Licensed to Zone3, Pacific Swimming    Hy-Tek's Meet Manager 7/10/2002 08:18 AM
                   Soroptimists 2002 - 7/5/2002 to 7/7/2002                    
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Esselman, Andrea L         6 UD-PC                            23.95  
  2 Bennett, Rylee L           6 UD-PC                            24.59  
  3 Larwood, Mariah G          6 UD-PC                            33.27  
  4 Sturr, Nia A               6 SSS-PC                           34.45  
  5 Selzer, Maggie O           4 UD-PC                            42.10  
  6 Johnson, Chesney E         6 UD-PC                            42.28  
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sewall, Emily J            6 QUIK-PC                          28.36  
  2 Larwood, Mariah G          6 UD-PC                            30.96  
  3 Sturr, Nia A               6 SSS-PC                           35.08  
  4 Johnson, Chesney E         6 UD-PC                            36.26  
  5 Almanzo, Ricki J           4 WCAN-PC                        1:07.20  
 
Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Rylee L           6 UD-PC                            53.32  
  2 Esselman, Andrea L         6 UD-PC                            58.17  
  3 Sewall, Emily J            6 QUIK-PC                        1:02.93  
  4 Larwood, Mariah G          6 UD-PC                          1:09.35  
  5 Sturr, Nia A               6 SSS-PC                         1:21.48  
 
Girls 6 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Larwood, Mariah G          6 UD-PC                          2:20.00  
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Rylee L           6 UD-PC                            29.43  
  2 Sturr, Nia A               6 SSS-PC                           34.77  
  3 Johnson, Chesney E         6 UD-PC                            43.25  
  4 Larwood, Mariah G          6 UD-PC                            43.43  
 
Girls 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Rylee L           6 UD-PC                          1:05.13  
  2 Sewall, Emily J            6 QUIK-PC                        1:09.55  
  3 Larwood, Mariah G          6 UD-PC                          1:14.70  
 -- Sturr, Nia A               6 SSS-PC                              DQ  
 
Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Esselman, Andrea L         6 UD-PC                            28.09  
  2 Sewall, Emily J            6 QUIK-PC                          33.61  
 -- Johnson, Chesney E         6 UD-PC                               DQ  
 -- Sturr, Nia A               6 SSS-PC                              DQ  
 -- Larwood, Mariah G          6 UD-PC                               DQ  
 -- Bennett, Rylee L           6 UD-PC                               DQ  
 
Girls 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Bennett, Rylee L           6 UD-PC                               DQ  
 -- Esselman, Andrea L         6 UD-PC                               DQ  
 -- Larwood, Mariah G          6 UD-PC                               DQ  
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Rylee L           6 UD-PC                            31.57  
 -- Sewall, Emily J            6 QUIK-PC                             DQ  
 -- Larwood, Mariah G          6 UD-PC                               DQ  
 
Girls 6 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Sewall, Emily J            6 QUIK-PC                             DQ  
 -- Larwood, Mariah G          6 UD-PC                               DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomimatsy, Jordan M        8 MONT-PC                          16.37  
  2 Nestler, Karli A           8 SRN-PC                           16.53  
  3 Merritt, Miley M           8 UD-PC                            16.85  
  4 Kaplan, Rachel K           8 WCAN-PC                          17.55  
  5 Boyce, Kayla N             8 SRN-PC                           18.82  
  6 Stark, Karissa B           7 UD-PC                            19.55  
  7 Anderson, Makaila L        8 UD-PC                            19.67  
  8 Williams, Kenzie T         8 UD-PC                            20.90  
  9 Thiele, Heidi M            7 SRN-PC                           21.08  
 10 Tuttle, Kelsey M           8 QUIK-PC                          21.41  
 11 Straus, Allison L          8 Oak Park Otters-PC               22.03  
 12 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                           22.79  
 13 Vierra, Charleen R         8 SSS-PC                           22.88  
 14 Baarts, Breanna C          8 UD-PC                            23.03  
 15 Torres, Vanessa            7 UD-PC                            23.59  
 16 Wattenburger, Kenzi M      7 UD-PC                            23.73  
 17 Enzler, Taylor E           7 UD-PC                            23.77  
 18 Codding, Bethany V         8 SRN-PC                           25.05  
 19 Bush, Janelle E            8 UD-PC                            25.56  
 20 Taylor, Abby N             8 UD-PC                            25.69  
 21 Ross, Morgan T             7 UNAT-PC                          26.53  
 22 Trompeter, Jea H           7 Oak Park Otters-PC               28.00  
 23 Fossi, Laura G             7 Oak Park Otters-PC               31.83  
 24 Ping Medvigy, Riley J      7 SSS-PC                           33.51  
 
Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Merritt, Miley M           8 UD-PC                            16.65  
  2 Tomimatsy, Jordan M        8 MONT-PC                          16.75  
  3 Williams, Rachael L        7 Oak Park Otters-PC               17.22  
  4 Prutton, Kendra M          8 TERA-PC                          17.62  
  5 Sahi, Samantha S           7 TERA-PC                          18.12  
  6 Kaplan, Rachel K           8 WCAN-PC                          18.87  
  7 Williams, Kenzie T         8 UD-PC                            20.14  
  8 McCarthy, Caitlin K        7 SRN-PC                           20.25  
  9 Anderson, Makaila L        8 UD-PC                            20.48  
 10 Hallock, Allison M         7 Oak Park Otters-PC               20.72  
 11 Stark, Karissa B           7 UD-PC                            21.42  
 12 Meihaus, Grace K           8 SRN-PC                           22.00  
 13 Baarts, Breanna C          8 UD-PC                            23.00  
 14 Taylor, Abby N             8 UD-PC                            23.24  
 15 Torres, Vanessa            7 UD-PC                            23.42  
 16 Bush, Janelle E            8 UD-PC                            24.19  
 17 Wattenburger, Kenzi M      7 UD-PC                            24.57  
 18 Enzler, Taylor E           7 UD-PC                            25.03  
 19 Reid, Olivia M             7 QUIK-PC                          25.54  
 
Girls 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomimatsy, Jordan M        8 MONT-PC                          35.40  
  2 Merritt, Miley M           8 UD-PC                            35.66  
  3 Prutton, Kendra M          8 TERA-PC                          36.78  
  4 Nestler, Karli A           8 SRN-PC                           38.27  
  5 Kaplan, Rachel K           8 WCAN-PC                          39.58  
  6 Boyce, Kayla N             8 SRN-PC                           40.12  
  7 Long, Belden M             8 Oak Park Otters-PC               40.88  
  8 Williams, Rachael L        7 Oak Park Otters-PC               41.29  
  9 Anderson, Makaila L        8 UD-PC                            42.19  
 10 Sahi, Samantha S           7 TERA-PC                          42.74  
 11 Williams, Kenzie T         8 UD-PC                            43.23  
 12 Stark, Karissa B           7 UD-PC                            43.33  
 13 Thiele, Heidi M            7 SRN-PC                           45.54  
 14 Hallock, Allison M         7 Oak Park Otters-PC               45.80  
 15 Davis, Alexa C             7 SRN-PC                           45.94  
 16 Vierra, Charleen R         8 SSS-PC                           49.64  
 17 Torres, Vanessa            7 UD-PC                            49.87  
 18 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                           51.67  
 19 Tuttle, Kelsey M           8 QUIK-PC                          51.77  
 20 Taylor, Abby N             8 UD-PC                            51.81  
 21 Enzler, Taylor E           7 UD-PC                            51.84  
 22 Wattenburger, Kenzi M      7 UD-PC                            52.96  
 23 Reid, Olivia M             7 QUIK-PC                          54.64  
 24 Baarts, Breanna C          8 UD-PC                            58.84  
 25 Fossi, Laura G             7 Oak Park Otters-PC             1:01.22  
 26 Ross, Morgan T             7 UNAT-PC                        1:02.52  
 27 Ping Medvigy, Riley J      7 SSS-PC                         1:12.88  
 -- Vlachos, Stephanie         8 UD-PC                               DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomimatsy, Jordan M        8 MONT-PC                        1:21.49  
  2 Merritt, Miley M           8 UD-PC                          1:21.58  
  3 Boyce, Kayla N             8 SRN-PC                         1:27.53  
  4 Nestler, Karli A           8 SRN-PC                         1:28.48  
  5 Kaplan, Rachel K           8 WCAN-PC                        1:36.01  
  6 Williams, Kenzie T         8 UD-PC                          1:40.42  
  7 Anderson, Makaila L        8 UD-PC                          1:42.02  
  8 Stark, Karissa B           7 UD-PC                          1:42.68  
  9 Thiele, Heidi M            7 SRN-PC                         1:43.40  
 10 Davis, Alexa C             7 SRN-PC                         1:47.71  
 11 Vierra, Charleen R         8 SSS-PC                         2:02.94  
 -- Straus, Allison L          8 Oak Park Otters-PC                  DQ  
 -- Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                              DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Merritt, Miley M           8 UD-PC                            20.32  
  2 Tomimatsy, Jordan M        8 MONT-PC                          21.36  
  3 Boyce, Kayla N             8 SRN-PC                           22.68  
  4 Long, Belden M             8 Oak Park Otters-PC               22.77  
  5 Torres, Vanessa            7 UD-PC                            22.79  
  6 Kaplan, Rachel K           8 WCAN-PC                          23.02  
  7 Vierra, Charleen R         8 SSS-PC                           23.22  
  8 Stark, Karissa B           7 UD-PC                            23.30  
  9 Nestler, Karli A           8 SRN-PC                           23.87  
 10 Thiele, Heidi M            7 SRN-PC                           23.99  
 11 Williams, Kenzie T         8 UD-PC                            24.20  
 12 Codding, Bethany V         8 SRN-PC                           24.25  
 13 Davis, Alexa C             7 SRN-PC                           25.28  
 14 Wattenburger, Kenzi M      7 UD-PC                            26.28  
 15 Anderson, Makaila L        8 UD-PC                            27.42  
 16 Ross, Morgan T             7 UNAT-PC                          27.69  
 17 Baarts, Breanna C          8 UD-PC                            27.74  
 18 Bush, Janelle E            8 UD-PC                            27.94  
 19 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                           28.23  
 20 Enzler, Taylor E           7 UD-PC                            30.01  
 21 Tuttle, Kelsey M           8 QUIK-PC                          30.18  
 22 Taylor, Abby N             8 UD-PC                            30.50  
 23 Trompeter, Jea H           7 Oak Park Otters-PC               34.22  
 24 Ping Medvigy, Riley J      7 SSS-PC                           36.37  
 
Girls 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomimatsy, Jordan M        8 MONT-PC                          42.65  
  2 Merritt, Miley M           8 UD-PC                            44.36  
  3 Boyce, Kayla N             8 SRN-PC                           46.01  
  4 Prutton, Kendra M          8 TERA-PC                          46.16  
  5 Long, Belden M             8 Oak Park Otters-PC               48.18  
  6 Kaplan, Rachel K           8 WCAN-PC                          48.25  
  7 Thiele, Heidi M            7 SRN-PC                           48.38  
  8 Sahi, Samantha S           7 TERA-PC                          49.69  
  9 Williams, Kenzie T         8 UD-PC                            53.62  
 10 Davis, Alexa C             7 SRN-PC                           53.64  
 11 Stark, Karissa B           7 UD-PC                            54.93  
 12 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                           59.34  
 13 Tuttle, Kelsey M           8 QUIK-PC                        1:00.69  
 14 Reid, Olivia M             7 QUIK-PC                        1:01.01  
 15 Ross, Morgan T             7 UNAT-PC                        1:07.34  
 16 Taylor, Abby N             8 UD-PC                          1:11.86  
 -- Vierra, Charleen R         8 SSS-PC                              DQ  
 -- Vlachos, Stephanie         8 UD-PC                               DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nestler, Karli A           8 SRN-PC                           21.32  
  2 Boyce, Kayla N             8 SRN-PC                           22.28  
  3 Tomimatsy, Jordan M        8 MONT-PC                          23.48  
  4 Prutton, Kendra M          8 TERA-PC                          23.54  
  5 Merritt, Miley M           8 UD-PC                            23.61  
  6 Long, Belden M             8 Oak Park Otters-PC               24.30  
  7 Williams, Rachael L        7 Oak Park Otters-PC               24.49  
  8 Anderson, Makaila L        8 UD-PC                            25.02  
  9 Thiele, Heidi M            7 SRN-PC                           25.88  
 10 Williams, Kenzie T         8 UD-PC                            26.56  
 11 Stark, Karissa B           7 UD-PC                            27.34  
 12 Sahi, Samantha S           7 TERA-PC                          28.22  
 13 Kaplan, Rachel K           8 WCAN-PC                          28.85  
 14 Vierra, Charleen R         8 SSS-PC                           29.42  
 15 Hallock, Allison M         7 Oak Park Otters-PC               30.03  
 16 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                           30.35  
 17 Torres, Vanessa            7 UD-PC                            31.14  
 18 Enzler, Taylor E           7 UD-PC                            32.54  
 19 Tuttle, Kelsey M           8 QUIK-PC                          32.84  
 20 Wattenburger, Kenzi M      7 UD-PC                            33.92  
 21 Reid, Olivia M             7 QUIK-PC                          33.97  
 22 Taylor, Abby N             8 UD-PC                            39.76  
 23 Baarts, Breanna C          8 UD-PC                            46.30  
 24 Ping Medvigy, Riley J      7 SSS-PC                           50.56  
 -- Fossi, Laura G             7 Oak Park Otters-PC                  DQ  
 -- Bush, Janelle E            8 UD-PC                               DQ  
 -- Vlachos, Stephanie         8 UD-PC                               DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nestler, Karli A           8 SRN-PC                           47.69  
  2 Tomimatsy, Jordan M        8 MONT-PC                          49.42  
  3 Merritt, Miley M           8 UD-PC                            49.68  
  4 Boyce, Kayla N             8 SRN-PC                           50.69  
  5 Long, Belden M             8 Oak Park Otters-PC               52.44  
  6 Stark, Karissa B           7 UD-PC                            58.67  
  7 Anderson, Makaila L        8 UD-PC                            59.18  
  8 Vierra, Charleen R         8 SSS-PC                         1:02.06  
  9 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                         1:08.15  
 10 Wattenburger, Kenzi M      7 UD-PC                          1:11.58  
 -- Tuttle, Kelsey M           8 QUIK-PC                             DQ  
 -- Enzler, Taylor E           7 UD-PC                               DQ  
 -- Fossi, Laura G             7 Oak Park Otters-PC                  DQ  
 -- Taylor, Abby N             8 UD-PC                               DQ  
 -- Trompeter, Jea H           7 Oak Park Otters-PC                  DQ  
 -- Williams, Kenzie T         8 UD-PC                               DQ  
 -- Kaplan, Rachel K           8 WCAN-PC                             DQ  
 
Girls 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomimatsy, Jordan M        8 MONT-PC                          18.18  
  2 Merritt, Miley M           8 UD-PC                            18.70  
  3 Nestler, Karli A           8 SRN-PC                           19.22  
  4 Prutton, Kendra M          8 TERA-PC                          19.27  
  5 Boyce, Kayla N             8 SRN-PC                           20.43  
  6 Williams, Rachael L        7 Oak Park Otters-PC               22.31  
  7 Long, Belden M             8 Oak Park Otters-PC               22.33  
  8 Sahi, Samantha S           7 TERA-PC                          23.46  
  9 Hallock, Allison M         7 Oak Park Otters-PC               23.50  
 10 Kaplan, Rachel K           8 WCAN-PC                          24.27  
 11 Thiele, Heidi M            7 SRN-PC                           25.78  
 12 Anderson, Makaila L        8 UD-PC                            25.86  
 13 Vierra, Charleen R         8 SSS-PC                           26.00  
 14 Torres, Vanessa            7 UD-PC                            26.33  
 15 Davis, Alexa C             7 SRN-PC                           26.98  
 16 Stark, Karissa B           7 UD-PC                            27.72  
 17 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                           30.39  
 18 Reid, Olivia M             7 QUIK-PC                          30.99  
 19 Wattenburger, Kenzi M      7 UD-PC                            31.08  
 20 Enzler, Taylor E           7 UD-PC                            35.87  
 21 Taylor, Abby N             8 UD-PC                            37.04  
 -- Williams, Kenzie T         8 UD-PC                               DQ  
 
Girls 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Merritt, Miley M           8 UD-PC                            40.28  
  2 Tomimatsy, Jordan M        8 MONT-PC                          41.38  
  3 Prutton, Kendra M          8 TERA-PC                          45.84  
  4 Sahi, Samantha S           7 TERA-PC                          46.62  
  5 Boyce, Kayla N             8 SRN-PC                           49.82  
  6 Kaplan, Rachel K           8 WCAN-PC                          50.60  
  7 Stark, Karissa B           7 UD-PC                          1:12.27  
  8 Wattenburger, Kenzi M      7 UD-PC                          1:13.82  
 -- Anderson, Makaila L        8 UD-PC                               DQ  
 -- Reid, Olivia M             7 QUIK-PC                             DQ  
 -- Taylor, Abby N             8 UD-PC                               DQ  
 
