&l8D
&l88P
&k2S
&a132M
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   39                                   FEMALE   8&UN    25 FREE                                     EVENT   39
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

EGO, STEPHANIE         8 PC SAN BENITO AQUATIC      17.19
MALICK, BRITTNEY       8 PC GILROY GATORS SWIM      19.14
VENTURA, LEIGH         6 PC SEASIDE AQUATIC CL      19.46
SOE, SANDRA            6 PC ALMADEN SWIM & RAC      19.63
STUEWE, CAITLIN        7 PC UNATTACHED PACIFIC      20.81
CRY, SHANNON           7 PC BARRACUDA AQUATICS      21.00
PIERONI, CIERRA        7 PC UNATTACHED PACIFIC      21.17
DONOVAN, MATTI         8 PC SAN BENITO AQUATIC      21.30
RICHARDS, KAIYA        8 PC SAN BENITO AQUATIC      22.38
SCHAFER, CAITLIN       8 PC SAN BENITO AQUATIC      23.13
CRIPE, BETHANY         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      24.43
GARCIA, NATALIE        6 PC GILROY GATORS SWIM      28.48
GALVAN, JULIA          7 PC SAN BENITO AQUATIC      38.90
DELUCCHI, HANNAH       8 PC SAN BENITO AQUATIC    NO SHOW

=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT    7
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

EGO, STEPHANIE         8 PC SAN BENITO AQUATIC      37.61
NAIR, ROSHNI           8 PC SANTA CLARA SWIM C      40.42
FRANTZICH, KRISTEN     8 PC GILROY GATORS SWIM      40.46
VUCINA, AVA            8 PC BARRACUDA AQUATICS      42.47
VENTURA, LEIGH         6 PC SEASIDE AQUATIC CL      43.15
PIERONI, CIERRA        7 PC UNATTACHED PACIFIC      44.02
STUEWE, CAITLIN        7 PC UNATTACHED PACIFIC      48.98
SCHAFER, CAITLIN       8 PC SAN BENITO AQUATIC      50.06
RICHARDS, KAIYA        8 PC SAN BENITO AQUATIC      52.72
BRAKAJ, REA            7 PC SANTA CLARA SWIM C      54.02
MILLARD, DAPHNE        8 PC SAN BENITO AQUATIC    1:00.95
GALVAN, JULIA          7 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   8&UN    100 FREE                                    EVENT   47
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

EGO, STEPHANIE         8 PC SAN BENITO AQUATIC    1:28.23
MALICK, BRITTNEY       8 PC GILROY GATORS SWIM    1:29.40
FRANTZICH, KRISTEN     8 PC GILROY GATORS SWIM    1:33.82
VENTURA, LEIGH         6 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:38.05
PIERONI, CIERRA        7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:42.43
STUEWE, CAITLIN        7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:53.03
DEL RIO, NICOLE        8 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:00.39
RICHARDS, KAIYA        8 PC SAN BENITO AQUATIC    2:01.61
ORNELAS, GABBY         8 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:05.49

=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   15
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

EGO, STEPHANIE         8 PC SAN BENITO AQUATIC      20.39
NAIR, ROSHNI           8 PC SANTA CLARA SWIM C      22.30
RICHARDS, KAIYA        8 PC SAN BENITO AQUATIC      23.08

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   15
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MALICK, BRITTNEY       8 PC GILROY GATORS SWIM      23.33
CRY, SHANNON           7 PC BARRACUDA AQUATICS      23.57
VUCINA, AVA            8 PC BARRACUDA AQUATICS      24.44
DONOVAN, MATTI         8 PC SAN BENITO AQUATIC      25.23
CRIPE, BETHANY         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      25.25
FRANTZICH, KRISTEN     8 PC GILROY GATORS SWIM      25.55
PIERONI, CIERRA        7 PC UNATTACHED PACIFIC      25.81
STUEWE, CAITLIN        7 PC UNATTACHED PACIFIC      27.21
SOE, SANDRA            6 PC ALMADEN SWIM & RAC      27.45
VENTURA, LEIGH         6 PC SEASIDE AQUATIC CL      27.51
DELUCCHI, HANNAH       8 PC SAN BENITO AQUATIC      28.93
BRAKAJ, REA            7 PC SANTA CLARA SWIM C      29.32
SCHAFER, CAITLIN       8 PC SAN BENITO AQUATIC      29.59
GALVAN, JULIA          7 PC SAN BENITO AQUATIC      43.60
MILLARD, DAPHNE        8 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   8&UN    50 BACK                                     EVENT   55
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

EGO, STEPHANIE         8 PC SAN BENITO AQUATIC      44.64
MALICK, BRITTNEY       8 PC GILROY GATORS SWIM      51.18
RICHARDS, KAIYA        8 PC SAN BENITO AQUATIC      53.08
PIERONI, CIERRA        7 PC UNATTACHED PACIFIC      53.58
FRANTZICH, KRISTEN     8 PC GILROY GATORS SWIM      56.87
CRIPE, BETHANY         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      57.18
VENTURA, LEIGH         6 PC SEASIDE AQUATIC CL      58.62
STUEWE, CAITLIN        7 PC UNATTACHED PACIFIC      59.95
BRAKAJ, REA            7 PC SANTA CLARA SWIM C    1:03.03
DEL RIO, NICOLE        8 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:06.03
GARCIA, NATALIE        6 PC GILROY GATORS SWIM    1:06.76
ORNELAS, GABBY         8 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:07.81
KNUTSON, KATIE         6 PC GILROY GATORS SWIM    1:25.73
GALVAN, JULIA          7 PC SAN BENITO AQUATIC    1:29.83

=============================================================================================================================
   EVENT   77                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   77
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

DONOVAN, MATTI         8 PC SAN BENITO AQUATIC      23.58
EGO, STEPHANIE         8 PC SAN BENITO AQUATIC      24.99
SCHAFER, CAITLIN       8 PC SAN BENITO AQUATIC      28.22
PIERONI, CIERRA        7 PC UNATTACHED PACIFIC      29.14
BRAKAJ, REA            7 PC SANTA CLARA SWIM C      31.81
ORNELAS, GABBY         8 PC ALMADEN SWIM & RAC      31.89
CRIPE, BETHANY         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      35.14
STUEWE, CAITLIN        7 PC UNATTACHED PACIFIC      38.00
GALVAN, JULIA          7 PC SAN BENITO AQUATIC      40.34
GARCIA, NATALIE        6 PC GILROY GATORS SWIM      41.54

=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   8&UN    50 BREAST                                   EVENT   31
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

NAIR, ROSHNI           8 PC SANTA CLARA SWIM C      50.14
DONOVAN, MATTI         8 PC SAN BENITO AQUATIC      51.29

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   8&UN    50 BREAST                                   EVENT   31
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

VUCINA, AVA            8 PC BARRACUDA AQUATICS      57.99
FRANTZICH, KRISTEN     8 PC GILROY GATORS SWIM      59.50
MALICK, BRITTNEY       8 PC GILROY GATORS SWIM    1:03.49
SCHAFER, CAITLIN       8 PC SAN BENITO AQUATIC    1:04.45
BRAKAJ, REA            7 PC SANTA CLARA SWIM C    1:12.83
MILLARD, DAPHNE        8 PC SAN BENITO AQUATIC    1:49.03
CRIPE, BETHANY         7 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
GALVAN, JULIA          7 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
VENTURA, LEIGH         6 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   8&UN    25 FLY                                      EVENT   23
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

EGO, STEPHANIE         8 PC SAN BENITO AQUATIC      18.85
MALICK, BRITTNEY       8 PC GILROY GATORS SWIM      21.27
NAIR, ROSHNI           8 PC SANTA CLARA SWIM C      22.49
VUCINA, AVA            8 PC BARRACUDA AQUATICS      23.19
DONOVAN, MATTI         8 PC SAN BENITO AQUATIC      24.09
FRANTZICH, KRISTEN     8 PC GILROY GATORS SWIM      24.50
CRY, SHANNON           7 PC BARRACUDA AQUATICS      25.63
PIERONI, CIERRA        7 PC UNATTACHED PACIFIC      27.73
CRIPE, BETHANY         7 PC SEASIDE AQUATIC CL      28.25
STUEWE, CAITLIN        7 PC UNATTACHED PACIFIC      29.62
RICHARDS, KAIYA        8 PC SAN BENITO AQUATIC      33.95
BRAKAJ, REA            7 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
SOE, SANDRA            6 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   8&UN    50 FLY                                      EVENT   63
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

EGO, STEPHANIE         8 PC SAN BENITO AQUATIC      46.48
MALICK, BRITTNEY       8 PC GILROY GATORS SWIM      48.98
FRANTZICH, KRISTEN     8 PC GILROY GATORS SWIM      51.63
DONOVAN, MATTI         8 PC SAN BENITO AQUATIC      53.44
DEL RIO, NICOLE        8 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:04.98
CRIPE, BETHANY         7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:08.32
RICHARDS, KAIYA        8 PC SAN BENITO AQUATIC    1:21.16
GARCIA, NATALIE        6 PC GILROY GATORS SWIM    1:31.25

