South Valley Swim Team Distance Meet                                        
                               Held October 30th 
                       Meet Results for Timed Finals-Yards
                                          
======================================    21 PINE-CAMPBELL 11 UNAT  7:27.09 B   
Girls Open 500 Free                       22 ROLAND, C.    12 EVA   7:41.09     
                                          23 ROLAND, T.    11 EVA   7:49.51     
 PL   Name       Age Team   Finals        24 BLIVEN, DEVIN 11 SOVA  8:00.32     
--------------------------------------    25 ATKINS, C.    11 WAVE  8:00.40     
---  Ages 10 and Under ---                26 VAUGHAN, S.   11 SOVA  8:36.56     
  1 TEERIKORPI, O 10 SUNN  6:07.64        27 LANCASTER, T. 11 WAVE  8:47.69     
  2 MILLER, MISSY 10 MHSC  7:12.01        28 BROWN, J.     11 WAVE  9:09.57     
  3 HAZDOVAC, K.   9 MBSC  7:13.29        29 DUKE, VANESSA 12 SOVA  9:09.59     
  4 YOSHIDA, K.   10 WAVE  7:22.81        30 MAJEWSKI, C.  11 WAVE  9:09.82     
  5 LARSSON, S.   10 SOVA  7:45.44        31 GILES, D.     11 WAVE  9:25.90     
  6 OREGLIA, K.   10 WAVE  7:50.85        
  7 THOMPSON, S.   9 WAVE  7:51.25       ======================================
  8 PINARBASI, A.  9 MHSC  7:58.90       Girls Open 500 Free
  9 MOSBY, PAIGE  10 EVA   8:02.78        
 10 NISHIMATSU, C 10 SOVA  8:05.23        PL   Name       Age Team   Finals     
 11 ENVENT, G.     9 MHSC  8:18.23       --------------------------------------
 12 BURGHARDT, E.  8 MBSC  8:18.71         1 HEARN, K.     14 ALMA  5:27.98 AA  
 13 NICHOLSON, K.  9 SOVA  8:37.73         2 WADDEL, S.    14 MBSC  5:32.97 AA  
 14 NICHOLSON, J.  7 SOVA  9:25.76         3 SCHERBART, K. 13 MHSC  5:41.78 AA  
 15 COLEMAN, S.    9 WAVE  9:26.22         4 KEATS, LAUREN 13 ALMA  5:48.95 A   
 16 GOMES, AMBER   9 SOVA  9:34.09         5 DELRIO, M.    13 ALMA  5:52.22 A   
 17 NISHIMATSU, K  8 SOVA  9:47.21         6 SUCHOMEL, S.  13 MHSC  5:55.98 A   
 18 PRICE, SARAH   8 SOVA  9:58.69         7 ATKIN, N.     13 ALMA  6:05.43 A   
 19 STRAUS, SHIRA 10 SOVA 10:45.01         8 TIMM, S.      13 BAMP  6:05.54 A   
                                           9 KRUPP, ALEXIS 14 UNAT  6:07.89 A   
======================================    10 MANRUBIA, B.  13 MHSC  6:08.49 A   
Girls Open 500 Free                       11 MANRUBIA, M.  13 MHSC  6:11.57 A   
                                          12 PALAO, L.     13 GGST  6:11.65 A   
 PL   Name       Age Team   Finals        13 CUNNINGHAM, L 13 SOVA  6:15.17 A   
--------------------------------------    14 EITZEN, KLAIR 13 WAVE  6:18.28 A   
  1 OREGLIA, J.   12 WAVE  5:53.12 AA     15 REYDA, TAMI   13 ALMA  6:25.86 A   
  2 WARREN, D.    12 UNAT  5:57.76 AA     16 JOHNSON, S.   14 SOVA  6:53.45 B   
  3 ARMSTRONG, C. 12 SOVA  5:59.83 AA     17 ROBINSON, L.  13 UNAT  6:54.34 B   
  4 SPAULDING, K. 12 MHSC  6:00.26 AA     
  5 RAO, MAYA     12 DACA  6:01.75 AA    ======================================
  6 HOULETTE, T.  12 UNAT  6:14.87 A     Girls Open 500 Free
  7 MELROY, LAURA 11 MHSC  6:16.97 A      
  8 BURGHARDT, K. 11 MBSC  6:27.34 A      PL   Name       Age Team   Finals     
  9 CARTER, L.    11 SUNN  6:30.99 A     --------------------------------------
 10 PINARBASI, E. 12 MHSC  6:31.71 A       1 MILLIGAN, M.  15 BAMP  5:31.40 AA  
 11 SIMONDS, S.   12 EVA   6:34.20 A       2 HOULETTE, LEA 16 UNAT  5:40.15 AA  
 12 BARRANTES, S. 12 ALMA  6:45.53 A       3 GLARROW, C.   15 WAVE  5:46.41 A   
 13 SHAH, VANESSA 11 MHSC  6:48.82 A       4 NEMIROVSKY, E 15 LA    6:10.78 A   
 14 REYES, AMANDA 11 EVA   6:53.32 A       5 REMY, EVA     18 SOVA  9:45.28     
 15 WALSH, GENNA  12 MTW   6:54.08 A     
 16 PRASAD, MEGHA 12 MHSC  6:58.83 B     
 17 CARPENTER, K. 12 SOVA  7:11.05 B     
 18 NICHOLS, G.   11 UNAT  7:11.98 B     
 19 GILL, ALICE   11 UNAT  7:15.37 B     
 20 SIMMONS, R.   11 UNAT  7:16.60 B     
     
