Licensed to Petaluma Swim Club          Hy-Tek's Meet Manager 12/14/02 10:01 AM
              Zone 3 B/C Meet--A+ Qualifier - 12/7/02 to 12/8/02               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          15.79  PRT
          19.49  A
          27.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thiele, Heidi M            8 SRN-PC                           18.20 A+     
  2 McCarthy, Caitlin K        7 SRN-PC                           18.62 A+     
  3 Haggin, Nicole L           8 SRN-PC                           18.65 A+     
  4 Studdert, Anne E           8 TVA-PC                           18.73 A+     
  5 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                           19.13 A+     
  6 Serrano, Natalie E         8 TVA-PC                           19.20 A+     
  7 Clark-Warren, Lindsay M    8 SRN-PC                           19.56 B      
  8 Loey, Jamie L              8 KYSC-PC                          19.61 B      
  9 Kaplan, Sam E              8 KYSC-PC                          21.01 B      
 10 Patton, Melanie F          8 VJO-PC                           21.74 B      
 11 Stephens, Emily F          6 TVA-PC                           25.78 B      
 12 Jimenez, Andrea C          6 VJO-PC                           26.08 B      
 13 Augst, Mirelle J           5 VJO-PC                           49.80        
 -- McGahey, Elena M           7 KYSC-PC                             NS        
 -- McGahey, Robin J           6 KYSC-PC                             NS        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.39  PRT
          42.99  A
        1:00.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Kaitlin M           7 FOG-PC                           41.01 A+     
  2 Haggin, Nicole L           8 SRN-PC                           42.43 A+     
  3 Cahill, Haley A            8 TVA-PC                           44.11 B      
  4 Clark-Warren, Lindsay M    8 SRN-PC                           45.02 B      
  5 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                           45.19 B      
  6 McGahey, Elena M           7 KYSC-PC                          45.74 B      
  7 Kaplan, Sam E              8 KYSC-PC                          46.43 B      
  8 Serrano, Natalie E         8 TVA-PC                           48.82 B      
  9 Cuadros, Valentina W       7 UN-PC                            51.66 B      
 10 Patton, Melanie F          8 VJO-PC                           57.40 B      
 11 Ping-Medvigy, Riley J      7 SSS-PC                         1:01.35        
 12 McGahey, Robin J           6 KYSC-PC                        1:23.81        
 -- Thiele, Heidi M            8 SRN-PC                              DQ        
 -- Studdert, Anne E           8 TVA-PC                              NS        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:18.29  PRT
        1:35.29  A
        1:54.59  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roth, Rebecca Y            8 UN-PC                          1:27.83 A+     
  2 Thiele, Heidi M            8 SRN-PC                         1:30.19 A+     
  3 Haggin, Nicole L           8 SRN-PC                         1:35.83 B      
  4 Leung, Kaitlin M           7 FOG-PC                         1:44.56 B      
  5 Clark-Warren, Lindsay M    8 SRN-PC                         1:47.45 B      
  6 Kaplan, Sam E              8 KYSC-PC                        1:48.98 B      
  7 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                         1:49.22 B      
  8 Serrano, Natalie E         8 TVA-PC                         1:56.97        
 -- McGahey, Elena M           7 KYSC-PC                             NS        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          18.99  PRT
          23.19  A
          30.89  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cahill, Haley A            8 TVA-PC                           21.79 A+     
  2 McGahey, Elena M           7 KYSC-PC                          23.40 B      
  3 Kaplan, Sam E              8 KYSC-PC                          24.65 B      
  4 Haggin, Nicole L           8 SRN-PC                           24.70 B      
  5 Clark-Warren, Lindsay M    8 SRN-PC                           24.88 B      
  6 Cuadros, Valentina W       7 UN-PC                            25.32 B      
  7 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                           26.12 B      
  8 Patton, Melanie F          8 VJO-PC                           28.04 B      
  9 Ping-Medvigy, Riley J      7 SSS-PC                           28.30 B      
 10 Jimenez, Andrea C          6 VJO-PC                           29.68 B      
 11 McGahey, Robin J           6 KYSC-PC                          38.55        
 12 Serrano, Natalie E         8 TVA-PC                           38.68        
 13 Augst, Mirelle J           5 VJO-PC                           53.93        
 -- Studdert, Anne E           8 TVA-PC                              NS        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.99  PRT
          51.59  A
        1:09.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cahill, Haley A            8 TVA-PC                           48.99 A+     
  2 Haggin, Nicole L           8 SRN-PC                           50.99 A+     
  3 Clark-Warren, Lindsay M    8 SRN-PC                           51.20 A      
  4 McCarthy, Caitlin K        7 SRN-PC                           51.49 A+     
  5 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                           56.65 B      
  6 Kaplan, Sam E              8 KYSC-PC                          56.91 B      
  7 Serrano, Natalie E         8 TVA-PC                           58.98 B      
  8 Stephens, Emily F          6 TVA-PC                         1:01.88 B      
  9 Patton, Melanie F          8 VJO-PC                         1:01.93 B      
 -- McGahey, Elena M           7 KYSC-PC                             NS        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          20.89  PRT
          24.79  A
          34.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thiele, Heidi M            8 SRN-PC                           23.61 A+     
  2 Cahill, Haley A            8 TVA-PC                           25.79 B      
  3 McCarthy, Caitlin K        7 SRN-PC                           26.85 B      
  4 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                           27.34 B      
  5 Studdert, Anne E           8 TVA-PC                           27.64 B      
  6 Kaplan, Sam E              8 KYSC-PC                          28.63 B      
  7 Patton, Melanie F          8 VJO-PC                           28.71 B      
  8 Haggin, Nicole L           8 SRN-PC                           29.35 B      
  9 Clark-Warren, Lindsay M    8 SRN-PC                           31.55 B      
 -- Serrano, Natalie E         8 TVA-PC                              DQ        
 -- McGahey, Elena M           7 KYSC-PC                             NS        
 -- McGahey, Robin J           6 KYSC-PC                             NS        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          46.19  PRT
          52.29  A
        1:15.89  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kaplan, Sam E              8 KYSC-PC                        1:01.49 B      
  2 Cahill, Haley A            8 TVA-PC                         1:01.66 B      
  3 Leung, Kaitlin M           7 FOG-PC                         1:01.75 B      
  4 Haggin, Nicole L           8 SRN-PC                         1:02.64 B      
  5 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                         1:02.75 B      
  6 Patton, Melanie F          8 VJO-PC                         1:04.86 B      
 -- Ping-Medvigy, Riley J      7 SSS-PC                              DQ        
 -- Studdert, Anne E           8 TVA-PC                              NS        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          17.29  PRT
          21.59  A
          32.59  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Kaitlin M           7 FOG-PC                           17.99 A+     
  2 Thiele, Heidi M            8 SRN-PC                           21.02 A+     
  3 Cahill, Haley A            8 TVA-PC                           22.37 B      
  4 McGahey, Elena M           7 KYSC-PC                          23.38 B      
  5 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                           23.89 B      
  6 Kaplan, Sam E              8 KYSC-PC                          24.69 B      
  7 Cuadros, Valentina W       7 UN-PC                            30.64 B      
  8 Patton, Melanie F          8 VJO-PC                           30.95 B      
 -- McGahey, Robin J           6 KYSC-PC                             DQ        
 -- Ping-Medvigy, Riley J      7 SSS-PC                              DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          41.19  PRT
          52.59  A
        1:14.59  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Verna               8 KYSC-PC                          40.30 PRT+   
  2 Thiele, Heidi M            8 SRN-PC                           48.16 A+     
  3 Roth, Rebecca Y            8 UN-PC                            49.87 A+     
  4 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                         1:00.67 B      
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:25.19  PRT
        1:49.29  A
        2:21.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haggin, Nicole L           8 SRN-PC                         1:54.42 B      
  2 Cahill, Haley A            8 TVA-PC                         1:54.88 B      
  3 Studdert, Anne E           8 TVA-PC                         1:56.74 B      
  4 Harrison, Caitlin A        7 TVA-PC                         1:57.52 B      
  5 Patton, Melanie F          8 VJO-PC                         2:07.16 B      
 -- Roth, Rebecca Y            8 UN-PC                               DQ        
 -- Clark-Warren, Lindsay M    8 SRN-PC                              DQ        
 -- McCarthy, Caitlin K        7 SRN-PC                              DQ        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.59  NRT
          29.49  PRT
          30.19  Q
          32.19  AA
          36.79  A
          43.49  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sterler, Olivia R         10 SSS-PC                           34.80 A      
  2 But, Lillian O            10 SFRP-PC                          35.40 A+     
  3 Tran, Cynthia             10 SFRP-PC                          36.54 A+     
  4 Fu, Jody C                 9 KYSC-PC                          36.56 A+     
  5 Queirolo, Jovel J         10 FOG-PC                           36.75 A+     
  6 Bisgaard, Haley M          9 TVA-PC                           37.93 B      
  7 Kaplan, Haley F           10 KYSC-PC                          37.94 B      
  8 Domecus, Hillary C        10 VJO-PC                           39.18 B      
  9 Haggin, Christina M       10 SRN-PC                           39.51 B      
 10 Vierra, Corine C          10 SSS-PC                           39.97 B      
 11 Boisseau, Anne-Marie T    10 SSS-PC                           40.48 B      
 12 Hazelton, Sasha R         10 NAPA-PC                          40.67 B      
 13 Fisher, Remy A            10 KYSC-PC                          40.92 B      
 14 Brown, Kyra M              9 KYSC-PC                          41.42 B      
 15 Sretpisalsilp, Juslin B   10 FOG-PC                           42.97 B      
 16 Vierra, Charleen R         9 SSS-PC                           43.90        
 17 Claeys, Jessica J          9 TVA-PC                           44.34        
 18 Harjak, Megan R           10 SRN-PC                           47.17        
 -- Lenson, Sarah M           10 NAPA-PC                             NS        
 -- O'Rourke, Meghan L         9 SRN-PC                              NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.99  NRT
        1:04.19  PRT
        1:06.99  Q
        1:12.49  AA
        1:22.79  A
        1:34.89  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Riley, Taylor C           10 VJO-PC                         1:21.74 A+     
  2 Queirolo, Jovel J         10 FOG-PC                         1:23.79 B      
  3 Tran, Cynthia             10 SFRP-PC                        1:24.27 B      
  4 Fu, Jody C                 9 KYSC-PC                        1:25.83 B      
  5 Bisgaard, Haley M          9 TVA-PC                         1:28.93 B      
  6 Fisher, Remy A            10 KYSC-PC                        1:30.27 B      
  7 Prieto, Abigail           10 UN-PC                          1:31.05 B      
  8 Kaplan, Rachel K           9 WCAN-PC                        1:31.84 B      
  9 Haggin, Christina M       10 SRN-PC                         1:32.09 B      
 10 Simmons, Andrea L         10 VJO-PC                         1:32.18 B      
 11 Domecus, Hillary C        10 VJO-PC                         1:32.21 B      
 12 O'Rourke, Meghan L         9 SRN-PC                         1:32.57 B      
 13 Buzinky, Selena A          9 KYSC-PC                        1:32.62 B      
 14 Gonzalez, Nicole A        10 UN-PC                          1:33.24 B      
 15 Klionsky, Maria           10 KYSC-PC                        1:33.40 B      
 16 Boisseau, Anne-Marie T    10 SSS-PC                         1:33.79 B      
