.&l8D
.&l88P
.&k2S
.&a132M
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT   63
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

FIRESTONE, SARAH       8 PC BERKELEY BEAR SWIM      36.89
MCNAMARA, MONICA       7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      41.21
JOHNSON, GINA          8 PC OAKLAND BARRACUDA       42.12
NGUYEN, KATHLEEN       7 PC FLYING FISH             42.41
MCQUAID, MEGHAN        8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      42.84
MILLER, KATE           7 PC EAST BAY BAT RAYS       43.07
MACCHIAVELLI, LAURA    8 PC RICHMOND SILVER DO      43.49
VANDERLAAN, LAURA      8 PC BERKELEY BEAR SWIM      44.00
CHON, IRENE            7 PC FLYING FISH             44.32
BISHOP, AMBER          8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      45.72
LEE, KENDY             8 PC ALA GATORS              45.97
WHITTON, MADISON       7 PC ALA GATORS              45.99
CLARK, KATHERINE       8 PC PLEASANTON SEA HAW      49.57
INLOW, KOE             7 PC ALA GATORS              49.62
BREED, ALEXANDRA       8 PC PLEASANTON SEA HAW      51.36
MCNAMARA, MEGAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      52.45
SAW, AMBERLYN          6 PC RICHMOND SILVER DO      54.50
SCHELBLE, MADISON      8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      54.71
BENJAMIN, MIRIAM       7 PC EAST BAY BAT RAYS       55.00
HYMAN, BLYTHE          7 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:00.35
YOUNG, PINKIE          8 PC RICHMOND SILVER DO    1:05.15
WILLIAMS-HANSEN, SARA  6 PC EAST BAY BAT RAYS     1:11.26
CLERK, TRACY           8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:24.04

=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   8&UN    100 FREE                                    EVENT    9
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

FIRESTONE, SARAH       8 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:20.61
UPSHAW, ARLYN          8 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:22.87
MILLER, KATE           7 PC EAST BAY BAT RAYS     1:35.35
VANDERLAAN, LAURA      8 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:40.07
BISHOP, AMBER          8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:43.83
INLOW, KOE             7 PC ALA GATORS            1:43.86
CLARK, KATHERINE       8 PC PLEASANTON SEA HAW    1:44.62
JOHNSON, GINA          8 PC OAKLAND BARRACUDA     1:51.90
BREED, ALEXANDRA       8 PC PLEASANTON SEA HAW    1:52.22
HYMAN, BLYTHE          7 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:03.85
WILLIAMS-HANSEN, SARA  6 PC EAST BAY BAT RAYS     2:31.52

=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   21
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CHON, IRENE            7 PC FLYING FISH             20.36
UPSHAW, ARLYN          8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      20.72
VANDERLAAN, LAURA      8 PC BERKELEY BEAR SWIM      21.09
FIRESTONE, SARAH       8 PC BERKELEY BEAR SWIM      22.03
JOHNSON, GINA          8 PC OAKLAND BARRACUDA       23.58
MILLER, KATE           7 PC EAST BAY BAT RAYS       24.03
CLARK, KATHERINE       8 PC PLEASANTON SEA HAW      25.23
LEE, KENDY             8 PC ALA GATORS              25.25
INLOW, KOE             7 PC ALA GATORS              25.73
BREED, ALEXANDRA       8 PC PLEASANTON SEA HAW      26.36
BISHOP, AMBER          8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      26.68

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   21
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

DILEO, AUDREY          8 PC OAKLAND BARRACUDA       27.45
ZHANG, MICHELLE        7 PC ALA GATORS              28.39
WHITTON, MADISON       7 PC ALA GATORS              29.16
BENJAMIN, MIRIAM       7 PC EAST BAY BAT RAYS       29.17
WILLIAMS-HANSEN, SARA  6 PC EAST BAY BAT RAYS       30.51
HYMAN, BLYTHE          7 PC PIEDMONT SWIM TEAM      30.87
PAN, ANGELICA          7 PC ALA GATORS              39.58

=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   8&UN    50 BACK                                     EVENT   53
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

NGUYEN, KATHLEEN       7 PC FLYING FISH             47.68
FIRESTONE, SARAH       8 PC BERKELEY BEAR SWIM      47.83
CHON, IRENE            7 PC FLYING FISH             48.95
VANDERLAAN, LAURA      8 PC BERKELEY BEAR SWIM      49.05
MCQUAID, MEGHAN        8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      50.14
MILLER, KATE           7 PC EAST BAY BAT RAYS       50.80
MACCHIAVELLI, LAURA    8 PC RICHMOND SILVER DO      57.44
INLOW, KOE             7 PC ALA GATORS              57.52
WHITTON, MADISON       7 PC ALA GATORS              59.30
MCNAMARA, MEGAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:00.00
BISHOP, AMBER          8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:00.11
SCHELBLE, MADISON      8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:02.60
WILLIAMS-HANSEN, SARA  6 PC EAST BAY BAT RAYS     1:06.25
HYMAN, BLYTHE          7 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:08.49
BREED, ALEXANDRA       8 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
CLARK, KATHERINE       8 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   45
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

FIRESTONE, SARAH       8 PC BERKELEY BEAR SWIM      23.63
VANDERLAAN, LAURA      8 PC BERKELEY BEAR SWIM      24.51
NGUYEN, KATHLEEN       7 PC FLYING FISH             24.91
MCQUAID, MEGHAN        8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      25.53
MACCHIAVELLI, LAURA    8 PC RICHMOND SILVER DO      26.83
CHON, IRENE            7 PC FLYING FISH             26.99
BREED, ALEXANDRA       8 PC PLEASANTON SEA HAW      27.02
JOHNSON, GINA          8 PC OAKLAND BARRACUDA       27.24
INLOW, KOE             7 PC ALA GATORS              27.82
CLARK, KATHERINE       8 PC PLEASANTON SEA HAW      27.98
MILLER, KATE           7 PC EAST BAY BAT RAYS       28.13
BISHOP, AMBER          8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      28.32
HYMAN, BLYTHE          7 PC PIEDMONT SWIM TEAM      28.79
ZHANG, MICHELLE        7 PC ALA GATORS              28.95
SCHELBLE, MADISON      8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      30.51
BENJAMIN, MIRIAM       7 PC EAST BAY BAT RAYS       31.13
MCNAMARA, MEGAN        8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.43
SAW, AMBERLYN          6 PC RICHMOND SILVER DO      32.98
YOUNG, PINKIE          8 PC RICHMOND SILVER DO      34.27
WILLIAMS-HANSEN, SARA  6 PC EAST BAY BAT RAYS       35.51
CLERK, TRACY           8 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
SAW, ANDREA            8 PC RICHMOND SILVER DO     DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   8&UN    50 BREAST                                   EVENT    5
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

UPSHAW, ARLYN          8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      46.45
FIRESTONE, SARAH       8 PC BERKELEY BEAR SWIM      47.04
VANDERLAAN, LAURA      8 PC BERKELEY BEAR SWIM      50.21
INLOW, KOE             7 PC ALA GATORS              55.75
JOHNSON, GINA          8 PC OAKLAND BARRACUDA       55.94
LEE, KENDY             8 PC ALA GATORS              58.19
CHON, IRENE            7 PC FLYING FISH             58.86
WHITTON, MADISON       7 PC ALA GATORS              59.25
MILLER, KATE           7 PC EAST BAY BAT RAYS       59.27
BISHOP, AMBER          8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.98
BREED, ALEXANDRA       8 PC PLEASANTON SEA HAW    1:01.19
BENJAMIN, MIRIAM       7 PC EAST BAY BAT RAYS     1:02.99
CLARK, KATHERINE       8 PC PLEASANTON SEA HAW    1:03.04
HYMAN, BLYTHE          7 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:03.16
ZHANG, MICHELLE        7 PC ALA GATORS            1:04.35
DILEO, AUDREY          8 PC OAKLAND BARRACUDA     1:17.19
WILLIAMS-HANSEN, SARA  6 PC EAST BAY BAT RAYS     1:19.97
PAN, ANGELICA          7 PC ALA GATORS             DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   8&UN    50 FLY                                      EVENT   29
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

UPSHAW, ARLYN          8 PC PIEDMONT SWIM TEAM      41.90
FIRESTONE, SARAH       8 PC BERKELEY BEAR SWIM      42.81
INLOW, KOE             7 PC ALA GATORS              52.87
CHON, IRENE            7 PC FLYING FISH             54.78
VANDERLAAN, LAURA      8 PC BERKELEY BEAR SWIM      55.01
BISHOP, AMBER          8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.92
BREED, ALEXANDRA       8 PC PLEASANTON SEA HAW    1:03.52
BENJAMIN, MIRIAM       7 PC EAST BAY BAT RAYS     1:09.96
HYMAN, BLYTHE          7 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:30.39
DILEO, AUDREY          8 PC OAKLAND BARRACUDA      DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   39                                   FEMALE   8&UN    100 I.M.                                    EVENT   39
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

FIRESTONE, SARAH       8 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:33.21
NGUYEN, KATHLEEN       7 PC FLYING FISH           1:41.40
MCNAMARA, MONICA       7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:43.81
VANDERLAAN, LAURA      8 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:48.64
MILLER, KATE           7 PC EAST BAY BAT RAYS     1:49.00
BISHOP, AMBER          8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:50.70
BREED, ALEXANDRA       8 PC PLEASANTON SEA HAW    1:52.08
CLARK, KATHERINE       8 PC PLEASANTON SEA HAW    1:52.38
MCQUAID, MEGHAN        8 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:52.87
INLOW, KOE             7 PC ALA GATORS            1:54.51
BENJAMIN, MIRIAM       7 PC EAST BAY BAT RAYS     2:18.87
HYMAN, BLYTHE          7 PC PIEDMONT SWIM TEAM     DQUED
SAW, ANDREA            8 PC RICHMOND SILVER DO     DQUED
SCHELBLE, MADISON      8 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT   19
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LEANDRO, TAYLOR       10 PC FREMONT AREA SWIM       31.25
DALY, MARGARET        10 PC EAST BAY BAT RAYS       31.56
TOFFT, BAILEY         10 PC FREMONT AREA SWIM       31.56
HOUSTON, TORY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      31.65
LEE, VICTORIA         10 PC FLYING FISH             31.83
GREER, FIONA          10 PC EAST BAY BAT RAYS       31.91
BREED, CATHERINE      10 PC PLEASANTON SEA HAW      32.54
WONG, NATALIE          9 PC PLEASANTON SEA HAW      33.12
ALCON, SASHA          10 PC FLYING FISH             33.50
RADOS, SAM            10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      33.90
BARBEE, ALISON        10 PC OAKLAND BARRACUDA       33.97
CHEN, WINNIE           9 PC ALA GATORS              35.69
XU, JENNIFER           9 PC FLYING FISH             36.28
ZHOU, SHENGJIA        10 PC BERKELEY BEAR SWIM      36.98
INLOW, KOKI           10 PC ALA GATORS              37.45
MCKEOWN, KELCIE       10 PC ALA GATORS              38.06
YOUNG, LINDSAY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      39.23
RAY, AMRITA            9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      41.69
LIPPETZ, JORDAN        9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      41.94
SOMMERS, TAYLOR        9 PC ALA GATORS              42.02
MARSHALL, KATIE       10 PC ALA GATORS              42.56
MORAN, BRIDGET         9 PC PLEASANTON SEA HAW      43.19
LUDLOW, KATHRYN        9 PC ALA GATORS              44.25
WHITTLE, MADELEINE    10 PC RICHMOND SILVER DO      47.60
BENAVIDEZ, AMI         9 PC OAKLAND BARRACUDA       50.44
ZHANG, LINDA           9 PC ALA GATORS              50.76
SMITH, TAHRYN          9 PC RICHMOND SILVER DO      51.30
ALLEN, TIA             9 PC ALA GATORS            NO SHOW

=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT   51
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