                                          
======================================   ======================================
Girls Open 1000 Free                     Girls Open 200 Back
                                          
 PL   Name       Age Team   Finals        PL   Name       Age Team   Finals     
--------------------------------------   --------------------------------------
---  Ages 15 Through 18 ---              ---  Ages 15 Through 18 --- 
  1 MILLIGAN, M.  15 BAMP 11:24.00 AA      1 KANG, HANNAH  15 UNAT  2:17.40 AA  
  2 WILLIAMS, M.  15 UNAT 13:31.40 A       2 DELCAMBRE, S. 16 BAMP  2:26.38 AA  
  3 TANZA, LAUREL 15 UNAT 15:24.35         3 WILLIAMS, M.  15 UNAT  2:46.41 A   
  4 REMY, EVA     18 SOVA 20:52.17         - REMY, EVA     18 SOVA      DQ      
                                          
======================================   ======================================
Girls Open 1000 Free                     Girls Open 200 Back
                                          
 PL   Name       Age Team   Finals        PL   Name       Age Team   Finals     
--------------------------------------   --------------------------------------
  1 LARSSON, S.   10 SOVA 16:02.14         1 PINARBASI, A.  9 MHSC  3:24.34     
  2 NISHIMATSU, C 10 SOVA 16:58.50         2 ENVENT, G.     9 MHSC  3:26.46     
  3 NICHOLSON, K.  9 SOVA 19:42.64         3 NICHOLSON, K.  9 SOVA  4:00.42     
  4 GOMES, AMBER   9 SOVA 21:52.46         4 PRICE, SARAH   8 SOVA  4:24.29     
  5 STRAUS, SHIRA 10 SOVA 25:00.76         5 STRAUS, SHIRA 10 SOVA  4:37.87     
                                           - GOMES, AMBER   9 SOVA      DQ      
======================================     - TEERIKORPI, O 10 SUNN      DQ      
Girls Open 1000 Free                       - NICHOLSON, J.  7 SOVA      DQ      
                                          
