Licensed to Burlingame Aquatic Club       Hy-Tek's Meet Manager 7/4/02 07:52 PM
                   Burlingame Aquatic Club, Sanction #: 2097                   
                    Long Course B-A+ Meet--June 22-23, 2002                    
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Schaefer, Maddy A          8 UCSA-PC                          36.61  
  2 Thomas, Naomi G            6 BAC-PC                           38.78  
  3 Harrus, Rachel B           8 UCSA-PC                          39.33  
  4 Moore, Jordan E            8 WAVE-PC                          40.71  
  5 Panopio, Hazel R           8 DCD-PC                           41.56  
  6 Hurty, Christine M         8 BAC-PC                           42.76  
  7 Calvello, Nicole M         8 PSL-PC                           43.83  
  8 Wenzlau, Margaret A        8 UCSA-PC                          44.16  
  9 Stanbury, Heather J        6 WV-PC                            44.48  
 10 Lee, Sabrina M             8 PASC-PC                          46.42  
 11 Bauhaus, Kayla M           8 PACA-PC                          47.60  
B - Division  
  1 Schulstz, Monika A         8 SOLO-PC                          45.99  
  2 Tosky, Jasmine *           7 PASC-PC                          46.26  
  3 Hunter, Chloe V            8 PASC-PC                          46.81  
  4 Schaefer, Katy M           8 UCSA-PC                          47.23  
  5 Santiago, Olivia N         8 MPM-PC                           48.40  
  6 Arimoto, Deanne M          8 MPM-PC                           48.60  
  7 Baumann, Leslie A          8 SSF-PC                           50.46  
  8 Nordeman, Catherine M      8 SSF-PC                           50.72  
  9 Tomkins, Sarah E           8 WAVE-PC                          51.00  
 10 Holland, Melissa C         7 BAC-PC                           51.46  
 11 Flake, Jasmine R           8 LO-PC                            52.57  
 12 Bredenberg, Megan L        8 UCSA-PC                          53.62  
 13 Pratt, Charlotte H         7 BAC-PC                           55.24  
 14 Solis, Elisa               7 PCA-PC                           56.23  
 15 Webber, Laura R            8 PSL-PC                           56.38  
 16 Giacomo, Marissa N         8 WAVE-PC                          56.81  
 17 Harper, Bridgette A        7 PACA-PC                          58.21  
 18 Constantino, Ashley M      8 WAVE-PC                        1:00.36  
 19 Bouzina, Esma T            6 WAVE-PC                        1:00.95  
 20 Gomes, Alexandra M         7 PSL-PC                         1:01.41  
 21 Edwards, Morgan K          8 BAC-PC                         1:05.71  
 22 Charlson, Meredith J       7 PACA-PC                        1:06.49  
 23 Holland, Megan G           6 BAC-PC                         1:10.77  
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Schaefer, Maddy A          8 UCSA-PC                        1:26.67  
  2 Panopio, Hazel R           8 DCD-PC                         1:30.71  
  3 Harrus, Rachel B           8 UCSA-PC                        1:32.04  
  4 Moore, Jordan E            8 WAVE-PC                        1:33.36  
  5 Thomas, Naomi G            6 BAC-PC                         1:33.63  
  6 Omalley, Claire            8 UCSA-PC                        1:35.75  
  7 Mullin, Nina R             8 MAV-PC                         1:37.93  
  8 Hurty, Christine M         8 BAC-PC                         1:40.05  
  9 Garabedian, Adrene         7 SUNN-PC                        1:40.32  
 10 Calvello, Nicole M         8 PSL-PC                         1:40.78  
 11 Wenzlau, Margaret A        8 UCSA-PC                        1:41.64  
 12 Myers, Erica N             7 LO-PC                          1:47.68  
B - Division  
  1 Lee, Sabrina M             8 PASC-PC                        1:46.48  
  2 Hunter, Chloe V            8 PASC-PC                        1:48.42  
  3 Arimoto, Deanne M          8 MPM-PC                         1:50.48  
  4 Bauhaus, Kayla M           8 PACA-PC                        1:52.20  
  5 Tosky, Jasmine *           7 PASC-PC                        1:53.65  
  6 Santiago, Olivia N         8 MPM-PC                         1:54.74  
  7 Krappe, Brittany J         7 LO-PC                          1:57.70  
  8 Bredenberg, Megan L        8 UCSA-PC                        1:58.81  
  9 Greenwood, Grace G         8 PASC-PC                        2:02.91  
 10 Flake, Jasmine R           8 LO-PC                          2:06.96  
 11 Webber, Laura R            8 PSL-PC                         2:10.08  
 12 McComb, Delaney C          7 LO-PC                          2:11.20  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Schaefer, Maddy A          8 UCSA-PC                          47.15  
  2 Panopio, Hazel R           8 DCD-PC                           48.37  
  3 Hurty, Christine M         8 BAC-PC                           48.59  
  4 Thomas, Naomi G            6 BAC-PC                           49.44  
  5 Moore, Jordan E            8 WAVE-PC                          51.58  
  6 Wenzlau, Margaret A        8 UCSA-PC                          52.98  
  7 Harrus, Rachel B           8 UCSA-PC                          53.00  
  8 Bauhaus, Kayla M           8 PACA-PC                          54.39  
  9 Schulstz, Monika A         8 SOLO-PC                          54.68  
 10 Lee, Sabrina M             8 PASC-PC                          55.14  
 11 Stanbury, Heather J        6 WV-PC                            56.99  
 12 Calvello, Nicole M         8 PSL-PC                         1:00.33  
B - Division  
  1 Nordeman, Catherine M      8 SSF-PC                           57.76  
  2 Santiago, Olivia N         8 MPM-PC                         1:00.17  
  3 Tomkins, Sarah E           8 WAVE-PC                        1:01.57  
  4 Webber, Laura R            8 PSL-PC                         1:01.64  
  5 Holland, Melissa C         7 BAC-PC                         1:01.85  
  6 Arimoto, Deanne M          8 MPM-PC                         1:03.30  
  7 Hunter, Chloe V            8 PASC-PC                        1:04.19  
  8 Solis, Elisa               7 PCA-PC                         1:04.40  
  9 Tosky, Jasmine *           7 PASC-PC                        1:04.59  
 10 Schaefer, Katy M           8 UCSA-PC                        1:05.60  
 11 Bredenberg, Megan L        8 UCSA-PC                        1:05.77  
 12 Giacomo, Marissa N         8 WAVE-PC                        1:06.87  
 13 Harper, Bridgette A        7 PACA-PC                        1:06.98  
 14 Uhrich, Emma E             7 BAC-PC                         1:07.35  
 15 Gomes, Alexandra M         7 PSL-PC                         1:07.78  
 16 Constantino, Ashley M      8 WAVE-PC                        1:09.08  
 17 Pratt, Charlotte H         7 BAC-PC                         1:09.76  
 18 Charlson, Meredith J       7 PACA-PC                        1:09.82  
 19 Edwards, Morgan K          8 BAC-PC                         1:12.03  
 20 Bouzina, Esma T            6 WAVE-PC                        1:12.63  
 21 Flake, Jasmine R           8 LO-PC                          1:17.59  
 22 Flood, Meghan F            7 BAC-PC                         1:19.19  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Harrus, Rachel B           8 UCSA-PC                          55.01  
  2 Schaefer, Maddy A          8 UCSA-PC                          55.24  
  3 Omalley, Claire            8 UCSA-PC                          55.38  
  4 Moore, Jordan E            8 WAVE-PC                          56.01  
  5 Calvello, Nicole M         8 PSL-PC                           57.40  
  6 Mullin, Nina R             8 MAV-PC                           57.67  
  7 Panopio, Hazel R           8 DCD-PC                         1:00.78  
  8 Wenzlau, Margaret A        8 UCSA-PC                        1:00.83  
  9 Thomas, Naomi G            6 BAC-PC                         1:00.85  
 10 Solis, Elisa               7 PCA-PC                         1:04.12  
B - Division  
  1 Santiago, Olivia N         8 MPM-PC                         1:02.34  
  2 Hunter, Chloe V            8 PASC-PC                        1:02.79  
  3 Bredenberg, Megan L        8 UCSA-PC                        1:02.86  
  4 Greenwood, Grace G         8 PASC-PC                        1:04.38  
  5 Hurty, Christine M         8 BAC-PC                         1:05.42  
  6 Bauhaus, Kayla M           8 PACA-PC                        1:05.74  
  7 LA, Xuxu M                 8 SUNN-PC                        1:08.07  
  8 Tosky, Jasmine *           7 PASC-PC                        1:08.61  
  9 Webber, Laura R            8 PSL-PC                         1:09.67  
 10 Krappe, Brittany J         7 LO-PC                          1:09.86  
 11 Lee, Sabrina M             8 PASC-PC                        1:10.48  
 12 Flake, Jasmine R           8 LO-PC                          1:10.57  
 13 McComb, Delaney C          7 LO-PC                          1:15.02  
 14 Holland, Melissa C         7 BAC-PC                         1:15.14  
 -- Garabedian, Adrene         7 SUNN-PC                             DQ  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Panopio, Hazel R           8 DCD-PC                           46.49  
  2 Schaefer, Maddy A          8 UCSA-PC                          46.60  
  3 Thomas, Naomi G            6 BAC-PC                           51.44  
  4 Omalley, Claire            8 UCSA-PC                          52.24  
  5 Harrus, Rachel B           8 UCSA-PC                          52.93  
  6 Wenzlau, Margaret A        8 UCSA-PC                          54.49  
  7 Moore, Jordan E            8 WAVE-PC                          54.66  
  8 Garabedian, Adrene         7 SUNN-PC                          55.88  
  9 Mullin, Nina R             8 MAV-PC                         1:00.08  
 10 Calvello, Nicole M         8 PSL-PC                         1:01.58  
 11 Solis, Elisa               7 PCA-PC                         1:18.93  
B - Division  
  1 Bauhaus, Kayla M           8 PACA-PC                          56.87  
  2 Hunter, Chloe V            8 PASC-PC                          57.59  
  3 Tosky, Jasmine *           7 PASC-PC                          58.41  
  4 Lee, Sabrina M             8 PASC-PC                        1:04.48  
  5 Santiago, Olivia N         8 MPM-PC                         1:05.85  
  6 Hurty, Christine M         8 BAC-PC                         1:08.62  
  7 Bredenberg, Megan L        8 UCSA-PC                        1:10.42  
  8 McComb, Delaney C          7 LO-PC                          1:17.30  
  9 Greenwood, Grace G         8 PASC-PC                        1:18.99  
 10 LA, Xuxu M                 8 SUNN-PC                        1:20.90  
 11 Flake, Jasmine R           8 LO-PC                          1:22.87  
 -- Arimoto, Deanne M          8 MPM-PC                              DQ  
 -- Krappe, Brittany J         7 LO-PC                               DQ  
 -- Webber, Laura R            8 PSL-PC                              DQ  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rush, Alyssa D            10 DCD-PC                           34.24  
  2 Najdawi, Najelah          10 DCD-PC                           34.29  
  3 Brandl, Kathleen S        10 PCA-PC                           35.58  
  4 Thomas, Megan S           10 BAC-PC                           37.21  
  5 Tang, Chynna R            10 PCA-PC                           37.51  
  6 Chan, Shawna T             9 SSF-PC                           38.17  
  7 Cohen, Taylor M           10 WAVE-PC                          38.75  
  8 Garland, Natalie E         9 WAVE-PC                          39.14  
  9 Myint, Ruby T             10 DCD-PC                           39.27  
 10 Arimoto, Jennifer M       10 MPM-PC                           39.38  
 11 Santiago, Alexandra M      9 MPM-PC                           39.85  
 12 Rennels, Carolyn F        10 PASC-PC                          39.96  
 13 DiNapoli, Ashley           9 MAV-PC                           40.08  
 14 Levere, Jacquie M          9 LO-PC                            40.35  
 15 Strem, Kristen A          10 BAC-PC                           40.70  
 16 Panopio, Katherine R      10 DCD-PC                           43.83  
B - Division  
  1 Pratt, Audrey M            9 BAC-PC                           40.69  
  2 Farmer, Elyssa A          10 PSL-PC                           41.14  
  3 Reese, Ashley N            9 PASC-PC                          41.49  
  4 Cook, Vivian A            10 UCSA-PC                          41.64  
  5 Eleris, Earlyn A          10 DCD-PC                           41.85  
  6 Cruz, Laurena P           10 WAVE-PC                          42.92  
  7 Gershenson, Miriam L      10 PSL-PC                           43.21  
  8 Giessler, Kalena G        10 SOLO-PC                          43.41  
  9 Jeakins, Chelsea S        10 PACA-PC                          43.50  
 10 Burkett, Jamie L          10 WAVE-PC                          43.56  
 11 Perry, Sabrina M          10 MPM-PC                           43.71  
 12 Rennels, Lisa F           10 PASC-PC                          45.85  
 13 Lasirona, Danielle A      10 DCD-PC                           46.46  
 14 Queirolo, Jovel J         10 FOG-PC                           47.13  
 15 Maser, Katharine A         9 PASC-PC                          47.59  
 16 Trowbridge, Jessica A      9 SCRA-PC                          47.61  
 17 Nakamura, Elizabeth U      9 PASC-PC                          49.17  
 18 Lawee, Shannon L           9 PSL-PC                           52.86  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Najdawi, Najelah          10 DCD-PC                         1:17.78  
  2 Rush, Alyssa D            10 DCD-PC                         1:18.28  
  3 Brandl, Kathleen S        10 PCA-PC                         1:18.51  
  4 Thomas, Megan S           10 BAC-PC                         1:21.37  
  5 Tang, Chynna R            10 PCA-PC                         1:24.50  
  6 Garland, Natalie E         9 WAVE-PC                        1:24.87  
  7 Levere, Jacquie M          9 LO-PC                          1:25.04  
