Meet Results for Timed Finals-Yards
                                                                                           
========================================== :   5 PENA, TESSA       6 MHSC    45.20 B    :  22 VON HUENE, K.     8 SOVA    30.41 B   
Girls 8 & U 25 Free                        :   6 SHERIDAN, R.      7 AGCC    45.76 B    :  23 SUNDSBARM, HEIDI  7 SJA     31.21     
A:    ------       19.49                   :   7 NICHOLSON, J.     7 SOVA    46.01 B    :  24 SPYROU, BARBARA   7 UNAT    31.33     
B:    ------       27.09                   :   8 AQUINO, NINA      8 FF      46.62 B    :  25 MALKOVICH, V.     7 SJA     31.89     
                                           :   9 OLVERA, ZOE       8 SJA     46.99 B    :  26 DANG, VIVIAN      6 FF      32.18     
 PL   Name          Age Team   Finals      :  10 CHEN, KATHERINE   8 FF      47.32 B    :  27 HERNANDEZ, A.     8 MHSC    32.63     
------------------------------------------ :  11 HOYT, KRISTEN     6 AGCC    47.89 B    :  28 LEE, KATHARINE    6 SUNN    33.17     
  1 PLOUSSARD, A.     8 SCRA    19.01 A    :  12 PRICE, SARAH      8 SOVA    48.24 B    :  29 STOFER, JESSICA   6 SJA     35.28     
  2 NISHIMATSU, K.    8 SOVA    19.40 A    :  13 LU, ZOE           8 FF      49.14 B    :  30 LASS, KELLIANN    6 SBA     36.56     
  3 WONG, ABBY        8 FF      19.45 A    :  14 ALLEN, KAITLYN    7 SOVA    50.48 B    :  31 HOYT, KRISTEN     6 AGCC    36.89     
  4 SHERIDAN, R.      7 AGCC    20.16 B    :  15 VON HUENE, K.     8 SOVA    52.03 B    :  32 ETHRIDGE, M.      7 SJA     38.46     
  5 AQUINO, NINA      8 FF      20.17 B    :  16 LASS, MEGHAN      8 SBA     52.49 B    :  33 BROCKMEYER, D.    7 SJA     38.85     
  6 HOLZAPFEL, H.     7 SCSC    20.31 B    :  17 TROWBRIDGE, J.    6 SCRA    53.84 B    :  
  7 YE, GLORIA        8 SUNN    20.34 B    :  18 BROCKMEYER, D.    7 SJA     55.01 B    : ==========================================
  8 LU, ZOE           8 FF      20.53 B    :  19 LIU, ELIZABETH    8 FF      55.68 B    : Girls 8 & U 50 Back
  9 BRAZELTON, S.     8 SUNN    20.70 B    :  20 SUNDSBARM, HEIDI  7 SJA     58.36 B    : A:    ------       51.59
 10 OLVERA, ZOE       8 SJA     20.77 B    :  21 DANG, VIVIAN      6 FF      59.33 B    : B:    ------     1:09.09
 11 CHEN, KATHERINE   8 FF      21.26 B    :  22 LASS, KELLIANN    6 SBA   1:01.88      :  
 12 TAYLOR, ASHLEY    8 SOVA    21.65 B    :  23 ROBINSON, ANGELA  7 AGCC  1:05.08      :  PL   Name          Age Team   Finals     
 13 NICHOLSON, J.     7 SOVA    21.76 B    :  24 STOFER, JESSICA   6 SJA   1:10.42      : ------------------------------------------
 14 MCNAMARA, A.      7 MBSC    21.93 B    :   - CHAN, EMILY       8 FF        DQ       :   1 RICK, KATIE       7 MHSC    48.54 A   
 15 HOYT, KRISTEN     6 AGCC    22.88 B    :   - ETHRIDGE, M.      7 SJA       DQ       :   2 BRAZELTON, S.     8 SUNN    52.13 B   
 16 ALLEN, KAITLYN    7 SOVA    22.90 B    :                                            :   3 WONG, ABBY        8 FF      55.29 B   
 17 LIU, ELIZABETH    8 FF      23.74 B    : ========================================== :   4 CARRILLO, LAUREN  8 FF      55.78 B   
 18 SUNDSBARM, HEIDI  7 SJA     24.60 B    : Girls 8 & U 25 Back                        :   5 AQUINO, NINA      8 FF      57.09 B   
 19 SIMMONS, KELLY    5 AGCC    25.90 B    : A:    ------       23.19                   :   6 PRICE, SARAH      8 SOVA    57.87 B   
 20 LASS, MEGHAN      8 SBA     25.96 B    : B:    ------       30.89                   :   7 TAYLOR, ASHLEY    8 SOVA    57.98 B   
 21 CARRILLO, LAUREN  8 FF      26.17 B    :                                            :   8 OLVERA, ZOE       8 SJA     58.36 B   
 22 DANG, VIVIAN      6 FF      26.89 B    :  PL   Name          Age Team   Finals      :   9 YE, GLORIA        8 SUNN  1:00.21 B   
 23 MALKOVICH, V.     7 SJA     27.14      : ------------------------------------------ :  10 LASS, MEGHAN      8 SBA   1:04.36 B   
 24 TROWBRIDGE, J.    6 SCRA    27.76      :   1 BRAZELTON, S.     8 SUNN    23.04 A    :  11 ROBINSON, ANGELA  7 AGCC  1:17.29     
 25 HERNANDEZ, A.     8 MHSC    28.10      :   2 NISHIMATSU, K.    8 SOVA    23.99 B    :   - ETHRIDGE, M.      7 SJA       DQ      
 26 ETHRIDGE, M.      7 SJA     28.22      :   3 AQUINO, NINA      8 FF      24.42 B    :  
 27 LEE, KATHARINE    6 SUNN    28.41      :   4 JONES, BRIANNA    8 SJA     24.48 B    : ==========================================
 28 LASS, KELLIANN    6 SBA     31.19      :   4 WONG, ABBY        8 FF      24.48 B    : Girls 8 & U 50 Breast
 29 ROBINSON, ANGELA  7 AGCC    38.75      :   6 PLOUSSARD, A.     8 SCRA    24.81 B    : A:    ------       55.29
 30 PENA, TORIE       4 MHSC    44.88      :   7 POWER, KELLEN     7 AGCC    24.98 B    : B:    ------     1:15.89
 31 PENA, KENDALL     4 MHSC    46.38      :   8 PENA, TESSA       6 MHSC    25.61 B    :  
 32 WRIGHT, JOY       5 FF      54.37      :   9 NICHOLSON, J.     7 SOVA    25.70 B    :  PL   Name          Age Team   Finals     
                                           :  10 OLVERA, ZOE       8 SJA     26.23 B    : ------------------------------------------
========================================== :  11 TAYLOR, ASHLEY    8 SOVA    26.51 B    :   1 D'ANGELO, SARAH   7 MHSC    54.61 A   
Girls 8 & U 50 Free                        :  12 CHEN, KATHERINE   8 FF      26.69 B    :   2 JONES, BRIANNA    8 SJA     58.80 B   
A:    ------       42.99                   :  13 CARRILLO, LAUREN  8 FF      26.95 B    :   3 NISHIMATSU, K.    8 SOVA    59.91 B   
B:    ------     1:00.09                   :  14 TROWBRIDGE, J.    6 SCRA    27.10 B    :   4 POWER, KELLEN     7 AGCC  1:00.38 B   
                                           :  15 MCNAMARA, A.      7 MBSC    27.11 B    :   5 HOLZAPFEL, H.     7 SCSC  1:02.08 B   
 PL   Name          Age Team   Finals      :  16 LU, ZOE           8 FF      27.26 B    :   6 WONG, ABBY        8 FF    1:02.49 B   
------------------------------------------ :  17 SHERIDAN, R.      7 AGCC    27.60 B    :   7 SPYROU, BARBARA   7 UNAT  1:03.58 B   
  1 POWER, KELLEN     7 AGCC    39.77 A    :  18 YE, GLORIA        8 SUNN    28.00 B    :   8 CHEN, KATHERINE   8 FF    1:04.17 B   
  2 D'ANGELO, SARAH   7 MHSC    41.00 A    :  19 LASS, MEGHAN      8 SBA     28.28 B    :   9 PRICE, SARAH      8 SOVA  1:06.79 B   
  3 JONES, BRIANNA    8 SJA     42.42 A    :  20 CHAN, EMILY       8 FF      28.64 B    :  10 PENA, TESSA       6 MHSC  1:08.45 B   
