S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   8&UN    25 FREE                                     EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
BROOKS, DANIELLE       8 PC PENINSULA COVENANT      17.44
MCCASLIN, DEVON        8 PC SANTA CRUZ COUNTY       18.15
REYES, NICOLE          7 PC EVERGREEN AQUATICS      18.24
WINDGASSEN, TAYLOR     8 PC SAN JOSE AQUATICS       18.24
LINEBERRY, ABBY        8 PC SAN JOSE AQUATICS       18.27
FERRANTE, MARISSA      7 PC SANTA CRUZ COUNTY       18.49
KYFFIN, CHELSEA        8 PC SAN JOSE AQUATICS       18.58
SMITH, ESTHER          7 PC PENINSULA COVENANT      18.60
WALITSCH, JAMIE        8 PC AGCC OSPREY             18.96
ORNELAS, MARISELA      7 PC ALMADEN SWIM & RAC      19.02
COMEE, KATIE           8 PC WEST VALLEY SWIM C      19.12
ANDERSON, MOLLY        7 PC BARRACUDA AQUATICS      19.52
HOLZAPFEL, HADASSA     7 PC SANTA CLARA SWIM C      19.58
COURVILLE, MADDY       8 PC ALMADEN SWIM & RAC      19.75
WIGHT, JESSICA         8 PC SAINT LAWRENCE SWI      19.76
JONES, BRIANNA         8 PC SAN JOSE AQUATICS       19.97
ANTONOPOULOS, DIANNE   8 PC SANTA CLARA SWIM C      19.98
VO, ANYA               7 PC SANTA CLARA SWIM C      20.14
NAHRVAR, AUDREY        8 PC FLYING FISH             20.15
SHERIDAN, BECCA        7 PC AGCC OSPREY             20.56
MCKINNEY, LISA         8 PC SAN JOSE AQUATICS       20.79
AQUINO, NINA           8 PC FLYING FISH             20.92
PETERS, JULIA          6 PC CAMPBELL WAVE MAKE      21.06
ANDREAS, HALEY         7 PC BARRACUDA AQUATICS      21.39
BOUDREAU, EMILY        8 PC PENINSULA COVENANT      21.39
NISHIMATSU, KAYLA      8 PC SOUTH VALLEY SWIM       21.42
STARK, JESSIE          8 PC SANTA CRUZ COUNTY       21.44
NICHOLSON, JESSICA     7 PC SOUTH VALLEY SWIM       21.52
HARGADON, KATIE        8 PC EL TORO AQUATICS        21.88
SENDEJAS, SARAH        8 PC SAN JOSE AQUATICS       21.91
HAISLEY, STEPHANIE     7 PC BARRACUDA AQUATICS      21.98
CACHOPO, MELISSA       6 PC EL TORO AQUATICS        22.34
WELCH, ZOE             8 PC SANTA CRUZ COUNTY       22.54
SOGHOYAN, ANGELA       8 PC SAINT LAWRENCE SWI      23.01
TAYLOR, ASHLEY         8 PC MORGAN HILL SWIM C      23.58
COX, CHELSEA           8 PC BOYS&GIRLS CLUB OF      23.69
LASS, MEGHAN           8 PC SAN BENITO AQUATIC      24.19
CARILLO, LAUREN        8 PC FLYING FISH             24.59
RAPAZZINI, ALEX        8 PC MORGAN HILL SWIM C      24.74
CUTRERA, VICTORIA      8 PC OTTER SWIM CLUB         25.16
ATKIN, NAOMI           6 PC ALMADEN SWIM & RAC      25.92
NAKAJI, ERIN           8 PC WEST VALLEY SWIM C      26.26
MALKOVICH, VANESSA     7 PC SAN JOSE AQUATICS       26.37
ANDRADE, MADELINE      6 PC SAN JOSE AQUATICS       26.49
STARR, HEATHER         8 PC OTTER SWIM CLUB         26.64
WILLIAMS, KATIE        7 PC OTTER SWIM CLUB         26.79
HWANG, MICHELLE        7 PC WEST VALLEY SWIM C      26.94
KO, CHRISTINE          8 PC FLYING FISH             27.00
LASS, KELLIANN         6 PC SAN BENITO AQUATIC      28.55
LOMBARDI, ALLIE        5 PC BARRACUDA AQUATICS      29.23
MANOCHIO, GINA         6 PC COBRA SWIM CLUB         29.34
MIJATOVICH, KRISTINE   5 PC ALMADEN SWIM & RAC      29.38
HAYFORD, MADELEINE     6 PC SAN BENITO AQUATIC      29.45
WONG, JERRINE          7 PC SAINT LAWRENCE SWI      30.19
PICHOTTA, LAURA        7 PC SAINT LAWRENCE SWI      31.71
NAKAMURA, BETH         6 PC PALO ALTO SWIM CLU      31.78
TANG, LAUREN           6 PC COBRA SWIM CLUB         33.55
LU-HILL, FELICITY      6 PC PENINSULA COVENANT      33.78
ROBINSON, ANGELA       7 PC AGCC OSPREY             34.98
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   65                                   FEMALE   8&UN    25 FREE                                     EVENT   65
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HOFFMAN, ABBY          5 PC SEASIDE AQUATIC CL      35.06
SANTE, ALICIA          8 PC UNATTACHED PACIFIC      35.58
SCOTT, JOY             5 PC FLYING FISH             40.08
HAVERCROFT, CHLOE      5 PC WEST VALLEY SWIM C    NO SHOW
HYNDMAN, ALEXANDRA     7 PC ALMADEN SWIM & RAC    NO SHOW
MCNAMARA, ALLISON      7 PC MONTEREY BAY SWIM     NO SHOW
SIMMONS, KELLY         5 PC AGCC OSPREY            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PRESTON, KENDALL       8 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      39.71
BROOKS, DANIELLE       8 PC PENINSULA COVENANT      40.92
LOMBARDI, BRITTANY     7 PC BARRACUDA AQUATICS      41.07
WINDGASSEN, TAYLOR     8 PC SAN JOSE AQUATICS       41.95
LINEBERRY, ABBY        8 PC SAN JOSE AQUATICS       42.51
VO, ANYA               7 PC SANTA CLARA SWIM C      43.16
POWER, KELLEN          7 PC AGCC OSPREY             43.47
JONES, BRIANNA         8 PC SAN JOSE AQUATICS       43.93
SENDEJAS, SARAH        8 PC SAN JOSE AQUATICS       44.54
JENSON, SUNNY          7 PC SEASIDE AQUATIC CL      44.74
WIGHT, JESSICA         8 PC SAINT LAWRENCE SWI      44.87
WALITSCH, JAMIE        8 PC AGCC OSPREY             45.01
MCKINNEY, LISA         8 PC SAN JOSE AQUATICS       45.45
NICHOLSON, JESSICA     7 PC SOUTH VALLEY SWIM       45.63
COMEE, KATIE           8 PC WEST VALLEY SWIM C      46.01
APPLEWHITE, CARSON     8 PC PENINSULA COVENANT      46.15
CHONG, STEPHANIE       8 PC FLYING FISH             46.24
NOLET, MEGAN           7 PC WEST VALLEY SWIM C      46.37
SHERRIN, BRIANNA       6 PC SAN JOSE AQUATICS       46.45
HENSEY, SARAH          8 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      46.47
HEMPSTEAD, CAMERON     8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      46.61
MERCADO, KELLSEY       8 PC OTTER SWIM CLUB         46.75
HOLZAPFEL, HADASSA     7 PC SANTA CLARA SWIM C      46.85
PRASAD, POOJA          8 PC MORGAN HILL SWIM C      47.14
PRICE, SARAH           8 PC SOUTH VALLEY SWIM       47.20
ANDERSON, MOLLY        7 PC BARRACUDA AQUATICS      47.37
NAHRVAR, AUDREY        8 PC FLYING FISH             47.43
ANTONOPOULOS, DIANNE   8 PC SANTA CLARA SWIM C      47.94
SHERIDAN, BECCA        7 PC AGCC OSPREY             47.99
CHEN, KATHERINE        8 PC FLYING FISH             48.20
PETERS, JULIA          6 PC CAMPBELL WAVE MAKE      48.26
AGUAYO, SAMANTHA       7 PC SALINAS VALLEY AQU      49.08
ANDREAS, HALEY         7 PC BARRACUDA AQUATICS      49.12
AQUINO, NINA           8 PC FLYING FISH             49.45
HAISLEY, STEPHANIE     7 PC BARRACUDA AQUATICS      50.40
WESTERBECK, ALEXA      8 PC WEST VALLEY SWIM C      50.53
HOULE, HALEY           8 PC EL TORO AQUATICS        50.82
LU, ZOE                8 PC FLYING FISH             51.59
COURVILLE, MADDY       8 PC ALMADEN SWIM & RAC      51.92
GARDNER, KATHLEEN      8 PC ALMADEN SWIM & RAC      51.98
HOYT, KRISTEN          6 PC AGCC OSPREY             52.32
WELCH, ZOE             8 PC SANTA CRUZ COUNTY       52.34
GIULIANELLI, JACKIE    7 PC GILROY GATORS SWIM      53.01
TAYLOR, ASHLEY         8 PC MORGAN HILL SWIM C      53.35
HENDERSON, BRITTANY    7 PC SAN BENITO AQUATIC      53.91
COHEN, ANNIE           6 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      56.20
CHOU, MARISSA          6 PC SAN JOSE AQUATICS       56.41
LASS, MEGHAN           8 PC SAN BENITO AQUATIC      56.93
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    3                                   FEMALE   8&UN    50 FREE                                     EVENT    3
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CACHOPO, MELISSA       6 PC EL TORO AQUATICS        57.08
HAYFORD, MADELEINE     6 PC SAN BENITO AQUATIC      59.30
APPLEWHITE, CONNER     6 PC PENINSULA COVENANT      59.95
NAKAJI, ERIN           8 PC WEST VALLEY SWIM C    1:00.18
DANG, TUVI             6 PC FLYING FISH           1:01.52
OBATA, ALEX            7 PC FLYING FISH           1:01.52
TRINGALI, ALLEGRA      8 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:01.59
ANDRADE, MADELINE      6 PC SAN JOSE AQUATICS     1:02.60
CARILLO, LAUREN        8 PC FLYING FISH           1:04.45
LOMBARDI, ALLIE        5 PC BARRACUDA AQUATICS    1:04.88
STRINGARI, KATRINA     7 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:05.11
LASS, KELLIANN         6 PC SAN BENITO AQUATIC    1:05.69
MAXWELL, EMILY         5 PC SANTA CLARA SWIM C    1:07.20
MIJATOVICH, KRISTINE   5 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:07.21
WONG, JERRINE          7 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:07.79
HAVERCROFT, CHLOE      5 PC WEST VALLEY SWIM C    1:13.51
KITE, KARA             7 PC SAN BENITO AQUATIC    1:13.65
SANTE, ALICIA          8 PC UNATTACHED PACIFIC    1:14.25
ROBINSON, ANGELA       7 PC AGCC OSPREY           1:15.00
TRAN, JUSTINE          7 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:15.66
HOFFMAN, ABBY          5 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:17.44
MCGUCKIN, KATIE        5 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:22.65
CATANZARO, BIANCA      8 PC GILROY GATORS SWIM    1:28.28
STARK, JESSIE          8 PC SANTA CRUZ COUNTY     NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
DANG, VIVIAN           8 PC FLYING FISH             21.57
COMEE, KATIE           8 PC WEST VALLEY SWIM C      22.75
BROOKS, DANIELLE       8 PC PENINSULA COVENANT      22.87
LOMBARDI, BRITTANY     7 PC BARRACUDA AQUATICS      23.17
BASEGIO, BRYNNE        8 PC SANTA CRUZ COUNTY       23.35
MERCADO, KELLSEY       8 PC OTTER SWIM CLUB         23.43
LINEBERRY, ABBY        8 PC SAN JOSE AQUATICS       23.57
WALITSCH, JAMIE        8 PC AGCC OSPREY             23.89
WIGHT, JESSICA         8 PC SAINT LAWRENCE SWI      23.93
HOLZAPFEL, HADASSA     7 PC SANTA CLARA SWIM C      23.94
AQUINO, NINA           8 PC FLYING FISH             24.00
POWER, KELLEN          7 PC AGCC OSPREY             24.07
ANDREAS, HALEY         7 PC BARRACUDA AQUATICS      24.32
SHERRIN, BRIANNA       6 PC SAN JOSE AQUATICS       24.33
PETERS, JULIA          6 PC CAMPBELL WAVE MAKE      24.41
WINDGASSEN, TAYLOR     8 PC SAN JOSE AQUATICS       24.50
DONNELLY, SARAH        7 PC SANTA CLARA SWIM C      24.63
VELAZQUEZ, JULIANA     7 PC KONA KAI SWIM TEAM      24.63
TAYLOR, ASHLEY         8 PC MORGAN HILL SWIM C      24.65
MCKINNEY, LISA         8 PC SAN JOSE AQUATICS       25.00
PRICE, SARAH           8 PC SOUTH VALLEY SWIM       25.06
JENSON, SUNNY          7 PC SEASIDE AQUATIC CL      25.57
GIULIANELLI, JACKIE    7 PC GILROY GATORS SWIM      25.58
HAISLEY, STEPHANIE     7 PC BARRACUDA AQUATICS      25.75
JONES, BRIANNA         8 PC SAN JOSE AQUATICS       25.79
ANDERSON, MOLLY        7 PC BARRACUDA AQUATICS      25.80
NICHOLSON, JESSICA     7 PC SOUTH VALLEY SWIM       25.80
SENDEJAS, SARAH        8 PC SAN JOSE AQUATICS       25.83
PENA, TESSA            6 PC MORGAN HILL SWIM C      26.23
CHONG, STEPHANIE       8 PC FLYING FISH             26.36
SHERIDAN, BECCA        7 PC AGCC OSPREY             26.41
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   11                                   FEMALE   8&UN    25 BACK                                     EVENT   11
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NOLET, MEGAN           7 PC WEST VALLEY SWIM C      26.64
LU, ZOE                8 PC FLYING FISH             26.78
SOGHOYAN, ANGELA       8 PC SAINT LAWRENCE SWI      26.79
HENDERSON, BRITTANY    7 PC SAN BENITO AQUATIC      26.83
HEMPSTEAD, CAMERON     8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      26.98
AGUAYO, SAMANTHA       7 PC SALINAS VALLEY AQU      27.26
ANTONOPOULOS, DIANNE   8 PC SANTA CLARA SWIM C      27.28
VO, ANYA               7 PC SANTA CLARA SWIM C      27.43
MALKOVICH, VANESSA     7 PC SAN JOSE AQUATICS       27.63
COURVILLE, MADDY       8 PC ALMADEN SWIM & RAC      27.94
CHOU, MARISSA          6 PC SAN JOSE AQUATICS       27.98
WELCH, ZOE             8 PC SANTA CRUZ COUNTY       28.16
NAHRVAR, AUDREY        8 PC FLYING FISH             28.52
HOULE, HALEY           8 PC EL TORO AQUATICS        28.54
HENSEY, SARAH          8 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      28.93
LASS, MEGHAN           8 PC SAN BENITO AQUATIC      28.99
HARGADON, KATIE        8 PC EL TORO AQUATICS        29.02
APPLEWHITE, CARSON     8 PC PENINSULA COVENANT      29.39
WESTERBECK, ALEXA      8 PC WEST VALLEY SWIM C      29.71
LORD, TIANA            7 PC ALMADEN SWIM & RAC      29.93
COHEN, ANNIE           6 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      30.32
STARR, HEATHER         8 PC OTTER SWIM CLUB         30.43
MAXWELL, EMILY         5 PC SANTA CLARA SWIM C      30.56
ANDRADE, MADELINE      6 PC SAN JOSE AQUATICS       30.62
GARDNER, KATHLEEN      8 PC ALMADEN SWIM & RAC      30.74
CHEN, KATHERINE        8 PC FLYING FISH             30.93
CHAN, EMILY            8 PC FLYING FISH             31.20
NAKAJI, ERIN           8 PC WEST VALLEY SWIM C      31.53
CACHOPO, MELISSA       6 PC EL TORO AQUATICS        31.62
CARILLO, LAUREN        8 PC FLYING FISH             32.03
DANG, TUVI             6 PC FLYING FISH             32.10
LU-HILL, FELICITY      6 PC PENINSULA COVENANT      32.14
VALLONE, ANDREA        6 PC PALO ALTO SWIM CLU      32.52
WEIZMAN, NATALIE       7 PC SANTA CRUZ COUNTY       32.55
TRINGALI, ALLEGRA      8 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      32.70
WILLIAMS, KATIE        7 PC OTTER SWIM CLUB         32.95
HWANG, MICHELLE        7 PC WEST VALLEY SWIM C      32.98
ROBINSON, ANGELA       7 PC AGCC OSPREY             33.08
CUTRERA, VICTORIA      8 PC OTTER SWIM CLUB         33.18
HAYFORD, MADELEINE     6 PC SAN BENITO AQUATIC      33.34
HOYT, KRISTEN          6 PC AGCC OSPREY             33.69
CATANZARO, BIANCA      8 PC GILROY GATORS SWIM      33.70
STRINGARI, KATRINA     7 PC SAINT LAWRENCE SWI      34.07
OBATA, ALEX            7 PC FLYING FISH             34.15
WONG, JERRINE          7 PC SAINT LAWRENCE SWI      34.20
APPLEWHITE, CONNER     6 PC PENINSULA COVENANT      34.74
MCGUCKIN, KATIE        5 PC SANTA CRUZ COUNTY       34.79
SUNG, KAYLYN           7 PC FLYING FISH             35.26
LASS, KELLIANN         6 PC SAN BENITO AQUATIC      36.18
HAVERCROFT, CHLOE      5 PC WEST VALLEY SWIM C      36.50
TRAN, JUSTINE          7 PC MILPITAS TIDAL WAV      36.71
HOFFMAN, ABBY          5 PC SEASIDE AQUATIC CL      37.34
HENDERSON, REBECCA     6 PC SAN BENITO AQUATIC      39.34
LOMBARDI, ALLIE        5 PC BARRACUDA AQUATICS      39.62
MIJATOVICH, KRISTINE   5 PC ALMADEN SWIM & RAC      41.65
KITE, KARA             7 PC SAN BENITO AQUATIC      50.03
SCOTT, JOY             5 PC FLYING FISH             54.36
PRESTON, KENDALL       8 PC LOS ALTOS/MTN VIEW     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   57                                   FEMALE   8&UN    50 BACK                                     EVENT   57
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LOMBARDI, BRITTANY     7 PC BARRACUDA AQUATICS      48.84
REYES, NICOLE          7 PC EVERGREEN AQUATICS      50.74
DANGELO, SARAH         7 PC MORGAN HILL SWIM C      50.85
COMEE, KATIE           8 PC WEST VALLEY SWIM C      51.52
BROOKS, DANIELLE       8 PC PENINSULA COVENANT      52.02
LINEBERRY, ABBY        8 PC SAN JOSE AQUATICS       52.29
SMITH, HALEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      52.37
WALITSCH, JAMIE        8 PC AGCC OSPREY             52.54
VELAZQUEZ, JULIANA     7 PC KONA KAI SWIM TEAM      52.58
HOLZAPFEL, HADASSA     7 PC SANTA CLARA SWIM C      53.36
KYFFIN, CHELSEA        8 PC SAN JOSE AQUATICS       53.60
PRICE, SARAH           8 PC SOUTH VALLEY SWIM       54.17
LEE, ALISON            8 PC FLYING FISH             54.35
WIGHT, JESSICA         8 PC SAINT LAWRENCE SWI      54.53
BUCKLEY, ANDREA        8 PC ALMADEN SWIM & RAC      54.74
ORNELAS, MARISELA      7 PC ALMADEN SWIM & RAC      54.91
AQUINO, NINA           8 PC FLYING FISH             55.50
SENDEJAS, SARAH        8 PC SAN JOSE AQUATICS       55.61
CHEN, KATHERINE        8 PC FLYING FISH             55.82
SMITH, ESTHER          7 PC PENINSULA COVENANT      56.07
ANDERSON, MOLLY        7 PC BARRACUDA AQUATICS      56.40
CHONG, STEPHANIE       8 PC FLYING FISH             56.50
VO, ANYA               7 PC SANTA CLARA SWIM C      56.70
NICHOLSON, JESSICA     7 PC SOUTH VALLEY SWIM       56.86
MERCADO, KELLSEY       8 PC OTTER SWIM CLUB         56.93
JENSON, SUNNY          7 PC SEASIDE AQUATIC CL      57.10
NISHIMATSU, KAYLA      8 PC SOUTH VALLEY SWIM       57.26
ANTONOPOULOS, DIANNE   8 PC SANTA CLARA SWIM C      57.30
SHERRIN, BRIANNA       6 PC SAN JOSE AQUATICS       57.52
MCCASLIN, DEVON        8 PC SANTA CRUZ COUNTY       57.71
FERRANTE, MARISSA      7 PC SANTA CRUZ COUNTY       58.28
PICHOTTA, LAURA        7 PC SAINT LAWRENCE SWI      58.77
ANDREAS, HALEY         7 PC BARRACUDA AQUATICS      59.03
MCKINNEY, LISA         8 PC SAN JOSE AQUATICS       59.28
SHERIDAN, BECCA        7 PC AGCC OSPREY             59.40
HARGADON, KATIE        8 PC EL TORO AQUATICS        59.47
HENSEY, SARAH          8 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      59.89
POWER, KELLEN          7 PC AGCC OSPREY           1:00.33
COURVILLE, MADDY       8 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:01.07
LASS, MEGHAN           8 PC SAN BENITO AQUATIC    1:01.15
CARILLO, LAUREN        8 PC FLYING FISH           1:02.12
WELCH, ZOE             8 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:02.13
WESTERBECK, ALEXA      8 PC WEST VALLEY SWIM C    1:02.55
TAYLOR, ASHLEY         8 PC MORGAN HILL SWIM C    1:02.86
STARK, JESSIE          8 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:03.73
CACHOPO, MELISSA       6 PC EL TORO AQUATICS      1:03.95
CHEONG, KAYLEEN        8 PC OTTER SWIM CLUB       1:04.57
JONES, BRIANNA         8 PC SAN JOSE AQUATICS     1:04.69
COX, CHELSEA           8 PC BOYS&GIRLS CLUB OF    1:06.46
ANDRADE, MADELINE      6 PC SAN JOSE AQUATICS     1:06.87
COHEN, ANNIE           6 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:07.87
SANTE, ALICIA          8 PC UNATTACHED PACIFIC    1:10.14
NAKAJI, ERIN           8 PC WEST VALLEY SWIM C    1:11.57
WONG, JERRINE          7 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:16.93
LOMBARDI, ALLIE        5 PC BARRACUDA AQUATICS    1:22.80
BATES, DEVON           8 PC MILPITAS TIDAL WAV    NO SHOW
GARDNER, KATHLEEN      8 PC ALMADEN SWIM & RAC    NO SHOW
NAHRVAR, AUDREY        8 PC FLYING FISH            DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KYFFIN, CHELSEA        8 PC SAN JOSE AQUATICS       24.65
VO, ANYA               7 PC SANTA CLARA SWIM C      25.01
MERCADO, KELLSEY       8 PC OTTER SWIM CLUB         25.34
LOMBARDI, BRITTANY     7 PC BARRACUDA AQUATICS      25.37
JONES, BRIANNA         8 PC SAN JOSE AQUATICS       25.74
MCKINNEY, LISA         8 PC SAN JOSE AQUATICS       26.48
LINEBERRY, ABBY        8 PC SAN JOSE AQUATICS       26.49
HENSEY, SARAH          8 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      26.57
MCGUCKIN, KELLY        8 PC SANTA CRUZ COUNTY       26.67
DONNELLY, SARAH        7 PC SANTA CLARA SWIM C      26.75
PETERS, JULIA          6 PC CAMPBELL WAVE MAKE      26.83
SMITH, HALEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      26.86
PRASAD, POOJA          8 PC MORGAN HILL SWIM C      27.08
SHERRIN, BRIANNA       6 PC SAN JOSE AQUATICS       27.12
COMEE, KATIE           8 PC WEST VALLEY SWIM C      27.28
HEGDE, ROSHINI         7 PC SANTA CLARA SWIM C      27.60
ANTONOPOULOS, DIANNE   8 PC SANTA CLARA SWIM C      27.72
BROOKS, DANIELLE       8 PC PENINSULA COVENANT      27.99
ANDERSON, MOLLY        7 PC BARRACUDA AQUATICS      28.47
POWER, KELLEN          7 PC AGCC OSPREY             28.82
CHONG, STEPHANIE       8 PC FLYING FISH             28.85
SANTE, ALICIA          8 PC UNATTACHED PACIFIC      28.92
VELAZQUEZ, JULIANA     7 PC KONA KAI SWIM TEAM      29.00
NICHOLSON, JESSICA     7 PC SOUTH VALLEY SWIM       29.44
PENA, TESSA            6 PC MORGAN HILL SWIM C      30.18
HOLZAPFEL, HADASSA     7 PC SANTA CLARA SWIM C      30.38
CACHOPO, MELISSA       6 PC EL TORO AQUATICS        31.24
LORD, TIANA            7 PC ALMADEN SWIM & RAC      31.24
HARGADON, KATIE        8 PC EL TORO AQUATICS        31.32
AQUINO, NINA           8 PC FLYING FISH             31.63
