Licensed to SRVLA Swim Team           Hy-Tek's Meet Manager 10/18/2002 09:31 PM
             SRVLA Zone 2 Championships - 10/12/2002 to 10/13/2002             
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC                16.87      15.99    9  
  2 Brown, Marissa D           8 SRVL-PC                17.01      16.40    7  
  3 Brown, Allison M           8 SRVL-PC                17.00      16.69    6  
  4 Miller, Charlotte E        8 FAST-PC                16.75      17.29    5  
  5 Douvikas, Jenna S          8 SRVL-PC                19.39      17.30    4  
  6 Brady, Shannon M           8 AIA-PC                 18.75      17.78    3  
  7 LU, Linda Z                7 SRVL-PC                22.18      18.31    2  
  8 Perfect, Ellen M           7 SRVL-PC                22.26      18.32    0.5
  8 Yoder, Jazlyn N            7 WCAB-PC                18.31      18.32    0.5
 10 Conlon, Kali L             7 SRVL-PC                18.86      18.44  
 11 Vanraalte, Meghan E        8 SRVL-PC                20.49      18.77  
 12 Eklund, Nicole C           8 SRVL-PC                20.00      20.30  
 13 Batiza, Amaya M            7 SRVL-PC                20.73      20.34  
 14 Karask, Alexandra S        8 PST-PC                 25.34      20.68  
 15 Akerland, Blair W          7 FAST-PC                20.77      20.75  
 16 Hanson, Millie A           7 SRVL-PC                19.59      21.08  
 17 Claru, Katherine U         7 PLS-PC                 21.37      21.30  
 18 Bishop, Amber N            7 AIA-PC                 21.72      21.99  
 19 Grossman, Sophia R         7 SRVL-PC                25.00      22.90  
Silver  
  1 Cloonan, Katey L           8 PLS-PC                    NT      18.25    9  
  2 Booe, Cassidy M            8 PLS-PC                    NT      19.60    7  
  3 Sparks, Caitlynn L         8 PLS-PC                    NT      19.77    6  
  4 HO, Natalie P              7 SRVL-PC                   NT      21.62    5  
  5 Magno, Julia M             6 PLS-PC                 30.37      23.01    4  
  6 Pena, Christina A          8 AIA-PC                    NT      24.04    3  
  7 Riley, Abbey L             8 SRVL-PC                26.00      25.17    2  
  8 Silva, Alexandra E         7 SRVL-PC                   NT      25.46    1  
  9 Pruitt, Mollie R           7 RSD-PC                    NT      26.92  
 10 West, Anna K               5 WCAB-PC                   NT      27.51  
 11 Flannery, Megan K          7 DPST-PC                29.20      27.87  
 12 Barenberg, Brianna K       6 SRVL-PC                37.18      29.04  
 13 Terres, Lauren N           7 SRVL-PC                   NT      30.29  
 14 Yared, Tanya T             6 AIA-PC                    NT      32.32  
 15 Eklund, Lindsay M          5 SRVL-PC                30.00      35.48  
 16 Anderson, Isabella R       5 SRVL-PC                33.26      37.48  
 17 Williams-Hansen, Sarah A   5 EBAT-PC                45.00      39.28  
 18 Grossman, Chloe O          5 SRVL-PC                58.00      47.16  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC                40.61      34.95    9  
  2 Brown, Marissa D           8 SRVL-PC                37.32      35.61    7  
  3 Brown, Allison M           8 SRVL-PC                37.81      36.35    6  
  4 Miller, Charlotte E        8 FAST-PC                37.00      36.50    5  
  5 LU, Linda Z                7 SRVL-PC                46.77      38.29    4  
  6 Brady, Shannon M           8 AIA-PC                 42.00      39.03    3  
  7 Vanraalte, Meghan E        8 SRVL-PC                48.10      39.36    2  
  8 Yoder, Jazlyn N            7 WCAB-PC                42.35      41.65    1  
  9 Hanson, Millie A           7 SRVL-PC                48.86      43.53  
 10 Karask, Alexandra S        8 PST-PC               1:05.31      43.73  
 11 Batiza, Amaya M            7 SRVL-PC                54.76      44.63  
 12 Velo, Marina L             6 SRVL-PC                45.42      45.64  
 13 XU, Lulu                   8 SRVL-PC                51.46      46.34  
 14 HE, Jacquelyn L            6 SRVL-PC                48.26      47.79  
 15 Akerland, Blair W          7 FAST-PC              1:01.45      48.79  
Silver  
  1 Douvikas, Jenna S          8 SRVL-PC                   NT      39.99    9  
  2 Perfect, Ellen M           7 SRVL-PC                   NT      42.38    7  
  3 Booe, Cassidy M            8 PLS-PC                    NT      42.66    6  
  4 Atkinson, Sarah R          8 AIA-PC                    NT      42.79    5  
  5 Conlon, Kali L             7 SRVL-PC                   NT      43.65    4  
  6 Sparks, Caitlynn L         8 PLS-PC                    NT      44.97    3  
  7 Claru, Katherine U         7 PLS-PC                    NT      46.20    2  
  8 Riley, Abbey L             8 SRVL-PC                   NT      52.08    1  
  9 Pena, Christina A          8 AIA-PC                    NT      55.77  
 10 Miller, Kate L             6 EBAT-PC                   NT      56.71  
 11 Pruitt, Mollie R           7 RSD-PC                    NT      58.59  
 12 Flannery, Megan K          7 DPST-PC                   NT    1:04.27  
 13 Thornton, Kirra J          7 SRVL-PC                   NT    1:05.25  
 14 Williams-Hansen, Sarah A   5 EBAT-PC              1:30.86    1:17.23  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC                22.23      19.86    9  
  2 Brown, Allison M           8 SRVL-PC                23.21      21.68    7  
  3 Douvikas, Jenna S          8 SRVL-PC                24.22      22.22    6  
  4 Yoder, Jazlyn N            7 WCAB-PC                21.85      22.36    5  
  5 Brown, Marissa D           8 SRVL-PC                23.20      22.43    4  
  6 Miller, Charlotte E        8 FAST-PC                22.05      22.49    3  
  7 Vanraalte, Meghan E        8 SRVL-PC                23.49      22.93    2  
  8 LU, Linda Z                7 SRVL-PC                28.16      23.63    1  
  9 Conlon, Kali L             7 SRVL-PC                25.45      24.11  
 10 Brady, Shannon M           8 AIA-PC                 23.50      24.31  
 11 Grossman, Sophia R         7 SRVL-PC                26.00      25.50  
 12 HE, Jacquelyn L            6 SRVL-PC                26.89      25.88  
 13 Akerland, Blair W          7 FAST-PC                28.78      26.21  
 14 Batiza, Amaya M            7 SRVL-PC                24.00      26.46  
 15 Hanson, Millie A           7 SRVL-PC                27.22      26.73  
 16 Esserman, Yuette C         6 OAPB-PC                23.89      27.37  
 17 Bishop, Amber N            7 AIA-PC                 26.84      28.26  
 18 Eklund, Nicole C           8 SRVL-PC                27.00      29.88  
 19 Riley, Abbey L             8 SRVL-PC                29.00      29.96  
Silver  
  1 Perfect, Ellen M           7 SRVL-PC                33.47      22.63    9  
  2 Velo, Marina L             6 SRVL-PC                29.72      24.07    7  
  3 Magno, Julia M             6 PLS-PC                 30.60      24.87    6  
  4 Sparks, Caitlynn L         8 PLS-PC                    NT      25.77    5  
  5 Booe, Cassidy M            8 PLS-PC                    NT      26.69    4  
  6 Silva, Alexandra E         7 SRVL-PC                   NT      27.67    3  
  7 Barenberg, Brianna K       6 SRVL-PC                32.58      28.22    2  
  8 Claru, Katherine U         7 PLS-PC                 31.71      28.59    1  
  9 HO, Natalie P              7 SRVL-PC                   NT      29.11  
 10 West, Anna K               5 WCAB-PC                   NT      31.13  
 11 Miller, Kate L             6 EBAT-PC                   NT      31.86  
 12 Yared, Tanya T             6 AIA-PC                    NT      32.85  
 13 Terres, Lauren N           7 SRVL-PC                   NT      34.06  
 14 Pruitt, Mollie R           7 RSD-PC                    NT      34.13  
 15 Anderson, Isabella R       5 SRVL-PC                34.78      34.57  
 16 Pena, Christina A          8 AIA-PC                    NT      36.65  
 17 Woo, Amanda M              5 WCAB-PC                   NT      38.86  
 18 Grossman, Chloe O          5 SRVL-PC                59.00      47.09  
 19 Eklund, Lindsay M          5 SRVL-PC                50.00      54.59  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Brown, Allison M           8 SRVL-PC                48.03      45.52    9  
  2 Brown, Marissa D           8 SRVL-PC                47.07      47.60    7  
  3 Miller, Charlotte E        8 FAST-PC                46.00      47.78    6  
  4 HO, Kimberly               8 FF-PC                1:05.40      48.65    5  
  5 Fuqua, Megan E             7 DPST-PC                51.00      49.93    4  
  6 McQuaid, Meghan M          7 PST-PC                 50.12      51.49    3  
  7 McQuaid, Caitlin R         8 PST-PC                 45.52      52.11    2  
  8 Vanraalte, Meghan E        8 SRVL-PC                55.81      52.45    1  
  9 Velo, Marina L             6 SRVL-PC                54.82      54.79  
 10 HE, Jacquelyn L            6 SRVL-PC              1:08.61      55.18  
 11 Brady, Shannon M           8 AIA-PC                 46.30      55.99  
 12 Grossman, Sophia R         7 SRVL-PC                   NT      56.64  
 13 Esserman, Yuette C         6 OAPB-PC                54.00      57.71  
 14 Magno, Julia M             6 PLS-PC               1:05.00      57.77  
 15 Lee, Jasmine               8 FF-PC                     NT      58.44  
 16 Batiza, Amaya M            7 SRVL-PC              1:01.12    1:00.84  
 17 Bishop, Amber N            7 AIA-PC                    NT    1:00.96  
 18 Hanson, Millie A           7 SRVL-PC                   NT    1:02.01  
 19 Pena, Christina A          8 AIA-PC                    NT    1:10.63  
 20 Eklund, Lindsay M          5 SRVL-PC              1:30.00    1:24.40  
Silver  
  1 Moyal, Samantha A          8 AIA-PC                    NT      44.26    9  
  2 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC                   NT      44.82    7  
  3 Yoder, Jazlyn N            7 WCAB-PC                   NT      49.47    6  
  4 Curran, Hope R             8 WCAB-PC                   NT      49.99    5  
  5 Stern, Elisa F             7 WCAB-PC                   NT      51.63    4  
  6 LU, Linda Z                7 SRVL-PC                   NT      53.53    3  
  7 Magpiong, Shannon M        8 WCAB-PC                   NT      57.50    2  
  8 Fedorchak, Kathleen H      7 WCAB-PC                   NT      59.03    1  
  9 Eklund, Nicole C           8 SRVL-PC                   NT      59.26  
 10 Holme, Heather H           7 SRVL-PC                   NT    1:06.15  
 11 Hampton, Jackie D          6 DPST-PC                   NT    1:10.08  
 12 Pruitt, Mollie R           7 RSD-PC                    NT    1:12.33  
 13 Williams-Hansen, Sarah A   5 EBAT-PC                   NT    1:29.71  
 14 Thornton, Kirra J          7 SRVL-PC                   NT    1:32.14  
 15 Spandau, Isabella D        6 WCAB-PC                   NT    1:32.29  
 -- Barenberg, Brianna K       6 SRVL-PC                   NT         DQ  
 -- Yared, Tanya T             6 AIA-PC                    NT         DQ  
 -- Terres, Lauren N           7 SRVL-PC                   NT         DQ  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC                25.50      23.59    9  
  2 Curran, Hope R             8 WCAB-PC                32.10      24.48    7  
  3 Brown, Marissa D           8 SRVL-PC                25.04      24.78    6  
  4 Brown, Allison M           8 SRVL-PC                25.03      24.81    5  
  5 Yoder, Jazlyn N            7 WCAB-PC                23.85      25.24    4  
  6 Magpiong, Shannon M        8 WCAB-PC                22.00      25.36    3  
  7 Velo, Marina L             6 SRVL-PC                29.44      26.59    2  
  8 Brady, Shannon M           8 AIA-PC                 26.20      26.89    1  
  9 Esserman, Yuette C         6 OAPB-PC                25.90      27.27  
 10 Douvikas, Jenna S          8 SRVL-PC                27.96      27.35  
 11 Bishop, Amber N            7 AIA-PC                 29.59      27.46  
 12 Nguyen, Kathleen           6 FF-PC                  29.74      27.47  
 13 Eklund, Nicole C           8 SRVL-PC                28.00      27.55  
 14 Fedorchak, Kathleen H      7 WCAB-PC                26.03      27.65  
 15 Hanson, Millie A           7 SRVL-PC                28.18      28.05  
 16 Grossman, Sophia R         7 SRVL-PC                28.00      28.29  
 17 Holme, Heather H           7 SRVL-PC                30.50      28.34  
 18 Miller, Charlotte E        8 FAST-PC                27.00      28.63  
 19 McQuaid, Caitlin R         8 PST-PC                 29.31      29.19  
 20 Vanraalte, Meghan E        8 SRVL-PC                33.08      29.79  
 21 Claru, Katherine U         7 PLS-PC                 32.48      30.74  
 22 McQuaid, Meghan M          7 PST-PC                 32.07      32.84  
Silver  
  1 Moyal, Samantha A          8 AIA-PC                    NT      23.23    9  
  2 Stern, Elisa F             7 WCAB-PC                   NT      25.13    7  
  3 Fuqua, Megan E             7 DPST-PC                   NT      26.60    6  
  4 Perfect, Ellen M           7 SRVL-PC                36.41      27.62    5  
  5 Moran, Bridget A           8 PLS-PC                    NT      28.00    4  
  6 LU, Linda Z                7 SRVL-PC                35.12      29.06    3  
  7 HO, Natalie P              7 SRVL-PC                   NT      30.33    2  
  8 HO, Kimberly               8 FF-PC                  33.90      30.75    1  
  9 HE, Jacquelyn L            6 SRVL-PC                33.90      30.92  
 10 Conlon, Kali L             7 SRVL-PC                   NT      31.62  
 11 Pruitt, Mollie R           7 RSD-PC                    NT      33.74  
 12 Batiza, Amaya M            7 SRVL-PC                36.03      34.14  
 13 Pena, Christina A          8 AIA-PC                    NT      36.33  
 14 Anderson, Isabella R       5 SRVL-PC                39.73      37.08  
 15 Matherson, Paige C         6 SRVL-PC                44.25      39.61  
 16 Hampton, Jackie D          6 DPST-PC                   NT      40.43  
 17 Thornton, Kirra J          7 SRVL-PC                   NT      41.09  
 18 Eklund, Lindsay M          5 SRVL-PC                50.00      49.38  
 -- Lee, Jasmine               8 FF-PC                     NT         DQ  
 -- Spandau, Isabella D        6 WCAB-PC              1:02.30         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Brown, Allison M           8 SRVL-PC                55.20      49.75    9  
  2 Brown, Marissa D           8 SRVL-PC                52.71      51.18    7  
  3 Yoder, Jazlyn N            7 WCAB-PC                52.87      51.49    6  
  4 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC                58.77      53.00    5  
  5 Brady, Shannon M           8 AIA-PC                 52.25      54.44    4  
  6 Hanson, Millie A           7 SRVL-PC                57.45      55.32    3  
  7 Douvikas, Jenna S          8 SRVL-PC              1:02.15      56.69    2  
  8 Esserman, Yuette C         6 OAPB-PC                54.00      57.00    1  
  9 Velo, Marina L             6 SRVL-PC                56.32      58.29  
 10 XU, Lulu                   8 SRVL-PC              1:07.74      58.82  
 11 LU, Linda Z                7 SRVL-PC              1:14.30      59.17  
 12 Akerland, Blair W          7 FAST-PC              1:10.09    1:01.23  
 13 Miller, Charlotte E        8 FAST-PC                58.00    1:01.66  
 14 HE, Jacquelyn L            6 SRVL-PC              1:05.21    1:04.78  
 -- Eklund, Nicole C           8 SRVL-PC              1:01.00         DQ  
Silver  
  1 Booe, Cassidy M            8 PLS-PC                    NT      55.85    9  
  2 Atkinson, Sarah R          8 AIA-PC                    NT      56.43    7  
  3 Bishop, Amber N            7 AIA-PC                    NT      58.50    6  
  4 Vanraalte, Meghan E        8 SRVL-PC              1:22.00    1:03.29    5  
  5 Perfect, Ellen M           7 SRVL-PC                   NT    1:03.41    4  
  6 Claru, Katherine U         7 PLS-PC                    NT    1:04.90    3  
  7 Sparks, Caitlynn L         8 PLS-PC                    NT    1:07.63    2  
  8 Magno, Julia M             6 PLS-PC               1:19.00    1:08.87    1  
  9 HO, Natalie P              7 SRVL-PC                   NT    1:09.44  
 10 Pruitt, Mollie R           7 RSD-PC                    NT    1:16.55  
 11 Batiza, Amaya M            7 SRVL-PC                   NT    1:16.83  
 12 Pena, Christina A          8 AIA-PC                    NT    1:23.24  
 -- Silva, Alexandra E         7 SRVL-PC                   NT         DQ  
 -- Thornton, Kirra J          7 SRVL-PC                   NT         DQ  
 -- Eklund, Lindsay M          5 SRVL-PC              1:30.00         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Miller, Charlotte E        8 FAST-PC                39.61      39.95    9  
  2 Brown, Allison M           8 SRVL-PC                45.82      43.40    7  
  3 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC                59.60      45.00    6  
  4 Brown, Marissa D           8 SRVL-PC                46.73      47.01    5  
  5 Yoder, Jazlyn N            7 WCAB-PC                51.79      52.86    4  
  6 Brady, Shannon M           8 AIA-PC                 47.28      53.48    3  
  7 Bishop, Amber N            7 AIA-PC               1:11.74      56.40    2  
  8 Holme, Heather H           7 SRVL-PC              1:06.90      59.08    1  
  9 HE, Jacquelyn L            6 SRVL-PC              1:14.59    1:01.06  
 10 Hanson, Millie A           7 SRVL-PC              1:13.72    1:03.25  
 11 Fedorchak, Kathleen H      7 WCAB-PC              1:10.01    1:05.72  
 -- McQuaid, Meghan M          7 PST-PC                 58.30         DQ  
 -- Eklund, Nicole C           8 SRVL-PC              1:05.00         DQ  
Silver  
  1 Douvikas, Jenna S          8 SRVL-PC                   NT      45.26    9  
  2 Moyal, Samantha A          8 AIA-PC                    NT      48.34    7  
  3 Stern, Elisa F             7 WCAB-PC                   NT      51.70    6  
  4 Fuqua, Megan E             7 DPST-PC                   NT      51.86    5  
  5 LU, Linda Z                7 SRVL-PC                   NT      52.93    4  
  6 Magpiong, Shannon M        8 WCAB-PC                   NT      55.61    3  
  7 Vanraalte, Meghan E        8 SRVL-PC              1:15.20      56.85    2  
  8 Batiza, Amaya M            7 SRVL-PC                   NT      57.75    1  
  9 Claru, Katherine U         7 PLS-PC                    NT    1:02.94  
 10 Pruitt, Mollie R           7 RSD-PC                    NT    1:14.43  
 11 Pena, Christina A          8 AIA-PC                    NT    1:32.58  
 -- Hampton, Jackie D          6 DPST-PC                   NT         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Brown, Marissa D           8 SRVL-PC              1:40.55    1:32.98    9  
  2 Brown, Allison M           8 SRVL-PC              1:36.46    1:34.54    7  
  3 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC              1:49.09    1:38.48    6  
  4 Douvikas, Jenna S          8 SRVL-PC              1:44.10    1:39.65    5  
  5 Miller, Charlotte E        8 FAST-PC              1:39.00    1:44.39    4  
  6 Curran, Hope R             8 WCAB-PC              1:42.70    1:46.03    3  
  7 Yoder, Jazlyn N            7 WCAB-PC              1:46.77    1:46.60    2  
  8 Brady, Shannon M           8 AIA-PC               1:52.32    1:47.34    1  
  9 Bishop, Amber N            7 AIA-PC               2:11.53    1:53.42  
 10 Vanraalte, Meghan E        8 SRVL-PC              2:18.69    1:54.79  
 11 McQuaid, Caitlin R         8 PST-PC               1:54.00    1:55.42  
 12 Holme, Heather H           7 SRVL-PC              2:08.03    2:00.38  
 13 Fedorchak, Kathleen H      7 WCAB-PC              1:58.47    2:00.83  
 14 Grossman, Sophia R         7 SRVL-PC              2:15.00    2:01.81  
 15 Batiza, Amaya M            7 SRVL-PC              2:07.93    2:07.74  
 16 Esserman, Yuette C         6 OAPB-PC              2:05.91    2:08.18  
 -- Eklund, Nicole C           8 SRVL-PC              2:10.00         DQ  
Silver  
  1 Moyal, Samantha A          8 AIA-PC                    NT    1:36.32    9  
  2 Stern, Elisa F             7 WCAB-PC                   NT    1:44.57    7  
  3 LU, Linda Z                7 SRVL-PC                   NT    1:46.93    6  
  4 Velo, Marina L             6 SRVL-PC                   NT    1:52.37    5  
  5 Fuqua, Megan E             7 DPST-PC                   NT    1:52.67    4  
  6 Magpiong, Shannon M        8 WCAB-PC                   NT    1:54.41    3  
  7 Conlon, Kali L             7 SRVL-PC                   NT    1:55.66    2  
  8 Hanson, Millie A           7 SRVL-PC                   NT    1:59.11    1  
  9 HE, Jacquelyn L            6 SRVL-PC              2:20.01    2:01.85  
 10 Moran, Bridget A           8 PLS-PC                    NT    2:02.91  
 11 Perfect, Ellen M           7 SRVL-PC              2:34.00    2:06.07  
 12 Pruitt, Mollie R           7 RSD-PC                    NT    2:23.49  
 13 Pena, Christina A          8 AIA-PC                    NT    2:31.25  
 -- Williams-Hansen, Sarah A   5 EBAT-PC                   NT         DQ  
 -- Akerland, Blair W          7 FAST-PC              2:19.40         DQ  
 -- Claru, Katherine U         7 PLS-PC                    NT         DQ  
 -- Hampton, Jackie D          6 DPST-PC                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Anderson, Haley D         10 SRVL-PC                31.03      30.54    9  
  2 Shiuan, Eileen F          10 OAPB-PC                31.89      31.11    7  
  3 Klein, Callie M            9 WCAB-PC                31.48      31.42    6  
  4 Watson, Kayley A          10 OAPB-PC                31.07      31.60    5  
  5 Esserman, Carolyn M       10 OAPB-PC                31.00      31.97    4  
  6 Randall, Maryella K       10 WCAB-PC                31.77      32.58    3  
  7 Whyte, Courtney M          9 SRVL-PC                33.12      32.97    2  
  8 Wulf, Lisa K              10 OAPB-PC                35.79      33.03    1  
  9 Meyer, Nicole D           10 SRVL-PC                   NT      34.33  
 10 Nguyen, Eileen A           9 FF-PC                     NT      34.48  
 11 Leandro, Taylor M          9 FAST-PC                43.14      34.78  
 12 Imhof, Hannah R           10 FAST-PC                35.92      34.79  
 13 Hayes, Camille            10 CUDA-PC                33.82      35.01  
 14 Greer, Fiona M             9 EBAT-PC                37.28      35.47  
 15 Curran, Hannah M          10 WCAB-PC                35.10      35.57  
 16 Hood, Nicole P            10 WCAB-PC                   NT      35.70  
 17 McLaggan, Audrye A         9 FAST-PC                35.90      36.19  
 18 Ure, Molly M              10 OAPB-PC                   NT      36.46  
 19 Chan, Krista              10 FAST-PC                42.08      36.84  
 20 Klein, Paige D             9 WCAB-PC                   NT      36.87  
 21 Jones, Lauren N           10 SRVL-PC                36.33      37.13  
 22 Quock, Kayla A             9 FAST-PC                   NT      37.80  
 23 Lam, Amy L                10 FF-PC                     NT      37.81  
 24 Bernstein, Atchie J        9 PST-PC                 39.01      37.84  
 25 Lee, Victoria L            9 FF-PC                     NT      37.92  
 26 Chiapello, Devon          10 SRVL-PC                40.11      38.03  
 27 Allard, Courtney N         9 WCAB-PC                39.39      38.32  
 28 Nanfria, Taylor L          9 SRVL-PC                43.49      39.17  
 29 Herman, Shannon I          9 SRVL-PC                40.48      40.01  
 30 Yi, Francesca              9 AIA-PC                 42.00      41.00  
 31 Ryba, Danielle M          10 SRVL-PC                41.78      41.69  
 32 Shackleton, Taylor A       9 WCAB-PC                43.46      41.94  
 33 Watson, Sterling M         9 WCAB-PC                42.00      42.51  
 34 Doan, Valerie P           10 WCAB-PC                42.81      42.57  
 35 Unglaub, Vanessa N        10 SRVL-PC                44.37      44.99  
 36 Hampton, Lizzie M          9 DPST-PC                   NT      45.60  
 37 Marley, Bronagh S          9 SRVL-PC                44.11      46.22  
 38 Sherlock, Sarah M          9 WCAB-PC                43.61      46.99  
Silver  
  1 Padilla, Rebekah M        10 WCAB-PC                   NT      30.27    9  
  2 Smith, Amber N            10 WCAB-PC                   NT      31.29    7  
  3 Saunders, Sloan M         10 WCAB-PC                   NT      33.38    6  
  4 Conley, Cara J            10 EBAT-PC                   NT      34.12    5  
  5 Saunders, Syd A           10 WCAB-PC                   NT      34.66    4  
  6 TU, Jessica M             10 FF-PC                     NT      35.13    3  
  7 Daly, Margaret A           9 EBAT-PC                   NT      35.71    2  
  8 Bishop, Samantha G         9 WCAB-PC                   NT      35.90    1  
  9 Zhang, Christina Y        10 PLS-PC                    NT      37.04  
 10 Crane, Kelley M            9 DPST-PC                   NT      37.07  
 11 Romijn, Shannon N         10 PLS-PC                    NT      37.20  
 12 Batiza, Delise L           9 SRVL-PC                   NT      37.28  
 12 Alcon, Sasha N             9 FF-PC                     NT      37.28  
 14 Hayes, Theresa M          10 PST-PC                    NT      38.68  
 15 Damian, Lauren L           9 FF-PC                     NT      38.73  
 16 Dunn, Hannah L            10 WCAB-PC                   NT      39.04  
 17 Dominguez, Lauren M        9 WCAB-PC                   NT      40.39  
 18 Spandau, Stephanie N      10 WCAB-PC                   NT      40.47  
 19 Tan, Brittany L            9 FF-PC                     NT      41.04  
 20 Kelleher, Kaitlin M       10 PST-PC                    NT      41.45  
 21 Kahn, Katie T             10 WCAB-PC                   NT      41.50  
 22 Tafazzoli, Meena           9 SRVL-PC                   NT      41.56  
 23 Hendra, Kalen C            9 SRVL-PC                   NT      41.79  
 24 Hampton, Alec R            9 DPST-PC                   NT      42.34  
 25 Terres, Callie L          10 SRVL-PC                   NT      42.76  
 26 Sankary, Lauren R         10 OAPB-PC                   NT      44.02  
 27 Adams, Christina N         9 FF-PC                     NT      46.63  
 28 Hendra, Rachel Y          10 SRVL-PC                   NT      47.34  
 29 Whittle, Madeleine E       9 RSD-PC                    NT      48.82  
 30 Gomez, Nicole R            9 RSD-PC                    NT      49.36  
 31 Zhang, Carolyn M           9 FAST-PC                   NT      50.45  
 32 Schwartz, Katelyn M        9 SRVL-PC                   NT      50.70  
 33 Tsai, Emily               10 FAST-PC                   NT      52.34  
 34 Wong, Janine Y             9 FAST-PC                   NT      52.81  
 35 Davi, Rachel A            10 FAST-PC                   NT      55.31  
 -- Hafferkamp, Molly M       10 PST-PC                    NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Anderson, Haley D         10 SRVL-PC              1:06.08    1:05.74    9  
  2 Esserman, Carolyn M       10 OAPB-PC              1:15.00    1:09.98    7  
  3 Padilla, Rebekah M        10 WCAB-PC              1:08.32    1:10.13    6  