 PL   Name       Age Team   Finals       ======================================
--------------------------------------   Girls Open 200 Back
  1 ARMSTRONG, C. 12 SOVA 12:50.32        
  2 PINARBASI, E. 12 MHSC 13:21.37        PL   Name       Age Team   Finals     
  3 PRASAD, MEGHA 12 MHSC 14:54.52       --------------------------------------
  4 CARPENTER, K. 12 SOVA 15:01.93         1 SPAULDING, K. 12 MHSC  2:30.03     
  5 BLIVEN, DEVIN 11 SOVA 17:18.02         2 SYRES, AMY    12 MHSC  2:32.29     
  6 VAUGHAN, S.   11 SOVA 17:58.34         3 RAO, MAYA     12 DACA  2:32.80     
  7 DUKE, VANESSA 12 SOVA 19:32.04         4 MELROY, LAURA 11 MHSC  2:41.38     
                                           5 PINARBASI, E. 12 MHSC  2:43.45     
======================================     6 BARRANTES, S. 12 ALMA  2:44.72     
Girls Open 1000 Free                       7 IM, FANCINE   12 MBSC  2:46.96     
                                           8 PINE-CAMPBELL 11 UNAT  2:57.78     
 PL   Name       Age Team   Finals         9 NICHOLS, G.   11 UNAT  2:58.18     
--------------------------------------    10 SHIMIZU, Y.   11 LA    2:59.61     
  1 SCHERBART, K. 13 MHSC 11:47.25 AA     11 SIMMONS, R.   11 UNAT  3:00.79     
  2 ANDREWS, ERIN 13 MBSC 12:14.93 A      12 CARPENTER, K. 12 SOVA  3:07.61     
  3 HOWARD-ANDERS 13 SUNN 12:17.61 A      13 WALSH, GENNA  12 MTW   3:08.40     
  4 TIMM, S.      13 BAMP 12:40.25 A      14 SHAH, VANESSA 11 MHSC  3:09.76     
  5 KRUPP, ALEXIS 14 UNAT 12:53.99 A      15 BLIVEN, DEVIN 11 SOVA  3:17.36     
  6 ATKIN, N.     13 ALMA 13:13.67 A       - VAUGHAN, S.   11 SOVA      DQ      
  7 CUNNINGHAM, L 13 SOVA 13:13.74 A     
  8 GUSTAVESON, K 13 UNAT 13:15.46 A     
  9 COCHRANE, E.  13 ALMA 13:25.68 A     
 10 JOHNSON, S.   14 SOVA 15:05.33       
     
                                          
======================================   ======================================
Girls Open 200 Back                      Girls Open 200 Breast
                                          
