S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   8&UN    25 FREE                                     EVENT   65
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

NEIL, EMMA N           8 PC WEST COAST AQUATIC      17.55
DELISLE, MARIE-PIERRE  7 PC COBRA SWIM CLUB         18.37
EVANS, SAMMY           8 PC VALLEY SPLASH           18.99
SCHERP, STEFANIE       8 PC COBRA SWIM CLUB         19.49
FERRON, KAYLA          8 PC COBRA SWIM CLUB         22.02
YOFFIE, KENDRA         7 PC COBRA SWIM CLUB         22.45
LARKO, ALLISON         7 PC COBRA SWIM CLUB         22.57
CRIPE, BETHANY         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      25.01
SHIAU, CHLOE W         8 PC WEST COAST AQUATIC      25.62
CONNOR, JACKIE A       8 PC WEST COAST AQUATIC      26.05
SAMUELS-CORTA, GABRIE  8 PC COBRA SWIM CLUB         27.08
KOSHY, MALAIKA         5 PC WEST COAST AQUATIC      27.09
KOSHY, REBECCA         8 PC WEST COAST AQUATIC      27.70
PHILLIPS, HANNAH       6 PC SANTA CLARA SWIM C      28.71
GARCIA, VANESSA I      6 PC WEST COAST AQUATIC      29.06
GARCIA, NATALIE        6 PC GILROY GATORS SWIM      29.13
DOSANJH, RIA           8 PC SAINT LAWRENCE SWI      32.69
KNUTSON, KATIE         6 PC GILROY GATORS SWIM      38.65
PHILLIPS, KIELY R      5 PC WEST COAST AQUATIC      48.54

=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT    3
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CASTELLANOS, ISABEL    7 PC COBRA SWIM CLUB         39.79
TRUONG, ANN            8 PC WEST COAST AQUATIC      40.21
DEVORE, ASHLEY         8 PC COBRA SWIM CLUB         40.65
EVANS, SAMMY           8 PC VALLEY SPLASH           41.20
DELISLE, MARIE-PIERRE  7 PC COBRA SWIM CLUB         42.27
SCHERP, STEFANIE       8 PC COBRA SWIM CLUB         42.81
NEIL, EMMA N           8 PC WEST COAST AQUATIC      43.06
LARKO, ALLISON         7 PC COBRA SWIM CLUB         44.47
GOLDSCHMIDT, NICOLE    8 PC SEASIDE AQUATIC CL      44.80
MORROW, KAYLEE         8 PC BARRACUDA AQUATICS      47.59
NGO, JACINTA           8 PC WEST COAST AQUATIC      47.93
YOFFIE, KENDRA         7 PC COBRA SWIM CLUB         48.14
STRINGARI, KRISTA N    8 PC SAINT LAWRENCE SWI      49.49
FERRON, KAYLA          8 PC COBRA SWIM CLUB         49.86
RODMAN, JULIANNA M     7 PC WEST COAST AQUATIC      50.03
DAVIS, JULES J         7 PC WEST COAST AQUATIC      50.36
TRASK, CECE            7 PC WEST COAST AQUATIC      52.69
CRIPE, BETHANY         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      53.84
STRACUZZI, JAMIE E     7 PC BARRACUDA AQUATICS      54.03
KOSHY, REBECCA         8 PC WEST COAST AQUATIC      54.78
JABIN, SARAH           8 PC SAINT LAWRENCE SWI      54.95
SAMUELS-CORTA, GABRIE  8 PC COBRA SWIM CLUB         55.37
BLATNIK, DANIELLE N    8 PC BARRACUDA AQUATICS      56.32
ALVARADO, KAYLA        7 PC SAINT LAWRENCE SWI      56.52
GARCIA, VANESSA I      6 PC WEST COAST AQUATIC      58.91
NGO, CAROLYN           7 PC WEST COAST AQUATIC      59.03
PARKER, ASHLEY L       7 PC BARRACUDA AQUATICS    1:00.82
GARCIA, NATALIE        6 PC GILROY GATORS SWIM    1:02.55
KNUTSON, KATIE         6 PC GILROY GATORS SWIM    1:28.58

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   41
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

DELISLE, MARIE-PIERRE  7 PC COBRA SWIM CLUB         20.70
CASTELLANOS, ISABEL    7 PC COBRA SWIM CLUB         23.11
EVANS, SAMMY           8 PC VALLEY SPLASH           23.78
VENTURA, LEIGH         6 PC SEASIDE AQUATIC CL      24.05
NEIL, EMMA N           8 PC WEST COAST AQUATIC      24.80
SCHERP, STEFANIE       8 PC COBRA SWIM CLUB         24.83
FERRON, KAYLA          8 PC COBRA SWIM CLUB         25.11
CRIPE, BETHANY         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      25.83
YOFFIE, KENDRA         7 PC COBRA SWIM CLUB         25.87
LARKO, ALLISON         7 PC COBRA SWIM CLUB         26.11
GARCIA, VANESSA I      6 PC WEST COAST AQUATIC      28.51
KOSHY, REBECCA         8 PC WEST COAST AQUATIC      28.66
CONNOR, JACKIE A       8 PC WEST COAST AQUATIC      29.51
DOSANJH, RIA           8 PC SAINT LAWRENCE SWI      30.58
GARCIA, NATALIE        6 PC GILROY GATORS SWIM      31.74
KOSHY, MALAIKA         5 PC WEST COAST AQUATIC      32.55
KNUTSON, KATIE         6 PC GILROY GATORS SWIM      36.96
SAMUELS-CORTA, GABRIE  8 PC COBRA SWIM CLUB         38.13
PHILLIPS, HANNAH       6 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
PHILLIPS, KIELY R      5 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
SHIAU, CHLOE W         8 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   8&UN    50 BACK                                     EVENT   19
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

DELISLE, MARIE-PIERRE  7 PC COBRA SWIM CLUB         46.28
DEVORE, ASHLEY         8 PC COBRA SWIM CLUB         48.95
CASTELLANOS, ISABEL    7 PC COBRA SWIM CLUB         52.92
FERRON, KAYLA          8 PC COBRA SWIM CLUB         53.80
EVANS, SAMMY           8 PC VALLEY SPLASH           53.95
YOFFIE, KENDRA         7 PC COBRA SWIM CLUB         56.26
LARKO, ALLISON         7 PC COBRA SWIM CLUB         57.97
DAVIS, JULES J         7 PC WEST COAST AQUATIC      59.89
CRIPE, BETHANY         7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:00.06
MORROW, KAYLEE         8 PC BARRACUDA AQUATICS    1:01.55
GARCIA, NATALIE        6 PC GILROY GATORS SWIM    1:03.91
TRASK, CECE            7 PC WEST COAST AQUATIC    1:05.68
KOSHY, REBECCA         8 PC WEST COAST AQUATIC    1:07.26
NGO, JACINTA           8 PC WEST COAST AQUATIC    1:07.30
NGO, CAROLYN           7 PC WEST COAST AQUATIC    1:09.84
PARKER, ASHLEY L       7 PC BARRACUDA AQUATICS    1:16.54
SAMUELS-CORTA, GABRIE  8 PC COBRA SWIM CLUB       1:31.45
KNUTSON, KATIE         6 PC GILROY GATORS SWIM    1:37.09
ALVARADO, KAYLA        7 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
BLATNIK, DANIELLE N    8 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
GARCIA, VANESSA I      6 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
STRACUZZI, JAMIE E     7 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   11
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

GOLDSCHMIDT, NICOLE    8 PC SEASIDE AQUATIC CL      25.67
EVANS, SAMMY           8 PC VALLEY SPLASH           26.15

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   11
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

