Licensed to Vallejo Aquatic Club      Hy-Tek's Meet Manager 11/27/2002 08:47 PM
             Vallejo Aquatic Club C/B/A+ - 11/2/2002 to 11/3/2002              
                          Vallejo Aquatic Club C/B/A+                          
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          15.79  PRT
          19.49  A
          27.09  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kamai, Charlotte     8 PCM-PC                 17.10      16.18 A       20  
  2 Flower, Samantha     7 OAPB-PC                16.30      16.49 A       17  
  3 Manley, Kayla        8 LCRC-SN                16.41      16.55 A       16  
  4 Roddy, Chloe         8 KYSC-PC                16.30      17.10 A       15  
  5 Hill, Kathryn        7 UN-PC                  17.55      17.27 A       14  
  6 Wilson, Justina      8 OAPB-PC                17.39      17.35 A       13  
  7 Murphy-Hopson, Dev   7 NWA-PC                 18.30      17.41 A       12  
  8 Kaplan, Rachel       8 WCAN-PC                17.55      17.43 A       11  
  9 Welton, Patricia     8 VJO-PC                 17.46      17.49 A        9  
 10 McGill, Stephanie    8 OAPB-PC                18.00      17.64 A        7  
 11 Roth, Rebecca        8 UN-PC                  17.63      17.72 A        6  
 12 Jackso, nicholette   8 OAPB-PC                18.10      18.09 A        5  
 13 Bicomong, Meghan     7 VJO-PC                 18.67      18.21 A        4  
 14 Bauer, Jenna         6 SRN-PC                 17.87      18.68 A        3  
 15 Yoder, Jazlyn        7 WCAB-PC                18.31      18.77 A        2  
 16 Thomson, Emily       7 PGA-SN                 19.31      19.72 B-       1  
 17 Macklin, Coutney     7 PGA-SN                 18.65      19.81 B-     
 18 Carlos, Cahil        8 VJO-PC                 18.09      20.66 B-     
B - Division  
  1 Fuqua, Megan         7 DPST-PC                19.50      18.32 A+      20  
  2 Stern, Elisa         7 WCAB-PC                25.00      18.52 A+      17  
  3 McQuaid, Caitlin     8 PST-PC                 20.86      18.70 A+      16  
  4 Rudd, Alayna         8 WCAB-PC                20.63      18.79 A+      15  
  5 Haggin, Nikki        8 SRN-PC                 20.77      18.97 A+      14  
  6 Curran, Hope         8 WCAB-PC                22.08      18.99 A+      13  
  7 Leung, Kaitlin       7 FOG-PC                 20.30      19.15 A+      12  
  8 Balfrey, Brooke      7 OAPB-PC                22.16      19.66 B       11  
  9 Fedorchak, Kathlee   7 WCAB-PC                20.26      19.83 B        9  
 10 McMahon, Shannon     8 OAPB-PC                25.32      20.00 B        7  
 11 McQuaid, Meghan      7 PST-PC                 24.88      20.06 B        6  
 12 Kaplan, Sam          8 KYSC-PC                22.90      20.47 B        5  
 13 Thiele, Heidi        8 SRN-PC                 19.93      20.53 B        4  
 14 Strausser, Grace     6 OAPB-PC                22.84      20.87 B        3  
 15 Jayne, Alexa         7 SRN-PC                 22.51      21.17 B        2  
 16 Welton, Mary         6 VJO-PC                 21.41      21.26 B        1  
 17 Bates, Laurieanne    8 BBD-PC                 23.13      21.39 B      
 18 Garcia, Taylor       7 VJO-PC                 23.50      21.40 B      
 19 Turpen, Colleen      7 VACA-SN                23.56      21.64 B      
 20 Patton, Melanie      7 VJO-PC                 22.08      21.94 B      
 21 Roach, Juliane       7 DPST-PC                22.14      23.01 B      
 22 Tate, Alex           8 NWA-PC                 23.81      23.72 B      
 23 Goepel, Natalie      8 OAPB-PC                22.51      24.15 B      
 24 Roach, Janie         6 DPST-PC                25.17      24.24 B      
 25 Pruitt, Mollie       7 RSD-PC                 26.79      24.56 B      
 26 Malmquist, Emily     6 NBA-PC                 27.00      28.28 C-     
C - Division  
  1 Karasik, Alexandra   8 PST-PC                 43.09      19.81 B+      20  
  2 Mirtsev, Olga        7 SFRP-PC                37.09      21.42 B+      17  
  3 Chapin, Carlee       8 LCRC-SN                27.20      21.44 B+      16  
  4 Jayne, Jordan        5 SRN-PC                 27.41      26.64 B+      15  
  5 Davis, Bayana        8 ONDA-PC                   NT      27.30 C       14  
  6 Sherlock, Jillian    7 WCAB-PC                31.60      28.63 C       13  
  7 Jimenez, Andrea      6 VJO-PC                    NT      28.85 C       12  
  8 McCoy, Olivia        7 WCAN-PC                31.11      29.08 C       11  
  9 Minahen, Michelle    6 VJO-PC                 29.80      29.54 C        9  
 10 Balfrey, Blake       5 OAPB-PC                30.51      29.60 C        7  
 11 Jacinto, Vivian      8 WCAN-PC                   NT      33.91 C        6  
 12 Roden, Georgia       5 OAPB-PC                34.58      34.71 C        5  
 13 Mongoven, Sophie     7 ONDA-PC                   NT      43.99 C        4  
 14 Augst, Mirelle       5 VJO-PC                 46.45      47.06 C        3  
 15 Moguel, Cristina     4 VJO-PC                    NT      49.97 C        2  
 -- Jones, Jessica       6 HA-SN                1:00.96        SCR        
 -- Maeda, Sadie         6 WCAB-PC                   NT        SCR        
 -- Clark-Warren, Lind   8 SRN-PC                 24.67        SCR        
 -- Loey, Jamie          8 KYSC-PC                28.00        SCR        
 -- Esserman, Yvette     6 OAPB-PC                24.00        SCR        
 -- McArthur, Kayli      8 VACA-SN                23.07        SCR        
 -- Spala, Sasha         8 FAC-SN                 23.70        SCR        
 -- Foster, Alana        6 VACA-SN                31.00        SCR        
 -- Almanzo, Ricki       4 WCAN-PC                57.04        SCR        
 -- Melkonian, Emily     6 OAPB-PC                19.41        SCR        
 -- Klein, Kimmy         8 OAPB-PC                14.85        SCR        
 -- Murphy, Jacie        6 OAPB-PC                27.05        SCR        
 -- Murphy, Gewevieve    6 OAPB-PC                25.00        SCR        
 -- Murphy, Carolyn      8 OAPB-PC                19.00        SCR        
 -- Larsen, Annie        6 OAPB-PC                22.50        SCR        
 -- Sachs, Sarah         8 OAPB-PC                20.00        SCR        
 -- Larsen, Mollie       8 OAPB-PC                18.05        SCR        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.49  PRT
          42.99  A
        1:00.09  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 LU, Marie            8 OAPB-PC                40.65      37.30 A       20  
  2 Welton, Patricia     8 VJO-PC                 38.87      37.49 A       17  
  3 Manley, Kayla        8 LCRC-SN                37.00      37.63 A       16  
  4 Kaplan, Rachel       8 WCAN-PC                39.58      39.52 A       15  
  5 Howard, Megan        7 OAPB-PC                38.51      39.61 A       14  
  6 Kamai, Charlotte     8 PCM-PC                 42.42      39.88 A       13  
  7 Bicomong, Meghan     7 VJO-PC                 40.84      40.64 A       12  
  8 McGill, Stephanie    8 OAPB-PC                36.00      40.79 A       11  
  9 Bedford, Stephanie   7 RDO-SN                 40.26      40.82 A        9  
 10 Roth, Rebecca        8 UN-PC                  41.47      41.96 A        7  
 11 Carlos, Cahil        8 VJO-PC                 41.22      45.84 B-       6  
 -- Nuchols, Maddison    7 NWA-PC                 33.44         DQ        
 -- Roddy, Chloe         8 KYSC-PC                36.72         NS        
B - Division  
  1 Haufler, Jenna       8 OAPB-PC                43.50      37.00 A+      20  
  2 Hill, Kathryn        7 UN-PC                  43.01      37.81 A+      17  
  3 Hill, Meghan         7 UN-PC                  48.68      39.68 A+      16  
  4 Yoder, Jazlyn        7 WCAB-PC                44.08      41.36 A+      15  
  5 Upshaw, Arlyn        7 PST-PC                 55.00      42.84 A+      14  
  6 Thiele, Heidi        8 SRN-PC                 44.72      43.62 B       13  
  7 Leung, Kaitlin       7 FOG-PC                 45.52      43.79 B       12  
  8 Chapin, Carlee       8 LCRC-SN                44.50      44.21 B       11  
  9 Crandall, Erin       7 NWA-PC                 45.80      44.88 B        9  
 10 Hunziker, Peyton     7 NWA-PC                 46.42      45.00 B        7  
 11 Kaplan, Sam          8 KYSC-PC                50.24      45.47 B        6  
 12 Ray, Amrita          8 PST-PC                 49.30      48.30 B        5  
 13 Garcia, Taylor       7 VJO-PC                 53.59      49.34 B        4  
 14 Brewer, Madison      8 VACA-SN                51.80      50.25 B        3  
 15 Campbell, Megan      6 UN-PC                  58.25      50.83 B        2  
 16 Patton, Melanie      7 VJO-PC                 54.44      53.13 B        1  
 17 Lazzaro, Francesca   8 FAC-SN                 57.14      55.28 B      
 18 Pruitt, Mollie       7 RSD-PC                 58.91    1:02.75 C-     
 -- Jayne, Alexa         7 SRN-PC                 54.73         DQ        
C - Division  
  1 Wilson, Justina      8 OAPB-PC                   NT      41.30 A       20  
  2 Cooke, Sidney        7 WCAB-PC              1:05.21      41.83 A+      17  
  3 Arens, Elizabeth     8 FAC-SN                    NT      44.67 B       16  
  4 Macklin, Coutney     7 PGA-SN                    NT      45.02 B       15  
  5 Thai, Crystal        8 RSD-PC                    NT      46.71 B       14  
  6 Welton, Mary         6 VJO-PC                    NT      48.35 B       13  
  7 Bates, Laurieanne    8 BBD-PC                    NT      52.51 B       12  
  8 Esserman, Yvette     6 OAPB-PC              1:00.10      58.14 B+      11  
  9 Lee, Cassie          7 VJO-PC               1:02.45      59.86 B+       9  
 10 Malmquist, Emily     6 NBA-PC               1:00.52    1:00.46 C        7  
 11 Macchiavelli, Laur   7 RSD-PC                    NT    1:00.67 C        6  
 12 Davis, Bayana        8 ONDA-PC                   NT    1:01.39 C        5  
 13 Flannery, Megan      7 DPST-PC                   NT    1:01.67 C        4  
 -- Jayne, Jordan        5 SRN-PC                    NT         DQ        
 -- Spala, Sasha         8 FAC-SN                 53.77        SCR        
 -- Clark-Warren, Lind   8 SRN-PC               1:08.39        SCR        
 -- Trevarthen, Olivia   8 UN-PC                  44.44        SCR        
 -- Jones, Jessica       6 HA-SN                  42.95        SCR        
 -- Thomson, Emily       7 PGA-SN                 45.43        SCR        
 -- Trevarthen, Emma     8 UN-PC                  46.72        SCR        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          18.99  PRT
          23.19  A
          30.89  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Roddy, Chloe         8 KYSC-PC                20.36      18.63 PRT+    20  
  2 Cooke, Sidney        7 WCAB-PC                19.86      19.71 A       17  
  3 Haufler, Jenna       8 OAPB-PC                22.05      20.26 A       16  
  4 Wilson, Justina      8 OAPB-PC                22.69      20.27 A       15  
  5 Bedford, Stephanie   7 RDO-SN                 20.19      20.96 A       13.5
  5 LU, Marie            8 OAPB-PC                22.75      20.96 A       13.5
  7 Kamai, Charlotte     8 PCM-PC                 21.24      21.62 A       12  
  8 Howard, Megan        7 OAPB-PC                22.95      21.74 A       11  
  9 Welton, Patricia     8 VJO-PC                 21.38      21.75 A        9  
 10 Roth, Rebecca        8 UN-PC                  21.00      21.80 A        7  
 11 Yoder, Jazlyn        7 WCAB-PC                21.85      22.11 A        6  
 12 Kaplan, Rachel       8 WCAN-PC                23.02      22.16 A        5  
 13 Thiele, Heidi        8 SRN-PC                 23.04      22.51 A        4  
 14 Leung, Kaitlin       7 FOG-PC                 22.93      22.65 A        3  
 15 Manley, Kayla        8 LCRC-SN                19.92      24.08 B-       2  
 16 Bicomong, Meghan     7 VJO-PC                 23.05      24.78 B-       1  
 17 Crandall, Erin       7 NWA-PC                 22.73      25.05 B-     
B - Division  
  1 Upshaw, Arlyn        7 PST-PC                 30.00      22.61 A+      20  
  2 Chapin, Carlee       8 LCRC-SN                23.20      23.25 B       17  
  3 Balfrey, Brooke      7 OAPB-PC                24.01      23.47 B       16  
  4 Hunziker, Peyton     7 NWA-PC                 26.50      25.34 B       15  
  5 Garcia, Taylor       7 VJO-PC                 27.80      26.39 B       14  
  6 Kaplan, Sam          8 KYSC-PC                28.26      26.57 B       13  
  7 Campbell, Megan      6 UN-PC                  27.35      26.80 B       12  
  8 Jayne, Alexa         7 SRN-PC                 30.87      27.84 B       11  
  9 Esserman, Yvette     6 OAPB-PC                23.75      28.78 B        9  
 10 Welton, Mary         6 VJO-PC                 28.65      30.55 B        7  
 11 Lee, Cassie          7 VJO-PC                 29.38      30.62 B        6  
C - Division  
  1 Thai, Crystal        8 RSD-PC                    NT      23.78 B       20  
  2 Macklin, Coutney     7 PGA-SN                    NT      24.73 B       17  
  3 Ray, Amrita          8 PST-PC                 33.46      27.79 B+      16  
  4 Bates, Laurieanne    8 BBD-PC                    NT      28.27 B       15  
  5 Nuchols, Maddison    7 NWA-PC                 32.60      28.67 B+      14  
  6 Macchiavelli, Laur   7 RSD-PC                    NT      31.86 C       13  
  7 Jayne, Jordan        5 SRN-PC                 32.42      32.96 C       12  
  8 Foster, Alana        6 VACA-SN                31.00      33.37 C       11  
  9 Pruitt, Mollie       7 RSD-PC                 32.04      33.81 C        9  
 10 Sherlock, Jillian    7 WCAB-PC                34.20      33.95 C        7  
 11 Flannery, Megan      7 DPST-PC                   NT      34.11 C        6  
 12 Roden, Georgia       5 OAPB-PC                41.90      40.22 C        5  
 13 Augst, Mirelle       5 VJO-PC                    NT      47.89 C        4  
 -- Jimenez, Andrea      6 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- Balfrey, Blake       5 OAPB-PC                36.97         NS        
 -- Almanzo, Ricki       4 WCAN-PC                53.00         NS        
 -- Lazzaro, Francesca   8 FAC-SN                    NT         NS        
 -- Strausser, Grace     6 OAPB-PC                26.17        SCR        
 -- Spala, Sasha         8 FAC-SN                 30.56        SCR        
 -- Woo, Amanda          5 WCAB-PC                   NT        SCR        
 -- Thomson, Emily       7 PGA-SN                 23.79        SCR        
 -- Trevarthen, Olivia   8 UN-PC                  23.09        SCR        
 -- Trevarthen, Emma     8 UN-PC                  23.77        SCR        
 -- Malmquist, Emily     6 NBA-PC                 32.06        SCR        
 -- Jones, Jessica       6 HA-SN                  24.31        SCR        
 -- Clark-Warren, Lind   8 SRN-PC                 25.52        SCR        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.99  PRT
          51.59  A
        1:09.09  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Klein, Kimmy         8 OAPB-PC                42.50      39.63 PRT+    20  
  2 Haufler, Jenna       8 OAPB-PC                44.05      42.26 A       17  
  3 Roddy, Chloe         8 KYSC-PC                50.45      44.42 A       16  
  4 Hill, Kathryn        7 UN-PC                  45.81      45.00 A       15  
  5 Yoder, Jazlyn        7 WCAB-PC                47.79      45.87 A       14  
  6 Hill, Meghan         7 UN-PC                  46.63      46.03 A       13  
  7 Welton, Patricia     8 VJO-PC                 50.13      46.38 A       12  
  8 Kaplan, Rachel       8 WCAN-PC                48.25      46.61 A       11  
  9 Manley, Kayla        8 LCRC-SN                49.64      47.67 A        9  
 10 Thiele, Heidi        8 SRN-PC                 48.33      47.90 A        7  
 11 McQuaid, Meghan      7 PST-PC                 51.49      51.10 A        6  
 12 Rudd, Alayna         8 WCAB-PC                25.46      52.13 B-       5  
 13 Murphy-Hopson, Dev   7 NWA-PC                 49.62      52.82 B-       4  
 -- Roth, Rebecca        8 UN-PC                  48.17         DQ        
B - Division  
  1 Curran, Hope         8 WCAB-PC                59.00      49.18 A+      20  
  2 Fuqua, Megan         7 DPST-PC                55.00      49.61 A+      17  
  3 Crandall, Erin       7 NWA-PC                 52.00      50.25 A+      16  
  4 Garcia, Taylor       7 VJO-PC               1:00.57      52.35 B       15  
  5 McQuaid, Caitlin     8 PST-PC                 52.11      52.54 B       14  
  6 Laher, Hannah        8 UN-PC                  59.43      52.96 B       13  
  7 Fedorchak, Kathlee   7 WCAB-PC                55.14      56.26 B       12  
 -- Chapin, Carlee       8 LCRC-SN                59.10         DQ        
 -- Roach, Juliane       7 DPST-PC              1:09.00         DQ        
 -- Brewer, Madison      8 VACA-SN                58.68         NS        
C - Division  
  1 Wilson, Justina      8 OAPB-PC                   NT      45.96 A       20  
  2 McMahon, Shannon     8 OAPB-PC              1:11.00      55.56 B+      17  
  3 Kaplan, Sam          8 KYSC-PC                   NT      58.13 B       16  
  4 Jayne, Alexa         7 SRN-PC               1:09.69    1:04.24 B+      15  
  5 Roach, Janie         6 DPST-PC              1:11.00    1:07.05 B+      14  
  6 Malmquist, Emily     6 NBA-PC                    NT    1:11.46 C       13  
  7 Mongoven, Sophie     7 ONDA-PC                   NT    1:37.39 C       12  
 -- Goepel, Natalie      8 OAPB-PC                   NT         DQ        
 -- Thomson, Emily       7 PGA-SN                    NT         DQ        
 -- Jones, Jessica       6 HA-SN                  55.47        SCR        
 -- Larsen, Mollie       8 OAPB-PC              1:00.00        SCR        
 -- Maeda, Sadie         6 WCAB-PC                   NT        SCR        
 -- Stern, Elisa         7 WCAB-PC              1:02.00        SCR        
 -- Haggin, Nikki        8 SRN-PC               1:01.37        SCR        
 -- Esserman, Yvette     6 OAPB-PC                57.00        SCR        
 -- Patton, Melanie      7 VJO-PC               1:06.05        SCR        
 -- Moran, BO Yan        8 FOG-PC                 48.30        SCR        
 -- McArthur, Kayli      8 VACA-SN              1:12.02        SCR        
 -- Clark-Warren, Lind   8 SRN-PC                    NT        SCR        
 -- Kamai, Charlotte     8 PCM-PC                 51.81        SCR        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          20.89  PRT
          24.79  A
          34.09  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Haufler, Jenna       8 OAPB-PC                21.05      22.58 A       20  
  2 Kamai, Charlotte     8 PCM-PC                 23.45      23.18 A       17  
  3 Roth, Rebecca        8 UN-PC                  23.47      24.53 A       16  
  4 Yoder, Jazlyn        7 WCAB-PC                23.85      24.55 A       15  
  5 Wilson, Justina      8 OAPB-PC                24.00      25.06 B-      14  
  6 Bicomong, Meghan     7 VJO-PC                 24.54      26.06 B-      13  
  7 Welton, Patricia     8 VJO-PC                 24.61      26.25 B-      12  
B - Division  
  1 Upshaw, Arlyn        7 PST-PC                 29.00      23.70 A+      20  
  2 Howard, Megan        7 OAPB-PC                25.00      24.44 A+      17  
  3 Bedford, Stephanie   7 RDO-SN                 25.35      25.50 B       16  
  4 Hunziker, Peyton     7 NWA-PC                 27.00      26.03 B       15  
  5 Cooke, Sidney        7 WCAB-PC                28.10      26.21 B       14  
  6 Ray, Amrita          8 PST-PC                 30.66      26.61 B       12.5
  6 Leung, Kaitlin       7 FOG-PC                 27.22      26.61 B       12.5
  8 McGill, Stephanie    8 OAPB-PC                25.17      26.67 B       11  
  9 Kaplan, Rachel       8 WCAN-PC                28.26      26.86 B        9  
 10 Balfrey, Brooke      7 OAPB-PC                27.50      27.15 B        7  
 11 Crandall, Erin       7 NWA-PC                 27.99      27.17 B        6  
 12 Manley, Kayla        8 LCRC-SN                26.42      27.26 B        5  
 13 Carlos, Cahil        8 VJO-PC                 27.03      27.45 B        4  
 14 Chapin, Carlee       8 LCRC-SN                33.09      27.74 B        3  
 15 Fedorchak, Kathlee   7 WCAB-PC                26.03      28.16 B        2  
 16 Esserman, Yvette     6 OAPB-PC                26.50      28.53 B        1  
 17 Strausser, Grace     6 OAPB-PC                28.36      28.73 B      
 18 Campbell, Megan      6 UN-PC                  31.60      30.12 B      
 19 Welton, Mary         6 VJO-PC                 30.50      31.53 B      
 20 Jayne, Alexa         7 SRN-PC                 34.02      32.38 B      
 21 Pruitt, Mollie       7 RSD-PC                 32.58      35.18 C-     
 22 Lee, Cassie          7 VJO-PC                 31.37      36.69 C-     
C - Division  
  1 LU, Marie            8 OAPB-PC                   NT      24.04 A       20  
  2 Kaplan, Sam          8 KYSC-PC                   NT      27.06 B       17  
  3 Thai, Crystal        8 RSD-PC                    NT      29.42 B       16  
  4 Bates, Laurieanne    8 BBD-PC                    NT      30.58 B       15  
  5 Macchiavelli, Laur   7 RSD-PC                    NT      31.79 B       14  
  6 Nuchols, Maddison    7 NWA-PC                 43.00      33.26 B+      13  
  7 Sherlock, Jillian    7 WCAB-PC                42.53      35.60 C       12  
  8 Jayne, Jordan        5 SRN-PC                 36.75      40.41 C       11  
  9 Roden, Georgia       5 OAPB-PC                49.12      41.22 C        9  
 10 Garcia, Taylor       7 VJO-PC                 35.21      41.49 C        7  
 -- Flannery, Megan      7 DPST-PC                34.90         DQ        
 -- Davis, Bayana        8 ONDA-PC                   NT         DQ        
 -- Foster, Alana        6 VACA-SN                   NT         DQ        
 -- Macklin, Coutney     7 PGA-SN                    NT         DQ        
 -- Balfrey, Blake       5 OAPB-PC                38.76         NS        
 -- Trevarthen, Olivia   8 UN-PC                  26.47        SCR        
 -- Malmquist, Emily     6 NBA-PC                 31.87        SCR        
 -- Clark-Warren, Lind   8 SRN-PC                 33.74        SCR        
 -- Trevarthen, Emma     8 UN-PC                  28.08        SCR        
 -- Thomson, Emily       7 PGA-SN                 30.76        SCR        
 -- Spala, Sasha         8 FAC-SN                 30.10        SCR        
 -- Jones, Jessica       6 HA-SN                  30.46        SCR        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.99  PRT
          55.29  A
        1:15.89  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Jackso, nicholette   8 OAPB-PC                49.00      44.68 PRT+    20  
  2 Haufler, Jenna       8 OAPB-PC                46.50      48.35 A       17  
  3 Yoder, Jazlyn        7 WCAB-PC                52.87      51.63 A       16  
  4 Bicomong, Meghan     7 VJO-PC                 52.33      52.54 A       15  
  5 Macklin, Coutney     7 PGA-SN                 52.61      52.78 A       14  
  6 Curran, Hope         8 WCAB-PC                52.00      53.03 A       13  
  7 Murphy-Hopson, Dev   7 NWA-PC                 54.00      58.11 B-      12  
B - Division  
  1 Kamai, Charlotte     8 PCM-PC                 57.82      51.55 A+      20  
  2 Welton, Patricia     8 VJO-PC               1:07.33      54.69 A+      17  
  3 Bauer, Jenna         6 SRN-PC               1:04.14      54.72 A+      16  
  4 Hill, Meghan         7 UN-PC                1:02.66      56.03 B       15  
  5 Stern, Elisa         7 WCAB-PC              1:04.00      56.11 B       14  
  6 Leung, Kaitlin       7 FOG-PC               1:03.09      58.84 B       13  
  7 Kaplan, Sam          8 KYSC-PC              1:00.30      58.95 B       12  
  8 Crandall, Erin       7 NWA-PC               1:01.00    1:00.14 B       11  
  9 Chapin, Carlee       8 LCRC-SN              1:04.00    1:01.72 B        9  
 10 Kaplan, Rachel       8 WCAN-PC              1:05.83    1:03.45 B        7  
 11 Laher, Hannah        8 UN-PC                  58.64    1:04.59 B        6  
 12 Roach, Juliane       7 DPST-PC              1:09.12    1:16.82 C-       5  
 13 Pruitt, Mollie       7 RSD-PC               1:14.44    1:19.92 C-       4  
 -- Roth, Rebecca        8 UN-PC                  56.17         DQ        
 -- Malmquist, Emily     6 NBA-PC               1:12.44         DQ        
C - Division  
  1 Wilson, Justina      8 OAPB-PC                   NT      55.25 A       20  
  2 Carlos, Cahil        8 VJO-PC               1:18.59      58.97 B+      17  
  3 Turpen, Colleen      7 VACA-SN                   NT    1:04.93 B       16  
  4 Rudd, Alayna         8 WCAB-PC                   NT    1:05.82 B       15  
  5 Haggin, Nikki        8 SRN-PC                    NT    1:06.09 B       14  
  6 Goepel, Natalie      8 OAPB-PC                   NT    1:06.22 B       13  
  7 Brewer, Madison      8 VACA-SN              1:21.10    1:07.64 B+      12  
  8 Mirtsev, Olga        7 SFRP-PC              1:25.89    1:10.20 B+      11  
  9 Patton, Melanie      7 VJO-PC               1:17.15    1:10.54 B+       9  
 10 Sherlock, Jillian    7 WCAB-PC                   NT    1:16.14 C        7  
 11 Roach, Janie         6 DPST-PC              1:21.09    1:18.34 C        6  
 12 Garcia, Taylor       7 VJO-PC                    NT    1:20.18 C        5  
 13 McCoy, Olivia        7 WCAN-PC                   NT    1:21.20 C        4  
 -- Jayne, Jordan        5 SRN-PC                    NT         DQ        
 -- Welton, Mary         6 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- Tate, Alex           8 NWA-PC                    NT         DQ        
 -- Moran, BO Yan        8 FOG-PC                 52.88        SCR        
 -- Spala, Sasha         8 FAC-SN                    NT        SCR        
 -- Davis, Bayana        8 ONDA-PC                   NT        SCR        
 -- McArthur, Kayli      8 VACA-SN              1:19.02        SCR        
 -- Esserman, Yvette     6 OAPB-PC                56.00        SCR        
 -- Larsen, Mollie       8 OAPB-PC              1:00.00        SCR        
 -- Loey, Jamie          8 KYSC-PC              1:18.00        SCR        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          17.29  PRT
          21.59  A
          32.59  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Klein, Kimmy         8 OAPB-PC                18.15      16.44 PRT+    20  
  2 Roddy, Chloe         8 KYSC-PC                18.88      18.22 A       17  
  3 Flower, Samantha     7 OAPB-PC                18.84      18.56 A       16  
  4 Jackso, nicholette   8 OAPB-PC                19.00      18.77 A       15  
  5 Hill, Kathryn        7 UN-PC                  20.97      18.79 A       14  
  6 Manley, Kayla        8 LCRC-SN                18.11      20.10 A       13  
  7 Wilson, Justina      8 OAPB-PC                19.33      20.16 A       12  
  8 Crandall, Erin       7 NWA-PC                 21.24      20.43 A       11  
B - Division  
  1 Hill, Meghan         7 UN-PC                  22.56      20.13 A+      20  
  2 McGill, Stephanie    8 OAPB-PC                21.91      20.74 A+      17  
  3 Leung, Kaitlin       7 FOG-PC                 22.81      20.91 A+      16  
  4 Bicomong, Meghan     7 VJO-PC                 22.98      21.23 A+      15  
  5 McQuaid, Caitlin     8 PST-PC                 24.84      21.24 A+      14  
  6 Thomson, Emily       7 PGA-SN                 23.37      22.11 B       13  
  7 Fuqua, Megan         7 DPST-PC                22.50      22.19 B       12  
  8 Roth, Rebecca        8 UN-PC                  21.61      22.55 B       11  
  9 McQuaid, Meghan      7 PST-PC                 28.65      22.58 B        9  
 10 Stern, Elisa         7 WCAB-PC                31.46      22.59 B        7  
 11 Curran, Hope         8 WCAB-PC                23.04      22.89 B        5.5
 11 Bauer, Jenna         6 SRN-PC                 21.83      22.89 B        5.5
 13 Welton, Mary         6 VJO-PC                 27.75      23.22 B        4  
 14 Karasik, Alexandra   8 PST-PC                 31.59      23.50 B        3  
 15 Strausser, Grace     6 OAPB-PC                26.45      23.74 B        2  
 16 Thiele, Heidi        8 SRN-PC                 24.71      23.93 B        1  
 17 Goepel, Natalie      8 OAPB-PC                26.31      24.53 B      
 18 Macklin, Coutney     7 PGA-SN                 24.40      25.95 B      
 19 Turpen, Colleen      7 VACA-SN                29.91      26.55 B      
 20 Laher, Hannah        8 UN-PC                  26.19      27.95 B      
 21 Fedorchak, Kathlee   7 WCAB-PC                30.06      28.71 B      
 22 Balfrey, Brooke      7 OAPB-PC                26.56      30.19 B      
 23 Garcia, Taylor       7 VJO-PC                 30.92      31.84 B      
 24 Patton, Melanie      7 VJO-PC                 30.15      32.03 B      
 25 Roach, Juliane       7 DPST-PC                29.32      35.97 C-     
 -- Roach, Janie         6 DPST-PC                32.00         DQ        
C - Division  
  1 Jayne, Alexa         7 SRN-PC                 36.97      29.68 B+      20  
  2 Pruitt, Mollie       7 RSD-PC                 35.87      33.17 C       17  
  3 Balfrey, Blake       5 OAPB-PC                42.60      36.66 C       16  
  4 Roden, Georgia       5 OAPB-PC                42.64      44.61 C       15  
 -- Sherlock, Jillian    7 WCAB-PC                48.85         DQ        
 -- Jayne, Jordan        5 SRN-PC                    NT         DQ        
 -- Moran, BO Yan        8 FOG-PC                 21.97        SCR        
 -- Jones, Jessica       6 HA-SN                  21.75        SCR        
 -- Melkonian, Emily     6 OAPB-PC                20.69        SCR        
 -- Maeda, Sadie         6 WCAB-PC                   NT        SCR        
 -- Clark-Warren, Lind   8 SRN-PC                 38.95        SCR        
 -- Spala, Sasha         8 FAC-SN                 33.77        SCR        
 -- Larsen, Annie        6 OAPB-PC                26.50        SCR        
 -- Larsen, Mollie       8 OAPB-PC                22.50        SCR        
 -- McArthur, Kayli      8 VACA-SN                30.02        SCR        
 -- Sachs, Sarah         8 OAPB-PC                23.00        SCR        
 -- Murphy, Carolyn      8 OAPB-PC                25.00        SCR        
 -- Malmquist, Emily     6 NBA-PC                    NT        SCR        
 -- Murphy, Gewevieve    6 OAPB-PC                30.00        SCR        
 -- Murphy, Jacie        6 OAPB-PC                32.05        SCR        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          41.09  PRT
          52.59  A
        1:14.59  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hill, Kathryn        7 UN-PC                  43.03      44.38 A       20  
  2 Hill, Meghan         7 UN-PC                  51.47      47.78 A       17  
  3 Bedford, Stephanie   7 RDO-SN                 50.00      48.13 A       16  
  4 Manley, Kayla        8 LCRC-SN                48.10      49.51 A       15  
  5 Leung, Kaitlin       7 FOG-PC                 50.93      50.52 A       14  
  6 Kaplan, Rachel       8 WCAN-PC                50.60      53.39 B-      13  
  7 Crandall, Erin       7 NWA-PC                 49.00      55.80 B-      12  
  8 Roth, Rebecca        8 UN-PC                  48.00      57.39 B-      11  
  9 Yoder, Jazlyn        7 WCAB-PC                51.79    1:01.20 B-       9  
B - Division  
  1 Bicomong, Meghan     7 VJO-PC               1:01.00      46.99 A+      20  
  2 LU, Marie            8 OAPB-PC                58.42      49.70 A+      17  
  3 Welton, Patricia     8 VJO-PC               1:01.46      53.04 B       16  
  4 Upshaw, Arlyn        7 PST-PC               1:10.00      54.02 B       15  
  5 Hunziker, Peyton     7 NWA-PC               1:02.00      56.21 B       14  
 -- Brewer, Madison      8 VACA-SN              1:06.00         DQ        
 -- Pruitt, Mollie       7 RSD-PC               1:14.35         NS        
C - Division  
  1 Campbell, Megan      6 UN-PC                     NT      57.98 B       20  
  2 Carlos, Cahil        8 VJO-PC                    NT    1:03.33 B       17  
  3 Lee, Cassie          7 VJO-PC                    NT    1:07.94 B       16  
  4 Arens, Elizabeth     8 FAC-SN                    NT    1:10.03 B       15  
 -- Garcia, Taylor       7 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- Clark-Warren, Lind   8 SRN-PC                    NT        SCR        
 -- Roddy, Chloe         8 KYSC-PC                39.57        SCR        
 -- Jones, Jessica       6 HA-SN                  51.22        SCR        
 -- Trevarthen, Emma     8 UN-PC                  59.10        SCR        
 -- Trevarthen, Olivia   8 UN-PC                  57.14        SCR        
 -- Spala, Sasha         8 FAC-SN                    NT        SCR        
 -- Thomson, Emily       7 PGA-SN                 58.57        SCR        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:24.99  PRT
        1:49.29  A
        2:21.09  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Klein, Kimmy         8 OAPB-PC              1:35.42    1:32.15 A       20  
  2 Roddy, Chloe         8 KYSC-PC              1:36.07    1:34.95 A       17  
  3 Kamai, Charlotte     8 PCM-PC               1:45.34    1:37.69 A       16  
  4 Haufler, Jenna       8 OAPB-PC              1:38.00    1:38.25 A       15  
  5 Flower, Samantha     7 OAPB-PC              1:38.49    1:39.57 A       14  
  6 Bauer, Jenna         6 SRN-PC               1:40.07    1:41.12 A       13  
  7 Welton, Patricia     8 VJO-PC               1:42.67    1:41.20 A       12  
  8 Manley, Kayla        8 LCRC-SN              1:45.00    1:45.24 A       11  
  9 Leung, Kaitlin       7 FOG-PC               1:48.80    1:47.55 A        9  
 10 Yoder, Jazlyn        7 WCAB-PC              1:46.77    1:48.13 A        7  
 -- Kaplan, Rachel       8 WCAN-PC              1:47.34         DQ        
B - Division  
  1 Hill, Kathryn        7 UN-PC                1:57.25    1:44.72 A+      20  
  2 Crandall, Erin       7 NWA-PC               1:49.78    1:44.97 A+      17  
  3 Bicomong, Meghan     7 VJO-PC               1:58.29    1:45.31 A+      16  
  4 Stern, Elisa         7 WCAB-PC              2:10.40    1:48.49 A+      15  
  5 Hill, Meghan         7 UN-PC                1:55.69    1:49.38 B       14  
  6 McGill, Stephanie    8 OAPB-PC              2:09.95    1:53.30 B       13  
  7 McQuaid, Caitlin     8 PST-PC               1:54.00    1:55.56 B       12  
  8 Macklin, Coutney     7 PGA-SN               1:59.06    1:57.18 B       11  
  9 Carlos, Cahil        8 VJO-PC               2:02.13    1:58.86 B        9  
 10 Rudd, Alayna         8 WCAB-PC              2:00.00    1:59.38 B        7  
 11 McQuaid, Meghan      7 PST-PC               2:15.96    2:01.34 B        6  
 12 Thomson, Emily       7 PGA-SN               2:03.81    2:03.31 B        5  
 13 Turpen, Colleen      7 VACA-SN              2:11.68    2:05.34 B        4  
 -- Laher, Hannah        8 UN-PC                2:00.79         DQ        
 -- Fedorchak, Kathlee   7 WCAB-PC              1:58.03         DQ        
 -- Murphy-Hopson, Dev   7 NWA-PC               1:50.44         DQ        
C - Division  
  1 Welton, Mary         6 VJO-PC                    NT    2:03.31 B       20  
  2 Balfrey, Brooke      7 OAPB-PC              2:28.95    2:07.50 B+      17  
  3 Jayne, Alexa         7 SRN-PC               2:33.34    2:20.15 B+      16  
  4 Pruitt, Mollie       7 RSD-PC               2:21.51    2:28.74 C       15  
 -- Tate, Alex           8 NWA-PC                    NT         DQ        
 -- Patton, Melanie      7 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- Jones, Jessica       6 HA-SN                1:50.82        SCR        
 -- Clark-Warren, Lind   8 SRN-PC                    NT        SCR        
 -- Esserman, Yvette     6 OAPB-PC              2:08.00        SCR        
 -- Moran, BO Yan        8 FOG-PC               1:44.83        SCR        
 -- Strausser, Grace     6 OAPB-PC              1:50.29        SCR        
 -- Brewer, Madison      8 VACA-SN              2:08.03        SCR        
 -- Spala, Sasha         8 FAC-SN               2:33.18        SCR        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.59  NRT
          29.19  PRT
          30.19  Q
          32.19  AA
          36.79  A
          43.49  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tsay, Cynthia       10 GST-SN                 29.28      27.77 PRT+    20  
  2 Carlson, Kasey      10 WCAB-PC                28.90      29.87 Q-      17  
  3 Goldman, Tori       10 UN-PC                  30.31      30.15 Q+      16  
  4 Leung, Megan        10 FOG-PC                 30.36      30.40 AA      15  
  5 Padilla, Rebekah    10 WCAB-PC                32.59      30.44 AA+     14  
  6 Demont, Devon       10 NBA-PC                 30.77      30.94 AA      13  
  7 Shiuan, Eileen      10 OAPB-PC                31.69      31.00 AA      12  
  8 Kemper, Kaylin      10 HA-SN                  32.90      31.03 AA+     11  
  9 Smith, Natalie      10 OAPB-PC                30.57      31.16 AA       9  
 10 Klein, Callie        9 WCAB-PC                31.10      31.22 AA       7  
 11 Broser, Stefi       10 NBA-PC                 32.49      31.28 AA+      6  
 12 Slater, Laura       10 NBA-PC                 30.94      31.36 AA       5  
 13 Lynch, Kaitlyn      10 VJO-PC                 31.94      31.44 AA       4  
 14 Liang, Joann        10 WCAB-PC                31.89      31.46 AA       3  
 15 Macklin, Mikaela    10 PGA-SN                 31.66      31.79 AA       2  
 16 Roth, Deborah       10 UN-PC                  32.12      32.27 A-       1  
 17 Toohey, Aleandra    10 OAPB-PC                32.00      32.51 A-     
 17 Watson, Kayley      10 OAPB-PC                31.07      32.51 A-     
 19 Smith, Amber        10 WCAB-PC                32.31      32.53 A      
 20 Husted, Katrina     10 NAPA-PC                32.59      32.62 A      
 21 Harris, Kimmie      10 SRN-PC                 32.04      33.15 A-     
 22 Fung, Erica         10 KYSC-PC                35.15      33.21 A      
 23 Randall, Maryella   10 WCAB-PC                31.77      33.22 A-     
 24 Wulf, Lisa          10 OAPB-PC                35.19      33.65 A      
 25 Chang, Traci        10 KYSC-PC                33.13      34.01 A      
 26 Miguel, Camille     10 VJO-PC                 33.62      34.22 A      
 27 Tormey, Christy     10 OAPB-PC                33.00      34.52 A      
 28 Sivesind, Padon      9 OAPB-PC                33.50      34.61 A      
 29 Dugan, Tracey       10 VJO-PC                 34.67      34.96 A      
 30 Sayadi, Azita        9 NBA-PC                 34.71      35.18 A      
 31 Derousseau, Kariss   9 SRN-PC                 36.02      35.66 A      
 32 Gryder, Sarah       10 BBD-PC                 36.07      35.95 A      
 33 Cwikla, Kathryn     10 SRN-PC                 34.40      36.80 B-     
 34 Anderson, Kaela      9 NWA-PC                 33.50      36.86 B-     
 35 Abtahi, Laila        9 OAPB-PC                35.10      36.96 B-     
 35 Mendoza, Kelly      10 PST-PC                 31.00      36.96 B-     
 37 Klein, Paige         9 WCAB-PC                36.11      37.63 B-     
 38 Jones, Lauren       10 SRVL-PC                36.33      37.73 B-     
 39 Illich, BriAnne     10 HA-SN                  36.15      38.56 B-     
B - Division  
  1 Crane, Kelley        9 DPST-PC                38.40      36.34 A+      20  
  2 DeGroot, Kyra       10 OAPB-PC                38.03      36.42 A+      17  
  3 Riley, Taylor       10 VJO-PC                 40.03      36.44 A+      16  
  4 McCoy, Kelsey       10 WCAN-PC                37.52      36.56 A+      15  
  5 Nelson, Emma         9 NWA-PC                 40.00      36.77 A+      14  
  6 Hafferkamp, Molly   10 PST-PC                 43.49      36.93 B       13  
  7 Lenson, Sarah        9 NAPA-PC                38.50      37.10 B       12  
  8 Donida, Jazzica     10 VJO-PC                 38.77      37.24 B       11  
  9 Montellato, Caroly  10 PCM-PC                 37.89      37.42 B        9  
 10 YU, Kimberly         9 SCRA-PC                37.93      37.47 B        7  
 11 Moscone, Eden        9 NBA-PC                 38.78      37.81 B        6  
 12 Falcon, Victoria     9 KYSC-PC                38.83      37.83 B        5  
 13 Allard, Courtney    10 WCAB-PC                37.77      38.02 B        4  
 14 O'Rourke, Meghan     9 SRN-PC                 38.28      38.41 B        3  
 15 Hayes, Theresa      10 PST-PC                 43.49      38.47 B        2  
 16 Allen, Ellie        10 PST-PC                 43.49      38.71 B        1  
 17 McGill, Lauren      10 OAPB-PC                41.58      38.88 B      
 18 Crandall, Kelly      9 NWA-PC                 39.49      39.27 B      
 19 Chiapello, Devon    10 SRVL-PC                37.90      39.67 B      
 20 Domecus, Hillary    10 VJO-PC                 38.71      39.76 B      
 21 Minahen, Jenna       9 VJO-PC                 38.93      40.11 B      
 22 Doan, Valerie       10 WCAB-PC                42.81      40.27 B      
 23 Yeh, katy           10 OAPB-PC                37.01      40.28 B      
 24 Shackleton, Taylor   9 WCAB-PC                42.00      40.51 B      
 25 Hazelton, Sasha     10 NAPA-PC                40.10      40.63 B      
 26 Davis, Laurel        9 NAPA-PC                40.93      40.76 B      
 27 McCalmont, Jacquel   9 VACA-SN                41.32      40.88 B      
 28 Lunsford, Julia     10 SSS-PC                 40.71      42.36 B      
 29 Haggin, Christina    9 SRN-PC                 42.26      42.68 B      
 30 Heffley, Caitlin    10 OAPB-PC                41.45      42.90 B      
 31 Weitkemper, Malina   9 RSD-PC                 38.30      46.23 C-     
 32 Zhang, julie         9 KYSC-PC                43.49      47.84 C-     
 -- Laher, Torie        10 UN-PC                  42.73         NS        
C - Division  
  1 Castro, Ale         10 WCAB-PC                50.00      38.39 B+      20  
  2 Valliere, Grace     10 RSD-PC                    NT      38.48 B       17  
  3 FU, Jody             9 KYSC-PC                44.02      38.69 B+      16  
  4 Zachry, Katie       10 NAPA-PC                44.33      42.58 B+      15  
  5 Castellino, Bellad   9 SRN-PC                 45.70      42.77 B+      14  
  6 Okelberry, Isabell   9 SRN-PC                    NT      43.39 B       13  
  7 Spillner, Emma       9 VJO-PC                    NT      43.97 C       12  
  8 Gomez, Nicole        9 RSD-PC                 47.54      44.50 C       11  
  9 Tucker, Laurie      10 VJO-PC                 46.30      44.83 C        9  
 10 Watson, Sterling     9 WCAB-PC                43.50      45.70 C        7  
 11 Harjak, Megan       10 SRN-PC               1:02.80      46.11 C        6  
 12 Sretpisalsilp, Jus  10 FOG-PC                 48.55      47.23 C        5  
 13 Whittle, Madeleine   9 RSD-PC                 51.16      49.40 C        4  
 14 Sherlock, Sarah      9 WCAB-PC                43.61      51.18 C        3  
 15 Mongoven, Emma      10 ONDA-PC                   NT      52.21 C        2  
 16 Heise, Kiaya         9 VACA-SN                   NT      52.96 C        1  
 17 Lowery, Danekca      9 RSD-PC                    NT      53.23 C      
 18 Perry-hunter, Alys  10 FAC-SN                    NT    1:09.84 C      
 -- Carrillo, Cynthia    9 VJO-PC                 50.61         NS        
 -- Laher, Alie         10 UN-PC                  45.10         NS        
 -- Ryner, Alecy         9 OAPB-PC                32.05        SCR        
 -- Pinkler, Samantha   10 ONDA-PC                   NT        SCR        
 -- Chukuntarod, Sidne   9 KYSC-PC                34.00        SCR        
 -- Esserman, Carolyn   10 OAPB-PC                31.40        SCR        
 -- Kalemera, Tale      10 VJO-PC                    NT        SCR        
 -- Hood, Nicole        10 WCAB-PC                34.00        SCR        
 -- Hesh, Roxy          10 NBA-PC                 35.07        SCR        
 -- Chreston, Laura     10 WCAB-PC                36.00        SCR        
 -- Packer, Claire       9 NBA-PC                 52.59        SCR        
 -- Codding, Bethany     9 SRN-PC                    NT        SCR        
 -- McArthur, Jessica    9 VACA-SN                38.09        SCR        
 -- Sankary, Lauren     10 OAPB-PC                43.00        SCR        
 -- Langford, Avi       10 RSD-PC                    NT        SCR        
 -- Terry, Taylor        9 UN-PC                  39.80        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.99  NRT
        1:03.89  PRT
        1:06.99  Q
        1:12.49  AA
        1:22.79  A
        1:34.89  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Goldman, Tori       10 UN-PC                1:05.89    1:04.43 Q       20  
  2 Jones, Jill         10 OAPB-PC              1:04.41    1:05.98 Q       17  
  3 Kemper, Kaylin      10 HA-SN                1:14.07    1:06.42 Q+      16  
  4 Leung, Megan        10 FOG-PC               1:07.34    1:07.09 AA      15  
  5 Padilla, Rebekah    10 WCAB-PC              1:10.20    1:07.25 AA      14  
  6 Broser, Stefi       10 NBA-PC               1:11.90    1:08.06 AA      13  
  7 Liang, Joann        10 WCAB-PC              1:09.09    1:08.23 AA      12  
  8 Mendoza, Kelly      10 PST-PC               1:07.20    1:08.71 AA      11  
  9 Harris, Kimmie      10 SRN-PC               1:09.12    1:08.74 AA       9  
 10 Macklin, Mikaela    10 PGA-SN               1:10.76    1:08.84 AA       7  
 11 Roth, Deborah       10 UN-PC                1:18.05    1:09.48 AA+      6  
 12 Esserman, Carolyn   10 OAPB-PC              1:15.00    1:09.57 AA+      5  
 13 Felix, Danika       10 VJO-PC               1:14.03    1:10.12 AA+      4  
 14 Demont, Devon       10 NBA-PC               1:09.08    1:10.19 AA       3  
 15 Rogers, Kristin     10 SRN-PC               1:09.80    1:10.64 AA       2  
 16 Klein, Callie        9 WCAB-PC              1:16.80    1:10.89 AA+      1  
 17 Lynch, Kaitlyn      10 VJO-PC               1:12.69    1:11.07 AA+    
 18 Slater, Laura       10 NBA-PC               1:14.20    1:11.18 AA+    
 19 Amog, Jaclyn         9 WCAB-PC              1:13.19    1:11.79 AA+    
 20 Smith, Natalie      10 OAPB-PC              1:17.00    1:12.04 AA+    
 21 Watson, Kayley      10 OAPB-PC              1:11.26    1:12.29 AA     
 22 Wulf, Lisa          10 OAPB-PC              1:20.36    1:14.75 A      
 23 Polshuk, Hannah     10 NWA-PC               1:20.50    1:15.49 A      
 24 Lee, Ticia          10 KYSC-PC              1:16.85    1:15.59 A      
 25 Chang, Traci        10 KYSC-PC              1:14.34    1:16.47 A      
 26 Miguel, Camille     10 VJO-PC               1:15.17    1:17.55 A      
 27 Pfeiffer, Lesley     9 SRN-PC               1:15.24    1:17.91 A      
 28 Galanter, Kayla      9 WCAB-PC              1:18.32    1:20.12 A      
 29 Campbell, Lindsey    9 UN-PC                1:19.78    1:21.44 A      
 30 Smith, Amber        10 WCAB-PC              1:15.51    1:21.60 A      
 31 DeGroot, Kyra       10 OAPB-PC              1:16.20    1:23.96 B-     
 32 Anderson, Kaela      9 NWA-PC               1:19.00    1:24.90 B-     
B - Division  
  1 Husted, Katrina     10 NAPA-PC              1:27.80    1:14.08 A+      20  
  2 Dugan, Tracey       10 VJO-PC               1:23.27    1:16.83 A+      17  
  3 Lenson, Sarah        9 NAPA-PC              1:22.98    1:19.90 A+      16  
  4 Illich, BriAnne     10 HA-SN                1:26.45    1:21.10 A+      15  
  5 Vogel, April         9 VACA-SN              1:34.72    1:22.09 A+      14  
  6 Falcon, Victoria     9 KYSC-PC              1:25.88    1:22.97 B       13  
  7 Kaplan, Haley       10 KYSC-PC              1:32.00    1:24.41 B       11.5
  7 Donida, Jazzica     10 VJO-PC               1:30.09    1:24.41 B       11.5
  9 Queirolo, J.J.      10 FOG-PC               1:23.00    1:24.56 B        9  
 10 Nelson, Emma         9 NWA-PC               1:26.00    1:25.68 B        7  
 11 Crandall, Kelly      9 NWA-PC               1:30.00    1:26.20 B        6  
 12 Howard, Laura       10 OAPB-PC              1:24.42    1:26.41 B        5  
 13 Moscone, Eden        9 NBA-PC               1:27.00    1:27.17 B        4  
 14 Terry, Taylor        9 UN-PC                1:34.89    1:27.81 B        3  
 15 Klionsky, Maria     10 KYSC-PC              1:29.11    1:28.17 B        2  
 16 McGill, Lauren      10 OAPB-PC              1:23.16    1:28.32 B        1  
 17 O'Rourke, Meghan     9 SRN-PC               1:33.66    1:28.90 B      
 18 Domecus, Hillary    10 VJO-PC               1:28.67    1:29.98 B      
 19 Yamauchi, Sophia     9 SRN-PC               1:28.30    1:31.03 B      
 20 Spillner, Emma       9 VJO-PC               1:34.73    1:34.07 B      
 21 Harrington, Nicole   9 NBA-PC               1:31.14    1:36.01 C-     
 22 Lunsford, Julia     10 SSS-PC               1:27.07    1:39.61 C-     
 23 Gomez, Nicole        9 RSD-PC               1:26.77    1:46.92 C-     
C - Division  
  1 Valliere, Grace     10 RSD-PC                    NT    1:28.49 B       20  
  2 Lambert, Michaela   10 NAPA-PC                   NT    1:29.45 B       17  
  3 Montellato, Caroly  10 PCM-PC               1:35.16    1:29.73 B+      16  
  4 Fisher, Remy        10 KYSC-PC                   NT    1:29.87 B       15  
  5 Nkululeko, Nkosaza  10 ONDA-PC              1:45.00    1:30.35 B+      14  
  6 Lytle, Ashlee       10 NWA-PC                    NT    1:30.47 B       13  
  7 Hazelton, Sasha     10 NAPA-PC              1:35.00    1:31.11 B+      12  
  8 Shackleton, Taylor   9 WCAB-PC              1:38.00    1:32.81 B+      11  
  9 Cogswell, Lauren    10 WCAB-PC                   NT    1:33.06 B        9  
 10 McCalmont, Jacquel   9 VACA-SN              1:35.00    1:35.10 C        7  
 11 Zachry, Katie       10 NAPA-PC                   NT    1:35.54 C        6  
 12 Brown, Kyra          9 KYSC-PC                   NT    1:35.91 C        5  
 13 Tucker, Laurie      10 VJO-PC               1:48.41    1:39.25 C        4  
 14 Sretpisalsilp, Jus  10 FOG-PC               1:45.78    1:43.48 C        3  
 15 Langford, Avi       10 RSD-PC                    NT    1:43.59 C        2  
 16 Laughridge, Danni    9 WCAN-PC                   NT    1:45.18 C        1  
 17 Berkoe, Haley        9 PCM-PC               1:39.71    1:47.00 C      
 18 Whittle, Madeleine   9 RSD-PC               1:49.75    1:50.23 C      
 19 McAllister, Erin    10 SRN-PC                    NT    1:51.99 C      
 20 Carrillo, Cynthia    9 VJO-PC               2:01.55    1:53.20 C      
 -- Pinkler, Samantha   10 ONDA-PC                   NT         DQ        
 -- Kalemera, Tale      10 VJO-PC                    NT         NS        
 -- Muskat, Kaylin       9 VACA-SN              1:22.82        SCR        
 -- Woodward, Brooke    10 OAPB-PC              1:12.00        SCR        
 -- Sayadi, Azita        9 NBA-PC               1:22.59        SCR        
 -- Merritt, Frances     9 UD-PC                1:16.00        SCR        
 -- Jones, Jacque        9 HA-SN                1:13.56        SCR        
 -- Toohey, Aleandra    10 OAPB-PC              1:18.79        SCR        
 -- Dunn, Hannah        10 WCAB-PC              1:35.00        SCR        
 -- Hafferkamp, Molly   10 PST-PC               1:34.89        SCR        
 -- Bernstein, Atchie    9 PST-PC               1:30.11        SCR        
 -- Hesh, Roxy          10 NBA-PC               1:18.87        SCR        
 -- Gryder, Sarah       10 BBD-PC               1:18.36        SCR        
 -- Chukuntarod, Sidne   9 KYSC-PC              1:17.74        SCR        
 -- Barnes, Sierra      10 NAPA-PC              2:03.05        SCR        
 -- Sankary, Lauren     10 OAPB-PC              1:38.00        SCR        
 -- Kelly, Laura        10 WCAB-PC                   NT        SCR        
 -- Beach, Allyson      10 SRN-PC               1:29.31        SCR        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          31.69  NRT
          34.29  PRT
          35.99  Q
          39.49  AA
          45.19  A
          52.29  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Carlson, Kasey      10 WCAB-PC                34.30      34.89 Q       20  
  2 Klein, Callie        9 WCAB-PC                35.60      35.22 Q       17  
  3 Macklin, Mikaela    10 PGA-SN                 35.67      35.48 Q       16  
  4 Roth, Deborah       10 UN-PC                  37.31      35.74 Q+      15  
  5 Liang, Joann        10 WCAB-PC                35.99      35.92 Q       14  
  6 Goldman, Tori       10 UN-PC                  37.09      35.97 Q+      13  
  7 Watson, Kayley      10 OAPB-PC                35.91      36.46 AA-     12  
  8 Padilla, Rebekah    10 WCAB-PC                44.13      36.61 AA+     11  
  9 Leung, Megan        10 FOG-PC                 36.11      36.85 AA       9  
 10 Randall, Maryella   10 WCAB-PC                40.90      37.05 AA+      7  
 11 Kemper, Kaylin      10 HA-SN                  38.71      37.55 AA       6  
 12 Slater, Laura       10 NBA-PC                 38.77      37.66 AA       5  
 13 Amog, Jaclyn         9 WCAB-PC                40.75      37.69 AA+      4  
 14 Shiuan, Eileen      10 OAPB-PC                38.88      38.02 AA       3  
 15 Harris, Kimmie      10 SRN-PC                 39.86      38.16 AA+      2  
 16 Wulf, Lisa          10 OAPB-PC                40.98      38.37 AA+      1  
 17 Demont, Devon       10 NBA-PC                 36.00      38.44 AA     
 18 Fung, Erica         10 KYSC-PC                40.12      38.55 AA+    
 19 YU, Beverly         10 SCRA-PC                36.79      38.66 AA     
 20 Gryder, Sarah       10 BBD-PC                 39.16      38.99 AA     
 21 Chang, Traci        10 KYSC-PC                40.71      39.40 AA+    
 22 Husted, Katrina     10 NAPA-PC                40.71      39.52 A      
 23 Felix, Danika       10 VJO-PC                 40.14      39.54 A      
 24 Sivesind, Padon      9 OAPB-PC                39.02      39.83 A-     
 25 Nelson, Emma         9 NWA-PC                  0.47      40.06 A-     
 26 Pfeiffer, Lesley     9 SRN-PC                 41.07      40.62 A      
 27 Dugan, Tracey       10 VJO-PC                 41.16      40.70 A      
 28 Tormey, Christy     10 OAPB-PC                43.00      40.79 A      
 29 Moscone, Eden        9 NBA-PC                 41.50      41.50 A      
 30 Jones, Lauren       10 SRVL-PC                41.81      42.00 A      
 31 Cwikla, Kathryn     10 SRN-PC                 43.27      42.08 A      
 32 Horn, Lucy          10 PCM-PC                 42.94      42.23 A      
 33 Klein, Paige         9 WCAB-PC                41.60      42.53 A      
 34 Anderson, Kaela      9 NWA-PC                 44.00      42.84 A      
 35 Sayadi, Azita        9 NBA-PC                 44.00      43.64 A      
 36 YU, Kimberly         9 SCRA-PC                43.03      43.93 A      
 37 Smith, Amber        10 WCAB-PC                40.89      44.13 A      
 38 Yeh, katy           10 OAPB-PC                42.37      44.19 A      
 39 McArthur, Jessica    9 VACA-SN                44.77      46.04 B-     
 40 Crane, Kelley        9 DPST-PC                42.77      47.75 B-     
B - Division  
  1 Hafferkamp, Molly   10 PST-PC                 52.29      42.64 A+      20  
  2 Minahen, Jenna       9 VJO-PC                 46.16      43.77 A+      17  
  3 Falcon, Victoria     9 KYSC-PC                46.82      44.37 A+      16  
  4 Mendoza, Kelly      10 PST-PC                 46.00      44.39 A+      15  
  5 Montellato, Caroly  10 PCM-PC                 50.50      45.36 B       14  
  6 Hazelton, Sasha     10 NAPA-PC                47.42      45.59 B       13  
  7 FU, Jody             9 KYSC-PC                48.02      45.69 B       12  
  8 DeGroot, Kyra       10 OAPB-PC                49.54      46.11 B       11  
  9 Shackleton, Taylor   9 WCAB-PC                49.00      46.43 B        9  
 10 Castellino, Bellad   9 SRN-PC                 47.65      46.47 B        7  
 11 McCoy, Kelsey       10 WCAN-PC                46.93      46.64 B        6  
 12 McCalmont, Jacquel   9 VACA-SN                47.22      47.68 B        5  
 13 Allen, Ellie        10 PST-PC                 52.29      47.71 B        4  
 14 Lunsford, Julia     10 SSS-PC                 46.45      47.76 B        3  
 15 Castro, Ale         10 WCAB-PC                48.00      47.87 B        2  
 16 Allard, Courtney    10 WCAB-PC                49.85      48.54 B        1  
 17 O'Rourke, Meghan     9 SRN-PC                 50.90      48.83 B      
 18 Hayes, Theresa      10 PST-PC                 52.29      49.89 B      
 19 Dyhr, Camille        9 RSD-PC                 52.23      50.02 B      
 20 Gomez, Nicole        9 RSD-PC                 52.25      55.84 C-     
 -- Zhang, julie         9 KYSC-PC                52.29         DQ        
C - Division  
  1 Spillner, Emma       9 VJO-PC                    NT      44.90 A       20  
  2 Doan, Valerie       10 WCAB-PC                55.66      44.97 A+      17  
  3 Lenson, Sarah        9 NAPA-PC                   NT      48.11 B       16  
  4 Haggin, Christina    9 SRN-PC                 53.01      50.11 B+      15  
  5 Watson, Sterling     9 WCAB-PC                58.00      52.83 C       14  
  6 Sretpisalsilp, Jus  10 FOG-PC               1:00.11      55.55 C       13  
  7 Laher, Torie        10 UN-PC                  57.39      56.48 C       12  
  8 Tucker, Laurie      10 VJO-PC                 58.25      56.85 C       11  
  9 Whittle, Madeleine   9 RSD-PC               1:03.54      58.26 C        9  
 10 Sherlock, Sarah      9 WCAB-PC                58.70      59.48 C        7  
 11 Carrillo, Cynthia    9 VJO-PC                 59.32    1:01.52 C        6  
 12 Mongoven, Emma      10 ONDA-PC                   NT    1:01.98 C        5  
 13 Perry-hunter, Alys  10 FAC-SN                    NT    1:02.60 C        4  
 14 Lowery, Danekca      9 RSD-PC                    NT    1:05.76 C        3  
 -- Valliere, Grace     10 RSD-PC                    NT         DQ        
 -- Heise, Kiaya         9 VACA-SN                   NT         DQ        
 -- Riley, Taylor       10 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- Okelberry, Isabell   9 SRN-PC                    NT         NS        
 -- Harjak, Megan       10 SRN-PC                 58.56         NS        
 -- Codding, Bethany     9 SRN-PC                    NT         NS        
 -- Langford, Avi       10 RSD-PC                    NT        SCR        
 -- Esserman, Carolyn   10 OAPB-PC                36.00        SCR        
 -- Dirado, Madeline     9 SRN-PC                 35.99        SCR        
 -- Terry, Taylor        9 UN-PC                  46.04        SCR        
 -- Sankary, Lauren     10 OAPB-PC                52.00        SCR        
 -- Packer, Claire       9 NBA-PC                 59.06        SCR        
 -- Toohey, Aleandra    10 OAPB-PC                41.92        SCR        
 -- Barnes, Sierra      10 NAPA-PC                56.62        SCR        
 -- Chreston, Laura     10 WCAB-PC                49.00        SCR        
 -- Jones, Jacque        9 HA-SN                  38.57        SCR        
 -- Hesh, Roxy          10 NBA-PC                 40.93        SCR        
 -- Hood, Nicole        10 WCAB-PC                47.40        SCR        
 -- Turpen, Laura        9 VACA-SN                49.84        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.09  NRT
        1:13.69  PRT
        1:16.99  Q
        1:25.09  AA
        1:37.19  A
        1:51.99  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Macklin, Mikaela    10 PGA-SN               1:17.61    1:17.24 AA      20  
  2 Klein, Callie        9 WCAB-PC              1:31.00    1:18.67 AA+     17  
  3 Leung, Megan        10 FOG-PC               1:19.75    1:20.85 AA      16  
  4 Liang, Joann        10 WCAB-PC              1:17.76    1:21.15 AA      15  
  5 Watson, Kayley      10 OAPB-PC              1:16.79    1:21.16 AA-     14  
  6 Kemper, Kaylin      10 HA-SN                1:19.97    1:21.20 AA      13  
  7 Goldman, Tori       10 UN-PC                1:24.94    1:21.69 AA      12  
  8 Esserman, Carolyn   10 OAPB-PC              1:23.80    1:22.16 AA      11  
  9 Jones, Jill         10 OAPB-PC              1:20.07    1:22.35 AA       9  
 10 Woodward, Brooke    10 OAPB-PC              1:24.00    1:22.65 AA       7  
 11 Felix, Danika       10 VJO-PC               1:22.71    1:22.91 AA       6  
 12 Amog, Jaclyn         9 WCAB-PC              1:26.55    1:23.11 AA+      5  
 13 Rogers, Kristin     10 SRN-PC               1:21.29    1:23.41 AA       4  
 14 Harris, Kimmie      10 SRN-PC               1:22.95    1:24.31 AA       3  
 15 Galanter, Kayla      9 WCAB-PC              1:26.38    1:24.93 AA+      2  
 16 Wulf, Lisa          10 OAPB-PC              1:30.01    1:26.02 A        1  
 17 Slater, Laura       10 NBA-PC               1:28.77    1:28.96 A      
 18 Chang, Traci        10 KYSC-PC              1:24.52    1:29.31 A-     
 19 Dugan, Tracey       10 VJO-PC               1:33.01    1:30.58 A      
 20 Demont, Devon       10 NBA-PC               1:24.93    1:30.94 A-     
 21 Moscone, Eden        9 NBA-PC               1:32.00    1:31.01 A      
 22 Miguel, Camille     10 VJO-PC               1:32.56    1:32.24 A      
 23 Husted, Katrina     10 NAPA-PC              1:30.58    1:32.92 A      
 24 Campbell, Lindsey    9 UN-PC                1:35.91    1:33.05 A      
 25 Pfeiffer, Lesley     9 SRN-PC               1:30.84    1:35.48 A      
 26 Anderson, Kaela      9 NWA-PC               1:35.00    1:43.88 B-     
 -- Polshuk, Hannah     10 NWA-PC               1:34.00         DQ        
 -- Smith, Amber        10 WCAB-PC              1:25.02         DQ        
 -- Roth, Deborah       10 UN-PC                1:24.69         DQ        
 -- Randall, Maryella   10 WCAB-PC              1:35.00         NS        
B - Division  
  1 Lynch, Kaitlyn      10 VJO-PC               1:48.02    1:23.59 AA+     20  
  2 Merritt, Frances     9 UD-PC                1:47.21    1:34.43 A+      17  
  3 Crandall, Kelly      9 NWA-PC               1:40.00    1:39.47 B       16  
  4 Kaplan, Haley       10 KYSC-PC              1:45.00    1:43.25 B       15  
  5 Shackleton, Taylor   9 WCAB-PC              1:49.19    1:44.03 B       14  
  6 Hazelton, Sasha     10 NAPA-PC              1:47.81    1:44.13 B       13  
  7 Falcon, Victoria     9 KYSC-PC              1:39.24    1:44.55 B       12  
  8 McCalmont, Jacquel   9 VACA-SN              1:46.83    1:47.12 B       11  
  9 Lunsford, Julia     10 SSS-PC               1:50.19    1:47.32 B        9  
 10 Harrington, Nicole   9 NBA-PC               1:47.34    1:51.55 B        7  
 -- Vogel, April         9 VACA-SN              1:37.34         DQ        
 -- Montellato, Caroly  10 PCM-PC               1:42.00         DQ        
 -- Spillner, Emma       9 VJO-PC               1:47.89         DQ        
C - Division  
  1 Nelson, Emma         9 NWA-PC               3:30.00    1:37.77 B+      20  
  2 Kelly, Laura        10 WCAB-PC                   NT    1:42.25 B       17  
  3 Fisher, Remy        10 KYSC-PC                   NT    1:47.27 B       16  
  4 Berkoe, Haley        9 PCM-PC               1:59.00    1:49.54 B+      15  
  5 Pinkler, Samantha   10 ONDA-PC                   NT    1:59.07 C       14  
  6 Gomez, Nicole        9 RSD-PC                    NT    2:01.62 C       13  
  7 Murib, Alyssa        9 VACA-SN                   NT    2:11.10 C       12  
  8 Lowery, Danekca      9 RSD-PC                    NT    2:33.83 C       11  
 -- Langford, Avi       10 RSD-PC                    NT         DQ        
 -- Valliere, Grace     10 RSD-PC                    NT         DQ        
 -- O'Rourke, Meghan     9 SRN-PC                    NT         DQ        
 -- Brown, Kyra          9 KYSC-PC                   NT         DQ        
 -- Lytle, Ashlee       10 NWA-PC                    NT         NS        
 -- Jones, Jacque        9 HA-SN                1:20.18        SCR        
 -- Muskat, Kaylin       9 VACA-SN              1:38.32        SCR        
 -- Dunn, Hannah        10 WCAB-PC              1:42.00        SCR        
 -- Sayadi, Azita        9 NBA-PC               1:37.40        SCR        
 -- Sankary, Lauren     10 OAPB-PC              1:51.99        SCR        
 -- Beach, Allyson      10 SRN-PC               1:32.35        SCR        
 -- Chukuntarod, Sidne   9 KYSC-PC              1:35.00        SCR        
 -- Hafferkamp, Molly   10 PST-PC               1:51.99        SCR        
 -- Barnes, Sierra      10 NAPA-PC                   NT        SCR        
 -- Bernstein, Atchie    9 PST-PC               1:40.12        SCR        
 -- Gryder, Sarah       10 BBD-PC               1:24.60        SCR        
 -- Hesh, Roxy          10 NBA-PC               1:32.14        SCR        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          35.39  NRT
          37.99  PRT
          40.59  Q
          43.09  AA
          49.29  A
          56.19  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Jones, Jill         10 OAPB-PC                38.16      40.07 Q       20  
  2 Kemper, Kaylin      10 HA-SN                  42.01      40.44 Q+      17  
  3 Macklin, Mikaela    10 PGA-SN                 41.44      41.11 AA      16  
  4 Husted, Katrina     10 NAPA-PC                42.62      41.28 AA      15  
  5 Chukuntarod, Sidne   9 KYSC-PC                42.22      41.70 AA      14  
  6 Miguel, Camille     10 VJO-PC                 43.85      41.80 AA+     13  
  7 Amog, Jaclyn         9 WCAB-PC                42.84      42.39 AA      12  
  8 Leung, Megan        10 FOG-PC                 42.82      42.57 AA      11  
  9 Liang, Joann        10 WCAB-PC                43.95      42.58 AA+      9  
 10 Broser, Stefi       10 NBA-PC                 44.16      42.64 AA+      7  
 11 Roth, Deborah       10 UN-PC                  43.15      42.65 AA+      6  
 12 Felix, Danika       10 VJO-PC                 41.42      42.75 AA       4.5
 12 Esserman, Carolyn   10 OAPB-PC                43.50      42.75 AA+      4.5
 14 Tormey, Christy     10 OAPB-PC                42.00      43.11 A-       3  
 15 Padilla, Rebekah    10 WCAB-PC                49.00      43.35 A        2  
 16 Chang, Traci        10 KYSC-PC                41.97      43.57 A-       1  
 17 Demont, Devon       10 NBA-PC                 43.69      43.73 A      
 18 Lee, Ticia          10 KYSC-PC                45.17      44.09 A      
 19 Vogel, April         9 VACA-SN                46.12      44.16 A      
 20 Watson, Kayley      10 OAPB-PC                42.86      44.26 A-     
 21 Mendoza, Kelly      10 PST-PC                 47.90      44.37 A      
 22 Campbell, Lindsey    9 UN-PC                  43.20      44.64 A      
 23 Wulf, Lisa          10 OAPB-PC                45.73      45.31 A      
 24 Rogers, Kristin     10 SRN-PC                 45.46      45.41 A      
 25 Crandall, Kelly      9 NWA-PC                 45.79      45.44 A      
 26 Illich, BriAnne     10 HA-SN                  45.44      45.94 A      
 27 Donida, Jazzica     10 VJO-PC                 47.75      46.21 A      
 28 Slater, Laura       10 NBA-PC                 46.83      47.14 A      
 29 Lynch, Kaitlyn      10 VJO-PC                 45.65      47.21 A      
 30 Smith, Amber        10 WCAB-PC                47.39      47.67 A      
 31 Anderson, Kaela      9 NWA-PC                 47.50      49.17 A      
 32 Kelly, Laura        10 WCAB-PC                46.75      49.89 B-     
 33 Howard, Laura       10 OAPB-PC                48.12      50.60 B-     
 34 Brzenzinski, Cynth   9 OAPB-PC                45.23    1:03.23 C-     
 -- Yamauchi, Sophia     9 SRN-PC                 44.36         NS        
B - Division  
  1 Chiapello, Devon    10 SRVL-PC                49.50      46.54 A+      20  
  2 Queirolo, J.J.      10 FOG-PC                 49.50      48.33 A+      17  
  3 Falcon, Victoria     9 KYSC-PC                50.64      48.57 A+      16  
  4 Gryder, Sarah       10 BBD-PC                 52.28      48.68 A+      15  
  5 Kaplan, Haley       10 KYSC-PC                53.00      49.46 B       14  
  6 McGill, Lauren      10 OAPB-PC                51.03      49.55 B       13  
  7 Dugan, Tracey       10 VJO-PC                 52.11      50.48 B       12  
  8 Terry, Taylor        9 UN-PC                  56.19      50.76 B       11  
  9 Heffley, Caitlin    10 OAPB-PC                49.86      52.24 B        9  
 10 Abtahi, Laila        9 OAPB-PC                49.59      52.53 B        7  
 11 Domecus, Hillary    10 VJO-PC                 51.14      53.29 B        6  
 12 Hazelton, Sasha     10 NAPA-PC                53.26      53.42 B        5  
 13 Moscone, Eden        9 NBA-PC                 52.21      54.05 B        4  
 14 Lenson, Sarah        9 NAPA-PC                56.11      54.64 B        3  
 15 Minahen, Jenna       9 VJO-PC                 52.65      55.77 B        2  
 16 Lunsford, Julia     10 SSS-PC                 56.04      57.46 C-       1  
 17 McCalmont, Jacquel   9 VACA-SN                55.17      57.54 C-     
 18 Gomez, Nicole        9 RSD-PC                 51.02      57.74 C-     
 19 Spillner, Emma       9 VJO-PC                 54.66      57.91 C-     
 20 Carrillo, Cynthia    9 VJO-PC                 54.59      57.97 C-     
 21 O'Rourke, Meghan     9 SRN-PC                 56.04      58.71 C-     
 -- Nelson, Emma         9 NWA-PC                 51.00         DQ        
C - Division  
  1 Klionsky, Maria     10 KYSC-PC                56.49      51.17 B+      20  
  2 Sherlock, Sarah      9 WCAB-PC                59.01      54.73 B+      17  
  3 Zachry, Katie       10 NAPA-PC                   NT      55.43 B       16  
  4 Shackleton, Taylor   9 WCAB-PC                58.10      55.87 B+      15  
  5 Harrington, Nicole   9 NBA-PC                 56.72      55.93 B+      14  
  6 Lambert, Michaela   10 NAPA-PC                   NT      58.58 C       13  
  7 Sretpisalsilp, Jus  10 FOG-PC               1:00.31      59.86 C       12  
  8 Tucker, Laurie      10 VJO-PC               1:03.53    1:01.83 C       11  
  9 Laughridge, Danni    9 WCAN-PC              1:02.75    1:02.24 C        9  
 10 Nkululeko, Nkosaza  10 ONDA-PC              1:00.00    1:05.75 C        7  
 11 Whittle, Madeleine   9 RSD-PC               1:06.02    1:07.16 C        6  
 12 Pinkler, Samantha   10 ONDA-PC                   NT    1:09.02 C        5  
 13 Lowery, Danekca      9 RSD-PC                    NT    1:14.26 C        4  
 14 Langford, Avi       10 RSD-PC                    NT    1:19.87 C        3  
 -- McAllister, Erin    10 SRN-PC                    NT         DQ        
 -- Murib, Alyssa        9 VACA-SN                   NT         DQ        
 -- Brown, Kyra          9 KYSC-PC                   NT         NS        
 -- Clemons, Carley     10 OAPB-PC                58.16         NS        
 -- Goldman, Tori       10 UN-PC                  45.08        SCR        
 -- Jones, Jacque        9 HA-SN                  42.22        SCR        
 -- Sayadi, Azita        9 NBA-PC                 48.46        SCR        
 -- Muskat, Kaylin       9 VACA-SN                55.20        SCR        
 -- Sankary, Lauren     10 OAPB-PC                49.29        SCR        
 -- Beach, Allyson      10 SRN-PC                    NT        SCR        
 -- Hesh, Roxy          10 NBA-PC                 45.19        SCR        
 -- Polshuk, Hannah     10 NWA-PC                 44.90        SCR        
 -- Hafferkamp, Molly   10 PST-PC                 56.19        SCR        
 -- Toohey, Aleandra    10 OAPB-PC                44.03        SCR        
 -- Randall, Maryella   10 WCAB-PC                46.50        SCR        
 -- Lytle, Ashlee       10 NWA-PC               1:02.56        SCR        
 -- Barnes, Sierra      10 NAPA-PC              1:00.56        SCR        
 -- Packer, Claire       9 NBA-PC               1:02.26        SCR        
 -- Bernstein, Atchie    9 PST-PC                 50.19        SCR        
 -- Dunn, Hannah        10 WCAB-PC                47.18        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:17.69  NRT
        1:22.39  PRT
        1:27.99  Q
        1:35.19  AA
        1:48.69  A
        2:00.09  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Carlson, Kasey      10 WCAB-PC              1:28.50    1:23.62 Q+      20  
  2 Shiuan, Eileen      10 OAPB-PC              1:30.52    1:23.85 Q+      17  
  3 Macklin, Mikaela    10 PGA-SN               1:30.82    1:27.34 Q+      16  
  4 Kemper, Kaylin      10 HA-SN                1:36.70    1:27.52 Q+      15  
  5 Miguel, Camille     10 VJO-PC               1:33.76    1:28.34 AA      14  
  6 Broser, Stefi       10 NBA-PC               1:35.44    1:28.98 AA+     13  
  7 Amog, Jaclyn         9 WCAB-PC              1:32.70    1:29.77 AA      12  
  8 Woodward, Brooke    10 OAPB-PC              1:42.00    1:30.78 AA+     11  
  9 Chukuntarod, Sidne   9 KYSC-PC              1:32.98    1:31.69 AA       9  
 10 YU, Beverly         10 SCRA-PC              1:29.97    1:33.25 AA       7  
 11 Roth, Deborah       10 UN-PC                1:43.92    1:34.26 AA+      6  
 12 Felix, Danika       10 VJO-PC               1:33.55    1:34.57 AA       5  
 13 Wulf, Lisa          10 OAPB-PC              1:40.19    1:34.89 AA+      4  
 14 Chang, Traci        10 KYSC-PC              1:34.13    1:36.14 A-       3  
 15 Tormey, Christy     10 OAPB-PC              1:32.00    1:36.97 A-       2  
 16 Derousseau, Kariss   9 SRN-PC               1:44.69    1:37.39 A        1  
 17 Watson, Kayley      10 OAPB-PC              1:37.95    1:37.61 A      
 18 Crandall, Kelly      9 NWA-PC               1:44.00    1:38.37 A      
 19 Illich, BriAnne     10 HA-SN                1:43.62    1:38.50 A      
 20 Fung, Erica         10 KYSC-PC              1:41.87    1:41.31 A      
 21 Dyhr, Camille        9 RSD-PC               1:46.30    1:49.59 B-     
 22 Cwikla, Kathryn     10 SRN-PC               1:42.17    1:51.15 B-     
 -- Weitkemper, Malina   9 RSD-PC               1:45.00         DQ        
B - Division  
  1 Donida, Jazzica     10 VJO-PC               1:59.40    1:40.69 A+      20  
  2 Hafferkamp, Molly   10 PST-PC               2:00.09    1:42.41 A+      17  
  3 Horn, Lucy          10 PCM-PC               1:49.30    1:42.65 A+      15.5
  3 FU, Jody             9 KYSC-PC              2:00.09    1:42.65 A+      15.5
  5 Falcon, Victoria     9 KYSC-PC              1:50.63    1:45.23 A+      14  
  6 Allard, Courtney    10 WCAB-PC              1:57.27    1:46.44 A+      13  
  7 Chiapello, Devon    10 SRVL-PC              1:49.90    1:47.42 A+      12  
  8 YU, Kimberly         9 SCRA-PC              1:54.01    1:48.35 A+      11  
  9 Dugan, Tracey       10 VJO-PC               1:51.49    1:51.02 B        9  
 10 Mendoza, Kelly      10 PST-PC               1:52.00    1:51.17 B        7  
 11 Hayes, Theresa      10 PST-PC               2:00.09    1:52.20 B        6  
 12 Domecus, Hillary    10 VJO-PC               1:56.43    1:55.55 B        5  
 13 Hazelton, Sasha     10 NAPA-PC              1:53.75    1:56.15 B        4  
 14 Zachry, Katie       10 NAPA-PC              1:59.96    1:58.70 B        3  
 -- Zhang, julie         9 KYSC-PC              2:00.09         DQ        
 -- Watson, Sterling     9 WCAB-PC              1:49.00         DQ        
C - Division  
  1 Lynch, Kaitlyn      10 VJO-PC                    NT    1:43.08 A       20  
  2 Turpen, Laura        9 VACA-SN                   NT    1:44.07 A       17  
  3 Nelson, Emma         9 NWA-PC               2:02.00    1:52.61 B+      16  
  4 Moscone, Eden        9 NBA-PC               2:10.00    1:52.74 B+      15  
  5 Haggin, Christina    9 SRN-PC               2:13.22    1:53.48 B+      14  
  6 Minahen, Jenna       9 VJO-PC               2:07.77    1:55.22 B+      13  
  7 McCoy, Kelsey       10 WCAN-PC                   NT    1:56.68 B       12  
  8 Shackleton, Taylor   9 WCAB-PC                   NT    1:56.98 B       11  
  9 Doan, Valerie       10 WCAB-PC                   NT    1:58.18 B        9  
 10 Sherlock, Sarah      9 WCAB-PC                   NT    2:00.83 C        7  
 11 Sretpisalsilp, Jus  10 FOG-PC               2:10.35    2:02.43 C        6  
 12 Spillner, Emma       9 VJO-PC                    NT    2:02.90 C        5  
 13 Davis, Laurel        9 NAPA-PC                   NT    2:03.35 C        4  
 14 Mongoven, Emma      10 ONDA-PC                   NT    2:07.38 C        3  
 15 Gomez, Nicole        9 RSD-PC               2:06.89    2:07.39 C        2  
 16 Carrillo, Cynthia    9 VJO-PC               2:01.13    2:11.04 C        1  
 17 Laher, Torie        10 UN-PC                2:13.31    2:19.14 C      
 18 Okelberry, Isabell   9 SRN-PC                    NT    2:22.56 C      
 19 Whittle, Madeleine   9 RSD-PC               2:25.04    2:30.93 C      
 -- Laher, Alie         10 UN-PC                2:10.71         DQ        
 -- Hesh, Roxy          10 NBA-PC               1:40.26        SCR        
 -- Hood, Nicole        10 WCAB-PC              1:43.17        SCR        
 -- Esserman, Carolyn   10 OAPB-PC              1:40.00        SCR        
 -- O'Rourke, Meghan     9 SRN-PC                    NT        SCR        
 -- Pinkler, Samantha   10 ONDA-PC                   NT        SCR        
 -- Slater, Laura       10 NBA-PC               1:47.47        SCR        
 -- Ryner, Alecy         9 OAPB-PC              1:40.00        SCR        
 -- McArthur, Jessica    9 VACA-SN              1:53.09        SCR        
 -- Jones, Jacque        9 HA-SN                1:34.88        SCR        
 -- Barnes, Sierra      10 NAPA-PC                   NT        SCR        
 -- Packer, Claire       9 NBA-PC               2:18.29        SCR        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.29  NRT
          32.59  PRT
          34.49  Q
          36.39  AA
          41.59  A
          49.59  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Goldman, Tori       10 UN-PC                  33.51      33.66 Q       20  
  2 Leung, Megan        10 FOG-PC                 33.61      33.98 Q       17  
  3 Lynch, Kaitlyn      10 VJO-PC                 34.69      34.86 AA      16  
  4 Smith, Natalie      10 OAPB-PC                33.77      34.97 AA-     15  
  5 Harris, Kimmie      10 SRN-PC                 35.56      35.56 AA      14  
  6 Demont, Devon       10 NBA-PC                 33.98      36.16 AA-     12.5
  6 Esserman, Carolyn   10 OAPB-PC                36.70      36.16 AA+     12.5
  8 Broser, Stefi       10 NBA-PC                 41.06      36.17 AA+     11  
  9 Liang, Joann        10 WCAB-PC                34.00      36.19 AA-      9  
 10 Padilla, Rebekah    10 WCAB-PC                36.54      36.36 AA+      7  
 11 Macklin, Mikaela    10 PGA-SN                 35.30      36.40 A-       6  
 12 Roth, Deborah       10 UN-PC                  37.27      36.69 A        5  
 13 Amog, Jaclyn         9 WCAB-PC                35.83      36.97 A-       4  
 14 Rogers, Kristin     10 SRN-PC                 35.04      37.15 A-       3  
 15 Jones, Jill         10 OAPB-PC                37.80      37.22 A        2  
 16 Felix, Danika       10 VJO-PC                 38.03      37.38 A        1  
 17 Chang, Traci        10 KYSC-PC                37.46      37.55 A      
 18 Randall, Maryella   10 WCAB-PC                33.96      37.95 A-     
 19 Slater, Laura       10 NBA-PC                 36.80      38.40 A      
 20 Miguel, Camille     10 VJO-PC                 38.48      39.07 A      
 21 Galanter, Kayla      9 WCAB-PC                37.15      39.46 A      
 22 Campbell, Lindsey    9 UN-PC                  36.73      39.89 A      
 23 Polshuk, Hannah     10 NWA-PC                 36.53      40.07 A      
 24 Tormey, Christy     10 OAPB-PC                38.50      40.35 A      
 25 Anderson, Kaela      9 NWA-PC                 39.50      40.63 A      
 26 Pfeiffer, Lesley     9 SRN-PC                 39.07      40.76 A      
 27 Merritt, Frances     9 UD-PC                  39.00      41.20 A      
 28 Illich, BriAnne     10 HA-SN                  39.58      41.83 B-     
 29 Brzenzinski, Cynth   9 OAPB-PC                39.50      43.08 B-     
 30 Smith, Amber        10 WCAB-PC                37.12      43.12 B-     
 31 Watson, Kayley      10 OAPB-PC                40.37      44.66 B-     
 -- Kemper, Kaylin      10 HA-SN                  38.25         DQ        
B - Division  
  1 Mendoza, Kelly      10 PST-PC                 42.00      37.95 A+      20  
  2 Husted, Katrina     10 NAPA-PC                44.09      40.87 A+      17  
  3 Klein, Paige         9 WCAB-PC                42.30      41.12 A+      16  
  4 Wulf, Lisa          10 OAPB-PC                44.80      41.29 A+      15  
  5 Lee, Ticia          10 KYSC-PC                43.16      42.93 B       13.5
  5 Domecus, Hillary    10 VJO-PC                 43.39      42.93 B       13.5
  7 Moscone, Eden        9 NBA-PC                 45.13      45.36 B       12  
  8 Shackleton, Taylor   9 WCAB-PC                49.59      45.45 B       11  
  9 Abtahi, Laila        9 OAPB-PC                44.57      46.66 B        9  
 10 Crandall, Kelly      9 NWA-PC                 45.39      47.04 B        7  
 11 Terry, Taylor        9 UN-PC                  46.90      48.05 B        6  
 12 Heffley, Caitlin    10 OAPB-PC                44.92      48.36 B        5  
 13 Falcon, Victoria     9 KYSC-PC                46.82      49.14 B        4  
 14 Vogel, April         9 VACA-SN                45.85      50.03 C-       3  
 15 DeGroot, Kyra       10 OAPB-PC                49.35      51.95 C-       2  
 16 Gomez, Nicole        9 RSD-PC                 43.08      58.38 C-       1  
 -- Queirolo, J.J.      10 FOG-PC                 45.00         DQ        
C - Division  
  1 Dugan, Tracey       10 VJO-PC                    NT      44.76 B       20  
  2 Nkululeko, Nkosaza  10 ONDA-PC                55.00      45.53 B+      17  
  3 Yamauchi, Sophia     9 SRN-PC                 50.00      48.48 B+      16  
  4 Cogswell, Lauren    10 WCAB-PC                   NT      49.39 B       15  
  5 Lytle, Ashlee       10 NWA-PC                 53.06      49.56 B+      14  
  6 Brown, Kyra          9 KYSC-PC                   NT      49.57 B       13  
  7 Howard, Laura       10 OAPB-PC                50.23      49.91 C       12  
  8 Laughridge, Danni    9 WCAN-PC                52.26      51.05 C       11  
  9 Lenson, Sarah        9 NAPA-PC                53.05      51.77 C        9  
 10 Klionsky, Maria     10 KYSC-PC                   NT      52.23 C        7  
 11 Berkoe, Haley        9 PCM-PC               1:08.02      53.84 C        6  
 12 Hazelton, Sasha     10 NAPA-PC                54.81      54.41 C        5  
 13 Zachry, Katie       10 NAPA-PC                   NT      56.31 C        4  
 14 O'Rourke, Meghan     9 SRN-PC                 56.57      57.25 C        3  
 15 Harrington, Nicole   9 NBA-PC               1:06.87      58.77 C        2  
 16 Valliere, Grace     10 RSD-PC                    NT    1:00.34 C        1  
 17 Clemons, Carley     10 OAPB-PC                54.10    1:01.84 C      
 -- Pinkler, Samantha   10 ONDA-PC                   NT         DQ        
 -- Lowery, Danekca      9 RSD-PC                    NT         DQ        
 -- Whittle, Madeleine   9 RSD-PC                 59.11         DQ        
 -- Gryder, Sarah       10 BBD-PC                 39.46        SCR        
 -- Jones, Jacque        9 HA-SN                  36.10        SCR        
 -- Sayadi, Azita        9 NBA-PC                 37.07        SCR        
 -- Dunn, Hannah        10 WCAB-PC                52.81        SCR        
 -- Beach, Allyson      10 SRN-PC                 42.54        SCR        
 -- Chukuntarod, Sidne   9 KYSC-PC                40.94        SCR        
 -- Toohey, Aleandra    10 OAPB-PC                42.48        SCR        
 -- Hafferkamp, Molly   10 PST-PC                 49.59        SCR        
 -- Bernstein, Atchie    9 PST-PC                 45.16        SCR        
 -- Muskat, Kaylin       9 VACA-SN                43.12        SCR        
 -- Kelly, Laura        10 WCAB-PC                47.32        SCR        
 -- Hesh, Roxy          10 NBA-PC                 45.75        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:08.19  NRT
        1:14.59  PRT
        1:18.99  Q
        1:26.09  AA
        1:38.39  A
        1:53.19  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Goldman, Tori       10 UN-PC                1:15.24    1:13.72 PRT+    20  
  2 Harris, Kimmie      10 SRN-PC               1:16.51    1:15.45 Q       17  
  3 Leung, Megan        10 FOG-PC               1:17.03    1:17.15 Q       16  
  4 Felix, Danika       10 VJO-PC               1:24.41    1:22.03 AA      15  
  5 Liang, Joann        10 WCAB-PC              1:20.47    1:23.58 AA      14  
  6 Kemper, Kaylin      10 HA-SN                1:32.88    1:23.76 AA+     13  
  7 Randall, Maryella   10 WCAB-PC              1:38.00    1:27.15 A       12  
  8 Pfeiffer, Lesley     9 SRN-PC               1:32.47    1:28.82 A       11  
  9 Miguel, Camille     10 VJO-PC               1:31.69    1:29.89 A        9  
 10 Slater, Laura       10 NBA-PC               1:38.04    1:31.22 A        7  
 11 Sayadi, Azita        9 NBA-PC               1:24.10    1:31.41 A-       6  
 12 Illich, BriAnne     10 HA-SN                1:37.02    1:38.37 A        5  
 13 Anderson, Kaela      9 NWA-PC               1:35.00    1:44.30 B-       4  
 -- Amog, Jaclyn         9 WCAB-PC              1:24.23         DQ        
B - Division  
  1 YU, Beverly         10 SCRA-PC              1:39.35    1:35.48 A+      20  
  2 Fung, Erica         10 KYSC-PC              1:53.19    1:35.98 A+      17  
  3 Husted, Katrina     10 NAPA-PC              1:39.88    1:39.24 B       16  
  4 Lenson, Sarah        9 NAPA-PC              1:52.00    1:53.08 B       15  
 -- Crandall, Kelly      9 NWA-PC               1:40.00         DQ        
C - Division  
  1 Lynch, Kaitlyn      10 VJO-PC                    NT    1:22.96 AA      20  
  2 Gryder, Sarah       10 BBD-PC                    NT    1:39.34 B       17  
  3 McArthur, Jessica    9 VACA-SN                   NT    1:43.27 B       16  
  4 Davis, Laurel        9 NAPA-PC                   NT    1:48.36 B       15  
  5 Dyhr, Camille        9 RSD-PC               2:00.00    1:49.26 B+      14  
  6 Domecus, Hillary    10 VJO-PC                    NT    1:53.45 C       13  
  7 Turpen, Laura        9 VACA-SN                   NT    1:55.37 C       12  
 -- Weitkemper, Malina   9 RSD-PC               2:05.00         DQ        
 -- Pinkler, Samantha   10 ONDA-PC                   NT        SCR        
 -- Jones, Jacque        9 HA-SN                1:23.33        SCR        
 -- Smith, Amber        10 WCAB-PC              1:33.32        SCR        
 -- Chukuntarod, Sidne   9 KYSC-PC              1:39.23        SCR        
 -- Dirado, Madeline     9 SRN-PC               1:13.88        SCR        
 -- Shackleton, Taylor   9 WCAB-PC              1:55.19        SCR        
 -- Demont, Devon       10 NBA-PC               1:28.78        SCR        
 -- Sivesind, Padon      9 OAPB-PC              1:29.00        SCR        
 -- Macklin, Mikaela    10 PGA-SN               1:25.35        SCR        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:09.09  NRT
        1:12.89  PRT
        1:16.99  Q
        1:22.99  AA
        1:34.79  A
        1:45.89  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tsay, Cynthia       10 GST-SN               1:15.33    1:11.84 PRT+    20  
  2 Shiuan, Eileen      10 OAPB-PC              1:20.76    1:17.73 AA      17  
  3 Carlson, Kasey      10 WCAB-PC              1:17.50    1:17.93 AA      16  
  4 Roth, Deborah       10 UN-PC                1:22.81    1:18.46 AA      15  
  5 Leung, Megan        10 FOG-PC               1:17.12    1:18.54 AA      14  
  6 Goldman, Tori       10 UN-PC                1:17.35    1:18.57 AA      13  
  7 Macklin, Mikaela    10 PGA-SN               1:17.17    1:19.31 AA      12  
  8 Amog, Jaclyn         9 WCAB-PC              1:20.86    1:19.57 AA      11  
  9 Liang, Joann        10 WCAB-PC              1:18.54    1:19.96 AA       9  
 10 Felix, Danika       10 VJO-PC               1:21.82    1:20.06 AA       7  
 11 Broser, Stefi       10 NBA-PC               1:25.03    1:20.19 AA+      6  
 12 Padilla, Rebekah    10 WCAB-PC              1:22.15    1:20.21 AA       5  
 13 Smith, Natalie      10 OAPB-PC              1:23.15    1:20.76 AA+      4  
 14 Woodward, Brooke    10 OAPB-PC              1:21.00    1:20.79 AA       3  
 15 Demont, Devon       10 NBA-PC               1:22.89    1:20.81 AA       2  
 16 Klein, Callie        9 WCAB-PC              1:23.90    1:21.03 AA+      1  
 17 Chang, Traci        10 KYSC-PC              1:24.23    1:21.82 AA+    
 18 Harris, Kimmie      10 SRN-PC               1:21.93    1:22.87 AA     
 19 Lynch, Kaitlyn      10 VJO-PC               1:23.19    1:23.11 A      
 20 Toohey, Aleandra    10 OAPB-PC              1:29.47    1:24.26 A      
 21 Wulf, Lisa          10 OAPB-PC              1:27.96    1:24.27 A      
 22 Watson, Kayley      10 OAPB-PC              1:20.67    1:25.09 A-     
 23 Derousseau, Kariss   9 SRN-PC               1:30.42    1:26.91 A      
 24 Miguel, Camille     10 VJO-PC               1:25.33    1:26.96 A      
 25 Tormey, Christy     10 OAPB-PC              1:25.00    1:29.08 A      
 26 Husted, Katrina     10 NAPA-PC              1:26.77    1:29.12 A      
 27 Horn, Lucy          10 PCM-PC               1:33.27    1:29.57 A      
 28 Sayadi, Azita        9 NBA-PC               1:34.14    1:30.22 A      
 29 Sivesind, Padon      9 OAPB-PC              1:32.03    1:30.28 A      
 30 Slater, Laura       10 NBA-PC               1:29.10    1:31.33 A      
 31 Pfeiffer, Lesley     9 SRN-PC               1:28.50    1:31.72 A      
 32 Cwikla, Kathryn     10 SRN-PC               1:30.53    1:31.84 A      
 33 Gryder, Sarah       10 BBD-PC               1:31.92    1:32.34 A      
 34 Crandall, Kelly      9 NWA-PC               1:30.81    1:32.60 A      
 35 Falcon, Victoria     9 KYSC-PC              1:34.24    1:33.27 A      
 36 Mendoza, Kelly      10 PST-PC               1:28.00    1:37.68 B-     
 37 Minahen, Jenna       9 VJO-PC               1:21.14    1:39.93 B-     
 -- Chukuntarod, Sidne   9 KYSC-PC              1:24.42         DQ        
B - Division  
  1 Dugan, Tracey       10 VJO-PC               1:43.42    1:31.91 A+      20  
  2 Klein, Paige         9 WCAB-PC              1:39.22    1:32.35 A+      17  
  3 Jones, Lauren       10 SRVL-PC              1:35.60    1:32.61 A+      16  
  4 Hafferkamp, Molly   10 PST-PC               1:45.89    1:32.72 A+      15  
  5 Chiapello, Devon    10 SRVL-PC              1:41.90    1:34.59 A+      14  
  6 Nelson, Emma         9 NWA-PC               1:35.00    1:35.08 B       13  
  7 Domecus, Hillary    10 VJO-PC               1:39.42    1:36.88 B       12  
  8 Lenson, Sarah        9 NAPA-PC              1:36.62    1:37.61 B       11  
  9 McGill, Lauren      10 OAPB-PC              1:44.04    1:38.02 B        9  
 10 Yeh, katy           10 OAPB-PC              1:45.62    1:38.20 B        7  
 11 Hayes, Theresa      10 PST-PC               1:45.89    1:38.77 B        6  
 12 Shackleton, Taylor   9 WCAB-PC              1:43.00    1:41.23 B        5  
 13 Allard, Courtney    10 WCAB-PC              1:39.92    1:42.19 B        4  
 14 Turpen, Laura        9 VACA-SN              1:42.34    1:42.35 B        3  
 15 Hazelton, Sasha     10 NAPA-PC              1:39.45    1:42.88 B        2  
 16 Davis, Laurel        9 NAPA-PC              1:40.03    1:43.74 B        1  
 17 Dyhr, Camille        9 RSD-PC               1:43.46    1:44.24 B      
 18 Allen, Ellie        10 PST-PC               1:45.89    1:45.02 B      
 19 Lunsford, Julia     10 SSS-PC               1:42.55    1:45.42 B      
 -- Zhang, julie         9 KYSC-PC              1:45.89         DQ        
 -- Moscone, Eden        9 NBA-PC               1:39.22         DQ        
 -- O'Rourke, Meghan     9 SRN-PC               1:40.78         NS        
C - Division  
  1 McCoy, Kelsey       10 WCAN-PC                   NT    1:38.44 B       20  
  2 Montellato, Caroly  10 PCM-PC               1:57.96    1:41.00 B+      17  
  3 Spillner, Emma       9 VJO-PC                    NT    1:44.23 B       16  
  4 McCalmont, Jacquel   9 VACA-SN              1:46.13    1:46.12 C       15  
  5 Zachry, Katie       10 NAPA-PC              1:48.94    1:47.68 C       14  
  6 Castellino, Bellad   9 SRN-PC                    NT    1:48.73 C       13  
  7 Watson, Sterling     9 WCAB-PC              1:58.09    1:53.07 C       12  
  8 Valliere, Grace     10 RSD-PC                    NT    1:53.60 C       11  
  9 Gomez, Nicole        9 RSD-PC               1:50.34    1:54.12 C        9  
 10 Tucker, Laurie      10 VJO-PC               2:01.23    2:04.44 C        7  
 11 Laher, Torie        10 UN-PC                2:07.43    2:06.34 C        6  
 12 Whittle, Madeleine   9 RSD-PC                    NT    2:06.97 C        5  
 13 Lowery, Danekca      9 RSD-PC                    NT    2:34.43 C        4  
 -- Laher, Alie         10 UN-PC                2:17.34         DQ        
 -- Riley, Taylor       10 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- Heffley, Caitlin    10 OAPB-PC                   NT         DQ        
 -- Sankary, Lauren     10 OAPB-PC              1:45.89        SCR        
 -- Hesh, Roxy          10 NBA-PC               1:28.51        SCR        
 -- Esserman, Carolyn   10 OAPB-PC              1:20.80        SCR        
 -- Terry, Taylor        9 UN-PC                1:42.80        SCR        
 -- Pinkler, Samantha   10 ONDA-PC                   NT        SCR        
 -- Dirado, Madeline     9 SRN-PC               1:14.29        SCR        
 -- Barnes, Sierra      10 NAPA-PC              1:53.95        SCR        
 -- Ryner, Alecy         9 OAPB-PC              1:30.00        SCR        
 -- Langford, Avi       10 RSD-PC                    NT        SCR        
 -- Jones, Jacque        9 HA-SN                1:21.78        SCR        
 -- Hood, Nicole        10 WCAB-PC              1:29.00        SCR        
 -- Smith, Amber        10 WCAB-PC              1:27.91        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.39  NRT
          26.59  PRT
          27.19  Q
          28.89  AA
          32.99  A
          38.49  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Roddy, Erika        12 KYSC-PC                26.74      26.07 PRT+    20  
  2 Meier, Cristy       12 MP-PC                  25.82      26.81 Q-      17  
  3 George, Christina   11 VACA-SN                27.70      27.14 Q+      16  
  4 Tsay, Annie         12 GST-SN                 27.21      27.35 AA      15  
  5 Treleven, Paige     12 GOSL-SN                26.92      27.41 AA-     14  
  6 Loftus-Farren, Yan  12 NBA-PC                 26.71      27.85 AA-     13  
  7 Luoma, Libby        12 RDO-SN                 27.82      28.11 AA      12  
  8 Schallert, Lia      12 KYSC-PC                28.61      28.15 AA      11  
  9 Lindez, Brittany    12 LCRC-SN                27.09      28.54 AA-      9  
 10 Bradley, Paige      11 OAPB-PC                28.45      28.73 AA       7  
 11 Connolly, Erin      12 OAPB-PC                31.60      28.76 AA+      6  
 12 Yoder, Shaila       11 WCAB-PC                28.97      28.85 AA+      5  
 13 Bonomo, Victoria    12 OAPB-PC                29.00      28.97 A        4  
 14 Amog, Jessica       11 WCAB-PC                28.74      29.04 A-       3  
 15 Strausser, Haley    12 OAPB-PC                30.12      29.21 A        2  
 16 Cutler, Gabby       12 NBA-PC                 26.72      29.35 A-       1  
 17 Becerra, Gabby      12 WCAB-PC                28.64      29.41 A-     
 18 Kamai, Elizabeth    12 PCM-PC                 29.18      29.44 A      
 19 Biter-Mundt, Chard  11 NAPA-PC                30.05      29.52 A      
 19 Schrakamp, Daniele  11 OAPB-PC                28.50      29.52 A-     
 21 Lee, Adrienne       12 PST-PC                 29.97      29.64 A      
 21 Vance, Emily        12 OAPB-PC                29.90      29.64 A      
 23 Carey, Dani         12 NAPA-PC                29.37      29.77 A      
 24 Erickson, Kara      11 SRN-PC                 29.81      29.78 A      
 25 Aguayo, Chelsi      11 NAPA-PC                29.35      29.81 A      
 26 Lukins-Bozzini, Ca  12 OAPB-PC                29.09      29.93 A      
 27 Christofferson, St  11 NBA-PC                 29.60      30.03 A      
 28 Sherer, Christine   12 RDO-SN                 29.88      30.12 A      
 29 Chan, Ashey         12 FAC-SN                 30.87      30.35 A      
 30 Jaquier, Carly      11 NBA-PC                 30.89      30.36 A      
 31 Mezzanatto, Mariss  12 SRN-PC                 30.86      30.37 A      
 32 Tang, Jennifer      11 OAPB-PC                29.29      30.40 A      
 33 Delay, Sara         11 WCAB-PC                29.77      30.43 A      
 34 Herr, Ashley        12 LCRC-SN                30.76      30.48 A      
 34 Smith, Rochelle     12 ONDA-PC                32.00      30.48 A      
 36 Swank, Zoe          12 OAPB-PC                29.19      30.61 A      
 37 Webb, Caroline      12 NBA-PC                 31.70      30.84 A      
 38 Edwardsen, Christy  12 KYSC-PC                30.02      30.94 A      
 39 Loggins, Kendall    12 SRN-PC                 30.20      30.98 A      
 40 Pezzuto, Makena     11 VJO-PC                 31.83      31.03 A      
 41 Austin, Sidney      12 PCM-PC                 30.94      31.10 A      
 42 Saunders, Sarah     12 WCAN-PC                32.80      31.14 A      
 43 Guthrie, Sadie      12 RSD-PC                 30.71      31.29 A      
 44 Hammel, Heather     12 KYSC-PC                31.12      31.51 A      
 45 Jovino, Megan       12 VJO-PC                 31.21      31.52 A      
 46 Klein, Kathryn      12 OAPB-PC                30.05      31.55 A      
 47 Ledbetter, Paige    11 WCAB-PC                30.98      31.78 A      
 48 Giblin, Kaitlyn     11 OAPB-PC                29.30      31.80 A      
 49 Scharfen, Misa      12 SRN-PC                 32.06      31.83 A      
 50 Vaiana, Carolyn     11 WCAB-PC                32.31      31.86 A      
 51 Holman, Elizabeth   11 NAPA-PC                32.50      32.12 A      
 52 GU, Amy             11 RSD-PC                 32.60      32.32 A      
 53 Ryder, Lauren       11 WCAN-PC                31.89      32.48 A      
 54 Glass, Courtni      11 ONDA-PC                32.00      32.52 A      
 55 Hansen, Hayley      11 FAC-SN                 31.85      32.66 A      
 56 Quan, Lauren        11 SFRP-PC                31.00      32.69 A      
 57 Malmquist, Amy      11 NBA-PC                 32.56      32.72 A      
 58 Martell, Chelsea    12 NWA-PC                 32.50      32.79 A      
 59 Yost, Annie         11 OAPB-PC                32.17      33.16 B-     
 60 Landefeld, Clare    12 NBA-PC                 32.98      34.12 B-     
 -- Meadows, Megan      11 OAPB-PC                31.75         NS        
B - Division  
  1 Hesner, Geneva      12 PST-PC                 33.99      29.83 A+      20  
  2 Gallagher, Cassand  12 FOG-PC                 33.59      31.05 A+      17  
  3 Glass, Joi          12 ONDA-PC                33.00      31.39 A+      16  
  4 Lloyd, Brittany     11 OAPB-PC                33.50      31.99 A+      14.5
  4 McCully, Kathy      12 PST-PC                 38.49      31.99 A+      14.5
  6 Jones, Allie        12 SRN-PC                 33.23      32.61 A+      13  
  7 Ray, Manishita      12 PST-PC                 33.90      32.72 A+      12  
  8 Regan, Chelse       12 UN-PC                  33.01      32.78 A+      11  
  9 Salazar, Gabby      12 VJO-PC                 33.40      33.02 B        9  
 10 Vogel, Britney      11 VACA-SN                33.39      33.03 B        7  
 11 Watson, Brittany    11 DPST-PC                33.00      33.36 B        6  
 12 YU, Boya            11 UN-PC                  33.99      33.64 B        5  
 13 Kortright, Katie    11 UN-PC                  34.65      33.87 B        4  
 14 O'Rourke, Kelsey    11 SRN-PC                 33.40      33.96 B        3  
 15 Hookey, Shannon     11 WCAB-PC                33.50      34.10 B        2  
 16 Sretpisalsilp, Ros  11 FOG-PC                 37.40      34.18 B        1  
 17 Jimenez, Yanel      11 VJO-PC                 37.57      34.40 B      
 18 Ward, Maggie        12 UN-PC                  34.50      34.88 B      
 19 Carlson, Kayla      12 WCAN-PC                34.22      34.93 B      
 20 Donida, Erica       12 VJO-PC                 34.91      35.07 B      
 21 Marturano, Samanth  12 VACA-SN                37.21      35.55 B      
 22 Acquistapace, Cait  12 SRN-PC                 36.53      36.28 B      
 23 Prager, Alyssa      11 WCAN-PC                35.09      36.35 B      
 24 Jacinto, Jackie     12 WCAN-PC                35.80      36.40 B      
 25 Chukuntarod, Bobbi  11 KYSC-PC                35.97      36.97 B      
 26 Tsang, Fiona        11 KYSC-PC                37.41      37.09 B      
 27 Peskett, Jacquelin  11 WCAN-PC                38.22      37.17 B      
 28 Schlenker, Amanda   11 OAPB-PC                36.75      37.57 B      
 29 Pierce, Anna        12 SRN-PC                 36.64      38.27 B      
 30 Pehrson, Zoe        11 OAPB-PC                37.80      38.30 B      
 -- Garanina, Jenny     11 SFRP-PC                34.00         NS        
 -- Tang, Tracy         12 SFRP-PC                37.90         NS        
C - Division  
  1 Cunningham, Haley   11 VACA-SN                39.59      34.37 B+      20  
  2 Rasmussen, Loren    12 FOG-PC                    NT      34.96 B       17  
  3 Maguire, Jessie     12 WCAN-PC                   NT      36.43 B       16  
  4 Jimenez, Christina  12 VJO-PC                 44.71      36.52 B+      15  
  5 Vejnovic, Tatjana   11 VJO-PC                 38.79      36.64 B+      14  
  6 Fong, Natalie       12 SFRP-PC                44.00      37.25 B+      13  
  7 Lee, Alyssa         11 VJO-PC                    NT      37.85 B       12  
  8 Emaro, Bergen       11 NBA-PC                    NT      40.01 C       11  
  9 Nelson, Holly       12 NAPA-PC                39.27      40.13 C        9  
 10 Decker, Sara        12 FOG-PC                 41.24      40.38 C        7  
 11 Terry, Leslie       12 VJO-PC                    NT      41.52 C        6  
 12 Martinez, Daniella  11 BBD-PC                    NT      41.74 C        5  
 13 Perez, Sarah        11 VACA-SN                48.87      43.35 C        4  
 -- Witt, Emma          11 WCAN-PC                   NT        SCR        
 -- Parrish, Elizabeth  12 WCAB-PC                29.34        SCR        
 -- Dellaria, Lyndsie   12 NBA-PC                 28.87        SCR        
 -- Allan, Renae        11 BBD-PC                 32.99        SCR        
 -- Ripple, Zoey        12 SRN-PC                 36.41        SCR        
 -- Peskett, Maureen    12 WCAN-PC                34.79        SCR        
 -- Gossel, Alison      11 NBA-PC                 31.00        SCR        
 -- Vidal, Christina    11 OAPB-PC                34.02        SCR        
 -- Messer, Christina   12 SRN-PC                 27.26        SCR        
 -- Dambrosi, Kayla     12 PST-PC                 37.00        SCR        
 -- Branche, Kayla      12 SRN-PC                    NT        SCR        
 -- Rogers, Jessie      12 SRN-PC                 30.65        SCR        
 -- McGowan, Jennifer   12 WCAB-PC                34.00        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.09  NRT
          57.29  PRT
          59.19  Q
        1:02.99  AA
        1:11.99  A
        1:20.99  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Roddy, Erika        12 KYSC-PC                58.69      57.88 Q       20  
  2 George, Christina   11 VACA-SN                59.39      58.78 Q+      17  
  3 Loftus-Farren, Yan  12 NBA-PC                 58.38    1:00.07 AA-     16  
  4 Tsay, Annie         12 GST-SN                 59.18    1:00.26 AA-     15  
  5 Bradley, Paige      11 OAPB-PC              1:01.36    1:01.14 AA      14  
  6 Cutler, Gabby       12 NBA-PC               1:00.30    1:01.93 AA      13  
  7 Schallert, Lia      12 KYSC-PC              1:04.05    1:02.17 AA+     12  
  8 Becerra, Gabby      12 WCAB-PC              1:00.99    1:03.27 A-      11  
  9 Yoder, Shaila       11 WCAB-PC              1:02.73    1:03.36 A-       9  
 10 Amog, Jessica       11 WCAB-PC              1:02.44    1:03.46 A-       7  
 11 Rieser, Abbie       12 NBA-PC               1:02.92    1:04.03 A-       6  
 12 Aguayo, Chelsi      11 NAPA-PC              1:05.86    1:04.69 A        5  
 13 Burman, Shelby      12 WCAB-PC              1:06.17    1:04.91 A        4  
 14 Tang, Jennifer      11 OAPB-PC              1:07.53    1:04.99 A        3  
 15 Lindez, Brittany    12 LCRC-SN              1:06.71    1:05.26 A        2  
 16 Jaquier, Carly      11 NBA-PC               1:07.47    1:05.58 A        1  
 17 Hill, Dana          12 NWA-PC               1:03.77    1:05.90 A      
 18 Patterson, Katie    12 NWA-PC               1:07.09    1:06.14 A      
 19 Duffy, Fiona        11 NBA-PC               1:05.50    1:06.54 A      
 20 Ogorman, Katie      12 OAPB-PC              1:05.68    1:06.75 A      
 21 Pezzuto, Makena     11 VJO-PC               1:06.68    1:06.94 A      
 22 Vance, Emily        12 OAPB-PC              1:10.00    1:07.33 A      
 23 Lukins-Bozzini, Ca  12 OAPB-PC              1:05.00    1:07.38 A      
 24 Chan, Ashey         12 FAC-SN               1:05.78    1:07.89 A      
 25 Delay, Sara         11 WCAB-PC              1:09.00    1:08.62 A      
 26 Gallagher, Cassand  12 FOG-PC               1:09.09    1:08.75 A      
 27 Biter-Mundt, Chard  11 NAPA-PC              1:07.80    1:08.81 A      
 28 Quan, Lauren        11 SFRP-PC              1:10.81    1:08.91 A      
 29 Gossel, Alison      11 NBA-PC               1:05.00    1:09.15 A      
 30 Parker, Cardellen   12 VJO-PC               1:08.35    1:09.16 A      
 31 Edwardsen, Christy  12 KYSC-PC              1:06.87    1:09.50 A      
 32 Herr, Ashley        12 LCRC-SN              1:11.37    1:09.83 A      
 33 Moscone, Zea        12 NBA-PC               1:08.83    1:10.30 A      
 34 Jovino, Megan       12 VJO-PC               1:06.68    1:10.45 A      
 35 Bueno, Nicki        11 VJO-PC               1:10.02    1:10.93 A      
 36 Coles, Zoe          11 VJO-PC               1:10.79    1:11.98 A      
B - Division  
  1 Strausser, Haley    12 OAPB-PC              1:14.96    1:05.38 A+      20  
  2 Connolly, Erin      12 OAPB-PC              1:18.00    1:06.88 A+      17  
  3 Ryder, Lauren       11 WCAN-PC              1:15.41    1:09.40 A+      16  
  4 Saunders, Sarah     12 WCAN-PC              1:20.00    1:09.70 A+      15  
  5 Glass, Joi          12 ONDA-PC              1:13.00    1:09.88 A+      14  
  6 Malmquist, Amy      11 NBA-PC               1:12.33    1:10.49 A+      13  
  7 GU, Amy             11 RSD-PC               1:20.99    1:10.87 A+      12  
  8 Tang, Tracy         12 SFRP-PC              1:20.90    1:12.13 B       11  
  9 Garanina, Jenny     11 SFRP-PC              1:18.00    1:13.41 B        9  
 10 Geaney, Sophie      12 ONDA-PC              1:16.70    1:13.67 B        7  
 11 Holman, Elizabeth   11 NAPA-PC              1:12.59    1:14.12 B        6  
 12 Hilsinger, Elise    11 UN-PC                1:18.30    1:14.23 B        5  
 13 Martell, Chelsea    12 NWA-PC               1:14.75    1:14.76 B        4  
 14 Glass, Courtni      11 ONDA-PC              1:15.00    1:15.23 B        3  
 15 Waqa, Lauren        11 FOG-PC               1:20.95    1:16.03 B        2  
 16 Lincoff, Nina       12 FOG-PC               1:20.73    1:16.11 B        1  
 17 Kennedy, Jesselyn   12 NAPA-PC              1:19.00    1:17.04 B      
 18 Curran, Hannah      11 WCAB-PC              1:18.01    1:17.49 B      
 19 Donida, Erica       12 VJO-PC               1:20.12    1:17.62 B      
 20 Sretpisalsilp, Ros  11 FOG-PC               1:18.51    1:18.43 B      
 21 Carlson, Kayla      12 WCAN-PC              1:18.05    1:18.70 B      
 22 O'Rourke, Kelsey    11 SRN-PC               1:18.86    1:19.56 B      
 23 YU, Boya            11 UN-PC                1:19.02    1:20.02 B      
 24 Lozito, Gina        12 ONDA-PC              1:20.41    1:20.08 B      
 25 Jacinto, Jackie     12 WCAN-PC              1:16.89    1:20.75 B      
 26 Cunningham, Haley   11 VACA-SN              1:19.30    1:21.58 C-     
 -- Thompson, Tei       12 UN-PC                1:12.19         NS        
C - Division  
  1 Pang, Jinna         12 FOG-PC               1:32.80    1:14.66 B+      20  
  2 Acquistapace, Cait  12 SRN-PC               1:22.93    1:17.79 B+      17  
  3 Hey, Sarra          11 VACA-SN                   NT    1:19.96 B       16  
  4 Fong, Natalie       12 SFRP-PC              1:22.03    1:20.09 B+      15  
  5 Jimenez, Yanel      11 VJO-PC               1:23.49    1:20.71 B+      14  
  6 Tsang, Fiona        11 KYSC-PC              1:22.21    1:23.16 C       13  
  7 Vejnovic, Tatjana   11 VJO-PC               1:27.02    1:23.63 C       12  
  8 Chukuntarod, Bobbi  11 KYSC-PC              1:23.89    1:23.68 C       11  
  9 Schlenker, Amanda   11 OAPB-PC              1:28.35    1:23.84 C        9  
 10 Nelson, Holly       12 NAPA-PC              1:30.80    1:24.15 C        7  
 11 Hull, Chelsea       12 PGA-SN               1:22.74    1:24.40 C        6  
 12 Jimenez, Christina  12 VJO-PC               1:36.42    1:24.69 C        5  
 13 Yip, Danielle       11 FOG-PC               1:29.17    1:25.32 C        4  
 14 Zelikovsky, Melani  11 PCM-PC               1:43.24    1:26.90 C        3  
 15 Peskett, Jacquelin  11 WCAN-PC              1:27.53    1:29.47 C        2  
 -- Martinez, Daniella  11 BBD-PC                    NT         DQ        
 -- Branche, Kayla      12 SRN-PC               1:07.30        SCR        
 -- Linden, Leah        12 FOG-PC                    NT        SCR        
 -- Klein, Kathryn      12 OAPB-PC              1:10.00        SCR        
 -- Ford, Magdelena     12 KYSC-PC              1:13.00        SCR        
 -- Bonomo, Victoria    12 OAPB-PC              1:08.00        SCR        
 -- Webb, Caroline      12 NBA-PC               1:09.17        SCR        
 -- Swank, Zoe          12 OAPB-PC              1:06.89        SCR        
 -- Dellaria, Lyndsie   12 NBA-PC                 57.18        SCR        
 -- Obranovich, Brooke  11 WCAN-PC              1:20.99        SCR        
 -- Schrakamp, Daniele  11 OAPB-PC              1:06.20        SCR        
 -- Peskett, Maureen    12 WCAN-PC              1:20.61        SCR        
 -- Lloyd, Brittany     11 OAPB-PC              1:14.00        SCR        
 -- Messer, Christina   12 SRN-PC                 59.07        SCR        
 -- Guthrie, Sadie      12 RSD-PC               1:08.07        SCR        
 -- Wimberley, Gianna   11 WCAN-PC                   NT        SCR        
 -- Lapiana, Tessa      11 PST-PC               1:20.19        SCR        
 -- Sachs, Rebecca      11 OAPB-PC              1:25.00        SCR        
 -- Maeda, Kelsey       11 WCAB-PC                   NT        SCR        
 -- Mullin, Rachael     11 SASO-SN              1:06.74        SCR        
 -- Hookey, Shannon     11 WCAB-PC              1:20.00        SCR        
 -- Reid, Katie         11 WCAB-PC              1:22.03        SCR        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:58.79  NRT
        2:04.39  PRT
        2:09.29  Q
        2:16.49  AA
        2:35.89  A
        2:51.69  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bispo, Karlee       12 SOSS-PC              1:58.00    2:04.35 PRT-    20  
  2 Treleven, Paige     12 GOSL-SN              2:11.53    2:09.96 AA      17  
  3 Luoma, Libby        12 RDO-SN               2:16.37    2:10.23 AA      16  
  4 Harper, Shelley     12 WCAB-PC              2:14.47    2:10.66 AA      15  
  5 George, Christina   11 VACA-SN              2:20.19    2:12.25 AA+     14  
  6 Bradley, Paige      11 OAPB-PC              2:11.89    2:15.00 AA      13  
  7 Yoder, Shaila       11 WCAB-PC              2:19.45    2:17.70 A       12  
  8 Schallert, Lia      12 KYSC-PC              2:25.45    2:18.20 A       11  
  9 Duffy, Fiona        11 NBA-PC               2:21.52    2:18.38 A        9  
 10 Bispo, Kassy        11 SOSS-PC              2:10.00    2:18.48 A-       7  
 11 Becerra, Gabby      12 WCAB-PC              2:15.00    2:19.60 A-       6  
 12 Bonomo, Victoria    12 OAPB-PC              2:25.00    2:20.89 A        5  
 13 Aguayo, Chelsi      11 NAPA-PC              2:24.47    2:22.20 A        4  
 14 Pezzuto, Makena     11 VJO-PC               2:23.11    2:23.55 A        3  
 15 Jaquier, Carly      11 NBA-PC               2:11.00    2:24.09 A-       2  
 16 Christofferson, St  11 NBA-PC               2:24.32    2:24.49 A        1  
 17 Parker, Cardellen   12 VJO-PC               2:28.07    2:28.62 A      
 18 Jovino, Megan       12 VJO-PC               2:18.25    2:28.82 A      
 19 Chan, Ashey         12 FAC-SN               2:32.29    2:29.15 A      
 20 Hansen, Hayley      11 FAC-SN               2:27.23    2:29.25 A      
 21 Austin, Sidney      12 PCM-PC               2:27.64    2:29.91 A      
 22 Biter-Mundt, Chard  11 NAPA-PC              2:31.45    2:29.96 A      
 23 Kamai, Elizabeth    12 PCM-PC               2:34.50    2:30.50 A      
 24 Lindez, Brittany    12 LCRC-SN              2:30.00    2:31.47 A      
 25 Webb, Caroline      12 NBA-PC               2:27.74    2:31.55 A      
 26 Swank, Zoe          12 OAPB-PC              2:35.46    2:32.80 A      
 27 Fisher, Claire      12 KYSC-PC              2:32.10    2:32.95 A      
 28 Guthrie, Sadie      12 RSD-PC               2:35.42    2:33.12 A      
 29 Herr, Ashley        12 LCRC-SN              2:31.86    2:35.92 B-     
 30 Gossel, Alison      11 NBA-PC               2:33.00    2:36.89 B-     
 31 Klein, Kathryn      12 OAPB-PC              2:34.00    2:41.23 B-     
B - Division  
  1 Ryder, Lauren       11 WCAN-PC              2:38.06    2:33.11 A+      20  
  2 Strausser, Haley    12 OAPB-PC              2:43.00    2:33.66 A+      17  
  3 Hackett, Katelyn    12 SRN-PC               2:44.36    2:34.65 A+      16  
  4 Hesner, Geneva      12 PST-PC               2:51.59    2:34.66 A+      15  
  5 Connolly, Erin      12 OAPB-PC              2:44.20    2:34.78 A+      14  
  6 Lloyd, Brittany     11 OAPB-PC              2:45.00    2:34.81 A+      13  
  7 Coles, Zoe          11 VJO-PC               2:50.93    2:37.59 B       12  
  8 GU, Amy             11 RSD-PC               2:51.69    2:38.14 B       11  
  9 Smith, Rochelle     12 ONDA-PC              2:40.00    2:39.82 B        9  
 10 McCully, Kathy      12 PST-PC               2:51.00    2:43.05 B        7  
 11 Regan, Chelse       12 UN-PC                2:43.84    2:48.40 B        6  
 12 Kortright, Katie    11 UN-PC                2:49.46    2:48.78 B        5  
 13 Martell, Chelsea    12 NWA-PC               2:45.00    2:48.98 B        4  
 14 Glass, Courtni      11 ONDA-PC              2:50.00    2:49.73 B        3  
 -- Delay, Sara         11 WCAB-PC              2:36.33         NS        
C - Division  
  1 Bueno, Nicki        11 VJO-PC               2:53.42    2:35.14 A+      20  
  2 Saunders, Sarah     12 WCAN-PC              2:52.00    2:38.65 B+      17  
  3 Glass, Joi          12 ONDA-PC              2:55.00    2:50.24 B+      16  
  4 O'Rourke, Kelsey    11 SRN-PC               2:54.23    2:54.38 C       15  
  5 Tsang, Fiona        11 KYSC-PC              2:58.81    2:55.19 C       14  
 -- Ledbetter, Paige    11 WCAB-PC              2:59.00         NS        
 -- Jacinto, Jackie     12 WCAN-PC                   NT         NS        
 -- Loggins, Kendall    12 SRN-PC                    NT         NS        
 -- McGowan, Jennifer   12 WCAB-PC              2:28.00        SCR        
 -- Partington, Layne   12 AH-SN                2:18.24        SCR        
 -- Yamauchi, Penelope  12 SRN-PC                    NT        SCR        
 -- Dellaria, Lyndsie   12 NBA-PC               2:06.06        SCR        
 -- Vidal, Christina    11 OAPB-PC              2:51.03        SCR        
 -- Chum, Adrienne      11 KYSC-PC              2:45.50        SCR        
 -- Malmquist, Amy      11 NBA-PC               2:35.24        SCR        
 -- Lee, Adrienne       12 PST-PC               2:29.99        SCR        
 -- Peskett, Maureen    12 WCAN-PC              3:03.29        SCR        
 -- Loback, Cammy       11 NBA-PC               2:46.92        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          28.99  NRT
          30.69  PRT
          31.99  Q
          34.59  AA
          39.59  A
          46.29  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Roddy, Erika        12 KYSC-PC                31.12      31.28 Q       20  
  2 George, Christina   11 VACA-SN                32.02      32.18 AA      17  
  3 Schallert, Lia      12 KYSC-PC                34.19      32.48 AA      15.5
  3 Cutler, Gabby       12 NBA-PC                 31.84      32.48 AA-     15.5
  5 Harper, Shelley     12 WCAB-PC                33.61      32.59 AA      14  
  6 Burman, Shelby      12 WCAB-PC                34.03      33.42 AA      13  
  7 Christofferson, St  11 NBA-PC                 32.66      33.46 AA      12  
  8 Hill, Dana          12 NWA-PC                 31.95      33.76 AA-     10  
  8 Vance, Emily        12 OAPB-PC                36.28      33.76 AA+     10  
 10 Sherer, Christine   12 RDO-SN                 32.12      34.16 AA       7  
 11 Amog, Jessica       11 WCAB-PC                33.90      34.42 AA       6  
 12 McAllister, Nicole  12 PCM-PC                 35.56      34.51 AA+      5  
 13 Strausser, Haley    12 OAPB-PC                37.17      34.68 A        4  
 14 Rieser, Abbie       12 NBA-PC                 35.24      35.29 A        3  
 15 Hammel, Heather     12 KYSC-PC                34.27      35.31 A-       2  
 16 Lukins-Bozzini, Ca  12 OAPB-PC                34.00      35.39 A-       1  
 17 Jaquier, Carly      11 NBA-PC                 37.55      35.64 A      
 18 Lindez, Brittany    12 LCRC-SN                37.85      35.67 A      
 19 Becerra, Gabby      12 WCAB-PC                34.97      35.85 A      
 20 Aguayo, Chelsi      11 NAPA-PC                36.35      36.07 A      
 21 Chan, Ashey         12 FAC-SN                 35.55      36.20 A      
 22 Pang, Jinna         12 FOG-PC                 37.80      36.24 A      
 23 Giblin, Kaitlyn     11 OAPB-PC                37.00      36.43 A      
 24 Hilsinger, Elise    11 UN-PC                  36.65      36.58 A      
 25 Glass, Joi          12 ONDA-PC                37.00      36.72 A      
 26 Connolly, Erin      12 OAPB-PC                38.11      36.84 A      
 27 Allan, Renae        11 BBD-PC                 38.50      36.86 A      
 28 Kamai, Elizabeth    12 PCM-PC                 38.16      36.89 A      
 29 Sretpisalsilp, Ros  11 FOG-PC                 37.37      37.01 A      
 30 Biter-Mundt, Chard  11 NAPA-PC                36.48      37.19 A      
 30 Gallagher, Cassand  12 FOG-PC                 38.84      37.19 A      
 32 Parker, Cardellen   12 VJO-PC                 37.09      37.26 A      
 33 Pagan, Lauren       12 OAPB-PC                35.38      37.42 A      
 34 Gossel, Alison      11 NBA-PC                 38.00      37.51 A      
 35 Ford, Magdelena     12 KYSC-PC                37.00      37.58 A      
 36 Pezzuto, Makena     11 VJO-PC                 37.18      37.68 A      
 37 GU, Amy             11 RSD-PC                 38.65      37.70 A      
 38 Geaney, Sophie      12 ONDA-PC                39.10      37.74 A      
 39 Yost, Annie         11 OAPB-PC                38.39      37.76 A      
 40 Edwardsen, Christy  12 KYSC-PC                37.63      38.49 A      
 41 Bueno, Nicki        11 VJO-PC                 38.73      39.01 A      
 42 Martell, Chelsea    12 NWA-PC                 39.00      39.45 A      
 43 Thompson, Tei       12 UN-PC                  39.18      39.86 B-     
 44 YU, Boya            11 UN-PC                  38.64      40.30 B-     
 45 Derousseau, Mikael  11 SRN-PC                 39.50      40.74 B-     
B - Division  
  1 Quan, Lauren        11 SFRP-PC                39.62      38.28 A+      20  
  2 Lincoff, Nina       12 FOG-PC                 42.91      38.61 A+      17  
  3 Holman, Elizabeth   11 NAPA-PC                39.63      38.69 A+      16  
  4 Malmquist, Amy      11 NBA-PC                 42.02      39.33 A+      15  
  5 Hull, Chelsea       12 PGA-SN                 40.74      39.58 A+      14  
  6 Donida, Erica       12 VJO-PC                 41.83      39.70 B       13  
  7 Robertson, Randi    11 KYSC-PC                40.33      39.92 B       12  
  8 Garanina, Jenny     11 SFRP-PC                42.00      39.96 B       11  
  9 Ward, Maggie        12 UN-PC                  44.00      40.60 B        9  
 10 Vejnovic, Tatjana   11 VJO-PC                 42.24      40.86 B        7  
 11 Vaiana, Carolyn     11 WCAB-PC                39.90      40.92 B        6  
 12 O'Rourke, Kelsey    11 SRN-PC                 39.68      40.98 B        5  
 13 Schlenker, Amanda   11 OAPB-PC                44.84      41.76 B        4  
 14 Fong, Natalie       12 SFRP-PC                42.24      41.95 B        3  
 15 Salazar, Gabby      12 VJO-PC                 44.39      42.09 B        2  
 16 Yip, Danielle       11 FOG-PC                 43.07      42.14 B        1  
 17 Cunningham, Haley   11 VACA-SN                44.51      42.17 B      
 18 Glass, Courtni      11 ONDA-PC                40.00      42.46 B      
 18 Jimenez, Yanel      11 VJO-PC                 45.39      42.46 B      
 20 Carlson, Kayla      12 WCAN-PC                43.21      43.67 B      
 21 Nelson, Holly       12 NAPA-PC                44.41      43.99 B      
 22 Maeda, Kelsey       11 WCAB-PC                44.01      44.07 B      
 23 Pehrson, Zoe        11 OAPB-PC                45.67      45.00 B      
 24 Tsang, Fiona        11 KYSC-PC                45.95      45.43 B      
 25 Peskett, Jacquelin  11 WCAN-PC                45.11      47.70 C-     
 -- Waqa, Lauren        11 FOG-PC                 45.72         NS        
C - Division  
  1 Tang, Tracy         12 SFRP-PC                50.50      38.13 A+      20  
  2 Saunders, Sarah     12 WCAN-PC                46.50      38.27 A+      17  
  3 Curran, Hannah      11 WCAB-PC                52.06      39.75 B+      16  
  4 Rasmussen, Loren    12 FOG-PC                    NT      41.54 B       15  
  5 Lozito, Gina        12 ONDA-PC                46.81      42.73 B+      14  
  6 Acquistapace, Cait  12 SRN-PC                 46.38      43.87 B+      13  
  7 White, Stephanie    12 VJO-PC                    NT      45.68 B       12  
  8 Zelikovsky, Melani  11 PCM-PC                 48.66      46.16 B+      11  
  9 Jimenez, Christina  12 VJO-PC                 54.53      47.72 C        9  
 10 Salabasheva, Mina   12 SRN-PC                    NT      56.11 C        7  
 -- Martinez, Daniella  11 BBD-PC                    NT         DQ        
 -- Obranovich, Brooke  11 WCAN-PC                46.29        SCR        
 -- Sachs, Rebecca      11 OAPB-PC                41.09        SCR        
 -- Scharfen, Misa      12 SRN-PC                 35.98        SCR        
 -- Klein, Kathryn      12 OAPB-PC                34.00        SCR        
 -- Peskett, Maureen    12 WCAN-PC                47.15        SCR        
 -- Mullin, Rachael     11 SASO-SN                35.22        SCR        
 -- Lloyd, Brittany     11 OAPB-PC                41.00        SCR        
 -- Dirado, Sarah       11 SRN-PC                 39.44        SCR        
 -- Messer, Christina   12 SRN-PC                 32.01        SCR        
 -- Lapiana, Tessa      11 PST-PC                 47.70        SCR        
 -- Gerber, Lauren      12 KYSC-PC                52.52        SCR        
 -- XU, Katherina       11 TVA-PC                 34.71        SCR        
 -- Reid, Katie         11 WCAB-PC                43.05        SCR        
 -- Bonomo, Victoria    12 OAPB-PC                33.00        SCR        
 -- Hookey, Shannon     11 WCAB-PC                43.62        SCR        
 -- Delay, Sara         11 WCAB-PC                35.80        SCR        
 -- Hirsekorn, Hannah   12 SRN-PC                 39.66        SCR        
 -- Swank, Zoe          12 OAPB-PC                37.08        SCR        
 -- Wimberley, Gianna   11 WCAN-PC                   NT        SCR        
 -- Schrakamp, Daniele  11 OAPB-PC                33.96        SCR        
 -- Jacinto, Jackie     12 WCAN-PC                44.20        SCR        
 -- Lew, Valerie        12 OAPB-PC                38.33        SCR        
 -- Dellaria, Lyndsie   12 NBA-PC                 31.98        SCR        
 -- Meadows, Megan      11 OAPB-PC                41.61        SCR        
 -- Guthrie, Sadie      12 RSD-PC                 42.44        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.69  NRT
        1:05.39  PRT
        1:08.99  Q
        1:14.59  AA
        1:25.29  A
        1:35.69  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Roddy, Erika        12 KYSC-PC              1:06.04    1:08.70 Q       20  
  2 George, Christina   11 VACA-SN              1:10.11    1:09.35 AA      17  
  3 Cutler, Gabby       12 NBA-PC               1:10.40    1:10.75 AA      16  
  4 Amog, Jessica       11 WCAB-PC              1:12.12    1:11.56 AA      15  
  5 Bispo, Kassy        11 SOSS-PC              1:10.00    1:11.98 AA      14  
  6 Bonomo, Victoria    12 OAPB-PC              1:12.00    1:12.64 AA      13  
  7 McAllister, Nicole  12 PCM-PC               1:15.64    1:13.00 AA+     12  
  8 Tang, Jennifer      11 OAPB-PC              1:18.46    1:14.97 A       10  
  8 Mezzanatto, Mariss  12 SRN-PC               1:17.20    1:14.97 A       10  
 10 Sherer, Christine   12 RDO-SN               1:16.26    1:15.28 A        7  
 11 Ogorman, Katie      12 OAPB-PC              1:15.60    1:15.40 A        6  
 12 Schrakamp, Daniele  11 OAPB-PC              1:17.43    1:15.69 A        5  
 13 Hesner, Geneva      12 PST-PC               1:19.99    1:16.17 A        4  
 14 Chan, Ashey         12 FAC-SN               1:14.44    1:16.83 A-       3  
 15 Meier, Cristy       12 MP-PC                1:15.00    1:16.85 A        2  
 16 Hammel, Heather     12 KYSC-PC              1:21.35    1:16.95 A        1  
 17 Vance, Emily        12 OAPB-PC              1:22.00    1:17.20 A      
 18 Hackett, Katelyn    12 SRN-PC               1:20.79    1:17.44 A      
 19 Patterson, Katie    12 NWA-PC               1:18.41    1:17.82 A      
 20 Klein, Kathryn      12 OAPB-PC              1:15.00    1:18.29 A      
 21 Parker, Cardellen   12 VJO-PC               1:19.10    1:18.76 A      
 22 Pezzuto, Makena     11 VJO-PC               1:18.60    1:19.52 A      
 23 Loggins, Kendall    12 SRN-PC               1:23.74    1:19.72 A      
 24 Fisher, Claire      12 KYSC-PC              1:18.50    1:20.23 A      
 25 Swank, Zoe          12 OAPB-PC              1:20.19    1:20.37 A      
 26 Sretpisalsilp, Ros  11 FOG-PC               1:21.15    1:20.80 A      
 27 Lindez, Brittany    12 LCRC-SN              1:22.00    1:20.93 A      
 28 Gallagher, Cassand  12 FOG-PC               1:25.10    1:21.19 A      
 29 Giblin, Kaitlyn     11 OAPB-PC              1:19.00    1:21.75 A      
 30 Edwardsen, Christy  12 KYSC-PC              1:22.90    1:22.43 A      
 31 GU, Amy             11 RSD-PC               1:25.01    1:22.61 A      
 32 Horn, Eloise        11 PCM-PC               1:21.70    1:23.08 A      
 33 Hansen, Hayley      11 FAC-SN               1:20.86    1:23.31 A      
 34 Delay, Sara         11 WCAB-PC              1:19.14    1:23.77 A      
 35 Gossel, Alison      11 NBA-PC               1:22.00    1:23.96 A      
 36 Bueno, Nicki        11 VJO-PC               1:19.57    1:24.34 A      
 37 Herr, Ashley        12 LCRC-SN              1:23.00    1:25.17 A      
 38 Martell, Chelsea    12 NWA-PC               1:25.05    1:28.49 B-     
 -- Glass, Joi          12 ONDA-PC              1:25.00         DQ        
B - Division  
  1 Strausser, Haley    12 OAPB-PC              1:30.00    1:20.33 A+      20  
  2 McCully, Kathy      12 PST-PC               1:35.69    1:23.27 A+      17  
  3 Lloyd, Brittany     11 OAPB-PC              1:31.00    1:24.94 A+      16  
  4 Vogel, Britney      11 VACA-SN              1:25.57    1:25.47 B       15  
  5 Donida, Erica       12 VJO-PC               1:29.40    1:26.04 B       14  
  6 Landefeld, Clare    12 NBA-PC               1:32.85    1:27.99 B       13  
  7 O'Rourke, Kelsey    11 SRN-PC               1:31.02    1:28.39 B       12  
  8 YU, Boya            11 UN-PC                1:26.03    1:29.54 B       11  
  9 Kortright, Katie    11 UN-PC                1:34.05    1:30.68 B        9  
 10 Hirsekorn, Hannah   12 SRN-PC               1:31.80    1:31.76 B        7  
 11 Fong, Natalie       12 SFRP-PC              1:34.28    1:33.94 B        6  
 12 Chukuntarod, Bobbi  11 KYSC-PC              1:35.28    1:34.36 B        5  
 13 Carlson, Kayla      12 WCAN-PC              1:30.00    1:35.64 B        4  
 -- Garanina, Jenny     11 SFRP-PC              1:30.00         DQ        
C - Division  
  1 Regan, Chelse       12 UN-PC                1:37.55    1:20.27 A+      20  
  2 O Kane, Phoebe      11 FOG-PC                    NT    1:21.89 A       17  
  3 Ward, Maggie        12 UN-PC                1:42.00    1:26.70 B+      16  
  4 Saunders, Sarah     12 WCAN-PC                   NT    1:27.58 B       15  
  5 Ray, Manishita      12 PST-PC               1:45.57    1:29.55 B+      14  
  6 Rasmussen, Loren    12 FOG-PC                    NT    1:30.66 B       13  
  7 Vejnovic, Tatjana   11 VJO-PC               1:42.82    1:32.57 B+      12  
  8 Cunningham, Haley   11 VACA-SN              1:56.03    1:39.62 C       11  
  9 Nelson, Holly       12 NAPA-PC              1:48.34    1:40.29 C        9  
 10 Lee, Alyssa         11 VJO-PC               1:43.43    1:41.24 C        7  
 11 Peskett, Jacquelin  11 WCAN-PC              1:46.99    1:45.77 C        6  
 12 Maguire, Jessie     12 WCAN-PC                   NT    1:46.61 C        5  
 13 Jimenez, Christina  12 VJO-PC               2:02.67    1:46.81 C        4  
 -- Emaro, Bergen       11 NBA-PC                    NT         DQ        
 -- Jimenez, Yanel      11 VJO-PC               1:46.96         DQ        
 -- Schlenker, Amanda   11 OAPB-PC              1:40.78         DQ        
 -- Martinez, Daniella  11 BBD-PC                    NT         DQ        
 -- Pierce, Anna        12 SRN-PC                    NT         NS        
 -- Yamauchi, Penelope  12 SRN-PC                    NT         NS        
 -- Witt, Emma          11 WCAN-PC                   NT        SCR        
 -- McGowan, Jennifer   12 WCAB-PC              1:24.00        SCR        
 -- Parrish, Elizabeth  12 WCAB-PC              1:17.78        SCR        
 -- Luoma, Libby        12 RDO-SN               1:14.90        SCR        
 -- Dellaria, Lyndsie   12 NBA-PC               1:06.79        SCR        
 -- Ripple, Zoey        12 SRN-PC               1:32.00        SCR        
 -- Chum, Adrienne      11 KYSC-PC              1:21.94        SCR        
 -- Malmquist, Amy      11 NBA-PC               1:32.03        SCR        
 -- Dambrosi, Kayla     12 PST-PC               1:35.69        SCR        
 -- Lew, Valerie        12 OAPB-PC              1:34.66        SCR        
 -- Vidal, Christina    11 OAPB-PC              1:35.04        SCR        
 -- Partington, Layne   12 AH-SN                1:13.54        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          32.29  NRT
          34.09  PRT
          35.99  Q
          37.79  AA
          43.29  A
          49.99  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tsay, Annie         12 GST-SN                 34.31      34.69 Q       20  
  2 Tang, Jennifer      11 OAPB-PC                35.55      35.63 Q       17  
  3 Yoder, Shaila       11 WCAB-PC                34.26      35.67 Q       16  
  4 Fisher, Claire      12 KYSC-PC                36.37      36.20 AA      15  
  5 Christofferson, St  11 NBA-PC                 35.60      36.32 AA-     14  
  6 McAllister, Nicole  12 PCM-PC                 36.13      36.35 AA      13  
  7 Pagan, Lauren       12 OAPB-PC                35.92      36.48 AA-     12  
  8 Kamai, Elizabeth    12 PCM-PC                 37.32      37.19 AA      11  
  9 Thompson, Tei       12 UN-PC                  35.46      37.44 AA-      9  
 10 Coles, Zoe          11 VJO-PC                 38.24      38.53 A        7  
 11 Schallert, Lia      12 KYSC-PC                42.11      38.77 A        6  
 12 Quan, Lauren        11 SFRP-PC                40.31      39.07 A        5  
 13 Ford, Magdelena     12 KYSC-PC                39.00      39.11 A        4  
 14 Hill, Dana          12 NWA-PC                 36.68      39.50 A-       3  
 15 Robertson, Randi    11 KYSC-PC                38.81      39.71 A        2  
 16 Giblin, Kaitlyn     11 OAPB-PC                40.29      39.74 A        1  
 17 Webb, Caroline      12 NBA-PC                 39.06      39.79 A      
 18 Hammel, Heather     12 KYSC-PC                38.65      39.91 A      
 19 Rieser, Abbie       12 NBA-PC                 38.30      40.15 A      
 20 Aguayo, Chelsi      11 NAPA-PC                39.63      40.19 A      
 21 Jaquier, Carly      11 NBA-PC                 39.11      40.20 A      
 22 Connolly, Erin      12 OAPB-PC                37.80      40.34 A      
 23 Biter-Mundt, Chard  11 NAPA-PC                40.48      40.90 A      
 24 Ward, Maggie        12 UN-PC                  41.00      40.98 A      
 25 Holman, Elizabeth   11 NAPA-PC                42.08      41.01 A      
 26 Sherer, Christine   12 RDO-SN                 39.40      41.12 A      
 27 Vaiana, Carolyn     11 WCAB-PC                41.53      41.70 A      
 28 Herr, Ashley        12 LCRC-SN                41.10      41.76 A      
 29 Lindez, Brittany    12 LCRC-SN                41.00      42.01 A      
 30 Gossel, Alison      11 NBA-PC                 41.00      42.91 A      
 31 Malmquist, Amy      11 NBA-PC                 42.00      42.97 A      
 32 Geaney, Sophie      12 ONDA-PC                42.90      43.23 A      
 33 Edwardsen, Christy  12 KYSC-PC                41.40      43.26 A      
 34 Moscone, Zea        12 NBA-PC                 42.92      43.44 B-     
 35 Glass, Courtni      11 ONDA-PC                43.00      46.43 B-     
B - Division  
  1 Tang, Tracy         12 SFRP-PC                48.50      39.50 A+      20  
  2 Lincoff, Nina       12 FOG-PC                 45.65      41.78 A+      17  
  3 Acquistapace, Cait  12 SRN-PC                 43.62      42.09 A+      16  
  4 Pang, Jinna         12 FOG-PC                 44.30      42.17 A+      15  
  5 GU, Amy             11 RSD-PC                 44.50      43.07 A+      14  
  6 Chukuntarod, Bobbi  11 KYSC-PC                43.31      43.23 A+      13  
  7 Chan, Ashey         12 FAC-SN                 43.98      43.69 B       12  
  8 Fong, Natalie       12 SFRP-PC                46.84      44.13 B       11  
  9 Garanina, Jenny     11 SFRP-PC                45.50      45.22 B        9  
 10 Ryder, Lauren       11 WCAN-PC                47.53      45.31 B        7  
 11 Curran, Hannah      11 WCAB-PC                47.04      46.08 B        6  
 12 Carlson, Kayla      12 WCAN-PC                46.03      46.12 B        5  
 13 Nelson, Holly       12 NAPA-PC                45.65      47.02 B        4  
 14 Yip, Danielle       11 FOG-PC                 49.40      47.53 B        3  
 15 Delay, Sara         11 WCAB-PC                46.58      48.17 B        2  
 16 YU, Boya            11 UN-PC                  47.06      50.51 C-       1  
 -- Sretpisalsilp, Ros  11 FOG-PC                 44.60         DQ        
 -- Hirsekorn, Hannah   12 SRN-PC                 48.97         NS        
C - Division  
  1 Rasmussen, Loren    12 FOG-PC                    NT      47.38 B       20  
  2 Kennedy, Jesselyn   12 NAPA-PC                50.00      49.03 B+      17  
  3 Salazar, Gabby      12 VJO-PC                 51.35      49.04 B+      16  
  4 Jimenez, Yanel      11 VJO-PC                 51.54      49.38 B+      15  
  5 Tsang, Fiona        11 KYSC-PC                50.00      49.67 B+      14  
  6 O'Rourke, Kelsey    11 SRN-PC                 50.05      50.91 C       13  
  7 Zelikovsky, Melani  11 PCM-PC                 53.83      51.74 C       12  
  8 Salabasheva, Ana    12 SRN-PC                    NT      51.92 C       11  
  9 Vejnovic, Tatjana   11 VJO-PC                 55.10      53.53 C        9  
 10 Jimenez, Christina  12 VJO-PC                 57.48      55.28 C        7  
 11 Peskett, Jacquelin  11 WCAN-PC                54.92      58.49 C        6  
 -- Sachs, Rebecca      11 OAPB-PC                49.09        SCR        
 -- Branche, Kayla      12 SRN-PC                 37.33        SCR        
 -- Peskett, Maureen    12 WCAN-PC                48.73        SCR        
 -- White, Stephanie    12 VJO-PC                    NT        SCR        
 -- Horn, Eloise        11 PCM-PC                 37.68        SCR        
 -- Reid, Katie         11 WCAB-PC                50.92        SCR        
 -- XU, Katherina       11 TVA-PC                 40.91        SCR        
 -- Swank, Zoe          12 OAPB-PC                45.00        SCR        
 -- Klein, Kathryn      12 OAPB-PC                43.00        SCR        
 -- Linden, Leah        12 FOG-PC                 45.04        SCR        
 -- Dirado, Sarah       11 SRN-PC                 44.08        SCR        
 -- Guthrie, Sadie      12 RSD-PC                 38.96        SCR        
 -- Lapiana, Tessa      11 PST-PC                 48.12        SCR        
 -- Wimberley, Gianna   11 WCAN-PC                   NT        SCR        
 -- Meadows, Megan      11 OAPB-PC                43.81        SCR        
 -- Hookey, Shannon     11 WCAB-PC                46.59        SCR        
 -- Parrish, Elizabeth  12 WCAB-PC                34.68        SCR        
 -- Gerber, Lauren      12 KYSC-PC                43.17        SCR        
 -- Lloyd, Brittany     11 OAPB-PC                39.50        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:09.29  NRT
        1:13.79  PRT
        1:17.59  Q
        1:22.99  AA
        1:34.79  A
        1:43.79  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bispo, Karlee       12 SOSS-PC              1:10.00    1:15.10 Q-      20  
  2 Tsay, Annie         12 GST-SN               1:12.49    1:15.57 Q-      17  
  3 Tang, Jennifer      11 OAPB-PC              1:15.49    1:16.72 Q       16  
  4 McAllister, Nicole  12 PCM-PC               1:16.46    1:17.40 Q       15  
  5 Meier, Cristy       12 MP-PC                1:17.54    1:17.48 Q       14  
  6 Yoder, Shaila       11 WCAB-PC              1:16.34    1:17.88 AA-     13  
  7 Treleven, Paige     12 GOSL-SN              1:15.74    1:19.00 AA-     12  
  8 Harper, Shelley     12 WCAB-PC              1:23.29    1:19.14 AA+     11  
  9 Lee, Adrienne       12 PST-PC               1:17.85    1:19.50 AA       9  
 10 Branche, Kayla      12 SRN-PC               1:20.49    1:19.51 AA       7  
 11 Bispo, Kassy        11 SOSS-PC              1:17.00    1:20.59 AA-      6  
 12 Christofferson, St  11 NBA-PC               1:21.00    1:21.06 AA       5  
 13 Fisher, Claire      12 KYSC-PC              1:22.24    1:21.36 AA       4  
 14 Horn, Eloise        11 PCM-PC               1:25.45    1:22.80 AA+      3  
 15 Quan, Lauren        11 SFRP-PC              1:23.69    1:22.81 AA+      2  
 16 Coles, Zoe          11 VJO-PC               1:28.13    1:23.13 A        1  
 17 Carey, Dani         12 NAPA-PC              1:23.67    1:23.47 A      
 18 Guthrie, Sadie      12 RSD-PC               1:22.91    1:23.65 A-     
 19 Duffy, Fiona        11 NBA-PC               1:24.49    1:25.02 A      
 20 Hammel, Heather     12 KYSC-PC              1:25.99    1:25.50 A      
 21 Mezzanatto, Mariss  12 SRN-PC               1:26.98    1:25.69 A      
 22 Giblin, Kaitlyn     11 OAPB-PC              1:33.00    1:25.83 A      
 23 Aguayo, Chelsi      11 NAPA-PC              1:23.81    1:25.84 A      
 24 Jaquier, Carly      11 NBA-PC               1:22.97    1:26.94 A-     
 25 Webb, Caroline      12 NBA-PC               1:27.25    1:29.38 A      
 26 Connolly, Erin      12 OAPB-PC              1:28.62    1:29.82 A      
 27 Biter-Mundt, Chard  11 NAPA-PC              1:28.04    1:30.17 A      
 28 Landefeld, Clare    12 NBA-PC               1:33.98    1:31.20 A      
 29 Patterson, Katie    12 NWA-PC               1:27.18    1:31.30 A      
 30 Herr, Ashley        12 LCRC-SN              1:29.00    1:31.62 A      
 31 Vaiana, Carolyn     11 WCAB-PC              1:29.44    1:31.69 A      
 32 Acquistapace, Cait  12 SRN-PC               1:31.90    1:32.04 A      
 33 Holman, Elizabeth   11 NAPA-PC              1:33.37    1:32.05 A      
 34 Jones, Allie        12 SRN-PC               1:33.41    1:32.24 A      
 35 Ray, Manishita      12 PST-PC               1:33.63    1:33.28 A      
 36 Edwardsen, Christy  12 KYSC-PC              1:33.14    1:33.52 A      
B - Division  
  1 Vogel, Britney      11 VACA-SN              1:34.80    1:26.47 A+      20  
  2 Ward, Maggie        12 UN-PC                1:37.00    1:29.29 A+      17  
  3 Sretpisalsilp, Ros  11 FOG-PC               1:36.95    1:33.15 A+      16  
  4 Gallagher, Cassand  12 FOG-PC               1:34.92    1:35.35 B       15  
  5 Fong, Natalie       12 SFRP-PC              1:35.94    1:35.50 B       14  
  6 Lee, Alyssa         11 VJO-PC               1:39.94    1:36.39 B       13  
  7 Chan, Ashey         12 FAC-SN               1:34.80    1:36.79 B       12  
  8 Chukuntarod, Bobbi  11 KYSC-PC              1:35.28    1:37.13 B       11  
  9 Decker, Sara        12 FOG-PC               1:41.11    1:39.53 B        9  
 10 Carlson, Kayla      12 WCAN-PC              1:39.36    1:39.65 B        7  
 11 Ryder, Lauren       11 WCAN-PC              1:43.79    1:44.42 C-       6  
 12 YU, Boya            11 UN-PC                1:43.23    1:45.13 C-       5  
 13 Hirsekorn, Hannah   12 SRN-PC               1:43.41    1:48.76 C-       4  
C - Division  
  1 Marturano, Samanth  12 VACA-SN                   NT    1:36.39 B       20  
  2 Nelson, Holly       12 NAPA-PC              1:45.37    1:41.81 B+      17  
  3 Schlenker, Amanda   11 OAPB-PC              1:49.35    1:47.82 C       16  
  4 Jimenez, Yanel      11 VJO-PC               1:51.30    1:47.92 C       15  
  5 Tsang, Fiona        11 KYSC-PC              1:48.76    1:48.20 C       14  
  6 Prager, Alyssa      11 WCAN-PC              1:52.06    1:49.40 C       13  
  7 Vejnovic, Tatjana   11 VJO-PC               2:00.82    1:58.79 C       12  
  8 Peskett, Jacquelin  11 WCAN-PC              2:28.09    2:10.70 C       11  
  9 Jimenez, Christina  12 VJO-PC               2:12.74    2:10.86 C        9  
 10 Perez, Sarah        11 VACA-SN                   NT    2:22.57 C        7  
 11 Martinez, Daniella  11 BBD-PC                    NT    2:26.95 C        6  
 -- Cunningham, Haley   11 VACA-SN                   NT         DQ        
 -- Yamauchi, Penelope  12 SRN-PC                    NT         NS        
 -- Garanina, Jenny     11 SFRP-PC              1:38.00        SCR        
 -- Tang, Tracy         12 SFRP-PC              1:48.90        SCR        
 -- Dambrosi, Kayla     12 PST-PC               1:43.80        SCR        
 -- Partington, Layne   12 AH-SN                1:19.27        SCR        
 -- Malmquist, Amy      11 NBA-PC               1:32.93        SCR        
 -- Ripple, Zoey        12 SRN-PC               1:30.92        SCR        
 -- Lloyd, Brittany     11 OAPB-PC              1:35.00        SCR        
 -- Chum, Adrienne      11 KYSC-PC              1:59.75        SCR        
 -- Pierce, Anna        12 SRN-PC                    NT        SCR        
 -- Rogers, Jessie      12 SRN-PC               1:23.80        SCR        
 -- McGowan, Jennifer   12 WCAB-PC              1:44.00        SCR        
 -- Loback, Cammy       11 NBA-PC               1:39.51        SCR        
 -- Parrish, Elizabeth  12 WCAB-PC              1:17.78        SCR        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          27.69  NRT
          29.19  PRT
          30.29  Q
          32.09  AA
          36.69  A
          42.89  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bispo, Karlee       12 SOSS-PC                30.00      28.46 PRT+    20  
  2 Roddy, Erika        12 KYSC-PC                29.10      29.59 Q-      17  
  3 Meier, Cristy       12 MP-PC                  29.63      30.93 AA-     16  
  4 George, Christina   11 VACA-SN                30.07      31.00 AA-     15  
  5 Luoma, Libby        12 RDO-SN                 31.45      31.15 AA      14  
  6 Harper, Shelley     12 WCAB-PC                31.80      31.20 AA      13  
  7 Tang, Jennifer      11 OAPB-PC                32.07      31.33 AA      12  
  8 Bradley, Paige      11 OAPB-PC                30.04      31.47 AA-     11  
  9 McAllister, Nicole  12 PCM-PC                 33.84      31.58 AA+      9  
 10 Bonomo, Victoria    12 OAPB-PC                32.00      31.75 AA       7  
 11 Carey, Dani         12 NAPA-PC                30.52      31.76 AA       6  
 12 Loftus-Farren, Yan  12 NBA-PC                 30.34      31.77 AA       5  
 13 Christofferson, St  11 NBA-PC                 30.61      31.86 AA       4  
 14 Strausser, Haley    12 OAPB-PC                32.90      31.94 AA+      3  
 15 Lee, Adrienne       12 PST-PC                 33.63      32.15 A        2  
 16 Treleven, Paige     12 GOSL-SN                30.94      32.36 A-       1  
 17 Lukins-Bozzini, Ca  12 OAPB-PC                31.30      32.87 A-     
 18 Parker, Cardellen   12 VJO-PC                 33.76      33.07 A      
 19 Smith, Rochelle     12 ONDA-PC                33.00      33.23 A      
 20 Lindez, Brittany    12 LCRC-SN                33.79      33.50 A      
 21 Becerra, Gabby      12 WCAB-PC                33.20      34.04 A      
 22 Hammel, Heather     12 KYSC-PC                34.22      34.21 A      
 23 Jovino, Megan       12 VJO-PC                 34.24      34.22 A      
 24 Mezzanatto, Mariss  12 SRN-PC                 34.73      34.29 A      
 25 Amog, Jessica       11 WCAB-PC                33.66      34.36 A      
 26 Connolly, Erin      12 OAPB-PC                32.70      34.40 A      
 27 Austin, Sidney      12 PCM-PC                 34.86      34.64 A      
 28 Yoder, Shaila       11 WCAB-PC                33.07      34.92 A      
 29 Erickson, Kara      11 SRN-PC                 33.60      34.96 A      
 29 Branche, Kayla      12 SRN-PC                 35.22      34.96 A      
 31 Gossel, Alison      11 NBA-PC                 34.09      35.05 A      
 32 Fisher, Claire      12 KYSC-PC                33.39      35.10 A      
 33 Schrakamp, Daniele  11 OAPB-PC                33.46      35.34 A      
 34 Lloyd, Brittany     11 OAPB-PC                34.09      35.38 A      
 35 Sherer, Christine   12 RDO-SN                 34.23      35.54 A      
 36 Coles, Zoe          11 VJO-PC                 36.22      35.69 A      
 37 Ryder, Lauren       11 WCAN-PC                36.01      36.55 A      
 38 Hansen, Hayley      11 FAC-SN                 36.12      37.26 B-     
 39 Quan, Lauren        11 SFRP-PC                34.96      37.30 B-     
 40 Klein, Kathryn      12 OAPB-PC                36.00      37.47 B-     
 41 Saunders, Sarah     12 WCAN-PC                36.21      37.64 B-     
 42 Hookey, Shannon     11 WCAB-PC                35.56      38.67 B-     
 43 Yost, Annie         11 OAPB-PC                35.20      39.23 B-     
 44 Glass, Courtni      11 ONDA-PC                35.00      39.79 B-     
B - Division  
  1 Schallert, Lia      12 KYSC-PC                41.51      34.07 A+      20  
  2 Jaquier, Carly      11 NBA-PC                 39.31      34.22 A+      17  
  3 Aguayo, Chelsi      11 NAPA-PC                38.04      35.03 A+      16  
  4 Giblin, Kaitlyn     11 OAPB-PC                36.70      35.06 A+      15  
  5 McCully, Kathy      12 PST-PC                 42.89      35.84 A+      14  
  6 Kamai, Elizabeth    12 PCM-PC                 36.81      36.03 A+      13  
  7 Duffy, Fiona        11 NBA-PC                 37.02      36.11 A+      12  
  8 Horn, Eloise        11 PCM-PC                 38.07      36.79 B       11  
  9 Bueno, Nicki        11 VJO-PC                 36.78      36.81 B        9  
 10 Jones, Allie        12 SRN-PC                 38.70      37.29 B        7  
 11 Scharfen, Misa      12 SRN-PC                 37.17      37.57 B        6  
 12 Loggins, Kendall    12 SRN-PC                 37.10      37.59 B        5  
 13 Hackett, Katelyn    12 SRN-PC                 38.15      37.62 B        4  
 14 Garanina, Jenny     11 SFRP-PC                38.00      38.05 B        3  
 15 Edwardsen, Christy  12 KYSC-PC                38.67      38.46 B        2  
 16 GU, Amy             11 RSD-PC                 37.70      38.63 B        1  
 17 Landefeld, Clare    12 NBA-PC                 42.80      38.85 B      
 17 Martell, Chelsea    12 NWA-PC                 37.75      38.85 B      
 19 Gallagher, Cassand  12 FOG-PC                 39.29      38.87 B      
 20 Watson, Brittany    11 DPST-PC                42.00      39.20 B      
 21 Webb, Caroline      12 NBA-PC                 38.42      39.23 B      
 22 Vogel, Britney      11 VACA-SN                39.41      40.19 B      
 23 Delay, Sara         11 WCAB-PC                38.61      41.10 B      
 24 Sretpisalsilp, Ros  11 FOG-PC                 41.86      41.27 B      
 25 Holman, Elizabeth   11 NAPA-PC                39.23      41.73 B      
 26 Carlson, Kayla      12 WCAN-PC                40.98      42.57 B      
 27 O'Rourke, Kelsey    11 SRN-PC                 42.17      44.92 C-     
 28 Fong, Natalie       12 SFRP-PC                37.35      45.26 C-     
 -- Cunningham, Haley   11 VACA-SN                40.51         DQ        
 -- Jacinto, Jackie     12 WCAN-PC                42.89         DQ        
C - Division  
  1 Yamauchi, Penelope  12 SRN-PC                    NT      30.66 AA      20  
  2 O Kane, Phoebe      11 FOG-PC                    NT      39.39 B       17  
  3 YU, Boya            11 UN-PC                     NT      40.30 B       16  
  4 Vaiana, Carolyn     11 WCAB-PC                42.95      40.35 B+      15  
  5 Guthrie, Sadie      12 RSD-PC                 43.30      40.53 B+      14  
  6 Biter-Mundt, Chard  11 NAPA-PC                45.06      41.29 B+      13  
  7 Kortright, Katie    11 UN-PC                  45.16      41.37 B+      12  
  8 Ray, Manishita      12 PST-PC                 45.10      42.45 B+      11  
  9 Salazar, Gabby      12 VJO-PC                 44.54      42.64 B+       9  
 10 Marturano, Samanth  12 VACA-SN                43.27      43.37 C        7  
 11 Chukuntarod, Bobbi  11 KYSC-PC                44.59      43.38 C        6  
 12 Pehrson, Zoe        11 OAPB-PC                46.96      46.15 C        5  
 13 Schlenker, Amanda   11 OAPB-PC                43.70      46.22 C        4  
 14 Prager, Alyssa      11 WCAN-PC                49.29      46.66 C        3  
 15 Peskett, Jacquelin  11 WCAN-PC                45.84      46.75 C        2  
 16 Lee, Alyssa         11 VJO-PC                    NT      47.29 C        1  
 17 Tsang, Fiona        11 KYSC-PC                49.71      48.32 C      
 18 Nelson, Holly       12 NAPA-PC                45.07      51.53 C      
 19 Emaro, Bergen       11 NBA-PC                    NT      51.74 C      
 20 Perez, Sarah        11 VACA-SN                55.46      52.99 C      
 -- Ledbetter, Paige    11 WCAB-PC                46.05         DQ        
 -- Martinez, Daniella  11 BBD-PC                    NT         DQ        
 -- Parrish, Elizabeth  12 WCAB-PC                31.64        SCR        
 -- Peskett, Maureen    12 WCAN-PC                47.00        SCR        
 -- Messer, Christina   12 SRN-PC                 29.67        SCR        
 -- Dellaria, Lyndsie   12 NBA-PC                 29.04        SCR        
 -- McGowan, Jennifer   12 WCAB-PC                43.00        SCR        
 -- Partington, Layne   12 AH-SN                  32.10        SCR        
 -- Chum, Adrienne      11 KYSC-PC                42.27        SCR        
 -- Rogers, Jessie      12 SRN-PC                 37.20        SCR        
 -- Vidal, Christina    11 OAPB-PC                37.09        SCR        
 -- Lew, Valerie        12 OAPB-PC                36.00        SCR        
 -- Allan, Renae        11 BBD-PC                 36.69        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:01.19  NRT
        1:04.99  PRT
        1:08.39  Q
        1:12.49  AA
        1:22.79  A
        1:36.09  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Roddy, Erika        12 KYSC-PC              1:07.18    1:06.56 Q       20  
  2 Harper, Shelley     12 WCAB-PC              1:09.13    1:08.08 Q+      17  
  3 George, Christina   11 VACA-SN              1:08.82    1:09.30 AA      16  
  4 Bradley, Paige      11 OAPB-PC              1:08.45    1:11.93 AA      15  
  5 Loftus-Farren, Yan  12 NBA-PC               1:10.93    1:12.69 A-      14  
  6 Parker, Cardellen   12 VJO-PC               1:16.61    1:12.93 A       13  
  7 Jovino, Megan       12 VJO-PC               1:16.51    1:13.54 A       12  
  8 Christofferson, St  11 NBA-PC               1:10.98    1:13.59 A-      11  
  9 Lukins-Bozzini, Ca  12 OAPB-PC              1:06.00    1:14.45 A-       9  
 10 Allan, Renae        11 BBD-PC               1:21.49    1:19.16 A        7  
 11 Fisher, Claire      12 KYSC-PC              1:15.32    1:19.77 A        6  
 12 Becerra, Gabby      12 WCAB-PC              1:20.00    1:20.51 A        5  
 13 Patterson, Katie    12 NWA-PC               1:19.83    1:23.25 B-       4  
B - Division  
  1 Strausser, Haley    12 OAPB-PC              1:29.00    1:17.77 A+      20  
  2 Duffy, Fiona        11 NBA-PC               1:25.81    1:19.97 A+      17  
  3 Hilsinger, Elise    11 UN-PC                1:23.23    1:21.79 A+      16  
  4 Gossel, Alison      11 NBA-PC               1:30.00    1:24.64 B       15  
  5 Gallagher, Cassand  12 FOG-PC               1:23.39    1:25.11 B       14  
  6 Connolly, Erin      12 OAPB-PC              1:28.80    1:25.40 B       13  
  7 Bueno, Nicki        11 VJO-PC               1:22.81    1:26.37 B       12  
  8 Herr, Ashley        12 LCRC-SN              1:30.00    1:27.12 B       11  
  9 Ryder, Lauren       11 WCAN-PC              1:30.07    1:27.76 B        9  
 10 Hull, Chelsea       12 PGA-SN               1:33.45    1:33.63 B        7  
 -- Moscone, Zea        12 NBA-PC               1:33.26         DQ        
 -- Martell, Chelsea    12 NWA-PC               1:29.95         DQ        
C - Division  
  1 Lozito, Gina        12 ONDA-PC              1:42.00    1:27.94 B+      20  
  2 Glass, Joi          12 ONDA-PC                   NT    1:31.78 B       17  
  3 Saunders, Sarah     12 WCAN-PC                   NT    1:33.40 B       16  
  4 Hey, Sarra          11 VACA-SN              1:56.45    1:37.87 C       15  
  5 Cunningham, Haley   11 VACA-SN                   NT    1:46.61 C       14  
 -- Mullin, Rachael     11 SASO-SN              1:11.90        SCR        
 -- Messer, Christina   12 SRN-PC               1:07.17        SCR        
 -- Lloyd, Brittany     11 OAPB-PC              1:25.00        SCR        
 -- Gerber, Lauren      12 KYSC-PC              1:29.00        SCR        
 -- Waqa, Lauren        11 FOG-PC               1:36.05        SCR        
 -- Garanina, Jenny     11 SFRP-PC              1:35.00        SCR        
 -- Lew, Valerie        12 OAPB-PC              1:30.00        SCR        
 -- Bonomo, Victoria    12 OAPB-PC              1:10.00        SCR        
 -- Dirado, Sarah       11 SRN-PC               1:36.00        SCR        
 -- Dellaria, Lyndsie   12 NBA-PC               1:06.01        SCR        
 -- Martinez, Daniella  11 BBD-PC                    NT        SCR        
 -- Parrish, Elizabeth  12 WCAB-PC              1:15.93        SCR        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:02.89  NRT
        1:05.79  PRT
        1:08.49  Q
        1:12.49  AA
        1:22.79  A
        1:33.19  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Roddy, Erika        12 KYSC-PC              1:07.73    1:06.04 Q       20  
  2 Tsay, Annie         12 GST-SN               1:09.13    1:08.49 Q+      17  
  3 McAllister, Nicole  12 PCM-PC               1:09.36    1:09.49 AA      16  
  4 Harper, Shelley     12 WCAB-PC              1:12.94    1:09.54 AA+     15  
  5 George, Christina   11 VACA-SN              1:10.84    1:10.47 AA      14  
  6 Bradley, Paige      11 OAPB-PC              1:08.87    1:10.65 AA      13  
  7 Schallert, Lia      12 KYSC-PC              1:21.48    1:11.60 AA+     12  
  8 Loftus-Farren, Yan  12 NBA-PC               1:10.27    1:11.62 AA      11  
  9 Tang, Jennifer      11 OAPB-PC              1:15.00    1:11.73 AA+      9  
 10 Cutler, Gabby       12 NBA-PC               1:11.10    1:12.42 AA       7  
 11 Yoder, Shaila       11 WCAB-PC              1:11.36    1:12.55 A-       6  
 12 Hill, Dana          12 NWA-PC               1:09.33    1:12.94 A-       5  
 13 Becerra, Gabby      12 WCAB-PC              1:11.81    1:13.82 A-       4  
 14 Amog, Jessica       11 WCAB-PC              1:12.20    1:13.89 A-       3  
 15 Pagan, Lauren       12 OAPB-PC              1:14.04    1:14.35 A        2  
 16 Christofferson, St  11 NBA-PC               1:11.94    1:14.61 A-       1  
 17 Burman, Shelby      12 WCAB-PC              1:18.21    1:14.64 A      
 18 Fisher, Claire      12 KYSC-PC              1:18.00    1:14.71 A      
 19 Aguayo, Chelsi      11 NAPA-PC              1:20.46    1:14.96 A      
 20 Sherer, Christine   12 RDO-SN               1:15.13    1:15.46 A      
 21 Kamai, Elizabeth    12 PCM-PC               1:17.51    1:15.55 A      
 22 Hammel, Heather     12 KYSC-PC              1:19.19    1:15.78 A      
 23 Strausser, Haley    12 OAPB-PC              1:19.12    1:15.82 A      
 24 Vance, Emily        12 OAPB-PC              1:19.57    1:16.43 A      
 25 Jaquier, Carly      11 NBA-PC               1:19.00    1:16.74 A      
 26 Rieser, Abbie       12 NBA-PC               1:13.32    1:16.81 A      
 27 Duffy, Fiona        11 NBA-PC               1:17.43    1:16.82 A      
 28 Lukins-Bozzini, Ca  12 OAPB-PC              1:20.00    1:17.02 A      
 29 Lindez, Brittany    12 LCRC-SN              1:17.53    1:17.11 A      
 30 Ogorman, Katie      12 OAPB-PC              1:20.85    1:17.91 A      
 31 Allan, Renae        11 BBD-PC               1:18.12    1:17.93 A      
 32 Coles, Zoe          11 VJO-PC               1:18.10    1:18.05 A      
 33 Patterson, Katie    12 NWA-PC               1:15.57    1:18.36 A      
 34 Jovino, Megan       12 VJO-PC               1:15.68    1:18.55 A      
 35 Biter-Mundt, Chard  11 NAPA-PC              1:22.38    1:18.65 A      
 36 Robertson, Randi    11 KYSC-PC              1:22.69    1:18.72 A      
 37 Giblin, Kaitlyn     11 OAPB-PC              1:18.00    1:18.94 A      
 38 Gallagher, Cassand  12 FOG-PC               1:22.11    1:19.57 A      
 39 Parker, Cardellen   12 VJO-PC               1:22.02    1:19.72 A      
 40 Pezzuto, Makena     11 VJO-PC               1:22.09    1:20.09 A      
 41 Moscone, Zea        12 NBA-PC               1:18.72    1:20.75 A      
 42 Hilsinger, Elise    11 UN-PC                1:19.21    1:20.85 A      
 43 Edwardsen, Christy  12 KYSC-PC              1:20.97    1:20.99 A      
 44 Webb, Caroline      12 NBA-PC               1:21.28    1:21.32 A      
 45 Geaney, Sophie      12 ONDA-PC              1:19.85    1:21.67 A      
 46 Bueno, Nicki        11 VJO-PC               1:21.72    1:24.36 B-     
 -- Herr, Ashley        12 LCRC-SN              1:20.09         DQ        
B - Division  
  1 Quan, Lauren        11 SFRP-PC              1:23.00    1:17.62 A+      20  
  2 GU, Amy             11 RSD-PC               1:24.95    1:19.74 A+      17  
  3 Ford, Magdelena     12 KYSC-PC              1:30.00    1:20.17 A+      16  
  4 Lincoff, Nina       12 FOG-PC               1:27.84    1:21.50 A+      15  
  5 Ryder, Lauren       11 WCAN-PC              1:27.90    1:22.32 A+      14  
  6 Delay, Sara         11 WCAB-PC              1:23.26    1:22.79 A+      13  
  7 Holman, Elizabeth   11 NAPA-PC              1:24.81    1:23.50 B       12  
  8 Malmquist, Amy      11 NBA-PC               1:23.50    1:23.85 B       11  
  9 Saunders, Sarah     12 WCAN-PC              1:33.00    1:24.06 B        9  
 10 Derousseau, Mikael  11 SRN-PC               1:27.82    1:24.67 B        7  
 11 Vaiana, Carolyn     11 WCAB-PC              1:23.36    1:24.81 B        6  
 12 Sretpisalsilp, Ros  11 FOG-PC               1:25.04    1:24.89 B        5  
 13 Garanina, Jenny     11 SFRP-PC              1:30.00    1:25.10 B        4  
 14 YU, Boya            11 UN-PC                1:28.00    1:27.48 B        3  
 15 Ward, Maggie        12 UN-PC                1:24.00    1:28.03 B        2  
 16 Salazar, Gabby      12 VJO-PC               1:32.85    1:28.10 B        1  
 17 Carlson, Kayla      12 WCAN-PC              1:29.08    1:28.19 B      
 18 Fong, Natalie       12 SFRP-PC              1:29.82    1:28.21 B      
 19 Glass, Courtni      11 ONDA-PC              1:27.00    1:29.12 B      
 20 Martell, Chelsea    12 NWA-PC               1:25.52    1:29.55 B      
 21 Hirsekorn, Hannah   12 SRN-PC               1:28.25    1:29.73 B      
 22 Chukuntarod, Bobbi  11 KYSC-PC              1:25.00    1:31.93 B      
 23 Hull, Chelsea       12 PGA-SN               1:29.32    1:33.73 C-     
 24 Cunningham, Haley   11 VACA-SN              1:31.36    1:38.24 C-     
 -- Hey, Sarra          11 VACA-SN              1:32.01         DQ        
 -- Curran, Hannah      11 WCAB-PC              1:27.06         DQ        
C - Division  
  1 Chan, Ashey         12 FAC-SN                    NT    1:20.38 A       20  
  2 Lozito, Gina        12 ONDA-PC              1:37.90    1:31.13 B+      17  
  3 Yip, Danielle       11 FOG-PC                    NT    1:31.99 B       16  
  4 Jimenez, Yanel      11 VJO-PC                    NT    1:32.39 B       15  
  5 O'Rourke, Kelsey    11 SRN-PC               1:33.22    1:32.40 B+      14  
  6 Schlenker, Amanda   11 OAPB-PC              1:35.48    1:33.49 C       13  
  7 Waqa, Lauren        11 FOG-PC               1:36.08    1:35.72 C       12  
  8 Nelson, Holly       12 NAPA-PC              1:42.09    1:35.95 C       11  
  9 Tsang, Fiona        11 KYSC-PC              1:38.52    1:36.03 C        9  
 10 Pehrson, Zoe        11 OAPB-PC              1:40.29    1:36.24 C        7  
 11 Zelikovsky, Melani  11 PCM-PC               1:50.56    1:41.21 C        6  
 12 Peskett, Jacquelin  11 WCAN-PC              1:39.35    1:44.12 C        5  
 13 Jimenez, Christina  12 VJO-PC                    NT    1:48.24 C        4  
 14 Salabasheva, Ana    12 SRN-PC                    NT    1:49.25 C        3  
 -- Rasmussen, Loren    12 FOG-PC                    NT         DQ        
 -- Jacinto, Jackie     12 WCAN-PC                   NT         DQ        
 -- Martinez, Daniella  11 BBD-PC                    NT         DQ        
 -- Kennedy, Jesselyn   12 NAPA-PC                   NT         DQ        
 -- Parrish, Elizabeth  12 WCAB-PC              1:12.89        SCR        
 -- Klein, Kathryn      12 OAPB-PC              1:20.75        SCR        
 -- Sachs, Rebecca      11 OAPB-PC              1:30.00        SCR        
 -- Mullin, Rachael     11 SASO-SN              1:15.33        SCR        
 -- White, Stephanie    12 VJO-PC                    NT        SCR        
 -- Reid, Katie         11 WCAB-PC              1:34.85        SCR        
 -- Bonomo, Victoria    12 OAPB-PC              1:12.00        SCR        
 -- Hookey, Shannon     11 WCAB-PC              1:28.12        SCR        
 -- Horn, Eloise        11 PCM-PC               1:22.19        SCR        
 -- Lapiana, Tessa      11 PST-PC               1:27.09        SCR        
 -- Guthrie, Sadie      12 RSD-PC               1:18.95        SCR        
 -- Gerber, Lauren      12 KYSC-PC              1:30.00        SCR        
 -- Dirado, Sarah       11 SRN-PC               1:27.12        SCR        
 -- Peskett, Maureen    12 WCAN-PC              1:36.35        SCR        
 -- Lloyd, Brittany     11 OAPB-PC              1:19.50        SCR        
 -- Swank, Zoe          12 OAPB-PC              1:20.33        SCR        
 -- Schrakamp, Daniele  11 OAPB-PC              1:13.50        SCR        
 -- Scharfen, Misa      12 SRN-PC               1:20.75        SCR        
 -- Dellaria, Lyndsie   12 NBA-PC               1:06.23        SCR        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.39  13-14 NRT
          25.59  13-14 PRT
          26.29  13-14 Q
          27.69  13-14 AA
          31.69  13-14 A
          36.39  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Phillips, Jocelyn   13 WCAN-PC                25.89      25.94 Q       20  
  2 Holman, Amanda      13 WCAB-PC                25.06      26.06 Q-      17  
  3 Jordan, Lexie       13 NBA-PC                 26.08      26.61 AA-     16  
  4 Sheppard, J.C.      14 NBA-PC                 26.11      26.62 AA-     15  
  5 Estrada, Michelle   13 OAPB-PC                27.30      26.69 AA      14  
  6 Skropeta, Kathryn   13 WCAB-PC                25.97      26.99 AA-     13  
  7 lau, Karina         13 LCRC-SN                26.52      27.01 AA      12  
  8 Pfohl, Chelsea      13 OAPB-PC                27.05      27.24 AA      11  
  9 Spillner, Makenzie  14 VJO-PC                 26.69      27.46 AA       8  
  9 Bland, Dori         13 NAPA-PC                27.64      27.46 AA       8  
 11 Brush, Katie        14 NBA-PC                 26.81      27.72 A-       6  
 12 Chang, Tiffany      14 KYSC-PC                27.92      27.80 A        5  
 13 Merritt, Allison    13 DPST-PC                27.90      27.86 A        4  
 14 Short, Sandra       14 NBA-PC                 27.81      28.16 A        3  
 15 Penskar, Becky      13 OAPB-PC                28.29      28.27 A        2  
 16 Allard, Chelsea     13 WCAB-PC                27.72      28.33 A        1  
 17 Miller, Michelle    13 WCAB-PC                28.44      28.36 A      
 18 Lung, Nicole        13 NBA-PC                 28.18      28.43 A      
 19 Curran, Ebey        14 WCAB-PC                28.00      28.51 A      
 20 Roach, Erika        13 WCAB-PC                28.34      28.56 A      
 21 Brown, Jessie       14 PST-PC                 29.03      28.58 A      
 22 Lew, Stephanie      14 KYSC-PC                28.54      28.67 A      
 23 Edwards, Katie      13 VACA-SN                30.22      29.20 A      
 23 FU, Cindy           14 KYSC-PC                28.84      29.20 A      
 25 Chang, Trisha       13 KYSC-PC                30.43      29.26 A      
 26 Bueno, Noelle       14 VJO-PC                 29.97      29.35 A      
 27 Smrekar, Amy        13 LCRC-SN                28.50      29.44 A      
 28 Chau, Amanda        14 FOG-PC                 28.67      29.57 A      
 29 Domecus, Jacquelin  13 VJO-PC                 29.88      29.78 A      
 30 Brown, Christina    13 NBA-PC                 29.10      29.91 A      
 31 Gustafson, Lena     13 NBA-PC                 29.87      30.11 A      
 32 Sawrey-Kubicek, Da  14 OAPB-PC                27.81      30.64 A      
 33 Kingery, Juliana    13 OAPB-PC                28.99      30.67 A      
 34 Camblin, Veronnica  14 WCAN-PC                29.06      30.73 A      
 35 Wolfe, Sarah        13 WCAN-PC                30.48      30.80 A      
 36 Hoversten, Shanna   13 OAPB-PC                30.13      30.94 A      
 37 Nazar, Alexandria   13 SFRP-PC                29.80      31.04 A      
 38 Fernandez, Olivia   13 VJO-PC                 31.06      31.49 A      
 39 Risinger, Aisha     13 NAPA-PC                31.16      31.76 B-     
 40 Minahen, Kimberly   13 VJO-PC                 30.86      32.31 B-     
 41 Hull, Courtney      14 PGA-SN                 30.34      32.32 B-     
 -- Lynn, Megan         14 OAPB-PC                27.80         NS        
B - Division  
  1 Moon, Joy           13 PST-PC                 31.94      30.32 A+      20  
  2 Montellato, Michel  13 PCM-PC                 32.20      32.17 B       17  
  3 Houk, Katie         13 NAPA-PC                33.49      32.19 B       16  
  4 Miranda, Desi       13 VJO-PC                 33.83      32.33 B       15  
  5 King, Taylor        13 WCAN-PC                32.23      32.42 B       14  
  6 Meyer, Janina       13 NAPA-PC                34.62      33.55 B       13  
  7 Senvardarli, Elif   13 SRN-PC                 35.74      35.18 B       12  
 -- Yepsen, Halley      13 ONDA-PC                34.00         NS        
C - Division  
  1 Litvinova, Anna     13 KYSC-PC                   NT      28.19 A       20  
  2 Green, Amanda       13 VACA-SN                   NT      29.38 A       17  
  3 Larrow, Jenna       14 SRN-PC                    NT      33.38 B       16  
  4 Vance, Katie        13 SRN-PC                    NT      35.47 B       15  
 -- Griffoul, Emily     14 PST-PC                 27.44        SCR        
 -- Rogers, Jessie      13 TVA-PC                 30.40        SCR        
 -- Hulse, Liston       14 ONDA-PC                28.00        SCR        
 -- Wainess, Becca      14 PST-PC                 30.14        SCR        
 -- Sankary, Kendl      13 OAPB-PC                32.76        SCR        
 -- Astrachan, Rebecca  14 WCAB-PC                30.00        SCR        
 -- Leipper, Katherine  14 PST-PC                 27.23        SCR        
 -- Bever, Katy         14 OAPB-PC                27.34        SCR        
 -- Segura, Lucienne    13 SSS-PC                 30.88        SCR        
 -- Bellinger, Sally    13 NBA-PC                 25.23        SCR        
 -- Schwab, Vivian      13 KYSC-PC                31.69        SCR        
 -- Duffy, Aoife        13 NBA-PC                 28.80        SCR        
 -- Choi, Erin          13 PST-PC                 27.40        SCR        
 -- McAllister, Amber   14 PCM-PC                 27.67        SCR        
 -- Hall, Karina        14 KYSC-PC                33.31        SCR        
 -- Stuhr, Allie        13 SRN-PC                 27.14        SCR        
 -- Gorecki, Alicia     13 NAPA-PC                29.46        SCR        
 -- King, Mary Ellen    14 OAPB-PC                29.93        SCR        
 -- Spala, Sonya        13 FAC-SN                 33.23        SCR        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          52.79  13-14 NRT
          54.99  13-14 PRT
          56.89  13-14 Q
          59.79  13-14 AA
        1:08.39  13-14 A
        1:15.59  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bellinger, Sally    13 NBA-PC                 55.08      57.70 AA-     20  
  2 Holman, Amanda      13 WCAB-PC                54.90      57.94 AA-     17  
  3 Phillips, Jocelyn   13 WCAN-PC                56.51      58.01 AA-     16  
  4 Spillner, Makenzie  14 VJO-PC                 56.55      58.56 AA-     15  
  5 Skropeta, Kathryn   13 WCAB-PC                57.03      58.57 AA      14  
  6 Estrada, Michelle   13 OAPB-PC                59.50      59.28 AA      13  
  7 Brush, Katie        14 NBA-PC                 59.41      59.79 AA      12  
  8 Choi, Erin          13 PST-PC               1:00.20    1:00.05 A       11  
  9 Dunn, Sarah         13 PCM-PC                 57.03    1:00.20 A-       9  
 10 Smith, April        13 WCAB-PC              1:01.89    1:00.44 A        7  
 11 Penskar, Becky      13 OAPB-PC                59.44    1:00.87 A-       6  
 12 Bever, Katy         14 OAPB-PC                59.73    1:01.29 A-       5  
 13 Short, Sandra       14 NBA-PC               1:01.50    1:01.53 A        4  
 14 Miller, Michelle    13 WCAB-PC              1:01.40    1:01.58 A        3  
 15 Griffoul, Emily     14 PST-PC               1:00.65    1:02.36 A        2  
 16 Edwards, Katie      13 VACA-SN              1:05.29    1:02.60 A        1  
 17 Lung, Nicole        13 NBA-PC               1:01.57    1:03.22 A      
 18 Jones, Allyson      13 OAPB-PC              1:01.94    1:03.55 A      
 18 Bueno, Noelle       14 VJO-PC               1:03.98    1:03.55 A      
 20 Lynn, Megan         14 OAPB-PC              1:02.08    1:03.58 A      
 21 Allard, Chelsea     13 WCAB-PC              1:03.22    1:04.01 A      
 22 Chau, Amanda        14 FOG-PC               1:04.35    1:04.15 A      
 23 Wainess, Becca      14 PST-PC               1:06.00    1:05.32 A      
 23 Brown, Christina    13 NBA-PC               1:03.40    1:05.32 A      
 25 Hulse, Liston       14 ONDA-PC              1:04.00    1:06.23 A      
 26 Nazar, Alexandria   13 SFRP-PC              1:04.69    1:06.62 A      
 27 Domecus, Jacquelin  13 VJO-PC               1:05.99    1:07.15 A      
 28 Gustafson, Lena     13 NBA-PC               1:04.32    1:07.27 A      
 29 King, Mary Ellen    14 OAPB-PC              1:06.05    1:09.24 B-     
 30 Fernandez, Olivia   13 VJO-PC               1:06.61    1:09.77 B-     
 -- Brown, Jessie       14 PST-PC               1:02.89         NS        
 -- Barton, Ellen       13 SOSS-PC              1:02.81         NS        
B - Division  
  1 Risinger, Aisha     13 NAPA-PC              1:09.44    1:08.22 A+      20  
  2 Montellato, Michel  13 PCM-PC               1:10.18    1:09.54 B       17  
  3 Kingery, Juliana    13 OAPB-PC              1:14.80    1:09.57 B       16  
  4 Minahen, Kimberly   13 VJO-PC               1:13.39    1:09.83 B       15  
  5 Camblin, Veronnica  14 WCAN-PC              1:11.40    1:10.16 B       14  
  6 Houk, Katie         13 NAPA-PC              1:13.38    1:11.75 B       13  
 -- Larrow, Jenna       14 SRN-PC               1:15.03         NS        
C - Division  
  1 Litvinova, Anna     13 KYSC-PC                   NT    1:03.19 A       20  
  2 Feldman, Ruth       13 WCAB-PC                   NT    1:15.26 B       17  
  3 Miranda, Desi       13 VJO-PC               1:16.28    1:16.36 C       16  
  4 Yepsen, Halley      13 ONDA-PC              1:25.00    1:19.22 C       15  
 -- Koshta, Jane        13 WCAB-PC                   NT         DQ        
 -- Rogers, Jessie      13 TVA-PC               1:13.25        SCR        
 -- Friedberg, Emily    13 PST-PC                 58.34        SCR        
 -- Green, Amanda       13 VACA-SN                   NT        SCR        
 -- Co, Francine        14 ONDA-PC              1:15.00        SCR        
 -- Sallee, Jaimie      14 SSS-PC               1:10.07        SCR        
 -- Sankary, Kendl      13 OAPB-PC              1:15.00        SCR        
 -- Duffy, Aoife        13 NBA-PC               1:02.15        SCR        
 -- Hall, Karina        14 KYSC-PC              1:12.06        SCR        
 -- McAllister, Amber   14 PCM-PC                 59.09        SCR        
 -- Stuhr, Allie        13 SRN-PC                 59.69        SCR        
 -- Sawrey-Kubicek, Da  14 OAPB-PC              1:05.56        SCR        
 -- McCurley, Meghan    13 GOSL-SN                58.60        SCR        
 -- Leipper, Katherine  14 PST-PC                 59.50        SCR        
 -- Mar, Lauren         14 FOG-PC                 54.52        SCR        
 -- Hoversten, Shanna   13 OAPB-PC              1:12.34        SCR        
 -- Rowles, Ame         14 FOG-PC                    NT        SCR        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:53.89  13-14 NRT
        1:58.49  13-14 PRT
        2:03.59  13-14 Q
        2:09.79  13-14 AA
        2:28.29  13-14 A
        2:40.29  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Jordan, Lexie       13 NBA-PC               2:01.09    2:02.32 Q       20  
  2 Lewis, Kelsey       13 WCAB-PC              2:02.25    2:03.66 AA-     17  
  3 Bellinger, Sally    13 NBA-PC               1:59.81    2:03.99 AA-     16  
  4 Yoshiwara, Carole   14 WCAB-PC              2:00.02    2:04.67 AA-     15  
  5 Spillner, Makenzie  14 VJO-PC               2:02.93    2:06.42 AA-     14  
  6 Holman, Amanda      13 WCAB-PC              2:11.00    2:08.08 AA+     13  
  7 Skropeta, Kathryn   13 WCAB-PC              2:05.54    2:08.20 AA      12  
  8 Choi, Erin          13 PST-PC               2:24.03    2:09.98 A       11  
  9 Estrada, Michelle   13 OAPB-PC              2:14.50    2:10.56 A        9  
 10 Watson, Lindsey     13 OAPB-PC              2:09.15    2:11.73 A-       7  
 11 McCurley, Meghan    13 GOSL-SN              2:15.00    2:12.25 A        6  
 12 Barton, Ellen       13 SOSS-PC              2:15.01    2:12.26 A        5  
 13 Penskar, Becky      13 OAPB-PC              2:07.81    2:13.35 A-       4  
 14 Brush, Katie        14 NBA-PC               2:12.30    2:13.51 A        3  
 15 Phillips, Jocelyn   13 WCAN-PC              2:08.59    2:13.57 A-       2  
 16 Stuhr, Allie        13 SRN-PC               2:12.59    2:13.63 A        1  
 17 Miller, Michelle    13 WCAB-PC              2:15.30    2:13.90 A      
 18 Allard, Chelsea     13 WCAB-PC              2:19.89    2:14.07 A      
 19 Bueno, Noelle       14 VJO-PC               2:21.43    2:14.17 A      
 20 Smith, April        13 WCAB-PC              2:12.88    2:15.77 A      
 21 Short, Sandra       14 NBA-PC               2:13.58    2:16.33 A      
 22 Lung, Nicole        13 NBA-PC               2:14.36    2:18.14 A      
 23 Edwards, Katie      13 VACA-SN              2:21.67    2:18.77 A      
 24 Griffoul, Emily     14 PST-PC               2:15.80    2:19.05 A      
 25 Bever, Katy         14 OAPB-PC              2:11.17    2:20.42 A      
 26 Brown, Jessie       14 PST-PC               2:18.46    2:20.55 A      
 27 Jones, Allyson      13 OAPB-PC              2:24.70    2:21.97 A      
 28 Wainess, Becca      14 PST-PC               2:20.18    2:22.15 A      
 29 Kearney, Kirsten    13 VJO-PC               2:22.71    2:24.98 A      
 30 Nazar, Alexandria   13 SFRP-PC              2:19.66    2:27.05 A      
 31 Hulse, Liston       14 ONDA-PC              2:20.00    2:27.56 A      
 32 Fernandez, Olivia   13 VJO-PC               2:27.85    2:29.98 B-     
 33 Lynn, Megan         14 OAPB-PC              2:20.00    2:31.47 B-     
B - Division  
  1 Brown, Christina    13 NBA-PC               2:28.30    2:23.82 A+      20  
  2 Risinger, Aisha     13 NAPA-PC              2:31.02    2:27.45 A+      17  
  3 Wolfe, Sarah        13 WCAN-PC              2:32.42    2:29.98 B       16  
  4 Kingery, Juliana    13 OAPB-PC              2:40.00    2:34.79 B       15  
C - Division  
  1 Green, Amanda       13 VACA-SN                   NT    2:25.72 A       20  
  2 Camblin, Veronnica  14 WCAN-PC              2:41.03    2:33.03 B+      17  
  3 Houk, Katie         13 NAPA-PC              2:42.54    2:40.28 B+      16  
  4 King, Taylor        13 WCAN-PC              2:47.38    2:46.54 C       15  
  5 Yepsen, Halley      13 ONDA-PC              2:50.00    2:58.27 C       14  
 -- Rogers, Jessie      13 TVA-PC               2:35.54        SCR        
 -- Co, Francine        14 ONDA-PC              2:40.00        SCR        
 -- Jovino, Kathryn     14 VJO-PC               2:03.41        SCR        
 -- Leipper, Katherine  14 PST-PC               2:13.14        SCR        
 -- Sankary, Kendl      13 OAPB-PC              2:40.29        SCR        
 -- Mar, Lauren         14 FOG-PC               2:00.80        SCR        
 -- Minahen, Kimberly   13 VJO-PC               2:40.57        SCR        
 -- McAllister, Amber   14 PCM-PC               2:06.45        SCR        
 -- Hoversten, Shanna   13 OAPB-PC              2:39.30        SCR        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          58.99  13-14 NRT
        1:02.29  13-14 PRT
        1:04.99  13-14 Q
        1:09.29  13-14 AA
        1:19.29  13-14 A
        1:31.19  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Jordan, Lexie       13 NBA-PC               1:01.31    1:02.65 Q-      20  
  2 Pfohl, Chelsea      13 OAPB-PC              1:06.18    1:05.08 AA      17  
  3 Holman, Amanda      13 WCAB-PC              1:03.00    1:05.20 AA-     16  
  4 lau, Karina         13 LCRC-SN              1:05.26    1:06.69 AA      15  
  5 Skropeta, Kathryn   13 WCAB-PC              1:08.74    1:07.47 AA      14  
  6 Lew, Stephanie      14 KYSC-PC              1:11.23    1:09.16 AA+     13  
  7 Bever, Katy         14 OAPB-PC              1:08.63    1:09.52 A-      12  
  8 Watson, Lindsey     13 OAPB-PC              1:06.38    1:10.19 A-      11  
  9 Short, Sandra       14 NBA-PC               1:09.78    1:10.40 A        9  
 10 Chang, Tiffany      14 KYSC-PC              1:11.48    1:10.57 A        7  
 11 Sheppard, J.C.      14 NBA-PC               1:11.91    1:10.94 A        6  
 12 Dunn, Sarah         13 PCM-PC               1:06.79    1:11.25 A-       5  
 13 Edwards, Katie      13 VACA-SN              1:12.60    1:11.31 A        4  
 14 Phillips, Jocelyn   13 WCAN-PC              1:12.79    1:11.54 A        3  
 15 Spillner, Makenzie  14 VJO-PC               1:09.04    1:11.81 A-       2  
 16 Bland, Dori         13 NAPA-PC              1:10.84    1:11.98 A        1  
 17 FU, Cindy           14 KYSC-PC              1:10.61    1:12.57 A      
 18 Chia, Justine       13 WCAB-PC              1:13.69    1:13.58 A      
 19 Lung, Nicole        13 NBA-PC               1:12.07    1:14.21 A      
 20 Montellato, Michel  13 PCM-PC               1:18.08    1:14.65 A      
 21 Smith, April        13 WCAB-PC              1:12.01    1:14.73 A      
 22 Brown, Jessie       14 PST-PC               1:17.29    1:15.29 A      
 23 Lynn, Megan         14 OAPB-PC              1:12.02    1:15.55 A      
 24 Bueno, Noelle       14 VJO-PC               1:14.62    1:16.17 A      
 25 Smrekar, Amy        13 LCRC-SN              1:15.46    1:16.44 A      
 26 Sawrey-Kubicek, Da  14 OAPB-PC              1:14.57    1:18.16 A      
 27 Sallee, Jaimie      14 SSS-PC               1:15.44    1:19.22 A      
 28 Nazar, Alexandria   13 SFRP-PC              1:16.72    1:21.52 B-     
B - Division  
  1 Moon, Joy           13 PST-PC               1:21.69    1:15.82 A+      20  
  2 Chang, Trisha       13 KYSC-PC              1:23.06    1:18.22 A+      17  
  3 Brown, Christina    13 NBA-PC               1:29.00    1:18.71 A+      16  
  4 Gorecki, Alicia     13 NAPA-PC              1:21.12    1:20.16 B       15  
  5 Fernandez, Olivia   13 VJO-PC               1:20.39    1:20.76 B       14  
  6 Kleespies, Kelly    13 WCAB-PC              1:20.07    1:21.88 B       13  
  7 Hoversten, Shanna   13 OAPB-PC              1:31.02    1:22.07 B       12  
  8 Minahen, Kimberly   13 VJO-PC               1:23.14    1:22.20 B       11  
  9 Camblin, Veronnica  14 WCAN-PC              1:24.26    1:23.40 B        9  
 10 Hull, Courtney      14 PGA-SN               1:19.54    1:24.87 B        7  
 11 Miranda, Desi       13 VJO-PC               1:26.53    1:25.82 B        6  
 12 Meyer, Janina       13 NAPA-PC              1:27.64    1:28.68 B        5  
 13 Senvardarli, Elif   13 SRN-PC               1:28.64    1:30.38 B        4  
C - Division  
  1 Litvinova, Anna     13 KYSC-PC                   NT    1:13.16 A       20  
  2 Green, Amanda       13 VACA-SN                   NT    1:14.65 A       17  
  3 Kingery, Juliana    13 OAPB-PC              1:33.85    1:21.75 B+      16  
  4 Wolfe, Sarah        13 WCAN-PC              1:40.34    1:21.84 B+      15  
  5 Vance, Katie        13 SRN-PC                    NT    1:31.74 C       14  
  6 Yepsen, Halley      13 ONDA-PC              1:35.00    1:33.30 C       13  
 -- Schwab, Vivian      13 KYSC-PC              1:22.00        SCR        
 -- Co, Francine        14 ONDA-PC              1:25.00        SCR        
 -- Bellinger, Sally    13 NBA-PC               1:04.06        SCR        
 -- Griffoul, Emily     14 PST-PC               1:12.29        SCR        
 -- Choi, Erin          13 PST-PC               1:08.30        SCR        
 -- Harlin, Nicole      13 SRN-PC               1:11.16        SCR        
 -- Penskar, Becky      13 OAPB-PC              1:13.39        SCR        
 -- Spala, Sonya        13 FAC-SN               1:28.50        SCR        
 -- Stuhr, Allie        13 SRN-PC               1:06.66        SCR        
 -- King, Mary Ellen    14 OAPB-PC              1:18.35        SCR        
 -- Larrow, Jenna       14 SRN-PC               1:29.06        SCR        
 -- Sankary, Kendl      13 OAPB-PC              1:20.66        SCR        
 -- King, Taylor        13 WCAN-PC              1:37.05        SCR        
 -- McAllister, Amber   14 PCM-PC               1:09.21        SCR        
 -- Hall, Karina        14 KYSC-PC                   NT        SCR        
 -- Wainess, Becca      14 PST-PC               1:14.18        SCR        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:06.09  13-14 NRT
        1:09.69  13-14 PRT
        1:12.89  13-14 Q
        1:18.69  13-14 AA
        1:29.89  13-14 A
        1:39.19  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lewis, Kelsey       13 WCAB-PC              1:09.92    1:10.68 Q       20  
  2 Brush, Katie        14 NBA-PC               1:10.93    1:11.84 Q       17  
  3 Skropeta, Kathryn   13 WCAB-PC              1:12.08    1:12.37 Q       16  
  4 Estrada, Michelle   13 OAPB-PC              1:14.40    1:13.18 AA      15  
  5 Allard, Chelsea     13 WCAB-PC              1:07.92    1:13.57 AA-     14  
  6 Chia, Justine       13 WCAB-PC              1:15.67    1:14.93 AA      13  
  7 Watson, Lindsey     13 OAPB-PC              1:07.21    1:19.02 A-      12  
  8 Smith, April        13 WCAB-PC              1:14.94    1:19.03 A-      11  
  9 Domecus, Jacquelin  13 VJO-PC               1:23.60    1:19.31 A        9  
 10 Curran, Ebey        14 WCAB-PC              1:17.00    1:19.35 A-       7  
 11 Yoshiwara, Carole   14 WCAB-PC              1:15.67    1:19.42 A-       6  
 12 lau, Karina         13 LCRC-SN              1:15.68    1:19.46 A-       5  
 13 Gustafson, Lena     13 NBA-PC               1:16.97    1:20.50 A-       4  
 14 Chau, Amanda        14 FOG-PC               1:20.36    1:20.96 A        3  
 15 Jordan, Lexie       13 NBA-PC               1:18.65    1:21.32 A-       2  
 16 Penskar, Becky      13 OAPB-PC              1:16.84    1:21.59 A-       1  
 17 Smrekar, Amy        13 LCRC-SN              1:20.10    1:21.68 A      
 18 Hobera, Terri       14 UN-PC                1:22.97    1:22.40 A      
 19 Chang, Tiffany      14 KYSC-PC              1:24.44    1:25.15 A      
 20 Lew, Stephanie      14 KYSC-PC              1:24.51    1:26.09 A      
 21 FU, Cindy           14 KYSC-PC              1:24.32    1:26.17 A      
 22 Phillips, Jocelyn   13 WCAN-PC              1:29.07    1:26.31 A      
 23 Kearney, Kirsten    13 VJO-PC               1:27.23    1:26.33 A      
 24 Rogers, Jessie      13 TVA-PC               1:16.76    1:26.56 A-     
 25 Short, Sandra       14 NBA-PC               1:28.95    1:27.25 A      
 26 Brown, Christina    13 NBA-PC               1:29.00    1:30.45 B-     
 27 Fernandez, Olivia   13 VJO-PC               1:29.49    1:31.42 B-     
 -- Bever, Katy         14 OAPB-PC              1:28.98         NS        
B - Division  
  1 Houk, Katie         13 NAPA-PC              1:32.33    1:29.08 A+      20  
  2 Risinger, Aisha     13 NAPA-PC              1:30.22    1:30.28 B       17  
  3 Chang, Trisha       13 KYSC-PC              1:31.82    1:30.80 B       16  
  4 Edwards, Katie      13 VACA-SN              1:38.50    1:32.43 B       15  
  5 Larrow, Jenna       14 SRN-PC               1:37.43    1:35.00 B       14  
  6 Miranda, Desi       13 VJO-PC               1:37.49    1:39.22 C-      13  
 -- Gorecki, Alicia     13 NAPA-PC              1:30.48         NS        
C - Division  
  1 Minahen, Kimberly   13 VJO-PC               1:42.47    1:34.62 B+      20  
  2 Kingery, Juliana    13 OAPB-PC              1:52.46    1:43.82 C       17  
  3 King, Taylor        13 WCAN-PC                   NT    1:54.92 C       16  
 -- Meyer, Janina       13 NAPA-PC                   NT         DQ        
 -- Sankary, Kendl      13 OAPB-PC              1:34.20        SCR        
 -- Moon, Joy           13 PST-PC               1:25.48        SCR        
 -- Camblin, Veronnica  14 WCAN-PC              1:43.25        SCR        
 -- Wainess, Becca      14 PST-PC               1:20.51        SCR        
 -- Hulse, Liston       14 ONDA-PC                   NT        SCR        
 -- Schwab, Vivian      13 KYSC-PC                   NT        SCR        
 -- Co, Francine        14 ONDA-PC              1:30.00        SCR        
 -- Bellinger, Sally    13 NBA-PC               1:11.13        SCR        
 -- Segura, Lucienne    13 SSS-PC               1:33.65        SCR        
 -- Duffy, Aoife        13 NBA-PC               1:17.59        SCR        
 -- Hull, Courtney      14 PGA-SN               1:43.51        SCR        
 -- Stuhr, Allie        13 SRN-PC               1:25.00        SCR        
 -- Brown, Jessie       14 PST-PC               1:31.62        SCR        
 -- Spala, Sonya        13 FAC-SN               1:46.10        SCR        
 -- Harlin, Nicole      13 SRN-PC               1:23.06        SCR        
 -- Leipper, Katherine  14 PST-PC               1:17.14        SCR        
 -- Sawrey-Kubicek, Da  14 OAPB-PC              1:38.00        SCR        
 -- Astrachan, Rebecca  14 WCAB-PC              1:28.00        SCR        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.39  13-14 NRT
        1:01.49  13-14 PRT
        1:04.29  13-14 Q
        1:07.59  13-14 AA
        1:17.59  13-14 A
        1:27.79  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lewis, Kelsey       13 WCAB-PC              1:05.24    1:05.45 AA      20  
  2 Miller, Michelle    13 WCAB-PC              1:08.64    1:05.80 AA+     17  
  3 Holman, Amanda      13 WCAB-PC              1:03.57    1:06.68 AA-     16  
  4 Bienati, Angie      14 VJO-PC               1:05.20    1:07.50 AA      15  
  5 Corwin, Caitlin     13 NAPA-PC              1:12.00    1:08.37 A       14  
  6 Penskar, Becky      13 OAPB-PC              1:08.29    1:08.53 A       13  
  7 Roach, Erika        13 WCAB-PC              1:10.94    1:08.87 A       12  
  8 Allard, Chelsea     13 WCAB-PC              1:07.89    1:09.04 A       11  
  9 Dunn, Sarah         13 PCM-PC               1:05.26    1:09.64 A-       9  
 10 Yoshiwara, Carole   14 WCAB-PC              1:03.35    1:10.32 A-       7  
 11 Brush, Katie        14 NBA-PC               1:14.12    1:10.46 A        6  
 12 Brown, Jessie       14 PST-PC               1:17.07    1:11.30 A        5  
 13 Choi, Erin          13 PST-PC               1:08.10    1:11.52 A        4  
 14 Bever, Katy         14 OAPB-PC              1:08.63    1:12.27 A        3  
 15 Lung, Nicole        13 NBA-PC               1:08.09    1:12.63 A        2  
 16 Chau, Amanda        14 FOG-PC               1:15.39    1:13.68 A        1  
 17 Spillner, Makenzie  14 VJO-PC               1:09.64    1:14.26 A      
 18 Short, Sandra       14 NBA-PC               1:12.29    1:14.55 A      
 19 Griffoul, Emily     14 PST-PC               1:09.00    1:14.66 A      
 -- Barton, Ellen       13 SOSS-PC              1:15.94         NS        
B - Division  
  1 Fernandez, Olivia   13 VJO-PC               1:26.00    1:24.58 B       20  
  2 Kingery, Juliana    13 OAPB-PC              1:25.00    1:30.88 C-      17  
C - Division  
  1 Hulse, Liston       14 ONDA-PC                   NT    1:23.23 B       20  
 -- Jordan, Lexie       13 NBA-PC              10:02.96         DQ        
 -- Mar, Lauren         14 FOG-PC               1:04.37        SCR        
 -- Sallee, Jaimie      14 SSS-PC               1:19.84        SCR        
 -- Leipper, Katherine  14 PST-PC               1:06.11        SCR        
 -- Jovino, Kathryn     14 VJO-PC               1:07.25        SCR        
 -- Friedberg, Emily    13 PST-PC               1:03.52        SCR        
 -- Duffy, Aoife        13 NBA-PC               1:15.29        SCR        
 -- Wolfe, Sarah        13 WCAN-PC                   NT        SCR        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:07.39  13-14 NRT
        2:16.39  13-14 PRT
        2:24.99  13-14 Q
        2:32.29  13-14 AA
        2:53.89  13-14 A
        3:20.19  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lewis, Kelsey       13 WCAB-PC              2:32.29    2:23.10 Q+      20  
  2 Yoshiwara, Carole   14 WCAB-PC              2:24.60    2:29.93 AA-     17  
  3 Roach, Erika        13 WCAB-PC              2:39.30    2:30.56 AA+     16  
  4 Holman, Amanda      13 WCAB-PC              2:36.50    2:30.61 AA+     15  
  5 Pfohl, Chelsea      13 OAPB-PC              2:28.94    2:34.68 A-      14  
 -- Miller, Michelle    13 WCAB-PC              2:45.00         DQ        
B - Division  
  1 Dunn, Sarah         13 PCM-PC               2:54.00    2:40.24 A+      20  
 -- Spillner, Makenzie  14 VJO-PC                    NT        SCR        
 -- Hulse, Liston       14 ONDA-PC              1:18.00        SCR        
 -- Griffoul, Emily     14 PST-PC               3:00.00        SCR        
 -- Jovino, Kathryn     14 VJO-PC               2:28.27        SCR        
 -- Leipper, Katherine  14 PST-PC               2:39.03        SCR        
 -- Sheppard, J.C.      14 NBA-PC               2:26.56        SCR        
 -- Choi, Erin          13 PST-PC               2:50.89        SCR        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:08.59  13-14 NRT
        2:13.79  13-14 PRT
        2:19.99  13-14 Q
        2:28.09  13-14 AA
        2:49.09  13-14 A
        3:00.89  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Jordan, Lexie       13 NBA-PC               2:19.29    2:20.20 AA-     20  
  2 Estrada, Michelle   13 OAPB-PC              2:27.50    2:22.92 AA      17  
  3 Sheppard, J.C.      14 NBA-PC               2:21.65    2:24.79 AA      16  
  4 Watson, Lindsey     13 OAPB-PC              2:23.48    2:25.97 AA      15  
  5 Skropeta, Kathryn   13 WCAB-PC              2:22.00    2:26.01 AA      14  
  6 lau, Karina         13 LCRC-SN              2:23.63    2:26.58 AA      13  
  7 Yoshiwara, Carole   14 WCAB-PC              2:19.17    2:27.88 AA-     12  
  8 Allard, Chelsea     13 WCAB-PC              2:25.85    2:27.91 AA      11  
  9 Brush, Katie        14 NBA-PC               2:33.04    2:28.74 A        9  
 10 Penskar, Becky      13 OAPB-PC              2:30.07    2:29.53 A        7  
 11 Curran, Ebey        14 WCAB-PC              2:33.08    2:30.78 A        6  
 12 Roach, Erika        13 WCAB-PC              2:39.34    2:31.98 A        5  
 13 Spillner, Makenzie  14 VJO-PC               2:32.17    2:32.03 A        4  
 14 Smith, April        13 WCAB-PC              2:33.10    2:32.31 A        3  
 15 Lew, Stephanie      14 KYSC-PC              2:37.57    2:32.43 A        2  
 16 Short, Sandra       14 NBA-PC               2:35.94    2:32.55 A        1  
 17 Pfohl, Chelsea      13 OAPB-PC              2:29.55    2:33.19 A      
 18 Dunn, Sarah         13 PCM-PC               2:26.68    2:33.47 A-     
 19 Chau, Amanda        14 FOG-PC               2:41.32    2:34.19 A      
 20 Bever, Katy         14 OAPB-PC              2:32.87    2:35.03 A      
 21 Chia, Justine       13 WCAB-PC              2:39.72    2:35.54 A      
 22 Phillips, Jocelyn   13 WCAN-PC              2:39.15    2:35.89 A      
 23 Lung, Nicole        13 NBA-PC               2:30.78    2:37.20 A      
 24 Edwards, Katie      13 VACA-SN              2:45.18    2:39.51 A      
 25 Brown, Jessie       14 PST-PC               2:40.09    2:40.29 A      
 26 Gustafson, Lena     13 NBA-PC               2:33.30    2:40.31 A      
 27 Bueno, Noelle       14 VJO-PC               2:41.68    2:40.34 A      
 28 Hobera, Terri       14 UN-PC                2:44.47    2:41.08 A      
 29 Lynn, Megan         14 OAPB-PC              2:30.00    2:41.79 A      
 30 Chang, Tiffany      14 KYSC-PC              2:39.84    2:42.39 A      
 31 Kleespies, Kelly    13 WCAB-PC              2:44.74    2:42.42 A      
 32 Moon, Joy           13 PST-PC               2:46.70    2:43.73 A      
 33 Brown, Christina    13 NBA-PC               2:42.50    2:50.64 B-     
 34 Nazar, Alexandria   13 SFRP-PC              2:43.57    2:51.98 B-     
B - Division  
  1 Kearney, Kirsten    13 VJO-PC               2:52.69    2:42.34 A+      20  
  2 Fernandez, Olivia   13 VJO-PC               2:49.61    2:45.05 A+      17  
  3 Sallee, Jaimie      14 SSS-PC               2:49.55    2:52.11 B       16  
  4 Minahen, Kimberly   13 VJO-PC               2:50.84    2:56.61 B       15  
  5 Houk, Katie         13 NAPA-PC              2:57.08    2:56.82 B       14  
  6 Gorecki, Alicia     13 NAPA-PC              2:50.00    2:56.83 B       13  
  7 Hoversten, Shanna   13 OAPB-PC              3:00.23    3:03.90 C-      12  
  8 Hull, Courtney      14 PGA-SN               2:57.85    3:10.58 C-      11  
 -- Montellato, Michel  13 PCM-PC               2:51.72         DQ        
C - Division  
  1 Merritt, Allison    13 DPST-PC                   NT    2:32.34 A       20  
  2 Green, Amanda       13 VACA-SN                   NT    2:43.78 A       17  
  3 Risinger, Aisha     13 NAPA-PC              3:01.19    2:55.79 B+      16  
  4 Kingery, Juliana    13 OAPB-PC              3:10.00    3:02.48 C       15  
  5 Wolfe, Sarah        13 WCAN-PC                   NT    3:02.91 C       14  
  6 Miranda, Desi       13 VJO-PC                    NT    3:07.90 C       13  
  7 King, Taylor        13 WCAN-PC                   NT    3:09.37 C       12  
  8 Yepsen, Halley      13 ONDA-PC                   NT    3:28.38 C       11  
 -- Griffoul, Emily     14 PST-PC               2:36.55        SCR        
 -- Hulse, Liston       14 ONDA-PC                   NT        SCR        
 -- Leipper, Katherine  14 PST-PC               2:27.34        SCR        
 -- Sankary, Kendl      13 OAPB-PC              3:11.11        SCR        
 -- Harlin, Nicole      13 SRN-PC               2:34.40        SCR        
 -- Bellinger, Sally    13 NBA-PC               2:19.44        SCR        
 -- Segura, Lucienne    13 SSS-PC               2:51.61        SCR        
 -- Jovino, Kathryn     14 VJO-PC               2:23.88        SCR        
 -- Duffy, Aoife        13 NBA-PC               2:28.99        SCR        
 -- Choi, Erin          13 PST-PC               2:24.89        SCR        
 -- McAllister, Amber   14 PCM-PC               2:25.25        SCR        
 -- Holman, Amanda      13 WCAB-PC              2:33.50        SCR        
 -- Stuhr, Allie        13 SRN-PC               2:28.93        SCR        
 -- Spala, Sonya        13 FAC-SN               3:15.00        SCR        
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        4:30.19  13-14 NRT
        4:43.79  13-14 PRT
        4:59.99  13-14 Q
        5:14.99  13-14 AA
        5:59.59  13-14 A
        6:18.09  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lewis, Kelsey       13 WCAB-PC              4:51.37    4:53.44 Q       20  
  2 Jordan, Lexie       13 NBA-PC               5:35.00    5:03.55 AA+     17  
  3 Estrada, Michelle   13 OAPB-PC              5:20.00    5:04.74 AA+     16  
  4 Watson, Lindsey     13 OAPB-PC              5:02.05    5:05.46 AA      15  
  5 Bellinger, Sally    13 NBA-PC               5:09.05    5:08.36 AA      14  
  6 Roach, Erika        13 WCAB-PC              5:29.45    5:12.75 AA+     13  
  7 Yoshiwara, Carole   14 WCAB-PC              4:50.63    5:18.13 A-      12  
  8 Allard, Chelsea     13 WCAB-PC              5:22.02    5:19.65 A       11  
  9 Bienati, Angie      14 VJO-PC               5:22.50    5:23.86 A        9  
 10 Chau, Amanda        14 FOG-PC               5:45.71    5:29.02 A        7  
 11 Domecus, Jacquelin  13 VJO-PC               5:49.91    5:38.34 A        6  
 12 Gustafson, Lena     13 NBA-PC               5:45.82    5:40.75 A        5  
 -- McCurley, Meghan    13 GOSL-SN              5:32.00         NS        
C - Division  
  1 Bueno, Noelle       14 VJO-PC                    NT    5:43.43 A       20  
 -- Leipper, Katherine  14 PST-PC               5:17.11        SCR        
 -- Jovino, Kathryn     14 VJO-PC               4:57.50        SCR        
 -- Woo, Caitlin        14 SRN-PC               5:14.54        SCR        
 -- Spillner, Makenzie  14 VJO-PC               5:33.08        SCR        
 -- Choi, Erin          13 PST-PC               5:19.18        SCR        
 -- Duffy, Aoife        13 NBA-PC               5:18.39        SCR        
 