=============================================================================================================================
   EVENT   71                                   FEMALE   8&UN    100 I.M.                                    EVENT   71
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MALICK, BRITTNEY       8 PC GILROY GATORS SWIM    1:47.73
FRANTZICH, KRISTEN     8 PC GILROY GATORS SWIM    1:50.40
DONOVAN, MATTI         8 PC SAN BENITO AQUATIC    1:50.56
PIERONI, CIERRA        7 PC UNATTACHED PACIFIC    1:59.50
VENTURA, LEIGH         6 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:07.77
ORNELAS, GABBY         8 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:12.59
CRIPE, BETHANY         7 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:13.97
SCHAFER, CAITLIN       8 PC SAN BENITO AQUATIC    2:14.07
STUEWE, CAITLIN        7 PC UNATTACHED PACIFIC    2:16.72
BRAKAJ, REA            7 PC SANTA CLARA SWIM C    2:26.13
DEL RIO, NICOLE        8 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:26.63

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   71                                   FEMALE   8&UN    100 I.M.                                    EVENT   71
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RICHARDS, KAIYA        8 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   37                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT   37
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

PREDESCU, MIRUNA      10 PC SANTA CLARA SWIM C      33.61
VENTURA-LOZANO, STEPH 10 PC SEASIDE AQUATIC CL      33.70
SCHAEFFER, CARLY      10 PC BARRACUDA AQUATICS      34.33
CORBISHLEY, BEKAH      9 PC MONTEREY BAY SWIM       35.82
GARCIA, MARGARITA      9 PC GILROY GATORS SWIM      36.27
PIERONI, MORGANNE      9 PC UNATTACHED PACIFIC      36.41
ZHAO, KELLY            9 PC SANTA CLARA SWIM C      37.24
PETERSON, CHLOE       10 PC BARRACUDA AQUATICS      38.57
HULLEY, KIM           10 PC SAN BENITO AQUATIC      40.83
OCONNOR, HEATHER      10 PC GILROY GATORS SWIM      43.89
HEARD, HEATHER        10 PC BARRACUDA AQUATICS      44.57
MOITOSO, ASHLEY       10 PC GILROY GATORS SWIM      46.35
NEALON, REANNA         9 PC SAN BENITO AQUATIC      46.42
GARCIA-SANCHEZ, HERMI  9 PC SEASIDE AQUATIC CL      58.19
BLONDIN, EMILY         9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:00.75

=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT   45
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

TANG, LAUREN          10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:13.50
PREDESCU, MIRUNA      10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:13.88
VENTURA-LOZANO, STEPH 10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:14.14
PIERONI, MORGANNE      9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:18.44
SCHAEFFER, CARLY      10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:19.00
CORBISHLEY, BEKAH      9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:20.31
GARCIA, MARGARITA      9 PC GILROY GATORS SWIM    1:20.64
GARCIA, ALICE         10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:21.96
HULLEY, KIM           10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:25.89
PETERSON, CHLOE       10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:27.15
GRIFFIN, KELLY         9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:28.80
MURPHY, SAMANTHA       9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:30.22
LORD, KIRA             9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:33.80
OCONNOR, HEATHER      10 PC GILROY GATORS SWIM    1:35.15
BROWN, MARISSA         9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:45.01
GARCIA-SANCHEZ, HERMI  9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:58.65

=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   10&UN   200 FREE                                    EVENT    5
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

PREDESCU, MIRUNA      10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:40.66
VENTURA-LOZANO, STEPH 10 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:45.40
FLYNN, SHANNA         10 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:47.08
PIERONI, MORGANNE      9 PC UNATTACHED PACIFIC    2:49.08
CORBISHLEY, BEKAH      9 PC MONTEREY BAY SWIM     2:59.54
SILVA, GEORGINA        9 PC SANTA CLARA SWIM C    2:59.59
GARCIA, ALICE         10 PC SANTA CLARA SWIM C    3:09.79
OCONNOR, HEATHER      10 PC GILROY GATORS SWIM    3:11.41

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   13
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

PREDESCU, MIRUNA      10 PC SANTA CLARA SWIM C      40.97
SCHAEFFER, CARLY      10 PC BARRACUDA AQUATICS      42.95
GARCIA, ALICE         10 PC SANTA CLARA SWIM C      43.31
CORBISHLEY, BEKAH      9 PC MONTEREY BAY SWIM       44.20
FLYNN, SHANNA         10 PC ALMADEN SWIM & RAC      44.37
ZHAO, KELLY            9 PC SANTA CLARA SWIM C      45.39
PIERONI, MORGANNE      9 PC UNATTACHED PACIFIC      45.93
SILVA, GEORGINA        9 PC SANTA CLARA SWIM C      46.42
HULLEY, KIM           10 PC SAN BENITO AQUATIC      49.20
NEALON, REANNA         9 PC SAN BENITO AQUATIC      49.20
OCONNOR, HEATHER      10 PC GILROY GATORS SWIM      53.26
MOITOSO, ASHLEY       10 PC GILROY GATORS SWIM      55.50
BLONDIN, EMILY         9 PC SAN BENITO AQUATIC      59.70
GARCIA-SANCHEZ, HERMI  9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:01.17

=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   10&UN   100 BACK                                    EVENT   53
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

PREDESCU, MIRUNA      10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:28.22
GARCIA, ALICE         10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:33.30
PIERONI, MORGANNE      9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:34.22
GARCIA, MARGARITA      9 PC GILROY GATORS SWIM    1:36.33
CORBISHLEY, BEKAH      9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:38.04
HULLEY, KIM           10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:40.10
GRIFFIN, KELLY         9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:43.05
OCONNOR, HEATHER      10 PC GILROY GATORS SWIM    1:45.85
LORD, KIRA             9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:56.86
BROWN, MARISSA         9 PC MONTEREY BAY SWIM     2:09.96
GARCIA-SANCHEZ, HERMI  9 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:19.94
TANG, LAUREN          10 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   79                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   79
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

TANG, LAUREN          10 PC SANTA CLARA SWIM C      43.63
PREDESCU, MIRUNA      10 PC SANTA CLARA SWIM C      43.69
VENTURA-LOZANO, STEPH 10 PC SEASIDE AQUATIC CL      45.72
SCHAEFFER, CARLY      10 PC BARRACUDA AQUATICS      47.86
PETERSON, CHLOE       10 PC BARRACUDA AQUATICS      48.38
GRIFFIN, KELLY         9 PC MONTEREY BAY SWIM       49.45
PIERONI, MORGANNE      9 PC UNATTACHED PACIFIC      50.43
GARCIA, ALICE         10 PC SANTA CLARA SWIM C      50.64
CORBISHLEY, BEKAH      9 PC MONTEREY BAY SWIM       50.72
MURPHY, SAMANTHA       9 PC ALMADEN SWIM & RAC      54.56
OCONNOR, HEATHER      10 PC GILROY GATORS SWIM      56.94
MOITOSO, ASHLEY       10 PC GILROY GATORS SWIM    1:03.21
LORD, KIRA             9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:04.91
GARCIA-SANCHEZ, HERMI  9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:29.24

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   10&UN   100 BREAST                                  EVENT   29
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

PREDESCU, MIRUNA      10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:32.60
GARCIA, ALICE         10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:47.48
PETERSON, CHLOE       10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:47.69
CORBISHLEY, BEKAH      9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:48.44
HEARD, HEATHER        10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:51.40
ZHAO, KELLY            9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:54.81
SILVA, GEORGINA        9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:56.59
OCONNOR, HEATHER      10 PC GILROY GATORS SWIM    2:02.81
NEALON, REANNA         9 PC SAN BENITO AQUATIC    2:03.84
BLONDIN, EMILY         9 PC SAN BENITO AQUATIC    2:19.14
HULLEY, KIM           10 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT   21
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

FLYNN, SHANNA         10 PC ALMADEN SWIM & RAC      41.37
ZHAO, KELLY            9 PC SANTA CLARA SWIM C      41.93
SCHAEFFER, CARLY      10 PC BARRACUDA AQUATICS      42.48
PIERONI, MORGANNE      9 PC UNATTACHED PACIFIC      43.20
HULLEY, KIM           10 PC SAN BENITO AQUATIC      48.88
SILVA, GEORGINA        9 PC SANTA CLARA SWIM C      49.19
GARCIA, ALICE         10 PC SANTA CLARA SWIM C      50.12
PETERSON, CHLOE       10 PC BARRACUDA AQUATICS      50.24
HEARD, HEATHER        10 PC BARRACUDA AQUATICS      51.85
MOITOSO, ASHLEY       10 PC GILROY GATORS SWIM    1:08.40
BLONDIN, EMILY         9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
GARCIA-SANCHEZ, HERMI  9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   10&UN   100 FLY                                     EVENT   61
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

GARCIA, MARGARITA      9 PC GILROY GATORS SWIM    1:51.36
GARCIA-SANCHEZ, HERMI  9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   69                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   69
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