  8 Chan, Shawna T             9 SSF-PC                         1:25.74  
  9 Tomkins, Emily Z          10 WAVE-PC                        1:26.90  
 10 Rennels, Carolyn F        10 PASC-PC                        1:27.19  
 11 Arimoto, Jennifer M       10 MPM-PC                         1:27.24  
 12 Cohen, Taylor M           10 WAVE-PC                        1:28.43  
 13 Cook, Vivian A            10 UCSA-PC                        1:29.41  
 14 Jeakins, Chelsea S        10 PACA-PC                        1:32.57  
B - Division  
  1 Myint, Ruby T             10 DCD-PC                         1:24.60  
  2 Cruz, Laurena P           10 WAVE-PC                        1:26.66  
  3 Pratt, Audrey M            9 BAC-PC                         1:29.53  
  4 Farmer, Elyssa A          10 PSL-PC                         1:31.79  
  5 Santiago, Alexandra M      9 MPM-PC                         1:33.19  
  6 Charlson, Doria E         10 PACA-PC                        1:33.75  
  7 Panopio, Katherine R      10 DCD-PC                         1:35.24  
  8 Giessler, Kalena G        10 SOLO-PC                        1:37.16  
  9 Eleris, Earlyn A          10 DCD-PC                         1:37.64  
 10 Burkett, Jamie L          10 WAVE-PC                        1:38.29  
 11 Rennels, Lisa F           10 PASC-PC                        1:38.46  
 12 Reese, Ashley N            9 PASC-PC                        1:40.84  
 13 Gershenson, Miriam L      10 PSL-PC                         1:41.89  
 14 Perry, Sabrina M          10 MPM-PC                         1:45.00  
 15 Queirolo, Jovel J         10 FOG-PC                         1:45.92  
 16 Nakamura, Elizabeth U      9 PASC-PC                        1:48.07  
 17 Lasirona, Danielle A      10 DCD-PC                         1:48.11  
 18 Trowbridge, Jessica A      9 SCRA-PC                        1:50.12  
 19 Maser, Katharine A         9 PASC-PC                        1:55.50  
 20 Lawee, Shannon L           9 PSL-PC                         2:03.59  
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Brandl, Kathleen S        10 PCA-PC                         2:50.90  
  2 Rush, Alyssa D            10 DCD-PC                         2:53.84  
  3 Najdawi, Najelah          10 DCD-PC                         2:58.61  
  4 Smith, Esther M           10 PCA-PC                         3:01.95  
  5 Thomas, Megan S           10 BAC-PC                         3:03.61  
  6 Martinson, Marisa J       10 UCSA-PC                        3:04.79  
  7 Levere, Jacquie M          9 LO-PC                          3:05.53  
  8 Peanasky, Anne K           9 SUNN-PC                        3:07.19  
  9 Chan, Shawna T             9 SSF-PC                         3:07.76  
 10 Illich, Laura J           10 LO-PC                          3:08.92  
 11 Cook, Vivian A            10 UCSA-PC                        3:12.85  
 12 Spyrou, Barbara B          9 SUNN-PC                        3:15.52  
 13 DiNapoli, Ashley           9 MAV-PC                         3:19.08  
 14 Allman, Layla B            9 PCA-PC                         3:23.19  
B - Division  
  1 Tang, Chynna R            10 PCA-PC                         3:08.94  
  2 LA, Christina K           10 SUNN-PC                        3:11.20  
  3 Rennels, Carolyn F        10 PASC-PC                        3:11.25  
  4 Strem, Kristen A          10 BAC-PC                         3:13.29  
  5 Arimoto, Jennifer M       10 MPM-PC                         3:15.60  
  6 Farmer, Elyssa A          10 PSL-PC                         3:18.28  
  7 Rennels, Lisa F           10 PASC-PC                        3:24.37  
  8 Santiago, Alexandra M      9 MPM-PC                         3:28.04  
  9 Eleris, Earlyn A          10 DCD-PC                         3:30.23  
 10 Jansson, Annika Z          9 PCA-PC                         3:31.63  
 11 Perry, Sabrina M          10 MPM-PC                         3:37.44  
 12 Trowbridge, Jessica A      9 SCRA-PC                        3:49.60  
 13 Gershenson, Miriam L      10 PSL-PC                         3:49.74  
 14 Reed, Carly W              9 PCA-PC                         4:01.49  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Brandl, Kathleen S        10 PCA-PC                           42.02  
  1 Najdawi, Najelah          10 DCD-PC                           42.02  
  3 Charlson, Doria E         10 PACA-PC                          44.51  
  4 Rush, Alyssa D            10 DCD-PC                           45.02  
  5 Strem, Kristen A          10 BAC-PC                           45.43  
  6 Chan, Shawna T             9 SSF-PC                           45.97  
  7 Thomas, Megan S           10 BAC-PC                           46.19  
  8 Levere, Jacquie M          9 LO-PC                            46.47  
  9 Smith, Esther M           10 PCA-PC                           47.00  
 10 Pratt, Audrey M            9 BAC-PC                           47.67  
 11 Rennels, Carolyn F        10 PASC-PC                          47.83  
 12 Lim, Stephanie W           9 UCSA-PC                          48.02  
 13 Santiago, Alexandra M      9 MPM-PC                           48.68  
 14 Allman, Layla B            9 PCA-PC                           48.90  
 15 Peanasky, Anne K           9 SUNN-PC                          48.99  
 16 Illich, Laura J           10 LO-PC                            49.99  
 16 Farmer, Elyssa A          10 PSL-PC                           49.99  
 18 Arimoto, Jennifer M       10 MPM-PC                           50.20  
 19 Albiento, Lauren F        10 DCD-PC                           50.80  
 20 Mravca, Samantha R        10 SUNN-PC                          51.57  
 21 Hacker, Courtney E         9 SUNN-PC                          53.22  
 22 DiNapoli, Ashley           9 MAV-PC                           53.67  
B - Division  
  1 LA, Christina K           10 SUNN-PC                          50.07  
  2 Tang, Chynna R            10 PCA-PC                           50.61  
  3 Eleris, Earlyn A          10 DCD-PC                           50.77  
  4 Myint, Ruby T             10 DCD-PC                           50.83  
  5 Jansson, Annika Z          9 PCA-PC                           52.42  
  6 Rennels, Lisa F           10 PASC-PC                          53.37  
  7 Gershenson, Miriam L      10 PSL-PC                           53.72  
  8 Lasirona, Danielle A      10 DCD-PC                           53.81  
  9 Maser, Katharine A         9 PASC-PC                          54.66  
 10 Perry, Sabrina M          10 MPM-PC                           55.07  
 11 Spyrou, Barbara B          9 SUNN-PC                          55.97  
 12 Reese, Ashley N            9 PASC-PC                          57.96  
 13 Trowbridge, Jessica A      9 SCRA-PC                          58.09  
 14 Nakamura, Elizabeth U      9 PASC-PC                          59.42  
 15 Reed, Carly W              9 PCA-PC                         1:06.98  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Najdawi, Najelah          10 DCD-PC                         1:30.97  
  2 Rush, Alyssa D            10 DCD-PC                         1:34.08  
  3 Cohen, Taylor M           10 WAVE-PC                        1:35.55  
  4 Chan, Shawna T             9 SSF-PC                         1:38.19  
  5 Panopio, Katherine R      10 DCD-PC                         1:42.66  
  6 Tomkins, Emily Z          10 WAVE-PC                        1:43.97  
  7 Levere, Jacquie M          9 LO-PC                          1:45.33  
  8 Arimoto, Jennifer M       10 MPM-PC                         1:46.37  
  9 Garland, Natalie E         9 WAVE-PC                        1:46.77  
 10 Farmer, Elyssa A          10 PSL-PC                         1:47.35  
 11 DiNapoli, Ashley           9 MAV-PC                         1:54.33  
 -- Thomas, Megan S           10 BAC-PC                              DQ  
B - Division  
  1 Pratt, Audrey M            9 BAC-PC                         1:39.69  
  2 Rennels, Carolyn F        10 PASC-PC                        1:40.85  
  3 Cruz, Laurena P           10 WAVE-PC                        1:43.49  
  4 Strem, Kristen A          10 BAC-PC                         1:44.87  
  5 Giessler, Kalena G        10 SOLO-PC                        1:45.95  
  6 Tang, Chynna R            10 PCA-PC                         1:48.92  
  7 Charlson, Doria E         10 PACA-PC                        1:50.15  
  8 Eleris, Earlyn A          10 DCD-PC                         1:52.31  
  9 Lasirona, Danielle A      10 DCD-PC                         1:55.27  
 10 Gershenson, Miriam L      10 PSL-PC                         1:56.79  
 11 Trowbridge, Jessica A      9 SCRA-PC                        2:03.20  
 12 Perry, Sabrina M          10 MPM-PC                         2:06.84  
 13 Lawee, Shannon L           9 PSL-PC                         2:26.60  
 -- Santiago, Alexandra M      9 MPM-PC                              DQ  
 -- Rennels, Lisa F           10 PASC-PC                             DQ  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Najdawi, Najelah          10 DCD-PC                           43.98  
  2 Strem, Kristen A          10 BAC-PC                           48.30  
  3 Illich, Laura J           10 LO-PC                            49.82  
  4 Rennels, Carolyn F        10 PASC-PC                          50.20  
  5 LA, Christina K           10 SUNN-PC                          51.13  
  6 Levere, Jacquie M          9 LO-PC                            51.20  
  7 Myint, Ruby T             10 DCD-PC                           51.47  
  8 Spyrou, Barbara B          9 SUNN-PC                          51.58  
  9 Arimoto, Jennifer M       10 MPM-PC                           51.70  
 10 Albiento, Lauren F        10 DCD-PC                           52.09  
 11 Smith, Esther M           10 PCA-PC                           52.25  
 12 Lim, Stephanie W           9 UCSA-PC                          54.04  
 13 Rush, Alyssa D            10 DCD-PC                           54.63  
 14 Allman, Layla B            9 PCA-PC                           54.91  
 15 Pratt, Audrey M            9 BAC-PC                           54.97  
 16 Cook, Vivian A            10 UCSA-PC                          56.49  
 17 Rennels, Lisa F           10 PASC-PC                          56.55  
 18 Santiago, Alexandra M      9 MPM-PC                           57.06  
 19 Mravca, Samantha R        10 SUNN-PC                          57.80  
 20 DiNapoli, Ashley           9 MAV-PC                           58.70  
B - Division  
  1 Tang, Chynna R            10 PCA-PC                           53.92  
  2 Chan, Shawna T             9 SSF-PC                           54.81  
  3 Eleris, Earlyn A          10 DCD-PC                           55.81  
  4 Lasirona, Danielle A      10 DCD-PC                           56.62  
  5 Martinson, Marisa J       10 UCSA-PC                          56.78  
  6 Peanasky, Anne K           9 SUNN-PC                          57.78  
  7 Jansson, Annika Z          9 PCA-PC                           58.88  
  8 Reese, Ashley N            9 PASC-PC                          59.53  
  9 Gershenson, Miriam L      10 PSL-PC                         1:01.01  
 10 Hacker, Courtney E         9 SUNN-PC                        1:01.85  
 11 Farmer, Elyssa A          10 PSL-PC                         1:02.79  
 12 Perry, Sabrina M          10 MPM-PC                         1:03.19  
 13 Nakamura, Elizabeth U      9 PASC-PC                        1:08.29  
 -- Reed, Carly W              9 PCA-PC                              DQ  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Charlson, Doria E         10 PACA-PC                          39.70  
  2 Najdawi, Najelah          10 DCD-PC                           42.44  
  3 Cook, Vivian A            10 UCSA-PC                          44.05  
  4 Lim, Stephanie W           9 UCSA-PC                          44.34  
  5 Levere, Jacquie M          9 LO-PC                            44.52  
  6 Illich, Laura J           10 LO-PC                            46.47  
  7 Arimoto, Jennifer M       10 MPM-PC                           46.67  
  8 Thomas, Megan S           10 BAC-PC                           46.76  
  9 Rennels, Carolyn F        10 PASC-PC                          47.73  
 10 Smith, Esther M           10 PCA-PC                           48.25  
 11 Peanasky, Anne K           9 SUNN-PC                          48.31  
 12 Rush, Alyssa D            10 DCD-PC                           48.36  
 13 Santiago, Alexandra M      9 MPM-PC                           48.70  
 14 Pratt, Audrey M            9 BAC-PC                           51.62  
B - Division  
  1 Tang, Chynna R            10 PCA-PC                           46.32  
  2 Chan, Shawna T             9 SSF-PC                           46.99  
  3 Eleris, Earlyn A          10 DCD-PC                           48.77  
  4 Hacker, Courtney E         9 SUNN-PC                          49.68  
  5 Spyrou, Barbara B          9 SUNN-PC                          49.81  
  6 Rennels, Lisa F           10 PASC-PC                          49.84  
  7 Farmer, Elyssa A          10 PSL-PC                           50.18  
  8 Myint, Ruby T             10 DCD-PC                           50.48  
  9 Gershenson, Miriam L      10 PSL-PC                           51.43  
 10 Mravca, Samantha R        10 SUNN-PC                          53.32  
 11 LA, Christina K           10 SUNN-PC                          53.44  
 12 Albiento, Lauren F        10 DCD-PC                           53.55  
 13 Martinson, Marisa J       10 UCSA-PC                          53.96  
 14 Allman, Layla B            9 PCA-PC                           54.11  
 15 Reese, Ashley N            9 PASC-PC                          54.12  
 16 DiNapoli, Ashley           9 MAV-PC                           56.63  
 17 Jansson, Annika Z          9 PCA-PC                         1:01.59  
 18 Lasirona, Danielle A      10 DCD-PC                         1:01.85  
 19 Perry, Sabrina M          10 MPM-PC                         1:03.88  
 20 Reed, Carly W              9 PCA-PC                         1:12.25  
 