  4 PLOUSSARD, A.     8 SCRA    43.42 B    :  21 LIU, ELIZABETH    8 FF      29.23 B    :  11 YE, GLORIA        8 SUNN  1:09.19 B   
     
                                                                                           
 12 MCNAMARA, A.      7 MBSC  1:12.38 B    :  10 NICHOLSON, K.     9 SOVA    40.61 B    :  23 SHERIDAN, LAUREN  9 AGCC  1:42.43     
 13 DANG, VIVIAN      6 FF    1:21.69      :  11 PICHAY, VICTORIA  8 MTW     41.14 B    :  24 KING, REBECCA    10 SOVA  1:43.08     
 14 SUNDSBARM, HEIDI  7 SJA   1:23.42      :  12 LASS, KAITLYN    10 SBA     41.16 B    :  25 BONSALL, NICOLE  10 SOVA  1:43.21     
 15 LEE, KATHARINE    6 SUNN  1:25.89      :  13 RICK, KATIE       7 MHSC    41.63 B    :  26 MCNAMARA, A.      7 MBSC  1:48.43     
 16 LIU, ELIZABETH    8 FF    1:26.64      :  14 MCCULLOUGH, E.   10 SJA     43.13 B    :  27 LAN, EMMELINE     9 FF    1:57.37     
  - LU, ZOE           8 FF        DQ       :  15 CARRILLO-ZAZUETA  9 SBA     44.63      :  
  - VON HUENE, K.     8 SOVA      DQ       :  16 CARILLO, JOVIE   10 FF      44.82      : ==========================================
                                           :  17 WONG, MARISSA    10 FF      44.93      : Girls 10 & U 50 Back
========================================== :  18 GOMES, AMBER     10 SOVA    45.55      : A:    ------       45.19
Girls 8 & U 25 Fly                         :  19 DANG, VANESSA     9 FF      46.14      : B:    ------       52.29
A:    ------       21.59                   :  20 SIPOS, AGATHA     9 SOVA    46.60      :  
B:    ------       32.59                   :  21 BONSALL, NICOLE  10 SOVA    47.35      :  PL   Name          Age Team   Finals     
                                           :  22 KING, REBECCA    10 SOVA    48.85      : ------------------------------------------
 PL   Name          Age Team   Finals      :  23 SYU, STEPHANIE    9 FF      49.05      :   1 SOUNG, ALLISON    9 SJA     41.80 A   
------------------------------------------ :  24 ALLEN, KRYSTAL    9 SUNN    50.25      :   2 SEWELL, MICHELLE 10 KONA    43.77 A   
  1 PLOUSSARD, A.     8 SCRA    21.14 A    :  25 MASCOLI, ANNA     9 AGCC    50.96      :   3 LEVIN, RACHY      9 SCRA    44.10 A   
  2 D'ANGELO, SARAH   7 MHSC    23.93 B    :  26 LAN, EMMELINE     9 FF      52.98      :   4 HOLZAPFEL, DINA   9 SCSC    44.45 A   
  3 HOLZAPFEL, H.     7 SCSC    24.25 B    :  27 MCINTOSH, ALICIA  9 FF      54.20      :   5 ALEMI, AREZU     10 SJA     45.27 B   
  4 POWER, KELLEN     7 AGCC    24.33 B    :  28 MCNAMARA, KELLY   9 MBSC    56.46      :   6 LASS, KAITLYN    10 SBA     45.29 B   
  5 WONG, ABBY        8 FF      24.51 B    :  29 GOMES, TIFFANY    9 SOVA    59.20      :   7 YIH, JENNIFER    10 SUNN    45.54 B   
  6 NICHOLSON, J.     7 SOVA    25.49 B    :   - BARBOZA, M.       8 FF        NS       :   8 CONNELL, AMY     10 SUNN    46.38 B   
  7 BRAZELTON, S.     8 SUNN    25.93 B    :                                            :   9 NICHOLSON, K.     9 SOVA    46.48 B   
  8 JONES, BRIANNA    8 SJA     27.33 B    : ========================================== :  10 SIPOS, AGATHA     9 SOVA    47.69 B   
  9 SHERIDAN, R.      7 AGCC    29.31 B    : Girls 10 & U 100 Free                      :  11 FENWICK, EMILY    9 AGCC    47.70 B   
 10 NISHIMATSU, K.    8 SOVA    29.68 B    : A:    ------     1:22.79                   :  12 EVANS, NIKA       9 SCRA    47.95 B   
 11 PENA, TESSA       6 MHSC    31.95 B    : B:    ------     1:34.89                   :  13 DYKEMA, MEGAN    10 SUNN    48.25 B   
 12 TAYLOR, ASHLEY    8 SOVA    32.17 B    :                                            :  14 SYU, STEPHANIE    9 FF      49.95 B   
 13 CARRILLO, LAUREN  8 FF      33.49      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  15 KING, REBECCA    10 SOVA    52.62     
 14 SIMMONS, KELLY    5 AGCC    34.46      : ------------------------------------------ :  16 WONG, MARISSA    10 FF      54.05     
 15 ROBINSON, ANGELA  7 AGCC    47.21      :   1 CHANG, TIFFANY   10 SJA   1:14.83 A    :  17 GOMES, AMBER     10 SOVA    54.24     
 16 LEE, KATHARINE    6 SUNN    51.42      :   2 GAMUROT, J.      10 SJA   1:17.32 A    :  18 DANG, VANESSA     9 FF      55.35     
  - LASS, KELLIANN    6 SBA       DQ       :   3 MANISCALCO, C.   10 SCRA  1:18.45 A    :  19 CARILLO, JOVIE   10 FF      57.42     
  - TROWBRIDGE, J.    6 SCRA      DQ       :   4 SCRIBNER, KELSEY  9 SCRA  1:19.39 A    :  20 MASCOLI, ANNA     9 AGCC    58.03     
  - HOYT, KRISTEN     6 AGCC      DQ       :   5 LEVIN, RACHY      9 SCRA  1:20.95 A    :  21 BONSALL, NICOLE  10 SOVA    58.51     
                                           :   6 YIH, JENNIFER    10 SUNN  1:22.03 A    :  22 MCINTOSH, ALICIA  9 FF    1:02.41     
========================================== :   7 BARBOZA, M.       8 FF    1:22.39 A    :  23 GOMES, TIFFANY    9 SOVA  1:03.42     
Girls 10 & U 50 Free                       :   8 HOYT, ERINN       9 AGCC  1:23.78 B    :  24 ALLEN, KRYSTAL    9 SUNN  1:03.51     
A:    ------       36.79                   :   9 LASS, KAITLYN    10 SBA   1:23.86 B    :  25 LAN, EMMELINE     9 FF    1:04.28     
B:    ------       43.49                   :  10 WAGGONER, KATE    9 SJA   1:24.04 B    :   - VALDEZ, ROXANN   10 SJA       DQ      
                                           :  11 NISHIMATSU, C.   10 SOVA  1:25.26 B    :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :  12 WEBB, CAROLINE   10 MP    1:25.45 B    : ==========================================
------------------------------------------ :  13 NICHOLSON, K.     9 SOVA  1:25.49 B    : Girls 10 & U 50 Breast
  1 PERRY, KIMBERLY   9 AGCC    34.70 A    :  14 YAO, CATHERINE    9 SUNN  1:26.38 B    : A:    ------       49.29
  2 SOUNG, ALLISON    9 SJA     35.29 A    :  15 DYKEMA, MEGAN    10 SUNN  1:27.99 B    : B:    ------       56.19
  3 ALEMI, AREZU     10 SJA     36.03 A    :  16 EVANS, NIKA       9 SCRA  1:31.69 B    :  
  4 MANISCALCO, C.   10 SCRA    36.93 B    :  17 CONNELL, AMY     10 SUNN  1:32.52 B    :  PL   Name          Age Team   Finals     
  5 HOLZAPFEL, DINA   9 SCSC    38.65 B    :  18 VALDEZ, ROXANN   10 SJA   1:34.68 B    : ------------------------------------------
  6 SHIH, ALETHIA    10 SJA     38.81 B    :  19 GOMES, AMBER     10 SOVA  1:34.99      :   1 MANISCALCO, C.   10 SCRA    44.47 A   
  7 NISHIMATSU, C.   10 SOVA    39.06 B    :  20 CARRILLO-ZAZUETA  9 SBA   1:35.80      :   2 PERRY, KIMBERLY   9 AGCC    47.82 A   
  8 SHERIDAN, LAUREN  9 AGCC    39.25 B    :  21 WONG, MARISSA    10 FF    1:38.29      :   3 SOUNG, ALLISON    9 SJA     49.10 A   
