Licensed to Pacific Swimming LSC -LCFarWesternChamp - Organization License
                                            HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/28/2019
          2019 Far Western LC Championships - 7/25/2019 to 7/28/2019           
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wu, Isabel L               9 Santa Clara Swim-PC    31.64      31.60  
  2 Ng, Marcella K            10 Santa Clara Swim-PC    31.92      32.09  
  3 Levin, Liliana M          10 Unattached-PC          32.21      32.41  
  4 Wong, Zoe H               10 Santa Clara Swim-PC    32.46      32.84  
  5 Byrne, Maren C            10 PASA-PC                32.96      32.94  
  6 Ovrootsky, Shana C        10 Santa Clara Swim-PC    32.69      33.42  
  7 Rincon Gallardo, Alexa    10 Unattached-SN          32.38      33.60  
  8 Wang, Karina I            10 Sunn Swimming-PC       32.79      33.77  
Preliminaries
  9 Wolk, Avery S             10 Dart Swimming-SN       33.28             
 10 Mathiesen, Kaylee A       10 Wolverine Aquati-SN    33.31             
 11 Johnson, Jessica A        10 SMST-SN                33.39             
 12 Kraemer, Marni M          10 RENO-PC                33.50             
 13 Comier, Alessandra J      10 Vacaville Swim C-SN    33.51             
 14 Robinson, Marli S         10 Quicksilver Swim-PC    33.56             
 15 Salgarino, Eilidh P       10 UN-PC                  34.05             
 16 Swanson, Sophia H          9 Neptune Swimming-PC    34.13             
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Wu, Isabel L               9 Santa Clara Swim-PC    32.18      31.64  
  2 Ng, Marcella K            10 Santa Clara Swim-PC    32.40      31.92  
  3 Levin, Liliana M          10 Unattached-PC          32.26      32.21  
  4 Rincon Gallardo, Alexa    10 Unattached-SN          33.66      32.38  
  5 Wong, Zoe H               10 Santa Clara Swim-PC    32.77      32.46  
  6 Ovrootsky, Shana C        10 Santa Clara Swim-PC    32.93      32.69  
  7 Wang, Karina I            10 Sunn Swimming-PC       29.43Y     32.79  
  8 Byrne, Maren C            10 PASA-PC                32.92      32.96  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wolk, Avery S             10 Dart Swimming-SN       33.30      33.28  
 10 Mathiesen, Kaylee A       10 Wolverine Aquati-SN    33.03      33.31  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Johnson, Jessica A        10 SMST-SN                32.84      33.39  
 12 Kraemer, Marni M          10 RENO-PC                33.51      33.50  
 13 Comier, Alessandra J      10 Vacaville Swim C-SN    33.33      33.51  
 14 Robinson, Marli S         10 Quicksilver Swim-PC    33.06      33.56  
 15 Salgarino, Eilidh P       10 UN-PC                  33.22      34.05  
 16 Swanson, Sophia H          9 Neptune Swimming-PC    33.55      34.13  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Kwok, Madison             10 DCD-PC               1:12.69    1:11.58  
  2 Wang, Karina I            10 Sunn Swimming-PC     1:12.69    1:12.50  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hutchinson, Rylee M       10 Santa Clara Swim-PC  1:10.45    1:08.98  
                  34.01     1:08.98 (34.97)                                        
  2 Carter, Jessica R         10 California Capit-SN  1:09.09    1:09.07  
                  34.42     1:09.07 (34.65)                                        
  3 Ng, Marcella K            10 Santa Clara Swim-PC  1:09.27    1:09.35  
                  34.37     1:09.35 (34.98)                                        
  4 Wong, Zoe H               10 Santa Clara Swim-PC  1:10.36    1:10.70  
                  34.34     1:10.70 (36.36)                                        
  5 Byrne, Maren C            10 PASA-PC              1:12.04    1:12.63  
                  35.01     1:12.63 (37.62)                                        
  6 Lin, Francesca Rong        9 PLS-PC               1:12.41    1:12.79  
                  35.35     1:12.79 (37.44)                                        
  7 Kwok, Madison             10 DCD-PC               1:12.69    1:13.17  
                  35.61     1:13.17 (37.56)                                        
  8 Comier, Alessandra J      10 Vacaville Swim C-SN  1:12.61    1:14.21  
                  35.88     1:14.21 (38.33)                                        
Preliminaries
  9 Wang, Karina I            10 Sunn Swimming-PC    J1:12.69             
 10 Ovrootsky, Shana C        10 Santa Clara Swim-PC  1:13.15             
 11 Kraemer, Marni M          10 RENO-PC              1:13.26             
 12 Rincon Gallardo, Alexa    10 Unattached-SN       J1:13.26             
 13 Chang, Andrea E           10 BSW-PC               1:13.42             
 14 Yamada, Mikayla           10 FWST-SN              1:13.46             
 15 Hayashi, Claire F         10 Napa Valley Swim-PC  1:13.93             
 16 Johnson, Jessica A        10 SMST-SN              1:14.07             
 17 Fanucchi, Lauren E        10 Unattached-PC        1:14.12             
 18 O'Young, Enna J           10 Quicksilver Swim-PC  1:14.83             
 19 Roseberry, Mary K         10 Arden Hills Swim-SN  1:15.81             
 20 Doak, Raegyn L            10 HEAT-AZ              1:16.27             
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Carter, Jessica R         10 California Capit-SN  1:09.26    1:09.09  
  2 Ng, Marcella K            10 Santa Clara Swim-PC  1:11.25    1:09.27  
  3 Wong, Zoe H               10 Santa Clara Swim-PC  1:10.75    1:10.36  
  4 Hutchinson, Rylee M       10 Santa Clara Swim-PC  1:10.13    1:10.45  
  5 Byrne, Maren C            10 PASA-PC              1:13.97    1:12.04  
  6 Lin, Francesca Rong        9 PLS-PC               1:13.96    1:12.41  
  7 Comier, Alessandra J      10 Vacaville Swim C-SN  1:14.48    1:12.61  
  8 Kwok, Madison             10 DCD-PC               1:13.97    1:12.69  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wang, Karina I            10 Sunn Swimming-PC     1:14.30   J1:12.69  
 10 Ovrootsky, Shana C        10 Santa Clara Swim-PC  1:14.15    1:13.15  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kraemer, Marni M          10 RENO-PC              1:12.99    1:13.26  
 12 Rincon Gallardo, Alexa    10 Unattached-SN        1:12.65   J1:13.26  
 13 Chang, Andrea E           10 BSW-PC               1:14.77    1:13.42  
 14 Yamada, Mikayla           10 FWST-SN              1:14.83    1:13.46  
 15 Hayashi, Claire F         10 Napa Valley Swim-PC  1:14.74    1:13.93  
 16 Johnson, Jessica A        10 SMST-SN              1:14.06    1:14.07  
 17 Fanucchi, Lauren E        10 Unattached-PC        1:14.84    1:14.12  
 18 O'Young, Enna J           10 Quicksilver Swim-PC  1:14.14    1:14.83  
 19 Roseberry, Mary K         10 Arden Hills Swim-SN  1:14.79    1:15.81  
 20 Doak, Raegyn L            10 HEAT-AZ              1:14.53    1:16.27  
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wu, Isabel L               9 Santa Clara Swim-PC  2:31.91    2:26.61  
                  34.87     1:12.50 (37.63)     1:50.62 (38.12)     2:26.61 (35.99)
  2 Hutchinson, Rylee M       10 Santa Clara Swim-PC  2:29.54    2:27.27  
                  34.84     1:13.03 (38.19)     1:51.75 (38.72)     2:27.27 (35.52)
  3 Ng, Marcella K            10 Santa Clara Swim-PC  2:32.11    2:31.96  
                  35.82     1:14.15 (38.33)     1:53.69 (39.54)     2:31.96 (38.27)
  4 Lin, Francesca Rong        9 PLS-PC               2:35.31    2:32.25  
                  36.78     1:14.94 (38.16)     1:54.60 (39.66)     2:32.25 (37.65)
  5 Levin, Liliana M          10 Unattached-PC        2:33.64    2:34.70  
                  36.05     1:15.83 (39.78)     1:55.31 (39.48)     2:34.70 (39.39)
  6 Su, Mia                   10 Santa Clara Swim-PC  2:34.66    2:34.90  
                  36.96     1:16.08 (39.12)     1:55.76 (39.68)     2:34.90 (39.14)
  7 Carter, Jessica R         10 California Capit-SN  2:33.66    2:36.06  
                  36.73     1:16.86 (40.13)     1:57.95 (41.09)     2:36.06 (38.11)
  8 Rincon Gallardo, Alexa    10 Unattached-SN        2:34.84    2:38.05  
                  35.94     1:17.02 (41.08)     1:58.41 (41.39)     2:38.05 (39.64)
Preliminaries
  9 Yip, Chloe                10 VS-PC                2:35.65             
 10 Dietrich, Kaylee A         9 Santa Clara Swim-PC  2:36.64             
 11 O'Young, Enna J           10 Quicksilver Swim-PC  2:36.68             
 12 Kraemer, Marni M          10 RENO-PC              2:37.18             
 13 Chang, Andrea E           10 BSW-PC               2:37.45             
 14 Hayashi, Claire F         10 Napa Valley Swim-PC  2:38.08             
 15 Byrne, Maren C            10 PASA-PC              2:38.82             
 16 Comier, Alessandra J      10 Vacaville Swim C-SN  2:39.02             
 17 Fanucchi, Lauren E        10 Unattached-PC        2:39.30             
 18 Avnur, Maya J             10 Peak Swimming-PC     2:40.82             
 19 Yamada, Mikayla           10 FWST-SN              2:40.92             
 20 Kwok, Madison             10 DCD-PC               2:41.28             
 21 Wang, Karina I            10 Sunn Swimming-PC     2:41.56             
 22 Sahu, Shimeka             10 UN-PC                2:41.94             
 23 Allen, Natalie L          10 Aptos Cabrillo S-PC  2:42.29             
 24 Poon, Angela Y            10 Santa Clara Swim-PC  2:42.80             
 25 Cooper, Chloe V            9 HILL-PC              2:43.33             
 26 Roseberry, Mary K         10 Arden Hills Swim-SN  2:45.43             
 27 Wolk, Avery S             10 Dart Swimming-SN     2:46.44             
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Hutchinson, Rylee M       10 Santa Clara Swim-PC  2:31.48    2:29.54  
                1:13.70   2:29.54 (1:15.84)                                        
  2 Wu, Isabel L               9 Santa Clara Swim-PC  2:31.73    2:31.91  
                1:13.80   2:31.91 (1:18.11)                                        
  3 Ng, Marcella K            10 Santa Clara Swim-PC  2:35.64    2:32.11  
                1:14.58   2:32.11 (1:17.53)                                        
  4 Levin, Liliana M          10 Unattached-PC        2:38.05    2:33.64  
                1:17.40   2:33.64 (1:16.24)                                        
  5 Carter, Jessica R         10 California Capit-SN  2:33.71    2:33.66  
                1:16.27   2:33.66 (1:17.39)                                        
  6 Su, Mia                   10 Santa Clara Swim-PC  2:32.94    2:34.66  
                1:14.82   2:34.66 (1:19.84)                                        
  7 Rincon Gallardo, Alexa    10 Unattached-SN        2:36.78    2:34.84  
                1:15.08   2:34.84 (1:19.76)                                        
  8 Lin, Francesca Rong        9 PLS-PC               2:42.31    2:35.31  
                1:16.01   2:35.31 (1:19.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yip, Chloe                10 VS-PC                2:41.93    2:35.65  
                1:15.87   2:35.65 (1:19.78)                                        
 10 Dietrich, Kaylee A         9 Santa Clara Swim-PC  2:41.30    2:36.64  
                1:16.88   2:36.64 (1:19.76)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 O'Young, Enna J           10 Quicksilver Swim-PC  2:35.01    2:36.68  
                1:15.64   2:36.68 (1:21.04)                                        
 12 Kraemer, Marni M          10 RENO-PC              2:36.71    2:37.18  
                1:15.38   2:37.18 (1:21.80)                                        
 13 Chang, Andrea E           10 BSW-PC               2:42.74    2:37.45  
                1:16.10   2:37.45 (1:21.35)                                        
 14 Hayashi, Claire F         10 Napa Valley Swim-PC  2:39.83    2:38.08  
                1:16.44   2:38.08 (1:21.64)                                        
 15 Byrne, Maren C            10 PASA-PC              2:38.37    2:38.82  
                1:17.31   2:38.82 (1:21.51)                                        
 16 Comier, Alessandra J      10 Vacaville Swim C-SN  2:42.76    2:39.02  
                1:18.58   2:39.02 (1:20.44)                                        
 17 Fanucchi, Lauren E        10 Unattached-PC        2:41.66    2:39.30  
                1:18.19   2:39.30 (1:21.11)                                        
 18 Avnur, Maya J             10 Peak Swimming-PC     2:44.19    2:40.82  
                1:17.87   2:40.82 (1:22.95)                                        
 19 Yamada, Mikayla           10 FWST-SN              2:42.46    2:40.92  
                1:18.54   2:40.92 (1:22.38)                                        
 20 Kwok, Madison             10 DCD-PC               2:41.96    2:41.28  
                1:18.08   2:41.28 (1:23.20)                                        
 21 Wang, Karina I            10 Sunn Swimming-PC     2:44.99    2:41.56  
                1:17.87   2:41.56 (1:23.69)                                        
 22 Sahu, Shimeka             10 UN-PC                2:24.97Y   2:41.94  
                1:19.63   2:41.94 (1:22.31)                                        
 23 Allen, Natalie L          10 Aptos Cabrillo S-PC  2:25.24Y   2:42.29  
                1:20.77   2:42.29 (1:21.52)                                        
 24 Poon, Angela Y            10 Santa Clara Swim-PC  2:25.17Y   2:42.80  
                1:19.88   2:42.80 (1:22.92)                                        
 25 Cooper, Chloe V            9 HILL-PC              2:44.56    2:43.33  
                1:18.88   2:43.33 (1:24.45)                                        
 26 Roseberry, Mary K         10 Arden Hills Swim-SN  2:44.74    2:45.43  
                1:20.49   2:45.43 (1:24.94)                                        
 27 Wolk, Avery S             10 Dart Swimming-SN     2:44.50    2:46.44  
                1:20.83   2:46.44 (1:25.61)                                        
 
Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wu, Isabel L               9 Santa Clara Swim-PC  5:12.83    5:10.29  
                  34.85     1:13.91 (39.06)     1:54.29 (40.38)     2:34.12 (39.83)
        3:13.95 (39.83)     3:54.00 (40.05)     4:33.30 (39.30)     5:10.29 (36.99)
  2 Hutchinson, Rylee M       10 Santa Clara Swim-PC  5:12.81    5:11.12  
                  35.20     1:14.33 (39.13)     1:54.86 (40.53)     2:34.75 (39.89)
        3:14.96 (40.21)     3:54.89 (39.93)     4:34.62 (39.73)     5:11.12 (36.50)
  3 Wong, Zoe H               10 Santa Clara Swim-PC  5:14.07    5:14.44  
                  35.71     1:15.12 (39.41)     1:55.04 (39.92)     2:35.12 (40.08)
        3:15.07 (39.95)     3:55.54 (40.47)     4:35.35 (39.81)     5:14.44 (39.09)
  4 Carter, Jessica R         10 California Capit-SN  5:26.57    5:17.03  
                  37.13     1:16.95 (39.82)     1:57.53 (40.58)     2:38.30 (40.77)
        3:19.39 (41.09)     4:00.47 (41.08)     4:39.75 (39.28)     5:17.03 (37.28)
  5 Ng, Marcella K            10 Santa Clara Swim-PC  5:23.30    5:19.18  
                  36.00     1:15.32 (39.32)     1:55.33 (40.01)     2:35.98 (40.65)
        3:16.57 (40.59)     3:57.72 (41.15)     4:39.23 (41.51)     5:19.18 (39.95)
  6 Lin, Francesca Rong        9 PLS-PC               5:23.09    5:25.16  
                  36.71     1:16.90 (40.19)     1:58.68 (41.78)     2:40.25 (41.57)
        3:22.39 (42.14)     4:03.96 (41.57)     4:46.03 (42.07)     5:25.16 (39.13)
  7 Core, Victoria M          10 FSS-AZ               5:29.46    5:25.34  
                  37.91     1:19.28 (41.37)     2:01.93 (42.65)     2:43.22 (41.29)
        3:24.74 (41.52)     4:05.22 (40.48)     4:47.06 (41.84)     5:25.34 (38.28)
  8 Byrne, Maren C            10 PASA-PC              5:26.14    5:29.98  
                  37.29     1:18.08 (40.79)     2:00.27 (42.19)     2:42.27 (42.00)
        3:24.49 (42.22)     4:06.20 (41.71)     4:49.13 (42.93)     5:29.98 (40.85)
Preliminaries
  9 Keller, Abigail M         10 TERA-PC              5:30.79             
 10 Dietrich, Kaylee A         9 Santa Clara Swim-PC  5:32.35             
 11 Rutter, Violet S           9 Santa Clara Swim-PC  5:33.18             
 12 Doak, Raegyn L            10 HEAT-AZ              5:33.84             
 13 Sahu, Shimeka             10 UN-PC                5:36.15             
 14 Yamada, Mikayla           10 FWST-SN              5:38.01             
 15 Landers, Abigail E        10 Wolverine Aquati-SN  5:38.28             
 16 Fanucchi, Lauren E        10 Unattached-PC        5:39.13             
 
Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Hutchinson, Rylee M       10 Santa Clara Swim-PC  5:17.39    5:12.81  
                1:15.24   2:35.56 (1:20.32)   3:56.32 (1:20.76)   5:12.81 (1:16.49)
  2 Wu, Isabel L               9 Santa Clara Swim-PC  5:24.88    5:12.83  
                1:15.04   2:35.36 (1:20.32)   3:55.97 (1:20.61)   5:12.83 (1:16.86)
  3 Wong, Zoe H               10 Santa Clara Swim-PC  5:19.44    5:14.07  
                1:14.12   2:34.54 (1:20.42)   3:55.40 (1:20.86)   5:14.07 (1:18.67)
  4 Lin, Francesca Rong        9 PLS-PC               5:31.38    5:23.09  
                1:17.06   2:39.01 (1:21.95)   4:01.59 (1:22.58)   5:23.09 (1:21.50)
  5 Ng, Marcella K            10 Santa Clara Swim-PC  5:23.44    5:23.30  
                1:16.82   2:39.80 (1:22.98)   4:01.83 (1:22.03)   5:23.30 (1:21.47)
  6 Byrne, Maren C            10 PASA-PC              6:11.98Y   5:26.14  
                1:18.15   2:41.57 (1:23.42)   4:04.75 (1:23.18)   5:26.14 (1:21.39)
  7 Carter, Jessica R         10 California Capit-SN  5:31.81    5:26.57  
                1:18.39   2:43.35 (1:24.96)   4:06.06 (1:22.71)   5:26.57 (1:20.51)
  8 Core, Victoria M          10 FSS-AZ               5:35.77    5:29.46  
                1:18.91   2:43.68 (1:24.77)   4:08.29 (1:24.61)   5:29.46 (1:21.17)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Keller, Abigail M         10 TERA-PC              5:23.50    5:30.79  
                1:17.23   2:41.40 (1:24.17)   4:06.64 (1:25.24)   5:30.79 (1:24.15)
 10 Dietrich, Kaylee A         9 Santa Clara Swim-PC  5:34.17    5:32.35  
                1:21.16   2:46.57 (1:25.41)   4:10.61 (1:24.04)   5:32.35 (1:21.74)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Rutter, Violet S           9 Santa Clara Swim-PC  5:37.50    5:33.18  
                1:21.50   2:47.71 (1:26.21)   4:12.28 (1:24.57)   5:33.18 (1:20.90)
 12 Doak, Raegyn L            10 HEAT-AZ              5:43.48    5:33.84  
                1:19.84   2:45.10 (1:25.26)   4:11.11 (1:26.01)   5:33.84 (1:22.73)
 13 Sahu, Shimeka             10 UN-PC                5:35.03    5:36.15  
                1:20.94   2:46.86 (1:25.92)   4:13.25 (1:26.39)   5:36.15 (1:22.90)
 14 Yamada, Mikayla           10 FWST-SN              5:42.39    5:38.01  
                1:21.49   2:47.91 (1:26.42)   4:14.92 (1:27.01)   5:38.01 (1:23.09)
 15 Landers, Abigail E        10 Wolverine Aquati-SN  5:33.53    5:38.28  
                1:22.70   2:50.12 (1:27.42)   4:15.85 (1:25.73)   5:38.28 (1:22.43)
 16 Fanucchi, Lauren E        10 Unattached-PC        5:36.02    5:39.13  
                1:20.33   2:48.91 (1:28.58)   4:16.37 (1:27.46)   5:39.13 (1:22.76)
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Levin, Liliana M          10 Unattached-PC          36.66      36.03  
  2 Su, Mia                   10 Santa Clara Swim-PC    36.83      36.12  
  3 Hutchinson, Rylee M       10 Santa Clara Swim-PC    36.71      36.21  
  4 Yip, Chloe                10 VS-PC                  36.95      36.43  
  5 Chang, Andrea E           10 BSW-PC                 37.30      36.75  
  6 Blair, Brittney M         10 Marin Pirates-PC       36.91      36.93  
  7 Byrne, Maren C            10 PASA-PC                37.88      37.49  
  8 Carter, Jessica R         10 California Capit-SN    37.89      38.14  
Preliminaries
  9 Wong, Zoe H               10 Santa Clara Swim-PC    38.12             
 10 Chahal, Janam E           10 Unattached-PC          38.33             
 11 Keller, Abigail M         10 TERA-PC                38.43             
 12 Kwok, Madison             10 DCD-PC                 38.45             
 13 Mathiesen, Kaylee A       10 Wolverine Aquati-SN    38.74             
 14 Smith, Isabella C          9 AAA-PC                 38.77             
 15 Johnson, Jessica A        10 SMST-SN                38.85             
 16 Kraemer, Marni M          10 RENO-PC                39.17             
 17 Su, Alison                10 Santa Clara Swim-PC    39.19             
 18 Salgarino, Eilidh P       10 UN-PC                  39.35             
 19 Miller, Danielle S        10 SCVS-PC                39.40             
 20 Qiu, Elise                 9 DCD-PC                 39.44             
 21 Comier, Alessandra J      10 Vacaville Swim C-SN    39.51             
 22 Wang, Karina I            10 Sunn Swimming-PC       40.05             
 23 Cooper, Chloe V            9 HILL-PC                40.13             
 24 Pham, Lan-anh             10 Unattached-PC          40.15             
 25 Avnur, Maya J             10 Peak Swimming-PC       40.28             
 26 Coelho, Lily G            10 Dart Swimming-SN       40.39             
 27 Robinson, Marli S         10 Quicksilver Swim-PC    40.60             
 28 Wolk, Avery S             10 Dart Swimming-SN       40.73             
 29 Poon, Angela Y            10 Santa Clara Swim-PC    41.83             
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Levin, Liliana M          10 Unattached-PC          37.28      36.66  
  2 Hutchinson, Rylee M       10 Santa Clara Swim-PC    37.07      36.71  
  3 Su, Mia                   10 Santa Clara Swim-PC    36.37      36.83  
  4 Blair, Brittney M         10 Marin Pirates-PC       37.16      36.91  
  5 Yip, Chloe                10 VS-PC                  37.05      36.95  
  6 Chang, Andrea E           10 BSW-PC                 37.50      37.30  
  7 Byrne, Maren C            10 PASA-PC                37.96      37.88  
  8 Carter, Jessica R         10 California Capit-SN    38.43      37.89  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wong, Zoe H               10 Santa Clara Swim-PC    37.80      38.12  
 10 Chahal, Janam E           10 Unattached-PC          39.41      38.33  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Keller, Abigail M         10 TERA-PC                38.75      38.43  
 12 Kwok, Madison             10 DCD-PC                 39.12      38.45  
 13 Mathiesen, Kaylee A       10 Wolverine Aquati-SN    38.35      38.74  
 14 Smith, Isabella C          9 AAA-PC                 38.96      38.77  
 15 Johnson, Jessica A        10 SMST-SN                39.80      38.85  
 16 Kraemer, Marni M          10 RENO-PC                38.91      39.17  
 17 Su, Alison                10 Santa Clara Swim-PC    39.63      39.19  
 18 Salgarino, Eilidh P       10 UN-PC                  38.34      39.35  
 19 Miller, Danielle S        10 SCVS-PC                34.20Y     39.40  
 20 Qiu, Elise                 9 DCD-PC                 40.21      39.44  
 21 Comier, Alessandra J      10 Vacaville Swim C-SN    38.47      39.51  
 22 Wang, Karina I            10 Sunn Swimming-PC       40.31      40.05  
 23 Cooper, Chloe V            9 HILL-PC                39.78      40.13  
 24 Pham, Lan-anh             10 Unattached-PC          40.45      40.15  
 25 Avnur, Maya J             10 Peak Swimming-PC       39.75      40.28  
 26 Coelho, Lily G            10 Dart Swimming-SN       40.48      40.39  
 27 Robinson, Marli S         10 Quicksilver Swim-PC    34.04Y     40.60  
 28 Wolk, Avery S             10 Dart Swimming-SN       40.36      40.73  
 29 Poon, Angela Y            10 Santa Clara Swim-PC    35.17Y     41.83  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Su, Mia                   10 Santa Clara Swim-PC  1:20.25    1:18.64  
                  38.47     1:18.64 (40.17)                                        
  2 Wong, Zoe H               10 Santa Clara Swim-PC  1:21.26    1:19.17  
                  38.31     1:19.17 (40.86)                                        
  3 Chang, Andrea E           10 BSW-PC               1:21.68    1:19.74  
                  39.53     1:19.74 (40.21)                                        
  4 Byrne, Maren C            10 PASA-PC              1:20.65    1:20.50  
                  39.45     1:20.50 (41.05)                                        
  5 Yip, Chloe                10 VS-PC                1:21.12    1:20.52  
                  39.68     1:20.52 (40.84)                                        
  6 Carter, Jessica R         10 California Capit-SN  1:20.66    1:21.39  
                  40.95     1:21.39 (40.44)                                        
  7 Keller, Abigail M         10 TERA-PC              1:22.01    1:21.92  
                  39.38     1:21.92 (42.54)                                        
  8 Blair, Brittney M         10 Marin Pirates-PC     1:22.41    1:22.05  
                  40.01     1:22.05 (42.04)                                        
Preliminaries
  9 Kwok, Madison             10 DCD-PC               1:23.22             
  9 Johnson, Jessica A        10 SMST-SN              1:23.22             
 11 Chahal, Janam E           10 Unattached-PC        1:23.91             
 12 Comier, Alessandra J      10 Vacaville Swim C-SN  1:24.34             
 13 Smith, Isabella C          9 AAA-PC               1:24.37             
 14 Sahu, Shimeka             10 UN-PC                1:24.40             
 15 Su, Alison                10 Santa Clara Swim-PC  1:24.67             
 16 Lin, Francesca Rong        9 PLS-PC               1:24.93             
 17 Cooper, Chloe V            9 HILL-PC              1:25.59             
 18 Kraemer, Marni M          10 RENO-PC              1:25.76             
 19 Qiu, Elise                 9 DCD-PC               1:25.84             
 20 Leung, Samira R           10 Tri Valley Aquat-PC  1:25.87             
 21 Salgarino, Eilidh P       10 UN-PC                1:25.88             
 22 Rincon Gallardo, Alexa    10 Unattached-SN        1:25.98             
 22 Cottam, Madelyn S         10 TERA-PC              1:25.98             
 24 Mathiesen, Kaylee A       10 Wolverine Aquati-SN  1:26.02             
 25 Miller, Danielle S        10 SCVS-PC              1:26.42             
 26 Landers, Abigail E        10 Wolverine Aquati-SN  1:26.50             
 27 Fanucchi, Lauren E        10 Unattached-PC        1:27.74             
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Su, Mia                   10 Santa Clara Swim-PC  1:19.52    1:20.25  
  2 Byrne, Maren C            10 PASA-PC              1:22.35    1:20.65  
  3 Carter, Jessica R         10 California Capit-SN  1:19.57    1:20.66  
  4 Yip, Chloe                10 VS-PC                1:23.55    1:21.12  
  5 Wong, Zoe H               10 Santa Clara Swim-PC  1:21.09    1:21.26  
  6 Chang, Andrea E           10 BSW-PC               1:19.88    1:21.68  
  7 Keller, Abigail M         10 TERA-PC              1:21.86    1:22.01  
  8 Blair, Brittney M         10 Marin Pirates-PC     1:21.67    1:22.41  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kwok, Madison             10 DCD-PC               1:24.39    1:23.22  
  9 Johnson, Jessica A        10 SMST-SN              1:25.54    1:23.22  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 11 Chahal, Janam E           10 Unattached-PC        1:28.07    1:23.91  
 12 Comier, Alessandra J      10 Vacaville Swim C-SN  1:24.93    1:24.34  
 13 Smith, Isabella C          9 AAA-PC               1:22.39    1:24.37  
 14 Sahu, Shimeka             10 UN-PC                1:25.23    1:24.40  
 15 Su, Alison                10 Santa Clara Swim-PC  1:26.72    1:24.67  
 16 Lin, Francesca Rong        9 PLS-PC               1:26.77    1:24.93  
 17 Cooper, Chloe V            9 HILL-PC              1:15.00Y   1:25.59  
 18 Kraemer, Marni M          10 RENO-PC              1:23.57    1:25.76  
 19 Qiu, Elise                 9 DCD-PC               1:24.77    1:25.84  
 20 Leung, Samira R           10 Tri Valley Aquat-PC  1:27.99    1:25.87  
 21 Salgarino, Eilidh P       10 UN-PC                1:25.40    1:25.88  
 22 Rincon Gallardo, Alexa    10 Unattached-SN        1:27.74    1:25.98  
 22 Cottam, Madelyn S         10 TERA-PC              1:25.68    1:25.98  
 24 Mathiesen, Kaylee A       10 Wolverine Aquati-SN  1:25.77    1:26.02  
 25 Miller, Danielle S        10 SCVS-PC              1:24.22    1:26.42  
 26 Landers, Abigail E        10 Wolverine Aquati-SN  1:22.09    1:26.50  
 27 Fanucchi, Lauren E        10 Unattached-PC        1:26.35    1:27.74  
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Su, Mia                   10 Santa Clara Swim-PC    40.85      39.57  
  2 Ovrootsky, Shana C        10 Santa Clara Swim-PC    39.99      39.85  
  3 Wang, Karina I            10 Sunn Swimming-PC       40.89      40.09  
  4 Hutchinson, Rylee M       10 Santa Clara Swim-PC    40.35      40.59  
  5 Dubinsky, Bailey S        10 California Capit-SN    42.13      42.32  
  6 O'Young, Enna J           10 Quicksilver Swim-PC    41.93      42.75  
  7 Dietrich, Kaylee A         9 Santa Clara Swim-PC    42.81      43.54  
  8 Avnur, Naomi S            10 Peak Swimming-PC       43.00      43.68  
Preliminaries
  9 Yip, Chloe                10 VS-PC                  43.23             
 10 Mathiesen, Kaylee A       10 Wolverine Aquati-SN    43.31             
 11 Doak, Raegyn L            10 HEAT-AZ                44.72             
 12 Bota, Elisenda N          10 Arden Hills Swim-SN    44.74             
 12 Chuang, Makena             9 Santa Clara Swim-PC    44.74             
 14 Chahal, Janam E           10 Unattached-PC          44.93             
 15 Fruge, Ariel E            10 TERA-PC                45.25             
 16 Johnson, Elizabeth J       9 Solano Aquatic S-SN    45.71             
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Ovrootsky, Shana C        10 Santa Clara Swim-PC    42.27      39.99  
  2 Hutchinson, Rylee M       10 Santa Clara Swim-PC    40.73      40.35  
  3 Su, Mia                   10 Santa Clara Swim-PC    40.05      40.85  
  4 Wang, Karina I            10 Sunn Swimming-PC       42.04      40.89  
  5 O'Young, Enna J           10 Quicksilver Swim-PC    43.60      41.93  
  6 Dubinsky, Bailey S        10 California Capit-SN    43.07      42.13  
  7 Dietrich, Kaylee A         9 Santa Clara Swim-PC    44.36      42.81  
  8 Avnur, Naomi S            10 Peak Swimming-PC       43.77      43.00  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yip, Chloe                10 VS-PC                  39.13Y     43.23  
 10 Mathiesen, Kaylee A       10 Wolverine Aquati-SN    42.44      43.31  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Doak, Raegyn L            10 HEAT-AZ                44.77      44.72  
 12 Bota, Elisenda N          10 Arden Hills Swim-SN    44.73      44.74  
 12 Chuang, Makena             9 Santa Clara Swim-PC    44.73      44.74  
 14 Chahal, Janam E           10 Unattached-PC          44.73      44.93  
 15 Fruge, Ariel E            10 TERA-PC                43.90      45.25  
 16 Johnson, Elizabeth J       9 Solano Aquatic S-SN    44.26      45.71  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wu, Isabel L               9 Santa Clara Swim-PC  1:31.05    1:27.61  
                  41.39     1:27.61 (46.22)                                        
  2 Su, Mia                   10 Santa Clara Swim-PC  1:29.33    1:27.81  
                  42.73     1:27.81 (45.08)                                        
  3 Hutchinson, Rylee M       10 Santa Clara Swim-PC  1:28.36    1:28.38  
                  43.39     1:28.38 (44.99)                                        
  4 Ovrootsky, Shana C        10 Santa Clara Swim-PC  1:30.29    1:28.93  
                  43.17     1:28.93 (45.76)                                        
  5 Wang, Karina I            10 Sunn Swimming-PC     1:29.83    1:29.36  
                  42.27     1:29.36 (47.09)                                        
  6 Dietrich, Kaylee A         9 Santa Clara Swim-PC  1:32.44    1:31.14  
                  44.38     1:31.14 (46.76)                                        
  7 O'Young, Enna J           10 Quicksilver Swim-PC  1:31.80    1:31.97  
                  44.21     1:31.97 (47.76)                                        
  8 Lin, Francesca Rong        9 PLS-PC               1:31.92    1:33.26  
                  43.94     1:33.26 (49.32)                                        
Preliminaries
  9 Dubinsky, Bailey S        10 California Capit-SN  1:32.76             
 10 Ng, Marcella K            10 Santa Clara Swim-PC  1:32.92             
 11 Mathiesen, Kaylee A       10 Wolverine Aquati-SN  1:34.17             
 12 Avnur, Naomi S            10 Peak Swimming-PC     1:35.20             
 13 Keller, Abigail M         10 TERA-PC              1:35.32             
 14 Cenizal, Abigail K         9 Dart Swimming-SN     1:36.92             
 15 Kwok, Madison             10 DCD-PC               1:36.95             
 16 Doak, Raegyn L            10 HEAT-AZ              1:37.23             
 17 Agarwal, Reena            10 Sunn Swimming-PC     1:37.78             
 18 Kraemer, Marni M          10 RENO-PC              1:38.56             
 19 Chuang, Makena             9 Santa Clara Swim-PC  1:38.65             
 20 Teeramaythawit, Haley E   10 Santa Clara Swim-PC  1:39.26             
 21 Tomaszewski, Rylee E      10 UN-PC                1:39.30             
 22 Fruge, Ariel E            10 TERA-PC              1:40.28             
 23 Bota, Elisenda N          10 Arden Hills Swim-SN  1:41.30             
 24 Core, Victoria M          10 FSS-AZ               1:41.53             
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Hutchinson, Rylee M       10 Santa Clara Swim-PC  1:28.99    1:28.36  
  2 Su, Mia                   10 Santa Clara Swim-PC  1:27.81    1:29.33  
  3 Wang, Karina I            10 Sunn Swimming-PC     1:29.80    1:29.83  
  4 Ovrootsky, Shana C        10 Santa Clara Swim-PC  1:33.18    1:30.29  
  5 Wu, Isabel L               9 Santa Clara Swim-PC  1:37.46    1:31.05  
  6 O'Young, Enna J           10 Quicksilver Swim-PC  1:33.14    1:31.80  
  7 Lin, Francesca Rong        9 PLS-PC               1:32.65    1:31.92  
  8 Dietrich, Kaylee A         9 Santa Clara Swim-PC  1:33.75    1:32.44  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dubinsky, Bailey S        10 California Capit-SN  1:32.44    1:32.76  
 10 Ng, Marcella K            10 Santa Clara Swim-PC  1:35.01    1:32.92  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mathiesen, Kaylee A       10 Wolverine Aquati-SN  1:32.53    1:34.17  
 12 Avnur, Naomi S            10 Peak Swimming-PC     1:35.79    1:35.20  
 13 Keller, Abigail M         10 TERA-PC              1:35.22    1:35.32  
 14 Cenizal, Abigail K         9 Dart Swimming-SN     1:36.65    1:36.92  
 15 Kwok, Madison             10 DCD-PC               1:38.84    1:36.95  
 16 Doak, Raegyn L            10 HEAT-AZ              1:37.11    1:37.23  
 17 Agarwal, Reena            10 Sunn Swimming-PC     1:38.13    1:37.78  
 18 Kraemer, Marni M          10 RENO-PC              1:34.53    1:38.56  
 19 Chuang, Makena             9 Santa Clara Swim-PC  1:37.38    1:38.65  
 20 Teeramaythawit, Haley E   10 Santa Clara Swim-PC  1:37.88    1:39.26  
 21 Tomaszewski, Rylee E      10 UN-PC                1:38.49    1:39.30  
 22 Fruge, Ariel E            10 TERA-PC              1:37.53    1:40.28  
 23 Bota, Elisenda N          10 Arden Hills Swim-SN  1:36.94    1:41.30  
 24 Core, Victoria M          10 FSS-AZ               1:38.67    1:41.53  
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wu, Isabel L               9 Santa Clara Swim-PC    33.92      32.60  
  2 Yip, Chloe                10 VS-PC                  33.63      33.53  
  3 Keller, Abigail M         10 TERA-PC                34.93      34.01  
  4 Ng, Marcella K            10 Santa Clara Swim-PC    34.16      34.49  
  5 Comier, Alessandra J      10 Vacaville Swim C-SN    35.93      35.16  
  6 Wong, Zoe H               10 Santa Clara Swim-PC    35.92      35.30  
  7 Carter, Jessica R         10 California Capit-SN    35.78      35.44  
  8 Schulz, Sophia N          10 BSW-PC                 36.04      35.89  
Preliminaries
  9 Lin, Francesca Rong        9 PLS-PC                 36.05             
 10 Cenizal, Abigail K         9 Dart Swimming-SN       36.37             
 11 Qiu, Elise                 9 DCD-PC                 36.47             
 12 Dietrich, Kaylee A         9 Santa Clara Swim-PC    36.63             
 13 Chang, Andrea E           10 BSW-PC                 36.64             
 14 Mathiesen, Kaylee A       10 Wolverine Aquati-SN    36.81             
 15 Poon, Angela Y            10 Santa Clara Swim-PC    36.86             
 16 Doak, Raegyn L            10 HEAT-AZ                36.95             
 17 Robinson, Marli S         10 Quicksilver Swim-PC    37.41             
 18 Fruge, Ariel E            10 TERA-PC                37.42             
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Yip, Chloe                10 VS-PC                  34.04      33.63  
  2 Wu, Isabel L               9 Santa Clara Swim-PC    34.17      33.92  
  3 Ng, Marcella K            10 Santa Clara Swim-PC    35.55      34.16  
  4 Keller, Abigail M         10 TERA-PC                34.89      34.93  
  5 Carter, Jessica R         10 California Capit-SN    34.66      35.78  
  6 Wong, Zoe H               10 Santa Clara Swim-PC    36.05      35.92  
  7 Comier, Alessandra J      10 Vacaville Swim C-SN    35.23      35.93  
  8 Schulz, Sophia N          10 BSW-PC                 36.07      36.04  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lin, Francesca Rong        9 PLS-PC                 36.36      36.05  
 10 Cenizal, Abigail K         9 Dart Swimming-SN       37.28      36.37  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Qiu, Elise                 9 DCD-PC                 36.56      36.47  
 12 Dietrich, Kaylee A         9 Santa Clara Swim-PC    36.47      36.63  
 13 Chang, Andrea E           10 BSW-PC                 37.20      36.64  
 14 Mathiesen, Kaylee A       10 Wolverine Aquati-SN    36.80      36.81  
 15 Poon, Angela Y            10 Santa Clara Swim-PC    36.59      36.86  
 16 Doak, Raegyn L            10 HEAT-AZ                35.26      36.95  
 17 Robinson, Marli S         10 Quicksilver Swim-PC    36.91      37.41  
 18 Fruge, Ariel E            10 TERA-PC                36.94      37.42  
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wu, Isabel L               9 Santa Clara Swim-PC  1:15.55    1:12.66  
                  34.10     1:12.66 (38.56)                                        
  2 Yip, Chloe                10 VS-PC                1:17.21    1:15.24  
                  35.77     1:15.24 (39.47)                                        
  3 Keller, Abigail M         10 TERA-PC              1:17.36    1:16.23  
                  35.18     1:16.23 (41.05)                                        
  4 Su, Mia                   10 Santa Clara Swim-PC  1:21.02    1:20.53  
                  37.97     1:20.53 (42.56)                                        
  5 Wong, Zoe H               10 Santa Clara Swim-PC  1:20.47    1:20.59  
                  37.86     1:20.59 (42.73)                                        
  6 Comier, Alessandra J      10 Vacaville Swim C-SN  1:22.06    1:20.87  
                  38.22     1:20.87 (42.65)                                        
  7 Schulz, Sophia N          10 BSW-PC               1:22.00    1:22.19  
                  37.25     1:22.19 (44.94)                                        
  8 Qiu, Elise                 9 DCD-PC               1:21.82    1:23.52  
                  40.36     1:23.52 (43.16)                                        
Preliminaries
  9 Sahu, Shimeka             10 UN-PC                1:22.32             
 10 Cooper, Chloe V            9 HILL-PC              1:23.41             
 11 Dietrich, Kaylee A         9 Santa Clara Swim-PC  1:23.67             
 12 Core, Victoria M          10 FSS-AZ               1:24.63             
 13 Doak, Rylee M             10 HEAT-AZ              1:24.88             
 14 Doak, Raegyn L            10 HEAT-AZ              1:25.32             
 15 Johnson, Elizabeth J       9 Solano Aquatic S-SN  1:25.58             
 16 Poon, Angela Y            10 Santa Clara Swim-PC  1:25.62             
 17 O'Young, Enna J           10 Quicksilver Swim-PC  1:25.79             
 18 Dubinsky, Bailey S        10 California Capit-SN  1:27.21             
 19 Cenizal, Abigail K         9 Dart Swimming-SN     1:29.50             
 20 Chang, Andrea E           10 BSW-PC               1:33.28             
 -- Tayco, Sophia D           10 Quicksilver Swim-PC      DQ              
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Wu, Isabel L               9 Santa Clara Swim-PC  1:17.44    1:15.55  
  2 Yip, Chloe                10 VS-PC                1:16.23    1:17.21  
  3 Keller, Abigail M         10 TERA-PC              1:14.96    1:17.36  
  4 Wong, Zoe H               10 Santa Clara Swim-PC  1:17.69    1:20.47  
  5 Su, Mia                   10 Santa Clara Swim-PC  1:20.74    1:21.02  
  6 Qiu, Elise                 9 DCD-PC               1:23.11    1:21.82  
  7 Schulz, Sophia N          10 BSW-PC               1:24.92    1:22.00  
  8 Comier, Alessandra J      10 Vacaville Swim C-SN  1:22.18    1:22.06  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sahu, Shimeka             10 UN-PC                1:23.21    1:22.32  
 10 Cooper, Chloe V            9 HILL-PC              1:23.33    1:23.41  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dietrich, Kaylee A         9 Santa Clara Swim-PC  1:27.40    1:23.67  
 12 Core, Victoria M          10 FSS-AZ               1:25.24    1:24.63  
 13 Doak, Rylee M             10 HEAT-AZ              1:25.06    1:24.88  
 14 Doak, Raegyn L            10 HEAT-AZ              1:22.33    1:25.32  
 15 Johnson, Elizabeth J       9 Solano Aquatic S-SN  1:26.16    1:25.58  
 16 Poon, Angela Y            10 Santa Clara Swim-PC  1:26.19    1:25.62  
 17 O'Young, Enna J           10 Quicksilver Swim-PC  1:22.74    1:25.79  
 18 Dubinsky, Bailey S        10 California Capit-SN  1:25.03    1:27.21  
 19 Cenizal, Abigail K         9 Dart Swimming-SN     1:26.86    1:29.50  
 20 Chang, Andrea E           10 BSW-PC               1:26.86    1:33.28  
 -- Tayco, Sophia D           10 Quicksilver Swim-PC  1:27.32         DQ  
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wu, Isabel L               9 Santa Clara Swim-PC  2:47.53    2:43.41  
                  34.69     1:17.63 (42.94)     2:07.23 (49.60)     2:43.41 (36.18)
  2 Hutchinson, Rylee M       10 Santa Clara Swim-PC  2:49.64    2:46.32  
                  38.28     1:21.16 (42.88)     2:09.86 (48.70)     2:46.32 (36.46)
  3 Yip, Chloe                10 VS-PC                2:52.12    2:48.72  
                  35.75     1:20.45 (44.70)     2:10.18 (49.73)     2:48.72 (38.54)
  4 Keller, Abigail M         10 TERA-PC              2:51.25    2:51.39  
                  36.41     1:19.38 (42.97)     2:11.48 (52.10)     2:51.39 (39.91)
  5 Su, Mia                   10 Santa Clara Swim-PC  2:51.02    2:51.72  
                  38.59     1:22.23 (43.64)     2:14.31 (52.08)     2:51.72 (37.41)
  6 Carter, Jessica R         10 California Capit-SN  2:53.67    2:52.13  
                  40.06     1:23.63 (43.57)     2:16.55 (52.92)     2:52.13 (35.58)
  7 Dietrich, Kaylee A         9 Santa Clara Swim-PC  2:53.25    2:53.15  
                  39.49     1:24.97 (45.48)     2:15.36 (50.39)     2:53.15 (37.79)
  8 Ng, Marcella K            10 Santa Clara Swim-PC  2:53.36    2:56.08  
                  37.07     1:24.23 (47.16)     2:16.02 (51.79)     2:56.08 (40.06)
Preliminaries
  9 Kraemer, Marni M          10 RENO-PC              2:54.45             
 10 Dubinsky, Bailey S        10 California Capit-SN  2:56.62             
 11 O'Young, Enna J           10 Quicksilver Swim-PC  2:58.69             
 12 Qiu, Elise                 9 DCD-PC               2:59.83             
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Wu, Isabel L               9 Santa Clara Swim-PC  2:46.45    2:47.53  
                1:19.63   2:47.53 (1:27.90)                                        
  2 Hutchinson, Rylee M       10 Santa Clara Swim-PC  2:54.21    2:49.64  
                1:20.67   2:49.64 (1:28.97)                                        
  3 Su, Mia                   10 Santa Clara Swim-PC  2:51.24    2:51.02  
                1:23.47   2:51.02 (1:27.55)                                        
  4 Keller, Abigail M         10 TERA-PC              2:46.83    2:51.25  
                1:20.19   2:51.25 (1:31.06)                                        
  5 Yip, Chloe                10 VS-PC                2:50.83    2:52.12  
                1:22.39   2:52.12 (1:29.73)                                        
  6 Dietrich, Kaylee A         9 Santa Clara Swim-PC  2:56.19    2:53.25  
                1:24.41   2:53.25 (1:28.84)                                        
  7 Ng, Marcella K            10 Santa Clara Swim-PC  2:37.16Y   2:53.36  
                1:23.79   2:53.36 (1:29.57)                                        
  8 Carter, Jessica R         10 California Capit-SN  2:52.91    2:53.67  
                1:22.22   2:53.67 (1:31.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kraemer, Marni M          10 RENO-PC              2:56.98    2:54.45  
                1:22.66   2:54.45 (1:31.79)                                        
 10 Dubinsky, Bailey S        10 California Capit-SN  2:58.14    2:56.62  
                1:26.25   2:56.62 (1:30.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 O'Young, Enna J           10 Quicksilver Swim-PC  2:54.29    2:58.69  
                1:28.36   2:58.69 (1:30.33)                                        
 12 Qiu, Elise                 9 DCD-PC               2:58.62    2:59.83  
                1:26.10   2:59.83 (1:33.73)                                        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     2:09.10    2:07.99  
                  32.41     1:04.64 (32.23)     1:36.89 (32.25)     2:07.99 (31.10)
  2 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     2:13.69    2:13.30  
                  32.67     1:05.90 (33.23)     1:40.13 (34.23)     2:13.30 (33.17)
  3 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      2:19.18    2:15.81  
                  34.10     1:07.86 (33.76)     1:42.83 (34.97)     2:15.81 (32.98)
  4 Dart Swimming-SN  'A'                             2:19.75    2:18.36  
                  34.00     1:09.55 (35.55)     1:44.89 (35.34)     2:18.36 (33.47)
  5 Santa Clara Swim Club-PC  'C'                     2:00.82Y   2:19.48  
                  34.42     1:09.48 (35.06)     1:43.90 (34.42)     2:19.48 (35.58)
  6 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       2:20.01    2:22.56  
                  33.91     1:10.03 (36.12)     1:49.39 (39.36)     2:22.56 (33.17)
  7 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       2:11.28    2:25.21  
                  35.69     1:10.16 (34.47)     1:48.77 (38.61)     2:25.21 (36.44)
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     2:25.60    2:22.13  
                  37.30     1:17.32 (40.02)     1:49.99 (32.67)     2:22.13 (32.14)
  2 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     2:35.68    2:31.98  
                  38.77     1:24.29 (45.52)     1:59.22 (34.93)     2:31.98 (32.76)
  3 Dart Swimming-SN  'A'                             2:35.80    2:37.71  
                  40.37     1:26.28 (45.91)     2:04.72 (38.44)     2:37.71 (32.99)
  4 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      2:35.21    2:37.88  
                  42.27     1:26.29 (44.02)     2:04.28 (37.99)     2:37.88 (33.60)
  5 Santa Clara Swim Club-PC  'C'                     2:03.89Y   2:39.15  
                  45.93     1:27.29 (41.36)     2:05.09 (37.80)     2:39.15 (34.06)
  6 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       2:27.95    2:40.09  
                  49.82     1:28.01 (38.19)     2:07.40 (39.39)     2:40.09 (32.69)
  7 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       2:42.86    2:42.64  
                  41.78     1:29.29 (47.51)     2:03.77 (34.48)     2:42.64 (38.87)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Duncan, Jada M            12 Wolverine Aquati-SN    28.07      27.54  
  2 Ash, Jordan A             12 The Olympic Club-PC    28.49      27.78  
  3 Song, Kelly S             12 Santa Clara Swim-PC    28.39      28.13  
  4 Kwak, Natalie E           12 PASA-PC                28.75      28.16  
  5 Wordelman, Lina S         12 Santa Clara Swim-PC    28.56      28.41  
  6 Elaydi, Lyla              12 Santa Clara Swim-PC    28.71      28.71  
  7 Liao, Audrey              12 PASA-PC                28.73      29.16  
  8 Cui, Kyra O               12 Quicksilver Swim-PC    28.69      29.17  
Preliminaries
  9 Sakai, Yurika S           12 Dart Swimming-SN       28.81             
 10 Bezanson, Maya            12 ESWIM                  28.90             
 11 Ko, Ashley                12 HYACK                  28.91             
 12 Marakovic, Aliana W       12 Ladera Oaks-PC         28.94             
 13 Dennis, Tristen R         12 California Capit-SN    28.95             
 14 Brant, Josephine R        12 Woodland Swim Te-SN    28.98             
 15 Vishwanath, Bhavanashree  12 Santa Clara Swim-PC    29.04             
 16 Zheng, Kaijing            12 Quicksilver Swim-PC    29.19             
 17 Joseph, Elizabeth M       11 TERA-PC                29.20             
 18 Dai, Kayli T              12 FF-PC                  29.21             
 19 Dela Cruz, Adilene V      12 Unattached-SN          29.31             
 20 Pretel, Veronica S        12 Arden Hills Swim-SN    29.51             
 21 Zhang, Kelsey             11 Santa Clara Swim-PC    29.56             
 22 Vujosevic, Eva            12 ESWIM                  29.82             
 23 Itow, Kaile C             12 Santa Clara Swim-PC    29.89             
 24 Kissinger, Calissa K      12 Truckee-Tahoe Sw-SN    29.96             
 25 Farquhar, Natalie C       12 Neptune Swimming-PC    30.02             
 26 Detter, Ella C            12 PASA-PC                30.12             
 27 Scheufele, Nina E         12 Santa Clara Swim-PC    30.23             
 28 Williams, Sadie L         12 COMOX                  30.32             
 29 Rincon-Gallardo, Mia      11 Unattached-SN          30.45             
 30 Finn, Addison E           11 PASA-PC                30.82             
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Duncan, Jada M            12 Wolverine Aquati-SN    27.48      28.07  
  2 Song, Kelly S             12 Santa Clara Swim-PC    28.52      28.39  
  3 Ash, Jordan A             12 The Olympic Club-PC    27.93      28.49  
  4 Wordelman, Lina S         12 Santa Clara Swim-PC    28.59      28.56  
  5 Cui, Kyra O               12 Quicksilver Swim-PC    29.29      28.69  
  6 Elaydi, Lyla              12 Santa Clara Swim-PC    28.25      28.71  
  7 Liao, Audrey              12 PASA-PC                28.82      28.73  
  8 Kwak, Natalie E           12 PASA-PC                28.52      28.75  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sakai, Yurika S           12 Dart Swimming-SN       28.54      28.81  
 10 Bezanson, Maya            12 ESWIM                  28.08      28.90  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ko, Ashley                12 HYACK                  28.79      28.91  
 12 Marakovic, Aliana W       12 Ladera Oaks-PC         28.80      28.94  
 13 Dennis, Tristen R         12 California Capit-SN    28.50      28.95  
 14 Brant, Josephine R        12 Woodland Swim Te-SN    29.21      28.98  
 15 Vishwanath, Bhavanashree  12 Santa Clara Swim-PC    28.98      29.04  
 16 Zheng, Kaijing            12 Quicksilver Swim-PC    28.95      29.19  
 17 Joseph, Elizabeth M       11 TERA-PC                30.08      29.20  
 18 Dai, Kayli T              12 FF-PC                  29.87      29.21  
 19 Dela Cruz, Adilene V      12 Unattached-SN          29.07      29.31  
 20 Pretel, Veronica S        12 Arden Hills Swim-SN    29.86      29.51  
 21 Zhang, Kelsey             11 Santa Clara Swim-PC    29.69      29.56  
 22 Vujosevic, Eva            12 ESWIM                  29.51      29.82  
 23 Itow, Kaile C             12 Santa Clara Swim-PC    30.07      29.89  
 24 Kissinger, Calissa K      12 Truckee-Tahoe Sw-SN    29.24      29.96  
 25 Farquhar, Natalie C       12 Neptune Swimming-PC    25.86Y     30.02  
 26 Detter, Ella C            12 PASA-PC                30.19      30.12  
 27 Scheufele, Nina E         12 Santa Clara Swim-PC    30.26      30.23  
 28 Williams, Sadie L         12 COMOX                  30.20      30.32  
 29 Rincon-Gallardo, Mia      11 Unattached-SN          30.29      30.45  
 30 Finn, Addison E           11 PASA-PC                30.11      30.82  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ash, Jordan A             12 The Olympic Club-PC  1:00.53      59.05  
                  29.00       59.05 (30.05)                                        
  2 Bezanson, Maya            12 ESWIM                  59.85      59.66  
                  29.51       59.66 (30.15)                                        
  3 Ko, Ashley                12 HYACK                1:02.02    1:01.69  
                  29.98     1:01.69 (31.71)                                        
  4 Song, Kelly S             12 Santa Clara Swim-PC  1:01.93    1:01.77  
                  29.99     1:01.77 (31.78)                                        
  5 Wordelman, Lina S         12 Santa Clara Swim-PC  1:02.24    1:02.11  
                  29.69     1:02.11 (32.42)                                        
  6 Kwak, Natalie E           12 PASA-PC              1:02.48    1:02.21  
                  30.54     1:02.21 (31.67)                                        
  7 Marakovic, Aliana W       12 Ladera Oaks-PC       1:02.06    1:02.38  
                  30.07     1:02.38 (32.31)                                        
  8 Paduano, Sophia S         12 Santa Clara Swim-PC  1:02.64    1:02.88  
                  30.28     1:02.88 (32.60)                                        
Preliminaries
  9 Chu, Annika C             12 PASA-PC              1:02.78             
 10 Clark, Maxine             11 UCSC                 1:02.81             
 11 Farquhar, Natalie C       12 Neptune Swimming-PC  1:02.97             
 12 Lloyd, Delia              12 ESWIM                1:03.19             
 13 Zheng, Kaijing            12 Quicksilver Swim-PC  1:03.51             
 14 Sakai, Yurika S           12 Dart Swimming-SN     1:03.64             
 15 Dennis, Tristen R         12 California Capit-SN  1:03.75             
 16 Dai, Kayli T              12 FF-PC                1:03.78             
 17 Dela Cruz, Adilene V      12 Unattached-SN        1:03.88             
 18 Liao, Audrey              12 PASA-PC              1:04.01             
 19 Itow, Kaile C             12 Santa Clara Swim-PC  1:04.08             
 20 Brant, Josephine R        12 Woodland Swim Te-SN  1:04.96             
 21 Kissinger, Calissa K      12 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:05.12             
 22 Vishwanath, Bhavanashree  12 Santa Clara Swim-PC  1:05.42             
 23 Joseph, Elizabeth M       11 TERA-PC              1:05.46             
 24 Williams, Sadie L         12 COMOX                1:05.76             
 25 Rivera-Gu, Abigail L      12 Orinda Aquatics-PC   1:06.32             
 26 Goldstein, Sydney E       12 PLS-PC               1:06.89             
 27 Suppiger, Sadie E         11 CROW-PC              1:07.17             
 28 Rincon-Gallardo, Mia      11 Unattached-SN        1:08.05             
 29 Mai, Summer L             12 Elk Grove Aquati-SN  1:08.31             
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Bezanson, Maya            12 ESWIM                1:00.38      59.85  
  2 Ash, Jordan A             12 The Olympic Club-PC    58.74    1:00.53  
  3 Song, Kelly S             12 Santa Clara Swim-PC  1:01.59    1:01.93  
  4 Ko, Ashley                12 HYACK                1:02.28    1:02.02  
  5 Marakovic, Aliana W       12 Ladera Oaks-PC       1:04.32    1:02.06  
  6 Wordelman, Lina S         12 Santa Clara Swim-PC  1:01.42    1:02.24  
  7 Kwak, Natalie E           12 PASA-PC              1:03.38    1:02.48  
  8 Paduano, Sophia S         12 Santa Clara Swim-PC  1:03.14    1:02.64  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chu, Annika C             12 PASA-PC              1:02.40    1:02.78  
 10 Clark, Maxine             11 UCSC                 1:03.17    1:02.81  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Farquhar, Natalie C       12 Neptune Swimming-PC  1:04.71    1:02.97  
 12 Lloyd, Delia              12 ESWIM                1:03.20    1:03.19  
 13 Zheng, Kaijing            12 Quicksilver Swim-PC  1:03.94    1:03.51  
 14 Sakai, Yurika S           12 Dart Swimming-SN     1:04.16    1:03.64  
 15 Dennis, Tristen R         12 California Capit-SN  1:03.20    1:03.75  
 16 Dai, Kayli T              12 FF-PC                  57.30Y   1:03.78  
 17 Dela Cruz, Adilene V      12 Unattached-SN        1:04.58    1:03.88  
 18 Liao, Audrey              12 PASA-PC              1:03.74    1:04.01  
 19 Itow, Kaile C             12 Santa Clara Swim-PC  1:05.16    1:04.08  
 20 Brant, Josephine R        12 Woodland Swim Te-SN  1:03.07    1:04.96  
 21 Kissinger, Calissa K      12 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:04.12    1:05.12  
 22 Vishwanath, Bhavanashree  12 Santa Clara Swim-PC  1:04.50    1:05.42  
 23 Joseph, Elizabeth M       11 TERA-PC              1:04.58    1:05.46  
 24 Williams, Sadie L         12 COMOX                1:05.83    1:05.76  
 25 Rivera-Gu, Abigail L      12 Orinda Aquatics-PC     58.20Y   1:06.32  
 26 Goldstein, Sydney E       12 PLS-PC                 57.82Y   1:06.89  
 27 Suppiger, Sadie E         11 CROW-PC              1:05.71    1:07.17  
 28 Rincon-Gallardo, Mia      11 Unattached-SN          58.20Y   1:08.05  
 29 Mai, Summer L             12 Elk Grove Aquati-SN    58.24Y   1:08.31  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ash, Jordan A             12 The Olympic Club-PC  2:10.29    2:07.27  
                  29.85     1:01.75 (31.90)     1:34.76 (33.01)     2:07.27 (32.51)
  2 Bezanson, Maya            12 ESWIM                2:11.81    2:09.29  
                  30.64     1:03.29 (32.65)     1:37.16 (33.87)     2:09.29 (32.13)
  3 Angove, Sienna            12 KCS                  2:17.60    2:13.27  
                  31.39     1:05.77 (34.38)     1:41.61 (35.84)     2:13.27 (31.66)
  4 Song, Kelly S             12 Santa Clara Swim-PC  2:14.60    2:13.36  
                  30.98     1:05.44 (34.46)     1:40.11 (34.67)     2:13.36 (33.25)
  5 Lloyd, Delia              12 ESWIM                2:15.88    2:14.40  
                  31.31     1:05.49 (34.18)     1:40.69 (35.20)     2:14.40 (33.71)
  6 Ko, Ashley                12 HYACK                2:15.18    2:14.72  
                  31.81     1:06.32 (34.51)     1:41.77 (35.45)     2:14.72 (32.95)
  7 Cui, Kyra O               12 Quicksilver Swim-PC  2:16.78    2:15.82  
                  31.90     1:06.84 (34.94)     1:42.22 (35.38)     2:15.82 (33.60)
  8 Marakovic, Aliana W       12 Ladera Oaks-PC       2:15.72    2:16.16  
                  32.08     1:07.04 (34.96)     1:42.03 (34.99)     2:16.16 (34.13)
Preliminaries
  9 Zhang, Kelsey             11 Santa Clara Swim-PC  2:17.67             
 10 Wordelman, Lina S         12 Santa Clara Swim-PC  2:18.10             
 11 Paduano, Sophia S         12 Santa Clara Swim-PC  2:19.27             
 12 Farquhar, Natalie C       12 Neptune Swimming-PC  2:19.57             
 13 Kwak, Natalie E           12 PASA-PC              2:19.71             
 14 Liao, Audrey              12 PASA-PC              2:20.06             
 15 Chu, Annika C             12 PASA-PC              2:20.16             
 16 Joseph, Elizabeth M       11 TERA-PC              2:20.22             
 17 Yu, Colleen               12 Santa Clara Swim-PC  2:21.71             
 18 Itow, Kaile C             12 Santa Clara Swim-PC  2:21.72             
 19 Bennett, Brooke A         11 PLS-PC               2:22.03             
 20 Lungren, Charlotte M      12 PASA-PC              2:22.85             
 21 Westlynn, Savanah F       12 GOLD-SN              2:23.07             
 22 Loftus, Emmy L            12 PLS-PC               2:23.37             
 23 Chekurova, Vlada          12 TERA-PC              2:23.83             
 24 Caples, Lillyana S        11 PLS-PC               2:23.96             
 25 Andresen, Kaya B          12 TERA-PC              2:24.23             
 26 Tuvshintugs, Oyu E        11 WCAB-PC              2:25.00             
 27 Williams, Sadie L         12 COMOX                2:25.54             
 28 Gold, Landrey M           12 Wolverine Aquati-SN  2:27.30             
 29 Marin, Faith Z            12 Mesa Aquatics Cl-AZ  2:41.87             
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Ash, Jordan A             12 The Olympic Club-PC  2:11.05    2:10.29  
                1:02.14   2:10.29 (1:08.15)                                        
  2 Bezanson, Maya            12 ESWIM                2:10.09    2:11.81  
                1:04.60   2:11.81 (1:07.21)                                        
  3 Song, Kelly S             12 Santa Clara Swim-PC  2:14.06    2:14.60  
                1:04.84   2:14.60 (1:09.76)                                        
  4 Ko, Ashley                12 HYACK                2:16.51    2:15.18  
                1:06.33   2:15.18 (1:08.85)                                        
  5 Marakovic, Aliana W       12 Ladera Oaks-PC       2:14.11    2:15.72  
                1:05.64   2:15.72 (1:10.08)                                        
  6 Lloyd, Delia              12 ESWIM                2:16.07    2:15.88  
                1:05.17   2:15.88 (1:10.71)                                        
  7 Cui, Kyra O               12 Quicksilver Swim-PC  2:16.30    2:16.78  
                1:05.76   2:16.78 (1:11.02)                                        
  8 Angove, Sienna            12 KCS                  2:19.58    2:17.60  
                1:06.62   2:17.60 (1:10.98)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zhang, Kelsey             11 Santa Clara Swim-PC  2:16.89    2:17.67  
                1:06.34   2:17.67 (1:11.33)                                        
 10 Wordelman, Lina S         12 Santa Clara Swim-PC  2:16.77    2:18.10  
                1:06.79   2:18.10 (1:11.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Paduano, Sophia S         12 Santa Clara Swim-PC  2:19.85    2:19.27  
                1:06.82   2:19.27 (1:12.45)                                        
 12 Farquhar, Natalie C       12 Neptune Swimming-PC  2:23.74    2:19.57  
                1:06.18   2:19.57 (1:13.39)                                        
 13 Kwak, Natalie E           12 PASA-PC              2:19.96    2:19.71  
                1:07.11   2:19.71 (1:12.60)                                        
 14 Liao, Audrey              12 PASA-PC              2:20.17    2:20.06  
                1:06.18   2:20.06 (1:13.88)                                        
 15 Chu, Annika C             12 PASA-PC              2:18.98    2:20.16  
                1:05.96   2:20.16 (1:14.20)                                        
 16 Joseph, Elizabeth M       11 TERA-PC              2:21.30    2:20.22  
                1:08.00   2:20.22 (1:12.22)                                        
 17 Yu, Colleen               12 Santa Clara Swim-PC  2:21.29    2:21.71  
                1:08.63   2:21.71 (1:13.08)                                        
 18 Itow, Kaile C             12 Santa Clara Swim-PC  2:20.20    2:21.72  
                1:07.59   2:21.72 (1:14.13)                                        
 19 Bennett, Brooke A         11 PLS-PC               2:23.45    2:22.03  
                1:09.17   2:22.03 (1:12.86)                                        
 20 Lungren, Charlotte M      12 PASA-PC              2:22.28    2:22.85  
                1:08.22   2:22.85 (1:14.63)                                        
 21 Westlynn, Savanah F       12 GOLD-SN              2:22.50    2:23.07  
                1:07.62   2:23.07 (1:15.45)                                        
 22 Loftus, Emmy L            12 PLS-PC               2:23.46    2:23.37  
                1:09.19   2:23.37 (1:14.18)                                        
 23 Chekurova, Vlada          12 TERA-PC              2:22.37    2:23.83  
                1:08.26   2:23.83 (1:15.57)                                        
 24 Caples, Lillyana S        11 PLS-PC               2:21.88    2:23.96  
                1:09.81   2:23.96 (1:14.15)                                        
 25 Andresen, Kaya B          12 TERA-PC              2:21.66    2:24.23  
                1:09.13   2:24.23 (1:15.10)                                        
 26 Tuvshintugs, Oyu E        11 WCAB-PC              2:06.51Y   2:25.00  
                1:11.00   2:25.00 (1:14.00)                                        
 27 Williams, Sadie L         12 COMOX                2:23.68    2:25.54  
                1:09.60   2:25.54 (1:15.94)                                        
 28 Gold, Landrey M           12 Wolverine Aquati-SN  2:20.82    2:27.30  
                1:10.23   2:27.30 (1:17.07)                                        
 29 Marin, Faith Z            12 Mesa Aquatics Cl-AZ  2:07.00Y   2:41.87  
                1:17.00   2:41.87 (1:24.87)                                        
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bezanson, Maya            12 ESWIM                4:31.42    4:32.36  
                  31.52     1:05.79 (34.27)     1:39.98 (34.19)     2:14.57 (34.59)
        2:49.20 (34.63)     3:24.40 (35.20)     3:59.02 (34.62)     4:32.36 (33.34)
  2 Zhang, Kelsey             11 Santa Clara Swim-PC  4:44.50    4:40.52  
                  31.96     1:06.99 (35.03)     1:42.03 (35.04)     2:17.66 (35.63)
        2:53.78 (36.12)     3:29.47 (35.69)     4:05.61 (36.14)     4:40.52 (34.91)
  3 Marakovic, Aliana W       12 Ladera Oaks-PC       4:44.06    4:40.82  
                  31.72     1:06.55 (34.83)     1:42.03 (35.48)     2:17.63 (35.60)
        2:53.88 (36.25)     3:29.93 (36.05)     4:06.21 (36.28)     4:40.82 (34.61)
  4 Lloyd, Delia              12 ESWIM                4:44.39    4:43.46  
                  32.27     1:07.88 (35.61)     1:43.89 (36.01)     2:20.61 (36.72)
        2:56.93 (36.32)     3:33.54 (36.61)     4:09.56 (36.02)     4:43.46 (33.90)
  5 Neilson, Maryjane J       12 PSC-AZ               4:47.12    4:43.50  
                  31.78     1:07.57 (35.79)     1:43.63 (36.06)     2:20.25 (36.62)
        2:56.83 (36.58)     3:33.90 (37.07)     4:09.55 (35.65)     4:43.50 (33.95)
  6 Ko, Ashley                12 HYACK                4:47.98    4:48.60  
                  32.78     1:07.87 (35.09)     1:44.00 (36.13)     2:20.80 (36.80)
        2:58.15 (37.35)     3:35.80 (37.65)     4:13.00 (37.20)     4:48.60 (35.60)
  7 Bautista, Ava S           12 Dart Swimming-SN     4:50.32    4:49.97  
                  32.57     1:07.98 (35.41)     1:44.59 (36.61)     2:21.12 (36.53)
        2:58.50 (37.38)     3:35.96 (37.46)     4:13.65 (37.69)     4:49.97 (36.32)
  8 Farquhar, Natalie C       12 Neptune Swimming-PC  4:49.96    4:54.73  
                  33.08     1:09.38 (36.30)     1:46.47 (37.09)     2:24.37 (37.90)
        3:02.22 (37.85)     3:41.01 (38.79)     4:18.34 (37.33)     4:54.73 (36.39)
Preliminaries
  9 Chu, Annika C             12 PASA-PC              4:50.46             
 10 Song, Kelly S             12 Santa Clara Swim-PC  4:51.50             
 11 Loftus, Emmy L            12 PLS-PC               4:51.51             
 12 Caples, Lillyana S        11 PLS-PC               4:54.23             
 13 Chekurova, Vlada          12 TERA-PC              4:54.32             
 14 Huang, Davina             12 Santa Clara Swim-PC  4:55.05             
 15 Bennett, Brooke A         11 PLS-PC               4:58.81             
 16 Lungren, Charlotte M      12 PASA-PC              4:59.09             
 17 Gold, Landrey M           12 Wolverine Aquati-SN  5:00.65             
 18 Kwak, Natalie E           12 PASA-PC              5:01.58             
 19 Tuvshintugs, Oyu E        11 WCAB-PC              5:02.85             
 20 Li, Abby J                12 PASA-PC              5:03.30             
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Bezanson, Maya            12 ESWIM                4:36.98    4:31.42  
                1:06.44   2:15.62 (1:09.18)   3:24.27 (1:08.65)   4:31.42 (1:07.15)
  2 Marakovic, Aliana W       12 Ladera Oaks-PC       4:47.08    4:44.06  
                1:07.26   2:19.09 (1:11.83)   3:31.94 (1:12.85)   4:44.06 (1:12.12)
  3 Lloyd, Delia              12 ESWIM                4:44.53    4:44.39  
                1:07.28   2:20.39 (1:13.11)   3:33.33 (1:12.94)   4:44.39 (1:11.06)
  4 Zhang, Kelsey             11 Santa Clara Swim-PC  4:43.07    4:44.50  
                1:05.40   2:17.84 (1:12.44)   3:31.94 (1:14.10)   4:44.50 (1:12.56)
  5 Neilson, Maryjane J       12 PSC-AZ               4:48.05    4:47.12  
                1:09.34   2:22.93 (1:13.59)   3:35.81 (1:12.88)   4:47.12 (1:11.31)
  6 Ko, Ashley                12 HYACK                4:35.56S   4:47.98  
                1:07.58   2:22.03 (1:14.45)   3:36.91 (1:14.88)   4:47.98 (1:11.07)
  7 Farquhar, Natalie C       12 Neptune Swimming-PC  4:52.44    4:49.96  
                1:07.23   2:21.62 (1:14.39)   3:36.77 (1:15.15)   4:49.96 (1:13.19)
  8 Bautista, Ava S           12 Dart Swimming-SN     4:49.46    4:50.32  
                1:08.72   2:22.45 (1:13.73)   3:37.00 (1:14.55)   4:50.32 (1:13.32)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chu, Annika C             12 PASA-PC              4:52.36    4:50.46  
                1:08.59   2:23.29 (1:14.70)   3:37.29 (1:14.00)   4:50.46 (1:13.17)
 10 Song, Kelly S             12 Santa Clara Swim-PC  4:47.11    4:51.50  
                1:06.93   2:21.99 (1:15.06)   3:38.18 (1:16.19)   4:51.50 (1:13.32)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Loftus, Emmy L            12 PLS-PC               4:54.45    4:51.51  
                1:08.81   2:23.04 (1:14.23)   3:38.10 (1:15.06)   4:51.51 (1:13.41)
 12 Caples, Lillyana S        11 PLS-PC               4:52.33    4:54.23  
                1:10.29   2:25.26 (1:14.97)   3:40.09 (1:14.83)   4:54.23 (1:14.14)
 13 Chekurova, Vlada          12 TERA-PC              4:56.42    4:54.32  
                1:10.38   2:25.93 (1:15.55)   3:42.05 (1:16.12)   4:54.32 (1:12.27)
 14 Huang, Davina             12 Santa Clara Swim-PC  4:51.90    4:55.05  
                1:07.24   2:24.30 (1:17.06)   3:41.32 (1:17.02)   4:55.05 (1:13.73)
 15 Bennett, Brooke A         11 PLS-PC               5:02.08    4:58.81  
                1:14.01   2:30.18 (1:16.17)   3:45.27 (1:15.09)   4:58.81 (1:13.54)
 16 Lungren, Charlotte M      12 PASA-PC              4:58.07    4:59.09  
                1:10.96   2:25.88 (1:14.92)   3:42.21 (1:16.33)   4:59.09 (1:16.88)
 17 Gold, Landrey M           12 Wolverine Aquati-SN  4:53.83    5:00.65  
                1:13.70   2:29.88 (1:16.18)   3:45.51 (1:15.63)   5:00.65 (1:15.14)
 18 Kwak, Natalie E           12 PASA-PC              5:35.69Y   5:01.58  
                1:11.87   2:29.18 (1:17.31)   3:46.69 (1:17.51)   5:01.58 (1:14.89)
 19 Tuvshintugs, Oyu E        11 WCAB-PC              5:00.27    5:02.85  
                1:11.04   2:27.91 (1:16.87)   3:45.70 (1:17.79)   5:02.85 (1:17.15)
 20 Li, Abby J                12 PASA-PC              5:00.06    5:03.30  
                1:11.83   2:29.81 (1:17.98)   3:47.28 (1:17.47)   5:03.30 (1:16.02)
 