  4 Lowder, Chloe S           10 PLS-PC               1:11.00    1:11.87    5  
  5 Lau, Krystal W            10 PLS-PC               1:13.06    1:12.30    4  
  6 Liang, Joann              10 WCAB-PC              1:09.09    1:12.45    3  
  7 Amog, Jaclyn A             9 WCAB-PC              1:13.19    1:12.73    2  
  8 Klein, Callie M            9 WCAB-PC              1:16.20    1:12.85    1  
  9 Dodero, Megan M            9 Unattached           1:22.56    1:15.78  
 10 Wulf, Lisa K              10 OAPB-PC              1:20.36    1:16.23  
 11 McGuiness, Emma C         10 SRVL-PC              1:24.70    1:16.77  
 12 Houston, Tory M            9 PLS-PC               1:29.45    1:17.57  
 13 TU, Jessica M             10 FF-PC                1:30.94    1:17.92  
 14 Conley, Cara J            10 EBAT-PC              1:20.55    1:18.24  
 15 Tofft, Bailey L            9 FAST-PC              1:25.93    1:18.39  
 16 Daly, Margaret A           9 EBAT-PC              1:23.44    1:18.69  
 17 Galanter, Kayla M          9 WCAB-PC              1:18.32    1:19.94  
 18 Hayes, Camille            10 CUDA-PC              1:16.98    1:20.12  
 19 Klein, Paige D             9 WCAB-PC              1:26.00    1:22.35  
 20 McLaggan, Audrye A         9 FAST-PC              1:20.42    1:22.39  
 21 Meyer, Nicole D           10 SRVL-PC              1:27.95    1:22.97  
 22 Batiza, Delise L           9 SRVL-PC              1:29.33    1:23.12  
 23 Hafferkamp, Molly M       10 PST-PC               1:18.11    1:23.85  
 24 Alcon, Sasha N             9 FF-PC                1:33.30    1:24.40  
 25 Greer, Fiona M             9 EBAT-PC              1:23.52    1:26.32  
 26 Bernstein, Atchie J        9 PST-PC               1:29.34    1:26.95  
 27 Shackleton, Taylor A       9 WCAB-PC              1:30.00    1:29.47  
 28 Damian, Lauren L           9 FF-PC                1:28.10    1:29.48  
 29 Lee, Victoria L            9 FF-PC                1:31.79    1:31.56  
 30 Marotto, Mary F           10 PLS-PC               1:30.00    1:33.72  
 31 Tan, Brittany L            9 FF-PC                1:31.59    1:35.47  
 32 Gomez, Nicole R            9 RSD-PC               1:30.01    1:48.06  
Silver  
  1 Jones, Jill C             10 OAPB-PC                   NT    1:05.36    9  
  2 Ward, Andrea M            10 CUDA-PC                   NT    1:12.66    7  
  3 Lee, Kristi R             10 SRVL-PC                   NT    1:17.71    6  
  4 Leandro, Taylor M          9 FAST-PC              1:36.47    1:20.57    5  
  5 Ure, Molly M              10 OAPB-PC              1:34.00    1:21.35    4  
  6 Hofmann, Franzi S          9 SRVL-PC                   NT    1:21.72    3  
  7 Ritter, Katie G            9 FF-PC                1:33.36    1:22.92    2  
  8 Chan, Krista              10 FAST-PC              1:49.56    1:23.33    1  
  9 Romijn, Shannon N         10 PLS-PC                    NT    1:24.96  
 10 Jones, Lauren N           10 SRVL-PC                   NT    1:27.54  
 11 Kelly, Laura E            10 WCAB-PC                   NT    1:27.63  
 12 Castro, Ale A             10 WCAB-PC                   NT    1:28.19  
 13 Wang, Julia W             10 WCAB-PC                   NT    1:28.42  
 14 Nanfria, Taylor L          9 SRVL-PC              1:34.89    1:28.52  
 15 Yi, Francesca              9 AIA-PC               1:50.00    1:29.31  
 16 Lazarus, Jessica R         9 SRVL-PC                   NT    1:29.35  
 17 Herman, Shannon I          9 SRVL-PC              1:41.18    1:30.48  
 18 Allen, Lillie I           10 PST-PC                    NT    1:33.34  
 19 Kutlik, Krista R          10 PLS-PC               1:34.89    1:33.81  
 20 Sankary, Lauren R         10 OAPB-PC              1:38.00    1:37.71  
 21 Tafazzoli, Meena           9 SRVL-PC              1:44.43    1:37.86  
 22 Hendra, Kalen C            9 SRVL-PC                   NT    1:38.06  
 23 Hendra, Rachel Y          10 SRVL-PC              1:59.19    1:41.54  
 24 Chiapello, Devon          10 SRVL-PC                   NT    1:43.28  
 25 Marley, Bronagh S          9 SRVL-PC              1:37.89    1:45.48  
 26 Gallagher-Holmes, Ciara    9 PST-PC                    NT    1:51.98  
 27 Wong, Jolie Y              9 SRVL-PC                   NT    1:56.72  
 28 Whittle, Madeleine E       9 RSD-PC               1:49.75    1:57.51  
 -- Percell, Sarah A           9 FF-PC                2:11.19         DQ  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Anderson, Haley D         10 SRVL-PC              2:22.02    2:17.67    9  
  2 Jones, Jill C             10 OAPB-PC              2:24.43    2:26.75    7  
  3 Padilla, Rebekah M        10 WCAB-PC              2:55.75    2:29.96    6  
  4 Liang, Joann              10 WCAB-PC              2:29.07    2:32.15    5  
  5 Amog, Jaclyn A             9 WCAB-PC              2:42.04    2:34.97    4  
  6 Lau, Krystal W            10 PLS-PC               2:43.64    2:37.30    3  
  7 Watson, Kayley A          10 OAPB-PC              2:35.06    2:38.70    2  
  8 Lowder, Chloe S           10 PLS-PC               2:45.00    2:41.28    1  
  9 Wulf, Lisa K              10 OAPB-PC              3:00.00    2:42.11  
 10 Dodero, Megan M            9 Unattached           3:00.00    2:43.99  
 11 Smith, Amber N            10 WCAB-PC              2:43.48    2:46.61  
 12 Conley, Cara J            10 EBAT-PC              3:01.55    2:53.44  
 13 Hayes, Camille            10 CUDA-PC              2:57.62    2:56.30  
 14 Greer, Fiona M             9 EBAT-PC              2:59.03    2:59.42  
 15 Meyer, Nicole D           10 SRVL-PC              2:58.85    3:00.40  
Silver  
  1 Houston, Tory M            9 PLS-PC               3:18.00    2:47.37    9  
  2 Daly, Margaret A           9 EBAT-PC              3:09.39    2:47.54    7  
  3 Lee, Kristi R             10 SRVL-PC                   NT    2:52.02    6  
  4 Ritter, Katie G            9 FF-PC                3:03.02    2:56.46    5  
  5 McLaggan, Audrye A         9 FAST-PC                   NT    2:58.13    4  
  6 Batiza, Delise L           9 SRVL-PC                   NT    2:58.37    3  
  7 Leandro, Taylor M          9 FAST-PC                   NT    3:01.00    2  
  8 Herman, Shannon I          9 SRVL-PC                   NT    3:01.31    1  
  9 Shackleton, Taylor A       9 WCAB-PC                   NT    3:09.28  
 10 Castro, Ale A             10 WCAB-PC              3:45.00    3:09.54  
 11 Marotto, Mary F           10 PLS-PC               3:20.29    3:19.64  
 12 Terres, Callie L          10 SRVL-PC              3:53.10    3:21.51  
 13 Cogswell, Lauren C        10 WCAB-PC                   NT    3:21.87  
 14 Marley, Bronagh S          9 SRVL-PC                   NT    3:34.67  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Klein, Callie M            9 WCAB-PC                35.68      35.37    9  
  2 Jones, Jill C             10 OAPB-PC                36.78      36.54    7  
  3 Esserman, Carolyn M       10 OAPB-PC                36.00      36.75    6  
  4 Anderson, Haley D         10 SRVL-PC                38.84      37.22    5  
  5 Padilla, Rebekah M        10 WCAB-PC                36.43      37.34    4  
  6 Liang, Joann              10 WCAB-PC                35.99      37.58    3  
  7 Galanter, Kayla M          9 WCAB-PC                37.69      37.90    2  
  8 Dodero, Megan M            9 Unattached             39.15      38.63    1  
  9 Amog, Jaclyn A             9 WCAB-PC                39.99      39.06  
 10 Hofmann, Franzi S          9 SRVL-PC                38.38      39.10  
 11 Lau, Krystal W            10 PLS-PC                 34.99      39.13  
 12 Lowder, Chloe S           10 PLS-PC                 40.00      39.61  
 13 Smith, Amber N            10 WCAB-PC                40.89      40.16  
 14 McGuiness, Emma C         10 SRVL-PC                46.66      40.44  
 15 Wulf, Lisa K              10 OAPB-PC                40.98      40.77  
 16 Tofft, Bailey L            9 FAST-PC                47.93      41.50  
 17 Damian, Lauren L           9 FF-PC                  42.10      41.54  
 18 Greer, Fiona M             9 EBAT-PC                45.20      41.60  
 19 Bishop, Samantha G         9 WCAB-PC                47.48      41.77  
 20 Jones, Lauren N           10 SRVL-PC                45.30      41.81  
 21 Hafferkamp, Molly M       10 PST-PC                 39.93      41.82  
 22 Daly, Margaret A           9 EBAT-PC                45.52      41.86  
 23 TU, Jessica M             10 FF-PC                  47.49      42.54  
 24 Kelly, Laura E            10 WCAB-PC                41.60      42.70  
 25 McLaggan, Audrye A         9 FAST-PC                44.66      42.73  
 26 Lee, Victoria L            9 FF-PC                  44.10      42.75  
 27 Klein, Paige D             9 WCAB-PC                41.64      42.78  
 28 Hayes, Camille            10 CUDA-PC                45.59      44.07  
 29 Meyer, Nicole D           10 SRVL-PC                44.37      44.38  
 30 Bernstein, Atchie J        9 PST-PC                 47.25      45.84  
 30 Lazarus, Jessica R         9 SRVL-PC                46.30      45.84  
 32 Ritter, Katie G            9 FF-PC                  44.77      46.15  
 33 Wang, Julia W             10 WCAB-PC                48.00      46.83  
 34 Yi, Francesca              9 AIA-PC                 48.00      49.44  
Silver  
  1 Ward, Andrea M            10 CUDA-PC                   NT      38.60    9  
  2 Houston, Tory M            9 PLS-PC                 49.25      41.93    7  
  3 Ure, Molly M              10 OAPB-PC                51.29      42.83    6  
  4 Alcon, Sasha N             9 FF-PC                  49.50      43.11    5  
  5 Saunders, Syd A           10 WCAB-PC                   NT      43.38    4  
  6 Lee, Kristi R             10 SRVL-PC                   NT      43.95    3  
  7 Conley, Cara J            10 EBAT-PC                48.02      44.81    2  
  8 Leandro, Taylor M          9 FAST-PC                52.31      44.85    1  
  9 Sankary, Lauren R         10 OAPB-PC                52.00      44.90  
 10 Romijn, Shannon N         10 PLS-PC                    NT      45.06  
 11 Tan, Brittany L            9 FF-PC                  48.00      45.46  
 12 Batiza, Delise L           9 SRVL-PC                50.06      45.80  
 13 Castro, Ale A             10 WCAB-PC                48.00      45.81  
 14 Shackleton, Taylor A       9 WCAB-PC                49.60      47.01  
 15 Cogswell, Lauren C        10 WCAB-PC                49.87      47.02  
 16 Salinas, Jessica M         9 AIA-PC                 54.45      47.45  
 17 Herman, Shannon I          9 SRVL-PC                   NT      48.02  
 18 Allen, Lillie I           10 PST-PC                 50.00      48.07  
 19 Marotto, Mary F           10 PLS-PC                 52.00      48.08  
 20 Hendra, Kalen C            9 SRVL-PC                52.08      48.63  
 21 Gomez, Nicole R            9 RSD-PC                 50.01      50.64  
 22 Unglaub, Vanessa N        10 SRVL-PC                50.45      51.28  
 23 Tafazzoli, Meena           9 SRVL-PC                   NT      51.82  
 24 Chiapello, Devon          10 SRVL-PC                52.30      52.27  
 25 Nanfria, Taylor L          9 SRVL-PC                52.29      53.28  
 26 Marley, Bronagh S          9 SRVL-PC                51.38      53.90  
 27 Hendra, Rachel Y          10 SRVL-PC                59.86      55.40  
 28 Wong, Jolie Y              9 SRVL-PC                   NT      56.37  
 29 Sherlock, Sarah M          9 WCAB-PC                58.70      57.81  
 30 Whittle, Madeleine E       9 RSD-PC               1:11.10    1:05.56  
 31 Trencheny, Kathleen D      9 SRVL-PC                   NT    1:10.37  
 -- Gallagher-Holmes, Ciara    9 PST-PC                 57.89         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Liang, Joann              10 WCAB-PC              1:17.76    1:19.12    9  
  2 Watson, Kayley A          10 OAPB-PC              1:17.02    1:19.52    7  
  3 Anderson, Haley D         10 SRVL-PC              1:25.90    1:19.70    6  
  4 Esserman, Carolyn M       10 OAPB-PC              1:16.00    1:21.44    5  
  5 Lau, Krystal W            10 PLS-PC               1:25.18    1:22.74    4  
  6 Dodero, Megan M            9 Unattached           1:28.00    1:23.34    3  
  7 Wulf, Lisa K              10 OAPB-PC              1:30.01    1:24.36    2  
  8 Shiuan, Eileen F          10 OAPB-PC              1:22.87    1:24.72    1  
  9 Whyte, Courtney M          9 SRVL-PC              1:24.70    1:26.19  
 10 Nguyen, Eileen A           9 FF-PC                1:48.82    1:27.83  
 11 Daly, Margaret A           9 EBAT-PC              1:40.00    1:29.43  
 12 Damian, Lauren L           9 FF-PC                1:34.70    1:31.47  
 13 Greer, Fiona M             9 EBAT-PC              1:40.91    1:32.40  
 14 Tofft, Bailey L            9 FAST-PC              1:49.91    1:32.91  
 15 Hafferkamp, Molly M       10 PST-PC               1:48.31    1:33.61  
 16 Meyer, Nicole D           10 SRVL-PC              1:37.19    1:35.04  
 17 Hood, Nicole P            10 WCAB-PC              1:40.00    1:37.84  
 18 Shackleton, Taylor A       9 WCAB-PC              1:38.00    1:38.84  
 19 Hayes, Camille            10 CUDA-PC              1:44.71    1:38.86  
 20 Dunn, Hannah L            10 WCAB-PC              1:50.00    1:41.22  
Silver  
  1 Padilla, Rebekah M        10 WCAB-PC              1:50.75    1:21.39    9  
  2 Amog, Jaclyn A             9 WCAB-PC                   NT    1:24.41    7  
  3 Ure, Molly M              10 OAPB-PC              1:51.00    1:32.19    6  
  4 McLaggan, Audrye A         9 FAST-PC                   NT    1:34.14    5  
  5 Bernstein, Atchie J        9 PST-PC                    NT    1:35.40    4  
  6 Lee, Victoria L            9 FF-PC                1:52.32    1:35.78    3  
  7 Leandro, Taylor M          9 FAST-PC                   NT    1:38.09    2  
  8 Batiza, Delise L           9 SRVL-PC                   NT    1:38.17    1  
  9 Ritter, Katie G            9 FF-PC                     NT    1:40.10  
 10 Doan, Valerie P           10 WCAB-PC              1:55.89    1:44.19  
 11 Quock, Kayla A             9 FAST-PC                   NT    1:44.88  
 12 Herman, Shannon I          9 SRVL-PC                   NT    1:45.69  
 13 Kahn, Katie T             10 WCAB-PC                   NT    1:47.37  
 14 Terres, Callie L          10 SRVL-PC              1:55.62    1:47.72  
 15 Hampton, Alec R            9 DPST-PC                   NT    1:47.98  
 16 Yi, Francesca              9 AIA-PC               2:03.25    1:48.02  
 17 Hayes, Theresa M          10 PST-PC               1:50.89    1:49.37  
 18 Schwartz, Katelyn M        9 SRVL-PC                   NT    2:01.88  
 19 Marley, Bronagh S          9 SRVL-PC                   NT    2:05.90  
 -- Hampton, Lizzie M          9 DPST-PC                   NT         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Shiuan, Eileen F          10 OAPB-PC                38.17      38.47    9  
  2 Anderson, Haley D         10 SRVL-PC                42.10      40.01    7  
  3 Watson, Kayley A          10 OAPB-PC                42.86      42.27    6  
  4 Amog, Jaclyn A             9 WCAB-PC                42.84      42.51    5  
  5 Nguyen, Eileen A           9 FF-PC                  44.03      42.63    4  
  6 Esserman, Carolyn M       10 OAPB-PC                43.12      42.80    3  
  7 Chiapello, Devon          10 SRVL-PC                43.50      43.95    2  
  8 Tofft, Bailey L            9 FAST-PC                48.93      44.03    1  
  9 Curran, Hannah M          10 WCAB-PC                47.40      44.12  
 10 Wulf, Lisa K              10 OAPB-PC                45.73      44.52  
 11 Lau, Krystal W            10 PLS-PC                 45.90      44.68  
 12 Imhof, Hannah R           10 FAST-PC                48.92      44.71  
 13 Padilla, Rebekah M        10 WCAB-PC                45.41      45.07  
 14 Liang, Joann              10 WCAB-PC                43.95      45.27  
 15 Houston, Tory M            9 PLS-PC                 53.25      45.60  
 16 Randall, Maryella K       10 WCAB-PC                46.60      46.57  
 17 Hood, Nicole P            10 WCAB-PC                45.70      46.67  
 18 Dodero, Megan M            9 Unattached             46.71      46.72  
 19 Sankary, Lauren R         10 OAPB-PC                49.29      47.35  
 20 McLaggan, Audrye A         9 FAST-PC                50.56      47.42  
 21 Conley, Cara J            10 EBAT-PC                48.25      47.44  
 22 Dunn, Hannah L            10 WCAB-PC                47.18      47.57  
 23 Allard, Courtney N         9 WCAB-PC                48.72      47.64  
 24 Hafferkamp, Molly M       10 PST-PC                 50.00      47.71  
 25 Crane, Kelley M            9 DPST-PC                45.79      47.72  
 26 Herman, Shannon I          9 SRVL-PC                50.09      48.97  
 27 Ritter, Katie G            9 FF-PC                  50.88      49.46  
 28 Quock, Kayla A             9 FAST-PC                54.12      49.64  
 29 Spandau, Stephanie N      10 WCAB-PC                51.73      49.68  
 30 Watson, Sterling M         9 WCAB-PC                50.00      50.05  
 31 Lee, Victoria L            9 FF-PC                  54.63      51.93  
 32 Jones, Lauren N           10 SRVL-PC                54.36      52.44  
 33 Meyer, Nicole D           10 SRVL-PC                53.68      52.57  
 34 Alcon, Sasha N             9 FF-PC                  55.50    1:01.02  
 35 Gomez, Nicole R            9 RSD-PC                 54.01    1:02.81  
Silver  
  1 TU, Jessica M             10 FF-PC                     NT      41.04    9  
  2 Chan, Krista              10 FAST-PC                59.22      46.41    7  
  3 Ure, Molly M              10 OAPB-PC                56.00      47.46    6  
  4 Nanfria, Taylor L          9 SRVL-PC                56.19      48.54    5  
  5 Hayes, Theresa M          10 PST-PC                 55.67      50.31    4  
  6 Bernstein, Atchie J        9 PST-PC               1:00.36      51.58    3  
  7 Shackleton, Taylor A       9 WCAB-PC              1:03.98      51.87    2  
  8 Terres, Callie L          10 SRVL-PC                58.72      52.12    1  
  9 Adams, Christina N         9 FF-PC                     NT      52.72  
 10 Leandro, Taylor M          9 FAST-PC              1:01.67      52.88  
 11 Damian, Lauren L           9 FF-PC                  57.40      52.91  
 12 Greer, Fiona M             9 EBAT-PC                57.78      52.92  
 13 Hayes, Camille            10 CUDA-PC              1:00.86      53.38  
 14 Hendra, Rachel Y          10 SRVL-PC                59.48      53.69  
 15 Hampton, Alec R            9 DPST-PC                   NT      53.73  
 16 Kelleher, Kaitlin M       10 PST-PC               1:00.44      54.01  
 17 Unglaub, Vanessa N        10 SRVL-PC              1:02.39      54.42  
 18 Lam, Amy L                10 FF-PC                1:04.51      54.60  
 19 Ryba, Danielle M          10 SRVL-PC                56.19      56.14  
 20 Yi, Francesca              9 AIA-PC                 57.25      56.74  
 21 Doan, Valerie P           10 WCAB-PC              1:15.10      56.80  
 22 Hampton, Lizzie M          9 DPST-PC                   NT      58.15  
 23 Zhang, Carolyn M           9 FAST-PC                   NT    1:00.56  
 24 Marley, Bronagh S          9 SRVL-PC              1:05.48    1:04.65  
 25 Wong, Janine Y             9 FAST-PC                   NT    1:06.12  
 26 Whittle, Madeleine E       9 RSD-PC               1:16.17    1:09.94  
 -- Hendra, Kalen C            9 SRVL-PC              1:04.02         DQ  
 -- Trencheny, Kathleen D      9 SRVL-PC                   NT         DQ  
 -- Davi, Rachel A            10 FAST-PC                   NT         DQ  
 -- Romijn, Shannon N         10 PLS-PC                    NT         DQ  
 -- Tan, Brittany L            9 FF-PC                  58.46         DQ  
 -- Tsai, Emily               10 FAST-PC                   NT         DQ  
 -- Tafazzoli, Meena           9 SRVL-PC                   NT         DQ  
 -- Schwartz, Katelyn M        9 SRVL-PC              1:07.85         DQ  
 -- Sherlock, Sarah M          9 WCAB-PC                59.01         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Klein, Callie M            9 WCAB-PC                36.53      34.51    9  
  2 Esserman, Carolyn M       10 OAPB-PC                36.80      34.55    7  
  3 Lowder, Chloe S           10 PLS-PC                 35.00      34.73    6  
  4 Jones, Jill C             10 OAPB-PC                35.56      35.29    5  
  5 Padilla, Rebekah M        10 WCAB-PC                36.05      35.59    4  
  6 Amog, Jaclyn A             9 WCAB-PC                35.83      36.24    3  
  7 Anderson, Haley D         10 SRVL-PC                37.70      36.36    2  
  8 Liang, Joann              10 WCAB-PC                34.00      37.62    1  
  9 Galanter, Kayla M          9 WCAB-PC                37.15      37.68  
 10 Lau, Krystal W            10 PLS-PC                 40.51      38.28  
 11 Tofft, Bailey L            9 FAST-PC                36.68      39.10  
 12 Klein, Paige D             9 WCAB-PC                41.22      39.79  
 13 Batiza, Delise L           9 SRVL-PC                44.64      40.03  
 14 McGuiness, Emma C         10 SRVL-PC                45.95      40.36  
 15 Dodero, Megan M            9 Unattached             40.16      40.74  
 16 Hafferkamp, Molly M       10 PST-PC                 44.31      40.84  
 17 Daly, Margaret A           9 EBAT-PC                43.54      41.15  
 18 McLaggan, Audrye A         9 FAST-PC                44.24      42.23  
 19 Hofmann, Franzi S          9 SRVL-PC                43.16      42.24  
 20 Damian, Lauren L           9 FF-PC                  43.30      43.00  
 21 TU, Jessica M             10 FF-PC                  44.63      43.17  
 22 Tan, Brittany L            9 FF-PC                  46.24      43.38  
 23 Houston, Tory M            9 PLS-PC                 47.00      44.23  
 24 Lazarus, Jessica R         9 SRVL-PC                46.39      44.84  
 25 Ritter, Katie G            9 FF-PC                  42.22      44.86  
 26 Hayes, Camille            10 CUDA-PC                45.79      45.36  
 27 Wulf, Lisa K              10 OAPB-PC                44.80      46.01  
 28 Meyer, Nicole D           10 SRVL-PC                46.43      47.39  
Silver  
  1 Ward, Andrea M            10 CUDA-PC                   NT      37.82    9  
  2 Lee, Kristi R             10 SRVL-PC                   NT      38.94    7  
  3 Saunders, Sloan M         10 WCAB-PC                   NT      41.11    6  
  4 Greer, Fiona M             9 EBAT-PC                48.53      41.99    5  
  5 Bishop, Samantha G         9 WCAB-PC                56.50      42.27    4  
  6 Lee, Victoria L            9 FF-PC                     NT      42.44    3  
  7 Alcon, Sasha N             9 FF-PC                  55.90      42.90    2  
  8 Bernstein, Atchie J        9 PST-PC                 53.11      43.08    1  
  9 Kelly, Laura E            10 WCAB-PC                   NT      44.19  
 10 Jones, Lauren N           10 SRVL-PC                48.44      44.23  
 11 Nanfria, Taylor L          9 SRVL-PC                47.84      44.63  
 12 Shackleton, Taylor A       9 WCAB-PC                48.06      45.85  
 13 Leandro, Taylor M          9 FAST-PC                51.74      46.33  
 14 Sanborn, Marion K         10 FAST-PC                   NT      47.37  
 15 Hendra, Kalen C            9 SRVL-PC                58.75      48.25  
 16 Allen, Lillie I           10 PST-PC               1:03.11      49.48  
 17 Yi, Francesca              9 AIA-PC                 49.50      49.74  
 18 Terres, Callie L          10 SRVL-PC                57.30      50.20  
 19 Chiapello, Devon          10 SRVL-PC                51.00      50.23  
 20 Marotto, Mary F           10 PLS-PC                 49.59      53.08  
 21 Percell, Sarah A           9 FF-PC                     NT      54.49  
 22 Gomez, Nicole R            9 RSD-PC                 48.01      56.80  
 23 Marley, Bronagh S          9 SRVL-PC              1:09.29    1:00.35  
 24 Wong, Jolie Y              9 SRVL-PC                   NT    1:01.79  
 25 Whittle, Madeleine E       9 RSD-PC               1:06.62    1:03.39  
 26 Sherlock, Sarah M          9 WCAB-PC                   NT    1:05.54  
 -- Herman, Shannon I          9 SRVL-PC                54.79         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Amog, Jaclyn A             9 WCAB-PC              1:23.66    1:23.77    9  
  2 Liang, Joann              10 WCAB-PC              1:20.47    1:24.23    7  
  3 Whyte, Courtney M          9 SRVL-PC              1:31.17    1:28.93    6  
  4 Dodero, Megan M            9 Unattached           1:35.94    1:32.42    5  
  5 Daly, Margaret A           9 EBAT-PC              1:40.00    1:33.42    4  
  6 Lau, Krystal W            10 PLS-PC               1:36.37    1:33.84    3  
  7 Batiza, Delise L           9 SRVL-PC                   NT    1:38.01    2  
  8 Tan, Brittany L            9 FF-PC                     NT    1:49.46    1  
  9 Nanfria, Taylor L          9 SRVL-PC              1:53.19    1:57.47  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Haley D         10 SRVL-PC              1:16.65    1:14.96    9  
  2 Liang, Joann              10 WCAB-PC              1:18.54    1:18.72    7  
  3 Amog, Jaclyn A             9 WCAB-PC              1:20.86    1:18.80    6  
  4 Padilla, Rebekah M        10 WCAB-PC              1:20.06    1:19.10    5  
  5 Watson, Kayley A          10 OAPB-PC              1:20.67    1:20.26    4  
  6 Esserman, Carolyn M       10 OAPB-PC              1:20.90    1:20.38    3  
  7 Shiuan, Eileen F          10 OAPB-PC              1:20.42    1:20.92    2  
  8 Lau, Krystal W            10 PLS-PC               1:25.99    1:23.53    1  
  9 Whyte, Courtney M          9 SRVL-PC              1:25.08    1:23.58  
 10 Nguyen, Eileen A           9 FF-PC                1:27.51    1:24.10  
 11 Curran, Hannah M          10 WCAB-PC              1:27.60    1:24.72  
 12 TU, Jessica M             10 FF-PC                1:38.12    1:25.96  
 13 Wulf, Lisa K              10 OAPB-PC              1:27.96    1:25.99  
 14 Imhof, Hannah R           10 FAST-PC              1:28.13    1:27.35  
 15 Dodero, Megan M            9 Unattached           1:24.55    1:27.38  
 16 Randall, Maryella K       10 WCAB-PC              1:23.46    1:27.50  
 17 Hafferkamp, Molly M       10 PST-PC               1:30.31    1:28.40  
 18 Smith, Amber N            10 WCAB-PC              1:27.91    1:28.74  
 19 Daly, Margaret A           9 EBAT-PC              1:36.84    1:29.21  
 20 Conley, Cara J            10 EBAT-PC              1:39.12    1:29.32  
 21 Tofft, Bailey L            9 FAST-PC              1:37.11    1:29.44  
 22 McLaggan, Audrye A         9 FAST-PC              1:35.95    1:30.05  
 23 Hood, Nicole P            10 WCAB-PC              1:29.00    1:31.47  
 24 Klein, Paige D             9 WCAB-PC              1:31.12    1:33.94  
 25 Dunn, Hannah L            10 WCAB-PC              1:35.30    1:34.20  
 26 Bishop, Samantha G         9 WCAB-PC              1:38.95    1:34.32  
 27 Meyer, Nicole D           10 SRVL-PC              1:37.08    1:34.45  
 28 Bernstein, Atchie J        9 PST-PC               1:38.13    1:35.35  