  9 WAGGONER, KATE    9 SJA     39.60 B    :  22 SIPOS, AGATHA     9 SOVA  1:42.25      :   4 SCRIBNER, KELSEY  9 SCRA    49.56 B   
     
                                                                                           
  5 FENWICK, EMILY    9 AGCC    51.01 B    :  20 CARILLO, JOVIE   10 FF      53.57      :   7 BLIVEN, DEVIN    11 SOVA    36.58 B   
  6 HOYT, ERINN       9 AGCC    51.25 B    :  21 CARRILLO-ZAZUETA  9 SBA     54.38      :   8 VAUGHAN, SUSANNA 11 SOVA    37.53 B   
  7 YAO, CATHERINE    9 SUNN    52.84 B    :  22 VALDEZ, ROXANN   10 SJA     54.39      :   9 MACKIN, KELSEY   11 AGCC    37.61 B   
  8 WARREN, JESSICA  10 FF      52.95 B    :  23 CONNELL, AMY     10 SUNN    57.43      :  10 PRYOR, LESLIE    12 SJA     37.73 B   
  9 PICHAY, VICTORIA  8 MTW     52.99 B    :  24 PRICE, SARAH      8 SOVA  1:00.28      :  11 DUKE, VANESSA    12 SOVA    37.83 B   
 10 SEWELL, MICHELLE 10 KONA    53.14 B    :   - SYU, STEPHANIE    9 FF        DQ       :  12 MCNAMARA, J.     12 MBSC    39.82     
 11 RICK, KATIE       7 MHSC    53.95 B    :   - MCCULLOUGH, E.   10 SJA       DQ       :  13 SOTELO, GINA     11 AGCC    40.73     
 12 DANG, VANESSA     9 FF      54.01 B    :                                            :  14 MACIEL, AMANDA   11 AGCC    42.66     
 13 SIPOS, AGATHA     9 SOVA    55.79 B    : ========================================== :  15 TRITCH, ALLISON  11 SJA     43.15     
 14 CONNELL, AMY     10 SUNN    56.58      : Girls 10 & U 100 IM                        :  16 MALKOVICH, K.    11 SJA     43.16     
 15 VALDEZ, ROXANN   10 SJA     56.77      : A:    ------     1:34.79                   :  17 BROWN, JENNIFER  11 WAVE    43.23     
 16 SYU, STEPHANIE    9 FF      56.95      : B:    ------     1:45.89                   :  18 NGUYEN, JENN     11 FF      45.31     
 17 EVANS, NIKA       9 SCRA    57.81      :                                            :  19 TSUYEMURA, S.    11 FF      47.42     
 18 MASCOLI, ANNA     9 AGCC  1:00.02      :  PL   Name          Age Team   Finals      :   - CARY, RACHELLE   12 SJA       NS      
 19 SHERIDAN, LAUREN  9 AGCC  1:00.15      : ------------------------------------------ :   - BEEBE, LINDSAY   12 WAVE      NS      
 20 WONG, MARISSA    10 FF    1:00.71      :   1 PERRY, KIMBERLY   9 AGCC  1:29.34 A    :  
 21 GOMES, AMBER     10 SOVA  1:02.79      :   2 YIH, JENNIFER    10 SUNN  1:30.97 A    : ==========================================
 22 ALLEN, KRYSTAL    9 SUNN  1:03.53      :   3 LEVIN, RACHY      9 SCRA  1:31.24 A    : Girls 11-12 100 Free
 23 MCNAMARA, KELLY   9 MBSC  1:11.72      :   4 MANISCALCO, C.   10 SCRA  1:33.40 A    : A:    ------     1:11.99
 24 KING, REBECCA    10 SOVA  1:12.34      :   5 YAO, CATHERINE    9 SUNN  1:33.62 A    : B:    ------     1:20.99
  - BONSALL, NICOLE  10 SOVA      DQ       :   6 WEBB, CAROLINE   10 MP    1:34.30 A    :  
  - MCCULLOUGH, E.   10 SJA       DQ       :   7 SCRIBNER, KELSEY  9 SCRA  1:35.05 B    :  PL   Name          Age Team   Finals     
  - GOMES, TIFFANY    9 SOVA      DQ       :   8 HOYT, ERINN       9 AGCC  1:35.88 B    : ------------------------------------------
  - LAN, EMMELINE     9 FF        DQ       :   9 NISHIMATSU, C.   10 SOVA  1:36.63 B    :   1 GOLD, DANIELLE   11 AGCC  1:08.02 A   
                                           :  10 WARREN, JESSICA  10 FF    1:36.80 B    :   2 KISH, SHAUNA     12 AGCC  1:11.69 A   
========================================== :  11 WAGGONER, KATE    9 SJA   1:37.89 B    :   3 SHIMIZU, YOSHIKO 11 LA    1:13.68 B   
Girls 10 & U 50 Fly                        :  12 SEWELL, MICHELLE 10 KONA  1:38.53 B    :   4 LARSON, S.       11 SOVA  1:13.86 B   
A:    ------       41.59                   :  13 FENWICK, EMILY    9 AGCC  1:42.18 B    :   5 TOMOE, MANAMI    11 LA    1:14.06 B   
B:    ------       49.59                   :  14 PICHAY, VICTORIA  8 MTW   1:42.24 B    :   6 CARPENTER, K.    12 SOVA  1:14.30 B   
                                           :  15 LASS, KAITLYN    10 SBA   1:42.29 B    :   7 BRAZELTON, M.    11 SUNN  1:14.58 B   
 PL   Name          Age Team   Finals      :  16 NICHOLSON, K.     9 SOVA  1:42.63 B    :   8 SHU, EILEEN      12 LA    1:15.61 B   
------------------------------------------ :  17 DYKEMA, MEGAN    10 SUNN  1:44.60 B    :   9 LATU, YESENIA    11 SJA   1:16.42 B   
  1 GAMUROT, J.      10 SJA     39.42 A    :  18 DANG, VANESSA     9 FF    1:49.50      :  10 BLIVEN, DEVIN    11 SOVA  1:16.70 B   
  2 PERRY, KIMBERLY   9 AGCC    40.94 A    :  19 CARRILLO-ZAZUETA  9 SBA   1:51.91      :  11 PRYOR, LESLIE    12 SJA   1:17.09 B   
  3 NISHIMATSU, C.   10 SOVA    41.45 A    :  20 MCCULLOUGH, E.   10 SJA   1:56.07      :  12 WAIBEL, KIM      11 MBSC  1:19.10 B   
  4 LEVIN, RACHY      9 SCRA    42.34 B    :  21 MCNAMARA, KELLY   9 MBSC  2:21.93      :  13 SHERIDAN, H.     11 AGCC  1:19.42 B   
  5 YIH, JENNIFER    10 SUNN    42.94 B    :   - SHERIDAN, LAUREN  9 AGCC      DQ       :  14 MEADOWS, MEGAN   11 SUNN  1:19.85 B   
  6 YAO, CATHERINE    9 SUNN    43.42 B    :                                            :  15 GRIFFITH, ELLEN  11 FF    1:21.07     
  7 SCRIBNER, KELSEY  9 SCRA    43.67 B    : ========================================== :  16 MACKIN, KELSEY   11 AGCC  1:21.91     
  8 SEWELL, MICHELLE 10 KONA    44.47 B    : Girls 11-12 50 Free                        :  17 DUKE, VANESSA    12 SOVA  1:24.82     
  9 WARREN, JESSICA  10 FF      45.23 B    : A:    ------       32.99                   :  18 VAUGHAN, SUSANNA 11 SOVA  1:25.29     
 10 HOLZAPFEL, DINA   9 SCSC    45.33 B    : B:    ------       38.49                   :  19 BROWN, JENNIFER  11 WAVE  1:31.77     
 11 SOUNG, ALLISON    9 SJA     46.63 B    :                                            :  20 MCNAMARA, J.     12 MBSC  1:32.01     
 12 HOYT, ERINN       9 AGCC    46.97 B    :  PL   Name          Age Team   Finals      :  21 MALKOVICH, K.    11 SJA   1:32.23     
 13 WAGGONER, KATE    9 SJA     47.59 B    : ------------------------------------------ :  22 MAJEWSKI, CORI   11 WAVE  1:32.70     
 14 POWER, KELSEY    10 AGCC    47.68 B    :   1 SHIMIZU, YOSHIKO 11 LA      32.14 A    :  23 GILES, DEBORAH   12 WAVE  1:33.16     
 15 WEBB, CAROLINE   10 MP      47.77 B    :   2 TOMOE, MANAMI    11 LA      33.09 B    :  24 CARY, RACHELLE   12 SJA   1:35.23     
 16 ALEMI, AREZU     10 SJA     48.94 B    :   3 CARPENTER, K.    12 SOVA    34.73 B    :  25 TRITCH, ALLISON  11 SJA   1:35.66     
 17 PICHAY, VICTORIA  8 MTW     50.59      :   4 CHUNG, JASMINE   11 FF      35.04 B    :  26 LURYE, KATHY     12 FF    1:37.73     
 18 DYKEMA, MEGAN    10 SUNN    50.68      :   5 ALDERETTE, J.    12 SJA     35.24 B    :  27 NGUYEN, JENN     11 FF    1:42.60     