Girls 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lloyd, Delia              12 ESWIM                9:47.04    9:43.64  
                  32.55     1:09.20 (36.65)     1:45.59 (36.39)     2:22.51 (36.92)
        2:59.67 (37.16)     3:36.47 (36.80)     4:13.51 (37.04)     4:50.62 (37.11)
        5:27.80 (37.18)     6:04.69 (36.89)     6:41.60 (36.91)     7:18.65 (37.05)
        7:55.58 (36.93)     8:32.02 (36.44)     9:08.55 (36.53)     9:43.64 (35.09)
  2 Caples, Lillyana S        11 PLS-PC              10:02.12    9:58.53  
                  34.31     1:09.95 (35.64)     1:47.26 (37.31)     2:24.44 (37.18)
        3:02.31 (37.87)     3:39.91 (37.60)     4:17.91 (38.00)     4:55.49 (37.58)
        5:33.92 (38.43)     6:11.84 (37.92)     6:50.03 (38.19)     7:28.21 (38.18)
        8:06.80 (38.59)     8:44.60 (37.80)     9:23.01 (38.41)     9:58.53 (35.52)
  3 Chekurova, Vlada          12 TERA-PC             10:16.67   10:02.35  
                  34.54     1:11.20 (36.66)     1:48.64 (37.44)     2:26.44 (37.80)
        3:04.87 (38.43)     3:43.17 (38.30)     4:21.55 (38.38)     4:59.77 (38.22)
        5:37.56 (37.79)     6:15.76 (38.20)     6:54.51 (38.75)     7:32.86 (38.35)
        8:05.46 (32.60)     8:48.86 (43.40)     9:26.18 (37.32)    10:02.35 (36.17)
  4 Fazio, Piper M            12 PSC-AZ              10:32.36   10:05.63  
                  35.69     1:13.85 (38.16)     1:52.73 (38.88)     2:31.01 (38.28)
        3:09.40 (38.39)     3:47.15 (37.75)     4:24.90 (37.75)     5:02.43 (37.53)
        5:40.47 (38.04)     6:17.92 (37.45)     6:55.82 (37.90)     7:33.65 (37.83)
        8:12.21 (38.56)     8:50.29 (38.08)     9:28.59 (38.30)    10:05.63 (37.04)
  5 Paduano, Sophia S         12 Santa Clara Swim-PC 10:09.69   10:07.44  
                  34.23     1:11.29 (37.06)     1:49.19 (37.90)     2:27.73 (38.54)
                                3:44.87 ( )     4:23.69 (38.82)     5:02.52 (38.83)
        5:41.82 (39.30)     6:20.62 (38.80)     6:59.69 (39.07)     7:37.91 (38.22)
        8:16.30 (38.39)     8:54.07 (37.77)     9:32.06 (37.99)    10:07.44 (35.38)
  6 Loftus, Emmy L            12 PLS-PC              10:02.85   10:08.34  
                  34.86     1:11.79 (36.93)     1:49.78 (37.99)     2:27.97 (38.19)
        3:05.93 (37.96)     3:44.31 (38.38)     4:22.99 (38.68)     5:01.48 (38.49)
        5:40.22 (38.74)     6:18.91 (38.69)     6:57.61 (38.70)     7:36.39 (38.78)
        8:15.03 (38.64)     8:53.63 (38.60)     9:31.55 (37.92)    10:08.34 (36.79)
  7 Taylor, Ava V             11 Santa Clara Swim-PC 10:24.47   10:13.11  
                  34.28     1:11.98 (37.70)     1:50.69 (38.71)     2:29.24 (38.55)
         2:38.23 (8.99)                             3:08.13 ( )     3:46.69 (38.56)
      5:42.19 (1:55.50)     6:20.90 (38.71)     7:00.44 (39.54)     7:39.53 (39.09)
        8:18.79 (39.26)     8:57.24 (38.45)     9:35.82 (38.58)    10:13.11 (37.29)
  8 Yu, Colleen               12 Santa Clara Swim-PC 10:24.52   10:13.41  
                  34.77     1:12.59 (37.82)     1:51.16 (38.57)     2:29.97 (38.81)
        3:08.81 (38.84)     3:47.57 (38.76)     4:26.61 (39.04)     5:05.54 (38.93)
        5:45.16 (39.62)     6:24.26 (39.10)     7:03.58 (39.32)     7:43.01 (39.43)
        8:21.41 (38.40)     8:59.12 (37.71)     9:36.84 (37.72)    10:13.41 (36.57)
  9 Biello, Adelia S          12 Dart Swimming-SN    10:13.24   10:14.25  
                  34.18     1:12.05 (37.87)     1:50.80 (38.75)     2:29.35 (38.55)
        3:07.80 (38.45)     3:46.28 (38.48)     4:25.24 (38.96)     5:03.78 (38.54)
        5:42.75 (38.97)     6:21.92 (39.17)     7:01.36 (39.44)     7:40.47 (39.11)
        8:20.01 (39.54)     8:59.16 (39.15)     9:38.08 (38.92)    10:14.25 (36.17)
 10 Manzanares-Scozzese, Sie  12 MAC                 10:24.63   10:14.40  
                  34.04     1:10.84 (36.80)     1:49.69 (38.85)     2:28.20 (38.51)
        3:07.52 (39.32)     3:46.30 (38.78)     4:25.36 (39.06)     5:04.46 (39.10)
        5:43.65 (39.19)     6:23.24 (39.59)     7:02.41 (39.17)     7:41.67 (39.26)
        8:20.29 (38.62)     8:59.00 (38.71)     9:37.46 (38.46)    10:14.40 (36.94)
 11 Westlynn, Savanah F       12 GOLD-SN             10:26.09   10:15.65  
                  33.16     1:09.35 (36.19)     1:46.08 (36.73)     2:23.78 (37.70)
        3:02.12 (38.34)     3:40.39 (38.27)     4:19.40 (39.01)     4:58.45 (39.05)
        5:37.92 (39.47)     6:17.75 (39.83)     6:57.55 (39.80)     7:37.91 (40.36)
        8:18.51 (40.60)     8:58.57 (40.06)     9:36.78 (38.21)    10:15.65 (38.87)
 12 Bennett, Brooke A         11 PLS-PC              10:26.86   10:15.89  
                  36.28     1:15.18 (38.90)     1:54.47 (39.29)     2:33.48 (39.01)
        3:12.19 (38.71)     3:50.83 (38.64)     4:29.89 (39.06)     5:08.16 (38.27)
        5:46.98 (38.82)     6:25.45 (38.47)     7:04.33 (38.88)     7:42.49 (38.16)
        8:21.28 (38.79)     8:59.47 (38.19)     9:38.28 (38.81)    10:15.89 (37.61)
 13 George, Maya E            12 Quicksilver Swim-PC 10:35.77   10:18.63  
                  33.96     1:10.83 (36.87)     1:48.68 (37.85)     2:26.92 (38.24)
        3:06.28 (39.36)     3:45.67 (39.39)     4:25.05 (39.38)     5:04.07 (39.02)
        5:43.09 (39.02)     6:22.75 (39.66)     7:02.08 (39.33)     7:41.41 (39.33)
        8:20.67 (39.26)     9:00.41 (39.74)     9:40.06 (39.65)    10:18.63 (38.57)
 14 Tuvshintugs, Oyu E        11 WCAB-PC             10:31.46   10:22.51  
                  36.59     1:15.09 (38.50)     1:55.28 (40.19)     2:34.46 (39.18)
        3:14.43 (39.97)     3:53.83 (39.40)     4:33.67 (39.84)                    
            5:52.66 ( )                             7:10.52 ( )                    
            8:28.30 ( )                             9:45.54 ( )    10:22.51 (36.97)
 15 Chuang, Lu Wen E          11 Bulldog Swim Clu-PC 10:13.52   10:22.88  
                  35.32     1:12.65 (37.33)     1:51.09 (38.44)     2:29.47 (38.38)
        3:08.48 (39.01)     3:46.94 (38.46)     4:26.42 (39.48)     5:05.68 (39.26)
        5:45.55 (39.87)     6:25.12 (39.57)     7:05.32 (40.20)     7:44.85 (39.53)
        8:24.77 (39.92)     9:04.46 (39.69)     9:44.88 (40.42)    10:22.88 (38.00)
 16 Ma, Allison               12 Santa Clara Swim-PC 10:31.76   10:26.44  
                  34.98     1:13.76 (38.78)     1:53.56 (39.80)     2:32.62 (39.06)
        3:12.74 (40.12)     3:51.91 (39.17)     4:32.47 (40.56)     5:12.46 (39.99)
        5:52.29 (39.83)     6:31.70 (39.41)     7:11.95 (40.25)     7:51.01 (39.06)
        8:30.90 (39.89)     9:10.28 (39.38)     9:49.03 (38.75)    10:26.44 (37.41)
 17 Olson, Petrina J          12 Santa Clara Swim-PC 10:27.25   10:33.82  
                  34.45     1:12.36 (37.91)     1:51.22 (38.86)     2:30.10 (38.88)
        3:09.25 (39.15)     3:48.87 (39.62)     4:29.06 (40.19)     5:09.52 (40.46)
        5:50.55 (41.03)     6:31.19 (40.64)     7:12.23 (41.04)     7:53.48 (41.25)
        8:34.63 (41.15)     9:15.54 (40.91)     9:56.38 (40.84)    10:33.82 (37.44)
 18 Call, Ella G              12 Santa Clara Swim-PC 10:37.60   10:52.47  
                  36.28     1:15.05 (38.77)     1:54.92 (39.87)     2:34.38 (39.46)
        3:14.63 (40.25)     3:54.60 (39.97)                             5:15.99 ( )
        5:57.58 (41.59)     6:38.88 (41.30)     7:01.28 (22.40)                    
            8:46.48 ( )     9:29.15 (42.67)     9:46.68 (17.53)  10:52.47 (1:05.79)
 
Girls 11-12 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marakovic, Aliana W       12 Ladera Oaks-PC      18:47.25   19:02.80  
                  32.53     1:08.98 (36.45)     1:46.43 (37.45)     2:23.39 (36.96)
        3:01.08 (37.69)     3:38.67 (37.59)     4:16.97 (38.30)     4:55.08 (38.11)
        5:33.41 (38.33)     6:11.05 (37.64)     6:49.64 (38.59)     7:27.60 (37.96)
        8:06.30 (38.70)     8:44.34 (38.04)     9:23.41 (39.07)    10:01.90 (38.49)
       10:40.97 (39.07)    11:19.49 (38.52)    11:58.62 (39.13)    12:37.21 (38.59)
       13:11.04 (33.83)    13:55.19 (44.15)    14:23.62 (28.43)    15:13.55 (49.93)
       15:53.06 (39.51)    16:31.11 (38.05)    17:10.20 (39.09)    17:48.43 (38.23)
       18:12.55 (24.12)    19:02.80 (50.25)                                        
  2 Caples, Lillyana S        11 PLS-PC              19:18.20   19:04.22  
                  34.16     1:10.84 (36.68)     1:47.82 (36.98)     2:24.99 (37.17)
        3:02.47 (37.48)     3:40.39 (37.92)     4:18.41 (38.02)     4:56.78 (38.37)
        5:34.87 (38.09)     6:13.37 (38.50)     6:51.80 (38.43)     7:30.64 (38.84)
        8:08.83 (38.19)     8:47.24 (38.41)     9:25.59 (38.35)    10:04.30 (38.71)
       10:42.71 (38.41)    11:21.56 (38.85)    11:59.74 (38.18)    12:38.95 (39.21)
       13:17.48 (38.53)    13:56.38 (38.90)    14:34.81 (38.43)    15:13.49 (38.68)
       15:52.19 (38.70)    16:31.41 (39.22)    17:10.31 (38.90)    17:48.98 (38.67)
       18:26.99 (38.01)    19:04.22 (37.23)                                        
  3 Loftus, Emmy L            12 PLS-PC              19:17.49   19:21.27  
                  34.76     1:11.58 (36.82)     1:48.37 (36.79)     2:28.24 (39.87)
        3:07.06 (38.82)     3:45.27 (38.21)     4:23.84 (38.57)     5:01.74 (37.90)
        5:40.44 (38.70)     6:19.05 (38.61)     6:41.91 (22.86)     7:36.48 (54.57)
        8:15.82 (39.34)     8:54.62 (38.80)     9:33.73 (39.11)    10:12.59 (38.86)
       10:52.27 (39.68)    11:31.03 (38.76)    12:10.43 (39.40)    12:49.39 (38.96)
       13:28.97 (39.58)    14:08.80 (39.83)    14:48.66 (39.86)    15:28.09 (39.43)
       16:08.19 (40.10)    16:47.24 (39.05)    17:26.79 (39.55)    18:05.36 (38.57)
       18:44.27 (38.91)    19:21.27 (37.00)                                        
  4 Manzanares-Scozzese, Sie  12 MAC                 20:18.94   19:24.26  
                  34.22     1:11.52 (37.30)     1:50.11 (38.59)     2:28.47 (38.36)
        3:07.19 (38.72)     3:45.96 (38.77)     4:25.20 (39.24)     5:03.94 (38.74)
        5:43.53 (39.59)     6:22.40 (38.87)     7:01.59 (39.19)     7:40.33 (38.74)
        8:19.59 (39.26)     8:58.82 (39.23)     9:38.21 (39.39)    10:17.71 (39.50)
       10:56.81 (39.10)    11:36.09 (39.28)    12:15.62 (39.53)    12:54.69 (39.07)
       13:33.76 (39.07)    14:12.73 (38.97)    14:51.54 (38.81)    15:31.09 (39.55)
       16:10.09 (39.00)    16:49.54 (39.45)    17:28.68 (39.14)    18:07.92 (39.24)
       18:46.96 (39.04)    19:24.26 (37.30)                                        
  5 Yu, Colleen               12 Santa Clara Swim-PC 20:04.07   19:31.04  
                  35.13     1:13.83 (38.70)     1:52.76 (38.93)     2:31.96 (39.20)
        3:10.87 (38.91)     3:50.07 (39.20)     4:29.46 (39.39)     5:09.09 (39.63)
        5:48.71 (39.62)     6:28.35 (39.64)     7:07.78 (39.43)     7:47.37 (39.59)
        8:26.81 (39.44)     9:06.18 (39.37)     9:45.59 (39.41)    10:24.84 (39.25)
       11:03.97 (39.13)    11:43.80 (39.83)    12:23.03 (39.23)    13:02.44 (39.41)
       13:41.61 (39.17)    14:20.85 (39.24)    14:59.82 (38.97)    15:38.79 (38.97)
       16:17.40 (38.61)    16:56.48 (39.08)    17:35.14 (38.66)    18:14.41 (39.27)
       18:53.38 (38.97)    19:31.04 (37.66)                                        
  6 Bennett, Brooke A         11 PLS-PC              20:00.06   19:35.67  
                  35.55     1:14.17 (38.62)     1:53.44 (39.27)     2:32.52 (39.08)
        3:11.97 (39.45)     3:50.89 (38.92)     4:30.72 (39.83)     5:10.10 (39.38)
        5:49.63 (39.53)     6:28.90 (39.27)     7:08.03 (39.13)     7:47.52 (39.49)
        8:26.93 (39.41)     9:06.26 (39.33)     9:45.81 (39.55)    10:25.26 (39.45)
       11:04.85 (39.59)    11:43.99 (39.14)    12:23.58 (39.59)    13:03.05 (39.47)
       13:42.65 (39.60)    14:21.72 (39.07)    15:01.42 (39.70)    15:40.66 (39.24)
       16:20.24 (39.58)    16:59.73 (39.49)    17:39.58 (39.85)    18:18.90 (39.32)
       18:58.02 (39.12)    19:35.67 (37.65)                                        
  7 Tuvshintugs, Oyu E        11 WCAB-PC             10:31.46   19:43.66  
                  36.90     1:15.70 (38.80)     1:54.96 (39.26)     2:34.21 (39.25)
        3:13.99 (39.78)     3:53.44 (39.45)     4:33.18 (39.74)     5:12.52 (39.34)
        5:52.17 (39.65)     6:31.22 (39.05)     7:10.85 (39.63)     7:50.09 (39.24)
        8:30.05 (39.96)     9:09.25 (39.20)     9:49.24 (39.99)    10:28.82 (39.58)
       11:08.87 (40.05)    11:48.27 (39.40)    12:28.31 (40.04)    13:07.31 (39.00)
                               14:26.28 ( )    15:06.81 (40.53)    15:45.98 (39.17)
       16:26.48 (40.50)    17:06.25 (39.77)    17:46.74 (40.49)    18:26.64 (39.90)
       19:06.08 (39.44)    19:43.66 (37.58)                                        
  8 Chekurova, Vlada          12 TERA-PC             19:54.78   19:45.33  
                  34.91     1:13.09 (38.18)     1:49.08 (35.99)     2:31.04 (41.96)
        3:09.87 (38.83)     3:49.69 (39.82)     4:29.67 (39.98)     5:09.37 (39.70)
        5:48.96 (39.59)     6:28.69 (39.73)     7:09.20 (40.51)     7:48.91 (39.71)
        8:29.59 (40.68)     9:10.26 (40.67)     9:51.42 (41.16)    10:31.67 (40.25)
       11:12.50 (40.83)    11:52.76 (40.26)    12:32.88 (40.12)    13:11.91 (39.03)
       13:51.91 (40.00)    14:31.69 (39.78)    15:10.23 (38.54)    15:49.67 (39.44)
       16:29.72 (40.05)    17:09.99 (40.27)    17:49.62 (39.63)    18:28.48 (38.86)
       19:08.03 (39.55)    19:45.33 (37.30)                                        
  9 Eyrich, Chloe M           12 Wolverine Aquati-SN 20:23.95   19:54.19  
                  34.23     1:12.92 (38.69)     1:52.22 (39.30)     2:31.62 (39.40)
        2:55.61 (23.99)     3:50.50 (54.89)     4:29.37 (38.87)     5:08.78 (39.41)
        5:47.81 (39.03)     6:27.69 (39.88)     7:06.61 (38.92)     7:46.77 (40.16)
        8:25.56 (38.79)     9:05.62 (40.06)     9:45.06 (39.44)    10:25.02 (39.96)
       11:04.16 (39.14)    11:44.75 (40.59)    12:24.96 (40.21)    13:06.16 (41.20)
       13:46.90 (40.74)    14:28.21 (41.31)    15:09.04 (40.83)    15:50.91 (41.87)
       16:31.74 (40.83)    17:14.07 (42.33)    17:54.58 (40.51)    18:35.54 (40.96)
       19:14.95 (39.41)    19:54.19 (39.24)                                        
 10 Fazio, Piper M            12 PSC-AZ              19:42.66   19:57.53  
                  37.14     1:16.61 (39.47)     1:56.32 (39.71)     2:35.34 (39.02)
        3:14.21 (38.87)     3:53.09 (38.88)     4:32.73 (39.64)     5:10.56 (37.83)
        5:49.38 (38.82)     6:28.29 (38.91)     7:07.89 (39.60)     7:47.18 (39.29)
        8:27.22 (40.04)     9:06.14 (38.92)     9:46.46 (40.32)    10:26.11 (39.65)
       11:06.65 (40.54)    11:46.55 (39.90)    12:27.84 (41.29)    13:08.07 (40.23)
       13:49.12 (41.05)    14:29.95 (40.83)    15:11.80 (41.85)    15:51.92 (40.12)
       16:32.97 (41.05)    17:13.96 (40.99)    17:56.41 (42.45)    18:37.56 (41.15)
       19:18.48 (40.92)    19:57.53 (39.05)                                        
 11 Ma, Allison               12 Santa Clara Swim-PC 19:52.06   20:07.64  
                  34.96     1:14.29 (39.33)     1:53.72 (39.43)     2:33.38 (39.66)
        3:12.90 (39.52)     3:52.96 (40.06)     4:33.20 (40.24)     5:13.47 (40.27)
        5:53.64 (40.17)     6:34.50 (40.86)     7:15.04 (40.54)     7:55.23 (40.19)
        8:35.62 (40.39)     9:16.78 (41.16)     9:57.61 (40.83)    10:38.35 (40.74)
       11:19.48 (41.13)    12:00.14 (40.66)    12:41.60 (41.46)    13:22.35 (40.75)
       14:03.97 (41.62)    14:45.19 (41.22)    15:26.31 (41.12)    16:07.52 (41.21)
       16:48.64 (41.12)    17:29.13 (40.49)    18:09.64 (40.51)    18:49.83 (40.19)
       19:29.31 (39.48)    20:07.64 (38.33)                                        
 12 Olson, Petrina J          12 Santa Clara Swim-PC 19:58.82   20:13.47  
                  34.79     1:13.42 (38.63)     1:52.48 (39.06)     2:31.94 (39.46)
        3:11.17 (39.23)     3:50.49 (39.32)     4:30.86 (40.37)     5:10.81 (39.95)
        5:51.40 (40.59)     6:31.93 (40.53)     7:12.73 (40.80)     7:53.21 (40.48)
        8:33.95 (40.74)     9:14.89 (40.94)     9:56.21 (41.32)    10:37.65 (41.44)
       11:19.07 (41.42)    11:59.79 (40.72)    12:41.24 (41.45)    13:22.47 (41.23)
       14:03.96 (41.49)    14:45.47 (41.51)    15:26.63 (41.16)    16:07.38 (40.75)
       16:46.83 (39.45)    17:30.53 (43.70)    18:13.05 (42.52)    18:55.17 (42.12)
       19:36.03 (40.86)    20:13.47 (37.44)                                        
 13 Tymkiw, Krista V          12 PSC-AZ              19:50.53Y  20:24.92  
                  35.91     1:14.74 (38.83)     1:53.89 (39.15)     2:33.91 (40.02)
        3:13.36 (39.45)     3:53.25 (39.89)     4:32.87 (39.62)     5:13.30 (40.43)
        5:52.61 (39.31)     6:32.87 (40.26)     7:13.16 (40.29)     7:54.68 (41.52)
        8:36.19 (41.51)     9:17.59 (41.40)     9:57.94 (40.35)    10:39.36 (41.42)
       11:20.60 (41.24)    12:02.74 (42.14)    12:43.89 (41.15)    13:26.05 (42.16)
       14:07.56 (41.51)    14:49.41 (41.85)    15:31.13 (41.72)    16:13.55 (42.42)
       16:55.80 (42.25)    17:37.69 (41.89)    18:19.11 (41.42)    19:00.98 (41.87)
       19:43.20 (42.22)    20:24.92 (41.72)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ash, Jordan A             12 The Olympic Club-PC    31.02      30.84  
  2 Elaydi, Lyla              12 Santa Clara Swim-PC    32.01      31.07  
  3 Vishwanath, Bhavanashree  12 Santa Clara Swim-PC    32.37      32.40  
  4 Itow, Kaile C             12 Santa Clara Swim-PC    32.07      32.68  
  5 Farquhar, Natalie C       12 Neptune Swimming-PC    33.01      32.82  
  6 Nguyen, Mia B             12 Quicksilver Swim-PC    32.97      33.12  
  7 Wordelman, Lina S         12 Santa Clara Swim-PC    33.17      33.26  
  8 Paduano, Sophia S         12 Santa Clara Swim-PC    33.10      33.40  
Preliminaries
  9 Kissinger, Calissa K      12 Truckee-Tahoe Sw-SN    33.56             
 10 Finn, Addison E           11 PASA-PC                33.60             
 11 Mak, Natalie O            11 PLS-PC                 33.77             
 12 Mai, Summer L             12 Elk Grove Aquati-SN    34.16             
 13 Yasana, Julianne Rachel   11 Santa Clara Swim-PC    34.26             
 14 Rincon-Gallardo, Mia      11 Unattached-SN          34.41             
 15 George, Maya E            12 Quicksilver Swim-PC    34.53             
 16 Quinto, Melanie S         12 Wolverine Aquati-SN    34.55             
 17 Yu, Sophia                11 LAC-PC                 34.83             
 18 Pretel, Veronica S        12 Arden Hills Swim-SN    34.84             
 19 Dougherty, Kelsey T       12 MONT-PC                34.86             
 20 Kwak, Natalie E           12 PASA-PC                34.94             
 21 Scheufele, Nina E         12 Santa Clara Swim-PC    34.96             
 22 Marin, Faith Z            12 Mesa Aquatics Cl-AZ    35.15             
 23 Yu, Colleen               12 Santa Clara Swim-PC    35.37             
 24 Ling, Elayna              12 East Bay Aquatic-PC    35.47             
 25 Zagata, Tatiana N         12 Dart Swimming-SN       35.56             
 26 Jeng, Keila I             12 East Bay Aquatic-PC    35.87             
 27 Williams, Sadie L         12 COMOX                  35.93             
 28 Granum, Makenzie R        11 Santa Clara Swim-PC    35.99             
 29 Taylor, Ava V             11 Santa Clara Swim-PC    36.05             
 30 Tymkiw, Krista V          12 PSC-AZ                 36.46             
 31 Zhao, Lucy                12 Alto Swim Club-PC      37.81             
 -- Mehmood, Zara             11 CROW-PC                  DQ              
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Ash, Jordan A             12 The Olympic Club-PC    31.57      31.02  
  2 Elaydi, Lyla              12 Santa Clara Swim-PC    31.61      32.01  
  3 Itow, Kaile C             12 Santa Clara Swim-PC    31.69      32.07  
  4 Vishwanath, Bhavanashree  12 Santa Clara Swim-PC    32.15      32.37  
  5 Nguyen, Mia B             12 Quicksilver Swim-PC    33.34      32.97  
  6 Farquhar, Natalie C       12 Neptune Swimming-PC    34.63      33.01  
  7 Paduano, Sophia S         12 Santa Clara Swim-PC    32.82      33.10  
  8 Wordelman, Lina S         12 Santa Clara Swim-PC    32.21      33.17  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kissinger, Calissa K      12 Truckee-Tahoe Sw-SN    33.34      33.56  
 10 Finn, Addison E           11 PASA-PC                33.87      33.60  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mak, Natalie O            11 PLS-PC                 33.78      33.77  
 12 Mai, Summer L             12 Elk Grove Aquati-SN    33.88      34.16  
 13 Yasana, Julianne Rachel   11 Santa Clara Swim-PC    35.61      34.26  
 14 Rincon-Gallardo, Mia      11 Unattached-SN          33.93      34.41  
 15 George, Maya E            12 Quicksilver Swim-PC    35.13      34.53  
 16 Quinto, Melanie S         12 Wolverine Aquati-SN    33.61      34.55  
 17 Yu, Sophia                11 LAC-PC                 34.77      34.83  
 18 Pretel, Veronica S        12 Arden Hills Swim-SN    34.05      34.84  
 19 Dougherty, Kelsey T       12 MONT-PC                35.58      34.86  
 20 Kwak, Natalie E           12 PASA-PC                30.77Y     34.94  
 21 Scheufele, Nina E         12 Santa Clara Swim-PC    34.42      34.96  
 22 Marin, Faith Z            12 Mesa Aquatics Cl-AZ    30.71Y     35.15  
 23 Yu, Colleen               12 Santa Clara Swim-PC    31.17Y     35.37  
 24 Ling, Elayna              12 East Bay Aquatic-PC    34.30      35.47  
 25 Zagata, Tatiana N         12 Dart Swimming-SN       35.49      35.56  
 26 Jeng, Keila I             12 East Bay Aquatic-PC    35.01      35.87  
 27 Williams, Sadie L         12 COMOX                  34.55S     35.93  
 28 Granum, Makenzie R        11 Santa Clara Swim-PC    35.55      35.99  
 29 Taylor, Ava V             11 Santa Clara Swim-PC    35.59      36.05  
 30 Tymkiw, Krista V          12 PSC-AZ                 35.76      36.46  
 31 Zhao, Lucy                12 Alto Swim Club-PC      30.81Y     37.81  
 -- Mehmood, Zara             11 CROW-PC                34.51         DQ  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ash, Jordan A             12 The Olympic Club-PC  1:07.58    1:06.54  
                  32.28     1:06.54 (34.26)                                        
  2 Duncan, Jada M            12 Wolverine Aquati-SN  1:07.81    1:08.40  
                  32.86     1:08.40 (35.54)                                        
  3 Bezanson, Maya            12 ESWIM                1:09.87    1:09.31  
                  33.73     1:09.31 (35.58)                                        
  4 Paduano, Sophia S         12 Santa Clara Swim-PC  1:10.95    1:10.99  
                  34.90     1:10.99 (36.09)                                        
  5 Itow, Kaile C             12 Santa Clara Swim-PC  1:11.22    1:11.00  
                  34.22     1:11.00 (36.78)                                        
  6 Nguyen, Mia B             12 Quicksilver Swim-PC  1:11.66    1:11.88  
                  34.98     1:11.88 (36.90)                                        
  7 Lee, Eunice Y             12 Santa Clara Swim-PC  1:11.26    1:12.04  
                  35.66     1:12.04 (36.38)                                        
  8 Lloyd, Delia              12 ESWIM                1:11.69    1:13.43  
                  36.65     1:13.43 (36.78)                                        
Preliminaries
  9 Dennis, Tristen R         12 California Capit-SN  1:11.96             
 10 Farquhar, Natalie C       12 Neptune Swimming-PC  1:12.15             
 11 Yu, Colleen               12 Santa Clara Swim-PC  1:12.48             
 12 Angove, Sienna            12 KCS                  1:12.49             
 13 Mai, Summer L             12 Elk Grove Aquati-SN  1:12.67             
 14 Huang, Davina             12 Santa Clara Swim-PC  1:12.91             
 15 George, Maya E            12 Quicksilver Swim-PC  1:12.93             
 16 Vishwanath, Bhavanashree  12 Santa Clara Swim-PC  1:13.09             
 17 Mak, Natalie O            11 PLS-PC               1:13.23             
 18 Zhang, Kelsey             11 Santa Clara Swim-PC  1:13.27             
 19 Hong, Ashley R            12 Sunn Swimming-PC     1:13.73             
 20 Yasana, Julianne Rachel   11 Santa Clara Swim-PC  1:13.96             
 21 Neilson, Maryjane J       12 PSC-AZ               1:14.07             
 22 Kissinger, Calissa K      12 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:14.19             
 23 Taylor, Ava V             11 Santa Clara Swim-PC  1:14.77             
 24 Mehmood, Zara             11 CROW-PC              1:15.28             
 25 Jeng, Keila I             12 East Bay Aquatic-PC  1:15.70             
 26 Bautista, Ava S           12 Dart Swimming-SN     1:15.83             
 27 Yu, Sophia                11 LAC-PC               1:16.42             
 28 Scheufele, Nina E         12 Santa Clara Swim-PC  1:17.51             
 29 Marin, Faith Z            12 Mesa Aquatics Cl-AZ  1:18.63             
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Ash, Jordan A             12 The Olympic Club-PC  1:10.20    1:07.58  
  2 Duncan, Jada M            12 Wolverine Aquati-SN  1:08.53    1:07.81  
  3 Bezanson, Maya            12 ESWIM                1:10.15    1:09.87  
  4 Paduano, Sophia S         12 Santa Clara Swim-PC  1:10.97    1:10.95  
  5 Itow, Kaile C             12 Santa Clara Swim-PC  1:08.85    1:11.22  
  6 Lee, Eunice Y             12 Santa Clara Swim-PC  1:11.57    1:11.26  
  7 Nguyen, Mia B             12 Quicksilver Swim-PC  1:12.29    1:11.66  
  8 Lloyd, Delia              12 ESWIM                1:10.96    1:11.69  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dennis, Tristen R         12 California Capit-SN  1:11.27    1:11.96  
 10 Farquhar, Natalie C       12 Neptune Swimming-PC  1:14.90    1:12.15  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Yu, Colleen               12 Santa Clara Swim-PC  1:12.28    1:12.48  
 12 Angove, Sienna            12 KCS                  1:12.48    1:12.49  
 13 Mai, Summer L             12 Elk Grove Aquati-SN  1:13.82    1:12.67  
 14 Huang, Davina             12 Santa Clara Swim-PC  1:13.76    1:12.91  
 15 George, Maya E            12 Quicksilver Swim-PC  1:14.55    1:12.93  
 16 Vishwanath, Bhavanashree  12 Santa Clara Swim-PC  1:12.80    1:13.09  
 17 Mak, Natalie O            11 PLS-PC               1:13.39    1:13.23  
 18 Zhang, Kelsey             11 Santa Clara Swim-PC  1:11.58    1:13.27  
 19 Hong, Ashley R            12 Sunn Swimming-PC     1:13.04    1:13.73  
 20 Yasana, Julianne Rachel   11 Santa Clara Swim-PC  1:16.13    1:13.96  
 21 Neilson, Maryjane J       12 PSC-AZ               1:13.65    1:14.07  
 22 Kissinger, Calissa K      12 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:11.91    1:14.19  
 23 Taylor, Ava V             11 Santa Clara Swim-PC  1:15.67    1:14.77  
 24 Mehmood, Zara             11 CROW-PC              1:14.96    1:15.28  
 25 Jeng, Keila I             12 East Bay Aquatic-PC  1:16.17    1:15.70  
 26 Bautista, Ava S           12 Dart Swimming-SN     1:14.29    1:15.83  
 27 Yu, Sophia                11 LAC-PC               1:15.43    1:16.42  
 28 Scheufele, Nina E         12 Santa Clara Swim-PC  1:14.55    1:17.51  
 29 Marin, Faith Z            12 Mesa Aquatics Cl-AZ  1:06.01Y   1:18.63  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Bezanson, Maya            12 ESWIM                2:25.53    2:25.69  
                  34.95     1:11.45 (36.50)     1:48.68 (37.23)     2:25.69 (37.01)
  2 Gwinn, Applejean V        12 Dart Swimming-SN     2:32.43    2:29.47  
                  35.07     1:12.70 (37.63)     1:51.62 (38.92)     2:29.47 (37.85)
  3 Yu, Colleen               12 Santa Clara Swim-PC  2:32.96    2:30.32  
                  35.88     1:13.85 (37.97)     1:52.23 (38.38)     2:30.32 (38.09)
  4 Lee, Eunice Y             12 Santa Clara Swim-PC  2:34.16    2:30.48  
                  36.19     1:14.19 (38.00)     1:53.01 (38.82)     2:30.48 (37.47)
  5 Paduano, Sophia S         12 Santa Clara Swim-PC  2:32.75    2:31.00  
                  35.39     1:13.08 (37.69)     1:52.29 (39.21)     2:31.00 (38.71)
  6 Itow, Kaile C             12 Santa Clara Swim-PC  2:30.92    2:32.31  
                  34.84     1:12.74 (37.90)     1:52.47 (39.73)     2:32.31 (39.84)
  7 Lloyd, Delia              12 ESWIM                2:34.16    2:32.86  
                  35.69     1:14.37 (38.68)     1:53.64 (39.27)     2:32.86 (39.22)
  8 Mak, Natalie O            11 PLS-PC               2:34.16    2:33.17  
                  35.77     1:14.52 (38.75)     1:54.82 (40.30)     2:33.17 (38.35)
Preliminaries
  9 Farquhar, Natalie C       12 Neptune Swimming-PC  2:34.39             
 10 Dennis, Tristen R         12 California Capit-SN  2:34.89             
 11 Wordelman, Lina S         12 Santa Clara Swim-PC  2:34.90             
 12 Hong, Ashley R            12 Sunn Swimming-PC     2:36.07             
 13 Angove, Sienna            12 KCS                  2:36.41             
 14 Ko, Ashley                12 HYACK                2:37.49             
 15 George, Maya E            12 Quicksilver Swim-PC  2:37.89             
 16 Tymkiw, Krista V          12 PSC-AZ               2:39.74             
 17 Yasana, Julianne Rachel   11 Santa Clara Swim-PC  2:40.86             
 18 Mai, Summer L             12 Elk Grove Aquati-SN  2:41.46             
 19 Jeng, Keila I             12 East Bay Aquatic-PC  2:42.59             
 20 Li, Abby J                12 PASA-PC              2:42.82             
 21 Bennett, Brooke A         11 PLS-PC               2:43.07             
 22 Manzanares-Scozzese, Sie  12 MAC                  2:43.62             
 23 Yu, Sophia                11 LAC-PC               2:43.83             
 24 Mehmood, Zara             11 CROW-PC              2:43.85             
 25 Pomeroy, Erica S          12 California Capit-SN  2:44.57             
 26 Bautista, Ava S           12 Dart Swimming-SN     2:44.58             
 27 Chuang, Lu Wen E          11 Bulldog Swim Clu-PC  2:44.77             
 28 Williams, Sadie L         12 COMOX                2:45.27             
 29 Rincon-Gallardo, Mia      11 Unattached-SN        2:45.92             
 30 Scheufele, Nina E         12 Santa Clara Swim-PC  2:46.74             
 31 Ackerman, Ella J          12 Dart Swimming-SN     2:48.07             
 32 Vishwanath, Bhavanashree  12 Santa Clara Swim-PC  2:48.48             
 -- Taylor, Ava V             11 Santa Clara Swim-PC      DQ              
 
Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Bezanson, Maya            12 ESWIM                2:26.72    2:25.53  
                1:11.14   2:25.53 (1:14.39)                                        
  2 Itow, Kaile C             12 Santa Clara Swim-PC  2:31.22    2:30.92  
                1:11.67   2:30.92 (1:19.25)                                        
  3 Gwinn, Applejean V        12 Dart Swimming-SN     2:31.43    2:32.43  
                1:13.86   2:32.43 (1:18.57)                                        
  4 Paduano, Sophia S         12 Santa Clara Swim-PC  2:31.03    2:32.75  
                1:14.06   2:32.75 (1:18.69)                                        
  5 Yu, Colleen               12 Santa Clara Swim-PC  2:34.39    2:32.96  
                1:15.03   2:32.96 (1:17.93)                                        
  6 Lloyd, Delia              12 ESWIM                2:34.22    2:34.16  
                1:14.90   2:34.16 (1:19.26)                                        
  6 Mak, Natalie O            11 PLS-PC               2:38.61    2:34.16  
                1:13.78   2:34.16 (1:20.38)                                        
  6 Lee, Eunice Y             12 Santa Clara Swim-PC  2:35.88    2:34.16  
                1:15.93   2:34.16 (1:18.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Farquhar, Natalie C       12 Neptune Swimming-PC  2:14.99Y   2:34.39  
                1:13.43   2:34.39 (1:20.96)                                        
 10 Dennis, Tristen R         12 California Capit-SN  2:37.34    2:34.89  
                1:15.18   2:34.89 (1:19.71)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wordelman, Lina S         12 Santa Clara Swim-PC  2:36.63    2:34.90  
                1:14.81   2:34.90 (1:20.09)                                        
 12 Hong, Ashley R            12 Sunn Swimming-PC     2:43.21    2:36.07  
                1:16.22   2:36.07 (1:19.85)                                        
 13 Angove, Sienna            12 KCS                  2:36.12    2:36.41  
                1:16.43   2:36.41 (1:19.98)                                        
 14 Ko, Ashley                12 HYACK                2:40.29    2:37.49  
                1:17.33   2:37.49 (1:20.16)                                        
 15 George, Maya E            12 Quicksilver Swim-PC  2:40.20    2:37.89  
                1:16.48   2:37.89 (1:21.41)                                        
 16 Tymkiw, Krista V          12 PSC-AZ               2:37.98    2:39.74  
                1:17.34   2:39.74 (1:22.40)                                        
 17 Yasana, Julianne Rachel   11 Santa Clara Swim-PC  2:42.67    2:40.86  
                1:17.83   2:40.86 (1:23.03)                                        
 18 Mai, Summer L             12 Elk Grove Aquati-SN  2:39.88    2:41.46  
                1:19.63   2:41.46 (1:21.83)                                        
 19 Jeng, Keila I             12 East Bay Aquatic-PC  2:40.29    2:42.59  
                1:17.06   2:42.59 (1:25.53)                                        
 20 Li, Abby J                12 PASA-PC              2:42.10    2:42.82  
                1:19.36   2:42.82 (1:23.46)                                        
 21 Bennett, Brooke A         11 PLS-PC               2:43.83    2:43.07  
                1:19.26   2:43.07 (1:23.81)                                        
 22 Manzanares-Scozzese, Sie  12 MAC                  2:39.48    2:43.62  
                1:19.73   2:43.62 (1:23.89)                                        
 23 Yu, Sophia                11 LAC-PC               2:36.70    2:43.83  
                1:19.04   2:43.83 (1:24.79)                                        
 24 Mehmood, Zara             11 CROW-PC              2:40.30    2:43.85  
                1:20.53   2:43.85 (1:23.32)                                        
 25 Pomeroy, Erica S          12 California Capit-SN  2:41.43    2:44.57  
                1:21.76   2:44.57 (1:22.81)                                        
 26 Bautista, Ava S           12 Dart Swimming-SN     2:42.02    2:44.58  
                1:18.32   2:44.58 (1:26.26)                                        
 27 Chuang, Lu Wen E          11 Bulldog Swim Clu-PC  2:23.11Y   2:44.77  
                1:21.22   2:44.77 (1:23.55)                                        
 28 Williams, Sadie L         12 COMOX                2:38.13S   2:45.27  
                1:19.91   2:45.27 (1:25.36)                                        
 29 Rincon-Gallardo, Mia      11 Unattached-SN        2:42.21    2:45.92  
                1:20.59   2:45.92 (1:25.33)                                        
 30 Scheufele, Nina E         12 Santa Clara Swim-PC  2:43.50    2:46.74  
                1:20.27   2:46.74 (1:26.47)                                        
 31 Ackerman, Ella J          12 Dart Swimming-SN     2:43.63    2:48.07  
                1:21.85   2:48.07 (1:26.22)                                        
 32 Vishwanath, Bhavanashree  12 Santa Clara Swim-PC  2:41.70    2:48.48  
                1:20.40   2:48.48 (1:28.08)                                        
 -- Taylor, Ava V             11 Santa Clara Swim-PC  2:39.98         DQ  
                1:17.14        DQ (1:20.19)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Cui, Kyra O               12 Quicksilver Swim-PC    35.31      35.10  
  2 Ling, Elayna              12 East Bay Aquatic-PC    35.94      35.46  
  3 Gregory, Hayley N         12 CROW-PC                35.67      35.66  
  4 Sakai, Yurika S           12 Dart Swimming-SN       36.09      36.06  
  4 Boeun, Sophie L           12 Quicksilver Swim-PC    35.91      36.06  
  6 Mao, Claire               12 Santa Clara Swim-PC    36.62      36.28  
  7 Chu, Annika C             12 PASA-PC                36.95      36.99  
  8 Andresen, Kaya B          12 TERA-PC                36.93      37.34  
Preliminaries
  9 Cheung, Asta              12 BGC-PC                 37.60             
 10 Nguyen, Mia B             12 Quicksilver Swim-PC    37.64             
 11 Shane, Emma R             12 AAA-PC                 37.65             
 12 Joseph, Elizabeth M       11 TERA-PC                37.79             
 13 Dela Cruz, Adilene V      12 Unattached-SN          37.95             
 14 Nguyen, Megan M           12 Santa Clara Swim-PC    38.03             
 15 Zelen, Arianna J          12 Bulldog Swim Clu-PC    38.06             
 15 Zheng, Kaijing            12 Quicksilver Swim-PC    38.06             
 17 Vujosevic, Eva            12 ESWIM                  38.07             
 18 Kosmowski, Alexis R       12 North Bay Aquati-PC    38.09             
 19 Winstead-Stroing, Aralyn  12 Orland Otters-SN       38.15             
 20 Hyodo, Lisa               12 Santa Clara Swim-PC    38.26             
 21 Kleman, Gabrielle G       11 LAC-PC                 38.55             
 22 Pretel, Veronica S        12 Arden Hills Swim-SN    38.72             
 22 Gao, Karen A              12 Peak Swimming-PC       38.72             
 24 Anderson, Stephanie R     12 PASA-PC                38.81             
 25 Tran, Katelyn D           12 Santa Clara Swim-PC    38.90             
 26 Liao, Audrey              12 PASA-PC                38.98             
 27 Reagan, Jessica S         12 Santa Clara Swim-PC    39.06             
 28 Matta, Laura Ann E        12 Woodland Swim Te-SN    39.07             
 29 Ma, Vivian                11 Santa Clara Swim-PC    39.22             
 30 Neilson, Maryjane J       12 PSC-AZ                 39.33             
 31 Friedley, Adelaide E      11 Quicksilver Swim-PC    40.17             
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Cui, Kyra O               12 Quicksilver Swim-PC    34.59      35.31  
  2 Gregory, Hayley N         12 CROW-PC                36.23      35.67  
  3 Boeun, Sophie L           12 Quicksilver Swim-PC    35.88      35.91  
  4 Ling, Elayna              12 East Bay Aquatic-PC    35.65      35.94  
  5 Sakai, Yurika S           12 Dart Swimming-SN       36.41      36.09  
  6 Mao, Claire               12 Santa Clara Swim-PC    36.61      36.62  
  7 Andresen, Kaya B          12 TERA-PC                36.84      36.93  
  8 Chu, Annika C             12 PASA-PC                36.16      36.95  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cheung, Asta              12 BGC-PC                 38.64      37.60  
 10 Nguyen, Mia B             12 Quicksilver Swim-PC    37.18      37.64  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Shane, Emma R             12 AAA-PC                 33.31Y     37.65  
 12 Joseph, Elizabeth M       11 TERA-PC                37.73      37.79  
 13 Dela Cruz, Adilene V      12 Unattached-SN          38.57      37.95  
 14 Nguyen, Megan M           12 Santa Clara Swim-PC    38.36      38.03  
 15 Zelen, Arianna J          12 Bulldog Swim Clu-PC    38.83      38.06  
 15 Zheng, Kaijing            12 Quicksilver Swim-PC    33.01Y     38.06  
 17 Vujosevic, Eva            12 ESWIM                  39.34      38.07  
 18 Kosmowski, Alexis R       12 North Bay Aquati-PC    34.59Y     38.09  
 19 Winstead-Stroing, Aralyn  12 Orland Otters-SN       38.33      38.15  
 20 Hyodo, Lisa               12 Santa Clara Swim-PC    38.61      38.26  
 21 Kleman, Gabrielle G       11 LAC-PC                 39.43      38.55  
 22 Pretel, Veronica S        12 Arden Hills Swim-SN    34.39Y     38.72  
 22 Gao, Karen A              12 Peak Swimming-PC       34.63Y     38.72  
 24 Anderson, Stephanie R     12 PASA-PC                34.21Y     38.81  
 25 Tran, Katelyn D           12 Santa Clara Swim-PC    39.49      38.90  
 26 Liao, Audrey              12 PASA-PC                39.08      38.98  
 27 Reagan, Jessica S         12 Santa Clara Swim-PC    38.91      39.06  
 28 Matta, Laura Ann E        12 Woodland Swim Te-SN    38.62      39.07  
 29 Ma, Vivian                11 Santa Clara Swim-PC    39.41      39.22  
 30 Neilson, Maryjane J       12 PSC-AZ                 37.35      39.33  
 31 Friedley, Adelaide E      11 Quicksilver Swim-PC    34.50Y     40.17  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ling, Elayna              12 East Bay Aquatic-PC  1:17.27    1:16.17  
                  36.36     1:16.17 (39.81)                                        
  2 Cui, Kyra O               12 Quicksilver Swim-PC  1:19.10    1:16.36  
                  36.09     1:16.36 (40.27)                                        
  3 Elaydi, Lyla              12 Santa Clara Swim-PC  1:19.58    1:16.74  
                  37.08     1:16.74 (39.66)                                        
  4 Boeun, Sophie L           12 Quicksilver Swim-PC  1:20.10    1:17.92  
                  35.95     1:17.92 (41.97)                                        
  5 Sakai, Yurika S           12 Dart Swimming-SN     1:19.41    1:17.99  
                  36.85     1:17.99 (41.14)                                        
  6 Chu, Annika C             12 PASA-PC              1:20.85    1:19.50  
                  37.43     1:19.50 (42.07)                                        
  7 Mao, Claire               12 Santa Clara Swim-PC  1:20.41    1:20.97  
                  37.51     1:20.97 (43.46)                                        
  7 Angove, Sienna            12 KCS                  1:20.87    1:20.97  
                  38.65     1:20.97 (42.32)                                        
Preliminaries
  9 Gregory, Hayley N         12 CROW-PC              1:21.23             
 10 Childers, Zoe C           12 Santa Clara Swim-PC  1:21.89             
 11 Chuang, Lu Wen E          11 Bulldog Swim Clu-PC  1:21.95             
 12 Nguyen, Mia B             12 Quicksilver Swim-PC  1:21.99             
 13 Nguyen, Megan M           12 Santa Clara Swim-PC  1:22.36             
 14 Lee, Eunice Y             12 Santa Clara Swim-PC  1:22.37             
 15 Gwinn, Applejean V        12 Dart Swimming-SN     1:22.48             
 16 Reagan, Jessica S         12 Santa Clara Swim-PC  1:22.55             
 17 Hong, Ashley R            12 Sunn Swimming-PC     1:22.70             
 18 Zelen, Arianna J          12 Bulldog Swim Clu-PC  1:23.11             
 19 Cheung, Asta              12 BGC-PC               1:23.18             
 20 Vujosevic, Eva            12 ESWIM                1:23.40             
 21 Zhang, Kelsey             11 Santa Clara Swim-PC  1:23.66             
 22 Dela Cruz, Adilene V      12 Unattached-SN        1:23.72             
 23 Taylor, Ava V             11 Santa Clara Swim-PC  1:23.76             
 24 Chekurova, Vlada          12 TERA-PC              1:23.77             
 25 Tran, Katelyn D           12 Santa Clara Swim-PC  1:24.10             
 26 Shane, Emma R             12 AAA-PC               1:24.30             
 26 Doran, Amelia J           12 Vacaville Swim C-SN  1:24.30             
 28 Zheng, Kaijing            12 Quicksilver Swim-PC  1:24.34             
 29 Andresen, Kaya B          12 TERA-PC              1:24.36             
 30 Joseph, Elizabeth M       11 TERA-PC              1:24.44             
 31 Neilson, Maryjane J       12 PSC-AZ               1:24.91             
 32 Quinto, Melanie S         12 Wolverine Aquati-SN  1:24.93             
 33 Hyodo, Lisa               12 Santa Clara Swim-PC  1:25.33             
 34 Kleman, Gabrielle G       11 LAC-PC               1:25.99             
 35 Kosmowski, Alexis R       12 North Bay Aquati-PC  1:26.60             
 36 Ma, Vivian                11 Santa Clara Swim-PC  1:27.16             
 37 Hill, Mia G               12 Elk Grove Aquati-SN  1:27.37             
 38 Matta, Laura Ann E        12 Woodland Swim Te-SN  1:28.52             
 39 Moser, Sophia J           11 CROW-PC              1:29.23             
 40 Zhao, Lucy                12 Alto Swim Club-PC    1:31.31             
 41 Lotz, Julia M             12 PSC-AZ               1:32.37             
 -- Huang, Davina             12 Santa Clara Swim-PC      DQ              
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Ling, Elayna              12 East Bay Aquatic-PC  1:18.26    1:17.27  
  2 Cui, Kyra O               12 Quicksilver Swim-PC  1:16.51    1:19.10  
  3 Sakai, Yurika S           12 Dart Swimming-SN     1:19.23    1:19.41  
  4 Elaydi, Lyla              12 Santa Clara Swim-PC  1:16.07    1:19.58  
  5 Boeun, Sophie L           12 Quicksilver Swim-PC  1:19.53    1:20.10  
  6 Mao, Claire               12 Santa Clara Swim-PC  1:20.41    1:20.41  
  7 Chu, Annika C             12 PASA-PC              1:17.80    1:20.85  
  8 Angove, Sienna            12 KCS                  1:23.11    1:20.87  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gregory, Hayley N         12 CROW-PC              1:24.21    1:21.23  
 10 Childers, Zoe C           12 Santa Clara Swim-PC  1:22.73    1:21.89  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chuang, Lu Wen E          11 Bulldog Swim Clu-PC  1:21.35    1:21.95  
 12 Nguyen, Mia B             12 Quicksilver Swim-PC  1:23.12    1:21.99  
 13 Nguyen, Megan M           12 Santa Clara Swim-PC  1:24.33    1:22.36  
 14 Lee, Eunice Y             12 Santa Clara Swim-PC  1:22.26    1:22.37  
 15 Gwinn, Applejean V        12 Dart Swimming-SN     1:21.67    1:22.48  
 16 Reagan, Jessica S         12 Santa Clara Swim-PC  1:23.85    1:22.55  
 17 Hong, Ashley R            12 Sunn Swimming-PC     1:22.76    1:22.70  
 18 Zelen, Arianna J          12 Bulldog Swim Clu-PC  1:24.13    1:23.11  
 19 Cheung, Asta              12 BGC-PC               1:25.04    1:23.18  
 20 Vujosevic, Eva            12 ESWIM                1:23.76    1:23.40  
 21 Zhang, Kelsey             11 Santa Clara Swim-PC  1:22.53    1:23.66  
 22 Dela Cruz, Adilene V      12 Unattached-SN        1:22.74    1:23.72  
 23 Taylor, Ava V             11 Santa Clara Swim-PC  1:22.56    1:23.76  
 24 Chekurova, Vlada          12 TERA-PC              1:23.30    1:23.77  
 25 Tran, Katelyn D           12 Santa Clara Swim-PC  1:25.04    1:24.10  
 26 Shane, Emma R             12 AAA-PC               1:13.15Y   1:24.30  
 26 Doran, Amelia J           12 Vacaville Swim C-SN  1:24.37    1:24.30  
 28 Zheng, Kaijing            12 Quicksilver Swim-PC  1:12.67Y   1:24.34  
 29 Andresen, Kaya B          12 TERA-PC              1:25.18    1:24.36  
 30 Joseph, Elizabeth M       11 TERA-PC              1:21.41    1:24.44  
 31 Neilson, Maryjane J       12 PSC-AZ               1:22.95    1:24.91  
 32 Quinto, Melanie S         12 Wolverine Aquati-SN  1:22.81    1:24.93  
 33 Hyodo, Lisa               12 Santa Clara Swim-PC  1:26.17    1:25.33  
 34 Kleman, Gabrielle G       11 LAC-PC               1:25.97    1:25.99  
 35 Kosmowski, Alexis R       12 North Bay Aquati-PC  1:25.35    1:26.60  
 36 Ma, Vivian                11 Santa Clara Swim-PC  1:25.94    1:27.16  
 37 Hill, Mia G               12 Elk Grove Aquati-SN  1:26.06    1:27.37  
 38 Matta, Laura Ann E        12 Woodland Swim Te-SN  1:14.93Y   1:28.52  
 39 Moser, Sophia J           11 CROW-PC              1:15.66Y   1:29.23  
 40 Zhao, Lucy                12 Alto Swim Club-PC    1:15.85Y   1:31.31  
 41 Lotz, Julia M             12 PSC-AZ               1:25.68    1:32.37  
 -- Huang, Davina             12 Santa Clara Swim-PC  1:21.01         DQ  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Elaydi, Lyla              12 Santa Clara Swim-PC  2:48.97    2:43.48  
                  37.71     1:19.28 (41.57)     2:02.13 (42.85)     2:43.48 (41.35)
  2 Ling, Elayna              12 East Bay Aquatic-PC  2:48.36    2:43.61  
                  37.26     1:19.12 (41.86)     2:02.25 (43.13)     2:43.61 (41.36)
  3 Chu, Annika C             12 PASA-PC              2:49.97    2:47.90  
                  38.08     1:21.35 (43.27)     2:04.76 (43.41)     2:47.90 (43.14)
  4 Cui, Kyra O               12 Quicksilver Swim-PC  2:50.19    2:49.22  
                  38.77     1:21.20 (42.43)     2:05.22 (44.02)     2:49.22 (44.00)
  5 Sakai, Yurika S           12 Dart Swimming-SN     2:52.33    2:52.19  
                  38.28     1:21.85 (43.57)     2:06.15 (44.30)     2:52.19 (46.04)
  6 Marakovic, Aliana W       12 Ladera Oaks-PC       2:52.78    2:54.48  
                  40.67     1:25.42 (44.75)     2:10.38 (44.96)     2:54.48 (44.10)
  7 Chuang, Lu Wen E          11 Bulldog Swim Clu-PC  2:55.00    2:55.03  
                  40.88     1:25.31 (44.43)     2:10.64 (45.33)     2:55.03 (44.39)
  8 Boeun, Sophie L           12 Quicksilver Swim-PC  2:54.65    2:55.05  
                  38.04     1:22.38 (44.34)     2:08.60 (46.22)     2:55.05 (46.45)
Preliminaries
  9 Joseph, Elizabeth M       11 TERA-PC              2:55.56             
 10 Mao, Claire               12 Santa Clara Swim-PC  2:55.66             
 11 Reagan, Jessica S         12 Santa Clara Swim-PC  2:56.85             
 12 Gregory, Hayley N         12 CROW-PC              2:57.40             
 13 Angove, Sienna            12 KCS                  2:57.70             
 14 Andresen, Kaya B          12 TERA-PC              2:58.33             
 15 Gwinn, Applejean V        12 Dart Swimming-SN     2:58.39             
 16 Childers, Zoe C           12 Santa Clara Swim-PC  2:58.88             
 17 Doran, Amelia J           12 Vacaville Swim C-SN  2:59.31             
 18 Nguyen, Mia B             12 Quicksilver Swim-PC  3:00.21             
 19 Shane, Emma R             12 AAA-PC               3:00.71             
 20 Tran, Katelyn D           12 Santa Clara Swim-PC  3:00.97             
 21 Cheung, Asta              12 BGC-PC               3:01.49             
 22 Chekurova, Vlada          12 TERA-PC              3:01.86             
 23 Nguyen, Megan M           12 Santa Clara Swim-PC  3:01.89             
 24 Hong, Ashley R            12 Sunn Swimming-PC     3:02.11             
 25 Vujosevic, Eva            12 ESWIM                3:02.60             
 26 Zelen, Arianna J          12 Bulldog Swim Clu-PC  3:02.81             
 27 Kleman, Gabrielle G       11 LAC-PC               3:02.87             
 28 Dela Cruz, Adilene V      12 Unattached-SN        3:02.96             
 29 Bennett, Brooke A         11 PLS-PC               3:03.44             
 30 Bump, Aileen L            12 Quicksilver Swim-PC  3:04.53             
 30 Love, Sophia S            12 Wolverine Aquati-SN  3:04.53             
 32 Hyodo, Lisa               12 Santa Clara Swim-PC  3:04.60             
 33 Anderson, Stephanie R     12 PASA-PC              3:05.86             
 34 Caples, Lillyana S        11 PLS-PC               3:06.53             
 35 Lotz, Julia M             12 PSC-AZ               3:06.87             
 36 Friedley, Adelaide E      11 Quicksilver Swim-PC  3:08.05             
 37 Rai, Esha                 12 Santa Clara Swim-PC  3:08.48             
 38 Jeng, Keila I             12 East Bay Aquatic-PC  3:09.46             
 39 Hill, Mia G               12 Elk Grove Aquati-SN  3:10.27             
 40 Gao, Karen A              12 Peak Swimming-PC     3:10.96             
 41 Qiu, Agnes                12 DCD-PC               3:12.36             
 42 Sharma, Siyona            12 Santa Clara Swim-PC  3:18.76             
 43 Zhao, Lucy                12 Alto Swim Club-PC    3:19.04             
 44 Recio, Marissa-kelley D   12 Dart Swimming-SN     3:19.71             
 
Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Ling, Elayna              12 East Bay Aquatic-PC  2:47.80    2:48.36  
  2 Elaydi, Lyla              12 Santa Clara Swim-PC  2:41.33    2:48.97  
                1:22.02   2:48.97 (1:26.95)                                        
  3 Chu, Annika C             12 PASA-PC              2:43.21    2:49.97  
                1:21.81   2:49.97 (1:28.16)                                        
  4 Cui, Kyra O               12 Quicksilver Swim-PC  2:46.58    2:50.19  
                1:21.67   2:50.19 (1:28.52)                                        
  5 Sakai, Yurika S           12 Dart Swimming-SN     2:53.57    2:52.33  
                1:21.92   2:52.33 (1:30.41)                                        
  6 Marakovic, Aliana W       12 Ladera Oaks-PC       2:52.48    2:52.78  
  7 Boeun, Sophie L           12 Quicksilver Swim-PC  2:49.02    2:54.65  
                1:23.36   2:54.65 (1:31.29)                                        
  8 Chuang, Lu Wen E          11 Bulldog Swim Clu-PC  2:54.97    2:55.00  
                1:25.12   2:55.00 (1:29.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Joseph, Elizabeth M       11 TERA-PC              2:55.27    2:55.56  
                1:24.94   2:55.56 (1:30.62)                                        
 10 Mao, Claire               12 Santa Clara Swim-PC  2:54.85    2:55.66  
                1:24.65   2:55.66 (1:31.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Reagan, Jessica S         12 Santa Clara Swim-PC  2:53.92    2:56.85  
                1:26.19   2:56.85 (1:30.66)                                        
 12 Gregory, Hayley N         12 CROW-PC              3:01.01    2:57.40  
                1:24.29   2:57.40 (1:33.11)                                        
 13 Angove, Sienna            12 KCS                  2:52.88    2:57.70  
                1:27.18   2:57.70 (1:30.52)                                        
 14 Andresen, Kaya B          12 TERA-PC              3:01.17    2:58.33  
                1:25.11   2:58.33 (1:33.22)                                        
 15 Gwinn, Applejean V        12 Dart Swimming-SN     2:51.20    2:58.39  
                1:25.75   2:58.39 (1:32.64)                                        
 16 Childers, Zoe C           12 Santa Clara Swim-PC  3:01.27    2:58.88  
                1:27.48   2:58.88 (1:31.40)                                        
 17 Doran, Amelia J           12 Vacaville Swim C-SN  3:07.12    2:59.31  
                1:26.38   2:59.31 (1:32.93)                                        
 18 Nguyen, Mia B             12 Quicksilver Swim-PC  2:59.83    3:00.21  
                1:26.39   3:00.21 (1:33.82)                                        
 19 Shane, Emma R             12 AAA-PC               3:05.69    3:00.71  
                1:27.61   3:00.71 (1:33.10)                                        
 20 Tran, Katelyn D           12 Santa Clara Swim-PC  3:02.07    3:00.97  
                1:28.06   3:00.97 (1:32.91)                                        
 21 Cheung, Asta              12 BGC-PC               3:05.19    3:01.49  
                1:26.67   3:01.49 (1:34.82)                                        
 22 Chekurova, Vlada          12 TERA-PC              2:56.89    3:01.86  
                1:26.46   3:01.86 (1:35.40)                                        
 23 Nguyen, Megan M           12 Santa Clara Swim-PC  3:04.50    3:01.89  
                1:27.24   3:01.89 (1:34.65)                                        
 24 Hong, Ashley R            12 Sunn Swimming-PC     3:03.12    3:02.11  
                1:29.07   3:02.11 (1:33.04)                                        
 25 Vujosevic, Eva            12 ESWIM                2:58.30    3:02.60  
                1:26.79   3:02.60 (1:35.81)                                        
 26 Zelen, Arianna J          12 Bulldog Swim Clu-PC  3:04.69    3:02.81  
                1:27.63   3:02.81 (1:35.18)                                        
 27 Kleman, Gabrielle G       11 LAC-PC               3:01.16    3:02.87  
                1:28.53   3:02.87 (1:34.34)                                        
 28 Dela Cruz, Adilene V      12 Unattached-SN        3:03.43    3:02.96  
                1:28.16   3:02.96 (1:34.80)                                        
 29 Bennett, Brooke A         11 PLS-PC               3:06.19    3:03.44  
                1:28.58   3:03.44 (1:34.86)                                        
 30 Bump, Aileen L            12 Quicksilver Swim-PC  3:06.08    3:04.53  
                1:29.46   3:04.53 (1:35.07)                                        
 30 Love, Sophia S            12 Wolverine Aquati-SN  3:04.25    3:04.53  
                1:28.85   3:04.53 (1:35.68)                                        
 32 Hyodo, Lisa               12 Santa Clara Swim-PC  3:05.65    3:04.60  
                1:31.46   3:04.60 (1:33.14)                                        
 33 Anderson, Stephanie R     12 PASA-PC              3:04.92    3:05.86  
                1:30.25   3:05.86 (1:35.61)                                        
 34 Caples, Lillyana S        11 PLS-PC               3:04.59    3:06.53  
                1:30.65   3:06.53 (1:35.88)                                        
 35 Lotz, Julia M             12 PSC-AZ               3:03.57    3:06.87  
                1:31.95   3:06.87 (1:34.92)                                        
 36 Friedley, Adelaide E      11 Quicksilver Swim-PC  3:07.77    3:08.05  
                1:29.37   3:08.05 (1:38.68)                                        
 37 Rai, Esha                 12 Santa Clara Swim-PC  3:06.32    3:08.48  
                1:30.07   3:08.48 (1:38.41)                                        
 38 Jeng, Keila I             12 East Bay Aquatic-PC  3:05.61    3:09.46  
                1:31.92   3:09.46 (1:37.54)                                        
 39 Hill, Mia G               12 Elk Grove Aquati-SN  3:04.94    3:10.27  
                1:32.12   3:10.27 (1:38.15)                                        
 40 Gao, Karen A              12 Peak Swimming-PC     2:44.12Y   3:10.96  
                1:33.26   3:10.96 (1:37.70)                                        
 41 Qiu, Agnes                12 DCD-PC               2:44.96Y   3:12.36  
                1:33.47   3:12.36 (1:38.89)                                        
 42 Sharma, Siyona            12 Santa Clara Swim-PC  2:44.31Y   3:18.76  
                1:34.92   3:18.76 (1:43.84)                                        
 43 Zhao, Lucy                12 Alto Swim Club-PC    2:43.21Y   3:19.04  
                1:33.73   3:19.04 (1:45.31)                                        
 44 Recio, Marissa-kelley D   12 Dart Swimming-SN     3:05.04    3:19.71  
                1:33.71   3:19.71 (1:46.00)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ash, Jordan A             12 The Olympic Club-PC    29.02      28.73  
  2 Bautista, Ava S           12 Dart Swimming-SN       29.17      29.15  
  3 Elaydi, Lyla              12 Santa Clara Swim-PC    29.93      29.98  
  4 Cui, Kyra O               12 Quicksilver Swim-PC    29.90      30.32  
  5 Vishwanath, Bhavanashree  12 Santa Clara Swim-PC    31.08      30.92  
  6 Ko, Ashley                12 HYACK                  30.54      31.30  
  7 Detter, Ella C            12 PASA-PC                31.25      31.31  
  8 Yu, Sophia                11 LAC-PC                 30.95      31.57  
Preliminaries
  9 Childers, Zoe C           12 Santa Clara Swim-PC    31.44             
 10 Brant, Josephine R        12 Woodland Swim Te-SN    31.59             
 11 Zheng, Kaijing            12 Quicksilver Swim-PC    31.66             
 12 Kwak, Natalie E           12 PASA-PC                31.67             
 13 Paduano, Sophia S         12 Santa Clara Swim-PC    31.81             
 14 Biello, Adelia S          12 Dart Swimming-SN       31.90             
 15 Ling, Elayna              12 East Bay Aquatic-PC    32.20             
 16 Dela Cruz, Adilene V      12 Unattached-SN          32.35             
 16 Mao, Claire               12 Santa Clara Swim-PC    32.35             
 18 Fajardo, Alexia N         12 Aptos Cabrillo S-PC    32.42             
 19 Chekurova, Vlada          12 TERA-PC                32.43             
 20 Dougherty, Kelsey T       12 MONT-PC                32.48             
 21 Caputo, Madeline C        11 Santa Clara Swim-PC    32.58             
 22 Chan, Charlotte M         12 BAC-PC                 32.73             
 23 Nguyen, Megan M           12 Santa Clara Swim-PC    32.76             
 24 Rincon-Gallardo, Mia      11 Unattached-SN          32.80             
 25 Liao, Audrey              12 PASA-PC                32.87             
 26 Leong, Hsong-tzi K        12 Santa Clara Swim-PC    33.64             
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Ash, Jordan A             12 The Olympic Club-PC    29.05      29.02  
  2 Bautista, Ava S           12 Dart Swimming-SN       29.19      29.17  
  3 Cui, Kyra O               12 Quicksilver Swim-PC    31.07      29.90  
  4 Elaydi, Lyla              12 Santa Clara Swim-PC    31.46      29.93  
  5 Ko, Ashley                12 HYACK                  30.88      30.54  
  6 Yu, Sophia                11 LAC-PC                 31.00      30.95  
  7 Vishwanath, Bhavanashree  12 Santa Clara Swim-PC    30.42      31.08  
  8 Detter, Ella C            12 PASA-PC                30.79      31.25  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Childers, Zoe C           12 Santa Clara Swim-PC    31.23      31.44  
 10 Brant, Josephine R        12 Woodland Swim Te-SN    31.27      31.59  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zheng, Kaijing            12 Quicksilver Swim-PC    31.41      31.66  
 12 Kwak, Natalie E           12 PASA-PC                31.45      31.67  
 13 Paduano, Sophia S         12 Santa Clara Swim-PC    28.02Y     31.81  
 14 Biello, Adelia S          12 Dart Swimming-SN       32.42      31.90  
 15 Ling, Elayna              12 East Bay Aquatic-PC    31.83      32.20  
 16 Mao, Claire               12 Santa Clara Swim-PC    32.54      32.35  
 16 Dela Cruz, Adilene V      12 Unattached-SN          32.56      32.35  
 18 Fajardo, Alexia N         12 Aptos Cabrillo S-PC    32.78      32.42  
 19 Chekurova, Vlada          12 TERA-PC                31.97      32.43  
 20 Dougherty, Kelsey T       12 MONT-PC                31.93      32.48  
 21 Caputo, Madeline C        11 Santa Clara Swim-PC    32.14      32.58  
 22 Chan, Charlotte M         12 BAC-PC                 32.47      32.73  
 23 Nguyen, Megan M           12 Santa Clara Swim-PC    32.28      32.76  
 24 Rincon-Gallardo, Mia      11 Unattached-SN          32.02      32.80  
 25 Liao, Audrey              12 PASA-PC                32.69      32.87  
 26 Leong, Hsong-tzi K        12 Santa Clara Swim-PC    32.65      33.64  
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ash, Jordan A             12 The Olympic Club-PC  1:05.92    1:04.21  
                  30.37     1:04.21 (33.84)                                        
  2 Bautista, Ava S           12 Dart Swimming-SN     1:06.24    1:05.00  
                  30.85     1:05.00 (34.15)                                        
  3 Gwinn, Applejean V        12 Dart Swimming-SN     1:06.31    1:05.01  
                  30.53     1:05.01 (34.48)                                        
  4 Zhang, Kelsey             11 Santa Clara Swim-PC  1:07.62    1:05.48  
                  30.84     1:05.48 (34.64)                                        
  5 Huang, Davina             12 Santa Clara Swim-PC  1:06.56    1:05.83  
                  31.05     1:05.83 (34.78)                                        
  6 Neilson, Maryjane J       12 PSC-AZ               1:07.78    1:06.93  
                  31.96     1:06.93 (34.97)                                        
  7 Song, Kelly S             12 Santa Clara Swim-PC  1:06.94    1:07.11  
                  31.66     1:07.11 (35.45)                                        
  8 Childers, Zoe C           12 Santa Clara Swim-PC  1:08.21    1:07.51  
                  32.49     1:07.51 (35.02)                                        
Preliminaries
  9 Wordelman, Lina S         12 Santa Clara Swim-PC  1:08.80             
 10 Yu, Sophia                11 LAC-PC               1:10.14             
 11 Mak, Natalie O            11 PLS-PC               1:10.75             
 12 Ling, Elayna              12 East Bay Aquatic-PC  1:11.16             
 13 Vujosevic, Eva            12 ESWIM                1:11.21             
 14 Fajardo, Alexia N         12 Aptos Cabrillo S-PC  1:12.11             
 15 Lee, Eunice Y             12 Santa Clara Swim-PC  1:12.14             
 16 Mao, Claire               12 Santa Clara Swim-PC  1:12.18             
 17 Detter, Ella C            12 PASA-PC              1:12.22             
 18 George, Maya E            12 Quicksilver Swim-PC  1:12.28             
 19 Biello, Adelia S          12 Dart Swimming-SN     1:12.51             
 20 Kwak, Natalie E           12 PASA-PC              1:12.55             
 21 Vishwanath, Bhavanashree  12 Santa Clara Swim-PC  1:12.60             
 22 Graves, Jennifer A        12 Unattached-PC        1:13.02             
 23 Goldstein, Sydney E       12 PLS-PC               1:13.07             
 24 Nguyen, Megan M           12 Santa Clara Swim-PC  1:13.15             
 25 Lungren, Charlotte M      12 PASA-PC              1:13.31             
 26 Caputo, Madeline C        11 Santa Clara Swim-PC  1:13.39             
 26 Dennis, Tristen R         12 California Capit-SN  1:13.39             
 28 Shane, Emma R             12 AAA-PC               1:13.49             
 29 Brant, Josephine R        12 Woodland Swim Te-SN  1:13.65             
 30 Pahlberg, Isabella        11 LIFE-SN              1:13.72             
 31 Dela Cruz, Adilene V      12 Unattached-SN        1:14.18             
 32 Zhang, Maria W            12 PLS-PC               1:14.50             
 33 Hong, Ashley R            12 Sunn Swimming-PC     1:14.56             
 34 Dougherty, Kelsey T       12 MONT-PC              1:14.74             
 35 Tran, Katelyn D           12 Santa Clara Swim-PC  1:14.90             
 36 Yasana, Julianne Rachel   11 Santa Clara Swim-PC  1:14.95             
 37 Zheng, Kaijing            12 Quicksilver Swim-PC  1:15.10             
 38 Guo, Satina Y             12 Quicksilver Swim-PC  1:15.80             
 39 Leong, Hsong-tzi K        12 Santa Clara Swim-PC  1:16.52             
 40 Eyrich, Chloe M           12 Wolverine Aquati-SN  1:16.67             
 41 Mohtajkhorassani, Sara    12 Santa Clara Swim-PC  1:16.87             
 42 Kissinger, Calissa K      12 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:16.98             
 43 Yip, Melissa              12 VS-PC                1:17.27             
 43 Zhao, Lucy                12 Alto Swim Club-PC    1:17.27             
 45 Sharma, Siyona            12 Santa Clara Swim-PC  1:17.51             
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Song, Kelly S             12 Santa Clara Swim-PC       NT    1:07.11  
                  31.66     1:07.11 (35.45)                                        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ash, Jordan A             12 The Olympic Club-PC  1:04.53    1:05.92  
  2 Bautista, Ava S           12 Dart Swimming-SN     1:05.87    1:06.24  
  3 Gwinn, Applejean V        12 Dart Swimming-SN     1:05.74    1:06.31  
  4 Huang, Davina             12 Santa Clara Swim-PC  1:07.62    1:06.56  
  5 Song, Kelly S             12 Santa Clara Swim-PC  1:07.91    1:06.94  
  6 Zhang, Kelsey             11 Santa Clara Swim-PC  1:07.46    1:07.62  
  7 Neilson, Maryjane J       12 PSC-AZ               1:07.22    1:07.78  
  8 Childers, Zoe C           12 Santa Clara Swim-PC  1:08.28    1:08.21  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wordelman, Lina S         12 Santa Clara Swim-PC  1:08.99    1:08.80  
 10 Yu, Sophia                11 LAC-PC               1:11.35    1:10.14  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mak, Natalie O            11 PLS-PC               1:14.46    1:10.75  
 12 Ling, Elayna              12 East Bay Aquatic-PC  1:11.10    1:11.16  
 13 Vujosevic, Eva            12 ESWIM                1:11.94    1:11.21  
 14 Fajardo, Alexia N         12 Aptos Cabrillo S-PC  1:14.56    1:12.11  
 15 Lee, Eunice Y             12 Santa Clara Swim-PC  1:09.64    1:12.14  
 16 Mao, Claire               12 Santa Clara Swim-PC  1:11.93    1:12.18  
 17 Detter, Ella C            12 PASA-PC              1:13.88    1:12.22  
 18 George, Maya E            12 Quicksilver Swim-PC  1:14.71    1:12.28  
 19 Biello, Adelia S          12 Dart Swimming-SN     1:11.02    1:12.51  
 20 Kwak, Natalie E           12 PASA-PC              1:12.35    1:12.55  
 21 Vishwanath, Bhavanashree  12 Santa Clara Swim-PC  1:10.31    1:12.60  
 22 Graves, Jennifer A        12 Unattached-PC        1:12.76    1:13.02  
 23 Goldstein, Sydney E       12 PLS-PC               1:13.42    1:13.07  
 24 Nguyen, Megan M           12 Santa Clara Swim-PC  1:15.09    1:13.15  
 25 Lungren, Charlotte M      12 PASA-PC              1:13.47    1:13.31  
 26 Caputo, Madeline C        11 Santa Clara Swim-PC  1:11.17    1:13.39  
 26 Dennis, Tristen R         12 California Capit-SN  1:09.05    1:13.39  
 28 Shane, Emma R             12 AAA-PC               1:13.80    1:13.49  
 29 Brant, Josephine R        12 Woodland Swim Te-SN  1:11.55    1:13.65  
 30 Pahlberg, Isabella        11 LIFE-SN              1:13.83    1:13.72  
 31 Dela Cruz, Adilene V      12 Unattached-SN        1:06.09Y   1:14.18  
 32 Zhang, Maria W            12 PLS-PC               1:14.56    1:14.50  
 33 Hong, Ashley R            12 Sunn Swimming-PC     1:05.98Y   1:14.56  
 34 Dougherty, Kelsey T       12 MONT-PC              1:13.99    1:14.74  
 35 Tran, Katelyn D           12 Santa Clara Swim-PC  1:13.63    1:14.90  
 36 Yasana, Julianne Rachel   11 Santa Clara Swim-PC  1:14.44    1:14.95  
 37 Zheng, Kaijing            12 Quicksilver Swim-PC  1:14.50    1:15.10  
 38 Guo, Satina Y             12 Quicksilver Swim-PC  1:05.92Y   1:15.80  
 39 Leong, Hsong-tzi K        12 Santa Clara Swim-PC  1:15.35    1:16.52  
 40 Eyrich, Chloe M           12 Wolverine Aquati-SN  1:14.69    1:16.67  
 41 Mohtajkhorassani, Sara    12 Santa Clara Swim-PC  1:14.95    1:16.87  
 42 Kissinger, Calissa K      12 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:05.51Y   1:16.98  
 43 Yip, Melissa              12 VS-PC                1:06.14Y   1:17.27  
 43 Zhao, Lucy                12 Alto Swim Club-PC    1:04.20Y   1:17.27  
 45 Sharma, Siyona            12 Santa Clara Swim-PC  1:15.37    1:17.51  
 
Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Huang, Davina             12 Santa Clara Swim-PC  2:28.04    2:24.91  
                  32.32     1:08.79 (36.47)     1:46.77 (37.98)     2:24.91 (38.14)
  2 Neilson, Maryjane J       12 PSC-AZ               2:31.32    2:25.20  
                  32.78     1:09.35 (36.57)     1:47.22 (37.87)     2:25.20 (37.98)
  3 Gwinn, Applejean V        12 Dart Swimming-SN     2:31.76    2:29.24  
                  33.44     1:10.90 (37.46)     1:50.36 (39.46)     2:29.24 (38.88)
  4 Bautista, Ava S           12 Dart Swimming-SN     2:31.80    2:30.02  
                  32.06     1:09.04 (36.98)     1:47.89 (38.85)     2:30.02 (42.13)
  5 Childers, Zoe C           12 Santa Clara Swim-PC  2:30.08    2:32.29  
                  34.36     1:12.81 (38.45)     1:53.13 (40.32)     2:32.29 (39.16)
  6 Lee, Eunice Y             12 Santa Clara Swim-PC  2:37.10    2:32.68  
                  34.38     1:12.84 (38.46)     1:54.34 (41.50)     2:32.68 (38.34)
  7 Yu, Sophia                11 LAC-PC               2:32.80    2:32.95  
                  34.61     1:12.73 (38.12)     1:52.95 (40.22)     2:32.95 (40.00)
  8 Biello, Adelia S          12 Dart Swimming-SN     2:36.20    2:37.78  
                  34.80     1:15.21 (40.41)     1:57.08 (41.87)     2:37.78 (40.70)
Preliminaries
  9 Caputo, Madeline C        11 Santa Clara Swim-PC  2:37.12             
 10 Lungren, Charlotte M      12 PASA-PC              2:37.31             
 11 Mao, Claire               12 Santa Clara Swim-PC  2:39.51             
 12 Wordelman, Lina S         12 Santa Clara Swim-PC  2:40.04             
 13 Goldstein, Sydney E       12 PLS-PC               2:41.61             
 14 Mak, Natalie O            11 PLS-PC               2:43.82             
 15 Pahlberg, Isabella        11 LIFE-SN              2:44.80             
 16 Tran, Katelyn D           12 Santa Clara Swim-PC  2:46.41             
 17 Mohtajkhorassani, Sara    12 Santa Clara Swim-PC  2:46.94             
 
Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Huang, Davina             12 Santa Clara Swim-PC  2:30.00    2:28.04  
                1:09.03   2:28.04 (1:19.01)                                        
  2 Childers, Zoe C           12 Santa Clara Swim-PC  2:35.60    2:30.08  
                1:12.69   2:30.08 (1:17.39)                                        
  3 Neilson, Maryjane J       12 PSC-AZ               2:28.99    2:31.32  
                1:11.10   2:31.32 (1:20.22)                                        
  4 Gwinn, Applejean V        12 Dart Swimming-SN     2:31.02    2:31.76  
                1:10.58   2:31.76 (1:21.18)                                        
  5 Bautista, Ava S           12 Dart Swimming-SN     2:28.09    2:31.80  
                1:10.15   2:31.80 (1:21.65)                                        
  6 Yu, Sophia                11 LAC-PC               2:37.85    2:32.80  
                1:12.65   2:32.80 (1:20.15)                                        
  7 Biello, Adelia S          12 Dart Swimming-SN     2:39.23    2:36.20  
                1:14.22   2:36.20 (1:21.98)                                        
  8 Lee, Eunice Y             12 Santa Clara Swim-PC  2:35.79    2:37.10  
                1:15.23   2:37.10 (1:21.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Caputo, Madeline C        11 Santa Clara Swim-PC  2:39.14    2:37.12  
                1:15.60   2:37.12 (1:21.52)                                        
 10 Lungren, Charlotte M      12 PASA-PC              2:38.78    2:37.31  
                1:14.01   2:37.31 (1:23.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mao, Claire               12 Santa Clara Swim-PC  2:42.25    2:39.51  
                1:16.39   2:39.51 (1:23.12)                                        
 12 Wordelman, Lina S         12 Santa Clara Swim-PC  2:36.90    2:40.04  
                1:14.96   2:40.04 (1:25.08)                                        
 13 Goldstein, Sydney E       12 PLS-PC               2:45.42    2:41.61  
                1:16.25   2:41.61 (1:25.36)                                        
 14 Mak, Natalie O            11 PLS-PC               2:38.17    2:43.82  
                1:19.53   2:43.82 (1:24.29)                                        
 15 Pahlberg, Isabella        11 LIFE-SN              2:45.36    2:44.80  
                1:19.70   2:44.80 (1:25.10)                                        
 16 Tran, Katelyn D           12 Santa Clara Swim-PC  2:44.41    2:46.41  
                1:18.51   2:46.41 (1:27.90)                                        
 17 Mohtajkhorassani, Sara    12 Santa Clara Swim-PC  2:47.00    2:46.94  
                1:18.87   2:46.94 (1:28.07)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Elaydi, Lyla              12 Santa Clara Swim-PC  2:27.91    2:24.62  
                  31.11     1:09.07 (37.96)     1:51.04 (41.97)     2:24.62 (33.58)
  2 Bezanson, Maya            12 ESWIM                2:25.68    2:27.07  
                  32.10     1:10.52 (38.42)     1:55.16 (44.64)     2:27.07 (31.91)
  3 Gwinn, Applejean V        12 Dart Swimming-SN     2:28.61    2:28.08  
                  31.08     1:10.36 (39.28)     1:54.69 (44.33)     2:28.08 (33.39)
  4 Huang, Davina             12 Santa Clara Swim-PC  2:30.52    2:29.07  
                  31.18     1:09.16 (37.98)     1:53.73 (44.57)     2:29.07 (35.34)
  5 Cui, Kyra O               12 Quicksilver Swim-PC  2:30.92    2:29.70  
                  32.30     1:11.54 (39.24)     1:54.36 (42.82)     2:29.70 (35.34)
  6 Song, Kelly S             12 Santa Clara Swim-PC  2:28.99    2:32.11  
                  32.17     1:11.34 (39.17)     1:57.38 (46.04)     2:32.11 (34.73)
  7 Zhang, Kelsey             11 Santa Clara Swim-PC  2:31.25    2:32.20  
                  30.96     1:10.05 (39.09)     1:55.97 (45.92)     2:32.20 (36.23)
  8 Chu, Annika C             12 PASA-PC              2:31.43    2:36.10  
                  32.55     1:14.03 (41.48)     1:58.58 (44.55)     2:36.10 (37.52)
Preliminaries
  9 Neilson, Maryjane J       12 PSC-AZ               2:32.78             
 10 Angove, Sienna            12 KCS                  2:33.31             
 11 Lee, Eunice Y             12 Santa Clara Swim-PC  2:34.34             
 12 Childers, Zoe C           12 Santa Clara Swim-PC  2:35.89             
 13 Lloyd, Delia              12 ESWIM                2:36.05             
 14 Clark, Maxine             11 UCSC                 2:36.06             
 15 Sakai, Yurika S           12 Dart Swimming-SN     2:36.26             
 16 Nguyen, Mia B             12 Quicksilver Swim-PC  2:36.35             
 17 Dennis, Tristen R         12 California Capit-SN  2:36.75             
 18 Hong, Ashley R            12 Sunn Swimming-PC     2:36.80             
 19 Vujosevic, Eva            12 ESWIM                2:36.96             
 20 Taylor, Ava V             11 Santa Clara Swim-PC  2:36.98             
 21 Itow, Kaile C             12 Santa Clara Swim-PC  2:37.12             
 22 Andresen, Kaya B          12 TERA-PC              2:37.59             
 23 Biello, Adelia S          12 Dart Swimming-SN     2:38.16             
 24 Joseph, Elizabeth M       11 TERA-PC              2:38.32             
 25 Mao, Claire               12 Santa Clara Swim-PC  2:39.32             
 26 Chuang, Lu Wen E          11 Bulldog Swim Clu-PC  2:39.71             
 27 Boeun, Sophie L           12 Quicksilver Swim-PC  2:40.34             
 28 Mak, Natalie O            11 PLS-PC               2:40.42             
 29 Ling, Elayna              12 East Bay Aquatic-PC  2:40.93             
 30 Bennett, Brooke A         11 PLS-PC               2:40.97             
 31 Caples, Lillyana S        11 PLS-PC               2:41.70             
 32 Ma, Allison               12 Santa Clara Swim-PC  2:42.86             
 33 Caputo, Madeline C        11 Santa Clara Swim-PC  2:43.66             
 34 Scheufele, Nina E         12 Santa Clara Swim-PC  2:45.55             
 35 Lotz, Julia M             12 PSC-AZ               2:46.51             
 36 Ackerman, Ella J          12 Dart Swimming-SN     2:47.12             
 -- George, Maya E            12 Quicksilver Swim-PC      DQ              
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Bezanson, Maya            12 ESWIM                2:30.15    2:25.68  
                1:09.50   2:25.68 (1:16.18)                                        
  2 Elaydi, Lyla              12 Santa Clara Swim-PC  2:26.59    2:27.91  
                1:11.35   2:27.91 (1:16.56)                                        
  3 Gwinn, Applejean V        12 Dart Swimming-SN     2:27.44    2:28.61  
                1:11.60   2:28.61 (1:17.01)                                        
  4 Song, Kelly S             12 Santa Clara Swim-PC  2:31.85    2:28.99  
                1:09.75   2:28.99 (1:19.24)                                        
  5 Huang, Davina             12 Santa Clara Swim-PC  2:32.84    2:30.52  
                1:10.55   2:30.52 (1:19.97)                                        
  6 Cui, Kyra O               12 Quicksilver Swim-PC  2:32.01    2:30.92  
                1:11.71   2:30.92 (1:19.21)                                        
  7 Zhang, Kelsey             11 Santa Clara Swim-PC  2:31.09    2:31.25  
                1:10.94   2:31.25 (1:20.31)                                        
  8 Chu, Annika C             12 PASA-PC              2:34.84    2:31.43  
                1:13.67   2:31.43 (1:17.76)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Neilson, Maryjane J       12 PSC-AZ               2:33.84    2:32.78  
                1:13.29   2:32.78 (1:19.49)                                        
 10 Angove, Sienna            12 KCS                  2:32.07    2:33.31  
                1:12.94   2:33.31 (1:20.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lee, Eunice Y             12 Santa Clara Swim-PC  2:34.99    2:34.34  
                1:12.96   2:34.34 (1:21.38)                                        
 12 Childers, Zoe C           12 Santa Clara Swim-PC  2:37.16    2:35.89  
                1:15.10   2:35.89 (1:20.79)                                        
 13 Lloyd, Delia              12 ESWIM                2:38.20    2:36.05  
                1:13.07   2:36.05 (1:22.98)                                        
 14 Clark, Maxine             11 UCSC                 2:38.70    2:36.06  
                1:13.89   2:36.06 (1:22.17)                                        
 15 Sakai, Yurika S           12 Dart Swimming-SN     2:37.28    2:36.26  
                1:14.93   2:36.26 (1:21.33)                                        
 16 Nguyen, Mia B             12 Quicksilver Swim-PC  2:36.99    2:36.35  
                1:13.62   2:36.35 (1:22.73)                                        
 17 Dennis, Tristen R         12 California Capit-SN  2:37.17    2:36.75  
                1:12.27   2:36.75 (1:24.48)                                        
 18 Hong, Ashley R            12 Sunn Swimming-PC     2:38.85    2:36.80  
                1:14.88   2:36.80 (1:21.92)                                        
 19 Vujosevic, Eva            12 ESWIM                2:37.40    2:36.96  
                1:13.28   2:36.96 (1:23.68)                                        
 20 Taylor, Ava V             11 Santa Clara Swim-PC  2:38.94    2:36.98  
                1:14.89   2:36.98 (1:22.09)                                        
 21 Itow, Kaile C             12 Santa Clara Swim-PC  2:40.27    2:37.12  
                1:11.47   2:37.12 (1:25.65)                                        
 22 Andresen, Kaya B          12 TERA-PC              2:40.90    2:37.59  
                1:14.94   2:37.59 (1:22.65)                                        
 23 Biello, Adelia S          12 Dart Swimming-SN     2:38.96    2:38.16  
                1:16.25   2:38.16 (1:21.91)                                        
 24 Joseph, Elizabeth M       11 TERA-PC              2:42.31    2:38.32  
                1:15.79   2:38.32 (1:22.53)                                        
 25 Mao, Claire               12 Santa Clara Swim-PC  2:41.26    2:39.32  
                1:18.31   2:39.32 (1:21.01)                                        
 26 Chuang, Lu Wen E          11 Bulldog Swim Clu-PC  2:39.46    2:39.71  
                1:16.50   2:39.71 (1:23.21)                                        
 27 Boeun, Sophie L           12 Quicksilver Swim-PC  2:42.85    2:40.34  
                1:18.85   2:40.34 (1:21.49)                                        
 28 Mak, Natalie O            11 PLS-PC               2:38.22    2:40.42  
                1:16.30   2:40.42 (1:24.12)                                        
 29 Ling, Elayna              12 East Bay Aquatic-PC  2:39.71    2:40.93  
                1:16.37   2:40.93 (1:24.56)                                        
 30 Bennett, Brooke A         11 PLS-PC               2:42.80    2:40.97  
                1:16.38   2:40.97 (1:24.59)                                        
 31 Caples, Lillyana S        11 PLS-PC               2:39.58    2:41.70  
                1:19.64   2:41.70 (1:22.06)                                        
 32 Ma, Allison               12 Santa Clara Swim-PC  2:44.34    2:42.86  
                1:18.05   2:42.86 (1:24.81)                                        
 33 Caputo, Madeline C        11 Santa Clara Swim-PC  2:42.65    2:43.66  
                1:19.21   2:43.66 (1:24.45)                                        
 34 Scheufele, Nina E         12 Santa Clara Swim-PC  2:41.71    2:45.55  
                1:19.06   2:45.55 (1:26.49)                                        
 35 Lotz, Julia M             12 PSC-AZ               2:44.33    2:46.51  
                1:21.52   2:46.51 (1:24.99)                                        
 36 Ackerman, Ella J          12 Dart Swimming-SN     2:22.73Y   2:47.12  
                1:19.55   2:47.12 (1:27.57)                                        
 -- George, Maya E            12 Quicksilver Swim-PC  2:41.46         DQ  
                1:15.43        DQ (1:30.39)                                        
 
Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Elaydi, Lyla              12 Santa Clara Swim-PC  5:16.19    5:09.70  
                  32.24     1:10.83 (38.59)     1:52.78 (41.95)     2:33.33 (40.55)
        3:17.00 (43.67)     3:59.03 (42.03)     4:34.88 (35.85)     5:09.70 (34.82)
  2 Huang, Davina             12 Santa Clara Swim-PC  5:17.38    5:16.44  
                  32.63     1:09.69 (37.06)     1:52.04 (42.35)     2:32.70 (40.66)
        3:16.89 (44.19)     4:02.21 (45.32)     4:40.33 (38.12)     5:16.44 (36.11)
  3 Angove, Sienna            12 KCS                  5:20.24    5:17.55  
                  33.56     1:13.34 (39.78)     1:54.67 (41.33)     2:35.40 (40.73)
        3:21.92 (46.52)     4:07.82 (45.90)     4:44.90 (37.08)     5:17.55 (32.65)
  4 Marakovic, Aliana W       12 Ladera Oaks-PC       5:27.73    5:19.52  
                  34.85     1:13.16 (38.31)     1:56.78 (43.62)     2:40.13 (43.35)
        3:24.11 (43.98)     4:09.60 (45.49)     4:45.17 (35.57)     5:19.52 (34.35)
  5 Gwinn, Applejean V        12 Dart Swimming-SN     5:19.38    5:21.30  
                  32.92     1:11.45 (38.53)     1:54.67 (43.22)     2:36.21 (41.54)
        3:21.64 (45.43)     4:08.41 (46.77)     4:45.44 (37.03)     5:21.30 (35.86)
  6 Lee, Eunice Y             12 Santa Clara Swim-PC  5:23.00    5:23.14  
                  33.88     1:13.37 (39.49)     1:56.97 (43.60)     2:39.93 (42.96)
        3:25.65 (45.72)     4:12.46 (46.81)     4:48.52 (36.06)     5:23.14 (34.62)
  7 Song, Kelly S             12 Santa Clara Swim-PC  5:23.32    5:26.13  
                  33.38     1:11.69 (38.31)     1:54.74 (43.05)     2:36.70 (41.96)
        3:24.50 (47.80)     4:13.59 (49.09)     4:50.68 (37.09)     5:26.13 (35.45)
  8 Childers, Zoe C           12 Santa Clara Swim-PC  5:26.65    5:32.43  
                  34.64     1:15.12 (40.48)     1:59.09 (43.97)     2:42.16 (43.07)
        3:28.31 (46.15)     4:15.30 (46.99)     4:53.99 (38.69)     5:32.43 (38.44)
Preliminaries
  9 Mak, Natalie O            11 PLS-PC               5:29.01             
 10 Biello, Adelia S          12 Dart Swimming-SN     5:31.81             
 11 Chuang, Lu Wen E          11 Bulldog Swim Clu-PC  5:32.82             
 12 Taylor, Ava V             11 Santa Clara Swim-PC  5:33.60             
 13 Vujosevic, Eva            12 ESWIM                5:33.80             
 14 Hong, Ashley R            12 Sunn Swimming-PC     5:33.95             
 15 George, Maya E            12 Quicksilver Swim-PC  5:34.18             
 16 Caples, Lillyana S        11 PLS-PC               5:37.16             
 17 Ma, Allison               12 Santa Clara Swim-PC  5:39.39             
 18 Gold, Landrey M           12 Wolverine Aquati-SN  5:40.61             
 19 Yu, Colleen               12 Santa Clara Swim-PC  5:40.80             
 20 Manzanares-Scozzese, Sie  12 MAC                  5:40.83             
 21 Reagan, Jessica S         12 Santa Clara Swim-PC  5:41.08             
 22 Sakai, Yurika S           12 Dart Swimming-SN     5:41.74             
 23 Ko, Ashley                12 HYACK                5:42.01             
 24 Caputo, Madeline C        11 Santa Clara Swim-PC  5:42.14             
 25 Nguyen, Mia B             12 Quicksilver Swim-PC  5:45.43             
 26 Ackerman, Ella J          12 Dart Swimming-SN     5:46.38             
 27 Yu, Sophia                11 LAC-PC               5:48.03             
 28 Boeun, Sophie L           12 Quicksilver Swim-PC  5:48.81             
 29 Recio, Marissa-kelley D   12 Dart Swimming-SN     5:56.09             
 
Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Elaydi, Lyla              12 Santa Clara Swim-PC  5:19.41    5:16.19  
                1:12.46   2:37.22 (1:24.76)   4:04.55 (1:27.33)   5:16.19 (1:11.64)
  2 Huang, Davina             12 Santa Clara Swim-PC  5:21.26    5:17.38  
                1:09.30   2:32.43 (1:23.13)   4:04.16 (1:31.73)   5:17.38 (1:13.22)
  3 Gwinn, Applejean V        12 Dart Swimming-SN     5:09.31    5:19.38  
                1:11.07   2:35.73 (1:24.66)   4:08.26 (1:32.53)   5:19.38 (1:11.12)
  4 Angove, Sienna            12 KCS                  5:20.10    5:20.24  
                1:14.86   2:35.55 (1:20.69)   4:08.77 (1:33.22)   5:20.24 (1:11.47)
  5 Lee, Eunice Y             12 Santa Clara Swim-PC  5:21.64    5:23.00  
                1:13.23   2:37.66 (1:24.43)   4:10.33 (1:32.67)   5:23.00 (1:12.67)
  6 Song, Kelly S             12 Santa Clara Swim-PC  5:20.88    5:23.32  
                1:11.88   2:36.52 (1:24.64)   4:11.11 (1:34.59)   5:23.32 (1:12.21)
  7 Childers, Zoe C           12 Santa Clara Swim-PC  5:40.04    5:26.65  
                1:13.81   2:41.27 (1:27.46)   4:11.22 (1:29.95)   5:26.65 (1:15.43)
  8 Marakovic, Aliana W       12 Ladera Oaks-PC       5:33.02    5:27.73  
                1:14.30   2:42.98 (1:28.68)   4:15.67 (1:32.69)   5:27.73 (1:12.06)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mak, Natalie O            11 PLS-PC               5:32.56    5:29.01  
                1:16.47   2:39.52 (1:23.05)   4:14.18 (1:34.66)   5:29.01 (1:14.83)
 10 Biello, Adelia S          12 Dart Swimming-SN     5:34.54    5:31.81  
                1:15.16   2:43.57 (1:28.41)   4:18.21 (1:34.64)   5:31.81 (1:13.60)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chuang, Lu Wen E          11 Bulldog Swim Clu-PC  5:37.02    5:32.82  
                1:17.02   2:44.95 (1:27.93)   4:16.65 (1:31.70)   5:32.82 (1:16.17)
 12 Taylor, Ava V             11 Santa Clara Swim-PC  5:40.85    5:33.60  
                1:15.77   2:40.05 (1:24.28)   4:16.60 (1:36.55)   5:33.60 (1:17.00)
 13 Vujosevic, Eva            12 ESWIM                5:36.67    5:33.80  
                1:11.73   2:37.15 (1:25.42)   4:17.44 (1:40.29)   5:33.80 (1:16.36)
 14 Hong, Ashley R            12 Sunn Swimming-PC     5:36.74    5:33.95  
                1:17.07   2:38.80 (1:21.73)   4:14.29 (1:35.49)   5:33.95 (1:19.66)
 15 George, Maya E            12 Quicksilver Swim-PC  5:41.65    5:34.18  
                1:12.96   2:37.67 (1:24.71)   4:16.01 (1:38.34)   5:34.18 (1:18.17)
 16 Caples, Lillyana S        11 PLS-PC               5:34.37    5:37.16  
                1:21.88   2:49.03 (1:27.15)   4:22.43 (1:33.40)   5:37.16 (1:14.73)
 17 Ma, Allison               12 Santa Clara Swim-PC  5:39.90    5:39.39  
                1:17.23   2:45.95 (1:28.72)   4:26.49 (1:40.54)   5:39.39 (1:12.90)
 18 Gold, Landrey M           12 Wolverine Aquati-SN  5:46.08    5:40.61  
                1:15.62   2:44.88 (1:29.26)   4:26.97 (1:42.09)   5:40.61 (1:13.64)
 19 Yu, Colleen               12 Santa Clara Swim-PC  5:45.97    5:40.80  
                1:24.56   2:48.59 (1:24.03)   4:28.06 (1:39.47)   5:40.80 (1:12.74)
 20 Manzanares-Scozzese, Sie  12 MAC                  5:42.99    5:40.83  
                1:19.75   2:44.75 (1:25.00)   4:26.63 (1:41.88)   5:40.83 (1:14.20)
 21 Reagan, Jessica S         12 Santa Clara Swim-PC  5:45.83    5:41.08  
                1:20.64   2:53.57 (1:32.93)   4:24.61 (1:31.04)   5:41.08 (1:16.47)
 22 Sakai, Yurika S           12 Dart Swimming-SN     5:41.90    5:41.74  
                1:19.23   2:48.11 (1:28.88)   4:22.49 (1:34.38)   5:41.74 (1:19.25)
 23 Ko, Ashley                12 HYACK                5:34.20    5:42.01  
                1:16.42   2:45.66 (1:29.24)   4:25.73 (1:40.07)   5:42.01 (1:16.28)
 24 Caputo, Madeline C        11 Santa Clara Swim-PC  5:41.37    5:42.14  
                1:18.50   2:46.18 (1:27.68)   4:24.96 (1:38.78)   5:42.14 (1:17.18)
 25 Nguyen, Mia B             12 Quicksilver Swim-PC  5:39.38    5:45.43  
                1:20.65   2:49.63 (1:28.98)   4:24.50 (1:34.87)   5:45.43 (1:20.93)
 26 Ackerman, Ella J          12 Dart Swimming-SN     4:57.79Y   5:46.38  
                1:21.84   2:51.19 (1:29.35)   4:28.62 (1:37.43)   5:46.38 (1:17.76)
 27 Yu, Sophia                11 LAC-PC               5:44.02    5:48.03  
                1:15.20   2:50.11 (1:34.91)   4:29.26 (1:39.15)   5:48.03 (1:18.77)
 28 Boeun, Sophie L           12 Quicksilver Swim-PC  5:45.29    5:48.81  
                1:19.49   2:54.47 (1:34.98)   4:26.42 (1:31.95)   5:48.81 (1:22.39)
 29 Recio, Marissa-kelley D   12 Dart Swimming-SN     5:39.00    5:56.09  
                1:20.24   2:54.36 (1:34.12)   4:36.71 (1:42.35)   5:56.09 (1:19.38)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     1:54.81    1:53.43  
                  28.21       56.33 (28.12)     1:25.39 (29.06)     1:53.43 (28.04)
  2 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      1:58.00    1:55.86  
                  29.71       57.92 (28.21)     1:28.13 (30.21)     1:55.86 (27.73)
  3 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               1:57.44    1:56.55  
                  29.00     1:00.01 (31.01)     1:28.79 (28.78)     1:56.55 (27.76)
  4 Dart Swimming-SN  'A'                             2:03.50    1:56.82  
                  29.05       59.97 (30.92)     1:28.37 (28.40)     1:56.82 (28.45)
  5 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     1:57.90    1:57.62  
                  28.83       58.51 (29.68)     1:28.33 (29.82)     1:57.62 (29.29)
  6 Santa Clara Swim Club-PC  'C'                     2:01.36    1:59.86  
                  30.13       59.74 (29.61)     1:30.01 (30.27)     1:59.86 (29.85)
  7 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       2:05.96    2:00.78  
                  30.36       59.79 (29.43)     1:30.57 (30.78)     2:00.78 (30.21)
  8 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               2:05.47    2:03.21  
                  31.02     1:02.26 (31.24)     1:33.60 (31.34)     2:03.21 (29.61)
  9 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       2:00.62    2:03.36  
                  30.05     1:01.86 (31.81)     1:32.64 (30.78)     2:03.36 (30.72)
 10 Woodland Swim Team-SN  'A'                        2:06.57    2:05.01  
                  29.14     1:01.76 (32.62)     1:34.43 (32.67)     2:05.01 (30.58)
 11 Sunn Swimming-PC  'A'                             2:04.47    2:09.69  
                  30.97     1:04.12 (33.15)     1:37.37 (33.25)     2:09.69 (32.32)
 12 Phoenix Swim Club-AZ  'A'                         2:06.45    2:11.77  
                  31.06                               50.75 ( )   2:11.77 (1:21.02)
 -- Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            2:06.80         DQ  
                  31.29     1:01.54 (30.25)     1:32.50 (30.96)          DQ (31.05)
 -- Santa Clara Swim Club-PC  'D'                     1:47.85Y        DQ  
                  31.24     1:01.81 (30.57)     1:32.35 (30.54)          DQ (29.74)
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     4:14.45    4:08.28  
                  29.28   1:01.09 (1:01.09)     1:30.94 (29.85)   2:03.41 (1:02.32)
        2:33.34 (29.93)   3:06.86 (1:03.45)     3:36.09 (29.23)   4:08.28 (1:01.42)
  2 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               4:21.59    4:15.89  
                  30.69   1:03.82 (1:03.82)     1:33.97 (30.15)   2:07.36 (1:03.54)
        2:39.46 (32.10)   3:14.20 (1:06.84)     3:44.05 (29.85)   4:15.89 (1:01.69)
  3 Dart Swimming-SN  'A'                             4:16.50    4:16.67  
                  30.23   1:02.38 (1:02.38)     1:35.02 (32.64)   2:10.78 (1:08.40)
        2:40.61 (29.83)   3:13.43 (1:02.65)     3:43.14 (29.71)   4:16.67 (1:03.24)
  4 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      4:20.33    4:20.06  
                  30.10   1:04.40 (1:04.40)     1:35.14 (30.74)   2:10.22 (1:05.82)
        2:41.41 (31.19)   3:18.12 (1:07.90)     3:47.70 (29.58)   4:20.06 (1:01.94)
  5 Santa Clara Swim Club-PC  'D'                     3:58.37Y   4:22.18  
                  31.28   1:04.90 (1:04.90)     1:36.48 (31.58)   2:10.46 (1:05.56)
        2:42.04 (31.58)   3:17.50 (1:07.04)   4:22.18 (1:04.68)                    
  6 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     4:18.74    4:22.22  
                  30.38   1:03.87 (1:03.87)     1:35.49 (31.62)   2:11.92 (1:08.05)
        2:43.22 (31.30)   3:16.70 (1:04.78)     3:47.73 (31.03)   4:22.22 (1:05.52)
  7 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       4:34.95    4:22.64  
                  31.62   1:04.83 (1:04.83)     1:36.57 (31.74)   2:10.25 (1:05.42)
        2:42.56 (32.31)   3:18.79 (1:08.54)   4:22.64 (1:03.85)                    
  8 Santa Clara Swim Club-PC  'C'                     4:23.55    4:24.31  
                  31.37   1:06.38 (1:06.38)     1:38.29 (31.91)   2:13.09 (1:06.71)
        2:43.64 (30.55)   3:18.86 (1:05.77)     3:49.46 (30.60)   4:24.31 (1:05.45)
  9 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       4:20.28    4:26.80  
                  32.06   1:07.27 (1:07.27)     1:39.15 (31.88)   2:14.24 (1:06.97)
        2:45.27 (31.03)   3:19.26 (1:05.02)     3:51.69 (32.43)   4:26.80 (1:07.54)
 10 Pleasanton Seahawks-PC  'B'                       4:32.97    4:34.14  
                  33.45   1:08.37 (1:08.37)     1:40.46 (32.09)   2:26.88 (1:18.51)
        2:50.11 (23.23)     3:26.51 (59.63)     3:59.81 (33.30)   4:34.14 (1:07.63)
 11 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               4:34.95    4:40.77  
                  32.54   1:08.03 (1:08.03)     1:41.78 (33.75)   2:20.78 (1:12.75)
        2:54.83 (34.05)   3:31.89 (1:11.11)     4:04.72 (32.83)   4:40.77 (1:08.88)
 
Girls 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      2:07.44    2:05.64  
                  33.20     1:07.57 (34.37)     1:38.59 (31.02)     2:05.64 (27.05)
  2 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     2:06.44    2:05.92  
                  31.78     1:07.42 (35.64)     1:37.84 (30.42)     2:05.92 (28.08)
  3 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     2:09.02    2:08.97  
                  32.27     1:09.07 (36.80)     1:39.30 (30.23)     2:08.97 (29.67)
  4 Dart Swimming-SN  'A'                             2:12.40    2:09.57  
                  32.14     1:09.36 (37.22)     1:38.26 (28.90)     2:09.57 (31.31)
  5 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               2:15.23    2:12.67  
                  34.18     1:11.28 (37.10)     1:43.94 (32.66)     2:12.67 (28.73)
  6 Santa Clara Swim Club-PC  'C'                     2:12.33    2:13.64  
                  33.59     1:12.76 (39.17)     1:44.04 (31.28)     2:13.64 (29.60)
  7 Santa Clara Swim Club-PC  'D'                     2:17.02    2:14.17  
                  34.43     1:11.54 (37.11)     1:44.50 (32.96)     2:14.17 (29.67)
  8 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       2:19.30    2:16.49  
                  35.96     1:25.40 (49.44)     1:46.29 (20.89)     2:16.49 (30.20)
  9 Woodland Swim Team-SN  'A'                        2:22.03    2:19.16  
                  37.64     1:15.87 (38.23)     1:47.13 (31.26)     2:19.16 (32.03)
 10 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       2:17.71    2:19.58  
                  34.07     1:16.08 (42.01)     1:56.34 (40.26)     2:19.58 (23.24)
 11 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               2:18.11    2:21.11  
                  37.00     1:17.22 (40.22)     1:52.13 (34.91)     2:21.11 (28.98)
 12 Phoenix Swim Club-AZ  'A'                         2:18.82    2:21.52  
                  36.06     1:16.98 (40.92)     1:48.44 (31.46)     2:21.52 (33.08)
 13 Orinda Aquatics-PC  'A'                           2:12.64    2:21.92  
                  37.69     1:22.56 (44.87)     1:52.18 (29.62)     2:21.92 (29.74)
 14 Livermore Aqua Cowboys-PC  'A'                    2:03.55Y   2:24.36  
                  38.21     1:20.15 (41.94)     1:51.53 (31.38)     2:24.36 (32.83)
 15 Sunn Swimming-PC  'A'                             2:23.18    2:25.76  
                  40.90     1:17.39 (36.49)     1:53.01 (35.62)     2:25.76 (32.75)
 
