Licensed to Silicon Valley Aq. Assoc.  Hy-Tek's Meet Manager 2/12/2003 08:18 PM
     Silicon Valley Aquatic Assos. Age Group A+ - 11/23/2002 to 11/24/2002     
                 Silicon Valley Aquatic Association Age Group                  
                             Gunderson High School                             
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC                15.99      15.65   10  
  2 Powers, Danielle A         8 BAMP-PC                15.10      15.71    8  
  3 Oosterhouse, Haley J       8 WV-PC                  17.11      16.21    7  
  4 Dean, Courtney M           8 OAQ-PC                 17.27      16.42    6  
  5 Scannell, Stephanie J      8 ALMA-PC                16.78      16.81    5  
  6 Kay, Kortney N             7 GGST-PC                16.77      16.95    4  
  7 Pieroni, Morganne M        8 BAMP-PC                18.30      17.27    3  
  8 Havercroft, Chloe E        8 WV-PC                  16.54      17.66    2  
  9 Walberg, Heidi M           8 WAVE-PC                18.88      17.82    1  
 10 Nguyen, Sydney E           8 WEST-PC                18.55      17.87  
 11 Stanbury, Heather J        7 WV-PC                  16.90      18.02  
 12 Hoover, Ruthie             7 WCAB-PC                19.00      18.14  
 13 Yoder, Jazzy N             7 WCAB-PC                18.32      18.17  
 14 Winkler, JoJo J            7 NBA-PC                 19.48      18.81  
 15 Mains, Katie M             8 SVAA-PC                18.54      19.16  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powers, Danielle A         8 BAMP-PC                36.02      34.96   10  
  2 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC                34.95      35.75    8  
  3 Oosterhouse, Haley J       8 WV-PC                  37.24      35.97    7  
  4 Miller, Charlotte E        8 FAST-PC                36.57      37.51    6  
  5 Scannell, Stephanie J      8 ALMA-PC                37.07      37.83    5  
  6 Havercroft, Chloe E        8 WV-PC                  37.03      38.03    4  
  7 Dean, Courtney M           8 OAQ-PC                 39.56      38.04    3  
  8 Kay, Kortney N             7 GGST-PC                37.55      38.70    2  
  9 Stanbury, Heather J        7 WV-PC                  37.07      39.29    1  
 10 Walberg, Heidi M           8 WAVE-PC                42.66      40.23  
 11 Mains, Katie M             8 SVAA-PC                42.57      41.29  
 12 Yoder, Jazzy N             7 WCAB-PC                41.65      41.54  
 13 Nguyen, Sydney E           8 WEST-PC                42.70      41.91  
 14 Allen, Halie M             8 SOVA-PC                42.43      42.82  
 15 Hoover, Ruthie             7 WCAB-PC                42.00      42.93  
 16 Reineking, Lauren A        8 SVA-PC                 39.90      44.01  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powers, Danielle A         8 BAMP-PC              1:21.70    1:17.53   10  
  2 Oosterhouse, Haley J       8 WV-PC                1:24.41    1:20.15    8  
  3 Kay, Kortney N             7 GGST-PC              1:27.43    1:21.18    7  
  4 Pieroni, Morganne M        8 BAMP-PC              1:26.58    1:23.26    6  
  5 Stanbury, Heather J        7 WV-PC                1:26.51    1:24.35    5  
  6 Scannell, Stephanie J      8 ALMA-PC              1:23.92    1:24.51    4  
  7 Havercroft, Chloe E        8 WV-PC                1:33.00    1:25.76    3  
  8 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC              1:27.08    1:27.07    2  
  9 Dean, Courtney M           8 OAQ-PC               1:32.23    1:30.54    1  
 10 Simmons, Kelly N           8 OAQ-PC               1:27.89    1:30.82  
 11 Nguyen, Sydney E           8 WEST-PC              1:32.88    1:32.71  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oosterhouse, Haley J       8 WV-PC                  19.34      18.69   10  
  2 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC                19.84      19.60    8  
  3 Scannell, Stephanie J      8 ALMA-PC                19.43      20.29    7  
  4 Powers, Danielle A         8 BAMP-PC                22.69      20.83    6  
  5 Miller, Charlotte E        8 FAST-PC                22.05      20.96    5  
  6 Dean, Courtney M           8 OAQ-PC                 22.29      21.99    4  
  7 Simmons, Kelly N           8 OAQ-PC                 23.31      22.15    3  
  8 Kay, Kortney N             7 GGST-PC                22.24      22.75    2  
  9 Stanbury, Heather J        7 WV-PC                  20.72      22.79    1  
 10 Hoover, Ruthie             7 WCAB-PC                22.25      23.06  
 11 Mains, Katie M             8 SVAA-PC                22.38      23.46  
 12 Nguyen, Sydney E           8 WEST-PC                21.89      23.50  
 13 Reineking, Lauren A        8 SVA-PC                 22.28      23.62  
 14 Yoder, Jazzy N             7 WCAB-PC                21.85      23.67  
 15 Winkler, JoJo J            7 NBA-PC                 23.15      24.79  
 -- Havercroft, Chloe E        8 WV-PC                  22.49         NS  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oosterhouse, Haley J       8 WV-PC                  42.15      40.60   10  
  2 Scannell, Stephanie J      8 ALMA-PC                44.26      44.44    8  
  3 Stanbury, Heather J        7 WV-PC                  46.59      46.11    7  
  4 Yoder, Jazzy N             7 WCAB-PC                49.47      46.72    6  
  5 Pieroni, Morganne M        8 BAMP-PC                46.47      46.84    5  
  6 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC                44.82      47.59    4  
  7 Fong, Emily J              7 SCSC-PC                51.54      48.68    3  
  8 Dean, Courtney M           8 OAQ-PC                 48.27      49.02    2  
  9 Mains, Katie M             8 SVAA-PC                50.28      49.40    1  
 10 Nguyen, Sydney E           8 WEST-PC                47.73      50.89  
 11 Havercroft, Chloe E        8 WV-PC                  51.00      54.46  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kay, Kortney N             7 GGST-PC                21.91      22.17   10  
  2 Curran, Hope R             8 WCAB-PC                24.20      23.77    8  
  3 Scannell, Stephanie J      8 ALMA-PC                23.53      23.82    7  
  4 Oosterhouse, Haley J       8 WV-PC                  24.06      24.03    6  
  5 Winkler, JoJo J            7 NBA-PC                 24.10      24.13    5  
  6 Powers, Danielle A         8 BAMP-PC                23.49      24.24    4  
  7 Yoder, Jazzy N             7 WCAB-PC                23.85      24.26    3  
  8 Stanbury, Heather J        7 WV-PC                  24.26      24.62    2  
  9 Havercroft, Chloe E        8 WV-PC                  25.00      24.99    1  
 10 Simmons, Kelly N           8 OAQ-PC                 21.70      25.47  
 11 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC                23.59      25.52  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kay, Kortney N             7 GGST-PC                49.68      48.60   10  
  2 Scannell, Stephanie J      8 ALMA-PC                51.46      50.93    8  
  3 Powers, Danielle A         8 BAMP-PC                54.91      51.23    7  
  4 Oosterhouse, Haley J       8 WV-PC                  55.20      51.24    6  
  5 Winkler, JoJo J            7 NBA-PC                 55.27      51.67    5  
  6 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC                53.00      51.79    4  
  7 Pieroni, Morganne M        8 BAMP-PC                52.41      52.96    3  
  8 Yoder, Jazzy N             7 WCAB-PC                51.49      53.05    2  
  9 Mains, Katie M             8 SVAA-PC                54.53      54.77    1  
 10 Havercroft, Chloe E        8 WV-PC                  55.00      55.99  
 11 Simmons, Kelly N           8 OAQ-PC                 56.67      58.08  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Charlotte E        8 FAST-PC                16.98      17.13   10  
  2 Oosterhouse, Haley J       8 WV-PC                  18.82      17.94    8  
  3 Powers, Danielle A         8 BAMP-PC                18.71      18.25    7  
  4 Scannell, Stephanie J      8 ALMA-PC                17.88      18.34    6  
  5 Simmons, Kelly N           8 OAQ-PC                 18.10      18.73    5  
  6 Havercroft, Chloe E        8 WV-PC                  20.99      19.62    4  
  7 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC                19.51      20.76    3  
  8 Dean, Courtney M           8 OAQ-PC                 21.12      20.79    2  
  9 Stanbury, Heather J        7 WV-PC                  19.12      21.19    1  
 10 Walberg, Heidi M           8 WAVE-PC                20.89      21.43  
 11 Nguyen, Sydney E           8 WEST-PC                20.01      21.79  
 12 Reineking, Lauren A        8 SVA-PC                 20.97      23.27  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oosterhouse, Haley J       8 WV-PC                  41.74      39.92   10  
  2 Powers, Danielle A         8 BAMP-PC                50.17      42.33    8  
  3 Stanbury, Heather J        7 WV-PC                  45.44      45.23    7  
  4 Scannell, Stephanie J      8 ALMA-PC                46.59      45.78    6  
  5 Walberg, Heidi M           8 WAVE-PC                48.91      46.37    5  
  6 Nguyen, Sydney E           8 WEST-PC                48.48      47.89    4  
  7 Havercroft, Chloe E        8 WV-PC                  52.00      48.38    3  
  8 Simmons, Kelly N           8 OAQ-PC                 46.11      48.84    2  
  9 McLaggan, Claire A         8 FAST-PC                45.00      51.91    1  
 10 Yoder, Jazzy N             7 WCAB-PC                52.57      58.42  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oosterhouse, Haley J       8 WV-PC                1:32.32    1:29.56   10  
  2 Powers, Danielle A         8 BAMP-PC              1:34.42    1:35.73    8  
  3 Kay, Kortney N             7 GGST-PC              1:34.57    1:37.13    7  
  4 Scannell, Stephanie J      8 ALMA-PC              1:37.07    1:37.39    6  
  5 Simmons, Kelly N           8 OAQ-PC               1:41.26    1:40.07    5  
  6 Walberg, Heidi M           8 WAVE-PC              1:43.48    1:40.12    4  
  7 Curran, Hope R             8 WCAB-PC              1:46.00    1:40.24    3  
  8 Stanbury, Heather J        7 WV-PC                1:36.59    1:40.70    2  
  9 Dean, Courtney M           8 OAQ-PC               1:44.44    1:42.61    1  
 10 Mains, Katie M             8 SVAA-PC              1:47.51    1:43.66  
 11 Nguyen, Sydney E           8 WEST-PC              1:47.32    1:44.06  
 12 Havercroft, Chloe E        8 WV-PC                1:41.11    1:44.55  
 13 Yoder, Jazzy N             7 WCAB-PC              1:46.60    1:45.17  
 -- McLaggan, Claire A         8 FAST-PC              1:38.48         DQ  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Monica F          10 WEST-PC                28.33      28.20   10  
  2 Broser, Stefi E           10 NBA-PC                 31.02      29.51    8  
  3 Demont, Devon N           10 NBA-PC                 30.77      29.82    7  
  4 Talbott, Jenny K          10 SCSC-PC                30.85      30.14    6  
  5 Rush, Alyssa D            10 DCD-PC                 29.30      30.20    5  
  6 Slater, Laura E           10 NBA-PC                 30.94      30.62    3.5
  6 Graven, Kristina M        10 SCSC-PC                30.77      30.62    3.5
  8 Hegde, Roshini            10 SCSC-PC                31.14      30.78    2  
  9 Oosterhouse, Lindsay R    10 WV-PC                  31.44      30.83    0.5
  9 Sherrin, Brianna P         9 SVAA-PC                31.18      30.83    0.5
 11 Reyes, Nicole A           10 WEST-PC                32.10      30.93  
 12 Power, Kellen M           10 OAQ-PC                 30.25      30.97  
 13 Amog, Jaclyn A             9 WCAB-PC                33.80      31.00  
 14 Nolet, Megan E            10 WV-PC                  31.54      31.06  
 15 Liang, Joann              10 WCAB-PC                31.89      31.25  
 16 Gunter, Kiley E           10 SVAA-PC                31.94      31.41  
 17 Hunt, Hilary L            10 ALMA-PC                33.42      31.50  
 18 Davis, Samantha N          9 SCSC-PC                33.50      31.97  
 19 Smith, Haley J            10 SCSC-PC                32.30      32.08  
 20 Garland, Natalie E         9 WAVE-PC                32.74      32.14  
 21 La, Christine M           10 SCSC-PC                35.49      32.38  
 22 Rick, Katie L             10 MHSC-PC                32.54      32.83  
 23 Allen, Kaitlyn E          10 SOVA-PC                32.75      32.87  
 24 Richardson, Estelle M     10 MHSC-PC                32.95      32.99  
 25 Randall, Maryella K       10 WCAB-PC                31.77      33.01  
 26 Ornelus, Marisela E       10 ALMA-PC                33.39      33.05  
 27 Awdreas, Haley K          10 BAMP-PC                34.49      33.16  
 28 Aguayo, Samantha N        10 SVA-PC                 33.13      33.56  
 29 Tofft, Bailey             10 FAST-PC                34.90      33.82  
 30 Leandro, Taylor M          9 FAST-PC                34.78      33.85  
 31 Panoplo, Hazel R           9 DCD-PC                 34.01      33.93  
 32 Coirin, Arisa M            9 SOSS-PC                33.54      34.22  
 33 Bucter, Meghan E          10 ALMA-PC                34.41      34.45  
 34 D'Angelo, Sarah R         10 SVAA-PC                34.49      34.56  
 35 McLaggan, Audrye A         9 FAST-PC                34.93      34.58  
 36 Winkler, Mattie G         10 NBA-PC                 35.42      34.66  
 37 Tomkins, Emily Z          10 WAVE-PC                34.80      34.96  
 38 Cruz, Lauren P            10 WAVE-PC                35.12      35.09  
 39 Flynn, Shanna M            9 ALMA-PC                36.59      35.80  
 40 Riddle, Emily A           10 SOVA-PC                36.30      36.01  
 41 Hoyt, Kristen A            9 OAQ-PC                 35.23      36.47  
 42 Cho, Austria L            10 SVA-PC                 35.91      36.57  
 43 Acevedo, Amber L           9 SVAA-PC                36.68      36.68  
 44 Moore, Jordan E            9 WAVE-PC                36.09      36.76  
 45 Selfridge, Mollie R       10 OAQ-PC                 36.79      36.96  
 46 Davis, Paige M             9 WV-PC                  36.00      37.38  
 47 Conroy, Alesia S          10 OAQ-PC                 35.80      37.84  
 48 Uno, Angela K              9 WV-PC                  36.07      41.21  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Monica F          10 WEST-PC              1:00.72    1:02.39   10  
  2 Broser, Stefi E           10 NBA-PC               1:08.06    1:06.44    8  
  3 Demont, Devon N           10 NBA-PC               1:09.08    1:07.94    7  
  4 Rush, Alyssa D            10 DCD-PC               1:06.63    1:08.63    6  
  5 Oosterhouse, Lindsay R    10 WV-PC                1:10.74    1:08.81    5  
  6 Liang, Joann              10 WCAB-PC              1:09.09    1:08.93    4  
  7 Anderson, Molly A         10 BAMP-PC              1:09.84    1:08.99    3  
  8 Graven, Kristina M        10 SCSC-PC              1:07.64    1:09.49    2  
  9 Amog, Jaclyn A             9 WCAB-PC              1:12.73    1:09.53    1  
 10 Gunter, Kiley E           10 SVAA-PC              1:11.38    1:09.78  
 11 Hegde, Roshini            10 SCSC-PC              1:10.91    1:09.91  
 12 Power, Kellen M           10 OAQ-PC               1:07.45    1:10.60  
 13 Slater, Laura E           10 NBA-PC               1:11.18    1:10.86  
 14 Garland, Natalie E         9 WAVE-PC              1:15.67    1:10.90  
 15 Smith, Haley J            10 SCSC-PC              1:11.16    1:10.91  
 16 Talbott, Jenny K          10 SCSC-PC              1:08.45    1:11.04  
 17 Nolet, Megan E            10 WV-PC                1:13.62    1:11.32  
 18 Sherrin, Brianna P         9 SVAA-PC              1:11.24    1:11.39  
 19 Davis, Samantha N          9 SCSC-PC              1:14.48    1:11.75  
 20 Reyes, Nicole A           10 WEST-PC              1:11.73    1:12.08  
 21 Ornelus, Marisela E       10 ALMA-PC              1:12.05    1:13.92  
 22 Rick, Katie L             10 MHSC-PC              1:12.90    1:14.25  
 23 Abbott, Katherine N        9 BAMP-PC              1:14.49    1:14.37  
 24 Richardson, Estelle M     10 MHSC-PC              1:14.48    1:14.39  
 25 Aguayo, Samantha N        10 SVA-PC               1:12.82    1:14.44  
 26 Hunt, Hilary L            10 ALMA-PC              1:15.65    1:14.78  
 27 Awdreas, Haley K          10 BAMP-PC              1:13.35    1:14.83  
 28 Nicholson, Jessica N      10 SOVA-PC              1:14.39    1:15.16  
 29 Leandro, Taylor M          9 FAST-PC              1:20.42    1:16.30  
 30 Panoplo, Hazel R           9 DCD-PC               1:17.88    1:17.27  
 31 La, Christine M           10 SCSC-PC              1:22.60    1:18.26  
 31 Williams, Tessa M         10 SVAA-PC              1:21.60    1:18.26  
 33 Tofft, Bailey             10 FAST-PC              1:18.93    1:18.82  
 34 Tomkins, Emily Z          10 WAVE-PC              1:19.88    1:18.90  
 35 DeLa Cruz, Andrea E       10 SVAA-PC              1:20.35    1:18.93  
 36 Cruz, Lauren P            10 WAVE-PC              1:20.33    1:18.96  
 37 McLaggan, Audrye A         9 FAST-PC              1:20.91    1:19.30  
 38 Bucter, Meghan E          10 ALMA-PC              1:19.58    1:20.76  
 39 Davis, Paige M             9 WV-PC                1:20.00    1:21.32  
 40 Riddle, Emily A           10 SOVA-PC              1:19.35    1:21.65  
 41 Cho, Austria L            10 SVA-PC               1:18.79    1:21.68  
 42 Lord, Tiana C             10 ALMA-PC              1:22.21    1:23.34  
 43 Conroy, Alesia S          10 OAQ-PC               1:21.00    1:25.02  
 44 Hoyt, Kristen A            9 OAQ-PC               1:20.28    1:27.64  
 -- Coirin, Arisa M            9 SOSS-PC              1:16.00         DQ  
 -- Hood, Nicole P            10 WCAB-PC              1:19.98         NS  
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oosterhouse, Lindsay R    10 WV-PC                7:43.00    6:30.11   10  
  2 Demont, Devon N           10 NBA-PC               6:52.00    6:36.98    8  
  3 Talbott, Jenny K          10 SCSC-PC              6:48.50    6:41.16    7  
  4 Smith, Haley J            10 SCSC-PC              6:47.91    6:41.52    6  
  5 Nicholson, Jessica N      10 SOVA-PC              6:56.82    6:45.27    5  
  6 Sherrin, Brianna P         9 SVAA-PC              7:08.00    6:46.59    4  
  7 Anderson, Molly A         10 BAMP-PC              7:07.98    6:50.20    3  
  8 Aguayo, Samantha N        10 SVA-PC               7:14.20    6:59.34    2  
  9 Rush, Alyssa D            10 DCD-PC               6:51.25    6:59.94    1  
 10 Awdreas, Haley K          10 BAMP-PC              7:44.89    7:06.83  
 11 Ornelus, Marisela E       10 ALMA-PC              7:15.84    7:06.90  
 12 Tomkins, Emily Z          10 WAVE-PC              7:40.89    7:15.44  
 13 Allen, Kaitlyn E          10 SOVA-PC              7:07.57    7:31.50  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Monica F          10 WEST-PC                32.40      33.50   10  
  2 Oosterhouse, Lindsay R    10 WV-PC                  37.15      35.12    8  
  3 Rush, Alyssa D            10 DCD-PC                 34.46      35.68    7  
  4 Hegde, Roshini            10 SCSC-PC                36.59      36.05    6  
  5 Liang, Joann              10 WCAB-PC                35.99      37.04    5  
  6 Reyes, Nicole A           10 WEST-PC                39.17      37.64    4  
  7 Smith, Haley J            10 SCSC-PC                38.36      37.76    3  
  8 Davis, Samantha N          9 SCSC-PC                38.31      38.07    2  
  9 Hunt, Hilary L            10 ALMA-PC                38.23      38.17    1  
 10 Amog, Jaclyn A             9 WCAB-PC                39.06      38.30  
 11 Nolet, Megan E            10 WV-PC                  38.03      38.85  
 12 Talbott, Jenny K          10 SCSC-PC                37.27      38.86  
 13 Demont, Devon N           10 NBA-PC                 38.40      39.09  
 14 Nicholson, Jessica N      10 SOVA-PC                39.29      39.21  
 15 Garland, Natalie E         9 WAVE-PC                39.70      39.42  
 16 Sherrin, Brianna P         9 SVAA-PC                39.36      39.94  
 17 Broser, Stefi E           10 NBA-PC                 39.96      39.98  
 18 Coirin, Arisa M            9 SOSS-PC                40.78      40.12  
 19 Winkler, Mattie G         10 NBA-PC                 41.90      40.18  
 19 Slater, Laura E           10 NBA-PC                 37.66      40.18  
 21 Gunter, Kiley E           10 SVAA-PC                40.25      40.46  
 22 Richardson, Estelle M     10 MHSC-PC                39.05      40.58  
 23 Leandro, Taylor M          9 FAST-PC                43.14      40.63  
 24 D'Angelo, Sarah R         10 SVAA-PC                41.61      40.74  
 25 Randall, Maryella K       10 WCAB-PC                40.91      41.21  
 26 Ornelus, Marisela E       10 ALMA-PC                41.32      41.29  
 27 Zapien, Michelle C         9 SVA-PC                 45.05      41.34  
 28 Allen, Kaitlyn E          10 SOVA-PC                39.28      41.56  
 29 Aguayo, Samantha N        10 SVA-PC                 41.06      41.74  
 30 Rick, Katie L             10 MHSC-PC                43.84      41.81  
 31 Panoplo, Hazel R           9 DCD-PC                 43.17      42.30  
 32 Tomkins, Emily Z          10 WAVE-PC                40.16      42.58  
 33 McLaggan, Audrye A         9 FAST-PC                42.49      42.68  
 34 Cho, Austria L            10 SVA-PC                 44.85      43.30  
 35 Williams, Tessa M         10 SVAA-PC                43.26      43.51  
 36 Tofft, Bailey             10 FAST-PC                44.77      44.31  
 37 Cruz, Lauren P            10 WAVE-PC                44.36      44.65  
 38 Uno, Angela K              9 WV-PC                  46.47      46.63  
 39 Acevedo, Amber L           9 SVAA-PC                44.40      47.48  
 40 DeLa Cruz, Andrea E       10 SVAA-PC                44.77      47.82  
 41 Riddle, Emily A           10 SOVA-PC                44.49      48.92  
 -- Graven, Kristina M        10 SCSC-PC                37.80         DQ  
 -- Davis, Paige M             9 WV-PC                  45.00         NS  
 -- Power, Kellen M           10 OAQ-PC                 38.69         NS  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Monica F          10 WEST-PC              1:13.11    1:11.34   10  
  2 Hegde, Roshini            10 SCSC-PC              1:17.05    1:15.62    8  
  3 Oosterhouse, Lindsay R    10 WV-PC                1:22.45    1:17.62    7  
  4 Talbott, Jenny K          10 SCSC-PC              1:20.10    1:21.82    6  
  5 Davis, Samantha N          9 SCSC-PC              1:35.11    1:21.85    5  
  6 La, Christine M           10 SCSC-PC              1:25.89    1:22.73    4  
  7 Richardson, Estelle M     10 MHSC-PC              1:23.87    1:22.99    3  
  8 Smith, Haley J            10 SCSC-PC              1:21.22    1:23.39    2  
  9 Coirin, Arisa M            9 SOSS-PC              1:28.48    1:25.01    1  
 10 Nolet, Megan E            10 WV-PC                1:22.83    1:25.15  
 11 Sherrin, Brianna P         9 SVAA-PC              1:23.59    1:25.73  
 12 Aguayo, Samantha N        10 SVA-PC               1:25.62    1:26.99  
 13 Leandro, Taylor M          9 FAST-PC              1:37.16    1:27.58  
 14 Hunt, Hilary L            10 ALMA-PC              1:26.27    1:27.64  
 15 Gunter, Kiley E           10 SVAA-PC              1:26.72    1:28.32  
 16 Tomkins, Emily Z          10 WAVE-PC              1:25.78    1:28.64  
 17 Ornelus, Marisela E       10 ALMA-PC              1:28.79    1:29.27  
 18 Allen, Kaitlyn E          10 SOVA-PC              1:29.00    1:30.82  
 19 D'Angelo, Sarah R         10 SVAA-PC              1:36.56    1:31.06  
 20 Tang, Lauren N             9 SCSC-PC              1:35.00    1:31.82  
 21 Rick, Katie L             10 MHSC-PC              1:32.70    1:32.55  
 22 Cho, Austria L            10 SVA-PC               1:32.91    1:32.61  
 23 McLaggan, Audrye A         9 FAST-PC              1:33.27    1:32.99  
 24 Cruz, Lauren P            10 WAVE-PC              1:29.20    1:33.68  
 25 Smith, Amber N            10 WCAB-PC              1:35.20    1:34.31  
 26 Tofft, Bailey             10 FAST-PC              1:35.24    1:35.13  
 27 Sayadi, Azita             10 NBA-PC               1:37.17    1:35.75  
 28 Wong, Erin L               9 WV-PC                1:33.99    1:36.23  
 29 Davis, Paige M             9 WV-PC                1:37.00    1:40.38  
 30 Uno, Angela K              9 WV-PC                1:44.88    1:43.33  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Monica F          10 WEST-PC                37.62      37.83   10  
  2 Hegde, Roshini            10 SCSC-PC                41.37      40.41    8  
  3 Nolet, Megan E            10 WV-PC                  37.64      40.56    7  
  4 Broser, Stefi E           10 NBA-PC                 42.64      40.60    6  
  5 Amog, Jaclyn A             9 WCAB-PC                42.59      40.98    5  
  6 Reyes, Nicole A           10 WEST-PC                43.37      41.25    4  
  7 Rick, Katie L             10 MHSC-PC                41.01      42.32    3  
  8 Hunt, Hilary L            10 ALMA-PC                43.06      43.01    2  
  9 Gunter, Kiley E           10 SVAA-PC                44.19      43.22    1  
 10 Nicholson, Jessica N      10 SOVA-PC                44.72      43.84  
 11 Sherrin, Brianna P         9 SVAA-PC                43.29      43.96  
 12 Moore, Jordan E            9 WAVE-PC                45.42      44.03  
 13 Graven, Kristina M        10 SCSC-PC                42.01      44.27  
 14 Flynn, Shanna M            9 ALMA-PC                45.09      44.66  
 15 Winkler, Mattie G         10 NBA-PC                 44.60      44.69  
 16 Abbott, Katherine N        9 BAMP-PC                46.36      44.84  
 17 Tofft, Bailey             10 FAST-PC                44.03      45.20  
 18 Aguayo, Samantha N        10 SVA-PC                 47.86      45.66  
 19 Power, Kellen M           10 OAQ-PC                 45.94      45.71  
 20 Randall, Maryella K       10 WCAB-PC                46.57      46.57  
 21 Davis, Samantha N          9 SCSC-PC                58.20      46.67  
 22 Richardson, Estelle M     10 MHSC-PC                45.36      47.32  
 23 Coirin, Arisa M            9 SOSS-PC                48.00      47.58  
 24 Bucter, Meghan E          10 ALMA-PC                47.46      47.70  
 25 Lord, Tiana C             10 ALMA-PC                45.86      47.89  
 26 Sayadi, Azita             10 NBA-PC                 48.46      47.94  
 27 Cho, Austria L            10 SVA-PC                 47.09      48.28  
 28 D'Angelo, Sarah R         10 SVAA-PC                47.91      48.41  
 29 Hoyt, Kristen A            9 OAQ-PC                 45.60      48.52  
 30 Tang, Lauren N             9 SCSC-PC                48.14      48.57  
 31 McLaggan, Audrye A         9 FAST-PC                47.42      48.62  
 32 Davis, Paige M             9 WV-PC                  49.20      48.98  
 33 Peterson, Chloe P          9 BAMP-PC                49.15      49.29  
 34 La, Christine M           10 SCSC-PC                49.10      49.43  
 35 Uno, Angela K              9 WV-PC                  49.18      54.92  
 -- Smith, Amber N            10 WCAB-PC                47.39         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hegde, Roshini            10 SCSC-PC              1:26.10    1:27.36   10  
  2 Amog, Jaclyn A             9 WCAB-PC              1:32.70    1:28.50    8  
  3 Broser, Stefi E           10 NBA-PC               1:28.98    1:29.00    7  
  4 Graven, Kristina M        10 SCSC-PC              1:31.32    1:29.47    6  
  5 Nolet, Megan E            10 WV-PC                1:26.43    1:30.02    5  
  6 Reyes, Nicole A           10 WEST-PC              1:34.85    1:30.14    4  
  7 Liang, Joann              10 WCAB-PC              1:34.93    1:32.78    3  
  8 Gunter, Kiley E           10 SVAA-PC              1:33.06    1:33.04    2  
  9 Garland, Natalie E         9 WAVE-PC              1:33.07    1:34.70    1  
 10 Rick, Katie L             10 MHSC-PC              1:31.54    1:35.10  
 11 Smith, Haley J            10 SCSC-PC              1:33.99    1:35.24  
 12 Hunt, Hilary L            10 ALMA-PC              1:37.62    1:35.46  
 13 Winkler, Mattie G         10 NBA-PC               1:38.00    1:35.86  
 14 Davis, Samantha N          9 SCSC-PC              1:47.02    1:37.91  
 15 Abbott, Katherine N        9 BAMP-PC              1:41.57    1:38.32  
 16 Moore, Jordan E            9 WAVE-PC              1:37.36    1:38.81  
 17 Cruz, Lauren P            10 WAVE-PC              1:35.40    1:39.00  
 18 Flynn, Shanna M            9 ALMA-PC              1:41.20    1:40.31  
 19 Tofft, Bailey             10 FAST-PC              1:39.91    1:40.65  
 20 Coirin, Arisa M            9 SOSS-PC              1:39.06    1:40.83  
 21 Lord, Tiana C             10 ALMA-PC              1:38.70    1:40.88  
 22 Oosterhouse, Lindsay R    10 WV-PC                1:38.30    1:40.92  
 23 Cho, Austria L            10 SVA-PC               1:43.54    1:43.46  
 24 Davis, Paige M             9 WV-PC                1:48.60    1:44.72  
 25 D'Angelo, Sarah R         10 SVAA-PC              1:45.81    1:45.53  
 26 Moe-Lange, Yina M          9 WV-PC                1:43.86    1:45.90  
 27 McLaggan, Audrye A         9 FAST-PC              1:44.99    1:46.33  
 28 Bucter, Meghan E          10 ALMA-PC              1:43.96    1:49.67  
 29 Hoyt, Kristen A            9 OAQ-PC               1:47.53    1:50.85  
 -- Sherrin, Brianna P         9 SVAA-PC              1:34.05         DQ  
 -- Slater, Laura E           10 NBA-PC               1:47.47         DQ  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Monica F          10 WEST-PC                31.09      31.49   10  
  2 Abbott, Katherine N        9 BAMP-PC                32.84      33.12    8  
  3 Amog, Jaclyn A             9 WCAB-PC                35.83      34.93    7  
  4 Hunt, Hilary L            10 ALMA-PC                37.29      34.99    6  
  5 Nolet, Megan E            10 WV-PC                  35.46      35.01    5  
  6 Oosterhouse, Lindsay R    10 WV-PC                  35.69      35.11    4  
  7 Davis, Samantha N          9 SCSC-PC                35.95      35.44    3  
  8 Broser, Stefi E           10 NBA-PC                 36.17      35.45    2  
  9 Gunter, Kiley E           10 SVAA-PC                36.39      35.62    1  
 10 Sayadi, Azita             10 NBA-PC                 37.07      36.72  
 11 La, Christine M           10 SCSC-PC                40.50      36.79  
 12 Smith, Haley J            10 SCSC-PC                37.09      37.21  
 13 Sherrin, Brianna P         9 SVAA-PC                36.52      37.28  
 14 Richardson, Estelle M     10 MHSC-PC                37.24      37.50  
 15 Reyes, Nicole A           10 WEST-PC                38.85      37.96  
 16 Power, Kellen M           10 OAQ-PC                 36.73      38.16  
 17 Talbott, Jenny K          10 SCSC-PC                36.67      38.33  
 18 Awdreas, Haley K          10 BAMP-PC                35.84      38.83  
 19 Allen, Kaitlyn E          10 SOVA-PC                39.30      38.99  
 20 Rick, Katie L             10 MHSC-PC                38.67      39.01  
 21 Coirin, Arisa M            9 SOSS-PC                39.55      39.16  
 22 Nicholson, Jessica N      10 SOVA-PC                37.91      39.27  
 23 Graven, Kristina M        10 SCSC-PC                39.33      39.35  
 24 Tofft, Bailey             10 FAST-PC                39.71      39.88  
 25 Tomkins, Emily Z          10 WAVE-PC                39.86      40.12  
 26 Winkler, Mattie G         10 NBA-PC                 40.01      41.14  
 27 Aguayo, Samantha N        10 SVA-PC                 41.59      41.67  
 28 McLaggan, Audrye A         9 FAST-PC                41.59      42.40  
 29 Smith, Amber N            10 WCAB-PC                37.12      42.95  
 -- Davis, Paige M             9 WV-PC                  41.50         DQ  
 -- Randall, Maryella K       10 WCAB-PC                33.96         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Monica F          10 WEST-PC              1:09.64    1:12.67   10  
  2 Hegde, Roshini            10 SCSC-PC              1:19.30    1:16.68    8  
  3 Broser, Stefi E           10 NBA-PC               1:20.08    1:18.61    7  
  4 Oosterhouse, Lindsay R    10 WV-PC                1:22.23    1:19.07    6  
  5 Graven, Kristina M        10 SCSC-PC              1:16.72    1:19.44    5  
  6 Smith, Haley J            10 SCSC-PC              1:22.14    1:19.87    4  
  7 Talbott, Jenny K          10 SCSC-PC              1:27.80    1:20.21    3  
  8 Nolet, Megan E            10 WV-PC                1:19.35    1:20.32    2  
  9 Amog, Jaclyn A             9 WCAB-PC              1:18.80    1:20.39    1  
 10 Davis, Samantha N          9 SCSC-PC              1:17.09    1:21.22  
 11 Reyes, Nicole A           10 WEST-PC              1:22.97    1:21.53  
 12 La, Christine M           10 SCSC-PC              1:29.57    1:23.17  
 13 Power, Kellen M           10 OAQ-PC               1:19.59    1:24.65  
 14 Hunt, Hilary L            10 ALMA-PC              1:21.86    1:24.67  
 15 Sherrin, Brianna P         9 SVAA-PC              1:23.23    1:24.80  
 16 Awdreas, Haley K          10 BAMP-PC              1:24.40    1:26.73  
 17 Aguayo, Samantha N        10 SVA-PC               1:24.58    1:27.01  
 18 Randall, Maryella K       10 WCAB-PC              1:23.46    1:27.08  
 19 Winkler, Mattie G         10 NBA-PC               1:28.25    1:27.89  
 20 Tofft, Bailey             10 FAST-PC              1:31.21    1:27.92  
 21 Sayadi, Azita             10 NBA-PC               1:34.14    1:28.33  
 22 Ornelus, Marisela E       10 ALMA-PC              1:32.79    1:28.99  
 23 Tomkins, Emily Z          10 WAVE-PC              1:28.04    1:29.04  
 24 D'Angelo, Sarah R         10 SVAA-PC              1:27.54    1:30.20  
 25 Allen, Kaitlyn E          10 SOVA-PC              1:30.89    1:31.07  
 26 Bucter, Meghan E          10 ALMA-PC              1:33.77    1:31.39  
 27 Cho, Austria L            10 SVA-PC               1:27.80    1:31.86  
 28 Leandro, Taylor M          9 FAST-PC              1:34.40    1:32.06  
 29 McLaggan, Audrye A         9 FAST-PC              1:30.05    1:32.58  
 30 Lord, Tiana C             10 ALMA-PC              1:32.35    1:34.05  
 31 Flynn, Shanna M            9 ALMA-PC              1:34.08    1:35.47  
 32 Davis, Paige M             9 WV-PC                1:34.00    1:38.16  
 -- Smith, Amber N            10 WCAB-PC              1:27.91         DQ  
 -- Tang, Lauren N             9 SCSC-PC              1:32.97         DQ  
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Monica F          10 WEST-PC              2:26.28    2:31.44   10  
  2 Hegde, Roshini            10 SCSC-PC              2:51.11    2:45.40    8  
  3 Graven, Kristina M        10 SCSC-PC              2:52.16    2:45.87    7  
  4 Amog, Jaclyn A             9 WCAB-PC              3:01.43    2:46.53    6  
  5 Nolet, Megan E            10 WV-PC                2:57.23    2:49.27    5  
  6 Oosterhouse, Lindsay R    10 WV-PC                3:05.72    2:49.73    4  
  7 Nicholson, Jessica N      10 SOVA-PC              2:52.47    2:49.84    3  
  8 Talbott, Jenny K          10 SCSC-PC              2:54.14    2:50.17    2  
  9 Anderson, Molly A         10 BAMP-PC              2:57.25    2:52.71    1  
 10 Sherrin, Brianna P         9 SVAA-PC              3:01.18    2:53.06  
 11 Smith, Haley J            10 SCSC-PC              2:54.25    2:53.76  
 12 La, Christine M           10 SCSC-PC              3:23.50    2:54.31  
 13 Gunter, Kiley E           10 SVAA-PC              3:03.86    2:55.30  
 14 Coirin, Arisa M            9 SOSS-PC              3:14.35    2:55.93  
 15 Power, Kellen M           10 OAQ-PC               2:51.64    2:56.40  
 16 Hunt, Hilary L            10 ALMA-PC              3:18.50    2:59.98  
 17 Awdreas, Haley K          10 BAMP-PC              3:23.79    3:02.44  
 18 Tomkins, Emily Z          10 WAVE-PC              2:56.64    3:03.59  
 19 Aguayo, Samantha N        10 SVA-PC               3:07.31    3:03.68  
 20 Cruz, Lauren P            10 WAVE-PC              3:22.79    3:05.03  
 21 Winkler, Mattie G         10 NBA-PC               3:22.09    3:10.31  
 22 Tofft, Bailey             10 FAST-PC              3:25.80    3:10.36  
 23 Ornelus, Marisela E       10 ALMA-PC              3:22.80    3:11.37  
 24 Leandro, Taylor M          9 FAST-PC              3:22.81    3:17.72  
 -- Cho, Austria L            10 SVA-PC               3:13.74         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bispo, Karleg D           12 SOSS-PC                25.22      24.90   10  
  2 Simpson, Cara L           12 SVAA-PC                26.26      26.04    8  
  3 Hyde, Hayes P             12 SCRA-PC                26.60      26.29    7  
  4 Castejon, Margaux         12 WV-PC                  27.60      27.17    6  
  5 Wei, Stephanie R          11 SCSC-PC                27.09      27.19    5  
  6 Coetsee, Ciki C           12 SVAA-PC                28.24      27.52    4  
  7 Hunt, Emma A              11 BAMP-PC                27.14      27.55    3  
  8 Dean, Jennifer N          12 OAQ-PC                 26.93      27.57    2  
  9 Micotti, Kristina M       12 SVAA-PC                27.19      27.61    1  
 10 Conrow, Kelsey P          12 ALMA-PC                27.56      27.83  
 11 Aguayo, Amanda L          12 SVA-PC                 28.63      27.92  
 12 Elgendy, Hagar T          12 SVA-PC                 27.20      27.94  
 13 Basilio, Nadia            12 SCSC-PC                27.51      27.97  
 14 Power, Kelsey I           12 OAQ-PC                 27.31      27.99  
 15 Leandro, Jessica L        12 FAST-PC                28.10      28.09  
 16 Cutler, Gabby W           12 NBA-PC                 26.40      28.24  
 17 Yoder, Shaila A           11 WCAB-PC                28.97      28.34  
 18 Frisbie, Allison C        12 DACA-PC                28.85      28.41  
 19 Amog, Jessica A           12 WCAB-PC                28.74      28.63  
 20 Safir, Sarah K            12 ALMA-PC                28.79      28.65  
 21 Cutler, Lauren T          12 SVAA-PC                29.65      28.78  
 22 Simmons, Tarryn M         12 SLUG-PC                30.43      28.82  
 23 Colijn, Paige J           12 SVA-PC                 29.42      29.01  
 24 Parrish, Elizabeth A      12 WCAB-PC                28.82      29.04  
 25 Eve, Katherine J          12 FAST-PC                29.87      29.10  
 26 Wong, Stacey N            12 SCSC-PC                29.34      29.28  
 27 Atala, Kimberley J        11 SVAA-PC                29.71      29.29  
 28 Bispo, Kassy E            11 SOSS-PC                30.05      29.34  
 29 Sadjadi, Raha             12 FAST-PC                29.11      29.37  
 30 Cheng, Elsa               11 DACA-PC                29.81      29.48  
 31 Look, Mackenzie E         11 WV-PC                  31.20      29.59  
 32 Najdawi, Najalah H        11 DCD-PC                 29.37      29.73  
 33 Walitsch, Jamie K         11 OAQ-PC                 29.15      29.99  
 33 Lee, Ester S              12 ALMA-PC                29.00      29.99  
 35 Windgassen, Taylor L      11 SVAA-PC                30.64      30.01  
 36 Sandstrom, Jennifer L     12 WEST-PC                30.20      30.13  
 37 Vo, Anya M                11 SCSC-PC                29.86      30.16  
 37 Poon, Jessica W W         12 MHSC-PC                30.21      30.16  
 39 Markwith, Sara J          12 DACA-PC                29.05      30.29  
 40 Soung, Allison L          12 SVAA-PC                30.01      30.31  
 41 Wells, Alex J             12 SVAA-PC                31.33      30.36  
 41 Medeiros, Danielle E      11 OAQ-PC                 30.30      30.36  
 43 Smith, Katelyna D         12 SVAA-PC                30.36      30.38  
 44 Huelga, Monica E          11 MBSC-PC                32.00      30.40  
 45 Pinarbasi, Alisa L        12 MHSC-PC                29.73      30.43  
 46 Boston, Christina         12 CAB-PC                 30.00      30.45  
 47 Duffy, Fiona K            12 NBA-PC                 31.26      30.47  
 48 Hoover, Evelyn            12 WCAB-PC                32.00      30.48  
 49 McGowan, Jennifer K       12 WCAB-PC                32.00      30.52  
 50 Pieroni, Brianna R        12 BAMP-PC                30.10      30.57  
 51 Delay, Sara E             11 WCAB-PC                29.77      30.74  
 52 Plun, Andie E             11 SCSC-PC                30.65      30.78  
 53 Umeda, Ellen L            12 DACA-PC                31.58      30.84  
 53 Schanzer, Jessica L       11 MBSC-PC                31.50      30.84  
 55 Ting, Priscilla G         12 DCD-PC                 30.78      30.94  
 56 Reed, Cali M              11 SOSS-PC                32.53      31.06  
 57 Anderson, Jaclyn G        12 WAVE-PC                31.79      31.07  
 58 Heerema, Gabrielle J      11 WV-PC                  32.61      31.22  
 59 Isaacs, Caroline J        11 WEST-PC                32.74      31.25  
 60 Shapero, Sara M M         12 MHSC-PC                32.05      31.36  
 61 Vaiana, Carolyn P         11 WCAB-PC                32.31      31.44  
 62 Doan, Vyvyence            11 SVAA-PC                31.59      31.50  
 63 Strenfel, Alexandra N     11 BAMP-PC                31.67      31.88  
 64 Kyffin, Chelsea M         11 SVAA-PC                31.43      31.89  
 65 Gardner, Kathleen E       11 ALMA-PC                32.22      31.90  
 66 Malmquist, Amy            11 NBA-PC                 32.56      32.46  
 67 Hallagan, Erin M          12 OAQ-PC                 31.73      33.22  
 68 Lai, Diana                11 WV-PC                  32.00      33.54  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bispo, Karleg D           12 SOSS-PC              1:57.31    2:02.05   10  
  2 Hyde, Hayes P             12 SCRA-PC              2:05.22    2:05.60    8  
  3 Gong, Danielle M          12 DACA-PC              2:10.10    2:09.21    7  
  4 Elgendy, Hagar T          12 SVA-PC               2:07.68    2:10.13    6  
  5 Dean, Jennifer N          12 OAQ-PC               2:13.57    2:10.60    5  
  6 Aguayo, Amanda L          12 SVA-PC               2:06.69    2:10.69    4  
  7 Kwong, Audrey L           11 DACA-PC              2:10.40    2:10.93    3  
  8 Wei, Stephanie R          11 SCSC-PC              2:10.39    2:11.24    2  
  9 Amog, Jessica A           12 WCAB-PC              2:17.56    2:12.92    1  
 10 Cutler, Gabby W           12 NBA-PC               2:11.52    2:13.15  
 11 Hunt, Emma A              11 BAMP-PC              2:07.28    2:13.58  
 12 Castejon, Margaux         12 WV-PC                2:12.31    2:13.60  
 13 Basilio, Nadia            12 SCSC-PC              2:15.56    2:14.32  
 14 Dimagmaliw, Christine T   12 DCD-PC               2:15.85    2:14.72  
 15 Micotti, Kristina M       12 SVAA-PC              2:13.89    2:14.78  
 16 Conrow, Kelsey P          12 ALMA-PC              2:17.43    2:14.83  
 17 Simpson, Cara L           12 SVAA-PC              2:14.30    2:15.66  
 18 Power, Kelsey I           12 OAQ-PC               2:09.55    2:16.57  
 19 Yoder, Shaila A           11 WCAB-PC              2:19.45    2:16.62  
 20 Bispo, Kassy E            11 SOSS-PC              2:18.24    2:16.93  
 21 Duffy, Fiona K            12 NBA-PC               2:18.84    2:18.23  
 22 Coetsee, Ciki C           12 SVAA-PC              2:16.31    2:18.39  
 23 Wells, Alex J             12 SVAA-PC              2:20.40    2:18.65  
 24 Medeiros, Danielle E      11 OAQ-PC               2:20.90    2:19.00  
 25 Plun, Andie E             11 SCSC-PC              2:20.03    2:19.71  
 26 Safir, Sarah K            12 ALMA-PC              2:24.74    2:20.02  
 27 Leandro, Jessica L        12 FAST-PC              2:23.20    2:20.53  
 28 Boston, Christina         12 CAB-PC               2:22.13    2:20.97  
 29 McGowan, Jennifer K       12 WCAB-PC              2:35.89    2:21.13  
 30 Cutler, Lauren T          12 SVAA-PC              2:33.75    2:21.39  
 31 Wong, Stacey N            12 SCSC-PC              2:23.67    2:22.92  
 32 Cheng, Elsa               11 DACA-PC              2:30.25    2:22.94  
 33 Parrish, Elizabeth A      12 WCAB-PC              2:30.00    2:24.45  
 34 Vo, Anya M                11 SCSC-PC              2:21.26    2:24.48  
 35 Look, Mackenzie E         11 WV-PC                2:22.65    2:24.56  
 36 Huelga, Monica E          11 MBSC-PC              2:23.00    2:25.13  
 37 Simmons, Tarryn M         12 SLUG-PC              2:28.72    2:25.23  
 38 Colijn, Paige J           12 SVA-PC               2:25.88    2:25.81  
 39 Sadjadi, Raha             12 FAST-PC              2:33.47    2:25.88  
 40 Windgassen, Taylor L      11 SVAA-PC              2:35.79    2:25.92  
 41 Markwith, Sara J          12 DACA-PC              2:20.36    2:26.27  
 42 Poon, Jessica W W         12 MHSC-PC              2:20.87    2:26.63  
 43 Lee, Ester S              12 ALMA-PC              2:35.80    2:27.25  
 44 Pieroni, Brianna R        12 BAMP-PC              2:23.93    2:27.85  
 45 Isaacs, Caroline J        11 WEST-PC              2:33.34    2:28.68  
 46 Umeda, Ellen L            12 DACA-PC              2:34.79    2:28.99  
 47 Najdawi, Najalah H        11 DCD-PC               2:25.41    2:29.10  
 48 Smith, Katelyna D         12 SVAA-PC              2:27.39    2:29.64  
 49 Shapero, Sara M M         12 MHSC-PC              2:28.85    2:29.71  
 50 Eve, Katherine J          12 FAST-PC              2:33.93    2:29.73  
 51 Thompson, Sarah J         12 WAVE-PC              2:35.71    2:30.09  
 52 Atala, Kimberley J        11 SVAA-PC              2:32.13    2:30.61  
 53 Pinarbasi, Alisa L        12 MHSC-PC              2:25.20    2:31.02  
 54 Reed, Cali M              11 SOSS-PC              2:53.75    2:31.74  
 55 Hoover, Evelyn            12 WCAB-PC              2:32.50    2:31.79  
 56 Heerema, Gabrielle J      11 WV-PC                2:30.77    2:32.14  
 57 Malmquist, Amy            11 NBA-PC               2:35.24    2:32.60  
 58 Frisbie, Allison C        12 DACA-PC              2:26.90    2:33.27  
 59 Anderson, Jaclyn G        12 WAVE-PC              2:34.64    2:33.28  
 60 Delay, Sara E             11 WCAB-PC              2:34.00    2:37.61  
 61 Lai, Diana                11 WV-PC                2:34.16    2:45.25  
 -- Vucina, Jade B            12 BAMP-PC              2:34.00         NS  
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bispo, Karleg D           12 SOSS-PC              5:20.71    5:22.34   10  
  2 Hyde, Hayes P             12 SCRA-PC              5:25.76    5:34.60    8  
  3 Gong, Danielle M          12 DACA-PC              5:39.28    5:36.61    7  
  4 Dean, Jennifer N          12 OAQ-PC               5:50.07    5:40.21    6  
  5 Elgendy, Hagar T          12 SVA-PC               5:54.06    5:41.84    5  
  6 Aguayo, Amanda L          12 SVA-PC               5:59.43    5:49.59    4  
  7 Wei, Stephanie R          11 SCSC-PC              5:47.00    5:51.86    3  
  8 Cutler, Gabby W           12 NBA-PC               5:53.32    5:52.85    2  
  9 Micotti, Kristina M       12 SVAA-PC              6:03.94    5:53.96    1  
 10 Castejon, Margaux         12 WV-PC                5:56.68    5:55.59  
 11 Conrow, Kelsey P          12 ALMA-PC              6:06.03    5:55.61  
 12 Loftus-Farren, Yana       12 NBA-PC               5:57.63    5:56.04  
 13 Yoder, Shaila A           11 WCAB-PC              6:17.95    5:56.77  
 14 Hunt, Emma A              11 BAMP-PC              5:43.87    5:57.82  
 15 Power, Kelsey I           12 OAQ-PC               5:36.19    6:00.59  
 16 Medeiros, Danielle E      11 OAQ-PC               6:04.83    6:02.10  
 17 Bispo, Kassy E            11 SOSS-PC              6:06.42    6:02.43  
 18 Simpson, Cara L           12 SVAA-PC              6:19.42    6:06.78  
 19 Wells, Alex J             12 SVAA-PC              6:35.69    6:08.71  
 20 Plun, Andie E             11 SCSC-PC              6:08.58    6:08.74  
 21 Duffy, Fiona K            12 NBA-PC               6:18.52    6:10.58  
 22 Boston, Christina         12 CAB-PC               6:16.16    6:11.66  
 23 Coetsee, Ciki C           12 SVAA-PC              6:40.74    6:20.37  
 24 Huelga, Monica E          11 MBSC-PC              6:16.00    6:20.94  
 25 Safir, Sarah K            12 ALMA-PC              6:34.07    6:22.25  
 26 Cutler, Lauren T          12 SVAA-PC              6:43.18    6:22.66  
 27 Frisbie, Allison C        12 DACA-PC              6:45.38    6:24.76  
 28 Vo, Anya M                11 SCSC-PC              6:24.90    6:27.83  
 29 Leandro, Jessica L        12 FAST-PC              6:41.58    6:28.01  
 30 Look, Mackenzie E         11 WV-PC                6:11.69    6:28.97  
 31 Smith, Katelyna D         12 SVAA-PC              6:50.25    6:32.96  
 32 Lee, Ester S              12 ALMA-PC              6:57.00    6:36.41  
 33 Colijn, Paige J           12 SVA-PC               6:31.16    6:38.56  
 34 Strenfel, Alexandra N     11 BAMP-PC              6:57.15    6:40.73  
 35 Umeda, Ellen L            12 DACA-PC              6:48.74    6:46.11  
 36 Reed, Cali M              11 SOSS-PC              7:09.13    6:48.45  
 37 Myint, Ruby T             11 DCD-PC               6:54.07    6:51.19  
 38 Sadjadi, Raha             12 FAST-PC              6:54.26    6:52.23  
 
Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunt, Emma A              11 BAMP-PC             23:20.01   19:23.36   10  
  2 Gong, Danielle M          12 DACA-PC             19:35.50   19:24.01    8  
  3 Dean, Jennifer N          12 OAQ-PC              23:20.99   19:48.93    7  
  4 Elgendy, Hagar T          12 SVA-PC              19:24.71   19:52.80    6  
  5 Walitsch, Jamie K         11 OAQ-PC              23:20.01   20:12.49    5  
  6 Aguayo, Amanda L          12 SVA-PC              21:19.05   20:14.88    4  
  7 Micotti, Kristina M       12 SVAA-PC             22:33.89   20:19.29    3  
  8 Kwong, Audrey L           11 DACA-PC             19:40.00   20:26.16    2  
  9 Cutler, Gabby W           12 NBA-PC              18:21.40   20:26.46    1  
 10 Hazdovac, Katie E         12 MBSC-PC             22:45.00   20:30.69  
 11 Wells, Alex J             12 SVAA-PC             22:47.00   20:47.92  
 12 Loftus-Farren, Yana       12 NBA-PC              22:50.00   20:53.99  
 13 Isaacs, Caroline J        11 WEST-PC             23:26.56   21:14.89  
 14 Simpson, Cara L           12 SVAA-PC             23:27.29   21:47.57  
 15 Look, Mackenzie E         11 WV-PC               23:27.29   22:10.75  
 16 Vo, Anya M                11 SCSC-PC             23:25.60   22:16.64  
 17 Smith, Katelyna D         12 SVAA-PC             23:05.01   22:50.47  
 18 Cutler, Lauren T          12 SVAA-PC             23:27.29   23:06.22  
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bispo, Karleg D           12 SOSS-PC              2:24.52    2:20.02   10  
  2 Kwong, Audrey L           11 DACA-PC              2:24.95    2:20.45    8  
  3 Basilio, Nadia            12 SCSC-PC              2:31.71    2:25.99    7  
  4 Gong, Danielle M          12 DACA-PC              2:28.47    2:26.61    6  
  5 Dean, Jennifer N          12 OAQ-PC               2:29.07    2:27.55    5  
  6 Aguayo, Amanda L          12 SVA-PC               2:39.30    2:28.85    4  
  7 Wong, Stacey N            12 SCSC-PC              2:39.01    2:29.55    3  
  8 Harper, Shelley A         12 WCAB-PC              2:40.00    2:30.52    2  
  9 Castejon, Margaux         12 WV-PC                2:32.15    2:31.33    1  
 10 Simpson, Cara L           12 SVAA-PC              2:36.40    2:33.65  
 11 Amog, Jessica A           12 WCAB-PC              2:37.24    2:34.59  
 12 Cutler, Gabby W           12 NBA-PC               2:37.49    2:34.79  
 13 Dimagmaliw, Christine T   12 DCD-PC               2:52.89    2:35.03  
 14 Safir, Sarah K            12 ALMA-PC              2:46.44    2:35.15  
 15 Cheng, Elsa               11 DACA-PC              2:42.00    2:35.16  
 16 Bispo, Kassy E            11 SOSS-PC              2:45.00    2:35.69  
 17 McGowan, Jennifer K       12 WCAB-PC              2:50.00    2:36.42  
 18 Conrow, Kelsey P          12 ALMA-PC              2:44.40    2:37.27  
 19 Power, Kelsey I           12 OAQ-PC               2:50.32    2:39.60  
 20 Soung, Allison L          12 SVAA-PC              2:52.00    2:40.71  
 21 Anderson, Jaclyn G        12 WAVE-PC              2:50.07    2:44.32  
 22 Wells, Alex J             12 SVAA-PC              2:50.89    2:45.39  
 23 Poon, Jessica W W         12 MHSC-PC              2:42.68    2:45.66  
 24 Markwith, Sara J          12 DACA-PC              2:34.97    2:48.12  
 25 Delay, Sara E             11 WCAB-PC              2:52.54    2:49.86  
 26 Parrish, Elizabeth A      12 WCAB-PC              2:50.72    2:49.90  
 27 Colijn, Paige J           12 SVA-PC               2:52.07    2:50.43  
 28 Look, Mackenzie E         11 WV-PC                2:52.89    2:51.33  
 29 Reutter, Katie C          11 WCAB-PC              2:50.19    2:52.43  
 30 Lai, Diana                11 WV-PC                2:44.81    2:54.95  
 31 Hoyt, Erinn E             12 OAQ-PC               2:47.25    2:57.80  
 -- Davi, Alissa R            11 MBSC-PC              2:52.89         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bispo, Karleg D           12 SOSS-PC              1:09.04    1:14.02   10  
  2 Dimagmaliw, Christine T   12 DCD-PC               1:14.75    1:14.71    8  
  3 Yoder, Shaila A           11 WCAB-PC              1:16.34    1:16.03    7  
  4 Najdawi, Najalah H        11 DCD-PC               1:17.17    1:17.01    6  
  5 Umeda, Ellen L            12 DACA-PC              1:18.51    1:18.06    5  
  6 Basilio, Nadia            12 SCSC-PC              1:19.43    1:18.63    4  
  7 Wei, Stephanie R          11 SCSC-PC              1:24.53    1:19.31    3  
  8 Parrish, Elizabeth A      12 WCAB-PC              1:17.55    1:19.90    2  
  9 Christofferson, Stephani  11 NBA-PC               1:21.00    1:19.96    1  
 10 Elgendy, Hagar T          12 SVA-PC               1:23.99    1:20.03  
 11 Isaacs, Caroline J        11 WEST-PC              1:19.66    1:20.54  
 12 Bispo, Kassy E            11 SOSS-PC              1:18.13    1:20.92  
 13 Harper, Shelley A         12 WCAB-PC              1:23.29    1:21.06  
 14 Amog, Jessica A           12 WCAB-PC              1:22.03    1:21.96  
 15 Conrow, Kelsey P          12 ALMA-PC              1:20.88    1:22.76  
 16 Simmons, Tarryn M         12 SLUG-PC              1:27.70    1:23.33  
 17 Aguayo, Amanda L          12 SVA-PC               1:21.61    1:23.60  
 18 Vo, Anya M                11 SCSC-PC              1:21.57    1:24.02  
 19 Huelga, Monica E          11 MBSC-PC              1:25.00    1:25.11  
 20 Markwith, Sara J          12 DACA-PC              1:23.11    1:25.28  
 21 Micotti, Kristina M       12 SVAA-PC              1:21.03    1:25.37  
 22 Poon, Jessica W W         12 MHSC-PC              1:25.29    1:26.19  
 23 Tham, Andrea H            11 LA-PC                1:28.90    1:26.27  
 24 Colijn, Paige J           12 SVA-PC               1:26.95    1:26.40  
 25 Vaiana, Carolyn P         11 WCAB-PC              1:29.44    1:26.66  
 26 Schanzer, Jessica L       11 MBSC-PC              1:30.76    1:26.79  
 27 Frisbie, Allison C        12 DACA-PC              1:29.88    1:27.71  
 28 Hazdovac, Katie E         12 MBSC-PC              1:29.76    1:27.87  
 29 Sandstrom, Jennifer L     12 WEST-PC              1:32.79    1:27.99  
 30 Hallagan, Erin M          12 OAQ-PC               1:29.93    1:28.64  
 31 Atala, Kimberley J        11 SVAA-PC              1:34.65    1:30.06  
 32 Vucina, Jade B            12 BAMP-PC              1:29.00    1:30.08  
 33 Medeiros, Danielle E      11 OAQ-PC               1:33.98    1:30.31  
 34 Shapero, Sara M M         12 MHSC-PC              1:33.92    1:31.50  
 35 Safir, Sarah K            12 ALMA-PC              1:29.55    1:31.76  
 36 Hoyt, Erinn E             12 OAQ-PC               1:30.51    1:32.70  
 37 Reutter, Katie C          11 WCAB-PC              1:31.71    1:32.75  
 38 Smith, Katelyna D         12 SVAA-PC              1:30.38    1:32.85  
 39 Thompson, Sarah J         12 WAVE-PC              1:31.98    1:33.11  
 40 McGowan, Jennifer K       12 WCAB-PC              1:34.79    1:33.22  
 41 Heerema, Gabrielle J      11 WV-PC                1:34.79    1:33.62  
 42 Price, Sarah E            11 SOVA-PC              1:33.70    1:34.67  
 43 Cutler, Lauren T          12 SVAA-PC              1:34.79    1:35.12  
 44 Wells, Alex J             12 SVAA-PC              1:28.81    1:35.84  
 45 Davi, Alissa R            11 MBSC-PC              1:34.79    1:37.88  
 -- Power, Kelsey I           12 OAQ-PC               1:24.35         DQ  
 -- Cheng, Elsa               11 DACA-PC              1:29.26         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bispo, Karleg D           12 SOSS-PC              2:32.17    2:36.60   10  
  2 Dimagmaliw, Christine T   12 DCD-PC               2:46.33    2:40.50    8  
  3 Yoder, Shaila A           11 WCAB-PC              2:45.00    2:41.67    7  
  4 Umeda, Ellen L            12 DACA-PC              2:47.84    2:47.09    6  
  5 Isaacs, Caroline J        11 WEST-PC              3:03.03    2:49.09    5  
  6 Amog, Jessica A           12 WCAB-PC              2:57.65    2:49.98    4  
  7 Najdawi, Najalah H        11 DCD-PC               3:10.36    2:50.35    3  
  8 Conrow, Kelsey P          12 ALMA-PC              2:58.83    2:50.74    2  
  9 Basilio, Nadia            12 SCSC-PC              2:54.07    2:50.97    1  
 10 Wei, Stephanie R          11 SCSC-PC              2:50.78    2:52.54  
 11 Bispo, Kassy E            11 SOSS-PC              2:48.42    2:52.78  
 12 Elgendy, Hagar T          12 SVA-PC               3:05.19    2:55.12  
 13 Duffy, Fiona K            12 NBA-PC               2:57.77    2:56.44  
 14 Aguayo, Amanda L          12 SVA-PC               3:17.68    2:57.27  
 15 Parrish, Elizabeth A      12 WCAB-PC              2:56.76    2:57.77  
 16 Markwith, Sara J          12 DACA-PC              2:56.21    2:58.18  
 17 Vo, Anya M                11 SCSC-PC              3:06.81    2:59.44  
 18 Ting, Priscilla G         12 DCD-PC               3:11.59    3:01.44  
 19 Colijn, Paige J           12 SVA-PC               3:02.84    3:01.57  
 20 Schanzer, Jessica L       11 MBSC-PC              3:02.90    3:01.90  
 21 Cheng, Elsa               11 DACA-PC              3:17.00    3:03.37  
 22 Simpson, Cara L           12 SVAA-PC              3:17.69    3:03.61  
 23 Poon, Jessica W W         12 MHSC-PC              2:59.34    3:03.63  
 24 Lee, Ester S              12 ALMA-PC              3:17.64    3:04.40  
 25 Vaiana, Carolyn P         11 WCAB-PC              3:15.85    3:06.95  
 26 Huelga, Monica E          11 MBSC-PC              3:07.00    3:07.20  
 27 Simmons, Tarryn M         12 SLUG-PC              3:02.55    3:07.52  
 28 Smith, Katelyna D         12 SVAA-PC              3:16.01    3:13.00  
 29 Price, Sarah E            11 SOVA-PC              3:13.57    3:17.60  
 30 Reed, Cali M              11 SOSS-PC              3:10.14    3:18.56  
 31 Plun, Andie E             11 SCSC-PC              3:15.98    3:19.14  
 32 Malmquist, Amy            11 NBA-PC               3:17.21    3:19.73  
 33 Wells, Alex J             12 SVAA-PC              3:17.69    3:20.14  
 34 Heerema, Gabrielle J      11 WV-PC                3:17.69    3:20.25  
 35 Coetsee, Ciki C           12 SVAA-PC              3:17.60    3:21.27  
 36 Cutler, Lauren T          12 SVAA-PC              3:17.69    3:25.63  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyde, Hayes P             12 SCRA-PC                28.65      28.28   10  
  2 Bispo, Karleg D           12 SOSS-PC                30.24      28.45    8  
  3 Safir, Sarah K            12 ALMA-PC                29.72      29.47    7  
  4 Simpson, Cara L           12 SVAA-PC                30.44      30.10    6  
  5 Hunt, Emma A              11 BAMP-PC                29.38      30.59    5  
  6 Parrish, Elizabeth A      12 WCAB-PC                31.64      30.62    4  
  7 Harper, Shelley A         12 WCAB-PC                31.48      30.79    3  
  8 Wei, Stephanie R          11 SCSC-PC                31.95      30.82    2  
  9 Cheng, Elsa               11 DACA-PC                32.10      30.96    1  
 10 Eve, Katherine J          12 FAST-PC                31.35      31.03  
 11 Dean, Jennifer N          12 OAQ-PC                 28.78      31.07  
 12 Christofferson, Stephani  11 NBA-PC                 30.61      31.15  
 13 Markwith, Sara J          12 DACA-PC                31.85      31.57  
 14 Loftus-Farren, Yana       12 NBA-PC                 30.34      31.68  
 15 Windgassen, Taylor L      11 SVAA-PC                34.02      31.72  
 16 Castejon, Margaux         12 WV-PC                  31.78      31.87  
 17 Aguayo, Amanda L          12 SVA-PC                 31.75      32.11  
 18 Conrow, Kelsey P          12 ALMA-PC                31.84      32.18  
 19 Pinarbasi, Alisa L        12 MHSC-PC                32.26      32.47  
 20 Elgendy, Hagar T          12 SVA-PC                 32.30      32.55  
 21 Look, Mackenzie E         11 WV-PC                  32.40      32.70  
 22 Amog, Jessica A           12 WCAB-PC                33.61      32.80  
 23 Poon, Jessica W W         12 MHSC-PC                33.37      32.90  
 24 Simmons, Tarryn M         12 SLUG-PC                36.96      32.93  
 25 Yoder, Shaila A           11 WCAB-PC                33.07      33.03  
 26 Walitsch, Jamie K         11 OAQ-PC                 30.98      33.14  
 27 Shapero, Sara M M         12 MHSC-PC                33.52      33.23  
 28 Micotti, Kristina M       12 SVAA-PC                34.06      33.25  
 29 Najdawi, Najalah H        11 DCD-PC                 36.25      33.41  
 30 Reutter, Katie C          11 WCAB-PC                33.01      33.50  
 31 Cutler, Lauren T          12 SVAA-PC                31.34      33.55  
 32 Hoyt, Erinn E             12 OAQ-PC                 31.21      33.82  
 33 Atala, Kimberley J        11 SVAA-PC                33.38      33.88  
 34 Gossel, Alison C          11 NBA-PC                 34.09      34.27  
 35 Colijn, Paige J           12 SVA-PC                 35.33      34.49  
 36 Tham, Andrea H            11 LA-PC                  35.97      34.51  
 37 Wong, Stacey N            12 SCSC-PC                34.17      34.53  
 38 Bispo, Kassy E            11 SOSS-PC                33.24      34.60  
 39 Schanzer, Jessica L       11 MBSC-PC                35.53      34.97  
 40 Doan, Vyvyence            11 SVAA-PC                36.89      35.04  
 41 Boston, Christina         12 CAB-PC                 36.53      35.12  
 42 Medeiros, Danielle E      11 OAQ-PC                 33.24      35.13  
 43 Davi, Alissa R            11 MBSC-PC                34.73      35.21  
 44 Frisbie, Allison C        12 DACA-PC                34.87      35.23  
 45 Umeda, Ellen L            12 DACA-PC                36.41      35.58  
 46 Soung, Allison L          12 SVAA-PC                35.57      35.70  
 47 Power, Kelsey I           12 OAQ-PC                 32.75      35.77  
 48 Hoover, Evelyn            12 WCAB-PC                36.50      36.60  
 49 McGowan, Jennifer K       12 WCAB-PC                36.69      36.75  
 50 Hallagan, Erin M          12 OAQ-PC                 35.57      37.00  
 51 Heerema, Gabrielle J      11 WV-PC                  36.69      37.16  
 52 Smith, Katelyna D         12 SVAA-PC                36.25      37.72  
 53 Lai, Diana                11 WV-PC                  35.64      38.89  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyde, Hayes P             12 SCRA-PC              1:02.08    1:02.18   10  
  2 Bispo, Karleg D           12 SOSS-PC              1:09.04    1:02.57    8  
  3 Wei, Stephanie R          11 SCSC-PC              1:08.54    1:06.75    7  
  4 Harper, Shelley A         12 WCAB-PC              1:09.13    1:08.07    6  
  5 Safir, Sarah K            12 ALMA-PC              1:09.52    1:10.06    4.5
  5 Castejon, Margaux         12 WV-PC                1:10.81    1:10.06    4.5
  7 Dean, Jennifer N          12 OAQ-PC               1:05.75    1:11.04    3  
  8 Elgendy, Hagar T          12 SVA-PC               1:13.99    1:11.13    2  
  9 Christofferson, Stephani  11 NBA-PC               1:10.98    1:11.69    1  
 10 Micotti, Kristina M       12 SVAA-PC              1:13.56    1:12.09  
 11 Windgassen, Taylor L      11 SVAA-PC              1:16.99    1:12.30  
 12 Cheng, Elsa               11 DACA-PC              1:12.87    1:12.57  
 13 Basilio, Nadia            12 SCSC-PC              1:09.89    1:13.14  
 14 Walitsch, Jamie K         11 OAQ-PC               1:09.33    1:13.61  
 15 Shapero, Sara M M         12 MHSC-PC              1:14.83    1:15.14  
 16 Aguayo, Amanda L          12 SVA-PC               1:22.78    1:15.32  
 17 Markwith, Sara J          12 DACA-PC              1:14.82    1:15.35  
 17 Power, Kelsey I           12 OAQ-PC               1:20.33    1:15.35  
 19 Simpson, Cara L           12 SVAA-PC              1:12.30    1:15.65  
 20 Bispo, Kassy E            11 SOSS-PC              1:16.93    1:15.66  
 21 Amog, Jessica A           12 WCAB-PC              1:16.63    1:15.73  
 22 Pinarbasi, Alisa L        12 MHSC-PC              1:16.68    1:16.10  
 23 Medeiros, Danielle E      11 OAQ-PC               1:16.39    1:16.66  
 24 Umeda, Ellen L            12 DACA-PC              1:18.39    1:17.80  
 25 Yoder, Shaila A           11 WCAB-PC              1:18.17    1:17.94  
 26 Simmons, Tarryn M         12 SLUG-PC              1:22.79    1:18.28  
 27 Conrow, Kelsey P          12 ALMA-PC              1:22.79    1:18.39  
 28 Atala, Kimberley J        11 SVAA-PC              1:18.07    1:19.45  
 29 Gossel, Alison C          11 NBA-PC               1:22.00    1:19.54  
 30 Cutler, Lauren T          12 SVAA-PC              1:19.64    1:19.80  
 31 Najdawi, Najalah H        11 DCD-PC               1:22.00    1:19.89  
 32 Look, Mackenzie E         11 WV-PC                1:17.91    1:20.46  
 33 Frisbie, Allison C        12 DACA-PC              1:22.51    1:20.54  
 34 Sandstrom, Jennifer L     12 WEST-PC              1:21.70    1:21.00  
 35 Hoyt, Erinn E             12 OAQ-PC               1:13.55    1:21.84  
 36 Davi, Alissa R            11 MBSC-PC              1:22.79    1:22.24  
 37 Wells, Alex J             12 SVAA-PC              1:21.95    1:24.62  
 38 Smith, Katelyna D         12 SVAA-PC              1:21.54    1:30.60  
 39 Lai, Diana                11 WV-PC                1:20.19    1:32.43  
 -- Poon, Jessica W W         12 MHSC-PC              1:17.54         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hyde, Hayes P             12 SCRA-PC              2:28.18    2:19.55   10  
  2 Bispo, Karleg D           12 SOSS-PC              2:28.21    2:24.78    8  
  3 Gong, Danielle M          12 DACA-PC              2:40.79    2:35.18    7  
  4 Hunt, Emma A              11 BAMP-PC              3:00.45    2:37.72    6  
  5 Dimagmaliw, Christine T   12 DCD-PC               2:42.32    2:38.17    5  
  6 Cheng, Elsa               11 DACA-PC              2:42.99    2:44.05    4  
  7 Dean, Jennifer N          12 OAQ-PC               2:49.40    2:48.30    2.5
  7 Micotti, Kristina M       12 SVAA-PC              3:01.86    2:48.30    2.5
  9 Basilio, Nadia            12 SCSC-PC              2:52.88    2:49.31    1  
 10 Cutler, Gabby W           12 NBA-PC               3:01.52    2:51.69  
 11 Windgassen, Taylor L      11 SVAA-PC              3:02.64    2:52.09  
 12 Coetsee, Ciki C           12 SVAA-PC              3:02.86    2:52.34  
 13 Poon, Jessica W W         12 MHSC-PC              2:53.70    2:55.47  
 14 Shapero, Sara M M         12 MHSC-PC              2:58.11    2:56.15  
 15 Safir, Sarah K            12 ALMA-PC              2:56.89    2:58.53  
 16 Wells, Alex J             12 SVAA-PC              3:02.89    2:59.63  
 17 Cutler, Lauren T          12 SVAA-PC              3:02.89    3:04.88  
 18 Look, Mackenzie E         11 WV-PC                3:02.89    3:06.82  
 -- Markwith, Sara J          12 DACA-PC              2:39.17         DQ  
 -- Bispo, Kassy E            11 SOSS-PC              3:00.00         DQ  
 -- Ting, Priscilla G         12 DCD-PC               2:59.15         DQ  
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bispo, Karleg D           12 SOSS-PC              5:04.62    4:46.50   10  
  2 Harper, Shelley A         12 WCAB-PC              5:23.32    5:06.26    8  
  3 Gong, Danielle M          12 DACA-PC              5:04.62    5:07.62    7  
  4 Wei, Stephanie R          11 SCSC-PC              5:12.73    5:07.82    6  
  5 Dimagmaliw, Christine T   12 DCD-PC               5:29.69    5:13.13    5  
  6 Hunt, Emma A              11 BAMP-PC              5:23.68    5:16.25    4  
  7 Basilio, Nadia            12 SCSC-PC              5:13.16    5:18.43    3  
  8 Walitsch, Jamie K         11 OAQ-PC               6:15.01    5:21.80    2  
  9 Bispo, Kassy E            11 SOSS-PC              5:40.00    5:23.66    1  
 10 Castejon, Margaux         12 WV-PC                5:31.90    5:24.52  
 11 Micotti, Kristina M       12 SVAA-PC              5:40.29    5:24.88  
 12 Elgendy, Hagar T          12 SVA-PC               5:50.96    5:25.26  
 13 Dean, Jennifer N          12 OAQ-PC               5:50.35    5:29.52  
 14 Hazdovac, Katie E         12 MBSC-PC              5:50.00    5:30.71  
 15 Loftus-Farren, Yana       12 NBA-PC               5:22.96    5:30.78  
 16 Windgassen, Taylor L      11 SVAA-PC              6:19.50    5:35.01  
 17 Cutler, Gabby W           12 NBA-PC               5:34.61    5:35.32  
 18 Power, Kelsey I           12 OAQ-PC               5:28.57    5:36.45  
 19 Simpson, Cara L           12 SVAA-PC              5:42.40    5:39.56  
 20 Boston, Christina         12 CAB-PC               5:53.03    5:44.32  
 21 Wells, Alex J             12 SVAA-PC              6:19.59    5:45.31  
 22 Frisbie, Allison C        12 DACA-PC              6:01.72    5:50.01  
 23 Colijn, Paige J           12 SVA-PC               5:43.70    5:51.34  
 24 Umeda, Ellen L            12 DACA-PC              5:40.30    5:56.28  
 25 Cutler, Lauren T          12 SVAA-PC              6:19.59    5:58.23  
 26 Smith, Katelyna D         12 SVAA-PC              6:18.43    6:03.45  
 27 Thompson, Sarah J         12 WAVE-PC              6:14.29    6:18.96  
 28 Vucina, Jade B            12 BAMP-PC              6:14.00    6:21.56  
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burton, Sierra L          13 SVA-PC                 25.28      25.31   10  
  2 Shilling, Christina M     14 ALMA-PC                25.66      25.69    8  
  3 Isaacs, Dorothy J         13 WEST-PC                25.67      25.80    7  
  4 Holman, Amanda N          13 WCAB-PC                25.06      26.14    6  
  5 Jordan, Lexie R           13 NBA-PC                 26.08      26.23    5  
  6 Clarke, Emily A           13 SVAA-PC                25.85      26.33    4  
  7 Bellinger, Sally L        13 NBA-PC                 25.33      26.37    3  
  8 Skropeta, Katherine N     13 WCAB-PC                25.58      26.40    2  
  9 Sheppard, J.C. B          14 NBA-PC                 26.07      26.71    1  
 10 Brush, Katie R            14 NBA-PC                 26.81      26.74  
 11 Cisar, Jamie A            13 SCSC-PC                26.95      26.78  
 12 Conrow, Kaley P           14 ALMA-PC                31.56      26.82  
 13 Eckold, Monika B          13 VS-PC                  27.15      27.11  
 14 Coonrad, Robyn A          14 SLUG-PC                26.87      27.19  
 15 Uno, Alyssa A             14 WV-PC                  28.18      27.22  
 16 Smith, April F            13 WCAB-PC                27.50      27.33  
 17 Power, Kyla R             14 OAQ-PC                 26.25      27.52  
 18 Chia, Justine             13 WCAB-PC                28.70      27.64  
 19 Brazelton, Monica J       14 DACA-PC                27.57      27.67  
 20 Miller, Michelle G        13 WCAB-PC                28.29      27.71  
 20 Nguyen, Christine V       14 ALMA-PC                27.00      27.71  
 22 Roach, Erika              13 WCAB-PC                28.34      27.77  
 23 Wei, Jenny                14 LA-PC                  27.34      27.92  
 24 Nollette, Beth L          13 ALMA-PC                28.52      28.04  
 25 Fahmy, Janna M            14 SVA-PC                 28.28      28.06  
 26 Choo, Sarah S             13 WEST-PC                29.29      28.08  
 27 Allard, Chelsea N         13 WCAB-PC                27.54      28.09  
 28 Holme, Sarah J            14 WAVE-PC                28.61      28.30  
 29 Ratzliff, Lisa            13 DACA-PC                28.36      28.44  
 30 Reyda, Caitlin J          13 ALMA-PC                28.76      28.46  
 31 Meyer, Aly L              14 SCSC-PC                28.37      28.51  
 32 Yosaiwana, Carole S       14 WCAB-PC                26.00      28.54  
 33 Shimizu, Yoshiko          14 LA-PC                  28.89      28.67  
 34 Mohr, Alison L            14 SLUG-PC                30.38      28.77  
 35 Ferrara, Marissa R        13 CAB-PC                 30.15      28.81  
 36 Smith, Ariadne G          13 DACA-PC                31.69      28.83  
 37 Hall, Brittany L          13 SCSC-PC                29.57      28.89  
 38 Chu, Lisa P               14 DACA-PC                31.13      28.95  
 39 Sclafani, Emilia A        13 WEST-PC                29.00      28.96  
 40 Lass, Kaitlyn M           13 GGST-PC                29.03      28.99  
 41 Chen, Lucy D              13 ALMA-PC                29.00      29.02  
 42 Blenn, Michelle L         13 SVAA-PC                29.95      29.03  
 43 LaVelle, Alison B         13 OAQ-PC                 30.21      29.14  
 44 Mosby, Paige E            13 VS-PC                  28.93      29.21  
 45 Barton, Ellen E           13 SOSS-PC                29.38      29.23  
 45 Thomas, Emily H           13 WEST-PC                28.53      29.23  
 47 Smith, Sophia R           13 SVAA-PC                28.88      29.30  
 48 Youssef, Lyla A           13 SOVA-PC                29.13      29.35  
 49 Poon, Melissa W W         13 MHSC-PC                29.30      29.47  
 50 Micotti, Kelly A          14 SVAA-PC                29.64      29.53  
 51 Wing, Kelli K             14 SVAA-PC                28.46      29.64  
 52 Samson, Elyssa R          13 SVAA-PC                28.59      29.66  
 53 Chou, Emily J             13 SVAA-PC                30.98      29.81  
 54 Brown, Christina E        13 NBA-PC                 29.10      29.86  
 55 Safir, Jessica L          14 ALMA-PC                29.67      29.96  
 56 Nolet, Courtney A         13 WV-PC                  31.20      29.97  
 57 Peterson, Chelsea A       13 BAMP-PC                30.09      30.23  
 58 Takyu, Michiko L          14 SCSC-PC                30.46      30.24  
 59 Toshima, Sola J           13 DACA-PC                31.69      30.26  
 60 Whitney, Allison N        13 OAQ-PC                 30.79      30.43  
 61 Lorion, Marisa L          13 OAQ-PC                 30.32      30.45  
 62 Anderson, Alexandra L     13 DACA-PC                30.30      30.60  
 63 Zellner, Alexandra G      13 OAQ-PC                 30.69      30.74  
 64 Santos, Jenny             13 SVA-PC                 30.69      30.86  
 65 Ambrosini, Stiel N        13 SVA-PC                 31.61      30.90  
 66 Okholm, Renee             13 DACA-PC                31.69      30.96  
 67 Bergis, Christina G       13 WAVE-PC                30.20      30.99  
 68 Fong, Alllson C           13 SCSC-PC                30.62      31.02  
 69 Atwood, Lisa M            14 DACA-PC                31.69      31.70  
 70 Wang, Rebecca             14 DACA-PC                31.69      32.32  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monsees, Courtney A       13 SCSC-PC              1:59.89    1:55.12   10  
  2 Burton, Sierra L          13 SVA-PC               1:57.57    1:57.21    8  
  3 Rachford, Shannon         14 SVAA-PC              1:58.27    2:00.04    7  
  4 Jordan, Lexie R           13 NBA-PC               2:01.09    2:00.16    6  
  5 Lewis, Kelsey L           13 WCAB-PC              2:02.25    2:02.54    5  
  6 Isaacs, Dorothy J         13 WEST-PC              2:00.44    2:03.48    4  
  7 Bellinger, Sally L        13 NBA-PC               1:59.81    2:03.81    3  
  8 Meyer, Aly L              14 SCSC-PC              2:06.44    2:06.56    2  
  9 Yoshida, Kaylee M         14 WAVE-PC              2:10.12    2:07.57    1  
 10 Mertesdorf, Lauren M      14 CCS-ST               2:08.20    2:08.06  
 11 Holman, Amanda N          13 WCAB-PC              2:11.00    2:08.24  
 12 Eckold, Monika B          13 VS-PC                2:06.68    2:08.54  
 13 Nollette, Beth L          13 ALMA-PC              2:13.47    2:09.85  
 14 Power, Kyla R             14 OAQ-PC               2:04.29    2:10.61  
 15 Miller, Michelle G        13 WCAB-PC              2:18.00    2:10.83  
 16 Bliven, Devin K           14 SOVA-PC              2:15.63    2:10.89  
 17 Uno, Alyssa A             14 WV-PC                2:30.02    2:11.29  
 18 Brush, Katie R            14 NBA-PC               2:13.51    2:11.57  
 19 Shilling, Christina M     14 ALMA-PC              2:04.61    2:11.84  
 20 Chu, Lisa P               14 DACA-PC              2:17.06    2:12.15  
 21 Barton, Ellen E           13 SOSS-PC              2:15.01    2:12.44  
 22 Cisar, Jamie A            13 SCSC-PC              2:16.71    2:12.67  
 23 Curran, Ebey K            14 WCAB-PC              2:13.11    2:13.01  
 24 Miller, Missy L           13 MHSC-PC              2:14.47    2:13.40  
 25 Conrow, Kaley P           14 ALMA-PC              2:08.95    2:13.74  
 26 Skropeta, Katherine N     13 WCAB-PC              2:04.04    2:13.85  
 27 Duffy, Aoife M            13 NBA-PC               2:12.36    2:14.21  
 28 Plunkett, Ryley C         13 SOSS-PC              2:10.80    2:14.24  
 29 Fahmy, Janna M            14 SVA-PC               2:12.75    2:14.57  
 30 Chang, Connie             13 WV-PC                2:10.66    2:15.10  
 31 Smith, Sophia R           13 SVAA-PC              2:14.59    2:15.29  
 32 Smith, April F            13 WCAB-PC              2:12.88    2:15.38  
 33 Allard, Chelsea N         13 WCAB-PC              2:09.56    2:16.21  
 34 Wing, Kelli K             14 SVAA-PC              2:12.94    2:16.33  
 35 Bergis, Christina G       13 WAVE-PC              2:16.23    2:16.69  
 36 Piepenbrink, Alex E       14 WAVE-PC              2:15.56    2:17.02  
 37 Lass, Kaitlyn M           13 GGST-PC              2:15.97    2:17.09  
 38 Kleespies, Kelly A        13 WCAB-PC              2:22.40    2:17.21  
 39 Reyda, Caitlin J          13 ALMA-PC              2:21.84    2:17.72  
 40 Micotti, Kelly A          14 SVAA-PC              2:19.79    2:18.84  
 41 Choo, Sarah S             13 WEST-PC              2:16.00    2:18.96  
 42 Clarke, Emily A           13 SVAA-PC              2:05.00    2:19.39  
 43 Holme, Sarah J            14 WAVE-PC              2:19.66    2:19.44  
 44 Wei, Jenny                14 LA-PC                2:10.44    2:19.96  
 45 Hall, Brittany L          13 SCSC-PC              2:19.27    2:20.44  
 46 Simmons, Rachael A        14 SLUG-PC              2:13.33    2:21.65  
 47 Samson, Elyssa R          13 SVAA-PC              2:26.50    2:21.77  
 48 Poon, Melissa W W         13 MHSC-PC              2:21.66    2:22.48  
 49 Lee, Joyce S              13 ALMA-PC              2:16.99    2:22.58  
 50 Ferrara, Marissa R        13 CAB-PC               2:22.39    2:22.67  
 51 Sclafani, Emilia A        13 WEST-PC              2:25.00    2:23.13  
 52 Ratzliff, Lisa            13 DACA-PC              2:16.06    2:23.25  
 53 Shutt, Robyn L            13 WCAB-PC              2:28.29    2:23.34  
 54 Brazelton, Monica J       14 DACA-PC              2:27.59    2:24.70  
 55 Law, Nicole C             14 DCD-PC               2:12.06    2:26.87  
 56 Santos, Jenny             13 SVA-PC               2:26.64    2:27.41  
 57 Safir, Jessica L          14 ALMA-PC              2:27.05    2:27.52  
 58 Okholm, Renee             13 DACA-PC              2:30.42    2:29.04  
 59 Sherman, Jennifer M       13 SCSC-PC              2:31.81    2:29.26  
 60 Fong, Alllson C           13 SCSC-PC              2:26.67    2:29.48  
 61 Shimizu, Yoshiko          14 LA-PC                2:20.05    2:30.75  
 62 Youssef, Lyla A           13 SOVA-PC              2:26.49    2:32.31  
 63 Whitney, Allison N        13 OAQ-PC               2:27.03    2:33.44  
 64 Atwood, Lisa M            14 DACA-PC              2:28.29    2:44.48  
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monsees, Courtney A       13 SCSC-PC              5:16.56    5:05.64   10  
  2 Rachford, Shannon         14 SVAA-PC              5:13.93    5:10.29    8  
  3 Burton, Sierra L          13 SVA-PC               5:20.69    5:23.28    7  
  4 Jordan, Lexie R           13 NBA-PC               5:36.85    5:26.46    6  
  5 Lewis, Kelsey L           13 WCAB-PC              5:19.40    5:27.48    5  
  6 Bellinger, Sally L        13 NBA-PC               5:31.98    5:35.73    4  
  7 Meyer, Aly L              14 SCSC-PC              5:24.52    5:37.90    3  
  8 Nollette, Beth L          13 ALMA-PC              5:50.86    5:41.42    2  
  9 Barton, Ellen E           13 SOSS-PC              5:49.88    5:44.63    1  
 10 Eckold, Monika B          13 VS-PC                5:30.89    5:45.41  
 11 Chu, Lisa P               14 DACA-PC              6:14.06    5:48.60  
 12 Clarke, Emily A           13 SVAA-PC              6:05.01    5:48.62  
 13 Smith, Sophia R           13 SVAA-PC              6:23.18    5:51.10  
 14 Plunkett, Ryley C         13 SOSS-PC              5:42.58    5:52.22  
 15 Chang, Connie             13 WV-PC                5:54.88    5:55.60  
 16 Fahmy, Janna M            14 SVA-PC               6:06.37    5:56.10  
 17 Lass, Kaitlyn M           13 GGST-PC              6:13.85    5:57.57  
 18 Conrow, Kaley P           14 ALMA-PC              5:58.28    5:58.33  
 19 Brush, Katie R            14 NBA-PC               6:05.31    5:58.36  
 20 Ratzliff, Lisa            13 DACA-PC              6:02.07    5:59.37  
 21 Duffy, Aoife M            13 NBA-PC               5:52.36    5:59.79  
 22 Bergis, Christina G       13 WAVE-PC              5:53.15    6:00.07  
 23 Holme, Sarah J            14 WAVE-PC              6:02.37    6:00.33  
 24 Kleespies, Kelly A        13 WCAB-PC              6:20.84    6:00.66  
 25 Piepenbrink, Alex E       14 WAVE-PC              6:06.88    6:01.06  
 26 Lung, Nicole P            13 NBA-PC               6:06.99    6:01.57  
 27 Micotti, Kelly A          14 SVAA-PC              6:00.29    6:01.78  
 28 Curran, Ebey K            14 WCAB-PC              5:58.70    6:02.37  
 29 Wei, Jenny                14 LA-PC                6:01.03    6:07.74  
 30 Peterson, Chelsea A       13 BAMP-PC              5:55.42    6:08.31  
 31 Kelley, Jamilyn D         13 DACA-PC              6:05.12    6:11.01  
 32 Samson, Elyssa R          13 SVAA-PC              6:29.09    6:16.52  
 33 Ferrara, Marissa R        13 CAB-PC               6:29.25    6:17.38  
 34 Lee, Joyce S              13 ALMA-PC              6:25.00    6:29.16  
 35 Toshima, Sola J           13 DACA-PC              6:28.00    6:30.51  
 36 Wilk, Joanna L            13 FAST-PC              6:12.23    6:34.47  
 37 Brazelton, Monica J       14 DACA-PC              6:28.48    6:36.76  
 38 Okholm, Renee             13 DACA-PC              6:50.05    6:45.94  
 -- Atwood, Lisa M            14 DACA-PC              6:30.89         DQ  
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rachford, Shannon         14 SVAA-PC             18:05.64   18:02.01   10  
  2 Roach, Erika              13 WCAB-PC             22:22.39   19:10.34    8  
  3 Nollette, Beth L          13 ALMA-PC             20:35.25   19:54.81    7  
  4 Conrow, Kaley P           14 ALMA-PC             20:38.01   20:15.37    6  
  5 Lass, Kaitlyn M           13 GGST-PC             22:22.29   20:22.34    5  
  6 Smith, Sophia R           13 SVAA-PC             21:30.01   20:37.59    4  
  7 Micotti, Kelly A          14 SVAA-PC             22:22.29   20:52.71    3  
  8 Peterson, Chelsea A       13 BAMP-PC             21:42.30   20:58.31    2  
  9 Simmons, Rachael A        14 SLUG-PC             21:58.28   21:02.22    1  
 10 Clarke, Emily A           13 SVAA-PC             21:16.20   21:23.42  
 11 Samson, Elyssa R          13 SVAA-PC             20:22.29   21:23.71  
 12 Ratzliff, Lisa            13 DACA-PC             22:22.00   21:33.95  
 13 Wei, Jenny                14 LA-PC               21:58.89   21:41.44  
 14 Brown, Christina E        13 NBA-PC              22:15.37   21:55.16  
 15 Anderson, Alexandra L     13 DACA-PC             22:20.11   22:06.65  
 16 Atwood, Lisa M            14 DACA-PC             22:22.29   24:48.81  
 -- Kelley, Jamilyn D         13 DACA-PC             22:00.15         NS  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordan, Lexie R           13 NBA-PC               1:01.31    1:02.33   10  
  2 Yoshida, Kaylee M         14 WAVE-PC              1:02.79    1:02.85    8  
  3 Holman, Amanda N          13 WCAB-PC              1:03.09    1:06.13    7  
  4 Lewis, Kelsey L           13 WCAB-PC              1:08.50    1:08.13    6  
  5 Conrow, Kaley P           14 ALMA-PC              1:08.37    1:08.68    5  
  6 Bellinger, Sally L        13 NBA-PC               1:04.06    1:09.39    4  
  7 Nollette, Beth L          13 ALMA-PC              1:13.75    1:10.25    3  
  8 Rachford, Shannon         14 SVAA-PC              1:08.39    1:10.67    2  
  9 Sheppard, J.C. B          14 NBA-PC               1:10.83    1:10.97    1  
 10 Kelley, Jamilyn D         13 DACA-PC              1:08.76    1:11.02  
 11 Holme, Sarah J            14 WAVE-PC              1:10.72    1:11.34  
 12 Miller, Missy L           13 MHSC-PC              1:09.91    1:11.35  
 13 Eckold, Monika B          13 VS-PC                1:10.14    1:11.46  
 14 Power, Kyla R             14 OAQ-PC               1:06.40    1:11.53  
 15 Nguyen, Christine V       14 ALMA-PC              1:12.10    1:12.04  
 16 Meyer, Aly L              14 SCSC-PC              1:13.43    1:12.20  
 17 Clarke, Emily A           13 SVAA-PC              1:09.16    1:12.27  
 18 Uno, Alyssa A             14 WV-PC                1:15.30    1:12.28  
 19 Youssef, Lyla A           13 SOVA-PC              1:12.48    1:12.37  
 20 Brazelton, Monica J       14 DACA-PC              1:11.16    1:12.42  
 21 Chen, Lucy D              13 ALMA-PC              1:13.16    1:13.11  
 22 Gonzalas, Cailee R        13 MBSC-PC              1:16.39    1:13.13  
 23 Chia, Justine             13 WCAB-PC              1:13.69    1:13.80  
 24 Okholm, Renee             13 DACA-PC              1:14.72    1:13.82  
 25 Lass, Kaitlyn M           13 GGST-PC              1:14.98    1:14.11  
 26 Ferrara, Marissa R        13 CAB-PC               1:14.39    1:14.18  
 27 Cisar, Jamie A            13 SCSC-PC              1:14.70    1:14.19  
 28 Reyda, Caitlin J          13 ALMA-PC              1:17.32    1:14.48  
 29 Smith, April F            13 WCAB-PC              1:12.08    1:14.50  
 30 Choo, Sarah S             13 WEST-PC              1:15.00    1:14.52  
 31 Simmons, Rachael A        14 SLUG-PC              1:13.41    1:14.58  
 32 Brush, Katie R            14 NBA-PC               1:15.02    1:15.33  
 33 Smith, Sophia R           13 SVAA-PC              1:14.64    1:15.34  
 34 Coonrad, Robyn A          14 SLUG-PC              1:15.50    1:15.48  
 35 Poon, Melissa W W         13 MHSC-PC              1:13.00    1:15.55  
 36 Chou, Emily J             13 SVAA-PC              1:19.24    1:15.85  
 37 Barton, Ellen E           13 SOSS-PC              1:13.86    1:15.92  
 38 LaVelle, Alison B         13 OAQ-PC               1:18.89    1:16.70  
 39 Shimizu, Yoshiko          14 LA-PC                1:16.07    1:17.17  
 40 Fong, Alllson C           13 SCSC-PC              1:18.77    1:17.97  
 41 Micotti, Kelly A          14 SVAA-PC              1:19.29    1:18.48  
 42 Wing, Kelli K             14 SVAA-PC              1:13.41    1:18.68  
 43 Brown, Christina E        13 NBA-PC               1:17.46    1:18.71  
 44 Fahmy, Janna M            14 SVA-PC               1:18.20    1:19.04  
 45 Kleespies, Kelly A        13 WCAB-PC              1:19.21    1:19.63  
 46 Santos, Jenny             13 SVA-PC               1:17.83    1:19.91  
 47 Whitney, Allison N        13 OAQ-PC               1:17.94    1:19.94  
 48 Anderson, Alexandra L     13 DACA-PC              1:18.39    1:20.22  
 49 Sclafani, Emilia A        13 WEST-PC              1:18.00    1:22.56  
 50 Thomas, Emily H           13 WEST-PC              1:19.00    1:22.83  
 51 Atwood, Lisa M            14 DACA-PC              1:19.89    1:27.79  
 -- Skropeta, Katherine N     13 WCAB-PC              1:08.84         DQ  
 -- Allard, Chelsea N         13 WCAB-PC              1:13.63         DQ  
 -- Mosby, Paige E            13 VS-PC                1:22.11         NS  
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordan, Lexie R           13 NBA-PC               2:14.91    2:12.98   10  
  2 Yoshida, Kaylee M         14 WAVE-PC              2:17.91    2:14.74    8  
  3 Mertesdorf, Lauren M      14 CCS-ST               2:10.17    2:15.97    7  
  4 Holman, Amanda N          13 WCAB-PC              2:22.10    2:22.94    6  
  5 Conrow, Kaley P           14 ALMA-PC              2:27.23    2:24.82    5  
  6 Bellinger, Sally L        13 NBA-PC               2:19.12    2:25.77    4  
  7 Rachford, Shannon         14 SVAA-PC              2:28.28    2:26.07    3  
  8 Power, Kyla R             14 OAQ-PC               2:22.67    2:27.23    2  
  9 Kelley, Jamilyn D         13 DACA-PC              2:25.41    2:27.59    1  
 10 Skropeta, Katherine N     13 WCAB-PC              2:32.07    2:27.86  
 11 Eckold, Monika B          13 VS-PC                2:28.29    2:27.92  
 12 Nollette, Beth L          13 ALMA-PC              2:38.07    2:28.49  
 13 Plunkett, Ryley C         13 SOSS-PC              2:21.46    2:29.18  
 14 Chang, Connie             13 WV-PC                2:38.00    2:30.81  
 15 Miller, Michelle G        13 WCAB-PC              2:45.00    2:31.73  
 16 Wei, Jenny                14 LA-PC                2:30.05    2:31.86  
 17 Law, Nicole C             14 DCD-PC               2:23.77    2:32.88  
 18 Lee, Joyce S              13 ALMA-PC              2:36.99    2:33.25  
 19 Curran, Ebey K            14 WCAB-PC              1:11.70    2:33.58  
 20 Miller, Missy L           13 MHSC-PC              2:35.38    2:34.06  
 21 Lass, Kaitlyn M           13 GGST-PC              2:36.43    2:34.23  
 22 Holme, Sarah J            14 WAVE-PC              2:29.99    2:34.73  
 23 Smith, April F            13 WCAB-PC              2:34.21    2:35.12  
 24 Uno, Alyssa A             14 WV-PC                1:14.05    2:35.27  
 25 Piepenbrink, Alex E       14 WAVE-PC              2:33.90    2:35.68  
 26 Barton, Ellen E           13 SOSS-PC              2:46.74    2:36.56  
 27 Ferrara, Marissa R        13 CAB-PC               2:43.47    2:37.61  
 28 Smith, Sophia R           13 SVAA-PC              2:40.23    2:38.36  
 29 Chu, Lisa P               14 DACA-PC              2:38.00    2:38.45  
 30 Simmons, Rachael A        14 SLUG-PC              2:37.50    2:38.99  
 31 Poon, Melissa W W         13 MHSC-PC              2:36.50    2:39.49  
 32 Cisar, Jamie A            13 SCSC-PC              2:37.78    2:39.65  
 33 Brazelton, Monica J       14 DACA-PC              2:37.93    2:40.30  
 34 Youssef, Lyla A           13 SOVA-PC              2:38.45    2:40.56  
 35 Peterson, Chelsea A       13 BAMP-PC              2:39.94    2:41.10  
 36 Clarke, Emily A           13 SVAA-PC              2:49.00    2:41.36  
 37 Reyda, Caitlin J          13 ALMA-PC              2:45.35    2:41.54  
 38 Wilk, Joanna L            13 FAST-PC              2:44.68    2:41.86  
 39 Allard, Chelsea N         13 WCAB-PC              2:49.07    2:42.10  
 40 Okholm, Renee             13 DACA-PC              2:49.01    2:42.18  
 41 Micotti, Kelly A          14 SVAA-PC              2:39.09    2:42.75  
 42 Sherman, Jennifer M       13 SCSC-PC              2:46.44    2:43.82  
 43 Shimizu, Yoshiko          14 LA-PC                2:44.95    2:45.09  
 44 Samson, Elyssa R          13 SVAA-PC              2:49.00    2:46.47  
 45 Whitney, Allison N        13 OAQ-PC               2:48.17    2:48.48  
 46 Lorion, Marisa L          13 OAQ-PC               2:48.57    2:52.65  
 47 Atwood, Lisa M            14 DACA-PC              2:49.06    3:06.87  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allard, Chelsea N         13 WCAB-PC              1:07.42    1:08.24   10  
  2 Isaacs, Dorothy J         13 WEST-PC              1:09.63    1:10.33    8  
  3 Lewis, Kelsey L           13 WCAB-PC              1:09.92    1:11.44    7  
  4 Brush, Katie R            14 NBA-PC               1:10.93    1:11.86    6  
  5 Skropeta, Katherine N     13 WCAB-PC              1:12.80    1:12.74    5  
  6 Burton, Sierra L          13 SVA-PC               1:13.68    1:12.92    4  
  7 Monsees, Courtney A       13 SCSC-PC              1:12.62    1:12.99    3  
  8 Chia, Justine             13 WCAB-PC              1:15.67    1:14.12    2  
  9 Mertesdorf, Lauren M      14 CCS-ST               1:13.04    1:14.75    1  
 10 Chu, Lisa P               14 DACA-PC              1:14.80    1:15.37  
 11 Bellinger, Sally L        13 NBA-PC               1:13.13    1:16.04  
 12 Jordan, Lexie R           13 NBA-PC               1:18.65    1:17.57  
 13 Miller, Missy L           13 MHSC-PC              1:16.60    1:18.06  
 14 Gonzalas, Cailee R        13 MBSC-PC              1:19.27    1:18.89  
 15 Wei, Jenny                14 LA-PC                1:16.17    1:18.94  
 16 Mosby, Paige E            13 VS-PC                1:14.48    1:19.04  
 16 Rachford, Shannon         14 SVAA-PC              1:17.51    1:19.04  
 18 Shilling, Christina M     14 ALMA-PC              1:13.24    1:19.59  
 19 Shimizu, Yoshiko          14 LA-PC                1:15.59    1:19.88  
 20 Bliven, Devin K           14 SOVA-PC              1:19.54    1:20.05  
 21 Kleespies, Kelly A        13 WCAB-PC              1:25.26    1:20.19  
 22 Bergis, Christina G       13 WAVE-PC              1:19.41    1:21.00  
 23 Power, Kyla R             14 OAQ-PC               1:21.94    1:21.33  
 24 Chen, Lucy D              13 ALMA-PC              1:22.20    1:21.83  
 25 Coonrad, Robyn A          14 SLUG-PC              1:20.72    1:22.70  
 26 Wing, Kelli K             14 SVAA-PC              1:17.65    1:22.81  
 27 Takyu, Michiko L          14 SCSC-PC              1:22.51    1:22.86  
 28 Nollette, Beth L          13 ALMA-PC              1:20.91    1:22.93  
 29 Smith, Ariadne G          13 DACA-PC              1:29.89    1:23.01  
 30 Cisar, Jamie A            13 SCSC-PC              1:25.30    1:23.22  
 31 Reyda, Caitlin J          13 ALMA-PC              1:22.10    1:23.29  
 32 Conrow, Kaley P           14 ALMA-PC              1:21.21    1:23.30  
 33 Brazelton, Monica J       14 DACA-PC              1:24.86    1:23.64  
 34 Eckold, Monika B          13 VS-PC                1:23.14    1:24.07  
 35 Tritch, Allison L         13 SVAA-PC              1:26.23    1:24.54  
 36 Fong, Alllson C           13 SCSC-PC              1:25.30    1:24.77  
 37 Fahmy, Janna M            14 SVA-PC               1:25.01    1:24.97  
 38 Holme, Sarah J            14 WAVE-PC              1:29.89    1:25.98  
 39 Toshima, Sola J           13 DACA-PC              1:29.89    1:26.26  
 40 Choo, Sarah S             13 WEST-PC              1:27.00    1:26.50  
 41 Poon, Melissa W W         13 MHSC-PC              1:25.45    1:26.53  
 42 Wang, Rebecca             14 DACA-PC              1:29.89    1:27.00  
 43 Zellner, Alexandra G      13 OAQ-PC               1:27.98    1:27.31  
 44 Santos, Jenny             13 SVA-PC               1:27.65    1:27.57  
 45 Barton, Ellen E           13 SOSS-PC              1:25.71    1:27.97  
 46 Chou, Emily J             13 SVAA-PC              1:29.81    1:28.45  
 47 Blenn, Michelle L         13 SVAA-PC              1:25.13    1:28.50  
 48 Brown, Christina E        13 NBA-PC               1:29.60    1:28.83  
 49 Miller, Michelle G        13 WCAB-PC              1:28.30    1:29.44  
 50 Smith, Sophia R           13 SVAA-PC              1:28.97    1:29.52  
 51 Micotti, Kelly A          14 SVAA-PC              1:27.92    1:30.15  
 52 Thomas, Emily H           13 WEST-PC              1:26.50    1:31.43  
 53 Sclafani, Emilia A        13 WEST-PC              1:25.00    1:32.39  
 53 Nolet, Courtney A         13 WV-PC                1:27.86    1:32.39  
 55 Atwood, Lisa M            14 DACA-PC              1:29.89    1:33.68  
 56 Smith, April F            13 WCAB-PC              1:14.01    1:38.00  
 -- Mohr, Alison L            14 SLUG-PC              1:27.55         NS  
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis, Kelsey L           13 WCAB-PC              2:29.95    2:32.33   10  
  2 Isaacs, Dorothy J         13 WEST-PC              2:34.96    2:35.38    8  
  3 Burton, Sierra L          13 SVA-PC               2:36.02    2:37.30    7  
  4 Brush, Katie R            14 NBA-PC               2:37.46    2:37.55    6  
  5 Chu, Lisa P               14 DACA-PC              2:33.00    2:37.60    5  
  6 Bellinger, Sally L        13 NBA-PC               2:36.10    2:37.68    4  
  7 Mertesdorf, Lauren M      14 CCS-ST               2:28.51    2:38.56    3  
  8 Smith, April F            13 WCAB-PC              2:44.36    2:41.92    2  
  9 Allard, Chelsea N         13 WCAB-PC              2:33.44    2:42.42    1  
 10 Wilk, Joanna L            13 FAST-PC              2:47.29    2:42.72  
 11 Curran, Ebey K            14 WCAB-PC              2:44.00    2:43.13  
 12 Kleespies, Kelly A        13 WCAB-PC              2:44.74    2:46.09  
 13 Bergis, Christina G       13 WAVE-PC              2:47.41    2:46.18  
 14 Mosby, Paige E            13 VS-PC                2:54.38    2:46.55  
 15 Jordan, Lexie R           13 NBA-PC               2:53.85    2:49.01  
 16 Power, Kyla R             14 OAQ-PC               2:59.69    2:51.10  
 17 Miller, Missy L           13 MHSC-PC              2:46.19    2:51.20  
 18 Rachford, Shannon         14 SVAA-PC              2:47.93    2:51.29  
 19 Duffy, Aoife M            13 NBA-PC               2:55.03    2:51.42  
 20 Wing, Kelli K             14 SVAA-PC              2:46.75    2:51.88  
 21 Nollette, Beth L          13 ALMA-PC              2:54.57    2:53.09  
 22 Shimizu, Yoshiko          14 LA-PC                2:50.10    2:53.44  
 23 Tritch, Allison L         13 SVAA-PC              3:05.61    2:56.05  
 24 Eckold, Monika B          13 VS-PC                3:02.21    2:57.39  
 25 Toshima, Sola J           13 DACA-PC              3:14.41    2:57.60  
 26 Chang, Connie             13 WV-PC                2:58.00    2:59.54  
 27 Poon, Melissa W W         13 MHSC-PC              3:05.79    3:00.00  
 28 Fong, Alllson C           13 SCSC-PC              3:00.99    3:00.70  
 29 Santos, Jenny             13 SVA-PC               3:07.59    3:06.25  
 30 Plunkett, Ryley C         13 SOSS-PC              2:58.71    3:07.92  
 31 Micotti, Kelly A          14 SVAA-PC              3:05.46    3:10.60  
 32 Clarke, Emily A           13 SVAA-PC              3:15.40    3:11.92  
 33 Barton, Ellen E           13 SOSS-PC              3:10.04    3:13.04  
 -- Blenn, Michelle L         13 SVAA-PC              3:01.20         DQ  
 -- Atwood, Lisa M            14 DACA-PC              3:17.69         NS  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mertesdorf, Lauren M      14 CCS-ST               1:02.09    1:01.61   10  
  2 Yoshida, Kaylee M         14 WAVE-PC              1:01.47    1:02.20    8  
  3 Sheppard, J.C. B          14 NBA-PC               1:00.81    1:03.30    7  
  4 Jordan, Lexie R           13 NBA-PC               1:03.96    1:03.37    6  
  5 Burton, Sierra L          13 SVA-PC               1:04.63    1:04.16    5  
  6 Miller, Michelle G        13 WCAB-PC              1:05.32    1:04.34    4  
  7 Lewis, Kelsey L           13 WCAB-PC              1:03.73    1:04.74    3  
  8 Bliven, Devin K           14 SOVA-PC              1:04.35    1:05.18    2  
  9 Monsees, Courtney A       13 SCSC-PC              1:02.80    1:05.52    1  
 10 Eckold, Monika B          13 VS-PC                1:05.72    1:05.72  
 11 Allard, Chelsea N         13 WCAB-PC              1:09.72    1:06.28  
 12 Rachford, Shannon         14 SVAA-PC              1:02.27    1:06.54  
 13 Holman, Amanda N          13 WCAB-PC              1:03.50    1:06.57  
 14 Meyer, Aly L              14 SCSC-PC              1:06.22    1:06.77  
 15 Power, Kyla R             14 OAQ-PC               1:03.31    1:08.11  
 16 Cisar, Jamie A            13 SCSC-PC              1:08.90    1:08.24  
 17 Uno, Alyssa A             14 WV-PC                1:09.53    1:08.82  
 18 Wing, Kelli K             14 SVAA-PC              1:07.28    1:09.01  
 19 Lass, Kaitlyn M           13 GGST-PC              1:08.72    1:09.48  
 20 Miller, Missy L           13 MHSC-PC              1:07.43    1:10.17  
 21 Santos, Jenny             13 SVA-PC               1:10.24    1:10.88  
 22 Yosaiwana, Carole S       14 WCAB-PC              1:03.00    1:11.49  
 23 Brush, Katie R            14 NBA-PC               1:10.47    1:11.92  
 24 Takyu, Michiko L          14 SCSC-PC              1:13.48    1:12.30  
 25 Kleespies, Kelly A        13 WCAB-PC              1:15.94    1:12.50  
 26 Kelley, Jamilyn D         13 DACA-PC              1:09.69    1:13.07  
 27 Fong, Alllson C           13 SCSC-PC              1:13.73    1:13.95  
 28 Mohr, Alison L            14 SLUG-PC              1:17.59    1:14.14  
 29 Gonzalas, Cailee R        13 MBSC-PC              1:12.95    1:15.12  
 30 Ferrara, Marissa R        13 CAB-PC               1:16.20    1:15.23  
 31 Smith, Sophia R           13 SVAA-PC              1:13.84    1:15.34  
 32 Chia, Justine             13 WCAB-PC              1:14.54    1:15.37  
 33 Choo, Sarah S             13 WEST-PC              1:10.31    1:15.48  
 34 Nollette, Beth L          13 ALMA-PC              1:17.35    1:15.85  
 35 Poon, Melissa W W         13 MHSC-PC              1:17.59    1:15.89  
 36 Barton, Ellen E           13 SOSS-PC              1:15.94    1:15.90  
 37 Ratzliff, Lisa            13 DACA-PC              1:13.55    1:16.21  
 38 Blenn, Michelle L         13 SVAA-PC              1:17.45    1:17.23  
 39 Sclafani, Emilia A        13 WEST-PC              1:14.00    1:17.26  
 40 Chou, Emily J             13 SVAA-PC              1:17.55    1:17.50  
 41 LaVelle, Alison B         13 OAQ-PC               1:14.67    1:17.72  
 42 Okholm, Renee             13 DACA-PC              1:16.50    1:17.95  
 43 Clarke, Emily A           13 SVAA-PC              1:19.00    1:18.59  
 44 Micotti, Kelly A          14 SVAA-PC              1:16.84    1:20.44  
 45 Smith, April F            13 WCAB-PC              1:16.95    1:20.60  
 46 Wang, Rebecca             14 DACA-PC              1:17.59    1:23.10  
 47 Youssef, Lyla A           13 SOVA-PC              1:15.31    1:25.41  
 48 Chen, Lucy D              13 ALMA-PC              1:17.28    1:36.67  
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monsees, Courtney A       13 SCSC-PC              2:16.76    2:16.47   10  
  2 Rachford, Shannon         14 SVAA-PC              2:16.46    2:18.08    8  
  3 Yoshida, Kaylee M         14 WAVE-PC              2:16.96    2:18.25    7  
  4 Meyer, Aly L              14 SCSC-PC              2:16.65    2:20.76    6  
  5 Lewis, Kelsey L           13 WCAB-PC              2:32.29    2:21.10    5  
  6 Miller, Michelle G        13 WCAB-PC              2:43.00    2:24.73    4  
  7 Bliven, Devin K           14 SOVA-PC              2:25.60    2:26.57    3  
  8 Burton, Sierra L          13 SVA-PC               2:25.62    2:28.10    2  
  9 Holman, Amanda N          13 WCAB-PC              2:36.50    2:30.73    1  
 10 Eckold, Monika B          13 VS-PC                2:45.00    2:33.41  
 11 Uno, Alyssa A             14 WV-PC                2:28.47    2:34.23  
 12 Lass, Kaitlyn M           13 GGST-PC              2:37.16    2:36.24  
 13 Wing, Kelli K             14 SVAA-PC              2:42.23    2:36.61  
 14 Allard, Chelsea N         13 WCAB-PC              2:39.77    2:37.09  
 15 Chang, Connie             13 WV-PC                2:37.18    2:38.24  
 16 Power, Kyla R             14 OAQ-PC               2:32.30    2:39.58  
 17 Cisar, Jamie A            13 SCSC-PC              2:40.63    2:40.44  
 18 Chu, Lisa P               14 DACA-PC              2:53.88    2:41.21  
 19 Santos, Jenny             13 SVA-PC               2:42.08    2:42.99  
 20 Kelley, Jamilyn D         13 DACA-PC              2:41.77    2:44.46  
 21 Reyda, Caitlin J          13 ALMA-PC              2:46.47    2:50.55  
 22 Ratzliff, Lisa            13 DACA-PC              2:53.00    2:53.28  
 23 Barton, Ellen E           13 SOSS-PC              3:02.34    2:54.24  
 24 Conrow, Kaley P           14 ALMA-PC              2:46.81    2:55.01  
 25 Okholm, Renee             13 DACA-PC              2:52.72    2:55.58  
 26 Ferrara, Marissa R        13 CAB-PC               2:52.85    2:55.60  
 27 Blenn, Michelle L         13 SVAA-PC              2:53.45    3:00.23  
 -- Lee, Joyce S              13 ALMA-PC              2:53.00         DQ  
 -- Clarke, Emily A           13 SVAA-PC              2:50.08         NS  
 -- Carapinha, Christina A    13 WEST-PC              2:45.88         NS  
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monsees, Courtney A       13 SCSC-PC              4:40.73    4:40.31   10  
  2 Lewis, Kelsey L           13 WCAB-PC              4:51.37    4:46.54    8  
  3 Rachford, Shannon         14 SVAA-PC              4:55.34    4:51.56    7  
  4 Burton, Sierra L          13 SVA-PC               4:56.19    4:52.33    6  
  5 Yoshida, Kaylee M         14 WAVE-PC              4:58.98    4:54.49    5  
  6 Mertesdorf, Lauren M      14 CCS-ST               4:40.48    4:57.45    4  
  7 Isaacs, Dorothy J         13 WEST-PC              5:15.19    5:00.92    3  
  8 Bliven, Devin K           14 SOVA-PC              5:23.94    5:09.16    2  
  9 Roach, Erika              13 WCAB-PC              5:29.45    5:10.18    1  
 10 Power, Kyla R             14 OAQ-PC               5:02.06    5:10.97  
 11 Eckold, Monika B          13 VS-PC                5:35.89    5:11.90  
 12 Chu, Lisa P               14 DACA-PC              5:20.26    5:13.54  
 13 Yosaiwana, Carole S       14 WCAB-PC              4:50.00    5:13.59  
 14 Kelley, Jamilyn D         13 DACA-PC              5:15.02    5:15.23  
 15 Bergis, Christina G       13 WAVE-PC              5:57.12    5:22.13  
 16 Kleespies, Kelly A        13 WCAB-PC              5:52.04    5:26.51  
 17 Barton, Ellen E           13 SOSS-PC              5:39.70    5:26.78  
 18 Ratzliff, Lisa            13 DACA-PC              5:28.53    5:33.18  
 19 Chia, Justine             13 WCAB-PC              5:40.62    5:33.38  
 20 Shimizu, Yoshiko          14 LA-PC                5:27.32    5:34.14  
 21 Simmons, Rachael A        14 SLUG-PC              5:39.00    5:38.66  
 22 Peterson, Chelsea A       13 BAMP-PC              5:45.31    5:40.78  
 23 Blenn, Michelle L         13 SVAA-PC              5:59.00    5:42.69  
 24 Toshima, Sola J           13 DACA-PC              5:42.81    5:44.64  
 25 Smith, Ariadne G          13 DACA-PC              5:59.09    5:47.55  
 26 Samson, Elyssa R          13 SVAA-PC              5:59.05    5:53.75  
 27 Clarke, Emily A           13 SVAA-PC              5:59.09    6:07.34  
 -- Anderson, Alexandra L     13 DACA-PC              5:00.00         DQ  
 -- Bellinger, Sally L        13 NBA-PC               5:02.39         DQ  
 