TANG, LAUREN          10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:23.71
VENTURA-LOZANO, STEPH 10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:25.62
PREDESCU, MIRUNA      10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:26.35
SCHAEFFER, CARLY      10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:29.36
PIERONI, MORGANNE      9 PC UNATTACHED PACIFIC    1:30.42
CORBISHLEY, BEKAH      9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:33.64
GARCIA, ALICE         10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:35.90
HULLEY, KIM           10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:36.62
PETERSON, CHLOE       10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:37.87
GARCIA, MARGARITA      9 PC GILROY GATORS SWIM    1:40.40
OCONNOR, HEATHER      10 PC GILROY GATORS SWIM    1:50.14
LORD, KIRA             9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:52.61
MOITOSO, ASHLEY       10 PC GILROY GATORS SWIM    2:03.62

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   69                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   69
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BROWN, MARISSA         9 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
MURPHY, SAMANTHA       9 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   35                                   FEMALE   11-12   50 FREE                                     EVENT   35
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

HEGDE, ROSHINI        11 PC SANTA CLARA SWIM C      30.24
THOMAS, SARAH         12 PC MONTEREY BAY SWIM       30.50
EGO, HILARY           12 PC SAN BENITO AQUATIC      31.17
DAVI, ALISSA          12 PC MONTEREY BAY SWIM       31.40
HUNT, HILARY          11 PC ALMADEN SWIM & RAC      31.42
CHORTEK, EMILY        12 PC ALMADEN SWIM & RAC      32.00
ORNELAS, MARISELA     11 PC ALMADEN SWIM & RAC      32.01
ANDERSON, MOLLY       11 PC UNATTACHED PACIFIC      32.37
CHEN, JULIA           12 PC SANTA CLARA SWIM C      33.01
MCDONALD, ASHLEY      12 PC MONTEREY BAY SWIM       33.11
GATRELL, DEMI         11 PC SAN BENITO AQUATIC      33.93
DONOVAN, MACKENZIE    11 PC SAN BENITO AQUATIC      34.08
STERN, RONNIE         12 PC SAN BENITO AQUATIC      35.08
LAIRD, CHELSEA        12 PC ALMADEN SWIM & RAC      35.39
SCHAEFFER, MARCY      12 PC BARRACUDA AQUATICS      35.41
JOHNSON, LACEE        12 PC SAN BENITO AQUATIC      35.47
EISENBERG, ERIKA      11 PC ALMADEN SWIM & RAC      35.64
FISHBACK, KELLY       11 PC ALMADEN SWIM & RAC      39.21
RODRIGUEZ, BERNADETTE 11 PC SAN BENITO AQUATIC      39.73
AMSTUTZ, NICOLE       12 PC SAN BENITO AQUATIC      40.22
SIMPSON, ERIN         11 PC ALMADEN SWIM & RAC      40.89
RICH, ANN             11 PC SAN BENITO AQUATIC      58.87

=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   11-12   100 FREE                                    EVENT   43
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

SCHANZER, JESSICA     12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:03.39
THOMAS, SARAH         12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:05.86
GATRELL, DEMI         11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:06.23
ANDERSON, MOLLY       11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:09.59
ORNELAS, MARISELA     11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:10.06
CHORTEK, EMILY        12 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:11.54
EGO, HILARY           12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:11.88
CHEN, JULIA           12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:11.96
JOSEPH, ANISA         12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:12.61
MCDONALD, ASHLEY      12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:14.95
JOHNSON, LACEE        12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:15.09
SCHAEFFER, MARCY      12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:15.61
WILSON, STEPH         11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:17.89
O'NEIL, SARAH         11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:17.93
LORD, TIANA           11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:20.08
EISENBERG, ERIKA      11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:20.18
RODRIGUEZ, BERNADETTE 11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:23.94
AMSTUTZ, NICOLE       12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:29.68
SIMPSON, ERIN         11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:31.72

=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   11-12   200 FREE                                    EVENT    3
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

KUMALA, ERICA         12 PC SANTA CLARA SWIM C    2:27.59
HEGDE, ROSHINI        11 PC SANTA CLARA SWIM C    2:28.10
ORNELAS, MARISELA     11 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:32.14
BRAKAJ, RUNA          11 PC SANTA CLARA SWIM C    2:39.02

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   11-12   200 FREE                                    EVENT    3
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

GATRELL, DEMI         11 PC SAN BENITO AQUATIC    2:41.73
SCHAEFFER, MARCY      12 PC BARRACUDA AQUATICS    2:44.08
EGO, HILARY           12 PC SAN BENITO AQUATIC    2:44.71
WILSON, STEPH         11 PC MONTEREY BAY SWIM     2:45.49
MCDONALD, ASHLEY      12 PC MONTEREY BAY SWIM     2:49.56
O'NEIL, SARAH         11 PC MONTEREY BAY SWIM     2:51.39
JOHNSON, LACEE        12 PC SAN BENITO AQUATIC    2:51.67
EISENBERG, ERIKA      11 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:55.59
RODRIGUEZ, BERNADETTE 11 PC SAN BENITO AQUATIC    3:06.34
DONOVAN, MACKENZIE    11 PC SAN BENITO AQUATIC    3:10.79

=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   11
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

SCHANZER, JESSICA     12 PC MONTEREY BAY SWIM       34.00
THOMAS, SARAH         12 PC MONTEREY BAY SWIM       34.42
HUNT, HILARY          11 PC ALMADEN SWIM & RAC      34.62
KUMALA, ERICA         12 PC SANTA CLARA SWIM C      35.67
DAVI, ALISSA          12 PC MONTEREY BAY SWIM       36.50
ANDERSON, MOLLY       11 PC UNATTACHED PACIFIC      37.05
LAIRD, CHELSEA        12 PC ALMADEN SWIM & RAC      37.22
CHEN, JULIA           12 PC SANTA CLARA SWIM C      37.76
CHORTEK, EMILY        12 PC ALMADEN SWIM & RAC      37.81
BRAKAJ, RUNA          11 PC SANTA CLARA SWIM C      38.09
EGO, HILARY           12 PC SAN BENITO AQUATIC      38.68
STERN, RONNIE         12 PC SAN BENITO AQUATIC      39.01
WILSON, STEPH         11 PC MONTEREY BAY SWIM       40.05
ORNELAS, MARISELA     11 PC ALMADEN SWIM & RAC      40.08
O'NEIL, SARAH         11 PC MONTEREY BAY SWIM       41.35
EISENBERG, ERIKA      11 PC ALMADEN SWIM & RAC      43.88
FISHBACK, KELLY       11 PC ALMADEN SWIM & RAC      46.33
RODRIGUEZ, BERNADETTE 11 PC SAN BENITO AQUATIC      49.11
RICH, ANN             11 PC SAN BENITO AQUATIC      51.82
SIMPSON, ERIN         11 PC ALMADEN SWIM & RAC      55.59
DONOVAN, MACKENZIE    11 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   11-12   100 BACK                                    EVENT   51
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

THOMAS, SARAH         12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:18.39
HUNT, HILARY          11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:19.01
GATRELL, DEMI         11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:19.79
ANDERSON, MOLLY       11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:20.30
EGO, HILARY           12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:23.41
DAVI, ALISSA          12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:23.77
O'NEIL, SARAH         11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:24.23
BRAKAJ, RUNA          11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:26.10
CHORTEK, EMILY        12 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:26.20
JOHNSON, LACEE        12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:30.30
LORD, TIANA           11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:32.53
MCDONALD, ASHLEY      12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:33.69
DONOVAN, MACKENZIE    11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:36.46
CHEN, JULIA           12 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
RODRIGUEZ, BERNADETTE 11 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
SCHANZER, JESSICA     12 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
WILSON, STEPH         11 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   75                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   75
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

HUELGA, MONICA        12 PC MONTEREY BAY SWIM       40.09
JOSEPH, ANISA         12 PC MONTEREY BAY SWIM       40.72
SCHAEFFER, MARCY      12 PC BARRACUDA AQUATICS      42.84
LORD, TIANA           11 PC ALMADEN SWIM & RAC      44.52
CHEN, JULIA           12 PC SANTA CLARA SWIM C      44.61
HUNT, HILARY          11 PC ALMADEN SWIM & RAC      44.74
EGO, HILARY           12 PC SAN BENITO AQUATIC      45.00
MCDONALD, ASHLEY      12 PC MONTEREY BAY SWIM       45.23
WILSON, STEPH         11 PC MONTEREY BAY SWIM       45.67
JOHNSON, LACEE        12 PC SAN BENITO AQUATIC      46.09
ORNELAS, MARISELA     11 PC ALMADEN SWIM & RAC      46.87
O'NEIL, SARAH         11 PC MONTEREY BAY SWIM       47.21
BRAKAJ, RUNA          11 PC SANTA CLARA SWIM C      48.65
EISENBERG, ERIKA      11 PC ALMADEN SWIM & RAC      49.94
DONOVAN, MACKENZIE    11 PC SAN BENITO AQUATIC      50.88
SIMPSON, ERIN         11 PC ALMADEN SWIM & RAC      55.54
GATRELL, DEMI         11 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
RICH, ANN             11 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
RODRIGUEZ, BERNADETTE 11 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   11-12   100 BREAST                                  EVENT   27
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CHORTEK, EMILY        12 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:29.17
ANDERSON, MOLLY       11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:30.96
CHEN, JULIA           12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:34.82
GATRELL, DEMI         11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:34.95
HUNT, HILARY          11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:35.82
SCHAEFFER, MARCY      12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:37.28
EGO, HILARY           12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:40.84
WILSON, STEPH         11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:40.88
STERN, RONNIE         12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:41.73
MCDONALD, ASHLEY      12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:43.31
JOHNSON, LACEE        12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:43.68
BRAKAJ, RUNA          11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:45.97
FISHBACK, KELLY       11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:53.05
SIMPSON, ERIN         11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:57.76
AMSTUTZ, NICOLE       12 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
EISENBERG, ERIKA      11 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT   19
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