SCHERP, STEFANIE       8 PC COBRA SWIM CLUB         26.59
DEVORE, ASHLEY         8 PC COBRA SWIM CLUB         26.75
DELISLE, MARIE-PIERRE  7 PC COBRA SWIM CLUB         26.84
NEIL, EMMA N           8 PC WEST COAST AQUATIC      27.62
LARKO, ALLISON         7 PC COBRA SWIM CLUB         29.42
YOFFIE, KENDRA         7 PC COBRA SWIM CLUB         30.45
KOSHY, REBECCA         8 PC WEST COAST AQUATIC      30.62
VENTURA, LEIGH         6 PC SEASIDE AQUATIC CL      31.37
CASTELLANOS, ISABEL    7 PC COBRA SWIM CLUB         31.43
RODMAN, JULIANNA M     7 PC WEST COAST AQUATIC      32.49
DAVIS, JULES J         7 PC WEST COAST AQUATIC      32.96
TRASK, CECE            7 PC WEST COAST AQUATIC      33.46
STRACUZZI, JAMIE E     7 PC BARRACUDA AQUATICS      35.35
CRIPE, BETHANY         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      36.97
PARKER, ASHLEY L       7 PC BARRACUDA AQUATICS      37.65
ALVARADO, KAYLA        7 PC SAINT LAWRENCE SWI      42.10
BLATNIK, DANIELLE N    8 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
FERRON, KAYLA          8 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED
GARCIA, NATALIE        6 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
JABIN, SARAH           8 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
KOSHY, MALAIKA         5 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
SAMUELS-CORTA, GABRIE  8 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED
STRINGARI, KRISTA N    8 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   8&UN    50 BREAST                                   EVENT   49
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

EVANS, SAMMY           8 PC VALLEY SPLASH           54.24
DEVORE, ASHLEY         8 PC COBRA SWIM CLUB         56.17
DELISLE, MARIE-PIERRE  7 PC COBRA SWIM CLUB         57.05
SCHERP, STEFANIE       8 PC COBRA SWIM CLUB         59.01
NEIL, EMMA N           8 PC WEST COAST AQUATIC    1:03.08
CASTELLANOS, ISABEL    7 PC COBRA SWIM CLUB       1:06.15
YOFFIE, KENDRA         7 PC COBRA SWIM CLUB       1:07.22
KOSHY, REBECCA         8 PC WEST COAST AQUATIC    1:09.25
LARKO, ALLISON         7 PC COBRA SWIM CLUB       1:12.39
VENTURA, LEIGH         6 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:14.81
CRIPE, BETHANY         7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:16.15
CONNOR, JACKIE A       8 PC WEST COAST AQUATIC    1:16.77
FERRON, KAYLA          8 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED
GARCIA, NATALIE        6 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
SAMUELS-CORTA, GABRIE  8 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED
SHIAU, CHLOE W         8 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   8&UN    25 FLY                                      EVENT   27
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

TRUONG, ANN            8 PC WEST COAST AQUATIC      20.24
NEIL, EMMA N           8 PC WEST COAST AQUATIC      21.21
GOLDSCHMIDT, NICOLE    8 PC SEASIDE AQUATIC CL      22.64
DELISLE, MARIE-PIERRE  7 PC COBRA SWIM CLUB         22.70
CASTELLANOS, ISABEL    7 PC COBRA SWIM CLUB         22.85
EVANS, SAMMY           8 PC VALLEY SPLASH           23.74
SCHERP, STEFANIE       8 PC COBRA SWIM CLUB         23.94
LARKO, ALLISON         7 PC COBRA SWIM CLUB         24.78
DEVORE, ASHLEY         8 PC COBRA SWIM CLUB         24.86

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   8&UN    25 FLY                                      EVENT   27
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MORROW, KAYLEE         8 PC BARRACUDA AQUATICS      25.92
FERRON, KAYLA          8 PC COBRA SWIM CLUB         26.78
YOFFIE, KENDRA         7 PC COBRA SWIM CLUB         26.91
STRACUZZI, JAMIE E     7 PC BARRACUDA AQUATICS      27.12
CRIPE, BETHANY         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      28.31
RODMAN, JULIANNA M     7 PC WEST COAST AQUATIC      30.26
KOSHY, REBECCA         8 PC WEST COAST AQUATIC      31.93
TRASK, CECE            7 PC WEST COAST AQUATIC      32.86
PARKER, ASHLEY L       7 PC BARRACUDA AQUATICS      36.03
GARCIA, NATALIE        6 PC GILROY GATORS SWIM      38.25
ALVARADO, KAYLA        7 PC SAINT LAWRENCE SWI      40.76
SAMUELS-CORTA, GABRIE  8 PC COBRA SWIM CLUB         44.04
BLATNIK, DANIELLE N    8 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
DAVIS, JULES J         7 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
KOSHY, MALAIKA         5 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   8&UN    100 I.M.                                    EVENT   57
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

PIRSON, EMILIE         8 PC SANTA CLARA SWIM C    1:35.58
EVANS, SAMMY           8 PC VALLEY SPLASH         1:47.18
CASTELLANOS, ISABEL    7 PC COBRA SWIM CLUB       1:56.13
SCHERP, STEFANIE       8 PC COBRA SWIM CLUB       1:56.85
NEIL, EMMA N           8 PC WEST COAST AQUATIC    2:00.34
YOFFIE, KENDRA         7 PC COBRA SWIM CLUB       2:00.46
VENTURA, LEIGH         6 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:07.22
FERRON, KAYLA          8 PC COBRA SWIM CLUB       2:11.52
LARKO, ALLISON         7 PC COBRA SWIM CLUB       2:11.67
CRIPE, BETHANY         7 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:13.14
DELISLE, MARIE-PIERRE  7 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED
KOSHY, REBECCA         8 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   77                                   FEMALE   8&UN    200 MXD F. R.*                              EVENT   77
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CSC,  A  8-UN          8 PC COBRA SWIM CLUB       2:42.56
CSC,  B  8-UN          8 PC COBRA SWIM CLUB       3:12.92
SEA,  A  8-UN          8 PC SEASIDE AQUATIC CL    4:14.82
GGST,  A  8-UN         8 PC GILROY GATORS SWIM    5:01.14

=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   8&UN    200 MXD M. R.*                              EVENT   35
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BAMP,  A  8-UN         8 PC BARRACUDA AQUATICS    4:38.38
CSC,  A  8-UN          8 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED
CSC,  B  8-UN          8 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   67                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT   67
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

ALLEN, OLIVIA         10 PC COBRA SWIM CLUB         37.90
DROGEMULLER, JESSIE   10 PC SALINAS VALLEY AQU      38.45
MORRIS, ANNICK         9 PC COBRA SWIM CLUB         38.85
WONG, AMANDA           9 PC WEST COAST AQUATIC      39.92
HULLEY, KIM           10 PC SAN BENITO AQUATIC      39.96
REINEKING, LAUREN      9 PC SALINAS VALLEY AQU      40.66
HARRIS, SAMANTHA      10 PC SALINAS VALLEY AQU      40.76
WYNNE, KACIE           9 PC SALINAS VALLEY AQU      41.26
OCONNOR, HEATHER      10 PC GILROY GATORS SWIM      41.79
NEALON, REANNA         9 PC SAN BENITO AQUATIC      42.87
LOWENSTEIN, ASHLEY     9 PC CAMPBELL WAVE MAKE      43.01
PHILLIPS, LEAH         9 PC SANTA CLARA SWIM C      43.70
SHIPPER, REBECCA       9 PC BETTY WRIGHT SWIM       45.67
MEEHAN, OLIVIA         9 PC COBRA SWIM CLUB         46.73
PARODI, LENA          10 PC MILPITAS TIDAL WAV      46.85
MOITOSO, ASHLEY       10 PC GILROY GATORS SWIM      47.34
CONNOR, JESSICA A     10 PC WEST COAST AQUATIC      50.76
CHAN, KELSEY          10 PC WEST COAST AQUATIC      50.89
GARCIA-SANCHEZ, HERMI  9 PC SEASIDE AQUATIC CL      55.99
NAROFF, MADELINE H     9 PC WEST COAST AQUATIC      57.86

=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT    5
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

KOSMALSKA, ANNA       10 PC COBRA SWIM CLUB       1:12.29
YANG, MICHELLE        10 PC LYNBROOK AQUATICS     1:22.13
NGUYEN, JESSICA       10 PC EAST VALLEY YMCA      1:24.75
ALLEN, OLIVIA         10 PC COBRA SWIM CLUB       1:26.14
PORTER, RACHEL A       9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:27.31
REINEKING, LAUREN      9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:27.98
CHRISTENSEN, SAMI      9 PC SILICON VALLEY AQU    1:28.12
MORRIS, ANNICK         9 PC COBRA SWIM CLUB       1:29.47
HARRIS, SAMANTHA      10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:30.32
HULLEY, KIM           10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:31.04
CHEN, AMANDA          10 PC EAST VALLEY YMCA      1:32.29
OCONNOR, HEATHER      10 PC GILROY GATORS SWIM    1:34.68
NEALON, REANNA         9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:35.40
TRASK, MARGARET       10 PC WEST COAST AQUATIC    1:44.64
PARODI, LENA          10 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:47.01
MEEHAN, OLIVIA         9 PC COBRA SWIM CLUB       1:49.88
MOITOSO, ASHLEY       10 PC GILROY GATORS SWIM    1:55.78
GARCIA, MARISA J       9 PC WEST COAST AQUATIC    1:59.83
BLONDIN, EMILY         9 PC SAN BENITO AQUATIC    2:00.61