Girls 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.09  15-16 NRT
          24.99  15-16 PRT
          25.99  15-16 Q
          27.29  15-16 AA
          31.29  15-16 A
          36.19  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Albert, Lorraine    15 SFRP-PC                26.19      26.87 AA      20  
  2 Bangert, Chelsea    15 PST-PC                 26.96      27.15 AA      17  
  3 Harper, Kirsten     15 WCAB-PC                26.06      27.27 AA      16  
  4 Peskett, Kelsie     16 WCAN-PC                27.95      28.41 A       15  
  5 Cortes, Aleandra    15 RSD-PC                 28.09      28.48 A       14  
  6 Hawthorne, Camilla  15 FAC-SN                 27.38      28.51 A       13  
  7 Washington, Kelly   15 LCRC-SN                28.53      28.52 A       12  
  8 Bueno, Nadine       16 VJO-PC                 27.61      29.55 A       11  
  9 NG, Tiffany         16 FOG-PC                 30.67      29.71 A        9  
 10 Briones, Justine    15 RSD-PC                 29.94      29.79 A        7  
 11 Sherer, Sarah       15 RDO-SN                 28.46      29.85 A        6  
 12 Crowe, Melissa      15 UN-PC                  29.34      32.73 B-       5  
B - Division  
  1 Petrofsky, Erica    15 RSD-PC                 31.88      31.55 B       20  
 -- Rogers, Alyssa      15 TVA-PC                 26.79        SCR        
 -- Rogers, Rebecca     16 WCAB-PC                27.50        SCR        
 -- Choi, Faustine      16 FOG-PC                 33.29        SCR        
 -- Full, Mary          15 WCAB-PC                26.83        SCR        
 -- Zee, Margaret       15 WCAB-PC                28.00        SCR        
 -- Bernstein, Mavra    16 PST-PC                 33.12        SCR        
 -- Pezzuto, Kaylie     16 VJO-PC                 29.97        SCR        
 -- Chisholm, Annie     16 NBA-PC                 27.62        SCR        
 -- Rabadam, Jeanelle   16 LCRC-SN                26.37        SCR        
 -- Weaver, Kaytee      15 VJO-PC                    NT        SCR        
 