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Najdawi, Najelah          10 DCD-PC                         3:11.79  
  2 Chan, Shawna T             9 SSF-PC                         3:27.11  
  3 Tomkins, Emily Z          10 WAVE-PC                        3:27.32  
  4 Levere, Jacquie M          9 LO-PC                          3:27.39  
  5 Arimoto, Jennifer M       10 MPM-PC                         3:30.00  
  6 Farmer, Elyssa A          10 PSL-PC                         3:44.14  
B - Division  
  1 Cohen, Taylor M           10 WAVE-PC                        3:20.37  
  2 Cruz, Laurena P           10 WAVE-PC                        3:32.25  
  3 Garland, Natalie E         9 WAVE-PC                        3:36.06  
  4 Cook, Vivian A            10 UCSA-PC                        3:38.79  
  5 Strem, Kristen A          10 BAC-PC                         3:43.97  
  6 DiNapoli, Ashley           9 MAV-PC                         3:46.94  
  7 Jeakins, Chelsea S        10 PACA-PC                        3:47.37  
  8 Rennels, Lisa F           10 PASC-PC                        3:47.49  
  9 Eleris, Earlyn A          10 DCD-PC                         3:50.32  
 10 Charlson, Doria E         10 PACA-PC                        3:50.89  
 11 Santiago, Alexandra M      9 MPM-PC                         3:51.69  
 12 Gershenson, Miriam L      10 PSL-PC                         3:56.22  
 13 Perry, Sabrina M          10 MPM-PC                         4:18.99  
 -- Burkett, Jamie L          10 WAVE-PC                             DQ  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Choy, Tammy H             12 SSF-PC                         1:06.30  
  2 Eckold, Monika B          12 VS-PC                          1:07.71  
  3 Dimagmaliw, Christine H   11 DCD-PC                         1:11.87  
  4 Pratt, Victoria A         12 BAC-PC                         1:12.14  
  5 Canonica, Kandis R        12 BAC-PC                         1:15.10  
  6 Stember, Alyssa E         12 DCD-PC                         1:18.05  
  7 Lim, Jerika D             11 DCD-PC                         1:19.24  
  8 Wheeler, Mattie M         11 LO-PC                          1:19.81  
  8 Ting, Priscilla           12 DCD-PC                         1:19.81  
 10 Gnirke, Marlis            12 PCA-PC                         1:21.62  
B - Division  
  1 Zakula, Katie A           12 MPM-PC                         1:15.90  
  2 Feldman, Jessica L        12 SOLO-PC                        1:20.40  
  3 Boyd, Brittney L          11 MAV-PC                         1:22.14  
  4 Thompson, Sarah J         12 WAVE-PC                        1:22.57  
  5 Woo, Alana K              12 SSF-PC                         1:22.95  
  6 Kadvany, Lena E           11 LO-PC                          1:22.99  
  7 Saunders, Devyn M         11 PSL-PC                         1:23.45  
  8 Ivanova, Kate Y           11 SSF-PC                         1:25.33  
  9 Kliger, Kayal D           11 PCA-PC                         1:25.76  
 10 Garey, Sammy T            11 BAC-PC                         1:26.47  
 11 Germano, Kristina M       11 PSL-PC                         1:27.70  
 12 Henze, Kaitlin E          11 LO-PC                          1:30.76  
 13 Magat, Samantha L         11 DCD-PC                         1:31.28  
 14 Nordeman, Gabriela D      11 SSF-PC                         1:37.54  
 15 Yelick, Caitlyn           11 BAC-PC                         1:40.87  
 16 Braguine, Brittany M      11 PSL-PC                         1:43.88  
 17 Rozzano, Brittany L       11 BAC-PC                         1:44.60  
 18 Alon, Danielle            11 BAC-PC                         1:46.38  
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Choy, Tammy H             12 SSF-PC                         5:00.27  
  2 Dimagmaliw, Christine H   11 DCD-PC                         5:40.52  
  3 Wheeler, Mattie M         11 LO-PC                          6:11.48  
B - Division  
  1 Hermansen, Leigh G        11 UCSA-PC                        6:01.98  
  2 Kliger, Kayal D           11 PCA-PC                         6:03.85  
  3 Thompson, Sarah J         12 WAVE-PC                        6:10.05  
  4 Kadvany, Lena E           11 LO-PC                          6:16.39  
  5 Ting, Priscilla           12 DCD-PC                         6:18.78  
  6 Gnirke, Marlis            12 PCA-PC                         6:20.82  
  7 Germano, Kristina M       11 PSL-PC                         6:23.35  
  8 Lim, Jerika D             11 DCD-PC                         6:29.64  
  9 Boyd, Brittney L          11 MAV-PC                         6:32.62  
 10 Allan, Nora E             12 BAC-PC                         6:33.47  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dimagmaliw, Christine H   11 DCD-PC                           35.96  
  2 Stember, Alyssa E         12 DCD-PC                           37.01  
  3 Choy, Tammy H             12 SSF-PC                           37.40  
  4 Pratt, Victoria A         12 BAC-PC                           37.41  
  5 Eckold, Monika B          12 VS-PC                            38.24  
  6 Tanam, Kylie S            12 OSC-PC                           38.38  
  7 Jensen, Liv E             12 PASC-PC                          38.82  
  8 Ryan, Mallory K           12 PACA-PC                          39.08  
  9 Fountano, Nija M          12 SUNN-PC                          39.45  
 10 Canonica, Kandis R        12 BAC-PC                           39.76  
 11 Beaudreau, Michelle A     12 BAC-PC                           41.89  
 12 Booher, Kathering H       11 LO-PC                            42.18  
 13 Wheeler, Mattie M         11 LO-PC                            42.31  
 14 Brooks, Stephanie M       12 PCA-PC                           42.35  
 15 Ting, Priscilla           12 DCD-PC                           42.59  
 16 Lim, Maxine K             12 UCSA-PC                          43.40  
 17 Yao, Catherine Y          12 SUNN-PC                          43.75  
 18 Garey, Sammy T            11 BAC-PC                           43.88  
 19 Allan, Nora E             12 BAC-PC                           47.35  
 20 Hudson, Miranda C         12 PSL-PC                           47.96  
B - Division  
  1 Zakula, Katie A           12 MPM-PC                           40.55  
  2 Flink, Annika R           11 PCA-PC                           44.37  
  3 Chang, Kimberley E        12 SOLO-PC                          45.21  
  4 Woo, Alana K              12 SSF-PC                           45.23  
  5 Hermansen, Leigh G        11 UCSA-PC                          45.40  
  6 Tham, Andrea H            11 LA-PC                            45.62  
  7 Saunders, Devyn M         11 PSL-PC                           46.61  
  8 Kadvany, Lena E           11 LO-PC                            46.65  
  9 Ivanova, Kate Y           11 SSF-PC                           46.68  
 10 Moscardon, Leilani G      12 SSF-PC                           47.63  
 11 Sullivan, Melissa L       11 SUNN-PC                          47.71  
 12 Kliger, Kayal D           11 PCA-PC                           47.79  
 13 Naicker, Priya            12 SSF-PC                           48.17  
 14 Germano, Kristina M       11 PSL-PC                           48.39  
 15 Woo, Michelle S           12 SSF-PC                           48.46  
 16 Jepsen, Emma L            12 PSL-PC                           48.71  
 17 Peanasky, Kristen E       11 SUNN-PC                          48.95  
 18 Caine, Lindsey E          12 SOLO-PC                          49.01  
 19 Alon, Danielle            11 BAC-PC                           50.96  
 20 Feldman, Jessica L        12 SOLO-PC                          52.17  
 21 Rozzano, Brittany L       11 BAC-PC                           52.92  
 22 Braguine, Brittany M      11 PSL-PC                           53.74  
 23 Yelick, Caitlyn           11 BAC-PC                           55.41  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Choy, Tammy H             12 SSF-PC                         1:17.42  
  2 Dimagmaliw, Christine H   11 DCD-PC                         1:20.86  
  3 Eckold, Monika B          12 VS-PC                          1:22.65  
  4 Stember, Alyssa E         12 DCD-PC                         1:22.88  
  5 Pratt, Victoria A         12 BAC-PC                         1:23.27  
  6 Canonica, Kandis R        12 BAC-PC                         1:23.64  
  7 Ting, Priscilla           12 DCD-PC                         1:28.45  
  8 Lim, Jerika D             11 DCD-PC                         1:29.85  
  9 Gnirke, Marlis            12 PCA-PC                         1:31.42  
 10 Garey, Sammy T            11 BAC-PC                         1:33.42  
B - Division  
  1 Wheeler, Mattie M         11 LO-PC                          1:31.63  
  2 Boyd, Brittney L          11 MAV-PC                         1:36.09  
  3 Kadvany, Lena E           11 LO-PC                          1:37.03  
  4 Woo, Alana K              12 SSF-PC                         1:38.67  
  5 Magat, Samantha L         11 DCD-PC                         1:38.77  
  6 Tham, Andrea H            11 LA-PC                          1:39.43  
  7 Germano, Kristina M       11 PSL-PC                         1:40.16  
  8 Allan, Nora E             12 BAC-PC                         1:40.76  
  9 Thompson, Sarah J         12 WAVE-PC                        1:40.81  
 10 Saunders, Devyn M         11 PSL-PC                         1:42.65  
 11 Kliger, Kayal D           11 PCA-PC                         1:43.35  
 12 Ivanova, Kate Y           11 SSF-PC                         1:43.94  
 13 Jepsen, Emma L            12 PSL-PC                         1:44.73  
 14 Henze, Kaitlin E          11 LO-PC                          1:46.74  
 15 Feldman, Jessica L        12 SOLO-PC                        1:47.62  
 16 Alon, Danielle            11 BAC-PC                         1:49.13  
 17 Nordeman, Gabriela D      11 SSF-PC                         1:50.37  
 18 Cheung, Marina F          11 SSF-PC                         1:58.33  
 19 Braguine, Brittany M      11 PSL-PC                         2:01.20  
 -- Yelick, Caitlyn           11 BAC-PC                              DQ  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dimagmaliw, Christine H   11 DCD-PC                           40.63  
  2 Pratt, Victoria A         12 BAC-PC                           40.81  
  3 Stember, Alyssa E         12 DCD-PC                           41.80  
  4 Eckold, Monika B          12 VS-PC                            42.08  
  5 Beaudreau, Michelle A     12 BAC-PC                           42.55  
  6 Tanam, Kylie S            12 OSC-PC                           42.63  
  7 Choy, Tammy H             12 SSF-PC                           42.69  
  8 Jensen, Liv E             12 PASC-PC                          44.20  
  9 Feldman, Jessica L        12 SOLO-PC                          44.29  
 10 Tham, Andrea H            11 LA-PC                            44.31  
 11 Ting, Priscilla           12 DCD-PC                           44.67  
 12 Lim, Maxine K             12 UCSA-PC                          45.83  
 13 Chang, Kimberley E        12 SOLO-PC                          45.86  
 14 Yao, Catherine Y          12 SUNN-PC                          46.85  
 15 Brooks, Stephanie M       12 PCA-PC                           46.87  
 16 Flink, Annika R           11 PCA-PC                           46.95  
 17 Booher, Kathering H       11 LO-PC                            47.69  
 18 Hudson, Miranda C         12 PSL-PC                           48.19  
 19 Naicker, Priya            12 SSF-PC                           49.19  
B - Division  
  1 Ryan, Mallory K           12 PACA-PC                          47.19  
  2 Woo, Alana K              12 SSF-PC                           48.70  
  3 Zakula, Katie A           12 MPM-PC                           49.27  
  4 Schurz, Elizabeth A       11 LAMV-PC                          49.53  
  5 Kadvany, Lena E           11 LO-PC                            49.68  
  6 Saunders, Devyn M         11 PSL-PC                           50.54  
  7 Kreiling, Maya C          12 MAV-PC                           50.58  
  8 Caine, Lindsey E          12 SOLO-PC                          50.62  
  9 Wheeler, Mattie M         11 LO-PC                            51.88  
 10 Garey, Sammy T            11 BAC-PC                           52.12  
 11 Kliger, Kayal D           11 PCA-PC                           52.35  
 12 Fountano, Nija M          12 SUNN-PC                          52.94  
 12 Allan, Nora E             12 BAC-PC                           52.94  
 14 Peanasky, Kristen E       11 SUNN-PC                          53.22  
 15 Jepsen, Emma L            12 PSL-PC                           53.38  
 16 Ivanova, Kate Y           11 SSF-PC                           53.96  
 17 Yelick, Caitlyn           11 BAC-PC                           54.19  
 18 Germano, Kristina M       11 PSL-PC                           54.71  
 19 Rozzano, Brittany L       11 BAC-PC                           55.10  
 20 Woo, Michelle S           12 SSF-PC                           56.75  
 21 Hermansen, Leigh G        11 UCSA-PC                          57.41  
 22 Braguine, Brittany M      11 PSL-PC                           58.36  
 23 Sullivan, Melissa L       11 SUNN-PC                        1:01.94  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dimagmaliw, Christine H   11 DCD-PC                         1:26.99  
  2 Choy, Tammy H             12 SSF-PC                         1:27.81  
  3 Pratt, Victoria A         12 BAC-PC                         1:29.88  
  4 Stember, Alyssa E         12 DCD-PC                         1:30.02  
  5 Eckold, Monika B          12 VS-PC                          1:34.40  
  6 Ting, Priscilla           12 DCD-PC                         1:35.74  
  7 Canonica, Kandis R        12 BAC-PC                         1:36.15  
  8 Feldman, Jessica L        12 SOLO-PC                        1:37.42  
  9 Lim, Jerika D             11 DCD-PC                         1:38.09  
 10 Gnirke, Marlis            12 PCA-PC                         1:39.75  
 11 Kreiling, Maya C          12 MAV-PC                         1:44.97  
 12 Thompson, Sarah J         12 WAVE-PC                        1:49.18  
B - Division  
  1 Tham, Andrea H            11 LA-PC                          1:38.44  
  2 Kadvany, Lena E           11 LO-PC                          1:45.60  
  3 Woo, Alana K              12 SSF-PC                         1:53.02  
  4 Garey, Sammy T            11 BAC-PC                         1:53.10  
  5 Saunders, Devyn M         11 PSL-PC                         1:53.51  
  6 Kliger, Kayal D           11 PCA-PC                         1:53.58  
  7 Jepsen, Emma L            12 PSL-PC                         1:53.67  
  8 Wheeler, Mattie M         11 LO-PC                          1:53.96  
  9 Allan, Nora E             12 BAC-PC                         1:55.90  
 10 Yelick, Caitlyn           11 BAC-PC                         1:58.77  
 11 Ivanova, Kate Y           11 SSF-PC                         1:59.93  
 12 Rozzano, Brittany L       11 BAC-PC                         2:03.02  
 13 Braguine, Brittany M      11 PSL-PC                         2:06.71  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dimagmaliw, Christine H   11 DCD-PC                         1:16.09  
  2 Choy, Tammy H             12 SSF-PC                         1:16.11  
  3 Eckold, Monika B          12 VS-PC                          1:17.82  
  4 Canonica, Kandis R        12 BAC-PC                         1:19.68  
  5 Stember, Alyssa E         12 DCD-PC                         1:20.42  
  6 Tanam, Kylie S            12 OSC-PC                         1:22.20  
  7 Brooks, Stephanie M       12 PCA-PC                         1:24.97  
  8 Fountano, Nija M          12 SUNN-PC                        1:28.29  
  9 Booher, Kathering H       11 LO-PC                          1:32.48  
 10 Flink, Annika R           11 PCA-PC                         1:32.72  
 11 Ting, Priscilla           12 DCD-PC                         1:34.11  
 12 Hudson, Miranda C         12 PSL-PC                         1:50.52  
B - Division  
  1 Zakula, Katie A           12 MPM-PC                         1:27.92  
  2 Ryan, Mallory K           12 PACA-PC                        1:31.54  
  3 Yao, Catherine Y          12 SUNN-PC                        1:33.06  
  4 Schurz, Elizabeth A       11 LAMV-PC                        1:36.19  
  5 Kadvany, Lena E           11 LO-PC                          1:38.29  
  6 Moscardon, Leilani G      12 SSF-PC                         1:39.83  
  7 Kliger, Kayal D           11 PCA-PC                         1:40.57  
  8 Germano, Kristina M       11 PSL-PC                         1:42.44  
  9 Chang, Kimberley E        12 SOLO-PC                        1:42.95  
 10 Naicker, Priya            12 SSF-PC                         1:43.94  
 11 Saunders, Devyn M         11 PSL-PC                         1:52.09  
 12 Peanasky, Kristen E       11 SUNN-PC                        1:53.44  
 13 Feldman, Jessica L        12 SOLO-PC                        1:55.06  
 14 Caine, Lindsey E          12 SOLO-PC                        1:56.53  
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Choy, Tammy H             12 SSF-PC                         2:40.51  
  2 Dimagmaliw, Christine H   11 DCD-PC                         2:46.10  
  3 Eckold, Monika B          12 VS-PC                          2:48.40  
  4 Tanam, Kylie S            12 OSC-PC                         2:51.71  
  5 Canonica, Kandis R        12 BAC-PC                         2:54.27  
  6 Pratt, Victoria A         12 BAC-PC                         2:55.12  
  7 Jensen, Liv E             12 PASC-PC                        2:55.24  
  8 Ting, Priscilla           12 DCD-PC                         3:04.91  
  9 Beaudreau, Michelle A     12 BAC-PC                         3:05.45  
 10 Fountano, Nija M          12 SUNN-PC                        3:08.48  
 11 Booher, Kathering H       11 LO-PC                          3:11.55  
 12 Chang, Kimberley E        12 SOLO-PC                        3:14.40  
 13 Hudson, Miranda C         12 PSL-PC                         3:17.51  
 14 Lim, Maxine K             12 UCSA-PC                        3:21.69  
B - Division  
  1 Ryan, Mallory K           12 PACA-PC                        3:01.21  
  2 Yao, Catherine Y          12 SUNN-PC                        3:07.61  
  3 Flink, Annika R           11 PCA-PC                         3:13.99  
  4 Kliger, Kayal D           11 PCA-PC                         3:15.14  
  5 Kadvany, Lena E           11 LO-PC                          3:16.69  
  6 Schurz, Elizabeth A       11 LAMV-PC                        3:20.27  
  7 Saunders, Devyn M         11 PSL-PC                         3:24.36  
  8 Hermansen, Leigh G        11 UCSA-PC                        3:25.59  
  9 Caine, Lindsey E          12 SOLO-PC                        3:26.75  
 10 Feldman, Jessica L        12 SOLO-PC                        3:31.64  
 11 Peanasky, Kristen E       11 SUNN-PC                        3:32.14  
 12 Moscardon, Leilani G      12 SSF-PC                         3:32.85  
 13 Allan, Nora E             12 BAC-PC                         3:36.58  
 14 Sullivan, Melissa L       11 SUNN-PC                        3:50.36  
 15 Woo, Michelle S           12 SSF-PC                         3:54.28  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mar, Lauren V             14 FOG-PC                         1:03.91  
  2 Gong, Sheryl L            14 Unattached                     1:06.53  
  3 Yueng, Daphne H           13 Unattached                     1:07.81  
  4 Law, Nicole N             14 DCD-PC                         1:10.49  
  5 Wei, Jenny                14 LA-PC                          1:10.51  
  6 Tham, Deanna Z            14 LA-PC                          1:12.01  
  7 Lam, Chelsea S            14 SSF-PC                         1:14.81  
  8 Hoag, Stephanie L         13 PSL-PC                         1:17.35  
B - Division  
  1 Swartz, Lauren R          13 LO-PC                          1:15.67  
  2 Powell, Stephanie A       13 PSL-PC                         1:19.71  
  3 Hoag, Blaise              13 PSL-PC                         1:22.25  
  4 Marvelas, Karina A        13 PSL-PC                         1:38.11  
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Yueng, Daphne H           13 Unattached                     5:11.02  
  2 Wei, Jenny                14 LA-PC                          5:28.12  
  3 Law, Nicole N             14 DCD-PC                         5:38.84  
  4 Swartz, Lauren R          13 LO-PC                          5:40.29  
  5 Lam, Chelsea S            14 SSF-PC                         5:55.07  
B - Division  
  1 Hoag, Stephanie L         13 PSL-PC                         5:53.25  
  2 Hoag, Blaise              13 PSL-PC                         6:09.53  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gong, Sheryl L            14 Unattached                     1:15.21  
  2 Cummins, Renata C         13 PASC-PC                        1:17.56  
  3 Law, Nicole N             14 DCD-PC                         1:19.66  
  4 Yueng, Daphne H           13 Unattached                     1:19.95  
  5 Chang, Kelly L            13 SOLO-PC                        1:20.63  
  6 Wei, Jenny                14 LA-PC                          1:21.31  
  7 Tham, Deanna Z            14 LA-PC                          1:22.74  
  8 Swartz, Lauren R          13 LO-PC                          1:24.74  
  9 Mariucci, Whitney M       13 PCA-PC                         1:28.51  
B - Division  
  1 Calderoni, Michelle M     13 SSF-PC                         1:33.74  
  2 Hoag, Blaise              13 PSL-PC                         1:38.62  
  3 Powell, Stephanie A       13 PSL-PC                         1:40.67  
  4 Marvelas, Karina A        13 PSL-PC                         1:44.31  
  5 Powers, Taryn E           13 PCA-PC                         1:47.67  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Yueng, Daphne H           13 Unattached                     1:25.56  
  2 Cummins, Renata C         13 PASC-PC                        1:26.45  
  3 Wei, Jenny                14 LA-PC                          1:29.26  
  4 Law, Nicole N             14 DCD-PC                         1:33.28  
  5 Gong, Sheryl L            14 Unattached                     1:36.55  
  6 Tham, Deanna Z            14 LA-PC                          1:36.84  
  7 Swartz, Lauren R          13 LO-PC                          1:37.16  
  8 Hoag, Stephanie L         13 PSL-PC                         1:39.53  
  9 Powell, Stephanie A       13 PSL-PC                         1:43.52  
B - Division  
  1 Lam, Chelsea S            14 SSF-PC                         1:38.13  
  2 Marvelas, Karina A        13 PSL-PC                         1:48.78  
  3 Hoag, Blaise              13 PSL-PC                         1:49.98  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Yueng, Daphne H           13 Unattached                     3:01.66  
  2 Mariucci, Whitney M       13 PCA-PC                         3:08.94  
  3 Wei, Jenny                14 LA-PC                          3:13.34  
  4 Gong, Sheryl L            14 Unattached                     3:24.67  
  5 Swartz, Lauren R          13 LO-PC                          3:25.34  
  6 Hoag, Blaise              13 PSL-PC                         3:43.51  
B - Division  
  1 Belova, Katy              14 PCA-PC                         3:30.08  
  2 Powell, Stephanie A       13 PSL-PC                         3:43.39  
  3 Marvelas, Karina A        13 PSL-PC                         3:49.89  
  4 Powers, Taryn E           13 PCA-PC                         3:51.59  
  5 Calderoni, Michelle M     13 SSF-PC                         3:53.84  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gong, Sheryl L            14 Unattached                     1:19.97  
  2 Wei, Jenny                14 LA-PC                          1:21.77  
  3 Cummins, Renata C         13 PASC-PC                        1:21.87  
B - Division  
  1 Swartz, Lauren R          13 LO-PC                          1:23.86  
  2 Law, Nicole N             14 DCD-PC                         1:27.33  
  3 Calderoni, Michelle M     13 SSF-PC                         1:38.51  
  4 Belova, Katy              14 PCA-PC                         1:44.56  
  5 Powell, Stephanie A       13 PSL-PC                         1:46.07  
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mar, Lauren V             14 FOG-PC                         2:39.48  
  2 Cummins, Renata C         13 PASC-PC                        2:41.89  
  3 Gong, Sheryl L            14 Unattached                     2:46.84  
  4 Yueng, Daphne H           13 Unattached                     2:51.58  
  5 Wei, Jenny                14 LA-PC                          2:55.84  
  6 Law, Nicole N             14 DCD-PC                         2:56.29  
  7 Swartz, Lauren R          13 LO-PC                          2:58.95  
  8 Lam, Chelsea S            14 SSF-PC                         2:59.22  
B - Division  
  1 Hoag, Stephanie L         13 PSL-PC                         3:14.87  
  2 Hoag, Blaise              13 PSL-PC                         3:23.06  
  3 Powell, Stephanie A       13 PSL-PC                         3:26.44  
  4 Marvelas, Karina A        13 PSL-PC                         3:48.75  
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cummins, Renata C         13 PASC-PC                        5:45.14  
  2 Gong, Sheryl L            14 Unattached                     5:57.32  
  3 Wei, Jenny                14 LA-PC                          5:58.30  
  4 Swartz, Lauren R          13 LO-PC                          6:18.68  
B - Division  
  1 Law, Nicole N             14 DCD-PC                         6:08.25  
 