THOMAS, SARAH         12 PC MONTEREY BAY SWIM       32.64
KUMALA, ERICA         12 PC SANTA CLARA SWIM C      35.21
DAVI, ALISSA          12 PC MONTEREY BAY SWIM       35.72
ANDERSON, MOLLY       11 PC UNATTACHED PACIFIC      36.35
GATRELL, DEMI         11 PC SAN BENITO AQUATIC      37.33
CHORTEK, EMILY        12 PC ALMADEN SWIM & RAC      38.60
ORNELAS, MARISELA     11 PC ALMADEN SWIM & RAC      38.84
BRAKAJ, RUNA          11 PC SANTA CLARA SWIM C      39.37
HEGDE, ROSHINI        11 PC SANTA CLARA SWIM C      39.76
WILSON, STEPH         11 PC MONTEREY BAY SWIM       40.88

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   11-12   50 FLY                                      EVENT   19
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LAIRD, CHELSEA        12 PC ALMADEN SWIM & RAC      41.34
O'NEIL, SARAH         11 PC MONTEREY BAY SWIM       41.43
MCDONALD, ASHLEY      12 PC MONTEREY BAY SWIM       42.66
SCHAEFFER, MARCY      12 PC BARRACUDA AQUATICS      43.34
DONOVAN, MACKENZIE    11 PC SAN BENITO AQUATIC      44.05
AMSTUTZ, NICOLE       12 PC SAN BENITO AQUATIC      45.04
RODRIGUEZ, BERNADETTE 11 PC SAN BENITO AQUATIC      47.32
FISHBACK, KELLY       11 PC ALMADEN SWIM & RAC      59.78

=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   11-12   200 FLY                                     EVENT   59
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

REED, SHELLI          12 PC SAN BENITO AQUATIC    2:29.28
HUNT, HILARY          11 PC ALMADEN SWIM & RAC    3:13.52
ORNELAS, MARISELA     11 PC ALMADEN SWIM & RAC    3:18.49

=============================================================================================================================
   EVENT   67                                   FEMALE   11-12   100 I.M.                                    EVENT   67
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

GATRELL, DEMI         11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:15.29
HUELGA, MONICA        12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:15.59
THOMAS, SARAH         12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:17.79
ANDERSON, MOLLY       11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:20.01
CHORTEK, EMILY        12 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:20.04
HUNT, HILARY          11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:20.39
JOSEPH, ANISA         12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:21.41
DAVI, ALISSA          12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:21.47
CHEN, JULIA           12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:24.04
BRAKAJ, RUNA          11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:24.60
EGO, HILARY           12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:25.28
ORNELAS, MARISELA     11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:26.51
SCHAEFFER, MARCY      12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:27.18
O'NEIL, SARAH         11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:28.30
MCDONALD, ASHLEY      12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:29.94
EISENBERG, ERIKA      11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:30.31
WILSON, STEPH         11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:30.34
DONOVAN, MACKENZIE    11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:30.59
LORD, TIANA           11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:31.61
SIMPSON, ERIN         11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:48.72
RODRIGUEZ, BERNADETTE 11 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   33                                   FEMALE   13-18   50 FREE                                     EVENT   33
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

IM, FRANCINE          16 PC MONTEREY BAY SWIM       28.37
BUZZETTA, KATIE       13 PC SAN BENITO AQUATIC      29.14
PETERSON, CHELSEA     14 PC BARRACUDA AQUATICS      29.27
BAUM, NATALIE         13 PC SANTA CLARA SWIM C      29.59
FITTRO, MOLLY         13 PC SEASIDE AQUATIC CL      29.72
CARRILLO-ZAZUETA, BRE 13 PC SAN BENITO AQUATIC      30.78
AMBROSINI, STIEL      14 PC MONTEREY BAY SWIM       31.01
HOFFMAN, NATALIE      15 PC SEASIDE AQUATIC CL      32.18
PROCHNOW, ANGELA      13 PC SANTA CLARA SWIM C      32.63
GHOSE, ANJA           13 PC ALMADEN SWIM & RAC      32.66
SMITH, KIMMIE         13 PC SANTA CLARA SWIM C      32.79
SPRATT, HILLARY       13 PC ALMADEN SWIM & RAC      36.46
KJAR, ALYSSA          13 PC ALMADEN SWIM & RAC      39.21
MILLERICK, CAITLYN    13 PC ALMADEN SWIM & RAC      40.43

=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT    1
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

SHIMAMOTO, ISSO       14 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:02.07
IM, FRANCINE          16 PC MONTEREY BAY SWIM     1:02.37
PETERSON, CHELSEA     14 PC BARRACUDA AQUATICS    1:03.71
BUZZETTA, KATIE       13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:03.89
FITTRO, MOLLY         13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:06.48
HOFFMAN, NATALIE      15 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:07.60
CARRILLO-ZAZUETA, BRE 13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:07.81
AMBROSINI, STIEL      14 PC MONTEREY BAY SWIM     1:08.75
PROCHNOW, ANGELA      13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:09.80
SMITH, KIMMIE         13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:09.98
BAUM, NATALIE         13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:10.66
GHOSE, ANJA           13 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:13.57
HENRY, KRISTEN        16 PC MONTEREY BAY SWIM     1:14.30
SPRATT, HILLARY       13 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:21.63
MILLERICK, CAITLYN    13 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:22.53
KJAR, ALYSSA          13 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:25.47

=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   13-18   200 FREE                                    EVENT   41
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

SHIMAMOTO, ISSO       14 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:12.25
IM, FRANCINE          16 PC MONTEREY BAY SWIM     2:17.38
PETERSON, CHELSEA     14 PC BARRACUDA AQUATICS    2:18.06
FITTRO, MOLLY         13 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:22.08
BUZZETTA, KATIE       13 PC SAN BENITO AQUATIC    2:22.99
CARRILLO-ZAZUETA, BRE 13 PC SAN BENITO AQUATIC    2:25.65
PROCHNOW, ANGELA      13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:27.03
AMBROSINI, STIEL      14 PC MONTEREY BAY SWIM     2:28.10
VOJVODIC, ANA         14 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:39.97
HENRY, KRISTEN        16 PC MONTEREY BAY SWIM     2:47.64
GHOSE, ANJA           13 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:47.67
FREDERICK, SARAH      13 PC ALMADEN SWIM & RAC    3:11.54
KJAR, ALYSSA          13 PC ALMADEN SWIM & RAC    3:12.93

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   13-18   100 BACK                                    EVENT   49
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

IM, FRANCINE          16 PC MONTEREY BAY SWIM     1:13.55
PETERSON, CHELSEA     14 PC BARRACUDA AQUATICS    1:17.62
FITTRO, MOLLY         13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:17.81
PROCHNOW, ANGELA      13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:22.03
AMBROSINI, STIEL      14 PC MONTEREY BAY SWIM     1:29.59
VOJVODIC, ANA         14 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:30.50
HENRY, KRISTEN        16 PC MONTEREY BAY SWIM     1:34.93
GHOSE, ANJA           13 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:43.31
KJAR, ALYSSA          13 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   13-18   200 BACK                                    EVENT    9
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

IM, FRANCINE          16 PC MONTEREY BAY SWIM     2:37.09
FITTRO, MOLLY         13 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:46.74
CARRILLO-ZAZUETA, BRE 13 PC SAN BENITO AQUATIC    2:49.18
PROCHNOW, ANGELA      13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:56.73

=============================================================================================================================
   EVENT   73                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   73
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BUZZETTA, KATIE       13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:24.49
IM, FRANCINE          16 PC MONTEREY BAY SWIM     1:26.20
HOFFMAN, NATALIE      15 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:32.51
PROCHNOW, ANGELA      13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:34.12
CARRILLO-ZAZUETA, BRE 13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:34.75
VOJVODIC, ANA         14 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:36.07
FITTRO, MOLLY         13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:36.08
AMBROSINI, STIEL      14 PC MONTEREY BAY SWIM     1:36.63
GHOSE, ANJA           13 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:43.63
FREDERICK, SARAH      13 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:04.82
KJAR, ALYSSA          13 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:07.41