Girls 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          51.89  15-16 NRT
          53.69  15-16 PRT
          56.49  15-16 Q
          59.39  15-16 AA
        1:07.79  15-16 A
        1:15.29  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Albert, Lorraine    15 SFRP-PC              1:01.14      58.69 AA+     20  
  2 Rabadam, Jeanelle   16 LCRC-SN                58.48      58.87 AA      17  
  3 Bangert, Chelsea    15 PST-PC                 57.78      58.94 AA      16  
  4 Lee, Vanessa        16 ONDA-PC              1:01.00    1:00.75 A       15  
  5 Lauck, Lauren       16 OAPB-PC              1:01.00    1:01.04 A       14  
  6 Rogers, Alyssa      15 TVA-PC                 58.82    1:02.43 A-      13  
  7 Haarz, Colby        15 OAPB-PC              1:02.00    1:04.60 A       12  
  8 Bueno, Nadine       16 VJO-PC                 59.90    1:05.12 A       11  
  9 Crowe, Melissa      15 UN-PC                1:05.59    1:06.30 A        9  
 10 Sherer, Sarah       15 RDO-SN               1:02.89    1:07.42 A        7  
 -- McCrimmon, Jamie    16 WCAB-PC              1:01.01         NS        
B - Division  
  1 Tuman, Helen        15 ONDA-PC              1:11.00    1:04.60 A+      20  
  2 Bernstein, Mavra    16 PST-PC               1:09.31    1:08.25 B       17  
  3 NG, Tiffany         16 FOG-PC               1:15.29    1:10.06 B       16  
  4 Labdon, Charlotte   15 OAPB-PC              1:08.00    1:10.65 B       15  
C - Division  
  1 Weaver, Kaytee      15 VJO-PC                    NT    1:11.85 B       20  
 -- Zee, Margaret       15 WCAB-PC              1:03.85        SCR        
 -- Pezzuto, Kaylie     16 VJO-PC               1:01.00        SCR        
 -- Choi, Faustine      16 FOG-PC               1:15.20        SCR        
 -- Hicks, Jessica      15 FOG-PC                    NT        SCR        
 -- Chisholm, Annie     16 NBA-PC               1:00.91        SCR        
 
