Licensed to Petaluma Swim Club                            Hy-Tek's Meet Manager
                    Twin Valley Aquatics, Sanction #: 57-03                    
                           Zone 3 Long Course C/B/A+                           
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Kamai, Charlotte J         8 NBA                              38.46  
  2 Strouse, Olivia D          8 QUIK                             42.30  
  3 Bauer, Jenna F             7 SRN                              42.50  
  4 Bruno, Stephanie A         8 PSL                              42.99  
  5 Thiele, Heidi M            8 SRN                              45.89  
  6 Winkler, Jo Jo J           7 NBA                              46.99  
  7 Young, Taylor M            7 QUIK                             47.09  
  8 Gossage, Elizabeth A       8 UN                               50.58  
B - Division  
  1 Boyle, Ashley M            8 SSS                              45.40  
  2 Benck, Kelley N            8 SSS                              45.58  
  3 Serrano, Natalie E         8 TVA                              47.05  
  4 Gross, Laura L             8 SSS                              47.35  
  5 Garcia, Taylor L           8 VJO                              50.02  
  6 Whaley, Reid C             8 QUIK                             50.43  
  7 Orloff, Lauren             8 TVA                              54.26  
  8 Stroup, Rosemary M         7 HSC                              54.73  
  9 Patton, Melanie F          8 VJO                              57.42  
 10 Sewall, Emily J            7 QUIK                             58.58  
 11 Huschle, Greta L           7 HSC                              59.44  
 12 Stephens, Emily F          6 TVA                            1:01.09  
 13 Sturr, Nia A               7 SSS                            1:04.47  
 14 Jimenez, Andrea C          7 VJO                            1:07.62  
C - Division  
  1 LI, Stephanie              8 SFRP                             44.90  
  2 Davis, Alexa C             8 SRN                              46.78  
  3 Harrison, Caitlin A        8 TVA                              46.82  
  4 Woo, Emily E               7 SFRP                             50.52  
  5 Szeto, Jenny M             7 SFRP                             50.57  
  6 Jayne, Alexa S             8 SRN                              52.39  
  7 Labanca, Madeleine R       8 HSC                              53.07  
  8 Welter, Emily M            7 TVA                              53.09  
  9 Chua, Kayjing              7 MCSL                             55.02  
 10 Tam, Hannah J              8 SFRP                             55.24  
 11 Liang, Michelle            8 SRN                              56.72  
 12 Tsang, Megan               6 SFRP                             58.80  
 13 Lee, Cassandra E           7 VJO                            1:00.34  
 14 Woods, Leanne M            7 TVA                            1:04.53  
 15 Matthews, Gracie D         7 TVA                            1:07.16  
 16 Mahan, Morgan H            5 HSC                            1:07.45  
 17 Jayne, Jordan C            6 SRN                            1:08.23  
 18 Tong, Alyssa T             5 TVA                            1:13.41  
 19 Collins, Christie M        6 TVA                            1:24.32  
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Thomas, Naomi G            8 Barracudas                     1:23.07  
  2 Tang, Michelle K           8 SFRP                           1:23.29  
  3 Strouse, Olivia D          8 QUIK                           1:36.62  
  4 Bauer, Jenna F             7 SRN                            1:39.45  
  5 Bruno, Stephanie A         8 PSL                            1:40.77  
  6 Haggin, Nicole L           8 SRN                            1:44.07  
  7 Young, Taylor M            7 QUIK                           1:45.61  
  8 Santiago, Olivia N         8 Barracudas                     1:47.81  
B - Division  
  1 Kamai, Charlotte J         8 NBA                            1:35.31  
  2 Howell, Miranda N          8 QUIK                           1:44.25  
  3 Pratt, Charlotte H         8 Barracudas                     1:46.78  
  4 Benck, Kelley N            8 SSS                            1:50.12  
  5 Ping Medvigy, Riley J      7 SSS                            2:22.04  
  6 Sturr, Nia A               7 SSS                            2:33.40  
C - Division  
  1 LI, Stephanie              8 SFRP                           1:40.54  
  2 Davis, Alexa C             8 SRN                            1:43.04  
  3 Harrison, Caitlin A        8 TVA                            1:44.21  
  4 Woo, Emily E               7 SFRP                           1:47.75  
  5 Szeto, Jenny M             7 SFRP                           1:53.92  
  6 Gross, Laura L             8 SSS                            1:55.29  
  7 Serrano, Natalie E         8 TVA                            1:57.23  
  8 Ostrow, Annabel Z          7 Barracudas                     2:01.67  
  9 Tam, Hannah J              8 SFRP                           2:02.62  
 10 Welter, Emily M            7 TVA                            2:04.15  
 11 Sewall, Emily J            7 QUIK                           2:08.36  
 12 Tsang, Megan               6 SFRP                           2:13.28  
 13 Huschle, Greta L           7 HSC                            2:14.29  
 14 Stephens, Emily F          6 TVA                            2:18.42  
 15 Holland, Meghan G          6 Barracudas                     2:18.94  
 
Girls 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bauer, Jenna F             7 SRN                            3:21.76  
  2 Lee, Cassandra E           7 VJO                            4:25.92  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Thomas, Naomi G            8 Barracudas                       43.02  
  2 Tang, Michelle K           8 SFRP                             48.96  
  3 Kamai, Charlotte J         8 NBA                              49.69  
  4 Santiago, Olivia N         8 Barracudas                       50.26  
  5 Thiele, Heidi M            8 SRN                              51.00  
  6 Bauer, Jenna F             7 SRN                              52.00  
  7 Bruno, Stephanie A         8 PSL                              52.64  
  8 Gossage, Elizabeth A       8 UN                               59.33  
  9 Haggin, Nicole L           8 SRN                            1:00.68  
B - Division  
  1 Young, Taylor M            7 QUIK                             52.10  
  2 Gross, Laura L             8 SSS                              52.83  
  3 Boise, Caitlin R           8 MCSL                             54.15  
  4 Benck, Kelley N            8 SSS                              54.72  
  5 Garcia, Taylor L           8 VJO                              55.92  
  6 Stroup, Rosemary M         7 HSC                              59.62  
  7 Serrano, Natalie E         8 TVA                            1:01.61  
  8 Ostrow, Annabel Z          7 Barracudas                     1:02.48  
  9 Howell, Miranda N          8 QUIK                           1:02.87  
 10 Strouse, Olivia D          8 QUIK                           1:02.96  
 11 Holland, Meghan G          6 Barracudas                     1:05.18  
 12 Sturr, Nia A               7 SSS                            1:05.79  
 13 Sewall, Emily J            7 QUIK                           1:08.68  
 14 Patton, Melanie F          8 VJO                            1:10.19  
 15 Ping Medvigy, Riley J      7 SSS                            1:11.80  
 16 Huschle, Greta L           7 HSC                            1:14.36  
 17 Stephens, Emily F          6 TVA                            1:15.67  
C - Division  
  1 Davis, Alexa C             8 SRN                              49.18  
  2 Chua, Kayjing              7 MCSL                             54.27  
  3 Whaley, Reid C             8 QUIK                             56.60  
  4 LI, Stephanie              8 SFRP                             57.66  
  5 Woo, Emily E               7 SFRP                             57.80  
  6 Jayne, Alexa S             8 SRN                            1:00.66  
  7 Tam, Hannah J              8 SFRP                           1:03.47  
  8 Harrison, Caitlin A        8 TVA                            1:04.19  
  9 Szeto, Jenny M             7 SFRP                           1:06.11  
 10 Welter, Emily M            7 TVA                            1:06.35  
 11 Matthews, Gracie D         7 TVA                            1:11.96  
 12 Tsang, Megan               6 SFRP                           1:12.23  
 13 Jayne, Jordan C            6 SRN                            1:15.60  
 14 Mahan, Morgan H            5 HSC                            1:17.29  
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gross, Laura L             8 SSS                            1:57.40  
  2 Bruno, Stephanie A         8 PSL                            2:01.95  
  3 Chua, Kayjing              7 MCSL                           2:02.58  
  4 Sturr, Nia A               7 SSS                            2:25.11  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Winkler, Jo Jo J           7 NBA                              52.94  
  2 Kamai, Charlotte J         8 NBA                              53.44  
  3 Thiele, Heidi M            8 SRN                              58.94  
  4 Strouse, Olivia D          8 QUIK                             59.71  
  5 Bauer, Jenna F             7 SRN                            1:00.97  
B - Division  
  1 Young, Taylor M            7 QUIK                           1:00.94  
  2 Gross, Laura L             8 SSS                            1:04.06  
  3 Orloff, Lauren             8 TVA                            1:05.01  
  4 Harrison, Caitlin A        8 TVA                            1:05.53  
  5 Patton, Melanie F          8 VJO                            1:07.27  
  6 Sewall, Emily J            7 QUIK                           1:08.71  
  7 Stroup, Rosemary M         7 HSC                            1:09.07  
  8 Gossage, Elizabeth A       8 UN                             1:12.89  
  9 Huschle, Greta L           7 HSC                            1:14.26  
 10 Serrano, Natalie E         8 TVA                            1:15.55  
C - Division  
  1 Boyle, Ashley M            8 SSS                            1:01.32  
  2 LI, Stephanie              8 SFRP                           1:01.95  
  3 Whaley, Reid C             8 QUIK                           1:01.99  
  4 Benck, Kelley N            8 SSS                            1:05.23  
  5 Garcia, Taylor L           8 VJO                            1:06.87  
  6 Davis, Alexa C             8 SRN                            1:07.98  
  7 Welter, Emily M            7 TVA                            1:09.60  
  8 Chua, Kayjing              7 MCSL                           1:09.84  
  9 Szeto, Jenny M             7 SFRP                           1:12.99  
 10 Labanca, Madeleine R       8 HSC                            1:16.15  
 11 Liang, Michelle            8 SRN                            1:16.33  
 12 Matthews, Gracie D         7 TVA                            1:16.71  
 13 Jayne, Alexa S             8 SRN                            1:17.54  
 14 Sturr, Nia A               7 SSS                            1:19.76  
 15 Jayne, Jordan C            6 SRN                            1:27.30  
 16 Woods, Leanne M            7 TVA                            1:27.69  
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tang, Michelle K           8 SFRP                           1:48.40  
C - Division  
  1 Gross, Laura L             8 SSS                            2:19.93  
  2 Pratt, Charlotte H         8 Barracudas                     2:24.49  
  3 Ostrow, Annabel Z          7 Barracudas                     2:38.88  
  4 Sturr, Nia A               7 SSS                            2:55.49  
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Thomas, Naomi G            8 Barracudas                       43.69  
  2 Tang, Michelle K           8 SFRP                             45.22  
  3 Young, Taylor M            7 QUIK                             55.82  
  4 Santiago, Olivia N         8 Barracudas                       57.64  
  5 Thiele, Heidi M            8 SRN                              58.62  
  6 Bauer, Jenna F             7 SRN                              58.79  
  7 Haggin, Nicole L           8 SRN                              59.42  
  8 Gossage, Elizabeth A       8 UN                             1:10.71  
B - Division  
  1 Kamai, Charlotte J         8 NBA                              52.98  
  2 Harrison, Caitlin A        8 TVA                            1:01.71  
C - Division  
  1 Howell, Miranda N          8 QUIK                             56.48  
  2 LI, Stephanie              8 SFRP                             56.77  
  3 Gross, Laura L             8 SSS                            1:06.67  
  4 Jayne, Alexa S             8 SRN                            1:12.72  
  5 Welter, Emily M            7 TVA                            1:24.85  
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bauer, Jenna F             7 SRN                            2:10.74  
  2 Lee, Cassandra E           7 VJO                            2:35.33  
 
