FOG CITY HAMMERHEA      33.80
LOUIE, KEVIN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      33.87
LEUNG, KEVIN          12 PC WALNUT CREEK AQUA       34.33
CUAL, JARRED          12 PC DALY CITY DOLPHINS      34.88
TING, ALEX            11 PC SOUTH SAN FRANCISC      34.93
KALBUS, PORTER        11 PC SAN RAMON LIVERMOR      35.23
TAM, DEREK            12 PC SOUTH SAN FRANCISC      35.62
WONG, J.R.            11 PC SOUTH SAN FRANCISC      35.72
FONG, ANTHONY         12 PC DALY CITY DOLPHINS      36.14
HAMLIN, R.J.          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.47
MCCREERY, MICHAEL     11 PC WALNUT CREEK AQUA       36.84
BRIX, NIKOLAS         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      37.16
RASKIN, JACOB         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      37.17
CHEN, GEORGE          11 PC FLYING FISH             37.35
DALY, JOSEPH          12 PC EAST BAY BAT RAYS       37.68
CHANG, BOBBY          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      38.32
TERRES, RYAN          11 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.74
CHOI, ANSON           11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      39.84
CHING, BYRON          11 PC DALY CITY DOLPHINS      40.03
JOYCE, PAT            12 PC WALNUT CREEK AQUA       40.87
=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    11-12   100 FREE                                    EVENT   28
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WALTER, DONALD        12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:03.71
FLORES-MAXFIELD, KAME 12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:05.27
BISHOP, MATT          11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:06.38
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS       1:07.96
MARTINO, ANDREW       12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:08.08
CHHOKAR, AARON        12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:09.16
FEDERLE, ART          12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.90
FULLER, BRAD          12 PC SPORTSMAN OF STANI    1:11.96
LOH, HUMPHREY         12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:12.14
NELSON, BILLY         11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:12.87
PERFECT, BRAD         11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:14.90
CORNELIUS, TOMMY      11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:14.97
GREER, GEORGE         12 PC EAST BAY BAT RAYS     1:15.43
APOLINARIO, KEVIN     11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:16.60
CURRAN, DAVID         12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:17.14
MABERRY-HALL, JAMES   12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:18.13
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    11-12   100 FREE                                    EVENT   28
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KALBUS, PORTER        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:18.39
BAUTISTA, JAMES DEVIN 12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:18.55
TING, ALEX            11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:22.73
DALY, JOSEPH          12 PC EAST BAY BAT RAYS     1:28.63
WOHLFEILER, WILL      11 PC OAKLAND BARRACUDA     1:28.96
TERRES, RYAN          11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:29.06
BRIX, NIKOLAS         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:33.01
ANDREAS, JACOB        11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:34.52
SEDOR, JUSTIN         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:34.74
GOUNDAR, NEEL         12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:36.23
CHEUNG, KEVIN         11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:38.27
=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    11-12   200 FREE                                    EVENT    4
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
REILLY, SEAN          12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:19.15
DENTONE, MATTHEW      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:19.19
WHYTE, RYAN           12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:27.61
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS       2:29.76
MARTINO, ANDREW       12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:30.03
WONNER, CASEY         12 PC ALA GATORS            2:30.79
NELSON, BILLY         11 PC PLEASANTON SEA HAW    2:32.15
BILLEY, MICHAEL       12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:32.17
FULLER, BRAD          12 PC SPORTSMAN OF STANI    2:33.18
PERFECT, BRAD         11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:35.64
FEDERLE, ART          12 PC UNATTACHED PACIFIC    2:35.94
DANSKA, STEPHEN       12 PC UNATTACHED PACIFIC    2:37.72
RADOS, MATTHEW        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:40.53
GREER, GEORGE         12 PC EAST BAY BAT RAYS     2:41.35
CURRAN, DAVID         12 PC WALNUT CREEK AQUA     2:43.94
KALBUS, PORTER        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:45.14
ENOS, MATTHEW         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:48.72
CLEMENTS, ZACHARY     12 PC UNATTACHED PACIFIC    2:54.73
WONG, J.R.            11 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:59.77
CHEN, GEORGE          11 PC FLYING FISH           3:02.27
CHANG, BOBBY          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:16.56
=============================================================================================================================
   EVENT   38                                    MALE    11-12   400 FREE                                    EVENT   38
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