Girls 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tachibana, Misao          15 FOG-PC                         1:08.67  
  2 Mrsny, Jillian T          15 SOLO-PC                        1:09.40  
  3 Akers, Pascale            15 SSF-PC                         1:11.39  
  4 Wong, Christina M         15 SSF-PC                         1:15.02  
  5 Alon, Keren               15 BAC-PC                         1:15.74  
B - Division  
  1 Picardal, Nicole A        15 DCD-PC                         1:14.25  
  2 Ivanova, Nina Y           15 SSF-PC                         1:25.26  
  3 Chow, Camille K           15 SSF-PC                         1:28.05  
 
Girls 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wong, Christina M         15 SSF-PC                         5:36.26  
  2 Alon, Keren               15 BAC-PC                         5:41.70  
B - Division  
  1 Picardal, Nicole A        15 DCD-PC                         5:32.63  
 
Girls 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dunn, Meghan S            15 PCA-PC                         1:19.61  
  2 Mrsny, Jillian T          15 SOLO-PC                        1:23.80  
  3 Akers, Pascale            15 SSF-PC                         1:26.33  
B - Division  
  1 Picardal, Nicole A        15 DCD-PC                         1:21.47  
  2 Wong, Christina M         15 SSF-PC                         1:33.21  
  3 Moscardon, Melissa G      15 SSF-PC                         1:33.24  
  4 Ivanova, Nina Y           15 SSF-PC                         1:33.85  
 
Girls 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wong, Christina M         15 SSF-PC                         1:34.52  
  2 Mrsny, Jillian T          15 SOLO-PC                        1:35.21  
  3 Akers, Pascale            15 SSF-PC                         1:37.17  
B - Division  
  1 Picardal, Nicole A        15 DCD-PC                         1:36.19  
  2 Ivanova, Nina Y           15 SSF-PC                         1:42.28  
 
Girls 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dunn, Meghan S            15 PCA-PC                         3:01.26  
  2 Jordan, Leslie D          16 PCA-PC                         3:03.47  
  3 Hagey, Katie P            15 Unattached                     3:12.34  
  4 Akers, Pascale            15 SSF-PC                         3:22.09  
  5 Wong, Christina M         15 SSF-PC                         3:22.95  
  6 Mrsny, Jillian T          15 SOLO-PC                        3:25.72  
  7 Moscardon, Melissa G      15 SSF-PC                         3:42.06  
B - Division  
  1 Picardal, Nicole A        15 DCD-PC                         3:32.36  
 
Girls 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dunn, Meghan S            15 PCA-PC                         1:17.60  
  2 Akers, Pascale            15 SSF-PC                         1:23.94  
  3 Hagey, Katie P            15 Unattached                     1:24.56  
  4 Wong, Christina M         15 SSF-PC                         1:26.43  
B - Division  
  1 Picardal, Nicole A        15 DCD-PC                         1:19.13  
  2 Ivanova, Nina Y           15 SSF-PC                         1:28.25  
  3 Moscardon, Melissa G      15 SSF-PC                         1:31.18  
  4 Alon, Keren               15 BAC-PC                         1:33.86  
 
Girls 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tachibana, Misao          15 FOG-PC                         2:48.79  
  2 Mrsny, Jillian T          15 SOLO-PC                        2:51.59  
  3 Akers, Pascale            15 SSF-PC                         2:57.18  
  4 Wong, Christina M         15 SSF-PC                         3:03.81  
B - Division  
  1 Picardal, Nicole A        15 DCD-PC                         2:55.83  
  2 Alon, Keren               15 BAC-PC                         3:10.15  
  3 Ivanova, Nina Y           15 SSF-PC                         3:14.14  
 
Girls 15-16 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wong, Christina M         15 SSF-PC                         6:25.20  
B - Division  
  1 Picardal, Nicole A        15 DCD-PC                         6:15.46  
  2 Moscardon, Melissa G      15 SSF-PC                         6:40.23  
  3 Alon, Keren               15 BAC-PC                         6:51.55  
 
Girls 17-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wong, Mandi H             17 SSF-PC                         1:14.80  
 
Girls 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wong, Mandi H             17 SSF-PC                         1:37.53  
 