Girls 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mooney, Kelly L           15 WCAB-PC                25.22      25.74   10  
  2 Bradford, Jackie A        16 SVAA-PC                24.87      25.78    8  
  3 Oreglia, Julie M          15 WAVE-PC                25.96      25.81    7  
  4 Sih, Juliana S            15 GGST-PC                27.09      26.55    6  
  5 Navala, Jennifer O        16 SVAA-PC                26.21      26.75    5  
  6 Full, Mary C              15 WCAB-PC                26.09      26.79    4  
  7 Harper, Kirsten A         15 WCAB-PC                26.02      27.00    3  
  8 McGowan, Christina A      15 WCAB-PC                26.80      27.10    2  
  9 Suchomel, Susan D D       16 MHSC-PC                26.61      27.24    1  
 10 Kish, Shanna B            15 OAQ-PC                 26.43      27.34  
 11 Shakeri, Yasaman N        15 SCSC-PC                27.12      27.37  
 12 Lass, Stacey N            16 GGST-PC                27.63      27.48  
 13 Picardal, Nicole A        15 DCD-PC                 28.08      28.16  
 14 Armstrong, Casey C        15 SOVA-PC                28.43      28.23  
 15 Tham, Deanna Z            15 LA-PC                  28.23      28.25  
 16 Dehaan, Sarah M           16 WAVE-PC                29.14      28.41  
 17 Gustafson, Elise D        15 DACA-PC                28.94      28.49  
 18 Chisholm, Annie H         16 NBA-PC                 27.62      28.66  
 19 Gracia, Kristeen L        15 SVA-PC                 29.82      28.93  
 20 Tapiz, Megan A            15 CAB-PC                 29.06      29.03  
 21 WU, Carolyn               15 LA-PC                  29.38      29.12  
 22 Clark, Sarah H            15 LA-PC                  30.05      29.53  
 23 Zee, Margaret E           15 WCAB-PC                29.20      30.08  
 24 Oneto, Meagan B           16 CAB-PC                 30.13      30.15  
 25 Chao, Jessica J           16 LA-PC                  30.62      30.26  
 26 Vining, Tess C            16 CAB-PC                 30.10      31.22  
 
