Pacific Swimming Open Water Championships Oct 3,1999

10 & Under

Event # 1 Name

Team

Time

Place

Points

106

103

102

104

105

107

101

108

KELSEY CANNON

MARGAUX CASTEJON

KRISTY JAECKEL

DANIELLE GONG

ANA CARSLINA

HELEN CANNON

JADE VUCINA

MOLLY FRITRD

MUST

DACA

DACA

DACA

BAMP

MUST

BAMP

SEA

9:52

11:06

11:13

11:17

11:33

11:36

11:37

NT

1

2

3

4

5

6

7

8

8

5

4

3

2

1

0

0

Event # 2 Name

Team

Time

Place

Points

202

201

205

206

203

204

SIMON IACOB

JAY KNOCHENHAUER

MAX MERRITT

TYLER CANNON

RYAN HARRYMAN

WILLIAM HARRYMAN

DACA

DACA

CAB

MUST

MUST

MUST

11:16

12:24

14:09

15:22

NS

NS

1

2

3

4

7

8

8

5

4

3

0

0

 

11-12

Event #  3 Name

Team

Time

Place

Points

306

302

312

308

303

309

313

311

305

301

310

304

307

DANIEL GARCIA

CATHERINE WAGGONER

CASEY SCHULZ

JAMIE MARTINEZ

MEGAN DUNN

DOMINIQUE LAZAROVIC

JENNIFER GONG

KATIE KELLER

RONNI GAUTSCHI

CHELSEA LILES

RHEA BIONDO

ERIN COLLINS

CLAIR LINNEY

DACA

CAB

CAB

DACA

DACA

DACA

DACA

DACA

SJA

CAB

SEA

SJA

CAB

25:15

25:30

26:45

27:13

27:31

28:46

31+

31+

33:27

33:55

34+

NS

Swam I

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

n Eve

8

5

4

3

2

1

0

0

0

0

0

0

nt 13
Event #  4 Name

Team

Time

Place

Points

401

**405

403

*407

402

404

406

DANNEY DONNELLY

DAVID GRAUER

PATRICK CONNORS

SAM MERRITT

MICHAEL MOLDA

JEFFREY OPINE

VIKTOR SINZIG

CAB

DACA

MPM

CAB

CAB

MUST

MUST

26:43

29:08

31:06

36+

28:48

NS

NS

1

2

3

4

DQ

NS

NS

8

5

4

3

0

0

0

 

13 - 14

Event # 5

Name

Team

Time

Place

Points

504

MELISSA BANKS

CAB

45:56

1

8

507

LISA BAILEY

CAB

50:30

2

5

510

RACHEL YARRANTON

DACA

50:36

3

4

513

MARIE HANNA

CAB

53:09

4

3

505

MYCAL SMYTH

CMST

56:26

5

2

506

KATIE HAGEY

DACA

56:50

6

1

503

STEPHANIE TIMM

BAMP

57:20

7

0

509

MARIE BALLENGER

DACA

57:29

8

0

508

MELISSA PIERCE

PASC

1:02.49

10

0

307

CLAIRE LINNIE

CAB

1:02.49

11

0

511

MAUD CASTEJON

DACA

1:03.23

12

0

501

KAY SATO

CAB

1:03.58

13

0

502

ALCIA CHAPMAN

DACA

NS

NS

0

Event # 6

Name

Team

Time

Place

Points

605

BRYN HANLEY

CAB

55:15

1

8

*606

MATT DEGORIO

CAB

1:03.45

2

5

602

ARRON MAXWELL

SEA

1:04.00

3

4

*604

HEIMAN CAMARENA

DACA

1:04.17

4

3

601

ALEXANDER HOFFMAN

SEA

1:04.47

5

2

603

DREW COFFIN

DACA

NS

NS

 

15 - 16

Event # 7

Name

Team

Time

Place

Points

703

KATE TIEDMAN

UN

48:03

1

8

705

MERDITH MILLIGAN

BAMP

48:09

2

5

702

ABBY ZERN

SJA

48:15

3

4

707

JACKIE CALHOUN

CAB

48:30

4

3

*706

LINDSAY DEGORIO

CAB

48:35

5

2

701

HILLARY TIMM

BAMP

NS

NS

704

AMY ROMER

PASC

NS

NS

 

Event # 8

Name

Team

Time

Place

Points

805

ERIC DILUIO

PASC

45:11

1

8

803

GEOFF PATTERSON

PASC

47.59

2

5

801

JED GALUTIRA

SEA

49:45

3

4

806

KRIS SCHEIBLAUER

CAB

52:14

4

3

802

FRANCO PACHECO

SEA

1:01.15

5

2

804

ANDREW VOGEL

SEA

1:03.50

6

1

 

17 - 18

Event # 9

Name

Team

Time

Place

Points

902

JEN DEMERS

SJA

48:19

1

8

903

MEGHAN RYAN

MPM

54:52

2

5

904

KATE SCHOENDORF

PASC

55:00

3

4

512

ANA URTIAGO

BAMP

55:41

4

3

901

DANIELLE O'CONNELL

CAB

NS

NS

 

Event #10

Name

Team

Time

Place

Points

1002

MIKE TKALCEVIC

PASC

48;15

1

8

1003

STEVE BROWN

PASC

53:14

2

5

1001

CHRISTIAN MOLDA

CAB

01:03.3

3

4

 

Entry Stats

 

Age

Girls

Boys

Total

10

4

5

9

12

13

7

20

14

11

6

17

16

7

5

12

18

4

2

6

Total

39

25

64

Event #

3 & 4

1 & 2

5 & 6

7 & 8

9 & 10

Team Entries

Score

Score

Score

Score

Score

Total

CAB

17

20

4

29

8

4

65

DACA

19

19

25

8

0

0

52

PASC

8

0

0

0

13

17

30

SJA

4

0

2

0

4

8

14

SEA

6

0

0

6

7

0

13

MUST

5

12

0

0

0

0

12

MPM

2

4

0

0

0

5

9

BAMP

4

0

0

0

5

3

8

CMST

1

0

0

2

0

0

2