AGUAYO, SAMANTHA       7 PC SALINAS VALLEY AQU      31.93
SENDEJAS, SARAH        8 PC SAN JOSE AQUATICS       32.45
LU, ZOE                8 PC FLYING FISH             32.59
HAISLEY, STEPHANIE     7 PC BARRACUDA AQUATICS      32.76
PEARSON, SAMANTHA      8 PC SANTA CLARA SWIM C      32.81
JENSON, SUNNY          7 PC SEASIDE AQUATIC CL      32.92
WIGHT, JESSICA         8 PC SAINT LAWRENCE SWI      33.53
ANDREAS, HALEY         7 PC BARRACUDA AQUATICS      34.42
OBATA, ALEX            7 PC FLYING FISH             34.51
WELCH, ZOE             8 PC SANTA CRUZ COUNTY       35.31
HENDERSON, BRITTANY    7 PC SAN BENITO AQUATIC      36.31
HOYT, KRISTEN          6 PC AGCC OSPREY             36.51
GIULIANELLI, JACKIE    7 PC GILROY GATORS SWIM      37.64
HWANG, MICHELLE        7 PC WEST VALLEY SWIM C      38.16
HOFFMAN, ABBY          5 PC SEASIDE AQUATIC CL      39.10
SOGHOYAN, ANGELA       8 PC SAINT LAWRENCE SWI      39.70
DANG, TUVI             6 PC FLYING FISH             42.02
STRINGARI, KATRINA     7 PC SAINT LAWRENCE SWI      42.54
CARILLO, LAUREN        8 PC FLYING FISH            DQUED
CHAN, EMILY            8 PC FLYING FISH           NO SHOW
CHOU, MARISSA          6 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
COURVILLE, MADDY       8 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED
CUTRERA, VICTORIA      8 PC OTTER SWIM CLUB       NO SHOW
HAVERCROFT, CHLOE      5 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
HAYFORD, MADELEINE     6 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
LOMBARDI, ALLIE        5 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
LU-HILL, FELICITY      6 PC PENINSULA COVENANT     DQUED
MIJATOVICH, KRISTINE   5 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED
ROBINSON, ANGELA       7 PC AGCC OSPREY            DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   27                                   FEMALE   8&UN    25 BREAST                                   EVENT   27
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHERIDAN, BECCA        7 PC AGCC OSPREY            DQUED
SIMMONS, KELLY         5 PC AGCC OSPREY            DQUED
STARK, JESSIE          8 PC SANTA CRUZ COUNTY      DQUED
STARR, HEATHER         8 PC OTTER SWIM CLUB        DQUED
TRAN, JUSTINE          7 PC MILPITAS TIDAL WAV    NO SHOW
TRINGALI, ALLEGRA      8 PC LOS ALTOS/MTN VIEW     DQUED
WALITSCH, JAMIE        8 PC AGCC OSPREY            DQUED
WATSON, CAITLIN        8 PC PALO ALTO SWIM CLU    NO SHOW
WONG, JERRINE          7 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   8&UN    50 BREAST                                   EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TAKAKI, MADDIE         8 PC SAN JOSE AQUATICS       54.41
HEGDE, ROSHINI         7 PC SANTA CLARA SWIM C      55.71
MERCADO, KELLSEY       8 PC OTTER SWIM CLUB         55.71
NOLET, MEGAN           7 PC WEST VALLEY SWIM C      55.82
LOMBARDI, BRITTANY     7 PC BARRACUDA AQUATICS      57.05
LINEBERRY, ABBY        8 PC SAN JOSE AQUATICS       57.65
NISHIMATSU, KAYLA      8 PC SOUTH VALLEY SWIM       57.67
HENSEY, SARAH          8 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      57.72
KYFFIN, CHELSEA        8 PC SAN JOSE AQUATICS       57.84
SMITH, HALEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      57.96
SHERRIN, BRIANNA       6 PC SAN JOSE AQUATICS       58.07
JONES, BRIANNA         8 PC SAN JOSE AQUATICS       58.34
SHERIDAN, BECCA        7 PC AGCC OSPREY             58.34
COMEE, KATIE           8 PC WEST VALLEY SWIM C      59.27
HEMPSTEAD, CAMERON     8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      59.56
MCKINNEY, LISA         8 PC SAN JOSE AQUATICS       59.58
PETERS, JULIA          6 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:00.02
CHONG, STEPHANIE       8 PC FLYING FISH           1:01.32
ANTONOPOULOS, DIANNE   8 PC SANTA CLARA SWIM C    1:01.60
SMITH, ESTHER          7 PC PENINSULA COVENANT    1:01.83
ANDERSON, MOLLY        7 PC BARRACUDA AQUATICS    1:03.26
BUCKLEY, ANDREA        8 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:03.74
BROOKS, DANIELLE       8 PC PENINSULA COVENANT    1:04.23
CHEN, KATHERINE        8 PC FLYING FISH           1:05.39
REYES, NICOLE          7 PC EVERGREEN AQUATICS    1:05.44
WALITSCH, JAMIE        8 PC AGCC OSPREY           1:05.70
NICHOLSON, JESSICA     7 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:06.14
POWER, KELLEN          7 PC AGCC OSPREY           1:06.77
CACHOPO, MELISSA       6 PC EL TORO AQUATICS      1:09.50
VELAZQUEZ, JULIANA     7 PC KONA KAI SWIM TEAM    1:09.79
PRICE, SARAH           8 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:10.79
MCNAMARA, ALLISON      7 PC MONTEREY BAY SWIM     1:11.02
WIGHT, JESSICA         8 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:13.27
ANDREAS, HALEY         7 PC BARRACUDA AQUATICS    1:15.55
ORNELAS, MARISELA      7 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:18.07
WELCH, ZOE             8 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:18.31
COHEN, ANNIE           6 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:22.06
JENSON, SUNNY          7 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:22.06
HOFFMAN, ABBY          5 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:22.57
BATES, DEVON           8 PC MILPITAS TIDAL WAV     DQUED
COX, CHELSEA           8 PC BOYS&GIRLS CLUB OF     DQUED
DANGELO, SARAH         7 PC MORGAN HILL SWIM C     DQUED
GARDNER, KATHLEEN      8 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED
HAYFORD, MADELEINE     6 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
LEE, ALISON            8 PC FLYING FISH            DQUED
NAHRVAR, AUDREY        8 PC FLYING FISH            DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   41                                   FEMALE   8&UN    50 BREAST                                   EVENT   41
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NAKAJI, ERIN           8 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
WESTERBECK, ALEXA      8 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   8&UN    25 FLY                                      EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WALITSCH, JAMIE        8 PC AGCC OSPREY             18.79
LOMBARDI, BRITTANY     7 PC BARRACUDA AQUATICS      19.42
JENSON, SUNNY          7 PC SEASIDE AQUATIC CL      19.74
LINEBERRY, ABBY        8 PC SAN JOSE AQUATICS       20.03
BROOKS, DANIELLE       8 PC PENINSULA COVENANT      20.69
KYFFIN, CHELSEA        8 PC SAN JOSE AQUATICS       21.28
SMITH, ESTHER          7 PC PENINSULA COVENANT      21.80
WINDGASSEN, TAYLOR     8 PC SAN JOSE AQUATICS       21.80
FERRANTE, MARISSA      7 PC SANTA CRUZ COUNTY       21.84
NOLET, MEGAN           7 PC WEST VALLEY SWIM C      22.96
HOLZAPFEL, HADASSA     7 PC SANTA CLARA SWIM C      23.19
ANDERSON, MOLLY        7 PC BARRACUDA AQUATICS      23.58
ORNELAS, MARISELA      7 PC ALMADEN SWIM & RAC      23.77
POWER, KELLEN          7 PC AGCC OSPREY             23.81
COMEE, KATIE           8 PC WEST VALLEY SWIM C      24.06
SENDEJAS, SARAH        8 PC SAN JOSE AQUATICS       24.12
BUCKLEY, ANDREA        8 PC ALMADEN SWIM & RAC      24.32
DANGELO, SARAH         7 PC MORGAN HILL SWIM C      24.34
ANDREAS, HALEY         7 PC BARRACUDA AQUATICS      24.36
MCKINNEY, LISA         8 PC SAN JOSE AQUATICS       24.43
SMITH, HALEY           7 PC UNATTACHED PACIFIC      24.45
PRICE, SARAH           8 PC SOUTH VALLEY SWIM       25.12
NICHOLSON, JESSICA     7 PC SOUTH VALLEY SWIM       25.13
BOUDREAU, EMILY        8 PC PENINSULA COVENANT      25.17
SHERRIN, BRIANNA       6 PC SAN JOSE AQUATICS       25.36
BATES, DEVON           8 PC MILPITAS TIDAL WAV      25.37
HENSEY, SARAH          8 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      25.65
VO, ANYA               7 PC SANTA CLARA SWIM C      25.77
PETERS, JULIA          6 PC CAMPBELL WAVE MAKE      25.78
MERCADO, KELLSEY       8 PC OTTER SWIM CLUB         25.88
HARGADON, KATIE        8 PC EL TORO AQUATICS        26.14
NISHIMATSU, KAYLA      8 PC SOUTH VALLEY SWIM       26.26
ANTONOPOULOS, DIANNE   8 PC SANTA CLARA SWIM C      26.33
HEMPSTEAD, CAMERON     8 PC CAMPBELL WAVE MAKE      26.35
REYES, NICOLE          7 PC EVERGREEN AQUATICS      26.39
AQUINO, NINA           8 PC FLYING FISH             26.57
HAISLEY, STEPHANIE     7 PC BARRACUDA AQUATICS      26.65
JONES, BRIANNA         8 PC SAN JOSE AQUATICS       27.18
WIGHT, JESSICA         8 PC SAINT LAWRENCE SWI      27.51
HEGDE, ROSHINI         7 PC SANTA CLARA SWIM C      28.58
WESTERBECK, ALEXA      8 PC WEST VALLEY SWIM C      30.05
LORD, TIANA            7 PC ALMADEN SWIM & RAC      30.27
SHERIDAN, BECCA        7 PC AGCC OSPREY             30.32
STARR, HEATHER         8 PC OTTER SWIM CLUB         32.05
CACHOPO, MELISSA       6 PC EL TORO AQUATICS        32.99
CUTRERA, VICTORIA      8 PC OTTER SWIM CLUB         34.12
GARDNER, KATHLEEN      8 PC ALMADEN SWIM & RAC      34.59
NAKAJI, ERIN           8 PC WEST VALLEY SWIM C      34.80
LOMBARDI, ALLIE        5 PC BARRACUDA AQUATICS      35.05
WILLIAMS, KATIE        7 PC OTTER SWIM CLUB         35.66
COHEN, ANNIE           6 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      35.77
WELCH, ZOE             8 PC SANTA CRUZ COUNTY       36.93
TAYLOR, ASHLEY         8 PC MORGAN HILL SWIM C      37.00
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   49                                   FEMALE   8&UN    25 FLY                                      EVENT   49
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LU-HILL, FELICITY      6 PC PENINSULA COVENANT      38.24
SIMMONS, KELLY         5 PC AGCC OSPREY             39.36
SANTE, ALICIA          8 PC UNATTACHED PACIFIC      40.51
MIJATOVICH, KRISTINE   5 PC ALMADEN SWIM & RAC      40.90
ROBINSON, ANGELA       7 PC AGCC OSPREY             43.55
CHEONG, KAYLEEN        8 PC OTTER SWIM CLUB        DQUED
COURVILLE, MADDY       8 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED
HAVERCROFT, CHLOE      5 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
HAYFORD, MADELEINE     6 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
HOYT, KRISTEN          6 PC AGCC OSPREY            DQUED
LASS, KELLIANN         6 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
VALLONE, ANDREA        6 PC PALO ALTO SWIM CLU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   19                                   FEMALE   8&UN    100 I.M.                                    EVENT   19
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LINEBERRY, ABBY        8 PC SAN JOSE AQUATICS     1:45.95
BROOKS, DANIELLE       8 PC PENINSULA COVENANT    1:46.39
POWER, KELLEN          7 PC AGCC OSPREY           1:48.29
LOMBARDI, BRITTANY     7 PC BARRACUDA AQUATICS    1:50.76
WALITSCH, JAMIE        8 PC AGCC OSPREY           1:51.59
DONNELLY, SARAH        7 PC SANTA CLARA SWIM C    1:53.53
NICHOLSON, JESSICA     7 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:53.92
NOLET, MEGAN           7 PC WEST VALLEY SWIM C    1:54.80
MERCADO, KELLSEY       8 PC OTTER SWIM CLUB       1:57.57
BASEGIO, BRYNNE        8 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:58.08
ANTONOPOULOS, DIANNE   8 PC SANTA CLARA SWIM C    2:02.49
SENDEJAS, SARAH        8 PC SAN JOSE AQUATICS     2:03.22
HOLZAPFEL, HADASSA     7 PC SANTA CLARA SWIM C    2:04.35
ANDERSON, MOLLY        7 PC BARRACUDA AQUATICS    2:05.96
PRICE, SARAH           8 PC SOUTH VALLEY SWIM     2:09.02
PENA, TESSA            6 PC MORGAN HILL SWIM C    2:13.00
JENSON, SUNNY          7 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:15.46
ANDREAS, HALEY         7 PC BARRACUDA AQUATICS    2:16.25
CHOU, MARISSA          6 PC SAN JOSE AQUATICS     2:20.49
WELCH, ZOE             8 PC SANTA CRUZ COUNTY     2:25.70
CACHOPO, MELISSA       6 PC EL TORO AQUATICS      2:29.25
COURVILLE, MADDY       8 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:46.74
COHEN, ANNIE           6 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    NO SHOW
COMEE, KATIE           8 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
HAISLEY, STEPHANIE     7 PC BARRACUDA AQUATICS     DQUED
HEGDE, ROSHINI         7 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
JONES, BRIANNA         8 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
MCKINNEY, LISA         8 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
PETERS, JULIA          6 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
SHERRIN, BRIANNA       6 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
TAYLOR, ASHLEY         8 PC MORGAN HILL SWIM C     DQUED
WESTERBECK, ALEXA      8 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
WIGHT, JESSICA         8 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
WINDGASSEN, TAYLOR     8 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOSBY, PAIGE          10 PC EVERGREEN AQUATICS      35.01
FERRARA, MARISSA      10 PC SANTA CRUZ COUNTY       35.40
COOK, DESIREE         10 PC SANTA CRUZ COUNTY       36.16
WU, VANESSA           10 PC LYNBROOK AQUATICS       36.34
HOYT, ERINN            9 PC AGCC OSPREY             36.47
FITZGERALD, ERIKA     10 PC SANTA CRUZ COUNTY       36.71
SIRKIN, DANIELA       10 PC PALO ALTO SWIM CLU      36.80
DANG, VIVIAN           8 PC FLYING FISH             37.01
SMITH, SOPHIE         10 PC SAN JOSE AQUATICS       37.20
AGUAYO, AMANDA         9 PC SALINAS VALLEY AQU      37.28
WARREN, JESSICA       10 PC FLYING FISH             37.30
BUZZETTA, KATIE        9 PC SAN BENITO AQUATIC      37.34
ALWAN, ALLISON         9 PC DEANZA CUPERTINO A      37.49
SEWELL, MICHELLE      10 PC KONA KAI SWIM TEAM      37.99
BROOKS, KIMBERLY      10 PC WEST VALLEY SWIM C      38.10
ALEMI, AREZU          10 PC SAN JOSE AQUATICS       38.14
LORION, MARISA        10 PC AGCC OSPREY             38.18
SENN, ABBEY            9 PC MONTEREY BAY SWIM       38.24
COHEN, RACHEL          9 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      38.31
SCHWARTZ, ARIELLE      9 PC OTTER SWIM CLUB         38.31
TRAPL, DENISE         10 PC SEASIDE AQUATIC CL      38.38
MICOTTI, KRISTINA      9 PC SAN JOSE AQUATICS       38.41
TSUBOI, KAZUNA         9 PC CAMPBELL WAVE MAKE      38.50
PICHAY, VICTORIA       8 PC MILPITAS TIDAL WAV      38.77
NOLET, COURTNEY       10 PC WEST VALLEY SWIM C      38.81
MIGUELENA, MARTA      10 PC SAINT LAWRENCE SWI      38.95
WAGGONER, KATE         9 PC SAN JOSE AQUATICS       39.31
SHERMAN, JENNIFER     10 PC SANTA CLARA SWIM C      39.39
NAKAMURA, KANAKO      10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      39.89
FLANNIGAN, DEVON       9 PC OTTER SWIM CLUB         40.30
HOLZAPFEL, DINA        9 PC SANTA CLARA SWIM C      40.57
DONNELLY, CATHERINE    9 PC SANTA CLARA SWIM C      40.61
ELLIOTT, LAINE         9 PC SANTA CRUZ COUNTY       40.63
GULBRANSEN, LURA       9 PC SANTA CRUZ COUNTY       40.73
WELLS, ALEX            9 PC EL TORO AQUATICS        40.74
SCRIBNER, KELSEY       9 PC STANFORD COVINGTON      40.76
THAM, SERENA           9 PC OTTER SWIM CLUB         41.08
SHOPSHIRE, LINDSEY     9 PC MONTEREY BAY SWIM       41.09
LAWRENCE, ROSALIE      9 PC SANTA CRUZ COUNTY       41.56
LASS, KAITLYN         10 PC SAN BENITO AQUATIC      41.63
FEINSTEIN, LAUREN     10 PC SAINT LAWRENCE SWI      41.66
HOLLAND, KASANDRA      9 PC FLYING FISH             41.82
FAN, TRACY            10 PC WEST VALLEY SWIM C      41.98
BERGEN, ABBIE          9 PC SANTA CRUZ COUNTY       42.13
REHKEMPER, ASHLEY      9 PC WEST VALLEY SWIM C      42.18
HORGOS, BONNIE         9 PC SANTA CRUZ COUNTY       42.35
CHOY, JENNIFER        10 PC MILPITAS TIDAL WAV      43.19
TENG, STEPHANIE       10 PC LYNBROOK AQUATICS       43.57
LARDIE, KENDAL         9 PC SANTA CRUZ COUNTY       43.59
JUSTI, JILLIAN        10 PC SAN JOSE AQUATICS       43.88
TOMASINI, SAMANTHA    10 PC SALINAS VALLEY AQU      43.94
HWANG, IVANA           9 PC WEST VALLEY SWIM C      44.02
RAMIREZ, TABITHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU      44.08
CARRILLO, JOVIE       10 PC FLYING FISH             44.26
STARR, MICHELLE       10 PC BARRACUDA AQUATICS      44.42
BURTON, BROOKE        10 PC BOYS&GIRLS CLUB OF      44.62
DERRY, LOGAN          10 PC SANTA CRUZ COUNTY       44.89
DUNHAM, CAITLIN        9 PC SAINT LAWRENCE SWI      44.94
KANE, KATLIN          10 PC OTTER SWIM CLUB         45.14
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   21                                   FEMALE   10&UN   50 FREE                                     EVENT   21
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHERIDAN, LAUREN       9 PC AGCC OSPREY             45.32
NGUYEN, NICOLE         9 PC SANTA CLARA SWIM C      45.70
TRITCH, ALLISON       10 PC SAN JOSE AQUATICS       46.42
BARBOZA, MICHELLE      9 PC FLYING FISH             47.31
ZELLNER, ALEXANDRA    10 PC SAN JOSE AQUATICS       48.13
PILIGIAN, NICOLE       9 PC ALMADEN SWIM & RAC      48.49
SYU, STEPHANIE         9 PC FLYING FISH             48.67
BOGUE, MALIN          10 PC OTTER SWIM CLUB         50.17
DANG, VANESSA          9 PC FLYING FISH             50.20
ROSS, MICHAL           9 PC CABRILLO THRESHERS      51.87
FARRENS, IRIS          9 PC SANTA CRUZ COUNTY       53.02
ROZMAN, LISA          10 PC GILROY GATORS SWIM      53.61
FAUSTMANN, ELADIA      9 PC PALO ALTO SWIM CLU      54.16
BAINTER, BROOKE        9 PC SAN BENITO AQUATIC      54.56
REYES, PATRICIA       10 PC SAN BENITO AQUATIC      54.98
MCINTOSH, ALICIA       9 PC FLYING FISH             55.38
HOLTHOUSE, KAYLIE      9 PC SAN BENITO AQUATIC      55.41
MASCOLI, ANNA          8 PC SAN JOSE AQUATICS       56.20
HOLTHOUSE, ASHLIE      9 PC SAN BENITO AQUATIC      56.33
BRADLEY, ISELA        10 PC SAN BENITO AQUATIC      57.66
TORRANCE, ELLIS        9 PC SAN JOSE AQUATICS       57.70
BROWN, HALEY           9 PC BOYS&GIRLS CLUB OF    1:12.09
MIJATOVICH, TATIANA    9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:27.64
SANTOS, JENNY         10 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   67                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT   67
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FENWICK, EMILY         9 PC AGCC OSPREY           1:19.91
THOMPSON, SARAH        9 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:20.24
MOSBY, PAIGE          10 PC EVERGREEN AQUATICS    1:21.02
SOUNG, ALLISON         9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:22.56
COOK, DESIREE         10 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:22.60
SIRKIN, DANIELA       10 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:22.65
GAMUROT, JENNIFER     10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:23.05
JENSEN, LIV            9 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:23.15
CHANG, TIFFANY         9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:23.38
WU, VANESSA           10 PC LYNBROOK AQUATICS     1:24.66
STILL, JULIA           9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:24.81
WARREN, JESSICA       10 PC FLYING FISH           1:25.25
FITZGERALD, ERIKA     10 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:25.26
HOYT, ERINN            9 PC AGCC OSPREY           1:25.69
ALWAN, ALLISON         9 PC DEANZA CUPERTINO A    1:25.83
FITTRO, MOLLY          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:26.41
TRAPL, DENISE         10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:27.20
SHIH, ALETHIA         10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:27.37
LASS, KAITLYN         10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:27.56
MICOTTI, KRISTINA      9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:27.76
ALEMI, AREZU          10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:28.07
POON, JESSICA          9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:28.38
SHERMAN, JENNIFER     10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:28.48
WAGGONER, KATE         9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:28.64
SCHWARTZ, ARIELLE      9 PC OTTER SWIM CLUB       1:28.84
NISHIMATSU, CECILY    10 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:29.22