Girls 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomimatsy, Jordan M        8 MONT-PC                        1:30.79  
  2 Merritt, Miley M           8 UD-PC                          1:30.84  
  3 Boyce, Kayla N             8 SRN-PC                         1:37.72  
  4 Prutton, Kendra M          8 TERA-PC                        1:39.23  
  5 Kaplan, Rachel K           8 WCAN-PC                        1:47.34  
  6 Torres, Vanessa            7 UD-PC                          1:58.42  
  7 Stark, Karissa B           7 UD-PC                          2:00.38  
  8 McCarthy, Caitlin K        7 SRN-PC                         2:01.14  
  9 Wattenburger, Kenzi M      7 UD-PC                          2:25.68  
 10 Reid, Olivia M             7 QUIK-PC                        2:27.68  
 -- Anderson, Makaila L        8 UD-PC                               DQ  
 -- Sahi, Samantha S           7 TERA-PC                             DQ  
 -- Williams, Kenzie T         8 UD-PC                               DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DiRado, Madeline J         9 SRN-PC                           30.39  
  2 Hannis, Molly C           10 SRN-PC                           31.69  
  3 Petroni, Hannah M         10 TVA-PC                           31.81  
  4 Minigan, Kelsey A         10 TVA-PC                           32.98  
  5 Rogers, Kristin M         10 SRN-PC                           33.11  
  6 Harris, Kimmie A          10 SRN-PC                           33.16  
  7 Lazzari, Chelsea E         9 TVA-PC                           33.38  
  8 Alquist, Sydnie W         10 Oak Park Otters-PC               34.06  
  9 Lower, Ashley N           10 UD-PC                            34.49  
 10 DiRado, Sarah B           10 SRN-PC                           34.53  
 11 Vincent, Arianna M        10 UD-PC                            34.61  
 12 Mitchell, Chelsea E       10 MONT-PC                          34.82  
 13 Hayes, Camille Z          10 CUDA-PC                          34.83  
 14 Bankson, Jeanne G          9 Oak Park Otters-PC               35.10  
 15 Cox, Codie L               9 TVA-PC                           35.26  
 15 Mattern, Shayne C         10 UD-PC                            35.26  
 17 Medved, Natalie J         10 AIA-PC                           35.41  
 18 Hu, Jenny                  9 MONT-PC                          35.43  
 19 Diaz, Bella X              9 TERA-PC                          35.87  
 20 Kazemini, Neda N          10 Oak Park Otters-PC               36.37  
 21 Posadas, Jaclyn K         10 QUIK-PC                          36.75  
 22 Sterler, Olivia R         10 SSS-PC                           37.00  
 23 Forcier, Jamie D          10 WCAN-PC                          37.75  
 24 Pfeiffer, Lesley L         9 SRN-PC                           37.78  
 25 Zaccagna, Nikita M        10 QUIK-PC                          37.81  
 26 Brown, Ali J               9 TVA-PC                           37.86  
 27 Waldenburg, Lauren E      10 WCAN-PC                          38.71  
 28 Harrison, Amy T           10 TVA-PC                           38.83  
 28 Eng-surowiec, Gen E        9 MONT-PC                          38.83  
 30 Beach, A E                10 SRN-PC                           38.88  
 31 Munger, Holly M            9 QUIK-PC                          39.11  
 32 Peskett, Jacqueline L     10 WCAN-PC                          39.29  
 33 Vickers, Jillian A        10 UD-PC                            39.73  
 34 Gruenke, Jennifer M       10 UD-PC                            39.88  
 35 Ross, Shelby N             9 TERA-PC                          39.98  
 36 Devereuex, Lacy E         10 UD-PC                            40.53  
 37 Wirick, Jenna C            9 TVA-PC                           40.65  
 38 Ping Medvigy, Delaney A    9 SSS-PC                           41.14  
 39 Thompson, Sara M          10 Oak Park Otters-PC               41.58  
 40 Terry, Taylor A            9 TERA-PC                          41.65  
 41 Davis, Jordan K            9 SRN-PC                           42.00  
 42 Sobbizadeh, Esia N         9 UD-PC                            42.49  
 43 Byrne, Kathleen A         10 Oak Park Otters-PC               42.94  
 44 Sturr, Ariana A            9 SSS-PC                           43.37  
 45 Cleland, Shelby A         10 UD-PC                            43.47  
 46 Lindstrom, Eva J          10 TVA-PC                           43.59  
 47 Robertson, Alexandrea E   10 Oak Park Otters-PC               44.51  
 48 Yamauchi, Sophia K         9 SRN-PC                           44.91  
 49 Vierra, Corine C          10 SSS-PC                           45.54  
 50 Bass, Brittany C          10 UD-PC                            45.64  
 51 Crowley, Annie E           9 TVA-PC                           48.64  
 52 VanHousen, Hailee B        9 UD-PC                            49.13  
 53 Shoemaker, JamieRose R    10 UD-PC                            50.57  
 54 Moody, Hannah K           10 SSS-PC                           51.19  
 55 Greer, Jessie A           10 SSS-PC                           54.86  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DiRado, Madeline J         9 SRN-PC                         1:07.51  
  2 Hannis, Molly C           10 SRN-PC                         1:10.18  
  3 Rogers, Kristin M         10 SRN-PC                         1:12.88  
  4 Harris, Kimmie A          10 SRN-PC                         1:13.57  
  5 Petroni, Hannah M         10 TVA-PC                         1:15.45  
  6 Lazzari, Chelsea E         9 TVA-PC                         1:15.93  
  7 Minigan, Kelsey A         10 TVA-PC                         1:16.03  
  8 DiRado, Sarah B           10 SRN-PC                         1:17.31  
  9 Cox, Codie L               9 TVA-PC                         1:18.50  
 10 Vincent, Arianna M        10 UD-PC                          1:18.61  
 11 Medved, Natalie J         10 AIA-PC                         1:19.54  
 12 Alquist, Sydnie W         10 Oak Park Otters-PC             1:19.73  
 13 Hu, Jenny                  9 MONT-PC                        1:21.48  
 14 Hayes, Camille Z          10 CUDA-PC                        1:21.65  
 15 Lower, Ashley N           10 UD-PC                          1:21.80  
 16 Pfeiffer, Lesley L         9 SRN-PC                         1:21.87  
 17 Sterler, Olivia R         10 SSS-PC                         1:22.09  
 18 Zaccagna, Nikita M        10 QUIK-PC                        1:22.84  
 19 Kazemini, Neda N          10 Oak Park Otters-PC             1:23.95  
 20 Munger, Holly M            9 QUIK-PC                        1:24.80  
 21 Bankson, Jeanne G          9 Oak Park Otters-PC             1:25.48  
 22 Brown, Ali J               9 TVA-PC                         1:25.49  
 23 Posadas, Jaclyn K         10 QUIK-PC                        1:25.50  
 24 Mitchell, Chelsea E       10 MONT-PC                        1:25.56  
 25 Stark, Megan R            10 UD-PC                          1:27.41  
 26 Gruenke, Jennifer M       10 UD-PC                          1:29.22  
 27 Forcier, Jamie D          10 WCAN-PC                        1:30.83  
 28 Peskett, Jacqueline L     10 WCAN-PC                        1:30.95  
 29 Harrison, Amy T           10 TVA-PC                         1:32.07  
 30 Cleland, Shelby A         10 UD-PC                          1:33.37  
 31 Devereuex, Lacy E         10 UD-PC                          1:34.44  
 32 Davis, Jordan K            9 SRN-PC                         1:34.52  
 33 Ross, Shelby N             9 TERA-PC                        1:34.73  
 34 Thompson, Sara M          10 Oak Park Otters-PC             1:35.03  
 35 Waldenburg, Lauren E      10 WCAN-PC                        1:35.25  
 36 Robertson, Alexandrea E   10 Oak Park Otters-PC             1:37.22  
 37 Sturr, Ariana A            9 SSS-PC                         1:41.78  
 38 Byrne, Kathleen A         10 Oak Park Otters-PC             1:44.11  
 39 Lindstrom, Eva J          10 TVA-PC                         1:44.49  
 40 Bass, Brittany C          10 UD-PC                          1:50.11  
 41 Vierra, Corine C          10 SSS-PC                         1:52.43  
 42 Moody, Hannah K           10 SSS-PC                         1:58.42  
 43 Shoemaker, JamieRose R    10 UD-PC                          1:59.31  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DiRado, Madeline J         9 SRN-PC                         2:26.21  
  2 Hannis, Molly C           10 SRN-PC                         2:32.55  
  3 Petroni, Hannah M         10 TVA-PC                         2:38.66  
  4 Rogers, Kristin M         10 SRN-PC                         2:38.86  
  5 Harris, Kimmie A          10 SRN-PC                         2:38.98  
  6 Vincent, Arianna M        10 UD-PC                          2:45.14  
  7 Pfeiffer, Lesley L         9 SRN-PC                         2:47.49  
  8 Diaz, Bella X              9 TERA-PC                        2:48.00  
  9 Alquist, Sydnie W         10 Oak Park Otters-PC             2:50.52  
 10 Lazzari, Chelsea E         9 TVA-PC                         2:50.83  
 11 Mattern, Shayne C         10 UD-PC                          2:52.28  
 12 DiRado, Sarah B           10 SRN-PC                         2:53.13  
 13 Lower, Ashley N           10 UD-PC                          2:56.93  
 14 Cox, Codie L               9 TVA-PC                         2:59.24  
 15 Zaccagna, Nikita M        10 QUIK-PC                        3:05.33  
 16 Stark, Megan R            10 UD-PC                          3:08.37  
 17 Devereuex, Lacy E         10 UD-PC                          3:16.26  
 18 Harrison, Amy T           10 TVA-PC                         3:16.38  
 19 Posadas, Jaclyn K         10 QUIK-PC                        3:16.63  
 20 Terry, Taylor A            9 TERA-PC                        3:19.89  
 21 Peskett, Jacqueline L     10 WCAN-PC                        3:28.63  
 22 Sturr, Ariana A            9 SSS-PC                         3:39.28  
 23 Ross, Shelby N             9 TERA-PC                        3:40.16  
 24 Bass, Brittany C          10 UD-PC                          3:49.98  
 25 Lindstrom, Eva J          10 TVA-PC                         3:54.83  
 26 Shoemaker, JamieRose R    10 UD-PC                          4:04.78  
 27 Gruenke, Jennifer M       10 UD-PC                          4:23.68  
 -- Munger, Holly M            9 QUIK-PC                             DQ  
 -- Tresenrider, Colbi A       9 SSS-PC                              DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DiRado, Madeline J         9 SRN-PC                           37.34  
  2 Hannis, Molly C           10 SRN-PC                           37.70  
  3 Vincent, Arianna M        10 UD-PC                            38.44  
  4 Rogers, Kristin M         10 SRN-PC                           39.53  
  5 Harris, Kimmie A          10 SRN-PC                           41.25  
  6 DiRado, Sarah B           10 SRN-PC                           41.37  
  7 Cox, Codie L               9 TVA-PC                           41.94  
  8 Bankson, Jeanne G          9 Oak Park Otters-PC               42.59  
  9 Mitchell, Chelsea E       10 MONT-PC                          42.66  
 10 Medved, Natalie J         10 AIA-PC                           43.53  
 11 Beach, A E                10 SRN-PC                           43.67  
 12 Pfeiffer, Lesley L         9 SRN-PC                           44.04  
 13 Alquist, Sydnie W         10 Oak Park Otters-PC               44.07  
 14 Mattern, Shayne C         10 UD-PC                            44.26  
 15 Vickers, Jillian A        10 UD-PC                            45.75  
 16 Eng-surowiec, Gen E        9 MONT-PC                          45.99  
 17 Hayes, Camille Z          10 CUDA-PC                          46.83  
 18 Peskett, Jacqueline L     10 WCAN-PC                          48.44  
 19 Devereuex, Lacy E         10 UD-PC                            49.83  
 20 Cleland, Shelby A         10 UD-PC                            50.96  
 21 Harrison, Amy T           10 TVA-PC                           51.47  
 22 Forcier, Jamie D          10 WCAN-PC                          52.04  
 23 Sobbizadeh, Esia N         9 UD-PC                            52.76  
 24 Daniels, Cecilia E        10 Oak Park Otters-PC               53.26  
 25 Thompson, Sara M          10 Oak Park Otters-PC               53.51  
 26 Wirick, Jenna C            9 TVA-PC                           53.54  
 27 Munger, Holly M            9 QUIK-PC                          53.59  
 28 Sturr, Ariana A            9 SSS-PC                           54.13  
 29 Gruenke, Jennifer M       10 UD-PC                            55.43  
 30 Shoemaker, JamieRose R    10 UD-PC                            55.51  
 31 Robertson, Alexandrea E   10 Oak Park Otters-PC               57.37  
 32 Waldenburg, Lauren E      10 WCAN-PC                          57.79  
 33 Vierra, Corine C          10 SSS-PC                           58.98  
 34 Bass, Brittany C          10 UD-PC                          1:01.62  
 35 VanHousen, Hailee B        9 UD-PC                          1:02.40  
 -- Ping Medvigy, Delaney A    9 SSS-PC                              DQ  
 -- Davis, Jordan K            9 SRN-PC                              DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hannis, Molly C           10 SRN-PC                         1:22.09  
  2 Rogers, Kristin M         10 SRN-PC                         1:24.80  
  3 Vincent, Arianna M        10 UD-PC                          1:24.91  
  4 Petroni, Hannah M         10 TVA-PC                         1:25.55  
  5 DiRado, Sarah B           10 SRN-PC                         1:25.72  
  6 Harris, Kimmie A          10 SRN-PC                         1:27.85  
  7 Hu, Jenny                  9 MONT-PC                        1:28.18  
  8 Cox, Codie L               9 TVA-PC                         1:30.54  
  9 Stark, Megan R            10 UD-PC                          1:33.30  
 10 Lower, Ashley N           10 UD-PC                          1:34.28  
 11 Lazzari, Chelsea E         9 TVA-PC                         1:36.26  
 12 Zaccagna, Nikita M        10 QUIK-PC                        1:37.74  
 13 Eng-surowiec, Gen E        9 MONT-PC                        1:38.13  
 14 Mattern, Shayne C         10 UD-PC                          1:41.20  
 15 Ross, Shelby N             9 TERA-PC                        1:42.95  
 16 Cleland, Shelby A         10 UD-PC                          1:45.90  
 17 Munger, Holly M            9 QUIK-PC                        1:48.78  
 18 Peskett, Jacqueline L     10 WCAN-PC                        1:49.49  
 19 Harrison, Amy T           10 TVA-PC                         1:50.44  
 20 Wirick, Jenna C            9 TVA-PC                         1:50.53  
 21 Devereuex, Lacy E         10 UD-PC                          1:55.83  
 22 Shoemaker, JamieRose R    10 UD-PC                          2:05.75  
 23 Posadas, Jaclyn K         10 QUIK-PC                        2:11.24  
 24 Bass, Brittany C          10 UD-PC                          2:22.27  
 -- Sturr, Ariana A            9 SSS-PC                              DQ  
 -- Kazemini, Neda N          10 Oak Park Otters-PC                  DQ  
 -- Brown, Ali J               9 TVA-PC                              DQ  
 -- Medved, Natalie J         10 AIA-PC                              DQ  
 -- Byrne, Kathleen A         10 Oak Park Otters-PC                  DQ  
 -- Lindstrom, Eva J          10 TVA-PC                              DQ  
 -- Pfeiffer, Lesley L         9 SRN-PC                              DQ  
 -- Terry, Taylor A            9 TERA-PC                             DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DiRado, Madeline J         9 SRN-PC                           40.12  
  2 Hannis, Molly C           10 SRN-PC                           40.46  
  3 Alquist, Sydnie W         10 Oak Park Otters-PC               46.49  
  4 DiRado, Sarah B           10 SRN-PC                           46.85  
  5 Yamauchi, Sophia K         9 SRN-PC                           46.90  
  6 Rogers, Kristin M         10 SRN-PC                           47.24  
  7 Vincent, Arianna M        10 UD-PC                            47.44  
  8 Harris, Kimmie A          10 SRN-PC                           49.12  
  9 Gruenke, Jennifer M       10 UD-PC                            49.98  
 10 Medved, Natalie J         10 AIA-PC                           50.14  
 11 Eng-surowiec, Gen E        9 MONT-PC                          50.36  
 12 Waldenburg, Lauren E      10 WCAN-PC                          51.40  
 13 Cleland, Shelby A         10 UD-PC                            53.09  
 14 Devereuex, Lacy E         10 UD-PC                            53.17  
 15 Bankson, Jeanne G          9 Oak Park Otters-PC               54.20  
 16 Wirick, Jenna C            9 TVA-PC                           54.24  
 17 Sturr, Ariana A            9 SSS-PC                           55.23  
 18 Davis, Jordan K            9 SRN-PC                           55.66  
 19 Mitchell, Chelsea E       10 MONT-PC                          55.85  
 20 Ping Medvigy, Delaney A    9 SSS-PC                           55.91  
 21 Thompson, Sara M          10 Oak Park Otters-PC               56.71  
 22 Daniels, Cecilia E        10 Oak Park Otters-PC               56.73  
 23 Shoemaker, JamieRose R    10 UD-PC                            58.32  
 24 Harrison, Amy T           10 TVA-PC                           58.39  
 25 Vierra, Corine C          10 SSS-PC                           58.63  
 26 Robertson, Alexandrea E   10 Oak Park Otters-PC               58.69  
 27 Bass, Brittany C          10 UD-PC                            59.42  
 28 Sobbizadeh, Esia N         9 UD-PC                          1:02.51  
 29 Peskett, Jacqueline L     10 WCAN-PC                        1:02.78  
 30 VanHousen, Hailee B        9 UD-PC                          1:06.08  
 -- Cox, Codie L               9 TVA-PC                              DQ  
 -- Munger, Holly M            9 QUIK-PC                             DQ  
 -- Crowley, Annie E           9 TVA-PC                              DQ  
 -- Forcier, Jamie D          10 WCAN-PC                             DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DiRado, Madeline J         9 SRN-PC                         1:25.65  
  2 Hannis, Molly C           10 SRN-PC                         1:29.70  
  3 Rogers, Kristin M         10 SRN-PC                         1:38.02  
  4 Stark, Megan R            10 UD-PC                          1:39.99  
  5 Alquist, Sydnie W         10 Oak Park Otters-PC             1:40.28  
  6 Petroni, Hannah M         10 TVA-PC                         1:40.35  
  7 Lazzari, Chelsea E         9 TVA-PC                         1:42.94  
  8 Vincent, Arianna M        10 UD-PC                          1:44.21  
  9 Hu, Jenny                  9 MONT-PC                        1:45.05  
 10 Minigan, Kelsey A         10 TVA-PC                         1:45.80  
 11 Gruenke, Jennifer M       10 UD-PC                          1:45.81  
 12 Mattern, Shayne C         10 UD-PC                          1:46.03  
 13 Diaz, Bella X              9 TERA-PC                        1:47.41  
 14 Brown, Ali J               9 TVA-PC                         1:47.56  
 15 Lower, Ashley N           10 UD-PC                          1:47.87  
 16 Eng-surowiec, Gen E        9 MONT-PC                        1:49.15  
 17 Cleland, Shelby A         10 UD-PC                          1:52.03  
 18 Cox, Codie L               9 TVA-PC                         1:52.74  
 19 Wirick, Jenna C            9 TVA-PC                         1:53.91  
 20 Devereuex, Lacy E         10 UD-PC                          1:54.19  
 21 Munger, Holly M            9 QUIK-PC                        1:55.08  
 22 Tresenrider, Colbi A       9 SSS-PC                         1:57.19  
 23 Harrison, Amy T           10 TVA-PC                         2:00.40  
 24 Kazemini, Neda N          10 Oak Park Otters-PC             2:00.67  
 25 Ross, Shelby N             9 TERA-PC                        2:00.72  
 26 Byrne, Kathleen A         10 Oak Park Otters-PC             2:01.06  
 27 Bass, Brittany C          10 UD-PC                          2:04.38  
 28 Lindstrom, Eva J          10 TVA-PC                         2:06.63  
 29 Thompson, Sara M          10 Oak Park Otters-PC             2:07.73  
 30 Sturr, Ariana A            9 SSS-PC                         2:12.41  
 31 Zaccagna, Nikita M        10 QUIK-PC                        2:16.14  
 32 Shoemaker, JamieRose R    10 UD-PC                          2:16.27  
 33 Meihaus, Mary E           10 SRN-PC                         2:29.63  
 -- Peskett, Jacqueline L     10 WCAN-PC                             DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DiRado, Madeline J         9 SRN-PC                           34.70  
  2 Rogers, Kristin M         10 SRN-PC                           37.13  
  3 Hannis, Molly C           10 SRN-PC                           37.50  
  4 Harris, Kimmie A          10 SRN-PC                           38.64  
  5 Cox, Codie L               9 TVA-PC                           38.87  
  6 DiRado, Sarah B           10 SRN-PC                           39.37  
  7 Vincent, Arianna M        10 UD-PC                            40.94  
  8 Alquist, Sydnie W         10 Oak Park Otters-PC               41.88  
  9 Medved, Natalie J         10 AIA-PC                           41.94  
 10 Beach, A E                10 SRN-PC                           42.54  
 11 Stark, Megan R            10 UD-PC                            42.75  
 12 Lazzari, Chelsea E         9 TVA-PC                           44.06  
 13 Mattern, Shayne C         10 UD-PC                            45.09  
 14 Hu, Jenny                  9 MONT-PC                          47.09  
 15 Hayes, Camille Z          10 CUDA-PC                          47.29  
 16 Lower, Ashley N           10 UD-PC                            47.35  
 17 Mitchell, Chelsea E       10 MONT-PC                          47.69  
 18 Zaccagna, Nikita M        10 QUIK-PC                          50.27  
 19 Posadas, Jaclyn K         10 QUIK-PC                          50.82  
 20 Ross, Shelby N             9 TERA-PC                          50.84  
 21 Cleland, Shelby A         10 UD-PC                            51.19  
 22 Waldenburg, Lauren E      10 WCAN-PC                          52.10  
 22 Terry, Taylor A            9 TERA-PC                          52.10  
 24 Harrison, Amy T           10 TVA-PC                           53.42  
 25 Wirick, Jenna C            9 TVA-PC                           54.69  
 26 Munger, Holly M            9 QUIK-PC                          55.61  
 27 Devereuex, Lacy E         10 UD-PC                            57.85  
 28 Davis, Jordan K            9 SRN-PC                           58.02  
 29 Vierra, Corine C          10 SSS-PC                         1:02.60  
 30 Sobbizadeh, Esia N         9 UD-PC                          1:03.82  
 31 Bass, Brittany C          10 UD-PC                          1:05.42  
 32 Sturr, Ariana A            9 SSS-PC                         1:09.89  
 -- Pfeiffer, Lesley L         9 SRN-PC                              DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DiRado, Madeline J         9 SRN-PC                         1:19.11  
  2 Harris, Kimmie A          10 SRN-PC                         1:23.36  
  3 Rogers, Kristin M         10 SRN-PC                         1:25.29  
  4 Pfeiffer, Lesley L         9 SRN-PC                         1:32.47  
  5 Mitchell, Chelsea E       10 MONT-PC                        1:44.59  
  6 Vincent, Arianna M        10 UD-PC                          1:45.66  
  7 Hayes, Camille Z          10 CUDA-PC                        1:47.06  
  8 Harrison, Amy T           10 TVA-PC                         2:00.47  
 -- Devereuex, Lacy E         10 UD-PC                               DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DiRado, Madeline J         9 SRN-PC                         1:16.00  
  2 Hannis, Molly C           10 SRN-PC                         1:18.49  
  3 Rogers, Kristin M         10 SRN-PC                         1:22.28  
  4 Petroni, Hannah M         10 TVA-PC                         1:23.19  
  5 Harris, Kimmie A          10 SRN-PC                         1:26.98  
  6 Vincent, Arianna M        10 UD-PC                          1:27.98  
  7 DiRado, Sarah B           10 SRN-PC                         1:28.79  
  8 Stark, Megan R            10 UD-PC                          1:30.37  
  9 Cox, Codie L               9 TVA-PC                         1:30.42  
 10 Mattern, Shayne C         10 UD-PC                          1:31.70  
 11 Lazzari, Chelsea E         9 TVA-PC                         1:32.35  
 12 Minigan, Kelsey A         10 TVA-PC                         1:32.40  
 13 Alquist, Sydnie W         10 Oak Park Otters-PC             1:32.47  
 14 Lower, Ashley N           10 UD-PC                          1:33.39  
 15 Diaz, Bella X              9 TERA-PC                        1:33.68  
 16 Hu, Jenny                  9 MONT-PC                        1:33.94  
 17 Brown, Ali J               9 TVA-PC                         1:36.41  
 18 Pfeiffer, Lesley L         9 SRN-PC                         1:37.47  
 19 Hayes, Camille Z          10 CUDA-PC                        1:38.41  
 20 Mitchell, Chelsea E       10 MONT-PC                        1:39.53  
 21 Cleland, Shelby A         10 UD-PC                          1:40.45  
 22 Gruenke, Jennifer M       10 UD-PC                          1:40.48  
 23 Ross, Shelby N             9 TERA-PC                        1:42.20  
 24 Munger, Holly M            9 QUIK-PC                        1:42.49  
 25 Bankson, Jeanne G          9 Oak Park Otters-PC             1:42.58  
 26 Zaccagna, Nikita M        10 QUIK-PC                        1:43.21  
 27 Eng-surowiec, Gen E        9 MONT-PC                        1:43.42  
 28 Harrison, Amy T           10 TVA-PC                         1:43.83  
 29 Devereuex, Lacy E         10 UD-PC                          1:45.48  
 30 Terry, Taylor A            9 TERA-PC                        1:46.65  
 31 Waldenburg, Lauren E      10 WCAN-PC                        1:49.41  
 32 Peskett, Jacqueline L     10 WCAN-PC                        1:51.24  
 33 Lindstrom, Eva J          10 TVA-PC                         1:51.52  
 34 Yamauchi, Sophia K         9 SRN-PC                         1:51.63  
 35 Bass, Brittany C          10 UD-PC                          1:59.02  
 36 Sturr, Ariana A            9 SSS-PC                         2:00.29  
 37 Vierra, Corine C          10 SSS-PC                         2:00.94  
 38 Sobbizadeh, Esia N         9 UD-PC                          2:01.19  
 39 Shoemaker, JamieRose R    10 UD-PC                          2:15.28  
 40 VanHousen, Hailee B        9 UD-PC                          2:18.25  
 -- Wirick, Jenna C            9 TVA-PC                              DQ  
 -- Ping Medvigy, Delaney A    9 SSS-PC                              DQ  
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 DiRado, Madeline J         9 SRN-PC                         2:42.12  
  2 Hannis, Molly C           10 SRN-PC                         2:49.69  
  3 Rogers, Kristin M         10 SRN-PC                         2:56.99  
  4 Vincent, Arianna M        10 UD-PC                          3:13.06  
  5 Cox, Codie L               9 TVA-PC                         3:17.12  
  6 Harrison, Amy T           10 TVA-PC                         3:37.40  
  7 Vierra, Corine C          10 SSS-PC                         4:10.38  
  8 Bass, Brittany C          10 UD-PC                          4:23.88  
 -- Devereuex, Lacy E         10 UD-PC                               DQ  
 -- Mattern, Shayne C         10 UD-PC                               DQ  
 -- Mitchell, Chelsea E       10 MONT-PC                             DQ  
 -- Pfeiffer, Lesley L         9 SRN-PC                              DQ  
 -- Munger, Holly M            9 QUIK-PC                             DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Porcella, Katrin A        12 TERA-PC                          27.24  
  2 Messer, Christine L       12 SRN-PC                           27.60  
  3 Morphew, Cayla A          12 QUIK-PC                          27.63  
  4 Torres, Elisa M           12 TERA-PC                          27.65  
  5 Prutton, Mariana C        12 TERA-PC                          27.83  
  6 Wirick, Claire L          12 TVA-PC                           28.29  
  7 Longtin, Elliot C         12 TERA-PC                          28.84  
  8 Yamauchi, Penelope R      12 SRN-PC                           28.85  
  9 Chapman, Jillian A        12 TERA-PC                          29.11  
 10 Bray, Erin R              12 TERA-PC                          29.47  
 11 Eastland, Sarah L         12 SSS-PC                           29.53  
 12 Sawicki, Ali Rose R       12 TVA-PC                           29.66  
 13 Compton, Clair C          12 MONT-PC                          29.86  
 14 Cox, Kayla K              12 TVA-PC                           30.14  
 15 Blom, Alison M            11 QUIK-PC                          30.38  
 16 Prutton, Diandra J        11 TERA-PC                          30.47  
 17 Johonson, Giulia G        12 CUDA-PC                          30.53  
 18 Ransford, Emily R         12 QUIK-PC                          30.63  
 19 Tresenrider, Amy M        11 SSS-PC                           30.82  
 20 Diaz, Toni A              11 TERA-PC                          30.91  
 21 Cannon, Ellie B           12 UD-PC                            30.92  
 22 Gnoss, Alexandra P        12 TVA-PC                           31.05  
 23 Powers, Alexa D           11 TERA-PC                          31.26  
 23 Ramirez, Brenda V         12 TVA-PC                           31.26  
 25 Stark, Ashley R           12 UD-PC                            31.29  
 26 McCartney, Amber N        12 QUIK-PC                          31.49  
 27 Duncan, Kelsey Z          12 CUDA-PC                          31.56  
 28 Bingham, Chelsea L        11 QUIK-PC                          31.76  
 29 Ryder, Lauren E           11 WCAN-PC                          31.98  
 30 Fidler, Mary K            11 TVA-PC                           32.59  
 31 Greer, Katie N            12 SSS-PC                           32.72  
 32 Kumar, Kristy             11 TVA-PC                           32.73  
 33 Kennedy, Mollie P         12 QUIK-PC                          32.80  
 34 Summit, Mandi D           12 UD-PC                            32.90  
 35 Georgantes, Angela M      12 SSS-PC                           33.01  
 36 Favilla, Daniela          12 UD-PC                            33.18  
 37 Krickl, Lauren J          12 SRN-PC                           33.19  
 38 Hackett, Katelyn M        12 SRN-PC                           33.54  
 39 Vlachos, Anthoula         12 UD-PC                            33.70  
 40 Grubaugh, Allison J       11 UD-PC                            34.28  
 41 Worden, Katie E           11 TERA-PC                          34.42  
 42 Carlson, Kayla M          12 WCAN-PC                          34.52  
 43 Clark, Jillian K          11 UD-PC                            34.69  
 44 Keith, Kerry A            12 QUIK-PC                          35.44  
 45 Nommsen, Lacey J          12 QUIK-PC                          36.00  
 46 Call, Michelle S          11 MONT-PC                          36.03  
 47 Stenback, Macaela R       11 UD-PC                            36.19  
 48 Hamilton, Christie M      11 AIA-PC                           36.22  
 49 Sassen, Whitley N         12 UD-PC                            36.24  
 50 Witt, Emma K              11 WCAN-PC                          37.97  
 51 Siegle, Emily A           11 SSS-PC                           39.77  
 52 Bowen, Hannah R           11 SSS-PC                           39.98  
 53 Murders, Sara A           12 UD-PC                            40.65  
 54 Williams, Jondea C        11 UD-PC                            40.84  
 55 Kazemini, Nicole          11 Oak Park Otters-PC               42.23  
 56 Blue, Leah B              11 UD-PC                            47.88  
 57 Vlachos, Yeannoula        11 UD-PC                            50.00  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Prutton, Mariana C        12 TERA-PC                          58.61  
  2 Porcella, Katrin A        12 TERA-PC                          59.49  
  3 Torres, Elisa M           12 TERA-PC                          59.95  
  4 Messer, Christine L       12 SRN-PC                         1:00.49  
  5 Morphew, Cayla A          12 QUIK-PC                        1:00.79  
  6 Wirick, Claire L          12 TVA-PC                         1:01.66  
  7 Longtin, Elliot C         12 TERA-PC                        1:02.28  
  8 Chapman, Jillian A        12 TERA-PC                        1:02.36  
  9 Yamauchi, Penelope R      12 SRN-PC                         1:02.57  
 10 O'Brien, Rachel N         11 TERA-PC                        1:03.58  
 11 Prutton, Diandra J        11 TERA-PC                        1:03.85  
 12 Sawicki, Ali Rose R       12 TVA-PC                         1:05.28  
 13 Compton, Clair C          12 MONT-PC                        1:05.56  
 14 Cox, Kayla K              12 TVA-PC                         1:05.86  
 15 Blom, Alison M            11 QUIK-PC                        1:05.95  
 16 Johonson, Giulia G        12 CUDA-PC                        1:06.88  
 17 Ransford, Emily R         12 QUIK-PC                        1:06.89  
 18 McCartney, Amber N        12 QUIK-PC                        1:07.09  
 19 Bray, Erin R              12 TERA-PC                        1:07.20  
 20 Gnoss, Alexandra P        12 TVA-PC                         1:07.50  
 21 Ramirez, Brenda V         12 TVA-PC                         1:08.63  
 22 Diaz, Toni A              11 TERA-PC                        1:08.92  
 23 Powers, Alexa D           11 TERA-PC                        1:09.22  
 24 Rogers, Jessie M          11 SRN-PC                         1:09.34  