 PL   Name       Age Team   Finals        PL   Name       Age Team   Finals     
--------------------------------------   --------------------------------------
  1 SCHERBART, K. 13 MHSC  2:20.17 AA      1 RAO, MAYA     12 DACA  2:55.15     
  2 ATKIN, N.     13 ALMA  2:31.21 A       2 WARREN, D.    12 UNAT  2:55.18     
  3 BAIR, CAMERON 13 MHSC  2:31.43 A       3 SIMONDS, S.   12 EVA   2:56.42     
  4 PALAO, L.     13 GGST  2:31.94 A       4 SYRES, AMY    12 MHSC  3:01.03     
  5 KRUPP, ALEXIS 14 UNAT  2:32.83 A       5 MELROY, LAURA 11 MHSC  3:05.90     
  6 HOWARD-ANDERS 13 SUNN  2:36.45 A       6 IM, FANCINE   12 MBSC  3:06.13     
  7 MANRUBIA, B.  13 MHSC  2:38.51 A       7 PINARBASI, E. 12 MHSC  3:06.27     
  8 GUSTAVESON, K 13 UNAT  2:39.24 A       8 WALSH, GENNA  12 MTW   3:14.50     
  9 REYDA, TAMI   13 ALMA  2:45.49 A       9 SHIMIZU, Y.   11 LA    3:18.74     
 10 ROBINSON, L.  13 UNAT  2:57.25 B      10 SIMMONS, R.   11 UNAT  3:21.61     
 11 THOMPSON, A.  13 ALMA  2:58.08 B      11 PINE-CAMPBELL 11 UNAT  3:21.90     
                                          12 GILL, ALICE   11 UNAT  3:22.60     
======================================    13 NICHOLS, G.   11 UNAT  3:23.22     
Girls Open 200 Breast                     14 CARPENTER, K. 12 SOVA  3:30.75     
                                           - DUKE, VANESSA 12 SOVA      DQ      
 PL   Name       Age Team   Finals        
--------------------------------------   ======================================
---  Ages 15 Through 18 ---              Girls Open 200 Breast
  1 DUNN, THERESA 18 SCSC  2:40.42 AA     
  2 CHOSICH, KALI 15 SUNN  2:48.61 AA     PL   Name       Age Team   Finals     
  3 TANZA, LAUREL 15 UNAT  2:57.33 A     --------------------------------------
  4 WILLIAMS, M.  15 UNAT  3:06.79 A       1 WADDEL, S.    14 MBSC  2:41.45 AA  
                                           2 WICKERSHAM, J 13 SCSC  2:42.81 AA  
======================================     3 KEATS, LAUREN 13 ALMA  2:42.96 AA  
Girls Open 200 Breast                      4 GUSTAVESON, K 13 UNAT  2:53.01 A   
                                           5 COCHRANE, E.  13 ALMA  2:54.77 A   
 PL   Name       Age Team   Finals         6 BAIR, CAMERON 13 MHSC  2:55.72 A   
--------------------------------------     7 SUCHOMEL, S.  13 MHSC  2:56.00 A   
  1 MILLER, MISSY 10 MHSC  3:13.22         8 THOMPSON, A.  13 ALMA  2:57.71 A   
  2 LARSSON, S.   10 SOVA  3:45.49         9 KRUPP, ALEXIS 14 UNAT  3:01.68 A   
  3 ENVENT, G.     9 MHSC  3:52.95        10 MANRUBIA, M.  13 MHSC  3:05.67 A   
  4 PINARBASI, A.  9 MHSC  3:53.52        11 ROBINSON, L.  13 UNAT  3:14.88 A   
  5 SIMMONS, T.    9 UNAT  3:56.47        
  6 SCLAFANI, E.  10 EVA   3:58.72       ======================================
  7 NICHOLSON, K.  9 SOVA  4:34.87       Girls Open 200 Fly
  8 NICHOLSON, J.  7 SOVA  4:47.29        
  9 NISHIMATSU, K  8 SOVA  4:57.64        PL   Name       Age Team   Finals     
 10 STRAUS, SHIRA 10 SOVA  5:37.76       --------------------------------------
                                         ---  Ages 15 Through 18 --- 
                                           1 SMITH, C.     15 ALMA  2:29.54 AA  
     
                                          
======================================   ======================================
Girls Open 200 Fly                       Girls Open 400 IM
                                          
