Licensed to Pacific Coast Marlins        Hy-Tek's Meet Manager 8/12/02 12:01 PM
                 RESL 2002 Individial Championships - 8/10/02                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 NORTH BAY AQUATICS-PC  'A'                            2:06.18        
     1) Sasza Danel-Lohey 12            2) Lena Gustafson 12              
     3) Lyndsie Dellaria 12             4) Yana Loftus-Farren 12          
  2 NORTH BAY AQUATICS-PC  'B'                            2:09.23        
     1) Brittany Schlunt 12             2) Heidi Gayman 12                
     3) Stephanie Christofferson 11     4) Gabrielle Cutler 12            
  3 PIRANHA SWIMMING-PC  'A'                              2:09.35        
     1) Emily Ransford 12               2) Kelsey Louden 12               
     3) Alison M Blom 11                4) Stephanie Steil 12             
  4 NORTH BAY AQUATICS-PC  'C'                            2:22.15        
     1) Alison Gossel 11                2) Fiona Duffy 11                 
     3) Zea Moscone 12                  4) Nicola Beaumont 11             
  5 PIRANHA SWIMMING-PC  'B'                              2:28.16        
     1) Lacey Nommsen 12                2) Shelby R Samples 11            
     3) Chelsea Bingham 12              4) Cari Sabuco 11                 
  6 PIRANHA SWIMMING-PC  'C'                              2:29.01        
     1) Heather Conway 12               2) Maria Fischer 11               
     3) Mollie Kennedy 12               4) Jennifer Watts 12              
  7 OAK PARK OTTERS-PC  'A'                               2:34.19        
     1) Christine Wang 12               2) Brooke Petersen 11             
     3) Sara Shanahan 12                4) Amanda Beldin-Lynds 11         
 -- PIRANHA SWIMMING-PC  'D'                                   DQ        
     1) Skyler Atterbury 11             2) Michaela Greppi 11             
     3) Amber Heath 11                  4) Becca Hughes 12                
 -- PACIFIC COAST MARLINS-PC  'A'                              DQ        
     1) Sidney Austin 12                2) Eloise Horn 11                 
     3) Nicole McAllister 12            4) Elizabeth Kamai 11             
 -- LAKE COUNTY CHANNEL CATS-PC  'A'                           DQ        
     1) Kori Darling 11                 2) Amy Dawson 12                  
     3) Danielle Peterson 12            4) Jodi Snider 12                 
 
Event 2  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 PACIFIC COAST MARLINS-PC  'A'                         2:18.63        
     1) Alexander Kamai 11              2) Max Simpson 12                 
     3) Dustin Johnson 12               4) Justin Sangster 12             
  2 OAK PARK OTTERS-PC  'A'                               2:50.87        
     1) Tyler Owens-Tyson 12            2) Trevor Love 12                 
     3) Bobby Hallock 12                4) Jan Konjikusic 12              
 -- NORTH BAY AQUATICS-PC  'A'                                 DQ        
     1) Christopher Packer 12           2) John Wright 12                 
     3) Shayan Sayadi 12                4) Trevor Cohen 12                
 
Event 3  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 NORTH BAY AQUATICS-PC  'A'                            1:57.75        
     1) Lexie Jordan 13                 2) Aoife Duffy 13                 
     3) Nicole Lung 13                  4) JC Sheppard 14                 
  2 PACIFIC COAST MARLINS-PC  'A'                         2:04.47        
     1) Michelle Montellato 13          2) Amber McAllister 14            
     3) Sarah Dunn 13                   4) Daniella Sangster 14           
 -- PIRANHA SWIMMING-PC  'A'                                   DQ        
     1) Heather Cramer 13               2) Jen-Jenn Burke 14              
     3) cat or catwoman lol Catelli 13  4) Karen Hong 13                  
 -- PIRANHA SWIMMING-PC  'B'                                   DQ        
     1) Heather Valerio 13              2) Kaitlyn Kalua 13               
     3) Alex Gossage 14                 4) Flor Sund 14                   
 -- LAKE COUNTY CHANNEL CATS-PC  'A'                           DQ        
     1) Jenny Andre 14                  2) Nicole Andre 14                
     3) Jenna Gall 14                   4) Jennifer Esberg 13             
 
Event 4  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 PACIFIC COAST MARLINS-PC  'A'                         1:59.64        
     1) Ben Dunn 14                     2) Sean Johnson 14                
     3) Wes Bochner 13                  4) Reed Carter 13                 
 -- PIRANHA SWIMMING-PC  'A'                                   DQ        
     1) R.P. Ivey 14                    2) Jared Gilster 14               
     3) Steve Posadas 14                4) Matthew Gilster 13             
 -- NORTH BAY AQUATICS-PC  'A'                                 DQ        
     1) Kyle Hunter 13                  2) Brandon DeMont 13              
     3) Rob Wilson 13                   4) Brett Gayman 14                
 
Event 5  Girls 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 PIRANHA SWIMMING-PC  'A'                              2:01.18        
     1) Jenn Walker 15                  2) Christine Graham 16            
     3) Danielle Posadas 17             4) Tiffany McCoy 17               
  2 PIRANHA SWIMMING-PC  'B'                              2:11.72        
     1) Kaci Robinette 17               2) Ashlee Rosichan 16             
     3) Andie Deason 15                 4) Sara Klemin 18                 
 -- OAK PARK OTTERS-PC  'B'                                    DQ        
     1) Emily O'Donnell 18              2) Jacquelyn Hayes 15             
     3) Sara Weese 15                   4) Emily Hughes 16                
 
Event 6  Boys 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 PIRANHA SWIMMING-PC  'B'                              1:43.84        
     1) Philip Zucchelli 17             2) Alexi Rosichan 16              
     3) Cale S Ajioka 17                4) Anthony Disbrow 16             
  2 PIRANHA SWIMMING-PC  'A'                              1:45.66        
     1) Allen Young 17                  2) Ross Haverlah 17               
     3) Graham Lentz 18                 4) Malcolm Barrack 15             
 
Event 7  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 NORTH BAY AQUATICS-PC  'A'                            1:19.86        
     1) Claire Healy 8                  2) Brigitte Winkler 7             
     3) Kate Bettinger 8                4) Rachel Louie 8                 
  2 PIRANHA SWIMMING-PC  'B'                              1:36.84        
     1) Emily Conway 8                  2) Melissa Crouse 8               
     3) Olivia Reid 8                   4) Olivia Strouse 8               
  3 NORTH BAY AQUATICS-PC  'C'                            1:39.80        
     1) Mckenzie Newell 8               2) Claire Packer 8                
     3) Olivia Konttinen 7              4) Tess Mattimore 8               
 -- OAK PARK OTTERS-PC  'A'                                    DQ        
     1) Rachael Williams 7              2) Belden Long 8                  
     3) Allison Hallock 8               4) Allison Straus 8               
 -- NORTH BAY AQUATICS-PC  'B'                                 DQ        
     1)                                 2) Corinne Corn 8                 
     3) Kim Pelfini 7                   4) Bridget Konttinen 7            
 
Event 8  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 NORTH BAY AQUATICS-PC  'A'                            1:22.19        
     1) Patrick Konttinen 8             2) Brad Cline 7                   
     3) Keegan Cohen 8                  4) Ben Christofferson 8           
 -- NORTH BAY AQUATICS-PC  'B'                                 DQ        
     1) Owen Moscone 7                  2) Mani Ghiasi 8                  
     3) David Slater 7                  4) Cory Lynch 7                   
 
Event 9  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 NORTH BAY AQUATICS-PC  'A'                            2:30.47        
     1) Devon DeMont 10                 2) Mattie Winkler 9               
     3) Naomi Cornman 9                 4) Laura Slater 10                
  2 PIRANHA SWIMMING-PC  'A'                              2:30.99        
     1) Diane Behrens 10                2) Holly Munger 9                 
     3) Victoria L Goldman 10           4) Jaclyn Posadas 10              
  3 NORTH BAY AQUATICS-PC  'B'                            2:48.46        
     1) Nicole Harrington 9             2) Eden Moscone 9                 
     3) Azita Sayadi 9                  4) Antje Morris 10                
  4 LAKE COUNTY CHANNEL CATS-PC  'A'                      3:47.68        
     1) Annie Gall 10                   2) Anisa Green 10                 
     3) Laura Edlow 6                   4) Emily Weiss 9                  
 -- OAK PARK OTTERS-PC  'A'                                    DQ        
     1) Grace Williams 10               2) Cecilia Daniels 10             
     3) Sara Thompson 10                4) Sydnie Alquist 10              
 -- PACIFIC COAST MARLINS-PC  'A'                              DQ        
     1) Rebecca Roth 8                  2) Charlotte Kamai 7              
     3) Deborah Roth 9                  4) Lucy Horn 10                   
 
Event 10  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 NORTH BAY AQUATICS-PC  'A'                            2:33.73        
     1) Dillon Moscone 10               2) Ryan Lynch 10                  
     3) Richard Beaumont 9              4) Peter Landefeld 9              
  2 PIRANHA SWIMMING-PC  'B'                              3:37.39        
     1) Kip Atterbury 9                 2) Steven Gilster 9               
     3) Luke Sewall 8                   4) Wes Matheny 10                 
 -- OAK PARK OTTERS-PC  'A'                                    DQ        
     1) Enzo Capone 9                   2) Eric Torre 10                  
     3) Vaughn Charles 8                4) Nick Murphey 9                 
 -- BENICIA BLUE DOLPHINS-PC  'A'                              DQ        
 -- PACIFIC COAST MARLINS-PC  'A'                              DQ        
     1) MacMillan Jacobson 8            2) Nicholas Al-Imam 10            
     3) Brendan Sangster 10             4) Philip Al-Imam 8               
 -- PIRANHA SWIMMING-PC  'A'                                   DQ        
     1) Jordon Zueger-Bisel 8           2) Eric Lu 9                      
     3) Frankie Steil 9                 4) Jon Rich 9                     
 
Event 11  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yana Loftus-Farren  12 NBA-PC                         2:29.16        
  2 Nicole McAllister   12 PCM-PC                         2:34.35        
  3 Brittany Schlunt    12 NBA-PC                         2:36.47        
  4 Lena Gustafson      12 NBA-PC                         2:37.35        
  5 Stephanie Steil     12 QUIK-PC                        2:37.38        
  6 Alison M Blom       11 QUIK-PC                        2:38.93        
  7 Stephanie Christof  11 NBA-PC                         2:42.47        
  8 Fiona Duffy         11 NBA-PC                         2:42.62        
  9 Chelsea Bingham     12 QUIK-PC                        2:46.98        
 10 Alison Gossel       11 NBA-PC                         2:48.91        
 11 Sadie Guthrie       12 RSD-PC                         2:49.88        
 12 Stefanie Lynch      12 NBA-PC                         2:57.46        
 13 Shelby R Samples    11 QUIK-PC                        2:58.12        
 14 Cammy Loback        11 NBA-PC                         3:07.49        
 15 Mollie Kennedy      12 QUIK-PC                        3:14.12        
 16 Lacey Nommsen       12 QUIK-PC                        3:14.86        
 -- Jodi Snider         12 LCCC-PC                             DQ        
 -- Eloise Horn         11 PCM-PC                              DQ        
 
Event 12  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Curtis Tuttle       12 QUIK-PC                        2:56.91        
  2 Zachary Zueger      12 QUIK-PC                        3:16.40        
  3 Thomas Maloney      12 NBA-PC                         3:35.72        
 
Event 13  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jen-Jenn Burke      14 QUIK-PC                        2:18.55        
  2 Lexie Jordan        13 NBA-PC                         2:21.14        
  3 JC Sheppard         14 NBA-PC                         2:21.87        
  4 Amber McAllister    14 PCM-PC                         2:26.18        
  5 Aoife Duffy         13 NBA-PC                         2:29.65        
  6 Nicole Lung         13 NBA-PC                         2:31.04        
  7 Katie Brush         14 NBA-PC                         2:33.04        
  8 Alex Gossage        14 QUIK-PC                        2:33.14        
  9 Daniella Sangster   14 PCM-PC                         2:36.49        
 10 Alexandra Cortes    14 RSD-PC                         2:37.64        
 11 Jane Gossel         14 NBA-PC                         2:39.52        
 12 Jenny Andre         14 LCCC-PC                        2:50.30        
 13 Kaitlyn Kalua       13 QUIK-PC                        2:52.96        
 14 Michelle Montellat  13 PCM-PC                         2:57.28        
 15 Kate O'Donnell      14 OPSR-PC                        3:15.99        
 -- Jennifer Esberg     13 LCCC-PC                             DQ        
 
