Rohnert Park Swim Club Presents
                        "Rise to the Challenge 'A' Meet"

                           Complete Meet Results-Yards
 
 
Event 1  Women 12 & Under  200  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1002       ROGERS, LAUREN         12  TERA PC     2:06.91  2:04.08     
  2     1053       NAVILHON, MELISSA      12  TERA PC     2:07.22  2:04.12     
  3     1104       SIMS, JENNIFER         12  SRN  PC     2:08.21  2:05.30     
  4     1105       SIMS, AMANDA           10  SRN  PC     2:08.11  2:06.62     
  5     1082       MCGOWAN, CHRISTINA     12  WCAB PC     2:10.77  2:07.69     
  6     1237       HARPER, KIRSTEN        12  WCAB PC     2:10.37  2:09.22     
  7     1056       PERIA, HANNAH          11  WCAB PC     2:08.04  2:09.85     
  8     1013       BARD, PRESLEY          11  NAPA PC     2:11.39  2:10.95     
* Consolations
  9     1071       DWELLEY, KATE          10  TERA PC     2:12.46  2:11.46     
 10     1028       MCLANE, JULIANNE       11  TERA PC     2:13.41  2:11.55     
 11     1240       NELSON, KATEY          11  SRN  PC     2:16.36  2:15.26     
 12     1101       GOTHARD, JOANNE        12  RPSC PC     2:17.80  2:15.39     
 13     1183       LEWIS, KELSEY          10  WCAB PC     2:16.48  2:17.50     
 14     1014       ZEIDLER, KAYLA         12  TERA PC     2:16.28  2:17.62     
 15     1174       DEASON, ANDREA         12  RPSC PC     2:17.36  2:22.07     
 16     1167       WALKER, JENNIFER       12  RPSC PC     2:18.15  2:24.46     
* Bonus Consols
 17     1145       ROGERS, ALYSSA         12  UNATTPC     2:18.99  2:17.92     
 18     1035       ARTZ, LAUREN           11  TERA PC     2:20.72  2:19.00     
 19     1012       JUCHAU, AMANDA         11  NAPA PC     2:21.17  2:20.85     
 20     1079       LANGNER, BAILEY        11  WCAB PC     2:23.69  2:22.56     
 21     1090       JOHNSON, JESSICA       12  RSC  PC     2:20.80  2:22.59     
 22     1257       NORTON, ANNIE          11  TERA PC     2:23.33  2:22.90     
 23     1081       FEDRICK, AILEEN        11  PET  PC     2:23.59  2:26.76     
 24     1017       EKLUND, KATHERINE      12  NAPA PC     2:22.80  2:26.87     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
 15     1073       MIDDLETON, REGINA      11  TERA PC        2:17.68           
 18     1277       MOONEY, KELLY          12  WCAB PC        2:18.45           
 22     1005       PORCELLA, KATRIN       10  TERA PC        2:20.94           
 28     1022       RICHARDS, CHRISTINE    12  TERA PC        2:24.32           
 29     1007       BLAND, DORI            10  NAPA PC        2:26.88           
 30     1050       MADRIGAL, AMANDA       10  TERA PC        2:27.40           
 31     1066       JOVINO, KATHRYN        11  BBD  PC        2:27.43           
 32     1059       TORRES, ELISA          10  TERA PC        2:27.68           
 33     1251       BUCHANAN, MCKENZIE     10  TERA PC        2:27.71           
 34     1125       ALLEN, LINDSAY         11  WCAB PC        2:28.08           
 35     1232       ALTO, SARAH            12  HCA  PC        2:28.34           
 36     1160       CRAMER, HEATHER        10  RPSC PC        2:28.89           
 37     1259       PETRONI, NATALIE       11  SON  PC        2:29.56           
 38     1091       JOHNSON, MEGAN         10  RSC  PC        2:31.85           
 39     1255       FRASER, KATHRYN        11  TERA PC        2:33.05           
 40     1197       ALEXANDER, NICOLE      11  PET  PC        2:33.80           
 41     1234       CROWE, MELISSA         12  TERA PC        2:36.55           
 42     1029       WEAKLEY, MELISSA       11  NAPA PC        2:38.46           
 43     1209       KENT, AMANDA           10  PET  PC        2:39.28           
 44     1042       LONGTIN, ELLIOT        10  TERA PC        2:39.86           
 45     1051       GRAY, TESSA             9  TERA PC        2:40.72           
 46     1134       SABUCO, CHRISTINA      11  RPSC PC        2:41.60           
 47     1093       MESSER, CHRISTINA       9  SRN  PC        2:41.73           
 48     1152       PEREIRA, SARA          11  SON  PC        2:43.01           
 49     1024       YAMAUCHI, PENELOPE      9  NAPA PC        2:43.60           
 50     1128       HALEY, TIFFANY         10  RPSC PC        2:48.11           
 51     1026       MILLER, AMANDA         10  TERA PC        2:50.48           
 52     1034       GODBEY, KELLY           9  TERA PC        2:50.53           
 53     1163       VALERIO, HEATHER       10  RPSC PC        2:52.12           
 54     1129       STEIL, STEPHANIE        9  RPSC PC        2:55.35           
 55     1072       MIDDLETON, LUCY         9  TERA PC        2:56.30           
 56     1176       THURSTON, JENNA         9  WCAB PC        2:56.83           
 57     1015       BARD, MACKENZEY         9  NAPA PC        2:59.70           
 58     1018       CAREY, DANIELLE         9  NAPA PC        2:59.98           
 59     1031       HOLMAN, ELIZABETH       8  NAPA PC        3:07.59           
 60     1130       SUBOCZ, DEBORAH         8  RPSC PC        3:08.98           
 61     1164       GOLDMAN, VICTORIA       7  RPSC PC        3:09.62           
 
Event 2  Men 12 & Under  200  Free 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1052       GRAY, SAM              12  TERA PC     2:06.81  2:06.39     
  2     1228       KUMAR, KEVIN           12  SON  PC     2:14.31  2:12.29     
  3     1244       ARBIOS, ALEX           12  SRN  PC     2:11.55  2:14.84     
  4     1242       NOLAN, JORDAN          12  IVAN PC     2:17.93  2:16.04     
  5     1049       PFEIFFER, ERIK         10  SRN  PC     2:18.86  2:19.39     
  6     1074       SAPOZHNIKOV, ANTON     11  WCAB PC     2:23.42  2:25.98     
  7     1016       KLINE, PETER           10  NAPA PC     2:22.62  2:28.00     
  8     1119       DENTONE, MATTHEW       10  TERA PC     2:32.03  2:34.99     
* Consolations
  9     1166       IVEY, R.P.             11  RPSC PC     2:33.89  2:29.09     
 10     1019       TORP, RYAN             10  NAPA PC     2:37.60  2:38.39     
 11     1238       HARPER, GREGORY         7  WCAB PC     2:48.64  3:00.57     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  7     1227       BANKS, DAVID           10  SSS  PC        2:22.73           
 12     1278       MOONEY, CONNOR         10  WCAB PC        2:44.24           
 
Event 3  Women 13-18  400  IM
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1258       KNAPP, ASHLEY          15  TERA PC     4:44.55  4:41.46     
  2     1281       TURNER, KATY           15  TERA PC     5:06.23  4:56.30     
  3     1239       HART, LINDSAY          13  TERA PC     4:57.13  4:57.38     
  4     1185       ROGERS, REBECA         13  WCAB PC     5:00.46  4:58.43     
  5     1289       BOHLING, KRISTY        15  WCAB PC     5:02.75  5:03.90     
  6     1283       BARRAZA, ERIKA         14  TERA PC     5:22.54  5:18.81     
  7     1161       CRAMER, JENNA          13  RPSC PC     5:18.87  5:21.90     
  -     1023       DORIA, ANGELA          13  TERA PC     5:20.80      DQ      
* Consolations
  9     1126       GRAHAM, CHRISTINE      13  RPSC PC     5:35.56  5:25.64     
 10     1147       GARCIA, RACHEL         14  TERA PC     5:36.47  5:39.14     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  2     1245       WILLIAMS, KELLY        16  TERA PC        4:50.80           
 12     1180       JONES, JENNIFER        13  PHSC PC        5:41.82           
 
Event 4  Men 13-18  400  IM
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1282       BARRAZA, DENNIS        15  TERA PC     4:30.68  4:23.32     
  2     1062       BURKE, TOKI            13  RPSC PC     4:45.07  4:44.16     
  3     1208       NEVEU, NICK            13  TERA PC     4:59.28  5:02.23     
  4     1075       SAPOZHNIKOV, IVAN      15  WCAB PC     5:53.23  6:06.14     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  -     1256       FRASER, IAN            14  TERA PC            DQ            
  -     1133       GUCWA, BOBBY           13  RPSC PC            DQ            
 
Event 5  Women 12 & Under  100  Breast 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1237       HARPER, KIRSTEN        12  WCAB PC     1:14.63  1:14.40     
  2     1203       LEE, SYLVIE            11  WCAB PC     1:15.09  1:16.84     
  3     1145       ROGERS, ALYSSA         12  UNATTPC     1:15.64  1:17.27     
  4     1257       NORTON, ANNIE          11  TERA PC     1:18.22  1:18.39     
  5     1224       STAUFFER, SARAH        12  HCA  PC     1:22.10  1:21.47     
  6     1198       MALLOY, ERIN           12  PET  PC     1:21.53  1:23.09     
  7     1079       LANGNER, BAILEY        11  WCAB PC     1:20.29  1:23.77     
  8     1192       SMITH, APRIL           10  WCAB PC     1:20.58  1:24.27     
* Consolations
  9     1264       LUCERO, BONNIE         12  UNATTPC     1:23.30  1:22.93     
 10     1153       MCCAULEY, ELENA        11  SON  PC     1:23.01  1:22.99     
 11     1167       WALKER, JENNIFER       12  RPSC PC     1:24.95  1:25.04     
 12     1240       NELSON, KATEY          11  SRN  PC     1:25.03  1:25.07     
 13     1101       GOTHARD, JOANNE        12  RPSC PC     1:24.90  1:25.19     
 14     1102       SCHOTT BRESLER, KAYLA  12  MP   PC     1:22.69  1:25.74     
 15     1142       GATES, DANIELLE        11  HCA  PC     1:24.45  1:26.14     
 16     1255       FRASER, KATHRYN        11  TERA PC     1:24.68  1:26.35     
* Bonus Consols
 17     1071       DWELLEY, KATE          10  TERA PC     1:26.28  1:25.03     
 18     1082       MCGOWAN, CHRISTINA     12  WCAB PC     1:25.90  1:25.25     
 19     1232       ALTO, SARAH            12  HCA  PC     1:27.17  1:25.51     
 20     1179       JONES, LEANN           11  PHSC PC     1:25.71  1:26.12     
 21     1211       CRUZ, ERIKA            11  SON  PC     1:28.23  1:29.92     
 22     1017       EKLUND, KATHERINE      12  NAPA PC     1:27.51  1:30.03     
 23     1138       CHAU, AMANDA           11  SFRP PC     1:31.15  1:31.83     
 24     1042       LONGTIN, ELLIOT        10  TERA PC     1:30.06  1:31.90     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  7     1277       MOONEY, KELLY          12  WCAB PC        1:20.71           
 13     1182       SHINDO, JESSICA        12  WCAB PC        1:23.36           
 14     1280       CHARVOZ, CAROLYNE      12  TERA PC        1:24.29           
 19     1137       YEUNG, DAPHNE          10  SSF  PC        1:25.02           
 21     1073       MIDDLETON, REGINA      11  TERA PC        1:25.65           
 27     1113       LETCHER, AMY           12  BBD  PC        1:27.83           
 31     1197       ALEXANDER, NICOLE      11  PET  PC        1:31.31           
 32     1152       PEREIRA, SARA          11  SON  PC        1:31.33           
 33     1007       BLAND, DORI            10  NAPA PC        1:31.53           
 34     1004       REICHERT, DELANEY      11  PHSC PC        1:31.57           
 35     1029       WEAKLEY, MELISSA       11  NAPA PC        1:32.14           
 36     1051       GRAY, TESSA             9  TERA PC        1:32.20           
 37     1060       TUNZI, ELYSE           11  SRN  PC        1:34.25           
 38     1077       NIETSCHMANN, TANGNI    10  UNATTPC        1:34.42           
 39     1293       CHAN, ALEXANDRIA        9  WCAB PC        1:34.97           
 40     1175       CATELLI, CAITLIN       10  RPSC PC        1:38.32           
 41     1108       BUA, ASHLEY            10  WCAB PC        1:38.83           
 42     1144       ROGERS, JESSICA        10  UNATTPC        1:39.36           
 43     1131       MORPHEW, CAYLA          9  RPSC PC        1:39.74           
 44     1027       WEBB, CAROLINE          9  MP   PC        1:44.22           
 45     1209       KENT, AMANDA           10  PET  PC        1:45.75           
 46     1261       WIRICK, CLAIRE          9  SON  PC        1:45.84           
 47     1186       BUCK, CARLY             7  PET  PC        1:46.00           
 48     1031       HOLMAN, ELIZABETH       8  NAPA PC        1:46.99           
 49     1298       WICK, ELLIE            10  SON  PC        1:47.03           
 50     1201       KRIMSKY, SAMANTHA       9  BBD  PC        1:47.77           
 51     1135       SAMPLES, SHELBY         8  RPSC PC        1:48.29           
 52     1026       MILLER, AMANDA         10  TERA PC        1:48.87           
 53     1036       POWERS, ALEXA           8  TERA PC        1:49.34           
  -     1067       BEDECARRE, JULIE       12  TERA PC            DQ            
 
Event 6  Men 12 & Under  100  Breast 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1047       MCCREERY, RYAN         12  WCAB PC     1:10.61  1:10.39     
  2     1132       GUCWA, DAMIAN          12  RPSC PC     1:14.59  1:15.70     
  3     1048       HINE, TRACY            12  BBD  PC     1:15.28  1:15.81     
  4     1055       VANHOVEN, SEBASTIAN    11  TERA PC     1:21.10  1:21.73     
  5     1118       TAURASO, MICHAEL       12  PET  PC     1:25.55  1:25.43     
  6     1074       SAPOZHNIKOV, ANTON     11  WCAB PC     1:23.88  1:27.30     
  7     1262       WIRICK, CHRIS          11  SON  PC     1:35.77  1:33.14     
  8     1188       BUCK, WYLEE             9  PET  PC     1:31.53  1:34.84     
* Consolations
  9     1136       FORGHANI, BRENDAN       7  RPSC PC     1:58.99  2:04.30     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  5     1207       LEUNG, NICKY           11  UNATTPC        1:23.88           
  8     1165       COBURN, KENDRICK       11  RPSC PC        1:28.50           
 10     1058       BRIETZKE, RYAN         10  BBD  PC        1:33.39           
  -     1278       MOONEY, CONNOR         10  WCAB PC            DQ            
 
Event 7  Women 13-18  100  Back 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1143       VRIEZE, ASHLEY         15  HCA  PC     1:01.26  1:01.43     
  2     1258       KNAPP, ASHLEY          15  TERA PC     1:03.49  1:02.50     
  3     1223       WILSON, TERESA         14  UD   PC     1:04.38  1:03.90     
  4     1239       HART, LINDSAY          13  TERA PC     1:03.49  1:04.28     
  5     1253       SULPRIZIO, GINA        14  TERA PC     1:03.08  1:05.38     
  6     1149       GILMORE, AIDAN         13  SON  PC     1:07.91  1:08.00     
  7     1100       VINCENT, DANYELLE      13  RPSC PC     1:07.56  1:09.19     
  8     1283       BARRAZA, ERIKA         14  TERA PC     1:08.59  1:12.36     
* Consolations
  9     1107       TORRES, CASANDRA       14  TERA PC     1:09.67  1:09.46     
 10     1288       BOLDT, RANDI           17  SRN  PC     1:11.32  1:09.68     
 11     1109       CASEY, MEGHAN          13  UNATTPC     1:10.46  1:11.21     
 12     1115       SAWYER, CASEY          15  PET  PC     1:11.41  1:11.30     
 13     1065       GOLEZ, JILLENE         13  TERA PC     1:11.26  1:12.41     
 14     1023       DORIA, ANGELA          13  TERA PC     1:14.08  1:12.42     
 15     1094       BRECHT, LAUREN         13  SRN  PC     1:11.81  1:13.24     
 16     1268       ROBERTS, KENNA         14  TERA PC     1:13.45  1:14.66     
* Bonus Consols
 17     1150       KITTLESON, AMY         13  SON  PC     1:14.43  1:12.89     
 18     1199       DEMASO, VERONICA       14  PHSC PC     1:14.20  1:12.94     
 19     1044       GRACE, KEIKO           17  SRN  PC     1:16.03  1:13.78     
 20     1043       DINGLE, MEGHAN         13  TERA PC     1:14.20  1:15.53     
 21     1295       OLIN, LAUREN           14  SRN  PC     1:14.36  1:16.16     
 22     1210       MCMAHON, ALISON        14  SRN  PC     1:16.44  1:16.72     
 23     1003       WELTMANN, APRIL        13  TERA PC     1:18.50  1:20.15     
  -     1231       OLIPHANT, BRIANNE      13  RSC  PC     1:18.45      DQ      
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  6     1045       SMITH, KATHLEEN        14  KYSC PC        1:07.16           
 15     1178       CULLENWARD, ERIN       14  TERA PC        1:11.51           
 23     1146       WELLS, JENNIFER        15  IVAN PC        1:15.45           
 26     1266       GNALL, ASHLEY          15  TERA PC        1:16.92           
 27     1147       GARCIA, RACHEL         14  TERA PC        1:17.55           
 30     1158       POSADAS, DANIELLE      14  RPSC PC        1:19.18           
 
Event 8  Men 13-18  100  Back 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1205       NGUYEN, THUY           13  WCAB PC       55.41    56.31     
  2     1200       DEMASO, VINCENT        17  TERA PC       59.95  1:00.32     
  3     1171       ZUCCHELLI, PHILIP      14  RPSC PC     1:03.98  1:04.50     
  4     1155       YOUNG, ALLEN           15  RPSC PC     1:05.10  1:05.91     
  5     1085       YOST, TIM              16  RSC  PC     1:06.21  1:06.73     
  6     1062       BURKE, TOKI            13  RPSC PC     1:06.47  1:07.72     
  7     1112       JOYCE, CASEY           13  PET  PC     1:07.91  1:09.74     
  -     1282       BARRAZA, DENNIS        15  TERA PC     1:00.14      DQ      
* Consolations
  9     1103       ROSE, TONY             13  RSC  PC     1:10.93  1:10.60     
 10     1046       MCCREERY, SEAN         13  WCAB PC     1:10.85  1:10.85     
 11     1206       SHAKIBANIA, ALEXANDER  13  WCAB PC     1:12.64  1:13.59     
 12     1068       TANG, ALEX             13  WCAB PC     1:13.73  1:13.72     
 13     1193       PRINCE, WILLIAM        13  TERA PC     1:14.33  1:14.89     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  4     1123       SHTEYN, ARTHUR         14  KYSC PC        1:03.26           
  9     1054       MCCABE, PATRICK        13  WCAB PC        1:07.23           
 10     1256       FRASER, IAN            14  TERA PC        1:07.32           
 12     1006       PORCELLA, TOMMY        13  TERA PC        1:09.44           
 13     1080       MORROW, KEVIN          15  TERA PC        1:09.72           
 14     1248       DECKERT, MICHAEL       13  TERA PC        1:10.67           
 