LORION, MARISA        10 PC AGCC OSPREY           1:29.29
SEWELL, MICHELLE      10 PC KONA KAI SWIM TEAM    1:29.65
FOSSATI-BELLANI, MICH  9 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:29.81
NAKAMURA, KANAKO      10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:30.17
CHIEN, DIANA          10 PC OTTER SWIM CLUB       1:30.55
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   67                                   FEMALE   10&UN   100 FREE                                    EVENT   67
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PICHAY, VICTORIA       8 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:30.64
NICHOLSON, KAYLEE      9 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:30.75
COHEN, RACHEL          9 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:32.97
LOMBARDI, BRITTANY     7 PC BARRACUDA AQUATICS    1:34.31
FLANNIGAN, DEVON       9 PC OTTER SWIM CLUB       1:34.41
GULBRANSEN, LURA       9 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:35.16
TSUBOI, KAZUNA         9 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:36.05
TENG, STEPHANIE       10 PC LYNBROOK AQUATICS     1:36.14
REHKEMPER, ASHLEY      9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:36.61
BERGEN, ABBIE          9 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:38.11
KANE, KATLIN          10 PC OTTER SWIM CLUB       1:41.26
TRITCH, ALLISON       10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:42.23
COLEMAN, STEPHANIE     9 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:44.50
HOLLAND, KASANDRA      9 PC FLYING FISH           1:45.56
GERE, NICOLE           9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:46.00
TOMASINI, SAMANTHA    10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:50.88
DUNHAM, CAITLIN        9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:51.14
STOVER, EMILY          9 PC BOYS&GIRLS CLUB OF    1:52.48
SHERIDAN, LAUREN       9 PC AGCC OSPREY           1:53.30
WOODS, ELEANORE       10 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:56.56
TINETTI, CASSI         9 PC BOYS&GIRLS CLUB OF    1:56.76
BARBOZA, MICHELLE      9 PC FLYING FISH           1:57.28
HWANG, IVANA           9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:59.48
ZELLNER, ALEXANDRA    10 PC SAN JOSE AQUATICS     2:03.36
HOLTHOUSE, ASHLIE      9 PC SAN BENITO AQUATIC    2:03.39
MASCOLI, ANNA          8 PC SAN JOSE AQUATICS     2:05.04
HOLTHOUSE, KAYLIE      9 PC SAN BENITO AQUATIC    2:20.28
BRADLEY, ISELA        10 PC SAN BENITO AQUATIC    2:31.74
MAEDA, ANZU            9 PC FLYING FISH            DQUED
MOORE, LYNDSEY         9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   59
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FERRARA, MARISSA      10 PC SANTA CRUZ COUNTY       43.52
PICHAY, VICTORIA       8 PC MILPITAS TIDAL WAV      43.56
MOSBY, PAIGE          10 PC EVERGREEN AQUATICS      44.61
SHIH, ALETHIA         10 PC SAN JOSE AQUATICS       44.61
STILL, JULIA           9 PC WEST VALLEY SWIM C      44.79
CHIEN, DIANA          10 PC OTTER SWIM CLUB         45.11
THOMPSON, SARAH        9 PC CAMPBELL WAVE MAKE      45.53
NISHIMATSU, CECILY    10 PC SOUTH VALLEY SWIM       45.73
SEWELL, MICHELLE      10 PC KONA KAI SWIM TEAM      45.78
SHERMAN, JENNIFER     10 PC SANTA CLARA SWIM C      45.91
WU, VANESSA           10 PC LYNBROOK AQUATICS       45.92
WARREN, JESSICA       10 PC FLYING FISH             45.97
COHEN, RACHEL          9 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      46.27
SILVERIA, MARILEE     10 PC UNATTACHED PACIFIC      46.39
WAGGONER, KATE         9 PC SAN JOSE AQUATICS       46.42
POON, JESSICA          9 PC MORGAN HILL SWIM C      46.43
FENWICK, EMILY         9 PC AGCC OSPREY             46.72
FEINSTEIN, LAUREN     10 PC SAINT LAWRENCE SWI      46.79
LASS, KAITLYN         10 PC SAN BENITO AQUATIC      47.09
FOSSATI-BELLANI, MICH  9 PC PALO ALTO SWIM CLU      47.46
FITZGERALD, ERIKA     10 PC SANTA CRUZ COUNTY       48.21
ALEMI, AREZU          10 PC SAN JOSE AQUATICS       48.49
TENG, STEPHANIE       10 PC LYNBROOK AQUATICS       48.70
SAMSON, ELYSSA         9 PC SAN JOSE AQUATICS       49.12
BERGEN, ABBIE          9 PC SANTA CRUZ COUNTY       49.78
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   59                                   FEMALE   10&UN   50 BACK                                     EVENT   59
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NICHOLSON, KAYLEE      9 PC SOUTH VALLEY SWIM       49.84
LORION, MARISA        10 PC AGCC OSPREY             49.90
FITTRO, MOLLY          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      49.98
BROOKS, KIMBERLY      10 PC WEST VALLEY SWIM C      50.42
NOLET, COURTNEY       10 PC WEST VALLEY SWIM C      50.47
MICOTTI, KRISTINA      9 PC SAN JOSE AQUATICS       50.99
GULBRANSEN, LURA       9 PC SANTA CRUZ COUNTY       51.20
TSUBOI, KAZUNA         9 PC CAMPBELL WAVE MAKE      52.49
WOODS, ELEANORE       10 PC PALO ALTO SWIM CLU      52.70
GERE, NICOLE           9 PC SAN JOSE AQUATICS       52.90
HOLLAND, KASANDRA      9 PC FLYING FISH             52.94
SHERIDAN, LAUREN       9 PC AGCC OSPREY             54.84
DUNHAM, CAITLIN        9 PC SAINT LAWRENCE SWI      55.19
FARRENS, IRIS          9 PC SANTA CRUZ COUNTY       55.55
TOMASINI, SAMANTHA    10 PC SALINAS VALLEY AQU      55.72
KANE, KATLIN          10 PC OTTER SWIM CLUB         57.20
TRITCH, ALLISON       10 PC SAN JOSE AQUATICS       57.78
TINETTI, CASSI         9 PC BOYS&GIRLS CLUB OF      58.61
MAEDA, ANZU            9 PC FLYING FISH             59.33
BARBOZA, MICHELLE      9 PC FLYING FISH             59.62
CHEN, DEANNE           9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:01.31
COLEMAN, STEPHANIE     9 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:01.76
STOVER, EMILY          9 PC BOYS&GIRLS CLUB OF    1:02.06
RAMIREZ, TABITHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:02.81
ZELLNER, ALEXANDRA    10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:02.98
HOLTHOUSE, ASHLIE      9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:03.51
HWANG, IVANA           9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:06.67
MASCOLI, ANNA          8 PC SAN JOSE AQUATICS     1:07.74
BRADLEY, ISELA        10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:08.14
MOORE, LYNDSEY         9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:12.28
BAINTER, BROOKE        9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:14.62
HOLTHOUSE, KAYLIE      9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:15.79
MIJATOVICH, TATIANA    9 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:30.08
CARRILLO, JOVIE       10 PC FLYING FISH           NO SHOW
FLANNIGAN, DEVON       9 PC OTTER SWIM CLUB        DQUED
HORGOS, BONNIE         9 PC SANTA CRUZ COUNTY      DQUED
KHOE, AMANDA           9 PC OTTER SWIM CLUB        DQUED
REHKEMPER, ASHLEY      9 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
SCRIBNER, KELSEY       9 PC STANFORD COVINGTON     DQUED
SOUNG, ALLISON         9 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHALLO, RAMSEENA      10 PC SANTA CLARA SWIM C      47.26
NAKAMURA, KANAKO      10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      48.21
COOK, DESIREE         10 PC SANTA CRUZ COUNTY       48.42
CHIEN, DIANA          10 PC OTTER SWIM CLUB         49.05
SAMSON, ELYSSA         9 PC SAN JOSE AQUATICS       49.21
FOSSATI-BELLANI, MICH  9 PC PALO ALTO SWIM CLU      49.71
MICOTTI, KRISTINA      9 PC SAN JOSE AQUATICS       49.77
HOYT, ERINN            9 PC AGCC OSPREY             50.69
SHIMAMOTO, ISSO       10 PC ALMADEN SWIM & RAC      50.76
NOLET, COURTNEY       10 PC WEST VALLEY SWIM C      51.07
SOUNG, ALLISON         9 PC SAN JOSE AQUATICS       51.18
PICHAY, VICTORIA       8 PC MILPITAS TIDAL WAV      51.30
FAN, TRACY            10 PC WEST VALLEY SWIM C      51.52
WAGGONER, KATE         9 PC SAN JOSE AQUATICS       51.74
DOLBEC, KENDAL        10 PC WEST VALLEY SWIM C      51.87
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   43                                   FEMALE   10&UN   50 BREAST                                   EVENT   43
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SCHWARTZ, ARIELLE      9 PC OTTER SWIM CLUB         51.97
VELAZQUEZ, AMANDA     10 PC KONA KAI SWIM TEAM      51.98
FENWICK, EMILY         9 PC AGCC OSPREY             52.06
BERGEN, ABBIE          9 PC SANTA CRUZ COUNTY       52.09
STILL, JULIA           9 PC WEST VALLEY SWIM C      52.30
HAISLEY, COURTNEY     10 PC BARRACUDA AQUATICS      52.31
NOLLETTE, BETHANY     10 PC ALMADEN SWIM & RAC      52.37
SMITH, SOPHIE         10 PC SAN JOSE AQUATICS       52.38
NISHIMATSU, CECILY    10 PC SOUTH VALLEY SWIM       52.55
TENG, STEPHANIE       10 PC LYNBROOK AQUATICS       52.88
ALWAN, ALLISON         9 PC DEANZA CUPERTINO A      53.06
REHKEMPER, ASHLEY      9 PC WEST VALLEY SWIM C      53.15
ZELLNER, ALEXANDRA    10 PC SAN JOSE AQUATICS       54.02
SEWELL, MICHELLE      10 PC KONA KAI SWIM TEAM      54.08
HOLLAND, KASANDRA      9 PC FLYING FISH             54.26
FITZGERALD, ERIKA     10 PC SANTA CRUZ COUNTY       54.29
COLEMAN, STEPHANIE     9 PC CAMPBELL WAVE MAKE      54.30
BROOKS, KIMBERLY      10 PC WEST VALLEY SWIM C      55.24
TSUBOI, KAZUNA         9 PC CAMPBELL WAVE MAKE      55.30
KANE, KATLIN          10 PC OTTER SWIM CLUB         55.50
WARREN, JESSICA       10 PC FLYING FISH             55.55
SHERIDAN, LAUREN       9 PC AGCC OSPREY             56.03
LORION, MARISA        10 PC AGCC OSPREY             56.50
BYRNE, ALEXA          10 PC PALO ALTO SWIM CLU      56.51
LASS, KAITLYN         10 PC SAN BENITO AQUATIC      56.57
COHEN, RACHEL          9 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      56.76
SHERMAN, JENNIFER     10 PC SANTA CLARA SWIM C      56.87
MASCOLI, ANNA          8 PC SAN JOSE AQUATICS       57.49
GULBRANSEN, LURA       9 PC SANTA CRUZ COUNTY       57.71
ALEMI, AREZU          10 PC SAN JOSE AQUATICS       59.70
FEINSTEIN, LAUREN     10 PC SAINT LAWRENCE SWI      59.83
TOMASINI, SAMANTHA    10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:00.84
WOODS, ELEANORE       10 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:01.11
MAEDA, ANZU            9 PC FLYING FISH           1:01.27
DUNHAM, CAITLIN        9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:01.29
STOVER, EMILY          9 PC BOYS&GIRLS CLUB OF    1:01.31
NICHOLSON, KAYLEE      9 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:01.45
CARRILLO, JOVIE       10 PC FLYING FISH           1:03.67
HORGOS, BONNIE         9 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:05.02
BRADLEY, ISELA        10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:06.75
TRITCH, ALLISON       10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:07.47
BOGUE, MALIN          10 PC OTTER SWIM CLUB       1:09.66
RAMIREZ, TABITHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:10.46
BROWN, HALEY           9 PC BOYS&GIRLS CLUB OF    1:13.14
PAN, KAT              10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:14.55
MCNAMARA, KELLY        9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:15.77
HWANG, IVANA           9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:16.95
KHOE, AMANDA           9 PC OTTER SWIM CLUB       1:23.01
BAINTER, BROOKE        9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
BARBOZA, MICHELLE      9 PC FLYING FISH            DQUED
FERRARA, MARISSA      10 PC SANTA CRUZ COUNTY      DQUED
GERE, NICOLE           9 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
HOLTHOUSE, ASHLIE      9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
HOLTHOUSE, KAYLIE      9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
MOORE, LYNDSEY         9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
SYU, STEPHANIE         9 PC FLYING FISH            DQUED
TORRANCE, ELLIS        9 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   13                                   FEMALE   10&UN   100 BREAST                                  EVENT   13
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SANTOS, JENNY         10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:39.78
POON, JESSICA          9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:44.40
GAMUROT, JENNIFER     10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:44.69
THAM, SERENA           9 PC OTTER SWIM CLUB       1:45.16
HOLZAPFEL, DINA        9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:46.22
LAWRENCE, ROSALIE      9 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:46.52
SUMIDA, JUDY          10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:46.56
TRAPL, DENISE         10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:47.73
MICOTTI, KRISTINA      9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:48.27
WELLS, ALEX            9 PC EL TORO AQUATICS      1:48.76
NOLLETTE, BETHANY     10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:49.61
FLANNIGAN, DEVON       9 PC OTTER SWIM CLUB       1:49.78
PICHAY, VICTORIA       8 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:50.60
SAMSON, ELYSSA         9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:50.66
TENG, STEPHANIE       10 PC LYNBROOK AQUATICS     1:50.77
SCLAFANI, EMILIA      10 PC EVERGREEN AQUATICS    1:51.93
WAGGONER, KATE         9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:52.29
HOYT, ERINN            9 PC AGCC OSPREY           1:52.50
SCRIBNER, KELSEY       9 PC STANFORD COVINGTON    1:52.78
NOLET, COURTNEY       10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:52.89
BERGEN, ABBIE          9 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:53.00
VELAZQUEZ, AMANDA     10 PC KONA KAI SWIM TEAM    1:53.21
FAN, TRACY            10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:53.31
BUZZETTA, KATIE        9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:53.67
DONNELLY, CATHERINE    9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:53.70
FENWICK, EMILY         9 PC AGCC OSPREY           1:55.52
SCHWARTZ, ARIELLE      9 PC OTTER SWIM CLUB       1:55.62
TSUBOI, KAZUNA         9 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:56.27
DANG, VANESSA          9 PC FLYING FISH           1:58.14
BURTON, BROOKE        10 PC BOYS&GIRLS CLUB OF    1:59.08
SHERMAN, JENNIFER     10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:00.39
COHEN, RACHEL          9 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    2:01.27
AGUAYO, AMANDA         9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:01.92
KANE, KATLIN          10 PC OTTER SWIM CLUB       2:03.93
SHERIDAN, LAUREN       9 PC AGCC OSPREY           2:05.25
RAUSCHMAYER, LAURA    10 PC WEST VALLEY SWIM C    2:05.50
SEWELL, MICHELLE      10 PC KONA KAI SWIM TEAM    2:05.77
ALEMI, AREZU          10 PC SAN JOSE AQUATICS     2:09.42
FITTRO, MOLLY          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:11.11
LORION, MARISA        10 PC AGCC OSPREY           2:11.95
GULBRANSEN, LURA       9 PC SANTA CRUZ COUNTY     2:13.85
FAUSTMANN, ELADIA      9 PC PALO ALTO SWIM CLU    2:29.00
RAMIREZ, TABITHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU    2:34.59
BARBOZA, MICHELLE      9 PC FLYING FISH            DQUED
BOGUE, MALIN          10 PC OTTER SWIM CLUB        DQUED
BRADLEY, ISELA        10 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
PILIGIAN, NICOLE       9 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED
ROSS, MICHAL           9 PC CABRILLO THRESHERS     DQUED
SMITH, SOPHIE         10 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
TOMASINI, SAMANTHA    10 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
TRITCH, ALLISON       10 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TANA, KYLIE           10 PC OTTER SWIM CLUB         37.73
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HUYNH, JASMINE        10 PC FLYING FISH             39.95
SHIMAMOTO, ISSO       10 PC ALMADEN SWIM & RAC      40.69
FERRARA, MARISSA      10 PC SANTA CRUZ COUNTY       40.76
MIGUELENA, MARTA      10 PC SAINT LAWRENCE SWI      42.24
SCRIBNER, KELSEY       9 PC STANFORD COVINGTON      42.43
ARNETT, KAELA         10 PC SAINT LAWRENCE SWI      42.68
GAMUROT, JENNIFER     10 PC SAN JOSE AQUATICS       42.68
ALWAN, ALLISON         9 PC DEANZA CUPERTINO A      42.77
POWER, KELSEY          9 PC AGCC OSPREY             42.99
FENWICK, EMILY         9 PC AGCC OSPREY             43.30
SMITH, SOPHIE         10 PC SAN JOSE AQUATICS       43.39
MOSBY, PAIGE          10 PC EVERGREEN AQUATICS      43.41
DOLBEC, KENDAL        10 PC WEST VALLEY SWIM C      43.56
TAKAKI, MADDIE         8 PC SAN JOSE AQUATICS       43.81
PEARSON, SAMANTHA      8 PC SANTA CLARA SWIM C      44.40
LORION, MARISA        10 PC AGCC OSPREY             44.80
SCLAFANI, EMILIA      10 PC EVERGREEN AQUATICS      44.86
COOK, DESIREE         10 PC SANTA CRUZ COUNTY       44.98
STARR, MICHELLE       10 PC BARRACUDA AQUATICS      45.01
HAISLEY, COURTNEY     10 PC BARRACUDA AQUATICS      45.04
HOYT, ERINN            9 PC AGCC OSPREY             45.08
NAKAMURA, KANAKO      10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      45.11
SAMSON, ELYSSA         9 PC SAN JOSE AQUATICS       45.22
SHOPSHIRE, LINDSEY     9 PC MONTEREY BAY SWIM       45.32
WARREN, JESSICA       10 PC FLYING FISH             45.51
THOMPSON, SARAH        9 PC CAMPBELL WAVE MAKE      45.52
FAN, TRACY            10 PC WEST VALLEY SWIM C      45.64
SHALLO, RAMSEENA      10 PC SANTA CLARA SWIM C      45.86
POON, JESSICA          9 PC MORGAN HILL SWIM C      46.02
FITZGERALD, ERIKA     10 PC SANTA CRUZ COUNTY       46.09
AGUAYO, AMANDA         9 PC SALINAS VALLEY AQU      46.76
PICHAY, VICTORIA       8 PC MILPITAS TIDAL WAV      47.44
MICOTTI, KRISTINA      9 PC SAN JOSE AQUATICS       47.45
WU, VANESSA           10 PC LYNBROOK AQUATICS       47.48
TRAPL, DENISE         10 PC SEASIDE AQUATIC CL      47.74
WELLS, ALEX            9 PC EL TORO AQUATICS        47.81
HOLZAPFEL, DINA        9 PC SANTA CLARA SWIM C      47.83
WAGGONER, KATE         9 PC SAN JOSE AQUATICS       47.87
LASS, KAITLYN         10 PC SAN BENITO AQUATIC      48.26
SIRKIN, DANIELA       10 PC PALO ALTO SWIM CLU      48.62
SHERMAN, JENNIFER     10 PC SANTA CLARA SWIM C      48.95
NOLLETTE, BETHANY     10 PC ALMADEN SWIM & RAC      48.97
SENN, ABBEY            9 PC MONTEREY BAY SWIM       49.20
SCHWARTZ, ARIELLE      9 PC OTTER SWIM CLUB         49.21
SEWELL, MICHELLE      10 PC KONA KAI SWIM TEAM      49.53
TSUBOI, KAZUNA         9 PC CAMPBELL WAVE MAKE      49.64
COHEN, RACHEL          9 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      49.83
SHERIDAN, LAUREN       9 PC AGCC OSPREY             50.45
THAM, SERENA           9 PC OTTER SWIM CLUB         50.64
NGUYEN, NICOLE         9 PC SANTA CLARA SWIM C      50.76
PILIGIAN, NICOLE       9 PC ALMADEN SWIM & RAC      50.92
JUSTI, JILLIAN        10 PC SAN JOSE AQUATICS       52.45
RAUSCHMAYER, LAURA    10 PC WEST VALLEY SWIM C      53.49
HOLLAND, KASANDRA      9 PC FLYING FISH             53.67
FITTRO, MOLLY          9 PC SEASIDE AQUATIC CL      55.03
HORGOS, BONNIE         9 PC SANTA CRUZ COUNTY       55.84
REHKEMPER, ASHLEY      9 PC WEST VALLEY SWIM C      56.19
RAMIREZ, TABITHA       9 PC SALINAS VALLEY AQU      56.89
FAUSTMANN, ELADIA      9 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:00.22
GULBRANSEN, LURA       9 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:01.31
KANE, KATLIN          10 PC OTTER SWIM CLUB       1:01.82
REYES, PATRICIA       10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:09.49
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    5                                   FEMALE   10&UN   50 FLY                                      EVENT    5
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ALEMI, AREZU          10 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
BOGUE, MALIN          10 PC OTTER SWIM CLUB        DQUED
BRADLEY, ISELA        10 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
CARRILLO, JOVIE       10 PC FLYING FISH            DQUED