Girls 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oreglia, Julie M          15 WAVE-PC              2:00.85    1:59.72   10  
  2 Mooney, Kelly L           15 WCAB-PC              1:58.55    1:59.76    8  
  3 Navala, Jennifer O        16 SVAA-PC              2:05.56    2:01.33    7  
  4 Bradford, Jackie A        16 SVAA-PC              1:59.17    2:02.95    6  
  5 Cho, China L              16 SVA-PC               2:07.20    2:03.87    5  
  6 McGowan, Christina A      15 WCAB-PC              1:59.00    2:04.31    4  
  7 Harper, Kirsten A         15 WCAB-PC              1:59.58    2:04.63    3  
  8 Douglas, Jessica          15 DACA-PC              2:09.11    2:04.91    2  
  9 Del Rio, Michelle R       16 ALMA-PC              2:00.89    2:06.56    1  
 10 Molzon, Elizabeth S       16 WV-PC                2:04.80    2:08.49  
 11 Lass, Stacey N            16 GGST-PC              2:07.05    2:08.65  
 12 Full, Mary C              15 WCAB-PC              2:04.87    2:09.20  
 13 Kish, Shanna B            15 OAQ-PC               2:03.63    2:09.63  
 14 Armstrong, Casey C        15 SOVA-PC              2:11.81    2:09.93  
 15 Eitzen, Klair             16 WAVE-PC              2:10.01    2:10.54  
 16 Elgendy, Sarah T          16 SVA-PC               2:07.81    2:12.82  
 17 Scoggins, Amanda J        15 WAVE-PC              2:13.85    2:13.42  
 18 Suchomel, Susan D D       16 MHSC-PC              2:08.27    2:13.46  
 19 Shakeri, Yasaman N        15 SCSC-PC              2:13.28    2:14.98  
 20 Smith, Helen L            16 SVAA-PC              2:13.19    2:15.19  
 21 Gustafson, Elise D        15 DACA-PC              2:24.81    2:17.13  
 22 Tapiz, Megan A            15 CAB-PC               2:17.72    2:19.08  
 23 Tham, Deanna Z            15 LA-PC                2:18.54    2:19.79  
 24 Look, Ashley M            15 WV-PC                2:08.61    2:20.01  
 25 Dehaan, Sarah M           16 WAVE-PC              2:24.20    2:23.36  
 26 Chisholm, Annie H         16 NBA-PC               2:16.50    2:23.97  
 27 Picardal, Nicole A        15 DCD-PC               2:17.65    2:24.25  
 28 Wrangell, Kati S          15 SLUG-PC              2:26.39    2:26.73  
 29 Rubali, Kali J            15 SLUG-PC              2:26.39    2:27.07  
 30 Oneto, Meagan B           16 CAB-PC               2:20.00    2:29.90  
 31 Aldereth, Jennifer N      15 SVAA-PC              2:25.34    2:30.46  
 