Event 13  Girls 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lindsay Bochner     15 PCM-PC                         2:23.16        
  2 Christine Graham    16 QUIK-PC                        2:30.53        
  3 Jenn Walker         15 QUIK-PC                        2:31.13        
  4 Andie Deason        15 QUIK-PC                        2:42.29        
  5 Misty O'Hare        16 QUIK-PC                        2:53.06        
  6 Nadia Atiq          15 QUIK-PC                        2:53.20        
 -- Shay Samuelson      16 LCCC-PC                             DQ        
 -- Aurora Blackburn    16 QUIK-PC                             DQ        
 
Event 13  Girls 17 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Summer-Lowry Cowan  17 SHSC-PC                        2:25.11        
  2 Kaci Robinette      17 QUIK-PC                        2:50.48        
 -- Danielle Posadas    17 QUIK-PC                             DQ        
 
Event 14  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ben Dunn            14 PCM-PC                         2:08.32        
  2 Sean Johnson        14 PCM-PC                         2:10.40        
  3 Steve Posadas       14 QUIK-PC                        2:33.74        
  4 Raymond Kim         13 RSD-PC                         2:34.16        
  5 Kyle Hunter         13 NBA-PC                         2:36.85        
  6 Jared Gilster       14 QUIK-PC                        2:46.44        
  7 Reed Carter         13 PCM-PC                         2:51.84        
  8 Matthew Gilster     13 QUIK-PC                        3:11.77        
 -- Collin Sonneville   14 LCCC-PC                             DQ        
 
Event 14  Boys 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alexi Rosichan      16 QUIK-PC                        2:09.52        
  2 Christopher Mai     15 PCM-PC                         2:18.09        
  3 Jordan Nolan        15 PCM-PC                         2:20.25        
  4 Edmond Kim          16 RSD-PC                         2:28.62        
 -- Sam Thompson        15 OPSR-PC                             DQ        
 
Event 14  Boys 17 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graham Lentz        18 QUIK-PC                        2:06.76        
 
Event 15  Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deborah Roth         9 PCM-PC                         2:57.56        
  2 Devon DeMont        10 NBA-PC                         2:57.72        
  3 Diane Behrens       10 QUIK-PC                        3:00.13        
  4 Mattie Winkler       9 NBA-PC                         3:08.13        
  5 Shawnie Miller      10 QUIK-PC                        3:10.18        
  6 Sydnie Alquist      10 OPSR-PC                        3:12.95        
  7 Annie Gall          10 LCCC-PC                        3:30.00        
 
Event 16  Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peter Landefeld      9 NBA-PC                         2:52.87        
  2 Sean Sweeney        10 BBD-PC                         3:15.81        
  3 Frankie Steil        9 QUIK-PC                        3:23.08        
 -- Eric Lu              9 QUIK-PC                             DQ        
 
Event 17  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyndsie Dellaria    12 NBA-PC                           25.87        
  2 Yana Loftus-Farren  12 NBA-PC                           26.93        
  3 Heidi Gayman        12 NBA-PC                           27.81        
  4 Gabrielle Cutler    12 NBA-PC                           27.99        
  5 Sasza Danel-Lohey   12 NBA-PC                           28.05        
  6 Cari Sabuco         11 QUIK-PC                          29.14        
  7 Stephanie Steil     12 QUIK-PC                          29.22        
  8 Emily Ransford      12 QUIK-PC                          29.30        
  9 Elizabeth Kamai     11 PCM-PC                           29.53        
 10 Alison M Blom       11 QUIK-PC                          29.58        
 11 Kelsey Louden       12 QUIK-PC                          29.86        
 12 Amy Dawson          12 LCCC-PC                          29.90        
 13 Sidney Austin       12 PCM-PC                           30.33        
 14 Zea Moscone         12 NBA-PC                           30.54        
 15 Nicola Beaumont     11 NBA-PC                           30.81        
 16 Chelsea Bingham     12 QUIK-PC                          31.16        
 17 Eloise Horn         11 PCM-PC                           31.38        
 18 Sara Shanahan       12 OPSR-PC                          31.83        
 19 Skyler Atterbury    11 QUIK-PC                          31.89        
 20 Amy Malmquist       11 NBA-PC                           32.56        
 21 Mollie Kennedy      12 QUIK-PC                          32.80        
 22 Clare Landefeld     12 NBA-PC                           33.11        
 23 Christine Wang      12 OPSR-PC                          33.40        
 24 Amanda Beldin-Lynd  11 OPSR-PC                          33.47        
 25 Lacey Nommsen       12 QUIK-PC                          33.62        
 26 Kerry Keith         12 QUIK-PC                          33.87        
 27 Cammy Loback        11 NBA-PC                           34.65        
 28 Eileen Robledo      12 QUIK-PC                          34.66        
 29 Neda Kazemini       11 OPSR-PC                          35.93        
 30 Jodi Snider         12 LCCC-PC                          36.10        
 31 Michaela Greppi     11 QUIK-PC                          36.36        
 32 Kori Darling        11 LCCC-PC                          36.76        
 33 Heather Conway      12 QUIK-PC                          37.17        
 34 Victoria Oswald     11 QUIK-PC                          37.24        
 35 Danielle Peterson   12 LCCC-PC                          37.80        
 36 Brooke Petersen     11 OPSR-PC                          38.25        
 37 Tamar Daniels       12 OPSR-PC                          38.96        
 38 Amber Heath         11 QUIK-PC                          40.03        
 39 Cortney McIntosh    11 OPSR-PC                          48.09        
 
Event 18  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Daniel L Gossage    12 QUIK-PC                          24.80        
  2 Fernando Dimas      11 RSD-PC                           28.64        
  3 Justin Sangster     12 PCM-PC                           29.00        
  4 George Weiss        12 LCCC-PC                          29.22        
  5 Christopher Packer  12 NBA-PC                           30.01        
  6 Shayan Sayadi       12 NBA-PC                           30.12        
  7 Zachary Kahn        11 NBA-PC                           30.37        
  8 Alexander Kamai     11 PCM-PC                           30.59        
  9 Trevor Cohen        12 NBA-PC                           30.91        
 10 Max Simpson         12 PCM-PC                           31.68        
 11 Tyler Owens-Tyson   12 OPSR-PC                          32.52        
 12 John Wright         12 NBA-PC                           32.86        
 13 Curtis Tuttle       12 QUIK-PC                          32.98        
 14 Jan Konjikusic      12 OPSR-PC                          35.44        
 15 Pierce Corn         11 NBA-PC                           36.39        
 16 Aaron Waters        11 PCM-PC                           38.33        
 17 Trevor Love         12 OPSR-PC                          38.73        
 18 Sam Egan            11 PCM-PC                           40.29        
 19 Steve Morales       12 QUIK-PC                          40.65        
 20 Joe Krahling        11 PCM-PC                           49.22        
 
Event 19  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 JC Sheppard         14 NBA-PC                           26.11        
  2 Sarah Dunn          13 PCM-PC                           26.28        
  3 Karen Hong          13 QUIK-PC                          26.65        
  4 Katie Brush         14 NBA-PC                           26.81        
  5 Heather Cramer      13 QUIK-PC                          26.91        
  6 Jen-Jenn Burke      14 QUIK-PC                          27.10        
  7 Flor Sund           14 QUIK-PC                          27.34        
  8 Jana Valencia       14 QUIK-PC                          27.61        
  9 Alexandra Cortes    14 RSD-PC                           28.09        
 10 Daniella Sangster   14 PCM-PC                           28.27        
 11 Sandra Short        13 NBA-PC                           28.37        
 12 Christina Sabuco    14 QUIK-PC                          29.19        
 13 Heather Valerio     13 QUIK-PC                          29.59        
 14 Kimberly Coburn     13 QUIK-PC                          30.30        
 15 Shahrou Tavakoli    13 PCM-PC                           31.16        
 16 Jenna Gall          14 LCCC-PC                          31.80        
 17 Kaitlyn Kalua       13 QUIK-PC                          31.92        
 18 Makala Murphey      13 OPSR-PC                          32.50        
 19 Michelle Montellat  13 PCM-PC                           32.67        
 20 Kate O'Donnell      14 OPSR-PC                          33.24        
 21 Nicole Andre        14 LCCC-PC                          35.17        
 22 Jennifer Esberg     13 LCCC-PC                          39.58        
 23 Brooke Garrett      13 QUIK-PC                          42.59        
 
Event 19  Girls 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mary Gossel         15 NBA-PC                           26.03        
  2 Emily Hughes        16 OPSR-PC                          27.07        
  3 Jacquelyn Hayes     15 OPSR-PC                          28.18        
  4 Jessica Hollenbach  15 PCM-PC                           29.23        
  5 Christine Graham    16 QUIK-PC                          29.51        
  6 Shahde Tavakoli     15 PCM-PC                           30.21        
  7 Nicole Graeber      15 LCCC-PC                          30.39        
  8 Sara Weese          15 OPSR-PC                          30.83        
  9 Shay Samuelson      16 LCCC-PC                          33.41        
 10 Jackie Mendenhall   15 QUIK-PC                          36.69        
 
Event 19  Girls 17 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jennifer Graham     20 QUIK-PC                          25.55        
  2 Sara Klemin         18 QUIK-PC                          27.06        
  3 Summer-Lowry Cowan  17 SHSC-PC                          27.25        
  4 Tiffany McCoy       17 QUIK-PC                          28.03        
  5 Danielle Posadas    17 QUIK-PC                          28.48        
  6 Emily O'Donnell     18 OPSR-PC                          30.41        
 
Event 20  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brett Gayman        14 NBA-PC                           25.88        
  2 R.P. Ivey           14 QUIK-PC                          26.23        
  3 Wes Bochner         13 PCM-PC                           27.13        
  4 Kyle Hunter         13 NBA-PC                           27.21        
  5 Raymond Kim         13 RSD-PC                           27.89        
  6 Steve Posadas       14 QUIK-PC                          28.27        
  7 Brandon DeMont      13 NBA-PC                           28.49        
  8 Collin Sonneville   14 LCCC-PC                          28.75        
  9 Will Weiss          14 LCCC-PC                          30.28        
 10 Rob Wilson          13 NBA-PC                           31.48        
 11 Reed Carter         13 PCM-PC                           31.79        
 12 Amin Kazemini       14 OPSR-PC                          35.69        
 
Event 20  Boys 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Malcolm Barrack     15 QUIK-PC                          23.01        
  2 Britt Wilson        16 NBA-PC                           23.13        
  3 Anthony Disbrow     16 QUIK-PC                          24.75        
  4 Christopher Mai     15 PCM-PC                           25.09        
  5 Jordan Nolan        15 PCM-PC                           25.15        
  6 Edmond Kim          16 RSD-PC                           27.03        
  7 Sam Thompson        15 OPSR-PC                          27.68        
  8 Patrick Dempsey     15 QUIK-PC                          30.06        
 
Event 20  Boys 17 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sami Atiq           19 QUIK-PC                          23.35        
  2 Ross Haverlah       17 QUIK-PC                          23.47        
  3 Philip Zucchelli    17 QUIK-PC                          23.75        
  4 Allen Young         17 QUIK-PC                          23.85        
  5 Sean Emadzadeh      17 NBA-PC                           24.14        
  6 Cale S Ajioka       17 QUIK-PC                          24.58        
  7 Dan Shields         17 OPSR-PC                          26.00        
 
Event 21  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lindsay Bettinger    6 NBA-PC                           22.37        
  2 Emily Sewall         6 QUIK-PC                          24.86        
  3 Emily Malmquist      6 NBA-PC                           27.31        
  4 Laura Shanahan       5 OPSR-PC                          30.76        
 
Event 21  Girls 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Claire Healy         8 NBA-PC                           16.11        
  2 Charlotte Kamai      7 PCM-PC                           17.10        
  3 Rachael Williams     7 OPSR-PC                          17.57        
  4 Rachel Louie         8 NBA-PC                           17.98        
  5 Lauren Fischer       8 QUIK-PC                          18.28        
  6 Rebecca Roth         8 PCM-PC                           18.35        
  7 Belden Long          8 OPSR-PC                          18.39        
  7 Tess Mattimore       8 NBA-PC                           18.39        
  9 Kelsey Tuttle        8 QUIK-PC                          18.72        
 10 Corinne Corn         8 NBA-PC                           19.02        
 11 Olivia Strouse       8 QUIK-PC                          19.26        
 12 Kim Pelfini          7 NBA-PC                           19.62        
 13 Olivia Konttinen     7 NBA-PC                           19.92        
 14 Mckenzie Newell      8 NBA-PC                           19.93        
 15 Allison Straus       8 OPSR-PC                          19.95        
 16 Lily Konttinen       7 NBA-PC                           20.47        
 17 Lizzy Gossage        8 QUIK-PC                          20.68        
 18 Allison Hallock      8 OPSR-PC                          21.09        
 19 Claire Packer        8 NBA-PC                           22.61        
 20 Olivia Reid          8 QUIK-PC                          23.91        
 21 Madison Bradshaw     7 PCM-PC                           23.97        
 22 Charli Finks         7 OPSR-PC                          24.14        
 23 Celeste Carswell     7 NBA-PC                           26.09        
 24 Jean Trompeter       7 OPSR-PC                          26.15        
 25 Emily Conway         8 QUIK-PC                          26.81        
 26 Holland Reynolds     8 NBA-PC                           27.41        
 27 Molly-Jean Pruitt    7 RSD-PC                           27.98        
 