 19 FENWICK, EMILY    9 AGCC    52.63      :   6 SHERIDAN, H.     11 AGCC    35.48 B    :  28 TSUYEMURA, S.    11 FF    1:53.63     
     
                                                                                           
========================================== :  18 CHUNG, JASMINE   11 FF      53.67      :   8 PRYOR, LESLIE    12 SJA   1:29.92 B   
Girls 11-12 50 Back                        :  19 SOTELO, GINA     11 AGCC    53.78      :   9 VAUGHAN, SUSANNA 11 SOVA  1:31.23 B   
A:    ------       39.59                   :  20 TRITCH, ALLISON  11 SJA     54.87      :  10 CHUNG, JASMINE   11 FF    1:31.99 B   
B:    ------       46.29                   :  21 MAJEWSKI, CORI   11 WAVE    55.31      :  11 SHERIDAN, H.     11 AGCC  1:34.30     
                                           :  22 NGUYEN, JENN     11 FF      57.91      :  12 GRIFFITH, ELLEN  11 FF    1:38.38     
 PL   Name          Age Team   Finals      :  23 BROWN, JENNIFER  11 WAVE    58.45      :  13 SOTELO, GINA     11 AGCC  1:43.73     
------------------------------------------ :  24 MACKIN, KELSEY   11 AGCC    59.92      :  14 MCNAMARA, J.     12 MBSC  1:51.33     
  1 SHIMIZU, YOSHIKO 11 LA      38.02 A    :  25 MCNAMARA, J.     12 MBSC  1:00.21      :  15 BROWN, JENNIFER  11 WAVE  1:52.95     
  2 TOMOE, MANAMI    11 LA      38.74 A    :  26 GILES, DEBORAH   12 WAVE  1:01.86      :  16 MACKIN, KELSEY   11 AGCC  1:53.25     
  3 BLIVEN, DEVIN    11 SOVA    40.83 B    :  27 LURYE, KATHY     12 FF    1:07.94      :  
  4 LARSON, S.       11 SOVA    41.03 B    :  28 MALKOVICH, K.    11 SJA   1:11.07      : ==========================================
  5 SHU, EILEEN      12 LA      41.13 B    :   - MACIEL, AMANDA   11 AGCC      DQ       : Girls 13 & O 50 Free
  6 CARPENTER, K.    12 SOVA    41.27 B    :                                            :  
  7 KISH, SHAUNA     12 AGCC    41.33 B    : ========================================== :  PL   Name          Age Team   Finals     
  8 BEEBE, LINDSAY   12 WAVE    42.76 B    : Girls 11-12 50 Fly                         : ------------------------------------------
  9 DUKE, VANESSA    12 SOVA    45.74 B    : A:    ------       36.69                   : ---  Ages 13 Through 14 --- 
 10 GRIFFITH, ELLEN  11 FF      47.36      : B:    ------       42.89                   :     A:    ------       31.69
 11 SOTELO, GINA     11 AGCC    51.68      :                                            :     B:    ------       36.39
 12 MALKOVICH, K.    11 SJA     53.15      :  PL   Name          Age Team   Finals      :   1 JOHNSON, S.      14 SOVA    31.78 B   
 13 CARY, RACHELLE   12 SJA     53.44      : ------------------------------------------ :   2 PERRY, CHELSEY   14 AGCC    32.33 B   
 14 LURYE, KATHY     12 FF      55.08      :   1 POWER, KYLA      11 AGCC    37.31 B    :   3 KISH, DANIELLE   14 AGCC    32.95 B   
 15 GILES, DEBORAH   12 WAVE    56.58      :   2 FENWICK, LIZ     11 AGCC    37.34 B    :   4 KAPPS, MONIQUE   14 SJA     35.46 B   
 16 TRITCH, ALLISON  11 SJA     56.83      :   3 GOLD, DANIELLE   11 AGCC    38.19 B    :   5 LEE, BERYL       14 SCRA    38.24     
 17 TSUYEMURA, S.    11 FF      57.75      :   4 SHIMIZU, YOSHIKO 11 LA      38.30 B    :   6 FAUL, BRITTIANY  13 SOVA    42.86     
 18 MACIEL, AMANDA   11 AGCC  1:01.83      :   5 KISH, SHAUNA     12 AGCC    38.59 B    :  
  - MEADOWS, MEGAN   11 SUNN      DQ       :   6 CHUNG, JASMINE   11 FF      38.99 B    : ==========================================
                                           :   7 LATU, YESENIA    11 SJA     39.89 B    : Girls 13 & O 50 Free
========================================== :   8 ALDERETTE, J.    12 SJA     40.31 B    :  
Girls 11-12 50 Breast                      :   9 BRAZELTON, M.    11 SUNN    40.46 B    :  PL   Name          Age Team   Finals     
A:    ------       43.29                   :  10 TOMOE, MANAMI    11 LA      41.14 B    : ------------------------------------------
B:    ------       49.99                   :  11 SHU, EILEEN      12 LA      43.65      :   1 GILLIS, VICTORIA 15 SOVA    31.43 B   
                                           :  12 MEADOWS, MEGAN   11 SUNN    44.06      :   2 LARSON, JENNIFER 15 LA      35.46 B   
 PL   Name          Age Team   Finals      :  13 DUKE, VANESSA    12 SOVA    47.22      :   3 DANGERFIELD, S.  16 SJA     35.77 B   
------------------------------------------ :  14 MAJEWSKI, CORI   11 WAVE    47.93      :  
  1 FENWICK, LIZ     11 AGCC    41.76 A    :  15 LURYE, KATHY     12 FF      53.26      : ==========================================
  2 POWER, KYLA      11 AGCC    42.69 A    :  16 GILES, DEBORAH   12 WAVE    53.46      : Girls 13 & O 50 Free
  3 PERRY, KAYSEA    12 AGCC    43.14 A    :                                            :  
  4 CARPENTER, K.    12 SOVA    44.34 B    : ========================================== :  PL   Name          Age Team   Finals     
  5 SHU, EILEEN      12 LA      44.67 B    : Girls 11-12 100 IM                         : ------------------------------------------
  6 LATU, YESENIA    11 SJA     45.00 B    : A:    ------     1:22.79                   :   1 ZELLMAN, HEIDI   17 FF      31.45 A   
  7 ALDERETTE, J.    12 SJA     45.13 B    : B:    ------     1:33.16                   :   2 KAVIANPOUR, P.   17 AGCC    32.60 B   
  8 BRAZELTON, M.    11 SUNN    45.35 B    :                                            :   3 REMY, EVA        18 SOVA    49.39     
  9 GOLD, DANIELLE   11 AGCC    45.44 B    :  PL   Name          Age Team   Finals      : 
 10 VAUGHAN, SUSANNA 11 SOVA    45.72 B    : ------------------------------------------ : 
 11 LARSON, S.       11 SOVA    46.14 B    :   1 KISH, SHAUNA     12 AGCC  1:22.56 A    : 
 12 WAIBEL, KIM      11 MBSC    47.33 B    :   2 BRAZELTON, M.    11 SUNN  1:24.69 B    : 
 13 PRYOR, LESLIE    12 SJA     47.78 B    :   3 ALDERETTE, J.    12 SJA   1:26.55 B    : 
 14 GRIFFITH, ELLEN  11 FF      48.01 B    :   4 BLIVEN, DEVIN    11 SOVA  1:26.64 B    : 
 15 MEADOWS, MEGAN   11 SUNN    48.37 B    :   5 LARSON, S.       11 SOVA  1:27.85 B    : 
 16 SHERIDAN, H.     11 AGCC    48.82 B    :   6 WAIBEL, KIM      11 MBSC  1:28.81 B    : 
 17 BEEBE, LINDSAY   12 WAVE    51.28      :   7 LATU, YESENIA    11 SJA   1:29.13 B    : 
     
                                                                                           
========================================== :   7 WETZEL, MEGAN    13 AGCC  1:35.01      : ==========================================
