Licensed to Terrapins Swim Team    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 4/21/2013 05:18 PM
                   Terrapin CBA LC - 4/20/2013 to 4/21/2013                    
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          49.99  PC-A Pacific LC A time
        1:00.49  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Chin, Emily                8 ONDA-PC                46.19      38.89 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Say, Jamie L               8 ONDA-PC              1:00.29      46.58 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Carkhuff, Saylor R         7 WCAB-PC                   NT      48.99 PC-A   
  2 Saghafi, Anahita D         7 TERA-PC              1:16.47      51.47 PC-B   
  3 Gee, Tiffany               7 SAIL-PC              1:40.64      51.86 PC-B   
  4 Maidenberg, Laila S        8 HILL-PC              1:00.57      52.75 PC-B   
  5 Friedman, Lili A           7 WCAB-PC                   NT      53.70 PC-B   
  6 Suhaili, Kayla K           7 WCAB-PC                   NT      56.42 PC-B   
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:52.99  PC-A Pacific LC A time
        2:16.79  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Chin, Emily                8 ONDA-PC              1:38.70    1:29.54 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Rishwain, Natalie A        7 TIGR-PC              2:05.01    1:50.53 PC-A   
  2 Maidenberg, Laila S        8 HILL-PC              2:09.95    2:02.30 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Burpee, Ashley K           7 BSW-PC                    NT    1:36.56 PC-A   
  2 Carkhuff, Saylor R         7 WCAB-PC                   NT    1:48.51 PC-A   
  3 Saghafi, Anahita D         7 TERA-PC              2:30.51    1:58.59 PC-B   
  4 Suhaili, Kayla K           7 WCAB-PC                   NT    2:06.00 PC-B   
  5 Friedman, Lili A           7 WCAB-PC                   NT    2:08.17 PC-B   
  6 Kuhn, Elizabeth Z          8 ALGA-PC              2:20.00    2:27.16 PC-C   
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          58.99  PC-A Pacific LC A time
        1:11.39  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Chin, Emily                8 ONDA-PC                52.76      47.03 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Rishwain, Natalie A        7 TIGR-PC              1:03.85      57.40 PC-A   
  2 Maidenberg, Laila S        8 HILL-PC              1:09.05    1:11.13 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Burpee, Ashley K           7 BSW-PC                    NT      48.04 PC-A   
  2 Carkhuff, Saylor R         7 WCAB-PC                   NT      57.28 PC-A   
  3 Friedman, Lili A           7 WCAB-PC                   NT    1:04.94 PC-B   
  4 Suhaili, Kayla K           7 WCAB-PC                   NT    1:06.91 PC-B   
  5 Saghafi, Anahita D         7 TERA-PC              1:25.31    1:09.70 PC-B   
  6 Kuhn, Elizabeth Z          8 ALGA-PC              1:15.00    1:11.28 PC-B   
 
Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:41.09  PC-A Pacific LC A time
        1:51.29  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Emily                8 ONDA-PC              1:52.10    1:39.60 PC-A   
  2 Say, Jamie L               8 ONDA-PC                   NT    2:07.14 PC-C   
  3 Carkhuff, Saylor R         7 WCAB-PC                   NT    2:11.83 PC-C   
  4 Gee, Tiffany               7 SAIL-PC              2:55.00    2:12.80 PC-C   
  5 Friedman, Lili A           7 WCAB-PC                   NT    2:14.17 PC-C   
  6 Maidenberg, Laila S        8 HILL-PC                   NT    2:26.38 PC-C   
  7 Suhaili, Kayla K           7 WCAB-PC                   NT    2:30.43 PC-C   
  8 Saghafi, Anahita D         7 TERA-PC              2:30.51    2:31.96 PC-C   
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:03.99  PC-A Pacific LC A time
        1:17.49  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-B - Division  
  1 Say, Jamie L               8 ONDA-PC              1:09.83      59.93 PC-A   
  2 Chin, Emily                8 ONDA-PC              1:09.52    1:00.97 PC-A   
  3 Maidenberg, Laila S        8 HILL-PC              1:13.31    1:08.16 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Carkhuff, Saylor R         7 WCAB-PC                   NT    1:02.51 PC-A   
  2 Gee, Tiffany               7 SAIL-PC              1:38.05    1:05.11 PC-B   
  3 Friedman, Lili A           7 WCAB-PC                   NT    1:08.43 PC-B   
  4 Suhaili, Kayla K           7 WCAB-PC                   NT    1:12.70 PC-B   
  5 Saghafi, Anahita D         7 TERA-PC              1:30.95    1:12.98 PC-B   
 
Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:03.99  PC-A Pacific LC A time
        1:17.49  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Chin, Emily                8 ONDA-PC                57.06      44.01 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Burpee, Ashley K           7 BSW-PC                    NT      52.18 PC-A   
  2 Carkhuff, Saylor R         7 WCAB-PC                   NT      53.81 PC-A   
  3 Saghafi, Anahita D         7 TERA-PC              1:20.51    1:01.17 PC-A   
  4 Maidenberg, Laila S        8 HILL-PC              1:30.35    1:02.47 PC-A   
  5 Suhaili, Kayla K           7 WCAB-PC                   NT    1:06.14 PC-B   
 -- Rishwain, Natalie A        7 TIGR-PC                   NT         DQ        
 -- Friedman, Lili A           7 WCAB-PC                   NT         DQ        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.69  PC-A Pacific LC A time
          42.59  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Hamilton, Emily A          9 TERA-PC                34.00      34.00 PC-A   
  2 Zimmerman, Sammy          10 ALGA-PC                38.00      35.62 PC-A   
  3 Rusk, Mia N               10 OAPB-PC                37.11      35.79 PC-A   
  4 Greenberg, Alexis C        9 TERA-PC                35.00      36.28 PC-A   
  5 Hoang, Amanda             10 AIA-PC                 38.65      37.02 PC-A   
  6 Ong, Dalena N             10 BSW-PC                 36.19      40.50 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Boles, Hannah G            9 AIA-PC                 39.44      35.02 PC-A   
  2 Klube, Sophie              9 AIA-PC                 42.52      35.12 PC-A   
  3 Deckyi- Khangsar, Tenzin  10 ECG-PC                 39.05      35.34 PC-A   
  4 Foster, Christy S         10 BSW-PC                 42.55      37.24 PC-A   
  5 Fong, Jennifer E           9 MONT-PC                40.92      37.25 PC-A   
  6 Lee, Genevieve            10 ECG-PC                 41.66      38.16 PC-A   
  7 Hoppa, Maddy R             9 TERA-PC                41.02      39.79 PC-B   
  8 Wasson, Grace              9 AIA-PC                 41.52      40.30 PC-B   
  9 Suhaili, Abbey B          10 WCAB-PC                41.41      40.48 PC-B   
 10 Jones, Ella R             10 ALGA-PC                41.05      40.93 PC-B   
 11 Courant, Emily A          10 MONT-PC                42.59      42.88 PC-C   
 12 Quist, Caleigh J          10 BSW-PC                 41.87      43.93 PC-C   
 13 Cleveland, Audrey F       10 PST-PC                 41.00      44.25 PC-C   
 14 Ong, Tianna T              9 BSW-PC                 39.11      44.55 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Duggan, Brenna C          10 TERA-PC                   NT      34.91 PC-A   
  2 Wong, Myra C              10 FOG-PC                    NT      36.25 PC-A   
  3 Say, Ella K               10 ONDA-PC                50.60      40.57 PC-B   
  4 Doss, Jessie L             9 EBAT-PC                   NT      40.80 PC-B   
  5 Rowland, Anya J           10 BSW-PC                 51.34      41.05 PC-B   
  6 Robins, Issy K            10 ECG-PC                 52.42      42.10 PC-B   
  7 Malkic, Selma              9 ALGA-PC                43.97      43.10 PC-C   
  8 Acevedo, Tiffany K         9 BEAR-PC                46.30      43.36 PC-C   
  9 Miller, Adriana            9 ONDA-PC                51.25      44.09 PC-C   
 10 Quinlavin, Velvet M        9 TERA-PC                51.69      44.25 PC-C   
 11 Strimling, Kathryn J      10 BSW-PC                 48.00      45.35 PC-C   
 12 Fulton, Melissa M          9 HILL-PC              1:02.00      47.29 PC-C   
 13 Resnick, Shelby M          9 HILL-PC                47.80      48.22 PC-C   
 14 Chapman, Emma R           10 AIA-PC                    NT      48.74 PC-C   
 15 Dzankic, Sabina           10 HILL-PC                   NT      53.59 PC-C   
 16 Watson, Yahminah S         9 ONDA-PC                52.60      56.08 PC-C   
 17 Bosch, Allie               9 TERA-PC              1:00.00      56.12 PC-C   
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:27.19  PC-A Pacific LC A time
        1:35.99  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Hamilton, Emily A          9 TERA-PC              1:20.00    1:17.45 PC-A   
  2 Greenberg, Alexis C        9 TERA-PC              1:16.00    1:22.06 PC-A   
  3 Hoang, Amanda             10 AIA-PC               1:24.93    1:23.46 PC-A   
  4 Rusk, Mia N               10 OAPB-PC              1:25.61    1:25.39 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Boles, Hannah G            9 AIA-PC               1:28.57    1:19.05 PC-A   
  2 Wong, Myra C              10 FOG-PC               1:30.91    1:20.39 PC-A   
  3 Deckyi- Khangsar, Tenzin  10 ECG-PC               1:30.18    1:21.45 PC-A   
  4 Foster, Christy S         10 BSW-PC               1:34.99    1:23.09 PC-A   
  5 Fong, Jennifer E           9 MONT-PC              1:32.09    1:23.92 PC-A   
  6 Zimmerman, Sammy          10 ALGA-PC              1:30.00    1:25.00 PC-A   
  7 Lee, Genevieve            10 ECG-PC               1:35.99    1:28.01 PC-B   
  8 Suhaili, Abbey B          10 WCAB-PC              1:31.76    1:29.20 PC-B   
  9 Hoppa, Maddy R             9 TERA-PC              1:34.48    1:33.48 PC-B   
 10 Courant, Emily A          10 MONT-PC              1:35.99    1:34.80 PC-B   
 11 Strimling, Kathryn J      10 BSW-PC               1:34.83    1:47.36 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Duggan, Brenna C          10 TERA-PC                   NT    1:18.55 PC-A   
  2 Klube, Sophie              9 AIA-PC               1:40.39    1:22.88 PC-A   
  3 Liuson, Olivia K           9 AIA-PC                    NT    1:32.02 PC-B   
  4 Doss, Jessie L             9 EBAT-PC                   NT    1:32.52 PC-B   
  5 Malkic, Selma              9 ALGA-PC              1:39.53    1:33.99 PC-B   
  6 Ybarra, Marissa A         10 SVS-PC                    NT    1:36.45 PC-C   
  7 Quist, Caleigh J          10 BSW-PC               1:38.17    1:37.47 PC-C   
  8 Quinlavin, Velvet M        9 TERA-PC              1:56.16    1:38.99 PC-C   
  9 Abad, Roxane              10 EBAT-PC              1:38.99    1:39.52 PC-C   
 10 Bowes, Genny E            10 HILL-PC              3:50.00    1:40.09 PC-C   
 11 Spencer, Sydney E          9 TIGR-PC                   NT    1:43.96 PC-C   
 12 Robins, Issy K            10 ECG-PC                    NT    1:44.28 PC-C   
 13 Rowland, Anya J           10 BSW-PC               1:59.58    1:45.18 PC-C   
 14 Miller, Adriana            9 ONDA-PC              1:55.10    1:50.05 PC-C   
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:13.89  PC-A Pacific LC A time
        3:33.29  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Boles, Hannah G            9 AIA-PC               3:00.00    2:47.65 PC-A   
  2 Hamilton, Emily A          9 TERA-PC              2:57.00    3:02.00 PC-A   
  3 Greenberg, Alexis C        9 TERA-PC              2:38.00    3:05.01 PC-A   
  4 Rusk, Mia N               10 OAPB-PC              3:08.88    3:05.65 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Foster, Christy S         10 BSW-PC               3:32.11    2:56.18 PC-A   
  2 Lee, Genevieve            10 ECG-PC               3:33.29    3:03.99 PC-A   
  3 Zimmerman, Sammy          10 ALGA-PC              3:32.00    3:05.15 PC-A   
  4 Suhaili, Abbey B          10 WCAB-PC              3:23.14    3:08.88 PC-A   
  5 Hoppa, Maddy R             9 TERA-PC              3:26.51    3:18.00 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Deckyi- Khangsar, Tenzin  10 ECG-PC                    NT    2:56.60 PC-A   
  2 Duggan, Brenna C          10 TERA-PC                   NT    2:58.79 PC-A   
  3 Klube, Sophie              9 AIA-PC               3:55.39    3:03.46 PC-A   
  4 Malkic, Selma              9 ALGA-PC              3:48.89    3:10.32 PC-A   
  5 Gallagher, Alexandra F    10 OAPB-PC              3:33.40    3:11.00 PC-A   
  6 Liuson, Olivia K           9 AIA-PC                    NT    3:15.93 PC-B   
  7 Bowes, Genny E            10 HILL-PC              4:00.00    3:24.84 PC-B   
  8 Quist, Caleigh J          10 BSW-PC               3:46.21    3:31.50 PC-B   
  9 Strimling, Kathryn J      10 BSW-PC               3:42.87    3:32.83 PC-B   
 10 Rowland, Anya J           10 BSW-PC                    NT    3:36.87 PC-C   
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.59  PC-A Pacific LC A time
          51.29  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Hamilton, Emily A          9 TERA-PC                40.00      41.21 PC-A   
  2 Boles, Hannah G            9 AIA-PC                 44.77      41.28 PC-A   
  3 Fong, Jennifer E           9 MONT-PC                45.16      43.61 PC-A   
  4 Greenberg, Alexis C        9 TERA-PC                43.00      43.90 PC-A   
  5 Rusk, Mia N               10 OAPB-PC                45.68      44.86 PC-A   
  6 Zimmerman, Sammy          10 ALGA-PC                46.00      45.10 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Suhaili, Abbey B          10 WCAB-PC                49.25      45.36 PC-A   
  2 Malkic, Selma              9 ALGA-PC                50.36      45.86 PC-A   
  3 Courant, Emily A          10 MONT-PC                51.29      46.03 PC-A   
  4 Lee, Genevieve            10 ECG-PC                 50.47      46.88 PC-B   
  5 Foster, Christy S         10 BSW-PC                 51.15      49.77 PC-B   
  6 Quist, Caleigh J          10 BSW-PC                 50.36      52.02 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Klube, Sophie              9 AIA-PC                 52.79      44.99 PC-A   
  2 Gallagher, Alexandra F    10 OAPB-PC                51.30      45.94 PC-A   
  3 Hoppa, Maddy R             9 TERA-PC                51.84      47.38 PC-B   
  4 Robins, Issy K            10 ECG-PC                    NT      49.11 PC-B   
  5 Deckyi- Khangsar, Tenzin  10 ECG-PC                 52.06      49.58 PC-B   
  6 Liuson, Olivia K           9 AIA-PC                    NT      49.74 PC-B   
  7 Rowland, Anya J           10 BSW-PC                 59.37      51.68 PC-C   
  8 Doss, Jessie L             9 EBAT-PC                   NT      51.73 PC-C   
  9 Abad, Roxane              10 EBAT-PC                53.99      54.50 PC-C   
 10 Bowes, Genny E            10 HILL-PC                58.00      54.93 PC-C   
 11 Miller, Adriana            9 ONDA-PC                57.74      56.17 PC-C   
 12 Ybarra, Marissa A         10 SVS-PC                    NT      56.51 PC-C   
 13 Quinlavin, Velvet M        9 TERA-PC              1:05.89      57.24 PC-C   
 14 Spencer, Sydney E          9 TIGR-PC                   NT    1:01.40 PC-C   
 15 Strimling, Kathryn J      10 BSW-PC               1:08.87    1:06.80 PC-C   
 16 Watson, Yahminah S         9 ONDA-PC                   NT    1:11.61 PC-C   
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:41.09  PC-A Pacific LC A time
        1:51.29  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Boles, Hannah G            9 AIA-PC               1:38.37    1:29.63 PC-A   
  2 Fong, Jennifer E           9 MONT-PC              1:38.32    1:29.85 PC-A   
  3 Hamilton, Emily A          9 TERA-PC              1:29.00    1:31.95 PC-A   
  4 Greenberg, Alexis C        9 TERA-PC              1:27.00    1:35.18 PC-A   
  5 Hoang, Amanda             10 AIA-PC               1:39.25    1:41.84 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Gallagher, Alexandra F    10 OAPB-PC              1:51.29    1:36.75 PC-A   
  2 Suhaili, Abbey B          10 WCAB-PC              1:44.45    1:37.23 PC-A   
  3 Hoppa, Maddy R             9 TERA-PC              1:49.43    1:37.73 PC-A   
  4 Courant, Emily A          10 MONT-PC              1:51.29    1:39.84 PC-A   
  5 Lee, Genevieve            10 ECG-PC               1:44.36    1:40.09 PC-A   
  6 Jones, Ella R             10 ALGA-PC              1:45.05    1:41.12 PC-B   
  7 Foster, Christy S         10 BSW-PC               1:51.13    1:47.77 PC-B   
  8 Ong, Dalena N             10 BSW-PC               1:42.01    1:48.91 PC-B   
  9 Quist, Caleigh J          10 BSW-PC               1:50.00    1:53.32 PC-C   
 -- Malkic, Selma              9 ALGA-PC              1:48.63         DQ        
 -- Zimmerman, Sammy          10 ALGA-PC              1:49.00         DQ        
PC-C - Division  
  1 Deckyi- Khangsar, Tenzin  10 ECG-PC                    NT    1:44.75 PC-B   
  2 Robins, Issy K            10 ECG-PC               2:02.28    1:45.64 PC-B   
  3 Say, Ella K               10 ONDA-PC                   NT    1:48.20 PC-B   
  4 Rowland, Anya J           10 BSW-PC               2:12.46    1:51.51 PC-C   
  5 Ong, Tianna T              9 BSW-PC               2:05.12    1:58.75 PC-C   
  6 Quinlavin, Velvet M        9 TERA-PC              2:28.33    2:00.78 PC-C   
  7 Cleveland, Audrey F       10 PST-PC                    NT    2:01.90 PC-C   
  8 Resnick, Shelby M          9 HILL-PC              2:00.00    2:17.34 PC-C   
  9 Fulton, Melissa M          9 HILL-PC              4:00.00    2:28.32 PC-C   
 10 Dzankic, Sabina           10 HILL-PC                   NT    2:30.20 PC-C   
 11 Bosch, Allie               9 TERA-PC              2:45.00    2:32.22 PC-C   
 -- Acevedo, Tiffany K         9 BEAR-PC              2:08.79         DQ        
 -- Wasson, Grace              9 AIA-PC               1:54.05         DQ        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          53.09  PC-A Pacific LC A time
          58.49  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Greenberg, Alexis C        9 TERA-PC                46.00      46.11 PC-A   
  2 Hamilton, Emily A          9 TERA-PC                48.20      47.73 PC-A   
  3 Rusk, Mia N               10 OAPB-PC                51.09      47.79 PC-A   
  4 Lee, Genevieve            10 ECG-PC                 52.72      47.90 PC-A   
  5 Hoang, Amanda             10 AIA-PC                 48.80      47.93 PC-A   
  6 Boles, Hannah G            9 AIA-PC                 52.60      51.62 PC-A   
  7 Wasson, Grace              9 AIA-PC                 52.20      53.42 PC-B   
  8 Courant, Emily A          10 MONT-PC                53.09      54.55 PC-B   
  9 Ong, Tianna T              9 BSW-PC                 49.94      57.86 PC-B   
 10 Ong, Dalena N             10 BSW-PC                 51.60      58.97 PC-C   
PC-B - Division  
  1 Klube, Sophie              9 AIA-PC                 53.43      47.88 PC-A   
  2 Say, Ella K               10 ONDA-PC                58.23      49.25 PC-A   
  3 Zimmerman, Sammy          10 ALGA-PC                58.00      51.28 PC-A   
  4 Deckyi- Khangsar, Tenzin  10 ECG-PC                 54.81      51.34 PC-A   
  5 Chapman, Emma R           10 AIA-PC                 55.92      51.74 PC-A   
  6 Jones, Ella R             10 ALGA-PC                54.05      54.99 PC-B   
  7 Foster, Christy S         10 BSW-PC                 58.45      55.24 PC-B   
  8 Quist, Caleigh J          10 BSW-PC                 58.18    1:01.97 PC-C   
 -- Cleveland, Audrey F       10 PST-PC                 56.50         DQ        
PC-C - Division  
  1 Duggan, Brenna C          10 TERA-PC                   NT      47.97 PC-A   
  2 Fong, Jennifer E           9 MONT-PC                58.85      49.75 PC-A   
  3 Wong, Myra C              10 FOG-PC                    NT      50.04 PC-A   
  4 Suhaili, Abbey B          10 WCAB-PC                59.16      51.34 PC-A   
  5 Malkic, Selma              9 ALGA-PC              1:01.87      53.62 PC-B   
  6 Hoppa, Maddy R             9 TERA-PC              1:06.67      54.63 PC-B   
  7 Strimling, Kathryn J      10 BSW-PC               1:03.19      58.32 PC-B   
  8 Quinlavin, Velvet M        9 TERA-PC              1:04.09      59.26 PC-C   
  9 Doss, Jessie L             9 EBAT-PC                   NT    1:00.09 PC-C   
 10 Rowland, Anya J           10 BSW-PC               1:15.44    1:00.78 PC-C   
 11 Fulton, Melissa M          9 HILL-PC              1:54.00    1:02.86 PC-C   
 12 Acevedo, Tiffany K         9 BEAR-PC              1:01.70    1:06.04 PC-C   
 13 Robins, Issy K            10 ECG-PC                    NT    1:08.87 PC-C   
 14 Miller, Adriana            9 ONDA-PC              1:25.00    1:23.32 PC-C   
 15 Watson, Yahminah S         9 ONDA-PC              1:12.00    1:33.01 PC-C   
 -- Resnick, Shelby M          9 HILL-PC              1:03.03         DQ        
 -- Bosch, Allie               9 TERA-PC              1:12.36         DQ        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:53.59  PC-A Pacific LC A time
        2:04.99  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Greenberg, Alexis C        9 TERA-PC              1:35.00    1:41.43 PC-A   
  2 Lee, Genevieve            10 ECG-PC               1:52.67    1:44.02 PC-A   
  3 Hamilton, Emily A          9 TERA-PC              1:43.20    1:45.22 PC-A   
  4 Boles, Hannah G            9 AIA-PC               1:50.00    1:47.18 PC-A   
  5 Rusk, Mia N               10 OAPB-PC              1:50.80    1:48.17 PC-A   
  6 Hoang, Amanda             10 AIA-PC               1:49.39    1:48.97 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Deckyi- Khangsar, Tenzin  10 ECG-PC               1:57.34    1:43.78 PC-A   
  2 Zimmerman, Sammy          10 ALGA-PC              2:00.00    1:53.02 PC-A   
  3 Suhaili, Abbey B          10 WCAB-PC              2:02.81    1:55.83 PC-B   
  4 Ong, Tianna T              9 BSW-PC               1:53.60    1:56.62 PC-B   
  5 Foster, Christy S         10 BSW-PC               2:04.95    1:58.77 PC-B   
  6 Wasson, Grace              9 AIA-PC               1:56.98    1:59.47 PC-B   
  7 Ong, Dalena N             10 BSW-PC               1:56.88    2:00.75 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Duggan, Brenna C          10 TERA-PC                   NT    1:41.88 PC-A   
  2 Klube, Sophie              9 AIA-PC               2:06.99    1:42.67 PC-A   
  3 Gallagher, Alexandra F    10 OAPB-PC              2:05.00    1:45.62 PC-A   
  4 Say, Ella K               10 ONDA-PC                   NT    1:50.10 PC-A   
  5 Malkic, Selma              9 ALGA-PC              2:17.69    1:51.06 PC-A   
  6 Chapman, Emma R           10 AIA-PC               2:09.82    1:55.73 PC-B   
  7 Hoppa, Maddy R             9 TERA-PC              2:33.00    1:59.15 PC-B   
  8 Quinlavin, Velvet M        9 TERA-PC              2:20.27    2:03.81 PC-B   
  9 Quist, Caleigh J          10 BSW-PC               2:06.32    2:07.10 PC-C   
 10 Strimling, Kathryn J      10 BSW-PC               2:21.81    2:07.21 PC-C   
 11 Fulton, Melissa M          9 HILL-PC              4:00.00    2:10.87 PC-C   
 12 Resnick, Shelby M          9 HILL-PC              2:11.03    2:12.92 PC-C   
 13 Rowland, Anya J           10 BSW-PC                    NT    2:14.05 PC-C   
 14 Bosch, Allie               9 TERA-PC              2:45.00    2:25.24 PC-C   
 -- Cleveland, Audrey F       10 PST-PC                    NT         DQ        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.69  PC-A Pacific LC A time
          49.19  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Hamilton, Emily A          9 TERA-PC                38.00      36.66 PC-A   
  2 Zimmerman, Sammy          10 ALGA-PC                44.00      38.15 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Boles, Hannah G            9 AIA-PC                 44.97      37.74 PC-A   
  2 Wong, Myra C              10 FOG-PC                 47.56      39.97 PC-A   
  3 Greenberg, Alexis C        9 TERA-PC                46.00      40.51 PC-A   
  4 Deckyi- Khangsar, Tenzin  10 ECG-PC                 46.03      40.96 PC-A   
  5 Foster, Christy S         10 BSW-PC                 49.10      44.34 PC-A   
  6 Suhaili, Abbey B          10 WCAB-PC                46.41      44.75 PC-B   
  7 Fong, Jennifer E           9 MONT-PC                46.77      48.66 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Klube, Sophie              9 AIA-PC                 52.04      43.54 PC-A   
  2 Lee, Genevieve            10 ECG-PC                 49.68      43.86 PC-A   
  3 Robins, Issy K            10 ECG-PC                 54.91      45.36 PC-B   
  4 Courant, Emily A          10 MONT-PC                58.52      45.82 PC-B   
  5 Hoppa, Maddy R             9 TERA-PC                52.29      46.22 PC-B   
  6 Doss, Jessie L             9 EBAT-PC                   NT      48.43 PC-B   
  7 Liuson, Olivia K           9 AIA-PC                    NT      48.78 PC-B   
  8 Abad, Roxane              10 EBAT-PC                51.20      50.38 PC-C   
  9 Bowes, Genny E            10 HILL-PC                59.00      51.92 PC-C   
 10 Malkic, Selma              9 ALGA-PC                57.60      52.58 PC-C   
 11 Quist, Caleigh J          10 BSW-PC               1:05.91      53.33 PC-C   
 12 Spencer, Sydney E          9 TIGR-PC                   NT      53.37 PC-C   
 13 Strimling, Kathryn J      10 BSW-PC                 58.83    1:01.38 PC-C   
 14 Quinlavin, Velvet M        9 TERA-PC                   NT    1:02.76 PC-C   
 15 Rowland, Anya J           10 BSW-PC               1:06.91    1:03.51 PC-C   
 16 Watson, Yahminah S         9 ONDA-PC                   NT    1:19.90 PC-C   
 -- Ybarra, Marissa A         10 SVS-PC                    NT         NS        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          34.99  PC-A Pacific LC A time
          38.49  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 LO, Emily Y               12 ONDA-PC                31.56      29.99 PC-A   
  2 Colpo, Megan D            12 OAPB-PC                31.91      30.61 PC-A   
  3 Hamilton, Sarah G         11 TERA-PC                32.00      30.70 PC-A   
  4 Smethurst, Emma B         12 WCAB-PC                31.08      30.91 PC-A   
  5 Johnson, Asha             11 ONDA-PC                34.05      31.14 PC-A   
  6 LE, Cynthia C             11 EBAT-PC                33.70      31.22 PC-A   
  7 Drain, Miya N             12 ECG-PC                 34.02      31.29 PC-A   
  8 O'Brien, Ashleen S        12 OAPB-PC                31.50      31.41 PC-A   
  9 Burnham, Kaitlyn A        12 PST-PC                 34.98      31.62 PC-A   
 10 Radell, Ainsley C         12 UN-PC                  32.18      31.73 PC-A   
 11 Killeen, Camille R        12 MONT-PC                34.49      31.83 PC-A   
 12 Hoang, Audrey             12 AIA-PC                 34.00      31.99 PC-A   
 13 Lee, Maddy                11 ECG-PC                 34.25      32.12 PC-A   
 14 Greenberg, Victoria J     11 TERA-PC                34.00      32.35 PC-A   
 15 Hanley, Paige M           12 WCAB-PC                31.33      32.37 PC-A   
 16 Gonzales, Maggi M         12 TERA-PC                33.33      32.44 PC-A   
 17 Butcher, Amanda E         12 LAC-PC                 34.98      32.68 PC-A   
 18 Dixon, Mckenna            11 WCAB-PC                33.88      32.98 PC-A   
 19 Nihei, Anna Y             12 HILL-PC                34.12      33.19 PC-A   
 20 Disney, Annika F          12 PST-PC                 34.39      36.48 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Gong, Monica V            12 EBAT-PC                35.25      31.70 PC-A   
  2 Strimling, Isabella S     12 BSW-PC                 36.03      32.57 PC-A   
  3 Reynolds, Rebekah R       12 WCAB-PC                35.06      32.85 PC-A   
  4 Malkic, Mary              12 ALGA-PC                36.09      33.12 PC-A   
  5 Cardenas, Julianna M      12 AIA-PC                 35.67      33.98 PC-A   
  6 Rowe, Emily L             12 TERA-PC                36.65      34.08 PC-A   
  7 Delore, Isabelle J        12 AIA-PC                 37.73      34.58 PC-A   
  8 Robins, Alejandra G       11 ECG-PC                 37.71      34.96 PC-A   
  9 Follmer, Lizzy J          12 OAPB-PC                35.68      35.25 PC-B   
 10 Cottrill, Ellie C         11 OAPB-PC                36.00      35.40 PC-B   
 11 McGaughey, Maddie A       11 OAPB-PC                38.49      36.24 PC-B   
 12 Fegler, Alex L            12 OAPB-PC                37.40      37.57 PC-B   
 13 Van Nyhuis, Katie G       11 PST-PC                 35.78      37.59 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Sue, Erika                12 ONDA-PC                49.55      30.76 PC-A   
  2 Corlett, Dillen M         12 ECG-PC                    NT      33.10 PC-A   
  3 Moroz, Daniela M          12 OAPB-PC                39.00      33.40 PC-A   
  4 Saunders, Anais           12 ECG-PC                 41.49      34.05 PC-A   
  5 Pholsith, Fah             12 FOG-PC                    NT      34.55 PC-A   
  6 Chang, Sarina Y           12 OAPB-PC                39.00      34.98 PC-A   
  7 Siow, Serena H            11 MONT-PC                39.10      35.07 PC-B   
  8 Gordillo, Rylee M         11 TERA-PC                40.01      36.22 PC-B   
  9 Lapum, Emma D             11 BSW-PC                 38.98      36.42 PC-B   
 10 Hendrawan, Ashley P       11 AIA-PC                 40.45      36.70 PC-B   
 11 Alvarado, Chloe C         11 ONDA-PC                45.56      37.34 PC-B   
 12 Marr, Dinah R             11 BSW-PC                 43.61      38.43 PC-B   
 13 Coulom, Stella J          12 ONDA-PC                   NT      38.93 PC-C   
 14 Battle, Ava K             11 TERA-PC                39.00      39.03 PC-C   
 15 Johnson, Hazel B          12 ALGA-PC                   NT      39.38 PC-C   
 16 Lopez, Selena M           11 EBAT-PC                55.09      39.59 PC-C   
 17 Cadenasso, Samantha R     12 PST-PC                 39.00      39.71 PC-C   
 18 Miller, Vivian            11 ONDA-PC                45.24      39.74 PC-C   
 19 Wong, Megan E             12 FOG-PC                    NT      40.34 PC-C   
 20 Nguyen, Nhi P             12 AIA-PC                 45.02      40.45 PC-C   
 21 Trinchero, Katya L        12 MONT-PC                39.13      41.08 PC-C   
 22 Daganzo, Madeleine        12 ECG-PC                 52.00      41.19 PC-C   
 23 Matherson, Jaime E        11 TERA-PC                47.21      41.42 PC-C   
 24 Morris, Abbey E           11 BSW-PC                    NT      42.15 PC-C   
 25 Cowan, Maura G            11 PST-PC                 43.00      45.87 PC-C   
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:16.59  PC-A Pacific LC A time
        1:24.39  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Larson, Jessica E         12 TERA-PC              1:07.20    1:07.68 PC-A   
  2 Colpo, Megan D            12 OAPB-PC              1:13.36    1:09.82 PC-A   
  3 Radell, Ainsley C         12 UN-PC                1:07.87    1:09.95 PC-A   
  4 O'Brien, Ashleen S        12 OAPB-PC              1:08.50    1:10.10 PC-A   
  5 Smethurst, Emma B         12 WCAB-PC              1:09.00    1:10.13 PC-A   
  6 Hamilton, Sarah G         11 TERA-PC              1:11.00    1:10.20 PC-A   
  7 Gong, Monica V            12 EBAT-PC              1:16.48    1:10.40 PC-A   
  8 Drain, Miya N             12 ECG-PC               1:14.63    1:10.58 PC-A   
  9 Hoang, Audrey             12 AIA-PC               1:12.91    1:10.78 PC-A   
 10 Greenberg, Victoria J     11 TERA-PC              1:07.00    1:10.89 PC-A   
 11 Maxwell, Claire E         11 OAPB-PC              1:02.34    1:11.35 PC-A   
 12 Hunter, Ashley M          12 TIGR-PC              1:15.37    1:11.73 PC-A   
 13 Butcher, Amanda E         12 LAC-PC               1:15.53    1:11.84 PC-A   
 14 Smith, Sydney K           12 OAPB-PC              1:12.45    1:13.83 PC-A   
 15 Rishwain, Isabel G        12 TIGR-PC              1:13.32    1:14.00 PC-A   
 16 Killeen, Camille R        12 MONT-PC              1:16.34    1:14.05 PC-A   
 17 Nihei, Anna Y             12 HILL-PC              1:15.28    1:14.80 PC-A   
 18 LE, Cynthia C             11 EBAT-PC              1:14.00    1:15.57 PC-A   
 19 Flath, Gillie L           11 OAPB-PC              1:15.66    1:16.63 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Burnham, Kaitlyn A        12 PST-PC               1:20.00    1:11.31 PC-A   
  2 Lee, Maddy                11 ECG-PC               1:19.59    1:11.52 PC-A   
  3 Spencer, Madison K        12 TIGR-PC              1:19.84    1:12.29 PC-A   
  4 Sue, Erika                12 ONDA-PC              1:18.27    1:13.34 PC-A   
  5 Strimling, Isabella S     12 BSW-PC               1:19.27    1:15.26 PC-A   
  6 Delore, Isabelle J        12 AIA-PC               1:20.88    1:17.75 PC-B   
  7 Cardenas, Julianna M      12 AIA-PC               1:20.00    1:17.77 PC-B   
  8 Lapum, Emma D             11 BSW-PC               1:22.24    1:18.08 PC-B   
  9 Dixon, Mckenna            11 WCAB-PC              1:19.47    1:19.38 PC-B   
 10 Follmer, Lizzy J          12 OAPB-PC              1:16.69    1:20.17 PC-B   
 11 Robins, Alejandra G       11 ECG-PC               1:23.25    1:20.43 PC-B   
 12 Corlett, Dillen M         12 ECG-PC               1:23.91    1:21.48 PC-B   
 13 Mora, Miranda M           12 TIGR-PC              1:21.94    1:23.90 PC-B   
 14 Strong, Mia D             11 OAPB-PC              1:22.00    1:24.74 PC-C   
 15 Van Nyhuis, Katie G       11 PST-PC               1:18.00    1:25.62 PC-C   
 16 Fegler, Alex L            12 OAPB-PC              1:22.29    1:25.71 PC-C   
 17 Griffin, Sky A            11 MONT-PC              1:24.30    1:32.06 PC-C   
 -- Malkic, Mary              12 ALGA-PC              1:20.17         NS        
PC-C - Division  
  1 Johnson, Asha             11 ONDA-PC              1:37.70    1:13.34 PC-A   
  2 Yang, Erika               12 TRIV-PC              1:24.41    1:15.79 PC-A   
  3 Lane, Casey               11 PST-PC               1:44.00    1:18.06 PC-B   
  4 Saunders, Anais           12 ECG-PC               1:29.39    1:18.99 PC-B   
  5 Chang, Sarina Y           12 OAPB-PC              1:27.79    1:19.55 PC-B   
  6 Siow, Serena H            11 MONT-PC              1:31.83    1:21.52 PC-B   
  7 Perata, Gianna A          11 ALGA-PC                   NT    1:21.67 PC-B   
  8 Le-Nguyen, Anna           11 MONT-PC              1:31.80    1:22.75 PC-B   
  9 Saccone, Sara K           12 TIGR-PC                   NT    1:23.84 PC-B   
 10 McGaughey, Maddie A       11 OAPB-PC              1:24.49    1:24.19 PC-B   
 11 Ramsdell, Sarah           11 PST-PC               1:30.10    1:24.37 PC-B   
 12 Digaetano, Charlotte V    12 PST-PC                    NT    1:24.87 PC-C   
 13 Lungkhawa, Tenzin L       12 ECG-PC                    NT    1:26.60 PC-C   
 14 Wong, Megan E             12 FOG-PC               1:40.39    1:28.97 PC-C   
 15 Alvarado, Chloe C         11 ONDA-PC                   NT    1:29.40 PC-C   
 16 Lopez, Selena M           11 EBAT-PC              1:32.98    1:30.65 PC-C   
 17 Marr, Dinah R             11 BSW-PC               1:38.38    1:31.18 PC-C   
 18 Elias, Savannah M         11 WCAB-PC                   NT    1:31.53 PC-C   
 19 Matherson, Jaime E        11 TERA-PC              1:43.51    1:31.94 PC-C   
 20 Battle, Ava K             11 TERA-PC              1:25.00    1:32.05 PC-C   
 21 Nguyen, Nhi P             12 AIA-PC               1:37.83    1:32.08 PC-C   
 22 Miller, Vivian            11 ONDA-PC              1:55.00    1:32.56 PC-C   
 23 Oak, Apurva A             12 OAPB-PC              1:26.00    1:34.20 PC-C   
 24 Soldatova, Lara           12 HILL-PC              1:30.00    1:35.46 PC-C   
 25 Coulom, Stella J          12 ONDA-PC              1:38.25    1:37.49 PC-C   
 26 Morris, Abbey E           11 BSW-PC                    NT    1:42.11 PC-C   
 27 Manapragada, Anusha       11 MSJA-PC              1:35.00    1:47.33 PC-C   
 28 O'Kelly, Bridget S        12 MONT-PC                   NT    1:48.06 PC-C   
 29 Simon, Sarah E            12 ONDA-PC              1:35.02    1:49.91 PC-C   
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:49.39  PC-A Pacific LC A time
        3:06.39  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Colpo, Megan D            12 OAPB-PC              2:40.66    2:30.53 PC-A   
  2 O'Brien, Ashleen S        12 OAPB-PC              2:31.50    2:31.10 PC-A   
  3 Hamilton, Sarah G         11 TERA-PC              2:43.00    2:33.15 PC-A   
  4 Gong, Monica V            12 EBAT-PC              2:43.49    2:34.01 PC-A   
  5 Hoang, Audrey             12 AIA-PC               2:43.71    2:36.46 PC-A   
  6 Lee, Maddy                11 ECG-PC               2:45.44    2:39.20 PC-A   
  7 Greenberg, Victoria J     11 TERA-PC              2:21.00    2:39.25 PC-A   
  8 Radell, Ainsley C         12 UN-PC                2:27.50    2:41.05 PC-A   
  9 Nihei, Anna Y             12 HILL-PC              2:39.69    2:41.37 PC-A   
 10 Moroz, Daniela M          12 OAPB-PC              2:43.00    2:42.25 PC-A   
 11 Hanley, Paige M           12 WCAB-PC              2:35.20    2:42.61 PC-A   
 12 LE, Cynthia C             11 EBAT-PC              2:48.37    2:42.71 PC-A   
 13 Reynolds, Rebekah R       12 WCAB-PC              2:46.60    2:42.85 PC-A   
 14 Flath, Gillie L           11 OAPB-PC              2:49.37    2:44.00 PC-A   
 15 Follmer, Lizzy J          12 OAPB-PC              2:43.62    2:47.20 PC-A   
 16 Disney, Annika F          12 PST-PC               2:49.39    3:06.62 PC-C   
 -- Cavalli, Sophia I         12 OAPB-PC              2:34.00         NS        
PC-B - Division  
  1 Johnson, Asha             11 ONDA-PC              2:51.09    2:34.86 PC-A   
  2 Sue, Erika                12 ONDA-PC              2:57.02    2:37.18 PC-A   
  3 Drain, Miya N             12 ECG-PC               3:06.39    2:37.54 PC-A   
  4 Burnham, Kaitlyn A        12 PST-PC               3:00.00    2:40.40 PC-A   
  5 Strimling, Isabella S     12 BSW-PC               2:50.85    2:43.96 PC-A   
  6 Malkic, Mary              12 ALGA-PC              2:55.45    2:46.16 PC-A   
  7 Cardenas, Julianna M      12 AIA-PC               3:05.73    2:50.44 PC-B   
  8 Lapum, Emma D             11 BSW-PC               2:54.62    2:51.61 PC-B   
  9 McGaughey, Maddie A       11 OAPB-PC              3:05.15    2:55.25 PC-B   
 10 Chang, Sarina Y           12 OAPB-PC              3:06.30    2:59.72 PC-B   
 11 Fegler, Alex L            12 OAPB-PC              2:56.06    3:00.05 PC-B   
 12 Cottrill, Ellie C         11 OAPB-PC              3:05.00    3:02.75 PC-B   
 13 Cadenasso, Samantha R     12 PST-PC               2:58.97    3:11.85 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Robins, Alejandra G       11 ECG-PC                    NT    2:52.51 PC-B   
  2 Saunders, Anais           12 ECG-PC               3:11.39    2:53.65 PC-B   
  3 Gordillo, Rylee M         11 TERA-PC              3:36.48    2:58.57 PC-B   
  4 Corlett, Dillen M         12 ECG-PC               3:22.01    3:02.19 PC-B   
  5 Dixon, Mckenna            11 WCAB-PC                   NT    3:02.75 PC-B   
  6 Hendrawan, Ashley P       11 AIA-PC               3:10.39    3:08.26 PC-C   
  7 Nguyen, Nhi P             12 AIA-PC                    NT    3:10.27 PC-C   
  8 Marr, Dinah R             11 BSW-PC               3:55.17    3:11.34 PC-C   
  9 Trinchero, Katya L        12 MONT-PC              3:12.00    3:12.12 PC-C   
 10 Battle, Ava K             11 TERA-PC              3:06.59    3:17.90 PC-C   
 11 Matherson, Jaime E        11 TERA-PC                   NT    3:19.13 PC-C   
 12 Coulom, Stella J          12 ONDA-PC              3:33.66    3:29.80 PC-C   
 13 Daganzo, Madeleine        12 ECG-PC               3:20.00    3:40.90 PC-C   
 14 Morris, Abbey E           11 BSW-PC                    NT    3:41.16 PC-C   
 15 Cowan, Maura G            11 PST-PC               3:50.00    4:07.45 PC-C   
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:54.19  PC-A Pacific LC A time
        6:29.69  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Gong, Monica V            12 EBAT-PC              5:39.18    5:17.98 PC-A   
  2 O'Brien, Ashleen S        12 OAPB-PC              5:45.50    5:27.47 PC-A   
  3 Gonzales, Maggi M         12 TERA-PC              5:28.92    5:28.86 PC-A   
  4 Cavalli, Sophia I         12 OAPB-PC              5:38.00    5:41.54 PC-A   
  4 Rishwain, Isabel G        12 TIGR-PC              5:31.83    5:41.54 PC-A   
  6 LE, Cynthia C             11 EBAT-PC              5:52.43    5:53.95 PC-A   
  7 Follmer, Lizzy J          12 OAPB-PC              5:29.81    5:53.96 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Moroz, Daniela M          12 OAPB-PC              6:03.00    5:47.93 PC-A   
  2 Lapum, Emma D             11 BSW-PC               6:04.93    5:55.79 PC-B   
  3 Rowe, Emily L             12 TERA-PC              6:23.64    6:01.51 PC-B   
  4 Gordillo, Rylee M         11 TERA-PC              6:08.34    6:01.74 PC-B   
  5 Fegler, Alex L            12 OAPB-PC              6:04.66    6:20.16 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Spencer, Madison K        12 TIGR-PC                   NT    5:44.67 PC-A   
  2 Morris, Abbey E           11 BSW-PC                    NT    7:36.02 PC-C   
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          41.49  PC-A Pacific LC A time
          45.69  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Larson, Jessica E         12 TERA-PC                37.04      35.18 PC-A   
  2 LO, Emily Y               12 ONDA-PC                39.20      36.01 PC-A   
  3 Radell, Ainsley C         12 UN-PC                  36.93      36.85 PC-A   
  4 Lee, Maddy                11 ECG-PC                 41.33      37.01 PC-A   
  5 O'Brien, Ashleen S        12 OAPB-PC                36.50      37.70 PC-A   
  6 Killeen, Camille R        12 MONT-PC                39.23      37.72 PC-A   
  7 Smith, Sydney K           12 OAPB-PC                37.81      37.98 PC-A   
  8 Hamilton, Sarah G         11 TERA-PC                41.00      38.39 PC-A   
  9 Strong, Mia D             11 OAPB-PC                40.00      39.18 PC-A   
 10 Follmer, Lizzy J          12 OAPB-PC                40.13      39.96 PC-A   
 11 Strimling, Isabella S     12 BSW-PC                 41.32      40.00 PC-A   
 12 Cavalli, Sophia I         12 OAPB-PC                38.00      40.05 PC-A   
 13 Maxwell, Claire E         11 OAPB-PC                34.23      40.41 PC-A   
 14 Flath, Gillie L           11 OAPB-PC                40.27      42.55 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Gong, Monica V            12 EBAT-PC                42.48      35.57 PC-A   
  2 Hunter, Ashley M          12 TIGR-PC                41.60      39.40 PC-A   
  3 Burnham, Kaitlyn A        12 PST-PC                 44.00      39.86 PC-A   
  4 Butcher, Amanda E         12 LAC-PC                 42.79      40.46 PC-A   
  5 Cardenas, Julianna M      12 AIA-PC                 43.19      40.61 PC-A   
  6 Johnson, Asha             11 ONDA-PC                42.17      41.05 PC-A   
  7 Delore, Isabelle J        12 AIA-PC                 42.10      41.40 PC-A   
  8 Dixon, Mckenna            11 WCAB-PC                42.70      41.60 PC-B   
  9 Mora, Miranda M           12 TIGR-PC                43.58      42.84 PC-B   
 10 Griffin, Sky A            11 MONT-PC                45.65      44.24 PC-B   
 11 Cadenasso, Samantha R     12 PST-PC                 43.79      48.10 PC-C   
 12 Van Nyhuis, Katie G       11 PST-PC                 42.64      48.24 PC-C   
 -- Malkic, Mary              12 ALGA-PC                43.00         NS        
PC-C - Division  
  1 Lane, Casey               11 PST-PC                 49.75      39.90 PC-A   
  2 Saunders, Anais           12 ECG-PC                 49.68      40.80 PC-A   
  3 Corlett, Dillen M         12 ECG-PC                 49.07      42.06 PC-B   
  4 Saccone, Sara K           12 TIGR-PC                   NT      42.26 PC-B   
  5 Siow, Serena H            11 MONT-PC                46.83      42.33 PC-B   
  6 Yang, Erika               12 TRIV-PC                45.80      42.38 PC-B   
  7 Lapum, Emma D             11 BSW-PC                 46.60      42.74 PC-B   
  8 Chang, Sarina Y           12 OAPB-PC                45.83      43.07 PC-B   
  9 Gordillo, Rylee M         11 TERA-PC                47.28      43.39 PC-B   
 10 Nguyen, Nhi P             12 AIA-PC                 47.19      44.18 PC-B   
 11 Ramsdell, Sarah           11 PST-PC                    NT      44.60 PC-B   
 12 Marr, Dinah R             11 BSW-PC                 50.97      45.75 PC-C   
 13 McGaughey, Maddie A       11 OAPB-PC                46.71      45.84 PC-C   
 14 Perata, Gianna A          11 ALGA-PC                   NT      47.07 PC-C   
 15 Nihei, Anna Y             12 HILL-PC                48.04      47.08 PC-C   
 16 Wong, Megan E             12 FOG-PC                    NT      47.93 PC-C   
 17 Elias, Savannah M         11 WCAB-PC                   NT      48.53 PC-C   
 18 Coulom, Stella J          12 ONDA-PC                50.83      49.06 PC-C   
 19 Lopez, Selena M           11 EBAT-PC                49.06      49.12 PC-C   
 20 Simon, Sarah E            12 ONDA-PC                50.25      49.66 PC-C   
 21 Alvarado, Chloe C         11 ONDA-PC                   NT      50.52 PC-C   
 22 Digaetano, Charlotte V    12 PST-PC                    NT      50.58 PC-C   
 23 Miller, Vivian            11 ONDA-PC                51.87      50.64 PC-C   
 24 Oak, Apurva A             12 OAPB-PC                46.00      50.84 PC-C   
 25 Battle, Ava K             11 TERA-PC                46.00      51.15 PC-C   
 26 Matherson, Jaime E        11 TERA-PC                52.11      51.76 PC-C   
 27 O'Kelly, Bridget S        12 MONT-PC                   NT      53.50 PC-C   
 28 Morris, Abbey E           11 BSW-PC                    NT      54.65 PC-C   
 29 Soldatova, Lara           12 HILL-PC                50.18      58.28 PC-C   
 -- Lungkhawa, Tenzin L       12 ECG-PC                    NT         DQ        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:13.59  PC-A Pacific LC A time
        3:32.99  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Gong, Monica V            12 EBAT-PC              3:02.08    2:44.47 PC-A   
  2 Colpo, Megan D            12 OAPB-PC              2:49.71    2:48.21 PC-A   
  3 Gonzales, Maggi M         12 TERA-PC              2:46.67    2:50.53 PC-A   
  4 Radell, Ainsley C         12 UN-PC                2:58.00    2:53.35 PC-A   
  5 Follmer, Lizzy J          12 OAPB-PC              2:54.52    2:54.29 PC-A   
  6 Killeen, Camille R        12 MONT-PC              2:55.98    2:55.14 PC-A   
  7 O'Brien, Ashleen S        12 OAPB-PC              3:13.50    2:56.55 PC-A   
  8 Moroz, Daniela M          12 OAPB-PC              3:13.00    2:56.98 PC-A   
  9 Cavalli, Sophia I         12 OAPB-PC              2:56.00    2:59.68 PC-A   
 10 Strimling, Isabella S     12 BSW-PC               3:00.00    2:59.86 PC-A   
 11 Greenberg, Victoria J     11 TERA-PC              2:44.00    3:00.72 PC-A   
 -- Hoang, Audrey             12 AIA-PC               3:05.00         DQ        
PC-B - Division  
  1 Lee, Maddy                11 ECG-PC               3:32.99    2:54.73 PC-A   
  2 Malkic, Mary              12 ALGA-PC              3:30.79    3:02.09 PC-A   
  3 Rowe, Emily L             12 TERA-PC              3:15.62    3:02.29 PC-A   
  4 Chang, Sarina Y           12 OAPB-PC              3:32.90    3:15.09 PC-B   
  5 Disney, Annika F          12 PST-PC               3:26.59    3:22.24 PC-B   
  6 Fegler, Alex L            12 OAPB-PC              3:23.19    3:25.15 PC-B   
PC-C - Division  
  1 LO, Emily Y               12 ONDA-PC                   NT    2:51.71 PC-A   
  2 LE, Cynthia C             11 EBAT-PC              3:33.99    3:07.67 PC-A   
  3 Hendrawan, Ashley P       11 AIA-PC               3:40.99    3:09.96 PC-A   
  4 Cardenas, Julianna M      12 AIA-PC               3:34.00    3:10.10 PC-A   
  5 Johnson, Asha             11 ONDA-PC                   NT    3:11.29 PC-A   
  6 Siow, Serena H            11 MONT-PC              4:00.00    3:12.63 PC-A   
  7 Dixon, Mckenna            11 WCAB-PC                   NT    3:13.79 PC-B   
  8 Robins, Alejandra G       11 ECG-PC               3:45.02    3:32.55 PC-B   
  9 Marr, Dinah R             11 BSW-PC               6:00.00    3:35.69 PC-C   
 10 Lopez, Selena M           11 EBAT-PC                   NT    3:39.90 PC-C   
 -- Corlett, Dillen M         12 ECG-PC               3:34.45         DQ        
 -- Burnham, Kaitlyn A        12 PST-PC               3:40.00         DQ        
 -- Morris, Abbey E           11 BSW-PC                    NT         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          46.69  PC-A Pacific LC A time
          51.39  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Colpo, Megan D            12 OAPB-PC                39.63      38.95 PC-A   
  1 LO, Emily Y               12 ONDA-PC                41.39      38.95 PC-A   
  3 Cardenas, Julianna M      12 AIA-PC                 42.11      39.95 PC-A   
  4 Hanley, Paige M           12 WCAB-PC                41.26      40.16 PC-A   
  5 Greenberg, Victoria J     11 TERA-PC                37.45      40.70 PC-A   
  6 Killeen, Camille R        12 MONT-PC                43.70      41.04 PC-A   
  7 Radell, Ainsley C         12 UN-PC                  38.65      41.14 PC-A   
  8 Corlett, Dillen M         12 ECG-PC                 46.21      41.56 PC-A   
  9 Gonzales, Maggi M         12 TERA-PC                42.72      41.61 PC-A   
 10 Hoang, Audrey             12 AIA-PC                 42.95      41.89 PC-A   
 11 Drain, Miya N             12 ECG-PC                 45.72      42.86 PC-A   
 12 Hamilton, Sarah G         11 TERA-PC                46.00      44.14 PC-A   
 13 Cadenasso, Samantha R     12 PST-PC                 45.99      50.48 PC-B   
 14 Van Nyhuis, Katie G       11 PST-PC                 43.69      50.92 PC-B   
 -- Smethurst, Emma B         12 WCAB-PC                37.49        DFS        
PC-B - Division  
  1 Sue, Erika                12 ONDA-PC                47.44      41.55 PC-A   
  2 Lee, Maddy                11 ECG-PC                 51.39      43.27 PC-A   
  3 Johnson, Asha             11 ONDA-PC                50.63      43.80 PC-A   
  4 LE, Cynthia C             11 EBAT-PC                46.71      44.69 PC-A   
  5 Gong, Monica V            12 EBAT-PC                48.90      45.95 PC-A   
  6 Rowe, Emily L             12 TERA-PC                48.81      46.91 PC-B   
  7 McGaughey, Maddie A       11 OAPB-PC                48.02      46.96 PC-B   
  8 Moroz, Daniela M          12 OAPB-PC                51.39      47.42 PC-B   
  9 Delore, Isabelle J        12 AIA-PC                 47.15      47.45 PC-B   
 10 Follmer, Lizzy J          12 OAPB-PC                47.34      47.70 PC-B   
 11 Cavalli, Sophia I         12 OAPB-PC                48.00      47.80 PC-B   
 12 Chang, Sarina Y           12 OAPB-PC                50.07      47.99 PC-B   
 13 Fegler, Alex L            12 OAPB-PC                47.53      48.02 PC-B   
 14 Nihei, Anna Y             12 HILL-PC                48.55      49.01 PC-B   
 15 Gordillo, Rylee M         11 TERA-PC                50.98      49.62 PC-B   
 16 Cowan, Maura G            11 PST-PC                 49.31      49.78 PC-B   
 17 Flath, Gillie L           11 OAPB-PC                49.62      50.35 PC-B   
 18 Trinchero, Katya L        12 MONT-PC                49.23      52.31 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Butcher, Amanda E         12 LAC-PC                 53.08      46.47 PC-A   
  2 Siow, Serena H            11 MONT-PC                53.86      46.62 PC-A   
  3 Nguyen, Nhi P             12 AIA-PC                 53.84      47.09 PC-B   
  4 Pholsith, Fah             12 FOG-PC                    NT      47.46 PC-B   
  5 Saunders, Anais           12 ECG-PC                 55.39      48.67 PC-B   
  6 Strimling, Isabella S     12 BSW-PC                 56.95      48.70 PC-B   
  7 Robins, Alejandra G       11 ECG-PC                 54.32      48.94 PC-B   
  8 Alvarado, Chloe C         11 ONDA-PC                   NT      49.56 PC-B   
  9 Hendrawan, Ashley P       11 AIA-PC                 53.67      50.12 PC-B   
 10 Dixon, Mckenna            11 WCAB-PC                53.06      50.15 PC-B   
 11 Cottrill, Ellie C         11 OAPB-PC                52.00      50.17 PC-B   
 12 Malkic, Mary              12 ALGA-PC                53.00      51.53 PC-C   
 13 Johnson, Hazel B          12 ALGA-PC                   NT      51.58 PC-C   
 14 Wong, Megan E             12 FOG-PC                    NT      52.25 PC-C   
 15 Coulom, Stella J          12 ONDA-PC                56.71      52.62 PC-C   
 16 Reynolds, Rebekah R       12 WCAB-PC                56.14      53.83 PC-C   
 17 Lopez, Selena M           11 EBAT-PC                58.04      54.11 PC-C   
 18 Marr, Dinah R             11 BSW-PC               1:03.44      54.98 PC-C   
 19 Daganzo, Madeleine        12 ECG-PC                 56.00      55.65 PC-C   
 20 Lapum, Emma D             11 BSW-PC                 57.92      55.97 PC-C   
 21 Miller, Vivian            11 ONDA-PC              1:04.22    1:01.13 PC-C   
 22 Morris, Abbey E           11 BSW-PC                    NT    1:03.19 PC-C   
 23 Matherson, Jaime E        11 TERA-PC              1:16.51    1:09.85 PC-C   
 24 Battle, Ava K             11 TERA-PC              1:01.57    1:17.39 PC-C   
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:40.99  PC-A Pacific LC A time
        1:51.09  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Colpo, Megan D            12 OAPB-PC              1:22.28    1:25.14 PC-A   
  2 LO, Emily Y               12 ONDA-PC              1:26.59    1:26.65 PC-A   
  3 Greenberg, Victoria J     11 TERA-PC              1:21.40    1:27.51 PC-A   
  4 Hunter, Ashley M          12 TIGR-PC              1:26.44    1:28.26 PC-A   
  5 Radell, Ainsley C         12 UN-PC                1:26.29    1:29.64 PC-A   
  6 Cardenas, Julianna M      12 AIA-PC               1:31.68    1:31.71 PC-A   
  7 Gonzales, Maggi M         12 TERA-PC              1:30.92    1:31.92 PC-A   
  8 Sue, Erika                12 ONDA-PC              1:39.53    1:33.30 PC-A   
  9 Drain, Miya N             12 ECG-PC               1:36.63    1:33.49 PC-A   
 10 Smethurst, Emma B         12 WCAB-PC              1:23.00    1:33.68 PC-A   
 11 Maxwell, Claire E         11 OAPB-PC              1:22.10    1:35.49 PC-A   
 12 Smith, Sydney K           12 OAPB-PC              1:36.78    1:35.52 PC-A   
 13 Hoang, Audrey             12 AIA-PC               1:37.22    1:36.23 PC-A   
 14 Rishwain, Isabel G        12 TIGR-PC              1:36.78    1:36.28 PC-A   
 15 Spencer, Madison K        12 TIGR-PC              1:35.33    1:39.76 PC-A   
 16 Fegler, Alex L            12 OAPB-PC              1:40.18    1:44.74 PC-B   
 17 Van Nyhuis, Katie G       11 PST-PC               1:35.02    1:47.89 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Lee, Maddy                11 ECG-PC               1:41.59    1:32.69 PC-A   
  2 Corlett, Dillen M         12 ECG-PC               1:43.45    1:32.86 PC-A   
  3 Johnson, Asha             11 ONDA-PC              1:50.87    1:40.17 PC-A   
  4 Cavalli, Sophia I         12 OAPB-PC              1:45.00    1:40.79 PC-A   
  5 Chang, Sarina Y           12 OAPB-PC              1:46.12    1:41.01 PC-B   
  6 Moroz, Daniela M          12 OAPB-PC              1:50.00    1:43.16 PC-B   
  7 Nguyen, Nhi P             12 AIA-PC               1:50.00    1:43.87 PC-B   
  8 McGaughey, Maddie A       11 OAPB-PC              1:43.90    1:44.12 PC-B   
  9 Flath, Gillie L           11 OAPB-PC              1:44.23    1:45.22 PC-B   
 10 Gordillo, Rylee M         11 TERA-PC              1:49.42    1:46.82 PC-B   
 11 Nihei, Anna Y             12 HILL-PC              1:44.52    1:47.16 PC-B   
 12 Butcher, Amanda E         12 LAC-PC               1:50.00    1:47.91 PC-B   
 13 Soldatova, Lara           12 HILL-PC              1:48.50    1:58.51 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Yang, Erika               12 TRIV-PC              1:51.10    1:35.49 PC-A   
  2 Mora, Miranda M           12 TIGR-PC              1:53.15    1:46.29 PC-B   
  3 Robins, Alejandra G       11 ECG-PC               1:53.80    1:46.78 PC-B   
  4 Saccone, Sara K           12 TIGR-PC                   NT    1:47.18 PC-B   
  5 Ramsdell, Sarah           11 PST-PC                    NT    1:48.91 PC-B   
  6 Wong, Megan E             12 FOG-PC               1:57.84    1:50.88 PC-B   
  7 Lane, Casey               11 PST-PC               2:01.89    1:51.54 PC-C   
  8 Alvarado, Chloe C         11 ONDA-PC                   NT    1:56.11 PC-C   
  9 Strong, Mia D             11 OAPB-PC              2:09.00    1:56.48 PC-C   
 10 Lopez, Selena M           11 EBAT-PC                   NT    1:57.51 PC-C   
 11 Digaetano, Charlotte V    12 PST-PC                    NT    2:00.60 PC-C   
 12 Coulom, Stella J          12 ONDA-PC              2:05.33    2:00.96 PC-C   
 13 Miller, Vivian            11 ONDA-PC              2:15.00    2:09.73 PC-C   
 14 Manapragada, Anusha       11 MSJA-PC              2:02.48    2:18.08 PC-C   
 15 Simon, Sarah E            12 ONDA-PC              1:53.35    2:27.53 PC-C   
 -- Elias, Savannah M         11 WCAB-PC                   NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:29.79  PC-A Pacific LC A time
        1:38.79  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 LO, Emily Y               12 ONDA-PC              1:14.74    1:13.18 PC-A   
  2 Gonzales, Maggi M         12 TERA-PC              1:22.13    1:18.44 PC-A   
  3 Hamilton, Sarah G         11 TERA-PC              1:26.00    1:18.97 PC-A   
  4 Killeen, Camille R        12 MONT-PC              1:18.24    1:20.11 PC-A   
  5 Colpo, Megan D            12 OAPB-PC              1:20.56    1:20.12 PC-A   
  6 O'Brien, Ashleen S        12 OAPB-PC              1:18.50    1:22.00 PC-A   
  7 Flath, Gillie L           11 OAPB-PC              1:24.44    1:22.27 PC-A   
  8 Smethurst, Emma B         12 WCAB-PC              1:16.00    1:22.96 PC-A   
  9 Drain, Miya N             12 ECG-PC               1:25.51    1:23.02 PC-A   
 10 Greenberg, Victoria J     11 TERA-PC              1:16.00    1:25.29 PC-A   
 11 Strimling, Isabella S     12 BSW-PC               1:20.54    1:35.55 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Sue, Erika                12 ONDA-PC              1:38.79    1:26.11 PC-A   
  2 LE, Cynthia C             11 EBAT-PC              1:35.22    1:29.17 PC-A   
  3 Strong, Mia D             11 OAPB-PC              1:30.00    1:29.49 PC-A   
  4 Moroz, Daniela M          12 OAPB-PC              1:33.00    1:30.66 PC-B   
  5 Malkic, Mary              12 ALGA-PC              1:38.69    1:36.57 PC-B   
  6 Dixon, Mckenna            11 WCAB-PC              1:33.83    1:39.17 PC-C   
  7 Oak, Apurva A             12 OAPB-PC              1:30.00    1:44.35 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Burnham, Kaitlyn A        12 PST-PC               1:40.00    1:26.28 PC-A   
  2 Robins, Alejandra G       11 ECG-PC               1:40.83    1:30.42 PC-B   
  3 Johnson, Asha             11 ONDA-PC              2:01.00    1:31.35 PC-B   
  4 Saunders, Anais           12 ECG-PC               1:41.79    1:32.16 PC-B   
  5 Perata, Gianna A          11 ALGA-PC                   NT    1:33.37 PC-B   
  6 Rowe, Emily L             12 TERA-PC              1:41.29    1:35.04 PC-B   
  7 Lungkhawa, Tenzin L       12 ECG-PC               1:43.85    1:37.48 PC-B   
  8 Marr, Dinah R             11 BSW-PC               1:57.55    1:40.44 PC-C   
  9 Digaetano, Charlotte V    12 PST-PC                    NT    1:44.21 PC-C   
 10 Alvarado, Chloe C         11 ONDA-PC                   NT    1:48.78 PC-C   
 11 Battle, Ava K             11 TERA-PC              1:41.01    1:54.90 PC-C   
 12 Matherson, Jaime E        11 TERA-PC                   NT    1:58.57 PC-C   
 
Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:23.49  PC-A Pacific LC A time
        3:43.89  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 LO, Emily Y               12 ONDA-PC              2:56.04    2:40.57 PC-A   
  2 Cavalli, Sophia I         12 OAPB-PC              3:20.00    3:18.00 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Drain, Miya N             12 ECG-PC               3:43.89    3:07.83 PC-A   
  2 Cottrill, Ellie C         11 OAPB-PC              3:30.00    3:31.10 PC-B   
  3 Disney, Annika F          12 PST-PC               3:43.89    3:43.60 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Gonzales, Maggi M         12 TERA-PC                   NT    3:02.10 PC-A   
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:11.59  PC-A Pacific LC A time
        3:30.69  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 LO, Emily Y               12 ONDA-PC              2:46.86    2:40.05 PC-A   
  2 Larson, Jessica E         12 TERA-PC              2:49.48    2:48.92 PC-A   
  3 Colpo, Megan D            12 OAPB-PC              2:45.73    2:48.96 PC-A   
  4 Gonzales, Maggi M         12 TERA-PC              2:48.80    2:49.50 PC-A   
  5 Greenberg, Victoria J     11 TERA-PC              2:36.00    2:49.89 PC-A   
  6 Killeen, Camille R        12 MONT-PC              3:00.27    2:51.11 PC-A   
  7 Lee, Maddy                11 ECG-PC               3:08.33    2:52.56 PC-A   
  8 Radell, Ainsley C         12 UN-PC                2:59.98    2:52.71 PC-A   
  9 Hamilton, Sarah G         11 TERA-PC              3:00.00    2:54.87 PC-A   
 10 Hunter, Ashley M          12 TIGR-PC              2:57.84    2:55.47 PC-A   
 11 Cavalli, Sophia I         12 OAPB-PC              2:55.00    2:57.92 PC-A   
 12 Drain, Miya N             12 ECG-PC               3:07.23    2:57.98 PC-A   
 13 Smethurst, Emma B         12 WCAB-PC              2:54.00    2:59.53 PC-A   
 14 Rishwain, Isabel G        12 TIGR-PC              3:09.32    3:05.88 PC-A   
 15 Strimling, Isabella S     12 BSW-PC               3:10.53    3:06.38 PC-A   
 16 Follmer, Lizzy J          12 OAPB-PC              2:57.19    3:07.53 PC-A   
 17 Nihei, Anna Y             12 HILL-PC              3:07.99    3:10.47 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Gong, Monica V            12 EBAT-PC              3:19.83    2:52.53 PC-A   
  2 Sue, Erika                12 ONDA-PC              3:19.44    2:55.10 PC-A   
  3 Moroz, Daniela M          12 OAPB-PC              3:15.00    2:58.85 PC-A   
  4 Cardenas, Julianna M      12 AIA-PC               3:14.50    3:01.91 PC-A   
  5 LE, Cynthia C             11 EBAT-PC              3:14.58    3:04.76 PC-A   
  6 Rowe, Emily L             12 TERA-PC              3:17.48    3:04.98 PC-A   
  7 Chang, Sarina Y           12 OAPB-PC              3:27.27    3:05.94 PC-A   
  8 Malkic, Mary              12 ALGA-PC              3:19.72    3:08.91 PC-A   
  9 Spencer, Madison K        12 TIGR-PC              3:12.65    3:09.78 PC-A   
 10 Corlett, Dillen M         12 ECG-PC               3:30.61    3:13.59 PC-B   
 11 McGaughey, Maddie A       11 OAPB-PC              3:25.89    3:22.34 PC-B   
 12 Mora, Miranda M           12 TIGR-PC              3:28.83    3:26.37 PC-B   
 13 Cadenasso, Samantha R     12 PST-PC               3:15.29    3:32.95 PC-C   
 14 Oak, Apurva A             12 OAPB-PC              3:26.00    3:34.20 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Lane, Casey               11 PST-PC               3:33.54    3:11.60 PC-B   
  2 Robins, Alejandra G       11 ECG-PC                    NT    3:12.77 PC-B   
  3 Siow, Serena H            11 MONT-PC              3:44.00    3:13.79 PC-B   
  4 Dixon, Mckenna            11 WCAB-PC                   NT    3:15.60 PC-B   
  5 Saunders, Anais           12 ECG-PC               3:35.69    3:18.66 PC-B   
  6 Gordillo, Rylee M         11 TERA-PC              3:58.63    3:18.85 PC-B   
  7 Nguyen, Nhi P             12 AIA-PC               3:36.14    3:21.96 PC-B   
  8 Lungkhawa, Tenzin L       12 ECG-PC               3:32.38    3:22.45 PC-B   
  9 Perata, Gianna A          11 ALGA-PC                   NT    3:26.95 PC-B   
 10 Griffin, Sky A            11 MONT-PC              4:03.05    3:50.85 PC-C   
 11 Matherson, Jaime E        11 TERA-PC                   NT    3:56.98 PC-C   
 12 Soldatova, Lara           12 HILL-PC              3:39.00    4:04.34 PC-C   
 -- Marr, Dinah R             11 BSW-PC               6:00.00         DQ        
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.99  13-14 PC-A Pacific LC A time
          36.29  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Boles, Catherine I        14 UN-PC                  28.49      28.48 PC-A   
  2 Delore, Maddy C           14 AIA-PC                 28.24      28.65 PC-A   
  3 Han, Malorie M            14 UN-PC                  27.48      28.69 PC-A   
  4 Fornshell, Laura C        14 UN-PC                  28.89      28.71 PC-A   
  5 Cottrill, Emma K          13 OAPB-PC                29.66      29.81 PC-A   
  6 Chang, Audrey S           13 UN-PC                  29.18      29.90 PC-A   
  7 Sprague, Delaney G        14 WCAB-PC                32.05      30.30 PC-A   
  8 Cane, Katherine G         13 OAPB-PC                28.98      30.61 PC-A   
  9 Hammill, Taylor N         13 UN-PC                  31.25      30.82 PC-A   
 10 O'Brien, Kiera P          14 OAPB-PC                31.23      31.17 PC-A   
 11 Jernigan, Aris K          14 EBAT-PC                32.90      31.27 PC-A   
 12 Birdsong, Taylor A        14 TERA-PC                31.29      31.41 PC-A   
 13 Hendricks, Rachel M       14 OAPB-PC                31.30      31.62 PC-A   
 14 Gonzales, Katie L         14 UN-PC                  31.56      31.63 PC-A   
 15 Jochner, Maddie R         14 UN-PC                  31.03      31.68 PC-A   
 16 Weikert, Laurel K         13 OAPB-PC                29.30      31.88 PC-A   
 17 Jones, Audrey T           13 PST-PC                 31.31      31.95 PC-A   
 18 Lee, Frannie F            14 OAPB-PC                30.38      31.96 PC-A   
 19 Fujimoto, Kelly H         13 PST-PC                 32.30      32.20 PC-A   
 20 Resnick, Sydni M          13 HILL-PC                32.40      32.64 PC-A   
 21 Owyoung, Mallory E        13 UN-PC                  32.98      32.99 PC-A   
 22 Swearengen, Juliana B     13 HILL-PC                32.56      33.05 PC-B   
 23 Lum, Alexa R              14 UN-PC                  31.90      33.52 PC-B   
PC-B - Division  
  1 MI, Jessica Z             13 EBAT-PC                35.21      31.41 PC-A   
  2 Deng, Lydia               13 EBAT-PC                33.52      32.02 PC-A   
  3 Kupa, Jenna O             14 ALGA-PC                33.15      32.77 PC-A   
  4 Villanueva, Allyson V     14 UN-PC                  34.00      32.87 PC-A   
  5 Gordillo, Remy M          13 TERA-PC                33.21      33.10 PC-B   
  6 Fogelstrom, Hannah M      13 BSW-PC                 33.91      33.62 PC-B   
  7 Dixon, Lauren             13 WCAB-PC                35.35      34.25 PC-B   
  8 O'Brien, Genevieve E      14 OAPB-PC                35.84      37.07 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Williams, Cece T          13 WCAB-PC                   NT      32.88 PC-A   
  2 Zakow, Zoe D              13 OAPB-PC                36.40      33.64 PC-B   
  3 Pathare, Riya             13 TERA-PC                39.00      34.91 PC-B   
  4 Reichhold, Madison A      13 TERA-PC                37.51      35.13 PC-B   
  5 Bagdadlian, Nicole M      13 EBAT-PC                36.92      35.65 PC-B   
  6 Engle, Leah N             13 TERA-PC                38.33      36.64 PC-C   
  7 Meagher, Meredith E       14 PST-PC                 46.00      37.25 PC-C   
  8 Coppock, Carina A         13 AIA-PC                    NT      37.73 PC-C   
  9 Scofield, Taylor          13 PST-PC               1:00.00      47.02 PC-C   
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.09  13-14 PC-A Pacific LC A time
        1:19.39  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Boles, Catherine I        14 UN-PC                1:01.24    1:01.78 PC-A   
  2 Fornshell, Laura C        14 UN-PC                1:02.61    1:03.25 PC-A   
  3 Delore, Maddy C           14 AIA-PC               1:03.06    1:04.86 PC-A   
  4 Sprague, Delaney G        14 WCAB-PC              1:08.12    1:06.45 PC-A   
  5 Jochner, Maddie R         14 UN-PC                1:06.69    1:06.53 PC-A   
  6 Hammill, Taylor N         13 UN-PC                1:06.17    1:06.92 PC-A   
  7 Davis, Jacqueline N       13 TIGR-PC              1:05.00    1:07.35 PC-A   
  8 Krafcik, Sophia F         13 TRIV-PC              1:07.65    1:07.67 PC-A   
  9 Reimer, Liz M             13 TRIV-PC              1:12.00    1:07.99 PC-A   
 10 Gonzales, Katie L         14 UN-PC                1:08.10    1:08.08 PC-A   
 11 O'Brien, Kiera P          14 OAPB-PC              1:07.19    1:09.50 PC-A   
 12 Lee, Frannie F            14 OAPB-PC              1:08.27    1:09.74 PC-A   
 13 Lewis, Alisha             13 PST-PC               1:10.31    1:09.81 PC-A   
 14 Birdsong, Taylor A        14 TERA-PC              1:08.53    1:10.78 PC-A   
 15 Resnick, Sydni M          13 HILL-PC              1:10.24    1:11.37 PC-A   
 16 Cane, Katherine G         13 OAPB-PC              1:05.93    1:11.72 PC-A   
 17 Lum, Alexa R              14 UN-PC                1:08.83    1:11.80 PC-A   
 18 Gordillo, Remy M          13 TERA-PC              1:11.18    1:12.04 PC-A   
 19 Fujimoto, Kelly H         13 PST-PC               1:10.60    1:12.65 PC-B   
 20 Hendricks, Rachel M       14 OAPB-PC              1:11.50    1:12.91 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Kennedy, Reilly L         14 TIGR-PC              1:12.45    1:08.81 PC-A   
  2 MI, Jessica Z             13 EBAT-PC              1:15.21    1:09.12 PC-A   
  3 Jernigan, Aris K          14 EBAT-PC              1:12.73    1:09.44 PC-A   
  4 Deng, Lydia               13 EBAT-PC              1:14.57    1:10.10 PC-A   
  5 Sweeney, Jennifer A       14 OAPB-PC              1:14.45    1:13.27 PC-B   
  6 Villanueva, Allyson V     14 UN-PC                1:16.51    1:13.85 PC-B   
  7 Kupa, Jenna O             14 ALGA-PC              1:13.93    1:13.99 PC-B   
  8 Buck, Becca E             13 OAPB-PC              1:15.49    1:14.07 PC-B   
  9 Fogelstrom, Hannah M      13 BSW-PC               1:14.06    1:15.29 PC-B   
 10 Bagdadlian, Nicole M      13 EBAT-PC              1:19.09    1:16.46 PC-B   
 11 Scavone, Tessie R         13 TRIV-PC              1:17.25    1:16.80 PC-B   
 12 Zakow, Zoe D              13 OAPB-PC              1:16.16    1:18.38 PC-B   
 13 Dixon, Lauren             13 WCAB-PC              1:17.24    1:18.77 PC-B   
 14 O'Brien, Genevieve E      14 OAPB-PC              1:18.89    1:24.73 PC-C   
 -- Peiker, Erin A            13 WCAB-PC              1:13.29         NS        
PC-C - Division  
  1 Gil, Natalie M            14 TIGR-PC              1:20.36    1:13.23 PC-B   
  2 Suwczinsky, Becca E       13 SAIL-PC                   NT    1:15.26 PC-B   
  3 Williams, Cece T          13 WCAB-PC                   NT    1:18.37 PC-B   
  4 Pathare, Riya             13 TERA-PC              1:28.00    1:19.28 PC-B   
  5 VO, Vivian T              14 UN-PC                1:20.46    1:20.39 PC-C   
  6 Engle, Leah N             13 TERA-PC              1:23.89    1:21.20 PC-C   
  7 Lindquist, Emma E         13 TIGR-PC              1:25.24    1:21.57 PC-C   
  8 Yee, Nicole L             13 ALGA-PC              1:48.00    1:21.97 PC-C   
  9 Fore, Lilli A             13 HILL-PC              1:45.00    1:36.96 PC-C   
 10 Scofield, Taylor          13 PST-PC               1:41.50    1:45.44 PC-C   
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:38.39  13-14 PC-A Pacific LC A time
        2:54.29  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Boles, Catherine I        14 UN-PC                2:11.21    2:13.97 PC-A   
  2 Fornshell, Laura C        14 UN-PC                2:13.43    2:14.78 PC-A   
  3 Han, Malorie M            14 UN-PC                2:12.06    2:20.19 PC-A   
  4 Sprague, Delaney G        14 WCAB-PC              2:24.30    2:22.41 PC-A   
  5 Hammill, Taylor N         13 UN-PC                2:24.89    2:25.95 PC-A   
  6 Gonzales, Katie L         14 UN-PC                2:26.89    2:26.81 PC-A   
  7 Delore, Maddy C           14 AIA-PC               2:20.19    2:26.82 PC-A   
  8 Davis, Jacqueline N       13 TIGR-PC              2:24.00    2:27.92 PC-A   
  9 Liu, Skyler H             14 TERA-PC              2:26.50    2:28.56 PC-A   
 10 Krafcik, Sophia F         13 TRIV-PC              2:30.23    2:29.31 PC-A   
 11 Reimer, Liz M             13 TRIV-PC              2:30.00    2:29.93 PC-A   
 12 Resnick, Sydni M          13 HILL-PC              2:33.00    2:30.13 PC-A   
 13 O'Brien, Kiera P          14 OAPB-PC              2:23.36    2:30.82 PC-A   
 14 Lum, Alexa R              14 UN-PC                2:30.63    2:34.13 PC-A   
 15 Birdsong, Taylor A        14 TERA-PC              2:35.08    2:34.67 PC-A   
 16 Gordillo, Remy M          13 TERA-PC              2:34.29    2:35.10 PC-A   
 17 Owyoung, Mallory E        13 UN-PC                2:34.76    2:36.49 PC-A   
 18 Lee, Frannie F            14 OAPB-PC              2:34.54    2:38.84 PC-B   
 19 Fujimoto, Kelly H         13 PST-PC               2:34.89    2:40.52 PC-B   
 20 Cane, Katherine G         13 OAPB-PC              2:31.71    2:41.54 PC-B   
PC-B - Division  
  1 MI, Jessica Z             13 EBAT-PC              2:48.91    2:31.12 PC-A   
  2 Jernigan, Aris K          14 EBAT-PC              2:39.40    2:31.85 PC-A   
  3 Kennedy, Reilly L         14 TIGR-PC              2:42.15    2:34.54 PC-A   
  4 Lewis, Alisha             13 PST-PC               2:42.76    2:35.88 PC-A   
  5 Sweeney, Jennifer A       14 OAPB-PC              2:41.69    2:37.01 PC-A   
  6 Kupa, Jenna O             14 ALGA-PC              2:50.74    2:38.09 PC-A   
  7 Gil, Natalie M            14 TIGR-PC              2:40.99    2:42.49 PC-B   
  8 Fogelstrom, Hannah M      13 BSW-PC               2:41.60    2:42.60 PC-B   
  9 Buck, Becca E             13 OAPB-PC              2:49.69    2:43.36 PC-B   
 10 Scavone, Tessie R         13 TRIV-PC              2:48.77    2:44.61 PC-B   
 11 Swearengen, Juliana B     13 HILL-PC              2:44.75    2:44.92 PC-B   
 12 Bagdadlian, Nicole M      13 EBAT-PC              2:49.19    2:45.39 PC-B   
 13 Weikert, Laurel K         13 OAPB-PC              2:40.00    2:46.05 PC-B   
 14 Oteri, Dominique A        13 BSW-PC               2:48.14    2:49.54 PC-B   
 15 Dixon, Lauren             13 WCAB-PC              2:47.92    2:51.25 PC-B   
 16 Zakow, Zoe D              13 OAPB-PC              2:49.82    2:59.26 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Villanueva, Allyson V     14 UN-PC                2:57.36    2:42.97 PC-B   
  2 Reichhold, Madison A      13 TERA-PC              3:02.08    2:49.42 PC-B   
  3 Lindquist, Emma E         13 TIGR-PC              3:02.88    2:49.91 PC-B   
  4 Pathare, Riya             13 TERA-PC              3:12.00    2:55.79 PC-C   
  5 Engle, Leah N             13 TERA-PC              3:15.00    3:02.96 PC-C   
  6 Yee, Nicole L             13 ALGA-PC              3:44.00    3:07.65 PC-C   
  7 O'Brien, Genevieve E      14 OAPB-PC              3:01.60    3:08.61 PC-C   
  8 Coppock, Carina A         13 AIA-PC                    NT    3:08.99 PC-C   
  9 Scofield, Taylor          13 PST-PC               3:45.35    3:50.74 PC-C   
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:35.49  13-14 PC-A Pacific LC A time
        6:12.69  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Boles, Catherine I        14 UN-PC                4:45.33    4:35.37 PC-A   
  2 Fornshell, Laura C        14 UN-PC                4:30.00    4:35.96 PC-A   
  3 Sprague, Delaney G        14 WCAB-PC              4:57.90    4:53.91 PC-A   
  4 Gonzales, Katie L         14 UN-PC                5:10.24    5:07.26 PC-A   
  5 Reimer, Liz M             13 TRIV-PC              5:20.00    5:18.65 PC-A   
  6 Jernigan, Aris K          14 EBAT-PC              5:28.86    5:19.55 PC-A   
  7 O'Brien, Kiera P          14 OAPB-PC              4:52.17    5:22.49 PC-A   
  8 Resnick, Sydni M          13 HILL-PC              5:12.39    5:23.39 PC-A   
PC-B - Division  
  1 MI, Jessica Z             13 EBAT-PC              5:37.45    5:23.70 PC-A   
  2 Sweeney, Jennifer A       14 OAPB-PC              5:40.03    5:31.44 PC-A   
  3 Lewis, Alisha             13 PST-PC               5:59.71    5:34.53 PC-A   
  4 Gil, Natalie M            14 TIGR-PC              5:46.85    5:45.25 PC-B   
  5 Bagdadlian, Nicole M      13 EBAT-PC              5:54.73    5:45.88 PC-B   
  6 Scavone, Tessie R         13 TRIV-PC              6:08.18    5:47.61 PC-B   
  7 Fogelstrom, Hannah M      13 BSW-PC               5:54.01    5:53.08 PC-B   
  8 Oteri, Dominique A        13 BSW-PC               6:11.74    5:57.89 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Reichhold, Madison A      13 TERA-PC              6:17.15    6:00.19 PC-B   
 