Event 22  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 George Healy         6 NBA-PC                           23.29        
  2 Gabriel Kimbell-Au   6 LCCC-PC                          37.84        
 
Event 22  Boys 7-8 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ben Christofferson   8 NBA-PC                           16.02        
  2 Brad Cline           7 NBA-PC                           16.83        
  3 Patrick Konttinen    8 NBA-PC                           16.84        
  4 Keegan Cohen         8 NBA-PC                           17.03        
  5 Timothy Sweeney      8 BBD-PC                           18.17        
  6 Mani Ghiasi          8 NBA-PC                           18.82        
  7 Philip Al-Imam       8 PCM-PC                           19.01        
  8 Vaughn Charles       8 OPSR-PC                          19.09        
  9 Conner Evans         7 NBA-PC                           19.24        
 10 Luke Sewall          8 QUIK-PC                          19.44        
 11 David Slater         7 NBA-PC                           19.56        
 12 Owen Moscone         7 NBA-PC                           19.95        
 13 Chris Shanahan       8 OPSR-PC                          22.85        
 14 Cory Lynch           7 NBA-PC                           24.38        
 15 Alex Nguyen          7 OPSR-PC                          26.01        
 16 Mikie Snider         7 LCCC-PC                          28.47        
 17 Kieran Higgins       7 BBD-PC                           31.86        
 
Event 23  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Victoria L Goldman  10 QUIK-PC                          30.31        
  2 Laura Slater        10 NBA-PC                           30.94        
  3 Diane Behrens       10 QUIK-PC                          31.71        
  4 Deborah Roth         9 PCM-PC                           32.12        
  5 Sydnie Alquist      10 OPSR-PC                          34.09        
  6 Azita Sayadi         9 NBA-PC                           34.71        
  7 Naomi Cornman        9 NBA-PC                           35.23        
  8 Sarah Gryder        10 BBD-PC                           36.07        
  9 Jaclyn Posadas      10 QUIK-PC                          36.11        
 10 Annie Gall          10 LCCC-PC                          36.79        
 11 Antje Morris        10 NBA-PC                           37.15        
 12 Eden Moscone         9 NBA-PC                           38.78        
 13 Taylor Decker       10 QUIK-PC                          39.53        
 14 Anisa Green         10 LCCC-PC                          40.05        
 15 Cecilia Daniels     10 OPSR-PC                          40.44        
 16 Alex Robertson      10 OPSR-PC                          40.88        
 17 Sara Thompson       10 OPSR-PC                          41.76        
 18 Nicole Harrington    9 NBA-PC                           43.17        
 19 Talia Krahling       9 PCM-PC                           58.06        
 20 Ariel Facey         10 LCCC-PC                        1:00.96        
 
Event 24  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ryan Lynch          10 NBA-PC                           29.57        
  2 Dillon Moscone      10 NBA-PC                           31.38        
  3 Brendan Sangster    10 PCM-PC                           32.97        
  4 Sean Sweeney        10 BBD-PC                           33.75        
  5 Eric Lu              9 QUIK-PC                          35.48        
  6 Frankie Steil        9 QUIK-PC                          35.51        
  7 Nicholas Al-Imam    10 PCM-PC                           36.62        
  8 Zachary Smith       10 BBD-PC                           36.86        
  9 Kip Atterbury        9 QUIK-PC                          38.53        
 10 Richard Beaumont     9 NBA-PC                           39.19        
 11 Jon Rich             9 QUIK-PC                          40.91        
 12 Alexander Factor     9 NBA-PC                           41.98        
 13 Eric Torre          10 OPSR-PC                          42.54        
 14 Nick Murphey         9 OPSR-PC                          42.80        
 15 Enzo Capone          9 OPSR-PC                          44.74        
 16 Eddie Mazzoleni     10 QUIK-PC                          45.78        
 17 Wes Matheny         10 QUIK-PC                          47.07        
 18 Alexander Benet      9 NBA-PC                           49.02        
 19 Austen DuBois        9 BBD-PC                           49.08        
 
Event 25  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gabrielle Cutler    12 NBA-PC                         6:00.42        
  2 Alison M Blom       11 QUIK-PC                        6:24.77        
  3 Fiona Duffy         11 NBA-PC                         6:28.43        
  4 Stephanie Steil     12 QUIK-PC                        6:34.66        
  5 Lena Gustafson      12 NBA-PC                         6:36.36        
  6 Shelby R Samples    11 QUIK-PC                        6:44.09        
  7 Kerry Keith         12 QUIK-PC                        7:11.22        
  8 Stefanie Lynch      12 NBA-PC                         7:25.64        
  9 Maria Fischer       11 QUIK-PC                        7:36.44        
 10 Jodi Snider         12 LCCC-PC                        7:48.52        
 11 Natalie Miller      12 QUIK-PC                        8:15.59        
 
Event 25  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Aoife Duffy         13 NBA-PC                         5:56.86        
  2 Flor Sund           14 QUIK-PC                        5:59.26        
  3 Nicole Lung         13 NBA-PC                         6:06.99        
  4 Katie Brush         14 NBA-PC                         6:10.30        
  5 Alex Gossage        14 QUIK-PC                        6:11.13        
  6 Heather Cramer      13 QUIK-PC                        6:13.71        
  7 Jane Gossel         14 NBA-PC                         6:27.63        
  8 Jenny Andre         14 LCCC-PC                        6:45.31        
  9 Shannon Rich        13 QUIK-PC                        6:51.94        
 10 Kate O'Donnell      14 OPSR-PC                        7:54.38        
 
Event 25  Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lindsay Bochner     15 PCM-PC                         5:40.97        
  2 Mary Gossel         15 NBA-PC                         5:43.36        
  3 Andie Deason        15 QUIK-PC                        6:01.40        
  4 Aurora Blackburn    16 QUIK-PC                        6:39.23        
  5 Nadia Atiq          15 QUIK-PC                        6:49.66        
 
Event 26  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Christopher Packer  12 NBA-PC                         6:47.25        
  2 Shayan Sayadi       12 NBA-PC                         6:58.41        
  3 Jan Konjikusic      12 OPSR-PC                        7:28.58        
  4 Zachary Zueger      12 QUIK-PC                        8:16.14        
  5 Thomas Maloney      12 NBA-PC                         8:20.54        
  6 Bobby Hallock       12 OPSR-PC                        8:25.91        
 
Event 26  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 R.P. Ivey           14 QUIK-PC                        5:41.03        
  2 Wes Bochner         13 PCM-PC                         5:49.49        
  3 Brett Gayman        14 NBA-PC                         6:13.90        
 
Event 26  Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anthony Disbrow     16 QUIK-PC                        5:26.10        
  2 Cale S Ajioka       17 QUIK-PC                        5:53.80        
 
Event 27  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sasza Danel-Lohey   12 NBA-PC                           32.24        
  2 Emily Ransford      12 QUIK-PC                          32.68        
  3 Stephanie Christof  11 NBA-PC                           33.10        
  4 Amy Dawson          12 LCCC-PC                          35.27        
  5 Brittany Schlunt    12 NBA-PC                           35.56        
  6 Skyler Atterbury    11 QUIK-PC                          35.95        
  7 Eloise Horn         11 PCM-PC                           36.86        
  8 Stephanie Steil     12 QUIK-PC                          37.76        
  9 Sara Shanahan       12 OPSR-PC                          38.00        
 10 Kelsey Louden       12 QUIK-PC                          38.09        
 11 Shelby R Samples    11 QUIK-PC                          38.23        
 12 Nicola Beaumont     11 NBA-PC                           38.48        
 13 Stefanie Lynch      12 NBA-PC                           38.50        
 14 Clare Landefeld     12 NBA-PC                           39.12        
 15 Cari Sabuco         11 QUIK-PC                          39.61        
 16 Maria Fischer       11 QUIK-PC                          40.39        
 17 Christine Wang      12 OPSR-PC                          40.78        
 18 Lacey Nommsen       12 QUIK-PC                          41.77        
 19 Amanda Beldin-Lynd  11 OPSR-PC                          42.21        
 20 Mollie Kennedy      12 QUIK-PC                          42.67        
 21 Kori Darling        11 LCCC-PC                          44.39        
 22 Neda Kazemini       11 OPSR-PC                          45.26        
 23 Victoria Oswald     11 QUIK-PC                          46.16        
 24 Amanda Mitchell     12 QUIK-PC                          46.56        
 25 Brooke Petersen     11 OPSR-PC                          48.41        
 26 Natalie Miller      12 QUIK-PC                          48.78        
 27 Michaela Greppi     11 QUIK-PC                          48.79        
 28 Amber Heath         11 QUIK-PC                          54.61        
 
Event 28  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Daniel L Gossage    12 QUIK-PC                          30.53        
  2 Dustin Johnson      12 PCM-PC                           33.53        
  3 Alexander Kamai     11 PCM-PC                           35.96        
  4 Fernando Dimas      11 RSD-PC                           35.97        
  5 Zachary Kahn        11 NBA-PC                           38.10        
  5 Trevor Cohen        12 NBA-PC                           38.10        
  7 Tyler Owens-Tyson   12 OPSR-PC                          38.81        
  8 Zachary Zueger      12 QUIK-PC                          40.46        
  9 John Wright         12 NBA-PC                           40.69        
 10 Aaron Waters        11 PCM-PC                           45.37        
 11 Thomas Maloney      12 NBA-PC                           45.52        
 12 Pierce Corn         11 NBA-PC                           48.42        
 13 Steve Morales       12 QUIK-PC                          49.69        
 -- Sam Egan            11 PCM-PC                              DQ        
 
Event 29  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lexie Jordan        13 NBA-PC                         1:02.03        
  2 Sarah Dunn          13 PCM-PC                         1:07.62        
  3 Karen Hong          13 QUIK-PC                        1:08.57        
  4 Heather Cramer      13 QUIK-PC                        1:08.70        
  5 Sandra Short        13 NBA-PC                         1:11.95        
  6 Alexandra Cortes    14 RSD-PC                         1:11.97        
  7 Jane Gossel         14 NBA-PC                         1:12.66        
  8 Heather Valerio     13 QUIK-PC                        1:16.24        
  9 Shahrou Tavakoli    13 PCM-PC                         1:17.81        
 10 Jenny Andre         14 LCCC-PC                        1:18.16        
 11 Michelle Montellat  13 PCM-PC                         1:20.28        
 12 Christina Sabuco    14 QUIK-PC                        1:23.01        
 13 Kimberly Coburn     13 QUIK-PC                        1:24.28        
 14 Jenna Gall          14 LCCC-PC                        1:30.19        
 15 Makala Murphey      13 OPSR-PC                        1:30.92        
 16 Shannon Rich        13 QUIK-PC                        1:31.70        
 17 Nicole Andre        14 LCCC-PC                        1:36.70        
 18 Jennifer Esberg     13 LCCC-PC                        1:43.57        
 
Event 29  Girls 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jenn Walker         15 QUIK-PC                        1:08.65        
  2 Andie Deason        15 QUIK-PC                        1:14.62        
  3 Emily Hughes        16 OPSR-PC                        1:14.98        
  4 Jessica Hollenbach  15 PCM-PC                         1:18.32        
  5 Sara Weese          15 OPSR-PC                        1:19.37        
  6 Nicole Graeber      15 LCCC-PC                        1:24.08        
  7 Nadia Atiq          15 QUIK-PC                        1:24.32        
 
Event 29  Girls 17 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jennifer Graham     20 QUIK-PC                        1:02.32        
  2 Sara Klemin         18 QUIK-PC                        1:08.00        
  3 Danielle Posadas    17 QUIK-PC                        1:12.99        
  4 Emily O'Donnell     18 OPSR-PC                        1:16.90        
 -- Kaci Robinette      17 QUIK-PC                             DQ        
 