Girls 8 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Naomi G            8 Barracudas                     3:27.49  
  2 Bauer, Jenna F             7 SRN                            4:00.21  
  3 Santiago, Olivia N         8 Barracudas                     4:07.38  
  4 Haggin, Nicole L           8 SRN                            4:18.36  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lynch, Kaitlyn N          10 VJO                              33.59  
  2 Roth, Deborah A           10 NBA                              33.73  
  3 Rogers, Kristin M         10 SRN                              34.13  
  4 Miguel, Camille K         10 VJO                              37.02  
  5 Winkler, Mattie G         10 NBA                              37.50  
  6 Munger, Holly M           10 QUIK                             38.12  
  7 Pfeiffer, Lesley L        10 SRN                              38.46  
  8 Tran, Cynthia             10 SFRP                             39.20  
  9 Cox, Codie L               9 TVA                              39.53  
 10 Bruno, Samantha A          9 PSL                              39.56  
 11 Welton, Patricia B         9 VJO                              40.02  
 12 Barth, Lauren M           10 TVA                              41.08  
B - Division  
  1 Bisgaard, Haley M         10 TVA                              38.51  
  2 Brown, Ali J              10 TVA                              39.30  
  3 Orourke, Meghan L         10 SRN                              39.95  
  4 Nkululeko, Nkosazana N    10 ONDA                             40.25  
  5 Gershenson, Miriam L      10 PSL                              40.34  
  6 Fischer, Lauren E          9 QUIK                             41.31  
  7 Gruenke, Jennifer M       10 UD                               41.73  
  8 Mahan, Elizabeth E        10 HSC                              42.55  
  9 Boisseau, Anne-Marie T    10 SSS                              42.59  
 10 Chan, Meagan Y            10 SFRP                             42.60  
 11 Lopez, Claudia I           9 TVA                              42.87  
 12 Lang, Allie L              9 MCSL                             42.89  
 13 Sturr, Ari A               9 SSS                              43.30  
 14 Yamauchi, Sophia K        10 SRN                              44.20  
 15 Graham, Nellie R           9 TVA                              44.21  
 16 Wall, Karena L             9 PSL                              45.64  
C - Division  
  1 Ampuero, Jessica          10 QUIK                             36.14  
  2 Davis, Jordan K           10 SRN                              40.75  
  3 Tsang, Nicole              9 SFRP                             41.27  
  4 Robertson, Alexandra E    10 SRN                              41.59  
  5 YU, Jennifer M            10 TVA                              43.03  
  6 Spillner, Emma L          10 VJO                              44.01  
  7 Pinkler, Samantha R       10 ONDA                             44.60  
  8 Tucker, Laurie F          10 VJO                              44.94  
  9 Loui, Camille M            9 SFRP                             46.04  
 10 Hammarlund, Silje O       10 QUIK                             47.49  
 11 Lorenzini, Sabrina M      10 TVA                              48.10  
 12 Harencar, Julia G         10 MCSL                             48.63  
 13 Mongoven, Emma K          10 ONDA                             48.94  
 14 Boggs, Michelle M         10 TVA                              49.40  
 15 Maas, Sammy A              9 TVA                              50.01  
 16 Crowley, Anne E           10 TVA                              50.06  
 17 Lazzard, Francesca C       9 FAC-SN                           51.35  
 18 Fletcher, Cassie V        10 TVA                              52.06  
 19 Matthews, Annie T          9 TVA                            1:00.15  
 20 Figueiredo, Wilhelmena B   9 TVA                            1:08.70  
 21 Mohan, Janavi D            9 TVA                            1:15.79  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dirado, Madeline J        10 SRN                            1:14.18  
  2 Lynch, Kaitlyn N          10 VJO                            1:14.19  
  3 Rogers, Kristin M         10 SRN                            1:14.99  
  4 Santiago, Alexandra M     10 Barracudas                     1:22.63  
  5 Pratt, Audrey M           10 Barracudas                     1:22.65  
  6 Pfeiffer, Lesley L        10 SRN                            1:23.82  
  7 Calvello, Nicole M         9 PSL                            1:28.42  
  8 Brown, Ali J              10 TVA                            1:28.97  
  9 Cox, Codie L               9 TVA                            1:30.85  
 10 Hurty, Christine M         9 Barracudas                     1:32.56  
 11 Boisseau, Anne-Marie T    10 SSS                            1:38.21  
B - Division  
  1 Munger, Holly M           10 QUIK                           1:23.18  
  2 Bruno, Samantha A          9 PSL                            1:29.54  
  3 Welton, Patricia B         9 VJO                            1:32.08  
  4 Bisgaard, Haley M         10 TVA                            1:32.32  
  5 Gruenke, Jennifer M       10 UD                             1:35.03  
  6 Santos, Elisa             10 PSL                            1:38.09  
  7 Mahan, Elizabeth E        10 HSC                            1:39.05  
  8 Sturr, Ari A               9 SSS                            1:39.23  
  9 Wall, Karena L             9 PSL                            1:45.02  
 10 Harjak, Megan R           10 SRN                            2:03.88  
C - Division  
  1 Orourke, Meghan L         10 SRN                            1:36.94  
  2 Spillner, Emma L          10 VJO                            1:37.10  
  3 Chan, Meagan Y            10 SFRP                           1:39.26  
  4 Tsang, Nicole              9 SFRP                           1:39.27  
  5 Lang, Allie L              9 MCSL                           1:41.84  
  6 Tucker, Laurie F          10 VJO                            1:44.00  
  7 YU, Jennifer M            10 TVA                            1:44.44  
  8 Craig, Kirsten N          10 SRN                            1:46.24  
  9 Maquire, Corinne P        10 QUIK                           1:50.40  
 10 Berkoe, Haley A           10 PCM                            1:51.41  
 11 Ahumada, Carolina         10 MCSL                           1:53.97  
 12 MacDonell, Taylor R        9 SRN                            1:54.16  
 13 Boggs, Michelle M         10 TVA                            1:55.88  
 14 Harencar, Julia G         10 MCSL                           1:57.19  
 15 Matthias, Jenna R         10 TVA                            1:58.17  
 16 Webber, Laura              9 PSL                            2:03.13  
 17 Matthews, Annie T          9 TVA                            2:13.76  
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Miguel, Camille K         10 VJO                            2:52.27  
  2 Pfeiffer, Lesley L        10 SRN                            2:54.82  
B - Division  
  1 Vincent, Arianna M        10 UD                             3:00.40  
  2 Munger, Holly M           10 QUIK                           3:05.32  
  3 Tran, Cynthia             10 SFRP                           3:16.57  
  4 Boisseau, Anne-Marie T    10 SSS                            3:21.81  
  5 Mahan, Elizabeth E        10 HSC                            3:40.58  
  6 Wall, Karena L             9 PSL                            3:53.30  
C - Division  
  1 Orourke, Meghan L         10 SRN                            3:26.29  
  2 Davis, Jordan K           10 SRN                            3:27.26  
  3 Robertson, Alexandra E    10 SRN                            3:28.51  
  4 Tsang, Nicole              9 SFRP                           3:29.61  
  5 Zhou, Mengyou             10 ONDA                           3:30.24  
  6 Chan, Meagan Y            10 SFRP                           3:37.08  
  7 Gruenke, Jennifer M       10 UD                             3:40.09  
  8 Pinkler, Samantha R       10 ONDA                           3:41.90  
  9 Mongoven, Emma K          10 ONDA                           4:10.51  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Vincent, Arianna M        10 UD                               40.63  
  2 Pratt, Audrey M           10 Barracudas                       41.41  
  3 Hurty, Christine M         9 Barracudas                       41.78  
  4 Lynch, Kaitlyn N          10 VJO                              42.36  
  5 Miguel, Camille K         10 VJO                              42.70  
  6 Santiago, Alexandra M     10 Barracudas                       42.98  
  7 Cox, Codie L               9 TVA                              44.35  
  8 Pfeiffer, Lesley L        10 SRN                              45.53  
  9 Mahan, Elizabeth E        10 HSC                              47.38  
 10 Merritt, Frances M         9 UD                               47.91  
 11 Bruno, Samantha A          9 PSL                              48.14  
 12 Brown, Ali J              10 TVA                              49.01  
 13 Tran, Cynthia             10 SFRP                             49.41  
 14 Gershenson, Miriam L      10 PSL                              49.65  
 15 Haggin, Christina M       10 SRN                              51.16  
 16 Graham, Nellie R           9 TVA                              51.76  
 17 Calvello, Nicole M         9 PSL                              53.34  
B - Division  
  1 Bisgaard, Haley M         10 TVA                              46.58  
  2 Munger, Holly M           10 QUIK                             47.32  
  3 Welton, Patricia B         9 VJO                              49.87  
  4 Wall, Karena L             9 PSL                              50.21  
  5 Santos, Elisa             10 PSL                              52.16  
  6 Sturr, Ari A               9 SSS                              53.06  
  7 Ping Medvigy, Delaney A   10 SSS                              54.24  
  8 Fischer, Lauren E          9 QUIK                             55.35  
  9 Gruenke, Jennifer M       10 UD                               56.01  
 10 Berkoe, Haley A           10 PCM                              56.51  
 11 Harencar, Julia G         10 MCSL                             58.21  
 12 Harjak, Megan R           10 SRN                            1:00.79  
C - Division  
  1 YU, Jennifer M            10 TVA                              52.19  
  2 Spillner, Emma L          10 VJO                              52.24  
  3 Maquire, Corinne P        10 QUIK                             52.99  
  4 Orourke, Meghan L         10 SRN                              54.09  
  5 Chan, Meagan Y            10 SFRP                             54.79  
  6 Tucker, Laurie F          10 VJO                              55.42  
  7 MacDonell, Taylor R        9 SRN                              56.28  
  8 Craig, Kirsten N          10 SRN                              57.07  
  9 Webber, Laura              9 PSL                              59.04  
 10 Maas, Sammy A              9 TVA                            1:01.62  
 11 Boggs, Michelle M         10 TVA                            1:02.25  
 12 Matthews, Annie T          9 TVA                            1:20.01  
 13 Figueiredo, Wilhelmena B   9 TVA                            1:20.86  
 14 Mohan, Janavi D            9 TVA                            1:24.66  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Roth, Deborah A           10 NBA                            1:23.40  
  2 Rogers, Kristin M         10 SRN                            1:28.05  
  3 Vincent, Arianna M        10 UD                             1:29.97  
  4 Miguel, Camille K         10 VJO                            1:31.80  
  5 Lynch, Kaitlyn N          10 VJO                            1:32.27  
  6 Roth, Rebecca Y            9 NBA                            1:34.66  
  7 Pfeiffer, Lesley L        10 SRN                            1:37.18  
  8 Merritt, Frances M         9 UD                             1:37.50  
  9 Cox, Codie L               9 TVA                            1:40.66  
 10 Brown, Ali J              10 TVA                            1:46.70  
 11 Gershenson, Miriam L      10 PSL                            1:50.60  
B - Division  
  1 Munger, Holly M           10 QUIK                           1:40.72  
  2 Bisgaard, Haley M         10 TVA                            1:44.87  
  3 Mahan, Elizabeth E        10 HSC                            1:46.73  
  4 Nkululeko, Nkosazana N    10 ONDA                           1:48.55  
  5 Spillner, Emma L          10 VJO                            1:50.44  
  6 Lang, Allie L              9 MCSL                           1:51.01  
  7 Bruno, Samantha A          9 PSL                            1:52.81  
  8 Sturr, Ari A               9 SSS                            1:57.63  
  9 Harencar, Julia G         10 MCSL                           2:04.34  
 10 Gruenke, Jennifer M       10 UD                             2:08.33  
C - Division  
  1 Ahumada, Carolina         10 MCSL                           1:49.18  
  2 Zhou, Mengyou             10 ONDA                           1:52.62  
  3 YU, Jennifer M            10 TVA                            1:57.72  
  4 Chan, Meagan Y            10 SFRP                           1:59.18  
  5 Orourke, Meghan L         10 SRN                            2:00.87  
  6 Mongoven, Emma K          10 ONDA                           2:03.30  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Yamauchi, Sophia K        10 SRN                              46.58  
  2 Winkler, Mattie G         10 NBA                              46.59  
  3 Roth, Deborah A           10 NBA                              46.76  
  4 Miguel, Camille K         10 VJO                              47.49  
  5 Rogers, Kristin M         10 SRN                              50.25  
  6 Brown, Ali J              10 TVA                              53.25  
  7 Gruenke, Jennifer M       10 UD                               54.37  
  8 Gershenson, Miriam L      10 PSL                              55.14  
  9 Merritt, Frances M         9 UD                               55.44  
 10 Roth, Rebecca Y            9 NBA                              55.72  
 11 Zhou, Mengyou             10 ONDA                             55.99  
 12 Boisseau, Anne-Marie T    10 SSS                              56.93  
B - Division  
  1 Munger, Holly M           10 QUIK                             49.83  
  2 Lang, Allie L              9 MCSL                             54.47  
  3 Fischer, Lauren E          9 QUIK                             56.90  
  4 Cox, Codie L               9 TVA                              56.95  
  5 Bruno, Samantha A          9 PSL                              57.22  
  6 Welton, Patricia B         9 VJO                              58.43  
  7 Mahan, Elizabeth E        10 HSC                              58.77  
  8 Sturr, Ari A               9 SSS                            1:00.33  
  9 Bisgaard, Haley M         10 TVA                            1:01.13  
 10 Lopez, Claudia I           9 TVA                            1:01.61  
 11 Wall, Karena L             9 PSL                            1:03.25  
 12 Pinkler, Samantha R       10 ONDA                           1:05.91  
C - Division  
  1 Davis, Jordan K           10 SRN                              51.34  
  2 Ampuero, Jessica          10 QUIK                             52.67  
  3 Robertson, Alexandra E    10 SRN                              54.43  
  4 Tsang, Nicole              9 SFRP                             54.71  
  5 YU, Jennifer M            10 TVA                              55.60  
  6 Boggs, Michelle M         10 TVA                              56.84  
  7 Hammarlund, Silje O       10 QUIK                             59.76  
  8 Orourke, Meghan L         10 SRN                            1:00.20  
  9 Tucker, Laurie F          10 VJO                            1:01.74  
 10 Chan, Meagan Y            10 SFRP                           1:01.77  
 11 Nkululeko, Nkosazana N    10 ONDA                           1:03.25  
 12 Spillner, Emma L          10 VJO                            1:03.36  
 13 Lorenzini, Sabrina M      10 TVA                            1:03.67  
 14 Mongoven, Emma K          10 ONDA                           1:05.79  
 15 Harencar, Julia G         10 MCSL                           1:09.02  
 16 Ahumada, Carolina         10 MCSL                           1:11.65  
 17 Camacho-Lovell, Brisa D    9 ONDA                           1:25.27  
 18 Matthews, Annie T          9 TVA                            1:28.52  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Miguel, Camille K         10 VJO                            1:37.58  
  2 Dirado, Madeline J        10 SRN                            1:44.19  
  3 Munger, Holly M           10 QUIK                           1:48.24  
  4 Rogers, Kristin M         10 SRN                            1:49.88  
  5 Gershenson, Miriam L      10 PSL                            1:52.62  
  6 Brown, Ali J              10 TVA                            1:55.24  
  7 Hurty, Christine M         9 Barracudas                     1:55.39  
  8 Calvello, Nicole M         9 PSL                            1:58.45  
  9 Gruenke, Jennifer M       10 UD                             1:58.60  
 10 Boisseau, Anne-Marie T    10 SSS                            2:07.15  
 11 Vierra, Charleen R         9 SSS                            2:10.53  
B - Division  
  1 Pratt, Audrey M           10 Barracudas                     1:46.71  
  2 Merritt, Frances M         9 UD                             1:56.09  
  3 Fischer, Lauren E          9 QUIK                           1:57.66  
  4 Tran, Cynthia             10 SFRP                           2:00.08  
  5 YU, Jennifer M            10 TVA                            2:01.88  
  6 Ping Medvigy, Delaney A   10 SSS                            2:09.08  
  7 Mahan, Elizabeth E        10 HSC                            2:12.52  
  8 Webber, Laura              9 PSL                            2:13.23  
  9 Sturr, Ari A               9 SSS                            2:13.86  
 10 Wall, Karena L             9 PSL                            2:24.29  
C - Division  
  1 Davis, Jordan K           10 SRN                            1:56.34  
  2 Crowley, Anne E           10 TVA                            1:58.91  
  3 Lang, Allie L              9 MCSL                           1:59.09  
  4 Tsang, Nicole              9 SFRP                           2:02.47  
  5 Bruno, Samantha A          9 PSL                            2:04.41  
  6 Orourke, Meghan L         10 SRN                            2:07.42  
  7 Craig, Kirsten N          10 SRN                            2:13.31  
  8 Chan, Meagan Y            10 SFRP                           2:13.35  
  9 Matthias, Jenna R         10 TVA                            2:13.75  
 10 Maquire, Corinne P        10 QUIK                           2:17.84  
 11 Spillner, Emma L          10 VJO                            2:20.17  
 12 Ahumada, Carolina         10 MCSL                           2:34.27  
 13 Matthews, Annie T          9 TVA                            2:59.12  
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lynch, Kaitlyn N          10 VJO                              37.84  
  2 Dirado, Madeline J        10 SRN                              38.33  
  3 Rogers, Kristin M         10 SRN                              40.59  
  4 Miguel, Camille K         10 VJO                              41.61  
  5 Pfeiffer, Lesley L        10 SRN                              41.95  
  6 Cox, Codie L               9 TVA                              42.09  
B - Division  
  1 Vincent, Arianna M        10 UD                               42.77  
  2 Tran, Cynthia             10 SFRP                             48.21  
  3 Bisgaard, Haley M         10 TVA                              48.42  
  4 Gershenson, Miriam L      10 PSL                              52.13  
  5 Welton, Patricia B         9 VJO                              56.98  
  6 Wall, Karena L             9 PSL                              58.56  
C - Division  
  1 Davis, Jordan K           10 SRN                              46.55  
  2 Lang, Allie L              9 MCSL                             50.09  
  3 Tsang, Nicole              9 SFRP                             51.31  
  4 Ahumada, Carolina         10 MCSL                           1:01.08  
  5 Harencar, Julia G         10 MCSL                           1:04.54  
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lynch, Kaitlyn N          10 VJO                            1:30.26  
  2 Rogers, Kristin M         10 SRN                            1:31.33  
  3 Pfeiffer, Lesley L        10 SRN                            1:36.10  
  4 Winkler, Mattie G         10 NBA                            1:41.96  
B - Division  
  1 Cox, Codie L               9 TVA                            1:44.41  
  2 Vincent, Arianna M        10 UD                             1:44.78  
  3 Wall, Karena L             9 PSL                            2:26.09  
C - Division  
  1 Nkululeko, Nkosazana N    10 ONDA                           1:56.98  
  2 Zhou, Mengyou             10 ONDA                           2:01.57  
 