 17 Hazelton, Sasha R         10 NAPA-PC                        1:34.04 B      
 18 Vierra, Corine C          10 SSS-PC                         1:34.60 B      
 19 Sretpisalsilp, Juslin B   10 FOG-PC                         1:36.57        
 20 Newcomb, Zoe N             9 KYSC-PC                        1:37.75        
 21 Brown, Kyra M              9 KYSC-PC                        1:38.05        
 22 Ping-Medvigy, Delaney A    9 SSS-PC                         1:38.51        
 23 Tesfaye, Johanna           9 UN-PC                          1:39.02        
 24 Yu, Jennifer M            10 TVA-PC                         1:41.54        
 25 Vierra, Charleen R         9 SSS-PC                         1:45.49        
 26 Morozumi, Kalene A        10 SSS-PC                         1:45.74        
 27 Harjak, Megan R           10 SRN-PC                         1:47.58        
 28 Cuadros, Elena W           9 UN-PC                          1:51.85        
 -- Kaplan, Haley F           10 KYSC-PC                             NS        
 -- Greer, Jessica A          10 SSS-PC                              NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          31.69  NRT
          34.29  PRT
          35.99  Q
          39.49  AA
          45.19  A
          52.29  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hazelton, Sasha R         10 NAPA-PC                          45.04 A+     
  2 Tran, Cynthia             10 SFRP-PC                          46.04 B      
  3 Kaplan, Haley F           10 KYSC-PC                          47.14 B      
  4 Haggin, Christina M       10 SRN-PC                           47.37 B      
  5 Fisher, Remy A            10 KYSC-PC                          47.51 B      
  6 Fu, Jody C                 9 KYSC-PC                          48.05 B      
  7 Gonzalez, Nicole A        10 UN-PC                            49.03 B      
  8 Vierra, Charleen R         9 SSS-PC                           49.05 B      
  9 Prieto, Abigail           10 UN-PC                            49.19 B      
 10 Riley, Taylor C           10 VJO-PC                           50.18 B      
 11 Vierra, Corine C          10 SSS-PC                           50.52 B      
 12 Sretpisalsilp, Juslin B   10 FOG-PC                           50.57 B      
 13 Buzinky, Selena A          9 KYSC-PC                          50.86 B      
 14 O'Rourke, Meghan L         9 SRN-PC                           51.80 B      
 15 Brown, Kyra M              9 KYSC-PC                          52.30        
 16 Boisseau, Anne-Marie T    10 SSS-PC                           52.57        
 17 Harjak, Megan R           10 SRN-PC                           52.67        
 18 Yu, Jennifer M            10 TVA-PC                           54.37        
 19 Lorenzini, Sabrina M       9 TVA-PC                         1:02.05        
 -- Queirolo, Jovel J         10 FOG-PC                              DQ        
 -- Tesfaye, Johanna           9 UN-PC                               DQ        
 -- Cuadros, Elena W           9 UN-PC                               DQ        
 -- Greer, Jessica A          10 SSS-PC                              NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.09  NRT
        1:14.49  PRT
        1:16.99  Q
        1:25.09  AA
        1:37.19  A
        1:51.99  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chukuntarod, Sidney K      9 KYSC-PC                        1:32.52 A+     
  2 Kaplan, Haley F           10 KYSC-PC                        1:38.35 B      
  3 Hazelton, Sasha R         10 NAPA-PC                        1:39.91 B      
  4 Domecus, Hillary C        10 VJO-PC                         1:39.96 B      
  5 Haggin, Christina M       10 SRN-PC                         1:42.33 B      
  6 Fu, Jody C                 9 KYSC-PC                        1:42.38 B      
  7 Brown, Kyra M              9 KYSC-PC                        1:42.54 B      
  8 Wirick, Jenna C            9 TVA-PC                         1:43.29 B      
  9 Vierra, Charleen R         9 SSS-PC                         1:47.38 B      
 10 Harjak, Megan R           10 SRN-PC                         1:54.24        
 -- Sterler, Olivia R         10 SSS-PC                              DQ        
 -- Fisher, Remy A            10 KYSC-PC                             DQ        
 -- Boisseau, Anne-Marie T    10 SSS-PC                              DQ        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          35.39  NRT
          38.29  PRT
          40.59  Q
          43.09  AA
          49.29  A
          56.19  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sterler, Olivia R         10 SSS-PC                           45.32 A      
  2 Fu, Jody C                 9 KYSC-PC                          46.26 A+     
  3 Vierra, Corine C          10 SSS-PC                           48.38 A      
  4 Boisseau, Anne-Marie T    10 SSS-PC                           48.45 A+     
  5 Wirick, Jenna C            9 TVA-PC                           48.77 A+     
  6 Roth, Rebecca Y            8 UN-PC                            50.47 B      
  7 Domecus, Hillary C        10 VJO-PC                           51.80 B      
  8 Haggin, Christina M       10 SRN-PC                           53.05 B      
  9 Hazelton, Sasha R         10 NAPA-PC                          53.76 B      
 10 Lenson, Sarah M           10 NAPA-PC                          54.00 B      
 11 Sretpisalsilp, Juslin B   10 FOG-PC                           54.06 B      
 12 Fisher, Remy A            10 KYSC-PC                          54.09 B      
 13 Bisgaard, Haley M          9 TVA-PC                           54.25 B      
 14 Vierra, Charleen R         9 SSS-PC                           56.46        
 15 Brown, Kyra M              9 KYSC-PC                        1:00.16        
 -- Claeys, Jessica J          9 TVA-PC                              DQ        
 -- Riley, Taylor C           10 VJO-PC                              DQ        
 -- Harjak, Megan R           10 SRN-PC                              DQ        
 -- Kaplan, Haley F           10 KYSC-PC                             NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:17.69  NRT
        1:23.29  PRT
        1:27.99  Q
        1:35.19  AA
        1:48.69  A
        2:00.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sterler, Olivia R         10 SSS-PC                         1:35.34 A      
  2 Simmons, Andrea L         10 VJO-PC                         1:48.15 A+     
  3 Roth, Rebecca Y            8 UN-PC                          1:49.98 B      
  4 Vierra, Corine C          10 SSS-PC                         1:50.29 B      
  5 NG, Alanna C              10 TVA-PC                         1:50.43 B      
  6 Buzinky, Selena A          9 KYSC-PC                        1:50.49 B      
  7 Boisseau, Anne-Marie T    10 SSS-PC                         1:50.65 B      
  8 Lenson, Sarah M           10 NAPA-PC                        1:51.98 B      
  9 Haggin, Christina M       10 SRN-PC                         1:52.47 B      
 10 Klionsky, Maria           10 KYSC-PC                        1:52.84 B      
 10 Sretpisalsilp, Juslin B   10 FOG-PC                         1:52.84 B      
 12 Morozumi, Kalene A        10 SSS-PC                         1:55.09 B      
 13 Domecus, Hillary C        10 VJO-PC                         1:56.21 B      
 14 Ping-Medvigy, Delaney A    9 SSS-PC                         1:56.75 B      
 15 Yu, Jennifer M            10 TVA-PC                         1:57.72 B      
 16 Hazelton, Sasha R         10 NAPA-PC                        1:57.77 B      
 17 Bisgaard, Haley M          9 TVA-PC                         1:59.29 B      
 18 Vierra, Charleen R         9 SSS-PC                         2:06.39        
 19 Kaplan, Rachel K           9 WCAN-PC                        2:10.99        
 20 Lorenzini, Sabrina M       9 TVA-PC                         2:15.33        
 -- Fisher, Remy A            10 KYSC-PC                             DQ        
 -- Newcomb, Zoe N             9 KYSC-PC                             DQ        
 -- Kaplan, Haley F           10 KYSC-PC                             NS        
 -- Wirick, Jenna C            9 TVA-PC                              NS        
 -- Greer, Jessica A          10 SSS-PC                              NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.29  NRT
          32.99  PRT
          34.49  Q
          36.39  AA
          41.59  A
          49.59  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sterler, Olivia R         10 SSS-PC                           37.91 A      
  2 But, Lillian O            10 SFRP-PC                          40.78 A+     
  3 Fu, Jody C                 9 KYSC-PC                          41.03 A+     
  4 Bisgaard, Haley M          9 TVA-PC                           44.19 B      
  5 Domecus, Hillary C        10 VJO-PC                           44.38 B      
  6 Simmons, Andrea L         10 VJO-PC                           46.03 B      
  7 NG, Alanna C              10 TVA-PC                           46.92 B      
  8 Kaplan, Rachel K           9 WCAN-PC                          49.56 B      
  9 Prieto, Abigail           10 UN-PC                            50.74        
 10 Boisseau, Anne-Marie T    10 SSS-PC                           51.28        
 11 Vierra, Corine C          10 SSS-PC                           51.98        
 12 Brown, Kyra M              9 KYSC-PC                          52.29        
 13 Queirolo, Jovel J         10 FOG-PC                           52.46        
 14 Sretpisalsilp, Juslin B   10 FOG-PC                           52.83        
 15 Gonzalez, Nicole A        10 UN-PC                            52.96        
 16 Buzinky, Selena A          9 KYSC-PC                          53.61        
 17 Ping-Medvigy, Delaney A    9 SSS-PC                           55.41        
 18 Tesfaye, Johanna           9 UN-PC                            56.30        
 -- Kaplan, Haley F           10 KYSC-PC                             NS        
 -- Wirick, Jenna C            9 TVA-PC                              NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:08.19  NRT
        1:14.79  PRT
        1:18.99  Q
        1:26.09  AA
        1:38.39  A
        1:53.19  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 But, Lillian O            10 SFRP-PC                        1:33.73 A+     
  2 Sterler, Olivia R         10 SSS-PC                         1:39.57 B      
  3 Chukuntarod, Sidney K      9 KYSC-PC                        1:39.96 B      
  4 Fu, Jody C                 9 KYSC-PC                        1:43.22 B      
  5 Boisseau, Anne-Marie T    10 SSS-PC                         1:53.73        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:09.09  NRT
        1:13.39  PRT
        1:16.99  Q
        1:22.99  AA
        1:34.79  A
        1:45.89  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sterler, Olivia R         10 SSS-PC                         1:29.82 A      
  2 NG, Alanna C              10 TVA-PC                         1:33.64 A+     
  3 Fu, Jody C                 9 KYSC-PC                        1:34.19 A+     
  4 Tran, Cynthia             10 SFRP-PC                        1:35.79 B      
  5 Riley, Taylor C           10 VJO-PC                         1:39.83 B      
  6 Hazelton, Sasha R         10 NAPA-PC                        1:40.25 B      
  7 Bisgaard, Haley M          9 TVA-PC                         1:40.27 B      
  8 Boisseau, Anne-Marie T    10 SSS-PC                         1:43.15 B      
  9 Simmons, Andrea L         10 VJO-PC                         1:43.53 B      
 10 Vierra, Corine C          10 SSS-PC                         1:43.72 B      
 11 Haggin, Christina M       10 SRN-PC                         1:45.03 B      
 12 Buzinky, Selena A          9 KYSC-PC                        1:45.11 B      
 13 O'Rourke, Meghan L         9 SRN-PC                         1:46.52        
 14 Domecus, Hillary C        10 VJO-PC                         1:47.88        
 15 Ping-Medvigy, Delaney A    9 SSS-PC                         1:48.51        
 16 Kaplan, Rachel K           9 WCAN-PC                        1:51.32        
 17 Vierra, Charleen R         9 SSS-PC                         1:54.50        
 18 Morozumi, Kalene A        10 SSS-PC                         1:54.54        
 19 Harjak, Megan R           10 SRN-PC                         1:55.64        
 20 Yu, Jennifer M            10 TVA-PC                         1:57.52        
 21 Lorenzini, Sabrina M       9 TVA-PC                         2:15.49        
 -- Lenson, Sarah M           10 NAPA-PC                             DQ        
 -- Wirick, Jenna C            9 TVA-PC                              NS        
 -- Kaplan, Haley F           10 KYSC-PC                             NS        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        2:27.69  NRT
        2:43.19  PRT
        2:46.99  Q
        2:58.49  AA
        3:23.79  A
        3:41.39  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Petrakis, Danae           10 FOG-PC                         2:38.90 PRT    
  2 Miguel, Camille K         10 VJO-PC                         3:03.48 A      
  3 But, Lillian O            10 SFRP-PC                        3:12.72 A+     
  4 Lenson, Sarah M           10 NAPA-PC                        3:21.71 A      