HOUSTON, TORY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:07.14
LEANDRO, TAYLOR       10 PC FREMONT AREA SWIM     1:09.04
BREED, CATHERINE      10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:09.80
NGUYEN, EILEEN        10 PC FLYING FISH           1:10.02
DALY, MARGARET        10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:10.65
GREER, FIONA          10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:11.14
RADOS, SAM            10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:11.18
TOFFT, BAILEY         10 PC FREMONT AREA SWIM     1:12.91
WONG, NATALIE          9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:15.95
MOYAL, SAMANTHA        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:17.33
RITTER, KATIE         10 PC FLYING FISH           1:17.83
BARBEE, ALISON        10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:18.42
WOO, JADE              9 PC FLYING FISH           1:18.67
MILLER, LENA          10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:19.14
ADAMS, CHRISTINA      10 PC FLYING FISH           1:20.33
MCLAGGAN, AUDRYE      10 PC FREMONT AREA SWIM     1:20.71
TAN, BRITTANY         10 PC FLYING FISH           1:21.95
ZHOU, SHENGJIA        10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:22.58
ARTH, KELLY           10 PC ALA GATORS            1:22.73
MARCUS, VIRGINIA      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.27
MCLAGGAN, CLAIRE       9 PC FREMONT AREA SWIM     1:23.95
PARSONS, ALYSSA       10 PC FREMONT AREA SWIM     1:24.07
DYHR, CAMILLE         10 PC RICHMOND SILVER DO    1:25.98
CHEN, WINNIE           9 PC ALA GATORS            1:26.07

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT   51
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CHAN, KITTY           10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:26.42
FRISTOE, SARA         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:27.55
INLOW, KOKI           10 PC ALA GATORS            1:27.63
CRUM, SAM              9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:29.61
MCKEOWN, KELCIE       10 PC ALA GATORS            1:30.43
MCQUAID, CAITLIN       9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:31.34
KARASIK, ALEXANDRA     9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:31.65
FRISTOE, MEGAN        10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:32.91
MORAN, BRIDGET         9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:33.55
SOMMERS, TAYLOR        9 PC ALA GATORS            1:34.02
SWENSON, JOYCE         9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:34.14
LUDLOW, KATHRYN        9 PC ALA GATORS            1:35.43
LIN, PHOEBE            9 PC FLYING FISH           1:37.44
TRAN, STEPHANIE       10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:38.14
SCHELBLE, KATIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:40.51
SCHRIGER, MADELINE     9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:46.11
SMITH, TAHRYN          9 PC RICHMOND SILVER DO    1:57.73
WITHERSPOON, SAMMIE    9 PC ALA GATORS            2:07.62

=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   10&UN   200 FREE                                    EVENT    3
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RADOS, SAM            10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:23.99
HOUSTON, TORY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:25.00
DALY, MARGARET        10 PC EAST BAY BAT RAYS     2:35.74
LEANDRO, TAYLOR       10 PC FREMONT AREA SWIM     2:35.85
BREED, CATHERINE      10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:40.65
TOFFT, BAILEY         10 PC FREMONT AREA SWIM     2:43.16
ALCON, SASHA          10 PC FLYING FISH           2:43.85
LEE, VICTORIA         10 PC FLYING FISH           2:45.56
GREER, FIONA          10 PC EAST BAY BAT RAYS     2:45.59
BARBEE, ALISON        10 PC OAKLAND BARRACUDA     2:46.47
WONG, NATALIE          9 PC PLEASANTON SEA HAW    2:49.20
ZHOU, SHENGJIA        10 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:49.34
INLOW, KOKI           10 PC ALA GATORS            3:08.80
MORAN, BRIDGET         9 PC PLEASANTON SEA HAW    3:31.01
SOMMERS, TAYLOR        9 PC ALA GATORS            3:33.69

=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   37
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LEANDRO, TAYLOR       10 PC FREMONT AREA SWIM       36.34
RADOS, SAM            10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.53
NGUYEN, EILEEN        10 PC FLYING FISH             36.97
GREER, FIONA          10 PC EAST BAY BAT RAYS       37.48
DALY, MARGARET        10 PC EAST BAY BAT RAYS       38.39
HOUSTON, TORY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      38.53
MOYAL, SAMANTHA        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      38.66
BREED, CATHERINE      10 PC PLEASANTON SEA HAW      38.85
TOFFT, BAILEY         10 PC FREMONT AREA SWIM       40.21
ADAMS, CHRISTINA      10 PC FLYING FISH             40.70
INLOW, KOKI           10 PC ALA GATORS              40.97
MCLAGGAN, AUDRYE      10 PC FREMONT AREA SWIM       41.26
BARBEE, ALISON        10 PC OAKLAND BARRACUDA       41.27
TAN, BRITTANY         10 PC FLYING FISH             41.40
RITTER, KATIE         10 PC FLYING FISH             41.42

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   37
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MCLAGGAN, CLAIRE       9 PC FREMONT AREA SWIM       41.72
XU, JENNIFER           9 PC FLYING FISH             41.88
MCQUAID, CAITLIN       9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      42.91
ARTH, KELLY           10 PC ALA GATORS              43.51
DYHR, CAMILLE         10 PC RICHMOND SILVER DO      44.07
CHAN, KITTY           10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      44.13
WONG, NATALIE          9 PC PLEASANTON SEA HAW      44.21
PARSONS, ALYSSA       10 PC FREMONT AREA SWIM       45.01
MILLER, LENA          10 PC BERKELEY BEAR SWIM      45.21
LIPPETZ, JORDAN        9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      45.79
ZHOU, SHENGJIA        10 PC BERKELEY BEAR SWIM      46.01
SWENSON, JOYCE         9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      46.37
FRISTOE, SARA         10 PC PLEASANTON SEA HAW      47.09
MARSHALL, KATIE       10 PC ALA GATORS              47.19
SOMMERS, TAYLOR        9 PC ALA GATORS              47.67
TRAN, STEPHANIE       10 PC EAST BAY BAT RAYS       50.77
SCHRIGER, MADELINE     9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      51.33
LUDLOW, KATHRYN        9 PC ALA GATORS              51.91
MORAN, BRIDGET         9 PC PLEASANTON SEA HAW      52.10
KERAMATI, SABA         9 PC RICHMOND SILVER DO      53.63
SCHELBLE, KATIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      57.31
LU, IDA               10 PC ALA GATORS              57.40
BENAVIDEZ, AMI         9 PC OAKLAND BARRACUDA     1:02.10
SMITH, TAHRYN          9 PC RICHMOND SILVER DO    1:03.05
WITHERSPOON, SAMMIE    9 PC ALA GATORS            1:08.13
FRISTOE, MEGAN        10 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED
LIN, PHOEBE            9 PC FLYING FISH            DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   10&UN   100 BACK                                    EVENT   11
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LEANDRO, TAYLOR       10 PC FREMONT AREA SWIM     1:20.23
LEE, VICTORIA         10 PC FLYING FISH           1:21.36
HOUSTON, TORY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:23.19
GREER, FIONA          10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:24.34
DALY, MARGARET        10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:25.34
RADOS, SAM            10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:25.53
ALCON, SASHA          10 PC FLYING FISH           1:25.92
BREED, CATHERINE      10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:30.23
TOFFT, BAILEY         10 PC FREMONT AREA SWIM     1:30.90
INLOW, KOKI           10 PC ALA GATORS            1:32.19
ZHOU, SHENGJIA        10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:33.47
XU, JENNIFER           9 PC FLYING FISH           1:35.90
BARBEE, ALISON        10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:36.68
MARSHALL, KATIE       10 PC ALA GATORS            1:42.67
LIPPETZ, JORDAN        9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:44.67
SOMMERS, TAYLOR        9 PC ALA GATORS            1:51.35
LUDLOW, KATHRYN        9 PC ALA GATORS            1:56.66
WHITTLE, MADELEINE    10 PC RICHMOND SILVER DO    2:01.95
ZHANG, LINDA           9 PC ALA GATORS            2:04.08
MORAN, BRIDGET         9 PC PLEASANTON SEA HAW     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   10&UN   100 BREAST                                  EVENT   61
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

HOUSTON, TORY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:25.83

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   10&UN   100 BREAST                                  EVENT   61
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

NGUYEN, EILEEN        10 PC FLYING FISH           1:28.11
TOFFT, BAILEY         10 PC FREMONT AREA SWIM     1:29.37
RADOS, SAM            10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:32.22
DALY, MARGARET        10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:35.30
INLOW, KOKI           10 PC ALA GATORS            1:36.19
ZHOU, SHENGJIA        10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:37.76
MCLAGGAN, AUDRYE      10 PC FREMONT AREA SWIM     1:38.93
MOYAL, SAMANTHA        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:39.50
WONG, NATALIE          9 PC PLEASANTON SEA HAW    1:40.09
BREED, CATHERINE      10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:40.22
LEANDRO, TAYLOR       10 PC FREMONT AREA SWIM     1:40.76
ADAMS, CHRISTINA      10 PC FLYING FISH           1:41.15
BARBEE, ALISON        10 PC OAKLAND BARRACUDA     1:41.58
RITTER, KATIE         10 PC FLYING FISH           1:42.90
GREER, FIONA          10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:43.10
MARCUS, VIRGINIA      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:43.82
DYHR, CAMILLE         10 PC RICHMOND SILVER DO    1:44.87
CRUM, SAM              9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:45.85
MARSHALL, KATIE       10 PC ALA GATORS            1:46.66
MILLER, LENA          10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:47.53
CHAN, KITTY           10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:47.92
XU, JENNIFER           9 PC FLYING FISH           1:49.77
FRISTOE, SARA         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:49.99
MCLAGGAN, CLAIRE       9 PC FREMONT AREA SWIM     1:50.55
TAN, BRITTANY         10 PC FLYING FISH           1:51.23
SWENSON, JOYCE         9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:51.39
FRISTOE, MEGAN        10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:52.76
LU, IDA               10 PC ALA GATORS            1:53.74
SCHELBLE, KATIE       10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:53.82
LIN, PHOEBE            9 PC FLYING FISH           1:57.80
KARASIK, ALEXANDRA     9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:00.27
SOMMERS, TAYLOR        9 PC ALA GATORS            2:00.89
MORAN, BRIDGET         9 PC PLEASANTON SEA HAW    2:03.69
MCQUAID, CAITLIN       9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:03.85
SCHRIGER, MADELINE     9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:09.47
WITHERSPOON, SAMMIE    9 PC ALA GATORS            2:24.23
SMITH, TAHRYN          9 PC RICHMOND SILVER DO     DQUED
TRAN, STEPHANIE       10 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   43
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BREED, CATHERINE      10 PC PLEASANTON SEA HAW      35.27
RADOS, SAM            10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.87
TOFFT, BAILEY         10 PC FREMONT AREA SWIM       35.89
HOUSTON, TORY         10 PC PLEASANTON SEA HAW      37.06
NGUYEN, EILEEN        10 PC FLYING FISH             37.52
DALY, MARGARET        10 PC EAST BAY BAT RAYS       37.87
LEANDRO, TAYLOR       10 PC FREMONT AREA SWIM       39.37
TAN, BRITTANY         10 PC FLYING FISH             39.57
GREER, FIONA          10 PC EAST BAY BAT RAYS       39.75
WONG, NATALIE          9 PC PLEASANTON SEA HAW      40.34
XU, JENNIFER           9 PC FLYING FISH             41.07
RITTER, KATIE         10 PC FLYING FISH             41.54
INLOW, KOKI           10 PC ALA GATORS              41.92
ZHOU, SHENGJIA        10 PC BERKELEY BEAR SWIM      42.02
MCLAGGAN, CLAIRE       9 PC FREMONT AREA SWIM       42.37
ADAMS, CHRISTINA      10 PC FLYING FISH             43.31
WOO, JADE              9 PC FLYING FISH             43.90

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   43
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

DYHR, CAMILLE         10 PC RICHMOND SILVER DO      44.00
MOYAL, SAMANTHA        9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      44.00
CRUM, SAM              9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      44.21
MCLAGGAN, AUDRYE      10 PC FREMONT AREA SWIM       45.03
MILLER, LENA          10 PC BERKELEY BEAR SWIM      45.08
CHEN, WINNIE           9 PC ALA GATORS              45.29
MARCUS, VIRGINIA      10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      45.42
BARBEE, ALISON        10 PC OAKLAND BARRACUDA       45.55
KARASIK, ALEXANDRA     9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      46.23
ARTH, KELLY           10 PC ALA GATORS              46.28
MCKEOWN, KELCIE       10 PC ALA GATORS              46.36
YOUNG, LINDSAY        10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      48.32
PARSONS, ALYSSA       10 PC FREMONT AREA SWIM       48.83
SOMMERS, TAYLOR        9 PC ALA GATORS              49.82
CHAN, KITTY           10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      49.92
LUDLOW, KATHRYN        9 PC ALA GATORS              50.70
MCQUAID, CAITLIN       9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      51.26
LIN, PHOEBE            9 PC FLYING FISH             52.06
FRISTOE, SARA         10 PC PLEASANTON SEA HAW      52.21
LU, IDA               10 PC ALA GATORS              56.39
MARSHALL, KATIE       10 PC ALA GATORS              57.17
FRISTOE, MEGAN        10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:01.15
KERAMATI, SABA         9 PC RICHMOND SILVER DO    1:01.56
LIPPETZ, JORDAN        9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:02.68
WITHERSPOON, SAMMIE    9 PC ALA GATORS            1:06.18
ZHANG, LINDA           9 PC ALA GATORS            1:22.12
TRAN, STEPHANIE       10 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   10&UN   200 I.M.                                    EVENT   27
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