Event 30  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ben Dunn            14 PCM-PC                           59.05        
  2 Sean Johnson        14 PCM-PC                           59.20        
  3 Raymond Kim         13 RSD-PC                         1:10.46        
  4 Collin Sonneville   14 LCCC-PC                        1:11.28        
  5 R.P. Ivey           14 QUIK-PC                        1:12.94        
  6 Kyle Hunter         13 NBA-PC                         1:13.98        
  7 Brandon DeMont      13 NBA-PC                         1:20.17        
  8 Rob Wilson          13 NBA-PC                         1:25.13        
  9 Will Weiss          14 LCCC-PC                        1:26.79        
 10 Matthew Gilster     13 QUIK-PC                        1:30.49        
 11 Greg Lamela         14 OPSR-PC                        1:38.93        
 
Event 30  Boys 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Malcolm Barrack     15 QUIK-PC                        1:00.72        
  2 Britt Wilson        16 NBA-PC                         1:03.38        
  3 Sam Thompson        15 OPSR-PC                        1:15.07        
  4 Patrick Dempsey     15 QUIK-PC                        1:28.49        
 -- Jordan Nolan        15 PCM-PC                              DQ        
 
Event 30  Boys 17 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Philip Zucchelli    17 QUIK-PC                          58.02        
  2 Sean Emadzadeh      17 NBA-PC                         1:00.96        
  3 Allen Young         17 QUIK-PC                        1:04.12        
  4 Dan Shields         17 OPSR-PC                        1:08.26        
 
Event 31  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kate Bettinger       8 NBA-PC                           20.01        
  2 Claire Healy         8 NBA-PC                           20.34        
  3 Charlotte Kamai      7 PCM-PC                           21.57        
  4 Rebecca Roth         8 PCM-PC                           22.20        
  5 Belden Long          8 OPSR-PC                          22.94        
  6 Bridget Konttinen    7 NBA-PC                           23.02        
  7 Hannah Smith         8 BBD-PC                           23.27        
  8 Tess Mattimore       8 NBA-PC                           23.94        
  9 Olivia Strouse       8 QUIK-PC                          24.21        
 10 Corinne Corn         8 NBA-PC                           24.89        
 11 Mckenzie Newell      8 NBA-PC                           25.41        
 12 Allison Straus       8 OPSR-PC                          25.81        
 13 Olivia Reid          8 QUIK-PC                          26.15        
 14 Lizzy Gossage        8 QUIK-PC                          26.26        
 15 Lily Konttinen       7 NBA-PC                           26.29        
 16 Olivia Konttinen     7 NBA-PC                           26.54        
 17 Celeste Carswell     7 NBA-PC                           26.92        
 17 Kelsey Tuttle        8 QUIK-PC                          26.92        
 19 Lindsay Bettinger    6 NBA-PC                           27.05        
 20 Claire Packer        8 NBA-PC                           27.82        
 21 Allison Hallock      8 OPSR-PC                          28.29        
 22 Madison Bradshaw     7 PCM-PC                           29.25        
 23 Emily Sewall         6 QUIK-PC                          30.18        
 24 Jean Trompeter       7 OPSR-PC                          31.27        
 25 Emily Malmquist      6 NBA-PC                           32.06        
 26 Molly-Jean Pruitt    7 RSD-PC                           33.09        
 27 Charli Finks         7 OPSR-PC                          33.12        
 28 Laura Shanahan       5 OPSR-PC                          41.75        
 
Event 32  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Patrick Konttinen    8 NBA-PC                           20.16        
  2 Keegan Cohen         8 NBA-PC                           20.80        
  3 Jordon Zueger-Bise   8 QUIK-PC                          21.47        
  4 Ben Christofferson   8 NBA-PC                           22.91        
  5 Timothy Sweeney      8 BBD-PC                           23.29        
  6 David Slater         7 NBA-PC                           23.90        
  7 Conner Evans         7 NBA-PC                           24.44        
  8 Mani Ghiasi          8 NBA-PC                           24.98        
  9 Owen Moscone         7 NBA-PC                           27.29        
 10 Philip Al-Imam       8 PCM-PC                           27.61        
 11 Chris Shanahan       8 OPSR-PC                          28.02        
 12 Vaughn Charles       8 OPSR-PC                          28.30        
 13 Cory Lynch           7 NBA-PC                           29.22        
 14 Mikie Snider         7 LCCC-PC                          32.59        
 15 Alex Nguyen          7 OPSR-PC                          35.62        
 16 Gabriel Kimbell-Au   6 LCCC-PC                          37.08        
 -- George Healy         6 NBA-PC                              DQ        
 
Event 33  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Victoria L Goldman  10 QUIK-PC                          37.09        
  2 Deborah Roth         9 PCM-PC                           38.19        
  3 Diane Behrens       10 QUIK-PC                          38.63        
  4 Sarah Gryder        10 BBD-PC                           39.16        
  5 Laura Slater        10 NBA-PC                           40.42        
  6 Mattie Winkler       9 NBA-PC                           40.87        
  7 Eden Moscone         9 NBA-PC                           41.52        
  8 Antje Morris        10 NBA-PC                           41.74        
  9 Naomi Cornman        9 NBA-PC                           42.13        
 10 Lucy Horn           10 PCM-PC                           42.94        
 11 Holly Munger         9 QUIK-PC                          44.88        
 12 Shawnie Miller      10 QUIK-PC                          45.61        
 13 Jaclyn Posadas      10 QUIK-PC                          47.44        
 14 Taylor Decker       10 QUIK-PC                          49.84        
 15 Cecilia Daniels     10 OPSR-PC                          51.71        
 16 Nicole Harrington    9 NBA-PC                           51.94        
 17 Sara Thompson       10 OPSR-PC                          55.05        
 -- Ariel Facey         10 LCCC-PC                             DQ        
 
Event 34  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dillon Moscone      10 NBA-PC                           35.81        
  2 Brendan Sangster    10 PCM-PC                           35.98        
  3 Ryan Lynch          10 NBA-PC                           36.38        
  4 Peter Landefeld      9 NBA-PC                           37.67        
  5 Zachary Smith       10 BBD-PC                           42.18        
  6 Frankie Steil        9 QUIK-PC                          42.46        
  7 Sean Sweeney        10 BBD-PC                           43.44        
  8 Kip Atterbury        9 QUIK-PC                          51.51        
  9 Eddie Mazzoleni     10 QUIK-PC                          52.12        
 10 Austen DuBois        9 BBD-PC                           52.33        
 11 Alexander Factor     9 NBA-PC                           55.57        
 12 Nick Murphey         9 OPSR-PC                        1:00.30        
 -- Richard Beaumont     9 NBA-PC                              DQ        
 -- Alexander Benet      9 NBA-PC                              DQ        
 -- Enzo Capone          9 OPSR-PC                             DQ        
 -- Wes Matheny         10 QUIK-PC                             DQ        
 
Event 35  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyndsie Dellaria    12 NBA-PC                         2:06.06        
  2 Yana Loftus-Farren  12 NBA-PC                         2:06.43        
  3 Gabrielle Cutler    12 NBA-PC                         2:13.59        
  4 Brittany Schlunt    12 NBA-PC                         2:20.68        
  5 Fiona Duffy         11 NBA-PC                         2:21.52        
  6 Emily Ransford      12 QUIK-PC                        2:22.44        
  7 Lena Gustafson      12 NBA-PC                         2:23.17        
  8 Alison Gossel       11 NBA-PC                         2:26.39        
  9 Chelsea Bingham     12 QUIK-PC                        2:26.90        
 10 Sidney Austin       12 PCM-PC                         2:28.50        
 11 Kelsey Louden       12 QUIK-PC                        2:28.55        
 12 Amy Dawson          12 LCCC-PC                        2:38.40        
 13 Kerry Keith         12 QUIK-PC                        2:39.68        
 14 Amy Malmquist       11 NBA-PC                         2:40.42        
 15 Maria Fischer       11 QUIK-PC                        2:50.38        
 16 Cammy Loback        11 NBA-PC                         2:50.63        
 17 Heather Conway      12 QUIK-PC                        2:55.92        
 18 Kori Darling        11 LCCC-PC                        3:10.41        
 
Event 36  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Daniel L Gossage    12 QUIK-PC                        2:00.05        
  2 Dustin Johnson      12 PCM-PC                         2:24.12        
  3 Justin Sangster     12 PCM-PC                         2:26.18        
  4 Shayan Sayadi       12 NBA-PC                         2:33.09        
  5 Curtis Tuttle       12 QUIK-PC                        2:33.58        
  6 Christopher Packer  12 NBA-PC                         2:33.74        
  7 Trevor Cohen        12 NBA-PC                         2:43.84        
  8 Jan Konjikusic      12 OPSR-PC                        2:49.21        
  9 Thomas Maloney      12 NBA-PC                         3:11.86        
 
Event 37  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lexie Jordan        13 NBA-PC                         2:01.09        
  2 Jen-Jenn Burke      14 QUIK-PC                        2:03.98        
  3 Karen Hong          13 QUIK-PC                        2:07.07        
  4 Amber McAllister    14 PCM-PC                         2:08.72        
  5 Flor Sund           14 QUIK-PC                        2:10.22        
  6 JC Sheppard         14 NBA-PC                         2:10.28        
  7 Alex Gossage        14 QUIK-PC                        2:13.19        
  8 Aoife Duffy         13 NBA-PC                         2:13.42        
  9 Daniella Sangster   14 PCM-PC                         2:14.34        
 10 Nicole Lung         13 NBA-PC                         2:14.36        
 11 Jana Valencia       14 QUIK-PC                        2:17.01        
 12 Sandra Short        13 NBA-PC                         2:21.33        
 13 Jane Gossel         14 NBA-PC                         2:23.45        
 14 Heather Valerio     13 QUIK-PC                        2:26.92        
 15 Jenny Andre         14 LCCC-PC                        2:32.42        
 16 Jenna Gall          14 LCCC-PC                        2:43.15        
 17 Nicole Andre        14 LCCC-PC                        2:59.63        
 
Event 37  Girls 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mary Gossel         15 NBA-PC                         2:05.63        
  2 Jacquelyn Hayes     15 OPSR-PC                        2:14.90        
  3 Andie Deason        15 QUIK-PC                        2:17.78        
  4 Emily Hughes        16 OPSR-PC                        2:19.61        
  5 Nadia Atiq          15 QUIK-PC                        2:32.43        
  6 Aurora Blackburn    16 QUIK-PC                        2:32.88        
  7 Shahde Tavakoli     15 PCM-PC                         2:36.82        
  8 Nicole Graeber      15 LCCC-PC                        2:45.83        
 
Event 37  Girls 17 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sara Klemin         18 QUIK-PC                        2:08.60        
 
Event 38  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ben Dunn            14 PCM-PC                         1:57.19        
  2 Sean Johnson        14 PCM-PC                         1:57.30        
  3 R.P. Ivey           14 QUIK-PC                        2:09.15        
  4 Brett Gayman        14 NBA-PC                         2:10.27        
  5 Steve Posadas       14 QUIK-PC                        2:16.72        
  6 Brandon DeMont      13 NBA-PC                         2:22.51        
  7 Jared Gilster       14 QUIK-PC                        2:27.85        
  8 Reed Carter         13 PCM-PC                         2:35.35        
  9 Matthew Gilster     13 QUIK-PC                        2:39.16        
 10 Rob Wilson          13 NBA-PC                         2:40.65        
 11 Will Weiss          14 LCCC-PC                        2:52.89        
 
Event 38  Boys 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Britt Wilson        16 NBA-PC                         1:53.61        
  2 Malcolm Barrack     15 QUIK-PC                        1:55.66        
  3 Anthony Disbrow     16 QUIK-PC                        1:56.26        
  4 Alexi Rosichan      16 QUIK-PC                        1:57.66        
 
Event 38  Boys 17 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sami Atiq           19 QUIK-PC                        1:53.85        
  2 Allen Young         17 QUIK-PC                        1:55.78        
 
Event 39  Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Victoria L Goldman  10 QUIK-PC                        2:27.44        
  2 Devon DeMont        10 NBA-PC                         2:35.58        
  3 Laura Slater        10 NBA-PC                         2:44.66        
  4 Shawnie Miller      10 QUIK-PC                        2:50.59        
  5 Naomi Cornman        9 NBA-PC                         2:50.97        
  6 Holly Munger         9 QUIK-PC                        3:00.44        
  7 Azita Sayadi         9 NBA-PC                         3:02.93        
  8 Annie Gall          10 LCCC-PC                        3:04.41        
  9 Jaclyn Posadas      10 QUIK-PC                        3:08.10        
 10 Nicole Harrington    9 NBA-PC                         3:25.26        
 