  5 Kaplan, Haley F           10 KYSC-PC                        3:29.17 B      
  6 Boisseau, Anne-Marie T    10 SSS-PC                         3:38.38 B      
  7 Bisgaard, Haley M          9 TVA-PC                         3:41.12 B      
  8 Vierra, Corine C          10 SSS-PC                         3:43.62        
 -- Riley, Taylor C           10 VJO-PC                              DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.39  11-12 NRT
          26.69  11-12 PRT
          27.19  11-12 Q
          28.89  11-12 AA
          32.99  11-12 A
          38.49  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Jesselyn M       12 NAPA-PC                          32.88 A+     
  2 Carlson, Alexa S          11 TVA-PC                           34.09 B      
  3 Gerber, Lauren J          12 KYSC-PC                          34.12 B      
  4 Sretpisalsilp, Roselin B  11 FOG-PC                           34.24 B      
  5 Chum, Adrienne            11 KYSC-PC                          34.49 B      
  6 Yu, Boya                  11 KYSC-PC                          35.17 B      
  7 Chukuntarod, Bobbie       11 KYSC-PC                          35.32 B      
  8 Gesner, Kathryn P         12 FOG-PC                           35.88 B      
  9 Jimenez, Yanel I          11 VJO-PC                           36.04 B      
 10 Kan, Tiffany C            11 FOG-PC                           36.35 B      
 11 Vejnovic, Tatjana N       11 VJO-PC                           36.67 B      
 12 Tsang, Fiona              11 KYSC-PC                          36.91 B      
 13 Trinh, Allison N          12 FOG-PC                           38.04 B      
 14 Jimenez, Maria C          12 VJO-PC                           38.05 B      
 15 Nelson, Holly A           12 NAPA-PC                          38.56        
 16 Yip, Danielle             11 FOG-PC                           38.63        
 17 Harrison, Amy T           11 TVA-PC                           39.60        
 18 Bertero, Christine E      11 SSS-PC                           40.15        
 19 Decker, Sara M            12 FOG-PC                           40.32        
 20 Kitchell, Jenna F         11 SSS-PC                           42.95        
 21 Adlard, Caitlynn M        11 TVA-PC                           43.13        
 -- O'Rourke, Kelsey L        11 SRN-PC                              NS        
 -- Lincoff, Nina             12 FOG-PC                              NS        
 -- Livingston, Krystyna A    11 TVA-PC                              NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.09  11-12 NRT
          57.59  11-12 PRT
          59.19  11-12 Q
        1:02.99  11-12 AA
        1:11.99  11-12 A
        1:20.99  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ford, Magdelena M         12 KYSC-PC                        1:12.39 B      
  2 Georgantes, Angela M      12 SSS-PC                         1:14.65 B      
  3 Sretpisalsilp, Roselin B  11 FOG-PC                         1:14.82 B      
  4 Rasmussen, Loren E        12 FOG-PC                         1:15.97 B      
  5 Carlson, Alexa S          11 TVA-PC                         1:16.35 B      
  6 Chukuntarod, Bobbie       11 KYSC-PC                        1:16.97 B      
  7 Cheng, Vanessa P          11 FOG-PC                         1:17.76 B      
  8 Yu, Boya                  11 KYSC-PC                        1:17.99 B      
  9 O'Rourke, Kelsey L        11 SRN-PC                         1:18.54 B      
 10 Vejnovic, Tatjana N       11 VJO-PC                         1:21.26        
 11 Jimenez, Yanel I          11 VJO-PC                         1:21.51        
 12 Tsang, Fiona              11 KYSC-PC                        1:21.94        
 13 Trinh, Allison N          12 FOG-PC                         1:22.22        
 14 Yip, Danielle             11 FOG-PC                         1:23.11        
 15 Jimenez, Maria C          12 VJO-PC                         1:24.01        
 16 Nelson, Holly A           12 NAPA-PC                        1:25.00        
 17 Harrison, Amy T           11 TVA-PC                         1:25.50        
 18 Amodeo, Kelly M           12 NAPA-PC                        1:25.64        
 19 Obranovich, Brooke T      11 WCAN-PC                        1:27.33        
 20 Decker, Sara M            12 FOG-PC                         1:34.42        
 21 Shee, Hester L            11 UN-PC                          1:36.51        
 -- Livingston, Krystyna A    11 TVA-PC                              NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:58.79  11-12 NRT
        2:05.39  11-12 PRT
        2:09.29  11-12 Q
        2:16.49  11-12 AA
        2:35.89  11-12 A
        2:51.69  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Cassandra M    12 FOG-PC                         2:33.14 A+     
  2 Georgantes, Angela M      12 SSS-PC                         2:42.28 B      
  3 Sretpisalsilp, Roselin B  11 FOG-PC                         2:43.15 B      
  4 Holman, Elizabeth L       11 NAPA-PC                        2:46.80 B      
  5 Harrison, Amy T           11 TVA-PC                         3:12.40        
  6 Adlard, Caitlynn M        11 TVA-PC                         3:30.89        
 -- Pang, Jinna               12 FOG-PC                              NS        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:15.89  11-12 NRT
        5:34.79  11-12 PRT
        5:47.09  11-12 Q
        6:05.39  11-12 AA
        6:57.19  11-12 A
        7:29.99  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Serrano, Victoria E       12 TVA-PC                         6:38.15 A+     
  2 Gallagher, Cassandra M    12 FOG-PC                         7:01.98 B      
  3 Sretpisalsilp, Roselin B  11 FOG-PC                         7:28.73 B      
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          28.99  NRT
          30.79  PRT
          31.99  Q
          34.59  AA
          39.59  A
          46.29  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cheng, Vanessa P          11 FOG-PC                           37.15 A+     
  2 Vejnovic, Tatjana N       11 VJO-PC                           39.81 B      
  3 O'Rourke, Kelsey L        11 SRN-PC                           40.15 B      
  4 Yip, Danielle             11 FOG-PC                           40.58 B      
  5 Rasmussen, Loren E        12 FOG-PC                           40.72 B      
  6 Carlson, Alexa S          11 TVA-PC                           44.12 B      
  7 Chukuntarod, Bobbie       11 KYSC-PC                          44.42 B      
  8 Nelson, Holly A           12 NAPA-PC                          45.45 B      
  9 Jimenez, Yanel I          11 VJO-PC                           45.76 B      
 10 Amodeo, Kelly M           12 NAPA-PC                          46.76        
 11 Tsang, Fiona              11 KYSC-PC                          47.30        
 12 Trinh, Allison N          12 FOG-PC                           48.59        
 13 Obranovich, Brooke T      11 WCAN-PC                          49.92        
 14 Jimenez, Maria C          12 VJO-PC                           50.43        
 15 Harrison, Amy T           11 TVA-PC                           53.83        
 -- Livingston, Krystyna A    11 TVA-PC                              NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.69  11-12 NRT
        1:05.99  11-12 PRT
        1:08.99  11-12 Q
        1:14.59  11-12 AA
        1:25.29  11-12 A
        1:35.69  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Georgantes, Angela M      12 SSS-PC                         1:25.58 B      
  2 Yu, Boya                  11 KYSC-PC                        1:28.11 B      
  3 Vejnovic, Tatjana N       11 VJO-PC                         1:28.41 B      
  4 Yip, Danielle             11 FOG-PC                         1:29.69 B      
  5 Holman, Elizabeth L       11 NAPA-PC                        1:32.13 B      
  6 Nelson, Holly A           12 NAPA-PC                        1:33.11 B      
  7 Gerber, Lauren J          12 KYSC-PC                        1:34.69 B      
  8 Carlson, Alexa S          11 TVA-PC                         1:37.29        
  9 Chukuntarod, Bobbie       11 KYSC-PC                        1:37.37        
 10 Kan, Tiffany C            11 FOG-PC                         1:37.78        
 11 Bertero, Christine E      11 SSS-PC                         1:37.82        
 12 Trinh, Allison N          12 FOG-PC                         1:38.43        
 13 Kitchell, Jenna F         11 SSS-PC                         1:49.44        
 14 Jimenez, Maria C          12 VJO-PC                         1:51.67        
 -- Tsang, Fiona              11 KYSC-PC                             DQ        
 -- Jimenez, Yanel I          11 VJO-PC                              DQ        
 -- Pang, Jinna               12 FOG-PC                              NS        
 -- O'Rourke, Kelsey L        11 SRN-PC                              NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:17.29  11-12 PRT
        2:20.19  11-12 NRT
        2:23.99  11-12 Q
        2:31.09  11-12 AA
        2:52.89  11-12 A
        3:14.79  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Georgantes, Angela M      12 SSS-PC                         3:09.77 B      
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          32.29  NRT
          34.19  PRT
          35.99  Q
          37.79  AA
          43.29  A
          49.99  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gerber, Lauren J          12 KYSC-PC                          42.61 A+     
  2 Serrano, Victoria E       12 TVA-PC                           42.85 A+     
  3 Sretpisalsilp, Roselin B  11 FOG-PC                           43.36 B      
  4 Decker, Sara M            12 FOG-PC                           45.27 B      
  5 Nelson, Holly A           12 NAPA-PC                          45.63 B      
  6 Chum, Adrienne            11 KYSC-PC                          46.20 B      
  7 Yu, Boya                  11 KYSC-PC                          47.25 B      
  8 Gesner, Kathryn P         12 FOG-PC                           47.32 B      
  9 Kennedy, Jesselyn M       12 NAPA-PC                          48.40 B      
 10 Trinh, Allison N          12 FOG-PC                           48.54 B      
 11 Tsang, Fiona              11 KYSC-PC                          49.18 B      
 12 Yip, Danielle             11 FOG-PC                           49.33 B      
 13 Carlson, Alexa S          11 TVA-PC                           50.63        
 14 Bertero, Christine E      11 SSS-PC                           50.90        
 15 Jimenez, Yanel I          11 VJO-PC                           51.11        
 16 Harrison, Amy T           11 TVA-PC                           51.59        
 17 Vejnovic, Tatjana N       11 VJO-PC                           53.33        
 18 Jimenez, Maria C          12 VJO-PC                           55.15        
 -- Kan, Tiffany C            11 FOG-PC                              DQ        
 -- O'Rourke, Kelsey L        11 SRN-PC                              NS        
 -- Livingston, Krystyna A    11 TVA-PC                              NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:09.29  11-12 NRT
        1:13.79  11-12 PRT
        1:17.59  11-12 Q
        1:22.99  11-12 AA
        1:34.79  11-12 A
        1:43.79  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Serrano, Victoria E       12 TVA-PC                         1:35.25 B      
  2 Chukuntarod, Bobbie       11 KYSC-PC                        1:37.06 B      
  3 Yu, Boya                  11 KYSC-PC                        1:40.25 B      
  4 Nelson, Holly A           12 NAPA-PC                        1:40.67 B      
  5 Decker, Sara M            12 FOG-PC                         1:40.92 B      
  6 Trinh, Allison N          12 FOG-PC                         1:43.47 B      
  7 Shee, Hester L            11 UN-PC                          1:49.09        
  8 Jimenez, Yanel I          11 VJO-PC                         1:49.70        
  9 Carlson, Alexa S          11 TVA-PC                         1:50.11        
 10 Tsang, Fiona              11 KYSC-PC                        1:51.00        
 11 Harrison, Amy T           11 TVA-PC                         1:55.51        
 12 Jimenez, Maria C          12 VJO-PC                         2:03.39        
 -- Amodeo, Kelly M           12 NAPA-PC                             DQ        
 -- Vejnovic, Tatjana N       11 VJO-PC                              NS        
 -- Livingston, Krystyna A    11 TVA-PC                              NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:37.49  11-12 NRT
        2:42.29  11-12 PRT
        2:43.89  11-12 Q
        2:55.19  11-12 AA
        3:17.69  11-12 A
        3:32.69  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chukuntarod, Bobbie       11 KYSC-PC                        3:28.90 B      
  2 Gallagher, Cassandra M    12 FOG-PC                         3:29.70 B      
 -- Pang, Jinna               12 FOG-PC                              NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          27.69  NRT
          29.29  PRT
          30.29  Q
          32.09  AA
          36.69  A
          42.89  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Serrano, Victoria E       12 TVA-PC                           35.81 A+     
  2 Edwardsen, Christy        12 KYSC-PC                          37.03 B      