=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   43
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

REINEKING, LAUREN      9 PC SALINAS VALLEY AQU      44.09
ALLEN, OLIVIA         10 PC COBRA SWIM CLUB         45.01
WONG, AMANDA           9 PC WEST COAST AQUATIC      47.05
HULLEY, KIM           10 PC SAN BENITO AQUATIC      47.40
PHILLIPS, LEAH         9 PC SANTA CLARA SWIM C      48.54
LOWENSTEIN, ASHLEY     9 PC CAMPBELL WAVE MAKE      48.85

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   43
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

NEALON, REANNA         9 PC SAN BENITO AQUATIC      49.17
DROGEMULLER, JESSIE   10 PC SALINAS VALLEY AQU      49.30
MORRIS, ANNICK         9 PC COBRA SWIM CLUB         49.44
HARRIS, SAMANTHA      10 PC SALINAS VALLEY AQU      49.90
OCONNOR, HEATHER      10 PC GILROY GATORS SWIM      52.41
WYNNE, KACIE           9 PC SALINAS VALLEY AQU      52.96
MOITOSO, ASHLEY       10 PC GILROY GATORS SWIM      58.03
GARCIA-SANCHEZ, HERMI  9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:02.57
CONNOR, JESSICA A     10 PC WEST COAST AQUATIC    1:04.38
NAROFF, MADELINE H     9 PC WEST COAST AQUATIC    1:07.22
CHAN, KELSEY          10 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
MEEHAN, OLIVIA         9 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   10&UN   100 BACK                                    EVENT   21
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

KOSMALSKA, ANNA       10 PC COBRA SWIM CLUB       1:27.40
REINEKING, LAUREN      9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:37.51
RASMUSSEN, CHLOE       9 PC WEST COAST AQUATIC    1:40.15
GARCIA, MARGARITA      9 PC GILROY GATORS SWIM    1:41.19
ALLEN, OLIVIA         10 PC COBRA SWIM CLUB       1:41.45
CHRISTENSEN, SAMI      9 PC SILICON VALLEY AQU    1:46.61
HARRIS, SAMANTHA      10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:48.41
DROGEMULLER, JESSIE   10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:49.13
MORRIS, ANNICK         9 PC COBRA SWIM CLUB       1:51.98
OCONNOR, HEATHER      10 PC GILROY GATORS SWIM    1:52.48
TRASK, MARGARET       10 PC WEST COAST AQUATIC    1:53.36
CHEN, AMANDA          10 PC EAST VALLEY YMCA      1:55.11
PORTER, RACHEL A       9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:57.07
NEALON, REANNA         9 PC SAN BENITO AQUATIC    2:01.83
BLONDIN, EMILY         9 PC SAN BENITO AQUATIC    2:18.48
MOITOSO, ASHLEY       10 PC GILROY GATORS SWIM    2:20.46
MEEHAN, OLIVIA         9 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   13
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

YANG, MICHELLE        10 PC LYNBROOK AQUATICS       42.43
ALLEN, OLIVIA         10 PC COBRA SWIM CLUB         47.97
CHRISTENSEN, SAMI      9 PC SILICON VALLEY AQU      49.92
REINEKING, LAUREN      9 PC SALINAS VALLEY AQU      50.09
HULLEY, KIM           10 PC SAN BENITO AQUATIC      51.66
CHEN, AMANDA          10 PC EAST VALLEY YMCA        52.17
RASMUSSEN, CHLOE       9 PC WEST COAST AQUATIC      53.71
MORRIS, ANNICK         9 PC COBRA SWIM CLUB         54.06
TRASK, MARGARET       10 PC WEST COAST AQUATIC      55.96
OCONNOR, HEATHER      10 PC GILROY GATORS SWIM      56.79
GARCIA, MARGARITA      9 PC GILROY GATORS SWIM      57.51
HARRIS, SAMANTHA      10 PC SALINAS VALLEY AQU      57.51
NEALON, REANNA         9 PC SAN BENITO AQUATIC      59.11
PORTER, RACHEL A       9 PC BARRACUDA AQUATICS    1:02.71
BLONDIN, EMILY         9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:03.15
DROGEMULLER, JESSIE   10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:04.65
PARODI, LENA          10 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:05.96
GARCIA, MARISA J       9 PC WEST COAST AQUATIC    1:27.65
MEEHAN, OLIVIA         9 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   13
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MOITOSO, ASHLEY       10 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
NAROFF, MADELINE H     9 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
NGUYEN, JESSICA       10 PC EAST VALLEY YMCA       DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   10&UN   100 BREAST                                  EVENT   51
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

KOSMALSKA, ANNA       10 PC COBRA SWIM CLUB       1:38.66
ALLEN, OLIVIA         10 PC COBRA SWIM CLUB       1:46.39
WONG, AMANDA           9 PC WEST COAST AQUATIC    1:47.46
REINEKING, LAUREN      9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:49.35
HULLEY, KIM           10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:53.31
PHILLIPS, LEAH         9 PC SANTA CLARA SWIM C    2:00.69
HARRIS, SAMANTHA      10 PC SALINAS VALLEY AQU    2:01.73
MORRIS, ANNICK         9 PC COBRA SWIM CLUB       2:02.85
NEALON, REANNA         9 PC SAN BENITO AQUATIC    2:05.67
CONNOR, JESSICA A     10 PC WEST COAST AQUATIC    2:18.89
CHAN, KELSEY          10 PC WEST COAST AQUATIC    2:24.09
GARCIA, MARGARITA      9 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
MEEHAN, OLIVIA         9 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED
OCONNOR, HEATHER      10 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
PARODI, LENA          10 PC MILPITAS TIDAL WAV     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   29
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

YANG, MICHELLE        10 PC LYNBROOK AQUATICS       38.69
NGUYEN, JESSICA       10 PC EAST VALLEY YMCA        41.95
GARCIA, MARGARITA      9 PC GILROY GATORS SWIM      43.83
PORTER, RACHEL A       9 PC BARRACUDA AQUATICS      45.68
HULLEY, KIM           10 PC SAN BENITO AQUATIC      47.10
ALLEN, OLIVIA         10 PC COBRA SWIM CLUB         47.23
HARRIS, SAMANTHA      10 PC SALINAS VALLEY AQU      48.84
CHRISTENSEN, SAMI      9 PC SILICON VALLEY AQU      50.14
MORRIS, ANNICK         9 PC COBRA SWIM CLUB         52.29
DROGEMULLER, JESSIE   10 PC SALINAS VALLEY AQU      53.01
TRASK, MARGARET       10 PC WEST COAST AQUATIC      54.89
OCONNOR, HEATHER      10 PC GILROY GATORS SWIM    1:05.24
BLONDIN, EMILY         9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:06.48
MEEHAN, OLIVIA         9 PC COBRA SWIM CLUB       1:12.02
GARCIA, MARISA J       9 PC WEST COAST AQUATIC    1:16.12
NAROFF, MADELINE H     9 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
VENTURA, LEIGH         6 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   59
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

KOSMALSKA, ANNA       10 PC COBRA SWIM CLUB       1:25.57
WONG, AMANDA           9 PC WEST COAST AQUATIC    1:36.45
GARCIA, MARGARITA      9 PC GILROY GATORS SWIM    1:36.59
ALLEN, OLIVIA         10 PC COBRA SWIM CLUB       1:39.15
REINEKING, LAUREN      9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:39.62
HULLEY, KIM           10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:40.72

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   59
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