Event 40  Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ryan Lynch          10 NBA-PC                         2:28.53        
  2 Peter Landefeld      9 NBA-PC                         2:35.93        
  3 Dillon Moscone      10 NBA-PC                         2:36.32        
  4 Sean Sweeney        10 BBD-PC                         2:50.51        
  5 Frankie Steil        9 QUIK-PC                        2:56.44        
  6 Eric Lu              9 QUIK-PC                        3:06.59        
  7 Jon Rich             9 QUIK-PC                        3:21.27        
  8 Eddie Mazzoleni     10 QUIK-PC                        3:26.90        
  9 Richard Beaumont     9 NBA-PC                         3:33.95        
 10 Eric Torre          10 OPSR-PC                        3:44.02        
 11 Enzo Capone          9 OPSR-PC                        3:47.64        
 
Event 41  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stephanie Christof  11 NBA-PC                           35.73        
  2 Nicole McAllister   12 PCM-PC                           36.13        
  3 Lena Gustafson      12 NBA-PC                           36.51        
  4 Heidi Gayman        12 NBA-PC                           36.93        
  5 Chelsea Bingham     12 QUIK-PC                          37.21        
  6 Elizabeth Kamai     11 PCM-PC                           37.32        
  7 Eloise Horn         11 PCM-PC                           37.68        
  8 Kelsey Louden       12 QUIK-PC                          38.48        
  9 Sadie Guthrie       12 RSD-PC                           38.92        
 10 Nicola Beaumont     11 NBA-PC                           39.59        
 11 Fiona Duffy         11 NBA-PC                           39.98        
 12 Shelby R Samples    11 QUIK-PC                          40.27        
 13 Stefanie Lynch      12 NBA-PC                           41.13        
 14 Christine Wang      12 OPSR-PC                          41.61        
 15 Cari Sabuco         11 QUIK-PC                          42.18        
 16 Clare Landefeld     12 NBA-PC                           42.24        
 17 Amy Malmquist       11 NBA-PC                           42.87        
 18 Amy Dawson          12 LCCC-PC                          43.06        
 19 Maria Fischer       11 QUIK-PC                          43.16        
 20 Eileen Robledo      12 QUIK-PC                          43.20        
 21 Zea Moscone         12 NBA-PC                           43.30        
 22 Brooke Petersen     11 OPSR-PC                          44.82        
 23 Kori Darling        11 LCCC-PC                          46.21        
 24 Cammy Loback        11 NBA-PC                           47.04        
 25 Amanda Beldin-Lynd  11 OPSR-PC                          48.14        
 26 Michaela Greppi     11 QUIK-PC                          48.26        
 27 Mollie Kennedy      12 QUIK-PC                          48.36        
 28 Heather Conway      12 QUIK-PC                          50.08        
 29 Amber Heath         11 QUIK-PC                          50.22        
 30 Lacey Nommsen       12 QUIK-PC                          50.44        
 31 Tamar Daniels       12 OPSR-PC                          50.71        
 32 Crystal O'Hare      11 QUIK-PC                          50.86        
 33 Kerry Keith         12 QUIK-PC                          51.07        
 34 Neda Kazemini       11 OPSR-PC                          51.71        
 35 Cortney McIntosh    11 OPSR-PC                          56.13        
 -- Victoria Oswald     11 QUIK-PC                             DQ        
 
Event 42  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Max Simpson         12 PCM-PC                           40.33        
  2 Justin Sangster     12 PCM-PC                           41.46        
  3 John Wright         12 NBA-PC                           42.73        
  4 Curtis Tuttle       12 QUIK-PC                          44.24        
  5 Tyler Owens-Tyson   12 OPSR-PC                          44.48        
  6 Pierce Corn         11 NBA-PC                           48.05        
  7 Bobby Hallock       12 OPSR-PC                          51.04        
  8 Trevor Love         12 OPSR-PC                          54.50        
  9 Steve Morales       12 QUIK-PC                          57.42        
 
Event 43  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Katie Brush         14 NBA-PC                         1:11.25        
  2 Aoife Duffy         13 NBA-PC                         1:18.66        
  3 Daniella Sangster   14 PCM-PC                         1:21.81        
  4 Kaitlyn Kalua       13 QUIK-PC                        1:22.49        
  5 Jana Valencia       14 QUIK-PC                        1:22.64        
  6 Christina Sabuco    14 QUIK-PC                        1:30.28        
  7 Kimberly Coburn     13 QUIK-PC                        1:30.95        
  8 Shannon Rich        13 QUIK-PC                        1:39.52        
  9 Nicole Andre        14 LCCC-PC                        1:40.74        
 10 Jenna Gall          14 LCCC-PC                        1:42.65        
 11 Makala Murphey      13 OPSR-PC                        1:43.36        
 12 Kate O'Donnell      14 OPSR-PC                        1:50.09        
 13 Jennifer Esberg     13 LCCC-PC                        1:58.16        
 -- Heather Valerio     13 QUIK-PC                             DQ        
 
Event 43  Girls 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lindsay Bochner     15 PCM-PC                         1:13.36        
  2 Christine Graham    16 QUIK-PC                        1:17.17        
  3 Jenn Walker         15 QUIK-PC                        1:17.97        
  4 Emily Hughes        16 OPSR-PC                        1:21.26        
  5 Jacquelyn Hayes     15 OPSR-PC                        1:23.95        
  6 Jessica Hollenbach  15 PCM-PC                         1:28.59        
  7 Nicole Graeber      15 LCCC-PC                        1:32.64        
  8 Shay Samuelson      16 LCCC-PC                        1:39.03        
 
Event 43  Girls 17 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jennifer Graham     20 QUIK-PC                        1:08.43        
  2 Summer-Lowry Cowan  17 SHSC-PC                        1:15.23        
  3 Sara Klemin         18 QUIK-PC                        1:17.33        
  4 Kaci Robinette      17 QUIK-PC                        1:24.43        
  5 Tiffany McCoy       17 QUIK-PC                        1:24.51        
 
Event 44  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ben Dunn            14 PCM-PC                         1:11.03        
  2 Raymond Kim         13 RSD-PC                         1:15.11        
  3 Brett Gayman        14 NBA-PC                         1:15.56        
  4 Kyle Hunter         13 NBA-PC                         1:16.19        
  5 Wes Bochner         13 PCM-PC                         1:21.00        
  6 Brandon DeMont      13 NBA-PC                         1:25.52        
  7 Jared Gilster       14 QUIK-PC                        1:26.43        
  8 Rob Wilson          13 NBA-PC                         1:32.88        
  9 Reed Carter         13 PCM-PC                         1:34.24        
 10 Greg Lamela         14 OPSR-PC                        1:52.21        
 -- Collin Sonneville   14 LCCC-PC                             DQ        
 
Event 44  Boys 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Christopher Mai     15 PCM-PC                         1:07.63        
  2 Alexi Rosichan      16 QUIK-PC                        1:07.72        
  3 Jordan Nolan        15 PCM-PC                         1:11.91        
  4 Edmond Kim          16 RSD-PC                         1:16.13        
 -- Patrick Dempsey     15 QUIK-PC                             DQ        
 
Event 44  Boys 17 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graham Lentz        18 QUIK-PC                        1:01.94        
  2 Ross Haverlah       17 QUIK-PC                        1:05.64        
  3 Philip Zucchelli    17 QUIK-PC                        1:06.00        
  4 Cale S Ajioka       17 QUIK-PC                        1:07.58        
 
Event 45  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kate Bettinger       8 NBA-PC                           22.62        
  2 Lauren Fischer       8 QUIK-PC                          22.71        
  3 Rachel Louie         8 NBA-PC                           23.18        
  4 Rebecca Roth         8 PCM-PC                           23.47        
  4 Charlotte Kamai      7 PCM-PC                           23.47        
  6 Belden Long          8 OPSR-PC                          23.85        
  7 Brigitte Winkler     7 NBA-PC                           24.16        
  8 Rachael Williams     7 OPSR-PC                          24.41        
  9 Bridget Konttinen    7 NBA-PC                           24.74        
 10 Corinne Corn         8 NBA-PC                           25.16        
 11 Hannah Smith         8 BBD-PC                           26.01        
 12 Kim Pelfini          7 NBA-PC                           27.09        
 13 Tess Mattimore       8 NBA-PC                           27.47        
 14 Allison Straus       8 OPSR-PC                          27.65        
 15 Allison Hallock      8 OPSR-PC                          29.31        
 16 Olivia Strouse       8 QUIK-PC                          30.33        
 17 Lizzy Gossage        8 QUIK-PC                          30.71        
 18 Mckenzie Newell      8 NBA-PC                           30.74        
 19 Claire Packer        8 NBA-PC                           30.76        
 20 Olivia Reid          8 QUIK-PC                          31.48        
 21 Madison Bradshaw     7 PCM-PC                           31.70        
 22 Emily Malmquist      6 NBA-PC                           31.87        
 23 Celeste Carswell     7 NBA-PC                           33.60        
 24 Emily Sewall         6 QUIK-PC                          33.76        
 25 Emily Conway         8 QUIK-PC                          39.41        
 -- Holland Reynolds     8 NBA-PC                              DQ        
 -- Jean Trompeter       7 OPSR-PC                             DQ        
 -- Charli Finks         7 OPSR-PC                             DQ        
 -- Lily Konttinen       7 NBA-PC                              DQ        
 
Event 46  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Patrick Konttinen    8 NBA-PC                           23.88        
  2 Brad Cline           7 NBA-PC                           24.32        
  3 Ben Christofferson   8 NBA-PC                           25.33        
  4 Jordon Zueger-Bise   8 QUIK-PC                          26.72        
  5 Luke Sewall          8 QUIK-PC                          27.09        
  6 Mani Ghiasi          8 NBA-PC                           27.23        
  7 Chris Shanahan       8 OPSR-PC                          28.26        
  8 Kieran Higgins       7 BBD-PC                           33.87        
 -- Vaughn Charles       8 OPSR-PC                             DQ        
 -- Timothy Sweeney      8 BBD-PC                              DQ        
 -- Conner Evans         7 NBA-PC                              DQ        
 -- Mikie Snider         7 LCCC-PC                             DQ        
 
Event 47  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mattie Winkler       9 NBA-PC                           43.22        
  2 Diane Behrens       10 QUIK-PC                          43.58        
  3 Deborah Roth         9 PCM-PC                           44.23        
  4 Holly Munger         9 QUIK-PC                          46.56        
  5 Sydnie Alquist      10 OPSR-PC                          46.72        
  6 Antje Morris        10 NBA-PC                           48.78        
  7 Taylor Decker       10 QUIK-PC                          50.18        
  8 Shawnie Miller      10 QUIK-PC                          50.22        
  9 Lucy Horn           10 PCM-PC                           50.27        
 10 Anisa Green         10 LCCC-PC                          50.52        
 11 Tess Hurlburt       10 BBD-PC                           50.92        
 12 Annie Gall          10 LCCC-PC                          51.88        
 13 Eden Moscone         9 NBA-PC                           52.31        
 14 Sara Thompson       10 OPSR-PC                          53.45        
 15 Alex Robertson      10 OPSR-PC                          55.42        
 16 Cecilia Daniels     10 OPSR-PC                          58.46        
 -- Nicole Harrington    9 NBA-PC                              DQ        
 -- Ariel Facey         10 LCCC-PC                             DQ        
 
Event 48  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brendan Sangster    10 PCM-PC                           45.26        
  2 Nicholas Al-Imam    10 PCM-PC                           46.20        
  3 Eric Lu              9 QUIK-PC                          46.93        
  4 Austen DuBois        9 BBD-PC                           53.53        
  5 Zachary Smith       10 BBD-PC                           56.23        
  6 Jon Rich             9 QUIK-PC                        1:03.85        
  7 Wes Matheny         10 QUIK-PC                        1:04.34        
  8 Eddie Mazzoleni     10 QUIK-PC                        1:05.41        
 -- Nick Murphey         9 OPSR-PC                             DQ        
 -- Alexander Factor     9 NBA-PC                              DQ        
 -- Kip Atterbury        9 QUIK-PC                             DQ        
 -- Enzo Capone          9 OPSR-PC                             DQ        
 