Girls 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:51.59  15-16 NRT
        1:55.09  15-16 PRT
        2:01.99  15-16 Q
        2:08.09  15-16 AA
        2:26.39  15-16 A
        2:39.39  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Albert, Lorraine    15 SFRP-PC              2:12.16    2:09.37 A       20  
  2 Bangert, Chelsea    15 PST-PC               2:09.87    2:09.45 A       17  
  3 Rogers, Alyssa      15 TVA-PC               2:09.67    2:10.70 A       16  
  4 Lauck, Lauren       16 OAPB-PC              2:08.00    2:11.15 A-      15  
  5 Rabadam, Jeanelle   16 LCRC-SN              2:15.46    2:11.52 A       14  
  6 McCrimmon, Jamie    16 WCAB-PC              2:13.08    2:12.55 A       13  
  7 Bochner, Lindsay    15 PCM-PC               2:05.07    2:12.84 A-      12  
  8 Lee, Vanessa        16 ONDA-PC              2:26.00    2:22.94 A       11  
  9 Crowe, Melissa      15 UN-PC                2:19.86    2:23.52 A        9  
 10 Hansen, Kiersten    16 FAC-SN               2:24.49    2:24.90 A        7  
B - Division  
  1 Tuman, Helen        15 ONDA-PC              2:29.00    2:28.22 B       20  
  2 Haarz, Colby        15 OAPB-PC              2:38.00    2:39.99 C-      17  
C - Division  
  1 Weaver, Kaytee      15 VJO-PC                    NT    2:34.02 B       20  
 -- Pezzuto, Kaylie     16 VJO-PC               2:09.86        SCR        
 -- Bernstein, Mavra    16 PST-PC               2:38.12        SCR        
 -- Hicks, Jessica      15 FOG-PC                    NT        SCR        
 -- Chisholm, Annie     16 NBA-PC               2:16.50        SCR        
 