Event 9  Women 12 & Under  50  Free 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1056       PERIA, HANNAH          11  WCAB PC       26.75    26.54     
  2     1014       ZEIDLER, KAYLA         12  TERA PC       26.92    27.27     
  3     1038       OETTINGER, NICOLE      12  BBD  PC       27.24    27.34     
  4     1010       MARTIN, KATELYN        11  NAPA PC       27.51    27.43     
  5     1053       NAVILHON, MELISSA      12  TERA PC       27.36    27.47     
  5     1104       SIMS, JENNIFER         12  SRN  PC       27.63    27.47     
  7     1105       SIMS, AMANDA           10  SRN  PC       27.37    28.26     
  8     1064       BURKE, JENNIFER        11  RPSC PC       27.67    28.63     
* Consolations
  9     1263       DEGOLIA, HAILEY        12  TERA PC       28.00    27.93     
 10     1187       BUCK, MAURA            12  PET  PC       28.07    28.04     
 11     1011       KLINE, TORI            12  NAPA PC       28.41    28.65     
 12     1271       ROTHROCK, MARIKA       12  PET  PC       28.78    28.70     
 13     1183       LEWIS, KELSEY          10  WCAB PC       29.11    29.27     
 14     1145       ROGERS, ALYSSA         12  UNATTPC       29.25    29.68     
 15     1096       FULL, MARY             12  WCAB PC       29.59    30.05     
 16     1142       GATES, DANIELLE        11  HCA  PC       29.20    30.23     
* Bonus Consols
 17     1169       HENINGTON, ALYSON      10  RPSC PC       29.66    29.95     
 18     1153       MCCAULEY, ELENA        11  SON  PC       30.26    30.28     
 19     1090       JOHNSON, JESSICA       12  RSC  PC       30.21    30.29     
 20     1140       COCHRANE, SARAH        12  MP   PC       29.59    30.35     
 21     1198       MALLOY, ERIN           12  PET  PC       30.41    30.80     
 22     1050       MADRIGAL, AMANDA       10  TERA PC       30.71    31.00     
 23     1025       WINTHER, CORY          11  IVAN PC       30.47    31.23     
 24     1125       ALLEN, LINDSAY         11  WCAB PC       30.75    31.40     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
 13     1246       WILSEY, SHANNON        11  MP   PC          29.08           
 17     1182       SHINDO, JESSICA        12  WCAB PC          29.40           
 21     1005       PORCELLA, KATRIN       10  TERA PC          30.11           
 22     1087       HILL, ASHLEY           11  TERA PC          30.16           
 29     1222       ALICE, JESSICA         11  SON  PC          30.77           
 30     1059       TORRES, ELISA          10  TERA PC          30.97           
 31     1224       STAUFFER, SARAH        12  HCA  PC          31.25           
 32     1259       PETRONI, NATALIE       11  SON  PC          31.44           
 33     1192       SMITH, APRIL           10  WCAB PC          31.55           
 34     1211       CRUZ, ERIKA            11  SON  PC          31.60           
 35     1039       PRUTTON, MARIANA       10  PHSC PC          31.63           
 36     1004       REICHERT, DELANEY      11  PHSC PC          31.70           
 37     1234       CROWE, MELISSA         12  TERA PC          31.78           
 37     1106       ROACH, ERIKA           10  WCAB PC          31.78           
 39     1232       ALTO, SARAH            12  HCA  PC          31.81           
 40     1197       ALEXANDER, NICOLE      11  PET  PC          32.46           
 41     1066       JOVINO, KATHRYN        11  BBD  PC          32.57           
 42     1091       JOHNSON, MEGAN         10  RSC  PC          32.62           
 43     1176       THURSTON, JENNA         9  WCAB PC          32.66           
 44     1175       CATELLI, CAITLIN       10  RPSC PC          32.69           
 45     1134       SABUCO, CHRISTINA      11  RPSC PC          33.06           
 46     1020       MILLER, MANDE          10  TERA PC          33.08           
 47     1042       LONGTIN, ELLIOT        10  TERA PC          33.22           
 48     1131       MORPHEW, CAYLA          9  RPSC PC          33.31           
 49     1261       WIRICK, CLAIRE          9  SON  PC          33.33           
 50     1152       PEREIRA, SARA          11  SON  PC          33.52           
 51     1018       CAREY, DANIELLE         9  NAPA PC          33.69           
 52     1138       CHAU, AMANDA           11  SFRP PC          33.76           
 53     1209       KENT, AMANDA           10  PET  PC          34.30           
 54     1061       HARLIN, NICOLE         10  SRN  PC          34.55           
 55     1088       HILL, DANA             10  TERA PC          34.57           
 56     1296       OBRIEN, RACHEL          8  PHSC PC          34.61           
 57     1024       YAMAUCHI, PENELOPE      9  NAPA PC          34.66           
 58     1201       KRIMSKY, SAMANTHA       9  BBD  PC          34.73           
 59     1078       YASUDA, MADELINE        9  BBD  PC          34.85           
 60     1163       VALERIO, HEATHER       10  RPSC PC          35.04           
 61     1108       BUA, ASHLEY            10  WCAB PC          35.16           
 62     1093       MESSER, CHRISTINA       9  SRN  PC          35.20           
 63     1040       PRUTTON, DIANDRA        8  PHSC PC          35.49           
 64     1026       MILLER, AMANDA         10  TERA PC          35.60           
 64     1293       CHAN, ALEXANDRIA        9  WCAB PC          35.60           
 66     1089       HOCKING, LEAH           9  TERA PC          35.70           
 67     1204       XU, KATHERINA           8  PET  PC          35.81           
 68     1141       COCHRANE, SABRINA       7  MP   PC          35.99           
 69     1274       CHRISTOFFERSON, STEPHAN 8  IVAN PC          36.37           
 70     1027       WEBB, CAROLINE          9  MP   PC          36.91           
 71     1144       ROGERS, JESSICA        10  UNATTPC          37.06           
 72     1291       WATSON, KAYLEY          7  TERA PC          37.80           
 73     1164       GOLDMAN, VICTORIA       7  RPSC PC          37.92           
 74     1279       AGIMURA, BUFFY          8  TERA PC          38.13           
 75     1298       WICK, ELLIE            10  SON  PC          38.41           
 76     1130       SUBOCZ, DEBORAH         8  RPSC PC          39.27           
 77     1191       SMITH, AMBER            7  WCAB PC          39.70           
 78     1241       HOCKETT, KALA           8  WCAB PC          39.82           
 79     1214       SELDEN, JORDANA         8  MP   PC          41.67           
 80     1186       BUCK, CARLY             7  PET  PC          42.17           
 81     1270       TURRELL, MEGAN          8  IVAN PC          42.43           
 82     1124       ALLEN, STACEY           8  WCAB PC          44.10           
  -     1174       DEASON, ANDREA         12  RPSC PC            DQ            
 
Event 10  Men 12 & Under  50  Free 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1117       DENTONE, PETER         12  TERA PC       27.20    27.28     
  2     1290       WATSON, TAYLOR         12  TERA PC       27.77    27.84     
  3     1041       KROMPIER, JESSE        11  WCAB PC       29.28    28.80     
  4     1132       GUCWA, DAMIAN          12  RPSC PC       28.04    28.88     
  5     1119       DENTONE, MATTHEW       10  TERA PC       28.86    29.21     
  6     1055       VANHOVEN, SEBASTIAN    11  TERA PC       28.96    29.40     
  7     1252       NICHOLSON, ANDREW      12  TERA PC       29.63    29.99     
  8     1069       KWOK, JONATHEN         11  WCAB PC       31.38    32.46     
* Consolations
  9     1262       WIRICK, CHRIS          11  SON  PC       32.51    32.41     
 10     1019       TORP, RYAN             10  NAPA PC       32.30    32.59     
 11     1188       BUCK, WYLEE             9  PET  PC       35.46    35.68     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  5     1048       HINE, TRACY            12  BBD  PC          28.88           
  9     1207       LEUNG, NICKY           11  UNATTPC          29.79           
 10     1058       BRIETZKE, RYAN         10  BBD  PC          30.76           
 11     1247       WILSEY, PATRICK         9  MP   PC          30.92           
 12     1227       BANKS, DAVID           10  SSS  PC          31.15           
 16     1057       BRIETZKE, ERIC         10  BBD  PC          34.46           
 18     1215       BARRY, RUSSELL         10  MP   PC          35.74           
 19     1136       FORGHANI, BRENDAN       7  RPSC PC          40.94           
  -     1166       IVEY, R.P.             11  RPSC PC            DQ            
 
Event 11  Women 13-18  200  Free 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1083       ROSS, CARLEN           16  HCA  PC     1:57.68  1:58.29     
  2     1253       SULPRIZIO, GINA        14  TERA PC     2:00.31  1:59.87     
  3     1185       ROGERS, REBECA         13  WCAB PC     2:06.09  2:05.80     
  4     1086       HANSEN, SARA           13  UNATTPC     2:05.49  2:09.97     
  5     1149       GILMORE, AIDAN         13  SON  PC     2:13.43  2:11.65     
  6     1239       HART, LINDSAY          13  TERA PC     2:07.40  2:12.43     
  7     1161       CRAMER, JENNA          13  RPSC PC     2:14.07  2:17.96     
  8     1288       BOLDT, RANDI           17  SRN  PC     2:14.73  2:20.02     
* Consolations
  9     1268       ROBERTS, KENNA         14  TERA PC     2:16.79  2:13.00     
 10     1107       TORRES, CASANDRA       14  TERA PC     2:16.87  2:13.54     
 11     1109       CASEY, MEGHAN          13  UNATTPC     2:15.08  2:17.14     
 12     1158       POSADAS, DANIELLE      14  RPSC PC     2:17.03  2:18.22     
 13     1043       DINGLE, MEGHAN         13  TERA PC     2:20.53  2:18.73     
 14     1216       ZAPATA, JEAN           14  PET  PC     2:18.49  2:19.34     
 15     1139       CHAU, STEPHANIE        15  SFRP PC     2:21.04  2:21.90     
 16     1003       WELTMANN, APRIL        13  TERA PC     2:20.92  2:22.52     
* Bonus Consols
 17     1283       BARRAZA, ERIKA         14  TERA PC     2:21.93  2:12.86     
 18     1287       BOLDT, ERIN            14  SRN  PC     2:23.02  2:21.12     
 19     1151       PEREIRA, AMY           13  SON  PC     2:22.19  2:21.39     
 20     1146       WELLS, JENNIFER        15  IVAN PC     2:23.26  2:23.42     
 21     1065       GOLEZ, JILLENE         13  TERA PC     2:21.78  2:25.29     
 22     1044       GRACE, KEIKO           17  SRN  PC     2:23.61  2:25.85     
 23     1148       RYAN, CHRISTINA        13  SON  PC     2:21.90  2:25.90     
 24     1236       LIND, MEGAN            14  WCAB PC     2:22.86  2:26.93     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
 13     1178       CULLENWARD, ERIN       14  TERA PC        2:17.36           
 26     1231       OLIPHANT, BRIANNE      13  RSC  PC        2:23.97           
 27     1180       JONES, JENNIFER        13  PHSC PC        2:24.29           
 28     1210       MCMAHON, ALISON        14  SRN  PC        2:25.73           
 29     1150       KITTLESON, AMY         13  SON  PC        2:25.79           
 30     1147       GARCIA, RACHEL         14  TERA PC        2:27.40           
 
Event 12  Men 13-18  200  Free 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1205       NGUYEN, THUY           13  WCAB PC     1:48.86  1:51.45     
  2     1284       SMRZ, PAUL             16  WCAB PC     2:01.83  2:03.69     
  3     1208       NEVEU, NICK            13  TERA PC     2:05.73  2:06.05     
  4     1206       SHAKIBANIA, ALEXANDER  13  WCAB PC     2:15.38  2:12.92     
  5     1171       ZUCCHELLI, PHILIP      14  RPSC PC     2:07.87  2:14.23     
  6     1098       ROSICHAN, ALEXI        13  RPSC PC     2:14.52  2:17.42     
  7     1156       CONWAY, JOSH           13  RPSC PC     2:14.05  2:17.62     
* Consolations
  9     1075       SAPOZHNIKOV, IVAN      15  WCAB PC     2:21.26  2:21.84     
 10     1173       KLINGER, ERIC          14  RPSC PC     2:20.02  2:21.91     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  2     1282       BARRAZA, DENNIS        15  TERA PC        1:57.62           
  5     1080       MORROW, KEVIN          15  TERA PC        2:06.43           
  7     1054       MCCABE, PATRICK        13  WCAB PC        2:08.46           
  8     1120       MARTIN, MATT           13  WCAB PC        2:10.97           
 10     1256       FRASER, IAN            14  TERA PC        2:14.36           
 12     1006       PORCELLA, TOMMY        13  TERA PC        2:14.65           
 13     1248       DECKERT, MICHAEL       13  TERA PC        2:14.93           
 
Event 13  Women 12 & Under  50  Back 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1013       BARD, PRESLEY          11  NAPA PC       30.12    30.10     
  2     1002       ROGERS, LAUREN         12  TERA PC       30.15    30.41     
  3     1038       OETTINGER, NICOLE      12  BBD  PC       32.09    32.19     
  4     1053       NAVILHON, MELISSA      12  TERA PC       32.37    32.46     
  5     1271       ROTHROCK, MARIKA       12  PET  PC       32.30    32.51     
  6     1251       BUCHANAN, MCKENZIE     10  TERA PC       32.93    32.72     
  7     1014       ZEIDLER, KAYLA         12  TERA PC       31.98    32.93     
  8     1187       BUCK, MAURA            12  PET  PC       32.92    33.39     
* Consolations
  9     1203       LEE, SYLVIE            11  WCAB PC       33.03    32.89     
 10     1240       NELSON, KATEY          11  SRN  PC       33.23    33.16     
 11     1167       WALKER, JENNIFER       12  RPSC PC       33.01    33.28     
 12     1224       STAUFFER, SARAH        12  HCA  PC       33.72    33.86     
 13     1012       JUCHAU, AMANDA         11  NAPA PC       34.04    33.96     
 14     1011       KLINE, TORI            12  NAPA PC       33.25    34.11     
 15     1217       SAIA, ASHLEY           11  MP   PC       33.59    35.16     
 16     1081       FEDRICK, AILEEN        11  PET  PC       34.44    35.46     
* Bonus Consols
 17     1153       MCCAULEY, ELENA        11  SON  PC       34.65    35.09     
 18     1160       CRAMER, HEATHER        10  RPSC PC       36.89    35.65     
 19     1035       ARTZ, LAUREN           11  TERA PC       35.50    35.87     
 20     1114       SAWYER, SARAH          11  PET  PC       35.43    36.12     
 21     1025       WINTHER, CORY          11  IVAN PC       36.25    36.31     
 22     1169       HENINGTON, ALYSON      10  RPSC PC       35.44    36.85     
 23     1198       MALLOY, ERIN           12  PET  PC       37.84    37.83     
 24     1264       LUCERO, BONNIE         12  UNATTPC       37.03    37.88     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
 10     1067       BEDECARRE, JULIE       12  TERA PC          33.03           
 14     1246       WILSEY, SHANNON        11  MP   PC          33.45           
 19     1277       MOONEY, KELLY          12  WCAB PC          34.55           
 21     1280       CHARVOZ, CAROLYNE      12  TERA PC          34.82           
 26     1182       SHINDO, JESSICA        12  WCAB PC          36.51           
 27     1259       PETRONI, NATALIE       11  SON  PC          36.59           
 30     1113       LETCHER, AMY           12  BBD  PC          37.19           
 31     1060       TUNZI, ELYSE           11  SRN  PC          37.28           
 32     1077       NIETSCHMANN, TANGNI    10  UNATTPC          37.84           
 34     1020       MILLER, MANDE          10  TERA PC          37.98           
 35     1106       ROACH, ERIKA           10  WCAB PC          38.07           
 36     1039       PRUTTON, MARIANA       10  PHSC PC          38.10           
 37     1176       THURSTON, JENNA         9  WCAB PC          38.32           
 38     1255       FRASER, KATHRYN        11  TERA PC          38.48           
 39     1137       YEUNG, DAPHNE          10  SSF  PC          38.91           
 40     1192       SMITH, APRIL           10  WCAB PC          39.02           
 41     1234       CROWE, MELISSA         12  TERA PC          39.07           
 42     1088       HILL, DANA             10  TERA PC          39.26           
 43     1222       ALICE, JESSICA         11  SON  PC          39.28           
 44     1131       MORPHEW, CAYLA          9  RPSC PC          39.90           
 45     1078       YASUDA, MADELINE        9  BBD  PC          40.17           
 46     1015       BARD, MACKENZEY         9  NAPA PC          40.32           
 47     1138       CHAU, AMANDA           11  SFRP PC          40.42           
 48     1061       HARLIN, NICOLE         10  SRN  PC          40.91           
 49     1204       XU, KATHERINA           8  PET  PC          41.13           
 50     1116       HOOPER, CHEYENNE       10  TERA PC          41.15           
 51     1128       HALEY, TIFFANY         10  RPSC PC          41.82           
 52     1072       MIDDLETON, LUCY         9  TERA PC          42.19           
 53     1261       WIRICK, CLAIRE          9  SON  PC          42.42           
 54     1089       HOCKING, LEAH           9  TERA PC          42.43           
 55     1040       PRUTTON, DIANDRA        8  PHSC PC          42.50           
 56     1135       SAMPLES, SHELBY         8  RPSC PC          43.88           
 57     1129       STEIL, STEPHANIE        9  RPSC PC          43.98           
 58     1141       COCHRANE, SABRINA       7  MP   PC          45.44           
 59     1274       CHRISTOFFERSON, STEPHAN 8  IVAN PC          45.74           
 60     1298       WICK, ELLIE            10  SON  PC          45.77           
 61     1291       WATSON, KAYLEY          7  TERA PC          47.87           
 62     1031       HOLMAN, ELIZABETH       8  NAPA PC          48.45           
 63     1027       WEBB, CAROLINE          9  MP   PC          49.02           
 64     1241       HOCKETT, KALA           8  WCAB PC          49.60           
 65     1270       TURRELL, MEGAN          8  IVAN PC          49.77           
 66     1186       BUCK, CARLY             7  PET  PC          53.68           
 67     1191       SMITH, AMBER            7  WCAB PC          54.76           
  -     1096       FULL, MARY             12  WCAB PC            DQ            
  -     1087       HILL, ASHLEY           11  TERA PC            DQ            
 
Event 14  Men 12 & Under  50  Back 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1041       KROMPIER, JESSE        11  WCAB PC       30.86    30.93     
  2     1242       NOLAN, JORDAN          12  IVAN PC       31.96    32.00     
  3     1290       WATSON, TAYLOR         12  TERA PC       32.81    32.86     
  4     1052       GRAY, SAM              12  TERA PC       32.08    32.89     
  5     1055       VANHOVEN, SEBASTIAN    11  TERA PC       35.68    34.45     
  6     1117       DENTONE, PETER         12  TERA PC       33.80    35.20     
  7     1049       PFEIFFER, ERIK         10  SRN  PC       35.80    37.18     
  8     1118       TAURASO, MICHAEL       12  PET  PC       37.26    37.91     
* Consolations
  9     1262       WIRICK, CHRIS          11  SON  PC       38.01    38.51     
 10     1069       KWOK, JONATHEN         11  WCAB PC       38.01    40.13     
 11     1252       NICHOLSON, ANDREW      12  TERA PC       44.95    41.36     
 12     1238       HARPER, GREGORY         7  WCAB PC       44.13    45.67     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  4     1207       LEUNG, NICKY           11  UNATTPC          32.26           
  7     1048       HINE, TRACY            12  BBD  PC          33.90           
 10     1247       WILSEY, PATRICK         9  MP   PC          36.60           
 11     1165       COBURN, KENDRICK       11  RPSC PC          37.02           
 15     1057       BRIETZKE, ERIC         10  BBD  PC          43.36           
 16     1278       MOONEY, CONNOR         10  WCAB PC          44.04           
 19     1215       BARRY, RUSSELL         10  MP   PC          46.65           
 
Event 15  Women 13-18  100  Fly 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1258       KNAPP, ASHLEY          15  TERA PC     1:02.46  1:02.20     
  2     1083       ROSS, CARLEN           16  HCA  PC     1:02.62  1:02.45     
  3     1281       TURNER, KATY           15  TERA PC     1:02.93  1:02.91     
  4     1143       VRIEZE, ASHLEY         15  HCA  PC     1:03.83  1:03.58     
  5     1223       WILSON, TERESA         14  UD   PC     1:05.83  1:05.60     
  6     1045       SMITH, KATHLEEN        14  KYSC PC     1:06.92  1:07.75     
  7     1199       DEMASO, VERONICA       14  PHSC PC     1:09.00  1:10.63     
  8     1185       ROGERS, REBECA         13  WCAB PC     1:08.45  1:11.55     
* Consolations
  9     1100       VINCENT, DANYELLE      13  RPSC PC     1:12.21  1:10.30     
 10     1086       HANSEN, SARA           13  UNATTPC     1:11.09  1:12.12     
 11     1126       GRAHAM, CHRISTINE      13  RPSC PC     1:17.39  1:13.82     
 12     1268       ROBERTS, KENNA         14  TERA PC     1:12.25  1:13.95     
 13     1065       GOLEZ, JILLENE         13  TERA PC     1:14.71  1:16.73     
 14     1295       OLIN, LAUREN           14  SRN  PC     1:15.79  1:19.36     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1245       WILLIAMS, KELLY        16  TERA PC        1:01.82           
 13     1266       GNALL, ASHLEY          15  TERA PC        1:14.57           
  -     1094       BRECHT, LAUREN         13  SRN  PC            DQ            
  -     1107       TORRES, CASANDRA       14  TERA PC            DQ            
 