  3 Sretpisalsilp, Roselin B  11 FOG-PC                           37.89 B      
  4 Chum, Adrienne            11 KYSC-PC                          39.75 B      
  5 Gerber, Lauren J          12 KYSC-PC                          40.17 B      
  6 Yu, Boya                  11 KYSC-PC                          42.41 B      
  7 Nelson, Holly A           12 NAPA-PC                          43.24        
  8 Yip, Danielle             11 FOG-PC                           43.72        
  9 Trinh, Allison N          12 FOG-PC                           44.21        
 10 Holman, Elizabeth L       11 NAPA-PC                          45.21        
 11 Bertero, Christine E      11 SSS-PC                           47.28        
 12 Harrison, Amy T           11 TVA-PC                           49.25        
 -- Decker, Sara M            12 FOG-PC                              DQ        
 -- O'Rourke, Kelsey L        11 SRN-PC                              NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:01.19  11-12 NRT
        1:05.49  11-12 PRT
        1:08.39  11-12 Q
        1:12.49  11-12 AA
        1:22.79  11-12 A
        1:36.09  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Cassandra M    12 FOG-PC                         1:22.90 B      
  2 Sretpisalsilp, Roselin B  11 FOG-PC                         1:26.01 B      
  3 Edwardsen, Christy        12 KYSC-PC                        1:28.00 B      
  4 Harrison, Amy T           11 TVA-PC                         1:56.04        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:02.89  NRT
        1:06.29  PRT
        1:08.49  Q
        1:12.49  AA
        1:22.79  A
        1:33.19  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sretpisalsilp, Roselin B  11 FOG-PC                         1:23.62 B      
  2 Holman, Elizabeth L       11 NAPA-PC                        1:26.68 B      
  3 Chum, Adrienne            11 KYSC-PC                        1:27.85 B      
  4 Chukuntarod, Bobbie       11 KYSC-PC                        1:31.26 B      
  5 Gerber, Lauren J          12 KYSC-PC                        1:31.96 B      
  6 Carlson, Alexa S          11 TVA-PC                         1:34.23        
  7 Trinh, Allison N          12 FOG-PC                         1:34.26        
  8 Yip, Danielle             11 FOG-PC                         1:34.27        
  9 Tsang, Fiona              11 KYSC-PC                        1:36.64        
 10 Jimenez, Yanel I          11 VJO-PC                         1:36.96        
 11 Vejnovic, Tatjana N       11 VJO-PC                         1:38.53        
 12 Nelson, Holly A           12 NAPA-PC                        1:38.77        
 13 Harrison, Amy T           11 TVA-PC                         1:45.73        
 14 Jimenez, Maria C          12 VJO-PC                         1:49.94        
 -- Bertero, Christine E      11 SSS-PC                              DQ        
 -- Kennedy, Jesselyn M       12 NAPA-PC                             DQ        
 -- O'Rourke, Kelsey L        11 SRN-PC                              NS        
 -- Pang, Jinna               12 FOG-PC                              NS        
 -- Livingston, Krystyna A    11 TVA-PC                              NS        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:14.89  11-12 NRT
        2:21.99  11-12 PRT
        2:27.99  11-12 Q
        2:36.89  11-12 AA
        2:59.19  11-12 A
        3:12.99  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Serrano, Victoria E       12 TVA-PC                         2:54.72 A+     
  2 Ford, Magdelena M         12 KYSC-PC                        2:56.07 A+     
  3 Yu, Boya                  11 KYSC-PC                        3:09.03 B      
  4 Georgantes, Angela M      12 SSS-PC                         3:10.67 B      
  5 Harrison, Amy T           11 TVA-PC                         3:33.79        
 -- Edwardsen, Christy        12 KYSC-PC                             DQ        
 -- Tsang, Fiona              11 KYSC-PC                             DQ        
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        4:59.99  11-12 NRT
        5:13.19  11-12 PRT
        5:15.89  11-12 Q
        5:30.29  11-12 AA
        6:19.59  11-12 A
        6:48.29  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Georgantes, Angela M      12 SSS-PC                         6:44.65 B      
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.39  13-14 NRT
          25.59  13-14 PRT
          26.29  13-14 Q
          27.69  13-14 AA
          31.69  13-14 A
          36.39  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Greer, Katie N            13 SSS-PC                           31.89 B      
  2 McGettigan, Chelsea D     13 KYSC-PC                          31.92 B      
  3 Houk, Katie L             13 NAPA-PC                          32.08 B      
  4 Ziemba, Irene F           13 SSS-PC                           33.52 B      
  5 Sterler, Sierra S         13 SSS-PC                           33.79 B      
  6 Kenney, Liz S             13 SSS-PC                           33.90 B      
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          52.79  13-14 NRT
          55.49  13-14 PRT
          56.89  13-14 Q
          59.79  13-14 AA
        1:08.39  13-14 A
        1:15.59  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Segura, Lucienne E        13 SSS-PC                         1:06.21 A+     
  2 Flynn, Lisa M             14 KYSC-PC                        1:06.63 A      
  3 Chui, Amanda M            14 FOG-PC                         1:11.43 B      
  4 Jung, Casey E             13 KYSC-PC                        1:12.71 B      
  5 Greer, Katie N            13 SSS-PC                         1:12.86 B      
  6 Ping-Medvigy, Elyse D     13 SSS-PC                         1:12.97 B      
  7 Houk, Katie L             13 NAPA-PC                        1:14.65 B      
  8 Ziemba, Irene F           13 SSS-PC                         1:14.94 B      
  9 Sterler, Sierra S         13 SSS-PC                         1:15.25 B      
 10 Kenney, Liz S             13 SSS-PC                         1:19.28        
 -- Lee, Cortney A            14 WCAN-PC                             NS        
 -- Szeto, Clara              13 FOG-PC                              NS        
 -- Kearney, Kirsten M        13 VJO-PC                              NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:53.89  13-14 NRT
        1:58.99  13-14 PRT
        2:03.59  13-14 Q
        2:09.79  13-14 AA
        2:28.29  13-14 A
        2:40.29  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Segura, Lucienne E        13 SSS-PC                         2:24.85 A+     
  2 Chang, Trisha L           13 KYSC-PC                        2:28.63 B      
  3 Schwab, Vivian M          13 KYSC-PC                        2:31.76 B      
  4 Greer, Katie N            13 SSS-PC                         2:41.92        
  5 Ziemba, Irene F           13 SSS-PC                         2:41.94        
  6 McGettigan, Chelsea D     13 KYSC-PC                        2:51.36        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:00.59  13-14 NRT
        5:17.39  13-14 PRT
        5:25.99  13-14 Q
        5:42.29  13-14 AA
        6:30.89  13-14 A
        7:12.69  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Risinger, Aisha M         13 NAPA-PC                        6:29.72 A+     
  2 Houk, Katie L             13 NAPA-PC                        7:11.94 B      
  3 Ziemba, Irene F           13 SSS-PC                         7:15.48        
  4 Greer, Katie N            13 SSS-PC                         7:16.12        
 -- Lee, Cortney A            14 WCAN-PC                             NS        
 -- Kearney, Kirsten M        13 VJO-PC                              NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          58.99  13-14 NRT
        1:02.39  13-14 PRT
        1:04.99  13-14 Q
        1:09.29  13-14 AA
        1:19.29  13-14 A
        1:31.19  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schwab, Vivian M          13 KYSC-PC                        1:20.44 B      
  2 Sterler, Sierra S         13 SSS-PC                         1:26.64 B      
  3 Houk, Katie L             13 NAPA-PC                        1:26.92 B      
  4 Risinger, Aisha M         13 NAPA-PC                        1:27.31 B      
  5 Ziemba, Irene F           13 SSS-PC                         1:28.43 B      
 -- McGettigan, Chelsea D     13 KYSC-PC                             DQ        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:06.89  13-14 NRT
        2:14.49  13-14 PRT
        2:20.99  13-14 Q
        2:28.09  13-14 AA
        2:49.09  13-14 A
        3:12.79  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Domecus, Jacqueline A     13 VJO-PC                         2:46.76 A      
  2 Chang, Trisha L           13 KYSC-PC                        2:48.13 A+     
  3 Greer, Katie N            13 SSS-PC                         2:58.92 B      
  4 Ping-Medvigy, Elyse D     13 SSS-PC                         3:07.06 B      
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:06.09  13-14 NRT
        1:10.29  13-14 PRT
        1:12.89  13-14 Q
        1:18.69  13-14 AA
        1:29.89  13-14 A
        1:39.19  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Risinger, Aisha M         13 NAPA-PC                        1:29.04 A+     
  2 Chang, Trisha L           13 KYSC-PC                        1:30.26 B      
  3 Jung, Casey E             13 KYSC-PC                        1:31.82 B      
  4 Kenney, Liz S             13 SSS-PC                         1:33.39 B      
  5 Ping-Medvigy, Elyse D     13 SSS-PC                         1:35.84 B      
  6 Chui, Amanda M            14 FOG-PC                         1:36.18 B      
  7 Szeto, Clara              13 FOG-PC                         1:44.68        
  8 Sterler, Sierra S         13 SSS-PC                         1:45.09        
 -- Flynn, Lisa M             14 KYSC-PC                             DQ        
 -- Lee, Cortney A            14 WCAN-PC                             NS        
 -- Segura, Lucienne E        13 SSS-PC                              NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:22.39  13-14 NRT
        2:30.69  13-14 PRT
        2:39.99  13-14 Q
        2:51.19  13-14 AA
        3:15.49  13-14 A
        3:28.59  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kenney, Liz S             13 SSS-PC                         3:13.32 A+     
  2 Segura, Lucienne E        13 SSS-PC                         3:25.04 B      
  3 Sterler, Sierra S         13 SSS-PC                         3:41.45        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.39  13-14 NRT
        1:01.29  13-14 PRT
        1:04.29  13-14 Q
        1:07.59  13-14 AA
        1:17.59  13-14 A
        1:27.79  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Segura, Lucienne E        13 SSS-PC                         1:20.41 B      
  2 Jung, Casey E             13 KYSC-PC                        1:21.44 B      
  3 Domecus, Jacqueline A     13 VJO-PC                         1:24.08 B      
  4 Risinger, Aisha M         13 NAPA-PC                        1:27.05 B      
  5 Chui, Amanda M            14 FOG-PC                         1:27.85        
 -- Houk, Katie L             13 NAPA-PC                             DQ        
 -- Kearney, Kirsten M        13 VJO-PC                              NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:07.39  13-14 NRT
        2:15.69  13-14 PRT
        2:24.99  13-14 Q
        2:32.29  13-14 AA
        2:53.89  13-14 A
        3:20.19  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Petrakis, Kristina        13 FOG-PC                         3:05.47 B      
  2 Domecus, Jacqueline A     13 VJO-PC                         3:14.31 B      
  3 Chui, Amanda M            14 FOG-PC                         3:21.47        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:08.59  13-14 NRT
        2:13.99  13-14 PRT
        2:19.99  13-14 Q
        2:28.09  13-14 AA
        2:49.09  13-14 A
        3:00.89  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Risinger, Aisha M         13 NAPA-PC                        2:51.13 B      
  2 Chang, Trisha L           13 KYSC-PC                        2:51.66 B      
  3 Jung, Casey E             13 KYSC-PC                        2:53.14 B      
  4 Segura, Lucienne E        13 SSS-PC                         2:53.53 B      
  5 Greer, Katie N            13 SSS-PC                         2:59.96 B      
  6 Houk, Katie L             13 NAPA-PC                        3:00.62 B      
  7 Kenney, Liz S             13 SSS-PC                         3:08.97        
 -- Lee, Cortney A            14 WCAN-PC                             NS        
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        4:30.19  13-14 NRT
        4:44.09  13-14 PRT
        4:59.99  13-14 Q
        5:14.99  13-14 AA
        5:59.59  13-14 A
        6:18.09  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Risinger, Aisha M         13 NAPA-PC                        6:07.35 B      
  2 Greer, Katie N            13 SSS-PC                         6:23.38        
  3 Ziemba, Irene F           13 SSS-PC                         6:44.10        
  4 Kenney, Liz S             13 SSS-PC                         6:44.73        
 -- Houk, Katie L             13 NAPA-PC                             DQ        
 