Girls 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oreglia, Julie M          15 WAVE-PC              5:17.80    5:21.44   10  
  2 Mooney, Kelly L           15 WCAB-PC              5:23.00    5:22.31    8  
  3 Bradford, Jackie A        16 SVAA-PC              5:18.63    5:26.41    7  
  4 Navala, Jennifer O        16 SVAA-PC              5:28.02    5:28.43    6  
  5 Harper, Kirsten A         15 WCAB-PC              5:09.62    5:33.99    5  
  6 Douglas, Jessica          15 DACA-PC              5:37.44    5:35.64    4  
  7 Full, Mary C              15 WCAB-PC              5:29.98    5:36.80    3  
  8 Kish, Shanna B            15 OAQ-PC               5:30.34    5:36.83    2  
  9 Lass, Stacey N            16 GGST-PC              5:32.90    5:43.20    1  
 10 Molzon, Elizabeth S       16 WV-PC                5:27.17    5:44.45  
 11 Cho, China L              16 SVA-PC               5:40.20    5:47.20  
 12 Eitzen, Klair             16 WAVE-PC              5:39.66    5:48.76  
 13 Armstrong, Casey C        15 SOVA-PC              5:50.68    5:54.83  
 14 Gustafson, Elise D        15 DACA-PC              6:25.99    6:03.13  
 15 Look, Ashley M            15 WV-PC                5:54.64    6:11.14  
 16 Aldereth, Jennifer N      15 SVAA-PC              5:58.75    6:17.28  
 17 Rubali, Kali J            15 SLUG-PC              6:25.99    6:35.82  
 18 Wrangell, Kati S          15 SLUG-PC              6:25.01    6:43.01  
 
Girls 15-16 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lass, Stacey N            16 GGST-PC             22:34.29   19:05.44   10  
  2 Douglas, Jessica          15 DACA-PC             19:54.49   19:25.18    8  
  3 Molzon, Elizabeth S       16 WV-PC               18:53.16   19:40.47    7  
  4 Eitzen, Klair             16 WAVE-PC             22:30.00   19:56.76    6  
  5 Gustafson, Elise D        15 DACA-PC             22:34.29   20:30.63    5  
  6 Look, Ashley M            15 WV-PC               20:55.50   20:59.09    4  
 -- Harper, Kirsten A         15 WCAB-PC             17:54.88         NS  
 
Girls 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Christina A      15 WCAB-PC              1:04.00    1:03.39   10  
  2 Mooney, Kelly L           15 WCAB-PC              1:02.69    1:03.89    8  
  3 Lass, Stacey N            16 GGST-PC              1:03.52    1:04.11    7  
  4 Oreglia, Julie M          15 WAVE-PC              1:04.60    1:06.14    6  
  5 Navala, Jennifer O        16 SVAA-PC              1:06.53    1:08.16    5  
  6 Bradford, Jackie A        16 SVAA-PC              1:03.81    1:08.23    4  
  7 Smith, Helen L            16 SVAA-PC              1:15.04    1:09.09    3  
  8 Picardal, Nicole A        15 DCD-PC               1:09.28    1:09.40    2  
  9 Suchomel, Susan D D       16 MHSC-PC              1:06.44    1:10.65    1  
 10 Scoggins, Amanda J        15 WAVE-PC              1:08.11    1:11.50  
 11 Full, Mary C              15 WCAB-PC              1:07.80    1:11.56  
 12 Douglas, Jessica          15 DACA-PC              1:10.89    1:11.93  
 13 Kay, Danielle R           16 GGST-PC              1:08.04    1:12.26  
 14 Shakeri, Yasaman N        15 SCSC-PC              1:11.21    1:13.04  
 15 Sih, Juliana S            15 GGST-PC              1:14.69    1:13.12  
 16 Tham, Deanna Z            15 LA-PC                1:12.29    1:13.28  
 17 WU, Carolyn               15 LA-PC                1:12.78    1:13.41  
 18 Kish, Shanna B            15 OAQ-PC               1:13.13    1:13.55  
 19 Tapiz, Megan A            15 CAB-PC               1:12.34    1:14.39  
 20 Gracia, Kristeen L        15 SVA-PC               1:12.84    1:15.70  
 21 Chao, Jessica J           16 LA-PC                1:19.79    1:18.13  
 22 Clark, Sarah H            15 LA-PC                1:18.68    1:19.13  
 23 Vining, Tess C            16 CAB-PC               1:19.44    1:20.70  
 24 Oneto, Meagan B           16 CAB-PC               1:19.79    1:22.00  
 25 Gustafson, Elise D        15 DACA-PC              1:19.79    1:23.45  
 
Girls 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Christina A      15 WCAB-PC              2:16.00    2:14.43   10  
  2 Oreglia, Julie M          15 WAVE-PC              2:16.19    2:17.58    8  
  3 Lass, Stacey N            16 GGST-PC              2:19.29    2:18.57    7  
  4 Navala, Jennifer O        16 SVAA-PC              2:21.10    2:19.01    6  
  5 Mooney, Kelly L           15 WCAB-PC              2:13.00    2:19.82    5  
  6 Bradford, Jackie A        16 SVAA-PC              2:18.47    2:22.68    4  
  7 Cho, China L              16 SVA-PC               2:23.90    2:23.51    3  
  8 Del Rio, Michelle R       16 ALMA-PC              2:25.50    2:24.78    2  
  9 Scoggins, Amanda J        15 WAVE-PC              2:24.55    2:26.55    1  
 10 Harper, Kirsten A         15 WCAB-PC              2:30.00    2:27.57  
 11 Suchomel, Susan D D       16 MHSC-PC              2:25.05    2:28.18  
 12 Kay, Danielle R           16 GGST-PC              2:28.88    2:28.52  
 13 Elgendy, Sarah T          16 SVA-PC               2:26.50    2:28.87  
 14 Picardal, Nicole A        15 DCD-PC               2:28.11    2:29.77  
 15 Full, Mary C              15 WCAB-PC              2:25.75    2:30.39  
 16 Molzon, Elizabeth S       16 WV-PC                2:29.47    2:31.90  
 17 Shakeri, Yasaman N        15 SCSC-PC              2:49.20    2:34.15  
 18 Smith, Helen L            16 SVAA-PC              2:37.05    2:34.33  
 19 Kish, Shanna B            15 OAQ-PC               2:35.24    2:34.38  
 20 Rubali, Kali J            15 SLUG-PC              2:41.43    2:34.99  
 21 Look, Ashley M            15 WV-PC                2:33.99    2:37.56  
 22 Tapiz, Megan A            15 CAB-PC               2:33.16    2:38.22  
 23 Tham, Deanna Z            15 LA-PC                2:32.61    2:39.38  
 24 WU, Carolyn               15 LA-PC                2:40.99    2:43.39  
 25 Gracia, Kristeen L        15 SVA-PC               2:45.65    2:43.83  
 26 Aldereth, Jennifer N      15 SVAA-PC              2:48.11    2:51.25  
 27 Gustafson, Elise D        15 DACA-PC              2:49.06    2:52.12  
 
Girls 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eitzen, Klair             16 WAVE-PC              1:17.05    1:04.28   10  
  2 Douglas, Jessica          15 DACA-PC              1:11.22    1:10.24    8  
  3 Harper, Kirsten A         15 WCAB-PC              1:06.73    1:13.24    7  
  4 Full, Mary C              15 WCAB-PC              1:12.00    1:14.02    6  
  5 Sih, Juliana S            15 GGST-PC              1:13.36    1:14.69    5  
  6 Armstrong, Casey C        15 SOVA-PC              1:17.63    1:17.42    4  
  7 Dehaan, Sarah M           16 WAVE-PC              1:18.52    1:17.45    3  
  8 Navala, Jennifer O        16 SVAA-PC              1:15.07    1:17.88    2  
  9 Chisholm, Annie H         16 NBA-PC               1:11.43    1:18.53    1  
 10 Kay, Danielle R           16 GGST-PC              1:19.51    1:20.04  
 11 Gracia, Kristeen L        15 SVA-PC               1:17.89    1:20.30  
 12 WU, Carolyn               15 LA-PC                1:19.98    1:20.44  
 13 Bradford, Jackie A        16 SVAA-PC              1:19.47    1:21.55  
 14 Zee, Margaret E           15 WCAB-PC              1:21.80    1:22.97  
 15 Tham, Deanna Z            15 LA-PC                1:23.51    1:23.64  
 16 Tapiz, Megan A            15 CAB-PC               1:25.86    1:23.83  
 17 Oneto, Meagan B           16 CAB-PC               1:25.76    1:25.39  
 18 Vining, Tess C            16 CAB-PC               1:19.00    1:26.09  
 19 Clark, Sarah H            15 LA-PC                1:28.35    1:26.99  
 20 Gustafson, Elise D        15 DACA-PC              1:28.84    1:28.54  
 
Girls 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Douglas, Jessica          15 DACA-PC              2:31.44    2:28.95   10  
  2 Harper, Kirsten A         15 WCAB-PC              2:24.04    2:36.84    8  
  3 Del Rio, Michelle R       16 ALMA-PC              2:37.05    2:41.08    7  
  4 Full, Mary C              15 WCAB-PC              2:34.53    2:42.10    6  
  5 Mooney, Kelly L           15 WCAB-PC              2:34.77    2:44.64    5  
  6 Armstrong, Casey C        15 SOVA-PC              2:50.11    2:45.03    4  
  7 Molzon, Elizabeth S       16 WV-PC                2:40.48    2:46.88    3  
  8 Eitzen, Klair             16 WAVE-PC              2:42.68    2:48.09    2  
  9 Navala, Jennifer O        16 SVAA-PC              2:40.07    2:48.36    1  
 10 Dehaan, Sarah M           16 WAVE-PC              2:55.84    2:50.86  
 11 WU, Carolyn               15 LA-PC                2:53.68    2:52.14  
 12 Chisholm, Annie H         16 NBA-PC               2:44.27    2:53.08  
 13 Bradford, Jackie A        16 SVAA-PC              2:51.33    2:57.97  
 14 Oneto, Meagan B           16 CAB-PC               3:16.19    3:02.15  
 15 Tham, Deanna Z            15 LA-PC                3:01.33    3:04.14  
 16 Aldereth, Jennifer N      15 SVAA-PC              3:04.83    3:07.22  
 17 Wrangell, Kati S          15 SLUG-PC              3:15.49    3:08.89  
 18 Rubali, Kali J            15 SLUG-PC              3:12.00    3:10.12  
 19 Gustafson, Elise D        15 DACA-PC              3:09.99    3:14.76  
 
Girls 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oreglia, Julie M          15 WAVE-PC              1:02.88    1:02.19   10  
  2 Bradford, Jackie A        16 SVAA-PC                59.73    1:02.23    8  
  3 McGowan, Christina A      15 WCAB-PC              1:02.65    1:02.81    7  
  4 Navala, Jennifer O        16 SVAA-PC              1:03.33    1:05.02    6  
  5 Mooney, Kelly L           15 WCAB-PC              1:01.98    1:05.62    5  
  6 Picardal, Nicole A        15 DCD-PC               1:06.70    1:06.30    4  
  7 Suchomel, Susan D D       16 MHSC-PC              1:03.19    1:06.56    3  
  8 Gracia, Kristeen L        15 SVA-PC               1:05.10    1:07.81    2  
  9 Eitzen, Klair             16 WAVE-PC              1:08.61    1:08.84    1  
 10 Harper, Kirsten A         15 WCAB-PC              1:03.77    1:10.12  
 11 Look, Ashley M            15 WV-PC                1:07.57    1:11.42  
 12 Kish, Shanna B            15 OAQ-PC               1:06.49    1:11.65  
 13 Scoggins, Amanda J        15 WAVE-PC              1:09.41    1:11.83  
 14 Smith, Helen L            16 SVAA-PC              1:10.55    1:14.00  
 15 Zee, Margaret E           15 WCAB-PC              1:12.94    1:14.21  
 16 Oneto, Meagan B           16 CAB-PC               1:15.16    1:15.13  
 17 Douglas, Jessica          15 DACA-PC              1:11.40    1:15.46  
 18 Dehaan, Sarah M           16 WAVE-PC              1:14.79    1:16.97  
 19 Chisholm, Annie H         16 NBA-PC               1:14.00    1:19.48  
 -- Vining, Tess C            16 CAB-PC               1:18.60         DQ  
 
Girls 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradford, Jackie A        16 SVAA-PC              2:14.51    2:18.01   10  
  2 Navala, Jennifer O        16 SVAA-PC              2:19.27    2:22.40    8  
  3 Suchomel, Susan D D       16 MHSC-PC              2:22.46    2:27.67    7  
  4 Mooney, Kelly L           15 WCAB-PC              2:29.33    2:27.71    6  
  5 Molzon, Elizabeth S       16 WV-PC                2:40.00    2:31.74    5  
  6 Picardal, Nicole A        15 DCD-PC               2:31.34    2:32.04    4  
  7 Del Rio, Michelle R       16 ALMA-PC              2:35.22    2:35.96    3  
  8 Scoggins, Amanda J        15 WAVE-PC              2:36.61    2:42.22    2  
  9 Wrangell, Kati S          15 SLUG-PC              2:49.79    2:56.03    1  
 -- McGowan, Christina A      15 WCAB-PC              2:20.00         DQ  
 -- Look, Ashley M            15 WV-PC                2:34.20         NS  
 
Girls 15-16 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Christina A      15 WCAB-PC              4:50.00    4:48.21   10  
  2 Oreglia, Julie M          15 WAVE-PC              5:08.80    4:48.78    8  
  3 Navala, Jennifer O        16 SVAA-PC              4:52.68    4:55.34    7  
  4 Bradford, Jackie A        16 SVAA-PC              4:50.17    4:56.29    6  
  5 Harper, Kirsten A         15 WCAB-PC              4:41.99    4:59.97    5  
  6 Mooney, Kelly L           15 WCAB-PC              4:47.00    5:00.75    4  
  7 Douglas, Jessica          15 DACA-PC              5:02.68    5:01.94    3  
  8 Full, Mary C              15 WCAB-PC              4:57.07    5:06.35    2  
  9 Scoggins, Amanda J        15 WAVE-PC              5:19.78    5:14.33    1  
 10 Armstrong, Casey C        15 SOVA-PC              5:30.16    5:18.43  
 
Girls 17-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hearn, Katrina M          17 ALMA-PC                27.11      26.40   10  
  2 Taheri, Nicole A          17 SVAA-PC                25.79      26.67    8  
  3 Cunningham, Liane E       17 SOVA-PC                31.20      30.26    7  
 
Girls 17-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taheri, Nicole A          17 SVAA-PC              1:55.17    1:56.47   10  
  2 Krupp, Alexis K           17 SLUG-PC              2:03.17    2:06.57    8  
  3 Waddel, Serena N          17 MBSC-PC              2:04.81    2:09.90    7  
 -- Hearn, Katrina M          17 ALMA-PC              2:03.33         NS  
 
Girls 17-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taheri, Nicole A          17 SVAA-PC              5:04.05    5:17.45   10  
  2 Hearn, Katrina M          17 ALMA-PC              5:27.77    5:25.43    8  
  3 Waddel, Serena N          17 MBSC-PC              5:19.00    5:31.36    7  
  4 Krupp, Alexis K           17 SLUG-PC              5:30.82    5:42.22    6  
  5 Cunningham, Liane E       17 SOVA-PC              6:10.55    6:06.55    5  
 
Girls 17-18 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taheri, Nicole A          17 SVAA-PC             17:27.28   18:07.46   10  
  2 Waddel, Serena N          17 MBSC-PC             18:25.00   18:50.78    8  
 
Girls 17-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hearn, Katrina M          17 ALMA-PC              1:05.55    1:07.42   10  
 
Girls 17-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taheri, Nicole A          17 SVAA-PC              2:28.60    2:21.95   10  
 
Girls 17-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taheri, Nicole A          17 SVAA-PC              1:16.17    1:17.00   10  
  2 Cunningham, Liane E       17 SOVA-PC              1:20.00    1:22.10    8  
 
Girls 17-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taheri, Nicole A          17 SVAA-PC              2:52.53    2:38.77   10  
  2 Krupp, Alexis K           17 SLUG-PC              2:41.93    2:45.51    8  
  3 Cunningham, Liane E       17 SOVA-PC              2:55.02    2:51.86    7  
 
Girls 17-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hearn, Katrina M          17 ALMA-PC              1:03.33    1:04.67   10  
  2 Taheri, Nicole A          17 SVAA-PC              1:02.53    1:07.55    8  
 
Girls 17-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taheri, Nicole A          17 SVAA-PC              2:15.16    2:15.04   10  
  2 Hearn, Katrina M          17 ALMA-PC              2:33.33    2:23.31    8  
 