 25 Stark, Ashley R           12 UD-PC                          1:09.52  
 26 Duncan, Kelsey Z          12 CUDA-PC                        1:09.70  
 27 Bingham, Chelsea L        11 QUIK-PC                        1:09.71  
 28 Fidler, Mary K            11 TVA-PC                         1:10.26  
 29 Greer, Katie N            12 SSS-PC                         1:11.24  
 30 McFarlane, Miellette G    11 CUDA-PC                        1:11.61  
 31 Ryder, Lauren E           11 WCAN-PC                        1:11.93  
 32 Kumar, Kristy             11 TVA-PC                         1:12.00  
 33 Kennedy, Mollie P         12 QUIK-PC                        1:12.38  
 34 O'Meara, Betsy B          12 TVA-PC                         1:13.32  
 35 Cannon, Ellie B           12 UD-PC                          1:13.55  
 36 Favilla, Daniela          12 UD-PC                          1:14.08  
 37 Worden, Katie E           11 TERA-PC                        1:14.11  
 38 Summit, Mandi D           12 UD-PC                          1:14.17  
 39 Hackett, Katelyn M        12 SRN-PC                         1:14.22  
 40 Turrell, Megan Q          11 TVA-PC                         1:14.65  
 41 Clark, Jillian K          11 UD-PC                          1:14.92  
 42 Ping Medvigy, Elyse D     12 SSS-PC                         1:15.15  
 43 Sobbizadeh, Soriah A      12 UD-PC                          1:15.25  
 44 Galusha, Lauren A         12 TERA-PC                        1:15.97  
 45 Jones, Allison M          12 SRN-PC                         1:16.41  
 46 Keith, Kerry A            12 QUIK-PC                        1:16.62  
 47 Georgantes, Angela M      12 SSS-PC                         1:17.44  
 48 Nommsen, Lacey J          12 QUIK-PC                        1:17.99  
 49 Carlson, Kayla M          12 WCAN-PC                        1:18.84  
 50 Vlachos, Anthoula         12 UD-PC                          1:19.95  
 51 Call, Michelle S          11 MONT-PC                        1:21.05  
 52 Rutten, Nicole M          12 SRN-PC                         1:21.90  
 53 Sassen, Whitley N         12 UD-PC                          1:22.48  
 53 Hamilton, Christie M      11 AIA-PC                         1:22.48  
 55 Witt, Emma K              11 WCAN-PC                        1:23.45  
 56 Wang, Christine P         12 Oak Park Otters-PC             1:24.43  
 57 Peskett, Maureen E        12 WCAN-PC                        1:25.96  
 58 Stenback, Macaela R       11 UD-PC                          1:26.99  
 59 Siegle, Emily A           11 SSS-PC                         1:29.64  
 60 Murders, Sara A           12 UD-PC                          1:33.88  
 61 Bowen, Hannah R           11 SSS-PC                         1:35.25  
 62 Kazemini, Nicole          11 Oak Park Otters-PC             1:35.44  
 63 Williams, Jondea C        11 UD-PC                          1:35.63  
 64 Blue, Leah B              11 UD-PC                          1:41.50  
 65 Khorry, Jane N            11 UD-PC                          1:43.70  
 -- Vlachos, Yeannoula        11 UD-PC                               DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Messer, Christine L       12 SRN-PC                         2:10.42  
  2 Eastland, Sarah L         12 SSS-PC                         2:14.80  
  3 Yamauchi, Penelope R      12 SRN-PC                         2:15.80  
  4 Compton, Clair C          12 MONT-PC                        2:19.96  
  5 Blom, Alison M            11 QUIK-PC                        2:20.55  
  6 Cox, Kayla K              12 TVA-PC                         2:20.88  
  7 Duncan, Kelsey Z          12 CUDA-PC                        2:23.96  
  8 Xu, Katherina             11 TVA-PC                         2:24.68  
  9 McCartney, Amber N        12 QUIK-PC                        2:26.54  
 10 Ransford, Emily R         12 QUIK-PC                        2:28.21  
 11 Rogers, Jessie M          11 SRN-PC                         2:29.72  
 12 Johonson, Giulia G        12 CUDA-PC                        2:30.85  
 13 Stark, Ashley R           12 UD-PC                          2:31.37  
 14 Ramirez, Brenda V         12 TVA-PC                         2:31.81  
 15 McFarlane, Miellette G    11 CUDA-PC                        2:34.94  
 16 Ryder, Lauren E           11 WCAN-PC                        2:36.34  
 17 Greer, Katie N            12 SSS-PC                         2:38.41  
 18 Turrell, Megan Q          11 TVA-PC                         2:38.60  
 19 Summit, Mandi D           12 UD-PC                          2:42.39  
 20 Favilla, Daniela          12 UD-PC                          2:43.97  
 21 Hackett, Katelyn M        12 SRN-PC                         2:44.36  
 22 Keith, Kerry A            12 QUIK-PC                        2:46.78  
 23 Jones, Allison M          12 SRN-PC                         2:48.29  
 24 Georgantes, Angela M      12 SSS-PC                         2:51.94  
 25 Call, Michelle S          11 MONT-PC                        2:54.17  
 26 Peskett, Maureen E        12 WCAN-PC                        3:04.72  
 27 Sassen, Whitley N         12 UD-PC                          3:10.19  
 28 Stenback, Macaela R       11 UD-PC                          3:17.69  
 29 Williams, Jondea C        11 UD-PC                          3:28.62  
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Porcella, Katrin A        12 TERA-PC                        5:34.41  
  2 Torres, Elisa M           12 TERA-PC                        5:37.29  
  3 Prutton, Mariana C        12 TERA-PC                        5:37.86  
  4 Messer, Christine L       12 SRN-PC                         5:57.84  
  5 Longtin, Elliot C         12 TERA-PC                        6:03.24  
  6 Prutton, Diandra J        11 TERA-PC                        6:06.16  
  7 Eastland, Sarah L         12 SSS-PC                         6:10.46  
  8 Chapman, Jillian A        12 TERA-PC                        6:10.53  
  9 Compton, Clair C          12 MONT-PC                        6:17.10  
 10 Cox, Kayla K              12 TVA-PC                         6:18.76  
 11 Bray, Erin R              12 TERA-PC                        6:20.47  
 12 O'Brien, Rachel N         11 TERA-PC                        6:23.46  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Torres, Elisa M           12 TERA-PC                          30.69  
  2 Prutton, Mariana C        12 TERA-PC                          30.97  
  3 Morphew, Cayla A          12 QUIK-PC                          31.81  
  4 O'Brien, Rachel N         11 TERA-PC                          32.73  
  5 Porcella, Katrin A        12 TERA-PC                          32.75  
  6 Ransford, Emily R         12 QUIK-PC                          32.90  
  7 Powers, Alexa D           11 TERA-PC                          33.44  
  8 Wirick, Claire L          12 TVA-PC                           33.94  
  9 Sawicki, Ali Rose R       12 TVA-PC                           34.10  
  9 Chapman, Jillian A        12 TERA-PC                          34.10  
 11 Prutton, Diandra J        11 TERA-PC                          34.27  
 12 Xu, Katherina             11 TVA-PC                           34.99  
 13 Duncan, Kelsey Z          12 CUDA-PC                          35.18  
 14 Mezzanatto, Marissa A     11 SRN-PC                           35.70  
 15 Greer, Katie N            12 SSS-PC                           35.72  
 16 Cox, Kayla K              12 TVA-PC                           35.79  
 17 Longtin, Elliot C         12 TERA-PC                          35.99  
 18 Compton, Clair C          12 MONT-PC                          36.13  
 19 Johonson, Giulia G        12 CUDA-PC                          36.16  
 20 Diaz, Toni A              11 TERA-PC                          36.20  
 21 Blom, Alison M            11 QUIK-PC                          36.22  
 22 Gnoss, Alexandra P        12 TVA-PC                           36.49  
 23 Favilla, Daniela          12 UD-PC                            37.02  
 24 McFarlane, Miellette G    11 CUDA-PC                          37.80  
 25 McCartney, Amber N        12 QUIK-PC                          37.87  
 26 Fidler, Mary K            11 TVA-PC                           37.97  
 27 Summit, Mandi D           12 UD-PC                            38.00  
 28 Bray, Erin R              12 TERA-PC                          38.08  
 29 O'Meara, Betsy B          12 TVA-PC                           38.34  
 30 Rogers, Jessie M          11 SRN-PC                           38.48  
 31 Call, Michelle S          11 MONT-PC                          38.72  
 32 Worden, Katie E           11 TERA-PC                          39.09  
 33 Hackett, Katelyn M        12 SRN-PC                           39.36  
 33 Ping Medvigy, Elyse D     12 SSS-PC                           39.36  
 35 Galusha, Lauren A         12 TERA-PC                          39.43  
 36 Turrell, Megan Q          11 TVA-PC                           39.97  
 37 Nommsen, Lacey J          12 QUIK-PC                          40.10  
 38 Stark, Ashley R           12 UD-PC                            40.72  
 39 Clark, Jillian K          11 UD-PC                            40.82  
 40 Wang, Christine P         12 Oak Park Otters-PC               41.23  
 41 Kumar, Kristy             11 TVA-PC                           41.90  
 42 Hamilton, Christie M      11 AIA-PC                           41.94  
 43 Georgantes, Angela M      12 SSS-PC                           42.42  
 44 Sobbizadeh, Soriah A      12 UD-PC                            43.36  
 45 Ryder, Lauren E           11 WCAN-PC                          44.57  
 46 Siegle, Emily A           11 SSS-PC                           44.76  
 47 Carlson, Kayla M          12 WCAN-PC                          45.30  
 48 Witt, Emma K              11 WCAN-PC                          45.93  
 49 Blue, Leah B              11 UD-PC                            47.38  
 50 Sassen, Whitley N         12 UD-PC                            47.90  
 51 Kazemini, Nicole          11 Oak Park Otters-PC               51.08  
 52 Khorry, Jane N            11 UD-PC                            51.48  
 53 Williams, Jondea C        11 UD-PC                            51.77  
 54 Peskett, Maureen E        12 WCAN-PC                          52.07  
 55 Stenback, Macaela R       11 UD-PC                            55.11  
 -- Murders, Sara A           12 UD-PC                               DQ  
 -- Bowen, Hannah R           11 SSS-PC                              DQ  
 -- Rutten, Nicole M          12 SRN-PC                              DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Prutton, Mariana C        12 TERA-PC                        1:03.96  
  2 Torres, Elisa M           12 TERA-PC                        1:06.10  
  3 Porcella, Katrin A        12 TERA-PC                        1:08.58  
  4 Morphew, Cayla A          12 QUIK-PC                        1:10.00  
  5 Powers, Alexa D           11 TERA-PC                        1:10.56  
  6 O'Brien, Rachel N         11 TERA-PC                        1:10.59  
  6 Tresenrider, Amy M        11 SSS-PC                         1:10.59  
  8 Prutton, Diandra J        11 TERA-PC                        1:11.90  
  9 Messer, Christine L       12 SRN-PC                         1:12.25  
 10 Ransford, Emily R         12 QUIK-PC                        1:13.48  
 11 Wirick, Claire L          12 TVA-PC                         1:14.07  
 12 Chapman, Jillian A        12 TERA-PC                        1:15.08  
 13 Xu, Katherina             11 TVA-PC                         1:15.15  
 14 Longtin, Elliot C         12 TERA-PC                        1:15.36  
 15 Sawicki, Ali Rose R       12 TVA-PC                         1:16.29  
 16 Johonson, Giulia G        12 CUDA-PC                        1:17.44  
 17 Duncan, Kelsey Z          12 CUDA-PC                        1:17.53  
 18 Cox, Kayla K              12 TVA-PC                         1:18.08  
 19 Bray, Erin R              12 TERA-PC                        1:18.57  
 20 Diaz, Toni A              11 TERA-PC                        1:19.34  
 21 Blom, Alison M            11 QUIK-PC                        1:19.67  
 22 Greer, Katie N            12 SSS-PC                         1:20.95  
 23 Worden, Katie E           11 TERA-PC                        1:21.38  
 24 Favilla, Daniela          12 UD-PC                          1:21.52  
 25 McFarlane, Miellette G    11 CUDA-PC                        1:21.84  
 26 Hackett, Katelyn M        12 SRN-PC                         1:22.72  
 27 Fidler, Mary K            11 TVA-PC                         1:22.87  
 28 Rogers, Jessie M          11 SRN-PC                         1:23.86  
 29 Call, Michelle S          11 MONT-PC                        1:24.29  
 30 McCartney, Amber N        12 QUIK-PC                        1:24.60  
 31 Clark, Jillian K          11 UD-PC                          1:25.66  
 32 Hamilton, Christie M      11 AIA-PC                         1:25.76  
 33 Nommsen, Lacey J          12 QUIK-PC                        1:27.91  
 34 Georgantes, Angela M      12 SSS-PC                         1:29.20  
 35 O'Meara, Betsy B          12 TVA-PC                         1:30.35  
 36 Carlson, Kayla M          12 WCAN-PC                        1:37.33  
 37 Witt, Emma K              11 WCAN-PC                        1:41.06  
 38 Blue, Leah B              11 UD-PC                          1:42.53  
 39 Sassen, Whitley N         12 UD-PC                          1:45.79  
 40 Murders, Sara A           12 UD-PC                          1:46.16  
 41 Williams, Jondea C        11 UD-PC                          1:53.71  
 42 Stenback, Macaela R       11 UD-PC                          1:54.56  
 43 Govern, Cassandra B       11 UD-PC                          1:58.37  
 44 Peskett, Maureen E        12 WCAN-PC                        1:58.96  
 -- Compton, Clair C          12 MONT-PC                             DQ  
 -- Gnoss, Alexandra P        12 TVA-PC                              DQ  
 -- Summit, Mandi D           12 UD-PC                               DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Yamauchi, Penelope R      12 SRN-PC                           34.79  
  2 Longtin, Elliot C         12 TERA-PC                          35.11  
  3 Johonson, Giulia G        12 CUDA-PC                          35.18  
  4 Powers, Alexa D           11 TERA-PC                          36.00  
  5 Morphew, Cayla A          12 QUIK-PC                          37.16  
  6 Wirick, Claire L          12 TVA-PC                           37.32  
  7 Ramirez, Brenda V         12 TVA-PC                           39.54  
  8 Cox, Kayla K              12 TVA-PC                           39.78  
  9 Duncan, Kelsey Z          12 CUDA-PC                          39.90  
 10 Mezzanatto, Marissa A     11 SRN-PC                           40.00  
 11 Xu, Katherina             11 TVA-PC                           40.02  
 12 Rogers, Jessie M          11 SRN-PC                           40.79  
 13 Ransford, Emily R         12 QUIK-PC                          41.06  
 14 Stark, Ashley R           12 UD-PC                            41.85  
 15 McFarlane, Miellette G    11 CUDA-PC                          42.21  
 16 Compton, Clair C          12 MONT-PC                          42.35  
 17 Blom, Alison M            11 QUIK-PC                          42.42  
 18 Jones, Allison M          12 SRN-PC                           43.17  
 19 McCartney, Amber N        12 QUIK-PC                          43.62  
 19 Acquistapace, Caitlin S   12 SRN-PC                           43.62  
 21 Ping Medvigy, Elyse D     12 SSS-PC                           44.55  
 22 Greer, Katie N            12 SSS-PC                           44.76  
 23 Summit, Mandi D           12 UD-PC                            45.37  
 24 Carlson, Kayla M          12 WCAN-PC                          45.73  
 25 Sobbizadeh, Soriah A      12 UD-PC                            47.04  
 26 Williams, Jondea C        11 UD-PC                            47.17  
 27 Ryder, Lauren E           11 WCAN-PC                          47.61  
 28 Turrell, Megan Q          11 TVA-PC                           47.78  
 29 Favilla, Daniela          12 UD-PC                            48.73  
 30 Call, Michelle S          11 MONT-PC                          48.78  
 31 Daniels, Tamar J          12 Oak Park Otters-PC               48.95  
 32 Siegle, Emily A           11 SSS-PC                           49.69  
 33 Blue, Leah B              11 UD-PC                            51.69  
 34 Peskett, Maureen E        12 WCAN-PC                          52.61  
 35 Sassen, Whitley N         12 UD-PC                            53.04  
 36 Keith, Kerry A            12 QUIK-PC                          53.31  
 37 Stenback, Macaela R       11 UD-PC                          1:12.43  
 -- Murders, Sara A           12 UD-PC                               DQ  
 -- Khorry, Jane N            11 UD-PC                               DQ  
 -- Holtz, Sarah E            11 CUDA-PC                             DQ  
 -- Bowen, Hannah R           11 SSS-PC                              DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Yamauchi, Penelope R      12 SRN-PC                         1:15.43  
  2 Torres, Elisa M           12 TERA-PC                        1:15.66  
  3 Powers, Alexa D           11 TERA-PC                        1:17.17  
  4 Longtin, Elliot C         12 TERA-PC                        1:17.86  
  5 Prutton, Mariana C        12 TERA-PC                        1:17.98  
  6 Chapman, Jillian A        12 TERA-PC                        1:19.05  
  7 Johonson, Giulia G        12 CUDA-PC                        1:19.80  
  8 Wirick, Claire L          12 TVA-PC                         1:21.66  
  9 Tresenrider, Amy M        11 SSS-PC                         1:24.05  
 10 Eastland, Sarah L         12 SSS-PC                         1:24.27  
 11 Ramirez, Brenda V         12 TVA-PC                         1:24.48  
 12 Xu, Katherina             11 TVA-PC                         1:25.21  
 13 Bingham, Chelsea L        11 QUIK-PC                        1:25.77  
 14 Cox, Kayla K              12 TVA-PC                         1:26.26  
 15 Rogers, Jessie M          11 SRN-PC                         1:26.62  
 16 Duncan, Kelsey Z          12 CUDA-PC                        1:27.09  
 17 Compton, Clair C          12 MONT-PC                        1:28.43  
 18 Cannon, Ellie B           12 UD-PC                          1:28.66  
 19 Ransford, Emily R         12 QUIK-PC                        1:28.85  
 20 Blom, Alison M            11 QUIK-PC                        1:29.13  
 21 Gnoss, Alexandra P        12 TVA-PC                         1:30.53  
 22 Fidler, Mary K            11 TVA-PC                         1:30.85  
 23 Krickl, Lauren J          12 SRN-PC                         1:31.19  
 24 Prutton, Diandra J        11 TERA-PC                        1:31.72  
 25 Stark, Ashley R           12 UD-PC                          1:33.44  
 26 Kumar, Kristy             11 TVA-PC                         1:35.64  
 27 Worden, Katie E           11 TERA-PC                        1:36.29  
 28 Clark, Jillian K          11 UD-PC                          1:36.49  
 29 Grubaugh, Allison J       11 UD-PC                          1:37.09  
 30 O'Meara, Betsy B          12 TVA-PC                         1:37.23  
 31 Carlson, Kayla M          12 WCAN-PC                        1:39.51  
 32 Vlachos, Anthoula         12 UD-PC                          1:46.49  
 33 Williams, Jondea C        11 UD-PC                          1:46.52  
 34 Ryder, Lauren E           11 WCAN-PC                        1:46.88  
 35 Call, Michelle S          11 MONT-PC                        1:49.12  
 36 Hamilton, Christie M      11 AIA-PC                         1:49.90  
 37 Blue, Leah B              11 UD-PC                          1:50.81  
 38 Kazemini, Nicole          11 Oak Park Otters-PC             1:52.96  
 39 Siegle, Emily A           11 SSS-PC                         1:55.08  
 40 Stenback, Macaela R       11 UD-PC                          2:33.92  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Torres, Elisa M           12 TERA-PC                          29.17  
  2 Prutton, Mariana C        12 TERA-PC                          29.92  
  3 Yamauchi, Penelope R      12 SRN-PC                           31.37  
  4 Messer, Christine L       12 SRN-PC                           31.55  
  5 Johonson, Giulia G        12 CUDA-PC                          31.59  
  6 O'Brien, Rachel N         11 TERA-PC                          31.94  
  7 Compton, Clair C          12 MONT-PC                          32.05  
  8 Wirick, Claire L          12 TVA-PC                           32.22  
  8 Porcella, Katrin A        12 TERA-PC                          32.22  
 10 Longtin, Elliot C         12 TERA-PC                          32.91  
 11 Eastland, Sarah L         12 SSS-PC                           32.92  
 12 Duncan, Kelsey Z          12 CUDA-PC                          33.16  
 13 Xu, Katherina             11 TVA-PC                           33.22  
 14 Chapman, Jillian A        12 TERA-PC                          33.31  
 15 Prutton, Diandra J        11 TERA-PC                          33.36  
 16 Blom, Alison M            11 QUIK-PC                          33.37  
 17 Ransford, Emily R         12 QUIK-PC                          33.38  
 18 Sawicki, Ali Rose R       12 TVA-PC                           33.78  
 19 Morphew, Cayla A          12 QUIK-PC                          34.11  
 20 Clark, Jillian K          11 UD-PC                            34.81  
 21 Diaz, Toni A              11 TERA-PC                          35.02  
 22 Ramirez, Brenda V         12 TVA-PC                           35.54  
 23 Powers, Alexa D           11 TERA-PC                          35.66  
 24 Fidler, Mary K            11 TVA-PC                           35.95  
 25 Cox, Kayla K              12 TVA-PC                           36.00  
 26 Cannon, Ellie B           12 UD-PC                            36.22  
 27 Ryder, Lauren E           11 WCAN-PC                          36.97  
 28 Mezzanatto, Marissa A     11 SRN-PC                           37.17  
 29 Bingham, Chelsea L        11 QUIK-PC                          37.50  
 30 O'Meara, Betsy B          12 TVA-PC                           37.78  
 31 Kumar, Kristy             11 TVA-PC                           37.90  
 32 Call, Michelle S          11 MONT-PC                          37.93  
 33 McFarlane, Miellette G    11 CUDA-PC                          38.07  
 34 McCartney, Amber N        12 QUIK-PC                          38.08  
 35 Gnoss, Alexandra P        12 TVA-PC                           38.22  
 36 Vlachos, Anthoula         12 UD-PC                            38.23  
 37 Kennedy, Mollie P         12 QUIK-PC                          39.00  
 38 Summit, Mandi D           12 UD-PC                            39.16  
 39 Greer, Katie N            12 SSS-PC                           39.31  
 40 Favilla, Daniela          12 UD-PC                            39.75  
 41 Jones, Allison M          12 SRN-PC                           40.00  
 42 Stark, Ashley R           12 UD-PC                            40.05  
 43 Galusha, Lauren A         12 TERA-PC                          40.11  
 44 Hackett, Katelyn M        12 SRN-PC                           41.05  
 45 Sobbizadeh, Soriah A      12 UD-PC                            41.94  
 46 Carlson, Kayla M          12 WCAN-PC                          42.84  
 47 Worden, Katie E           11 TERA-PC                          43.89  
 48 Georgantes, Angela M      12 SSS-PC                           43.93  
 49 Turrell, Megan Q          11 TVA-PC                           44.19  
 50 Keith, Kerry A            12 QUIK-PC                          44.41  
 51 Wang, Christine P         12 Oak Park Otters-PC               45.51  
 52 Hamilton, Christie M      11 AIA-PC                           48.09  
 53 Nommsen, Lacey J          12 QUIK-PC                          48.67  
 54 Khorry, Jane N            11 UD-PC                            51.31  
 55 Siegle, Emily A           11 SSS-PC                           51.54  
 56 Stenback, Macaela R       11 UD-PC                            55.52  
 57 Williams, Jondea C        11 UD-PC                            57.41  
 -- Witt, Emma K              11 WCAN-PC                             DQ  
 -- Vlachos, Yeannoula        11 UD-PC                               DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Messer, Christine L       12 SRN-PC                         1:11.08  
  2 Longtin, Elliot C         12 TERA-PC                        1:12.46  
  3 Compton, Clair C          12 MONT-PC                        1:14.18  
  4 Blom, Alison M            11 QUIK-PC                        1:17.67  
  5 Wirick, Claire L          12 TVA-PC                         1:18.10  
  6 Xu, Katherina             11 TVA-PC                         1:18.48  
  7 Eastland, Sarah L         12 SSS-PC                         1:18.60  
  8 Duncan, Kelsey Z          12 CUDA-PC                        1:21.26  
  9 Johonson, Giulia G        12 CUDA-PC                        1:22.50  
 10 Ransford, Emily R         12 QUIK-PC                        1:24.66  
 11 Hackett, Katelyn M        12 SRN-PC                         1:26.79  
 12 Stark, Ashley R           12 UD-PC                          1:30.13  
 13 Favilla, Daniela          12 UD-PC                          1:30.60  
 14 Summit, Mandi D           12 UD-PC                          1:33.38  
 15 McFarlane, Miellette G    11 CUDA-PC                        1:33.53  
 16 Turrell, Megan Q          11 TVA-PC                         1:34.80  
 17 Call, Michelle S          11 MONT-PC                        1:48.29  
 18 Stenback, Macaela R       11 UD-PC                          2:04.31  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Yamauchi, Penelope R      12 SRN-PC                         1:09.24  
  2 Longtin, Elliot C         12 TERA-PC                        1:11.25  
  3 Wirick, Claire L          12 TVA-PC                         1:11.49  
  4 Morphew, Cayla A          12 QUIK-PC                        1:11.53  
  5 Messer, Christine L       12 SRN-PC                         1:13.18  
  6 Johonson, Giulia G        12 CUDA-PC                        1:14.85  
  7 Compton, Clair C          12 MONT-PC                        1:15.79  
  8 Ransford, Emily R         12 QUIK-PC                        1:15.86  
  9 Eastland, Sarah L         12 SSS-PC                         1:16.03  
 10 Duncan, Kelsey Z          12 CUDA-PC                        1:16.35  
 11 Xu, Katherina             11 TVA-PC                         1:16.62  
 12 Blom, Alison M            11 QUIK-PC                        1:18.71  
 13 Ramirez, Brenda V         12 TVA-PC                         1:18.73  
 14 Mezzanatto, Marissa A     11 SRN-PC                         1:19.33  
 15 Cox, Kayla K              12 TVA-PC                         1:19.72  
 16 Cannon, Ellie B           12 UD-PC                          1:20.76  
 17 Rogers, Jessie M          11 SRN-PC                         1:21.00  
 18 McCartney, Amber N        12 QUIK-PC                        1:21.09  
 19 Stark, Ashley R           12 UD-PC                          1:21.13  
 20 Greer, Katie N            12 SSS-PC                         1:22.33  
 21 McFarlane, Miellette G    11 CUDA-PC                        1:22.48  
 22 Summit, Mandi D           12 UD-PC                          1:25.84  
 23 Jones, Allison M          12 SRN-PC                         1:26.08  
 24 Ping Medvigy, Elyse D     12 SSS-PC                         1:26.18  
 25 Favilla, Daniela          12 UD-PC                          1:26.62  
 26 Turrell, Megan Q          11 TVA-PC                         1:27.04  
 27 Ryder, Lauren E           11 WCAN-PC                        1:27.99  
 28 Georgantes, Angela M      12 SSS-PC                         1:30.00  
 29 Call, Michelle S          11 MONT-PC                        1:30.98  
 30 Carlson, Kayla M          12 WCAN-PC                        1:33.19  
 31 Keith, Kerry A            12 QUIK-PC                        1:38.37  
 32 Siegle, Emily A           11 SSS-PC                         1:38.94  
 33 Williams, Jondea C        11 UD-PC                          1:52.76  
 34 Stenback, Macaela R       11 UD-PC                          1:59.20  
 -- Sobbizadeh, Soriah A      12 UD-PC                               DQ  
 -- Peskett, Maureen E        12 WCAN-PC                             DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Torres, Elisa M           12 TERA-PC                        2:19.10  
  2 Prutton, Mariana C        12 TERA-PC                        2:22.02  
  3 Porcella, Katrin A        12 TERA-PC                        2:26.08  
  4 Chapman, Jillian A        12 TERA-PC                        2:32.88  
  5 Longtin, Elliot C         12 TERA-PC                        2:33.00  
  6 Eastland, Sarah L         12 SSS-PC                         2:34.34  
  7 O'Brien, Rachel N         11 TERA-PC                        2:35.37  
  8 Compton, Clair C          12 MONT-PC                        2:36.33  
  9 Xu, Katherina             11 TVA-PC                         2:37.97  
 10 Tresenrider, Amy M        11 SSS-PC                         2:39.29  
 11 Prutton, Diandra J        11 TERA-PC                        2:40.82  
 12 Wirick, Claire L          12 TVA-PC                         2:41.87  
 13 Sawicki, Ali Rose R       12 TVA-PC                         2:43.18  
 14 Duncan, Kelsey Z          12 CUDA-PC                        2:44.07  
 15 Johonson, Giulia G        12 CUDA-PC                        2:44.96  
 16 Cox, Kayla K              12 TVA-PC                         2:46.01  
 17 Rogers, Jessie M          11 SRN-PC                         2:48.04  
 18 Ramirez, Brenda V         12 TVA-PC                         2:51.47  
 19 Diaz, Toni A              11 TERA-PC                        2:52.37  
 20 McCartney, Amber N        12 QUIK-PC                        2:55.04  
 21 McFarlane, Miellette G    11 CUDA-PC                        2:55.49  
 22 Clark, Jillian K          11 UD-PC                          2:55.71  
 23 Bingham, Chelsea L        11 QUIK-PC                        2:59.41  
 24 Stark, Ashley R           12 UD-PC                          3:00.87  
 25 Greer, Katie N            12 SSS-PC                         3:02.40  
 26 Kumar, Kristy             11 TVA-PC                         3:02.47  
 27 Worden, Katie E           11 TERA-PC                        3:04.51  
 28 Summit, Mandi D           12 UD-PC                          3:04.60  
 29 Favilla, Daniela          12 UD-PC                          3:06.71  
 30 Call, Michelle S          11 MONT-PC                        3:12.54  
 31 Kennedy, Mollie P         12 QUIK-PC                        3:19.55  
 32 Hamilton, Christie M      11 AIA-PC                         3:20.23  
 33 Vlachos, Anthoula         12 UD-PC                          3:20.79  
 34 Georgantes, Angela M      12 SSS-PC                         3:21.61  
 35 Nommsen, Lacey J          12 QUIK-PC                        3:26.77  
 36 Keith, Kerry A            12 QUIK-PC                        3:35.35  
 -- Yamauchi, Penelope R      12 SRN-PC                              DQ  
 -- Morphew, Cayla A          12 QUIK-PC                             DQ  
 -- Ransford, Emily R         12 QUIK-PC                             DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Terrapins-PC  'Y'                                           1:53.45  
     1) Torres, Elisa M 12              2) Longtin, Elliot C 12           
     3) Prutton, Mariana C 12           4) Porcella, Katrin A 12          
  2 Twin Valley Acquatics-PC  'A'                               1:57.71  
     1) Gnoss, Alexandra P 12           2) Sawicki, Ali Rose R 12         
     3) Wirick, Claire L 12             4) Cox, Kayla K 12                
  3 Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                 1:58.74  
     1) Yamauchi, Penelope R 12         2) Rogers, Jessie M 11            
     3) Mezzanatto, Marissa A 11        4) Messer, Christine L 12         
  4 Piranha-PC  'A'                                             1:58.92  
     1) Blom, Alison M 11               2) Ransford, Emily R 12           
     3) Bingham, Chelsea L 11           4) Morphew, Cayla A 12            
  5 Terrapins-PC  'A'                                           1:59.31  
     1) Prutton, Diandra J 11           2) Bray, Erin R 12                
     3) Powers, Alexa D 11              4) O'Brien, Rachel N 11           
  6 Twin Valley Acquatics-PC  'B'                               2:08.12  
     1) O'Meara, Betsy B 12             2) Kumar, Kristy 11               
     3) Xu, Katherina 11                4) Fidler, Mary K 11              
  7 Piranha-PC  'B'                                             2:15.68  
     1) Kennedy, Mollie P 12            2) Keith, Kerry A 12              
     3) Nommsen, Lacey J 12             4) McCartney, Amber N 12          
  8 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      2:16.46  
     1) Favilla, Daniela 12             2) Clark, Jillian K 11            
     3) Summit, Mandi D 12              4) Stark, Ashley R 12             
  9 Ukiah Dolphins-PC  'B'                                      2:18.26  
     1) Cannon, Ellie B 12              2) Sobbizadeh, Soriah A 12        
     3) Vlachos, Anthoula 12            4) Sassen, Whitley N 12           
 10 Santa Rosa Neptunes-PC  'B'                                 2:21.84  
     1) Jones, Allison M 12             2) Rutten, Nicole M 12            
     3) Ripple, Zoey L 11               4) Hackett, Katelyn M 12          
 11 Wine Country Aquatics of Napa-PC  'A'                       2:26.13  
     1) Ryder, Lauren E 11              2) Peskett, Maureen E 12          
     3) Carlson, Kayla M 12             4) Witt, Emma K 11                
 12 Ukiah Dolphins-PC  'C'                                      2:57.21  
     1) Stenback, Macaela R 11          2) Khorry, Jane N 11              
     3) Williams, Jondea C 11           4) Blue, Leah B 11                
 