Girls 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.09  15-16 NRT
          24.89  15-16 PRT
          25.99  15-16 Q
          27.29  15-16 AA
          31.29  15-16 A
          36.19  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haizlip, Ella P           16 FOG-PC                           31.97 B      
  2 Yuen, Lia G               16 FOG-PC                           32.63 B      
  3 Yuen, Tania E             16 FOG-PC                           33.09 B      
 
Girls 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          51.89  15-16 NRT
          53.49  15-16 PRT
          56.49  15-16 Q
          59.39  15-16 AA
        1:07.79  15-16 A
        1:15.29  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haizlip, Ella P           16 FOG-PC                         1:09.93 B      
  2 Choi, Candice W           15 UN-PC                          1:23.78        
 -- Cheng, Elizabeth          15 UN-PC                               NS        
 
Girls 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:51.99  15-16 NRT
        1:54.69  15-16 PRT
        2:01.99  15-16 Q
        2:08.09  15-16 AA
        2:26.39  15-16 A
        2:39.39  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haizlip, Ella P           16 FOG-PC                         2:36.60 B      
 
Girls 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:56.89  15-16 NRT
        5:08.59  15-16 PRT
        5:21.99  15-16 Q
        5:38.09  15-16 AA
        6:25.99  15-16 A
        7:10.39  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haizlip, Ella P           16 FOG-PC                         7:07.74 B      
 
Girls 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          57.59  15-16 NRT
        1:00.19  15-16 PRT
        1:05.99  15-16 Q
        1:09.89  15-16 AA
        1:19.79  15-16 A
        1:31.39  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haizlip, Ella P           16 FOG-PC                         1:31.47        
 
Girls 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:05.39  15-16 NRT
        1:07.89  15-16 PRT
        1:13.99  15-16 Q
        1:18.69  15-16 AA
        1:29.89  15-16 A
        1:39.19  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Cheng, Elizabeth          15 UN-PC                               NS        
 
Girls 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
        2:06.19  15-16 NRT
        2:09.59  15-16 PRT
        2:17.99  15-16 Q
        2:24.89  15-16 AA
        2:45.49  15-16 A
        2:59.19  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Haizlip, Ella P           16 FOG-PC                         3:03.69        
 
Girls 15-16 400 Yard IM
===============================================================================
        4:25.69  15-16 NRT
        4:36.99  15-16 PRT
        4:55.99  15-16 Q
        5:14.99  15-16 AA
        5:59.59  15-16 A
        6:28.99  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Petrakis, Maria           15 FOG-PC                         5:18.60 A      
 
Girls 17-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.99  17-18 NRT
          24.89  17-18 PRT
          26.69  17-18 Q
          28.09  17-18 AA
          32.19  17-18 A
          36.59  17-18 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hong, Jessica             17 FOG-PC                           32.24 B      
 
Girls 17-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          51.89  17-18 NRT
          53.59  17-18 PRT
          57.19  17-18 Q
        1:00.09  17-18 AA
        1:09.59  17-18 A
        1:16.19  17-18 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hong, Jessica             17 FOG-PC                         1:10.24 B      
  2 La, Joanna                17 UN-PC                          1:13.03 B      
  3 Cheng, Victoria           17 UN-PC                          1:26.43        
 
Girls 17-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:51.09  17-18 NRT
        1:54.89  17-18 PRT
        2:05.69  17-18 Q
        2:12.09  17-18 AA
        2:31.19  17-18 A
        2:41.59  17-18 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Nicole F           17 FOG-PC                         2:37.46 B      
  2 Lo, Melissa Y             17 FOG-PC                         2:45.17        
 
Girls 17-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          56.99  17-18 NRT
        1:00.39  17-18 PRT
        1:09.09  17-18 Q
        1:12.69  17-18 AA
        1:23.19  17-18 A
        1:32.99  17-18 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hong, Jessica             17 FOG-PC                         1:18.58 A      
  2 Gibbs, Nicole F           17 FOG-PC                         1:30.25 B      
 -- Lo, Melissa Y             17 FOG-PC                              DQ        
 
Girls 17-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:03.09  17-18 NRT
        2:11.49  17-18 PRT
        2:31.99  17-18 Q
        2:39.59  17-18 AA
        3:02.29  17-18 A
        3:18.99  17-18 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 La, Joanna                17 UN-PC                          3:06.06 B      
 
Girls 17-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:04.99  17-18 NRT
        1:09.29  17-18 PRT
        1:17.19  17-18 Q
        1:21.09  17-18 AA
        1:32.59  17-18 A
        1:40.49  17-18 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hong, Jessica             17 FOG-PC                         1:38.02 B      
  2 Cheng, Victoria           17 UN-PC                          1:49.26        
 