REILLY, SEAN          12 PC TERRAPINS SWIM TEA    4:58.07
WONNER, CASEY         12 PC ALA GATORS            5:12.95
WHYTE, RYAN           12 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:13.10
MARTINO, ANDREW       12 PC WALNUT CREEK AQUA     5:16.04
HANNA, COLIN          12 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:17.64
NELSON, BILLY         11 PC PLEASANTON SEA HAW    5:25.44
FULLER, BRAD          12 PC SPORTSMAN OF STANI    5:27.19
HUNTER, PIERCE        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:28.20
DANSKA, STEPHEN       12 PC UNATTACHED PACIFIC    5:32.50
RADOS, MATTHEW        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:40.34
GREER, GEORGE         12 PC EAST BAY BAT RAYS     5:47.08
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   32                                    MALE    11-12   50 BACK                                     EVENT   32
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BILLEY, MICHAEL       12 PC TERRAPINS SWIM TEA      33.88
BISHOP, MATT          11 PC TERRAPINS SWIM TEA      36.46
WONNER, CASEY         12 PC ALA GATORS              37.33
MAGAT, CHARLES        12 PC DALY CITY DOLPHINS      38.70
APOLINARIO, KEVIN     11 PC DALY CITY DOLPHINS      39.42
CORNELIUS, TOMMY      11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      40.82
FEDERLE, ART          12 PC UNATTACHED PACIFIC      41.22
CUAL, JARRED          12 PC DALY CITY DOLPHINS      43.10
ENOS, MATTHEW         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      43.32
DANSKA, STEPHEN       12 PC UNATTACHED PACIFIC      43.80
WONG, J.R.            11 PC SOUTH SAN FRANCISC      44.13
LAW, RYAN             11 PC DALY CITY DOLPHINS      44.49
LOUIE, KEVIN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      45.58
CHEN, GEORGE          11 PC FLYING FISH             46.54
MANZIONE, LEO         12 PC OAKLAND BARRACUDA       48.82
SEDOR, JUSTIN         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      49.34
CHEUNG, KEVIN         11 PC SOUTH SAN FRANCISC      52.36
SALAMEH, BASIL        11 PC SOUTH SAN FRANCISC      52.62
GOUNDAR, NEEL         12 PC SOUTH SAN FRANCISC      52.82
ANDREAS, JACOB        11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      53.35
=============================================================================================================================
   EVENT   66                                    MALE    11-12   100 BACK                                    EVENT   66
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WALTER, DONALD        12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:11.14
REILLY, SEAN          12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:16.58
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS       1:18.51
DENTONE, MATTHEW      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:18.60
CHHOKAR, AARON        12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:21.22
APOLINARIO, KEVIN     11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:24.18
WHYTE, RYAN           12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:24.76
LOH, HUMPHREY         12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:24.81
MAGAT, CHARLES        12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:24.87
FEDERLE, ART          12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:26.70
FULLER, BRAD          12 PC SPORTSMAN OF STANI    1:26.99
NELSON, BILLY         11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:29.76
HAMLIN, R.J.          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:30.48
PERFECT, BRAD         11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:30.50
GREER, GEORGE         12 PC EAST BAY BAT RAYS     1:30.58
CLEMENTS, ZACHARY     12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:31.71
FONG, ANTHONY         12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:32.18
LEUNG, KEVIN          12 PC WALNUT CREEK AQUA     1:33.03
WONG, J.R.            11 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:36.83
CHEN, GEORGE          11 PC FLYING FISH           1:39.89
CHOI, ANSON           11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:41.45
CHEUNG, MAURICE       12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:41.52
TERRES, RYAN          11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:42.14
CHING, BYRON          11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:43.99
CHANG, BOBBY          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:46.38
MCCREERY, MICHAEL     11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:50.58
DALY, JOSEPH          12 PC EAST BAY BAT RAYS     1:52.36
JOYCE, PAT            12 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    11-12   200 BACK                                    EVENT   44
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WALTER, DONALD        12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:36.61
DENTONE, MATTHEW      12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:45.85
BILLEY, MICHAEL       12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:51.59
HUNTER, PIERCE        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:56.05
FEDERLE, ART          12 PC UNATTACHED PACIFIC    3:02.41
HAMLIN, R.J.          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:07.54
DANSKA, STEPHEN       12 PC UNATTACHED PACIFIC    3:13.14
RADOS, MATTHEW        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:13.27
ENOS, MATTHEW         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:13.48
=============================================================================================================================
   EVENT   20                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   20