Girls 11-12 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                 4:54.11  
     1) Mezzanatto, Marissa A 11        2) Yamauchi, Penelope R 12        
     3) Messer, Christine L 12          4) Rogers, Jessie M 11            
  2 Twin Valley Acquatics-PC  'A'                               5:04.83  
     1) Wirick, Claire L 12             2) Cox, Kayla K 12                
     3) Xu, Katherina 11                4) Turrell, Megan Q 11            
  3 Piranha-PC  'A'                                             5:10.68  
     1) Ransford, Emily R 12            2) McCartney, Amber N 12          
     3) Blom, Alison M 11               4) Morphew, Cayla A 12            
  4 Sebastopol Sea Serpents-PC  'A'                             5:48.05  
     1) Greer, Katie N 12               2) Eastland, Sarah L 12           
     3) Ping Medvigy, Elyse D 12        4) Georgantes, Angela M 12        
  5 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      5:54.25  
     1) Favilla, Daniela 12             2) Stark, Ashley R 12             
     3) Summit, Mandi D 12              4) Sobbizadeh, Soriah A 12        
  6 Oakland Baracuda Aquatics-PC  'A'                           6:02.71  
     1) Duncan, Kelsey Z 12             2) McFarlane, Miellette G 11      
     3) Johonson, Giulia G 12           4) Holtz, Sarah E 11              
  7 Ukiah Dolphins-PC  'B'                                      6:56.80  
     1) Blue, Leah B 11                 2) Cannon, Ellie B 12             
     3) Stenback, Macaela R 11          4) Sassen, Whitley N 12           
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Yeung, Daphne H           13 UNAT-PC                          26.35  
  2 Phillips, Jocelyn A       13 WCAN-PC                          26.68  
  3 Stuhr, Allison B          13 SRN-PC                           27.64  
  4 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC                           27.66  
  5 Carey, Lea E              14 SRN-PC                           27.83  
  6 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC                           28.15  
  7 Madrigal, Amanda M        13 TERA-PC                          28.30  
  8 Malloy, Erin K            14 TVA-PC                           28.31  
  9 Artz, Lauren A            14 TERA-PC                          28.32  
 10 Bever, Katy A             13 OAPB-PC                          28.33  
 11 Sund, Flor                13 QUIK-PC                          28.39  
 12 Hartman, Erin E           14 SRN-PC                           28.44  
 13 Fedrick, Aileen E         14 TVA-PC                           28.67  
 14 Petroni, Natalie A        13 TVA-PC                           28.69  
 15 Ellis, Chelsea O          13 TERA-PC                          28.72  
 16 Rosenquist, Ashley M      14 WILL-PC                          28.95  
 17 Pedley, Christina L       14 AIA-PC                           29.35  
 18 Rust, Roxanne P           14 SSS-PC                           29.70  
 19 Langan, Leslie J          14 SSS-PC                           30.13  
 19 Pereira, Sara A           13 TVA-PC                           30.13  
 21 Mulvihill, Abby D         14 UD-PC                            30.80  
 22 Baldwin, Heather E        14 TVA-PC                           30.88  
 23 Segura, Lucienne E        13 SSS-PC                           30.94  
 24 Bishop, Lauren E          14 UD-PC                            31.01  
 25 Alexander, Nicole V       14 TVA-PC                           31.12  
 26 O'Donnell, Kate P         14 Oak Park Otters-PC               31.76  
 27 Lower, Alicia J           14 UD-PC                            32.15  
 28 Dyer, Melanie M           14 WCAN-PC                          32.46  
 29 Sallee, Jaimie M          13 SSS-PC                           32.64  
 30 Learn, Molly J            13 UD-PC                            32.79  
 31 Hurley, Natalie J         13 WCAN-PC                          33.14  
 32 Ziemba, Irene F           13 SSS-PC                           34.08  
 33 Stutsman, Natalie M       14 UD-PC                            34.33  
 34 Long, Victoria            13 TERA-PC                          35.00  
 35 Sperry, Jondie N          14 UD-PC                            35.63  
 36 Wipf, Michaelyn P         14 UD-PC                            37.80  
 37 Schramer, Laura L         14 UD-PC                            38.48  
 38 Chairez, Anna M           14 UD-PC                            43.65  
 39 Simonis, Kelly C          14 TVA-PC                           48.77  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carey, Lea E              14 SRN-PC                           57.24  
  2 Phillips, Jocelyn A       13 WCAN-PC                          58.24  
  3 Yeung, Daphne H           13 UNAT-PC                          59.17  
  4 Bever, Katy A             13 OAPB-PC                          59.26  
  5 Fedrick, Aileen E         14 TVA-PC                           59.67  
  6 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC                           59.75  
  7 Sund, Flor                13 QUIK-PC                        1:00.53  
  8 Hartman, Erin E           14 SRN-PC                         1:00.67  
  9 Petroni, Natalie A        13 TVA-PC                         1:00.76  
 10 Madrigal, Amanda M        13 TERA-PC                        1:00.86  
 11 Artz, Lauren A            14 TERA-PC                        1:01.06  
 12 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC                         1:01.59  
 13 Ellis, Chelsea O          13 TERA-PC                        1:02.22  
 14 Stuhr, Allison B          13 SRN-PC                         1:02.40  
 15 Malloy, Erin K            14 TVA-PC                         1:03.58  
 16 Pedley, Christina L       14 AIA-PC                         1:04.16  
 17 Rosenquist, Ashley M      14 WILL-PC                        1:04.18  
 18 Mulvihill, Abby D         14 UD-PC                          1:05.04  
 19 Ball, Chanel M            13 CUDA-PC                        1:05.13  
 20 Baldwin, Heather E        14 TVA-PC                         1:06.11  
 20 Thiele, Lizzy A           14 SRN-PC                         1:06.11  
 22 Alexander, Nicole V       14 TVA-PC                         1:06.14  
 23 Langan, Leslie J          14 SSS-PC                         1:07.18  
 24 Rust, Roxanne P           14 SSS-PC                         1:07.84  
 25 Pereira, Sara A           13 TVA-PC                         1:08.26  
 26 Bishop, Lauren E          14 UD-PC                          1:08.40  
 27 Dyer, Melanie M           14 WCAN-PC                        1:08.72  
 28 Lower, Alicia J           14 UD-PC                          1:10.25  
 29 Segura, Lucienne E        13 SSS-PC                         1:10.84  
 30 Sallee, Jaimie M          13 SSS-PC                         1:11.02  
 31 O'Donnell, Kate P         14 Oak Park Otters-PC             1:13.23  
 32 Hurley, Natalie J         13 WCAN-PC                        1:15.21  
 33 Learn, Molly J            13 UD-PC                          1:15.64  
 34 Stutsman, Natalie M       14 UD-PC                          1:19.73  
 35 Ziemba, Irene F           13 SSS-PC                         1:19.79  
 36 Long, Victoria            13 TERA-PC                        1:22.89  
 37 Wipf, Michaelyn P         14 UD-PC                          1:24.78  
 38 Sperry, Jondie N          14 UD-PC                          1:25.24  
 39 Schramer, Laura L         14 UD-PC                          1:31.18  
 -- Simonis, Kelly C          14 TVA-PC                              DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Yeung, Daphne H           13 UNAT-PC                        2:09.13  
  2 Fedrick, Aileen E         14 TVA-PC                         2:09.32  
  3 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC                         2:09.41  
  4 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC                         2:10.75  
  5 Madrigal, Amanda M        13 TERA-PC                        2:10.99  
  6 Bever, Katy A             13 OAPB-PC                        2:12.04  
  7 Phillips, Jocelyn A       13 WCAN-PC                        2:12.53  
  8 Petroni, Natalie A        13 TVA-PC                         2:13.36  
  9 Artz, Lauren A            14 TERA-PC                        2:14.41  
 10 Stuhr, Allison B          13 SRN-PC                         2:14.74  
 11 Sund, Flor                13 QUIK-PC                        2:17.85  
 12 Mulvihill, Abby D         14 UD-PC                          2:20.76  
 13 Ellis, Chelsea O          13 TERA-PC                        2:22.29  
 14 Baldwin, Heather E        14 TVA-PC                         2:23.14  
 15 Rosenquist, Ashley M      14 WILL-PC                        2:25.96  
 16 Dyer, Melanie M           14 WCAN-PC                        2:30.15  
 17 Segura, Lucienne E        13 SSS-PC                         2:32.08  
 18 Rust, Roxanne P           14 SSS-PC                         2:32.21  
 19 Lower, Alicia J           14 UD-PC                          2:33.86  
 20 Pereira, Sara A           13 TVA-PC                         2:37.46  
 21 Bishop, Lauren E          14 UD-PC                          2:37.68  
 22 Langan, Leslie J          14 SSS-PC                         2:37.86  
 23 Sallee, Jaimie M          13 SSS-PC                         2:39.73  
 24 Learn, Molly J            13 UD-PC                          2:40.18  
 25 Hurley, Natalie J         13 WCAN-PC                        2:43.15  
 26 Ziemba, Irene F           13 SSS-PC                         2:55.14  
 27 Long, Victoria            13 TERA-PC                        3:07.60  
 28 Chairez, Anna M           14 UD-PC                          3:50.67  
 -- Pedley, Christina L       14 AIA-PC                              DQ  
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Phillips, Jocelyn A       13 WCAN-PC                        5:41.60  
  2 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC                         5:48.58  
  3 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC                         5:49.74  
  4 Stuhr, Allison B          13 SRN-PC                         5:54.59  
  5 Sund, Flor                13 QUIK-PC                        6:03.50  
  6 Pedley, Christina L       14 AIA-PC                         6:04.04  
  7 Ball, Chanel M            13 CUDA-PC                        6:06.14  
  8 Diskin, Julia U           14 CUDA-PC                        6:14.26  
  9 Mulvihill, Abby D         14 UD-PC                          6:16.65  
 10 Dyer, Melanie M           14 WCAN-PC                        6:33.77  
 11 Rosenquist, Ashley M      14 WILL-PC                        6:45.34  
 12 Lower, Alicia J           14 UD-PC                          6:45.59  
 13 Langan, Leslie J          14 SSS-PC                         6:46.27  
 14 Learn, Molly J            13 UD-PC                          7:09.13  
 15 Hurley, Natalie J         13 WCAN-PC                        7:16.77  
 16 Ziemba, Irene F           13 SSS-PC                         7:35.25  
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Artz, Lauren A            14 TERA-PC                       19:21.76  
  2 Ball, Chanel M            13 CUDA-PC                       20:26.08  
  3 Sund, Flor                13 QUIK-PC                       20:57.16  
  4 Mulvihill, Abby D         14 UD-PC                         21:31.08  
  5 Lower, Alicia J           14 UD-PC                         23:51.47  
  6 Learn, Molly J            13 UD-PC                         25:02.94  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fedrick, Aileen E         14 TVA-PC                         1:07.18  
  2 Yeung, Daphne H           13 UNAT-PC                        1:07.99  
  3 Madrigal, Amanda M        13 TERA-PC                        1:08.10  
  4 Bever, Katy A             13 OAPB-PC                        1:08.26  
  5 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC                         1:09.35  
  6 Hartman, Erin E           14 SRN-PC                         1:09.48  
  7 Pedley, Christina L       14 AIA-PC                         1:11.37  
  8 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC                         1:11.78  
  9 Artz, Lauren A            14 TERA-PC                        1:11.86  
 10 Petroni, Natalie A        13 TVA-PC                         1:11.92  
 11 Malloy, Erin K            14 TVA-PC                         1:12.12  
 12 Stuhr, Allison B          13 SRN-PC                         1:12.51  
 13 Yahne, Karinne D          14 TERA-PC                        1:12.62  
 14 Langan, Leslie J          14 SSS-PC                         1:13.30  
 15 Ellis, Chelsea O          13 TERA-PC                        1:14.69  
 16 Rosenquist, Ashley M      14 WILL-PC                        1:16.14  
 17 Sund, Flor                13 QUIK-PC                        1:16.24  
 18 Phillips, Jocelyn A       13 WCAN-PC                        1:17.08  
 19 Pereira, Sara A           13 TVA-PC                         1:17.91  
 20 Sallee, Jaimie M          13 SSS-PC                         1:19.08  
 21 Bishop, Lauren E          14 UD-PC                          1:19.30  
 22 Rust, Roxanne P           14 SSS-PC                         1:20.25  
 23 Lower, Alicia J           14 UD-PC                          1:21.29  
 24 Learn, Molly J            13 UD-PC                          1:27.30  
 25 Segura, Lucienne E        13 SSS-PC                         1:28.50  
 26 Ziemba, Irene F           13 SSS-PC                         1:30.30  
 27 Hurley, Natalie J         13 WCAN-PC                        1:31.11  
 28 Schramer, Laura L         14 UD-PC                          1:34.59  
 29 O'Donnell, Kate P         14 Oak Park Otters-PC             1:34.60  
 30 Chairez, Anna M           14 UD-PC                          2:18.25  
 -- Mulvihill, Abby D         14 UD-PC                               DQ  
 -- Stutsman, Natalie M       14 UD-PC                               DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bever, Katy A             13 OAPB-PC                        2:29.46  
  2 Pedley, Christina L       14 AIA-PC                         2:31.42  
  3 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC                         2:32.35  
  4 Thiele, Lizzy A           14 SRN-PC                         2:33.10  
  5 Stuhr, Allison B          13 SRN-PC                         2:33.50  
  6 Malloy, Erin K            14 TVA-PC                         2:34.26  
  7 Ball, Chanel M            13 CUDA-PC                        2:36.52  
  8 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC                         2:37.80  
  9 Diskin, Julia U           14 CUDA-PC                        2:42.18  
 10 Alexander, Nicole V       14 TVA-PC                         2:42.19  
 11 Rosenquist, Ashley M      14 WILL-PC                        2:42.51  
 12 Sund, Flor                13 QUIK-PC                        2:44.12  
 13 Mulvihill, Abby D         14 UD-PC                          2:45.45  
 14 Bishop, Lauren E          14 UD-PC                          2:45.58  
 15 Phillips, Jocelyn A       13 WCAN-PC                        2:46.48  
 16 Hurley, Natalie J         13 WCAN-PC                        3:13.05  
 17 Chairez, Anna M           14 UD-PC                          4:49.55  
 -- Lower, Alicia J           14 UD-PC                               DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Baldwin, Heather E        14 TVA-PC                         1:15.40  
  2 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC                         1:15.45  
  3 Pedley, Christina L       14 AIA-PC                         1:19.52  
  4 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC                         1:20.17  
  5 Bishop, Lauren E          14 UD-PC                          1:20.40  
  6 Mulvihill, Abby D         14 UD-PC                          1:21.05  
  7 Rust, Roxanne P           14 SSS-PC                         1:23.47  
  8 Lower, Alicia J           14 UD-PC                          1:27.01  
  9 Ball, Chanel M            13 CUDA-PC                        1:27.49  
 10 Thiele, Lizzy A           14 SRN-PC                         1:28.88  
 11 Diskin, Julia U           14 CUDA-PC                        1:29.41  
 12 Phillips, Jocelyn A       13 WCAN-PC                        1:29.53  
 12 Rosenquist, Ashley M      14 WILL-PC                        1:29.53  
 14 Sund, Flor                13 QUIK-PC                        1:30.17  
 15 Segura, Lucienne E        13 SSS-PC                         1:33.70  
 16 Sallee, Jaimie M          13 SSS-PC                         1:34.35  
 17 Dyer, Melanie M           14 WCAN-PC                        1:36.04  
 18 Learn, Molly J            13 UD-PC                          1:43.69  
 19 Ziemba, Irene F           13 SSS-PC                         1:45.76  
 20 O'Donnell, Kate P         14 Oak Park Otters-PC             1:46.96  
 21 Hurley, Natalie J         13 WCAN-PC                        1:48.40  
 22 Chairez, Anna M           14 UD-PC                          2:15.00  
 -- Stutsman, Natalie M       14 UD-PC                               DQ  
 -- Wipf, Michaelyn P         14 UD-PC                               DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Baldwin, Heather E        14 TVA-PC                         2:41.29  
  2 Yeung, Daphne H           13 UNAT-PC                        2:41.69  
  3 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC                         2:43.19  
  4 Madrigal, Amanda M        13 TERA-PC                        2:46.74  
  5 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC                         2:49.24  
  6 Artz, Lauren A            14 TERA-PC                        2:50.39  
  7 Mulvihill, Abby D         14 UD-PC                          2:51.53  
  8 Pedley, Christina L       14 AIA-PC                         2:51.65  
  9 Fedrick, Aileen E         14 TVA-PC                         2:53.77  
 10 Pereira, Sara A           13 TVA-PC                         2:55.78  
 11 Bishop, Lauren E          14 UD-PC                          3:00.56  
 12 Rust, Roxanne P           14 SSS-PC                         3:01.17  
 13 Lower, Alicia J           14 UD-PC                          3:02.19  
 14 Ellis, Chelsea O          13 TERA-PC                        3:03.21  
 15 Yahne, Karinne D          14 TERA-PC                        3:05.60  
 16 Ball, Chanel M            13 CUDA-PC                        3:05.83  
 17 Alexander, Nicole V       14 TVA-PC                         3:10.14  
 18 Phillips, Jocelyn A       13 WCAN-PC                        3:11.86  
 19 Rosenquist, Ashley M      14 WILL-PC                        3:17.19  
 20 Segura, Lucienne E        13 SSS-PC                         3:18.48  
 21 Dyer, Melanie M           14 WCAN-PC                        3:33.73  
 22 Ziemba, Irene F           13 SSS-PC                         3:47.60  
 23 Hurley, Natalie J         13 WCAN-PC                        4:05.03  
 -- Long, Victoria            13 TERA-PC                             DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bever, Katy A             13 OAPB-PC                        1:09.99  
  2 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC                         1:10.25  
  3 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC                         1:10.58  
  4 Stuhr, Allison B          13 SRN-PC                         1:11.75  
  5 Sund, Flor                13 QUIK-PC                        1:13.24  
  6 Pedley, Christina L       14 AIA-PC                         1:14.13  
  7 Mulvihill, Abby D         14 UD-PC                          1:15.50  
  8 Baldwin, Heather E        14 TVA-PC                         1:16.59  
  9 Diskin, Julia U           14 CUDA-PC                        1:16.71  
 10 Langan, Leslie J          14 SSS-PC                         1:17.76  
 11 Phillips, Jocelyn A       13 WCAN-PC                        1:19.96  
 12 Ball, Chanel M            13 CUDA-PC                        1:21.04  
 13 Rust, Roxanne P           14 SSS-PC                         1:21.20  
 14 Rosenquist, Ashley M      14 WILL-PC                        1:23.08  
 15 Sallee, Jaimie M          13 SSS-PC                         1:23.87  
 16 Bishop, Lauren E          14 UD-PC                          1:26.10  
 17 Lower, Alicia J           14 UD-PC                          1:28.37  
 18 O'Donnell, Kate P         14 Oak Park Otters-PC             1:33.52  
 19 Learn, Molly J            13 UD-PC                          1:34.09  
 20 Ziemba, Irene F           13 SSS-PC                         1:43.01  
 -- Hurley, Natalie J         13 WCAN-PC                             DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC                         2:32.72  
  2 Bever, Katy A             13 OAPB-PC                        2:34.98  
  3 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC                         2:38.42  
  4 Madrigal, Amanda M        13 TERA-PC                        2:39.15  
  5 Pedley, Christina L       14 AIA-PC                         2:43.21  
  6 Mulvihill, Abby D         14 UD-PC                          2:48.29  
  7 Yahne, Karinne D          14 TERA-PC                        2:57.21  
  8 Sund, Flor                13 QUIK-PC                        2:58.70  
  9 Phillips, Jocelyn A       13 WCAN-PC                        3:00.93  
 10 Lower, Alicia J           14 UD-PC                          3:12.16  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC                         2:25.60  
  2 Madrigal, Amanda M        13 TERA-PC                        2:26.85  
  3 Fedrick, Aileen E         14 TVA-PC                         2:28.08  
  4 Artz, Lauren A            14 TERA-PC                        2:28.83  
  5 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC                         2:30.53  
  6 Petroni, Natalie A        13 TVA-PC                         2:31.13  
  7 Carey, Lea E              14 SRN-PC                         2:32.57  
  8 Bever, Katy A             13 OAPB-PC                        2:33.32  
  9 Pedley, Christina L       14 AIA-PC                         2:34.22  
 10 Stuhr, Allison B          13 SRN-PC                         2:34.38  
 11 Baldwin, Heather E        14 TVA-PC                         2:34.52  
 12 Malloy, Erin K            14 TVA-PC                         2:36.73  
 13 Thiele, Lizzy A           14 SRN-PC                         2:37.18  
 14 Hartman, Erin E           14 SRN-PC                         2:37.46  
 15 Mulvihill, Abby D         14 UD-PC                          2:38.09  
 16 Phillips, Jocelyn A       13 WCAN-PC                        2:38.56  
 17 Ellis, Chelsea O          13 TERA-PC                        2:38.96  
 18 Sund, Flor                13 QUIK-PC                        2:39.22  
 19 Ball, Chanel M            13 CUDA-PC                        2:39.26  
 20 Rosenquist, Ashley M      14 WILL-PC                        2:45.36  
 21 Yahne, Karinne D          14 TERA-PC                        2:47.38  
 22 Alexander, Nicole V       14 TVA-PC                         2:47.64  
 23 Bishop, Lauren E          14 UD-PC                          2:48.72  
 24 Lower, Alicia J           14 UD-PC                          2:48.88  
 25 Rust, Roxanne P           14 SSS-PC                         2:50.35  
 26 Sallee, Jaimie M          13 SSS-PC                         2:51.27  
 27 Learn, Molly J            13 UD-PC                          3:01.87  
 28 Hurley, Natalie J         13 WCAN-PC                        3:15.46  
 29 O'Donnell, Kate P         14 Oak Park Otters-PC             3:17.59  
 30 Ziemba, Irene F           13 SSS-PC                         3:20.81  
 31 Simonis, Kelly C          14 TVA-PC                         4:34.97  
 -- Dyer, Melanie M           14 WCAN-PC                             DQ  
 -- Langan, Leslie J          14 SSS-PC                              DQ  
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC                         5:06.54  
  2 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC                         5:10.33  
  3 Madrigal, Amanda M        13 TERA-PC                        5:11.14  
  4 Fedrick, Aileen E         14 TVA-PC                         5:14.56  
  5 Yeung, Daphne H           13 UNAT-PC                        5:18.25  
  6 Artz, Lauren A            14 TERA-PC                        5:19.16  
  7 Pedley, Christina L       14 AIA-PC                         5:19.55  
  8 Mulvihill, Abby D         14 UD-PC                          5:39.56  
  9 Phillips, Jocelyn A       13 WCAN-PC                        5:40.93  
 10 Rosenquist, Ashley M      14 WILL-PC                        5:53.65  
 10 Alexander, Nicole V       14 TVA-PC                         5:53.65  
 12 Lower, Alicia J           14 UD-PC                          6:04.05  
 13 Bishop, Lauren E          14 UD-PC                          6:13.18  
 -- Yahne, Karinne D          14 TERA-PC                             DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Twin Valley Acquatics-PC  'A'                               1:55.61  
     1) Petroni, Natalie A 13           2) Malloy, Erin K 14              
     3) Thrower, Lulu J 13              4) Fedrick, Aileen E 14           
  2 Sebastopol Sea Serpents-PC  'A'                             1:58.77  
     1) Langan, Leslie J 14             2) Sallee, Jaimie M 13            
  3 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      2:07.88  
     1) Mulvihill, Abby D 14            2) Bishop, Lauren E 14            
     3) Lower, Alicia J 14              4) Learn, Molly J 13              
  4 Ukiah Dolphins-PC  'B'                                      2:28.98  
     1) Stutsman, Natalie M 14          2) Sperry, Jondie N 14            
     3) Wipf, Michaelyn P 14            4) Schramer, Laura L 14           
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Twin Valley Acquatics-PC  'A'                               4:11.09  
     1) Petroni, Natalie A 13           2) Malloy, Erin K 14              
     3) Fedrick, Aileen E 14            4) Thrower, Lulu J 13             
  2 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      4:48.00  
     1) Bishop, Lauren E 14             2) Learn, Molly J 13              
     3) Lower, Alicia J 14              4) Mulvihill, Abby D 14           
  3 Ukiah Dolphins-PC  'B'                                      5:39.91  
     1) Stutsman, Natalie M 14          2) Wipf, Michaelyn P 14           
     3) Sperry, Jondie N 14             4) Schramer, Laura L 14           
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Twin Valley Acquatics-PC  'A'                               2:06.31  
     1) Fedrick, Aileen E 14            2) Baldwin, Heather E 14          
     3) Petroni, Natalie A 13           4) Malloy, Erin K 14              
  2 Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                 2:07.96  
     1) Thiele, Lizzy A 14              2) Hartman, Erin E 14             
     3) Stuhr, Allison B 13             4) Carey, Lea E 14                
  3 Sebastopol Sea Serpents-PC  'A'                             2:16.24  
     1) Langan, Leslie J 14             2) Rust, Roxanne P 14             
     3) Sallee, Jaimie M 13             4) Segura, Lucienne E 13          
  4 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      2:26.48  
     1) Lower, Alicia J 14              2) Bishop, Lauren E 14            
     3) Mulvihill, Abby D 14            4) Learn, Molly J 13              
  5 Twin Valley Acquatics-PC  'B'                               2:36.21  
     1) Alexander, Nicole V 14          2) Thrower, Lulu J 13             
     3) Pereira, Sara A 13              4) Simonis, Kelly C 14            
 -- Ukiah Dolphins-PC  'B'                                           DQ  
     1) Schramer, Laura L 14            2) Sperry, Jondie N 14            
     3) Wipf, Michaelyn P 14            4) Stutsman, Natalie M 14         
 
Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Twin Valley Acquatics-PC  'A'                               4:58.00  
     1) Petroni, Natalie A 13           2) Baldwin, Heather E 14          
     3) Pereira, Sara A 13              4) Malloy, Erin K 14              
  2 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      5:22.40  
     1) Lower, Alicia J 14              2) Bishop, Lauren E 14            
     3) Mulvihill, Abby D 14            4) Learn, Molly J 13              
 
Girls 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC                          26.26  
  2 Medved, Emily M           15 AIA-PC                           26.73  
  3 Gima, Shannon E           16 AIA-PC                           27.44  
  4 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC                           27.56  
  4 Pasternak, Tess A         15 UD-PC                            27.56  
  6 Hughes, Emily W           16 Oak Park Otters-PC               27.84  
  7 Sallee, Maria D           15 SSS-PC                           27.96  
  8 Posadas, Danielle N       16 QUIK-PC                          28.25  
  9 Flud, Nicole L            16 TERA-PC                          28.48  
 10 Brogan, Katy M            15 CUDA-PC                          28.56  
 11 Peskett, Kelsie R         16 WCAN-PC                          28.59  
 12 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC                          28.84  
 13 Thiele, Tasha M           16 SRN-PC                           29.35  
 14 Hale, Jennifer J          15 SSS-PC                           29.80  
 15 Ng, Michelle E            15 AIA-PC                           30.56  
 16 Deason, Andrea M          15 QUIK-PC                          30.61  
 17 Pereira, Amy M            16 TVA-PC                           30.92  
 18 Siegle, Katie R           16 SSS-PC                           31.60  
 19 Rosichan, Ashlee L        15 QUIK-PC                          32.04  
 20 Atig, Nadia               15 QUIK-PC                          32.09  
 21 Simonis, Kate C           15 TVA-PC                           32.12  
 22 Bailey, Kaitlynn R        15 WCAN-PC                          32.13  
 23 Kennedy, Brena M          15 QUIK-PC                          33.24  
 24 Summit, Megan J           15 UD-PC                            34.10  
 25 James, Amanda M           16 WCAN-PC                          34.14  
 
Girls 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Medved, Emily M           15 AIA-PC                           57.61  
  2 Pasternak, Tess A         15 UD-PC                            58.69  
  3 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC                          58.84  
  4 Gima, Shannon E           16 AIA-PC                           59.15  
  5 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC                         1:00.21  
  6 Flud, Nicole L            16 TERA-PC                        1:01.14  
  7 Hughes, Emily W           16 Oak Park Otters-PC             1:01.38  
  8 Thiele, Tasha M           16 SRN-PC                         1:01.59  
  9 Brogan, Katy M            15 CUDA-PC                        1:01.97  
 10 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC                        1:02.03  
 11 Peskett, Kelsie R         16 WCAN-PC                        1:02.17  
 12 Pereira, Amy M            16 TVA-PC                         1:03.61  
 13 Olin, Lauren E            16 SRN-PC                         1:04.50  
 14 Hale, Jennifer J          15 SSS-PC                         1:04.59  
 15 Khoury, Seema N           16 UD-PC                          1:06.07  
 16 Ng, Michelle E            15 AIA-PC                         1:07.09  
 17 Siegle, Katie R           16 SSS-PC                         1:07.64  
 18 Deason, Andrea M          15 QUIK-PC                        1:07.90  
 19 Rosichan, Ashlee L        15 QUIK-PC                        1:08.97  
 20 Simonis, Kate C           15 TVA-PC                         1:10.61  
 21 Kennedy, Brena M          15 QUIK-PC                        1:13.93  
 22 Bailey, Kaitlynn R        15 WCAN-PC                        1:15.43  
 23 Summit, Megan J           15 UD-PC                          1:17.23  
 24 James, Amanda M           16 WCAN-PC                        1:17.28  
 
Girls 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC                         2:07.76  
  2 Pasternak, Tess A         15 UD-PC                          2:09.83  
  3 Brogan, Katy M            15 CUDA-PC                        2:10.09  
  4 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC                        2:10.66  
  5 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC                        2:11.97  
  6 Medved, Emily M           15 AIA-PC                         2:12.35  
  7 Flud, Nicole L            16 TERA-PC                        2:14.11  
  8 Peskett, Kelsie R         16 WCAN-PC                        2:14.19  
  9 Sallee, Maria D           15 SSS-PC                         2:15.07  
 10 Pereira, Amy M            16 TVA-PC                         2:17.50  
 11 Deason, Andrea M          15 QUIK-PC                        2:22.48  
 12 Ng, Michelle E            15 AIA-PC                         2:23.87  
 13 Hale, Jennifer J          15 SSS-PC                         2:24.34  
 14 Hughes, Emily W           16 Oak Park Otters-PC             2:24.82  
 15 Khoury, Seema N           16 UD-PC                          2:25.96  
 16 Siegle, Katie R           16 SSS-PC                         2:26.86  
 17 Atig, Nadia               15 QUIK-PC                        2:34.17  
 18 Bailey, Kaitlynn R        15 WCAN-PC                        2:46.25  
 19 Summit, Megan J           15 UD-PC                          2:55.05  
 
Girls 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pasternak, Tess A         15 UD-PC                          5:32.72  
  2 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC                         5:41.61  
  3 Peskett, Kelsie R         16 WCAN-PC                        5:44.77  
  4 Medved, Emily M           15 AIA-PC                         5:47.46  
  5 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC                        5:51.46  
  6 Sallee, Maria D           15 SSS-PC                         5:57.85  
  7 Brogan, Katy M            15 CUDA-PC                        6:00.91  
  8 Hale, Jennifer J          15 SSS-PC                         6:23.78  
  9 Rosichan, Ashlee L        15 QUIK-PC                        6:31.56  
 10 Siegle, Katie R           16 SSS-PC                         6:36.32  
 11 Simonis, Kate C           15 TVA-PC                         6:36.37  
 12 James, Amanda M           16 WCAN-PC                        7:15.07  
 13 Summit, Megan J           15 UD-PC                          7:36.22  
 
Women 15-16 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pasternak, Tess A         15 UD-PC                         19:32.99  
  2 Peskett, Kelsie R         16 WCAN-PC                       20:36.45  
  3 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC                       20:39.34  
  4 Summit, Megan J           15 UD-PC                         26:52.47  
 
Girls 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pasternak, Tess A         15 UD-PC                          1:03.45  
  2 Medved, Emily M           15 AIA-PC                         1:04.51  
  3 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC                        1:05.05  
  4 Sallee, Maria D           15 SSS-PC                         1:05.42  
  5 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC                         1:05.50  
  6 Gima, Shannon E           16 AIA-PC                         1:07.43  
  7 Posadas, Danielle N       16 QUIK-PC                        1:12.06  
  8 Peskett, Kelsie R         16 WCAN-PC                        1:12.92  
  9 Ng, Michelle E            15 AIA-PC                         1:14.88  
 10 Brogan, Katy M            15 CUDA-PC                        1:15.14  
 11 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC                        1:15.92  
 12 Flud, Nicole L            16 TERA-PC                        1:15.98  
 13 Hughes, Emily W           16 Oak Park Otters-PC             1:17.07  
 14 Pereira, Amy M            16 TVA-PC                         1:17.09  
 15 Siegle, Katie R           16 SSS-PC                         1:19.10  
 16 Deason, Andrea M          15 QUIK-PC                        1:20.24  
 17 Rosichan, Ashlee L        15 QUIK-PC                        1:21.72  
 18 Simonis, Kate C           15 TVA-PC                         1:23.83  
 19 James, Amanda M           16 WCAN-PC                        1:27.25  
 20 Summit, Megan J           15 UD-PC                          1:35.81  
 -- Kennedy, Brena M          15 QUIK-PC                             DQ  
 
Girls 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pasternak, Tess A         15 UD-PC                          2:17.52  
  2 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC                        2:20.12  
  3 Medved, Emily M           15 AIA-PC                         2:21.86  
  4 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC                         2:22.23  
  5 Gima, Shannon E           16 AIA-PC                         2:25.57  
  6 Ng, Michelle E            15 AIA-PC                         2:41.10  
  7 Brogan, Katy M            15 CUDA-PC                        2:41.44  
  8 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC                        2:45.42  
  9 James, Amanda M           16 WCAN-PC                        3:12.70  
 -- Sallee, Maria D           15 SSS-PC                              DQ  
 
Girls 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sallee, Maria D           15 SSS-PC                         1:15.01  
  2 Simonis, Kate C           15 TVA-PC                         1:16.94  
  3 Pasternak, Tess A         15 UD-PC                          1:18.16  
  4 Thiele, Tasha M           16 SRN-PC                         1:19.22  
  5 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC                        1:19.24  
  6 Gima, Shannon E           16 AIA-PC                         1:19.78  
  7 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC                         1:19.81  
  8 Ng, Michelle E            15 AIA-PC                         1:23.58  
  9 Peskett, Kelsie R         16 WCAN-PC                        1:24.75  
 10 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC                        1:28.45  
 11 Brogan, Katy M            15 CUDA-PC                        1:30.93  
 12 Siegle, Katie R           16 SSS-PC                         1:32.32  
 13 Summit, Megan J           15 UD-PC                          1:34.05  
 
Girls 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sallee, Maria D           15 SSS-PC                         2:39.18  
  2 Pasternak, Tess A         15 UD-PC                          2:41.81  
  3 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC                         2:48.74  
  4 Simonis, Kate C           15 TVA-PC                         2:54.61  
  5 Brogan, Katy M            15 CUDA-PC                        2:54.73  
  6 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC                        2:55.12  
  7 Pereira, Amy M            16 TVA-PC                         2:56.44  
  8 Flud, Nicole L            16 TERA-PC                        2:58.89  
  9 Ng, Michelle E            15 AIA-PC                         3:00.60  
 10 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC                        3:02.06  
 11 Hughes, Emily W           16 Oak Park Otters-PC             3:06.97  
 12 Deason, Andrea M          15 QUIK-PC                        3:16.41  
 13 Siegle, Katie R           16 SSS-PC                         3:17.64  
 14 Bailey, Kaitlynn R        15 WCAN-PC                        3:21.02  
 
Girls 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gima, Shannon E           16 AIA-PC                         1:04.54  
  2 Medved, Emily M           15 AIA-PC                         1:05.48  
  3 Thiele, Tasha M           16 SRN-PC                         1:05.50  
  4 Pasternak, Tess A         15 UD-PC                          1:05.98  
  5 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC                         1:08.22  
  6 Sallee, Maria D           15 SSS-PC                         1:11.73  
  7 Peskett, Kelsie R         16 WCAN-PC                        1:14.72  
  8 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC                        1:16.02  
  9 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC                        1:16.54  
 10 Ng, Michelle E            15 AIA-PC                         1:21.35  
 11 Siegle, Katie R           16 SSS-PC                         1:24.07  
 12 Summit, Megan J           15 UD-PC                          1:32.54  
 -- James, Amanda M           16 WCAN-PC                             DQ  
 
Girls 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gima, Shannon E           16 AIA-PC                         2:23.86  
  2 Pasternak, Tess A         15 UD-PC                          2:26.12  
  3 Medved, Emily M           15 AIA-PC                         2:34.78  
  4 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC                        2:41.28  
 
Girls 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pasternak, Tess A         15 UD-PC                          2:21.36  
  2 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC                         2:24.47  
  3 Gima, Shannon E           16 AIA-PC                         2:25.45  
  4 Medved, Emily M           15 AIA-PC                         2:27.57  
  5 Thiele, Tasha M           16 SRN-PC                         2:28.90  
  6 Sallee, Maria D           15 SSS-PC                         2:28.99  
  7 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC                        2:32.19  
  8 Pereira, Amy M            16 TVA-PC                         2:35.99  
  9 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC                        2:36.00  
 10 Hale, Jennifer J          15 SSS-PC                         2:37.09  
 11 Peskett, Kelsie R         16 WCAN-PC                        2:38.10  
 12 Flud, Nicole L            16 TERA-PC                        2:38.45  
 13 Ng, Michelle E            15 AIA-PC                         2:40.80  
 14 Siegle, Katie R           16 SSS-PC                         2:45.12  
 15 Olin, Lauren E            16 SRN-PC                         2:45.24  
 16 Simonis, Kate C           15 TVA-PC                         2:46.79  
 17 Hughes, Emily W           16 Oak Park Otters-PC             2:48.40  
 18 Deason, Andrea M          15 QUIK-PC                        2:48.80  
 19 Khoury, Seema N           16 UD-PC                          2:57.23  
 20 Bailey, Kaitlynn R        15 WCAN-PC                        3:06.97  
 21 James, Amanda M           16 WCAN-PC                        3:08.89  
 22 Summit, Megan J           15 UD-PC                          3:12.30  
 -- Kennedy, Brena M          15 QUIK-PC                             DQ  
 
Girls 15-16 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC                         5:01.66  
  2 Pasternak, Tess A         15 UD-PC                          5:10.75  
  3 Gima, Shannon E           16 AIA-PC                         5:11.29  
  4 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC                        5:26.80  
  5 Pereira, Amy M            16 TVA-PC                         5:34.02  
  6 Flud, Nicole L            16 TERA-PC                        5:49.79  
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      1:44.75  
     1) Pasternak, Tess A 15            2) Pasternak, Natasja M 18        
     3) Ouellette, Lesley M 17          4) Wilson, Teresa L 17            
 
Girls 15-18 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      3:45.56  
     1) Pasternak, Tess A 15            2) Pasternak, Natasja M 18        
     3) Ouellette, Lesley M 17          4) Wilson, Teresa L 17            
  2 Alameda Islanders-PC  'A'                                   3:49.06  
     1) Bond, Jennifer J 15             2) Medved, Emily M 15             
     3) Gima, Shannon E 16              4) Radecke, Jennifer D 17         
 -- Piranha-PC  'A'                                                  DQ  
     1) Deason, Andrea M 15             2) Kennedy, Brena M 15            
     3) Atig, Nadia 15                  4) Posadas, Danielle N 16         
 
Girls 15-18 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      4:14.15  
     1) Pasternak, Tess A 15            2) Ouellette, Lesley M 17         
     3) Pasternak, Natasja M 18         4) Wilson, Teresa L 17            
  2 Piranha-PC  'A'                                             5:24.11  
     1) Deason, Andrea M 15             2) Robinette, Kaci L 17           
     3) Atig, Nadia 15                  4) Rosichan, Ashlee L 15          
 -- Alameda Islanders-PC  'A'                                        DQ  
     1) Gima, Shannon E 16              2) Radecke, Jennifer D 17         
     3) Medved, Emily M 15              4) Bond, Jennifer J 15            
 -- Sebastopol Sea Serpents-PC  'A'                                  DQ  
     1) Mays, Whitney A 18              2) Siegle, Katie R 16             
     3) Sallee, Maria D 15              4) Hale, Jennifer J 15            
 
Girls 13-18 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      8:22.42  
     1) Wilson, Teresa L 17             2) Pasternak, Tess A 15           
     3) Pasternak, Natasja M 18         4) Ouellette, Lesley M 17         
  2 Alameda Islanders-PC  'B'                                   8:46.27  
     1) Kennedy, Maddie A 13            2) Vaughan, Jessica L 14          
     3) Bond, Jennifer J 15             4) Medved, Emily M 15             
  3 Twin Valley Acquatics-PC  'A'                               9:12.04  
     1) Malloy, Erin K 14               2) Pereira, Amy M 16              
     3) Baldwin, Heather E 14           4) Simonis, Kate C 15             
  4 Ukiah Dolphins-PC  'B'                                     10:15.85  
     1) Mulvihill, Abby D 14            2) Bishop, Lauren E 14            
     3) Lower, Alicia J 14              4) Learn, Molly J 13              
  5 Ukiah Dolphins-PC  'C'                                     14:58.75  
     1) Summit, Megan J 15              2) Wipf, Michaelyn P 14           
     3) Chairez, Anna M 14              4) Mulvihill, Molly A 17          
 -- Alameda Islanders-PC  'A'                                        DQ  
     1) Radecke, Jennifer D 17          2) Pedley, Christina L 14         
     3) Ng, Michelle E 15               4) Gima, Shannon E 16             
 
Girls 17 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Radecke, Jennifer D       17 AIA-PC                           25.44  
  2 Ouellette, Lesley M       17 UD-PC                            25.59  
  3 Wilson, Teresa L          17 UD-PC                            25.65  
  4 Pasternak, Natasja M      18 UD-PC                            27.51  
  5 Bratberg, Amanda F        17 SRN-PC                           28.40  
  6 Grimm, Erin L             17 SRN-PC                           29.20  
  7 Mays, Whitney A           18 SSS-PC                           30.14  
  8 McMahan, Alison J         17 SRN-PC                           30.23  
  9 Boldt, Erin E             17 SRN-PC                           30.28  
 10 Trappe, Christina N       17 SSS-PC                           31.16  
 11 Panttaja, Lilja R         17 UD-PC                            31.17  
 12 Mulvihill, Molly A        17 UD-PC                          1:11.97  
 -- Sallee, Vanessa B         19 UNAT-PC                         X26.63  
 
Girls 17 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Teresa L          17 UD-PC                            54.01  
  2 Radecke, Jennifer D       17 AIA-PC                           54.76  
  3 Ouellette, Lesley M       17 UD-PC                            56.09  
  4 Pasternak, Natasja M      18 UD-PC                            59.82  
  5 Grimm, Erin L             17 SRN-PC                         1:01.16  
  6 Panttaja, Lilja R         17 UD-PC                          1:04.93  
  7 Mays, Whitney A           18 SSS-PC                         1:05.39  
  8 Boldt, Erin E             17 SRN-PC                         1:06.88  
  9 McMahan, Alison J         17 SRN-PC                         1:09.04  
 10 Trappe, Christina N       17 SSS-PC                         1:09.78  
 11 Mulvihill, Molly A        17 UD-PC                          2:26.71  
 -- Sallee, Vanessa B         19 UNAT-PC                       X1:01.67  
 
Girls 17 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Radecke, Jennifer D       17 AIA-PC                         1:58.17  
  2 Ouellette, Lesley M       17 UD-PC                          2:00.05  
  3 Wilson, Teresa L          17 UD-PC                          2:00.17  
  4 Pasternak, Natasja M      18 UD-PC                          2:11.42  
  5 Bratberg, Amanda F        17 SRN-PC                         2:14.57  
  6 Trappe, Christina N       17 SSS-PC                         2:26.79  
  7 Johnson, Elizabeth        17 HSC-PC                         2:38.79  
  8 Mulvihill, Molly A        17 UD-PC                          5:02.58  
 
Girls 17 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Radecke, Jennifer D       17 AIA-PC                         5:18.39  
  2 Ouellette, Lesley M       17 UD-PC                          5:21.95  
  3 Wilson, Teresa L          17 UD-PC                          5:22.61  
  4 Pasternak, Natasja M      18 UD-PC                          5:52.46  
  5 Mays, Whitney A           18 SSS-PC                         6:14.30  
  6 Mulvihill, Molly A        17 UD-PC                         12:54.44  
 
Women 17 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ouellette, Lesley M       17 UD-PC                         18:54.63  
  2 Pasternak, Natasja M      18 UD-PC                         21:26.13  
  3 Johnson, Elizabeth        17 HSC-PC                        24:07.07  
 
Girls 17 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Radecke, Jennifer D       17 AIA-PC                         1:00.04  
  2 Wilson, Teresa L          17 UD-PC                          1:04.37  
  3 Ouellette, Lesley M       17 UD-PC                          1:04.95  
  4 Boldt, Erin E             17 SRN-PC                         1:09.99  
  5 Pasternak, Natasja M      18 UD-PC                          1:10.72  
  6 McMahan, Alison J         17 SRN-PC                         1:17.61  
  7 Mays, Whitney A           18 SSS-PC                         1:18.00  
  8 Trappe, Christina N       17 SSS-PC                         1:18.35  
  9 Johnson, Elizabeth        17 HSC-PC                         1:30.17  
 -- Sallee, Vanessa B         19 UNAT-PC                       X1:03.26  
 
Girls 17 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Radecke, Jennifer D       17 AIA-PC                         2:13.70  
  2 Wilson, Teresa L          17 UD-PC                          2:17.47  
  3 Ouellette, Lesley M       17 UD-PC                          2:21.42  
  4 Pasternak, Natasja M      18 UD-PC                          2:31.32  
  5 Boldt, Erin E             17 SRN-PC                         2:34.91  
  6 Trappe, Christina N       17 SSS-PC                         2:42.81  
 -- Sallee, Vanessa B         19 UNAT-PC                       X2:18.11  
 
Girls 17 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ouellette, Lesley M       17 UD-PC                          1:09.75  
  2 Radecke, Jennifer D       17 AIA-PC                         1:12.59  
  3 Pasternak, Natasja M      18 UD-PC                          1:13.00  
  4 Wilson, Teresa L          17 UD-PC                          1:14.66  
  5 Mays, Whitney A           18 SSS-PC                         1:24.98  
  6 Robinette, Kaci L         17 QUIK-PC                        1:26.97  
  7 Trappe, Christina N       17 SSS-PC                         1:28.88  
 -- Sallee, Vanessa B         19 UNAT-PC                       X1:11.54  
 
Girls 17 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ouellette, Lesley M       17 UD-PC                          2:33.02  
  2 Radecke, Jennifer D       17 AIA-PC                         2:34.00  
  3 Pasternak, Natasja M      18 UD-PC                          2:38.81  
  4 Wilson, Teresa L          17 UD-PC                          2:41.45  
  5 Trappe, Christina N       17 SSS-PC                         3:01.95  
  6 Johnson, Elizabeth        17 HSC-PC                         3:25.64  
 
Girls 17 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Radecke, Jennifer D       17 AIA-PC                         1:00.25  
  2 Wilson, Teresa L          17 UD-PC                          1:02.35  
  3 Ouellette, Lesley M       17 UD-PC                          1:04.31  
  4 Pasternak, Natasja M      18 UD-PC                          1:06.94  
  5 Mays, Whitney A           18 SSS-PC                         1:17.52  
 -- Sallee, Vanessa B         19 UNAT-PC                       X1:03.54  
 -- Mulvihill, Molly A        17 UD-PC                               DQ  
 