Girls 17-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          56.99  17-18 NRT
          59.89  17-18 PRT
        1:03.99  17-18 Q
        1:07.19  17-18 AA
        1:16.79  17-18 A
        1:27.39  17-18 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 La, Joanna                17 UN-PC                          1:25.69 B      
  2 Cheng, Victoria           17 UN-PC                          1:58.94        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
          15.39  PRT
          18.39  A
          26.59  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Domescus, Gabriel S        7 VJO-PC                           18.66 B      
  2 Powell, Dylan M            7 VJO-PC                           18.67 B      
  3 Augst, Evan C              8 VJO-PC                           21.19 B      
  4 Chekmazov, Kevin           8 KYSC-PC                          22.09 B      
  5 Miguel, Brandon J          6 VJO-PC                           23.25 B      
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.99  PRT
          40.89  A
          59.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bautista, Kekoa T          8 FOG-PC                           39.96 A+     
  2 Domescus, Gabriel S        7 VJO-PC                           40.51 A+     
  3 Steiner, Dylan E           8 TVA-PC                           45.31 B      
  4 Augst, Evan C              8 VJO-PC                           48.04 B      
  5 Healy, George W            6 NBA-PC                           51.47 B      
  6 Tong, Michael R            6 TVA-PC                           54.63 B      
  7 Young, Cameron E           7 VJO-PC                           54.77 B      
  8 Chekmazov, Kevin           8 KYSC-PC                        1:03.37        
 -- Anderson, Seth A           8 WCAN-PC                             NS        
 -- Fong, Shannon D            6 SRN-PC                              NS        
 -- Miguel, Brandon J          6 VJO-PC                              NS        
 -- Krayev, Fedor A            7 SRN-PC                              NS        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:16.49  PRT
        1:28.99  A
        1:51.59  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Dylan M            7 VJO-PC                         1:33.46 B      
  2 Loel, Jake                 8 SSS-PC                         1:55.24        
  3 Tong, Michael R            6 TVA-PC                         1:56.21        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
          18.69  PRT
          22.69  A
          30.59  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Dylan M            7 VJO-PC                           21.40 A+     
  2 Domescus, Gabriel S        7 VJO-PC                           23.64 B      
  3 Chekmazov, Kevin           8 KYSC-PC                          24.29 B      
  4 Steiner, Dylan E           8 TVA-PC                           25.31 B      
  5 Loel, Jake                 8 SSS-PC                           25.42 B      
  6 Healy, George W            6 NBA-PC                           26.07 B      
  7 Augst, Evan C              8 VJO-PC                           29.21 B      
  8 Tong, Michael R            6 TVA-PC                           32.32        
  9 Young, Cameron E           7 VJO-PC                           34.60        
 -- Anderson, Seth A           8 WCAN-PC                             NS        
 -- Fong, Shannon D            6 SRN-PC                              NS        
 -- Krayev, Fedor A            7 SRN-PC                              NS        
 -- Miguel, Brandon J          6 VJO-PC                             SCR        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.79  PRT
          50.49  A
        1:08.59  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Ethan F               8 KYSC-PC                          45.78 A+     
  2 Chekmazov, Kevin           8 KYSC-PC                          58.12 B      
 -- Miguel, Brandon J          6 VJO-PC                              DQ        
 -- Augst, Evan C              8 VJO-PC                              NS        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
          20.89  PRT
          24.29  A
          33.89  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Dylan M            7 VJO-PC                           24.55 B      
  2 Lee, Ethan F               8 KYSC-PC                          24.72 B      
  3 Chekmazov, Kevin           8 KYSC-PC                          24.93 B      
  4 Domescus, Gabriel S        7 VJO-PC                           25.50 B      
  5 Augst, Evan C              8 VJO-PC                           30.83 B      
  6 Miguel, Brandon J          6 VJO-PC                           38.22        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.59  PRT
          54.79  A
        1:15.59  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Loel, Jake                 8 SSS-PC                         1:01.62 B      
 -- Steiner, Dylan E           8 TVA-PC                              DQ        
 -- Healy, George W            6 NBA-PC                              DQ        
 -- Fong, Shannon D            6 SRN-PC                              NS        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
          17.19  PRT
          20.49  A
          32.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Dylan M            7 VJO-PC                           21.93 B      
  2 Bautista, Kekoa T          8 FOG-PC                           22.90 B      
  3 Domescus, Gabriel S        7 VJO-PC                           24.13 B      
  4 Loel, Jake                 8 SSS-PC                           25.06 B      
 -- Healy, George W            6 NBA-PC                              DQ        
 -- Chekmazov, Kevin           8 KYSC-PC                             DQ        
 -- Augst, Evan C              8 VJO-PC                              DQ        
 -- Krayev, Fedor A            7 SRN-PC                              NS        
 -- Fong, Shannon D            6 SRN-PC                              NS        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          41.19  PRT
          52.09  A
        1:14.39  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bautista, Kekoa T          8 FOG-PC                           53.64 B      
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:26.69  PRT
        1:45.09  A
        2:19.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Domescus, Gabriel S        7 VJO-PC                         1:43.96 A      
 -- Lee, Ethan F               8 KYSC-PC                             DQ        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.49  NRT
          29.49  PRT
          30.29  Q
          31.89  AA
          36.49  A
          41.39  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sykes, Jacob P            10 NAPA-PC                          36.73 B      
  2 Yu, Anthony C              9 KYSC-PC                          40.91 B      
  3 Lee, Dexter                9 FOG-PC                           41.97        
  4 Riley, Conor B             9 VJO-PC                           45.08        
  5 Sterne, Joe L             10 TVA-PC                           45.17        
  6 Duhn, Brian J              9 FOG-PC                           45.38        
 -- Keller, Samson M           9 KYSC-PC                             NS        
 -- Lincoff, James A          10 FOG-PC                              NS        
 -- Andersen, Wyatt J         10 SSS-PC                              NS        
 -- Bautista, Chioke J        10 FOG-PC                              NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          59.89  NRT
        1:05.19  PRT
        1:06.99  Q
        1:10.39  AA
        1:19.69  A
        1:29.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Garrick C            10 KYSC-PC                        1:19.76 B      
  2 Kozlowski, Nicholas H      9 NAPA-PC                        1:21.76 B      
  3 Sykes, Jacob P            10 NAPA-PC                        1:24.20 B      
  4 Bautista, Chioke J        10 FOG-PC                         1:24.70 B      
  5 Li, Anthony               10 SFRP-PC                        1:28.79 B      
  6 Keller, Samson M           9 KYSC-PC                        1:31.59        
  7 Sterne, Joe L             10 TVA-PC                         1:35.36        
  8 Ford, Kent W               9 KYSC-PC                        1:44.44        
  9 Riley, Conor B             9 VJO-PC                         1:53.43        
 -- Ping-Medvigy, Logan A      9 SSS-PC                              NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          31.99  NRT
          35.09  PRT
          35.99  Q
          38.89  AA
          44.49  A
          50.79  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sykes, Jacob P            10 NAPA-PC                          47.85 B      
  2 Bautista, Chioke J        10 FOG-PC                           48.55 B      
  3 Li, Anthony               10 SFRP-PC                          48.98 B      
  4 Keller, Samson M           9 KYSC-PC                          50.65 B      
  5 Ford, Kent W               9 KYSC-PC                          51.61        
  6 Domescus, Gabriel S        7 VJO-PC                           53.55        
  7 Duhn, Brian J              9 FOG-PC                           57.40        
  8 Riley, Conor B             9 VJO-PC                         1:08.90        
 -- Ping-Medvigy, Logan A      9 SSS-PC                              DQ        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.29  NRT
        1:16.39  PRT
        1:18.99  Q
        1:22.89  AA
        1:35.19  A
        1:47.49  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yu, Anthony C              9 KYSC-PC                        1:36.35 B      
  2 Sykes, Jacob P            10 NAPA-PC                        1:40.30 B      
  3 Bautista, Chioke J        10 FOG-PC                         1:53.33        
  4 Sterne, Joe L             10 TVA-PC                         1:54.84        
 -- Lee, Dexter                9 FOG-PC                              DQ        
 -- Andersen, Wyatt J         10 SSS-PC                              NS        
 -- Lincoff, James A          10 FOG-PC                              NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          35.59  NRT
          39.09  PRT
          40.59  Q
          43.09  AA
          49.29  A
          55.59  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Stanton            10 KYSC-PC                          48.17 A+     
  2 Sterne, Joe L             10 TVA-PC                           48.90 A+     
  3 Kozlowski, Nicholas H      9 NAPA-PC                          50.01 B      
  4 Lee, Dexter                9 FOG-PC                           50.91 B      
  5 Yu, Anthony C              9 KYSC-PC                          56.52        
  6 Sykes, Jacob P            10 NAPA-PC                        1:12.02        
 -- Riley, Conor B             9 VJO-PC                              DQ        
 -- Duhn, Brian J              9 FOG-PC                              NS        
 -- Andersen, Wyatt J         10 SSS-PC                              NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:17.99  NRT
        1:25.39  PRT
        1:28.99  Q
        1:33.49  AA
        1:46.79  A
        1:56.39  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kozlowski, Nicholas H      9 NAPA-PC                        1:43.57 A+     
  2 Sterne, Joe L             10 TVA-PC                         1:46.03 A+     
  3 Huang, Stanton            10 KYSC-PC                        1:50.63 B      
 -- Ping-Medvigy, Logan A      9 SSS-PC                              NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          30.39  NRT
          33.09  PRT
          34.09  Q
          35.79  AA
          40.99  A
          48.39  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Stanton            10 KYSC-PC                          40.26 A+     
  2 Bautista, Chioke J        10 FOG-PC                           45.62 B      
  3 Sykes, Jacob P            10 NAPA-PC                          46.51 B      
  4 Keller, Samson M           9 KYSC-PC                          46.89 B      
  5 Li, Anthony               10 SFRP-PC                          49.23        
  6 Sterne, Joe L             10 TVA-PC                           49.33        
  7 Ford, Kent W               9 KYSC-PC                          54.41        
 -- Kozlowski, Nicholas H      9 NAPA-PC                             NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:07.69  NRT
        1:17.99  PRT
        1:20.99  Q
        1:26.29  AA
        1:38.39  A
        1:49.79  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Stanton            10 KYSC-PC                        1:34.24 A+     
  2 Bautista, Chioke J        10 FOG-PC                         2:01.46        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:09.09  NRT
        1:15.19  PRT
        1:16.99  Q
        1:21.39  AA
        1:32.99  A
        1:42.29  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Garrick C            10 KYSC-PC                        1:25.90 A+     
  2 Kozlowski, Nicholas H      9 NAPA-PC                        1:34.32 B      
  3 Li, Anthony               10 SFRP-PC                        1:38.21 B      
  4 Keller, Samson M           9 KYSC-PC                        1:42.17 B      
  5 Sterne, Joe L             10 TVA-PC                         1:42.76        
  6 Sykes, Jacob P            10 NAPA-PC                        1:47.56        
  7 Ford, Kent W               9 KYSC-PC                        1:54.34        
 -- Ping-Medvigy, Logan A      9 SSS-PC                              NS        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
        2:27.69  NRT
        2:43.09  PRT
        2:48.29  Q
        2:57.79  AA
        3:23.09  A
        3:36.49  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sterne, Joe L             10 TVA-PC                         3:56.01        
 -- Bautista, Chioke J        10 FOG-PC                              DQ        
 -- Johnson, Nicholas G        9 SSS-PC                              NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.49  11-12 NRT
          26.89  11-12 PRT
          26.99  11-12 Q
          28.69  11-12 AA
          32.79  11-12 A
          37.49  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Loey, Jordan L            11 KYSC-PC                          31.32 A+     
  2 Glenn, Michael T          12 SRN-PC                           32.89 B      
  3 Geiser, Nick A            11 FOG-PC                           32.95 B      
  4 Wright, John A            12 NBA-PC                           33.04 B      
  5 Duhn, Christopher N       12 FOG-PC                           33.06 B      
  6 Lunsford, James C         12 SSS-PC                           33.36 B      
  7 Maruyama, Donald B        12 FOG-PC                           33.79 B      
  7 Tauraso, David K          11 TVA-PC                           33.79 B      
  9 Chin, Darren              11 KYSC-PC                          35.73 B      
 10 Liang, Genghis            11 KYSC-PC                          36.75 B      
 11 Wong, Jonathan K          12 KYSC-PC                          38.72        
 12 Carey, Doug M             11 NAPA-PC                          38.77        
 13 Metzler, Andy C           11 TVA-PC                           38.93        
 14 Lee, Darren               11 FOG-PC                           40.32        
 15 Adlard, Josh D            11 TVA-PC                           41.47        
 16 Gribanowski, Igor         12 KYSC-PC                          41.53        
 -- Shen, Nick A              11 FOG-PC                              NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.29  11-12 NRT
          57.39  11-12 PRT
          58.49  11-12 Q
        1:03.19  11-12 AA
        1:12.29  11-12 A
        1:18.19  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duhn, Christopher N       12 FOG-PC                         1:11.89 A+     
  2 Wright, John A            12 NBA-PC                         1:11.99 A+     
  3 Hannis, Cory M            12 SRN-PC                         1:14.50 B      
  4 Dore-Andrews, Robin S     11 WCAN-PC                        1:15.36 B      
  5 Chan, Alden J             12 FOG-PC                         1:15.49 B      
  6 Geiser, Nick A            11 FOG-PC                         1:15.91 B      
  7 Concepcion, Will L        11 KYSC-PC                        1:17.71 B      
  8 Shen, Nick A              11 FOG-PC                         1:17.75 B      
 -- Carey, Doug M             11 NAPA-PC                             NS        
 -- Metzler, Andy C           11 TVA-PC                              NS        
 -- Lunsford, James C         12 SSS-PC                             SCR        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:55.99  11-12 NRT
        2:05.69  11-12 PRT
        2:10.19  11-12 Q
        2:16.69  11-12 AA
        2:36.19  11-12 A
        2:44.19  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hannis, Cory M            12 SRN-PC                         2:35.81 A      
  2 Tauraso, David K          11 TVA-PC                         2:36.89 B      
  3 Wright, John A            12 NBA-PC                         2:43.24 B      
  4 Glenn, Michael T          12 SRN-PC                         2:44.16 B      
  5 Liang, Genghis            11 KYSC-PC                        3:05.39        
  6 Lee, Darren               11 FOG-PC                         3:22.05        