Girls 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wong, Mandi H             17 SSF-PC                         2:53.05  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinshaw, Adam J            8 WV-PC                            34.13  
  2 Allen, Luke E              8 BAC-PC                           42.04  
  3 Arcilla, Jason C           7 DCD-PC                           46.37  
B - Division  
  1 LI, Lawrence K             8 Unattached                       44.45  
  2 Eastwood, Brennan P        8 BAC-PC                           46.69  
  3 Harris, Kevin              8 PACA-PC                          47.26  
  4 Winden, Eamon M            8 PASC-PC                          47.83  
  5 Hinrichs, Bret A           8 LO-PC                            48.33  
  6 Smith, Steven K            8 SSF-PC                           48.54  
  7 Fishher, Timothy           8 DACA-PC                          49.58  
  8 Myint, Victor P            6 DCD-PC                           50.87  
  9 Thompson, Joshua J         8 WAVE-PC                          53.58  
 10 Lee, William M             6 PASC-PC                        1:06.12  
 11 Butler, Ryder B            7 BAC-PC                         1:09.12  
 12 Wise, Jack H               7 LO-PC                          1:17.84  
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chen, Christopher A        8 SUNN-PC                        1:35.85  
  2 Gerrity, Brian F           8 SUNN-PC                        1:40.85  
B - Division  
  1 Allen, Luke E              8 BAC-PC                         1:37.48  
  2 LI, Lawrence K             8 Unattached                     1:43.98  
  3 Lim, Ted G                 8 UCSA-PC                        1:44.68  
  4 Fishher, Timothy           8 DACA-PC                        1:46.99  
  5 Winden, Eamon M            8 PASC-PC                        1:47.69  
  6 Eastwood, Brennan P        8 BAC-PC                         1:47.71  
  7 O'Leary, Con D             8 PSL-PC                         1:48.24  
  8 Arcilla, Jason C           7 DCD-PC                         1:48.28  
  9 Hinrichs, Bret A           8 LO-PC                          1:50.44  
 10 Spyrou, Constantine W      8 SUNN-PC                        1:53.30  
 11 Lorenzin, James            7 SUNN-PC                        1:54.53  
 12 Yuan, Michael              8 PASC-PC                        1:56.02  
 13 Cummins, Lance H           8 PASC-PC                        1:57.42  
 14 Norris, Wesley H           8 SCRA-PC                        2:11.22  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hinshaw, Adam J            8 WV-PC                            38.87  
  2 LI, Lawrence K             8 Unattached                       50.49  
  3 Harris, Kevin              8 PACA-PC                          52.39  
  4 Smith, Steven K            8 SSF-PC                           54.88  
  5 Arcilla, Jason C           7 DCD-PC                           55.43  
  6 Allen, Luke E              8 BAC-PC                           56.06  
  7 Hinrichs, Bret A           8 LO-PC                            57.19  
B - Division  
  1 Myint, Victor P            6 DCD-PC                           56.22  
  2 Winden, Eamon M            8 PASC-PC                          56.68  
  3 Eastwood, Brennan P        8 BAC-PC                         1:00.65  
  4 Thompson, Joshua J         8 WAVE-PC                        1:03.74  
  5 Fishher, Timothy           8 DACA-PC                        1:04.63  
  6 Lee, William M             6 PASC-PC                        1:07.57  
  7 Butler, Ryder B            7 BAC-PC                         1:18.25  
  8 Wise, Jack H               7 LO-PC                          1:27.53  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chen, Christopher A        8 SUNN-PC                          58.30  
  2 Winden, Eamon M            8 PASC-PC                          58.70  
  3 Gerrity, Brian F           8 SUNN-PC                        1:00.63  
  4 Hinrichs, Bret A           8 LO-PC                          1:03.96  
B - Division  
  1 LI, Lawrence K             8 Unattached                     1:01.43  
  2 Yuan, Michael              8 PASC-PC                        1:01.65  
  3 Lim, Ted G                 8 UCSA-PC                        1:02.46  
  4 Myint, Victor P            6 DCD-PC                         1:03.56  
  5 O'Leary, Con D             8 PSL-PC                         1:03.76  
  6 Fishher, Timothy           8 DACA-PC                        1:04.49  
  7 Allen, Luke E              8 BAC-PC                         1:06.98  
  8 Cummins, Lance H           8 PASC-PC                        1:07.83  
  9 Spyrou, Constantine W      8 SUNN-PC                        1:08.39  
 10 Moy, Sean K                8 DCD-PC                         1:11.04  
 11 Eastwood, Brennan P        8 BAC-PC                         1:14.15  
 12 Arcilla, Jason C           7 DCD-PC                         1:14.72  
 13 Lorenzin, James            7 SUNN-PC                        1:20.35  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chen, Christopher A        8 SUNN-PC                          46.98  
  2 Gerrity, Brian F           8 SUNN-PC                        1:00.80  
 -- Lim, Ted G                 8 UCSA-PC                             DQ  
B - Division  
  1 LI, Lawrence K             8 Unattached                       57.98  
  2 Allen, Luke E              8 BAC-PC                         1:01.57  
  3 Winden, Eamon M            8 PASC-PC                        1:06.90  
  4 Hinrichs, Bret A           8 LO-PC                          1:08.38  
  5 Arcilla, Jason C           7 DCD-PC                         1:08.46  
  6 Cummins, Lance H           8 PASC-PC                        1:09.27  
  7 Moy, Sean K                8 DCD-PC                         1:10.94  
  8 Eastwood, Brennan P        8 BAC-PC                         1:18.27  
 -- Fishher, Timothy           8 DACA-PC                             DQ  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hanni, Ryan C             10 LAMV-PC                          32.17  
  2 Stanbury, Trevor M         9 WV-PC                            34.94  
  3 Stember, Joseph T         10 DCD-PC                           35.20  
  4 Smith, Ryan J             10 SSF-PC                           36.77  
  4 Velazquez, Niko N         10 DCD-PC                           36.77  
  6 Gnirke, Jakob              9 PCA-PC                           40.72  
  7 Caine, Nicholas N          9 SOLO-PC                          41.23  
  8 Chow, Richard H           10 LA-PC                            41.98  
  9 Butler, Wyatt M            9 BAC-PC                           42.15  
B - Division  
  1 Masuda, Francis K          9 PASC-PC                          40.84  
  2 Lin, Jonathon              9 WAVE-PC                          42.82  
  3 Carzon, Nathan L          10 DCD-PC                           43.55  
  4 GU, Franklin               9 Unattached                       43.79  
  5 Cheung, Keith P            9 SSF-PC                           44.22  
  6 Baumann, Nick K           10 SSF-PC                           45.15  
  7 Cho_, Thomas              10 PASC-PC                          46.12  
  8 Ting, Patrick              9 DCD-PC                           46.73  
  9 Wise, Joe B                9 LO-PC                            46.84  
 10 Johnson, Jeff T            9 SSF-PC                           46.86  
 11 Folsch, Dalton C          10 SOLO-PC                          47.84  
 12 Folan, Jake P              9 SSF-PC                           48.02  
 13 Lemieux, Peter            10 LO-PC                            49.81  
 14 White, Joey R              9 LO-PC                            52.38  
 15 Longmire, Connor J         9 WAVE-PC                          59.53  
 16 Buncke, Neal               9 BAC-PC                           59.81  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hanni, Ryan C             10 LAMV-PC                        1:11.02  
  2 Stember, Joseph T         10 DCD-PC                         1:16.92  
  3 Stanbury, Trevor M         9 WV-PC                          1:17.27  
  4 Gnirke, Jakob              9 PCA-PC                         1:28.14  
B - Division  
  1 Smith, Ryan J             10 SSF-PC                         1:23.83  
  2 Caine, Nicholas N          9 SOLO-PC                        1:30.09  
  3 Masuda, Francis K          9 PASC-PC                        1:31.42  
  4 Butler, Wyatt M            9 BAC-PC                         1:34.37  
  5 Chow, Richard H           10 LA-PC                          1:35.70  
  6 Lin, Jonathon              9 WAVE-PC                        1:39.13  
  7 Wise, Joe B                9 LO-PC                          1:41.30  
  8 Ting, Patrick              9 DCD-PC                         1:41.49  
  9 Johnson, Jeff T            9 SSF-PC                         1:47.92  
 10 Cheung, Keith P            9 SSF-PC                         1:49.37  
 11 Lemieux, Peter            10 LO-PC                          1:54.60  
 12 Longmire, Connor J         9 WAVE-PC                        1:55.40  
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hanni, Ryan C             10 LAMV-PC                        2:37.56  
  2 Andaluz, Alvaro F         10 PCA-PC                         2:39.91  
  3 Kashi, Evan D             10 SUNN-PC                        2:43.33  
  4 Zhang, Zhenyang           10 SUNN-PC                        2:52.99  
  5 Andaluz, Oscar C           9 PCA-PC                         3:03.51  
B - Division  
  1 Stember, Joseph T         10 DCD-PC                         2:52.31  
  2 Caine, Nicholas N          9 SOLO-PC                        3:16.62  
  3 Masuda, Francis K          9 PASC-PC                        3:24.68  
  4 Lim, Brian                10 FOG-PC                         3:30.30  
  5 LI, Anthony S             10 SSF-PC                         3:35.34  
  6 McComb, Garrett C          9 LO-PC                          3:47.11  
  7 Wise, Joe B                9 LO-PC                          3:50.76  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hanni, Ryan C             10 LAMV-PC                          40.41  
  2 Stember, Joseph T         10 DCD-PC                           40.50  
  3 Andaluz, Alvaro F         10 PCA-PC                           43.42  
  4 Velazquez, Niko N         10 DCD-PC                           43.49  
  5 Kashi, Evan D             10 SUNN-PC                          46.13  
  6 Caine, Nicholas N          9 SOLO-PC                          47.65  
  7 Andaluz, Oscar C           9 PCA-PC                           48.35  
  8 Slater, Joel A            10 MAV-PC                           49.13  
  9 Zhang, Zhenyang           10 SUNN-PC                          49.60  
 10 Juri, William J            9 PCA-PC                           53.72  
B - Division  
  1 Foster, Jackson J         10 MPM-PC                           50.80  
  2 Masuda, Francis K          9 PASC-PC                          51.76  
  3 Lim, Brian                10 FOG-PC                           52.49  
  4 Baumann, Nick K           10 SSF-PC                           52.62  
  5 Kashi, Ryan A              9 SUNN-PC                          53.27  
  6 Cheung, Keith P            9 SSF-PC                           53.30  
  7 Folan, Jake P              9 SSF-PC                           54.19  
  8 McComb, Garrett C          9 LO-PC                            55.51  
  9 Carzon, Nathan L          10 DCD-PC                           55.97  
 10 LI, Anthony S             10 SSF-PC                           56.05  
 11 Woo, Eric A               10 SSF-PC                           56.13  
 12 Butler, Wyatt M            9 BAC-PC                           56.32  
 13 Chow, Richard H           10 LA-PC                            58.11  
 14 Folsch, Dalton C          10 SOLO-PC                          58.12  
 15 McKee, Kevin R             9 SUNN-PC                        1:00.84  
 16 White, Joey R              9 LO-PC                          1:12.14  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hanni, Ryan C             10 LAMV-PC                        1:28.02  
  2 Stember, Joseph T         10 DCD-PC                         1:28.25  
  3 Velazquez, Niko N         10 DCD-PC                         1:33.49  
  4 Gnirke, Jakob              9 PCA-PC                         1:39.51  
  5 Stanbury, Trevor M         9 WV-PC                          1:40.71  
B - Division  
  1 Smith, Ryan J             10 SSF-PC                         1:42.65  
  2 Caine, Nicholas N          9 SOLO-PC                        1:43.59  
  3 Masuda, Francis K          9 PASC-PC                        1:49.09  
  4 Lin, Jonathon              9 WAVE-PC                        1:53.37  
  5 Cheung, Keith P            9 SSF-PC                         2:00.18  
  6 Carzon, Nathan L          10 DCD-PC                         2:04.76  
  7 Longmire, Connor J         9 WAVE-PC                        2:14.55  
  8 Johnson, Jeff T            9 SSF-PC                         2:23.50  
  9 White, Joey R              9 LO-PC                          2:28.61  
 -- Chow, Richard H           10 LA-PC                               DQ  
 -- Lemieux, Peter            10 LO-PC                               DQ  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Andaluz, Alvaro F         10 PCA-PC                           43.97  
  2 Kashi, Evan D             10 SUNN-PC                          47.53  
  3 Hanni, Ryan C             10 LAMV-PC                          47.97  
  4 Stember, Joseph T         10 DCD-PC                           48.99  
  5 Zhang, Zhenyang           10 SUNN-PC                          50.64  
  6 Ngo, Ryan N                9 DCD-PC                           51.73  
  7 Andaluz, Oscar C           9 PCA-PC                           51.99  
  8 Velazquez, Niko N         10 DCD-PC                           52.93  