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dirado, Madeline J        10 SRN                            3:03.00  
  2 Rogers, Kristin M         10 SRN                            3:05.86  
  3 Miguel, Camille K         10 VJO                            3:12.60  
  4 Santiago, Alexandra M     10 Barracudas                     3:24.99  
  5 Cox, Codie L               9 TVA                            3:37.54  
B - Division  
  1 Vincent, Arianna M        10 UD                             3:24.89  
  2 Hurty, Christine M         9 Barracudas                     3:32.58  
  3 Merritt, Frances M         9 UD                             3:33.05  
  4 Gershenson, Miriam L      10 PSL                            3:48.34  
  5 Boisseau, Anne-Marie T    10 SSS                            4:00.54  
  6 Santos, Elisa             10 PSL                            4:01.68  
C - Division  
  1 Bisgaard, Haley M         10 TVA                            3:47.23  
  2 Lang, Allie L              9 MCSL                           3:49.21  
  3 Tsang, Nicole              9 SFRP                           3:52.49  
  4 MacDonell, Taylor R        9 SRN                            4:22.80  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Goldman, Victoria L       11 SRN                              32.03  
  2 Blom, Alison M            11 QUIK                             32.22  
  3 Christofferson, Stephani  11 NBA                              32.27  
  4 Mezzanatto, Marissa A     12 SRN                              33.40  
  5 Sims, Stephanie J         11 SRN                              33.42  
  6 Broser, Stefi E           11 NBA                              33.63  
  7 Buck, Carly R             11 TVA                              33.86  
  8 Rogers, Jessie M          12 SRN                              34.01  
  8 Harris, Kimmie A          11 SRN                              34.01  
 10 Cox, Kayla K              12 TVA                              34.14  
 11 Jovino, Megan A           12 VJO                              34.22  
 12 Pezzuto, Makena M         12 VJO                              34.30  
 13 Horn, Eloise L            12 PCM                              34.56  
 14 Petroni, Hannah M         11 TVA                              34.59  
 15 Demont, Devon N           11 NBA                              34.68  
 16 Felix, Danika M           11 VJO                              34.79  
 17 Bingham, Chelsea L        12 QUIK                             34.84  
 18 Kazemini, Neda N          11 SRN                              35.04  
 19 Atterbury, Skyler J       12 QUIK                             35.18  
 19 Jimenez, Yanel I          11 VJO                              35.18  
 21 Meyer, Jessica L          12 PSL                              35.72  
 22 Scarbrough, Madison I     11 TVA                              36.03  
 23 Petersen, Brooke A        12 SRN                              37.39  
 24 Ripple, Zoey L            12 SRN                              38.07  
 25 Jimenez, Maria C          12 VJO                              39.83  
 26 Eubank, Kirsten K         12 PSL                              39.88  
B - Division  
  1 Chappell, Cleo M          12 TVA                              33.82  
  2 Fidler, Mary K            12 TVA                              33.99  
  3 Bishop, Katie R           11 UD                               34.07  
  4 Kumar, Kristy             12 TVA                              34.51  
  5 Clark, Jillian K          12 UD                               34.62  
  6 Lopez, Claire M           11 TVA                              35.07  
  7 Smith, Danielle I         12 WAVE                             35.70  
  8 Ross, Athen A             12 TVA                              36.07  
  9 Carlson, Alexa S          12 TVA                              36.45  
 10 Aubert, Emily A           12 QUIK                             36.47  
 11 Orourke, Kelsey L         11 SRN                              36.53  
 12 Pierce, Anna C            12 SRN                              37.03  
 13 Meyers, Ashley L          12 TVA                              37.05  
 14 Turrell, Megan Q          12 TVA                              37.28  
 15 Stenback, Macaela R       11 UD                               38.38  
 15 Gillfillan, Kelly E       11 PCM                              38.38  
 17 Yim, Gaby                 11 SCSC                             38.50  
 18 NG, Alanna C              11 TVA                              38.72  
 19 Livingston, Krystyna A    12 TVA                              40.40  
 20 Lunsford, Julia R         11 SSS                              40.46  
 21 Vierra, Corine C          11 SSS                              41.20  
 22 Steindorf, Kayla N        11 SRN                              41.21  
C - Division  
  1 Dugan, Tracey N           11 VJO                              36.86  
  2 WU, Julia J               11 TVA                              38.29  
  3 Vasey, Georgia            12 PSL                              38.68  
  4 Issler, Emily J           11 QUIK                             39.14  
  5 Bishop, Jaclyn K          12 SRN                              39.45  
  6 Lee, Alyssa H             12 VJO                              39.46  
  7 Vieira, Tia H             12 MCSL                             39.68  
  8 Montoya, Alysse T         12 TVA                              40.88  
  9 Harrison, Amy T           11 TVA                              41.53  
 10 Beach, Allyson E          11 SRN                              41.57  
 11 Lainer, Emelie M          11 TVA                              42.41  
 12 Wachsman, Lindsey S       11 TVA                              44.27  
 13 Adlard, Caitlynn M        11 TVA                              44.42  
 14 Moody, Hannah R           11 SSS                              45.11  
 15 Morozymi, Kalene A        11 SSS                              45.80  
 16 Harrington-Abrams, Rache  11 ONDA                             46.26  
 17 Ahumada, Mayra A          11 MCSL                             46.31  
 18 Mullins, Elizabeth H      11 SRN                              47.63  
 19 Benck, Lauren R           11 SSS                              49.70  
 20 Sawhney, Jennifer E       11 TVA                              50.47  
 21 Jimenez-Robbins, Lia S    11 ONDA                             50.62  
 22 Greek, Karina N           11 SSS                              55.12  
 23 Olejniczak, Julia L       11 SSS                              57.65  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Goldman, Victoria L       11 SRN                            1:08.93  
  2 Erickson, Kara L          12 SRN                            1:08.95  
  3 Jovino, Megan A           12 VJO                            1:10.86  
  4 Pezzuto, Makena M         12 VJO                            1:11.00  
  5 Rogers, Jessie M          12 SRN                            1:11.47  
  6 Kamai, Elizabeth M        12 NBA                            1:13.04  
  7 Harris, Kimmie A          11 SRN                            1:13.28  
  8 Broser, Stefi E           11 NBA                            1:13.60  
  9 Hansen, Hayley A          11 FAC-SN                         1:14.25  
 10 Kristofferson, Mai M      12 Barracudas                     1:14.59  
 11 Tresenrider, Amy M        12 SSS                            1:14.72  
 12 Sims, Stephanie J         11 SRN                            1:15.14  
 13 Petroni, Hannah M         11 TVA                            1:15.56  
 14 Felix, Danika M           11 VJO                            1:15.60  
 15 Demont, Devon N           11 NBA                            1:16.75  
 16 Horn, Eloise L            12 PCM                            1:18.24  
 17 Collins, Claire A         11 Barracudas                     1:20.13  
 18 Thomas, Megan S           11 Barracudas                     1:20.36  
 19 Jimenez, Yanel I          11 VJO                            1:22.26  
 20 Scarbrough, Madison I     11 TVA                            1:25.58  
 21 Moody, Hannah R           11 SSS                            1:41.52  
B - Division  
  1 Kumar, Kristy             12 TVA                            1:15.90  
  2 Bishop, Katie R           11 UD                             1:18.03  
  3 Meyer, Jessica L          12 PSL                            1:18.93  
  4 Turrell, Megan Q          12 TVA                            1:20.11  
  5 Clark, Jillian K          12 UD                             1:20.18  
  6 Minigan, Kelsey A         11 TVA                            1:20.91  
  7 Ross, Athen A             12 TVA                            1:21.04  
  8 Grubaugh, Allison J       12 UD                             1:21.85  
  9 Kazemini, Neda N          11 SRN                            1:22.61  
 10 Santos, Elena T           12 PSL                            1:22.93  
 11 Ripple, Zoey L            12 SRN                            1:25.30  
 12 Orourke, Kelsey L         11 SRN                            1:25.39  
 13 Beldin-Lynds, Amanda E    12 OPSR                           1:28.08  
 14 Yelick, Caitlyn L         12 Barracudas                     1:28.14  
 15 Jimenez, Maria C          12 VJO                            1:30.93  
 16 Maher, Kathleen J         11 SSS                            1:31.94  
 17 Rozzano, Brittany L       12 Barracudas                     1:32.25  
C - Division  
  1 Dugan, Tracey N           11 VJO                            1:24.45  
  2 WU, Julia J               11 TVA                            1:24.85  
  3 Zaccagna, Nikita M        11 QUIK                           1:25.52  
  4 Stenback, Macaela R       11 UD                             1:26.48  
  5 Fischer, Maria E          11 QUIK                           1:27.31  
  6 Emard, Bergen L           11 NBA                            1:27.55  
  7 Issler, Emily J           11 QUIK                           1:27.92  
  8 Livingston, Krystyna A    12 TVA                            1:28.77  
  9 Casavant-O'Connor, Court  12 Barracudas                     1:28.99  
 10 NG, Alanna C              11 TVA                            1:29.11  
 11 Simmons, Andrea L         11 VJO                            1:30.12  
 12 Yim, Gaby                 11 SCSC                           1:31.08  
 13 Vieira, Tia H             12 MCSL                           1:32.81  
 14 Montoya, Alysse T         12 TVA                            1:33.66  
 15 Harrison, Amy T           11 TVA                            1:34.15  
 16 Lainer, Emelie M          11 TVA                            1:36.47  
 17 Zelikovsky, Melanie G     11 PCM                            1:41.84  
 18 Morozymi, Kalene A        11 SSS                            1:45.01  
 19 Wagner, Allison L         11 SRN                            1:45.54  
 20 Barrett, Jade C           12 UD                             1:47.94  
 21 Ahumada, Mayra A          11 MCSL                           1:48.74  
 22 Matthias, Lindsay T       12 TVA                            1:50.81  
 23 Benck, Lauren R           11 SSS                            1:52.50  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Goldman, Victoria L       11 SRN                            2:28.27  
  2 Erickson, Kara L          12 SRN                            2:31.43  
  3 Hansen, Hayley A          11 FAC-SN                         2:36.49  
  4 Pezzuto, Makena M         12 VJO                            2:36.66  
  5 Rogers, Jessie M          12 SRN                            2:37.06  
  6 Cox, Kayla K              12 TVA                            2:38.61  
  7 Broser, Stefi E           11 NBA                            2:40.13  
  8 Tresenrider, Amy M        12 SSS                            2:43.92  
  9 Petroni, Hannah M         11 TVA                            2:44.31  
 10 Fidler, Mary K            12 TVA                            2:44.39  
 11 Felix, Danika M           11 VJO                            2:45.51  
 12 Atterbury, Skyler J       12 QUIK                           2:45.89  
 13 Kamai, Elizabeth M        12 NBA                            2:46.15  
 14 Bingham, Chelsea L        12 QUIK                           2:47.21  
 15 Demont, Devon N           11 NBA                            2:48.38  
 16 Serrano, Victoria E       12 TVA                            2:49.19  
 17 Chau, Vivien              12 SFRP                           2:50.35  
 18 Turrell, Megan Q          12 TVA                            2:51.14  
 19 Eubank, Kirsten K         12 PSL                            3:10.47  
B - Division  
  1 Kumar, Kristy             12 TVA                            2:43.90  
  2 Sims, Stephanie J         11 SRN                            2:48.33  
  3 Lopez, Claire M           11 TVA                            2:57.18  
  4 Grubaugh, Allison J       12 UD                             2:58.66  
  5 Bishop, Katie R           11 UD                             2:59.39  
  6 Smith, Danielle I         12 WAVE                           3:02.21  
C - Division  
  1 Kazemini, Neda N          11 SRN                            2:56.04  
  2 Zaccagna, Nikita M        11 QUIK                           2:58.12  
  3 Orourke, Kelsey L         11 SRN                            3:03.77  
  4 Ross, Athen A             12 TVA                            3:05.45  
  5 Dugan, Tracey N           11 VJO                            3:05.78  
  6 Lee, Alyssa H             12 VJO                            3:07.19  
  7 Petersen, Brooke A        12 SRN                            3:10.19  
  8 Yim, Gaby                 11 SCSC                           3:10.52  
  9 Montoya, Alysse T         12 TVA                            3:17.95  
 10 Stenback, Macaela R       11 UD                             3:20.04  
 11 Vieira, Tia H             12 MCSL                           3:28.43  
 12 Vasey, Georgia            12 PSL                            3:39.56  
 13 Vierra, Corine C          11 SSS                            3:43.68  
 14 Harrington-Abrams, Rache  11 ONDA                           3:47.94  
 15 Morozymi, Kalene A        11 SSS                            3:48.84  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Erickson, Kara L          12 SRN                              35.81  
  2 Christofferson, Stephani  11 NBA                              37.22  
  3 Mezzanatto, Marissa A     12 SRN                              37.78  
  4 Cox, Kayla K              12 TVA                              39.71  
  5 Jovino, Megan A           12 VJO                              40.30  
  6 Pezzuto, Makena M         12 VJO                              40.73  
  7 Blom, Alison M            11 QUIK                             40.89  
  8 Horn, Eloise L            12 PCM                              41.14  
  9 Buck, Carly R             11 TVA                              41.83  
 10 Thomas, Megan S           11 Barracudas                       42.15  
 11 Jimenez, Yanel I          11 VJO                              42.20  
 12 Orourke, Kelsey L         11 SRN                              42.36  
 13 Bishop, Katie R           11 UD                               42.38  
 14 Meyers, Ashley L          12 TVA                              42.98  
 15 Meyer, Jessica L          12 PSL                              43.22  
 16 Petroni, Hannah M         11 TVA                              43.39  
 17 Demont, Devon N           11 NBA                              43.46  
B - Division  
  1 Chappell, Cleo M          12 TVA                              41.81  
  2 Kazemini, Neda N          11 SRN                              42.71  
  3 Kumar, Kristy             12 TVA                              43.19  
  4 Santos, Elena T           12 PSL                              43.47  
  5 Pierce, Anna C            12 SRN                              44.31  
  6 Petersen, Brooke A        12 SRN                              44.57  
  7 Minigan, Kelsey A         11 TVA                              44.81  
  8 NG, Alanna C              11 TVA                              44.98  
  9 Kristofferson, Mai M      12 Barracudas                       45.95  
 10 Ross, Athen A             12 TVA                              46.19  
 11 Yelick, Caitlyn L         12 Barracudas                       46.22  
 12 Beldin-Lynds, Amanda E    12 OPSR                             48.14  
 13 Zelikovsky, Melanie G     11 PCM                              52.55  
 14 Jimenez, Maria C          12 VJO                              52.63  
C - Division  
  1 Simmons, Andrea L         11 VJO                              42.75  
  2 Turrell, Megan Q          12 TVA                              42.85  
  3 WU, Julia J               11 TVA                              43.13  
  4 Ripple, Zoey L            12 SRN                              43.77  
  5 Sims, Stephanie J         11 SRN                              45.04  
  5 Dugan, Tracey N           11 VJO                              45.04  
  7 Maher, Kathleen J         11 SSS                              45.29  
  8 Beach, Allyson E          11 SRN                              46.11  
  9 Casavant-O'Connor, Court  12 Barracudas                       47.41  
 10 Zaccagna, Nikita M        11 QUIK                             48.15  
 11 Ahumada, Mayra A          11 MCSL                             50.53  
 12 Lainer, Emelie M          11 TVA                              51.80  
 13 Vieira, Tia H             12 MCSL                             51.87  
 14 Livingston, Krystyna A    12 TVA                              52.59  
 15 Harrison, Amy T           11 TVA                              52.60  
 16 Stenback, Macaela R       11 UD                               53.47  
 17 Moody, Hannah R           11 SSS                              54.15  
 18 Matthias, Lindsay T       12 TVA                              54.93  
 19 Adlard, Caitlynn M        11 TVA                              55.42  
 20 Benck, Lauren R           11 SSS                              57.67  
 21 Barrett, Jade C           12 UD                             1:01.68  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Erickson, Kara L          12 SRN                            1:18.81  
  2 Tresenrider, Amy M        12 SSS                            1:21.52  
  3 Cox, Kayla K              12 TVA                            1:23.11  
  4 Atterbury, Skyler J       12 QUIK                           1:23.45  
  5 Christofferson, Stephani  11 NBA                            1:23.83  
  6 XU, Katherina             12 TVA                            1:25.26  
  7 Pezzuto, Makena M         12 VJO                            1:26.82  
  8 Mezzanatto, Marissa A     12 SRN                            1:27.78  
  9 Fidler, Mary K            12 TVA                            1:28.18  
 10 Meyers, Ashley L          12 TVA                            1:31.12  
 11 Chau, Vivien              12 SFRP                           1:32.22  
 12 Horn, Eloise L            12 PCM                            1:33.31  
 13 Turrell, Megan Q          12 TVA                            1:33.67  
 14 Demont, Devon N           11 NBA                            1:35.68  
 15 Serrano, Victoria E       12 TVA                            1:36.05  
 16 Meyer, Jessica L          12 PSL                            1:37.07  
B - Division  
  1 Kamai, Elizabeth M        12 NBA                            1:29.46  
  2 Kazemini, Neda N          11 SRN                            1:35.75  
  3 Petroni, Hannah M         11 TVA                            1:37.01  
  4 Jimenez, Yanel I          11 VJO                            1:37.28  
  5 Ripple, Zoey L            12 SRN                            1:37.56  
  6 Orourke, Kelsey L         11 SRN                            1:38.27  
  7 Yim, Gaby                 11 SCSC                           1:40.86  
  8 Clark, Jillian K          12 UD                             1:41.22  
  9 NG, Alanna C              11 TVA                            1:41.69  
 10 Zaccagna, Nikita M        11 QUIK                           1:43.48  
 11 Gillfillan, Kelly E       11 PCM                            1:45.69  
 12 Eubank, Kirsten K         12 PSL                            1:52.90  
 13 Jimenez, Maria C          12 VJO                            1:55.44  
C - Division  
  1 Dugan, Tracey N           11 VJO                            1:36.84  
  2 WU, Julia J               11 TVA                            1:37.82  
  3 Beach, Allyson E          11 SRN                            1:39.58  
  4 Pierce, Anna C            12 SRN                            1:39.59  
  5 Vasey, Georgia            12 PSL                            1:42.91  
  6 Petersen, Brooke A        12 SRN                            1:44.20  
  7 Lee, Alyssa H             12 VJO                            1:47.96  
  8 Aubert, Emily A           12 QUIK                           1:48.79  
  9 Steindorf, Kayla N        11 SRN                            1:49.33  
 10 Issler, Emily J           11 QUIK                           1:49.70  
 11 Moody, Hannah R           11 SSS                            1:52.91  
 12 Lunsford, Julia R         11 SSS                            1:53.11  
 13 Livingston, Krystyna A    12 TVA                            1:53.17  
 14 Vierra, Corine C          11 SSS                            1:55.87  
 15 Ahumada, Mayra A          11 MCSL                           1:56.15  
 16 Harrison, Amy T           11 TVA                            1:56.77  
 17 Stenback, Macaela R       11 UD                             1:57.09  
 18 Lainer, Emelie M          11 TVA                            1:57.75  
 19 Vieira, Tia H             12 MCSL                           1:58.23  
 20 Harrington-Abrams, Rache  11 ONDA                           2:04.97  
 21 Benck, Lauren R           11 SSS                            2:12.96  
 22 Greek, Karina N           11 SSS                            2:15.41  
 23 Olejniczak, Julia L       11 SSS                            2:15.66  
 24 Jimenez-Robbins, Lia S    11 ONDA                           2:35.75  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Buck, Carly R             11 TVA                              38.57  
  2 Christofferson, Stephani  11 NBA                              41.00  
  3 Chappell, Cleo M          12 TVA                              41.31  
  4 Kamai, Elizabeth M        12 NBA                              42.35  
  5 Bingham, Chelsea L        12 QUIK                             42.40  
  6 XU, Katherina             12 TVA                              42.81  
  7 Smith, Danielle I         12 WAVE                             43.05  
  8 Horn, Eloise L            12 PCM                              43.62  
  9 Rogers, Jessie M          12 SRN                              43.64  
 10 Ripple, Zoey L            12 SRN                              44.25  
 11 Grubaugh, Allison J       12 UD                               45.17  
 12 Fidler, Mary K            12 TVA                              45.19  
 13 Aubert, Emily A           12 QUIK                             46.11  
 14 Felix, Danika M           11 VJO                              46.33  
 15 Erickson, Kara L          12 SRN                              46.38  
 16 Mezzanatto, Marissa A     12 SRN                              46.81  
 17 Broser, Stefi E           11 NBA                              47.07  
 18 Tresenrider, Amy M        12 SSS                              47.71  
 19 Petersen, Brooke A        12 SRN                              48.18  
 20 Atterbury, Skyler J       12 QUIK                             48.40  
 21 Blom, Alison M            11 QUIK                             48.52  
 22 Chau, Vivien              12 SFRP                             49.82  
 23 Meyer, Jessica L          12 PSL                              50.04  
 24 Scarbrough, Madison I     11 TVA                              50.33  
 25 Serrano, Victoria E       12 TVA                              50.52  
 26 Jimenez, Yanel I          11 VJO                              56.26  
B - Division  
  1 Demont, Devon N           11 NBA                              46.14  
  2 Sims, Stephanie J         11 SRN                              47.99  
  3 Bishop, Katie R           11 UD                               48.41  
  4 Kumar, Kristy             12 TVA                              49.55  
  5 Turrell, Megan Q          12 TVA                              50.10  
  6 Pierce, Anna C            12 SRN                              50.40  
  7 Lopez, Claire M           11 TVA                              52.33  
  8 Meyers, Ashley L          12 TVA                              52.61  
  9 Ross, Athen A             12 TVA                              53.81  
 10 Labberton, Sarah R        11 TVA                              54.43  
 11 Yim, Gaby                 11 SCSC                             54.87  
 12 Harris, Kimmie A          11 SRN                              54.88  
 13 Livingston, Krystyna A    12 TVA                              55.03  
 14 Vierra, Corine C          11 SSS                              57.01  
 15 Steindorf, Kayla N        11 SRN                            1:00.91  
 16 Jimenez, Maria C          12 VJO                            1:02.96  
C - Division  
  1 Lee, Alyssa H             12 VJO                              48.44  
  2 Jovino, Megan A           12 VJO                              50.77  
  3 Bishop, Jaclyn K          12 SRN                              51.92  
  4 Carlson, Alexa S          12 TVA                              52.47  
  5 Issler, Emily J           11 QUIK                             53.01  
  6 NG, Alanna C              11 TVA                              54.10  
  7 WU, Julia J               11 TVA                              54.59  
  8 Dugan, Tracey N           11 VJO                              55.19  
  9 Mullins, Elizabeth H      11 SRN                              55.55  
 10 Orourke, Kelsey L         11 SRN                              56.45  
 11 Morozymi, Kalene A        11 SSS                              56.48  
 12 Lainer, Emelie M          11 TVA                              56.97  
 13 Wachsman, Lindsey S       11 TVA                              57.30  
 14 Beach, Allyson E          11 SRN                              58.71  
 15 Harrison, Amy T           11 TVA                              59.09  
 16 Lunsford, Julia R         11 SSS                              59.71  
 17 Olejniczak, Julia L       11 SSS                            1:12.63  
 18 Moody, Hannah R           11 SSS                            1:12.68  
 19 Ahumada, Mayra A          11 MCSL                           1:12.94  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Buck, Carly R             11 TVA                            1:27.40  
  2 Chappell, Cleo M          12 TVA                            1:31.09  
  3 Kamai, Elizabeth M        12 NBA                            1:31.55  
  4 Christofferson, Stephani  11 NBA                            1:31.62  