Event 49  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyndsie Dellaria    12 NBA-PC                           29.21        
  2 Yana Loftus-Farren  12 NBA-PC                           30.70        
  3 Stephanie Christof  11 NBA-PC                           30.93        
  4 Alison M Blom       11 QUIK-PC                          31.46        
  5 Sasza Danel-Lohey   12 NBA-PC                           31.52        
  6 Heidi Gayman        12 NBA-PC                           32.17        
  7 Brittany Schlunt    12 NBA-PC                           32.31        
  8 Emily Ransford      12 QUIK-PC                          32.77        
  9 Lena Gustafson      12 NBA-PC                           33.60        
 10 Sara Shanahan       12 OPSR-PC                          34.07        
 11 Zea Moscone         12 NBA-PC                           34.18        
 12 Stephanie Steil     12 QUIK-PC                          34.34        
 13 Sidney Austin       12 PCM-PC                           34.47        
 14 Cari Sabuco         11 QUIK-PC                          36.28        
 15 Skyler Atterbury    11 QUIK-PC                          37.53        
 16 Eloise Horn         11 PCM-PC                           38.51        
 17 Amanda Mitchell     12 QUIK-PC                          42.54        
 18 Jodi Snider         12 LCCC-PC                          47.97        
 19 Michaela Greppi     11 QUIK-PC                          48.00        
 20 Natalie Miller      12 QUIK-PC                          48.15        
 21 Victoria Oswald     11 QUIK-PC                          50.05        
 -- Christine Wang      12 OPSR-PC                             DQ        
 -- Danielle Peterson   12 LCCC-PC                             DQ        
 -- Alison Gossel       11 NBA-PC                              DQ        
 
Event 50  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Daniel L Gossage    12 QUIK-PC                          26.61        
  2 Fernando Dimas      11 RSD-PC                           31.87        
  3 Shayan Sayadi       12 NBA-PC                           32.92        
  4 Dustin Johnson      12 PCM-PC                           33.30        
  5 Trevor Cohen        12 NBA-PC                           34.44        
  6 Alexander Kamai     11 PCM-PC                           35.65        
  7 George Weiss        12 LCCC-PC                          36.10        
  8 Zachary Zueger      12 QUIK-PC                          36.31        
  9 Zachary Kahn        11 NBA-PC                           36.45        
 10 Bobby Hallock       12 OPSR-PC                          46.12        
 
Event 51  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 JC Sheppard         14 NBA-PC                         1:01.37        
  2 Jen-Jenn Burke      14 QUIK-PC                        1:03.00        
  3 Lexie Jordan        13 NBA-PC                         1:03.98        
  4 Sarah Dunn          13 PCM-PC                         1:05.96        
  5 Heather Cramer      13 QUIK-PC                        1:07.70        
  6 Nicole Lung         13 NBA-PC                         1:08.09        
  7 Alex Gossage        14 QUIK-PC                        1:08.11        
  8 Amber McAllister    14 PCM-PC                         1:08.27        
  9 Sandra Short        13 NBA-PC                         1:12.42        
 10 Jana Valencia       14 QUIK-PC                        1:15.17        
 11 Flor Sund           14 QUIK-PC                        1:15.22        
 12 Christina Sabuco    14 QUIK-PC                        1:18.55        
 13 Kimberly Coburn     13 QUIK-PC                        1:26.31        
 14 Kate O'Donnell      14 OPSR-PC                        1:36.36        
 
Event 51  Girls 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mary Gossel         15 NBA-PC                         1:06.76        
  2 Jessica Hollenbach  15 PCM-PC                         1:13.12        
  3 Christine Graham    16 QUIK-PC                        1:14.00        
  4 Misty O'Hare        16 QUIK-PC                        1:20.23        
  5 Nadia Atiq          15 QUIK-PC                        1:20.79        
  6 Sara Weese          15 OPSR-PC                        1:21.31        
 
Event 51  Girls 17 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jennifer Graham     20 QUIK-PC                        1:01.23        
  2 Tiffany McCoy       17 QUIK-PC                        1:19.22        
 
Event 52  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sean Johnson        14 PCM-PC                         1:02.60        
  2 Will Weiss          14 LCCC-PC                        1:36.25        
 
Event 52  Boys 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Malcolm Barrack     15 QUIK-PC                          59.00        
  2 Alexi Rosichan      16 QUIK-PC                        1:00.33        
  3 Sam Thompson        15 OPSR-PC                        1:08.21        
 
Event 52  Boys 17 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Graham Lentz        18 QUIK-PC                          54.39        
  2 Ross Haverlah       17 QUIK-PC                          57.48        
  3 Sean Emadzadeh      17 NBA-PC                           57.65        
  4 Sami Atiq           19 QUIK-PC                          58.94        
  5 Cale S Ajioka       17 QUIK-PC                        1:02.30        
  6 Dan Shields         17 OPSR-PC                        1:07.84        
 
Event 53  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kate Bettinger       8 NBA-PC                           18.34        
  2 Claire Healy         8 NBA-PC                           19.72        
  3 Rachel Louie         8 NBA-PC                           20.97        
  4 Bridget Konttinen    7 NBA-PC                           21.53        
  5 Belden Long          8 OPSR-PC                          22.26        
  6 Rebecca Roth         8 PCM-PC                           22.32        
  7 Tess Mattimore       8 NBA-PC                           23.11        
  8 Olivia Konttinen     7 NBA-PC                           24.69        
  9 Hannah Smith         8 BBD-PC                           24.87        
 10 Kim Pelfini          7 NBA-PC                           25.36        
 11 Lindsay Bettinger    6 NBA-PC                           26.18        
 12 Mckenzie Newell      8 NBA-PC                           28.86        
 13 Lizzy Gossage        8 QUIK-PC                          29.93        
 14 Molly-Jean Pruitt    7 RSD-PC                           36.59        
 15 Emily Conway         8 QUIK-PC                          37.25        
 -- Rachael Williams     7 OPSR-PC                             DQ        
 -- Claire Packer        8 NBA-PC                              DQ        
 -- Lily Konttinen       7 NBA-PC                              DQ        
 -- Celeste Carswell     7 NBA-PC                              DQ        
 -- Allison Hallock      8 OPSR-PC                             DQ        
 
Event 54  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Keegan Cohen         8 NBA-PC                           20.13        
  2 Jordon Zueger-Bise   8 QUIK-PC                          23.60        
  3 Luke Sewall          8 QUIK-PC                          24.32        
  4 David Slater         7 NBA-PC                           25.98        
  5 Conner Evans         7 NBA-PC                           26.18        
  6 Timothy Sweeney      8 BBD-PC                           28.02        
  7 Mikie Snider         7 LCCC-PC                          36.37        
 -- George Healy         6 NBA-PC                              DQ        
 -- Kieran Higgins       7 BBD-PC                              DQ        
 -- Cory Lynch           7 NBA-PC                              DQ        
 -- Brad Cline           7 NBA-PC                              DQ        
 -- Owen Moscone         7 NBA-PC                              DQ        
 -- Ben Christofferson   8 NBA-PC                              DQ        
 
Event 55  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Victoria L Goldman  10 QUIK-PC                          33.51        
  2 Devon DeMont        10 NBA-PC                           33.98        
  3 Azita Sayadi         9 NBA-PC                           37.07        
  4 Diane Behrens       10 QUIK-PC                          37.43        
  5 Naomi Cornman        9 NBA-PC                           37.99        
  6 Antje Morris        10 NBA-PC                           39.37        
  7 Sarah Gryder        10 BBD-PC                           39.46        
  8 Laura Slater        10 NBA-PC                           39.73        
  9 Mattie Winkler       9 NBA-PC                           40.38        
 10 Deborah Roth         9 PCM-PC                           40.98        
 11 Sydnie Alquist      10 OPSR-PC                          43.00        
 12 Shawnie Miller      10 QUIK-PC                          43.08        
 13 Eden Moscone         9 NBA-PC                           45.41        
 14 Lucy Horn           10 PCM-PC                           45.49        
 15 Anisa Green         10 LCCC-PC                          49.82        
 16 Holly Munger         9 QUIK-PC                          49.83        
 17 Taylor Decker       10 QUIK-PC                          56.49        
 
Event 56  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peter Landefeld      9 NBA-PC                           37.38        
  2 Nicholas Al-Imam    10 PCM-PC                           44.24        
  3 Sean Sweeney        10 BBD-PC                           44.67        
  4 Zachary Smith       10 BBD-PC                           44.71        
  5 Eric Lu              9 QUIK-PC                          47.32        
 -- Richard Beaumont     9 NBA-PC                              DQ        
 -- Austen DuBois        9 BBD-PC                              DQ        
 
Event 57  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyndsie Dellaria    12 NBA-PC                           58.08        
  2 Yana Loftus-Farren  12 NBA-PC                           58.38        
  3 Heidi Gayman        12 NBA-PC                         1:01.17        
  4 Gabrielle Cutler    12 NBA-PC                         1:01.23        
  5 Nicole McAllister   12 PCM-PC                         1:03.06        
  6 Sasza Danel-Lohey   12 NBA-PC                         1:03.54        
  7 Alison M Blom       11 QUIK-PC                        1:04.73        
  8 Brittany Schlunt    12 NBA-PC                         1:04.98        
  9 Fiona Duffy         11 NBA-PC                         1:06.08        
 10 Alison Gossel       11 NBA-PC                         1:06.80        
 11 Elizabeth Kamai     11 PCM-PC                         1:07.74        
 12 Zea Moscone         12 NBA-PC                         1:09.55        
 13 Skyler Atterbury    11 QUIK-PC                        1:09.61        
 14 Amy Dawson          12 LCCC-PC                        1:09.85        
 15 Sara Shanahan       12 OPSR-PC                        1:10.57        
 16 Sadie Guthrie       12 RSD-PC                         1:11.33        
 17 Nicola Beaumont     11 NBA-PC                         1:14.17        
 18 Amy Malmquist       11 NBA-PC                         1:14.77        
 19 Eileen Robledo      12 QUIK-PC                        1:15.94        
 20 Kerry Keith         12 QUIK-PC                        1:16.53        
 21 Clare Landefeld     12 NBA-PC                         1:16.65        
 22 Amanda Beldin-Lynd  11 OPSR-PC                        1:18.01        
 23 Cammy Loback        11 NBA-PC                         1:18.28        
 24 Mollie Kennedy      12 QUIK-PC                        1:19.33        
 25 Heather Conway      12 QUIK-PC                        1:23.84        
 26 Lacey Nommsen       12 QUIK-PC                        1:24.24        
 27 Neda Kazemini       11 OPSR-PC                        1:25.49        
 28 Brooke Petersen     11 OPSR-PC                        1:26.04        
 29 Natalie Miller      12 QUIK-PC                        1:26.68        
 30 Amanda Mitchell     12 QUIK-PC                        1:27.78        
 31 Victoria Oswald     11 QUIK-PC                        1:28.97        
 32 Kori Darling        11 LCCC-PC                        1:30.42        
 33 Crystal O'Hare      11 QUIK-PC                        1:31.80        
 34 Tamar Daniels       12 OPSR-PC                        1:35.74        
 
Event 58  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Daniel L Gossage    12 QUIK-PC                          55.74        
  2 Dustin Johnson      12 PCM-PC                         1:06.59        
  3 Justin Sangster     12 PCM-PC                         1:07.79        
  4 George Weiss        12 LCCC-PC                        1:08.86        
  5 Shayan Sayadi       12 NBA-PC                         1:10.00        
  6 Max Simpson         12 PCM-PC                         1:10.35        
  7 Zachary Kahn        11 NBA-PC                         1:10.47        
  8 Christopher Packer  12 NBA-PC                         1:11.11        
  9 Trevor Cohen        12 NBA-PC                         1:12.49        
 10 Tyler Owens-Tyson   12 OPSR-PC                        1:12.74        
 11 John Wright         12 NBA-PC                         1:14.84        
 12 Zachary Zueger      12 QUIK-PC                        1:15.93        
 13 Jan Konjikusic      12 OPSR-PC                        1:16.20        
 14 Pierce Corn         11 NBA-PC                         1:23.95        
 15 Thomas Maloney      12 NBA-PC                         1:24.92        
 16 Bobby Hallock       12 OPSR-PC                        1:27.36        
 17 Steve Morales       12 QUIK-PC                        1:32.11        
 18 Trevor Love         12 OPSR-PC                        1:36.06        
 