DROGEMULLER, JESSIE   10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:44.94
MORRIS, ANNICK         9 PC COBRA SWIM CLUB       1:46.53
HARRIS, SAMANTHA      10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:46.84
WYNNE, KACIE           9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:51.30
PHILLIPS, LEAH         9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:52.83
OCONNOR, HEATHER      10 PC GILROY GATORS SWIM    1:53.19
MOITOSO, ASHLEY       10 PC GILROY GATORS SWIM    2:15.78
GARCIA-SANCHEZ, HERMI  9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
MEEHAN, OLIVIA         9 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED
NAROFF, MADELINE H     9 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   79                                   FEMALE   10&UN   200 MXD F. R.*                              EVENT   79
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

GGST,  A  10-UN       10 PC GILROY GATORS SWIM    2:34.32
SVA,  A  10-UN        10 PC SALINAS VALLEY AQU    2:38.28
CSC,  A  10-UN        10 PC COBRA SWIM CLUB       2:39.12
SEA,  A  10-UN        10 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:50.92

=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   10&UN   200 MXD M. R.*                              EVENT   37
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CSC,  A  10-UN        10 PC COBRA SWIM CLUB       3:03.07

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   69                                   FEMALE   11-12   50 FREE                                     EVENT   69
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

WANG, CAROLE          11 PC LYNBROOK AQUATICS       32.99
CELLAR, COURTNEY      12 PC COBRA SWIM CLUB         33.17
ALLEN, KIMBERLY       12 PC WEST COAST AQUATIC      33.27
PHILLIPS, REBEKAH     12 PC SANTA CLARA SWIM C      33.44
PIRSON, ANAIS         11 PC SANTA CLARA SWIM C      33.64
WYNNE, MELISSA        11 PC SALINAS VALLEY AQU      35.48
PHILLIPS, RACHEL      11 PC SANTA CLARA SWIM C      35.49
GORMAN, KATRINA M     12 PC GILROY GATORS SWIM      35.63
KUNZE, SARAH          12 PC SAINT LAWRENCE SWI      36.17
GORMAN, KINDRA E      12 PC GILROY GATORS SWIM      36.56
YIM, GABY             11 PC LYNBROOK AQUATICS       36.66
GRAZIANI, AMALIA      12 PC COBRA SWIM CLUB         37.69
CHEUNG, TIFFANY       12 PC WEST COAST AQUATIC      38.35
GARCIA, MELISSA I     11 PC WEST COAST AQUATIC      38.69
OHAREN, CAROLINA      11 PC COBRA SWIM CLUB         41.16

=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   11-12   100 FREE                                    EVENT    7
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CELLAR, COURTNEY      12 PC COBRA SWIM CLUB       1:13.21
YANG, ELIZABETH       12 PC LYNBROOK AQUATICS     1:14.16
ALLEN, KIMBERLY       12 PC WEST COAST AQUATIC    1:14.18
WANG, CAROLE          11 PC LYNBROOK AQUATICS     1:14.68
NGUYEN, MICHELLE T    12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:16.72
NAKASHIMA, TAYLOR K   12 PC WEST COAST AQUATIC    1:16.80
YIM, GABY             11 PC LYNBROOK AQUATICS     1:18.24
STECKLER, ALLISON     11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:18.83
SHAO, SUSAN           12 PC LYNBROOK AQUATICS     1:22.68
TAY, SAMANTHA         12 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:22.68
WONG, JERRINE         11 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:23.57
GARCIA, MELISSA I     11 PC WEST COAST AQUATIC    1:25.60
KUNZE, SARAH          12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:26.66
MULLEN, RAECHEL M     11 PC WEST COAST AQUATIC    1:27.04
GORMAN, KATRINA M     12 PC GILROY GATORS SWIM    1:28.29
GORMAN, KINDRA E      12 PC GILROY GATORS SWIM    1:30.01
OHAREN, CAROLINA      11 PC COBRA SWIM CLUB       1:30.27
BLEAN, ARIANNA C      11 PC GILROY GATORS SWIM    1:49.87

=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   45
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CELLAR, COURTNEY      12 PC COBRA SWIM CLUB         38.48
WANG, CAROLE          11 PC LYNBROOK AQUATICS       38.97
YIM, GABY             11 PC LYNBROOK AQUATICS       39.43
PIRSON, ANAIS         11 PC SANTA CLARA SWIM C      41.98
GORMAN, KATRINA M     12 PC GILROY GATORS SWIM      42.57
WYNNE, MELISSA        11 PC SALINAS VALLEY AQU      43.09
GRAZIANI, AMALIA      12 PC COBRA SWIM CLUB         44.38
KUNZE, SARAH          12 PC SAINT LAWRENCE SWI      45.01
GORMAN, KINDRA E      12 PC GILROY GATORS SWIM      45.06
ALLEN, KIMBERLY       12 PC WEST COAST AQUATIC      45.14
OHAREN, CAROLINA      11 PC COBRA SWIM CLUB         47.79
CHEUNG, TIFFANY       12 PC WEST COAST AQUATIC      49.73

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   45
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

GARCIA, MELISSA I     11 PC WEST COAST AQUATIC      53.54

=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   11-12   100 BACK                                    EVENT   23
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CELLAR, COURTNEY      12 PC COBRA SWIM CLUB       1:22.80
YIM, GABY             11 PC LYNBROOK AQUATICS     1:27.66
SHAO, SUSAN           12 PC LYNBROOK AQUATICS     1:33.71
TAY, SAMANTHA         12 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:34.89
NAKASHIMA, TAYLOR K   12 PC WEST COAST AQUATIC    1:38.11
GRAZIANI, AMALIA      12 PC COBRA SWIM CLUB       1:39.28
GORMAN, KATRINA M     12 PC GILROY GATORS SWIM    1:43.01
STECKLER, ALLISON     11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:47.79
GORMAN, KINDRA E      12 PC GILROY GATORS SWIM    1:49.05
OHAREN, CAROLINA      11 PC COBRA SWIM CLUB       1:51.70
BLEAN, ARIANNA C      11 PC GILROY GATORS SWIM    1:55.17
GARCIA, MELISSA I     11 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
YANG, ELIZABETH       12 PC LYNBROOK AQUATICS      DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   15
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

WANG, CAROLE          11 PC LYNBROOK AQUATICS       43.05
NAKASHIMA, TAYLOR K   12 PC WEST COAST AQUATIC      44.65
YIM, GABY             11 PC LYNBROOK AQUATICS       45.81
SHAO, SUSAN           12 PC LYNBROOK AQUATICS       46.72
MULLEN, RAECHEL M     11 PC WEST COAST AQUATIC      47.28
GARCIA, MELISSA I     11 PC WEST COAST AQUATIC      47.79
WONG, JERRINE         11 PC SAINT LAWRENCE SWI      48.01
STECKLER, ALLISON     11 PC BARRACUDA AQUATICS      48.56
ALLEN, KIMBERLY       12 PC WEST COAST AQUATIC      48.58
GRAZIANI, AMALIA      12 PC COBRA SWIM CLUB         48.75
GORMAN, KINDRA E      12 PC GILROY GATORS SWIM      49.77
OHAREN, CAROLINA      11 PC COBRA SWIM CLUB         49.77
CELLAR, COURTNEY      12 PC COBRA SWIM CLUB         51.12
GORMAN, KATRINA M     12 PC GILROY GATORS SWIM      54.58
BLEAN, ARIANNA C      11 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
NGUYEN, MICHELLE T    12 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
TAY, SAMANTHA         12 PC MILPITAS TIDAL WAV     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   11-12   100 BREAST                                  EVENT   53
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

PIRSON, ANAIS         11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:36.93
YIM, GABY             11 PC LYNBROOK AQUATICS     1:37.47
PHILLIPS, REBEKAH     12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:39.38
WONG, JERRINE         11 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:40.78
GORMAN, KINDRA E      12 PC GILROY GATORS SWIM    1:45.90
OHAREN, CAROLINA      11 PC COBRA SWIM CLUB       1:46.08
CELLAR, COURTNEY      12 PC COBRA SWIM CLUB       1:47.95
GARCIA, MELISSA I     11 PC WEST COAST AQUATIC    1:48.73
GRAZIANI, AMALIA      12 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   11-12   100 FLY                                     EVENT   31
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CELLAR, COURTNEY      12 PC COBRA SWIM CLUB       1:32.10
YANG, ELIZABETH       12 PC LYNBROOK AQUATICS     1:36.85
TAY, SAMANTHA         12 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:38.09
NGUYEN, MICHELLE T    12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:38.91
YIM, GABY             11 PC LYNBROOK AQUATICS     1:39.99
GORMAN, KATRINA M     12 PC GILROY GATORS SWIM    1:50.07
NAKASHIMA, TAYLOR K   12 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   11-12   100 I.M.                                    EVENT   61
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