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FLORES-MAXFIELD, KAME 12 PC SOUTH SAN FRANCISC      36.56
BISHOP, MATT          11 PC TERRAPINS SWIM TEA      37.76
HANNA, COLIN          12 PC TERRAPINS SWIM TEA      38.79
PERFECT, BRAD         11 PC SAN RAMON LIVERMOR      39.87
APOLINARIO, KEVIN     11 PC DALY CITY DOLPHINS      40.39
BAUTISTA, JAMES DEVIN 12 PC FOG CITY HAMMERHEA      40.50
BILLEY, MICHAEL       12 PC TERRAPINS SWIM TEA      41.07
LOH, HUMPHREY         12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.44
CHHOKAR, AARON        12 PC DALY CITY DOLPHINS      42.93
HUNTER, PIERCE        12 PC SAN RAMON LIVERMOR      43.20
ENOS, MATTHEW         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      43.29
CURRAN, DAVID         12 PC WALNUT CREEK AQUA       44.20
MABERRY-HALL, JAMES   12 PC UNATTACHED PACIFIC      45.00
RADOS, MATTHEW        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      45.14
GOUNDAR, NEEL         12 PC SOUTH SAN FRANCISC      45.50
LOUIE, KEVIN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      47.94
WONG, J.R.            11 PC SOUTH SAN FRANCISC      48.20
LIN, MICHAEL          11 PC FLYING FISH             48.42
CLEMENTS, ZACHARY     12 PC UNATTACHED PACIFIC      48.75
CUAL, JARRED          12 PC DALY CITY DOLPHINS      48.83
LAW, RYAN             11 PC DALY CITY DOLPHINS      49.47
SALAMEH, BASIL        11 PC SOUTH SAN FRANCISC      49.71
MAGAT, CHARLES        12 PC DALY CITY DOLPHINS      49.88
TING, ALEX            11 PC SOUTH SAN FRANCISC      50.58
WOHLFEILER, WILL      11 PC OAKLAND BARRACUDA       50.95
SEDOR, JUSTIN         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      51.13
CORNELIUS, TOMMY      11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      51.67
BRIX, NIKOLAS         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      52.35
ANDREAS, JACOB        11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      52.59
TERRES, RYAN          11 PC SAN RAMON LIVERMOR      56.14
CHANG, BOBBY          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      56.27
CHEUNG, KEVIN         11 PC SOUTH SAN FRANCISC      57.01
DALY, JOSEPH          12 PC EAST BAY BAT RAYS       58.19
MANZIONE, LEO         12 PC OAKLAND BARRACUDA       58.67
=============================================================================================================================
   EVENT   78                                    MALE    11-12   100 BREAST                                  EVENT   78
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BISHOP, MATT          11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:24.19
HANNA, COLIN          12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:26.54
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   78                                    MALE    11-12   100 BREAST                                  EVENT   78
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
APOLINARIO, KEVIN     11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:26.73
PERFECT, BRAD         11 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:26.81
BAUTISTA, JAMES DEVIN 12 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:29.64
BILLEY, MICHAEL       12 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:30.68
CHHOKAR, AARON        12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:32.53
HUNTER, PIERCE        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:32.95
DANSKA, STEPHEN       12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:34.34
ENOS, MATTHEW         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:34.61
MABERRY-HALL, JAMES   12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:35.63
RADOS, MATTHEW        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:36.25
CUAL, JARRED          12 PC DALY CITY DOLPHINS    1:43.44
CLEMENTS, ZACHARY     12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:43.67
CHOI, ANSON           11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:47.46
BRIX, NIKOLAS         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:49.35
MCCREERY, MICHAEL     11 PC WALNUT CREEK AQUA     1:51.68
CHING, BYRON          11 PC DALY CITY DOLPHINS    1:52.60
TAM, DEREK            12 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:53.27
CHANG, BOBBY          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:56.02
RASKIN, JACOB         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:58.71
=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    11-12   50 FLY                                      EVENT   12
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
REILLY, SEAN          12 PC TERRAPINS SWIM TEA      31.55
WALTER, DONALD        12 PC TERRAPINS SWIM TEA      32.19
FLORES-MAXFIELD, KAME 12 PC SOUTH SAN FRANCISC      32.31
DENTONE, MATTHEW      12 PC TERRAPINS SWIM TEA      32.60
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS         32.91
HANNA, COLIN          12 PC TERRAPINS SWIM TEA      34.08
CHHOKAR, AARON        12 PC DALY CITY DOLPHINS      34.87
LOH, HUMPHREY         12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.31
WHYTE, RYAN           12 PC SAN RAMON LIVERMOR      36.82
HUNTER, PIERCE        12 PC SAN RAMON LIVERMOR      37.91
KALBUS, PORTER        11 PC SAN RAMON LIVERMOR      38.93
BAUTISTA, JAMES DEVIN 12 PC FOG CITY HAMMERHEA      39.00
LAW, RYAN             11 PC DALY CITY DOLPHINS      40.42
MABERRY-HALL, JAMES   12 PC UNATTACHED PACIFIC      40.55
LOUIE, KEVIN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      41.15
TERRES, RYAN          11 PC SAN RAMON LIVERMOR      41.95
TING, ALEX            11 PC SOUTH SAN FRANCISC      42.37
MAGAT, CHARLES        12 PC DALY CITY DOLPHINS      42.73