Event 59  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lexie Jordan        13 NBA-PC                           55.90        
  2 Karen Hong          13 QUIK-PC                          57.71        
  3 Jen-Jenn Burke      14 QUIK-PC                          57.84        
  4 Sarah Dunn          13 PCM-PC                           58.26        
  5 JC Sheppard         14 NBA-PC                           58.82        
  6 Heather Cramer      13 QUIK-PC                        1:00.23        
  7 Katie Brush         14 NBA-PC                         1:00.54        
  8 Flor Sund           14 QUIK-PC                        1:00.77        
  9 Daniella Sangster   14 PCM-PC                         1:01.41        
 10 Sandra Short        13 NBA-PC                         1:01.64        
 11 Nicole Lung         13 NBA-PC                         1:01.96        
 12 Jana Valencia       14 QUIK-PC                        1:02.58        
 13 Alexandra Cortes    14 RSD-PC                         1:02.92        
 14 Jane Gossel         14 NBA-PC                         1:04.94        
 15 Heather Valerio     13 QUIK-PC                        1:05.55        
 16 Christina Sabuco    14 QUIK-PC                        1:06.36        
 17 Jenny Andre         14 LCCC-PC                        1:10.02        
 18 Shannon Rich        13 QUIK-PC                        1:11.19        
 19 Kaitlyn Kalua       13 QUIK-PC                        1:11.22        
 20 Kimberly Coburn     13 QUIK-PC                        1:11.43        
 21 Jenna Gall          14 LCCC-PC                        1:11.86        
 22 Shahrou Tavakoli    13 PCM-PC                         1:12.76        
 23 Michelle Montellat  13 PCM-PC                         1:13.33        
 24 Makala Murphey      13 OPSR-PC                        1:17.22        
 25 Kate O'Donnell      14 OPSR-PC                        1:19.13        
 26 Nicole Andre        14 LCCC-PC                        1:20.47        
 27 Jennifer Esberg     13 LCCC-PC                        1:30.37        
 28 Brooke Garrett      13 QUIK-PC                        1:42.81        
 
Event 59  Girls 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mary Gossel         15 NBA-PC                           56.85        
  2 Jenn Walker         15 QUIK-PC                          59.06        
  3 Lindsay Bochner     15 PCM-PC                         1:01.28        
  4 Emily Hughes        16 OPSR-PC                        1:01.67        
  5 Jacquelyn Hayes     15 OPSR-PC                        1:02.98        
  6 Christine Graham    16 QUIK-PC                        1:05.68        
  7 Jessica Hollenbach  15 PCM-PC                         1:06.16        
  8 Shahde Tavakoli     15 PCM-PC                         1:08.81        
  9 Sara Weese          15 OPSR-PC                        1:10.95        
 10 Nicole Graeber      15 LCCC-PC                        1:12.54        
 11 Shay Samuelson      16 LCCC-PC                        1:13.72        
 12 Jackie Mendenhall   15 QUIK-PC                        1:30.53        
 
Event 59  Girls 17 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Summer-Lowry Cowan  17 SHSC-PC                          58.85        
  2 Sara Klemin         18 QUIK-PC                          59.52        
  3 Danielle Posadas    17 QUIK-PC                        1:01.97        
  4 Tiffany McCoy       17 QUIK-PC                        1:06.54        
  5 Kaci Robinette      17 QUIK-PC                        1:07.20        
 
Event 60  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ben Dunn            14 PCM-PC                           52.74        
  2 R.P. Ivey           14 QUIK-PC                          56.46        
  3 Brett Gayman        14 NBA-PC                           57.96        
  4 Wes Bochner         13 PCM-PC                         1:00.12        
  5 Kyle Hunter         13 NBA-PC                         1:00.44        
  6 Steve Posadas       14 QUIK-PC                        1:02.20        
  7 Brandon DeMont      13 NBA-PC                         1:04.79        
  8 Collin Sonneville   14 LCCC-PC                        1:04.98        
  9 Jared Gilster       14 QUIK-PC                        1:10.35        
 10 Reed Carter         13 PCM-PC                         1:12.95        
 11 Rob Wilson          13 NBA-PC                         1:13.68        
 12 Matthew Gilster     13 QUIK-PC                        1:16.24        
 13 Will Weiss          14 LCCC-PC                        1:16.64        
 14 Greg Lamela         14 OPSR-PC                        1:25.13        
 15 Amin Kazemini       14 OPSR-PC                        1:31.13        
 
Event 60  Boys 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Britt Wilson        16 NBA-PC                           50.10        
  2 Malcolm Barrack     15 QUIK-PC                          52.21        
  3 Anthony Disbrow     16 QUIK-PC                          53.58        
  4 Jordan Nolan        15 PCM-PC                           54.73        
  5 Christopher Mai     15 PCM-PC                           57.47        
  6 Edmond Kim          16 RSD-PC                         1:00.77        
  7 Sam Thompson        15 OPSR-PC                        1:02.34        
  8 Patrick Dempsey     15 QUIK-PC                        1:12.38        
 
Event 60  Boys 17 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Allen Young         17 QUIK-PC                          50.78        
  2 Sami Atiq           19 QUIK-PC                          52.50        
  3 Philip Zucchelli    17 QUIK-PC                          52.54        
  4 Sean Emadzadeh      17 NBA-PC                           53.06        
  5 Cale S Ajioka       17 QUIK-PC                          54.47        
  6 Dan Shields         17 OPSR-PC                          59.49        
 
Event 61  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kate Bettinger       8 NBA-PC                           36.53        
  2 Claire Healy         8 NBA-PC                           36.93        
  3 Rachael Williams     7 OPSR-PC                          40.34        
  4 Rachel Louie         8 NBA-PC                           41.10        
  5 Bridget Konttinen    7 NBA-PC                           41.31        
  6 Tess Mattimore       8 NBA-PC                           41.58        
  7 Rebecca Roth         8 PCM-PC                           42.90        
  8 Corinne Corn         8 NBA-PC                           43.84        
  9 Kelsey Tuttle        8 QUIK-PC                          45.59        
 10 Kim Pelfini          7 NBA-PC                           45.75        
 11 Allison Straus       8 OPSR-PC                          45.87        
 12 Hannah Smith         8 BBD-PC                           46.44        
 13 Allison Hallock      8 OPSR-PC                          48.05        
 14 Olivia Konttinen     7 NBA-PC                           48.07        
 15 Mckenzie Newell      8 NBA-PC                           49.03        
 16 Brigitte Winkler     7 NBA-PC                           49.50        
 17 Charli Finks         7 OPSR-PC                          51.16        
 18 Lindsay Bettinger    6 NBA-PC                           52.58        
 19 Lily Konttinen       7 NBA-PC                           54.01        
 20 Claire Packer        8 NBA-PC                           55.59        
 21 Emily Conway         8 QUIK-PC                          55.70        
 22 Olivia Reid          8 QUIK-PC                          57.14        
 23 Emily Sewall         6 QUIK-PC                          58.52        
 24 Emily Malmquist      6 NBA-PC                         1:03.91        
 25 Holland Reynolds     8 NBA-PC                         1:04.33        
 26 Celeste Carswell     7 NBA-PC                         1:14.43        
 
Event 62  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brad Cline           7 NBA-PC                           36.07        
  2 Keegan Cohen         8 NBA-PC                           37.15        
  3 Patrick Konttinen    8 NBA-PC                           37.41        
  4 Timothy Sweeney      8 BBD-PC                           40.24        
  5 Ben Christofferson   8 NBA-PC                           40.86        
  6 Jordon Zueger-Bise   8 QUIK-PC                          42.67        
  7 Mani Ghiasi          8 NBA-PC                           42.91        
  8 Luke Sewall          8 QUIK-PC                          44.66        
  9 David Slater         7 NBA-PC                           46.10        
 10 Owen Moscone         7 NBA-PC                           46.54        
 11 Chris Shanahan       8 OPSR-PC                          50.74        
 12 Vaughn Charles       8 OPSR-PC                          53.41        
 13 George Healy         6 NBA-PC                           55.17        
 14 Cory Lynch           7 NBA-PC                           55.84        
 15 Mikie Snider         7 LCCC-PC                        1:02.17        
 
Event 63  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Victoria L Goldman  10 QUIK-PC                        1:09.68        
  2 Devon DeMont        10 NBA-PC                         1:12.99        
  3 Laura Slater        10 NBA-PC                         1:16.55        
  4 Sarah Gryder        10 BBD-PC                         1:20.91        
  5 Azita Sayadi         9 NBA-PC                         1:22.59        
  6 Lucy Horn           10 PCM-PC                         1:22.87        
  7 Naomi Cornman        9 NBA-PC                         1:23.01        
  8 Sydnie Alquist      10 OPSR-PC                        1:23.05        
  9 Tess Hurlburt       10 BBD-PC                         1:24.15        
 10 Holly Munger         9 QUIK-PC                        1:25.19        
 11 Annie Gall          10 LCCC-PC                        1:26.58        
 12 Jaclyn Posadas      10 QUIK-PC                        1:26.73        
 13 Alex Robertson      10 OPSR-PC                        1:33.48        
 14 Anisa Green         10 LCCC-PC                        1:34.84        
 15 Sara Thompson       10 OPSR-PC                        1:36.24        
 16 Nicole Harrington    9 NBA-PC                         1:41.27        
 17 Emily Weiss          9 LCCC-PC                        1:54.63        
 18 Ariel Facey         10 LCCC-PC                        2:19.18        
 
Event 64  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ryan Lynch          10 NBA-PC                         1:05.94        
  2 Dillon Moscone      10 NBA-PC                         1:09.94        
  3 Peter Landefeld      9 NBA-PC                         1:09.96        
  4 Brendan Sangster    10 PCM-PC                         1:16.41        
  5 Frankie Steil        9 QUIK-PC                        1:26.09        
  6 Jon Rich             9 QUIK-PC                        1:35.12        
  7 Eddie Mazzoleni     10 QUIK-PC                        1:38.17        
  8 Richard Beaumont     9 NBA-PC                         1:40.65        
  9 Alexander Factor     9 NBA-PC                         1:40.90        
 10 Nick Murphey         9 OPSR-PC                        1:48.53        
 11 Eric Torre          10 OPSR-PC                        1:50.46        
 -- Enzo Capone          9 OPSR-PC                            DNF        
 
Event 65  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nicole McAllister   12 PCM-PC                         5:34.81        
  2 Gabrielle Cutler    12 NBA-PC                         5:38.04        
  3 Shelby R Samples    11 QUIK-PC                        6:07.73        
 
Event 65  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Amber McAllister    14 PCM-PC                         5:07.51        
  2 Aoife Duffy         13 NBA-PC                         5:18.39        
  3 Sarah Dunn          13 PCM-PC                         5:19.30        
  4 Alex Gossage        14 QUIK-PC                        5:36.52        
  5 Kaitlyn Kalua       13 QUIK-PC                        6:14.10        
 -- Shannon Rich        13 QUIK-PC                             DQ        
 
Event 65  Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lindsay Bochner     15 PCM-PC                         5:00.84        
  2 Jenn Walker         15 QUIK-PC                        5:26.48        
  3 Andie Deason        15 QUIK-PC                        5:36.50        
  4 Aurora Blackburn    16 QUIK-PC                        6:17.93        
 
Event 66  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dustin Johnson      12 PCM-PC                         5:38.18        
  2 Curtis Tuttle       12 QUIK-PC                        6:08.01        
 
Event 66  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sean Johnson        14 PCM-PC                         4:40.77        
 
Event 67  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lyndsie Dellaria    12 NBA-PC                         1:08.39        
  2 Heidi Gayman        12 NBA-PC                         1:10.96        
  3 Emily Ransford      12 QUIK-PC                        1:13.76        
  4 Stephanie Christof  11 NBA-PC                         1:13.94        
  5 Sasza Danel-Lohey   12 NBA-PC                         1:14.17        
  6 Kelsey Louden       12 QUIK-PC                        1:16.94        
  7 Sidney Austin       12 PCM-PC                         1:18.15        
  8 Chelsea Bingham     12 QUIK-PC                        1:19.23        
  9 Skyler Atterbury    11 QUIK-PC                        1:19.50        
 10 Alison Gossel       11 NBA-PC                         1:19.66        
 11 Sadie Guthrie       12 RSD-PC                         1:20.69        
 12 Elizabeth Kamai     11 PCM-PC                         1:20.97        
 13 Zea Moscone         12 NBA-PC                         1:21.37        
 14 Cari Sabuco         11 QUIK-PC                        1:21.97        
 15 Sara Shanahan       12 OPSR-PC                        1:22.23        
 16 Nicola Beaumont     11 NBA-PC                         1:23.27        
 17 Stefanie Lynch      12 NBA-PC                         1:24.12        
 18 Amy Malmquist       11 NBA-PC                         1:24.25        
 19 Clare Landefeld     12 NBA-PC                         1:25.17        
 20 Maria Fischer       11 QUIK-PC                        1:26.11        
 21 Amanda Beldin-Lynd  11 OPSR-PC                        1:30.37        
 22 Neda Kazemini       11 OPSR-PC                        1:35.82        
 23 Jodi Snider         12 LCCC-PC                        1:36.65        
 24 Michaela Greppi     11 QUIK-PC                        1:41.15        
 25 Natalie Miller      12 QUIK-PC                        1:45.26        
 26 Amanda Mitchell     12 QUIK-PC                        1:46.31        
 27 Danielle Peterson   12 LCCC-PC                        1:47.81        
 28 Amber Heath         11 QUIK-PC                        1:48.96        
 