Girls 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     4:33.80    4:37.49  
                  33.20   1:10.52 (1:10.52)     1:47.59 (37.07)   2:29.23 (1:18.71)
                          3:36.97 (1:07.74)     4:05.50 (28.53)   4:37.49 (1:00.52)
  2 Dart Swimming-SN  'A'                             4:47.50    4:41.23  
                  35.20   1:11.87 (1:11.87)     1:48.30 (36.43)   2:30.56 (1:18.69)
        3:00.57 (30.01)   3:36.07 (1:05.51)     4:06.55 (30.48)   4:41.23 (1:05.16)
  3 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     4:40.59    4:42.47  
                  34.53   1:10.72 (1:10.72)     1:47.97 (37.25)   2:31.35 (1:20.63)
        3:03.81 (32.46)   3:41.15 (1:09.80)     4:10.61 (29.46)   4:42.47 (1:01.32)
  4 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      4:45.87    4:47.88  
                  34.65   1:12.43 (1:12.43)     1:49.79 (37.36)   2:34.45 (1:22.02)
        3:05.50 (31.05)   3:44.78 (1:10.33)     4:14.13 (29.35)   4:47.88 (1:03.10)
  5 Santa Clara Swim Club-PC  'C'                     4:46.91    4:48.70  
                  34.97   1:11.42 (1:11.42)     1:50.06 (38.64)   2:34.01 (1:22.59)
                          3:44.73 (1:10.72)     4:14.38 (29.65)   4:48.70 (1:03.97)
  6 Santa Clara Swim Club-PC  'D'                     4:53.53    4:52.29  
                  35.62   1:11.90 (1:11.90)     1:51.40 (39.50)   2:34.58 (1:22.68)
        3:07.80 (33.22)   3:46.71 (1:12.13)     4:17.14 (30.43)   4:52.29 (1:05.58)
  7 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               5:11.22    4:54.82  
                  37.53   1:27.44 (1:27.44)     1:54.35 (26.91)   2:38.12 (1:10.68)
        3:11.84 (33.72)   3:51.44 (1:13.32)     4:21.58 (30.14)   4:54.82 (1:03.38)
  8 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               5:03.00    4:58.92  
                  36.67   1:16.37 (1:16.37)     1:55.89 (39.52)   2:43.41 (1:27.04)
        3:17.12 (33.71)   3:55.90 (1:12.49)     4:25.67 (29.77)   4:58.92 (1:03.02)
  9 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       5:15.60    4:59.33  
                  34.65   1:11.85 (1:11.85)     1:53.19 (41.34)   2:38.92 (1:27.07)
        3:12.68 (33.76)   3:52.61 (1:13.69)     4:24.43 (31.82)   4:59.33 (1:06.72)
 10 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       5:16.02    5:01.90  
                  37.54   1:19.33 (1:19.33)     1:59.17 (39.84)   2:47.92 (1:28.59)
        3:16.79 (28.87)   3:57.02 (1:09.10)     4:28.18 (31.16)   5:01.90 (1:04.88)
 11 Livermore Aqua Cowboys-PC  'A'                    5:17.87    5:17.05  
                  38.73   1:19.37 (1:19.37)     2:03.01 (43.64)   2:52.02 (1:32.65)
        3:25.23 (33.21)   4:02.06 (1:10.04)     4:36.95 (34.89)   5:17.05 (1:14.99)
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hartman, Bailey A         13 CROW-PC                27.31      26.86  
  2 J-Cheng, Audrey           14 PASA-PC                27.25      27.10  
  3 Williams, Abby            14 SJL                    27.92      27.31  
  4 Gao, Emma M               13 MAC                    27.65      27.34  
  5 Griscavage, Sydney C      14 Orinda Aquatics-PC     27.75      27.69  
  6 Chung, Audrey K           13 PASA-PC                27.52      27.72  
  7 Lanilis, Eugenie M        14 PASA-PC                27.84      27.83  
  8 Bennetts, Sarah M         14 Dart Swimming-SN       27.46      27.96  
Preliminaries
  9 Christian, Kate M         13 DA-PC                  27.94             
 10 Elwell, Kensington L      14 Truckee-Tahoe Sw-SN    27.95             
 11 Hawk, Katy G              14 Santa Clara Swim-PC    28.23             
 12 Elwell, Sydney L          14 Truckee-Tahoe Sw-SN    28.27             
 12 Masselink, Thea           14 ISC                    28.27             
 14 Raymond, Victoria         13 ESWIM                  28.31             
 15 Lo, Jade                  14 ESWIM                  28.33             
 16 Struempf, Lillian R       13 UN-PC                  28.34             
 17 Detter, Olivia K          13 PASA-PC                28.36             
 18 Loiacono, Amelia C        13 North Bay Aquati-PC    28.41             
 18 Harris, Aria A            14 PLS-PC                 28.41             
 20 Mendiola, Chloe           14 MAC                    28.47             
 21 Fok, Jasmine V            13 Orinda Aquatics-PC     28.53             
 22 Vong, Valarie             14 Dart Swimming-SN       28.54             
 22 Zelen, Haley D            14 Bulldog Swim Clu-PC    28.54             
 24 Ranlett, Sarah            13 Arden Hills Swim-SN    28.57             
 25 Nguyen, Hannah D          13 Tri Valley Aquat-PC    28.59             
 26 Knox, Gabrielle           13 WLBF                   28.62             
 27 Fetter, Elizabeth C       14 Alto Swim Club-PC      28.65             
 27 Li, Allyson               14 Quicksilver Swim-PC    28.65             
 29 Li, Samantha A            14 East Bay Aquatic-PC    28.67             
 30 Besner, Kaitlyn           13 Pointe-Claire Sw       28.69             
 31 Harris, Breuklynn S       14 PLS-PC                 28.72             
 32 Schaffer, Alexis A        14 PASA-PC                28.76             
 33 Isomatsu, Maiya           13 Otter Swim Club-PC     28.81             
 34 Aballea, Nina             14 PASA-PC                28.82             
 35 McDonald, Maren J         14 Orinda Aquatics-PC     28.84             
 36 Hannigan, Katherine E     14 Quicksilver Swim-PC    28.90             
 37 Heit, Elena M             13 LAMV-PC                28.92             
 38 Mering, Grace W           13 Dart Swimming-SN       28.93             
 38 Leung, Kelsey B           13 Otter Swim Club-PC     28.93             
 40 Macmahon, Madeline A      13 Dart Swimming-SN       28.96             
 41 Owens, Ave M              13 AQUA-SN                28.99             
 42 Rudolph, Allison E        14 PASA-PC                29.00             
 43 Piel, Annabel M           14 DA-PC                  29.03             
 44 Holden, Audrey E          14 PASA-PC                29.05             
 45 Shipley, Kira             14 Santa Clara Swim-PC    29.11             
 46 Yu, Tsz W                 14 PASA-PC                29.12             
 47 Li, Cynthia J             13 PLS-PC                 29.18             
 48 Hawkins, Francesca M      14 PLS-PC                 29.20             
 49 Tomic, Nika               13 ESWIM                  29.21             
 50 Yuan, Allison G           14 Santa Clara Swim-PC    29.25             
 51 Zuckerman, Alexi A        14 San Francisco Se-PC    29.29             
 52 Gregory, Kayla N          14 CROW-PC                29.32             
 52 Yeh, Ariana N             14 Santa Clara Swim-PC    29.32             
 54 Verwoest, Mia P           14 California Capit-SN    29.41             
 55 Aiken, Natalie P          13 Orinda Aquatics-PC     29.43             
 56 Marovino, Katie           14 ESWIM                  29.50             
 56 Pelka, Orla M             13 The Olympic Club-PC    29.50             
 58 Capelli, Aria E           13 CROW-PC                29.59             
 59 Tu, Katie N               14 Elk Grove Aquati-SN    29.67             
 60 Jensen, Faye A            13 Santa Clara Swim-PC    29.73             
 61 Torres, Patricia M        13 The Olympic Club-PC    30.00             
 62 Kuziemko, Claire Y        14 Bulldog Swim Clu-PC    30.18             
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 J-Cheng, Audrey           14 PASA-PC                27.10      27.25  
  2 Hartman, Bailey A         13 CROW-PC                27.38      27.31  
  3 Bennetts, Sarah M         14 Dart Swimming-SN       27.81      27.46  
  4 Chung, Audrey K           13 PASA-PC                28.11      27.52  
  5 Gao, Emma M               13 MAC                    27.23      27.65  
  6 Griscavage, Sydney C      14 Orinda Aquatics-PC     27.09      27.75  
  7 Lanilis, Eugenie M        14 PASA-PC                27.00      27.84  
  8 Williams, Abby            14 SJL                    27.49      27.92  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Christian, Kate M         13 DA-PC                  27.73      27.94  
 10 Elwell, Kensington L      14 Truckee-Tahoe Sw-SN    28.20      27.95  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hawk, Katy G              14 Santa Clara Swim-PC    28.71      28.23  
 12 Elwell, Sydney L          14 Truckee-Tahoe Sw-SN    27.82      28.27  
 12 Masselink, Thea           14 ISC                    27.48      28.27  
 14 Raymond, Victoria         13 ESWIM                  27.79      28.31  
 15 Lo, Jade                  14 ESWIM                  27.58      28.33  
 16 Struempf, Lillian R       13 UN-PC                  27.92      28.34  
 17 Detter, Olivia K          13 PASA-PC                28.16      28.36  
 18 Loiacono, Amelia C        13 North Bay Aquati-PC    28.27      28.41  
 18 Harris, Aria A            14 PLS-PC                 28.16      28.41  
 20 Mendiola, Chloe           14 MAC                    28.44      28.47  
 21 Fok, Jasmine V            13 Orinda Aquatics-PC     28.44      28.53  
 22 Vong, Valarie             14 Dart Swimming-SN       28.87      28.54  
 22 Zelen, Haley D            14 Bulldog Swim Clu-PC    28.60      28.54  
 24 Ranlett, Sarah            13 Arden Hills Swim-SN    28.93      28.57  
 25 Nguyen, Hannah D          13 Tri Valley Aquat-PC    28.12      28.59  
 26 Knox, Gabrielle           13 WLBF                   28.37S     28.62  
 27 Fetter, Elizabeth C       14 Alto Swim Club-PC      28.42      28.65  
 27 Li, Allyson               14 Quicksilver Swim-PC    28.63      28.65  
 29 Li, Samantha A            14 East Bay Aquatic-PC    28.89      28.67  
 30 Besner, Kaitlyn           13 Pointe-Claire Sw       28.17      28.69  
 31 Harris, Breuklynn S       14 PLS-PC                 28.35      28.72  
 32 Schaffer, Alexis A        14 PASA-PC                28.19      28.76  
 33 Isomatsu, Maiya           13 Otter Swim Club-PC     28.80      28.81  
 34 Aballea, Nina             14 PASA-PC                28.90      28.82  
 35 McDonald, Maren J         14 Orinda Aquatics-PC     28.09      28.84  
 36 Hannigan, Katherine E     14 Quicksilver Swim-PC    25.21Y     28.90  
 37 Heit, Elena M             13 LAMV-PC                29.07      28.92  
 38 Mering, Grace W           13 Dart Swimming-SN       28.44      28.93  
 38 Leung, Kelsey B           13 Otter Swim Club-PC     28.59      28.93  
 40 Macmahon, Madeline A      13 Dart Swimming-SN       28.46      28.96  
 41 Owens, Ave M              13 AQUA-SN                29.01      28.99  
 42 Rudolph, Allison E        14 PASA-PC                28.47      29.00  
 43 Piel, Annabel M           14 DA-PC                  28.32      29.03  
 44 Holden, Audrey E          14 PASA-PC                28.33      29.05  
 45 Shipley, Kira             14 Santa Clara Swim-PC    29.07      29.11  
 46 Yu, Tsz W                 14 PASA-PC                28.71      29.12  
 47 Li, Cynthia J             13 PLS-PC                 28.97      29.18  
 48 Hawkins, Francesca M      14 PLS-PC                 28.87      29.20  
 49 Tomic, Nika               13 ESWIM                  27.72      29.21  
 50 Yuan, Allison G           14 Santa Clara Swim-PC    28.56      29.25  
 51 Zuckerman, Alexi A        14 San Francisco Se-PC    29.04      29.29  
 52 Gregory, Kayla N          14 CROW-PC                28.42      29.32  
 52 Yeh, Ariana N             14 Santa Clara Swim-PC    25.15Y     29.32  
 54 Verwoest, Mia P           14 California Capit-SN    29.07      29.41  
 55 Aiken, Natalie P          13 Orinda Aquatics-PC     25.59Y     29.43  
 56 Marovino, Katie           14 ESWIM                  28.66      29.50  
 56 Pelka, Orla M             13 The Olympic Club-PC    28.95      29.50  
 58 Capelli, Aria E           13 CROW-PC                25.31Y     29.59  
 59 Tu, Katie N               14 Elk Grove Aquati-SN    25.34Y     29.67  
 60 Jensen, Faye A            13 Santa Clara Swim-PC    25.35Y     29.73  
 61 Torres, Patricia M        13 The Olympic Club-PC    28.52      30.00  
 62 Kuziemko, Claire Y        14 Bulldog Swim Clu-PC    28.81      30.18  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hartman, Bailey A         13 CROW-PC                59.02      58.05  
                  28.28       58.05 (29.77)                                        
  2 Gao, Emma M               13 MAC                    59.23      58.46  
                  28.19       58.46 (30.27)                                        
  3 Williams, Abby            14 SJL                    59.24      59.26  
                  28.63       59.26 (30.63)                                        
  4 Lo, Jade                  14 ESWIM                  59.93      59.77  
                  28.76       59.77 (31.01)                                        
  5 Tomic, Nika               13 ESWIM                1:00.11    1:00.19  
                  29.25     1:00.19 (30.94)                                        
  6 Widmer, Ashlyn M          14 CROW-PC              1:00.54    1:00.20  
                  29.58     1:00.20 (30.62)                                        
  7 Moore, Audrey R           14 Unattached           1:00.71    1:00.44  
                  29.52     1:00.44 (30.92)                                        
  8 Fetter, Elizabeth C       14 Alto Swim Club-PC    1:00.72    1:00.86  
                  29.96     1:00.86 (30.90)                                        
Preliminaries
  9 Merrell, Natalie          13 AAC                  1:00.76             
 10 Del Balso, Parker J       14 Bulldog Swim Clu-PC  1:00.79             
 11 Masselink, Thea           14 ISC                  1:00.94             
 12 Elwell, Sydney L          14 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:01.07             
 13 Besner, Kaitlyn           13 Pointe-Claire Sw     1:01.16             
 14 Struempf, Lillian R       13 UN-PC                1:01.31             
 15 Zelen, Haley D            14 Bulldog Swim Clu-PC  1:01.32             
 16 Chung, Audrey K           13 PASA-PC              1:01.35             
 17 Lee, Kaitlin              13 PLS-PC               1:01.39             
 18 Chan, Diana L             14 TERA-PC              1:01.41             
 19 Bennetts, Sarah M         14 Dart Swimming-SN     1:01.42             
 20 Hawkins, Francesca M      14 PLS-PC               1:01.48             
 21 Verwoest, Mia P           14 California Capit-SN  1:01.60             
 22 Vong, Valarie             14 Dart Swimming-SN     1:01.63             
 23 Yu, Tsz W                 14 PASA-PC              1:01.66             
 24 Le-Nguyen, Audrey Q       13 Orinda Aquatics-PC   1:01.86             
 25 Carroll, Faith T          14 PLS-PC               1:01.87             
 26 Smith, Adriana K          13 Orinda Aquatics-PC   1:01.89             
 27 Li, Samantha A            14 East Bay Aquatic-PC  1:01.91             
 28 Barck, Emilia I           13 Orinda Aquatics-PC   1:01.96             
 29 Loiacono, Amelia C        13 North Bay Aquati-PC  1:02.08             
 30 Nguyen, Gabrielle S       13 SRVA-PC              1:02.34             
 31 Li, Cynthia J             13 PLS-PC               1:02.39             
 32 Nguyen, Hannah D          13 Tri Valley Aquat-PC  1:02.42             
 33 Hawk, Katy G              14 Santa Clara Swim-PC  1:02.47             
 34 Elwell, Kensington L      14 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:02.48             
 35 Lin, Florence Rui         14 PLS-PC               1:02.50             
 35 Lanilis, Eugenie M        14 PASA-PC              1:02.50             
 37 Harris, Breuklynn S       14 PLS-PC               1:02.57             
 38 Owens, Ave M              13 AQUA-SN              1:02.58             
 39 Fok, Jasmine V            13 Orinda Aquatics-PC   1:02.60             
 40 Holden, Audrey E          14 PASA-PC              1:02.81             
 41 Detter, Olivia K          13 PASA-PC              1:02.82             
 42 Isomatsu, Maiya           13 Otter Swim Club-PC   1:02.83             
 43 Hannigan, Katherine E     14 Quicksilver Swim-PC  1:02.88             
 43 Macmahon, Madeline A      13 Dart Swimming-SN     1:02.88             
 45 Yuan, Allison G           14 Santa Clara Swim-PC  1:02.89             
 46 Lewis, Alexis M           14 Neptune Swimming-PC  1:02.94             
 47 Yu, Kailyn                14 Santa Clara Swim-PC  1:03.32             
 48 Aballea, Nina             14 PASA-PC              1:03.36             
 49 Hall, Kalea W             13 SEA-PC               1:03.37             
 50 Low-Ring, Allison         14 ESWIM                1:03.40             
 51 Rudolph, Allison E        14 PASA-PC              1:03.45             
 51 Schaffer, Alexis A        14 PASA-PC              1:03.45             
 53 Ng, Audrey T              14 Elk Grove Aquati-SN  1:03.51             
 54 Gregory, Kayla N          14 CROW-PC              1:03.68             
 55 Bhatnagar, Meher          13 Santa Clara Swim-PC  1:03.70             
 56 Knox, Gabrielle           13 WLBF                 1:03.71             
 57 Kuziemko, Claire Y        14 Bulldog Swim Clu-PC  1:03.75             
 58 Gamelo, Abbygail Janine   14 AAC                  1:03.77             
 58 Heffernan, Lila E         13 WANV-PC              1:03.77             
 60 Griscavage, Sydney C      14 Orinda Aquatics-PC   1:03.78             
 61 Holokahi, Tiare K         14 Vacaville Swim C-SN  1:03.83             
 62 Yeh, Ariana N             14 Santa Clara Swim-PC  1:04.39             
 63 Hall, Savanna             13 COMOX                1:04.48             
 64 Li, Allyson               14 Quicksilver Swim-PC  1:04.52             
 65 Mendiola, Chloe           14 MAC                  1:04.53             
 66 Harris, Aria A            14 PLS-PC               1:04.57             
 67 Auch, Hannah              13 CASC                 1:04.67             
 68 Van Laar, Emma G          13 GGST-PC              1:04.99             
 69 Robinson, Maggie G        14 LAC-PC               1:05.79             
 70 Nevins, Harper            14 ISC                  1:05.99             
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Hartman, Bailey A         13 CROW-PC                59.62      59.02  
  2 Gao, Emma M               13 MAC                    58.63      59.23  
  3 Williams, Abby            14 SJL                    58.47      59.24  
  4 Lo, Jade                  14 ESWIM                  59.95      59.93  
  5 Tomic, Nika               13 ESWIM                  59.85    1:00.11  
  6 Widmer, Ashlyn M          14 CROW-PC              1:02.19    1:00.54  
  7 Moore, Audrey R           14 Unattached           1:00.45    1:00.71  
  8 Fetter, Elizabeth C       14 Alto Swim Club-PC    1:01.57    1:00.72  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Merrell, Natalie          13 AAC                    59.64    1:00.76  
 10 Del Balso, Parker J       14 Bulldog Swim Clu-PC  1:01.64    1:00.79  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Masselink, Thea           14 ISC                    59.12    1:00.94  
 12 Elwell, Sydney L          14 Truckee-Tahoe Sw-SN    59.53    1:01.07  
 13 Besner, Kaitlyn           13 Pointe-Claire Sw     1:01.47    1:01.16  
 14 Struempf, Lillian R       13 UN-PC                  59.94    1:01.31  
 15 Zelen, Haley D            14 Bulldog Swim Clu-PC  1:01.08    1:01.32  
 16 Chung, Audrey K           13 PASA-PC              1:00.74    1:01.35  
 17 Lee, Kaitlin              13 PLS-PC               1:03.04    1:01.39  
 18 Chan, Diana L             14 TERA-PC              1:01.01    1:01.41  
 19 Bennetts, Sarah M         14 Dart Swimming-SN     1:00.17    1:01.42  
 20 Hawkins, Francesca M      14 PLS-PC               1:01.52    1:01.48  
 21 Verwoest, Mia P           14 California Capit-SN  1:02.24    1:01.60  
 22 Vong, Valarie             14 Dart Swimming-SN     1:01.58    1:01.63  
 23 Yu, Tsz W                 14 PASA-PC              1:02.11    1:01.66  
 24 Le-Nguyen, Audrey Q       13 Orinda Aquatics-PC   1:02.10    1:01.86  
 25 Carroll, Faith T          14 PLS-PC                 53.49Y   1:01.87  
 26 Smith, Adriana K          13 Orinda Aquatics-PC   1:02.55    1:01.89  
 27 Li, Samantha A            14 East Bay Aquatic-PC  1:02.41    1:01.91  
 28 Barck, Emilia I           13 Orinda Aquatics-PC   1:02.32    1:01.96  
 29 Loiacono, Amelia C        13 North Bay Aquati-PC  1:01.23    1:02.08  
 30 Nguyen, Gabrielle S       13 SRVA-PC              1:02.52    1:02.34  
 31 Li, Cynthia J             13 PLS-PC               1:03.01    1:02.39  
 32 Nguyen, Hannah D          13 Tri Valley Aquat-PC  1:02.36    1:02.42  
 33 Hawk, Katy G              14 Santa Clara Swim-PC  1:02.17    1:02.47  
 34 Elwell, Kensington L      14 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:02.16    1:02.48  
 35 Lin, Florence Rui         14 PLS-PC               1:02.63    1:02.50  
 35 Lanilis, Eugenie M        14 PASA-PC              1:00.93    1:02.50  
 37 Harris, Breuklynn S       14 PLS-PC               1:03.24    1:02.57  
 38 Owens, Ave M              13 AQUA-SN              1:03.20    1:02.58  
 39 Fok, Jasmine V            13 Orinda Aquatics-PC   1:02.85    1:02.60  
 40 Holden, Audrey E          14 PASA-PC              1:00.68    1:02.81  
 41 Detter, Olivia K          13 PASA-PC              1:02.57    1:02.82  
 42 Isomatsu, Maiya           13 Otter Swim Club-PC   1:02.48    1:02.83  
 43 Hannigan, Katherine E     14 Quicksilver Swim-PC  1:02.73    1:02.88  
 43 Macmahon, Madeline A      13 Dart Swimming-SN     1:03.33    1:02.88  
 45 Yuan, Allison G           14 Santa Clara Swim-PC  1:02.84    1:02.89  
 46 Lewis, Alexis M           14 Neptune Swimming-PC    55.67Y   1:02.94  
 47 Yu, Kailyn                14 Santa Clara Swim-PC  1:03.30    1:03.32  
 48 Aballea, Nina             14 PASA-PC              1:02.71    1:03.36  
 49 Hall, Kalea W             13 SEA-PC                 55.21Y   1:03.37  
 50 Low-Ring, Allison         14 ESWIM                1:02.85    1:03.40  
 51 Rudolph, Allison E        14 PASA-PC              1:03.34    1:03.45  
 51 Schaffer, Alexis A        14 PASA-PC              1:02.60    1:03.45  
 53 Ng, Audrey T              14 Elk Grove Aquati-SN  1:02.60    1:03.51  
 54 Gregory, Kayla N          14 CROW-PC                54.89Y   1:03.68  
 55 Bhatnagar, Meher          13 Santa Clara Swim-PC  1:02.76    1:03.70  
 56 Knox, Gabrielle           13 WLBF                 1:03.25    1:03.71  
 57 Kuziemko, Claire Y        14 Bulldog Swim Clu-PC    55.28Y   1:03.75  
 58 Gamelo, Abbygail Janine   14 AAC                  1:03.22    1:03.77  
 58 Heffernan, Lila E         13 WANV-PC              1:03.14    1:03.77  
 60 Griscavage, Sydney C      14 Orinda Aquatics-PC   1:01.15    1:03.78  
 61 Holokahi, Tiare K         14 Vacaville Swim C-SN  1:03.34    1:03.83  
 62 Yeh, Ariana N             14 Santa Clara Swim-PC    55.04Y   1:04.39  
 63 Hall, Savanna             13 COMOX                1:01.56S   1:04.48  
 64 Li, Allyson               14 Quicksilver Swim-PC    55.68Y   1:04.52  
 65 Mendiola, Chloe           14 MAC                  1:03.35    1:04.53  
 66 Harris, Aria A            14 PLS-PC                 55.30Y   1:04.57  
 67 Auch, Hannah              13 CASC                 1:01.90S   1:04.67  
 68 Van Laar, Emma G          13 GGST-PC                55.20Y   1:04.99  
 69 Robinson, Maggie G        14 LAC-PC               1:02.68    1:05.79  
 70 Nevins, Harper            14 ISC                  1:02.92    1:05.99  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gao, Emma M               13 MAC                  2:08.61    2:06.75  
                  29.17     1:01.40 (32.23)     1:33.95 (32.55)     2:06.75 (32.80)
  2 Hartman, Bailey A         13 CROW-PC              2:08.74    2:07.95  
                  30.05     1:02.56 (32.51)     1:35.95 (33.39)     2:07.95 (32.00)
  3 Lo, Jade                  14 ESWIM                2:10.14    2:08.38  
                  29.57     1:02.21 (32.64)     1:35.73 (33.52)     2:08.38 (32.65)
  4 Struempf, Lillian R       13 UN-PC                2:10.10    2:10.14  
                  30.15     1:03.43 (33.28)     1:37.53 (34.10)     2:10.14 (32.61)
  5 Del Balso, Parker J       14 Bulldog Swim Clu-PC  2:10.38    2:11.38  
                  30.62     1:03.97 (33.35)     1:37.83 (33.86)     2:11.38 (33.55)
  6 Chan, Diana L             14 TERA-PC              2:12.00    2:11.46  
                  30.28     1:02.55 (32.27)     1:37.33 (34.78)     2:11.46 (34.13)
  7 Hawkins, Francesca M      14 PLS-PC               2:11.85    2:12.07  
                  30.60     1:03.99 (33.39)     1:38.28 (34.29)     2:12.07 (33.79)
  8 Marovino, Katie           14 ESWIM                2:11.20    2:13.66  
                  31.14     1:04.86 (33.72)     1:39.20 (34.34)     2:13.66 (34.46)
Preliminaries
  9 O'Regan, Bailey           13 ESWIM                2:12.11             
 10 Williams, Abby            14 SJL                  2:12.45             
 11 Chandler, Mary B          13 California Capit-SN  2:12.46             
 12 Tomic, Nika               13 ESWIM                2:13.12             
 13 Bennetts, Sarah M         14 Dart Swimming-SN     2:13.24             
 14 Tancon, Tiffany           14 HYACK                2:13.34             
 15 Carroll, Faith T          14 PLS-PC               2:13.47             
 16 Housman, Paige E          14 Flying Fish Ariz-AZ  2:13.66             
 17 Moore, Audrey R           14 Unattached           2:13.95             
 18 Merrell, Natalie          13 AAC                  2:14.27             
 18 Raymond, Victoria         13 ESWIM                2:14.27             
 20 Boyd, Trinity             13 ESWIM                2:14.30             
 21 Detter, Olivia K          13 PASA-PC              2:14.32             
 22 Widmer, Ashlyn M          14 CROW-PC              2:14.72             
 23 Lee, Kaitlin              13 PLS-PC               2:14.74             
 24 Balbuena, Luna            14 Peak Swimming-PC     2:14.81             
 25 Verwoest, Mia P           14 California Capit-SN  2:14.82             
 26 Yu, Tsz W                 14 PASA-PC              2:15.10             
 27 Barck, Emilia I           13 Orinda Aquatics-PC   2:15.35             
 28 Nguyen, Gabrielle S       13 SRVA-PC              2:15.43             
 29 Besner, Kaitlyn           13 Pointe-Claire Sw     2:15.47             
 30 Masselink, Thea           14 ISC                  2:15.52             
 31 Fetter, Elizabeth C       14 Alto Swim Club-PC    2:15.72             
 32 Schaffer, Alexis A        14 PASA-PC              2:15.86             
 33 Elwell, Sydney L          14 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:15.92             
 34 Li, Samantha A            14 East Bay Aquatic-PC  2:16.22             
 35 Leung, Kelsey B           13 Otter Swim Club-PC   2:16.26             
 36 Zeller, Zoey              14 Santa Clara Swim-PC  2:16.39             
 37 Vong, Valarie             14 Dart Swimming-SN     2:16.44             
 38 Chung, Audrey K           13 PASA-PC              2:16.69             
 38 Torres, Patricia M        13 The Olympic Club-PC  2:16.69             
 40 Li, Cynthia J             13 PLS-PC               2:16.97             
 41 Hawk, Katy G              14 Santa Clara Swim-PC  2:17.06             
 42 Chan, Katelyn S           13 PASA-PC              2:17.22             
 43 Low-Ring, Allison         14 ESWIM                2:17.88             
 44 Hannigan, Katherine E     14 Quicksilver Swim-PC  2:18.14             
 45 Ng, Audrey T              14 Elk Grove Aquati-SN  2:18.71             
 46 Loiacono, Amelia C        13 North Bay Aquati-PC  2:19.01             
 47 Mendiola, Chloe           14 MAC                  2:19.63             
 48 Hall, Savanna             13 COMOX                2:20.15             
 49 Robinson, Maggie G        14 LAC-PC               2:20.71             
 50 Van Laar, Emma G          13 GGST-PC              2:22.98             
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Gao, Emma M               13 MAC                  2:06.35    2:08.61  
                1:03.11   2:08.61 (1:05.50)                                        
  2 Hartman, Bailey A         13 CROW-PC              2:08.06    2:08.74  
                1:03.11   2:08.74 (1:05.63)                                        
  3 Struempf, Lillian R       13 UN-PC                2:10.35    2:10.10  
                1:03.01   2:10.10 (1:07.09)                                        
  4 Lo, Jade                  14 ESWIM                2:09.38    2:10.14  
                1:03.48   2:10.14 (1:06.66)                                        
  5 Del Balso, Parker J       14 Bulldog Swim Clu-PC  2:13.71    2:10.38  
                1:04.23   2:10.38 (1:06.15)                                        
  6 Marovino, Katie           14 ESWIM                2:08.24    2:11.20  
                1:04.75   2:11.20 (1:06.45)                                        
  7 Hawkins, Francesca M      14 PLS-PC               2:14.40    2:11.85  
                1:05.08   2:11.85 (1:06.77)                                        
  8 Chan, Diana L             14 TERA-PC              2:11.62    2:12.00  
                1:03.77   2:12.00 (1:08.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Regan, Bailey           13 ESWIM                2:11.62    2:12.11  
                1:04.43   2:12.11 (1:07.68)                                        
 10 Williams, Abby            14 SJL                  2:13.42    2:12.45  
                1:03.69   2:12.45 (1:08.76)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chandler, Mary B          13 California Capit-SN  2:11.80    2:12.46  
                1:03.85   2:12.46 (1:08.61)                                        
 12 Tomic, Nika               13 ESWIM                2:09.23    2:13.12  
                1:05.13   2:13.12 (1:07.99)                                        
 13 Bennetts, Sarah M         14 Dart Swimming-SN     2:14.64    2:13.24  
                1:04.25   2:13.24 (1:08.99)                                        
 14 Tancon, Tiffany           14 HYACK                2:15.76    2:13.34  
                1:05.59   2:13.34 (1:07.75)                                        
 15 Carroll, Faith T          14 PLS-PC               2:12.25    2:13.47  
                1:03.85   2:13.47 (1:09.62)                                        
 16 Housman, Paige E          14 Flying Fish Ariz-AZ  2:15.44    2:13.66  
                1:05.18   2:13.66 (1:08.48)                                        
 17 Moore, Audrey R           14 Unattached           2:12.21    2:13.95  
                1:04.49   2:13.95 (1:09.46)                                        
 18 Raymond, Victoria         13 ESWIM                2:15.13    2:14.27  
                1:04.48   2:14.27 (1:09.79)                                        
 18 Merrell, Natalie          13 AAC                  2:12.70    2:14.27  
                1:04.93   2:14.27 (1:09.34)                                        
 20 Boyd, Trinity             13 ESWIM                2:16.53    2:14.30  
                1:05.44   2:14.30 (1:08.86)                                        
 21 Detter, Olivia K          13 PASA-PC              2:16.58    2:14.32  
                1:06.30   2:14.32 (1:08.02)                                        
 22 Widmer, Ashlyn M          14 CROW-PC              2:13.34    2:14.72  
                1:06.00   2:14.72 (1:08.72)                                        
 23 Lee, Kaitlin              13 PLS-PC               2:14.73    2:14.74  
                1:05.60   2:14.74 (1:09.14)                                        
 24 Balbuena, Luna            14 Peak Swimming-PC     2:14.46    2:14.81  
                1:05.66   2:14.81 (1:09.15)                                        
 25 Verwoest, Mia P           14 California Capit-SN  1:56.63Y   2:14.82  
                1:05.45   2:14.82 (1:09.37)                                        
 26 Yu, Tsz W                 14 PASA-PC              2:15.59S   2:15.10  
                1:06.51   2:15.10 (1:08.59)                                        
 27 Barck, Emilia I           13 Orinda Aquatics-PC   2:16.38    2:15.35  
                1:06.35   2:15.35 (1:09.00)                                        
 28 Nguyen, Gabrielle S       13 SRVA-PC              2:15.57    2:15.43  
                1:06.86   2:15.43 (1:08.57)                                        
 29 Besner, Kaitlyn           13 Pointe-Claire Sw     2:12.79    2:15.47  
                1:05.32   2:15.47 (1:10.15)                                        
 30 Masselink, Thea           14 ISC                  2:13.78    2:15.52  
                1:05.38   2:15.52 (1:10.14)                                        
 31 Fetter, Elizabeth C       14 Alto Swim Club-PC    2:15.64    2:15.72  
                1:05.68   2:15.72 (1:10.04)                                        
 32 Schaffer, Alexis A        14 PASA-PC              2:14.74    2:15.86  
                1:05.71   2:15.86 (1:10.15)                                        
 33 Elwell, Sydney L          14 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:09.77    2:15.92  
                1:05.03   2:15.92 (1:10.89)                                        
 34 Li, Samantha A            14 East Bay Aquatic-PC  2:16.49    2:16.22  
                1:06.30   2:16.22 (1:09.92)                                        
 35 Leung, Kelsey B           13 Otter Swim Club-PC   2:00.56Y   2:16.26  
                1:06.41   2:16.26 (1:09.85)                                        
 36 Zeller, Zoey              14 Santa Clara Swim-PC  2:15.48    2:16.39  
                1:05.33   2:16.39 (1:11.06)                                        
 37 Vong, Valarie             14 Dart Swimming-SN     2:15.84    2:16.44  
                1:06.07   2:16.44 (1:10.37)                                        
 38 Chung, Audrey K           13 PASA-PC              2:15.46    2:16.69  
                1:06.79   2:16.69 (1:09.90)                                        
 38 Torres, Patricia M        13 The Olympic Club-PC  2:13.98    2:16.69  
                1:05.89   2:16.69 (1:10.80)                                        
 40 Li, Cynthia J             13 PLS-PC               2:16.43    2:16.97  
                1:07.30   2:16.97 (1:09.67)                                        
 41 Hawk, Katy G              14 Santa Clara Swim-PC  2:13.70    2:17.06  
                1:04.88   2:17.06 (1:12.18)                                        
 42 Chan, Katelyn S           13 PASA-PC              2:16.66    2:17.22  
                1:06.62   2:17.22 (1:10.60)                                        
 43 Low-Ring, Allison         14 ESWIM                2:15.15    2:17.88  
                1:06.31   2:17.88 (1:11.57)                                        
 44 Hannigan, Katherine E     14 Quicksilver Swim-PC  2:00.11Y   2:18.14  
                1:06.03   2:18.14 (1:12.11)                                        
 45 Ng, Audrey T              14 Elk Grove Aquati-SN  2:15.98    2:18.71  
                1:07.75   2:18.71 (1:10.96)                                        
 46 Loiacono, Amelia C        13 North Bay Aquati-PC  1:59.20Y   2:19.01  
                1:07.13   2:19.01 (1:11.88)                                        
 47 Mendiola, Chloe           14 MAC                  2:15.12S   2:19.63  
                1:08.69   2:19.63 (1:10.94)                                        
 48 Hall, Savanna             13 COMOX                2:15.12S   2:20.15  
                1:07.45   2:20.15 (1:12.70)                                        
 49 Robinson, Maggie G        14 LAC-PC               1:57.37Y   2:20.71  
                1:06.62   2:20.71 (1:14.09)                                        
 50 Van Laar, Emma G          13 GGST-PC              1:59.83Y   2:22.98  
                1:08.33   2:22.98 (1:14.65)                                        
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 J-Cheng, Audrey           14 PASA-PC              4:32.29    4:27.29  
                  29.92     1:03.53 (33.61)     1:37.38 (33.85)     2:11.61 (34.23)
        2:45.44 (33.83)     3:19.68 (34.24)     3:53.82 (34.14)     4:27.29 (33.47)
  2 O'Regan, Bailey           13 ESWIM                4:34.45    4:30.30  
                  31.10     1:04.93 (33.83)     1:39.48 (34.55)     2:14.34 (34.86)
        2:48.62 (34.28)     3:23.45 (34.83)     3:58.04 (34.59)     4:30.30 (32.26)
  3 Widmer, Ashlyn M          14 CROW-PC              4:34.18    4:31.26  
                  31.69     1:05.39 (33.70)     1:39.89 (34.50)     2:14.47 (34.58)
        2:49.19 (34.72)     3:23.98 (34.79)     3:58.57 (34.59)     4:31.26 (32.69)
  4 Chandler, Mary B          13 California Capit-SN  4:33.96    4:31.48  
                  31.00     1:04.36 (33.36)     1:38.92 (34.56)     2:13.27 (34.35)
        2:47.88 (34.61)     3:22.65 (34.77)     3:57.58 (34.93)     4:31.48 (33.90)
  5 Gao, Emma M               13 MAC                  4:34.17    4:32.21  
                  30.50     1:04.38 (33.88)     1:39.19 (34.81)     2:13.86 (34.67)
        2:48.39 (34.53)     3:23.45 (35.06)     3:58.17 (34.72)     4:32.21 (34.04)
  6 Del Balso, Parker J       14 Bulldog Swim Clu-PC  4:35.76    4:36.75  
                  31.84     1:06.38 (34.54)     1:41.38 (35.00)     2:16.53 (35.15)
        2:51.82 (35.29)     3:26.89 (35.07)     4:02.16 (35.27)     4:36.75 (34.59)
  7 Besner, Kaitlyn           13 Pointe-Claire Sw     4:36.09    4:37.38  
                  31.73     1:05.58 (33.85)     1:41.11 (35.53)     2:16.03 (34.92)
        2:52.20 (36.17)     3:27.29 (35.09)     4:03.40 (36.11)     4:37.38 (33.98)
  8 O'Connell, Madison E      13 CROW-PC              4:34.64    4:40.28  
                  32.61     1:07.32 (34.71)     1:43.15 (35.83)     2:18.63 (35.48)
        2:54.46 (35.83)     3:30.35 (35.89)     4:06.27 (35.92)     4:40.28 (34.01)
Preliminaries
  9 Hegblom, Katherine E      14 Sunn Swimming-PC     4:37.48             
 10 Low-Ring, Allison         14 ESWIM                4:37.87             
 11 Tomic, Nika               13 ESWIM                4:37.94             
 12 Moore, Audrey R           14 Unattached           4:38.88             
 13 Carroll, Faith T          14 PLS-PC               4:39.18             
 14 Housman, Paige E          14 Flying Fish Ariz-AZ  4:39.43             
 15 Marovino, Katie           14 ESWIM                4:40.69             
 16 Struempf, Lillian R       13 UN-PC                4:40.98             
 17 Tancon, Tiffany           14 HYACK                4:41.05             
 18 Boyd, Trinity             13 ESWIM                4:41.31             
 19 Lee, Kaitlin              13 PLS-PC               4:42.60             
 20 Verwoest, Mia P           14 California Capit-SN  4:43.14             
 21 Hawkins, Francesca M      14 PLS-PC               4:43.80             
 22 Chan, Diana L             14 TERA-PC              4:43.90             
 23 Brandt, Delainey E        14 BAC-PC               4:45.01             
 24 Detter, Olivia K          13 PASA-PC              4:47.14             
 25 Masselink, Thea           14 ISC                  4:47.36             
 26 Tong, Rachel              14 HYACK                4:47.64             
 27 Hawk, Katy G              14 Santa Clara Swim-PC  4:48.30             
 28 Lynch, Calista R          14 Otter Swim Club-PC   4:49.88             
 29 Weltchek, Madalyn G       13 Santa Clara Swim-PC  4:50.38             
 30 Kuhn, Elizabeth Zoe P     14 AlaGators-PC         4:52.38             
 31 Hall, Savanna             13 COMOX                4:52.56             
 32 Burnett, Sydney           13 ESWIM                4:54.32             
 33 Loiacono, Amelia C        13 North Bay Aquati-PC  4:55.26             
 34 Van Laar, Emma G          13 GGST-PC              4:59.37             
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 J-Cheng, Audrey           14 PASA-PC              4:33.44    4:32.29  
                1:04.29   2:14.64 (1:10.35)   3:24.08 (1:09.44)   4:32.29 (1:08.21)
  2 Chandler, Mary B          13 California Capit-SN  4:36.94    4:33.96  
                1:05.84   2:15.59 (1:09.75)   3:25.43 (1:09.84)   4:33.96 (1:08.53)
  3 Gao, Emma M               13 MAC                  4:32.82    4:34.17  
                1:06.16   2:17.01 (1:10.85)   3:25.37 (1:08.36)   4:34.17 (1:08.80)
  4 Widmer, Ashlyn M          14 CROW-PC              4:38.02    4:34.18  
                1:07.11   2:16.88 (1:09.77)   3:26.66 (1:09.78)   4:34.18 (1:07.52)
  5 O'Regan, Bailey           13 ESWIM                4:33.25    4:34.45  
                1:05.65   2:15.46 (1:09.81)   3:26.03 (1:10.57)   4:34.45 (1:08.42)
  6 O'Connell, Madison E      13 CROW-PC              4:46.95    4:34.64  
                1:08.19   2:18.67 (1:10.48)   3:27.93 (1:09.26)   4:34.64 (1:06.71)
  7 Del Balso, Parker J       14 Bulldog Swim Clu-PC  4:42.57    4:35.76  
                1:06.97   2:17.29 (1:10.32)   3:27.25 (1:09.96)   4:35.76 (1:08.51)
  8 Besner, Kaitlyn           13 Pointe-Claire Sw     4:36.95    4:36.09  
                1:05.84   2:16.27 (1:10.43)   3:27.27 (1:11.00)   4:36.09 (1:08.82)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hegblom, Katherine E      14 Sunn Swimming-PC     4:37.70    4:37.48  
                1:06.40   2:17.75 (1:11.35)   3:28.71 (1:10.96)   4:37.48 (1:08.77)
 10 Low-Ring, Allison         14 ESWIM                4:36.74    4:37.87  
                1:06.33   2:17.27 (1:10.94)   3:28.54 (1:11.27)   4:37.87 (1:09.33)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tomic, Nika               13 ESWIM                4:38.04    4:37.94  
                1:07.75   2:19.54 (1:11.79)   3:30.03 (1:10.49)   4:37.94 (1:07.91)
 12 Moore, Audrey R           14 Unattached           4:39.88    4:38.88  
                1:06.36   2:16.40 (1:10.04)   3:26.76 (1:10.36)   4:38.88 (1:12.12)
 13 Carroll, Faith T          14 PLS-PC               4:39.34    4:39.18  
                1:06.56   2:17.81 (1:11.25)   3:28.75 (1:10.94)   4:39.18 (1:10.43)
 14 Housman, Paige E          14 Flying Fish Ariz-AZ  5:13.38Y   4:39.43  
                1:07.52   2:18.03 (1:10.51)   3:29.67 (1:11.64)   4:39.43 (1:09.76)
 15 Marovino, Katie           14 ESWIM                4:33.65    4:40.69  
                1:06.56   2:17.34 (1:10.78)   3:28.86 (1:11.52)   4:40.69 (1:11.83)
 16 Struempf, Lillian R       13 UN-PC                4:38.18    4:40.98  
                1:05.96   2:18.26 (1:12.30)   3:30.88 (1:12.62)   4:40.98 (1:10.10)
 17 Tancon, Tiffany           14 HYACK                4:39.75    4:41.05  
                1:08.03   2:19.60 (1:11.57)   3:30.96 (1:11.36)   4:41.05 (1:10.09)
 18 Boyd, Trinity             13 ESWIM                4:42.57    4:41.31  
                1:06.96   2:18.57 (1:11.61)   3:31.20 (1:12.63)   4:41.31 (1:10.11)
 19 Lee, Kaitlin              13 PLS-PC               4:37.98    4:42.60  
                1:07.79   2:19.20 (1:11.41)   3:31.39 (1:12.19)   4:42.60 (1:11.21)
 20 Verwoest, Mia P           14 California Capit-SN  5:07.95Y   4:43.14  
                1:08.52   2:21.77 (1:13.25)   3:34.03 (1:12.26)   4:43.14 (1:09.11)
 21 Hawkins, Francesca M      14 PLS-PC               4:40.39    4:43.80  
                1:07.03   2:18.69 (1:11.66)   3:30.95 (1:12.26)   4:43.80 (1:12.85)
 22 Chan, Diana L             14 TERA-PC              4:40.82    4:43.90  
                1:07.39   2:19.45 (1:12.06)   3:32.00 (1:12.55)   4:43.90 (1:11.90)
 23 Brandt, Delainey E        14 BAC-PC               5:13.56Y   4:45.01  
                1:07.63   2:19.94 (1:12.31)   3:32.80 (1:12.86)   4:45.01 (1:12.21)
 24 Detter, Olivia K          13 PASA-PC              5:20.25Y   4:47.14  
                1:09.67   2:23.94 (1:14.27)   3:36.75 (1:12.81)   4:47.14 (1:10.39)
 25 Masselink, Thea           14 ISC                  4:34.39    4:47.36  
                1:08.34   2:20.85 (1:12.51)   3:34.92 (1:14.07)   4:47.36 (1:12.44)
 26 Tong, Rachel              14 HYACK                4:44.13    4:47.64  
                1:08.37   2:21.20 (1:12.83)   3:34.76 (1:13.56)   4:47.64 (1:12.88)
 27 Hawk, Katy G              14 Santa Clara Swim-PC  5:11.86Y   4:48.30  
                1:08.87   2:23.59 (1:14.72)   3:37.18 (1:13.59)   4:48.30 (1:11.12)
 28 Lynch, Calista R          14 Otter Swim Club-PC   4:48.46    4:49.88  
                1:09.10   2:22.82 (1:13.72)   3:36.91 (1:14.09)   4:49.88 (1:12.97)
 29 Weltchek, Madalyn G       13 Santa Clara Swim-PC  4:46.69    4:50.38  
                1:08.92   2:22.80 (1:13.88)   3:37.44 (1:14.64)   4:50.38 (1:12.94)
 30 Kuhn, Elizabeth Zoe P     14 AlaGators-PC         5:16.80Y   4:52.38  
                1:09.52   2:25.02 (1:15.50)   3:40.20 (1:15.18)   4:52.38 (1:12.18)
 31 Hall, Savanna             13 COMOX                4:44.62S   4:52.56  
                1:10.14   2:24.45 (1:14.31)   3:39.27 (1:14.82)   4:52.56 (1:13.29)
 32 Burnett, Sydney           13 ESWIM                4:47.75    4:54.32  
                1:10.16   2:24.37 (1:14.21)   3:39.74 (1:15.37)   4:54.32 (1:14.58)
 33 Loiacono, Amelia C        13 North Bay Aquati-PC  5:19.50Y   4:55.26  
                1:09.75   2:25.69 (1:15.94)   3:43.00 (1:17.31)   4:55.26 (1:12.26)
 34 Van Laar, Emma G          13 GGST-PC              5:18.43Y   4:59.37  
                1:11.90   2:28.39 (1:16.49)   3:43.93 (1:15.54)   4:59.37 (1:15.44)
 
Girls 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Regan, Bailey           13 ESWIM                9:28.04    9:24.43  
                  31.94     1:07.47 (35.53)     1:42.64 (35.17)     2:18.19 (35.55)
        2:53.52 (35.33)     3:28.98 (35.46)     4:04.19 (35.21)     4:40.22 (36.03)
        5:16.05 (35.83)     5:52.02 (35.97)     6:27.64 (35.62)     7:03.54 (35.90)
        7:39.50 (35.96)     8:15.72 (36.22)     8:51.07 (35.35)     9:24.43 (33.36)
  2 Widmer, Ashlyn M          14 CROW-PC              9:38.54    9:26.27  
                  32.37     1:07.70 (35.33)     1:43.46 (35.76)     2:19.70 (36.24)
        2:55.68 (35.98)     3:32.00 (36.32)     4:08.12 (36.12)     4:44.22 (36.10)
        5:20.14 (35.92)     5:55.87 (35.73)     6:31.68 (35.81)     7:07.40 (35.72)
        7:43.33 (35.93)     8:18.52 (35.19)     8:53.41 (34.89)     9:26.27 (32.86)
  3 Carroll, Faith T          14 PLS-PC               9:35.75    9:29.91  
                  32.60     1:08.18 (35.58)     1:43.97 (35.79)     2:19.76 (35.79)
        2:55.44 (35.68)     3:31.49 (36.05)     4:07.48 (35.99)     4:43.86 (36.38)
        5:20.09 (36.23)     5:56.00 (35.91)     6:29.54 (33.54)     7:08.55 (39.01)
        7:44.61 (36.06)     8:20.17 (35.56)     8:55.70 (35.53)     9:29.91 (34.21)
  4 Del Balso, Parker J       14 Bulldog Swim Clu-PC  9:51.82    9:30.84  
                  33.06     1:08.84 (35.78)     1:44.68 (35.84)     2:20.36 (35.68)
        2:56.72 (36.36)     3:32.55 (35.83)     4:08.83 (36.28)     4:45.04 (36.21)
        5:21.53 (36.49)     5:57.48 (35.95)     6:30.08 (32.60)     7:09.48 (39.40)
        7:45.18 (35.70)     8:20.46 (35.28)     8:56.30 (35.84)     9:30.84 (34.54)
  5 Hegblom, Katherine E      14 Sunn Swimming-PC     9:44.46    9:31.47  
                  32.60     1:08.66 (36.06)     1:44.89 (36.23)     2:20.55 (35.66)
        2:56.76 (36.21)     3:32.74 (35.98)                             4:44.80 ( )
        5:21.28 (36.48)     5:57.38 (36.10)     6:33.60 (36.22)     7:09.61 (36.01)
        7:45.60 (35.99)     8:21.43 (35.83)     8:57.51 (36.08)     9:31.47 (33.96)
  6 O'Connell, Madison E      13 CROW-PC             18:25.40    9:35.81  
                  33.40     1:09.71 (36.31)     1:45.92 (36.21)     2:22.09 (36.17)
        2:57.98 (35.89)     3:34.20 (36.22)     4:10.30 (36.10)     4:46.59 (36.29)
        5:22.81 (36.22)     5:59.63 (36.82)     6:36.10 (36.47)     7:12.54 (36.44)
        7:48.97 (36.43)     8:25.28 (36.31)     9:01.20 (35.92)     9:35.81 (34.61)
  7 Besner, Kaitlyn           13 Pointe-Claire Sw     9:41.08    9:37.12  
                  32.92     1:08.15 (35.23)     1:44.56 (36.41)     2:20.42 (35.86)
        2:56.92 (36.50)     3:33.45 (36.53)     4:09.88 (36.43)     4:46.36 (36.48)
        5:23.11 (36.75)     5:59.06 (35.95)     6:36.23 (37.17)     7:12.29 (36.06)
        7:48.97 (36.68)     8:25.56 (36.59)     9:02.17 (36.61)     9:37.12 (34.95)
  8 Housman, Paige E          14 Flying Fish Ariz-AZ  9:58.41    9:39.02  
                  31.64     1:06.16 (34.52)     1:41.37 (35.21)     2:17.06 (35.69)
        2:53.00 (35.94)     3:29.01 (36.01)     4:05.78 (36.77)     4:42.20 (36.42)
        5:19.76 (37.56)     5:56.66 (36.90)     6:34.84 (38.18)     7:11.95 (37.11)
        7:49.76 (37.81)     8:26.39 (36.63)     9:04.18 (37.79)     9:39.02 (34.84)
  9 Tancon, Tiffany           14 HYACK                9:40.04    9:40.65  
                  33.13     1:08.20 (35.07)     1:44.01 (35.81)     2:19.83 (35.82)
        2:56.28 (36.45)     3:32.62 (36.34)     4:09.13 (36.51)     4:45.77 (36.64)
        5:22.56 (36.79)     5:59.16 (36.60)     6:36.13 (36.97)     7:13.09 (36.96)
        7:50.21 (37.12)     8:27.38 (37.17)     9:05.03 (37.65)     9:40.65 (35.62)
 10 Boyd, Trinity             13 ESWIM                9:51.99    9:45.96  
                  33.27     1:09.35 (36.08)     1:46.01 (36.66)     2:22.91 (36.90)
        3:00.03 (37.12)     3:36.98 (36.95)     4:13.81 (36.83)     4:50.73 (36.92)
        5:27.84 (37.11)     6:04.98 (37.14)     6:41.77 (36.79)     7:18.74 (36.97)
        7:55.87 (37.13)     8:32.92 (37.05)     9:09.92 (37.00)     9:45.96 (36.04)
 11 Lee, Kaitlin              13 PLS-PC               9:49.27    9:46.93  
                  33.43     1:09.00 (35.57)     1:45.59 (36.59)     2:22.22 (36.63)
        2:59.03 (36.81)     3:36.09 (37.06)     4:12.75 (36.66)     4:49.91 (37.16)
        5:27.30 (37.39)     6:04.80 (37.50)     6:42.33 (37.53)     7:19.74 (37.41)
        7:57.34 (37.60)     8:34.79 (37.45)     9:11.52 (36.73)     9:46.93 (35.41)
 12 Tong, Rachel              14 HYACK                9:37.21S   9:47.94  
                  32.38     1:08.64 (36.26)     1:45.41 (36.77)     2:22.46 (37.05)
        2:59.00 (36.54)     3:35.68 (36.68)     4:12.40 (36.72)     4:49.59 (37.19)
        5:26.67 (37.08)     6:04.39 (37.72)     6:41.57 (37.18)     7:19.03 (37.46)
        7:56.56 (37.53)     8:34.32 (37.76)     9:11.30 (36.98)     9:47.94 (36.64)
 13 Gao, Emma M               13 MAC                  9:40.04    9:52.25  
                  32.34     1:07.76 (35.42)     1:30.38 (22.62)     2:19.92 (49.54)
        2:56.23 (36.31)     3:32.76 (36.53)     4:10.08 (37.32)     4:48.03 (37.95)
        5:26.30 (38.27)     6:04.02 (37.72)     6:40.98 (36.96)     7:18.51 (37.53)
        7:56.95 (38.44)     8:35.78 (38.83)     9:14.54 (38.76)     9:52.25 (37.71)
 14 Chan, Diana L             14 TERA-PC              9:41.89    9:53.87  
                  32.99     1:09.30 (36.31)     1:46.40 (37.10)     2:22.70 (36.30)
        2:59.85 (37.15)     3:37.02 (37.17)     4:14.48 (37.46)     4:52.03 (37.55)
        5:30.20 (38.17)     6:08.39 (38.19)     6:46.46 (38.07)     7:23.77 (37.31)
        8:02.15 (38.38)     8:39.58 (37.43)     9:17.61 (38.03)     9:53.87 (36.26)
 15 Torres, Patricia M        13 The Olympic Club-PC  9:58.80    9:56.29  
                  34.25     1:10.77 (36.52)     1:47.37 (36.60)     2:24.85 (37.48)
                                3:39.59 ( )     4:12.91 (33.32)     4:54.85 (41.94)
        5:21.87 (27.02)     6:10.41 (48.54)     6:48.38 (37.97)     7:26.54 (38.16)
        8:04.25 (37.71)     8:42.26 (38.01)     9:19.92 (37.66)     9:56.29 (36.37)
 16 Brandt, Delainey E        14 BAC-PC              10:44.54Y   9:57.57  
                  33.15     1:09.00 (35.85)     1:46.29 (37.29)     2:23.23 (36.94)
        3:01.03 (37.80)     3:38.57 (37.54)     4:16.98 (38.41)     4:54.58 (37.60)
        5:32.90 (38.32)     6:10.79 (37.89)     6:48.92 (38.13)     7:26.78 (37.86)
        8:04.82 (38.04)     8:42.80 (37.98)     9:07.58 (24.78)     9:57.57 (49.99)
 17 Weltchek, Madalyn G       13 Santa Clara Swim-PC  9:38.84    9:57.61  
                  33.30     1:09.39 (36.09)     1:47.01 (37.62)     2:24.59 (37.58)
        3:03.15 (38.56)     3:41.22 (38.07)     4:19.86 (38.64)     4:57.86 (38.00)
        5:36.75 (38.89)     6:14.34 (37.59)     6:52.53 (38.19)     7:29.76 (37.23)
        8:07.30 (37.54)     8:44.98 (37.68)     9:22.39 (37.41)     9:57.61 (35.22)
 18 Masic, Ema                13 ESWIM                9:59.49    9:58.92  
                  33.10     1:09.38 (36.28)     1:46.57 (37.19)     2:24.42 (37.85)
        3:02.11 (37.69)     3:40.11 (38.00)     4:18.51 (38.40)     4:56.62 (38.11)
        5:34.40 (37.78)     6:12.61 (38.21)     6:50.54 (37.93)     7:28.64 (38.10)
        8:06.43 (37.79)     8:44.55 (38.12)     9:22.26 (37.71)     9:58.92 (36.66)
 19 Ukropina, Sonja           14 Quicksilver Swim-PC  9:56.74   10:00.40  
                  32.98     1:09.83 (36.85)     1:46.84 (37.01)     2:23.64 (36.80)
        3:02.26 (38.62)     3:40.56 (38.30)     4:19.03 (38.47)     4:56.05 (37.02)
        5:34.61 (38.56)     6:12.70 (38.09)     6:51.12 (38.42)     7:29.53 (38.41)
        8:07.75 (38.22)     8:45.75 (38.00)     9:24.19 (38.44)    10:00.40 (36.21)
 20 Low-Ring, Allison         14 ESWIM                9:40.08   10:02.87  
                  32.56     1:08.31 (35.75)     1:44.90 (36.59)     2:21.82 (36.92)
        2:59.00 (37.18)     3:37.37 (38.37)     4:15.73 (38.36)     4:54.18 (38.45)
        5:33.29 (39.11)     6:11.38 (38.09)     6:50.27 (38.89)     7:29.07 (38.80)
        8:07.34 (38.27)     8:46.08 (38.74)     9:24.80 (38.72)    10:02.87 (38.07)
 21 Holokahi, Tiare K         14 Vacaville Swim C-SN  9:51.59   10:04.81  
                  33.43     1:09.70 (36.27)     1:46.81 (37.11)     2:23.82 (37.01)
        3:01.17 (37.35)     3:38.42 (37.25)     4:15.75 (37.33)     4:53.79 (38.04)
        5:31.74 (37.95)     6:10.23 (38.49)     6:49.34 (39.11)     7:28.09 (38.75)
        8:07.47 (39.38)     8:46.68 (39.21)     9:26.20 (39.52)    10:04.81 (38.61)
 22 Stiles, Sophia            14 CROW-PC             19:00.03   10:12.44  
                  35.48     1:12.44 (36.96)     1:50.67 (38.23)     2:28.53 (37.86)
        2:53.42 (24.89)     3:46.42 (53.00)     4:25.84 (39.42)     5:05.03 (39.19)
        5:26.36 (21.33)     6:23.25 (56.89)     7:01.95 (38.70)     7:40.05 (38.10)
        8:18.63 (38.58)     8:56.42 (37.79)     9:35.44 (39.02)    10:12.44 (37.00)
 