WANG, CAROLE          11 PC LYNBROOK AQUATICS     1:22.24
PHILLIPS, REBEKAH     12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:24.39
PHILLIPS, RACHEL      11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:25.03
PIRSON, ANAIS         11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:25.52
YIM, GABY             11 PC LYNBROOK AQUATICS     1:28.05
CELLAR, COURTNEY      12 PC COBRA SWIM CLUB       1:28.10
WONG, JERRINE         11 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:33.24
WYNNE, MELISSA        11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:34.05
GRAZIANI, AMALIA      12 PC COBRA SWIM CLUB       1:34.44
GORMAN, KATRINA M     12 PC GILROY GATORS SWIM    1:34.91
GARCIA, MELISSA I     11 PC WEST COAST AQUATIC    1:40.66
GORMAN, KINDRA E      12 PC GILROY GATORS SWIM    1:40.83
ALLEN, KIMBERLY       12 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
OHAREN, CAROLINA      11 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   73                                   FEMALE   11-12   200 MXD F. R.*                              EVENT   73
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

SCSC,  A  11-12       12 PC SANTA CLARA SWIM C    2:10.93
CSC,  A  11-12        12 PC COBRA SWIM CLUB       2:23.56

=============================================================================================================================
   EVENT   39                                   FEMALE   11-12   200 MXD M. R.*                              EVENT   39
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CSC,  A  11-12        12 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   71                                   FEMALE   13-18   50 FREE                                     EVENT   71
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

SHAK, CHRISTINA       13 PC COBRA SWIM CLUB         31.95
TRAPL, DENISE         14 PC SEASIDE AQUATIC CL      31.95
PEREZ, GABRIELA       13 PC COBRA SWIM CLUB         34.28
CURTIS, MAYA          13 PC COBRA SWIM CLUB         34.82
SHIRAMIZU, AUDREY     15 PC MILPITAS TIDAL WAV      38.82
MAI, UYEN             14 PC WEST COAST AQUATIC      39.54

=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT   55
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BOLAND, KELLY         13 PC COBRA SWIM CLUB       1:03.88
HAWKER, COURTNEY      14 PC LOS GATOS SWIM CLU    1:05.76
DANG, NINA            15 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:09.28
SHAK, CHRISTINA       13 PC COBRA SWIM CLUB       1:09.85
SMITH, LAUREL         16 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:12.39
TRAPL, DENISE         14 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:13.74
PEREZ, GABRIELA       13 PC COBRA SWIM CLUB       1:14.85
CURTIS, MAYA          13 PC COBRA SWIM CLUB       1:17.04
SHIRAMIZU, AUDREY     15 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:33.92
MAI, UYEN             14 PC WEST COAST AQUATIC    1:35.47

=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   13-18   200 FREE                                    EVENT    1
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BOLAND, KELLY         13 PC COBRA SWIM CLUB       2:18.32
HAWKER, COURTNEY      14 PC LOS GATOS SWIM CLU    2:28.86
DANG, NINA            15 PC MILPITAS TIDAL WAV    2:31.13
SHAK, CHRISTINA       13 PC COBRA SWIM CLUB       2:32.58
PEREZ, GABRIELA       13 PC COBRA SWIM CLUB       2:42.29
SMITH, LAUREL         16 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:42.39
CURTIS, MAYA          13 PC COBRA SWIM CLUB       2:51.78

=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   13-18   100 BACK                                    EVENT   47
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BOLAND, KELLY         13 PC COBRA SWIM CLUB       1:15.38
TRAPL, DENISE         14 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:18.67
DANG, NINA            15 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:21.74
SMITH, LAUREL         16 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:24.72
SHAK, CHRISTINA       13 PC COBRA SWIM CLUB       1:27.45
PEREZ, GABRIELA       13 PC COBRA SWIM CLUB       1:31.85
CURTIS, MAYA          13 PC COBRA SWIM CLUB       1:33.69
SHIRAMIZU, AUDREY     15 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:43.44

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   13-18   200 BACK                                    EVENT   17
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BOLAND, KELLY         13 PC COBRA SWIM CLUB       2:47.99
TRAPL, DENISE         14 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:57.90
SHAK, CHRISTINA       13 PC COBRA SWIM CLUB       3:05.60
MORROW, KIMBERLY      14 PC BARRACUDA AQUATICS    3:07.17
CURTIS, MAYA          13 PC COBRA SWIM CLUB       3:46.61
PEREZ, GABRIELA       13 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT    9
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

HAWKER, COURTNEY      14 PC LOS GATOS SWIM CLU    1:25.54
BOLAND, KELLY         13 PC COBRA SWIM CLUB       1:28.01
TRAPL, DENISE         14 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:29.51
DANG, NINA            15 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:34.11
GOLDSCHMIDT, JACKIE   13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:37.01
MORROW, KIMBERLY      14 PC BARRACUDA AQUATICS    1:39.19
SHAK, CHRISTINA       13 PC COBRA SWIM CLUB       1:39.41
CURTIS, MAYA          13 PC COBRA SWIM CLUB       1:43.05
PEREZ, GABRIELA       13 PC COBRA SWIM CLUB       1:58.54

=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   13-18   100 FLY                                     EVENT   25
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BOLAND, KELLY         13 PC COBRA SWIM CLUB       1:16.53
SHAK, CHRISTINA       13 PC COBRA SWIM CLUB       1:26.05
TRAPL, DENISE         14 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:26.45
SMITH, LAUREL         16 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:29.89
GOLDSCHMIDT, JACKIE   13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:34.60
MORROW, KIMBERLY      14 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   13-18   200 I.M.                                    EVENT   63
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BOLAND, KELLY         13 PC COBRA SWIM CLUB       2:42.40
SHAK, CHRISTINA       13 PC COBRA SWIM CLUB       2:55.67
TRAPL, DENISE         14 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:56.66
DANG, NINA            15 PC MILPITAS TIDAL WAV    3:02.76
CURTIS, MAYA          13 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED
PEREZ, GABRIELA       13 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-18   200 MXD M. R.*                              EVENT   33
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CSC,  A  13-18        16 PC COBRA SWIM CLUB       2:35.29

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   75                                   FEMALE   13-18   200 MXD F. R.*                              EVENT   75
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CSC,  A  13-18        16 PC COBRA SWIM CLUB       2:08.76

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   66                                    MALE    8&UN    25 FREE                                     EVENT   66
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

WONG, BENJAMIN         7 PC WEST COAST AQUATIC      18.27
LOWENSTEIN, ZACHARY    7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      19.02
ALLEN, JASON           8 PC WEST COAST AQUATIC      19.76
ENGEL, ERIK R          8 PC UNATTACHED PACIFIC      20.17
OOSTERHOUSE, DEVIN     6 PC UNATTACHED PACIFIC      22.03
SAMUELS-CORTA, KJ      7 PC COBRA SWIM CLUB         23.19
HUGHES, BENJAMIN       7 PC OSPREY AQUATICS         23.26
SCHWARTZMAN, DIEGO     8 PC WEST COAST AQUATIC      23.44
QU, ROSS               7 PC WEST COAST AQUATIC      25.34
PULIDO, GEORGE J       8 PC GILROY GATORS SWIM      29.25
QU, ROY                8 PC WEST COAST AQUATIC      29.53
ARREOLA, LORENZO       4 PC SAN BENITO AQUATIC      29.86
DOBBS, CONNOR          7 PC SAN BENITO AQUATIC      30.69
CRIPE, CALEB A         4 PC SEASIDE AQUATIC CL      32.51
ALVEREZ, DANIEL T      8 PC GILROY GATORS SWIM      33.79
ARREDONDO, BAILEY      7 PC SEASIDE AQUATIC CL      34.12
NAROFF, DYLAN A        8 PC WEST COAST AQUATIC      36.79
NEIL, RYAN A           5 PC WEST COAST AQUATIC      41.22