Girls 13 & O 100 Free                      :   8 FAUL, BRITTIANY  13 SOVA  1:56.91      : Girls 13-18 100 Fly
                                           :                                            :  
 PL   Name          Age Team   Finals      : ========================================== :  PL   Name          Age Team   Finals     
------------------------------------------ : Girls 13 & O 100 Back                      : ------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 ---                :                                            : ---  Ages 13 Through 14 --- 
    A:    ------     1:08.39               :  PL   Name          Age Team   Finals      :     A:    ------     1:17.59
    B:    ------     1:15.59               : ------------------------------------------ :     B:    ------     1:27.79
  1 DYKEMA, LAUREN   13 SUNN  1:09.05 B    :   1 LARSON, JENNIFER 15 LA    1:28.14 B    :   1 KISH, DANIELLE   14 AGCC  1:18.37 B   
  2 JOHNSON, S.      14 SOVA  1:09.66 B    :   2 DANGERFIELD, S.  16 SJA   1:46.11      :   2 CUNNINGHAM, L.   14 SOVA  1:18.87 B   
  3 SHU, AMY         14 LA    1:10.08 B    :                                            :   3 WALLRAVEN, A.    13 AGCC  1:23.49 B   
  4 KISH, DANIELLE   14 AGCC  1:10.21 B    : ========================================== :   4 SENNERT, NATASHA 14 SJA   1:26.84 B   
  5 PERRY, CHELSEY   14 AGCC  1:14.48 B    : Girls 13 & O 100 Back                      :   5 WETZEL, MEGAN    13 AGCC  1:48.15     
  6 WETZEL, MEGAN    13 AGCC  1:15.79      :                                            :   - LEE, BERYL       14 SCRA      DQ      
  7 KAPPS, MONIQUE   14 SJA   1:20.06      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  
  8 ANDREWS, JENNI   13 SOVA  1:22.36      : ------------------------------------------ : ==========================================
  9 LEE, BERYL       14 SCRA  1:26.75      :   1 ZELLMAN, HEIDI   17 FF    1:24.44 B    : Girls 13-18 100 Fly
 10 FAUL, BRITTIANY  13 SOVA  1:32.25      :   2 KAVIANPOUR, P.   17 AGCC  1:27.02 B    :  
                                           :   3 REMY, EVA        18 SOVA  2:06.16      :  PL   Name          Age Team   Finals     
========================================== :                                            : ------------------------------------------
Girls 13 & O 100 Free                      : ========================================== :   1 REMY, EVA        18 SOVA  2:07.78     
                                           : Girls 13-18 100 Breast                     :  
 PL   Name          Age Team   Finals      :                                            : ==========================================
------------------------------------------ :  PL   Name          Age Team   Finals      : Girls 13-18 200 IM
  1 GILLIS, VICTORIA 15 SOVA  1:11.59 B    : ------------------------------------------ :  
  2 LARSON, JENNIFER 15 LA    1:17.43      : ---  Ages 13 Through 14 ---                :  PL   Name          Age Team   Finals     
  3 DANGERFIELD, S.  16 SJA   1:21.39      :     A:    ------     1:29.89               : ------------------------------------------
                                           :     B:    ------     1:39.19               : ---  Ages 13 Through 14 --- 
========================================== :   1 LASS, STACEY     13 SBA   1:32.53 B    :     A:    ------     2:49.09
Girls 13 & O 100 Free                      :   2 PERRY, CHELSEY   14 AGCC  1:33.50 B    :     B:    ------     3:00.89
                                           :   3 JOHNSON, S.      14 SOVA  1:34.02 B    :   1 LASS, STACEY     13 SBA   2:45.93 A   
 PL   Name          Age Team   Finals      :   4 DYKEMA, LAUREN   13 SUNN  1:37.30 B    :   2 WALLRAVEN, A.    13 AGCC  2:49.58 B   
------------------------------------------ :   5 SHU, AMY         14 LA    1:39.35      :   3 KISH, DANIELLE   14 AGCC  2:51.05 B   
  1 ZELLMAN, HEIDI   17 FF    1:10.70 B    :   6 WETZEL, MEGAN    13 AGCC  1:47.04      :   4 DYKEMA, LAUREN   13 SUNN  2:57.49 B   
  2 KAVIANPOUR, P.   17 AGCC  1:11.66 B    :   7 FAUL, BRITTIANY  13 SOVA  2:19.31      :   5 JOHNSON, S.      14 SOVA  2:59.57 B   
  - REMY, EVA        18 SOVA      NS       :   - LEE, BERYL       14 SCRA      DQ       :  
                                           :   - KAPPS, MONIQUE   14 SJA       DQ       : ==========================================
========================================== :   - ANDREWS, JENNI   13 SOVA      NS       : Boys 8 & U 25 Free
Girls 13 & O 100 Back                      :                                            : A:    ------       18.39
                                           : ========================================== : B:    ------       26.59
 PL   Name          Age Team   Finals      : Girls 13-18 100 Breast                     :  
------------------------------------------ :                                            :  PL   Name          Age Team   Finals     
---  Ages 13 Through 14 ---                :  PL   Name          Age Team   Finals      : ------------------------------------------
    A:    ------     1:19.29               : ------------------------------------------ :   1 TROWBRIDGE, NICK  8 SCRA    18.50 B   
    B:    ------     1:31.19               :   1 LARSON, JENNIFER 15 LA    1:57.09      :   2 KIND, WILL        8 SJA     18.90 B   
  1 CUNNINGHAM, L.   14 SOVA  1:19.05 A    :                                            :   3 GARCIA, TIMOTHY   8 SJA     20.05 B   
  2 WALLRAVEN, A.    13 AGCC  1:19.14 A    :                                            :   4 MAINS, PETE       7 MHSC    21.88 B   
  3 SENNERT, NATASHA 14 SJA   1:20.50 B    :                                            :   5 GAMUROT, BRANDON  6 SJA     22.00 B   
  4 DYKEMA, LAUREN   13 SUNN  1:23.34 B    :                                            :   6 PATNAIK, ROHAN    7 FF      23.03 B   
  5 SHU, AMY         14 LA    1:28.75 B    :                                            :   7 BRITTLE, THOM     8 SUNN    23.57 B   
  6 ANDREWS, JENNI   13 SOVA  1:31.88      :                                            :   8 TIEN, DANIEL      8 FF      24.82 B   
     
                                                                                           
  9 TSE, TIMOTHY      8 KONA    24.95 B    :  17 HOLZAPFEL, A.     4 SCSC    57.73      :   6 GLASSMAN, ETHAN   7 SCRA    30.26 B   
 10 GLASSMAN, ETHAN   7 SCRA    25.23 B    :   - KANE, JONATHAN    5 AGCC      DQ       :   7 BRITTLE, THOM     8 SUNN    31.66 B   
 11 WEN, ROBERT       5 SUNN    26.82      :   - GAMUROT, JEREMY   5 SJA       DQ       :   8 TSE, TERENCE      5 KONA    42.04     