Girls 13-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Housman, Paige E          14 Flying Fish Ariz-AZ 18:49.35   18:02.50  
                  32.36     1:07.84 (35.48)     1:43.22 (35.38)     2:19.07 (35.85)
        2:54.76 (35.69)     3:30.67 (35.91)     4:06.89 (36.22)     4:43.23 (36.34)
        5:19.33 (36.10)     5:55.83 (36.50)     6:32.10 (36.27)     7:08.52 (36.42)
        7:44.87 (36.35)     8:21.28 (36.41)     8:57.47 (36.19)     9:33.90 (36.43)
       10:10.24 (36.34)    10:46.45 (36.21)    11:22.91 (36.46)    11:59.09 (36.18)
       12:35.47 (36.38)    13:11.59 (36.12)    13:48.20 (36.61)    14:24.45 (36.25)
       15:01.07 (36.62)    15:37.50 (36.43)    16:14.08 (36.58)    16:50.68 (36.60)
       17:27.37 (36.69)    18:02.50 (35.13)                                        
  2 Carroll, Faith T          14 PLS-PC              18:21.66   18:16.49  
                  32.95     1:08.84 (35.89)     1:45.67 (36.83)     2:22.13 (36.46)
        2:58.99 (36.86)     3:34.88 (35.89)     4:11.59 (36.71)     4:48.01 (36.42)
        5:10.48 (22.47)     6:01.78 (51.30)     6:38.53 (36.75)     7:14.82 (36.29)
        7:51.88 (37.06)     8:28.35 (36.47)     8:45.52 (17.17)                    
            9:05.85 ( )     9:42.51 (36.66)    10:20.07 (37.56)    10:56.71 (36.64)
       11:35.01 (38.30)    12:11.58 (36.57)    12:49.29 (37.71)    13:26.12 (36.83)
       14:03.61 (37.49)  15:55.12 (1:51.51)    16:32.22 (37.10)    17:08.14 (35.92)
       17:44.43 (36.29)    18:16.49 (32.06)                                        
  3 Low-Ring, Allison         14 ESWIM               18:25.69   18:16.82  
                  32.35     1:07.56 (35.21)     1:43.53 (35.97)     2:20.02 (36.49)
        2:56.44 (36.42)     3:33.61 (37.17)     4:09.82 (36.21)     4:47.08 (37.26)
        5:23.62 (36.54)     6:00.64 (37.02)     6:38.17 (37.53)     7:15.68 (37.51)
        7:52.67 (36.99)     8:29.85 (37.18)     9:07.36 (37.51)     9:44.59 (37.23)
       10:21.15 (36.56)    10:58.78 (37.63)    11:35.46 (36.68)    12:12.51 (37.05)
       12:49.37 (36.86)    13:26.93 (37.56)    14:03.42 (36.49)    14:39.58 (36.16)
       15:16.35 (36.77)    15:53.16 (36.81)    16:29.64 (36.48)    17:06.07 (36.43)
       17:42.54 (36.47)    18:16.82 (34.28)                                        
  4 Del Balso, Parker J       14 Bulldog Swim Clu-PC 18:46.44   18:16.97  
                  32.58     1:08.95 (36.37)     1:45.06 (36.11)     2:22.74 (37.68)
        2:59.10 (36.36)     3:36.52 (37.42)     4:13.46 (36.94)     4:50.49 (37.03)
        5:27.26 (36.77)     6:04.50 (37.24)     6:41.14 (36.64)     7:18.51 (37.37)
        7:54.96 (36.45)     8:31.92 (36.96)     9:08.65 (36.73)     9:45.60 (36.95)
       10:22.40 (36.80)    10:59.23 (36.83)    11:35.66 (36.43)    12:12.63 (36.97)
       12:48.96 (36.33)    13:25.73 (36.77)    14:02.44 (36.71)    14:39.37 (36.93)
       15:15.62 (36.25)    15:52.87 (37.25)    16:30.06 (37.19)    17:06.47 (36.41)
       17:43.10 (36.63)    18:16.97 (33.87)                                        
  5 Tancon, Tiffany           14 HYACK               18:29.86   18:21.50  
                  33.58     1:09.48 (35.90)     1:46.33 (36.85)     2:22.79 (36.46)
        2:59.86 (37.07)     3:36.35 (36.49)     4:13.47 (37.12)     4:50.01 (36.54)
        5:27.09 (37.08)     6:03.41 (36.32)     6:40.61 (37.20)     7:17.08 (36.47)
        7:53.95 (36.87)     8:30.42 (36.47)     9:07.33 (36.91)     9:43.84 (36.51)
       10:20.93 (37.09)    10:57.35 (36.42)    11:35.05 (37.70)    12:12.00 (36.95)
       12:49.14 (37.14)    13:26.04 (36.90)  15:17.79 (1:51.75)    15:54.90 (37.11)
       16:32.22 (37.32)    17:09.48 (37.26)                                        
           17:46.12 ( )    18:21.50 (35.38)                                        
  6 Brandt, Delainey E        14 BAC-PC              18:59.49   18:34.43  
                  32.15     1:07.45 (35.30)     1:44.14 (36.69)     2:21.10 (36.96)
        2:58.42 (37.32)     3:35.54 (37.12)     4:13.07 (37.53)     4:50.20 (37.13)
        5:27.93 (37.73)     6:04.92 (36.99)     6:42.90 (37.98)     7:20.32 (37.42)
        7:58.08 (37.76)     8:35.56 (37.48)     9:13.18 (37.62)     9:50.35 (37.17)
       10:28.26 (37.91)    11:05.43 (37.17)    11:43.00 (37.57)    12:20.44 (37.44)
       12:58.30 (37.86)    13:35.32 (37.02)    14:13.33 (38.01)    14:50.66 (37.33)
       15:28.35 (37.69)    16:05.50 (37.15)    16:43.20 (37.70)    17:20.47 (37.27)
       17:40.89 (20.42)    18:34.43 (53.54)                                        
  7 Burns, Kyra L             13 California Capit-SN  9:57.28   18:39.61  
                  34.74     1:11.93 (37.19)     1:49.03 (37.10)     2:26.91 (37.88)
        3:04.38 (37.47)     3:41.57 (37.19)     4:19.25 (37.68)     4:56.96 (37.71)
        5:34.38 (37.42)     6:12.14 (37.76)     6:49.67 (37.53)     7:27.24 (37.57)
        8:04.74 (37.50)     8:41.76 (37.02)     9:19.18 (37.42)     9:56.67 (37.49)
       10:34.12 (37.45)    11:11.92 (37.80)    11:49.24 (37.32)    12:26.83 (37.59)
       13:04.22 (37.39)    13:41.62 (37.40)    14:19.01 (37.39)    14:56.48 (37.47)
       15:33.75 (37.27)    16:11.24 (37.49)    16:49.26 (38.02)    17:26.51 (37.25)
       18:04.22 (37.71)    18:39.61 (35.39)                                        
  8 O'Connell, Madison E      13 CROW-PC             18:25.40   18:43.82  
                  34.41     1:11.34 (36.93)     1:48.75 (37.41)     2:26.11 (37.36)
        3:03.25 (37.14)     3:40.19 (36.94)     4:17.64 (37.45)     4:55.60 (37.96)
        5:33.20 (37.60)     6:10.70 (37.50)     6:48.91 (38.21)     7:26.18 (37.27)
        8:03.96 (37.78)     8:42.15 (38.19)     9:19.92 (37.77)     9:58.00 (38.08)
       10:35.91 (37.91)    11:14.17 (38.26)    11:52.37 (38.20)    12:30.40 (38.03)
       13:08.38 (37.98)    13:46.48 (38.10)                                        
           15:39.68 ( )    16:17.78 (38.10)    16:55.95 (38.17)    17:32.72 (36.77)
       18:09.90 (37.18)    18:43.82 (33.92)                                        
  9 Ukropina, Sonja           14 Quicksilver Swim-PC 18:56.70   18:57.19  
                  32.64     1:08.96 (36.32)                             2:23.85 ( )
        3:01.98 (38.13)     3:40.15 (38.17)     4:17.98 (37.83)     4:55.84 (37.86)
        5:34.26 (38.42)     6:12.42 (38.16)     6:50.71 (38.29)     7:28.83 (38.12)
        8:07.32 (38.49)     8:45.26 (37.94)     9:23.59 (38.33)    10:01.24 (37.65)
       10:39.88 (38.64)    11:18.12 (38.24)    11:56.56 (38.44)    12:34.98 (38.42)
       13:13.62 (38.64)    13:51.99 (38.37)    14:30.49 (38.50)    15:08.78 (38.29)
       15:47.78 (39.00)    16:25.86 (38.08)    17:04.24 (38.38)                    
           18:20.90 ( )    18:57.19 (36.29)                                        
 10 Holokahi, Tiare K         14 Vacaville Swim C-SN 18:51.52   19:02.63  
                  33.64     1:09.97 (36.33)     1:47.77 (37.80)     2:24.85 (37.08)
        3:02.62 (37.77)     3:40.16 (37.54)     4:18.43 (38.27)     4:55.70 (37.27)
        5:33.99 (38.29)     6:11.50 (37.51)     6:49.71 (38.21)     7:27.46 (37.75)
        8:05.83 (38.37)     8:43.29 (37.46)     9:21.39 (38.10)     9:59.58 (38.19)
       10:38.41 (38.83)    11:16.68 (38.27)    11:55.64 (38.96)    12:34.16 (38.52)
       13:13.23 (39.07)    13:51.87 (38.64)    14:31.34 (39.47)    15:10.46 (39.12)
       15:50.67 (40.21)    16:30.16 (39.49)    17:09.32 (39.16)    17:48.48 (39.16)
       18:27.20 (38.72)    19:02.63 (35.43)                                        
 11 Van Laar, Emma G          13 GGST-PC             18:19.47Y  19:26.72  
                  35.70     1:13.97 (38.27)     1:45.35 (31.38)     2:30.97 (45.62)
        2:53.96 (22.99)     3:48.73 (54.77)     4:27.90 (39.17)     5:06.76 (38.86)
        5:45.90 (39.14)     6:24.23 (38.33)     7:02.75 (38.52)     7:41.09 (38.34)
        8:19.83 (38.74)     8:58.34 (38.51)     9:37.36 (39.02)    10:16.67 (39.31)
       10:55.89 (39.22)    11:34.68 (38.79)    12:14.39 (39.71)    12:53.18 (38.79)
       13:33.29 (40.11)    14:12.88 (39.59)    14:53.87 (40.99)    15:33.25 (39.38)
       16:14.16 (40.91)    16:53.77 (39.61)    17:33.08 (39.31)    18:11.55 (38.47)
       18:50.54 (38.99)    19:26.72 (36.18)                                        
 12 Stiles, Sophia            14 CROW-PC             19:00.03   19:35.15  
                  34.92     1:12.72 (37.80)     1:50.65 (37.93)     2:29.22 (38.57)
        2:53.92 (24.70)     3:46.74 (52.82)     4:23.85 (37.11)     5:03.73 (39.88)
        5:42.34 (38.61)     6:20.75 (38.41)     6:58.82 (38.07)     7:37.74 (38.92)
        8:16.32 (38.58)     8:56.15 (39.83)     9:35.29 (39.14)    10:14.79 (39.50)
       10:54.57 (39.78)    11:33.82 (39.25)    12:13.42 (39.60)    12:53.35 (39.93)
       13:32.34 (38.99)    14:12.77 (40.43)    14:51.92 (39.15)    15:32.84 (40.92)
       16:12.90 (40.06)    16:53.34 (40.44)    17:14.55 (21.21)                    
           18:45.71 ( )    19:35.15 (49.44)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Merrell, Natalie          13 AAC                  1:05.33    1:04.44  
                  30.87     1:04.44 (33.57)                                        
  2 Christian, Kate M         13 DA-PC                1:05.61    1:05.51  
                  31.80     1:05.51 (33.71)                                        
  3 Masselink, Thea           14 ISC                  1:06.13    1:06.30  
                  32.03     1:06.30 (34.27)                                        
  4 Tomic, Nika               13 ESWIM                1:07.26    1:06.49  
                  32.66     1:06.49 (33.83)                                        
  5 Jensen, Faye A            13 Santa Clara Swim-PC  1:07.34    1:07.10  
                  32.76     1:07.10 (34.34)                                        
  6 Scheberies, Emily E       14 CROW-PC              1:06.88    1:07.13  
                  32.49     1:07.13 (34.64)                                        
  7 Chan, Diana L             14 TERA-PC              1:07.75    1:08.47  
                  33.33     1:08.47 (35.14)                                        
  8 Del Balso, Parker J       14 Bulldog Swim Clu-PC  1:07.37    1:09.51  
                  33.76     1:09.51 (35.75)                                        
Preliminaries
  9 Smith, Adriana K          13 Orinda Aquatics-PC   1:08.06             
 10 Piel, Annabel M           14 DA-PC                1:08.08             
 11 Williams, Abby            14 SJL                  1:08.17             
 12 Raymond, Victoria         13 ESWIM                1:08.21             
 13 Mering, Grace W           13 Dart Swimming-SN     1:08.45             
 14 Yu, Kailyn                14 Santa Clara Swim-PC  1:09.29             
 15 O'Connell, Madison E      13 CROW-PC              1:09.31             
 16 Isomatsu, Maiya           13 Otter Swim Club-PC   1:09.53             
 17 Chan, Katelyn S           13 PASA-PC              1:10.09             
 18 Lin, Florence Rui         14 PLS-PC               1:10.21             
 19 Barck, Emilia I           13 Orinda Aquatics-PC   1:10.22             
 20 Arbuckle, Josephine M     13 DM-NT                1:10.31             
 21 Mullin, Annabelle T       14 The Olympic Club-PC  1:10.62             
 22 Phung, Paige Z            14 Elk Grove Aquati-SN  1:10.69             
 23 Balbuena, Luna            14 Peak Swimming-PC     1:10.75             
 24 Schaffer, Alexis A        14 PASA-PC              1:10.76             
 25 Dangol, Ashley S          13 AAA-PC               1:10.79             
 26 Torres, Patricia M        13 The Olympic Club-PC  1:10.83             
 27 Elwell, Sydney L          14 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:10.94             
 28 Elwell, Kensington L      14 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:11.26             
 29 Bhatnagar, Meher          13 Santa Clara Swim-PC  1:11.40             
 30 Appl, Mollie J            13 Orinda Aquatics-PC   1:11.42             
 31 Mendiola, Chloe           14 MAC                  1:11.45             
 31 Li, Samantha A            14 East Bay Aquatic-PC  1:11.45             
 33 Kuziemko, Claire Y        14 Bulldog Swim Clu-PC  1:11.65             
 34 Barnes, Lindsay J         14 Unattached-PC        1:11.69             
 35 Struempf, Lillian R       13 UN-PC                1:11.93             
 36 Lanilis, Eugenie M        14 PASA-PC              1:12.31             
 37 Nevins, Harper            14 ISC                  1:12.37             
 38 Fetter, Elizabeth C       14 Alto Swim Club-PC    1:13.08             
 39 Osborn, Lydia K           14 Orinda Aquatics-PC   1:13.13             
 40 Verwoest, Mia P           14 California Capit-SN  1:13.40             
 41 Fok, Jasmine V            13 Orinda Aquatics-PC   1:13.41             
 42 Nguyen, Gabrielle V       13 Santa Clara Swim-PC  1:16.41             
 43 Sevin, Charlotte M        14 CROW-PC              1:17.18             
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Merrell, Natalie          13 AAC                  1:03.99    1:05.33  
  2 Christian, Kate M         13 DA-PC                1:05.68    1:05.61  
  3 Masselink, Thea           14 ISC                  1:04.76    1:06.13  
  4 Scheberies, Emily E       14 CROW-PC              1:07.22    1:06.88  
  5 Tomic, Nika               13 ESWIM                1:05.67    1:07.26  
  6 Jensen, Faye A            13 Santa Clara Swim-PC  1:07.68    1:07.34  
  7 Del Balso, Parker J       14 Bulldog Swim Clu-PC  1:08.08    1:07.37  
  8 Chan, Diana L             14 TERA-PC              1:08.20    1:07.75  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Smith, Adriana K          13 Orinda Aquatics-PC   1:07.81    1:08.06  
 10 Piel, Annabel M           14 DA-PC                1:07.41    1:08.08  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Williams, Abby            14 SJL                  1:07.37    1:08.17  
 12 Raymond, Victoria         13 ESWIM                1:07.40    1:08.21  
 13 Mering, Grace W           13 Dart Swimming-SN     1:08.05    1:08.45  
 14 Yu, Kailyn                14 Santa Clara Swim-PC  1:11.07    1:09.29  
 15 O'Connell, Madison E      13 CROW-PC              1:10.70    1:09.31  
 16 Isomatsu, Maiya           13 Otter Swim Club-PC   1:10.24    1:09.53  
 17 Chan, Katelyn S           13 PASA-PC              1:12.10    1:10.09  
 18 Lin, Florence Rui         14 PLS-PC               1:00.61Y   1:10.21  
 19 Barck, Emilia I           13 Orinda Aquatics-PC   1:10.73    1:10.22  
 20 Arbuckle, Josephine M     13 DM-NT                1:02.46Y   1:10.31  
 21 Mullin, Annabelle T       14 The Olympic Club-PC  1:11.97    1:10.62  
 22 Phung, Paige Z            14 Elk Grove Aquati-SN  1:10.95    1:10.69  
 23 Balbuena, Luna            14 Peak Swimming-PC     1:11.28    1:10.75  
 24 Schaffer, Alexis A        14 PASA-PC              1:01.29Y   1:10.76  
 25 Dangol, Ashley S          13 AAA-PC               1:11.83    1:10.79  
 26 Torres, Patricia M        13 The Olympic Club-PC  1:11.76    1:10.83  
 27 Elwell, Sydney L          14 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:09.59    1:10.94  
 28 Elwell, Kensington L      14 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:09.41    1:11.26  
 29 Bhatnagar, Meher          13 Santa Clara Swim-PC  1:10.49    1:11.40  
 30 Appl, Mollie J            13 Orinda Aquatics-PC   1:11.96    1:11.42  
 31 Mendiola, Chloe           14 MAC                  1:11.67    1:11.45  
 31 Li, Samantha A            14 East Bay Aquatic-PC  1:11.67    1:11.45  
 33 Kuziemko, Claire Y        14 Bulldog Swim Clu-PC  1:02.39Y   1:11.65  
 34 Barnes, Lindsay J         14 Unattached-PC        1:10.51    1:11.69  
 35 Struempf, Lillian R       13 UN-PC                1:11.07    1:11.93  
 36 Lanilis, Eugenie M        14 PASA-PC              1:01.41Y   1:12.31  
 37 Nevins, Harper            14 ISC                  1:10.77    1:12.37  
 38 Fetter, Elizabeth C       14 Alto Swim Club-PC    1:00.50Y   1:13.08  
 39 Osborn, Lydia K           14 Orinda Aquatics-PC   1:02.18Y   1:13.13  
 40 Verwoest, Mia P           14 California Capit-SN  1:00.15Y   1:13.40  
 41 Fok, Jasmine V            13 Orinda Aquatics-PC   1:01.47Y   1:13.41  
 42 Nguyen, Gabrielle V       13 Santa Clara Swim-PC  1:01.07Y   1:16.41  
 43 Sevin, Charlotte M        14 CROW-PC                59.20Y   1:17.18  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Masselink, Thea           14 ISC                  2:21.47    2:19.46  
                  32.79     1:07.65 (34.86)     1:44.04 (36.39)     2:19.46 (35.42)
  2 Christian, Kate M         13 DA-PC                2:23.41    2:20.04  
                  33.16     1:08.42 (35.26)     1:44.52 (36.10)     2:20.04 (35.52)
  3 Lo, Jade                  14 ESWIM                2:23.58    2:22.08  
                  33.67     1:09.90 (36.23)     1:46.45 (36.55)     2:22.08 (35.63)
  4 Merrell, Natalie          13 AAC                  2:24.83    2:23.33  
                  33.07     1:09.75 (36.68)     1:47.13 (37.38)     2:23.33 (36.20)
  5 Widmer, Ashlyn M          14 CROW-PC              2:26.63    2:23.37  
                  35.14     1:11.34 (36.20)     1:48.44 (37.10)     2:23.37 (34.93)
  6 Mering, Grace W           13 Dart Swimming-SN     2:27.70    2:24.95  
                  34.28     1:10.70 (36.42)     1:48.10 (37.40)     2:24.95 (36.85)
  7 Raymond, Victoria         13 ESWIM                2:27.03    2:25.07  
                  34.07     1:10.68 (36.61)     1:47.70 (37.02)     2:25.07 (37.37)
  8 Isomatsu, Maiya           13 Otter Swim Club-PC   2:26.36    2:25.60  
                  34.41     1:11.13 (36.72)     1:48.38 (37.25)     2:25.60 (37.22)
Preliminaries
  9 Hegblom, Katherine E      14 Sunn Swimming-PC     2:28.07             
 10 Williams, Abby            14 SJL                  2:28.59             
 11 Jensen, Faye A            13 Santa Clara Swim-PC  2:28.87             
 12 Chan, Diana L             14 TERA-PC              2:29.14             
 13 Del Balso, Parker J       14 Bulldog Swim Clu-PC  2:29.45             
 14 Lewis, Alexis M           14 Neptune Swimming-PC  2:29.72             
 15 Tomic, Nika               13 ESWIM                2:30.04             
 16 Mullin, Annabelle T       14 The Olympic Club-PC  2:30.10             
 17 O'Connell, Madison E      13 CROW-PC              2:30.20             
 18 Smith, Adriana K          13 Orinda Aquatics-PC   2:30.90             
 19 Piel, Annabel M           14 DA-PC                2:31.58             
 20 Tong, Rachel              14 HYACK                2:31.85             
 21 Barck, Emilia I           13 Orinda Aquatics-PC   2:31.98             
 22 Scheberies, Emily E       14 CROW-PC              2:32.18             
 23 Gao, Emma M               13 MAC                  2:32.26             
 24 Chan, Katelyn S           13 PASA-PC              2:32.66             
 25 Tancon, Tiffany           14 HYACK                2:33.42             
 26 Appl, Mollie J            13 Orinda Aquatics-PC   2:33.54             
 27 Xu, Chloe T               13 PLS-PC               2:33.64             
 28 Struempf, Lillian R       13 UN-PC                2:34.01             
 29 Lee, Kaitlin              13 PLS-PC               2:34.26             
 30 Boyd, Trinity             13 ESWIM                2:34.64             
 31 Brandt, Delainey E        14 BAC-PC               2:34.82             
 32 Arbuckle, Josephine M     13 DM-NT                2:34.90             
 33 Nevins, Harper            14 ISC                  2:34.93             
 34 Burnett, Sydney           13 ESWIM                2:35.20             
 35 Le-Nguyen, Audrey Q       13 Orinda Aquatics-PC   2:35.32             
 36 Yu, Kailyn                14 Santa Clara Swim-PC  2:35.37             
 37 Barnes, Lindsay J         14 Unattached-PC        2:35.47             
 38 Schaffer, Alexis A        14 PASA-PC              2:35.89             
 39 Phung, Paige Z            14 Elk Grove Aquati-SN  2:35.97             
 40 Mendiola, Chloe           14 MAC                  2:36.01             
 41 Elwell, Kensington L      14 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:36.69             
 42 Bhatnagar, Meher          13 Santa Clara Swim-PC  2:36.86             
 43 Elwell, Sydney L          14 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:37.11             
 44 Verwoest, Mia P           14 California Capit-SN  2:38.09             
 45 Mina, Tristen E           14 Sunn Swimming-PC     2:38.10             
 46 Lin, Florence Rui         14 PLS-PC               2:38.20             
 47 Li, Samantha A            14 East Bay Aquatic-PC  2:38.23             
 48 Low-Ring, Allison         14 ESWIM                2:38.38             
 49 Fetter, Elizabeth C       14 Alto Swim Club-PC    2:38.53             
 50 Zeller, Zoey              14 Santa Clara Swim-PC  2:39.66             
 51 Nguyen, Gabrielle V       13 Santa Clara Swim-PC  2:42.32             
 52 Lee, Kate C               14 Peak Swimming-PC     2:43.16             
 53 Doak, Payton J            14 HEAT-AZ              2:47.46             
 54 Sevin, Charlotte M        14 CROW-PC              2:51.33             
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Masselink, Thea           14 ISC                  2:18.84    2:21.47  
                1:08.10   2:21.47 (1:13.37)                                        
  2 Christian, Kate M         13 DA-PC                2:22.35    2:23.41  
                1:09.48   2:23.41 (1:13.93)                                        
  3 Lo, Jade                  14 ESWIM                2:24.68    2:23.58  
                1:11.22   2:23.58 (1:12.36)                                        
  4 Merrell, Natalie          13 AAC                  2:23.39    2:24.83  
                1:10.65   2:24.83 (1:14.18)                                        
  5 Isomatsu, Maiya           13 Otter Swim Club-PC   2:28.36    2:26.36  
                1:11.93   2:26.36 (1:14.43)                                        
  6 Widmer, Ashlyn M          14 CROW-PC              2:26.34    2:26.63  
                1:11.76   2:26.63 (1:14.87)                                        
  7 Raymond, Victoria         13 ESWIM                2:23.82    2:27.03  
                1:10.93   2:27.03 (1:16.10)                                        
  8 Mering, Grace W           13 Dart Swimming-SN     2:25.99    2:27.70  
                1:11.00   2:27.70 (1:16.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hegblom, Katherine E      14 Sunn Swimming-PC     2:34.40    2:28.07  
                1:12.32   2:28.07 (1:15.75)                                        
 10 Williams, Abby            14 SJL                  2:28.30    2:28.59  
                1:11.32   2:28.59 (1:17.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jensen, Faye A            13 Santa Clara Swim-PC  2:27.26    2:28.87  
                1:12.17   2:28.87 (1:16.70)                                        
 12 Chan, Diana L             14 TERA-PC              2:28.18    2:29.14  
                1:11.89   2:29.14 (1:17.25)                                        
 13 Del Balso, Parker J       14 Bulldog Swim Clu-PC  2:32.08    2:29.45  
                1:14.46   2:29.45 (1:14.99)                                        
 14 Lewis, Alexis M           14 Neptune Swimming-PC  2:25.43    2:29.72  
                1:11.58   2:29.72 (1:18.14)                                        
 15 Tomic, Nika               13 ESWIM                2:23.91    2:30.04  
                1:12.31   2:30.04 (1:17.73)                                        
 16 Mullin, Annabelle T       14 The Olympic Club-PC  2:30.50    2:30.10  
                1:12.82   2:30.10 (1:17.28)                                        
 17 O'Connell, Madison E      13 CROW-PC              2:29.05    2:30.20  
                1:13.55   2:30.20 (1:16.65)                                        
 18 Smith, Adriana K          13 Orinda Aquatics-PC   2:28.89    2:30.90  
                1:13.11   2:30.90 (1:17.79)                                        
 19 Piel, Annabel M           14 DA-PC                2:26.22    2:31.58  
                1:12.76   2:31.58 (1:18.82)                                        
 20 Tong, Rachel              14 HYACK                2:31.96S   2:31.85  
                1:13.19   2:31.85 (1:18.66)                                        
 21 Barck, Emilia I           13 Orinda Aquatics-PC   2:10.48Y   2:31.98  
                1:14.12   2:31.98 (1:17.86)                                        
 22 Scheberies, Emily E       14 CROW-PC              2:28.60    2:32.18  
                1:13.61   2:32.18 (1:18.57)                                        
 23 Gao, Emma M               13 MAC                  2:33.03    2:32.26  
                1:14.41   2:32.26 (1:17.85)                                        
 24 Chan, Katelyn S           13 PASA-PC              2:29.59    2:32.66  
                1:13.94   2:32.66 (1:18.72)                                        
 25 Tancon, Tiffany           14 HYACK                2:35.21    2:33.42  
                1:14.65   2:33.42 (1:18.77)                                        
 26 Appl, Mollie J            13 Orinda Aquatics-PC   2:31.35    2:33.54  
                1:14.25   2:33.54 (1:19.29)                                        
 27 Xu, Chloe T               13 PLS-PC               2:34.06    2:33.64  
                1:15.61   2:33.64 (1:18.03)                                        
 28 Struempf, Lillian R       13 UN-PC                2:34.43    2:34.01  
                1:14.23   2:34.01 (1:19.78)                                        
 29 Lee, Kaitlin              13 PLS-PC               2:13.28Y   2:34.26  
                1:16.81   2:34.26 (1:17.45)                                        
 30 Boyd, Trinity             13 ESWIM                2:31.39    2:34.64  
                1:15.26   2:34.64 (1:19.38)                                        
 31 Brandt, Delainey E        14 BAC-PC               2:15.70Y   2:34.82  
                1:15.02   2:34.82 (1:19.80)                                        
 32 Arbuckle, Josephine M     13 DM-NT                2:16.18Y   2:34.90  
                1:14.47   2:34.90 (1:20.43)                                        
 33 Nevins, Harper            14 ISC                  2:32.00    2:34.93  
                1:15.49   2:34.93 (1:19.44)                                        
 34 Burnett, Sydney           13 ESWIM                2:34.41    2:35.20  
                1:16.10   2:35.20 (1:19.10)                                        
 35 Le-Nguyen, Audrey Q       13 Orinda Aquatics-PC   2:14.44Y   2:35.32  
                1:16.10   2:35.32 (1:19.22)                                        
 36 Yu, Kailyn                14 Santa Clara Swim-PC  2:29.81    2:35.37  
                1:13.94   2:35.37 (1:21.43)                                        
 37 Barnes, Lindsay J         14 Unattached-PC        2:32.61    2:35.47  
                1:14.52   2:35.47 (1:20.95)                                        
 38 Schaffer, Alexis A        14 PASA-PC              2:10.56Y   2:35.89  
                1:15.42   2:35.89 (1:20.47)                                        
 39 Phung, Paige Z            14 Elk Grove Aquati-SN  2:33.32    2:35.97  
                1:16.07   2:35.97 (1:19.90)                                        
 40 Mendiola, Chloe           14 MAC                  2:25.88S   2:36.01  
                1:17.63   2:36.01 (1:18.38)                                        
 41 Elwell, Kensington L      14 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:33.05    2:36.69  
                1:14.36   2:36.69 (1:22.33)                                        
 42 Bhatnagar, Meher          13 Santa Clara Swim-PC  2:32.48    2:36.86  
                1:16.42   2:36.86 (1:20.44)                                        
 43 Elwell, Sydney L          14 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:29.92    2:37.11  
                1:16.23   2:37.11 (1:20.88)                                        
 44 Verwoest, Mia P           14 California Capit-SN  2:34.87    2:38.09  
                1:16.96   2:38.09 (1:21.13)                                        
 45 Mina, Tristen E           14 Sunn Swimming-PC     2:12.55Y   2:38.10  
                1:16.40   2:38.10 (1:21.70)                                        
 46 Lin, Florence Rui         14 PLS-PC               2:35.10    2:38.20  
                1:16.67   2:38.20 (1:21.53)                                        
 47 Li, Samantha A            14 East Bay Aquatic-PC  2:33.30    2:38.23  
                1:14.82   2:38.23 (1:23.41)                                        
 48 Low-Ring, Allison         14 ESWIM                2:31.23S   2:38.38  
                1:18.21   2:38.38 (1:20.17)                                        
 49 Fetter, Elizabeth C       14 Alto Swim Club-PC    2:33.09    2:38.53  
                1:16.62   2:38.53 (1:21.91)                                        
 50 Zeller, Zoey              14 Santa Clara Swim-PC  2:28.01    2:39.66  
                1:16.16   2:39.66 (1:23.50)                                        
 51 Nguyen, Gabrielle V       13 Santa Clara Swim-PC  2:12.30Y   2:42.32  
                1:16.77   2:42.32 (1:25.55)                                        
 52 Lee, Kate C               14 Peak Swimming-PC     2:12.87Y   2:43.16  
                1:16.50   2:43.16 (1:26.66)                                        
 53 Doak, Payton J            14 HEAT-AZ              2:15.24Y   2:47.46  
                1:20.65   2:47.46 (1:26.81)                                        
 54 Sevin, Charlotte M        14 CROW-PC              2:15.72Y   2:51.33  
                1:22.90   2:51.33 (1:28.43)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 J-Cheng, Audrey           14 PASA-PC              1:14.89    1:14.05  
                  34.61     1:14.05 (39.44)                                        
  2 Solomon, Mia M            14 North Bay Aquati-PC  1:15.73    1:14.75  
                  35.24     1:14.75 (39.51)                                        
  3 Holden, Audrey E          14 PASA-PC              1:16.89    1:14.96  
                  34.81     1:14.96 (40.15)                                        
  4 Schloss, Ilana M          14 SOLO-PC              1:15.21    1:15.13  
                  35.56     1:15.13 (39.57)                                        
  5 McDonald, Maren J         14 Orinda Aquatics-PC   1:16.91    1:17.06  
                  36.13     1:17.06 (40.93)                                        
  6 Zheng, Aileen G           13 Santa Clara Swim-PC  1:17.33    1:17.41  
                  37.15     1:17.41 (40.26)                                        
  7 West, Madeleine T         14 Neptune Swimming-PC  1:16.15    1:18.24  
                  36.64     1:18.24 (41.60)                                        
  8 Gregory, Kayla N          14 CROW-PC              1:17.21    1:19.33  
                  36.04     1:19.33 (43.29)                                        
Preliminaries
  5 Zeller, Zoey              14 Santa Clara Swim-PC  1:16.34             
 10 Niles, Sydney G           13 Bulldog Swim Clu-PC J1:17.33             
 11 Ly, Meghan A              13 Santa Clara Swim-PC  1:17.37             
 12 Pasamonte, Eisha L        14 BSW-PC               1:17.40             
 13 Lynch, Calista R          14 Otter Swim Club-PC   1:17.42             
 14 Vong, Valarie             14 Dart Swimming-SN     1:17.69             
 15 Iannaccone, Stephanie L   14 WCAB-PC              1:17.75             
 16 Lo, Jade                  14 ESWIM                1:17.87             
 17 Harris, Breuklynn S       14 PLS-PC               1:18.11             
 18 Bennetts, Sarah M         14 Dart Swimming-SN     1:18.20             
 19 Hemige, Pooja V           14 CROW-PC              1:18.73             
 20 Kiurtsidis, Nina Alexand  13 The Olympic Club-PC  1:19.04             
 21 Blake, Zephra M           14 UN-PC                1:19.08             
 22 Capelli, Aria E           13 CROW-PC              1:19.28             
 23 Ippoliti, Ava I           14 Dart Swimming-SN     1:19.36             
 24 Nguyen, Gabrielle V       13 Santa Clara Swim-PC  1:19.51             
 25 Brandt, Delainey E        14 BAC-PC               1:19.89             
 26 Trotter, Emma T           13 Solano Aquatic S-SN  1:20.45             
 27 Nguyen, Gabrielle S       13 SRVA-PC              1:20.48             
 28 Woo, Olivia S             14 Orinda Aquatics-PC   1:20.52             
 29 Passantino, Mickayla M    14 Dart Swimming-SN     1:20.82             
 30 Leung, Kelsey B           13 Otter Swim Club-PC   1:21.08             
 31 Mering, Grace W           13 Dart Swimming-SN     1:21.10             
 32 Heffernan, Lila E         13 WANV-PC              1:21.28             
 33 Thompson, Sydney M        13 AlaGators-PC         1:21.60             
 34 Merrell, Natalie          13 AAC                  1:21.69             
 35 Knox, Gabrielle           13 WLBF                 1:21.98             
 36 Ranlett, Sarah            13 Arden Hills Swim-SN  1:22.03             
 37 Macmahon, Madeline A      13 Dart Swimming-SN     1:22.16             
 38 O'Regan, Bailey           13 ESWIM                1:22.19             
 39 Stiles, Sophia            14 CROW-PC              1:22.31             
 40 Weltchek, Madalyn G       13 Santa Clara Swim-PC  1:22.41             
 41 Sto. Domingo, Ava         13 The Olympic Club-PC  1:22.48             
 42 Yeh, Ariana N             14 Santa Clara Swim-PC  1:22.97             
 43 Housman, Paige E          14 Flying Fish Ariz-AZ  1:23.25             
 44 Kumsa, Dena               14 Alto Swim Club-PC    1:23.56             
 45 Yu, Tsz W                 14 PASA-PC              1:23.76             
 46 Wong, Cherise H           14 Ladera Oaks-PC       1:23.82             
 47 Robinson, Maggie G        14 LAC-PC               1:25.14             
 48 Matheson, Grace           14 OSAC                 1:25.60             
 49 Wolfinger, Lillian A      13 California Capit-SN  1:26.86             
 50 Stamer, Rachel V          14 Flying Fish Ariz-AZ  1:27.66             
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Zheng, Aileen G           13 Santa Clara Swim-PC  1:17.33    1:16.38  
  2 Niles, Sydney G           13 Bulldog Swim Clu-PC  1:17.33    1:17.43  
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 J-Cheng, Audrey           14 PASA-PC              1:14.75    1:14.89  
  2 Schloss, Ilana M          14 SOLO-PC              1:19.70    1:15.21  
  3 Solomon, Mia M            14 North Bay Aquati-PC  1:14.22    1:15.73  
  4 West, Madeleine T         14 Neptune Swimming-PC  1:14.45    1:16.15  
  5 Zeller, Zoey              14 Santa Clara Swim-PC  1:12.31    1:16.34  
  6 Holden, Audrey E          14 PASA-PC              1:15.22    1:16.89  
  7 McDonald, Maren J         14 Orinda Aquatics-PC   1:18.58    1:16.91  
  8 Gregory, Kayla N          14 CROW-PC              1:18.80    1:17.21  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zheng, Aileen G           13 Santa Clara Swim-PC  1:17.41    1:17.33  
 10 Niles, Sydney G           13 Bulldog Swim Clu-PC  1:17.34   J1:17.33  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ly, Meghan A              13 Santa Clara Swim-PC  1:16.61    1:17.37  
 12 Pasamonte, Eisha L        14 BSW-PC               1:18.69    1:17.40  
 13 Lynch, Calista R          14 Otter Swim Club-PC   1:17.49    1:17.42  
 14 Vong, Valarie             14 Dart Swimming-SN     1:16.58    1:17.69  
 15 Iannaccone, Stephanie L   14 WCAB-PC              1:17.29    1:17.75  
 16 Lo, Jade                  14 ESWIM                1:14.71    1:17.87  
 17 Harris, Breuklynn S       14 PLS-PC               1:16.84    1:18.11  
 18 Bennetts, Sarah M         14 Dart Swimming-SN     1:16.63    1:18.20  
 19 Hemige, Pooja V           14 CROW-PC              1:08.47Y   1:18.73  
 20 Kiurtsidis, Nina Alexand  13 The Olympic Club-PC  1:18.16    1:19.04  
 21 Blake, Zephra M           14 UN-PC                1:17.21    1:19.08  
 22 Capelli, Aria E           13 CROW-PC              1:05.90Y   1:19.28  
 23 Ippoliti, Ava I           14 Dart Swimming-SN     1:19.82    1:19.36  
 24 Nguyen, Gabrielle V       13 Santa Clara Swim-PC  1:18.33    1:19.51  
 25 Brandt, Delainey E        14 BAC-PC               1:21.36    1:19.89  
 26 Trotter, Emma T           13 Solano Aquatic S-SN  1:10.36Y   1:20.45  
 27 Nguyen, Gabrielle S       13 SRVA-PC              1:18.91    1:20.48  
 28 Woo, Olivia S             14 Orinda Aquatics-PC   1:18.87    1:20.52  
 29 Passantino, Mickayla M    14 Dart Swimming-SN     1:20.62    1:20.82  
 30 Leung, Kelsey B           13 Otter Swim Club-PC   1:08.50Y   1:21.08  
 31 Mering, Grace W           13 Dart Swimming-SN     1:09.24Y   1:21.10  
 32 Heffernan, Lila E         13 WANV-PC              1:10.11Y   1:21.28  
 33 Thompson, Sydney M        13 AlaGators-PC         1:10.35Y   1:21.60  
 34 Merrell, Natalie          13 AAC                  1:19.91    1:21.69  
 35 Knox, Gabrielle           13 WLBF                 1:19.18S   1:21.98  
 36 Ranlett, Sarah            13 Arden Hills Swim-SN  1:10.38Y   1:22.03  
 37 Macmahon, Madeline A      13 Dart Swimming-SN     1:19.88    1:22.16  
 38 O'Regan, Bailey           13 ESWIM                1:20.81    1:22.19  
 39 Stiles, Sophia            14 CROW-PC              1:19.88    1:22.31  
 40 Weltchek, Madalyn G       13 Santa Clara Swim-PC  1:09.66Y   1:22.41  
 41 Sto. Domingo, Ava         13 The Olympic Club-PC  1:08.37Y   1:22.48  
 42 Yeh, Ariana N             14 Santa Clara Swim-PC  1:11.14Y   1:22.97  
 43 Housman, Paige E          14 Flying Fish Ariz-AZ  1:19.67    1:23.25  
 44 Kumsa, Dena               14 Alto Swim Club-PC    1:10.65Y   1:23.56  
 45 Yu, Tsz W                 14 PASA-PC              1:19.45S   1:23.76  
 46 Wong, Cherise H           14 Ladera Oaks-PC       1:19.82    1:23.82  
 47 Robinson, Maggie G        14 LAC-PC               1:10.14Y   1:25.14  
 48 Matheson, Grace           14 OSAC                 1:19.77S   1:25.60  
 49 Wolfinger, Lillian A      13 California Capit-SN  1:20.20    1:26.86  
 50 Stamer, Rachel V          14 Flying Fish Ariz-AZ  1:10.59Y   1:27.66  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Zeller, Zoey              14 Santa Clara Swim-PC  2:40.21    2:36.18  
                  35.15     1:14.98 (39.83)     1:55.49 (40.51)     2:36.18 (40.69)
  2 J-Cheng, Audrey           14 PASA-PC              2:42.31    2:40.26  
                  36.60     1:17.21 (40.61)     1:59.11 (41.90)     2:40.26 (41.15)
  3 Lo, Jade                  14 ESWIM                2:42.98    2:40.31  
                  36.61     1:17.37 (40.76)     1:58.86 (41.49)     2:40.31 (41.45)
  4 Niles, Sydney G           13 Bulldog Swim Clu-PC  2:44.28    2:43.02  
                  37.93     1:19.01 (41.08)     2:00.94 (41.93)     2:43.02 (42.08)
  5 Schloss, Ilana M          14 SOLO-PC              2:45.68    2:44.16  
                  37.84     1:20.14 (42.30)     2:02.57 (42.43)     2:44.16 (41.59)
  6 Ly, Meghan A              13 Santa Clara Swim-PC  2:44.54    2:44.35  
                  37.36     1:19.34 (41.98)     2:01.76 (42.42)     2:44.35 (42.59)
  7 West, Madeleine T         14 Neptune Swimming-PC  2:45.22    2:44.42  
                  36.47     1:19.07 (42.60)     2:02.48 (43.41)     2:44.42 (41.94)
  8 Solomon, Mia M            14 North Bay Aquati-PC  2:46.32    2:45.63  
                  37.49     1:19.14 (41.65)     2:02.65 (43.51)     2:45.63 (42.98)
Preliminaries
  9 Capelli, Aria E           13 CROW-PC              2:46.45             
 10 Holden, Audrey E          14 PASA-PC              2:46.74             
 11 Iannaccone, Stephanie L   14 WCAB-PC              2:48.17             
 12 Gregory, Kayla N          14 CROW-PC              2:49.15             
 13 Kos, Sara Y               13 Dart Swimming-SN     2:49.18             
 14 Blake, Zephra M           14 UN-PC                2:49.32             
 15 McDonald, Maren J         14 Orinda Aquatics-PC   2:49.70             
 16 Kiurtsidis, Nina Alexand  13 The Olympic Club-PC  2:50.19             
 17 Pasamonte, Eisha L        14 BSW-PC               2:50.74             
 18 Hegblom, Katherine E      14 Sunn Swimming-PC     2:50.95             
 19 O'Regan, Bailey           13 ESWIM                2:51.29             
 20 Brandt, Delainey E        14 BAC-PC               2:51.33             
 21 Nguyen, Gabrielle V       13 Santa Clara Swim-PC  2:51.37             
 22 Zheng, Aileen G           13 Santa Clara Swim-PC  2:52.27             
 23 Vong, Valarie             14 Dart Swimming-SN     2:52.53             
 24 Stiles, Sophia            14 CROW-PC              2:52.86             
 25 Mina, Tristen E           14 Sunn Swimming-PC     2:54.61             
 26 Weltchek, Madalyn G       13 Santa Clara Swim-PC  2:54.85             
 27 Barck, Emilia I           13 Orinda Aquatics-PC   2:54.98             
 28 Woo, Olivia S             14 Orinda Aquatics-PC   2:55.20             
 29 Ippoliti, Ava I           14 Dart Swimming-SN     2:55.56             
 30 Bennetts, Sarah M         14 Dart Swimming-SN     2:55.62             
 31 Beauvais, Brooke M        14 Wolverine Aquati-SN  2:55.72             
 32 Wang, Emma Z              13 PLS-PC               2:56.04             
 33 Harris, Breuklynn S       14 PLS-PC               2:56.13             
 34 Thompson, Sydney M        13 AlaGators-PC         2:56.42             
 35 Ho, Alison L              13 Peak Swimming-PC     2:56.72             
 36 Yu, Tsz W                 14 PASA-PC              2:57.05             
 37 Burnett, Sydney           13 ESWIM                2:57.07             
 38 Lee, Kaitlin              13 PLS-PC               2:57.32             
 39 Curran, Sofie E           14 TERA-PC              2:57.39             
 40 Nguyen, Gabrielle S       13 SRVA-PC              2:57.58             
 41 Kumsa, Dena               14 Alto Swim Club-PC    2:58.34             
 42 Matheson, Grace           14 OSAC                 2:58.58             
 43 Huang, Edana X            13 PASA-PC              2:58.97             
 44 Jeremiah, Jordana K       14 PCA-HI               2:59.73             
 45 Hynes, Alyssa M           14 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:59.94             
 46 Yeh, Ariana N             14 Santa Clara Swim-PC  3:02.11             
 47 Wong, Cherise H           14 Ladera Oaks-PC       3:02.29             
 48 Sto. Domingo, Ava         13 The Olympic Club-PC  3:04.31             
 49 Macmahon, Madeline A      13 Dart Swimming-SN     3:04.39             
 50 Stamer, Rachel V          14 Flying Fish Ariz-AZ  3:06.10             
 51 Yuan, Allison G           14 Santa Clara Swim-PC  3:06.49             
 52 Wolfinger, Lillian A      13 California Capit-SN  3:07.00             
 -- Jones, Sara C             14 Elk Grove Aquati-SN      DQ              
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Zeller, Zoey              14 Santa Clara Swim-PC  2:34.23    2:40.21  
                1:16.46   2:40.21 (1:23.75)                                        
  2 J-Cheng, Audrey           14 PASA-PC              2:39.33    2:42.31  
                1:17.74   2:42.31 (1:24.57)                                        
  3 Lo, Jade                  14 ESWIM                2:38.74    2:42.98  
                1:18.90   2:42.98 (1:24.08)                                        
  4 Niles, Sydney G           13 Bulldog Swim Clu-PC  2:47.65    2:44.28  
                1:19.96   2:44.28 (1:24.32)                                        
  5 Ly, Meghan A              13 Santa Clara Swim-PC  2:43.47    2:44.54  
                1:18.65   2:44.54 (1:25.89)                                        
  6 West, Madeleine T         14 Neptune Swimming-PC  2:42.04    2:45.22  
                1:19.81   2:45.22 (1:25.41)                                        
  7 Schloss, Ilana M          14 SOLO-PC              2:43.18    2:45.68  
                1:19.26   2:45.68 (1:26.42)                                        
  8 Solomon, Mia M            14 North Bay Aquati-PC  2:48.79    2:46.32  
                1:20.75   2:46.32 (1:25.57)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Capelli, Aria E           13 CROW-PC              2:19.43Y   2:46.45  
                1:20.52   2:46.45 (1:25.93)                                        
 10 Holden, Audrey E          14 PASA-PC              2:41.71    2:46.74  
                1:19.56   2:46.74 (1:27.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Iannaccone, Stephanie L   14 WCAB-PC              2:44.55    2:48.17  
                1:21.67   2:48.17 (1:26.50)                                        
 12 Gregory, Kayla N          14 CROW-PC              2:47.95    2:49.15  
                1:21.18   2:49.15 (1:27.97)                                        
 13 Kos, Sara Y               13 Dart Swimming-SN     2:44.23    2:49.18  
                1:20.94   2:49.18 (1:28.24)                                        
 14 Blake, Zephra M           14 UN-PC                2:48.75    2:49.32  
                1:22.59   2:49.32 (1:26.73)                                        
 15 McDonald, Maren J         14 Orinda Aquatics-PC   2:49.50    2:49.70  
                1:21.64   2:49.70 (1:28.06)                                        
 16 Kiurtsidis, Nina Alexand  13 The Olympic Club-PC  2:48.21    2:50.19  
                1:21.46   2:50.19 (1:28.73)                                        
 17 Pasamonte, Eisha L        14 BSW-PC               2:51.39    2:50.74  
                1:21.51   2:50.74 (1:29.23)                                        
 18 Hegblom, Katherine E      14 Sunn Swimming-PC     2:56.84    2:50.95  
                1:21.94   2:50.95 (1:29.01)                                        
 19 O'Regan, Bailey           13 ESWIM                2:44.61    2:51.29  
                1:22.84   2:51.29 (1:28.45)                                        
 20 Brandt, Delainey E        14 BAC-PC               2:51.48    2:51.33  
                1:21.53   2:51.33 (1:29.80)                                        
 21 Nguyen, Gabrielle V       13 Santa Clara Swim-PC  2:50.05    2:51.37  
                1:21.56   2:51.37 (1:29.81)                                        
 22 Zheng, Aileen G           13 Santa Clara Swim-PC  2:46.48    2:52.27  
                1:22.36   2:52.27 (1:29.91)                                        
 23 Vong, Valarie             14 Dart Swimming-SN     2:49.89    2:52.53  
                1:23.36   2:52.53 (1:29.17)                                        
 24 Stiles, Sophia            14 CROW-PC              2:49.36    2:52.86  
                1:24.18   2:52.86 (1:28.68)                                        
 25 Mina, Tristen E           14 Sunn Swimming-PC     2:28.46Y   2:54.61  
                1:24.92   2:54.61 (1:29.69)                                        
 26 Weltchek, Madalyn G       13 Santa Clara Swim-PC  2:50.04    2:54.85  
                1:24.08   2:54.85 (1:30.77)                                        
 27 Barck, Emilia I           13 Orinda Aquatics-PC   2:49.41    2:54.98  
                1:23.84   2:54.98 (1:31.14)                                        
 28 Woo, Olivia S             14 Orinda Aquatics-PC   2:58.37    2:55.20  
                1:24.03   2:55.20 (1:31.17)                                        
 29 Ippoliti, Ava I           14 Dart Swimming-SN     2:52.63    2:55.56  
                1:23.54   2:55.56 (1:32.02)                                        
 30 Bennetts, Sarah M         14 Dart Swimming-SN     2:50.76    2:55.62  
                1:24.26   2:55.62 (1:31.36)                                        
 31 Beauvais, Brooke M        14 Wolverine Aquati-SN  2:54.28    2:55.72  
                1:25.71   2:55.72 (1:30.01)                                        
 32 Wang, Emma Z              13 PLS-PC               2:34.58Y   2:56.04  
                1:25.73   2:56.04 (1:30.31)                                        
 33 Harris, Breuklynn S       14 PLS-PC               2:57.21    2:56.13  
                1:24.73   2:56.13 (1:31.40)                                        
 34 Thompson, Sydney M        13 AlaGators-PC         2:35.51Y   2:56.42  
                1:26.32   2:56.42 (1:30.10)                                        
 35 Ho, Alison L              13 Peak Swimming-PC     2:55.08    2:56.72  
                1:24.80   2:56.72 (1:31.92)                                        
 36 Yu, Tsz W                 14 PASA-PC              2:52.19S   2:57.05  
                1:25.86   2:57.05 (1:31.19)                                        
 37 Burnett, Sydney           13 ESWIM                2:53.37    2:57.07  
                1:26.27   2:57.07 (1:30.80)                                        
 38 Lee, Kaitlin              13 PLS-PC               2:59.30    2:57.32  
                1:26.78   2:57.32 (1:30.54)                                        
 39 Curran, Sofie E           14 TERA-PC              2:58.75    2:57.39  
                1:27.99   2:57.39 (1:29.40)                                        
 40 Nguyen, Gabrielle S       13 SRVA-PC              2:54.74    2:57.58  
                1:26.25   2:57.58 (1:31.33)                                        
 41 Kumsa, Dena               14 Alto Swim Club-PC    2:30.98Y   2:58.34  
                1:25.39   2:58.34 (1:32.95)                                        
 42 Matheson, Grace           14 OSAC                 2:52.23S   2:58.58  
                1:27.37   2:58.58 (1:31.21)                                        
 43 Huang, Edana X            13 PASA-PC              2:33.61Y   2:58.97  
                1:26.38   2:58.97 (1:32.59)                                        
 44 Jeremiah, Jordana K       14 PCA-HI               2:59.04    2:59.73  
                1:26.29   2:59.73 (1:33.44)                                        
 45 Hynes, Alyssa M           14 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:34.42Y   2:59.94  
                1:26.73   2:59.94 (1:33.21)                                        
 46 Yeh, Ariana N             14 Santa Clara Swim-PC  2:35.15Y   3:02.11  
                1:27.98   3:02.11 (1:34.13)                                        
 47 Wong, Cherise H           14 Ladera Oaks-PC       2:57.92    3:02.29  
                1:26.69   3:02.29 (1:35.60)                                        
 48 Sto. Domingo, Ava         13 The Olympic Club-PC  2:35.53Y   3:04.31  
                1:26.63   3:04.31 (1:37.68)                                        
 49 Macmahon, Madeline A      13 Dart Swimming-SN     2:53.77    3:04.39  
                1:25.10   3:04.39 (1:39.29)                                        
 50 Stamer, Rachel V          14 Flying Fish Ariz-AZ  2:34.78Y   3:06.10  
                1:29.88   3:06.10 (1:36.22)                                        
 51 Yuan, Allison G           14 Santa Clara Swim-PC  2:33.93Y   3:06.49  
                1:31.14   3:06.49 (1:35.35)                                        
 52 Wolfinger, Lillian A      13 California Capit-SN  2:54.26    3:07.00  
                1:30.01   3:07.00 (1:36.99)                                        
 -- Jones, Sara C             14 Elk Grove Aquati-SN  2:59.34         DQ  
                1:26.30        DQ (1:32.10)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hartman, Bailey A         13 CROW-PC              1:04.13    1:02.03  
                  29.66     1:02.03 (32.37)                                        
  2 J-Cheng, Audrey           14 PASA-PC              1:03.70    1:03.20  
                  29.38     1:03.20 (33.82)                                        
  3 Chandler, Mary B          13 California Capit-SN  1:04.60    1:04.38  
                  30.11     1:04.38 (34.27)                                        
  4 Christian, Kate M         13 DA-PC                1:04.79    1:04.45  
                  30.42     1:04.45 (34.03)                                        
  5 Fok, Jasmine V            13 Orinda Aquatics-PC   1:06.22    1:05.21  
                  30.60     1:05.21 (34.61)                                        
  6 Iannaccone, Stephanie L   14 WCAB-PC              1:06.23    1:05.28  
                  31.56     1:05.28 (33.72)                                        
  7 O'Connell, Madison E      13 CROW-PC              1:05.75    1:06.17  
                  30.94     1:06.17 (35.23)                                        
  8 Merrell, Natalie          13 AAC                  1:06.22    1:06.25  
                  31.16     1:06.25 (35.09)                                        
Preliminaries
  9 Raymond, Victoria         13 ESWIM                1:06.37             
 10 Nevins, Harper            14 ISC                  1:06.65             
 11 Elwell, Kensington L      14 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:06.77             
 12 Mina, Tristen E           14 Sunn Swimming-PC     1:06.92             
 13 McDonald, Maren J         14 Orinda Aquatics-PC   1:07.17             
 14 Detter, Olivia K          13 PASA-PC              1:07.31             
 15 Smith, Adriana K          13 Orinda Aquatics-PC   1:07.39             
 15 Tong, Rachel              14 HYACK                1:07.39             
 17 Vong, Valarie             14 Dart Swimming-SN     1:07.44             
 18 Struempf, Lillian R       13 UN-PC                1:07.63             
 19 Elwell, Sydney L          14 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:07.67             
 20 Masic, Ema                13 ESWIM                1:07.77             
 21 Hemige, Pooja V           14 CROW-PC              1:07.80             
 22 Leung, Kelsey B           13 Otter Swim Club-PC   1:07.83             
 23 Passantino, Mickayla M    14 Dart Swimming-SN     1:07.95             
 24 Macmahon, Madeline A      13 Dart Swimming-SN     1:08.00             
 25 Zheng, Aileen G           13 Santa Clara Swim-PC  1:08.16             
 26 Sevin, Charlotte M        14 CROW-PC              1:08.18             
 27 Gamelo, Abbygail Janine   14 AAC                  1:08.42             
 28 Weltchek, Madalyn G       13 Santa Clara Swim-PC  1:08.54             
 29 Marovino, Katie           14 ESWIM                1:08.69             
 30 Osborn, Lydia K           14 Orinda Aquatics-PC   1:08.73             
 31 Aiken, Natalie P          13 Orinda Aquatics-PC   1:08.75             
 32 Zelen, Haley D            14 Bulldog Swim Clu-PC  1:08.80             
 33 Yeh, Ariana N             14 Santa Clara Swim-PC  1:08.82             
 34 Khan, Sonia N             14 PASA-PC              1:08.85             
 35 Heffernan, Lila E         13 WANV-PC              1:08.96             
 36 Nguyen, Rachel            13 ESWIM                1:09.01             
 37 Schaffer, Alexis A        14 PASA-PC              1:09.02             
 38 Tu, Katie N               14 Elk Grove Aquati-SN  1:09.11             
 39 Gregory, Kayla N          14 CROW-PC              1:09.28             
 40 Palacios, Lauren K        13 Dart Swimming-SN     1:09.29             
 41 Robinson, Maggie G        14 LAC-PC               1:09.30             
 42 Huang, Edana X            13 PASA-PC              1:09.35             
 43 Hill, Lucy                14 KWIC                 1:09.45             
 44 Le-Nguyen, Audrey Q       13 Orinda Aquatics-PC   1:09.85             
 45 Busquets, Layla A         13 WCAB-PC              1:10.03             
 46 Mendiola, Chloe           14 MAC                  1:10.40             
 47 Carrigan, Ava R           14 Neptune Swimming-PC  1:10.78             
 48 Huffman, Kayla C          14 SCVS-PC              1:10.94             
 49 Bhatnagar, Meher          13 Santa Clara Swim-PC  1:11.09             
 50 Verwoest, Mia P           14 California Capit-SN  1:11.34             
 51 Low-Ring, Allison         14 ESWIM                1:11.59             
 52 Solomon, Mia M            14 North Bay Aquati-PC  1:11.64             
 53 Zeller, Zoey              14 Santa Clara Swim-PC  1:12.89             
 54 Pelka, Orla M             13 The Olympic Club-PC  1:14.25             
 -- Doak, Payton J            14 HEAT-AZ                  DQ              
 -- Mueller, Emily M          14 Vacaville Swim C-SN     DFS              
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 J-Cheng, Audrey           14 PASA-PC              1:02.97    1:03.70  
  2 Hartman, Bailey A         13 CROW-PC              1:03.27    1:04.13  
  3 Chandler, Mary B          13 California Capit-SN  1:05.51    1:04.60  
  4 Christian, Kate M         13 DA-PC                1:06.52    1:04.79  
  5 O'Connell, Madison E      13 CROW-PC              1:05.48    1:05.75  
  6 Merrell, Natalie          13 AAC                  1:05.28    1:06.22  
  6 Fok, Jasmine V            13 Orinda Aquatics-PC   1:05.21    1:06.22  
  8 Iannaccone, Stephanie L   14 WCAB-PC              1:07.03    1:06.23  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Raymond, Victoria         13 ESWIM                1:04.22    1:06.37  
 10 Nevins, Harper            14 ISC                  1:05.55    1:06.65  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Elwell, Kensington L      14 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:04.41    1:06.77  
 12 Mina, Tristen E           14 Sunn Swimming-PC     1:05.53    1:06.92  
 13 McDonald, Maren J         14 Orinda Aquatics-PC   1:07.85    1:07.17  
 14 Detter, Olivia K          13 PASA-PC              1:08.04    1:07.31  
 15 Smith, Adriana K          13 Orinda Aquatics-PC   1:08.48    1:07.39  
 15 Tong, Rachel              14 HYACK                1:06.56    1:07.39  
 17 Vong, Valarie             14 Dart Swimming-SN     1:07.50    1:07.44  
 18 Struempf, Lillian R       13 UN-PC                1:07.42    1:07.63  
 19 Elwell, Sydney L          14 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:05.98    1:07.67  
 20 Masic, Ema                13 ESWIM                1:08.42    1:07.77  
 21 Hemige, Pooja V           14 CROW-PC              1:08.78    1:07.80  
 22 Leung, Kelsey B           13 Otter Swim Club-PC   1:08.77    1:07.83  
 23 Passantino, Mickayla M    14 Dart Swimming-SN     1:09.17    1:07.95  
 24 Macmahon, Madeline A      13 Dart Swimming-SN     1:00.85Y   1:08.00  
 25 Zheng, Aileen G           13 Santa Clara Swim-PC  1:08.15    1:08.16  
 26 Sevin, Charlotte M        14 CROW-PC              1:08.14    1:08.18  
 27 Gamelo, Abbygail Janine   14 AAC                  1:06.83    1:08.42  
 28 Weltchek, Madalyn G       13 Santa Clara Swim-PC  1:01.16Y   1:08.54  
 29 Marovino, Katie           14 ESWIM                1:06.08    1:08.69  
 30 Osborn, Lydia K           14 Orinda Aquatics-PC   1:07.99    1:08.73  
 31 Aiken, Natalie P          13 Orinda Aquatics-PC   1:08.74    1:08.75  
 32 Zelen, Haley D            14 Bulldog Swim Clu-PC  1:00.63Y   1:08.80  
 33 Yeh, Ariana N             14 Santa Clara Swim-PC    59.67Y   1:08.82  
 34 Khan, Sonia N             14 PASA-PC              1:08.47    1:08.85  
 35 Heffernan, Lila E         13 WANV-PC              1:09.10    1:08.96  
 36 Nguyen, Rachel            13 ESWIM                1:08.71    1:09.01  
 37 Schaffer, Alexis A        14 PASA-PC              1:09.68    1:09.02  
 38 Tu, Katie N               14 Elk Grove Aquati-SN  1:07.34    1:09.11  
 39 Gregory, Kayla N          14 CROW-PC              1:08.61    1:09.28  
 40 Palacios, Lauren K        13 Dart Swimming-SN     1:08.30    1:09.29  
 41 Robinson, Maggie G        14 LAC-PC                 59.50Y   1:09.30  
 42 Huang, Edana X            13 PASA-PC              1:08.39    1:09.35  
 43 Hill, Lucy                14 KWIC                 1:09.16    1:09.45  
 44 Le-Nguyen, Audrey Q       13 Orinda Aquatics-PC     59.28Y   1:09.85  
 45 Busquets, Layla A         13 WCAB-PC              1:08.31    1:10.03  
 46 Mendiola, Chloe           14 MAC                  1:07.92S   1:10.40  
 47 Carrigan, Ava R           14 Neptune Swimming-PC  1:06.57    1:10.78  
 48 Huffman, Kayla C          14 SCVS-PC              1:01.41Y   1:10.94  
 49 Bhatnagar, Meher          13 Santa Clara Swim-PC  1:09.36    1:11.09  
 50 Verwoest, Mia P           14 California Capit-SN  1:01.89Y   1:11.34  
 51 Low-Ring, Allison         14 ESWIM                1:09.49    1:11.59  
 52 Solomon, Mia M            14 North Bay Aquati-PC  1:08.80    1:11.64  
 53 Zeller, Zoey              14 Santa Clara Swim-PC  1:08.23    1:12.89  
 54 Pelka, Orla M             13 The Olympic Club-PC  1:01.83Y   1:14.25  
 -- Doak, Payton J            14 HEAT-AZ              1:08.87         DQ  
 -- Mueller, Emily M          14 Vacaville Swim C-SN  1:01.85Y       DFS  
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hartman, Bailey A         13 CROW-PC              2:22.38    2:21.36  
                  31.62     1:07.43 (35.81)     1:44.58 (37.15)     2:21.36 (36.78)
  2 Chandler, Mary B          13 California Capit-SN  2:23.15    2:22.63  
                  31.27     1:06.59 (35.32)     1:44.28 (37.69)     2:22.63 (38.35)
  3 Raymond, Victoria         13 ESWIM                2:26.50    2:23.02  
                  31.51     1:07.15 (35.64)     1:45.00 (37.85)     2:23.02 (38.02)
  4 Iannaccone, Stephanie L   14 WCAB-PC              2:26.99    2:25.37  
                  32.54     1:08.78 (36.24)     1:47.25 (38.47)     2:25.37 (38.12)
  5 Masic, Ema                13 ESWIM                2:26.27    2:25.79  
                  32.75     1:10.72 (37.97)     1:47.73 (37.01)     2:25.79 (38.06)
  6 Marovino, Katie           14 ESWIM                2:28.06    2:27.24  
                  33.36     1:10.18 (36.82)     1:48.38 (38.20)     2:27.24 (38.86)
  7 O'Connell, Madison E      13 CROW-PC              2:26.94    2:28.39  
                  32.81     1:10.95 (38.14)     1:50.08 (39.13)     2:28.39 (38.31)
  8 Elwell, Kensington L      14 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:30.08    2:30.92  
                  33.11     1:09.62 (36.51)     1:49.50 (39.88)     2:30.92 (41.42)
Preliminaries
  9 Hemige, Pooja V           14 CROW-PC              2:30.36             
 10 Nevins, Harper            14 ISC                  2:30.93             
 11 Yeh, Ariana N             14 Santa Clara Swim-PC  2:31.19             
 12 Tong, Rachel              14 HYACK                2:31.70             
 13 Torres, Patricia M        13 The Olympic Club-PC  2:33.02             
 14 Palacios, Lauren K        13 Dart Swimming-SN     2:33.35             
 15 Gamelo, Abbygail Janine   14 AAC                  2:33.65             
 16 Hill, Lucy                14 KWIC                 2:34.25             
 17 Heffernan, Lila E         13 WANV-PC              2:34.48             
 18 Vong, Valarie             14 Dart Swimming-SN     2:35.52             
 18 Mina, Tristen E           14 Sunn Swimming-PC     2:35.52             
 20 Bhatnagar, Meher          13 Santa Clara Swim-PC  2:36.53             
 21 Curran, Sofie E           14 TERA-PC              2:36.60             
 22 Nguyen, Rachel            13 ESWIM                2:37.03             
 23 Osborn, Lydia K           14 Orinda Aquatics-PC   2:38.18             
 24 Zheng, Aileen G           13 Santa Clara Swim-PC  2:38.97             
 25 Fok, Jasmine V            13 Orinda Aquatics-PC   2:39.35             
 26 Doak, Payton J            14 HEAT-AZ              2:42.27             
 27 Kawashiri, Mackenzie C    13 Vallejo Aquatic-PC   2:43.06             
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Hartman, Bailey A         13 CROW-PC              2:23.03    2:22.38  
                1:06.68   2:22.38 (1:15.70)                                        
  2 Chandler, Mary B          13 California Capit-SN  2:25.44    2:23.15  
                1:07.23   2:23.15 (1:15.92)                                        
  3 Masic, Ema                13 ESWIM                2:26.94    2:26.27  
                1:09.58   2:26.27 (1:16.69)                                        
  4 Raymond, Victoria         13 ESWIM                2:26.34    2:26.50  
                1:07.66   2:26.50 (1:18.84)                                        
  5 O'Connell, Madison E      13 CROW-PC              2:28.23    2:26.94  
                1:10.33   2:26.94 (1:16.61)                                        
  6 Iannaccone, Stephanie L   14 WCAB-PC              2:12.08Y   2:26.99  
                1:10.76   2:26.99 (1:16.23)                                        
  7 Marovino, Katie           14 ESWIM                2:26.55    2:28.06  
                1:10.45   2:28.06 (1:17.61)                                        
  8 Elwell, Kensington L      14 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:28.33    2:30.08  
                1:09.69   2:30.08 (1:20.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hemige, Pooja V           14 CROW-PC              2:28.87    2:30.36  
                1:11.34   2:30.36 (1:19.02)                                        
 10 Nevins, Harper            14 ISC                  2:26.65    2:30.93  
                1:13.81   2:30.93 (1:17.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Yeh, Ariana N             14 Santa Clara Swim-PC  2:29.26    2:31.19  
                1:11.74   2:31.19 (1:19.45)                                        
 12 Tong, Rachel              14 HYACK                2:30.75    2:31.70  
                1:11.10   2:31.70 (1:20.60)                                        
 13 Torres, Patricia M        13 The Olympic Club-PC  2:33.15    2:33.02  
                1:12.15   2:33.02 (1:20.87)                                        
 14 Palacios, Lauren K        13 Dart Swimming-SN     2:31.35    2:33.35  
                1:12.63   2:33.35 (1:20.72)                                        
 15 Gamelo, Abbygail Janine   14 AAC                  2:32.84    2:33.65  
                1:12.90   2:33.65 (1:20.75)                                        
 16 Hill, Lucy                14 KWIC                 2:33.05    2:34.25  
                1:12.63   2:34.25 (1:21.62)                                        
 17 Heffernan, Lila E         13 WANV-PC              2:14.04Y   2:34.48  
                1:12.53   2:34.48 (1:21.95)                                        
 18 Vong, Valarie             14 Dart Swimming-SN     2:34.37    2:35.52  
                1:13.78   2:35.52 (1:21.74)                                        
 18 Mina, Tristen E           14 Sunn Swimming-PC     2:30.29    2:35.52  
                1:11.76   2:35.52 (1:23.76)                                        
 20 Bhatnagar, Meher          13 Santa Clara Swim-PC  2:31.45    2:36.53  
                1:11.89   2:36.53 (1:24.64)                                        
 21 Curran, Sofie E           14 TERA-PC              2:16.41Y   2:36.60  
                1:15.52   2:36.60 (1:21.08)                                        
 22 Nguyen, Rachel            13 ESWIM                2:33.22    2:37.03  
                1:12.78   2:37.03 (1:24.25)                                        
 23 Osborn, Lydia K           14 Orinda Aquatics-PC   2:12.05Y   2:38.18  
                1:16.01   2:38.18 (1:22.17)                                        
 24 Zheng, Aileen G           13 Santa Clara Swim-PC  2:15.29Y   2:38.97  
                1:14.12   2:38.97 (1:24.85)                                        
 25 Fok, Jasmine V            13 Orinda Aquatics-PC   2:32.72    2:39.35  
                1:12.37   2:39.35 (1:26.98)                                        
 26 Doak, Payton J            14 HEAT-AZ              2:33.99    2:42.27  
                1:14.79   2:42.27 (1:27.48)                                        
 27 Kawashiri, Mackenzie C    13 Vallejo Aquatic-PC   2:16.59Y   2:43.06  
                1:16.84   2:43.06 (1:26.22)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 J-Cheng, Audrey           14 PASA-PC              2:21.26    2:18.85  
                  29.54     1:05.58 (36.04)     1:46.68 (41.10)     2:18.85 (32.17)
  2 Hartman, Bailey A         13 CROW-PC              2:26.10    2:19.01  
                  29.62     1:05.51 (35.89)     1:47.39 (41.88)     2:19.01 (31.62)
  3 Lo, Jade                  14 ESWIM                2:22.50    2:21.73  
                  30.97     1:07.75 (36.78)     1:48.96 (41.21)     2:21.73 (32.77)
  4 Widmer, Ashlyn M          14 CROW-PC              2:26.22    2:24.35  
                  32.50     1:09.66 (37.16)     1:51.62 (41.96)     2:24.35 (32.73)
  5 Christian, Kate M         13 DA-PC                2:27.17    2:26.57  
                  30.66     1:07.60 (36.94)     1:52.42 (44.82)     2:26.57 (34.15)
  6 Merrell, Natalie          13 AAC                  2:27.98    2:27.23  
                  31.68     1:07.94 (36.26)     1:53.56 (45.62)     2:27.23 (33.67)
  7 O'Regan, Bailey           13 ESWIM                2:27.83    2:27.59  
                  32.29     1:12.05 (39.76)     1:54.87 (42.82)     2:27.59 (32.72)
  8 Iannaccone, Stephanie L   14 WCAB-PC              2:27.38    2:28.40  
                  31.71     1:10.92 (39.21)     1:54.20 (43.28)     2:28.40 (34.20)
Preliminaries
  9 Raymond, Victoria         13 ESWIM                2:28.04             
 10 Mering, Grace W           13 Dart Swimming-SN     2:28.06             
 11 Williams, Abby            14 SJL                  2:28.64             
 12 Barck, Emilia I           13 Orinda Aquatics-PC   2:28.70             
 13 Zeller, Zoey              14 Santa Clara Swim-PC  2:28.98             
 14 Chandler, Mary B          13 California Capit-SN  2:29.08             
 15 Niles, Sydney G           13 Bulldog Swim Clu-PC  2:29.80             
 16 Gao, Emma M               13 MAC                  2:29.96             
 17 Weltchek, Madalyn G       13 Santa Clara Swim-PC  2:30.22             
 18 Yu, Tsz W                 14 PASA-PC              2:30.32             
 19 Tancon, Tiffany           14 HYACK                2:30.33             
 20 Isomatsu, Maiya           13 Otter Swim Club-PC   2:30.46             
 21 Boyd, Trinity             13 ESWIM                2:31.00             
 22 Leung, Kelsey B           13 Otter Swim Club-PC   2:31.12             
 23 Holden, Audrey E          14 PASA-PC              2:31.20             
 24 McDonald, Maren J         14 Orinda Aquatics-PC   2:31.45             
 25 Tomic, Nika               13 ESWIM                2:31.63             
 26 Tong, Rachel              14 HYACK                2:31.69             
 27 Ly, Meghan A              13 Santa Clara Swim-PC  2:31.94             
 28 Smith, Adriana K          13 Orinda Aquatics-PC   2:32.32             
 29 Marovino, Katie           14 ESWIM                2:32.58             
 30 Schaffer, Alexis A        14 PASA-PC              2:32.87             
 31 Fetter, Elizabeth C       14 Alto Swim Club-PC    2:32.90             
 32 Fok, Jasmine V            13 Orinda Aquatics-PC   2:33.06             
 33 Capelli, Aria E           13 CROW-PC              2:33.14             
 34 Lynch, Calista R          14 Otter Swim Club-PC   2:33.53             
 35 Masselink, Thea           14 ISC                  2:33.56             
 36 Bennetts, Sarah M         14 Dart Swimming-SN     2:33.60             
 37 Harris, Breuklynn S       14 PLS-PC               2:33.70             
 38 Nguyen, Gabrielle S       13 SRVA-PC              2:33.73             
 39 Besner, Kaitlyn           13 Pointe-Claire Sw     2:33.88             
 40 Mina, Tristen E           14 Sunn Swimming-PC     2:34.14             
 41 Lin, Florence Rui         14 PLS-PC               2:34.93             
 42 Passantino, Mickayla M    14 Dart Swimming-SN     2:35.07             
 42 Gregory, Kayla N          14 CROW-PC              2:35.07             
 44 Masic, Ema                13 ESWIM                2:35.13             
 45 Piel, Annabel M           14 DA-PC                2:35.25             
 46 Hawk, Katy G              14 Santa Clara Swim-PC  2:35.71             
 47 Carrigan, Ava R           14 Neptune Swimming-PC  2:36.05             
 48 Knox, Gabrielle           13 WLBF                 2:36.45             
 49 Detter, Olivia K          13 PASA-PC              2:36.70             
 50 Burnett, Sydney           13 ESWIM                2:37.23             
 51 Wolfinger, Lillian A      13 California Capit-SN  2:38.90             
 52 Schloss, Ilana M          14 SOLO-PC              2:41.06             
 53 Yeh, Ariana N             14 Santa Clara Swim-PC  2:41.08             
 54 Robinson, Maggie G        14 LAC-PC               2:42.84             
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 J-Cheng, Audrey           14 PASA-PC              2:19.99    2:21.26  
                1:06.04   2:21.26 (1:15.22)                                        
  2 Lo, Jade                  14 ESWIM                2:21.93    2:22.50  
                1:08.12   2:22.50 (1:14.38)                                        
  3 Hartman, Bailey A         13 CROW-PC              2:25.92    2:26.10  
                1:08.10   2:26.10 (1:18.00)                                        
  4 Widmer, Ashlyn M          14 CROW-PC              2:26.63    2:26.22  
                1:10.44   2:26.22 (1:15.78)                                        
  5 Christian, Kate M         13 DA-PC                2:30.95    2:27.17  
                1:07.37   2:27.17 (1:19.80)                                        
  6 Iannaccone, Stephanie L   14 WCAB-PC              2:29.63    2:27.38  
                1:09.78   2:27.38 (1:17.60)                                        
  7 O'Regan, Bailey           13 ESWIM                2:27.57    2:27.83  
                1:11.41   2:27.83 (1:16.42)                                        
  8 Merrell, Natalie          13 AAC                  2:26.28    2:27.98  
                1:10.69   2:27.98 (1:17.29)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Raymond, Victoria         13 ESWIM                2:26.29    2:28.04  
                1:07.57   2:28.04 (1:20.47)                                        
 10 Mering, Grace W           13 Dart Swimming-SN     2:29.24    2:28.06  
                1:08.00   2:28.06 (1:20.06)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Williams, Abby            14 SJL                  2:27.36    2:28.64  
                1:09.60   2:28.64 (1:19.04)                                        
 12 Barck, Emilia I           13 Orinda Aquatics-PC   2:28.55    2:28.70  
                1:11.22   2:28.70 (1:17.48)                                        
 13 Zeller, Zoey              14 Santa Clara Swim-PC  2:25.94    2:28.98  
                1:11.62   2:28.98 (1:17.36)                                        
 14 Chandler, Mary B          13 California Capit-SN  2:31.15    2:29.08  
                1:08.50   2:29.08 (1:20.58)                                        
 15 Niles, Sydney G           13 Bulldog Swim Clu-PC  2:28.86    2:29.80  
                1:12.33   2:29.80 (1:17.47)                                        
 16 Gao, Emma M               13 MAC                  2:27.08    2:29.96  
                1:11.81   2:29.96 (1:18.15)                                        
 17 Weltchek, Madalyn G       13 Santa Clara Swim-PC  2:28.17    2:30.22  
                1:10.13   2:30.22 (1:20.09)                                        
 18 Yu, Tsz W                 14 PASA-PC              2:31.19    2:30.32  
                1:11.42   2:30.32 (1:18.90)                                        
 19 Tancon, Tiffany           14 HYACK                2:33.86    2:30.33  
                1:09.73   2:30.33 (1:20.60)                                        
 20 Isomatsu, Maiya           13 Otter Swim Club-PC   2:31.22    2:30.46  
                1:10.01   2:30.46 (1:20.45)                                        
 21 Boyd, Trinity             13 ESWIM                2:32.69    2:31.00  
                1:12.64   2:31.00 (1:18.36)                                        
 22 Leung, Kelsey B           13 Otter Swim Club-PC   2:33.10    2:31.12  
                1:11.25   2:31.12 (1:19.87)                                        
 23 Holden, Audrey E          14 PASA-PC              2:31.83    2:31.20  
                1:13.00   2:31.20 (1:18.20)                                        
 24 McDonald, Maren J         14 Orinda Aquatics-PC   2:31.39    2:31.45  
                1:13.13   2:31.45 (1:18.32)                                        
 25 Tomic, Nika               13 ESWIM                2:27.79    2:31.63  
                1:10.68   2:31.63 (1:20.95)                                        
 26 Tong, Rachel              14 HYACK                2:31.18    2:31.69  
                1:10.81   2:31.69 (1:20.88)                                        
 27 Ly, Meghan A              13 Santa Clara Swim-PC  2:34.20    2:31.94  
                1:13.02   2:31.94 (1:18.92)                                        
 28 Smith, Adriana K          13 Orinda Aquatics-PC   2:33.05    2:32.32  
                1:09.54   2:32.32 (1:22.78)                                        
 29 Marovino, Katie           14 ESWIM                2:26.45    2:32.58  
                1:11.57   2:32.58 (1:21.01)                                        
 30 Schaffer, Alexis A        14 PASA-PC              2:34.66    2:32.87  
                1:12.66   2:32.87 (1:20.21)                                        
 31 Fetter, Elizabeth C       14 Alto Swim Club-PC    2:35.11    2:32.90  
                1:13.82   2:32.90 (1:19.08)                                        
 32 Fok, Jasmine V            13 Orinda Aquatics-PC   2:13.50Y   2:33.06  
                1:10.94   2:33.06 (1:22.12)                                        
 33 Capelli, Aria E           13 CROW-PC              2:12.00Y   2:33.14  
                1:15.69   2:33.14 (1:17.45)                                        
 34 Lynch, Calista R          14 Otter Swim Club-PC   2:35.14    2:33.53  
                1:13.83   2:33.53 (1:19.70)                                        
 35 Masselink, Thea           14 ISC                  2:25.21    2:33.56  
                1:10.49   2:33.56 (1:23.07)                                        
 36 Bennetts, Sarah M         14 Dart Swimming-SN     2:29.97    2:33.60  
                1:13.17   2:33.60 (1:20.43)                                        
 37 Harris, Breuklynn S       14 PLS-PC               2:31.44    2:33.70  
                1:14.26   2:33.70 (1:19.44)                                        
 38 Nguyen, Gabrielle S       13 SRVA-PC              2:32.07    2:33.73  
                1:12.99   2:33.73 (1:20.74)                                        
 39 Besner, Kaitlyn           13 Pointe-Claire Sw     2:32.34    2:33.88  
                1:12.04   2:33.88 (1:21.84)                                        
 40 Mina, Tristen E           14 Sunn Swimming-PC     2:32.40    2:34.14  
                1:12.80   2:34.14 (1:21.34)                                        
 41 Lin, Florence Rui         14 PLS-PC               2:35.77    2:34.93  
                1:13.46   2:34.93 (1:21.47)                                        
 42 Passantino, Mickayla M    14 Dart Swimming-SN     2:34.97    2:35.07  
                1:14.14   2:35.07 (1:20.93)                                        
 42 Gregory, Kayla N          14 CROW-PC              2:13.65Y   2:35.07  
                1:12.28   2:35.07 (1:22.79)                                        
 44 Masic, Ema                13 ESWIM                2:35.79    2:35.13  
                1:13.14   2:35.13 (1:21.99)                                        
 45 Piel, Annabel M           14 DA-PC                2:14.10Y   2:35.25  
                1:11.22   2:35.25 (1:24.03)                                        
 46 Hawk, Katy G              14 Santa Clara Swim-PC  2:35.20    2:35.71  
                1:12.79   2:35.71 (1:22.92)                                        
 47 Carrigan, Ava R           14 Neptune Swimming-PC  2:28.87    2:36.05  
                1:13.42   2:36.05 (1:22.63)                                        
 48 Knox, Gabrielle           13 WLBF                 2:31.14S   2:36.45  
                1:14.23   2:36.45 (1:22.22)                                        
 49 Detter, Olivia K          13 PASA-PC              2:34.41    2:36.70  
                1:13.69   2:36.70 (1:23.01)                                        
 50 Burnett, Sydney           13 ESWIM                2:33.49    2:37.23  
                1:14.27   2:37.23 (1:22.96)                                        
 51 Wolfinger, Lillian A      13 California Capit-SN  2:35.04    2:38.90  
                1:14.46   2:38.90 (1:24.44)                                        
 52 Schloss, Ilana M          14 SOLO-PC              2:13.38Y   2:41.06  
                1:17.56   2:41.06 (1:23.50)                                        
 53 Yeh, Ariana N             14 Santa Clara Swim-PC  2:14.87Y   2:41.08  
                1:15.75   2:41.08 (1:25.33)                                        
 54 Robinson, Maggie G        14 LAC-PC               2:35.74    2:42.84  
                1:16.61   2:42.84 (1:26.23)                                        
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 J-Cheng, Audrey           14 PASA-PC              5:06.18    4:58.88  
                  29.58     1:04.32 (34.74)     1:44.85 (40.53)     2:24.09 (39.24)
        3:06.86 (42.77)     3:49.89 (43.03)     4:25.10 (35.21)     4:58.88 (33.78)
  2 Hartman, Bailey A         13 CROW-PC              5:10.28    5:05.42  
                  30.60     1:06.51 (35.91)     1:46.36 (39.85)     2:24.99 (38.63)
        3:09.65 (44.66)     3:55.29 (45.64)     4:30.89 (35.60)     5:05.42 (34.53)
  3 Widmer, Ashlyn M          14 CROW-PC              5:08.03    5:05.83  
                  32.87     1:10.38 (37.51)     1:50.20 (39.82)     2:28.59 (38.39)
        3:13.87 (45.28)     3:57.23 (43.36)     4:32.51 (35.28)     5:05.83 (33.32)
  4 O'Regan, Bailey           13 ESWIM                5:11.55    5:05.89  
                  32.72     1:10.63 (37.91)     1:51.59 (40.96)     2:31.36 (39.77)
        3:15.44 (44.08)     3:59.67 (44.23)     4:34.15 (34.48)     5:05.89 (31.74)
  5 Mering, Grace W           13 Dart Swimming-SN     5:12.87    5:11.73  
                  31.76     1:09.88 (38.12)     1:49.66 (39.78)     2:28.61 (38.95)
        3:13.56 (44.95)     3:59.02 (45.46)     4:36.46 (37.44)     5:11.73 (35.27)
  6 Chandler, Mary B          13 California Capit-SN  5:13.12    5:12.88  
                  32.19     1:09.05 (36.86)     1:49.94 (40.89)     2:30.11 (40.17)
        3:16.28 (46.17)     4:02.77 (46.49)     4:38.47 (35.70)     5:12.88 (34.41)
  7 Barck, Emilia I           13 Orinda Aquatics-PC   5:15.61    5:14.32  
                  32.97     1:11.31 (38.34)     1:52.56 (41.25)     2:33.90 (41.34)
        3:18.66 (44.76)     4:03.98 (45.32)     4:40.10 (36.12)     5:14.32 (34.22)
  8 Christian, Kate M         13 DA-PC                5:13.89    5:14.57  
                  31.97     1:09.66 (37.69)     1:49.34 (39.68)     2:29.00 (39.66)
        3:14.74 (45.74)     4:01.33 (46.59)     4:37.91 (36.58)     5:14.57 (36.66)
Preliminaries
  9 Marovino, Katie           14 ESWIM                5:15.86             
 10 Hegblom, Katherine E      14 Sunn Swimming-PC     5:16.98             
 11 Zeller, Zoey              14 Santa Clara Swim-PC  5:17.32             
 12 Burnett, Sydney           13 ESWIM                5:17.56             
 13 Boyd, Trinity             13 ESWIM                5:17.59             
 14 Tancon, Tiffany           14 HYACK                5:17.71             
 15 Balbuena, Luna            14 Peak Swimming-PC     5:18.39             
 16 Weltchek, Madalyn G       13 Santa Clara Swim-PC  5:18.67             
 17 Leung, Kelsey B           13 Otter Swim Club-PC   5:19.07             
 18 Nguyen, Gabrielle S       13 SRVA-PC              5:19.42             
 19 Tong, Rachel              14 HYACK                5:20.05             
 20 Yu, Tsz W                 14 PASA-PC              5:20.60             
 21 Torres, Patricia M        13 The Olympic Club-PC  5:20.99             
 22 Lee, Kaitlin              13 PLS-PC               5:21.13             
 23 Carroll, Faith T          14 PLS-PC               5:23.76             
 24 Brandt, Delainey E        14 BAC-PC               5:26.07             
 25 Masic, Ema                13 ESWIM                5:26.27             
 26 Ly, Meghan A              13 Santa Clara Swim-PC  5:26.34             
 27 Harris, Breuklynn S       14 PLS-PC               5:26.53             
 28 Gregory, Kayla N          14 CROW-PC              5:29.89             
 29 Chung, Audrey K           13 PASA-PC              5:34.59             
 30 Mina, Tristen E           14 Sunn Swimming-PC     5:35.92             
 31 Osborn, Lydia K           14 Orinda Aquatics-PC   5:36.47             
 -- Niles, Sydney G           13 Bulldog Swim Clu-PC     DNF              
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 J-Cheng, Audrey           14 PASA-PC              4:58.66    5:06.18  
                1:06.28   2:27.28 (1:21.00)   3:54.75 (1:27.47)   5:06.18 (1:11.43)
  2 Widmer, Ashlyn M          14 CROW-PC              5:14.57    5:08.03  
                1:11.85   2:31.13 (1:19.28)   3:59.62 (1:28.49)   5:08.03 (1:08.41)
  3 Hartman, Bailey A         13 CROW-PC              5:09.73    5:10.28  
                1:07.97   2:28.16 (1:20.19)   3:59.97 (1:31.81)   5:10.28 (1:10.31)
  4 O'Regan, Bailey           13 ESWIM                5:07.35    5:11.55  
                1:10.63   2:33.58 (1:22.95)   4:02.38 (1:28.80)   5:11.55 (1:09.17)
  5 Mering, Grace W           13 Dart Swimming-SN     5:19.28    5:12.87  
                1:10.57   2:29.00 (1:18.43)   4:00.26 (1:31.26)   5:12.87 (1:12.61)
  6 Chandler, Mary B          13 California Capit-SN  5:16.51    5:13.12  
                1:08.37   2:28.47 (1:20.10)   4:02.17 (1:33.70)   5:13.12 (1:10.95)
  7 Christian, Kate M         13 DA-PC                5:25.19    5:13.89  
                1:10.16   2:27.76 (1:17.60)   4:00.60 (1:32.84)   5:13.89 (1:13.29)
  8 Barck, Emilia I           13 Orinda Aquatics-PC   5:17.81    5:15.61  
                1:10.91   2:33.01 (1:22.10)   4:04.40 (1:31.39)   5:15.61 (1:11.21)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Marovino, Katie           14 ESWIM                5:13.68    5:15.86  
                1:10.27   2:31.44 (1:21.17)   4:04.67 (1:33.23)   5:15.86 (1:11.19)
 10 Hegblom, Katherine E      14 Sunn Swimming-PC     5:14.42    5:16.98  
                1:12.14   2:30.27 (1:18.13)   4:05.61 (1:35.34)   5:16.98 (1:11.37)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zeller, Zoey              14 Santa Clara Swim-PC  5:07.56    5:17.32  
                1:16.16   2:40.67 (1:24.51)   4:06.30 (1:25.63)   5:17.32 (1:11.02)
 12 Burnett, Sydney           13 ESWIM                5:21.63    5:17.56  
                1:13.05   2:34.89 (1:21.84)   4:05.99 (1:31.10)   5:17.56 (1:11.57)
 13 Boyd, Trinity             13 ESWIM                5:21.06    5:17.59  
                1:12.63   2:34.01 (1:21.38)   4:04.84 (1:30.83)   5:17.59 (1:12.75)
 14 Tancon, Tiffany           14 HYACK                5:17.86    5:17.71  
                1:11.15   2:30.75 (1:19.60)   4:06.03 (1:35.28)   5:17.71 (1:11.68)
 15 Balbuena, Luna            14 Peak Swimming-PC     5:23.15    5:18.39  
                1:10.13   2:32.90 (1:22.77)   4:07.19 (1:34.29)   5:18.39 (1:11.20)
 16 Weltchek, Madalyn G       13 Santa Clara Swim-PC  5:19.12    5:18.67  
                1:11.72   2:37.03 (1:25.31)   4:08.30 (1:31.27)   5:18.67 (1:10.37)
 17 Leung, Kelsey B           13 Otter Swim Club-PC   5:20.64    5:19.07  
                1:11.64   2:34.37 (1:22.73)   4:07.59 (1:33.22)   5:19.07 (1:11.48)
 18 Nguyen, Gabrielle S       13 SRVA-PC              5:26.37    5:19.42  
                1:09.22   2:35.78 (1:26.56)   4:07.56 (1:31.78)   5:19.42 (1:11.86)
 19 Tong, Rachel              14 HYACK                5:18.79    5:20.05  
                1:08.67   2:30.72 (1:22.05)   4:06.68 (1:35.96)   5:20.05 (1:13.37)
 20 Yu, Tsz W                 14 PASA-PC              5:25.04    5:20.60  
                1:12.00   2:35.37 (1:23.37)   4:09.85 (1:34.48)   5:20.60 (1:10.75)
 21 Torres, Patricia M        13 The Olympic Club-PC  5:20.57    5:20.99  
                1:13.20   2:33.69 (1:20.49)   4:09.56 (1:35.87)   5:20.99 (1:11.43)
 22 Lee, Kaitlin              13 PLS-PC               4:44.12Y   5:21.13  
                1:13.57   2:36.27 (1:22.70)   4:09.73 (1:33.46)   5:21.13 (1:11.40)
 23 Carroll, Faith T          14 PLS-PC               4:43.90Y   5:23.76  
                1:12.95   2:39.14 (1:26.19)   4:15.18 (1:36.04)   5:23.76 (1:08.58)
 24 Brandt, Delainey E        14 BAC-PC               5:28.49    5:26.07  
                1:14.85   2:39.69 (1:24.84)   4:11.12 (1:31.43)   5:26.07 (1:14.95)
 25 Masic, Ema                13 ESWIM                5:25.02    5:26.27  
                1:11.42   2:36.51 (1:25.09)   4:11.79 (1:35.28)   5:26.27 (1:14.48)
 26 Ly, Meghan A              13 Santa Clara Swim-PC  4:44.18Y   5:26.34  
                1:16.15   2:40.82 (1:24.67)   4:09.60 (1:28.78)   5:26.34 (1:16.74)
 27 Harris, Breuklynn S       14 PLS-PC               4:47.62Y   5:26.53  
                1:11.83   2:38.91 (1:27.08)   4:11.25 (1:32.34)   5:26.53 (1:15.28)
 28 Gregory, Kayla N          14 CROW-PC              4:44.14Y   5:29.89  
                1:11.82   2:39.81 (1:27.99)   4:12.28 (1:32.47)   5:29.89 (1:17.61)
 29 Chung, Audrey K           13 PASA-PC              4:46.78Y   5:34.59  
                1:15.55   2:40.58 (1:25.03)   4:21.06 (1:40.48)   5:34.59 (1:13.53)
 30 Mina, Tristen E           14 Sunn Swimming-PC     5:26.12    5:35.92  
                1:11.98   2:39.92 (1:27.94)   4:18.64 (1:38.72)   5:35.92 (1:17.28)
 31 Osborn, Lydia K           14 Orinda Aquatics-PC   4:46.74Y   5:36.47  
                1:15.12   2:39.37 (1:24.25)   4:20.90 (1:41.53)   5:36.47 (1:15.57)
 -- Niles, Sydney G           13 Bulldog Swim Clu-PC  5:15.10        DNF  
                1:15.89   2:40.88 (1:24.99)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               1:51.36    1:50.19  
                  27.71       55.22 (27.51)     1:22.23 (27.01)     1:50.19 (27.96)
  2 Orinda Aquatics-PC  'A'                           1:51.74    1:51.40  
                  28.13       55.78 (27.65)     1:23.74 (27.96)     1:51.40 (27.66)
  3 Dart Swimming-SN  'A'                             1:50.55    1:52.24  
                  27.85       55.85 (28.00)     1:24.07 (28.22)     1:52.24 (28.17)
  4 Etobicoke Swimming  'A'                           1:51.75    1:52.49  
                  28.57                               48.41 ( )   1:52.49 (1:04.08)
  5 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            1:53.95    1:53.16  
                  27.71       56.12 (28.41)     1:25.01 (28.89)     1:53.16 (28.15)
  6 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       1:53.46    1:53.37  
                  28.61                               47.04 ( )   1:53.37 (1:06.33)
  6 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               1:52.20    1:53.37  
                  28.77       56.63 (27.86)     1:25.13 (28.50)     1:53.37 (28.24)
  8 Orinda Aquatics-PC  'B'                           1:56.91    1:53.97  
                  28.26       56.48 (28.22)     1:25.35 (28.87)     1:53.97 (28.62)
  9 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     1:51.78    1:54.93  
                  29.01       57.80 (28.79)     1:26.68 (28.88)     1:54.93 (28.25)
 10 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     1:54.80    1:56.39  
                  29.18       58.19 (29.01)     1:26.75 (28.56)     1:56.39 (29.64)
 11 Walnut Creek Aquabears-PC  'A'                    1:53.07    1:57.04  
                  28.68       57.79 (29.11)     1:26.68 (28.89)     1:57.04 (30.36)
 12 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'B'            1:57.67    1:57.19  
                  28.50       57.34 (28.84)     1:27.46 (30.12)     1:57.19 (29.73)
 13 East Bay Aquatics Association-PC  'A'             2:00.41    1:57.31  
                  28.41       57.51 (29.10)     1:27.44 (29.93)     1:57.31 (29.87)
 14 Pleasanton Seahawks-PC  'B'                       1:56.83    1:57.35  
                  28.98       58.10 (29.12)     1:27.29 (29.19)     1:57.35 (30.06)
 15 Etobicoke Swimming  'B'                           1:57.54    1:57.71  
                  28.93       58.08 (29.15)     1:27.14 (29.06)     1:57.71 (30.57)
 16 Alto Swim Club-PC  'A'                            1:58.85    1:58.12  
                  30.67     1:00.58 (29.91)     1:30.48 (29.90)     1:58.12 (27.64)
 16 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'C'               1:58.21    1:58.12  
                  30.26     1:00.21 (29.95)     1:29.62 (29.41)     1:58.12 (28.50)
 18 San Ramon Valley Aquatics-PC  'A'                 1:57.74    1:58.19  
                  29.57       59.31 (29.74)     1:30.01 (30.70)     1:58.19 (28.18)
 19 The Olympic Club-PC  'A'                          1:57.57    1:59.09  
                  30.70       59.30 (28.60)     1:30.27 (30.97)     1:59.09 (28.82)
 20 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       1:55.67    1:59.30  
                  30.10     1:00.56 (30.46)     1:29.47 (28.91)     1:59.30 (29.83)
 21 Solano Aquatic Sea Otters-SN  'A'                 2:00.96    2:00.77  
                  30.19       59.64 (29.45)     1:31.11 (31.47)     2:00.77 (29.66)
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Etobicoke Swimming  'A'                           4:00.73    4:00.25  
                  29.63   1:01.82 (1:01.82)     1:30.81 (28.99)     2:01.38 (59.56)
        2:30.39 (29.01)     3:00.87 (59.49)     4:00.25 (59.38)                    
  2 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               4:01.36    4:01.26  
                  28.60       59.17 (59.17)     1:28.87 (29.70)   2:01.04 (1:01.87)
        2:29.59 (28.55)   3:01.49 (1:00.45)     3:29.83 (28.34)     4:01.26 (59.77)
  3 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            4:10.72    4:05.27  
                  28.71       59.19 (59.19)     1:28.95 (29.76)   2:02.62 (1:03.43)
        2:32.35 (29.73)   3:04.97 (1:02.35)     3:34.15 (29.18)   4:05.27 (1:00.30)
  4 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               4:09.99    4:06.92  
                  29.76   1:01.68 (1:01.68)     1:31.58 (29.90)   2:04.55 (1:02.87)
        2:33.36 (28.81)   3:05.42 (1:00.87)     3:34.95 (29.53)   4:06.92 (1:01.50)
  5 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       4:09.20    4:07.78  
                  29.51   1:01.72 (1:01.72)     1:32.28 (30.56)   2:03.80 (1:02.08)
        2:33.42 (29.62)   3:05.59 (1:01.79)     3:35.51 (29.92)   4:07.78 (1:02.19)
  6 Etobicoke Swimming  'B'                           4:12.92    4:09.51  
                  30.86   1:02.30 (1:02.30)     1:31.43 (29.13)   2:03.69 (1:01.39)
        2:34.14 (30.45)   3:06.19 (1:02.50)     3:36.52 (30.33)   4:09.51 (1:03.32)
  7 Orinda Aquatics-PC  'A'                           4:08.96    4:09.56  
                  29.52   1:02.18 (1:02.18)     1:30.84 (28.66)   2:03.20 (1:01.02)
        2:32.45 (29.25)   3:04.57 (1:01.37)     3:35.02 (30.45)   4:09.56 (1:04.99)
  8 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     4:06.05    4:12.67  
                  29.40   1:00.94 (1:00.94)     1:31.27 (30.33)   2:04.63 (1:03.69)
        2:35.41 (30.78)   3:09.03 (1:04.40)     3:39.44 (30.41)   4:12.67 (1:03.64)
  9 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     4:13.44    4:13.47  
                  30.53   1:04.33 (1:04.33)     1:33.84 (29.51)   2:06.68 (1:02.35)
        2:36.13 (29.45)   3:08.92 (1:02.24)     3:39.93 (31.01)   4:13.47 (1:04.55)
 10 Orinda Aquatics-PC  'B'                           4:21.22    4:14.05  
                  30.68   1:03.79 (1:03.79)     1:34.25 (30.46)   2:08.37 (1:04.58)
        2:37.85 (29.48)   3:12.07 (1:03.70)     3:41.73 (29.66)   4:14.05 (1:01.98)
 11 Bulldog Swim Club-PC  'A'                         3:43.54Y   4:14.52  
                  29.48   1:01.01 (1:01.01)     1:30.19 (29.18)   2:02.97 (1:01.96)
        2:33.16 (30.19)   3:07.54 (1:04.57)     3:38.91 (31.37)   4:14.52 (1:06.98)
 12 San Ramon Valley Aquatics-PC  'A'                 4:17.74    4:16.24  
                  31.74   1:05.94 (1:05.94)     1:35.33 (29.39)   2:07.75 (1:01.81)
        2:39.15 (31.40)   3:11.99 (1:04.24)     3:42.30 (30.31)   4:16.24 (1:04.25)
 13 Pleasanton Seahawks-PC  'B'                       4:15.09    4:17.41  
                  30.17   1:02.94 (1:02.94)     1:35.48 (32.54)   2:09.16 (1:06.22)
        2:39.16 (30.00)   3:13.59 (1:04.43)     3:44.22 (30.63)   4:17.41 (1:03.82)
 14 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'C'               4:17.06    4:19.54  
                  29.89   1:02.71 (1:02.71)     1:34.21 (31.50)   2:10.26 (1:07.55)
        2:40.94 (30.68)   3:15.48 (1:05.22)     3:45.73 (30.25)   4:19.54 (1:04.06)
 15 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'B'            4:20.99    4:19.79  
                  30.24   1:03.13 (1:03.13)     1:34.75 (31.62)   2:08.55 (1:05.42)
        2:40.43 (31.88)   3:15.96 (1:07.41)     3:46.00 (30.04)   4:19.79 (1:03.83)
 16 The Olympic Club-PC  'A'                          4:19.33    4:21.70  
                  32.78   1:09.19 (1:09.19)     1:39.49 (30.30)   2:13.18 (1:03.99)
        2:42.83 (29.65)   3:16.48 (1:03.30)     3:47.26 (30.78)   4:21.70 (1:05.22)
 17 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       4:14.32    4:22.47  
                  30.92   1:05.80 (1:05.80)     1:37.11 (31.31)   2:11.48 (1:05.68)
        2:43.55 (32.07)   3:19.78 (1:08.30)     3:49.88 (30.10)   4:22.47 (1:02.69)
 18 Alto Swim Club-PC  'A'                            4:21.47    4:26.01  
                  30.24   1:01.13 (1:01.13)     1:33.04 (31.91)   2:07.97 (1:06.84)
        2:39.29 (31.32)   3:14.26 (1:06.29)     3:48.22 (33.96)   4:26.01 (1:11.75)
 19 Solano Aquatic Sea Otters-SN  'A'                 3:48.41Y   4:39.70  
                  30.94   1:05.35 (1:05.35)     1:37.64 (32.29)   2:16.39 (1:11.04)
        2:53.08 (36.69)   3:33.64 (1:17.25)     4:05.10 (31.46)   4:39.70 (1:06.06)
 