  5 XU, Katherina             12 TVA                            1:32.11  
  6 Collins, Claire A         11 Barracudas                     1:34.35  
  7 Ripple, Zoey L            12 SRN                            1:35.93  
  8 Horn, Eloise L            12 PCM                            1:37.67  
  9 Rogers, Jessie M          12 SRN                            1:37.78  
 10 Pezzuto, Makena M         12 VJO                            1:40.49  
 11 Grubaugh, Allison J       12 UD                             1:41.03  
 12 Erickson, Kara L          12 SRN                            1:41.27  
 13 Fischer, Maria E          11 QUIK                           1:43.17  
 14 Mezzanatto, Marissa A     12 SRN                            1:44.34  
 15 Hansen, Hayley A          11 FAC-SN                         1:44.58  
 16 Tresenrider, Amy M        12 SSS                            1:45.46  
 17 Thomas, Megan S           11 Barracudas                     1:45.97  
 18 Felix, Danika M           11 VJO                            1:46.02  
 19 Kristofferson, Mai M      12 Barracudas                     1:46.41  
 20 Meyer, Jessica L          12 PSL                            1:47.13  
 21 Jimenez, Yanel I          11 VJO                            2:01.24  
B - Division  
  1 Sims, Stephanie J         11 SRN                            1:46.38  
  2 Santos, Elena T           12 PSL                            1:48.14  
  3 Turrell, Megan Q          12 TVA                            1:50.71  
  4 Alquist, Sydnie W         11 OPSR                           1:51.71  
  5 Meyers, Ashley L          12 TVA                            1:54.03  
  6 Yelick, Caitlyn L         12 Barracudas                     1:54.61  
  7 Beldin-Lynds, Amanda E    12 OPSR                           1:55.44  
  8 Livingston, Krystyna A    12 TVA                            1:57.66  
C - Division  
  1 Petersen, Brooke A        12 SRN                            1:44.56  
  2 Scarbrough, Madison I     11 TVA                            1:47.57  
  3 Pierce, Anna C            12 SRN                            1:49.75  
  4 Issler, Emily J           11 QUIK                           1:54.33  
  5 Yim, Gaby                 11 SCSC                           1:56.14  
  6 NG, Alanna C              11 TVA                            2:01.86  
  7 Casavant-O'Connor, Court  12 Barracudas                     2:02.80  
  8 Dugan, Tracey N           11 VJO                            2:03.37  
  9 Lainer, Emelie M          11 TVA                            2:04.65  
 10 Vierra, Corine C          11 SSS                            2:04.67  
 11 Morozymi, Kalene A        11 SSS                            2:04.90  
 12 Harrison, Amy T           11 TVA                            2:10.33  
 13 Matthias, Lindsay T       12 TVA                            2:19.93  
 14 Jimenez, Maria C          12 VJO                            2:29.07  
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Blom, Alison M            11 QUIK                             33.88  
  2 Christofferson, Stephani  11 NBA                              34.06  
  3 Goldman, Victoria L       11 SRN                              34.07  
  4 Buck, Carly R             11 TVA                              35.37  
  5 XU, Katherina             12 TVA                              35.39  
  6 Harris, Kimmie A          11 SRN                              36.02  
  7 Erickson, Kara L          12 SRN                              36.22  
  8 Mezzanatto, Marissa A     12 SRN                              37.64  
  9 Broser, Stefi E           11 NBA                              37.80  
 10 Jovino, Megan A           12 VJO                              37.97  
 11 Demont, Devon N           11 NBA                              39.23  
 12 Tresenrider, Amy M        12 SSS                              39.44  
 13 Hansen, Hayley A          11 FAC-SN                           39.72  
 14 Meyer, Jessica L          12 PSL                              40.13  
 15 Felix, Danika M           11 VJO                              40.42  
 16 Jimenez, Yanel I          11 VJO                              45.00  
B - Division  
  1 Chappell, Cleo M          12 TVA                              37.53  
  2 Rogers, Jessie M          12 SRN                              38.59  
  3 Kumar, Kristy             12 TVA                              39.71  
  4 Bishop, Katie R           11 UD                               40.34  
  5 Clark, Jillian K          12 UD                               40.61  
  6 Meyers, Ashley L          12 TVA                              40.99  
  7 Alquist, Sydnie W         11 OPSR                             42.08  
  8 Petroni, Hannah M         11 TVA                              43.66  
  9 Ross, Athen A             12 TVA                              44.04  
 10 Orourke, Kelsey L         11 SRN                              46.86  
 11 Stenback, Macaela R       11 UD                               50.31  
 12 Yim, Gaby                 11 SCSC                             55.23  
C - Division  
  1 WU, Julia J               11 TVA                              43.49  
  2 Zaccagna, Nikita M        11 QUIK                             45.85  
  3 Fischer, Maria E          11 QUIK                             46.02  
  4 Casavant-O'Connor, Court  12 Barracudas                       47.42  
  5 Emard, Bergen L           11 NBA                              50.02  
  6 Issler, Emily J           11 QUIK                             51.14  
  7 Simmons, Andrea L         11 VJO                              53.92  
  8 Vierra, Corine C          11 SSS                              56.04  
  9 Vieira, Tia H             12 MCSL                             56.20  
 10 Rozzano, Brittany L       12 Barracudas                       57.56  
 11 Barrett, Jade C           12 UD                             1:01.04  
 12 Jimenez, Maria C          12 VJO                            1:01.90  
 13 Ahumada, Mayra A          11 MCSL                           1:02.70  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Goldman, Victoria L       11 SRN                            1:15.21  
  2 Blom, Alison M            11 QUIK                           1:15.27  
  3 Harris, Kimmie A          11 SRN                            1:18.40  
  4 XU, Katherina             12 TVA                            1:20.06  
  5 Christofferson, Stephani  11 NBA                            1:20.20  
  6 Jovino, Megan A           12 VJO                            1:20.48  
  7 Erickson, Kara L          12 SRN                            1:26.77  
  8 Mezzanatto, Marissa A     12 SRN                            1:27.13  
  9 Chau, Vivien              12 SFRP                           1:32.26  
 10 Meyer, Jessica L          12 PSL                            1:35.33  
B - Division  
  1 Chappell, Cleo M          12 TVA                            1:29.00  
  2 Buck, Carly R             11 TVA                            1:30.42  
  3 Bishop, Katie R           11 UD                             1:33.51  
  4 Clark, Jillian K          12 UD                             1:33.55  
  5 Horn, Eloise L            12 PCM                            1:41.22  
C - Division  
  1 Zaccagna, Nikita M        11 QUIK                           1:47.19  
  2 Vasey, Georgia            12 PSL                            1:55.25  
  3 Stenback, Macaela R       11 UD                             2:08.68  
  4 Vieira, Tia H             12 MCSL                           2:09.26  
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 XU, Katherina             12 TVA                            2:51.60  
  2 Goldman, Victoria L       11 SRN                            2:52.63  
  3 Christofferson, Stephani  11 NBA                            2:56.59  
  4 Rogers, Jessie M          12 SRN                            2:56.75  
  5 Chappell, Cleo M          12 TVA                            2:58.06  
  6 Tresenrider, Amy M        12 SSS                            3:02.75  
  7 Blom, Alison M            11 QUIK                           3:03.67  
  8 Felix, Danika M           11 VJO                            3:03.96  
  9 Harris, Kimmie A          11 SRN                            3:04.11  
 10 Kamai, Elizabeth M        12 NBA                            3:05.96  
 11 Collins, Claire A         11 Barracudas                     3:07.68  
 12 Hansen, Hayley A          11 FAC-SN                         3:07.81  
 13 Demont, Devon N           11 NBA                            3:08.39  
 14 Horn, Eloise L            12 PCM                            3:09.43  
 15 Mezzanatto, Marissa A     12 SRN                            3:10.64  
 16 Bishop, Katie R           11 UD                             3:12.86  
 17 Yim, Gaby                 11 SCSC                           3:36.49  
B - Division  
  1 Broser, Stefi E           11 NBA                            3:05.12  
  2 Turrell, Megan Q          12 TVA                            3:14.97  
  3 Santos, Elena T           12 PSL                            3:17.70  
C - Division  
  1 Kazemini, Neda N          11 SRN                            3:24.19  
  2 Petersen, Brooke A        12 SRN                            3:30.78  
  3 Dugan, Tracey N           11 VJO                            3:32.07  
  4 Alquist, Sydnie W         11 OPSR                           3:32.56  
  5 Orourke, Kelsey L         11 SRN                            3:35.31  
  6 Beach, Allyson E          11 SRN                            3:37.48  
  7 Zaccagna, Nikita M        11 QUIK                           3:43.10  
  8 Rozzano, Brittany L       12 Barracudas                     3:47.71  
  9 Simmons, Andrea L         11 VJO                            3:52.02  
 10 Vierra, Corine C          11 SSS                            4:05.87  
 11 Morozymi, Kalene A        11 SSS                            4:06.43  
 12 Matthias, Lindsay T       12 TVA                            4:27.71  
 13 Adlard, Caitlynn M        11 TVA                            4:46.81  
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sims, Amanda M            14 SRN                              28.70  
  2 Bellinger, Sally L        13 NBA                              29.07  
  3 Morphew, Cayla A          13 QUIK                             30.44  
  4 Messer, Christina L       13 SRN                              30.58  
  5 Stuhr, Allison B          14 SRN                              30.62  
  6 Dellaria, Lyndsie E       13 NBA                              30.66  
  7 Wirick, Claire L          13 TVA                              31.35  
  8 McAllister, Nicole J      13 PCM                              31.79  
  9 Lopez, Cristiana R        14 TVA                              32.37  
 10 O'Meara, Betsy A          13 TVA                              33.52  
 11 Segura, Lucienne E        13 SSS                              33.76  
 12 Ransford, Emily R         13 QUIK                             33.79  
 13 Gnoss, Alexandra P        13 TVA                              33.95  
 14 Gates, Dani C             14 UN                               34.58  
 15 Powell, Stephanie A       14 PSL                              34.61  
 16 Feldman, Jessica L        13 SOLO                             34.85  
 17 Small, Darian K           13 SRN                              35.30  
 18 Eubank, Stefani S         13 PSL                              35.62  
 19 Kennedy, Mollie P         13 QUIK                             35.89  
 20 Austin, Sidney S          13 UN                               36.05  
 21 Garrett, Brooke M         13 QUIK                             36.60  
 22 Rogers, Joanna K          13 TVA                              37.33  
B - Division  
  1 Persi, Johanna K          14 TVA                              34.33  
  1 Kearney, Kirsten M        13 VJO                              34.33  
  3 Hackett, Katelyn M        13 SRN                              35.63  
  4 Greer, Katie N            13 SSS                              35.67  
  5 Crossfield, Megan L       14 PSL                              37.90  
  6 Ziemba, Irene F           13 SSS                              38.26  
  7 White, Yasmine N          13 UN                               38.37  
  8 Winston, Bonnie M         13 TVA                              38.71  
  9 Ellis, Michaela C         13 MCSL                             38.93  
 10 Johnson, Sara A           13 PSL                              38.97  
C - Division  
  1 Leung, Candice S          13 SFRP                             34.69  
  2 Cummings, Kelly E         13 SRN                              40.03  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sims, Amanda M            14 SRN                            1:01.25  
  2 Bellinger, Sally L        13 NBA                            1:05.56  
  3 Trautner, Emily C         13 MP                             1:06.01  
  4 Stuhr, Allison B          14 SRN                            1:07.50  
  5 Messer, Christina L       13 SRN                            1:07.59  
  6 Fedrick, Aileen E         14 UN                             1:08.38  
  7 Morphew, Cayla A          13 QUIK                           1:09.20  
  8 McAllister, Nicole J      13 PCM                            1:09.68  
  9 Pratt, Victoria M         13 Barracudas                     1:11.05  
 10 Jovino, Kathryn C         14 UN                             1:11.99  
 11 Danel-Lohrey, Sasza E     13 NBA                            1:12.48  
 12 Lefkoe, Brittany I        14 UN                             1:12.52  
 13 Thiele, Lizzy A           14 UN                             1:12.78  
 14 Louden, Kelsey D          13 QUIK                           1:12.89  
 15 Lopez, Cristiana R        14 TVA                            1:13.88  
 16 Ramirez, Brenda V         13 TVA                            1:15.13  
 17 Chan, Ashley L            13 FAC-SN                         1:15.78  
 18 Gnoss, Alexandra P        13 TVA                            1:15.87  
 19 Segura, Lucienne E        13 SSS                            1:16.58  
 20 Powell, Stephanie A       14 PSL                            1:17.36  
 21 Small, Darian K           13 SRN                            1:18.32  
 22 Feldman, Jessica L        13 SOLO                           1:18.51  
 23 Gates, Dani C             14 UN                             1:19.26  
B - Division  
  1 Hackett, Katelyn M        13 SRN                            1:16.96  
  2 Spala, Sonya A            13 FAC-SN                         1:17.05  
  3 Parker, Cardellen B       13 VJO                            1:19.66  
  4 Maghzi, Roya L            13 Barracudas                     1:20.44  
  5 Persi, Johanna K          14 TVA                            1:21.78  
  6 Ziemba, Irene F           13 SSS                            1:24.05  
  7 Ping Medvigy, Elyse D     13 SSS                            1:25.15  
  8 Garrett, Brooke M         13 QUIK                           1:28.49  
  9 Ellis, Michaela C         13 MCSL                           1:34.61  
C - Division  
  1 Nommsen, Lacey J          13 QUIK                           1:26.18  
  2 Rutten, Nicole M          13 SRN                            1:32.00  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Jovino, Kathryn C         14 UN                             2:23.76  
  2 Stuhr, Allison B          14 SRN                            2:24.28  
  3 Bellinger, Sally L        13 NBA                            2:24.55  
  4 Messer, Christina L       13 SRN                            2:25.95  
  5 Petroni, Natalie A        14 UN                             2:26.62  
  6 Fedrick, Aileen E         14 UN                             2:27.17  
  7 Dellaria, Lyndsie E       13 NBA                            2:28.66  
  8 Thiele, Lizzy A           14 UN                             2:34.82  
  9 McAllister, Nicole J      13 PCM                            2:35.28  
 10 Segura, Lucienne E        13 SSS                            2:43.70  
 11 Ransford, Emily R         13 QUIK                           2:45.94  
 12 Gates, Dani C             14 UN                             2:47.29  
 13 Austin, Sidney S          13 UN                             2:55.78  
B - Division  
  1 Lopez, Cristiana R        14 TVA                            2:44.10  
  2 O'Meara, Betsy A          13 TVA                            2:45.42  
  3 Feldman, Jessica L        13 SOLO                           2:48.45  
  4 Hackett, Katelyn M        13 SRN                            2:51.45  
  5 Greer, Katie N            13 SSS                            2:54.33  
  6 Eubank, Stefani S         13 PSL                            2:54.39  
  7 Kennedy, Mollie P         13 QUIK                           2:55.15  
  8 Gnoss, Alexandra P        13 TVA                            2:55.52  
  9 Johnson, Sara A           13 PSL                            3:02.08  
C - Division  
  1 Nommsen, Lacey J          13 QUIK                           2:56.46  
  2 Crossfield, Megan L       14 PSL                            3:03.52  
  3 Garrett, Brooke M         13 QUIK                           3:10.71  
  4 Ellis, Michaela C         13 MCSL                           3:19.99  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sims, Amanda M            14 SRN                            1:10.40  
  2 Fedrick, Aileen E         14 UN                             1:15.22  
  3 Stuhr, Allison B          14 SRN                            1:18.37  
  4 Yamauchi, Penelope R      13 SRN                            1:18.38  
  5 Holden, Marissa G         13 SFRP                           1:23.03  
  6 Ransford, Emily R         13 QUIK                           1:23.97  
  7 Thiele, Lizzy A           14 UN                             1:23.98  
  8 Wirick, Claire L          13 TVA                            1:24.04  
  9 Lopez, Cristiana R        14 TVA                            1:28.02  
 10 Hackett, Katelyn M        13 SRN                            1:28.70  
 11 Gnoss, Alexandra P        13 TVA                            1:30.13  
 12 Austin, Sidney S          13 UN                             1:31.93  
 13 Small, Darian K           13 SRN                            1:33.32  
B - Division  
  1 O'Meara, Betsy A          13 TVA                            1:27.60  
  2 Greer, Katie N            13 SSS                            1:30.90  
  3 Powell, Stephanie A       14 PSL                            1:31.43  
  4 Segura, Lucienne E        13 SSS                            1:35.14  
  5 Eubank, Stefani S         13 PSL                            1:35.57  
  6 Persi, Johanna K          14 TVA                            1:35.92  
  7 Nommsen, Lacey J          13 QUIK                           1:37.17  
  8 White, Yasmine N          13 UN                             1:38.33  
  9 Crossfield, Megan L       14 PSL                            1:41.24  
 10 Feldman, Jessica L        13 SOLO                           1:43.83  
 11 Johnson, Sara A           13 PSL                            1:50.47  
C - Division  
  1 Winston, Bonnie M         13 TVA                            1:51.63  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sims, Amanda M            14 SRN                            2:31.58  
  2 Fedrick, Aileen E         14 UN                             2:43.40  
  3 Thiele, Lizzy A           14 UN                             2:55.96  
  4 Holden, Marissa G         13 SFRP                           2:58.34  
  5 Pratt, Victoria M         13 Barracudas                     2:58.45  
  6 Hackett, Katelyn M        13 SRN                            3:01.60  
  7 Danel-Lohrey, Sasza E     13 NBA                            3:01.82  
  8 Chan, Ashley L            13 FAC-SN                         3:06.91  
  9 Gnoss, Alexandra P        13 TVA                            3:17.34  
B - Division  
  1 Stuhr, Allison B          14 SRN                            2:49.89  
  2 Maghzi, Roya L            13 Barracudas                     3:13.64  
  3 Ping Medvigy, Elyse D     13 SSS                            3:22.60  
  4 Spala, Sonya A            13 FAC-SN                         3:31.33  
C - Division  
  1 Segura, Lucienne E        13 SSS                            3:25.33  
  2 Ziemba, Irene F           13 SSS                            3:43.35  
  3 Kline, Leslie A           13 MCSL                           3:49.16  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bellinger, Sally L        13 NBA                            1:25.54  
  2 Pratt, Victoria M         13 Barracudas                     1:28.39  
  3 Louden, Kelsey D          13 QUIK                           1:30.35  
  4 Holden, Marissa G         13 SFRP                           1:31.41  
  5 Feldman, Jessica L        13 SOLO                           1:33.60  
  6 Ramirez, Brenda V         13 TVA                            1:35.62  
  7 Small, Darian K           13 SRN                            1:36.67  
  8 Gates, Dani C             14 UN                             1:37.06  
  9 Danel-Lohrey, Sasza E     13 NBA                            1:39.04  
 10 White, Yasmine N          13 UN                             1:41.46  
 11 Morphew, Cayla A          13 QUIK                           1:41.86  
 12 Salabasheva, Ana I        13 SRN                            1:53.87  
B - Division  
  1 Ellis, Michaela C         13 MCSL                           1:47.43  
  2 Greer, Katie N            13 SSS                            1:47.85  
  3 Ping Medvigy, Elyse D     13 SSS                            1:50.70  
  4 Gnoss, Alexandra P        13 TVA                            1:51.43  
  5 Spala, Sonya A            13 FAC-SN                         1:53.97  
  6 Cummings, Kelly E         13 SRN                            1:57.15  
  7 Ziemba, Irene F           13 SSS                            1:59.19  
C - Division  
  1 Rogers, Joanna K          13 TVA                            1:41.86  
  2 Rutten, Nicole M          13 SRN                            1:49.05  
  3 Garrett, Brooke M         13 QUIK                           1:50.61  
  4 Leung, Candice S          13 SFRP                           1:52.96  
  5 Nommsen, Lacey J          13 QUIK                           2:05.13  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Bellinger, Sally L        13 NBA                            3:09.41  
  2 Small, Darian K           13 SRN                            3:16.24  
  3 Feldman, Jessica L        13 SOLO                           3:21.87  
  4 White, Yasmine N          13 UN                             3:33.15  
  5 Gates, Dani C             14 UN                             3:41.10  
B - Division  
  1 Kearney, Kirsten M        13 VJO                            3:39.66  
  2 Ellis, Michaela C         13 MCSL                           3:45.04  
C - Division  
  1 Crossfield, Megan L       14 PSL                            3:42.76  
  2 Winston, Bonnie M         13 TVA                            3:50.07  
  3 Persi, Johanna K          14 TVA                            3:55.79  
  4 Nommsen, Lacey J          13 QUIK                           4:17.97  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dellaria, Lyndsie E       13 NBA                            1:18.14  
  2 Jovino, Kathryn C         14 UN                             1:18.37  
  3 Yamauchi, Penelope R      13 SRN                            1:18.52  
  4 Eubank, Stefani S         13 PSL                            1:34.32  
B - Division  
  1 Stuhr, Allison B          14 SRN                            1:18.26  
  2 Wirick, Claire L          13 TVA                            1:26.68  
  3 Gates, Dani C             14 UN                             1:34.37  
  4 Powell, Stephanie A       14 PSL                            1:40.53  
  5 Kennedy, Mollie P         13 QUIK                           1:41.02  
  6 Johnson, Sara A           13 PSL                            1:52.01  
C - Division  
  1 Ellis, Michaela C         13 MCSL                           1:48.59  
  2 Nommsen, Lacey J          13 QUIK                           1:56.76  
  3 Ziemba, Irene F           13 SSS                            1:57.99  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Jovino, Kathryn C         14 UN                             2:48.62  
  2 Lefkoe, Brittany I        14 UN                             2:57.31  
  3 Messer, Christina L       13 SRN                            2:57.80  
  4 Trautner, Emily C         13 MP                             3:10.17  
C - Division  
  1 Garrett, Brooke M         13 QUIK                           4:10.15  
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sims, Amanda M            14 SRN                            2:31.90  
  2 Stuhr, Allison B          14 SRN                            2:43.12  
  3 Bellinger, Sally L        13 NBA                            2:44.68  
  4 Trautner, Emily C         13 MP                             2:47.33  
  5 Jovino, Kathryn C         14 UN                             2:52.35  
  6 Pratt, Victoria M         13 Barracudas                     2:52.57  
  7 Lefkoe, Brittany I        14 UN                             2:53.84  
  8 Holden, Marissa G         13 SFRP                           2:54.43  
  9 Louden, Kelsey D          13 QUIK                           2:59.31  
 10 Danel-Lohrey, Sasza E     13 NBA                            3:02.38  
 11 Segura, Lucienne E        13 SSS                            3:07.68  
 12 Small, Darian K           13 SRN                            3:08.07  
 13 Ramirez, Brenda V         13 TVA                            3:08.79  
 14 Gates, Dani C             14 UN                             3:11.20  
 15 Maghzi, Roya L            13 Barracudas                     3:15.90  
 16 Powell, Stephanie A       14 PSL                            3:16.25  
 17 Chan, Ashley L            13 FAC-SN                         3:18.47  
B - Division  
  1 Hackett, Katelyn M        13 SRN                            3:10.07  
  2 Lopez, Cristiana R        14 TVA                            3:12.43  
  3 Parker, Cardellen B       13 VJO                            3:13.27  
  4 Feldman, Jessica L        13 SOLO                           3:14.14  
  5 Greer, Katie N            13 SSS                            3:16.97  
  6 White, Yasmine N          13 UN                             3:21.28  
  7 Kennedy, Mollie P         13 QUIK                           3:30.41  
  8 Spala, Sonya A            13 FAC-SN                         3:31.92  
  9 Ping Medvigy, Elyse D     13 SSS                            3:33.26  
C - Division  
  1 Persi, Johanna K          14 TVA                            3:23.35  
  2 Leung, Candice S          13 SFRP                           3:31.57  
  3 Ellis, Michaela C         13 MCSL                           3:37.94  
  4 Garrett, Brooke M         13 QUIK                           3:43.28  
  5 Nommsen, Lacey J          13 QUIK                           3:43.89  
 