CLEMENTS, ZACHARY     12 PC UNATTACHED PACIFIC      43.22
WOHLFEILER, WILL      11 PC OAKLAND BARRACUDA       43.26
CHEN, GEORGE          11 PC FLYING FISH             43.28
CUAL, JARRED          12 PC DALY CITY DOLPHINS      44.43
BRIX, NIKOLAS         11 PC TERRAPINS SWIM TEA      45.88
LIN, MICHAEL          11 PC FLYING FISH             47.71
DALY, JOSEPH          12 PC EAST BAY BAT RAYS       48.05
=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    11-12   200 FLY                                     EVENT   58
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS       2:39.21
FLORES-MAXFIELD, KAME 12 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:41.58
HANNA, COLIN          12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:42.74
REILLY, SEAN          12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:44.99
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    11-12   200 FLY                                     EVENT   58
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WONNER, CASEY         12 PC ALA GATORS            2:57.27
KALBUS, PORTER        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:09.43
DANSKA, STEPHEN       12 PC UNATTACHED PACIFIC    3:09.94
RADOS, MATTHEW        11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:09.98
HUNTER, PIERCE        12 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:16.11
WHYTE, RYAN           12 PC SAN RAMON LIVERMOR     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   72                                    MALE    11-12   200 I.M.                                    EVENT   72
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FLORES-MAXFIELD, KAME 12 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:32.73
REILLY, SEAN          12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:43.42
BISHOP, MATT          11 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:44.80
HANNA, COLIN          12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:44.80
BILLEY, MICHAEL       12 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:48.63
TUTASS, SHANE         12 PC ORINDA AQUATICS       2:50.78
WONNER, CASEY         12 PC ALA GATORS            2:51.74
LOH, HUMPHREY         12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:00.33
NELSON, BILLY         11 PC PLEASANTON SEA HAW    3:02.32
KALBUS, PORTER        11 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:03.21
BAUTISTA, JAMES DEVIN 12 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:07.89
MAGAT, CHARLES        12 PC DALY CITY DOLPHINS    3:12.19
CLEMENTS, ZACHARY     12 PC UNATTACHED PACIFIC    3:15.11
WONG, J.R.            11 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:17.35
CUAL, JARRED          12 PC DALY CITY DOLPHINS    3:17.40
GREER, GEORGE         12 PC EAST BAY BAT RAYS     3:17.72
LOUIE, KEVIN          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:19.16
LEUNG, KEVIN          12 PC WALNUT CREEK AQUA     3:19.58
TING, ALEX            11 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:23.12
CHEUNG, MAURICE       12 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:26.89
CHEN, GEORGE          11 PC FLYING FISH           3:28.79
TAM, DEREK            12 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:29.18
RASKIN, JACOB         12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:35.23
BRIX, NIKOLAS         11 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:43.03
ENOS, MATTHEW         11 PC TERRAPINS SWIM TEA     DQUED
FULLER, BRAD          12 PC SPORTSMAN OF STANI    NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   50                                    MALE    13-18   50 FREE                                     EVENT   50
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CAMPBELL, JARED       15 PC WALNUT CREEK AQUA       26.82
MELDER, ERIC          19 PC ALAMEDA ISLAND AQU      26.99
MCDANIELS, SCOTT      15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.16
MCCREERY, RYAN        14 PC WALNUT CREEK AQUA       27.32
KAO, KRISTOFER        14 PC ORINDA AQUATICS         27.55
WEI, SPENCER          15 PC FOG CITY HAMMERHEA      27.76
DOLAR, KEVIN          14 PC SOUTH SAN FRANCISC      27.91
STEMBER, JONATHAN     15 PC DALY CITY DOLPHINS      27.93
BOBB, PATRICK         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      28.12
EDELEANU, CHRISTIAN   14 PC ORINDA AQUATICS         28.22
BURGIN, PAUL          13 PC UNATTACHED PACIFIC      28.36
MURPHY, GARRETT       14 PC SAN RAMON LIVERMOR      28.62
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS         28.87
GREER, ROBERT         15 PC EAST BAY BAT RAYS       28.90
LARSEN, PAT           15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      29.21
OLDENHAGE, MATT       14 PC EAST BAY BAT RAYS       29.40
KWAN, MATT            13 PC PLEASANTON SEA HAW      29.53
RODRIGUES, NEAL       14 PC ALA GATORS              29.56
HOLLAND, KENT         14 PC ORINDA AQUATICS         29.58
WONG, ANDREW          14 PC PIEDMONT SWIM TEAM      29.79
KWON, SCOTT           13 PC WALNUT CREEK AQUA       30.02
LARSEN, ANDREW        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU      30.14
SHVEYD, MARK          14 PC ORINDA AQUATICS         30.23
VOZMITSEL, VADIM      13 PC SOUTH SAN FRANCISC      30.64
ROCKWELL, NATHAN      15 PC ALA GATORS              30.77
SHERIDAN, SEAN        13 PC BERKELEY BEAR SWIM      31.15
LOVEWELL, JOSEPH      15 PC EAST BAY BAT RAYS       31.27
FORSTER, BEN          13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.34
MELIA-TEEVAN, KEVIN   15 PC PIEDMONT SWIM TEAM      31.74
NEUMAYR, BRENDEN      14 PC UNATTACHED PACIFIC      32.21
YAM, ROBERT           14 PC FOG CITY HAMMERHEA      32.39
ZHANG, CHRISTOPHER    13 PC WALNUT CREEK AQUA       32.99