Event 16  Men 13-99  100  Fly 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1233       EMEKA, AMON            31  UNATTPC       53.38    53.63     
  2     1200       DEMASO, VINCENT        17  TERA PC       57.73    58.14     
  3     1062       BURKE, TOKI            13  RPSC PC       58.19  1:02.28     
  4     1162       CRAMER, ZACH           14  RPSC PC     1:05.83  1:03.24     
  5     1284       SMRZ, PAUL             16  WCAB PC     1:03.07  1:04.79     
  6     1085       YOST, TIM              16  RSC  PC     1:04.85  1:06.19     
  7     1133       GUCWA, BOBBY           13  RPSC PC     1:06.74  1:07.94     
  8     1155       YOUNG, ALLEN           15  RPSC PC     1:07.27  1:10.36     
* Consolations
  9     1112       JOYCE, CASEY           13  PET  PC     1:08.07  1:08.51     
 10     1194       AJIOKA, CALE           14  RPSC PC     1:09.98  1:10.88     
 11     1156       CONWAY, JOSH           13  RPSC PC     1:10.86  1:11.50     
 12     1098       ROSICHAN, ALEXI        13  RPSC PC     1:13.89  1:15.14     
 13     1103       ROSE, TONY             13  RSC  PC     1:19.66  1:19.00     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  6     1123       SHTEYN, ARTHUR         14  KYSC PC        1:05.08           
 10     1054       MCCABE, PATRICK        13  WCAB PC        1:07.54           
 12     1120       MARTIN, MATT           13  WCAB PC        1:09.96           
 
Event 17  Women 12 & Under  200  IM
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1002       ROGERS, LAUREN         12  TERA PC     2:23.50  2:22.38     
  2     1104       SIMS, JENNIFER         12  SRN  PC     2:25.42  2:23.69     
  3     1237       HARPER, KIRSTEN        12  WCAB PC     2:26.77  2:26.43     
  4     1013       BARD, PRESLEY          11  NAPA PC     2:25.52  2:26.73     
  5     1263       DEGOLIA, HAILEY        12  TERA PC     2:27.88  2:27.27     
  6     1082       MCGOWAN, CHRISTINA     12  WCAB PC     2:27.08  2:28.82     
  7     1010       MARTIN, KATELYN        11  NAPA PC     2:29.94  2:31.52     
  8     1064       BURKE, JENNIFER        11  RPSC PC     2:31.07  2:36.74     
* Consolations
  9     1203       LEE, SYLVIE            11  WCAB PC     2:31.07  2:29.29     
 10     1028       MCLANE, JULIANNE       11  TERA PC     2:32.79  2:30.96     
 11     1071       DWELLEY, KATE          10  TERA PC     2:33.82  2:32.18     
 12     1022       RICHARDS, CHRISTINE    12  TERA PC     2:38.67  2:36.27     
 13     1257       NORTON, ANNIE          11  TERA PC     2:37.97  2:41.61     
 14     1079       LANGNER, BAILEY        11  WCAB PC     2:37.92  2:42.12     
 15     1035       ARTZ, LAUREN           11  TERA PC     2:40.95  2:43.61     
 16     1217       SAIA, ASHLEY           11  MP   PC     2:38.66  2:44.83     
* Bonus Consols
 17     1096       FULL, MARY             12  WCAB PC     2:42.48  2:42.51     
 18     1264       LUCERO, BONNIE         12  UNATTPC     2:44.71  2:45.66     
 19     1142       GATES, DANIELLE        11  HCA  PC     2:45.64  2:45.91     
 20     1059       TORRES, ELISA          10  TERA PC     2:46.26  2:47.08     
 21     1140       COCHRANE, SARAH        12  MP   PC     2:46.19  2:47.37     
 22     1169       HENINGTON, ALYSON      10  RPSC PC     2:44.57  2:49.35     
 23     1050       MADRIGAL, AMANDA       10  TERA PC     2:48.74  2:49.53     
 24     1017       EKLUND, KATHERINE      12  NAPA PC     2:44.57  2:49.73     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
 12     1067       BEDECARRE, JULIE       12  TERA PC        2:36.16           
 13     1073       MIDDLETON, REGINA      11  TERA PC        2:37.65           
 20     1280       CHARVOZ, CAROLYNE      12  TERA PC        2:43.13           
 25     1005       PORCELLA, KATRIN       10  TERA PC        2:45.75           
 28     1007       BLAND, DORI            10  NAPA PC        2:47.73           
 30     1137       YEUNG, DAPHNE          10  SSF  PC        2:49.21           
 31     1174       DEASON, ANDREA         12  RPSC PC        2:49.23           
 32     1179       JONES, LEANN           11  PHSC PC        2:50.41           
 33     1060       TUNZI, ELYSE           11  SRN  PC        2:52.01           
 34     1029       WEAKLEY, MELISSA       11  NAPA PC        2:54.21           
 35     1034       GODBEY, KELLY           9  TERA PC        2:58.60           
 36     1066       JOVINO, KATHRYN        11  BBD  PC        3:00.02           
 37     1020       MILLER, MANDE          10  TERA PC        3:02.29           
 38     1163       VALERIO, HEATHER       10  RPSC PC        3:03.24           
 39     1077       NIETSCHMANN, TANGNI    10  UNATTPC        3:04.28           
 40     1024       YAMAUCHI, PENELOPE      9  NAPA PC        3:05.03           
 41     1051       GRAY, TESSA             9  TERA PC        3:05.86           
 42     1134       SABUCO, CHRISTINA      11  RPSC PC        3:07.17           
 43     1015       BARD, MACKENZEY         9  NAPA PC        3:07.52           
 44     1093       MESSER, CHRISTINA       9  SRN  PC        3:17.33           
 45     1201       KRIMSKY, SAMANTHA       9  BBD  PC        3:18.89           
 46     1129       STEIL, STEPHANIE        9  RPSC PC        3:20.73           
 47     1089       HOCKING, LEAH           9  TERA PC        3:22.07           
 48     1135       SAMPLES, SHELBY         8  RPSC PC        3:24.34           
 49     1144       ROGERS, JESSICA        10  UNATTPC        3:24.45           
 50     1130       SUBOCZ, DEBORAH         8  RPSC PC        3:42.25           
 51     1279       AGIMURA, BUFFY          8  TERA PC        3:45.56           
  -     1164       GOLDMAN, VICTORIA       7  RPSC PC            DQ            
  -     1114       SAWYER, SARAH          11  PET  PC            DQ            
 
Event 18  Men 12 & Under  200  IM
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1047       MCCREERY, RYAN         12  WCAB PC     2:18.24  2:19.84     
  2     1228       KUMAR, KEVIN           12  SON  PC     2:30.40  2:28.50     
  3     1052       GRAY, SAM              12  TERA PC     2:30.42  2:28.65     
  4     1242       NOLAN, JORDAN          12  IVAN PC     2:31.13  2:37.85     
  5     1244       ARBIOS, ALEX           12  SRN  PC     2:38.80  2:38.45     
  6     1074       SAPOZHNIKOV, ANTON     11  WCAB PC     2:40.08  2:45.53     
  7     1049       PFEIFFER, ERIK         10  SRN  PC     2:50.55  2:47.25     
  -     1132       GUCWA, DAMIAN          12  RPSC PC     2:33.63      DQ      
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  9     1058       BRIETZKE, RYAN         10  BBD  PC        2:51.64           
 10     1057       BRIETZKE, ERIC         10  BBD  PC        3:11.49           
  -     1016       KLINE, PETER           10  NAPA PC            DQ            
  -     1165       COBURN, KENDRICK       11  RPSC PC            DQ            
  -     1166       IVEY, R.P.             11  RPSC PC            DQ            
 
Event 19  Women 13-18  50  Free 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1223       WILSON, TERESA         14  UD   PC       25.88    25.11     
  2     1083       ROSS, CARLEN           16  HCA  PC       25.18    25.28     
  3     1143       VRIEZE, ASHLEY         15  HCA  PC       26.21    26.04     
  4     1281       TURNER, KATY           15  TERA PC       26.10    26.58     
  5     1086       HANSEN, SARA           13  UNATTPC       26.66    26.95     
  6     1100       VINCENT, DANYELLE      13  RPSC PC       28.21    27.72     
  7     1045       SMITH, KATHLEEN        14  KYSC PC       27.74    27.84     
  8     1109       CASEY, MEGHAN          13  UNATTPC       27.75    28.11     
* Consolations
  9     1158       POSADAS, DANIELLE      14  RPSC PC       28.32    28.64     
 10     1149       GILMORE, AIDAN         13  SON  PC       28.30    28.73     
 11     1161       CRAMER, JENNA          13  RPSC PC       28.99    29.05     
 12     1150       KITTLESON, AMY         13  SON  PC       29.36    29.44     
 13     1288       BOLDT, RANDI           17  SRN  PC       28.92    29.57     
 14     1115       SAWYER, CASEY          15  PET  PC       29.33    29.64     
 15     1199       DEMASO, VERONICA       14  PHSC PC       29.37    29.65     
 16     1148       RYAN, CHRISTINA        13  SON  PC       29.33    30.50     
* Bonus Consols
 17     1126       GRAHAM, CHRISTINE      13  RPSC PC       30.15    29.43     
 18     1295       OLIN, LAUREN           14  SRN  PC       29.69    29.53     
 19     1139       CHAU, STEPHANIE        15  SFRP PC       29.54    29.76     
 20     1287       BOLDT, ERIN            14  SRN  PC       29.95    29.86     
 21     1044       GRACE, KEIKO           17  SRN  PC       30.16    30.29     
 22     1236       LIND, MEGAN            14  WCAB PC       29.50    30.89     
 23     1216       ZAPATA, JEAN           14  PET  PC       29.96    30.99     
 24     1151       PEREIRA, AMY           13  SON  PC       30.08    31.19     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
 13     1094       BRECHT, LAUREN         13  SRN  PC          29.01           
 18     1178       CULLENWARD, ERIN       14  TERA PC          29.42           
 27     1210       MCMAHON, ALISON        14  SRN  PC          30.48           
 28     1231       OLIPHANT, BRIANNE      13  RSC  PC          31.52           
 29     1266       GNALL, ASHLEY          15  TERA PC          32.36           
 
Event 20  Men 13-99  50  Free 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1205       NGUYEN, THUY           13  WCAB PC       22.42    22.48     
  2     1233       EMEKA, AMON            31  UNATTPC       23.04    22.76     
  3     1200       DEMASO, VINCENT        17  TERA PC       23.82    23.81     
  4     1155       YOUNG, ALLEN           15  RPSC PC       25.26    25.83     
  5     1194       AJIOKA, CALE           14  RPSC PC       26.76    27.34     
  6     1206       SHAKIBANIA, ALEXANDER  13  WCAB PC       26.90    28.05     
  7     1112       JOYCE, CASEY           13  PET  PC       27.22    28.07     
  -     1157       MORTON, NICK           17  RPSC PC       23.45      NS      
* Consolations
  9     1085       YOST, TIM              16  RSC  PC       27.55    27.56     
 10     1171       ZUCCHELLI, PHILIP      14  RPSC PC       27.57    27.98     
 11     1103       ROSE, TONY             13  RSC  PC       29.41    28.40     
 12     1046       MCCREERY, SEAN         13  WCAB PC       28.33    28.43     
 13     1156       CONWAY, JOSH           13  RPSC PC       28.42    28.88     
 14     1068       TANG, ALEX             13  WCAB PC       28.23    30.45     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  5     1080       MORROW, KEVIN          15  TERA PC          25.04           
  7     1120       MARTIN, MATT           13  WCAB PC          25.79           
  8     1123       SHTEYN, ARTHUR         14  KYSC PC          25.81           
 14     1248       DECKERT, MICHAEL       13  TERA PC          27.74           
 18     1006       PORCELLA, TOMMY        13  TERA PC          28.75           
 19     1193       PRINCE, WILLIAM        13  TERA PC          29.18           
 21     1173       KLINGER, ERIC          14  RPSC PC          30.18           
  -     1162       CRAMER, ZACH           14  RPSC PC            DQ            
 
Event 21  Women 12 & Under  50  Fly 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1263       DEGOLIA, HAILEY        12  TERA PC       29.12    28.64     
  2     1105       SIMS, AMANDA           10  SRN  PC       30.05    29.70     
  3     1187       BUCK, MAURA            12  PET  PC       30.17    30.06     
  4     1038       OETTINGER, NICOLE      12  BBD  PC       30.72    30.78     
  5     1010       MARTIN, KATELYN        11  NAPA PC       30.83    30.97     
  6     1012       JUCHAU, AMANDA         11  NAPA PC       31.00    31.18     
  7     1064       BURKE, JENNIFER        11  RPSC PC       31.39    32.71     
  8     1217       SAIA, ASHLEY           11  MP   PC       31.54    33.82     
* Consolations
  9     1022       RICHARDS, CHRISTINE    12  TERA PC       32.13    32.24     
 10     1101       GOTHARD, JOANNE        12  RPSC PC       31.82    32.33     
 11     1011       KLINE, TORI            12  NAPA PC       32.48    32.53     
 12     1183       LEWIS, KELSEY          10  WCAB PC       32.16    32.57     
 13     1114       SAWYER, SARAH          11  PET  PC       32.89    32.59     
 14     1251       BUCHANAN, MCKENZIE     10  TERA PC       31.63    32.81     
 15     1140       COCHRANE, SARAH        12  MP   PC       32.91    33.06     
 16     1271       ROTHROCK, MARIKA       12  PET  PC       32.81    33.61     
* Bonus Consols
 17     1028       MCLANE, JULIANNE       11  TERA PC       33.39    32.25     
 18     1125       ALLEN, LINDSAY         11  WCAB PC       34.91    35.39     
 18     1160       CRAMER, HEATHER        10  RPSC PC       34.29    35.39     
 20     1081       FEDRICK, AILEEN        11  PET  PC       35.23    35.73     
 21     1090       JOHNSON, JESSICA       12  RSC  PC       35.51    36.06     
 22     1211       CRUZ, ERIKA            11  SON  PC       36.45    37.39     
  -     1106       ROACH, ERIKA           10  WCAB PC       36.59      DQ      
  -     1222       ALICE, JESSICA         11  SON  PC       35.30      DQ      
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
 13     1056       PERIA, HANNAH          11  WCAB PC          32.34           
 15     1246       WILSEY, SHANNON        11  MP   PC          32.70           
 20     1087       HILL, ASHLEY           11  TERA PC          34.01           
 21     1113       LETCHER, AMY           12  BBD  PC          34.25           
 29     1179       JONES, LEANN           11  PHSC PC          36.71           
 30     1004       REICHERT, DELANEY      11  PHSC PC          36.91           
 31     1175       CATELLI, CAITLIN       10  RPSC PC          37.63           
 32     1025       WINTHER, CORY          11  IVAN PC          37.69           
 33     1293       CHAN, ALEXANDRIA        9  WCAB PC          37.82           
 34     1034       GODBEY, KELLY           9  TERA PC          37.87           
 35     1088       HILL, DANA             10  TERA PC          38.64           
 36     1039       PRUTTON, MARIANA       10  PHSC PC          38.87           
 37     1061       HARLIN, NICOLE         10  SRN  PC          39.07           
 38     1072       MIDDLETON, LUCY         9  TERA PC          39.76           
 39     1296       OBRIEN, RACHEL          8  PHSC PC          40.04           
 40     1091       JOHNSON, MEGAN         10  RSC  PC          40.28           
 41     1128       HALEY, TIFFANY         10  RPSC PC          40.40           
 42     1204       XU, KATHERINA           8  PET  PC          40.84           
 43     1141       COCHRANE, SABRINA       7  MP   PC          40.96           
 44     1018       CAREY, DANIELLE         9  NAPA PC          41.07           
 45     1078       YASUDA, MADELINE        9  BBD  PC          41.42           
 46     1040       PRUTTON, DIANDRA        8  PHSC PC          41.67           
 47     1274       CHRISTOFFERSON, STEPHAN 8  IVAN PC          41.86           
 48     1241       HOCKETT, KALA           8  WCAB PC          48.30           
 49     1124       ALLEN, STACEY           8  WCAB PC          50.07           
  -     1191       SMITH, AMBER            7  WCAB PC            DQ            
  -     1291       WATSON, KAYLEY          7  TERA PC            DQ            
  -     1270       TURRELL, MEGAN          8  IVAN PC            DQ            
  -     1279       AGIMURA, BUFFY          8  TERA PC            DQ            
 
Event 22  Men 12 & Under  50  Fly 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1047       MCCREERY, RYAN         12  WCAB PC       28.18    28.68     
  2     1041       KROMPIER, JESSE        11  WCAB PC       30.91    32.24     
  3     1228       KUMAR, KEVIN           12  SON  PC       32.09    32.28     
  4     1117       DENTONE, PETER         12  TERA PC       34.23    33.60     
  5     1016       KLINE, PETER           10  NAPA PC       33.65    33.62     
  6     1244       ARBIOS, ALEX           12  SRN  PC       33.91    33.76     
  7     1119       DENTONE, MATTHEW       10  TERA PC       37.69    36.84     
  8     1118       TAURASO, MICHAEL       12  PET  PC       36.14    38.28     
* Consolations
  9     1019       TORP, RYAN             10  NAPA PC       38.45    36.17     
 10     1252       NICHOLSON, ANDREW      12  TERA PC       38.45    37.62     
 11     1188       BUCK, WYLEE             9  PET  PC       42.34    45.24     
  -     1215       BARRY, RUSSELL         10  MP   PC       40.95      NS      
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  4     1247       WILSEY, PATRICK         9  MP   PC          32.85           
 12     1238       HARPER, GREGORY         7  WCAB PC          39.53           
 15     1136       FORGHANI, BRENDAN       7  RPSC PC        1:01.44           
 
Event 23  Women 13-18  200  Breast 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1289       BOHLING, KRISTY        15  WCAB PC     2:38.72  2:38.99     
  2     1023       DORIA, ANGELA          13  TERA PC     2:41.32  2:45.23     
  3     1180       JONES, JENNIFER        13  PHSC PC     2:51.02  2:50.73     
  4     1236       LIND, MEGAN            14  WCAB PC     2:53.77  3:01.78     
  5     1043       DINGLE, MEGHAN         13  TERA PC     3:04.52  3:06.44     
  6     1151       PEREIRA, AMY           13  SON  PC     3:01.89  3:06.99     
  7     1287       BOLDT, ERIN            14  SRN  PC     3:04.04  3:20.39     
  -     1253       SULPRIZIO, GINA        14  TERA PC     2:31.39      DQ      
* Consolations
  9     1003       WELTMANN, APRIL        13  TERA PC     3:04.93  3:05.54     
 10     1148       RYAN, CHRISTINA        13  SON  PC     3:10.91  3:14.66     
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1245       WILLIAMS, KELLY        16  TERA PC        2:30.98           
  7     1146       WELLS, JENNIFER        15  IVAN PC        2:57.31           
  -     1139       CHAU, STEPHANIE        15  SFRP PC            DQ            
 
Event 24  Men 13-18  200  Breast 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team        Prelims   Finals     
-------------------------------------------------------------------------------
* Finals
  1     1162       CRAMER, ZACH           14  RPSC PC     2:33.75  2:26.58     
  2     1068       TANG, ALEX             13  WCAB PC     2:32.39  2:31.93     
  3     1133       GUCWA, BOBBY           13  RPSC PC     2:36.16  2:40.56     
  4     1208       NEVEU, NICK            13  TERA PC     2:40.26  2:40.78     
  5     1046       MCCREERY, SEAN         13  WCAB PC     2:35.62  2:40.80     
  6     1194       AJIOKA, CALE           14  RPSC PC     2:37.82  2:41.40     
  7     1098       ROSICHAN, ALEXI        13  RPSC PC     2:53.21  2:58.38     
  -     1157       MORTON, NICK           17  RPSC PC     2:49.76      DQ      
* Consolations
  -     1075       SAPOZHNIKOV, IVAN      15  WCAB PC     2:56.34      NS      
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
 10     1193       PRINCE, WILLIAM        13  TERA PC        2:57.59           
 11     1173       KLINGER, ERIC          14  RPSC PC        2:58.74           
 