=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   13-18   200 BREAST                                  EVENT   25
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

SHIMAMOTO, ISSO       14 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:58.66
SMITH, KIMMIE         13 PC SANTA CLARA SWIM C    3:05.28
HOFFMAN, NATALIE      15 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:14.29
AMBROSINI, STIEL      14 PC MONTEREY BAY SWIM     3:20.04
GHOSE, ANJA           13 PC ALMADEN SWIM & RAC    3:37.05
SPRATT, HILLARY       13 PC ALMADEN SWIM & RAC    3:43.89
KJAR, ALYSSA          13 PC ALMADEN SWIM & RAC    4:25.78
BUZZETTA, KATIE       13 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
MILLERICK, CAITLYN    13 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   13-18   100 FLY                                     EVENT   17
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

SHIMAMOTO, ISSO       14 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:10.75
IM, FRANCINE          16 PC MONTEREY BAY SWIM     1:15.43
PETERSON, CHELSEA     14 PC BARRACUDA AQUATICS    1:16.35
SMITH, KIMMIE         13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:17.69
HOFFMAN, NATALIE      15 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:22.96
PROCHNOW, ANGELA      13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:23.16
CARRILLO-ZAZUETA, BRE 13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:24.42
AMBROSINI, STIEL      14 PC MONTEREY BAY SWIM     1:33.76
FITTRO, MOLLY         13 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:33.94
BAUM, NATALIE         13 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
GHOSE, ANJA           13 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   13-18   200 FLY                                     EVENT   57
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

SHIMAMOTO, ISSO       14 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:36.36
HOFFMAN, NATALIE      15 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:00.98

=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   13-18   200 I.M.                                    EVENT   65
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

SHIMAMOTO, ISSO       14 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:32.54
IM, FRANCINE          16 PC MONTEREY BAY SWIM     2:36.50
BUZZETTA, KATIE       13 PC SAN BENITO AQUATIC    2:38.84
PETERSON, CHELSEA     14 PC BARRACUDA AQUATICS    2:39.01
FITTRO, MOLLY         13 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:50.52
PROCHNOW, ANGELA      13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:52.07
HOFFMAN, NATALIE      15 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:53.24
AMBROSINI, STIEL      14 PC MONTEREY BAY SWIM     3:00.22
HENRY, KRISTEN        16 PC MONTEREY BAY SWIM     3:16.18
GHOSE, ANJA           13 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   40                                    MALE    8&UN    25 FREE                                     EVENT   40
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

DONOVAN, TROY          8 PC SAN BENITO AQUATIC      16.68
SOE, NICHOLAS          8 PC ALMADEN SWIM & RAC      16.94
MARTIN, KYLE           7 PC SAN BENITO AQUATIC      19.52
SPEED, JAKE            7 PC SEASIDE AQUATIC CL      21.11
CORONA-BARRON, MARTIN  7 PC SAN BENITO AQUATIC      22.40
DOBBS, CONNOR          7 PC SAN BENITO AQUATIC      23.19
CARESS, JORDAN         8 PC MONTEREY BAY SWIM       25.45
EPPEL, NIKOLAS         5 PC SANTA CLARA SWIM C      30.53
EGO, FORREST           6 PC SAN BENITO AQUATIC      30.57
SALAZAR, DIEGO         5 PC SANTA CLARA SWIM C      32.40
RICH, THOMAS           5 PC SAN BENITO AQUATIC      32.85
ARREOLA, LORENZO       4 PC SAN BENITO AQUATIC      33.65
PULIDO JR, GEORGE      8 PC GILROY GATORS SWIM      35.93
CRIPE, CALEB           4 PC SEASIDE AQUATIC CL      36.75
CORBISHLEY, LUKE       5 PC MONTEREY BAY SWIM       45.80

=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    8&UN    50 FREE                                     EVENT    8
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

OROZCO, ALLEN          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      36.95
DONOVAN, TROY          8 PC SAN BENITO AQUATIC      37.22
LEFEBVRE, RYAN         8 PC BARRACUDA AQUATICS      37.62
SPEED, JAKE            7 PC SEASIDE AQUATIC CL      45.69
MARTIN, KYLE           7 PC SAN BENITO AQUATIC      45.86
CORONA-BARRON, MARTIN  7 PC SAN BENITO AQUATIC      47.97
CARESS, JORDAN         8 PC MONTEREY BAY SWIM       48.32
DOBBS, CONNOR          7 PC SAN BENITO AQUATIC      55.43
PULIDO JR, GEORGE      8 PC GILROY GATORS SWIM    1:05.97
EGO, FORREST           6 PC SAN BENITO AQUATIC    1:08.74
CRIPE, CALEB           4 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:24.43

=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    8&UN    100 FREE                                    EVENT   48
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LAU, TONY              8 PC SAN FRANCISCO REC     1:11.95
OROZCO, ALLEN          8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:32.89
SPEED, JAKE            7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:42.63
NOLLETTE, ZACH         7 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:00.95
DOBBS, CONNOR          7 PC SAN BENITO AQUATIC    2:05.71
EGO, FORREST           6 PC SAN BENITO AQUATIC    2:40.81

=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   16
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

DONOVAN, TROY          8 PC SAN BENITO AQUATIC      19.98
LEFEBVRE, RYAN         8 PC BARRACUDA AQUATICS      21.68
SOE, NICHOLAS          8 PC ALMADEN SWIM & RAC      21.77
OROZCO, ALLEN          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      23.01
MARTIN, KYLE           7 PC SAN BENITO AQUATIC      23.14
DOBBS, CONNOR          7 PC SAN BENITO AQUATIC      28.30

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   16
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

CARESS, JORDAN         8 PC MONTEREY BAY SWIM       28.74
CORONA-BARRON, MARTIN  7 PC SAN BENITO AQUATIC      30.10
SPEED, JAKE            7 PC SEASIDE AQUATIC CL      32.80
RICH, THOMAS           5 PC SAN BENITO AQUATIC      33.27
EGO, FORREST           6 PC SAN BENITO AQUATIC      33.79
PULIDO JR, GEORGE      8 PC GILROY GATORS SWIM      34.45
CORBISHLEY, LUKE       5 PC MONTEREY BAY SWIM       58.49
ARREOLA, LORENZO       4 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
CRIPE, CALEB           4 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   56                                    MALE    8&UN    50 BACK                                     EVENT   56
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LAU, TONY              8 PC SAN FRANCISCO REC       40.61
OROZCO, ALLEN          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      51.56
MARTIN, KYLE           7 PC SAN BENITO AQUATIC      51.72
CARESS, JORDAN         8 PC MONTEREY BAY SWIM       58.79
NOLLETTE, ZACH         7 PC ALMADEN SWIM & RAC      59.12
CORONA-BARRON, MARTIN  7 PC SAN BENITO AQUATIC    1:03.86
DOBBS, CONNOR          7 PC SAN BENITO AQUATIC    1:05.19
PULIDO JR, GEORGE      8 PC GILROY GATORS SWIM    1:11.80
MURPHY, CORY           7 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:13.54
SPEED, JAKE            7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:15.93
EGO, FORREST           6 PC SAN BENITO AQUATIC    1:23.02

=============================================================================================================================
   EVENT   78                                    MALE    8&UN    25 BREAST                                   EVENT   78
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

DONOVAN, TROY          8 PC SAN BENITO AQUATIC      22.14
MARTIN, KYLE           7 PC SAN BENITO AQUATIC      29.50
CORONA-BARRON, MARTIN  7 PC SAN BENITO AQUATIC      30.75
CARESS, JORDAN         8 PC MONTEREY BAY SWIM       31.55
NOLLETTE, ZACH         7 PC ALMADEN SWIM & RAC      31.80
MURPHY, CORY           7 PC ALMADEN SWIM & RAC      34.96
PULIDO JR, GEORGE      8 PC GILROY GATORS SWIM      37.76
DOBBS, CONNOR          7 PC SAN BENITO AQUATIC      42.48
SPEED, JAKE            7 PC SEASIDE AQUATIC CL      43.67

=============================================================================================================================
   EVENT   32                                    MALE    8&UN    50 BREAST                                   EVENT   32
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LEFEBVRE, RYAN         8 PC BARRACUDA AQUATICS      50.59
OROZCO, ALLEN          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      59.74
CARESS, JORDAN         8 PC MONTEREY BAY SWIM     1:06.94
ARREOLA, LORENZO       4 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
CORONA-BARRON, MARTIN  7 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
PULIDO JR, GEORGE      8 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
SOE, NICHOLAS          8 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    8&UN    25 FLY                                      EVENT   24
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

