Short Course "End of Summer" Invitational
                              September 18-19, 1999

                       Meet Results for Timed Finals-Yards
                                                                                           
========================================== :  19 AQUINO, NINA      7 FF      57.64      : ==========================================
Women 8 & U 25 Free                        :  20 FUJIMOTO, MORGAN  6 FF    1:02.91      : Women 8 & U 50 Back
                                           :  21 EICHELBERGER, L.  7 WCAN  1:05.05      :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :                                            :  PL   Name          Age Team   Finals     
------------------------------------------ : ========================================== : ------------------------------------------
  1 COCHRANE, S.      7 MP      16.14 A    : Women 8 & U 100 Free                       :   1 HUNT, EMMA        8 BAMP    43.81 A   
  2 LEUNG, MEGAN      7 FOG     17.02 A    :                                            :   2 MULLIN, RACHAEL   8 SASO    46.74 A   
  3 ROGERS, JESSIE    8 HSC     17.35 A    :  PL   Name          Age Team   Finals      :   3 VUCINA, JADE      8 BAMP    48.97 A   
  4 ATTERBURY, S.     8 HSC     17.87 A    : ------------------------------------------ :   4 DANG, VIVIAN      8 FF      49.01 A   
  5 ALLAN, RENAE      8 BBD     17.98 A    :   1 HUNT, EMMA        8 BAMP  1:19.79 A    :   5 SRETPISALSILP, R  8 SFRP    50.86 A   
  6 ALEMANIA, S.      8 VJO     18.13 A    :   2 LEUNG, MEGAN      7 FOG   1:23.44 A    :   6 MORALES, NADINE   8 TERA    56.00     
  7 JONES, JILL       7 TERA    18.33 A    :   3 MULLIN, RACHAEL   8 SASO  1:25.89 A    :   7 EICHELBERGER, L.  7 WCAN  1:06.06     
  8 AGUAYO, CHELSI    8 WCAN    18.82 A    :   4 VUCINA, JADE      8 BAMP  1:28.04 A    :   - ATTERBURY, S.     8 HSC       DQ      
  9 BUENO, NICOLE     8 VJO     18.84 A    :   5 ALEMANIA, S.      8 VJO   1:32.37 A    :   - AQUINO, NINA      7 FF        DQ      
 10 FRANCIS, TAYLOR   8 ARG     19.81      :   6 FRANCIS, TAYLOR   8 ARG   1:35.03 A    :   - FUJIMOTO, MORGAN  6 FF        DQ      
 11 ROGERS, KRISTIN   7 HSC     20.24      :   7 CASEY, MADELINE   7 UNAT  1:35.38      :  
 12 MADRID, DIERDRE   8 TERA    20.61      :   8 REYES, NICOLE     7 EVA   1:39.42      : ==========================================
 13 BASSI, GUNEET     8 VJO     20.74      :   9 JERUE, TIFFANY    8 ARG   1:40.49      : Women 8 & U 25 Breast
 14 ROBERTSON, RANDI  8 SFRP    21.39      :  10 MADRID, DIERDRE   8 TERA  1:45.07      :  
 15 SRETPISALSILP, R  8 SFRP    21.71      :  11 ROLAND, KELSEY    7 EVA   1:53.56      :  PL   Name          Age Team   Finals     
 16 FELIX, DANIKA     7 VJO     21.91      :                                            : ------------------------------------------
 17 MINAHEN, J.       6 VJO     22.13      : ========================================== :   1 ROBERTSON, RANDI  8 SFRP    22.40 A   
 18 BIRNBAUM, ZOE     8 BBD     22.97      : Women 8 & U 25 Back                        :   2 COCHRANE, S.      7 MP      23.32 A   
 19 AQUINO, NINA      7 FF      24.15      :                                            :   3 MULLIN, RACHAEL   8 SASO    24.05 A   
 20 EICHELBERGER, L.  7 WCAN    27.74      :  PL   Name          Age Team   Finals      :   4 AHLGREN, JESSICA  8 HSC     24.28 A   
 21 FUJIMOTO, MORGAN  6 FF      27.82      : ------------------------------------------ :   5 FELIX, DANIKA     7 VJO     24.35 A   
 22 DOMECUS, HILLARY  7 VJO     29.43      :   1 AHLGREN, JESSICA  8 HSC     20.44 A    :   6 LEUNG, MEGAN      7 FOG     24.73 A   
                                           :   2 HUNT, EMMA        8 BAMP    20.52 A-   :   7 HUNT, EMMA        8 BAMP    24.81     
========================================== :   3 MULLIN, RACHAEL   8 SASO    20.55 A-   :   8 JONES, JILL       7 TERA    26.07     
Women 8 & U 50 Free                        :   4 LEUNG, MEGAN      7 FOG     21.07 A    :   9 FRANCIS, TAYLOR   8 ARG     26.45     
                                           :   5 COCHRANE, S.      7 MP      21.48 A    :  10 SRETPISALSILP, R  8 SFRP    26.97     
 PL   Name          Age Team   Finals      :   6 CASEY, MADELINE   7 UNAT    23.12 A    :  11 ADAM, SARAH       8 FAC     27.66     
------------------------------------------ :   7 ALEMANIA, S.      8 VJO     23.52      :  11 ALEMANIA, S.      8 VJO     27.66     
  1 HUNT, EMMA        8 BAMP    35.77 A    :   8 FELIX, DANIKA     7 VJO     23.74      :  13 MADRID, DIERDRE   8 TERA    27.71     
  2 COCHRANE, S.      7 MP      36.90 A    :   9 ROBERTSON, RANDI  8 SFRP    23.77      :  14 CASEY, MADELINE   7 UNAT    27.86     
  3 LEUNG, MEGAN      7 FOG     37.66 A    :  10 FRANCIS, TAYLOR   8 ARG     24.02      :  15 JERUE, TIFFANY    8 ARG     29.73     
  4 MULLIN, RACHAEL   8 SASO    38.14 A    :  11 ADAM, SARAH       8 FAC     24.05      :  16 ROLAND, KELSEY    7 EVA     33.51     
  5 ATTERBURY, S.     8 HSC     39.00 A    :  12 SRETPISALSILP, R  8 SFRP    24.43      :  17 REYES, NICOLE     7 EVA     34.39     
  6 ROGERS, JESSIE    8 HSC     39.12 A    :  13 BUENO, NICOLE     8 VJO     24.60      :  18 MINAHEN, J.       6 VJO     45.21     
  7 DANG, VIVIAN      8 FF      39.66 A    :  14 REYES, NICOLE     7 EVA     25.06      :   - DOMECUS, HILLARY  7 VJO       DQ      
  8 VUCINA, JADE      8 BAMP    40.63 A    :  15 MADRID, DIERDRE   8 TERA    25.73      :   - BUENO, NICOLE     8 VJO       DQ      
  9 AGUAYO, CHELSI    8 WCAN    41.92 A    :  16 JERUE, TIFFANY    8 ARG     28.76      :   - VUCINA, JADE      8 BAMP      NS      
 10 ALEMANIA, S.      8 VJO     42.86 A    :  17 MINAHEN, J.       6 VJO     33.02      : 
 11 FRANCIS, TAYLOR   8 ARG     43.16      :  18 DOMECUS, HILLARY  7 VJO     34.02      : 
 12 ROBERTSON, RANDI  8 SFRP    43.60      :                                            : 
 13 MORALES, NADINE   8 TERA    44.87      :                                            : 
 14 ROGERS, KRISTIN   7 HSC     45.51      :                                            : 
 15 BUENO, NICOLE     8 VJO     45.96      :                                            : 
 16 FELIX, DANIKA     7 VJO     46.52      :                                            : 
 17 SRETPISALSILP, R  8 SFRP    47.41      :                                            : 
 18 MADRID, DIERDRE   8 TERA    50.94      :                                            : 
     
                                                                                           
========================================== :   5 AHLGREN, JESSICA  8 HSC     50.88 A    :  18 MILLER, MANDE    10 TERA    35.03 A-  
Women 8 & U 50 Breast                      :   6 SRETPISALSILP, R  8 SFRP    51.22 A    :  19 MENDOZA, SARA    10 SASO    35.04 A   
                                           :   7 FRANCIS, TAYLOR   8 ARG     52.37 A    :  20 CASEY, BRIDGET   10 UNAT    35.28 A   
 PL   Name          Age Team   Finals      :   8 ROBERTSON, RANDI  8 SFRP    55.76      :  21 LOPER, JESSICA   10 WCAN    35.30 A   
------------------------------------------ :   9 CASEY, MADELINE   7 UNAT    56.66      :  22 HUYNH, JASMINE   10 FF      35.59 A   
  1 ROBERTSON, RANDI  8 SFRP    47.95 A    :  10 ALEMANIA, S.      8 VJO     57.50      :  23 LYNSKEY, LAUREN  10 VJO     35.60 A   
  2 FELIX, DANIKA     7 VJO     52.61 A    :  11 JERUE, TIFFANY    8 ARG   1:01.56      :  24 STRAFACE, SARA   10 BAMP    35.61 A   
  3 AHLGREN, JESSICA  8 HSC     53.21 A    :  12 REYES, NICOLE     7 EVA   1:05.52      :  25 MADRID, CHELSEA   9 TERA    36.32 A   
  4 VUCINA, JADE      8 BAMP    53.50 A    :  13 ROLAND, KELSEY    7 EVA   1:12.19      :  26 FERNANDEZ, O.    10 VJO     36.62 A   
  5 SRETPISALSILP, R  8 SFRP    57.81      :                                            :  27 KRIMSKY, S.       9 BBD     36.74 A   
  6 ADAM, SARAH       8 FAC     59.47      : ========================================== :  28 GRIFFIN, MARLENA 10 SASO    36.91     
  - ROLAND, KELSEY    7 EVA       DQ       : Women 8 & U 100 IM                         :  29 WARREN, JESSICA  10 FF      37.22     
  - COCHRANE, S.      7 MP        DQ       :                                            :  30 SELDIN, BECKY    10 BAMP    37.43     
  - BUENO, NICOLE     8 VJO       DQ       :  PL   Name          Age Team   Finals      :  31 KEARNEY, KIRSTEN 10 VJO     38.85     
                                           : ------------------------------------------ :  32 REAY, PAMELA     10 VJO     39.01     
========================================== :   1 HUNT, EMMA        8 BAMP  1:33.85 A    :  33 DOMECUS, J.      10 VJO     39.03     
Women 8 & U 25 Fly                         :   2 ROGERS, JESSIE    8 HSC   1:34.03 A    :  34 LOPER, KRISTA     9 WCAN    40.49     
                                           :   3 MULLIN, RACHAEL   8 SASO  1:35.86 A    :  35 PETERSON, C.     10 BAMP    40.52     
 PL   Name          Age Team   Finals      :   4 COCHRANE, S.      7 MP    1:37.42 A    :  36 JONES, ALLYSON   10 TERA    40.58     
------------------------------------------ :   5 LEUNG, MEGAN      7 FOG   1:37.77 A    :  37 ROGERS, JESSICA  10 UNAT    40.65     
  1 COCHRANE, S.      7 MP      18.03 A-   :   6 VUCINA, JADE      8 BAMP  1:40.13 A    :  38 GRACE, JILLIAN   10 FAC     41.63     
  2 MULLIN, RACHAEL   8 SASO    18.12 A-   :   7 ROBERTSON, RANDI  8 SFRP  1:43.30 A    :  39 ANDERSON, EMILY   9 ARG     42.05     
  3 HUNT, EMMA        8 BAMP    18.99 A    :   8 DANG, VIVIAN      8 FF    1:43.51 A    :  40 BROOKS, NICOLE    9 TERA    42.18     
  4 LEUNG, MEGAN      7 FOG     19.11 A    :   9 FRANCIS, TAYLOR   8 ARG   1:50.24      :  41 WATNEY, DEANNA    9 TERA    42.93     
  5 ATTERBURY, S.     8 HSC     20.10 A    :  10 ALEMANIA, S.      8 VJO   1:56.03      :  42 MINAHEN, K.      10 VJO     43.70     
  6 FRANCIS, TAYLOR   8 ARG     20.20 A    :  11 MORALES, NADINE   8 TERA  1:56.32      :  43 KALU, CAMILLE    10 VJO     44.74     
  7 SRETPISALSILP, R  8 SFRP    20.54 A    :  12 MADRID, DIERDRE   8 TERA  2:06.11      :  44 MILLER, CHELSEA  10 VJO     46.61     
  8 ROGERS, JESSIE    8 HSC     20.87 A    :   - AGUAYO, CHELSI    8 WCAN      DQ       :  45 GALLAGHER, C.     9 FOG     48.72     
  9 VUCINA, JADE      8 BAMP    21.57 A    :                                            :  46 DANG, VANESSA     9 FF      55.05     
 10 JONES, JILL       7 TERA    22.09      : ========================================== :  47 WILSON, JESSICA   9 VJO   1:00.79     
 11 CASEY, MADELINE   7 UNAT    22.29      : Women 9-10 50 Free                         :  
 12 DANG, VIVIAN      8 FF      22.81      :                                            : ==========================================
 13 MORALES, NADINE   8 TERA    22.91      :  PL   Name          Age Team   Finals      : Women 9-10 100 Free
 14 ROBERTSON, RANDI  8 SFRP    23.78      : ------------------------------------------ :  
 15 BUENO, NICOLE     8 VJO     23.95      :   1 DWELLEY, KATE    10 TERA    29.75 Q-   :  PL   Name          Age Team   Finals     
 16 MINAHEN, J.       6 VJO     24.92      :   2 JAKE, GABRIELA   10 BAMP    29.98 Q+   : ------------------------------------------
 17 ALEMANIA, S.      8 VJO     25.63      :   3 LOPER, MELISSA   10 WCAN    32.29 A    :   1 DWELLEY, KATE    10 TERA  1:03.82 PRT 
 18 AQUINO, NINA      7 FF      27.41      :   4 LONGTIN, ELLIOT   9 TERA    32.49 A    :   2 KOTZEVA, MONICA  10 MAV   1:08.22 AA  
  - ALLAN, RENAE      8 BBD       DQ       :   5 GODBEY, KELLY     9 TERA    32.53 A    :   3 MADRIGAL, AMANDA 10 TERA  1:08.62 AA  
  - DOMECUS, HILLARY  7 VJO       DQ       :   6 PHILLIPS, J.     10 WCAN    32.63 A    :   4 FULLER, KELSEY   10 MAV   1:10.26 AA  
  - AGUAYO, CHELSI    8 WCAN      DQ       :   7 MILLER, MELANIE  10 UNAT    32.72 A    :   5 WEHDE, ERIN      10 HSC   1:10.82 AA  
                                           :   8 LUM, NICOLE      10 LCRC    33.05 A    :   6 LAU, KARINA      10 LCRC  1:11.08 AA+ 
========================================== :   9 CARMODY, KATIE   10 SASO    33.30 A    :   7 CARMODY, KATIE   10 SASO  1:11.30 AA  
Women 8 & U 50 Fly                         :  10 WATSON, LINDSEY  10 TERA    33.75 A-   :   8 CHAU, AMANDA     10 SFRP  1:12.59 A   
                                           :  11 CHAU, AMANDA     10 SFRP    33.88 A    :   9 LUM, NICOLE      10 LCRC  1:13.25 A   
 PL   Name          Age Team   Finals      :  12 MARTINELLI, A.    9 SASO    34.24 A    :  10 GODBEY, KELLY     9 TERA  1:13.51 A   
------------------------------------------ :  13 DANEL, ALLISON   10 FAC     34.33 A    :  11 MILLER, MELANIE  10 UNAT  1:14.72 A-  
  1 MULLIN, RACHAEL   8 SASO    41.94 PRT  :  14 THORNTON, R.      9 ARG     34.41 A    :  12 MENDOZA, SARA    10 SASO  1:15.41 A   
  2 LEUNG, MEGAN      7 FOG     43.52 A    :  15 GRAY, TESSA       9 TERA    34.45 A    :  13 MULLIN, LAUREN   10 SASO  1:16.13 A   
  3 COCHRANE, S.      7 MP      44.20 A    :  16 ROHE, ALLISON    10 FOG     34.91 A    :  14 LONGTIN, ELLIOT   9 TERA  1:16.95 A   
  4 HUNT, EMMA        8 BAMP    46.04 A    :  17 HOOPER, CHEYENNE 10 TERA    34.96 A    :  15 HOOPER, CHEYENNE 10 TERA  1:17.65 A   
     