HOUSTON, TORY         10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:49.88
RADOS, SAM            10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:52.39
TOFFT, BAILEY         10 PC FREMONT AREA SWIM     2:58.48
DALY, MARGARET        10 PC EAST BAY BAT RAYS     2:58.57
LEE, VICTORIA         10 PC FLYING FISH           2:58.83
LEANDRO, TAYLOR       10 PC FREMONT AREA SWIM     3:00.23
BREED, CATHERINE      10 PC PLEASANTON SEA HAW    3:02.54
ZHOU, SHENGJIA        10 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:08.37
GREER, FIONA          10 PC EAST BAY BAT RAYS     3:08.96
WONG, NATALIE          9 PC PLEASANTON SEA HAW    3:13.29
ALCON, SASHA          10 PC FLYING FISH           3:16.01
BARBEE, ALISON        10 PC OAKLAND BARRACUDA     3:17.24
INLOW, KOKI           10 PC ALA GATORS            3:17.60
XU, JENNIFER           9 PC FLYING FISH           3:33.38
RAY, AMRITA            9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:52.14
SOMMERS, TAYLOR        9 PC ALA GATORS            3:59.29
WHITTLE, MADELEINE    10 PC RICHMOND SILVER DO     DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   11-12   50 FREE                                     EVENT   17
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BONNEL, MELISSA       12 PC PLEASANTON SEA HAW      27.99
LAU, KRYSTAL          11 PC PLEASANTON SEA HAW      29.27
GOLDSTEIN, ANNA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM      29.37
DANG, VIVIAN          12 PC FLYING FISH             29.57
REIS, KATIA           12 PC PLEASANTON SEA HAW      29.91
TU, JESSICA           11 PC FLYING FISH             30.24
LU, ZOE               11 PC FLYING FISH             31.16
VARGAS-JOHNSON, ALEJA 12 PC ALA GATORS              31.31
MEADOWS, ALEX         12 PC PLEASANTON SEA HAW      31.70
LAM, AMY              11 PC FLYING FISH             31.80
MCBRIDE, ASHLEY       12 PC FREMONT AREA SWIM       32.01
GOMEZ, GABBY          12 PC PLEASANTON SEA HAW      32.94
HAMILTON, CHRISTIE    12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      32.96
MILLER, ASHLEY        12 PC UNATTACHED PACIFIC      33.18
LEWIN, VICTORIA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM      33.43
ENSMINGER, TINA       11 PC ALA GATORS              33.61
PAN, REBECCA          11 PC ALA GATORS              34.59
HAFFERKAMP, MOLLY     11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      34.86
NG, ELIZABETH         12 PC FREMONT AREA SWIM       35.50
SISNEROS, NICOLE      11 PC PLEASANTON SEA HAW      37.88
JONES, DARRAH         12 PC ALA GATORS              38.44
KAYWIN, NORA          12 PC BERKELEY BEAR SWIM      39.70
LAUGHLAND, KAYLEY     12 PC RICHMOND SILVER DO      43.27

=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   11-12   100 FREE                                    EVENT   47
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BONNEL, MELISSA       12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:01.35
LAU, KRYSTAL          11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:03.39
REIS, KATIA           12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:04.40
DANG, VIVIAN          12 PC FLYING FISH           1:04.94
MERCADO, CAROLINE     12 PC ALA GATORS            1:05.92
GU, AMY               12 PC RICHMOND SILVER DO    1:07.72
VARGAS-JOHNSON, ALEJA 12 PC ALA GATORS            1:08.46
MCBRIDE, ASHLEY       12 PC FREMONT AREA SWIM     1:08.71
HAMILTON, CHRISTIE    12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:11.52
LEWIN, VICTORIA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:12.60
GOMEZ, GABBY          12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:13.09
MEDVED, NATALIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:14.12
MILLER, ASHLEY        12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:15.17
ENSMINGER, TINA       11 PC ALA GATORS            1:15.39
NGUYEN, PAULINE       12 PC FLYING FISH           1:15.72
LEE, ALISON           12 PC FLYING FISH           1:16.46
NG, ELIZABETH         12 PC FREMONT AREA SWIM     1:17.94
ALLEN, LILLIE         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:18.29
KAYWIN, NORA          12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:20.83
KELLEHER, KAITLIN     11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:24.99
MA, JANICE            12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:26.12
CHEN, RUBY            11 PC FLYING FISH           1:38.91
LAUGHLAND, KAYLEY     12 PC RICHMOND SILVER DO    1:47.24

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   11-12   200 FREE                                    EVENT   59
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BONNEL, MELISSA       12 PC PLEASANTON SEA HAW    2:13.91
LAU, KRYSTAL          11 PC PLEASANTON SEA HAW    2:24.21
DANG, VIVIAN          12 PC FLYING FISH           2:28.98
MCBRIDE, ASHLEY       12 PC FREMONT AREA SWIM     2:34.29
LEWIN, VICTORIA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:38.61
HAMILTON, CHRISTIE    12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:39.36
MILLER, ASHLEY        12 PC UNATTACHED PACIFIC    2:47.97
NGUYEN, PAULINE       12 PC FLYING FISH           2:48.31
LEE, ALISON           12 PC FLYING FISH           2:55.43
ALLEN, LILLIE         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:07.90
MA, JANICE            12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:15.61
KAYWIN, NORA          12 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:16.41
CHEN, RUBY            11 PC FLYING FISH           3:45.61
LAUGHLAND, KAYLEY     12 PC RICHMOND SILVER DO    3:56.64
KELLEHER, KAITLIN     11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    NO SHOW

=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   11-12   200 BACK                                    EVENT   25
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BONNEL, MELISSA       12 PC PLEASANTON SEA HAW    2:30.19
MERCADO, CAROLINE     12 PC ALA GATORS            2:35.50
GUARDALABENE, ISA     12 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:37.86
DANG, VIVIAN          12 PC FLYING FISH           2:38.67
TU, JESSICA           11 PC FLYING FISH           2:43.91
REIS, KATIA           12 PC PLEASANTON SEA HAW    2:46.90
LAU, KRYSTAL          11 PC PLEASANTON SEA HAW    2:47.49
MILLER, ASHLEY        12 PC UNATTACHED PACIFIC    2:47.63
LU, ZOE               11 PC FLYING FISH           2:52.42
VARGAS-JOHNSON, ALEJA 12 PC ALA GATORS            2:53.58
LAM, AMY              11 PC FLYING FISH           2:58.98
PAN, REBECCA          11 PC ALA GATORS            3:03.25
MCBRIDE, ASHLEY       12 PC FREMONT AREA SWIM     3:07.22
NG, ELIZABETH         12 PC FREMONT AREA SWIM     3:07.71
LEWIN, VICTORIA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:11.87
CHEN, KATHERINE       12 PC FLYING FISH           3:21.22
JONES, DARRAH         12 PC ALA GATORS             DQUED
KAYWIN, NORA          12 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   11-12   200 BREAST                                  EVENT    1
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

GUARDALABENE, ISA     12 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:52.06
TU, JESSICA           11 PC FLYING FISH           2:52.94
MERCADO, CAROLINE     12 PC ALA GATORS            2:59.41
VARGAS-JOHNSON, ALEJA 12 PC ALA GATORS            3:06.24
LAU, KRYSTAL          11 PC PLEASANTON SEA HAW    3:10.58
LU, ZOE               11 PC FLYING FISH           3:12.55
MILLER, ASHLEY        12 PC UNATTACHED PACIFIC    3:17.71
MEADOWS, ALEX         12 PC PLEASANTON SEA HAW    3:18.62
NG, ELIZABETH         12 PC FREMONT AREA SWIM     3:19.38
GOLDSTEIN, ANNA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:20.15
HAFFERKAMP, MOLLY     11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:21.31
LEWIN, VICTORIA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:26.69

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   11-12   200 BREAST                                  EVENT    1
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

JONES, DARRAH         12 PC ALA GATORS            3:26.82
LAM, AMY              11 PC FLYING FISH           3:27.36
KAYWIN, NORA          12 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:29.47
PAN, REBECCA          11 PC ALA GATORS            3:31.40

=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT   55
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BONNEL, MELISSA       12 PC PLEASANTON SEA HAW      31.16
MERCADO, CAROLINE     12 PC ALA GATORS              32.69
LAU, KRYSTAL          11 PC PLEASANTON SEA HAW      33.43
MCBRIDE, ASHLEY       12 PC FREMONT AREA SWIM       33.53
DANG, VIVIAN          12 PC FLYING FISH             33.74
GU, AMY               12 PC RICHMOND SILVER DO      34.25
REIS, KATIA           12 PC PLEASANTON SEA HAW      34.50
MILLER, ASHLEY        12 PC UNATTACHED PACIFIC      35.13
HAMILTON, CHRISTIE    12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.24
NGUYEN, PAULINE       12 PC FLYING FISH             37.57
VARGAS-JOHNSON, ALEJA 12 PC ALA GATORS              38.06
LEE, ALISON           12 PC FLYING FISH             39.22
ENSMINGER, TINA       11 PC ALA GATORS              40.91
NG, ELIZABETH         12 PC FREMONT AREA SWIM       40.96
LEWIN, VICTORIA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM      41.04
MEDVED, NATALIE       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      42.27
ALLEN, LILLIE         11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      42.40
KELLEHER, KAITLIN     11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      43.67
KAYWIN, NORA          12 PC BERKELEY BEAR SWIM      47.70
LAUGHLAND, KAYLEY     12 PC RICHMOND SILVER DO    1:00.84
CHEN, RUBY            11 PC FLYING FISH            DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   11-12   100 FLY                                     EVENT   13
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BONNEL, MELISSA       12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:08.37
GUARDALABENE, ISA     12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:11.06
GOLDSTEIN, ANNA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:16.52
DANG, VIVIAN          12 PC FLYING FISH           1:18.76
LAU, KRYSTAL          11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:18.89
TU, JESSICA           11 PC FLYING FISH           1:21.03
MCBRIDE, ASHLEY       12 PC FREMONT AREA SWIM     1:21.31
REIS, KATIA           12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:21.49
LU, ZOE               11 PC FLYING FISH           1:24.63
HAMILTON, CHRISTIE    12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:27.05
MILLER, ASHLEY        12 PC UNATTACHED PACIFIC    1:27.69
LAM, AMY              11 PC FLYING FISH           1:32.04
HAFFERKAMP, MOLLY     11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:37.22
KAYWIN, NORA          12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:46.33

=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   11-12   400 I.M.                                    EVENT   35
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BONNEL, MELISSA       12 PC PLEASANTON SEA HAW    5:11.23
REIS, KATIA           12 PC PLEASANTON SEA HAW    5:46.33