  9 Carzon, Nathan L          10 DCD-PC                           53.66  
 10 Caine, Nicholas N          9 SOLO-PC                          55.49  
 11 Butler, Wyatt M            9 BAC-PC                           55.57  
B - Division  
  1 Lim, Brian                10 FOG-PC                           53.36  
  2 Kashi, Ryan A              9 SUNN-PC                          57.16  
  3 Slater, Joel A            10 MAV-PC                           58.34  
  4 Cheung, Keith P            9 SSF-PC                           58.42  
  5 Wise, Joe B                9 LO-PC                          1:00.31  
  6 LI, Anthony S             10 SSF-PC                         1:00.43  
  7 Ting, Samson S             9 SSF-PC                         1:00.62  
  8 Ting, Patrick              9 DCD-PC                         1:02.59  
  9 GU, Franklin               9 Unattached                     1:02.65  
 10 Moy, Marc E                9 DCD-PC                         1:03.62  
 11 Juri, William J            9 PCA-PC                         1:05.34  
 12 Masuda, Francis K          9 PASC-PC                        1:05.36  
 13 McKee, Kevin R             9 SUNN-PC                        1:06.84  
 14 McComb, Garrett C          9 LO-PC                          1:08.51  
 15 Woo, Eric A               10 SSF-PC                         1:10.76  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hanni, Ryan C             10 LAMV-PC                          37.38  
  2 Kashi, Evan D             10 SUNN-PC                          39.51  
  3 Stember, Joseph T         10 DCD-PC                           39.62  
  4 Velazquez, Niko N         10 DCD-PC                           41.13  
  5 Andaluz, Alvaro F         10 PCA-PC                           41.61  
  6 Zhang, Zhenyang           10 SUNN-PC                          44.31  
  7 Andaluz, Oscar C           9 PCA-PC                           48.04  
B - Division  
  1 Slater, Joel A            10 MAV-PC                           53.28  
  2 Cheung, Keith P            9 SSF-PC                           53.83  
  3 LI, Anthony S             10 SSF-PC                           55.25  
  4 Kashi, Ryan A              9 SUNN-PC                          55.94  
  5 Masuda, Francis K          9 PASC-PC                          56.64  
  6 Carzon, Nathan L          10 DCD-PC                           56.90  
  7 McComb, Garrett C          9 LO-PC                            58.87  
  8 McKee, Kevin R             9 SUNN-PC                        1:00.38  
  9 Moy, Marc E                9 DCD-PC                         1:02.54  
 10 Ting, Patrick              9 DCD-PC                         1:10.04  
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hanni, Ryan C             10 LAMV-PC                        3:01.79  
  2 Stember, Joseph T         10 DCD-PC                         3:05.38  
  3 Velazquez, Niko N         10 DCD-PC                         3:19.11  
  4 Smith, Ryan J             10 SSF-PC                         3:34.92  
B - Division  
  1 Masuda, Francis K          9 PASC-PC                        3:47.83  
  2 Lin, Jonathon              9 WAVE-PC                        3:50.78  
  3 Gnirke, Jakob              9 PCA-PC                         3:50.99  
  4 Carzon, Nathan L          10 DCD-PC                         4:08.33  
  5 Johnson, Jeff T            9 SSF-PC                         4:41.62  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Flores-Maxfield, Kam K    12 SSF-PC                         1:05.31  
  2 Thompson, Tyler D         12 PASC-PC                        1:08.59  
  3 Agasid, Thomas R          11 SSF-PC                         1:09.73  
  4 Tirtadinata, Wilbert      11 DCD-PC                         1:11.29  
  5 Lan, Irvin                12 LA-PC                          1:11.81  
  6 Cai, Matthew Z            12 LA-PC                          1:11.87  
  7 Brochier, Timothy J       12 PCA-PC                         1:13.64  
  8 Magat, Charles L          12 DCD-PC                         1:15.19  
  9 Apolinario, Kevin B       11 DCD-PC                         1:15.48  
 10 Norton, Tim J             12 PASC-PC                        1:15.57  
 11 Hong, Richard M           11 SOLO-PC                        1:16.02  
 12 Kim, Andrew E             11 PACA-PC                        1:16.62  
 13 Leung, Terence            11 DCD-PC                         1:17.24  
 14 Law, Ryan H               11 DCD-PC                         1:19.16  
 15 Caywood, Thomas A         12 WAVE-PC                        1:19.74  
 16 Solis, Sergio             12 PCA-PC                         1:19.97  
 17 Eaton, Robbie R           12 LO-PC                          1:20.17  
 18 Lazzaretti, Matt L        12 BAC-PC                         1:21.29  
 19 Gracia, Arthur D          12 DCD-PC                         1:25.82  
 20 Pelikan, Lajos D          11 WAVE-PC                        1:27.35  
 21 Nakamura, James I         11 PASC-PC                        1:28.46  
B - Division  
  1 Bronnikov, Dennis D       12 MPM-PC                         1:19.14  
  2 Cual, Jarred A            12 DCD-PC                         1:22.73  
  3 Zhou, Gene                12 MPM-PC                         1:22.98  
  4 Ferrieri, Marco M         12 PCA-PC                         1:32.13  
  5 Lee, Brandon M            11 PASC-PC                        1:32.52  
  6 Dawkins, Kevin K          12 WAVE-PC                        1:33.53  
  7 Fisher, Stephen M         12 DACA-PC                        1:36.35  
  8 Cheung, Kevin P           11 SSF-PC                         1:58.92  
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Flores-Maxfield, Kam K    12 SSF-PC                         5:07.45  
  2 Chinn, Zack B             12 BAMP-PC                        5:08.60  
  3 Agasid, Thomas R          11 SSF-PC                         5:11.59  
  4 Norton, Tim J             12 PASC-PC                        5:28.58  
  5 Tirtadinata, Wilbert      11 DCD-PC                         5:31.21  
  6 Brochier, Timothy J       12 PCA-PC                         5:32.59  
  7 Kim, Andrew E             11 PACA-PC                        5:42.86  
  8 Eaton, Robbie R           12 LO-PC                          5:42.88  
  9 Hong, Richard M           11 SOLO-PC                        5:44.93  
 10 Solis, Sergio             12 PCA-PC                         5:59.60  
 11 Lazzaretti, Matt L        12 BAC-PC                         6:05.45  
B - Division  
  1 Caywood, Thomas A         12 WAVE-PC                        5:44.04  
  2 Bronnikov, Dennis D       12 MPM-PC                         5:50.51  
  3 Cai, Matthew Z            12 LA-PC                          5:50.93  
  4 Apolinario, Kevin B       11 DCD-PC                         6:01.61  
  5 Leung, Terence            11 DCD-PC                         6:05.16  
  6 Magat, Charles L          12 DCD-PC                         6:07.65  
  7 Law, Ryan H               11 DCD-PC                         6:09.76  
  8 Pelikan, Lajos D          11 WAVE-PC                        6:15.19  
  9 Nakamura, James I         11 PASC-PC                        6:32.92  
 10 Ferrieri, Marco M         12 PCA-PC                         7:04.83  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Flores-Maxfield, Kam K    12 SSF-PC                           36.54  
  2 Agasid, Thomas R          11 SSF-PC                           37.72  
  3 Trowbridge, Nick R        11 SCRA-PC                          38.77  
  4 Magat, Charles L          12 DCD-PC                           38.94  
  5 Apolinario, Kevin B       11 DCD-PC                           39.02  
  6 Kim, Andrew E             11 PACA-PC                          39.28  
  7 Brochier, Timothy J       12 PCA-PC                           39.47  
  8 Mravca, Joseph A          12 SUNN-PC                          41.10  
  9 Cai, Matthew Z            12 LA-PC                            41.24  
 10 Tirtadinata, Wilbert      11 DCD-PC                           41.61  
 11 Cual, Jarred A            12 DCD-PC                           42.76  
 12 Law, Ryan H               11 DCD-PC                           43.40  
 13 Lazzaretti, Matt L        12 BAC-PC                           43.53  
 14 Lan, Irvin                12 LA-PC                            43.67  
 15 Eaton, Robbie R           12 LO-PC                            43.74  
 16 Nakamura, James I         11 PASC-PC                          46.65  
 17 Gracia, Arthur D          12 DCD-PC                           49.06  
B - Division  
  1 Bronnikov, Dennis D       12 MPM-PC                           42.80  
  2 Zhou, Gene                12 MPM-PC                           44.31  
  3 Marymee, Tim              12 PCA-PC                           44.86  
  4 Rafter, Alexander E       11 LO-PC                            45.36  
  5 Solis, Sergio             12 PCA-PC                           48.57  
  6 Zarubin, Michael E        11 PSL-PC                           48.86  
  7 Ferrieri, Marco M         12 PCA-PC                           48.87  
  8 Ballard, Jack             11 PACA-PC                          49.28  
  9 Lee, Brandon M            11 PASC-PC                          49.83  
 10 Cheung, Kevin P           11 SSF-PC                           50.00  
 11 Quirk, Joanne M           12 MAV-PC                           50.10  
 12 Fisher, Stephen M         12 DACA-PC                          51.72  
 13 Cho, Thomas               11 PASC-PC                          54.47  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Flores-Maxfield, Kam K    12 SSF-PC                         1:14.25  
  2 Thompson, Tyler D         12 PASC-PC                        1:15.26  
  3 Agasid, Thomas R          11 SSF-PC                         1:20.09  
  4 Brochier, Timothy J       12 PCA-PC                         1:22.69  
  5 Apolinario, Kevin B       11 DCD-PC                         1:23.63  
  6 Kim, Andrew E             11 PACA-PC                        1:24.93  
  7 Magat, Charles L          12 DCD-PC                         1:25.68  
  8 Tirtadinata, Wilbert      11 DCD-PC                         1:26.87  
  9 Cai, Matthew Z            12 LA-PC                          1:29.53  
 10 Bronnikov, Dennis D       12 MPM-PC                         1:30.12  
 11 Caywood, Thomas A         12 WAVE-PC                        1:30.13  
 12 Hong, Richard M           11 SOLO-PC                        1:30.29  
 13 Lazzaretti, Matt L        12 BAC-PC                         1:30.43  
 14 Lan, Irvin                12 LA-PC                          1:31.80  
 15 Leung, Terence            11 DCD-PC                         1:32.07  
 16 Eaton, Robbie R           12 LO-PC                          1:33.29  
 17 Cual, Jarred A            12 DCD-PC                         1:33.94  
 18 Pelikan, Lajos D          11 WAVE-PC                        1:34.74  
 19 Law, Ryan H               11 DCD-PC                         1:35.36  
 20 Nakamura, James I         11 PASC-PC                        1:38.70  
B - Division  
  1 Zhou, Gene                12 MPM-PC                         1:35.11  
  2 Solis, Sergio             12 PCA-PC                         1:37.76  
  3 Gracia, Arthur D          12 DCD-PC                         1:40.71  
  4 Dawkins, Kevin K          12 WAVE-PC                        1:41.70  
  5 Lee, Brandon M            11 PASC-PC                        1:44.05  
  6 Fisher, Stephen M         12 DACA-PC                        1:51.77  
  7 Cheung, Kevin P           11 SSF-PC                         1:53.04  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Flores-Maxfield, Kam K    12 SSF-PC                           37.94  
  2 Apolinario, Kevin B       11 DCD-PC                           40.94  
  3 Mravca, Joseph A          12 SUNN-PC                          43.22  
  4 Agasid, Thomas R          11 SSF-PC                           43.48  
  5 Brochier, Timothy J       12 PCA-PC                           44.34  
  6 Kim, Andrew E             11 PACA-PC                          47.66  
  7 Tirtadinata, Wilbert      11 DCD-PC                           48.41  
  8 Eaton, Robbie R           12 LO-PC                            48.87  
  9 Hong, Richard M           11 SOLO-PC                          49.43  
 10 Law, Ryan H               11 DCD-PC                           49.49  
 11 Rafter, Alexander E       11 LO-PC                            50.23  
 12 Magat, Charles L          12 DCD-PC                           50.83  
B - Division  
  1 Gracia, Arthur D          12 DCD-PC                           46.77  
  2 Bronnikov, Dennis D       12 MPM-PC                           48.17  
  3 Lan, Irvin                12 LA-PC                            48.93  
  4 Cual, Jarred A            12 DCD-PC                           50.48  
  5 Yih, Johnway C            12 LA-PC                            50.59  
  6 Ferrieri, Marco M         12 PCA-PC                           51.71  
  7 Fisher, Stephen M         12 DACA-PC                          52.88  
  8 Lazzaretti, Matt L        12 BAC-PC                           53.54  
  9 Trowbridge, Nick R        11 SCRA-PC                          54.20  
 10 Lee, Brandon M            11 PASC-PC                          54.62  
 11 Solis, Sergio             12 PCA-PC                           54.88  
 12 Nakamura, James I         11 PASC-PC                          56.59  
 13 Cho, Thomas               11 PASC-PC                          58.41  
 14 Cheung, Kevin P           11 SSF-PC                         1:00.72  
 15 Ballard, Jack             11 PACA-PC                        1:01.31  
 -- Zarubin, Michael E        11 PSL-PC                              DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Flores-Maxfield, Kam K    12 SSF-PC                         1:24.60  
  2 Apolinario, Kevin B       11 DCD-PC                         1:26.23  
  3 Chinn, Zack B             12 BAMP-PC                        1:27.36  