Event 25  Women 12 & Under  500  Free 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1104       SIMS, JENNIFER         12  SRN  PC        5:33.20           
  2     1082       MCGOWAN, CHRISTINA     12  WCAB PC        5:34.73           
  3     1002       ROGERS, LAUREN         12  TERA PC        5:34.94           
  4     1053       NAVILHON, MELISSA      12  TERA PC        5:37.68           
  5     1071       DWELLEY, KATE          10  TERA PC        5:47.96           
  6     1028       MCLANE, JULIANNE       11  TERA PC        5:54.37           
  7     1183       LEWIS, KELSEY          10  WCAB PC        5:57.55           
  8     1101       GOTHARD, JOANNE        12  RPSC PC        6:05.49           
  9     1011       KLINE, TORI            12  NAPA PC        6:05.61           
 10     1035       ARTZ, LAUREN           11  TERA PC        6:08.38           
 11     1167       WALKER, JENNIFER       12  RPSC PC        6:20.85           
 12     1005       PORCELLA, KATRIN       10  TERA PC        6:21.41           
 13     1007       BLAND, DORI            10  NAPA PC        6:22.51           
 14     1022       RICHARDS, CHRISTINE    12  TERA PC        6:24.30           
 15     1174       DEASON, ANDREA         12  RPSC PC        6:25.27           
 16     1090       JOHNSON, JESSICA       12  RSC  PC        6:25.36           
 17     1066       JOVINO, KATHRYN        11  BBD  PC        6:25.46           
 18     1017       EKLUND, KATHERINE      12  NAPA PC        6:26.68           
 19     1050       MADRIGAL, AMANDA       10  TERA PC        6:37.21           
 20     1182       SHINDO, JESSICA        12  WCAB PC        6:39.22           
 21     1212       ASHE, JESSICA          11  PET  PC        6:43.57           
 22     1232       ALTO, SARAH            12  HCA  PC        6:44.59           
 23     1030       BELLINGER, SALLY       10  MP   PC        6:48.73           
 24     1197       ALEXANDER, NICOLE      11  PET  PC        6:54.57           
 25     1042       LONGTIN, ELLIOT        10  TERA PC        7:07.15           
 26     1128       HALEY, TIFFANY         10  RPSC PC        7:09.51           
 27     1092       CHIA, JUSTINE          10  WCAB PC        7:17.12           
 28     1116       HOOPER, CHEYENNE       10  TERA PC        7:19.64           
 29     1093       MESSER, CHRISTINA       9  SRN  PC        7:23.04           
 30     1201       KRIMSKY, SAMANTHA       9  BBD  PC        7:32.89           
 31     1129       STEIL, STEPHANIE        9  RPSC PC        7:56.68           
 32     1130       SUBOCZ, DEBORAH         8  RPSC PC        8:16.83           
 33     1135       SAMPLES, SHELBY         8  RPSC PC        8:23.52           
 34     1164       GOLDMAN, VICTORIA       7  RPSC PC        8:32.07           
 
Event 26  Men 12 & Under  500  Free 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1052       GRAY, SAM              12  TERA PC        5:34.42           
  2     1228       KUMAR, KEVIN           12  SON  PC        5:51.99           
  3     1049       PFEIFFER, ERIK         10  SRN  PC        6:05.79           
  4     1074       SAPOZHNIKOV, ANTON     11  WCAB PC        6:23.53           
  5     1118       TAURASO, MICHAEL       12  PET  PC        6:23.76           
  6     1016       KLINE, PETER           10  NAPA PC        6:33.53           
  7     1227       BANKS, DAVID           10  SSS  PC        6:34.19           
  8     1166       IVEY, R.P.             11  RPSC PC        6:52.50           
 
Event 27  Women 13-18  500  Free 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1083       ROSS, CARLEN           16  HCA  PC        5:19.26           
  2     1185       ROGERS, REBECA         13  WCAB PC        5:28.65           
  3     1226       WUNSCHEL, MARI         13  SRN  PC        5:39.08           
  4     1086       HANSEN, SARA           13  UNATTPC        5:45.07           
  5     1149       GILMORE, AIDAN         13  SON  PC        5:51.55           
  6     1126       GRAHAM, CHRISTINE      13  RPSC PC        5:57.50           
  7     1043       DINGLE, MEGHAN         13  TERA PC        6:04.99           
  8     1216       ZAPATA, JEAN           14  PET  PC        6:06.80           
  9     1151       PEREIRA, AMY           13  SON  PC        6:20.71           
 10     1150       KITTLESON, AMY         13  SON  PC        6:21.97           
 11     1003       WELTMANN, APRIL        13  TERA PC        6:24.19           
 12     1065       GOLEZ, JILLENE         13  TERA PC        6:32.83           
 13     1180       JONES, JENNIFER        13  PHSC PC        6:41.79           
 
Event 28  Men 13-18  500  Free 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1208       NEVEU, NICK            13  TERA PC        5:27.62           
  2     1171       ZUCCHELLI, PHILIP      14  RPSC PC        5:36.59           
  3     1103       ROSE, TONY             13  RSC  PC        6:16.08           
  4     1075       SAPOZHNIKOV, IVAN      15  WCAB PC        6:20.90           
 
Event 29  Women 12 & Under  100  Fly 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1105       SIMS, AMANDA           10  SRN  PC        1:02.76           
  2     1064       BURKE, JENNIFER        11  RPSC PC        1:08.70           
  3     1010       MARTIN, KATELYN        11  NAPA PC        1:09.17           
  4     1073       MIDDLETON, REGINA      11  TERA PC        1:09.37           
  5     1001       CONROY, REBECCA        12  NAPA PC        1:09.68           
  6     1187       BUCK, MAURA            12  PET  PC        1:10.42           
  7     1082       MCGOWAN, CHRISTINA     12  WCAB PC        1:10.78           
  8     1071       DWELLEY, KATE          10  TERA PC        1:11.12           
  9     1028       MCLANE, JULIANNE       11  TERA PC        1:11.61           
 10     1237       HARPER, KIRSTEN        12  WCAB PC        1:11.84           
 11     1101       GOTHARD, JOANNE        12  RPSC PC        1:12.01           
 12     1140       COCHRANE, SARAH        12  MP   PC        1:13.90           
 13     1217       SAIA, ASHLEY           11  MP   PC        1:14.86           
 14     1059       TORRES, ELISA          10  TERA PC        1:14.96           
 15     1114       SAWYER, SARAH          11  PET  PC        1:17.58           
 16     1160       CRAMER, HEATHER        10  RPSC PC        1:20.02           
 17     1081       FEDRICK, AILEEN        11  PET  PC        1:21.24           
 18     1106       ROACH, ERIKA           10  WCAB PC        1:24.12           
 19     1034       GODBEY, KELLY           9  TERA PC        1:25.53           
 20     1179       JONES, LEANN           11  PHSC PC        1:26.95           
 21     1202       MORAN, JAMIE            9  PHSC PC        1:28.81           
 22     1091       JOHNSON, MEGAN         10  RSC  PC        1:32.63           
 
Event 30  Men 12 & Under  100  Fly 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1228       KUMAR, KEVIN           12  SON  PC        1:10.73           
  2     1041       KROMPIER, JESSE        11  WCAB PC        1:13.08           
  3     1218       REILLY, SEAN            9  TERA PC        1:26.07           
  4     1238       HARPER, GREGORY         7  WCAB PC        1:30.80           
  -     1188       BUCK, WYLEE             9  PET  PC            DQ            
  -     1016       KLINE, PETER           10  NAPA PC            DQ            
 
Event 31  Women 13-18  200  Back 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1239       HART, LINDSAY          13  TERA PC        2:12.42           
  2     1143       VRIEZE, ASHLEY         15  HCA  PC        2:14.75           
  3     1223       WILSON, TERESA         14  UD   PC        2:16.07           
  4     1127       GRAHAM, JENNIFER       17  RPSC PC        2:20.76           
  5     1185       ROGERS, REBECA         13  WCAB PC        2:26.04           
  6     1149       GILMORE, AIDAN         13  SON  PC        2:27.22           
  7     1161       CRAMER, JENNA          13  RPSC PC        2:28.35           
  8     1288       BOLDT, RANDI           17  SRN  PC        2:32.98           
  9     1023       DORIA, ANGELA          13  TERA PC        2:33.63           
 10     1109       CASEY, MEGHAN          13  UNATTPC        2:34.14           
 11     1094       BRECHT, LAUREN         13  SRN  PC        2:37.81           
 12     1065       GOLEZ, JILLENE         13  TERA PC        2:39.70           
 13     1210       MCMAHON, ALISON        14  SRN  PC        2:41.27           
 14     1043       DINGLE, MEGHAN         13  TERA PC        2:45.62           
 15     1150       KITTLESON, AMY         13  SON  PC        2:47.33           
 16     1003       WELTMANN, APRIL        13  TERA PC        2:50.37           
  -     1231       OLIPHANT, BRIANNE      13  RSC  PC            DQ            
 
Event 32  Men 13-18  200  Back 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1205       NGUYEN, THUY           13  WCAB PC        2:05.66           
  2     1200       DEMASO, VINCENT        17  TERA PC        2:10.83           
  3     1054       MCCABE, PATRICK        13  WCAB PC        2:18.15           
  4     1085       YOST, TIM              16  RSC  PC        2:18.83           
  5     1112       JOYCE, CASEY           13  PET  PC        2:24.92           
  6     1208       NEVEU, NICK            13  TERA PC        2:27.44           
  7     1171       ZUCCHELLI, PHILIP      14  RPSC PC        2:27.71           
  8     1046       MCCREERY, SEAN         13  WCAB PC        2:32.05           
  9     1098       ROSICHAN, ALEXI        13  RPSC PC        2:35.97           
 10     1068       TANG, ALEX             13  WCAB PC        2:36.65           
 11     1103       ROSE, TONY             13  RSC  PC        2:38.64           
 12     1206       SHAKIBANIA, ALEXANDER  13  WCAB PC        2:40.72           
 
Event 33  Women 12 & Under  100  IM
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1002       ROGERS, LAUREN         12  TERA PC        1:07.11           
  2     1013       BARD, PRESLEY          11  NAPA PC        1:07.90           
  3     1104       SIMS, JENNIFER         12  SRN  PC        1:09.00           
  4     1237       HARPER, KIRSTEN        12  WCAB PC        1:09.83           
  5     1145       ROGERS, ALYSSA         12  UNATTPC        1:09.88           
  6     1203       LEE, SYLVIE            11  WCAB PC        1:10.02           
  7     1271       ROTHROCK, MARIKA       12  PET  PC        1:11.03           
  8     1079       LANGNER, BAILEY        11  WCAB PC        1:11.10           
  9     1010       MARTIN, KATELYN        11  NAPA PC        1:11.21           
 10     1105       SIMS, AMANDA           10  SRN  PC        1:11.46           
 11     1187       BUCK, MAURA            12  PET  PC        1:12.17           
 12     1038       OETTINGER, NICOLE      12  BBD  PC        1:12.20           
 13     1260       TACHIBANA, MISAO       12  FOG  PC        1:12.57           
 14     1183       LEWIS, KELSEY          10  WCAB PC        1:12.69           
 15     1056       PERIA, HANNAH          11  WCAB PC        1:13.84           
 16     1012       JUCHAU, AMANDA         11  NAPA PC        1:13.86           
 17     1153       MCCAULEY, ELENA        11  SON  PC        1:13.93           
 18     1114       SAWYER, SARAH          11  PET  PC        1:14.00           
 19     1142       GATES, DANIELLE        11  HCA  PC        1:14.11           
 20     1096       FULL, MARY             12  WCAB PC        1:15.04           
 21     1217       SAIA, ASHLEY           11  MP   PC        1:15.06           
 22     1198       MALLOY, ERIN           12  PET  PC        1:15.17           
 23     1224       STAUFFER, SARAH        12  HCA  PC        1:15.93           
 24     1137       YEUNG, DAPHNE          10  SSF  PC        1:16.11           
 25     1060       TUNZI, ELYSE           11  SRN  PC        1:16.54           
 26     1005       PORCELLA, KATRIN       10  TERA PC        1:17.49           
 27     1025       WINTHER, CORY          11  IVAN PC        1:17.59           
 28     1182       SHINDO, JESSICA        12  WCAB PC        1:17.61           
 29     1001       CONROY, REBECCA        12  NAPA PC        1:17.87           
 30     1140       COCHRANE, SARAH        12  MP   PC        1:18.29           
 31     1090       JOHNSON, JESSICA       12  RSC  PC        1:18.87           
 32     1160       CRAMER, HEATHER        10  RPSC PC        1:19.31           
 33     1179       JONES, LEANN           11  PHSC PC        1:19.35           
 34     1211       CRUZ, ERIKA            11  SON  PC        1:19.48           
 35     1259       PETRONI, NATALIE       11  SON  PC        1:20.09           
 36     1192       SMITH, APRIL           10  WCAB PC        1:20.34           
 37     1007       BLAND, DORI            10  NAPA PC        1:20.36           
 38     1125       ALLEN, LINDSAY         11  WCAB PC        1:20.55           
 39     1195       BOWDEN, LEAH           11  MP   PC        1:20.63           
 40     1029       WEAKLEY, MELISSA       11  NAPA PC        1:20.70           
 41     1039       PRUTTON, MARIANA       10  PHSC PC        1:20.75           
 42     1152       PEREIRA, SARA          11  SON  PC        1:21.44           
 43     1092       CHIA, JUSTINE          10  WCAB PC        1:21.61           
 44     1138       CHAU, AMANDA           11  SFRP PC        1:21.79           
 45     1050       MADRIGAL, AMANDA       10  TERA PC        1:21.90           
 46     1106       ROACH, ERIKA           10  WCAB PC        1:22.19           
 46     1212       ASHE, JESSICA          11  PET  PC        1:22.19           
 48     1004       REICHERT, DELANEY      11  PHSC PC        1:22.28           
 49     1102       SCHOTT BRESLER, KAYLA  12  MP   PC        1:22.94           
 50     1234       CROWE, MELISSA         12  TERA PC        1:23.02           
 51     1175       CATELLI, CAITLIN       10  RPSC PC        1:24.05           
 52     1042       LONGTIN, ELLIOT        10  TERA PC        1:24.06           
 53     1020       MILLER, MANDE          10  TERA PC        1:24.14           
 54     1015       BARD, MACKENZEY         9  NAPA PC        1:24.43           
 55     1051       GRAY, TESSA             9  TERA PC        1:24.59           
 56     1066       JOVINO, KATHRYN        11  BBD  PC        1:25.78           
 57     1018       CAREY, DANIELLE         9  NAPA PC        1:26.20           
 58     1014       ZEIDLER, KAYLA         12  TERA PC        1:27.96           
 59     1176       THURSTON, JENNA         9  WCAB PC        1:28.21           
 60     1204       XU, KATHERINA           8  PET  PC        1:28.34           
 61     1209       KENT, AMANDA           10  PET  PC        1:29.48           
 62     1261       WIRICK, CLAIRE          9  SON  PC        1:30.37           
 63     1131       MORPHEW, CAYLA          9  RPSC PC        1:30.80           
 64     1202       MORAN, JAMIE            9  PHSC PC        1:30.90           
 65     1111       CASEY, BRIDGET         10  UNATTPC        1:32.42           
 66     1141       COCHRANE, SABRINA       7  MP   PC        1:33.75           
 67     1089       HOCKING, LEAH           9  TERA PC        1:34.79           
 68     1129       STEIL, STEPHANIE        9  RPSC PC        1:35.25           
 69     1040       PRUTTON, DIANDRA        8  PHSC PC        1:36.86           
 70     1093       MESSER, CHRISTINA       9  SRN  PC        1:36.95           
 71     1027       WEBB, CAROLINE          9  MP   PC        1:37.71           
 72     1241       HOCKETT, KALA           8  WCAB PC        1:43.88           
 73     1110       CASEY, MADELINE         7  UNATTPC        1:44.00           
 74     1191       SMITH, AMBER            7  WCAB PC        1:44.34           
 75     1124       ALLEN, STACEY           8  WCAB PC        1:45.52           
 76     1186       BUCK, CARLY             7  PET  PC        1:46.71           
 77     1130       SUBOCZ, DEBORAH         8  RPSC PC        1:48.89           
  -     1072       MIDDLETON, LUCY         9  TERA PC            DQ            
  -     1201       KRIMSKY, SAMANTHA       9  BBD  PC            DQ            
  -     1197       ALEXANDER, NICOLE      11  PET  PC            DQ            
  -     1022       RICHARDS, CHRISTINE    12  TERA PC            DQ            
 
Event 34  Men 12 & Under  100  IM
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1047       MCCREERY, RYAN         12  WCAB PC        1:04.33           
  2     1052       GRAY, SAM              12  TERA PC        1:08.17           
  3     1132       GUCWA, DAMIAN          12  RPSC PC        1:08.34           
  4     1041       KROMPIER, JESSE        11  WCAB PC        1:12.06           
  5     1055       VANHOVEN, SEBASTIAN    11  TERA PC        1:13.79           
  6     1117       DENTONE, PETER         12  TERA PC        1:14.65           
  7     1074       SAPOZHNIKOV, ANTON     11  WCAB PC        1:16.20           
  8     1218       REILLY, SEAN            9  TERA PC        1:19.81           
  9     1119       DENTONE, MATTHEW       10  TERA PC        1:20.39           
 10     1058       BRIETZKE, RYAN         10  BBD  PC        1:21.19           
 11     1229       BALDWIN, DEREK          9  IVAN PC        1:28.80           
 12     1238       HARPER, GREGORY         7  WCAB PC        1:31.17           
 13     1057       BRIETZKE, ERIC         10  BBD  PC        1:31.41           
 14     1188       BUCK, WYLEE             9  PET  PC        1:34.00           
  -     1262       WIRICK, CHRIS          11  SON  PC            DQ            
  -     1168       GARCIA, ALVARO         12  SON  PC            DQ            
 
Event 35  Women 13-18  200  Fly 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1143       VRIEZE, ASHLEY         15  HCA  PC        2:26.65           
  2     1185       ROGERS, REBECA         13  WCAB PC        2:31.77           
  3     1161       CRAMER, JENNA          13  RPSC PC        2:41.56           
  -     1065       GOLEZ, JILLENE         13  TERA PC            DQ            
 
Event 36  Men 13-18  200  Fly 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1085       YOST, TIM              16  RSC  PC        2:24.56           
  2     1156       CONWAY, JOSH           13  RPSC PC        2:31.99           
 
Event 37  Women 12 & Under  50  Breast 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1145       ROGERS, ALYSSA         12  UNATTPC          34.56           
  2     1237       HARPER, KIRSTEN        12  WCAB PC          35.24           
  3     1203       LEE, SYLVIE            11  WCAB PC          35.78           
  4     1167       WALKER, JENNIFER       12  RPSC PC          36.93           
  5     1224       STAUFFER, SARAH        12  HCA  PC          37.06           
  6     1192       SMITH, APRIL           10  WCAB PC          37.84           
  7     1153       MCCAULEY, ELENA        11  SON  PC          37.87           
  8     1142       GATES, DANIELLE        11  HCA  PC          38.20           
  9     1198       MALLOY, ERIN           12  PET  PC          38.27           
 10     1064       BURKE, JENNIFER        11  RPSC PC          38.36           
 11     1137       YEUNG, DAPHNE          10  SSF  PC          38.53           
 12     1114       SAWYER, SARAH          11  PET  PC          38.74           
 12     1102       SCHOTT BRESLER, KAYLA  12  MP   PC          38.74           
 14     1260       TACHIBANA, MISAO       12  FOG  PC          39.02           
 15     1182       SHINDO, JESSICA        12  WCAB PC          39.19           
 16     1113       LETCHER, AMY           12  BBD  PC          39.31           
 17     1012       JUCHAU, AMANDA         11  NAPA PC          39.32           
 18     1073       MIDDLETON, REGINA      11  TERA PC          39.56           
 19     1011       KLINE, TORI            12  NAPA PC          39.69           
 20     1195       BOWDEN, LEAH           11  MP   PC          39.93           
 21     1232       ALTO, SARAH            12  HCA  PC          40.09           
 22     1025       WINTHER, CORY          11  IVAN PC          40.17           
 23     1017       EKLUND, KATHERINE      12  NAPA PC          40.23           
 24     1179       JONES, LEANN           11  PHSC PC          40.61           
 25     1059       TORRES, ELISA          10  TERA PC          40.96           
 26     1138       CHAU, AMANDA           11  SFRP PC          41.31           
 27     1152       PEREIRA, SARA          11  SON  PC          41.45           
 28     1211       CRUZ, ERIKA            11  SON  PC          41.95           
 29     1091       JOHNSON, MEGAN         10  RSC  PC          42.17           
 30     1042       LONGTIN, ELLIOT        10  TERA PC          42.32           
 31     1212       ASHE, JESSICA          11  PET  PC          42.41           
 32     1004       REICHERT, DELANEY      11  PHSC PC          42.42           
 33     1081       FEDRICK, AILEEN        11  PET  PC          42.58           
 34     1051       GRAY, TESSA             9  TERA PC          42.69           
 35     1029       WEAKLEY, MELISSA       11  NAPA PC          42.80           
 36     1202       MORAN, JAMIE            9  PHSC PC          42.99           
 37     1039       PRUTTON, MARIANA       10  PHSC PC          43.37           
 38     1128       HALEY, TIFFANY         10  RPSC PC          43.77           
 39     1197       ALEXANDER, NICOLE      11  PET  PC          43.80           
 40     1125       ALLEN, LINDSAY         11  WCAB PC          44.45           
 41     1176       THURSTON, JENNA         9  WCAB PC          45.34           
 42     1108       BUA, ASHLEY            10  WCAB PC          45.67           
 43     1131       MORPHEW, CAYLA          9  RPSC PC          45.74           
 44     1175       CATELLI, CAITLIN       10  RPSC PC          46.83           
 45     1261       WIRICK, CLAIRE          9  SON  PC          46.90           
 46     1204       XU, KATHERINA           8  PET  PC          47.17           
 47     1018       CAREY, DANIELLE         9  NAPA PC          48.21           
 48     1036       POWERS, ALEXA           8  TERA PC          48.65           
 49     1209       KENT, AMANDA           10  PET  PC          49.06           
 50     1027       WEBB, CAROLINE          9  MP   PC          49.19           
 51     1078       YASUDA, MADELINE        9  BBD  PC          49.36           
 52     1072       MIDDLETON, LUCY         9  TERA PC          49.42           
 53     1129       STEIL, STEPHANIE        9  RPSC PC          49.74           
 54     1037       MCLENITHAN, BRITNEY     9  WCAB PC          49.89           
 55     1214       SELDEN, JORDANA         8  MP   PC          50.00           
 56     1089       HOCKING, LEAH           9  TERA PC          50.63           
 57     1186       BUCK, CARLY             7  PET  PC          50.73           
 58     1141       COCHRANE, SABRINA       7  MP   PC          50.81           
 59     1135       SAMPLES, SHELBY         8  RPSC PC          51.16           
 60     1124       ALLEN, STACEY           8  WCAB PC          54.64           
 61     1040       PRUTTON, DIANDRA        8  PHSC PC          55.61           
 62     1241       HOCKETT, KALA           8  WCAB PC          58.71           
 63     1110       CASEY, MADELINE         7  UNATTPC          59.07           
 64     1164       GOLDMAN, VICTORIA       7  RPSC PC        1:01.47           
  -     1092       CHIA, JUSTINE          10  WCAB PC            DQ            
  -     1191       SMITH, AMBER            7  WCAB PC            DQ            
 