Girls 13-14 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Etobicoke Swimming  'A'                           9:37.23    8:40.11  
                  29.74   1:01.76 (1:01.76)   1:35.14 (1:35.14)                    
                                3:11.60 ( )         3:46.03 ( )                    
            4:50.86 ( )         5:24.49 ( )         5:59.49 ( )         6:32.89 ( )
        7:02.28 (29.39)   7:34.74 (1:01.85)   8:07.86 (1:34.97)   8:40.11 (2:07.22)
  2 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               8:56.58    8:50.48  
                  29.26   1:02.11 (1:02.11)                                        
                                3:12.04 ( )         3:47.20 ( )         4:22.70 ( )
        4:54.48 (31.78)   5:29.09 (1:06.39)   6:03.79 (1:41.09)   6:37.90 (2:15.20)
        7:08.95 (31.05)   7:43.68 (1:05.78)   8:18.58 (1:40.68)   8:50.48 (2:12.58)
  3 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       9:04.24    8:50.59  
                  31.28   1:04.75 (1:04.75)   1:39.89 (1:39.89)   2:14.09 (2:14.09)
        2:44.59 (30.50)   3:17.55 (1:03.46)   3:51.30 (1:37.21)   4:24.24 (2:10.15)
        4:55.21 (30.97)   5:28.31 (1:04.07)   6:03.08 (1:38.84)   6:37.42 (2:13.18)
        7:07.66 (30.24)   7:41.16 (1:03.74)   8:15.86 (1:38.44)   8:50.59 (2:13.17)
  4 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            8:56.95    9:05.90  
                  31.20   1:05.34 (1:05.34)   1:40.01 (1:40.01)   2:13.80 (2:13.80)
        2:46.94 (33.14)   3:23.52 (1:09.72)   4:00.29 (1:46.49)   4:36.38 (2:22.58)
        5:06.36 (29.98)   5:42.15 (1:05.77)   6:19.32 (1:42.94)   6:55.10 (2:18.72)
        7:25.18 (30.08)   7:59.04 (1:03.94)   8:32.60 (1:37.50)   9:05.90 (2:10.80)
  5 Etobicoke Swimming  'B'                           9:58.09    9:07.53  
                  30.72   1:05.67 (1:05.67)   1:41.56 (1:41.56)                    
            2:48.32 ( )         3:23.98 ( )         4:00.29 ( )                    
            5:07.99 ( )         5:43.69 ( )         6:19.30 ( )         6:54.04 ( )
                          7:59.05 (1:05.01)   8:33.34 (1:39.30)   9:07.53 (2:13.49)
  6 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     8:56.72    9:10.74  
                  31.25   1:05.62 (1:05.62)                                        
                                3:22.17 ( )         3:58.64 ( )         4:34.44 ( )
        5:05.49 (31.05)   5:40.08 (1:05.64)   6:15.76 (1:41.32)   6:50.85 (2:16.41)
        7:21.72 (30.87)   7:57.03 (1:06.18)   8:33.85 (1:43.00)   9:10.74 (2:19.89)
  7 Orinda Aquatics-PC  'A'                           9:10.87    9:13.59  
                  31.81   1:06.37 (1:06.37)   1:42.30 (1:42.30)   2:16.94 (2:16.94)
        2:47.88 (30.94)   3:23.56 (1:06.62)   4:01.12 (1:44.18)   4:36.51 (2:19.57)
                          5:44.47 (1:07.96)   6:22.50 (1:45.99)   6:59.03 (2:22.52)
        7:28.87 (29.84)   8:03.42 (1:04.39)   8:39.33 (1:40.30)   9:13.59 (2:14.56)
  8 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               9:16.72    9:14.90  
                  31.05   1:05.83 (1:05.83)   1:42.24 (1:42.24)   2:18.84 (2:18.84)
        2:49.71 (30.87)   3:27.79 (1:08.95)   4:06.87 (1:48.03)   4:43.39 (2:24.55)
        5:15.41 (32.02)   5:49.52 (1:06.13)   6:25.51 (1:42.12)   7:00.58 (2:17.19)
        7:31.33 (30.75)   8:06.19 (1:05.61)   8:41.19 (1:40.61)   9:14.90 (2:14.32)
  9 Pleasanton Seahawks-PC  'B'                       9:24.12    9:17.26  
                  31.29   1:06.51 (1:06.51)   1:43.33 (1:43.33)   2:20.19 (2:20.19)
        2:51.22 (31.03)   3:25.65 (1:05.46)   4:00.75 (1:40.56)   4:36.38 (2:16.19)
                          5:42.91 (1:06.53)   6:19.43 (1:43.05)   6:54.89 (2:18.51)
        7:26.61 (31.72)   8:02.45 (1:07.56)   8:40.45 (1:45.56)   9:17.26 (2:22.37)
 10 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'B'            9:23.30    9:21.74  
                  31.70   1:06.75 (1:06.75)   1:42.79 (1:42.79)   2:18.02 (2:18.02)
        2:49.74 (31.72)   3:24.56 (1:06.54)   4:01.48 (1:43.46)                    
            5:09.46 ( )         5:45.62 ( )         6:22.51 ( )         6:59.26 ( )
        7:29.30 (30.04)   8:05.41 (1:06.15)   8:44.30 (1:45.04)   9:21.74 (2:22.48)
 11 Bulldog Swim Club-PC  'A'                         9:20.54    9:25.82  
                  32.88   1:07.92 (1:07.92)   1:44.31 (1:44.31)   2:19.80 (2:19.80)
        2:52.34 (32.54)   3:26.90 (1:07.10)   4:02.41 (1:42.61)   4:35.93 (2:16.13)
        5:10.30 (34.37)   5:50.25 (1:14.32)   6:30.87 (1:54.94)   7:11.86 (2:35.93)
        7:41.44 (29.58)   8:15.54 (1:03.68)   8:50.97 (1:39.11)   9:25.82 (2:13.96)
 12 Alto Swim Club-PC  'A'                            8:10.92Y   9:47.50  
                  31.80   1:06.69 (1:06.69)   1:42.85 (1:42.85)   2:18.07 (2:18.07)
        2:50.65 (32.58)   3:27.07 (1:09.00)   4:04.70 (1:46.63)   4:41.47 (2:23.40)
        5:14.42 (32.95)   5:52.18 (1:10.71)   6:32.28 (1:50.81)   7:09.97 (2:28.50)
        7:45.63 (35.66)   8:26.13 (1:16.16)   9:07.83 (1:57.86)   9:47.50 (2:37.53)
 
Girls 13-14 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            2:04.94    2:02.46  
                  30.68     1:05.89 (35.21)     1:35.32 (29.43)     2:02.46 (27.14)
  2 Orinda Aquatics-PC  'A'                           2:06.58    2:03.17  
                  31.76     1:06.40 (34.64)     1:35.66 (29.26)     2:03.17 (27.51)
  3 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               2:04.18    2:03.66  
                  33.37     1:07.31 (33.94)     1:36.24 (28.93)     2:03.66 (27.42)
  4 Dart Swimming-SN  'A'                             2:03.44    2:03.75  
                  32.15     1:06.83 (34.68)     1:36.76 (29.93)     2:03.75 (26.99)
  5 Etobicoke Swimming  'A'                           2:03.88    2:05.95  
                  32.96     1:07.92 (34.96)     1:37.83 (29.91)     2:05.95 (28.12)
  6 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     2:03.55    2:06.09  
                  31.51     1:07.12 (35.61)     1:37.28 (30.16)     2:06.09 (28.81)
  7 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'B'            2:12.22    2:07.77  
                  33.20     1:09.03 (35.83)     1:38.59 (29.56)     2:07.77 (29.18)
  8 Orinda Aquatics-PC  'B'                           2:10.30    2:07.99  
                  33.30     1:10.31 (37.01)     1:40.10 (29.79)     2:07.99 (27.89)
  9 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               2:10.00    2:08.16  
                  34.49     1:10.77 (36.28)     1:41.21 (30.44)     2:08.16 (26.95)
 10 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       2:06.32    2:09.10  
                  33.16     1:08.33 (35.17)     1:40.17 (31.84)     2:09.10 (28.93)
 11 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     2:06.47    2:09.27  
                  33.15     1:09.42 (36.27)     1:39.95 (30.53)     2:09.27 (29.32)
 12 Walnut Creek Aquabears-PC  'A'                    2:06.51    2:11.37  
                  36.29     1:11.03 (34.74)     1:41.19 (30.16)     2:11.37 (30.18)
 13 The Olympic Club-PC  'A'                          2:09.60    2:11.64  
                  34.54     1:11.50 (36.96)     1:42.71 (31.21)     2:11.64 (28.93)
 14 Bulldog Swim Club-PC  'A'                         2:08.66    2:12.24  
                  32.65     1:09.66 (37.01)     1:42.45 (32.79)     2:12.24 (29.79)
 15 Solano Aquatic Sea Otters-SN  'A'                 2:01.54Y   2:13.32  
                  35.75     1:11.78 (36.03)     1:43.73 (31.95)     2:13.32 (29.59)
 16 Alto Swim Club-PC  'A'                            2:00.31Y   2:13.43  
                  34.42     1:12.33 (37.91)     1:44.96 (32.63)     2:13.43 (28.47)
 17 East Bay Aquatics Association-PC  'A'             1:59.32Y   2:13.81  
                  32.89     1:10.09 (37.20)     1:44.50 (34.41)     2:13.81 (29.31)
 18 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       2:12.20    2:14.01  
                  32.22     1:10.94 (38.72)     1:44.49 (33.55)     2:14.01 (29.52)
 19 Etobicoke Swimming  'B'                           2:12.03    2:15.32  
                  34.65     1:13.21 (38.56)     1:44.67 (31.46)     2:15.32 (30.65)
 
Girls 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Etobicoke Swimming  'A'                           4:25.47    4:28.46  
                  32.76   1:07.36 (1:07.36)     1:42.60 (35.24)   2:22.11 (1:14.75)
        2:52.60 (30.49)   3:28.12 (1:06.01)   4:28.46 (1:00.34)                    
  2 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     4:41.26    4:30.44  
                  31.95   1:06.53 (1:06.53)     1:43.27 (36.74)   2:23.41 (1:16.88)
        2:54.56 (31.15)   3:29.77 (1:06.36)   4:30.44 (1:00.67)                    
  3 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            4:37.83    4:31.71  
                  32.18   1:20.06 (1:20.06)     1:43.31 (23.25)   2:25.49 (1:05.43)
        2:56.95 (31.46)   3:33.28 (1:07.79)     4:00.95 (27.67)     4:31.71 (58.43)
  4 Orinda Aquatics-PC  'A'                           4:35.82    4:33.71  
                  32.87   1:07.77 (1:07.77)     1:43.78 (36.01)   2:24.84 (1:17.07)
        2:55.04 (30.20)   3:31.22 (1:06.38)     4:00.33 (29.11)   4:33.71 (1:02.49)
  5 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       4:43.56    4:38.15  
                  33.39   1:09.26 (1:09.26)     1:45.50 (36.24)   2:27.83 (1:18.57)
        2:59.89 (32.06)   3:36.81 (1:08.98)     4:06.75 (29.94)   4:38.15 (1:01.34)
  6 Dart Swimming-SN  'A'                             4:36.36    4:38.90  
                  33.11   1:08.81 (1:08.81)     1:45.99 (37.18)   2:30.65 (1:21.84)
        3:01.13 (30.48)   3:38.18 (1:07.53)     4:06.49 (28.31)   4:38.90 (1:00.72)
  7 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'B'            4:35.81    4:39.11  
                  34.08   1:09.31 (1:09.31)     1:46.03 (36.72)   2:28.39 (1:19.08)
        2:59.15 (30.76)   3:36.25 (1:07.86)     4:06.39 (30.14)   4:39.11 (1:02.86)
  8 The Olympic Club-PC  'A'                          4:44.42    4:39.73  
                  34.21   1:10.60 (1:10.60)     1:46.55 (35.95)   2:28.12 (1:17.52)
        2:59.14 (31.02)   3:36.47 (1:08.35)     4:06.25 (29.78)   4:39.73 (1:03.26)
  9 Orinda Aquatics-PC  'B'                           4:09.71Y   4:40.36  
                  33.92   1:10.38 (1:10.38)     1:46.50 (36.12)   2:28.64 (1:18.26)
        3:00.23 (31.59)   3:36.65 (1:08.01)     4:07.11 (30.46)   4:40.36 (1:03.71)
 10 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     3:48.28Y   4:41.04  
                  33.52   1:10.40 (1:10.40)     1:47.56 (37.16)   2:29.03 (1:18.63)
        3:00.17 (31.14)   3:38.47 (1:09.44)     4:08.42 (29.95)   4:41.04 (1:02.57)
 11 Etobicoke Swimming  'B'                           4:45.15    4:46.62  
                  35.20   1:12.37 (1:12.37)     1:51.48 (39.11)   2:35.55 (1:23.18)
        3:07.33 (31.78)   3:43.74 (1:08.19)   4:46.62 (1:02.88)                    
 12 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               4:44.44    4:46.75  
                  34.90   1:13.25 (1:13.25)     1:50.88 (37.63)   2:33.79 (1:20.54)
        3:05.89 (32.10)   3:43.98 (1:10.19)     4:13.40 (29.42)   4:46.75 (1:02.77)
 13 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       4:15.49Y   4:50.64  
                  32.80   1:08.88 (1:08.88)     1:47.33 (38.45)   2:31.63 (1:22.75)
        3:05.48 (33.85)   3:45.63 (1:14.00)     4:16.58 (30.95)   4:50.64 (1:05.01)
 14 Alto Swim Club-PC  'A'                            4:17.08Y   4:50.85  
                  36.69   1:14.70 (1:14.70)     1:53.88 (39.18)   2:37.46 (1:22.76)
        3:10.60 (33.14)   3:50.77 (1:13.31)     4:19.83 (29.06)   4:50.85 (1:00.08)
 15 Walnut Creek Aquabears-PC  'A'                    4:41.74    4:54.38  
                  37.95   1:17.98 (1:17.98)     1:54.06 (36.08)   2:36.57 (1:18.59)
        3:07.94 (31.37)   3:45.36 (1:08.79)     4:18.10 (32.74)   4:54.38 (1:09.02)
 16 Solano Aquatic Sea Otters-SN  'A'                 4:19.05Y   4:55.86  
                  35.81   1:17.54 (1:17.54)     1:54.25 (36.71)   2:37.64 (1:20.10)
        3:10.07 (32.43)   3:48.52 (1:10.88)     4:19.46 (30.94)   4:55.86 (1:07.34)
 -- Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               4:31.22         DQ  
                  34.12   1:09.93 (1:09.93)     1:45.40 (35.47)   2:26.44 (1:16.51)
        2:55.79 (29.35)   3:29.65 (1:03.21)     3:58.09 (28.44)        DQ (1:00.01)
 
Girls 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kraetzer, Andrea          15 KWIC                   26.89      26.50  
  2 Schanel, Hannah           16 MM                     27.50      27.12  
  3 Statler, Nina E           15 WCAB-PC                27.27      27.18  
  4 Andresen, Maile E         15 TERA-PC                27.16      27.22  
  5 Depaco, Alexis I          16 CROW-PC                27.75      27.25  
  6 Beams, Alyona M           15 Santa Clara Swim-PC    27.71      27.70  
  7 Van Meines, Amber E       15 Orinda Aquatics-PC     27.79      27.79  
  8 Tan, Caitlin              16 SRVA-PC                27.59      27.91  
Preliminaries
  9 Sharma, Annika            15 DA-PC                  27.81             
 10 Lund, Alyssa K            15 WCAB-PC                27.83             
 11 Smith, Rea N              15 CROW-PC                27.86             
 12 Sorensen, Grace C         16 Neptune Swimming-PC    27.92             
 13 Johansson, Kendall C      15 CROW-PC                28.03             
 14 Auch, Kaitlyn             16 CASC                   28.05             
 15 Allaire, Ashley           16 BYST                   28.06             
 16 Koopmans, Sarah *         16 KCS                    28.14             
 17 Lu, Sydney A              15 PLS-PC                 28.22             
 18 Ricketts, Emily M         16 SJL                    28.27             
 18 Klube, Sophie A           15 AlaGators-PC           28.27             
 18 Cassidy, Émilie           16 Pointe-Claire Sw       28.27             
 21 Christian, Taylor J       15 DA-PC                  28.28             
 22 Pelka, Chesna R           15 The Olympic Club-PC    28.31             
 22 Nopper, Alison J          16 BAC-PC                 28.31             
 24 O'Shea, Tatum             15 AAC                    28.34             
 25 Deng, Catherine           15 Santa Clara Swim-PC    28.37             
 26 Yu, Cherilyn J            15 BAC-PC                 28.38             
 26 Liu, Cindy                15 PASA-PC                28.38             
 26 Ryan, Janaya              16 COMOX                  28.38             
 29 Betancourt, Alyssia       16 AAC                    28.39             
 30 Fillion, Kelsey           16 KWIC                   28.51             
 31 Khan, Olivia M            16 PASA-PC                28.52             
 32 Chen, Kaitlyn M           15 Elk Grove Aquati-SN    28.54             
 33 Panos, Nicolleta          16 VPSC                   28.56             
 34 Muaddi, Abigail L         16 DA-PC                  28.57             
 35 Aubrecht, Kate            15 PST-PC                 28.59             
 36 Kan, Madeleine E          15 CROW-PC                28.65             
 37 Davis, Audrey A           15 CROW-PC                28.71             
 37 MacBryde, Sarah A         15 CROW-PC                28.71             
 39 Williams, Kate M          16 SJL                    28.72             
 40 Nguyen, Jessica           16 Santa Clara Swim-PC    28.76             
 41 Epp, Erin                 15 KWIC                   28.80             
 42 Zhou, Melissa Hanlin      16 AAA-PC                 28.86             
 43 Anstett, Lauren           15 OSAC                   28.88             
 44 Stiles, Nicole            16 CROW-PC                28.92             
 45 Franus, Beatrix E         15 Marin Pirates-PC       28.96             
 46 Hwang, Yooseon            15 Santa Clara Swim-PC    29.01             
 47 McNulty, Ainsley H        16 WCAB-PC                29.02             
 48 de Vera-Gomez, Mikaela A  15 Vallejo Aquatic-PC     29.10             
 49 Howell, Moreya G          16 Neptune Swimming-PC    29.11             
 50 Liu, Sarah                16 Pointe-Claire Sw       29.12             
 51 Rohovit, Taylor A         16 Tri Valley Aquat-PC    29.13             
 52 Grinberg, Anna A          16 Bulldog Swim Clu-PC    29.15             
 53 Cantrell, Aubrey R        15 Alto Swim Club-PC      29.20             
 54 Schroeder, Amy D          15 Dart Swimming-SN       29.21             
 55 McInnes, Rachel           16 KWIC                   29.26             
 56 Kwan, Alexa               16 Santa Clara Swim-PC    29.34             
 57 Sevin, Hannah M           15 CROW-PC                29.41             
 58 Lee, Samantha E           16 Bulldog Swim Clu-PC    29.42             
 58 Griffiths, Mia P          16 PASA-PC                29.42             
 60 Luong, Emily              15 AAC                    29.51             
 61 Peterson, Alice           16 BAC-PC                 29.54             
 62 Irabon, Allison F         16 South San Franci-PC    29.56             
 63 Wong, Gwyneth D           16 PLS-PC                 29.58             
 64 Hong, Mila Z              15 PASA-PC                29.64             
 65 Teo, Audrey Y             15 Alto Swim Club-PC      29.69             
 66 Kennedy, Claire A         15 DA-PC                  29.73             
 67 Osborne, Emiko            16 ISC                    30.19             
 68 Kushner, Maya T           16 TERA-PC                30.25             
 69 Santos, Shaila M          16 WCAB-PC                30.49             
 70 See, Ashlynn M            15 GOLD-SN                30.69             
 
Girls 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Kraetzer, Andrea          15 KWIC                   26.57      26.89  
  2 Andresen, Maile E         15 TERA-PC                27.07      27.16  
  3 Statler, Nina E           15 WCAB-PC                27.48      27.27  
  4 Schanel, Hannah           16 MM                     26.96      27.50  
  5 Tan, Caitlin              16 SRVA-PC                27.29      27.59  
  6 Beams, Alyona M           15 Santa Clara Swim-PC    27.37      27.71  
  7 Depaco, Alexis I          16 CROW-PC                27.28      27.75  
  8 Van Meines, Amber E       15 Orinda Aquatics-PC     27.70      27.79  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sharma, Annika            15 DA-PC                  28.40      27.81  
 10 Lund, Alyssa K            15 WCAB-PC                28.51      27.83  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Smith, Rea N              15 CROW-PC                28.24      27.86  
 12 Sorensen, Grace C         16 Neptune Swimming-PC    27.50      27.92  
 13 Johansson, Kendall C      15 CROW-PC                27.80      28.03  
 14 Auch, Kaitlyn             16 CASC                   27.88      28.05  
 15 Allaire, Ashley           16 BYST                   27.68      28.06  
 16 Koopmans, Sarah *         16 KCS                    27.66      28.14  
 17 Lu, Sydney A              15 PLS-PC                 28.52      28.22  
 18 Ricketts, Emily M         16 SJL                    27.95      28.27  
 18 Klube, Sophie A           15 AlaGators-PC           28.35      28.27  
 18 Cassidy, Émilie           16 Pointe-Claire Sw       27.88      28.27  
 21 Christian, Taylor J       15 DA-PC                  27.96      28.28  
 22 Pelka, Chesna R           15 The Olympic Club-PC    28.39      28.31  
 22 Nopper, Alison J          16 BAC-PC                 28.37      28.31  
 24 O'Shea, Tatum             15 AAC                    27.49      28.34  
 25 Deng, Catherine           15 Santa Clara Swim-PC    27.90      28.37  
 26 Yu, Cherilyn J            15 BAC-PC                 28.32      28.38  
 26 Liu, Cindy                15 PASA-PC                28.15      28.38  
 26 Ryan, Janaya              16 COMOX                  28.40      28.38  
 29 Betancourt, Alyssia       16 AAC                    27.73      28.39  
 30 Fillion, Kelsey           16 KWIC                   27.47      28.51  
 31 Khan, Olivia M            16 PASA-PC                28.66      28.52  
 32 Chen, Kaitlyn M           15 Elk Grove Aquati-SN    27.97      28.54  
 33 Panos, Nicolleta          16 VPSC                   28.25      28.56  
 34 Muaddi, Abigail L         16 DA-PC                  25.31Y     28.57  
 35 Aubrecht, Kate            15 PST-PC                 28.19      28.59  
 36 Kan, Madeleine E          15 CROW-PC                27.52      28.65  
 37 Davis, Audrey A           15 CROW-PC                28.91      28.71  
 37 MacBryde, Sarah A         15 CROW-PC                28.93      28.71  
 39 Williams, Kate M          16 SJL                    27.65      28.72  
 40 Nguyen, Jessica           16 Santa Clara Swim-PC    25.22Y     28.76  
 41 Epp, Erin                 15 KWIC                   27.83      28.80  
 42 Zhou, Melissa Hanlin      16 AAA-PC                 24.88Y     28.86  
 43 Anstett, Lauren           15 OSAC                   28.85      28.88  
 44 Stiles, Nicole            16 CROW-PC                25.31Y     28.92  
 45 Franus, Beatrix E         15 Marin Pirates-PC       28.52      28.96  
 46 Hwang, Yooseon            15 Santa Clara Swim-PC    28.84      29.01  
 47 McNulty, Ainsley H        16 WCAB-PC                24.96Y     29.02  
 48 de Vera-Gomez, Mikaela A  15 Vallejo Aquatic-PC     28.75      29.10  
 49 Howell, Moreya G          16 Neptune Swimming-PC    25.34Y     29.11  
 50 Liu, Sarah                16 Pointe-Claire Sw       28.14      29.12  
 51 Rohovit, Taylor A         16 Tri Valley Aquat-PC    28.96      29.13  
 52 Grinberg, Anna A          16 Bulldog Swim Clu-PC    28.89      29.15  
 53 Cantrell, Aubrey R        15 Alto Swim Club-PC      25.34Y     29.20  
 54 Schroeder, Amy D          15 Dart Swimming-SN       28.89      29.21  
 55 McInnes, Rachel           16 KWIC                   28.72      29.26  
 56 Kwan, Alexa               16 Santa Clara Swim-PC    28.44      29.34  
 57 Sevin, Hannah M           15 CROW-PC                25.28Y     29.41  
 58 Lee, Samantha E           16 Bulldog Swim Clu-PC    25.23Y     29.42  
 58 Griffiths, Mia P          16 PASA-PC                25.30Y     29.42  
 60 Luong, Emily              15 AAC                    28.53      29.51  
 61 Peterson, Alice           16 BAC-PC                 25.46Y     29.54  
 62 Irabon, Allison F         16 South San Franci-PC    24.66Y     29.56  
 63 Wong, Gwyneth D           16 PLS-PC                 24.58Y     29.58  
 64 Hong, Mila Z              15 PASA-PC                25.25Y     29.64  
 65 Teo, Audrey Y             15 Alto Swim Club-PC      25.59Y     29.69  
 66 Kennedy, Claire A         15 DA-PC                  25.09Y     29.73  
 67 Osborne, Emiko            16 ISC                    28.39      30.19  
 68 Kushner, Maya T           16 TERA-PC                28.45S     30.25  
 69 Santos, Shaila M          16 WCAB-PC                28.85      30.49  
 70 See, Ashlynn M            15 GOLD-SN                25.56Y     30.69  
 
Girls 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Andresen, Maile E         15 TERA-PC                59.37      58.66  
                  28.41       58.66 (30.25)                                        
  2 Smith, Rea N              15 CROW-PC                59.42      58.83  
                  28.40       58.83 (30.43)                                        
  3 O'Shea, Tatum             15 AAC                    59.84      59.49  
                  28.64       59.49 (30.85)                                        
  4 Lu, Sydney A              15 PLS-PC               1:00.07      59.51  
                  28.81       59.51 (30.70)                                        
  5 Fillion, Kelsey           16 KWIC                 1:00.07      59.54  
                  28.79       59.54 (30.75)                                        
  6 Kim, Olivia H             15 PLS-PC                 59.53      59.77  
                  28.88       59.77 (30.89)                                        
  7 Van Meines, Amber E       15 Orinda Aquatics-PC     59.85    1:00.30  
                  28.75     1:00.30 (31.55)                                        
  8 Panos, Nicolleta          16 VPSC                 1:00.16    1:00.73  
                  29.33     1:00.73 (31.40)                                        
Preliminaries
  9 Kelly, Kyla F             15 SRVA-PC              1:00.20             
 10 Williams, Kate M          16 SJL                  1:00.31             
 11 Johansson, Kendall C      15 CROW-PC              1:00.42             
 12 Pelka, Chesna R           15 The Olympic Club-PC  1:00.48             
 13 Allaire, Ashley           16 BYST                 1:00.56             
 14 Schanel, Hannah           16 MM                   1:00.60             
 15 Hwang, Yooseon            15 Santa Clara Swim-PC  1:00.62             
 16 Cassidy, Émilie           16 Pointe-Claire Sw     1:00.83             
 17 Tudor, Emory E            16 BAC-PC               1:00.85             
 18 Klube, Sophie A           15 AlaGators-PC         1:00.90             
 19 Deng, Catherine           15 Santa Clara Swim-PC  1:00.94             
 20 Ricketts, Emily M         16 SJL                  1:01.11             
 21 Kan, Madeleine E          15 CROW-PC              1:01.15             
 22 Byun, Sun Young           15 PASA-PC              1:01.21             
 23 Tan, Caitlin              16 SRVA-PC              1:01.27             
 24 Sorensen, Grace C         16 Neptune Swimming-PC  1:01.37             
 25 Lund, Alyssa K            15 WCAB-PC              1:01.43             
 26 Koopmans, Sarah *         16 KCS                  1:01.48             
 27 Fok, Alexis L             15 Orinda Aquatics-PC   1:01.55             
 28 Khan, Olivia M            16 PASA-PC              1:01.59             
 29 Tenczar, Emily G          15 TIDE-PC              1:01.64             
 30 Fitzgerald, Taylor        15 WLBF                 1:01.66             
 30 Robertson, Sophia         16 Keyano               1:01.66             
 32 Christian, Taylor J       15 DA-PC                1:01.67             
 33 Rohovit, Taylor A         16 Tri Valley Aquat-PC  1:01.81             
 34 Ryan, Anna K              15 WCAB-PC              1:01.87             
 35 Betancourt, Alyssia       16 AAC                  1:01.96             
 36 Kraetzer, Andrea          15 KWIC                 1:01.99             
 37 Statler, Nina E           15 WCAB-PC              1:02.04             
 38 Griffiths, Mia P          16 PASA-PC              1:02.37             
 39 Elliott, Emma S           15 Otter Swim Club-PC   1:02.39             
 40 MacBryde, Sarah A         15 CROW-PC              1:02.44             
 41 Peterson, Alice           16 BAC-PC               1:02.46             
 42 Ryan, Janaya              16 COMOX                1:02.49             
 43 Davis, Audrey A           15 CROW-PC              1:02.50             
 44 Tran, Julie T             16 Santa Clara Swim-PC  1:02.51             
 45 Zhou, Melissa Hanlin      16 AAA-PC               1:02.56             
 46 Kwan, Alexa               16 Santa Clara Swim-PC  1:02.57             
 47 Liu, Sarah                16 Pointe-Claire Sw     1:02.65             
 48 Shen, Allison             15 HYACK                1:02.66             
 49 Auch, Kaitlyn             16 CASC                 1:02.69             
 50 Cantrell, Aubrey R        15 Alto Swim Club-PC    1:02.80             
 51 Anstett, Lauren           15 OSAC                 1:02.82             
 52 McInnes, Rachel           16 KWIC                 1:02.91             
 53 Osborne, Emiko            16 ISC                  1:02.95             
 54 Hutchinson, Dylan S       15 MCSD-PC              1:03.02             
 55 Purdy, Emma G             16 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:03.04             
 56 Sharma, Annika            15 DA-PC                1:03.10             
 57 Nopper, Alison J          16 BAC-PC               1:03.17             
 58 Wang, Crystal             15 PLS-PC               1:03.18             
 59 Schroeder, Amy D          15 Dart Swimming-SN     1:03.28             
 60 Fiscus, Adelaide W        15 The Olympic Club-PC  1:03.33             
 61 Dahlgren, Erika R         15 Dart Swimming-SN     1:03.34             
 62 Harrison, Maya            15 AAC                  1:03.35             
 63 Hong, Mila Z              15 PASA-PC              1:03.40             
 64 de Vera-Gomez, Mikaela A  15 Vallejo Aquatic-PC   1:03.47             
 65 Wharton, Cate             16 KCS                  1:03.50             
 66 Sevin, Hannah M           15 CROW-PC              1:03.82             
 67 Gulvady, Leena S          15 Quicksilver Swim-PC  1:03.90             
 68 Wight, Caroline G         15 DA-PC                1:04.00             
 69 Han, Sarah L              15 SRVA-PC              1:04.03             
 70 McNulty, Ainsley H        16 WCAB-PC              1:04.05             
 71 Lee, Samantha E           16 Bulldog Swim Clu-PC  1:04.16             
 71 Sullivan, Emma G          15 CROW-PC              1:04.16             
 73 Mehta, Aastha P           16 PASA-PC              1:04.17             
 74 Kennedy, Claire A         15 DA-PC                1:04.29             
 75 Cano, Lillian G           16 SRVA-PC              1:04.32             
 76 Wong, Gwyneth D           16 PLS-PC               1:04.94             
 77 Meadors, Sophia M         16 Santa Clara Swim-PC  1:05.03             
 78 Kushner, Maya T           16 TERA-PC              1:05.15             
 79 Irabon, Allison F         16 South San Franci-PC  1:05.35             
 
Girls 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Andresen, Maile E         15 TERA-PC                59.87      59.37  
  2 Smith, Rea N              15 CROW-PC                59.59      59.42  
  3 Kim, Olivia H             15 PLS-PC               1:00.59      59.53  
  4 O'Shea, Tatum             15 AAC                    59.86      59.84  
  5 Van Meines, Amber E       15 Orinda Aquatics-PC   1:00.28      59.85  
  6 Lu, Sydney A              15 PLS-PC               1:02.34    1:00.07  
  6 Fillion, Kelsey           16 KWIC                   58.83    1:00.07  
  8 Panos, Nicolleta          16 VPSC                   59.98    1:00.16  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kelly, Kyla F             15 SRVA-PC              1:00.20    1:00.20  
 10 Williams, Kate M          16 SJL                    59.03    1:00.31  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Johansson, Kendall C      15 CROW-PC              1:00.33    1:00.42  
 12 Pelka, Chesna R           15 The Olympic Club-PC  1:00.98    1:00.48  
 13 Allaire, Ashley           16 BYST                 1:00.09    1:00.56  
 14 Schanel, Hannah           16 MM                     59.47    1:00.60  
 15 Hwang, Yooseon            15 Santa Clara Swim-PC  1:01.62    1:00.62  
 16 Cassidy, Émilie           16 Pointe-Claire Sw     1:00.67    1:00.83  
 17 Tudor, Emory E            16 BAC-PC               1:00.03    1:00.85  
 18 Klube, Sophie A           15 AlaGators-PC         1:00.89    1:00.90  
 19 Deng, Catherine           15 Santa Clara Swim-PC  1:00.89    1:00.94  
 20 Ricketts, Emily M         16 SJL                  1:01.78    1:01.11  
 21 Kan, Madeleine E          15 CROW-PC              1:00.95    1:01.15  
 22 Byun, Sun Young           15 PASA-PC              1:02.39    1:01.21  
 23 Tan, Caitlin              16 SRVA-PC                59.83    1:01.27  
 24 Sorensen, Grace C         16 Neptune Swimming-PC  1:02.41    1:01.37  
 25 Lund, Alyssa K            15 WCAB-PC              1:01.45    1:01.43  
 26 Koopmans, Sarah *         16 KCS                  1:00.87    1:01.48  
 27 Fok, Alexis L             15 Orinda Aquatics-PC   1:00.59    1:01.55  
 28 Khan, Olivia M            16 PASA-PC              1:02.42    1:01.59  
 29 Tenczar, Emily G          15 TIDE-PC                54.32Y   1:01.64  
 30 Robertson, Sophia         16 Keyano               1:01.13    1:01.66  
 30 Fitzgerald, Taylor        15 WLBF                 1:02.08    1:01.66  
 32 Christian, Taylor J       15 DA-PC                1:01.87    1:01.67  
 33 Rohovit, Taylor A         16 Tri Valley Aquat-PC  1:01.91    1:01.81  
 34 Ryan, Anna K              15 WCAB-PC              1:02.02    1:01.87  
 35 Betancourt, Alyssia       16 AAC                  1:00.79    1:01.96  
 36 Kraetzer, Andrea          15 KWIC                   59.17    1:01.99  
 37 Statler, Nina E           15 WCAB-PC              1:02.26    1:02.04  
 38 Griffiths, Mia P          16 PASA-PC              1:01.81    1:02.37  
 39 Elliott, Emma S           15 Otter Swim Club-PC     55.23Y   1:02.39  
 40 MacBryde, Sarah A         15 CROW-PC                54.68Y   1:02.44  
 41 Peterson, Alice           16 BAC-PC               1:01.49    1:02.46  
 42 Ryan, Janaya              16 COMOX                1:02.33    1:02.49  
 43 Davis, Audrey A           15 CROW-PC              1:02.69    1:02.50  
 44 Tran, Julie T             16 Santa Clara Swim-PC    55.03Y   1:02.51  
 45 Zhou, Melissa Hanlin      16 AAA-PC                 54.00Y   1:02.56  
 46 Kwan, Alexa               16 Santa Clara Swim-PC    55.24Y   1:02.57  
 47 Liu, Sarah                16 Pointe-Claire Sw     1:00.86    1:02.65  
 48 Shen, Allison             15 HYACK                1:02.40    1:02.66  
 49 Auch, Kaitlyn             16 CASC                 1:01.35    1:02.69  
 50 Cantrell, Aubrey R        15 Alto Swim Club-PC    1:02.37    1:02.80  
 51 Anstett, Lauren           15 OSAC                 1:00.81S   1:02.82  
 52 McInnes, Rachel           16 KWIC                 1:01.89    1:02.91  
 53 Osborne, Emiko            16 ISC                    59.89    1:02.95  
 54 Hutchinson, Dylan S       15 MCSD-PC                54.90Y   1:03.02  
 55 Purdy, Emma G             16 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:01.99    1:03.04  
 56 Sharma, Annika            15 DA-PC                  53.76Y   1:03.10  
 57 Nopper, Alison J          16 BAC-PC               1:02.34    1:03.17  
 58 Wang, Crystal             15 PLS-PC                 54.63Y   1:03.18  
 59 Schroeder, Amy D          15 Dart Swimming-SN     1:02.31    1:03.28  
 60 Fiscus, Adelaide W        15 The Olympic Club-PC  1:02.44    1:03.33  
 61 Dahlgren, Erika R         15 Dart Swimming-SN     1:02.21    1:03.34  
 62 Harrison, Maya            15 AAC                  1:01.61S   1:03.35  
 63 Hong, Mila Z              15 PASA-PC                54.31Y   1:03.40  
 64 de Vera-Gomez, Mikaela A  15 Vallejo Aquatic-PC     53.78Y   1:03.47  
 65 Wharton, Cate             16 KCS                  1:01.99    1:03.50  
 66 Sevin, Hannah M           15 CROW-PC                55.26Y   1:03.82  
 67 Gulvady, Leena S          15 Quicksilver Swim-PC    54.75Y   1:03.90  
 68 Wight, Caroline G         15 DA-PC                  55.46Y   1:04.00  
 69 Han, Sarah L              15 SRVA-PC                55.00Y   1:04.03  
 70 McNulty, Ainsley H        16 WCAB-PC                54.76Y   1:04.05  
 71 Lee, Samantha E           16 Bulldog Swim Clu-PC    55.06Y   1:04.16  
 71 Sullivan, Emma G          15 CROW-PC                55.20Y   1:04.16  
 73 Mehta, Aastha P           16 PASA-PC                54.97Y   1:04.17  
 74 Kennedy, Claire A         15 DA-PC                  55.11Y   1:04.29  
 75 Cano, Lillian G           16 SRVA-PC                55.01Y   1:04.32  
 76 Wong, Gwyneth D           16 PLS-PC               1:00.42    1:04.94  
 77 Meadors, Sophia M         16 Santa Clara Swim-PC    55.47Y   1:05.03  
 78 Kushner, Maya T           16 TERA-PC              1:01.41S   1:05.15  
 79 Irabon, Allison F         16 South San Franci-PC    54.46Y   1:05.35  
 
Girls 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lu, Sydney A              15 PLS-PC               2:09.52    2:07.05  
                  29.47     1:02.00 (32.53)     1:35.00 (33.00)     2:07.05 (32.05)
  2 Kim, Olivia H             15 PLS-PC               2:08.13    2:07.47  
                  29.54     1:02.14 (32.60)     1:35.17 (33.03)     2:07.47 (32.30)
  3 Depaco, Alexis I          16 CROW-PC              2:10.39    2:08.42  
                  29.49     1:02.05 (32.56)     1:35.76 (33.71)     2:08.42 (32.66)
  4 Kelly, Kyla F             15 SRVA-PC              2:09.34    2:08.60  
                  30.06     1:02.73 (32.67)     1:35.92 (33.19)     2:08.60 (32.68)
  5 Koopmans, Sarah *         16 KCS                  2:11.91    2:10.18  
                  29.97     1:02.59 (32.62)     1:36.91 (34.32)     2:10.18 (33.27)
  6 Robertson, Sophia         16 Keyano               2:11.20    2:10.85  
                  30.73     1:03.92 (33.19)     1:37.17 (33.25)     2:10.85 (33.68)
  7 Klube, Sophie A           15 AlaGators-PC         2:11.54    2:11.26  
                  30.29     1:03.84 (33.55)     1:38.16 (34.32)     2:11.26 (33.10)
  8 Hwang, Yooseon            15 Santa Clara Swim-PC  2:11.33    2:11.95  
                  30.33     1:02.90 (32.57)     1:37.13 (34.23)     2:11.95 (34.82)
Preliminaries
  9 Johansson, Kendall C      15 CROW-PC              2:12.31             
 10 Smith, Rea N              15 CROW-PC              2:12.34             
 11 Williams, Kate M          16 SJL                  2:12.48             
 12 Andresen, Maile E         15 TERA-PC              2:12.64             
 13 La Madrid, Elliciajem D   15 California Capit-SN  2:13.25             
 14 Schanel, Hannah           16 MM                   2:13.62             
 15 Byun, Sun Young           15 PASA-PC              2:13.84             
 16 Ricketts, Emily M         16 SJL                  2:14.03             
 17 O'Shea, Tatum             15 AAC                  2:14.09             
 18 Pham, Ariel T             16 Santa Clara Swim-PC  2:14.33             
 19 Portello, Audrey C        15 Dart Swimming-SN     2:14.73             
 20 Fillion, Kelsey           16 KWIC                 2:14.77             
 21 Cantrell, Aubrey R        15 Alto Swim Club-PC    2:14.81             
 22 Osborne, Emiko            16 ISC                  2:14.88             
 22 Allaire, Ashley           16 BYST                 2:14.88             
 24 Wang, Crystal             15 PLS-PC               2:15.13             
 25 Griffiths, Mia P          16 PASA-PC              2:15.19             
 26 Christian, Taylor J       15 DA-PC                2:15.24             
 27 Lund, Alyssa K            15 WCAB-PC              2:15.28             
 28 Kan, Madeleine E          15 CROW-PC              2:15.48             
 29 Fok, Alexis L             15 Orinda Aquatics-PC   2:15.58             
 30 Cassidy, Émilie           16 Pointe-Claire Sw     2:15.64             
 31 Shen, Michelle            15 HYACK                2:15.74             
 32 Tinmouth, Iris            15 COMOX                2:15.77             
 33 Stickler, Piper H         15 SRVA-PC              2:15.78             
 34 Elliott, Emma S           15 Otter Swim Club-PC   2:15.92             
 35 Ryan, Anna K              15 WCAB-PC              2:16.45             
 36 French, Miya Y            15 Marin Pirates-PC     2:16.50             
 37 MacBryde, Sarah A         15 CROW-PC              2:16.89             
 38 Ryan, Janaya              16 COMOX                2:17.08             
 39 Htutt, Lulu               15 Peak Swimming-PC     2:17.16             
 40 Kearns, Eve M             16 BAC-PC               2:17.18             
 41 Kraetzer, Andrea          15 KWIC                 2:17.27             
 42 Davis, Audrey A           15 CROW-PC              2:17.39             
 43 Martin Del Campo, Sofia   16 AlaGators-PC         2:17.43             
 44 Cheung, Megan W           15 Dart Swimming-SN     2:17.45             
 45 Hong, Mila Z              15 PASA-PC              2:17.47             
 46 Calderoni, Jessica A      16 PASA-PC              2:17.53             
 47 Zhou, Melissa Hanlin      16 AAA-PC               2:17.64             
 48 Betancourt, Alyssia       16 AAC                  2:17.66             
 49 Wharton, Cate             16 KCS                  2:17.68             
 50 Rohovit, Taylor A         16 Tri Valley Aquat-PC  2:17.85             
 51 Gomes, Rosey G            15 Elk Grove Aquati-SN  2:18.25             
 52 Hulton, Nikela            15 Santa Clara Swim-PC  2:18.28             
 53 Kermoian, Kelly L         16 WCAB-PC              2:18.36             
 54 Chen, Annaliese M         15 Alto Swim Club-PC    2:18.37             
 55 Schomberg, Ellie A        15 BAY-PC               2:18.41             
 56 Khan, Olivia M            16 PASA-PC              2:18.45             
 57 Lucquet, Marie I          16 Santa Clara Swim-PC  2:18.57             
 58 Liu, Sarah                16 Pointe-Claire Sw     2:18.90             
 59 Schroeder, Amy D          15 Dart Swimming-SN     2:19.08             
 60 Han, Sarah L              15 SRVA-PC              2:19.22             
 61 Song, Emmy                16 Pointe-Claire Sw     2:19.23             
 62 Peterson, Alice           16 BAC-PC               2:19.42             
 63 Shah, Khushi N            16 Santa Clara Swim-PC  2:20.11             
 64 Harris, Emily E           16 Tri Valley Aquat-PC  2:21.27             
 65 Gulvady, Leena S          15 Quicksilver Swim-PC  2:22.99             
 66 Mehta, Aastha P           16 PASA-PC              2:23.41             
 67 Kushner, Maya T           16 TERA-PC              2:23.68             
 68 Cano, Lillian G           16 SRVA-PC              2:24.11             
 69 Schultz, Carson C         16 SOLO-PC              2:25.20             
 
Girls 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Kim, Olivia H             15 PLS-PC               2:09.92    2:08.13  
                1:02.11   2:08.13 (1:06.02)                                        
  2 Kelly, Kyla F             15 SRVA-PC              2:08.72    2:09.34  
                1:01.75   2:09.34 (1:07.59)                                        
  3 Lu, Sydney A              15 PLS-PC               2:12.23    2:09.52  
                1:02.66   2:09.52 (1:06.86)                                        
  4 Depaco, Alexis I          16 CROW-PC              1:52.06Y   2:10.39  
                1:02.72   2:10.39 (1:07.67)                                        
  5 Robertson, Sophia         16 Keyano               2:10.23    2:11.20  
                1:04.43   2:11.20 (1:06.77)                                        
  6 Hwang, Yooseon            15 Santa Clara Swim-PC  2:11.65    2:11.33  
                1:03.79   2:11.33 (1:07.54)                                        
  7 Klube, Sophie A           15 AlaGators-PC         2:13.47    2:11.54  
                1:04.14   2:11.54 (1:07.40)                                        
  8 Koopmans, Sarah *         16 KCS                  2:14.90    2:11.91  
                1:03.59   2:11.91 (1:08.32)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Johansson, Kendall C      15 CROW-PC              2:13.49    2:12.31  
                1:04.38   2:12.31 (1:07.93)                                        
 10 Smith, Rea N              15 CROW-PC              1:52.22Y   2:12.34  
                1:03.79   2:12.34 (1:08.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Williams, Kate M          16 SJL                  2:08.92    2:12.48  
                1:04.10   2:12.48 (1:08.38)                                        
 12 Andresen, Maile E         15 TERA-PC              2:13.01    2:12.64  
                1:04.53   2:12.64 (1:08.11)                                        
 13 La Madrid, Elliciajem D   15 California Capit-SN  2:15.27    2:13.25  
                1:04.92   2:13.25 (1:08.33)                                        
 14 Schanel, Hannah           16 MM                   2:12.67    2:13.62  
                1:05.38   2:13.62 (1:08.24)                                        
 15 Byun, Sun Young           15 PASA-PC              2:15.15    2:13.84  
                1:05.78   2:13.84 (1:08.06)                                        
 16 Ricketts, Emily M         16 SJL                  2:10.03S   2:14.03  
                1:05.14   2:14.03 (1:08.89)                                        
 17 O'Shea, Tatum             15 AAC                  2:10.84    2:14.09  
                1:06.02   2:14.09 (1:08.07)                                        
 18 Pham, Ariel T             16 Santa Clara Swim-PC  2:15.65    2:14.33  
                1:05.73   2:14.33 (1:08.60)                                        
 19 Portello, Audrey C        15 Dart Swimming-SN     2:09.34    2:14.73  
                1:05.00   2:14.73 (1:09.73)                                        
 20 Fillion, Kelsey           16 KWIC                 2:12.69    2:14.77  
                1:05.09   2:14.77 (1:09.68)                                        
 21 Cantrell, Aubrey R        15 Alto Swim Club-PC    1:56.40Y   2:14.81  
                1:04.86   2:14.81 (1:09.95)                                        
 22 Osborne, Emiko            16 ISC                  2:09.33    2:14.88  
                1:05.03   2:14.88 (1:09.85)                                        
 22 Allaire, Ashley           16 BYST                 2:10.99    2:14.88  
                1:04.84   2:14.88 (1:10.04)                                        
 24 Wang, Crystal             15 PLS-PC               2:16.53    2:15.13  
                1:06.13   2:15.13 (1:09.00)                                        
 25 Griffiths, Mia P          16 PASA-PC              2:13.62    2:15.19  
                1:03.39   2:15.19 (1:11.80)                                        
 26 Christian, Taylor J       15 DA-PC                1:58.09Y   2:15.24  
                1:05.60   2:15.24 (1:09.64)                                        
 27 Lund, Alyssa K            15 WCAB-PC              2:00.22Y   2:15.28  
                1:05.05   2:15.28 (1:10.23)                                        
 28 Kan, Madeleine E          15 CROW-PC              2:15.75    2:15.48  
                1:05.14   2:15.48 (1:10.34)                                        
 29 Fok, Alexis L             15 Orinda Aquatics-PC   2:11.01    2:15.58  
                1:05.27   2:15.58 (1:10.31)                                        
 30 Cassidy, Émilie           16 Pointe-Claire Sw     2:10.07    2:15.64  
                1:04.87   2:15.64 (1:10.77)                                        
 31 Shen, Michelle            15 HYACK                2:15.31    2:15.74  
                1:05.93   2:15.74 (1:09.81)                                        
 32 Tinmouth, Iris            15 COMOX                2:12.83    2:15.77  
                1:05.74   2:15.77 (1:10.03)                                        
 33 Stickler, Piper H         15 SRVA-PC              2:14.33    2:15.78  
                1:05.66   2:15.78 (1:10.12)                                        
 34 Elliott, Emma S           15 Otter Swim Club-PC   1:58.82Y   2:15.92  
                1:05.38   2:15.92 (1:10.54)                                        
 35 Ryan, Anna K              15 WCAB-PC              1:58.46Y   2:16.45  
                1:06.47   2:16.45 (1:09.98)                                        
 36 French, Miya Y            15 Marin Pirates-PC     1:57.63Y   2:16.50  
                1:06.57   2:16.50 (1:09.93)                                        
 37 MacBryde, Sarah A         15 CROW-PC              2:16.39    2:16.89  
                1:05.41   2:16.89 (1:11.48)                                        
 38 Ryan, Janaya              16 COMOX                2:12.42S   2:17.08  
                1:06.49   2:17.08 (1:10.59)                                        
 39 Htutt, Lulu               15 Peak Swimming-PC     1:58.90Y   2:17.16  
                1:06.82   2:17.16 (1:10.34)                                        
 40 Kearns, Eve M             16 BAC-PC               1:59.45Y   2:17.18  
                1:06.55   2:17.18 (1:10.63)                                        
 41 Kraetzer, Andrea          15 KWIC                 2:13.00    2:17.27  
                1:05.99   2:17.27 (1:11.28)                                        
 42 Davis, Audrey A           15 CROW-PC              2:16.54    2:17.39  
                1:07.23   2:17.39 (1:10.16)                                        
 43 Martin Del Campo, Sofia   16 AlaGators-PC         1:59.71Y   2:17.43  
                1:06.73   2:17.43 (1:10.70)                                        
 44 Cheung, Megan W           15 Dart Swimming-SN     1:58.13Y   2:17.45  
                1:06.36   2:17.45 (1:11.09)                                        
 45 Hong, Mila Z              15 PASA-PC              1:57.75Y   2:17.47  
                1:06.30   2:17.47 (1:11.17)                                        
 46 Calderoni, Jessica A      16 PASA-PC              1:59.19Y   2:17.53  
                1:06.58   2:17.53 (1:10.95)                                        
 47 Zhou, Melissa Hanlin      16 AAA-PC               1:58.69Y   2:17.64  
                1:06.01   2:17.64 (1:11.63)                                        
 48 Betancourt, Alyssia       16 AAC                  2:12.78S   2:17.66  
                1:06.59   2:17.66 (1:11.07)                                        
 49 Wharton, Cate             16 KCS                  2:16.37    2:17.68  
                1:06.19   2:17.68 (1:11.49)                                        
 50 Rohovit, Taylor A         16 Tri Valley Aquat-PC  2:13.69    2:17.85  
                1:05.96   2:17.85 (1:11.89)                                        
 51 Gomes, Rosey G            15 Elk Grove Aquati-SN  2:14.92    2:18.25  
                1:07.84   2:18.25 (1:10.41)                                        
 52 Hulton, Nikela            15 Santa Clara Swim-PC  1:58.05Y   2:18.28  
                1:07.26   2:18.28 (1:11.02)                                        
 53 Kermoian, Kelly L         16 WCAB-PC              2:14.85    2:18.36  
                1:07.01   2:18.36 (1:11.35)                                        
 54 Chen, Annaliese M         15 Alto Swim Club-PC    2:00.60Y   2:18.37  
                1:05.94   2:18.37 (1:12.43)                                        
 55 Schomberg, Ellie A        15 BAY-PC               2:00.20Y   2:18.41  
                1:06.17   2:18.41 (1:12.24)                                        
 56 Khan, Olivia M            16 PASA-PC              1:58.53Y   2:18.45  
                1:07.48   2:18.45 (1:10.97)                                        
 57 Lucquet, Marie I          16 Santa Clara Swim-PC  2:12.24    2:18.57  
                1:07.99   2:18.57 (1:10.58)                                        
 58 Liu, Sarah                16 Pointe-Claire Sw     2:12.95    2:18.90  
                1:07.04   2:18.90 (1:11.86)                                        
 59 Schroeder, Amy D          15 Dart Swimming-SN     1:58.70Y   2:19.08  
                1:07.70   2:19.08 (1:11.38)                                        
 60 Han, Sarah L              15 SRVA-PC              1:58.93Y   2:19.22  
                1:07.21   2:19.22 (1:12.01)                                        
 61 Song, Emmy                16 Pointe-Claire Sw     2:13.81    2:19.23  
                1:06.41   2:19.23 (1:12.82)                                        
 62 Peterson, Alice           16 BAC-PC               2:14.93    2:19.42  
                1:07.08   2:19.42 (1:12.34)                                        
 63 Shah, Khushi N            16 Santa Clara Swim-PC  1:58.41Y   2:20.11  
                1:07.66   2:20.11 (1:12.45)                                        
 64 Harris, Emily E           16 Tri Valley Aquat-PC  1:59.86Y   2:21.27  
                1:06.56   2:21.27 (1:14.71)                                        
 65 Gulvady, Leena S          15 Quicksilver Swim-PC  1:58.62Y   2:22.99  
                1:06.69   2:22.99 (1:16.30)                                        
 66 Mehta, Aastha P           16 PASA-PC              2:00.38Y   2:23.41  
                1:08.55   2:23.41 (1:14.86)                                        
 67 Kushner, Maya T           16 TERA-PC              2:15.04    2:23.68  
                1:10.10   2:23.68 (1:13.58)                                        
 68 Cano, Lillian G           16 SRVA-PC              1:59.35Y   2:24.11  
                1:09.00   2:24.11 (1:15.11)                                        
 69 Schultz, Carson C         16 SOLO-PC              1:59.76Y   2:25.20  
                1:10.06   2:25.20 (1:15.14)                                        
 
Girls 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kim, Olivia H             15 PLS-PC               4:27.93    4:29.15  
                  29.71     1:03.00 (33.29)     1:36.56 (33.56)     2:10.76 (34.20)
        2:45.62 (34.86)     3:20.46 (34.84)     3:55.40 (34.94)     4:29.15 (33.75)
  2 Smith, Rea N              15 CROW-PC              4:39.67    4:32.49  
                  31.39     1:05.56 (34.17)     1:40.29 (34.73)     2:14.85 (34.56)
        2:50.03 (35.18)     3:24.66 (34.63)     3:59.29 (34.63)     4:32.49 (33.20)
  3 Stiles, Nicole            16 CROW-PC              4:36.04    4:35.06  
                  31.23     1:05.22 (33.99)     1:40.16 (34.94)     2:15.20 (35.04)
        2:50.55 (35.35)     3:26.02 (35.47)     4:01.57 (35.55)     4:35.06 (33.49)
  4 Robertson, Sophia         16 Keyano               4:37.90    4:35.23  
                  31.55     1:05.71 (34.16)     1:40.40 (34.69)     2:15.36 (34.96)
        2:50.57 (35.21)     3:25.93 (35.36)     4:01.23 (35.30)     4:35.23 (34.00)
  5 Allaire, Ashley           16 BYST                 4:38.70    4:36.72  
                  30.76     1:05.64 (34.88)     1:40.86 (35.22)     2:17.16 (36.30)
        2:52.88 (35.72)     3:28.86 (35.98)     4:04.13 (35.27)     4:36.72 (32.59)
  6 Tinmouth, Iris            15 COMOX                4:36.79    4:37.37  
                  31.20     1:05.97 (34.77)     1:40.92 (34.95)     2:16.71 (35.79)
        2:51.92 (35.21)     3:27.55 (35.63)     4:03.28 (35.73)     4:37.37 (34.09)
  7 Klube, Sophie A           15 AlaGators-PC         4:41.16    4:41.57  
                  31.52     1:06.17 (34.65)     1:41.49 (35.32)     2:17.32 (35.83)
        2:53.36 (36.04)     3:29.87 (36.51)     4:06.46 (36.59)     4:41.57 (35.11)
  8 Pham, Ariel T             16 Santa Clara Swim-PC  4:41.19    4:43.77  
                  33.13     1:07.29 (34.16)     1:43.05 (35.76)     2:18.41 (35.36)
        2:54.77 (36.36)     3:30.76 (35.99)     4:07.70 (36.94)     4:43.77 (36.07)
Preliminaries
  9 Byun, Sun Young           15 PASA-PC              4:42.32             
 10 Liu, Cindy                15 PASA-PC              4:42.44             
 11 Johansson, Kendall C      15 CROW-PC              4:42.47             
 12 Stickler, Piper H         15 SRVA-PC              4:43.42             
 13 Wang, Crystal             15 PLS-PC               4:43.67             
 14 La Madrid, Elliciajem D   15 California Capit-SN  4:43.86             
 15 Griffiths, Mia P          16 PASA-PC              4:44.37             
 16 Hwang, Yooseon            15 Santa Clara Swim-PC  4:44.43             
 17 Calderoni, Jessica A      16 PASA-PC              4:44.73             
 18 Shen, Michelle            15 HYACK                4:45.50             
 19 Yu, Cherilyn J            15 BAC-PC               4:47.94             
 20 French, Miya Y            15 Marin Pirates-PC     4:48.08             
 21 Epp, Erin                 15 KWIC                 4:48.44             
 22 Gomes, Rosey G            15 Elk Grove Aquati-SN  4:48.93             
 23 Schanel, Hannah           16 MM                   4:49.74             
 24 Song, Emmy                16 Pointe-Claire Sw     4:50.54             
 25 Fisher, Teagan L          15 DA-PC                4:52.92             
 26 Osborne, Emiko            16 ISC                  4:53.00             
 27 Christison, Ashley N      16 ISC                  4:53.03             
 28 McInnes, Rachel           16 KWIC                 4:53.61             
 29 Schomberg, Ellie A        15 BAY-PC               4:55.23             
 30 Hart, Maya R              15 Alto Swim Club-PC    4:56.32             
 31 Tinmouth, Tessa           16 COMOX                5:02.31             
 -- Shen, Allison             15 HYACK                   DFS              
 