Girls 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Vincent, Danyelle E       16 UN                               29.01  
  2 Willoughby, Elena G       16 UN                               30.39  
  3 Sims, Jennifer A          16 UN                               30.46  
  4 Pasternak, Tess A         15 UN                               30.51  
  5 Brush, Katie R            15 UN                               31.04  
  6 Malloy, Erin K            15 UN                               31.17  
  7 Rothrock, Marika K        16 UN                               31.88  
  8 Erickson, Anna I          15 UN                               32.48  
  9 Rogers, Alyssa N          16 UN                               32.52  
 10 Rust, Roxanne P           15 UN                               33.63  
 11 Macy, Jenny L             15 UN                               34.33  
B - Division  
  1 Garcia, Lauren C          15 UN                               35.70  
 
Girls 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 McAllister, Amber J       15 UN                             1:06.17  
  2 Pasternak, Tess A         15 UN                             1:06.38  
  3 Nelson, Katey N           15 UN                             1:06.44  
  4 Sims, Jennifer A          16 UN                             1:07.36  
  5 Willoughby, Elena G       16 UN                             1:08.00  
  6 Casey, Meghan E           16 UN                             1:08.28  
  7 Cochrane, Sarah A         15 UN                             1:10.41  
  8 Rothrock, Marika K        16 UN                             1:11.88  
  9 Mulvihill, Abby D         15 UN                             1:13.53  
 10 Macy, Jenny L             15 UN                             1:16.71  
B - Division  
  1 Smith, Lisa V             16 UN                             1:15.50  
  2 Garcia, Lauren C          15 UN                             1:17.44  
  3 Walsh, Danielle L         15 UN                             1:37.75  
 
Girls 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Nelson, Katey N           15 UN                             2:18.53  
  2 Sims, Jennifer A          16 UN                             2:22.59  
  3 Willoughby, Elena G       16 UN                             2:25.38  
  4 Malloy, Erin K            15 UN                             2:26.71  
  5 Rothrock, Marika K        16 UN                             2:29.69  
  6 Rogers, Alyssa N          16 UN                             2:31.77  
  7 Brush, Katie R            15 UN                             2:36.01  
  8 Erickson, Anna I          15 UN                             2:36.07  
  9 Rust, Roxanne P           15 UN                             2:49.20  
 10 Garcia, Lauren C          15 UN                             2:51.48  
 
Girls 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pasternak, Tess A         15 UN                             1:12.04  
  2 Vincent, Danyelle E       16 UN                             1:14.07  
  3 Nelson, Katey N           15 UN                             1:15.08  
  4 Rothrock, Marika K        16 UN                             1:20.62  
  5 Malloy, Erin K            15 UN                             1:21.23  
  6 Macy, Jenny L             15 UN                             1:29.39  
 
Girls 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pasternak, Tess A         15 UN                             2:39.19  
  2 Nelson, Katey N           15 UN                             2:40.21  
 
Girls 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Alvarez, Elena P          16 UN                             1:21.04  
  2 Rogers, Alyssa N          16 UN                             1:23.85  
  3 Baldwin, Heather E        15 UN                             1:26.20  
  4 Willoughby, Elena G       16 UN                             1:27.27  
  5 Bochner, Lindsay C        16 UN                             1:28.45  
  6 McAllister, Amber J       15 UN                             1:31.53  
  7 Schott-Bresler, Kayla R   15 UN                             1:31.92  
  8 Mulvihill, Abby D         15 UN                             1:32.27  
  9 Garcia, Lauren C          15 UN                             1:42.29  
 10 Macy, Jenny L             15 UN                             1:46.70  
B - Division  
  1 Smith, Lisa V             16 UN                             1:34.56  
  2 Walsh, Danielle L         15 UN                             2:05.64  
 
Girls 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Rogers, Alyssa N          16 UN                             3:01.81  
  2 Willoughby, Elena G       16 UN                             3:02.35  
  3 Baldwin, Heather E        15 UN                             3:02.76  
  4 Mulvihill, Abby D         15 UN                             3:15.22  
  5 Brush, Katie R            15 UN                             3:16.30  
  6 Garcia, Lauren C          15 UN                             3:29.33  
  7 Erickson, Anna I          15 UN                             3:30.39  
 
Girls 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, Jennifer A          16 UN                             1:08.91  
  2 Pasternak, Tess A         15 UN                             1:14.18  
  3 Vincent, Danyelle E       16 UN                             1:14.61  
  4 Brush, Katie R            15 UN                             1:22.63  
  5 Mulvihill, Abby D         15 UN                             1:22.97  
 
Girls 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, Jennifer A          16 UN                             2:30.31  
  2 Alvarez, Elena P          16 UN                             2:45.42  
  3 Cochrane, Sarah A         15 UN                             2:58.08  
  4 McAllister, Amber J       15 UN                             3:02.50  
  5 Mulvihill, Abby D         15 UN                             3:02.65  
  6 Schott-Bresler, Kayla R   15 UN                             3:09.48  
  7 Casey, Meghan E           16 UN                             3:16.46  
B - Division  
  1 Smith, Lisa V             16 UN                             3:22.69  
C - Division  
  1 Bochner, Lindsay C        16 UN                             2:57.05  
 
Girls 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Pasternak, Tess A         15 UN                             2:34.95  
  2 Alvarez, Elena P          16 UN                             2:40.06  
  3 Bochner, Lindsay C        16 UN                             2:50.41  
  4 Willoughby, Elena G       16 UN                             2:51.11  
  5 Rothrock, Marika K        16 UN                             2:51.31  
  6 Cochrane, Sarah A         15 UN                             2:52.77  
  7 Burbank, Katie A          16 UN                             2:52.99  
  8 Rogers, Alyssa N          16 UN                             2:53.15  
  9 Casey, Meghan E           16 UN                             2:53.99  
 10 Mulvihill, Abby D         15 UN                             2:58.60  
 11 Schott-Bresler, Kayla R   15 UN                             3:00.41  
 12 Baldwin, Heather E        15 UN                             3:00.59  
 13 Garcia, Lauren C          15 UN                             3:08.25  
B - Division  
  1 Macy, Jenny L             15 UN                             3:12.66  
  2 Walsh, Danielle L         15 UN                             4:15.56  
 
Girls 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Peter, Meghan E           17 UN                               29.89  
  2 Hughes, Emily W           17 UN                               30.40  
  3 Coudright, Jessica N      18 SSS                              31.26  
 
Girls 17-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Emily S           17 UN                             1:02.25  
  2 Hughes, Emily W           17 UN                             1:05.92  
  3 Becks, Monica A           17 UN                             1:06.38  
  4 Coudright, Jessica N      18 SSS                            1:07.66  
  5 Russell, Katie M          17 UN                             1:10.70  
 
Girls 17-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Coudright, Jessica N      18 SSS                            2:24.18  
  2 Thiele, Tasha M           17 UN                             2:24.96  
  3 Hughes, Emily W           17 UN                             2:29.15  
 
Girls 17-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Emily W           17 UN                             1:23.36  
 
Girls 17-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Emily S           17 UN                             2:46.36  
 
Girls 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Peter, Meghan E           17 UN                             1:20.54  
  2 Becks, Monica A           17 UN                             1:23.59  
  3 Karell, Ashley            17 UN                             1:27.17  
  4 Wunschel, Mari A          17 UN                             1:28.06  
  5 Hughes, Emily W           17 UN                             1:32.07  
  6 Coudright, Jessica N      18 SSS                            1:41.64  
 
Girls 17-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Peter, Meghan E           17 UN                             2:53.93  
  2 Hughes, Emily W           17 UN                             3:18.93  
 
Girls 17-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Thiele, Tasha M           17 UN                             1:15.08  
  2 Coudright, Jessica N      18 SSS                            1:19.69  
 
Girls 17-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Emily S           17 UN                             2:43.23  
  2 Karell, Ashley            17 UN                             2:44.49  
  3 Coudright, Jessica N      18 SSS                            3:09.44  
 
Girls 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wunschel, Mari A          17 UN                             2:34.78  
  2 Thiele, Tasha M           17 UN                             2:44.02  
  3 Peter, Meghan E           17 UN                             2:44.07  
  4 Karell, Ashley            17 UN                             2:44.80  
  5 Russell, Katie M          17 UN                             2:49.72  
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, Emily S           17 UN                             4:42.71  
  2 Nelson, Katey N           15 UN                             4:49.58  
  3 Jovino, Kathryn C         14 UN                             4:51.84  
  4 Becks, Monica A           17 UN                             4:52.79  
  5 Sims, Jennifer A          16 UN                             4:55.52  
  6 Bochner, Lindsay C        16 UN                             4:59.57  
  7 Alvarez, Elena P          16 UN                             5:02.94  
  8 Karell, Ashley            17 UN                             5:03.20  
  9 Coudright, Jessica N      18 SSS                            5:03.21  
 10 McAllister, Amber J       15 UN                             5:03.46  
 11 Fedrick, Aileen E         14 UN                             5:04.99  
 12 Messer, Christina L       13 SRN                            5:09.69  
 13 Casey, Meghan E           16 UN                             5:10.77  
 14 Rothrock, Marika K        16 UN                             5:12.00  
 15 Willoughby, Elena G       16 UN                             5:13.39  
 16 Cochrane, Sarah A         15 UN                             5:13.53  
 17 Lefkoe, Brittany I        14 UN                             5:13.71  
 18 Pezzuto, Makena M         12 VJO                            5:22.08  
 19 Schott-Bresler, Kayla R   15 UN                             5:23.63  
 20 Burbank, Katie A          16 UN                             5:25.68  
 21 Cox, Kayla K              12 TVA                            5:25.70  
 22 Russell, Katie M          17 UN                             5:28.13  
 23 Smith, Lisa V             16 UN                             5:29.38  
 24 XU, Katherina             12 TVA                            5:34.66  
 25 Baldwin, Heather E        15 UN                             5:39.31  
 26 Kristofferson, Mai M      12 Barracudas                     5:44.31  
 27 Trautner, Emily C         13 MP                             5:45.23  
 28 Parker, Cardellen B       13 VJO                            5:58.60  
 29 Collins, Claire A         11 Barracudas                     6:02.31  
 30 Maghzi, Roya L            13 Barracudas                     6:05.81  
 31 Pfeiffer, Lesley L        10 SRN                            6:06.89  
 32 Thomas, Megan S           11 Barracudas                     6:12.22  
 33 Clark, Jillian K          12 UD                             6:14.30  
 34 Kennedy, Mollie P         13 QUIK                           6:18.08  
 35 Munger, Holly M           10 QUIK                           6:28.89  
 36 Vincent, Arianna M        10 UD                             6:38.48  
 37 Santiago, Alexandra M     10 Barracudas                     6:39.55  
 38 Pratt, Audrey M           10 Barracudas                     6:40.32  
 39 Merritt, Frances M         9 UD                             6:42.32  
 40 Yelick, Caitlyn L         12 Barracudas                     6:48.28  
 41 Rozzano, Brittany L       12 Barracudas                     7:09.51  
 42 Vierra, Corine C          11 SSS                            7:53.59  
 43 Gossage, Elizabeth A       8 UN                             8:04.92  
 