  7 Adlard, Josh D            11 TVA-PC                         3:31.32        
 -- Shen, Nick A              11 FOG-PC                              NS        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        5:10.49  11-12 NRT
        5:37.49  11-12 PRT
        5:46.59  11-12 Q
        6:05.39  11-12 AA
        6:57.19  11-12 A
        7:29.99  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hannis, Cory M            12 SRN-PC                         6:51.90 A+     
  2 Tauraso, David K          11 TVA-PC                         7:09.18 B      
  3 Shen, Nick A              11 FOG-PC                         8:00.56        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          28.39  NRT
          30.79  PRT
          31.99  Q
          34.19  AA
          38.99  A
          45.29  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Alden J             12 FOG-PC                           37.29 A      
  2 Duhn, Christopher N       12 FOG-PC                           38.42 A+     
  3 Shen, Nick A              11 FOG-PC                           38.89 A+     
  4 Wright, John A            12 NBA-PC                           40.46 B      
  5 Hannis, Cory M            12 SRN-PC                           40.88 B      
  6 Concepcion, Will L        11 KYSC-PC                          45.45        
  7 Tauraso, David K          11 TVA-PC                           46.22        
 -- Dore-Andrews, Robin S     11 WCAN-PC                             DQ        
 -- Lunsford, James C         12 SSS-PC                              NS        
 -- Carey, Doug M             11 NAPA-PC                             NS        
 -- Metzler, Andy C           11 TVA-PC                              NS        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:00.69  11-12 NRT
        1:06.49  11-12 PRT
        1:08.99  11-12 Q
        1:13.49  11-12 AA
        1:23.99  11-12 A
        1:33.89  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duhn, Christopher N       12 FOG-PC                         1:22.53 A+     
  2 Lunsford, James C         12 SSS-PC                         1:25.53 B      
  3 Chan, Alden J             12 FOG-PC                         1:27.27 B      
  4 Hannis, Cory M            12 SRN-PC                         1:28.12 B      
  5 Wright, John A            12 NBA-PC                         1:32.35 B      
  6 Tauraso, David K          11 TVA-PC                         1:35.90        
  7 Carey, Doug M             11 NAPA-PC                        1:39.50        
 -- Glenn, Michael T          12 SRN-PC                              DQ        
 -- Shen, Nick A              11 FOG-PC                              NS        
 -- Liang, Genghis            11 KYSC-PC                             NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          31.19  NRT
          33.99  PRT
          34.99  Q
          37.79  AA
          43.29  A
          49.49  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Alden J             12 FOG-PC                           42.95 A+     
  2 Duhn, Christopher N       12 FOG-PC                           44.01 B      
  3 Wong, Jonathan K          12 KYSC-PC                          45.81 B      
  4 Maruyama, Donald B        12 FOG-PC                           45.95 B      
  5 Chin, Darren              11 KYSC-PC                          47.28 B      
  6 Carey, Doug M             11 NAPA-PC                          48.72 B      
  7 Gribanowski, Igor         12 KYSC-PC                          49.30 B      
  8 Liang, Genghis            11 KYSC-PC                          51.25        
  9 Metzler, Andy C           11 TVA-PC                           57.54        
 -- Hannis, Cory M            12 SRN-PC                              DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:08.09  11-12 NRT
        1:14.19  11-12 PRT
        1:16.99  11-12 Q
        1:20.89  11-12 AA
        1:32.39  11-12 A
        1:42.69  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duhn, Christopher N       12 FOG-PC                         1:35.94 B      
  2 Wright, John A            12 NBA-PC                         1:37.14 B      
  3 Tauraso, David K          11 TVA-PC                         1:37.29 B      
  4 Hannis, Cory M            12 SRN-PC                         1:38.66 B      
  5 Dore-Andrews, Robin S     11 WCAN-PC                        1:52.81        
 -- Metzler, Andy C           11 TVA-PC                              NS        
 -- Carey, Doug M             11 NAPA-PC                             NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:26.29  11-12 NRT
        2:29.89  11-12 PRT
        2:36.19  11-12 Q
        2:45.59  11-12 AA
        3:08.69  11-12 A
        3:21.49  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tauraso, David K          11 TVA-PC                         3:18.36 B      
 -- Hannis, Cory M            12 SRN-PC                              NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          26.99  NRT
          28.99  PRT
          29.99  Q
          32.19  AA
          36.79  A
          41.99  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Loey, Jordan L            11 KYSC-PC                          38.38 B      
  2 Geiser, Nick A            11 FOG-PC                           39.91 B      
  3 Chan, Alden J             12 FOG-PC                           41.16 B      
  4 Carey, Doug M             11 NAPA-PC                          48.07        
  5 Lee, Darren               11 FOG-PC                           52.81        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          57.36  11-12 NRT
        1:05.59  11-12 PRT
        1:08.49  11-12 Q
        1:12.99  11-12 AA
        1:23.39  11-12 A
        1:33.59  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Geiser, Nick A            11 FOG-PC                         1:35.87        
 -- Carey, Doug M             11 NAPA-PC                             NS        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:01.09  NRT
        1:05.89  PRT
        1:07.09  Q
        1:13.49  AA
        1:23.99  A
        1:30.79  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Alden J             12 FOG-PC                         1:24.06 B      
  2 Duhn, Christopher N       12 FOG-PC                         1:25.80 B      
  3 Hannis, Cory M            12 SRN-PC                         1:29.90 B      
  4 Tauraso, David K          11 TVA-PC                         1:30.00 B      
  5 Liang, Genghis            11 KYSC-PC                        1:42.38        
  6 Metzler, Andy C           11 TVA-PC                         1:47.72        
 -- Carey, Doug M             11 NAPA-PC                             DQ        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:11.59  11-12 NRT
        2:22.29  11-12 PRT
        2:27.99  11-12 Q
        2:36.59  11-12 AA
        2:58.79  11-12 A
        3:10.19  11-12 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hannis, Cory M            12 SRN-PC                         3:08.61 B      
 -- Wright, John A            12 NBA-PC                              DQ        
 -- Duhn, Christopher N       12 FOG-PC                              DQ        
 -- Tauraso, David K          11 TVA-PC                              DQ        
 -- Carey, Doug M             11 NAPA-PC                             NS        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          22.69  13-14 NRT
          23.99  13-14 PRT
          24.59  13-14 Q
          25.89  13-14 AA
          29.59  13-14 A
          34.09  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hannis, Tyler M           13 SRN-PC                           28.14 A+     
  2 Lau, Nelson               14 FOG-PC                           29.98 B      
  3 Andersen, Garrett R       13 SSS-PC                           30.88 B      
  4 Kan, Wesley E             13 FOG-PC                           30.94 B      
  5 Lee, Nico L               14 KYSC-PC                          31.33 B      
  6 Yam, Johnny K             13 FOG-PC                           31.36 B      
  7 Dee, Jon A                14 FOG-PC                           32.16 B      
  8 Yip, Gabriel              13 FOG-PC                           32.21 B      
  9 Sykes, Tyler D            13 NAPA-PC                          34.47        
 10 Pham, Alex T              14 FOG-PC                           35.52        
 -- Wood, Jimmy J             14 FOG-PC                              NS        
 -- Kozlowski, Anthony H      13 NAPA-PC                             NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          48.99  13-14 NRT
          51.99  13-14 PRT
          53.09  13-14 Q
          55.99  13-14 AA
        1:03.99  13-14 A
        1:10.29  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hannis, Tyler M           13 SRN-PC                         1:02.02 A+     
  2 Wu, Alan L                14 FOG-PC                         1:04.44 B      
  3 Tsang, Jonathan           13 KYSC-PC                        1:06.84 B      
  4 Kan, Wesley E             13 FOG-PC                         1:07.14 B      
  5 Lee, Nico L               14 KYSC-PC                        1:07.41 B      
  6 Dee, Jon A                14 FOG-PC                         1:09.65 B      
  7 Yam, Johnny K             13 FOG-PC                         1:10.85        
  8 Wood, Jimmy J             14 FOG-PC                         1:12.64        
  9 Yip, Gabriel              13 FOG-PC                         1:12.92        
 10 Pham, Alex T              14 FOG-PC                         1:17.95        
 11 Sykes, Tyler D            13 NAPA-PC                        1:18.49        
 12 Cole, Troy M              14 UN-PC                          1:19.04        
 -- Kozlowski, Anthony H      13 NAPA-PC                             NS        
 -- Rattai, Yukio M           13 NAPA-PC                             NS        
 -- Lau, Nelson               14 FOG-PC                              NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:46.89  13-14 NRT
        1:53.99  13-14 PRT
        1:55.99  13-14 Q
        2:01.09  13-14 AA
        2:19.49  13-14 A
        2:28.39  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Young, James E            13 KYSC-PC                        2:19.37 A      
  2 Loey, Jared L             14 KYSC-PC                        2:21.06 B      
  3 Wu, Alan L                14 FOG-PC                         2:26.95 B      
  4 Lau, Nelson               14 FOG-PC                         2:30.69        
  5 Tsang, Jonathan           13 KYSC-PC                        2:32.57        
  6 Rattai, Yukio M           13 NAPA-PC                        2:33.14        
  7 Andersen, Garrett R       13 SSS-PC                         2:33.80        
  8 Dee, Jon A                14 FOG-PC                         2:36.70        
  9 Kan, Wesley E             13 FOG-PC                         2:47.27        
 10 Sykes, Tyler D            13 NAPA-PC                        2:59.61        
 11 Pham, Alex T              14 FOG-PC                         3:04.43        
 -- Kozlowski, Anthony H      13 NAPA-PC                             NS        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:46.99  13-14 NRT
        5:05.19  13-14 PRT
        5:11.99  13-14 Q
        5:28.09  13-14 AA
        6:14.59  13-14 A
        6:33.79  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weinberger, Henry S       13 SSS-PC                         6:09.99 A+     
  2 Dee, Jon A                14 FOG-PC                         7:08.93        
  3 Wu, Alan L                14 FOG-PC                         7:12.52        
  4 Kan, Wesley E             13 FOG-PC                         8:00.82        
  5 Pham, Alex T              14 FOG-PC                         8:33.65        
 -- Lau, Nelson               14 FOG-PC                              NS        
 -- Young, James E            13 KYSC-PC                             NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          55.09  13-14 NRT
          59.39  13-14 PRT
        1:01.99  13-14 Q
        1:07.19  13-14 AA
        1:16.79  13-14 A
        1:24.89  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Alan L                14 FOG-PC                         1:24.93        
  2 Yip, Gabriel              13 FOG-PC                         1:27.94        
  3 Lau, Nelson               14 FOG-PC                         1:28.91        
  4 Pham, Alex T              14 FOG-PC                         1:31.50        
  5 Kan, Wesley E             13 FOG-PC                         1:35.24        
  6 Sykes, Tyler D            13 NAPA-PC                        1:45.47        
 -- Tsang, Jonathan           13 KYSC-PC                             DQ        
 -- Loey, Jared L             14 KYSC-PC                             DQ        
 -- Kozlowski, Anthony H      13 NAPA-PC                             NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:58.59  13-14 NRT
        2:08.79  13-14 PRT
        2:14.99  13-14 Q
        2:26.69  13-14 AA
        2:47.49  13-14 A
        3:02.29  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Kan, Wesley E             13 FOG-PC                              DQ        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:01.19  13-14 NRT
        1:07.29  13-14 PRT
        1:08.99  13-14 Q
        1:13.49  13-14 AA
        1:23.99  13-14 A
        1:32.89  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pham, Alex T              14 FOG-PC                         1:23.38 A+     
  2 Kan, Wesley E             13 FOG-PC                         1:24.45 B      
  3 Rattai, Yukio M           13 NAPA-PC                        1:24.95 B      
  4 Hannis, Tyler M           13 SRN-PC                         1:25.72 B      
  5 Yam, Johnny K             13 FOG-PC                         1:25.75 B      
  6 Wu, Alan L                14 FOG-PC                         1:29.09 B      
  7 Wood, Jimmy J             14 FOG-PC                         1:29.40 B      
  8 Weinberger, Henry S       13 SSS-PC                         1:30.65 B      
  9 Tsang, Jonathan           13 KYSC-PC                        1:30.88 B      
 -- Sykes, Tyler D            13 NAPA-PC                             DQ        
 -- Lau, Nelson               14 FOG-PC                              NS        
 -- Kozlowski, Anthony H      13 NAPA-PC                             NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:12.99  13-14 NRT
        2:25.29  13-14 PRT
        2:32.09  13-14 Q
        2:41.69  13-14 AA
        3:04.69  13-14 A
        3:17.49  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pham, Alex T              14 FOG-PC                         3:01.41 A+     
  2 Yam, Johnny K             13 FOG-PC                         3:04.12 A+     
  3 Hannis, Tyler M           13 SRN-PC                         3:06.45 B      
  4 Andersen, Garrett R       13 SSS-PC                         3:13.39 B      
 -- Lau, Nelson               14 FOG-PC                              DQ        
 -- Wood, Jimmy J             14 FOG-PC                              NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          54.09  13-14 NRT
          58.39  13-14 PRT
        1:00.49  13-14 Q
        1:03.59  13-14 AA
        1:12.59  13-14 A
        1:22.29  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hannis, Tyler M           13 SRN-PC                         1:13.61 B      
  2 Weinberger, Henry S       13 SSS-PC                         1:16.03 B      
  3 Rattai, Yukio M           13 NAPA-PC                        1:22.23 B      
  4 Tsang, Jonathan           13 KYSC-PC                        1:27.19        
  5 Dee, Jon A                14 FOG-PC                         1:27.41        
  6 Sykes, Tyler D            13 NAPA-PC                        1:56.54        
 -- Cole, Troy M              14 UN-PC                               DQ        
 -- Kozlowski, Anthony H      13 NAPA-PC                             NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:00.29  13-14 NRT
        2:11.89  13-14 PRT
        2:17.99  13-14 Q
        2:25.89  13-14 AA
        2:46.59  13-14 A
        3:02.19  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Young, James E            13 KYSC-PC                        3:10.94        
  2 Dee, Jon A                14 FOG-PC                         3:28.68        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:00.69  13-14 NRT
        2:08.29  13-14 PRT
        2:11.99  13-14 Q
        2:20.89  13-14 AA
        2:40.99  13-14 A
        2:53.39  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Movsesyan, Aleksandr      14 KYSC-PC                        2:36.47 A+     
  2 Weinberger, Henry S       13 SSS-PC                         2:38.63 A+     
  3 Rattai, Yukio M           13 NAPA-PC                        2:45.29 B      
  4 Tsang, Jonathan           13 KYSC-PC                        2:55.97        
  5 Dee, Jon A                14 FOG-PC                         3:02.18        
 -- Kozlowski, Anthony H      13 NAPA-PC                             NS        
 -- Lau, Nelson               14 FOG-PC                              NS        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        4:16.49  13-14 NRT
        4:35.89  13-14 PRT
        4:46.99  13-14 Q
        5:04.49  13-14 AA
        5:47.59  13-14 A
        6:04.99  13-14 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hannis, Tyler M           13 SRN-PC                         5:29.90 A+     
  2 Young, James E            13 KYSC-PC                        5:46.88 A+     
 -- Wu, Alan L                14 FOG-PC                              DQ        
 