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   11-12   400 I.M.                                    EVENT   35
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LAU, KRYSTAL          11 PC PLEASANTON SEA HAW    5:50.26
GU, AMY               12 PC RICHMOND SILVER DO    5:55.70
LEWIN, VICTORIA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    6:26.58
CHEN, RUBY            11 PC FLYING FISH            DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   13-18   50 FREE                                     EVENT   57
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BAUER, COURTNEY       15 PC EAST BAY BAT RAYS       26.24
ARNASON, GRETCHEN     16 PC BERKELEY BEAR SWIM      27.04
WALTERS, CASANDRA     16 PC EAST BAY BAT RAYS       27.23
BANGERT, CHELSEA      16 PC PIEDMONT SWIM TEAM      27.50
LEIPPER, KATHERINE    15 PC PIEDMONT SWIM TEAM      27.50
LEE, ALEXANDRA        16 PC PIEDMONT SWIM TEAM      27.68
BOND, JENNIFER        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.88
ADAMS, JENNA          13 PC OAKLAND BARRACUDA       27.97
GIMA, SHANNON         17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      28.05
KULKA, JENNIFER       16 PC EAST BAY BAT RAYS       28.18
BONINO, SARA          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      28.36
GRIFFOUL, EMILY       15 PC PIEDMONT SWIM TEAM      28.62
HURTUBISE, SARAH      13 PC EAST BAY BAT RAYS       28.64
SUGITANI, MICHELLE    16 PC ALA GATORS              28.75
LUU, STEPHANIE        14 PC FREMONT AREA SWIM       28.81
YEUNG, RACHEL         15 PC FLYING FISH             28.84
JAGUST, AMY           17 PC BERKELEY BEAR SWIM      29.08
DELLE CESE, FRANCESCA 14 PC ALA GATORS              29.18
TA, VANESSA           16 PC FREMONT AREA SWIM       29.25
PRATT, MEGAN          14 PC ALA GATORS              29.48
BONE, JENNIFER        13 PC FLYING FISH             29.70
MOON, JOY             14 PC PIEDMONT SWIM TEAM      29.77
MENDOZA, CAMILLE      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      30.01
PETROFSKY, ERICA      16 PC RICHMOND SILVER DO      30.23
WAINESS, BECCA        15 PC PIEDMONT SWIM TEAM      30.31
MENDOZA, NICOLE       14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      30.67
MCBRIDE, SHANNON      14 PC FREMONT AREA SWIM       30.70
SANTILENA, MARIS      13 PC ALA GATORS              30.99
MCKINLAY, STEPHANIE   14 PC ALA GATORS              31.04
HESNER, GENEVA        13 PC PIEDMONT SWIM TEAM      31.05
ENSMINGER, LYNN       14 PC ALA GATORS              31.14
GRUNERT, KRISTIE      13 PC EAST BAY BAT RAYS       31.39
KHARRAZI, SHIRA       14 PC ALA GATORS              31.43
HOUGH, CHRISTINA      13 PC FREMONT AREA SWIM       31.54
MCCULLY, KATHY        13 PC PIEDMONT SWIM TEAM      31.76
FLORSHEIM, ORLI       15 PC PIEDMONT SWIM TEAM      31.81
SIMARD, CHRISTINA     13 PC FLYING FISH             33.57
LIN, MICHELLE         13 PC FLYING FISH             33.79
HO, JESSICA           13 PC FLYING FISH             35.10
SISNEROS, AMANDA      13 PC PLEASANTON SEA HAW      35.12
AMBEKAR, APURVA       14 PC PLEASANTON SEA HAW      35.76
PALVANKAR, AVANI      14 PC PLEASANTON SEA HAW      38.08
JACKSON, CHEYANNA     13 PC RICHMOND SILVER DO      49.64
GREER, MARGARET       15 PC EAST BAY BAT RAYS     NO SHOW

=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT   41
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BAUER, COURTNEY       15 PC EAST BAY BAT RAYS       56.07
YEUNG, DAPHNE         14 PC SOUTH SAN FRANCISC      57.27
FRIEDBERG, EMILY      13 PC PIEDMONT SWIM TEAM      58.79
BOND, JENNIFER        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU      58.99
LEE, ALEXANDRA        16 PC PIEDMONT SWIM TEAM      58.99
WALTERS, CASANDRA     16 PC EAST BAY BAT RAYS       59.23
GIMA, SHANNON         17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.38
KULKA, JENNIFER       16 PC EAST BAY BAT RAYS       59.44

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT   41
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BONINO, SARA          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.83
BANGERT, CHELSEA      16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:00.25
ARNASON, GRETCHEN     16 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:00.63
LEIPPER, KATHERINE    15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:01.58
GRIFFOUL, EMILY       15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:01.99
LUU, STEPHANIE        14 PC FREMONT AREA SWIM     1:02.11
SUGITANI, MICHELLE    16 PC ALA GATORS            1:02.22
HURTUBISE, SARAH      13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:02.44
LEANDRO, JESSICA      13 PC FREMONT AREA SWIM     1:03.28
PRATT, MEGAN          14 PC ALA GATORS            1:03.50
YEUNG, RACHEL         15 PC FLYING FISH           1:03.57
ADAMS, JENNA          13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:03.70
BONE, JENNIFER        13 PC FLYING FISH           1:03.86
DELLE CESE, FRANCESCA 14 PC ALA GATORS            1:04.54
MCKINLAY, STEPHANIE   14 PC ALA GATORS            1:05.70
PETROFSKY, ERICA      16 PC RICHMOND SILVER DO    1:05.86
WAINESS, BECCA        15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:06.17
TA, VANESSA           16 PC FREMONT AREA SWIM     1:06.34
MENDOZA, CAMILLE      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.86
ENSMINGER, LYNN       14 PC ALA GATORS            1:07.14
HESNER, GENEVA        13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:07.37
MCCULLY, KATHY        13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:07.43
MENDOZA, NICOLE       14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.49
GRUNERT, KRISTIE      13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:07.91
JAGUST, AMY           17 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:08.86
MCBRIDE, SHANNON      14 PC FREMONT AREA SWIM     1:09.07
DIAS, MICHELE         15 PC FREMONT AREA SWIM     1:09.17
HOUGH, CHRISTINA      13 PC FREMONT AREA SWIM     1:09.41
FLORSHEIM, ORLI       15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:09.94
SANTILENA, MARIS      13 PC ALA GATORS            1:10.34
LIN, MICHELLE         13 PC FLYING FISH           1:12.56
SIMARD, CHRISTINA     13 PC FLYING FISH           1:17.15
HO, JESSICA           13 PC FLYING FISH           1:18.03
AMBEKAR, APURVA       14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:21.79
SISNEROS, AMANDA      13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:23.44
PALVANKAR, AVANI      14 PC PLEASANTON SEA HAW    1:26.99
JACKSON, CHEYANNA     13 PC RICHMOND SILVER DO    2:07.13

=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   13-18   200 FREE                                    EVENT   31
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BAUER, COURTNEY       15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:04.65
BOND, JENNIFER        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:05.24
WALTERS, CASANDRA     16 PC EAST BAY BAT RAYS     2:08.94
FRIEDBERG, EMILY      13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:09.13
LEE, ALEXANDRA        16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:09.35
KULKA, JENNIFER       16 PC EAST BAY BAT RAYS     2:10.20
STOLLER, URSULA       13 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:11.44
BONINO, SARA          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:11.71
GREER, MARGARET       15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:14.82
HUYNH, JASMINE        14 PC FLYING FISH           2:15.87
GRIFFOUL, EMILY       15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:16.46
GRUE, KATIE           13 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:16.99
HURTUBISE, SARAH      13 PC EAST BAY BAT RAYS     2:17.62
EASLEY, MELISSA       15 PC PLEASANTON SEA HAW    2:17.94
LUU, STEPHANIE        14 PC FREMONT AREA SWIM     2:18.14
OSBORN, CASEY         15 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:18.35
BONE, JENNIFER        13 PC FLYING FISH           2:18.89
YEUNG, RACHEL         15 PC FLYING FISH           2:21.11

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   13-18   200 FREE                                    EVENT   31
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MCKINLAY, STEPHANIE   14 PC ALA GATORS            2:21.97
ARNASON, LIZZY        14 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:22.41
ADAMS, JENNA          13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:23.38
DELLE CESE, FRANCESCA 14 PC ALA GATORS            2:25.65
MENDOZA, CAMILLE      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:26.72
LEE, ADRIENNE         13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:27.55
LAU, VIVIAN           15 PC PLEASANTON SEA HAW    2:27.78
PRATT, MEGAN          14 PC ALA GATORS            2:27.93
MENDOZA, NICOLE       14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:30.05
MCBRIDE, SHANNON      14 PC FREMONT AREA SWIM     2:33.08
TRAN, TANYA           13 PC FLYING FISH           2:34.01
PAN, JESSICA          13 PC ALA GATORS            2:35.34
RAY, MONISHITA        13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:45.19
SIMARD, CHRISTINA     13 PC FLYING FISH           2:48.65
RUAN, ALEXANDRA       13 PC FLYING FISH           2:51.14

=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   13-18   100 BACK                                    EVENT   15
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BAUER, COURTNEY       15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:04.36
HUYNH, JASMINE        14 PC FLYING FISH           1:05.73
BOND, JENNIFER        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.37
KULKA, JENNIFER       16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:06.52
LEE, ALEXANDRA        16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:08.31
WALTERS, CASANDRA     16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:09.15
BONE, JENNIFER        13 PC FLYING FISH           1:09.46
BONINO, SARA          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:09.80
GREER, MARGARET       15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:10.15
YEUNG, RACHEL         15 PC FLYING FISH           1:11.72
REINGOLD, SARAH       15 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:12.36
MENDOZA, CAMILLE      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:13.20
LUU, STEPHANIE        14 PC FREMONT AREA SWIM     1:13.37
BRIONES, JUSTINE      16 PC RICHMOND SILVER DO    1:13.79
EASLEY, MELISSA       15 PC PLEASANTON SEA HAW    1:14.09
DELLE CESE, FRANCESCA 14 PC ALA GATORS            1:14.40
GRIFFOUL, EMILY       15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:14.53
MCKINLAY, STEPHANIE   14 PC ALA GATORS            1:14.58
LAU, VIVIAN           15 PC PLEASANTON SEA HAW    1:15.25
GRUE, KATIE           13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:15.72
PRATT, MEGAN          14 PC ALA GATORS            1:16.04
MENDOZA, NICOLE       14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:16.89
ADAMS, JENNA          13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:17.41
ARNASON, LIZZY        14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:19.45
TRAN, TANYA           13 PC FLYING FISH           1:19.45
PAN, JESSICA          13 PC ALA GATORS            1:20.69
FLORSHEIM, ORLI       15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:20.79
DIAS, MICHELE         15 PC FREMONT AREA SWIM     1:21.41
FONG, AMY             15 PC FLYING FISH           1:21.57
RAY, MONISHITA        13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:22.20
FERRETTI, PETRA       14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:24.97
RUAN, ALEXANDRA       13 PC FLYING FISH           1:25.33
MCBRIDE, SHANNON      14 PC FREMONT AREA SWIM     1:26.60
DAMBROSI, KAYLA       13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:30.68
BERNARDES, FERNANDA   14 PC RICHMOND SILVER DO    1:31.60
CHAN, EMILY           13 PC FREMONT AREA SWIM      DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   13-18   200 BACK                                    EVENT   49
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

KULKA, JENNIFER       16 PC EAST BAY BAT RAYS     2:18.74
BOND, JENNIFER        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:21.28
BAUER, COURTNEY       15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:21.61
FRIEDBERG, EMILY      13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:23.70
YEUNG, DAPHNE         14 PC SOUTH SAN FRANCISC    2:24.75
BONE, JENNIFER        13 PC FLYING FISH           2:27.96
JAGUST, AMY           17 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:29.89
ARNASON, GRETCHEN     16 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:30.52
LEE, ALEXANDRA        16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:31.45
YEUNG, RACHEL         15 PC FLYING FISH           2:34.30
BONINO, SARA          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:34.84
MOON, JOY             14 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:36.88
LUU, STEPHANIE        14 PC FREMONT AREA SWIM     2:38.29
HURTUBISE, SARAH      13 PC EAST BAY BAT RAYS     2:39.14
DELLE CESE, FRANCESCA 14 PC ALA GATORS            2:40.77
WAINESS, BECCA        15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:41.18
MCKINLAY, STEPHANIE   14 PC ALA GATORS            2:42.30
HESNER, GENEVA        13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:43.87
MENDOZA, NICOLE       14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:46.54
KHARRAZI, SHIRA       14 PC ALA GATORS            2:47.98
MCCULLY, KATHY        13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:50.16
PETROFSKY, ERICA      16 PC RICHMOND SILVER DO    2:52.40
PRATT, MEGAN          14 PC ALA GATORS            2:54.11
HOUGH, CHRISTINA      13 PC FREMONT AREA SWIM     2:55.52
GRUNERT, KRISTIE      13 PC EAST BAY BAT RAYS     2:55.55
MCBRIDE, SHANNON      14 PC FREMONT AREA SWIM     3:07.55
LEANDRO, JESSICA      13 PC FREMONT AREA SWIM     NO SHOW

=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   23
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