 PL   Name       Age Team   Finals        PL   Name       Age Team   Finals     
--------------------------------------   --------------------------------------
  1 MARSHALL, AMY 11 MHSC  2:42.40         1 WARREN, D.    12 UNAT  5:22.21     
  2 BURGHARDT, K. 11 MBSC  2:44.54         2 SPAULDING, K. 12 MHSC  5:24.55     
  3 ARMSTRONG, C. 12 SOVA  2:53.59         3 MARSHALL, AMY 11 MHSC  5:32.06     
  4 SHAH, VANESSA 11 MHSC  3:19.94         4 ARMSTRONG, C. 12 SOVA  5:40.67     
  5 BLIVEN, DEVIN 11 SOVA  3:23.07         5 PRASAD, MEGHA 12 MHSC  6:18.36     
  - PRASAD, MEGHA 12 MHSC      DQ          6 VAUGHAN, S.   11 SOVA  7:49.38     
                                           - WALSH, GENNA  12 MTW       NS      
======================================    
Girls Open 200 Fly                       ======================================
                                         Girls Open 400 IM
 PL   Name       Age Team   Finals        
--------------------------------------    PL   Name       Age Team   Finals     
  1 HOWARD-ANDERS 13 SUNN  2:32.60 A     --------------------------------------
  2 MARSHALL, L.  14 MHSC  2:37.99 A       1 WICKERSHAM, J 13 SCSC  4:50.29 AA  
  3 HEARN, K.     14 ALMA  2:39.52 A       2 DELRIO, M.    13 ALMA  5:15.81 A   
  4 SUCHOMEL, S.  13 MHSC  2:45.87 A       3 KEATS, LAUREN 13 ALMA  5:24.69 A   
  5 DELRIO, M.    13 ALMA  2:46.51 A       4 SUCHOMEL, S.  13 MHSC  5:24.73 A   
  6 CUNNINGHAM, L 13 SOVA  2:57.42 B       5 MARSHALL, L.  14 MHSC  5:25.14 A   
  7 JOHNSON, S.   14 SOVA  3:18.33 B       6 BAIR, CAMERON 13 MHSC  5:27.13 A   
                                           7 CUNNINGHAM, L 13 SOVA  5:39.58 A   
======================================     8 JOHNSON, S.   14 SOVA  6:45.86     
Girls Open 400 IM                         
                                         ======================================
 PL   Name       Age Team   Finals       Boys Open 500 Free
--------------------------------------    
---  Ages 15 Through 18 ---               PL   Name       Age Team   Finals     
  1 SMITH, C.     15 ALMA  4:58.14 AA    --------------------------------------
  2 PETERSON, J.  16 SOVA  5:08.87 AA    ---  Ages 10 and Under --- 
  3 CHOSICH, KALI 15 SUNN  5:18.79 A       1 LO, PETER     10 SUNN  5:56.14     
  4 NEMIROVSKY, E 15 LA    5:34.05 A       2 CRETCHER, SAM  9 MHSC  7:13.01     
  5 TANZA, LAUREL 15 UNAT  6:12.22 B       3 TOMKINS, W.   10 WAVE  7:23.14     
                                           4 IM, NICHOLAS   8 MBSC  7:36.78     
======================================     5 PELIKAN, L.    8 WAVE  8:35.91     
Girls Open 400 IM                         
                                         ======================================
 PL   Name       Age Team   Finals       Boys Open 500 Free
--------------------------------------    
  1 MILLER, MISSY 10 MHSC  6:14.60        PL   Name       Age Team   Finals     
  2 LARSSON, S.   10 SOVA  6:52.43       --------------------------------------
  - BURGHARDT, E.  8 MBSC      DQ          1 WANG, MICHAEL 12 SUNN  5:15.83 AA  
  - HAZDOVAC, K.   9 MBSC      DQ          2 KHALSA, KARTA 12 SUNN  5:29.95 AA  
                                           3 FRONCZAK, IAN 11 SUNN  5:54.22 AA  
                                           4 THIVIERGE, S. 12 MAV   5:58.05 AA  
                                           5 WALTON, LEE   12 GGST  6:00.71 AA  
                                           6 TODA, DEVON   12 ALMA  6:32.42 A   
                                           7 DONNELLY, D.  11 CAB   6:37.03 A   
     