DERRY, LOGAN          10 PC SANTA CRUZ COUNTY      DQUED
FLANNIGAN, DEVON       9 PC OTTER SWIM CLUB        DQUED
HOLTHOUSE, ASHLIE      9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
HOLTHOUSE, KAYLIE      9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
MIJATOVICH, TATIANA    9 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED
ROZMAN, LISA          10 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
TOMASINI, SAMANTHA    10 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
TORRANCE, ELLIS        9 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
TRITCH, ALLISON       10 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   51                                   FEMALE   10&UN   100 FLY                                     EVENT   51
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CHANG, TIFFANY         9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:33.94
GARCIA, CYNTHIA       10 PC OTTER SWIM CLUB       1:34.44
MIGUELENA, MARTA      10 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:34.49
COURTNEY, CHANTELLE   10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:35.34
SILVERIA, MARILEE     10 PC UNATTACHED PACIFIC    1:35.88
POON, MELISSA         10 PC MORGAN HILL SWIM C    1:37.08
NISHIMATSU, CECILY    10 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:37.53
GAMUROT, JENNIFER     10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:37.98
JENSEN, LIV            9 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:39.75
SMITH, SOPHIE         10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:39.95
OKADA, MAYA           10 PC OTTER SWIM CLUB       1:40.88
HAISLEY, COURTNEY     10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:42.73
POWER, KELSEY          9 PC AGCC OSPREY           1:42.94
SHALLO, RAMSEENA      10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:45.99
SIRKIN, DANIELA       10 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:46.14
TRAPL, DENISE         10 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:46.44
LORION, MARISA        10 PC AGCC OSPREY           1:46.51
NOLLETTE, BETHANY     10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:48.90
LASS, KAITLYN         10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:50.64
POON, JESSICA          9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:50.77
NAKAMURA, KANAKO      10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:52.27
COHEN, RACHEL          9 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:52.50
SHERMAN, JENNIFER     10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:53.11
MICOTTI, KRISTINA      9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:53.85
THOMPSON, SARAH        9 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:55.70
ALEMI, AREZU          10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:57.41
NICHOLSON, KAYLEE      9 PC SOUTH VALLEY SWIM     2:02.55
GERE, NICOLE           9 PC SAN JOSE AQUATICS     2:05.89
SCHWARTZ, ARIELLE      9 PC OTTER SWIM CLUB       2:06.32
COLEMAN, STEPHANIE     9 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:10.87
KANE, KATLIN          10 PC OTTER SWIM CLUB       2:26.93
FAN, TRACY            10 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
FITTRO, MOLLY          9 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
HOLLAND, KASANDRA      9 PC FLYING FISH            DQUED
SAMSON, ELYSSA         9 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
SCRIBNER, KELSEY       9 PC STANFORD COVINGTON     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   29                                   FEMALE   10&UN   100 I.M.                                    EVENT   29
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
POWER, KELSEY          9 PC AGCC OSPREY           1:28.49
SHIMAMOTO, ISSO       10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:32.27
HAISLEY, COURTNEY     10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:33.91
NAKAMURA, KANAKO      10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:35.53
ALWAN, ALLISON         9 PC DEANZA CUPERTINO A    1:35.59
HOYT, ERINN            9 PC AGCC OSPREY           1:37.06
FENWICK, EMILY         9 PC AGCC OSPREY           1:37.61
COOK, DESIREE         10 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:37.96
WARREN, JESSICA       10 PC FLYING FISH           1:39.39
SCHWARTZ, ARIELLE      9 PC OTTER SWIM CLUB       1:39.49
AGUAYO, AMANDA         9 PC SALINAS VALLEY AQU    1:39.70
DONNELLY, CATHERINE    9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:39.70
FITZGERALD, ERIKA     10 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:39.89
FAN, TRACY            10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:40.48
THOMPSON, SARAH        9 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:40.72
PEARSON, SAMANTHA      8 PC SANTA CLARA SWIM C    1:40.77
SCLAFANI, EMILIA      10 PC EVERGREEN AQUATICS    1:40.80
LAWRENCE, ROSALIE      9 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:40.88
SAMSON, ELYSSA         9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:41.23
THAM, SERENA           9 PC OTTER SWIM CLUB       1:41.35
HOLZAPFEL, DINA        9 PC SANTA CLARA SWIM C    1:41.58
PICHAY, VICTORIA       8 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:41.83
COHEN, RACHEL          9 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:41.86
WAGGONER, KATE         9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:42.04
SHERMAN, JENNIFER     10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:42.90
SENN, ABBEY            9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:43.38
LORION, MARISA        10 PC AGCC OSPREY           1:43.41
FLANNIGAN, DEVON       9 PC OTTER SWIM CLUB       1:44.61
ALEMI, AREZU          10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:44.96
LASS, KAITLYN         10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:45.04
BUZZETTA, KATIE        9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:45.38
MICOTTI, KRISTINA      9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:45.86
SHOPSHIRE, LINDSEY     9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:45.86
TSUBOI, KAZUNA         9 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:46.45
NICHOLSON, KAYLEE      9 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:47.01
FITTRO, MOLLY          9 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:48.00
STARR, MICHELLE       10 PC BARRACUDA AQUATICS    1:48.92
GULBRANSEN, LURA       9 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:51.66
NOLET, COURTNEY       10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:52.82
SHERIDAN, LAUREN       9 PC AGCC OSPREY           1:54.15
ELLIOTT, LAINE         9 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:54.45
TOMASINI, SAMANTHA    10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:59.84
JUSTI, JILLIAN        10 PC SAN JOSE AQUATICS     2:01.70
KANE, KATLIN          10 PC OTTER SWIM CLUB       2:05.57
HWANG, IVANA           9 PC WEST VALLEY SWIM C    2:09.26
PILIGIAN, NICOLE       9 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:10.55
BAINTER, BROOKE        9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
BERGEN, ABBIE          9 PC SANTA CRUZ COUNTY      DQUED
CHOY, JENNIFER        10 PC MILPITAS TIDAL WAV     DQUED
MOSBY, PAIGE          10 PC EVERGREEN AQUATICS     DQUED
REYES, PATRICIA       10 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
SANTOS, JENNY         10 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
SCRIBNER, KELSEY       9 PC STANFORD COVINGTON    NO SHOW
SEWELL, MICHELLE      10 PC KONA KAI SWIM TEAM     DQUED
WU, VANESSA           10 PC LYNBROOK AQUATICS      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   23                                   FEMALE   11-12   50 FREE                                     EVENT   23
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
WETZEL, MEGAN         12 PC AGCC OSPREY             31.83
CHANG, KATHLEEN       11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      31.89
SIH, JULIANA          12 PC SAN BENITO AQUATIC      32.60
GOLD, DANIELLE        11 PC AGCC OSPREY             32.63
NICHOLSON, HILLARY    12 PC SANTA CRUZ COUNTY       32.97
BASEGIO, SIERRA       11 PC SANTA CRUZ COUNTY       33.05
NAKAJI, KATHRYN       12 PC WEST VALLEY SWIM C      33.59
CHUNG, JASMINE        11 PC FLYING FISH             33.61
SCHWARTZ, HANNAH      11 PC PALO ALTO SWIM CLU      33.75
SHU, EILEEN           12 PC LYNBROOK AQUATICS       33.85
MOYLES, CAITLYN       11 PC EVERGREEN AQUATICS      33.88
TUPY, NATALIA         11 PC UNATTACHED PACIFIC      33.91
BEEBE, LINDSAY        12 PC CAMPBELL WAVE MAKE      34.23
CHANDLER, BREANA      12 PC SANTA CRUZ COUNTY       34.51
CARPENTER, KIMBERLY   12 PC SOUTH VALLEY SWIM       35.31
HOWELL, LAUREN        11 PC FLYING FISH             35.49
PRYOR, LESLIE         12 PC SAN JOSE AQUATICS       35.99
SIMON, CATE           11 PC PENINSULA COVENANT      36.07
SASO, MIKHAILA        11 PC MILPITAS TIDAL WAV      36.14
STRAFACE, SARA        11 PC BARRACUDA AQUATICS      36.29
SCHOTT, HOLLY         12 PC BARRACUDA AQUATICS      36.36
MACKIN, KELSEY        11 PC AGCC OSPREY             36.46
ALDERETTE, JENNIFER   11 PC SAN JOSE AQUATICS       36.53
MAISONNEUVE, KRISTA   11 PC SAN BENITO AQUATIC      36.80
LU-HILL, OLIVIA       11 PC PENINSULA COVENANT      36.88
PETERS, JENNI         11 PC CAMPBELL WAVE MAKE      36.88
SHERIDAN, HEATHER     11 PC AGCC OSPREY             37.03
MIGUELENA, ELISA      12 PC SAINT LAWRENCE SWI      37.30
WAIBEL, KIM           11 PC MONTEREY BAY SWIM       37.37
VAUGHAN, SUSANNA      11 PC SOUTH VALLEY SWIM       37.52
KNUTSON, ASHLEY       11 PC SAN BENITO AQUATIC      37.61
CARSON, REBECCA       11 PC SANTA CRUZ COUNTY       37.72
ZHONG, AMY            11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      37.72
MCGRATH, KELLY        11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      38.03
SELDIN, BECKY         11 PC BARRACUDA AQUATICS      38.12
BROWN, JENNIFER       11 PC CAMPBELL WAVE MAKE      38.53
GIULIANELLI, MORGAN   11 PC GILROY GATORS SWIM      38.61
CURTIS, JESSICA       11 PC COBRA SWIM CLUB         38.96
SRIDHARAN, JANANI     11 PC LYNBROOK AQUATICS       39.06
DUKE, VANESSAQ        12 PC SOUTH VALLEY SWIM       39.91
KEARNS, KASSIE        11 PC SAN BENITO AQUATIC      40.10
KAN, JENNY            11 PC OTTER SWIM CLUB         40.76
AMIRI, ZOHREH         11 PC ALMADEN SWIM & RAC      41.24
DONNELLY, LAURA       11 PC SANTA CLARA SWIM C      41.68
GILES, DEBORAH        11 PC CAMPBELL WAVE MAKE      43.02
MACIEL, AMANDA        11 PC AGCC OSPREY             43.07
MALKOVICH, KRISTEN    11 PC SAN JOSE AQUATICS       43.37
NGUYEN, JENN          11 PC FLYING FISH             43.45
WILLIAMS, HEATHER     11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      44.23
COPELAND, CHRISTY     11 PC OTTER SWIM CLUB         44.26
GRACIA, KRISTEEN      12 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   11-12   500 FREE                                    EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MEYER, ALY            11 PC SANTA CLARA SWIM C    6:24.70
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   45                                   FEMALE   11-12   500 FREE                                    EVENT   45
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MICOTTI, KELLY        11 PC SAN JOSE AQUATICS     6:28.60
RACHFORD, SHANNON     11 PC WEST VALLEY SWIM C    6:29.33
GAUTSCHI, RONNI       11 PC SAN JOSE AQUATICS     6:34.59
CHANG, LYNN           12 PC SAN JOSE AQUATICS     6:37.90
WING, KELLI           11 PC SAN JOSE AQUATICS     6:44.38
ANTONOPOULOS, PATRICI 11 PC SANTA CLARA SWIM C    6:45.53
GOLD, DANIELLE        11 PC AGCC OSPREY           6:48.18
PELE, REBECCA         11 PC AGCC OSPREY           6:50.29
SENNERT, BREANNA      12 PC SAN JOSE AQUATICS     6:50.93
ALDERETTE, JENNIFER   11 PC SAN JOSE AQUATICS     6:52.82
FENWICK, LIZ          11 PC AGCC OSPREY           6:53.16
WALSH, GENNA          12 PC MILPITAS TIDAL WAV    7:04.95
PRYOR, LESLIE         12 PC SAN JOSE AQUATICS     7:07.79
NAKAJI, KATHRYN       12 PC WEST VALLEY SWIM C    7:14.60
BIONDO, RHEA          12 PC SEASIDE AQUATIC CL    7:29.71
NICHOLSON, HILLARY    12 PC SANTA CRUZ COUNTY     7:39.61
STRAFACE, SARA        11 PC BARRACUDA AQUATICS    7:49.54
WETZEL, MEGAN         12 PC AGCC OSPREY           7:54.44
MACKIN, KELSEY        11 PC AGCC OSPREY           8:06.34
HOWELL, LAUREN        11 PC FLYING FISH           8:12.76
ILLGEN, BRIANA        11 PC CABRILLO THRESHERS    8:18.23
BUCKLEY, KATIE        11 PC ALMADEN SWIM & RAC    8:23.11
MCGRATH, KELLY        11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    8:42.39
BROWN, JENNIFER       11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    8:49.99
MCNAMARA, JENNIFER    12 PC MONTEREY BAY SWIM     9:05.20
=============================================================================================================================
   EVENT   69                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   69
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NAKAJI, KATHRYN       12 PC WEST VALLEY SWIM C      39.35
WETZEL, MEGAN         12 PC AGCC OSPREY             39.79
TUPY, NATALIA         11 PC UNATTACHED PACIFIC      41.20
CARPENTER, KIMBERLY   12 PC SOUTH VALLEY SWIM       41.22
BEEBE, LINDSAY        12 PC CAMPBELL WAVE MAKE      41.27
BUCKLEY, KATIE        11 PC ALMADEN SWIM & RAC      41.61
HOWELL, LAUREN        11 PC FLYING FISH             41.85
YANG, CHRISTINA       12 PC LYNBROOK AQUATICS       42.93
SIH, JULIANA          12 PC SAN BENITO AQUATIC      43.13
ALDERETTE, JENNIFER   11 PC SAN JOSE AQUATICS       43.63
SELDIN, BECKY         11 PC BARRACUDA AQUATICS      43.97
ZHONG, AMY            11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      44.90
MIGUELENA, ELISA      12 PC SAINT LAWRENCE SWI      45.90
ILLGEN, BRIANA        11 PC CABRILLO THRESHERS      46.07
SRIDHARAN, JANANI     11 PC LYNBROOK AQUATICS       46.14
KNUTSON, ASHLEY       11 PC SAN BENITO AQUATIC      46.27
STRAFACE, SARA        11 PC BARRACUDA AQUATICS      46.34
LU-HILL, OLIVIA       11 PC PENINSULA COVENANT      46.42
SIMON, CATE           11 PC PENINSULA COVENANT      47.10
PRYOR, LESLIE         12 PC SAN JOSE AQUATICS       47.71
PICHOTTA, ALI         11 PC SAINT LAWRENCE SWI      48.57
MACKIN, KELSEY        11 PC AGCC OSPREY             48.77
VAUGHAN, SUSANNA      11 PC SOUTH VALLEY SWIM       49.25
KEARNS, KASSIE        11 PC SAN BENITO AQUATIC      50.56
SPORCK, CARNE         12 PC COBRA SWIM CLUB         50.58
COPELAND, CHRISTY     11 PC OTTER SWIM CLUB         52.86
MCGRATH, KELLY        11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      53.10
MALKOVICH, KRISTEN    11 PC SAN JOSE AQUATICS       53.57
SHERIDAN, HEATHER     11 PC AGCC OSPREY             54.21
BROWN, JENNIFER       11 PC CAMPBELL WAVE MAKE      56.27
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   69                                   FEMALE   11-12   50 BACK                                     EVENT   69
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ANDERSON, ERICA       12 PC SANTA CRUZ COUNTY       57.19
NGUYEN, JENN          11 PC FLYING FISH             58.31
MACIEL, AMANDA        11 PC AGCC OSPREY           1:03.73
=============================================================================================================================
   EVENT    7                                   FEMALE   11-12   100 BACK                                    EVENT    7
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GRACIA, KRISTEEN      12 PC SAN JOSE AQUATICS     1:18.00
BARRANTES, SARA       12 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:18.44
GAUTSCHI, RONNI       11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:18.95
FENWICK, LIZ          11 PC AGCC OSPREY           1:19.73
WING, KELLI           11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:19.95
MEYER, ALY            11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:22.56
BASEGIO, SIERRA       11 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:22.67
NICHOLSON, HILLARY    12 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:24.06
NAKAJI, KATHRYN       12 PC WEST VALLEY SWIM C    1:25.82
WAIBEL, KIM           11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:28.10
REYES, SIMONE         11 PC GILROY GATORS SWIM    1:28.23
DOUGLAS, JESSICA      12 PC WEST VALLEY SWIM C    1:28.97
CARPENTER, KIMBERLY   12 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:28.99
TUPY, NATALIA         11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:29.97
ALDERETTE, JENNIFER   11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:30.65
SIH, JULIANA          12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:31.40
CHANDLER, BREANA      12 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:32.78
SCHOTT, HOLLY         12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:35.71
HOWELL, LAUREN        11 PC FLYING FISH           1:36.22
PRYOR, LESLIE         12 PC SAN JOSE AQUATICS     1:36.31
CARSON, REBECCA       11 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:38.04
SELDIN, BECKY         11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:38.08
ZHONG, AMY            11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:39.02
MAISONNEUVE, KRISTA   11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:39.28
MIGUELENA, ELISA      12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:41.53
SRIDHARAN, JANANI     11 PC LYNBROOK AQUATICS     1:42.55
MALKOVICH, KRISTEN    11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:45.08
KEARNS, KASSIE        11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:51.55
CURTIS, JESSICA       11 PC COBRA SWIM CLUB       1:52.17
DUKE, VANESSAQ        12 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:52.72
LURYE, KATHY          12 PC FLYING FISH           1:56.42
SHERIDAN, HEATHER     11 PC AGCC OSPREY           2:03.39
NGUYEN, JENN          11 PC FLYING FISH           2:03.84
GILES, DEBORAH        11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:04.92
AMIRI, ZOHREH         11 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED
CHUNG, JASMINE        11 PC FLYING FISH            DQUED
GOLD, DANIELLE        11 PC AGCC OSPREY            DQUED
KNUTSON, ASHLEY       11 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
LU-HILL, OLIVIA       11 PC PENINSULA COVENANT     DQUED
MCGRATH, KELLY        11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    NO SHOW
SHU, EILEEN           12 PC LYNBROOK AQUATICS      DQUED
YANG, CHRISTINA       12 PC LYNBROOK AQUATICS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YANG, CHRISTINA       12 PC LYNBROOK AQUATICS       41.16
SIH, JULIANA          12 PC SAN BENITO AQUATIC      42.38
NICHOLSON, HILLARY    12 PC SANTA CRUZ COUNTY       42.64
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   53                                   FEMALE   11-12   50 BREAST                                   EVENT   53
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SENNERT, BREANNA      12 PC SAN JOSE AQUATICS       43.16
WETZEL, MEGAN         12 PC AGCC OSPREY             43.32
PETERS, JENNI         11 PC CAMPBELL WAVE MAKE      43.38
MICOTTI, KELLY        11 PC SAN JOSE AQUATICS       43.75
SELDIN, BECKY         11 PC BARRACUDA AQUATICS      44.03
POWER, KYLA           11 PC AGCC OSPREY             44.04
CARPENTER, KIMBERLY   12 PC SOUTH VALLEY SWIM       44.09
FENWICK, LIZ          11 PC AGCC OSPREY             45.26
VAUGHAN, SUSANNA      11 PC SOUTH VALLEY SWIM       45.52
MOYLES, CAITLYN       11 PC EVERGREEN AQUATICS      45.65
ALDERETTE, JENNIFER   11 PC SAN JOSE AQUATICS       45.86
SIMON, CATE           11 PC PENINSULA COVENANT      45.99
SRIDHARAN, JANANI     11 PC LYNBROOK AQUATICS       46.03
LEWIN, YAEL           12 PC PALO ALTO SWIM CLU      46.31
GOLD, DANIELLE        11 PC AGCC OSPREY             46.57
MCKINNEY, HEATHER     11 PC SAN JOSE AQUATICS       46.63