FRIEDBERG, EMILY      13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:14.92
LEE, ADRIENNE         13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:16.92
BOND, JENNIFER        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:17.82
LEE, ALEXANDRA        16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:19.27
BRIONES, JUSTINE      16 PC RICHMOND SILVER DO    1:20.34
OSBORN, CASEY         15 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:20.57
KULKA, JENNIFER       16 PC EAST BAY BAT RAYS     1:20.64
HURTUBISE, SARAH      13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:20.91
STOLLER, URSULA       13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:21.75
BONINO, SARA          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:23.17
HUYNH, JASMINE        14 PC FLYING FISH           1:23.40
BONE, JENNIFER        13 PC FLYING FISH           1:23.49
ADAMS, JENNA          13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:24.69
LUU, STEPHANIE        14 PC FREMONT AREA SWIM     1:24.78
FLORSHEIM, ORLI       15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:25.08
SANTILENA, MARIS      13 PC ALA GATORS            1:25.09
GRIFFOUL, EMILY       15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:25.48
MCKINLAY, STEPHANIE   14 PC ALA GATORS            1:26.02
FONG, AMY             15 PC FLYING FISH           1:26.84
YEUNG, RACHEL         15 PC FLYING FISH           1:27.51
RAY, MONISHITA        13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:28.07
FERRETTI, PETRA       14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:28.22
EASLEY, MELISSA       15 PC PLEASANTON SEA HAW    1:28.82
MENDOZA, NICOLE       14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:29.93
MCBRIDE, SHANNON      14 PC FREMONT AREA SWIM     1:30.28

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   23
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

PAN, JESSICA          13 PC ALA GATORS            1:30.81
RUAN, ALEXANDRA       13 PC FLYING FISH           1:31.23
BERNARDES, FERNANDA   14 PC RICHMOND SILVER DO    1:31.57
LAU, VIVIAN           15 PC PLEASANTON SEA HAW    1:31.92
MENDOZA, CAMILLE      13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:32.02
ENSMINGER, LYNN       14 PC ALA GATORS            1:32.19
SIMARD, CHRISTINA     13 PC FLYING FISH           1:32.65
SISNEROS, AMANDA      13 PC PLEASANTON SEA HAW    1:33.25
REINGOLD, SARAH       15 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:33.56
CHAN, EMILY           13 PC FREMONT AREA SWIM     1:35.38
TRAN, TANYA           13 PC FLYING FISH           1:35.70
DIAS, MICHELE         15 PC FREMONT AREA SWIM     1:38.77
PRATT, MEGAN          14 PC ALA GATORS            1:39.19
DAMBROSI, KAYLA       13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:44.91

=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   13-18   200 FLY                                     EVENT   65
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BOND, JENNIFER        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:19.93
BANGERT, CHELSEA      16 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:25.00
FRIEDBERG, EMILY      13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:25.00
GIMA, SHANNON         17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:26.75
MEDVED, EMILY         16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:27.59
BONINO, SARA          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:27.62
JAGUST, AMY           17 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:29.25
ARNASON, GRETCHEN     16 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:34.81
GRIFFOUL, EMILY       15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:43.88
LIN, MICHELLE         13 PC FLYING FISH            DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   13-18   400 I.M.                                    EVENT    7
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

FRIEDBERG, EMILY      13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    4:58.73
KULKA, JENNIFER       16 PC EAST BAY BAT RAYS     5:00.79
OSBORN, CASEY         15 PC BERKELEY BEAR SWIM    5:14.70
STOLLER, URSULA       13 PC BERKELEY BEAR SWIM    5:19.44
HURTUBISE, SARAH      13 PC EAST BAY BAT RAYS     5:25.37
GRIFFOUL, EMILY       15 PC PIEDMONT SWIM TEAM    5:29.91
LEE, ADRIENNE         13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    5:39.65
ARNASON, LIZZY        14 PC BERKELEY BEAR SWIM    5:47.64
REINGOLD, SARAH       15 PC BERKELEY BEAR SWIM    5:55.54
FERRETTI, PETRA       14 PC BERKELEY BEAR SWIM    6:03.06

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   OPEN    1000 FREE*                                  EVENT   33
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MEDVED, EMILY         16 PC ALAMEDA ISLAND AQU   11:27.19
STOLLER, URSULA       13 PC BERKELEY BEAR SWIM   11:29.85
BONNEL, MELISSA       12 PC PLEASANTON SEA HAW   11:38.32
BOND, JENNIFER        16 PC ALAMEDA ISLAND AQU   11:41.50
BONINO, SARA          14 PC ALAMEDA ISLAND AQU   11:54.18
GUARDALABENE, ISA     12 PC BERKELEY BEAR SWIM   11:57.72
OSBORN, CASEY         15 PC BERKELEY BEAR SWIM   12:20.02
GIMA, SHANNON         17 PC ALAMEDA ISLAND AQU   12:27.05
GOLDSTEIN, ANNA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM   12:27.70
GRUE, KATIE           13 PC BERKELEY BEAR SWIM   12:42.52
ARNASON, LIZZY        14 PC BERKELEY BEAR SWIM   12:45.28
MERCADO, CAROLINE     12 PC ALA GATORS           12:50.52
GREER, MARGARET       15 PC EAST BAY BAT RAYS    12:54.24
SHARPE, ANNA          11 PC ALAMEDA ISLAND AQU   12:54.94
REIS, KATIA           12 PC PLEASANTON SEA HAW   13:04.15
MEADOWS, ALEX         12 PC PLEASANTON SEA HAW   13:37.85
REINGOLD, SARAH       15 PC BERKELEY BEAR SWIM   13:43.45
VARGAS-JOHNSON, ALEJA 12 PC ALA GATORS           14:07.10
LEWIN, VICTORIA       12 PC BERKELEY BEAR SWIM   14:14.83

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   64                                    MALE    8&UN    50 FREE                                     EVENT   64
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LAWLER, KELTAN         8 PC SANTA CLARA SWIM C      32.38
WOOLDRIDGE, JACOB      7 PC PLEASANTON SEA HAW      36.70
RAPP, DOMINIC          8 PC FLYING FISH             38.39
VILLIERS, RYAN         8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      38.56
CARATA, EDDIE          8 PC FLYING FISH             38.91
MCLAGGAN, BRYCE        7 PC FREMONT AREA SWIM       39.43
COOPER, QUENTIN        8 PC EAST BAY BAT RAYS       39.79
BONDE, ERIC            8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.86
CHAN, GARRETT          7 PC FLYING FISH             41.19
LAM, GALEN             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      41.24
SILVERTHORN, NICHOLAS  7 PC UNATTACHED PACIFIC      41.42
HO, JUSTIN             8 PC FLYING FISH             41.60
VILLAVICENCIO, JOSEPH  8 PC OAKLAND BARRACUDA       42.11
BARBEE, JACK           8 PC OAKLAND BARRACUDA       45.03
RODRIGUES, LOUIS       8 PC ALA GATORS              48.42
CHEN, BRANDON          8 PC FLYING FISH             50.92
BONDE, IAN             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      55.13
RADOS, ALEX            6 PC ALAMEDA ISLAND AQU      57.81
CORBETT, BRIAN         5 PC EAST BAY BAT RAYS       58.84
CHOUDHRY, OMAR         7 PC FLYING FISH             59.42
FIRESTONE, ALEX        6 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:00.09
HESS, THOMAS           7 PC PLEASANTON SEA HAW    1:00.17
CHIA, ULRIC            8 PC FLYING FISH           1:05.99
LEE, CAREY             7 PC RICHMOND SILVER DO    1:06.11
MCLAGGAN, ADDISON      6 PC FREMONT AREA SWIM     1:15.80

=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    8&UN    100 FREE                                    EVENT   10
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LAWLER, KELTAN         8 PC SANTA CLARA SWIM C    1:13.22
WOOLDRIDGE, JACOB      7 PC PLEASANTON SEA HAW    1:25.84
VILLIERS, RYAN         8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:27.80
CARATA, EDDIE          8 PC FLYING FISH           1:30.66
RAPP, DOMINIC          8 PC FLYING FISH           1:30.78
COOPER, QUENTIN        8 PC EAST BAY BAT RAYS     1:33.11
HO, JUSTIN             8 PC FLYING FISH           1:33.58
SILVERTHORN, NICHOLAS  7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:33.60
GREENWOOD, KENNETH     8 PC OAKLAND BARRACUDA     1:35.36
BONDE, ERIC            8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:35.96
LAM, ERIC              8 PC FLYING FISH           1:36.09
CHAN, GARRETT          7 PC FLYING FISH           1:39.79
RODRIGUES, LOUIS       8 PC ALA GATORS            1:43.26
VILLAVICENCIO, JOSEPH  8 PC OAKLAND BARRACUDA     1:49.28
FULLMER, MATTHEW       8 PC UNATTACHED PACIFIC    1:53.10
BONDE, IAN             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:09.61
RADOS, ALEX            6 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:18.23

=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   22
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LAWLER, KELTAN         8 PC SANTA CLARA SWIM C      18.61
CARATA, EDDIE          8 PC FLYING FISH             20.88
HO, JUSTIN             8 PC FLYING FISH             20.98

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   22
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

VILLIERS, RYAN         8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      21.57
RAPP, DOMINIC          8 PC FLYING FISH             21.65
CHAN, GARRETT          7 PC FLYING FISH             22.04
GREENWOOD, KENNETH     8 PC OAKLAND BARRACUDA       22.42
SILVERTHORN, NICHOLAS  7 PC UNATTACHED PACIFIC      23.09
COOPER, QUENTIN        8 PC EAST BAY BAT RAYS       23.36
RODRIGUES, LOUIS       8 PC ALA GATORS              24.10
LAM, ERIC              8 PC FLYING FISH             24.37
BONDE, ERIC            8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      25.43
VILLAVICENCIO, JOSEPH  8 PC OAKLAND BARRACUDA       25.69
BONDE, IAN             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.57
CORBETT, BRIAN         5 PC EAST BAY BAT RAYS       27.93
FULLMER, MATTHEW       8 PC UNATTACHED PACIFIC      30.35
RADOS, ALEX            6 PC ALAMEDA ISLAND AQU      30.52
CHOUDHRY, OMAR         7 PC FLYING FISH             32.26

=============================================================================================================================
   EVENT   54                                    MALE    8&UN    50 BACK                                     EVENT   54
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LAWLER, KELTAN         8 PC SANTA CLARA SWIM C      38.96
RAPP, DOMINIC          8 PC FLYING FISH             45.01
CARATA, EDDIE          8 PC FLYING FISH             45.68
HO, JUSTIN             8 PC FLYING FISH             45.85
CHAN, GARRETT          7 PC FLYING FISH             45.99
VILLIERS, RYAN         8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      46.39
WOOLDRIDGE, JACOB      7 PC PLEASANTON SEA HAW      49.71
SILVERTHORN, NICHOLAS  7 PC UNATTACHED PACIFIC      50.97
MCLAGGAN, BRYCE        7 PC FREMONT AREA SWIM       52.43
RODRIGUES, LOUIS       8 PC ALA GATORS              54.05
BONDE, ERIC            8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      56.45
BONDE, IAN             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:02.79
BARBEE, JACK           8 PC OAKLAND BARRACUDA     1:03.40
HESS, THOMAS           7 PC PLEASANTON SEA HAW    1:06.74
LEE, CAREY             7 PC RICHMOND SILVER DO    1:06.91
CHIA, ULRIC            8 PC FLYING FISH           1:07.61
RADOS, ALEX            6 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:10.28
MCLAGGAN, ADDISON      6 PC FREMONT AREA SWIM     1:35.09
CHEN, BRANDON          8 PC FLYING FISH            DQUED
COOPER, QUENTIN        8 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    8&UN    25 BREAST                                   EVENT   46
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CARATA, EDDIE          8 PC FLYING FISH             22.54
WOOLDRIDGE, JACOB      7 PC PLEASANTON SEA HAW      22.78
HO, JUSTIN             8 PC FLYING FISH             23.83
BONDE, ERIC            8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      24.22
LAM, GALEN             8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      25.06
RAPP, DOMINIC          8 PC FLYING FISH             25.43
MCLAGGAN, BRYCE        7 PC FREMONT AREA SWIM       25.58
RODRIGUES, LOUIS       8 PC ALA GATORS              27.07
BONDE, IAN             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.18
SILVERTHORN, NICHOLAS  7 PC UNATTACHED PACIFIC      29.60
CHAN, GARRETT          7 PC FLYING FISH             29.63
CHEN, BRANDON          8 PC FLYING FISH             30.05
HESS, THOMAS           7 PC PLEASANTON SEA HAW      30.66

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    8&UN    25 BREAST                                   EVENT   46
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