Girls 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          57.59  15-16 NRT
          59.19  15-16 PRT
        1:05.99  15-16 Q
        1:09.89  15-16 AA
        1:19.79  15-16 A
        1:31.39  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mooney, Kelly       15 WCAB-PC              1:02.66    1:02.79 Q       20  
  2 Albert, Lorraine    15 SFRP-PC              1:08.96    1:08.32 AA      17  
  3 Cortes, Aleandra    15 RSD-PC               1:10.10    1:10.28 A       16  
  4 Sherer, Sarah       15 RDO-SN               1:09.67    1:11.95 A-      15  
  5 Peskett, Kelsie     16 WCAN-PC              1:08.31    1:12.21 A-      14  
  6 Bueno, Nadine       16 VJO-PC               1:08.09    1:12.91 A-      13  
  7 Lee, Vanessa        16 ONDA-PC              1:12.00    1:13.67 A       12  
  8 Rogers, Alyssa      15 TVA-PC               1:11.14    1:15.10 A       11  
  9 Briones, Justine    15 RSD-PC               1:15.51    1:16.81 A        9  
 10 NG, Tiffany         16 FOG-PC               1:16.85    1:17.73 A        7  
 11 Crowe, Melissa      15 UN-PC                1:15.26    1:19.49 A        6  
 12 Petrofsky, Erica    15 RSD-PC               1:18.43    1:20.50 B-       5  
B - Division  
  1 Tuman, Helen        15 ONDA-PC              1:25.90    1:14.97 A+      20  
 -- Rabadam, Jeanelle   16 LCRC-SN              1:06.53        SCR        
 -- Bernstein, Mavra    16 PST-PC               1:25.37        SCR        
 
Girls 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:05.39  15-16 NRT
        1:05.69  15-16 PRT
        1:13.99  15-16 Q
        1:18.69  15-16 AA
        1:29.89  15-16 A
        1:39.19  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Harper, Kirsten     15 WCAB-PC              1:06.73    1:10.30 Q       20  
  2 Full, Mary          15 WCAB-PC              1:12.07    1:14.43 AA-     17  
  3 Bangert, Chelsea    15 PST-PC               1:15.46    1:16.65 AA      16  
  4 Washington, Kelly   15 LCRC-SN              1:15.59    1:17.09 AA      15  
  5 Hawthorne, Camilla  15 FAC-SN               1:12.42    1:18.79 A-      14  
  6 Lee, Vanessa        16 ONDA-PC              1:16.00    1:19.09 A-      13  
  7 McGowan, Christina  15 WCAB-PC              1:23.00    1:19.22 A       12  
  8 Bochner, Lindsay    15 PCM-PC               1:13.07    1:19.93 A-      11  
  9 Briones, Justine    15 RSD-PC               1:25.94    1:26.48 A        9  
B - Division  
  1 Petrofsky, Erica    15 RSD-PC               1:31.32    1:32.90 B       20  
  2 Sherer, Sarah       15 RDO-SN               1:31.91    1:45.12 C-      17  
C - Division  
 -- Weaver, Kaytee      15 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- Rabadam, Jeanelle   16 LCRC-SN              1:22.63        SCR        
 -- Pezzuto, Kaylie     16 VJO-PC               1:21.78        SCR        
 -- Zee, Margaret       15 WCAB-PC              1:21.00        SCR        
 -- Chisholm, Annie     16 NBA-PC               1:11.43        SCR        
 
Girls 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          57.29  15-16 NRT
          57.79  15-16 PRT
        1:02.99  15-16 Q
        1:06.19  15-16 AA
        1:15.59  15-16 A
        1:26.89  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bangert, Chelsea    15 PST-PC               1:02.70    1:04.38 AA-     20  
  2 Bueno, Nadine       16 VJO-PC               1:04.13    1:10.54 A-      17  
  3 Haarz, Colby        15 OAPB-PC              1:09.00    1:10.55 A       16  
  4 Sherer, Sarah       15 RDO-SN               1:09.88    1:15.47 A       15  
  5 Rogers, Alyssa      15 TVA-PC               1:10.75    1:17.23 B-      14  
B - Division  
  1 Tuman, Helen        15 ONDA-PC              1:19.00    1:14.28 A+      20  
  2 Bernstein, Mavra    16 PST-PC               1:20.13    1:15.10 A+      17  
  3 Labdon, Charlotte   15 OAPB-PC              1:20.99    1:18.40 B       16  
C - Division  
 -- Weaver, Kaytee      15 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- Choi, Faustine      16 FOG-PC               1:30.11         NS        
 -- Bochner, Lindsay    15 PCM-PC               1:08.30        SCR        
 -- Zee, Margaret       15 WCAB-PC              1:12.00        SCR        
 -- Chisholm, Annie     16 NBA-PC               1:14.00        SCR        
 
Girls 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:04.79  15-16 NRT
        2:07.49  15-16 PRT
        2:21.49  15-16 Q
        2:28.59  15-16 AA
        2:49.79  15-16 A
        3:18.29  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McGowan, Christina  15 WCAB-PC              2:20.00    2:15.82 Q       20  
  2 Mooney, Kelly       15 WCAB-PC              2:29.87    2:23.37 AA+     17  
 -- Bueno, Nadine       16 VJO-PC               2:22.32        SCR        
 -- Bangert, Chelsea    15 PST-PC               2:19.51        SCR        
 
Girls 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
        2:06.19  15-16 NRT
        2:08.19  15-16 PRT
        2:17.99  15-16 Q
        2:24.89  15-16 AA
        2:45.49  15-16 A
        2:59.19  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rogers, Rebecca     16 WCAB-PC              2:16.00    2:14.46 Q       20  
  2 Mooney, Kelly       15 WCAB-PC              2:11.74    2:16.33 Q       17  
  3 McGowan, Christina  15 WCAB-PC              2:17.00    2:17.16 Q       16  
  4 Full, Mary          15 WCAB-PC              2:21.75    2:23.55 AA      15  
  5 Rogers, Alyssa      15 TVA-PC               2:25.44    2:26.51 A       14  
  6 Albert, Lorraine    15 SFRP-PC              2:32.00    2:31.31 A       13  
  7 Lee, Vanessa        16 ONDA-PC              2:32.00    2:34.18 A       12  
  8 Peskett, Kelsie     16 WCAN-PC              2:36.09    2:34.42 A       11  
  9 Cortes, Aleandra    15 RSD-PC               2:37.91    2:36.32 A        9  
 10 Sherer, Sarah       15 RDO-SN               2:42.39    2:44.93 A        7  
 11 Crowe, Melissa      15 UN-PC                2:41.50    2:57.69 B-       6  
B - Division  
  1 Tuman, Helen        15 ONDA-PC              2:50.90    2:42.30 A+      20  
C - Division  
  1 Briones, Justine    15 RSD-PC               3:00.89    2:45.11 A+      20  
  2 Petrofsky, Erica    15 RSD-PC               2:59.50    2:49.06 B+      17  
 -- Weaver, Kaytee      15 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- Harper, Kirsten     15 WCAB-PC              2:11.91        SCR        
 -- Choi, Faustine      16 FOG-PC               3:03.49        SCR        
 -- Bochner, Lindsay    15 PCM-PC               2:20.64        SCR        
 -- Rabadam, Jeanelle   16 LCRC-SN              2:35.69        SCR        
 -- Chisholm, Annie     16 NBA-PC               2:35.13        SCR        
 -- Bernstein, Mavra    16 PST-PC               2:50.13        SCR        
 -- Pezzuto, Kaylie     16 VJO-PC               2:36.88        SCR        
 
Girls 15-16 400 Yard IM
===============================================================================
        4:25.69  15-16 NRT
        4:30.39  15-16 PRT
        4:55.99  15-16 Q
        5:14.99  15-16 AA
        5:59.59  15-16 A
        6:28.99  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bochner, Lindsay    15 PCM-PC               5:00.84    5:06.81 AA      20  
C - Division  
  1 Bueno, Nadine       16 VJO-PC                    NT    5:34.16 A       20  
 
Girls 17-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.99  17-18 NRT
          24.99  17-18 PRT
          26.69  17-18 Q
          28.09  17-18 AA
          32.19  17-18 A
          36.59  17-18 B
             --  17-18 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chau, Stephanie     18 FOG-PC                 30.81      29.97 A       20  
  2 LO, Melissa         17 FOG-PC                 30.09      30.85 A       17  
 -- Bratberg, Amanda    17 SRN-PC                 26.00        SCR        
 -- Sorenson, Kristen   18 PST-PC                 28.00        SCR        
 -- Yudelson, Maggie    17 WCAB-PC                27.20        SCR        
 
Girls 17-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          51.29  17-18 NRT
          53.69  17-18 PRT
          57.19  17-18 Q
        1:00.09  17-18 AA
        1:09.59  17-18 A
        1:16.19  17-18 B
             --  17-18 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Coudright, Jessica  17 FAC-SN                 58.52    1:00.00 AA      20  
  2 Bratberg, Amanda    17 SRN-PC                 58.81    1:02.20 A-      17  
  3 Chau, Stephanie     18 FOG-PC               1:05.81    1:03.40 A       16  
 -- Villa, Andreana     17 UN-PC                1:00.81        SCR        
 
Girls 17-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:51.09  17-18 NRT
        1:54.89  17-18 PRT
        2:05.69  17-18 Q
        2:12.09  17-18 AA
        2:31.19  17-18 A
        2:41.59  17-18 B
             --  17-18 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Coudright, Jessica  17 FAC-SN               2:08.52    2:10.02 AA      20  
  2 Bratberg, Amanda    17 SRN-PC               2:11.30    2:10.11 AA      17  
  3 Chau, Stephanie     18 FOG-PC               2:20.12    2:24.27 A       16  
 -- Lind, Megan         17 WCAB-PC              2:15.09        SCR        
 -- Villa, Andreana     17 UN-PC                2:13.21        SCR        
 
Girls 17-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          56.99  17-18 NRT
        1:00.59  17-18 PRT
        1:09.09  17-18 Q
        1:12.69  17-18 AA
        1:23.19  17-18 A
        1:32.99  17-18 B
             --  17-18 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chau, Stephanie     18 FOG-PC               1:15.10    1:15.46 A       20  
  2 Scott, Caitlin      17 OAPB-PC              1:17.09    1:17.96 A       17  
 -- Bratberg, Amanda    17 SRN-PC               1:11.50        SCR        
 -- Villa, Andreana     17 UN-PC                1:09.18        SCR        
 -- Sorenson, Kristen   18 PST-PC               1:12.00        SCR        
 
Girls 17-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:04.99  17-18 NRT
        1:08.79  17-18 PRT
        1:17.99  17-18 Q
        1:21.09  17-18 AA
        1:32.59  17-18 A
        1:40.49  17-18 B
             --  17-18 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lind, Megan         17 WCAB-PC              1:16.00    1:18.18 AA-     20  
  2 Scott, Caitlin      17 OAPB-PC              1:23.78    1:23.44 A       17  
  3 Chau, Stephanie     18 FOG-PC               1:25.19    1:25.95 A       16  
  4 LO, Melissa         17 FOG-PC               1:26.68    1:29.90 A       15  
 -- Sorenson, Kristen   18 PST-PC               1:25.00        SCR        
 
Girls 17-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          56.99  17-18 NRT
          59.89  17-18 PRT
        1:03.99  17-18 Q
        1:07.19  17-18 AA
        1:16.79  17-18 A
        1:27.39  17-18 B
             --  17-18 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Coudright, Jessica  17 FAC-SN               1:08.15    1:10.07 A       20  
  2 Bratberg, Amanda    17 SRN-PC               1:11.60    1:13.03 A       17  
 -- Villa, Andreana     17 UN-PC                1:08.98        SCR        
 
Girls 17-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:05.29  17-18 NRT
        2:11.09  17-18 PRT
        2:23.49  17-18 Q
        2:30.89  17-18 AA
        2:52.59  17-18 A
        3:02.49  17-18 B
             --  17-18 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Scott, Caitlin      17 OAPB-PC              2:42.01    2:41.42 A       20  
 -- Bratberg, Amanda    17 SRN-PC               2:39.30        SCR        
 -- Villa, Andreana     17 UN-PC                2:29.91        SCR        
 
Girls 19 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.99  19&O NRT
          24.99  19&O PRT
          26.69  19&O Q
          28.09  19&O AA
          32.19  19&O A
          36.59  19&O B
             --  19&O C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
 -- Schwarck, Heidi     23 DPST-PC                26.50     X26.40        
 
Girls 19 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          51.29  19&O NRT
          53.69  19&O PRT
          57.19  19&O Q
        1:00.09  19&O AA
        1:09.59  19&O A
        1:16.19  19&O B
             --  19&O C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Schwarck, Heidi     23 DPST-PC                57.50     X57.34        
C - Division  
  1 Otero, Angelina     19 WCAN-PC              1:30.06    1:16.75 C       20  
 
Girls 19 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:51.09  19&O NRT
        1:54.89  19&O PRT
        2:05.69  19&O Q
        2:12.09  19&O AA
        2:31.19  19&O A
        2:41.59  19&O B
             --  19&O C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Otero, Angelina     19 WCAN-PC              2:45.56    2:46.29 C       20  
 
Girls 19 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          56.99  19&O NRT
        1:00.59  19&O PRT
        1:09.09  19&O Q
        1:12.69  19&O AA
        1:23.19  19&O A
        1:32.99  19&O B
             --  19&O C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Schwarck, Heidi     23 DPST-PC              1:07.00        SCR        
 
Girls 19 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          56.99  19&O NRT
          59.89  19&O PRT
        1:03.99  19&O Q
        1:07.19  19&O AA
        1:16.79  19&O A
        1:27.39  19&O B
             --  19&O C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
 -- Schwarck, Heidi     23 DPST-PC              1:04.00   X1:02.95        
 -- Otero, Angelina     19 WCAN-PC              2:45.46        SCR        
 
Girls 19 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:05.29  19&O NRT
        2:11.09  19&O PRT
        2:23.49  19&O Q
        2:30.89  19&O AA
        2:52.59  19&O A
        3:02.49  19&O B
             --  19&O C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
 -- Schwarck, Heidi     23 DPST-PC              2:29.00   X2:23.58        
 
Girls Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bispo, Karlee       12 SOSS-PC              5:20.00    5:29.41         20  
  2 Yoshiwara, Carole   14 WCAB-PC              5:21.22    5:37.74         17  
  3 Bellinger, Sally    13 NBA-PC               5:31.98    5:40.38         16  
  4 Bienati, Angie      14 VJO-PC               5:36.75    5:42.15         15  
  5 Watson, Lindsey     13 OAPB-PC              5:43.06    5:42.79         14  
  6 Skropeta, Kathryn   13 WCAB-PC              5:48.00    5:45.10         13  
  7 Stuhr, Allie        13 SRN-PC               5:51.56    5:45.14         12  
  8 Lauck, Lauren       16 OAPB-PC              5:35.00    5:46.16         11  
  9 Bochner, Lindsay    15 PCM-PC               5:22.23    5:46.41          9  
 10 Spillner, Makenzie  14 VJO-PC               5:31.38    5:47.21          7  
 11 Barton, Ellen       13 SOSS-PC              5:45.10    5:49.61          6  
 12 Roach, Erika        13 WCAB-PC              5:49.44    5:51.04          5  
 13 Hartman, Erin       15 SRN-PC               5:30.00    5:51.82          4  
 14 Penskar, Becky      13 OAPB-PC              5:40.35    5:53.32          3  
 15 Estrada, Michelle   13 OAPB-PC              6:04.50    5:53.63          2  
 16 Smith, April        13 WCAB-PC              6:03.47    5:53.93          1  
 17 Miller, Michelle    13 WCAB-PC              6:05.00    5:54.65        
 18 Bangert, Chelsea    15 PST-PC               5:55.56    5:55.33        
 19 Jones, Allyson      13 OAPB-PC              6:13.42    5:56.74        
 20 Amog, Jessica       11 WCAB-PC              6:24.26    5:57.14        
 21 Loftus-Farren, Yan  12 NBA-PC               6:02.70    5:57.58        
 22 Luoma, Libby        12 RDO-SN               6:05.00    5:58.87        
 23 Corwin, Caitlin     13 NAPA-PC                   NT    5:59.15        
 24 Bradley, Paige      11 OAPB-PC              6:10.21    6:00.03        
 25 Haarz, Colby        15 OAPB-PC              5:56.00    6:02.52        
 26 Cutler, Gabby       12 NBA-PC               5:53.05    6:03.49        
 27 Rabadam, Jeanelle   16 LCRC-SN              6:00.00    6:03.69        
 28 Brown, Jessie       14 PST-PC               6:40.00    6:04.37        
 29 Bispo, Kassy        11 SOSS-PC              6:11.83    6:06.66        
 30 Brush, Katie        14 NBA-PC               6:10.30    6:07.31        
 31 Merritt, Allison    13 DPST-PC              6:07.09    6:09.62        
 32 Pezzuto, Makena     11 VJO-PC               6:05.70    6:11.36        
 33 Jovino, Megan       12 VJO-PC               5:59.14    6:13.24        
 34 Chau, Stephanie     18 FOG-PC               6:18.27    6:14.20        
 35 Schallert, Lia      12 KYSC-PC              6:54.19    6:14.67        
 36 Duffy, Fiona        11 NBA-PC               6:28.43    6:18.55        
 37 Wainess, Becca      14 PST-PC               6:12.60    6:19.34        
 38 Hansen, Kiersten    16 FAC-SN               6:09.00    6:21.12        
 39 Sherer, Sarah       15 RDO-SN               6:17.18    6:21.96        
 40 Brown, Christina    13 NBA-PC                    NT    6:22.79        
 41 Erickson, Kara      11 SRN-PC               6:36.02    6:26.39        
 42 Nazar, Alexandria   13 SFRP-PC              6:39.05    6:29.69        
 43 Domecus, Jacquelin  13 VJO-PC               6:57.58    6:31.75        
 44 Risinger, Aisha     13 NAPA-PC              6:47.32    6:33.04        
 45 Kearney, Kirsten    13 VJO-PC               6:37.11    6:33.63        
 46 Parker, Cardellen   12 VJO-PC               6:36.18    6:38.01        
 47 Carey, Dani         12 NAPA-PC              6:33.16    6:38.55        
 48 Patterson, Katie    12 NWA-PC               6:29.37    6:44.12        
 49 Ogorman, Katie      12 OAPB-PC              6:53.95    6:45.67        
 50 Hackett, Katelyn    12 SRN-PC               7:00.35    6:50.68        
 51 Vaiana, Carolyn     11 WCAB-PC              7:29.00    6:51.40        
 52 Minahen, Kimberly   13 VJO-PC                    NT    6:52.65        
 53 Bueno, Nicki        11 VJO-PC                    NT    6:58.71        
 54 Houk, Katie         13 NAPA-PC              7:48.21    7:09.69        
 55 Coles, Zoe          11 VJO-PC               7:15.00    7:10.20        
 56 Holman, Elizabeth   11 NAPA-PC              7:58.10    7:11.05        
 57 Smith, Rochelle     12 ONDA-PC                   NT    7:22.61        
 58 O Kane, Phoebe      11 FOG-PC                    NT    7:28.87        
 59 Bueno, Noelle       14 VJO-PC                    NT    7:58.77        
 -- Peskett, Maureen    12 WCAN-PC                   NT         NS        
 -- Phillips, Jocelyn   13 WCAN-PC              5:35.66         NS        
 -- Woo, Caitlin        14 SRN-PC               5:55.80         NS        
 -- Friedberg, Emily    13 PST-PC               6:01.00        SCR        
 -- Crowe, Melissa      15 UN-PC                6:05.27        SCR        
 -- Co, Francine        14 ONDA-PC              6:30.00        SCR        
 -- Merritt, Frances     9 UD-PC                7:47.49        SCR        
 -- Getto, Sarah        15 KYSC-PC              6:58.00        SCR        
 -- Becerra, Gabby      12 WCAB-PC              6:30.00        SCR        
 -- Duffy, Aoife        13 NBA-PC               5:56.86        SCR        
 -- Griffoul, Emily     14 PST-PC               6:01.03        SCR        
 -- Rogers, Jessie      12 SRN-PC               6:10.15        SCR        
 -- Jovino, Kathryn     14 VJO-PC               5:25.33        SCR        
 
Girls Open 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGowan, Christina  15 WCAB-PC             10:40.00   10:56.45         20  
  2 Yoshiwara, Carole   14 WCAB-PC             11:06.27   11:42.50         17  
  3 Roach, Erika        13 WCAB-PC             12:42.05   12:03.79         16  
  4 Spillner, Makenzie  14 VJO-PC                    NT   12:09.54         15  
  5 Cutler, Gabby       12 NBA-PC              12:25.44   12:10.14         14  
  6 Jovino, Megan       12 VJO-PC                    NT   12:25.70         13  
  7 Pezzuto, Makena     11 VJO-PC              13:08.00   12:28.81         12  
  8 Kleespies, Kelly    13 WCAB-PC             12:35.04   12:33.52         11  
  9 Bueno, Nadine       16 VJO-PC                    NT   12:51.24          9  
 10 Chia, Justine       13 WCAB-PC                   NT   12:56.55          7  
 11 Bueno, Noelle       14 VJO-PC                    NT   12:56.64          6  
 12 Domecus, Jacquelin  13 VJO-PC              14:02.31   13:49.89          5  
 -- Full, Mary          15 WCAB-PC             11:23.92        SCR        
 -- Jovino, Kathryn     14 VJO-PC              11:00.10        SCR        
 -- Co, Francine        14 ONDA-PC                   NT        SCR        
 -- McAllister, Amber   14 PCM-PC              12:04.53        SCR        
 -- Lewis, Kelsey       13 WCAB-PC             11:26.31        SCR        
 -- XU, Katherina       11 TVA-PC                    NT        SCR        
 -- Penskar, Becky      13 OAPB-PC             11:59.75        SCR        
 -- Bochner, Lindsay    15 PCM-PC              11:11.09        SCR        
 
Girls Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jordan, Lexie       13 NBA-PC               2:14.91    2:17.42         20  
  2 Lewis, Kelsey       13 WCAB-PC              2:29.50    2:21.64         17  
  3 Holman, Amanda      13 WCAB-PC              2:28.00    2:22.63         16  
  4 Roddy, Erika        12 KYSC-PC              2:23.04    2:24.89         15  
  5 Skropeta, Kathryn   13 WCAB-PC              2:28.00    2:26.88         14  
  6 Watson, Lindsey     13 OAPB-PC              2:21.82    2:26.99         13  
  7 Hartman, Erin       15 SRN-PC               2:24.18    2:27.08         12  
  8 Stuhr, Allie        13 SRN-PC               2:26.43    2:27.35         11  
  9 Coudright, Jessica  17 FAC-SN               2:25.01    2:28.51          9  
 10 Rabadam, Jeanelle   16 LCRC-SN              2:35.62    2:29.95          7  
 11 Harper, Shelley     12 WCAB-PC              2:45.36    2:31.11          6  
 12 Albert, Lorraine    15 SFRP-PC              2:28.19    2:31.53          5  
 13 Roach, Erika        13 WCAB-PC              2:39.72    2:31.62          4  
 14 Dunn, Sarah         13 PCM-PC               2:32.32    2:31.98          3  
 15 Cutler, Gabby       12 NBA-PC               2:38.69    2:32.46          2  
 16 Short, Sandra       14 NBA-PC               2:35.84    2:33.96          1  
 17 McCurley, Meghan    13 GOSL-SN              2:26.00    2:34.31        
 18 Bever, Katy         14 OAPB-PC              2:27.95    2:34.52        
 19 Erickson, Kara      11 SRN-PC               2:36.01    2:36.42        
 20 Phillips, Jocelyn   13 WCAN-PC              2:44.67    2:36.96        
 21 McAllister, Nicole  12 PCM-PC               2:39.58    2:37.32        
 22 Smith, April        13 WCAB-PC              2:44.36    2:37.75        
 23 Jones, Allyson      13 OAPB-PC              2:34.17    2:38.29        
 24 Sherer, Christine   12 RDO-SN               2:39.01    2:38.73        
 25 Bueno, Nadine       16 VJO-PC               2:32.42    2:38.76        
 26 Wainess, Becca      14 PST-PC               2:34.16    2:39.79        
 27 Chau, Amanda        14 FOG-PC               2:46.07    2:39.80        
 28 Green, Amanda       13 VACA-SN                   NT    2:41.63        
 29 Montellato, Michel  13 PCM-PC               2:40.00    2:41.69        
 30 Sherer, Sarah       15 RDO-SN               2:34.75    2:43.56        
 31 Edwards, Katie      13 VACA-SN              2:35.02    2:45.06        
 32 King, Mary Ellen    14 OAPB-PC              2:48.02    2:46.56        
 33 Scharfen, Misa      12 SRN-PC               2:52.88    2:47.26        
 34 Nazar, Alexandria   13 SFRP-PC              2:48.11    2:49.64        
 35 Fernandez, Olivia   13 VJO-PC                    NT    2:49.79        
 36 Hansen, Kiersten    16 FAC-SN               2:45.54    2:49.98        
 37 Brown, Christina    13 NBA-PC               2:47.00    2:50.10        
 38 Kearney, Kirsten    13 VJO-PC               2:42.49    2:51.54        
 39 Regan, Chelse       12 UN-PC                2:58.89    2:52.16        
 40 NG, Tiffany         16 FOG-PC               2:55.29    2:53.80        
 41 Swank, Zoe          12 OAPB-PC              2:50.95    2:54.22        
 42 Glass, Joi          12 ONDA-PC              3:10.00    3:07.76        
 43 King, Taylor        13 WCAN-PC                   NT    3:15.40        
 44 Yepsen, Halley      13 ONDA-PC              3:00.00    3:21.38        
 -- Liang, Joann        10 WCAB-PC                   NT         NS        
 -- McAllister, Amber   14 PCM-PC               2:29.68         NS        
 -- Garanina, Jenny     11 SFRP-PC                   NT         NS        
 -- Mar, Lauren         14 FOG-PC               2:13.83         NS        
 -- Bellinger, Sally    13 NBA-PC               2:19.12        SCR        
 -- Villa, Andreana     17 UN-PC                2:26.69        SCR        
 -- Sankary, Kendl      13 OAPB-PC              3:12.00        SCR        
 -- Friedberg, Emily    13 PST-PC               2:35.98        SCR        
 -- Hicks, Jessica      15 FOG-PC                    NT        SCR        
 -- Litvinova, Anna     13 KYSC-PC                   NT        SCR        
 -- Camblin, Veronnica  14 WCAN-PC              3:08.24        SCR        
 -- McGowan, Jennifer   12 WCAB-PC                   NT        SCR        
 