POON, NATHAN          13 PC PLEASANTON SEA HAW      33.48
TERRES, MATT          13 PC SAN RAMON LIVERMOR      33.56
CHHOKAR, SONNY        16 PC DALY CITY DOLPHINS      34.21
SLACK, DUSTIN         13 PC TERRAPINS SWIM TEA      34.41
TIEMEYER, STEPHEN     13 PC FLYING FISH             34.48
FISCHER, BRANDON      13 PC UNATTACHED PACIFIC      34.54
RIVENES, LOGAN        13 PC UNATTACHED PACIFIC      34.88
MAIER, ERIC           15 PC PLEASANTON SEA HAW      34.96
CANO, FRANCISCO       13 PC ALA GATORS              36.50
YAM, JOHNNY           13 PC FOG CITY HAMMERHEA      36.53
LEE, NELSON           13 PC SOUTH SAN FRANCISC      38.99
=============================================================================================================================
   EVENT   64                                    MALE    13-18   100 FREE                                    EVENT   64
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCDANIELS, SCOTT      15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      57.97
MELDER, ERIC          19 PC ALAMEDA ISLAND AQU      58.46
BAUER, CURTIS         16 PC EAST BAY BAT RAYS       58.87
KAO, KRISTOFER        14 PC ORINDA AQUATICS       1:00.01
GREER, ROBERT         15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:01.82
STEMBER, JONATHAN     15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:01.83
WEI, SPENCER          15 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:03.04
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       1:03.07
MURPHY, GARRETT       14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:03.30
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   64                                    MALE    13-18   100 FREE                                    EVENT   64
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SCHLENKER, TYLER      14 PC ORINDA AQUATICS       1:03.57
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       1:03.87
BOBB, PATRICK         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:03.99
LARSEN, PAT           15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:04.16
OLDENHAGE, MATT       14 PC EAST BAY BAT RAYS     1:04.37
HOLLAND, KENT         14 PC ORINDA AQUATICS       1:04.38
CAMPBELL, NICK        13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:04.40
DOLAR, KEVIN          14 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:04.49
RODRIGUES, NEAL       14 PC ALA GATORS            1:05.14
HERMAN, TAYLOR        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:05.74
BURGIN, PAUL          13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:06.24
LARSEN, ANDREW        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.90
WONG, ANDREW          14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:07.25
KWON, SCOTT           13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:08.21
KWAN, MATT            13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:08.29
ZHANG, CHRISTOPHER    13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:08.62
LOVEWELL, JOSEPH      15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:09.00
ROCKWELL, NATHAN      15 PC ALA GATORS            1:09.90
FORSTER, BEN          13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:10.88
SHERIDAN, SEAN        13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:11.20
YAM, ROBERT           14 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:11.32
NEUMAYR, BRENDEN      14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.67
MELIA-TEEVAN, KEVIN   15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:11.85
FONG, ELLIOT          14 PC OAKLAND BARRACUDA     1:12.57
GENDOTTI, NATHAN      13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:12.81
MAHONEY, SEAN         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:13.26
TERRES, MATT          13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:14.17
CHHOKAR, SONNY        16 PC DALY CITY DOLPHINS    1:15.96
RIVENES, LOGAN        13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:16.61
POON, NATHAN          13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:16.89
FISCHER, BRANDON      13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:17.99
MAIER, ERIC           15 PC PLEASANTON SEA HAW    1:18.45
YAM, JOHNNY           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:21.58
SLACK, DUSTIN         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:25.87
LEE, NELSON           13 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:32.23
=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    13-18   200 FREE                                    EVENT    2
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCDANIELS, SCOTT      15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:05.77
MELDER, ERIC          19 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:07.14
MCCREERY, RYAN        14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:08.02
HAMILTON, NEAL        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:08.22
CAMPBELL, JARED       15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:08.27
BAUER, CURTIS         16 PC EAST BAY BAT RAYS     2:12.20
BURKE, TANNER         17 PC ORINDA AQUATICS       2:12.94
GREER, ROBERT         15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:13.96
KAO, KRISTOFER        14 PC ORINDA AQUATICS       2:13.98
BEATTIE, JULIAN       15 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:14.10
MCLAUGHLIN, JAMES S.  14 PC NORTH BAY AQUATICS    2:16.50
WONG, CHRIS           15 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:16.74
UNRUH, JOE            14 PC ORINDA AQUATICS       2:16.78
MURPHY, GARRETT       14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:17.54
SCHLENKER, TYLER      14 PC ORINDA AQUATICS       2:19.00