Girls 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       11:41.79  13-14 PC-A Pacific LC A time
       12:51.99  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Fornshell, Laura C        14 UN-PC                9:20.00    9:48.88 PC-A   
  2 Sprague, Delaney G        14 WCAB-PC             10:31.92   10:16.11 PC-A   
  3 Liu, Skyler H             14 TERA-PC             11:38.28   10:26.55 PC-A   
  4 O'Brien, Kiera P          14 OAPB-PC             10:02.69   10:46.46 PC-A   
  5 Gordillo, Remy M          13 TERA-PC             11:07.64   11:07.14 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Bagdadlian, Nicole M      13 EBAT-PC             13:52.21   11:52.07 PC-B   
  2 Swearengen, Juliana B     13 HILL-PC                   NT   12:03.43 PC-B   
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:24.69  13-14 PC-A Pacific LC A time
        1:33.19  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Boles, Catherine I        14 UN-PC                1:06.20    1:09.11 PC-A   
  2 Liu, Skyler H             14 TERA-PC              1:13.57    1:16.86 PC-A   
  3 Sprague, Delaney G        14 WCAB-PC              1:16.75    1:17.10 PC-A   
  4 Cottrill, Emma K          13 OAPB-PC              1:17.30    1:17.76 PC-A   
  5 Han, Malorie M            14 UN-PC                1:16.92    1:17.90 PC-A   
  6 Chang, Audrey S           13 UN-PC                1:19.07    1:18.36 PC-A   
  7 Birdsong, Taylor A        14 TERA-PC              1:13.91    1:18.61 PC-A   
  8 Hammill, Taylor N         13 UN-PC                1:12.37    1:18.75 PC-A   
  9 Lum, Alexa R              14 UN-PC                1:18.72    1:18.91 PC-A   
 10 Owyoung, Mallory E        13 UN-PC                1:23.80    1:20.77 PC-A   
 11 O'Brien, Kiera P          14 OAPB-PC              1:19.13    1:22.10 PC-A   
 12 Gonzales, Katie L         14 UN-PC                1:23.09    1:24.14 PC-A   
 13 Swearengen, Juliana B     13 HILL-PC              1:22.49    1:25.18 PC-B   
 14 Hendricks, Rachel M       14 OAPB-PC              1:20.90    1:25.32 PC-B   
 15 Resnick, Sydni M          13 HILL-PC              1:23.77    1:28.00 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Jones, Audrey T           13 PST-PC               1:25.18    1:23.26 PC-A   
  2 Gordillo, Remy M          13 TERA-PC              1:25.72    1:25.00 PC-B   
  3 Fogelstrom, Hannah M      13 BSW-PC               1:27.21    1:26.26 PC-B   
  4 Fujimoto, Kelly H         13 PST-PC               1:27.39    1:27.25 PC-B   
  5 Deng, Lydia               13 EBAT-PC              1:30.41    1:27.57 PC-B   
  6 Bagdadlian, Nicole M      13 EBAT-PC              1:32.99    1:30.51 PC-B   
  7 Dixon, Lauren             13 WCAB-PC              1:30.92    1:32.10 PC-B   
  8 O'Brien, Genevieve E      14 OAPB-PC              1:30.49    1:38.78 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Williams, Cece T          13 WCAB-PC                   NT    1:30.21 PC-B   
  2 Zakow, Zoe D              13 OAPB-PC              1:36.85    1:32.79 PC-B   
  3 Meagher, Meredith E       14 PST-PC               1:53.96    1:34.02 PC-C   
  4 Oteri, Dominique A        13 BSW-PC               1:36.28    1:35.27 PC-C   
  5 Reichhold, Madison A      13 TERA-PC              1:38.65    1:35.31 PC-C   
  6 Coppock, Carina A         13 AIA-PC                    NT    1:38.59 PC-C   
  7 Scofield, Taylor          13 PST-PC               1:47.69    1:53.26 PC-C   
 -- Pathare, Riya             13 TERA-PC              1:42.00         DQ        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:02.59  13-14 PC-A Pacific LC A time
        3:20.89  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Boles, Catherine I        14 UN-PC                2:24.51    2:32.25 PC-A   
  2 Liu, Skyler H             14 TERA-PC              2:35.27    2:44.25 PC-A   
  3 Hammill, Taylor N         13 UN-PC                2:41.06    2:44.53 PC-A   
  4 Lum, Alexa R              14 UN-PC                2:42.86    2:45.62 PC-A   
  5 Birdsong, Taylor A        14 TERA-PC              2:46.09    2:46.90 PC-A   
  6 Owyoung, Mallory E        13 UN-PC                2:52.95    2:52.15 PC-A   
  7 Davis, Jacqueline N       13 TIGR-PC              2:40.00    2:53.64 PC-A   
  8 Reimer, Liz M             13 TRIV-PC              2:50.00    2:55.60 PC-A   
  9 Scavone, Tessie R         13 TRIV-PC              2:50.00    3:01.67 PC-A   
 10 Hendricks, Rachel M       14 OAPB-PC              2:58.15    3:06.85 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Lindquist, Emma E         13 TIGR-PC              3:06.18    2:51.03 PC-A   
  2 Gordillo, Remy M          13 TERA-PC              3:20.00    2:56.50 PC-A   
  3 Swearengen, Juliana B     13 HILL-PC              3:03.69    3:05.86 PC-B   
  4 Dixon, Lauren             13 WCAB-PC              3:19.81    3:17.06 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Kennedy, Reilly L         14 TIGR-PC              3:21.87    3:07.22 PC-B   
  2 Fore, Lilli A             13 HILL-PC              3:50.00    3:54.83 PC-C   
 -- Krafcik, Sophia F         13 TRIV-PC                   NT         DQ        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:35.69  13-14 PC-A Pacific LC A time
        1:45.29  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Boles, Catherine I        14 UN-PC                1:20.01    1:22.21 PC-A   
  2 Delore, Maddy C           14 AIA-PC               1:21.12    1:22.39 PC-A   
  3 Hammill, Taylor N         13 UN-PC                1:20.83    1:27.96 PC-A   
  4 Chang, Audrey S           13 UN-PC                1:27.70    1:28.00 PC-A   
  5 Lee, Frannie F            14 OAPB-PC              1:25.74    1:30.42 PC-A   
  6 Owyoung, Mallory E        13 UN-PC                1:28.60    1:30.57 PC-A   
  7 Fogelstrom, Hannah M      13 BSW-PC               1:28.42    1:30.75 PC-A   
  8 Deng, Lydia               13 EBAT-PC              1:33.26    1:31.75 PC-A   
  9 Buck, Becca E             13 OAPB-PC              1:28.01    1:31.86 PC-A   
 10 Jernigan, Aris K          14 EBAT-PC              1:32.10    1:34.07 PC-A   
 11 Kupa, Jenna O             14 ALGA-PC              1:34.90    1:35.23 PC-A   
 12 Jones, Audrey T           13 PST-PC               1:32.86    1:35.47 PC-A   
 13 Weikert, Laurel K         13 OAPB-PC              1:26.00    1:37.09 PC-B   
 14 Zakow, Zoe D              13 OAPB-PC              1:34.47    1:40.90 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Villanueva, Allyson V     14 UN-PC                1:35.86    1:29.84 PC-A   
  2 Horne, Natasha L          13 WCAB-PC              1:37.18    1:34.17 PC-A   
  3 Gonzales, Katie L         14 UN-PC                1:36.72    1:34.57 PC-A   
  4 Lum, Alexa R              14 UN-PC                1:39.28    1:37.59 PC-B   
  5 Birdsong, Taylor A        14 TERA-PC              1:39.40    1:38.23 PC-B   
  6 Cane, Katherine G         13 OAPB-PC              1:40.42    1:38.84 PC-B   
  7 Swearengen, Juliana B     13 HILL-PC              1:43.64    1:42.19 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Reichhold, Madison A      13 TERA-PC              1:49.17    1:36.92 PC-B   
  2 Suwczinsky, Becca E       13 SAIL-PC                   NT    1:37.34 PC-B   
  3 Engle, Leah N             13 TERA-PC              1:47.75    1:43.31 PC-B   
  4 Meagher, Meredith E       14 PST-PC               1:59.00    1:44.44 PC-B   
  5 Pathare, Riya             13 TERA-PC              1:50.00    1:45.59 PC-C   
  6 Scofield, Taylor          13 PST-PC               1:50.50    1:49.42 PC-C   
  7 Coppock, Carina A         13 AIA-PC                    NT    1:50.29 PC-C   
  8 Dixon, Lauren             13 WCAB-PC              1:51.52    1:51.45 PC-C   
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:26.79  13-14 PC-A Pacific LC A time
        3:47.49  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Sprague, Delaney G        14 WCAB-PC              2:58.44    2:58.57 PC-A   
  2 Liu, Skyler H             14 TERA-PC              2:59.62    3:00.09 PC-A   
  3 Davis, Jacqueline N       13 TIGR-PC              2:51.00    3:02.73 PC-A   
  4 Delore, Maddy C           14 AIA-PC               2:56.76    3:02.90 PC-A   
  5 Hammill, Taylor N         13 UN-PC                2:55.78    3:03.66 PC-A   
  6 Lindquist, Emma E         13 TIGR-PC              3:09.70    3:04.40 PC-A   
  7 Jochner, Maddie R         14 UN-PC                3:00.48    3:04.42 PC-A   
  8 Lee, Frannie F            14 OAPB-PC              2:50.00    3:08.48 PC-A   
  9 Owyoung, Mallory E        13 UN-PC                3:10.29    3:11.07 PC-A   
 10 Fogelstrom, Hannah M      13 BSW-PC               3:16.02    3:11.13 PC-A   
 11 Deng, Lydia               13 EBAT-PC              3:24.31    3:11.98 PC-A   
 12 Buck, Becca E             13 OAPB-PC              3:20.79    3:19.65 PC-A   
 13 Kupa, Jenna O             14 ALGA-PC              3:22.08    3:20.64 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Villanueva, Allyson V     14 UN-PC                3:27.93    3:17.59 PC-A   
  2 Horne, Natasha L          13 WCAB-PC              3:32.56    3:20.10 PC-A   
  3 Kennedy, Reilly L         14 TIGR-PC              3:32.01    3:24.55 PC-A   
  4 Birdsong, Taylor A        14 TERA-PC              3:33.77    3:28.67 PC-B   
  5 Zakow, Zoe D              13 OAPB-PC              3:32.04    3:32.59 PC-B   
  6 Fore, Lilli A             13 HILL-PC              3:30.00    3:47.24 PC-B   
  7 Scofield, Taylor          13 PST-PC               3:41.93    3:53.90 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Reichhold, Madison A      13 TERA-PC              4:00.71    3:27.31 PC-B   
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:21.39  13-14 PC-A Pacific LC A time
        1:29.59  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Fornshell, Laura C        14 UN-PC                1:12.88    1:09.29 PC-A   
  2 Liu, Skyler H             14 TERA-PC              1:10.06    1:10.23 PC-A   
  3 Jochner, Maddie R         14 UN-PC                1:07.77    1:13.16 PC-A   
  4 Han, Malorie M            14 UN-PC                1:10.17    1:14.14 PC-A   
  5 Delore, Maddy C           14 AIA-PC               1:12.15    1:14.33 PC-A   
  6 Krafcik, Sophia F         13 TRIV-PC              1:19.86    1:17.38 PC-A   
  7 Gonzales, Katie L         14 UN-PC                1:18.08    1:17.76 PC-A   
  8 Resnick, Sydni M          13 HILL-PC              1:17.70    1:18.80 PC-A   
  9 Cane, Katherine G         13 OAPB-PC              1:15.80    1:20.11 PC-A   
 10 Weikert, Laurel K         13 OAPB-PC              1:09.00    1:20.64 PC-A   
 11 Owyoung, Mallory E        13 UN-PC                1:21.38    1:20.68 PC-A   
 12 O'Brien, Kiera P          14 OAPB-PC              1:19.63    1:22.82 PC-B   
 13 Fujimoto, Kelly H         13 PST-PC               1:18.17    1:23.79 PC-B   
 -- Sprague, Delaney G        14 WCAB-PC              1:18.99         NS        
PC-B - Division  
  1 Hendricks, Rachel M       14 OAPB-PC              1:23.53    1:19.35 PC-A   
  2 Gordillo, Remy M          13 TERA-PC              1:24.61    1:20.02 PC-A   
  3 Gil, Natalie M            14 TIGR-PC              1:23.39    1:22.11 PC-B   
  4 Sweeney, Jennifer A       14 OAPB-PC              1:29.05    1:23.42 PC-B   
  5 Lewis, Alisha             13 PST-PC               1:22.18    1:23.94 PC-B   
  6 Swearengen, Juliana B     13 HILL-PC              1:28.90    1:26.06 PC-B   
  7 Deng, Lydia               13 EBAT-PC              1:25.50    1:27.57 PC-B   
  8 Jernigan, Aris K          14 EBAT-PC              1:27.62    1:30.92 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Lum, Alexa R              14 UN-PC                1:33.08    1:17.65 PC-A   
  2 MI, Jessica Z             13 EBAT-PC              1:32.51    1:21.25 PC-A   
  3 Williams, Cece T          13 WCAB-PC                   NT    1:29.36 PC-B   
  4 Horne, Natasha L          13 WCAB-PC              1:31.35    1:31.32 PC-C   
  5 Suwczinsky, Becca E       13 SAIL-PC                   NT    1:31.77 PC-C   
  6 Dixon, Lauren             13 WCAB-PC              1:32.13    1:32.27 PC-C   
  7 Reichhold, Madison A      13 TERA-PC              1:30.00    1:33.18 PC-C   
  8 Zakow, Zoe D              13 OAPB-PC              1:42.92    1:39.80 PC-C   
  9 Yee, Nicole L             13 ALGA-PC                   NT    1:41.68 PC-C   
 10 Oteri, Dominique A        13 BSW-PC               1:45.31    1:44.10 PC-C   
 11 Coppock, Carina A         13 AIA-PC                    NT    1:48.76 PC-C   
 12 Scofield, Taylor          13 PST-PC               1:52.05    2:00.32 PC-C   
 -- Fore, Lilli A             13 HILL-PC              2:00.00         DQ        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:11.39  13-14 PC-A Pacific LC A time
        3:30.59  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Fornshell, Laura C        14 UN-PC                2:40.00    2:38.23 PC-A   
  2 Liu, Skyler H             14 TERA-PC              2:37.64    2:38.91 PC-A   
  3 Jochner, Maddie R         14 UN-PC                2:34.80    2:42.26 PC-A   
  4 Resnick, Sydni M          13 HILL-PC              2:57.55    2:58.14 PC-A   
  5 Fujimoto, Kelly H         13 PST-PC               2:58.14    3:08.43 PC-A   
  6 Gordillo, Remy M          13 TERA-PC              3:06.25    3:12.05 PC-B   
  7 Cane, Katherine G         13 OAPB-PC              2:49.99    3:20.90 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Delore, Maddy C           14 AIA-PC               3:19.90    2:54.54 PC-A   
PC-C - Division  
  1 MI, Jessica Z             13 EBAT-PC                   NT    3:12.18 PC-B   
  2 Williams, Cece T          13 WCAB-PC                   NT    3:20.10 PC-B   
  3 Oteri, Dominique A        13 BSW-PC               3:48.94    3:44.48 PC-C   
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:59.29  13-14 PC-A Pacific LC A time
        3:17.19  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Boles, Catherine I        14 UN-PC                2:33.71    2:32.65 PC-A   
  2 Fornshell, Laura C        14 UN-PC                2:34.14    2:33.02 PC-A   
  3 Jochner, Maddie R         14 UN-PC                2:36.45    2:38.88 PC-A   
  4 Liu, Skyler H             14 TERA-PC              2:33.64    2:39.24 PC-A   
  5 Delore, Maddy C           14 AIA-PC               2:38.37    2:40.53 PC-A   
  6 Han, Malorie M            14 UN-PC                2:36.21    2:42.59 PC-A   
  7 Hammill, Taylor N         13 UN-PC                2:37.94    2:43.25 PC-A   
  8 Owyoung, Mallory E        13 UN-PC                2:49.80    2:48.33 PC-A   
  9 Lum, Alexa R              14 UN-PC                2:49.47    2:49.33 PC-A   
 10 Gonzales, Katie L         14 UN-PC                2:52.20    2:51.68 PC-A   
 11 Hendricks, Rachel M       14 OAPB-PC              2:52.74    2:53.84 PC-A   
 12 Weikert, Laurel K         13 OAPB-PC              2:33.00    2:56.01 PC-A   
 13 Cane, Katherine G         13 OAPB-PC              2:52.42    2:56.99 PC-A   
 14 Fujimoto, Kelly H         13 PST-PC               2:52.74    2:57.37 PC-A   
 15 Birdsong, Taylor A        14 TERA-PC              2:54.14    2:59.64 PC-B   
 16 Fogelstrom, Hannah M      13 BSW-PC               2:57.94    2:59.80 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Lee, Frannie F            14 OAPB-PC              3:00.07    2:52.87 PC-A   
  2 Cottrill, Emma K          13 OAPB-PC              3:03.25    2:55.29 PC-A   
  3 Jones, Audrey T           13 PST-PC               3:13.59    2:56.52 PC-A   
  4 Deng, Lydia               13 EBAT-PC              3:06.56    2:57.92 PC-A   
  5 Jernigan, Aris K          14 EBAT-PC              3:02.47    2:58.47 PC-A   
  6 Kupa, Jenna O             14 ALGA-PC              3:00.94    2:59.75 PC-B   
  7 Villanueva, Allyson V     14 UN-PC                3:13.71    2:59.93 PC-B   
  8 Horne, Natasha L          13 WCAB-PC              3:16.75    3:02.19 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Suwczinsky, Becca E       13 SAIL-PC                   NT    3:05.27 PC-B   
  2 MI, Jessica Z             13 EBAT-PC              3:17.39    3:05.63 PC-B   
  3 Reichhold, Madison A      13 TERA-PC              3:19.10    3:09.61 PC-B   
  4 Williams, Cece T          13 WCAB-PC                   NT    3:09.68 PC-B   
  5 Bagdadlian, Nicole M      13 EBAT-PC              3:21.81    3:11.51 PC-B   
  6 Dixon, Lauren             13 WCAB-PC                   NT    3:14.33 PC-B   
  7 Zakow, Zoe D              13 OAPB-PC              3:20.70    3:19.45 PC-C   
  8 Coppock, Carina A         13 AIA-PC                    NT    3:28.22 PC-C   
  9 Oteri, Dominique A        13 BSW-PC               3:24.67    3:30.40 PC-C   
 