Boys 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          21.49  15-16 NRT
          22.69  15-16 PRT
          23.19  15-16 Q
          24.49  15-16 AA
          27.99  15-16 A
          32.09  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Ken J              16 KYSC-PC                          25.13 A+     
  2 Wong, Nathan D            16 FOG-PC                           28.19 B      
  3 Cheung, Lawrence W        16 FOG-PC                           30.05 B      
  4 Pham, Charles             16 FOG-PC                           30.96 B      
 
Boys 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          46.79  15-16 NRT
          48.89  15-16 PRT
          50.89  15-16 Q
          53.49  15-16 AA
        1:01.29  15-16 A
        1:07.49  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Ken J              16 KYSC-PC                          57.55 A+     
  2 Wong, Nathan D            16 FOG-PC                           59.90 A+     
  2 Chow, Brandon J           15 SFRP-PC                          59.90 A+     
  4 Wang, Dean Z              15 KYSC-PC                        1:01.98 B      
  5 Kapustin, Yevgeniy M      16 UN-PC                          1:07.09 B      
  6 Angle, Charles T          16 KYSC-PC                        1:10.40        
  7 Pham, Charles             16 FOG-PC                         1:13.50        
 
Boys 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:42.09  15-16 NRT
        1:46.69  15-16 PRT
        1:50.99  15-16 Q
        1:56.59  15-16 AA
        2:13.19  15-16 A
        2:23.69  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Nathan D            16 FOG-PC                         2:19.48 B      
  2 Cheung, Lawrence W        16 FOG-PC                         2:31.52        
 -- Smith, Ken J              16 KYSC-PC                             NS        
 
Boys 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:35.19  15-16 NRT
        4:48.69  15-16 PRT
        4:59.99  15-16 Q
        5:14.99  15-16 AA
        5:59.59  15-16 A
        6:14.49  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Nathan D            16 FOG-PC                         6:35.15        
 
Boys 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          52.29  15-16 NRT
          55.89  15-16 PRT
          59.99  15-16 Q
        1:03.69  15-16 AA
        1:12.69  15-16 A
        1:20.79  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Nathan D            16 FOG-PC                         1:14.37 B      
  2 Cheung, Lawrence W        16 FOG-PC                         1:16.08 B      
  3 James, Austin             16 KYSC-PC                        1:16.33 B      
 
Boys 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:53.39  15-16 NRT
        2:01.79  15-16 PRT
        2:09.99  15-16 Q
        2:18.59  15-16 AA
        2:38.29  15-16 A
        2:53.49  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Nathan D            16 FOG-PC                         2:39.86 B      
  2 James, Austin             16 KYSC-PC                        2:40.71 B      
 
Boys 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          58.89  15-16 NRT
        1:02.69  15-16 PRT
        1:05.99  15-16 Q
        1:09.29  15-16 AA
        1:19.29  15-16 A
        1:29.59  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chow, Brandon J           15 SFRP-PC                        1:14.51 A+     
  2 Pham, Charles             16 FOG-PC                         1:20.64 B      
 
Boys 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:08.39  15-16 NRT
        2:18.29  15-16 PRT
        2:26.99  15-16 Q
        2:34.39  15-16 AA
        2:56.29  15-16 A
        3:10.09  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pham, Charles             16 FOG-PC                         2:57.53 B      
 
Boys 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          51.39  15-16 NRT
          54.29  15-16 PRT
          56.39  15-16 Q
          59.29  15-16 AA
        1:07.89  15-16 A
        1:16.59  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Chow, Brandon J           15 SFRP-PC                        1:11.62 B      
  2 Angle, Charles T          16 KYSC-PC                        1:11.67 B      
  3 James, Austin             16 KYSC-PC                        1:13.10 B      
  4 Wang, Dean Z              15 KYSC-PC                        1:16.62        
  5 Smith, Ken J              16 KYSC-PC                        1:18.63        
  6 Kapustin, Yevgeniy M      16 UN-PC                          1:28.50        
 
Boys 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:53.89  15-16 NRT
        2:01.99  15-16 PRT
        2:10.99  15-16 Q
        2:15.09  15-16 AA
        2:34.29  15-16 A
        2:49.59  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- James, Austin             16 KYSC-PC                             DQ        
 
Boys 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
        1:54.89  15-16 NRT
        2:00.29  15-16 PRT
        2:06.59  15-16 Q
        2:12.99  15-16 AA
        2:31.79  15-16 A
        2:45.19  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Dean Z              15 KYSC-PC                        2:34.19 B      
  2 James, Austin             16 KYSC-PC                        2:37.26 B      
 -- Wong, Nathan D            16 FOG-PC                              DQ        
 
Boys 15-16 400 Yard IM
===============================================================================
        4:04.19  15-16 NRT
        4:17.29  15-16 PRT
        4:38.99  15-16 Q
        4:52.99  15-16 AA
        5:34.49  15-16 A
        5:52.59  15-16 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Nathan D            16 FOG-PC                         5:55.40        
 -- Cheung, Lawrence W        16 FOG-PC                              DQ        
 
Boys 17-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          21.09  17-18 NRT
          21.89  17-18 PRT
          23.19  17-18 Q
          24.49  17-18 AA
          27.99  17-18 A
          32.09  17-18 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shelley, Jon C            17 FOG-PC                           27.76 A+     
 
Boys 17-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          45.99  17-18 NRT
          47.69  17-18 PRT
          50.29  17-18 Q
          52.99  17-18 AA
        1:00.69  17-18 A
        1:07.19  17-18 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shelley, Jon C            17 FOG-PC                         1:01.37 B      
 
Boys 17-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:40.49  17-18 NRT
        1:44.39  17-18 PRT
        1:50.99  17-18 Q
        1:56.59  17-18 AA
        2:13.19  17-18 A
        2:23.69  17-18 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shelley, Jon C            17 FOG-PC                         2:24.57        
 
Boys 17-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:32.19  17-18 NRT
        4:43.99  17-18 PRT
        5:06.19  17-18 Q
        5:21.49  17-18 AA
        6:07.09  17-18 A
        6:17.99  17-18 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Shelley, Jon C            17 FOG-PC                              NS        
 
Boys 17-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          57.69  17-18 NRT
        1:00.99  17-18 PRT
        1:06.99  17-18 Q
        1:10.39  17-18 AA
        1:20.39  17-18 A
        1:30.09  17-18 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shelley, Jon C            17 FOG-PC                         1:18.47 A+     
 
Boys 17-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:05.19  17-18 NRT
        2:15.19  17-18 PRT
        2:29.99  17-18 Q
        2:37.49  17-18 AA
        2:59.79  17-18 A
        3:11.79  17-18 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shelley, Jon C            17 FOG-PC                         2:58.38 A+     
 
Boys 17-18 200 Yard IM
===============================================================================
        1:53.29  17-18 NRT
        1:58.89  17-18 PRT
        2:06.99  17-18 Q
        2:13.39  17-18 AA
        2:33.09  17-18 A
        2:45.79  17-18 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shelley, Jon C            17 FOG-PC                         2:51.53