COOPER, QUENTIN        8 PC EAST BAY BAT RAYS       31.15
FIRESTONE, ALEX        6 PC BERKELEY BEAR SWIM      31.40
CHIA, ULRIC            8 PC FLYING FISH             33.92
MCLAGGAN, ADDISON      6 PC FREMONT AREA SWIM       33.99
CHOUDHRY, OMAR         7 PC FLYING FISH             37.13
RADOS, ALEX            6 PC ALAMEDA ISLAND AQU      41.91
BARBEE, JACK           8 PC OAKLAND BARRACUDA      DQUED
VILLAVICENCIO, JOSEPH  8 PC OAKLAND BARRACUDA      DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    8&UN    50 BREAST                                   EVENT    6
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LAWLER, KELTAN         8 PC SANTA CLARA SWIM C      45.40
CARATA, EDDIE          8 PC FLYING FISH             48.66
WOOLDRIDGE, JACOB      7 PC PLEASANTON SEA HAW      49.96
HO, JUSTIN             8 PC FLYING FISH             51.77
RAPP, DOMINIC          8 PC FLYING FISH             53.15
BONDE, ERIC            8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      53.58
RODRIGUES, LOUIS       8 PC ALA GATORS              55.30
GREENWOOD, KENNETH     8 PC OAKLAND BARRACUDA       56.17
LAM, ERIC              8 PC FLYING FISH             57.52
BONDE, IAN             7 PC ALAMEDA ISLAND AQU      57.82
FULLMER, MATTHEW       8 PC UNATTACHED PACIFIC    1:00.74
SILVERTHORN, NICHOLAS  7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:00.80
FIRESTONE, ALEX        6 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:09.10
CHAN, GARRETT          7 PC FLYING FISH           1:10.78
CHOUDHRY, OMAR         7 PC FLYING FISH           1:24.95
RADOS, ALEX            6 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:35.01

=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    8&UN    50 FLY                                      EVENT   30
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LAWLER, KELTAN         8 PC SANTA CLARA SWIM C      39.52
RAPP, DOMINIC          8 PC FLYING FISH             45.22
CARATA, EDDIE          8 PC FLYING FISH             47.45
HO, JUSTIN             8 PC FLYING FISH             50.15
LAM, ERIC              8 PC FLYING FISH             52.89
VILLIERS, RYAN         8 PC ALAMEDA ISLAND AQU      53.77
RODRIGUES, LOUIS       8 PC ALA GATORS              57.34
COOPER, QUENTIN        8 PC EAST BAY BAT RAYS     1:03.28
RADOS, ALEX            6 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   40                                    MALE    8&UN    100 I.M.                                    EVENT   40
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LAWLER, KELTAN         8 PC SANTA CLARA SWIM C    1:23.18
RAPP, DOMINIC          8 PC FLYING FISH           1:35.87
CARATA, EDDIE          8 PC FLYING FISH           1:38.18
WOOLDRIDGE, JACOB      7 PC PLEASANTON SEA HAW    1:39.52
HO, JUSTIN             8 PC FLYING FISH           1:44.76
VILLIERS, RYAN         8 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:46.60
MCLAGGAN, BRYCE        7 PC FREMONT AREA SWIM     1:49.85
SILVERTHORN, NICHOLAS  7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:55.02

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   40                                    MALE    8&UN    100 I.M.                                    EVENT   40
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CHAN, GARRETT          7 PC FLYING FISH           2:00.43
COOPER, QUENTIN        8 PC EAST BAY BAT RAYS     2:05.44
RADOS, ALEX            6 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:38.54
CHEN, BRANDON          8 PC FLYING FISH            DQUED
CHIA, ULRIC            8 PC FLYING FISH            DQUED
RODRIGUES, LOUIS       8 PC ALA GATORS             DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   20                                    MALE    10&UN   50 FREE                                     EVENT   20
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

WOOLDRIDGE, ANDY      10 PC PLEASANTON SEA HAW      27.94
SEITZ, ANDREW         10 PC PLEASANTON SEA HAW      31.02
CLARK, CHRISTOPHER    10 PC PLEASANTON SEA HAW      31.15
LOH, KEVIN             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.66
TSOU, PETER           10 PC PLEASANTON SEA HAW      32.27
HO, DUSTIN            10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      33.06
PISER, ZACH           10 PC PIEDMONT SWIM TEAM      33.33
WEN, BOBBY             9 PC SANTA CLARA SWIM C      33.71
PATTERSON, DOMINIC    10 PC BERKELEY BEAR SWIM      34.04
MORENO-GUERRERO, RYAN 10 PC EAST BAY BAT RAYS       34.60
SANTILENA, DANIEL     10 PC ALA GATORS              34.63
DELLE CESE, ALEXANDER 10 PC ALA GATORS              35.26
LEE, TED              10 PC ALA GATORS              35.90
KHARRAZI, EVAN         9 PC ALA GATORS              36.04
CHON, WILLIAM         10 PC FLYING FISH             36.37
THOMPSON, JARED       10 PC ALA GATORS              36.41
PIERANTONI, FABIAN    10 PC EAST BAY BAT RAYS       36.77
MAKHIJANI, VIREN      10 PC FLYING FISH             37.80

=============================================================================================================================
   EVENT   52                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT   52
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

WOOLDRIDGE, ANDY      10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:00.65
LOH, KEVIN             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.83
SEITZ, ANDREW         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:07.05
CLARK, CHRISTOPHER    10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:08.43
TSOU, PETER           10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:08.68
KRAUSE, BEN            9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:13.20
WEN, BOBBY             9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:14.85
THOMPSON, JARED       10 PC ALA GATORS            1:15.25
HO, DUSTIN            10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.70
SANTILENA, DANIEL     10 PC ALA GATORS            1:18.59
PIERANTONI, FABIAN    10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:20.02
MORENO-GUERRERO, RYAN 10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:20.47
CHON, WILLIAM         10 PC FLYING FISH           1:22.45
MAKHIJANI, VIREN      10 PC FLYING FISH           1:22.99
HSIA, WILLIAM         10 PC FLYING FISH           1:24.10
WONG, OLIVER          10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:28.23
TSUI, JUSTIN          10 PC FLYING FISH           1:31.94
BARTHEL, CALVIN       10 PC RICHMOND SILVER DO    1:34.58
MA, LAWRENCE           9 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:46.82
LAM, CHRISTOPHER       9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:46.86
TAM, JULIAN           10 PC ALA GATORS             DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    10&UN   200 FREE                                    EVENT    4
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

WOOLDRIDGE, ANDY      10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:11.36
LOH, KEVIN             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:22.11
SEITZ, ANDREW         10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:25.72
CLARK, CHRISTOPHER    10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:31.56
TSOU, PETER           10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:32.21
PATTERSON, DOMINIC    10 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:37.66

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    10&UN   200 FREE                                    EVENT    4
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

WEN, BOBBY             9 PC SANTA CLARA SWIM C    2:38.49
PISER, ZACH           10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:40.16
THOMPSON, JARED       10 PC ALA GATORS            2:46.92
HO, DUSTIN            10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:48.29
SANTILENA, DANIEL     10 PC ALA GATORS            2:54.36
MORENO-GUERRERO, RYAN 10 PC EAST BAY BAT RAYS     2:57.87
PIERANTONI, FABIAN    10 PC EAST BAY BAT RAYS     3:01.70
MAKHIJANI, VIREN      10 PC FLYING FISH           3:04.26

=============================================================================================================================
   EVENT   38                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   38
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

WOOLDRIDGE, ANDY      10 PC PLEASANTON SEA HAW      33.35
LOH, KEVIN             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.99
CLARK, CHRISTOPHER    10 PC PLEASANTON SEA HAW      36.00
TSOU, PETER           10 PC PLEASANTON SEA HAW      36.11
SEITZ, ANDREW         10 PC PLEASANTON SEA HAW      36.15
WEN, BOBBY             9 PC SANTA CLARA SWIM C      37.95
THOMPSON, JARED       10 PC ALA GATORS              39.59
HO, DUSTIN            10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      39.76
KRAUSE, BEN            9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      40.51
SANTILENA, DANIEL     10 PC ALA GATORS              40.74
CHON, WILLIAM         10 PC FLYING FISH             41.77
KHARRAZI, EVAN         9 PC ALA GATORS              41.85
MORENO-GUERRERO, RYAN 10 PC EAST BAY BAT RAYS       42.29
HSIA, WILLIAM         10 PC FLYING FISH             42.80
DELLE CESE, ALEXANDER 10 PC ALA GATORS              43.03
LEE, TED              10 PC ALA GATORS              44.29
MAKHIJANI, VIREN      10 PC FLYING FISH             45.32
TSUI, JUSTIN          10 PC FLYING FISH             47.51
CHUN, ERIC             9 PC ALA GATORS              48.58
VARGAS-JOHNSON, ANDRE  9 PC ALA GATORS              52.20
CONNER, ALEX           9 PC ALA GATORS              55.14
MA, LAWRENCE           9 PC PIEDMONT SWIM TEAM      56.18
LAM, CHRISTOPHER       9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      56.42
PIERANTONI, FABIAN    10 PC EAST BAY BAT RAYS     NO SHOW

=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    10&UN   100 BACK                                    EVENT   12
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

WOOLDRIDGE, ANDY      10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:12.03
LOH, KEVIN             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.86
CLARK, CHRISTOPHER    10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:17.86
SEITZ, ANDREW         10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:18.45
TSOU, PETER           10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:20.09
WEN, BOBBY             9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:24.78
HO, DUSTIN            10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:26.24
PATTERSON, DOMINIC    10 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:26.26
THOMPSON, JARED       10 PC ALA GATORS            1:28.62
PISER, ZACH           10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:29.08
MORENO-GUERRERO, RYAN 10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:31.80
KHARRAZI, EVAN         9 PC ALA GATORS            1:32.52
CHON, WILLIAM         10 PC FLYING FISH           1:33.22
DELLE CESE, ALEXANDER 10 PC ALA GATORS            1:33.93
PIERANTONI, FABIAN    10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:41.65
MAKHIJANI, VIREN      10 PC FLYING FISH            DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   62                                    MALE    10&UN   100 BREAST                                  EVENT   62
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

WOOLDRIDGE, ANDY      10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:21.81
WEN, BOBBY             9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:27.90
TSOU, PETER           10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:31.22
LOH, KEVIN             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:32.07
CLARK, CHRISTOPHER    10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:32.95
DELLE CESE, ALEXANDER 10 PC ALA GATORS            1:38.73
SANTILENA, DANIEL     10 PC ALA GATORS            1:39.51
KHARRAZI, EVAN         9 PC ALA GATORS            1:39.81
HSIA, WILLIAM         10 PC FLYING FISH           1:40.62
PIERANTONI, FABIAN    10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:41.76
THOMPSON, JARED       10 PC ALA GATORS            1:44.99
HO, DUSTIN            10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:45.23
VIRKAR, ALOK          10 PC PLEASANTON SEA HAW    1:47.12
MORENO-GUERRERO, RYAN 10 PC EAST BAY BAT RAYS     1:51.56
BARTHEL, CALVIN       10 PC RICHMOND SILVER DO    1:53.09
TAM, JULIAN           10 PC ALA GATORS            1:53.71
CHUN, ERIC             9 PC ALA GATORS            1:58.33
LAM, CHRISTOPHER       9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:11.51
KRAUSE, BEN            9 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
MA, LAWRENCE           9 PC PIEDMONT SWIM TEAM     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   44
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

WOOLDRIDGE, ANDY      10 PC PLEASANTON SEA HAW      30.82
SEITZ, ANDREW         10 PC PLEASANTON SEA HAW      35.15
CLARK, CHRISTOPHER    10 PC PLEASANTON SEA HAW      35.18
WEN, BOBBY             9 PC SANTA CLARA SWIM C      35.86
LOH, KEVIN             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.26
TSOU, PETER           10 PC PLEASANTON SEA HAW      36.42
KRAUSE, BEN            9 PC ALAMEDA ISLAND AQU      36.49
SANTILENA, DANIEL     10 PC ALA GATORS              40.46
DELLE CESE, ALEXANDER 10 PC ALA GATORS              41.48
CHON, WILLIAM         10 PC FLYING FISH             41.69
HO, DUSTIN            10 PC ALAMEDA ISLAND AQU      41.99
KHARRAZI, EVAN         9 PC ALA GATORS              43.23
THOMPSON, JARED       10 PC ALA GATORS              45.99
MORENO-GUERRERO, RYAN 10 PC EAST BAY BAT RAYS       46.29
BARTHEL, CALVIN       10 PC RICHMOND SILVER DO      48.52
LEE, TED              10 PC ALA GATORS              50.13
MAKHIJANI, VIREN      10 PC FLYING FISH             55.36
CONNER, ALEX           9 PC ALA GATORS              57.09
CHUN, ERIC             9 PC ALA GATORS            1:00.09
TSUI, JUSTIN          10 PC FLYING FISH            DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    10&UN   200 I.M.                                    EVENT   28
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LOH, KEVIN             9 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:46.81
SEITZ, ANDREW         10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:47.48
CLARK, CHRISTOPHER    10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:50.59
WEN, BOBBY             9 PC SANTA CLARA SWIM C    2:55.93
TSOU, PETER           10 PC PLEASANTON SEA HAW    2:57.76