OROZCO, ALLEN          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      19.25
LEFEBVRE, RYAN         8 PC BARRACUDA AQUATICS      19.62
DOBBS, CONNOR          7 PC SAN BENITO AQUATIC      30.52
CARESS, JORDAN         8 PC MONTEREY BAY SWIM       33.15
MARTIN, KYLE           7 PC SAN BENITO AQUATIC      34.59
CORBISHLEY, LUKE       5 PC MONTEREY BAY SWIM     1:07.16
CRIPE, CALEB           4 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
DONOVAN, TROY          8 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
SPEED, JAKE            7 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   64                                    MALE    8&UN    50 FLY                                      EVENT   64
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LAU, TONY              8 PC SAN FRANCISCO REC       38.82
DONOVAN, TROY          8 PC SAN BENITO AQUATIC      48.37
OROZCO, ALLEN          8 PC SEASIDE AQUATIC CL      48.62
MARTIN, KYLE           7 PC SAN BENITO AQUATIC    1:10.76

=============================================================================================================================
   EVENT   72                                    MALE    8&UN    100 I.M.                                    EVENT   72
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

OROZCO, ALLEN          8 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:48.53
MARTIN, KYLE           7 PC SAN BENITO AQUATIC    2:04.45
NOLLETTE, ZACH         7 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:19.68
MURPHY, CORY           7 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:32.91
SPEED, JAKE            7 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:47.71
DOBBS, CONNOR          7 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
DONOVAN, TROY          8 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
LAU, TONY              8 PC SAN FRANCISCO REC      DQUED

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   38                                    MALE    10&UN   50 FREE                                     EVENT   38
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MIAO, OSCAR            9 PC SANTA CLARA SWIM C      33.14
DANIELS, ROBERT        9 PC SEASIDE AQUATIC CL      36.09
DZURKO, ANDREW        10 PC ALMADEN SWIM & RAC      36.27
SPEED, ALEC            9 PC SEASIDE AQUATIC CL      36.75
CRIPE, JORDAN          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      37.74
MARTIN, TAYLOR        10 PC SAN BENITO AQUATIC      37.91
ERBEN, ANTHONY         9 PC MONTEREY BAY SWIM       38.21
CRY, GARRETT          10 PC BARRACUDA AQUATICS      38.69
VENTURA, SANTIAGO      9 PC SEASIDE AQUATIC CL      38.80
BROWN, BRANDON        10 PC GILROY GATORS SWIM      39.51
SCHAFER, JOSHUA        9 PC SAN BENITO AQUATIC      40.92
CHEN, JEFFREY          9 PC SANTA CLARA SWIM C      41.25
ANGULO, NICK          10 PC SAN BENITO AQUATIC      45.51
RICHARDS, JESSE       10 PC SAN BENITO AQUATIC      52.28
ARREOLA, VICTOR       10 PC SAN BENITO AQUATIC      54.12
SIMPSON, ALEC          9 PC ALMADEN SWIM & RAC      58.06
ARREOLA, GEORGE        9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:10.02
BURKE, NAPOLEON       10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:22.98

=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT   46
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

STUEWE, CONNOR        10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:11.56
NOLLETTE, TYLER       10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:15.58
DANIELS, ROBERT        9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:16.81
MAI, ANTHONY          10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:19.31
SPEED, ALEC            9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:19.87
DZURKO, ANDREW        10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:20.52
FITTRO, JAMES          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:20.83
MARTIN, TAYLOR        10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:22.58
CRIPE, JORDAN          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:23.11
CRY, GARRETT          10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:25.54
VENTURA, SANTIAGO      9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:25.67
ERBEN, ANTHONY         9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:26.35
BROWN, BRANDON        10 PC GILROY GATORS SWIM    1:27.13
THOMAS, NATHAN         9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:27.58
KNUTSON, KOOPER        9 PC GILROY GATORS SWIM    1:29.49
SCHAFER, JOSHUA        9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:31.84
LORD, ANDREW           9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:34.06
VOJVODIC, MARKO        9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:47.30
RICHARDS, JESSE       10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:53.24

=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    10&UN   200 FREE                                    EVENT    6
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

DANIELS, ROBERT        9 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:50.28
MIAO, OSCAR            9 PC SANTA CLARA SWIM C    2:50.41
DZURKO, ANDREW        10 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:52.27
FITTRO, JAMES          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:52.70
CRIPE, JORDAN          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:57.17
SPEED, ALEC            9 PC SEASIDE AQUATIC CL    3:00.41
MARTIN, TAYLOR        10 PC SAN BENITO AQUATIC    3:06.87
BROWN, BRANDON        10 PC GILROY GATORS SWIM    3:12.80

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   14
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

ERBEN, ANTHONY         9 PC MONTEREY BAY SWIM       41.85
MIAO, OSCAR            9 PC SANTA CLARA SWIM C      42.56
DZURKO, ANDREW        10 PC ALMADEN SWIM & RAC      43.51
FITTRO, JAMES          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      43.56
MARTIN, TAYLOR        10 PC SAN BENITO AQUATIC      43.75
CRY, GARRETT          10 PC BARRACUDA AQUATICS      45.06
CHEN, JEFFREY          9 PC SANTA CLARA SWIM C      46.58
SCHAFER, JOSHUA        9 PC SAN BENITO AQUATIC      47.35
THOMAS, NATHAN         9 PC SAN BENITO AQUATIC      48.47
ANGULO, NICK          10 PC SAN BENITO AQUATIC      51.86
RICHARDS, JESSE       10 PC SAN BENITO AQUATIC      51.90
VENTURA, SANTIAGO      9 PC SEASIDE AQUATIC CL      53.38
SIMPSON, ALEC          9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:03.31
ARREOLA, GEORGE        9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
ARREOLA, VICTOR       10 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
COLLADO, LOREN        10 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
SPEED, ALEC            9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   54                                    MALE    10&UN   100 BACK                                    EVENT   54
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

COLLADO, LOREN        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:30.36
MAI, ANTHONY          10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:31.94
ERBEN, ANTHONY         9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:32.16
MARTIN, TAYLOR        10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:32.24
FITTRO, JAMES          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:32.39
NOLLETTE, TYLER       10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:34.45
SPEED, ALEC            9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:34.51
DZURKO, ANDREW        10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:35.57
CRY, GARRETT          10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:37.23
KNUTSON, KOOPER        9 PC GILROY GATORS SWIM    1:45.03
THOMAS, NATHAN         9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:46.85
SCHAFER, JOSHUA        9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:48.89

=============================================================================================================================
   EVENT   80                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   80
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

STUEWE, CONNOR        10 PC UNATTACHED PACIFIC      46.59
SPEED, ALEC            9 PC SEASIDE AQUATIC CL      48.29
NOLLETTE, TYLER       10 PC ALMADEN SWIM & RAC      48.81
ERBEN, ANTHONY         9 PC MONTEREY BAY SWIM       49.34
COLLADO, LOREN        10 PC SANTA CLARA SWIM C      50.10
DZURKO, ANDREW        10 PC ALMADEN SWIM & RAC      50.68
CRIPE, JORDAN          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      51.37
FITTRO, JAMES          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      51.76
SCHAFER, JOSHUA        9 PC SAN BENITO AQUATIC      51.88
THOMAS, NATHAN         9 PC SAN BENITO AQUATIC      52.67
CRY, GARRETT          10 PC BARRACUDA AQUATICS      55.28
VOJVODIC, MARKO        9 PC ALMADEN SWIM & RAC      57.15
ANGULO, NICK          10 PC SAN BENITO AQUATIC      57.25
LORD, ANDREW           9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:01.66
KNUTSON, KOOPER        9 PC GILROY GATORS SWIM    1:05.94
SIMPSON, ALEC          9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:07.04

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   80                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   80
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

BROWN, BRANDON        10 PC GILROY GATORS SWIM    1:08.43
RICHARDS, JESSE       10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:08.68
DANIELS, ROBERT        9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    10&UN   100 BREAST                                  EVENT   30
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

DANIELS, ROBERT        9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:43.21
COLLADO, LOREN        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:45.66
ERBEN, ANTHONY         9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:46.86
SCHAFER, JOSHUA        9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:52.23
THOMAS, NATHAN         9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:54.36
BAUM, KEVIN            9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:57.08
CHEN, JEFFREY          9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:58.57
FITTRO, JAMES          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:02.83
CRIPE, JORDAN          9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
MIAO, OSCAR            9 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
RICHARDS, JESSE       10 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
VENTURA, SANTIAGO      9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT   22
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MARTIN, TAYLOR        10 PC SAN BENITO AQUATIC      43.15
CRIPE, JORDAN          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      44.34
DANIELS, ROBERT        9 PC SEASIDE AQUATIC CL      44.36
FITTRO, JAMES          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      44.65
CHEN, JEFFREY          9 PC SANTA CLARA SWIM C      44.90
COLLADO, LOREN        10 PC SANTA CLARA SWIM C      45.75
ERBEN, ANTHONY         9 PC MONTEREY BAY SWIM       46.94
CRY, GARRETT          10 PC BARRACUDA AQUATICS      47.47
THOMAS, NATHAN         9 PC SAN BENITO AQUATIC      47.96
BROWN, BRANDON        10 PC GILROY GATORS SWIM      48.09
DZURKO, ANDREW        10 PC ALMADEN SWIM & RAC      51.17
BAUM, KEVIN            9 PC SANTA CLARA SWIM C      59.32
BURKE, NAPOLEON       10 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
RICHARDS, JESSE       10 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
SCHAFER, JOSHUA        9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
SPEED, ALEC            9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   62                                    MALE    10&UN   100 FLY                                     EVENT   62
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