 29 Damian, Lauren L           9 FF-PC                1:35.30    1:35.47  
 30 Nanfria, Taylor L          9 SRVL-PC              1:34.29    1:35.52  
 31 Batiza, Delise L           9 SRVL-PC              1:35.52    1:35.59  
 32 Ritter, Katie G            9 FF-PC                1:35.54    1:36.28  
 33 Hayes, Camille            10 CUDA-PC              1:38.41    1:39.67  
 -- Jones, Lauren N           10 SRVL-PC              1:35.60         DQ  
Silver  
  1 Houston, Tory M            9 PLS-PC               1:43.00    1:26.09    9  
  2 Saunders, Sloan M         10 WCAB-PC                   NT    1:31.73    7  
  3 Greer, Fiona M             9 EBAT-PC              1:48.09    1:33.10    6  
  4 Herman, Shannon I          9 SRVL-PC              1:42.32    1:33.40    5  
  5 Chan, Krista              10 FAST-PC              1:43.70    1:35.41    4  
  6 Leandro, Taylor M          9 FAST-PC              1:49.90    1:35.42    3  
  7 Spandau, Stephanie N      10 WCAB-PC              1:42.28    1:36.87    2  
  8 Shackleton, Taylor A       9 WCAB-PC              1:42.00    1:36.88    1  
  9 Alcon, Sasha N             9 FF-PC                1:45.40    1:37.99  
 10 Crane, Kelley M            9 DPST-PC              1:42.32    1:38.78  
 11 Doan, Valerie P           10 WCAB-PC              1:53.07    1:39.52  
 12 Chiapello, Devon          10 SRVL-PC              1:43.00    1:41.78  
 13 Lam, Amy L                10 FF-PC                     NT    1:42.93  
 14 Terres, Callie L          10 SRVL-PC              1:45.35    1:44.63  
 15 Unglaub, Vanessa N        10 SRVL-PC              1:59.15    1:44.93  
 16 Hendra, Kalen C            9 SRVL-PC                   NT    1:45.18  
 17 Watson, Sterling M         9 WCAB-PC              1:58.09    1:46.42  
 18 Ryba, Danielle M          10 SRVL-PC              1:45.89    1:48.44  
 19 Hampton, Alec R            9 DPST-PC                   NT    1:48.68  
 20 Kelleher, Kaitlin M       10 PST-PC               1:39.20    1:48.86  
 21 Gomez, Nicole R            9 RSD-PC               1:42.01    1:51.69  
 22 Marley, Bronagh S          9 SRVL-PC                   NT    1:52.60  
 23 Hendra, Rachel Y          10 SRVL-PC              1:59.63    1:53.16  
 24 Whittle, Madeleine E       9 RSD-PC               2:20.00    2:11.89  
 -- Allard, Courtney N         9 WCAB-PC              1:45.29         DQ  
 -- Adams, Christina N         9 FF-PC                     NT         DQ  
 -- Hampton, Lizzie M          9 DPST-PC                   NT         DQ  
 -- Quock, Kayla A             9 FAST-PC              1:46.01         DQ  
 -- Saunders, Syd A           10 WCAB-PC                   NT         DQ  
 -- Tafazzoli, Meena           9 SRVL-PC                   NT         DQ  
 -- Schwartz, Katelyn M        9 SRVL-PC                   NT         DQ  
 -- Hayes, Theresa M          10 PST-PC               1:50.42         DQ  
 -- Yi, Francesca              9 AIA-PC               2:10.05         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Lamb, Jennifer A          12 SRVL-PC                27.00      26.28    9  
  2 Bender, Lisa M            12 AIA-PC                 28.00      26.85    7  
  3 Anderson, Alyssa J        12 SRVL-PC                28.54      27.78    6  
  4 Harper, Shelley A         12 WCAB-PC                29.06      28.21    5  
  5 Dailey, Ursi A            11 CUDA-PC                28.80      28.56    3.5
  5 Bonnel, Melissa N         11 PLS-PC                 31.16      28.56    3.5
  7 Parrish, Elizabeth A      12 WCAB-PC                29.42      28.82    2  
  8 Amog, Jessica A           11 WCAB-PC                28.74      28.89    1  
  9 Becerra, Gabby M          12 WCAB-PC                28.64      29.26  
 10 Tang, Jennifer C          11 OAPB-PC                29.83      29.34  
 10 Pagan, Lauren A           12 OAPB-PC                30.17      29.34  
 12 Yoder, Shaila A           11 WCAB-PC                28.97      29.40  
 13 Sadjadi, Raha             12 FAST-PC                28.51      29.53  
 14 Bradley, Paige K          11 OAPB-PC                28.35      29.59  
 14 Hurtubise, Sarah R        12 EBAT-PC                29.83      29.59  
 16 Johnson, Giulia           12 CUDA-PC                30.53      29.95  
 17 Poon, Bethany C           11 PLS-PC                 30.38      30.21  
 18 Swank, Zoe N              11 OAPB-PC                29.19      30.33  
 19 Lo, Jeanette              11 AIA-PC                 29.75      30.47  
 20 Bone, Jennifer E          12 FF-PC                  29.77      30.63  
 21 Hoover, Evelyn M          11 WCAB-PC                30.07      30.77  
 22 Villasenor, Briana E      12 EBAT-PC                31.10      30.83  
 23 Delay, Sara E             11 WCAB-PC                29.77      30.87  
 24 Guthrie, Sadie            12 RSD-PC                 31.71      30.90  
 25 Tsuji, Veronica R         11 FF-PC                  29.84      30.94  
 26 Hoversten, Shanna S       12 OAPB-PC                29.76      31.06  
 27 Hough, Christina M        12 FAST-PC                29.71      31.13  
 28 Dang, Vivian T            11 FF-PC                  29.65      31.26  
 29 Reutter, Katie C          11 WCAB-PC                30.97      31.30  
 30 Leguidleguid, Cara E      12 EBAT-PC                30.63      31.33  
 31 Schmidt, Marie E          11 SRVL-PC                30.40      31.37  
Silver  
  1 McFarlane, Miellette G    11 CUDA-PC                32.50      30.78    9  
  2 Grunert, Kristie P        12 EBAT-PC                35.77      31.43    7  
  3 Tran, Tanya               12 FF-PC                  35.00      31.66    6  
  4 LU, Zoe C                 11 FF-PC                     NT      31.77    5  
  5 Kappler, Michelle U       12 FF-PC                  32.90      31.87    4  
  6 McCully, Kathy L          12 PST-PC                    NT      31.97    3  
  7 Douvikas, Danielle M      11 SRVL-PC                33.81      32.30    2  
  8 Vaiana, Carolyn P         11 WCAB-PC                32.31      32.32    1  
  9 GU, Amy L                 11 RSD-PC                    NT      32.65  
 10 Lewandowski, Agnieszka    11 CUDA-PC                35.10      32.83  
 11 Meadows, Alex J           11 PLS-PC                 32.33      32.85  
 12 McGowan, Jennifer M       12 WCAB-PC                   NT      33.14  
 13 McBride, Ashley S         11 FAST-PC                35.01      33.39  
 14 Tanakit, Alisa S          12 FAST-PC                33.50      34.07  
 15 Romijn, Rachel L          12 PLS-PC                    NT      34.09  
 16 Ruan, Alexandra           12 FF-PC                     NT      34.27  
 17 Chavarria, Kimberly A     11 SRVL-PC                33.06      34.36  
 18 Herman, Lyndsay N         11 SRVL-PC                34.91      34.46  
 19 Reis, Katia H             11 PLS-PC                 33.43      34.56  
 20 Daly, Alaena M            11 PLS-PC                 37.89      35.06  
 21 Luchsinger, Jillian M     11 SRVL-PC                   NT      35.64  
 22 NG, Elizabeth C           11 FAST-PC                36.77      36.20  
 23 Reardon, Victoria L       11 FAST-PC                35.93      36.33  
 24 Schlenker, Amanda N       11 OAPB-PC                37.85      38.21  
 25 Hassett, Keely S          11 FAST-PC                38.91      38.50  
 26 Riley, Sarah A            12 FF-PC                  34.76      38.57  
 27 Horton, Drew              11 PLS-PC                    NT      39.29  
 28 Fahey, Taylor C           12 FAST-PC                   NT      42.05  
 29 Holtz, Sarah E            11 CUDA-PC                   NT      43.94  
 30 Zamora, Maddy S           11 PLS-PC                    NT      44.47  
 31 Singh, Smriti             11 PLS-PC                    NT      51.69  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Lamb, Jennifer A          12 SRVL-PC                58.10      56.40    9  
  2 Anderson, Alyssa J        12 SRVL-PC              1:01.59      59.42    7  
  3 Harper, Shelley A         12 WCAB-PC              1:02.44    1:00.10    6  
  4 Dailey, Ursi A            11 CUDA-PC              1:03.60    1:01.15    5  
  5 Leandro, Jessica L        12 FAST-PC              1:03.39    1:01.79    4  
  6 Becerra, Gabby M          12 WCAB-PC              1:00.99    1:01.94    3  
  7 Bonnel, Melissa N         11 PLS-PC               1:07.32    1:02.31    2  
  8 Bender, Lisa M            12 AIA-PC               1:09.00    1:02.35    1  
  9 Amog, Jessica A           11 WCAB-PC              1:02.48    1:02.51  
 10 Bradley, Paige K          11 OAPB-PC              1:01.68    1:03.99  
 11 Tang, Jennifer C          11 OAPB-PC              1:06.53    1:04.80  
 12 Yoder, Shaila A           11 WCAB-PC              1:02.73    1:05.40  
 13 Lukins-Bozzini, Caroline  12 OAPB-PC              1:09.50    1:05.88  
 14 Hurtubise, Sarah R        12 EBAT-PC              1:08.47    1:05.99  
 15 Sadjadi, Raha             12 FAST-PC              1:07.90    1:06.18  
 16 Pagan, Lauren A           12 OAPB-PC              1:06.02    1:06.53  
 17 Parrish, Elizabeth A      12 WCAB-PC              1:10.56    1:06.87  
 18 Eve, Katherine J          12 FAST-PC              1:13.00    1:07.72  
 19 Guthrie, Sadie            12 RSD-PC               1:10.00    1:07.95  
 20 Hough, Christina M        12 FAST-PC              1:12.03    1:08.38  
 21 Ledbetter, Paige I        11 WCAB-PC              1:12.20    1:09.42  
 22 Leguidleguid, Cara E      12 EBAT-PC              1:13.63    1:10.50  
 23 Schmidt, Marie E          11 SRVL-PC              1:15.78    1:10.63  
 24 Villasenor, Briana E      12 EBAT-PC              1:09.25    1:10.72  
 25 Vaiana, Carolyn P         11 WCAB-PC              1:12.47    1:11.74  
 26 Delay, Sara E             11 WCAB-PC              1:09.00    1:12.12  
 27 Wilson, Drew J            12 CUDA-PC              1:15.01    1:12.33  
 28 Reis, Katia H             11 PLS-PC               1:16.94    1:13.02  
 29 Meadows, Alex J           11 PLS-PC               1:13.40    1:13.66  
 30 Bongiovanni, Ashley J     11 AIA-PC               1:19.30    1:13.77  
 31 Tanakit, Alisa S          12 FAST-PC              1:15.92    1:16.59  
 32 Herman, Lyndsay N         11 SRVL-PC              1:16.11    1:17.93  
Silver  
  1 Johnson, Giulia           12 CUDA-PC                   NT    1:04.31    9  
  2 Bone, Jennifer E          12 FF-PC                     NT    1:06.43    7  
  3 Duncan, Kelsey Z          12 CUDA-PC                   NT    1:08.68    6  
  4 McGowan, Jennifer M       12 WCAB-PC                   NT    1:09.01    5  
  5 Dang, Vivian T            11 FF-PC                     NT    1:09.41    4  
  6 Hesner, Geneva M          12 PST-PC                    NT    1:09.83    3  
  7 Tsuji, Veronica R         11 FF-PC                     NT    1:10.48    2  
  8 Douvikas, Danielle M      11 SRVL-PC                   NT    1:10.59    1  
  9 Kappler, Michelle U       12 FF-PC                     NT    1:10.75  
 10 Hoover, Evelyn M          11 WCAB-PC                   NT    1:10.91  
 11 Lapiana, Tessa D          11 PST-PC                    NT    1:13.96  
 12 Grunert, Kristie P        12 EBAT-PC                   NT    1:14.10  
 13 Hoversten, Shanna S       12 OAPB-PC                   NT    1:14.18  
 13 Syu, Stephanie J          12 FF-PC                     NT    1:14.18  
 15 McBride, Ashley S         11 FAST-PC                   NT    1:14.34  
 16 Tran, Tanya               12 FF-PC                     NT    1:15.21  
 17 Lewandowski, Agnieszka    11 CUDA-PC                   NT    1:15.76  
 18 Chavarria, Kimberly A     11 SRVL-PC              1:23.13    1:16.20  
 19 Romijn, Rachel L          12 PLS-PC                    NT    1:20.46  
 20 NG, Elizabeth C           11 FAST-PC                   NT    1:21.43  
 21 Reardon, Victoria L       11 FAST-PC                   NT    1:21.65  
 22 Riley, Sarah A            12 FF-PC                     NT    1:21.94  
 23 Grider, Brittany N        11 PLS-PC               1:39.50    1:22.06  
 24 Nguyen, Pauline B         11 FF-PC                1:41.45    1:22.50  
 25 Lee, Alison               11 FF-PC                     NT    1:24.05  
 26 Schlenker, Amanda N       11 OAPB-PC                   NT    1:24.07  
 27 Lin, Cheli                12 FF-PC                     NT    1:24.11  
 28 Reid, Katie A             11 WCAB-PC              1:22.03    1:24.80  
 29 Goloborodko, Natasha S    11 WCAB-PC                   NT    1:33.77  
 30 Fahey, Taylor C           12 FAST-PC                   NT    1:36.23  
 31 Robinson, Patricia M      12 FAST-PC                   NT    1:50.75  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Lamb, Jennifer A          12 SRVL-PC                33.18      31.03    9  
  2 Dailey, Ursi A            11 CUDA-PC                34.44      32.26    7  
  3 Bender, Lisa M            12 AIA-PC                 34.50      32.83    6  
  4 Anderson, Alyssa J        12 SRVL-PC                34.73      33.72    5  
  5 Amog, Jessica A           11 WCAB-PC                33.40      33.85    4  
  6 Duncan, Kelsey Z          12 CUDA-PC                35.18      34.23    3  
  7 Lukins-Bozzini, Caroline  12 OAPB-PC                37.25      34.35    2  
  8 Tang, Jennifer C          11 OAPB-PC                35.32      34.61    1  
  9 Douvikas, Danielle M      11 SRVL-PC                36.59      34.77  
 10 Kleinsasser, Kayla M      11 FAST-PC                34.55      34.81  
 11 Wing, Briana N            12 AIA-PC                 34.85      34.87  
 12 Bone, Jennifer E          12 FF-PC                  34.11      35.00  
 13 Bonnel, Melissa N         11 PLS-PC                 35.72      35.23  
 14 Hanks, Savannah E         12 DPST-PC                37.90      35.28  
 15 Sadjadi, Raha             12 FAST-PC                33.75      35.29  
 16 Hesner, Geneva M          12 PST-PC                 37.99      35.31  
 17 Leandro, Jessica L        12 FAST-PC                34.40      35.39  
 18 Bradley, Paige K          11 OAPB-PC                34.00      35.51  
 19 Dang, Vivian T            11 FF-PC                  35.29      35.56  
 20 Yoder, Shaila A           11 WCAB-PC                35.92      35.67  
 21 Becerra, Gabby M          12 WCAB-PC                34.97      36.18  
 22 Pagan, Lauren A           12 OAPB-PC                37.38      36.94  
 22 Syu, Stephanie J          12 FF-PC                  38.19      36.94  
 24 Hoversten, Shanna S       12 OAPB-PC                37.02      37.67  
 25 Kappler, Michelle U       12 FF-PC                  38.03      37.69  
 26 Delay, Sara E             11 WCAB-PC                35.80      37.76  
 27 Lewandowski, Agnieszka    11 CUDA-PC                40.12      37.89  
 28 Hough, Christina M        12 FAST-PC                36.55      38.30  
 29 Tsuji, Veronica R         11 FF-PC                  39.29      38.50  
 30 Ledbetter, Paige I        11 WCAB-PC                40.04      38.80  
 31 Wilson, Drew J            12 CUDA-PC                39.70      39.58  
 32 Vaiana, Carolyn P         11 WCAB-PC                39.90      40.42  
 33 Villasenor, Briana E      12 EBAT-PC                40.10      40.54  
 34 Hoover, Evelyn M          11 WCAB-PC                40.00      40.57  
Silver  
  1 McGowan, Jennifer M       12 WCAB-PC                   NT      35.95    9  
  2 Tran, Tanya               12 FF-PC                  41.90      37.83    7  
  3 GU, Amy L                 11 RSD-PC                 46.29      38.43    6  
  4 Eve, Katherine J          12 FAST-PC                41.00      38.95    5  
  5 Schmidt, Marie E          11 SRVL-PC                40.46      39.15    4  
  6 McBride, Ashley S         11 FAST-PC                46.91      39.79    3  
  7 Herman, Lyndsay N         11 SRVL-PC                40.85      39.97    2  
  8 Reis, Katia H             11 PLS-PC                 43.00      40.30    1  
  9 Hamilton, Christie M      11 AIA-PC                    NT      40.56  
 10 Guthrie, Sadie            12 RSD-PC                 42.44      40.61  
 10 Bongiovanni, Ashley J     11 AIA-PC                 42.08      40.61  
 12 Chavarria, Kimberly A     11 SRVL-PC                43.29      40.66  
 13 Maeda, Kelsey S           11 WCAB-PC                44.01      40.85  
 13 Lee, Alison               11 FF-PC                  40.40      40.85  
 15 Meadows, Alex J           11 PLS-PC                 42.10      40.87  
 16 Romijn, Rachel L          12 PLS-PC                    NT      41.60  
 17 Grider, Brittany N        11 PLS-PC                 40.62      42.16  
 18 Schlenker, Amanda N       11 OAPB-PC                44.30      42.91  
 19 Reid, Katie A             11 WCAB-PC                43.05      43.19  
 20 Reardon, Victoria L       11 FAST-PC                43.31      43.43  
 21 Grunert, Kristie P        12 EBAT-PC                49.58      44.32  
 22 NG, Elizabeth C           11 FAST-PC                46.77      44.56  
 23 Tannenbaum, Megan C       11 FAST-PC                52.91      44.60  
 24 Goloborodko, Natasha S    11 WCAB-PC                55.00      44.66  
 25 Nguyen, Pauline B         11 FF-PC                     NT      45.61  
 26 Lin, Cheli                12 FF-PC                  42.87      46.22  
 27 Riley, Sarah A            12 FF-PC                  46.34      46.73  
 28 Tanakit, Alisa S          12 FAST-PC                51.71      47.00  
 29 Holtz, Sarah E            11 CUDA-PC                   NT      50.71  
 30 Fahey, Taylor C           12 FAST-PC                   NT      51.48  
 31 Hassett, Keely S          11 FAST-PC                54.12      51.60  
 32 Robinson, Patricia M      12 FAST-PC                   NT      56.22  
 33 Santhosh, Devi            12 PLS-PC                 48.00      57.98  
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Anderson, Alyssa J        12 SRVL-PC              2:30.27    2:25.90    9  
  2 Bone, Jennifer E          12 FF-PC                2:33.17    2:32.47    7  
  3 Amog, Jessica A           11 WCAB-PC              2:37.77    2:37.24    6  
  4 Wing, Briana N            12 AIA-PC               2:43.37    2:38.53    5  
  5 Dailey, Ursi A            11 CUDA-PC              2:48.20    2:39.28    4  
  6 Bradley, Paige K          11 OAPB-PC              2:30.69    2:39.42    3  
  7 Swank, Zoe N              11 OAPB-PC              2:52.93    2:49.30    2  
  8 Parrish, Elizabeth A      12 WCAB-PC              3:30.00    2:50.94    1  
  9 Delay, Sara E             11 WCAB-PC              2:54.00    2:52.54  
 10 Hoversten, Shanna S       12 OAPB-PC              2:52.08    2:56.07  
 11 Villasenor, Briana E      12 EBAT-PC              3:14.76    2:58.55  
 12 Leguidleguid, Cara E      12 EBAT-PC              3:25.76    3:02.03  
 13 Daly, Alaena M            11 PLS-PC               3:14.79    3:02.79  
 14 Vaiana, Carolyn P         11 WCAB-PC              3:14.79    3:04.35  
 15 Lewandowski, Agnieszka    11 CUDA-PC                   NT    3:04.60  
 16 Meadows, Alex J           11 PLS-PC               3:14.79    3:07.65  
 17 Tran, Tanya               12 FF-PC                     NT    3:14.64  
Silver  
  1 Lamb, Jennifer A          12 SRVL-PC                   NT    2:19.88    9  
  2 McGowan, Jennifer M       12 WCAB-PC                   NT    2:41.46    7  
  3 Douvikas, Danielle M      11 SRVL-PC                   NT    2:45.38    6  
  4 Dang, Vivian T            11 FF-PC                     NT    2:47.16    5  
  5 Hough, Christina M        12 FAST-PC                   NT    2:53.35    4  
  6 Sadjadi, Raha             12 FAST-PC                   NT    2:56.31    3  
  7 Tsuji, Veronica R         11 FF-PC                     NT    2:57.21    2  
  8 LU, Zoe C                 11 FF-PC                     NT    3:00.08    1  
  9 Schmidt, Marie E          11 SRVL-PC                   NT    3:02.97  
 10 Reis, Katia H             11 PLS-PC                    NT    3:03.75  
 11 Hamilton, Christie M      11 AIA-PC                    NT    3:07.17  
 12 Ruan, Alexandra           12 FF-PC                     NT    3:10.61  
 13 Reardon, Victoria L       11 FAST-PC                   NT    3:13.77  
 14 Chavarria, Kimberly A     11 SRVL-PC                   NT    3:16.75  
 15 Riley, Sarah A            12 FF-PC                     NT    3:37.86  
 -- Herman, Lyndsay N         11 SRVL-PC                   NT         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Bender, Lisa M            12 AIA-PC                 34.20      33.88    9  
  2 Lamb, Jennifer A          12 SRVL-PC                35.50      34.07    7  
  3 Johnson, Giulia           12 CUDA-PC                37.04      34.45    6  
  4 Tang, Jennifer C          11 OAPB-PC                35.91      35.64    5  
  5 Bradley, Paige K          11 OAPB-PC                34.37      35.73    4  
  6 Parrish, Elizabeth A      12 WCAB-PC                34.64      35.74    3  
  7 Leguidleguid, Cara E      12 EBAT-PC                37.33      36.15    2  
  8 Yoder, Shaila A           11 WCAB-PC                34.26      36.31    1  
  9 Pagan, Lauren A           12 OAPB-PC                35.92      36.34  
 10 Harper, Shelley A         12 WCAB-PC                37.20      36.41  
 11 Amog, Jessica A           11 WCAB-PC                37.88      37.31  
 12 Duncan, Kelsey Z          12 CUDA-PC                39.90      37.65  
 13 Guthrie, Sadie            12 RSD-PC                 38.92      37.96  
 14 Anderson, Alyssa J        12 SRVL-PC                40.62      37.97  
 15 Tsuji, Veronica R         11 FF-PC                  37.41      38.20  
 16 Dang, Vivian T            11 FF-PC                  39.36      38.28  
 17 Bone, Jennifer E          12 FF-PC                  38.31      38.30  
 18 Wing, Briana N            12 AIA-PC                 37.53      38.73  
 19 Kleinsasser, Kayla M      11 FAST-PC                40.02      39.20  
 20 Herman, Lyndsay N         11 SRVL-PC                41.39      39.35  
 21 Hanks, Savannah E         12 DPST-PC                42.50      39.45  
 22 Sadjadi, Raha             12 FAST-PC                41.66      39.72  
 23 Becerra, Gabby M          12 WCAB-PC                39.37      40.06  
 24 Eve, Katherine J          12 FAST-PC                42.00      40.46  
 25 Vaiana, Carolyn P         11 WCAB-PC                41.53      40.51  
 26 Leandro, Jessica L        12 FAST-PC                39.79      40.68  
 27 Reutter, Katie C          11 WCAB-PC                41.54      41.43  
 28 Nguyen, Pauline B         11 FF-PC                  44.18      42.24  
 29 Wilson, Drew J            12 CUDA-PC                44.72      42.87  
 30 Bongiovanni, Ashley J     11 AIA-PC                 42.20      43.31  
 31 Hough, Christina M        12 FAST-PC                43.82      44.36  
 32 NG, Elizabeth C           11 FAST-PC                45.22      45.92  
 33 Schmidt, Marie E          11 SRVL-PC                44.50      46.15  
 -- Hurtubise, Sarah R        12 EBAT-PC                41.99         DQ  
Silver  
  1 Lee, Adrienne Y           12 PST-PC                    NT      36.40    9  
  2 Maeda, Kelsey S           11 WCAB-PC                47.90      42.49    7  
  3 McGowan, Jennifer M       12 WCAB-PC                   NT      43.40    6  
  4 Syu, Stephanie J          12 FF-PC                  46.51      43.43    5  
  5 Chavarria, Kimberly A     11 SRVL-PC                46.06      43.63    4  
  6 Meadows, Alex J           11 PLS-PC                 45.77      43.67    3  
  7 McBride, Ashley S         11 FAST-PC                50.91      44.46    2  
  8 Reardon, Victoria L       11 FAST-PC                46.45      44.54    1  
  9 GU, Amy L                 11 RSD-PC                 49.90      44.64  
 10 Simard, Christina         12 FF-PC                     NT      44.99  
 11 Lewandowski, Agnieszka    11 CUDA-PC                45.59      45.04  
 12 Tran, Tanya               12 FF-PC                  47.80      45.15  
 13 Villasenor, Briana E      12 EBAT-PC                48.11      45.35  
 14 Lin, Cheli                12 FF-PC                  56.00      45.59  
 15 Hassett, Keely S          11 FAST-PC                54.11      46.12  
 16 Lapiana, Tessa D          11 PST-PC                 49.35      46.34  
 17 Tanakit, Alisa S          12 FAST-PC                48.35      46.84  
 18 Delay, Sara E             11 WCAB-PC                46.58      46.86  
 19 Douvikas, Danielle M      11 SRVL-PC                48.55      46.90  
 20 Grider, Brittany N        11 PLS-PC                 55.40      47.71  
 21 Tannenbaum, Megan C       11 FAST-PC                53.97      48.15  
 22 Lee, Alison               11 FF-PC                  48.80      48.33  
 23 Hoover, Evelyn M          11 WCAB-PC                50.04      48.50  
 24 Schlenker, Amanda N       11 OAPB-PC                48.40      49.12  
 25 Reid, Katie A             11 WCAB-PC                50.92      49.23  
 26 Hamilton, Christie M      11 AIA-PC                 49.95      51.17  
 27 Goloborodko, Natasha S    11 WCAB-PC                55.00      52.87  
 28 Riley, Sarah A            12 FF-PC                  52.24      53.71  
 29 Santhosh, Devi            12 PLS-PC                 54.00      59.16  
 -- Zamora, Maddy S           11 PLS-PC                    NT         DQ  
 -- Fahey, Taylor C           12 FAST-PC                   NT         DQ  
 -- Robinson, Patricia M      12 FAST-PC                   NT         DQ  
 -- Hoversten, Shanna S       12 OAPB-PC                45.94         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Johnson, Giulia           12 CUDA-PC                29.70      30.26    9  
  2 Anderson, Alyssa J        12 SRVL-PC                33.50      31.26    7  
  3 Parrish, Elizabeth A      12 WCAB-PC                31.64      31.46    6  
  4 Harper, Shelley A         12 WCAB-PC                31.80      31.48    5  
  5 Bradley, Paige K          11 OAPB-PC                30.04      31.64    4  
  6 Tang, Jennifer C          11 OAPB-PC                32.90      31.84    3  
  7 Dailey, Ursi A            11 CUDA-PC                31.79      32.23    2  
  8 Lo, Jeanette              11 AIA-PC                 31.94      32.67    1  
  9 Wing, Briana N            12 AIA-PC                 32.77      32.99  
 10 Becerra, Gabby M          12 WCAB-PC                33.20      33.00  
 11 Pagan, Lauren A           12 OAPB-PC                34.74      33.36  
 12 Reutter, Katie C          11 WCAB-PC                33.01      33.60  
 13 Amog, Jessica A           11 WCAB-PC                33.66      33.61  
 14 Tran, Tanya               12 FF-PC                  37.70      34.09  
 15 Adams, Jenna A            12 CUDA-PC                34.30      34.54  
 16 Dang, Vivian T            11 FF-PC                  34.18      34.81  
 17 Hurtubise, Sarah R        12 EBAT-PC                35.43      34.83  
 18 Yoder, Shaila A           11 WCAB-PC                33.07      34.86  
 19 Bone, Jennifer E          12 FF-PC                  36.57      35.29  
 20 Hough, Christina M        12 FAST-PC                37.20      35.64  
 21 Douvikas, Danielle M      11 SRVL-PC                36.94      35.85  
 22 McBride, Ashley S         11 FAST-PC                37.91      37.09  
 23 Herman, Lyndsay N         11 SRVL-PC                39.75      37.47  
 24 Swank, Zoe N              11 OAPB-PC                38.10      37.87  
 25 Kappler, Michelle U       12 FF-PC                  38.86      37.93  
 26 Hoversten, Shanna S       12 OAPB-PC                36.82      38.44  