Girls 17 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Radecke, Jennifer D       17 AIA-PC                         2:14.72  
  2 Wilson, Teresa L          17 UD-PC                          2:16.71  
  3 Pasternak, Natasja M      18 UD-PC                          2:27.45  
  4 Johnson, Elizabeth        17 HSC-PC                         3:25.82  
 -- Mulvihill, Molly A        17 UD-PC                               DQ  
 
Girls 17 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Radecke, Jennifer D       17 AIA-PC                         2:13.54  
  2 Ouellette, Lesley M       17 UD-PC                          2:16.26  
  3 Wilson, Teresa L          17 UD-PC                          2:19.75  
  4 Pasternak, Natasja M      18 UD-PC                          2:23.00  
  5 Grimm, Erin L             17 SRN-PC                         2:26.31  
  6 Mays, Whitney A           18 SSS-PC                         2:38.72  
  7 McMahan, Alison J         17 SRN-PC                         2:52.41  
  8 Johnson, Elizabeth        17 HSC-PC                         3:11.00  
 -- Mulvihill, Molly A        17 UD-PC                               DQ  
 
Girls 17 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Radecke, Jennifer D       17 AIA-PC                         4:44.30  
  2 Ouellette, Lesley M       17 UD-PC                          4:53.34  
  3 Wilson, Teresa L          17 UD-PC                          4:54.93  
  4 Pasternak, Natasja M      18 UD-PC                          5:13.30  
  5 Johnson, Elizabeth        17 HSC-PC                         6:31.41  
 -- Mulvihill, Molly A        17 UD-PC                               DQ  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jack R           6 MONT-PC                          20.46  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Longtin, Specer K          6 TERA-PC                          27.32  
  2 Kazemini, Sean             6 Oak Park Otters-PC               31.76  
 
Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jack R           6 MONT-PC                          47.10  
 
Boys 6 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jack R           6 MONT-PC                        1:46.91  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jack R           6 MONT-PC                          24.66  
  2 Longtin, Specer K          6 TERA-PC                          39.31  
 
Boys 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Jack R           6 MONT-PC                          56.26  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Mitchell, Jack R           6 MONT-PC                             DQ  
 -- Longtin, Specer K          6 TERA-PC                             DQ  
 
Boys 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Mitchell, Jack R           6 MONT-PC                             DQ  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Mitchell, Jack R           6 MONT-PC                             DQ  
 -- Longtin, Specer K          6 TERA-PC                             DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gault, Harmon F            7 TVA-PC                           17.11  
  2 Rogers, Geordan P          7 SRN-PC                           17.87  
  3 Clarke, Callum D           8 QUIK-PC                          18.21  
  4 Selzer, Jack B             8 UD-PC                            18.79  
  5 Zueger-Bisel, Jordon J     8 QUIK-PC                          18.92  
  6 Myers, Casey D             8 UD-PC                            20.29  
  7 Codding, Christopher B     7 SRN-PC                           22.57  
  8 Loel, Jacob P              7 SSS-PC                           24.06  
  9 Larwood, Reef H            8 UD-PC                            24.12  
 10 Johnson, Chayton J         8 UD-PC                            24.34  
 11 Benzerara, Ali             8 Oak Park Otters-PC               25.01  
 12 Benzerara, Zachary         7 Oak Park Otters-PC               25.05  
 13 Selzer, Danny              7 UD-PC                            25.30  
 
Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Geordan P          7 SRN-PC                           18.10  
  2 Myers, Casey D             8 UD-PC                            18.97  
  3 Selzer, Jack B             8 UD-PC                            19.18  
  4 Clarke, Callum D           8 QUIK-PC                          20.16  
  5 Zueger-Bisel, Jordon J     8 QUIK-PC                          21.17  
  6 Sewall, Lucas A            8 QUIK-PC                          21.18  
  7 Larwood, Reef H            8 UD-PC                            24.04  
  8 Selzer, Danny              7 UD-PC                            26.60  
  9 Johnson, Chayton J         8 UD-PC                            26.83  
 10 Meihaus, Paul L            7 SRN-PC                           27.92  
 
Boys 7-8 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Geordan P          7 SRN-PC                           37.36  
  2 Selzer, Jack B             8 UD-PC                            40.74  
  3 Gault, Harmon F            7 TVA-PC                           40.85  
  4 Myers, Casey D             8 UD-PC                            42.87  
  5 Zueger-Bisel, Jordon J     8 QUIK-PC                          43.83  
  6 Clarke, Callum D           8 QUIK-PC                          43.97  
  7 Sewall, Lucas A            8 QUIK-PC                          47.80  
  8 Benzerara, Zachary         7 Oak Park Otters-PC               55.78  
  8 Selzer, Danny              7 UD-PC                            55.78  
 10 Loel, Jacob P              7 SSS-PC                           56.60  
 11 Larwood, Reef H            8 UD-PC                            58.55  
 12 Benzerara, Ali             8 Oak Park Otters-PC               58.86  
 13 Johnson, Chayton J         8 UD-PC                            59.33  
 
Boys 7-8 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Geordan P          7 SRN-PC                         1:28.75  
  2 Selzer, Jack B             8 UD-PC                          1:32.80  
  3 Zueger-Bisel, Jordon J     8 QUIK-PC                        1:39.89  
  4 Clarke, Callum D           8 QUIK-PC                        1:47.64  
  5 Myers, Casey D             8 UD-PC                          1:48.68  
  6 Loel, Jacob P              7 SSS-PC                         2:04.14  
  7 Johnson, Chayton J         8 UD-PC                          2:04.46  
  8 Selzer, Danny              7 UD-PC                          2:22.35  
 
Boys 7-8 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Geordan P          7 SRN-PC                           21.83  
  2 Gault, Harmon F            7 TVA-PC                           22.22  
  3 Zueger-Bisel, Jordon J     8 QUIK-PC                          22.34  
  4 Clarke, Callum D           8 QUIK-PC                          22.64  
  5 Myers, Casey D             8 UD-PC                            24.66  
  6 Codding, Christopher B     7 SRN-PC                           24.85  
  7 Loel, Jacob P              7 SSS-PC                           28.01  
  8 Benzerara, Zachary         7 Oak Park Otters-PC               29.31  
  9 Selzer, Jack B             8 UD-PC                            29.50  
 10 Johnson, Chayton J         8 UD-PC                            30.98  
 11 Larwood, Reef H            8 UD-PC                            32.46  
 12 Selzer, Danny              7 UD-PC                            47.00  
 -- Benzerara, Ali             8 Oak Park Otters-PC                  DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Geordan P          7 SRN-PC                           48.33  
  2 Zueger-Bisel, Jordon J     8 QUIK-PC                          51.16  
  3 Myers, Casey D             8 UD-PC                            52.94  
  4 Sewall, Lucas A            8 QUIK-PC                          57.93  
  5 Selzer, Jack B             8 UD-PC                            58.75  
  6 Loel, Jacob P              7 SSS-PC                         1:04.15  
  7 Johnson, Chayton J         8 UD-PC                          1:08.29  
  8 Larwood, Reef H            8 UD-PC                          1:12.55  
  9 Benzerara, Ali             8 Oak Park Otters-PC             1:14.31  
 10 Selzer, Danny              7 UD-PC                          1:22.53  
 -- Clarke, Callum D           8 QUIK-PC                             DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gault, Harmon F            7 TVA-PC                           24.81  
  2 Myers, Casey D             8 UD-PC                            25.44  
  3 Sewall, Lucas A            8 QUIK-PC                          26.19  
  4 Zueger-Bisel, Jordon J     8 QUIK-PC                          27.13  
  5 Selzer, Jack B             8 UD-PC                            29.56  
  6 Loel, Jacob P              7 SSS-PC                           33.13  
  7 Johnson, Chayton J         8 UD-PC                            34.07  
 -- Clarke, Callum D           8 QUIK-PC                             DQ  
 -- Larwood, Reef H            8 UD-PC                               DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Myers, Casey D             8 UD-PC                            57.93  
  2 Zueger-Bisel, Jordon J     8 QUIK-PC                          59.92  
  3 Selzer, Jack B             8 UD-PC                          1:01.42  
  4 Johnson, Chayton J         8 UD-PC                          1:15.47  
 -- Loel, Jacob P              7 SSS-PC                              DQ  
 -- Clarke, Callum D           8 QUIK-PC                             DQ  
 -- Larwood, Reef H            8 UD-PC                               DQ  
 
Boys 7-8 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Geordan P          7 SRN-PC                           21.37  
  2 Selzer, Jack B             8 UD-PC                            23.49  
  3 Zueger-Bisel, Jordon J     8 QUIK-PC                          24.27  
  4 Gault, Harmon F            7 TVA-PC                           24.99  
  5 Myers, Casey D             8 UD-PC                            26.38  
  6 Sewall, Lucas A            8 QUIK-PC                          26.74  
  7 Clarke, Callum D           8 QUIK-PC                          27.07  
  8 Johnson, Chayton J         8 UD-PC                            38.63  
  9 Larwood, Reef H            8 UD-PC                            43.63  
 -- Selzer, Danny              7 UD-PC                               DQ  
 
Boys 7-8 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Geordan P          7 SRN-PC                           48.15  
  2 Selzer, Jack B             8 UD-PC                            50.59  
  3 Clarke, Callum D           8 QUIK-PC                          57.88  
  4 Zueger-Bisel, Jordon J     8 QUIK-PC                        1:00.34  
  5 Sewall, Lucas A            8 QUIK-PC                        1:00.98  
  6 Larwood, Reef H            8 UD-PC                          1:30.78  
 -- Myers, Casey D             8 UD-PC                               DQ  
 
Boys 7-8 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Myers, Casey D             8 UD-PC                          1:50.09  
  2 Selzer, Jack B             8 UD-PC                          1:52.16  
  3 Zueger-Bisel, Jordon J     8 QUIK-PC                        1:52.97  
  4 Sewall, Lucas A            8 QUIK-PC                        2:00.25  
  5 Clarke, Callum D           8 QUIK-PC                        2:15.37  
 -- Johnson, Chayton J         8 UD-PC                               DQ  
 -- Larwood, Reef H            8 UD-PC                               DQ  
 -- Gault, Harmon F            7 TVA-PC                              DQ  
 -- Rogers, Geordan P          7 SRN-PC                              DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      1:28.85  
     1) Larwood, Reef H 8               2) Selzer, Danny 7                
     3) Myers, Casey D 8                4) Selzer, Jack B 8               
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      1:46.11  
     1) Johnson, Chayton J 8            2) Myers, Casey D 8               
     3) Selzer, Jack B 8                4) Larwood, Reef H 8              
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Molina, Michael E         10 AIA-PC                           28.92  
  2 Campbell, Jody J          10 SRN-PC                           30.52  
  3 Crase, Daniel R           10 SRN-PC                           32.90  
  4 Baldwin, Morgan A          9 TVA-PC                           33.81  
  5 Shapiro, Jake H            9 MONT-PC                          33.95  
  6 Wong, Kai L               10 MONT-PC                          33.96  
  7 Xu, Alexander J            9 TVA-PC                           35.07  
  8 LU, Eric C                 9 QUIK-PC                          35.74  
  9 McDaniels, Ryan J          9 AIA-PC                           36.12  
 10 Vizcarra, Evan A          10 TVA-PC                           36.27  
 11 Goldsmith, Joel P         10 MONT-PC                          36.47  
 12 Hale, Brenban T            9 MONT-PC                          38.10  
 13 Garvin, Colin P            9 QUIK-PC                          38.36  
 14 Ehmig, Daniel J            9 SRN-PC                           39.03  
 15 Andersen, Wyatt J          9 SSS-PC                           39.48  
 16 Mazzoleni, Eddie L        10 QUIK-PC                          43.24  
 17 Torre, Eric A             10 Oak Park Otters-PC               44.02  
 18 Orfali, Chris A           10 MONT-PC                          45.20  
 19 Ramirez, Marcus L          9 WILL-PC                          47.09  
 -- Brady, Bobby W             9 Oak Park Otters-PC                  DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Molina, Michael E         10 AIA-PC                         1:04.32  
  2 Campbell, Jody J          10 SRN-PC                         1:09.86  
  3 Crase, Daniel R           10 SRN-PC                         1:17.04  
  4 Wong, Kai L               10 MONT-PC                        1:17.68  
  5 Xu, Alexander J            9 TVA-PC                         1:18.97  
  6 Vizcarra, Evan A          10 TVA-PC                         1:21.63  
  7 Shapiro, Jake H            9 MONT-PC                        1:22.29  
  8 LU, Eric C                 9 QUIK-PC                        1:22.75  
  9 Goldsmith, Joel P         10 MONT-PC                        1:23.03  
 10 Garvin, Colin P            9 QUIK-PC                        1:24.38  
 11 McDaniels, Ryan J          9 AIA-PC                         1:25.04  
 12 Andersen, Wyatt J          9 SSS-PC                         1:31.11  
 13 Hale, Brenban T            9 MONT-PC                        1:33.11  
 14 Mazzoleni, Eddie L        10 QUIK-PC                        1:35.37  
 15 Brady, Bobby W             9 Oak Park Otters-PC             1:49.82  
 16 Ramirez, Marcus L          9 WILL-PC                        1:52.33  
 17 Orfali, Chris A           10 MONT-PC                        1:58.83  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyce, Jordan J           10 SRN-PC                         2:20.99  
  2 Molina, Michael E         10 AIA-PC                         2:25.22  
  3 Campbell, Jody J          10 SRN-PC                         2:35.87  
  4 Xu, Alexander J            9 TVA-PC                         2:45.79  
  5 Baldwin, Morgan A          9 TVA-PC                         2:48.19  
  6 Crase, Daniel R           10 SRN-PC                         2:50.29  
  7 McDaniels, Ryan J          9 AIA-PC                         2:51.45  
  8 Andersen, Wyatt J          9 SSS-PC                         3:10.27  
  9 Garvin, Colin P            9 QUIK-PC                        3:14.47  
 10 Orfali, Chris A           10 MONT-PC                        4:21.92  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Molina, Michael E         10 AIA-PC                           34.81  
  2 Campbell, Jody J          10 SRN-PC                           35.13  
  3 Boyce, Jordan J           10 SRN-PC                           36.04  
  4 Shapiro, Jake H            9 MONT-PC                          40.06  
  5 McDaniels, Ryan J          9 AIA-PC                           41.99  
  6 Goldsmith, Joel P         10 MONT-PC                          42.57  
  7 Vizcarra, Evan A          10 TVA-PC                           43.35  
  8 Wong, Kai L               10 MONT-PC                          44.35  
  9 Xu, Alexander J            9 TVA-PC                           44.51  
 10 Ehmig, Daniel J            9 SRN-PC                           45.73  
 11 Hale, Brenban T            9 MONT-PC                          48.80  
 12 Garvin, Colin P            9 QUIK-PC                          51.69  
 13 Ramirez, Marcus L          9 WILL-PC                          53.28  
 14 Torre, Eric A             10 Oak Park Otters-PC               54.95  
 15 Orfali, Chris A           10 MONT-PC                          55.79  
 16 Capone, Enzo S             9 Oak Park Otters-PC             1:10.55  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Molina, Michael E         10 AIA-PC                         1:15.18  
  2 Campbell, Jody J          10 SRN-PC                         1:19.70  
  3 Boyce, Jordan J           10 SRN-PC                         1:20.90  
  4 Goldsmith, Joel P         10 MONT-PC                        1:29.86  
  5 McDaniels, Ryan J          9 AIA-PC                         1:37.62  
  6 Mazzoleni, Eddie L        10 QUIK-PC                        1:49.96  
  7 Garvin, Colin P            9 QUIK-PC                        1:51.96  
  8 Orfali, Chris A           10 MONT-PC                        2:01.36  
 -- Ramirez, Marcus L          9 WILL-PC                             DQ  
 -- Andersen, Wyatt J          9 SSS-PC                              DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Molina, Michael E         10 AIA-PC                           39.90  
  2 Campbell, Jody J          10 SRN-PC                           40.17  
  3 Wong, Kai L               10 MONT-PC                          45.70  
  4 Boyce, Jordan J           10 SRN-PC                           46.32  
  5 Xu, Alexander J            9 TVA-PC                           47.61  
  6 Ehmig, Daniel J            9 SRN-PC                           49.39  
  7 Baldwin, Morgan A          9 TVA-PC                           49.53  
  8 Vizcarra, Evan A          10 TVA-PC                           49.84  
  9 Shapiro, Jake H            9 MONT-PC                          52.49  
 10 McDaniels, Ryan J          9 AIA-PC                           52.51  
 11 Garvin, Colin P            9 QUIK-PC                          53.09  
 12 Hale, Brenban T            9 MONT-PC                          56.49  
 13 Orfali, Chris A           10 MONT-PC                        1:01.88  
 14 Ramirez, Marcus L          9 WILL-PC                        1:06.31  
 -- Torre, Eric A             10 Oak Park Otters-PC                  DQ  
 -- Goldsmith, Joel P         10 MONT-PC                             DQ  
 -- Capone, Enzo S             9 Oak Park Otters-PC                  DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Molina, Michael E         10 AIA-PC                         1:23.59  
  2 Campbell, Jody J          10 SRN-PC                         1:28.24  
  3 Xu, Alexander J            9 TVA-PC                         1:44.49  
  4 Baldwin, Morgan A          9 TVA-PC                         1:45.03  
  5 McDaniels, Ryan J          9 AIA-PC                         1:49.44  
  6 Garvin, Colin P            9 QUIK-PC                        1:52.09  
  7 Andersen, Wyatt J          9 SSS-PC                         1:57.12  
  8 Orfali, Chris A           10 MONT-PC                        2:11.78  
  9 Mazzoleni, Eddie L        10 QUIK-PC                        2:22.49  
 -- Ramirez, Marcus L          9 WILL-PC                             DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Molina, Michael E         10 AIA-PC                           31.93  
  2 McDaniels, Ryan J          9 AIA-PC                           41.64  
  3 Xu, Alexander J            9 TVA-PC                           42.56  
  4 Baldwin, Morgan A          9 TVA-PC                           43.13  
  5 Wong, Kai L               10 MONT-PC                          43.50  
  6 Shapiro, Jake H            9 MONT-PC                          43.65  
  7 LU, Eric C                 9 QUIK-PC                          47.00  
  8 Garvin, Colin P            9 QUIK-PC                          47.23  
  9 Hale, Brenban T            9 MONT-PC                        1:00.57  
 10 Orfali, Chris A           10 MONT-PC                        1:01.06  
 -- Ramirez, Marcus L          9 WILL-PC                             DQ  
 -- Goldsmith, Joel P         10 MONT-PC                             DQ  
 -- Vizcarra, Evan A          10 TVA-PC                              DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyce, Jordan J           10 SRN-PC                         1:14.22  
  2 Molina, Michael E         10 AIA-PC                         1:16.63  
  3 McDaniels, Ryan J          9 AIA-PC                         1:32.53  
  4 Vizcarra, Evan A          10 TVA-PC                         1:34.79  
  5 Baldwin, Morgan A          9 TVA-PC                         1:35.48  
  6 Goldsmith, Joel P         10 MONT-PC                        1:39.11  
 -- Garvin, Colin P            9 QUIK-PC                             DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Molina, Michael E         10 AIA-PC                         1:13.22  
  2 Campbell, Jody J          10 SRN-PC                         1:19.14  
  3 Crase, Daniel R           10 SRN-PC                         1:27.51  
  4 Goldsmith, Joel P         10 MONT-PC                        1:30.04  
  5 Baldwin, Morgan A          9 TVA-PC                         1:30.14  
  6 Shapiro, Jake H            9 MONT-PC                        1:30.61  
  7 McDaniels, Ryan J          9 AIA-PC                         1:30.84  
  8 Xu, Alexander J            9 TVA-PC                         1:31.09  
  9 Wong, Kai L               10 MONT-PC                        1:31.58  
 10 Vizcarra, Evan A          10 TVA-PC                         1:34.83  
 11 LU, Eric C                 9 QUIK-PC                        1:36.14  
 12 Ehmig, Daniel J            9 SRN-PC                         1:39.60  
 13 Hale, Brenban T            9 MONT-PC                        1:42.90  
 14 Andersen, Wyatt J          9 SSS-PC                         1:43.08  
 15 Mazzoleni, Eddie L        10 QUIK-PC                        2:01.24  
 -- Orfali, Chris A           10 MONT-PC                             DQ  
 -- Garvin, Colin P            9 QUIK-PC                             DQ  
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Molina, Michael E         10 AIA-PC                         2:41.24  
  2 Boyce, Jordan J           10 SRN-PC                         2:41.33  
  3 Campbell, Jody J          10 SRN-PC                         2:54.20  
  4 McDaniels, Ryan J          9 AIA-PC                         3:08.46  
  5 Goldsmith, Joel P         10 MONT-PC                        3:11.19  
  6 Baldwin, Morgan A          9 TVA-PC                         3:18.13  
  7 Wong, Kai L               10 MONT-PC                        3:21.54  
  8 Garvin, Colin P            9 QUIK-PC                        3:36.87  
 -- Hale, Brenban T            9 MONT-PC                             DQ  
 -- Shapiro, Jake H            9 MONT-PC                             DQ  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                 2:11.63  
     1) Campbell, Jody J 10             2) Crase, Daniel R 10             
     3) Rogers, Geordan P 7             4) Boyce, Jordan J 10             
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Montclair Swim Team-PC  'A'                                 2:40.64  
     1) Shapiro, Jake H 9               2) Wong, Kai L 10                 
     3) Goldsmith, Joel P 10            4) Hale, Brenban T 9              
  2 Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                 2:40.86  
     1) Crase, Daniel R 10              2) Ehmig, Daniel J 9              
     3) Campbell, Jody J 10             4) Rogers, Geordan P 7            
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop, Matt M            11 TERA-PC                          26.99  
  2 Sallee, David J           12 SSS-PC                           27.88  
  3 Gault, Walter S           12 TVA-PC                           28.44  
  4 Hartman, Jon M            12 SRN-PC                           28.89  
  5 Reilly, Sean M            12 TERA-PC                          29.01  
  6 Reingold, Jonathan B      11 MONT-PC                          29.24  
  7 Fong, Jimmy S             12 SRN-PC                           29.35  
  8 Stuhr, Matthew C          11 SRN-PC                           29.67  
  9 Kelly, Liam J             11 MONT-PC                          30.98  
 10 Mattern, Leif H           11 UD-PC                            31.26  
 11 Rados, Matthew S          11 AIA-PC                           31.27  
 12 Tuttle, Curtis C          12 QUIK-PC                          31.79  
 13 Cleland, Travis R         12 UD-PC                            32.33  
 14 Andersen, Garrett R       12 SSS-PC                           32.71  
 15 Wilson, Matt R            11 UNAT-PC                          33.56  
 16 Zueger, Zachary Z         12 LCCC-PC                          34.13  
 17 Moore, Steffan B          12 UD-PC                            35.70  
 18 Tomimatsu, Alex L         11 MONT-PC                          36.24  
 19 Hurley, Seamus R          12 WCAN-PC                          36.33  
 20 Pereira, Andy J           11 TVA-PC                           36.93  
 21 Draper, Kyle S            11 UD-PC                            37.92  
 22 Arbios, Ethan B           11 SRN-PC                           38.51  
 23 Armstrong, Grant G        12 UD-PC                            39.03  
 24 Bush, Martin C            11 MONT-PC                          41.02  
 25 Pereira, Brian P          11 TVA-PC                           41.49  
 26 Metzler, Andy C           11 TVA-PC                           41.94  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop, Matt M            11 TERA-PC                          56.80  
  2 Sallee, David J           12 SSS-PC                           58.09  
  3 Reilly, Sean M            12 TERA-PC                          58.70  
  4 Gault, Walter S           12 TVA-PC                         1:01.43  
  5 Dondro, Trent J           12 SRN-PC                         1:04.08  
  6 Reingold, Jonathan B      11 MONT-PC                        1:05.00  
  7 Hartman, Jon M            12 SRN-PC                         1:05.18  
  8 Fong, Jimmy S             12 SRN-PC                         1:05.89  
  9 Baldwin, Derek M          12 TVA-PC                         1:06.12  
 10 Shapiro, Sam R            12 MONT-PC                        1:06.94  
 11 Tuttle, Curtis C          12 QUIK-PC                        1:07.22  
 12 Rados, Matthew S          11 AIA-PC                         1:08.25  
 13 Stuhr, Matthew C          11 SRN-PC                         1:08.46  
 14 Kelly, Liam J             11 MONT-PC                        1:09.03  
 15 Cleland, Travis R         12 UD-PC                          1:10.85  
 16 Wilson, Matt R            11 UNAT-PC                        1:12.12  
 17 Nestler, Trevor J         11 SRN-PC                         1:12.47  
 18 Mattern, Leif H           11 UD-PC                          1:12.99  
 19 Tauraso, David K          11 TVA-PC                         1:13.39  
 20 Andersen, Garrett R       12 SSS-PC                         1:14.66  
 21 Owens, Tyler W            12 Oak Park Otters-PC             1:14.87  
 22 Zueger, Zachary Z         12 LCCC-PC                        1:15.44  
 23 Desmond, Greg M           12 SRN-PC                         1:18.31  
 24 Ehmig, Andrew D           12 SRN-PC                         1:19.05  
 25 Arbios, Ethan B           11 SRN-PC                         1:19.42  
 26 Moore, Steffan B          12 UD-PC                          1:20.52  
 27 Tomimatsu, Alex L         11 MONT-PC                        1:20.63  
 28 Hannis, Cory M            11 SRN-PC                         1:22.47  
 29 Armstrong, Grant G        12 UD-PC                          1:24.97  
 30 Hurley, Seamus R          12 WCAN-PC                        1:25.83  
 31 Pereira, Andy J           11 TVA-PC                         1:28.24  
 32 Pereira, Brian P          11 TVA-PC                         1:33.65  
 33 Bush, Martin C            11 MONT-PC                        1:35.78  
 34 Metzler, Andy C           11 TVA-PC                         1:38.98  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sallee, David J           12 SSS-PC                         2:06.31  
  2 Gault, Walter S           12 TVA-PC                         2:14.65  
  3 Rados, Matthew S          11 AIA-PC                         2:21.06  
  4 Reingold, Jonathan B      11 MONT-PC                        2:21.28  
  5 Baldwin, Derek M          12 TVA-PC                         2:23.36  
  6 Fong, Jimmy S             12 SRN-PC                         2:26.09  
  7 Stuhr, Matthew C          11 SRN-PC                         2:26.83  
  8 Kelly, Liam J             11 MONT-PC                        2:29.09  
  9 Tuttle, Curtis C          12 QUIK-PC                        2:33.59  
 10 Cleland, Travis R         12 UD-PC                          2:35.15  
 11 Shapiro, Sam R            12 MONT-PC                        2:36.56  
 12 Nestler, Trevor J         11 SRN-PC                         2:38.74  
 13 Wilson, Matt R            11 UNAT-PC                        2:39.01  
 14 Tauraso, David K          11 TVA-PC                         2:39.54  
 15 Mattern, Leif H           11 UD-PC                          2:43.30  
 16 Ehmig, Andrew D           12 SRN-PC                         2:50.42  
 17 Hannis, Cory M            11 SRN-PC                         2:53.10  
 18 Tomimatsu, Alex L         11 MONT-PC                        2:55.39  
 19 Zueger, Zachary Z         12 LCCC-PC                        2:59.02  
 20 Moore, Steffan B          12 UD-PC                          2:59.06  
 21 Arbios, Ethan B           11 SRN-PC                         3:03.75  
 22 Armstrong, Grant G        12 UD-PC                          3:08.98  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sallee, David J           12 SSS-PC                         5:49.16  
  2 Gault, Walter S           12 TVA-PC                         5:55.10  
  3 Rados, Matthew S          11 AIA-PC                         6:10.98  
  4 Reingold, Jonathan B      11 MONT-PC                        6:17.31  
  5 Baldwin, Derek M          12 TVA-PC                         6:29.10  
  6 Kelly, Liam J             11 MONT-PC                        6:44.26  
  7 Wilson, Matt R            11 UNAT-PC                        7:04.32  
  8 Mattern, Leif H           11 UD-PC                          7:23.42  
  9 Shapiro, Sam R            12 MONT-PC                        7:35.23  
 10 Hannis, Cory M            11 SRN-PC                         8:39.90  
 -- Tuttle, Curtis C          12 QUIK-PC                             DQ  
 -- Tauraso, David K          11 TVA-PC                              DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Reilly, Sean M            12 TERA-PC                          30.50  
  2 Sallee, David J           12 SSS-PC                           31.32  
  3 Fong, Jimmy S             12 SRN-PC                           31.61  
  4 Hartman, Jon M            12 SRN-PC                           32.08  
  5 Dondro, Trent J           12 SRN-PC                           32.68  
  6 Reingold, Jonathan B      11 MONT-PC                          34.71  
  7 Tuttle, Curtis C          12 QUIK-PC                          35.23  
  8 Stuhr, Matthew C          11 SRN-PC                           35.99  
  9 Baldwin, Derek M          12 TVA-PC                           36.06  
 10 Rados, Matthew S          11 AIA-PC                           37.13  
 11 Ehmig, Andrew D           12 SRN-PC                           37.70  
 12 Kelly, Liam J             11 MONT-PC                          38.02  
 13 Owens, Tyler W            12 Oak Park Otters-PC               39.21  
 14 Nestler, Trevor J         11 SRN-PC                           39.39  
 15 Mattern, Leif H           11 UD-PC                            39.56  
 16 Cleland, Travis R         12 UD-PC                            39.93  
 17 Tomimatsu, Alex L         11 MONT-PC                          40.87  
 18 Moore, Steffan B          12 UD-PC                            41.32  
 19 Hannis, Cory M            11 SRN-PC                           41.92  
 20 Andersen, Garrett R       12 SSS-PC                           42.94  
 21 Desmond, Greg M           12 SRN-PC                           43.02  
 22 Pereira, Andy J           11 TVA-PC                           43.70  
 23 Bush, Martin C            11 MONT-PC                          45.50  
 24 Tauraso, David K          11 TVA-PC                           47.44  
 25 Arbios, Ethan B           11 SRN-PC                           48.36  
 26 Pereira, Brian P          11 TVA-PC                           48.37  
 -- Armstrong, Grant G        12 UD-PC                               DQ  
 -- Hurley, Seamus R          12 WCAN-PC                             DQ  
 -- Wilson, Matt R            11 UNAT-PC                             DQ  
 -- Metzler, Andy C           11 TVA-PC                              DQ  
 -- Shapiro, Sam R            12 MONT-PC                             DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sallee, David J           12 SSS-PC                         1:05.74  
  2 Reilly, Sean M            12 TERA-PC                        1:07.93  
  3 Fong, Jimmy S             12 SRN-PC                         1:08.98  
  4 Bishop, Matt M            11 TERA-PC                        1:09.37  
  5 Reingold, Jonathan B      11 MONT-PC                        1:14.20  
  6 Stuhr, Matthew C          11 SRN-PC                         1:14.35  
  7 Tuttle, Curtis C          12 QUIK-PC                        1:15.91  
  8 Rados, Matthew S          11 AIA-PC                         1:17.87  
  9 Kelly, Liam J             11 MONT-PC                        1:19.34  
 10 Baldwin, Derek M          12 TVA-PC                         1:21.72  
 11 Tomimatsu, Alex L         11 MONT-PC                        1:25.93  
 12 Cleland, Travis R         12 UD-PC                          1:26.90  
 13 Wilson, Matt R            11 UNAT-PC                        1:27.24  
 14 Andersen, Garrett R       12 SSS-PC                         1:27.41  
 15 Mattern, Leif H           11 UD-PC                          1:28.79  
 16 Moore, Steffan B          12 UD-PC                          1:29.44  
 17 Hannis, Cory M            11 SRN-PC                         1:34.29  
 18 Arbios, Ethan B           11 SRN-PC                         1:40.48  
 19 Pereira, Brian P          11 TVA-PC                         1:41.01  
 20 Bush, Martin C            11 MONT-PC                        1:41.52  
 21 Metzler, Andy C           11 TVA-PC                         2:02.02  
 -- Owens, Tyler W            12 Oak Park Otters-PC                  DQ  
 -- Pereira, Andy J           11 TVA-PC                              DQ  
 -- Hartman, Jon M            12 SRN-PC                              DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop, Matt M            11 TERA-PC                          32.38  
  2 Gault, Walter S           12 TVA-PC                           37.06  
  3 Sallee, David J           12 SSS-PC                           39.21  
  4 Baldwin, Derek M          12 TVA-PC                           41.03  
  5 Rados, Matthew S          11 AIA-PC                           41.12  
  6 Fong, Jimmy S             12 SRN-PC                           41.39  
  7 Kelly, Liam J             11 MONT-PC                          41.40  
  8 Tuttle, Curtis C          12 QUIK-PC                          41.55  
  9 Dondero, Scott J          11 SRN-PC                           43.40  
 10 Nestler, Trevor J         11 SRN-PC                           43.86  
 11 Mattern, Leif H           11 UD-PC                            44.33  
 12 Shapiro, Sam R            12 MONT-PC                          44.39  
 13 Reingold, Jonathan B      11 MONT-PC                          45.84  
 14 Tauraso, David K          11 TVA-PC                           45.87  
 15 Wilson, Matt R            11 UNAT-PC                          46.42  
 16 Hannis, Cory M            11 SRN-PC                           46.50  
 17 Moore, Steffan B          12 UD-PC                            48.96  
 18 Tomimatsu, Alex L         11 MONT-PC                          49.17  
 19 Zueger, Zachary Z         12 LCCC-PC                          49.20  
 20 Cleland, Travis R         12 UD-PC                            50.43  
 21 Armstrong, Grant G        12 UD-PC                            53.42  
 22 Bush, Martin C            11 MONT-PC                          54.26  
 23 Hurley, Seamus R          12 WCAN-PC                        1:00.98  
 -- Ehmig, Andrew D           12 SRN-PC                              DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop, Matt M            11 TERA-PC                        1:12.87  
  2 Gault, Walter S           12 TVA-PC                         1:17.31  
  3 Sallee, David J           12 SSS-PC                         1:23.98  
  4 Reilly, Sean M            12 TERA-PC                        1:24.14  
  5 Rados, Matthew S          11 AIA-PC                         1:27.92  
  6 Baldwin, Derek M          12 TVA-PC                         1:28.85  
  7 Kelly, Liam J             11 MONT-PC                        1:32.19  
  8 Tuttle, Curtis C          12 QUIK-PC                        1:33.48  
  9 Andersen, Garrett R       12 SSS-PC                         1:36.32  
 10 Wilson, Matt R            11 UNAT-PC                        1:39.10  
 11 Draper, Kyle S            11 UD-PC                          1:40.20  
 12 Pereira, Andy J           11 TVA-PC                         1:42.04  
 13 Reingold, Jonathan B      11 MONT-PC                        1:42.59  
 14 Pereira, Brian P          11 TVA-PC                         1:45.39  
 15 Tomimatsu, Alex L         11 MONT-PC                        1:45.57  
 16 Moore, Steffan B          12 UD-PC                          1:46.05  
 17 Cleland, Travis R         12 UD-PC                          1:50.00  
 18 Zueger, Zachary Z         12 LCCC-PC                        1:53.29  
 19 Bush, Martin C            11 MONT-PC                        1:56.41  
 20 Armstrong, Grant G        12 UD-PC                          1:57.24  
 21 Hurley, Seamus R          12 WCAN-PC                        2:03.69  
 -- Metzler, Andy C           11 TVA-PC                              DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Reilly, Sean M            12 TERA-PC                          28.66  
  2 Bishop, Matt M            11 TERA-PC                          29.45  
  3 Sallee, David J           12 SSS-PC                           31.13  
  4 Fong, Jimmy S             12 SRN-PC                           31.86  
  5 Dondro, Trent J           12 SRN-PC                           32.96  
  6 Gault, Walter S           12 TVA-PC                           33.65  
  7 Stuhr, Matthew C          11 SRN-PC                           33.90  
  8 Kelly, Liam J             11 MONT-PC                          34.51  
  9 Mattern, Leif H           11 UD-PC                            34.63  
 10 Shapiro, Sam R            12 MONT-PC                          35.75  
 11 Reingold, Jonathan B      11 MONT-PC                          35.97  
 12 Rados, Matthew S          11 AIA-PC                           36.54  
 13 Tuttle, Curtis C          12 QUIK-PC                          37.93  
 14 Nestler, Trevor J         11 SRN-PC                           38.62  
 15 Owens, Tyler W            12 Oak Park Otters-PC               40.51  
 16 Wilson, Matt R            11 UNAT-PC                          40.69  
 17 Zueger, Zachary Z         12 LCCC-PC                          41.16  
 18 Tomimatsu, Alex L         11 MONT-PC                          41.55  
 19 Andersen, Garrett R       12 SSS-PC                           41.58  
 20 Tauraso, David K          11 TVA-PC                           45.41  
 21 Desmond, Greg M           12 SRN-PC                           46.14  
 22 Moore, Steffan B          12 UD-PC                            47.38  
 23 Armstrong, Grant G        12 UD-PC                            49.46  
 24 Hannis, Cory M            11 SRN-PC                           51.37  
 -- Bush, Martin C            11 MONT-PC                             DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sallee, David J           12 SSS-PC                         1:09.09  
  2 Fong, Jimmy S             12 SRN-PC                         1:13.85  
  3 Baldwin, Derek M          12 TVA-PC                         1:19.57  
  4 Rados, Matthew S          11 AIA-PC                         1:19.98  
  5 Kelly, Liam J             11 MONT-PC                        1:23.36  
  6 Stuhr, Matthew C          11 SRN-PC                         1:23.56  
  7 Tuttle, Curtis C          12 QUIK-PC                        1:32.66  
  8 Wilson, Matt R            11 UNAT-PC                        1:33.07  
  9 Mattern, Leif H           11 UD-PC                          1:34.80  
 10 Tomimatsu, Alex L         11 MONT-PC                        1:43.74  
 11 Tauraso, David K          11 TVA-PC                         1:44.42  
 12 Hannis, Cory M            11 SRN-PC                         2:02.53  
 -- Shapiro, Sam R            12 MONT-PC                             DQ  
 -- Reingold, Jonathan B      11 MONT-PC                             DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop, Matt M            11 TERA-PC                        1:05.40  
  2 Sallee, David J           12 SSS-PC                         1:09.03  
  3 Gault, Walter S           12 TVA-PC                         1:12.20  
  4 Fong, Jimmy S             12 SRN-PC                         1:13.51  
  5 Kelly, Liam J             11 MONT-PC                        1:17.78  
  6 Reingold, Jonathan B      11 MONT-PC                        1:17.88  
  7 Stuhr, Matthew C          11 SRN-PC                         1:18.65  
  8 Rados, Matthew S          11 AIA-PC                         1:19.23  
  9 Tuttle, Curtis C          12 QUIK-PC                        1:20.67  
 10 Mattern, Leif H           11 UD-PC                          1:24.60  
 11 Nestler, Trevor J         11 SRN-PC                         1:27.84  
 12 Wilson, Matt R            11 UNAT-PC                        1:28.97  
 13 Dondero, Scott J          11 SRN-PC                         1:29.19  
 14 Tomimatsu, Alex L         11 MONT-PC                        1:30.06  
 15 Moore, Steffan B          12 UD-PC                          1:32.25  
 16 Cleland, Travis R         12 UD-PC                          1:32.90  
 17 Tauraso, David K          11 TVA-PC                         1:34.77  
 18 Hannis, Cory M            11 SRN-PC                         1:35.74  
 19 Zueger, Zachary Z         12 LCCC-PC                        1:36.40  
 20 Hurley, Seamus R          12 WCAN-PC                        1:44.55  
 21 Bush, Martin C            11 MONT-PC                        1:48.91  
 -- Shapiro, Sam R            12 MONT-PC                             DQ  
 -- Arbios, Ethan B           11 SRN-PC                              DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop, Matt M            11 TERA-PC                        2:19.67  
  2 Reilly, Sean M            12 TERA-PC                        2:27.30  
  3 Sallee, David J           12 SSS-PC                         2:27.37  
  4 Gault, Walter S           12 TVA-PC                         2:34.71  
  5 Fong, Jimmy S             12 SRN-PC                         2:37.43  
  6 Rados, Matthew S          11 AIA-PC                         2:42.22  
  7 Baldwin, Derek M          12 TVA-PC                         2:45.78  
  8 Kelly, Liam J             11 MONT-PC                        2:46.29  
  9 Reingold, Jonathan B      11 MONT-PC                        2:48.09  
 10 Tuttle, Curtis C          12 QUIK-PC                        2:53.32  
 11 Cleland, Travis R         12 UD-PC                          3:06.06  
 12 Wilson, Matt R            11 UNAT-PC                        3:07.16  
 -- Tomimatsu, Alex L         11 MONT-PC                             DQ  
 -- Zueger, Zachary Z         12 LCCC-PC                             DQ  
 -- Draper, Kyle S            11 UD-PC                               DQ  
 -- Mattern, Leif H           11 UD-PC                               DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                 1:57.53  
     1) Hartman, Jon M 12               2) Stuhr, Matthew C 11            
     3) Fong, Jimmy S 12                4) Dondro, Trent J 12             
  2 Montclair Swim Team-PC  'A'                                 2:07.06  
     1) Reingold, Jonathan B 11         2) Tomimatsu, Alex L 11           
     3) Shapiro, Sam R 12               4) Kelly, Liam J 11               
  3 Twin Valley Acquatics-PC  'A'                               2:11.77  
     1) Pereira, Brian P 11             2) Gault, Walter S 12             
     3) Baldwin, Derek M 12             4) Pereira, Andy J 11             
  4 Santa Rosa Neptunes-PC  'B'                                 2:22.08  
     1) Desmond, Greg M 12              2) Hannis, Cory M 11              
     3) Ehmig, Andrew D 12              4) Nestler, Trevor J 11           
 -- Ukiah Dolphins-PC  'A'                                           DQ  
     1) Armstrong, Grant G 12           2) Moore, Steffan B 12            
     3) Cleland, Travis R 12            4) Mattern, Leif H 11             
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                 2:14.21  
     1) Fong, Jimmy S 12                2) Hartman, Jon M 12              
     3) Stuhr, Matthew C 11             4) Dondro, Trent J 12             
  2 Montclair Swim Team-PC  'A'                                 2:28.96  
     1) Shapiro, Sam R 12               2) Kelly, Liam J 11               
     3) Reingold, Jonathan B 11         4) Bush, Martin C 11              
  3 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      2:48.44  
     1) Moore, Steffan B 12             2) Armstrong, Grant G 12          
     3) Mattern, Leif H 11              4) Cleland, Travis R 12           
 -- Santa Rosa Neptunes-PC  'B'                                      DQ  
     1) Ehmig, Andrew D 12              2) Hannis, Cory M 11              
     3) Nestler, Trevor J 11            4) Desmond, Greg M 12             
 -- Twin Valley Acquatics-PC  'A'                                    DQ  
     1) Pereira, Andy J 11              2) Gault, Walter S 12             
     3) Baldwin, Derek M 12             4) Pereira, Brian P 11            
 