Girls 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.99  15-16 PC-A Pacific LC A time
          36.29  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Saghafi, Ariana D         15 UN-PC                  28.51      28.57 PC-A   
  2 Schoell, Melissa S        15 UN-PC                  28.44      28.67 PC-A   
  3 Balica, Lucianna K        15 UN-PC                  29.47      30.30 PC-A   
  4 Hanley, Alexa E           16 UN-PC                  32.51      31.45 PC-A   
  5 Johnsen, Emma R           16 UN-PC                  31.73      32.09 PC-A   
  6 Wright, Ashley B          16 UN-PC                  31.54      32.16 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Stevenson, Claire E       15 HILL-PC                38.39      34.31 PC-B   
  2 Kunz, Maya                15 ALGA-PC                45.65      53.36 PC-C   
 
Girls 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.09  15-16 PC-A Pacific LC A time
        1:19.39  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Saghafi, Ariana D         15 UN-PC                  59.21    1:01.54 PC-A   
  2 Schoell, Melissa S        15 UN-PC                1:02.24    1:04.56 PC-A   
  3 Szafranski, Grace Kelly   16 UN-PC                1:03.32    1:06.23 PC-A   
  4 Coloma, Samantha I        15 UN-PC                1:02.34    1:06.42 PC-A   
  5 Johnsen, Emma R           16 UN-PC                1:11.65    1:13.89 PC-B   
 -- Han, Kylie K              15 UN-PC                1:05.44         NS        
PC-B - Division  
  1 Hanley, Alexa E           16 UN-PC                1:12.62    1:10.52 PC-A   
  2 Johnson, Emma L           15 UN-PC                1:15.48    1:13.29 PC-B   
  3 Valva, Claire N           15 UN-PC                1:15.18    1:14.29 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Stevenson, Claire E       15 HILL-PC              1:26.14    1:14.36 PC-B   
  2 Kunz, Maya                15 ALGA-PC              2:09.13    2:03.35 PC-C   
 
Girls 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:37.29  15-16 PC-A Pacific LC A time
        2:53.09  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Saghafi, Ariana D         15 UN-PC                2:07.36    2:12.79 PC-A   
  2 Torrez, Alexandra K       15 UN-PC                2:29.42    2:30.37 PC-A   
  3 Han, Kylie K              15 UN-PC                2:32.73    2:34.01 PC-A   
  4 Oteri, Alexis J           15 UN-PC                2:37.17    2:44.13 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Hanley, Alexa E           16 UN-PC                2:38.99    2:33.62 PC-A   
  2 Valva, Claire N           15 UN-PC                2:38.68    2:39.39 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Stevenson, Claire E       15 HILL-PC              3:15.95    2:48.21 PC-B   
  2 Kunz, Maya                15 ALGA-PC              3:58.46    4:16.44 PC-C   
 
Girls 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:36.19  15-16 PC-A Pacific LC A time
        6:09.89  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Szafranski, Grace Kelly   16 UN-PC                4:42.38    4:38.32 PC-A   
  2 Coloma, Samantha I        15 UN-PC                4:57.19    4:59.31 PC-A   
  3 Hanley, Alexa E           16 UN-PC                5:18.59    5:13.85 PC-A   
  4 Oteri, Alexis J           15 UN-PC                5:07.22    5:35.56 PC-A   
  5 Stevenson, Claire E       15 HILL-PC              5:14.97    5:47.14 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Johnson, Emma L           15 UN-PC                5:48.00    5:39.65 PC-B   
 
Girls 15-16 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       11:50.59  15-16 PC-A Pacific LC A time
       13:01.69  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Oteri, Alexis J           15 UN-PC               11:15.26   11:41.87 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Hanley, Alexa E           16 UN-PC               11:58.26   10:46.44 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Balica, Lucianna K        15 UN-PC                     NT   10:40.40 PC-A   
 
Girls 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:24.69  15-16 PC-A Pacific LC A time
        1:33.19  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Coloma, Samantha I        15 UN-PC                1:07.45    1:08.99 PC-A   
  2 Schoell, Melissa S        15 UN-PC                1:12.22    1:14.83 PC-A   
  3 Szafranski, Grace Kelly   16 UN-PC                1:18.10    1:18.95 PC-A   
  4 Valva, Claire N           15 UN-PC                1:18.80    1:19.87 PC-A   
  5 Wright, Ashley B          16 UN-PC                1:16.79    1:22.29 PC-A   
  6 Hanley, Alexa E           16 UN-PC                1:24.32    1:23.00 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Thomas, Babette J         15 UN-PC                1:26.42    1:22.39 PC-A   
  2 Johnsen, Emma R           16 UN-PC                1:26.71    1:28.12 PC-B   
 
Girls 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:02.59  15-16 PC-A Pacific LC A time
        3:20.89  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Coloma, Samantha I        15 UN-PC                2:25.09    2:32.93 PC-A   
  2 Valva, Claire N           15 UN-PC                2:49.50    2:51.80 PC-A   
 
Girls 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:35.69  15-16 PC-A Pacific LC A time
        1:45.29  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Szafranski, Grace Kelly   16 UN-PC                1:29.80    1:30.95 PC-A   
  2 Balica, Lucianna K        15 UN-PC                1:31.38    1:34.82 PC-A   
  3 Johnsen, Emma R           16 UN-PC                1:34.16    1:38.52 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Thomas, Babette J         15 UN-PC                1:39.73    1:32.82 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Stevenson, Claire E       15 HILL-PC              1:51.38    1:40.53 PC-B   
  2 Valva, Claire N           15 UN-PC                1:50.75    1:52.87 PC-C   
 
Girls 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:26.79  15-16 PC-A Pacific LC A time
        3:47.49  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Johnsen, Emma R           16 UN-PC                3:15.16    3:22.21 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Stevenson, Claire E       15 HILL-PC              3:54.92    3:34.26 PC-B   
  2 Johnson, Emma L           15 UN-PC                3:47.57    3:39.12 PC-B   
  3 Oteri, Alexis J           15 UN-PC                3:51.22    3:54.53 PC-C   
 
Girls 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:21.39  15-16 PC-A Pacific LC A time
        1:29.59  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Saghafi, Ariana D         15 UN-PC                1:03.27    1:07.90 PC-A   
  2 Szafranski, Grace Kelly   16 UN-PC                1:13.12    1:10.20 PC-A   
  3 Didion, Kate J            16 UN-PC                1:09.98    1:11.22 PC-A   
  4 Coloma, Samantha I        15 UN-PC                1:17.66    1:11.51 PC-A   
  5 Schoell, Melissa S        15 UN-PC                1:12.96    1:12.90 PC-A   
  6 Han, Kylie K              15 UN-PC                1:14.94    1:14.98 PC-A   
 -- Torrez, Alexandra K       15 UN-PC                1:20.62         NS        
PC-B - Division  
  1 Valva, Claire N           15 UN-PC                1:22.00    1:22.31 PC-B   
  2 Johnsen, Emma R           16 UN-PC                1:24.08    1:23.08 PC-B   
  3 Johnson, Emma L           15 UN-PC                1:26.01    1:27.77 PC-B   
PC-C - Division  
 -- Kunz, Maya                15 ALGA-PC              2:00.00         DQ        
 
Girls 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:04.29  15-16 PC-A Pacific LC A time
        3:32.79  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Saghafi, Ariana D         15 UN-PC                2:19.07    2:25.94 PC-A   
  2 Valva, Claire N           15 UN-PC                3:01.64    3:05.88 PC-B   
  3 Johnsen, Emma R           16 UN-PC                3:01.60    3:11.93 PC-B   
 
Girls 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:58.19  15-16 PC-A Pacific LC A time
        3:16.09  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coloma, Samantha I        15 UN-PC                2:33.42    2:33.68 PC-A   
  2 Szafranski, Grace Kelly   16 UN-PC                2:35.30    2:40.77 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Valva, Claire N           15 UN-PC                3:00.33    3:01.32 PC-B   
  2 Wright, Ashley B          16 UN-PC                2:58.30    3:06.09 PC-B   
  3 Oteri, Alexis J           15 UN-PC                3:12.87    3:15.31 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Thomas, Babette J         15 UN-PC                3:20.48    3:12.68 PC-B   
  2 Stevenson, Claire E       15 HILL-PC              4:02.60    3:15.11 PC-B   
 
Girls 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          32.99  17-18 PC-A Pacific LC A time
          36.29  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Krause, Rebecca N         17 UN-PC                  30.72      30.23 PC-A   
  2 Gonzales, Emily R         17 UN-PC                  30.70      32.37 PC-A   
  3 Garcia, Annamaria         17 UN-PC                  30.48      32.56 PC-A   
  4 Blecha, Isabella C        17 UN-PC                  29.99      32.72 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Corlett, Xannie D         18 UN-PC                  35.64      34.30 PC-B   
 
Girls 17-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.09  17-18 PC-A Pacific LC A time
        1:19.39  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Bowman, Natalie C         17 UN-PC                1:01.75    1:01.63 PC-A   
  2 Love, Haley Rose R        18 UN-PC                  59.76    1:04.27 PC-A   
  3 Vosicka, Stephanie A      18 UN-PC                1:03.21    1:04.55 PC-A   
  4 Tang, Natalie S           17 UN-PC                1:01.61    1:04.80 PC-A   
  4 Doi, Stephanie M          18 UN-PC                1:02.63    1:04.80 PC-A   
  6 Hunziker, Peyton L        18 UN-PC                1:02.38    1:07.29 PC-A   
  7 Gonzales, Emily R         17 UN-PC                1:06.76    1:08.07 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Corlett, Xannie D         18 UN-PC                1:20.40    1:19.22 PC-B   
 
Girls 17-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:37.29  17-18 PC-A Pacific LC A time
        2:53.09  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Vosicka, Stephanie A      18 UN-PC                2:12.63    2:17.26 PC-A   
  2 Bowman, Natalie C         17 UN-PC                2:15.66    2:18.29 PC-A   
  3 Love, Haley Rose R        18 UN-PC                2:15.15    2:19.78 PC-A   
  4 Doi, Stephanie M          18 UN-PC                2:19.18    2:21.21 PC-A   
  5 Tang, Natalie S           17 UN-PC                2:13.63    2:21.93 PC-A   
  6 Hunziker, Peyton L        18 UN-PC                2:13.45    2:23.06 PC-A   
  7 Krause, Rebecca N         17 UN-PC                2:26.08    2:27.65 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Corlett, Xannie D         18 UN-PC                2:58.43    2:56.08 PC-C   
 
Girls 17-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:36.19  17-18 PC-A Pacific LC A time
        6:09.89  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Vosicka, Stephanie A      18 UN-PC                4:43.22    4:52.88 PC-A   
  2 Krause, Rebecca N         17 UN-PC                5:06.00    5:04.47 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Corlett, Xannie D         18 UN-PC                6:19.38    6:11.05 PC-C   
 
Girls 17-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:24.69  17-18 PC-A Pacific LC A time
        1:33.19  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Krause, Rebecca N         17 UN-PC                1:17.28    1:17.26 PC-A   
  2 Gonzales, Emily R         17 UN-PC                1:16.15    1:22.84 PC-A   
  3 Garcia, Annamaria         17 UN-PC                1:17.97    1:25.74 PC-B   
 -- Blecha, Isabella C        17 UN-PC                1:20.67         DQ        
PC-C - Division  
  1 Corlett, Xannie D         18 UN-PC                1:36.38    1:30.76 PC-B   
 
Girls 17-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:02.59  17-18 PC-A Pacific LC A time
        3:20.89  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Tang, Natalie S           17 UN-PC                2:33.18    2:37.76 PC-A   
  2 Bowman, Natalie C         17 UN-PC                2:25.00    2:40.43 PC-A   
  3 Doi, Stephanie M          18 UN-PC                2:47.18    2:43.97 PC-A   
  4 Krause, Rebecca N         17 UN-PC                2:52.28    2:45.70 PC-A   
  5 Allison, Rachel A         17 UN-PC                2:58.96    2:51.42 PC-A   
  6 Gonzales, Emily R         17 UN-PC                2:46.36    2:56.34 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Corlett, Xannie D         18 UN-PC                3:20.00    3:15.98 PC-B   
 
Girls 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:35.69  17-18 PC-A Pacific LC A time
        1:45.29  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Gonzales, Emily R         17 UN-PC                1:27.76    1:32.98 PC-A   
  2 Garcia, Annamaria         17 UN-PC                1:32.29    1:40.09 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Corlett, Xannie D         18 UN-PC                     NT    1:45.79 PC-C   
 
Girls 17-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:21.39  17-18 PC-A Pacific LC A time
        1:29.59  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Doi, Stephanie M          18 UN-PC                1:07.74    1:09.25 PC-A   
  2 Love, Haley Rose R        18 UN-PC                1:05.82    1:10.52 PC-A   
  3 Vosicka, Stephanie A      18 UN-PC                1:09.78    1:12.38 PC-A   
  4 Krause, Rebecca N         17 UN-PC                1:14.00    1:13.62 PC-A   
  5 Hunziker, Peyton L        18 UN-PC                1:17.55    1:15.97 PC-A   
  6 Gonzales, Emily R         17 UN-PC                1:17.13    1:20.93 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Allison, Rachel A         17 UN-PC                1:21.94    1:19.04 PC-A   
  2 Blecha, Isabella C        17 UN-PC                1:22.89    1:27.86 PC-B   
 
Girls 17-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:04.29  17-18 PC-A Pacific LC A time
        3:32.79  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Krause, Rebecca N         17 UN-PC                2:47.49    2:47.38 PC-A   
 
Girls 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:58.19  17-18 PC-A Pacific LC A time
        3:16.09  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Annamaria         17 UN-PC                2:57.64    3:11.40 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Blecha, Isabella C        17 UN-PC                3:09.64    3:12.68 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Corlett, Xannie D         18 UN-PC                3:26.25    3:09.90 PC-B   
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          49.99  PC-A Pacific LC A time
        1:00.49  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Flora, Kyle                8 WCAB-PC                49.32      37.33 PC-A   
  2 Yorozu-Suttle, Ashley K    8 HILL-PC                45.34      38.37 PC-A   
  3 Han, David                 8 WCAB-PC                48.00      45.93 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Cain, Bailey S             7 ONDA-PC                52.00      45.74 PC-A   
  2 Thomas, Lawrence B         7 ONDA-PC                59.12      48.49 PC-A   
  3 Johnson, Christopher C     8 ONDA-PC                52.88      49.83 PC-A   
  4 Pourzand, Romtin N         7 WCAB-PC                58.14      51.44 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Elian, Zachary             8 WCAB-PC                   NT      41.27 PC-A   
  2 Oreshkov, Misha C          7 AIA-PC               1:06.49      56.31 PC-B   
  3 Sutro, Adam R              6 ONDA-PC              1:12.97    1:17.88 PC-C   
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:52.99  PC-A Pacific LC A time
        2:16.79  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Flora, Kyle                8 WCAB-PC              1:49.17    1:27.88 PC-A   
  2 Cain, Bailey S             7 ONDA-PC              1:40.00    1:42.60 PC-A   
  3 Han, David                 8 WCAB-PC              1:30.00    1:50.68 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Grigoriev, Maxim I         8 WCAB-PC              2:00.00    1:34.15 PC-A   
  2 Johnson, Christopher C     8 ONDA-PC              2:00.16    1:59.45 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Elian, Zachary             8 WCAB-PC                   NT    1:41.36 PC-A   
  2 Thomas, Lawrence B         7 ONDA-PC              2:20.83    1:54.29 PC-B   
  3 Conklin, Riley B           8 SAIL-PC                   NT    1:54.47 PC-B   
  4 Pourzand, Romtin N         7 WCAB-PC              2:18.12    1:59.16 PC-B   
  5 Oreshkov, Misha C          7 AIA-PC                    NT    2:12.80 PC-B   
 -- Rachwald, Peter R          8 PST-PC                    NT         NS        
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          58.99  PC-A Pacific LC A time
        1:11.39  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Flora, Kyle                8 WCAB-PC                55.60      48.06 PC-A   
  2 Han, David                 8 WCAB-PC                50.00      51.20 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Grigoriev, Maxim I         8 WCAB-PC              1:03.72      55.27 PC-A   
  2 Cain, Bailey S             7 ONDA-PC              1:00.00    1:00.73 PC-B   
  3 Pourzand, Romtin N         7 WCAB-PC              1:10.80    1:07.62 PC-B   
  4 Johnson, Christopher C     8 ONDA-PC              1:00.36    1:08.92 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Elian, Zachary             8 WCAB-PC                   NT      52.86 PC-A   
  2 Thomas, Lawrence B         7 ONDA-PC              1:14.41    1:00.96 PC-B   
  3 Conklin, Riley B           8 SAIL-PC                   NT    1:03.68 PC-B   
 -- Oreshkov, Misha C          7 AIA-PC               1:21.39         DQ        
 
Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:43.99  PC-A Pacific LC A time
        1:54.39  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Han, David                 8 WCAB-PC              1:40.00    1:52.52 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Flora, Kyle                8 WCAB-PC              2:01.80    1:39.20 PC-A   
  2 Yorozu-Suttle, Ashley K    8 HILL-PC              1:56.67    1:41.05 PC-A   
  3 Elian, Zachary             8 WCAB-PC                   NT    2:01.48 PC-C   
  4 Cain, Bailey S             7 ONDA-PC              2:00.00    2:04.90 PC-C   
  5 Johnson, Christopher C     8 ONDA-PC              2:12.53    2:14.39 PC-C   
  6 Pourzand, Romtin N         7 WCAB-PC              2:33.56    2:16.62 PC-C   
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:03.99  PC-A Pacific LC A time
        1:17.49  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Han, David                 8 WCAB-PC                52.00      52.00 PC-A   
  2 Yorozu-Suttle, Ashley K    8 HILL-PC              1:02.73      57.61 PC-A   
  3 Cain, Bailey S             7 ONDA-PC              1:00.00    1:17.80 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Flora, Kyle                8 WCAB-PC              1:18.34      57.73 PC-A   
  2 Thomas, Lawrence B         7 ONDA-PC                   NT    1:04.81 PC-B   
  3 Elian, Zachary             8 WCAB-PC                   NT    1:05.29 PC-B   
  4 Johnson, Christopher C     8 ONDA-PC                   NT    1:09.32 PC-B   
  5 Pourzand, Romtin N         7 WCAB-PC              1:30.00    1:17.23 PC-B   
 -- Oreshkov, Misha C          7 AIA-PC               1:27.49         DQ        
 -- Sutro, Adam R              6 ONDA-PC              1:20.00         DQ        
 
Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:03.99  PC-A Pacific LC A time
        1:17.49  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Flora, Kyle                8 WCAB-PC              1:02.15      45.22 PC-A   
  2 Han, David                 8 WCAB-PC                55.00      55.93 PC-A   
  3 Cain, Bailey S             7 ONDA-PC              1:00.00      59.83 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Elian, Zachary             8 WCAB-PC                   NT      44.88 PC-A   
  2 Johnson, Christopher C     8 ONDA-PC                   NT    1:03.17 PC-A   
  3 Thomas, Lawrence B         7 ONDA-PC                   NT    1:03.76 PC-A   
  4 Pourzand, Romtin N         7 WCAB-PC              1:32.16    1:08.40 PC-B   
  5 Conklin, Riley B           8 SAIL-PC                   NT    1:09.17 PC-B   
 -- Oreshkov, Misha C          7 AIA-PC               1:32.49         DQ        
 -- Rachwald, Peter R          8 PST-PC                    NT         DQ        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.49  PC-A Pacific LC A time
          42.39  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Nagle, Will H             10 OAPB-PC                34.30      32.74 PC-A   
  2 Dennings, Jordy           10 MONT-PC                37.87      33.86 PC-A   
  3 Birdsong, Will H          10 TERA-PC                34.67      34.78 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Sharifi, Camron S         10 TERA-PC                39.96      35.79 PC-A   
  2 Dulay, Michael A          10 TERA-PC                40.79      36.03 PC-A   
  3 Habek, Kevin A             9 AIA-PC                 41.03      40.12 PC-B   
  4 Han, Kevin                10 WCAB-PC                42.00      45.12 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Fernandez, Antonio         9 TERA-PC                   NT      35.17 PC-A   
  2 Eshun, Nana E             10 SAIL-PC                   NT      37.16 PC-A   
  3 Cain, Brian S              9 ONDA-PC                44.45      39.07 PC-B   
  4 Jones, Charles T           9 PST-PC                 48.10      40.10 PC-B   
  5 Pathare, Tanay            10 TERA-PC                44.62      40.81 PC-B   
  6 Chang, Jeromy K            9 OAPB-PC                44.19      41.58 PC-B   
  7 Yap, Quinton              10 AIA-PC               1:43.00      41.80 PC-B   
  8 Boeger, Henry K            9 ONDA-PC                49.50      42.58 PC-C   
  9 Malaga, Niko L             9 BEAR-PC                47.90      44.67 PC-C   
 10 Burnham, Clark J          10 PST-PC                 55.00      46.46 PC-C   
 11 Perl, Charlie              9 HILL-PC                49.24      49.36 PC-C   
 12 Gee, Nathan               10 SAIL-PC              1:24.22      51.02 PC-C   
 13 Valva, Aaron               9 PST-PC               1:23.66      51.44 PC-C   
 14 Duggan, Carrick G          9 TERA-PC                   NT      52.60 PC-C   
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:26.79  PC-A Pacific LC A time
        1:35.49  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Nagle, Will H             10 OAPB-PC              1:15.50    1:12.81 PC-A   
  2 Le-Nguyen, Zach            9 MONT-PC              1:22.22    1:14.36 PC-A   
  3 Birdsong, Will H          10 TERA-PC              1:15.33    1:15.33 PC-A   
  4 Ridosko, Ryan L            9 TRIV-PC              1:22.10    1:17.10 PC-A   
  5 Lauritzen, Drew D         10 OAPB-PC              1:25.33    1:22.79 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Dulay, Michael A          10 TERA-PC              1:34.15    1:21.23 PC-A   
  2 Sharifi, Camron S         10 TERA-PC              1:33.15    1:24.57 PC-A   
  3 Habek, Kevin A             9 AIA-PC               1:32.91    1:31.39 PC-B   
  4 Han, Kevin                10 WCAB-PC              1:30.00    1:45.00 PC-C   
  5 Perl, Charlie              9 HILL-PC              1:35.00    1:50.37 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Samson, Kyle M            10 TIGR-PC                   NT    1:27.52 PC-B   
  2 Wenzler, Vincent A        10 PST-PC                    NT    1:29.58 PC-B   
  3 Chang, Jeromy K            9 OAPB-PC              1:42.98    1:30.40 PC-B   
  4 Cain, Brian S              9 ONDA-PC              1:38.60    1:31.65 PC-B   
  5 Pathare, Tanay            10 TERA-PC              2:00.00    1:35.33 PC-B   
  6 Paniagua, Christopher A   10 TIGR-PC                   NT    1:36.21 PC-C   
  7 Boeger, Henry K            9 ONDA-PC              1:44.67    1:42.11 PC-C   
  8 Santos, Alejandro I        9 ALGA-PC              2:03.21    1:46.43 PC-C   
  9 Contreras, Vicente A      10 TIGR-PC              1:40.54    1:47.35 PC-C   
 10 Duggan, Carrick G          9 TERA-PC                   NT    1:57.88 PC-C   
 11 Tanos, Steven              9 TERA-PC              2:10.00    2:21.27 PC-C   
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:13.59  PC-A Pacific LC A time
        3:32.99  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Nagle, Will H             10 OAPB-PC              2:46.50    2:40.32 PC-A   
  2 Ridosko, Ryan L            9 TRIV-PC              3:00.30    2:43.86 PC-A   
  3 Birdsong, Will H          10 TERA-PC              2:47.71    2:44.24 PC-A   
  4 Sharifi, Camron S         10 TERA-PC              3:00.00    2:59.30 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Dulay, Michael A          10 TERA-PC              3:20.00    3:03.82 PC-A   
  2 Habek, Kevin A             9 AIA-PC               3:15.03    3:14.52 PC-B   
  3 Chang, Jeromy K            9 OAPB-PC              3:32.90    3:17.18 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Samson, Kyle M            10 TIGR-PC                   NT    3:04.96 PC-A   
  2 Wenzler, Vincent A        10 PST-PC                    NT    3:21.15 PC-B   
  3 Paniagua, Christopher A   10 TIGR-PC                   NT    3:22.13 PC-B   
  4 Boeger, Henry K            9 ONDA-PC              4:27.74    3:26.57 PC-B   
  5 Santos, Alejandro I        9 ALGA-PC              4:00.00    3:42.89 PC-C   
  6 Contreras, Vicente A      10 TIGR-PC                   NT    3:46.05 PC-C   
  7 Duggan, Carrick G          9 TERA-PC                   NT    4:09.00 PC-C   
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.49  PC-A Pacific LC A time
          51.19  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Birdsong, Will H          10 TERA-PC                37.67      37.91 PC-A   
  2 Le-Nguyen, Zach            9 MONT-PC                38.68      38.11 PC-A   
  3 Nagle, Will H             10 OAPB-PC                41.00      40.49 PC-A   
  4 Lauritzen, Drew D         10 OAPB-PC                42.00      42.32 PC-A   
  5 Ridosko, Ryan L            9 TRIV-PC                46.30      46.66 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Sharifi, Camron S         10 TERA-PC                48.56      45.55 PC-A   
  2 Chang, Jeromy K            9 OAPB-PC                49.89      46.02 PC-A   
  3 Boeger, Henry K            9 ONDA-PC                50.69      48.36 PC-B   
  4 Han, Kevin                10 WCAB-PC                50.00      55.08 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Dulay, Michael A          10 TERA-PC                54.81      45.49 PC-A   
  2 Cain, Brian S              9 ONDA-PC                52.47      47.56 PC-B   
  3 Samson, Kyle M            10 TIGR-PC                   NT      48.04 PC-B   
  4 Paniagua, Christopher A   10 TIGR-PC                   NT      50.04 PC-B   
  5 Contreras, Vicente A      10 TIGR-PC                58.64      54.64 PC-C   
  6 Pathare, Tanay            10 TERA-PC              1:02.00      55.91 PC-C   
  7 Duggan, Carrick G          9 TERA-PC                   NT      56.59 PC-C   
  8 Perl, Charlie              9 HILL-PC                54.74      57.92 PC-C   
  9 Santos, Alejandro I        9 ALGA-PC              1:08.29      58.92 PC-C   
 10 Wenzler, Vincent A        10 PST-PC                    NT    1:00.73 PC-C   
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:43.99  PC-A Pacific LC A time
        1:54.39  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Birdsong, Will H          10 TERA-PC              1:22.12    1:22.06 PC-A   
  2 Nagle, Will H             10 OAPB-PC              1:29.00    1:27.61 PC-A   
  3 Dennings, Jordy           10 MONT-PC              1:39.33    1:35.38 PC-A   
  4 Sharifi, Camron S         10 TERA-PC              1:43.99    1:35.98 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Chang, Jeromy K            9 OAPB-PC              1:48.13    1:35.06 PC-A   
  2 Dulay, Michael A          10 TERA-PC              1:45.00    1:41.07 PC-A   
  3 Cain, Brian S              9 ONDA-PC              1:49.68    1:41.58 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Boeger, Henry K            9 ONDA-PC              2:06.25    1:48.58 PC-B   
  2 Yap, Quinton              10 AIA-PC               2:57.00    1:56.63 PC-C   
  3 Gee, Nathan               10 SAIL-PC              2:49.25    1:56.86 PC-C   
  4 Han, Kevin                10 WCAB-PC              1:55.00    1:57.85 PC-C   
  5 Duggan, Carrick G          9 TERA-PC                   NT    2:01.80 PC-C   
  6 Eshun, Nana E             10 SAIL-PC                   NT    2:02.83 PC-C   
  7 Malaga, Niko L             9 BEAR-PC              2:32.27    2:08.45 PC-C   
 -- Fernandez, Antonio         9 TERA-PC                   NT         DQ        
 -- Valva, Aaron               9 PST-PC               2:20.00         DQ        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          54.29  PC-A Pacific LC A time
          59.79  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Nagle, Will H             10 OAPB-PC                46.00      45.26 PC-A   
  2 Dulay, Michael A          10 TERA-PC                51.91      46.31 PC-A   
  3 Habek, Kevin A             9 AIA-PC                 54.08      49.15 PC-A   
  4 Birdsong, Will H          10 TERA-PC                50.62      49.38 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Sharifi, Camron S         10 TERA-PC                56.93      52.08 PC-A   
  2 Dennings, Jordy           10 MONT-PC                57.40      54.15 PC-A   
  3 Perl, Charlie              9 HILL-PC                57.06      56.40 PC-B   
  4 Han, Kevin                10 WCAB-PC                57.00    1:05.68 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Fernandez, Antonio         9 TERA-PC                   NT      51.56 PC-A   
  2 Pathare, Tanay            10 TERA-PC              1:01.44      57.53 PC-B   
  3 Gee, Nathan               10 SAIL-PC              1:23.36      58.17 PC-B   
  4 Chang, Jeromy K            9 OAPB-PC              1:03.83      58.51 PC-B   
  5 Eshun, Nana E             10 SAIL-PC                   NT      59.14 PC-B   
  6 Cain, Brian S              9 ONDA-PC              1:03.15    1:00.68 PC-C   
  7 Duggan, Carrick G          9 TERA-PC                   NT    1:02.74 PC-C   
  8 Boeger, Henry K            9 ONDA-PC              1:04.12    1:05.68 PC-C   
  9 Malaga, Niko L             9 BEAR-PC              1:02.07    1:26.21 PC-C   
 -- Burnham, Clark J          10 PST-PC               1:05.00         DQ        
 -- Valva, Aaron               9 PST-PC               1:25.00         DQ        
 -- Jones, Charles T           9 PST-PC               1:09.38         NS        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:57.69  PC-A Pacific LC A time
        2:09.49  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Nagle, Will H             10 OAPB-PC              1:40.00    1:37.63 PC-A   
  2 Dulay, Michael A          10 TERA-PC              1:51.92    1:39.03 PC-A   
  3 Birdsong, Will H          10 TERA-PC              1:49.09    1:45.86 PC-A   
  4 Han, Kevin                10 WCAB-PC              1:53.00    2:18.39 PC-C   
PC-B - Division  
  1 Habek, Kevin A             9 AIA-PC               1:58.03    1:46.70 PC-A   
  2 Sharifi, Camron S         10 TERA-PC              2:01.01    1:50.81 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Fernandez, Antonio         9 TERA-PC                   NT    1:49.49 PC-A   
  2 Chang, Jeromy K            9 OAPB-PC              2:23.38    1:57.46 PC-A   
  3 Perl, Charlie              9 HILL-PC              2:11.75    1:59.88 PC-B   
  4 Jones, Charles T           9 PST-PC                    NT    2:02.04 PC-B   
  5 Gee, Nathan               10 SAIL-PC              2:47.12    2:06.44 PC-B   
  6 Pathare, Tanay            10 TERA-PC              2:30.00    2:09.70 PC-C   
  7 Boeger, Henry K            9 ONDA-PC              2:14.34    2:09.83 PC-C   
  8 Yap, Quinton              10 AIA-PC               3:11.00    2:12.34 PC-C   
  9 Duggan, Carrick G          9 TERA-PC                   NT    2:13.62 PC-C   
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.89  PC-A Pacific LC A time
          50.49  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Le-Nguyen, Zach            9 MONT-PC                44.20      35.22 PC-A   
  2 Nagle, Will H             10 OAPB-PC                40.00      37.94 PC-A   
  3 Birdsong, Will H          10 TERA-PC                43.71      40.05 PC-A   
  4 Lauritzen, Drew D         10 OAPB-PC                45.00      41.13 PC-A   
  5 Ridosko, Ryan L            9 TRIV-PC                45.45      41.65 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Dulay, Michael A          10 TERA-PC                50.14      37.61 PC-A   
  2 Han, Kevin                10 WCAB-PC                50.00      50.16 PC-B   
  3 Habek, Kevin A             9 AIA-PC                 49.80      51.89 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Sharifi, Camron S         10 TERA-PC                58.19      48.35 PC-B   
  2 Cain, Brian S              9 ONDA-PC                57.89      48.62 PC-B   
  3 Samson, Kyle M            10 TIGR-PC                   NT      49.46 PC-B   
  4 Chang, Jeromy K            9 OAPB-PC                54.28      49.57 PC-B   
  5 Perl, Charlie              9 HILL-PC                58.36      52.16 PC-C   
  6 Contreras, Vicente A      10 TIGR-PC              1:07.79      52.49 PC-C   
  7 Pathare, Tanay            10 TERA-PC              1:28.00      54.55 PC-C   
  8 Wenzler, Vincent A        10 PST-PC                    NT      55.75 PC-C   
  9 Boeger, Henry K            9 ONDA-PC              1:01.75      58.22 PC-C   
 10 Paniagua, Christopher A   10 TIGR-PC                   NT      58.52 PC-C   
 11 Santos, Alejandro I        9 ALGA-PC              1:10.00      59.09 PC-C   
 12 Duggan, Carrick G          9 TERA-PC                   NT    1:06.69 PC-C   
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          34.29  PC-A Pacific LC A time
          37.79  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Chan, Donovan B           12 ONDA-PC                32.52      28.58 PC-A   
  2 Suhaili, Kenneth M        12 WCAB-PC                32.56      29.73 PC-A   
  3 Baker, Alec D             12 OAPB-PC                30.54      29.75 PC-A   
  4 Jurasius, Beck J          11 TERA-PC                30.87      30.05 PC-A   
  5 Fetterman, Matt S         12 TERA-PC                32.18      30.74 PC-A   
  6 LE, Ryan Q                11 MSJA-PC                31.31      31.25 PC-A   
  7 Coloma, Garrick L         11 TERA-PC                33.54      31.31 PC-A   
  8 Mitchell, Robert S        12 TERA-PC                32.65      31.35 PC-A   
  9 Balica, Sebastian I       12 EBAT-PC                32.83      31.91 PC-A   
 10 Fong, Winston B           12 MONT-PC                34.17      32.84 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Thomas, Adonis            12 ONDA-PC                35.74      29.42 PC-A   
  2 MACKEY, Marcus H          12 ONDA-PC                36.93      30.72 PC-A   
  3 Lanzara, Matt R           12 TERA-PC                34.39      31.61 PC-A   
  4 Kartsev, Kiriyan I        11 TERA-PC                37.79      32.40 PC-A   
  5 Fetahi, Abel              11 AIA-PC                 36.64      32.53 PC-A   
  6 Williams, Myles A         12 EBAT-PC                36.68      33.22 PC-A   
  7 O'Brien, Conor S          12 OAPB-PC                35.50      33.82 PC-A   
  8 Saghafi, Arman D          11 TERA-PC                36.65      34.72 PC-B   
  9 Tran, Kyle K              12 EBAT-PC                36.79      35.75 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Wilcox, Matthew D         12 TERA-PC                   NT      30.00 PC-A   
  2 WU, Victor Y              12 BEAR-PC                38.87      32.50 PC-A   
  3 Vizental, Anthony         11 TERA-PC                   NT      33.34 PC-A   
  4 Golenkov, Dennis          12 TERA-PC                40.19      34.19 PC-A   
  5 Wong, Brandon M           12 ALGA-PC                42.41      34.79 PC-B   
  6 Hazen, Langston           12 ALGA-PC                40.48      34.93 PC-B   
  7 Sue, Ethan                11 ONDA-PC                38.96      34.94 PC-B   
  8 Fong, Kendall             12 ALGA-PC                41.96      35.30 PC-B   
  9 Chan, Athan               12 OAPB-PC                   NT      35.47 PC-B   
 10 Masson, Jackson           12 MONT-PC                40.23      35.60 PC-B   
 11 Christie, Peter J         11 ONDA-PC                38.82      36.08 PC-B   
 12 Wright, Sean C            11 OAPB-PC                38.43      36.95 PC-B   
 13 Boeger, Simon L           11 ONDA-PC                39.68      37.42 PC-B   
 14 Baum, Spencer P           11 ALGA-PC                   NT      40.72 PC-C   
 15 Tocchini, Kai B           11 ALGA-PC                50.24      41.48 PC-C   
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.19  PC-A Pacific LC A time
        1:22.79  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Jurasius, Beck J          11 TERA-PC              1:08.19    1:04.07 PC-A   
  2 Chan, Donovan B           12 ONDA-PC              1:10.29    1:04.19 PC-A   
  3 Suhaili, Kenneth M        12 WCAB-PC              1:10.72    1:05.20 PC-A   
  4 Baker, Alec D             12 OAPB-PC              1:07.40    1:07.25 PC-A   
  5 LE, Ryan Q                11 MSJA-PC              1:08.26    1:08.41 PC-A   
  6 Balica, Sebastian I       12 EBAT-PC              1:12.23    1:09.33 PC-A   
  7 Mitchell, Robert S        12 TERA-PC              1:10.11    1:10.74 PC-A   
  8 Fetterman, Matt S         12 TERA-PC              1:13.66    1:10.88 PC-A   
  9 Coloma, Garrick L         11 TERA-PC              1:12.73    1:11.20 PC-A   
 10 Cruz Costello, Max M      11 OAPB-PC              1:13.00    1:12.66 PC-A   
 11 Fong, Winston B           12 MONT-PC              1:14.23    1:14.39 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Lanzara, Matt R           12 TERA-PC              1:20.23    1:11.94 PC-A   
  2 Fetahi, Abel              11 AIA-PC               1:22.79    1:12.34 PC-A   
  3 Williams, Myles A         12 EBAT-PC              1:19.92    1:13.71 PC-A   
  4 Abad, Rodrigo T           11 EBAT-PC              1:22.79    1:13.88 PC-A   
  5 Saghafi, Arman D          11 TERA-PC              1:19.65    1:17.27 PC-B   
  6 Kartsev, Kiriyan I        11 TERA-PC              1:22.79    1:17.62 PC-B   
  7 Aumavae, Enoka A          11 TIGR-PC              1:18.64    1:21.38 PC-B   
  8 Houser, Jake              11 PST-PC               1:20.00    1:34.23 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Sue, Ethan                11 ONDA-PC              1:28.36    1:16.93 PC-B   
  2 Vizental, Anthony         11 TERA-PC                   NT    1:17.34 PC-B   
  3 Golenkov, Dennis          12 TERA-PC              1:28.35    1:17.41 PC-B   
  4 Tran, Kyle K              12 EBAT-PC              1:27.32    1:18.44 PC-B   
  5 Dalton, Matthew X         12 ALGA-PC              1:32.46    1:19.76 PC-B   
  6 Christie, Peter J         11 ONDA-PC              1:24.60    1:21.55 PC-B   
  7 Boeger, Simon L           11 ONDA-PC              1:25.93    1:21.65 PC-B   
  8 Hazen, Langston           12 ALGA-PC              1:32.46    1:23.05 PC-C   
  9 Fong, Kendall             12 ALGA-PC              1:37.14    1:23.74 PC-C   
 10 Wright, Sean C            11 OAPB-PC              1:26.92    1:23.80 PC-C   
 11 Masson, Jackson           12 MONT-PC              1:40.69    1:24.75 PC-C   
 12 MACKEY, Shane A           11 TIGR-PC              1:37.43    1:28.06 PC-C   
 13 Ridosko, Samuel J         11 TRIV-PC              1:40.20    1:28.81 PC-C   
 14 Halim, Kevin J            11 TRIV-PC                   NT    1:30.10 PC-C   
 15 Fienberg, Sean R          11 HILL-PC              1:35.81    1:30.88 PC-C   
 16 Baum, Spencer P           11 ALGA-PC                   NT    1:31.09 PC-C   
 17 Sherman, Owen             11 TIGR-PC                   NT    1:36.09 PC-C   
 18 Tocchini, Kai B           11 ALGA-PC              1:34.50    1:37.52 PC-C   
 19 Winters, Jason K          11 TIGR-PC                   NT    1:55.43 PC-C   
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:47.99  PC-A Pacific LC A time
        3:04.79  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Thomas, Adonis            12 ONDA-PC              2:45.38    2:22.11 PC-A   
  2 Suhaili, Kenneth M        12 WCAB-PC              2:25.03    2:22.45 PC-A   
  3 Jurasius, Beck J          11 TERA-PC              2:26.48    2:24.16 PC-A   
  4 Baker, Alec D             12 OAPB-PC              2:27.96    2:25.57 PC-A   
  5 Mitchell, Robert S        12 TERA-PC              2:29.04    2:30.46 PC-A   
  6 Balica, Sebastian I       12 EBAT-PC              2:35.84    2:31.76 PC-A   
  7 LE, Ryan Q                11 MSJA-PC              2:28.76    2:31.84 PC-A   
  8 Lanzara, Matt R           12 TERA-PC              2:40.55    2:33.04 PC-A   
  9 Coloma, Garrick L         11 TERA-PC              2:38.47    2:33.51 PC-A   
 10 WU, Victor Y              12 BEAR-PC              2:47.30    2:53.79 PC-B   
PC-B - Division  
  1 MACKEY, Marcus H          12 ONDA-PC              2:56.28    2:36.22 PC-A   
  2 Saghafi, Arman D          11 TERA-PC              3:03.83    2:45.36 PC-A   
  3 Sue, Ethan                11 ONDA-PC              3:04.79    2:46.61 PC-A   
  4 Kartsev, Kiriyan I        11 TERA-PC              3:04.79    2:50.27 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Wilcox, Matthew D         12 TERA-PC                   NT    2:28.65 PC-A   
  2 Fetahi, Abel              11 AIA-PC                    NT    2:36.63 PC-A   
  3 Vizental, Anthony         11 TERA-PC                   NT    2:47.17 PC-A   
  4 Chan, Athan               12 OAPB-PC                   NT    2:49.38 PC-B   
  5 Christie, Peter J         11 ONDA-PC              3:05.01    2:52.65 PC-B   
  6 Hazen, Langston           12 ALGA-PC              3:05.00    2:55.09 PC-B   
  7 Boeger, Simon L           11 ONDA-PC              3:09.60    2:55.95 PC-B   
  8 Wright, Sean C            11 OAPB-PC                   NT    2:59.49 PC-B   
  9 Wong, Brandon M           12 ALGA-PC              3:10.00    3:01.21 PC-B   
 10 Fong, Kendall             12 ALGA-PC              3:36.12    3:05.88 PC-C   
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:52.79  PC-A Pacific LC A time
        6:28.09  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Suhaili, Kenneth M        12 WCAB-PC              4:59.82    4:54.95 PC-A   
  2 Mitchell, Robert S        12 TERA-PC              5:12.11    5:17.25 PC-A   
  3 Coloma, Garrick L         11 TERA-PC              5:34.73    5:27.57 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Wilcox, Matthew D         12 TERA-PC                   NT    5:23.56 PC-A   
  2 Boeger, Simon L           11 ONDA-PC              6:30.97    6:17.02 PC-B   
  3 Christie, Peter J         11 ONDA-PC                   NT    6:21.69 PC-B   
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          42.39  PC-A Pacific LC A time
          46.69  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Baker, Alec D             12 OAPB-PC                38.51      34.99 PC-A   
  2 LE, Ryan Q                11 MSJA-PC                36.63      35.73 PC-A   
  3 Cruz Costello, Max M      11 OAPB-PC                39.75      35.88 PC-A   
  4 Chan, Donovan B           12 ONDA-PC                41.46      36.04 PC-A   
  5 Jurasius, Beck J          11 TERA-PC                36.13      36.30 PC-A   
  6 Fong, Winston B           12 MONT-PC                38.61      36.45 PC-A   
  7 Balica, Sebastian I       12 EBAT-PC                39.51      37.90 PC-A   
  8 Lanzara, Matt R           12 TERA-PC                39.64      37.98 PC-A   
  9 Golenkov, Dennis          12 TERA-PC                39.00      39.41 PC-A   
 10 Aumavae, Enoka A          11 TIGR-PC                38.48      40.75 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Thomas, Adonis            12 ONDA-PC                42.55      36.35 PC-A   
  2 Fetahi, Abel              11 AIA-PC                 43.42      39.59 PC-A   
  3 Tran, Kyle K              12 EBAT-PC                46.49      41.85 PC-A   
  4 Kartsev, Kiriyan I        11 TERA-PC                46.69      43.45 PC-B   
  5 Williams, Myles A         12 EBAT-PC                44.80      43.59 PC-B   
  6 Abad, Rodrigo T           11 EBAT-PC                46.69      43.63 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Wilcox, Matthew D         12 TERA-PC                   NT      37.85 PC-A   
  2 Vizental, Anthony         11 TERA-PC                   NT      40.24 PC-A   
  3 Houser, Jake              11 PST-PC                 48.00      41.58 PC-A   
  4 Christie, Peter J         11 ONDA-PC                47.42      43.96 PC-B   
  5 Hazen, Langston           12 ALGA-PC                49.77      43.98 PC-B   
  6 Dalton, Matthew X         12 ALGA-PC                49.77      44.46 PC-B   
  7 Halim, Kevin J            11 TRIV-PC                   NT      44.70 PC-B   
  8 Sue, Ethan                11 ONDA-PC                51.06      46.01 PC-B   
  9 Masson, Jackson           12 MONT-PC                55.51      46.25 PC-B   
 10 Ridosko, Samuel J         11 TRIV-PC                49.90      46.63 PC-B   
 11 Wright, Sean C            11 OAPB-PC                48.92      46.96 PC-C   
 12 MACKEY, Shane A           11 TIGR-PC                53.29      47.92 PC-C   
 13 Boeger, Simon L           11 ONDA-PC                50.66      48.16 PC-C   
 14 Fienberg, Sean R          11 HILL-PC                59.24      48.36 PC-C   
 15 Baum, Spencer P           11 ALGA-PC                   NT      48.57 PC-C   
 16 Tocchini, Kai B           11 ALGA-PC                52.73      49.48 PC-C   
 17 Sherman, Owen             11 TIGR-PC                   NT      50.40 PC-C   
 18 Winters, Jason K          11 TIGR-PC                   NT    1:01.91 PC-C   
 
Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        3:12.49  PC-A Pacific LC A time
        3:31.79  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Baker, Alec D             12 OAPB-PC              2:55.01    2:40.83 PC-A   
  2 Suhaili, Kenneth M        12 WCAB-PC              2:50.21    2:44.16 PC-A   
  3 Jurasius, Beck J          11 TERA-PC              2:47.93    2:47.89 PC-A   
  4 Coloma, Garrick L         11 TERA-PC              3:00.00    2:48.74 PC-A   
  5 Fetterman, Matt S         12 TERA-PC              2:59.49    2:51.66 PC-A   
  6 Mitchell, Robert S        12 TERA-PC              2:55.30    2:55.03 PC-A   
  7 Fong, Winston B           12 MONT-PC              3:10.00    2:57.43 PC-A   
 -- WU, Victor Y              12 BEAR-PC              3:05.20         DQ        
PC-B - Division  
  1 MACKEY, Marcus H          12 ONDA-PC              3:21.12    3:07.77 PC-A   
  2 Williams, Myles A         12 EBAT-PC              3:31.79    3:19.54 PC-B   
PC-C - Division  
  1 LE, Ryan Q                11 MSJA-PC                   NT    2:43.51 PC-A   
  2 Thomas, Adonis            12 ONDA-PC                   NT    2:43.73 PC-A   
  3 Lanzara, Matt R           12 TERA-PC                   NT    2:46.74 PC-A   
  4 Balica, Sebastian I       12 EBAT-PC                   NT    2:57.08 PC-A   
  5 Boeger, Simon L           11 ONDA-PC                   NT    3:44.57 PC-C   
  6 Masson, Jackson           12 MONT-PC              4:15.15    3:54.33 PC-C   
 -- Wong, Brandon M           12 ALGA-PC              3:40.00         DQ        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.09  PC-A Pacific LC A time
          51.89  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Fetterman, Matt S         12 TERA-PC                40.61      38.68 PC-A   
  2 Chan, Donovan B           12 ONDA-PC                41.51      40.27 PC-A   
  3 Baker, Alec D             12 OAPB-PC                44.67      41.08 PC-A   
  4 Balica, Sebastian I       12 EBAT-PC                42.19      42.32 PC-A   
  5 MACKEY, Marcus H          12 ONDA-PC                46.67      43.48 PC-A   
  6 Fong, Winston B           12 MONT-PC                46.24      44.13 PC-A   
  7 Saghafi, Arman D          11 TERA-PC                43.84      44.43 PC-A   
  8 LE, Ryan Q                11 MSJA-PC                45.44      47.20 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Tran, Kyle K              12 EBAT-PC                48.68      45.66 PC-A   
  2 O'Brien, Conor S          12 OAPB-PC                48.50      45.73 PC-A   
  3 Lanzara, Matt R           12 TERA-PC                50.23      46.45 PC-A   
  4 Golenkov, Dennis          12 TERA-PC                50.61      46.94 PC-A   
  5 Williams, Myles A         12 EBAT-PC                50.16      48.53 PC-B   
  6 Kartsev, Kiriyan I        11 TERA-PC                51.89      51.12 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Wilcox, Matthew D         12 TERA-PC                   NT      36.47 PC-A   
  2 Fetahi, Abel              11 AIA-PC                 52.22      45.08 PC-A   
  3 Sue, Ethan                11 ONDA-PC                55.01      45.66 PC-A   
  4 WU, Victor Y              12 BEAR-PC              1:00.30      46.30 PC-A   
  5 Vizental, Anthony         11 TERA-PC                   NT      47.73 PC-B   
  6 Hazen, Langston           12 ALGA-PC                53.59      49.44 PC-B   
  7 Christie, Peter J         11 ONDA-PC                52.48      50.39 PC-B   
  8 Chan, Athan               12 OAPB-PC                   NT      50.66 PC-B   
  9 Fong, Kendall             12 ALGA-PC                56.40      51.73 PC-B   
 10 Boeger, Simon L           11 ONDA-PC                58.41      52.30 PC-C   
 11 Baum, Spencer P           11 ALGA-PC                   NT      52.88 PC-C   
 12 Masson, Jackson           12 MONT-PC              1:06.57      53.47 PC-C   
 13 Wright, Sean C            11 OAPB-PC                55.42      54.84 PC-C   
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.79  PC-A Pacific LC A time
        1:51.99  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Fetterman, Matt S         12 TERA-PC              1:30.28    1:25.94 PC-A   
  2 Chan, Donovan B           12 ONDA-PC              1:33.38    1:29.65 PC-A   
  3 Balica, Sebastian I       12 EBAT-PC              1:38.38    1:33.02 PC-A   
  4 Saghafi, Arman D          11 TERA-PC              1:37.09    1:38.47 PC-A   
  5 Aumavae, Enoka A          11 TIGR-PC              1:35.51    1:43.33 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Tran, Kyle K              12 EBAT-PC              1:45.53    1:39.78 PC-A   
  2 Abad, Rodrigo T           11 EBAT-PC              1:51.99    1:42.86 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Wilcox, Matthew D         12 TERA-PC                   NT    1:20.28 PC-A   
  2 Thomas, Adonis            12 ONDA-PC              1:55.54    1:31.83 PC-A   
  3 Sue, Ethan                11 ONDA-PC              1:56.25    1:40.11 PC-A   
  4 Dalton, Matthew X         12 ALGA-PC              2:01.41    1:40.35 PC-A   
  5 Golenkov, Dennis          12 TERA-PC              1:54.64    1:41.40 PC-A   
  6 Vizental, Anthony         11 TERA-PC                   NT    1:43.09 PC-B   
  7 Williams, Myles A         12 EBAT-PC              1:54.35    1:46.39 PC-B   
  8 Hazen, Langston           12 ALGA-PC              2:01.41    1:49.46 PC-B   
  9 Fong, Kendall             12 ALGA-PC              2:12.38    1:50.06 PC-B   
 10 Ridosko, Samuel J         11 TRIV-PC              1:52.10    1:52.35 PC-C   
 11 Baum, Spencer P           11 ALGA-PC                   NT    1:53.08 PC-C   
 12 Wright, Sean C            11 OAPB-PC              1:55.47    1:55.48 PC-C   
 13 MACKEY, Shane A           11 TIGR-PC              2:21.62    2:06.85 PC-C   
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:31.29  PC-A Pacific LC A time
        1:40.49  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Baker, Alec D             12 OAPB-PC              1:17.76    1:12.10 PC-A   
  2 Thomas, Adonis            12 ONDA-PC              1:24.34    1:12.63 PC-A   
  3 Suhaili, Kenneth M        12 WCAB-PC              1:20.50    1:12.78 PC-A   
  4 Jurasius, Beck J          11 TERA-PC              1:15.28    1:15.05 PC-A   
  5 LE, Ryan Q                11 MSJA-PC              1:14.68    1:18.52 PC-A   
  6 Fetterman, Matt S         12 TERA-PC              1:20.06    1:20.03 PC-A   
  7 Mitchell, Robert S        12 TERA-PC              1:20.63    1:20.91 PC-A   
  8 Cruz Costello, Max M      11 OAPB-PC              1:18.00    1:22.46 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Balica, Sebastian I       12 EBAT-PC              1:31.59    1:19.23 PC-A   
  2 Fetahi, Abel              11 AIA-PC               1:38.88    1:20.08 PC-A   
  3 Hazen, Langston           12 ALGA-PC              1:35.00    1:24.04 PC-A   
  4 Coloma, Garrick L         11 TERA-PC              1:32.54    1:24.05 PC-A   
  5 Kartsev, Kiriyan I        11 TERA-PC              1:40.49    1:41.95 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Lanzara, Matt R           12 TERA-PC              1:43.91    1:23.57 PC-A   
  2 Fong, Kendall             12 ALGA-PC                   NT    1:49.63 PC-C   
 -- Fienberg, Sean R          11 HILL-PC              1:54.49         NS        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:25.69  PC-A Pacific LC A time
        3:46.29  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Jurasius, Beck J          11 TERA-PC              2:53.57    2:51.66 PC-A   
  2 Fetterman, Matt S         12 TERA-PC              3:07.49    3:04.68 PC-A   
  3 Mitchell, Robert S        12 TERA-PC              3:07.20    3:11.61 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Fetahi, Abel              11 AIA-PC                    NT    3:01.92 PC-A   
  2 Coloma, Garrick L         11 TERA-PC              3:50.00    3:21.10 PC-A   
  3 Chan, Athan               12 OAPB-PC                   NT    3:31.23 PC-B   
  4 Fong, Kendall             12 ALGA-PC                   NT    4:08.26 PC-C   
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:10.89  PC-A Pacific LC A time
        3:29.99  PC-B Pacific LC B time
             --  PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Suhaili, Kenneth M        12 WCAB-PC              2:45.65    2:37.31 PC-A   
  2 Baker, Alec D             12 OAPB-PC              2:46.09    2:38.00 PC-A   
  3 Chan, Donovan B           12 ONDA-PC              2:49.56    2:42.10 PC-A   
  4 Thomas, Adonis            12 ONDA-PC              2:55.85    2:43.79 PC-A   
  5 Jurasius, Beck J          11 TERA-PC              2:54.03    2:45.25 PC-A   
  6 Fetterman, Matt S         12 TERA-PC              2:51.13    2:47.32 PC-A   
  7 Lanzara, Matt R           12 TERA-PC              3:04.78    2:51.61 PC-A   
  8 LE, Ryan Q                11 MSJA-PC              2:46.68    2:52.10 PC-A   
  9 Mitchell, Robert S        12 TERA-PC              2:59.12    2:54.15 PC-A   
 10 Fong, Winston B           12 MONT-PC              3:01.68    2:57.48 PC-A   
 11 Cruz Costello, Max M      11 OAPB-PC              3:00.00    2:59.81 PC-A   
 12 Saghafi, Arman D          11 TERA-PC              3:03.53    3:02.28 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Fetahi, Abel              11 AIA-PC               3:24.94    2:56.93 PC-A   
  2 Coloma, Garrick L         11 TERA-PC              3:13.08    2:57.54 PC-A   
  3 Tran, Kyle K              12 EBAT-PC              3:18.32    3:06.26 PC-A   
  4 Aumavae, Enoka A          11 TIGR-PC              3:16.59    3:15.86 PC-B   
 -- Kartsev, Kiriyan I        11 TERA-PC              3:29.99         DQ        
PC-C - Division  
  1 Wilcox, Matthew D         12 TERA-PC                   NT    2:41.66 PC-A   
  2 Vizental, Anthony         11 TERA-PC                   NT    3:15.21 PC-B   
  3 Williams, Myles A         12 EBAT-PC              3:32.69    3:15.98 PC-B   
  4 Fong, Kendall             12 ALGA-PC              4:10.76    3:19.33 PC-B   
  5 Boeger, Simon L           11 ONDA-PC              4:14.50    3:27.24 PC-B   
  6 MACKEY, Shane A           11 TIGR-PC                   NT    3:35.20 PC-C   
  7 Masson, Jackson           12 MONT-PC              4:04.81    3:42.36 PC-C   
  8 Fienberg, Sean R          11 HILL-PC              3:49.99    3:47.87 PC-C   
  9 Winters, Jason K          11 TIGR-PC                   NT    4:49.46 PC-C   
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.89  13-14 PC-A Pacific LC A time
          33.99  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Barsanti, Nathan J        14 TERA-PC                26.80      26.63 PC-A   
  2 Korelov, Misha A          14 ALGA-PC                29.12      26.82 PC-A   
  3 Benko, Alexander H        14 UN-PC                  27.29      27.11 PC-A   
  4 Chan, Darien A            14 UN-PC                  26.93      27.67 PC-A   
  5 Brock, Evan C             14 UN-PC                  28.69      27.86 PC-A   
  6 Miller, Jonathan          14 ONDA-PC                29.45      27.92 PC-A   
  7 James, Tyler C            14 TERA-PC                27.98      28.11 PC-A   
  8 LE, Vincent Q             14 MSJA-PC                30.06      28.53 PC-A   
  9 Pacult, Nicholas J        14 TERA-PC                30.51      28.64 PC-A   
 10 Nashan, Kai G             13 OAPB-PC                28.54      28.77 PC-A   
 11 Sytnik, Gennady E         13 TERA-PC                29.26      28.85 PC-A   
 12 Oreshkov, Anthony K       13 AIA-PC                 30.13      28.98 PC-A   
 13 Litvinov, Alex O          13 TERA-PC                30.40      29.82 PC-A   
 14 Lee, Matt Y               13 FOG-PC                 28.67      32.74 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Dulay, Anthony M          13 TERA-PC                32.84      29.45 PC-A   
  2 Taifer, Brett             14 OAPB-PC                31.50      30.33 PC-A   
  3 Roy, Rishabh              13 OAPB-PC                31.47      30.72 PC-A   
  4 Choy, Daniel C            14 UN-PC                  31.09      30.96 PC-B   
  5 Wheeler, Michael A        13 OAPB-PC                32.62      31.24 PC-B   
  6 Kuznetsov, Max A          14 FOG-PC                 33.92      31.80 PC-B   
  7 Zelenskyy, Teodor         13 TERA-PC                32.81      32.22 PC-B   
  8 Ayala, Joshua C           14 UN-PC                  31.90      32.60 PC-B   
  9 Underhill, Blake E        13 ECG-PC                 33.80      33.53 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Cooney, Joshua J          13 EBAT-PC                   NT      30.92 PC-B   
  2 Gregory, Dylan T          13 TERA-PC                   NT      31.47 PC-B   
  3 Patwardhan, Niraj V       14 TERA-PC                40.00      33.18 PC-B   
  4 Szafranski, Alexander     13 TERA-PC                36.93      34.08 PC-C   
  5 Doss, Eric D              13 EBAT-PC                   NT      34.21 PC-C   
  6 Gerlach, Chris M          13 PST-PC                 36.00      34.69 PC-C   
  7 Carlson, Nathan D         14 OAPB-PC                35.19      34.81 PC-C   
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:07.69  13-14 PC-A Pacific LC A time
        1:14.49  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Barsanti, Nathan J        14 TERA-PC                57.36      58.02 PC-A   
  2 Benko, Alexander H        14 UN-PC                1:00.84      59.86 PC-A   
  3 Chan, Darien A            14 UN-PC                  57.88    1:00.09 PC-A   
  4 Miller, Jonathan          14 ONDA-PC              1:03.32    1:01.22 PC-A   
  5 James, Tyler C            14 TERA-PC              1:04.17    1:01.72 PC-A   
  6 Lammert, Justin K         14 OAPB-PC              1:04.29    1:01.81 PC-A   
  7 LE, Vincent Q             14 MSJA-PC              1:04.70    1:02.12 PC-A   
  8 Sytnik, Gennady E         13 TERA-PC              1:05.49    1:03.05 PC-A   
  9 Pacult, Nicholas J        14 TERA-PC              1:02.31    1:03.30 PC-A   
 10 Choy, Daniel C            14 UN-PC                1:06.92    1:07.82 PC-B   
 11 Kaplan, Matthew D         14 HILL-PC              1:07.55    1:08.45 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Korelov, Misha A          14 ALGA-PC              1:09.77      58.43 PC-A   
  2 Nashan, Kai G             13 OAPB-PC              1:10.00    1:04.66 PC-A   
  3 Oreshkov, Anthony K       13 AIA-PC               1:08.88    1:04.90 PC-A   
  4 Taifer, Brett             14 OAPB-PC              1:08.50    1:06.67 PC-A   
  5 Chu, Aaron R              13 AIA-PC               1:12.29    1:07.55 PC-A   
  6 Roy, Rishabh              13 OAPB-PC              1:10.14    1:08.30 PC-B   
  7 Zelenskyy, Teodor         13 TERA-PC              1:08.49    1:08.41 PC-B   
  8 Kees, Cam J               13 ALGA-PC              1:14.00    1:08.89 PC-B   
  9 Chacon, Jayson T          13 UN-PC                1:11.77    1:10.17 PC-B   
 10 Lauritzen, Cole O         13 OAPB-PC              1:08.87    1:10.55 PC-B   
 11 Weston, Scott A           14 TERA-PC              1:10.01    1:17.43 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Doss, Andrew G            14 EBAT-PC                   NT    1:10.20 PC-B   
  2 Wheeler, Michael A        13 OAPB-PC              1:15.74    1:10.30 PC-B   
  3 Cooney, Joshua J          13 EBAT-PC                   NT    1:10.65 PC-B   
  4 Dulay, Anthony M          13 TERA-PC              1:17.89    1:11.76 PC-B   
  5 Gregory, Dylan T          13 TERA-PC                   NT    1:12.93 PC-B   
  6 Patwardhan, Niraj V       14 TERA-PC              1:35.00    1:15.73 PC-C   
  7 Kouyoumdjian, Alexander   13 FOG-PC                    NT    1:15.93 PC-C   
  8 Wenzler, Giovanni L       13 PST-PC                    NT    1:17.92 PC-C   
  9 Carlson, Nathan D         14 OAPB-PC              1:19.54    1:18.14 PC-C   
 10 Szafranski, Alexander     13 TERA-PC              1:21.86    1:18.47 PC-C   
 11 Doss, Eric D              13 EBAT-PC                   NT    1:20.84 PC-C   
 12 Johnson, Daniel R         14 TIGR-PC                   NT    1:20.89 PC-C   
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:31.29  13-14 PC-A Pacific LC A time
        2:46.49  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Barsanti, Nathan J        14 TERA-PC              2:08.15    2:09.21 PC-A   
  2 James, Tyler C            14 TERA-PC              2:13.17    2:13.44 PC-A   
  3 Miller, Jonathan          14 ONDA-PC              2:18.59    2:14.85 PC-A   
  4 Chan, Darien A            14 UN-PC                2:10.11    2:16.82 PC-A   
  5 Sytnik, Gennady E         13 TERA-PC              2:18.64    2:17.79 PC-A   
  6 Fetterman, Jordan R       13 TERA-PC              2:17.35    2:18.26 PC-A   
  7 LE, Vincent Q             14 MSJA-PC              2:19.13    2:19.80 PC-A   
  8 Taifer, Brett             14 OAPB-PC              2:24.50    2:22.57 PC-A   
  9 Kaplan, Matthew D         14 HILL-PC              2:30.55    2:26.14 PC-A   
 10 Litvinov, Alex O          13 TERA-PC              2:22.67    2:26.58 PC-A   
 11 Lammert, Justin K         14 OAPB-PC              2:25.00    2:27.88 PC-A   
 12 Nashan, Kai G             13 OAPB-PC              1:57.00    2:30.16 PC-A   
 13 Choy, Daniel C            14 UN-PC                2:28.85    2:34.71 PC-B   
 14 Lauritzen, Cole O         13 OAPB-PC              2:30.16    2:37.45 PC-B   
 15 Weston, Scott A           14 TERA-PC              2:29.60    2:48.40 PC-C   
PC-B - Division  
  1 Kees, Cam J               13 ALGA-PC              2:45.00    2:31.26 PC-A   
  2 Chacon, Jayson T          13 UN-PC                2:31.84    2:31.58 PC-B   
  3 Roy, Rishabh              13 OAPB-PC              2:37.41    2:31.73 PC-B   
  4 Dulay, Anthony M          13 TERA-PC              2:38.00    2:36.21 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Oreshkov, Anthony K       13 AIA-PC               3:07.38    2:27.10 PC-A   
  2 Doss, Andrew G            14 EBAT-PC                   NT    2:35.33 PC-B   
  3 Underhill, Blake E        13 ECG-PC                    NT    2:42.15 PC-B   
  4 Cooney, Joshua J          13 EBAT-PC                   NT    2:46.08 PC-B   
  5 Doss, Eric D              13 EBAT-PC                   NT    2:49.25 PC-C   
  6 Kouyoumdjian, Alexander   13 FOG-PC                    NT    2:49.36 PC-C   
  7 Szafranski, Alexander     13 TERA-PC              2:54.32    2:50.03 PC-C   
  8 Wenzler, Giovanni L       13 PST-PC                    NT    2:50.55 PC-C   
  9 Carlson, Nathan D         14 OAPB-PC              3:08.34    2:52.47 PC-C   
 10 Johnson, Daniel R         14 TIGR-PC                   NT    2:53.47 PC-C   
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:18.99  13-14 PC-A Pacific LC A time
        5:50.89  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Korelov, Misha A          14 ALGA-PC              4:46.10    4:45.06 PC-A   
  2 Benko, Alexander H        14 UN-PC                4:43.14    4:52.13 PC-A   
  3 Miller, Jonathan          14 ONDA-PC              5:10.05    5:00.46 PC-A   
  4 Taifer, Brett             14 OAPB-PC              4:59.50    5:03.69 PC-A   
  5 Wheeler, Michael A        13 OAPB-PC              5:17.00    5:10.39 PC-A   
  6 Kaplan, Matthew D         14 HILL-PC              5:18.37    5:10.46 PC-A   
  7 Chacon, Jayson T          13 UN-PC                5:03.30    5:24.70 PC-B   
  8 Nashan, Kai G             13 OAPB-PC              5:15.00    5:29.73 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Lammert, Justin K         14 OAPB-PC              5:37.78    5:24.93 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Underhill, Blake E        13 ECG-PC                    NT    5:50.34 PC-B   
 