ARNDT, MICHAEL        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:20.00
EASTERDAY, NICK       16 PC OAKLAND BARRACUDA     2:20.79
BURGIN, PAUL          13 PC UNATTACHED PACIFIC    2:22.42
EDELEANU, CHRISTIAN   14 PC ORINDA AQUATICS       2:23.03
SHVEYD, MARK          14 PC ORINDA AQUATICS       2:23.33
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    13-18   200 FREE                                    EVENT    2
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LARSEN, ANDREW        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:26.28
LARSEN, PAT           15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:26.29
DAVIS, KENDALL        14 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:26.60
KWAN, MATT            13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:27.70
MARTIN, JEREMY        16 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:27.93
ASKHAM, TRAVIS        14 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:27.94
GENDOTTI, NATHAN      13 PC UNATTACHED PACIFIC    2:34.60
CLEMENT, MATT         13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:35.09
MOONEY, CONNOR        13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:37.62
ROCKWELL, NATHAN      15 PC ALA GATORS            2:37.82
NEUMAYR, BRENDEN      14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:37.93
YAM, ROBERT           14 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:38.81
POON, NATHAN          13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:42.21
FISCHER, BRANDON      13 PC UNATTACHED PACIFIC    2:45.41
YU, YALUEN            13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:49.13
TIEMEYER, STEPHEN     13 PC FLYING FISH           2:51.14
GHANNADAN, MEHDI      15 PC UNATTACHED PACIFIC    2:59.52
YAM, JOHNNY           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:01.07
SLACK, DUSTIN         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:05.17
CASTELLANOS, SAM      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   40                                    MALE    13-18   400 FREE                                    EVENT   40
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HAMILTON, NEAL        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    4:30.35
MELDER, ERIC          19 PC ALAMEDA ISLAND AQU    4:41.71
BEATTIE, JULIAN       15 PC SAN RAMON LIVERMOR    4:42.93
GREER, ROBERT         15 PC EAST BAY BAT RAYS     4:44.39
SCHMIT, CASON         18 PC ALAMEDA ISLAND AQU    4:48.84
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       4:54.17
ARNDT, MICHAEL        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    4:58.91
GENDOTTI, NATHAN      13 PC UNATTACHED PACIFIC    5:12.07
VOZMITSEL, VADIM      13 PC SOUTH SAN FRANCISC    5:14.06
KWAN, MATT            13 PC PLEASANTON SEA HAW    5:23.23
CLEMENT, MATT         13 PC PLEASANTON SEA HAW    5:24.40
LAIMAN, BRIGHTON      13 PC FLYING FISH           5:24.75
ROCKWELL, NATHAN      15 PC ALA GATORS            5:33.40
NEUMAYR, BRENDEN      14 PC UNATTACHED PACIFIC    5:44.36
FISCHER, BRANDON      13 PC UNATTACHED PACIFIC    5:46.33
=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    13-18   100 BACK                                    EVENT   34
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BAUER, CURTIS         16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:09.06
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       1:11.26
KAO, KRISTOFER        14 PC ORINDA AQUATICS       1:12.54
UNRUH, JOE            14 PC ORINDA AQUATICS       1:13.37
STEMBER, JONATHAN     15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:14.00
HERMAN, TAYLOR        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.10
ASKHAM, TRAVIS        14 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:15.87
DOLAR, KEVIN          14 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:16.26
EASTERDAY, NICK       16 PC OAKLAND BARRACUDA     1:16.48
ROCKWELL, NATHAN      15 PC ALA GATORS            1:16.94
DAVIS, KENDALL        14 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:20.75
KWON, SCOTT           13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:21.05
KWAN, MATT            13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:21.57
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    13-18   100 BACK                                    EVENT   34
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
EDELEANU, CHRISTIAN   14 PC ORINDA AQUATICS       1:22.26
LAIMAN, BRIGHTON      13 PC FLYING FISH           1:22.53
LARSEN, ANDREW        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.75
FORSTER, BEN          13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:24.71
LOVEWELL, JOSEPH      15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:26.78
TERRES, MATT          13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:29.42
CHEN, WESLEY          13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:29.85
CHHOKAR, SONNY        16 PC DALY CITY DOLPHINS    1:34.37
SLACK, DUSTIN         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:38.26
GHANNADAN, MEHDI      15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:39.54
=============================================================================================================================
   EVENT   56                                    MALE    13-18   200 BACK                                    EVENT   56
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BAUER, CURTIS         16 PC EAST BAY BAT RAYS     2:26.43
HAMILTON, NEAL        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:26.83
MCDANIELS, SCOTT      15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:33.92