Event 38  Men 12 & Under  50  Breast 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1047       MCCREERY, RYAN         12  WCAB PC          33.20           
  2     1048       HINE, TRACY            12  BBD  PC          34.74           
  3     1132       GUCWA, DAMIAN          12  RPSC PC          35.21           
  4     1055       VANHOVEN, SEBASTIAN    11  TERA PC          36.37           
  5     1118       TAURASO, MICHAEL       12  PET  PC          37.79           
  6     1119       DENTONE, MATTHEW       10  TERA PC          41.85           
  7     1009       SIMENSTAD, ALEX        10  NAPA PC          42.00           
  8     1058       BRIETZKE, RYAN         10  BBD  PC          43.14           
  9     1188       BUCK, WYLEE             9  PET  PC          43.77           
 10     1262       WIRICK, CHRIS          11  SON  PC          44.96           
 11     1229       BALDWIN, DEREK          9  IVAN PC          47.04           
 12     1181       SHINDO, JASON          10  WCAB PC          47.47           
 13     1057       BRIETZKE, ERIC         10  BBD  PC          51.92           
 
Event 39  Women 13-18  100  Free 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1223       WILSON, TERESA         14  UD   PC          55.66           
  2     1083       ROSS, CARLEN           16  HCA  PC          56.01           
  3     1086       HANSEN, SARA           13  UNATTPC          58.31           
  4     1189       MACCHIAVELLI, CECILIA  14  UNATTPC        1:00.50           
  5     1219       LIM, HEATHER           16  SON  PC        1:00.77           
  5     1100       VINCENT, DANYELLE      13  RPSC PC        1:00.77           
  7     1109       CASEY, MEGHAN          13  UNATTPC        1:00.89           
  8     1288       BOLDT, RANDI           17  SRN  PC        1:00.91           
  9     1170       ANDERSON, KRISTEN      18  RPSC PC        1:02.08           
 10     1235       KEENLEY, BETSY         13  TERA PC        1:02.19           
 11     1139       CHAU, STEPHANIE        15  SFRP PC        1:03.73           
 12     1044       GRACE, KEIKO           17  SRN  PC        1:04.01           
 13     1216       ZAPATA, JEAN           14  PET  PC        1:04.54           
 14     1094       BRECHT, LAUREN         13  SRN  PC        1:04.73           
 15     1177       RAY, KRISTI            13  TERA PC        1:05.01           
 16     1287       BOLDT, ERIN            14  SRN  PC        1:05.11           
 17     1210       MCMAHON, ALISON        14  SRN  PC        1:05.85           
 18     1199       DEMASO, VERONICA       14  PHSC PC        1:06.00           
 19     1126       GRAHAM, CHRISTINE      13  RPSC PC        1:06.09           
 20     1150       KITTLESON, AMY         13  SON  PC        1:06.43           
 21     1151       PEREIRA, AMY           13  SON  PC        1:06.50           
 22     1236       LIND, MEGAN            14  WCAB PC        1:08.25           
 23     1231       OLIPHANT, BRIANNE      13  RSC  PC        1:09.51           
 
Event 40  Men 13-99  100  Free 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1205       NGUYEN, THUY           13  WCAB PC          49.71           
  2     1084       OZANIAN, CARY          17  RSC  PC          54.18           
  3     1154       GOFF, JOSH             17  RPSC PC          56.42           
  4     1194       AJIOKA, CALE           14  RPSC PC          59.56           
  5     1206       SHAKIBANIA, ALEXANDER  13  WCAB PC        1:00.00           
  6     1112       JOYCE, CASEY           13  PET  PC        1:00.55           
  7     1156       CONWAY, JOSH           13  RPSC PC        1:01.07           
  8     1046       MCCREERY, SEAN         13  WCAB PC        1:01.99           
  9     1075       SAPOZHNIKOV, IVAN      15  WCAB PC        1:04.13           
 10     1103       ROSE, TONY             13  RSC  PC        1:06.45           
 11     1173       KLINGER, ERIC          14  RPSC PC        1:06.78           
 
Event 41  Women 12 & Under  100  Back 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1013       BARD, PRESLEY          11  NAPA PC        1:06.14           
  2     1002       ROGERS, LAUREN         12  TERA PC        1:06.25           
  3     1053       NAVILHON, MELISSA      12  TERA PC        1:08.83           
  4     1271       ROTHROCK, MARIKA       12  PET  PC        1:09.12           
  5     1014       ZEIDLER, KAYLA         12  TERA PC        1:09.50           
  6     1203       LEE, SYLVIE            11  WCAB PC        1:09.86           
  7     1082       MCGOWAN, CHRISTINA     12  WCAB PC        1:10.02           
  8     1038       OETTINGER, NICOLE      12  BBD  PC        1:10.16           
  9     1224       STAUFFER, SARAH        12  HCA  PC        1:11.72           
 10     1260       TACHIBANA, MISAO       12  FOG  PC        1:12.98           
 11     1167       WALKER, JENNIFER       12  RPSC PC        1:13.25           
 12     1012       JUCHAU, AMANDA         11  NAPA PC        1:13.66           
 13     1028       MCLANE, JULIANNE       11  TERA PC        1:13.68           
 14     1005       PORCELLA, KATRIN       10  TERA PC        1:13.95           
 15     1079       LANGNER, BAILEY        11  WCAB PC        1:14.31           
 16     1073       MIDDLETON, REGINA      11  TERA PC        1:15.06           
 17     1096       FULL, MARY             12  WCAB PC        1:15.69           
 18     1081       FEDRICK, AILEEN        11  PET  PC        1:15.97           
 19     1217       SAIA, ASHLEY           11  MP   PC        1:16.58           
 20     1153       MCCAULEY, ELENA        11  SON  PC        1:18.11           
 21     1259       PETRONI, NATALIE       11  SON  PC        1:18.42           
 22     1060       TUNZI, ELYSE           11  SRN  PC        1:19.45           
 23     1030       BELLINGER, SALLY       10  MP   PC        1:19.96           
 24     1025       WINTHER, CORY          11  IVAN PC        1:20.15           
 25     1113       LETCHER, AMY           12  BBD  PC        1:20.16           
 26     1234       CROWE, MELISSA         12  TERA PC        1:21.96           
 27     1034       GODBEY, KELLY           9  TERA PC        1:22.74           
 28     1174       DEASON, ANDREA         12  RPSC PC        1:22.88           
 29     1078       YASUDA, MADELINE        9  BBD  PC        1:25.64           
 30     1029       WEAKLEY, MELISSA       11  NAPA PC        1:25.70           
 31     1050       MADRIGAL, AMANDA       10  TERA PC        1:25.72           
 32     1051       GRAY, TESSA             9  TERA PC        1:26.22           
 33     1020       MILLER, MANDE          10  TERA PC        1:26.32           
 34     1106       ROACH, ERIKA           10  WCAB PC        1:26.89           
 35     1015       BARD, MACKENZEY         9  NAPA PC        1:28.31           
 36     1128       HALEY, TIFFANY         10  RPSC PC        1:30.73           
 37     1072       MIDDLETON, LUCY         9  TERA PC        1:33.24           
 38     1111       CASEY, BRIDGET         10  UNATTPC        1:34.10           
 39     1040       PRUTTON, DIANDRA        8  PHSC PC        1:34.24           
  -     1036       POWERS, ALEXA           8  TERA PC            DQ            
  -     1135       SAMPLES, SHELBY         8  RPSC PC            DQ            
 
Event 42  Men 12 & Under  100  Back 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1048       HINE, TRACY            12  BBD  PC        1:12.68           
  2     1228       KUMAR, KEVIN           12  SON  PC        1:15.41           
  3     1074       SAPOZHNIKOV, ANTON     11  WCAB PC        1:17.42           
  4     1117       DENTONE, PETER         12  TERA PC        1:18.32           
  5     1009       SIMENSTAD, ALEX        10  NAPA PC        1:25.81           
  6     1166       IVEY, R.P.             11  RPSC PC        1:26.85           
  7     1181       SHINDO, JASON          10  WCAB PC        1:28.63           
  -     1049       PFEIFFER, ERIK         10  SRN  PC            DQ            
  -     1229       BALDWIN, DEREK          9  IVAN PC            DQ            
  -     1168       GARCIA, ALVARO         12  SON  PC            DQ            
  -     1041       KROMPIER, JESSE        11  WCAB PC            DQ            
 
Event 43  Women 13-18  200  IM
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1127       GRAHAM, JENNIFER       17  RPSC PC        2:17.50           
  2     1083       ROSS, CARLEN           16  HCA  PC        2:23.55           
  3     1086       HANSEN, SARA           13  UNATTPC        2:26.57           
  4     1149       GILMORE, AIDAN         13  SON  PC        2:27.40           
  5     1143       VRIEZE, ASHLEY         15  HCA  PC        2:27.70           
  6     1023       DORIA, ANGELA          13  TERA PC        2:30.61           
  7     1189       MACCHIAVELLI, CECILIA  14  UNATTPC        2:30.75           
  8     1219       LIM, HEATHER           16  SON  PC        2:32.52           
  9     1109       CASEY, MEGHAN          13  UNATTPC        2:34.53           
 10     1161       CRAMER, JENNA          13  RPSC PC        2:34.93           
 11     1100       VINCENT, DANYELLE      13  RPSC PC        2:35.09           
 12     1044       GRACE, KEIKO           17  SRN  PC        2:37.05           
 13     1146       WELLS, JENNIFER        15  IVAN PC        2:37.25           
 14     1180       JONES, JENNIFER        13  PHSC PC        2:39.85           
 15     1199       DEMASO, VERONICA       14  PHSC PC        2:39.93           
 16     1126       GRAHAM, CHRISTINE      13  RPSC PC        2:42.44           
 17     1151       PEREIRA, AMY           13  SON  PC        2:44.46           
 18     1094       BRECHT, LAUREN         13  SRN  PC        2:45.05           
 19     1216       ZAPATA, JEAN           14  PET  PC        2:45.29           
 20     1210       MCMAHON, ALISON        14  SRN  PC        2:47.12           
 21     1177       RAY, KRISTI            13  TERA PC        2:48.74           
 22     1231       OLIPHANT, BRIANNE      13  RSC  PC        2:51.02           
  -     1043       DINGLE, MEGHAN         13  TERA PC            DQ            
  -     1239       HART, LINDSAY          13  TERA PC            DQ            
 
Event 44  Men 13-18  200  IM
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1205       NGUYEN, THUY           13  WCAB PC        2:04.83           
  2     1200       DEMASO, VINCENT        17  TERA PC        2:10.32           
  3     1070       DWELLEY, JOHN          13  TERA PC        2:11.48           
  4     1085       YOST, TIM              16  RSC  PC        2:21.73           
  5     1068       TANG, ALEX             13  WCAB PC        2:27.83           
  6     1112       JOYCE, CASEY           13  PET  PC        2:29.17           
  7     1156       CONWAY, JOSH           13  RPSC PC        2:31.18           
  8     1154       GOFF, JOSH             17  RPSC PC        2:33.92           
  9     1206       SHAKIBANIA, ALEXANDER  13  WCAB PC        2:37.58           
 10     1173       KLINGER, ERIC          14  RPSC PC        2:43.22           
  -     1208       NEVEU, NICK            13  TERA PC            DQ            
  -     1084       OZANIAN, CARY          17  RSC  PC            DQ            
 
Event 45  Women 12 & Under  100  Free 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1056       PERIA, HANNAH          11  WCAB PC          58.87           
  2     1104       SIMS, JENNIFER         12  SRN  PC          59.50           
  3     1053       NAVILHON, MELISSA      12  TERA PC          59.71           
  4     1013       BARD, PRESLEY          11  NAPA PC        1:00.30           
  5     1105       SIMS, AMANDA           10  SRN  PC        1:00.36           
  6     1010       MARTIN, KATELYN        11  NAPA PC        1:01.07           
  7     1187       BUCK, MAURA            12  PET  PC        1:01.29           
  8     1101       GOTHARD, JOANNE        12  RPSC PC        1:01.38           
  9     1064       BURKE, JENNIFER        11  RPSC PC        1:01.60           
 10     1014       ZEIDLER, KAYLA         12  TERA PC        1:01.98           
 11     1183       LEWIS, KELSEY          10  WCAB PC        1:02.13           
 12     1011       KLINE, TORI            12  NAPA PC        1:03.04           
 13     1038       OETTINGER, NICOLE      12  BBD  PC        1:03.43           
 14     1090       JOHNSON, JESSICA       12  RSC  PC        1:03.91           
 15     1071       DWELLEY, KATE          10  TERA PC        1:04.06           
 16     1145       ROGERS, ALYSSA         12  UNATTPC        1:04.07           
 17     1079       LANGNER, BAILEY        11  WCAB PC        1:04.15           
 18     1096       FULL, MARY             12  WCAB PC        1:04.80           
 19     1142       GATES, DANIELLE        11  HCA  PC        1:04.82           
 20     1271       ROTHROCK, MARIKA       12  PET  PC        1:05.03           
 21     1140       COCHRANE, SARAH        12  MP   PC        1:05.06           
 22     1174       DEASON, ANDREA         12  RPSC PC        1:05.80           
 23     1198       MALLOY, ERIN           12  PET  PC        1:06.24           
 24     1001       CONROY, REBECCA        12  NAPA PC        1:06.52           
 25     1059       TORRES, ELISA          10  TERA PC        1:06.70           
 26     1022       RICHARDS, CHRISTINE    12  TERA PC        1:07.09           
 27     1030       BELLINGER, SALLY       10  MP   PC        1:07.85           
 28     1232       ALTO, SARAH            12  HCA  PC        1:08.14           
 29     1137       YEUNG, DAPHNE          10  SSF  PC        1:08.60           
 30     1007       BLAND, DORI            10  NAPA PC        1:08.63           
 31     1017       EKLUND, KATHERINE      12  NAPA PC        1:09.17           
 32     1125       ALLEN, LINDSAY         11  WCAB PC        1:09.18           
 33     1066       JOVINO, KATHRYN        11  BBD  PC        1:09.29           
 34     1160       CRAMER, HEATHER        10  RPSC PC        1:09.35           
 35     1091       JOHNSON, MEGAN         10  RSC  PC        1:10.03           
 36     1259       PETRONI, NATALIE       11  SON  PC        1:10.33           
 37     1195       BOWDEN, LEAH           11  MP   PC        1:11.13           
 38     1004       REICHERT, DELANEY      11  PHSC PC        1:12.03           
 39     1060       TUNZI, ELYSE           11  SRN  PC        1:12.07           
 40     1211       CRUZ, ERIKA            11  SON  PC        1:12.39           
 41     1039       PRUTTON, MARIANA       10  PHSC PC        1:12.76           
 42     1138       CHAU, AMANDA           11  SFRP PC        1:12.79           
 43     1234       CROWE, MELISSA         12  TERA PC        1:13.36           
 44     1102       SCHOTT BRESLER, KAYLA  12  MP   PC        1:14.18           
 45     1034       GODBEY, KELLY           9  TERA PC        1:14.40           
 46     1152       PEREIRA, SARA          11  SON  PC        1:15.21           
 47     1175       CATELLI, CAITLIN       10  RPSC PC        1:15.42           
 48     1209       KENT, AMANDA           10  PET  PC        1:15.43           
 49     1015       BARD, MACKENZEY         9  NAPA PC        1:15.62           
 50     1116       HOOPER, CHEYENNE       10  TERA PC        1:17.09           
 51     1261       WIRICK, CLAIRE          9  SON  PC        1:17.52           
 52     1176       THURSTON, JENNA         9  WCAB PC        1:18.42           
 53     1093       MESSER, CHRISTINA       9  SRN  PC        1:18.66           
 54     1131       MORPHEW, CAYLA          9  RPSC PC        1:19.27           
 55     1201       KRIMSKY, SAMANTHA       9  BBD  PC        1:19.89           
 56     1078       YASUDA, MADELINE        9  BBD  PC        1:20.19           
 57     1018       CAREY, DANIELLE         9  NAPA PC        1:20.24           
 58     1020       MILLER, MANDE          10  TERA PC        1:21.11           
 59     1108       BUA, ASHLEY            10  WCAB PC        1:21.41           
 60     1111       CASEY, BRIDGET         10  UNATTPC        1:21.63           
 61     1204       XU, KATHERINA           8  PET  PC        1:22.15           
 62     1141       COCHRANE, SABRINA       7  MP   PC        1:25.73           
 63     1037       MCLENITHAN, BRITNEY     9  WCAB PC        1:25.89           
 64     1089       HOCKING, LEAH           9  TERA PC        1:26.11           
 65     1027       WEBB, CAROLINE          9  MP   PC        1:27.09           
 66     1164       GOLDMAN, VICTORIA       7  RPSC PC        1:30.88           
 67     1130       SUBOCZ, DEBORAH         8  RPSC PC        1:31.19           
 68     1191       SMITH, AMBER            7  WCAB PC        1:36.68           
 69     1036       POWERS, ALEXA           8  TERA PC        1:40.04           
 70     1110       CASEY, MADELINE         7  UNATTPC        1:42.28           
 71     1186       BUCK, CARLY             7  PET  PC        1:45.48           
 
Event 46  Men 12 & Under  100  Free 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1047       MCCREERY, RYAN         12  WCAB PC          56.99           
  2     1052       GRAY, SAM              12  TERA PC          58.98           
  3     1132       GUCWA, DAMIAN          12  RPSC PC        1:03.65           
  4     1055       VANHOVEN, SEBASTIAN    11  TERA PC        1:04.43           
  5     1118       TAURASO, MICHAEL       12  PET  PC        1:04.75           
  6     1117       DENTONE, PETER         12  TERA PC        1:05.95           
  7     1058       BRIETZKE, RYAN         10  BBD  PC        1:05.97           
  8     1227       BANKS, DAVID           10  SSS  PC        1:06.40           
  9     1168       GARCIA, ALVARO         12  SON  PC        1:08.06           
 10     1119       DENTONE, MATTHEW       10  TERA PC        1:08.14           
 11     1049       PFEIFFER, ERIK         10  SRN  PC        1:09.05           
 12     1016       KLINE, PETER           10  NAPA PC        1:09.15           
 13     1166       IVEY, R.P.             11  RPSC PC        1:10.02           
 14     1009       SIMENSTAD, ALEX        10  NAPA PC        1:12.52           
 15     1218       REILLY, SEAN            9  TERA PC        1:12.56           
 16     1262       WIRICK, CHRIS          11  SON  PC        1:12.63           
 17     1057       BRIETZKE, ERIC         10  BBD  PC        1:19.38           
 18     1229       BALDWIN, DEREK          9  IVAN PC        1:24.10           
  -     1238       HARPER, GREGORY         7  WCAB PC            DQ            
 