=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    8&UN    50 FREE                                     EVENT    4
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RIESCHEL, CASEY        8 PC COBRA SWIM CLUB         36.38
ALLEN, JASON           8 PC WEST COAST AQUATIC      45.13
ROTH, MASON W          7 PC BARRACUDA AQUATICS      49.17
SAMUELS-CORTA, KJ      7 PC COBRA SWIM CLUB         51.85
SCHWARTZMAN, DIEGO     8 PC WEST COAST AQUATIC      51.98
GOLDSCHMIDT, MATTHEW   5 PC SEASIDE AQUATIC CL      53.12
WALLING, JAMIE B       7 PC GILROY GATORS SWIM      59.31
PULIDO, GEORGE J       8 PC GILROY GATORS SWIM    1:09.97
DOBBS, CONNOR          7 PC SAN BENITO AQUATIC    1:11.28
ROTH, DANIEL A         5 PC BARRACUDA AQUATICS    1:13.40
ARREDONDO, BAILEY      7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:17.09

=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   42
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RIESCHEL, CASEY        8 PC COBRA SWIM CLUB         20.40
OROZCO, ALLEN          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      22.70
WONG, BENJAMIN         7 PC WEST COAST AQUATIC      23.30
ENGEL, ERIK R          8 PC UNATTACHED PACIFIC      23.82
ALLEN, JASON           8 PC WEST COAST AQUATIC      24.61
LOWENSTEIN, ZACHARY    7 PC CAMPBELL WAVE MAKE      25.01
SCHWARTZMAN, DIEGO     8 PC WEST COAST AQUATIC      28.03
DOBBS, CONNOR          7 PC SAN BENITO AQUATIC      29.11
SAMUELS-CORTA, KJ      7 PC COBRA SWIM CLUB         30.22
OOSTERHOUSE, DEVIN     6 PC UNATTACHED PACIFIC      31.28
ARREDONDO, BAILEY      7 PC SEASIDE AQUATIC CL      31.30
QU, ROY                8 PC WEST COAST AQUATIC      32.52
HUGHES, BENJAMIN       7 PC OSPREY AQUATICS         33.81
ALVEREZ, DANIEL T      8 PC GILROY GATORS SWIM      38.09
PULIDO, GEORGE J       8 PC GILROY GATORS SWIM      39.26
CRIPE, CALEB A         4 PC SEASIDE AQUATIC CL      50.39

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   42
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

NEIL, RYAN A           5 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
QU, ROSS               7 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   20                                    MALE    8&UN    50 BACK                                     EVENT   20
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RIESCHEL, CASEY        8 PC COBRA SWIM CLUB         49.59
ROTH, MASON W          7 PC BARRACUDA AQUATICS    1:03.25
DOBBS, CONNOR          7 PC SAN BENITO AQUATIC    1:04.44
SCHWARTZMAN, DIEGO     8 PC WEST COAST AQUATIC    1:06.98
SAMUELS-CORTA, KJ      7 PC COBRA SWIM CLUB       1:13.11
ARREDONDO, BAILEY      7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:14.63
PULIDO, GEORGE J       8 PC GILROY GATORS SWIM    1:23.35
WALLING, JAMIE B       7 PC GILROY GATORS SWIM    1:27.81
ENGEL, ERIK R          8 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    8&UN    25 BREAST                                   EVENT   12
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RIESCHEL, CASEY        8 PC COBRA SWIM CLUB         25.06
ALLEN, JASON           8 PC WEST COAST AQUATIC      28.05
SCHWARTZMAN, DIEGO     8 PC WEST COAST AQUATIC      28.05
GOLDSCHMIDT, MATTHEW   5 PC SEASIDE AQUATIC CL      31.74
ROTH, MASON W          7 PC BARRACUDA AQUATICS      34.33
SAMUELS-CORTA, KJ      7 PC COBRA SWIM CLUB         40.87
ALVEREZ, DANIEL T      8 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
ENGEL, ERIK R          8 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
NAROFF, DYLAN A        8 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
PULIDO, GEORGE J       8 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
ROTH, DANIEL A         5 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
WALLING, JAMIE B       7 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   50                                    MALE    8&UN    50 BREAST                                   EVENT   50
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RIESCHEL, CASEY        8 PC COBRA SWIM CLUB         54.84
LOWENSTEIN, ZACHARY    7 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:01.95
SCHWARTZMAN, DIEGO     8 PC WEST COAST AQUATIC    1:02.64
NAROFF, DYLAN A        8 PC WEST COAST AQUATIC    1:25.71
DOBBS, CONNOR          7 PC SAN BENITO AQUATIC    1:46.69
ALVEREZ, DANIEL T      8 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
ENGEL, ERIK R          8 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
HUGHES, BENJAMIN       7 PC OSPREY AQUATICS        DQUED
OROZCO, ALLEN          8 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
PULIDO, GEORGE J       8 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
QU, ROY                8 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    8&UN    25 FLY                                      EVENT   28
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

ALLEN, JASON           8 PC WEST COAST AQUATIC      23.07
ENGEL, ERIK R          8 PC UNATTACHED PACIFIC      25.17
RIESCHEL, CASEY        8 PC COBRA SWIM CLUB         25.26
ROTH, MASON W          7 PC BARRACUDA AQUATICS      27.43
SCHWARTZMAN, DIEGO     8 PC WEST COAST AQUATIC      31.48
GOLDSCHMIDT, MATTHEW   5 PC SEASIDE AQUATIC CL      33.72
WALLING, JAMIE B       7 PC GILROY GATORS SWIM      37.61
NAROFF, DYLAN A        8 PC WEST COAST AQUATIC      39.18
ALVEREZ, DANIEL T      8 PC GILROY GATORS SWIM      39.82
ROTH, DANIEL A         5 PC BARRACUDA AQUATICS      47.51
CRIPE, CALEB A         4 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    8&UN    100 I.M.                                    EVENT   58
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

OROZCO, ALLEN          8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:41.89
WONG, BENJAMIN         7 PC WEST COAST AQUATIC    1:43.00
ALLEN, JASON           8 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
DOBBS, CONNOR          7 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
HUGHES, BENJAMIN       7 PC OSPREY AQUATICS        DQUED
RIESCHEL, CASEY        8 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   68                                    MALE    10&UN   50 FREE                                     EVENT   68
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

SCHAFER, JAKE          9 PC VALLEY SPLASH           36.49
FITTRO, JAMES          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      36.63
CRIPE, JORDAN          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      37.97
ISAACS, HARRY         10 PC WEST COAST AQUATIC      38.64
WONG, BENJAMIN         7 PC WEST COAST AQUATIC      39.53
KNUTSON, KOOPER        9 PC GILROY GATORS SWIM      39.57
ANGULO, NICK          10 PC SAN BENITO AQUATIC      39.87
TANG, DEREK           10 PC WEST COAST AQUATIC      41.19
HUGHES, MICHAEL        9 PC OSPREY AQUATICS         42.00
BROWN, BRANDON        10 PC GILROY GATORS SWIM      42.83
LIN, JUSTIN           10 PC WEST COAST AQUATIC      43.07
KRISHNAKANTH, VIKRAM   9 PC SANTA CLARA SWIM C      43.60
LEONG, PERRY           9 PC WEST COAST AQUATIC      45.04
NGUYEN, RYAN           9 PC MILPITAS TIDAL WAV      46.04
ABRAMS, MICHAEL        9 PC BETTY WRIGHT SWIM       48.48
JOHNSON-MOORE, ANTHON 10 PC WEST COAST AQUATIC      50.22
ARREOLA, VICTOR        9 PC SAN BENITO AQUATIC      56.28
PHILLIPS, COLE J      10 PC WEST COAST AQUATIC      56.48
TRUONG, LOUIS L        9 PC WEST COAST AQUATIC      59.61
ARREOLA, GEORGE        9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:06.09

=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT    6
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