 27 Delay, Sara E             11 WCAB-PC                38.61      39.66  
 28 Tsuji, Veronica R         11 FF-PC                  39.02      39.88  
Silver  
  1 Poon, Bethany C           11 PLS-PC                 40.33      34.38    9  
  2 McCully, Kathy L          12 PST-PC                 47.11      35.31    7  
  3 Leguidleguid, Cara E      12 EBAT-PC                40.54      35.42    6  
  4 McFarlane, Miellette G    11 CUDA-PC                40.09      36.09    5  
  5 Hoover, Evelyn M          11 WCAB-PC                42.50      37.05    4  
  6 GU, Amy L                 11 RSD-PC                 46.30      37.83    3  
  7 Ruan, Alexandra           12 FF-PC                  40.94      37.94    2  
  8 Lewandowski, Agnieszka    11 CUDA-PC                40.01      38.84    1  
  9 LU, Zoe C                 11 FF-PC                  41.48      38.96  
 10 Vaiana, Carolyn P         11 WCAB-PC                42.95      39.01  
 11 Grunert, Kristie P        12 EBAT-PC                44.95      40.42  
 12 Guthrie, Sadie            12 RSD-PC                 43.30      40.78  
 13 Meadows, Alex J           11 PLS-PC                 42.89      41.17  
 14 McGowan, Jennifer M       12 WCAB-PC                   NT      41.45  
 15 Schmidt, Marie E          11 SRVL-PC                45.03      41.63  
 16 Hamilton, Christie M      11 AIA-PC                 44.90      41.71  
 17 Reardon, Victoria L       11 FAST-PC                41.59      41.78  
 18 Daly, Alaena M            11 PLS-PC                 42.89      42.39  
 19 Schlenker, Amanda N       11 OAPB-PC                45.53      42.53  
 20 Chavarria, Kimberly A     11 SRVL-PC                   NT      43.37  
 21 Riley, Sarah A            12 FF-PC                  44.18      43.83  
 22 Reis, Katia H             11 PLS-PC                 41.57      44.16  
 23 Luchsinger, Jillian M     11 SRVL-PC                   NT      44.50  
 24 NG, Elizabeth C           11 FAST-PC                43.09      44.73  
 25 Romijn, Rachel L          12 PLS-PC                    NT      46.08  
 26 Holtz, Sarah E            11 CUDA-PC                   NT      53.71  
 27 Fahey, Taylor C           12 FAST-PC                   NT      56.24  
 28 Tanakit, Alisa S          12 FAST-PC                   NT      57.09  
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Harper, Shelley A         12 WCAB-PC              2:40.00    2:34.01    9  
  2 Lee, Adrienne Y           12 PST-PC               2:55.32    2:41.59    7  
  3 Wing, Briana N            12 AIA-PC               2:48.20    2:46.46    6  
  4 Bradley, Paige K          11 OAPB-PC              2:34.12    2:48.26    5  
  5 Dailey, Ursi A            11 CUDA-PC              3:02.70    2:50.20    4  
  6 Bonnel, Melissa N         11 PLS-PC               3:02.90    2:57.25    3  
  7 Leguidleguid, Cara E      12 EBAT-PC              3:25.79    3:27.44    2  
  8 Hamilton, Christie M      11 AIA-PC                    NT    3:40.32    1  
  9 Reis, Katia H             11 PLS-PC                    NT    3:40.56  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lamb, Jennifer A          12 SRVL-PC              1:07.54    1:05.40    9  
  2 Anderson, Alyssa J        12 SRVL-PC              1:12.85    1:09.03    7  
  3 Harper, Shelley A         12 WCAB-PC              1:12.94    1:09.13    6  
  4 Bender, Lisa M            12 AIA-PC               1:10.00    1:10.84    5  
  5 Amog, Jessica A           11 WCAB-PC              1:12.20    1:11.68    4  
  6 Tang, Jennifer C          11 OAPB-PC              1:15.00    1:11.80    3  
  7 Yoder, Shaila A           11 WCAB-PC              1:11.36    1:12.03    2  
  8 Johnson, Giulia           12 CUDA-PC              1:17.96    1:12.06    1  
  9 Wing, Briana N            12 AIA-PC               1:12.27    1:12.64  
 10 Lee, Adrienne Y           12 PST-PC               1:14.59    1:13.60  
 11 Pagan, Lauren A           12 OAPB-PC              1:14.04    1:13.88  
 12 Parrish, Elizabeth A      12 WCAB-PC              1:12.87    1:13.96  
 13 Bone, Jennifer E          12 FF-PC                1:15.97    1:14.01  
 14 Duncan, Kelsey Z          12 CUDA-PC              1:15.90    1:14.16  
 15 Leandro, Jessica L        12 FAST-PC              1:13.77    1:15.21  
 15 Bonnel, Melissa N         11 PLS-PC               1:14.25    1:15.21  
 17 Becerra, Gabby M          12 WCAB-PC              1:11.81    1:15.74  
 18 Hanks, Savannah E         12 DPST-PC              1:24.05    1:16.31  
 19 Dang, Vivian T            11 FF-PC                1:19.53    1:16.45  
 20 Dailey, Ursi A            11 CUDA-PC              1:18.21    1:16.72  
 21 Leguidleguid, Cara E      12 EBAT-PC              1:20.12    1:17.25  
 22 Hurtubise, Sarah R        12 EBAT-PC              1:19.12    1:17.93  
 23 Eve, Katherine J          12 FAST-PC              1:18.60    1:18.09  
 24 Kleinsasser, Kayla M      11 FAST-PC              1:18.90    1:18.60  
 25 Sadjadi, Raha             12 FAST-PC              1:23.41    1:19.16  
 26 Tsuji, Veronica R         11 FF-PC                1:18.04    1:19.45  
 27 Douvikas, Danielle M      11 SRVL-PC              1:25.51    1:19.56  
 28 Guthrie, Sadie            12 RSD-PC               1:18.95    1:20.12  
 29 Hough, Christina M        12 FAST-PC              1:19.28    1:20.35  
 30 Kappler, Michelle U       12 FF-PC                1:24.74    1:21.82  
 31 Schmidt, Marie E          11 SRVL-PC              1:20.54    1:22.35  
 32 Vaiana, Carolyn P         11 WCAB-PC              1:23.36    1:22.79  
 33 Ledbetter, Paige I        11 WCAB-PC              1:23.20    1:23.99  
 34 Delay, Sara E             11 WCAB-PC              1:23.26    1:24.57  
Silver  
  1 Hesner, Geneva M          12 PST-PC               1:27.99    1:18.34    9  
  2 Herman, Lyndsay N         11 SRVL-PC              1:27.97    1:21.14    7  
  3 Villasenor, Briana E      12 EBAT-PC              1:26.93    1:21.23    6  
  4 McGowan, Jennifer M       12 WCAB-PC                   NT    1:21.32    5  
  5 Wilson, Drew J            12 CUDA-PC              1:32.51    1:22.46    4  
  6 McBride, Ashley S         11 FAST-PC              1:25.60    1:22.89    3  
  7 Bongiovanni, Ashley J     11 AIA-PC               1:26.37    1:23.75    2  
  8 Reis, Katia H             11 PLS-PC               1:31.62    1:24.37    1  
  9 Hoover, Evelyn M          11 WCAB-PC              1:30.00    1:24.43  
 10 GU, Amy L                 11 RSD-PC               1:33.19    1:24.76  
 11 Lapiana, Tessa D          11 PST-PC               1:41.31    1:24.92  
 12 Lewandowski, Agnieszka    11 CUDA-PC              1:29.00    1:25.43  
 13 Tanakit, Alisa S          12 FAST-PC              1:29.51    1:26.39  
 14 Hoversten, Shanna S       12 OAPB-PC              1:25.53    1:26.49  
 15 Meadows, Alex J           11 PLS-PC               1:32.57    1:27.67  
 16 Grunert, Kristie P        12 EBAT-PC              1:36.02    1:27.96  
 17 Chavarria, Kimberly A     11 SRVL-PC              1:33.38    1:28.36  
 18 Schlenker, Amanda N       11 OAPB-PC              1:35.46    1:28.91  
 19 Reardon, Victoria L       11 FAST-PC              1:31.60    1:29.08  
 20 NG, Elizabeth C           11 FAST-PC              1:28.40    1:29.09  
 21 Lee, Alison               11 FF-PC                1:36.00    1:29.38  
 22 Nguyen, Pauline B         11 FF-PC                1:33.43    1:29.43  
 23 Hamilton, Christie M      11 AIA-PC               1:33.46    1:29.78  
 24 Lin, Cheli                12 FF-PC                1:40.11    1:30.11  
 25 Grider, Brittany N        11 PLS-PC               1:35.13    1:31.40  
 26 Reid, Katie A             11 WCAB-PC              1:34.85    1:32.91  
 27 Tannenbaum, Megan C       11 FAST-PC                   NT    1:33.14  
 28 Riley, Sarah A            12 FF-PC                1:37.62    1:36.24  
 29 Holtz, Sarah E            11 CUDA-PC                   NT    1:51.16  
 30 Santhosh, Devi            12 PLS-PC               2:00.00    1:57.73  
 -- Hassett, Keely S          11 FAST-PC              2:00.00         DQ  
 -- Maeda, Kelsey S           11 WCAB-PC              1:44.94         DQ  
 -- Simard, Christina         12 FF-PC                     NT         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Lamb, Jennifer A          12 SRVL-PC              2:22.72    2:18.50    9  
  2 Anderson, Alyssa J        12 SRVL-PC              2:34.45    2:26.83    7  
  3 Harper, Shelley A         12 WCAB-PC              2:36.11    2:27.07    6  
  4 Amog, Jessica A           11 WCAB-PC              2:36.33    2:32.53    5  
  5 Bradley, Paige K          11 OAPB-PC              2:31.22    2:34.35    4  
  6 Wing, Briana N            12 AIA-PC               2:35.56    2:35.19    3  
  7 Johnson, Giulia           12 CUDA-PC              2:43.04    2:35.75    2  
  8 Yoder, Shaila A           11 WCAB-PC              2:38.95    2:37.14    1  
  9 Tang, Jennifer C          11 OAPB-PC              2:41.23    2:37.52  
 10 Bone, Jennifer E          12 FF-PC                2:42.93    2:37.60  
 11 Dailey, Ursi A            11 CUDA-PC              2:45.77    2:38.21  
 12 Becerra, Gabby M          12 WCAB-PC              2:40.06    2:38.94  
 13 Bender, Lisa M            12 AIA-PC               2:45.00    2:39.38  
 14 Poon, Bethany C           11 PLS-PC               2:53.15    2:41.65  
 15 Dang, Vivian T            11 FF-PC                2:45.02    2:45.89  
 16 Pagan, Lauren A           12 OAPB-PC              2:41.73    2:46.96  
 17 Hurtubise, Sarah R        12 EBAT-PC              2:52.94    2:51.71  
 18 Tsuji, Veronica R         11 FF-PC                2:47.05    2:52.29  
 19 Guthrie, Sadie            12 RSD-PC               2:49.88    2:52.95  
 20 Vaiana, Carolyn P         11 WCAB-PC              3:01.15    2:54.80  
 21 Kappler, Michelle U       12 FF-PC                2:59.33    2:57.55  
 -- Leguidleguid, Cara E      12 EBAT-PC              2:58.30         DQ  
Silver  
  1 McFarlane, Miellette G    11 CUDA-PC              3:03.30    2:47.77    9  
  2 Herman, Lyndsay N         11 SRVL-PC              3:15.57    2:50.72    7  
  3 McGowan, Jennifer M       12 WCAB-PC                   NT    2:51.05    6  
  4 Douvikas, Danielle M      11 SRVL-PC                   NT    2:51.51    5  
  5 Hough, Christina M        12 FAST-PC                   NT    2:53.40    4  
  6 Sadjadi, Raha             12 FAST-PC                   NT    2:58.43    3  
  7 Reis, Katia H             11 PLS-PC               3:10.09    2:58.53    2  
  8 Villasenor, Briana E      12 EBAT-PC              3:04.73    3:01.15    1  
  9 LU, Zoe C                 11 FF-PC                3:02.33    3:01.56  
 10 Meadows, Alex J           11 PLS-PC               3:09.55    3:02.70  
 11 McCully, Kathy L          12 PST-PC               3:01.31    3:03.06  
 12 Schmidt, Marie E          11 SRVL-PC              3:10.50    3:03.27  
 13 GU, Amy L                 11 RSD-PC               3:20.00    3:03.63  
 14 Hoover, Evelyn M          11 WCAB-PC              3:10.00    3:06.14  
 15 Grunert, Kristie P        12 EBAT-PC              3:57.00    3:06.95  
 16 Tanakit, Alisa S          12 FAST-PC                   NT    3:07.00  
 17 Hoversten, Shanna S       12 OAPB-PC              3:04.04    3:07.26  
 18 Hamilton, Christie M      11 AIA-PC               3:20.23    3:13.32  
 19 Reardon, Victoria L       11 FAST-PC              3:18.47    3:14.00  
 20 NG, Elizabeth C           11 FAST-PC                   NT    3:16.90  
 21 Riley, Sarah A            12 FF-PC                     NT    3:29.29  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Bierwith, Kim             14 WCAB-PC                24.34      24.91    9  
  2 Medved, Emily M           15 AIA-PC                 24.99      25.79    7  
  3 Bierwith, Natalie         14 WCAB-PC                26.45      25.83    6  
  4 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC                25.15      25.89    5  
  5 Holman, Amanda N          13 WCAB-PC                25.06      26.16    4  
  6 Skropeta, Kathryn N       13 WCAB-PC                25.78      26.45    3  
  7 Yoshiwara, Carole S       14 WCAB-PC                26.58      26.59    2  
  8 Lewis, Kelsey L           13 WCAB-PC                27.62      26.78    1  
  9 Bangert, Chelsea A        15 PST-PC                 26.63      27.30  
 10 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC                 27.27      27.37  
 11 Brogan, Katy M            15 CUDA-PC                27.50      27.38  
 12 Estrada, Michelle C       13 OAPB-PC                27.30      27.39  
 13 Davidson, Sara E          14 OAPB-PC                27.90      27.41  
 14 Smith, April F            13 WCAB-PC                27.59      27.50  
 15 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC                 26.10      27.56  
 16 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC                 28.52      27.64  
 17 Leipper, Katherine M      14 PST-PC                 27.23      27.69  
 18 Choi, Erin M              13 PST-PC                 27.70      27.70  
 19 Gima, Shannon E           16 AIA-PC                 27.00      27.79  
 20 Merritt, Allison T        13 DPST-PC                28.50      27.99  
 21 Bradshaw, Nora A          13 SRVL-PC                27.29      28.01  
 22 Allard, Chelsea N         13 WCAB-PC                27.32      28.20  
 23 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC                27.91      28.24  
 24 Miller, Michelle G        13 WCAB-PC                28.44      28.29  
 25 Cortes, Alexandra C       15 RSD-PC                 28.09      28.38  
 26 Griffoul, Emily C         14 PST-PC                 27.44      28.39  
 27 Daly, Alysia N            15 PLS-PC                 28.31      28.41  
 28 Huynh, Jasmine C          13 FF-PC                  27.86      28.47  
 29 Sharp, Molly J            13 OAPB-PC                28.43      28.51  
 30 Jones, Allyson E          13 OAPB-PC                28.57      28.56  
 31 Barnes, Alyssa M          15 AIA-PC                 28.44      29.39  
 32 Tillman, Samiyyah J       13 PLS-PC                 28.29      29.50  
 -- Miller, Melanie M         13 FAST-PC                26.92         DQ  
Silver  
  1 Greer, Margaret R         14 EBAT-PC                28.82      28.21    9  
  2 Walters, Casandra M       15 EBAT-PC                28.70      28.51    7  
  3 Rodrigues, Elisabeth M    14 FAST-PC                28.60      28.57    6  
  4 Bates, Nikki A            17 EBAT-PC                28.79      28.83    5  
  5 Kinser, Stacie O          15 WCAB-PC                29.34      29.22    4  
  6 Oldenhage, Kimberly N     16 EBAT-PC                28.98      29.41    3  
  7 Panger, Maija E           13 PLS-PC                 31.51      29.92    2  
  8 Comfort, Alison J         15 EBAT-PC                29.50      29.97    1  
  9 Yeung, Rachel A           14 FF-PC                  31.20      30.27  
 10 Briones, Justine S        15 RSD-PC                 32.00      30.30  
 11 Pietkiewicz, Nicole K     13 FF-PC                  30.14      30.31  
 12 Berstein, Manra P         16 PST-PC                 30.00      30.32  
 13 NG, Michelle E            16 AIA-PC                 30.24      30.34  
 14 Wainess, Becca P          14 PST-PC                 31.14      30.40  
 15 Tsuyemura, Stephanie Y    14 FF-PC                  30.80      30.44  
 16 Lowdwe, Chloe E           14 PLS-PC                 29.89      30.54  
 17 Usedom, Elizabeth J       14 PLS-PC                 30.17      30.63  
 18 Delker, Erin M            13 SRVL-PC                30.93      30.65  
 19 Kelly, Kristen J          15 PLS-PC                 30.73      31.53  
 20 Wilk, JO L                13 FAST-PC                30.34      31.66  
 21 Lau, Vivian M             14 PLS-PC                 31.95      32.08  
 22 McBride, Shannon A        13 FAST-PC                35.90      32.18  
 23 Szczotka, Jenny M         14 SRVL-PC                39.39      32.28  
 24 Cochran, Alyssa G         13 SRVL-PC                35.17      32.34  
 25 Sankary, Kendl M          13 OAPB-PC                32.76      32.36  
 25 Kutlik, Alexa N           13 PLS-PC                 30.25      32.36  
 27 Florsheim, Orli K         14 PST-PC                 32.50      32.45  
 28 Rao, Kavya I              13 FF-PC                  32.00      32.52  
 29 Dias, Michele M           14 FAST-PC                36.40      34.53  
 30 Mabanglo, Angie M         13 FAST-PC                43.89      35.62  
 31 Kohls, Sidney R           14 CUDA-PC                   NT      37.21  
 32 Wilhelm, Kristen M        13 PLS-PC                    NT      37.82  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Mooney, Kelly L           15 WCAB-PC                54.39      56.00    9  
  2 McGowan, Christina A      15 WCAB-PC                55.38      56.53    7  
  3 Yoshiwara, Carole S       14 WCAB-PC                57.03      57.57    6  
  4 Estrada, Michelle C       13 OAPB-PC              1:00.90      58.14    5  
  5 Bangert, Chelsea A        15 PST-PC                 57.78      58.33    4  
  6 Skropeta, Kathryn N       13 WCAB-PC                57.30      58.53    3  
  7 Holman, Amanda N          13 WCAB-PC                54.90      58.58    2  
  8 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC                 58.17      58.84    1  
  9 Harper, Kirsten A         15 WCAB-PC                56.70      58.92  
 10 Brogan, Katy M            15 CUDA-PC                58.71      59.24  
 11 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC                 59.75      59.34  
 12 Allard, Chelsea N         13 WCAB-PC              1:02.39    1:00.24  
 13 Miller, Melanie M         13 FAST-PC              1:01.00    1:00.26  
 14 Davidson, Sara E          14 OAPB-PC              1:04.00    1:00.58  
 15 Curran, Ebey K            14 WCAB-PC              1:04.60    1:00.99  
 16 Smith, April F            13 WCAB-PC              1:01.89    1:01.11  
 17 Miller, Michelle G        13 WCAB-PC              1:02.30    1:01.72  
 18 Bradshaw, Nora A          13 SRVL-PC                59.69    1:01.76  
 19 Cortes, Alexandra C       15 RSD-PC               1:03.12    1:01.96  
 20 Chia, Justine X           13 WCAB-PC              1:05.22    1:02.13  
 21 Yudelson, Maggie M        17 WCAB-PC              1:00.33    1:02.20  
 22 Bonino, Sara A            13 AIA-PC               1:03.78    1:03.14  
 23 O'Neill, Lauren L         14 WCAB-PC              1:05.20    1:03.85  
 24 Greer, Margaret R         14 EBAT-PC              1:06.60    1:03.94  
 25 Zee, Margaret E           15 WCAB-PC              1:03.90    1:04.90  
 26 Bates, Nikki A            17 EBAT-PC              1:02.00    1:05.01  
 27 Holey, Alex W             15 CUDA-PC              1:02.00    1:05.46  
 28 Wilk, JO L                13 FAST-PC              1:05.11    1:06.68  
 29 Easley, Melissa M         14 PLS-PC               1:05.00    1:07.06  
 30 Full, Mary C              14 WCAB-PC                58.43    1:12.19  
Silver  
  1 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC                   NT      56.81    9  
  2 Gima, Shannon E           16 AIA-PC                    NT      59.04    7  
  3 Pfohl, Chelsea J          13 OAPB-PC                   NT      59.97    6  
  4 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC                   NT    1:00.18    5  
  5 Armstrong, Jillian M      14 SRVL-PC              1:07.25    1:01.34    4  
  6 Walters, Casandra M       15 EBAT-PC              2:40.10    1:02.59    3  
  7 Isokawa, Jessica S        17 PST-PC                    NT    1:03.07    2  
  8 Kinser, Stacie O          15 WCAB-PC              1:09.78    1:03.68    1  
  9 Johnson, Kimberly A       15 PST-PC                    NT    1:05.25  
 10 Sharp, Molly J            13 OAPB-PC                   NT    1:05.35  
 11 Pietkiewicz, Nicole K     13 FF-PC                     NT    1:05.73  
 12 Tsuyemura, Stephanie Y    14 FF-PC                     NT    1:05.81  
 13 Wainess, Becca P          14 PST-PC                    NT    1:05.97  
 14 Tillman, Samiyyah J       13 PLS-PC               1:20.54    1:06.07  
 15 Sorenson, Kristen C       18 PST-PC                    NT    1:07.05  
 16 Kleespies, Kelly A        13 WCAB-PC              1:09.29    1:07.44  
 17 Berstein, Manra P         16 PST-PC               1:15.35    1:07.54  
 18 Fong, Amy W               14 FF-PC                     NT    1:07.67  
 19 Petrofsky, Erica H        15 RSD-PC               1:09.75    1:08.40  
 20 Salazar, Katie P          13 WCAB-PC                   NT    1:08.68  
 21 Astrachan, Rebecca L      14 WCAB-PC              1:12.30    1:09.50  
 22 Delker, Erin M            13 SRVL-PC              1:07.96    1:10.08  
 23 Cochran, Alyssa G         13 SRVL-PC              1:16.93    1:10.51  
 24 McBride, Shannon A        13 FAST-PC                   NT    1:12.32  
 25 Sankary, Kendl M          13 OAPB-PC              1:15.00    1:13.43  
 26 Maker, Ashley J           14 PLS-PC               1:16.00    1:17.52  
 27 Kohls, Sidney R           14 CUDA-PC                   NT    1:25.59  
 28 Shih, Marissa A           17 PST-PC                    NT    1:31.44  
 29 NG, Michelle E            16 AIA-PC                    NT    1:32.90  
 30 Szczotka, Jenny M         14 SRVL-PC              1:18.41    1:32.95  
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Yoshiwara, Carole S       14 WCAB-PC              5:21.00    5:23.65    9  
  2 Lewis, Kelsey L           13 WCAB-PC              5:19.40    5:28.49    7  
  3 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC               5:35.06    5:31.79    6  
  4 Gima, Shannon E           16 AIA-PC               5:40.40    5:36.81    5  
  5 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC              5:46.73    5:38.07    4  
  6 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC               5:39.38    5:39.89    3  
  7 Ball, Chanel M            13 CUDA-PC              5:56.79    5:42.35    2  
  8 Choi, Erin M              13 PST-PC               6:04.21    5:44.08    1  
  9 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC               5:45.00    5:44.23  
 10 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC              5:55.05    5:44.70  
 11 Goodson, Victoria A       13 SRVL-PC              5:58.52    5:46.69  
 12 Daly, Alysia N            15 PLS-PC               5:57.48    5:46.91  
 13 Brogan, Katy M            15 CUDA-PC              5:38.90    5:47.86  
 14 Barnes, Alyssa M          15 AIA-PC               5:35.43    5:52.01  
 15 Bangert, Chelsea A        15 PST-PC               5:55.39    5:53.26  
 16 Watson, Lindsey M         13 OAPB-PC              5:42.51    5:55.07  
 17 Leipper, Katherine M      14 PST-PC               5:40.55    5:56.16  
 18 Miller, Melanie M         13 FAST-PC              6:05.00    5:59.95  
Silver  
  1 Estrada, Michelle C       13 OAPB-PC              6:05.30    5:45.95    9  
  2 Roach, Erika L            13 WCAB-PC              6:07.10    6:00.18    7  
  3 Griffoul, Emily C         14 PST-PC               6:16.91    6:01.03    6  
  4 Jones, Allyson E          13 OAPB-PC              6:13.42    6:01.29    5  
  5 Cortes, Alexandra C       15 RSD-PC               6:15.56    6:05.14    4  
  6 Merritt, Allison T        13 DPST-PC              6:30.89    6:07.91    3  
  7 NG, Michelle E            16 AIA-PC               6:19.85    6:08.74    2  
  8 Holey, Alex W             15 CUDA-PC              6:23.00    6:10.24    1  
  9 Walters, Casandra M       15 EBAT-PC              6:09.30    6:13.94  
 10 Easley, Melissa M         14 PLS-PC               6:20.00    6:23.39  
 11 Wainess, Becca P          14 PST-PC               6:12.40    6:28.96  
 12 Comfort, Alison J         15 EBAT-PC              7:15.00    6:32.44  
 13 Cochran, Alyssa G         13 SRVL-PC              7:45.59    6:38.12  
 14 Greer, Margaret R         14 EBAT-PC              6:42.80    6:39.24  
 15 Barnard, Aubrey F         13 CUDA-PC              6:59.90    6:40.66  
 16 Shiromizu, Randi K        14 PLS-PC                    NT    6:45.51  
 17 Lau, Vivian M             14 PLS-PC              16:17.02    6:49.92  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC               1:04.98    1:05.49    9  
  2 Daly, Alysia N            15 PLS-PC               1:06.25    1:06.65    7  
  3 Rutherford, Mikhaila O    14 AIA-PC               1:06.87    1:06.91    6  
  4 Huynh, Jasmine C          13 FF-PC                1:08.90    1:07.08    5  
  5 Goodson, Victoria A       13 SRVL-PC              1:09.93    1:07.15    4  
  6 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC              1:05.00    1:07.34    3  
  7 Davidson, Sara E          14 OAPB-PC              1:10.00    1:07.68    2  
  8 Choi, Erin M              13 PST-PC               1:08.53    1:08.27    1  
  9 Watson, Lindsey M         13 OAPB-PC              1:07.72    1:08.40  
 10 Lewis, Kelsey L           13 WCAB-PC              1:09.40    1:08.50  
 11 Skropeta, Kathryn N       13 WCAB-PC              1:08.44    1:09.30  
 12 Bradshaw, Nora A          13 SRVL-PC              1:07.53    1:10.14  
 13 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC               1:11.78    1:11.06  
 14 Cortes, Alexandra C       15 RSD-PC               1:11.97    1:11.55  
 15 Smith, April F            13 WCAB-PC              1:12.01    1:12.08  
 16 Walters, Casandra M       15 EBAT-PC              1:14.06    1:12.65  
 17 Gima, Shannon E           16 AIA-PC               1:06.00    1:12.74  
 18 Allard, Chelsea N         13 WCAB-PC              1:15.47    1:13.03  
 19 Sharp, Molly J            13 OAPB-PC              1:15.12    1:14.40  
 20 Kelly, Kristen J          15 PLS-PC               1:16.01    1:14.51  
 21 Bonino, Sara A            13 AIA-PC               1:14.47    1:14.60  
 22 Yeung, Rachel A           14 FF-PC                1:17.29    1:14.63  
 23 Panger, Maija E           13 PLS-PC               1:15.35    1:15.33  
 24 NG, Michelle E            16 AIA-PC               1:15.67    1:15.60  
 25 Miller, Michelle G        13 WCAB-PC              1:14.50    1:16.19  
 26 Greer, Margaret R         14 EBAT-PC              1:17.05    1:17.32  
 27 Easley, Melissa M         14 PLS-PC               1:14.00    1:18.25  
Silver  
  1 Jones, Allyson E          13 OAPB-PC                   NT    1:11.99    9  
  2 Armstrong, Jillian M      14 SRVL-PC              1:17.46    1:14.61    7  
  3 Briones, Justine S        15 RSD-PC               1:32.00    1:15.12    6  
  4 Berstein, Manra P         16 PST-PC               1:30.11    1:15.26    5  
  5 Wilk, JO L                13 FAST-PC              1:21.74    1:16.31    4  
  6 Pietkiewicz, Nicole K     13 FF-PC                1:18.24    1:17.33    3  
  7 Braswell, Lauren M        13 DPST-PC                   NT    1:17.99    2  
  8 Salazar, Katie P          13 WCAB-PC                   NT    1:18.61    1  
  9 Tillman, Samiyyah J       13 PLS-PC               1:20.54    1:18.97  
 10 Sankary, Kendl M          13 OAPB-PC              1:20.66    1:19.43  
 11 Cochran, Alyssa G         13 SRVL-PC              1:25.59    1:20.01  
 12 Tsuyemura, Stephanie Y    14 FF-PC                1:22.32    1:20.19  
 13 Florsheim, Orli K         14 PST-PC               1:31.00    1:20.84  
 14 Delker, Erin M            13 SRVL-PC              1:24.31    1:21.69  
 15 Usedom, Elizabeth J       14 PLS-PC               1:25.60    1:22.75  