MAI, ANTHONY          10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:33.52
FITTRO, JAMES          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:36.76
NOLLETTE, TYLER       10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:40.62
MARTIN, TAYLOR        10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:45.16
CRIPE, JORDAN          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:45.74
DANIELS, ROBERT        9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:48.67
BROWN, BRANDON        10 PC GILROY GATORS SWIM    1:51.50
COLLADO, LOREN        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:53.88
LORD, ANDREW           9 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:00.73

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   70                                    MALE    10&UN   100 I.M.                                    EVENT   70
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

STUEWE, CONNOR        10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:22.21
DANIELS, ROBERT        9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:28.48
MAI, ANTHONY          10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:32.62
COLLADO, LOREN        10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:33.18
SPEED, ALEC            9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:34.42
ERBEN, ANTHONY         9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:36.38
MARTIN, TAYLOR        10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:36.85
CRIPE, JORDAN          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:37.93
DZURKO, ANDREW        10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:40.26
CRY, GARRETT          10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:40.37
THOMAS, NATHAN         9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:41.33
VENTURA, SANTIAGO      9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:45.01
SCHAFER, JOSHUA        9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:46.69
BROWN, BRANDON        10 PC GILROY GATORS SWIM    1:47.35
KNUTSON, KOOPER        9 PC GILROY GATORS SWIM    1:51.73
LORD, ANDREW           9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:51.82
ANGULO, NICK          10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:52.68
RICHARDS, JESSE       10 PC SAN BENITO AQUATIC    2:07.48
VOJVODIC, MARKO        9 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:08.86
FITTRO, JAMES          9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
SIMPSON, ALEC          9 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   36                                    MALE    11-12   50 FREE                                     EVENT   36
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RODRIGUEZ, MANUEL     11 PC SANTA CLARA SWIM C      28.45
RHODES, CONNOR        12 PC MONTEREY BAY SWIM       29.42
HAUSSERMANN, ALEX     12 PC MONTEREY BAY SWIM       29.45
LAZAROVICI, JULIAN    12 PC SANTA CLARA SWIM C      31.09
LAIHSU, ALEX          12 PC SANTA CLARA SWIM C      32.44
CAMACHO, EVAN         11 PC ALMADEN SWIM & RAC      32.80
LIE, JONATHAN         11 PC ALMADEN SWIM & RAC      32.94
FILICE, MIKE          12 PC GILROY GATORS SWIM      33.28
PRIBYL, DAVID         12 PC GILROY GATORS SWIM      33.63
CARESS, JAMES         12 PC MONTEREY BAY SWIM       33.67
PROCHNOW, CHARLIE     11 PC SANTA CLARA SWIM C      34.69
ABBOTT, SAM           12 PC BARRACUDA AQUATICS      36.49
FOOTE, TREVOR         11 PC SAN BENITO AQUATIC      37.96
COHON, NATE           12 PC SAN BENITO AQUATIC      38.21
PRIBYL, BRIAN         11 PC GILROY GATORS SWIM      39.23

=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    11-12   100 FREE                                    EVENT   44
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RODRIGUEZ, MANUEL     11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:02.86
HAUSSERMANN, ALEX     12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:04.12
RHODES, CONNOR        12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:05.63
KWONG, BRYANT         12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:07.49
LAZAROVICI, JULIAN    12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:07.60
PRIBYL, DAVID         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:09.95
PICKENS, CHRIS        11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:12.51
EPPEL, JOAQUIN        11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:12.71
PROCHNOW, CHARLIE     11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:12.86
CARESS, JAMES         12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:14.76
ZHU, ANTHONY          11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:15.59
FILICE, MIKE          12 PC GILROY GATORS SWIM    1:16.18
DZURKO, KYLE          11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:17.32
ABBOTT, SAM           12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:20.72
MORRIS, J.D.          11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:23.51
SCHAFER, JORDAN       12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:24.49
FOOTE, TREVOR         11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:26.35
PRIBYL, BRIAN         11 PC GILROY GATORS SWIM    1:30.57
STAMEY, ALEXANDER     11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:44.42

=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    11-12   200 FREE                                    EVENT    4
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RHODES, CONNOR        12 PC MONTEREY BAY SWIM     2:23.98
LAZAROVICI, JULIAN    12 PC SANTA CLARA SWIM C    2:24.35
PRIBYL, DAVID         12 PC GILROY GATORS SWIM    2:29.62
PICKENS, CHRIS        11 PC MONTEREY BAY SWIM     2:33.56
PROCHNOW, CHARLIE     11 PC SANTA CLARA SWIM C    2:35.16
LIE, JONATHAN         11 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:36.96
LAIHSU, ALEX          12 PC SANTA CLARA SWIM C    2:37.39
CAMACHO, EVAN         11 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:49.21
DZURKO, KYLE          11 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:56.07
COHON, NATE           12 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    11-12   50 BACK                                     EVENT   12
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RODRIGUEZ, MANUEL     11 PC SANTA CLARA SWIM C      34.24
HAUSSERMANN, ALEX     12 PC MONTEREY BAY SWIM       34.51
LAZAROVICI, JULIAN    12 PC SANTA CLARA SWIM C      34.78
RHODES, CONNOR        12 PC MONTEREY BAY SWIM       35.48
LIE, JONATHAN         11 PC ALMADEN SWIM & RAC      35.90
CAMACHO, EVAN         11 PC ALMADEN SWIM & RAC      39.90
DZURKO, KYLE          11 PC ALMADEN SWIM & RAC      39.95
FILICE, MIKE          12 PC GILROY GATORS SWIM      40.16
PICKENS, CHRIS        11 PC MONTEREY BAY SWIM       40.37
CARESS, JAMES         12 PC MONTEREY BAY SWIM       42.34
ABBOTT, SAM           12 PC BARRACUDA AQUATICS      42.59
COHON, NATE           12 PC SAN BENITO AQUATIC      42.86
PRIBYL, BRIAN         11 PC GILROY GATORS SWIM      47.64
FOOTE, TREVOR         11 PC SAN BENITO AQUATIC      51.82
LAIHSU, ALEX          12 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
PROCHNOW, CHARLIE     11 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   52                                    MALE    11-12   100 BACK                                    EVENT   52
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LAZAROVICI, JULIAN    12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:13.14
RHODES, CONNOR        12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:14.79
RODRIGUEZ, MANUEL     11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:18.43
KWONG, BRYANT         12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:21.26
PROCHNOW, CHARLIE     11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:24.52
PICKENS, CHRIS        11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:25.81
DZURKO, KYLE          11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:25.97
FILICE, MIKE          12 PC GILROY GATORS SWIM    1:32.77
SCHAFER, JORDAN       12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:33.65
PRIBYL, DAVID         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:33.74
COHON, NATE           12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:34.24
PRIBYL, BRIAN         11 PC GILROY GATORS SWIM    1:43.99

=============================================================================================================================
   EVENT   76                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   76
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RODRIGUEZ, MANUEL     11 PC SANTA CLARA SWIM C      38.87
HAUSSERMANN, ALEX     12 PC MONTEREY BAY SWIM       39.63
PRIBYL, DAVID         12 PC GILROY GATORS SWIM      41.33
LAZAROVICI, JULIAN    12 PC SANTA CLARA SWIM C      42.63
KWONG, BRYANT         12 PC SANTA CLARA SWIM C      42.95
ZHU, ANTHONY          11 PC SANTA CLARA SWIM C      43.09
PICKENS, CHRIS        11 PC MONTEREY BAY SWIM       45.28
MORRIS, J.D.          11 PC SALINAS VALLEY AQU      46.98
PROCHNOW, CHARLIE     11 PC SANTA CLARA SWIM C      47.24
CARESS, JAMES         12 PC MONTEREY BAY SWIM       47.40
FILICE, MIKE          12 PC GILROY GATORS SWIM      49.00
DZURKO, KYLE          11 PC ALMADEN SWIM & RAC      49.22
COHON, NATE           12 PC SAN BENITO AQUATIC      50.94
FOOTE, TREVOR         11 PC SAN BENITO AQUATIC      51.97
ABBOTT, SAM           12 PC BARRACUDA AQUATICS      54.86
PRIBYL, BRIAN         11 PC GILROY GATORS SWIM      56.22
SCHAFER, JORDAN       12 PC SAN BENITO AQUATIC      57.88

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   76                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   76
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