                                                                                           
 16 GRAY, TESSA       9 TERA  1:17.84 A    : ========================================== : ==========================================
 17 HUYNH, JASMINE   10 FF    1:18.40 A    : Women 9-10 50 Back                         : Women 9-10 50 Breast
 18 MARTINELLI, A.    9 SASO  1:19.60 A    :                                            :  
 19 CASEY, BRIDGET   10 UNAT  1:19.88 A    :  PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals     
 20 KRIMSKY, S.       9 BBD   1:20.43 A    : ------------------------------------------ : ------------------------------------------
 21 FERNANDEZ, O.    10 VJO   1:20.73 A    :   1 PORCELLA, KATRIN 10 TERA    36.15 AA   :   1 KOTZEVA, MONICA  10 MAV     41.83 AA  
 22 MADRID, CHELSEA   9 TERA  1:21.11 A    :   2 KOTZEVA, MONICA  10 MAV     36.75 AA   :   2 CHAU, AMANDA     10 SFRP    42.21 AA+ 
 23 LYNSKEY, LAUREN  10 VJO   1:23.12      :   3 JAKE, GABRIELA   10 BAMP    36.82 AA   :   3 LAU, KARINA      10 LCRC    42.56 AA  
 24 REAY, PAMELA     10 VJO   1:27.56      :   4 MADRIGAL, AMANDA 10 TERA    37.70 AA+  :   4 WEHDE, ERIN      10 HSC     42.69 AA+ 
 25 WARREN, JESSICA  10 FF    1:27.72      :   5 TORRES, ELISA     9 TERA    38.68 AA+  :   5 LONGTIN, ELLIOT   9 TERA    42.99 AA+ 
 26 PARKER, C.        9 VJO   1:29.33      :   6 FULLER, KELSEY   10 MAV     38.85 AA   :   6 GRAY, TESSA       9 TERA    44.22 A   
 27 KEARNEY, KIRSTEN 10 VJO   1:30.37      :   7 GODBEY, KELLY     9 TERA    39.50 A    :   7 HUYNH, JASMINE   10 FF      45.17 A   
 28 MINAHEN, K.      10 VJO   1:36.19      :   8 MILLER, MANDE    10 TERA    39.84 A-   :   8 ROGERS, JESSICA  10 UNAT    45.70 A   
 29 BROOKS, NICOLE    9 TERA  1:36.67      :   9 DANEL, ALLISON   10 FAC     39.90 A    :   9 MILLER, MELANIE  10 UNAT    45.81 A   
 30 PETERSON, C.     10 BAMP  1:37.36      :  10 LYNSKEY, LAUREN  10 VJO     39.95 A    :  10 MULLIN, LAUREN   10 SASO    46.33 A   
 31 GALLAGHER, C.     9 FOG   1:41.38      :  11 LOPER, MELISSA   10 WCAN    40.89 A    :  11 DANEL, ALLISON   10 FAC     47.41 A   
 32 ANDERSON, EMILY   9 ARG   1:41.40      :  12 CHAU, AMANDA     10 SFRP    41.07 A    :  12 LYNSKEY, LAUREN  10 VJO     48.53 A   
 33 COUGLIN, OLIVIA  10 UNAT  1:42.62      :  13 GRAY, TESSA       9 TERA    41.23 A    :  13 DOMECUS, J.      10 VJO     48.55 A   
 34 KALU, CAMILLE    10 VJO   1:43.69      :  14 MENDOZA, SARA    10 SASO    41.49 A    :  14 KALU, CAMILLE    10 VJO     48.79 A   
 35 MILLER, CHELSEA  10 VJO   1:52.65      :  15 LOPER, JESSICA   10 WCAN    41.56 A    :  15 HOOPER, CHEYENNE 10 TERA    49.24 A   
                                           :  15 MILLER, MELANIE  10 UNAT    41.56 A    :  16 MADRID, CHELSEA   9 TERA    49.26 A   
========================================== :  17 CARMODY, KATIE   10 SASO    41.70 A    :  17 MENDOZA, SARA    10 SASO    49.72     
Women 9-10 200 Free                        :  17 HUYNH, JASMINE   10 FF      41.70 A    :  18 KEARNEY, KIRSTEN 10 VJO     50.09     
                                           :  19 MADRID, CHELSEA   9 TERA    42.56 A    :  19 COUGLIN, OLIVIA  10 UNAT    50.33     
 PL   Name          Age Team   Finals      :  20 PHILLIPS, J.     10 WCAN    42.69 A    :  20 FERNANDEZ, O.    10 VJO     51.61     
------------------------------------------ :  21 WATSON, LINDSEY  10 TERA    42.73 A-   :  21 MILLER, MANDE    10 TERA    51.70     
  1 DWELLEY, KATE    10 TERA  2:13.33 PRT  :  22 JONES, ALLYSON   10 TERA    44.23 A    :  22 CASEY, BRIDGET   10 UNAT    54.22     
  2 KOTZEVA, MONICA  10 MAV   2:27.61 Q    :  23 LUM, NICOLE      10 LCRC    44.42 A    :  23 BROOKS, NICOLE    9 TERA    54.35     
  3 MADRIGAL, AMANDA 10 TERA  2:28.57 AA+  :  24 KRIMSKY, S.       9 BBD     45.12 A    :  24 MINAHEN, K.      10 VJO     54.44     
  4 FULLER, KELSEY   10 MAV   2:32.55 AA   :  25 SELDIN, BECKY    10 BAMP    45.36      :  25 JONES, ALLYSON   10 TERA    54.50     
  5 TORRES, ELISA     9 TERA  2:33.42 AA+  :  26 WADSWORTH, K.     9 TERA    46.11      :  26 STANLEY, ALISHA   9 FAC     55.40     
  6 CARMODY, KATIE   10 SASO  2:36.47 AA   :  27 GRIFFIN, MARLENA 10 SASO    46.63      :  27 WARREN, JESSICA  10 FF      55.63     
  7 WEHDE, ERIN      10 HSC   2:36.53 A    :  28 LOPER, KRISTA     9 WCAN    47.26      :  28 PETERSON, C.     10 BAMP    55.65     
  8 GODBEY, KELLY     9 TERA  2:38.17 A    :  29 KEARNEY, KIRSTEN 10 VJO     47.33      :  29 SCHMIDT, LAUREL  10 ARG     57.26     
  9 LUM, NICOLE      10 LCRC  2:43.22 A    :  30 FERNANDEZ, O.    10 VJO     47.65      :  30 ANDERSON, EMILY   9 ARG     57.39     
 10 MENDOZA, SARA    10 SASO  2:44.11 A    :  31 PARKER, C.        9 VJO     48.21      :  31 GALLAGHER, C.     9 FOG   1:00.40     
 11 DANEL, ALLISON   10 FAC   2:49.98 A    :  32 ROGERS, JESSICA  10 UNAT    48.38      :  32 WADE, SARAH       9 HSC   1:02.09     
 12 HOOPER, CHEYENNE 10 TERA  2:52.73 A    :  33 WARREN, JESSICA  10 FF      49.25      :   - MILLER, CHELSEA  10 VJO       DQ      
 13 LONGTIN, ELLIOT   9 TERA  2:53.24 A    :  34 BROOKS, NICOLE    9 TERA    49.94      :   - WILSON, JESSICA   9 VJO       DQ      
 14 MARTINELLI, A.    9 SASO  2:54.46 A    :  35 STRAFACE, SARA   10 BAMP    50.14      :  
 15 MILLER, MANDE    10 TERA  2:59.13      :  36 GRACE, JILLIAN   10 FAC     50.95      : ==========================================
 16 KRIMSKY, S.       9 BBD   3:00.13      :  37 WATNEY, DEANNA    9 TERA    52.71      : Women 9-10 100 Breast
 17 LYNSKEY, LAUREN  10 VJO   3:03.65      :  38 DANG, VANESSA     9 FF    1:03.17      :  
 18 FERNANDEZ, O.    10 VJO   3:09.81      :  39 MILLER, CHELSEA  10 VJO   1:14.17      :  PL   Name          Age Team   Finals     
 19 DOMECUS, J.      10 VJO   3:14.97      :  40 WILSON, JESSICA   9 VJO   1:17.38      : ------------------------------------------
 20 PARKER, C.        9 VJO   3:16.27      :   - ANDERSON, EMILY   9 ARG       DQ       :   1 DWELLEY, KATE    10 TERA  1:24.65 PRT+
 21 KEARNEY, KIRSTEN 10 VJO   3:18.15      :   - THORNTON, R.      9 ARG       DQ       :   2 KOTZEVA, MONICA  10 MAV   1:27.94 Q+  
 22 ROGERS, JESSICA  10 UNAT  3:18.73      :   - PETERSON, C.     10 BAMP      DQ       :   3 LONGTIN, ELLIOT   9 TERA  1:29.94 AA  
 23 STANLEY, ALISHA   9 FAC   3:22.04      :                                            :   4 TORRES, ELISA     9 TERA  1:30.07 AA  
                                           :                                            :   5 FULLER, KELSEY   10 MAV   1:31.16 AA  
                                           :                                            :   6 MADRIGAL, AMANDA 10 TERA  1:31.53 AA  
     
                                                                                           
  6 PORCELLA, KATRIN 10 TERA  1:31.53 AA+  :  17 MARTINELLI, A.    9 SASO    44.23      : ==========================================
  8 GRAY, TESSA       9 TERA  1:36.10 A    :  18 FERNANDEZ, O.    10 VJO     44.25      : Women 9-10 100 IM
  9 WATSON, LINDSEY  10 TERA  1:36.22 A-   :  19 DOMECUS, J.      10 VJO     46.28      :  
 10 MARTIN, CHELSEA  10 HSC   1:39.61 A    :  20 PARKER, C.        9 VJO     47.40      :  PL   Name          Age Team   Finals     
 11 HUYNH, JASMINE   10 FF    1:41.26 A    :  21 THORNTON, R.      9 ARG     47.72      : ------------------------------------------
 12 DOMECUS, J.      10 VJO   1:41.61 A    :  22 MADRID, CHELSEA   9 TERA    47.99      :   1 DWELLEY, KATE    10 TERA  1:15.67 Q-  
 13 DANEL, ALLISON   10 FAC   1:41.99 A    :  23 KRIMSKY, S.       9 BBD     48.19      :   2 TORRES, ELISA     9 TERA  1:18.66 AA  
 14 ROGERS, JESSICA  10 UNAT  1:43.96 A    :  24 STANLEY, ALISHA   9 FAC     49.44      :   3 MADRIGAL, AMANDA 10 TERA  1:19.19 AA+ 
 15 MADRID, CHELSEA   9 TERA  1:44.14 A    :  25 MINAHEN, K.      10 VJO     50.54      :   4 FULLER, KELSEY   10 MAV   1:20.34 AA  
 16 SELDIN, BECKY    10 BAMP  1:45.86 A    :  26 COUGLIN, OLIVIA  10 UNAT    51.33      :   5 LAU, KARINA      10 LCRC  1:20.37 AA  
 17 WADSWORTH, K.     9 TERA  1:46.02 A    :  27 REAY, PAMELA     10 VJO     51.97      :   6 WEHDE, ERIN      10 HSC   1:20.93 AA  
 18 KEARNEY, KIRSTEN 10 VJO   1:46.54 A    :  28 WARREN, JESSICA  10 FF      55.09      :   7 GODBEY, KELLY     9 TERA  1:22.36 AA  
 19 CARMODY, KATIE   10 SASO  1:46.81 A    :  29 ANDERSON, EMILY   9 ARG     55.71      :   8 DANEL, ALLISON   10 FAC   1:22.98 AA+ 
 20 HOOPER, CHEYENNE 10 TERA  1:48.24 A    :  30 GALLAGHER, C.     9 FOG     56.16      :   9 CHAU, AMANDA     10 SFRP  1:24.00 A   
 21 LYNSKEY, LAUREN  10 VJO   1:50.63      :  31 BROOKS, NICOLE    9 TERA    58.52      :  10 CARMODY, KATIE   10 SASO  1:24.38 A   
 22 FERNANDEZ, O.    10 VJO   1:52.97      :  32 WADE, SARAH       9 HSC     58.92      :  11 LONGTIN, ELLIOT   9 TERA  1:26.59 A   
 23 MINAHEN, K.      10 VJO   1:55.37      :                                            :  12 MULLIN, LAUREN   10 SASO  1:26.81 A   
 24 MARTINELLI, A.    9 SASO  1:55.55      : ========================================== :  13 MILLER, MANDE    10 TERA  1:27.31 A   
 25 BROOKS, NICOLE    9 TERA  1:59.97      : Women 9-10 100 Fly                         :  14 LUM, NICOLE      10 LCRC  1:28.04 A   
 26 ANDERSON, EMILY   9 ARG   2:02.44      :                                            :  15 MENDOZA, SARA    10 SASO  1:28.27 A   
 27 PETERSON, C.     10 BAMP  2:07.33      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  16 HUYNH, JASMINE   10 FF    1:28.88 A   
 28 WARREN, JESSICA  10 FF    2:07.35      : ------------------------------------------ :  17 GRAY, TESSA       9 TERA  1:29.67 A   
 29 WATNEY, DEANNA    9 TERA  2:09.59      :   1 DWELLEY, KATE    10 TERA  1:13.00 PRT  :  18 LYNSKEY, LAUREN  10 VJO   1:31.48 A   
  - LOPER, JESSICA   10 WCAN      DQ       :   2 PORCELLA, KATRIN 10 TERA  1:17.60 Q+   :  19 DOMECUS, J.      10 VJO   1:31.89 A   
  - DANG, VANESSA     9 FF        DQ       :   3 FULLER, KELSEY   10 MAV   1:19.43 AA-  :  20 THORNTON, R.      9 ARG   1:32.15 A   
  - MILLER, MELANIE  10 UNAT      DQ       :   4 TORRES, ELISA     9 TERA  1:19.97 AA   :  21 HOOPER, CHEYENNE 10 TERA  1:32.70 A   
  - PARKER, C.        9 VJO       DQ       :   5 LUM, NICOLE      10 LCRC  1:23.81 AA   :  22 CASEY, BRIDGET   10 UNAT  1:33.01 A   
  - CHAU, AMANDA     10 SFRP      DQ       :   6 CARMODY, KATIE   10 SASO  1:25.92 AA   :  23 KRIMSKY, S.       9 BBD   1:33.18 A   
  - KRIMSKY, S.       9 BBD       DQ       :   7 GODBEY, KELLY     9 TERA  1:27.37 A    :  24 MADRID, CHELSEA   9 TERA  1:33.37 A   
                                           :   8 MADRIGAL, AMANDA 10 TERA  1:32.06 A    :  25 MARTINELLI, A.    9 SASO  1:36.51     
========================================== :   9 LOPER, MELISSA   10 WCAN  1:33.51 A    :  26 ROGERS, JESSICA  10 UNAT  1:38.63     
Women 9-10 50 Fly                          :  10 LONGTIN, ELLIOT   9 TERA  1:33.66 A    :  27 STANLEY, ALISHA   9 FAC   1:38.96     
                                           :  11 MARTIN, CHELSEA  10 HSC   1:34.34 A    :  28 PARKER, C.        9 VJO   1:42.64     
 PL   Name          Age Team   Finals      :  12 MILLER, MELANIE  10 UNAT  1:34.92 A    :  29 REAY, PAMELA     10 VJO   1:43.79     
------------------------------------------ :  13 MENDOZA, SARA    10 SASO  1:38.90      :  30 WARREN, JESSICA  10 FF    1:45.55     
  1 DWELLEY, KATE    10 TERA    33.83 Q    :  14 GRIFFIN, MARLENA 10 SASO  1:41.93      :  31 MINAHEN, K.      10 VJO   1:47.61     
  2 TORRES, ELISA     9 TERA    34.05 Q+   :  15 MILLER, MANDE    10 TERA  1:43.73      :  32 BROOKS, NICOLE    9 TERA  1:50.18     
  3 CARMODY, KATIE   10 SASO    35.01 AA   :  16 PARKER, C.        9 VJO   1:45.94      :  33 ANDERSON, EMILY   9 ARG   1:53.21     
  4 LUM, NICOLE      10 LCRC    35.12 AA   :  17 MARTINELLI, A.    9 SASO  1:47.29      :  34 KALU, CAMILLE    10 VJO   1:57.19     
  5 LAU, KARINA      10 LCRC    35.32 AA+  :  18 HOOPER, CHEYENNE 10 TERA  1:47.51      :  35 WADE, SARAH       9 HSC   1:58.77     
  6 FULLER, KELSEY   10 MAV     37.06 A-   :  19 REAY, PAMELA     10 VJO   1:51.61      :  36 SCHMIDT, LAUREL  10 ARG   2:09.07     
  7 GODBEY, KELLY     9 TERA    38.10 A    :  20 STRAFACE, SARA   10 BAMP  1:59.73      :   - MILLER, MELANIE  10 UNAT      NS      
  8 KOTZEVA, MONICA  10 MAV     38.33 A    :   - PHILLIPS, J.     10 WCAN      DQ       : 
  9 MADRIGAL, AMANDA 10 TERA    38.81 A    :                                            : 
 10 MULLIN, LAUREN   10 SASO    38.97 A-   :                                            : 
 11 CHAU, AMANDA     10 SFRP    40.09 A    :                                            : 
 12 DANEL, ALLISON   10 FAC     40.14 A    :                                            : 
 13 MILLER, MELANIE  10 UNAT    40.17 A    :                                            : 
 14 HUYNH, JASMINE   10 FF      42.19      :                                            : 
 15 MILLER, MANDE    10 TERA    42.46      :                                            : 
 16 CASEY, BRIDGET   10 UNAT    43.90      :                                            : 
     
                                                                                           
========================================== :   9 ROGERS, ALYSSA   12 UNAT    29.57 A-   :   6 BIENATI, ANGIE   11 BBD   1:00.60 AA  
Women 9-10 200 IM                          :  10 THURMAN, HOPE    11 OAPB    29.72 A    :   7 CHANG, MARISA    12 OAPB  1:02.05 AA+ 
                                           :  11 MAR, LAUREN      11 FOG     30.19 A    :   8 WHITE, HEATHER   11 UNAT  1:02.36 AA  
 PL   Name          Age Team   Finals      :  12 COCHRANE, SARAH  12 MP      30.45 A    :   9 ROGERS, ALYSSA   12 UNAT  1:02.40 AA  
------------------------------------------ :  13 MOCK, ALYSSA     12 FOG     30.58 A    :  10 OETTINGER, N.    12 BBD   1:03.52 A-  
  1 DWELLEY, KATE    10 TERA  2:37.05 PRT  :  14 RICHARDS, C.     12 TERA    30.59 A    :  11 THURMAN, HOPE    11 OAPB  1:04.36 A   
  2 PORCELLA, KATRIN 10 TERA  2:43.34 Q-   :  15 ZELAYA, PATRICIA 12 TERA    30.68 A    :  12 SCETTRINI, A.    11 EVA   1:04.39 A   
  3 JAKE, GABRIELA   10 BAMP  2:47.12 AA+  :  16 MOLINA, C.       12 TERA    30.77 A    :  13 ZELAYA, PATRICIA 12 TERA  1:04.48 A-  
  4 KOTZEVA, MONICA  10 MAV   2:48.14 AA   :  17 MISQUEZ, SIERRA  12 ARG     31.20 A    :  14 VALENZUELA, C.   11 LCRC  1:04.87 A   
  5 FULLER, KELSEY   10 MAV   2:48.67 AA-  :  18 GOURLEY, SHANNON 12 LCRC    31.31 A    :  15 DEGOLIA, HAILEY  12 TERA  1:04.91 A   
  6 MADRIGAL, AMANDA 10 TERA  2:53.93 AA+  :  19 BARNI, CHRISTY   12 OAPB    31.40 A    :  16 SCHONBORN, L.    11 OAPB  1:04.98 A   
  7 GODBEY, KELLY     9 TERA  2:57.03 AA+  :  20 FREDERICK, V.    12 FAC     31.75 A    :  17 ARTZ, LAUREN     11 TERA  1:05.13 A   
  8 CHAU, AMANDA     10 SFRP  3:04.33 A    :  21 HAARZ, COLBY     12 UNAT    32.12 A    :  18 FREDERICK, V.    12 FAC   1:05.20 A   
  9 LONGTIN, ELLIOT   9 TERA  3:07.42 A    :  22 NORTON, ANNIE    11 TERA    32.13 A    :  19 OAS, LAUREN      12 MAV   1:05.25 A   
 10 GRAY, TESSA       9 TERA  3:08.66 A    :  23 LUNDSTROM, ELISE 11 BBD     32.23 A    :  20 SIMONDS, SHANNON 12 EVA   1:05.41 A   
 11 DANEL, ALLISON   10 FAC   3:10.44 A    :  24 GEPHART, SUMMER  12 UD      32.31 A    :  21 GOURLEY, SHANNON 12 LCRC  1:05.61 A   
 12 MENDOZA, SARA    10 SASO  3:12.79 A    :  25 PAULSON, KAREN   12 FAC     32.51 A    :  22 MOLINA, C.       12 TERA  1:05.77 A   
 13 MARTIN, CHELSEA  10 HSC   3:12.82 A    :  25 CROWE, MELISSA   12 TERA    32.51 A    :  23 RICHARDS, C.     12 TERA  1:05.92 A   
 14 HOOPER, CHEYENNE 10 TERA  3:17.12 A    :  27 GILLESS, KATHRYN 11 FOG     32.52 A    :  24 KLIEWER, AIMEE   12 DAV   1:06.22 A   
 15 KRIMSKY, S.       9 BBD   3:19.92 A    :  28 GODFREY, E.      12 WCAB    32.82 A    :  25 COCHRANE, SARAH  12 MP    1:06.23 A   
 16 SELDIN, BECKY    10 BAMP  3:23.32 A    :  29 FADAL, SOPHIA    11 BBD     33.47      :  26 TACHIBANA, MISAO 12 FOG   1:06.33 A   
 17 DOMECUS, J.      10 VJO   3:26.12      :  30 HAYES, JACQUELYN 12 HSC     33.48      :  27 DISBROW, ANYA    12 OAPB  1:06.64 A   
 18 MARTINELLI, A.    9 SASO  3:28.08      :  31 HANNON, LEAH     11 FOG     33.56      :  28 MISQUEZ, SIERRA  12 ARG   1:06.75 A   
 19 LYNSKEY, LAUREN  10 VJO   3:28.70      :  32 SCHAEFFER, KAYLA 11 ARG     34.17      :  29 MAR, LAUREN      11 FOG   1:07.40 A   
 20 REAY, PAMELA     10 VJO   3:34.06      :  33 GOZA, JENNIFER   11 SASO    34.35      :  30 BARNI, CHRISTY   12 OAPB  1:08.14 A   
 21 WADSWORTH, K.     9 TERA  3:38.49      :  34 SUND, FLORENCIA  11 HSC     34.65      :  31 HAARZ, COLBY     12 UNAT  1:10.96 A   
 22 PARKER, C.        9 VJO   3:45.74      :  34 CHUI, AMANDA     11 FOG     34.65      :  32 PAULSON, KAREN   12 FAC   1:11.22 A   
 23 STRAFACE, SARA   10 BAMP  3:49.70      :  36 WANN, LAUREN     11 HSC     34.67      :  33 GEPHART, SUMMER  12 UD    1:11.23 A   
 24 KEARNEY, KIRSTEN 10 VJO   3:53.16      :  37 PRELL, JESSICA   12 TERA    34.76      :  34 REYES, AMANDA    11 EVA   1:11.47 A   
 25 MINAHEN, K.      10 VJO   4:00.80      :  38 CHUNG, JASMINE   11 FF      35.30      :  35 GILLESS, KATHRYN 11 FOG   1:11.53 A   
 26 BROOKS, NICOLE    9 TERA  4:03.34      :  39 CASTANEDA, K.    12 VJO     35.37      :  36 MCLANE, JULIANNE 11 TERA  1:11.86 A   
 27 WATNEY, DEANNA    9 TERA  4:06.81      :  40 ARTAVIA, NATASHA 12 SMAC    36.29      :  37 CROWE, MELISSA   12 TERA  1:12.90     
  - FERNANDEZ, O.    10 VJO       DQ       :  41 LEACOX, SARAH    12 ARG     36.67      :  38 ROLAND, TAMARA   11 EVA   1:13.02     
  - GRIFFIN, MARLENA 10 SASO      DQ       :  42 HOWELL, LAUREN   11 FF      37.31      :  39 GODFREY, E.      12 WCAB  1:13.08     
  - MILLER, MANDE    10 TERA      DQ       :  43 HAUNSCHILD, C.   12 FAC     37.35      :  40 LUNDSTROM, ELISE 11 BBD   1:13.10     
  - MADRID, CHELSEA   9 TERA      DQ       :  44 COLOMB, BRIANNA  11 SASO    37.54      :  41 AHLGREN, LAUREN  11 HSC   1:13.42     
  - TORRES, ELISA     9 TERA      NS       :  45 GRIFFITH, ELLEN  11 FF      38.06      :  42 GOZA, JENNIFER   11 SASO  1:14.33     
                                           :  46 JACKSON, SIMONE  11 TERA    38.43      :  43 SCHAEFFER, KAYLA 11 ARG   1:14.73     
========================================== :  47 SAYRE, HANNAH    12 HSC     41.57      :  44 CHIEN, REGINA    12 SFRP  1:15.01     
Women 11-12 50 Free                        :  48 TEMPLETON, AMBER 12 PET     46.47      :  45 GARCIA, LAUREN   11 VJO   1:15.21     
                                           :                                            :  46 PRELL, JESSICA   12 TERA  1:16.06     
 PL   Name          Age Team   Finals      : ========================================== :  47 FIRCHOW, LAURA   12 EVA   1:17.07     
------------------------------------------ : Women 11-12 100 Free                       :  48 KAUTH, MELISSA   12 EVA   1:17.23     
  1 NAVILHON, M.     12 TERA    27.11 Q-   :                                            :  49 FADAL, SOPHIA    11 BBD   1:17.59     
  2 GONG, SHERYL     11 FOG     27.74 AA   :  PL   Name          Age Team   Finals      :  50 ROLAND, CHANEL   12 EVA   1:18.25     
  3 CHANG, MARISA    12 OAPB    27.89 AA+  : ------------------------------------------ :  51 KENNEDY, ALISSA  11 HSC   1:18.86     
  4 BIENATI, ANGIE   11 BBD     28.02 AA   :   1 NAVILHON, M.     12 TERA    58.36 Q-   :  52 LEACOX, SARAH    12 ARG   1:19.18     
  5 WHITE, HEATHER   11 UNAT    28.06 AA   :   2 PASTERNAK, TESS  12 UD      58.87 Q    :  53 LADAO, CECILIA   11 VJO   1:21.63     
  6 OETTINGER, N.    12 BBD     28.94 A-   :   3 ZEIDLER, KAYLA   12 TERA    59.95 AA   :  54 COLOMB, BRIANNA  11 SASO  1:23.22     
  7 BURKE, JENNIFER  11 RPSC    28.95 A-   :   3 ROGERS, LAUREN   12 TERA    59.95 AA-  :  55 HOWELL, LAUREN   11 FF    1:24.24     
  8 MALLINGER, N.    12 HSC     29.47 A-   :   5 GONG, SHERYL     11 FOG   1:00.42 AA   :  56 GRIFFITH, ELLEN  11 FF    1:24.56     
     