 16 Rao, Kavya I              13 FF-PC                1:21.00    1:23.31  
 17 Lau, Vivian M             14 PLS-PC               1:26.71    1:24.21  
 18 Kutlik, Alexa N           13 PLS-PC               1:20.04    1:24.84  
 19 Shiromizu, Randi K        14 PLS-PC               1:25.59    1:25.76  
 20 Szczotka, Jenny M         14 SRVL-PC              1:39.31    1:27.61  
 21 McBride, Shannon A        13 FAST-PC              1:38.89    1:28.47  
 22 Rodrigues, Elisabeth M    14 FAST-PC              1:32.88    1:29.22  
 23 Mabanglo, Angie M         13 FAST-PC                   NT    1:32.97  
 24 Dias, Michele M           14 FAST-PC                   NT    1:36.07  
 25 Kohls, Sidney R           14 CUDA-PC                   NT    1:43.78  
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Mooney, Kelly L           15 WCAB-PC              2:13.50    1:43.16    9  
  2 McGowan, Christina A      15 WCAB-PC              2:11.28    2:15.97    7  
  3 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC               2:18.04    2:18.84    6  
  4 Rutherford, Mikhaila O    14 AIA-PC               2:19.40    2:20.70    5  
  5 Lewis, Kelsey L           13 WCAB-PC              2:29.50    2:22.57    4  
  6 Holman, Amanda N          13 WCAB-PC              2:28.09    2:22.82    3  
  7 Goodson, Victoria A       13 SRVL-PC              2:25.18    2:23.15    2  
  8 Huynh, Jasmine C          13 FF-PC                2:30.50    2:27.80    1  
  9 Pfohl, Chelsea J          13 OAPB-PC              2:24.15    2:28.37  
 10 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC              2:20.02    2:28.73  
 11 Estrada, Michelle C       13 OAPB-PC              2:38.10    2:30.29  
 12 Davidson, Sara E          14 OAPB-PC              2:38.00    2:31.75  
 13 Ball, Chanel M            13 CUDA-PC              2:36.52    2:33.05  
 14 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC               2:32.50    2:33.13  
 15 Curran, Ebey K            14 WCAB-PC              2:31.70    2:34.64  
 16 Cortes, Alexandra C       15 RSD-PC               2:38.68    2:36.76  
 17 Easley, Melissa M         14 PLS-PC               2:24.00    2:45.70  
 -- Gima, Shannon E           16 AIA-PC               2:25.00         DQ  
 -- Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC              2:39.99         DQ  
Silver  
  1 Choi, Erin M              13 PST-PC                    NT    2:24.37    9  
  2 Watson, Lindsey M         13 OAPB-PC                   NT    2:25.12    7  
  3 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC                    NT    2:30.65    6  
  4 Brogan, Katy M            15 CUDA-PC              2:41.09    2:33.34    5  
  5 Smith, April F            13 WCAB-PC                   NT    2:34.21    4  
  6 NG, Michelle E            16 AIA-PC               2:41.10    2:35.32    3  
  7 Wainess, Becca P          14 PST-PC               2:46.00    2:35.86    2  
  8 Walters, Casandra M       15 EBAT-PC              2:40.10    2:36.85    1  
  9 Bonino, Sara A            13 AIA-PC               2:41.50    2:37.14  
 10 Chia, Justine X           13 WCAB-PC              2:42.99    2:39.68  
 11 Sharp, Molly J            13 OAPB-PC              2:47.83    2:42.50  
 12 Cochran, Alyssa G         13 SRVL-PC              3:40.84    2:45.81  
 13 Holey, Alex W             15 CUDA-PC              2:43.00    2:49.96  
 14 Sankary, Kendl M          13 OAPB-PC              3:12.00    2:52.73  
 15 Petrofsky, Erica H        15 RSD-PC               3:09.43    2:53.16  
 16 Greer, Margaret R         14 EBAT-PC              2:51.31    2:58.05  
 17 LI, Sam                   16 FF-PC                2:53.69    3:05.51  
 18 Maker, Ashley J           14 PLS-PC                    NT    3:12.95  
 -- Kohls, Sidney R           14 CUDA-PC                   NT         DQ  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Lewis, Kelsey L           13 WCAB-PC              1:09.92    1:11.79    9  
  2 Estrada, Michelle C       13 OAPB-PC              1:14.50    1:12.11    7  
  3 Allard, Chelsea N         13 WCAB-PC              1:07.69    1:13.10    6  
  4 Smith, April F            13 WCAB-PC              1:14.94    1:14.01    5  
  5 Skropeta, Kathryn N       13 WCAB-PC              1:12.80    1:14.35    4  
  6 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC               1:15.50    1:14.56    3  
  7 Wilk, JO L                13 FAST-PC              1:20.89    1:16.33    2  
  8 Bangert, Chelsea A        15 PST-PC               1:15.93    1:16.57    1  
  9 Brogan, Katy M            15 CUDA-PC              1:18.29    1:17.56  
 10 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC               1:17.30    1:17.70  
 11 Huynh, Jasmine C          13 FF-PC                1:15.72    1:17.80  
 12 Rutherford, Mikhaila O    14 AIA-PC               1:16.66    1:18.52  
 13 Barnard, Aubrey F         13 CUDA-PC              1:19.90    1:19.05  
 14 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC              1:17.57    1:19.98  
 15 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC               1:19.28    1:20.29  
 16 Gima, Shannon E           16 AIA-PC               1:18.00    1:20.61  
 17 Armstrong, Jillian M      14 SRVL-PC              1:21.19    1:20.88  
 18 Pietkiewicz, Nicole K     13 FF-PC                1:20.12    1:21.14  
 19 Wainess, Becca P          14 PST-PC               1:24.02    1:21.41  
 20 Goodson, Victoria A       13 SRVL-PC              1:23.93    1:21.73  
 21 Rodrigues, Elisabeth M    14 FAST-PC              1:22.88    1:21.94  
 22 Watson, Lindsey M         13 OAPB-PC              1:17.92    1:22.13  
 23 Miller, Melanie M         13 FAST-PC              1:22.00    1:23.13  
 24 Ball, Chanel M            13 CUDA-PC              1:23.20    1:24.14  
 25 Tillman, Samiyyah J       13 PLS-PC               1:23.27    1:24.69  
 25 Sharp, Molly J            13 OAPB-PC              1:25.05    1:24.69  
 27 Bonino, Sara A            13 AIA-PC               1:25.00    1:25.09  
Silver  
  1 Merritt, Allison T        13 DPST-PC              1:40.36    1:17.53    9  
  2 Braswell, Lauren M        13 DPST-PC                   NT    1:19.48    7  
  3 Rao, Kavya I              13 FF-PC                     NT    1:21.72    6  
  4 Daly, Alysia N            15 PLS-PC               1:39.19    1:22.55    5  
  5 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC              1:26.89    1:23.74    4  
  6 Comfort, Alison J         15 EBAT-PC                   NT    1:23.84    3  
  7 Kinser, Stacie O          15 WCAB-PC              1:28.33    1:24.76    2  
  8 NG, Michelle E            16 AIA-PC               1:25.71    1:24.91    1  
  9 Briones, Justine S        15 RSD-PC               1:30.00    1:26.77  
 10 Florsheim, Orli K         14 PST-PC                    NT    1:27.65  
 11 Easley, Melissa M         14 PLS-PC               1:28.92    1:29.19  
 12 Delker, Erin M            13 SRVL-PC              1:27.40    1:29.35  
 13 Miller, Michelle G        13 WCAB-PC              1:30.00    1:29.64  
 14 Panger, Maija E           13 PLS-PC               1:30.34    1:30.35  
 15 Cochran, Alyssa G         13 SRVL-PC              1:51.07    1:31.88  
 16 Holey, Alex W             15 CUDA-PC              1:30.00    1:32.28  
 17 Yeung, Rachel A           14 FF-PC                     NT    1:32.30  
 18 Szczotka, Jenny M         14 SRVL-PC              1:48.38    1:32.38  
 19 Lowdwe, Chloe E           14 PLS-PC               1:30.00    1:33.08  
 20 Sankary, Kendl M          13 OAPB-PC              1:34.20    1:34.10  
 21 Shiromizu, Randi K        14 PLS-PC               1:28.08    1:34.44  
 22 McBride, Shannon A        13 FAST-PC              1:41.11    1:36.71  
 23 Feldman, Ruth             13 WCAB-PC                   NT    1:38.85  
 24 Mabanglo, Angie M         13 FAST-PC                   NT    1:39.17  
 25 Dias, Michele M           14 FAST-PC                   NT    1:54.59  
 -- Kohls, Sidney R           14 CUDA-PC                   NT         DQ  
 
Girls 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Bierwith, Kim             14 WCAB-PC                26.48      26.80    9  
  2 Bierwith, Natalie         14 WCAB-PC                29.50      28.97    7  
  3 Holman, Amanda N          13 WCAB-PC                28.01      29.37    6  
  4 Yoshiwara, Carole S       14 WCAB-PC                29.02      29.58    5  
  5 Miller, Michelle G        13 WCAB-PC                28.80      29.74    4  
  6 Davidson, Sara E          14 OAPB-PC                30.00      29.79    3  
  7 Bangert, Chelsea A        15 PST-PC                 27.90      29.86    2  
  8 Allard, Chelsea N         13 WCAB-PC                29.55      29.87    1  
  9 Miller, Melanie M         13 FAST-PC                28.95      30.11  
 10 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC                 30.50      30.14  
 11 Skropeta, Kathryn N       13 WCAB-PC                29.12      30.37  
 12 Estrada, Michelle C       13 OAPB-PC                31.50      30.41  
 13 Choi, Erin M              13 PST-PC                 30.81      31.34  
 13 Griffoul, Emily C         14 PST-PC                 31.89      31.34  
 15 Watson, Lindsey M         13 OAPB-PC                30.16      31.46  
 16 Huynh, Jasmine C          13 FF-PC                  31.30      31.50  
 17 Goodson, Victoria A       13 SRVL-PC                33.45      31.68  
 18 Barnes, Alyssa M          15 AIA-PC                 31.00      31.95  
 19 Holey, Alex W             15 CUDA-PC                32.00      32.00  
 20 Bonino, Sara A            13 AIA-PC                 33.94      32.40  
 21 Berstein, Manra P         16 PST-PC                 33.20      32.76  
 22 Sharp, Molly J            13 OAPB-PC                32.90      33.45  
 23 Tillman, Samiyyah J       13 PLS-PC                 34.09      35.71  
Silver  
  1 Medved, Emily M           15 AIA-PC                    NT      28.19    9  
  2 Leipper, Katherine M      14 PST-PC                 59.56      29.50    7  
  3 Armstrong, Jillian M      14 SRVL-PC                34.95      31.95    6  
  4 Panger, Maija E           13 PLS-PC                 41.49      32.08    5  
  5 Cortes, Alexandra C       15 RSD-PC                 36.24      32.37    4  
  6 Rutherford, Mikhaila O    14 AIA-PC                 35.72      32.88    3  
  7 Yeung, Rachel A           14 FF-PC                  35.28      33.23    2  
  8 Smith, April F            13 WCAB-PC                35.47      33.48    1  
  9 Jones, Allyson E          13 OAPB-PC                37.18      33.49  
 10 Braswell, Lauren M        13 DPST-PC                   NT      33.61  
 11 Oldenhage, Kimberly N     16 EBAT-PC                34.95      33.67  
 12 Rodrigues, Elisabeth M    14 FAST-PC                38.16      33.73  
 13 Bradshaw, Nora A          13 SRVL-PC                34.65      33.93  
 14 Wilk, JO L                13 FAST-PC                36.74      34.15  
 15 Tsuyemura, Stephanie Y    14 FF-PC                  35.32      34.16  
 16 Florsheim, Orli K         14 PST-PC                 45.00      35.11  
 17 Greer, Margaret R         14 EBAT-PC                34.20      35.42  
 18 Lowdwe, Chloe E           14 PLS-PC                 35.00      35.47  
 19 McBride, Shannon A        13 FAST-PC                36.15      36.99  
 20 Wainess, Becca P          14 PST-PC                 40.15      38.72  
 21 Dias, Michele M           14 FAST-PC                   NT      43.46  
 22 Mabanglo, Angie M         13 FAST-PC                53.89      43.91  
 23 Kutlik, Alexa N           13 PLS-PC                 44.97      46.44  
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 McGowan, Christina A      15 WCAB-PC              1:02.00    1:02.63    9  
  2 Lewis, Kelsey L           13 WCAB-PC              1:05.24    1:03.73    7  
  3 Bangert, Chelsea A        15 PST-PC               1:02.45    1:03.87    6  
  4 Mooney, Kelly L           15 WCAB-PC              1:01.98    1:04.04    5  
  5 Harper, Kirsten A         15 WCAB-PC              1:03.77    1:05.16    4  
  6 Pfohl, Chelsea J          13 OAPB-PC              1:03.00    1:05.22    3  
  7 Holman, Amanda N          13 WCAB-PC              1:03.57    1:05.23    2  
  8 Miller, Michelle G        13 WCAB-PC              1:05.49    1:05.32    1  
  9 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC               1:05.79    1:05.49  
 10 Yoshiwara, Carole S       14 WCAB-PC              1:05.42    1:06.12  
 11 Leipper, Katherine M      14 PST-PC               1:06.11    1:06.39  
 12 Gima, Shannon E           16 AIA-PC               1:04.47    1:07.47  
 13 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC               1:08.00    1:07.81  
 14 Choi, Erin M              13 PST-PC               1:08.38    1:07.91  
 15 Yudelson, Maggie M        17 WCAB-PC              1:04.31    1:08.08  
 16 Allard, Chelsea N         13 WCAB-PC              1:09.51    1:09.69  
 17 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC               1:09.09    1:10.02  
 18 Skropeta, Kathryn N       13 WCAB-PC              1:09.42    1:10.54  
 19 Watson, Lindsey M         13 OAPB-PC              1:08.15    1:10.62  
 20 Bonino, Sara A            13 AIA-PC               1:09.99    1:10.87  
 21 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC              1:06.13    1:13.80  
Silver  
  1 Davidson, Sara E          14 OAPB-PC              1:13.00    1:06.41    9  
  2 Isokawa, Jessica S        17 PST-PC               1:13.33    1:09.45    7  
  3 Miller, Melanie M         13 FAST-PC              1:10.00    1:09.89    6  
  4 Armstrong, Jillian M      14 SRVL-PC              1:14.17    1:11.24    5  
  5 Huynh, Jasmine C          13 FF-PC                1:12.98    1:11.90    4  
  6 Full, Mary C              14 WCAB-PC              1:10.00    1:12.07    3  
  7 Shih, Marissa A           17 PST-PC               1:14.00    1:12.22    2  
  8 Rutherford, Mikhaila O    14 AIA-PC               1:16.09    1:12.72    1  
  9 Chia, Justine X           13 WCAB-PC              1:20.15    1:14.61  
 10 Curran, Ebey K            14 WCAB-PC              1:15.60    1:15.25  
 11 Kleespies, Kelly A        13 WCAB-PC              1:24.11    1:15.94  
 12 Smith, April F            13 WCAB-PC                   NT    1:16.95  
 13 Bradshaw, Nora A          13 SRVL-PC              1:19.35    1:17.50  
 14 LI, Sam                   16 FF-PC                1:21.76    1:18.95  
 15 Tsuyemura, Stephanie Y    14 FF-PC                1:18.03    1:18.98  
 16 Goodson, Victoria A       13 SRVL-PC              1:18.78    1:19.05  
 17 Oldenhage, Kimberly N     16 EBAT-PC              1:17.56    1:20.39  
 18 Pietkiewicz, Nicole K     13 FF-PC                1:24.59    1:21.41  
 19 Fong, Amy W               14 FF-PC                1:27.54    1:22.57  
 20 Curran, Caite T           15 PLS-PC               1:22.93    1:23.95  
 21 Greer, Margaret R         14 EBAT-PC              1:22.65    1:24.37  
 
Girls 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Harper, Kirsten A         15 WCAB-PC              1:03.00    1:04.75    9  
  2 Lewis, Kelsey L           13 WCAB-PC              1:04.02    1:05.47    7  
  3 Skropeta, Kathryn N       13 WCAB-PC              1:05.23    1:05.90    6  
  4 Estrada, Michelle C       13 OAPB-PC              1:07.50    1:05.94    5  
  5 Yoshiwara, Carole S       14 WCAB-PC              1:07.23    1:07.88    4  
  6 Full, Mary C              14 WCAB-PC              1:08.00    1:07.92    3  
  7 Holman, Amanda N          13 WCAB-PC              1:09.16    1:07.99    2  
  8 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC               1:09.35    1:08.55    1  
  9 Allard, Chelsea N         13 WCAB-PC              1:06.77    1:09.07  
 10 Choi, Erin M              13 PST-PC               1:08.25    1:09.22  
 11 Huynh, Jasmine C          13 FF-PC                1:07.55    1:09.30  
 12 Watson, Lindsey M         13 OAPB-PC              1:08.23    1:09.51  
 13 Leipper, Katherine M      14 PST-PC               1:11.85    1:10.70  
 14 Miller, Melanie M         13 FAST-PC              1:08.13    1:11.01  
 15 Wilk, JO L                13 FAST-PC              1:12.57    1:11.53  
 16 Ball, Chanel M            13 CUDA-PC              1:14.19    1:11.56  
 17 Cortes, Alexandra C       15 RSD-PC               1:15.33    1:11.82  
 18 O'Neill, Lauren L         14 WCAB-PC              1:10.00    1:12.41  
 19 Bradshaw, Nora A          13 SRVL-PC              1:11.07    1:13.35  
 20 Zee, Margaret E           15 WCAB-PC              1:12.00    1:13.48  
 21 Sharp, Molly J            13 OAPB-PC              1:11.49    1:13.72  
 22 Braswell, Lauren M        13 DPST-PC              1:15.00    1:14.64  
 23 Holey, Alex W             15 CUDA-PC              1:14.00    1:16.47  
 24 Fong, Amy W               14 FF-PC                1:15.00    1:18.06  
 25 Sorenson, Kristen C       18 PST-PC               1:15.00    1:18.90  
Silver  
  1 Bangert, Chelsea A        15 PST-PC                    NT    1:07.13    9  
  2 Brogan, Katy M            15 CUDA-PC              1:15.91    1:10.12    7  
  3 Goodson, Victoria A       13 SRVL-PC              1:15.39    1:11.48    6  
  4 Armstrong, Jillian M      14 SRVL-PC              1:19.16    1:11.57    5  
  5 NG, Michelle E            16 AIA-PC               1:30.00    1:12.79    4  
  6 Isokawa, Jessica S        17 PST-PC               1:20.00    1:13.29    3  
  7 Wainess, Becca P          14 PST-PC               1:18.88    1:13.58    2  
  8 Shih, Marissa A           17 PST-PC               1:20.00    1:14.13    1  
  9 Johnson, Kimberly A       15 PST-PC               1:15.98    1:14.83  
 10 Tillman, Samiyyah J       13 PLS-PC                    NT    1:15.01  
 11 Berstein, Manra P         16 PST-PC               1:20.34    1:15.45  
 12 Pietkiewicz, Nicole K     13 FF-PC                1:16.98    1:15.97  
 13 Bates, Nikki A            17 EBAT-PC              1:18.00    1:17.84  
 14 Kleespies, Kelly A        13 WCAB-PC              1:21.37    1:17.96  
 15 Delker, Erin M            13 SRVL-PC              1:21.34    1:18.17  
 16 Tsuyemura, Stephanie Y    14 FF-PC                     NT    1:18.40  
 17 Easley, Melissa M         14 PLS-PC               1:19.00    1:19.44  
 18 Cochran, Alyssa G         13 SRVL-PC              1:31.42    1:19.49  
 19 Astrachan, Rebecca L      14 WCAB-PC              1:20.50    1:19.75  
 20 LI, Sam                   16 FF-PC                     NT    1:20.32  
 21 Curran, Caite T           15 PLS-PC               1:25.40    1:22.11  
 22 Sankary, Kendl M          13 OAPB-PC              1:24.30    1:22.33  
 23 McBride, Shannon A        13 FAST-PC              1:30.10    1:22.36  
 24 Szczotka, Jenny M         14 SRVL-PC                   NT    1:25.22  
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Mooney, Kelly L           15 WCAB-PC              2:11.74    2:15.88    9  
  2 McGowan, Christina A      15 WCAB-PC              2:14.78    2:17.07    7  
  3 Harper, Kirsten A         15 WCAB-PC              2:15.00    2:17.35    6  
  4 Lewis, Kelsey L           13 WCAB-PC              2:14.06    2:18.65    5  
  5 Bond, Jennifer J          15 AIA-PC               2:19.53    2:20.93    4  
  6 Gima, Shannon E           16 AIA-PC               2:22.00    2:22.53    3  
  7 Estrada, Michelle C       13 OAPB-PC              2:27.50    2:24.23    2  
  8 Rutherford, Mikhaila O    14 AIA-PC               2:27.84    2:24.43    1  
  9 Choi, Erin M              13 PST-PC               2:27.66    2:24.47  
 10 Yoshiwara, Carole S       14 WCAB-PC              2:19.00    2:24.97  
 11 Allard, Chelsea N         13 WCAB-PC              2:29.97    2:25.04  
 12 Vaughan, Jessica L        14 AIA-PC               2:23.95    2:25.07  
 13 Skropeta, Kathryn N       13 WCAB-PC              2:22.89    2:25.61  
 14 Pfohl, Chelsea J          13 OAPB-PC              2:29.55    2:27.66  
 15 Kennedy, Maddie A         13 AIA-PC               2:30.53    2:30.48  
 16 Curran, Ebey K            14 WCAB-PC              2:30.90    2:31.14  
 17 Leipper, Katherine M      14 PST-PC               2:27.34    2:31.37  
 18 Watson, Lindsey M         13 OAPB-PC              2:23.45    2:31.59  
 19 Davidson, Sara E          14 OAPB-PC              2:34.00    2:32.41  
 20 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC              2:33.31    2:33.36  
 21 Goodson, Victoria A       13 SRVL-PC              2:35.50    2:33.89  
 22 Ghanbari, Sheeva M        15 CUDA-PC              2:25.98    2:37.90  
 23 Sharp, Molly J            13 OAPB-PC              2:35.48    2:39.88  
 24 Holey, Alex W             15 CUDA-PC              2:35.00    2:49.09  
 25 Barnard, Aubrey F         13 CUDA-PC              2:34.90    2:52.75  
 -- Smith, April F            13 WCAB-PC              2:12.88         DQ  
Silver  
  1 Chia, Justine X           13 WCAB-PC              2:39.72    2:32.56    9  
  2 Miller, Melanie M         13 FAST-PC              2:37.00    2:32.90    7  
  3 Brogan, Katy M            15 CUDA-PC              2:37.01    2:33.86    6  
  4 Ball, Chanel M            13 CUDA-PC              2:38.41    2:34.29    5  
  5 Bonino, Sara A            13 AIA-PC               2:40.24    2:35.00    4  
  6 Shih, Marissa A           17 PST-PC               2:42.00    2:35.86    3  
  7 NG, Michelle E            16 AIA-PC               2:40.80    2:37.07    2  
  8 Pietkiewicz, Nicole K     13 FF-PC                2:37.15    2:37.57    1  
  9 Cortes, Alexandra C       15 RSD-PC               2:39.15    2:37.87  
 10 Kleespies, Kelly A        13 WCAB-PC              2:44.74    2:39.27  
 11 Wilk, JO L                13 FAST-PC              2:45.89    2:42.31  
 12 Braswell, Lauren M        13 DPST-PC                   NT    2:45.30  
 13 Tillman, Samiyyah J       13 PLS-PC               2:46.29    2:45.67  
 14 LI, Sam                   16 FF-PC                2:42.79    2:49.53  
 15 Sorenson, Kristen C       18 PST-PC               2:45.00    2:49.56  
 16 Delker, Erin M            13 SRVL-PC              2:47.56    2:50.23  
 17 Fong, Amy W               14 FF-PC                2:45.81    2:53.54  
 18 Oldenhage, Kimberly N     16 EBAT-PC              2:49.00    2:54.11  
 19 Greer, Margaret R         14 EBAT-PC              2:57.81    2:54.70  
 20 Curran, Caite T           15 PLS-PC               2:55.80    2:57.49  
 21 Usedom, Elizabeth J       14 PLS-PC               2:55.02    2:59.15  
 22 Petrofsky, Erica H        15 RSD-PC                    NT    2:59.83  
 -- Kohls, Sidney R           14 CUDA-PC                   NT         DQ  
 -- Berstein, Manra P         16 PST-PC               2:53.20         DQ  
 -- Johnson, Kimberly A       15 PST-PC               2:50.63         DQ  
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Lamb, Jennifer A          12 SRVL-PC             12:30.00   11:16.08    9  
  2 Yoshiwara, Carole S       14 WCAB-PC             11:13.50   11:18.10    7  
  3 Krier, Caitlin R          15 CUDA-PC             12:15.61   11:43.76    6  
  4 Ball, Chanel M            13 CUDA-PC             12:30.75   11:48.48    5  
  5 Rutherford, Mikhaila O    14 AIA-PC              13:32.95   12:08.61    4  
  6 Bonnel, Melissa N         11 PLS-PC              13:50.40   12:13.47    3  
  7 Harper, Shelley A         12 WCAB-PC             12:12.00   12:14.28    2  
  8 Bradshaw, Nora A          13 SRVL-PC             11:49.52   12:23.54    1  
  9 Bonino, Sara A            13 AIA-PC              12:44.00   12:28.55  
 10 Wing, Briana N            12 AIA-PC              12:55.00   12:50.70  
 11 Easley, Melissa M         14 PLS-PC              13:40.19   13:47.40  
 12 Shiromizu, Randi K        14 PLS-PC              13:54.49   14:41.66  
 13 Lau, Vivian M             14 PLS-PC              13:54.49   14:44.01  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HE, Brian R                8 SRVL-PC                15.62      15.42    9  
  2 Imhof, Matthew M           8 FAST-PC                15.80      15.83    7  
  3 Kalbus, Riley J            8 SRVL-PC                16.44      16.23    6  
  4 Hassett, Palani A          8 FAST-PC                17.00      17.07    5  
  5 Dodero, Jonathan A         7 Unattached             17.87      17.75    4  
  6 Wooldridge, Jacob C        6 PLS-PC                 19.40      18.76    3  
  7 Anderson, Cameron M        7 SRVL-PC                17.65      19.09    2  
  8 West, Zachary M            8 WCAB-PC                21.16      19.17    1  
  9 Matherson, Nate W          8 SRVL-PC                30.51      19.93  
 10 Luchetti, Jeff S           8 SRVL-PC                23.20      19.97  
 11 Rhoda, Kellen P            7 DPST-PC                21.58      20.01  
 12 Chiapello, Colin           7 SRVL-PC                22.00      20.09  
 13 Luo, Dean M                7 FAST-PC                22.00      21.38  
 14 McLaggan, Bryce A          6 FAST-PC                23.18      21.51  
 15 Riley, Conner A            7 SRVL-PC                30.00      22.81  
 16 Kalbus, Miles J            6 SRVL-PC                28.66      27.41  
 17 Hofmann, Urs C             7 SRVL-PC                29.63      28.05  
Silver  
  1 Lin, Kevin                 8 FF-PC                     NT      17.54    9  
  2 Burris, Ryan M             7 RSD-PC                    NT      19.90    7  
  3 Newman, Gabriel V          7 WCAB-PC                   NT      21.39    6  
  4 Wong, Toby Y               8 SRVL-PC                   NT      22.11    5  
  5 Hercik, Ariel Z            7 FAST-PC                   NT      22.56    4  
  6 Newman, Zechariah T        6 WCAB-PC                   NT      23.39    3  
  7 Hern, Matthew D            7 SRVL-PC                   NT      25.06    2  
  8 Ravishankar, Sunjay G      7 SRVL-PC                   NT      26.05    1  
  9 Yan, Clayton E             7 SRVL-PC                   NT      26.79  
 10 Cooper, Quentin M          7 EBAT-PC                   NT      27.15  
 11 Hercik, Szilaro E          7 FAST-PC                   NT      31.45  
 12 Zhang, Aaron               7 WCAB-PC                32.02      31.71  
 13 Liao, Bryan Y              6 SRVL-PC                   NT      34.86  
 14 Kempen, Nicky T            8 EBAT-PC                   NT      35.90  
 15 Tafazzoli, Arman           5 SRVL-PC                   NT      39.57  
 16 McLaggan, Addison R        5 FAST-PC                   NT      40.65  
 17 Abrams, Aaron G            7 CUDA-PC                45.63      41.46  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 HE, Brian R                8 SRVL-PC                34.02      33.00    9  
  2 Kalbus, Riley J            8 SRVL-PC                35.88      34.29    7  
  3 Lin, Kevin                 8 FF-PC                  46.68      38.69    6  
  4 Hassett, Palani A          8 FAST-PC                41.12      39.22    5  
  5 Dodero, Jonathan A         7 Unattached             40.14      39.96    4  
  6 Matherson, Nate W          8 SRVL-PC                40.00      40.86    3  
  7 Messman, Clark R           7 WCAB-PC                   NT      41.02    2  
  8 Anderson, Cameron M        7 SRVL-PC                44.41      41.09    1  
  9 Wooldridge, Jacob C        6 PLS-PC                    NT      42.53  
 10 Rapp, Dominic F            7 FF-PC                  45.94      46.03  
 11 Burris, Ryan M             7 RSD-PC                    NT      46.07  
 12 Luo, Dean M                7 FAST-PC                   NT      46.44  