TUPY, NATALIA         11 PC UNATTACHED PACIFIC      47.10
BIONDO, RHEA          12 PC SEASIDE AQUATIC CL      47.61
MCGRATH, KELLY        11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      47.73
BATES, SYDNEY         11 PC MILPITAS TIDAL WAV      47.90
MEYER, ALY            11 PC SANTA CLARA SWIM C      48.04
PICHOTTA, ALI         11 PC SAINT LAWRENCE SWI      48.41
PRYOR, LESLIE         12 PC SAN JOSE AQUATICS       48.95
MIGUELENA, ELISA      12 PC SAINT LAWRENCE SWI      49.02
HUNG, JANET           11 PC WEST VALLEY SWIM C      50.59
BEEBE, LINDSAY        12 PC CAMPBELL WAVE MAKE      51.11
SHERIDAN, HEATHER     11 PC AGCC OSPREY             51.48
DATTA, NANDINI        11 PC ALMADEN SWIM & RAC      51.86
ILLGEN, BRIANA        11 PC CABRILLO THRESHERS      53.32
KNUTSON, ASHLEY       11 PC SAN BENITO AQUATIC      54.26
BUCKLEY, KATIE        11 PC ALMADEN SWIM & RAC      54.86
MACKIN, KELSEY        11 PC AGCC OSPREY             56.85
BROWN, JENNIFER       11 PC CAMPBELL WAVE MAKE      59.15
NGUYEN, JENN          11 PC FLYING FISH           1:00.72
COPELAND, CHRISTY     11 PC OTTER SWIM CLUB       1:01.34
ANDERSON, ERICA       12 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:03.21
MALKOVICH, KRISTEN    11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:04.81
KEARNS, KASSIE        11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:05.42
MACIEL, AMANDA        11 PC AGCC OSPREY            DQUED
NAKAJI, KATHRYN       12 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
SPORCK, CARNE         12 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED
ZHONG, AMY            11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   11-12   100 BREAST                                  EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SIH, JULIANA          12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:29.17
GAUTSCHI, RONNI       11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:30.44
BARRANTES, SARA       12 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:31.24
YANG, CHRISTINA       12 PC LYNBROOK AQUATICS     1:31.62
CHANG, KATHLEEN       11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:31.80
NICHOLSON, HILLARY    12 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:31.80
MICOTTI, KELLY        11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:33.58
BASEGIO, SIERRA       11 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:34.09
GIULIANELLI, MORGAN   11 PC GILROY GATORS SWIM    1:36.89
ALDERETTE, JENNIFER   11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:37.16
SHU, EILEEN           12 PC LYNBROOK AQUATICS     1:38.08
POWER, KYLA           11 PC AGCC OSPREY           1:38.43
CARPENTER, KIMBERLY   12 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:38.68
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   15                                   FEMALE   11-12   100 BREAST                                  EVENT   15
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SCHOTT, HOLLY         12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:38.70
WAIBEL, KIM           11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:38.74
SIMON, CATE           11 PC PENINSULA COVENANT    1:39.82
SELDIN, BECKY         11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:39.89
PETERS, JENNI         11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:39.97
SASO, MIKHAILA        11 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:40.03
SRIDHARAN, JANANI     11 PC LYNBROOK AQUATICS     1:40.67
MCKINNEY, HEATHER     11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:40.78
MEYER, ALY            11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:40.81
NAKAJI, KATHRYN       12 PC WEST VALLEY SWIM C    1:41.25
FENWICK, LIZ          11 PC AGCC OSPREY           1:41.41
SALM, SASKIA          12 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:42.03
GOLD, DANIELLE        11 PC AGCC OSPREY           1:42.72
TUPY, NATALIA         11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:42.92
WETZEL, MEGAN         12 PC AGCC OSPREY           1:43.84
MOYLES, CAITLYN       11 PC EVERGREEN AQUATICS    1:43.88
VAUGHAN, SUSANNA      11 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:45.01
CHANDLER, BREANA      12 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:45.60
PRYOR, LESLIE         12 PC SAN JOSE AQUATICS     1:45.82
MIGUELENA, ELISA      12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:46.78
CURTIS, JESSICA       11 PC COBRA SWIM CLUB       1:47.69
WILLIAMS, HEATHER     11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:50.76
LU-HILL, OLIVIA       11 PC PENINSULA COVENANT    1:52.56
SHERIDAN, HEATHER     11 PC AGCC OSPREY           1:53.54
DONNELLY, LAURA       11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:56.73
DUKE, VANESSAQ        12 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:57.52
CHUNG, JASMINE        11 PC FLYING FISH           2:00.25
MAISONNEUVE, KRISTA   11 PC SAN BENITO AQUATIC    2:01.08
MACKIN, KELSEY        11 PC AGCC OSPREY           2:02.61
KAN, JENNY            11 PC OTTER SWIM CLUB       2:06.17
NGUYEN, JENN          11 PC FLYING FISH           2:15.74
GILES, DEBORAH        11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:16.00
MALKOVICH, KRISTEN    11 PC SAN JOSE AQUATICS     2:23.55
CARSON, REBECCA       11 PC SANTA CRUZ COUNTY     2:28.71
GRACIA, KRISTEEN      12 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
KEARNS, KASSIE        11 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
KNUTSON, ASHLEY       11 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   11-12   100 FLY                                     EVENT   61
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GRACIA, KRISTEEN      12 PC SAN JOSE AQUATICS     1:12.35
GAUTSCHI, RONNI       11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:15.28
CHANG, LYNN           12 PC SAN JOSE AQUATICS     1:20.64
MEYER, ALY            11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:26.13
YANG, CHRISTINA       12 PC LYNBROOK AQUATICS     1:27.25
ANTONOPOULOS, PATRICI 11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:27.56
ALDERETTE, JENNIFER   11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:29.64
TUPY, NATALIA         11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:30.56
NAKAJI, KATHRYN       12 PC WEST VALLEY SWIM C    1:31.06
WALSH, GENNA          12 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:31.67
WETZEL, MEGAN         12 PC AGCC OSPREY           1:32.79
PELE, REBECCA         11 PC AGCC OSPREY           1:33.30
MCKINNEY, HEATHER     11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:36.50
NICHOLSON, HILLARY    12 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:36.80
PRYOR, LESLIE         12 PC SAN JOSE AQUATICS     1:37.47
BIONDO, RHEA          12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:39.04
POWER, KYLA           11 PC AGCC OSPREY           1:40.67
GOLD, DANIELLE        11 PC AGCC OSPREY           1:40.80
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   61                                   FEMALE   11-12   100 FLY                                     EVENT   61
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FENWICK, LIZ          11 PC AGCC OSPREY           1:41.36
LU-HILL, OLIVIA       11 PC PENINSULA COVENANT    1:47.45
MCGRATH, KELLY        11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:50.63
MALKOVICH, KRISTEN    11 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
SCHWARTZ, HANNAH      11 PC PALO ALTO SWIM CLU    NO SHOW
SENNERT, BREANNA      12 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   31                                   FEMALE   11-12   100 I.M.                                    EVENT   31
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GOLD, DANIELLE        11 PC AGCC OSPREY           1:21.29
MCKINNEY, HEATHER     11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:21.64
SIH, JULIANA          12 PC SAN BENITO AQUATIC    1:23.86
NICHOLSON, HILLARY    12 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:23.99
NAKAJI, KATHRYN       12 PC WEST VALLEY SWIM C    1:24.60
SHU, EILEEN           12 PC LYNBROOK AQUATICS     1:26.71
WETZEL, MEGAN         12 PC AGCC OSPREY           1:27.10
SCHWARTZ, HANNAH      11 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:27.64
CHANDLER, BREANA      12 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:27.86
ALDERETTE, JENNIFER   11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:28.31
TUPY, NATALIA         11 PC UNATTACHED PACIFIC    1:28.33
REYES, SIMONE         11 PC GILROY GATORS SWIM    1:31.01
WAIBEL, KIM           11 PC MONTEREY BAY SWIM     1:31.84
PRYOR, LESLIE         12 PC SAN JOSE AQUATICS     1:32.29
CHUNG, JASMINE        11 PC FLYING FISH           1:32.52
SCHOTT, HOLLY         12 PC BARRACUDA AQUATICS    1:33.28
SIMON, CATE           11 PC PENINSULA COVENANT    1:33.64
SASO, MIKHAILA        11 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:34.25
SELDIN, BECKY         11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:34.27
SRIDHARAN, JANANI     11 PC LYNBROOK AQUATICS     1:34.76
VAUGHAN, SUSANNA      11 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:35.58
HOWELL, LAUREN        11 PC FLYING FISH           1:35.74
BEEBE, LINDSAY        12 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:35.88
PETERS, JENNI         11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:36.15
MIGUELENA, ELISA      12 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:37.96
MCGRATH, KELLY        11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:38.55
LU-HILL, OLIVIA       11 PC PENINSULA COVENANT    1:40.88
KNUTSON, ASHLEY       11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:41.40
STRAFACE, SARA        11 PC BARRACUDA AQUATICS    1:42.02
SHERIDAN, HEATHER     11 PC AGCC OSPREY           1:44.56
MACKIN, KELSEY        11 PC AGCC OSPREY           1:47.25
MAISONNEUVE, KRISTA   11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:47.37
CARSON, REBECCA       11 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:49.67
DONNELLY, LAURA       11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:49.75
DUKE, VANESSAQ        12 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:50.41
BROWN, JENNIFER       11 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:51.63
KAN, JENNY            11 PC OTTER SWIM CLUB       1:52.34
LURYE, KATHY          12 PC FLYING FISH           1:56.06
AMIRI, ZOHREH         11 PC ALMADEN SWIM & RAC    NO SHOW
CURTIS, JESSICA       11 PC COBRA SWIM CLUB        DQUED
FENWICK, LIZ          11 PC AGCC OSPREY            DQUED
GRACIA, KRISTEEN      12 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   17                                   FEMALE   13-18   50 FREE                                     EVENT   17
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOLZON, LIZ           13 PC WEST VALLEY SWIM C      29.35
HOLMES, ERIN          15 PC AGCC OSPREY             29.77
KORDESCH, WENDY       14 PC AGCC OSPREY             30.31
CUNNINGHAM, LIANE     14 PC SOUTH VALLEY SWIM       31.46
FAN, IRENE            13 PC WEST VALLEY SWIM C      31.63
CIVILINI, MARIA CHIAR 13 PC UNATTACHED PACIFIC      31.64
LAM, JESSICA          16 PC FLYING FISH             31.84
WALKER, VALERIE       13 PC AGCC OSPREY             32.37
JOHNSON, SAMANTHA     14 PC SOUTH VALLEY SWIM       32.68
ELLIOTT, JADE         13 PC SANTA CRUZ COUNTY       33.68
LARSON, JENNIFER      15 PC LYNBROOK AQUATICS       34.03
THAPAR, DIVYA         14 PC MILPITAS TIDAL WAV      36.22
ZEHNA, FLORA          14 PC SAINT LAWRENCE SWI      36.25
DAY, NICOLE           13 PC OTTER SWIM CLUB         36.90
YANEZ, RACHEL         13 PC SAN BENITO AQUATIC      41.66
THUMAN, MICHELLE      13 PC SAN BENITO AQUATIC      41.90
WELLS, DANNI          14 PC EL TORO AQUATICS        59.32
=============================================================================================================================
   EVENT   55                                   FEMALE   13-18   100 FREE                                    EVENT   55
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HOLMES, ERIN          15 PC AGCC OSPREY           1:06.25
KORDESCH, WENDY       14 PC AGCC OSPREY           1:08.65
CATTANEO, ELIZABETH   13 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:09.67
JOHNSON, SAMANTHA     14 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:10.23
NHAN, TINA            16 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:10.54
LAM, JESSICA          16 PC FLYING FISH           1:11.05
KAVIANPOUR, PEGAH     17 PC AGCC OSPREY           1:11.33
STEELE, JUSTINE       13 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:11.48
GRANVOLD, SIOBHAN     13 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:12.59
SCHIDE, RAINEY        13 PC PENINSULA COVENANT    1:13.34
WALKER, VALERIE       13 PC AGCC OSPREY           1:13.93
CHIEN, ANNIE          13 PC OTTER SWIM CLUB       1:17.47
LARSON, JENNIFER      15 PC LYNBROOK AQUATICS     1:17.57
GREENBACH, GRACE      14 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:20.24
THAPAR, DIVYA         14 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:21.74
DAY, NICOLE           13 PC OTTER SWIM CLUB       1:22.25
ZEHNA, FLORA          14 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:23.72
HOLMES, ALEXANDRA     13 PC OTTER SWIM CLUB       1:26.36
CHIEN-SZEGEDY, JOLAN  13 PC OTTER SWIM CLUB       1:32.43
VAIDYA, ANJALI        13 PC FLYING FISH           1:33.32
CHEUNG, SAMANTHA      13 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:42.51
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   13-18   200 FREE                                    EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOLZON, LIZ           13 PC WEST VALLEY SWIM C    2:21.34
WALLRAVEN, ANDREA     13 PC AGCC OSPREY           2:30.36
HOLMES, ERIN          15 PC AGCC OSPREY           2:32.18
JOHNSON, SAMANTHA     14 PC SOUTH VALLEY SWIM     2:36.50
CIVILINI, MARIA CHIAR 13 PC UNATTACHED PACIFIC    2:37.17
FAN, IRENE            13 PC WEST VALLEY SWIM C    2:37.95
LAM, JESSICA          16 PC FLYING FISH           2:39.48
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    1                                   FEMALE   13-18   200 FREE                                    EVENT    1
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHU, AMY              14 PC LYNBROOK AQUATICS     2:40.20
CATTANEO, ELIZABETH   13 PC SAINT LAWRENCE SWI    2:44.78
KORDESCH, WENDY       14 PC AGCC OSPREY           2:45.43
ELLIOTT, JADE         13 PC SANTA CRUZ COUNTY     2:45.70
YANEZ, RACHEL         13 PC SAN BENITO AQUATIC    3:27.01
THUMAN, MICHELLE      13 PC SAN BENITO AQUATIC    3:55.10
ZEHNA, FLORA          14 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   71                                   FEMALE   13-18   100 BACK                                    EVENT   71
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NHAN, TINA            16 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:19.31
CUNNINGHAM, LIANE     14 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:20.87
HOLMES, ERIN          15 PC AGCC OSPREY           1:23.29
SENNERT, NATASHA      13 PC SAN JOSE AQUATICS     1:23.87
STEELE, JUSTINE       13 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:23.95
WALLRAVEN, ANDREA     13 PC AGCC OSPREY           1:24.68
MOLZON, LIZ           13 PC WEST VALLEY SWIM C    1:25.43
KAVIANPOUR, PEGAH     17 PC AGCC OSPREY           1:25.47
CATTANEO, ELIZABETH   13 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:28.38
KORDESCH, WENDY       14 PC AGCC OSPREY           1:30.54
GRANVOLD, SIOBHAN     13 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:31.54
CHIEN, ANNIE          13 PC OTTER SWIM CLUB       1:33.43
ZEHNA, FLORA          14 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:37.80
JOHNSON, SAMANTHA     14 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:38.71
GREENBACH, GRACE      14 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:40.32
WALKER, VALERIE       13 PC AGCC OSPREY           1:41.53
CHIEN-SZEGEDY, JOLAN  13 PC OTTER SWIM CLUB       1:45.74
THAPAR, DIVYA         14 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:45.94
DAY, NICOLE           13 PC OTTER SWIM CLUB        DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    9                                   FEMALE   13-18   200 BACK                                    EVENT    9
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SMITH, HELEN          13 PC SAN JOSE AQUATICS     2:26.47
NGUYEN, ISABEL        13 PC MILPITAS TIDAL WAV    2:39.93
CIVILINI, MARIA CHIAR 13 PC UNATTACHED PACIFIC    2:47.08
CUNNINGHAM, LIANE     14 PC SOUTH VALLEY SWIM     2:52.94
FAN, IRENE            13 PC WEST VALLEY SWIM C    2:53.80
MOLZON, LIZ           13 PC WEST VALLEY SWIM C    3:00.09
WALLRAVEN, ANDREA     13 PC AGCC OSPREY           3:06.07
JOHNSON, SAMANTHA     14 PC SOUTH VALLEY SWIM     3:27.98
SHU, AMY              14 PC LYNBROOK AQUATICS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   63
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MOLZON, LIZ           13 PC WEST VALLEY SWIM C    1:23.81
KORDESCH, WENDY       14 PC AGCC OSPREY           1:25.63
LAM, JESSICA          16 PC FLYING FISH           1:32.64
SENNERT, NATASHA      13 PC SAN JOSE AQUATICS     1:33.83
SCHIDE, RAINEY        13 PC PENINSULA COVENANT    1:34.07
CHIEN, ANNIE          13 PC OTTER SWIM CLUB       1:34.42
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   63                                   FEMALE   13-18   100 BREAST                                  EVENT   63
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GRANVOLD, SIOBHAN     13 PC SUNNYVALE SWIM TEA    1:34.58
LASS, STACEY          13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:37.23
HOLMES, ERIN          15 PC AGCC OSPREY           1:38.38
STEELE, JUSTINE       13 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:38.66
JOHNSON, SAMANTHA     14 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:38.86
CHIEN-SZEGEDY, JOLAN  13 PC OTTER SWIM CLUB       1:39.37
HOLMES, ALEXANDRA     13 PC OTTER SWIM CLUB       1:42.28
CATTANEO, ELIZABETH   13 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:42.43
KAVIANPOUR, PEGAH     17 PC AGCC OSPREY           1:43.46
THAPAR, DIVYA         14 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:43.90
DAY, NICOLE           13 PC OTTER SWIM CLUB       1:43.99
VAIDYA, ANJALI        13 PC FLYING FISH           1:48.02
=============================================================================================================================
   EVENT   25                                   FEMALE   13-18   200 FLY                                     EVENT   25
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SMITH, HELEN          13 PC SAN JOSE AQUATICS     2:39.46
NGUYEN, ISABEL        13 PC MILPITAS TIDAL WAV    2:50.03
LASS, STACEY          13 PC SAN BENITO AQUATIC    2:58.33
CUNNINGHAM, LIANE     14 PC SOUTH VALLEY SWIM     3:01.23
FAN, IRENE            13 PC WEST VALLEY SWIM C    3:09.14
JOHNSON, SAMANTHA     14 PC SOUTH VALLEY SWIM     3:11.23
MOLZON, LIZ           13 PC WEST VALLEY SWIM C    3:14.51
=============================================================================================================================
   EVENT   47                                   FEMALE   13-18   400 I.M.                                    EVENT   47
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SMITH, HELEN          13 PC SAN JOSE AQUATICS     5:13.23
ATKIN, NICHOLE        13 PC ALMADEN SWIM & RAC    5:32.99
LASS, STACEY          13 PC SAN BENITO AQUATIC    5:59.91
SENNERT, NATASHA      13 PC SAN JOSE AQUATICS     6:02.32
FAN, IRENE            13 PC WEST VALLEY SWIM C    6:05.64
MOLZON, LIZ           13 PC WEST VALLEY SWIM C    6:07.92
JOHNSON, SAMANTHA     14 PC SOUTH VALLEY SWIM     6:48.11
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   66                                    MALE    8&UN    25 FREE                                     EVENT   66