                                          
  8 HAUSSERMANN,  12 MBSC  6:46.21 A     ======================================
  9 REMY, NATHAN  11 SOVA  6:56.02 A     Boys Open 1000 Free
 10 YIH, JASON    12 LA    6:57.98 B      
 11 TOMKINS, JOE  12 WAVE  7:43.84        PL   Name       Age Team   Finals     
 12 PRICE, M.     12 SOVA  7:44.41       --------------------------------------
                                           1 WANG, MICHAEL 12 SUNN 11:08.18     
======================================     2 KHALSA, KARTA 12 SUNN 11:21.10     
Boys Open 500 Free                         3 THIVIERGE, S. 12 MAV  12:29.21     
                                           4 MCCREDDIN, A. 12 MHSC 14:25.30     
 PL   Name       Age Team   Finals         5 REMY, NATHAN  11 SOVA 15:04.45     
--------------------------------------     6 PRICE, M.     12 SOVA 16:52.06     
  1 TALBOOT, C.   13 SCSC  5:17.63 AA     
  2 REMY, LUKE    13 SOVA  5:45.73 A     ======================================
  3 MA, LAWRENCE  14 LA    5:49.46 A     Boys Open 1000 Free
  4 DUNN, DAVID   13 MHSC  5:49.49 A      
  5 JIAN, STEVEN  14 LA    6:07.35 A      PL   Name       Age Team   Finals     
  6 SCLAFANI, R.  13 EVA   6:58.12       --------------------------------------
                                           1 REMY, LUKE    13 SOVA 12:06.18 A   
======================================     2 SONG, ANDREW  13 ALMA 12:14.80 A   
Boys Open 500 Free                         3 PLUEMER, ADAM 13 SUNN 13:00.33 A   
                                          
 PL   Name       Age Team   Finals       ======================================
--------------------------------------   Boys Open 200 Back
  1 KOCH, ERIC    18 CAB   4:47.61 AA     
  2 HUMPHREY, J.  16 ALMA  4:59.06 AA     PL   Name       Age Team   Finals     
  3 SUCHOMEL, F.  17 MHSC  5:11.81 AA    --------------------------------------
  4 DUNN, THOMAS  16 MHSC  5:11.95 AA    ---  Ages 15 Through 18 --- 
  5 PETERSON, JIM 17 SOVA  5:22.69 AA      1 KOCH, ERIC    18 CAB   2:04.72 AA  
  6 ZOLLA, SHAWN  16 MBSC  5:26.99 AA      2 PRICE, J.     15 SOVA  2:47.56 B   
  7 JOUSSELIN, A. 15 WAVE  6:07.91 A      
  8 PRICE, J.     15 SOVA  7:16.92       ======================================
                                         Boys Open 200 Back
======================================    
Boys Open 1000 Free                       PL   Name       Age Team   Finals     
                                         --------------------------------------
 PL   Name       Age Team   Finals         - CRETCHER, SAM  9 MHSC      DQ      
--------------------------------------    
---  Ages 15 Through 18 ---              ======================================
  1 KOCH, ERIC    18 CAB   9:52.49 AA    Boys Open 200 Back
  2 PRICE, J.     15 SOVA 15:15.86        
                                          PL   Name       Age Team   Finals     
======================================   --------------------------------------
Boys Open 1000 Free                        1 WANG, MICHAEL 12 SUNN  2:17.55     
                                           2 DONNELLY, D.  11 CAB   2:38.67     
 PL   Name       Age Team   Finals         3 THIVIERGE, S. 12 MAV   2:39.37     
--------------------------------------     4 FRONCZAK, IAN 11 SUNN  2:39.76     
  1 WEN, LARRY    10 SUNN 12:08.43         5 MCCREDDIN, A. 12 MHSC  3:01.71     
                                           6 YIH, JASON    12 LA    3:09.37     
                                           7 REMY, NATHAN  11 SOVA  3:20.53     
     
                                          
======================================   ======================================
Boys Open 200 Back                       Boys Open 200 Fly
                                          