Boys 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       11:05.49  13-14 PC-A Pacific LC A time
       12:12.09  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Sytnik, Gennady E         13 TERA-PC             10:15.00   10:11.17 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Miller, Jonathan          14 ONDA-PC             11:46.78   10:29.00 PC-A   
  2 Underhill, Blake E        13 ECG-PC              12:07.83   12:01.85 PC-B   
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:20.29  13-14 PC-A Pacific LC A time
        1:29.39  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Brock, Evan C             14 UN-PC                1:06.93    1:07.07 PC-A   
  2 LE, Vincent Q             14 MSJA-PC              1:10.55    1:09.87 PC-A   
  3 Chan, Darien A            14 UN-PC                1:08.08    1:11.31 PC-A   
  4 Barsanti, Nathan J        14 TERA-PC              1:14.91    1:13.03 PC-A   
  5 James, Tyler C            14 TERA-PC              1:14.43    1:13.89 PC-A   
  6 Fetterman, Jordan R       13 TERA-PC              1:11.49    1:14.80 PC-A   
  7 Pacult, Nicholas J        14 TERA-PC              1:11.59    1:14.85 PC-A   
  8 Benko, Alexander H        14 UN-PC                1:12.11    1:15.03 PC-A   
  9 Litvinov, Alex O          13 TERA-PC              1:16.55    1:16.88 PC-A   
 10 Roy, Rishabh              13 OAPB-PC              1:20.11    1:18.28 PC-A   
 11 Nashan, Kai G             13 OAPB-PC              1:14.00    1:21.16 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Lammert, Justin K         14 OAPB-PC              1:24.50    1:16.88 PC-A   
  2 Miller, Jonathan          14 ONDA-PC              1:22.06    1:17.79 PC-A   
  3 Fetahi, Yosi              13 AIA-PC               1:23.15    1:17.96 PC-A   
  4 Taifer, Brett             14 OAPB-PC              1:20.50    1:18.29 PC-A   
  5 Zelenskyy, Teodor         13 TERA-PC              1:20.44    1:20.24 PC-A   
  6 Wheeler, Michael A        13 OAPB-PC              1:27.88    1:24.20 PC-B   
 -- Oreshkov, Anthony K       13 AIA-PC               1:26.48         DQ        
PC-C - Division  
  1 Cooney, Joshua J          13 EBAT-PC                   NT    1:22.91 PC-B   
  2 Gregory, Dylan T          13 TERA-PC                   NT    1:24.01 PC-B   
  3 Doss, Andrew G            14 EBAT-PC                   NT    1:28.01 PC-B   
  4 Patwardhan, Niraj V       14 TERA-PC              1:40.00    1:31.07 PC-C   
  5 Gerlach, Chris M          13 PST-PC               1:33.57    1:31.19 PC-C   
  6 Dulay, Anthony M          13 TERA-PC              1:41.65    1:32.20 PC-C   
  7 Szafranski, Alexander     13 TERA-PC              1:45.80    1:39.03 PC-C   
 -- Doss, Eric D              13 EBAT-PC                   NT         DQ        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:54.89  13-14 PC-A Pacific LC A time
        3:12.39  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 LE, Vincent Q             14 MSJA-PC              2:31.69    2:31.14 PC-A   
  2 Chan, Darien A            14 UN-PC                2:31.12    2:36.34 PC-A   
  3 James, Tyler C            14 TERA-PC              2:39.65    2:40.59 PC-A   
  4 Pacult, Nicholas J        14 TERA-PC              2:33.08    2:41.39 PC-A   
  5 Fetterman, Jordan R       13 TERA-PC              2:32.75    2:42.30 PC-A   
  6 Chu, Aaron R              13 AIA-PC               2:52.91    2:54.64 PC-A   
  7 Zelenskyy, Teodor         13 TERA-PC              2:50.20    2:54.78 PC-A   
 -- Nashan, Kai G             13 OAPB-PC              2:23.00         DQ        
PC-B - Division  
  1 Kaplan, Matthew D         14 HILL-PC              2:57.47    2:50.43 PC-A   
  2 Weston, Scott A           14 TERA-PC              3:06.97    3:00.77 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Wenzler, Giovanni L       13 PST-PC                    NT    3:11.16 PC-B   
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:30.39  13-14 PC-A Pacific LC A time
        1:39.39  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Brock, Evan C             14 UN-PC                1:24.61    1:20.32 PC-A   
  2 Sytnik, Gennady E         13 TERA-PC              1:22.44    1:20.86 PC-A   
  3 Barsanti, Nathan J        14 TERA-PC              1:26.22    1:20.95 PC-A   
  4 Lammert, Justin K         14 OAPB-PC              1:19.98    1:21.46 PC-A   
  5 Fetterman, Jordan R       13 TERA-PC              1:17.37    1:22.49 PC-A   
  6 Benko, Alexander H        14 UN-PC                1:18.57    1:23.03 PC-A   
  7 Pacult, Nicholas J        14 TERA-PC              1:19.38    1:23.15 PC-A   
  8 Zelenskyy, Teodor         13 TERA-PC              1:25.04    1:24.82 PC-A   
  9 Taifer, Brett             14 OAPB-PC              1:28.50    1:27.41 PC-A   
 10 Lee, Matt Y               13 FOG-PC               1:18.00    1:30.26 PC-A   
 11 Ayala, Joshua C           14 UN-PC                1:24.90    1:35.36 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Dulay, Anthony M          13 TERA-PC              1:32.39    1:24.94 PC-A   
  2 Oreshkov, Anthony K       13 AIA-PC               1:33.45    1:28.77 PC-A   
  3 James, Tyler C            14 TERA-PC              1:30.77    1:30.46 PC-B   
  4 LE, Vincent Q             14 MSJA-PC              1:34.54    1:32.96 PC-B   
  5 Roy, Rishabh              13 OAPB-PC              1:32.53    1:34.49 PC-B   
  6 Fetahi, Yosi              13 AIA-PC               1:38.99    1:34.75 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Kuznetsov, Max A          14 FOG-PC               1:55.11    1:31.27 PC-B   
  2 Wheeler, Michael A        13 OAPB-PC              1:44.23    1:33.24 PC-B   
  3 Szafranski, Alexander     13 TERA-PC              1:48.76    1:34.92 PC-B   
  4 Patwardhan, Niraj V       14 TERA-PC              1:45.00    1:36.97 PC-B   
  5 Cooney, Joshua J          13 EBAT-PC                   NT    1:37.59 PC-B   
  6 Gerlach, Chris M          13 PST-PC               2:00.00    1:45.90 PC-C   
  7 Carlson, Nathan D         14 OAPB-PC              1:45.89    1:47.16 PC-C   
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:19.49  13-14 PC-A Pacific LC A time
        3:39.49  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Benko, Alexander H        14 UN-PC                2:49.99    2:53.03 PC-A   
  2 Sytnik, Gennady E         13 TERA-PC              2:53.80    2:55.02 PC-A   
  3 Fetterman, Jordan R       13 TERA-PC              2:50.57    2:58.27 PC-A   
  4 Zelenskyy, Teodor         13 TERA-PC              3:01.06    3:00.08 PC-A   
  5 Pacult, Nicholas J        14 TERA-PC              2:52.50    3:00.33 PC-A   
  6 Choy, Daniel C            14 UN-PC                3:00.56    3:06.30 PC-A   
  7 Oreshkov, Anthony K       13 AIA-PC               3:14.77    3:13.30 PC-A   
  8 Lauritzen, Cole O         13 OAPB-PC              3:05.73    3:16.40 PC-A   
  9 Chu, Aaron R              13 AIA-PC               3:15.90    3:18.40 PC-A   
 10 Weston, Scott A           14 TERA-PC              3:12.23    3:23.40 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Dulay, Anthony M          13 TERA-PC              3:21.27    3:07.52 PC-A   
  2 Roy, Rishabh              13 OAPB-PC              3:20.23    3:15.36 PC-A   
  3 Kees, Cam J               13 ALGA-PC              3:39.00    3:22.36 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Szafranski, Alexander     13 TERA-PC              3:48.41    3:26.67 PC-B   
  2 Johnson, Daniel R         14 TIGR-PC                   NT    3:28.58 PC-B   
 -- Kouyoumdjian, Alexander   13 FOG-PC                    NT         NS        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:17.59  13-14 PC-A Pacific LC A time
        1:25.29  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Barsanti, Nathan J        14 TERA-PC              1:05.55    1:04.99 PC-A   
  2 Fetterman, Jordan R       13 TERA-PC              1:07.21    1:09.05 PC-A   
  3 James, Tyler C            14 TERA-PC              1:08.72    1:09.20 PC-A   
  4 Pacult, Nicholas J        14 TERA-PC              1:07.20    1:10.65 PC-A   
  5 Sytnik, Gennady E         13 TERA-PC              1:12.40    1:10.97 PC-A   
  6 LE, Vincent Q             14 MSJA-PC              1:12.54    1:11.38 PC-A   
  7 Roy, Rishabh              13 OAPB-PC              1:12.81    1:15.36 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Korelov, Misha A          14 ALGA-PC              1:22.99    1:04.74 PC-A   
  2 Oreshkov, Anthony K       13 AIA-PC               1:18.16    1:16.14 PC-A   
  3 Kees, Cam J               13 ALGA-PC              1:25.00    1:17.69 PC-B   
  4 Zelenskyy, Teodor         13 TERA-PC              1:22.93    1:21.28 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Dulay, Anthony M          13 TERA-PC              1:35.42    1:17.63 PC-B   
  2 Doss, Andrew G            14 EBAT-PC                   NT    1:19.44 PC-B   
  3 Wheeler, Michael A        13 OAPB-PC              1:29.39    1:19.77 PC-B   
  4 Chu, Aaron R              13 AIA-PC               1:30.17    1:22.61 PC-B   
  5 Underhill, Blake E        13 ECG-PC               1:30.66    1:26.48 PC-C   
  6 Gregory, Dylan T          13 TERA-PC                   NT    1:26.54 PC-C   
  7 Wenzler, Giovanni L       13 PST-PC                    NT    1:27.14 PC-C   
  8 Kouyoumdjian, Alexander   13 FOG-PC                    NT    1:31.70 PC-C   
  9 Chacon, Jayson T          13 UN-PC                1:27.95    1:31.90 PC-C   
 10 Johnson, Daniel R         14 TIGR-PC                   NT    1:33.60 PC-C   
 11 Doss, Eric D              13 EBAT-PC                   NT    1:36.48 PC-C   
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        3:05.89  13-14 PC-A Pacific LC A time
        3:24.49  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Fetterman, Jordan R       13 TERA-PC              2:37.90    2:32.20 PC-A   
  2 Korelov, Misha A          14 ALGA-PC              2:34.44    2:36.51 PC-A   
  3 Sytnik, Gennady E         13 TERA-PC              2:39.59    2:47.42 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Roy, Rishabh              13 OAPB-PC              3:06.49    3:03.47 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Fetahi, Yosi              13 AIA-PC                    NT    2:59.68 PC-A   
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:48.29  13-14 PC-A Pacific LC A time
        3:05.19  13-14 PC-B Pacific LC B time
             --  13-14 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Korelov, Misha A          14 ALGA-PC              2:37.79    2:27.84 PC-A   
  2 Brock, Evan C             14 UN-PC                2:36.63    2:31.45 PC-A   
  3 Chan, Darien A            14 UN-PC                2:35.29    2:34.89 PC-A   
  4 Fetterman, Jordan R       13 TERA-PC              2:34.46    2:35.91 PC-A   
  5 Pacult, Nicholas J        14 TERA-PC              2:30.63    2:35.98 PC-A   
  6 James, Tyler C            14 TERA-PC              2:42.16    2:36.71 PC-A   
  7 LE, Vincent Q             14 MSJA-PC              2:39.52    2:37.03 PC-A   
  8 Lammert, Justin K         14 OAPB-PC              2:40.00    2:37.50 PC-A   
  9 Litvinov, Alex O          13 TERA-PC              2:41.48    2:45.01 PC-A   
 10 Zelenskyy, Teodor         13 TERA-PC              2:46.69    2:50.65 PC-B   
 11 Nashan, Kai G             13 OAPB-PC              2:45.00    3:01.32 PC-B   
PC-B - Division  
  1 Miller, Jonathan          14 ONDA-PC              2:49.72    2:45.22 PC-A   
  2 Oreshkov, Anthony K       13 AIA-PC               2:52.99    2:46.33 PC-A   
  3 Fetahi, Yosi              13 AIA-PC               2:59.18    2:48.12 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Wheeler, Michael A        13 OAPB-PC              3:14.76    2:51.47 PC-B   
  2 Dulay, Anthony M          13 TERA-PC              3:18.76    2:55.88 PC-B   
  3 Underhill, Blake E        13 ECG-PC               3:08.12    2:59.40 PC-B   
  4 Choy, Daniel C            14 UN-PC                2:49.61    2:50.00 PC-B   
  4 Doss, Andrew G            14 EBAT-PC                   NT    3:00.31 PC-B   
  5 Gregory, Dylan T          13 TERA-PC                   NT    3:04.69 PC-B   
  6 Doss, Eric D              13 EBAT-PC                   NT    3:18.94 PC-C   
  7 Malaga, Jacob P           14 UN-PC                3:35.82    3:19.06 PC-C   
  8 Gerlach, Chris M          13 PST-PC               3:30.00    3:22.28 PC-C   
 -- Ayala, Joshua C           14 UN-PC                3:35.82         DQ        
 -- Chu, Aaron R              13 AIA-PC               3:24.24         NS        
 
Boys 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.39  15-16 PC-A Pacific LC A time
          33.49  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Bottene, Max I            15 UN-PC                  26.70      26.12 PC-A   
  2 Gohlke, Nils              16 UN-PC                  27.07      26.71 PC-A   
  3 WU, Stanley               16 UN-PC                  27.53      26.90 PC-A   
  4 Chang, Darwin C           16 UN-PC                  27.21      27.03 PC-A   
  5 Rivera, Diego L           15 UN-PC                  29.87      28.77 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Inman, William K          16 UN-PC                  33.49      28.15 PC-A   
  2 Kees, Aaron E             15 UN-PC                  30.46      29.16 PC-A   
  3 Chew, Anthony D           16 UN-PC                  31.95      31.35 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Cooney, Daniel R          15 EBAT-PC                   NT      30.34 PC-A   
 
Boys 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:05.99  15-16 PC-A Pacific LC A time
        1:12.59  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Zyla, Michal A            16 UN-PC                  56.01      57.64 PC-A   
  2 WU, Stanley               16 UN-PC                1:01.01      58.03 PC-A   
  3 Madigan, Jack F           15 UN-PC                  58.76      58.42 PC-A   
  3 James, Brandon N          16 UN-PC                  57.55      58.42 PC-A   
  5 Gohlke, Nils              16 UN-PC                  58.78      58.89 PC-A   
  6 Larson, David L           16 UN-PC                1:02.59    1:02.57 PC-A   
  7 Rivera, Diego L           15 UN-PC                1:05.80    1:03.48 PC-A   
  8 Gjerde, Thomas A          15 UN-PC                  59.90    1:03.88 PC-A   
  9 Laws, Gus M               16 UN-PC                1:02.10    1:04.50 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Inman, William K          16 UN-PC                1:12.59    1:04.23 PC-A   
  2 Demotte, Sam O            15 UN-PC                1:10.42    1:07.08 PC-B   
  3 Kees, Aaron E             15 UN-PC                1:11.12    1:08.31 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Cooney, Daniel R          15 EBAT-PC                   NT    1:07.29 PC-B   
 
Boys 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:25.19  15-16 PC-A Pacific LC A time
        2:39.79  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Zyla, Michal A            16 UN-PC                1:58.13    2:03.43 PC-A   
  2 WU, Stanley               16 UN-PC                2:08.16    2:08.11 PC-A   
  3 Carpenter, Weston C       16 UN-PC                2:04.12    2:09.11 PC-A   
  4 Larson, David L           16 UN-PC                2:13.58    2:12.70 PC-A   
  5 Gjerde, Thomas A          15 UN-PC                2:16.42    2:19.40 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Demotte, Sam O            15 UN-PC                2:31.20    2:21.79 PC-A   
  2 Inman, William K          16 UN-PC                2:39.79    2:23.80 PC-A   
  3 Kees, Aaron E             15 UN-PC                2:39.00    2:37.29 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Cooney, Daniel R          15 EBAT-PC                   NT    2:30.58 PC-B   
 
Boys 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        5:08.09  15-16 PC-A Pacific LC A time
        5:38.99  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Larson, David L           16 UN-PC                4:47.98    4:35.17 PC-A   
  2 Laws, Gus M               16 UN-PC                4:33.93    4:37.32 PC-A   
  3 Gjerde, Thomas A          15 UN-PC                4:54.89    4:53.28 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Chew, Anthony D           16 UN-PC                5:37.56    5:16.96 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Rivera, Diego L           15 UN-PC                     NT    5:15.29 PC-B   
 
Boys 15-16 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
       11:08.19  15-16 PC-A Pacific LC A time
       12:15.09  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Laws, Gus M               16 UN-PC                9:40.53    9:36.46 PC-A   
 
Boys 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:18.49  15-16 PC-A Pacific LC A time
        1:26.39  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bottene, Max I            15 UN-PC                1:03.73    1:03.91 PC-A   
  2 WU, Stanley               16 UN-PC                1:06.89    1:06.23 PC-A   
  3 Laws, Gus M               16 UN-PC                1:11.06    1:10.29 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Kees, Aaron E             15 UN-PC                1:23.71    1:18.98 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Rivera, Diego L           15 UN-PC                     NT    1:16.34 PC-A   
  2 Chew, Anthony D           16 UN-PC                1:43.37    1:27.02 PC-C   
 
Boys 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:50.49  15-16 PC-A Pacific LC A time
        3:07.59  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 James, Brandon N          16 UN-PC                2:06.73    2:18.63 PC-A   
  2 Zyla, Michal A            16 UN-PC                2:13.84    2:22.50 PC-A   
  3 Laws, Gus M               16 UN-PC                2:26.81    2:28.38 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Kees, Aaron E             15 UN-PC                3:07.00    2:59.89 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Chew, Anthony D           16 UN-PC                3:31.16    3:03.68 PC-B   
 
Boys 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:25.79  15-16 PC-A Pacific LC A time
        1:34.69  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 WU, Stanley               16 UN-PC                1:10.35    1:07.18 PC-A   
  2 Gohlke, Nils              16 UN-PC                1:12.08    1:13.59 PC-A   
  3 Madigan, Jack F           15 UN-PC                1:12.14    1:15.10 PC-A   
  4 Chang, Darwin C           16 UN-PC                1:24.14    1:21.56 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Chew, Anthony D           16 UN-PC                1:34.46    1:18.83 PC-A   
  2 Kees, Aaron E             15 UN-PC                1:34.00    1:35.26 PC-C   
PC-C - Division  
  1 Cooney, Daniel R          15 EBAT-PC                   NT    1:37.17 PC-C   
 
Boys 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:11.39  15-16 PC-A Pacific LC A time
        3:30.59  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 WU, Stanley               16 UN-PC                2:35.38    2:35.96 PC-A   
  2 Madigan, Jack F           15 UN-PC                2:38.84    2:44.74 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Chew, Anthony D           16 UN-PC                3:12.76    3:03.76 PC-A   
 
Boys 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:13.99  15-16 PC-A Pacific LC A time
        1:21.39  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Zyla, Michal A            16 UN-PC                  58.86    1:01.13 PC-A   
  2 WU, Stanley               16 UN-PC                1:02.72    1:01.65 PC-A   
  3 Gohlke, Nils              16 UN-PC                1:04.62    1:04.65 PC-A   
  4 Laws, Gus M               16 UN-PC                1:04.28    1:05.68 PC-A   
  5 Larson, David L           16 UN-PC                1:04.30    1:05.82 PC-A   
  6 James, Brandon N          16 UN-PC                1:00.08    1:05.87 PC-A   
  7 Gjerde, Thomas A          15 UN-PC                1:04.49    1:08.05 PC-A   
 -- Carpenter, Weston C       16 UN-PC                1:04.66         DQ        
PC-B - Division  
  1 Rivera, Diego L           15 UN-PC                1:14.28    1:08.31 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Demotte, Sam O            15 UN-PC                1:31.13    1:20.38 PC-B   
 
Boys 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:47.89  15-16 PC-A Pacific LC A time
        3:04.69  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Larson, David L           16 UN-PC                2:19.78    2:23.77 PC-A   
 
Boys 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:44.99  15-16 PC-A Pacific LC A time
        3:01.49  15-16 PC-B Pacific LC B time
             --  15-16 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, Stanley               16 UN-PC                2:19.10    2:20.36 PC-A   
  2 Gohlke, Nils              16 UN-PC                2:22.24    2:25.52 PC-A   
  3 Madigan, Jack F           15 UN-PC                2:24.87    2:28.85 PC-A   
  4 Chang, Darwin C           16 UN-PC                2:38.28    2:33.71 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Kees, Aaron E             15 UN-PC                3:01.26    2:48.69 PC-B   
 
Boys 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.39  17-18 PC-A Pacific LC A time
          33.49  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Vanderstraeten, Matt B    17 UN-PC                  26.39      26.80 PC-A   
  2 LO, Andrew K              18 ONDA-PC                28.63      28.06 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Cooney, Jeremiah J        18 EBAT-PC                   NT      28.30 PC-A   
 
Boys 17-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:05.99  17-18 PC-A Pacific LC A time
        1:12.59  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Barsanti, Ryan J          18 UN-PC                  51.80      55.14 PC-A   
  2 Vanderstraeten, Matt B    17 UN-PC                  59.28      59.03 PC-A   
  3 Delepine, Troy R          17 TERA-PC              1:02.32      59.38 PC-A   
  4 Burkhart, Nate D          17 UN-PC                  55.22    1:00.36 PC-A   
  5 LO, Andrew K              18 ONDA-PC              1:00.87    1:01.66 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Barriere, Dominic J       17 UN-PC                1:07.84    1:12.19 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Cooney, Jeremiah J        18 EBAT-PC                   NT    1:01.23 PC-A   
 
Boys 17-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:25.19  17-18 PC-A Pacific LC A time
        2:39.79  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Barsanti, Ryan J          18 UN-PC                1:57.50    2:06.23 PC-A   
  2 Vanderstraeten, Matt B    17 UN-PC                2:11.75    2:16.36 PC-A   
  3 LO, Andrew K              18 ONDA-PC              2:13.72    2:22.01 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Barriere, Dominic J       17 UN-PC                2:25.66    2:37.20 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Cooney, Jeremiah J        18 EBAT-PC                   NT    2:22.36 PC-A   
 
Boys 17-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:18.49  17-18 PC-A Pacific LC A time
        1:26.39  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Barriere, Dominic J       17 UN-PC                1:13.41    1:16.76 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Cooney, Jeremiah J        18 EBAT-PC                   NT    1:18.25 PC-A   
 
Boys 17-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:50.49  17-18 PC-A Pacific LC A time
        3:07.59  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Barriere, Dominic J       17 UN-PC                2:41.09    2:46.94 PC-A   
 -- Delepine, Troy R          17 TERA-PC              2:33.97         NS        
 
Boys 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:25.79  17-18 PC-A Pacific LC A time
        1:34.69  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LO, Andrew K              18 ONDA-PC              1:15.36    1:18.26 PC-A   
  2 Vanderstraeten, Matt B    17 UN-PC                1:17.47    1:20.87 PC-A   
PC-C - Division  
  1 Cooney, Jeremiah J        18 EBAT-PC                   NT    1:28.18 PC-B   
  2 Barriere, Dominic J       17 UN-PC                1:40.82    1:46.17 PC-C   
 
Boys 17-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:11.39  17-18 PC-A Pacific LC A time
        3:30.59  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 Vanderstraeten, Matt B    17 UN-PC                2:52.44    3:00.43 PC-A   
 
Boys 17-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:13.99  17-18 PC-A Pacific LC A time
        1:21.39  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Delepine, Troy R          17 TERA-PC              1:11.91    1:04.33 PC-A   
  2 Burkhart, Nate D          17 UN-PC                  59.00    1:06.06 PC-A   
  3 Barsanti, Ryan J          18 UN-PC                1:02.56    1:06.08 PC-A   
  4 Vanderstraeten, Matt B    17 UN-PC                1:12.55    1:14.96 PC-B   
  5 LO, Andrew K              18 ONDA-PC              1:12.01    1:15.23 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Cooney, Jeremiah J        18 EBAT-PC                   NT    1:15.90 PC-B   
 
Boys 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:44.99  17-18 PC-A Pacific LC A time
        3:01.49  17-18 PC-B Pacific LC B time
             --  17-18 PC-C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
PC-A - Division  
  1 LO, Andrew K              18 ONDA-PC              2:33.85    2:42.05 PC-A   
PC-B - Division  
  1 Barriere, Dominic J       17 UN-PC                2:49.36    2:49.20 PC-B   
PC-C - Division  
  1 Cooney, Jeremiah J        18 EBAT-PC                   NT    2:46.04 PC-B   
 
Boys 19 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sway, David A             39 TERA-PC              2:10.99    2:13.58        
 
Boys 19 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sway, David A             39 TERA-PC              2:28.77    2:31.59