Girls 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Kim, Olivia H             15 PLS-PC               4:28.82    4:27.93  
                1:03.99   2:11.78 (1:07.79)   3:20.56 (1:08.78)   4:27.93 (1:07.37)
  2 Stiles, Nicole            16 CROW-PC              4:31.51    4:36.04  
                1:06.56   2:16.01 (1:09.45)   3:26.47 (1:10.46)   4:36.04 (1:09.57)
  3 Tinmouth, Iris            15 COMOX                4:41.05    4:36.79  
                1:06.19   2:16.35 (1:10.16)   3:27.33 (1:10.98)   4:36.79 (1:09.46)
  4 Robertson, Sophia         16 Keyano               4:33.69    4:37.90  
                1:06.32   2:17.21 (1:10.89)   3:28.13 (1:10.92)   4:37.90 (1:09.77)
  5 Allaire, Ashley           16 BYST                 4:37.02    4:38.70  
                1:06.97   2:18.33 (1:11.36)   3:30.30 (1:11.97)   4:38.70 (1:08.40)
  6 Smith, Rea N              15 CROW-PC              4:37.83    4:39.67  
                1:06.52   2:17.33 (1:10.81)   3:28.85 (1:11.52)   4:39.67 (1:10.82)
  7 Klube, Sophie A           15 AlaGators-PC         4:45.68    4:41.16  
                1:08.34   2:19.66 (1:11.32)   3:31.34 (1:11.68)   4:41.16 (1:09.82)
  8 Pham, Ariel T             16 Santa Clara Swim-PC  4:39.33    4:41.19  
                1:06.80   2:17.14 (1:10.34)   3:29.61 (1:12.47)   4:41.19 (1:11.58)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Byun, Sun Young           15 PASA-PC              4:47.89    4:42.32  
                1:07.18   2:19.69 (1:12.51)   3:31.85 (1:12.16)   4:42.32 (1:10.47)
 10 Liu, Cindy                15 PASA-PC              4:38.07    4:42.44  
                1:09.63   2:22.35 (1:12.72)   3:34.32 (1:11.97)   4:42.44 (1:08.12)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Johansson, Kendall C      15 CROW-PC              4:47.50    4:42.47  
                1:07.40   2:19.01 (1:11.61)   3:31.18 (1:12.17)   4:42.47 (1:11.29)
 12 Stickler, Piper H         15 SRVA-PC              4:44.50    4:43.42  
                1:09.07   2:20.70 (1:11.63)   3:32.87 (1:12.17)   4:43.42 (1:10.55)
 13 Wang, Crystal             15 PLS-PC               4:46.16    4:43.67  
                1:07.17   2:18.91 (1:11.74)   3:31.46 (1:12.55)   4:43.67 (1:12.21)
 14 La Madrid, Elliciajem D   15 California Capit-SN  4:39.17    4:43.86  
                1:06.78   2:18.68 (1:11.90)   3:31.58 (1:12.90)   4:43.86 (1:12.28)
 15 Griffiths, Mia P          16 PASA-PC              4:38.36    4:44.37  
                1:06.87   2:19.05 (1:12.18)   3:31.66 (1:12.61)   4:44.37 (1:12.71)
 16 Hwang, Yooseon            15 Santa Clara Swim-PC  4:47.74    4:44.43  
                1:08.43   2:22.55 (1:14.12)   3:35.10 (1:12.55)   4:44.43 (1:09.33)
 17 Calderoni, Jessica A      16 PASA-PC              4:45.32    4:44.73  
                1:07.69   2:20.07 (1:12.38)   3:33.12 (1:13.05)   4:44.73 (1:11.61)
 18 Shen, Michelle            15 HYACK                4:39.62    4:45.50  
                1:07.10   2:19.41 (1:12.31)   3:32.55 (1:13.14)   4:45.50 (1:12.95)
 19 Yu, Cherilyn J            15 BAC-PC               4:44.76    4:47.94  
                1:08.54   2:21.97 (1:13.43)   3:36.09 (1:14.12)   4:47.94 (1:11.85)
 20 French, Miya Y            15 Marin Pirates-PC     4:45.14    4:48.08  
                1:08.76   2:21.11 (1:12.35)   3:34.60 (1:13.49)   4:48.08 (1:13.48)
 21 Epp, Erin                 15 KWIC                 4:36.54    4:48.44  
                1:07.66   2:21.07 (1:13.41)   3:35.08 (1:14.01)   4:48.44 (1:13.36)
 22 Gomes, Rosey G            15 Elk Grove Aquati-SN  4:42.86    4:48.93  
                1:07.99   2:21.56 (1:13.57)   3:36.09 (1:14.53)   4:48.93 (1:12.84)
 23 Schanel, Hannah           16 MM                   4:44.89    4:49.74  
                1:09.12   2:22.58 (1:13.46)   3:36.97 (1:14.39)   4:49.74 (1:12.77)
 24 Song, Emmy                16 Pointe-Claire Sw     4:41.81    4:50.54  
                1:06.99   2:19.83 (1:12.84)   3:35.25 (1:15.42)   4:50.54 (1:15.29)
 25 Fisher, Teagan L          15 DA-PC                5:19.66Y   4:52.92  
                1:09.92   2:24.02 (1:14.10)   3:38.89 (1:14.87)   4:52.92 (1:14.03)
 26 Osborne, Emiko            16 ISC                  4:35.11    4:53.00  
                1:09.94   2:23.66 (1:13.72)   3:38.49 (1:14.83)   4:53.00 (1:14.51)
 27 Christison, Ashley N      16 ISC                  4:48.38    4:53.03  
                1:09.61   2:24.09 (1:14.48)   3:39.14 (1:15.05)   4:53.03 (1:13.89)
 28 McInnes, Rachel           16 KWIC                 4:43.81S   4:53.61  
                1:08.36   2:23.10 (1:14.74)   3:38.27 (1:15.17)   4:53.61 (1:15.34)
 29 Schomberg, Ellie A        15 BAY-PC               5:16.02Y   4:55.23  
                1:09.64   2:25.10 (1:15.46)   3:41.13 (1:16.03)   4:55.23 (1:14.10)
 30 Hart, Maya R              15 Alto Swim Club-PC    5:19.43Y   4:56.32  
                1:10.09   2:24.84 (1:14.75)   3:41.16 (1:16.32)   4:56.32 (1:15.16)
 31 Tinmouth, Tessa           16 COMOX                4:44.26S   5:02.31  
                1:11.03   2:27.75 (1:16.72)   3:45.16 (1:17.41)   5:02.31 (1:17.15)
 -- Shen, Allison             15 HYACK                4:37.66        DFS  
 
Girls 15-16 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawes, Morgan O           16 Alto Swim Club-PC    9:07.70    9:15.96  
                  30.83     1:04.33 (33.50)     1:38.17 (33.84)     2:12.82 (34.65)
        2:47.54 (34.72)     3:22.59 (35.05)     3:57.68 (35.09)     4:33.44 (35.76)
        5:08.69 (35.25)     5:44.51 (35.82)     6:20.69 (36.18)     6:56.05 (35.36)
        7:31.95 (35.90)     8:07.04 (35.09)     8:41.91 (34.87)     9:15.96 (34.05)
  2 Kim, Olivia H             15 PLS-PC               9:26.12    9:17.35  
                  31.36     1:05.58 (34.22)     1:40.41 (34.83)     2:14.96 (34.55)
        2:49.86 (34.90)     3:24.89 (35.03)     4:00.53 (35.64)     4:35.91 (35.38)
        5:11.59 (35.68)     5:46.89 (35.30)     6:22.92 (36.03)     6:58.31 (35.39)
        7:33.64 (35.33)     8:08.68 (35.04)     8:43.76 (35.08)     9:17.35 (33.59)
  3 Stiles, Nicole            16 CROW-PC              9:14.95    9:25.42  
                  32.54     1:07.12 (34.58)     1:42.39 (35.27)     2:17.55 (35.16)
        2:53.06 (35.51)     3:28.27 (35.21)     4:04.05 (35.78)     4:39.49 (35.44)
        5:15.17 (35.68)     5:50.72 (35.55)     6:26.63 (35.91)     7:02.30 (35.67)
        7:38.73 (36.43)     8:14.75 (36.02)     8:51.39 (36.64)     9:25.42 (34.03)
  4 Tinmouth, Iris            15 COMOX                9:30.21    9:31.59  
                  32.34     1:07.31 (34.97)     1:43.21 (35.90)     2:18.99 (35.78)
        2:54.82 (35.83)     3:30.93 (36.11)     4:07.06 (36.13)     4:43.60 (36.54)
        5:19.97 (36.37)     5:56.15 (36.18)     6:32.26 (36.11)     7:08.70 (36.44)
        7:44.99 (36.29)     8:21.89 (36.90)     8:57.69 (35.80)     9:31.59 (33.90)
  5 Robertson, Sophia         16 Keyano               9:25.85    9:31.95  
                  32.67     1:07.73 (35.06)     1:43.73 (36.00)     2:19.39 (35.66)
        2:55.42 (36.03)     3:31.64 (36.22)     4:07.84 (36.20)     4:44.36 (36.52)
        5:20.43 (36.07)     5:55.92 (35.49)     6:32.22 (36.30)     7:08.33 (36.11)
        7:44.79 (36.46)     8:22.01 (37.22)     8:57.57 (35.56)     9:31.95 (34.38)
  6 Shen, Michelle            15 HYACK                9:37.15    9:34.31  
                  32.10     1:07.56 (35.46)     1:43.92 (36.36)     2:19.99 (36.07)
        2:56.74 (36.75)     3:32.59 (35.85)     4:09.25 (36.66)     4:45.99 (36.74)
        5:22.49 (36.50)     5:59.18 (36.69)     6:35.64 (36.46)     7:11.88 (36.24)
        7:47.99 (36.11)     8:24.25 (36.26)     9:00.11 (35.86)     9:34.31 (34.20)
  7 Pham, Ariel T             16 Santa Clara Swim-PC  9:38.04    9:34.43  
                  32.40     1:07.83 (35.43)     1:43.84 (36.01)     2:20.28 (36.44)
        2:56.97 (36.69)     3:33.43 (36.46)     4:09.37 (35.94)     4:45.87 (36.50)
        5:21.93 (36.06)     5:58.31 (36.38)     6:34.72 (36.41)     7:11.09 (36.37)
        7:47.58 (36.49)     8:24.22 (36.64)     9:00.18 (35.96)     9:34.43 (34.25)
  8 Cassidy, Émilie           16 Pointe-Claire Sw     9:50.70    9:38.65  
                  32.28     1:07.07 (34.79)     1:42.84 (35.77)     2:18.90 (36.06)
        2:55.65 (36.75)     3:31.88 (36.23)     4:08.39 (36.51)     4:44.76 (36.37)
        5:21.65 (36.89)     5:58.59 (36.94)     6:36.02 (37.43)     7:13.02 (37.00)
        7:50.29 (37.27)     8:27.16 (36.87)     9:04.11 (36.95)     9:38.65 (34.54)
  9 Griffiths, Mia P          16 PASA-PC              9:39.48    9:40.08  
                  32.95     1:09.11 (36.16)     1:45.81 (36.70)     2:22.19 (36.38)
        2:59.13 (36.94)     3:35.51 (36.38)     4:12.18 (36.67)     4:48.73 (36.55)
        5:25.24 (36.51)     6:02.18 (36.94)     6:39.12 (36.94)     7:15.82 (36.70)
        7:52.34 (36.52)     8:29.30 (36.96)     9:05.69 (36.39)     9:40.08 (34.39)
 10 Scafetta, Ashley M        16 PASA-PC              9:33.03    9:44.80  
                  31.92     1:06.79 (34.87)     1:43.11 (36.32)     2:19.57 (36.46)
        2:56.46 (36.89)     3:33.26 (36.80)     4:10.45 (37.19)     4:47.28 (36.83)
        5:24.74 (37.46)     6:01.78 (37.04)     6:39.25 (37.47)     7:16.66 (37.41)
        7:54.10 (37.44)     8:31.22 (37.12)     9:08.40 (37.18)     9:44.80 (36.40)
 11 Stickler, Piper H         15 SRVA-PC              9:49.87    9:46.83  
                  33.80     1:10.15 (36.35)     1:46.88 (36.73)     2:24.04 (37.16)
        3:01.66 (37.62)     3:38.64 (36.98)     4:15.78 (37.14)     4:53.30 (37.52)
        5:30.57 (37.27)     6:07.50 (36.93)     6:44.35 (36.85)     7:21.37 (37.02)
        7:58.31 (36.94)     8:35.07 (36.76)     9:11.28 (36.21)     9:46.83 (35.55)
 12 Gomes, Rosey G            15 Elk Grove Aquati-SN  9:47.21    9:46.87  
                  32.88     1:08.53 (35.65)     1:44.77 (36.24)     2:21.04 (36.27)
        2:57.66 (36.62)     3:34.18 (36.52)     4:11.09 (36.91)     4:48.21 (37.12)
        5:25.64 (37.43)     6:03.05 (37.41)     6:40.59 (37.54)     7:18.35 (37.76)
        7:55.89 (37.54)     8:33.41 (37.52)     9:11.14 (37.73)     9:46.87 (35.73)
 13 Allaire, Ashley           16 BYST                 9:38.07    9:49.04  
                  33.10     1:10.05 (36.95)     1:47.06 (37.01)     2:24.13 (37.07)
        3:01.41 (37.28)     3:38.59 (37.18)     4:15.49 (36.90)     4:52.73 (37.24)
        5:29.87 (37.14)     6:07.73 (37.86)     6:45.35 (37.62)     7:23.21 (37.86)
        8:00.54 (37.33)     8:37.94 (37.40)     9:15.26 (37.32)     9:49.04 (33.78)
 14 La Madrid, Elliciajem D   15 California Capit-SN  9:38.85    9:49.36  
                  32.67     1:08.51 (35.84)     1:45.14 (36.63)     2:21.84 (36.70)
        2:59.25 (37.41)     3:36.89 (37.64)     4:14.83 (37.94)     4:52.68 (37.85)
        5:30.33 (37.65)     6:07.95 (37.62)     6:45.79 (37.84)     7:23.34 (37.55)
        8:00.91 (37.57)     8:37.97 (37.06)     9:14.53 (36.56)     9:49.36 (34.83)
 15 Wang, Crystal             15 PLS-PC               9:49.68    9:52.28  
                  33.00     1:09.35 (36.35)     1:46.27 (36.92)     2:23.23 (36.96)
        2:55.65 (32.42)     3:37.27 (41.62)     4:14.45 (37.18)     4:51.91 (37.46)
        5:29.55 (37.64)     6:06.95 (37.40)     6:45.11 (38.16)     7:21.95 (36.84)
        8:00.32 (38.37)     8:37.85 (37.53)     9:15.27 (37.42)     9:52.28 (37.01)
 16 French, Miya Y            15 Marin Pirates-PC    10:54.01Y   9:56.17  
                  34.93     1:11.80 (36.87)     1:49.56 (37.76)     2:27.45 (37.89)
        3:04.47 (37.02)     3:41.88 (37.41)     4:19.44 (37.56)     4:56.54 (37.10)
        5:33.87 (37.33)     6:11.42 (37.55)     6:49.20 (37.78)     7:27.50 (38.30)
        7:46.13 (18.63)                             8:05.10 ( )   9:56.17 (1:51.07)
 17 Reeder, Payton E          15 GGST-PC              9:47.70    9:59.49  
                  33.89     1:10.20 (36.31)     1:47.57 (37.37)     2:24.86 (37.29)
        3:02.69 (37.83)     3:40.58 (37.89)     4:18.75 (38.17)     4:56.96 (38.21)
        5:35.09 (38.13)     6:13.26 (38.17)     6:51.18 (37.92)     7:29.13 (37.95)
        8:07.08 (37.95)     8:44.83 (37.75)     9:22.95 (38.12)     9:59.49 (36.54)
 18 Calderoni, Jessica A      16 PASA-PC              9:50.10   10:03.28  
                  33.64     1:10.77 (37.13)     1:48.78 (38.01)     2:26.26 (37.48)
        3:04.01 (37.75)     3:41.65 (37.64)     4:19.80 (38.15)     4:58.06 (38.26)
        5:36.31 (38.25)     6:14.53 (38.22)     6:53.13 (38.60)     7:31.87 (38.74)
        8:10.09 (38.22)     8:48.34 (38.25)     9:26.75 (38.41)    10:03.28 (36.53)
 19 Schomberg, Ellie A        15 BAY-PC              10:55.55Y  10:07.69  
                  33.52     1:10.07 (36.55)     1:47.26 (37.19)     2:25.23 (37.97)
        3:02.93 (37.70)     3:40.69 (37.76)     4:18.90 (38.21)     4:57.08 (38.18)
        5:35.52 (38.44)     6:14.30 (38.78)     6:53.63 (39.33)     7:32.95 (39.32)
        8:11.90 (38.95)     8:50.88 (38.98)     9:29.91 (39.03)    10:07.69 (37.78)
 20 Christison, Ashley N      16 ISC                  9:53.91   10:07.90  
                  33.69     1:10.95 (37.26)     1:49.30 (38.35)     2:27.30 (38.00)
        3:05.60 (38.30)     3:43.69 (38.09)     4:22.32 (38.63)     5:00.50 (38.18)
        5:38.92 (38.42)     6:17.40 (38.48)     6:56.20 (38.80)     7:35.15 (38.95)
        8:14.25 (39.10)     8:52.87 (38.62)     9:30.98 (38.11)    10:07.90 (36.92)
 21 Hong, Mila Z              15 PASA-PC             10:53.15Y  10:09.00  
                  34.54     1:12.72 (38.18)     1:51.59 (38.87)     2:30.33 (38.74)
        3:09.23 (38.90)     3:47.36 (38.13)     4:20.84 (33.48)     5:03.97 (43.13)
        5:38.63 (34.66)     6:20.12 (41.49)     6:50.02 (29.90)     7:37.19 (47.17)
        8:03.71 (26.52)     8:53.92 (50.21)     9:27.51 (33.59)    10:09.00 (41.49)
 22 Hart, Maya R              15 Alto Swim Club-PC   10:55.30Y  10:10.71  
                  34.66     1:11.96 (37.30)     1:49.93 (37.97)     2:27.52 (37.59)
        3:05.40 (37.88)     3:43.91 (38.51)     4:22.59 (38.68)     5:01.95 (39.36)
        5:40.75 (38.80)     6:20.20 (39.45)     6:59.32 (39.12)     7:37.63 (38.31)
        8:16.61 (38.98)     8:54.85 (38.24)     9:33.96 (39.11)    10:10.71 (36.75)
 
Girls 15-16 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Olivia H             15 PLS-PC              18:02.51   17:46.70  
                  31.86     1:06.84 (34.98)     1:41.42 (34.58)     2:16.31 (34.89)
        2:51.83 (35.52)     3:27.08 (35.25)     4:03.20 (36.12)     4:38.29 (35.09)
        5:14.22 (35.93)     5:49.50 (35.28)     6:25.89 (36.39)     7:01.32 (35.43)
        7:37.37 (36.05)     8:13.11 (35.74)     8:49.46 (36.35)     9:25.05 (35.59)
       10:00.65 (35.60)    10:36.38 (35.73)    11:12.71 (36.33)    11:47.93 (35.22)
       12:24.36 (36.43)    12:59.74 (35.38)    13:35.77 (36.03)    14:11.67 (35.90)
       14:47.91 (36.24)    15:23.65 (35.74)    15:59.92 (36.27)    16:35.62 (35.70)
       17:12.07 (36.45)    17:46.70 (34.63)                                        
  2 Tudor, Emory E            16 BAC-PC              17:51.57   18:05.39  
                  32.21     1:07.49 (35.28)     1:43.42 (35.93)     2:20.03 (36.61)
        2:56.46 (36.43)     3:32.65 (36.19)     4:08.59 (35.94)     4:44.81 (36.22)
        5:21.16 (36.35)     5:57.61 (36.45)     6:26.17 (28.56)     7:10.55 (44.38)
        7:47.71 (37.16)     8:23.42 (35.71)     8:59.89 (36.47)     9:35.80 (35.91)
       10:12.28 (36.48)    10:48.62 (36.34)    11:24.68 (36.06)    12:01.38 (36.70)
       12:37.87 (36.49)    13:14.45 (36.58)    13:51.10 (36.65)    14:27.42 (36.32)
       15:03.74 (36.32)    15:40.52 (36.78)    16:16.52 (36.00)    16:53.07 (36.55)
       17:29.51 (36.44)    18:05.39 (35.88)                                        
  3 Robertson, Sophia         16 Keyano              18:13.05   18:10.27  
                  33.33     1:08.65 (35.32)     1:44.75 (36.10)     2:20.74 (35.99)
        2:57.26 (36.52)     3:33.34 (36.08)     4:09.80 (36.46)     4:45.75 (35.95)
        5:22.43 (36.68)     5:58.62 (36.19)     6:35.02 (36.40)     7:11.27 (36.25)
        7:48.07 (36.80)     8:23.98 (35.91)     9:00.82 (36.84)     9:37.07 (36.25)
       10:13.87 (36.80)    10:49.91 (36.04)    11:27.03 (37.12)    12:03.68 (36.65)
       12:40.09 (36.41)    13:16.95 (36.86)    13:41.42 (24.47)    14:29.62 (48.20)
       15:07.40 (37.78)    15:44.42 (37.02)    16:21.85 (37.43)    16:58.59 (36.74)
       17:35.69 (37.10)    18:10.27 (34.58)                                        
  4 Shen, Michelle            15 HYACK               18:26.16   18:13.60  
                  33.31     1:09.18 (35.87)     1:46.24 (37.06)     2:23.04 (36.80)
        2:59.56 (36.52)     3:36.06 (36.50)     4:12.40 (36.34)     4:48.56 (36.16)
        5:25.02 (36.46)     6:00.87 (35.85)     6:37.18 (36.31)     7:13.43 (36.25)
        7:49.89 (36.46)     8:26.23 (36.34)     9:03.00 (36.77)     9:39.38 (36.38)
       10:16.25 (36.87)    10:52.90 (36.65)    11:29.67 (36.77)    12:06.01 (36.34)
       12:42.99 (36.98)    13:19.55 (36.56)    13:56.57 (37.02)    14:33.01 (36.44)
       15:10.41 (37.40)    15:47.09 (36.68)    16:24.31 (37.22)    17:01.45 (37.14)
       17:38.39 (36.94)    18:13.60 (35.21)                                        
  5 Shen, Allison             15 HYACK               18:14.92   18:19.96  
                  33.23     1:09.35 (36.12)     1:45.80 (36.45)     2:22.70 (36.90)
        2:59.30 (36.60)     3:36.54 (37.24)     4:13.57 (37.03)     4:50.20 (36.63)
        5:25.38 (35.18)     6:03.52 (38.14)     6:40.07 (36.55)     7:17.41 (37.34)
        7:54.18 (36.77)     8:31.16 (36.98)     9:07.91 (36.75)     9:45.12 (37.21)
       10:21.94 (36.82)    10:59.40 (37.46)    11:36.12 (36.72)    12:13.57 (37.45)
       12:50.40 (36.83)    13:27.75 (37.35)    14:03.07 (35.32)    14:41.72 (38.65)
       15:18.28 (36.56)    15:55.33 (37.05)    16:31.69 (36.36)    17:08.71 (37.02)
       17:44.76 (36.05)    18:19.96 (35.20)                                        
  6 Pham, Ariel T             16 Santa Clara Swim-PC 18:29.34   18:24.94  
                  33.84     1:10.32 (36.48)     1:46.90 (36.58)     2:23.77 (36.87)
        3:00.36 (36.59)     3:36.88 (36.52)     4:13.21 (36.33)     4:49.86 (36.65)
        5:26.09 (36.23)     6:02.79 (36.70)     6:38.69 (35.90)     7:15.67 (36.98)
        7:53.16 (37.49)     8:30.57 (37.41)     9:07.40 (36.83)     9:45.02 (37.62)
       10:22.15 (37.13)    10:59.29 (37.14)    11:36.51 (37.22)    12:13.61 (37.10)
       12:50.53 (36.92)    13:27.52 (36.99)    14:05.06 (37.54)    14:42.97 (37.91)
       15:20.91 (37.94)    15:58.50 (37.59)    16:35.73 (37.23)    17:12.82 (37.09)
       17:49.38 (36.56)    18:24.94 (35.56)                                        
  7 Lockyer, Hannah P         15 CROW-PC             18:28.36   18:27.47  
                  31.79     1:06.92 (35.13)     1:43.20 (36.28)     2:19.90 (36.70)
        2:56.53 (36.63)     3:33.64 (37.11)     4:10.54 (36.90)     4:47.05 (36.51)
        5:23.78 (36.73)     6:00.75 (36.97)     6:38.21 (37.46)     7:15.38 (37.17)
        7:52.50 (37.12)     8:29.53 (37.03)     9:06.83 (37.30)     9:43.88 (37.05)
       10:21.15 (37.27)    10:58.66 (37.51)    11:35.78 (37.12)    12:13.35 (37.57)
       12:50.63 (37.28)    13:28.26 (37.63)    14:06.09 (37.83)    14:43.25 (37.16)
       15:21.33 (38.08)    15:58.81 (37.48)    16:36.61 (37.80)    17:14.27 (37.66)
       17:51.46 (37.19)    18:27.47 (36.01)                                        
  8 Scafetta, Ashley M        16 PASA-PC             18:04.13   18:28.14  
                  32.25     1:07.72 (35.47)     1:43.56 (35.84)     2:20.33 (36.77)
        2:56.71 (36.38)     3:33.18 (36.47)     3:59.55 (26.37)     4:46.26 (46.71)
        5:22.68 (36.42)     5:59.74 (37.06)     6:25.05 (25.31)     7:13.91 (48.86)
        7:34.47 (20.56)     8:28.15 (53.68)     8:51.59 (23.44)     9:42.73 (51.14)
       10:05.01 (22.28)    10:57.41 (52.40)    11:26.17 (28.76)    12:12.51 (46.34)
       12:34.78 (22.27)    13:27.84 (53.06)    13:52.94 (25.10)    14:43.23 (50.29)
       15:08.88 (25.65)    15:58.58 (49.70)    16:34.17 (35.59)    17:13.69 (39.52)
       17:46.97 (33.28)    18:28.14 (41.17)                                        
  9 La Madrid, Elliciajem D   15 California Capit-SN 18:35.09   18:40.95  
                  32.67     1:08.90 (36.23)     1:45.91 (37.01)     2:22.80 (36.89)
        2:59.96 (37.16)     3:37.08 (37.12)     4:14.56 (37.48)     4:52.25 (37.69)
        5:29.96 (37.71)     6:07.37 (37.41)     6:45.09 (37.72)     7:22.36 (37.27)
        7:59.64 (37.28)     8:36.95 (37.31)     9:14.73 (37.78)     9:52.36 (37.63)
       10:30.09 (37.73)    11:07.81 (37.72)    11:45.74 (37.93)    12:23.61 (37.87)
       13:01.57 (37.96)    13:39.56 (37.99)    14:17.73 (38.17)    14:55.57 (37.84)
       15:34.03 (38.46)    16:11.77 (37.74)    16:50.00 (38.23)    17:27.93 (37.93)
       18:05.31 (37.38)    18:40.95 (35.64)                                        
 10 Gomes, Rosey G            15 Elk Grove Aquati-SN 18:42.48   18:58.85  
                  33.29     1:09.89 (36.60)     1:46.74 (36.85)     2:23.92 (37.18)
        3:00.83 (36.91)     3:38.49 (37.66)     4:15.72 (37.23)     4:53.61 (37.89)
        5:31.46 (37.85)     6:09.32 (37.86)     6:46.97 (37.65)     7:25.44 (38.47)
        8:03.73 (38.29)     8:42.15 (38.42)     9:20.69 (38.54)     9:59.33 (38.64)
       10:38.00 (38.67)    11:17.30 (39.30)    11:56.11 (38.81)    12:34.88 (38.77)
       13:13.81 (38.93)    13:53.01 (39.20)    14:31.89 (38.88)    15:10.41 (38.52)
       15:48.58 (38.17)    16:27.49 (38.91)    17:05.72 (38.23)    17:44.12 (38.40)
       18:22.14 (38.02)    18:58.85 (36.71)                                        
 11 Reeder, Payton E          15 GGST-PC             18:58.06   19:01.33  
                  34.14     1:10.77 (36.63)     1:48.79 (38.02)     2:26.45 (37.66)
        3:04.94 (38.49)     3:42.68 (37.74)     4:21.02 (38.34)     4:58.47 (37.45)
        5:36.26 (37.79)     6:14.01 (37.75)     6:52.55 (38.54)     7:30.44 (37.89)
        8:09.05 (38.61)     8:47.27 (38.22)     9:26.38 (39.11)    10:03.60 (37.22)
       10:42.74 (39.14)    11:21.15 (38.41)    11:59.61 (38.46)    12:37.19 (37.58)
       13:16.23 (39.04)    13:53.95 (37.72)    14:33.19 (39.24)    15:11.65 (38.46)
       15:51.25 (39.60)    16:28.88 (37.63)    17:07.17 (38.29)    17:44.71 (37.54)
       18:23.91 (39.20)    19:01.33 (37.42)                                        
 12 Schomberg, Ellie A        15 BAY-PC              18:09.60Y  19:06.19  
                  33.22     1:10.70 (37.48)     1:47.96 (37.26)     2:25.53 (37.57)
        3:03.23 (37.70)     3:40.74 (37.51)     4:18.27 (37.53)     4:55.87 (37.60)
        5:33.85 (37.98)     6:12.24 (38.39)     6:50.49 (38.25)     7:28.90 (38.41)
        8:07.34 (38.44)     8:46.04 (38.70)     9:25.01 (38.97)    10:04.49 (39.48)
       10:43.67 (39.18)    11:22.52 (38.85)    12:01.25 (38.73)    12:40.28 (39.03)
       13:19.31 (39.03)    13:58.10 (38.79)    14:37.13 (39.03)    15:15.70 (38.57)
       15:54.55 (38.85)    16:33.28 (38.73)    17:12.25 (38.97)    17:50.75 (38.50)
       18:28.82 (38.07)    19:06.19 (37.37)                                        
 13 French, Miya Y            15 Marin Pirates-PC    18:24.03Y  19:09.53  
                  35.83     1:13.90 (38.07)     1:52.25 (38.35)     2:30.57 (38.32)
        3:08.86 (38.29)     3:47.30 (38.44)     4:25.96 (38.66)     5:04.69 (38.73)
        5:43.73 (39.04)     6:22.63 (38.90)     7:00.19 (37.56)     7:38.64 (38.45)
        8:16.57 (37.93)     8:54.41 (37.84)     9:32.10 (37.69)    10:10.20 (38.10)
       10:48.32 (38.12)    11:26.97 (38.65)    12:04.82 (37.85)    12:43.81 (38.99)
       13:21.81 (38.00)    14:00.52 (38.71)    14:38.79 (38.27)    15:17.94 (39.15)
       15:56.71 (38.77)    16:36.25 (39.54)    17:14.47 (38.22)    17:54.08 (39.61)
       18:31.97 (37.89)    19:09.53 (37.56)                                        
 14 Christison, Ashley N      16 ISC                 18:45.78   19:16.28  
                  34.26     1:11.92 (37.66)     1:49.79 (37.87)     2:28.15 (38.36)
        3:06.42 (38.27)     3:44.95 (38.53)     4:23.76 (38.81)     5:02.62 (38.86)
        5:41.28 (38.66)     6:20.06 (38.78)     6:59.04 (38.98)     7:37.82 (38.78)
        8:16.47 (38.65)     8:55.10 (38.63)     9:33.81 (38.71)    10:12.77 (38.96)
       10:51.56 (38.79)    11:30.21 (38.65)    12:08.86 (38.65)    12:47.88 (39.02)
       13:26.66 (38.78)    14:05.85 (39.19)    14:45.16 (39.31)    15:24.59 (39.43)
       16:03.57 (38.98)    16:42.46 (38.89)    17:21.46 (39.00)    18:00.20 (38.74)
       18:38.80 (38.60)    19:16.28 (37.48)                                        
 15 Hart, Maya R              15 Alto Swim Club-PC   18:06.73Y  19:29.58  
                  34.36     1:12.00 (37.64)     1:49.28 (37.28)     2:26.97 (37.69)
        3:04.99 (38.02)     3:42.87 (37.88)     4:21.22 (38.35)     5:00.25 (39.03)
        5:39.30 (39.05)     6:19.05 (39.75)     6:57.99 (38.94)     7:36.89 (38.90)
        8:16.00 (39.11)     8:54.48 (38.48)     9:34.03 (39.55)    10:13.78 (39.75)
       10:53.34 (39.56)    11:32.84 (39.50)    12:12.90 (40.06)    12:52.27 (39.37)
       13:32.17 (39.90)    14:11.70 (39.53)    14:52.23 (40.53)    15:31.29 (39.06)
       16:11.03 (39.74)    16:50.96 (39.93)    17:31.24 (40.28)    18:11.09 (39.85)
       18:50.72 (39.63)    19:29.58 (38.86)                                        
 
Girls 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Beams, Alyona M           15 Santa Clara Swim-PC  1:06.15    1:05.91  
                  31.98     1:05.91 (33.93)                                        
  2 Smith, Taylor             16 KWIC                 1:06.72    1:06.24  
                  32.62     1:06.24 (33.62)                                        
  3 O'Shea, Tatum             15 AAC                  1:07.47    1:06.31  
                  32.54     1:06.31 (33.77)                                        
  4 Fitzgerald, Taylor        15 WLBF                 1:07.74    1:06.85  
                  32.68     1:06.85 (34.17)                                        
  5 Andresen, Maile E         15 TERA-PC              1:06.59    1:07.16  
                  32.16     1:07.16 (35.00)                                        
  6 Kelly, Kyla F             15 SRVA-PC              1:07.78    1:07.78  
                  33.68     1:07.78 (34.10)                                        
  7 Lockyer, Hannah P         15 CROW-PC              1:08.39    1:08.67  
                  33.51     1:08.67 (35.16)                                        
  8 Williams, Kate M          16 SJL                  1:07.93    1:08.71  
                  33.30     1:08.71 (35.41)                                        
Preliminaries
  9 Xiao-Rao, Krystal J       16 The Olympic Club-PC  1:08.51             
 10 Johansson, Kendall C      15 CROW-PC              1:08.73             
 11 Davis, Audrey A           15 CROW-PC              1:08.75             
 12 Cassidy, Émilie           16 Pointe-Claire Sw     1:09.16             
 13 Panos, Nicolleta          16 VPSC                 1:09.17             
 14 Smith, Rea N              15 CROW-PC              1:09.18             
 15 Tudor, Emory E            16 BAC-PC               1:09.50             
 16 Shen, Allison             15 HYACK                1:09.67             
 17 Purdy, Emma G             16 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:09.85             
 18 Luong, Emily              15 AAC                  1:09.98             
 19 Harrison, Maya            15 AAC                  1:10.02             
 20 Wight, Caroline G         15 DA-PC                1:10.45             
 21 Statler, Nina E           15 WCAB-PC              1:10.74             
 22 Yee, Megan H              15 Elk Grove Aquati-SN  1:10.80             
 23 Byun, Sun Young           15 PASA-PC              1:10.93             
 24 Hancock, Annemarie N      16 SRVA-PC              1:11.02             
 25 Hemming, Lindsay R        16 Orinda Aquatics-PC   1:11.19             
 26 Correia, Emily T          15 DA-PC                1:11.21             
 27 Muaddi, Abigail L         16 DA-PC                1:11.22             
 28 Steil, Juliana            16 PASA-PC              1:11.33             
 29 Auch, Kaitlyn             16 CASC                 1:11.61             
 30 Lund, Alyssa K            15 WCAB-PC              1:11.84             
 31 Khan, Olivia M            16 PASA-PC              1:11.93             
 32 Fillion, Kelsey           16 KWIC                 1:11.96             
 33 McInnes, Rachel           16 KWIC                 1:12.21             
 34 Tsai, Emily               15 PLS-PC               1:12.59             
 35 Hulton, Nikela            15 Santa Clara Swim-PC  1:12.61             
 36 Song, Emmy                16 Pointe-Claire Sw     1:12.81             
 37 Thomas, Taylor M          16 Orinda Aquatics-PC   1:12.83             
 38 Kwan, Alexa               16 Santa Clara Swim-PC  1:13.50             
 39 Ryan, Janaya              16 COMOX                1:13.80             
 40 Cook, Alyssa              16 AAC                  1:13.89             
 41 Brunetti, Natalia         15 AAA-PC               1:14.48             
 -- Guentert, Louise E        16 Osprey Aquatics-PC       DQ              
 
Girls 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Beams, Alyona M           15 Santa Clara Swim-PC  1:04.88    1:06.15  
  2 Andresen, Maile E         15 TERA-PC              1:07.17    1:06.59  
  3 Smith, Taylor             16 KWIC                 1:06.63    1:06.72  
  4 O'Shea, Tatum             15 AAC                  1:05.59    1:07.47  
  5 Fitzgerald, Taylor        15 WLBF                 1:07.32    1:07.74  
  6 Kelly, Kyla F             15 SRVA-PC              1:07.38    1:07.78  
  7 Williams, Kate M          16 SJL                  1:06.46    1:07.93  
  8 Lockyer, Hannah P         15 CROW-PC              1:08.23    1:08.39  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Xiao-Rao, Krystal J       16 The Olympic Club-PC  1:09.51    1:08.51  
 10 Johansson, Kendall C      15 CROW-PC              1:08.55    1:08.73  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Davis, Audrey A           15 CROW-PC              1:07.30    1:08.75  
 12 Cassidy, Émilie           16 Pointe-Claire Sw     1:08.23    1:09.16  
 13 Panos, Nicolleta          16 VPSC                 1:07.74    1:09.17  
 14 Smith, Rea N              15 CROW-PC                58.88Y   1:09.18  
 15 Tudor, Emory E            16 BAC-PC               1:09.85    1:09.50  
 16 Shen, Allison             15 HYACK                1:08.03    1:09.67  
 17 Purdy, Emma G             16 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:10.81    1:09.85  
 18 Luong, Emily              15 AAC                  1:07.65    1:09.98  
 19 Harrison, Maya            15 AAC                  1:09.00    1:10.02  
 20 Wight, Caroline G         15 DA-PC                1:10.35    1:10.45  
 21 Statler, Nina E           15 WCAB-PC              1:09.72    1:10.74  
 22 Yee, Megan H              15 Elk Grove Aquati-SN  1:11.04    1:10.80  
 23 Byun, Sun Young           15 PASA-PC              1:10.46    1:10.93  
 24 Hancock, Annemarie N      16 SRVA-PC              1:10.40    1:11.02  
 25 Hemming, Lindsay R        16 Orinda Aquatics-PC   1:09.02    1:11.19  
 26 Correia, Emily T          15 DA-PC                1:00.61Y   1:11.21  
 27 Muaddi, Abigail L         16 DA-PC                1:11.04    1:11.22  
 28 Steil, Juliana            16 PASA-PC              1:00.73Y   1:11.33  
 29 Auch, Kaitlyn             16 CASC                 1:06.42    1:11.61  
 30 Lund, Alyssa K            15 WCAB-PC                59.97Y   1:11.84  
 31 Khan, Olivia M            16 PASA-PC              1:09.82    1:11.93  
 32 Fillion, Kelsey           16 KWIC                 1:08.06    1:11.96  
 33 McInnes, Rachel           16 KWIC                 1:10.56    1:12.21  
 34 Tsai, Emily               15 PLS-PC               1:00.95Y   1:12.59  
 35 Hulton, Nikela            15 Santa Clara Swim-PC  1:10.93    1:12.61  
 36 Song, Emmy                16 Pointe-Claire Sw     1:09.96    1:12.81  
 37 Thomas, Taylor M          16 Orinda Aquatics-PC   1:09.36    1:12.83  
 38 Kwan, Alexa               16 Santa Clara Swim-PC  1:10.58    1:13.50  
 39 Ryan, Janaya              16 COMOX                1:10.97    1:13.80  
 40 Cook, Alyssa              16 AAC                  1:11.18    1:13.89  
 41 Brunetti, Natalia         15 AAA-PC                 59.96Y   1:14.48  
 -- Guentert, Louise E        16 Osprey Aquatics-PC   1:00.82Y        DQ  
 
Girls 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Williams, Kate M          16 SJL                  2:24.24    2:21.34  
                  34.46     1:10.09 (35.63)     1:46.49 (36.40)     2:21.34 (34.85)
  2 Smith, Taylor             16 KWIC                 2:23.18    2:21.55  
                  34.08     1:10.08 (36.00)     1:46.43 (36.35)     2:21.55 (35.12)
  3 Buckley, Margaret J       16 Orinda Aquatics-PC   2:24.92    2:21.95  
                  33.94     1:10.35 (36.41)     1:46.47 (36.12)     2:21.95 (35.48)
  4 O'Shea, Tatum             15 AAC                  2:23.89    2:22.55  
                  33.34     1:08.99 (35.65)     1:45.96 (36.97)     2:22.55 (36.59)
  5 Beams, Alyona M           15 Santa Clara Swim-PC  2:26.28    2:23.07  
                  33.99     1:09.23 (35.24)     1:46.82 (37.59)     2:23.07 (36.25)
  6 Andresen, Maile E         15 TERA-PC              2:22.71    2:23.15  
                  32.88     1:09.07 (36.19)     1:46.42 (37.35)     2:23.15 (36.73)
  7 Kelly, Kyla F             15 SRVA-PC              2:25.17    2:23.69  
                  34.43     1:10.39 (35.96)     1:47.40 (37.01)     2:23.69 (36.29)
  8 Fitzgerald, Taylor        15 WLBF                 2:25.32    2:23.86  
                  34.60     1:11.08 (36.48)     1:47.46 (36.38)     2:23.86 (36.40)
Preliminaries
  9 Shen, Allison             15 HYACK                2:26.35             
 10 Johansson, Kendall C      15 CROW-PC              2:27.26             
 11 Lockyer, Hannah P         15 CROW-PC              2:28.09             
 12 Steil, Juliana            16 PASA-PC              2:28.12             
 13 Rohovit, Taylor A         16 Tri Valley Aquat-PC  2:28.27             
 14 Hemming, Lindsay R        16 Orinda Aquatics-PC   2:28.54             
 15 Stiles, Nicole            16 CROW-PC              2:29.16             
 16 Luong, Emily              15 AAC                  2:29.69             
 17 Davis, Audrey A           15 CROW-PC              2:29.85             
 18 Smith, Rea N              15 CROW-PC              2:29.99             
 19 Hwang, Yooseon            15 Santa Clara Swim-PC  2:32.04             
 20 Heaney-Corns, Pyper       15 ISC                  2:33.46             
 21 Khan, Olivia M            16 PASA-PC              2:35.17             
 22 Brunetti, Natalia         15 AAA-PC               2:39.25             
 
Girls 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Andresen, Maile E         15 TERA-PC              2:22.70    2:22.71  
                1:09.20   2:22.71 (1:13.51)                                        
  2 Smith, Taylor             16 KWIC                 2:21.82    2:23.18  
                1:09.31   2:23.18 (1:13.87)                                        
  3 O'Shea, Tatum             15 AAC                  2:20.48    2:23.89  
                1:10.14   2:23.89 (1:13.75)                                        
  4 Williams, Kate M          16 SJL                  2:21.33    2:24.24  
                1:11.16   2:24.24 (1:13.08)                                        
  5 Buckley, Margaret J       16 Orinda Aquatics-PC   2:25.09    2:24.92  
                1:10.42   2:24.92 (1:14.50)                                        
  6 Kelly, Kyla F             15 SRVA-PC              2:22.59    2:25.17  
                1:11.07   2:25.17 (1:14.10)                                        
  7 Fitzgerald, Taylor        15 WLBF                 2:27.64    2:25.32  
                1:11.98   2:25.32 (1:13.34)                                        
  8 Beams, Alyona M           15 Santa Clara Swim-PC  2:22.85    2:26.28  
                1:10.86   2:26.28 (1:15.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shen, Allison             15 HYACK                2:26.20    2:26.35  
                1:10.81   2:26.35 (1:15.54)                                        
 10 Johansson, Kendall C      15 CROW-PC              2:03.71Y   2:27.26  
                1:11.68   2:27.26 (1:15.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lockyer, Hannah P         15 CROW-PC              2:27.05    2:28.09  
                1:11.71   2:28.09 (1:16.38)                                        
 12 Steil, Juliana            16 PASA-PC              2:09.83Y   2:28.12  
                1:12.99   2:28.12 (1:15.13)                                        
 13 Rohovit, Taylor A         16 Tri Valley Aquat-PC  2:10.22Y   2:28.27  
                1:12.56   2:28.27 (1:15.71)                                        
 14 Hemming, Lindsay R        16 Orinda Aquatics-PC   2:28.20    2:28.54  
                1:12.22   2:28.54 (1:16.32)                                        
 15 Stiles, Nicole            16 CROW-PC              2:08.74Y   2:29.16  
                1:13.39   2:29.16 (1:15.77)                                        
 16 Luong, Emily              15 AAC                  2:22.79S   2:29.69  
                1:12.26   2:29.69 (1:17.43)                                        
 17 Davis, Audrey A           15 CROW-PC              2:28.09    2:29.85  
                1:12.40   2:29.85 (1:17.45)                                        
 18 Smith, Rea N              15 CROW-PC              2:07.82Y   2:29.99  
                1:12.90   2:29.99 (1:17.09)                                        
 19 Hwang, Yooseon            15 Santa Clara Swim-PC  2:08.94Y   2:32.04  
                1:13.87   2:32.04 (1:18.17)                                        
 20 Heaney-Corns, Pyper       15 ISC                  2:23.67S   2:33.46  
                1:14.57   2:33.46 (1:18.89)                                        
 21 Khan, Olivia M            16 PASA-PC              2:09.68Y   2:35.17  
                1:14.33   2:35.17 (1:20.84)                                        
 22 Brunetti, Natalia         15 AAA-PC               2:09.90Y   2:39.25  
                1:17.94   2:39.25 (1:21.31)                                        
 
Girls 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hanley, Channing F        16 Orinda Aquatics-PC   1:15.08    1:13.41  
                  34.70     1:13.41 (38.71)                                        
  2 Rohovit, Taylor A         16 Tri Valley Aquat-PC  1:14.93    1:13.65  
                  35.00     1:13.65 (38.65)                                        
  3 Lu, Sydney A              15 PLS-PC               1:16.41    1:15.09  
                  35.94     1:15.09 (39.15)                                        
  4 Epp, Erin                 15 KWIC                 1:16.07    1:16.89  
                  35.35     1:16.89 (41.54)                                        
  5 Lockyer, Hannah P         15 CROW-PC              1:17.01    1:17.03  
                  36.11     1:17.03 (40.92)                                        
  6 Watts, Vanessa K          15 WCAB-PC              1:17.13    1:17.13  
                  35.97     1:17.13 (41.16)                                        
  7 Portello, Audrey C        15 Dart Swimming-SN     1:16.99    1:17.35  
                  36.19     1:17.35 (41.16)                                        
  8 Ryan, Sayuri A            16 BAC-PC               1:17.49    1:18.42  
                  36.87     1:18.42 (41.55)                                        
Preliminaries
  9 Htutt, Lulu               15 Peak Swimming-PC     1:17.53             
 10 Honey, Katie L            15 Neptune Swimming-PC  1:17.60             
 11 Sullivan, Emma G          15 CROW-PC              1:17.66             
 12 Kraetzer, Andrea          15 KWIC                 1:17.67             
 13 Allaire, Ashley           16 BYST                 1:17.84             
 14 Koopmans, Sarah *         16 KCS                  1:17.86             
 15 Ung, Natalie J            15 Orinda Aquatics-PC   1:17.98             
 16 Ricketts, Emily M         16 SJL                  1:18.12             
 17 Wight, Caroline G         15 DA-PC                1:18.18             
 18 Fiscus, Adelaide W        15 The Olympic Club-PC  1:18.26             
 19 Scafetta, Ashley M        16 PASA-PC              1:18.79             
 20 Smith, Taylor             16 KWIC                 1:18.94             
 21 Hutchinson, Dylan S       15 MCSD-PC              1:19.06             
 22 Lurie, Sophie D           16 Orinda Aquatics-PC   1:19.17             
 23 Huffman, Chelsea C        16 SCVS-PC              1:19.60             
 24 Breiten, Madison          16 Santa Clara Swim-PC  1:19.85             
 25 Liu, Sarah                16 Pointe-Claire Sw     1:19.86             
 26 Herndon, Dakota M         15 Santa Clara Swim-PC  1:20.03             
 27 Chang, Jacqueline         16 Santa Clara Swim-PC  1:20.26             
 28 Liu, Cindy                15 PASA-PC              1:20.80             
 29 Wharton, Cate             16 KCS                  1:20.96             
 30 Hart, Maya R              15 Alto Swim Club-PC    1:21.32             
 31 Gulvady, Leena S          15 Quicksilver Swim-PC  1:21.36             
 32 Gronert, Zoe S            16 WCAB-PC              1:21.44             
 33 Salvo, Daniella           15 MAC                  1:21.45             
 34 Ludwig, Elizabeth Z       15 LAC-PC               1:21.61             
 35 Zhao, Lisa Siran T        16 SRVA-PC              1:21.65             
 36 Liu, Evalyn Y             15 Elk Grove Aquati-SN  1:21.69             
 37 Nguyen, Jessica           16 Santa Clara Swim-PC  1:21.70             
 38 Jhong, Lauren E           15 PLS-PC               1:21.76             
 39 Reeder, Payton E          15 GGST-PC              1:21.80             
 40 Celentano, Serafina J     15 TERA-PC              1:21.87             
 41 Shah, Khushi N            16 Santa Clara Swim-PC  1:21.93             
 42 Song, Emmy                16 Pointe-Claire Sw     1:22.10             
 43 Lucquet, Marie I          16 Santa Clara Swim-PC  1:22.25             
 44 Lee, Madreena J           16 WCAB-PC              1:22.28             
 45 Smith, Caitlin Q          15 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:22.53             
 46 Filppu, Dori V            16 PASA-PC              1:22.87             
 47 Miller, Sophia M          16 TERA-PC              1:22.97             
 48 Kohlmeyer, Jasmine M      15 TERA-PC              1:23.11             
 49 Shen, Michelle            15 HYACK                1:23.17             
 50 Meadors, Sophia M         16 Santa Clara Swim-PC  1:23.29             
 51 Sand, Ashley K            16 East Bay Aquatic-PC  1:23.69             
 52 Van Der Voet, Erika       16 AAC                  1:24.38             
 53 Greenberg, Alexis C       16 WCAB-PC              1:25.32             
 54 Steil, Juliana            16 PASA-PC              1:25.60             
 55 Phoonpirom, Nara          15 AAA-PC               1:26.33             
 
Girls 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Rohovit, Taylor A         16 Tri Valley Aquat-PC  1:14.56    1:14.93  
  2 Hanley, Channing F        16 Orinda Aquatics-PC   1:13.15    1:15.08  
  3 Epp, Erin                 15 KWIC                 1:13.25    1:16.07  
  4 Lu, Sydney A              15 PLS-PC               1:16.21    1:16.41  
  5 Portello, Audrey C        15 Dart Swimming-SN     1:16.89    1:16.99  
  6 Lockyer, Hannah P         15 CROW-PC              1:17.00    1:17.01  
  7 Watts, Vanessa K          15 WCAB-PC              1:17.97    1:17.13  
  8 Ryan, Sayuri A            16 BAC-PC               1:18.34    1:17.49  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Htutt, Lulu               15 Peak Swimming-PC     1:16.36    1:17.53  
 10 Honey, Katie L            15 Neptune Swimming-PC  1:17.04    1:17.60  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sullivan, Emma G          15 CROW-PC              1:18.78    1:17.66  
 12 Kraetzer, Andrea          15 KWIC                 1:16.27    1:17.67  
 13 Allaire, Ashley           16 BYST                 1:18.41    1:17.84  
 14 Koopmans, Sarah *         16 KCS                  1:16.54    1:17.86  
 15 Ung, Natalie J            15 Orinda Aquatics-PC   1:17.17    1:17.98  
 16 Ricketts, Emily M         16 SJL                  1:15.16    1:18.12  
 17 Wight, Caroline G         15 DA-PC                1:17.84    1:18.18  
 18 Fiscus, Adelaide W        15 The Olympic Club-PC  1:17.28    1:18.26  
 19 Scafetta, Ashley M        16 PASA-PC              1:17.24    1:18.79  
 20 Smith, Taylor             16 KWIC                 1:17.03    1:18.94  
 21 Hutchinson, Dylan S       15 MCSD-PC              1:18.45    1:19.06  
 22 Lurie, Sophie D           16 Orinda Aquatics-PC   1:19.45    1:19.17  
 23 Huffman, Chelsea C        16 SCVS-PC              1:08.67Y   1:19.60  
 24 Breiten, Madison          16 Santa Clara Swim-PC  1:10.64Y   1:19.85  
 25 Liu, Sarah                16 Pointe-Claire Sw     1:18.11    1:19.86  
 26 Herndon, Dakota M         15 Santa Clara Swim-PC  1:20.50    1:20.03  
 27 Chang, Jacqueline         16 Santa Clara Swim-PC  1:09.15Y   1:20.26  
 28 Liu, Cindy                15 PASA-PC              1:20.56    1:20.80  
 29 Wharton, Cate             16 KCS                  1:20.77    1:20.96  
 30 Hart, Maya R              15 Alto Swim Club-PC    1:20.91    1:21.32  
 31 Gulvady, Leena S          15 Quicksilver Swim-PC  1:19.22    1:21.36  
 32 Gronert, Zoe S            16 WCAB-PC              1:07.97Y   1:21.44  
 33 Salvo, Daniella           15 MAC                  1:19.04    1:21.45  
 34 Ludwig, Elizabeth Z       15 LAC-PC               1:10.92Y   1:21.61  
 35 Zhao, Lisa Siran T        16 SRVA-PC              1:10.31Y   1:21.65  
 36 Liu, Evalyn Y             15 Elk Grove Aquati-SN  1:20.30    1:21.69  
 37 Nguyen, Jessica           16 Santa Clara Swim-PC  1:19.36    1:21.70  
 38 Jhong, Lauren E           15 PLS-PC               1:09.34Y   1:21.76  
 39 Reeder, Payton E          15 GGST-PC              1:19.48    1:21.80  
 40 Celentano, Serafina J     15 TERA-PC              1:20.41    1:21.87  
 41 Shah, Khushi N            16 Santa Clara Swim-PC  1:10.86Y   1:21.93  
 42 Song, Emmy                16 Pointe-Claire Sw     1:20.21    1:22.10  
 43 Lucquet, Marie I          16 Santa Clara Swim-PC  1:19.49    1:22.25  
 44 Lee, Madreena J           16 WCAB-PC              1:20.94    1:22.28  
 45 Smith, Caitlin Q          15 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:10.75Y   1:22.53  
 46 Filppu, Dori V            16 PASA-PC              1:10.20Y   1:22.87  
 47 Miller, Sophia M          16 TERA-PC              1:18.71    1:22.97  
 48 Kohlmeyer, Jasmine M      15 TERA-PC              1:20.86    1:23.11  
 49 Shen, Michelle            15 HYACK                1:20.58    1:23.17  
 50 Meadors, Sophia M         16 Santa Clara Swim-PC  1:19.50    1:23.29  
 51 Sand, Ashley K            16 East Bay Aquatic-PC  1:09.61Y   1:23.69  
 52 Van Der Voet, Erika       16 AAC                  1:20.25    1:24.38  
 53 Greenberg, Alexis C       16 WCAB-PC              1:08.70Y   1:25.32  
 54 Steil, Juliana            16 PASA-PC              1:10.00Y   1:25.60  
 55 Phoonpirom, Nara          15 AAA-PC               1:10.70Y   1:26.33  
 
Girls 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hanley, Channing F        16 Orinda Aquatics-PC   2:46.16    2:39.64  
                  36.79     1:17.92 (41.13)     1:59.24 (41.32)     2:39.64 (40.40)
  2 Rohovit, Taylor A         16 Tri Valley Aquat-PC  2:45.64    2:41.01  
                  37.13     1:17.85 (40.72)     1:59.48 (41.63)     2:41.01 (41.53)
  3 Epp, Erin                 15 KWIC                 2:48.30    2:42.67  
                  37.29     1:18.73 (41.44)     2:01.46 (42.73)     2:42.67 (41.21)
  4 Kraetzer, Andrea          15 KWIC                 2:46.21    2:43.80  
                  37.30     1:20.65 (43.35)     2:03.79 (43.14)     2:43.80 (40.01)
  5 Faraboschi, Silvia        15 PASA-PC              2:46.04    2:44.50  
                  37.43     1:18.14 (40.71)     2:00.82 (42.68)     2:44.50 (43.68)
  6 Wight, Caroline G         15 DA-PC                2:45.70    2:45.93  
                  37.56     1:19.67 (42.11)     2:02.28 (42.61)     2:45.93 (43.65)
  7 Smith, Taylor             16 KWIC                 2:46.43    2:46.91  
                  38.78     1:21.61 (42.83)     2:04.48 (42.87)     2:46.91 (42.43)
  8 Allaire, Ashley           16 BYST                 2:48.92    2:50.32  
                  40.05     1:23.84 (43.79)     2:08.00 (44.16)     2:50.32 (42.32)
Preliminaries
  9 Scafetta, Ashley M        16 PASA-PC              2:49.06             
 10 Honey, Katie L            15 Neptune Swimming-PC  2:49.19             
 11 Watts, Vanessa K          15 WCAB-PC              2:49.64             
 12 Lockyer, Hannah P         15 CROW-PC              2:50.15             
 13 Portello, Audrey C        15 Dart Swimming-SN     2:50.19             
 14 Song, Emmy                16 Pointe-Claire Sw     2:50.59             
 15 Fiscus, Adelaide W        15 The Olympic Club-PC  2:51.34             
 16 Breiten, Madison          16 Santa Clara Swim-PC  2:51.51             
 17 Liu, Cindy                15 PASA-PC              2:51.54             
 18 Liu, Sarah                16 Pointe-Claire Sw     2:52.80             
 19 Celentano, Serafina J     15 TERA-PC              2:52.99             
 20 Reeder, Payton E          15 GGST-PC              2:53.12             
 21 Chen, Annaliese M         15 Alto Swim Club-PC    2:53.22             
 22 Lucquet, Marie I          16 Santa Clara Swim-PC  2:53.91             
 23 MacBryde, Sarah A         15 CROW-PC              2:53.96             
 24 Ung, Natalie J            15 Orinda Aquatics-PC   2:54.10             
 25 Hutchinson, Dylan S       15 MCSD-PC              2:55.14             
 26 Zhao, Lisa Siran T        16 SRVA-PC              2:55.62             
 27 Wharton, Cate             16 KCS                  2:55.64             
 28 Hart, Maya R              15 Alto Swim Club-PC    2:56.16             
 29 Santos, Shaila M          16 WCAB-PC              2:56.26             
 30 Lurie, Sophie D           16 Orinda Aquatics-PC   2:56.62             
 31 Chang, Jacqueline         16 Santa Clara Swim-PC  2:56.78             
 32 Lee, Madreena J           16 WCAB-PC              2:57.90             
 33 Liu, Evalyn Y             15 Elk Grove Aquati-SN  2:57.91             
 34 Ryan, Sayuri A            16 BAC-PC               2:58.40             
 35 Herndon, Dakota M         15 Santa Clara Swim-PC  2:59.09             
 36 Smith, Caitlin Q          15 Truckee-Tahoe Sw-SN  3:00.03             
 37 Filppu, Dori V            16 PASA-PC              3:00.18             
 38 Salvo, Daniella           15 MAC                  3:00.40             
 39 Phoonpirom, Nara          15 AAA-PC               3:00.84             
 40 Shen, Michelle            15 HYACK                3:01.10             
 41 Sand, Ashley K            16 East Bay Aquatic-PC  3:01.39             
 42 Carlson, Gemma P          15 WCAB-PC              3:01.71             
 43 Nguyen, Jessica           16 Santa Clara Swim-PC  3:02.94             
 44 Van Der Voet, Erika       16 AAC                  3:03.01             
 45 McInnes, Rachel           16 KWIC                 3:03.89             
 46 Heaney-Corns, Pyper       15 ISC                  3:06.05             
 47 Tinmouth, Tessa           16 COMOX                3:11.08             
 
Girls 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Rohovit, Taylor A         16 Tri Valley Aquat-PC  2:43.78    2:45.64  
                1:20.43   2:45.64 (1:25.21)                                        
  2 Wight, Caroline G         15 DA-PC                2:46.52    2:45.70  
                1:21.46   2:45.70 (1:24.24)                                        
  3 Faraboschi, Silvia        15 PASA-PC              2:44.16    2:46.04  
                1:20.11   2:46.04 (1:25.93)                                        
  4 Hanley, Channing F        16 Orinda Aquatics-PC   2:37.71    2:46.16  
                1:20.51   2:46.16 (1:25.65)                                        
  5 Kraetzer, Andrea          15 KWIC                 2:43.19    2:46.21  
                1:21.33   2:46.21 (1:24.88)                                        
  6 Smith, Taylor             16 KWIC                 2:44.41    2:46.43  
                1:21.31   2:46.43 (1:25.12)                                        
  7 Epp, Erin                 15 KWIC                 2:38.80    2:48.30  
                1:20.79   2:48.30 (1:27.51)                                        
  8 Allaire, Ashley           16 BYST                 2:48.77    2:48.92  
                1:22.76   2:48.92 (1:26.16)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Scafetta, Ashley M        16 PASA-PC              2:44.92    2:49.06  
                1:20.23   2:49.06 (1:28.83)                                        
 10 Honey, Katie L            15 Neptune Swimming-PC  2:46.83    2:49.19  
                1:21.23   2:49.19 (1:27.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Watts, Vanessa K          15 WCAB-PC              2:48.92    2:49.64  
                1:22.47   2:49.64 (1:27.17)                                        
 12 Lockyer, Hannah P         15 CROW-PC              2:47.81    2:50.15  
                1:20.84   2:50.15 (1:29.31)                                        
 13 Portello, Audrey C        15 Dart Swimming-SN     2:45.42    2:50.19  
                1:20.41   2:50.19 (1:29.78)                                        
 14 Song, Emmy                16 Pointe-Claire Sw     2:48.72    2:50.59  
                1:21.32   2:50.59 (1:29.27)                                        
 15 Fiscus, Adelaide W        15 The Olympic Club-PC  2:48.65    2:51.34  
                1:22.55   2:51.34 (1:28.79)                                        
 16 Breiten, Madison          16 Santa Clara Swim-PC  2:51.36    2:51.51  
                1:22.96   2:51.51 (1:28.55)                                        
 17 Liu, Cindy                15 PASA-PC              2:50.26    2:51.54  
                1:23.58   2:51.54 (1:27.96)                                        
 18 Liu, Sarah                16 Pointe-Claire Sw     2:49.04    2:52.80  
                1:22.02   2:52.80 (1:30.78)                                        
 19 Celentano, Serafina J     15 TERA-PC              2:49.64    2:52.99  
                1:23.93   2:52.99 (1:29.06)                                        
 20 Reeder, Payton E          15 GGST-PC              2:52.82    2:53.12  
                1:23.75   2:53.12 (1:29.37)                                        
 21 Chen, Annaliese M         15 Alto Swim Club-PC    2:53.38    2:53.22  
                1:23.68   2:53.22 (1:29.54)                                        
 22 Lucquet, Marie I          16 Santa Clara Swim-PC  2:46.04    2:53.91  
                1:24.16   2:53.91 (1:29.75)                                        
 23 MacBryde, Sarah A         15 CROW-PC              2:52.54    2:53.96  
                1:22.07   2:53.96 (1:31.89)                                        
 24 Ung, Natalie J            15 Orinda Aquatics-PC   2:46.95    2:54.10  
                1:22.44   2:54.10 (1:31.66)                                        
 25 Hutchinson, Dylan S       15 MCSD-PC              2:52.52    2:55.14  
                1:23.63   2:55.14 (1:31.51)                                        
 26 Zhao, Lisa Siran T        16 SRVA-PC              2:32.57Y   2:55.62  
                1:25.46   2:55.62 (1:30.16)                                        
 27 Wharton, Cate             16 KCS                  2:56.07    2:55.64  
                1:21.91   2:55.64 (1:33.73)                                        
 28 Hart, Maya R              15 Alto Swim Club-PC    2:54.60    2:56.16  
                1:24.21   2:56.16 (1:31.95)                                        
 29 Santos, Shaila M          16 WCAB-PC              2:53.60    2:56.26  
                1:22.92   2:56.26 (1:33.34)                                        
 30 Lurie, Sophie D           16 Orinda Aquatics-PC   2:52.90    2:56.62  
                1:24.09   2:56.62 (1:32.53)                                        
 31 Chang, Jacqueline         16 Santa Clara Swim-PC  2:29.22Y   2:56.78  
                1:24.56   2:56.78 (1:32.22)                                        
 32 Lee, Madreena J           16 WCAB-PC              2:52.57    2:57.90  
                1:24.23   2:57.90 (1:33.67)                                        
 33 Liu, Evalyn Y             15 Elk Grove Aquati-SN  2:57.36    2:57.91  
                1:23.53   2:57.91 (1:34.38)                                        
 34 Ryan, Sayuri A            16 BAC-PC               2:52.90    2:58.40  
                1:26.02   2:58.40 (1:32.38)                                        
 35 Herndon, Dakota M         15 Santa Clara Swim-PC  2:56.26    2:59.09  
                1:25.61   2:59.09 (1:33.48)                                        
 36 Smith, Caitlin Q          15 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:57.74    3:00.03  
                1:25.63   3:00.03 (1:34.40)                                        
 37 Filppu, Dori V            16 PASA-PC              2:58.08    3:00.18  
                1:26.28   3:00.18 (1:33.90)                                        
 38 Salvo, Daniella           15 MAC                  2:52.16    3:00.40  
                1:25.76   3:00.40 (1:34.64)                                        
 39 Phoonpirom, Nara          15 AAA-PC               2:30.03Y   3:00.84  
                1:28.47   3:00.84 (1:32.37)                                        
 40 Shen, Michelle            15 HYACK                2:54.18    3:01.10  
                1:26.89   3:01.10 (1:34.21)                                        
 41 Sand, Ashley K            16 East Bay Aquatic-PC  2:57.64    3:01.39  
                1:26.78   3:01.39 (1:34.61)                                        
 42 Carlson, Gemma P          15 WCAB-PC              2:58.86    3:01.71  
                1:27.24   3:01.71 (1:34.47)                                        
 43 Nguyen, Jessica           16 Santa Clara Swim-PC  2:54.14    3:02.94  
                1:27.42   3:02.94 (1:35.52)                                        
 44 Van Der Voet, Erika       16 AAC                  2:56.30    3:03.01  
                1:26.73   3:03.01 (1:36.28)                                        
 45 McInnes, Rachel           16 KWIC                 2:57.74    3:03.89  
                1:29.03   3:03.89 (1:34.86)                                        
 46 Heaney-Corns, Pyper       15 ISC                  2:58.17    3:06.05  
                1:30.28   3:06.05 (1:35.77)                                        
 47 Tinmouth, Tessa           16 COMOX                2:59.14    3:11.08  
                1:30.81   3:11.08 (1:40.27)                                        
 
Girls 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lu, Sydney A              15 PLS-PC               1:02.20    1:01.44  
                  28.73     1:01.44 (32.71)                                        
  2 Depaco, Alexis I          16 CROW-PC              1:03.31    1:02.42  
                  29.76     1:02.42 (32.66)                                        
  3 Koopmans, Sarah *         16 KCS                  1:04.01    1:02.80  
                  29.07     1:02.80 (33.73)                                        
  4 Andresen, Maile E         15 TERA-PC              1:05.38    1:04.76  
                  30.14     1:04.76 (34.62)                                        
  5 Smith, Rea N              15 CROW-PC              1:05.68    1:05.13  
                  30.28     1:05.13 (34.85)                                        
  6 Tan, Caitlin              16 SRVA-PC              1:04.97    1:05.43  
                  30.98     1:05.43 (34.45)                                        
  7 Betancourt, Alyssia       16 AAC                  1:05.67    1:05.72  
                  31.38     1:05.72 (34.34)                                        
  8 Smith, Caitlin Q          15 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:05.74    1:05.83  
                  31.24     1:05.83 (34.59)                                        
Preliminaries
  9 Hong, Mila Z              15 PASA-PC              1:05.80             
 10 Cassidy, Émilie           16 Pointe-Claire Sw     1:05.92             
 11 Kearns, Eve M             16 BAC-PC               1:06.07             
 12 Panos, Nicolleta          16 VPSC                 1:06.39             
 13 Deng, Catherine           15 Santa Clara Swim-PC  1:06.52             
 14 Cutler, Hayden J          15 Bulldog Swim Clu-PC  1:06.61             
 15 Sharma, Annika            15 DA-PC                1:06.68             
 16 Pelka, Chesna R           15 The Olympic Club-PC  1:06.72             
 17 Byun, Sun Young           15 PASA-PC              1:06.75             
 17 Tenczar, Emily G          15 TIDE-PC              1:06.75             
 19 Chen, Annaliese M         15 Alto Swim Club-PC    1:06.79             
 20 Thomas, Taylor M          16 Orinda Aquatics-PC   1:07.01             
 21 Hancock, Annemarie N      16 SRVA-PC              1:07.12             
 22 Hutchinson, Dylan S       15 MCSD-PC              1:07.14             
 23 Hulton, Nikela            15 Santa Clara Swim-PC  1:07.23             
 24 Liu, Sarah                16 Pointe-Claire Sw     1:07.34             
 25 Kwan, Alexa               16 Santa Clara Swim-PC  1:07.59             
 26 La Madrid, Elliciajem D   15 California Capit-SN  1:07.62             
 27 Fillion, Kelsey           16 KWIC                 1:07.70             
 28 Matteo, Eliana M          16 Vallejo Aquatic-PC   1:07.87             
 28 Harrison, Maya            15 AAC                  1:07.87             
 30 Ricketts, Emily M         16 SJL                  1:07.96             
 31 Elliott, Emma S           15 Otter Swim Club-PC   1:08.10             
 32 de Vera-Gomez, Mikaela A  15 Vallejo Aquatic-PC   1:08.29             
 33 McInnes, Rachel           16 KWIC                 1:08.35             
 34 Hanley, Channing F        16 Orinda Aquatics-PC   1:08.61             
 35 Christian, Taylor J       15 DA-PC                1:08.81             
 36 Shortt, Samantha          16 KWIC                 1:08.95             
 37 Lund, Alyssa K            15 WCAB-PC              1:08.98             
 38 Kim, Olivia H             15 PLS-PC               1:09.00             
 39 Miller, Sophia M          16 TERA-PC              1:09.32             
 40 Yu, Cherilyn J            15 BAC-PC               1:09.37             
 41 Putt, Madison E           15 CROW-PC              1:09.49             
 42 Steil, Juliana            16 PASA-PC              1:09.52             
 42 Lee, Samantha E           16 Bulldog Swim Clu-PC  1:09.52             
 44 Sanchez, Ruby A           15 Neptune Swimming-PC  1:09.58             
 45 Hwang, Yooseon            15 Santa Clara Swim-PC  1:09.62             
 46 Jungney, Jetsun K         16 AAA-PC               1:09.67             
 47 Ng, Mason K               15 Santa Clara Swim-PC  1:09.73             
 48 Stickler, Piper H         15 SRVA-PC              1:09.81             
 49 Kraetzer, Andrea          15 KWIC                 1:09.82             
 50 Harris, Emily E           16 Tri Valley Aquat-PC  1:09.93             
 51 Xiao-Rao, Krystal J       16 The Olympic Club-PC  1:10.12             
 51 Epp, Erin                 15 KWIC                 1:10.12             
 53 Reeder, Payton E          15 GGST-PC              1:10.16             
 54 Stiles, Nicole            16 CROW-PC              1:10.24             
 55 Lee, Madreena J           16 WCAB-PC              1:10.72             
 56 Franus, Beatrix E         15 Marin Pirates-PC     1:11.28             
 57 Guentert, Louise E        16 Osprey Aquatics-PC   1:11.45             
 58 Panicker, Vismaya V       16 Santa Clara Swim-PC  1:11.66             
 59 Cantrell, Aubrey R        15 Alto Swim Club-PC    1:11.98             
 60 Nguyen, Jessica           16 Santa Clara Swim-PC  1:13.02             
 61 Brunetti, Natalia         15 AAA-PC               1:15.45             
 -- Johansson, Kendall C      15 CROW-PC                  DQ              
 