 12 TSE, TERENCE      5 KONA    30.33      :                                            :   - GARCIA, TIMOTHY   8 SJA       DQ      
 13 VU, DEXTER        7 FF      40.77      : ========================================== :  
 14 GAMUROT, JEREMY   5 SJA     44.51      : Boys 8 & U 50 Back                         : ==========================================
 15 HOLZAPFEL, A.     4 SCSC    54.02      : A:    ------       50.49                   : Boys 10 & U 50 Free
  - GAMUROT, NICOLAS  8 SJA       DQ       : B:    ------     1:08.59                   : A:    ------       36.49
                                           :                                            : B:    ------       41.39
========================================== :  PL   Name          Age Team   Finals      :  
Boys 8 & U 50 Free                         : ------------------------------------------ :  PL   Name          Age Team   Finals     
A:    ------       40.89                   :   1 TROWBRIDGE, NICK  8 SCRA    48.43 A    : ------------------------------------------
B:    ------       59.09                   :   2 KIND, WILL        8 SJA     55.37 B    :   1 SIMMONS, BRET    10 AGCC    36.91 B   
                                           :   3 GLASSMAN, ETHAN   7 SCRA    55.80 B    :   2 HSING, MITCHELL  10 LA      37.77 B   
 PL   Name          Age Team   Finals      :   4 WINDLE, YOSHI     7 MBSC    56.07 B    :   3 SENNERT, ALEX     9 SJA     38.25 B   
------------------------------------------ :   5 GARCIA, TIMOTHY   8 SJA     57.81 B    :   4 RICK, STEVEN      7 MHSC    38.72 B   
  1 POMEROY, CHASE    8 SJA     37.60 A    :   6 GAMUROT, NICOLAS  8 SJA   1:00.06 B    :   5 LATU, EZRA        9 SJA     38.76 B   
  2 SAMSON, ANTHONY   7 SJA     39.97 A    :   7 WEN, ROBERT       5 SUNN  1:01.92 B    :   6 YIH, JOHNWAY     10 LA      39.31 B   
  3 KIND, WILL        8 SJA     41.11 B    :   8 MAINS, PETE       7 MHSC  1:02.60 B    :   7 GAMEROS, OSCAR   10 SJA     40.84 B   
  4 TROWBRIDGE, NICK  8 SCRA    41.86 B    :   9 PATNAIK, ROHAN    7 FF    1:04.90 B    :   8 SUNDSBARM, B.    10 SJA     41.92     
  5 DEMARTINI, COLIN  8 SCRA    42.43 B    :  10 TSE, TIMOTHY      8 KONA  1:07.40 B    :   9 HAWORTH, THEO    10 SJA     42.92     
  6 GAMUROT, BRANDON  6 SJA     46.48 B    :  11 TSE, TERENCE      5 KONA  1:28.90      :  10 THAKOR, NEIL      9 SJA     44.89     
  7 WINDLE, YOSHI     7 MBSC    51.80 B    :                                            :  11 D'ANGELO, JAKE    9 MHSC    46.07     
  8 MAINS, PETE       7 MHSC    52.93 B    : ========================================== :  12 HAUSER, BLAKE     9 SOVA    47.05     
  9 BRITTLE, THOM     8 SUNN    54.22 B    : Boys 8 & U 50 Breast                       :  13 TRAN, TRAVIS     10 WAVE    51.27     
 10 TIEN, DANIEL      8 FF      55.31 B    : A:    ------       54.79                   :  14 LIN, BRIAN        9 FF      51.65     
 11 GAMUROT, NICOLAS  8 SJA   1:09.66      : B:    ------     1:15.59                   :  15 DIXIT, HARISH     9 SJA     54.53     
                                           :                                            :  16 MAINS, ANDY      10 MHSC    54.66     
========================================== :  PL   Name          Age Team   Finals      :  17 TRAN, MATTHEW     9 SJA     55.30     
Boys 8 & U 25 Back                         : ------------------------------------------ :  18 HUI, KYLE        10 FF      56.66     
A:    ------       22.69                   :   1 POMEROY, CHASE    8 SJA     58.08 B    :  
B:    ------       30.59                   :   2 GAMUROT, NICOLAS  8 SJA   1:03.53 B    : ==========================================
                                           :   3 GARCIA, JOEYY     8 SJA   1:05.05 B    : Boys 10 & U 100 Free
 PL   Name          Age Team   Finals      :   4 WINDLE, YOSHI     7 MBSC  1:06.80 B    : A:    ------     1:19.69
------------------------------------------ :   5 TSE, TIMOTHY      8 KONA  1:07.26 B    : B:    ------     1:29.09
  1 TROWBRIDGE, NICK  8 SCRA    22.23 A    :   6 GARCIA, TIMOTHY   8 SJA   1:08.91 B    :  
  2 GARCIA, JOEYY     8 SJA     22.26 A    :   7 TSE, TERENCE      5 KONA  1:30.25      :  PL   Name          Age Team   Finals     
  3 POMEROY, CHASE    8 SJA     22.67 A    :   - DEMARTINI, COLIN  8 SCRA      DQ       : ------------------------------------------
  4 WINDLE, YOSHI     7 MBSC    22.88 B    :                                            :   1 TOMKINS, WILLIAM 10 WAVE  1:16.41 A   
  5 DEMARTINI, COLIN  8 SCRA    23.09 B    : ========================================== :   2 SIMMONS, BRET    10 AGCC  1:19.70 B   
  6 RICK, STEVEN      7 MHSC    23.21 B    : Boys 8 & U 25 Fly                          :   3 SENNERT, ALEX     9 SJA   1:24.94 B   
  7 GAMUROT, BRANDON  6 SJA     25.24 B    : A:    ------       20.49                   :   4 HSING, MITCHELL  10 LA    1:25.05 B   
  8 KIND, WILL        8 SJA     25.70 B    : B:    ------       32.09                   :   5 LAPIS, PAUL      10 SJA   1:25.64 B   
  9 WEN, ROBERT       5 SUNN    26.04 B    :                                            :   6 RUSSELL, DAVID   10 GGST  1:25.82 B   
 10 GLASSMAN, ETHAN   7 SCRA    26.83 B    :  PL   Name          Age Team   Finals      :   7 WINDLE, MAS       9 MBSC  1:28.43 B   
 11 SAMSON, ANTHONY   7 SJA     26.86 B    : ------------------------------------------ :   8 YIH, JOHNWAY     10 LA    1:32.21     
 12 MAINS, PETE       7 MHSC    28.08 B    :   1 GARCIA, JOEYY     8 SJA     19.95 A    :   9 SUNDSBARM, B.    10 SJA   1:33.16     
 13 PATNAIK, ROHAN    7 FF      28.29 B    :   2 POMEROY, CHASE    8 SJA     23.08 B    :  10 HAUSER, BLAKE     9 SOVA  1:48.41     
 14 TIEN, DANIEL      8 FF      28.74 B    :   3 GAMUROT, BRANDON  6 SJA     24.12 B    :  11 TRAN, TRAVIS     10 WAVE  1:49.55     
 15 MOAZENI, SHAYAN   8 SJA     29.58 B    :   4 WEN, ROBERT       5 SUNN    28.61 B    :  12 LIN, BRIAN        9 FF    1:55.74     
 16 BRITTLE, THOM     8 SUNN    30.29 B    :   5 TSE, TIMOTHY      8 KONA    29.61 B    :  13 MAINS, ANDY      10 MHSC  2:07.86     
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== :  11 OLVERA, SETH     11 SJA     43.49     
Boys 10 & U 50 Back                        : Boys 10 & U 50 Fly                         :  12 ALLEN, DANIEL    12 SOVA    46.34     
A:    ------       44.49                   : A:    ------       40.99                   :  
B:    ------       50.79                   : B:    ------       48.39                   : ==========================================