Event 68  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fernando Dimas      11 RSD-PC                         1:16.26        
  2 Justin Sangster     12 PCM-PC                         1:19.59        
  3 Zachary Kahn        11 NBA-PC                         1:20.25        
  4 Christopher Packer  12 NBA-PC                         1:21.92        
  5 Alexander Kamai     11 PCM-PC                         1:21.93        
  6 John Wright         12 NBA-PC                         1:22.37        
  7 George Weiss        12 LCCC-PC                        1:27.05        
  8 Max Simpson         12 PCM-PC                         1:27.83        
  9 Pierce Corn         11 NBA-PC                         1:35.45        
 10 Bobby Hallock       12 OPSR-PC                        1:46.52        
 -- Steve Morales       12 QUIK-PC                             DQ        
 
Event 69  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kate Bettinger       8 NBA-PC                         1:34.40        
  2 Claire Healy         8 NBA-PC                         1:43.40        
  3 Rachael Williams     7 OPSR-PC                        1:44.24        
  4 Charlotte Kamai      7 PCM-PC                         1:45.70        
  5 Bridget Konttinen    7 NBA-PC                         1:46.03        
  6 Corinne Corn         8 NBA-PC                         1:49.79        
  7 Rachel Louie         8 NBA-PC                         1:49.86        
  8 Belden Long          8 OPSR-PC                        1:51.24        
  9 Kim Pelfini          7 NBA-PC                         1:54.51        
 10 Olivia Konttinen     7 NBA-PC                         2:01.21        
 11 Brigitte Winkler     7 NBA-PC                         2:04.33        
 12 Kelsey Tuttle        8 QUIK-PC                        2:08.30        
 13 Olivia Reid          8 QUIK-PC                        2:15.49        
 14 Lizzy Gossage        8 QUIK-PC                        2:21.96        
 15 Emily Conway         8 QUIK-PC                        2:23.87        
 -- Lindsay Bettinger    6 NBA-PC                              DQ        
 -- Emily Sewall         6 QUIK-PC                             DQ        
 
Event 70  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brad Cline           7 NBA-PC                         1:36.86        
  2 Luke Sewall          8 QUIK-PC                        1:57.91        
 -- Patrick Konttinen    8 NBA-PC                              DQ        
 -- Jordon Zueger-Bise   8 QUIK-PC                             DQ        
 -- Keegan Cohen         8 NBA-PC                              DQ        
 -- Mani Ghiasi          8 NBA-PC                              DQ        
 
Event 71  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Devon DeMont        10 NBA-PC                         1:25.92        
  2 Mattie Winkler       9 NBA-PC                         1:26.34        
  3 Sarah Gryder        10 BBD-PC                         1:31.92        
  4 Lucy Horn           10 PCM-PC                         1:33.27        
  5 Azita Sayadi         9 NBA-PC                         1:34.14        
  6 Antje Morris        10 NBA-PC                         1:35.88        
  7 Eden Moscone         9 NBA-PC                         1:39.22        
  8 Cecilia Daniels     10 OPSR-PC                        1:47.02        
  9 Taylor Decker       10 QUIK-PC                        1:48.24        
 10 Anisa Green         10 LCCC-PC                        1:50.71        
 11 Sara Thompson       10 OPSR-PC                        1:51.79        
 
Event 72  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ryan Lynch          10 NBA-PC                         1:20.23        
  2 Dillon Moscone      10 NBA-PC                         1:20.45        
  3 Brendan Sangster    10 PCM-PC                         1:27.00        
  4 Jon Rich             9 QUIK-PC                        1:56.70        
 -- Alexander Factor     9 NBA-PC                              DQ        
 
Event 73  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 NORTH BAY AQUATICS-PC  'A'                            1:50.71        
     1) Lyndsie Dellaria 12             2) Yana Loftus-Farren 12          
     3) Gabrielle Cutler 12             4) Heidi Gayman 12                
  2 NORTH BAY AQUATICS-PC  'B'                            1:56.67        
     1) Sasza Danel-Lohey 12            2) Lena Gustafson 12              
     3) Stephanie Christofferson 11     4) Brittany Schlunt 12            
  3 PIRANHA SWIMMING-PC  'A'                              1:59.95        
     1) Alison M Blom 11                2) Stephanie Steil 12             
     3) Emily Ransford 12               4) Cari Sabuco 11                 
  4 PACIFIC COAST MARLINS-PC  'A'                         2:00.36        
     1) Elizabeth Kamai 11              2) Sidney Austin 12               
     3) Eloise Horn 11                  4) Nicole McAllister 12           
  5 NORTH BAY AQUATICS-PC  'C'                            2:04.39        
     1) Alison Gossel 11                2) Nicola Beaumont 11             
     3) Fiona Duffy 11                  4) Zea Moscone 12                 
  6 PIRANHA SWIMMING-PC  'B'                              2:10.13        
     1) Chelsea Bingham 12              2) Kelsey Louden 12               
     3) Shelby R Samples 11             4) Kerry Keith 12                 
  7 OAK PARK OTTERS-PC  'A'                               2:20.31        
     1) Sara Shanahan 12                2) Amanda Beldin-Lynds 11         
     3) Neda Kazemini 11                4) Christine Wang 12              
  8 PIRANHA SWIMMING-PC  'C'                              2:24.96        
     1) Lacey Nommsen 12                2) Maria Fischer 11               
     3) Heather Conway 12               4) Amber Heath 11                 
  9 LAKE COUNTY CHANNEL CATS-PC  'A'                      2:28.13        
     1) Kori Darling 11                 2) Amy Dawson 12                  
     3) Jodi Snider 12                  4) Rachael Edlow 11               
 
Event 74  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 PACIFIC COAST MARLINS-PC  'A'                         2:02.02        
     1) Alexander Kamai 11              2) Max Simpson 12                 
     3) Justin Sangster 12              4) Dustin Johnson 12              
  2 NORTH BAY AQUATICS-PC  'A'                            2:03.60        
     1) Shayan Sayadi 12                2) Christopher Packer 12          
     3) Trevor Cohen 12                 4) John Wright 12                 
  3 OAK PARK OTTERS-PC  'A'                               2:29.31        
     1) Bobby Hallock 12                2) Jan Konjikusic 12              
     3) Trevor Love 12                  4) Tyler Owens-Tyson 12           
 
Event 75  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 NORTH BAY AQUATICS-PC  'A'                            1:46.99        
     1) Lexie Jordan 13                 2) JC Sheppard 14                 
     3) Katie Brush 14                  4) Sandra Short 13                
  2 PIRANHA SWIMMING-PC  'A'                              1:47.73        
     1) Jen-Jenn Burke 14               2) cat or catwoman lol Catelli 13 
     3) Heather Cramer 13               4) Karen Hong 13                  
  3 PACIFIC COAST MARLINS-PC  'A'                         1:53.04        
     1) Amber McAllister 14             2) Shahrou Tavakoli 13            
     3) Daniella Sangster 14            4) Sarah Dunn 13                  
  4 PIRANHA SWIMMING-PC  'B'                              1:53.81        
     1) Flor Sund 14                    2) Alex Gossage 14                
     3) Jana Valencia 14                4) Christina Sabuco 14            
  5 LAKE COUNTY CHANNEL CATS-PC  'A'                      2:22.23        
     1) Jenny Andre 14                  2) Nicole Andre 14                
     3) Jennifer Esberg 13              4) Jenna Gall 14                  
 
Event 76  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 PACIFIC COAST MARLINS-PC  'A'                         1:45.91        
     1) Sean Johnson 14                 2) Reed Carter 13                 
     3) Wes Bochner 13                  4) Ben Dunn 14                    
  2 NORTH BAY AQUATICS-PC  'A'                            1:52.70        
     1) Brett Gayman 14                 2) Kyle Hunter 13                 
     3) Brandon DeMont 13               4) Rob Wilson 13                  
  3 PIRANHA SWIMMING-PC  'A'                              1:59.69        
     1) R.P. Ivey 14                    2) Steve Posadas 14               
     3) Jared Gilster 14                4) Matthew Gilster 13             
 
Event 77  Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 PIRANHA SWIMMING-PC  'A'                              1:49.51        
     1) Tiffany McCoy 17                2) Jenn Walker 15                 
     3) Danielle Posadas 17             4) Christine Graham 16            
  2 OAK PARK OTTERS-PC  'A'                               1:59.71        
     1) Jacquelyn Hayes 15              2) Emily Hughes 16                
     3) Emily O'Donnell 18              4) Sara Weese 15                  
  3 PIRANHA SWIMMING-PC  'B'                              2:05.45        
     1) Sara Klemin 18                  2) Andie Deason 15                
     3) Kaci Robinette 17               4) Ashlee Rosichan 16             
 
Event 78  Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 PIRANHA SWIMMING-PC  'A'                              1:32.74        
     1) Graham Lentz 18                 2) Allen Young 17                 
     3) Malcolm Barrack 15              4) Ross Haverlah 17               
  2 PIRANHA SWIMMING-PC  'B'                              1:34.72        
     1) Philip Zucchelli 17             2) Anthony Disbrow 16             
     3) Cale S Ajioka 17                4) Alexi Rosichan 16              
 
Event 79  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 NORTH BAY AQUATICS-PC  'A'                            1:11.26        
     1) Claire Healy 8                  2) Kate Bettinger 8               
     3) Rachel Louie 8                  4) Bridget Konttinen 7            
  2 OAK PARK OTTERS-PC  'A'                               1:25.37        
     1) Rachael Williams 7              2) Belden Long 8                  
     3) Allison Hallock 8               4) Allison Straus 8               
  3 NORTH BAY AQUATICS-PC  'B'                            1:26.18        
     1) Corinne Corn 8                  2) Brigitte Winkler 7             
     3) Tess Mattimore 8                4) Kim Pelfini 7                  
  4 PIRANHA SWIMMING-PC  'A'                              1:30.46        
     1) Lauren Fischer 8                2) Lizzy Gossage 8                
     3) Kelsey Tuttle 8                 4) Olivia Reid 8                  
 
Event 80  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 NORTH BAY AQUATICS-PC  'A'                            1:09.52        
     1) Patrick Konttinen 8             2) Keegan Cohen 8                 
     3) Brad Cline 7                    4) Ben Christofferson 8           
  2 NORTH BAY AQUATICS-PC  'B'                            1:22.40        
     1) Mani Ghiasi 8                   2) David Slater 7                 
     3) Cory Lynch 7                    4) Owen Moscone 7                 
 
Event 81  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 NORTH BAY AQUATICS-PC  'A'                            2:17.37        
     1) Devon DeMont 10                 2) Laura Slater 10                
     3) Mattie Winkler 9                4) Azita Sayadi 9                 
  2 PIRANHA SWIMMING-PC  'A'                              2:21.74        
     1) Victoria L Goldman 10           2) Diane Behrens 10               
     3) Jaclyn Posadas 10               4) Holly Munger 9                 
  3 PACIFIC COAST MARLINS-PC  'A'                         2:40.46        
     1) Lucy Horn 10                    2) Charlotte Kamai 7              
     3) Rebecca Roth 8                  4) Deborah Roth 9                 
  4 OAK PARK OTTERS-PC  'A'                               2:45.76        
     1) Sydnie Alquist 10               2) Cecilia Daniels 10             
     3) Sara Thompson 10                4) Alex Robertson 10              
  5 LAKE COUNTY CHANNEL CATS-PC  'A'                      3:12.10        
     1) Annie Gall 10                   2) Laura Edlow 6                  
     3) Anisa Green 10                  4) Emily Weiss 9                  
 
Event 82  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 NORTH BAY AQUATICS-PC  'A'                            2:25.06        
     1) Ryan Lynch 10                   2) Dillon Moscone 10              
     3) Peter Landefeld 9               4) Richard Beaumont 9             
  2 BENICIA BLUE DOLPHINS-PC  'A'                         2:39.50        
  3 PIRANHA SWIMMING-PC  'A'                              2:51.11        
     1) Eric Lu 9                       2) Frankie Steil 9                
     3) Jon Rich 9                      4) Jordon Zueger-Bisel 8          
  4 OAK PARK OTTERS-PC  'A'                               3:22.38        
     1) Enzo Capone 9                   2) Eric Torre 10                  
     3) Vaughn Charles 8                4) Nick Murphey 9