Girls Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harper, Kirsten     15 WCAB-PC              2:24.04    2:31.34         20  
  2 Lewis, Kelsey       13 WCAB-PC              2:29.95    2:32.00         17  
  3 Allard, Chelsea     13 WCAB-PC              2:33.25    2:37.55         16  
  4 Full, Mary          15 WCAB-PC              2:34.53    2:38.52         15  
  5 Mooney, Kelly       15 WCAB-PC              2:34.06    2:39.18         14  
  6 Estrada, Michelle   13 OAPB-PC              2:35.50    2:39.70         13  
  7 Bangert, Chelsea    15 PST-PC               2:58.70    2:40.97         12  
  8 Yoder, Shaila       11 WCAB-PC              2:50.50    2:41.13         11  
  9 Brush, Katie        14 NBA-PC               2:37.46    2:41.14          9  
 10 Hawthorne, Camilla  15 FAC-SN               2:38.00    2:42.63          7  
 11 Smith, April        13 WCAB-PC              2:44.36    2:44.20          6  
 12 Tang, Jennifer      11 OAPB-PC              2:42.85    2:45.77          5  
 13 Harper, Shelley     12 WCAB-PC              2:49.51    2:47.50          4  
 14 Curran, Ebey        14 WCAB-PC              2:45.07    2:48.29          3  
 15 Bradley, Paige      11 OAPB-PC              2:49.01    2:48.35          2  
 16 Bochner, Lindsay    15 PCM-PC               2:36.81    2:48.97          1  
 17 Merritt, Allison    13 DPST-PC              2:40.00    2:49.05        
 18 Watson, Lindsey     13 OAPB-PC              2:48.06    2:50.61        
 19 Washington, Kelly   15 LCRC-SN              2:47.00    2:50.71        
 20 Hobera, Terri       14 UN-PC                2:54.44    2:53.22        
 21 McAllister, Nicole  12 PCM-PC               2:47.37    2:53.32        
 22 Chau, Amanda        14 FOG-PC               2:55.35    2:53.43        
 23 Smrekar, Amy        13 LCRC-SN              2:50.15    2:53.65        
 24 Amog, Jessica       11 WCAB-PC              2:57.65    2:54.24        
 25 Kleespies, Kelly    13 WCAB-PC              2:54.69    2:54.30        
 26 Fisher, Claire      12 KYSC-PC              3:12.13    2:55.26        
 27 Pagan, Lauren       12 OAPB-PC              2:49.41    2:57.22        
 28 Domecus, Jacquelin  13 VJO-PC               2:58.17    2:57.71        
 29 Duffy, Fiona        11 NBA-PC               3:07.61    2:57.77        
 30 Gustafson, Lena     13 NBA-PC               2:52.00    2:58.35        
 31 Coles, Zoe          11 VJO-PC               3:24.00    3:00.20        
 32 Scott, Caitlin      17 OAPB-PC              2:53.37    3:00.61        
 33 Webb, Caroline      12 NBA-PC               3:15.29    3:02.20        
 34 Chau, Stephanie     18 FOG-PC               3:05.72    3:02.40        
 35 Robertson, Randi    11 KYSC-PC              3:04.00    3:03.76        
 36 Guthrie, Sadie      12 RSD-PC               2:56.01    3:04.31        
 37 Vaiana, Carolyn     11 WCAB-PC              2:58.65    3:04.39        
 38 Krickl, Lauren      12 SRN-PC                    NT    3:04.66        
 39 Kearney, Kirsten    13 VJO-PC               3:01.67    3:06.35        
 40 Hammel, Heather     12 KYSC-PC              3:04.00    3:06.61        
 41 Giblin, Kaitlyn     11 OAPB-PC              3:15.00    3:09.03        
 42 Sherer, Christine   12 RDO-SN               3:08.83    3:11.72        
 43 Risinger, Aisha     13 NAPA-PC              3:20.32    3:13.30        
 44 LO, Melissa         17 FOG-PC                    NT    3:13.83        
 45 Houk, Katie         13 NAPA-PC              3:09.72    3:14.49        
 46 Maeda, Kelsey       11 WCAB-PC                   NT    3:20.25        
 47 Hey, Sarra          11 VACA-SN                   NT    3:29.21        
 48 Chukuntarod, Bobbi  11 KYSC-PC                   NT    3:31.33        
 -- Thompson, Tei       12 UN-PC                2:58.84         DQ        
 -- Derousseau, Mikael  11 SRN-PC                    NT         DQ        
 -- Penskar, Becky      13 OAPB-PC              2:54.15        SCR        
 -- Wainess, Becca      14 PST-PC               2:49.00        SCR        
 -- Horn, Eloise        11 PCM-PC               3:05.70        SCR        
 -- Garanina, Jenny     11 SFRP-PC                   NT        SCR        
 -- Jovino, Kathryn     14 VJO-PC               2:57.08        SCR        
 -- Bellinger, Sally    13 NBA-PC               2:36.10        SCR        
 -- Co, Francine        14 ONDA-PC              3:04.00        SCR        
 -- Harlin, Nicole      13 SRN-PC               2:54.63        SCR        
 -- Chisholm, Annie     16 NBA-PC               2:44.27        SCR        
 -- Segura, Lucienne    13 SSS-PC               3:18.46        SCR        
 -- Duffy, Aoife        13 NBA-PC               2:55.00        SCR        
 -- Rogers, Jessie      13 TVA-PC               2:54.17        SCR        
 -- Parrish, Elizabeth  12 WCAB-PC              2:56.69        SCR        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          15.39  PRT
          18.39  A
          26.59  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cline, Bradley       7 NBA-PC                 16.30      15.84 A       20  
  2 Naruns, Nick         8 SCRA-PC                16.29      16.22 A       17  
  3 YU, Stephen          7 SCRA-PC                15.90      16.30 A       16  
  4 Christofferson, Be   8 NBA-PC                 16.02      16.70 A       15  
  5 Lee, Ethan           8 KYSC-PC                18.06      17.54 A       14  
  6 Falcon, Richard      8 KYSC-PC                17.39      17.73 A       13  
  7 Cassidy, Andrew      7 OAPB-PC                18.36      18.02 A       12  
  8 Toohey, C.J          8 OAPB-PC                18.27      18.33 A       11  
B - Division  
  1 McClafferty, Patri   8 VJO-PC                 19.68      17.95 A+      20  
  2 Burris, Ryan         7 RSD-PC                 19.75      18.10 A+      17  
  3 Morgan, David        7 WCAB-PC                19.00      18.33 A+      16  
  4 Coudright, Joshua    7 FAC-SN                 19.54      18.69 B       15  
  5 Noone, Rory          6 OAPB-PC                18.84      18.85 B       14  
  6 Powell, Dylan        7 VJO-PC                 18.64      18.96 B       13  
  7 Ulinger, Justin      8 NWA-PC                 20.05      19.07 B       12  
  8 Slater, David        7 NBA-PC                 19.04      19.28 B       11  
  9 Domecus, Gabriel     7 VJO-PC                 20.54      19.77 B        9  
 10 Jacobs, Talbot       6 OAPB-PC                18.85      20.23 B        7  
 11 Diede, Grant         8 UN-PC                  23.02      20.26 B        6  
 12 Moguel, Francisco    8 VJO-PC                 21.87      20.54 B        5  
 13 Ostler, Gabe         7 OAPB-PC                21.23      20.77 B        4  
 14 Augst, Evan          8 VJO-PC                 21.85      20.98 B        3  
 15 Chiapello, Colin     7 SRVL-PC                18.89      21.05 B        2  
 16 Meckfessel, Connor   7 OAPB-PC                21.72      21.25 B        1  
 17 Shiuan, Jason        8 OAPB-PC                21.20      21.33 B      
 18 Kennedy, Jacob       6 OAPB-PC                21.16      21.50 B      
 19 Stone, Tucker        6 OAPB-PC                20.65      21.80 B      
 20 Wetzel, Austin       6 OAPB-PC                21.60      22.04 B      
 21 Hori, Michael        7 OAPB-PC                25.00      22.51 B      
 22 Kapoor, Brendan      8 UN-PC                  22.28      22.52 B      
 23 Tate, Jordan         6 NWA-PC                 22.81      22.65 B      
 24 Miguel, Brandon      6 VJO-PC                 24.50      23.35 B      
 25 Imperial, Arnold     7 VJO-PC                 24.30      26.89 C-     
 -- Klock, Dalton        8 NWA-PC                 23.29         NS        
 -- Codding, Christoph   7 SRN-PC                 22.57         NS        
C - Division  
  1 Nishimoto, Sho       7 WCAB-PC                   NT      20.65 B       20  
  2 Lynch, Justin        6 VJO-PC                    NT      21.57 B       17  
  3 Sutcliffe, Cosmo     7 SRN-PC                    NT      23.12 B       16  
  4 WU, Robert           7 RSD-PC                    NT      23.89 B       15  
  5 Young, Cameron       7 VJO-PC                    NT      25.15 B       14  
  6 Donida, Balben       6 VJO-PC                 30.10      25.18 B+      13  
  7 Fiatarone, Gianni    6 OAPB-PC                30.50      25.59 B+      12  
  8 Brewer, Thomas       6 VACA-SN                32.49      27.79 C       11  
  9 Bell, Nathan         7 SSS-PC                 31.82      27.86 C        9  
 10 White, Tanner        6 NWA-PC                 28.54      28.64 C        7  
 11 Connolly, Kyle       7 OAPB-PC                27.24      29.81 C        6  
 12 Felton, Coleman      5 OAPB-PC                36.00      31.37 C        5  
 13 Deaver, Andrew       4 OAPB-PC                30.00      32.22 C        4  
 14 Hunter, Anthony      7 FAC-SN                    NT      47.98 C        3  
 -- Larsen, Tommy        6 OAPB-PC                23.00        SCR        
 -- Ryner, Jack          8 OAPB-PC                18.00        SCR        
 -- Sivesind, Grant      6 OAPB-PC                22.32        SCR        
 -- Rhoda, Kellen        7 DPST-PC                21.58        SCR        
 -- Higgins, Kieran      7 BBD-PC                    NT        SCR        
 -- Sweeney, Tim         8 BBD-PC                 18.17        SCR        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.79  PRT
          40.89  A
          59.09  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cline, Bradley       7 NBA-PC                 36.00      36.44 A       20  
  2 Christofferson, Be   8 NBA-PC                 38.28      37.44 A       17  
  3 Rogers, Geordan      8 SRN-PC                 37.36      38.22 A       16  
  4 Falcon, Richard      8 KYSC-PC                39.89      40.22 A       15  
  5 Powell, Dylan        7 VJO-PC                 40.32      40.84 A       14  
  6 Sasada, Shane        8 ONDA-PC                39.00      41.67 B-      13  
B - Division  
  1 Burris, Ryan         7 RSD-PC                 45.71      41.29 B       20  
  2 Coudright, Joshua    7 FAC-SN                 45.02      41.57 B       17  
  3 Bautista, Kekoa      7 FOG-PC                 44.46      43.06 B       16  
  4 Lee, Braden          8 VJO-PC                 47.16      43.70 B       15  
  5 Domecus, Gabriel     7 VJO-PC                 46.81      43.74 B       14  
  6 Scharfen, James      8 SRN-PC                 44.78      44.60 B       13  
  7 Augst, Evan          8 VJO-PC                 48.31      45.98 B       12  
  8 Campbell, Ryan       6 UN-PC                  52.85      46.24 B       11  
  9 Rhoda, Kellen        7 DPST-PC                47.21      47.55 B        9  
 10 Ford, Aiden          8 FAC-SN                 51.17      47.78 B        7  
 11 Ulinger, Justin      8 NWA-PC                 48.99      48.39 B        6  
 12 Jacobs, Talbot       6 OAPB-PC                45.70      48.92 B        5  
 13 Campbell, Louis      6 UN-PC                  54.81      50.58 B        4  
 14 Moguel, Francisco    8 VJO-PC                 49.71      51.99 B        3  
 15 Miguel, Brandon      6 VJO-PC                 58.58      56.90 B        2  
C - Division  
  1 Gutiersez-Roane, A   7 ONDA-PC                   NT      50.13 B       20  
  2 Hori, Michael        7 OAPB-PC              1:00.00      52.10 B+      17  
  3 Connolly, Kyle       7 OAPB-PC              1:10.30      57.72 B+      16  
  4 Brewer, Thomas       6 VACA-SN              1:31.75    1:01.17 C       15  
  5 Imperial, Arnold     7 VJO-PC               1:01.19    1:01.29 C       14  
  6 Higgins, Kieran      7 BBD-PC                    NT    1:08.00 C       13  
  7 Ford, Ryan           5 FAC-SN                    NT    1:55.63 C       12  
 -- Jones, Jeffery       8 HA-SN                  40.28        SCR        
 -- Slater, David        7 NBA-PC                 44.83        SCR        
 -- Sweeney, Tim         8 BBD-PC                 40.24        SCR        
 -- Cohen, Keegan        8 NBA-PC                 17.03        SCR        
 -- Anderson, Seth       8 WCAN-PC                   NT        SCR        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          18.69  PRT
          22.69  A
          30.59  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Falcon, Richard      8 KYSC-PC                20.55      19.71 A       20  
  2 Rogers, Geordan      8 SRN-PC                 20.43      20.04 A       17  
  3 Cline, Bradley       7 NBA-PC                 18.24      20.26 A-      16  
  4 Scharfen, James      8 SRN-PC                 21.76      21.75 A       15  
  5 Burris, Ryan         7 RSD-PC                 22.67      22.08 A       14  
  6 Bautista, Kekoa      7 FOG-PC                 22.22      25.48 B-      13  
B - Division  
  1 Ostler, Gabe         7 OAPB-PC                23.46      22.96 B       20  
  2 Domecus, Gabriel     7 VJO-PC                 23.64      23.25 B       17  
  3 Powell, Dylan        7 VJO-PC                 22.73      23.42 B       16  
  4 Sasada, Shane        8 ONDA-PC                23.00      23.49 B       15  
  5 Jacobs, Talbot       6 OAPB-PC                23.10      24.02 B       14  
  6 Coudright, Joshua    7 FAC-SN                 24.44      24.06 B       13  
  7 Campbell, Ryan       6 UN-PC                  25.37      24.44 B       12  
  8 Ulinger, Justin      8 NWA-PC                 24.27      24.73 B       11  
  9 Hori, Michael        7 OAPB-PC                28.00      25.72 B        9  
 10 Rhoda, Kellen        7 DPST-PC                26.66      26.16 B        7  
 11 Chiapello, Colin     7 SRVL-PC                24.08      26.56 B        6  
 12 Augst, Evan          8 VJO-PC                 27.21      27.08 B        5  
 13 Lee, Braden          8 VJO-PC                 25.83      28.40 B        4  
 14 Campbell, Louis      6 UN-PC                  26.14      28.45 B        3  
 15 Gutiersez-Roane, A   7 ONDA-PC                25.00      28.78 B        2  
 16 Miguel, Brandon      6 VJO-PC                 28.15      28.81 B        1  
 17 Connolly, Kyle       7 OAPB-PC                28.10      32.11 C-     
 -- Stone, Tucker        6 OAPB-PC                30.14         DQ        
C - Division  
  1 Ford, Aiden          8 FAC-SN                 34.00      26.99 B+      20  
  2 Lynch, Justin        6 VJO-PC                    NT      27.64 B       17  
  3 Fiatarone, Gianni    6 OAPB-PC                36.00      32.29 C       16  
  4 Donida, Balben       6 VJO-PC                    NT      33.56 C       15  
  5 Bell, Nathan         7 SSS-PC                 41.33      38.51 C       14  
  6 Ford, Ryan           5 FAC-SN               1:00.17      56.44 C       13  
 -- Brewer, Thomas       6 VACA-SN                31.06         DQ        
 -- Meckfessel, Connor   7 OAPB-PC                48.48         NS        
 -- Imperial, Arnold     7 VJO-PC                 32.30         NS        
 -- Moguel, Francisco    8 VJO-PC                 32.10         NS        
 -- Deaver, Andrew       4 OAPB-PC                45.00        SCR        
 -- Jones, Jeffery       8 HA-SN                  23.12        SCR        
 -- Cohen, Keegan        8 NBA-PC                 20.68        SCR        
 -- Slater, David        7 NBA-PC                 23.27        SCR        
 -- Sweeney, Tim         8 BBD-PC                 23.29        SCR        
 -- Anderson, Seth       8 WCAN-PC                27.03        SCR        
 -- Wetzel, Austin       6 OAPB-PC                23.68        SCR        
 -- Toohey, C.J          8 OAPB-PC                22.86        SCR        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.89  PRT
          50.49  A
        1:08.59  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Falcon, Richard      8 KYSC-PC                47.40      42.83 A       20  
  2 Bautista, Kekoa      7 FOG-PC                 49.56      53.02 B-      17  
 -- Usinger, Brett       7 OAPB-PC                50.00         DQ        
B - Division  
  1 Burris, Ryan         7 RSD-PC                 51.82      46.08 A+      20  
  2 Kennedy, Devin       8 OAPB-PC                55.86      47.77 A+      17  
  3 Slater, David        7 NBA-PC                 55.57      53.75 B       16  
  4 Jacobs, Talbot       6 OAPB-PC                53.20      54.95 B       15  
  5 Hori, Michael        7 OAPB-PC              1:05.00      56.88 B       14  
  6 Augst, Evan          8 VJO-PC               1:06.74    1:03.49 B       13  
 -- Shiuan, Jason        8 OAPB-PC              1:05.30         DQ        
 -- Chiapello, Colin     7 SRVL-PC                52.50         DQ        
 -- Coudright, Joshua    7 FAC-SN               1:02.36         DQ        
C - Division  
  1 Morgan, David        7 WCAB-PC                   NT      51.98 B       20  
  2 Ulinger, Justin      8 NWA-PC                    NT      53.93 B       17  
  3 Codding, Christoph   7 SRN-PC                    NT      54.50 B       16  
  4 Kapoor, Brendan      8 UN-PC                1:09.02      57.00 B+      15  
  5 Klock, Dalton        8 NWA-PC                    NT    1:05.90 B       14  
 -- Lee, Ethan           8 KYSC-PC                   NT         DQ        
 -- Diede, Grant         8 UN-PC                1:10.50         DQ        
 -- Imperial, Arnold     7 VJO-PC               1:22.47         DQ        
 -- White, Tanner        6 NWA-PC               1:23.46         DQ        
 -- Miguel, Brandon      6 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- McClafferty, Patri   8 VJO-PC                    NT         NS        
 -- Scharfen, James      8 SRN-PC                 49.19        SCR        
 -- Rhoda, Kellen        7 DPST-PC                56.02        SCR        
 -- Jones, Jeffery       8 HA-SN                  49.05        SCR        
 -- Sweeney, Tim         8 BBD-PC                 59.93        SCR        
 -- Moguel, Francisco    8 VJO-PC               1:20.38        SCR        
 -- Domecus, Gabriel     7 VJO-PC               1:09.62        SCR        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          20.99  PRT
          24.29  A
          33.89  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cline, Bradley       7 NBA-PC                 24.19      23.41 A       20  
B - Division  
  1 Chiapello, Colin     7 SRVL-PC                24.50      23.67 A+      20  
  2 Bautista, Kekoa      7 FOG-PC                 24.82      24.46 B       17  
  3 Meckfessel, Connor   7 OAPB-PC                24.33      24.86 B       16  
  4 Powell, Dylan        7 VJO-PC                 28.15      24.92 B       15  
  5 Domecus, Gabriel     7 VJO-PC                 27.25      25.33 B       14  
  6 Falcon, Richard      8 KYSC-PC                28.54      25.93 B       13  
  7 Campbell, Louis      6 UN-PC                  26.37      26.20 B       12  
  8 Sasada, Shane        8 ONDA-PC                25.00      27.23 B       11  
  9 Lee, Braden          8 VJO-PC                 26.54      27.57 B        9  
 10 Burris, Ryan         7 RSD-PC                 30.29      27.84 B        7  
 11 Ford, Aiden          8 FAC-SN                 30.44      27.87 B        6  
 12 Rhoda, Kellen        7 DPST-PC                28.63      28.00 B        5  
 13 Stone, Tucker        6 OAPB-PC                32.18      29.16 B        4  
 14 Rogers, Geordan      8 SRN-PC                 31.81      29.28 B        3  
 15 Campbell, Ryan       6 UN-PC                  30.53      30.54 B        2  
 16 Ulinger, Justin      8 NWA-PC                 32.89      30.86 B        1  
 17 Ostler, Gabe         7 OAPB-PC                30.15      32.83 B      
 18 Coudright, Joshua    7 FAC-SN                 31.18      37.51 C-     
C - Division  
  1 Jacobs, Talbot       6 OAPB-PC                37.00      30.72 B+      20  
  2 Higgins, Kieran      7 BBD-PC                    NT      32.39 B       17  
  3 Connolly, Kyle       7 OAPB-PC                36.42      32.90 B+      16  
  4 Fiatarone, Gianni    6 OAPB-PC                38.80      34.53 C       15  
  5 Miguel, Brandon      6 VJO-PC                 45.95      38.66 C       14  
  6 Augst, Evan          8 VJO-PC                 40.76      40.02 C       13  
 -- Ford, Ryan           5 FAC-SN               1:00.03         DQ        
 -- Hori, Michael        7 OAPB-PC                40.00         DQ        
 -- Tzavaras, Vassilis   7 WCAB-PC                33.50        SCR        
 -- Jones, Jeffery       8 HA-SN                  24.86        SCR        
 -- Sweeney, Tim         8 BBD-PC                 29.23        SCR        
 -- Toohey, C.J          8 OAPB-PC                29.80        SCR        
 -- Moguel, Francisco    8 VJO-PC                 40.16        SCR        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          44.89  PRT
          54.79  A
        1:15.59  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Naruns, Nick         8 SCRA-PC                52.63      50.03 A       20  
  2 Bautista, Kekoa      7 FOG-PC                 53.08      58.36 B-      17  
B - Division  
  1 Chiapello, Colin     7 SRVL-PC                55.20      53.30 A+      20  
  2 Kennedy, Devin       8 OAPB-PC                59.52      53.93 A+      17  
  3 Kapoor, Brendan      8 UN-PC                  58.45      54.21 A+      16  
  4 Powell, Dylan        7 VJO-PC                 55.19      54.62 A+      15  
  5 Lee, Ethan           8 KYSC-PC                56.95      55.04 B       14  
  6 Christofferson, Be   8 NBA-PC                 59.79      55.96 B       13  
  7 Tzavaras, Vassilis   7 WCAB-PC              1:10.00      56.18 B       12  
  8 Noone, Rory          6 OAPB-PC              1:02.46      57.54 B       11  
  9 Shiuan, Jason        8 OAPB-PC              1:01.90    1:04.04 B        9  
 -- Kennedy, Jacob       6 OAPB-PC                57.38         DQ        
C - Division  
  1 Cline, Bradley       7 NBA-PC                    NT      50.82 A       20  
  2 Domecus, Gabriel     7 VJO-PC                    NT      54.52 A       17  
  3 Morgan, David        7 WCAB-PC                   NT      55.96 B       16  
  4 Ulinger, Justin      8 NWA-PC                    NT    1:07.60 B       15  
  5 Connolly, Kyle       7 OAPB-PC              1:16.00    1:12.97 B+      14  
  6 Sutcliffe, Cosmo     7 SRN-PC                    NT    1:18.17 C       12.5
  6 Coudright, Joshua    7 FAC-SN               1:25.24    1:18.17 C       12.5
 -- Higgins, Kieran      7 BBD-PC                    NT         DQ        
 -- Meckfessel, Connor   7 OAPB-PC                   NT         DQ        
 -- White, Tanner        6 NWA-PC               1:36.96         DQ        
 -- WU, Robert           7 RSD-PC                    NT         DQ        
 -- Sivesind, Grant      6 OAPB-PC              1:03.66        SCR        
 -- Jones, Jeffery       8 HA-SN                  53.00        SCR        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          17.19  PRT
          20.49  A
          32.09  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 YU, Stephen          7 SCRA-PC                17.39      17.58 A       20  
  2 Naruns, Nick         8 SCRA-PC                16.75      18.00 A-      17  
  3 Cassidy, Andrew      7 OAPB-PC                20.12      21.65 B-      16  
B - Division  
  1 Usinger, Brett       7 OAPB-PC                21.00      20.43 A+      20  
  2 Ulinger, Justin      8 NWA-PC                 22.54      20.87 B       17  
  3 Powell, Dylan        7 VJO-PC                 24.15      21.55 B       16  
  4 Kennedy, Devin       8 OAPB-PC                26.13      22.43 B       15  
  5 Burris, Ryan         7 RSD-PC                 25.66      22.65 B       14  
  6 Toohey, C.J          8 OAPB-PC                27.33      23.48 B       13  
  7 Wetzel, Austin       6 OAPB-PC                24.70      23.62 B       12  
  8 Noone, Rory          6 OAPB-PC                24.56      23.88 B       11  
  9 Falcon, Richard      8 KYSC-PC                23.37      24.34 B        9  
 10 Domecus, Gabriel     7 VJO-PC                 25.98      24.45 B        7  
 11 Bautista, Kekoa      7 FOG-PC                 24.40      25.92 B        6  
 12 Slater, David        7 NBA-PC                 24.59      26.13 B        5  
 13 Shiuan, Jason        8 OAPB-PC                28.30      27.75 B        4  
 14 Stone, Tucker        6 OAPB-PC                30.13      27.79 B        3  
 15 Moguel, Francisco    8 VJO-PC                 26.52      27.96 B        2  
 16 Coudright, Joshua    7 FAC-SN                 31.44      30.17 B        1  
 17 Meckfessel, Connor   7 OAPB-PC                27.52      30.32 B      
 18 Kennedy, Jacob       6 OAPB-PC                29.82      30.84 B      
 19 Fiatarone, Gianni    6 OAPB-PC                31.90      33.34 C-     
 -- Jacobs, Talbot       6 OAPB-PC                31.30         DQ        
 -- Christofferson, Be   8 NBA-PC                 23.91         DQ        
C - Division  
  1 Cline, Bradley       7 NBA-PC                    NT      17.93 A       20  
  2 Nishimoto, Sho       7 WCAB-PC                   NT      24.30 B       17  
  3 Hori, Michael        7 OAPB-PC                33.00      25.88 B+      16  
  4 Tate, Jordan         6 NWA-PC                 34.88      26.20 B+      15  
  5 Diede, Grant         8 UN-PC                  33.02      26.22 B+      14  
  6 Codding, Christoph   7 SRN-PC                 34.72      27.40 B+      13  
  7 Klock, Dalton        8 NWA-PC                 32.80      29.22 B+      12  
  8 Connolly, Kyle       7 OAPB-PC                34.30      30.41 B+      11  
  9 WU, Robert           7 RSD-PC                    NT      31.18 B        9  
 10 Brewer, Thomas       6 VACA-SN                37.25      38.80 C        7  
 -- White, Tanner        6 NWA-PC                 34.88         DQ        
 -- Higgins, Kieran      7 BBD-PC                    NT         DQ        
 -- Sutcliffe, Cosmo     7 SRN-PC                    NT         DQ        
 -- Miguel, Brandon      6 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- Felton, Coleman      5 OAPB-PC                42.00         DQ        
 -- Imperial, Arnold     7 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- Augst, Evan          8 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- Larsen, Tommy        6 OAPB-PC                27.00        SCR        
 -- Ryner, Jack          8 OAPB-PC                22.05        SCR        
 -- Jones, Jeffery       8 HA-SN                  22.26        SCR        
 -- Scharfen, James      8 SRN-PC                 24.49        SCR        
 -- Sweeney, Tim         8 BBD-PC                 26.85        SCR        
 -- Rhoda, Kellen        7 DPST-PC                32.64        SCR        
 -- McClafferty, Patri   8 VJO-PC                 23.02        SCR        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          41.19  PRT
          52.09  A
        1:14.39  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rogers, Geordan      8 SRN-PC                 44.70      48.05 A       20  
  2 Sasada, Shane        8 ONDA-PC                45.00    1:00.12 B-      17  
 -- Ford, Aiden          8 FAC-SN                 51.67         DQ        
B - Division  
  1 Falcon, Richard      8 KYSC-PC                58.32      57.05 B       20  
  2 Campbell, Ryan       6 UN-PC                  57.80      57.42 B       17  
  3 Bautista, Kekoa      7 FOG-PC                 56.75    1:02.47 B       16  
  4 Burris, Ryan         7 RSD-PC               1:07.81    1:02.53 B       15  
C - Division  
  1 Cline, Bradley       7 NBA-PC                    NT      46.57 A       20  
  2 Lee, Braden          8 VJO-PC                    NT      54.58 B       17  
  3 Campbell, Louis      6 UN-PC                     NT    1:02.24 B       16  
  4 Coudright, Joshua    7 FAC-SN               1:20.77    1:02.35 B+      15  
  5 Ulinger, Justin      8 NWA-PC                    NT    1:03.22 B       14  
 -- Higgins, Kieran      7 BBD-PC                    NT         DQ        
 -- Gutiersez-Roane, A   7 ONDA-PC                   NT         DQ        
 -- Ford, Ryan           5 FAC-SN                    NT         DQ        
 -- Hori, Michael        7 OAPB-PC              1:18.00         DQ        
 -- Jones, Jeffery       8 HA-SN                  54.84        SCR        
 -- Cohen, Keegan        8 NBA-PC                 52.00        SCR        
 -- Slater, David        7 NBA-PC                    NT        SCR        
 -- Sweeney, Tim         8 BBD-PC                    NT        SCR        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.19  PRT
        1:45.09  A
        2:19.09  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Naruns, Nick         8 SCRA-PC              1:29.30    1:29.66 A       20  
  2 Cline, Bradley       7 NBA-PC               1:36.00    1:31.25 A       17  
  3 Usinger, Brett       7 OAPB-PC              1:42.00    1:42.27 A       16  
  4 Falcon, Richard      8 KYSC-PC              1:39.93    1:44.36 A       15  
B - Division  
  1 Powell, Dylan        7 VJO-PC               1:48.78    1:43.45 A+      20  
  2 Lee, Ethan           8 KYSC-PC              1:52.00    1:48.13 B       17  
  3 Bautista, Kekoa      7 FOG-PC               1:48.15    1:48.80 B       16  
  4 Burris, Ryan         7 RSD-PC               2:04.05    1:51.91 B       15  
  5 Toohey, C.J          8 OAPB-PC              1:53.64    1:53.11 B       14  
  6 Noone, Rory          6 OAPB-PC              2:10.02    1:53.73 B       13  
  7 Christofferson, Be   8 NBA-PC               2:04.36    1:56.84 B       12  
 -- Kapoor, Brendan      8 UN-PC                2:06.91         DQ        
 -- Ostler, Gabe         7 OAPB-PC              2:08.10         DQ        
 -- Kennedy, Devin       8 OAPB-PC              1:54.75         DQ        
C - Division  
  1 Morgan, David        7 WCAB-PC                   NT    1:45.08 A       20  
  2 Domecus, Gabriel     7 VJO-PC               2:22.70    1:52.40 B+      17  
  3 Meckfessel, Connor   7 OAPB-PC                   NT    2:03.74 B       16  
  4 Tate, Jordan         6 NWA-PC                    NT    2:12.66 B       15  
  5 Kennedy, Jacob       6 OAPB-PC                   NT    2:12.77 B       14  
  6 Diede, Grant         8 UN-PC                2:24.64    2:14.26 B+      13  
  7 Klock, Dalton        8 NWA-PC               2:29.53    2:31.42 C       12  
  8 Moguel, Francisco    8 VJO-PC               2:25.22    2:34.94 C       11  
 -- McClafferty, Patri   8 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- Imperial, Arnold     7 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- Higgins, Kieran      7 BBD-PC                    NT         DQ        
 -- Hori, Michael        7 OAPB-PC              2:30.00         DQ        
 -- Jones, Jeffery       8 HA-SN                1:49.10        SCR        
 -- Sivesind, Grant      6 OAPB-PC                   NT        SCR        
 -- Sweeney, Tim         8 BBD-PC               1:57.10        SCR        
 -- Rhoda, Kellen        7 DPST-PC              2:14.00        SCR        
 -- Scharfen, James      8 SRN-PC               1:51.07        SCR        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.49  NRT
          29.39  PRT
          30.29  Q
          31.89  AA
          36.49  A
          41.39  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Moscone, Dillon     10 NBA-PC                 31.17      30.36 AA      20  
  2 Kingery, Stephen    10 OAPB-PC                28.36      30.94 AA-     17  
  3 Burbidge, Nick      10 WCAB-PC                31.38      31.12 AA      16  
  4 Bernstein, Jack      9 PST-PC                 35.12      31.19 AA+     15  
  5 Coudright, Michael  10 FAC-SN                 34.31      31.38 AA+     14  
  6 Deaver, Nicholas     9 OAPB-PC                31.70      31.76 AA      13  
  7 Stringer, Shaun     10 WCAB-PC                31.00      31.82 AA      12  
  8 Sangster, Brendan   10 PCM-PC                 31.79      31.97 A-      11  
  9 Strausser, Jeffrey   9 OAPB-PC                32.71      31.98 A        9  
 10 Lyness, Jeffrey     10 BBD-PC                 32.73      32.23 A        7  
 11 Holman, Alex         9 NAPA-PC                33.62      32.24 A        5.5
 11 Risinger, Jesse     10 NAPA-PC                31.98      32.24 A        5.5
 13 Curtis, TY          10 SRN-PC                 32.90      32.28 A        4  
 14 Vaiana, Nick        10 WCAB-PC                32.41      32.52 A        3  
 15 Klein, Parker       10 WCAB-PC                31.90      32.92 A        2  
 16 Mooney, Sean         9 WCAB-PC                32.29      33.34 A        1  
 17 Johnson, Nick        9 SSS-PC                 35.33      34.30 A      
 18 Zimmerman, David    10 PCM-PC                 33.81      34.82 A      
 19 Jean, Tyler         10 NWA-PC                 34.41      34.89 A      
 20 Connolly, Ryan       9 OAPB-PC                35.78      35.16 A      
 21 Haunschild, Eric     9 FAC-SN                 36.00      35.53 A      
 22 Wichmann, Robert     9 WCAB-PC                35.94      36.06 A      
 23 Bauer, Kyle          9 SRN-PC                 35.36      36.26 A      
 24 Kennedy, Morgan     10 OAPB-PC                36.48      38.66 B-     
 -- Titterington, Blak  10 WCAB-PC                30.29         NS        
B - Division  
  1 Kozlowski, Nick      9 NAPA-PC                37.24      35.46 A+      20  
  2 Chow, Bryan         10 RSD-PC                 37.01      35.83 A+      17  
  3 Martinez, Christia   9 DPST-PC                38.72      35.92 A+      16  
  4 Chia, Jonathan      10 WCAB-PC                37.65      36.09 A+      15  
  5 Sykes, Jacob        10 NAPA-PC                38.28      36.87 B       14  
  6 Viray, Gabriel       9 VJO-PC                 39.90      37.31 B       13  
  7 Lau, Justin         10 LCRC-SN                37.00      37.47 B       12  
  8 Clemons, Robert      9 OAPB-PC                38.31      38.76 B       11  
  9 Andersen, Wyatt     10 SSS-PC                 38.14      39.73 B        9  
 10 Bautista, Chioke    10 FOG-PC                 39.93      40.55 B        7  
C - Division  
  1 Lin, Lucas           9 WCAB-PC                44.38      37.31 B+      20  
  2 Keller, Samson       9 KYSC-PC                   NT      38.82 B       17  
  3 Haslam, Austin      10 DPST-PC                   NT      39.24 B       16  
  4 Zambeli-ljetovic,    9 FAC-SN                    NT      40.04 B       15  
  5 YU, Anthony          9 KYSC-PC                42.90      41.34 B+      14  
  6 McClafferty, John   10 VJO-PC                 53.11      43.23 C       13  
  7 Halsey, Andrew      10 VACA-SN                41.66      43.66 C       12  
  8 Parker, Otis         9 VJO-PC                 42.61      43.95 C       11  
  9 Ford, Kent           9 KYSC-PC                50.00      44.87 C        9  
 10 Montellato, James    9 PCM-PC                 47.47      48.94 C        7  
 11 Riley, Connor        9 VJO-PC                    NT      48.99 C        6  
 12 Barnes, Zephyr       9 NAPA-PC                   NT      50.70 C        5  
 13 Hasert, Felix       10 RSD-PC                    NT      50.99 C        4  
 14 WU, Peter            9 RSD-PC                    NT      51.12 C        3  
 15 McGowan, Daniel      9 WCAB-PC                   NT      51.66 C        2  
 16 Barthel, Calvin      9 RSD-PC                    NT      55.02 C        1  
 17 Guinon, Lucas        9 BBD-PC                    NT    1:07.47 C      
 -- Spinosa, Adam       10 OAPB-PC                35.53        SCR        
 -- Cruz, Nathan        10 WCAB-PC                37.27        SCR        
 -- XU, Alexander        9 TVA-PC                 33.21        SCR        
 -- Joyce, Jimmy        10 WCAB-PC                39.50        SCR        
 -- Sweeney, Sean       10 BBD-PC                 33.75        SCR        
 -- Sibley, Jonathan    10 OAPB-PC                35.44        SCR        
 -- Osterman, J.J.       9 OAPB-PC                36.00        SCR        
 -- Higgins, Ryan       10 OAPB-PC                31.00        SCR        
 -- Harmctz, Matt       10 GST-SN                 32.01        SCR        
 -- Lincoff, Jamie      10 FOG-PC                 43.02        SCR        
 -- Rhoda, Michael      10 DPST-PC                33.60        SCR        
 -- Hoversten, Nick     10 OAPB-PC                30.30        SCR        
 -- Gestuvo, Leland     10 VJO-PC                 33.06        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.89  NRT
        1:04.89  PRT
        1:06.99  Q
        1:10.39  AA
        1:19.69  A
        1:29.09  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Harper, Gregory     10 WCAB-PC              1:04.13    1:03.09 PRT     20  
  2 Stringer, Shaun     10 WCAB-PC              1:09.46    1:07.93 AA      17  
  3 Burbidge, Nick      10 WCAB-PC              1:10.07    1:08.30 AA      16  
  4 Moscone, Dillon     10 NBA-PC               1:09.94    1:08.95 AA      15  
  5 Titterington, Blak  10 WCAB-PC              1:05.50    1:10.03 AA-     14  
  6 Landefeld, Peter    10 NBA-PC               1:08.72    1:10.11 AA      13  
  7 Mooney, Sean         9 WCAB-PC              1:10.00    1:10.30 AA      12  
  8 Coudright, Michael  10 FAC-SN               1:09.09    1:11.13 A-      11  
  9 Kingery, Stephen    10 OAPB-PC              1:10.72    1:11.55 A        9  
 10 Curtis, TY          10 SRN-PC               1:10.87    1:11.67 A        7  
 11 Holman, Alex         9 NAPA-PC              1:10.13    1:12.43 A-       6  
 12 Vaiana, Nick        10 WCAB-PC              1:13.03    1:13.53 A        5  
 13 Higgins, Ryan       10 OAPB-PC              1:18.00    1:14.00 A        4  
 14 Klein, Parker       10 WCAB-PC              1:17.10    1:15.05 A        3  
 15 Streeter, Adam      10 OAPB-PC              1:17.00    1:20.99 B-       2  
 16 Sibley, Jonathan    10 OAPB-PC              1:18.69    1:25.35 B-       1  
B - Division  
  1 Strausser, Jeffrey   9 OAPB-PC              1:19.83    1:13.13 A+      20  
  2 Wichmann, Robert     9 WCAB-PC              1:21.25    1:15.13 A+      17  
  3 Collins, Stephen    10 WCAB-PC              1:26.00    1:17.28 A+      16  
  4 Johnson, Nick        9 SSS-PC               1:20.06    1:19.54 A+      15  
  5 Reed, Justin        10 VACA-SN              1:23.61    1:20.53 B       14  
  6 Kozlowski, Nick      9 NAPA-PC              1:24.18    1:22.49 B       13  
  7 Lee, Tyler          10 VJO-PC               1:22.97    1:22.92 B       12  
  8 Woo, Alan           10 RSD-PC               1:25.00    1:23.51 B       11  
  9 Sykes, Jacob        10 NAPA-PC              1:25.33    1:24.19 B        9  
 10 Clemons, Robert      9 OAPB-PC              1:20.01    1:25.36 B        7  
 11 Connolly, Ryan       9 OAPB-PC              1:22.92    1:25.59 B        6  
 12 Ehlenbach, Trevor    9 PCM-PC               1:29.00    1:26.46 B        5  
 13 Rhoda, Michael      10 DPST-PC              1:21.02    1:27.88 B        4  
C - Division  
  1 Loggins, Harrison    9 SRN-PC                    NT    1:21.43 B       20  
  2 Meier, Stephen      10 MP-PC                1:35.62    1:22.96 B+      17  
  3 Lin, Lucas           9 WCAB-PC              1:33.31    1:23.06 B+      16  
  4 Gabbard, Ben         9 VACA-SN                   NT    1:23.48 B       15  
  5 Zambeli-ljetovic,    9 FAC-SN                    NT    1:29.96 C       14  
  6 Viray, Gabriel       9 VJO-PC                    NT    1:32.29 C       13  
  7 Bedford, Gregory     9 RDO-SN               1:30.00    1:37.37 C       12  
  8 Joyce, Jimmy        10 WCAB-PC                   NT    1:37.46 C       11  
  9 Bautista, Chioke    10 FOG-PC               1:29.42    1:38.17 C        9  
 10 Parker, Otis         9 VJO-PC               1:37.70    1:38.66 C        7  
 11 Halsey, Andrew      10 VACA-SN              1:48.71    1:40.86 C        6  
 12 Montellato, James    9 PCM-PC               1:36.00    1:44.71 C        5  
 13 Barthel, Calvin      9 RSD-PC                    NT    1:50.53 C        4  
 14 Maguire, Dan        10 WCAN-PC                   NT    1:53.60 C        3  
 15 Guinon, Lucas        9 BBD-PC                    NT    2:26.40 C        2  
 -- Lytle, Nico          9 NWA-PC                    NT         DQ        
 -- Oteyza, Edrick      10 VJO-PC               1:38.68         DQ        
 -- Harmctz, Matt       10 GST-SN               1:13.06        SCR        
 -- Hoversten, Nick     10 OAPB-PC              1:12.20        SCR        
 -- Evans-Taylor, Bert   9 ONDA-PC                   NT        SCR        
 -- Gestuvo, Leland     10 VJO-PC               1:15.08        SCR        
 -- Woo, Andrew          9 WCAB-PC              1:30.97        SCR        
 -- Bernstein, Jack      9 PST-PC               1:15.20        SCR        
 -- Delellis, Ian        9 UN-PC                1:31.83        SCR        
 -- McGowan, Anthony     9 VACA-SN                   NT        SCR        
 -- Sweeney, Sean       10 BBD-PC               1:18.44        SCR        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          31.99  NRT
          35.19  PRT
          35.99  Q
          38.89  AA
          44.49  A
          50.79  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Moscone, Dillon     10 NBA-PC                 35.44      35.39 Q       20  
  2 Holman, Alex         9 NAPA-PC                38.47      36.18 AA      17  
  3 Titterington, Blak  10 WCAB-PC                34.20      36.36 AA-     16  
  4 Bernstein, Jack      9 PST-PC                 43.13      37.14 AA+     15  
  5 Sangster, Brendan   10 PCM-PC                 35.22      37.29 AA-     14  
  6 Stringer, Shaun     10 WCAB-PC                38.81      37.46 AA      13  
  7 Deaver, Nicholas     9 OAPB-PC                36.21      37.51 AA      12  
  8 Burbidge, Nick      10 WCAB-PC                37.22      37.56 AA      11  
  9 Strausser, Jeffrey   9 OAPB-PC                38.65      37.88 AA       8  
  9 Klein, Parker       10 WCAB-PC                36.70      37.88 AA       8  
 11 Kingery, Stephen    10 OAPB-PC                36.19      38.40 AA       6  
 12 Coudright, Michael  10 FAC-SN                 38.45      39.92 A-       5  
 13 Risinger, Jesse     10 NAPA-PC                41.25      39.94 A        4  
 14 Mooney, Sean         9 WCAB-PC                41.13      40.55 A        3  
 15 Bauer, Kyle          9 SRN-PC                 40.12      40.66 A        2  
 16 Vaiana, Nick        10 WCAB-PC                40.67      40.68 A        1  
 17 Lyness, Jeffrey     10 BBD-PC                 42.57      40.99 A      
 18 Haunschild, Eric     9 FAC-SN                 42.00      42.59 A      
 19 Johnson, Nick        9 SSS-PC                 43.12      42.86 A      
 20 Lau, Justin         10 LCRC-SN                43.63      43.56 A      
 -- Collins, Stephen    10 WCAB-PC                42.89         DQ        
B - Division  
  1 Connolly, Ryan       9 OAPB-PC                45.22      42.16 A+      20  
  2 Chia, Jonathan      10 WCAB-PC                47.16      43.50 A+      17  
  3 Kozlowski, Nick      9 NAPA-PC                44.97      43.57 A+      16  
  4 Andersen, Wyatt     10 SSS-PC                 46.67      44.46 A+      15  
  5 Clemons, Robert      9 OAPB-PC                46.20      46.11 B       14  
  6 YU, Anthony          9 KYSC-PC                49.86      46.58 B       13  
  7 Jean, Tyler         10 NWA-PC                 48.51      47.17 B       12  
  8 Bautista, Chioke    10 FOG-PC                 49.86      47.81 B       11  
  9 Halsey, Andrew      10 VACA-SN                47.75      48.43 B        9  
 10 Sykes, Jacob        10 NAPA-PC                49.36      49.24 B        7  
C - Division  
  1 Lin, Lucas           9 WCAB-PC                52.33      43.50 A+      20  
  2 Martinez, Christia   9 DPST-PC                51.01      46.75 B+      17  
  3 Zambeli-ljetovic,    9 FAC-SN                    NT      49.89 B       16  
  4 Oteyza, Edrick      10 VJO-PC                 54.09      50.47 B+      15  
  5 Viray, Gabriel       9 VJO-PC                 53.95      53.21 C       14  
  6 McClafferty, John   10 VJO-PC                    NT      54.81 C       13  
  7 Montellato, James    9 PCM-PC                 58.56      55.12 C       12  
  8 McGowan, Daniel      9 WCAB-PC                   NT      56.44 C       11  
  9 WU, Peter            9 RSD-PC                    NT      58.16 C        9  
 10 Barnes, Zephyr       9 NAPA-PC                   NT      59.98 C        7  
 11 Riley, Connor        9 VJO-PC                    NT    1:00.47 C        6  
 12 Barthel, Calvin      9 RSD-PC                    NT    1:07.12 C        5  
 13 Guinon, Lucas        9 BBD-PC                    NT    1:23.57 C        4  
 -- Keller, Samson       9 KYSC-PC                   NT         DQ        
 -- Ford, Kent           9 KYSC-PC                55.00         DQ        
 -- Haslam, Austin      10 DPST-PC                   NT         DQ        
 -- Hasert, Felix       10 RSD-PC                    NT         DQ        
 -- Cruz, Nathan        10 WCAB-PC                44.49        SCR        
 -- Lincoff, Jamie      10 FOG-PC                    NT        SCR        
 -- Hoversten, Nick     10 OAPB-PC                39.84        SCR        
 -- XU, Alexander        9 TVA-PC                 44.46        SCR        
 -- Harper, Gregory     10 WCAB-PC                34.45        SCR        
 -- Sweeney, Sean       10 BBD-PC                 40.59        SCR        
 -- Spinosa, Adam       10 OAPB-PC                44.40        SCR        
 -- Sibley, Jonathan    10 OAPB-PC                43.53        SCR        
 -- Harmctz, Matt       10 GST-SN                 38.93        SCR        
 -- Higgins, Ryan       10 OAPB-PC                38.00        SCR        
 -- Joyce, Jimmy        10 WCAB-PC                50.86        SCR        
 -- Gestuvo, Leland     10 VJO-PC                 47.63        SCR        
 -- Rhoda, Michael      10 DPST-PC                48.60        SCR        
 -- Osterman, J.J.       9 OAPB-PC                44.00        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.29  NRT
        1:16.49  PRT
        1:18.99  Q
        1:22.89  AA
        1:35.19  A
        1:47.49  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Moscone, Dillon     10 NBA-PC               1:17.30    1:18.18 Q       20  
  2 Sangster, Brendan   10 PCM-PC               1:17.16    1:19.49 AA-     17  
  3 Holman, Alex         9 NAPA-PC              1:19.64    1:19.98 AA      16  
  4 Landefeld, Peter    10 NBA-PC               1:25.06    1:21.00 AA+     15  
  5 Titterington, Blak  10 WCAB-PC              1:15.20    1:21.92 AA-     14  
  6 Burbidge, Nick      10 WCAB-PC              1:20.12    1:23.47 A-      13  
  7 Klein, Parker       10 WCAB-PC              1:25.80    1:25.57 A       12  
  8 Coudright, Michael  10 FAC-SN               1:27.75    1:28.71 A       11  
  9 Kingery, Stephen    10 OAPB-PC              1:26.38    1:28.98 A        9  
 10 Vaiana, Nick        10 WCAB-PC              1:26.45    1:31.01 A        7  
B - Division  
  1 Johnson, Nick        9 SSS-PC               1:36.99    1:29.19 A+      20  
  2 Collins, Stephen    10 WCAB-PC              1:42.00    1:30.77 A+      17  
  3 Kozlowski, Nick      9 NAPA-PC              1:38.53    1:32.11 A+      16  
  4 Bautista, Chioke    10 FOG-PC               1:47.38    1:41.94 B       15  
  5 Sykes, Jacob        10 NAPA-PC              1:45.74    1:43.93 B       14  
  6 Halsey, Andrew      10 VACA-SN              1:43.37    1:47.08 B       13  
  7 Woo, Alan           10 RSD-PC               1:47.00    1:50.43 C-      12  
 -- Reed, Justin        10 VACA-SN              1:35.98         DQ        
 -- Ehlenbach, Trevor    9 PCM-PC               1:47.00         DQ        
C - Division  
  1 Meier, Stephen      10 MP-PC                     NT    1:38.93 B       20  
  2 Lin, Lucas           9 WCAB-PC              1:48.00    1:39.95 B+      17  
  3 Loggins, Harrison    9 SRN-PC                    NT    1:45.05 B       16  
  4 Lytle, Nico          9 NWA-PC                    NT    1:48.85 C       15  
  5 Bedford, Gregory     9 RDO-SN               2:25.00    1:51.10 C       14  
  6 Montellato, James    9 PCM-PC               1:58.00    2:12.62 C       13  
  7 Barthel, Calvin      9 RSD-PC                    NT    2:28.96 C       12  
  8 Guinon, Lucas        9 BBD-PC                    NT    2:42.29 C       11  
 -- Lee, Tyler          10 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- Delellis, Ian        9 UN-PC                     NT        SCR        
 -- Bernstein, Jack      9 PST-PC               1:35.19        SCR        
 -- Harper, Gregory     10 WCAB-PC              1:20.67        SCR        
 -- Sweeney, Sean       10 BBD-PC               1:35.27        SCR        
 -- Hoversten, Nick     10 OAPB-PC              1:26.03        SCR        
 -- Harmctz, Matt       10 GST-SN               1:25.69        SCR        
 -- Woo, Andrew          9 WCAB-PC              1:46.00        SCR        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          35.59  NRT
          38.89  PRT
          40.59  Q
          43.09  AA
          49.29  A
          55.59  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Higgins, Ryan       10 OAPB-PC                45.00      43.23 A       20  
  2 Curtis, TY          10 SRN-PC                 44.29      43.76 A       17  
  3 Coudright, Michael  10 FAC-SN                 41.91      43.84 A-      16  
  4 Johnson, Nick        9 SSS-PC                 45.31      45.10 A       15  
  5 Sibley, Jonathan    10 OAPB-PC                45.90      45.51 A       14  
  6 Vaiana, Nick        10 WCAB-PC                44.55      45.52 A       13  
  7 Deaver, Nicholas     9 OAPB-PC                45.00      45.61 A       12  
  8 Sangster, Brendan   10 PCM-PC                 45.26      45.81 A       10  
  8 Burbidge, Nick      10 WCAB-PC                47.72      45.81 A       10  
 10 Streeter, Adam      10 OAPB-PC                43.00      45.84 A-       7  
 11 Moscone, Dillon     10 NBA-PC                 48.43      46.29 A        6  
 12 Clemons, Robert      9 OAPB-PC                47.30      46.71 A        5  
 13 Kingery, Stephen    10 OAPB-PC                45.70      46.89 A        4  
 14 Reed, Justin        10 VACA-SN                48.86      47.12 A        3  
 15 Holman, Alex         9 NAPA-PC                49.22      48.66 A        2  
 16 Rhoda, Michael      10 DPST-PC                46.12      48.77 A        1  
 17 Lee, Tyler          10 VJO-PC                 47.17      50.09 B-     
 18 Bautista, Chioke    10 FOG-PC                 46.50      50.67 B-     
B - Division  
  1 Landefeld, Peter    10 NBA-PC                 54.34      46.82 A+      20  
  2 Meier, Stephen      10 MP-PC                  50.79      49.69 B       17  
  3 Kozlowski, Nick      9 NAPA-PC                50.55      50.66 B       16  
  4 Martinez, Christia   9 DPST-PC                49.95      51.10 B       15  
  5 Halsey, Andrew      10 VACA-SN                51.45      53.31 B       14  
  6 Gabbard, Ben         9 VACA-SN                53.12      53.48 B       13  
  7 Ehlenbach, Trevor    9 PCM-PC                 52.70      54.23 B       12  
  8 Parker, Otis         9 VJO-PC                 51.19      58.04 C-      11  
C - Division  
  1 Lytle, Nico          9 NWA-PC               1:02.56      54.67 B+      20  
  2 Zambeli-ljetovic,    9 FAC-SN                    NT      56.50 C       17  
  3 Viray, Gabriel       9 VJO-PC               1:02.61      58.54 C       16  
  4 Loggins, Harrison    9 SRN-PC                 56.87    1:01.31 C       15  
  5 Maguire, Dan        10 WCAN-PC                   NT    1:04.02 C       14  
  6 Sykes, Jacob        10 NAPA-PC                   NT    1:15.19 C       13  
 -- Bedford, Gregory     9 RDO-SN               1:10.43         DQ        
 -- Barthel, Calvin      9 RSD-PC                    NT         DQ        
 -- Harper, Gregory     10 WCAB-PC                42.15        SCR        
 -- Mooney, Sean         9 WCAB-PC                43.07        SCR        
 -- McGowan, Anthony     9 VACA-SN                   NT        SCR        
 -- Spinosa, Adam       10 OAPB-PC                49.00        SCR        
 -- Evans-Taylor, Bert   9 ONDA-PC                   NT        SCR        
 -- Bernstein, Jack      9 PST-PC                 48.12        SCR        
 -- Sweeney, Sean       10 BBD-PC                 51.79        SCR        
 -- Lin, Lucas           9 WCAB-PC                52.49        SCR        
 -- Hoversten, Nick     10 OAPB-PC                47.55        SCR        
 -- Harmctz, Matt       10 GST-SN                 46.03        SCR        
 -- Gestuvo, Leland     10 VJO-PC                 49.09        SCR        
 -- McClafferty, John   10 VJO-PC                    NT        SCR        
 -- Woo, Andrew          9 WCAB-PC              1:00.51        SCR        
 -- Oteyza, Edrick      10 VJO-PC                    NT        SCR        
 -- Delellis, Ian        9 UN-PC                  59.46        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:17.99  NRT
        1:24.99  PRT
        1:28.99  Q
        1:33.49  AA
        1:46.79  A
        1:56.39  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mooney, Sean         9 WCAB-PC              1:35.00    1:29.85 AA+     20  
  2 Risinger, Jesse     10 NAPA-PC              1:33.23    1:30.29 AA      17  
  3 Johnson, Nick        9 SSS-PC               1:37.50    1:32.98 AA+     16  
  4 Curtis, TY          10 SRN-PC               1:37.87    1:33.29 AA+     15  
  5 Coudright, Michael  10 FAC-SN               1:35.75    1:33.62 A       14  
  6 Vaiana, Nick        10 WCAB-PC              1:40.50    1:35.21 A       13  
  7 Haunschild, Eric     9 FAC-SN               1:40.00    1:35.99 A       12  
  8 Wichmann, Robert     9 WCAB-PC              1:37.31    1:36.41 A       11  
  9 Lyness, Jeffrey     10 BBD-PC               1:46.00    1:40.79 A        9  
 10 Bauer, Kyle          9 SRN-PC               1:37.22    1:40.80 A        7  
 11 Kingery, Stephen    10 OAPB-PC              1:45.40    1:43.11 A        6  
 12 Bautista, Chioke    10 FOG-PC               1:39.96    1:51.17 B-       5  
B - Division  
  1 Jean, Tyler         10 NWA-PC               1:56.05    1:35.53 A+      20  
  2 Chia, Jonathan      10 WCAB-PC              1:55.70    1:41.09 A+      17  
  3 Lin, Lucas           9 WCAB-PC              1:54.00    1:41.20 A+      16  
  4 Holman, Alex         9 NAPA-PC              1:46.84    1:41.25 A+      15  
  5 Clemons, Robert      9 OAPB-PC              1:47.01    1:43.98 A+      14  
  6 Zimmerman, David    10 PCM-PC               1:47.78    1:45.88 A+      13  
  7 Kozlowski, Nick      9 NAPA-PC              1:47.28    1:46.94 B       12  
  8 Lau, Justin         10 LCRC-SN              1:56.27    1:52.39 B       11  
  9 Halsey, Andrew      10 VACA-SN              1:54.79    1:55.72 B        9  
 -- Chow, Bryan         10 RSD-PC               1:55.01         DQ        
C - Division  
  1 Kennedy, Morgan     10 OAPB-PC                   NT    1:48.19 B       20  
  2 YU, Anthony          9 KYSC-PC              2:00.00    2:05.86 C       17  
 -- Parker, Otis         9 VJO-PC               2:03.40         DQ        
 -- Hasert, Felix       10 RSD-PC                    NT         DQ        
 -- XU, Alexander        9 TVA-PC               1:38.54        SCR        
 -- Harper, Gregory     10 WCAB-PC              1:33.90        SCR        
 -- Sibley, Jonathan    10 OAPB-PC              1:44.80        SCR        
 -- Harmctz, Matt       10 GST-SN               1:48.61        SCR        
 -- Higgins, Ryan       10 OAPB-PC              1:47.50        SCR        
 -- Rhoda, Michael      10 DPST-PC              1:56.00        SCR        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.39  NRT
          32.99  PRT
          34.09  Q
          35.79  AA
          40.99  A
          48.39  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Stringer, Shaun     10 WCAB-PC                34.00      35.07 AA-     20  
  2 Strausser, Jeffrey   9 OAPB-PC                35.50      35.39 AA      17  
  3 Higgins, Ryan       10 OAPB-PC                34.00      35.57 AA-     16  
  4 Deaver, Nicholas     9 OAPB-PC                35.99      35.80 A       15  
  5 Landefeld, Peter    10 NBA-PC                 35.74      36.28 A-      14  
  6 Klein, Parker       10 WCAB-PC                34.09      36.30 A-      13  
  7 Burbidge, Nick      10 WCAB-PC                36.16      37.22 A       12  
  8 Curtis, TY          10 SRN-PC                 37.49      37.78 A       11  
  9 Kingery, Stephen    10 OAPB-PC                38.24      38.49 A        9  
 10 Holman, Alex         9 NAPA-PC                39.99      39.20 A        7  
 11 Moscone, Dillon     10 NBA-PC                 38.47      39.25 A        6  
 12 Vaiana, Nick        10 WCAB-PC                40.43      41.43 B-       5  
 -- Harper, Gregory     10 WCAB-PC                32.08         DQ        
 -- Sibley, Jonathan    10 OAPB-PC                40.01         DQ        
B - Division  
  1 Connolly, Ryan       9 OAPB-PC                41.40      40.30 A+      20  
  2 Mooney, Sean         9 WCAB-PC                43.50      40.93 A+      17  
  3 Gabbard, Ben         9 VACA-SN                41.12      42.06 B       16  
  4 Wichmann, Robert     9 WCAB-PC                45.27      43.04 B       15  
  5 Sangster, Brendan   10 PCM-PC                 42.79      43.34 B       14  
  6 Clemons, Robert      9 OAPB-PC                45.13      44.72 B       13  
  7 Loggins, Harrison    9 SRN-PC                 44.96      44.79 B       12  
  8 Reed, Justin        10 VACA-SN                42.36      45.21 B       11  
  9 Lin, Lucas           9 WCAB-PC                45.54      45.80 B        9  
 10 Coudright, Michael  10 FAC-SN                 47.60      45.82 B        7  
 11 Woo, Alan           10 RSD-PC                 41.00      46.06 B        6  
 12 Lee, Tyler          10 VJO-PC                 43.25      46.08 B        5  
 13 Bautista, Chioke    10 FOG-PC                 47.68      50.70 C-       4  
 14 Sykes, Jacob        10 NAPA-PC                48.13      51.44 C-       3  
 15 Rhoda, Michael      10 DPST-PC                45.13      52.35 C-       2  
C - Division  
  1 Viray, Gabriel       9 VJO-PC                 51.81      49.99 C       20  
  2 Lytle, Nico          9 NWA-PC                    NT      50.53 C       17  
  3 Kozlowski, Nick      9 NAPA-PC                54.74      51.81 C       16  
  4 Halsey, Andrew      10 VACA-SN                49.51      53.19 C       15  
  5 Bedford, Gregory     9 RDO-SN                 55.75      59.17 C       14  
  6 Parker, Otis         9 VJO-PC                 52.21      59.50 C       13  
  7 Guinon, Lucas        9 BBD-PC                    NT    1:21.20 C       12  
 -- Joyce, Jimmy        10 WCAB-PC                50.14         DQ        
 -- Evans-Taylor, Bert   9 ONDA-PC                   NT        SCR        
 -- Bernstein, Jack      9 PST-PC                 37.20        SCR        
 -- Spinosa, Adam       10 OAPB-PC                37.10        SCR        
 -- Sweeney, Sean       10 BBD-PC                 42.40        SCR        
 -- Harmctz, Matt       10 GST-SN                 38.50        SCR        
 -- Hoversten, Nick     10 OAPB-PC                33.36        SCR        
 -- Gestuvo, Leland     10 VJO-PC                 43.43        SCR        
 -- Delellis, Ian        9 UN-PC                  54.54        SCR        
 -- Woo, Andrew          9 WCAB-PC                50.50        SCR        
 -- Cruz, Nathan        10 WCAB-PC                44.20        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.69  NRT
        1:16.89  PRT
        1:20.99  Q
        1:26.29  AA
        1:38.39  A
        1:49.79  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Stringer, Shaun     10 WCAB-PC              1:18.00    1:17.99 Q       20  
  2 Burbidge, Nick      10 WCAB-PC              1:23.49    1:20.29 Q+      17  
  3 Klein, Parker       10 WCAB-PC              1:31.00    1:24.55 AA+     16  
  4 Titterington, Blak  10 WCAB-PC              1:35.20    1:27.79 A       15  
  5 Vaiana, Nick        10 WCAB-PC              1:33.00    1:35.31 A       14  
B - Division  
  1 Bernstein, Jack      9 PST-PC               1:47.77    1:26.29 AA+     20  
C - Division  
  1 Moscone, Dillon     10 NBA-PC                    NT    1:28.79 A       20  
  2 Parker, Otis         9 VJO-PC               1:55.00    2:07.53 C       17  
 -- Hoversten, Nick     10 OAPB-PC              1:25.02        SCR        
 -- Sweeney, Sean       10 BBD-PC               1:47.26        SCR        
 -- Harper, Gregory     10 WCAB-PC              1:12.82        SCR        
 -- Strausser, Jeffrey   9 OAPB-PC              1:29.00        SCR        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:09.09  NRT
        1:15.09  PRT
        1:16.99  Q
        1:21.39  AA
        1:32.99  A
        1:42.29  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Burbidge, Nick      10 WCAB-PC              1:20.50    1:19.24 AA      20  
  2 Curtis, TY          10 SRN-PC               1:22.79    1:19.43 AA+     17  
  3 Moscone, Dillon     10 NBA-PC               1:20.45    1:20.91 AA      16  
  4 Stringer, Shaun     10 WCAB-PC              1:20.23    1:21.12 AA      15  
  5 Holman, Alex         9 NAPA-PC              1:22.93    1:21.69 A       14  
  6 Mooney, Sean         9 WCAB-PC              1:23.00    1:22.06 A       13  
  7 Bernstein, Jack      9 PST-PC               1:29.31    1:22.30 A       12  
  8 Kingery, Stephen    10 OAPB-PC              1:19.02    1:23.06 A-      11  
  9 Strausser, Jeffrey   9 OAPB-PC              1:21.35    1:23.74 A-       9  
 10 Risinger, Jesse     10 NAPA-PC              1:24.87    1:24.31 A        7  
 11 Coudright, Michael  10 FAC-SN               1:27.89    1:24.50 A        6  
 12 Deaver, Nicholas     9 OAPB-PC              1:22.88    1:24.67 A        5  
 13 Lyness, Jeffrey     10 BBD-PC               1:27.00    1:24.77 A        4  
 14 Klein, Parker       10 WCAB-PC              1:24.15    1:25.31 A        3  
 15 Sangster, Brendan   10 PCM-PC               1:23.16    1:25.84 A        2  
 16 Wichmann, Robert     9 WCAB-PC              1:30.36    1:25.98 A        1  
 17 Haunschild, Eric     9 FAC-SN               1:28.00    1:26.56 A      
 18 Bauer, Kyle          9 SRN-PC               1:26.39    1:31.49 A      
 19 Zimmerman, David    10 PCM-PC               1:28.92    1:32.68 A      
 20 Clemons, Robert      9 OAPB-PC              1:31.27    1:33.59 B-     
 21 Bautista, Chioke    10 FOG-PC               1:32.85    1:38.02 B-     
 -- Jean, Tyler         10 NWA-PC               1:28.91         DQ        
B - Division  
  1 Chia, Jonathan      10 WCAB-PC              1:37.01    1:25.11 A+      20  
  2 Chow, Bryan         10 RSD-PC               1:36.01    1:26.08 A+      17  
  3 Johnson, Nick        9 SSS-PC               1:33.18    1:29.74 A+      16  
  4 Lin, Lucas           9 WCAB-PC              1:34.56    1:31.03 A+      15  
  5 Connolly, Ryan       9 OAPB-PC              1:33.60    1:31.89 A+      14  
  6 Lau, Justin         10 LCRC-SN              1:36.56    1:34.59 B       13  
  7 Kozlowski, Nick      9 NAPA-PC              1:38.05    1:34.91 B       12  
  8 Andersen, Wyatt     10 SSS-PC               1:40.23    1:42.66 C-      11  
  9 Sykes, Jacob        10 NAPA-PC              1:42.29    1:48.81 C-       9  
C - Division  
  1 Collins, Stephen    10 WCAB-PC              1:45.36    1:30.98 A+      20  
  2 Keller, Samson       9 KYSC-PC                   NT    1:39.15 B       17  
  3 Kennedy, Morgan     10 OAPB-PC                   NT    1:40.97 B       16  
  4 Halsey, Andrew      10 VACA-SN              1:46.89    1:44.73 C       15  
  5 YU, Anthony          9 KYSC-PC              1:52.29    1:44.86 C       14  
  6 Zambeli-ljetovic,    9 FAC-SN                    NT    1:47.67 C       13  
  7 Parker, Otis         9 VJO-PC               1:46.68    1:48.96 C       12  
  8 Viray, Gabriel       9 VJO-PC                    NT    1:50.63 C       11  
  9 WU, Peter            9 RSD-PC                    NT    1:58.43 C        9  
 10 Ford, Kent           9 KYSC-PC              1:50.00    1:59.08 C        7  
 -- Montellato, James    9 PCM-PC               2:00.00         DQ        
 -- Barthel, Calvin      9 RSD-PC                    NT         DQ        
 -- Oteyza, Edrick      10 VJO-PC               2:00.69         NS        
 -- Spinosa, Adam       10 OAPB-PC              1:29.94        SCR        
 -- XU, Alexander        9 TVA-PC               1:26.26        SCR        
 -- Sweeney, Sean       10 BBD-PC               1:38.51        SCR        
 -- Harper, Gregory     10 WCAB-PC              1:14.57        SCR        
 -- Lincoff, Jamie      10 FOG-PC                    NT        SCR        
 -- Sibley, Jonathan    10 OAPB-PC              1:31.31        SCR        
 -- Harmctz, Matt       10 GST-SN               1:27.32        SCR        
 -- Gestuvo, Leland     10 VJO-PC               1:32.04        SCR        
 -- Higgins, Ryan       10 OAPB-PC              1:19.00        SCR        
 -- Hoversten, Nick     10 OAPB-PC              1:22.52        SCR        
 -- Rhoda, Michael      10 DPST-PC              1:34.91        SCR        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.49  NRT
          26.09  PRT
          26.99  Q
          28.69  AA
          32.79  A
          37.49  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Schaffer, Adam      12 OAPB-PC                26.20      26.44 Q       20  
  2 Pearson, Jon        12 NWA-PC                 27.29      27.17 AA      17  
  3 Sallee, David       12 SSS-PC                 27.11      27.43 AA      16  
  4 Dimas, Fernando     12 RSD-PC                 27.66      27.71 AA      15  
  5 Morrell, Andrew     12 VACA-SN                26.99      27.85 AA-     14  
  6 Martinez, Matthew   12 DPST-PC                27.38      28.09 AA      13  
  7 Langdon, Michael    12 SCSC-PC                28.97      28.72 A       12  
  8 Goltra, Colin       12 WCAB-PC                28.73      28.94 A       11  
  9 Kozinsky, Sieva     12 KYSC-PC                28.70      29.21 A        9  
 10 Manley, Kyle        12 LCRC-SN                28.81      29.31 A        7  
 11 Cornelius, Tommy    12 PST-PC                 30.98      29.44 A        6  
 12 Tsang, Jonathan     12 KYSC-PC                29.90      29.51 A        5  
 13 Cushing, Blake      11 RSD-PC                 29.04      29.62 A        4  
 14 Stuhr, Matt         11 SRN-PC                 29.67      29.78 A        3  
 15 Sangster, Justin    12 PCM-PC                 29.00      29.92 A        2  
 16 Johnson, Dustin     12 PCM-PC                 30.25      30.01 A        1  
 17 Haufler, Sean       11 OAPB-PC                31.00      30.05 A      
 18 Bloomer, Jake       11 BBD-PC                 30.63      30.07 A      
 19 Bautista, James De  12 FOG-PC                 29.38      30.38 A      
 20 Hesh, Rod           12 NBA-PC                 30.39      30.46 A      
 21 Hoy, Sean           12 WCAB-PC                31.00      30.50 A      
 22 Oconner, Kellen     12 FOG-PC                 32.32      31.56 A      
 23 Stirm, Cody         11 WCAB-PC                30.95      31.62 A      
 24 Cohen, Trevor       12 NBA-PC                 30.91      31.85 A      
 25 Simpson, Max        12 PCM-PC                 31.58      31.97 A      
 26 Kamai, Alexander    12 PCM-PC                 30.59      32.21 A      
B - Division  
  1 Miranda, Ron        11 VJO-PC                 33.18      31.95 A+      20  
  2 Brewer, Kenneth     12 VJO-PC                 36.79      32.56 A+      17  
  3 Hull, Andrew        11 PGA-SN                 33.69      32.95 B       16  
  4 Desmond, Greg       12 SRN-PC                 33.51      32.98 B       15  
  5 NG, Joshua          11 KYSC-PC                33.18      32.99 B       14  
  6 Preston, Rod        11 WCAB-PC                35.00      33.19 B       13  
  7 Gomez, Tony         11 RSD-PC                 35.37      33.52 B       12  
  8 Lunsford, James     12 SSS-PC                 33.35      33.73 B       11  
  9 Joyce, Pat          12 WCAB-PC                34.53      33.74 B        9  
 10 Geiser, Nick        11 FOG-PC                 35.08      33.77 B        6.5
 10 Shen, Nick          11 FOG-PC                 33.00      33.77 B        6.5
 12 Birnam, Ian         11 RSD-PC                 35.08      34.04 B        5  
 13 Roden, Jacob        11 OAPB-PC                34.29      34.86 B        3.5
 13 Smith, Tim          11 UN-PC                  36.26      34.86 B        3.5
 15 Dore-Andrews, Robi  11 WCAN-PC                35.96      35.77 B        2  
 16 Bryan, Jeffrey      11 VACA-SN                35.95      35.89 B        1  
 17 Whittle, Harry      12 RSD-PC                 36.91      37.03 B      
 18 Dattels, Nico       11 KYSC-PC                37.00      38.19 C-     
 -- Arens, Aleander     11 FAC-SN                 37.40         DQ        
C - Division  
  1 Terhorst, Scott     11 SRN-PC                    NT      36.44 B       20  
  2 Arbios, Ethan       11 SRN-PC                 38.51      37.17 B+      17  
  3 Carey, Doug         11 NAPA-PC                38.09      38.15 C       16  
  4 Luu, Danny          12 RSD-PC                    NT      38.76 C       15  
  5 Maxim, Sam          11 PCM-PC                 40.31      39.97 C       14  
  6 Lee, Kaleb          11 VJO-PC                 42.05      40.87 C       13  
  7 Carrillo, Carlos    11 VJO-PC                 43.87      42.52 C       12  
 -- Thompson, Grant     11 PGA-SN                 35.40        SCR        
 -- Thomson, Nathan     12 PGA-SN                 43.23        SCR        
 -- Zuniga, Emilio      11 VJO-PC                 43.00        SCR        
 -- Sayadi, Shayan      12 NBA-PC                 30.12        SCR        
 -- Co, Christopher     12 ONDA-PC                30.00        SCR        
 -- Sykes, Zac          11 WCAB-PC                   NT        SCR        
 -- Driscoll, Kevin     11 WCAB-PC                33.21        SCR        
 -- Martin, Max         12 NAPA-PC                28.82        SCR        
 -- Rabadam, Carlo      12 LCRC-SN                31.71        SCR        
 -- Packer, Christophe  12 NBA-PC                 29.08        SCR        
 -- Gribanowski, Igor   11 KYSC-PC              1:30.00        SCR        
 -- Kauth, Robert       11 SRN-PC                 32.83        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.29  NRT
          57.09  PRT
          58.49  Q
        1:03.19  AA
        1:12.29  A
        1:18.19  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Schaake, Cody       11 VACA-SN              1:00.19      58.60 AA      20  
  2 Schaffer, Adam      12 OAPB-PC              1:02.00      58.95 AA      17  
  3 Morrell, Andrew     12 VACA-SN              1:01.12    1:01.45 AA      16  
  4 Dimas, Fernando     12 RSD-PC               1:01.15    1:01.52 AA      15  
  5 Langdon, Michael    12 SCSC-PC              1:07.29    1:03.85 A       14  
  6 Manley, Kyle        12 LCRC-SN              1:02.99    1:04.61 A-      13  
  7 Pearson, Jon        12 NWA-PC               1:07.59    1:05.74 A       12  
  8 Lin, Curtis         11 WCAB-PC              1:07.53    1:05.80 A       11  
  9 Goltra, Colin       12 WCAB-PC              1:10.00    1:05.94 A        9  
 10 Bloomer, Jake       11 BBD-PC               1:05.84    1:06.06 A        7  
 11 Hoy, Sean           12 WCAB-PC              1:09.00    1:06.81 A        6  
 12 Tsang, Jonathan     12 KYSC-PC              1:07.36    1:07.30 A        5  
 13 Hesh, Rod           12 NBA-PC               1:06.40    1:07.90 A        4  
 14 Sayadi, Shayan      12 NBA-PC               1:10.00    1:08.10 A        3  
 15 Co, Christopher     12 ONDA-PC              1:10.00    1:08.71 A        2  
 16 Packer, Christophe  12 NBA-PC               1:09.29    1:08.96 A        1  
 17 Miranda, Ron        11 VJO-PC               1:11.74    1:11.47 A      
 18 Stanwick, Paul      12 VJO-PC               1:09.72    1:12.49 B-     
 19 Stirm, Cody         11 WCAB-PC              1:08.00    1:12.73 B-     
 -- Klock, Tyler        11 NWA-PC               1:11.55         NS        
B - Division  
  1 Chow, Arick         12 RSD-PC               1:16.01    1:04.44 A+      20  
  2 Main, Tyler         12 SRN-PC               1:12.85    1:09.18 A+      17  
  3 Liang, Vincent      12 OAPB-PC              1:17.01    1:09.41 A+      16  
  4 Balague, Justin     11 VJO-PC               1:14.82    1:11.03 A+      15  
  5 Oconner, Kellen     12 FOG-PC               1:13.48    1:13.99 B       14  
  6 Hull, Andrew        11 PGA-SN               1:14.79    1:17.03 B       13  
  7 Raskin, Jacob       12 PST-PC               1:18.19    1:17.56 B       12  
  8 Birnam, Ian         11 RSD-PC               1:14.83    1:17.64 B       11  
  9 Shen, Nick          11 FOG-PC               1:16.00    1:17.77 B        9  
 10 Lunsford, James     12 SSS-PC               1:15.02    1:18.05 B        7  
 11 Andreas, Jacob      12 PST-PC               1:18.19    1:22.78 C-       6  
C - Division  
  1 Chang, Jeremy       11 OAPB-PC                   NT    1:08.34 A       20  
  2 Chan, Alden         12 FOG-PC                    NT    1:11.64 A       17  
  3 Brewer, Kenneth     12 VJO-PC               1:19.00    1:13.16 B+      16  
  4 Maruyama, Donald    12 FOG-PC                    NT    1:13.77 B       15  
  5 Sykes, Zac          11 WCAB-PC                   NT    1:14.32 B       14  
  6 Geiser, Nick        11 FOG-PC               1:19.00    1:16.56 B+      13  
  7 Dore-Andrews, Robi  11 WCAN-PC              1:19.67    1:16.89 B+      12  
  8 Desmond, Greg       12 SRN-PC               1:18.31    1:16.90 B+      11  
  9 McMahon, John       12 OAPB-PC              1:22.05    1:18.93 C        9  
 10 Thompson, Grant     11 PGA-SN               1:24.85    1:21.29 C        7  
 11 Bryan, Jeffrey      11 VACA-SN              1:22.45    1:23.65 C        6  
 12 Roden, Jacob        11 OAPB-PC                   NT    1:24.04 C        5  
 13 Synold, Peter       12 LCRC-SN                   NT    1:28.25 C        4  
 14 Maxim, Sam          11 PCM-PC               1:35.43    1:28.65 C        3  
 15 Zuniga, Emilio      11 VJO-PC               1:42.15    1:38.52 C        2  
 16 Carrillo, Carlos    11 VJO-PC               1:38.89    1:38.75 C        1  
 17 Deroche, Derek      11 PST-PC               1:18.22    1:54.30 C      
 -- Sallee, David       12 SSS-PC                 57.92        SCR        
 -- Johnson, Dustin     12 PCM-PC               1:04.92        SCR        
 -- Joyce, Pat          12 WCAB-PC              1:17.70        SCR        
 -- Mooney, Trevor      11 WCAB-PC              1:08.90        SCR        
 -- Thomson, Nathan     12 PGA-SN               1:38.22        SCR        
 -- Kamai, Alexander    12 PCM-PC               1:14.40        SCR        
 -- Cornelius, Tommy    12 PST-PC               1:08.35        SCR        
 -- Stuhr, Matt         11 SRN-PC               1:04.31        SCR        
 -- Quiba, Matthew      12 VJO-PC                    NT        SCR        
 -- Whittle, Harry      12 RSD-PC               1:21.12        SCR        
 -- Rabadam, Carlo      12 LCRC-SN              1:14.09        SCR        
 -- Sedor, Justin       12 PST-PC               1:22.81        SCR        
 -- Waters, Aaron       11 PCM-PC               1:21.02        SCR        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:55.99  NRT
        2:04.49  PRT
        2:10.19  Q
        2:16.69  AA
        2:36.19  A
        2:44.19  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Schaake, Cody       11 VACA-SN              2:13.30    2:07.33 Q+      20  
  2 Sallee, David       12 SSS-PC               2:06.31    2:07.35 Q       17  
  3 Schaffer, Adam      12 OAPB-PC              2:30.00    2:17.37 A       16  
  4 Goltra, Colin       12 WCAB-PC              2:28.00    2:17.54 A       15  
  5 Dimas, Fernando     12 RSD-PC               2:32.01    2:21.23 A       14  
  6 Lin, Curtis         11 WCAB-PC              2:33.28    2:22.87 A       13  
  7 Morrell, Andrew     12 VACA-SN              2:12.01    2:22.88 A-      12  
  8 Langdon, Michael    12 SCSC-PC              2:21.18    2:23.26 A       11  
  9 Sangster, Justin    12 PCM-PC               2:25.39    2:23.69 A        9  
 10 Manley, Kyle        12 LCRC-SN              2:19.30    2:24.24 A        7  
 11 Bloomer, Jake       11 BBD-PC               2:22.83    2:24.97 A        6  
 12 Johnson, Dustin     12 PCM-PC               2:21.01    2:26.28 A        5  
 13 Tsang, Jonathan     12 KYSC-PC              2:31.83    2:28.53 A        4  
 14 Oconner, Kellen     12 FOG-PC               2:34.33    2:35.03 A        3  
 15 Hull, Andrew        11 PGA-SN               2:35.83    2:35.12 A        2  
 16 Miranda, Ron        11 VJO-PC               2:35.97    2:36.82 B-       1  
 17 Packer, Christophe  12 NBA-PC               2:27.63    2:39.31 B-     
B - Division  
  1 Shen, Nick          11 FOG-PC               2:40.00    2:52.33 C-      20  
C - Division  
  1 Cushing, Blake      11 RSD-PC               2:50.89    2:25.90 A+      20  
  2 Balague, Justin     11 VJO-PC                    NT    2:34.70 A       17  
  3 Gomez, Tony         11 RSD-PC                    NT    2:41.48 B       16  
  4 Birnam, Ian         11 RSD-PC               2:52.20    2:43.74 B+      15  
  5 Desmond, Greg       12 SRN-PC                    NT    2:47.85 C       14  
  6 Dore-Andrews, Robi  11 WCAN-PC              2:49.03    2:53.75 C       13  
  7 Bryan, Jeffrey      11 VACA-SN              2:48.03    2:54.57 C       12  
  8 Carey, Doug         11 NAPA-PC              2:55.72    2:57.04 C       11  
  9 Roden, Jacob        11 OAPB-PC                   NT    2:58.37 C        9  
 -- Sayadi, Shayan      12 NBA-PC               2:33.09        SCR        
 -- Co, Christopher     12 ONDA-PC              1:11.00        SCR        
 -- Mooney, Trevor      11 WCAB-PC              2:28.20        SCR        
 -- Rabadam, Carlo      12 LCRC-SN              2:45.14        SCR        
 -- Cohen, Trevor       12 NBA-PC               2:43.84        SCR        
 -- Whittle, Harry      12 RSD-PC               2:53.30        SCR        
 -- Sykes, Zac          11 WCAB-PC                   NT        SCR        
 -- Thompson, Grant     11 PGA-SN               2:53.83        SCR        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          28.39  NRT
          30.69  PRT
          31.99  Q
          34.19  AA
          38.99  A
          45.29  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sallee, David       12 SSS-PC                 31.32      31.18 Q       20  
  2 Schaake, Cody       11 VACA-SN                34.54      32.63 AA+     17  
  3 Schaffer, Adam      12 OAPB-PC                34.00      32.74 AA      16  
  4 Haufler, Sean       11 OAPB-PC                35.00      33.33 AA+     15  
  5 Kozinsky, Sieva     12 KYSC-PC                33.21      33.62 AA      14  
  6 Pearson, Jon        12 NWA-PC                 36.56      34.59 A       13  
  7 Dimas, Fernando     12 RSD-PC                 34.61      34.92 A       12  
  8 Langdon, Michael    12 SCSC-PC                34.67      35.55 A       11  
  9 Martinez, Matthew   12 DPST-PC                36.91      36.10 A        9  
 10 Hesh, Rod           12 NBA-PC                 35.95      36.20 A        7  
 11 Bautista, James De  12 FOG-PC                 36.64      36.48 A        6  
 12 Liang, Vincent      12 OAPB-PC                36.46      36.79 A        5  
 13 Manley, Kyle        12 LCRC-SN                37.11      36.90 A        4  
 14 Bloomer, Jake       11 BBD-PC                 38.17      37.18 A        3  
 15 Sayadi, Shayan      12 NBA-PC                 38.91      37.39 A        2  
 16 Packer, Christophe  12 NBA-PC                 36.06      38.08 A        1  
 17 Klock, Tyler        11 NWA-PC                 38.30      39.53 B-     
B - Division  
  1 Chow, Arick         12 RSD-PC                 43.01      35.48 A+      20  
  2 Balague, Justin     11 VJO-PC                 39.10      37.01 A+      17  
  3 Brewer, Kenneth     12 VJO-PC                 45.29      38.38 A+      16  
  4 Sangster, Justin    12 PCM-PC                 39.82      38.49 A+      15  
  5 Desmond, Greg       12 SRN-PC                 42.30      38.83 A+      14  
  6 Hull, Andrew        11 PGA-SN                 39.10      38.94 A+      13  
  7 Miranda, Ron        11 VJO-PC                 39.81      39.19 B       12  
  8 Joyce, Pat          12 WCAB-PC                40.10      40.43 B       11  
  9 Raskin, Jacob       12 PST-PC                 45.29      40.46 B        9  
 10 Lunsford, James     12 SSS-PC                 43.32      41.64 B        7  
 11 Dore-Andrews, Robi  11 WCAN-PC                44.76      41.71 B        6  
 12 Bryan, Jeffrey      11 VACA-SN                42.90      42.71 B        5  
 13 Andreas, Jacob      12 PST-PC                 45.15      43.27 B        4  
 14 Shen, Nick          11 FOG-PC                 45.00      43.38 B        3  
 15 Dondero, Scott      11 SRN-PC                 40.28      43.55 B        2  
 16 Roden, Jacob        11 OAPB-PC                44.93      43.63 B        1  
 17 Thompson, Grant     11 PGA-SN                 40.25      44.85 B      
C - Division  
  1 Chan, Alden         12 FOG-PC                    NT      36.25 A       20  
  2 McMahon, John       12 OAPB-PC                47.52      42.04 B+      17  
  3 Gomez, Tony         11 RSD-PC                 46.87      43.16 B+      16  
  4 Synold, Peter       12 LCRC-SN                   NT      46.42 C       15  
  5 Liang, Genghis      11 KYSC-PC                50.79      46.71 C       14  
  6 Birnam, Ian         11 RSD-PC                 48.06      47.25 C       13  
  7 Maxim, Sam          11 PCM-PC                    NT      48.13 C       12  
  8 Whittle, Harry      12 RSD-PC                 47.67      49.72 C       11  
  9 Zuniga, Emilio      11 VJO-PC                 59.78      52.87 C        9  
 10 Carrillo, Carlos    11 VJO-PC                 52.56      53.03 C        7  
 -- Mooney, Trevor      11 WCAB-PC                37.30        SCR        
 -- Stuhr, Matt         11 SRN-PC                 34.69        SCR        
 -- Sedor, Justin       12 PST-PC                 43.53        SCR        
 -- Kamai, Alexander    12 PCM-PC                 35.96        SCR        
 -- Cornelius, Tommy    12 PST-PC                 37.01        SCR        
 -- Kennedy, Colin      12 OAPB-PC                41.13        SCR        
 -- Johnson, Dustin     12 PCM-PC                 33.43        SCR        
 -- Waters, Aaron       11 PCM-PC                 46.50        SCR        
 -- Quiba, Matthew      12 VJO-PC                 48.82        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:00.69  NRT
        1:05.99  PRT
        1:08.99  Q
        1:13.49  AA
        1:23.99  A
        1:33.89  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sallee, David       12 SSS-PC               1:05.42    1:06.41 Q-      20  
  2 Barton, RJ          11 SOSS-PC              1:11.61    1:12.22 AA      17  
  3 Johnson, Dustin     12 PCM-PC               1:14.82    1:13.70 A       16  
  4 Lin, Curtis         11 WCAB-PC              1:22.25    1:16.39 A       15  
  5 Kozinsky, Sieva     12 KYSC-PC              1:17.01    1:18.80 A       14  
  6 Haufler, Sean       11 OAPB-PC              1:22.00    1:19.29 A       13  
  7 Pearson, Jon        12 NWA-PC               1:18.22    1:20.47 A       12  
  8 Bloomer, Jake       11 BBD-PC               1:23.57    1:20.61 A       11  
  9 Hesh, Rod           12 NBA-PC               1:18.85    1:21.36 A        9  
 10 Packer, Christophe  12 NBA-PC               1:22.70    1:25.72 B-       7  
B - Division  
  1 Cornelius, Tommy    12 PST-PC               1:28.46    1:17.17 A+      20  
  2 Dimas, Fernando     12 RSD-PC               1:25.01    1:18.75 A+      17  
  3 Tsang, Jonathan     12 KYSC-PC              1:25.48    1:23.07 A+      16  
  4 Balague, Justin     11 VJO-PC               1:26.47    1:23.21 A+      15  
  5 NG, Joshua          11 KYSC-PC              1:26.04    1:24.79 B       14  
  6 Hull, Andrew        11 PGA-SN               1:25.11    1:26.34 B       13  
  7 Preston, Rod        11 WCAB-PC              1:32.19    1:31.68 B       12  
  8 Lunsford, James     12 SSS-PC               1:30.29    1:32.99 B       11  
  9 Shen, Nick          11 FOG-PC               1:33.00    1:33.83 B        9  
 10 Cohen, Trevor       12 NBA-PC               1:30.00    1:34.16 C-       7  
 11 Dattels, Nico       11 KYSC-PC              1:33.00    1:40.27 C-       6  
C - Division  
  1 Desmond, Greg       12 SRN-PC                    NT    1:27.00 B       20  
  2 Bryan, Jeffrey      11 VACA-SN              1:33.93    1:32.22 B+      17  
 -- Luu, Danny          12 RSD-PC                    NT         DQ        
 -- Lee, Kaleb          11 VJO-PC                    NT         DQ        
 -- Arbios, Ethan       11 SRN-PC               1:40.33         DQ        
 -- Sayadi, Shayan      12 NBA-PC               1:23.66        SCR        
 -- Stuhr, Matt         11 SRN-PC               1:14.35        SCR        
 -- Co, Christopher     12 ONDA-PC              1:19.00        SCR        
 -- Martin, Max         12 NAPA-PC              1:30.63        SCR        
 -- Kauth, Robert       11 SRN-PC               1:19.71        SCR        
 -- Mooney, Trevor      11 WCAB-PC              1:21.50        SCR        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          31.19  NRT
          33.79  PRT
          34.99  Q
          37.79  AA
          43.29  A
          49.49  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Morrell, Andrew     12 VACA-SN                35.18      35.52 AA      20  
  2 Schaffer, Adam      12 OAPB-PC                35.50      35.82 AA      17  
  3 Loey, Jordan        11 KYSC-PC                38.50      35.85 AA+     16  
  4 Goltra, Colin       12 WCAB-PC                35.00      36.00 AA      15  
  5 Bautista, James De  12 FOG-PC                 36.03      36.33 AA      14  
  6 Kozinsky, Sieva     12 KYSC-PC                38.03      37.66 AA+     13  
  7 Martinez, Matthew   12 DPST-PC                37.05      37.76 AA      12  
  8 Oconner, Kellen     12 FOG-PC                 38.76      38.32 A       11  
  9 Co, Christopher     12 ONDA-PC                40.00      38.43 A        9  
 10 Haufler, Sean       11 OAPB-PC                36.50      38.80 A-       7  
 11 Chang, Jeremy       11 OAPB-PC                38.47      38.89 A        6  
 12 Hesh, Rod           12 NBA-PC                 38.50      39.41 A        5  
 13 Langdon, Michael    12 SCSC-PC                40.10      39.86 A        4  
 14 Hoy, Sean           12 WCAB-PC                40.04      40.78 A        3  
 15 Sangster, Justin    12 PCM-PC                 40.93      42.14 A        1.5
 15 Tsang, Jonathan     12 KYSC-PC                42.43      42.14 A        1.5
 17 Stanwick, Paul      12 VJO-PC                 41.17      42.43 A      
B - Division  
  1 Main, Tyler         12 SRN-PC                 43.82      40.94 A+      20  
  2 Liang, Vincent      12 OAPB-PC                44.30      42.93 A+      17  
  3 Miranda, Ron        11 VJO-PC                 44.30      43.25 A+      16  
  4 Smith, Tim          11 UN-PC                  45.30      44.28 B       15  
  5 Packer, Christophe  12 NBA-PC                 45.98      45.70 B       14  
  6 Whittle, Harry      12 RSD-PC                 47.35      46.26 B       13  
  7 Raskin, Jacob       12 PST-PC                 49.49      46.55 B       12  
  8 Klock, Tyler        11 NWA-PC                 46.94      47.58 B       11  
  9 Birnam, Ian         11 RSD-PC                 46.51      47.61 B        9  
 10 Andreas, Jacob      12 PST-PC                 49.49      48.10 B        7  
 11 Roden, Jacob        11 OAPB-PC                48.68      51.15 C-       6  
 12 Liang, Genghis      11 KYSC-PC                49.49      55.93 C-       5  
 -- Sayadi, Shayan      12 NBA-PC                 47.21         DQ        
C - Division  
  1 Chan, Alden         12 FOG-PC                    NT      42.79 A       20  
  2 Brewer, Kenneth     12 VJO-PC                 49.59      45.48 B+      17  
  3 Chin, Darren        11 KYSC-PC                51.15      48.36 B+      16  
  4 Synold, Peter       12 LCRC-SN                   NT      49.03 B       15  
  5 Maxim, Sam          11 PCM-PC                 58.12      49.57 C       14  
  6 Gomez, Tony         11 RSD-PC                 50.60      50.36 C       13  
  7 Dore-Andrews, Robi  11 WCAN-PC                50.32      51.64 C       12  
  8 Zuniga, Emilio      11 VJO-PC               1:01.03      57.53 C       11  
  9 Bryan, Jeffrey      11 VACA-SN                57.45      58.39 C        9  
 10 Deroche, Derek      11 PST-PC                 49.50      59.45 C        7  
 11 Carrillo, Carlos    11 VJO-PC                 55.81    1:02.62 C        6  
 -- Waters, Aaron       11 PCM-PC                 54.08         NS        
 -- Rabadam, Carlo      12 LCRC-SN                40.58        SCR        
 -- Quiba, Matthew      12 VJO-PC                    NT        SCR        
 -- Driscoll, Kevin     11 WCAB-PC                45.20        SCR        
 -- Stirm, Cody         11 WCAB-PC                49.00        SCR        
 -- Sedor, Justin       12 PST-PC                 45.10        SCR        
 -- Dondero, Scott      11 SRN-PC                 42.69        SCR        
 -- Kennedy, Colin      12 OAPB-PC                41.59        SCR        
 -- Stuhr, Matt         11 SRN-PC                 43.00        SCR        
 -- Johnson, Dustin     12 PCM-PC                 42.32        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:08.09  NRT
        1:13.49  PRT
        1:16.99  Q
        1:20.89  AA
        1:32.39  A
        1:42.69  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Morrell, Andrew     12 VACA-SN              1:18.20    1:16.62 Q+      20  
  2 Barton, RJ          11 SOSS-PC              1:15.98    1:18.42 AA-     17  
  3 Goltra, Colin       12 WCAB-PC              1:20.34    1:18.44 AA      16  
  4 Bautista, James De  12 FOG-PC               1:20.86    1:22.69 A-      15  
  5 Lin, Curtis         11 WCAB-PC              1:23.03    1:22.86 A       14  
  6 Schaffer, Adam      12 OAPB-PC              1:25.00    1:23.20 A       13  
  7 Kozinsky, Sieva     12 KYSC-PC              1:23.22    1:24.48 A       12  
  8 Oconner, Kellen     12 FOG-PC               1:24.08    1:24.96 A       11  
  9 Langdon, Michael    12 SCSC-PC              1:30.87    1:26.08 A        9  
 10 Hesh, Rod           12 NBA-PC               1:24.36    1:26.64 A        7  
 11 Haufler, Sean       11 OAPB-PC              1:25.00    1:27.61 A        6  
 12 Hoy, Sean           12 WCAB-PC              1:25.00    1:27.63 A        5  
 13 Kauth, Robert       11 SRN-PC               1:30.28    1:29.84 A        4  
 14 Woo, Brennan        12 SRN-PC               1:28.82    1:32.53 B-       3  
 15 Manley, Kyle        12 LCRC-SN              1:29.00    1:37.35 B-       2  
B - Division  
  1 Cushing, Blake      11 RSD-PC               1:36.85    1:27.65 A+      20  
  2 Sangster, Justin    12 PCM-PC               1:33.55    1:29.00 A+      17  
  3 Simpson, Max        12 PCM-PC               1:35.69    1:32.01 A+      16  
  4 Tsang, Jonathan     12 KYSC-PC              1:32.85    1:33.39 B       15  
  5 Miranda, Ron        11 VJO-PC               1:35.17    1:35.55 B       14  
  6 Carey, Doug         11 NAPA-PC              1:41.51    1:41.85 B       13  
  7 Birnam, Ian         11 RSD-PC               1:40.00    1:42.86 C-      12  
  8 Whittle, Harry      12 RSD-PC               1:38.81    1:43.53 C-      11  
  9 Dattels, Nico       11 KYSC-PC              1:41.00    1:59.02 C-       9  
C - Division  
  1 Brewer, Kenneth     12 VJO-PC               1:48.00    1:35.45 B+      20  
  2 NG, Joshua          11 KYSC-PC              1:47.92    1:37.41 B+      17  
  3 Smith, Tim          11 UN-PC                     NT    1:43.43 C       16  
  4 Gomez, Tony         11 RSD-PC               1:45.13    1:45.01 C       15  
  5 Lunsford, James     12 SSS-PC               1:53.75    1:47.98 C       14  
  6 Maxim, Sam          11 PCM-PC               1:53.55    1:48.98 C       13  
  7 Dore-Andrews, Robi  11 WCAN-PC              1:53.68    1:57.89 C       12  
  8 Lee, Kaleb          11 VJO-PC               1:47.80    1:58.21 C       11  
  9 Carrillo, Carlos    11 VJO-PC               2:06.51    2:08.38 C        9  
 -- Zuniga, Emilio      11 VJO-PC               2:14.95         NS        
 -- Co, Christopher     12 ONDA-PC              1:25.00        SCR        
 -- Mooney, Trevor      11 WCAB-PC              1:33.06        SCR        
 -- Rabadam, Carlo      12 LCRC-SN                   NT        SCR        
 -- Gribanowski, Igor   11 KYSC-PC              3:00.00        SCR        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          26.99  NRT
          28.79  PRT
          29.99  Q
          32.19  AA
          36.79  A
          41.99  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Langdon, Michael    12 SCSC-PC                31.61      30.51 AA      20  
  2 Sallee, David       12 SSS-PC                 30.17      30.83 AA      17  
  3 Schaake, Cody       11 VACA-SN                33.04      31.06 AA+     16  
  4 Barton, RJ          11 SOSS-PC                31.02      31.11 AA      15  
  5 Martinez, Matthew   12 DPST-PC                31.39      31.30 AA      14  
  6 Schaffer, Adam      12 OAPB-PC                32.50      31.36 AA+     13  
  7 Lin, Curtis         11 WCAB-PC                32.35      31.58 AA+     12  
  8 Dimas, Fernando     12 RSD-PC                 31.07      31.63 AA      11  
  9 Morrell, Andrew     12 VACA-SN                30.54      31.96 AA       9  
 10 Manley, Kyle        12 LCRC-SN                32.45      32.82 A        7  
 11 Haufler, Sean       11 OAPB-PC                32.00      33.05 A-       6  
 12 Johnson, Dustin     12 PCM-PC                 33.10      33.61 A        5  
 13 Balague, Justin     11 VJO-PC                 34.52      34.14 A        4  
 14 Cushing, Blake      11 RSD-PC                 36.06      35.49 A        3  
 15 Pearson, Jon        12 NWA-PC                 35.02      35.56 A        2  
 16 Bloomer, Jake       11 BBD-PC                 35.38      35.91 A        1  
 17 Cohen, Trevor       12 NBA-PC                 34.44      36.07 A      
 18 Kamai, Alexander    12 PCM-PC                 35.65      37.28 B-     
 19 Bautista, James De  12 FOG-PC                 35.29      37.44 B-     
 20 Stirm, Cody         11 WCAB-PC                35.35      37.81 B-     
 -- Stuhr, Matt         11 SRN-PC                 33.90         NS        
B - Division  
  1 Miranda, Ron        11 VJO-PC                 36.82      36.76 A+      20  
  2 Hull, Andrew        11 PGA-SN                 39.12      37.21 B       17  
  3 Birnam, Ian         11 RSD-PC                 39.98      38.48 B       16  
  4 Hesh, Rod           12 NBA-PC                 39.03      39.44 B       15  
  5 Joyce, Pat          12 WCAB-PC                39.08      40.11 B       14  
  6 Desmond, Greg       12 SRN-PC                 37.49      40.32 B       13  
C - Division  
  1 Cornelius, Tommy    12 PST-PC                    NT      36.22 A       20  
  2 Oconner, Kellen     12 FOG-PC                 42.38      38.63 B+      17  
  3 Brewer, Kenneth     12 VJO-PC                 48.29      38.90 B+      16  
  4 Gomez, Tony         11 RSD-PC                 43.08      42.02 C       15  
  5 Geiser, Nick        11 FOG-PC                 43.00      42.84 C       14  
  6 Roden, Jacob        11 OAPB-PC                44.69      43.20 C       13  
  7 Shen, Nick          11 FOG-PC                 45.00      45.27 C       12  
  8 Bryan, Jeffrey      11 VACA-SN                45.80      46.34 C       11  
  9 Luu, Danny          12 RSD-PC                    NT      46.96 C        9  
 10 Dattels, Nico       11 KYSC-PC                45.05      47.60 C        7  
 11 Whittle, Harry      12 RSD-PC                 48.98      48.41 C        6  
 12 Carey, Doug         11 NAPA-PC                50.98      49.48 C        5  
 13 Dore-Andrews, Robi  11 WCAN-PC                44.05      50.57 C        4  
 14 Lee, Kaleb          11 VJO-PC                    NT    1:03.96 C        3  
 -- Maxim, Sam          11 PCM-PC                    NT         DQ        
 -- Sykes, Zac          11 WCAB-PC                   NT        SCR        
 -- Arens, Aleander     11 FAC-SN                    NT        SCR        
 -- Sayadi, Shayan      12 NBA-PC                 32.92        SCR        
 -- Driscoll, Kevin     11 WCAB-PC                40.01        SCR        
 -- Martin, Max         12 NAPA-PC                48.01        SCR        
 -- Kauth, Robert       11 SRN-PC                 37.80        SCR        
 -- Rabadam, Carlo      12 LCRC-SN                39.76        SCR        
 -- Thompson, Grant     11 PGA-SN                 40.78        SCR        
 -- Packer, Christophe  12 NBA-PC                 35.04        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          57.36  NRT
        1:05.09  PRT
        1:08.49  Q
        1:12.99  AA
        1:23.39  A
        1:33.59  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Schaake, Cody       11 VACA-SN              1:12.06    1:09.04 AA      20  
  2 Morrell, Andrew     12 VACA-SN              1:15.02    1:09.33 AA+     17  
  3 Lin, Curtis         11 WCAB-PC              1:17.09    1:13.11 A       16  
  4 Manley, Kyle        12 LCRC-SN              1:15.44    1:21.26 A       15  
  5 Balague, Justin     11 VJO-PC               1:21.41    1:21.75 A       14  
B - Division  
  1 Dimas, Fernando     12 RSD-PC               1:25.01    1:12.73 AA+     20  
  2 Chow, Arick         12 RSD-PC               1:28.01    1:17.01 A+      17  
  3 Haufler, Sean       11 OAPB-PC              1:25.00    1:21.15 A+      16  
  4 Bloomer, Jake       11 BBD-PC               1:26.78    1:22.36 A+      15  
  5 Tsang, Jonathan     12 KYSC-PC              1:24.00    1:25.78 B       14  
  6 Thompson, Grant     11 PGA-SN               1:31.45    1:29.66 B       13  
  7 Hull, Andrew        11 PGA-SN               1:27.89    1:30.17 B       12  
  8 Pearson, Jon        12 NWA-PC               1:32.32    1:31.75 B       11  
  9 Liang, Genghis      11 KYSC-PC              1:33.59    2:04.27 C-       9  
C - Division  
  1 Sykes, Zac          11 WCAB-PC                   NT    1:33.02 B       20  
  2 Geiser, Nick        11 FOG-PC                    NT    1:36.23 C       17  
  3 Gomez, Tony         11 RSD-PC               1:36.31    1:37.79 C       16  
  4 Desmond, Greg       12 SRN-PC               1:59.59    1:41.21 C       15  
 -- Maruyama, Donald    12 FOG-PC                    NT         DQ        
 -- Mooney, Trevor      11 WCAB-PC              1:25.90        SCR        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:01.09  NRT
        1:05.29  PRT
        1:07.09  Q
        1:13.49  AA
        1:23.99  A
        1:30.79  B
             --  C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sallee, David       12 SSS-PC               1:07.98    1:06.13 Q+      20  
  2 Schaffer, Adam      12 OAPB-PC              1:09.00    1:08.02 AA      17  
  3 Morrell, Andrew     12 VACA-SN              1:10.34    1:09.15 AA      16  
  4 Langdon, Michael    12 SCSC-PC              1:14.11    1:11.97 AA+     15  
  5 Dimas, Fernando     12 RSD-PC               1:11.35    1:12.23 AA      14  
  6 Martinez, Matthew   12 DPST-PC              1:10.29    1:12.42 AA      13  
  7 Schaake, Cody       11 VACA-SN              1:13.66    1:13.10 AA+     12  
  8 Lin, Curtis         11 WCAB-PC              1:12.15    1:13.77 A-      11  
  9 Haufler, Sean       11 OAPB-PC              1:14.00    1:13.99 A        9  
 10 Kozinsky, Sieva     12 KYSC-PC              1:17.30    1:15.45 A        7  
 11 Chang, Jeremy       11 OAPB-PC              1:17.56    1:15.68 A        6  
 12 Pearson, Jon        12 NWA-PC               1:18.84    1:17.32 A        5  
 13 Bautista, James De  12 FOG-PC               1:15.75    1:17.44 A        4  
 14 Manley, Kyle        12 LCRC-SN              1:14.58    1:17.72 A        3  
 15 Liang, Vincent      12 OAPB-PC              1:20.67    1:18.28 A        2  
 16 Sangster, Justin    12 PCM-PC               1:19.59    1:18.94 A        1  
 17 Bloomer, Jake       11 BBD-PC               1:20.53    1:19.41 A      
 18 Hesh, Rod           12 NBA-PC               1:17.46    1:19.54 A      
 19 Packer, Christophe  12 NBA-PC               1:21.70    1:19.62 A      
 20 Sayadi, Shayan      12 NBA-PC               1:23.02    1:20.29 A      
 21 Miranda, Ron        11 VJO-PC               1:21.08    1:21.54 A      
 22 Balague, Justin     11 VJO-PC               1:22.61    1:22.87 A      
 23 Stanwick, Paul      12 VJO-PC               1:22.10    1:23.04 A      
 24 Klock, Tyler        11 NWA-PC               1:19.99    1:24.85 B-     
B - Division  
  1 Chow, Arick         12 RSD-PC               1:28.01    1:13.11 AA+     20  
  2 Oconner, Kellen     12 FOG-PC               1:26.62    1:17.98 A+      17  
  3 Tsang, Jonathan     12 KYSC-PC              1:28.98    1:19.33 A+      16  
  4 Loey, Jordan        11 KYSC-PC              1:30.00    1:19.86 A+      15  
  5 Hull, Andrew        11 PGA-SN               1:28.03    1:29.57 B       14  
  6 Roden, Jacob        11 OAPB-PC              1:30.34    1:30.99 C-      13  
  7 Liang, Genghis      11 KYSC-PC              1:30.79    1:39.97 C-      12  
C - Division  
  1 Brewer, Kenneth     12 VJO-PC               1:45.00    1:23.33 A+      20  
  2 Sykes, Zac          11 WCAB-PC                   NT    1:26.69 B       17  
  3 Lunsford, James     12 SSS-PC              11:32.16    1:29.42 B+      16  
  4 Gomez, Tony         11 RSD-PC               1:38.51    1:30.04 B+      15  
  5 Birnam, Ian         11 RSD-PC               1:47.68    1:30.29 B+      14  
  6 Dore-Andrews, Robi  11 WCAN-PC              1:32.64    1:32.23 C       13  
  7 Chin, Darren        11 KYSC-PC              1:34.00    1:33.64 C       12  
  8 Smith, Tim          11 UN-PC                1:37.02    1:33.93 C       11  
  9 Whittle, Harry      12 RSD-PC               1:36.81    1:35.36 C        9  
 10 Bryan, Jeffrey      11 VACA-SN              1:39.75    1:38.41 C        7  
 11 Desmond, Greg       12 SRN-PC               1:39.41    1:39.21 C        6  
 12 Zuniga, Emilio      11 VJO-PC               1:57.93    1:49.78 C        5  
 13 Carrillo, Carlos    11 VJO-PC               1:49.25    1:54.07 C        4  
 -- Waters, Aaron       11 PCM-PC                    NT         DQ        
 -- Thompson, Grant     11 PGA-SN               1:37.68         DQ        
 -- Driscoll, Kevin     11 WCAB-PC              1:27.03        SCR        
 -- Stuhr, Matt         11 SRN-PC               1:17.70        SCR        
 -- Mooney, Trevor      11 WCAB-PC              1:19.30        SCR        
 -- Kamai, Alexander    12 PCM-PC               1:20.22        SCR        
 -- Cornelius, Tommy    12 PST-PC               1:23.39        SCR        
 -- Rabadam, Carlo      12 LCRC-SN              1:23.35        SCR        
 -- Johnson, Dustin     12 PCM-PC               1:13.61        SCR        
 -- Dondero, Scott      11 SRN-PC               1:28.74        SCR        
 -- Kennedy, Colin      12 OAPB-PC              1:26.23        SCR        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          22.69  13-14 NRT
          23.99  13-14 PRT
          24.59  13-14 Q
          25.89  13-14 AA
          29.59  13-14 A
          34.09  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chan, John          14 FAC-SN                 25.33      24.09 Q+      20  
  2 Mata, Donny         13 VJO-PC                 23.74      24.52 Q-      17  
  3 Sangalang, Caesar   14 VJO-PC                 25.43      25.18 AA      16  
  4 Soo-Tho, Schyler    13 VJO-PC                 26.80      25.43 AA+     14.5
  4 Johnson, Sean       14 PCM-PC                 24.37      25.43 AA-     14.5
  6 Campbell, Nick      14 WCAB-PC                26.20      25.48 AA+     13  
  7 Schlenker, Tyler    14 OAPB-PC                26.41      25.69 AA+     12  
  8 Movsesyan, Sasha    14 KYSC-PC                26.67      26.26 A       11  
  9 Brown, William      13 LCRC-SN                25.57      26.32 A-       9  
 10 Loey, Jared         14 KYSC-PC                29.00      26.36 A        7  
 11 Bryan, Kyle         14 VACA-SN                26.04      26.45 A        6  
 12 Johnson, Eric       13 OAPB-PC                26.01      26.74 A        5  
 13 Possokhov, Danila   13 KYSC-PC                26.99      26.80 A        4  
 14 Brietzke, Ryan      13 VJO-PC                 27.50      26.91 A        3  
 15 Saetang, Benji      14 SFRP-PC                28.44      27.12 A        2  
 16 Yam, Robert         14 FOG-PC                 27.63      27.49 A        1  
 17 Schneider, Andrew   14 OAPB-PC                28.50      27.57 A      
 18 Hunter, Kyle        14 NBA-PC                 26.70      27.58 A      
 19 Tutass, Shane       13 OAPB-PC                27.00      27.62 A      
 20 Heasell, Brent      14 SRN-PC                 25.81      27.80 A-     
 21 Young, James        13 KYSC-PC                27.53      27.84 A      
 22 Brietzke, Eric      13 VJO-PC                 28.35      28.00 A      
 23 Haslam, Alec        13 DPST-PC                28.25      28.80 A      
 24 Hartman, Jonathan   13 SRN-PC                 27.42      28.82 A      
 25 LI, Tom             13 SFRP-PC                27.00      29.07 A      
 26 Fong, Jimmy         13 SRN-PC                 29.18      29.78 B-     
 27 Mooney, Connor      13 WCAB-PC                28.52      30.71 B-     
 28 Lau, Nelson         14 FOG-PC                 29.52      31.57 B-     
B - Division  
  1 YU, Alex            13 KYSC-PC                30.91      29.04 A+      20  
  2 Mai, David          13 WCAB-PC                34.00      30.29 B       17  
  3 Washington, Danny   13 LCRC-SN                30.07      30.35 B       16  
  4 Yam, Johnny         13 FOG-PC                 30.67      30.76 B       15  
  5 Quan, Matthew       13 SFRP-PC                30.71      31.39 B       14  
  6 Curran, David       13 WCAB-PC                31.04      31.72 B       13  
  7 Yip, Gabriel        13 FOG-PC                 32.60      31.93 B       12  
  8 Tucker, J.P.        13 VJO-PC                 31.75      33.46 B       11  
  9 Park, Ryan          13 OAPB-PC                33.95      34.67 C-       9  
C - Division  
  1 Porton, Daniel      14 KYSC-PC                   NT      27.25 A       20  
  2 Vance, Brian        13 SRN-PC                    NT      28.37 A       17  
  3 Kozlowski, Anthony  13 NAPA-PC                35.91      34.49 C       16  
  4 Perman, Eric        13 PST-PC                 36.00      35.57 C       15  
  5 Weitkemper, Yannic  13 RSD-PC                 36.80      36.62 C       14  
  6 Calic, Zoran        13 VJO-PC                 38.81      39.61 C       13  
  7 Conrad, James       13 SRN-PC                 44.97      46.37 C       12  
 -- McMahon, Jack       13 WCAB-PC                28.90        SCR        
 -- Bochner, Wes        13 PCM-PC                 26.85        SCR        
 -- Branche, Kyle       14 SRN-PC                 26.84        SCR        
 -- Ahmad, Ismael       13 ONDA-PC                32.00        SCR        
 -- Dondero, Mark       14 SRN-PC                 29.10        SCR        
 -- Bloomer, Travis     14 BBD-PC                 25.86        SCR        
 -- Dondero, Trent      13 SRN-PC                 27.38        SCR        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          48.99  13-14 NRT
          51.69  13-14 PRT
          53.09  13-14 Q
          55.99  13-14 AA
        1:03.99  13-14 A
        1:10.29  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McLaughlin, James   14 NBA-PC                 52.23      53.21 AA-     20  
  2 Chan, John          14 FAC-SN                 55.08      53.63 AA      17  
  3 Cushing, Alex       14 RSD-PC                 53.77      54.82 AA      16  
  4 Bryan, Kyle         14 VACA-SN                56.24      56.74 A       15  
  5 Johnson, Sean       14 PCM-PC                 54.34      56.84 A-      14  
  6 Brown, William      13 LCRC-SN                55.76      57.78 A-      13  
  7 Soo-Tho, Schyler    13 VJO-PC                 57.18      57.89 A       12  
  8 Milcovich, Andrew   13 WCAB-PC                56.12      59.29 A       11  
  9 Riley, Nick         13 SFRP-PC                58.15      59.31 A        9  
 10 Possokhov, Danila   13 KYSC-PC              1:03.99      59.92 A        7  
 11 Bloomer, Travis     14 BBD-PC                 59.01    1:00.57 A        6  
 12 Branche, Kyle       14 SRN-PC               1:00.34    1:00.65 A        5  
 13 Rink, David         13 SRN-PC               1:00.05    1:00.74 A        4  
 14 Hunter, Kyle        14 NBA-PC                 59.91    1:01.13 A        3  
 15 Tutass, Shane       13 OAPB-PC                59.00    1:01.17 A        2  
 16 Young, James        13 KYSC-PC              1:02.05    1:01.68 A        1  
 17 LI, Tom             13 SFRP-PC              1:03.00    1:03.78 A      
B - Division  
  1 Saetang, Benji      14 SFRP-PC              1:05.53    1:00.24 A+      20  
  2 McClure, Mike       14 WCAN-PC              1:09.72    1:03.80 A+      17  
  3 Fong, Jimmy         13 SRN-PC               1:05.32    1:04.76 B       16  
  4 Quan, Matthew       13 SFRP-PC              1:07.45    1:07.64 B       15  
  5 Lee, Nico           13 KYSC-PC              1:09.81    1:08.33 B       14  
  6 Arbios, Cooper      13 SRN-PC               1:08.20    1:13.46 C-      13  
C - Division  
  1 Chan, Sunny         14 FOG-PC                    NT    1:05.32 B       20  
  2 Diehl, Ben          13 VJO-PC               1:11.00    1:12.29 C       17  
  3 Tucker, J.P.        13 VJO-PC               1:15.76    1:14.38 C       16  
  4 Kozlowski, Anthony  13 NAPA-PC              1:18.80    1:19.22 C       15  
 -- HO, Brian           13 SFRP-PC                   NT         NS        
 -- McMahon, Jack       13 WCAB-PC              1:05.86        SCR        
 -- Bochner, Wes        13 PCM-PC                 58.19        SCR        
 -- Campbell, Nick      14 WCAB-PC                59.23        SCR        
 -- Schlenker, Tyler    14 OAPB-PC                56.71        SCR        
 -- Johnson, Eric       13 OAPB-PC                59.20        SCR        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:46.89  13-14 NRT
        1:52.89  13-14 PRT
        1:55.99  13-14 Q
        2:01.09  13-14 AA
        2:19.49  13-14 A
        2:28.39  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McLaughlin, James   14 NBA-PC               1:52.51    1:56.16 AA-     20  
  2 Chong, Eric         14 LCRC-SN              2:05.34    1:59.50 AA+     17  
  3 Chan, John          14 FAC-SN               2:08.17    2:02.48 A       16  
  4 Cushing, Alex       14 RSD-PC               2:05.46    2:04.25 A       15  
  5 Bryan, Kyle         14 VACA-SN              2:06.27    2:04.82 A       14  
  6 Branche, Kyle       14 SRN-PC               2:06.10    2:07.77 A       13  
  7 Johnson, Sean       14 PCM-PC               1:56.76    2:07.86 A-      12  
  8 Tutass, Shane       13 OAPB-PC              2:07.00    2:10.43 A       11  
  9 Rink, David         13 SRN-PC               2:12.25    2:10.60 A        9  
 10 Riley, Nick         13 SFRP-PC              2:14.61    2:12.27 A        7  
 11 Brown, William      13 LCRC-SN              2:10.49    2:14.28 A        6  
 12 Simenstad, Alex     13 NAPA-PC              2:02.12    2:15.27 A        5  
 13 Possokhov, Danila   13 KYSC-PC              2:19.49    2:15.96 A        4  
 14 Johnson, Eric       13 OAPB-PC              2:15.00    2:17.01 A        3  
 15 Mooney, Connor      13 WCAB-PC              2:11.36    2:19.66 B-       2  
 16 Bloomer, Travis     14 BBD-PC               2:13.81    2:19.95 B-       1  
 17 Bochner, Wes        13 PCM-PC               2:11.99    2:21.89 B-     
B - Division  
  1 Saetang, Benji      14 SFRP-PC              2:23.41    2:17.97 A+      20  
C - Division  
  1 Soo-Tho, Schyler    13 VJO-PC                    NT    2:05.54 A       20  
  2 Chan, Sunny         14 FOG-PC                    NT    2:23.43 B       17  
  3 McClure, Mike       14 WCAN-PC              2:46.88    2:26.16 B+      16  
  4 Quan, Matthew       13 SFRP-PC              2:30.14    2:28.34 B+      15  
  5 Lee, Nico           13 KYSC-PC              2:44.67    2:30.06 C       14  
  6 Arbios, Cooper      13 SRN-PC               2:32.95    2:33.39 C       13  
  7 Tucker, J.P.        13 VJO-PC                    NT    2:43.00 C       12  
  8 Kozlowski, Anthony  13 NAPA-PC              2:54.86    2:48.33 C       11  
 -- HO, Brian           13 SFRP-PC                   NT        SCR        
 -- McMahon, Jack       13 WCAB-PC              2:23.00        SCR        
 -- Schlenker, Tyler    14 OAPB-PC              2:02.65        SCR        
 -- Simenstad, Eric     13 WCAN-PC              2:28.18        SCR        
 -- Hunter, Kyle        14 NBA-PC               2:20.12        SCR        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          55.09  13-14 NRT
          59.09  13-14 PRT
        1:01.99  13-14 Q
        1:07.19  13-14 AA
        1:16.79  13-14 A
        1:24.89  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Krompier, Jesse     14 WCAB-PC                58.00      57.64 PRT     20  
  2 Johnson, Sean       14 PCM-PC                 58.39    1:02.15 AA-     17  
  3 Bicomong, Vincent   13 VJO-PC               1:01.85    1:03.63 AA-     16  
  4 YU, Garlen          14 UN-PC                1:04.39    1:06.02 AA      15  
  5 LI, Tom             13 SFRP-PC              1:09.99    1:06.29 AA+     14  
  6 Gingerelli, Richie  14 WCAB-PC              1:07.30    1:08.04 A       13  
  7 Schneider, Andrew   14 OAPB-PC              1:15.99    1:08.06 A       12  
  8 Fong, Jimmy         13 SRN-PC               1:07.43    1:08.79 A       11  
  9 Tutass, Shane       13 OAPB-PC              1:08.00    1:08.88 A        9  
 10 Brown, William      13 LCRC-SN              1:10.32    1:09.71 A        7  
 11 Johnson, Eric       13 OAPB-PC              1:14.00    1:09.83 A        6  
 12 Hartman, Jonathan   13 SRN-PC               1:06.41    1:09.90 A-       5  
 13 Dondero, Trent      13 SRN-PC               1:09.78    1:12.78 A        4  
 14 Possokhov, Danila   13 KYSC-PC              1:16.79    1:13.03 A        3  
 15 Milcovich, Andrew   13 WCAB-PC              1:10.50    1:13.16 A        2  
 16 Young, James        13 KYSC-PC              1:15.10    1:14.26 A        1  
 17 Hunter, Kyle        14 NBA-PC               1:13.98    1:15.42 A      
B - Division  
  1 Saetang, Benji      14 SFRP-PC              1:16.93    1:11.58 A+      20  
  2 Yam, Robert         14 FOG-PC               1:16.98    1:16.29 A+      17  
C - Division  
  1 Porton, Daniel      14 KYSC-PC                   NT    1:15.44 A       20  
  2 YU, Alex            13 KYSC-PC              1:40.00    1:17.24 B+      17  
  3 Andersen, Garrett   13 SSS-PC               1:27.39    1:31.26 C       16  
  4 Yip, Gabriel        13 FOG-PC                    NT    1:31.32 C       15  
  5 Park, Ryan          13 OAPB-PC                   NT    1:31.75 C       14  
  6 Tucker, J.P.        13 VJO-PC               1:41.37    1:33.07 C       13  
  7 Kozlowski, Anthony  13 NAPA-PC              1:34.40    1:33.28 C       12  
  8 Conrad, James       13 SRN-PC                    NT    1:56.29 C       11  
 -- Weitkemper, Yannic  13 RSD-PC               1:40.00         DQ        
 -- Bloomer, Travis     14 BBD-PC               1:14.40        SCR        
 -- Ahmad, Ismael       13 ONDA-PC              1:35.00        SCR        
 -- Riley, Nick         13 SFRP-PC              1:08.18        SCR        
 -- Diehl, Ben          13 VJO-PC                    NT        SCR        
 -- McMahon, Jack       13 WCAB-PC              1:17.40        SCR        
 -- Dondero, Mark       14 SRN-PC               1:13.91        SCR        
 -- McLaughlin, James   14 NBA-PC               1:01.99        SCR        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:01.19  13-14 NRT
        1:06.79  13-14 PRT
        1:08.99  13-14 Q
        1:13.49  13-14 AA
        1:23.99  13-14 A
        1:32.89  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McLaughlin, James   14 NBA-PC               1:01.11    1:03.58 PRT-    20  
  2 Krompier, Jesse     14 WCAB-PC              1:10.00    1:04.43 PRT+    17  
  3 Schlenker, Tyler    14 OAPB-PC              1:05.89    1:07.49 Q-      16  
  4 Campbell, Nick      14 WCAB-PC              1:06.17    1:08.44 Q-      15  
  5 Mata, Donny         13 VJO-PC               1:07.60    1:09.23 AA-     14  
  6 Chan, John          14 FAC-SN               1:13.06    1:09.34 AA      13  
  7 Soo-Tho, Schyler    13 VJO-PC               1:12.91    1:10.62 AA      12  
  8 Gingerelli, Richie  14 WCAB-PC              1:10.05    1:10.73 AA      11  
  9 Bicomong, Vincent   13 VJO-PC               1:13.61    1:14.87 A        9  
 10 LI, Tom             13 SFRP-PC              1:15.00    1:14.91 A        7  
 11 Johnson, Sean       14 PCM-PC               1:11.81    1:15.08 A-       6  
 12 Heasell, Brent      14 SRN-PC               1:12.84    1:15.75 A-       5  
 13 Saetang, Benji      14 SFRP-PC              1:16.42    1:15.84 A        4  
 14 Brietzke, Ryan      13 VJO-PC               1:15.56    1:15.87 A        3  
 15 Movsesyan, Sasha    14 KYSC-PC              1:14.61    1:16.49 A        2  
 16 Vance, Brian        13 SRN-PC               1:14.90    1:17.47 A        0.5
 16 Brietzke, Eric      13 VJO-PC               1:18.11    1:17.47 A        0.5
 18 Loey, Jared         14 KYSC-PC              1:15.00    1:17.50 A      
 19 Brown, William      13 LCRC-SN              1:18.00    1:23.28 A      
 20 Yam, Robert         14 FOG-PC               1:19.84    1:23.32 A      
 21 Hartman, Jonathan   13 SRN-PC               1:21.86    1:23.70 A      
 22 Mooney, Connor      13 WCAB-PC              1:22.82    1:31.45 B-     
B - Division  
  1 Lau, Nelson         14 FOG-PC               1:29.11    1:22.95 A+      20  
  2 Curran, David       13 WCAB-PC              1:24.08    1:23.10 A+      17  
  3 Mai, David          13 WCAB-PC              1:31.00    1:25.25 B       16  
  4 Yam, Johnny         13 FOG-PC               1:25.05    1:26.65 B       15  
  5 Andersen, Garrett   13 SSS-PC               1:28.27    1:31.87 B       14  
C - Division  
  1 Haslam, Alec        13 DPST-PC                   NT    1:18.55 A       20  
  2 Porton, Daniel      14 KYSC-PC                   NT    1:20.90 A       17  
  3 Perman, Eric        13 PST-PC                    NT    1:24.75 B       16  
  4 Schneider, Andrew   14 OAPB-PC                   NT    1:26.74 B       15  
  5 Quan, Matthew       13 SFRP-PC              1:34.07    1:28.20 B+      14  
  6 YU, Alex            13 KYSC-PC              1:50.00    1:28.91 B+      13  
  7 Weitkemper, Yannic  13 RSD-PC               1:45.00    1:35.63 C       12  
  8 Tucker, J.P.        13 VJO-PC                    NT    1:39.88 C       11  
  9 Yip, Gabriel        13 FOG-PC                    NT    1:41.82 C        9  
 10 Park, Ryan          13 OAPB-PC                   NT    1:45.97 C        7  
 11 Kozlowski, Anthony  13 NAPA-PC                   NT    1:56.86 C        6  
 12 Conrad, James       13 SRN-PC               2:00.44    2:01.68 C        5  
 -- Diehl, Ben          13 VJO-PC                    NT        SCR        
 -- Ahmad, Ismael       13 ONDA-PC              1:40.00        SCR        
 -- Branche, Kyle       14 SRN-PC               1:07.37        SCR        
 -- Bloomer, Travis     14 BBD-PC               1:18.07        SCR        
 -- Dondero, Mark       14 SRN-PC               1:20.32        SCR        
 -- Kline, Peter        13 NAPA-PC              1:17.68        SCR        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          54.09  13-14 NRT
          58.09  13-14 PRT
        1:00.49  13-14 Q
        1:03.59  13-14 AA
        1:12.59  13-14 A
        1:22.29  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McLaughlin, James   14 NBA-PC               1:00.01    1:00.44 Q       20  
  2 Mata, Donny         13 VJO-PC                 59.94    1:01.72 AA-     17  
  3 Bicomong, Vincent   13 VJO-PC               1:00.77    1:03.10 AA      15.5
  3 Chong, Eric         14 LCRC-SN                52.91    1:03.10 AA-     15.5
  5 Cushing, Alex       14 RSD-PC               1:05.15    1:03.26 AA+     14  
  6 Bryan, Kyle         14 VACA-SN              1:03.58    1:04.72 A-      13  
  7 Tutass, Shane       13 OAPB-PC              1:03.00    1:05.08 A-      12  
  8 Branche, Kyle       14 SRN-PC               1:05.07    1:06.02 A       11  
  9 Riley, Nick         13 SFRP-PC              1:06.33    1:08.23 A        9  
 10 Rink, David         13 SRN-PC               1:07.17    1:08.33 A        7  
 11 Brown, William      13 LCRC-SN              1:08.94    1:08.72 A        6  
 12 Milcovich, Andrew   13 WCAB-PC              1:07.20    1:09.65 A        5  
 13 Fong, Jimmy         13 SRN-PC               1:08.58    1:13.90 B-       4  
 14 LI, Tom             13 SFRP-PC              1:10.00    1:15.50 B-       3  
 15 Bloomer, Travis     14 BBD-PC               1:09.27    1:16.77 B-       2  
B - Division  
  1 Chan, John          14 FAC-SN               1:14.56    1:05.24 A+      20  
  2 Quan, Matthew       13 SFRP-PC              1:22.29    1:16.29 B       17  
  3 Young, James        13 KYSC-PC              1:19.16    1:17.95 B       16  
C - Division  
  1 Mooney, Connor      13 WCAB-PC              2:14.50    1:24.25 C       20  
  2 Diehl, Ben          13 VJO-PC               1:33.00    1:25.81 C       17  
  3 Kozlowski, Anthony  13 NAPA-PC              1:46.90    1:46.12 C       16  
  4 Tucker, J.P.        13 VJO-PC                    NT    1:50.50 C       15  
 -- Campbell, Nick      14 WCAB-PC              1:03.08        SCR        
 -- Schlenker, Tyler    14 OAPB-PC              1:03.50        SCR        
 -- Possokhov, Danila   13 KYSC-PC              1:22.29        SCR        
 -- McMahon, Jack       13 WCAB-PC              1:14.15        SCR        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:00.29  13-14 NRT
        2:11.59  13-14 PRT
        2:17.99  13-14 Q
        2:25.89  13-14 AA
        2:46.59  13-14 A
        3:02.19  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Krompier, Jesse     14 WCAB-PC              2:15.00    2:09.44 PRT+    20  
  2 Pfeiffer, Erik      13 SRN-PC               2:15.05    2:19.15 AA-     17  
  3 McLaughlin, James   14 NBA-PC               2:24.59    2:21.26 AA      16  
  4 Tutass, Shane       13 OAPB-PC              2:20.00    2:23.63 AA      15  
  5 Fong, Jimmy         13 SRN-PC               2:45.00    2:53.66 B-      14  
B - Division  
  1 Quan, Matthew       13 SFRP-PC              2:54.43    2:50.14 B       20  
  2 Mooney, Connor      13 WCAB-PC              2:58.16    2:55.73 B       17  
 -- Riley, Nick         13 SFRP-PC              2:28.44        SCR        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:00.69  13-14 NRT
        2:07.79  13-14 PRT
        2:11.99  13-14 Q
        2:20.89  13-14 AA
        2:40.99  13-14 A
        2:53.39  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Krompier, Jesse     14 WCAB-PC              2:15.00    2:07.79 PRT+    20  
  2 McLaughlin, James   14 NBA-PC               2:06.75    2:10.21 Q-      17  
  3 Schlenker, Tyler    14 OAPB-PC              2:14.17    2:12.46 AA      16  
  4 Campbell, Nick      14 WCAB-PC              2:13.00    2:15.27 AA      15  
  5 YU, Garlen          14 UN-PC                2:18.70    2:16.99 AA      14  
  6 Sangalang, Caesar   14 VJO-PC               2:20.05    2:17.68 AA      13  
  7 Johnson, Sean       14 PCM-PC               2:09.27    2:20.98 A-      12  
  8 Gingerelli, Richie  14 WCAB-PC              2:25.00    2:24.27 A       11  
  9 Tutass, Shane       13 OAPB-PC              2:36.00    2:26.33 A        9  
 10 Bryan, Kyle         14 VACA-SN              2:28.97    2:26.55 A        7  
 11 Brown, William      13 LCRC-SN              2:33.03    2:28.18 A        6  
 12 Pfeiffer, Erik      13 SRN-PC               2:28.00    2:28.43 A        5  
 13 LI, Tom             13 SFRP-PC              2:35.00    2:28.53 A        4  
 14 Loey, Jared         14 KYSC-PC              2:40.00    2:34.53 A        3  
 15 Young, James        13 KYSC-PC              2:38.11    2:34.76 A        2  
 16 Yam, Robert         14 FOG-PC               2:34.81    2:36.81 A        1  
 17 Milcovich, Andrew   13 WCAB-PC              2:28.80    2:37.30 A      
 18 Hunter, Kyle        14 NBA-PC               2:36.67    2:39.00 A      
 19 Mooney, Connor      13 WCAB-PC              2:34.05    2:40.14 A      
 -- Johnson, Eric       13 OAPB-PC              2:33.60         DQ        
B - Division  
  1 Saetang, Benji      14 SFRP-PC              2:50.41    2:39.62 A+      20  
  2 Possokhov, Danila   13 KYSC-PC              2:53.39    2:40.76 A+      17  
  3 Dondero, Trent      13 SRN-PC               2:43.55    2:45.70 B       16  
  4 Yam, Johnny         13 FOG-PC               2:49.09    2:46.76 B       15  
 -- Quan, Matthew       13 SFRP-PC              2:49.10         DQ        
C - Division  
  1 Schneider, Andrew   14 OAPB-PC                   NT    2:35.30 A       20  
  2 Washington, Danny   13 LCRC-SN              3:10.00    3:00.57 C       17  
  3 Andersen, Garrett   13 SSS-PC                    NT    3:00.72 C       16  
  4 Weitkemper, Yannic  13 RSD-PC               3:05.00    3:10.63 C       15  
  5 Tucker, J.P.        13 VJO-PC                    NT    3:15.96 C       14  
  6 Kozlowski, Anthony  13 NAPA-PC              3:19.53    3:21.73 C       13  
 -- Bloomer, Travis     14 BBD-PC               2:31.76        SCR        
 -- Branche, Kyle       14 SRN-PC               2:21.04        SCR        
 -- Ahmad, Ismael       13 ONDA-PC                   NT        SCR        
 -- McMahon, Jack       13 WCAB-PC              2:41.00        SCR        
 -- Bochner, Wes        13 PCM-PC               2:35.01        SCR        
 -- Dondero, Mark       14 SRN-PC               2:37.54        SCR        
 -- Riley, Nick         13 SFRP-PC              2:24.50        SCR        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        4:16.49  13-14 NRT
        4:34.49  13-14 PRT
        4:46.99  13-14 Q
        5:04.49  13-14 AA
        5:47.59  13-14 A
        6:04.99  13-14 B
             --  13-14 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Johnson, Sean       14 PCM-PC               4:37.97    4:47.21 AA-     20  
  2 Mata, Donny         13 VJO-PC               4:42.95    4:50.16 AA-     17  
  3 Bicomong, Vincent   13 VJO-PC               4:47.11    4:50.34 AA      16  
  4 Soo-Tho, Schyler    13 VJO-PC               5:17.31    4:56.23 AA+     15  
  5 Brietzke, Ryan      13 VJO-PC               5:01.50    5:01.55 AA      14  
  6 Brietzke, Eric      13 VJO-PC               5:16.71    5:12.87 A       13  
 -- McLaughlin, James   14 NBA-PC               4:35.76         DQ        
 -- Simenstad, Alex     13 NAPA-PC              5:27.24         DQ        
 -- Mooney, Connor      13 WCAB-PC              5:46.07         NS        
 -- Schlenker, Tyler    14 OAPB-PC              4:44.81        SCR        
 -- Campbell, Nick      14 WCAB-PC              4:51.59        SCR        
 -- Simenstad, Eric     13 WCAN-PC                   NT        SCR        
 