Girls 17-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taheri, Nicole A          17 SVAA-PC              4:41.42    4:45.40   10  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Markwith, Quinn J          8 WV-PC                  14.93      14.72   10  
  2 Nunan, Michael D           8 WV-PC                  16.42      14.84    8  
  3 Shilling, Stephen R        8 ALMA-PC                15.28      14.88    7  
  4 Kane, Jonathan M           8 OAQ-PC                 16.28      15.97    6  
  5 Lawler, Keltan G           7 SCSC-PC                16.41      16.54    5  
  6 Carrillo, Tanner J         8 SBA-PC                 17.30      16.66    4  
  7 Look, Spencer T            8 WV-PC                  18.39      16.67    3  
  8 Hyde, Harrison P           8 WV-PC                  18.38      16.79    2  
  9 Tran, Trevor C             8 WAVE-PC                17.89      16.99    1  
 10 Selfridge, Zachary P       8 OAQ-PC                 17.59      17.13  
 11 Lyon, Jameson A            8 SVAA-PC                18.38      17.16  
 12 Bucter, Matthew C          7 ALMA-PC                17.11      17.23  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Markwith, Quinn J          8 WV-PC                  33.16      33.55   10  
  2 Shilling, Stephen R        8 ALMA-PC                36.33      33.98    8  
  3 Wen, Robert B              8 SCSC-PC                34.67      34.21    7  
  4 Lawler, Keltan G           7 SCSC-PC                36.00      36.50    6  
  5 Carrillo, Tanner J         8 SBA-PC                 38.22      36.70    5  
  6 Morgan, David A            7 WCAB-PC                40.89      37.12    4  
  7 Kane, Jonathan M           8 OAQ-PC                 38.50      37.18    3  
  8 Hyde, Harrison P           8 WV-PC                  39.26      37.77    2  
  9 Nunan, Michael D           8 WV-PC                  36.85      38.73    1  
 10 Shutt, Andrew L            8 WCAB-PC                34.00      39.78  
 11 Bucter, Matthew C          7 ALMA-PC                38.86      40.38  
 12 Tran, Trevor C             8 WAVE-PC                40.89      40.71  
 13 Lyon, Jameson A            8 SVAA-PC                40.42      41.25  
 14 Look, Spencer T            8 WV-PC                  40.89      41.44  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Markwith, Quinn J          8 WV-PC                1:16.12    1:16.95   10  
  2 Shilling, Stephen R        8 ALMA-PC              1:21.70    1:17.04    8  
  3 Lawler, Keltan G           7 SCSC-PC              1:25.50    1:19.29    7  
  4 Nunan, Michael D           8 WV-PC                1:26.33    1:19.83    6  
  5 Kane, Jonathan M           8 OAQ-PC               1:25.47    1:20.23    5  
  6 Carrillo, Tanner J         8 SBA-PC               1:28.99    1:22.23    4  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Markwith, Quinn J          8 WV-PC                  18.22      17.89   10  
  2 Wen, Robert B              8 SCSC-PC                19.10      18.78    8  
  3 Shilling, Stephen R        8 ALMA-PC                19.64      19.62    7  
  4 Lyon, Jameson A            8 SVAA-PC                20.81      20.51    6  
  5 Carrillo, Tanner J         8 SBA-PC                 20.32      20.58    5  
  6 Lawler, Keltan G           7 SCSC-PC                22.10      20.98    4  
  7 Hyde, Harrison P           8 WV-PC                  21.63      21.05    3  
  8 Nunan, Michael D           8 WV-PC                  21.39      21.09    2  
  9 Look, Spencer T            8 WV-PC                  22.69      21.14    1  
 10 Morgan, David A            7 WCAB-PC                22.69      21.51  
 11 Myint, Victor P            7 DCD-PC                 20.56      21.73  
 12 Kane, Jonathan M           8 OAQ-PC                 22.01      22.04  
 13 Bucter, Matthew C          7 ALMA-PC                21.82      22.13  
 14 Tran, Trevor C             8 WAVE-PC                22.69      22.48  
 15 Shutt, Andrew L            8 WCAB-PC                22.69      24.90  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Markwith, Quinn J          8 WV-PC                  38.82      40.84   10  
  2 Shilling, Stephen R        8 ALMA-PC                43.10      41.82    8  
  3 Carrillo, Tanner J         8 SBA-PC                 45.55      43.85    7  
  4 Lawler, Keltan G           7 SCSC-PC                43.47      44.04    6  
  5 Nunan, Michael D           8 WV-PC                  48.24      45.30    5  
  6 Hyde, Harrison P           8 WV-PC                  47.02      45.43    4  
  7 Lyon, Jameson A            8 SVAA-PC                49.79      45.98    3  
  8 Bucter, Matthew C          7 ALMA-PC                49.70      47.50    2  
  9 Look, Spencer T            8 WV-PC                  47.32      48.04    1  
 10 Tran, Trevor C             8 WAVE-PC                50.49      49.77  
 -- Kane, Jonathan M           8 OAQ-PC                 47.03         DQ  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shilling, Stephen R        8 ALMA-PC                21.53      20.89    9  
  1 Wen, Robert B              8 SCSC-PC                19.36      20.89    9  
  3 Kane, Jonathan M           8 OAQ-PC                 20.91      21.42    7  
  4 Bucter, Matthew C          7 ALMA-PC                21.89      22.21    6  
  5 Selfridge, Zachary P       8 OAQ-PC                 24.05      23.25    5  
  6 Myint, Victor P            7 DCD-PC                 24.29      23.39    4  
  7 Nunan, Michael D           8 WV-PC                  24.51      23.45    3  
  8 Morgan, David A            7 WCAB-PC                24.29      24.02    2  
  9 Lawler, Keltan G           7 SCSC-PC                22.41      24.12    1  
 10 Carrillo, Tanner J         8 SBA-PC                 24.29      24.16  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wen, Robert B              8 SCSC-PC                43.55      41.63   10  
  2 Shilling, Stephen R        8 ALMA-PC                46.58      44.32    8  
  3 Kane, Jonathan M           8 OAQ-PC                 48.93      46.55    7  
  4 Lawler, Keltan G           7 SCSC-PC                49.35      49.54    6  
  5 Selfridge, Zachary P       8 OAQ-PC                 52.69      50.42    5  
  6 Bucter, Matthew C          7 ALMA-PC                50.58      51.07    4  
  7 Nunan, Michael D           8 WV-PC                  58.37      51.11    3  
  8 Carrillo, Tanner J         8 SBA-PC                 54.99      55.29    2  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wen, Robert B              8 SCSC-PC                17.68      17.29   10  
  2 Shilling, Stephen R        8 ALMA-PC                19.30      17.33    8  
  3 Markwith, Quinn J          8 WV-PC                  17.27      17.46    7  
  4 Nunan, Michael D           8 WV-PC                  17.00      17.57    6  
  5 Kane, Jonathan M           8 OAQ-PC                 19.09      19.23    5  
  6 Look, Spencer T            8 WV-PC                  20.25      19.30    4  
  7 Carrillo, Tanner J         8 SBA-PC                 19.16      20.64    3  
  8 Lawler, Keltan G           7 SCSC-PC                20.26      21.63    2  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Markwith, Quinn J          8 WV-PC                  39.63      40.95   10  
  2 Look, Spencer T            8 WV-PC                  50.97      44.57    8  
  3 Kane, Jonathan M           8 OAQ-PC                 51.49      45.47    7  
  4 Selfridge, Zachary P       8 OAQ-PC                 51.35      46.06    6  
  5 Carrillo, Tanner J         8 SBA-PC                 50.41      48.71    5  
  6 Lawler, Keltan G           7 SCSC-PC                46.80      48.75    4  
 -- Nunan, Michael D           8 WV-PC                  42.94         DQ  
 -- Bucter, Matthew C          7 ALMA-PC                50.91         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wen, Robert B              8 SCSC-PC              1:22.68    1:20.93   10  
  2 Shilling, Stephen R        8 ALMA-PC              1:30.54    1:25.99    8  
  3 Lawler, Keltan G           7 SCSC-PC              1:30.94    1:32.49    7  
  4 Nunan, Michael D           8 WV-PC                1:35.50    1:33.56    6  
  5 Carrillo, Tanner J         8 SBA-PC               1:35.53    1:36.17    5  
  6 Hyde, Harrison P           8 WV-PC                1:43.47    1:37.00    4  
  7 Shutt, Andrew L            8 WCAB-PC              1:45.09    1:42.32    3  
  8 Morgan, David A            7 WCAB-PC              1:45.09    1:42.47    2  
  9 Look, Spencer T            8 WV-PC                1:45.09    1:43.97    1  
 10 Bucter, Matthew C          7 ALMA-PC              1:43.47    1:49.44  
 -- DeLa Cruz, Daniel A        8 SVAA-PC              1:44.15         NS  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wooldridge, Andy A        10 PLS-PC                 28.44      28.38   10  
  2 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC                28.78      28.77    8  
  3 Hinshaw, Adam J            9 WV-PC                  28.64      28.92    7  
  4 Stanbury, Trevor M        10 WV-PC                  30.13      29.05    6  
  5 Guido, Christofer J       10 UN                     29.29      29.22    5  
  6 Velasquez, Niko N         10 DCD-PC                 30.96      30.11    4  
  7 Walton, Luke A             9 GGST-PC                30.64      30.24    3  
  8 Burbidge, Nick L          10 WCAB-PC                31.38      30.51    2  
  9 Peske, Erich A             9 WV-PC                  32.14      30.94    1  
 10 Still, Connor W           10 WV-PC                  29.48      31.03  
 11 Fahmy, Adam M              9 SVA-PC                 31.52      31.13  
 11 Piunti, Jack A            10 ALMA-PC                32.36      31.13  
 13 Zhang, Michael L          10 WV-PC                  31.92      31.19  
 14 Sinzig, Nick A             9 SCSC-PC                31.62      31.22  
 15 Pomeroy, Hunter            9 WV-PC                  32.09      31.25  
 16 Samson, Anthony P         10 SVAA-PC                31.45      31.64  
 17 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC                32.29      31.81  
 18 Havercroft, Will H        10 WV-PC                  31.90      31.93  
 18 Tapiz, Nathan V           10 CAB-PC                 31.72      31.93  
 20 Rhodes, Garrett J          9 MBSC-PC                31.50      31.94  
 21 Vaiana, Nick J            10 WCAB-PC                31.93      32.14  
 22 Holland, John N           10 SCSC-PC                33.17      32.22  
 23 Beletsky, Alex            10 SVAA-PC                33.23      32.23  
 24 Clark, Dylan J            10 WV-PC                  34.42      32.34  
 25 Shiuan, Jason              9 WV-PC                  35.76      32.63  
 26 Gamurot, Brandon C         9 SVAA-PC                32.00      32.86  
 27 Fong, Michail W           10 SCSC-PC                34.20      32.94  
 28 Guimarin, Chris B         10 SCSC-PC                34.90      33.22  
 29 Malick, Edward A          10 GGST-PC                32.26      33.31  
 30 Lin, Jonathan J            9 WAVE-PC                34.73      34.01  
 31 Lie, Jonathan K           10 ALMA-PC                34.30      34.16  
 32 Thompson, Danny A         10 MHSC-PC                34.94      34.33  
 33 Kim, Andrew               10 SVAA-PC                35.78      34.58  
 34 Mains, Peter T            10 SVAA-PC                34.94      35.41  
 35 Stuewe, Connor R           9 BAMP-PC                35.21      35.60  
 36 Lin, Lucas H               9 WCAB-PC                36.47      35.77  
 37 Strenfel, Zachary W        9 BAMP-PC                35.78      35.96  
 38 Zellner, Tom M            10 OAQ-PC                 35.63      37.30  
 -- Wichmann, Robert L         6 WCAB-PC                35.94         NS  
 -- Li, Lawrence K             9 UN                     36.36         NS  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC              1:01.20    1:02.01   10  
  2 Wooldridge, Andy A        10 PLS-PC               1:01.76    1:02.26    8  
  3 Hinshaw, Adam J            9 WV-PC                1:03.86    1:03.72    7  
  4 Guido, Christofer J       10 UN                   1:05.24    1:05.39    6  
  5 Stanbury, Trevor M        10 WV-PC                1:06.45    1:06.95    5  
  6 Burbidge, Nick L          10 WCAB-PC              1:10.07    1:07.35    4  
  7 Walton, Luke A             9 GGST-PC              1:10.25    1:08.29    3  
  8 Samson, Anthony P         10 SVAA-PC              1:08.03    1:08.53    2  
  9 Havercroft, Will H        10 WV-PC                1:07.56    1:08.78    1  
 10 Velasquez, Niko N         10 DCD-PC               1:08.41    1:08.96  
 11 Zhang, Michael L          10 WV-PC                1:15.49    1:09.44  
 12 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC              1:10.00    1:09.47  
 13 Sinzig, Nick A             9 SCSC-PC              1:11.11    1:09.93  
 14 Holland, John N           10 SCSC-PC              1:11.14    1:10.80  
 15 Beletsky, Alex            10 SVAA-PC              1:14.72    1:10.86  
 16 Tapiz, Nathan V           10 CAB-PC               1:12.83    1:10.89  
 17 Malick, Edward A          10 GGST-PC              1:11.82    1:11.12  
 18 Pomeroy, Hunter            9 WV-PC                1:12.47    1:11.24  
 19 Still, Connor W           10 WV-PC                1:06.83    1:11.33  
 20 Gamurot, Brandon C         9 SVAA-PC              1:14.00    1:11.35  
 21 Piunti, Jack A            10 ALMA-PC              1:13.94    1:11.42  
 22 Peske, Erich A             9 WV-PC                1:12.85    1:11.85  
 23 Rhodes, Garrett J          9 MBSC-PC              1:09.55    1:13.40  
 24 Clark, Dylan J            10 WV-PC                1:11.93    1:13.54  
 25 Vaiana, Nick J            10 WCAB-PC              1:14.10    1:13.67  
 26 Shiuan, Jason              9 WV-PC                1:15.46    1:14.42  
 27 Fong, Michail W           10 SCSC-PC              1:14.58    1:15.35  
 28 Stuewe, Connor R           9 BAMP-PC              1:15.75    1:15.71  
 29 Kim, Andrew               10 SVAA-PC              1:19.68    1:16.04  
 30 Guimarin, Chris B         10 SCSC-PC              1:16.29    1:16.95  
 31 Thompson, Danny A         10 MHSC-PC              1:19.00    1:18.90  
 32 Strenfel, Zachary W        9 BAMP-PC              1:18.00    1:18.97  
 -- Fahmy, Adam M              9 SVA-PC               1:11.84         DQ  
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC              6:08.00    5:55.91   10  
  2 Hinshaw, Adam J            9 WV-PC                6:02.00    6:01.45    8  
  3 Guido, Christofer J       10 UN                   6:30.33    6:17.86    7  
  4 Samson, Anthony P         10 SVAA-PC              6:27.00    6:20.32    6  
  5 Malick, Edward A          10 GGST-PC              7:19.70    6:26.75    5  
  6 Burbidge, Nick L          10 WCAB-PC              7:22.43    6:27.39    4  
  7 Beletsky, Alex            10 SVAA-PC              7:14.00    6:30.97    3  
  8 Gamurot, Brandon C         9 SVAA-PC              7:09.00    6:40.20    2  
  9 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC              7:24.89    6:40.41    1  
 10 Walton, Luke A             9 GGST-PC              7:14.10    6:42.16  
 11 Clark, Dylan J            10 WV-PC                7:07.78    6:43.76  
 12 Holland, John N           10 SCSC-PC              7:15.64    6:48.19  
 13 Tapiz, Nathan V           10 CAB-PC               7:24.29    6:49.00  
 14 Rhodes, Garrett J          9 MBSC-PC              6:33.70    6:54.58  
 15 Peske, Erich A             9 WV-PC                7:17.60    7:09.11  
 16 Pomeroy, Hunter            9 WV-PC                6:52.00    7:19.36  
 17 Pickens, Chris H          10 MBSC-PC              7:12.24    7:19.99  
 18 Stuewe, Connor R           9 BAMP-PC              7:23.40    7:22.06  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinshaw, Adam J            9 WV-PC                  33.73      34.04   10  
  2 Wooldridge, Andy A        10 PLS-PC                 34.43      34.39    8  
  3 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC                34.54      34.76    7  
  4 Velasquez, Niko N         10 DCD-PC                 34.61      35.49    6  
  5 Stanbury, Trevor M        10 WV-PC                  36.34      35.75    5  
  6 Gamurot, Brandon C         9 SVAA-PC                36.42      36.48    4  
  7 Zhang, Michael L          10 WV-PC                  37.21      36.76    3  
  8 Tapiz, Nathan V           10 CAB-PC                 37.16      36.95    2  
  9 Sinzig, Nick A             9 SCSC-PC                35.94      36.99    1  
 10 Burbidge, Nick L          10 WCAB-PC                37.22      37.95  
 11 Guido, Christofer J       10 UN                     35.88      38.25  
 12 Still, Connor W           10 WV-PC                  35.10      38.43  
 13 Pomeroy, Hunter            9 WV-PC                  38.58      38.63  
 14 Peske, Erich A             9 WV-PC                  40.30      38.71  
 15 Samson, Anthony P         10 SVAA-PC                38.75      38.77  
 16 Walton, Luke A             9 GGST-PC                40.71      39.01  
 17 Thompson, Danny A         10 MHSC-PC                37.30      39.23  
 18 Havercroft, Will H        10 WV-PC                  38.21      39.43  
 19 Shiuan, Jason              9 WV-PC                  40.19      39.51  
 20 Stuewe, Connor R           9 BAMP-PC                38.39      39.59  
 21 Beletsky, Alex            10 SVAA-PC                37.88      39.71  
 22 Lie, Jonathan K           10 ALMA-PC                38.59      39.86  
 23 Guimarin, Chris B         10 SCSC-PC                41.88      40.21  
 24 Fong, Michail W           10 SCSC-PC                42.12      40.33  
 25 Clark, Dylan J            10 WV-PC                  39.47      40.43  
 26 Wichmann, Robert L         6 WCAB-PC                44.19      40.49  
 27 Vaiana, Nick J            10 WCAB-PC                41.63      40.58  
 28 Malick, Edward A          10 GGST-PC                41.38      40.67  
 29 Fahmy, Adam M              9 SVA-PC                 40.28      40.87  
 30 Kim, Andrew               10 SVAA-PC                42.89      41.12  
 30 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC                41.13      41.12  
 32 Mains, Peter T            10 SVAA-PC                42.62      41.51  
 33 Holland, John N           10 SCSC-PC                40.92      41.77  
 34 Li, Lawrence K             9 UN                     43.69      42.29  
 35 Piunti, Jack A            10 ALMA-PC                44.27      43.41  
 36 Pickens, Chris H          10 MBSC-PC                42.46      44.53  
 37 Lin, Lucas H               9 WCAB-PC                44.14      46.69  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinshaw, Adam J            9 WV-PC                1:13.15    1:12.67   10  
  2 Wooldridge, Andy A        10 PLS-PC               1:14.62    1:13.40    8  
  3 Velasquez, Niko N         10 DCD-PC               1:15.83    1:15.75    7  
  4 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC              1:20.67    1:16.56    6  
  5 Gamurot, Brandon C         9 SVAA-PC              1:18.00    1:16.86    5  
  6 Tapiz, Nathan V           10 CAB-PC               1:23.54    1:17.06    4  
  7 Zhang, Michael L          10 WV-PC                1:22.84    1:17.80    3  
  8 Sinzig, Nick A             9 SCSC-PC              1:19.37    1:18.06    2  
  9 Stanbury, Trevor M        10 WV-PC                1:18.62    1:18.14    1  
 10 Guido, Christofer J       10 UN                   1:20.08    1:18.36  
 11 Burbidge, Nick L          10 WCAB-PC              1:20.12    1:20.10  
 12 Havercroft, Will H        10 WV-PC                1:32.00    1:21.50  
 13 Samson, Anthony P         10 SVAA-PC              1:19.03    1:21.51  
 14 Clark, Dylan J            10 WV-PC                1:31.28    1:22.18  
 15 Peske, Erich A             9 WV-PC                1:31.22    1:22.36  
 16 Fahmy, Adam M              9 SVA-PC               1:22.41    1:22.81  
 17 Pomeroy, Hunter            9 WV-PC                1:19.70    1:23.53  
 18 Stuewe, Connor R           9 BAMP-PC              1:21.42    1:23.91  
 19 Beletsky, Alex            10 SVAA-PC              1:23.00    1:24.14  
 20 Thompson, Danny A         10 MHSC-PC              1:25.76    1:24.23  
 21 Guimarin, Chris B         10 SCSC-PC              1:23.24    1:25.01  
 22 Li, Lawrence K             9 UN                   1:35.08    1:25.79  
 23 Vaiana, Nick J            10 WCAB-PC              1:28.12    1:25.92  
 24 Shiuan, Jason              9 WV-PC                1:28.19    1:26.12  
 25 Kim, Andrew               10 SVAA-PC              1:33.43    1:26.39  
 26 Mains, Peter T            10 SVAA-PC              1:35.03    1:27.98  
 27 Lin, Jonathan J            9 WAVE-PC              1:37.76    1:28.68  
 28 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC              1:28.40    1:29.98  
 29 Chia, Jonathan C          10 WCAB-PC              1:31.83    1:32.66  
 30 Honarvar, Jubin M         10 SCSC-PC              1:35.19    1:35.08  
 31 Lawler, Trent L           10 SCSC-PC              1:34.30    1:36.67  
 -- Walton, Luke A             9 GGST-PC              1:35.00         DQ  
 -- Fleming, Casey J           9 DACA-PC              1:37.19         DQ  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guido, Christofer J       10 UN                     36.72      36.93   10  
  2 Wooldridge, Andy A        10 PLS-PC                 38.54      37.99    8  
  3 Piunti, Jack A            10 ALMA-PC                40.59      40.16    7  
  4 Zhang, Michael L          10 WV-PC                  41.54      40.31    6  
  5 Hinshaw, Adam J            9 WV-PC                  42.08      40.81    5  
  6 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC                42.15      41.29    4  
  7 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC                43.07      41.51    3  
  8 Velasquez, Niko N         10 DCD-PC                 41.65      41.89    2  
  9 Fong, Michail W           10 SCSC-PC                42.11      42.74    1  
 10 Stanbury, Trevor M        10 WV-PC                  42.77      43.16  
 11 Beletsky, Alex            10 SVAA-PC                43.06      43.65  
 12 Vaiana, Nick J            10 WCAB-PC                44.36      43.83  
 13 Thompson, Danny A         10 MHSC-PC                44.09      44.08  
 14 Gamurot, Brandon C         9 SVAA-PC                42.00      44.34  
 15 Fahmy, Adam M              9 SVA-PC                 43.19      44.59  
 16 Clark, Dylan J            10 WV-PC                  43.18      44.82  
 17 Peske, Erich A             9 WV-PC                  46.92      45.06  
 18 Sinzig, Nick A             9 SCSC-PC                46.62      45.24  
 19 Kim, Andrew               10 SVAA-PC                46.78      45.44  
 20 Lin, Jonathan J            9 WAVE-PC                48.78      45.56  
 21 Honarvar, Jubin M         10 SCSC-PC                49.29      45.59  
 22 Guimarin, Chris B         10 SCSC-PC                45.45      45.78  
 23 Pickens, Chris H          10 MBSC-PC                45.80      45.89  
 24 Walton, Luke A             9 GGST-PC                48.79      46.09  
 25 Burbidge, Nick L          10 WCAB-PC                47.72      46.94  
 26 Malick, Edward A          10 GGST-PC                46.17      46.95  
 27 Havercroft, Will H        10 WV-PC                  46.15      47.01  
 28 Chia, Jonathan C          10 WCAB-PC                47.03      47.02  
 29 Fleming, Casey J           9 DACA-PC                47.32      47.13  
 30 Ebrahimy, Jonathan M       9 CAB-PC                 46.01      47.22  
 31 Pomeroy, Hunter            9 WV-PC                  47.52      47.35  
 32 Lin, Lucas H               9 WCAB-PC                49.28      48.93  
 -- Li, Lawrence K             9 UN                     49.21         NS  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guido, Christofer J       10 UN                   1:21.85    1:21.46   10  
  2 Wooldridge, Andy A        10 PLS-PC               1:26.27    1:22.67    8  
  3 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC              1:33.90    1:27.77    7  
  4 Zhang, Michael L          10 WV-PC                1:29.39    1:28.25    6  
  5 Hinshaw, Adam J            9 WV-PC                1:28.50    1:28.80    5  
  6 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC              1:35.00    1:29.58    4  
  7 Velasquez, Niko N         10 DCD-PC               1:30.35    1:31.44    3  
  8 Piunti, Jack A            10 ALMA-PC              1:31.52    1:31.99    2  
  9 Wichmann, Robert L         6 WCAB-PC              1:37.31    1:32.40    1  
 10 Fong, Michail W           10 SCSC-PC              1:33.86    1:35.27  
 11 Stanbury, Trevor M        10 WV-PC                1:32.41    1:35.61  
 12 Clark, Dylan J            10 WV-PC                1:42.00    1:35.89  
 13 Peske, Erich A             9 WV-PC                1:39.19    1:37.83  
 14 Beletsky, Alex            10 SVAA-PC              1:33.04    1:37.92  
 15 Gamurot, Brandon C         9 SVAA-PC              1:37.00    1:38.19  
 16 Thompson, Danny A         10 MHSC-PC              1:38.00    1:39.16  
 17 Vaiana, Nick J            10 WCAB-PC              1:40.50    1:39.92  
 18 Kim, Andrew               10 SVAA-PC              1:39.27    1:40.08  
 19 Burbidge, Nick L          10 WCAB-PC              1:41.67    1:41.11  
 20 Guimarin, Chris B         10 SCSC-PC              1:37.75    1:41.15  
 21 Havercroft, Will H        10 WV-PC                1:41.37    1:41.43  
 22 Pickens, Chris H          10 MBSC-PC              1:41.58    1:41.64  
 23 Ebrahimy, Jonathan M       9 CAB-PC               1:45.30    1:41.91  
 24 Lin, Jonathan J            9 WAVE-PC              1:44.11    1:42.22  
 25 Strenfel, Zachary W        9 BAMP-PC              1:46.70    1:42.33  
 26 Lawler, Trent L           10 SCSC-PC              1:44.20    1:47.95  
 -- Sinzig, Nick A             9 SCSC-PC              1:39.29         DQ  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC                31.04      31.19   10  
  2 Wooldridge, Andy A        10 PLS-PC                 32.33      31.63    8  
  3 Walton, Luke A             9 GGST-PC                33.74      33.42    7  
  4 Hinshaw, Adam J            9 WV-PC                  33.95      33.79    6  
  5 Velasquez, Niko N         10 DCD-PC                 33.12      33.81    5  
  6 Guido, Christofer J       10 UN                     34.32      33.94    4  
  7 Pomeroy, Hunter            9 WV-PC                  34.19      35.18    3  
  8 Peske, Erich A             9 WV-PC                  35.92      35.43    2  
  9 Stanbury, Trevor M        10 WV-PC                  35.35      35.57    1  
 10 Fong, Michail W           10 SCSC-PC                36.02      35.62  
 11 Zhang, Michael L          10 WV-PC                  37.99      35.91  
 12 Tapiz, Nathan V           10 CAB-PC                 37.35      35.95  
 13 Burbidge, Nick L          10 WCAB-PC                35.71      36.27  
 14 Havercroft, Will H        10 WV-PC                  36.82      36.42  
 15 Sinzig, Nick A             9 SCSC-PC                36.11      36.67  
 16 Samson, Anthony P         10 SVAA-PC                35.75      36.84  
 17 Gamurot, Brandon C         9 SVAA-PC                39.00      38.16  
 18 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC                40.99      38.34  
 19 Li, Lawrence K             9 UN                     39.45      39.14  
 20 Thompson, Danny A         10 MHSC-PC                40.17      39.16  
 21 Guimarin, Chris B         10 SCSC-PC                40.66      40.87  
 22 Shiuan, Jason              9 WV-PC                  40.42      41.16  
 23 Zellner, Tom M            10 OAQ-PC                 40.14      41.40  
 24 Chia, Jonathan C          10 WCAB-PC                40.99      43.05  
 25 Lin, Lucas H               9 WCAB-PC                40.95      45.02  
 -- Holland, John N           10 SCSC-PC                40.60         DQ  
 -- Clark, Dylan J            10 WV-PC                  38.05         DQ  
 -- Honarvar, Jubin M         10 SCSC-PC                40.00         DQ  
 -- Stuewe, Connor R           9 BAMP-PC                36.89         DQ  
 -- Rhodes, Garrett J          9 MBSC-PC                35.60         NS  
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wooldridge, Andy A        10 PLS-PC               1:13.96    1:11.28   10  
  2 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC              1:11.98    1:11.93    8  
  3 Guido, Christofer J       10 UN                   1:14.18    1:14.26    7  
  4 Hinshaw, Adam J            9 WV-PC                1:14.69    1:15.23    6  
  5 Velasquez, Niko N         10 DCD-PC               1:15.19    1:17.70    5  
  6 Zhang, Michael L          10 WV-PC                1:20.51    1:19.29    4  
  7 Burbidge, Nick L          10 WCAB-PC              1:20.50    1:20.20    3  
  8 Stanbury, Trevor M        10 WV-PC                1:18.97    1:20.46    2  
  9 Pomeroy, Hunter            9 WV-PC                1:18.89    1:20.82    1  
 10 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC              1:23.01    1:21.38  
 11 Havercroft, Will H        10 WV-PC                1:19.27    1:21.51  
 12 Sinzig, Nick A             9 SCSC-PC              1:20.97    1:21.59  
 13 Tapiz, Nathan V           10 CAB-PC               1:27.68    1:22.39  
 14 Peske, Erich A             9 WV-PC                1:29.10    1:22.46  
 15 Walton, Luke A             9 GGST-PC              1:20.85    1:22.66  
 16 Fong, Michail W           10 SCSC-PC              1:23.02    1:22.86  
 17 Gamurot, Brandon C         9 SVAA-PC              1:21.00    1:22.87  
 18 Samson, Anthony P         10 SVAA-PC              1:20.11    1:23.68  
 19 Fahmy, Adam M              9 SVA-PC               1:23.40    1:23.75  
 20 Piunti, Jack A            10 ALMA-PC              1:27.16    1:24.24  
 21 Guimarin, Chris B         10 SCSC-PC              1:26.26    1:24.64  
 22 Lin, Jonathan J            9 WAVE-PC              1:30.67    1:25.28  
 23 Vaiana, Nick J            10 WCAB-PC              1:23.78    1:25.92  
 24 Beletsky, Alex            10 SVAA-PC              1:23.02    1:26.98  
 25 Malick, Edward A          10 GGST-PC              1:28.61    1:27.97  
 26 Chia, Jonathan C          10 WCAB-PC              1:29.26    1:29.04  
 27 Pickens, Chris H          10 MBSC-PC              1:29.49    1:29.62  
 28 Shiuan, Jason              9 WV-PC                1:30.97    1:29.90  
 29 Clark, Dylan J            10 WV-PC                1:22.26    1:30.10  
 30 Stuewe, Connor R           9 BAMP-PC              1:27.93    1:31.10  
 31 Eppel, Joaquin            10 SCSC-PC              1:32.69    1:31.89  
 32 Lin, Lucas H               9 WCAB-PC              1:32.94    1:35.68  
 -- Kim, Andrew               10 SVAA-PC              1:32.75         DQ  
 -- Honarvar, Jubin M         10 SCSC-PC              1:32.94         DQ  
 -- Fleming, Casey J           9 DACA-PC              1:26.98         DQ  
 -- Li, Lawrence K             9 UN                   1:31.92         NS  
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harper, Gregory W         10 WCAB-PC              2:39.41    2:31.82   10  
  2 Wooldridge, Andy A        10 PLS-PC               2:39.33    2:35.23    8  
  3 Guido, Christofer J       10 UN                   2:43.97    2:36.84    7  
  4 Hinshaw, Adam J            9 WV-PC                2:45.00    2:39.53    6  
  5 Samson, Anthony P         10 SVAA-PC              2:46.86    2:46.01    5  
  6 Stanbury, Trevor M        10 WV-PC                2:56.43    2:46.25    4  
  7 Burbidge, Nick L          10 WCAB-PC              2:56.06    2:48.20    3  
  8 Gamurot, Brandon C         9 SVAA-PC              2:59.00    2:51.13    2  
  9 Sinzig, Nick A             9 SCSC-PC              3:01.96    2:51.48    1  
 10 Havercroft, Will H        10 WV-PC                2:51.00    2:51.84  
 11 Pomeroy, Hunter            9 WV-PC                3:23.09    2:52.67  
 12 Guimarin, Chris B         10 SCSC-PC              3:07.69    2:52.86  
 13 Mooney, Sean R             9 WCAB-PC              3:07.00    2:54.67  
 14 Fong, Michail W           10 SCSC-PC              2:58.10    2:55.39  
 15 Clark, Dylan J            10 WV-PC                3:23.09    2:56.48  
 16 Peske, Erich A             9 WV-PC                3:13.41    2:58.62  
 17 Rhodes, Garrett J          9 MBSC-PC              2:53.60    3:00.50  
 18 Beletsky, Alex            10 SVAA-PC              3:12.00    3:01.41  
 19 Holland, John N           10 SCSC-PC              3:13.06    3:04.81  
 20 Pickens, Chris H          10 MBSC-PC              3:08.29    3:05.10  
 21 Shiuan, Jason              9 WV-PC                3:20.99    3:09.70  
 22 Stuewe, Connor R           9 BAMP-PC              3:22.86    3:11.26  
 23 Lawler, Trent L           10 SCSC-PC              3:18.75    3:14.05  
 -- Piunti, Jack A            10 ALMA-PC              3:19.74         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parizi, Kevin T           12 DACA-PC                25.65      25.56   10  
  2 Garcia, Ryan R            12 WEST-PC                25.31      25.63    8  
  3 Kuo, David                12 WV-PC                  27.29      26.59    6.5
  3 Rianda, Travis W          12 SVA-PC                 26.65      26.59    6.5
  5 Chien, Dustin             12 DACA-PC                26.71      26.76    5  
  6 Espiritu, Julius T        11 WAVE-PC                29.00      26.99    4  
  7 Murray, Matthew R         11 WV-PC                  26.80      27.08    3  
  8 Chinn, Zack C             12 BAMP-PC                27.32      27.11    2  
  9 Hinshaw, Ben S            11 WV-PC                  27.56      27.37    1  
 10 Cai, Mathew Z             12 LA-PC                  27.84      27.66  
 11 Fronozak, Sean G          11 SCSC-PC                28.47      27.68  
 12 Lan, Irvin                12 LA-PC                  28.77      27.79  
 13 Barton, Robert J          11 SOSS-PC                27.59      27.86  
 14 Shields, Daniel J         12 GGST-PC                28.41      27.97  
 15 Griffin, Jim S            12 CAB-PC                 28.92      28.01  
 16 Arellano, Scott G         12 FAST-PC                27.99      28.28  
 17 Shilling, Brandon R       11 ALMA-PC                26.75      28.34  
 18 Goltra, Colin R           12 WCAB-PC                29.33      28.40  
 19 Langdon, Michael A        12 SCSC-PC                28.97      28.50  
 20 Wu, Mike                  12 MHSC-PC                29.85      28.79  
 21 Cretche, Samuel J         12 SVAA-PC                29.20      29.08  
 22 Richard, Timothy R        11 SOSS-PC                29.30      29.18  
 23 LaFlamme, Daviel W        11 SOSS-PC                29.60      29.21  
 24 Rose, Robert W            12 SCSC-PC                29.51      29.81  
 25 Lin, Curtis H             11 WCAB-PC                29.80      29.82  
 26 Murray, Brad A            11 WV-PC                  30.21      30.09  
 26 Woyak, Ian T              12 SVAA-PC                31.44      30.09  
 28 Reiss-Goldberg, Mitchell  12 CAB-PC                 30.96      30.25  
 29 Tran, Matthew V           12 SVAA-PC                32.60      30.33  
 29 Stringer, Shaun R         11 WCAB-PC                31.00      30.33  
 31 Hdez, Jason M             12 SCSC-PC                31.25      30.41  
 32 Zlotoff, Zack A           11 SVAA-PC                30.19      30.51  
 33 Aldrette, Andrew D        12 SVAA-PC                32.53      30.88  
 34 Gracia, Joey L            11 SVA-PC                 32.43      30.90  
 35 Caywood, Alec A           12 WV-PC                  31.70      31.00  
 36 Pelikan, Lajos D          11 WAVE-PC                31.78      31.06  
 37 Rhodes, Connor S          11 MBSC-PC                30.55      31.33  
 37 Tirado, Tyler R           12 BAMP-PC                32.58      31.33  
 39 Moe-Lange, Jacob          11 WV-PC                  32.10      31.91  
 40 Rick, Steven R R          11 MHSC-PC                32.51      32.32  
 -- Apolinario, Kevin B       12 DCD-PC                 28.79         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Ryan R            12 WEST-PC              2:02.96    2:03.16   10  
  2 Parizi, Kevin T           12 DACA-PC              2:06.00    2:04.93    8  
  3 Hinshaw, Ben S            11 WV-PC                2:06.22    2:05.62    7  
  4 Fronozak, Sean G          11 SCSC-PC              2:07.09    2:05.98    6  
  5 Murray, Matthew R         11 WV-PC                2:10.31    2:08.46    5  
  6 Rianda, Travis W          12 SVA-PC               2:08.40    2:08.88    4  
  7 Sonu, James H             12 ALMA-PC              2:22.61    2:09.25    3  
  8 Barton, Robert J          11 SOSS-PC              2:09.48    2:09.38    2  
  9 Chinn, Zack C             12 BAMP-PC              2:06.23    2:09.46    1  
 10 Griffin, Jim S            12 CAB-PC               2:08.40    2:10.62  
 11 Espiritu, Julius T        11 WAVE-PC              2:20.93    2:13.74  
 12 Wu, Mike                  12 MHSC-PC              2:21.74    2:15.43  
 13 Shields, Daniel J         12 GGST-PC              2:15.62    2:16.32  
 14 Arellano, Scott G         12 FAST-PC              2:21.66    2:16.38  
 15 Cai, Mathew Z             12 LA-PC                2:18.35    2:16.44  
 16 Cretche, Samuel J         12 SVAA-PC              2:14.90    2:16.56  
 17 Murray, Brad A            11 WV-PC                2:19.22    2:17.77  
 18 Hdez, Jason M             12 SCSC-PC              2:23.01    2:19.73  
 19 Chien, Dustin             12 DACA-PC              2:18.68    2:20.22  
 20 Lan, Irvin                12 LA-PC                2:18.89    2:20.23  
 21 Stringer, Shaun R         11 WCAB-PC              2:23.74    2:20.75  
 22 Aldrette, Andrew D        12 SVAA-PC              2:25.63    2:22.98  
 23 Zlotoff, Zack A           11 SVAA-PC              2:23.61    2:23.09  
 24 Caywood, Alec A           12 WV-PC                2:23.07    2:23.25  
 25 LaFlamme, Daviel W        11 SOSS-PC              2:21.06    2:23.87  
 26 Shilling, Brandon R       11 ALMA-PC              2:08.87    2:25.17  
 27 Woyak, Ian T              12 SVAA-PC              2:36.17    2:25.29  
 28 Apolinario, Kevin B       12 DCD-PC               2:23.49    2:25.56  
 29 Reiss-Goldberg, Mitchell  12 CAB-PC               2:35.80    2:28.39  
 30 Rose, Robert W            12 SCSC-PC              2:24.04    2:29.88  
 31 Moe-Lange, Jacob          11 WV-PC                2:26.39    2:30.29  
 32 Rick, Steven R R          11 MHSC-PC              2:25.24    2:32.20  
 33 Tirado, Tyler R           12 BAMP-PC              2:33.08    2:33.70  
 34 Rhodes, Connor S          11 MBSC-PC              2:28.75    2:35.20  
 35 Tran, Matthew V           12 SVAA-PC              2:38.51    2:40.62  
 -- Richard, Timothy R        11 SOSS-PC              2:19.31         DQ  
 -- Lin, Curtis H             11 WCAB-PC              2:33.98         NS  
 -- Kuo, David                12 WV-PC                2:13.96         NS  
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinshaw, Ben S            11 WV-PC                5:36.59    5:27.38   10  
  2 Fronozak, Sean G          11 SCSC-PC              5:34.22    5:33.95    8  
  3 Murray, Matthew R         11 WV-PC                5:46.00    5:41.91    7  
  4 Sonu, James H             12 ALMA-PC              5:55.98    5:43.00    6  
  5 Chinn, Zack C             12 BAMP-PC              5:43.23    5:45.49    5  
  6 Griffin, Jim S            12 CAB-PC               6:05.46    5:47.17    4  
  7 Barton, Robert J          11 SOSS-PC              5:45.63    5:50.81    3  
  8 Rianda, Travis W          12 SVA-PC               5:54.00    5:55.06    2  
  9 Cretche, Samuel J         12 SVAA-PC              6:02.33    5:55.15    1  
 10 Shields, Daniel J         12 GGST-PC              6:28.96    5:55.78  
 11 Murray, Brad A            11 WV-PC                6:08.76    6:02.00  
 12 Hdez, Jason M             12 SCSC-PC              6:15.73    6:02.24  
 13 LaFlamme, Daviel W        11 SOSS-PC              6:19.27    6:05.60  
 14 Goltra, Colin R           12 WCAB-PC              6:07.00    6:09.90  
 15 Caywood, Alec A           12 WV-PC                6:57.00    6:12.54  
 16 Stringer, Shaun R         11 WCAB-PC              6:42.15    6:12.90  
 17 Cai, Mathew Z             12 LA-PC                6:13.91    6:13.67  
 18 Arellano, Scott G         12 FAST-PC              6:05.39    6:14.25  
 19 Aldrette, Andrew D        12 SVAA-PC              6:56.42    6:21.16  
 20 Zlotoff, Zack A           11 SVAA-PC              6:25.98    6:22.24  
 21 Moe-Lange, Jacob          11 WV-PC                6:15.07    6:26.62  
 22 Woyak, Ian T              12 SVAA-PC              6:57.10    6:31.59  
 23 Tirado, Tyler R           12 BAMP-PC              6:34.54    6:33.91  
 24 Pelikan, Lajos D          11 WAVE-PC              6:53.65    6:40.33  
 25 Mooney, Trevor J          11 WCAB-PC              6:45.90    6:40.39  
 26 Reiss-Goldberg, Mitchell  12 CAB-PC               6:55.30    6:50.74  
 27 Rhodes, Connor S          11 MBSC-PC              6:45.00    6:53.67  
 