                                                                                           
 57 WONNER, KATIE    11 OAPB  1:24.89      :  18 CROWE, MELISSA   12 TERA  6:59.55      :  41 GRIFFITH, ELLEN  11 FF      48.29     
 58 JACKSON, SIMONE  11 TERA  1:26.55      :  19 JAIME, BRITTNEY  12 TERA  7:06.26      :  42 COLOMB, BRIANNA  11 SASO    49.41     
                                           :  20 KERCHNER, K.     12 TERA  7:19.03      :  43 SAYRE, HANNAH    12 HSC     56.93     
========================================== :  21 WONNER, KATIE    11 OAPB  7:53.66      :  
Women 11-12 200 Free                       :   - MOLINA, C.       12 TERA      NS       : ==========================================
                                           :                                            : Women 11-12 100 Back
 PL   Name          Age Team   Finals      : ========================================== :  
------------------------------------------ : Women 11-12 50 Back                        :  PL   Name          Age Team   Finals     
  1 GONG, SHERYL     11 FOG   2:10.33 AA+  :                                            : ------------------------------------------
  2 ROGERS, LAUREN   12 TERA  2:11.68 AA-  :  PL   Name          Age Team   Finals      :   1 ROGERS, LAUREN   12 TERA  1:06.47 Q   
  3 NAVILHON, M.     12 TERA  2:12.23 AA-  : ------------------------------------------ :   2 GONG, SHERYL     11 FOG   1:06.55 Q   
  4 ZEIDLER, KAYLA   12 TERA  2:14.26 AA   :   1 GONG, SHERYL     11 FOG     30.88 Q    :   3 NAVILHON, M.     12 TERA  1:09.29 AA- 
  5 BIENATI, ANGIE   11 BBD   2:14.56 AA   :   2 ROGERS, LAUREN   12 TERA    31.41 Q    :   4 ZEIDLER, KAYLA   12 TERA  1:09.72 AA- 
  6 WHITE, HEATHER   11 UNAT  2:14.97 AA   :   3 PASTERNAK, TESS  12 UD      31.84 Q    :   5 BIENATI, ANGIE   11 BBD   1:10.05 AA  
  7 MCLANE, JULIANNE 11 TERA  2:15.52 AA   :   4 BIENATI, ANGIE   11 BBD     32.29 AA-  :   6 PASTERNAK, TESS  12 UD    1:10.13 AA- 
  8 PASTERNAK, TESS  12 UD    2:18.81 A-   :   5 OETTINGER, N.    12 BBD     32.76 AA   :   7 VARELLAS, BETSY  12 OAPB  1:12.37 AA  
  9 ZELAYA, PATRICIA 12 TERA  2:20.62 A-   :   6 MCLANE, JULIANNE 11 TERA    33.20 AA   :   8 MAR, LAUREN      11 FOG   1:12.89 AA  
 10 MAR, LAUREN      11 FOG   2:22.31 A    :   7 MAR, LAUREN      11 FOG     33.56 AA   :   9 MCLANE, JULIANNE 11 TERA  1:13.13 AA  
 11 ARTZ, LAUREN     11 TERA  2:24.27 A    :   8 WHITE, HEATHER   11 UNAT    33.73 AA   :  10 OETTINGER, N.    12 BBD   1:13.98 AA  
 12 RICHARDS, C.     12 TERA  2:25.52 A    :   9 VARELLAS, BETSY  12 OAPB    33.77 AA   :  11 MALLINGER, N.    12 HSC   1:14.39 AA  
 13 NORTON, ANNIE    11 TERA  2:28.57 A    :  10 DEGOLIA, HAILEY  12 TERA    35.40 A-   :  12 RICHARDS, C.     12 TERA  1:16.83 A   
 14 GOURLEY, SHANNON 12 LCRC  2:29.29 A    :  11 MOLINA, C.       12 TERA    35.41 A    :  13 ARTZ, LAUREN     11 TERA  1:17.34 A   
 15 HAARZ, COLBY     12 UNAT  2:33.27 A    :  12 THURMAN, HOPE    11 OAPB    35.48 A    :  14 MOLINA, C.       12 TERA  1:17.42 A   
 16 GILLESS, KATHRYN 11 FOG   2:37.09      :  13 BURKE, JENNIFER  11 RPSC    35.59 A    :  15 MOCK, ALYSSA     12 FOG   1:17.98 A   
 17 MISQUEZ, SIERRA  12 ARG   2:37.59      :  14 CHANG, MARISA    12 OAPB    35.80 A    :  16 ROGERS, ALYSSA   12 UNAT  1:19.10 A   
 18 CROWE, MELISSA   12 TERA  2:38.21      :  15 MOCK, ALYSSA     12 FOG     35.94 A    :  17 JAIME, BRITTNEY  12 TERA  1:19.79 A   
 19 JAIME, BRITTNEY  12 TERA  2:42.08      :  16 BARNI, CHRISTY   12 OAPB    36.12 A    :  18 BARNI, CHRISTY   12 OAPB  1:20.36 A   
 20 JACKSON, SIMONE  11 TERA  3:17.44      :  17 COCHRANE, SARAH  12 MP      36.38 A    :  19 FRASER, KATHRYN  11 TERA  1:22.26 A   
                                           :  18 MISQUEZ, SIERRA  12 ARG     37.29 A    :  20 PAULSON, KAREN   12 FAC   1:23.40 A   
========================================== :  19 FREDERICK, V.    12 FAC     37.37 A    :  21 CROWE, MELISSA   12 TERA  1:24.62 A   
Women 11-12 500 Free                       :  20 CHUI, AMANDA     11 FOG     37.90 A    :  22 WANN, LAUREN     11 HSC   1:28.02     
                                           :  21 HAWTHORNE, C.    11 SASO    38.18 A    :  23 CASTANEDA, K.    12 VJO   1:28.55     
 PL   Name          Age Team   Finals      :  22 CROWE, MELISSA   12 TERA    38.69 A    :  24 PRELL, JESSICA   12 TERA  1:32.71     
------------------------------------------ :  23 GODFREY, E.      12 WCAB    38.70 A    :  25 SCHAEFFER, KAYLA 11 ARG   1:35.42     
  1 GONG, SHERYL     11 FOG   5:43.77 Q+   :  24 PAULSON, KAREN   12 FAC     38.90 A    :  26 HOWELL, LAUREN   11 FF    1:42.15     
  2 ROGERS, LAUREN   12 TERA  5:45.36 Q-   :  25 FRASER, KATHRYN  11 TERA    39.02 A    :  27 GRIFFITH, ELLEN  11 FF    1:43.77     
  3 NAVILHON, M.     12 TERA  5:48.08 AA-  :  26 GOURLEY, SHANNON 12 LCRC    39.11 A    :  28 CHUNG, JASMINE   11 FF    1:43.84     
  4 BURKE, JENNIFER  11 RPSC  5:50.76 AA   :  27 LUNDSTROM, ELISE 11 BBD     39.61      :  29 LEACOX, SARAH    12 ARG   1:45.72     
  5 PASTERNAK, TESS  12 UD    5:56.33 AA   :  28 HANNON, LEAH     11 FOG     39.88      :  
  6 MCLANE, JULIANNE 11 TERA  5:57.78 AA   :  29 CASTANEDA, K.    12 VJO     40.31      : ==========================================
  7 ZEIDLER, KAYLA   12 TERA  5:58.68 AA   :  30 WANN, LAUREN     11 HSC     40.82      : Women 11-12 50 Breast
  8 ROGERS, ALYSSA   12 UNAT  6:06.73 A    :  31 GILLESS, KATHRYN 11 FOG     41.30      :  
  9 ZELAYA, PATRICIA 12 TERA  6:07.19 A-   :  32 SCHAEFFER, KAYLA 11 ARG     42.03      :  PL   Name          Age Team   Finals     
 10 MALLINGER, N.    12 HSC   6:08.16 A    :  33 GEPHART, SUMMER  12 UD      42.35      : ------------------------------------------
 11 ARTZ, LAUREN     11 TERA  6:12.00 A    :  34 PRELL, JESSICA   12 TERA    42.79      :   1 MALLINGER, N.    12 HSC     34.78 Q   
 12 MAR, LAUREN      11 FOG   6:28.29 A    :  35 ARTAVIA, NATASHA 12 SMAC    43.21      :   2 ROGERS, ALYSSA   12 UNAT    35.10 Q   
 13 NORTON, ANNIE    11 TERA  6:28.57 A    :  36 SUND, FLORENCIA  11 HSC     44.50      :   3 VALENZUELA, C.   11 LCRC    35.23 Q   
 14 RICHARDS, C.     12 TERA  6:29.57 A    :  37 CHUNG, JASMINE   11 FF      44.75      :   4 SCHONBORN, L.    11 OAPB    36.78 AA- 
 15 FRASER, KATHRYN  11 TERA  6:39.17 A    :  38 FADAL, SOPHIA    11 BBD     45.62      :   5 SIMONDS, SHANNON 12 EVA     37.02 AA  
 16 HAARZ, COLBY     12 UNAT  6:39.23 A    :  39 LEACOX, SARAH    12 ARG     45.88      :   6 WHITE, HEATHER   11 UNAT    37.20 AA- 
 17 MISQUEZ, SIERRA  12 ARG   6:54.22 A    :  40 HOWELL, LAUREN   11 FF      46.61      :   7 THURMAN, HOPE    11 OAPB    37.73 AA+ 
     
                                                                                           
  8 FREDERICK, V.    12 FAC     38.23 A-   : ========================================== :   5 OAS, LAUREN      12 MAV     31.20 AA+ 
  9 NORTON, ANNIE    11 TERA    38.40 A-   : Women 11-12 100 Breast                     :   6 BIENATI, ANGIE   11 BBD     31.35 AA  
 10 DEGOLIA, HAILEY  12 TERA    38.52 A    :                                            :   7 NAVILHON, M.     12 TERA    31.44 AA  
 11 SCHOTT-BRESLER,  12 MP      38.56 A-   :  PL   Name          Age Team   Finals      :   8 ROGERS, LAUREN   12 TERA    31.84 AA  
 12 DISBROW, ANYA    12 OAPB    39.04 A    : ------------------------------------------ :   9 VARELLAS, BETSY  12 OAPB    31.90 AA  
 13 GONG, SHERYL     11 FOG     39.19 A    :   1 MALLINGER, N.    12 HSC   1:17.26 Q    :  10 ZEIDLER, KAYLA   12 TERA    32.09 AA  
 14 KLIEWER, AIMEE   12 DAV     39.41 A-   :   2 ROGERS, ALYSSA   12 UNAT  1:17.95 AA-  :  11 VALENZUELA, C.   11 LCRC    32.29 A-  
 15 BARNI, CHRISTY   12 OAPB    39.50 A    :   3 WHITE, HEATHER   11 UNAT  1:19.38 AA   :  12 WHITE, HEATHER   11 UNAT    32.32 A-  
 16 SCETTRINI, A.    11 EVA     39.63 A    :   4 THURMAN, HOPE    11 OAPB  1:19.81 AA   :  13 MCLANE, JULIANNE 11 TERA    32.39 A   
 17 TACHIBANA, MISAO 12 FOG     39.75 A-   :   5 FREDERICK, V.    12 FAC   1:21.01 AA   :  14 THURMAN, HOPE    11 OAPB    32.52 A   
 18 ZELAYA, PATRICIA 12 TERA    40.36 A-   :   6 NORTON, ANNIE    11 TERA  1:21.58 AA-  :  15 MALLINGER, N.    12 HSC     32.76 A   
 19 FRASER, KATHRYN  11 TERA    40.37 A    :   7 ZEIDLER, KAYLA   12 TERA  1:21.84 AA   :  16 GONG, SHERYL     11 FOG     32.86 A-  
 20 JAIME, BRITTNEY  12 TERA    40.65 A    :   8 DEGOLIA, HAILEY  12 TERA  1:22.95 AA+  :  17 RICHARDS, C.     12 TERA    33.01 A-  
 21 REYES, AMANDA    11 EVA     40.68 A    :   9 HANNON, LEAH     11 FOG   1:23.15 A    :  18 SCETTRINI, A.    11 EVA     33.08 A   
 22 BIENATI, ANGIE   11 BBD     40.70 A    :  10 ZELAYA, PATRICIA 12 TERA  1:25.64 A-   :  19 OETTINGER, N.    12 BBD     33.09 A-  
 23 GEPHART, SUMMER  12 UD      41.40 A    :  11 CHANG, MARISA    12 OAPB  1:26.19 A    :  20 SCHONBORN, L.    11 OAPB    33.49 A-  
 24 LEACOX, SARAH    12 ARG     41.62 A    :  12 ARTZ, LAUREN     11 TERA  1:26.49 A    :  21 COCHRANE, SARAH  12 MP      33.56 A-  
 25 MAR, LAUREN      11 FOG     42.11 A    :  13 FRASER, KATHRYN  11 TERA  1:28.03 A    :  22 FREDERICK, V.    12 FAC     33.93 A   
 26 GILLESS, KATHRYN 11 FOG     42.21 A    :  14 HAWTHORNE, C.    11 SASO  1:28.27 A    :  23 KLIEWER, AIMEE   12 DAV     34.12 A   
 27 LUNDSTROM, ELISE 11 BBD     42.81 A    :  15 BARNI, CHRISTY   12 OAPB  1:28.34 A    :  24 ROGERS, ALYSSA   12 UNAT    34.89 A   
 28 MISQUEZ, SIERRA  12 ARG     42.99 A    :  16 LUNDSTROM, ELISE 11 BBD   1:28.57 A    :  25 MOLINA, C.       12 TERA    35.20 A   
 29 FADAL, SOPHIA    11 BBD     43.44      :  17 JAIME, BRITTNEY  12 TERA  1:28.95 A    :  26 GEPHART, SUMMER  12 UD      35.29 A   
 30 GARCIA, LAUREN   11 VJO     43.65      :  18 GEPHART, SUMMER  12 UD    1:30.28 A    :  27 HAARZ, COLBY     12 UNAT    35.30 A   
 31 WONNER, KATIE    11 OAPB    43.78      :  19 WANN, LAUREN     11 HSC   1:32.15 A    :  28 MAR, LAUREN      11 FOG     35.34 A   
 31 FORSMAN, SELBY   11 MAV     43.78      :  20 FADAL, SOPHIA    11 BBD   1:32.54 A    :  29 ARTZ, LAUREN     11 TERA    35.39 A   
 33 KERCHNER, K.     12 TERA    43.92      :  21 HAARZ, COLBY     12 UNAT  1:32.57 A    :  30 DISBROW, ANYA    12 OAPB    35.55 A   
 34 ROLAND, TAMARA   11 EVA     43.98      :  22 GILLESS, KATHRYN 11 FOG   1:33.12 A    :  31 TACHIBANA, MISAO 12 FOG     35.58 A   
 35 JACKSON, SIMONE  11 TERA    44.16      :  23 LEACOX, SARAH    12 ARG   1:33.83 A    :  32 SIMONDS, SHANNON 12 EVA     36.07 A   
 36 PAULSON, KAREN   12 FAC     44.25      :  24 HAYES, JACQUELYN 12 HSC   1:34.63 A    :  33 FORSMAN, SELBY   11 MAV     36.99     
 37 CASTANEDA, K.    12 VJO     45.31      :  25 CHUI, AMANDA     11 FOG   1:34.66 A    :  34 GOURLEY, SHANNON 12 LCRC    37.20     
 38 CROWE, MELISSA   12 TERA    45.40      :  26 PAULSON, KAREN   12 FAC   1:35.37      :  35 REYES, AMANDA    11 EVA     37.28     
 39 LADAO, CECILIA   11 VJO     45.61      :  27 GOZA, JENNIFER   11 SASO  1:37.83      :  36 PAULSON, KAREN   12 FAC     37.74     
 40 FIRCHOW, LAURA   12 EVA     46.03      :  28 MISQUEZ, SIERRA  12 ARG   1:38.15      :  37 MISQUEZ, SIERRA  12 ARG     38.01     
 41 AHLGREN, LAUREN  11 HSC     47.06      :  29 JACKSON, SIMONE  11 TERA  1:38.42      :  38 FIRCHOW, LAURA   12 EVA     38.14     
 42 GODFREY, E.      12 WCAB    47.23      :  30 CASTANEDA, K.    12 VJO   1:38.53      :  39 NORTON, ANNIE    11 TERA    38.20     
 43 GOZA, JENNIFER   11 SASO    48.67      :  31 ARTAVIA, NATASHA 12 SMAC  1:42.72      :  40 GILLESS, KATHRYN 11 FOG     38.24     
 44 PRELL, JESSICA   12 TERA    50.35      :  32 GRIFFITH, ELLEN  11 FF    1:44.90      :  41 BARNI, CHRISTY   12 OAPB    38.34     
 45 KAUTH, MELISSA   12 EVA     51.02      :  33 SCHAEFFER, KAYLA 11 ARG   1:46.31      :  42 ROLAND, TAMARA   11 EVA     38.44     
 46 SCHAEFFER, KAYLA 11 ARG     51.21      :  34 HOWELL, LAUREN   11 FF    1:56.78      :  43 JAIME, BRITTNEY  12 TERA    38.48     
 47 GRIFFITH, ELLEN  11 FF      51.55      :  35 CHUNG, JASMINE   11 FF    1:57.57      :  44 PRELL, JESSICA   12 TERA    39.80     
 48 ROLAND, CHANEL   12 EVA     51.69      :   - SAYRE, HANNAH    12 HSC       DQ       :  45 SCHOTT-BRESLER,  12 MP      39.96     
 49 COLOMB, BRIANNA  11 SASO    55.31      :                                            :  46 LUNDSTROM, ELISE 11 BBD     40.58     
 50 HOWELL, LAUREN   11 FF      55.40      : ========================================== :  47 SCHAEFFER, KAYLA 11 ARG     40.60     
  - KENNEDY, ALISSA  11 HSC       DQ       : Women 11-12 50 Fly                         :  48 GODFREY, E.      12 WCAB    41.62     
  - CHANG, MARISA    12 OAPB      DQ       :                                            :  49 KERCHNER, K.     12 TERA    42.56     
                                           :  PL   Name          Age Team   Finals      :  50 GOZA, JENNIFER   11 SASO    42.60     
                                           : ------------------------------------------ :  51 GARCIA, LAUREN   11 VJO     42.95     
                                           :   1 BURKE, JENNIFER  11 RPSC    30.29 Q+   :  52 LADAO, CECILIA   11 VJO     43.45     
                                           :   2 DEGOLIA, HAILEY  12 TERA    30.31 AA-  :  53 CROWE, MELISSA   12 TERA    43.46     
                                           :   3 CHANG, MARISA    12 OAPB    30.37 AA+  :  54 KENNEDY, ALISSA  11 HSC     43.61     
                                           :   4 PASTERNAK, TESS  12 UD      30.86 AA   :  55 LEACOX, SARAH    12 ARG     43.81     
     