Boys 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          21.49  15-16 NRT
          22.49  15-16 PRT
          23.19  15-16 Q
          24.49  15-16 AA
          27.99  15-16 A
          32.09  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hine, Tracy         15 VJO-PC                 23.48      23.51 AA      20  
  2 Chen, Easton        15 WCAB-PC                23.02      23.89 AA-     17  
  3 Angelo, Tyler       15 WCAB-PC                24.11      24.16 AA      16  
  4 Coles, Galen        15 VJO-PC                 23.82      24.84 A-      15  
  5 Grim, Cole          15 LCRC-SN                25.78      26.45 A       14  
  6 Salazar, Francisco  16 VJO-PC                 27.59      27.38 A       13  
B - Division  
  1 James, Austin       16 KYSC-PC                28.00      28.02 B       20  
  2 Dharmasukrit, Char  15 SFRP-PC                29.74      30.45 B       17  
 -- Hulse, Nolan        16 ONDA-PC                26.00        SCR        
 -- Carter, Davis       15 SRN-PC                 27.29        SCR        
 -- Wong, Chris         16 FOG-PC                 24.13        SCR        
 -- McCreery, Ryan      15 WCAB-PC                23.50        SCR        
 -- Gallagher, Marcus   16 FOG-PC                 24.50        SCR        
 -- Nguyen, Thuy        16 WCAB-PC                22.30        SCR        
 -- Rothberg, Dash      15 WCAB-PC                23.11        SCR        
 