Girls 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sims, Jennifer A          16 UN                             9:58.66  
  2 Nelson, Katey N           15 UN                            10:02.87  
  3 Jovino, Kathryn C         14 UN                            10:04.55  
  4 Coudright, Jessica N      18 SSS                           10:34.50  
  5 Willoughby, Elena G       16 UN                            10:51.91  
  6 Mulvihill, Abby D         15 UN                            11:07.61  
  7 Messer, Christina L       13 SRN                           11:08.75  
  8 Pezzuto, Makena M         12 VJO                           11:09.64  
  9 Baldwin, Heather E        15 UN                            11:18.45  
 10 Cox, Kayla K              12 TVA                           11:20.49  
 11 Rogers, Jessie M          12 SRN                           11:24.63  
 12 Blom, Alison M            11 QUIK                          11:36.46  
 13 Erickson, Anna I          15 UN                            11:42.98  
 14 Greer, Katie N            13 SSS                           12:53.15  
 15 Kennedy, Mollie P         13 QUIK                          13:02.34  
 16 Ziemba, Irene F           13 SSS                           13:22.17  
 17 Grubaugh, Allison J       12 UD                            13:24.47  
 18 Merritt, Frances M         9 UD                            13:30.97  
 19 Zaccagna, Nikita M        11 QUIK                          13:43.40  
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pasternak, Tess A         15 UN                             5:35.00  
  2 Yamauchi, Penelope R      13 SRN                            5:42.59  
  3 Fedrick, Aileen E         14 UN                             5:51.90  
  4 XU, Katherina             12 TVA                            6:04.28  
  5 Baldwin, Heather E        15 UN                             6:07.11  
  6 Tresenrider, Amy M        12 SSS                            6:26.21  
  7 Mulvihill, Abby D         15 UN                             6:39.50  
  8 White, Yasmine N          13 UN                             6:58.30  
  9 Clark, Jillian K          12 UD                             7:03.69  
 10 Vincent, Arianna M        10 UD                             7:27.86  
 11 Merritt, Frances M         9 UD                             7:40.29  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cline, Brad K              8 NBA                              37.12  
  2 Roger, Geordan P           8 SRN                              38.13  
  3 Lau, Tony K                8 SFRP                             39.08  
  4 VU, Jared D                8 SFRP                             39.13  
  5 Gault, Harmon F            8 TVA                              40.66  
  6 Powell, Dylan M            7 VJO                              43.57  
B - Division  
  1 Coudright, Joshua A        8 FAC-SN                           45.06  
  2 Steiner, Dylan E           8 TVA                              48.41  
  3 Krayer, Fedor A            7 SRN                              49.62  
  4 Tong, Michael R            7 TVA                              52.83  
  5 Loel, Jacob P              8 SSS                              52.84  
  6 Samples, Tanner R          6 QUIK                             52.87  
  7 Augst, Evan C              8 VJO                              53.14  
  8 Selzer, Danny W            8 UD                               57.21  
  9 LU, Joshua S               6 SFRP                           1:00.51  
C - Division  
  1 Liang, Richard             8 SRN                              44.69  
  2 Lynch, Justin J            6 VJO                              45.42  
  3 Fong, Shannon D            7 SRN                              47.80  
  4 St. Francis, Theo G        8 TVA                              51.17  
  5 Miguel, Brandon J          6 VJO                              52.01  
  6 Tsang, Vincent K           7 SRN                              55.17  
  7 Chapuis, Eliott R          7 SRN                              55.69  
  8 Bell, Nathaniel Y          7 SSS                            1:08.39  
  9 Steiner, Henry J           5 TVA                            1:14.48  
 10 Bruno, Skyler A            6 PSL                            1:29.65  
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cline, Brad K              8 NBA                            1:22.53  
  2 Lau, Tony K                8 SFRP                           1:25.25  
  3 Roger, Geordan P           8 SRN                            1:26.07  
  4 VU, Jared D                8 SFRP                           1:26.18  
B - Division  
  1 Powell, Dylan M            7 VJO                            1:39.91  
  2 Butler, Ryder B            8 Barracudas                     1:46.73  
  3 Ostrow, Robbie G           8 Barracudas                     1:52.40  
C - Division  
  1 Gault, Harmon F            8 TVA                            1:35.88  
  2 Tong, Michael R            7 TVA                            1:53.52  
  3 Krayer, Fedor A            7 SRN                            1:57.29  
  4 Chapuis, Eliott R          7 SRN                            2:00.53  
  5 Selzer, Danny W            8 UD                             2:13.10  
  6 LU, Joshua S               6 SFRP                           2:14.64  
 