 PL   Name       Age Team   Finals        PL   Name       Age Team   Finals     
--------------------------------------   --------------------------------------
  1 TALBOOT, C.   13 SCSC  2:27.60 A     ---  Ages 15 Through 18 --- 
  2 DUNN, DAVID   13 MHSC  2:29.17 A       1 HUMPHREY, J.  16 ALMA  2:03.04 AA  
  3 PLUEMER, ADAM 13 SUNN  2:30.58 A       2 KOCH, ERIC    18 CAB   2:03.35 AA  
  4 JIAN, STEVEN  14 LA    2:33.95 A       3 SUCHOMEL, F.  17 MHSC  2:09.61 AA  
  5 REMY, LUKE    13 SOVA  2:34.20 A      
  - YIH, CHARLTON 14 LA        DQ        ======================================
                                         Boys Open 200 Fly
======================================    
Boys Open 200 Breast                      PL   Name       Age Team   Finals     
                                         --------------------------------------
 PL   Name       Age Team   Finals         1 KHALSA, KARTA 12 SUNN  2:19.66     
--------------------------------------     2 DONNELLY, D.  11 CAB   2:37.84     
---  Ages 15 Through 18 ---                3 MCCREDDIN, A. 12 MHSC  3:03.65     
  1 DUNN, THOMAS  16 MHSC  2:23.70 AA      4 TODA, DEVON   12 ALMA  3:11.32     
  2 LARSON, D.    16 LA    2:38.86 AA     
  3 PRICE, J.     15 SOVA  3:29.31       ======================================
                                         Boys Open 200 Fly
======================================    
Boys Open 200 Breast                      PL   Name       Age Team   Finals     
                                         --------------------------------------
 PL   Name       Age Team   Finals         1 MA, LAWRENCE  14 LA    2:28.90 A   
--------------------------------------     2 SONG, ANDREW  13 ALMA  2:42.01 A   
  1 WEN, LARRY    10 SUNN  2:39.18         3 PLUEMER, ADAM 13 SUNN  2:53.36 B   
  2 LO, PETER     10 SUNN  2:39.83        
                                         ======================================
======================================   Boys Open 400 IM
Boys Open 200 Breast                      
                                          PL   Name       Age Team   Finals     
 PL   Name       Age Team   Finals       --------------------------------------
--------------------------------------   ---  Ages 15 Through 18 --- 
  1 WALTON, LEE   12 GGST  3:03.35         1 HUMPHREY, J.  16 ALMA  4:26.30 AA  
  2 YIH, JASON    12 LA    3:07.40        
  3 HAUSSERMANN,  12 MBSC  3:18.11       ======================================
  4 PRICE, M.     12 SOVA  3:39.61       Boys Open 400 IM
                                          
======================================    PL   Name       Age Team   Finals     
Boys Open 200 Breast                     --------------------------------------
                                           1 WEN, LARRY    10 SUNN  5:08.26     
 PL   Name       Age Team   Finals         2 LO, PETER     10 SUNN  5:14.74     
--------------------------------------     3 CRETCHER, SAM  9 MHSC  6:27.57     
  1 DUNN, DAVID   13 MHSC  2:37.67 AA    
  2 TALBOOT, C.   13 SCSC  2:52.13 A     
  3 YIH, CHARLTON 14 LA    3:05.54 B     
  4 SCLAFANI, R.  13 EVA   3:38.74       
  - SONG, ANDREW  13 ALMA      DQ        
     
                                         
======================================   
Boys Open 400 IM                         
                                         
 PL   Name       Age Team   Finals       
--------------------------------------   
  1 WANG, MICHAEL 12 SUNN  4:55.35       
  2 FRONCZAK, IAN 11 SUNN  5:32.90       
  3 MCCREDDIN, A. 12 MHSC  6:17.30       
  4 HAUSSERMANN,  12 MBSC  6:17.73       
  5 PRICE, M.     12 SOVA  6:46.56       
                                         
======================================   
Boys Open 400 IM                         
                                         
 PL   Name       Age Team   Finals       
--------------------------------------   
  1 JIAN, STEVEN  14 LA    5:35.75 A     
  2 PLUEMER, ADAM 13 SUNN  5:41.09 A     
  - MA, LAWRENCE  14 LA        DQ