  4 Brochier, Timothy J       12 PCA-PC                         1:33.57  
  5 Agasid, Thomas R          11 SSF-PC                         1:34.01  
  6 Leung, Terence            11 DCD-PC                         1:36.03  
  7 Pelikan, Lajos D          11 WAVE-PC                        1:39.16  
  8 Tirtadinata, Wilbert      11 DCD-PC                         1:40.01  
  9 Eaton, Robbie R           12 LO-PC                          1:41.35  
 10 Kim, Andrew E             11 PACA-PC                        1:43.02  
B - Division  
  1 Gracia, Arthur D          12 DCD-PC                         1:38.24  
  2 Bronnikov, Dennis D       12 MPM-PC                         1:41.11  
  3 Hong, Richard M           11 SOLO-PC                        1:44.96  
  4 Cheung, Kevin P           11 SSF-PC                         1:45.53  
  5 Yih, Johnway C            12 LA-PC                          1:45.68  
  6 Zhou, Gene                12 MPM-PC                         1:47.89  
  7 Caywood, Thomas A         12 WAVE-PC                        1:48.04  
  8 Cual, Jarred A            12 DCD-PC                         1:48.45  
  9 Law, Ryan H               11 DCD-PC                         1:48.86  
 10 Fisher, Stephen M         12 DACA-PC                        1:51.11  
 11 Magat, Charles L          12 DCD-PC                         1:52.90  
 12 Ferrieri, Marco M         12 PCA-PC                         1:54.68  
 13 Solis, Sergio             12 PCA-PC                         1:55.61  
 14 Nakamura, James I         11 PASC-PC                        1:55.73  
 15 Lee, Brandon M            11 PASC-PC                        1:58.64  
 16 Dawkins, Kevin K          12 WAVE-PC                        2:10.94  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Flores-Maxfield, Kam K    12 SSF-PC                         1:13.28  
  2 Agasid, Thomas R          11 SSF-PC                         1:14.97  
  3 Tirtadinata, Wilbert      11 DCD-PC                         1:22.37  
  4 Brochier, Timothy J       12 PCA-PC                         1:22.59  
  5 Lan, Irvin                12 LA-PC                          1:28.52  
  6 Bronnikov, Dennis D       12 MPM-PC                         1:29.34  
  7 Kim, Andrew E             11 PACA-PC                        1:29.37  
B - Division  
  1 Cai, Matthew Z            12 LA-PC                          1:34.44  
  2 Apolinario, Kevin B       11 DCD-PC                         1:36.26  
  3 Law, Ryan H               11 DCD-PC                         1:37.78  
  4 Eaton, Robbie R           12 LO-PC                          1:39.93  
  5 Solis, Sergio             12 PCA-PC                         1:39.95  
  6 Gracia, Arthur D          12 DCD-PC                         1:41.77  
  7 Rafter, Alexander E       11 LO-PC                          1:48.78  
 -- Cheung, Kevin P           11 SSF-PC                              DQ  
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Flores-Maxfield, Kam K    12 SSF-PC                         2:37.94  
  2 Agasid, Thomas R          11 SSF-PC                         2:45.50  
  3 Brochier, Timothy J       12 PCA-PC                         2:52.51  
  4 Tirtadinata, Wilbert      11 DCD-PC                         2:58.67  
  5 Cai, Matthew Z            12 LA-PC                          3:00.45  
  6 Apolinario, Kevin B       11 DCD-PC                         3:03.68  
  7 Kim, Andrew E             11 PACA-PC                        3:04.65  
  8 Trowbridge, Nick R        11 SCRA-PC                        3:11.56  
  9 Eaton, Robbie R           12 LO-PC                          3:14.37  
 10 Hong, Richard M           11 SOLO-PC                        3:14.73  
 11 Magat, Charles L          12 DCD-PC                         3:17.70  
 12 Rafter, Alexander E       11 LO-PC                          3:25.04  
 13 Cual, Jarred A            12 DCD-PC                         3:25.08  
B - Division  
  1 Mravca, Joseph A          12 SUNN-PC                        3:07.00  
  2 Bronnikov, Dennis D       12 MPM-PC                         3:08.04  
  3 Gracia, Arthur D          12 DCD-PC                         3:17.71  
  4 Zhou, Gene                12 MPM-PC                         3:23.51  
  5 Nakamura, James I         11 PASC-PC                        3:27.27  
  6 Lazzaretti, Matt L        12 BAC-PC                         3:34.04  
  7 Fisher, Stephen M         12 DACA-PC                        3:40.03  
 -- Cheung, Kevin P           11 SSF-PC                              DQ  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Prior, Matthew J          14 SOLO-PC                        1:01.93  
  2 Ang, Randy W              13 MPM-PC                         1:01.95  
  3 Takamine, Leland N        13 PASC-PC                        1:02.41  
  4 Dolar, Kevin I            14 SSF-PC                         1:04.78  
  5 Smith, Jason A            14 SSF-PC                         1:04.82  
  6 Kristofferson, Jun M      13 BAC-PC                         1:05.97  
  7 Lin, Kairon E             14 MPM-PC                         1:06.26  
  8 Vozmitsel, Vadim          13 SSF-PC                         1:09.09  
  9 Afjei, Aria R             13 PASC-PC                        1:09.39  
 10 Hajas, Kristof            13 BAC-PC                         1:11.59  
 11 Tomkins, William J        13 WAVE-PC                        1:15.33  
B - Division  
  1 Nakamura, Robert T        13 PASC-PC                        1:06.33  
  2 Takamine, Justin T        13 PASC-PC                        1:10.12  
  3 Cheung, Maurice F         13 SSF-PC                         1:10.69  
  4 Wong, Timothy V           13 LO-PC                          1:11.05  
  5 Lai, Jordan J             14 PASC-PC                        1:12.70  
  6 Jang, Alexander D         14 DCD-PC                         1:13.80  
  7 Myers, Keir W             13 LO-PC                          1:14.34  
  8 WU, Alan L                13 FOG-PC                         1:15.16  
  9 Lee, Kenzie O             13 PASC-PC                        1:16.61  
 10 Kadvany, Daniel J         13 LO-PC                          1:21.91  
 11 Zakula, Nick G            13 MPM-PC                         1:24.25  
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Takamine, Leland N        13 PASC-PC                        4:47.27  
  2 Prior, Matthew J          14 SOLO-PC                        5:00.99  
  3 Smith, Jason A            14 SSF-PC                         5:01.24  
  4 Kristofferson, Jun M      13 BAC-PC                         5:09.05  
  5 Dolar, Kevin I            14 SSF-PC                         5:09.59  
  6 Vozmitsel, Vadim          13 SSF-PC                         5:11.50  
  7 Wong, Timothy V           13 LO-PC                          5:11.67  
  8 Tomkins, William J        13 WAVE-PC                        5:32.93  
B - Division  
  1 Nakamura, Robert T        13 PASC-PC                        5:08.72  
  2 Takamine, Justin T        13 PASC-PC                        5:35.31  
  3 Afjei, Aria R             13 PASC-PC                        5:53.44  
  4 Myers, Keir W             13 LO-PC                          5:54.48  
  5 WU, Alan L                13 FOG-PC                         6:50.57  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dolar, Kevin I            14 SSF-PC                         1:12.84  
  2 Prior, Matthew J          14 SOLO-PC                        1:13.79  
  3 Ang, Randy W              13 MPM-PC                         1:16.94  
  4 Wengert, Dylan R          14 LO-PC                          1:18.21  
  5 Vallone, Eric H           13 PASC-PC                        1:21.32  
  6 Wong, Timothy V           13 LO-PC                          1:22.78  
  7 Lin, Kairon E             14 MPM-PC                         1:22.98  
  8 Lim, Derek G              13 UCSA-PC                        1:23.09  
  9 Kristofferson, Jun M      13 BAC-PC                         1:24.87  
 10 Hajas, Kristof            13 BAC-PC                         1:25.68  
 -- Takamine, Leland N        13 PASC-PC                             DQ  
B - Division  
  1 Kindberg-Hanlon, Gene J   14 BAC-PC                         1:27.70  
  2 Myers, Keir W             13 LO-PC                          1:30.39  
  3 Lai, Jordan J             14 PASC-PC                        1:31.71  
  4 Afjei, Aria R             13 PASC-PC                        1:36.49  
  5 Zakula, Nick G            13 MPM-PC                         1:37.70  
  6 Lee, Kenzie O             13 PASC-PC                        1:43.53  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lin, Kairon E             14 MPM-PC                         1:18.44  
  2 Dolar, Kevin I            14 SSF-PC                         1:18.51  
  3 Ang, Randy W              13 MPM-PC                         1:19.14  
  4 Smith, Jason A            14 SSF-PC                         1:23.43  
  5 Takamine, Leland N        13 PASC-PC                        1:24.05  
  6 Prior, Matthew J          14 SOLO-PC                        1:28.56  
  7 Kristofferson, Jun M      13 BAC-PC                         1:28.89  
  8 Vozmitsel, Vadim          13 SSF-PC                         1:29.23  
  9 Wong, Timothy V           13 LO-PC                          1:30.69  
 10 Myers, Keir W             13 LO-PC                          1:31.77  
 11 Hajas, Kristof            13 BAC-PC                         1:34.01  
 12 Lee, Kenzie O             13 PASC-PC                        1:34.90  
B - Division  
  1 Lai, Jordan J             14 PASC-PC                        1:32.94  
  2 Jang, Alexander D         14 DCD-PC                         1:36.72  
  3 Nakamura, Robert T        13 PASC-PC                        1:37.05  
  4 Kadvany, Daniel J         13 LO-PC                          1:37.51  
  5 Afjei, Aria R             13 PASC-PC                        1:43.17  
  6 Zakula, Nick G            13 MPM-PC                         1:48.52  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dolar, Kevin I            14 SSF-PC                         2:53.83  
  2 Ang, Randy W              13 MPM-PC                         2:57.36  
  3 Lin, Kairon E             14 MPM-PC                         2:57.52  
  4 Vallone, Eric H           13 PASC-PC                        3:09.65  
  5 Prior, Matthew J          14 SOLO-PC                        3:11.22  
  6 Wong, Timothy V           13 LO-PC                          3:11.34  
  7 Kristofferson, Jun M      13 BAC-PC                         3:14.12  
  8 Wengert, Dylan R          14 LO-PC                          3:18.67  
  9 Lee, Kenzie O             13 PASC-PC                        3:19.41  
 10 Lai, Jordan J             14 PASC-PC                        3:22.09  
 11 Hajas, Kristof            13 BAC-PC                         3:25.43  
 -- Kindberg-Hanlon, Gene J   14 BAC-PC                              DQ  
B - Division  
  1 Myers, Keir W             13 LO-PC                          3:23.80  
  2 Kadvany, Daniel J         13 LO-PC                          3:25.05  
  3 Lim, Derek G              13 UCSA-PC                        3:45.33  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hajas, Kristof            13 BAC-PC                         1:11.45  
  2 Ang, Randy W              13 MPM-PC                         1:12.76  
  3 Takamine, Leland N        13 PASC-PC                        1:13.56  
  4 Afjei, Aria R             13 PASC-PC                        1:15.26  
  5 Prior, Matthew J          14 SOLO-PC                        1:15.34  
  6 Lin, Kairon E             14 MPM-PC                         1:17.95  
  7 Kindberg-Hanlon, Gene J   14 BAC-PC                         1:23.17  
B - Division  
  1 Vallone, Eric H           13 PASC-PC                        1:22.38  
  2 Wong, Timothy V           13 LO-PC                          1:24.13  
  3 Wengert, Dylan R          14 LO-PC                          1:28.12  
  4 Lee, Kenzie O             13 PASC-PC                        1:41.03  
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ang, Randy W              13 MPM-PC                         2:36.24  
  2 Dolar, Kevin I            14 SSF-PC                         2:38.34  
  3 Prior, Matthew J          14 SOLO-PC                        2:38.55  
  4 Smith, Jason A            14 SSF-PC                         2:44.05  
  5 Lin, Kairon E             14 MPM-PC                         2:45.00  
  6 Vozmitsel, Vadim          13 SSF-PC                         2:45.16  
  7 Takamine, Leland N        13 PASC-PC                        2:46.34  
  8 Hajas, Kristof            13 BAC-PC                         2:47.53  
  9 Wong, Timothy V           13 LO-PC                          2:50.47  
 10 Nakamura, Robert T        13 PASC-PC                        2:55.92  
 11 Kristofferson, Jun M      13 BAC-PC                         2:59.78  
 12 Tomkins, William J        13 WAVE-PC                        3:00.06  
B - Division  
  1 Afjei, Aria R             13 PASC-PC                        2:56.41  
  2 Myers, Keir W             13 LO-PC                          3:07.51  
  3 Jang, Alexander D         14 DCD-PC                         3:13.22  
  4 Kadvany, Daniel J         13 LO-PC                          3:18.96  
Non-Award Division  
  1 Lee, Kenzie O             13 PASC-PC                        3:13.12  
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Takamine, Leland N        13 PASC-PC                        5:24.06  
  2 Prior, Matthew J          14 SOLO-PC                        5:46.73  
  3 Wong, Timothy V           13 LO-PC                          5:58.19  
  4 Wengert, Dylan R          14 LO-PC                          6:02.81  
  5 Kristofferson, Jun M      13 BAC-PC                         6:02.95  
 -- Hajas, Kristof            13 BAC-PC                              DQ  
B - Division  
  1 Lin, Kairon E             14 MPM-PC                         6:00.62  
  2 Afjei, Aria R             13 PASC-PC                        6:33.04  
 