Event 47  Women 13-18  100  Breast 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1127       GRAHAM, JENNIFER       17  RPSC PC        1:09.87           
  2     1170       ANDERSON, KRISTEN      18  RPSC PC        1:14.42           
  3     1223       WILSON, TERESA         14  UD   PC        1:15.21           
  4     1180       JONES, JENNIFER        13  PHSC PC        1:15.47           
  5     1023       DORIA, ANGELA          13  TERA PC        1:15.82           
  6     1299       REYNOLDS, KELLY        13  TERA PC        1:17.74           
  7     1219       LIM, HEATHER           16  SON  PC        1:17.82           
  8     1189       MACCHIAVELLI, CECILIA  14  UNATTPC        1:19.62           
  9     1146       WELLS, JENNIFER        15  IVAN PC        1:21.13           
 10     1236       LIND, MEGAN            14  WCAB PC        1:21.93           
 11     1235       KEENLEY, BETSY         13  TERA PC        1:22.32           
 12     1177       RAY, KRISTI            13  TERA PC        1:24.38           
 13     1100       VINCENT, DANYELLE      13  RPSC PC        1:25.19           
 14     1139       CHAU, STEPHANIE        15  SFRP PC        1:25.47           
 15     1287       BOLDT, ERIN            14  SRN  PC        1:25.84           
 16     1288       BOLDT, RANDI           17  SRN  PC        1:26.99           
 17     1003       WELTMANN, APRIL        13  TERA PC        1:27.35           
 
Event 48  Men 13-18  100  Breast 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team           Prelims           
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1084       OZANIAN, CARY          17  RSC  PC        1:07.30           
  2     1070       DWELLEY, JOHN          13  TERA PC        1:09.71           
  3     1068       TANG, ALEX             13  WCAB PC        1:11.07           
  4     1123       SHTEYN, ARTHUR         14  KYSC PC        1:12.62           
  5     1062       BURKE, TOKI            13  RPSC PC        1:13.13           
  6     1194       AJIOKA, CALE           14  RPSC PC        1:13.38           
  7     1046       MCCREERY, SEAN         13  WCAB PC        1:15.07           
  8     1154       GOFF, JOSH             17  RPSC PC        1:18.55           
  9     1098       ROSICHAN, ALEXI        13  RPSC PC        1:22.82           
 10     1075       SAPOZHNIKOV, IVAN      15  WCAB PC        1:22.88           
 11     1173       KLINGER, ERIC          14  RPSC PC        1:28.09           
  -     1133       GUCWA, BOBBY           13  RPSC PC            DQ            

 

 

=========================================================================

                         Rohnert Park Swim Club Presents
                       "Rise to the Challenge - 'B' Meet"

                       Meet Results for Timed Finals-Yards
 
 
Event 1  Women 12 & Under  200  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------     2:10.29
    PRT:   2:10.30 -   2:22.89
  1     1184       TEICHEIRA, ABIGAIL     10  PET  PC        2:44.78 A      -  
  2     1018       CORWIN, CAITLIN        10  NAPA PC        2:45.34 A      -  
  3     1065       MCCARTNEY, AMBER        9  RPSC PC        3:02.15        -  
  4     1082       SABUCO, CARISA          9  RPSC PC        3:03.04        -  
  5     1048       JOVINO, MEGAN           9  BBD  PC        3:09.18        -  
  6     1040       BROOKS, NICOLE          9  TERA PC        3:14.36        -  
  7     1081       RICH, SHANNON          10  RPSC PC        3:17.40        -  
  8     1124       DEASON, HILARY         10  RPSC PC        3:28.09        -  
  9     1098       VOGT, MARY              9  RPSC PC        3:36.65        -  
 10     1105       MILLER, NATALIE         9  RPSC PC        4:25.11        -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------     1:59.29
    PRT:   1:59.30 -   2:06.59
  1     1031       THIELE, LIZZY          11  SRN  PC        2:35.15 A      -  
  2     1028       WOO, CAITLIN           11  SRN  PC        2:38.22        -  
  3     1176       ISRAEL, ALISON         12  SON  PC        2:41.32        -  
  4     1146       BALDWIN, HEATHER       12  IVAN PC        2:46.32        -  
  5     1024       DEMATTEO, DANIELLE     11  NAPA PC        2:47.37        -  
  6     1178       KEMMER, JESSICA        11  PET  PC        2:51.29        -  
  7     1042       JACKSON, SIMONE        11  TERA PC        3:02.29        -  
 
Event 2  Men 12 & Under  200  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
  -     1019       HOLMAN, PATRICK         6  NAPA PC            DQ         -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------     2:10.19
    PRT:   2:10.20 -   2:22.89
  1     1026       KENNY, PATRICK         10  NAPA PC        2:55.01 A      -  
  2     1061       GILLENWATER, TIMOTHY   10  RSC  PC        3:05.08        -  
  3     1033       MARTIN, MAX             9  NAPA PC        3:06.04        -  
  4     1147       BALDWIN, DEREK          9  IVAN PC        3:12.21        -  
  5     1166       ARBIOS, COOPER         10  SRN  PC        3:13.13        -  
  6     1165       GOLTRA, COLIN           9  TERA PC        3:26.03        -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------     1:55.99
    PRT:   1:56.00 -   2:07.49
  1     1116       REYNOLDS, BRYAN        11  TERA PC        2:33.55 A      -  
  2     1037       DUCKETT, JOHN          12  SRN  PC        2:43.26        -  
  3     1132       GREEN, JONATHAN        11  SON  PC        2:43.91        -  
  4     1102       POSADAS, STEPHEN       11  RPSC PC        2:47.73        -  
  5     1101       KING, PHILIP           11  RPSC PC        2:51.48        -  
  6     1153       WHITE, THOMAS          12  RSC  PC        2:53.58        -  
  7     1174       RASMUSSEN, ERIK        11  SON  PC        3:00.33        -  
 
Event 3  Women 13-18  400  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     4:31.29
    PRT:   4:31.30 -   4:48.29
  1     1117       REYNOLDS, KELLY        13  TERA PC        5:47.44 A      -  
  2     1025       REICHOW, SAMANTHA      13  NAPA PC        6:02.56        -  
  3     1069       ROACH, REGINA          13  WCAB PC        6:27.78        -  
 
---  Ages 17 Through 18 --- 
    NRT:    ------     4:27.99
    PRT:   4:28.00 -   4:54.29
  1     1080       STREETER, LACY         17  RPSC PC        6:02.20 A      -  
 
Event 4  Men 13-18  400  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     4:16.49
    PRT:   4:16.50 -   4:37.09
  1     1032       SZMIDT, ALEX           13  NAPA PC        5:38.89 A      -  
 
Event 5  Women 12 & Under  100  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
  1     1021       HUSTED, KATRINA         7  NAPA PC        1:55.91        -  
  -     1118       REYNOLDS, ERIN          7  TERA PC            DQ         -  
  -     1155       LIND, MARY              8  WCAB PC            DQ         -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------     1:17.69
    PRT:   1:17.70 -   1:25.29
  1     1084       KALUA, KAITLYN         10  RPSC PC        1:46.34 A      -  
  2     1172       COX, KAYLA              9  SON  PC        1:46.74 A      -  
  3     1139       DELONG, DANIELLE        9  MP   PC        1:47.34 A      -  
  4     1126       ZAPATA, BRIDGET         9  PET  PC        1:47.89 A      -  
  5     1184       TEICHEIRA, ABIGAIL     10  PET  PC        1:51.44        -  
  6     1142       KUMAR, KRISTY           9  SON  PC        1:52.33        -  
  7     1059       MCGOWAN, JENNIFER       9  WCAB PC        1:52.69        -  
  8     1081       RICH, SHANNON          10  RPSC PC        2:06.89        -  
  9     1097       CONWAY, HEATHER         9  RPSC PC        2:13.52        -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------     1:09.29
    PRT:   1:09.80 -   1:10.29
  1     1146       BALDWIN, HEATHER       12  IVAN PC        1:26.54 A      -  
  2     1028       WOO, CAITLIN           11  SRN  PC        1:36.62        -  
  3     1042       JACKSON, SIMONE        11  TERA PC        1:38.15        -  
  4     1076       TOBIN, CAITLYN         11  RPSC PC        1:50.58        -  
  5     1060       FERREIRA, HALEY        12  RSC  PC        2:13.37        -  
  -     1024       DEMATTEO, DANIELLE     11  NAPA PC            DQ         -  
 
Event 6  Men 12 & Under  100  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
  1     1041       MCCREERY, MICHAEL       8  WCAB PC        1:55.79        -  
  2     1162       CHAPPELL, MAX           7  PET  PC        1:58.81        -  
  3     1177       RHODA, KY               7  WCAB PC        2:24.38        -  
  -     1074       TAURASO, DAVID          8  PET  PC            DQ         -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------     1:17.99
    PRT:   1:18.00 -   1:27.39
  1     1149       TUTTLE, CURTIS          9  RPSC PC        1:36.86 A      -  
  2     1175       ENGLESBE, ALEXANDER    10  SON  PC        1:44.23 A      -  
  3     1111       CHOW, MICHAEL           9  SFRP PC        1:44.85 A      -  
  4     1072       KANE, KYLE              9  PHSC PC        1:45.22 A      -  
  5     1165       GOLTRA, COLIN           9  TERA PC        1:46.61 A      -  
  6     1181       OBRIEN, JOHN           10  SRN  PC        1:48.64        -  
  7     1115       PHILIPPS, JOEY         10  TERA PC        1:51.21        -  
  8     1138       ISAAC, JAKE             9  MP   PC        1:52.20        -  
  9     1029       WOO, CHRISTOPHE         9  SRN  PC        2:08.00        -  
  -     1114       CULLENWARD, SEAN        9  TERA PC            DQ         -  
  -     1079       JADKOWSKI, JOSEPH      10  RPSC PC            DQ         -  
  -     1147       BALDWIN, DEREK          9  IVAN PC            DQ         -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------     1:07.89
    PRT:   1:07.90 -   1:16.19
  1     1116       REYNOLDS, BRYAN        11  TERA PC        1:26.74 A      -  
  2     1037       DUCKETT, JOHN          12  SRN  PC        1:36.37        -  
  3     1101       KING, PHILIP           11  RPSC PC        1:39.63        -  
  4     1132       GREEN, JONATHAN        11  SON  PC        1:40.13        -  
  5     1153       WHITE, THOMAS          12  RSC  PC        1:45.13        -  
  -     1112       CHOW, BRANDON          12  SFRP PC            DQ         -  
  -     1083       MILLER, NICHOLAS       11  RPSC PC            DQ         -  
 
Event 7  Women 13-18  100  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------       58.69
    PRT:     58.70 -   1:02.59
  1     1069       ROACH, REGINA          13  WCAB PC        1:21.48        -  
  2     1151       OLIPHANT, ALICIA       13  RSC  PC        1:21.50        -  
  3     1046       FLUD, NICOLE           13  TERA PC        1:21.72        -  
  4     1117       REYNOLDS, KELLY        13  TERA PC        1:23.33        -  
  5     1027       DOIRON, KRISTEN        14  TERA PC        1:30.08        -  
  -     1188       SCHMITT, KRISTEN       14  SON  PC            DQ         -  
  -     1099       ERNSTER, ROBIN         14  RPSC PC            DQ         -  
 
---  Ages 15 Through 16 --- 
    NRT:    ------       57.69
    PRT:     57.70 -   1:01.69
  1     1127       COMSTOCK-SKIPP, AMELIA 15  SRN  PC        1:25.15        -  
  2     1108       VELANDIA, MARCELLA     16  RPSC PC        1:32.18        -  
  3     1094       DINURUI, QIVA          15  RPSC PC        1:43.44        -  
 
---  Ages 17 Through 18 --- 
    NRT:    ------       57.89
    PRT:     57.90 -   1:02.49
  1     1080       STREETER, LACY         17  RPSC PC        1:17.40 A      -  
 
Event 8  Men 13-18  100  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------       55.19
    PRT:     55.20 -   1:00.19
  1     1120       DELAPENA, ANDREW       13  WCAB PC        1:18.78        -  
  1     1183       LUCERO, ERIC           14  UNATTPC        1:18.78        -  
 
---  Ages 15 Through 16 --- 
    NRT:    ------       52.59
    PRT:     52.60 -     56.69
  -     1089       CHEROLIS, NICHOLAS     15  RPSC PC            DQ         -  
 
Event 9  Women 12 & Under  50  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
    PRT:    ------       34.89
  1     1021       HUSTED, KATRINA         7  NAPA PC          41.04 A      -  
  2     1171       PETRONI, HANNAH         7  SON  PC          42.43 A      -  
  3     1187       EILER, MORGAN           7  WCAB PC          43.83        -  
  4     1095       BLOM, ALISON            8  RPSC PC          44.51        -  
  5     1030       DICK, KAITLIN           7  PHSC PC          49.46        -  
  6     1107       CRAMER, HOLLY           6  RPSC PC          50.35        -  
  7     1155       LIND, MARY              8  WCAB PC          51.42        -  
  8     1186       HAMPTON, ALEXANDRA      6  WCAB PC          51.48        -  
  9     1104       MILLER, SHAWNIE         7  RPSC PC          54.49        -  
 10     1137       ISAAC, INDIA            7  MP   PC          55.21        -  
 11     1145       NG, ALANNA              7  SRN  PC        1:00.04        -  
 12     1063       HANSEN, ERIN            7  UNATTPC        1:02.92        -  
 13     1118       REYNOLDS, ERIN          7  TERA PC        1:04.66        -  
 14     1185       HAMPTON, ELIZABETH      6  WCAB PC        1:10.70        -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------       27.59
    PRT:     27.60 -     29.59
  1     1106       HONG, KAREN            10  RPSC PC          33.92 A      -  
  2     1018       CORWIN, CAITLIN        10  NAPA PC          34.91 A      -  
  3     1163       CHAPPELL, CLEO          9  PET  PC          37.58        -  
  4     1082       SABUCO, CARISA          9  RPSC PC          37.73        -  
  5     1136       YORK, EMMA              9  MP   PC          38.09        -  
  6     1172       COX, KAYLA              9  SON  PC          38.39        -  
  7     1142       KUMAR, KRISTY           9  SON  PC          39.87        -  
  8     1126       ZAPATA, BRIDGET         9  PET  PC          40.04        -  
  9     1084       KALUA, KAITLYN         10  RPSC PC          40.64        -  
 10     1048       JOVINO, MEGAN           9  BBD  PC          41.56        -  
 11     1139       DELONG, DANIELLE        9  MP   PC          41.94        -  
 12     1143       WEGNER, KACI           10  SRN  PC          42.93        -  
 13     1040       BROOKS, NICOLE          9  TERA PC          43.23        -  
 14     1050       BERTOLINI, FRANCESCA    9  WCAB PC          43.36        -  
 15     1059       MCGOWAN, JENNIFER       9  WCAB PC          44.52        -  
 16     1124       DEASON, HILARY         10  RPSC PC          45.52        -  
 17     1093       KEITH, KERRY            9  RPSC PC          52.10        -  
 18     1097       CONWAY, HEATHER         9  RPSC PC          52.58        -  
 19     1105       MILLER, NATALIE         9  RPSC PC          58.22        -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------       25.39
    PRT:     25.40 -     26.79
  1     1020       NELSON, ELISE          11  UNATTPC          31.07 A      -  
  2     1130       ASHE, JESSICA          11  PET  PC          33.47        -  
  3     1125       HAVERLAH, REBECCA      11  RPSC PC          33.79        -  
  4     1031       THIELE, LIZZY          11  SRN  PC          34.20        -  
  5     1178       KEMMER, JESSICA        11  PET  PC          35.05        -  
  6     1141       COMSTOCK-SKIPP, JAIMEE 12  SRN  PC          35.69        -  
  7     1042       JACKSON, SIMONE        11  TERA PC          36.80        -  
  8     1060       FERREIRA, HALEY        12  RSC  PC          36.84        -  
  9     1164       BARNETT, LINDSAY       11  PET  PC          37.48        -  
 10     1076       TOBIN, CAITLYN         11  RPSC PC          41.49        -  
 11     1180       ROMERO, MARISA         11  SRN  PC          43.89        -  
 12     1086       BALLARD, LAUREN        11  RPSC PC          45.48        -  
 
Event 10  Men 12 & Under  50  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
    PRT:    ------       33.99
  1     1074       TAURASO, DAVID          8  PET  PC          41.93        -  
  2     1077       STEIL, FRANKIE          6  RPSC PC          42.63        -  
  3     1019       HOLMAN, PATRICK         6  NAPA PC          42.84        -  
  4     1062       GILLENWATER, DENTON     6  RSC  PC          43.35        -  
  5     1064       JOHNSON, DALLIN         7  RSC  PC          44.41        -  
  6     1177       RHODA, KY               7  WCAB PC          44.81        -  
  7     1167       ARBIOS, ETHAN           8  SRN  PC          44.91        -  
  8     1067       FORGHANI, NOLAN         5  RPSC PC          51.67        -  
  9     1131       LADUE, JEREMY           8  TERA PC          57.80        -  
 10     1073       KANE, HUNTER            5  PHSC PC        1:03.30        -  
 11     1152       WHITE, JOHN             6  RSC  PC        1:10.06        -  
 12     1109       ZUEGER-BISEL, JORDON    6  RPSC PC        1:30.42        -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------       27.49
    PRT:     27.50 -     29.69
  1     1026       KENNY, PATRICK         10  NAPA PC          35.81 A      -  
  2     1147       BALDWIN, DEREK          9  IVAN PC          36.64        -  
  3     1043       RAMASWAMI, VISHNU       9  UNATTPC          37.08        -  
  4     1111       CHOW, MICHAEL           9  SFRP PC          37.09        -  
  5     1054       MORROW, RYAN            9  TERA PC          37.18        -  
  6     1033       MARTIN, MAX             9  NAPA PC          37.32        -  
  7     1052       LANGNER, TRAVIS         9  WCAB PC          38.45        -  
  8     1181       OBRIEN, JOHN           10  SRN  PC          38.63        -  
  9     1061       GILLENWATER, TIMOTHY   10  RSC  PC          38.95        -  
 10     1079       JADKOWSKI, JOSEPH      10  RPSC PC          39.15        -  
 11     1072       KANE, KYLE              9  PHSC PC          39.59        -  
 12     1138       ISAAC, JAKE             9  MP   PC          40.33        -  
 13     1115       PHILIPPS, JOEY         10  TERA PC          40.59        -  
 14     1110       ZUEGER, ZACHARY         9  RPSC PC          41.28        -  
 15     1166       ARBIOS, COOPER         10  SRN  PC          41.33        -  
 16     1029       WOO, CHRISTOPHE         9  SRN  PC          42.52        -  
  -     1055       PRESTON, KYLE          10  SRN  PC            DQ         -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------       24.49
    PRT:     24.50 -     26.89
  1     1102       POSADAS, STEPHEN       11  RPSC PC          33.35        -  
  1     1037       DUCKETT, JOHN          12  SRN  PC          33.35        -  
  3     1116       REYNOLDS, BRYAN        11  TERA PC          33.37        -  
  4     1154       LIND, MICHAEL          12  WCAB PC          33.54        -  
  5     1132       GREEN, JONATHAN        11  SON  PC          35.42        -  
  6     1101       KING, PHILIP           11  RPSC PC          35.94        -  
  7     1083       MILLER, NICHOLAS       11  RPSC PC          37.14        -  
  8     1174       RASMUSSEN, ERIK        11  SON  PC          38.37        -  
  9     1078       MORPHEW, NATHAN        12  RPSC PC        1:03.39        -  
 
Event 11  Women 13-18  200  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     1:53.89
    PRT:   1:53.90 -   1:59.49
  1     1150       OLIPHANT, JENNIFER     13  RSC  PC        2:28.51        -  
  2     1151       OLIPHANT, ALICIA       13  RSC  PC        2:36.16        -  
  3     1025       REICHOW, SAMANTHA      13  NAPA PC        2:37.14        -  
  4     1046       FLUD, NICOLE           13  TERA PC        2:38.76        -  
  5     1027       DOIRON, KRISTEN        14  TERA PC        2:45.51        -  
  6     1188       SCHMITT, KRISTEN       14  SON  PC        2:46.39        -  
 
---  Ages 15 Through 16 --- 
    NRT:    ------     1:51.99
    PRT:   1:52.00 -   1:56.69
  1     1127       COMSTOCK-SKIPP, AMELIA 15  SRN  PC        2:33.90        -  
  2     1158       RITCHEY, LINDSAY       16  WCAB PC        2:37.88        -  
  3     1094       DINURUI, QIVA          15  RPSC PC        3:03.49        -  
 
Event 12  Men 13-18  200  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     1:46.59
    PRT:   1:46.60 -   1:54.69
  1     1032       SZMIDT, ALEX           13  NAPA PC        2:18.97 A      -  
 
---  Ages 15 Through 16 --- 
    NRT:    ------     1:42.29
    PRT:   1:42.30 -   1:48.39
  1     1089       CHEROLIS, NICHOLAS     15  RPSC PC        2:35.46        -  
 