HERMAN, TAYLOR        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:43.73
HOLLAND, KENT         14 PC ORINDA AQUATICS       2:43.95
SHVEYD, MARK          14 PC ORINDA AQUATICS       2:51.05
KWON, SCOTT           13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:52.10
EDELEANU, CHRISTIAN   14 PC ORINDA AQUATICS       2:53.49
KWAN, MATT            13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:57.88
ROCKWELL, NATHAN      15 PC ALA GATORS            2:59.40
GREER, ROBERT         15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:59.68
FORSTER, BEN          13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:04.44
FISCHER, BRANDON      13 PC UNATTACHED PACIFIC    3:05.41
TIEMEYER, STEPHEN     13 PC FLYING FISH           3:20.27
MAIER, ERIC           15 PC PLEASANTON SEA HAW    3:36.79
LEE, NELSON           13 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:39.19
=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    13-18   100 BREAST                                  EVENT   26
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BEATTIE, JULIAN       15 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:11.70
CAMPBELL, JARED       15 PC WALNUT CREEK AQUA     1:12.10
BURKE, TANNER         17 PC ORINDA AQUATICS       1:13.54
MCLAUGHLIN, JAMES S.  14 PC NORTH BAY AQUATICS    1:15.58
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       1:16.23
SCHLENKER, TYLER      14 PC ORINDA AQUATICS       1:16.52
CAMPBELL, NICK        13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:17.09
MELDER, ERIC          19 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:18.29
OLDENHAGE, MATT       14 PC EAST BAY BAT RAYS     1:18.97
MCDANIELS, SCOTT      15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:19.36
BURGIN, PAUL          13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:19.48
DOLAR, KEVIN          14 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:20.18
STEMBER, JONATHAN     15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:20.67
MURPHY, GARRETT       14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:20.95
WEI, SPENCER          15 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:22.00
CHEN, WESLEY          13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:24.98
YU, YALUEN            13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:25.61
MARTIN, JEREMY        16 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:26.59
KWON, SCOTT           13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:28.39
LOVEWELL, JOSEPH      15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:33.73
CHHOKAR, SONNY        16 PC DALY CITY DOLPHINS    1:35.60
FORSTER, BEN          13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:36.01
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    13-18   100 BREAST                                  EVENT   26
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YAM, ROBERT           14 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:36.20
GHANNADAN, MEHDI      15 PC UNATTACHED PACIFIC    1:40.39
POON, NATHAN          13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:40.65
NEUMAYR, BRENDEN      14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:40.92
YAM, JOHNNY           13 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:44.46
SLACK, DUSTIN         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:45.40
=============================================================================================================================
   EVENT   76                                    MALE    13-18   200 BREAST                                  EVENT   76
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CAMPBELL, JARED       15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:34.50
MAHONEY, SEAN         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:35.50
MCCREERY, RYAN        14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:40.89
SCHLENKER, TYLER      14 PC ORINDA AQUATICS       2:45.64
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       2:45.67
STEMBER, JONATHAN     15 PC DALY CITY DOLPHINS    2:50.68
CAMPBELL, NICK        13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:51.44
OLDENHAGE, MATT       14 PC EAST BAY BAT RAYS     2:52.10
MELDER, ERIC          19 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:53.39
FONG, ELLIOT          14 PC OAKLAND BARRACUDA     2:53.52
BURGIN, PAUL          13 PC UNATTACHED PACIFIC    2:54.60
MURPHY, GARRETT       14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:54.83
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       2:55.16
DOLAR, KEVIN          14 PC SOUTH SAN FRANCISC    3:01.04
BOBB, PATRICK         15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:06.65
LOVEWELL, JOSEPH      15 PC EAST BAY BAT RAYS     3:18.13
SHERIDAN, SEAN        13 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:21.27
YAM, ROBERT           14 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:23.54
CANO, FRANCISCO       13 PC ALA GATORS            3:29.49
POON, NATHAN          13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:35.96
NEUMAYR, BRENDEN      14 PC UNATTACHED PACIFIC    3:38.05
RIVENES, LOGAN        13 PC UNATTACHED PACIFIC    3:51.54
=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    13-18   100 FLY                                     EVENT   10
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCCREERY, RYAN        14 PC WALNUT CREEK AQUA     1:05.24
WONG, CHRIS           15 PC FOG CITY HAMMERHEA    1:05.33
HAMILTON, NEAL        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.30
SCHMIT, CASON         18 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.54
STEMBER, JONATHAN     15 PC DALY CITY DOLPHINS    1:10.48