Boys 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 VU, Jared D                8 SFRP                           3:10.59  
  2 Coudright, Joshua A        8 FAC-SN                         3:51.03  
  3 Selzer, Danny W            8 UD                             5:13.84  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cline, Brad K              8 NBA                              44.45  
  2 Roger, Geordan P           8 SRN                              44.90  
  3 VU, Jared D                8 SFRP                             48.48  
  4 Lau, Tony K                8 SFRP                             51.49  
  5 Butler, Ryder B            8 Barracudas                       54.08  
  6 Powell, Dylan M            7 VJO                              54.27  
B - Division  
  1 Samples, Tanner R          6 QUIK                             54.94  
  2 Ostrow, Robbie G           8 Barracudas                       56.97  
  3 Krayer, Fedor A            7 SRN                              58.89  
  4 Krucik, Bo B               7 SFRP                           1:04.10  
  5 Augst, Evan C              8 VJO                            1:06.93  
C - Division  
  1 Gault, Harmon F            8 TVA                              51.30  
  2 Steiner, Dylan E           8 TVA                              55.16  
  3 Lynch, Justin J            6 VJO                              55.42  
  4 St. Francis, Theo G        8 TVA                              59.33  
  5 Chapuis, Eliott R          7 SRN                              59.50  
  6 Tong, Michael R            7 TVA                            1:02.24  
  7 Miguel, Brandon J          6 VJO                            1:06.80  
  8 LU, Joshua S               6 SFRP                           1:07.84  
  9 Selzer, Danny W            8 UD                             1:14.62  
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Coudright, Joshua A        8 FAC-SN                         2:07.09  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 VU, Jared D                8 SFRP                             54.93  
  2 Cline, Brad K              8 NBA                              55.44  
  3 Lau, Tony K                8 SFRP                             56.27  
  4 Powell, Dylan M            7 VJO                            1:01.51  
B - Division  
  1 Steiner, Dylan E           8 TVA                              54.14  
  2 Loel, Jacob P              8 SSS                            1:05.44  
  3 Coudright, Joshua A        8 FAC-SN                         1:10.15  
C - Division  
  1 Gault, Harmon F            8 TVA                              58.12  
  2 Liang, Richard             8 SRN                            1:03.58  
  3 Fong, Shannon D            7 SRN                            1:10.99  
  4 Tsang, Vincent K           7 SRN                            1:16.93  
  5 St. Francis, Theo G        8 TVA                            1:17.59  
  6 Chapuis, Eliott R          7 SRN                            1:17.87  
  7 Krayer, Fedor A            7 SRN                            1:24.58  
  8 Tong, Michael R            7 TVA                            1:42.74  
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cline, Brad K              8 NBA                            1:59.86  
C - Division  
  1 VU, Jared D                8 SFRP                           1:54.50  
  2 Steiner, Dylan E           8 TVA                            1:56.43  
  3 Lau, Tony K                8 SFRP                           2:04.25  
  4 Butler, Ryder B            8 Barracudas                     2:14.61  
  5 Ostrow, Robbie G           8 Barracudas                     2:27.05  
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cline, Brad K              8 NBA                              41.89  
  2 Lau, Tony K                8 SFRP                             47.37  
  3 Roger, Geordan P           8 SRN                              47.45  
  4 VU, Jared D                8 SFRP                             48.25  
C - Division  
  1 Gault, Harmon F            8 TVA                              54.83  
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Cline, Brad K              8 NBA                            1:45.26  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Galbraith, Kyle R         10 SRN                              34.33  
  2 Baldwin, Morgan A         10 TVA                              36.00  
  3 Viray, Gabriel M          10 VJO                              36.98  
  4 Atterbury, Kip J          10 QUIK                             37.46  
  5 Johnson, Nick G           10 SSS                              37.79  
  6 Zambeli-Ljepovic, Alan     9 FAC-SN                           39.30  
  7 Ehlenbach, Trevor J        9 PCM                              39.89  
  8 Horrell, Gabe A           10 QUIK                             42.08  
B - Division  
  1 Gong, Derek                9 SFRP                             36.95  
  2 Scharfen, James L          9 SRN                              41.27  
  3 Rich, Jonathan W           9 QUIK                             41.57  
  4 Chapuis, Timothee A        9 SRN                              42.23  
  5 Zueger-Bisel, Jordon J     9 QUIK                             43.32  
  6 Sewall, Lucas A            9 QUIK                             44.00  
  7 LU, Jonathan S            10 SFRP                             46.44  
  8 Krucik, Davey D           10 SFRP                             46.89  
  9 Labberton, Ian W           9 TVA                              52.96  
 10 Unruh, Austin T           10 TVA                              57.05  
C - Division  
  1 Lee, Tyler C              10 VJO                              40.70  
  2 Brady, Bobby W            10 SSS                              40.83  
  3 Starr, Sam R               9 TVA                              42.31  
  4 Leung, Brandon T          10 SFRP                             42.54  
  5 Selzer, Jack B             9 UD                               43.28  
  6 Lee, Braden A              9 VJO                              47.15  
  7 Parelius, Max L           10 TVA                              48.18  
  8 Church, Josh R             9 HSC                              54.57  
  9 Dinh, Ryan V               9 SRN                            1:00.12  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 XU, Alexander J           10 TVA                            1:16.99  
  2 Galbraith, Kyle R         10 SRN                            1:17.50  
  3 Butler, Wyatt M           10 Barracudas                     1:18.33  
  4 Johnson, Nick G           10 SSS                            1:22.03  
  5 Baldwin, Morgan A         10 TVA                            1:22.52  
  6 Eastwood, Brennan P        9 Barracudas                     1:26.90  
B - Division  
  1 Gong, Derek                9 SFRP                           1:24.17  
  2 Viray, Gabriel M          10 VJO                            1:29.83  
  3 Ehlenbach, Trevor J        9 PCM                            1:32.34  
  4 Phan, Jeffery A            9 SFRP                           1:34.57  
  5 Zambeli-Ljepovic, Alan     9 FAC-SN                         1:35.23  
  6 Rich, Jonathan W           9 QUIK                           1:35.44  
  7 Chapuis, Timothee A        9 SRN                            1:36.37  
  8 Horrell, Gabe A           10 QUIK                           1:39.05  
  9 Zueger-Bisel, Jordon J     9 QUIK                           1:45.23  
C - Division  
  1 Bamberg, Philip            9 Barracudas                     1:28.20  
  2 Ehmig, Daniel J           10 SRN                            1:33.51  
  3 Starr, Sam R               9 TVA                            1:35.36  
  4 Sewall, Lucas A            9 QUIK                           1:39.24  
  5 Parker, Otis C            10 VJO                            1:39.26  
  6 Selzer, Jack B             9 UD                             1:40.28  
  7 Oleary, Con R              9 PSL                            1:42.68  
  8 Collins, Brendan M         9 Barracudas                     1:44.13  
  9 Krucik, Davey D           10 SFRP                           1:46.01  
 10 LU, Jonathan S            10 SFRP                           1:47.00  
 11 Mahrt, Jordan C            9 TVA                            1:47.82  
 12 Labberton, Ian W           9 TVA                            1:55.93  
 13 Church, Josh R             9 HSC                            1:59.07  
 14 Ping Medvigy, Logan A     10 SSS                            2:01.24  
 15 Toscano, Edgar             9 MCSL                           2:04.52  
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Galbraith, Kyle R         10 SRN                            2:47.08  
  2 XU, Alexander J           10 TVA                            2:47.54  
  3 Baldwin, Morgan A         10 TVA                            2:55.92  
  4 Johnson, Nick G           10 SSS                            3:10.85  
B - Division  
  1 Gong, Derek                9 SFRP                           2:51.29  
  2 Rich, Jonathan W           9 QUIK                           3:19.12  
C - Division  
  1 Zambeli-Ljepovic, Alan     9 FAC-SN                         3:23.67  
  2 Sewall, Lucas A            9 QUIK                           3:33.07  
  3 Chapuis, Timothee A        9 SRN                            3:34.87  
  4 Zueger-Bisel, Jordon J     9 QUIK                           3:41.28  
  5 Selzer, Jack B             9 UD                             3:52.35  
  6 Krucik, Davey D           10 SFRP                           4:02.54  
  7 Parelius, Max L           10 TVA                            4:17.60  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Galbraith, Kyle R         10 SRN                              42.63  
  2 Butler, Wyatt M           10 Barracudas                       45.72  
  3 Johnson, Nick G           10 SSS                              45.88  
  4 Horrell, Gabe A           10 QUIK                             51.45  
  5 Viray, Gabriel M          10 VJO                              51.64  
B - Division  
  1 XU, Alexander J           10 TVA                              46.08  
  2 Eastwood, Brennan P        9 Barracudas                       47.85  
  3 Ehlenbach, Trevor J        9 PCM                              49.94  
  4 Zambeli-Ljepovic, Alan     9 FAC-SN                           53.21  
  5 LU, Jonathan S            10 SFRP                             54.45  
  6 Collins, Brendan M         9 Barracudas                       54.62  
  7 Sewall, Lucas A            9 QUIK                             55.24  
  8 Sterne, Joseph L          10 TVA                              58.05  
C - Division  
  1 Bamberg, Philip            9 Barracudas                       45.67  
  2 Starr, Sam R               9 TVA                              51.19  
  3 Chapuis, Timothee A        9 SRN                              51.40  
  4 Selzer, Jack B             9 UD                               56.34  
  5 Parker, Otis C            10 VJO                              57.30  
  6 Toscano, Edgar             9 MCSL                             57.99  
  7 Oleary, Con R              9 PSL                              58.13  
  8 Krucik, Davey D           10 SFRP                           1:00.44  
  9 Ping Medvigy, Logan A     10 SSS                            1:02.92  
 10 Church, Josh R             9 HSC                            1:03.66  
 11 Labberton, Ian W           9 TVA                            1:07.06  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Galbraith, Kyle R         10 SRN                            1:35.62  
  2 Johnson, Nick G           10 SSS                            1:38.77  
B - Division  
  1 Gong, Derek                9 SFRP                           1:35.64  
  2 Unruh, Austin T           10 TVA                            2:14.48  
C - Division  
  1 Scharfen, James L          9 SRN                            1:44.71  
  2 Ehlenbach, Trevor J        9 PCM                            1:44.72  
  3 Lee, Tyler C              10 VJO                            1:47.04  
  4 Brady, Bobby W            10 SSS                            1:55.82  
  5 Rich, Jonathan W           9 QUIK                           1:58.18  
  6 LU, Jonathan S            10 SFRP                           2:11.44  
  7 Lee, Braden A              9 VJO                            2:13.28  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Johnson, Nick G           10 SSS                              47.37  
  2 Baldwin, Morgan A         10 TVA                              51.62  
  3 XU, Alexander J           10 TVA                              51.69  
B - Division  
  1 Galbraith, Kyle R         10 SRN                              52.32  
  2 Ehlenbach, Trevor J        9 PCM                              56.31  
  3 Viray, Gabriel M          10 VJO                              56.70  
  4 Zambeli-Ljepovic, Alan     9 FAC-SN                           58.89  
  5 Krucik, Davey D           10 SFRP                             59.43  
  6 Horrell, Gabe A           10 QUIK                           1:01.40  
  7 Zueger-Bisel, Jordon J     9 QUIK                           1:01.61  
  8 Labberton, Ian W           9 TVA                            1:05.10  
  9 Chapuis, Timothee A        9 SRN                            1:05.41  
 10 Unruh, Austin T           10 TVA                            1:11.36  
C - Division  
  1 Lee, Tyler C              10 VJO                              51.51  
  2 Atterbury, Kip J          10 QUIK                             56.82  
  3 Lee, Braden A              9 VJO                              57.89  
  4 Sewall, Lucas A            9 QUIK                           1:00.71  
  5 Starr, Sam R               9 TVA                            1:00.90  
  6 Leung, Brandon T          10 SFRP                           1:00.91  
  7 Scharfen, James L          9 SRN                            1:02.89  
  8 Brady, Bobby W            10 SSS                            1:03.87  
  9 Parelius, Max L           10 TVA                            1:04.00  
 10 Rich, Jonathan W           9 QUIK                           1:06.79  
 11 Church, Josh R             9 HSC                            1:08.84  
 12 Selzer, Jack B             9 UD                             1:09.90  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Johnson, Nick G           10 SSS                            1:44.91  
  2 Butler, Wyatt M           10 Barracudas                     1:49.06  
  3 XU, Alexander J           10 TVA                            1:51.25  
  4 Ehmig, Daniel J           10 SRN                            1:55.33  
B - Division  
  1 LU, Jonathan S            10 SFRP                           1:54.08  
  2 Collins, Brendan M         9 Barracudas                     1:59.76  
  3 Sterne, Joseph L          10 TVA                            2:06.11  
  4 Krucik, Davey D           10 SFRP                           2:09.73  
  5 Mahrt, Jordan C            9 TVA                            2:24.94  
C - Division  
  1 Parker, Otis C            10 VJO                            2:08.63  
  2 Oleary, Con R              9 PSL                            2:17.75  
  3 Sewall, Lucas A            9 QUIK                           2:19.76  
  4 Ping Medvigy, Logan A     10 SSS                            2:23.80  
  5 Church, Josh R             9 HSC                            2:28.05  
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Baldwin, Morgan A         10 TVA                              42.22  
B - Division  
  1 Gong, Derek                9 SFRP                             43.00  
  2 Butler, Wyatt M           10 Barracudas                       48.59  
  3 Viray, Gabriel M          10 VJO                              48.90  
  4 Ehlenbach, Trevor J        9 PCM                              53.24  
C - Division  
  1 Johnson, Nick G           10 SSS                              49.44  
  2 Zambeli-Ljepovic, Alan     9 FAC-SN                           53.31  
  3 Parker, Otis C            10 VJO                              54.15  
  4 Sterne, Joseph L          10 TVA                              54.78  
  5 Phan, Jeffery A            9 SFRP                             55.14  
  6 Selzer, Jack B             9 UD                               58.48  
  7 Rich, Jonathan W           9 QUIK                             58.55  
  8 Chapuis, Timothee A        9 SRN                              59.75  
  9 Zueger-Bisel, Jordon J     9 QUIK                           1:01.13  
 10 Sewall, Lucas A            9 QUIK                           1:06.06  
 11 Oleary, Con R              9 PSL                            1:08.85  
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Baldwin, Morgan A         10 TVA                            1:36.15  
B - Division  
  1 Gong, Derek                9 SFRP                           1:43.78  
C - Division  
  1 Lee, Tyler C              10 VJO                            1:40.33  
  2 XU, Alexander J           10 TVA                            1:45.51  
  3 Lee, Braden A              9 VJO                            2:00.72  
  4 Zambeli-Ljepovic, Alan     9 FAC-SN                         2:01.56  
  5 Brady, Bobby W            10 SSS                            2:23.44  
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Baldwin, Morgan A         10 TVA                            3:18.93  
B - Division  
  1 Galbraith, Kyle R         10 SRN                            3:22.83  
  2 Gong, Derek                9 SFRP                           3:23.31  
C - Division  
  1 Rich, Jonathan W           9 QUIK                           4:00.99  
  2 Collins, Brendan M         9 Barracudas                     4:02.87  
  3 Zueger-Bisel, Jordon J     9 QUIK                           4:11.25  
  4 Sterne, Joseph L          10 TVA                            4:14.05  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sallee, David J           12 SSS                              29.24  
  2 Horrell, Max              12 QUIK                             31.09  
  3 Brewer, Ken R             12 VJO                              31.75  
  4 Johnson, Dustin F         12 PCM                              32.12  
  5 Packer, Christopher B     12 NBA                              33.44  
  6 Kamai, Alexander J        12 NBA                              34.09  
  7 Coudright, Michael J      11 FAC-SN                           34.73  
  8 Wright, John A            12 NBA                              34.81  
  9 Malouf, Matt S            12 TVA                              34.91  
 10 Desmond, Greg M           12 SRN                              34.98  
 11 Church, Michael P         12 HSC                              35.37  
 12 Hamilton, Dylan P         12 TVA                              35.58  
 13 Cercley, Andrew G         12 SRN                              35.59  
 14 Boden, Tyler J            11 HSC                              36.22  
 15 Lyness, Jeffrey G         11 VJO                              38.22  
 16 Tauraso, David K          12 TVA                              38.93  
B - Division  
  1 Peter, Jeffrey W          12 SRN                              34.06  
  2 Gallaher, Marco A         12 OPSR                             34.66  
  3 Vizcarra, Evan A          11 TVA                              36.20  
  4 Chappell, Max H           11 TVA                              36.60  
  5 Miranda, Ronald G         12 VJO                              36.68  
  6 Starr, Michael J          11 TVA                              36.98  
  7 Armstrong, Peter T        11 TVA                              38.14  
  8 Lunsford, James C         12 SSS                              38.45  
  9 St Francis, Adrian P      12 TVA                              39.19  
 10 Arbios, Ethan B           12 SRN                              40.68  
 11 Heasell, Aaron W          11 SRN                              41.42  
C - Division  
  1 Loui, Cameron             12 SFRP                             34.90  
  2 LI, Anthony               11 SFRP                             39.01  
  3 Gross, Nate C             12 SSS                              39.58  
  4 Folsch, Dalton C          11 SOLO                             41.64  
  5 Lee, Kaleb P              12 VJO                              43.53  
  6 Adlard, Joshua D          11 TVA                              43.85  
  7 Mazzoleni, Eddie L        11 QUIK                             46.74  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sallee, David J           12 SSS                            1:03.29  
  2 Gault, Walter S           12 TVA                            1:05.87  
  3 Bibbs, Adam D             12 Barracudas                     1:07.24  
  4 Horrell, Max              12 QUIK                           1:10.73  
  5 Stuhr, Matthew C          12 SRN                            1:10.85  
  6 Johnson, Dustin F         12 PCM                            1:12.10  
  7 Sayadi, Shayan            12 NBA                            1:13.27  
  8 Packer, Christopher B     12 NBA                            1:14.48  
  9 Brewer, Ken R             12 VJO                            1:15.30  
 10 Kamai, Alexander J        12 NBA                            1:17.25  
 11 Church, Michael P         12 HSC                            1:20.13  
 12 Hamilton, Dylan P         12 TVA                            1:20.62  
 13 Boden, Tyler J            11 HSC                            1:21.10  
 14 Tauraso, David K          12 TVA                            1:22.30  
 15 Desmond, Greg M           12 SRN                            1:22.85  
 16 Phan, Anthony T           11 SFRP                           1:35.70  
B - Division  
  1 Vizcarra, Evan A          11 TVA                            1:19.50  
  2 Miranda, Ronald G         12 VJO                            1:21.05  
  3 Lyness, Jeffrey G         11 VJO                            1:23.91  
C - Division  
  1 Malouf, Matt S            12 TVA                            1:20.11  
  2 Chappell, Max H           11 TVA                            1:24.10  
  3 Starr, Michael J          11 TVA                            1:25.12  
  4 St Francis, Adrian P      12 TVA                            1:29.49  
  5 Mahrt, Jeremy R           11 TVA                            1:30.29  
  6 Wright, Kwame G           12 SRN                            1:30.78  
  7 Gross, Nate C             12 SSS                            1:30.98  
  8 LI, Anthony               11 SFRP                           1:31.27  
  9 Mazzoleni, Eddie L        11 QUIK                           1:47.90  
 10 Adlard, Joshua D          11 TVA                            1:48.68  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gault, Walter S           12 TVA                            2:17.73  
  2 Sallee, David J           12 SSS                            2:20.89  
  3 Horrell, Max              12 QUIK                           2:36.28  
  4 Stuhr, Matthew C          12 SRN                            2:38.05  
  5 Johnson, Dustin F         12 PCM                            2:39.30  
  6 Wright, John A            12 NBA                            2:46.91  
  7 Coudright, Michael J      11 FAC-SN                         2:51.34  
  8 Church, Michael P         12 HSC                            2:51.91  
B - Division  
  1 Boden, Tyler J            11 HSC                            3:01.84  
  2 Lyness, Jeffrey G         11 VJO                            3:10.24  
C - Division  
  1 Desmond, Greg M           12 SRN                            3:01.02  
  2 Starr, Michael J          11 TVA                            3:10.04  
  3 Arbios, Ethan B           12 SRN                            3:13.06  
  4 Gallaher, Marco A         12 OPSR                           3:16.01  
  5 LI, Anthony               11 SFRP                           3:16.07  
  6 Armstrong, Peter T        11 TVA                            3:16.99  
  7 St Francis, Adrian P      12 TVA                            3:26.52  
  8 Gross, Nate C             12 SSS                            3:28.37  
  9 Mazzoleni, Eddie L        11 QUIK                           3:47.12  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sallee, David J           12 SSS                              33.36  
  2 Bibbs, Adam D             12 Barracudas                       35.43  
  3 Horrell, Max              12 QUIK                             36.64  
  4 Johnson, Dustin F         12 PCM                              37.79  
  5 Brewer, Ken R             12 VJO                              39.72  
  6 Boden, Tyler J            11 HSC                              40.08  
  7 Desmond, Greg M           12 SRN                              41.05  
  8 Kamai, Alexander J        12 NBA                              41.26  
  9 Sayadi, Shayan            12 NBA                              41.53  
 10 Packer, Christopher B     12 NBA                              42.58  
B - Division  
  1 Vizcarra, Evan A          11 TVA                              42.94  
  2 Church, Michael P         12 HSC                              44.39  
  3 Malouf, Matt S            12 TVA                              45.02  
  4 Zueger, Zachary Z         12 QUIK                             45.50  
  5 Starr, Michael J          11 TVA                              45.79  
  6 Lyness, Jeffrey G         11 VJO                              46.42  
  7 Miranda, Ronald G         12 VJO                              46.75  
C - Division  
  1 Chappell, Max H           11 TVA                              43.07  
  2 Gross, Nate C             12 SSS                              45.21  
  3 LI, Anthony               11 SFRP                             46.11  
  4 Phan, Anthony T           11 SFRP                             55.34  
  5 Mazzoleni, Eddie L        11 QUIK                             58.64  
  6 St Francis, Adrian P      12 TVA                              59.80  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sallee, David J           12 SSS                            1:12.92  
  2 Gault, Walter S           12 TVA                            1:15.68  
  3 Horrell, Max              12 QUIK                           1:22.18  
  4 Johnson, Dustin F         12 PCM                            1:22.36  
  5 Brewer, Ken R             12 VJO                            1:28.26  
  6 Stuhr, Matthew C          12 SRN                            1:28.75  
  7 Kamai, Alexander J        12 NBA                            1:31.31  
  8 Boden, Tyler J            11 HSC                            1:33.29  
  9 Church, Michael P         12 HSC                            1:36.44  
 10 Hamilton, Dylan P         12 TVA                            1:40.77  
B - Division  
  1 Wright, John A            12 NBA                            1:36.62  
  2 Vizcarra, Evan A          11 TVA                            1:37.42  
  3 Miranda, Ronald G         12 VJO                            1:37.81  
  4 Malouf, Matt S            12 TVA                            1:37.89  
  5 Lunsford, James C         12 SSS                            1:42.22  
C - Division  
  1 Gross, Nate C             12 SSS                            1:48.94  
  2 Folsch, Dalton C          11 SOLO                           1:49.17  
  3 Loui, Cameron             12 SFRP                           1:51.98  
  4 Armstrong, Peter T        11 TVA                            1:56.26  
  5 Arbios, Ethan B           12 SRN                            1:58.32  
  6 Mazzoleni, Eddie L        11 QUIK                           2:09.63  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Tauraso, David K          12 TVA                              46.55  
  2 Wright, John A            12 NBA                              47.74  
  3 Brewer, Ken R             12 VJO                              47.79  
  4 Coudright, Michael J      11 FAC-SN                           49.48  
  5 Church, Michael P         12 HSC                              49.65  
B - Division  
  1 Loui, Cameron             12 SFRP                             47.46  
  2 Cercley, Andrew G         12 SRN                              47.63  
  3 Lunsford, James C         12 SSS                              51.94  
  4 Kamai, Alexander J        12 NBA                              52.36  
  5 Miranda, Ronald G         12 VJO                              52.44  
  6 Lyness, Jeffrey G         11 VJO                              52.94  
  7 Heasell, Aaron W          11 SRN                              53.52  
  8 Starr, Michael J          11 TVA                              53.61  
C - Division  
  1 LI, Anthony               11 SFRP                             46.52  
  2 Malouf, Matt S            12 TVA                              49.05  
  3 Boden, Tyler J            11 HSC                              54.88  
  4 Lee, Kaleb P              12 VJO                              59.17  
  5 Vizcarra, Evan A          11 TVA                              59.56  
  6 St Francis, Adrian P      12 TVA                            1:02.15  
  7 Folsch, Dalton C          11 SOLO                           1:04.43  
  8 Mazzoleni, Eddie L        11 QUIK                           1:21.62  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gault, Walter S           12 TVA                            1:24.44  
  2 Brewer, Ken R             12 VJO                            1:38.52  
B - Division  
  1 Malouf, Matt S            12 TVA                            1:44.96  
  2 Tauraso, David K          12 TVA                            1:45.44  
  3 Chappell, Max H           11 TVA                            1:50.99  
  4 Lyness, Jeffrey G         11 VJO                            1:57.32  
C - Division  
  1 LI, Anthony               11 SFRP                           1:48.39  
  2 Starr, Michael J          11 TVA                            1:55.28  
  3 Wright, Kwame G           12 SRN                            2:05.14  
  4 St Francis, Adrian P      12 TVA                            2:16.10  
  5 Mahrt, Jeremy R           11 TVA                            2:21.84  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Sallee, David J           12 SSS                              32.02  
  2 Bibbs, Adam D             12 Barracudas                       34.59  
  3 Horrell, Max              12 QUIK                             35.14  
  4 Johnson, Dustin F         12 PCM                              36.25  
  5 Sayadi, Shayan            12 NBA                              36.76  
  6 Stuhr, Matthew C          12 SRN                              38.02  
  7 Packer, Christopher B     12 NBA                              39.66  
  8 Zueger, Zachary Z         12 QUIK                             40.26  
  9 Kamai, Alexander J        12 NBA                              43.54  
 10 Hamilton, Dylan P         12 TVA                              44.89  
 11 Desmond, Greg M           12 SRN                              45.07  
 12 Boden, Tyler J            11 HSC                              45.41  
B - Division  
  1 Chappell, Max H           11 TVA                              43.33  
  2 Vizcarra, Evan A          11 TVA                              43.69  
  3 Miranda, Ronald G         12 VJO                              43.95  
  4 Tauraso, David K          12 TVA                              48.88  
C - Division  
  1 Lyness, Jeffrey G         11 VJO                              45.78  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Horrell, Max              12 QUIK                           1:20.65  
  2 Stuhr, Matthew C          12 SRN                            1:32.58  
B - Division  
  1 Vizcarra, Evan A          11 TVA                            1:33.64  
  2 Kamai, Alexander J        12 NBA                            1:45.14  
C - Division  
  1 Hamilton, Dylan P         12 TVA                            1:51.25  
  2 Tauraso, David K          12 TVA                            1:58.20  
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gault, Walter S           12 TVA                            2:37.46  
  2 Sallee, David J           12 SSS                            2:38.42  
  3 Horrell, Max              12 QUIK                           2:57.00  
  4 Johnson, Dustin F         12 PCM                            3:03.96  
B - Division  
  1 Stuhr, Matthew C          12 SRN                            3:03.68  
  2 Church, Michael P         12 HSC                            3:24.66  
  3 Zueger, Zachary Z         12 QUIK                           3:34.44  
C - Division  
  1 Hamilton, Dylan P         12 TVA                            3:14.62  
  2 Vizcarra, Evan A          11 TVA                            3:29.62  
  3 LI, Anthony               11 SFRP                           3:36.51  
  4 Phan, Anthony T           11 SFRP                           3:40.63  
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mata, Donny T             14 UN                               28.14  
  2 Heasell, Brent M          14 SRN                              28.71  
  3 Brietzke, Ryan A          14 VJO                              29.25  
  4 Pfeiffer, Erik A          14 SRN                              29.78  
  5 Szeto, Henry K            13 SFRP                             29.79  
  6 Gossage, Daniel L         13 UN                               29.80  
  7 Bochner, Wes W            13 PCM                              30.04  
  8 Riley, Nick R             14 SFRP                             30.17  
  9 Rink, David A             13 SRN                              30.18  
 10 Hartman, Jonathan M       13 SRN                              30.44  
 11 Pothong, Chris K          13 SFRP                             30.53  
 12 Brietzke, Eric W          14 VJO                              32.50  
B - Division  
  1 Gong, Samson P            13 SFRP                             32.41  
  2 Fong, Jimmy S             13 SRN                              33.15  
  3 Arbios, Cooper C          14 SRN                              34.32  
  4 Tucker, JP P              13 VJO                              34.96  
  5 Unruh, Alex K             13 TVA                              36.85  
C - Division  
  1 Harencar, Alex            13 MCSL                             35.29  
  2 Conrad, James R           13 SRN                              45.56  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mata, Donny T             14 UN                               59.72  
  2 Gossage, Daniel L         13 UN                             1:02.02  
  3 Brietzke, Ryan A          14 VJO                            1:03.96  
  4 Riley, Nick R             14 SFRP                           1:05.83  
  5 Rink, David A             13 SRN                            1:05.99  
  6 Heasell, Brent M          14 SRN                            1:06.19  
  7 Bochner, Wes W            13 PCM                            1:08.03  
  8 Szeto, Henry K            13 SFRP                           1:08.13  
  9 Belov, Arsenii M          13 Barracudas                     1:11.83  
B - Division  
  1 Vance, Brian M            13 SRN                            1:08.66  
  2 Pothong, Chris K          13 SFRP                           1:10.19  
  3 Brietzke, Eric W          14 VJO                            1:10.56  
  4 Fong, Jimmy S             13 SRN                            1:12.67  
  5 Rasmussen, Erik C         14 UN                             1:18.51  
  6 Lazzaretti, Matt L        13 Barracudas                     1:20.61  
  7 Ehmig, Andrew D           13 SRN                            1:31.55  
C - Division  
  1 Gong, Samson P            13 SFRP                           1:15.75  
  2 Arbios, Cooper C          14 SRN                            1:18.23  
  3 Tucker, JP P              13 VJO                            1:20.06  
  4 Harencar, Alex            13 MCSL                           1:24.32  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mata, Donny T             14 UN                             2:15.07  
  2 Ivey, R.P.                14 UN                             2:18.04  
  3 Pfeiffer, Erik A          14 SRN                            2:18.69  
  4 Riley, Nick R             14 SFRP                           2:23.08  
  5 Gossage, Daniel L         13 UN                             2:23.57  
  6 Rink, David A             13 SRN                            2:26.05  
  7 Szeto, Henry K            13 SFRP                           2:28.42  
  8 Bochner, Wes W            13 PCM                            2:29.24  
  9 Baldwin, Derek M          13 TVA                            2:38.25  
B - Division  
  1 Arbios, Cooper C          14 SRN                            2:48.19  
C - Division  
  1 Gong, Samson P            13 SFRP                           2:34.31  
  2 Pothong, Chris K          13 SFRP                           2:34.58  
  3 Tucker, JP P              13 VJO                            2:55.35  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mata, Donny T             14 UN                             1:09.15  
  2 Rink, David A             13 SRN                            1:15.71  
  3 Hartman, Jonathan M       13 SRN                            1:17.16  
  4 Riley, Nick R             14 SFRP                           1:19.84  
  5 Fong, Jimmy S             13 SRN                            1:20.26  
  6 Bochner, Wes W            13 PCM                            1:25.41  
  7 Baldwin, Derek M          13 TVA                            1:28.75  
B - Division  
  1 Unruh, Alex K             13 TVA                            1:37.93  
C - Division  
  1 Harencar, Alex            13 MCSL                           1:37.29  
  2 Tucker, JP P              13 VJO                            1:42.42  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mata, Donny T             14 UN                             2:33.22  
  2 Birich, Paul C            14 UN                             2:40.34  
  3 Chapman, Bobby W          14 UN                             2:45.01  
  4 Riley, Nick R             14 SFRP                           2:45.83  
  5 Hartman, Jonathan M       13 SRN                            2:46.86  
  6 Fong, Jimmy S             13 SRN                            2:59.18  
  7 Lazzaretti, Matt L        13 Barracudas                     3:09.83  
B - Division  
  1 Gong, Samson P            13 SFRP                           3:10.05  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mata, Donny T             14 UN                             1:19.17  
  2 Belov, Arsenii M          13 Barracudas                     1:28.32  
  3 Heasell, Brent M          14 SRN                            1:29.55  
  4 Szeto, Henry K            13 SFRP                           1:32.41  
B - Division  
  1 Pothong, Chris K          13 SFRP                           1:34.62  
  2 Gossage, Daniel L         13 UN                             1:40.67  
  3 Kaplan de Castro, Guyra   14 SRN                            1:47.73  
C - Division  
  1 Rasmussen, Erik C         14 UN                             1:47.93  
  2 Tucker, JP P              13 VJO                            1:50.19  
  3 Lazzaretti, Matt L        13 Barracudas                     1:50.80  
  4 Harencar, Alex            13 MCSL                           1:51.11  
  5 Ehmig, Andrew D           13 SRN                            2:02.66  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Szeto, Henry K            13 SFRP                           3:16.47  
C - Division  
  1 Pothong, Chris K          13 SFRP                           3:22.05  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mata, Donny T             14 UN                             1:10.01  
  2 Pfeiffer, Erik A          14 SRN                            1:11.13  
  3 Gossage, Daniel L         13 UN                             1:11.73  
  4 Heasell, Brent M          14 SRN                            1:12.31  
  5 Riley, Nick R             14 SFRP                           1:17.90  
  6 Ivey, R.P.                14 UN                             1:21.37  
  7 Fong, Jimmy S             13 SRN                            1:22.76  
  8 Szeto, Henry K            13 SFRP                           1:24.74  
C - Division  
  1 Pothong, Chris K          13 SFRP                           1:31.39  
  2 Gong, Samson P            13 SFRP                           1:31.78  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Gossage, Daniel L         13 UN                             2:50.95  
  2 Riley, Nick R             14 SFRP                           2:54.13  
  3 Birich, Paul C            14 UN                             2:57.80  
  4 Chapman, Bobby W          14 UN                             3:11.23  
B - Division  
  1 Baldwin, Derek M          13 TVA                            3:11.60  
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Mata, Donny T             14 UN                             2:31.34  
  2 Birich, Paul C            14 UN                             2:38.03  
  3 Brietzke, Ryan A          14 VJO                            2:41.65  
  4 Riley, Nick R             14 SFRP                           2:42.67  
  5 Rink, David A             13 SRN                            2:42.91  
  6 Chapman, Bobby W          14 UN                             2:48.90  
  7 Bochner, Wes W            13 PCM                            2:49.72  
  8 Szeto, Henry K            13 SFRP                           2:52.36  
  9 Gossage, Daniel L         13 UN                             2:53.83  
 10 Brietzke, Eric W          14 VJO                            2:54.16  
 11 Hartman, Jonathan M       13 SRN                            2:55.42  
 12 Belov, Arsenii M          13 Barracudas                     2:57.57  
B - Division  
  1 Baldwin, Derek M          13 TVA                            2:59.60  
  2 Fong, Jimmy S             13 SRN                            3:01.07  
  3 Pothong, Chris K          13 SFRP                           3:05.28  
  4 Gong, Samson P            13 SFRP                           3:14.30  
C - Division  
  1 Lazzaretti, Matt L        13 Barracudas                     3:23.87  
  2 Tucker, JP P              13 VJO                            3:31.39  
  3 Harencar, Alex            13 MCSL                           3:31.67  
 