 13 McLaggan, Bryce A          6 FAST-PC                   NT      46.67  
 14 Luchetti, Jeff S           8 SRVL-PC                54.92      47.65  
 15 Riley, Conner A            7 SRVL-PC                   NT      50.08  
 16 Wong, Toby Y               8 SRVL-PC                   NT      54.95  
 17 Cooper, Quentin M          7 EBAT-PC                   NT      59.35  
 18 Zhang, Aaron               7 WCAB-PC                   NT    1:06.57  
 19 Kalbus, Miles J            6 SRVL-PC                59.32    1:07.04  
 20 Kempen, Nicky T            8 EBAT-PC              1:40.00    1:22.38  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HE, Brian R                8 SRVL-PC                18.72      18.85    9  
  2 Kalbus, Riley J            8 SRVL-PC                19.55      19.37    7  
  3 Imhof, Matthew M           8 FAST-PC                20.09      19.92    6  
  4 Dodero, Jonathan A         7 Unattached             22.91      21.97    5  
  5 Rapp, Dominic F            7 FF-PC                  22.68      22.34    4  
  6 Burris, Ryan M             7 RSD-PC                 33.09      22.69    3  
  7 Messman, Clark R           7 WCAB-PC                21.85      22.80    2  
  8 West, Zachary M            8 WCAB-PC                24.70      23.20    1  
  9 Anderson, Cameron M        7 SRVL-PC                27.12      23.50  
 10 Chiapello, Colin           7 SRVL-PC                25.07      24.14  
 11 Lin, Kevin                 8 FF-PC                  25.45      24.47  
 12 Matherson, Nate W          8 SRVL-PC                26.00      25.11  
 13 McLaggan, Bryce A          6 FAST-PC                25.62      25.50  
 14 Luchetti, Jeff S           8 SRVL-PC                28.34      26.52  
 15 Luo, Dean M                7 FAST-PC                29.79      26.53  
 16 Kalbus, Miles J            6 SRVL-PC                34.99      31.39  
Silver  
  1 Riley, Conner A            7 SRVL-PC                42.00      25.47    9  
  2 Wong, Toby Y               8 SRVL-PC                   NT      26.08    7  
  3 Hercik, Ariel Z            7 FAST-PC                   NT      27.06    6  
  4 Yan, Clayton E             7 SRVL-PC                   NT      28.48    5  
  5 Hercik, Szilaro E          7 FAST-PC                   NT      29.70    4  
  6 Ravishankar, Sunjay G      7 SRVL-PC                   NT      31.06    3  
  7 Hern, Matthew D            7 SRVL-PC                   NT      31.36    2  
  8 Zhang, Aaron               7 WCAB-PC                38.90      31.41    1  
  9 Hofmann, Urs C             7 SRVL-PC                40.17      32.51  
 10 Kempen, Nicky T            8 EBAT-PC                45.00      34.91  
 11 Velo, Kevin E              5 SRVL-PC                   NT      39.59  
 12 McLaggan, Addison R        5 FAST-PC                   NT      41.83  
 13 Liao, Bryan Y              6 SRVL-PC                   NT      49.90  
 -- Abrams, Aaron G            7 CUDA-PC                50.72         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 HE, Brian R                8 SRVL-PC                41.07      41.23    9  
  2 Kalbus, Riley J            8 SRVL-PC                   NT      44.06    7  
  3 Imhof, Matthew M           8 FAST-PC                48.93      46.05    6  
  4 Rapp, Dominic F            7 FF-PC                     NT      49.14    5  
  5 Hassett, Palani A          8 FAST-PC              1:01.94      49.78    4  
  6 Dodero, Jonathan A         7 Unattached           1:00.86      50.12    3  
  7 Conley, Eddie J            8 EBAT-PC                   NT      52.46    2  
  8 Luchetti, Jeff S           8 SRVL-PC                   NT      52.76    1  
  9 Nelson, Tommy L            7 PLS-PC               1:02.07      53.45  
 10 Burris, Ryan M             7 RSD-PC                    NT      54.06  
 11 Chiapello, Colin           7 SRVL-PC                   NT      54.79  
 12 McLaggan, Bryce A          6 FAST-PC                   NT      55.29  
 13 Anderson, Cameron M        7 SRVL-PC                   NT      57.22  
 14 Nishimoto, Sho             7 WCAB-PC                   NT    1:00.39  
 15 Shiuan, Jason F            8 OAPB-PC              1:05.50    1:01.06  
 16 Ravishankar, Sunjay G      7 SRVL-PC                   NT    1:11.70  
 17 Kempen, Nicky T            8 EBAT-PC                   NT    1:15.76  
 18 Kalbus, Miles J            6 SRVL-PC              1:10.32    1:16.73  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hassett, Palani A          8 FAST-PC                23.00      21.45    9  
  2 HE, Brian R                8 SRVL-PC                21.81      21.56    7  
  3 Imhof, Matthew M           8 FAST-PC                23.75      23.25    6  
  4 Chiapello, Colin           7 SRVL-PC                22.85      23.27    5  
  5 Wooldridge, Jacob C        6 PLS-PC                 25.80      23.73    4  
  6 Kalbus, Riley J            8 SRVL-PC                25.93      23.96    3  
  7 Dodero, Jonathan A         7 Unattached             26.87      24.88    2  
  8 Nelson, Tommy L            7 PLS-PC                 28.54      25.02    1  
  9 Rapp, Dominic F            7 FF-PC                  27.59      26.52  
 10 Messman, Clark R           7 WCAB-PC                25.05      26.64  
 11 Conley, Eddie J            8 EBAT-PC                25.68      26.72  
 12 Anderson, Cameron M        7 SRVL-PC                25.34      27.49  
 13 Shiuan, Jason F            8 OAPB-PC                24.93      27.61  
 14 Kalbus, Miles J            6 SRVL-PC                33.16      39.92  
Silver  
  1 Tzavaras, Vassilis         6 WCAB-PC                   NT      25.31    9  
  2 Luchetti, Jeff S           8 SRVL-PC                   NT      30.29    7  
  3 Burris, Ryan M             7 RSD-PC                    NT      30.31    6  
  4 Nishimoto, Sho             7 WCAB-PC                   NT      32.12    5  
  5 Yan, Clayton E             7 SRVL-PC                   NT      32.21    4  
  6 Ravishankar, Sunjay G      7 SRVL-PC                   NT      35.03    3  
  7 Kempen, Nicky T            8 EBAT-PC                   NT      36.40    2  
  8 McLaggan, Addison R        5 FAST-PC                   NT      37.58    1  
  9 Newman, Gabriel V          7 WCAB-PC                   NT      37.66  
 10 Abrams, Aaron G            7 CUDA-PC                56.67      37.75  
 11 Velo, Kevin E              5 SRVL-PC                   NT      38.37  
 12 Newman, Zechariah T        6 WCAB-PC                   NT      41.01  
 -- McLaggan, Bryce A          6 FAST-PC                38.38         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 HE, Brian R                8 SRVL-PC                45.16      46.89    9  
  2 Hassett, Palani A          8 FAST-PC              1:00.00      47.51    7  
  3 Chiapello, Colin           7 SRVL-PC                   NT      51.92    6  
  4 Wooldridge, Jacob C        6 PLS-PC                    NT      52.81    5  
  5 Lin, Kevin                 8 FF-PC                     NT      52.91    4  
  6 Rapp, Dominic F            7 FF-PC                  57.81      59.53    3  
  7 Burris, Ryan M             7 RSD-PC                    NT    1:05.21    2  
  8 Hofmann, Urs C             7 SRVL-PC                   NT    1:06.73    1  
 -- Dodero, Jonathan A         7 Unattached           1:05.58         DQ  
 -- Wong, Toby Y               8 SRVL-PC                   NT         DQ  
 -- Luchetti, Jeff S           8 SRVL-PC                   NT         DQ  
 -- Anderson, Cameron M        7 SRVL-PC                   NT         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HE, Brian R                8 SRVL-PC                41.49      40.43    9  
  2 Imhof, Matthew M           8 FAST-PC                49.93      43.19    7  
  3 Kalbus, Riley J            8 SRVL-PC                37.40      44.12    6  
  4 Anderson, Cameron M        7 SRVL-PC                   NT      50.51    5  
  5 Dodero, Jonathan A         7 Unattached                NT      52.22    4  
  6 Conley, Eddie J            8 EBAT-PC                56.81      53.68    3  
  7 Burris, Ryan M             7 RSD-PC                    NT    1:07.95    2  
  8 Shiuan, Jason F            8 OAPB-PC              1:06.49    1:09.27    1  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 HE, Brian R                8 SRVL-PC              1:26.29    1:27.63    9  
  2 Imhof, Matthew M           8 FAST-PC              1:43.90    1:33.21    7  
  3 Kalbus, Riley J            8 SRVL-PC              1:32.22    1:34.69    6  
  4 Hassett, Palani A          8 FAST-PC              2:20.11    1:37.33    5  
  5 Conley, Eddie J            8 EBAT-PC              1:51.33    1:41.33    4  
  6 Messman, Clark R           7 WCAB-PC              2:01.00    1:42.67    3  
  7 Dodero, Jonathan A         7 Unattached           1:42.71    1:47.33    2  
  8 Anderson, Cameron M        7 SRVL-PC              1:42.54    1:48.55    1  
  9 Rapp, Dominic F            7 FF-PC                     NT    1:57.52  
 10 Shiuan, Jason F            8 OAPB-PC              1:58.00    2:03.26  
 11 Burris, Ryan M             7 RSD-PC                    NT    2:04.14  
 12 Abrams, Aaron G            7 CUDA-PC              2:43.34    2:33.01  
 -- McLaggan, Bryce A          6 FAST-PC                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wooldridge, Andy A         9 PLS-PC                 27.52      28.44    9  
  2 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC                29.79      28.78    7  
  3 Hoversten, Nick M         10 OAPB-PC                30.35      29.75    6  
  4 Burbidge, Nick L           9 WCAB-PC                31.39      31.53    5  
  5 LU, Kevin Z                9 SRVL-PC                33.95      31.66    4  
  6 Goodson, Wesley O          9 SRVL-PC                31.31      32.15    3  
  7 Vaiana, Nick J            10 WCAB-PC                32.41      32.26    2  
  8 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC                32.29      33.07    1  
  9 Seitz, Andrew W            9 PLS-PC                 32.54      33.50  
 10 Cunningham, Sean M        10 WCAB-PC                37.80      34.17  
 11 Nelson, Bradley C         10 PLS-PC                 33.90      34.20  
 12 Liao, Eric Y              10 SRVL-PC                41.83      34.41  
 13 Klein, Parker T           10 WCAB-PC                31.62      34.55  
 14 Dizon, Danny E            10 EBAT-PC                35.00      34.69  
 15 Rhoda, Ky M                9 DPST-PC                32.10      35.69  
 16 Jacobe, Matthew G          9 PLS-PC                 38.87      37.28  
 17 Lin, Lucas H               9 WCAB-PC                44.38      37.84  
 18 Martinez, Christian R      9 DPST-PC                39.05      38.22  
 19 Nanfria, Charlie S        10 SRVL-PC                40.91      39.09  
 20 Brady, Joseph I           10 AIA-PC                 46.25      41.51  
 21 Joyce, Jimmy C            10 WCAB-PC                39.90      41.76  
Silver  
  1 Bernstein, Jack W          9 PST-PC                    NT      31.79    9  
  2 Chen, Ryan                 9 SRVL-PC                   NT      35.51    7  
  3 LeClaire, Grant L         10 PLS-PC                    NT      36.44    6  
  4 Tang, Jeffery S           10 AIA-PC                    NT      37.22    5  
  5 HO, Dustin C               9 AIA-PC                    NT      37.87    4  
  6 Dam, Oliver Q              9 AIA-PC                    NT      38.40    3  
  7 Kong, Daniel L             9 SRVL-PC                   NT      39.06    2  
  8 Tsui, Brian Q             10 FF-PC                     NT      39.61    1  
  9 Haslam, Austin S          10 DPST-PC                   NT      39.83  
 10 Tsui, Justin Q             9 FF-PC                     NT      40.66  
 11 Patnaik, Rohan            10 FF-PC                     NT      41.44  
 12 Magpiong, T.J.            10 WCAB-PC                   NT      41.54  
 13 Pietkiewicz, Jeffrey S     9 FF-PC                     NT      41.91  
 14 Makhijani, Viren H         9 FF-PC                     NT      42.55  
 15 Syu, Darren J              9 FF-PC                     NT      43.94  
 16 Deng, Albert              10 FF-PC                     NT      44.24  
 17 Souza, Dayton R           10 PST-PC                    NT      44.76  
 18 Zhang, Edward Y            9 PLS-PC                    NT      45.35  
 19 Virkar, Alok S             9 PLS-PC               1:00.00      56.83  
 20 Abrams, Samuel L           9 CUDA-PC                   NT    1:07.44  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC              1:04.13    1:01.20    9  
  2 Wooldridge, Andy A         9 PLS-PC               1:01.19    1:01.76    7  
  3 Burbidge, Nick L           9 WCAB-PC              1:10.07    1:10.07    6  
  4 Goodson, Wesley O          9 SRVL-PC              1:09.20    1:10.15    5  
  5 LU, Kevin Z                9 SRVL-PC              1:14.24    1:10.76    4  
  6 Hoversten, Nick M         10 OAPB-PC              1:08.10    1:10.79    3  
  7 Titterongton, Blake A     10 WCAB-PC              1:05.20    1:10.86    2  
  8 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC              1:10.01    1:10.93    1  
  9 Vaiana, Nick J            10 WCAB-PC              1:13.03    1:14.10  
 10 McDaniels, Ryan J         10 AIA-PC               1:14.69    1:15.45  
 11 Klein, Parker T           10 WCAB-PC              1:16.00    1:16.60  
 12 Hennessy, Zack J          10 SRVL-PC              1:19.02    1:16.98  
 13 Piser, Zach N              9 PST-PC               1:30.35    1:18.03  
 14 Seitz, Andrew W            9 PLS-PC               1:15.05    1:18.80  
 15 Jacobe, Matthew G          9 PLS-PC               1:29.00    1:21.27  
 16 Mai, Frank                 9 AIA-PC               1:25.01    1:21.37  
 17 HO, Dustin C               9 AIA-PC               1:24.35    1:24.27  
 18 Ryan, Trevor M            10 SRVL-PC              1:17.00    1:30.26  
 19 Nanfria, Charlie S        10 SRVL-PC              1:29.09    1:32.68  
Silver  
  1 Dizon, Danny E            10 EBAT-PC                   NT    1:16.59    9  
  2 LeClaire, Grant L         10 PLS-PC                    NT    1:18.99    7  
  3 Liao, Eric Y              10 SRVL-PC                   NT    1:20.13    6  
  4 Graversen, Morten S       10 FAST-PC                   NT    1:23.03    5  
  5 Lazarus, Danny O          10 SRVL-PC                   NT    1:23.06    4  
  6 Lin, Lucas H               9 WCAB-PC              1:33.31    1:24.90    3  
  7 So, Kevin C               10 AIA-PC               1:45.00    1:26.00    2  
  8 Chen, Ryan                 9 SRVL-PC                   NT    1:26.07    1  
  9 Clark, Christopher C       9 PLS-PC                    NT    1:26.61  
 10 Woo, Andrew M              9 WCAB-PC              1:30.97    1:30.74  
 11 Pietkiewicz, Jeffrey S     9 FF-PC                1:30.46    1:31.01  
 12 Brady, Joseph I           10 AIA-PC               2:01.05    1:32.14  
 13 Kong, Daniel L             9 SRVL-PC                   NT    1:32.41  
 14 Silva, Sebastian M         9 SRVL-PC                   NT    1:33.20  
 15 Makhijani, Viren H         9 FF-PC                1:35.87    1:34.97  
 16 Lin, Richard R            10 PLS-PC                    NT    1:36.99  
 17 Abrams, Samuel L           9 CUDA-PC                   NT    2:22.84  
 -- Gates, Eric S             10 PLS-PC                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC              2:22.14    2:12.97    9  
  2 Wooldridge, Andy A         9 PLS-PC               2:12.50    2:15.12    7  
  3 Stringer, Shaun R         10 WCAB-PC              2:24.58    2:23.74    6  
  4 Burbidge, Nick L           9 WCAB-PC              2:30.84    2:25.12    5  
  5 Goodson, Wesley O          9 SRVL-PC              2:27.84    2:29.32    4  
  6 LU, Kevin Z                9 SRVL-PC              3:42.73    2:34.70    3  
  7 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC              2:33.51    2:34.71    2  
  8 Vaiana, Nick J            10 WCAB-PC              2:41.02    2:34.75    1  
  9 Hoversten, Nick M         10 OAPB-PC              2:34.00    2:35.27  
 10 McDaniels, Ryan J         10 AIA-PC               2:40.82    2:42.91  
 11 Piser, Zach N              9 PST-PC               3:08.52    2:44.39  
 12 Liao, Eric Y              10 SRVL-PC                   NT    2:48.86  
 13 Seitz, Andrew W            9 PLS-PC               2:47.47    2:49.75  
 14 Chen, Ryan                 9 SRVL-PC                   NT    3:00.63  
 15 Lazarus, Danny O          10 SRVL-PC              3:07.30    3:00.80  
 16 Clark, Christopher C       9 PLS-PC                    NT    3:01.78  
 17 Kong, Daniel L             9 SRVL-PC                   NT    3:02.10  
 18 Ryan, Trevor M            10 SRVL-PC              2:44.00    3:05.90  
 19 Woo, Andrew M              9 WCAB-PC                   NT    3:14.94  
 20 Pietkiewicz, Jeffrey S     9 FF-PC                     NT    3:15.45  
 21 Makhijani, Viren H         9 FF-PC                3:26.62    3:25.80  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC                37.96      34.45    9  
  2 Wooldridge, Andy A         9 PLS-PC                 34.94      34.75    7  
  3 Hennessy, Zack J          10 SRVL-PC                36.74      36.57    6  
  4 Burbidge, Nick L           9 WCAB-PC                37.22      37.45    5  
  5 Klein, Parker T           10 WCAB-PC                36.80      38.23    4  
  6 Goodson, Wesley O          9 SRVL-PC                39.10      38.75    3  
  7 Hoversten, Nick M         10 OAPB-PC                39.84      39.69    2  
  8 LU, Kevin Z                9 SRVL-PC                41.48      40.09    1  
  9 McDaniels, Ryan J         10 AIA-PC                 40.06      40.40  
 10 Vaiana, Nick J            10 WCAB-PC                40.67      41.63  
 11 Seitz, Andrew W            9 PLS-PC                 43.41      41.67  
 12 Mai, Frank                 9 AIA-PC                 48.20      43.00  
 13 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC                41.13      43.16  
 14 Ryan, Trevor M            10 SRVL-PC                42.00      44.05  
 15 Nanfria, Charlie S        10 SRVL-PC                48.44      46.20  
 16 Lazarus, Danny O          10 SRVL-PC                45.11      47.01  
 17 Rhoda, Ky M                9 DPST-PC                46.13      47.61  
 18 Patnaik, Rohan            10 FF-PC                  48.20      47.97  
 -- Titterongton, Blake A     10 WCAB-PC                34.39         DQ  
Silver  
  1 So, Kevin C               10 AIA-PC                 53.25      41.43    9  
  2 Clark, Christopher C       9 PLS-PC                    NT      41.80    7  
  3 Dizon, Danny E            10 EBAT-PC                   NT      42.09    6  
  4 Liao, Eric Y              10 SRVL-PC                49.00      42.92    5  
  5 Kong, Daniel L             9 SRVL-PC                   NT      43.65    4  
  6 Lin, Lucas H               9 WCAB-PC                52.33      44.14    3  
  7 Piser, Zach N              9 PST-PC                 52.00      44.19    2  
  8 HO, Dustin C               9 AIA-PC                 50.87      45.09    1  
  9 Graversen, Morten S       10 FAST-PC                51.11      46.02  
 10 Jacobe, Matthew G          9 PLS-PC                 50.00      46.08  
 11 Woo, Andrew M              9 WCAB-PC                58.70      47.07  
 12 LeClaire, Grant L         10 PLS-PC                    NT      47.27  
 13 Makhijani, Viren H         9 FF-PC                  50.65      52.07  
 14 Lin, Richard R            10 PLS-PC                    NT      52.12  
 15 Joyce, Jimmy C            10 WCAB-PC                50.86      53.22  
 16 Abrams, Samuel L           9 CUDA-PC                   NT    1:16.61  
 -- Chen, Ryan                 9 SRVL-PC                   NT         DQ  
 -- Pietkiewicz, Jeffrey S     9 FF-PC                  52.56         DQ  
 -- Gates, Eric S             10 PLS-PC                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Hennessy, Zack J          10 SRVL-PC              1:27.07    1:19.23    9  
  2 Goodson, Wesley O          9 SRVL-PC              1:19.70    1:19.34    7  
  3 Burbidge, Nick L           9 WCAB-PC              1:20.12    1:21.46    6  
  4 Hoversten, Nick M         10 OAPB-PC              1:28.00    1:21.78    5  
  5 McDaniels, Ryan J         10 AIA-PC                    NT    1:25.97    4  
  6 Klein, Parker T           10 WCAB-PC              1:23.00    1:26.28    3  
  7 Vaiana, Nick J            10 WCAB-PC              1:26.45    1:28.12    2  
  8 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC              1:28.51    1:28.64    1  
  9 Seitz, Andrew W            9 PLS-PC               1:30.39    1:30.22  
 10 Liao, Eric Y              10 SRVL-PC                   NT    1:30.25  
 11 Chia, Jonathan C           9 WCAB-PC              1:39.90    1:31.79  
 12 Dizon, Danny E            10 EBAT-PC                   NT    1:33.79  
 13 Jacobe, Matthew G          9 PLS-PC               1:47.00    1:38.33  
 14 Nanfria, Charlie S        10 SRVL-PC              1:44.49    1:43.56  
 15 Kong, Daniel L             9 SRVL-PC                   NT    1:43.62  
 16 Makhijani, Viren H         9 FF-PC                1:58.39    1:46.95  
 17 Souza, Dayton R           10 PST-PC               1:53.71    2:05.01  
 -- Magpiong, T.J.            10 WCAB-PC                   NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wooldridge, Andy A         9 PLS-PC                 39.28      38.54    9  
  2 LU, Kevin Z                9 SRVL-PC                43.40      40.75    7  
  3 Goodson, Wesley O          9 SRVL-PC                47.07      42.81    6  
  4 Bernstein, Jack W          9 PST-PC                 53.13      42.92    5  
  5 Hoversten, Nick M         10 OAPB-PC                47.55      43.32    4  
  6 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC                43.07      43.99    3  
  7 Vaiana, Nick J            10 WCAB-PC                44.55      44.36    2  
  8 Nelson, Bradley C         10 PLS-PC                 43.98      45.66    1  
  9 Seitz, Andrew W            9 PLS-PC                 49.80      47.28  
 10 Tang, Jeffery S           10 AIA-PC                 48.40      47.43  
 11 Cunningham, Sean M        10 WCAB-PC                49.00      47.60  
 12 McDaniels, Ryan J         10 AIA-PC                 46.49      48.63  
 13 Jacobe, Matthew G          9 PLS-PC                 52.00      48.65  
 14 Nanfria, Charlie S        10 SRVL-PC                54.00      50.44  
 15 Souza, Dayton R           10 PST-PC                 54.43      50.57  
 16 Martinez, Christian R      9 DPST-PC                49.95      52.10  
 17 Lin, Lucas H               9 WCAB-PC                52.49      52.11  
Silver  
  1 Liao, Eric Y              10 SRVL-PC                54.79      42.38    9  
  2 LeClaire, Grant L         10 PLS-PC                    NT      47.02    7  
  3 Chia, Jonathan C           9 WCAB-PC                56.16      47.03    6  
  4 Dam, Oliver Q              9 AIA-PC                 57.20      47.59    5  
  5 Clark, Christopher C       9 PLS-PC                    NT      49.27    4  
  6 HO, Dustin C               9 AIA-PC                 54.60      49.77    3  
  7 Dizon, Danny E            10 EBAT-PC                   NT      50.22    2  
  8 Syu, Darren J              9 FF-PC                  55.17      54.12    1  
  9 Kong, Daniel L             9 SRVL-PC                   NT      54.41  
 10 Chen, Ryan                 9 SRVL-PC                   NT      55.12  
 11 Deng, Albert              10 FF-PC                     NT      55.33  
 12 Virkar, Alok S             9 PLS-PC               1:00.00      57.28  
 13 Brady, Joseph I           10 AIA-PC                 57.00      57.80  
 14 Patnaik, Rohan            10 FF-PC                1:05.20    1:00.33  
 15 Pietkiewicz, Jeffrey S     9 FF-PC                1:00.56    1:02.25  
 16 Joyce, Jimmy C            10 WCAB-PC              1:00.26    1:05.48  
 17 Makhijani, Viren H         9 FF-PC                1:06.11    1:06.26  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC                32.08      31.04    9  
  2 Wooldridge, Andy A         9 PLS-PC                 31.29      32.33    7  
  3 Hoversten, Nick M         10 OAPB-PC                34.20      34.13    6  
  4 Stringer, Shaun R         10 WCAB-PC                33.61      34.37    5  
  5 Titterongton, Blake A     10 WCAB-PC                36.40      34.46    4  
  6 LU, Kevin Z                9 SRVL-PC                41.09      35.68    3  
  7 Burbidge, Nick L           9 WCAB-PC                36.16      35.71    2  
  8 Klein, Parker T           10 WCAB-PC                34.09      35.89    1  
  9 McDaniels, Ryan J         10 AIA-PC                 37.91      37.65  
 10 Vaiana, Nick J            10 WCAB-PC                40.43      39.72  
 11 Goodson, Wesley O          9 SRVL-PC                41.15      41.45  
 12 Lin, Lucas H               9 WCAB-PC                45.54      42.75  
 13 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC                43.51      42.82  
 14 HO, Dustin C               9 AIA-PC                 41.00      45.37  
 15 Patnaik, Rohan            10 FF-PC                  46.60      45.51  
 16 Lazarus, Danny O          10 SRVL-PC                46.39      45.98  
 17 Jacobe, Matthew G          9 PLS-PC                 46.00      49.72  
Silver  
  1 Liao, Eric Y              10 SRVL-PC                   NT      40.35    9  
  2 Dizon, Danny E            10 EBAT-PC                   NT      41.03    7  
  3 Mai, Frank                 9 AIA-PC                 49.02      41.47    6  
  4 Nanfria, Charlie S        10 SRVL-PC                48.88      42.13    5  
  5 Seitz, Andrew W            9 PLS-PC                 47.00      42.31    4  
  6 Kong, Daniel L             9 SRVL-PC                   NT      42.78    3  
  7 Woo, Andrew M              9 WCAB-PC                50.00      43.80    2  
  8 Piser, Zach N              9 PST-PC                 52.30      44.89    1  
  9 Clark, Christopher C       9 PLS-PC                    NT      45.63  
 10 Chen, Ryan                 9 SRVL-PC                   NT      47.51  
 11 So, Kevin C               10 AIA-PC                 55.56      51.81  
 12 Lin, Richard R            10 PLS-PC                    NT      54.92  
 13 Pietkiewicz, Jeffrey S     9 FF-PC                  56.31      55.22  
 -- Silva, Sebastian M         9 SRVL-PC                   NT         DQ  
 -- Joyce, Jimmy C            10 WCAB-PC                50.14         DQ  
 -- Graversen, Morten S       10 FAST-PC                48.92         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC              1:12.82    1:10.01    9  
  2 Wooldridge, Andy A         9 PLS-PC               1:26.45    1:15.14    7  
  3 McDaniels, Ryan J         10 AIA-PC               1:25.94    1:21.04    6  
  4 Burbidge, Nick L           9 WCAB-PC              1:23.49    1:22.13    5  
  5 LU, Kevin Z                9 SRVL-PC                   NT    1:23.31    4  
  6 Klein, Parker T           10 WCAB-PC              1:25.00    1:26.89    3  
  7 Bernstein, Jack W          9 PST-PC               1:55.31    1:35.00    2  
  8 Tang, Jeffery S           10 AIA-PC               1:33.96    1:35.86    1  
  9 Nelson, Bradley C         10 PLS-PC               1:45.00    1:41.81  
 -- Clark, Christopher C       9 PLS-PC                    NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC              1:14.57    1:11.98    9  