                                                                                           
 56 WONNER, KATIE    11 OAPB    44.06      :  38 GILLESS, KATHRYN 11 FOG   1:24.72      :   - PRELL, JESSICA   12 TERA      DQ      
 57 CASTANEDA, K.    12 VJO     44.26      :  39 ROLAND, TAMARA   11 EVA   1:26.36      :   - HAWTHORNE, C.    11 SASO      NS      
 58 JACKSON, SIMONE  11 TERA    45.08      :  40 LUNDSTROM, ELISE 11 BBD   1:26.70      :  
 59 HOWELL, LAUREN   11 FF      46.74      :  41 KERCHNER, K.     12 TERA  1:26.89      : ==========================================
 60 ROLAND, CHANEL   12 EVA     46.99      :  42 GODFREY, E.      12 WCAB  1:27.24      : Women 13 & O 50 Free
 61 FADAL, SOPHIA    11 BBD     47.20      :  43 SCHOTT-BRESLER,  12 MP    1:27.51      :  
 62 KAUTH, MELISSA   12 EVA     50.23      :  44 FIRCHOW, LAURA   12 EVA   1:28.62      :  PL   Name          Age Team   Finals     
 63 GRIFFITH, ELLEN  11 FF      54.57      :  45 GARCIA, LAUREN   11 VJO   1:29.45      : ------------------------------------------
                                           :  46 SCHAEFFER, KAYLA 11 ARG   1:29.58      : ---  Ages 13 Through 14 --- 
========================================== :  47 CASTANEDA, K.    12 VJO   1:29.82      :   1 WILSON, TERESA   14 UD      25.56 PRT 
Women 11-12 100 IM                         :  48 KENNEDY, ALISSA  11 HSC   1:30.19      :   2 NGUYEN, CONNIE   14 SFRP    25.89 Q   
                                           :  49 PRELL, JESSICA   12 TERA  1:31.11      :   3 HODGKINSON, SYD  14 OAPB    26.39 AA- 
 PL   Name          Age Team   Finals      :  50 JACKSON, SIMONE  11 TERA  1:31.47      :   4 VAN HORNE, KATIE 14 HSC     26.47 AA- 
------------------------------------------ :  51 FADAL, SOPHIA    11 BBD   1:31.94      :   5 SCHUYLER, M.     14 TERA    27.08 AA  
  1 PASTERNAK, TESS  12 UD    1:08.26 Q    :  52 LADAO, CECILIA   11 VJO   1:32.41      :   6 SCHUYLER, MEGAN  14 TERA    27.29 AA  
  2 ROGERS, LAUREN   12 TERA  1:08.39 Q    :  53 LEACOX, SARAH    12 ARG   1:33.56      :   7 ZACKERY, MORGAN  14 VJO     27.43 AA  
  3 ZEIDLER, KAYLA   12 TERA  1:10.43 AA   :  54 ROLAND, CHANEL   12 EVA   1:38.83      :   8 BECK, SYLVIA     13 OAPB    27.56 AA  
  4 WHITE, HEATHER   11 UNAT  1:10.88 AA   :  55 HOWELL, LAUREN   11 FF    1:40.70      :   9 IVRY, JESSICA    14 OAPB    27.61 AA  
  5 NAVILHON, M.     12 TERA  1:11.01 AA   :  56 GRIFFITH, ELLEN  11 FF    1:41.68      :  10 GARDNER, JULIE   14 TERA    27.68 AA+ 
  6 VALENZUELA, C.   11 LCRC  1:11.26 AA   :  57 KAUTH, MELISSA   12 EVA   1:43.00      :  11 HEATH, SARAH     13 OAPB    27.69 AA  
  7 MALLINGER, N.    12 HSC   1:11.86 AA   :                                            :  12 CASEY, MEGHAN    13 UNAT    27.96 A-  
  8 BIENATI, ANGIE   11 BBD   1:13.44 A    : ========================================== :  13 JOHNSON, EVA     14 OAPB    28.04 A-  
  9 OETTINGER, N.    12 BBD   1:13.49 A-   : Women 11-12 200 IM                         :  14 VUDELSON, MAGGIE 14 OAPB    28.13 A-  
 10 VARELLAS, BETSY  12 OAPB  1:13.93 A-   :                                            :  15 FULLER, AMY      14 MAV     28.41 A   
 11 MCLANE, JULIANNE 11 TERA  1:14.26 A    :  PL   Name          Age Team   Finals      :  16 GEE, STEPHANIE   13 FOG     28.47 A   
 12 DEGOLIA, HAILEY  12 TERA  1:14.56 A-   : ------------------------------------------ :  17 SILVERFOOTE, C.  14 OAPB    28.49 A   
 13 CHANG, MARISA    12 OAPB  1:14.63 A    :   1 ROGERS, LAUREN   12 TERA  2:27.43 Q    :  18 COMPESI, MARISA  14 MAV     28.87 A   
 13 SIMONDS, SHANNON 12 EVA   1:14.63 A    :   2 NAVILHON, M.     12 TERA  2:28.10 AA   :  19 BRATBERG, AMANDA 14 HSC     29.00 A   
 15 SCHONBORN, L.    11 OAPB  1:15.25 A-   :   3 ZEIDLER, KAYLA   12 TERA  2:32.90 AA+  :  20 SANGALANG, K.    14 VJO     29.16 A-  
 16 KLIEWER, AIMEE   12 DAV   1:15.42 A    :   4 PASTERNAK, TESS  12 UD    2:33.50 AA-  :  21 SILVA, CRYSTAL   14 HSC     29.25 A   
 17 FREDERICK, V.    12 FAC   1:15.92 A    :   5 MALLINGER, N.    12 HSC   2:34.78 AA   :  22 MEEKS, CHRISTA   13 FAC     29.33 A   
 18 THURMAN, HOPE    11 OAPB  1:15.97 A    :   6 RICHARDS, C.     12 TERA  2:36.56 AA+  :  23 LAW, BECCA       13 SASO    29.44 A   
 19 TACHIBANA, MISAO 12 FOG   1:16.21 A    :   7 VARELLAS, BETSY  12 OAPB  2:37.62 A    :  24 KRUSZKA, K.      13 VJO     29.63 A   
 20 SCETTRINI, A.    11 EVA   1:16.27 A    :   8 THURMAN, HOPE    11 OAPB  2:37.90 A    :  25 SHAFA, VANESSA   13 OAPB    29.64 A-  
 21 ARTZ, LAUREN     11 TERA  1:16.50 A    :   9 MCLANE, JULIANNE 11 TERA  2:38.92 A-   :  26 OTTER, ELIZABETH 13 MAV     29.89 A   
 22 RICHARDS, C.     12 TERA  1:17.05 A    :  10 DEGOLIA, HAILEY  12 TERA  2:39.03 A-   :  27 DINGLE, MEGHAN   13 TERA    29.99 A   
 23 COCHRANE, SARAH  12 MP    1:17.13 A    :  11 ROGERS, ALYSSA   12 UNAT  2:39.95 A-   :  28 MENDOZA, NINA    14 SASO    30.06 A   
 24 ZELAYA, PATRICIA 12 TERA  1:17.16 A    :  12 MOCK, ALYSSA     12 FOG   2:41.68 A    :  29 DITTMER, S.      13 FAC     30.29 A   
 25 OAS, LAUREN      12 MAV   1:17.31 A    :  13 MOLINA, C.       12 TERA  2:42.19 A    :  30 COMPTON, ELLEN   14 OAPB    30.40 A   
 26 MOLINA, C.       12 TERA  1:18.11 A    :  14 ARTZ, LAUREN     11 TERA  2:44.90 A    :  31 BOWMAN, SHANNON  14 OAPB    30.82 A   
 27 HAARZ, COLBY     12 UNAT  1:19.02 A    :  15 NORTON, ANNIE    11 TERA  2:45.79 A-   :  32 VALLEE, AMANDA   13 HSC     31.22 A   
 28 NORTON, ANNIE    11 TERA  1:19.03 A-   :  16 ZELAYA, PATRICIA 12 TERA  2:46.22 A    :  33 HUFF, EMILY      14 HSC     31.35 A   
 29 GEPHART, SUMMER  12 UD    1:20.15 A    :  17 FREDERICK, V.    12 FAC   2:47.90 A    :  34 LYONS, OLIVIA    13 TERA    31.36 A   
 30 REYES, AMANDA    11 EVA   1:20.17 A    :  18 COCHRANE, SARAH  12 MP    2:48.26 A    :  35 BACKEN, JESSICA  13 BBD     31.47 A   
 31 DISBROW, ANYA    12 OAPB  1:21.06 A    :  19 HAARZ, COLBY     12 UNAT  2:49.12 A    :  36 SCOTT, CAITLIN   14 OAPB    31.49 A   
 32 BARNI, CHRISTY   12 OAPB  1:22.01 A    :  20 GOURLEY, SHANNON 12 LCRC  2:51.38 A    :  37 SUSOEV, TANYA    13 SFRP    31.76     
 33 FORSMAN, SELBY   11 MAV   1:22.54 A    :  21 JAIME, BRITTNEY  12 TERA  2:55.61 A    :  38 DOIRON, KRISTEN  14 TERA    32.55     
 34 JAIME, BRITTNEY  12 TERA  1:22.62 A    :  22 CHUI, AMANDA     11 FOG   2:59.02 A    :  39 TOCH, LESLEY     14 VJO     32.75     
 35 FRASER, KATHRYN  11 TERA  1:23.10      :  23 FRASER, KATHRYN  11 TERA  2:59.44      :  40 BUENO, NADINE    13 VJO     32.76     
 36 GOURLEY, SHANNON 12 LCRC  1:23.36      :  24 GEPHART, SUMMER  12 UD    3:06.22      :  41 MATA, CHRISTINE  13 VJO     33.13     
 37 PAULSON, KAREN   12 FAC   1:23.59      :  25 JACKSON, SIMONE  11 TERA  3:27.22      :  42 VILLANUEVA, A.   13 VJO     33.18     
     
                                                                                           
 43 DORSEY, KIHANA   13 VJO     33.26      :  24 COMPTON, ELLEN   14 OAPB  1:03.53 A    : ==========================================
 44 ZUCCA, NICOLE    14 VJO     33.34      :  25 KRUSZKA, K.      13 VJO   1:03.57 A    : Women 13 & O 200 Free
 45 MILAN, TANYA     14 SMAC    33.53      :  26 DITTMER, S.      13 FAC   1:04.15 A    :  
 46 CARMODY, ERIN    14 SASO    34.86      :  27 OTTER, ELIZABETH 13 MAV   1:04.39 A    :  PL   Name          Age Team   Finals     
                                           :  28 HANNON, LEILA    14 FOG   1:05.15 A    : ------------------------------------------
========================================== :  29 VUDELSON, MAGGIE 14 OAPB  1:05.51 A    : ---  Ages 13 Through 14 --- 
Women 13 & O 50 Free                       :  30 CARLSON, NIKKI   13 HSC   1:05.99 A    :   1 NGUYEN, CONNIE   14 SFRP  2:02.13 Q   
                                           :  31 CARLSON, KRISTIN 14 HSC   1:06.04 A    :   2 BRADFORD, JACKIE 13 TERA  2:04.52 AA- 
 PL   Name          Age Team   Finals      :  32 DINGLE, MEGHAN   13 TERA  1:06.19 A    :   3 HART, LINDSAY    13 TERA  2:07.17 AA+ 
------------------------------------------ :  32 MEEKS, CHRISTA   13 FAC   1:06.19 A    :   4 WILSON, TERESA   14 UD    2:08.04 AA  
  1 KELLY, MEGAN     15 OAPB    26.02 AA-  :  34 LAW, BECCA       13 SASO  1:06.59 A    :   5 SCHUYLER, MEGAN  14 TERA  2:10.03 A-  
  2 SHERMAN, MEGAN   17 UNAT    28.29 A-   :  35 MENDOZA, NINA    14 SASO  1:06.66 A    :   6 HODGKINSON, SYD  14 OAPB  2:11.31 A-  
  3 DELCAMBRE, SARAH 15 BAMP    28.49 A    :  36 VALLEE, AMANDA   13 HSC   1:08.10 A    :   7 VILLA, ANDREANA  14 SFRP  2:11.71 A   
  4 CAMPO, KRISTIN   15 VJO     29.40 A    :  37 BOWMAN, SHANNON  14 OAPB  1:08.17 A    :   8 COUDRIGHT, J.    14 FAC   2:12.26 A-  
  5 ZELAYA, LETICIA  15 TERA    29.82 A    :  38 PESKETT, KELSIE  13 WCAN  1:08.41      :   9 HEATH, SARAH     13 OAPB  2:12.73 A-  
  6 CHOI, DONNA      17 SASO    29.93 A    :  39 SCOTT, CAITLIN   14 OAPB  1:08.85      :  10 JOHNSON, EVA     14 OAPB  2:13.62 A   
  7 GONG, LIANNE     16 FOG     30.52 A    :  40 SUSOEV, TANYA    13 SFRP  1:09.56      :  11 IVRY, JESSICA    14 OAPB  2:13.97 A   
  8 THOM, JENIFER    15 TERA    30.58 A    :  41 DOIRON, KRISTEN  14 TERA  1:11.41      :  12 BARRAZA, ERIKA   14 TERA  2:14.19 A   
  9 CHAU, STEPHANIE  15 SFRP    30.60 A    :  42 BACKEN, JESSICA  13 BBD   1:11.89      :  13 FULLER, AMY      14 MAV   2:14.84 A   
 10 MILLER, SARAH    15 TERA    33.04      :  43 MATA, CHRISTINE  13 VJO   1:12.00      :  14 ZACKERY, MORGAN  14 VJO   2:15.98 A   
 11 MAR, CANDACE     15 FOG     33.35      :  44 PRUSINER, LEAH   13 FOG   1:12.25      :  15 GILLESS, LIBBY   14 FOG   2:16.01 A   
                                           :  45 ZUCCA, NICOLE    14 VJO   1:12.52      :  16 CULLENWARD, ERIN 14 TERA  2:16.71 A   
========================================== :  46 MILAN, TANYA     14 SMAC  1:13.35      :  17 CASEY, MEGHAN    13 UNAT  2:16.88 A   
Women 13 & O 100 Free                      :  47 BUENO, NADINE    13 VJO   1:14.82      :  18 GEE, STEPHANIE   13 FOG   2:17.12 A   
                                           :  48 TEMPLETON, JENNA 13 PET   1:14.90      :  19 COMPTON, ELLEN   14 OAPB  2:18.29 A   
 PL   Name          Age Team   Finals      :  49 ATTERBURY, B.    14 HSC   1:16.22      :  20 COMPESI, MARISA  14 MAV   2:18.83 A   
------------------------------------------ :  50 WADSWORTH, J.    13 TERA  1:20.49      :  21 DINGLE, MEGHAN   13 TERA  2:19.14 A   
---  Ages 13 Through 14 ---                :                                            :  22 DITTMER, S.      13 FAC   2:19.89 A   
  1 NGUYEN, CONNIE   14 SFRP    55.56 Q-   : ========================================== :  23 HANNON, LEILA    14 FOG   2:20.39 A   
  2 WILSON, TERESA   14 UD      55.69 Q    : Women 13 & O 100 Free                      :  24 CARLSON, NIKKI   13 HSC   2:20.55 A   
  3 VAN HORNE, KATIE 14 HSC     57.79 AA-  :                                            :  25 SHAFA, VANESSA   13 OAPB  2:21.64 A   
  4 BECK, SYLVIA     13 OAPB    58.70 AA-  :  PL   Name          Age Team   Finals      :  26 OTTER, ELIZABETH 13 MAV   2:22.18 A   
  5 SCHUYLER, MEGAN  14 TERA    59.05 AA-  : ------------------------------------------ :  27 SANGALANG, K.    14 VJO   2:23.15 A   
  6 SCHUYLER, M.     14 TERA    59.33 AA+  :   1 KELLY, MEGAN     15 OAPB    55.66 Q    :  28 KRUSZKA, K.      13 VJO   2:24.78 A   
  7 JOHNSON, EVA     14 OAPB    59.91 A-   :   2 FERNANDEZ, A.    17 SFRP    58.64 AA   :  29 REINGOLD, R.     14 OAPB  2:26.00 A   
  8 HART, LINDSAY    13 TERA  1:00.04 A    :   3 MCDONALD, M.     17 SFRP    59.18 AA   :  30 PESKETT, KELSIE  13 WCAN  2:26.77 A   
  9 COUDRIGHT, J.    14 FAC   1:00.31 A-   :   4 SHERMAN, MEGAN   17 UNAT    59.76 AA   :  31 MEEKS, CHRISTA   13 FAC   2:28.38     
 10 HEATH, SARAH     13 OAPB  1:00.54 A-   :   5 MILLIGAN, M.     15 BAMP  1:02.27 A    :  32 TOCH, LESLEY     14 VJO   2:28.83     
 11 IVRY, JESSICA    14 OAPB  1:00.95 A-   :   6 LEE, MARISSA     16 SFRP  1:03.03 A    :  33 MENDOZA, NINA    14 SASO  2:28.85     
 12 VILLA, ANDREANA  14 SFRP  1:01.01 A    :   7 ZELAYA, LETICIA  15 TERA  1:03.79 A    :  34 BOWMAN, SHANNON  14 OAPB  2:30.29     
 13 GILLESS, LIBBY   14 FOG   1:01.31 A    :   8 ORY, JOANNA      15 TERA  1:03.91 A    :  35 SUSOEV, TANYA    13 SFRP  2:37.03     
 14 SHAFA, VANESSA   13 OAPB  1:01.72 A    :   9 CHAU, STEPHANIE  15 SFRP  1:05.74 A    :  36 MATA, CHRISTINE  13 VJO   2:39.92     
 15 CASEY, MEGHAN    13 UNAT  1:01.91 A    :  10 TOPLIFF, E.      17 SFRP  1:05.75 A    :  37 MILAN, TANYA     14 SMAC  2:41.73     
 16 SANGALANG, K.    14 VJO   1:02.29 A    :  11 CHOI, DONNA      17 SASO  1:05.85 A    :  38 BACKEN, JESSICA  13 BBD   2:43.08     
 17 ZACKERY, MORGAN  14 VJO   1:02.34 A-   :  12 DEWEY, KATRINA   16 VJO   1:06.03 A    :  39 DOIRON, KRISTEN  14 TERA  2:44.96     
 18 GEE, STEPHANIE   13 FOG   1:02.39 A    :  13 DANEL, CHRISTINE 16 FAC   1:09.71      : 
 19 CULLENWARD, ERIN 14 TERA  1:02.69 A    :  14 SELLERS, MORGAN  15 BAMP  1:10.37      : 
 20 BARRAZA, ERIKA   14 TERA  1:02.94 A-   :  15 WARNER, RITA     16 WCAN  1:10.74      : 
 21 COMPESI, MARISA  14 MAV   1:03.06 A    :  16 MILLER, SARAH    15 TERA  1:12.81      : 
 22 BOSTWICK, SUZIE  14 HSC   1:03.38 A    :                                            : 
 23 REINGOLD, R.     14 OAPB  1:03.41 A-   :                                            : 
     