Boys 11-12 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Twin Valley Acquatics-PC  'A'                               5:27.55  
     1) Gault, Walter S 12              2) Baldwin, Derek M 12            
     3) Tauraso, David K 11             4) Pereira, Andy J 11             
  2 Montclair Swim Team-PC  'A'                                 5:36.51  
     1) Reingold, Jonathan B 11         2) Kelly, Liam J 11               
     3) Shapiro, Sam R 12               4) Tomimatsu, Alex L 11           
 -- Ukiah Dolphins-PC  'A'                                           DQ  
     1) Moore, Steffan B 12             2) Armstrong, Grant G 12          
     3) Mattern, Leif H 11              4) Cleland, Travis R 12           
 -- Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                      DQ  
     1) Fong, Jimmy S 12                2) Hannis, Cory M 11              
     3) Stuhr, Matthew C 11             4) Arbios, Ethan B 11             
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wirick, Chris R           14 TVA-PC                           26.76  
  2 Pfeiffer, Erik A          13 SRN-PC                           27.19  
  3 Rink, David A             13 SRN-PC                           27.64  
  4 Forster, Ben S            13 AIA-PC                           27.83  
  5 White, Brandon S          13 LCCC-PC                          28.41  
  6 Merritt, Brandon M        14 UD-PC                            28.77  
  7 Bowlds, Art J             14 UD-PC                            28.91  
  8 Mattern, Tucker H         13 UD-PC                            29.19  
  9 Hannis, Tyler M           13 SRN-PC                           30.18  
 10 Slack, Dustin J           13 TERA-PC                          32.46  
 11 Rasmussen, Erik C         14 TVA-PC                           32.66  
 12 Arbios, Cooper C          13 SRN-PC                           32.84  
 13 Kaser, Jared P            13 UD-PC                            33.57  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wirick, Chris R           14 TVA-PC                           58.04  
  2 Pfeiffer, Erik A          13 SRN-PC                           59.28  
  3 Vizcarra, Nathan M        14 TVA-PC                           59.31  
  4 White, Brandon S          13 LCCC-PC                        1:01.13  
  5 Forster, Ben S            13 AIA-PC                         1:01.47  
  6 Smith, Kevin L            13 TVA-PC                         1:03.44  
  7 Rink, David A             13 SRN-PC                         1:03.86  
  8 Hannis, Tyler M           13 SRN-PC                         1:03.89  
  9 Merritt, Brandon M        14 UD-PC                          1:04.93  
 10 Mattern, Tucker H         13 UD-PC                          1:08.60  
 11 Bowlds, Art J             14 UD-PC                          1:10.59  
 12 Slack, Dustin J           13 TERA-PC                        1:10.70  
 13 Arbios, Cooper C          13 SRN-PC                         1:11.26  
 14 Rasmussen, Erik C         14 TVA-PC                         1:12.11  
 15 Fossi, Anthony W          13 Oak Park Otters-PC             1:17.96  
 16 Kaser, Jared P            13 UD-PC                          1:20.15  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Erik A          13 SRN-PC                         2:06.86  
  2 Forster, Ben S            13 AIA-PC                         2:12.31  
  3 Hannis, Tyler M           13 SRN-PC                         2:18.59  
  4 Rasmussen, Erik C         14 TVA-PC                         2:31.93  
  5 Merritt, Brandon M        14 UD-PC                          2:37.55  
  6 Arbios, Cooper C          13 SRN-PC                         2:43.39  
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Erik A          13 SRN-PC                         5:36.46  
  2 Wirick, Chris R           14 TVA-PC                         5:50.99  
  3 Vizcarra, Nathan M        14 TVA-PC                         5:58.16  
  4 Hannis, Tyler M           13 SRN-PC                         6:16.28  
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hannis, Tyler M           13 SRN-PC                        21:22.55  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wirick, Chris R           14 TVA-PC                         1:07.40  
  2 Rink, David A             13 SRN-PC                         1:08.91  
  3 Pfeiffer, Erik A          13 SRN-PC                         1:11.14  
  4 Forster, Ben S            13 AIA-PC                         1:13.86  
  5 White, Brandon S          13 LCCC-PC                        1:14.22  
  6 Hannis, Tyler M           13 SRN-PC                         1:17.62  
  7 Slack, Dustin J           13 TERA-PC                        1:22.34  
  8 Rasmussen, Erik C         14 TVA-PC                         1:22.75  
  9 Mattern, Tucker H         13 UD-PC                          1:23.01  
 10 Arbios, Cooper C          13 SRN-PC                         1:32.12  
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wirick, Chris R           14 TVA-PC                         2:28.84  
  2 Vizcarra, Nathan M        14 TVA-PC                         2:30.16  
  3 Forster, Ben S            13 AIA-PC                         2:32.57  
  4 Smith, Kevin L            13 TVA-PC                         2:39.22  
 -- Hannis, Tyler M           13 SRN-PC                              DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mattern, Tucker H         13 UD-PC                          1:17.64  
  2 Forster, Ben S            13 AIA-PC                         1:20.07  
  3 White, Brandon S          13 LCCC-PC                        1:22.62  
  4 Bowlds, Art J             14 UD-PC                          1:25.79  
  5 Merritt, Brandon M        14 UD-PC                          1:27.41  
  6 Hannis, Tyler M           13 SRN-PC                         1:28.30  
  7 Fossi, Anthony W          13 Oak Park Otters-PC             1:36.14  
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Forster, Ben S            13 AIA-PC                         2:50.30  
  2 Mattern, Tucker H         13 UD-PC                          2:51.28  
  3 Wirick, Chris R           14 TVA-PC                         2:54.81  
  4 Bowlds, Art J             14 UD-PC                          3:05.92  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Erik A          13 SRN-PC                         1:03.64  
  2 Wirick, Chris R           14 TVA-PC                         1:10.23  
  3 Smith, Kevin L            13 TVA-PC                         1:13.97  
  4 Forster, Ben S            13 AIA-PC                         1:14.88  
  5 Hannis, Tyler M           13 SRN-PC                         1:25.80  
  6 Mattern, Tucker H         13 UD-PC                          1:28.82  
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Erik A          13 SRN-PC                         2:21.17  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wirick, Chris R           14 TVA-PC                         2:27.55  
  2 Forster, Ben S            13 AIA-PC                         2:30.86  
  3 Rink, David A             13 SRN-PC                         2:34.20  
  4 Vizcarra, Nathan M        14 TVA-PC                         2:35.71  
  5 Smith, Kevin L            13 TVA-PC                         2:38.36  
  6 White, Brandon S          13 LCCC-PC                        2:42.98  
  7 Hannis, Tyler M           13 SRN-PC                         2:43.00  
  8 Mattern, Tucker H         13 UD-PC                          3:07.81  
  9 Fossi, Anthony W          13 Oak Park Otters-PC             3:16.59  
 -- Rasmussen, Erik C         14 TVA-PC                              DQ  
 -- Slack, Dustin J           13 TERA-PC                             DQ  
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wirick, Chris R           14 TVA-PC                         5:10.00  
  2 Rasmussen, Erik C         14 TVA-PC                         6:07.67  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      2:02.95  
     1) Mattern, Tucker H 13            2) Kaser, Jared P 13              
     3) Bowlds, Art J 14                4) Merritt, Brandon M 14          
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      4:52.96  
     1) Mattern, Tucker H 13            2) Kaser, Jared P 13              
     3) Bowlds, Art J 14                4) Merritt, Brandon M 14          
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Twin Valley Acquatics-PC  'A'                               2:09.93  
     1) Wirick, Chris R 14              2) Vizcarra, Nathan M 14          
     3) Smith, Kevin L 13               4) Rasmussen, Erik C 14           
  2 Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                 2:20.35  
     1) Rink, David A 13                2) Hannis, Tyler M 13             
     3) Pfeiffer, Erik A 13             4) Arbios, Cooper C 13            
  3 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      2:26.21  
     1) Merritt, Brandon M 14           2) Bowlds, Art J 14               
     3) Mattern, Tucker H 13            4) Kaser, Jared P 13              
 
Boys 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McDaniels, Scott T        15 AIA-PC                           23.63  
  2 Easterday, Nicholas M     16 CUDA-PC                          24.57  
  3 Hamilton, Neal A          16 AIA-PC                           25.07  
  4 Roedel, Henning           16 SSS-PC                           25.48  
  5 Larsen, Patrick C         15 AIA-PC                           25.55  
  6 Arbios, Alex L            15 SRN-PC                           25.94  
  6 Gruenke, Jess A           16 UD-PC                            25.94  
  8 Johnson, Andrew           15 HSC-PC                           26.15  
  9 Thompson, Sam A           15 Oak Park Otters-PC               26.87  
  9 Ryder, Bradley P          16 WCAN-PC                          26.87  
 11 Larsen, Angrew G          16 AIA-PC                           26.89  
 12 Hackett, Jon W            15 SRN-PC                           32.02  
 13 Morphew, Nathan S         15 QUIK-PC                          39.71  
 
Boys 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McDaniels, Scott T        15 AIA-PC                           50.58  
  2 Hamilton, Neal A          16 AIA-PC                           53.56  
  3 Easterday, Nicholas M     16 CUDA-PC                          54.93  
  4 Roedel, Henning           16 SSS-PC                           55.13  
  5 Larsen, Patrick C         15 AIA-PC                           55.68  
  6 Arbios, Alex L            15 SRN-PC                           55.82  
  7 Johnson, Andrew           15 HSC-PC                           56.35  
  8 Gruenke, Jess A           16 UD-PC                            57.90  
  9 Larsen, Angrew G          16 AIA-PC                           59.30  
 10 Ryder, Bradley P          16 WCAN-PC                          59.93  
 11 Thompson, Sam A           15 Oak Park Otters-PC             1:03.72  
 12 Hackett, Jon W            15 SRN-PC                         1:07.15  
 13 Morphew, Nathan S         15 QUIK-PC                        1:36.41  
 