  2 Wooldridge, Andy A         9 PLS-PC               1:15.38    1:13.96    7  
  3 LU, Kevin Z                9 SRVL-PC              1:23.53    1:18.54    6  
  4 Burbidge, Nick L           9 WCAB-PC              1:20.50    1:21.17    5  
  5 Goodson, Wesley O          9 SRVL-PC              1:24.22    1:21.39    4  
  6 McDaniels, Ryan J         10 AIA-PC               1:25.32    1:22.64    3  
  7 Vaiana, Nick J            10 WCAB-PC              1:27.93    1:23.78    2  
  8 Klein, Parker T           10 WCAB-PC              1:24.02    1:24.22    1  
  9 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC              1:23.01    1:25.47  
 10 Hoversten, Nick M         10 OAPB-PC              1:23.16    1:25.61  
 11 Hennessy, Zack J          10 SRVL-PC              1:25.64    1:27.48  
 12 Nelson, Bradley C         10 PLS-PC               1:28.02    1:28.10  
 13 Chia, Jonathan C           9 WCAB-PC              1:37.01    1:29.26  
 14 Seitz, Andrew W            9 PLS-PC               1:32.65    1:29.34  
 15 Dam, Oliver Q              9 AIA-PC               1:39.12    1:33.19  
 16 Clark, Christopher C       9 PLS-PC               1:35.06    1:34.28  
 17 HO, Dustin C               9 AIA-PC               1:35.53    1:35.52  
 -- Lin, Lucas H               9 WCAB-PC              1:34.56         DQ  
Silver  
  1 Bernstein, Jack W          9 PST-PC               1:43.23    1:21.24    9  
  2 Liao, Eric Y              10 SRVL-PC              1:47.46    1:24.11    7  
  3 Tang, Jeffery S           10 AIA-PC                    NT    1:29.28    6  
  4 Cunningham, Sean M        10 WCAB-PC              2:15.99    1:32.68    5  
  5 Nanfria, Charlie S        10 SRVL-PC              1:45.32    1:34.69    4  
  6 LeClaire, Grant L         10 PLS-PC                    NT    1:34.74    2.5
  6 Dizon, Danny E            10 EBAT-PC                   NT    1:34.74    2.5
  8 Kong, Daniel L             9 SRVL-PC                   NT    1:38.07    1  
  9 Martinez, Christian R      9 DPST-PC              1:41.00    1:42.81  
 10 Haslam, Austin S          10 DPST-PC                   NT    1:44.40  
 11 Souza, Dayton R           10 PST-PC               1:55.19    1:45.69  
 12 Pietkiewicz, Jeffrey S     9 FF-PC                1:52.67    1:46.17  
 13 Patnaik, Rohan            10 FF-PC                1:44.40    1:48.25  
 -- Tsui, Justin Q             9 FF-PC                     NT         DQ  
 -- Abrams, Samuel L           9 CUDA-PC                   NT         DQ  
 -- Makhijani, Viren H         9 FF-PC                2:07.74         DQ  
 -- Chen, Ryan                 9 SRVL-PC                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Martino, Andrew P         12 WCAB-PC                27.00      25.77    9  
  2 Schaffer, Adam J          12 OAPB-PC                26.00      26.33    7  
  3 Dimas, Fernando           12 RSD-PC                 28.28      27.61    6  
  4 Martinez, Matthew R       12 DPST-PC                27.38      27.94    5  
  5 Perfect, Brad H           11 SRVL-PC                29.16      28.28    4  
  6 Arellano, Scotty G        11 FAST-PC                27.88      28.46    3  
  7 Hunter, Pierce A          12 SRVL-PC                28.37      28.50    2  
  8 Van Krieken, Vance        12 CUDA-PC                30.66      29.18    1  
  9 Goltra, Colin R           12 WCAB-PC                29.30      29.34  
 10 Cushing, Blake R          11 RSD-PC                 29.40      29.49  
 10 Whyte, Ryan M             12 SRVL-PC                28.31      29.49  
 12 Greer, George W           12 EBAT-PC                29.15      29.65  
 13 Louie, Kevin C            12 AIA-PC                 30.00      29.67  
 14 Molina, Michael E         11 AIA-PC                 28.38      29.70  
 15 Chang, Craig H            12 SRVL-PC                30.99      29.76  
 16 Lin, Curtis H             11 WCAB-PC                29.99      29.80  
 17 Hassett, Keoni K          12 FAST-PC                30.77      30.28  
 18 Cruz, Jerry J             11 EBAT-PC                31.94      30.29  
 19 Hoy, Sean A               12 WCAB-PC                31.00      30.34  
 20 Yared, Michael M          12 AIA-PC                 31.26      30.76  
 21 Kalbus, Porter J          12 SRVL-PC                31.11      31.03  
 22 Mooney, Trevor J          11 WCAB-PC                29.96      31.45  
 23 Tanakit, Ryan V           11 FAST-PC                31.71      31.58  
 24 Walters, Nate J           11 EBAT-PC                31.30      31.72  
Silver  
  1 Ward, Roger W             12 CUDA-PC                   NT      28.93    9  
  2 Chen, George H            12 FF-PC                  32.44      30.20    7  
  3 Lin, Eric                 11 FF-PC                     NT      30.58    6  
  4 Akerland, Marcus T        12 FAST-PC                32.71      31.01    5  
  5 Davi, Thomas T            12 FAST-PC                32.89      31.05    4  
  6 Lin, Michael C            11 FF-PC                     NT      31.16    3  
  7 Daly, Joseph A            12 EBAT-PC                35.35      31.18    2  
  8 Armstrong, Patrick R      12 SRVL-PC                33.11      31.26    1  
  9 Crain, Jonathan P         11 DPST-PC                   NT      31.62  
 10 Wilson, Matt R            11 EBAT-PC                33.56      31.65  
 11 Sykes, Zac W              11 WCAB-PC                   NT      31.98  
 12 Hamlin, R.J. A            12 AIA-PC                 33.21      32.34  
 13 Oonk, Doug J              11 SRVL-PC                32.80      32.43  
 14 Jacobe, Stephen           12 PLS-PC                 34.40      33.13  
 15 Chan, Llandis M           12 SRVL-PC                   NT      33.15  
 16 Gomez, Tony R             11 RSD-PC                 37.38      35.06  
 17 Birnam, Ian A             11 RSD-PC                 37.38      35.88  
 17 Joyce, Pat W              12 WCAB-PC                34.53      35.88  
 19 Scioscic, John G          11 SRVL-PC                35.58      36.12  
 20 Chen, Kevin               11 SRVL-PC                   NT      36.20  
 21 Whittle, Harry B          12 RSD-PC                 41.13      36.81  
 22 Hoang, Kevin T            11 FF-PC                     NT      40.63  
 23 Tan, Christian C          11 FF-PC                  40.69      44.16  
 24 Yang, Fred                11 WCAB-PC                   NT      48.90  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Martino, Andrew P         12 WCAB-PC              1:01.30      56.36    9  
  2 Schaffer, Adam J          12 OAPB-PC              1:03.47      58.54    7  
  3 Chow, Bryan S             12 PLS-PC               1:01.20      59.33    6  
  4 Dimas, Fernando           12 RSD-PC               1:04.00    1:00.95    5  
  5 Hunter, Pierce A          12 SRVL-PC              1:01.82    1:01.67    4  
  6 Arellano, Scotty G        11 FAST-PC              1:04.90    1:02.70    3  
  7 Whyte, Ryan M             12 SRVL-PC              1:00.21    1:04.40    2  
  8 Nelson, Billy R           12 PLS-PC               1:04.04    1:04.41    1  
  9 Goltra, Colin R           12 WCAB-PC              1:06.00    1:05.30  
 10 Van Krieken, Vance        12 CUDA-PC              1:07.46    1:05.39  
 11 Greer, George W           12 EBAT-PC              1:06.55    1:05.91  
 12 Lin, Curtis H             11 WCAB-PC              1:07.53    1:06.69  
 13 Cushing, Blake R          11 RSD-PC               1:09.00    1:06.87  
 14 Chang, Craig H            12 SRVL-PC              1:11.36    1:07.19  
 15 Hassett, Keoni K          12 FAST-PC              1:12.90    1:07.34  
 16 Holey, Austin W           12 CUDA-PC              1:10.00    1:07.81  
 17 Cruz, Jerry J             11 EBAT-PC              1:09.74    1:08.26  
 18 Tanakit, Ryan V           11 FAST-PC              1:11.37    1:08.65  
 19 Hamlin, R.J. A            12 AIA-PC               1:12.08    1:10.22  
 20 Kalbus, Porter J          12 SRVL-PC              1:07.25    1:10.31  
 21 Armstrong, Patrick R      12 SRVL-PC              1:13.28    1:11.19  
 22 Harpster, Andrew R        11 PLS-PC               1:15.00    1:12.50  
 23 Akerland, Marcus T        12 FAST-PC              1:14.11    1:13.06  
 24 Jacobe, Stephen           12 PLS-PC               1:16.00    1:14.44  
 25 Birnam, Ian A             11 RSD-PC               1:17.00    1:14.87  
 26 Davi, Thomas T            12 FAST-PC              1:16.89    1:15.21  
 27 McCreery, Michael S       11 WCAB-PC              1:14.90    1:21.29  
Silver  
  1 Molina, Michael E         11 AIA-PC                    NT    1:04.06    9  
  2 Haslam, Alec G            12 DPST-PC                   NT    1:04.76    7  
  3 Chen, George H            12 FF-PC                1:19.49    1:05.75    6  
  4 Wilson, Matt R            11 EBAT-PC                   NT    1:10.34    5  
  5 Chan, Llandis M           12 SRVL-PC                   NT    1:12.75    4  
  6 Raskin, Jacob A           12 PST-PC                    NT    1:13.87    3  
  7 Sykes, Zac W              11 WCAB-PC                   NT    1:13.91    2  
  8 Gomez, Tony R             11 RSD-PC               1:18.01    1:14.05    1  
  9 Walters, Nate J           11 EBAT-PC                   NT    1:14.28  
 10 Quock, Kyle T             11 FAST-PC              1:19.10    1:16.00  
 11 Chen, Kevin               11 SRVL-PC                   NT    1:20.25  
 12 Scioscic, John G          11 SRVL-PC              1:21.29    1:21.05  
 13 Thomas, Geoy A            11 SRVL-PC                   NT    1:21.35  
 14 Joyce, Pat W              12 WCAB-PC              1:17.78    1:21.82  
 15 Whittle, Harry B          12 RSD-PC                    NT    1:21.94  
 16 Sedor, Justin A           12 PST-PC                    NT    1:22.24  
 17 Semfield, George          12 WCAB-PC              1:22.00    1:22.52  
 18 Barrett, Bobby S          12 PLS-PC                    NT    1:22.58  
 19 Swatman, Kyle J           11 AIA-PC               1:30.00    1:25.47  
 20 Liu, Andrew               11 SRVL-PC                   NT    1:26.98  
 21 Hern, Mike S              11 SRVL-PC                   NT    1:27.32  
 22 Ver Brugge, Zachary R     11 AIA-PC               1:32.25    1:32.28  
 23 Hoang, Kevin T            11 FF-PC                     NT    1:33.68  
 24 Leynov, Roman             12 WCAB-PC              1:22.00    1:37.09  
 25 Barenberg, Brent M        11 SRVL-PC                   NT    1:38.93  
 26 Tan, Christian C          11 FF-PC                1:40.01    1:48.55  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Martino, Andrew P         12 WCAB-PC                32.00      29.87    9  
  2 Chow, Bryan S             12 PLS-PC                 40.63      31.73    7  
  3 Hunter, Pierce A          12 SRVL-PC                32.38      32.65    6  
  4 Lin, Curtis H             11 WCAB-PC                35.32      34.08    5  
  5 Chang, Craig H            12 SRVL-PC                35.58      34.45    4  
  6 Dimas, Fernando           12 RSD-PC                 35.09      34.61    3  
  7 Perfect, Brad H           11 SRVL-PC                35.51      34.85    2  
  8 Arellano, Scotty G        11 FAST-PC                34.59      35.31    1  
  9 Molina, Michael E         11 AIA-PC                 34.81      35.32  
 10 Whyte, Ryan M             12 SRVL-PC                34.27      35.44  
 11 Van Krieken, Vance        12 CUDA-PC                37.61      35.74  
 12 Chen, George H            12 FF-PC                  37.38      35.84  
 13 Hamlin, R.J. A            12 AIA-PC                 35.46      36.00  
 14 Greer, George W           12 EBAT-PC                36.01      36.27  
 15 Holey, Austin W           12 CUDA-PC                35.00      36.88  
 16 Armstrong, Patrick R      12 SRVL-PC                40.00      37.02  
 17 Cushing, Blake R          11 RSD-PC                 37.16      37.18  
 18 Hassett, Keoni K          12 FAST-PC                40.06      37.54  
 19 Jacobe, Stephen           12 PLS-PC                 40.64      39.41  
 20 Scioscic, John G          11 SRVL-PC                42.16      39.43  
 21 Joyce, Pat W              12 WCAB-PC                40.10      39.46  
 22 Tanakit, Ryan V           11 FAST-PC                39.07      39.90  
 23 Davi, Thomas T            12 FAST-PC                39.01      39.99  
Silver  
  1 Harpster, Andrew R        11 PLS-PC                 43.67      37.36    9  
  2 Quock, Kyle T             11 FAST-PC                43.12      38.74    7  
  3 Wilson, Matt R            11 EBAT-PC                44.40      40.32    6  
  4 Raskin, Jacob A           12 PST-PC                 45.29      40.41    5  
  5 Daly, Joseph A            12 EBAT-PC                43.14      42.25    4  
  6 Chen, Kevin               11 SRVL-PC                   NT      42.72    3  
  7 Walters, Nate J           11 EBAT-PC                42.30      42.81    2  
  8 Akerland, Marcus T        12 FAST-PC                52.00      43.29    1  
  9 Sedor, Justin A           12 PST-PC                 51.31      43.80  
 10 Thomas, Geoy A            11 SRVL-PC                   NT      44.68  
 11 McCreery, Michael S       11 WCAB-PC                43.85      45.10  
 12 Swatman, Kyle J           11 AIA-PC                 44.75      47.23  
 13 Semfield, George          12 WCAB-PC                45.00      47.30  
 14 Sun, Daniel H             11 FF-PC                     NT      47.68  
 15 Liu, Andrew               11 SRVL-PC                   NT      47.94  
 16 Yang, Fred                11 WCAB-PC                   NT      48.88  
 17 Birnam, Ian A             11 RSD-PC                 48.98      49.09  
 18 Ver Brugge, Zachary R     11 AIA-PC                 47.48      49.48  
 19 Leynov, Roman             12 WCAB-PC                45.00      49.88  
 20 Tan, Christian C          11 FF-PC                  50.95      51.83  
 21 Barenberg, Brent M        11 SRVL-PC                54.45      52.02  
 -- Hoang, Kevin T            11 FF-PC                     NT         DQ  
 -- Wong, Nathan T            11 FAST-PC                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Martino, Andrew P         12 WCAB-PC              2:20.03    2:17.33    9  
  2 Whyte, Ryan M             12 SRVL-PC              2:31.62    2:28.12    7  
  3 Hunter, Pierce A          12 SRVL-PC              2:22.12    2:29.29    6  
  4 Chang, Craig H            12 SRVL-PC              3:07.69    2:40.79    5  
  5 Arellano, Scotty G        11 FAST-PC              2:55.72    2:42.58    4  
  6 Cruz, Jerry J             11 EBAT-PC                   NT    2:45.39    3  
  7 Yared, Michael M          12 AIA-PC                    NT    2:48.27    2  
  8 Hamlin, R.J. A            12 AIA-PC               3:08.63    2:49.77    1  
  9 Mooney, Trevor J          11 WCAB-PC              3:00.00    2:52.00  
 10 Greer, George W           12 EBAT-PC              2:56.95    2:52.09  
 11 Chen, George H            12 FF-PC                3:24.55    2:57.83  
 12 Scioscic, John G          11 SRVL-PC              3:07.69    3:00.20  
 13 Armstrong, Patrick R      12 SRVL-PC                   NT    3:00.57  
 14 Lin, Michael C            11 FF-PC                3:07.69    3:06.71  
 15 Wilson, Matt R            11 EBAT-PC              3:20.13    3:08.25  
 16 Oonk, Doug J              11 SRVL-PC                   NT    3:09.60  
 17 Lin, Eric                 11 FF-PC                     NT    3:11.07  
 18 Yang, Fred                11 WCAB-PC                   NT    3:52.21  
 19 Hern, Mike S              11 SRVL-PC                   NT    4:08.14  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goltra, Colin R           12 WCAB-PC                34.78      34.54    9  
  2 Perfect, Brad H           11 SRVL-PC                36.73      34.67    7  
  3 Schaffer, Adam J          12 OAPB-PC                35.20      35.08    6  
  4 Lin, Curtis H             11 WCAB-PC                36.09      35.91    5  
  5 Curran, David D           12 WCAB-PC                38.20      36.68    4  
  6 Hunter, Pierce A          12 SRVL-PC                36.27      37.05    3  
  7 Chow, Bryan S             12 PLS-PC                 40.04      37.56    2  
  8 Martinez, Matthew R       12 DPST-PC                40.75      37.90    1  
  9 Molina, Michael E         11 AIA-PC                 38.22      38.77  
 10 Cushing, Blake R          11 RSD-PC                 39.80      39.58  
 11 Holey, Austin W           12 CUDA-PC                39.00      40.60  
 12 Hassett, Keoni K          12 FAST-PC                40.91      40.81  
 13 Nelson, Billy R           12 PLS-PC                 43.29      41.10  
 14 Dimas, Fernando           12 RSD-PC                 44.00      41.31  
 15 Sedor, Justin A           12 PST-PC                 45.10      41.92  
 16 Armstrong, Patrick R      12 SRVL-PC                45.50      42.19  
 17 McCreery, Michael S       11 WCAB-PC                44.35      42.40  
 18 Harpster, Andrew R        11 PLS-PC                 46.22      42.43  
 19 Cruz, Jerry J             11 EBAT-PC                42.38      42.45  
 20 Arellano, Scotty G        11 FAST-PC                44.77      43.15  
 21 Hamlin, R.J. A            12 AIA-PC                 44.42      43.16  
 22 Davi, Thomas T            12 FAST-PC                42.30      43.27  
 23 Chang, Craig H            12 SRVL-PC                46.28      43.89  
 24 Wilson, Matt R            11 EBAT-PC                46.42      44.31  
 25 Semfield, George          12 WCAB-PC                45.00      47.76  
 26 Gomez, Tony R             11 RSD-PC                 46.01      50.28  
 -- Leynov, Roman             12 WCAB-PC                45.00         DQ  
Silver  
  1 Haslam, Alec G            12 DPST-PC                   NT      36.22    9  
  2 Louie, Kevin C            12 AIA-PC                    NT      39.75    7  
  3 Chen, George H            12 FF-PC                  52.38      42.39    6  
  4 Akerland, Marcus T        12 FAST-PC                46.62      44.45    5  
  5 Quock, Kyle T             11 FAST-PC                47.91      44.69    4  
  6 Barrett, Bobby S          12 PLS-PC                    NT      44.71    3  
  7 Jacobe, Stephen           12 PLS-PC                 48.69      45.59    2  
  8 Yared, Michael M          12 AIA-PC                    NT      45.85    1  
  9 Hern, Mike S              11 SRVL-PC                   NT      46.10  
 10 Birnam, Ian A             11 RSD-PC                 48.36      46.61  
 11 Raskin, Jacob A           12 PST-PC                 49.49      46.82  
 12 Daly, Joseph A            12 EBAT-PC                50.42      47.12  
 13 Whittle, Harry B          12 RSD-PC                 48.80      47.16  
 14 Liu, Andrew               11 SRVL-PC                   NT      47.33  
 15 Swatman, Kyle J           11 AIA-PC                 47.50      47.37  
 16 Chan, Llandis M           12 SRVL-PC                   NT      47.53  
 17 Thomas, Geoy A            11 SRVL-PC                   NT      48.87  
 18 Walters, Nate J           11 EBAT-PC                57.30      49.69  
 19 Qian, Michael             11 WCAB-PC                50.00      49.95  
 20 Yang, Fred                11 WCAB-PC                   NT      50.15  
 21 Hoang, Kevin T            11 FF-PC                     NT      52.52  
 22 Scioscic, John G          11 SRVL-PC                54.31      55.37  
 23 Barenberg, Brent M        11 SRVL-PC                59.55      55.53  
 24 Sun, Daniel H             11 FF-PC                  54.90      55.63  
 -- Wong, Nathan T            11 FAST-PC                   NT         DQ  
 -- Tan, Christian C          11 FF-PC                     NT         DQ  
 -- Chen, Kevin               11 SRVL-PC                   NT         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Schaffer, Adam J          12 OAPB-PC                33.00      30.34    9  
  2 Dimas, Fernando           12 RSD-PC                 31.79      31.00    7  
  3 Martinez, Matthew R       12 DPST-PC                31.37      31.48    6  
  4 Whyte, Ryan M             12 SRVL-PC                30.75      31.49    5  
  5 Greer, George W           12 EBAT-PC                32.10      31.88    4  
  6 Hunter, Pierce A          12 SRVL-PC                33.38      32.16    3  
  7 Arellano, Scotty G        11 FAST-PC                33.96      32.42    2  
  8 Lin, Curtis H             11 WCAB-PC                32.35      32.56    1  
  9 Molina, Michael E         11 AIA-PC                 31.93      32.61  
 10 Kalbus, Porter J          12 SRVL-PC                31.24      33.04  
 11 Louie, Kevin C            12 AIA-PC                 34.40      33.10  
 12 Van Krieken, Vance        12 CUDA-PC                37.01      33.66  
 13 Chen, George H            12 FF-PC                  37.23      34.40  
 14 Perfect, Brad H           11 SRVL-PC                35.81      34.47  
 15 Cruz, Jerry J             11 EBAT-PC                34.71      35.01  
 16 Cushing, Blake R          11 RSD-PC                 36.60      35.34  
 17 Yared, Michael M          12 AIA-PC                 35.33      35.97  
 18 Goltra, Colin R           12 WCAB-PC                36.10      36.66  
 19 Akerland, Marcus T        12 FAST-PC                35.89      37.00  
 20 Crain, Jonathan P         11 DPST-PC                35.90      37.29  
 21 Lin, Eric                 11 FF-PC                  36.84      37.94  
 22 Joyce, Pat W              12 WCAB-PC                37.08      38.40  
Silver  
  1 Cunningham, Jason         11 PLS-PC                    NT      33.89    9  
  2 Martino, Andrew P         12 WCAB-PC                41.99      34.01    7  
  3 Chang, Craig H            12 SRVL-PC                39.70      35.18    6  
  4 Tanakit, Ryan V           11 FAST-PC                   NT      35.25    5  
  5 Armstrong, Patrick R      12 SRVL-PC                44.98      36.49    4  
  6 Ward, Roger W             12 CUDA-PC                   NT      36.57    3  
  7 Daly, Joseph A            12 EBAT-PC                41.99      38.64    2  
  8 Scioscic, John G          11 SRVL-PC                42.75      39.04    1  
  9 Oonk, Doug J              11 SRVL-PC                38.95      39.35  
 10 Sykes, Zac W              11 WCAB-PC                   NT      39.38  
 11 Hamlin, R.J. A            12 AIA-PC                 39.72      39.62  
 12 Birnam, Ian A             11 RSD-PC                 39.21      39.79  
 13 Lin, Michael C            11 FF-PC                  41.89      39.90  
 14 Hassett, Keoni K          12 FAST-PC                44.45      40.66  
 15 Wilson, Matt R            11 EBAT-PC                40.69      40.94  
 16 Walters, Nate J           11 EBAT-PC                41.70      43.05  
 17 Chen, Kevin               11 SRVL-PC                   NT      43.64  
 18 Gomez, Tony R             11 RSD-PC                 38.01      44.56  
 19 Whittle, Harry B          12 RSD-PC                 55.38      48.70  
 20 Hern, Mike S              11 SRVL-PC                   NT      55.83  
 21 Hoy, Sean A               12 WCAB-PC                38.00    1:07.69  
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Kalbus, Porter J          12 SRVL-PC              2:44.98    2:38.38    9  
  2 Louie, Kevin C            12 AIA-PC                    NT    2:48.62    7  
  3 Tanakit, Ryan V           11 FAST-PC                   NT    2:55.16    6  
  4 Cruz, Jerry J             11 EBAT-PC                   NT    3:02.63    5  
  5 Sykes, Zac W              11 WCAB-PC                   NT    3:40.10    4  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chow, Bryan S             12 PLS-PC               1:20.58    1:08.05    9  
  2 Hunter, Pierce A          12 SRVL-PC              1:08.89    1:09.01    7  
  3 Schaffer, Adam J          12 OAPB-PC              1:10.00    1:10.43    6  
  4 Whyte, Ryan M             12 SRVL-PC              1:09.71    1:10.58    5  
  5 Martinez, Matthew R       12 DPST-PC              1:10.29    1:11.11    4  
  6 Perfect, Brad H           11 SRVL-PC              1:15.81    1:11.19    3  
  7 Dimas, Fernando           12 RSD-PC               1:15.59    1:11.24    2  
  8 Lin, Curtis H             11 WCAB-PC              1:12.15    1:11.45    1  
  9 Molina, Michael E         11 AIA-PC               1:12.14    1:13.02  
 10 Goltra, Colin R           12 WCAB-PC              1:18.08    1:13.77  
 11 Arellano, Scotty G        11 FAST-PC              1:15.19    1:15.11  
 12 Nelson, Billy R           12 PLS-PC               1:19.90    1:15.13  
 13 Kalbus, Porter J          12 SRVL-PC              1:18.42    1:15.28  
 14 Van Krieken, Vance        12 CUDA-PC              1:21.76    1:17.68  
 15 Curran, David D           12 WCAB-PC              1:17.20    1:18.18  
 16 Cushing, Blake R          11 RSD-PC               1:19.80    1:18.30  
 17 Greer, George W           12 EBAT-PC              1:21.12    1:18.57  
 18 Cruz, Jerry J             11 EBAT-PC              1:17.69    1:18.59  
 19 Holey, Austin W           12 CUDA-PC              1:18.00    1:19.49  
 20 Hamlin, R.J. A            12 AIA-PC               1:22.86    1:20.92  
 21 Akerland, Marcus T        12 FAST-PC              1:24.10    1:22.39  
 22 Tanakit, Ryan V           11 FAST-PC              1:22.09    1:25.47  
Silver  
  1 Louie, Kevin C            12 AIA-PC               1:36.51    1:14.92    9  
  2 Chang, Craig H            12 SRVL-PC              1:27.19    1:18.07    7  
  3 Yared, Michael M          12 AIA-PC                    NT    1:20.40    6  
  4 Hassett, Keoni K          12 FAST-PC              1:31.25    1:20.70    5  
  5 Wilson, Matt R            11 EBAT-PC              1:28.97    1:22.81    4  
  6 Harpster, Andrew R        11 PLS-PC               1:32.37    1:22.83    3  
  7 Sykes, Zac W              11 WCAB-PC                   NT    1:24.66    2  
  8 Quock, Kyle T             11 FAST-PC              1:25.91    1:24.74    1  
  9 Davi, Thomas T            12 FAST-PC              1:25.18    1:25.33  
 10 McCreery, Michael S       11 WCAB-PC              1:28.89    1:26.44  
 11 Gomez, Tony R             11 RSD-PC               1:31.01    1:27.12  
 12 Jacobe, Stephen           12 PLS-PC               1:24.24    1:27.19  
 13 Walters, Nate J           11 EBAT-PC              1:58.20    1:28.87  
 14 Chen, Kevin               11 SRVL-PC                   NT    1:28.97  
 15 Scioscic, John G          11 SRVL-PC              1:32.94    1:29.77  
 16 Barrett, Bobby S          12 PLS-PC                    NT    1:29.85  
 17 Thomas, Geoy A            11 SRVL-PC                   NT    1:34.18  
 18 Whittle, Harry B          12 RSD-PC                    NT    1:37.06  
 19 Hern, Mike S              11 SRVL-PC                   NT    1:41.13  
 20 Yang, Fred                11 WCAB-PC                   NT    1:44.96  
 -- Sun, Daniel H             11 FF-PC                     NT         DQ  
 -- Daly, Joseph A            12 EBAT-PC              1:29.40         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Whyte, Ryan M             12 SRVL-PC              2:29.32    2:27.52    9  
  2 Hunter, Pierce A          12 SRVL-PC              2:27.83    2:29.31    7  
  3 Perfect, Brad H           11 SRVL-PC              2:42.35    2:34.72    6  
  4 Lin, Curtis H             11 WCAB-PC              2:41.84    2:37.62    5  
  5 Schaffer, Adam J          12 OAPB-PC              2:30.00    2:37.87    4  
  6 Molina, Michael E         11 AIA-PC               2:41.24    2:41.68    3  