Boys 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Morris, Jonathan J        16 BAC-PC                         1:00.39  
  2 Jian, Steven A            16 LA-PC                          1:01.35  
  3 Wong, Christopher K       15 FOG-PC                         1:02.21  
  4 Stember, Jonathan P       15 DCD-PC                         1:02.90  
  5 Apolinario, Marc B        15 DCD-PC                         1:03.42  
  6 Loh, Alex A               15 LA-PC                          1:05.83  
  7 Yih, Charlton C           16 LA-PC                          1:06.76  
  8 Chase, Tim R              16 DCD-PC                         1:08.05  
  9 Chow, Ting W              16 LA-PC                          1:09.56  
B - Division  
  1 Chow, Anthony Y           15 LA-PC                          1:07.08  
  2 Tomkins, Joseph R         15 WAVE-PC                        1:10.90  
  3 Ting, Vincent W           16 SSF-PC                         1:21.14  
 
Boys 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Morris, Jonathan J        16 BAC-PC                         4:28.28  
  2 Wong, Christopher K       15 FOG-PC                         4:53.02  
  3 Jian, Steven A            16 LA-PC                          4:53.08  
  4 Stember, Jonathan P       15 DCD-PC                         4:55.32  
  5 MA, Law                   16 LA-PC                          4:56.96  
  6 Loh, Alex A               15 LA-PC                          5:05.10  
  7 Yih, Charlton C           16 LA-PC                          5:12.45  
B - Division  
  1 Tomkins, Joseph R         15 WAVE-PC                        5:15.42  
 
Boys 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Morris, Jonathan J        16 BAC-PC                         1:13.34  
  2 Stember, Jonathan P       15 DCD-PC                         1:14.24  
  3 Apolinario, Marc B        15 DCD-PC                         1:15.32  
  4 Jian, Steven A            16 LA-PC                          1:15.86  
  5 Loh, Alex A               15 LA-PC                          1:19.33  
  6 MA, Law                   16 LA-PC                          1:21.33  
  7 Chase, Tim R              16 DCD-PC                         1:22.06  
  8 Chow, Anthony Y           15 LA-PC                          1:23.44  
  9 Wong, Christopher K       15 FOG-PC                         1:25.28  
 10 Yih, Charlton C           16 LA-PC                          1:26.36  
 11 Ting, Vincent W           16 SSF-PC                         1:52.78  
B - Division  
 -- Newmiller, Jared          15 BAC-PC                              DQ  
 
Boys 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Stember, Jonathan P       15 DCD-PC                         1:21.04  
  2 Apolinario, Marc B        15 DCD-PC                         1:21.76  
  3 Loh, Alex A               15 LA-PC                          1:22.73  
  4 Yih, Charlton C           16 LA-PC                          1:26.54  
  5 Jian, Steven A            16 LA-PC                          1:26.98  
  6 Morris, Jonathan J        16 BAC-PC                         1:29.45  
  7 MA, Law                   16 LA-PC                          1:29.84  
  8 Ting, Vincent W           16 SSF-PC                         1:38.83  
B - Division  
  1 Johnson, Scott W          15 SSF-PC                         1:29.45  
  2 Tomkins, Joseph R         15 WAVE-PC                        1:34.53  
  3 Yih, Jason C              15 LA-PC                          1:35.58  
  4 Chase, Tim R              16 DCD-PC                         1:37.94  
 
Boys 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Stember, Jonathan P       15 DCD-PC                         2:52.38  
  2 Apolinario, Marc B        15 DCD-PC                         2:56.58  
  3 Loh, Alex A               15 LA-PC                          2:59.76  
  4 Morris, Jonathan J        16 BAC-PC                         3:04.58  
  5 Jian, Steven A            16 LA-PC                          3:05.12  
  6 Yih, Charlton C           16 LA-PC                          3:09.04  
  7 Ting, Vincent W           16 SSF-PC                         3:34.68  
B - Division  
  1 Yih, Jason C              15 LA-PC                          3:25.90  
  2 Newmiller, Jared          15 BAC-PC                         3:34.87  
  3 Chase, Tim R              16 DCD-PC                         3:35.50  
 
Boys 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Wong, Christopher K       15 FOG-PC                         1:05.12  
  2 Morris, Jonathan J        16 BAC-PC                         1:05.42  
  3 MA, Law                   16 LA-PC                          1:08.12  
  4 Stember, Jonathan P       15 DCD-PC                         1:10.41  
  5 Apolinario, Marc B        15 DCD-PC                         1:13.04  
  6 Loh, Alex A               15 LA-PC                          1:15.95  
B - Division  
  1 Jian, Steven A            16 LA-PC                          1:17.14  
  2 Chase, Tim R              16 DCD-PC                         1:20.10  
  3 Yih, Charlton C           16 LA-PC                          1:25.84  
  4 Newmiller, Jared          15 BAC-PC                         1:31.35  
 
Boys 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Stember, Jonathan P       15 DCD-PC                         2:32.75  
  2 Wong, Christopher K       15 FOG-PC                         2:34.55  
  3 Morris, Jonathan J        16 BAC-PC                         2:35.72  
  4 Apolinario, Marc B        15 DCD-PC                         2:37.53  
  5 MA, Law                   16 LA-PC                          2:38.34  
  6 Loh, Alex A               15 LA-PC                          2:39.76  
  7 Jian, Steven A            16 LA-PC                          2:40.52  
  8 Yih, Charlton C           16 LA-PC                          2:47.47  
B - Division  
  1 Chow, Anthony Y           15 LA-PC                          2:52.76  
  2 Chase, Tim R              16 DCD-PC                         2:58.51  
  3 Chow, Ting W              16 LA-PC                          2:59.20  
 
Boys 15-16 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Morris, Jonathan J        16 BAC-PC                         5:05.66  
  2 Wong, Christopher K       15 FOG-PC                         5:31.87  
  3 Jian, Steven A            16 LA-PC                          5:47.19  
  4 MA, Law                   16 LA-PC                          5:48.99  
  5 Yih, Charlton C           16 LA-PC                          5:56.59  
 
Boys 17-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vergara, Justin L         17 DCD-PC                           58.94  
  2 LU, Jeffrey J             17 DCD-PC                         1:00.94  
 
Boys 17-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 LU, Jeffrey J             17 DCD-PC                         4:49.14  
 
Boys 17-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vergara, Justin L         17 DCD-PC                         1:04.73  
  2 Mrsny, Cameron H          17 SOLO-PC                        1:11.85  
  3 Nguyen, Jeff B            17 SSF-PC                         1:12.10  
  4 LU, Jeffrey J             17 DCD-PC                         1:13.86  
 
Boys 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vergara, Justin L         17 DCD-PC                         1:14.62  
  2 LU, Jeffrey J             17 DCD-PC                         1:17.47  
B - Division  
  1 Kim, Marshall K           17 SFRP-PC                        1:22.80  
 
Boys 17-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Vergara, Justin L         17 DCD-PC                         2:41.41  
  2 LU, Jeffrey J             17 DCD-PC                         2:50.06  
  3 Mrsny, Cameron H          17 SOLO-PC                        3:12.27  
B - Division  
  1 Kim, Marshall K           17 SFRP-PC                        3:07.37  
 
Boys 17-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Nguyen, Jeff B            17 SSF-PC                         1:04.04  
  2 LU, Jeffrey J             17 DCD-PC                         1:19.45  
 
Boys 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vergara, Justin L         17 DCD-PC                         2:21.40  
  2 LU, Jeffrey J             17 DCD-PC                         2:30.60  
 
Boys 17-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vergara, Justin L         17 DCD-PC                         5:01.40  
  2 LU, Jeffrey J             17 DCD-PC                         5:32.70  
  3 Mrsny, Cameron H          17 SOLO-PC                        5:47.08  
  4 Nguyen, Jeff B            17 SSF-PC                         5:49.74