FITTRO, JAMES          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:19.75
BEATTY, TREVOR        10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:20.03
CRIPE, JORDAN          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:22.26
MORROW, WESLEY        10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:23.29
KNUTSON, KOOPER        9 PC GILROY GATORS SWIM    1:25.34
VENTURA, SANTIAGO      9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:25.41
GUGALE, JOE           10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:25.42
ISAACS, HARRY         10 PC WEST COAST AQUATIC    1:30.38
HUGHES, MICHAEL        9 PC OSPREY AQUATICS       1:33.74
NGUYEN, RYAN           9 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:33.99
BROWN, BRANDON        10 PC GILROY GATORS SWIM    1:36.30
KRISHNAKANTH, VIKRAM   9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:37.69
TANG, DEREK           10 PC WEST COAST AQUATIC    1:39.66
JOHNSON-MOORE, ANTHON 10 PC WEST COAST AQUATIC    1:39.69
MULLEN, MATTHEW M      9 PC WEST COAST AQUATIC    1:45.96
ALLAN, WILLIAM T      10 PC WEST COAST AQUATIC    1:57.70

=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   44
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

KNUTSON, KOOPER        9 PC GILROY GATORS SWIM      45.27
CRIPE, JORDAN          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      46.20
KRISHNAKANTH, VIKRAM   9 PC SANTA CLARA SWIM C      48.48
TANG, DEREK           10 PC WEST COAST AQUATIC      50.31
ISAACS, HARRY         10 PC WEST COAST AQUATIC      50.94
NGUYEN, RYAN           9 PC MILPITAS TIDAL WAV      51.47
BROWN, BRANDON        10 PC GILROY GATORS SWIM      52.94
HUGHES, MICHAEL        9 PC OSPREY AQUATICS         53.59
JOHNSON-MOORE, ANTHON 10 PC WEST COAST AQUATIC      54.56

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   44
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

ANGULO, NICK          10 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
LEONG, PERRY           9 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
VENTURA, SANTIAGO      9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    10&UN   100 BACK                                    EVENT   22
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BEATTY, TREVOR        10 PC DEANZA CUPERTINO A    1:33.42
CRIPE, JORDAN          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:38.83
KNUTSON, KOOPER        9 PC GILROY GATORS SWIM    1:41.66
GUGALE, JOE           10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:50.51
ISAACS, HARRY         10 PC WEST COAST AQUATIC    1:55.10
NGUYEN, RYAN           9 PC MILPITAS TIDAL WAV    2:00.21
HUGHES, MICHAEL        9 PC OSPREY AQUATICS       2:01.50
JOHNSON-MOORE, ANTHON 10 PC WEST COAST AQUATIC    2:18.99
MULLEN, MATTHEW M      9 PC WEST COAST AQUATIC    2:28.82
BROWN, BRANDON        10 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
FITTRO, JAMES          9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
TANG, DEREK           10 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   14
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

TANG, DEREK           10 PC WEST COAST AQUATIC      47.64
ISAACS, HARRY         10 PC WEST COAST AQUATIC      51.25
FITTRO, JAMES          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      53.46
MORROW, WESLEY        10 PC BARRACUDA AQUATICS      53.58
VENTURA, SANTIAGO      9 PC SEASIDE AQUATIC CL      54.25
CRIPE, JORDAN          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      54.73
HUGHES, MICHAEL        9 PC OSPREY AQUATICS         55.61
NGUYEN, RYAN           9 PC MILPITAS TIDAL WAV      55.68
KRISHNAKANTH, VIKRAM   9 PC SANTA CLARA SWIM C      56.71
MULLEN, MATTHEW M      9 PC WEST COAST AQUATIC      57.94
ALLAN, WILLIAM T      10 PC WEST COAST AQUATIC    1:09.33
JOHNSON-MOORE, ANTHON 10 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
KNUTSON, KOOPER        9 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   52                                    MALE    10&UN   100 BREAST                                  EVENT   52
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

ISAACS, HARRY         10 PC WEST COAST AQUATIC    1:51.09
TANG, DEREK           10 PC WEST COAST AQUATIC    1:51.76
SCHAFER, JAKE          9 PC VALLEY SPLASH         1:52.18
FITTRO, JAMES          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:52.32
CRIPE, JORDAN          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:56.94
LIN, JUSTIN           10 PC WEST COAST AQUATIC    1:57.51
KNUTSON, KOOPER        9 PC GILROY GATORS SWIM    1:58.73
HUGHES, MICHAEL        9 PC OSPREY AQUATICS       2:00.26
NGUYEN, RYAN           9 PC MILPITAS TIDAL WAV    2:10.68
TRUONG, LOUIS L        9 PC WEST COAST AQUATIC    2:25.84
JOHNSON-MOORE, ANTHON 10 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
KRISHNAKANTH, VIKRAM   9 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
LEONG, PERRY           9 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   52                                    MALE    10&UN   100 BREAST                                  EVENT   52
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

VENTURA, SANTIAGO      9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   30
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

FITTRO, JAMES          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      43.79
BEATTY, TREVOR        10 PC DEANZA CUPERTINO A      44.43
CRIPE, JORDAN          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      46.58
GUGALE, JOE           10 PC SANTA CLARA SWIM C      49.20
BROWN, BRANDON        10 PC GILROY GATORS SWIM      52.96
KNUTSON, KOOPER        9 PC GILROY GATORS SWIM      54.81
TANG, DEREK           10 PC WEST COAST AQUATIC      56.32
JOHNSON-MOORE, ANTHON 10 PC WEST COAST AQUATIC      56.94
MULLEN, MATTHEW M      9 PC WEST COAST AQUATIC    1:07.83
HUGHES, MICHAEL        9 PC OSPREY AQUATICS        DQUED
VENTURA, SANTIAGO      9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   60                                    MALE    10&UN   100 I.M.                                    EVENT   60
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CRIPE, JORDAN          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:37.56
SCHAFER, JAKE          9 PC VALLEY SPLASH         1:38.78
ISAACS, HARRY         10 PC WEST COAST AQUATIC    1:44.29
BROWN, BRANDON        10 PC GILROY GATORS SWIM    1:46.73
TANG, DEREK           10 PC WEST COAST AQUATIC    1:52.16
HUGHES, MICHAEL        9 PC OSPREY AQUATICS       1:52.95
TRUONG, LOUIS L        9 PC WEST COAST AQUATIC    2:40.71
FITTRO, JAMES          9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
KNUTSON, KOOPER        9 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
VENTURA, SANTIAGO      9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   70                                    MALE    11-12   50 FREE                                     EVENT   70
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MORRIS, SCOTT         11 PC COBRA SWIM CLUB         33.26
CHAN, PRESTON         11 PC LYNBROOK AQUATICS       33.36
CHANG, BRIAN          12 PC LYNBROOK AQUATICS       34.05
FILICE, MIKE          12 PC GILROY GATORS SWIM      34.07
DO, DAVID             11 PC WEST COAST AQUATIC      36.60
CHAN, KEVIN           11 PC LYNBROOK AQUATICS       39.19
MAI, LAM              12 PC WEST COAST AQUATIC      39.28
SHENOI, NEIL          12 PC COBRA SWIM CLUB         40.02
MORRIS, J.D.          11 PC SALINAS VALLEY AQU      40.63
EGBERT, NITIN K       12 PC MILPITAS TIDAL WAV      53.50
SHIRAMIZU, TYLER T    11 PC MILPITAS TIDAL WAV      57.41

=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    11-12   100 FREE                                    EVENT    8
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MUIR, JAKE            12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:01.86
CHANG, BRIAN          12 PC LYNBROOK AQUATICS     1:13.56
DANG, PETER           12 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:15.57
FILICE, MIKE          12 PC GILROY GATORS SWIM    1:16.76
MORRIS, SCOTT         11 PC COBRA SWIM CLUB       1:17.46
DO, DAVID             11 PC WEST COAST AQUATIC    1:20.85
GOLDSCHMIDT, SCOTT    11 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:23.29
MEYER, COLIN          12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:27.39
NGO, BENJAMIN         11 PC WEST COAST AQUATIC    1:39.83
SHENOI, NEIL          12 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    11-12   50 BACK                                     EVENT   46
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MUIR, JAKE            12 PC SAINT LAWRENCE SWI      34.94
CHANG, BRIAN          12 PC LYNBROOK AQUATICS       37.90
BREWER, ANTHONY       11 PC SANTA CLARA SWIM C      39.63
FILICE, MIKE          12 PC GILROY GATORS SWIM      41.28
DANG, PETER           12 PC MILPITAS TIDAL WAV      41.98
DO, DAVID             11 PC WEST COAST AQUATIC      46.85
CHAN, PRESTON         11 PC LYNBROOK AQUATICS       46.98
SHENOI, NEIL          12 PC COBRA SWIM CLUB         48.00
MORRIS, J.D.          11 PC SALINAS VALLEY AQU      49.13
EGBERT, NITIN K       12 PC MILPITAS TIDAL WAV      57.43
SHIRAMIZU, TYLER T    11 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:03.26
CHAN, KEVIN           11 PC LYNBROOK AQUATICS      DQUED
MORRIS, SCOTT         11 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED
WELLS, TYLER          12 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    11-12   100 BACK                                    EVENT   24
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CHANG, BRIAN          12 PC LYNBROOK AQUATICS     1:26.55
DANG, PETER           12 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:30.93
FILICE, MIKE          12 PC GILROY GATORS SWIM    1:35.86