                                                                                           
========================================== :   8 LEE, MARISSA     16 SFRP  6:13.12 A    :  16 GEE, STEPHANIE   13 FOG   1:13.32 A   
Women 13 & O 200 Free                      :   9 CHOI, DONNA      17 SASO  6:30.27 A    :  17 COMPTON, ELLEN   14 OAPB  1:13.47 A-  
                                           :  10 DANEL, CHRISTINE 16 FAC   6:43.55      :  18 OTTER, ELIZABETH 13 MAV   1:13.70 A   
 PL   Name          Age Team   Finals      :                                            :  19 SILVERFOOTE, C.  14 OAPB  1:14.34 A   
------------------------------------------ : ========================================== :  20 COMPESI, MARISA  14 MAV   1:14.59 A   
  1 KELLY, MEGAN     15 OAPB  2:06.09 AA-  : Women 13 & O 1000 Free                     :  21 ZACKERY, MORGAN  14 VJO   1:15.19 A   
  2 SCHMIDT, JESSICA 17 SFRP  2:08.25 AA-  :                                            :  22 MENDOZA, NINA    14 SASO  1:15.42 A   
  3 MCDONALD, M.     17 SFRP  2:11.62 AA   :  PL   Name          Age Team   Finals      :  23 BRATBERG, AMANDA 14 HSC   1:15.57 A   
  4 MILLIGAN, M.     15 BAMP  2:12.01 A    : ------------------------------------------ :  24 SANGALANG, K.    14 VJO   1:15.71 A   
  5 SHERMAN, MEGAN   17 UNAT  2:13.30 A-   : ---  Ages 13 Through 14 ---                :  25 MEEKS, CHRISTA   13 FAC   1:16.55 A   
  6 FERNANDEZ, A.    17 SFRP  2:13.61 A-   :   1 HART, LINDSAY    13 TERA 11:28.43 AA   :  26 DINGLE, MEGHAN   13 TERA  1:17.51 A   
  7 CAMPO, KRISTIN   15 VJO   2:16.08 A    :   2 SILVA, CRYSTAL   14 HSC  11:38.66 AA   :  27 SUSOEV, TANYA    13 SFRP  1:18.35 A   
  8 TOPLIFF, E.      17 SFRP  2:18.41 A    :   3 DITTMER, S.      13 FAC  12:03.80 A    :  28 BOWMAN, SHANNON  14 OAPB  1:19.04 A   
  9 ORY, JOANNA      15 TERA  2:18.82 A    :   4 PESKETT, KELSIE  13 WCAN 13:07.24 A    :  29 ROBERTSON, HOLLY 14 SFRP  1:19.23 A   
 10 LEE, MARISSA     16 SFRP  2:19.37 A    :   5 VALLEE, AMANDA   13 HSC  13:21.28 A    :  30 VALLEE, AMANDA   13 HSC   1:20.22     
 11 ZELAYA, LETICIA  15 TERA  2:21.23 A    :   6 KRUSZKA, K.      13 VJO  14:03.74      :  31 SCOTT, CAITLIN   14 OAPB  1:20.29     
 12 CHAU, STEPHANIE  15 SFRP  2:21.89 A    :   - HUFF, EMILY      14 HSC       NS       :  32 TOCH, LESLEY     14 VJO   1:20.72     
 13 DANEL, CHRISTINE 16 FAC   2:31.71      :   - TEMPLETON, JENNA 13 PET       NS       :  33 MILAN, TANYA     14 SMAC  1:22.31     
 14 WARNER, RITA     16 WCAN  2:40.55      :   - GRIMM, ERIN      14 SRN       NS       :  34 ZUCCA, NICOLE    14 VJO   1:22.97     
                                           :                                            :  35 VILLANUEVA, A.   13 VJO   1:27.15     
========================================== : ========================================== :  36 CARMODY, ERIN    14 SASO  1:28.37     
Women 13 & O 500 Free                      : Women 13 & O 1000 Free                     :  37 DOIRON, KRISTEN  14 TERA  1:30.00     
                                           :                                            :  38 BUENO, NADINE    13 VJO   1:30.37     
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      :   - SHAFA, VANESSA   13 OAPB      NS      
------------------------------------------ : ------------------------------------------ :   - HEATH, SARAH     13 OAPB      NS      
---  Ages 13 Through 14 ---                :   1 MILLIGAN, M.     15 BAMP 11:24.77 AA   :  
  1 HART, LINDSAY    13 TERA  5:34.10 AA   :   2 SHERMAN, MEGAN   17 UNAT 11:58.97 AA   : ==========================================
  2 DITTMER, S.      13 FAC   6:00.82 A    :   3 ZELAYA, LETICIA  15 TERA 12:23.60 A    : Women 13 & O 100 Back
  3 VAN HORNE, KATIE 14 HSC   6:12.98 A    :   - HOULETTE, LEA    16 BAMP      NS       :  
  4 DORIA, ANGELA    13 TERA  6:19.81 A    :                                            :  PL   Name          Age Team   Finals     
  5 VALLEE, AMANDA   13 HSC   6:28.35 A    : ========================================== : ------------------------------------------
  6 PESKETT, KELSIE  13 WCAN  6:40.87      : Women 13 & O 100 Back                      :   1 KELLY, MEGAN     15 OAPB  1:02.65 Q   
  7 KRUSZKA, K.      13 VJO   6:45.12      :                                            :   2 SHERMAN, MEGAN   17 UNAT  1:06.35 Q   
  8 MENDOZA, NINA    14 SASO  6:47.22      :  PL   Name          Age Team   Finals      :   3 GONG, LIANNE     16 FOG   1:09.64 AA  
  9 ZUCCA, NICOLE    14 VJO   7:01.78      : ------------------------------------------ :   4 DELCAMBRE, SARAH 15 BAMP  1:11.28 A-  
 10 MATA, CHRISTINE  13 VJO   7:10.40      : ---  Ages 13 Through 14 ---                :   5 MILLIGAN, M.     15 BAMP  1:11.42 A-  
 11 TEMPLETON, JENNA 13 PET   7:33.08      :   1 WILSON, TERESA   14 UD    1:04.44 Q+   :   6 ZELAYA, LETICIA  15 TERA  1:14.86 A   
 12 DORSEY, KIHANA   13 VJO   7:53.70      :   2 HART, LINDSAY    13 TERA  1:04.59 Q-   :   7 CAMPO, KRISTIN   15 VJO   1:15.18 A   
                                           :   3 NGUYEN, CONNIE   14 SFRP  1:05.88 AA-  :   8 CHAU, STEPHANIE  15 SFRP  1:17.21 A   
========================================== :   4 SCHUYLER, M.     14 TERA  1:06.10 AA-  :   9 SELLERS, MORGAN  15 BAMP  1:18.23 A   
Women 13 & O 500 Free                      :   5 SCHUYLER, MEGAN  14 TERA  1:06.47 AA-  :  10 DEWEY, KATRINA   16 VJO   1:18.28 A   
                                           :   6 BRADFORD, JACKIE 13 TERA  1:07.63 AA-  :  11 MILLER, SARAH    15 TERA  1:19.28 A   
 PL   Name          Age Team   Finals      :   7 VILLA, ANDREANA  14 SFRP  1:07.96 AA   :  12 MAR, CANDACE     15 FOG   1:20.68     
------------------------------------------ :   8 BECK, SYLVIA     13 OAPB  1:09.39 A-   :   - THOM, JENIFER    15 TERA      NS      
  1 MILLIGAN, M.     15 BAMP  5:41.63 A-   :   9 HODGKINSON, SYD  14 OAPB  1:10.37 A-   : 
  2 SHERMAN, MEGAN   17 UNAT  5:51.96 A-   :  10 GARDNER, JULIE   14 TERA  1:10.91 A    : 
  3 MCDONALD, M.     17 SFRP  5:54.23 A-   :  11 CASEY, MEGHAN    13 UNAT  1:11.19 A    : 
  4 CAMPO, KRISTIN   15 VJO   5:59.35 A    :  12 FULLER, AMY      14 MAV   1:11.42 A-   : 
  5 THOM, JENIFER    15 TERA  6:04.53 A    :  13 VAN HORNE, KATIE 14 HSC   1:11.57 A    : 
  6 ZELAYA, LETICIA  15 TERA  6:05.19 A    :  14 DORIA, ANGELA    13 TERA  1:12.48 A    : 
  7 TOPLIFF, E.      17 SFRP  6:09.93 A    :  15 JOHNSON, EVA     14 OAPB  1:12.72 A-   : 
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== : ==========================================
Women 13 & O 200 Back                      : Women 13 & O 100 Breast                    : Women 13 & O 100 Breast
                                           :                                            :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals     
------------------------------------------ : ------------------------------------------ : ------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 ---                : ---  Ages 13 Through 14 ---                :   1 DEWEY, KATRINA   16 VJO   1:19.85 A   
  1 HART, LINDSAY    13 TERA  2:14.32 PRT  :   1 NGUYEN, CONNIE   14 SFRP  1:13.05 AA-  :   2 DELCAMBRE, SARAH 15 BAMP  1:20.49 A-  
  2 SCHUYLER, MEGAN  14 TERA  2:20.16 Q    :   2 WILSON, TERESA   14 UD    1:13.66 AA   :   3 CHOI, DONNA      17 SASO  1:20.67 AA  
  3 WILSON, TERESA   14 UD    2:20.60 Q+   :   3 IVRY, JESSICA    14 OAPB  1:15.45 AA   :   4 MILLER, SARAH    15 TERA  1:21.57 A-  
  4 SCHUYLER, M.     14 TERA  2:22.96 AA-  :   4 SILVERFOOTE, C.  14 OAPB  1:16.24 AA   :   5 THOM, JENIFER    15 TERA  1:22.30 A-  
  5 BRADFORD, JACKIE 13 TERA  2:23.98 AA-  :   5 ZACKERY, MORGAN  14 VJO   1:16.62 AA-  :   6 GONG, LIANNE     16 FOG   1:22.83 A   
  6 VILLA, ANDREANA  14 SFRP  2:27.70 AA+  :   6 DORIA, ANGELA    13 TERA  1:17.12 AA   :   7 CAMPO, KRISTIN   15 VJO   1:23.37 A   
  7 BECK, SYLVIA     13 OAPB  2:27.96 AA+  :   7 ROBERTSON, HOLLY 14 SFRP  1:17.58 AA   :   8 ZELAYA, LETICIA  15 TERA  1:25.31 A   
  8 GARDNER, JULIE   14 TERA  2:30.38 A    :   8 FULLER, AMY      14 MAV   1:18.05 AA   :   9 CHAU, STEPHANIE  15 SFRP  1:26.55 A   
  9 HODGKINSON, SYD  14 OAPB  2:30.77 A    :   9 GARDNER, JULIE   14 TERA  1:18.30 AA+  :  10 MAR, CANDACE     15 FOG   1:42.71     
 10 JOHNSON, EVA     14 OAPB  2:32.02 A    :  10 BECK, SYLVIA     13 OAPB  1:18.64 AA   :  
 11 VAN HORNE, KATIE 14 HSC   2:33.03 A    :  11 BRADFORD, JACKIE 13 TERA  1:20.24 A    : ==========================================
 12 CASEY, MEGHAN    13 UNAT  2:34.35 A    :  12 VAN HORNE, KATIE 14 HSC   1:20.98 A    : Women 13 & O 200 Breast
 12 HEATH, SARAH     13 OAPB  2:34.35 A    :  13 OTTER, ELIZABETH 13 MAV   1:21.04 A-   :  
 14 COMPESI, MARISA  14 MAV   2:34.95 A    :  14 SILVA, CRYSTAL   14 HSC   1:21.23 A-   :  PL   Name          Age Team   Finals     
 15 DORIA, ANGELA    13 TERA  2:35.10 A    :  15 COMPESI, MARISA  14 MAV   1:22.00 A    : ------------------------------------------
 16 COMPTON, ELLEN   14 OAPB  2:36.40 A    :  16 VUDELSON, MAGGIE 14 OAPB  1:22.17 A    : ---  Ages 13 Through 14 --- 
 17 SHAFA, VANESSA   13 OAPB  2:36.46 A    :  17 GEE, STEPHANIE   13 FOG   1:22.68 A    :   1 DORIA, ANGELA    13 TERA  2:43.82 AA  
 18 GEE, STEPHANIE   13 FOG   2:38.11 A    :  18 CASEY, MEGHAN    13 UNAT  1:22.97 A    :   2 FULLER, AMY      14 MAV   2:45.20 AA- 
 19 OTTER, ELIZABETH 13 MAV   2:38.94 A    :  19 HODGKINSON, SYD  14 OAPB  1:23.67 A    :   3 BECK, SYLVIA     13 OAPB  2:48.29 AA  
 20 MENDOZA, NINA    14 SASO  2:40.42 A    :  20 SANGALANG, K.    14 VJO   1:23.86 A    :   4 BRADFORD, JACKIE 13 TERA  2:49.15 AA+ 
 21 BRATBERG, AMANDA 14 HSC   2:40.78 A    :  21 LYONS, OLIVIA    13 TERA  1:24.35 A    :   5 COMPESI, MARISA  14 MAV   2:52.23 A   
 22 ROBERTSON, HOLLY 14 SFRP  2:41.22 A    :  22 DITTMER, S.      13 FAC   1:24.77 A    :   6 BOSTWICK, SUZIE  14 HSC   2:54.31 A   
 23 DINGLE, MEGHAN   13 TERA  2:46.99 A    :  23 LAW, BECCA       13 SASO  1:24.90 A    :   7 ATTERBURY, B.    14 HSC   2:56.66 A   
 24 SCOTT, CAITLIN   14 OAPB  2:47.10 A    :  24 JOHNSON, EVA     14 OAPB  1:25.60 A    :   8 VALLEE, AMANDA   13 HSC   2:59.51 A   
 25 DITTMER, S.      13 FAC   2:49.86      :  25 VALLEE, AMANDA   13 HSC   1:25.94 A    :   8 GEE, STEPHANIE   13 FOG   2:59.51 A   
 26 SUSOEV, TANYA    13 SFRP  2:50.05      :  26 SCOTT, CAITLIN   14 OAPB  1:26.08 A    :  10 LYONS, OLIVIA    13 TERA  2:59.87 A   
 27 ZUCCA, NICOLE    14 VJO   2:56.46      :  27 COMPTON, ELLEN   14 OAPB  1:26.31 A    :  11 DITTMER, S.      13 FAC   3:00.64 A   
 28 MATA, CHRISTINE  13 VJO   2:56.58      :  28 HUFF, EMILY      14 HSC   1:26.90 A    :  12 LAW, BECCA       13 SASO  3:01.44 A   
 29 CARMODY, ERIN    14 SASO  3:03.15      :  29 MEEKS, CHRISTA   13 FAC   1:29.33 A    :  13 CARLSON, NIKKI   13 HSC   3:01.52 A   
  - BOWMAN, SHANNON  14 OAPB      DQ       :  30 DINGLE, MEGHAN   13 TERA  1:29.75 A    :  14 SCOTT, CAITLIN   14 OAPB  3:02.32 A   
                                           :  31 MATA, CHRISTINE  13 VJO   1:33.42      :  15 WADSWORTH, J.    13 TERA  3:06.15 A-  
========================================== :  32 TOCH, LESLEY     14 VJO   1:34.39      :  16 DINGLE, MEGHAN   13 TERA  3:07.72 A   
Women 13 & O 200 Back                      :  33 VILLANUEVA, A.   13 VJO   1:37.43      :  17 DOIRON, KRISTEN  14 TERA  3:35.54     
                                           :  34 BACKEN, JESSICA  13 BBD   1:40.02      :   - IVRY, JESSICA    14 OAPB      DQ      
 PL   Name          Age Team   Finals      :  35 DOIRON, KRISTEN  14 TERA  1:44.40      :   - OTTER, ELIZABETH 13 MAV       DQ      
------------------------------------------ :  36 BUENO, NADINE    13 VJO   1:49.45      :  
  1 KELLY, MEGAN     15 OAPB  2:17.88 Q    :  37 CARMODY, ERIN    14 SASO  1:55.08      : ==========================================
  2 SHERMAN, MEGAN   17 UNAT  2:21.73 Q    :   - DORSEY, KIHANA   13 VJO       DQ       : Women 13 & O 200 Breast
  3 GONG, LIANNE     16 FOG   2:29.23 A-   :                                            :  
  4 DELCAMBRE, SARAH 15 BAMP  2:31.90 A    :                                            :  PL   Name          Age Team   Finals     
  5 CAMPO, KRISTIN   15 VJO   2:37.82 A    :                                            : ------------------------------------------
  6 MILLER, SARAH    15 TERA  2:45.24 A    :                                            :   1 HANNON, MONICA   15 FOG   2:34.37 Q-  
  7 SELLERS, MORGAN  15 BAMP  2:46.61 A    :                                            :   2 CHOI, DONNA      17 SASO  2:49.91 AA  
                                           :                                            :   3 THOM, JENIFER    15 TERA  2:51.49 AA  
                                           :                                            :   4 ZELAYA, LETICIA  15 TERA  2:57.07 A   
     