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MURRAY, MATTHEW        8 PC UNATTACHED PACIFIC      16.26
HINSHAW, BEN           8 PC WEST VALLEY SWIM C      17.33
HOWELL, TREY           8 PC FLYING FISH             17.42
RODRIGUEZ, MANUEL      7 PC SANTA CLARA SWIM C      17.51
LINEBERRY, EVAN        8 PC SAN JOSE AQUATICS       17.96
MURRAY, BRAD           8 PC WEST VALLEY SWIM C      18.10
GRACIA, JOEY           8 PC SAN JOSE AQUATICS       18.18
NAKAMURA, JAMIE        8 PC PALO ALTO SWIM CLU      18.49
KNUTSON, JAKE          8 PC SAN BENITO AQUATIC      18.83
TANA, RYAN             7 PC OTTER SWIM CLUB         19.05
LIU, PATRICK           7 PC SANTA CLARA SWIM C      19.11
STILL, CONNOR          7 PC WEST VALLEY SWIM C      19.69
BENJAMIN, ANDREW       7 PC EL TORO AQUATICS        20.20
FONG, MICHAEL          7 PC SANTA CLARA SWIM C      20.36
CHUI, DEREK            7 PC OTTER SWIM CLUB         20.37
GRACIA, TIMOTHY        8 PC SAN JOSE AQUATICS       20.45
GAMUROT, BRANDON       6 PC SAN JOSE AQUATICS       20.94
GUIMARIN, CHRISTOPHER  7 PC SANTA CLARA SWIM C      21.14
WINDLE, YOSHI          7 PC MONTEREY BAY SWIM       21.92
MAINS, PETE            7 PC MORGAN HILL SWIM C      22.11
MEYER, COLIN           8 PC SANTA CLARA SWIM C      22.32
TSE, TIMOTHY           8 PC KONA KAI SWIM TEAM      22.32
SANGETTA, EVAN         8 PC SANTA CLARA SWIM C      23.01
PESKE, ERICH           6 PC UNATTACHED PACIFIC      23.49
HINSHAW, ADAM          6 PC WEST VALLEY SWIM C      23.74
PETERS, JEFF           6 PC CAMPBELL WAVE MAKE      23.80
GAMUROT, NICOLAS       8 PC SAN JOSE AQUATICS       24.14
MOAZENI, SHAYAN        8 PC SAN JOSE AQUATICS       24.22
PATNAIK, ROHAN         7 PC FLYING FISH             24.26
ZELLNER, M. THOMAS     7 PC SAN JOSE AQUATICS       24.66
PELLARIN, JOHN         8 PC PENINSULA COVENANT      25.26
SO, SAMSON             7 PC OTTER SWIM CLUB         25.39
WARREN, JONATHAN       7 PC FLYING FISH             25.47
JURI, WILLIAM          7 PC PENINSULA COVENANT      25.58
SHOEMATE, JONATHAN     8 PC SAN BENITO AQUATIC      25.67
AXELROD, MAX           6 PC OTTER SWIM CLUB         26.98
KANE, BRYAN            8 PC OTTER SWIM CLUB         27.60
TSE, TERENCE           5 PC KONA KAI SWIM TEAM      27.88
RYAN, TOMMY            6 PC COBRA SWIM CLUB         29.51
NOLLETTE, TYLER        6 PC ALMADEN SWIM & RAC      29.83
FAN, BRIAN             7 PC ALMADEN SWIM & RAC      30.78
ROBINSON, CHARLES      8 PC SANTA CRUZ COUNTY       31.40
GILL, JONATHAN         8 PC ALMADEN SWIM & RAC      33.45
FLOOK, JAMES           6 PC SAN BENITO AQUATIC      33.68
FITTRO, JAMES          5 PC SEASIDE AQUATIC CL      35.52
MORRIS, J.D.           7 PC SALINAS VALLEY AQU      36.34
KANE, JONATHAN         5 PC AGCC OSPREY             37.37
POWELL, IAN            7 PC SAINT LAWRENCE SWI      38.40
HOLZAPFEL, ANSHEL      4 PC SANTA CLARA SWIM C      44.31
GAMUROT, JEREMY        5 PC SAN JOSE AQUATICS       47.05
=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    8&UN    50 FREE                                     EVENT    4
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LINEBERRY, EVAN        8 PC SAN JOSE AQUATICS       37.85
PEARSON, DONALD        6 PC SANTA CLARA SWIM C      38.44
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    4                                    MALE    8&UN    50 FREE                                     EVENT    4
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HOWELL, TREY           8 PC FLYING FISH             39.88
LAROCHELLE, MATT       8 PC ALMADEN SWIM & RAC      40.62
GRACIA, JOEY           8 PC SAN JOSE AQUATICS       41.37
HAVERCROFT, WILL       7 PC WEST VALLEY SWIM C      42.08
GRACIA, TIMOTHY        8 PC SAN JOSE AQUATICS       42.90
SAMSON, ANTHONY        7 PC SAN JOSE AQUATICS       43.27
SHIUAN, JASON          6 PC WEST VALLEY SWIM C      46.66
WALTON, LUKE           6 PC GILROY GATORS SWIM      46.69
LEWIS, BRENDEN         8 PC OTTER SWIM CLUB         47.04
KNUTSON, JAKE          8 PC SAN BENITO AQUATIC      47.61
BENJAMIN, ANDREW       7 PC EL TORO AQUATICS        47.67
WINDLE, YOSHI          7 PC MONTEREY BAY SWIM       48.40
EBRAHIM, HASSAAN       6 PC SANTA CLARA SWIM C      48.97
CHUI, DEREK            7 PC OTTER SWIM CLUB         49.22
GAMUROT, BRANDON       6 PC SAN JOSE AQUATICS       49.29
GUIMARIN, CHRISTOPHER  7 PC SANTA CLARA SWIM C      50.60
MEYER, COLIN           8 PC SANTA CLARA SWIM C      51.37
TUCKER, NICHOLAS       8 PC MONTEREY BAY SWIM       52.33
MOAZENI, SHAYAN        8 PC SAN JOSE AQUATICS       52.81
VAILLANT, THOMAS       7 PC ALMADEN SWIM & RAC      53.02
PETERS, JEFF           6 PC CAMPBELL WAVE MAKE      53.84
PEAKE, GAVIN           7 PC WEST VALLEY SWIM C      55.09
GAMUROT, NICOLAS       8 PC SAN JOSE AQUATICS       55.10
SANGETTA, EVAN         8 PC SANTA CLARA SWIM C      57.19
ZELLNER, M. THOMAS     7 PC SAN JOSE AQUATICS       57.65
WARREN, JONATHAN       7 PC FLYING FISH             57.70
SO, SAMSON             7 PC OTTER SWIM CLUB         58.41
PEAKE, ETHAN           8 PC WEST VALLEY SWIM C      59.56
CLARK, DYLAN           6 PC WEST VALLEY SWIM C    1:02.65
TIEN, DANIEL           8 PC FLYING FISH           1:04.37
WADDELL, BRANDON       6 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:05.16
ENRIQUEZ, DANIEL       6 PC MORGAN HILL SWIM C    1:08.62
MARTINET, ALEX         7 PC EL TORO AQUATICS      1:11.46
NOLLETTE, TYLER        6 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:24.30
WASSOM, CAMERON        6 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:27.15
PATNAIK, ROHAN         7 PC FLYING FISH            DQUED
SHIELDS, PATRICK       7 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   12
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PEARSON, DONALD        6 PC SANTA CLARA SWIM C      21.16
RODRIGUEZ, MANUEL      7 PC SANTA CLARA SWIM C      21.28
HOWELL, TREY           8 PC FLYING FISH             22.35
LINEBERRY, EVAN        8 PC SAN JOSE AQUATICS       22.59
PESKE, ERICH           6 PC UNATTACHED PACIFIC      23.15
HAVERCROFT, WILL       7 PC WEST VALLEY SWIM C      23.25
WINDLE, YOSHI          7 PC MONTEREY BAY SWIM       23.51
GRACIA, JOEY           8 PC SAN JOSE AQUATICS       24.09
FONG, MICHAEL          7 PC SANTA CLARA SWIM C      24.45
GAMUROT, BRANDON       6 PC SAN JOSE AQUATICS       24.54
PARVIN, NIMA           8 PC ALMADEN SWIM & RAC      25.05
LAROCHELLE, MATT       8 PC ALMADEN SWIM & RAC      25.21
GRACIA, TIMOTHY        8 PC SAN JOSE AQUATICS       25.28
SHIUAN, JASON          6 PC WEST VALLEY SWIM C      25.64
BENJAMIN, ANDREW       7 PC EL TORO AQUATICS        25.80
SO, SAMSON             7 PC OTTER SWIM CLUB         26.12
SAMSON, ANTHONY        7 PC SAN JOSE AQUATICS       26.15
GUIMARIN, CHRISTOPHER  7 PC SANTA CLARA SWIM C      26.42
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   12                                    MALE    8&UN    25 BACK                                     EVENT   12
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CHUI, DEREK            7 PC OTTER SWIM CLUB         27.08
TUCKER, NICHOLAS       8 PC MONTEREY BAY SWIM       27.51
AXELROD, MAX           6 PC OTTER SWIM CLUB         27.80
WALTON, LUKE           6 PC GILROY GATORS SWIM      28.00
VAILLANT, THOMAS       7 PC ALMADEN SWIM & RAC      29.41
SANGETTA, EVAN         8 PC SANTA CLARA SWIM C      29.46
KNUTSON, JAKE          8 PC SAN BENITO AQUATIC      29.69
TIEN, DANIEL           8 PC FLYING FISH             30.16
PATNAIK, ROHAN         7 PC FLYING FISH             30.39
PETERS, JEFF           6 PC CAMPBELL WAVE MAKE      32.05
ENRIQUEZ, DANIEL       6 PC MORGAN HILL SWIM C      33.70
MOAZENI, SHAYAN        8 PC SAN JOSE AQUATICS       34.26
CLARK, DYLAN           6 PC WEST VALLEY SWIM C      34.33
NOLLETTE, TYLER        6 PC ALMADEN SWIM & RAC      34.70
ZELLNER, M. THOMAS     7 PC SAN JOSE AQUATICS       34.92
MEYER, COLIN           8 PC SANTA CLARA SWIM C      35.40
KANE, BRYAN            8 PC OTTER SWIM CLUB         36.85
GAMUROT, JEREMY        5 PC SAN JOSE AQUATICS       37.51
WARREN, JONATHAN       7 PC FLYING FISH             38.28
GILL, JONATHAN         8 PC ALMADEN SWIM & RAC      39.72
SHIELDS, PATRICK       7 PC GILROY GATORS SWIM      40.32
WADDELL, BRANDON       6 PC ALMADEN SWIM & RAC      40.39
ROBINSON, CHARLES      8 PC SANTA CRUZ COUNTY       41.89
MARTINET, ALEX         7 PC EL TORO AQUATICS        42.87
WASSOM, CAMERON        6 PC ALMADEN SWIM & RAC      47.11
=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    8&UN    50 BACK                                     EVENT   58
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ZLOTOFF, ZACK          8 PC SAN JOSE AQUATICS       47.60
LINEBERRY, EVAN        8 PC SAN JOSE AQUATICS       47.94
MURRAY, BRAD           8 PC WEST VALLEY SWIM C      49.31
HOWELL, TREY           8 PC FLYING FISH             49.98
LIU, PATRICK           7 PC SANTA CLARA SWIM C      50.15
NAKAMURA, JAMIE        8 PC PALO ALTO SWIM CLU      50.37
HAVERCROFT, WILL       7 PC WEST VALLEY SWIM C      50.52
STILL, CONNOR          7 PC WEST VALLEY SWIM C      50.80
GRACIA, JOEY           8 PC SAN JOSE AQUATICS       50.96
SIMENS, ZACHARY        8 PC SAN BENITO AQUATIC      53.07
WINDLE, YOSHI          7 PC MONTEREY BAY SWIM       54.67
GRACIA, TIMOTHY        8 PC SAN JOSE AQUATICS       54.69
SO, SAMSON             7 PC OTTER SWIM CLUB         56.96
GAMUROT, NICOLAS       8 PC SAN JOSE AQUATICS       57.05
BENJAMIN, ANDREW       7 PC EL TORO AQUATICS        58.03
RODRIGUEZ, MANUEL      7 PC SANTA CLARA SWIM C      59.04
FONG, MICHAEL          7 PC SANTA CLARA SWIM C      59.77
GUIMARIN, CHRISTOPHER  7 PC SANTA CLARA SWIM C      59.92
GAMUROT, BRANDON       6 PC SAN JOSE AQUATICS     1:02.16
TSE, TIMOTHY           8 PC KONA KAI SWIM TEAM    1:02.83
CLARK, DYLAN           6 PC WEST VALLEY SWIM C    1:02.87
MOAZENI, SHAYAN        8 PC SAN JOSE AQUATICS     1:03.25
SANGETTA, EVAN         8 PC SANTA CLARA SWIM C    1:03.90
PELLARIN, JOHN         8 PC PENINSULA COVENANT    1:03.92
ZELLNER, M. THOMAS     7 PC SAN JOSE AQUATICS     1:12.12
MAINS, PETE            7 PC MORGAN HILL SWIM C    1:13.81
ROBINSON, CHARLES      8 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:15.09
FITTRO, JAMES          5 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:15.35
WARREN, JONATHAN       7 PC FLYING FISH           1:23.46
TSE, TERENCE           5 PC KONA KAI SWIM TEAM    1:23.98
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   58                                    MALE    8&UN    50 BACK                                     EVENT   58
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
MORRIS, J.D.           7 PC SALINAS VALLEY AQU    1:29.48
CHUI, DEREK            7 PC OTTER SWIM CLUB        DQUED
FAN, BRIAN             7 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED
MURRAY, MATTHEW        8 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
PATNAIK, ROHAN         7 PC FLYING FISH            DQUED
SAMSON, ANTHONY        7 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
SHOEMATE, JONATHAN     8 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   28                                    MALE    8&UN    25 BREAST                                   EVENT   28
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
RODRIGUEZ, MANUEL      7 PC SANTA CLARA SWIM C      23.60
ZLOTOFF, ZACK          8 PC SAN JOSE AQUATICS       24.24
PEARSON, DONALD        6 PC SANTA CLARA SWIM C      24.52
LEWIS, BRENDEN         8 PC OTTER SWIM CLUB         25.19
LINEBERRY, EVAN        8 PC SAN JOSE AQUATICS       26.24
KNUTSON, JAKE          8 PC SAN BENITO AQUATIC      28.31
CHUI, DEREK            7 PC OTTER SWIM CLUB         28.49
GRACIA, JOEY           8 PC SAN JOSE AQUATICS       29.01
GAMUROT, BRANDON       6 PC SAN JOSE AQUATICS       29.27
WALTON, LUKE           6 PC GILROY GATORS SWIM      29.82
WINDLE, YOSHI          7 PC MONTEREY BAY SWIM       30.63
TANA, RYAN             7 PC OTTER SWIM CLUB         31.02
GUIMARIN, CHRISTOPHER  7 PC SANTA CLARA SWIM C      31.94
GRACIA, TIMOTHY        8 PC SAN JOSE AQUATICS       32.42
SHIUAN, JASON          6 PC WEST VALLEY SWIM C      32.94
TUCKER, NICHOLAS       8 PC MONTEREY BAY SWIM       33.08
LAROCHELLE, MATT       8 PC ALMADEN SWIM & RAC      33.45
SO, SAMSON             7 PC OTTER SWIM CLUB         33.52
SANGETTA, EVAN         8 PC SANTA CLARA SWIM C      39.40
PETERS, JEFF           6 PC CAMPBELL WAVE MAKE      40.22
KANE, BRYAN            8 PC OTTER SWIM CLUB         43.69
NOLLETTE, TYLER        6 PC ALMADEN SWIM & RAC      51.74
CLARK, DYLAN           6 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
EBRAHIM, HASSAAN       6 PC SANTA CLARA SWIM C    NO SHOW
ENRIQUEZ, DANIEL       6 PC MORGAN HILL SWIM C     DQUED
HOWELL, TREY           8 PC FLYING FISH            DQUED
MOAZENI, SHAYAN        8 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
PESKE, ERICH           6 PC UNATTACHED PACIFIC     DQUED
SHIELDS, PATRICK       7 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
ZELLNER, M. THOMAS     7 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    8&UN    50 BREAST                                   EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HINSHAW, BEN           8 PC WEST VALLEY SWIM C      48.97
MURRAY, BRAD           8 PC WEST VALLEY SWIM C      49.82
SIMENS, ZACHARY        8 PC SAN BENITO AQUATIC      52.32
RODRIGUEZ, MANUEL      7 PC SANTA CLARA SWIM C      53.14
ZLOTOFF, ZACK          8 PC SAN JOSE AQUATICS       53.56
LINEBERRY, EVAN        8 PC SAN JOSE AQUATICS       56.01
FONG, MICHAEL          7 PC SANTA CLARA SWIM C      59.40
HAVERCROFT, WILL       7 PC WEST VALLEY SWIM C    1:00.11
NAKAMURA, JAMIE        8 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:00.13
CALLAGHAN, CHARLES     6 PC SAN JOSE AQUATICS     1:02.30
GAMUROT, NICOLAS       8 PC SAN JOSE AQUATICS     1:02.36
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   42                                    MALE    8&UN    50 BREAST                                   EVENT   42
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
CHANG, CHRISTOPHE      8 PC OTTER SWIM CLUB       1:03.54
CHUI, DEREK            7 PC OTTER SWIM CLUB       1:04.28
SAMSON, ANTHONY        7 PC SAN JOSE AQUATICS     1:04.62
GAMUROT, BRANDON       6 PC SAN JOSE AQUATICS     1:05.07
GRACIA, JOEY           8 PC SAN JOSE AQUATICS     1:05.49
GUIMARIN, CHRISTOPHER  7 PC SANTA CLARA SWIM C    1:08.33
WINDLE, YOSHI          7 PC MONTEREY BAY SWIM     1:10.23
TSE, TIMOTHY           8 PC KONA KAI SWIM TEAM    1:10.53
SO, SAMSON             7 PC OTTER SWIM CLUB       1:13.06
FAN, BRIAN             7 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED
GRACIA, TIMOTHY        8 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
JURI, WILLIAM          7 PC PENINSULA COVENANT     DQUED
LIU, PATRICK           7 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
MORRIS, J.D.           7 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
PELLARIN, JOHN         8 PC PENINSULA COVENANT     DQUED
ZELLNER, M. THOMAS     7 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   50                                    MALE    8&UN    25 FLY                                      EVENT   50
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LINEBERRY, EVAN        8 PC SAN JOSE AQUATICS       19.23
RODRIGUEZ, MANUEL      7 PC SANTA CLARA SWIM C      20.20
SAMSON, ANTHONY        7 PC SAN JOSE AQUATICS       20.48
HINSHAW, BEN           8 PC WEST VALLEY SWIM C      20.50
MURRAY, BRAD           8 PC WEST VALLEY SWIM C      20.87
HAVERCROFT, WILL       7 PC WEST VALLEY SWIM C      22.16
COURTNEY, CALEB        8 PC SEASIDE AQUATIC CL      23.18
GRACIA, JOEY           8 PC SAN JOSE AQUATICS       23.27
LIU, PATRICK           7 PC SANTA CLARA SWIM C      23.27
KNUTSON, JAKE          8 PC SAN BENITO AQUATIC      23.77
GRACIA, TIMOTHY        8 PC SAN JOSE AQUATICS       24.35
HOWELL, TREY           8 PC FLYING FISH             24.51
HINSHAW, ADAM          6 PC WEST VALLEY SWIM C      24.54
CHUI, DEREK            7 PC OTTER SWIM CLUB         24.62
FONG, MICHAEL          7 PC SANTA CLARA SWIM C      24.97
GAMUROT, BRANDON       6 PC SAN JOSE AQUATICS       25.03
SIMENS, ZACHARY        8 PC SAN BENITO AQUATIC      25.05
NAKAMURA, JAMIE        8 PC PALO ALTO SWIM CLU      26.37
CALLAGHAN, CHARLES     6 PC SAN JOSE AQUATICS       26.62
GAMUROT, NICOLAS       8 PC SAN JOSE AQUATICS       28.17
GUIMARIN, CHRISTOPHER  7 PC SANTA CLARA SWIM C      28.47
WINDLE, YOSHI          7 PC MONTEREY BAY SWIM       28.57
TSE, TIMOTHY           8 PC KONA KAI SWIM TEAM      28.59
BENJAMIN, ANDREW       7 PC EL TORO AQUATICS        28.88
TANA, RYAN             7 PC OTTER SWIM CLUB         29.93
SO, SAMSON             7 PC OTTER SWIM CLUB         30.03
STILL, CONNOR          7 PC WEST VALLEY SWIM C      30.48
PELLARIN, JOHN         8 PC PENINSULA COVENANT      33.24
PESKE, ERICH           6 PC UNATTACHED PACIFIC      34.80
PETERS, JEFF           6 PC CAMPBELL WAVE MAKE      36.47
MOAZENI, SHAYAN        8 PC SAN JOSE AQUATICS       36.55
FLOOK, JAMES           6 PC SAN BENITO AQUATIC      46.44
KANE, BRYAN            8 PC OTTER SWIM CLUB         55.83
CHANG, CHRISTOPHE      8 PC OTTER SWIM CLUB        DQUED
FAN, BRIAN             7 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED
FITTRO, JAMES          5 PC SEASIDE AQUATIC CL     DQUED
MEYER, COLIN           8 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
NOLLETTE, TYLER        6 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   20                                    MALE    8&UN    100 I.M.                                    EVENT   20
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
LINEBERRY, EVAN        8 PC SAN JOSE AQUATICS     1:39.62
RODRIGUEZ, MANUEL      7 PC SANTA CLARA SWIM C    1:43.86
PEARSON, DONALD        6 PC SANTA CLARA SWIM C    1:47.28
LEWIS, BRENDEN         8 PC OTTER SWIM CLUB       1:54.31
GRACIA, JOEY           8 PC SAN JOSE AQUATICS     1:57.92
FONG, MICHAEL          7 PC SANTA CLARA SWIM C    1:59.12
SHIUAN, JASON          6 PC WEST VALLEY SWIM C    2:00.70
GRACIA, TIMOTHY        8 PC SAN JOSE AQUATICS     2:03.33
LAROCHELLE, MATT       8 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:07.31
GAMUROT, BRANDON       6 PC SAN JOSE AQUATICS     2:08.19
CHUI, DEREK            7 PC OTTER SWIM CLUB       2:08.99
GUIMARIN, CHRISTOPHER  7 PC SANTA CLARA SWIM C    2:13.65
SO, SAMSON             7 PC OTTER SWIM CLUB       2:21.90
PETERS, JEFF           6 PC CAMPBELL WAVE MAKE    2:24.50
PARVIN, NIMA           8 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:29.35
TUCKER, NICHOLAS       8 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
WALTON, LUKE           6 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   22                                    MALE    10&UN   50 FREE                                     EVENT   22
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
GUBRUD, AUSTIN        10 PC GILROY GATORS SWIM      34.05
TOMKINS, WILLIAM      10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      34.49
NAVARRO, ALEX          9 PC PALO ALTO SWIM CLU      34.86
LORD, CURTIS          10 PC ALMADEN SWIM & RAC      35.37
ZLOTOFF, ZACK          8 PC SAN JOSE AQUATICS       36.39
SIMMONS, BRET         10 PC AGCC OSPREY             36.58
PARSONS, JOHN          8 PC PALO ALTO SWIM CLU      36.76
SENNERT, ALEXANDER     9 PC SAN JOSE AQUATICS       37.20
JIAN, CHRIS           10 PC LYNBROOK AQUATICS       37.50
SIMON, WILL           10 PC PENINSULA COVENANT      37.79
SHIELDS, MATTHEW      10 PC GILROY GATORS SWIM      38.47
YEN, ADAM              9 PC SAN JOSE AQUATICS       38.76
LAPIS, PAUL           10 PC SAN JOSE AQUATICS       38.96
HSING, MITCHELL       10 PC LYNBROOK AQUATICS       39.12
PHAM, VINCENT         10 PC SAN JOSE AQUATICS       39.46
YIH, JOHNWAY           9 PC LYNBROOK AQUATICS       39.48
ELLIOTT, MITCH        10 PC SANTA CRUZ COUNTY       39.62
WINDLE, MAS            9 PC MONTEREY BAY SWIM       39.69