  7 Arellano, Scotty G        11 FAST-PC              2:59.90    2:42.27    2  
  8 Goltra, Colin R           12 WCAB-PC              2:50.00    2:42.87    1  
  9 Kalbus, Porter J          12 SRVL-PC              2:38.40    2:43.46  
 10 Van Krieken, Vance        12 CUDA-PC              2:55.27    2:43.71  
 11 Cushing, Blake R          11 RSD-PC               2:50.89    2:46.47  
 12 Cruz, Jerry J             11 EBAT-PC              2:53.75    2:48.23  
 13 Greer, George W           12 EBAT-PC              2:46.77    2:49.60  
 14 Hamlin, R.J. A            12 AIA-PC               2:55.16    2:55.57  
 15 Walters, Nate J           11 EBAT-PC              2:12.60    3:15.30  
Silver  
  1 Dimas, Fernando           12 RSD-PC               3:00.13    2:38.79    9  
  2 Chen, George H            12 FF-PC                3:02.73    2:46.93    7  
  3 Tanakit, Ryan V           11 FAST-PC                   NT    2:49.90    6  
  4 Lin, Michael C            11 FF-PC                3:00.51    2:53.34    5  
  5 Lin, Eric                 11 FF-PC                3:09.84    3:00.07    4  
  6 Daly, Joseph A            12 EBAT-PC              3:20.00    3:00.67    3  
  7 Wilson, Matt R            11 EBAT-PC              3:07.16    3:00.74    2  
  8 Akerland, Marcus T        12 FAST-PC              3:18.73    3:02.87    1  
  9 Gomez, Tony R             11 RSD-PC               3:20.01    3:06.23  
 10 Birnam, Ian A             11 RSD-PC               3:20.59    3:12.34  
 11 Scioscic, John G          11 SRVL-PC              3:22.80    3:14.55  
 12 Whittle, Harry B          12 RSD-PC                    NT    3:25.12  
 13 Yang, Fred                11 WCAB-PC                   NT    3:55.52  
 -- Sykes, Zac W              11 WCAB-PC                   NT         DQ  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Bauer, Curtis J           16 EBAT-PC                23.30      24.06    9  
  2 Keil, Christian M         15 AIA-PC                 23.30      24.16    7  
  3 Slklovsky, Yak Y          16 WCAB-PC                24.40      24.51    6  
  4 Mar, Jordan S             16 EBAT-PC                24.50      24.59    5  
  5 Kim, Joseph S             13 PLS-PC                 25.89      24.81    4  
  6 Sollom-Brotherton, Chris  15 PLS-PC                 24.90      24.88    3  
  7 Cushing, Alex D           14 RSD-PC                 25.03      24.90    2  
  8 Hamilton, Neal A          16 AIA-PC                 24.20      24.92    1  
  9 Murphy, Garrett R         14 SRVL-PC                25.65      25.00  
 10 Greer, Robert S           16 EBAT-PC                24.98      25.05  
 11 Bobb, Patrick A           15 AIA-PC                 24.59      25.11  
 12 Chen, Henry               15 FAST-PC                25.50      25.27  
 12 Arndt, Michael B          14 SRVL-PC                25.73      25.27  
 14 Campbell, Nick L          13 WCAB-PC                25.50      25.35  
 15 Laiman, Brighton          13 FF-PC                  25.53      25.37  
 16 Gingerelli, Richie S      14 WCAB-PC                25.53      25.41  
 17 Pierantoni, Domingo G     16 EBAT-PC                25.08      25.54  
 18 Matthews, Andy J          14 AIA-PC                 24.90      25.72  
 19 Yuen, Christopher S       14 PST-PC                 26.01      25.73  
 20 Kwon, Scott J             14 WCAB-PC                26.01      25.89  
 21 Laase, Michael C          15 AIA-PC                 25.00      26.23  
 22 Gao, Charles C            15 FF-PC                  26.03      27.04  
 23 HO, Nick S                13 SRVL-PC                26.00      27.73  
Silver  
  1 Salamati, Behan           14 SRVL-PC                26.31      24.67    9  
  2 Schlenker, Tyler L        14 OAPB-PC                26.41      25.63    7  
  3 Herman, Taylor R          13 SRVL-PC                26.78      25.65    6  
  4 YU, Yaluen                14 AIA-PC                 28.95      26.10    5  
  5 Liu, Peter U              15 FF-PC                  26.60      26.22    4  
  6 Kwan, Matt P              14 PLS-PC                 27.48      26.52    3  
  7 Masukawa, Jonathan M      14 SRVL-PC                26.78      26.53    2  
  8 Wong, Andrew H            14 PST-PC                 26.60      26.57    1  
  9 Johnson, Eric M           13 OAPB-PC                26.26      26.61  
 10 Forster, Ben S            13 AIA-PC                 26.99      26.92  
 11 Ndan, Brent C             16 WCAB-PC                26.78      27.10  
 12 Hasselfeld, David W       13 SRVL-PC                26.17      27.20  
 13 Clement, Matt S           14 PLS-PC                 29.10      27.47  
 14 Tutass, Shane             13 OAPB-PC                28.20      27.48  
 15 Liu, Andrew U             15 FF-PC                  27.34      27.85  
 16 Poon, Nathan H            13 PLS-PC                 30.45      28.18  
 17 Melia-Teevan, Kevin R     15 PST-PC                    NT      28.50  
 18 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC                28.50      28.86  
 19 Tiemeyer, Stephen W       14 FF-PC                  29.49      29.55  
 20 McMahon, Jack R           13 WCAB-PC                28.90      29.67  
 21 Maier, Eric D             15 PLS-PC                 29.90      30.61  
 22 Huynh, Niko N             13 FF-PC                     NT      35.52  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Bauer, Curtis J           16 EBAT-PC                50.00      51.06    9  
  2 Angelo, Tyler A           15 WCAB-PC                50.61      51.88    7  
  3 Hamilton, Neal A          16 AIA-PC                 51.77      52.84    6  
  4 Greer, Robert S           16 EBAT-PC                53.68      53.56    5  
  5 Keil, Christian M         15 AIA-PC                 55.30      53.59    4  
  6 Nikzad, Ariel L           16 CUDA-PC                53.50      54.17    3  
  7 Sollom-Brotherton, Chris  15 PLS-PC                 54.23      54.84    2  
  8 Cushing, Alex D           14 RSD-PC                 53.77      54.88    1  
  9 Oldenhage, Matt D         14 EBAT-PC                55.30      54.94  
 10 Arndt, Michael B          14 SRVL-PC                55.47      54.99  
 11 Mar, Jordan S             16 EBAT-PC                58.70      55.23  
 12 Campbell, Nick L          13 WCAB-PC                56.99      55.84  
 13 Kwon, Scott J             14 WCAB-PC                58.67      57.25  
 14 Gingerelli, Richie S      14 WCAB-PC                55.50      57.67  
 15 Laase, Michael C          15 AIA-PC                 58.00      58.97  
 16 Matthews, Andy J          14 AIA-PC                 58.02      59.69  
 17 Liu, Andrew U             15 FF-PC                  58.91    1:01.00  
 18 Chen, Easton K            15 WCAB-PC                51.00    1:01.16  
Silver  
  1 Tran, Alex                13 RSD-PC                    NT      53.98    9  
  2 Melia-Teevan, Kevin R     15 PST-PC                    NT      55.50    7  
  3 Krompier, Jesse S         14 WCAB-PC                59.00      55.92    6  
  4 Easterday, Nick M         17 CUDA-PC                   NT      57.23    5  
  5 Johnson, Eric M           13 OAPB-PC                   NT      59.10    4  
  6 Liu, Peter U              15 FF-PC                  59.19      59.47    3  
  7 McCreery, Ryan C          15 WCAB-PC                   NT      59.53    2  
  8 Mao, August               13 WCAB-PC              1:20.00      59.90    1  
  9 Forster, Ben S            13 AIA-PC               1:00.62    1:00.66  
 10 Hern, Chris A             14 SRVL-PC                   NT    1:00.71  
 11 Pierantoni, Domingo G     16 EBAT-PC                   NT    1:00.95  
 12 Tutass, Shane             13 OAPB-PC                   NT    1:01.79  
 13 Clement, Matt S           14 PLS-PC               1:02.06    1:02.59  
 14 HO, Nick S                13 SRVL-PC              1:08.00    1:03.13  
 15 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC              1:02.02    1:03.18  
 16 Campbell, Jared T         15 WCAB-PC              1:01.20    1:05.54  
 17 Terres, Matt B            13 SRVL-PC              1:04.70    1:07.08  
 18 Leung, Kevin K            13 WCAB-PC              1:11.14    1:09.71  
 19 Hughes, Drew W            13 WCAB-PC              1:04.00    1:10.07  
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Hamilton, Neal A          16 AIA-PC               4:49.86    5:02.10    9  
  2 Salamati, Behan           14 SRVL-PC              5:13.33    5:05.49    7  
  3 Keil, Christian M         15 AIA-PC               5:25.00    5:10.45    6  
  4 Bauer, Curtis J           16 EBAT-PC              5:05.00    5:14.51    5  
  5 Sollom-Brotherton, Chris  15 PLS-PC               5:20.47    5:14.54    4  
  6 Arndt, Michael B          14 SRVL-PC              5:23.96    5:14.93    3  
  7 Greer, Robert S           16 EBAT-PC              5:12.23    5:15.06    2  
  8 Murphy, Garrett R         14 SRVL-PC              5:31.40    5:15.85    1  
  9 Schlenker, Tyler L        14 OAPB-PC              5:37.88    5:22.97  
 10 Campbell, Nick L          13 WCAB-PC              5:42.00    5:27.33  
 11 Oxford, Carlos G          17 CUDA-PC              5:35.00    5:27.85  
 12 Tutass, Shane             13 OAPB-PC              5:50.00    5:48.73  
 13 Liu, Peter U              15 FF-PC                5:41.86    5:55.22  
 14 Gao, Charles C            15 FF-PC                5:47.87    6:03.14  
Silver  
  1 Mar, Jordan S             16 EBAT-PC              6:45.50    5:42.86    9  
  2 Kwan, Matt P              14 PLS-PC               6:14.00    5:49.76    7  
  3 Wong, Andrew H            14 PST-PC               5:59.20    5:52.09    6  
  4 Clement, Matt S           14 PLS-PC               5:55.00    5:52.99    5  
  5 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC              5:59.25    5:57.04    4  
  6 Liu, Andrew U             15 FF-PC                5:55.14    6:00.80    3  
  7 Poon, Nathan H            13 PLS-PC               6:34.11    6:04.84    2  
  8 Matthews, Andy J          14 AIA-PC               6:30.50    6:05.05    1  
  9 Johnson, Eric M           13 OAPB-PC              6:10.10    6:20.54  
 10 McMahon, Jack R           13 WCAB-PC              6:24.60    6:27.43  
 11 Tiemeyer, Stephen W       14 FF-PC                6:59.79    6:40.32  
 12 Young, Frederick C        14 PLS-PC                    NT    7:26.17  
 13 Manzione, Leo             13 CUDA-PC                   NT    7:50.27  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Oxford, Carlos G          17 CUDA-PC              1:00.00      58.25    9  
  2 Bauer, Curtis J           16 EBAT-PC                58.66      58.61    7  
  3 Hamilton, Neal A          16 AIA-PC                 58.55    1:00.19    6  
  4 Keil, Christian M         15 AIA-PC               1:01.04    1:00.26    5  
  5 Arndt, Michael B          14 SRVL-PC              1:02.29    1:01.29    4  
  6 Herman, Taylor R          13 SRVL-PC              1:02.38    1:02.25    3  
  7 Salamati, Behan           14 SRVL-PC              1:04.50    1:02.26    2  
  8 Cushing, Alex D           14 RSD-PC               1:03.89    1:02.44    1  
  9 Sollom-Brotherton, Chris  15 PLS-PC               1:02.90    1:03.63  
 10 Kim, Joseph S             13 PLS-PC               1:01.00    1:04.77  
 11 Gingerelli, Richie S      14 WCAB-PC              1:08.50    1:05.17  
 12 Murphy, Garrett R         14 SRVL-PC              1:05.67    1:05.38  
 13 Kwon, Scott J             14 WCAB-PC              1:07.53    1:05.43  
 14 Liu, Peter U              15 FF-PC                1:06.56    1:08.21  
 15 Hasselfeld, David W       13 SRVL-PC              1:08.67    1:08.94  
 16 Gao, Charles C            15 FF-PC                1:07.61    1:09.30  
 17 Greer, Robert S           16 EBAT-PC              1:08.62    1:10.94  
Silver  
  1 Chen, Henry               15 FAST-PC              1:15.99    1:06.18    9  
  2 Schlenker, Tyler L        14 OAPB-PC              1:08.81    1:06.23    7  
  3 Ndan, Brent C             16 WCAB-PC              1:14.02    1:09.26    6  
  4 Clement, Matt S           14 PLS-PC               1:13.52    1:09.30    5  
  5 Kwan, Matt P              14 PLS-PC               1:16.00    1:09.95    3.5
  5 Tutass, Shane             13 OAPB-PC              1:08.80    1:09.95    3.5
  7 Laiman, Brighton          13 FF-PC                1:08.67    1:10.39    2  
  8 Tran, Alex                13 RSD-PC               1:17.01    1:10.60    1  
  9 Tiemeyer, Stephen W       14 FF-PC                1:15.97    1:13.53  
 10 Melia-Teevan, Kevin R     15 PST-PC                    NT    1:13.68  
 11 Matthews, Andy J          14 AIA-PC               1:19.33    1:13.85  
 12 Yuen, Christopher S       14 PST-PC               1:13.44    1:13.91  
 13 Forster, Ben S            13 AIA-PC               1:11.60    1:14.22  
 14 Poon, Nathan H            13 PLS-PC               1:20.06    1:16.14  
 15 Liu, Andrew U             15 FF-PC                1:11.24    1:16.22  
 16 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC              1:16.50    1:20.66  
 17 Maier, Eric D             15 PLS-PC               1:27.33    1:23.11  
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Preston, Nate D           16 WCAB-PC              2:14.86    2:05.22    9  
  2 McCreery, Ryan C          15 WCAB-PC              2:07.15    2:05.65    7  
  3 Hamilton, Neal A          16 AIA-PC               2:04.74    2:07.56    6  
  4 Salamati, Behan           14 SRVL-PC              2:17.23    2:09.44    5  
  5 Campbell, Jared T         15 WCAB-PC              2:10.87    2:10.59    4  
  6 Oxford, Carlos G          17 CUDA-PC                   NT    2:11.43    3  
  7 Arndt, Michael B          14 SRVL-PC              2:10.87    2:11.47    2  
  8 Herman, Taylor R          13 SRVL-PC              2:18.45    2:15.99    1  
  9 Krompier, Jesse S         14 WCAB-PC              2:15.00    2:16.16  
 10 Sollom-Brotherton, Chris  15 PLS-PC               2:10.60    2:16.69  
 11 Easterday, Nick M         17 CUDA-PC              2:12.00    2:19.37  
 12 Kwon, Scott J             14 WCAB-PC              2:35.53    2:26.16  
 13 Clement, Matt S           14 PLS-PC               2:40.02    2:29.16  
 14 Liu, Peter U              15 FF-PC                2:27.94    2:29.50  
 15 Tutass, Shane             13 OAPB-PC              2:29.00    2:29.76  
 16 Hasselfeld, David W       13 SRVL-PC              2:34.24    2:30.60  
 17 Fong, Elliot W            15 CUDA-PC                   NT    2:31.50  
 18 Forster, Ben S            13 AIA-PC               3:04.44    2:33.59  
 19 Liu, Andrew U             15 FF-PC                2:37.46    2:35.17  
 20 Matthews, Andy J          14 AIA-PC                    NT    2:41.12  
 21 Leung, Kevin K            13 WCAB-PC              3:01.00    2:52.47  
 -- Manzione, Leo             13 CUDA-PC                   NT         DQ  
 -- Hughes, Drew W            13 WCAB-PC              2:20.00         DQ  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlenker, Tyler L        14 OAPB-PC              1:05.94    1:05.58    9  
  2 Gingerelli, Richie S      14 WCAB-PC              1:10.00    1:07.14    7  
  3 Mar, Jordan S             16 EBAT-PC              1:08.90    1:07.26    6  
  4 Chen, Henry               15 FAST-PC              1:08.07    1:07.40    5  
  5 Campbell, Nick L          13 WCAB-PC              1:06.81    1:07.56    4  
  6 Bobb, Patrick A           15 AIA-PC               1:14.00    1:09.00    3  
  7 Murphy, Garrett R         14 SRVL-PC              1:11.86    1:09.21    2  
  8 Herman, Taylor R          13 SRVL-PC              1:12.60    1:10.35    1  
  9 Hamilton, Neal A          16 AIA-PC               1:10.07    1:10.38  
 10 Bauer, Curtis J           16 EBAT-PC              1:10.66    1:11.46  
 11 Matthews, Andy J          14 AIA-PC               1:16.20    1:12.66  
 12 Salamati, Behan           14 SRVL-PC              1:14.64    1:12.77  
 13 Oxford, Carlos G          17 CUDA-PC              1:15.00    1:12.85  
 14 Kwon, Scott J             14 WCAB-PC              1:18.62    1:12.89  
 15 Ndan, Brent C             16 WCAB-PC              1:15.58    1:14.36  
 16 Hasselfeld, David W       13 SRVL-PC              1:15.64    1:14.87  
 17 Masukawa, Jonathan M      14 SRVL-PC              1:16.00    1:15.92  
 18 Laase, Michael C          15 AIA-PC               1:15.80    1:17.20  
Silver  
  1 YU, Yaluen                14 AIA-PC                    NT    1:10.54    9  
  2 Wong, Andrew H            14 PST-PC                    NT    1:14.57    7  
  3 Pierantoni, Domingo G     16 EBAT-PC              1:20.00    1:15.27    6  
  4 Forster, Ben S            13 AIA-PC               1:19.09    1:19.19    5  
  5 Laiman, Brighton          13 FF-PC                     NT    1:20.95    4  
  6 Poon, Nathan H            13 PLS-PC               1:28.33    1:21.94    3  
  7 HO, Nick S                13 SRVL-PC              1:30.00    1:22.76    2  
  8 Greer, Robert S           16 EBAT-PC              1:22.90    1:23.41    0.5
  8 Mai, David                13 WCAB-PC              1:28.00    1:23.41    0.5
 10 Tiemeyer, Stephen W       14 FF-PC                     NT    1:24.38  
 11 Tutass, Shane             13 OAPB-PC              1:31.00    1:25.63  
 12 Liu, Peter U              15 FF-PC                1:27.72    1:25.96  
 13 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC              1:27.50    1:29.96  
 14 Hern, Chris A             14 SRVL-PC                   NT    1:31.38  
 15 Liu, Andrew U             15 FF-PC                1:33.25    1:39.52  
 16 Huynh, Niko N             13 FF-PC                     NT    1:41.85  
 17 Maier, Eric D             15 PLS-PC               1:36.97    1:42.13  
 -- Manzione, Leo             13 CUDA-PC                   NT         DQ  
 
Boys 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Bobb, Patrick A           15 AIA-PC                 28.00      26.56    9  
  2 Campbell, Nick L          13 WCAB-PC                28.00      27.47    7  
  3 Mar, Jordan S             16 EBAT-PC                28.70      27.77    6  
  4 Kim, Joseph S             13 PLS-PC                 28.50      27.83    5  
  5 Cushing, Alex D           14 RSD-PC                 28.08      28.03    4  
  6 Kwan, Matt P              14 PLS-PC                 32.00      29.09    3  
  7 Wong, Andrew H            14 PST-PC                 29.01      29.16    2  
  8 Herman, Taylor R          13 SRVL-PC                31.04      29.18    1  
  9 Chen, Henry               15 FAST-PC                30.00      29.32  
  9 Yuen, Christopher S       14 PST-PC                 33.11      29.32  
 11 Laiman, Brighton          13 FF-PC                1:16.16      30.17  
 12 Forster, Ben S            13 AIA-PC                 33.91      30.57  
 13 YU, Yaluen                14 AIA-PC                 34.00      31.25  
 14 Hasselfeld, David W       13 SRVL-PC                31.70      31.48  
 15 Melia-Teevan, Kevin R     15 PST-PC                    NT      31.61  
 16 HO, Nick S                13 SRVL-PC                   NT      31.63  
 17 Masukawa, Jonathan M      14 SRVL-PC                32.16      31.67  
 17 Johnson, Eric M           13 OAPB-PC                31.47      31.67  
 19 Tran, Alex                13 RSD-PC                 36.99      32.69  
 20 McMahon, Jack R           13 WCAB-PC                31.92      33.19  
 21 Huynh, Niko N             13 FF-PC                     NT      58.58  
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Mark A             18 WCAB-PC                54.00      55.29    9  
  2 Angelo, Tyler A           15 WCAB-PC                56.80      56.20    7  
  3 Chen, Easton K            15 WCAB-PC                57.80      56.88    6  
  4 Krompier, Jesse S         14 WCAB-PC              1:00.00      57.14    5  
  5 Campbell, Jared T         15 WCAB-PC                56.15      57.36    4  
  6 McCreery, Ryan C          15 WCAB-PC                54.39      57.44    3  
  7 Bauer, Curtis J           16 EBAT-PC                57.66      58.42    2  
  8 Oxford, Carlos G          17 CUDA-PC                59.00      58.67    1  
  9 Salamati, Behan           14 SRVL-PC                59.28      58.72  
 10 Hamilton, Neal A          16 AIA-PC                 59.05    1:01.17  
 11 Nikzad, Ariel L           16 CUDA-PC                58.72    1:01.21  
 12 Keil, Christian M         15 AIA-PC               1:03.05    1:01.35  
 12 Arndt, Michael B          14 SRVL-PC              1:04.32    1:01.35  
 14 Campbell, Nick L          13 WCAB-PC              1:05.81    1:01.56  
 15 Easterday, Nick M         17 CUDA-PC              1:03.86    1:04.75  
 16 Greer, Robert S           16 EBAT-PC              1:03.45    1:08.01  
 17 Milcovich, Andrew M       13 WCAB-PC              1:05.50    1:09.05  
Silver  
  1 Cushing, Alex D           14 RSD-PC               1:07.15    1:02.34    9  
  2 Oldenhage, Matt D         14 EBAT-PC              1:06.22    1:04.66    7  
  3 Tutass, Shane             13 OAPB-PC              1:05.89    1:05.17    6  
  4 Mar, Jordan S             16 EBAT-PC              1:23.60    1:05.74    5  
  5 Melia-Teevan, Kevin R     15 PST-PC                    NT    1:07.88    4  
  6 Pierantoni, Domingo G     16 EBAT-PC              1:17.00    1:11.14    3  
  7 Liu, Peter U              15 FF-PC                1:11.65    1:13.51    2  
  8 Terres, Matt B            13 SRVL-PC              1:18.74    1:13.58    1  
  9 Fong, Elliot W            15 CUDA-PC              1:16.91    1:13.82  
 10 Forster, Ben S            13 AIA-PC               1:12.69    1:14.15  
 11 Hughes, Drew W            13 WCAB-PC              1:09.26    1:15.74  
 12 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC              1:14.50    1:20.98  
 13 Matthews, Andy J          14 AIA-PC               1:17.21    1:21.43  
 14 Leung, Kevin K            13 WCAB-PC              1:33.96    1:23.76  
 -- Liu, Andrew U             15 FF-PC                1:13.52         DQ  
 
Boys 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Chen, Easton K            15 WCAB-PC                57.90      57.88    9  
  2 Angelo, Tyler A           15 WCAB-PC                58.00      58.30    7  
  3 Baker, Mark A             18 WCAB-PC              1:00.00    1:01.72    6  
  4 Herman, Taylor R          13 SRVL-PC              1:02.81    1:01.98    5  
  5 Cushing, Alex D           14 RSD-PC               1:02.14    1:02.49    4  
  6 Campbell, Nick L          13 WCAB-PC              1:02.87    1:02.66    3  
  7 Gingerelli, Richie S      14 WCAB-PC              1:03.00    1:03.32    2  
  8 Kwon, Scott J             14 WCAB-PC              1:04.08    1:03.75    1  
  9 Mar, Jordan S             16 EBAT-PC              1:04.40    1:05.64  
 10 Laase, Michael C          15 AIA-PC               1:08.50    1:07.85  
 11 Fong, Elliot W            15 CUDA-PC              1:05.75    1:07.95  
 12 Hasselfeld, David W       13 SRVL-PC              1:07.52    1:08.38  
 13 Johnson, Eric M           13 OAPB-PC              1:11.00    1:08.81  
 14 Milcovich, Andrew M       13 WCAB-PC              1:03.30    1:09.75  
 15 HO, Nick S                13 SRVL-PC                   NT    1:11.97  
 16 Melia-Teevan, Kevin R     15 PST-PC                    NT    1:12.09  
 17 Tran, Alex                13 RSD-PC               1:24.01    1:12.52  
 18 Terres, Matt B            13 SRVL-PC                   NT    1:15.47  
 19 Hughes, Drew W            13 WCAB-PC              1:20.00    1:17.99  
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCreery, Ryan C          15 WCAB-PC              1:59.00    2:02.85    9  
  2 Chen, Easton K            15 WCAB-PC              1:59.40    2:05.48    7  
  3 Angelo, Tyler A           15 WCAB-PC              2:05.31    2:06.07    6  
  4 Campbell, Jared T         15 WCAB-PC              2:05.42    2:06.86    5  
  5 Bauer, Curtis J           16 EBAT-PC              2:08.66    2:08.29    4  
  6 Salamati, Behan           14 SRVL-PC              2:13.30    2:08.75    3  
  7 Hamilton, Neal A          16 AIA-PC               2:04.91    2:09.53    2  
  8 Oxford, Carlos G          17 CUDA-PC              2:18.00    2:12.95    1  
  9 Herman, Taylor R          13 SRVL-PC              2:14.70    2:14.21  
 10 Nikzad, Ariel L           16 CUDA-PC              2:10.71    2:18.38  
 11 Keil, Christian M         15 AIA-PC               2:12.75    2:18.42  
 12 Arndt, Michael B          14 SRVL-PC              2:16.38    2:18.79  
 13 Gingerelli, Richie S      14 WCAB-PC              2:20.00    2:21.90  
 14 Hasselfeld, David W       13 SRVL-PC              2:18.92    2:26.08  
 15 Pierantoni, Domingo G     16 EBAT-PC              2:21.00    2:27.30  
 16 Milcovich, Andrew M       13 WCAB-PC              2:21.20    2:33.49  
 -- Melder, Eric I            19 AIA-PC               2:04.50   X2:06.02  
 -- Campbell, Nick L          13 WCAB-PC              2:17.05         DQ  
 -- Krompier, Jesse S         14 WCAB-PC              2:15.00         DQ  
Silver  
  1 Cushing, Alex D           14 RSD-PC               2:26.30    2:20.13    9  
  2 Mar, Jordan S             16 EBAT-PC              2:40.70    2:26.11    7  
  3 Fong, Elliot W            15 CUDA-PC              2:23.05    2:26.58    6  
  4 Forster, Ben S            13 AIA-PC               2:28.53    2:27.52    5  
  5 Tutass, Shane             13 OAPB-PC              2:30.00    2:29.16    4  
  6 Matthews, Andy J          14 AIA-PC               2:39.53    2:32.35    3  
  7 Johnson, Eric M           13 OAPB-PC              2:45.01    2:33.58    2  
  8 Liu, Peter U              15 FF-PC                2:33.19    2:38.52    1  
  9 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC              2:34.09    2:39.85  
 10 Tran, Alex                13 RSD-PC               2:45.05    2:40.24  
 11 Clement, Matt S           14 PLS-PC               2:47.74    2:40.96  
 12 Terres, Matt B            13 SRVL-PC              2:36.90    2:43.90  
 13 Liu, Andrew U             15 FF-PC                2:34.50    2:44.34  
 14 Leung, Kevin K            13 WCAB-PC              3:19.00    2:55.35  
 15 Hern, Chris A             14 SRVL-PC                   NT    3:12.84  
 -- Manzione, Leo             13 CUDA-PC                   NT         DQ  
 -- Laase, Michael C          15 AIA-PC               2:35.00         DQ  
 -- Oldenhage, Matt D         14 EBAT-PC              2:25.61         DQ  
 
Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
Gold  
  1 Bauer, Curtis J           16 EBAT-PC             11:03.50   10:07.68    9  
  2 Salamati, Behan           14 SRVL-PC             11:35.61   10:13.59    7  
  3 Greer, Robert S           16 EBAT-PC             11:03.50   11:07.81    6  
  4 Nelson, Billy R           12 PLS-PC              12:41.05   12:09.82    5  
  5 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC             12:30.00   12:11.36    4  
  6 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC             12:15.00   12:12.73    3  
  7 Clement, Matt S           14 PLS-PC              12:18.51   12:12.96    2  
  8 Whyte, Ryan M             12 SRVL-PC             11:30.92   12:29.60    1  
  9 Kalbus, Porter J          12 SRVL-PC                   NT   12:57.15  
 10 Perfect, Brad H           11 SRVL-PC             12:30.00   13:09.09  
 11 Greer, George W           12 EBAT-PC             13:25.50   13:47.69  
 -- Oldenhage, Matt D         14 EBAT-PC             11:20.50         DQ  
 -- Sollom-Brotherton, Chris  15 PLS-PC              11:29.02         DQ