---  Ages 17 Through 18 --- 
    NRT:    ------     1:40.49
    PRT:   1:40.50 -   1:45.09
  1     1103       TATE, SEAN             17  RPSC PC        2:20.23        -  
 
Event 13  Women 12 & Under  50  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
    PRT:    ------       41.29
  1     1038       DUCKETT, ANGELINA       8  SRN  PC          50.36 A      -  
  2     1187       EILER, MORGAN           7  WCAB PC          50.66 A      -  
  3     1021       HUSTED, KATRINA         7  NAPA PC          50.93 A      -  
  4     1107       CRAMER, HOLLY           6  RPSC PC          53.26        -  
  5     1039       PRUTTON, KENDRA         5  PHSC PC          57.06        -  
  6     1171       PETRONI, HANNAH         7  SON  PC          58.65        -  
  7     1186       HAMPTON, ALEXANDRA      6  WCAB PC        1:00.65        -  
  8     1104       MILLER, SHAWNIE         7  RPSC PC        1:03.20        -  
  9     1155       LIND, MARY              8  WCAB PC        1:06.42        -  
 10     1030       DICK, KAITLIN           7  PHSC PC        1:06.51        -  
 11     1145       NG, ALANNA              7  SRN  PC        1:08.76        -  
 12     1118       REYNOLDS, ERIN          7  TERA PC        1:09.37        -  
 13     1185       HAMPTON, ELIZABETH      6  WCAB PC        1:16.18        -  
 14     1063       HANSEN, ERIN            7  UNATTPC        1:18.02        -  
 15     1137       ISAAC, INDIA            7  MP   PC        1:20.20        -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------       31.69
    PRT:     31.70 -     34.79
  1     1018       CORWIN, CAITLIN        10  NAPA PC          39.41 AA     -  
  2     1163       CHAPPELL, CLEO          9  PET  PC          46.14        -  
  3     1065       MCCARTNEY, AMBER        9  RPSC PC          49.24        -  
  4     1139       DELONG, DANIELLE        9  MP   PC          49.80        -  
  5     1126       ZAPATA, BRIDGET         9  PET  PC          50.07        -  
  6     1050       BERTOLINI, FRANCESCA    9  WCAB PC          50.56        -  
  7     1040       BROOKS, NICOLE          9  TERA PC          52.33        -  
  8     1084       KALUA, KAITLYN         10  RPSC PC          52.54        -  
  9     1059       MCGOWAN, JENNIFER       9  WCAB PC          52.62        -  
 10     1143       WEGNER, KACI           10  SRN  PC          52.71        -  
 11     1136       YORK, EMMA              9  MP   PC          52.86        -  
 12     1048       JOVINO, MEGAN           9  BBD  PC          54.38        -  
 13     1098       VOGT, MARY              9  RPSC PC          55.06        -  
 14     1124       DEASON, HILARY         10  RPSC PC          56.10        -  
 15     1081       RICH, SHANNON          10  RPSC PC          56.44        -  
 16     1105       MILLER, NATALIE         9  RPSC PC        1:16.66        -  
  -     1184       TEICHEIRA, ABIGAIL     10  PET  PC            DQ         -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------       28.99
    PRT:     29.00 -     29.89
  1     1047       MILLER, EMILY          12  WCAB PC          38.61 A      -  
  2     1169       KURYWCHAK, GISELLE     12  BBD  PC          39.16 A      -  
  3     1176       ISRAEL, ALISON         12  SON  PC          40.50        -  
  4     1130       ASHE, JESSICA          11  PET  PC          41.17        -  
  5     1178       KEMMER, JESSICA        11  PET  PC          43.64        -  
  6     1141       COMSTOCK-SKIPP, JAIMEE 12  SRN  PC          43.68        -  
  7     1060       FERREIRA, HALEY        12  RSC  PC          45.25        -  
  8     1180       ROMERO, MARISA         11  SRN  PC          45.53        -  
  9     1164       BARNETT, LINDSAY       11  PET  PC          49.81        -  
 10     1086       BALLARD, LAUREN        11  RPSC PC          50.16        -  
 11     1076       TOBIN, CAITLYN         11  RPSC PC          55.17        -  
 
Event 14  Men 12 & Under  50  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
    PRT:    ------       41.09
  1     1162       CHAPPELL, MAX           7  PET  PC          49.94 A      -  
  2     1041       MCCREERY, MICHAEL       8  WCAB PC          50.51        -  
  3     1144       BOYCE, JORDAN           7  SRN  PC          51.37        -  
  4     1077       STEIL, FRANKIE          6  RPSC PC          53.30        -  
  5     1062       GILLENWATER, DENTON     6  RSC  PC          56.47        -  
  6     1064       JOHNSON, DALLIN         7  RSC  PC          58.18        -  
  7     1074       TAURASO, DAVID          8  PET  PC          59.20        -  
  8     1109       ZUEGER-BISEL, JORDON    6  RPSC PC        1:05.57        -  
  9     1067       FORGHANI, NOLAN         5  RPSC PC        1:06.31        -  
 10     1148       BALDWIN, MORGAN         6  IVAN PC        1:10.99        -  
 11     1073       KANE, HUNTER            5  PHSC PC        1:21.67        -  
  -     1177       RHODA, KY               7  WCAB PC            DQ         -  
  -     1019       HOLMAN, PATRICK         6  NAPA PC            DQ         -  
  -     1152       WHITE, JOHN             6  RSC  PC            DQ         -  
  -     1167       ARBIOS, ETHAN           8  SRN  PC            DQ         -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------       31.59
    PRT:     31.60 -     34.59
  1     1026       KENNY, PATRICK         10  NAPA PC          44.44 A      -  
  2     1054       MORROW, RYAN            9  TERA PC          46.79        -  
  3     1033       MARTIN, MAX             9  NAPA PC          47.04        -  
  4     1052       LANGNER, TRAVIS         9  WCAB PC          47.96        -  
  5     1043       RAMASWAMI, VISHNU       9  UNATTPC          48.10        -  
  6     1181       OBRIEN, JOHN           10  SRN  PC          48.20        -  
  7     1061       GILLENWATER, TIMOTHY   10  RSC  PC          48.49        -  
  8     1072       KANE, KYLE              9  PHSC PC          49.94        -  
  9     1175       ENGLESBE, ALEXANDER    10  SON  PC          50.22        -  
 10     1138       ISAAC, JAKE             9  MP   PC          50.51        -  
 11     1110       ZUEGER, ZACHARY         9  RPSC PC          51.26        -  
  -     1166       ARBIOS, COOPER         10  SRN  PC            DQ         -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------       28.39
    PRT:     28.40 -     31.49
  1     1078       MORPHEW, NATHAN        12  RPSC PC        1:21.16        -  
 
Event 15  Women 13-18  100  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------       58.09
    PRT:     58.10 -   1:02.19
  1     1151       OLIPHANT, ALICIA       13  RSC  PC        1:25.20        -  
  2     1046       FLUD, NICOLE           13  TERA PC        1:26.72        -  
  3     1150       OLIPHANT, JENNIFER     13  RSC  PC        1:27.46        -  
  4     1069       ROACH, REGINA          13  WCAB PC        1:34.19        -  
 
---  Ages 15 Through 16 --- 
    NRT:    ------       57.39
    PRT:     57.40 -   1:00.39
  1     1127       COMSTOCK-SKIPP, AMELIA 15  SRN  PC        1:22.44        -  
  2     1108       VELANDIA, MARCELLA     16  RPSC PC        1:34.27        -  
  3     1094       DINURUI, QIVA          15  RPSC PC        1:52.72        -  
 
Event 16  Men 13-18  100  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 17 Through 18 --- 
    NRT:    ------       50.49
    PRT:     50.50 -     54.19
  1     1103       TATE, SEAN             17  RPSC PC        1:21.16        -  
 
Event 17  Women 12 & Under  200  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------     2:27.69
    PRT:   2:27.70 -   2:43.09
  1     1106       HONG, KAREN            10  RPSC PC        3:15.76 A      -  
  2     1065       MCCARTNEY, AMBER        9  RPSC PC        3:35.93        -  
  3     1082       SABUCO, CARISA          9  RPSC PC        3:42.45        -  
  -     1163       CHAPPELL, CLEO          9  PET  PC            DQ         -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------     2:14.89
    PRT:   2:14.90 -   2:23.49
  1     1020       NELSON, ELISE          11  UNATTPC        2:59.20        -  
  2     1031       THIELE, LIZZY          11  SRN  PC        3:00.41        -  
  3     1028       WOO, CAITLIN           11  SRN  PC        3:01.49        -  
  4     1125       HAVERLAH, REBECCA      11  RPSC PC        3:06.74        -  
  5     1169       KURYWCHAK, GISELLE     12  BBD  PC        3:07.31        -  
  6     1146       BALDWIN, HEATHER       12  IVAN PC        3:12.31        -  
  -     1024       DEMATTEO, DANIELLE     11  NAPA PC            DQ         -  
  -     1047       MILLER, EMILY          12  WCAB PC            DQ         -  
 
Event 18  Men 12 & Under  200  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------     2:28.09
    PRT:   2:28.10 -   2:43.79
  1     1149       TUTTLE, CURTIS          9  RPSC PC        3:14.83 A      -  
  -     1165       GOLTRA, COLIN           9  TERA PC            DQ         -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------     2:11.59
    PRT:   2:11.60 -   2:24.59
  1     1112       CHOW, BRANDON          12  SFRP PC        2:50.25 A      -  
  2     1102       POSADAS, STEPHEN       11  RPSC PC        3:16.75        -  
 
Event 19  Women 13-18  50  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------       24.49
    PRT:     24.50 -     25.79
  1     1150       OLIPHANT, JENNIFER     13  RSC  PC          31.18 A      -  
  2     1027       DOIRON, KRISTEN        14  TERA PC          33.36        -  
  3     1188       SCHMITT, KRISTEN       14  SON  PC          34.20        -  
  4     1100       KING, TAMMIE           14  RPSC PC          35.37        -  
  5     1099       ERNSTER, ROBIN         14  RPSC PC          35.73        -  
 
---  Ages 15 Through 16 --- 
    NRT:    ------       23.99
    PRT:     24.00 -     25.29
  1     1108       VELANDIA, MARCELLA     16  RPSC PC          34.96        -  
  -     1158       RITCHEY, LINDSAY       16  WCAB PC            DQ         -  
 
Event 20  Men 13-18  50  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------       22.49
    PRT:     22.50 -     24.09
  1     1032       SZMIDT, ALEX           13  NAPA PC          29.98        -  
  2     1120       DELAPENA, ANDREW       13  WCAB PC          30.69        -  
  3     1160       SCHOENIG, CHRIS        13  WCAB PC          32.27        -  
 
---  Ages 15 Through 16 --- 
    NRT:    ------       21.49
    PRT:     21.50 -     22.89
  1     1089       CHEROLIS, NICHOLAS     15  RPSC PC          29.01        -  
 
---  Ages 17 Through 18 --- 
    NRT:    ------       21.09
    PRT:     21.10 -     22.19
  1     1103       TATE, SEAN             17  RPSC PC          27.96 A      -  
 
Event 21  Women 12 & Under  50  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
    PRT:    ------       41.99
  1     1171       PETRONI, HANNAH         7  SON  PC          59.38        -  
  2     1107       CRAMER, HOLLY           6  RPSC PC        1:01.74        -  
  -     1185       HAMPTON, ELIZABETH      6  WCAB PC            DQ         -  
  -     1030       DICK, KAITLIN           7  PHSC PC            DQ         -  
  -     1186       HAMPTON, ALEXANDRA      6  WCAB PC            DQ         -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------       30.29
    PRT:     30.30 -     33.59
  1     1136       YORK, EMMA              9  MP   PC          43.80        -  
  2     1106       HONG, KAREN            10  RPSC PC          44.99        -  
  3     1142       KUMAR, KRISTY           9  SON  PC          49.25        -  
  4     1172       COX, KAYLA              9  SON  PC          49.48        -  
  5     1098       VOGT, MARY              9  RPSC PC          52.20        -  
  6     1097       CONWAY, HEATHER         9  RPSC PC        1:08.44        -  
  -     1050       BERTOLINI, FRANCESCA    9  WCAB PC            DQ         -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------       27.69
    PRT:     27.70 -     28.29
  1     1189       SCHOTT, KAYLA          12  MP   PC          36.18 A      -  
  2     1020       NELSON, ELISE          11  UNATTPC          37.01        -  
  3     1130       ASHE, JESSICA          11  PET  PC          39.01        -  
  4     1141       COMSTOCK-SKIPP, JAIMEE 12  SRN  PC          39.66        -  
  5     1125       HAVERLAH, REBECCA      11  RPSC PC          39.68        -  
  6     1176       ISRAEL, ALISON         12  SON  PC          39.74        -  
  7     1047       MILLER, EMILY          12  WCAB PC          42.11        -  
  8     1169       KURYWCHAK, GISELLE     12  BBD  PC          44.68        -  
 
Event 22  Men 12 & Under  50  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
    PRT:    ------       41.19
  1     1162       CHAPPELL, MAX           7  PET  PC          51.21 A      -  
  2     1144       BOYCE, JORDAN           7  SRN  PC          51.62 A      -  
  3     1041       MCCREERY, MICHAEL       8  WCAB PC          51.90 A      -  
  -     1152       WHITE, JOHN             6  RSC  PC            DQ         -  
  -     1073       KANE, HUNTER            5  PHSC PC            DQ         -  
  -     1064       JOHNSON, DALLIN         7  RSC  PC            DQ         -  
  -     1131       LADUE, JEREMY           8  TERA PC            DQ         -  
  -     1062       GILLENWATER, DENTON     6  RSC  PC            DQ         -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------       30.39
    PRT:     30.40 -     33.19
  1     1149       TUTTLE, CURTIS          9  RPSC PC          44.32        -  
  2     1079       JADKOWSKI, JOSEPH      10  RPSC PC          46.68        -  
  3     1111       CHOW, MICHAEL           9  SFRP PC          50.65        -  
  4     1054       MORROW, RYAN            9  TERA PC          53.99        -  
  5     1175       ENGLESBE, ALEXANDER    10  SON  PC          55.89        -  
  6     1052       LANGNER, TRAVIS         9  WCAB PC          56.07        -  
  -     1110       ZUEGER, ZACHARY         9  RPSC PC            DQ         -  
  -     1115       PHILIPPS, JOEY         10  TERA PC            DQ         -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------       26.99
    PRT:     27.00 -     29.69
  1     1112       CHOW, BRANDON          12  SFRP PC          34.53 A      -  
  2     1154       LIND, MICHAEL          12  WCAB PC          41.28        -  
  3     1174       RASMUSSEN, ERIK        11  SON  PC          47.42        -  
  4     1153       WHITE, THOMAS          12  RSC  PC          51.39        -  
  -     1083       MILLER, NICHOLAS       11  RPSC PC            DQ         -  
 
Event 23  Women 13-18  200  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     2:23.29
    PRT:   2:23.30 -   2:38.29
  1     1117       REYNOLDS, KELLY        13  TERA PC        2:49.78 AA     -  
  2     1025       REICHOW, SAMANTHA      13  NAPA PC        3:07.50 A      -  
  3     1099       ERNSTER, ROBIN         14  RPSC PC        3:22.68        -  
  4     1100       KING, TAMMIE           14  RPSC PC        3:31.20        -  
 
Event 24  Men 13-18  200  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     2:13.89
    PRT:   2:13.90 -   2:27.79
  1     1160       SCHOENIG, CHRIS        13  WCAB PC        2:52.49 A      -  
  2     1183       LUCERO, ERIC           14  UNATTPC        3:01.89 A      -  
 
Event 25  Women 12 & Under  500  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 9 Through 10 --- 
  1     1065       MCCARTNEY, AMBER        9  RPSC PC        7:58.37        -  
  2     1190       ROGERS, JESSICA        10  UNATTPC        8:06.29        -  
  3     1084       KALUA, KAITLYN         10  RPSC PC        8:23.22        -  
  4     1081       RICH, SHANNON          10  RPSC PC        8:38.05        -  
  5     1097       CONWAY, HEATHER         9  RPSC PC        9:58.59        -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------     5:15.99
    PRT:   5:16.00 -   5:37.69
  1     1113       BRANSKE, AMBER         12  WCAB PC        6:59.92        -  
  2     1146       BALDWIN, HEATHER       12  IVAN PC        7:03.48        -  
  3     1028       WOO, CAITLIN           11  SRN  PC        7:05.72        -  
  4     1057       KERCHNER, KRISTEN      12  TERA PC        7:12.61        -  
  5     1169       KURYWCHAK, GISELLE     12  BBD  PC        7:19.74        -  
 
Event 26  Men 12 & Under  500  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 9 Through 10 --- 
  1     1149       TUTTLE, CURTIS          9  RPSC PC        7:28.72        -  
  2     1165       GOLTRA, COLIN           9  TERA PC        8:35.81        -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------     5:11.59
    PRT:   5:11.60 -   5:40.89
  1     1116       REYNOLDS, BRYAN        11  TERA PC        7:13.42        -  
  2     1101       KING, PHILIP           11  RPSC PC        7:14.96        -  
 
Event 27  Women 13-18  500  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     5:02.39
    PRT:   5:02.40 -   5:21.19
  1     1069       ROACH, REGINA          13  WCAB PC        6:46.38        -  
  2     1150       OLIPHANT, JENNIFER     13  RSC  PC        6:47.66        -  
  3     1025       REICHOW, SAMANTHA      13  NAPA PC        6:49.37        -  
  4     1151       OLIPHANT, ALICIA       13  RSC  PC        7:08.51        -  
  5     1075       PRELL, JESSICA         13  TERA PC        7:22.64        -  
 
---  Ages 15 Through 16 --- 
    NRT:    ------     4:56.89
    PRT:   4:56.90 -   5:16.19
  1     1108       VELANDIA, MARCELLA     16  RPSC PC        7:31.40        -  
  2     1094       DINURUI, QIVA          15  RPSC PC        8:15.05        -  
 
Event 28  Men 13-18  500  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     4:47.09
    PRT:   4:47.10 -   5:08.59
  1     1032       SZMIDT, ALEX           13  NAPA PC        6:09.99 A      -  
 
---  Ages 15 Through 16 --- 
    NRT:    ------     4:35.79
    PRT:   4:35.80 -   4:41.29
  1     1089       CHEROLIS, NICHOLAS     15  RPSC PC        7:09.15        -  
 
---  Ages 17 Through 18 --- 
    NRT:    ------     4:32.19
    PRT:   4:32.20 -   4:47.19
  1     1103       TATE, SEAN             17  RPSC PC        6:44.46        -  
 
Event 29  Women 12 & Under  100  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------     1:01.29
    PRT:   1:01.30 -   1:04.69
  1     1023       CASTANO, HEATHER       12  NAPA PC        1:26.89        -  
  2     1047       MILLER, EMILY          12  WCAB PC        1:38.82        -  
  -     1024       DEMATTEO, DANIELLE     11  NAPA PC            DQ         -  
 
Event 30  Men 12 & Under  100  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
  1     1144       BOYCE, JORDAN           7  SRN  PC        2:12.24        -  
 
Event 31  Women 13-18  200  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     2:05.89
    PRT:   2:05.90 -   2:15.39
  1     1069       ROACH, REGINA          13  WCAB PC        2:52.35        -  
  2     1117       REYNOLDS, KELLY        13  TERA PC        2:59.57        -  
  -     1075       PRELL, JESSICA         13  TERA PC            DQ         -  
  -     1046       FLUD, NICOLE           13  TERA PC            DQ         -  
 
---  Ages 17 Through 18 --- 
    NRT:    ------     2:04.29
    PRT:   2:04.30 -   2:15.09
  1     1080       STREETER, LACY         17  RPSC PC        2:42.51 A      -  
 
Event 32  Men 13-18  200  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     1:59.09
    PRT:   1:59.10 -   2:09.59
  1     1032       SZMIDT, ALEX           13  NAPA PC        2:39.31 A      -  
 
---  Ages 15 Through 16 --- 
    NRT:    ------     1:53.59
    PRT:   1:53.60 -   2:02.59
  -     1089       CHEROLIS, NICHOLAS     15  RPSC PC            DQ         -  
 