STAMEY, ALEXANDER     11 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    11-12   100 BREAST                                  EVENT   28
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RODRIGUEZ, MANUEL     11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:24.80
HAUSSERMANN, ALEX     12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:24.95
PRIBYL, DAVID         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:28.38
LAIHSU, ALEX          12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:29.87
FILICE, MIKE          12 PC GILROY GATORS SWIM    1:42.39
CARESS, JAMES         12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:44.58
PRIBYL, BRIAN         11 PC GILROY GATORS SWIM    2:06.17
COHON, NATE           12 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   20                                    MALE    11-12   50 FLY                                      EVENT   20
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RHODES, CONNOR        12 PC MONTEREY BAY SWIM       32.98
RODRIGUEZ, MANUEL     11 PC SANTA CLARA SWIM C      33.85
LAZAROVICI, JULIAN    12 PC SANTA CLARA SWIM C      35.50
LAIHSU, ALEX          12 PC SANTA CLARA SWIM C      38.66
PRIBYL, DAVID         12 PC GILROY GATORS SWIM      39.26
LIE, JONATHAN         11 PC ALMADEN SWIM & RAC      39.77
PICKENS, CHRIS        11 PC MONTEREY BAY SWIM       40.65
PROCHNOW, CHARLIE     11 PC SANTA CLARA SWIM C      42.54
CAMACHO, EVAN         11 PC ALMADEN SWIM & RAC      43.62
FILICE, MIKE          12 PC GILROY GATORS SWIM      46.19
ABBOTT, SAM           12 PC BARRACUDA AQUATICS      47.00
FOOTE, TREVOR         11 PC SAN BENITO AQUATIC      51.03
PRIBYL, BRIAN         11 PC GILROY GATORS SWIM      51.48
COHON, NATE           12 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   68                                    MALE    11-12   100 I.M.                                    EVENT   68
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RHODES, CONNOR        12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:14.44
HAUSSERMANN, ALEX     12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:14.45
RODRIGUEZ, MANUEL     11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:14.49
LAZAROVICI, JULIAN    12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:16.67
KWONG, BRYANT         12 PC SANTA CLARA SWIM C    1:20.16
PRIBYL, DAVID         12 PC GILROY GATORS SWIM    1:22.20
PICKENS, CHRIS        11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:22.76
PROCHNOW, CHARLIE     11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:23.75
ZHU, ANTHONY          11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:25.79
DZURKO, KYLE          11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:26.54
CARESS, JAMES         12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:28.84
MORRIS, J.D.          11 PC SALINAS VALLEY AQU    1:32.10
COHON, NATE           12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:32.94
FILICE, MIKE          12 PC GILROY GATORS SWIM    1:33.53
ABBOTT, SAM           12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:35.97
SCHAFER, JORDAN       12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:38.56
PRIBYL, BRIAN         11 PC GILROY GATORS SWIM    1:41.86

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   34                                    MALE    13-18   50 FREE                                     EVENT   34
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

HURKO, CHRIS          16 PC ALMADEN SWIM & RAC      24.98
JUDD, TYLER           15 PC SANTA CLARA SWIM C      25.33
GONCHAROV, SASHA      17 PC SEASIDE AQUATIC CL      25.41
HURKO, STEPHEN        16 PC ALMADEN SWIM & RAC      25.98
IM, NICHOLAS          13 PC MONTEREY BAY SWIM       26.40
HURKO, ANDREW         16 PC ALMADEN SWIM & RAC      26.54
MCGHEE, JACOB         14 PC GILROY GATORS SWIM      29.10
PRADO, NATHAN         13 PC MONTEREY BAY SWIM       29.15
BROWN, CODY           13 PC GILROY GATORS SWIM      34.69

=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    13-18   100 FREE                                    EVENT    2
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

HURKO, CHRIS          16 PC ALMADEN SWIM & RAC      56.05
SHIELDS, MATTHEW      14 PC GILROY GATORS SWIM      56.65
GONCHAROV, SASHA      17 PC SEASIDE AQUATIC CL      56.73
IM, NICHOLAS          13 PC MONTEREY BAY SWIM       56.94
HURKO, STEPHEN        16 PC ALMADEN SWIM & RAC      58.10
HURKO, ANDREW         16 PC ALMADEN SWIM & RAC      59.98
MCGHEE, JACOB         14 PC GILROY GATORS SWIM    1:02.30
PRADO, NATHAN         13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:06.04
BROWN, CODY           13 PC GILROY GATORS SWIM    1:18.20
JUDD, TYLER           15 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    13-18   200 FREE                                    EVENT   42
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

SHIELDS, MATTHEW      14 PC GILROY GATORS SWIM    2:03.17
LORD, CURTIS          14 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:03.25
FULLER, BRAD          13 PC UNATTACHED PACIFIC    2:03.67
IM, NICHOLAS          13 PC MONTEREY BAY SWIM     2:03.92
GONCHAROV, SASHA      17 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:07.50
RIANDA, TRAV          13 PC BARRACUDA AQUATICS    2:11.13
ZHU, OLIVER           13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:17.31
MCGHEE, JACOB         14 PC GILROY GATORS SWIM    2:22.84
PRADO, NATHAN         13 PC MONTEREY BAY SWIM     2:31.24
SCHAFER, JAMES        14 PC SAN BENITO AQUATIC    2:38.56
KWONG, ANDREW         13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:45.26
BROWN, CODY           13 PC GILROY GATORS SWIM    2:51.97

=============================================================================================================================
   EVENT   50                                    MALE    13-18   100 BACK                                    EVENT   50
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

IM, NICHOLAS          13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:09.37
GONCHAROV, SASHA      17 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:09.76
MCGHEE, JACOB         14 PC GILROY GATORS SWIM    1:20.73
PRADO, NATHAN         13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:22.08
SCHAFER, JAMES        14 PC SAN BENITO AQUATIC    1:24.56
KWONG, ANDREW         13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:27.71
BROWN, CODY           13 PC GILROY GATORS SWIM    1:39.40

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S

=============================================================================================================================
   EVENT   50                                    MALE    13-18   100 BACK                                    EVENT   50
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

LORD, CURTIS          14 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED

=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    13-18   200 BACK                                    EVENT   10
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

RIANDA, TRAV          13 PC BARRACUDA AQUATICS    2:25.06
CHEN, MATTHEW         14 PC SANTA CLARA SWIM C    2:28.77
IM, NICHOLAS          13 PC MONTEREY BAY SWIM     2:29.89
HURKO, ANDREW         16 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:30.11
HURKO, STEPHEN        16 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:34.24
MCGHEE, JACOB         14 PC GILROY GATORS SWIM    2:56.19

=============================================================================================================================
   EVENT   74                                    MALE    13-18   100 BREAST                                  EVENT   74
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

FULLER, BRAD          13 PC UNATTACHED PACIFIC    1:13.54
IM, NICHOLAS          13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:20.25
SHIELDS, MATTHEW      14 PC GILROY GATORS SWIM    1:21.47
ZHU, OLIVER           13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:22.07
LORD, CURTIS          14 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:22.56
SCHAFER, JAMES        14 PC SAN BENITO AQUATIC    1:25.99
PRADO, NATHAN         13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:26.64
MCGHEE, JACOB         14 PC GILROY GATORS SWIM    1:27.97
KWONG, ANDREW         13 PC SANTA CLARA SWIM C    1:37.31
BROWN, CODY           13 PC GILROY GATORS SWIM    1:48.84

=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    13-18   200 BREAST                                  EVENT   26
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

HURKO, CHRIS          16 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:46.91
SHIELDS, MATTHEW      14 PC GILROY GATORS SWIM    2:52.89
PRADO, NATHAN         13 PC MONTEREY BAY SWIM     3:11.79
MCGHEE, JACOB         14 PC GILROY GATORS SWIM    3:11.98
BROWN, CODY           13 PC GILROY GATORS SWIM    3:51.66

=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    13-18   100 FLY                                     EVENT   18
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

JUDD, TYLER           15 PC SANTA CLARA SWIM C    1:02.45
HURKO, STEPHEN        16 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:08.14
HURKO, CHRIS          16 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:09.48
HURKO, ANDREW         16 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:10.00
IM, NICHOLAS          13 PC MONTEREY BAY SWIM     1:10.40
GONCHAROV, SASHA      17 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED

 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001

                                                S A N  B E N I T O  A Q U A T I C S

MEET SANCTION NUMBER PC174-03                         11/08/03  THRU  11/09/03          SHORT COURSE

                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S


=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    13-18   200 FLY                                     EVENT   58
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

SHIELDS, MATTHEW      14 PC GILROY GATORS SWIM    2:31.56

=============================================================================================================================
   EVENT   66                                    MALE    13-18   200 I.M.                                    EVENT   66
=============================================================================================================================

 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................

IM, NICHOLAS          13 PC MONTEREY BAY SWIM     2:23.73
LORD, CURTIS          14 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:27.42
SHIELDS, MATTHEW      14 PC GILROY GATORS SWIM    2:28.67
ZHU, OLIVER           13 PC SANTA CLARA SWIM C    2:35.04
MCGHEE, JACOB         14 PC GILROY GATORS SWIM    2:49.73
PRADO, NATHAN         13 PC MONTEREY BAY SWIM     2:51.29
KWONG, ANDREW         13 PC SANTA CLARA SWIM C    3:06.97
BROWN, CODY           13 PC GILROY GATORS SWIM    3:24.36