VOZMITSEL, VADIM      13 PC SOUTH SAN FRANCISC    1:11.26
KAO, KRISTOFER        14 PC ORINDA AQUATICS       1:11.36
CAMPBELL, NICK        13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:11.39
MURPHY, GARRETT       14 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:12.30
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       1:12.83
LARSEN, PAT           15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:14.00
UNRUH, JOE            14 PC ORINDA AQUATICS       1:14.43
OLDENHAGE, MATT       14 PC EAST BAY BAT RAYS     1:14.95
HERMAN, TAYLOR        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:15.71
SHVEYD, MARK          14 PC ORINDA AQUATICS       1:16.00
EDELEANU, CHRISTIAN   14 PC ORINDA AQUATICS       1:17.48
DAVIS, KENDALL        14 PC TERRAPINS SWIM TEA    1:18.71
TERRES, MATT          13 PC SAN RAMON LIVERMOR    1:18.74
LAIMAN, BRIGHTON      13 PC FLYING FISH           1:21.98
TIEMEYER, STEPHEN     13 PC FLYING FISH           1:30.12
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    13-18   100 FLY                                     EVENT   10
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOONEY, CONNOR        13 PC WALNUT CREEK AQUA     1:35.88
=============================================================================================================================
   EVENT   70                                    MALE    13-18   200 FLY                                     EVENT   70
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HAMILTON, NEAL        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:32.31
VOZMITSEL, VADIM      13 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:44.26
GENDOTTI, NATHAN      13 PC UNATTACHED PACIFIC    2:56.99
=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    13-18   200 I.M.                                    EVENT   18
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCCREERY, RYAN        14 PC WALNUT CREEK AQUA     2:21.18
CAMPBELL, JARED       15 PC WALNUT CREEK AQUA     2:23.70
MCDANIELS, SCOTT      15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:24.14
BAUER, CURTIS         16 PC EAST BAY BAT RAYS     2:27.14
BURKE, TANNER         17 PC ORINDA AQUATICS       2:27.84
SCHMIT, CASON         18 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:31.96
SCHLENKER, TYLER      14 PC ORINDA AQUATICS       2:33.33
MCLAUGHLIN, JAMES S.  14 PC NORTH BAY AQUATICS    2:34.08
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       2:34.09
BURGIN, PAUL          13 PC UNATTACHED PACIFIC    2:34.93
CAMPBELL, NICK        13 PC WALNUT CREEK AQUA     2:35.20
WONG, CHRIS           15 PC FOG CITY HAMMERHEA    2:35.65
ARNDT, MICHAEL        14 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:35.83
TANG, ERIC            13 PC ORINDA AQUATICS       2:36.71
DOLAR, KEVIN          14 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:38.29
HERMAN, TAYLOR        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    2:40.84
OLDENHAGE, MATT       14 PC EAST BAY BAT RAYS     2:41.15
SHVEYD, MARK          14 PC ORINDA AQUATICS       2:41.37
VOZMITSEL, VADIM      13 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:45.26
MARTIN, JEREMY        16 PC TERRAPINS SWIM TEA    2:46.18
GREER, ROBERT         15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:46.75
LARSEN, ANDREW        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:47.50
GENDOTTI, NATHAN      13 PC UNATTACHED PACIFIC    2:55.40
LOVEWELL, JOSEPH      15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:58.26
TERRES, MATT          13 PC SAN RAMON LIVERMOR    3:00.24
FORSTER, BEN          13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:00.31
POON, NATHAN          13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:03.57
YAM, ROBERT           14 PC FOG CITY HAMMERHEA    3:04.68
FISCHER, BRANDON      13 PC UNATTACHED PACIFIC    3:05.33
MOONEY, CONNOR        13 PC WALNUT CREEK AQUA     3:07.10
CLEMENT, MATT         13 PC PLEASANTON SEA HAW    3:08.51
CHEN, WESLEY          13 PC TERRAPINS SWIM TEA    3:10.40
TIEMEYER, STEPHEN     13 PC FLYING FISH           3:17.84
KWON, SCOTT           13 PC WALNUT CREEK AQUA      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    13-18   400 I.M.                                    EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MCCREERY, RYAN        14 PC WALNUT CREEK AQUA     5:00.11
CAMPBELL, JARED       15 PC WALNUT CREEK AQUA     5:02.73
HAMILTON, NEAL        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:06.63
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                            A L A M E D A  I S L A N D  A Q U A T I C S
MEET SANCTION NUMBER PCNONE                           06/08/02  THRU  06/09/02          LONG COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    13-18   400 I.M.                                    EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MAHONEY, SEAN         13 PC TERRAPINS SWIM TEA    5:06.89
BAUER, CURTIS         16 PC EAST BAY BAT RAYS     5:21.14
PAGAN, DARREN         13 PC ORINDA AQUATICS       5:28.10
KAO, KRISTOFER        14 PC ORINDA AQUATICS       5:30.96
SHVEYD, MARK          14 PC ORINDA AQUATICS       5:35.04
CAMPBELL, NICK        13 PC WALNUT CREEK AQUA     5:37.41
HERMAN, TAYLOR        13 PC SAN RAMON LIVERMOR    5:40.75
SCHLENKER, TYLER      14 PC ORINDA AQUATICS       5:45.83
VOZMITSEL, VADIM      13 PC SOUTH SAN FRANCISC    5:53.38
RODRIGUES, NEAL       14 PC ALA GATORS            5:59.81
FONG, ELLIOT          14 PC OAKLAND BARRACUDA     6:04.09
GENDOTTI, NATHAN      13 PC UNATTACHED PACIFIC    6:06.44
TERRES, MATT          13 PC SAN RAMON LIVERMOR    6:14.25
TIEMEYER, STEPHEN     13 PC FLYING FISH           6:49.53
CANO, FRANCISCO       13 PC ALA GATORS             DQUED