Boys 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hinshaw, Ben S            11 WV-PC               18:30.00   18:25.82   10  
  2 Fronozak, Sean G          11 SCSC-PC             19:54.67   18:53.90    8  
  3 Sonu, James H             12 ALMA-PC             22:40.68   19:42.18    7  
  4 Chinn, Zack C             12 BAMP-PC             22:00.00   19:44.78    6  
  5 Rianda, Travis W          12 SVA-PC              21:06.96   20:25.62    5  
  6 Murray, Brad A            11 WV-PC               22:00.00   20:38.28    4  
  7 Shields, Daniel J         12 GGST-PC             24:45.00   20:45.76    3  
  8 Zlotoff, Zack A           11 SVAA-PC             24:46.69   20:50.49    2  
  9 Stringer, Shaun R         11 WCAB-PC             24:36.30   20:56.29    1  
 10 Goltra, Colin R           12 WCAB-PC             22:00.00   20:59.95  
 11 Hdez, Jason M             12 SCSC-PC             23:31.25   21:28.90  
 12 Aldrette, Andrew D        12 SVAA-PC             24:46.69   21:52.39  
 13 Sayadi, Shayan            12 NBA-PC              24:46.64   23:46.07  
 -- Cai, Mathew Z             12 LA-PC               22:49.10         NS  
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Ryan R            12 WEST-PC              2:22.00    2:13.56   10  
  2 Parizi, Kevin T           12 DACA-PC              2:22.59    2:15.51    8  
  3 Fronozak, Sean G          11 SCSC-PC              2:22.05    2:19.99    7  
  4 Sonu, James H             12 ALMA-PC              2:49.48    2:23.80    6  
  5 Espiritu, Julius T        11 WAVE-PC              2:29.80    2:25.34    5  
  6 Rianda, Travis W          12 SVA-PC               2:41.56    2:26.80    4  
  7 Fleming, Shagne M         11 DACA-PC              2:52.49    2:27.69    3  
  8 Pomeroy, Chase E          11 WV-PC                2:28.03    2:27.89    2  
  9 Hinshaw, Ben S            11 WV-PC                2:32.00    2:28.40    1  
 10 Griffin, Jim S            12 CAB-PC               2:48.80    2:28.92  
 11 Barton, Robert J          11 SOSS-PC              2:29.10    2:28.96  
 12 Chinn, Zack C             12 BAMP-PC              2:50.00    2:32.38  
 13 Murray, Matthew R         11 WV-PC                2:30.00    2:34.73  
 14 Apolinario, Kevin B       12 DCD-PC               2:52.39    2:36.87  
 15 Hdez, Jason M             12 SCSC-PC              2:50.47    2:40.60  
 16 Cretche, Samuel J         12 SVAA-PC              2:36.72    2:40.66  
 17 LaFlamme, Daviel W        11 SOSS-PC              2:52.00    2:42.94  
 18 Stringer, Shaun R         11 WCAB-PC              2:52.40    2:43.77  
 19 Zech, Stephen M           11 WV-PC                2:51.89    2:47.42  
 20 Wu, Mike                  12 MHSC-PC              2:49.75    2:47.43  
 21 Rhodes, Connor S          11 MBSC-PC              2:50.00    2:49.45  
 22 Sayadi, Shayan            12 NBA-PC               2:52.48    2:54.89  
 -- Mooney, Trevor J          11 WCAB-PC              2:52.02         DQ  
 -- Arellano, Scott G         12 FAST-PC              2:43.96         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parizi, Kevin T           12 DACA-PC              1:12.40    1:10.70   10  
  2 Chinn, Zack C             12 BAMP-PC              1:17.12    1:13.20    8  
  3 Apolinario, Kevin B       12 DCD-PC               1:14.69    1:14.53    7  
  4 Fronozak, Sean G          11 SCSC-PC              1:18.74    1:15.95    6  
  5 Sonu, James H             12 ALMA-PC              1:17.51    1:16.71    5  
  6 Barton, Robert J          11 SOSS-PC              1:15.98    1:17.61    4  
  7 Rianda, Travis W          12 SVA-PC               1:17.34    1:17.78    3  
  8 Hinshaw, Ben S            11 WV-PC                1:16.99    1:18.03    2  
  9 Lin, Curtis H             11 WCAB-PC              1:23.98    1:18.42    1  
 10 Shilling, Brandon R       11 ALMA-PC              1:16.41    1:19.28  
 11 Goltra, Colin R           12 WCAB-PC              1:17.00    1:19.71  
 12 Murray, Brad A            11 WV-PC                1:23.56    1:22.64  
 13 Espiritu, Julius T        11 WAVE-PC              1:35.50    1:23.19  
 14 Pelikan, Lajos D          11 WAVE-PC              1:24.32    1:23.46  
 15 Rick, Steven R R          11 MHSC-PC              1:24.90    1:23.80  
 16 Fleming, Shagne M         11 DACA-PC              1:23.42    1:24.36  
 17 Langdon, Michael A        12 SCSC-PC              1:30.87    1:24.53  
 18 Murray, Matthew R         11 WV-PC                1:27.10    1:26.10  
 19 Woyak, Ian T              12 SVAA-PC              1:31.14    1:26.27  
 20 Griffin, Jim S            12 CAB-PC               1:23.74    1:26.33  
 21 Aldrette, Andrew D        12 SVAA-PC              1:29.62    1:26.43  
 22 Hdez, Jason M             12 SCSC-PC              1:28.55    1:28.30  
 23 Cretche, Samuel J         12 SVAA-PC              1:30.75    1:28.33  
 24 Shields, Daniel J         12 GGST-PC              1:30.66    1:29.23  
 25 Zech, Stephen M           11 WV-PC                1:32.35    1:29.67  
 26 LI, Joshua J              12 ALMA-PC              1:31.01    1:32.03  
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parizi, Kevin T           12 DACA-PC              2:40.99    2:37.85   10  
  2 Apolinario, Kevin B       12 DCD-PC               2:46.29    2:39.19    8  
  3 Chinn, Zack C             12 BAMP-PC              2:50.62    2:39.95    7  
  4 Sonu, James H             12 ALMA-PC              2:46.83    2:40.84    6  
  5 Fronozak, Sean G          11 SCSC-PC              2:46.80    2:41.80    5  
  6 Barton, Robert J          11 SOSS-PC              2:48.34    2:41.81    4  
  7 Lin, Curtis H             11 WCAB-PC              3:00.98    2:42.63    3  
  8 Hinshaw, Ben S            11 WV-PC                2:46.00    2:42.65    2  
  9 Goltra, Colin R           12 WCAB-PC              2:40.00    2:44.84    1  
 10 Cai, Mathew Z             12 LA-PC                2:56.16    2:49.40  
 11 Pelikan, Lajos D          11 WAVE-PC              2:54.77    2:53.80  
 12 Murray, Brad A            11 WV-PC                2:55.54    2:59.50  
 13 Shilling, Brandon R       11 ALMA-PC              2:49.01    3:00.96  
 14 Rianda, Travis W          12 SVA-PC               3:03.41    3:01.03  
 15 Murray, Matthew R         11 WV-PC                3:04.00    3:03.06  
 16 Woyak, Ian T              12 SVAA-PC              3:08.65    3:03.54  
 17 Caywood, Alec A           12 WV-PC                3:08.50    3:04.20  
 18 Aldrette, Andrew D        12 SVAA-PC              3:07.55    3:05.63  
 19 Hdez, Jason M             12 SCSC-PC              3:06.87    3:09.17  
 20 Reiss-Goldberg, Mitchell  12 CAB-PC               3:08.52    3:18.07  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Ryan R            12 WEST-PC                27.45      27.87   10  
  2 Parizi, Kevin T           12 DACA-PC                27.79      28.05    8  
  3 Rianda, Travis W          12 SVA-PC                 28.91      29.12    7  
  4 Espiritu, Julius T        11 WAVE-PC                33.64      30.31    6  
  5 Murray, Matthew R         11 WV-PC                  29.98      30.33    5  
  6 LaFlamme, Daviel W        11 SOSS-PC                30.27      30.36    4  
  7 Langdon, Michael A        12 SCSC-PC                31.61      30.52    3  
  8 Lan, Irvin                12 LA-PC                  29.99      30.69    2  
  9 Pomeroy, Chase E          11 WV-PC                  30.20      31.19    1  
 10 Cretche, Samuel J         12 SVAA-PC                31.07      31.28  
 11 Chien, Dustin             12 DACA-PC                31.26      31.49  
 12 Barton, Robert J          11 SOSS-PC                31.02      31.72  
 13 Arellano, Scott G         12 FAST-PC                32.05      31.96  
 14 Shilling, Brandon R       11 ALMA-PC                30.10      32.01  
 15 Hinshaw, Ben S            11 WV-PC                  31.29      32.10  
 16 Lin, Curtis H             11 WCAB-PC                32.35      32.60  
 17 Zech, Stephen M           11 WV-PC                  33.41      32.89  
 18 Apolinario, Kevin B       12 DCD-PC                 33.21      33.20  
 19 Wu, Mike                  12 MHSC-PC                33.91      33.24  
 20 Sayadi, Shayan            12 NBA-PC                 31.56      33.36  
 21 Stringer, Shaun R         11 WCAB-PC                34.37      33.71  
 22 Murray, Brad A            11 WV-PC                  33.21      33.75  
 23 Griffin, Jim S            12 CAB-PC                 35.30      34.00  
 24 Gracia, Joey L            11 SVA-PC                 36.61      34.14  
 25 Zlotoff, Zack A           11 SVAA-PC                35.62      35.12  
 26 Goltra, Colin R           12 WCAB-PC                36.10      35.31  
 27 Pelikan, Lajos D          11 WAVE-PC                35.25      35.37  
 28 Mooney, Trevor J          11 WCAB-PC                35.51      35.60  
 29 Woyak, Ian T              12 SVAA-PC                36.58      38.54  
 -- Rhodes, Connor S          11 MBSC-PC                34.50         DQ  
 -- Rose, Robert W            12 SCSC-PC                32.21         NS  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Ryan R            12 WEST-PC              1:00.85    1:01.90   10  
  2 Rianda, Travis W          12 SVA-PC               1:14.61    1:06.76    8  
  3 LaFlamme, Daviel W        11 SOSS-PC              1:09.00    1:08.05    7  
  4 Fronozak, Sean G          11 SCSC-PC              1:08.85    1:09.84    6  
  5 Murray, Matthew R         11 WV-PC                1:07.31    1:10.01    5  
  6 Espiritu, Julius T        11 WAVE-PC              1:22.80    1:10.69    4  
  7 Cretche, Samuel J         12 SVAA-PC              1:08.97    1:10.81    3  
  8 Lan, Irvin                12 LA-PC                1:12.58    1:10.94    2  
  9 Langdon, Michael A        12 SCSC-PC              1:07.84    1:11.53    1  
 10 Lin, Curtis H             11 WCAB-PC              1:17.09    1:12.75  
 11 Lineberry, Evan           11 SVAA-PC              1:21.02    1:13.12  
 12 Cai, Mathew Z             12 LA-PC                1:15.48    1:13.76  
 13 Stringer, Shaun R         11 WCAB-PC              1:17.00    1:14.35  
 14 Murray, Brad A            11 WV-PC                1:14.72    1:14.93  
 15 Arellano, Scott G         12 FAST-PC              1:18.23    1:15.49  
 16 Zech, Stephen M           11 WV-PC                1:18.23    1:16.75  
 17 Wu, Mike                  12 MHSC-PC              1:18.39    1:16.79  
 18 Chien, Dustin             12 DACA-PC              1:18.69    1:18.05  
 19 Pelikan, Lajos D          11 WAVE-PC              1:20.45    1:18.08  
 20 Pomeroy, Chase E          11 WV-PC                1:06.96    1:18.24  
 21 Gracia, Joey L            11 SVA-PC               1:20.79    1:18.28  
 22 Apolinario, Kevin B       12 DCD-PC               1:18.59    1:18.93  
 23 Rose, Robert W            12 SCSC-PC              1:17.76    1:20.23  
 24 Fleming, Shagne M         11 DACA-PC              1:22.64    1:23.45  
 25 Rhodes, Connor S          11 MBSC-PC              1:23.00    1:25.22  
 -- Barton, Robert J          11 SOSS-PC              1:10.30         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Ryan R            12 WEST-PC              2:21.00    2:15.82   10  
  2 Parizi, Kevin T           12 DACA-PC              2:24.00    2:25.95    8  
  3 Espiritu, Julius T        11 WAVE-PC              2:54.80    2:34.68    7  
  4 Langdon, Michael A        12 SCSC-PC              2:38.83    2:38.44    6  
  5 Sonu, James H             12 ALMA-PC              2:41.18    2:40.13    5  
  6 Caywood, Alec A           12 WV-PC                2:46.81    2:40.31    4  
  7 LaFlamme, Daviel W        11 SOSS-PC              2:50.00    2:43.05    3  
  8 Cretche, Samuel J         12 SVAA-PC              2:43.78    2:45.01    2  
  9 Stringer, Shaun R         11 WCAB-PC              2:47.62    2:46.35    1  
 10 Murray, Matthew R         11 WV-PC                2:25.00    2:47.83  
 11 Rianda, Travis W          12 SVA-PC               2:48.00    2:50.43  
 12 Murray, Brad A            11 WV-PC                2:45.00    3:02.22  
 13 Tran, Matthew V           12 SVAA-PC              3:00.00    3:27.95  
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fronozak, Sean G          11 SCSC-PC              4:57.56    5:00.28   10  
  2 Hinshaw, Ben S            11 WV-PC                5:06.56    5:01.02    8  
  3 Sonu, James H             12 ALMA-PC              6:02.68    5:05.21    7  
  4 Barton, Robert J          11 SOSS-PC              5:10.99    5:08.76    6  
  5 Murray, Matthew R         11 WV-PC                5:25.00    5:13.36    5  
  6 Chinn, Zack C             12 BAMP-PC              5:27.40    5:13.44    4  
  7 Cai, Mathew Z             12 LA-PC                5:51.55    5:17.93    3  
  8 Griffin, Jim S            12 CAB-PC               5:45.80    5:18.44    2  
  9 LaFlamme, Daviel W        11 SOSS-PC              6:07.00    5:28.88    1  
 10 Fleming, Shagne M         11 DACA-PC              6:07.69    5:30.31  
 11 Cretche, Samuel J         12 SVAA-PC              5:26.22    5:30.37  
 12 Langdon, Michael A        12 SCSC-PC              5:40.58    5:30.76  
 13 Pelikan, Lajos D          11 WAVE-PC              5:37.62    5:36.05  
 14 Murray, Brad A            11 WV-PC                6:00.00    5:38.39  
 15 Stringer, Shaun R         11 WCAB-PC              6:03.62    5:41.31  
 16 Mooney, Trevor J          11 WCAB-PC              6:07.69    6:04.57  
 -- Garcia, Ryan R            12 WEST-PC              5:02.00         DQ  
 -- Parizi, Kevin T           12 DACA-PC              5:04.02         DQ  
 -- Rose, Robert W            12 SCSC-PC              6:07.00         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCoid, Bryan D           13 WEST-PC                23.77      23.66   10  
  2 Donnelly, Danny F         14 CAB-PC                 24.59      24.19    8  
  3 Krompier, Jesse S         13 WCAB-PC                24.00      24.44    7  
  4 Kim, James L              13 ALMA-PC                25.10      24.56    6  
  5 Pickens, Michael B        14 WAVE-PC                25.10      24.59    5  
  6 Kim, Jonathan Y           14 ALMA-PC                24.81      25.09    4  
  7 Ausich, Royce Q           14 SCSC-PC                24.96      25.16    3  
  8 Rose, Brian C             14 SCSC-PC                26.15      25.30    2  
  9 Gingerelli, Richie S      14 WCAB-PC                25.41      25.37    1  
 10 Chen, Matthew D           13 DACA-PC                25.13      25.43  
 11 Vo, Cory A                14 SCSC-PC                25.44      25.47  
 12 Ramos, Nick J             14 ALMA-PC                25.00      25.51  
 13 Wen, Larry                13 SCSC-PC                25.57      25.62  
 14 Williams, Douglas J       13 UN                     26.25      25.69  
 15 Talbott, Patch J          13 SCSC-PC                25.79      25.71  
 16 Castruita, Scott H        14 GGST-PC                25.72      25.72  
 17 Ueno, Takaaki             14 DACA-PC                25.91      25.86  
 17 Gubrud, Austin J          14 GGST-PC                26.20      25.86  
 19 Del Rio, Joseph L         13 ALMA-PC                25.33      26.05  
 20 Curtice, Blane L          13 SBA-PC                 26.32      26.17  
 21 Kyffin, Chadwick          14 SVAA-PC                26.69      26.39  
 22 Moberly, Taro T           13 SCSC-PC                28.21      26.44  
 22 McGuire, Cean             14 SLUG-PC                26.17      26.44  
 24 Judd, Tyler M             14 SCSC-PC                29.96      26.71  
 25 Sinzig, Viktor J          14 SCSC-PC                27.31      26.91  
 26 Lam, Arthur P             13 DACA-PC                28.83      27.41  
 27 Pavlovich, Jonathan G     14 SVAA-PC                28.00      27.58  
 28 Rianda, Jacob S           13 SVA-PC                 28.35      27.85  
 29 Graves, Logan M           13 CAB-PC                 28.21      27.93  
 30 Piquette, Chris G         13 FAST-PC                28.02      28.05  
 31 Lord, Curtis M            13 ALMA-PC                28.44      28.12  
 32 Martinez, Juan P          13 WEST-PC                28.40      28.21  
 33 Pham, Vincent V           13 SVAA-PC                29.59      28.25  
 34 Tran, Travis C            13 WAVE-PC                29.12      28.27  
 35 Shields, Matthew L        13 GGST-PC                27.94      28.50  
 36 Zabihi, Reza              14 WAVE-PC                29.19      28.59  
 37 Colijn, Ross M            13 SVA-PC                 28.96      28.62  
 38 Trinh, Calvin W           14 DACA-PC                29.21      28.89  
 39 Glarrow, Clifford J       13 WAVE-PC                29.45      29.61  
 40 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC                28.52      29.71  
 41 Piquette, Anthony R       14 FAST-PC                29.33      30.48  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wong, Scott M             14 SCSC-PC              1:54.08    1:51.50   10  
  2 Hwang, Fred               14 WV-PC                1:51.99    1:54.10    8  
  3 McLaughlin, James S       14 NBA-PC               1:53.47    1:54.35    7  
  4 Smith, Taylor B           14 WV-PC                1:53.22    1:55.44    6  
  5 Vo, Cory A                14 SCSC-PC              1:55.21    1:56.05    5  
  6 Rose, Brian C             14 SCSC-PC              1:58.66    1:56.07    4  
  7 Ausich, Royce Q           14 SCSC-PC              1:56.64    1:56.74    3  
  8 Wen, Larry                13 SCSC-PC              1:56.00    1:57.76    2  
  9 Krompier, Jesse S         13 WCAB-PC              1:55.00    1:59.47    1  
 10 Shiuan, Kevin             14 WV-PC                1:56.48    1:59.75  
 11 Donnelly, Danny F         14 CAB-PC               2:01.50    2:00.36  
 12 Pickens, Michael B        14 WAVE-PC              2:02.17    2:01.46  
 13 Moberly, Taro T           13 SCSC-PC              2:07.69    2:01.66  
 14 Chen, Dennis A            14 WV-PC                2:04.68    2:03.14  
 15 Talbott, Patch J          13 SCSC-PC              2:03.64    2:05.50  
 16 Castruita, Scott H        14 GGST-PC              2:05.38    2:06.26  
 17 Martino, Andrew P         13 WCAB-PC              2:08.18    2:07.19  
 18 Hinshaw, Ryan M           13 WV-PC                2:06.36    2:08.69  
 19 Hsing, Mitchell D         13 WV-PC                2:15.75    2:09.42  
 20 Del Rio, Joseph L         13 ALMA-PC              2:02.70    2:09.54  
 21 Chen, Matthew D           13 DACA-PC              2:08.35    2:10.03  
 22 Lord, Curtis M            13 ALMA-PC              2:15.39    2:10.88  
 23 Luis, Kristopher A        14 SOSS-PC              2:11.32    2:11.10  
 24 Ramos, Nick J             14 ALMA-PC              2:05.00    2:11.22  
 25 Fast, Kyle R              13 SVAA-PC              2:13.85    2:12.68  
 26 Sordo, Vincent P          14 SLUG-PC              2:18.90    2:12.90  
 27 Sinzig, Viktor J          14 SCSC-PC              2:12.80    2:13.24  
 28 Graves, Logan M           13 CAB-PC               2:18.06    2:13.41  
 29 Pham, Vincent V           13 SVAA-PC              2:12.65    2:13.67  
 30 Morris, Alex L            13 SVA-PC               2:18.23    2:13.96  
 31 Martinez, Juan P          13 WEST-PC              2:12.63    2:14.60  
 32 Lam, Arthur P             13 DACA-PC              2:18.39    2:15.05  
 33 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC              2:11.51    2:15.56  
 34 Rianda, Jacob S           13 SVA-PC               2:18.27    2:17.88  
 35 Kyffin, Chadwick          14 SVAA-PC              2:12.89    2:18.37  
 36 Piquette, Chris G         13 FAST-PC              2:12.94    2:19.66  
 37 Trinh, Calvin W           14 DACA-PC              2:26.44    2:22.18  
 38 Tran, Travis C            13 WAVE-PC              2:25.30    2:27.81  
 39 Piquette, Anthony R       14 FAST-PC              2:17.32    2:29.49  
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Taylor B           14 WV-PC                5:06.23    4:58.57   10  
  2 Hwang, Fred               14 WV-PC                5:01.99    5:01.22    8  
  3 Vo, Cory A                14 SCSC-PC              5:07.66    5:02.42    7  
  4 Ausich, Royce Q           14 SCSC-PC              5:11.29    5:10.31    6  
  5 Donnelly, Danny F         14 CAB-PC               5:17.25    5:11.08    5  
  6 McLaughlin, James S       14 NBA-PC               5:05.12    5:11.36    4  
  7 Wen, Larry                13 SCSC-PC              5:14.00    5:13.47    3  
  8 Fronzak, Ian M            14 SCSC-PC              5:19.14    5:16.59    2  
  9 Shiuan, Kevin             14 WV-PC                5:10.22    5:21.49    1  
 10 Chen, Dennis A            14 WV-PC                5:37.89    5:23.40  
 11 Moberly, Taro T           13 SCSC-PC              5:20.53    5:24.67  
 12 Hinshaw, Ryan M           13 WV-PC                5:48.37    5:32.44  
 13 Sixt, Keish A             13 SCSC-PC              5:37.79    5:38.68  
 14 Talbott, Patch J          13 SCSC-PC              5:29.64    5:42.46  
 15 Luis, Kristopher A        14 SOSS-PC              5:57.41    5:43.43  
 16 Kim, James L              13 ALMA-PC              6:04.74    5:47.12  
 17 Lord, Curtis M            13 ALMA-PC              6:01.56    5:47.91  
 18 Hsing, Mitchell D         13 WV-PC                6:07.49    5:48.02  
 19 Castruita, Scott H        14 GGST-PC              5:41.80    5:49.54  
 20 Rianda, Jacob S           13 SVA-PC               5:58.14    5:52.41  
 21 Fast, Kyle R              13 SVAA-PC              5:48.48    5:52.67  
 22 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC              5:57.04    5:52.82  
 23 Ramos, Nick J             14 ALMA-PC              5:40.00    5:53.39  
 24 Graves, Logan M           13 CAB-PC               5:52.66    5:56.30  
 25 Ebrahimy, Adam J          14 CAB-PC               6:00.18    5:57.37  
 26 Morris, Alex L            13 SVA-PC               6:07.33    6:00.04  
 27 Kyffin, Chadwick          14 SVAA-PC              6:10.30    6:03.16  
 28 Sordo, Vincent P          14 SLUG-PC              6:14.59    6:03.70  
 29 Pham, Vincent V           13 SVAA-PC              6:14.59    6:05.70  
 30 Trinh, Calvin W           14 DACA-PC              6:25.11    6:09.01  
 31 Tomkins, William J        13 WAVE-PC              6:14.50    6:10.09  
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Taylor B           14 WV-PC               17:01.20   16:47.88   10  
  2 Hwang, Fred               14 WV-PC               17:10.99   17:02.57    8  
  3 Wen, Larry                13 SCSC-PC             18:28.38   17:52.21    7  
  4 Moberly, Taro T           13 SCSC-PC             18:32.45   18:00.74    6  
  5 Chen, Dennis A            14 WV-PC               20:20.69   18:28.12    5  
  6 Shiuan, Kevin             14 WV-PC               18:03.56   18:37.50    4  
  7 Hinshaw, Ryan M           13 WV-PC               19:44.83   18:52.39    3  
  8 Sixt, Keish A             13 SCSC-PC             19:20.00   18:54.40    2  
  9 McGuire, Cean             14 SLUG-PC             21:40.77   19:14.01    1  
 10 Hsing, Mitchell D         13 WV-PC               20:22.19   19:30.99  
 11 Fast, Kyle R              13 SVAA-PC             20:42.00   19:51.32  
 12 Castruita, Scott H        14 GGST-PC             21:29.01   19:59.14  
 13 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC             22:31.00   20:20.75  
 14 Rianda, Jacob S           13 SVA-PC              21:50.00   20:43.06  
 15 Shields, Matthew L        13 GGST-PC             22:10.20   20:53.13  
 16 Kyffin, Chadwick          14 SVAA-PC             22:22.00   21:00.26  
 17 Nguyen, Steven R          13 DACA-PC             22:22.29   22:22.49  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krompier, Jesse S         13 WCAB-PC                56.00      56.95   10  
  2 Donnelly, Danny F         14 CAB-PC                 55.83      57.94    8  
  3 McCoid, Bryan D           13 WEST-PC                59.27      59.92    7  
  4 Kim, Jonathan Y           14 ALMA-PC              1:01.26    1:02.47    6  
  5 Rose, Brian C             14 SCSC-PC              1:04.57    1:02.51    5  
  6 Kim, James L              13 ALMA-PC              1:06.51    1:05.48    4  
  7 Sinzig, Viktor J          14 SCSC-PC              1:06.32    1:05.68    3  
  8 Pickens, Michael B        14 WAVE-PC              1:07.37    1:06.06    2  
  9 Del Rio, Joseph L         13 ALMA-PC              1:03.33    1:06.35    1  
 10 Vo, Cory A                14 SCSC-PC              1:06.02    1:07.22  
 11 Sixt, Keish A             13 SCSC-PC              1:07.64    1:07.53  
 12 Pavlovich, Jonathan G     14 SVAA-PC              1:10.00    1:08.58  
 13 Gingerelli, Richie S      14 WCAB-PC              1:05.17    1:08.60  
 14 Gubrud, Austin J          14 GGST-PC              1:07.62    1:08.73  
 15 Williams, Douglas J       13 UN                   1:10.83    1:09.41  
 16 Ramos, Nick J             14 ALMA-PC              1:08.00    1:09.69  
 17 Talbott, Patch J          13 SCSC-PC              1:14.90    1:10.04  
 18 Moberly, Taro T           13 SCSC-PC              1:15.89    1:10.59  
 19 Rianda, Jacob S           13 SVA-PC               1:13.78    1:11.48  
 20 Martinez, Juan P          13 WEST-PC              1:08.85    1:11.52  
 21 Chen, Matthew D           13 DACA-PC              1:08.50    1:11.55  
 22 Lam, Arthur P             13 DACA-PC              1:13.87    1:11.77  
 23 Pham, Vincent V           13 SVAA-PC              1:09.80    1:11.86  
 24 Ueno, Takaaki             14 DACA-PC              1:14.13    1:12.43  
 25 Tran, Travis C            13 WAVE-PC              1:12.51    1:13.07  
 26 Judd, Tyler M             14 SCSC-PC              1:20.73    1:13.35  
 27 Trinh, Calvin W           14 DACA-PC              1:15.72    1:13.47  
 28 Fast, Kyle R              13 SVAA-PC              1:14.12    1:14.15  
 29 Shields, Matthew L        13 GGST-PC              1:12.62    1:14.17  
 30 Zabihi, Reza              14 WAVE-PC              1:16.07    1:14.34  
 31 Ebrahimy, Adam J          14 CAB-PC               1:16.20    1:14.82  
 32 Lord, Curtis M            13 ALMA-PC              1:15.85    1:15.09  
 33 Glarrow, Clifford J       13 WAVE-PC              1:13.95    1:15.96  
 34 Piquette, Chris G         13 FAST-PC              1:11.41    1:16.39  
 35 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC              1:16.79    1:20.33  
 36 Piquette, Anthony R       14 FAST-PC              1:15.07    1:24.39  
 -- Tomkins, William J        13 WAVE-PC              1:11.77         DQ  
 -- Graves, Logan M           13 CAB-PC               1:15.72         DQ  
 -- Shiuan, Kevin             14 WV-PC                1:07.90         NS  
 -- Hinshaw, Ryan M           13 WV-PC                1:16.79         NS  
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Taylor B           14 WV-PC                2:00.00    2:05.76   10  
  2 Krompier, Jesse S         13 WCAB-PC              2:08.00    2:06.00    8  
  3 Donnelly, Danny F         14 CAB-PC               2:04.00    2:09.51    7  
  4 Rose, Brian C             14 SCSC-PC              2:14.54    2:13.03    6  
  5 Kyffin, Chadwick          14 SVAA-PC              2:15.25    2:19.38    5  
  6 Vo, Cory A                14 SCSC-PC              2:19.06    2:19.45    4  
  7 Shiuan, Kevin             14 WV-PC                2:18.63    2:19.47    3  
  8 Pickens, Michael B        14 WAVE-PC              2:24.89    2:20.65    2  
  9 Hwang, Fred               14 WV-PC                2:14.00    2:20.74    1  
 10 Sinzig, Viktor J          14 SCSC-PC              2:23.60    2:20.77  
 11 Martino, Andrew P         13 WCAB-PC              2:14.00    2:21.33  
 12 Kim, James L              13 ALMA-PC              2:25.00    2:22.94  
 13 Sixt, Keish A             13 SCSC-PC              2:22.37    2:23.24  
 14 Del Rio, Joseph L         13 ALMA-PC              2:20.19    2:26.67  
 15 Lam, Arthur P             13 DACA-PC              2:44.16    2:29.49  
 16 Talbott, Patch J          13 SCSC-PC              2:43.75    2:29.58  
 17 Pham, Vincent V           13 SVAA-PC              2:46.28    2:30.65  
 18 Graves, Logan M           13 CAB-PC               2:46.56    2:30.67  
 19 Luis, Kristopher A        14 SOSS-PC              2:40.89    2:31.00  
 20 Moberly, Taro T           13 SCSC-PC              2:35.35    2:31.46  
 21 Trinh, Calvin W           14 DACA-PC              2:15.12    2:31.70  
 22 Rianda, Jacob S           13 SVA-PC               2:39.11    2:33.05  
 23 Martinez, Juan P          13 WEST-PC              2:40.67    2:33.81  
 24 Tomkins, William J        13 WAVE-PC              2:31.67    2:34.42  
 25 Zabihi, Reza              14 WAVE-PC              2:37.28    2:36.52  
 26 Fast, Kyle R              13 SVAA-PC              2:38.24    2:36.78  
 27 Tran, Travis C            13 WAVE-PC              2:35.41    2:36.93  
 28 Hinshaw, Ryan M           13 WV-PC                2:46.99    2:38.64  
 29 Hsing, Mitchell D         13 WV-PC                2:46.00    2:40.34  
 30 Glarrow, Clifford J       13 WAVE-PC              2:38.96    2:42.38  
 31 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC              2:43.01    2:43.96  
 32 Chen, Dennis A            14 WV-PC                2:46.99    2:45.05  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pickens, Michael B        14 WAVE-PC              1:08.10    1:06.83   10  
  2 Wong, Scott M             14 SCSC-PC              1:04.27    1:07.17    8  
  3 Wen, Larry                13 SCSC-PC              1:05.60    1:08.77    7  
  4 Gingerelli, Richie S      14 WCAB-PC              1:07.14    1:09.00    6  
  5 Chen, Matthew D           13 DACA-PC              1:13.30    1:11.92    5  
  6 Williams, Douglas J       13 UN                   1:13.61    1:12.67    4  
  7 Ueno, Takaaki             14 DACA-PC              1:12.91    1:12.93    3  
  8 Piquette, Chris G         13 FAST-PC              1:12.37    1:13.26    2  
  9 Sixt, Keish A             13 SCSC-PC              1:14.87    1:13.55    1  
 10 Donnelly, Danny F         14 CAB-PC               1:12.65    1:13.72  
 11 Ramos, Nick J             14 ALMA-PC              1:11.00    1:14.76  
 12 Curtice, Blane L          13 SBA-PC               1:12.53    1:15.02  
 13 Gubrud, Austin J          14 GGST-PC              1:15.61    1:15.25  
 14 Kim, Jonathan Y           14 ALMA-PC              1:12.88    1:15.28  
 15 Castruita, Scott H        14 GGST-PC              1:11.18    1:15.93  
 16 Kim, James L              13 ALMA-PC              1:18.59    1:17.04  
 17 Del Rio, Joseph L         13 ALMA-PC              1:14.59    1:17.62  
 18 Pham, Vincent V           13 SVAA-PC              1:16.01    1:17.92  
 19 Fast, Kyle R              13 SVAA-PC              1:17.84    1:20.32  
 20 Lam, Arthur P             13 DACA-PC              1:23.42    1:20.34  
 21 Rianda, Jacob S           13 SVA-PC               1:17.57    1:20.95  
 22 Judd, Tyler M             14 SCSC-PC              1:29.07    1:22.78  
 23 Tran, Travis C            13 WAVE-PC              1:23.99    1:24.15  
 24 Martinez, Juan P          13 WEST-PC              1:23.99    1:26.89  
 25 Piquette, Anthony R       14 FAST-PC              1:19.29    1:27.35  
 -- Kyffin, Chadwick          14 SVAA-PC              1:19.35         NS  
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLaughlin, James S       14 NBA-PC               2:13.05    2:15.23   10  
  2 Wong, Scott M             14 SCSC-PC              2:16.57    2:20.25    8  
  3 Pickens, Michael B        14 WAVE-PC              2:26.10    2:24.70    7  
  4 Krompier, Jesse S         13 WCAB-PC              2:26.00    2:26.91    6  
  5 Hwang, Fred               14 WV-PC                2:24.00    2:35.24    5  
  6 Sordo, Vincent P          14 SLUG-PC              2:44.78    2:35.65    4  
  7 Vo, Cory A                14 SCSC-PC              2:38.00    2:38.22    3  
  8 Smith, Taylor B           14 WV-PC                2:26.99    2:40.32    2  
  9 Chen, Matthew D           13 DACA-PC              2:39.80    2:40.34    1  
 10 Castruita, Scott H        14 GGST-PC              2:40.78    2:41.39  
 11 Piquette, Chris G         13 FAST-PC              2:42.79    2:43.50  
 12 Sixt, Keish A             13 SCSC-PC              2:41.35    2:44.40  
 13 Morris, Alex L            13 SVA-PC               2:47.56    2:45.68  
 14 Pham, Vincent V           13 SVAA-PC              3:00.82    2:47.63  
 14 Del Rio, Joseph L         13 ALMA-PC              2:41.24    2:47.63  
 16 Rianda, Jacob S           13 SVA-PC               2:47.66    2:48.41  
 17 Chen, Dennis A            14 WV-PC                2:40.99    2:48.74  
 18 Lam, Arthur P             13 DACA-PC              3:00.21    2:52.21  
 19 Fast, Kyle R              13 SVAA-PC              2:48.15    2:53.17  
 20 Moberly, Taro T           13 SCSC-PC              2:53.55    2:56.13  
 21 Luis, Kristopher A        14 SOSS-PC              2:47.96    2:58.98  
 22 Kyffin, Chadwick          14 SVAA-PC              2:51.00    3:01.14  
 23 Lord, Curtis M            13 ALMA-PC              3:01.97    3:05.60  
 24 Martinez, Juan P          13 WEST-PC              3:04.69    3:05.90  
 25 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC              3:04.69    3:08.48  
 -- Piquette, Anthony R       14 FAST-PC              3:01.18         DQ  
 -- Wen, Larry                13 SCSC-PC              2:24.00         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krompier, Jesse S         13 WCAB-PC                56.00      55.77   10  
  2 Wong, Scott M             14 SCSC-PC                57.39      57.73    8  
  3 Donnelly, Danny F         14 CAB-PC                 55.83      58.25    7  
  4 Rose, Brian C             14 SCSC-PC                57.63      59.58    6  
  5 Ausich, Royce Q           14 SCSC-PC                59.16      59.91    5  
  6 Wen, Larry                13 SCSC-PC              1:00.76    1:01.49    4  
  7 Del Rio, Joseph L         13 ALMA-PC              1:02.55    1:04.05    3  
  8 McGuire, Cean             14 SLUG-PC              1:04.97    1:04.16    2  
  9 Vo, Cory A                14 SCSC-PC              1:03.18    1:04.23    1  
 10 Curtice, Blane L          13 SBA-PC               1:09.41    1:05.99  
 11 Kyffin, Chadwick          14 SVAA-PC              1:06.94    1:06.58  
 12 Williams, Douglas J       13 UN                   1:07.16    1:06.72  
 13 Ueno, Takaaki             14 DACA-PC              1:08.21    1:07.05  
 14 Judd, Tyler M             14 SCSC-PC              1:05.64    1:07.48  
 15 Sixt, Keish A             13 SCSC-PC              1:06.60    1:07.94  
 16 Gubrud, Austin J          14 GGST-PC              1:06.25    1:08.23  
 17 Glarrow, Clifford J       13 WAVE-PC              1:10.45    1:09.18  
 18 Kim, James L              13 ALMA-PC              1:08.82    1:09.19  
 19 Fast, Kyle R              13 SVAA-PC              1:11.26    1:10.17  
 20 Talbott, Patch J          13 SCSC-PC              1:12.06    1:11.55  
 21 Pham, Vincent V           13 SVAA-PC              1:12.59    1:11.90  
 22 Lam, Arthur P             13 DACA-PC              1:12.11    1:14.65  
 23 Piquette, Chris G         13 FAST-PC              1:07.19    1:15.17  
 24 Graves, Logan M           13 CAB-PC               1:12.58    1:15.20  
 25 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC              1:12.59    1:20.79  
 -- Pavlovich, Jonathan G     14 SVAA-PC              1:12.56         DQ  
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krompier, Jesse S         13 WCAB-PC              2:10.00    2:10.12   10  
  2 Rose, Brian C             14 SCSC-PC              2:05.49    2:10.83    8  
  3 Hwang, Fred               14 WV-PC                2:15.99    2:11.15    7  
  4 Smith, Taylor B           14 WV-PC                2:08.32    2:12.75    6  
  5 Wen, Larry                13 SCSC-PC              2:11.80    2:15.74    5  
  6 Shiuan, Kevin             14 WV-PC                2:30.99    2:27.12    4  
  7 Sixt, Keish A             13 SCSC-PC              2:31.34    2:31.93    3  
  8 Glarrow, Clifford J       13 WAVE-PC              2:39.70    2:32.06    2  
  9 Hsing, Mitchell D         13 WV-PC                2:35.12    2:33.23    1  
 10 Sinzig, Viktor J          14 SCSC-PC              2:42.01    2:36.02  
 11 Kyffin, Chadwick          14 SVAA-PC              2:37.78    2:36.78  
 12 Fast, Kyle R              13 SVAA-PC              2:40.66    2:38.69  
 13 Chen, Matthew D           13 DACA-PC              2:46.00    2:40.77  
 14 Lam, Arthur P             13 DACA-PC              2:45.27    2:47.35  
 15 Pham, Vincent V           13 SVAA-PC              2:46.59    2:58.14  
 16 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC              2:46.59    3:07.09  
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wong, Scott M             14 SCSC-PC              4:20.68    4:23.32   10  
  2 Rose, Brian C             14 SCSC-PC              4:29.35    4:31.95    8  
  3 Krompier, Jesse S         13 WCAB-PC              4:30.00    4:38.87    7  
  4 Wen, Larry                13 SCSC-PC              4:41.00    4:41.43    6  
  5 Vo, Cory A                14 SCSC-PC              4:59.65    4:42.27    5  
  6 Del Rio, Joseph L         13 ALMA-PC              4:56.53    4:59.15    4  
  7 Sinzig, Viktor J          14 SCSC-PC              5:19.21    5:01.64    3  
  8 McGuire, Cean             14 SLUG-PC              5:07.53    5:03.93    2  
  9 Chen, Matthew D           13 DACA-PC              5:19.59    5:13.60    1  
 10 Pham, Vincent V           13 SVAA-PC              5:47.59    5:16.77  
 11 Fast, Kyle R              13 SVAA-PC              5:47.40    5:17.65  
 12 Lam, Arthur P             13 DACA-PC              5:32.33    5:19.62  
 13 Martinez, Juan P          13 WEST-PC              5:47.59    5:21.11  
 14 Hinshaw, Ryan M           13 WV-PC                5:39.98    5:23.39  
 15 Rianda, Jacob S           13 SVA-PC               5:30.06    5:23.72  
 16 Shields, Matthew L        13 GGST-PC              5:32.25    5:24.03  
 17 Trinh, Calvin W           14 DACA-PC              5:58.11    5:31.04  
 18 Mooney, Connor R          13 WCAB-PC              5:43.48    5:38.15  
 -- Nguyen, Steven R          13 DACA-PC              5:34.22         DQ  
 