MAYER, DANIEL          9 PC SANTA CRUZ COUNTY       40.49
OLSON, TY             10 PC SAN BENITO AQUATIC      42.32
SHATTUCK, STEVEN       9 PC SAN BENITO AQUATIC      42.45
LAROCHELLE, RAYMOND   10 PC ALMADEN SWIM & RAC      42.81
TRYGG, SPENCER         9 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      44.35
ANDERSON, MICHAEL      9 PC PALO ALTO SWIM CLU      45.42
SAMSON, BRYAN          9 PC SAN JOSE AQUATICS       46.08
MEYER, ALEC           10 PC MONTEREY BAY SWIM       46.65
FANT, BRENDEN          9 PC SAINT LAWRENCE SWI      46.85
PETERS, JOHN          10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      47.43
PAPPAS, STEVIE         9 PC BOYS&GIRLS CLUB OF      47.95
GRECO, TRAVIS          9 PC OTTER SWIM CLUB         48.25
LEWIS, BERT            9 PC OTTER SWIM CLUB         48.78
KLETZER, BEN           9 PC BOYS&GIRLS CLUB OF      48.93
CHOY, JONATHAN         9 PC MILPITAS TIDAL WAV      49.27
AGRAWAL, ANKUR        10 PC FLYING FISH             53.89
JOZEFOV, ALEXANDER    10 PC PALO ALTO SWIM CLU      53.90
LAU, ELLIOT           10 PC MILPITAS TIDAL WAV      57.72
HUDES, SIMON           9 PC SANTA CLARA SWIM C    NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   68                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT   68
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FERRANTE, JASON        9 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:20.92
LORD, CURTIS          10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:22.48
SIMMONS, BRET         10 PC AGCC OSPREY           1:22.96
SOGHOYAN, GREG        10 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:22.97
DEL RIO, JOEY         10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:23.00
NAVARRO, ALEX          9 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:23.02
HINSHAW, RYAN          9 PC WEST VALLEY SWIM C    1:23.49
HSING, MITCHELL       10 PC LYNBROOK AQUATICS     1:23.88
PHAM, VINCENT         10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:26.24
LAPIS, PAUL           10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:26.37
SENNERT, ALEXANDER     9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:27.08
BROCHIER, TIMOTHY      9 PC PENINSULA COVENANT    1:27.83
ZLOTOFF, ZACK          8 PC SAN JOSE AQUATICS     1:29.18
JIAN, CHRIS           10 PC LYNBROOK AQUATICS     1:29.26
YIH, JOHNWAY           9 PC LYNBROOK AQUATICS     1:30.21
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   68                                    MALE    10&UN   100 FREE                                    EVENT   68
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YEN, ADAM              9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:30.90
MORRIS, ALEX          10 PC SALINAS VALLEY AQU    1:35.89
WINDLE, MAS            9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:36.20
SIMENS, ZACHARY        8 PC SAN BENITO AQUATIC    1:36.33
HENSLER, ZACHARY       9 PC COBRA SWIM CLUB       1:39.40
DANGELO, JAKE          9 PC MORGAN HILL SWIM C    1:42.22
CHEUNG, JOEY           9 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:42.34
BLACKMORE, JONATHAN    9 PC PENINSULA COVENANT    1:42.58
FANT, BRENDEN          9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:42.92
MEYER, ALEC           10 PC MONTEREY BAY SWIM     1:47.31
LIU, KEVIN            10 PC SANTA CLARA SWIM C    1:48.23
SAMSON, BRYAN          9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:57.27
LAM, SCOTT             9 PC FLYING FISH           1:58.83
AGRAWAL, ANKUR        10 PC FLYING FISH           2:02.13
MAINS, ANDY           10 PC MORGAN HILL SWIM C    2:17.48
LAU, ELLIOT           10 PC MILPITAS TIDAL WAV    2:18.00
KADAMBI, ACHUTA       10 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    3:09.87
=============================================================================================================================
   EVENT   60                                    MALE    10&UN   50 BACK                                     EVENT   60
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HINSHAW, RYAN          9 PC WEST VALLEY SWIM C      41.69
NAVARRO, ALEX          9 PC PALO ALTO SWIM CLU      43.47
PHAM, VINCENT         10 PC SAN JOSE AQUATICS       45.22
PAYNE, LUCAS          10 PC AGCC OSPREY             45.29
LAPIS, PAUL           10 PC SAN JOSE AQUATICS       45.54
HENSLER, ZACHARY       9 PC COBRA SWIM CLUB         47.03
JIAN, CHRIS           10 PC LYNBROOK AQUATICS       47.24
ELLIOTT, MITCH        10 PC SANTA CRUZ COUNTY       47.28
FERRANTE, JASON        9 PC SANTA CRUZ COUNTY       47.88
HSING, MITCHELL       10 PC LYNBROOK AQUATICS       48.02
SOGHOYAN, GREG        10 PC SAINT LAWRENCE SWI      48.33
YIH, JOHNWAY           9 PC LYNBROOK AQUATICS       48.87
SENNERT, ALEXANDER     9 PC SAN JOSE AQUATICS       49.39
LORD, CURTIS          10 PC ALMADEN SWIM & RAC      49.47
BLACKMORE, JONATHAN    9 PC PENINSULA COVENANT      49.68
YEN, ADAM              9 PC SAN JOSE AQUATICS       49.76
DANGELO, JAKE          9 PC MORGAN HILL SWIM C      50.73
SIMMONS, BRET         10 PC AGCC OSPREY             50.83
BROCHIER, TIMOTHY      9 PC PENINSULA COVENANT      50.97
MORRIS, ALEX          10 PC SALINAS VALLEY AQU      51.71
CHEUNG, JOEY           9 PC MILPITAS TIDAL WAV      52.38
LAM, SCOTT             9 PC FLYING FISH           1:01.42
WINDLE, MAS            9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:05.17
SAMSON, BRYAN          9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:16.44
MAINS, ANDY           10 PC MORGAN HILL SWIM C    1:22.10
AGRAWAL, ANKUR        10 PC FLYING FISH            DQUED
LIU, KEVIN            10 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
MEYER, ALEC           10 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
SIMON, WILL           10 PC PENINSULA COVENANT     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   44
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
NAVARRO, ALEX          9 PC PALO ALTO SWIM CLU      45.32
CALLAGHAN, MARCUS      8 PC SAN JOSE AQUATICS       47.94
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   44                                    MALE    10&UN   50 BREAST                                   EVENT   44
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
YIH, JOHNWAY           9 PC LYNBROOK AQUATICS       48.65
PHAM, VINCENT         10 PC SAN JOSE AQUATICS       49.86
BROCHIER, TIMOTHY      9 PC PENINSULA COVENANT      49.95
JIAN, CHRIS           10 PC LYNBROOK AQUATICS       50.13
PAYNE, LUCAS          10 PC AGCC OSPREY             50.46
CHEUNG, JOEY           9 PC MILPITAS TIDAL WAV      50.87
MORRIS, ALEX          10 PC SALINAS VALLEY AQU      51.92
SHAMSHOIAN, MIKE      10 PC WEST VALLEY SWIM C      52.76
DEL RIO, JOEY         10 PC ALMADEN SWIM & RAC      52.99
WINDLE, MAS            9 PC MONTEREY BAY SWIM       53.55
LIU, KEVIN            10 PC SANTA CLARA SWIM C      53.62
HSING, MITCHELL       10 PC LYNBROOK AQUATICS       53.70
HINSHAW, RYAN          9 PC WEST VALLEY SWIM C      53.73
SENNERT, ALEXANDER     9 PC SAN JOSE AQUATICS       54.12
LAPIS, PAUL           10 PC SAN JOSE AQUATICS       54.99
LORD, CURTIS          10 PC ALMADEN SWIM & RAC      57.13
YEN, ADAM              9 PC SAN JOSE AQUATICS       57.27
DANGELO, JAKE          9 PC MORGAN HILL SWIM C      59.85
PETERS, JOHN          10 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:00.08
LAU, ELLIOT           10 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:07.70
BLACKMORE, JONATHAN    9 PC PENINSULA COVENANT    1:14.93
SAMSON, BRYAN          9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:17.41
AGRAWAL, ANKUR        10 PC FLYING FISH            DQUED
ELLIOTT, MITCH        10 PC SANTA CRUZ COUNTY      DQUED
FANT, BRENDEN          9 PC SAINT LAWRENCE SWI    NO SHOW
GRECO, TRAVIS          9 PC OTTER SWIM CLUB       NO SHOW
KADAMBI, ACHUTA       10 PC LOS ALTOS/MTN VIEW     DQUED
LAM, SCOTT             9 PC FLYING FISH            DQUED
MEYER, ALEC           10 PC MONTEREY BAY SWIM      DQUED
SIMON, WILL           10 PC PENINSULA COVENANT     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    10&UN   100 BREAST                                  EVENT   14
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SOGHOYAN, GREG        10 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:39.40
LAIMAN, BRIGHTON      10 PC FLYING FISH           1:45.57
BRICKLEY, MATTHEW     10 PC OTTER SWIM CLUB       1:47.10
OLSON, TY             10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:48.00
SHAMSHOIAN, MIKE      10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:51.38
JIAN, CHRIS           10 PC LYNBROOK AQUATICS     1:51.89
YIH, JOHNWAY           9 PC LYNBROOK AQUATICS     1:51.92
PHAM, VINCENT         10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:53.49
WINDLE, MAS            9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:53.87
KALI, GEOVID           9 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:54.54
LAROCHELLE, RAYMOND   10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:57.31
YEN, ADAM              9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:57.61
LAPIS, PAUL           10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:58.62
FANT, BRENDEN          9 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:59.83
SENNERT, ALEXANDER     9 PC SAN JOSE AQUATICS     2:02.78
LEWIS, BERT            9 PC OTTER SWIM CLUB       2:12.59
MEYER, ALEC           10 PC MONTEREY BAY SWIM     2:13.05
PAPPAS, STEVIE         9 PC BOYS&GIRLS CLUB OF    2:19.26
MAYER, DANIEL          9 PC SANTA CRUZ COUNTY     2:25.09
ANDERSON, MICHAEL      9 PC PALO ALTO SWIM CLU     DQUED
EBRAHIM, SENAN         9 PC SANTA CLARA SWIM C    NO SHOW
ELLIOTT, MITCH        10 PC SANTA CRUZ COUNTY      DQUED
KLETZER, BEN           9 PC BOYS&GIRLS CLUB OF     DQUED
LAU, ELLIOT           10 PC MILPITAS TIDAL WAV     DQUED
LIN, BRIAN             9 PC FLYING FISH            DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   14                                    MALE    10&UN   100 BREAST                                  EVENT   14
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHATTUCK, STEVEN       9 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
TOMKINS, WILLIAM      10 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
TRYGG, SPENCER         9 PC LOS ALTOS/MTN VIEW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    6                                    MALE    10&UN   50 FLY                                      EVENT    6
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PAYNE, LUCAS          10 PC AGCC OSPREY             37.11
TOMKINS, WILLIAM      10 PC CAMPBELL WAVE MAKE      40.20
EBRAHIM, SENAN         9 PC SANTA CLARA SWIM C      42.25
PHAM, VINCENT         10 PC SAN JOSE AQUATICS       43.00
HERNANDEZ, JASON       9 PC SANTA CLARA SWIM C      43.17
LAPIS, PAUL           10 PC SAN JOSE AQUATICS       43.93
KALI, GEOVID           9 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      44.03
SHIELDS, MATTHEW      10 PC GILROY GATORS SWIM      44.33
JIAN, CHRIS           10 PC LYNBROOK AQUATICS       44.87
BRICKLEY, MATTHEW     10 PC OTTER SWIM CLUB         45.72
PARSONS, JOHN          8 PC PALO ALTO SWIM CLU      45.73
SHAMSHOIAN, MIKE      10 PC WEST VALLEY SWIM C      46.65
YEN, ADAM              9 PC SAN JOSE AQUATICS       46.76
HSING, MITCHELL       10 PC LYNBROOK AQUATICS       46.96
SIMMONS, BRET         10 PC AGCC OSPREY             47.62
ELLIOTT, MITCH        10 PC SANTA CRUZ COUNTY       48.06
LORD, CURTIS          10 PC ALMADEN SWIM & RAC      48.73
SENNERT, ALEXANDER     9 PC SAN JOSE AQUATICS       52.32
TRYGG, SPENCER         9 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      53.70
YIH, JOHNWAY           9 PC LYNBROOK AQUATICS       54.21
MAYER, DANIEL          9 PC SANTA CRUZ COUNTY       54.86
SIMON, WILL           10 PC PENINSULA COVENANT      54.87
LEWIS, BERT            9 PC OTTER SWIM CLUB         56.91
LAU, ELLIOT           10 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:22.44
ANDERSON, MICHAEL      9 PC PALO ALTO SWIM CLU     DQUED
HUDES, SIMON           9 PC SANTA CLARA SWIM C     DQUED
JOZEFOV, ALEXANDER    10 PC PALO ALTO SWIM CLU     DQUED
LAIMAN, BRIGHTON      10 PC FLYING FISH            DQUED
LAROCHELLE, RAYMOND   10 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED
SAMSON, BRYAN          9 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   52                                    MALE    10&UN   100 FLY                                     EVENT   52
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FERRANTE, JASON        9 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:31.53
NAVARRO, ALEX          9 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:36.68
LAPIS, PAUL           10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:42.70
DEL RIO, JOEY         10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:43.90
PAYNE, LUCAS          10 PC AGCC OSPREY           1:45.64
SHAMSHOIAN, MIKE      10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:47.25
ELLIOTT, MITCH        10 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:54.40
YEN, ADAM              9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:55.21
BROCHIER, TIMOTHY      9 PC PENINSULA COVENANT    1:56.19
LIU, KEVIN            10 PC SANTA CLARA SWIM C    2:18.58
SENNERT, ALEXANDER     9 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
SIMMONS, BRET         10 PC AGCC OSPREY            DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   30                                    MALE    10&UN   100 I.M.                                    EVENT   30
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
PAYNE, LUCAS          10 PC AGCC OSPREY           1:28.10
LAIMAN, BRIGHTON      10 PC FLYING FISH           1:30.62
SHAMSHOIAN, MIKE      10 PC WEST VALLEY SWIM C    1:32.35
SIMMONS, BRET         10 PC AGCC OSPREY           1:38.31
PHAM, VINCENT         10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:38.62
LORD, CURTIS          10 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:40.35
JIAN, CHRIS           10 PC LYNBROOK AQUATICS     1:40.99
LAPIS, PAUL           10 PC SAN JOSE AQUATICS     1:42.57
YEN, ADAM              9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:42.75
HSING, MITCHELL       10 PC LYNBROOK AQUATICS     1:42.89
OLSON, TY             10 PC SAN BENITO AQUATIC    1:44.12
WINDLE, MAS            9 PC MONTEREY BAY SWIM     1:45.80
YIH, JOHNWAY           9 PC LYNBROOK AQUATICS     1:46.19
SENNERT, ALEXANDER     9 PC SAN JOSE AQUATICS     1:47.39
TRYGG, SPENCER         9 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:47.92
SHATTUCK, STEVEN       9 PC SAN BENITO AQUATIC    1:59.22
LAROCHELLE, RAYMOND   10 PC ALMADEN SWIM & RAC    2:02.38
LEWIS, BERT            9 PC OTTER SWIM CLUB       2:10.60
ELLIOTT, MITCH        10 PC SANTA CRUZ COUNTY      DQUED
FANT, BRENDEN          9 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
PETERS, JOHN          10 PC CAMPBELL WAVE MAKE     DQUED
SAMSON, BRYAN          9 PC SAN JOSE AQUATICS      DQUED
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   24                                    MALE    11-12   50 FREE                                     EVENT   24
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HAMMAKER, SPENCER     12 PC AGCC OSPREY             30.76
MARTIN, COLLIN        11 PC MORGAN HILL SWIM C      30.79
GERE, CLIFF           11 PC SAN BENITO AQUATIC      31.54
MCGUIRE, CEAN         11 PC SANTA CRUZ COUNTY       31.87
TRAPL, THOMAS         12 PC SEASIDE AQUATIC CL      32.04
FANT, DANNY           11 PC SAINT LAWRENCE SWI      32.57
CASTRUITA, SCOTT      11 PC GILROY GATORS SWIM      33.61
GILL, BENJAMIN        12 PC ALMADEN SWIM & RAC      33.91
KYFFIN, CHADWICK      11 PC SAN JOSE AQUATICS       34.09
PRICE, MATTHEW        12 PC SOUTH VALLEY SWIM       34.34
TIEMEYER, STEPHEN     11 PC FLYING FISH             34.44
HENSEY, COLIN         11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      34.87
SENDEJAS, STEVIE      11 PC SAN JOSE AQUATICS       35.47
ROCKWELL, MATTHEW     11 PC SANTA CRUZ COUNTY       35.52
SCOFIELD, GRANT       12 PC SANTA CRUZ COUNTY       36.42
EBRAHIM, ALI          11 PC SANTA CLARA SWIM C      37.11
HWANG, JONATHAN       12 PC WEST VALLEY SWIM C      37.17
CHANDLER, SPENCER     11 PC SANTA CRUZ COUNTY       37.23
ROZMAN, PAUL          12 PC GILROY GATORS SWIM      37.73
KAY, PHILIP           12 PC ALMADEN SWIM & RAC      37.92
MILLER, CHRIS         11 PC GILROY GATORS SWIM      37.95
COURVILLE, GREG       11 PC ALMADEN SWIM & RAC      37.99
HOLLAND, CHRISTOPHER  11 PC FLYING FISH             37.99
LIU, PETER            12 PC FLYING FISH             38.65
TOMKINS, JOE          12 PC CAMPBELL WAVE MAKE      38.67
POWELL, TRISTAN       11 PC SAINT LAWRENCE SWI      39.11
AGRAWAL, ASHISH       12 PC FLYING FISH             40.65
SO, TRUMAN            12 PC PALO ALTO SWIM CLU      40.84
WEI, DANIEL           12 PC LYNBROOK AQUATICS       41.37
NAHRVAR, DAVID        11 PC FLYING FISH             42.47
TRINGALI, TERRANCE    12 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      44.50
HARAMI, TIM           11 PC SAN BENITO AQUATIC      50.92
=============================================================================================================================
   EVENT   46                                    MALE    11-12   500 FREE                                    EVENT   46
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SMITH, TAYLOR         11 PC WEST VALLEY SWIM C    5:57.97
HWANG, FRED           11 PC WEST VALLEY SWIM C    6:00.20
HAUSSERMANN, RUSSELL  12 PC MONTEREY BAY SWIM     6:45.47
FERRANTE, MATT        11 PC UNATTACHED PACIFIC    6:51.15
HAMMAKER, SPENCER     12 PC AGCC OSPREY           6:52.91
LEI, DUSTIN           12 PC WEST VALLEY SWIM C    6:55.77
VO, CORY              11 PC SANTA CLARA SWIM C    6:57.54
NAKAMURA, ROBBIE      11 PC PALO ALTO SWIM CLU    7:05.14
FANT, DANNY           11 PC SAINT LAWRENCE SWI    7:27.88
GILL, BENJAMIN        12 PC ALMADEN SWIM & RAC    7:34.58
PRICE, MATTHEW        12 PC SOUTH VALLEY SWIM     7:36.09
SANDYS, ADAM          11 PC SALINAS VALLEY AQU    7:43.54
ROCKWELL, MATTHEW     11 PC SANTA CRUZ COUNTY     7:52.96
TIEMEYER, STEPHEN     11 PC FLYING FISH           8:09.53
HOLLAND, CHRISTOPHER  11 PC FLYING FISH           8:24.75
HENSEY, COLIN         11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    8:27.61
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   70                                    MALE    11-12   50 BACK                                     EVENT   70
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HAMMAKER, SPENCER     12 PC AGCC OSPREY             37.53
HAUSSERMANN, RUSSELL  12 PC MONTEREY BAY SWIM       40.17
TRAPL, THOMAS         12 PC SEASIDE AQUATIC CL      40.25
VALLONE, ERIC         11 PC PALO ALTO SWIM CLU      40.39
FERRANTE, MATT        11 PC UNATTACHED PACIFIC      40.69
VO, CORY              11 PC SANTA CLARA SWIM C      41.20
SCHWARTZ, GARY        11 PC SAINT LAWRENCE SWI      41.43
PRICE, MATTHEW        12 PC SOUTH VALLEY SWIM       41.53
YIH, JASON            12 PC LYNBROOK AQUATICS       41.64
LOH, ALEX             12 PC UNATTACHED PACIFIC      42.47
REYNOLDS, ROB         11 PC PALO ALTO SWIM CLU      43.69
CHANG, ROBERT         11 PC OTTER SWIM CLUB         45.26
POWELL, TRISTAN       11 PC SAINT LAWRENCE SWI      45.32
TIEMEYER, STEPHEN     11 PC FLYING FISH             46.06
MIJATOVICH, ANDREAS   11 PC ALMADEN SWIM & RAC      46.16
HWANG, JONATHAN       12 PC WEST VALLEY SWIM C      46.31
AGRAWAL, ASHISH       12 PC FLYING FISH             46.43
SANDYS, ADAM          11 PC SALINAS VALLEY AQU      46.82
GILL, BENJAMIN        12 PC ALMADEN SWIM & RAC      47.77
MAHACH, JOSEPH        12 PC SANTA CRUZ COUNTY       49.60
CHIANG, SETON         11 PC EVERGREEN AQUATICS      50.70
HOLLAND, CHRISTOPHER  11 PC FLYING FISH             50.91
WEI, DANIEL           12 PC LYNBROOK AQUATICS       52.57