                                                                                           
  5 MILLER, SARAH    15 TERA  2:57.99 A-   : ========================================== :  32 PESKETT, KELSIE  13 WCAN  2:56.57     
  6 DEWEY, KATRINA   16 VJO   2:58.95 A    : Women 13 & O 200 Fly                       :  33 BACKEN, JESSICA  13 BBD   3:05.47     
  7 ORY, JOANNA      15 TERA  3:01.26 A    :                                            :  34 WADSWORTH, J.    13 TERA  3:13.16     
  8 CHAU, STEPHANIE  15 SFRP  3:06.10 A    :  PL   Name          Age Team   Finals      :  35 DORSEY, KIHANA   13 VJO   3:13.28     
  - WARNER, RITA     16 WCAN      DQ       : ------------------------------------------ :   - GILLESS, LIBBY   14 FOG       DQ      
                                           : ---  Ages 13 Through 14 ---                :  
========================================== :   1 BRADFORD, JACKIE 13 TERA  2:21.80 Q+   : ==========================================
Women 13 & O 100 Fly                       :   2 NGUYEN, CONNIE   14 SFRP  2:22.98 Q+   : Women 13 & O 200 IM
                                           :   3 SCHUYLER, M.     14 TERA  2:23.32 Q-   :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :   4 FULLER, AMY      14 MAV   2:29.56 AA+  :  PL   Name          Age Team   Finals     
------------------------------------------ :   5 HART, LINDSAY    13 TERA  2:31.41 AA   : ------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 ---                :   6 SILVA, CRYSTAL   14 HSC   2:32.63 A-   :   1 KELLY, MEGAN     15 OAPB  2:18.35 AA- 
  1 BRADFORD, JACKIE 13 TERA  1:01.47 PRT  :   7 SILVERFOOTE, C.  14 OAPB  2:41.05 A    :   2 HANNON, MONICA   15 FOG   2:25.52 A   
  2 SCHUYLER, M.     14 TERA  1:01.93 PRT  :                                            :   3 MILLIGAN, M.     15 BAMP  2:31.21 A   
  3 NGUYEN, CONNIE   14 SFRP  1:04.39 AA-  : ========================================== :   4 CAMPO, KRISTIN   15 VJO   2:33.61 A   
  4 BECK, SYLVIA     13 OAPB  1:04.75 AA-  : Women 13 & O 200 IM                        :   5 THOM, JENIFER    15 TERA  2:37.09 A   
  5 VAN HORNE, KATIE 14 HSC   1:07.30 AA+  :                                            :   6 CHOI, DONNA      17 SASO  2:38.91 A   
  6 WILSON, TERESA   14 UD    1:08.75 A-   :  PL   Name          Age Team   Finals      :   7 DEWEY, KATRINA   16 VJO   2:47.55     
  7 SCHUYLER, MEGAN  14 TERA  1:09.01 A    : ------------------------------------------ :   8 MILLER, SARAH    15 TERA  2:47.95     
  8 FULLER, AMY      14 MAV   1:09.06 A    : ---  Ages 13 Through 14 ---                :   9 CHAU, STEPHANIE  15 SFRP  2:49.08     
  9 VILLA, ANDREANA  14 SFRP  1:09.44 A    :   1 NGUYEN, CONNIE   14 SFRP  2:17.08 Q    :  10 SELLERS, MORGAN  15 BAMP  3:00.84     
 10 HODGKINSON, SYD  14 OAPB  1:09.92 A-   :   2 BRADFORD, JACKIE 13 TERA  2:19.50 Q    :  11 WARNER, RITA     16 WCAN  3:05.92     
 11 GILLESS, LIBBY   14 FOG   1:11.76 A    :   3 WILSON, TERESA   14 UD    2:20.42 AA   :  
 12 CARLSON, KRISTIN 14 HSC   1:13.36 A    :   4 SCHUYLER, M.     14 TERA  2:23.84 AA   : ==========================================
 13 REINGOLD, R.     14 OAPB  1:13.61 A-   :   5 HART, LINDSAY    13 TERA  2:25.56 AA   : Men 8 & U 25 Free
 14 VUDELSON, MAGGIE 14 OAPB  1:14.33 A    :   6 SCHUYLER, MEGAN  14 TERA  2:27.26 AA+  :  
 15 COUDRIGHT, J.    14 FAC   1:14.39 A    :   7 VILLA, ANDREANA  14 SFRP  2:28.04 AA+  :  PL   Name          Age Team   Finals     
 16 CASEY, MEGHAN    13 UNAT  1:15.30 A    :   8 BECK, SYLVIA     13 OAPB  2:29.21 A-   : ------------------------------------------
 17 HANNON, LEILA    14 FOG   1:15.37 A    :   9 FULLER, AMY      14 MAV   2:30.76 A-   :   1 HAARZ, EVAN       8 UNAT    16.94 A   
 18 MEEKS, CHRISTA   13 FAC   1:17.02 A    :  10 ZACKERY, MORGAN  14 VJO   2:31.62 A-   :   2 COUDRIGHT, M.     7 FAC     17.46 A   
 19 VALLEE, AMANDA   13 HSC   1:17.36 A    :  11 VAN HORNE, KATIE 14 HSC   2:33.25 A-   :   3 KALU, BRENON      8 VJO     20.21     
 20 DORIA, ANGELA    13 TERA  1:18.07      :  12 HEATH, SARAH     13 OAPB  2:35.41 A    :   4 PARODI, RYAN      8 SASO    20.25     
 21 TOCH, LESLEY     14 VJO   1:18.95      :  13 DORIA, ANGELA    13 TERA  2:36.83 A    :   5 TOYAMA, YUTO      7 SMAC    20.27     
 22 COMPTON, ELLEN   14 OAPB  1:19.12      :  14 JOHNSON, EVA     14 OAPB  2:36.99 A-   :   6 CAMPBELL, JODY    8 HSC     21.50     
 23 BARRAZA, ERIKA   14 TERA  1:19.87      :  15 GEE, STEPHANIE   13 FOG   2:37.29 A    :   7 PARKER, OTIS, JR  6 VJO     29.78     
 24 LAW, BECCA       13 SASO  1:20.28      :  16 CASEY, MEGHAN    13 UNAT  2:37.31 A    :  
 25 BOWMAN, SHANNON  14 OAPB  1:24.20      :  17 OTTER, ELIZABETH 13 MAV   2:37.66 A    : ==========================================
  - PRUSINER, LEAH   13 FOG       DQ       :  18 REINGOLD, R.     14 OAPB  2:38.41 A-   : Men 8 & U 50 Free
                                           :  19 COUDRIGHT, J.    14 FAC   2:39.13 A    :  
========================================== :  20 BOSTWICK, SUZIE  14 HSC   2:40.75 A    :  PL   Name          Age Team   Finals     
Women 13 & O 100 Fly                       :  21 BARRAZA, ERIKA   14 TERA  2:42.76 A-   : ------------------------------------------
                                           :  22 CULLENWARD, ERIN 14 TERA  2:43.39 A    :   1 HAARZ, EVAN       8 UNAT    36.40 A   
 PL   Name          Age Team   Finals      :  23 SANGALANG, K.    14 VJO   2:44.06 A    :   2 COUDRIGHT, M.     7 FAC     38.10 A   
------------------------------------------ :  24 HANNON, LEILA    14 FOG   2:44.51 A    :   3 TOYAMA, YUTO      7 SMAC    45.14     
  1 HANNON, MONICA   15 FOG   1:06.52 A    :  25 TOCH, LESLEY     14 VJO   2:45.37 A    :   4 CAMPBELL, JODY    8 HSC     45.62     
  2 SHERMAN, MEGAN   17 UNAT  1:12.46 A-   :  26 SCOTT, CAITLIN   14 OAPB  2:48.04 A    :   5 KALU, BRENON      8 VJO     47.28     
  3 CAMPO, KRISTIN   15 VJO   1:13.09 A    :  27 DINGLE, MEGHAN   13 TERA  2:48.14 A    :   6 HU, CHRIS         7 SASO    48.69     
  4 ORY, JOANNA      15 TERA  1:13.23 A    :  28 MENDOZA, NINA    14 SASO  2:48.32 A    :   7 HAUNSCHILD, ERIC  6 FAC     59.53     
  5 THOM, JENIFER    15 TERA  1:13.51 A    :  29 SHAFA, VANESSA   13 OAPB  2:48.88 A    : 
  6 MILLER, SARAH    15 TERA  1:21.99      :  30 MEEKS, CHRISTA   13 FAC   2:49.79      : 
  7 DANEL, CHRISTINE 16 FAC   1:41.11      :  31 LYONS, OLIVIA    13 TERA  2:51.22      : 
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== :  13 LYNSKEY, PAUL     9 VJO     39.97     
Men 8 & U 100 Free                         : Men 8 & U 50 Breast                        :  14 WETZLER, RUSSELL 10 VJO     42.30     
                                           :                                            :  15 ADAM, RYAN       10 FAC     43.33     
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  16 MESSINA, JIMMY    9 HSC     46.54     
------------------------------------------ : ------------------------------------------ :  17 CASTANEDA, ALLAN  9 VJO     48.11     
  1 HAARZ, EVAN       8 UNAT  1:27.09 A    :   1 HAARZ, EVAN       8 UNAT    47.73 A    :  18 PAYANDEH, JUSTIN 10 VJO     49.66     
  2 COUDRIGHT, M.     7 FAC   1:32.03      :   2 TOYAMA, YUTO      7 SMAC    50.88 A    :  19 GAGAN, DANIEL     9 HSC     54.66     
  3 TOYAMA, YUTO      7 SMAC  1:34.98      :   3 COUDRIGHT, M.     7 FAC     57.90      :  
  4 CAMPBELL, JODY    8 HSC   1:49.37      :   4 CAMPBELL, JODY    8 HSC     58.62      : ==========================================
  5 SCHATALOW, MARC   8 EVA   1:58.91      :   5 KALU, BRENON      8 VJO   1:00.63      : Men 9-10 100 Free
  6 LAU, JUSTIN       7 LCRC  2:10.19      :   - HAUNSCHILD, ERIC  6 FAC       DQ       :  
                                           :   - LAU, JUSTIN       7 LCRC      DQ       :  PL   Name          Age Team   Finals     
========================================== :                                            : ------------------------------------------
Men 8 & U 25 Back                          : ========================================== :   1 CAMPO, HAYDEN    10 VJO   1:08.68 AA  
                                           : Men 8 & U 25 Fly                           :   2 RILEY, NICK      10 SFRP  1:10.87 A   
 PL   Name          Age Team   Finals      :                                            :   3 WONNER, CASEY    10 OAPB  1:12.74 A   
------------------------------------------ :  PL   Name          Age Team   Finals      :   4 THIVIERGE, JAMES  9 MAV   1:13.19 A   
  1 HAARZ, EVAN       8 UNAT    19.97 A    : ------------------------------------------ :   5 KERCHNER, M.     10 TERA  1:16.15 A   
  2 CAMPBELL, JODY    8 HSC     21.19 A    :   1 HAARZ, EVAN       8 UNAT    19.10 A    :   6 MALLINGER, ERIC  10 HSC   1:19.32 A   
  3 PARODI, RYAN      8 SASO    22.55 A    :   2 TOYAMA, YUTO      7 SMAC    23.24      :   7 TUTASS, SHANE     9 OAPB  1:22.01     
  4 COUDRIGHT, M.     7 FAC     22.69 A    :   3 COUDRIGHT, M.     7 FAC     24.15      :   8 WAN, FELIX       10 FOG   1:23.05     
  5 TOYAMA, YUTO      7 SMAC    24.39      :   4 HAUNSCHILD, ERIC  6 FAC     29.31      :   9 POTHONG, CHRIS   10 SFRP  1:23.88     
  6 HU, CHRIS         7 SASO    27.02      :   - HU, CHRIS         7 SASO      DQ       :  10 LYNSKEY, PAUL     9 VJO   1:30.86     
  7 SCHATALOW, MARC   8 EVA     28.22      :                                            :  11 STERN, MATTHEW    9 HSC   1:33.04     
  8 HAUNSCHILD, ERIC  6 FAC     31.13      : ========================================== :  12 WETZLER, RUSSELL 10 VJO   1:36.63     
  9 LAU, JUSTIN       7 LCRC    35.29      : Men 8 & U 100 IM                           :  13 MADDOCK, COLIN    9 TERA  1:39.16     
                                           :                                            :  14 CASTANEDA, ALLAN  9 VJO   1:49.27     
========================================== :  PL   Name          Age Team   Finals      :  15 PAYANDEH, JUSTIN 10 VJO   1:50.41     
Men 8 & U 50 Back                          : ------------------------------------------ :  
                                           :   1 HAARZ, EVAN       8 UNAT  1:37.11 A    : ==========================================
 PL   Name          Age Team   Finals      :   2 TOYAMA, YUTO      7 SMAC  1:46.78      : Men 9-10 200 Free
------------------------------------------ :   3 CAMPBELL, JODY    8 HSC   1:51.77      :  
  1 CAMPBELL, JODY    8 HSC     49.04 A    :   - COUDRIGHT, M.     7 FAC       DQ       :  PL   Name          Age Team   Finals     
                                           :                                            : ------------------------------------------
========================================== : ========================================== :   1 CAMPO, HAYDEN    10 VJO   2:26.41 Q+  
Men 8 & U 25 Breast                        : Men 9-10 50 Free                           :   2 MATA, DONNY      10 VJO   2:26.89 Q+  
                                           :                                            :   3 BICOMONG, V.     10 VJO   2:33.92 AA+ 
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      :   4 WONNER, CASEY    10 OAPB  2:39.42 A-  
------------------------------------------ : ------------------------------------------ :   5 THIVIERGE, JAMES  9 MAV   2:49.18 A-  
  1 HAARZ, EVAN       8 UNAT    21.53 A    :   1 MATA, DONNY      10 VJO     30.92 AA-  :   6 MALLINGER, ERIC  10 HSC   2:53.67 A   
  2 TOYAMA, YUTO      7 SMAC    23.28 A    :   2 BICOMONG, V.     10 VJO     31.96 A-   :   7 DEOCAMPO, HUNTER  9 VJO   3:12.43     
  3 PARODI, RYAN      8 SASO    25.98      :   3 THIVIERGE, JAMES  9 MAV     31.98 A    :   8 LYNSKEY, PAUL     9 VJO   3:33.44     
  4 COUDRIGHT, M.     7 FAC     26.10      :   4 CAMPO, HAYDEN    10 VJO     32.00 A-   : 
  5 CAMPBELL, JODY    8 HSC     27.11      :   5 RILEY, NICK      10 SFRP    32.81 A    : 
  6 SCHATALOW, MARC   8 EVA     35.38      :   6 LAIMAN, BRIGHTON 10 FF      34.67 A    : 
  7 LAU, JUSTIN       7 LCRC    35.63      :   7 DEOCAMPO, HUNTER  9 VJO     34.79 A    : 
  8 HAUNSCHILD, ERIC  6 FAC     36.02      :   8 MALLINGER, ERIC  10 HSC     35.29 A    : 
  - KALU, BRENON      8 VJO       DQ       :   9 TUTASS, SHANE     9 OAPB    36.69      : 
  - HU, CHRIS         7 SASO      DQ       :  10 MOCK, RYAN        9 FOG     37.03      : 
                                           :  11 POTHONG, CHRIS   10 SFRP    37.76      : 
                                           :  12 HU, CLIFFORD     10 SASO    39.27      : 
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== : ==========================================
Men 9-10 50 Back                           : Men 9-10 100 Breast                        : Men 9-10 100 IM
                                           :                                            :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals     
------------------------------------------ : ------------------------------------------ : ------------------------------------------
  1 BICOMONG, V.     10 VJO     37.73 AA   :   1 CAMPO, HAYDEN    10 VJO   1:25.42 PRT+ :   1 MATA, DONNY      10 VJO   1:15.93 Q   
  2 MATA, DONNY      10 VJO     37.83 AA-  :   2 MATA, DONNY      10 VJO   1:25.61 PRT  :   2 CAMPO, HAYDEN    10 VJO   1:20.13 AA  
  3 RILEY, NICK      10 SFRP    39.32 A-   :   3 BICOMONG, V.     10 VJO   1:31.73 AA   :   3 BICOMONG, V.     10 VJO   1:20.52 AA+ 
  4 THIVIERGE, JAMES  9 MAV     42.28 A    :   4 POTHONG, CHRIS   10 SFRP  1:41.19 A    :   4 RILEY, NICK      10 SFRP  1:20.82 AA  
  5 LAIMAN, BRIGHTON 10 FF      44.49 A    :   5 MALLINGER, ERIC  10 HSC   1:43.04 A    :   5 WONNER, CASEY    10 OAPB  1:24.20 A-  
  6 MOCK, RYAN        9 FOG     44.76      :   6 MOCK, RYAN        9 FOG   1:48.86      :   6 THIVIERGE, JAMES  9 MAV   1:28.80 A-  
  7 MALLINGER, ERIC  10 HSC     45.98      :   7 LAIMAN, BRIGHTON 10 FF    1:50.17      :   7 MALLINGER, ERIC  10 HSC   1:32.88 A   
  8 TUTASS, SHANE     9 OAPB    47.16      :   8 TUTASS, SHANE     9 OAPB  1:50.79      :   8 TUTASS, SHANE     9 OAPB  1:33.28     
  9 HU, CLIFFORD     10 SASO    50.46      :   9 DEOCAMPO, HUNTER  9 VJO   1:52.82      :   9 POTHONG, CHRIS   10 SFRP  1:34.71     
 10 LYNSKEY, PAUL     9 VJO     50.85      :  10 ADAM, RYAN       10 FAC   1:58.85      :  10 KERCHNER, M.     10 TERA  1:35.17     
 11 WETZLER, RUSSELL 10 VJO     54.69      :  11 WETZLER, RUSSELL 10 VJO   2:02.29      :  11 WAN, FELIX       10 FOG   1:36.68     
 12 PAYANDEH, JUSTIN 10 VJO     55.26      :  12 LYNSKEY, PAUL     9 VJO   2:16.75      :  12 DEOCAMPO, HUNTER  9 VJO   1:36.84     
 13 ADAM, RYAN       10 FAC     57.18      :                                            :  13 STERN, MATTHEW    9 HSC   1:51.96     
 14 MESSINA, JIMMY    9 HSC   1:00.96      : ========================================== :  14 LYNSKEY, PAUL     9 VJO   1:59.42     
 15 GAGAN, DANIEL     9 HSC   1:02.20      : Men 9-10 50 Fly                            :   - WETZLER, RUSSELL 10 VJO       DQ      
  - CASTANEDA, ALLAN  9 VJO       DQ       :                                            :   - MADDOCK, COLIN    9 TERA      DQ      
                                           :  PL   Name          Age Team   Finals      :  
========================================== : ------------------------------------------ : ==========================================
Men 9-10 50 Breast                         :   1 WONNER, CASEY    10 OAPB    35.21 AA-  : Men 9-10 200 IM
                                           :   2 RILEY, NICK      10 SFRP    35.60 AA+  :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :   3 MATA, DONNY      10 VJO     37.27 A-   :  PL   Name          Age Team   Finals     
------------------------------------------ :   4 THIVIERGE, JAMES  9 MAV     38.00 A    : ------------------------------------------
  1 MATA, DONNY      10 VJO     39.99 Q    :   5 BICOMONG, V.     10 VJO     39.53 A    :   1 MATA, DONNY      10 VJO   2:43.28 PRT+
  2 CAMPO, HAYDEN    10 VJO     40.05 Q    :   6 POTHONG, CHRIS   10 SFRP    42.16      :   2 CAMPO, HAYDEN    10 VJO   2:48.23 Q+  
  3 BICOMONG, V.     10 VJO     43.38 A-   :   7 KERCHNER, M.     10 TERA    47.59      :   3 RILEY, NICK      10 SFRP  2:49.58 AA  
  4 POTHONG, CHRIS   10 SFRP    44.43 A    :   8 WAN, FELIX       10 FOG     49.15      :   4 THIVIERGE, JAMES  9 MAV   2:58.57 A-  
  5 MALLINGER, ERIC  10 HSC     46.37 A    :   9 DEOCAMPO, HUNTER  9 VJO     52.17      :   5 MALLINGER, ERIC  10 HSC   3:22.50 A   
  6 WAN, FELIX       10 FOG     48.86 A    :  10 STERN, MATTHEW    9 HSC   1:00.24      :   6 MOCK, RYAN        9 FOG   3:24.87     
  7 ADAM, RYAN       10 FAC     50.49      :  11 CASTANEDA, ALLAN  9 VJO   1:02.49      :   7 POTHONG, CHRIS   10 SFRP  3:34.13     
  8 TUTASS, SHANE     9 OAPB    51.14      :   - MADDOCK, COLIN    9 TERA      DQ       :   - LYNSKEY, PAUL     9 VJO       DQ      
  9 KERCHNER, M.     10 TERA    51.36      :   - TUTASS, SHANE     9 OAPB      DQ       :   - BICOMONG, V.     10 VJO       DQ      
 10 STERN, MATTHEW    9 HSC     53.46      :                                            :  
 11 DEOCAMPO, HUNTER  9 VJO     54.55      : ========================================== : ==========================================
 12 HU, CLIFFORD     10 SASO    57.05      : Men 9-10 100 Fly                           : Men 11-12 50 Free
 13 WETZLER, RUSSELL 10 VJO     58.03      :                                            :  
  - MADDOCK, COLIN    9 TERA      DQ       :  PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals     
  - LYNSKEY, PAUL     9 VJO       DQ       : ------------------------------------------ : ------------------------------------------
  - PAYANDEH, JUSTIN 10 VJO       DQ       :   1 RILEY, NICK      10 SFRP  1:21.28 AA   :   1 BARRACK, MALCOLM 12 HSC     25.66 PRT 
                                           :   2 THIVIERGE, JAMES  9 MAV   1:21.46 AA-  :   2 BIEL, MATTHEW    12 TERA    25.73 PRT 
                                           :   3 CAMPO, HAYDEN    10 VJO   1:23.00 AA+  :   3 KRAUSE, ROBERT   12 OAPB    27.91 AA  
                                           :   4 TUTASS, SHANE     9 OAPB  1:38.09 A    :   4 WATSON, TAYLOR   12 TERA    28.95 A-  
                                           :   5 POTHONG, CHRIS   10 SFRP  1:41.22      :   5 KAO, KRISTOFER   11 OAPB    29.16 A-  
                                           :                                            :   6 TRAN, FREDERICK  12 DACA    30.29 A   
                                           :                                            :   7 LUNA, KEVIN      12 UNAT    30.31 A   
                                           :                                            :   8 THIVIERGE, SHAUN 12 MAV     30.34 A   
                                           :                                            :   9 SANGALANG, C.    11 VJO     30.44 A   
     