Boys 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Campbell, Jared T         15 WCAB-PC                23.02      23.38   10  
  2 Chen, Easton K            15 WCAB-PC                23.30      23.51    8  
  3 Jarviz, Don M             16 WAVE-PC                23.49      23.55    7  
  4 McCreery, Ryan C          15 WCAB-PC                23.50      23.58    6  
  5 Stember, Jonathan P       16 DCD-PC                 23.89      23.68    5  
  6 Angelo, Tyler A           15 WCAB-PC                24.99      23.82    4  
  7 Weltz, Scott              15 SVAA-PC                23.73      24.04    3  
  8 Maciel, Santiago M        15 GGST-PC                24.12      24.13    2  
  9 Henley, John B            16 WAVE-PC                24.54      24.42    1  
 10 Purta, Billy E            15 FAST-PC                24.15      24.43  
 11 Landrith, Tyler A         15 DACA-PC                24.69      24.50  
 12 Rianda, Kamaron M         15 SVA-PC                 24.32      24.83  
 13 Bordunor, Steve S         15 WAVE-PC                25.20      24.99  
 14 Leto, Kyle J              16 SVAA-PC                25.23      25.24  
 15 Chen, Chris T             15 LA-PC                  25.56      25.28  
 16 Chen, Po-Han              15 FAST-PC                25.27      25.53  
 17 Basilio, Paolo            15 SCSC-PC                25.57      25.72  
 18 Hsieh, Jason C            15 LA-PC                  26.76      26.19  
 19 Arkhipov, Arseniv A       15 SCSC-PC                27.72      26.28  
 20 Martin, Jason T           16 ALMA-PC                25.53      26.31  
 21 Kane, Brian A             15 OAQ-PC                 26.44      26.32  
 22 Allen, Daniel G           15 SOVA-PC                26.24      26.53  
 23 Mehech, Bruno F           15 SCSC-PC                27.61      27.42  
 
Boys 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCreery, Ryan C          15 WCAB-PC              1:48.18    1:47.95   10  
  2 Angelo, Tyler A           15 WCAB-PC              1:50.61    1:48.57    8  
  3 Campbell, Jared T         15 WCAB-PC              1:52.50    1:52.92    7  
  4 Watts, Tim R              16 SVAA-PC              1:55.73    1:53.04    6  
  5 Weltz, Scott              15 SVAA-PC              1:51.08    1:53.06    5  
  6 Luu, Kevin O              15 DACA-PC              1:56.60    1:53.92    4  
  7 Dunn, David A             16 MHSC-PC              1:57.54    1:54.18    3  
  8 Maciel, Santiago M        15 GGST-PC              1:53.28    1:55.31    2  
  9 Landrith, Tyler A         15 DACA-PC              1:56.03    1:56.13    1  
 10 Henley, John B            16 WAVE-PC              1:57.73    1:58.63  
 11 Hammaker, Spencer C       15 OAQ-PC               1:50.00    2:02.16  
 12 Jarviz, Don M             16 WAVE-PC              1:59.53    2:02.53  
 13 Basilio, Paolo            15 SCSC-PC              2:04.24    2:02.56  
 14 Rianda, Kamaron M         15 SVA-PC               2:04.03    2:02.60  
 15 Kane, Brian A             15 OAQ-PC               2:08.18    2:03.64  
 16 Loh, Alex A               15 LA-PC                2:04.09    2:03.68  
 17 Arkhipov, Arseniv A       15 SCSC-PC              2:11.70    2:04.31  
 18 Bordunor, Steve S         15 WAVE-PC              2:02.77    2:04.34  
 19 Chen, Chris T             15 LA-PC                2:02.26    2:04.53  
 20 Allen, Daniel G           15 SOVA-PC              2:07.67    2:05.64  
 21 Mehech, Bruno F           15 SCSC-PC              2:04.62    2:06.38  
 22 Hsieh, Jason C            15 LA-PC                2:08.37    2:10.59  
 23 Tomkins, Joe R            15 WAVE-PC              2:12.60    2:15.03  
 
Boys 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angelo, Tyler A           15 WCAB-PC              5:06.75    4:52.43   10  
  2 Weltz, Scott              15 SVAA-PC              4:59.02    4:52.76    8  
  3 Leto, Kyle J              16 SVAA-PC              4:47.56    4:55.73    7  
  4 McCreery, Ryan C          15 WCAB-PC              4:51.45    4:56.34    6  
  5 Watts, Tim R              16 SVAA-PC              5:00.34    4:56.74    5  
  6 Campbell, Jared T         15 WCAB-PC              5:14.00    5:06.65    4  
  7 Landrith, Tyler A         15 DACA-PC              5:24.14    5:15.55    3  
  8 Basilio, Paolo            15 SCSC-PC              5:21.76    5:23.02    1.5
  8 Maciel, Santiago M        15 GGST-PC              5:03.98    5:23.02    1.5
 10 Henley, John B            16 WAVE-PC              5:25.50    5:27.98  
 11 Arkhipov, Arseniv A       15 SCSC-PC              5:45.03    5:32.57  
 12 Chen, Chris T             15 LA-PC                5:35.00    5:33.69  
 13 Allen, Daniel G           15 SOVA-PC              5:47.97    5:37.37  
 14 Loh, Alex A               15 LA-PC                5:36.60    5:38.09  
 15 Jarviz, Don M             16 WAVE-PC              5:29.86    5:39.48  
 16 Mehech, Bruno F           15 SCSC-PC              5:32.99    5:43.68  
 17 Kane, Brian A             15 OAQ-PC               5:35.89    5:52.60  
 18 Martin, Jason T           16 ALMA-PC              5:25.35    6:03.41  
 
Boys 15-16 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watts, Tim R              16 SVAA-PC             17:45.81   16:46.97   10  
  2 Leto, Kyle J              16 SVAA-PC             16:30.81   17:16.22    8  
  3 Allen, Daniel G           15 SOVA-PC             21:34.25   20:15.23    7  
 
Boys 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Watts, Tim R              16 SVAA-PC                55.00      56.23   10  
  2 Dunn, David A             16 MHSC-PC                54.05      57.66    8  
  3 Weltz, Scott              15 SVAA-PC              1:00.19      58.31    7  
  4 Maciel, Santiago M        15 GGST-PC                58.33      58.43    6  
  5 McCreery, Ryan C          15 WCAB-PC                58.68    1:00.69    5  
  6 Chen, Easton K            15 WCAB-PC              1:03.50    1:01.10    4  
  7 Campbell, Jared T         15 WCAB-PC                59.30    1:01.33    3  
  8 Stember, Jonathan P       16 DCD-PC               1:01.12    1:01.48    2  
  9 Henley, John B            16 WAVE-PC              1:04.39    1:03.15    0.5
  9 Chen, Chris T             15 LA-PC                1:03.16    1:03.15    0.5
 11 Bordunor, Steve S         15 WAVE-PC              1:03.97    1:03.36  
 12 Landrith, Tyler A         15 DACA-PC              1:04.24    1:03.37  
 13 Basilio, Paolo            15 SCSC-PC              1:03.80    1:03.68  
 14 Jarviz, Don M             16 WAVE-PC              1:01.33    1:05.42  
 15 Chen, Po-Han              15 FAST-PC              1:06.24    1:06.87  
 16 Leto, Kyle J              16 SVAA-PC              1:05.78    1:07.81  
 17 Martin, Jason T           16 ALMA-PC              1:06.35    1:08.46  
 18 Kane, Brian A             15 OAQ-PC               1:08.85    1:10.69  
 19 Hsieh, Jason C            15 LA-PC                1:11.29    1:12.66  
 20 Mehech, Bruno F           15 SCSC-PC              1:11.21    1:12.94  
 21 Tomkins, Joe R            15 WAVE-PC              1:12.60    1:13.58  
 -- Purta, Billy E            15 FAST-PC              1:10.20         DQ  
 
Boys 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weltz, Scott              15 SVAA-PC              2:08.38    2:04.56   10  
  2 Hammaker, Spencer C       15 OAQ-PC               2:01.49    2:06.00    8  
  3 Maciel, Santiago M        15 GGST-PC              2:07.49    2:06.12    7  
  4 Dunn, David A             16 MHSC-PC              2:01.61    2:06.24    6  
  5 Watts, Tim R              16 SVAA-PC              2:01.18    2:08.01    5  
  6 Campbell, Jared T         15 WCAB-PC              2:00.00    2:09.60    4  
  7 Stember, Jonathan P       16 DCD-PC               2:20.94    2:11.99    3  
  8 Henley, John B            16 WAVE-PC              2:13.33    2:14.89    2  
  9 Basilio, Paolo            15 SCSC-PC              2:16.04    2:15.40    1  
 10 Chen, Chris T             15 LA-PC                2:19.27    2:20.69  
 11 Bordunor, Steve S         15 WAVE-PC              2:22.85    2:25.38  
 12 Hsieh, Jason C            15 LA-PC                2:34.18    2:34.17  
 13 Tomkins, Joe R            15 WAVE-PC              2:37.84    2:35.39  
 -- Chen, Po-Han              15 FAST-PC              2:35.00         DQ  
 
Boys 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chen, Easton K            15 WCAB-PC              1:00.75    1:00.97   10  
  2 Angelo, Tyler A           15 WCAB-PC              1:02.02    1:02.30    8  
  3 Campbell, Jared T         15 WCAB-PC              1:02.22    1:03.13    7  
  4 Dunn, David A             16 MHSC-PC              1:05.00    1:04.36    6  
  5 Weltz, Scott              15 SVAA-PC              1:02.80    1:05.87    5  
  6 McCreery, Ryan C          15 WCAB-PC              1:02.35    1:05.90    4  
  7 Chen, Po-Han              15 FAST-PC              1:07.40    1:07.13    3  
  8 Stember, Jonathan P       16 DCD-PC               1:07.76    1:08.07    2  
  9 Watts, Tim R              16 SVAA-PC              1:10.93    1:08.44    1  
 10 Loh, Alex A               15 LA-PC                1:07.04    1:12.71  
 11 Jarviz, Don M             16 WAVE-PC              1:12.33    1:13.35  
 12 Rianda, Kamaron M         15 SVA-PC               1:15.36    1:13.54  
 13 Martin, Jason T           16 ALMA-PC              1:10.93    1:14.25  
 14 Tomkins, Joe R            15 WAVE-PC              1:16.93    1:14.67  
 15 Hsieh, Jason C            15 LA-PC                1:15.21    1:16.99  
 16 Mehech, Bruno F           15 SCSC-PC              1:15.90    1:17.39  
 17 Kane, Brian A             15 OAQ-PC               1:17.60    1:19.29  
 -- Chen, Chris T             15 LA-PC                1:15.31         DQ  
 
Boys 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angelo, Tyler A           15 WCAB-PC              2:12.62    2:14.50   10  
  2 Weltz, Scott              15 SVAA-PC              2:15.59    2:18.16    8  
  3 Dunn, David A             16 MHSC-PC              2:10.95    2:18.43    7  
  4 Campbell, Jared T         15 WCAB-PC              2:04.00    2:19.16    6  
  5 Luu, Kevin O              15 DACA-PC              2:28.58    2:20.91    5  
  6 Stember, Jonathan P       16 DCD-PC               2:27.62    2:28.08    4  
  7 Watts, Tim R              16 SVAA-PC              2:50.47    2:29.77    3  
  8 Chen, Po-Han              15 FAST-PC              2:40.00    2:31.77    2  
  9 Loh, Alex A               15 LA-PC                2:32.31    2:35.17    1  
 10 Jarviz, Don M             16 WAVE-PC              2:37.94    2:39.04  
 11 Tomkins, Joe R            15 WAVE-PC              2:46.85    2:42.88  
 12 Mehech, Bruno F           15 SCSC-PC              2:41.35    2:43.47  
 13 Hsieh, Jason C            15 LA-PC                2:39.83    2:43.91  
 14 Kane, Brian A             15 OAQ-PC               2:52.00    2:45.78  
 15 Bordunor, Steve S         15 WAVE-PC              2:49.07    2:47.43  
 16 Chen, Chris T             15 LA-PC                2:50.68    2:47.46  
 -- McCreery, Ryan C          15 WCAB-PC              2:13.69         DQ  
 
Boys 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angelo, Tyler A           15 WCAB-PC                56.09      55.27   10  
  2 Weltz, Scott              15 SVAA-PC                58.23      55.65    8  
  3 McCreery, Ryan C          15 WCAB-PC                54.39      55.82    7  
  4 Chen, Easton K            15 WCAB-PC                56.88      56.31    6  
  5 Campbell, Jared T         15 WCAB-PC                55.82      57.12    5  
  6 Maciel, Santiago M        15 GGST-PC                56.37      58.65    4  
  7 Stember, Jonathan P       16 DCD-PC                 59.61      59.56    3  
  8 Watts, Tim R              16 SVAA-PC                56.02      59.95    2  
  9 Henley, John B            16 WAVE-PC              1:04.83    1:01.06    1  
 10 Bordunor, Steve S         15 WAVE-PC              1:02.16    1:01.81  
 11 Chen, Chris T             15 LA-PC                1:02.89    1:01.82  
 12 Loh, Alex A               15 LA-PC                1:03.40    1:04.50  
 13 Rianda, Kamaron M         15 SVA-PC               1:00.85    1:04.81  
 14 Hsieh, Jason C            15 LA-PC                1:06.29    1:05.97  
 15 Purta, Billy E            15 FAST-PC              1:05.00    1:06.26  
 16 Basilio, Paolo            15 SCSC-PC              1:06.06    1:07.92  
 
Boys 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weltz, Scott              15 SVAA-PC              2:07.07    2:05.46   10  
  2 Leto, Kyle J              16 SVAA-PC              2:02.70    2:07.09    8  
  3 Campbell, Jared T         15 WCAB-PC              2:10.50    2:08.43    7  
  4 Watts, Tim R              16 SVAA-PC              2:25.51    2:12.04    6  
  5 Stember, Jonathan P       16 DCD-PC               2:15.06    2:15.19    5  
  6 Hammaker, Spencer C       15 OAQ-PC               2:08.00    2:15.49    4  
 
Boys 15-16 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weltz, Scott              15 SVAA-PC              4:18.13    4:18.23   10  
  2 McCreery, Ryan C          15 WCAB-PC              4:12.20    4:22.10    8  
  3 Angelo, Tyler A           15 WCAB-PC              4:45.00    4:22.70    7  
  4 Watts, Tim R              16 SVAA-PC              4:30.29    4:24.82    6  
  5 Dunn, David A             16 MHSC-PC              4:13.41    4:27.75    5  
  6 Campbell, Jared T         15 WCAB-PC              4:27.84    4:27.99    4  
  7 Maciel, Santiago M        15 GGST-PC              4:33.08    4:31.92    3  
  8 Leto, Kyle J              16 SVAA-PC              4:40.69    4:49.46    2  
  9 Basilio, Paolo            15 SCSC-PC              4:52.84    4:51.44    1  
 10 Loh, Alex A               15 LA-PC                4:54.61    5:05.62  
 -- Landrith, Tyler A         15 DACA-PC              4:55.75         DQ  
 
Boys 17-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vergara, Justin L         17 DCD-PC                 22.00      23.05   10  
  2 Jian, Steven A            17 LA-PC                  24.46      24.77    8  
  3 Imamoto, Daniel C         17 OAQ-PC                 23.94      25.15    7  
 
Boys 17-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norman, Craig S           17 SVA-PC               1:55.75    1:50.95   10  
  2 Vergara, Justin L         17 DCD-PC               1:50.00    1:58.40    8  
  3 Imamoto, Daniel C         17 OAQ-PC               1:58.32    2:01.31    7  
  4 MA, Lawrence              17 LA-PC                1:59.81    2:01.93    6  
  5 MacKin, Oliver M          17 OAQ-PC               1:59.35    2:02.32    5  
 
Boys 17-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MacKin, Oliver M          17 OAQ-PC               5:05.92    5:19.87   10  
  2 Imamoto, Daniel C         17 OAQ-PC               5:18.77    5:43.55    8  
  3 MA, Lawrence              17 LA-PC                5:41.22    5:43.90    7  
 
Boys 17-18 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jian, Steven A            17 LA-PC               19:32.94   19:12.81   10  
 
Boys 17-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vergara, Justin L         17 DCD-PC                 54.00      55.12   10  
  2 Imamoto, Daniel C         17 OAQ-PC                 59.30    1:03.08    8  
  3 Jian, Steven A            17 LA-PC                1:01.80    1:03.19    7  
  4 Tsay, Eric                17 SVAA-PC              1:02.85    1:04.26    6  
  5 Trinh, Brian W            17 DACA-PC              1:07.00    1:07.88    5  
 
Boys 17-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vergara, Justin L         17 DCD-PC               1:57.00    2:00.37   10  
  2 Imamoto, Daniel C         17 OAQ-PC               2:11.33    2:19.86    8  
 -- Trinh, Brian W            17 DACA-PC              2:14.00         DQ  
 
Boys 17-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsay, Eric                17 SVAA-PC              1:05.67    1:07.43   10  
  2 Trinh, Brian W            17 DACA-PC              1:09.66    1:09.80    8  
  3 Imamoto, Daniel C         17 OAQ-PC               1:18.39    1:21.66    7  
 
Boys 17-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norman, Craig S           17 SVA-PC               2:06.59    2:13.11   10  
  2 Trinh, Brian W            17 DACA-PC              2:18.00    2:31.84    8  
 
Boys 17-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vergara, Justin L         17 DCD-PC                 57.00      58.77   10  
  2 Tsay, Eric                17 SVAA-PC                59.24      59.84    8  
  3 Trinh, Brian W            17 DACA-PC              1:07.00    1:05.53    7  
  4 Imamoto, Daniel C         17 OAQ-PC               1:04.40    1:08.03    6  
 
Boys 17-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 MA, Lawrence              17 LA-PC                2:14.49    2:18.63   10  
  2 MacKin, Oliver M          17 OAQ-PC               2:09.36    2:20.86    8  
  3 Trinh, Brian W            17 DACA-PC              2:26.13    2:30.24    7  
 
Boys 17-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tsay, Eric                17 SVAA-PC              4:41.86    4:32.19   10  
 
Boys 19 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Clarkson, Eric M          20 WCAB-PC              4:59.00   X5:11.07