Boys 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          46.79  15-16 NRT
          48.89  15-16 PRT
          50.89  15-16 Q
          53.49  15-16 AA
        1:01.29  15-16 A
        1:07.49  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Coles, Galen        15 VJO-PC                 50.44      51.99 AA-     20  
  2 Gallagher, Marcus   16 FOG-PC                 54.88      53.49 AA+     17  
  3 Wong, Chris         16 FOG-PC                 53.00      53.95 A-      16  
  4 Dunn, Ben           15 PCM-PC                 53.89      54.64 A       15  
  5 Arbios, Alex        15 SRN-PC                 53.23      55.43 A-      14  
  6 Bautista, Garret    15 VJO-PC                 58.75      57.79 A       13  
  7 James, Austin       16 KYSC-PC                59.70    1:00.95 A       12  
B - Division  
  1 Dharmasukrit, Char  15 SFRP-PC              1:05.03    1:04.95 B       20  
  2 Hackett, Jon        16 SRN-PC               1:07.06    1:06.57 B       17  
C - Division  
  1 Hulse, Nolan        16 ONDA-PC                   NT      59.30 A       20  
 -- Carter, Davis       15 SRN-PC               1:01.25        SCR        
 
Boys 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:42.09  15-16 NRT
        1:46.79  15-16 PRT
        1:50.99  15-16 Q
        1:56.59  15-16 AA
        2:13.19  15-16 A
        2:23.69  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Arbios, Alex        15 SRN-PC               1:56.27    1:57.90 A-      20  
  2 Coles, Galen        15 VJO-PC               1:53.68    1:58.10 A-      17  
  3 Farrell, Tim        16 WCAB-PC              1:56.83    1:58.24 A       16  
  4 Hine, Tracy         15 VJO-PC               1:56.06    1:58.54 A-      15  
  5 Gallagher, Marcus   16 FOG-PC               1:57.03    1:59.23 A       14  
  6 Wong, Chris         16 FOG-PC               1:57.01    2:01.38 A       13  
  7 Dunn, Ben           15 PCM-PC               1:58.89    2:01.75 A       12  
  8 Salazar, Francisco  16 VJO-PC               2:13.03    2:10.23 A       11  
  9 Bautista, Garret    15 VJO-PC               2:11.62    2:12.09 A        9  
 10 James, Austin       16 KYSC-PC              2:10.84    2:18.30 B-       7  
C - Division  
  1 Hulse, Nolan        16 ONDA-PC                   NT    2:17.39 B       20  
  2 Dharmasukrit, Char  15 SFRP-PC              2:24.59    2:19.25 B+      17  
  3 Hackett, Jon        16 SRN-PC               2:31.64    2:30.61 C       16  
 -- Duckett, John       15 SRN-PC               1:57.29        SCR        
 
Boys 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          52.29  15-16 NRT
          55.89  15-16 PRT
          59.99  15-16 Q
        1:03.69  15-16 AA
        1:12.69  15-16 A
        1:20.79  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Preston, Nate       16 WCAB-PC                55.55      57.69 Q-      20  
  2 McCreery, Ryan      15 WCAB-PC                58.68    1:00.09 AA-     17  
  3 Coles, Galen        15 VJO-PC                 58.28    1:00.84 AA-     16  
  4 Campbell, Jared     15 WCAB-PC                57.79    1:01.34 AA-     15  
  5 Dunn, Ben           15 PCM-PC                 59.29    1:02.86 AA-     14  
  6 Salazar, Francisco  16 VJO-PC               1:11.26    1:09.53 A       13  
B - Division  
  1 YU, Garmeon         15 SFRP-PC              1:16.11    1:09.96 A+      20  
  2 James, Austin       16 KYSC-PC              1:15.26    1:14.53 B       17  
  3 Dharmasukrit, Char  15 SFRP-PC              1:19.68    1:17.70 B       16  
 -- Carter, Davis       15 SRN-PC               1:04.01        SCR        
 -- Rothberg, Dash      15 WCAB-PC                53.52        SCR        
 -- Gallagher, Marcus   16 FOG-PC                 57.17        SCR        
 -- Nguyen, Thuy        16 WCAB-PC                55.98        SCR        
 
Boys 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          58.89  15-16 NRT
        1:02.79  15-16 PRT
        1:05.99  15-16 Q
        1:09.29  15-16 AA
        1:19.29  15-16 A
        1:29.59  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Chen, Easton        15 WCAB-PC              1:00.75    1:01.80 PRT     20  
  2 Angelo, Tyler       15 WCAB-PC              1:02.09    1:02.05 PRT     17  
  3 Campbell, Jared     15 WCAB-PC              1:02.33    1:03.54 Q-      16  
  4 Hine, Tracy         15 VJO-PC               1:02.94    1:03.62 Q       15  
  5 Tang, Alex          16 WCAB-PC              1:05.69    1:05.93 Q       14  
  6 McCreery, Ryan      15 WCAB-PC              1:02.35    1:06.56 AA-     13  
  7 Hartstein, Brad     16 OAPB-PC              1:07.51    1:06.60 AA      12  
  8 Bautista, Garret    15 VJO-PC               1:07.44    1:08.73 AA      11  
  9 Grim, Cole          15 LCRC-SN              1:06.65    1:09.92 A-       9  
B - Division  
  1 Dharmasukrit, Char  15 SFRP-PC              1:27.45    1:27.56 B       20  
 -- Hulse, Nolan        16 ONDA-PC              1:16.00        SCR        
 
Boys 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          51.39  15-16 NRT
          54.19  15-16 PRT
          56.39  15-16 Q
          59.29  15-16 AA
        1:07.89  15-16 A
        1:16.59  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hine, Tracy         15 VJO-PC               1:02.18      59.37 A       20  
  2 Gallagher, Marcus   16 FOG-PC               1:01.43    1:01.92 A       17  
  3 Dunn, Ben           15 PCM-PC               1:03.99    1:05.80 A       16  
  4 Hulse, Nolan        16 ONDA-PC              1:00.00    1:07.37 A       15  
B - Division  
  1 Bautista, Garret    15 VJO-PC               1:10.61    1:12.91 B       20  
  2 Dharmasukrit, Char  15 SFRP-PC              1:16.01    1:14.75 B       17  
  3 James, Austin       16 KYSC-PC              1:13.67    1:15.60 B       16  
C - Division  
  1 Salazar, Francisco  16 VJO-PC                    NT    1:11.75 B       20  
 -- Carter, Davis       15 SRN-PC               1:06.07        SCR        
 -- Preston, Nate       16 WCAB-PC                56.23        SCR        
 -- Campbell, Jared     15 WCAB-PC                56.13        SCR        
 -- Coles, Galen        15 VJO-PC               1:00.88        SCR        
 -- Duckett, John       15 SRN-PC                 58.77        SCR        
 
Boys 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:53.89  15-16 NRT
        2:01.99  15-16 PRT
        2:10.99  15-16 Q
        2:15.09  15-16 AA
        2:34.29  15-16 A
        2:49.59  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
B - Division  
  1 Preston, Nate       16 WCAB-PC              2:38.00    2:15.62 A+      20  
 -- Coles, Galen        15 VJO-PC               2:19.65        SCR        
 -- Hulse, Nolan        16 ONDA-PC              1:15.00        SCR        
 -- Gallagher, Marcus   16 FOG-PC               2:15.07        SCR        
 -- Wong, Chris         16 FOG-PC               2:07.12        SCR        
 
Boys 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
        1:54.89  15-16 NRT
        2:00.59  15-16 PRT
        2:06.59  15-16 Q
        2:12.99  15-16 AA
        2:31.79  15-16 A
        2:45.19  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Campbell, Jared     15 WCAB-PC              2:05.12    2:03.64 Q       20  
  2 McCreery, Ryan      15 WCAB-PC              1:59.00    2:04.20 Q-      17  
  3 Angelo, Tyler       15 WCAB-PC              2:05.00    2:04.23 Q       16  
  4 Chen, Easton        15 WCAB-PC              1:59.47    2:06.91 AA-     15  
  5 Hine, Tracy         15 VJO-PC               2:04.86    2:07.21 AA-     14  
  6 Tang, Alex          16 WCAB-PC              2:20.67    2:13.08 A       13  
  7 Dunn, Ben           15 PCM-PC               2:08.99    2:17.87 A-      12  
  8 Grim, Cole          15 LCRC-SN              2:22.51    2:23.85 A       11  
  9 Bautista, Garret    15 VJO-PC               2:20.55    2:24.33 A        9  
B - Division  
  1 Hartstein, Brad     16 OAPB-PC              2:40.01    2:19.88 A+      20  
  2 Salazar, Francisco  16 VJO-PC               2:32.72    2:32.92 B       17  
  3 YU, Garmeon         15 SFRP-PC              2:45.00    2:34.93 B       16  
  4 Dharmasukrit, Char  15 SFRP-PC              2:38.90    2:38.33 B       15  
 -- Wong, Chris         16 FOG-PC               2:10.44        SCR        
 -- Hulse, Nolan        16 ONDA-PC                   NT        SCR        
 -- Gallagher, Marcus   16 FOG-PC               2:09.13        SCR        
 
Boys 15-16 400 Yard IM
===============================================================================
        4:04.19  15-16 NRT
        4:17.89  15-16 PRT
        4:38.99  15-16 Q
        4:52.99  15-16 AA
        5:34.49  15-16 A
        5:52.59  15-16 B
             --  15-16 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Hine, Tracy         15 VJO-PC               4:45.41    4:39.73 AA      20  
  2 Arbios, Alex        15 SRN-PC               4:41.80    4:44.29 AA      17  
  3 Wong, Chris         16 FOG-PC               4:50.11    4:49.82 AA      16  
  4 Bautista, Garret    15 VJO-PC               5:20.20    5:11.55 A       15  
 -- Campbell, Jared     15 WCAB-PC              4:26.00        SCR        
 
Boys 17-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          21.09  17-18 NRT
          21.99  17-18 PRT
          23.19  17-18 Q
          24.49  17-18 AA
          27.99  17-18 A
          32.09  17-18 B
             --  17-18 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Felix, Niko         17 VJO-PC                 24.07      26.34 A-      20  
B - Division  
  1 Ryder, Bradley      17 WCAN-PC                28.07      26.54 A+      20  
  2 Simon, Jamal        18 ONDA-PC                28.00      28.33 B       17  
C - Division  
  1 Velasco, Geno       17 VJO-PC                    NT      28.88 B       20  
 
Boys 17-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          45.99  17-18 NRT
          47.69  17-18 PRT
          50.29  17-18 Q
          52.99  17-18 AA
        1:00.69  17-18 A
        1:07.19  17-18 B
             --  17-18 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Simon, Jamal        18 ONDA-PC              1:09.00    1:02.41 B+      20  
  2 Velasco, Geno       17 VJO-PC                    NT    1:05.89 B       17  
 -- Ryder, Bradley      17 WCAN-PC                59.39        SCR        
 
Boys 17-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:40.49  17-18 NRT
        1:44.49  17-18 PRT
        1:50.99  17-18 Q
        1:56.59  17-18 AA
        2:13.19  17-18 A
        2:23.69  17-18 B
             --  17-18 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
C - Division  
  1 Simon, Jamal        18 ONDA-PC              2:30.00    2:21.84 B+      20  
 -- Ryder, Bradley      17 WCAN-PC              2:20.07        SCR        
 -- Lucero, Eric        17 UN-PC                2:02.00        SCR        
 
Boys 17-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          51.49  17-18 NRT
          55.09  17-18 PRT
        1:00.39  17-18 Q
        1:03.49  17-18 AA
        1:12.49  17-18 A
        1:20.69  17-18 B
             --  17-18 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Ryder, Bradley      17 WCAN-PC              1:12.01    1:13.66 B-      20  
C - Division  
  1 Simon, Jamal        18 ONDA-PC              1:25.00    1:13.13 B+      20  
  2 Velasco, Geno       17 VJO-PC                    NT    1:15.24 B       17  
 -- Bilotti, Nick       17 VJO-PC               1:14.05        SCR        
 
Boys 17-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          57.69  17-18 NRT
        1:00.79  17-18 PRT
        1:06.99  17-18 Q
        1:10.39  17-18 AA
        1:20.39  17-18 A
        1:30.09  17-18 B
             --  17-18 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Felix, Niko         17 VJO-PC               1:00.45    1:02.09 Q-      20  
  2 Kearney, Brendan    17 VJO-PC               1:05.53    1:10.44 A-      17  
B - Division  
  1 Ryder, Bradley      17 WCAN-PC              1:30.09    1:21.95 B       20  
  2 Simon, Jamal        18 ONDA-PC              1:30.00    1:26.88 B       17  
 
Boys 17-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          50.49  17-18 NRT
          53.09  17-18 PRT
          56.99  17-18 Q
          59.89  17-18 AA
        1:08.49  17-18 A
        1:16.79  17-18 B
             --  17-18 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cathey, Dominic     17 ONDA-PC                52.64      51.86 PRT     20  
  2 Kearney, Brendan    17 VJO-PC               1:05.79    1:01.42 A       17  
C - Division  
  1 Okane, Drew         17 FOG-PC                    NT    1:11.53 B       20  
  2 Velasco, Geno       17 VJO-PC                    NT    1:15.84 B       17  
  3 Simon, Jamal        18 ONDA-PC              1:25.00    1:16.55 B+      16  
 -- Ryder, Bradley      17 WCAN-PC              1:08.06        SCR        
 
Boys 17-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:52.99  17-18 NRT
        1:59.29  17-18 PRT
        2:13.99  17-18 Q
        2:20.69  17-18 AA
        2:40.69  17-18 A
        2:52.59  17-18 B
             --  17-18 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cathey, Dominic     17 ONDA-PC              2:00.01    1:56.35 PRT+    20  
 
Boys 17-18 200 Yard IM
===============================================================================
        1:53.29  17-18 NRT
        1:57.59  17-18 PRT
        2:06.99  17-18 Q
        2:13.39  17-18 AA
        2:33.09  17-18 A
        2:45.79  17-18 B
             --  17-18 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cathey, Dominic     17 ONDA-PC              1:59.05    2:01.30 Q       20  
  2 Kearney, Brendan    17 VJO-PC               2:03.24    2:14.05 A-      17  
B - Division  
  1 Ryder, Bradley      17 WCAN-PC              2:34.83    2:34.15 B       20  
 
Boys 17-18 400 Yard IM
===============================================================================
        4:01.39  17-18 NRT
        4:13.99  17-18 PRT
        4:43.99  17-18 Q
        4:58.19  17-18 AA
        5:40.49  17-18 A
        5:55.39  17-18 B
             --  17-18 C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cathey, Dominic     17 ONDA-PC              4:28.00    4:24.27 Q       20  
 -- Lucero, Eric        17 UN-PC                5:02.61        SCR        
 
Boys 19 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          50.49  19&O NRT
          53.09  19&O PRT
          56.99  19&O Q
          59.89  19&O AA
        1:08.49  19&O A
        1:16.79  19&O B
             --  19&O C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sirisanont, Ratapo  26 ONDA-PC                52.64      54.60 Q-      20  
 
Boys 19 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:52.99  19&O NRT
        1:59.29  19&O PRT
        2:13.99  19&O Q
        2:20.69  19&O AA
        2:40.69  19&O A
        2:52.59  19&O B
             --  19&O C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Sirisanont, Ratapo  26 ONDA-PC              2:00.01        SCR        
 
Boys 19 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        1:53.29  19&O NRT
        1:57.59  19&O PRT
        2:06.99  19&O Q
        2:13.39  19&O AA
        2:33.09  19&O A
        2:45.79  19&O B
             --  19&O C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Sirisanont, Ratapo  26 ONDA-PC              1:59.05        SCR        
 
Boys 19 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
        4:01.39  19&O NRT
        4:13.99  19&O PRT
        4:43.99  19&O Q
        4:58.19  19&O AA
        5:40.49  19&O A
        5:55.39  19&O B
             --  19&O C
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sirisanont, Ratapo  26 ONDA-PC              4:28.00    4:15.51 Q       20  
 
Boys Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sirisanont, Ratapo  26 ONDA-PC              4:59.66    4:54.39         20  
  2 Cathey, Dominic     17 ONDA-PC              4:59.66    5:05.12         17  
  3 Hine, Tracy         15 VJO-PC               5:21.18    5:17.39         16  
  4 Farrell, Tim        16 WCAB-PC              5:10.04    5:17.69         15  
  5 Kearney, Brendan    17 VJO-PC               4:54.24    5:18.22         14  
  6 Mata, Donny         13 VJO-PC               5:12.67    5:25.03         13  
  7 Pfeiffer, Erik      13 SRN-PC               5:22.01    5:25.78         12  
  8 YU, Garlen          14 UN-PC                5:18.80    5:26.39         11  
  9 Bicomong, Vincent   13 VJO-PC               5:26.49    5:29.47          9  
 10 Chong, Eric         14 LCRC-SN              5:45.67    5:30.84          7  
 11 Brietzke, Ryan      13 VJO-PC               5:43.92    5:37.96          6  
 12 Tutass, Shane       13 OAPB-PC              5:45.00    5:45.38          5  
 13 Schaake, Cody       11 VACA-SN              5:56.00    5:51.60          4  
 14 Brietzke, Eric      13 VJO-PC               5:48.75    5:54.28          3  
 15 Barton, RJ          11 SOSS-PC              5:45.63    5:54.47          2  
 16 Bilotti, Nick       17 VJO-PC               5:50.34    5:59.15          1  
 17 James, Austin       16 KYSC-PC              6:04.00    5:59.58        
 18 Hartman, Jonathan   13 SRN-PC               6:00.00    6:03.24        
 19 Salazar, Francisco  16 VJO-PC                    NT    6:06.05        
 20 Stuhr, Matt         11 SRN-PC               6:30.00    6:16.77        
 21 Milcovich, Andrew   13 WCAB-PC              5:55.50    6:16.86        
 22 Bautista, James De  12 FOG-PC               7:29.99    6:17.58        
 23 Hunter, Kyle        14 NBA-PC                    NT    6:19.09        
 24 Hackett, Jon        16 SRN-PC               6:40.13    6:34.26        
 25 Okane, Drew         17 FOG-PC                    NT    6:36.74        
 26 McClure, Mike       14 WCAN-PC              7:04.25    6:37.29        
 27 Woo, Brennan        12 SRN-PC               7:10.10    6:43.75        
 28 Packer, Christophe  12 NBA-PC               6:47.25    6:48.52        
 29 Arbios, Cooper      13 SRN-PC               6:45.09    6:50.58        
 30 Mooney, Trevor      11 WCAB-PC              6:45.90    6:51.13        
 31 Balague, Justin     11 VJO-PC                    NT    7:14.39        
 32 Kozlowski, Anthony  13 NAPA-PC                   NT    7:20.40        
 33 Tucker, J.P.        13 VJO-PC                    NT    7:29.34        
 34 Whittle, Harry      12 RSD-PC                    NT    7:40.69        
 35 Arbios, Ethan       11 SRN-PC               7:54.74    7:47.63        
 -- Johnson, Eric       13 OAPB-PC              6:20.05        SCR        
 -- Martin, Max         12 NAPA-PC                   NT        SCR        
 -- Mooney, Sean         9 WCAB-PC              7:55.00        SCR        
 -- Mooney, Connor      13 WCAB-PC              5:59.87        SCR        
 -- Campbell, Jared     15 WCAB-PC              5:14.00        SCR        
 -- Clemons, Robert      9 OAPB-PC                   NT        SCR        
 -- Bochner, Wes        13 PCM-PC               5:49.17        SCR        
 -- Lucero, Eric        17 UN-PC                5:25.00        SCR        
 -- Simenstad, Eric     13 WCAN-PC              6:28.45        SCR        
 -- McLaughlin, James   14 NBA-PC               5:03.76        SCR        
 -- Simenstad, Alex     13 NAPA-PC              5:28.06        SCR        
 -- McMahon, Jack       13 WCAB-PC              6:24.60        SCR        
 -- Thompson, Grant     11 PGA-SN                    NT        SCR        
 
Boys Open 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mata, Donny         13 VJO-PC              11:30.00   11:01.77         20  
  2 Hine, Tracy         15 VJO-PC              11:17.16   11:04.05         17  
  3 Bicomong, Vincent   13 VJO-PC              11:31.80   11:04.76         16  
  4 Pfeiffer, Erik      13 SRN-PC              11:07.05   11:06.54         15  
  5 Coles, Galen        15 VJO-PC                    NT   11:29.72         14  
  6 Brietzke, Ryan      13 VJO-PC              11:50.65   11:41.98         13  
  7 Sallee, David       12 SSS-PC              12:30.00   11:42.44         12  
  8 Soo-Tho, Schyler    13 VJO-PC                    NT   11:45.30         11  
  9 Brietzke, Eric      13 VJO-PC              12:07.51   12:01.38          9  
 10 James, Austin       16 KYSC-PC             13:33.86   12:22.94          7  
 11 Bilotti, Nick       17 VJO-PC                    NT   12:25.39          6  
 12 Bautista, Garret    15 VJO-PC                    NT   12:26.05          5  
 -- Kline, Peter        13 NAPA-PC             11:00.00        SCR        
 
Boys Open 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Marcus   16 FOG-PC               2:04.17    2:06.29         20  
  2 Coles, Galen        15 VJO-PC               2:05.13    2:10.79         17  
  3 Johnson, Sean       14 PCM-PC               2:07.66    2:15.48         16  
  4 Mata, Donny         13 VJO-PC               2:16.71    2:16.27         15  
  5 Bicomong, Vincent   13 VJO-PC               2:14.47    2:17.19         14  
  6 Cushing, Alex       14 RSD-PC               2:16.47    2:17.90         13  
  7 Chong, Eric         14 LCRC-SN              2:18.49    2:19.26         12  
  8 Kearney, Brendan    17 VJO-PC               2:10.68    2:20.15         11  
  9 Soo-Tho, Schyler    13 VJO-PC               2:27.10    2:21.94          9  
 10 LI, Tom             13 SFRP-PC              2:30.00    2:25.35          7  
 11 Riley, Nick         13 SFRP-PC              2:21.11    2:27.85          6  
 12 Brietzke, Ryan      13 VJO-PC               2:27.46    2:28.44          5  
 13 Hartman, Jonathan   13 SRN-PC               2:26.46    2:29.41          4  
 14 Salazar, Francisco  16 VJO-PC               2:33.46    2:30.00          3  
 15 Brietzke, Eric      13 VJO-PC               2:32.85    2:32.91          2  
 16 Schaake, Cody       11 VACA-SN              2:36.00    2:33.99          1  
 17 Fong, Jimmy         13 SRN-PC               2:48.91    2:37.72        
 18 Johnson, Eric       13 OAPB-PC                   NT    2:38.74        
 19 Bloomer, Travis     14 BBD-PC               2:38.50    2:42.21        
 20 Young, James        13 KYSC-PC              2:39.85    2:42.74        
 21 Hunter, Kyle        14 NBA-PC               2:43.72    2:42.97        
 22 Dharmasukrit, Char  15 SFRP-PC              2:45.77    2:45.38        
 23 Kamai, Alexander    12 PCM-PC               2:51.56    2:54.72        
 -- HO, Brian           13 SFRP-PC                   NT         DQ        
 -- Arens, Aleander     11 FAC-SN                    NT         DQ        
 -- Ryder, Bradley      17 WCAN-PC              2:42.19        SCR        
 -- Campbell, Nick      14 WCAB-PC              2:13.55        SCR        
 -- Duckett, John       15 SRN-PC               2:12.10        SCR        
 -- Campbell, Jared     15 WCAB-PC              2:07.66        SCR        
 -- Carter, Davis       15 SRN-PC               1:19.03        SCR        
 -- Cohen, Trevor       12 NBA-PC               3:15.00        SCR        
 
Boys Open 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chen, Easton        15 WCAB-PC              2:12.02    2:13.37         20  
  2 Angelo, Tyler       15 WCAB-PC              2:13.98    2:14.24         17  
  3 Campbell, Jared     15 WCAB-PC              2:15.75    2:17.42         16  
  4 McCreery, Ryan      15 WCAB-PC              2:13.69    2:19.29         15  
  5 Cathey, Dominic     17 ONDA-PC              2:22.00    2:19.61         14  
  6 McLaughlin, James   14 NBA-PC               2:12.23    2:21.21         13  
  7 Tang, Alex          16 WCAB-PC              2:30.69    2:27.22         12  
  8 Hartstein, Brad     16 OAPB-PC                   NT    2:27.42         11  
  9 Schlenker, Tyler    14 OAPB-PC              2:21.40    2:28.04          9  
 10 Campbell, Nick      14 WCAB-PC              2:23.00    2:28.61          7  
 11 Kearney, Brendan    17 VJO-PC               2:19.47    2:28.92          6  
 12 Grim, Cole          15 LCRC-SN              2:27.56    2:30.97          5  
 13 Soo-Tho, Schyler    13 VJO-PC               2:38.73    2:32.72          4  
 14 Gingerelli, Richie  14 WCAB-PC              2:40.00    2:35.76          3  
 15 Mata, Donny         13 VJO-PC               2:34.60    2:36.80          2  
 16 Chan, John          14 FAC-SN               2:38.19    2:37.20          1  
 17 Bicomong, Vincent   13 VJO-PC               2:36.19    2:37.26        
 18 Bautista, Garret    15 VJO-PC               2:29.33    2:37.69        
 19 YU, Garlen          14 UN-PC                2:31.63    2:39.60        
 20 Brietzke, Ryan      13 VJO-PC               2:43.67    2:43.37        
 21 Loey, Jared         14 KYSC-PC              2:50.00    2:44.79        
 22 Brietzke, Eric      13 VJO-PC               2:45.94    2:46.78        
 23 YU, Garmeon         15 SFRP-PC              2:59.00    2:46.83        
 24 Vance, Brian        13 SRN-PC                    NT    2:50.10        
 25 Sallee, David       12 SSS-PC               2:57.19    2:50.97        
 26 Lin, Curtis         11 WCAB-PC              3:05.96    2:52.00        
 27 Hunter, Kyle        14 NBA-PC               2:53.76    2:53.24        
 28 Goltra, Colin       12 WCAB-PC              2:50.00    2:54.67        
 29 Bautista, James De  12 FOG-PC               2:59.00    2:55.39        
 30 Oconner, Kellen     12 FOG-PC               2:59.03    2:57.64        
 31 Curran, David       13 WCAB-PC              3:10.02    3:02.71        
 32 Loey, Jordan        11 KYSC-PC              3:21.00    3:03.11        
 33 Co, Christopher     12 ONDA-PC              3:00.00    3:03.71        
 34 Perman, Eric        13 PST-PC                    NT    3:07.84        
 35 Main, Tyler         12 SRN-PC               3:27.50    3:11.37        
 36 Stanwick, Paul      12 VJO-PC                    NT    3:15.06        
 37 Whittle, Harry      12 RSD-PC                    NT    3:36.41        
 -- Washington, Danny   13 LCRC-SN              3:17.98         DQ        
 -- Mai, David          13 WCAB-PC              2:56.00        SCR        
 -- Sirisanont, Ratapo  26 ONDA-PC              2:22.00        SCR        
 -- Branche, Kyle       14 SRN-PC               2:32.10        SCR        
 -- Heasell, Brent      14 SRN-PC               2:41.67        SCR        
 -- Rabadam, Carlo      12 LCRC-SN                   NT        SCR        
 -- Milcovich, Andrew   13 WCAB-PC              2:45.12        SCR        
 -- Bochner, Wes        13 PCM-PC               2:55.99        SCR