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    10&UN   200 I.M.                                    EVENT   28
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

PATTERSON, DOMINIC    10 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:01.28
PISER, ZACH           10 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:12.01
THOMPSON, JARED       10 PC ALA GATORS            3:14.65
HO, DUSTIN            10 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:16.78
MORENO-GUERRERO, RYAN 10 PC EAST BAY BAT RAYS     3:29.68

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    11-12   50 FREE                                     EVENT   18
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CRUZ, JERRY           12 PC EAST BAY BAT RAYS       27.43
ARELLANO, SCOTT       12 PC FREMONT AREA SWIM       27.51
MOLINA, MICHAEL       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.54
WALTERS, NATE         12 PC EAST BAY BAT RAYS       27.82
DIZON, DANNY          11 PC EAST BAY BAT RAYS       28.55
SCHOENEMAN, AUSTIN    12 PC FREMONT AREA SWIM       28.56
CUSHING, BLAKE        12 PC RICHMOND SILVER DO      28.61
CORNELIUS, TOMMY      12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      28.93
GUIDO, CHRISTOPHER    11 PC PLEASANTON SEA HAW      29.07
SOLLOM-BROTHERTON, GA 12 PC PLEASANTON SEA HAW      29.13
LIN, MICHAEL          12 PC FLYING FISH             29.17
RADOS, MATTHEW        12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      30.57
TANAKIT, RYAN         12 PC FREMONT AREA SWIM       30.70
CORBETT, JASON        11 PC EAST BAY BAT RAYS       30.77
MCDANIELS, RYAN       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.34
CHANG, BOBBY          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      31.39
CHEN, PO-HUNG         12 PC FREMONT AREA SWIM       32.44
PATNAIK, ROHAN        11 PC FLYING FISH             32.89
CHON, ANTHONY         12 PC FLYING FISH             34.47
SOUZA, FRANK          12 PC RICHMOND SILVER DO      34.95
GOODMAN, KELVIN       12 PC BERKELEY BEAR SWIM      35.13
HOANG, KEVIN          12 PC FLYING FISH             36.47
LAWLER, TRENT         11 PC SANTA CLARA SWIM C      36.79
TOM, STEVEN           11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      37.38
OSBORN, JORDAN        12 PC BERKELEY BEAR SWIM      38.12
BERFIELD, JACK        11 PC PIEDMONT SWIM TEAM      39.69
GOODMAN, DYLAN        11 PC BERKELEY BEAR SWIM      40.33
FORNOLES, RYAN        11 PC PLEASANTON SEA HAW      40.49
DENG, ALBERT          11 PC FLYING FISH             41.91
OSTERDOCK, ALEC       12 PC ALA GATORS              43.21
CHEN, WAYNE           12 PC ALA GATORS              44.00

=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    11-12   100 FREE                                    EVENT   48
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MOLINA, MICHAEL       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.09
ARELLANO, SCOTT       12 PC FREMONT AREA SWIM       59.42
CRUZ, JERRY           12 PC EAST BAY BAT RAYS       59.68
WALTERS, NATE         12 PC EAST BAY BAT RAYS     1:00.72
GUIDO, CHRISTOPHER    11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:02.09
SOLLOM-BROTHERTON, GA 12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:02.72
DIZON, DANNY          11 PC EAST BAY BAT RAYS     1:03.07
VELACRUZ-RAHMAAN, JAV 12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:04.77
CORBETT, JASON        11 PC EAST BAY BAT RAYS     1:06.44
CHANG, BOBBY          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:07.33
WOO, DENNIS           12 PC FLYING FISH           1:07.81
BIRNAM, IAN           12 PC RICHMOND SILVER DO    1:11.57
MCDANIELS, RYAN       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:13.11
SOUZA, FRANK          12 PC RICHMOND SILVER DO    1:15.13
PATNAIK, ROHAN        11 PC FLYING FISH           1:17.32
GOODMAN, KELVIN       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:18.51
CHON, ANTHONY         12 PC FLYING FISH           1:19.22
LAWLER, TRENT         11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:20.88
TSUI, BRIAN           11 PC FLYING FISH           1:21.55
HSIA, JONATHAN        12 PC FLYING FISH           1:21.87
TAN, CHRISTIAN        12 PC FLYING FISH           1:22.40

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    11-12   100 FREE                                    EVENT   48
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

FORNOLES, RYAN        11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:28.28
GOODMAN, DYLAN        11 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:32.10
DEROCHE, DEREK        12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:38.59

=============================================================================================================================
   EVENT   60                                    MALE    11-12   200 FREE                                    EVENT   60
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

GUIDO, CHRISTOPHER    11 PC PLEASANTON SEA HAW    2:12.29
SOLLOM-BROTHERTON, GA 12 PC PLEASANTON SEA HAW    2:12.41
MOLINA, MICHAEL       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:15.06
ARELLANO, SCOTT       12 PC FREMONT AREA SWIM     2:15.30
DIZON, DANNY          11 PC EAST BAY BAT RAYS     2:18.84
WALTERS, NATE         12 PC EAST BAY BAT RAYS     2:19.16
CORBETT, JASON        11 PC EAST BAY BAT RAYS     2:24.07
BIRNAM, IAN           12 PC RICHMOND SILVER DO    2:34.76
TANG, JEFFERY         11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:45.47
MCDANIELS, RYAN       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:50.11
LAWLER, TRENT         11 PC SANTA CLARA SWIM C    2:52.06
TAN, CHRISTIAN        12 PC FLYING FISH           3:07.56
HSIA, JONATHAN        12 PC FLYING FISH           3:10.13
FORNOLES, RYAN        11 PC PLEASANTON SEA HAW    3:17.40
GOODMAN, DYLAN        11 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:36.25
WOO, DENNIS           12 PC FLYING FISH            DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    11-12   200 BACK                                    EVENT   26
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CORNELIUS, TOMMY      12 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:28.54
CRUZ, JERRY           12 PC EAST BAY BAT RAYS     2:28.69
SOLLOM-BROTHERTON, GA 12 PC PLEASANTON SEA HAW    2:32.69
MOLINA, MICHAEL       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:37.80
DIZON, DANNY          11 PC EAST BAY BAT RAYS     2:38.50
RADOS, MATTHEW        12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:46.41
GOODMAN, KELVIN       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:54.26
LIN, MICHAEL          12 PC FLYING FISH           2:55.68
MCDANIELS, RYAN       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:58.65
LAWLER, TRENT         11 PC SANTA CLARA SWIM C    3:03.81
PATNAIK, ROHAN        11 PC FLYING FISH           3:12.60
TOM, STEVEN           11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:22.48
GOODMAN, DYLAN        11 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:36.94
FORNOLES, RYAN        11 PC PLEASANTON SEA HAW    3:53.36
OSBORN, JORDAN        12 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    11-12   200 BREAST                                  EVENT    2
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RADOS, MATTHEW        12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:42.67
GOODMAN, KELVIN       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:44.99
GUIDO, CHRISTOPHER    11 PC PLEASANTON SEA HAW    2:45.44
CUSHING, BLAKE        12 PC RICHMOND SILVER DO    2:49.58
LIN, MICHAEL          12 PC FLYING FISH           2:56.21
SOLLOM-BROTHERTON, GA 12 PC PLEASANTON SEA HAW    2:56.49
CRUZ, JERRY           12 PC EAST BAY BAT RAYS     2:56.96

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    11-12   200 BREAST                                  EVENT    2
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CHANG, BOBBY          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:59.30
SCHOENEMAN, AUSTIN    12 PC FREMONT AREA SWIM     2:59.68
CHEN, PO-HUNG         12 PC FREMONT AREA SWIM     3:09.59
DIZON, DANNY          11 PC EAST BAY BAT RAYS     3:20.82
MCDANIELS, RYAN       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    3:21.67
HOANG, KEVIN          12 PC FLYING FISH           3:33.10
LAWLER, TRENT         11 PC SANTA CLARA SWIM C    3:34.89
SOUZA, FRANK          12 PC RICHMOND SILVER DO    3:35.90
CHON, ANTHONY         12 PC FLYING FISH           3:37.97
DENG, ALBERT          11 PC FLYING FISH           3:48.56
GOODMAN, DYLAN        11 PC BERKELEY BEAR SWIM    3:49.73
BERFIELD, JACK        11 PC PIEDMONT SWIM TEAM    3:52.41
FORNOLES, RYAN        11 PC PLEASANTON SEA HAW    3:52.53
OSBORN, JORDAN        12 PC BERKELEY BEAR SWIM    4:16.63
CORBETT, JASON        11 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   56                                    MALE    11-12   50 FLY                                      EVENT   56
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MOLINA, MICHAEL       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      29.95
CRUZ, JERRY           12 PC EAST BAY BAT RAYS       30.04
PATNAIK, ROHAN        11 PC FLYING FISH             31.54
ARELLANO, SCOTT       12 PC FREMONT AREA SWIM       31.80
GUIDO, CHRISTOPHER    11 PC PLEASANTON SEA HAW      31.96
WALTERS, NATE         12 PC EAST BAY BAT RAYS       33.41
RADOS, MATTHEW        12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      34.05
SOLLOM-BROTHERTON, GA 12 PC PLEASANTON SEA HAW      34.11
VELACRUZ-RAHMAAN, JAV 12 PC PLEASANTON SEA HAW      34.16
TANG, JEFFERY         11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.37
CORBETT, JASON        11 PC EAST BAY BAT RAYS       35.51
MCDANIELS, RYAN       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU      35.65
BIRNAM, IAN           12 PC RICHMOND SILVER DO      35.84
DIZON, DANNY          11 PC EAST BAY BAT RAYS       36.33
WOO, DENNIS           12 PC FLYING FISH             36.72
GOODMAN, KELVIN       12 PC BERKELEY BEAR SWIM      37.32
SOUZA, FRANK          12 PC RICHMOND SILVER DO      38.37
CHANG, BOBBY          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU      38.66
HSIA, JONATHAN        12 PC FLYING FISH             38.67
CHON, ANTHONY         12 PC FLYING FISH             42.80
LAWLER, TRENT         11 PC SANTA CLARA SWIM C      45.51
TSUI, BRIAN           11 PC FLYING FISH             46.18
DEROCHE, DEREK        12 PC PIEDMONT SWIM TEAM      57.20
GOODMAN, DYLAN        11 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
TAN, CHRISTIAN        12 PC FLYING FISH            DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    11-12   100 FLY                                     EVENT   14
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MOLINA, MICHAEL       12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:11.57
SCHOENEMAN, AUSTIN    12 PC FREMONT AREA SWIM     1:12.10
TANAKIT, RYAN         12 PC FREMONT AREA SWIM     1:13.50
ARELLANO, SCOTT       12 PC FREMONT AREA SWIM     1:13.92
RADOS, MATTHEW        12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:14.46
CUSHING, BLAKE        12 PC RICHMOND SILVER DO    1:14.49
GUIDO, CHRISTOPHER    11 PC PLEASANTON SEA HAW    1:16.21
CORBETT, JASON        11 PC EAST BAY BAT RAYS     1:19.37

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    11-12   100 FLY                                     EVENT   14
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

WALTERS, NATE         12 PC EAST BAY BAT RAYS     1:19.46
DIZON, DANNY          11 PC EAST BAY BAT RAYS     1:19.69
LIN, MICHAEL          12 PC FLYING FISH           1:20.08
CHANG, BOBBY          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:21.07
GOODMAN, KELVIN       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:22.16
MCDANIELS, RYAN       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:24.18
SOLLOM-BROTHERTON, GA 12 PC PLEASANTON SEA HAW    1:27.55
SOUZA, FRANK          12 PC RICHMOND SILVER DO    1:32.54
LAWLER, TRENT         11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:34.51
OSBORN, JORDAN        12 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:53.94
HOANG, KEVIN          12 PC FLYING FISH           1:57.06
GOODMAN, DYLAN        11 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:01.59
CRUZ, JERRY           12 PC EAST BAY BAT RAYS      DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   36                                    MALE    11-12   400 I.M.                                    EVENT   36
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RADOS, MATTHEW        12 PC ALAMEDA ISLAND AQU    5:11.74
CRUZ, JERRY           12 PC EAST BAY BAT RAYS     5:14.72
GOODMAN, KELVIN       12 PC BERKELEY BEAR SWIM    5:53.53
MCDANIELS, RYAN       11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    6:17.45
CHANG, BOBBY          12 PC ALAMEDA ISLAND AQU     DQUED
GOODMAN, DYLAN        11 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED
LAWLER, TRENT         11 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
TANG, JEFFERY         11 PC ALAMEDA ISLAND AQU    NO SHOW