                                                                                           
 10 ROTOR, RODNEY    12 VJO     30.89 A    : ========================================== :  18 BERMANI, PAUL    11 SMAC    47.25     
 11 EDELEANU, C.     12 OAPB    31.98 A    : Men 11-12 200 Free                         :  19 TIEMEYER, S.     11 FF      48.38     
 12 ROTOR, REUBEN    12 VJO     32.13 A    :                                            :  20 HU, COLLIN       12 SASO    48.97     
 13 BISHOP, TIMMY    12 SASO    32.21 A    :  PL   Name          Age Team   Finals      :  21 ARNOLD, THOMAS   12 TERA    49.17     
 14 WONG, STEPHEN    11 FOG     32.24 A    : ------------------------------------------ :  22 LEWIS, NATHANIEL 11 MAV     53.44     
 15 YEE, MICHAEL     12 FOG     32.31 A    :   1 BIEL, MATTHEW    12 TERA  1:59.62 PRT  :  23 REAY, DAVID      12 VJO   1:04.09     
 16 DONDERO, MARK    11 HSC     32.40 A    :   2 KRAUSE, ROBERT   12 OAPB  2:11.69 AA-  :  
 17 SAETANG, B.      11 SFRP    33.64      :   3 GRAY, SAM        12 TERA  2:12.62 AA-  : ==========================================
 18 BERMANI, PAUL    11 SMAC    35.98      :   4 BARRACK, MALCOLM 12 HSC   2:14.62 AA+  : Men 11-12 100 Back
 19 WADSWORTH, S.    11 TERA    37.06      :   5 KAO, KRISTOFER   11 OAPB  2:22.02 A    :  
 20 TIEMEYER, S.     11 FF      37.29      :   6 THIVIERGE, SHAUN 12 MAV   2:23.28 A    :  PL   Name          Age Team   Finals     
 21 HU, COLLIN       12 SASO    38.38      :   7 BISHOP, TIMMY    12 SASO  2:29.33 A    : ------------------------------------------
 22 LEWIS, NATHANIEL 11 MAV     38.63      :   8 MAHONEY, SEAN    11 TERA  2:39.89      :   1 BIEL, MATTHEW    12 TERA  1:04.06 PRT 
 23 REAY, DAVID      12 VJO     39.30      :   9 WADSWORTH, S.    11 TERA  2:59.63      :   2 BARRACK, MALCOLM 12 HSC   1:09.96 AA- 
 24 ARNOLD, THOMAS   12 TERA    40.17      :  10 ARNOLD, THOMAS   12 TERA  3:22.75      :   3 KRAUSE, ROBERT   12 OAPB  1:11.52 AA  
 25 ALARAB, ALEX     12 HSC     43.62      :                                            :   4 TRAN, FREDERICK  12 DACA  1:11.74 AA  
 26 ROSELL, ANTHONY  12 HSC     50.47      : ========================================== :   5 GIBLIN, JASON    12 OAPB  1:14.00 A   
                                           : Men 11-12 500 Free                         :   6 WATSON, TAYLOR   12 TERA  1:14.43 A   
========================================== :                                            :   7 GRAY, SAM        12 TERA  1:15.57 A-  
Men 11-12 100 Free                         :  PL   Name          Age Team   Finals      :   8 KAO, KRISTOFER   11 OAPB  1:17.76 A   
                                           : ------------------------------------------ :   9 WONG, STEPHEN    11 FOG   1:17.77 A   
 PL   Name          Age Team   Finals      :   1 BIEL, MATTHEW    12 TERA  5:14.98 PRT- :  10 BISHOP, TIMMY    12 SASO  1:17.83 A   
------------------------------------------ :   2 GRAY, SAM        12 TERA  5:52.40 AA-  :  11 ROTOR, RODNEY    12 VJO   1:23.73 A   
  1 BIEL, MATTHEW    12 TERA    54.88 PRT  :   3 THIVIERGE, SHAUN 12 MAV   6:07.47 A    :  12 MAHONEY, SEAN    11 TERA  1:27.04     
  2 BARRACK, MALCOLM 12 HSC     58.19 PRT  :   4 BARRACK, MALCOLM 12 HSC   6:08.17 A    :  13 LUNA, KEVIN      12 UNAT  1:27.16     
  3 GRAY, SAM        12 TERA  1:00.59 AA   :   5 BISHOP, TIMMY    12 SASO  6:25.82 A    :  14 YEE, MICHAEL     12 FOG   1:28.37     
  4 KRAUSE, ROBERT   12 OAPB  1:00.81 AA   :   6 KONSTANTINOV, B. 12 TERA  6:38.48 A    :  15 ROTOR, REUBEN    12 VJO   1:30.12     
  5 WATSON, TAYLOR   12 TERA  1:02.83 AA   :   7 MAHONEY, SEAN    11 TERA  6:53.81 A    :  16 CARLOW, KRIS     12 TERA  1:35.81     
  6 KAO, KRISTOFER   11 OAPB  1:03.96 A    :                                            :  17 TIEMEYER, S.     11 FF    1:42.53     
  7 THIVIERGE, SHAUN 12 MAV   1:05.63 A    : ========================================== :  18 ARNOLD, THOMAS   12 TERA  1:50.41     
  8 KONSTANTINOV, B. 12 TERA  1:07.84 A    : Men 11-12 50 Back                          :  
  9 SANGALANG, C.    11 VJO   1:07.85 A    :                                            : ==========================================
 10 BISHOP, TIMMY    12 SASO  1:07.88 A    :  PL   Name          Age Team   Finals      : Men 11-12 50 Breast
 11 MAHONEY, SEAN    11 TERA  1:09.65 A    : ------------------------------------------ :  
 12 GEORGETTI, D.    12 SMAC  1:10.90 A    :   1 BARRACK, MALCOLM 12 HSC     30.99 PRT  :  PL   Name          Age Team   Finals     
 13 WONG, STEPHEN    11 FOG   1:12.12 A    :   2 TRAN, FREDERICK  12 DACA    32.18 AA   : ------------------------------------------
 14 ROTOR, RODNEY    12 VJO   1:12.50      :   3 KRAUSE, ROBERT   12 OAPB    32.76 AA   :   1 HINE, TRACY      11 BBD     36.77 AA  
 15 GANDLEY, MATTHEW 12 ARG   1:14.09      :   4 GRAY, SAM        12 TERA    33.31 AA   :   2 ROTOR, RODNEY    12 VJO     38.52 A   
 16 YEE, MICHAEL     12 FOG   1:14.44      :   5 GIBLIN, JASON    12 OAPB    33.91 AA   :   3 GRAY, SAM        12 TERA    38.66 A-  
 17 ROTOR, REUBEN    12 VJO   1:14.97      :   6 WATSON, TAYLOR   12 TERA    34.08 AA-  :   4 MAHONEY, SEAN    11 TERA    39.07 A-  
 18 SAETANG, B.      11 SFRP  1:18.94      :   7 WONG, STEPHEN    11 FOG     35.18 A    :   5 SANGALANG, C.    11 VJO     39.62 A   
 19 TIEMEYER, S.     11 FF    1:22.58      :   8 HINE, TRACY      11 BBD     36.61 A    :   6 WATSON, TAYLOR   12 TERA    39.66 A-  
 20 ARNOLD, THOMAS   12 TERA  1:29.26      :   9 THIVIERGE, SHAUN 12 MAV     37.14 A    :   7 MILLIGAN, WESLEY 11 FOG     41.08 A   
 21 REAY, DAVID      12 VJO   1:39.90      :  10 ROTOR, RODNEY    12 VJO     38.64 A    :   8 SAETANG, B.      11 SFRP    41.23 A   
  - ALARAB, ALEX     12 HSC       DQ       :  11 DONDERO, MARK    11 HSC     39.20      :   9 YEE, MICHAEL     12 FOG     41.36 A   
  - HU, COLLIN       12 SASO      DQ       :  12 YEE, MICHAEL     12 FOG     39.48      :  10 GANDLEY, MATTHEW 12 ARG     41.51 A   
                                           :  13 EDELEANU, C.     12 OAPB    39.60      :  11 ROTOR, REUBEN    12 VJO     41.75 A   
                                           :  13 LUNA, KEVIN      12 UNAT    39.60      :  12 KAO, KRISTOFER   11 OAPB    42.83 A   
                                           :  15 ROTOR, REUBEN    12 VJO     39.79      :  13 GEORGETTI, D.    12 SMAC    43.75     
                                           :  16 SAETANG, B.      11 SFRP    41.44      :  14 WONG, STEPHEN    11 FOG     45.04     
                                           :  17 WADSWORTH, S.    11 TERA    44.40      :  15 HU, COLLIN       12 SASO    50.70     
     
                                                                                           
 16 REAY, DAVID      12 VJO     53.70      : ========================================== : ==========================================
 17 ROSELL, ANTHONY  12 HSC     57.82      : Men 11-12 100 IM                           : Men 13 & O 50 Free
 18 TIEMEYER, S.     11 FF    1:00.56      :                                            :  
  - ARNOLD, THOMAS   12 TERA      DQ       :  PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals     
                                           : ------------------------------------------ : ------------------------------------------
========================================== :   1 BIEL, MATTHEW    12 TERA  1:06.00 PRT  : ---  Ages 13 Through 14 --- 
Men 11-12 100 Breast                       :   2 BARRACK, MALCOLM 12 HSC   1:09.91 AA   :   1 WILDMAN-TOBRINER 14 FOG     22.71 PRT 
                                           :   3 GRAY, SAM        12 TERA  1:10.12 AA   :   2 HALL, JOSHWIN    14 SFRP    24.69 AA  
 PL   Name          Age Team   Finals      :   4 KAO, KRISTOFER   11 OAPB  1:16.19 A-   :   3 BURKE, TOKI      13 RPSC    25.49 AA  
------------------------------------------ :   5 HINE, TRACY      11 BBD   1:16.53 A-   :   4 MELTON, RYAN     13 OAPB    25.69 AA  
  1 HINE, TRACY      11 BBD   1:20.10 AA+  :   6 THIVIERGE, SHAUN 12 MAV   1:16.80 A    :   5 SANDBERG, JESSE  13 OAPB    25.80 AA  
  2 GIBLIN, JASON    12 OAPB  1:21.91 A-   :   7 WONG, STEPHEN    11 FOG   1:20.05 A    :   6 FELIX, NIKO      14 VJO     25.83 AA  
  3 MAHONEY, SEAN    11 TERA  1:23.69 A    :   8 MAHONEY, SEAN    11 TERA  1:20.55 A    :   7 MARTIN, JEREMY   14 TERA    26.05 A   
  4 ROTOR, RODNEY    12 VJO   1:23.99 A    :   9 BISHOP, TIMMY    12 SASO  1:20.82 A    :   8 DISBROW, ZACHARY 14 OAPB    26.49 A   
  5 WATSON, TAYLOR   12 TERA  1:26.12 A-   :  10 SANGALANG, C.    11 VJO   1:20.88 A    :   9 FRENN, TYSON     13 VJO     26.85 A   
  6 ROTOR, REUBEN    12 VJO   1:29.05 A    :  11 GEORGETTI, D.    12 SMAC  1:21.81 A    :  10 ELKIND, JORDAN   13 FOG     27.19 A   
  7 KONSTANTINOV, B. 12 TERA  1:31.02 A    :  12 ROTOR, RODNEY    12 VJO   1:22.31 A    :  11 CHOI, ARTHUR     14 SASO    27.25 A   
  8 YEE, MICHAEL     12 FOG   1:31.05 A    :  12 ROTOR, REUBEN    12 VJO   1:22.31 A    :  12 WECHT, KEVIN     14 OAPB    28.03 A   
  9 EDELEANU, C.     12 OAPB  1:31.28 A    :  14 YEE, MICHAEL     12 FOG   1:24.08      :  13 CRESCINES, JOHN  13 VJO     28.19 A   
 10 SAETANG, B.      11 SFRP  1:32.25 A    :  15 MILLIGAN, WESLEY 11 FOG   1:25.74      :  14 MAHONEY, DANIEL  14 OAPB    28.23 A   
 11 WADSWORTH, S.    11 TERA  1:36.46      :  16 GANDLEY, MATTHEW 12 ARG   1:26.23      :  15 REAY, ROBERT     13 VJO     28.85 A   
 12 CARLOW, KRIS     12 TERA  1:39.89      :  17 SAETANG, B.      11 SFRP  1:28.17      :  16 MORRIS, JONATHAN 13 SMAC    29.39 A   
 13 LUNA, KEVIN      12 UNAT  1:41.85      :  18 TIEMEYER, S.     11 FF    1:42.84      :  17 SCOTT, COLIN     13 OAPB    29.68     
 14 DONDERO, MARK    11 HSC   1:42.09      :  19 ARNOLD, THOMAS   12 TERA  1:46.98      :  18 MACDONALD, COLIN 13 FOG     29.83     
 15 REAY, DAVID      12 VJO   2:03.07      :  20 REAY, DAVID      12 VJO   1:53.76      :  19 PRINCE, WILLIAM  13 TERA    30.12     
 16 TIEMEYER, S.     11 FF    2:14.70      :                                            :  20 TAMPINCO, P.     13 VJO     30.37     
                                           : ========================================== :  21 STANWICK, M.     13 VJO     30.82     
========================================== : Men 11-12 200 IM                           :   - BURKE, TANNER    14 OAPB      NS      
Men 11-12 50 Fly                           :                                            :  
                                           :  PL   Name          Age Team   Finals      : ==========================================
 PL   Name          Age Team   Finals      : ------------------------------------------ : Men 13 & O 50 Free
------------------------------------------ :   1 BIEL, MATTHEW    12 TERA  2:18.91 PRT  :  
  1 BIEL, MATTHEW    12 TERA    28.59 PRT+ :   2 GRAY, SAM        12 TERA  2:34.07 AA   :  PL   Name          Age Team   Finals     
  1 BARRACK, MALCOLM 12 HSC     28.59 PRT  :   3 GIBLIN, JASON    12 OAPB  2:40.35 A    : ------------------------------------------
  3 WATSON, TAYLOR   12 TERA    33.25 A-   :   4 THIVIERGE, SHAUN 12 MAV   2:42.32 A    :   1 FISHER, BEN      15 FOG     23.53 AA  
  4 THIVIERGE, SHAUN 12 MAV     33.28 A    :   5 BISHOP, TIMMY    12 SASO  2:44.99 A    :   2 FORD, JESSE      17 VJO     24.50 A-  
  5 KAO, KRISTOFER   11 OAPB    33.38 A-   :   6 KAO, KRISTOFER   11 OAPB  2:45.05 A    :   3 MADDOCK, BRADLEY 16 TERA    24.89 A   
  6 KONSTANTINOV, B. 12 TERA    34.62 A    :   7 KONSTANTINOV, B. 12 TERA  2:47.56 A    :   4 ALLISON, ANDREW  15 VJO     25.25 A-  
  7 BISHOP, TIMMY    12 SASO    36.04 A    :   8 WONG, STEPHEN    11 FOG   2:49.22 A    :   5 FELIX, KARLO     16 VJO     25.54 A   
  8 HINE, TRACY      11 BBD     36.28 A    :   9 EDELEANU, C.     12 OAPB  2:55.86 A    :   6 MONTEYNE, ANDREW 16 OAPB    25.72 A   
  9 GEORGETTI, D.    12 SMAC    37.19      :  10 MAHONEY, SEAN    11 TERA  2:57.59 A    :   7 RILEY, JON       15 SFRP    26.62 A   
 10 ROTOR, REUBEN    12 VJO     37.63      :  11 DONDERO, MARK    11 HSC   3:03.24      :   8 GREGORY, MATTHEW 17 VJO     26.79 A   
 11 WONG, STEPHEN    11 FOG     38.07      :  12 SAETANG, B.      11 SFRP  3:16.41      :   9 DEOCAMPO, G.     15 VJO     27.01 A   
 12 CHIEN, REX       11 SFRP    38.08      :   - CARLOW, KRIS     12 TERA      DQ       :  10 WAN, ANTHONY     15 FOG     29.28     
 13 SANGALANG, C.    11 VJO     38.54      :                                            :  11 PUZEY, CHRIS.    17 VJO     34.60     
 14 YEE, MICHAEL     12 FOG     39.60      :                                            : 
 15 SAETANG, B.      11 SFRP    40.35      :                                            : 
 16 ROTOR, RODNEY    12 VJO     41.35      :                                            : 
 17 GANDLEY, MATTHEW 12 ARG     42.42      :                                            : 
 18 TIEMEYER, S.     11 FF      45.08      :                                            : 
     