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    11-12   100 BACK                                    EVENT   24
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MORRIS, SCOTT         11 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED
SHENOI, NEIL          12 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   16
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MUIR, JAKE            12 PC SAINT LAWRENCE SWI      43.44
CHANG, BRIAN          12 PC LYNBROOK AQUATICS       43.81
FILICE, MIKE          12 PC GILROY GATORS SWIM      45.85
DO, DAVID             11 PC WEST COAST AQUATIC      48.93
MORRIS, SCOTT         11 PC COBRA SWIM CLUB         49.62
GOLDSCHMIDT, SCOTT    11 PC SEASIDE AQUATIC CL      49.75
MEYER, COLIN          12 PC SANTA CLARA SWIM C      58.94
NGO, BENJAMIN         11 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED
SHENOI, NEIL          12 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   54                                    MALE    11-12   100 BREAST                                  EVENT   54
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

WELLS, TYLER          12 PC SALINAS VALLEY AQU    1:21.35
CHANG, BRIAN          12 PC LYNBROOK AQUATICS     1:30.81
MUIR, JAKE            12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:33.84
CHAN, PRESTON         11 PC LYNBROOK AQUATICS     1:33.92
BREWER, ANTHONY       11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:37.48
MORRIS, J.D.          11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:39.27
FILICE, MIKE          12 PC GILROY GATORS SWIM    1:43.45
CHAN, KEVIN           11 PC LYNBROOK AQUATICS     1:44.01
DO, DAVID             11 PC WEST COAST AQUATIC    1:45.62
MORRIS, SCOTT         11 PC COBRA SWIM CLUB       1:52.49
SHENOI, NEIL          12 PC COBRA SWIM CLUB       2:20.56
DANG, PETER           12 PC MILPITAS TIDAL WAV     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   32                                    MALE    11-12   100 FLY                                     EVENT   32
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MUIR, JAKE            12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:17.29
MEYER, COLIN          12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:41.79
NGO, BENJAMIN         11 PC WEST COAST AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   62                                    MALE    11-12   100 I.M.                                    EVENT   62
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CHANG, BRIAN          12 PC LYNBROOK AQUATICS     1:21.76
BREWER, ANTHONY       11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:22.75
DANG, PETER           12 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:26.09
FILICE, MIKE          12 PC GILROY GATORS SWIM    1:33.48
DO, DAVID             11 PC WEST COAST AQUATIC    1:34.28
MORRIS, J.D.          11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:36.89
MORRIS, SCOTT         11 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED
SHENOI, NEIL          12 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   72                                    MALE    13-18   50 FREE                                     EVENT   72
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

ABELL, MICHAEL L      15 PC SAINT LAWRENCE SWI      27.99
HAYDEN, MATT          15 PC LYNBROOK AQUATICS       29.75
LIN, CASPAR           13 PC LYNBROOK AQUATICS       30.01
YANG, DAVID           13 PC LYNBROOK AQUATICS       30.84
FINKLE, JAKE          13 PC COBRA SWIM CLUB         32.20
DO, STANLEY           14 PC WEST COAST AQUATIC      32.36
BROWN, CODY           13 PC GILROY GATORS SWIM      34.55

=============================================================================================================================
   EVENT   56                                    MALE    13-18   100 FREE                                    EVENT   56
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

ABELL, MICHAEL L      15 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:06.61
DROGEMULLER, RYNE     14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:09.36
HAYDEN, MATT          15 PC LYNBROOK AQUATICS     1:09.59
LIN, CASPAR           13 PC LYNBROOK AQUATICS     1:10.50
YANG, DAVID           13 PC LYNBROOK AQUATICS     1:10.60
DO, STANLEY           14 PC WEST COAST AQUATIC    1:11.41
FINKLE, JAKE          13 PC COBRA SWIM CLUB       1:12.50
BROWN, CODY           13 PC GILROY GATORS SWIM    1:19.28
BRODIE, CORY R        13 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    13-18   200 FREE                                    EVENT    2
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MCGHEE, JACOB         14 PC GILROY GATORS SWIM    2:26.15
DROGEMULLER, RYNE     14 PC SALINAS VALLEY AQU    2:26.54
CHOU, KEVIN           15 PC LYNBROOK AQUATICS     2:26.91
ABELL, MICHAEL L      15 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:29.78
CHOU, JONATHAN        13 PC LYNBROOK AQUATICS     2:32.22
LIN, CASPAR           13 PC LYNBROOK AQUATICS     2:37.99
DO, STANLEY           14 PC WEST COAST AQUATIC    2:39.33
YANG, DAVID           13 PC LYNBROOK AQUATICS     2:39.97
FINKLE, JAKE          13 PC COBRA SWIM CLUB       2:45.56
BROWN, CODY           13 PC GILROY GATORS SWIM    2:56.94

=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    13-18   100 BACK                                    EVENT   48
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

DROGEMULLER, RYNE     14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:17.54
MCGHEE, JACOB         14 PC GILROY GATORS SWIM    1:17.85
ABELL, MICHAEL L      15 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:20.89
LIN, CASPAR           13 PC LYNBROOK AQUATICS     1:26.90
DO, STANLEY           14 PC WEST COAST AQUATIC    1:28.44
YANG, DAVID           13 PC LYNBROOK AQUATICS     1:28.62
BROWN, CODY           13 PC GILROY GATORS SWIM    1:42.50
FINKLE, JAKE          13 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED

. S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                               ST.  LA W R E N C E  S W I M  T E A M

MEET SANCTION NUMBER PC153-03                         10/25/03  THRU  10/26/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    13-18   200 BACK                                    EVENT   18
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BRODIE, CORY R        13 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
FINKLE, JAKE          13 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED
MCGHEE, JACOB         14 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    13-18   100 BREAST                                  EVENT   10
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MCGHEE, JACOB         14 PC GILROY GATORS SWIM    1:27.42
LIN, CASPAR           13 PC LYNBROOK AQUATICS     1:27.91
YANG, DAVID           13 PC LYNBROOK AQUATICS     1:31.95
DO, STANLEY           14 PC WEST COAST AQUATIC    1:40.26
FINKLE, JAKE          13 PC COBRA SWIM CLUB       1:48.71
BROWN, CODY           13 PC GILROY GATORS SWIM    1:48.86
BRODIE, CORY R        13 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
HAYDEN, MATT          15 PC LYNBROOK AQUATICS      DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    13-18   100 FLY                                     EVENT   26
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MAHONE, ANDY          17 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:06.09
LE, BRYAN             13 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:10.10
CHOU, JONATHAN        13 PC LYNBROOK AQUATICS     1:13.87
CHOU, KEVIN           15 PC LYNBROOK AQUATICS     1:19.49
DROGEMULLER, RYNE     14 PC SALINAS VALLEY AQU    1:21.63
YANG, DAVID           13 PC LYNBROOK AQUATICS     1:22.95
ABELL, MICHAEL L      15 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:26.54
FINKLE, JAKE          13 PC COBRA SWIM CLUB       1:30.72
BRODIE, CORY R        13 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   64                                    MALE    13-18   200 I.M.                                    EVENT   64
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MCGHEE, JACOB         14 PC GILROY GATORS SWIM    2:50.24
LIN, CASPAR           13 PC LYNBROOK AQUATICS     2:54.69
FINKLE, JAKE          13 PC COBRA SWIM CLUB       3:16.74
BROWN, CODY           13 PC GILROY GATORS SWIM    3:30.79
YANG, DAVID           13 PC LYNBROOK AQUATICS      DQUED

.