                                           :                                            : Boys 11-12 100 Free
 PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals      : A:    ------     1:12.29
------------------------------------------ : ------------------------------------------ : B:    ------     1:18.19
  1 LAPIS, PAUL      10 SJA     45.17 B    :   1 LAPIS, PAUL      10 SJA     45.44 B    :  
  2 THAKOR, NEIL      9 SJA     46.70 B    :   2 HSING, MITCHELL  10 LA      46.89 B    :  PL   Name          Age Team   Finals     
  3 HSING, MITCHELL  10 LA      48.15 B    :   3 DAMESTANI, F.     9 SUNN    50.68      : ------------------------------------------
  4 SENNERT, ALEX     9 SJA     48.25 B    :   4 THAKOR, NEIL      9 SJA     51.22      :   1 HAMMAKER, S.     12 AGCC  1:08.57 A   
  5 HAWORTH, THEO    10 SJA     48.29 B    :   5 LATU, EZRA        9 SJA     52.74      :   2 KANE, BRIAN      12 AGCC  1:09.36 A   
  6 D'ANGELO, JAKE    9 MHSC    49.25 B    :   6 SUNDSBARM, B.    10 SJA     58.65      :   3 CASTRUITA, SCOTT 11 GGST  1:13.75 B   
  7 YIH, JOHNWAY     10 LA      49.99 B    :   7 MAINS, ANDY      10 MHSC  1:05.77      :   4 REMY, NATHAN     11 SOVA  1:14.60 B   
  8 SIMMONS, BRET    10 AGCC    50.32 B    :   - GAMEROS, OSCAR   10 SJA       DQ       :   5 LOH, ALEX        12 KONA  1:16.89 B   
  9 LATU, EZRA        9 SJA     50.55 B    :   - SAMSON, ANTHONY   7 SJA       DQ       :   6 PRICE, MATTHEW   12 SOVA  1:17.11 B   
 10 GAMEROS, OSCAR   10 SJA     54.48      :                                            :   7 VON HUENE, A.    11 SOVA  1:18.05 B   
 11 HAUSER, BLAKE     9 SOVA    56.72      : ========================================== :   8 LIU, PETER       12 FF    1:19.47     
 12 TRAN, TRAVIS     10 WAVE    59.06      : Boys 10 & U 100 IM                         :   9 GUBRUD, AUSTIN   11 GGST  1:20.09     
 13 TRAN, MATTHEW     9 SJA   1:01.20      : A:    ------     1:32.99                   :  10 TIEMEYER, S.     11 FF    1:21.52     
 14 DIXIT, HARISH     9 SJA   1:03.64      : B:    ------     1:42.29                   :  11 TOMKINS, JOSEPH  12 WAVE  1:24.32     
 15 MOAZENI, SHAYAN   8 SJA   1:08.53      :                                            :  12 WEI, DANIEL      12 LA    1:33.92     
 16 MAINS, ANDY      10 MHSC  1:17.42      :  PL   Name          Age Team   Finals      :  13 NAHRVAR, DAVID   11 FF    1:34.90     
  - HUI, KYLE        10 FF        DQ       : ------------------------------------------ :  14 JIAN, C.         11 LA    1:35.34     
  - LIN, BRIAN        9 FF        DQ       :   1 SIMMONS, BRET    10 AGCC  1:38.62 B    :  15 OLVERA, SETH     11 SJA   1:36.61     
  - RUSSELL, DAVID   10 GGST      DQ       :   2 SENNERT, ALEX     9 SJA   1:41.79 B    :  16 LIU, ANDREW      12 FF    1:36.95     
                                           :   3 YIH, JOHNWAY     10 LA    1:43.80      :   - ETHRIDGE, BRIAN  12 SJA       DQ      
========================================== :   4 LATU, EZRA        9 SJA   1:48.24      :  
Boys 10 & U 50 Breast                      :   5 WINDLE, MAS       9 MBSC  1:48.34      : ==========================================
A:    ------       49.29                   :   6 SAMSON, ANTHONY   7 SJA   1:55.25      : Boys 11-12 50 Back
B:    ------       55.59                   :   7 D'ANGELO, JAKE    9 MHSC  1:55.69      : A:    ------       38.99
                                           :   8 DAMESTANI, F.     9 SUNN  1:58.80      : B:    ------       45.29
 PL   Name          Age Team   Finals      :   - GAMEROS, OSCAR   10 SJA       DQ       :  
------------------------------------------ :                                            :  PL   Name          Age Team   Finals     
  1 RICK, STEVEN      7 MHSC    49.24 A    : ========================================== : ------------------------------------------
  2 DAMESTANI, F.     9 SUNN    53.35 B    : Boys 11-12 50 Free                         :   1 YIH, JASON       12 LA      39.74 B   
  3 WINDLE, MAS       9 MBSC    53.76 B    : A:    ------       32.79                   :   2 LOH, ALEX        12 KONA    40.24 B   
  4 LAPIS, PAUL      10 SJA     54.39 B    : B:    ------       37.49                   :   3 KANE, BRIAN      12 AGCC    40.25 B   
  5 THAKOR, NEIL      9 SJA     54.57 B    :                                            :   4 PRICE, MATTHEW   12 SOVA    41.00 B   
  6 D'ANGELO, JAKE    9 MHSC    55.67      :  PL   Name          Age Team   Finals      :   5 GUBRUD, AUSTIN   11 GGST    44.66 B   
  7 RUSSELL, DAVID   10 GGST    57.22      : ------------------------------------------ :   6 CASTRUITA, SCOTT 11 GGST    45.15 B   
  8 SUNDSBARM, B.    10 SJA     57.44      :   1 LOH, ALEX        12 KONA    33.16 B    :   7 WEI, DANIEL      12 LA      46.15     
  9 LIN, BRIAN        9 FF    1:02.36      :   2 REMY, NATHAN     11 SOVA    33.94 B    :   8 TIEMEYER, S.     11 FF      46.19     
 10 TRAN, TRAVIS     10 WAVE  1:05.44      :   3 PRICE, MATTHEW   12 SOVA    34.79 B    :   9 OLVERA, SETH     11 SJA     47.46     
  - DIXIT, HARISH     9 SJA       DQ       :   4 LIU, PETER       12 FF      38.17      :  10 LIU, PETER       12 FF      48.12     
  - HAUSER, BLAKE     9 SOVA      DQ       :   5 LIU, ANDREW      12 FF      39.35      :  11 TOMKINS, JOSEPH  12 WAVE    50.11     
                                           :   6 YIH, ERIC        11 SUNN    39.40      :  12 YIH, ERIC        11 SUNN    50.39     
                                           :   7 WEI, DANIEL      12 LA      39.72      :  13 NAHRVAR, DAVID   11 FF      53.57     
                                           :   8 ETHRIDGE, BRIAN  12 SJA     41.08      :  14 ETHRIDGE, BRIAN  12 SJA     59.90     
                                           :   9 JIAN, C.         11 LA      41.11      :  15 LIU, ANDREW      12 FF      59.97     
                                           :  10 NAHRVAR, DAVID   11 FF      42.90      : 
     
                                                                                           
========================================== : ========================================== : ==========================================
Boys 11-12 50 Breast                       : Boys 13-18 50 Free                         : Boys 13-18 100 Back
A:    ------       43.29                   :                                            :  
B:    ------       49.49                   :  PL   Name          Age Team   Finals      :  PL   Name          Age Team   Finals     
                                           : ------------------------------------------ : ------------------------------------------