Event 33  Women 12 & Under  100  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
    PRT:    ------     1:25.99
  1     1021       HUSTED, KATRINA         7  NAPA PC        1:56.14        -  
  2     1107       CRAMER, HOLLY           6  RPSC PC        1:57.84        -  
  3     1171       PETRONI, HANNAH         7  SON  PC        2:01.11        -  
  4     1049       PFEIFFER, LESLEY        6  SRN  PC        2:02.16        -  
  5     1039       PRUTTON, KENDRA         5  PHSC PC        2:02.60        -  
  -     1038       DUCKETT, ANGELINA       8  SRN  PC            DQ         -  
  -     1155       LIND, MARY              8  WCAB PC            DQ         -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------     1:09.09
    PRT:   1:09.10 -   1:14.89
  1     1106       HONG, KAREN            10  RPSC PC        1:28.12 A      -  
  2     1018       CORWIN, CAITLIN        10  NAPA PC        1:32.40 A      -  
  3     1163       CHAPPELL, CLEO          9  PET  PC        1:36.41        -  
  4     1128       LEPIANE, MELISSA        9  RPSC PC        1:37.17        -  
  5     1172       COX, KAYLA              9  SON  PC        1:39.75        -  
  6     1142       KUMAR, KRISTY           9  SON  PC        1:42.31        -  
  7     1048       JOVINO, MEGAN           9  BBD  PC        1:44.67        -  
  8     1098       VOGT, MARY              9  RPSC PC        1:52.44        -  
  9     1124       DEASON, HILARY         10  RPSC PC        1:54.71        -  
 10     1050       BERTOLINI, FRANCESCA    9  WCAB PC        1:56.52        -  
 11     1097       CONWAY, HEATHER         9  RPSC PC        2:06.59        -  
  -     1126       ZAPATA, BRIDGET         9  PET  PC            DQ         -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------     1:02.89
    PRT:   1:02.90 -   1:06.59
  1     1113       BRANSKE, AMBER         12  WCAB PC        1:23.60        -  
  2     1020       NELSON, ELISE          11  UNATTPC        1:23.87        -  
  3     1031       THIELE, LIZZY          11  SRN  PC        1:25.95        -  
  4     1047       MILLER, EMILY          12  WCAB PC        1:26.24        -  
  5     1169       KURYWCHAK, GISELLE     12  BBD  PC        1:27.36        -  
  6     1023       CASTANO, HEATHER       12  NAPA PC        1:27.51        -  
  7     1057       KERCHNER, KRISTEN      12  TERA PC        1:28.42        -  
  8     1028       WOO, CAITLIN           11  SRN  PC        1:28.90        -  
  9     1125       HAVERLAH, REBECCA      11  RPSC PC        1:29.19        -  
 10     1146       BALDWIN, HEATHER       12  IVAN PC        1:29.91        -  
 11     1024       DEMATTEO, DANIELLE     11  NAPA PC        1:30.65        -  
 12     1042       JACKSON, SIMONE        11  TERA PC        1:36.39        -  
 13     1060       FERREIRA, HALEY        12  RSC  PC        1:46.39        -  
  -     1076       TOBIN, CAITLYN         11  RPSC PC            DQ         -  
 
Event 34  Men 12 & Under  100  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
    PRT:    ------     1:26.99
  1     1162       CHAPPELL, MAX           7  PET  PC        1:43.24 A      -  
  2     1062       GILLENWATER, DENTON     6  RSC  PC        2:02.45        -  
  3     1074       TAURASO, DAVID          8  PET  PC        2:04.78        -  
  -     1167       ARBIOS, ETHAN           8  SRN  PC            DQ         -  
  -     1064       JOHNSON, DALLIN         7  RSC  PC            DQ         -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------     1:09.19
    PRT:   1:09.20 -   1:15.19
  1     1149       TUTTLE, CURTIS          9  RPSC PC        1:31.90 A      -  
  2     1061       GILLENWATER, TIMOTHY   10  RSC  PC        1:36.91        -  
  3     1033       MARTIN, MAX             9  NAPA PC        1:39.14        -  
  4     1079       JADKOWSKI, JOSEPH      10  RPSC PC        1:40.26        -  
  5     1052       LANGNER, TRAVIS         9  WCAB PC        1:40.76        -  
  6     1165       GOLTRA, COLIN           9  TERA PC        1:42.53        -  
  7     1043       RAMASWAMI, VISHNU       9  UNATTPC        1:43.10        -  
  -     1026       KENNY, PATRICK         10  NAPA PC            DQ         -  
  -     1022       BRANKER, JAKE           9  NAPA PC            DQ         -  
  -     1017       SIMENSTAD, ERIC        10  NAPA PC            DQ         -  
  -     1056       CASTLE, NICK            9  TERA PC            DQ         -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------     1:01.19
    PRT:   1:01.20 -   1:06.69
  1     1037       DUCKETT, JOHN          12  SRN  PC        1:26.55        -  
  2     1101       KING, PHILIP           11  RPSC PC        1:30.97        -  
  3     1058       KERCHNER, MATTHEW      11  TERA PC        1:35.94        -  
  4     1083       MILLER, NICHOLAS       11  RPSC PC        1:43.69        -  
  5     1153       WHITE, THOMAS          12  RSC  PC        1:47.52        -  
  -     1154       LIND, MICHAEL          12  WCAB PC            DQ         -  
  -     1116       REYNOLDS, BRYAN        11  TERA PC            DQ         -  
 
Event 37  Women 12 & Under  50  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
    PRT:    ------       46.79
  1     1021       HUSTED, KATRINA         7  NAPA PC          52.79 A      -  
  2     1038       DUCKETT, ANGELINA       8  SRN  PC        1:06.32        -  
  3     1171       PETRONI, HANNAH         7  SON  PC        1:07.04        -  
  4     1107       CRAMER, HOLLY           6  RPSC PC        1:09.01        -  
  5     1039       PRUTTON, KENDRA         5  PHSC PC        1:11.32        -  
  6     1118       REYNOLDS, ERIN          7  TERA PC        1:13.36        -  
  -     1104       MILLER, SHAWNIE         7  RPSC PC            DQ         -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------       35.39
    PRT:     35.40 -     38.69
  1     1172       COX, KAYLA              9  SON  PC          50.39        -  
  2     1126       ZAPATA, BRIDGET         9  PET  PC          50.83        -  
  3     1128       LEPIANE, MELISSA        9  RPSC PC          51.98        -  
  4     1018       CORWIN, CAITLIN        10  NAPA PC          52.75        -  
  5     1096       FLESCH, LAUREN          9  RPSC PC          54.24        -  
  6     1142       KUMAR, KRISTY           9  SON  PC          54.37        -  
  7     1059       MCGOWAN, JENNIFER       9  WCAB PC          54.69        -  
  8     1065       MCCARTNEY, AMBER        9  RPSC PC          55.20        -  
  9     1124       DEASON, HILARY         10  RPSC PC          57.92        -  
 10     1081       RICH, SHANNON          10  RPSC PC          57.97        -  
 11     1048       JOVINO, MEGAN           9  BBD  PC          59.75        -  
 12     1098       VOGT, MARY              9  RPSC PC        1:01.35        -  
 13     1097       CONWAY, HEATHER         9  RPSC PC        1:02.48        -  
 14     1050       BERTOLINI, FRANCESCA    9  WCAB PC        1:04.14        -  
 15     1105       MILLER, NATALIE         9  RPSC PC        1:22.55        -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------       35.39
    PRT:    ------       32.19
  1     1146       BALDWIN, HEATHER       12  IVAN PC          40.10 A      -  
  2     1020       NELSON, ELISE          11  UNATTPC          42.54 A      -  
  3     1169       KURYWCHAK, GISELLE     12  BBD  PC          44.81        -  
  4     1042       JACKSON, SIMONE        11  TERA PC          45.99        -  
  5     1024       DEMATTEO, DANIELLE     11  NAPA PC          47.10        -  
  6     1031       THIELE, LIZZY          11  SRN  PC          47.26        -  
  7     1164       BARNETT, LINDSAY       11  PET  PC          53.11        -  
  8     1076       TOBIN, CAITLYN         11  RPSC PC          54.76        -  
  -     1090       SIMONIS, KELLY         11  UNATTPC            DQ         -  
  -     1060       FERREIRA, HALEY        12  RSC  PC            DQ         -  
 
Event 38  Men 12 & Under  50  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
    PRT:    ------       45.69
  1     1074       TAURASO, DAVID          8  PET  PC          55.14        -  
  2     1162       CHAPPELL, MAX           7  PET  PC          55.87        -  
  3     1077       STEIL, FRANKIE          6  RPSC PC        1:07.48        -  
  4     1064       JOHNSON, DALLIN         7  RSC  PC        1:10.18        -  
  -     1152       WHITE, JOHN             6  RSC  PC            DQ         -  
  -     1148       BALDWIN, MORGAN         6  IVAN PC            DQ         -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------       35.59
    PRT:     35.60 -     39.79
  1     1061       GILLENWATER, TIMOTHY   10  RSC  PC          50.84        -  
  2     1052       LANGNER, TRAVIS         9  WCAB PC          51.45        -  
  3     1022       BRANKER, JAKE           9  NAPA PC          51.68        -  
  4     1165       GOLTRA, COLIN           9  TERA PC          52.62        -  
  5     1033       MARTIN, MAX             9  NAPA PC          53.77        -  
  6     1079       JADKOWSKI, JOSEPH      10  RPSC PC          55.54        -  
  7     1043       RAMASWAMI, VISHNU       9  UNATTPC          55.99        -  
  8     1056       CASTLE, NICK            9  TERA PC          57.45        -  
  9     1110       ZUEGER, ZACHARY         9  RPSC PC        1:03.28        -  
 10     1166       ARBIOS, COOPER         10  SRN  PC        1:07.75        -  
  -     1017       SIMENSTAD, ERIC        10  NAPA PC            DQ         -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------       31.19
    PRT:     31.20 -     34.79
  1     1037       DUCKETT, JOHN          12  SRN  PC          45.79        -  
  2     1154       LIND, MICHAEL          12  WCAB PC          46.48        -  
  3     1045       CHEUNG, JAMES          11  WCAB PC          49.11        -  
  4     1153       WHITE, THOMAS          12  RSC  PC          50.45        -  
  5     1083       MILLER, NICHOLAS       11  RPSC PC          55.71        -  
  6     1078       MORPHEW, NATHAN        12  RPSC PC        1:36.32        -  
  -     1116       REYNOLDS, BRYAN        11  TERA PC            DQ         -  
 
Event 39  Women 13-18  100  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------       52.79
    PRT:     52.80 -     55.49
  1     1117       REYNOLDS, KELLY        13  TERA PC        1:09.62        -  
  2     1151       OLIPHANT, ALICIA       13  RSC  PC        1:10.75        -  
  3     1046       FLUD, NICOLE           13  TERA PC        1:11.05        -  
  4     1091       SIMONIS, KATE          13  PET  PC        1:11.97        -  
  5     1027       DOIRON, KRISTEN        14  TERA PC        1:12.96        -  
  6     1157       VOEGTLE, KATHRYN       13  WCAB PC        1:15.04        -  
  7     1075       PRELL, JESSICA         13  TERA PC        1:18.30        -  
  8     1100       KING, TAMMIE           14  RPSC PC        1:20.52        -  
  9     1044       CHEUNG, ADRIENNE       13  WCAB PC        1:21.95        -  
 10     1161       CHAN, KAY              13  WCAB PC        1:28.12        -  
 
---  Ages 15 Through 16 --- 
    NRT:    ------       51.89
    PRT:     51.90 -     53.29
  1     1094       DINURUI, QIVA          15  RPSC PC        1:23.57        -  
 
---  Ages 17 Through 18 --- 
    NRT:    ------       52.09
    PRT:     52.10 -     54.39
  1     1080       STREETER, LACY         17  RPSC PC        1:10.62        -  
 
Event 40  Men 13-18  100  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------       48.99
    PRT:     49.00 -     52.49
  1     1032       SZMIDT, ALEX           13  NAPA PC        1:05.26        -  
  2     1120       DELAPENA, ANDREW       13  WCAB PC        1:08.28        -  
 
---  Ages 15 Through 16 --- 
    NRT:    ------       46.79
    PRT:     46.80 -     49.59
  1     1089       CHEROLIS, NICHOLAS     15  RPSC PC        1:07.40        -  
 
---  Ages 17 Through 18 --- 
    NRT:    ------       46.99
    PRT:     47.00 -     47.99
  1     1103       TATE, SEAN             17  RPSC PC        1:02.05        -  
 
Event 41  Women 12 & Under  100  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
  1     1104       MILLER, SHAWNIE         7  RPSC PC        2:14.11        -  
  -     1038       DUCKETT, ANGELINA       8  SRN  PC            DQ         -  
  -     1118       REYNOLDS, ERIN          7  TERA PC            DQ         -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------     1:08.09
    PRT:   1:08.10 -   1:14.99
  1     1018       CORWIN, CAITLIN        10  NAPA PC        1:27.16 A      -  
  2     1190       ROGERS, JESSICA        10  UNATTPC        1:38.01        -  
  3     1065       MCCARTNEY, AMBER        9  RPSC PC        1:40.21        -  
  4     1084       KALUA, KAITLYN         10  RPSC PC        1:53.61        -  
  5     1105       MILLER, NATALIE         9  RPSC PC        2:39.59        -  
  -     1106       HONG, KAREN            10  RPSC PC            DQ         -  
  -     1163       CHAPPELL, CLEO          9  PET  PC            DQ         -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------     1:01.69
    PRT:   1:01.70 -   1:04.39
  1     1020       NELSON, ELISE          11  UNATTPC        1:22.03 A      -  
  2     1023       CASTANO, HEATHER       12  NAPA PC        1:25.78        -  
  3     1057       KERCHNER, KRISTEN      12  TERA PC        1:32.54        -  
  4     1125       HAVERLAH, REBECCA      11  RPSC PC        1:40.98        -  
  -     1042       JACKSON, SIMONE        11  TERA PC            DQ         -  
 
Event 42  Men 12 & Under  100  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
  -     1062       GILLENWATER, DENTON     6  RSC  PC            DQ         -  
  -     1144       BOYCE, JORDAN           7  SRN  PC            DQ         -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------     1:08.29
    PRT:   1:08.30 -   1:16.49
  1     1026       KENNY, PATRICK         10  NAPA PC        1:37.36        -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------     1:00.69
    PRT:   1:00.70 -   1:08.29
  1     1058       KERCHNER, MATTHEW      11  TERA PC        1:25.15        -  
  2     1101       KING, PHILIP           11  RPSC PC        1:38.80        -  
 
Event 43  Women 13-18  200  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     2:08.69
    PRT:   2:08.70 -   2:15.39
  1     1150       OLIPHANT, JENNIFER     13  RSC  PC        2:51.89        -  
  2     1091       SIMONIS, KATE          13  PET  PC        2:53.18        -  
  3     1025       REICHOW, SAMANTHA      13  NAPA PC        2:53.77        -  
  4     1046       FLUD, NICOLE           13  TERA PC        3:05.30        -  
  5     1157       VOEGTLE, KATHRYN       13  WCAB PC        3:05.41        -  
  -     1151       OLIPHANT, ALICIA       13  RSC  PC            DQ         -  
 
---  Ages 15 Through 16 --- 
    NRT:    ------     2:06.29
    PRT:   2:06.30 -   2:12.99
  1     1094       DINURUI, QIVA          15  RPSC PC        3:49.91        -  
  -     1108       VELANDIA, MARCELLA     16  RPSC PC            DQ         -  
 
---  Ages 17 Through 18 --- 
    NRT:    ------     2:06.89
    PRT:   2:06.90 -   2:14.99
  1     1080       STREETER, LACY         17  RPSC PC        2:51.59 A      -  
 
Event 45  Women 12 & Under  100  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
    PRT:    ------     1:18.59
  1     1021       HUSTED, KATRINA         7  NAPA PC        1:35.53        -  
  2     1171       PETRONI, HANNAH         7  SON  PC        1:40.61        -  
  3     1049       PFEIFFER, LESLEY        6  SRN  PC        1:49.53        -  
  4     1107       CRAMER, HOLLY           6  RPSC PC        1:49.55        -  
  5     1155       LIND, MARY              8  WCAB PC        2:05.89        -  
  6     1118       REYNOLDS, ERIN          7  TERA PC        2:35.01        -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------       59.99
    PRT:   1:00.00 -   1:05.29
  1     1106       HONG, KAREN            10  RPSC PC        1:15.76 A      -  
  2     1172       COX, KAYLA              9  SON  PC        1:28.55        -  
  3     1081       RICH, SHANNON          10  RPSC PC        1:28.71        -  
  4     1163       CHAPPELL, CLEO          9  PET  PC        1:28.73        -  
  5     1048       JOVINO, MEGAN           9  BBD  PC        1:28.92        -  
  6     1142       KUMAR, KRISTY           9  SON  PC        1:29.18        -  
  7     1128       LEPIANE, MELISSA        9  RPSC PC        1:30.58        -  
  8     1126       ZAPATA, BRIDGET         9  PET  PC        1:32.80        -  
  9     1059       MCGOWAN, JENNIFER       9  WCAB PC        1:37.50        -  
 10     1050       BERTOLINI, FRANCESCA    9  WCAB PC        1:42.15        -  
 11     1098       VOGT, MARY              9  RPSC PC        1:46.68        -  
 12     1105       MILLER, NATALIE         9  RPSC PC        2:20.92        -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------       55.19
    PRT:     55.20 -     57.99
  1     1113       BRANSKE, AMBER         12  WCAB PC        1:12.96        -  
  2     1031       THIELE, LIZZY          11  SRN  PC        1:14.51        -  
  3     1047       MILLER, EMILY          12  WCAB PC        1:19.50        -  
  4     1125       HAVERLAH, REBECCA      11  RPSC PC        1:20.79        -  
  5     1028       WOO, CAITLIN           11  SRN  PC        1:20.95        -  
  6     1060       FERREIRA, HALEY        12  RSC  PC        1:27.52        -  
  7     1164       BARNETT, LINDSAY       11  PET  PC        1:27.94        -  
 
Event 46  Men 12 & Under  100  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 8 and Under --- 
    PRT:    ------     1:16.49
  1     1162       CHAPPELL, MAX           7  PET  PC        1:28.42 A      -  
  2     1074       TAURASO, DAVID          8  PET  PC        1:39.55        -  
  3     1167       ARBIOS, ETHAN           8  SRN  PC        1:43.08        -  
  4     1062       GILLENWATER, DENTON     6  RSC  PC        1:44.76        -  
  5     1077       STEIL, FRANKIE          6  RPSC PC        1:47.36        -  
  6     1064       JOHNSON, DALLIN         7  RSC  PC        1:49.34        -  
 
---  Ages 9 Through 10 --- 
    NRT:    ------       59.99
    PRT:   1:00.00 -   1:04.29
  1     1033       MARTIN, MAX             9  NAPA PC        1:25.39        -  
  2     1026       KENNY, PATRICK         10  NAPA PC        1:26.02        -  
  3     1017       SIMENSTAD, ERIC        10  NAPA PC        1:27.35        -  
  4     1061       GILLENWATER, TIMOTHY   10  RSC  PC        1:27.55        -  
  5     1079       JADKOWSKI, JOSEPH      10  RPSC PC        1:28.62        -  
  6     1022       BRANKER, JAKE           9  NAPA PC        1:31.10        -  
  7     1052       LANGNER, TRAVIS         9  WCAB PC        1:34.16        -  
  8     1043       RAMASWAMI, VISHNU       9  UNATTPC        1:34.65        -  
  9     1056       CASTLE, NICK            9  TERA PC        1:34.82        -  
 10     1110       ZUEGER, ZACHARY         9  RPSC PC        1:36.08        -  
 11     1166       ARBIOS, COOPER         10  SRN  PC        1:38.90        -  
 
---  Ages 11 Through 12 --- 
    NRT:    ------       53.29
    PRT:     53.30 -     58.39
  1     1037       DUCKETT, JOHN          12  SRN  PC        1:17.88        -  
  2     1058       KERCHNER, MATTHEW      11  TERA PC        1:20.06        -  
  3     1154       LIND, MICHAEL          12  WCAB PC        1:23.10        -  
  4     1153       WHITE, THOMAS          12  RSC  PC        1:23.64        -  
  5     1083       MILLER, NICHOLAS       11  RPSC PC        1:28.09        -  
 
Event 47  Women 13-18  100  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     1:06.39
    PRT:   1:06.40 -   1:11.69
  1     1025       REICHOW, SAMANTHA      13  NAPA PC        1:26.89 A      -  
  2     1150       OLIPHANT, JENNIFER     13  RSC  PC        1:28.10 A      -  
  3     1100       KING, TAMMIE           14  RPSC PC        1:38.59        -  
  4     1157       VOEGTLE, KATHRYN       13  WCAB PC        1:38.68        -  
 
Event 48  Men 13-18  100  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     1:01.49
    PRT:   1:01.50 -   1:08.39
  1     1120       DELAPENA, ANDREW       13  WCAB PC        1:41.54        -  
 
---  Ages 17 Through 18 --- 
    NRT:    ------       57.69
    PRT:     57.70 -   1:02.29
  1     1103       TATE, SEAN             17  RPSC PC        1:22.04        -  

_