                                                                                           
========================================== :   6 MELTON, RYAN     13 OAPB  2:02.18 A-   : ==========================================
Men 13 & O 100 Free                        :   7 FRENN, TYSON     13 VJO   2:06.66 A    : Men 13 & O 500 Free
                                           :   8 LATHROPE, SCOTT  13 OAPB  2:08.49 A-   :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :   9 DISBROW, ZACHARY 14 OAPB  2:08.57 A    :  PL   Name          Age Team   Finals     
------------------------------------------ :  10 MORRIS, JONATHAN 13 SMAC  2:09.70 A    : ------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 ---                :  11 MAHONEY, DANIEL  14 OAPB  2:13.46 A    :   1 ALLISON, ANDREW  15 VJO   5:07.21 AA- 
  1 WILDMAN-TOBRINER 14 FOG     49.53 PRT  :  12 CHOI, ARTHUR     14 SASO  2:14.50 A    :   2 DESENNA, THOMAS  17 VJO   5:11.92 AA- 
  2 CARRANZA, TRAVIS 14 HSC     51.87 PRT+ :  13 PORCELLA, TOMMY  13 TERA  2:15.58 A    :   3 FORD, JESSE      17 VJO   5:13.52 AA  
  3 HALL, JOSHWIN    14 SFRP    53.13 AA   :  14 BURKE, TANNER    14 OAPB  2:17.59 A    :   4 DESENNA, MARIO   15 VJO   5:18.05 A   
  4 BURKE, TOKI      13 RPSC    55.40 AA   :  15 REAY, ROBERT     13 VJO   2:20.68      :   5 GREGORY, MATTHEW 17 VJO   5:58.15 A   
  5 FELIX, NIKO      14 VJO     56.01 A-   :  16 PRINCE, WILLIAM  13 TERA  2:21.23      :  
  6 FRENN, TYSON     13 VJO     56.86 A    :  17 MARTIN, JEREMY   14 TERA  2:22.33      : ==========================================
  7 SANDBERG, JESSE  13 OAPB    57.41 A    :                                            : Men 13 & O 1000 Free
  8 DISBROW, ZACHARY 14 OAPB    57.76 A    : ========================================== :  
  9 LATHROPE, SCOTT  13 OAPB    58.46 A    : Men 13 & O 200 Free                        :  PL   Name          Age Team   Finals     
 10 BURKE, TANNER    14 OAPB    58.83 A    :                                            : ------------------------------------------
 11 ELKIND, JORDAN   13 FOG   1:00.01 A    :  PL   Name          Age Team   Finals      : ---  Ages 13 Through 14 --- 
 12 MARTIN, JEREMY   14 TERA  1:00.37 A    : ------------------------------------------ :   1 CARRANZA, TRAVIS 14 HSC  10:27.42 PRT 
 13 MAHONEY, DANIEL  14 OAPB  1:00.89 A    :   1 FORD, JESSE      17 VJO   1:55.75 AA   :   2 DWELLEY, JOHN    13 TERA 10:59.55 AA+ 
 14 REAY, ROBERT     13 VJO   1:01.01 A    :   2 DESENNA, THOMAS  17 VJO   1:57.46 A-   :   3 BURKE, TOKI      13 RPSC 11:00.91 AA  
 15 PORCELLA, TOMMY  13 TERA  1:01.66 A    :   3 FELIX, KARLO     16 VJO   2:01.35 A    :   4 MORRIS, JONATHAN 13 SMAC 11:23.10 AA+ 
 16 CHOI, ARTHUR     14 SASO  1:01.85 A    :   4 BARRAZA, DENNIS  15 TERA  2:01.43 A-   :   - KAWASAKI, JASON  13 OAPB      NS      
 17 CRESCINES, JOHN  13 VJO   1:04.18      :   5 BLACK, DAVID     17 OAPB  2:01.54 A    :   - WECHT, KEVIN     14 OAPB      NS      
                                           :   6 DESENNA, MARIO   15 VJO   2:01.56 A    :   - MELTON, RYAN     13 OAPB      NS      
========================================== :   7 DEOCAMPO, G.     15 VJO   2:06.94 A    :   - PORCELLA, TOMMY  13 TERA      NS      
Men 13 & O 100 Free                        :   8 GREGORY, MATTHEW 17 VJO   2:11.01 A    :  
                                           :   9 CHUNG, JUSTIN    15 FF    2:40.13      : ==========================================
 PL   Name          Age Team   Finals      :  10 PUZEY, CHRIS.    17 VJO   3:26.47      : Men 13 & O 1000 Free
------------------------------------------ :                                            :  
  1 SUEOKA, MATT     17 OAPB    53.07 A    : ========================================== :  PL   Name          Age Team   Finals     
  2 BLACK, DAVID     17 OAPB    53.18 A-   : Men 13 & O 500 Free                        : ------------------------------------------
  3 ALLISON, ANDREW  15 VJO     53.58 A-   :                                            :   1 ALLISON, ANDREW  15 VJO  10:37.21 Q   
  4 BARRAZA, DENNIS  15 TERA    53.63 A    :  PL   Name          Age Team   Finals      :   2 DESENNA, THOMAS  17 VJO  10:44.17 AA- 
  5 PEZZOLI, JAY     16 OAPB    55.79 A    : ------------------------------------------ :   3 FORD, JESSE      17 VJO  10:54.57 AA  
  6 FELIX, KARLO     16 VJO     56.07 A    : ---  Ages 13 Through 14 ---                :   4 DESENNA, MARIO   15 VJO  11:10.27 AA  
  7 DEOCAMPO, G.     15 VJO     58.39 A    :   1 CARRANZA, TRAVIS 14 HSC   4:57.60 PRT  :   5 MADDOCK, BRADLEY 16 TERA 11:32.55 A-  
  8 CHUNG, JUSTIN    15 FF    1:08.02      :   2 DWELLEY, JOHN    13 TERA  5:17.89 AA   :   6 GREGORY, MATTHEW 17 VJO  12:15.43 A   
  9 PUZEY, CHRIS.    17 VJO   1:26.98      :   3 BURKE, TOKI      13 RPSC  5:18.04 AA   :  
  - ZHANG, NENHAN    16 SMAC      DQ       :   4 KAWASAKI, JASON  13 OAPB  5:25.09 AA   : ==========================================
                                           :   5 HALL, JOSHWIN    14 SFRP  5:29.85 A    : Men 13 & O 100 Back
========================================== :   6 MORRIS, JONATHAN 13 SMAC  5:30.36 A-   :  
Men 13 & O 200 Free                        :   7 DISBROW, ZACHARY 14 OAPB  5:39.24 A    :  PL   Name          Age Team   Finals     
                                           :   8 FRENN, TYSON     13 VJO   5:53.52 A    : ------------------------------------------
 PL   Name          Age Team   Finals      :   9 CHOI, ARTHUR     14 SASO  6:05.78 A    : ---  Ages 13 Through 14 --- 
------------------------------------------ :  10 REAY, ROBERT     13 VJO   6:09.30 A    :   1 WILDMAN-TOBRINER 14 FOG     56.51 PRT 
---  Ages 13 Through 14 ---                :  11 ELKIND, JORDAN   13 FOG   6:13.87 A-   :   2 HALL, JOSHWIN    14 SFRP    59.98 PRT+
  1 WILDMAN-TOBRINER 14 FOG   1:51.26 PRT  :  12 TAMPINCO, P.     13 VJO   6:53.63      :   3 DWELLEY, JOHN    13 TERA  1:03.78 AA- 
  2 CARRANZA, TRAVIS 14 HSC   1:51.48 PRT  :  13 CRESCINES, JOHN  13 VJO   6:58.67      :   4 MELTON, RYAN     13 OAPB  1:07.55 A-  
  3 DWELLEY, JOHN    13 TERA  1:56.83 AA+  :  14 STANWICK, M.     13 VJO   7:20.71      :   5 FRENN, TYSON     13 VJO   1:08.54 A   
  4 KAWASAKI, JASON  13 OAPB  2:00.27 AA   :   - PRINCE, WILLIAM  13 TERA      DQ       :   6 FELIX, NIKO      14 VJO   1:09.04 A   
  5 FELIX, NIKO      14 VJO   2:01.66 A-   :                                            :   7 WECHT, KEVIN     14 OAPB  1:09.68 A   
     
                                                                                           
  8 MAHONEY, DANIEL  14 OAPB  1:09.90 A-   : ========================================== : ==========================================
  9 DISBROW, ZACHARY 14 OAPB  1:10.64 A    : Men 13 & O 200 Back                        : Men 13 & O 200 Breast
 10 ELKIND, JORDAN   13 FOG   1:12.64 A    :                                            :  
 11 MACDONALD, COLIN 13 FOG   1:16.07 A    :  PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals     
 12 MARTIN, JEREMY   14 TERA  1:16.64 A    : ------------------------------------------ : ------------------------------------------
 13 REAY, ROBERT     13 VJO   1:17.34      :   1 FISHER, BEN      15 FOG   1:59.90 PRT  : ---  Ages 13 Through 14 --- 
 14 SCOTT, COLIN     13 OAPB  1:17.49      :   2 ALLISON, ANDREW  15 VJO   2:09.14 Q    :   1 FELIX, NIKO      14 VJO   2:22.65 PRT 
 15 CRESCINES, JOHN  13 VJO   1:19.87      :   3 DESENNA, THOMAS  17 VJO   2:12.65 Q    :   2 DWELLEY, JOHN    13 TERA  2:26.21 PRT+
 16 TAMPINCO, P.     13 VJO   1:25.32      :   4 DEOCAMPO, G.     15 VJO   2:28.31 A    :   3 KAWASAKI, JASON  13 OAPB  2:26.91 PRT+
  - PRINCE, WILLIAM  13 TERA      DQ       :                                            :   4 BURKE, TANNER    14 OAPB  2:32.20 AA- 
  - BURKE, TANNER    14 OAPB      NS       : ========================================== :   5 MELTON, RYAN     13 OAPB  2:32.29 AA- 
                                           : Men 13 & O 100 Breast                      :   6 BURKE, TOKI      13 RPSC  2:39.40 AA+ 
========================================== :                                            :   7 MARTIN, JEREMY   14 TERA  2:46.29 A   
Men 13 & O 100 Back                        :  PL   Name          Age Team   Finals      :   8 CHOI, ARTHUR     14 SASO  2:47.54 A   
                                           : ------------------------------------------ :   9 MORRIS, JONATHAN 13 SMAC  2:51.60 A   
 PL   Name          Age Team   Finals      : ---  Ages 13 Through 14 ---                :  10 SANDBERG, JESSE  13 OAPB  2:54.57 A-  
------------------------------------------ :   1 FELIX, NIKO      14 VJO   1:06.39 PRT  :  11 TAMPINCO, P.     13 VJO   2:54.58 A   
  1 FISHER, BEN      15 FOG     55.72 PRT+ :   2 DWELLEY, JOHN    13 TERA  1:09.20 AA   :  12 CRESCINES, JOHN  13 VJO   2:58.22 A   
  2 FORD, JESSE      17 VJO     57.13 PRT  :   3 KAWASAKI, JASON  13 OAPB  1:09.47 AA   :  13 STANWICK, M.     13 VJO   2:58.38 A   
  3 DESENNA, THOMAS  17 VJO   1:01.01 AA-  :   4 MELTON, RYAN     13 OAPB  1:11.45 AA-  :  14 PRINCE, WILLIAM  13 TERA  3:03.02 A   
  4 DESENNA, MARIO   15 VJO   1:06.15 A    :   5 BURKE, TANNER    14 OAPB  1:11.80 AA-  :  15 DOMECUS, BRIAN   13 VJO   3:06.89     
  5 DEOCAMPO, G.     15 VJO   1:08.52 A    :   6 MARTIN, JEREMY   14 TERA  1:14.72 A    :   - LATHROPE, SCOTT  13 OAPB      DQ      
  6 RILEY, JON       15 SFRP  1:08.74 A    :   7 WECHT, KEVIN     14 OAPB  1:15.20 A    :   - FRENN, TYSON     13 VJO       DQ      
  7 MADDOCK, BRADLEY 16 TERA  1:09.13 A    :   8 HALL, JOSHWIN    14 SFRP  1:16.16 A    :  
  8 MONTEYNE, ANDREW 16 OAPB  1:13.42      :   9 MAHONEY, DANIEL  14 OAPB  1:17.94 A    : ==========================================
                                           :  10 CHOI, ARTHUR     14 SASO  1:19.21 A    : Men 13 & O 200 Breast
========================================== :  11 ELKIND, JORDAN   13 FOG   1:20.18 A    :  
Men 13 & O 200 Back                        :  12 SANDBERG, JESSE  13 OAPB  1:20.29 A-   :  PL   Name          Age Team   Finals     
                                           :  13 STANWICK, M.     13 VJO   1:20.32 A    : ------------------------------------------
 PL   Name          Age Team   Finals      :  14 TAMPINCO, P.     13 VJO   1:20.39 A    :   1 BLACK, DAVID     17 OAPB  2:20.25 Q   
------------------------------------------ :  15 FRENN, TYSON     13 VJO   1:20.59 A    :   2 GREGORY, MATTHEW 17 VJO   2:46.95 A   
---  Ages 13 Through 14 ---                :  16 CRESCINES, JOHN  13 VJO   1:20.95 A    :   3 CHUNG, JUSTIN    15 FF    3:08.58     
  1 WILDMAN-TOBRINER 14 FOG   2:05.08 PRT+ :  17 MORRIS, JONATHAN 13 SMAC  1:22.97 A    :  
  2 HALL, JOSHWIN    14 SFRP  2:11.92 Q    :  18 SCOTT, COLIN     13 OAPB  1:23.95 A    : ==========================================
  3 DWELLEY, JOHN    13 TERA  2:12.75 Q    :  19 PRINCE, WILLIAM  13 TERA  1:26.66      : Men 13 & O 100 Fly
  4 KAWASAKI, JASON  13 OAPB  2:16.54 AA-  :   - REAY, ROBERT     13 VJO       DQ       :  
  5 BURKE, TOKI      13 RPSC  2:18.87 AA   :   - DOMECUS, BRIAN   13 VJO       DQ       :  PL   Name          Age Team   Finals     
  6 WECHT, KEVIN     14 OAPB  2:26.64 AA+  :                                            : ------------------------------------------
  7 MAHONEY, DANIEL  14 OAPB  2:30.90 A-   : ========================================== : ---  Ages 13 Through 14 --- 
  8 FRENN, TYSON     13 VJO   2:33.31 A    : Men 13 & O 100 Breast                      :   1 WILDMAN-TOBRINER 14 FOG     56.13 PRT 
  9 PRINCE, WILLIAM  13 TERA  2:42.51 A    :                                            :   2 CARRANZA, TRAVIS 14 HSC     56.43 PRT 
 10 REAY, ROBERT     13 VJO   2:45.69 A    :  PL   Name          Age Team   Finals      :   3 BURKE, TOKI      13 RPSC    58.29 PRT+
                                           : ------------------------------------------ :   4 HALL, JOSHWIN    14 SFRP    59.84 Q+  
                                           :   1 RILEY, JON       15 SFRP  1:10.45 A-   :   5 DISBROW, ZACHARY 14 OAPB  1:04.11 A   
                                           :   2 FELIX, KARLO     16 VJO   1:13.78 A    :   6 MELTON, RYAN     13 OAPB  1:06.90 A-  
                                           :   3 MADDOCK, BRADLEY 16 TERA  1:14.22 A    :   7 LATHROPE, SCOTT  13 OAPB  1:07.80 A-  
                                           :   4 GREGORY, MATTHEW 17 VJO   1:15.03 A    :   8 MORRIS, JONATHAN 13 SMAC  1:07.91 A   
                                           :   5 MONTEYNE, ANDREW 16 OAPB  1:17.96 A    :   9 SANDBERG, JESSE  13 OAPB  1:09.83 A-  
                                           :   6 DEOCAMPO, G.     15 VJO   1:19.26 A    :  10 MAHONEY, DANIEL  14 OAPB  1:11.50 A   
                                           :   7 WAN, ANTHONY     15 FOG   1:27.13      :  11 STANWICK, M.     13 VJO   1:25.24     
                                           :   8 PUZEY, CHRIS.    17 VJO   1:45.06      : 
     
                                                                                          
========================================== :  10 PORCELLA, TOMMY  13 TERA  2:41.66      
Men 13 & O 100 Fly                         :  11 CRESCINES, JOHN  13 VJO   2:42.50      
                                           :  12 TAMPINCO, P.     13 VJO   2:56.11      
 PL   Name          Age Team   Finals      :  13 STANWICK, M.     13 VJO   2:56.88      
------------------------------------------ :   - MARTIN, JEREMY   14 TERA      DQ       
  1 SUEOKA, MATT     17 OAPB    56.48 Q+   :                                            
  2 DESENNA, THOMAS  17 VJO     58.86 AA   : ========================================== 
  3 FORD, JESSE      17 VJO     59.61 AA   : Men 13 & O 200 IM                          
  4 DESENNA, MARIO   15 VJO   1:01.99 A    :                                            
  5 BARRAZA, DENNIS  15 TERA  1:02.22 A-   :  PL   Name          Age Team   Finals      
  6 PEZZOLI, JAY     16 OAPB  1:02.47 A    : ------------------------------------------ 
  7 FELIX, KARLO     16 VJO   1:02.84 A    :   1 BARRAZA, DENNIS  15 TERA  2:10.32 AA   
  8 ALLISON, ANDREW  15 VJO   1:04.60 A-   :   2 SUEOKA, MATT     17 OAPB  2:14.18 A    
  9 DEOCAMPO, G.     15 VJO   1:04.61 A    :   3 BLACK, DAVID     17 OAPB  2:19.79 A    
 10 ZHANG, NENHAN    16 SMAC  1:15.91      :   4 DEOCAMPO, G.     15 VJO   2:22.72 A    
                                           :                                            
========================================== : ========================================== 
Men 13 & O 200 Fly                         : Mixed 13 & O 1000 Free                     
                                           :                                            
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      
------------------------------------------ : ------------------------------------------ 
---  Ages 13 Through 14 ---                :   - CARRANZA, TRAVIS 14 HSC  10:27.42      
  1 CARRANZA, TRAVIS 14 HSC   2:03.29 PRT  :   - ALLISON, ANDREW  15 VJO  10:37.21      
  2 BURKE, TOKI      13 RPSC  2:11.23 PRT  :   - DESENNA, THOMAS  17 VJO  10:44.17      
  3 DISBROW, ZACHARY 14 OAPB  2:21.42 AA   :   - FORD, JESSE      17 VJO  10:54.57      
  4 KAWASAKI, JASON  13 OAPB  2:23.73 AA   :   - DWELLEY, JOHN    13 TERA 11:00.35      
  5 MORRIS, JONATHAN 13 SMAC  2:26.40 A    :   - BURKE, TOKI      13 RPSC 11:00.91      
                                           :   - DESENNA, MARIO   15 VJO  11:10.27      
========================================== :   - MORRIS, JONATHAN 13 SMAC 11:23.10      
Men 13 & O 200 Fly                         :   - MILLIGAN, M.     15 BAMP 11:24.77      
                                           :   - HART, LINDSAY    13 TERA 11:28.43      
 PL   Name          Age Team   Finals      :   - MADDOCK, BRADLEY 16 TERA 11:32.55      
------------------------------------------ :   - SILVA, CRYSTAL   14 HSC  11:38.66      
  1 DESENNA, MARIO   15 VJO   2:14.51 AA   :   - SHERMAN, MEGAN   17 UNAT 11:58.97      
  2 FELIX, KARLO     16 VJO   2:23.22 A    :   - DITTMER, S.      13 FAC  12:03.80      
                                           :   - GREGORY, MATTHEW 17 VJO  12:15.43      
========================================== :   - ZELAYA, LETICIA  15 TERA 12:23.60      
Men 13 & O 200 IM                          :   - PESKETT, KELSIE  13 WCAN 13:07.24      
                                           :   - VALLEE, AMANDA   13 HSC  13:21.28      
 PL   Name          Age Team   Finals      :   - KRUSZKA, K.      13 VJO  14:23.92      
------------------------------------------ :                                            
---  Ages 13 Through 14 ---                :                                            
  1 WILDMAN-TOBRINER 14 FOG   2:10.05 Q    :                                            
  2 KAWASAKI, JASON  13 OAPB  2:13.05 AA-  :                                            
  3 DWELLEY, JOHN    13 TERA  2:14.89 AA   :                                            
  4 HALL, JOSHWIN    14 SFRP  2:18.73 AA+  :                                            
  5 MELTON, RYAN     13 OAPB  2:19.03 AA-  :                                            
  6 FELIX, NIKO      14 VJO   2:19.82 AA-  :                                            
  7 BURKE, TANNER    14 OAPB  2:27.04 A    :                                            
  8 MAHONEY, DANIEL  14 OAPB  2:29.55 A    :                                            
  9 PRINCE, WILLIAM  13 TERA  2:40.19 A    :