 PL   Name          Age Team   Finals      : ---  Ages 13 Through 14 ---                :   1 PRICE, JONATHAN  15 SOVA  1:16.37 B   
------------------------------------------ :     A:    ------       29.59               :   2 AGNOLETTI, M.    16 AGCC  1:18.83 B   
  1 STERANKA, M.     12 SJA     43.52 B    :     B:    ------       34.09               :  
  2 PRICE, MATTHEW   12 SOVA    44.24 B    :   1 MACKIN, OLIVER   14 AGCC    30.41 B    : ==========================================
  3 CASTRUITA, SCOTT 11 GGST    44.97 B    :   2 YIH, CHARLTON    14 LA      30.46 B    : Boys 13-18 100 Breast
  4 LOH, ALEX        12 KONA    45.20 B    :   3 SHIH, NATHAN     13 SJA     30.77 B    :  
  5 VON HUENE, A.    11 SOVA    46.01 B    :                                            :  PL   Name          Age Team   Finals     
  6 YIH, ERIC        11 SUNN    46.84 B    : ========================================== : ------------------------------------------
  7 JIAN, C.         11 LA      49.74      : Boys 13-18 50 Free                         : ---  Ages 13 Through 14 --- 
  8 WEI, DANIEL      12 LA      49.97      :                                            :     A:    ------     1:23.99
  9 TOMKINS, JOSEPH  12 WAVE    50.20      :  PL   Name          Age Team   Finals      :     B:    ------     1:32.89
 10 OLVERA, SETH     11 SJA     54.06      : ------------------------------------------ :   1 IMAMOTO, DANIEL  14 AGCC  1:21.93 A   
 11 ETHRIDGE, BRIAN  12 SJA     54.30      :   1 PRICE, JONATHAN  15 SOVA    28.84 B    :  
  - GUBRUD, AUSTIN   11 GGST      DQ       :                                            : ==========================================
  - NAHRVAR, DAVID   11 FF        DQ       : ========================================== : Boys 13-18 100 Breast
                                           : Boys 13-18 100 Free                        :  
========================================== :                                            :  PL   Name          Age Team   Finals     
Boys 11-12 50 Fly                          :  PL   Name          Age Team   Finals      : ------------------------------------------
A:    ------       36.79                   : ------------------------------------------ :   1 CHUNG, JUSTIN    15 FF    1:27.16 B   
B:    ------       41.99                   : ---  Ages 13 Through 14 ---                :  
                                           :     A:    ------     1:03.99               : ==========================================
 PL   Name          Age Team   Finals      :     B:    ------     1:10.29               : Boys 13-18 100 Fly
------------------------------------------ :   1 MACKIN, OLIVER   14 AGCC  1:06.08 B    :  
  1 HAMMAKER, S.     12 AGCC    34.66 A    :   2 YIH, CHARLTON    14 LA    1:06.32 B    :  PL   Name          Age Team   Finals     
  2 YIH, JASON       12 LA      40.06 B    :   3 SHIH, NATHAN     13 SJA   1:09.47 B    : ------------------------------------------
  3 REMY, NATHAN     11 SOVA    41.22 B    :                                            : ---  Ages 13 Through 14 --- 
  4 TIEMEYER, S.     11 FF      43.80      : ========================================== :     A:    ------     1:12.59
  5 LIU, PETER       12 FF      49.55      : Boys 13-18 100 Free                        :     B:    ------     1:22.29
                                           :                                            :   1 MACKIN, OLIVER   14 AGCC  1:19.15 B   
========================================== :  PL   Name          Age Team   Finals      :   2 SHIH, NATHAN     13 SJA   1:22.34     
Boys 11-12 100 IM                          : ------------------------------------------ :   3 YIH, CHARLTON    14 LA    1:23.99     
A:    ------     1:23.99                   :   1 PRICE, JONATHAN  15 SOVA  1:04.17 B    :   - IMAMOTO, DANIEL  14 AGCC      DQ      
B:    ------     1:30.79                   :   2 CHUNG, JUSTIN    15 FF    1:04.77 B    :  
                                           :                                            : ==========================================
 PL   Name          Age Team   Finals      : ========================================== : Boys 13-18 100 Fly
------------------------------------------ : Boys 13-18 100 Back                        :  
  1 REMY, NATHAN     11 SOVA  1:26.98 B    :                                            :  PL   Name          Age Team   Finals     
  2 TIEMEYER, S.     11 FF    1:35.65      :  PL   Name          Age Team   Finals      : ------------------------------------------
  3 JIAN, C.         11 LA    1:40.03      : ------------------------------------------ :   1 AGNOLETTI, M.    16 AGCC  1:12.12 B   
  - YIH, ERIC        11 SUNN      DQ       : ---  Ages 13 Through 14 ---                : 
  - VON HUENE, A.    11 SOVA      NS       :     A:    ------     1:16.79               : 
                                           :     B:    ------     1:24.89               : 
                                           :   1 YIH, CHARLTON    14 LA    1:21.48 B    : 
     
                                                                                          
==========================================                                              
Boys 13-18 200 IM                                                                       
                                                                                        
 PL   Name          Age Team   Finals                                                   
------------------------------------------                                              
---  Ages 13 Through 14 ---                                                             
    A:    ------     2:40.99                                                            
    B:    ------     2:53.39                                                            
  1 WELTZ, ANDREW    14 SJA   2:37.57 A                                                 
                                                                                        
==========================================                                              
Boys 13-18 200 IM                                                                       
                                                                                        
 PL   Name          Age Team   Finals                                                   
------------------------------------------                                              
  1 PRICE, JONATHAN  15 SOVA  2:54.56                                                   
  - CHUNG, JUSTIN    15 FF        NS