Boys 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McDaniels, Scott T        15 AIA-PC                         1:50.76  
  2 Hamilton, Neal A          16 AIA-PC                         1:52.87  
  3 Arbios, Alex L            15 SRN-PC                         2:00.66  
  4 Roedel, Henning           16 SSS-PC                         2:01.72  
  5 Johnson, Andrew           15 HSC-PC                         2:02.76  
  6 Rosichan, Alexi P         15 QUIK-PC                        2:03.41  
  7 Easterday, Nicholas M     16 CUDA-PC                        2:03.68  
  8 Larsen, Patrick C         15 AIA-PC                         2:03.95  
  9 Larsen, Angrew G          16 AIA-PC                         2:08.44  
 10 Gruenke, Jess A           16 UD-PC                          2:09.02  
 11 Ryder, Bradley P          16 WCAN-PC                        2:20.00  
 12 Thompson, Sam A           15 Oak Park Otters-PC             2:22.94  
 13 Hackett, Jon W            15 SRN-PC                         2:35.09  
 
Boys 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Arbios, Alex L            15 SRN-PC                         5:20.20  
  2 Larsen, Patrick C         15 AIA-PC                         5:40.96  
  3 Larsen, Angrew G          16 AIA-PC                         5:50.56  
  4 Gruenke, Jess A           16 UD-PC                          5:52.01  
  5 Hackett, Jon W            15 SRN-PC                         6:55.06  
 
Men 15-16 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Arbios, Alex L            15 SRN-PC                        18:17.26  
  2 Easterday, Nicholas M     16 CUDA-PC                       19:53.02  
 
Boys 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Neal A          16 AIA-PC                         1:01.05  
  2 Easterday, Nicholas M     16 CUDA-PC                        1:05.99  
  3 Johnson, Andrew           15 HSC-PC                         1:07.18  
  4 Rosichan, Alexi P         15 QUIK-PC                        1:07.82  
  5 Ryder, Bradley P          16 WCAN-PC                        1:10.81  
  6 Larsen, Angrew G          16 AIA-PC                         1:11.06  
  7 Thompson, Sam A           15 Oak Park Otters-PC             1:17.28  
  8 Hackett, Jon W            15 SRN-PC                         1:20.26  
 -- Gruenke, Jess A           16 UD-PC                               DQ  
 
Boys 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roedel, Henning           16 SSS-PC                         2:09.53  
  2 Ryder, Bradley P          16 WCAN-PC                        2:42.19  
 
Boys 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosichan, Alexi P         15 QUIK-PC                        1:09.94  
  2 McDaniels, Scott T        15 AIA-PC                         1:10.77  
  3 Gruenke, Jess A           16 UD-PC                          1:21.71  
  4 Thompson, Sam A           15 Oak Park Otters-PC             1:29.35  
 
Boys 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Neal A          16 AIA-PC                         2:30.59  
  2 Rosichan, Alexi P         15 QUIK-PC                        2:33.48  
  3 Johnson, Andrew           15 HSC-PC                         2:44.93  
  4 Gruenke, Jess A           16 UD-PC                          2:57.61  
 
Boys 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McDaniels, Scott T        15 AIA-PC                           57.18  
  2 Rosichan, Alexi P         15 QUIK-PC                        1:01.53  
  3 Arbios, Alex L            15 SRN-PC                         1:02.36  
  4 Roedel, Henning           16 SSS-PC                         1:04.07  
  5 Larsen, Patrick C         15 AIA-PC                         1:05.58  
  6 Thompson, Sam A           15 Oak Park Otters-PC             1:08.92  
  7 Ryder, Bradley P          16 WCAN-PC                        1:09.65  
  8 Morphew, Nathan S         15 QUIK-PC                        2:32.38  
 -- Hackett, Jon W            15 SRN-PC                              DQ  
 
Boys 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Arbios, Alex L            15 SRN-PC                         2:13.64  
  2 Hamilton, Neal A          16 AIA-PC                         2:13.89  
 -- Easterday, Nicholas M     16 CUDA-PC                             DQ  
 
Boys 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McDaniels, Scott T        15 AIA-PC                         2:09.77  
  2 Hamilton, Neal A          16 AIA-PC                         2:10.34  
  3 Rosichan, Alexi P         15 QUIK-PC                        2:17.65  
  4 Johnson, Andrew           15 HSC-PC                         2:22.45  
  5 Roedel, Henning           16 SSS-PC                         2:22.50  
  6 Larsen, Patrick C         15 AIA-PC                         2:25.30  
  7 Larsen, Angrew G          16 AIA-PC                         2:29.70  
 -- Gruenke, Jess A           16 UD-PC                               DQ  
 -- Ryder, Bradley P          16 WCAN-PC                             DQ  
 
Boys 15-16 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamilton, Neal A          16 AIA-PC                         4:32.05  
  2 Arbios, Alex L            15 SRN-PC                         5:01.39  
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      1:44.34  
     1) Piper, Jack D 17                2) Bowlds, Brice B 18             
     3) Hunter, Frank C 17              4) Poya, Kyce H 18                
 
Boys 15-18 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Alameda Islanders-PC  'A'                                   3:41.10  
     1) Hamilton, Neal A 16             2) Larsen, Patrick C 15           
     3) Larsen, Angrew G 16             4) McDaniels, Scott T 15          
  2 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      3:52.56  
     1) Poya, Kyce H 18                 2) Gruenke, Jess A 16             
     3) Piper, Jack D 17                4) Bowlds, Brice B 18             
 
Boys 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Alameda Islanders-PC  'A'                                   1:51.85  
     1) Hamilton, Neal A 16             2) McDaniels, Scott T 15          
     3) Araut, Robert A 18              4) Schmit, Cason D 18             
  2 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      1:56.18  
     1) Hunter, Frank C 17              2) Poya, Kyce H 18                
     3) Piper, Jack D 17                4) Gruenke, Jess A 16             
  3 Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                 1:59.89  
     1) Carranza, Travis J 17           2) Tunzi, Greg B 18               
     3) Arbios, Alex L 15               4) Hackett, Jon W 15              
 
Boys 15-18 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Alameda Islanders-PC  'A'                                   4:11.40  
     1) McDaniels, Scott T 15           2) Schmit, Cason D 18             
     3) Araut, Robert A 18              4) Larsen, Patrick C 15           
  2 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      4:24.45  
     1) Hunter, Frank C 17              2) Piper, Jack D 17               
     3) Poya, Kyce H 18                 4) Bowlds, Brice B 18             
 
Boys 13-18 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Alameda Islanders-PC  'A'                                   8:24.76  
     1) Araut, Robert A 18              2) Larsen, Angrew G 16            
     3) Forster, Ben S 13               4) Larsen, Patrick C 15           
  2 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      8:36.46  
     1) Piper, Jack D 17                2) Poya, Kyce H 18                
     3) Gruenke, Jess A 16              4) Bowlds, Brice B 18             
  3 Twin Valley Acquatics-PC  'A'                               8:37.76  
     1) Vizcarra, Matthew P 17          2) Wirick, Chris R 14             
     3) Vizcarra, Nathan M 14           4) Smith, Kevin L 13              
  4 Ukiah Dolphins-PC  'B'                                      9:47.15  
     1) Hunter, Frank C 17              2) Mattern, Tucker H 13           
     3) Bowlds, Art J 14                4) Merritt, Brandon M 14          
 
Boys 17 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tunzi, Greg B             18 SRN-PC                           25.01  
  2 Poya, Kyce H              18 UD-PC                            25.23  
  3 Langan, Michael K         17 SSS-PC                           25.42  
  4 Bowlds, Brice B           18 UD-PC                            26.01  
  5 Piper, Jack D             17 UD-PC                            26.03  
  6 Nunn, Thomas N            18 WCAN-PC                          27.03  
  7 Hunter, Frank C           17 UD-PC                            27.15  
 
Boys 17 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carranza, Travis J        17 SRN-PC                           52.12  
  2 Tunzi, Greg B             18 SRN-PC                           54.06  
  3 Vizcarra, Matthew P       17 TVA-PC                           55.06  
  4 Langan, Michael K         17 SSS-PC                           55.38  
  5 Poya, Kyce H              18 UD-PC                            55.60  
  6 Araut, Robert A           18 AIA-PC                           56.36  
  7 Piper, Jack D             17 UD-PC                            57.57  
  8 Bowlds, Brice B           18 UD-PC                            59.77  
  9 Nunn, Thomas N            18 WCAN-PC                          59.81  
 
Boys 17 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carranza, Travis J        17 SRN-PC                         1:57.59  
  2 Tunzi, Greg B             18 SRN-PC                         2:02.38  
  3 Langan, Michael K         17 SSS-PC                         2:02.69  
  4 Piper, Jack D             17 UD-PC                          2:03.85  
  5 Nunn, Thomas N            18 WCAN-PC                        2:14.69  
  6 Bowlds, Brice B           18 UD-PC                          2:17.66  
 
Boys 17 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmit, Cason D           18 AIA-PC                         5:20.09  
  2 Tunzi, Greg B             18 SRN-PC                         5:26.61  
  3 Araut, Robert A           18 AIA-PC                         5:30.22  
  4 Vizcarra, Matthew P       17 TVA-PC                         5:32.14  
  5 Piper, Jack D             17 UD-PC                          5:44.17  
  6 Nunn, Thomas N            18 WCAN-PC                        6:12.63  
  7 Hunter, Frank C           17 UD-PC                          6:34.11  
 
Men 17 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunter, Frank C           17 UD-PC                         22:55.22  
 
Boys 17 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Langan, Michael K         17 SSS-PC                           59.05  
  2 Tunzi, Greg B             18 SRN-PC                         1:06.70  
  3 Poya, Kyce H              18 UD-PC                          1:08.58  
  4 Bowlds, Brice B           18 UD-PC                          1:10.81  
  5 Piper, Jack D             17 UD-PC                          1:11.54  
 
Boys 17 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmit, Cason D           18 AIA-PC                         2:12.67  
  2 Langan, Michael K         17 SSS-PC                         2:15.75  
  3 Vizcarra, Matthew P       17 TVA-PC                         2:22.41  
  4 Bowlds, Brice B           18 UD-PC                          2:40.28  
 -- Araut, Robert A           18 AIA-PC                              DQ  
 
Boys 17 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Poya, Kyce H              18 UD-PC                          1:06.80  
  2 Piper, Jack D             17 UD-PC                          1:07.67  
  3 Tunzi, Greg B             18 SRN-PC                         1:08.98  
  4 Carranza, Travis J        17 SRN-PC                         1:12.27  
  5 Nunn, Thomas N            18 WCAN-PC                        1:13.54  
  6 Vizcarra, Matthew P       17 TVA-PC                         1:13.87  
  7 Bowlds, Brice B           18 UD-PC                          1:17.08  
  8 Hunter, Frank C           17 UD-PC                          1:18.49  
 
Boys 17 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tunzi, Greg B             18 SRN-PC                         2:30.56  
  2 Poya, Kyce H              18 UD-PC                          2:31.39  
  3 Carranza, Travis J        17 SRN-PC                         2:46.91  
  4 Bowlds, Brice B           18 UD-PC                          2:54.00  
 
Boys 17 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Langan, Michael K         17 SSS-PC                           57.64  
  2 Piper, Jack D             17 UD-PC                          1:00.40  
  3 Tunzi, Greg B             18 SRN-PC                         1:01.16  
  4 Araut, Robert A           18 AIA-PC                         1:03.90  
  5 Poya, Kyce H              18 UD-PC                          1:05.94  
  6 Hunter, Frank C           17 UD-PC                          1:18.68  
 -- Schmit, Cason D           18 AIA-PC                              DQ  
 
Boys 17 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schmit, Cason D           18 AIA-PC                         2:17.11  
  2 Tunzi, Greg B             18 SRN-PC                         2:19.99  
  3 Araut, Robert A           18 AIA-PC                         2:28.10  
 
Boys 17 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Langan, Michael K         17 SSS-PC                         2:15.12  
  2 Piper, Jack D             17 UD-PC                          2:17.83  
  3 Vizcarra, Matthew P       17 TVA-PC                         2:19.12  
  4 Poya, Kyce H              18 UD-PC                          2:22.93  
  5 Araut, Robert A           18 AIA-PC                         2:22.94  
  6 Nunn, Thomas N            18 WCAN-PC                        2:33.21  
  7 Bowlds, Brice B           18 UD-PC                          2:35.16  
  8 Hunter, Frank C           17 UD-PC                          2:42.91  
 -- Schmit, Cason D           18 AIA-PC                              DQ  
 
Boys 17 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Araut, Robert A           18 AIA-PC                         5:00.93  
 
Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      1:17.72  
     1) Stark, Karissa B 7              2) Williams, Kenzie T 8           
     3) Anderson, Makaila L 8           4) Merritt, Miley M 8             
  2 Ukiah Dolphins-PC  'B'                                      1:35.36  
     1) Wattenburger, Kenzi M 7         2) Baarts, Breanna C 8            
     3) Enzler, Taylor E 7              4) Torres, Vanessa 7              
  3 Ukiah Dolphins-PC  'C'                                      1:56.30  
     1) Bush, Janelle E 8               2) Taylor, Abby N 8               
     3) Larwood, Mariah G 6             4) Johnson, Chesney E 6           
 -- Piranha-PC  'A'                                            X1:41.78  
     1) Zueger-Bisel, Jordon J 8        2) Sewall, Emily J 6              
     3) Reid, Olivia M 7                4) Clarke, Callum D 8             
 
Mixed 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                 1:25.19  
     1) Thiele, Heidi M 7               2) Boyce, Kayla N 8               
     3) Nestler, Karli A 8              4) Davis, Alexa C 7               
  2 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      1:31.89  
     1) Torres, Vanessa 7               2) Stark, Karissa B 7             
     3) Merritt, Miley M 8              4) Anderson, Makaila L 8          
  3 Oak Park Swim & Raquet-PC  'A'                              1:43.36  
     1) Hallock, Allison M 7            2) Long, Belden M 8               
     3) Williams, Rachael L 7           4) Fossi, Laura G 7               
  4 Ukiah Dolphins-PC  'C'                                      1:48.78  
  5 Ukiah Dolphins-PC  'B'                                      1:53.72  
 -- Sebastopol Sea Serpents-PC  'A'                            X2:28.68  
     1) Vierra, Charleen R 8            2) Ping Medvigy, Riley J 7        
     3) Sturr, Nia A 6                  4) Loel, Jacob P 7                
 -- Piranha-PC  'A'                                                 XDQ  
     1) Reid, Olivia M 7                2) Sewall, Lucas A 8              
     3) Clarke, Callum D 8              4) Sewall, Emily J 6              
 
Mixed 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                 2:10.52  
     1) Hannis, Molly C 10              2) Rogers, Kristin M 10           
     3) Harris, Kimmie A 10             4) DiRado, Madeline J 9           
  2 Twin Valley Acquatics-PC  'A'                               2:17.30  
     1) Petroni, Hannah M 10            2) Lazzari, Chelsea E 9           
     3) Minigan, Kelsey A 10            4) Cox, Codie L 9                 
  3 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      2:33.25  
     1) Mattern, Shayne C 10            2) Stark, Megan R 10              
     3) Lower, Ashley N 10              4) Vincent, Arianna M 10          
  4 Oak Park Swim & Raquet-PC  'A'                              2:43.76  
     1) Kazemini, Sean 6                2) Byrne, Kathleen A 10           
     3) Thompson, Sara M 10             4) Alquist, Sydnie W 10           
  5 Twin Valley Acquatics-PC  'B'                               2:53.64  
     1) Wirick, Jenna C 9               2) Brown, Ali J 9                 
     3) Lindstrom, Eva J 10             4) Harrison, Amy T 10             
  6 Ukiah Dolphins-PC  'B'                                      3:01.50  
     1) Devereuex, Lacy E 10            2) Gruenke, Jennifer M 10         
     3) Cleland, Shelby A 10            4) Bass, Brittany C 10            
 -- Sebastopol Sea Serpents-PC  'A'                            X2:49.53  
     1) Tresenrider, Colbi A 9          2) Andersen, Wyatt J 9            
     3) Ping Medvigy, Delaney A 9       4) Sturr, Ariana A 9              
 -- Piranha-PC  'A'                                                 XDQ  
     1) Munger, Holly M 9               2) Posadas, Jaclyn K 10           
     3) Zaccagna, Nikita M 10           4) Mazzoleni, Eddie L 10          
 
Mixed 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                 2:24.74  
     1) Rogers, Kristin M 10            2) Hannis, Molly C 10             
     3) DiRado, Madeline J 9            4) Harris, Kimmie A 10            
  2 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      2:38.41  
     1) Vincent, Arianna M 10           2) Stark, Megan R 10              
     3) Mattern, Shayne C 10            4) Lower, Ashley N 10             
  3 Twin Valley Acquatics-PC  'A'                               2:40.93  
     1) Petroni, Hannah M 10            2) Minigan, Kelsey A 10           
     3) Cox, Codie L 9                  4) Lazzari, Chelsea E 9           
  4 Santa Rosa Neptunes-PC  'B'                                 2:44.81  
     1) Pfeiffer, Lesley L 9            2) Yamauchi, Sophia K 9           
     3) DiRado, Sarah B 10              4) Beach, A E 10                  
  5 Montclair Swim Team-PC  'A'                                 2:48.23  
     1) Hu, Jenny 9                     2) Eng-surowiec, Gen E 9          
     3) Mitchell, Chelsea E 10          4) Tomimatsy, Jordan M 8          
  6 Oak Park Swim & Raquet-PC  'A'                              3:03.32  
     1) Bankson, Jeanne G 9             2) Thompson, Sara M 10            
     3) Alquist, Sydnie W 10            4) Robertson, Alexandrea E 10     
  7 Twin Valley Acquatics-PC  'B'                               3:12.89  
     1) Lindstrom, Eva J 10             2) Brown, Ali J 9                 
     3) Wirick, Jenna C 9               4) Harrison, Amy T 10             
  8 Sebastopol Sea Serpents-PC  'A'                             3:24.98  
     1) Vierra, Corine C 10             2) Sturr, Ariana A 9              
     3) Ping Medvigy, Delaney A 9       4) Greer, Jessie A 10             
 -- Piranha-PC  'A'                                            X3:05.59  
     1) Munger, Holly M 9               2) Garvin, Colin P 9              
     3) Posadas, Jaclyn K 10            4) Zaccagna, Nikita M 10          
 -- Ukiah Dolphins-PC  'C'                                           DQ  
     1) Sobbizadeh, Esia N 9            2) Bass, Brittany C 10            
     3) Shoemaker, JamieRose R 10       4) VanHousen, Hailee B 9          
 -- Ukiah Dolphins-PC  'B'                                           DQ  
     1) Vickers, Jillian A 10           2) Gruenke, Jennifer M 10         
     3) Devereuex, Lacy E 10            4) Cleland, Shelby A 10           
 
Mixed 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Terrapins-PC  'Y'                                           3:58.26  
     1) Reilly, Sean M 12               2) Bishop, Matt M 11              
     3) Prutton, Mariana C 12           4) Porcella, Katrin A 12          
  2 Twin Valley Acquatics-PC  'B'                               4:17.22  
     1) Xu, Katherina 11                2) Sawicki, Ali Rose R 12         
     3) Cox, Codie L 9                  4) Wirick, Claire L 12            
  3 Piranha-PC  'A'                                             4:20.54  
     1) Blom, Alison M 11               2) McCartney, Amber N 12          
     3) Ransford, Emily R 12            4) Morphew, Cayla A 12            
  4 Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                 4:24.17  
     1) Yamauchi, Penelope R 12         2) Rogers, Jessie M 11            
     3) Hackett, Katelyn M 12           4) Messer, Christine L 12         
  5 Twin Valley Acquatics-PC  'A'                               4:40.58  
     1) Fidler, Mary K 11               2) Ramirez, Brenda V 12           
     3) Kumar, Kristy 11                4) Gnoss, Alexandra P 12          
  6 Sebastopol Sea Serpents-PC  'A'                             4:44.31  
     1) Eastland, Sarah L 12            2) Georgantes, Angela M 12        
     3) Greer, Katie N 12               4) Tresenrider, Amy M 11          
  7 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      4:57.22  
     1) Favilla, Daniela 12             2) Summit, Mandi D 12             
     3) Cannon, Ellie B 12              4) Stark, Ashley R 12             
  8 Piranha-PC  'B'                                             5:04.15  
     1) Kennedy, Mollie P 12            2) Nommsen, Lacey J 12            
     3) Keith, Kerry A 12               4) Bingham, Chelsea L 11          
  9 Ukiah Dolphins-PC  'B'                                      5:09.66  
     1) Clark, Jillian K 11             2) Grubaugh, Allison J 11         
     3) Vlachos, Anthoula 12            4) Sassen, Whitley N 12           
 10 Ukiah Dolphins-PC  'C'                                      6:35.53  
     1) Stenback, Macaela R 11          2) Murders, Sara A 12             
     3) Williams, Jondea C 11           4) Blue, Leah B 11                
 -- Sebastopol Sea Serpents-PC  'B'                            X5:29.29  
     1) Andersen, Garrett R 12          2) Sallee, David J 12             
     3) Bowen, Hannah R 11              4) Siegle, Emily A 11             
 
Mixed 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                 4:39.74  
     1) Fong, Jimmy S 12                2) Stuhr, Matthew C 11            
     3) Hannis, Cory M 11               4) Hartman, Jon M 12              
  2 Twin Valley Acquatics-PC  'A'                               5:01.30  
     1) Gault, Harmon F 7               2) Baldwin, Derek M 12            
     3) Pereira, Andy J 11              4) Pereira, Brian P 11            
  3 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      5:26.57  
     1) Moore, Steffan B 12             2) Armstrong, Grant G 12          
     3) Mattern, Leif H 11              4) Cleland, Travis R 12           
 -- Montclair Swim Team-PC  'A'                                X4:31.87  
     1) Compton, Clair C 12             2) Reingold, Jonathan B 11        
     3) Tomimatsu, Alex L 11            4) Kelly, Liam J 11               
 
Mixed 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Terrapins-PC  'A'                                           2:06.33  
     1) Prutton, Mariana C 12           2) Longtin, Elliot C 12           
     3) Torres, Elisa M 12              4) Porcella, Katrin A 12          
  2 Terrapins-PC  'B'                                           2:11.84  
     1) Prutton, Diandra J 11           2) Powers, Alexa D 11             
     3) O'Brien, Rachel N 11            4) Bray, Erin R 12                
  3 Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                 2:11.90  
     1) Mezzanatto, Marissa A 11        2) Yamauchi, Penelope R 12        
     3) Messer, Christine L 12          4) Rogers, Jessie M 11            
  4 Piranha-PC  'A'                                             2:12.89  
     1) Ransford, Emily R 12            2) Bingham, Chelsea L 11          
     3) Blom, Alison M 11               4) Morphew, Cayla A 12            
  5 Twin Valley Acquatics-PC  'A'                               2:18.54  
     1) Gnoss, Alexandra P 12           2) Wirick, Claire L 12            
     3) Xu, Katherina 11                4) Sawicki, Ali Rose R 12         
  6 Twin Valley Acquatics-PC  'B'                               2:21.96  
     1) Kumar, Kristy 11                2) Cox, Kayla K 12                
     3) Fidler, Mary K 11               4) Ramirez, Brenda V 12           
  7 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      2:31.29  
     1) Favilla, Daniela 12             2) Stark, Ashley R 12             
     3) Clark, Jillian K 11             4) Summit, Mandi D 12             
  8 Ukiah Dolphins-PC  'B'                                      2:41.46  
     1) Sobbizadeh, Soriah A 12         2) Williams, Jondea C 11          
     3) Cannon, Ellie B 12              4) Vlachos, Anthoula 12           
  9 Santa Rosa Neptunes-PC  'B'                                 2:42.69  
     1) Hackett, Katelyn M 12           2) Rutten, Nicole M 12            
     3) Jones, Allison M 12             4) Krickl, Lauren J 12            
 10 Piranha-PC  'B'                                             2:43.22  
     1) McCartney, Amber N 12           2) Kennedy, Mollie P 12           
     3) Nommsen, Lacey J 12             4) Keith, Kerry A 12              
 11 Sebastopol Sea Serpents-PC  'A'                             3:00.99  
     1) Siegle, Emily A 11              2) Greer, Katie N 12              
     3) Bowen, Hannah R 11              4) Georgantes, Angela M 12        
 12 Wine Country Aquatics of Napa-PC  'A'                       3:04.63  
     1) Carlson, Kayla M 12             2) Ryder, Lauren E 11             
     3) Witt, Emma K 11                 4) Peskett, Maureen E 12          
 13 Ukiah Dolphins-PC  'C'                                      3:20.98  
     1) Khorry, Jane N 11               2) Blue, Leah B 11                
     3) Stenback, Macaela R 11          4) Sassen, Whitley N 12           
 -- Sebastopol Sea Serpents-PC  'B'                            X2:23.29  
     1) Eastland, Sarah L 12            2) Andersen, Garrett R 12         
     3) Sallee, David J 12              4) Ping Medvigy, Elyse D 12       
 
Mixed 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Ukiah Dolphins-PC  'A'                                      1:56.12  
     1) Pasternak, Tess A 15            2) Ouellette, Lesley M 17         
     3) Pasternak, Natasja M 18         4) Wilson, Teresa L 17            
  2 Alameda Islanders-PC  'A'                                   2:00.70  
     1) Medved, Emily M 15              2) Radecke, Jennifer D 17         
     3) Gima, Shannon E 16              4) Bond, Jennifer J 15            
  3 Santa Rosa Neptunes-PC  'A'                                 2:10.06  
     1) McMahan, Alison J 17            2) Olin, Lauren E 16              
     3) Thiele, Tasha M 16              4) Grimm, Erin L 17               
  4 Ukiah Dolphins-PC  'B'                                      3:12.27  
     1) Khoury, Seema N 16              2) Panttaja, Lilja R 17           
     3) Summit, Megan J 15              4) Mulvihill, Molly A 17          
 -- Piranha-PC  'A'                                            X2:08.73  
     1) Robinette, Kaci L 17            2) Rosichan, Alexi P 15           
     3) Deason, Andrea M 15             4) Posadas, Danielle N 16