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    13-18   50 FREE                                     EVENT   58
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BAUER, CURTIS         17 PC EAST BAY BAT RAYS       22.64
KEIL, CHRISTIAN       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU      22.83
HAMILTON, NEAL        17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      23.45
MELDER, ERIC          20 PC ALAMEDA ISLAND AQU      23.47
OLDENHAGE, MATT       15 PC EAST BAY BAT RAYS       24.10
YU, YALUEN            15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      24.29
MA, ADRIAN            17 PC RICHMOND SILVER DO      24.53
PIERANTONI, DOMINGO   17 PC EAST BAY BAT RAYS       24.61
ROCKWELL, NATHAN      17 PC ALA GATORS              25.01
GREER, ROBERT         17 PC EAST BAY BAT RAYS       25.03
MATTHEWS, ANDY        17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      25.53
PADEN, BILL           17 PC ALA GATORS              25.58
BLOCK, NIK            13 PC BERKELEY BEAR SWIM      26.37
CANO, FRANCISCO       14 PC ALA GATORS              26.87
WONNER, CASEY         14 PC UNATTACHED PACIFIC      27.39
VAN KRIEKEN, VANCE    13 PC OAKLAND BARRACUDA       27.42
GREER, GEORGE         13 PC EAST BAY BAT RAYS       27.56
LOUIE, KEVIN          13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      27.68
BEVERLY, MATT         14 PC UNATTACHED PACIFIC      28.15
YARED, JOSHUA         13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      28.25
DALY, JOSEPH          13 PC EAST BAY BAT RAYS       29.44
KOLODZIEJSKI, DAVID   17 PC ALA GATORS              29.59
JACOBE, STEPHEN       13 PC PLEASANTON SEA HAW      29.89
RHEA, WILL            13 PC BERKELEY BEAR SWIM      30.73
KHARRAZI, JEREMY      13 PC ALA GATORS              32.80

=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    13-18   100 FREE                                    EVENT   42
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

KEIL, CHRISTIAN       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU      48.95
HAMILTON, NEAL        17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.11
MELDER, ERIC          20 PC ALAMEDA ISLAND AQU      50.52
OLDENHAGE, MATT       15 PC EAST BAY BAT RAYS       51.64
YU, YALUEN            15 PC ALAMEDA ISLAND AQU      53.39
PIERANTONI, DOMINGO   17 PC EAST BAY BAT RAYS       53.86
GREER, ROBERT         17 PC EAST BAY BAT RAYS       54.69
MA, ADRIAN            17 PC RICHMOND SILVER DO      55.06
ROCKWELL, NATHAN      17 PC ALA GATORS              55.11
PADEN, BILL           17 PC ALA GATORS              56.22
MATTHEWS, ANDY        17 PC ALAMEDA ISLAND AQU      56.28
CANO, FRANCISCO       14 PC ALA GATORS              59.07
WONNER, CASEY         14 PC UNATTACHED PACIFIC      59.14
GREER, GEORGE         13 PC EAST BAY BAT RAYS       59.34
LOUIE, KEVIN          13 PC ALAMEDA ISLAND AQU      59.69
BLOCK, NIK            13 PC BERKELEY BEAR SWIM      59.70
KOLODZIEJSKI, DAVID   17 PC ALA GATORS            1:02.15
YARED, JOSHUA         13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:02.98
VAN KRIEKEN, VANCE    13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:03.00
BEVERLY, MATT         14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:03.39
DALY, JOSEPH          13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:04.47
CELAYA, MITCHELL      14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:06.09
RHEA, WILL            13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:06.36

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   32                                    MALE    13-18   200 FREE                                    EVENT   32
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

KEIL, CHRISTIAN       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:50.30
BAUER, CURTIS         17 PC EAST BAY BAT RAYS     1:53.31
GREER, ROBERT         17 PC EAST BAY BAT RAYS     1:57.35
OLDENHAGE, MATT       15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:58.46
PIERANTONI, DOMINGO   17 PC EAST BAY BAT RAYS     1:59.26
YU, YALUEN            15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:02.68
GREER, GEORGE         13 PC EAST BAY BAT RAYS     2:05.30
MATTHEWS, ANDY        17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:06.27
WONNER, CASEY         14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:10.13
LAIMAN, BRIGHTON      14 PC FLYING FISH           2:11.31
CANO, FRANCISCO       14 PC ALA GATORS            2:15.58
YARED, JOSHUA         13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:19.43
VAN KRIEKEN, VANCE    13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:19.63
DALY, JOSEPH          13 PC EAST BAY BAT RAYS     2:20.28
BLOCK, NIK            13 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:20.44
CELAYA, MITCHELL      14 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:30.84
LEVINE, DAVID         13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:31.29
RHEA, WILL            13 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:32.26
RASKIN, JACOB         13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:36.12
ANDREAS, JACOB        13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    2:48.78
WHITTLE, HARRY        13 PC RICHMOND SILVER DO    2:53.02

=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    13-18   100 BACK                                    EVENT   16
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

KEIL, CHRISTIAN       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU      56.08
CUSHING, ALEX         15 PC RICHMOND SILVER DO      58.47
ROCKWELL, NATHAN      17 PC ALA GATORS            1:01.14
OLDENHAGE, MATT       15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:02.50
CHEN, PO-HAN          16 PC FREMONT AREA SWIM     1:02.72
GREER, ROBERT         17 PC EAST BAY BAT RAYS     1:04.23
MELDER, ERIC          20 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:05.40
PIERANTONI, DOMINGO   17 PC EAST BAY BAT RAYS     1:06.36
LAIMAN, BRIGHTON      14 PC FLYING FISH           1:08.10
YU, YALUEN            15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:08.45
YARED, JOSHUA         13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:08.66
WONNER, CASEY         14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:08.70
CANO, FRANCISCO       14 PC ALA GATORS            1:09.33
MATTHEWS, ANDY        17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:10.67
VAN KRIEKEN, VANCE    13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:12.72
GREER, GEORGE         13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:14.52
DALY, JOSEPH          13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:18.23
RASKIN, JACOB         13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:19.25
BLOCK, NIK            13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:20.19
LEVINE, DAVID         13 PC OAKLAND BARRACUDA     1:22.52
ANDREAS, JACOB        13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:25.04
WHITTLE, HARRY        13 PC RICHMOND SILVER DO    1:30.98
RHEA, WILL            13 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   50                                    MALE    13-18   200 BACK                                    EVENT   50
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

HAMILTON, NEAL        17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:56.85

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   50                                    MALE    13-18   200 BACK                                    EVENT   50
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BAUER, CURTIS         17 PC EAST BAY BAT RAYS     2:00.49
KEIL, CHRISTIAN       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:01.45
WONNER, CASEY         14 PC UNATTACHED PACIFIC    2:25.82
YU, YALUEN            15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:27.88
CANO, FRANCISCO       14 PC ALA GATORS            2:28.15
YARED, JOSHUA         13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:34.72
VAN KRIEKEN, VANCE    13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:34.87
RHEA, WILL            13 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:43.85
BLOCK, NIK            13 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:49.45
CELAYA, MITCHELL      14 PC BERKELEY BEAR SWIM    2:51.05
JACOBE, STEPHEN       13 PC PLEASANTON SEA HAW    2:51.96
KHARRAZI, JEREMY      13 PC ALA GATORS            2:58.13
KOLODZIEJSKI, DAVID   17 PC ALA GATORS             DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    13-18   100 BREAST                                  EVENT   24
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

OLDENHAGE, MATT       15 PC EAST BAY BAT RAYS     1:03.21
CHEN, PO-HAN          16 PC FREMONT AREA SWIM     1:04.16
MELDER, ERIC          20 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:04.76
YU, YALUEN            15 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:06.54
CUSHING, ALEX         15 PC RICHMOND SILVER DO    1:08.91
PIERANTONI, DOMINGO   17 PC EAST BAY BAT RAYS     1:10.47
ROCKWELL, NATHAN      17 PC ALA GATORS            1:13.65
CANO, FRANCISCO       14 PC ALA GATORS            1:14.46
MATTHEWS, ANDY        17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:15.15
SAMELSON, AVI         15 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:17.83
WONNER, CASEY         14 PC UNATTACHED PACIFIC    1:19.35
LAIMAN, BRIGHTON      14 PC FLYING FISH           1:20.58
BLOCK, NIK            13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:25.04
YARED, JOSHUA         13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    1:26.43
CELAYA, MITCHELL      14 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:27.71
RASKIN, JACOB         13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:29.09
ANDREAS, JACOB        13 PC PIEDMONT SWIM TEAM    1:32.65
RHEA, WILL            13 PC BERKELEY BEAR SWIM    1:33.49
DALY, JOSEPH          13 PC EAST BAY BAT RAYS     1:34.09
WHITTLE, HARRY        13 PC RICHMOND SILVER DO    1:35.36
VAN KRIEKEN, VANCE    13 PC OAKLAND BARRACUDA      DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   66                                    MALE    13-18   200 FLY                                     EVENT   66
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BAUER, CURTIS         17 PC EAST BAY BAT RAYS     2:03.66
HAMILTON, NEAL        17 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:04.29
OLDENHAGE, MATT       15 PC EAST BAY BAT RAYS     2:15.67
LOUIE, KEVIN          13 PC ALAMEDA ISLAND AQU    2:30.65
VAN KRIEKEN, VANCE    13 PC OAKLAND BARRACUDA     2:44.07

=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    13-18   400 I.M.                                    EVENT    8
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MELDER, ERIC          20 PC ALAMEDA ISLAND AQU    4:26.39
KEIL, CHRISTIAN       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU    4:28.00

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    13-18   400 I.M.                                    EVENT    8
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CUSHING, ALEX         15 PC RICHMOND SILVER DO    4:40.39
GREER, ROBERT         17 PC EAST BAY BAT RAYS     4:56.92
WONNER, CASEY         14 PC UNATTACHED PACIFIC    5:00.31
PIERANTONI, DOMINGO   17 PC EAST BAY BAT RAYS     5:03.97
GREER, GEORGE         13 PC EAST BAY BAT RAYS     5:22.02
VAN KRIEKEN, VANCE    13 PC OAKLAND BARRACUDA     5:38.36
BLOCK, NIK            13 PC BERKELEY BEAR SWIM    6:08.65
WHITTLE, HARRY        13 PC RICHMOND SILVER DO    6:33.11
LEVINE, DAVID         13 PC OAKLAND BARRACUDA      DQUED
RHEA, WILL            13 PC BERKELEY BEAR SWIM     DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                A L A M E D A  A L A - G A T O R S

MEET SANCTION NUMBER PC149-03                         10/11/03  THRU  10/12/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   68                                    MALE    OPEN    1000 FREE#                                  EVENT   68
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

KEIL, CHRISTIAN       16 PC ALAMEDA ISLAND AQU   10:13.01
MELDER, ERIC          20 PC ALAMEDA ISLAND AQU   10:28.23
BAUER, CURTIS         17 PC EAST BAY BAT RAYS    10:50.56
YU, YALUEN            15 PC ALAMEDA ISLAND AQU   11:25.65
GREER, GEORGE         13 PC EAST BAY BAT RAYS    11:30.66
WONNER, CASEY         14 PC UNATTACHED PACIFIC   11:33.61
MATTHEWS, ANDY        17 PC ALAMEDA ISLAND AQU   12:02.50
CRUZ, JERRY           12 PC EAST BAY BAT RAYS    12:05.47
GUIDO, CHRISTOPHER    11 PC PLEASANTON SEA HAW   12:09.51
RADOS, MATTHEW        12 PC ALAMEDA ISLAND AQU   12:11.59
SOLLOM-BROTHERTON, GA 12 PC PLEASANTON SEA HAW   12:22.77
BLOCK, NIK            13 PC BERKELEY BEAR SWIM   13:38.38
SEITZ, ANDREW         10 PC PLEASANTON SEA HAW   13:47.37
LAWLER, KELTAN         8 PC SANTA CLARA SWIM C   13:47.96
JACOBE, STEPHEN       13 PC PLEASANTON SEA HAW   13:48.19
GOODMAN, KELVIN       12 PC BERKELEY BEAR SWIM   13:55.92

.