Boys 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 HU, Deke                  15 UN                               27.52  
  2 Dutton, Andrew L          15 UN                               28.03  
  3 Goulding, Scott P         16 UN                               28.26  
  4 Arbios, Alex L            16 UN                               28.42  
  5 Kumar, Kevin              15 UN                               29.04  
  6 Wirick, Chris R           15 UN                               29.06  
  7 Vizcarra, Nathan M        15 UN                               29.13  
  8 Johnson, Andrew R         15 UN                               30.02  
  9 Green, Jon W              15 UN                               30.11  
 10 Hackett, Jon W            16 UN                               34.35  
B - Division  
  1 Sanchez, Carlos F         16 UN                               28.96  
  2 Wong, Tim M               15 SFRP                             30.66  
 
Boys 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Duckett, John W           16 UN                             1:00.21  
  2 Arbios, Alex L            16 UN                             1:00.90  
  3 Goulding, Scott P         16 UN                             1:02.04  
  4 Tune, David D             16 UN                             1:02.68  
  5 Sano, Yuta A              15 UN                             1:02.73  
  6 Johnson, Andrew R         15 UN                             1:03.29  
  7 Devine, Sean P            16 UN                             1:03.32  
  8 Dunn, Ben B               15 UN                             1:03.57  
  9 Mai, Chris M              16 UN                             1:03.75  
 10 Adler, Matt R             15 UN                             1:04.24  
 11 Vizcarra, Nathan M        15 UN                             1:04.41  
 12 Moghbel, Christopher S    15 UN                             1:05.41  
 13 Tang, Alvin K             16 SFRP                           1:07.06  
 14 Birich, Cooper            16 UN                             1:07.17  
 15 Badala, Brian N           15 UN                             1:07.36  
 16 Green, Jon W              15 UN                             1:08.80  
 17 Chang, Terry M            16 UN                             1:10.65  
B - Division  
  1 Sanchez, Carlos F         16 UN                             1:02.75  
  2 Wong, Tim M               15 SFRP                           1:08.84  
  3 Hromalik, Nicholas M      15 UN                             1:12.03  
  4 Hackett, Jon W            16 UN                             1:13.35  
 
Boys 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lentz, Ian M              16 UN                             2:07.15  
  2 Duckett, John W           16 UN                             2:08.21  
  3 Arbios, Alex L            16 UN                             2:12.70  
  4 Kumar, Kevin              15 UN                             2:16.09  
  5 Goulding, Scott P         16 UN                             2:16.58  
  6 Dutton, Andrew L          15 UN                             2:18.08  
  7 Vizcarra, Nathan M        15 UN                             2:19.03  
  8 Johnson, Andrew R         15 UN                             2:24.05  
  9 Hromalik, Nicholas M      15 UN                             2:28.75  
B - Division  
  1 Sanchez, Carlos F         16 UN                             2:17.13  
  2 Wong, Tim M               15 SFRP                           2:28.62  
C - Division  
  1 Hackett, Jon W            16 UN                             2:43.95  
 
Boys 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Duckett, John W           16 UN                             1:09.99  
  2 Wirick, Chris R           15 UN                             1:12.99  
  3 Vizcarra, Nathan M        15 UN                             1:13.57  
  4 Dutton, Andrew L          15 UN                             1:15.12  
  5 Goulding, Scott P         16 UN                             1:15.51  
  6 Johnson, Andrew R         15 UN                             1:18.80  
  7 Hromalik, Nicholas M      15 UN                             1:27.13  
B - Division  
  1 Green, Jon W              15 UN                             1:22.21  
  2 Hackett, Jon W            16 UN                             1:35.57  
 
Boys 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Johnson, Sean A           15 UN                             2:29.43  
  2 Tune, David D             16 UN                             2:35.35  
  3 Wirick, Chris R           15 UN                             2:40.48  
  4 Vizcarra, Nathan M        15 UN                             2:44.44  
 
Boys 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Badala, Brian N           15 UN                             1:21.56  
  2 Mai, Chris M              16 UN                             1:23.38  
  3 Moghbel, Christopher S    15 UN                             1:24.09  
  4 Chang, Terry M            16 UN                             1:24.72  
  5 Johnson, Andrew R         15 UN                             1:27.16  
  6 Green, Jon W              15 UN                             1:28.11  
  7 Tang, Alvin K             16 SFRP                           1:28.18  
B - Division  
  1 Sanchez, Carlos F         16 UN                             1:22.59  
  2 Vizcarra, Nathan M        15 UN                             1:33.06  
C - Division  
  1 Hromalik, Nicholas M      15 UN                             1:37.28  
 
Boys 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Dutton, Andrew L          15 UN                             3:04.28  
  2 Green, Jon W              15 UN                             3:09.32  
  3 Johnson, Andrew R         15 UN                             3:11.09  
B - Division  
  1 Sanchez, Carlos F         16 UN                             3:06.26  
  2 Wong, Tim M               15 SFRP                           3:21.13  
 
Boys 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Lentz, Ian M              16 UN                             1:03.87  
  2 HU, Deke                  15 UN                             1:04.96  
  3 Duckett, John W           16 UN                             1:06.13  
  4 Kumar, Kevin              15 UN                             1:06.38  
  5 Arbios, Alex L            16 UN                             1:06.59  
B - Division  
  1 Vizcarra, Nathan M        15 UN                             1:23.17  
  2 Green, Jon W              15 UN                             1:26.75  
C - Division  
  1 Hromalik, Nicholas M      15 UN                             1:29.08  
 
Boys 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Arbios, Alex L            16 UN                             2:24.36  
  2 Duckett, John W           16 UN                             2:31.85  
  3 Sano, Yuta A              15 UN                             2:54.57  
  4 Devine, Sean P            16 UN                             3:01.66  
  5 Tune, David D             16 UN                             3:06.15  
  6 Adler, Matt R             15 UN                             3:09.46  
  7 Johnson, Sean A           15 UN                             3:18.19  
  8 Badala, Brian N           15 UN                             3:25.68  
B - Division  
  1 Birich, Cooper            16 UN                             2:57.58  
  2 Moghbel, Christopher S    15 UN                             3:21.72  
  3 Chang, Terry M            16 UN                             3:27.15  
C - Division  
  1 Mai, Chris M              16 UN                             3:23.77  
 
Boys 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Duckett, John W           16 UN                             2:27.94  
  2 Dunn, Ben B               15 UN                             2:33.68  
  3 Johnson, Sean A           15 UN                             2:34.53  
  4 Arbios, Alex L            16 UN                             2:34.64  
  5 Wirick, Chris R           15 UN                             2:35.68  
  6 Devine, Sean P            16 UN                             2:39.80  
  7 Sano, Yuta A              15 UN                             2:43.02  
  8 Birich, Cooper            16 UN                             2:44.76  
  9 Tang, Alvin K             16 SFRP                           2:54.33  
B - Division  
  1 Sanchez, Carlos F         16 UN                             2:39.57  
  2 Vizcarra, Nathan M        15 UN                             2:44.61  
  3 Green, Jon W              15 UN                             2:53.64  
  4 Hromalik, Nicholas M      15 UN                             3:00.53  
 
Boys 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Taylor, Russell P         17 UN                               26.26  
  2 Szeto, Brian K            17 SFRP                             28.57  
  3 Joyce, Casey C            17 UN                               29.55  
 
Boys 17-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Russell P         17 UN                               56.32  
  2 Frenn, Tyson J            17 UN                               59.24  
  3 Szeto, Brian K            17 SFRP                           1:04.79  
B - Division  
  1 Chern, Albert             17 UN                             1:17.80  
  2 Louie, Jeremy R           18 UN                             1:26.30  
 
Boys 17-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Taylor, Russell P         17 UN                             2:08.00  
  2 Szeto, Brian K            17 SFRP                           2:25.00  
C - Division  
  1 Roedel, Henning           17 UN                             2:12.26  
 
Boys 17-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Roedel, Henning           17 UN                             1:10.63  
  2 Lau, Anthony T            18 SFRP                           1:18.53  
  3 Szeto, Brian K            17 SFRP                           1:22.96  
 
Boys 17-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roedel, Henning           17 UN                             2:30.18  
 
Boys 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Joseph P           18 UN                             1:09.64  
  2 Taylor, Russell P         17 UN                             1:11.51  
  3 Lentz, Graham M           18 UN                             1:11.80  
  4 Naylor, Jack B            17 UN                             1:20.77  
  5 Wihlborg, Adam E          17 UN                             1:24.16  
  6 Szeto, Brian K            17 SFRP                           1:30.32  
  7 Chern, Albert             17 UN                             1:37.88  
B - Division  
  1 Louie, Jeremy R           18 UN                             1:41.69  
 
Boys 17-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Taylor, Russell P         17 UN                             2:42.37  
 
Boys 17-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Russell P         17 UN                             1:05.12  
  2 Joyce, Casey C            17 UN                             1:10.94  
  3 Lau, Anthony T            18 SFRP                           1:14.80  
  4 Szeto, Brian K            17 SFRP                           1:22.62  
C - Division  
  1 Roedel, Henning           17 UN                             1:09.85  
 
Boys 17-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
A - Division  
  1 Smith, Joseph P           18 UN                             2:35.88  
  2 Naylor, Jack B            17 UN                             3:05.49  
  3 Wihlborg, Adam E          17 UN                             3:06.05  
 
Boys 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Joseph P           18 UN                             2:20.83  
  2 Lentz, Graham M           18 UN                             2:22.06  
  3 Taylor, Russell P         17 UN                             2:25.22  
  4 Roedel, Henning           17 UN                             2:32.43  
  5 Frenn, Tyson J            17 UN                             2:39.09  
  6 Naylor, Jack B            17 UN                             2:40.86  
  7 Wihlborg, Adam E          17 UN                             2:48.64  
  8 Szeto, Brian K            17 SFRP                           2:58.06  
 
Boys 19-99 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gimbutis, Rolandas        22 ONDA                             24.22  
 
Boys 19-99 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sirisanont, Ratapong      26 ONDA                           2:33.42  
 
Boys 19-99 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gimbutis, Rolandas        22 ONDA                             59.32  
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Joseph P           18 UN                             4:31.94  
  2 Tune, David D             16 UN                             4:40.85  
  3 Johnson, Sean A           15 UN                             4:46.25  
  4 Sanchez, Carlos F         16 UN                             4:48.83  
  5 Pfeiffer, Erik A          14 SRN                            4:49.11  
  6 Devine, Sean P            16 UN                             4:58.14  
  7 Dunn, Ben B               15 UN                             4:59.39  
  8 Wihlborg, Adam E          17 UN                             5:02.08  
  9 Badala, Brian N           15 UN                             5:02.23  
 10 Brietzke, Ryan A          14 VJO                            5:02.51  
 11 Adler, Matt R             15 UN                             5:04.79  
 12 Birich, Paul C            14 UN                             5:10.24  
 13 Sano, Yuta A              15 UN                             5:10.36  
 14 Naylor, Jack B            17 UN                             5:13.88  
 15 Hromalik, Nicholas M      15 UN                             5:14.64  
 16 Chapman, Bobby W          14 UN                             5:19.74  
 17 Bibbs, Adam D             12 Barracudas                     5:21.06  
 18 Brietzke, Eric W          14 VJO                            5:23.73  
 19 Mai, Chris M              16 UN                             5:25.60  
 20 Gong, Samson P            13 SFRP                           5:26.28  
 21 Baldwin, Derek M          13 TVA                            5:26.42  
 22 Moghbel, Christopher S    15 UN                             5:41.80  
 23 Chang, Terry M            16 UN                             5:47.77  
 24 Gong, Derek                9 SFRP                           6:00.81  
 25 Rasmussen, Erik C         14 UN                             6:02.33  
 26 Church, Michael P         12 HSC                            6:04.42  
 27 Baldwin, Morgan A         10 TVA                            6:06.76  
 28 Galbraith, Kyle R         10 SRN                            6:07.38  
 29 Tauraso, David K          12 TVA                            6:19.12  
 30 Chern, Albert             17 UN                             6:23.65  
 31 Zueger, Zachary Z         12 QUIK                           6:34.58  
 32 Rich, Jonathan W           9 QUIK                           6:57.88  
 33 Gross, Nate C             12 SSS                            7:22.13  
 34 Zueger-Bisel, Jordon J     9 QUIK                           8:18.47  
 
Boys 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Arbios, Alex L            16 UN                             9:47.02  
  2 Pfeiffer, Erik A          14 SRN                            9:51.28  
  3 Sanchez, Carlos F         16 UN                             9:59.15  
  4 Brietzke, Ryan A          14 VJO                           10:38.29  
  5 Brietzke, Eric W          14 VJO                           10:57.00  
  6 Gong, Samson P            13 SFRP                          11:01.91  
  7 Baldwin, Derek M          13 TVA                           11:13.79  
  8 Gossage, Daniel L         13 UN                            11:13.88  
  9 Coudright, Michael J      11 FAC-SN                        11:14.13  
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wirick, Chris R           15 UN                             5:31.33  
  2 Gault, Walter S           12 TVA                            5:32.75  
  3 Sallee, David J           12 SSS                            5:36.78  
  4 Brietzke, Ryan A          14 VJO                            5:46.31  
  5 Brietzke, Eric W          14 VJO                            6:11.03  
  6 Hromalik, Nicholas M      15 UN                             6:13.15  
  7 Zueger, Zachary Z         12 QUIK                           7:51.01