NIMURA, KEN           11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      53.38
COURVILLE, GREG       11 PC ALMADEN SWIM & RAC      56.16
NAHRVAR, DAVID        11 PC FLYING FISH             58.36
KANE, BRIAN           12 PC AGCC OSPREY            DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    11-12   100 BACK                                    EVENT    8
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KYFFIN, CHADWICK      11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:21.28
SMITH, TAYLOR         11 PC WEST VALLEY SWIM C    1:21.70
FANT, DANNY           11 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:22.15
HAMMAKER, SPENCER     12 PC AGCC OSPREY           1:22.37
SOGHOYAN, KENGO       11 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:22.64
TRAPL, THOMAS         12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:22.68
MCGUIRE, CEAN         11 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:23.27
HUYNH, PHONG          11 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:23.82
VO, CORY              11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:23.90
VALLONE, ERIC         11 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:25.43
GERE, CLIFF           11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:28.46
SENDEJAS, STEVIE      11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:29.72
YIH, JASON            12 PC LYNBROOK AQUATICS     1:29.86
REYNOLDS, ROB         11 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:31.59
GILL, BENJAMIN        12 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:32.48
POWELL, TRISTAN       11 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:33.96
CHOW, ADRIAN          11 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:35.34
HENSEY, COLIN         11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:36.19
CASTRUITA, SCOTT      11 PC GILROY GATORS SWIM    1:38.27
TIEMEYER, STEPHEN     11 PC FLYING FISH           1:39.12
EBRAHIM, ALI          11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:39.59
CIVILINI, FRANCESCO   11 PC STANFORD COVINGTON    1:39.73
AGRAWAL, ASHISH       12 PC FLYING FISH           1:39.74
SCOFIELD, GRANT       12 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:41.21
RAMOS, NICHOLAS       11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:42.11
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT    8                                    MALE    11-12   100 BACK                                    EVENT    8
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
KAY, PHILIP           12 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:43.59
COURVILLE, GREG       11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:58.09
NAHRVAR, DAVID        11 PC FLYING FISH           2:10.78
LIU, PETER            12 PC FLYING FISH            DQUED
MILLER, CHRIS         11 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
ROZMAN, PAUL          12 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
TRINGALI, TERRANCE    12 PC LOS ALTOS/MTN VIEW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   54                                    MALE    11-12   50 BREAST                                   EVENT   54
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HAMMAKER, SPENCER     12 PC AGCC OSPREY             41.41
HAUSSERMANN, RUSSELL  12 PC MONTEREY BAY SWIM       41.88
TRAPL, THOMAS         12 PC SEASIDE AQUATIC CL      41.98
VALLONE, ERIC         11 PC PALO ALTO SWIM CLU      42.31
KANE, BRIAN           12 PC AGCC OSPREY             42.71
SOGHOYAN, KENGO       11 PC SAINT LAWRENCE SWI      43.55
KYFFIN, CHADWICK      11 PC SAN JOSE AQUATICS       43.97
PRICE, MATTHEW        12 PC SOUTH VALLEY SWIM       44.41
HUYNH, PHONG          11 PC MILPITAS TIDAL WAV      44.91
FERRANTE, MATT        11 PC UNATTACHED PACIFIC      45.52
MAHACH, JOSEPH        12 PC SANTA CRUZ COUNTY       46.54
SCHWARTZ, GARY        11 PC SAINT LAWRENCE SWI      46.84
GILL, BENJAMIN        12 PC ALMADEN SWIM & RAC      47.31
LOH, ALEX             12 PC UNATTACHED PACIFIC      47.83
ROCKWELL, MATTHEW     11 PC SANTA CRUZ COUNTY       49.04
POWELL, TRISTAN       11 PC SAINT LAWRENCE SWI      49.06
WEI, DANIEL           12 PC LYNBROOK AQUATICS       49.66
CHANG, ROBERT         11 PC OTTER SWIM CLUB         49.75
MIJATOVICH, ANDREAS   11 PC ALMADEN SWIM & RAC      50.70
REYNOLDS, ROB         11 PC PALO ALTO SWIM CLU      50.84
AGRAWAL, ASHISH       12 PC FLYING FISH             51.05
HENSEY, COLIN         11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      51.65
SANDYS, ADAM          11 PC SALINAS VALLEY AQU      51.67
NIMURA, KEN           11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      52.64
HOLLAND, CHRISTOPHER  11 PC FLYING FISH             53.19
COURVILLE, GREG       11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:02.64
NAHRVAR, DAVID        11 PC FLYING FISH           1:08.08
CHIANG, SETON         11 PC EVERGREEN AQUATICS     DQUED
HWANG, JONATHAN       12 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    11-12   100 BREAST                                  EVENT   16
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SMITH, TAYLOR         11 PC WEST VALLEY SWIM C    1:29.34
HAMMAKER, SPENCER     12 PC AGCC OSPREY           1:30.58
VO, CORY              11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:31.56
MARTIN, COLLIN        11 PC MORGAN HILL SWIM C    1:32.11
RAMOS, NICHOLAS       11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:32.60
VALLONE, ERIC         11 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:33.37
FANT, DANNY           11 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:34.22
GILL, BENJAMIN        12 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:36.25
CASTRUITA, SCOTT      11 PC GILROY GATORS SWIM    1:36.35
SOGHOYAN, KENGO       11 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:37.08
TRAPL, THOMAS         12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:37.39
KYFFIN, CHADWICK      11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:37.41
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   16                                    MALE    11-12   100 BREAST                                  EVENT   16
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HUYNH, PHONG          11 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:37.63
PRICE, MATTHEW        12 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:38.09
CHOW, ADRIAN          11 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:38.27
SENDEJAS, STEVIE      11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:41.05
KAY, PHILIP           12 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:41.75
ROCKWELL, MATTHEW     11 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:42.49
WEI, DANIEL           12 PC LYNBROOK AQUATICS     1:44.12
MAHACH, JOSEPH        12 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:44.32
HWANG, JONATHAN       12 PC WEST VALLEY SWIM C    1:44.36
HENSEY, COLIN         11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:46.41
CHENG, BYRON          11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:47.55
CHANDLER, SPENCER     11 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:49.09
CIVILINI, FRANCESCO   11 PC STANFORD COVINGTON    1:49.48
POWELL, TRISTAN       11 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:50.02
REYNOLDS, ROB         11 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:50.84
TOMKINS, JOE          12 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:52.16
EBRAHIM, ALI          11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:53.77
HOLLAND, CHRISTOPHER  11 PC FLYING FISH           1:54.36
SCOFIELD, GRANT       12 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:57.27
HARAMI, TIM           11 PC SAN BENITO AQUATIC    2:23.95
COURVILLE, GREG       11 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED
ROZMAN, PAUL          12 PC GILROY GATORS SWIM     DQUED
SO, TRUMAN            12 PC PALO ALTO SWIM CLU     DQUED
TRINGALI, TERRANCE    12 PC LOS ALTOS/MTN VIEW     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   62                                    MALE    11-12   100 FLY                                     EVENT   62
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HAMMAKER, SPENCER     12 PC AGCC OSPREY           1:21.19
SO, SOLOMON           11 PC OTTER SWIM CLUB       1:25.18
HUYNH, PHONG          11 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:28.34
VO, CORY              11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:29.18
KANE, BRIAN           12 PC AGCC OSPREY           1:29.60
KYFFIN, CHADWICK      11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:30.19
SOGHOYAN, KENGO       11 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:34.30
VALLONE, ERIC         11 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:34.32
HAUSSERMANN, RUSSELL  12 PC MONTEREY BAY SWIM     1:34.40
TRAPL, THOMAS         12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:36.48
YIH, JASON            12 PC LYNBROOK AQUATICS     1:38.40
TIEMEYER, STEPHEN     11 PC FLYING FISH           1:39.86
SCHWARTZ, GARY        11 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:40.05
NAKAMURA, ROBBIE      11 PC PALO ALTO SWIM CLU    1:46.09
HOLLAND, CHRISTOPHER  11 PC FLYING FISH           1:54.76
MIJATOVICH, ANDREAS   11 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:55.23
GILL, BENJAMIN        12 PC ALMADEN SWIM & RAC    1:59.16
CHANG, ROBERT         11 PC OTTER SWIM CLUB        DQUED
CHIANG, SETON         11 PC EVERGREEN AQUATICS     DQUED
NIMURA, KEN           11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW     DQUED
SANDYS, ADAM          11 PC SALINAS VALLEY AQU     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   32                                    MALE    11-12   100 I.M.                                    EVENT   32
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
HAMMAKER, SPENCER     12 PC AGCC OSPREY           1:19.92
VO, CORY              11 PC SANTA CLARA SWIM C    1:19.94
HUYNH, PHONG          11 PC MILPITAS TIDAL WAV    1:22.90
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   32                                    MALE    11-12   100 I.M.                                    EVENT   32
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
FANT, DANNY           11 PC SAINT LAWRENCE SWI    1:23.67
TRAPL, THOMAS         12 PC SEASIDE AQUATIC CL    1:26.61
MCGUIRE, CEAN         11 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:27.18
PRICE, MATTHEW        12 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:27.23
GERE, CLIFF           11 PC SAN BENITO AQUATIC    1:27.55
MARTIN, COLLIN        11 PC MORGAN HILL SWIM C    1:28.84
SENDEJAS, STEVIE      11 PC SAN JOSE AQUATICS     1:29.33
HENSEY, COLIN         11 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    1:35.43
TIEMEYER, STEPHEN     11 PC FLYING FISH           1:38.57
MAHACH, JOSEPH        12 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:39.62
ROCKWELL, MATTHEW     11 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:40.36
TOMKINS, JOE          12 PC CAMPBELL WAVE MAKE    1:44.00
CHANDLER, SPENCER     11 PC SANTA CRUZ COUNTY     1:47.33
HARAMI, TIM           11 PC SAN BENITO AQUATIC    2:08.88
COURVILLE, GREG       11 PC ALMADEN SWIM & RAC     DQUED
EBRAHIM, ALI          11 PC SANTA CLARA SWIM C    NO SHOW
KAY, PHILIP           12 PC ALMADEN SWIM & RAC    NO SHOW
POWELL, TRISTAN       11 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
SANDYS, ADAM          11 PC SALINAS VALLEY AQU    NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   18                                    MALE    13-18   50 FREE                                     EVENT   18
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
ARNETT, JAMES         15 PC SAINT LAWRENCE SWI      27.39
REEVES, JUNYA         13 PC LOS ALTOS/MTN VIEW      28.18
LOVELL, TRAVIS        13 PC MILPITAS TIDAL WAV      28.51
SIMON, IAN            14 PC PENINSULA COVENANT      28.93
PRICE, JONATHAN       15 PC SOUTH VALLEY SWIM       29.22
THAYER, PATRICK       13 PC SAN BENITO AQUATIC      30.62
YIH, CHARLTON         14 PC LYNBROOK AQUATICS       30.62
SCLAFANI, RODOLFO     13 PC EVERGREEN AQUATICS      30.71
SHAMSHOIAN, ROB       13 PC WEST VALLEY SWIM C      30.81
SHATTUCK, ROBERT      13 PC SAN BENITO AQUATIC      31.32
TUNG, CLARION         13 PC WEST VALLEY SWIM C      32.91
RAZ, JONATHAN         13 PC WEST VALLEY SWIM C      33.30
MACKIN, OLIVER        14 PC AGCC OSPREY            DQUED
MORGAN, MATT          13 PC SAN JOSE AQUATICS     NO SHOW
=============================================================================================================================
   EVENT   56                                    MALE    13-18   100 FREE                                    EVENT   56
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHOEMATE, JUSTIN      15 PC SAN BENITO AQUATIC    1:03.07
PRICE, JONATHAN       15 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:03.44
MORGAN, MATT          13 PC SAN JOSE AQUATICS     1:04.71
MACKIN, OLIVER        14 PC AGCC OSPREY           1:05.56
SIMON, IAN            14 PC PENINSULA COVENANT    1:05.67
SHAMSHOIAN, ROB       13 PC WEST VALLEY SWIM C    1:05.78
YIH, CHARLTON         14 PC LYNBROOK AQUATICS     1:05.95
SHOEMATE, JOSEPH      13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:07.73
SANDYS, GREGORY       13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:07.75
RAZ, JONATHAN         13 PC WEST VALLEY SWIM C    1:15.48
FREUND, IDO           13 PC LYNBROOK AQUATICS     1:19.36
CLAYTON, SHANE        13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:19.67
FLOOK, JOSEPH         13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:44.97
=============================================================================================================================
   EVENT    2                                    MALE    13-18   200 FREE                                    EVENT    2
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHAMSHOIAN, ROB       13 PC WEST VALLEY SWIM C    2:21.40
MORGAN, MATT          13 PC SAN JOSE AQUATICS     2:24.87
MACKIN, OLIVER        14 PC AGCC OSPREY           2:27.10
SHATTUCK, ROBERT      13 PC SAN BENITO AQUATIC    2:29.45
SIMON, IAN            14 PC PENINSULA COVENANT    2:30.16
THAYER, PATRICK       13 PC SAN BENITO AQUATIC    2:31.55
LOVELL, TRAVIS        13 PC MILPITAS TIDAL WAV    2:32.58
TUNG, CLARION         13 PC WEST VALLEY SWIM C    2:33.87
CHUNG, JUSTIN         15 PC FLYING FISH           2:34.11
RAZ, JONATHAN         13 PC WEST VALLEY SWIM C    2:34.65
SCLAFANI, RODOLFO     13 PC EVERGREEN AQUATICS    2:38.07
RAUSCHMAYER, MARK     13 PC WEST VALLEY SWIM C    2:46.78
PRICE, JONATHAN       15 PC SOUTH VALLEY SWIM     NO SHOW
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   72                                    MALE    13-18   100 BACK                                    EVENT   72
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SHOEMATE, JUSTIN      15 PC SAN BENITO AQUATIC    1:13.49
PRICE, JONATHAN       15 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:17.70
MORGAN, MATT          13 PC SAN JOSE AQUATICS     1:18.75
SANDYS, GREGORY       13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:19.86
SHOEMATE, JOSEPH      13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:20.26
SIMON, IAN            14 PC PENINSULA COVENANT    1:21.10
YIH, CHARLTON         14 PC LYNBROOK AQUATICS     1:21.49
SHAMSHOIAN, ROB       13 PC WEST VALLEY SWIM C    1:23.20
MACKIN, OLIVER        14 PC AGCC OSPREY           1:27.68
RAZ, JONATHAN         13 PC WEST VALLEY SWIM C    1:30.68
FREUND, IDO           13 PC LYNBROOK AQUATICS     1:38.09
CLAYTON, SHANE        13 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
FLOOK, JOSEPH         13 PC SAN BENITO AQUATIC     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   10                                    MALE    13-18   200 BACK                                    EVENT   10
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TSAI, ROGER           13 PC WEST VALLEY SWIM C    2:41.24
SHATTUCK, ROBERT      13 PC SAN BENITO AQUATIC    2:42.93
MORGAN, MATT          13 PC SAN JOSE AQUATICS     2:42.95
HOFFMAN, ALEX         14 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:48.81
YIH, CHARLTON         14 PC LYNBROOK AQUATICS     2:48.83
THAYER, PATRICK       13 PC SAN BENITO AQUATIC    2:49.30
SHAMSHOIAN, ROB       13 PC WEST VALLEY SWIM C    2:56.22
REEVES, JUNYA         13 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    2:57.47
LOVELL, TRAVIS        13 PC MILPITAS TIDAL WAV    3:00.29
TUNG, CLARION         13 PC WEST VALLEY SWIM C    3:02.24
SCLAFANI, RODOLFO     13 PC EVERGREEN AQUATICS    3:04.13
CHUNG, JUSTIN         15 PC FLYING FISH           3:16.35
ARNETT, JAMES         15 PC SAINT LAWRENCE SWI     DQUED
RAUSCHMAYER, MARK     13 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
RAZ, JONATHAN         13 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   64                                    MALE    13-18   100 BREAST                                  EVENT   64
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SANDYS, GREGORY       13 PC SALINAS VALLEY AQU    1:24.70
SHOEMATE, JOSEPH      13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:24.77
MORGAN, MATT          13 PC SAN JOSE AQUATICS     1:25.32
SHOEMATE, JUSTIN      15 PC SAN BENITO AQUATIC    1:25.51
SIMON, IAN            14 PC PENINSULA COVENANT    1:26.47
YIH, CHARLTON         14 PC LYNBROOK AQUATICS     1:28.45
FRINK, STEPHEN        14 PC KONA KAI SWIM TEAM    1:29.29
SMITH, BRANDON        13 PC WEST VALLEY SWIM C    1:30.54
PRICE, JONATHAN       15 PC SOUTH VALLEY SWIM     1:32.94
CLAYTON, SHANE        13 PC SAN BENITO AQUATIC    1:34.68
RAZ, JONATHAN         13 PC WEST VALLEY SWIM C    1:36.86
FREUND, IDO           13 PC LYNBROOK AQUATICS     1:39.37
SHAMSHOIAN, ROB       13 PC WEST VALLEY SWIM C    1:41.04
MACKIN, OLIVER        14 PC AGCC OSPREY           1:42.51
FLOOK, JOSEPH         13 PC SAN BENITO AQUATIC    2:21.73
 S.A.M.M.S.                                     SWIMCLUB AND MEET MANAGEMENT SYSTEM                                   SERIAL # 1001
                                              S.T.  L A W R E N C E  S W I M  T E A M
MEET SANCTION NUMBER PC99-188                         11/06/99  THRU  11/07/99          SHORT COURSE
                                                F I N A L   M E E T   R E S U L T S
=============================================================================================================================
   EVENT   26                                    MALE    13-18   200 FLY                                     EVENT   26
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
TSAI, ROGER           13 PC WEST VALLEY SWIM C    2:44.37
HOFFMAN, ALEX         14 PC SEASIDE AQUATIC CL    2:48.29
REEVES, JUNYA         13 PC LOS ALTOS/MTN VIEW    3:07.43
MORGAN, MATT          13 PC SAN JOSE AQUATICS     3:13.05
TUNG, CLARION         13 PC WEST VALLEY SWIM C    3:50.29
SMITH, BRANDON        13 PC WEST VALLEY SWIM C     DQUED
=============================================================================================================================
   EVENT   48                                    MALE    13-18   400 I.M.                                    EVENT   48
=============================================================================================================================
 SWIMMERS NAME       AGE .......T E A M.......      TIME       .................... S  P  L  I  T  S.........................
SMITH, BRANDON        13 PC WEST VALLEY SWIM C    5:36.37
MORGAN, MATT          13 PC SAN JOSE AQUATICS     5:45.63
TSAI, ROGER           13 PC WEST VALLEY SWIM C    5:45.65
SANDYS, GREGORY       13 PC SALINAS VALLEY AQU    6:08.97
RAZ, JONATHAN         13 PC WEST VALLEY SWIM C    6:26.36
SHAMSHOIAN, ROB       13 PC WEST VALLEY SWIM C    6:31.19