Girls 15-16 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lu, Sydney A              15 PLS-PC               1:01.77    1:02.20  
  2 Depaco, Alexis I          16 CROW-PC              1:03.20    1:03.31  
  3 Koopmans, Sarah *         16 KCS                  1:02.96    1:04.01  
  4 Tan, Caitlin              16 SRVA-PC              1:04.64    1:04.97  
  5 Andresen, Maile E         15 TERA-PC              1:06.36    1:05.38  
  6 Betancourt, Alyssia       16 AAC                  1:05.44    1:05.67  
  7 Smith, Rea N              15 CROW-PC                57.72Y   1:05.68  
  8 Smith, Caitlin Q          15 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:05.54    1:05.74  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hong, Mila Z              15 PASA-PC              1:06.67    1:05.80  
 10 Cassidy, Émilie           16 Pointe-Claire Sw     1:07.21    1:05.92  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kearns, Eve M             16 BAC-PC               1:06.77    1:06.07  
 12 Panos, Nicolleta          16 VPSC                 1:05.74    1:06.39  
 13 Deng, Catherine           15 Santa Clara Swim-PC  1:04.33    1:06.52  
 14 Cutler, Hayden J          15 Bulldog Swim Clu-PC  1:08.42    1:06.61  
 15 Sharma, Annika            15 DA-PC                1:05.99    1:06.68  
 16 Pelka, Chesna R           15 The Olympic Club-PC  1:07.16    1:06.72  
 17 Byun, Sun Young           15 PASA-PC              1:07.69    1:06.75  
 17 Tenczar, Emily G          15 TIDE-PC              1:07.00    1:06.75  
 19 Chen, Annaliese M         15 Alto Swim Club-PC    1:05.74    1:06.79  
 20 Thomas, Taylor M          16 Orinda Aquatics-PC   1:05.75    1:07.01  
 21 Hancock, Annemarie N      16 SRVA-PC              1:06.48    1:07.12  
 22 Hutchinson, Dylan S       15 MCSD-PC                59.75Y   1:07.14  
 23 Hulton, Nikela            15 Santa Clara Swim-PC  1:07.67    1:07.23  
 24 Liu, Sarah                16 Pointe-Claire Sw     1:06.98    1:07.34  
 25 Kwan, Alexa               16 Santa Clara Swim-PC  1:06.89    1:07.59  
 26 La Madrid, Elliciajem D   15 California Capit-SN  1:06.85    1:07.62  
 27 Fillion, Kelsey           16 KWIC                 1:06.23    1:07.70  
 28 Matteo, Eliana M          16 Vallejo Aquatic-PC   1:08.75    1:07.87  
 28 Harrison, Maya            15 AAC                  1:08.78    1:07.87  
 30 Ricketts, Emily M         16 SJL                  1:06.46    1:07.96  
 31 Elliott, Emma S           15 Otter Swim Club-PC   1:08.97    1:08.10  
 32 de Vera-Gomez, Mikaela A  15 Vallejo Aquatic-PC   1:00.34Y   1:08.29  
 33 McInnes, Rachel           16 KWIC                 1:08.09    1:08.35  
 34 Hanley, Channing F        16 Orinda Aquatics-PC   1:07.23    1:08.61  
 35 Christian, Taylor J       15 DA-PC                1:00.48Y   1:08.81  
 36 Shortt, Samantha          16 KWIC                 1:08.81    1:08.95  
 37 Lund, Alyssa K            15 WCAB-PC              1:00.61Y   1:08.98  
 38 Kim, Olivia H             15 PLS-PC               1:00.68Y   1:09.00  
 39 Miller, Sophia M          16 TERA-PC              1:09.01    1:09.32  
 40 Yu, Cherilyn J            15 BAC-PC               1:07.15    1:09.37  
 41 Putt, Madison E           15 CROW-PC              1:00.10Y   1:09.49  
 42 Steil, Juliana            16 PASA-PC              1:08.51    1:09.52  
 42 Lee, Samantha E           16 Bulldog Swim Clu-PC    58.08Y   1:09.52  
 44 Sanchez, Ruby A           15 Neptune Swimming-PC  1:09.15    1:09.58  
 45 Hwang, Yooseon            15 Santa Clara Swim-PC  1:01.27Y   1:09.62  
 46 Jungney, Jetsun K         16 AAA-PC               1:00.44Y   1:09.67  
 47 Ng, Mason K               15 Santa Clara Swim-PC  1:01.11Y   1:09.73  
 48 Stickler, Piper H         15 SRVA-PC              1:09.15    1:09.81  
 49 Kraetzer, Andrea          15 KWIC                 1:08.12    1:09.82  
 50 Harris, Emily E           16 Tri Valley Aquat-PC  1:08.66    1:09.93  
 51 Xiao-Rao, Krystal J       16 The Olympic Club-PC    59.71Y   1:10.12  
 51 Epp, Erin                 15 KWIC                 1:06.16    1:10.12  
 53 Reeder, Payton E          15 GGST-PC                59.42Y   1:10.16  
 54 Stiles, Nicole            16 CROW-PC              1:09.10    1:10.24  
 55 Lee, Madreena J           16 WCAB-PC                59.56Y   1:10.72  
 56 Franus, Beatrix E         15 Marin Pirates-PC     1:01.27Y   1:11.28  
 57 Guentert, Louise E        16 Osprey Aquatics-PC   1:00.31Y   1:11.45  
 58 Panicker, Vismaya V       16 Santa Clara Swim-PC    59.56Y   1:11.66  
 59 Cantrell, Aubrey R        15 Alto Swim Club-PC      59.43Y   1:11.98  
 60 Nguyen, Jessica           16 Santa Clara Swim-PC  1:00.20Y   1:13.02  
 61 Brunetti, Natalia         15 AAA-PC                 59.88Y   1:15.45  
 -- Johansson, Kendall C      15 CROW-PC              1:05.71         DQ  
 
Girls 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Depaco, Alexis I          16 CROW-PC              2:20.61    2:18.42  
                  30.42     1:05.06 (34.64)     1:41.46 (36.40)     2:18.42 (36.96)
  2 Lu, Sydney A              15 PLS-PC               2:24.81    2:19.64  
                  30.95     1:05.77 (34.82)     1:42.75 (36.98)     2:19.64 (36.89)
  3 Tinmouth, Iris            15 COMOX                2:25.80    2:24.03  
                  31.86     1:08.77 (36.91)     1:46.90 (38.13)     2:24.03 (37.13)
  4 Steil, Juliana            16 PASA-PC              2:28.80    2:27.38  
                  33.82     1:11.78 (37.96)     1:50.88 (39.10)     2:27.38 (36.50)
  5 Liu, Cindy                15 PASA-PC              2:28.50    2:27.68  
                  34.03     1:12.26 (38.23)     1:50.26 (38.00)     2:27.68 (37.42)
  6 Chen, Annaliese M         15 Alto Swim Club-PC    2:28.70    2:27.77  
                  32.04     1:09.66 (37.62)     1:49.33 (39.67)     2:27.77 (38.44)
  7 Smith, Caitlin Q          15 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:28.03    2:27.87  
                  31.48     1:07.85 (36.37)     1:46.43 (38.58)     2:27.87 (41.44)
  8 Hulton, Nikela            15 Santa Clara Swim-PC  2:27.87    2:27.97  
                  32.90     1:09.93 (37.03)     1:48.97 (39.04)     2:27.97 (39.00)
Preliminaries
  9 Betancourt, Alyssia       16 AAC                  2:30.02             
 10 Kearns, Eve M             16 BAC-PC               2:32.41             
 11 La Madrid, Elliciajem D   15 California Capit-SN  2:32.50             
 12 Cutler, Hayden J          15 Bulldog Swim Clu-PC  2:32.67             
 13 Hong, Mila Z              15 PASA-PC              2:34.32             
 14 Reeder, Payton E          15 GGST-PC              2:34.47             
 15 McInnes, Rachel           16 KWIC                 2:35.26             
 16 Sanchez, Ruby A           15 Neptune Swimming-PC  2:37.45             
 17 Harris, Emily E           16 Tri Valley Aquat-PC  2:37.99             
 18 Tenczar, Emily G          15 TIDE-PC              2:39.84             
 19 Lee, Madreena J           16 WCAB-PC              2:43.45             
 20 Panicker, Vismaya V       16 Santa Clara Swim-PC  2:45.59             
 
Girls 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Depaco, Alexis I          16 CROW-PC              2:20.25    2:20.61  
                1:06.22   2:20.61 (1:14.39)                                        
  2 Lu, Sydney A              15 PLS-PC               2:23.56    2:24.81  
                1:08.68   2:24.81 (1:16.13)                                        
  3 Tinmouth, Iris            15 COMOX                2:24.98    2:25.80  
                1:08.90   2:25.80 (1:16.90)                                        
  4 Hulton, Nikela            15 Santa Clara Swim-PC  2:30.13    2:27.87  
                1:10.31   2:27.87 (1:17.56)                                        
  5 Smith, Caitlin Q          15 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:24.32    2:28.03  
                1:09.42   2:28.03 (1:18.61)                                        
  6 Liu, Cindy                15 PASA-PC              2:24.63    2:28.50  
                1:12.23   2:28.50 (1:16.27)                                        
  7 Chen, Annaliese M         15 Alto Swim Club-PC    2:24.94    2:28.70  
                1:09.36   2:28.70 (1:19.34)                                        
  8 Steil, Juliana            16 PASA-PC              2:28.54    2:28.80  
                1:11.33   2:28.80 (1:17.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Betancourt, Alyssia       16 AAC                  2:30.84    2:30.02  
                1:11.45   2:30.02 (1:18.57)                                        
 10 Kearns, Eve M             16 BAC-PC               2:31.55    2:32.41  
                1:10.28   2:32.41 (1:22.13)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 La Madrid, Elliciajem D   15 California Capit-SN  2:29.00    2:32.50  
                1:10.85   2:32.50 (1:21.65)                                        
 12 Cutler, Hayden J          15 Bulldog Swim Clu-PC  2:30.23    2:32.67  
                1:11.82   2:32.67 (1:20.85)                                        
 13 Hong, Mila Z              15 PASA-PC              2:32.18    2:34.32  
                1:13.19   2:34.32 (1:21.13)                                        
 14 Reeder, Payton E          15 GGST-PC              2:31.58    2:34.47  
                1:12.13   2:34.47 (1:22.34)                                        
 15 McInnes, Rachel           16 KWIC                 2:31.69    2:35.26  
                1:11.27   2:35.26 (1:23.99)                                        
 16 Sanchez, Ruby A           15 Neptune Swimming-PC  2:30.61    2:37.45  
                1:14.06   2:37.45 (1:23.39)                                        
 17 Harris, Emily E           16 Tri Valley Aquat-PC  2:14.31Y   2:37.99  
                1:12.07   2:37.99 (1:25.92)                                        
 18 Tenczar, Emily G          15 TIDE-PC              2:09.82Y   2:39.84  
                1:12.71   2:39.84 (1:27.13)                                        
 19 Lee, Madreena J           16 WCAB-PC              2:14.58Y   2:43.45  
                1:13.05   2:43.45 (1:30.40)                                        
 20 Panicker, Vismaya V       16 Santa Clara Swim-PC  2:15.09Y   2:45.59  
                1:15.82   2:45.59 (1:29.77)                                        
 
Girls 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Li, Kaia J                15 PASA-PC              2:22.18    2:21.11  
                  30.69     1:05.99 (35.30)     1:47.88 (41.89)     2:21.11 (33.23)
  2 Lu, Sydney A              15 PLS-PC               2:26.56    2:23.99  
                  30.30     1:09.16 (38.86)     1:51.70 (42.54)     2:23.99 (32.29)
  3 Panos, Nicolleta          16 VPSC                 2:25.61    2:24.09  
                  30.89     1:08.27 (37.38)     1:50.74 (42.47)     2:24.09 (33.35)
  4 Kelly, Kyla F             15 SRVA-PC              2:24.35    2:24.15  
                  32.00     1:08.88 (36.88)     1:52.40 (43.52)     2:24.15 (31.75)
  5 Buckley, Margaret J       16 Orinda Aquatics-PC   2:26.90    2:24.58  
                  31.70     1:08.08 (36.38)     1:51.06 (42.98)     2:24.58 (33.52)
  6 Liu, Cindy                15 PASA-PC              2:27.61    2:27.58  
                  32.59     1:09.59 (37.00)     1:54.04 (44.45)     2:27.58 (33.54)
  7 Shen, Allison             15 HYACK                2:26.93    2:28.44  
                  33.10     1:09.85 (36.75)     1:54.94 (45.09)     2:28.44 (33.50)
  8 Rohovit, Taylor A         16 Tri Valley Aquat-PC  2:27.26    2:29.83  
                  32.71     1:11.46 (38.75)     1:54.61 (43.15)     2:29.83 (35.22)
Preliminaries
  9 O'Shea, Tatum             15 AAC                  2:28.13             
 10 Koopmans, Sarah *         16 KCS                  2:28.29             
 11 Smith, Taylor             16 KWIC                 2:28.45             
 12 Lockyer, Hannah P         15 CROW-PC              2:28.59             
 13 Epp, Erin                 15 KWIC                 2:28.93             
 14 Portello, Audrey C        15 Dart Swimming-SN     2:29.66             
 15 Steil, Juliana            16 PASA-PC              2:30.59             
 16 Ricketts, Emily M         16 SJL                  2:30.87             
 17 Stiles, Nicole            16 CROW-PC              2:30.93             
 18 Cassidy, Émilie           16 Pointe-Claire Sw     2:31.61             
 19 Chen, Annaliese M         15 Alto Swim Club-PC    2:31.71             
 20 Kraetzer, Andrea          15 KWIC                 2:31.86             
 21 Fitzgerald, Taylor        15 WLBF                 2:32.02             
 22 MacBryde, Sarah A         15 CROW-PC              2:32.04             
 23 Song, Emmy                16 Pointe-Claire Sw     2:32.12             
 24 Hutchinson, Dylan S       15 MCSD-PC              2:32.67             
 25 Faraboschi, Silvia        15 PASA-PC              2:32.74             
 26 Harrison, Maya            15 AAC                  2:33.23             
 27 Liu, Sarah                16 Pointe-Claire Sw     2:33.26             
 28 Scafetta, Ashley M        16 PASA-PC              2:33.28             
 29 Hulton, Nikela            15 Santa Clara Swim-PC  2:33.37             
 30 Betancourt, Alyssia       16 AAC                  2:33.65             
 31 Shen, Michelle            15 HYACK                2:33.70             
 32 Hwang, Yooseon            15 Santa Clara Swim-PC  2:33.72             
 33 Huffman, Chelsea C        16 SCVS-PC              2:33.81             
 34 Watts, Vanessa K          15 WCAB-PC              2:33.86             
 35 Fiscus, Adelaide W        15 The Olympic Club-PC  2:34.25             
 36 La Madrid, Elliciajem D   15 California Capit-SN  2:35.06             
 37 Schanel, Hannah           16 MM                   2:35.42             
 38 Jhong, Lauren E           15 PLS-PC               2:35.59             
 39 Hong, Mila Z              15 PASA-PC              2:35.81             
 40 Hart, Maya R              15 Alto Swim Club-PC    2:35.82             
 41 Heaney-Corns, Pyper       15 ISC                  2:36.17             
 42 Kearns, Eve M             16 BAC-PC               2:36.24             
 43 Shortt, Samantha          16 KWIC                 2:36.67             
 44 Cantrell, Aubrey R        15 Alto Swim Club-PC    2:37.04             
 45 Calderoni, Jessica A      16 PASA-PC              2:37.44             
 46 Fillion, Kelsey           16 KWIC                 2:37.49             
 47 Nguyen, Jessica           16 Santa Clara Swim-PC  2:39.14             
 48 Yu, Cherilyn J            15 BAC-PC               2:39.57             
 49 Lee, Madreena J           16 WCAB-PC              2:39.98             
 50 Miller, Sophia M          16 TERA-PC              2:40.05             
 51 Xiao-Rao, Krystal J       16 The Olympic Club-PC  2:41.54             
 52 Osborne, Emiko            16 ISC                  2:42.28             
 -- Ng, Mason K               15 Santa Clara Swim-PC      DQ              
 
Girls 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Li, Kaia J                15 PASA-PC              2:21.95    2:22.18  
                1:05.67   2:22.18 (1:16.51)                                        
  2 Kelly, Kyla F             15 SRVA-PC              2:24.01    2:24.35  
                1:08.14   2:24.35 (1:16.21)                                        
  3 Panos, Nicolleta          16 VPSC                 2:23.11    2:25.61  
                1:08.97   2:25.61 (1:16.64)                                        
  4 Lu, Sydney A              15 PLS-PC               2:23.36    2:26.56  
                1:09.50   2:26.56 (1:17.06)                                        
  5 Buckley, Margaret J       16 Orinda Aquatics-PC   2:27.15    2:26.90  
                1:08.77   2:26.90 (1:18.13)                                        
  6 Shen, Allison             15 HYACK                2:28.11    2:26.93  
                1:08.68   2:26.93 (1:18.25)                                        
  7 Rohovit, Taylor A         16 Tri Valley Aquat-PC  2:31.51    2:27.26  
                1:10.06   2:27.26 (1:17.20)                                        
  8 Liu, Cindy                15 PASA-PC              2:29.46    2:27.61  
                1:11.33   2:27.61 (1:16.28)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 O'Shea, Tatum             15 AAC                  2:34.71    2:28.13  
                1:08.58   2:28.13 (1:19.55)                                        
 10 Koopmans, Sarah *         16 KCS                  2:25.92    2:28.29  
                1:09.06   2:28.29 (1:19.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Smith, Taylor             16 KWIC                 2:29.19    2:28.45  
                1:10.25   2:28.45 (1:18.20)                                        
 12 Lockyer, Hannah P         15 CROW-PC              2:27.97    2:28.59  
                1:09.54   2:28.59 (1:19.05)                                        
 13 Epp, Erin                 15 KWIC                 2:24.07    2:28.93  
                1:10.94   2:28.93 (1:17.99)                                        
 14 Portello, Audrey C        15 Dart Swimming-SN     2:25.37    2:29.66  
                1:10.93   2:29.66 (1:18.73)                                        
 15 Steil, Juliana            16 PASA-PC              2:32.85    2:30.59  
                1:10.80   2:30.59 (1:19.79)                                        
 16 Ricketts, Emily M         16 SJL                  2:27.16    2:30.87  
                1:13.13   2:30.87 (1:17.74)                                        
 17 Stiles, Nicole            16 CROW-PC              2:34.72    2:30.93  
                1:11.35   2:30.93 (1:19.58)                                        
 18 Cassidy, Émilie           16 Pointe-Claire Sw     2:30.99    2:31.61  
                1:09.88   2:31.61 (1:21.73)                                        
 19 Chen, Annaliese M         15 Alto Swim Club-PC    2:33.49    2:31.71  
                1:12.19   2:31.71 (1:19.52)                                        
 20 Kraetzer, Andrea          15 KWIC                 2:29.14    2:31.86  
                1:12.76   2:31.86 (1:19.10)                                        
 21 Fitzgerald, Taylor        15 WLBF                 2:32.55    2:32.02  
                1:10.24   2:32.02 (1:21.78)                                        
 22 MacBryde, Sarah A         15 CROW-PC              2:33.91    2:32.04  
                1:10.99   2:32.04 (1:21.05)                                        
 23 Song, Emmy                16 Pointe-Claire Sw     2:29.22    2:32.12  
                1:10.93   2:32.12 (1:21.19)                                        
 24 Hutchinson, Dylan S       15 MCSD-PC              2:31.57    2:32.67  
                1:12.25   2:32.67 (1:20.42)                                        
 25 Faraboschi, Silvia        15 PASA-PC              2:29.90    2:32.74  
                1:13.81   2:32.74 (1:18.93)                                        
 26 Harrison, Maya            15 AAC                  2:33.10    2:33.23  
                1:11.26   2:33.23 (1:21.97)                                        
 27 Liu, Sarah                16 Pointe-Claire Sw     2:30.88    2:33.26  
                1:12.78   2:33.26 (1:20.48)                                        
 28 Scafetta, Ashley M        16 PASA-PC              2:29.68    2:33.28  
                1:11.88   2:33.28 (1:21.40)                                        
 29 Hulton, Nikela            15 Santa Clara Swim-PC  2:30.18    2:33.37  
                1:12.29   2:33.37 (1:21.08)                                        
 30 Betancourt, Alyssia       16 AAC                  2:33.02    2:33.65  
                1:12.23   2:33.65 (1:21.42)                                        
 31 Shen, Michelle            15 HYACK                2:32.69    2:33.70  
                1:13.94   2:33.70 (1:19.76)                                        
 32 Hwang, Yooseon            15 Santa Clara Swim-PC  2:35.41    2:33.72  
                1:11.75   2:33.72 (1:21.97)                                        
 33 Huffman, Chelsea C        16 SCVS-PC              2:34.00    2:33.81  
                1:13.22   2:33.81 (1:20.59)                                        
 34 Watts, Vanessa K          15 WCAB-PC              2:32.95    2:33.86  
                1:13.97   2:33.86 (1:19.89)                                        
 35 Fiscus, Adelaide W        15 The Olympic Club-PC  2:35.44    2:34.25  
                1:14.43   2:34.25 (1:19.82)                                        
 36 La Madrid, Elliciajem D   15 California Capit-SN  2:14.39Y   2:35.06  
                1:12.03   2:35.06 (1:23.03)                                        
 37 Schanel, Hannah           16 MM                   2:34.60    2:35.42  
                1:15.63   2:35.42 (1:19.79)                                        
 38 Jhong, Lauren E           15 PLS-PC               2:13.98Y   2:35.59  
                1:14.22   2:35.59 (1:21.37)                                        
 39 Hong, Mila Z              15 PASA-PC              2:15.40Y   2:35.81  
                1:14.09   2:35.81 (1:21.72)                                        
 40 Hart, Maya R              15 Alto Swim Club-PC    2:15.07Y   2:35.82  
                1:14.96   2:35.82 (1:20.86)                                        
 41 Heaney-Corns, Pyper       15 ISC                  2:35.34    2:36.17  
                1:12.66   2:36.17 (1:23.51)                                        
 42 Kearns, Eve M             16 BAC-PC               2:13.65Y   2:36.24  
                1:12.19   2:36.24 (1:24.05)                                        
 43 Shortt, Samantha          16 KWIC                 2:31.75    2:36.67  
                1:14.97   2:36.67 (1:21.70)                                        
 44 Cantrell, Aubrey R        15 Alto Swim Club-PC    2:15.46Y   2:37.04  
                1:15.56   2:37.04 (1:21.48)                                        
 45 Calderoni, Jessica A      16 PASA-PC              2:14.85Y   2:37.44  
                1:12.60   2:37.44 (1:24.84)                                        
 46 Fillion, Kelsey           16 KWIC                 2:28.50    2:37.49  
                1:12.85   2:37.49 (1:24.64)                                        
 47 Nguyen, Jessica           16 Santa Clara Swim-PC  2:35.33    2:39.14  
                1:16.35   2:39.14 (1:22.79)                                        
 48 Yu, Cherilyn J            15 BAC-PC               2:12.70Y   2:39.57  
                1:16.87   2:39.57 (1:22.70)                                        
 49 Lee, Madreena J           16 WCAB-PC              2:32.95    2:39.98  
                1:17.08   2:39.98 (1:22.90)                                        
 50 Miller, Sophia M          16 TERA-PC              2:12.02Y   2:40.05  
                1:15.83   2:40.05 (1:24.22)                                        
 51 Xiao-Rao, Krystal J       16 The Olympic Club-PC  2:15.09Y   2:41.54  
                1:12.03   2:41.54 (1:29.51)                                        
 52 Osborne, Emiko            16 ISC                  2:33.86    2:42.28  
                1:16.23   2:42.28 (1:26.05)                                        
 -- Ng, Mason K               15 Santa Clara Swim-PC  2:34.29         DQ  
                1:13.11        DQ (1:23.84)                                        
 
Girls 15-16 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Epp, Erin                 15 KWIC                 5:07.00    5:06.97  
                  32.61     1:10.40 (37.79)     1:51.04 (40.64)     2:31.35 (40.31)
        3:14.67 (43.32)     3:57.78 (43.11)     4:32.86 (35.08)     5:06.97 (34.11)
  2 Buckley, Margaret J       16 Orinda Aquatics-PC   5:11.94    5:07.59  
                  33.39     1:11.62 (38.23)     1:50.80 (39.18)     2:29.22 (38.42)
        3:13.87 (44.65)     3:57.88 (44.01)     4:33.41 (35.53)     5:07.59 (34.18)
  3 Panos, Nicolleta          16 VPSC                 5:09.16    5:09.29  
                  31.96     1:09.44 (37.48)     1:50.29 (40.85)     2:30.54 (40.25)
        3:14.29 (43.75)     3:58.77 (44.48)     4:34.36 (35.59)     5:09.29 (34.93)
  4 Portello, Audrey C        15 Dart Swimming-SN     5:07.11    5:10.55  
                  32.63     1:10.40 (37.77)     1:50.94 (40.54)     2:31.34 (40.40)
        3:15.37 (44.03)     4:00.28 (44.91)     4:35.80 (35.52)     5:10.55 (34.75)
  5 Koopmans, Sarah *         16 KCS                  5:14.19    5:12.66  
                  31.07     1:07.23 (36.16)     1:49.76 (42.53)     2:30.15 (40.39)
        3:15.49 (45.34)     4:01.28 (45.79)     4:37.68 (36.40)     5:12.66 (34.98)
  6 Kelly, Kyla F             15 SRVA-PC              5:14.11    5:12.72  
                  31.54     1:08.32 (36.78)     1:48.37 (40.05)     2:28.39 (40.02)
        3:14.78 (46.39)     4:01.59 (46.81)     4:37.52 (35.93)     5:12.72 (35.20)
  7 Tinmouth, Iris            15 COMOX                5:14.03    5:13.87  
                  32.32     1:09.55 (37.23)     1:51.53 (41.98)     2:33.45 (41.92)
        3:18.30 (44.85)     4:04.41 (46.11)     4:40.51 (36.10)     5:13.87 (33.36)
  8 Liu, Cindy                15 PASA-PC              5:12.27    5:15.32  
                  34.13     1:12.47 (38.34)     1:53.84 (41.37)     2:34.97 (41.13)
        3:19.24 (44.27)     4:05.24 (46.00)     4:40.77 (35.53)     5:15.32 (34.55)
Preliminaries
  9 Scafetta, Ashley M        16 PASA-PC              5:15.40             
 10 Lockyer, Hannah P         15 CROW-PC              5:16.13             
 11 Gomes, Rosey G            15 Elk Grove Aquati-SN  5:16.54             
 12 Shen, Allison             15 HYACK                5:17.06             
 13 Smith, Taylor             16 KWIC                 5:17.67             
 14 Steil, Juliana            16 PASA-PC              5:20.26             
 15 Song, Emmy                16 Pointe-Claire Sw     5:21.95             
 16 Sullivan, Emma G          15 CROW-PC              5:22.02             
 17 Tudor, Emory E            16 BAC-PC               5:22.88             
 18 Kearns, Eve M             16 BAC-PC               5:25.45             
 19 Hulton, Nikela            15 Santa Clara Swim-PC  5:25.56             
 20 Htutt, Lulu               15 Peak Swimming-PC     5:27.24             
 21 Heaney-Corns, Pyper       15 ISC                  5:28.61             
 22 Hutchinson, Dylan S       15 MCSD-PC              5:28.67             
 23 Reeder, Payton E          15 GGST-PC              5:31.87             
 24 Osborne, Emiko            16 ISC                  5:34.89             
 25 Kermoian, Kelly L         16 WCAB-PC              5:35.91             
 -- Ng, Mason K               15 Santa Clara Swim-PC      DQ              
 -- Shortt, Samantha          16 KWIC                     DQ              
 
Girls 15-16 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Epp, Erin                 15 KWIC                 5:07.03    5:07.00  
                1:09.66   2:29.46 (1:19.80)   3:56.07 (1:26.61)   5:07.00 (1:10.93)
  2 Portello, Audrey C        15 Dart Swimming-SN     5:06.62    5:07.11  
                1:08.29   2:27.22 (1:18.93)   3:55.51 (1:28.29)   5:07.11 (1:11.60)
  3 Panos, Nicolleta          16 VPSC                 5:07.73    5:09.16  
                1:09.00   2:27.74 (1:18.74)   3:56.52 (1:28.78)   5:09.16 (1:12.64)
  4 Buckley, Margaret J       16 Orinda Aquatics-PC   5:09.81    5:11.94  
                1:12.05   2:29.60 (1:17.55)   4:00.15 (1:30.55)   5:11.94 (1:11.79)
  5 Liu, Cindy                15 PASA-PC              5:05.63    5:12.27  
                1:12.14   2:31.91 (1:19.77)   4:01.81 (1:29.90)   5:12.27 (1:10.46)
  6 Tinmouth, Iris            15 COMOX                5:10.61    5:14.03  
                1:09.36   2:31.27 (1:21.91)   4:03.13 (1:31.86)   5:14.03 (1:10.90)
  7 Kelly, Kyla F             15 SRVA-PC              5:10.84    5:14.11  
                1:09.95   2:30.57 (1:20.62)   4:03.66 (1:33.09)   5:14.11 (1:10.45)
  8 Koopmans, Sarah *         16 KCS                  5:12.16    5:14.19  
                1:07.70   2:31.94 (1:24.24)   4:03.83 (1:31.89)   5:14.19 (1:10.36)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Scafetta, Ashley M        16 PASA-PC              5:12.56    5:15.40  
                1:10.33   2:32.28 (1:21.95)   4:03.20 (1:30.92)   5:15.40 (1:12.20)
 10 Lockyer, Hannah P         15 CROW-PC              5:19.89    5:16.13  
                1:12.08   2:30.60 (1:18.52)   4:01.15 (1:30.55)   5:16.13 (1:14.98)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gomes, Rosey G            15 Elk Grove Aquati-SN  5:23.27    5:16.54  
                1:12.84   2:32.60 (1:19.76)   4:05.21 (1:32.61)   5:16.54 (1:11.33)
 12 Shen, Allison             15 HYACK                5:20.13    5:17.06  
                1:13.03   2:31.16 (1:18.13)   4:05.34 (1:34.18)   5:17.06 (1:11.72)
 13 Smith, Taylor             16 KWIC                 5:19.89    5:17.67  
                1:15.60   2:35.08 (1:19.48)   4:04.92 (1:29.84)   5:17.67 (1:12.75)
 14 Steil, Juliana            16 PASA-PC              5:18.00    5:20.26  
                1:12.77   2:32.80 (1:20.03)   4:08.19 (1:35.39)   5:20.26 (1:12.07)
 15 Song, Emmy                16 Pointe-Claire Sw     5:17.55    5:21.95  
                1:13.13   2:36.28 (1:23.15)   4:07.97 (1:31.69)   5:21.95 (1:13.98)
 16 Sullivan, Emma G          15 CROW-PC              5:24.82    5:22.02  
                1:14.37   2:37.60 (1:23.23)   4:05.05 (1:27.45)   5:22.02 (1:16.97)
 17 Tudor, Emory E            16 BAC-PC               5:21.37    5:22.88  
                1:12.01   2:32.15 (1:20.14)   4:11.57 (1:39.42)   5:22.88 (1:11.31)
 18 Kearns, Eve M             16 BAC-PC               5:23.19    5:25.45  
                1:09.04   2:32.45 (1:23.41)   4:10.85 (1:38.40)   5:25.45 (1:14.60)
 19 Hulton, Nikela            15 Santa Clara Swim-PC  5:22.01    5:25.56  
                1:12.62   2:35.10 (1:22.48)   4:09.58 (1:34.48)   5:25.56 (1:15.98)
 20 Htutt, Lulu               15 Peak Swimming-PC     5:21.44    5:27.24  
                1:13.72   2:38.00 (1:24.28)   4:10.64 (1:32.64)   5:27.24 (1:16.60)
 21 Heaney-Corns, Pyper       15 ISC                  5:25.30    5:28.61  
                1:13.63   2:35.19 (1:21.56)   4:13.01 (1:37.82)   5:28.61 (1:15.60)
 22 Hutchinson, Dylan S       15 MCSD-PC              5:26.25    5:28.67  
                1:11.38   2:36.09 (1:24.71)   4:11.41 (1:35.32)   5:28.67 (1:17.26)
 23 Reeder, Payton E          15 GGST-PC              4:42.26Y   5:31.87  
                1:12.85   2:42.39 (1:29.54)   4:16.93 (1:34.54)   5:31.87 (1:14.94)
 24 Osborne, Emiko            16 ISC                  5:25.45    5:34.89  
                1:15.54   2:42.61 (1:27.07)   4:22.71 (1:40.10)   5:34.89 (1:12.18)
 25 Kermoian, Kelly L         16 WCAB-PC              5:26.27    5:35.91  
                1:11.69   2:34.44 (1:22.75)   4:18.02 (1:43.58)   5:35.91 (1:17.89)
 -- Shortt, Samantha          16 KWIC                 5:22.70         DQ  
                1:13.84   2:42.42 (1:28.58)   4:18.74 (1:36.32)        DQ (1:16.59)
 -- Ng, Mason K               15 Santa Clara Swim-PC  5:27.59         DQ  
                1:12.74   2:38.15 (1:25.41)   4:16.30 (1:38.15)        DQ (1:17.37)
 
Girls 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Suen, Claire              17 PLS-PC                 27.45      27.07  
  2 Lee, Mackenzie J          17 PLS-PC                 27.81      27.52  
  3 Tao, Megan J              17 Peak Swimming-PC       27.77      27.64  
  4 Mosher, Lauren            18 ISC                    27.80      27.69  
  5 Lo, Emily Y               18 TERA-PC                28.08      27.84  
  6 Juan, Kylie S             17 Peak Swimming-PC       28.03      27.85  
  7 Engs, Eloise A            17 Orinda Aquatics-PC     28.12      27.88  
  8 Larson, Jessica E         18 TERA-PC                27.85      27.91  
Preliminaries
  2 Haase, Ava K              18 LAC-PC                 27.73             
 10 Field, Erin               17 Pointe-Claire Sw       28.15             
 11 Le, Tina                  18 Santa Clara Swim-PC    28.26             
 12 Chope, Anna G             17 TIDE-PC                28.34             
 13 Seaman, Jenna O           17 CROW-PC                28.35             
 14 Wu, Emily J               18 The Olympic Club-PC    28.36             
 15 David, Abby T             17 Solano Aquatic S-SN    28.48             
 16 Eisen, Alicia             18 ISC                    28.50             
 17 Keith, Sammie M           17 TIDE-PC                28.51             
 18 Kirtland, Haley D         17 AAA-PC                 28.58             
 19 Ma, Ashley C              17 Santa Clara Swim-PC    28.62             
 20 Sterling, Piper L         17 WCAB-PC                28.67             
 20 Mayhew, Elizabeth         17 MM                     28.67             
 22 Alexiuk, Jamie            18 MM                     28.71             
 23 McDowell, Victoria        17 BYST                   28.77             
 24 Lam, Allison              17 VS-PC                  28.95             
 25 Edwards, Nicole A         18 Orinda Aquatics-PC     28.96             
 26 Beltran, Monica D         17 SRVA-PC                29.01             
 27 Ottman, Katie G           17 LAC-PC                 29.10             
 28 Wu, Charlotte T           18 Orinda Aquatics-PC     29.11             
 29 Balicanta, Elisabeth S    17 PLS-PC                 29.12             
 30 Hayward, Amy              17 ROW                    29.28             
 31 Glanville, Mckaela I      17 Alto Swim Club-PC      29.29             
 32 Davis, Jayme              17 TERA-PC                29.44             
 33 Perry, Jensen A           17 GOLD-SN                29.49             
 34 Gjerde, Caroline R        17 Tri Valley Aquat-PC    29.53             
 35 Eckel, Caroline A         18 PLS-PC                 29.63             
 36 Scheberies, Jacklyn J     18 CROW-PC                29.81             
 37 Neufeld, Christy A        18 CROW-PC                30.01             
 38 Liao, Abigail M           17 PASA-PC                30.20             
 
Girls 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Suen, Claire              17 PLS-PC                 26.82      27.45  
  2 Haase, Ava K              18 LAC-PC                 27.49      27.73  
  3 Tao, Megan J              17 Peak Swimming-PC       27.26      27.77  
  4 Mosher, Lauren            18 ISC                    27.75      27.80  
  5 Lee, Mackenzie J          17 PLS-PC                 27.52      27.81  
  6 Larson, Jessica E         18 TERA-PC                26.73      27.85  
  7 Juan, Kylie S             17 Peak Swimming-PC       27.09      28.03  
  8 Lo, Emily Y               18 TERA-PC                27.91      28.08  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Engs, Eloise A            17 Orinda Aquatics-PC     27.65      28.12  
 10 Field, Erin               17 Pointe-Claire Sw       27.42      28.15  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Le, Tina                  18 Santa Clara Swim-PC    26.94      28.26  
 12 Chope, Anna G             17 TIDE-PC                28.50      28.34  
 13 Seaman, Jenna O           17 CROW-PC                27.92      28.35  
 14 Wu, Emily J               18 The Olympic Club-PC    28.04      28.36  
 15 David, Abby T             17 Solano Aquatic S-SN    27.90      28.48  
 16 Eisen, Alicia             18 ISC                    28.08      28.50  
 17 Keith, Sammie M           17 TIDE-PC                27.84      28.51  
 18 Kirtland, Haley D         17 AAA-PC                 27.90      28.58  
 19 Ma, Ashley C              17 Santa Clara Swim-PC    28.41      28.62  
 20 Sterling, Piper L         17 WCAB-PC                25.41Y     28.67  
 20 Mayhew, Elizabeth         17 MM                     28.54      28.67  
 22 Alexiuk, Jamie            18 MM                     27.83      28.71  
 23 McDowell, Victoria        17 BYST                   27.85      28.77  
 24 Lam, Allison              17 VS-PC                  28.50      28.95  
 25 Edwards, Nicole A         18 Orinda Aquatics-PC     25.33Y     28.96  
 26 Beltran, Monica D         17 SRVA-PC                25.41Y     29.01  
 27 Ottman, Katie G           17 LAC-PC                 28.65      29.10  
 28 Wu, Charlotte T           18 Orinda Aquatics-PC     28.86      29.11  
 29 Balicanta, Elisabeth S    17 PLS-PC                 28.47      29.12  
 30 Hayward, Amy              17 ROW                    28.89      29.28  
 31 Glanville, Mckaela I      17 Alto Swim Club-PC      24.96Y     29.29  
 32 Davis, Jayme              17 TERA-PC                25.42Y     29.44  
 33 Perry, Jensen A           17 GOLD-SN                25.39Y     29.49  
 34 Gjerde, Caroline R        17 Tri Valley Aquat-PC    28.25      29.53  
 35 Eckel, Caroline A         18 PLS-PC                 25.13Y     29.63  
 36 Scheberies, Jacklyn J     18 CROW-PC                28.75      29.81  
 37 Neufeld, Christy A        18 CROW-PC                28.25      30.01  
 38 Liao, Abigail M           17 PASA-PC                25.22Y     30.20  
 
Girls 17-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Suen, Claire              17 PLS-PC                 57.86      57.60  
                  28.05       57.60 (29.55)                                        
  2 Cavalli, Sophia I         18 Orinda Aquatics-PC     58.71      58.93  
                  28.92       58.93 (30.01)                                        
  3 Hawkins, Daniella D       18 PLS-PC                 59.63      59.40  
                  28.96       59.40 (30.44)                                        
  4 Tao, Megan J              17 Peak Swimming-PC     1:00.29      59.58  
                  29.19       59.58 (30.39)                                        
  5 Seaman, Jenna O           17 CROW-PC              1:00.27      59.76  
                  28.89       59.76 (30.87)                                        
  6 Mosher, Lauren            18 ISC                  1:00.19    1:00.20  
                  29.22     1:00.20 (30.98)                                        
  7 Engs, Eloise A            17 Orinda Aquatics-PC   1:00.10    1:00.21  
                  29.02     1:00.21 (31.19)                                        
  8 Larson, Jessica E         18 TERA-PC              1:00.02    1:00.53  
                  29.00     1:00.53 (31.53)                                        
Preliminaries
  3 Haase, Ava K              18 LAC-PC                 59.30             
 10 David, Abby T             17 Solano Aquatic S-SN  1:00.34             
 11 Menzmer, Elizabeth G      18 Unattached-SN        1:00.36             
 12 Alexiuk, Jamie            18 MM                   1:00.39             
 13 Le, Tina                  18 Santa Clara Swim-PC  1:00.46             
 14 Gardner, Amber G          17 CROW-PC              1:00.60             
 15 Field, Erin               17 Pointe-Claire Sw     1:00.61             
 16 Eisen, Alicia             18 ISC                  1:00.84             
 17 Lepisova, Emma            18 BAC-PC               1:00.98             
 18 Wu, Emily J               18 The Olympic Club-PC  1:01.05             
 19 Mayhew, Elizabeth         17 MM                   1:01.29             
 20 Lo, Emily Y               18 TERA-PC              1:01.41             
 21 McDowell, Victoria        17 BYST                 1:01.48             
 22 Neufeld, Christy A        18 CROW-PC              1:01.64             
 23 Hayward, Amy              17 ROW                  1:01.67             
 24 Kirtland, Haley D         17 AAA-PC               1:01.82             
 25 Gjerde, Caroline R        17 Tri Valley Aquat-PC  1:02.08             
 26 Scheberies, Jacklyn J     18 CROW-PC              1:02.21             
 27 Craft-Williams, Kayla M   17 ONDA-PC              1:02.51             
 28 Beltran, Monica D         17 SRVA-PC              1:02.57             
 29 Hayes, Katherine E        18 WCAB-PC              1:02.76             
 30 Keith, Sammie M           17 TIDE-PC              1:02.80             
 31 Chope, Anna G             17 TIDE-PC              1:02.82             
 32 Davis, Jayme              17 TERA-PC              1:02.95             
 33 Wu, Charlotte T           18 Orinda Aquatics-PC   1:03.70             
 34 Ma, Ashley C              17 Santa Clara Swim-PC  1:03.88             
 35 Bauer, Lydia              17 PASA-PC              1:04.35             
 
Girls 17-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Suen, Claire              17 PLS-PC                 56.94      57.86  
  2 Cavalli, Sophia I         18 Orinda Aquatics-PC     59.19      58.71  
  3 Haase, Ava K              18 LAC-PC                 58.96      59.30  
  4 Hawkins, Daniella D       18 PLS-PC                 58.88      59.63  
  5 Larson, Jessica E         18 TERA-PC              1:00.01    1:00.02  
  6 Engs, Eloise A            17 Orinda Aquatics-PC     59.65    1:00.10  
  7 Mosher, Lauren            18 ISC                  1:00.48    1:00.19  
  8 Seaman, Jenna O           17 CROW-PC                59.17    1:00.27  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tao, Megan J              17 Peak Swimming-PC       59.82    1:00.29  
 10 David, Abby T             17 Solano Aquatic S-SN  1:00.47    1:00.34  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Menzmer, Elizabeth G      18 Unattached-SN          59.39    1:00.36  
 12 Alexiuk, Jamie            18 MM                     59.89    1:00.39  
 13 Le, Tina                  18 Santa Clara Swim-PC    58.05    1:00.46  
 14 Gardner, Amber G          17 CROW-PC                59.67    1:00.60  
 15 Field, Erin               17 Pointe-Claire Sw       59.97    1:00.61  
 16 Eisen, Alicia             18 ISC                    59.38    1:00.84  
 17 Lepisova, Emma            18 BAC-PC                 57.93    1:00.98  
 18 Wu, Emily J               18 The Olympic Club-PC    53.80Y   1:01.05  
 19 Mayhew, Elizabeth         17 MM                   1:00.35    1:01.29  
 20 Lo, Emily Y               18 TERA-PC              1:00.77    1:01.41  
 21 McDowell, Victoria        17 BYST                 1:00.83    1:01.48  
 22 Neufeld, Christy A        18 CROW-PC                59.32    1:01.64  
 23 Hayward, Amy              17 ROW                  1:01.59    1:01.67  
 24 Kirtland, Haley D         17 AAA-PC                 59.51    1:01.82  
 25 Gjerde, Caroline R        17 Tri Valley Aquat-PC  1:01.49    1:02.08  
 26 Scheberies, Jacklyn J     18 CROW-PC              1:01.21    1:02.21  
 27 Craft-Williams, Kayla M   17 ONDA-PC              1:01.65    1:02.51  
 28 Beltran, Monica D         17 SRVA-PC                54.29Y   1:02.57  
 29 Hayes, Katherine E        18 WCAB-PC                53.87Y   1:02.76  
 30 Keith, Sammie M           17 TIDE-PC              1:00.81    1:02.80  
 31 Chope, Anna G             17 TIDE-PC                53.90Y   1:02.82  
 32 Davis, Jayme              17 TERA-PC                54.68Y   1:02.95  
 33 Wu, Charlotte T           18 Orinda Aquatics-PC     54.69Y   1:03.70  
 34 Ma, Ashley C              17 Santa Clara Swim-PC    53.71Y   1:03.88  
 35 Bauer, Lydia              17 PASA-PC                54.00Y   1:04.35  
 
Girls 17-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Heckman, Miranda D        18 PLS-PC               2:03.22    2:01.80  
                  28.83       59.59 (30.76)     1:31.08 (31.49)     2:01.80 (30.72)
  2 Hawkins, Daniella D       18 PLS-PC               2:05.25    2:04.15  
                  29.33     1:00.92 (31.59)     1:32.88 (31.96)     2:04.15 (31.27)
  3 Cavalli, Sophia I         18 Orinda Aquatics-PC   2:07.42    2:06.50  
                  29.36     1:00.96 (31.60)     1:33.51 (32.55)     2:06.50 (32.99)
  4 Merckx, Axana             18 KWIC                 2:07.98    2:08.90  
                  30.09     1:01.70 (31.61)     1:35.39 (33.69)     2:08.90 (33.51)
  5 Gebhardt, Emily P         18 Orinda Aquatics-PC   2:10.58    2:09.37  
                  29.72     1:02.05 (32.33)     1:35.70 (33.65)     2:09.37 (33.67)
  6 Locala, Naomi M           17 Alto Swim Club-PC    2:10.88    2:10.42  
                  30.74     1:03.34 (32.60)     1:37.06 (33.72)     2:10.42 (33.36)
  7 Seaman, Jenna O           17 CROW-PC              2:12.27    2:11.01  
                  31.22     1:03.97 (32.75)     1:38.27 (34.30)     2:11.01 (32.74)
  8 Scheberies, Jacklyn J     18 CROW-PC              2:12.20    2:12.30  
                  30.55     1:03.95 (33.40)     1:38.06 (34.11)     2:12.30 (34.24)
Preliminaries
  9 Carlson, Josephine M      17 WCAB-PC              2:12.56             
 10 McDowell, Victoria        17 BYST                 2:12.99             
 11 Mosher, Lauren            18 ISC                  2:13.08             
 12 Suen, Claire              17 PLS-PC               2:13.09             
 12 Barrabee, Lauren T        17 The Olympic Club-PC  2:13.09             
 14 Gardner, Amber G          17 CROW-PC              2:13.43             
 15 Neufeld, Christy A        18 CROW-PC              2:13.76             
 16 Hayward, Amy              17 ROW                  2:13.89             
 17 Malloy, Maggie L          18 Santa Clara Swim-PC  2:13.97             
 18 Reibel, Jessica           18 ROW                  2:15.36             
 19 Glanville, Mckaela I      17 Alto Swim Club-PC    2:15.46             
 20 Mayhew, Elizabeth         17 MM                   2:16.17             
 21 Davis, Jayme              17 TERA-PC              2:16.70             
 22 Wu, Emily J               18 The Olympic Club-PC  2:16.81             
 23 David, Abby T             17 Solano Aquatic S-SN  2:16.95             
 24 Gearing, Delanie L        18 TERA-PC              2:17.16             
 25 Eisen, Alicia             18 ISC                  2:17.21             
 26 Mayhew, Quinn             17 MM                   2:17.39             
 27 Krieg, Rilie V            17 BAY-PC               2:17.80             
 28 Goldberg, Mariel R        18 The Olympic Club-PC  2:18.34             
 29 Lam, Allison              17 VS-PC                2:19.59             
 30 Critzer, Nicole A         17 Santa Clara Swim-PC  2:19.97             
 31 Keith, Sammie M           17 TIDE-PC              2:20.31             
 32 Yeo, Elinor               17 Santa Clara Swim-PC  2:21.49             
 33 Kirtland, Haley D         17 AAA-PC               2:21.70             
 34 Mina, Kaitlyn E           17 Sunn Swimming-PC     2:21.95             
 35 Greenberg, Victoria J     17 TERA-PC              2:22.80             
 
Girls 17-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Heckman, Miranda D        18 PLS-PC               2:00.77    2:03.22  
                1:00.10   2:03.22 (1:03.12)                                        
  2 Hawkins, Daniella D       18 PLS-PC               2:04.19    2:05.25  
                1:01.14   2:05.25 (1:04.11)                                        
  3 Cavalli, Sophia I         18 Orinda Aquatics-PC   2:07.52    2:07.42  
                1:01.88   2:07.42 (1:05.54)                                        
  4 Merckx, Axana             18 KWIC                 2:08.17    2:07.98  
                1:01.78   2:07.98 (1:06.20)                                        
  5 Gebhardt, Emily P         18 Orinda Aquatics-PC   2:10.61    2:10.58  
                1:03.38   2:10.58 (1:07.20)                                        
  6 Locala, Naomi M           17 Alto Swim Club-PC    2:07.44    2:10.88  
                1:01.96   2:10.88 (1:08.92)                                        
  7 Scheberies, Jacklyn J     18 CROW-PC              2:11.88    2:12.20  
                1:04.36   2:12.20 (1:07.84)                                        
  8 Seaman, Jenna O           17 CROW-PC              2:07.64    2:12.27  
                1:03.38   2:12.27 (1:08.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Carlson, Josephine M      17 WCAB-PC              1:58.33Y   2:12.56  
                1:05.48   2:12.56 (1:07.08)                                        
 10 McDowell, Victoria        17 BYST                 2:11.32    2:12.99  
                1:04.57   2:12.99 (1:08.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mosher, Lauren            18 ISC                  2:11.03    2:13.08  
                1:04.39   2:13.08 (1:08.69)                                        
 12 Suen, Claire              17 PLS-PC               2:07.85    2:13.09  
                1:03.53   2:13.09 (1:09.56)                                        
 12 Barrabee, Lauren T        17 The Olympic Club-PC  2:14.21    2:13.09  
                1:04.94   2:13.09 (1:08.15)                                        
 14 Gardner, Amber G          17 CROW-PC              2:08.40    2:13.43  
                1:03.71   2:13.43 (1:09.72)                                        
 15 Neufeld, Christy A        18 CROW-PC              2:06.91    2:13.76  
                1:03.49   2:13.76 (1:10.27)                                        
 16 Hayward, Amy              17 ROW                  2:13.45    2:13.89  
                1:05.13   2:13.89 (1:08.76)                                        
 17 Malloy, Maggie L          18 Santa Clara Swim-PC  2:12.54    2:13.97  
                1:04.62   2:13.97 (1:09.35)                                        
 18 Reibel, Jessica           18 ROW                  2:13.20S   2:15.36  
                1:06.06   2:15.36 (1:09.30)                                        
 19 Glanville, Mckaela I      17 Alto Swim Club-PC    2:13.39    2:15.46  
                1:06.13   2:15.46 (1:09.33)                                        
 20 Mayhew, Elizabeth         17 MM                   2:11.50    2:16.17  
                1:06.59   2:16.17 (1:09.58)                                        
 21 Davis, Jayme              17 TERA-PC              1:57.31Y   2:16.70  
                1:06.44   2:16.70 (1:10.26)                                        
 22 Wu, Emily J               18 The Olympic Club-PC  1:58.57Y   2:16.81  
                1:05.16   2:16.81 (1:11.65)                                        
 23 David, Abby T             17 Solano Aquatic S-SN  1:56.27Y   2:16.95  
                1:03.84   2:16.95 (1:13.11)                                        
 24 Gearing, Delanie L        18 TERA-PC              2:13.44    2:17.16  
                1:05.02   2:17.16 (1:12.14)                                        
 25 Eisen, Alicia             18 ISC                  2:08.20    2:17.21  
                1:04.94   2:17.21 (1:12.27)                                        
 26 Mayhew, Quinn             17 MM                   2:14.88    2:17.39  
                1:06.19   2:17.39 (1:11.20)                                        
 27 Krieg, Rilie V            17 BAY-PC               2:13.98    2:17.80  
                1:05.59   2:17.80 (1:12.21)                                        
 28 Goldberg, Mariel R        18 The Olympic Club-PC  1:59.64Y   2:18.34  
                1:06.64   2:18.34 (1:11.70)                                        
 29 Lam, Allison              17 VS-PC                1:59.17Y   2:19.59  
                1:06.20   2:19.59 (1:13.39)                                        
 30 Critzer, Nicole A         17 Santa Clara Swim-PC  1:59.26Y   2:19.97  
                1:06.54   2:19.97 (1:13.43)                                        
 31 Keith, Sammie M           17 TIDE-PC              1:56.31Y   2:20.31  
                1:06.94   2:20.31 (1:13.37)                                        
 32 Yeo, Elinor               17 Santa Clara Swim-PC  1:59.68Y   2:21.49  
                1:07.35   2:21.49 (1:14.14)                                        
 33 Kirtland, Haley D         17 AAA-PC               2:12.18    2:21.70  
                1:08.03   2:21.70 (1:13.67)                                        
 34 Mina, Kaitlyn E           17 Sunn Swimming-PC     1:59.14Y   2:21.95  
                1:08.38   2:21.95 (1:13.57)                                        
 35 Greenberg, Victoria J     17 TERA-PC              1:58.16Y   2:22.80  
                1:08.94   2:22.80 (1:13.86)                                        
 
Girls 17-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Heckman, Miranda D        18 PLS-PC               4:21.99    4:16.35  
                  29.45     1:01.85 (32.40)     1:34.25 (32.40)     2:06.88 (32.63)
        2:39.68 (32.80)     3:12.63 (32.95)     3:45.53 (32.90)     4:16.35 (30.82)
  2 Hawkins, Daniella D       18 PLS-PC               4:25.72    4:21.42  
                  29.73     1:02.34 (32.61)     1:35.60 (33.26)     2:08.83 (33.23)
        2:42.15 (33.32)     3:15.47 (33.32)     3:48.79 (33.32)     4:21.42 (32.63)
  3 Merckx, Axana             18 KWIC                 4:32.83    4:29.35  
                  31.02     1:04.07 (33.05)     1:38.43 (34.36)     2:13.02 (34.59)
        2:47.63 (34.61)     3:21.77 (34.14)     3:56.04 (34.27)     4:29.35 (33.31)
  4 Malloy, Maggie L          18 Santa Clara Swim-PC  4:35.98    4:35.56  
                  31.47     1:05.64 (34.17)     1:40.76 (35.12)     2:16.08 (35.32)
        2:51.58 (35.50)     3:26.44 (34.86)     4:01.54 (35.10)     4:35.56 (34.02)
  5 Reibel, Jessica           18 ROW                  4:41.30    4:37.30  
                  32.14     1:06.55 (34.41)     1:42.21 (35.66)     2:17.09 (34.88)
        2:52.98 (35.89)     3:27.76 (34.78)     4:03.30 (35.54)     4:37.30 (34.00)
  6 Scheberies, Jacklyn J     18 CROW-PC              4:40.25    4:40.29  
                  32.32     1:07.38 (35.06)     1:42.86 (35.48)     2:18.86 (36.00)
        2:54.46 (35.60)     3:30.17 (35.71)     4:05.31 (35.14)     4:40.29 (34.98)
  7 Barrabee, Lauren T        17 The Olympic Club-PC  4:37.29    4:40.55  
                  32.16     1:06.44 (34.28)     1:42.10 (35.66)     2:17.23 (35.13)
        2:53.62 (36.39)     3:29.07 (35.45)     4:05.93 (36.86)     4:40.55 (34.62)
  8 Gardner, Amber G          17 CROW-PC              4:37.04    4:45.37  
                  31.83     1:06.77 (34.94)     1:42.61 (35.84)     2:19.32 (36.71)
        2:55.76 (36.44)     3:32.14 (36.38)     4:09.20 (37.06)     4:45.37 (36.17)
Preliminaries
  4 Carlson, Josephine M      17 WCAB-PC              4:35.21             
 10 McDowell, Victoria        17 BYST                 4:42.60             
 11 Hill, Molly               17 KWIC                 4:42.88             
 12 Seaman, Jenna O           17 CROW-PC              4:43.90             
 13 Mayhew, Elizabeth         17 MM                   4:45.07             
 14 Glanville, Mckaela I      17 Alto Swim Club-PC    4:51.11             
 15 Mosher, Lauren            18 ISC                  4:52.50             
 16 Mayhew, Quinn             17 MM                   4:53.16             
 17 Valvur, Camille E         18 Orinda Aquatics-PC   4:54.01             
 18 Myburgh, Emma             17 ISC                  4:54.13             
 19 Krieg, Rilie V            17 BAY-PC               4:59.96             
 20 Washam, Emma E            17 Ruby Hill Aquati-PC  5:03.43             
 
Girls 17-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Heckman, Miranda D        18 PLS-PC               4:14.12    4:21.99  
                1:04.16   2:12.32 (1:08.16)   3:18.87 (1:06.55)   4:21.99 (1:03.12)
  2 Hawkins, Daniella D       18 PLS-PC               4:18.90    4:25.72  
                1:03.97   2:11.95 (1:07.98)   3:19.86 (1:07.91)   4:25.72 (1:05.86)
  3 Merckx, Axana             18 KWIC                 4:32.13    4:32.83  
                1:04.45   2:13.21 (1:08.76)   3:23.47 (1:10.26)   4:32.83 (1:09.36)
  4 Carlson, Josephine M      17 WCAB-PC              4:43.07    4:35.21  
                1:05.89   2:15.42 (1:09.53)   3:25.68 (1:10.26)   4:35.21 (1:09.53)
  5 Malloy, Maggie L          18 Santa Clara Swim-PC  4:37.51    4:35.98  
                1:05.92   2:15.81 (1:09.89)   3:26.13 (1:10.32)   4:35.98 (1:09.85)
  6 Gardner, Amber G          17 CROW-PC              4:31.49    4:37.04  
                1:06.92   2:17.41 (1:10.49)   3:28.03 (1:10.62)   4:37.04 (1:09.01)
  7 Barrabee, Lauren T        17 The Olympic Club-PC  4:41.23    4:37.29  
                1:04.80   2:15.15 (1:10.35)   3:27.26 (1:12.11)   4:37.29 (1:10.03)
  8 Scheberies, Jacklyn J     18 CROW-PC              4:36.92    4:40.25  
                1:07.53   2:19.35 (1:11.82)   3:31.35 (1:12.00)   4:40.25 (1:08.90)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Reibel, Jessica           18 ROW                  4:44.08    4:41.30  
                1:07.73   2:19.68 (1:11.95)   3:31.37 (1:11.69)   4:41.30 (1:09.93)
 10 McDowell, Victoria        17 BYST                 4:47.05    4:42.60  
                1:06.73   2:19.05 (1:12.32)   3:31.20 (1:12.15)   4:42.60 (1:11.40)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hill, Molly               17 KWIC                 4:35.72    4:42.88  
                1:07.68   2:19.63 (1:11.95)   3:31.13 (1:11.50)   4:42.88 (1:11.75)
 12 Seaman, Jenna O           17 CROW-PC              4:37.26    4:43.90  
                1:08.41   2:20.46 (1:12.05)   3:32.59 (1:12.13)   4:43.90 (1:11.31)
 13 Mayhew, Elizabeth         17 MM                   4:44.46    4:45.07  
                1:07.71   2:20.54 (1:12.83)   3:32.38 (1:11.84)   4:45.07 (1:12.69)
 14 Glanville, Mckaela I      17 Alto Swim Club-PC    4:44.94    4:51.11  
                1:08.82   2:22.31 (1:13.49)   3:36.38 (1:14.07)   4:51.11 (1:14.73)
 15 Mosher, Lauren            18 ISC                  4:43.18    4:52.50  
                1:07.17   2:21.97 (1:14.80)   3:38.26 (1:16.29)   4:52.50 (1:14.24)
 16 Mayhew, Quinn             17 MM                   4:47.72    4:53.16  
                1:08.12   2:21.99 (1:13.87)   3:37.89 (1:15.90)   4:53.16 (1:15.27)
 17 Valvur, Camille E         18 Orinda Aquatics-PC   5:18.28Y   4:54.01  
                1:09.90   2:24.85 (1:14.95)   3:42.06 (1:17.21)   4:54.01 (1:11.95)
 18 Myburgh, Emma             17 ISC                  4:37.95    4:54.13  
                1:09.63   2:24.20 (1:14.57)   3:39.72 (1:15.52)   4:54.13 (1:14.41)
 19 Krieg, Rilie V            17 BAY-PC               4:37.79    4:59.96  
                1:08.91   2:24.12 (1:15.21)   3:42.46 (1:18.34)   4:59.96 (1:17.50)
 20 Washam, Emma E            17 Ruby Hill Aquati-PC  5:15.37Y   5:03.43  
                1:11.67   2:29.29 (1:17.62)   3:47.92 (1:18.63)   5:03.43 (1:15.51)
 
Girls 17-18 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heckman, Miranda D        18 PLS-PC               9:03.36    8:52.78  
                  31.19     1:04.61 (33.42)     1:38.16 (33.55)     2:11.67 (33.51)
        2:45.45 (33.78)     3:18.92 (33.47)     3:52.49 (33.57)     4:25.98 (33.49)
        4:58.88 (32.90)     5:32.02 (33.14)     6:05.84 (33.82)     6:39.58 (33.74)
        7:13.55 (33.97)     7:47.79 (34.24)     8:21.31 (33.52)     8:52.78 (31.47)
  2 Hawkins, Daniella D       18 PLS-PC               8:50.57    9:03.87  
                  30.81     1:04.36 (33.55)     1:38.68 (34.32)     2:12.85 (34.17)
        2:46.45 (33.60)     3:20.21 (33.76)     3:54.32 (34.11)     4:28.31 (33.99)
        5:02.60 (34.29)     5:37.00 (34.40)     6:11.73 (34.73)     6:46.04 (34.31)
        7:20.69 (34.65)     7:55.40 (34.71)     8:30.23 (34.83)     9:03.87 (33.64)
  3 Neufeld, Christy A        18 CROW-PC              9:37.78   10:07.56  
                  32.81     1:09.64 (36.83)     1:46.79 (37.15)     2:23.79 (37.00)
        3:01.76 (37.97)     3:39.51 (37.75)     4:18.39 (38.88)     4:56.50 (38.11)
        5:35.30 (38.80)     6:13.80 (38.50)     6:53.13 (39.33)     7:31.77 (38.64)
        8:11.46 (39.69)     8:49.96 (38.50)     9:29.38 (39.42)    10:07.56 (38.18)
  4 Greenfield, Alexandria    17 ISC                  9:51.04   10:26.08  
                  34.52     1:12.69 (38.17)     1:51.67 (38.98)     2:30.53 (38.86)
        3:09.46 (38.93)     3:48.46 (39.00)     4:27.74 (39.28)     5:07.35 (39.61)
        5:47.20 (39.85)     6:27.28 (40.08)     7:07.69 (40.41)     7:47.39 (39.70)
        8:27.55 (40.16)     9:07.25 (39.70)     9:47.38 (40.13)    10:26.08 (38.70)
 
Girls 17-18 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawkins, Daniella D       18 PLS-PC              17:08.32   16:56.97  
                  30.84     1:04.04 (33.20)     1:37.98 (33.94)     2:11.51 (33.53)
        2:45.71 (34.20)     3:19.31 (33.60)     3:53.59 (34.28)     4:27.37 (33.78)
        5:01.28 (33.91)     5:35.01 (33.73)     6:09.18 (34.17)     6:43.05 (33.87)
        7:17.17 (34.12)     7:51.16 (33.99)     8:25.42 (34.26)     8:59.42 (34.00)
        9:33.80 (34.38)    10:07.78 (33.98)    10:42.32 (34.54)    11:16.55 (34.23)
       11:51.02 (34.47)    12:25.27 (34.25)    12:59.85 (34.58)    13:33.94 (34.09)
       14:08.62 (34.68)    14:42.54 (33.92)    15:16.75 (34.21)    15:50.68 (33.93)
       16:24.41 (33.73)    16:56.97 (32.56)                                        
  2 Heckman, Miranda D        18 PLS-PC              17:31.82   17:19.99  
                  31.30     1:05.36 (34.06)     1:39.96 (34.60)     2:14.20 (34.24)
        2:48.70 (34.50)     3:23.24 (34.54)     3:58.40 (35.16)     4:32.66 (34.26)
        5:07.87 (35.21)     5:42.62 (34.75)     6:17.56 (34.94)     6:52.30 (34.74)
        7:27.33 (35.03)     8:02.70 (35.37)     8:38.08 (35.38)     9:12.39 (34.31)
        9:47.70 (35.31)    10:22.19 (34.49)    10:57.76 (35.57)    11:32.20 (34.44)
       12:07.16 (34.96)    12:41.81 (34.65)    13:17.14 (35.33)    13:52.27 (35.13)
       14:27.99 (35.72)    15:03.09 (35.10)    15:38.61 (35.52)    16:13.95 (35.34)
       16:48.64 (34.69)    17:19.99 (31.35)                                        
  3 Greenfield, Alexandria    17 ISC                 18:45.70   19:25.90  
                  34.34     1:11.16 (36.82)     1:49.03 (37.87)     2:26.76 (37.73)
        3:04.98 (38.22)     3:42.97 (37.99)     4:21.26 (38.29)     4:59.09 (37.83)
        5:37.51 (38.42)     6:15.99 (38.48)     6:54.87 (38.88)     7:33.81 (38.94)
        8:13.13 (39.32)     8:52.03 (38.90)     9:31.18 (39.15)    10:10.30 (39.12)
       10:49.31 (39.01)    11:28.03 (38.72)    12:07.15 (39.12)    12:46.63 (39.48)
       13:25.89 (39.26)    14:05.57 (39.68)    14:45.09 (39.52)    15:24.95 (39.86)
       16:04.90 (39.95)    16:44.33 (39.43)    17:25.59 (41.26)    18:06.12 (40.53)
       18:46.49 (40.37)    19:25.90 (39.41)                                        
 
Girls 17-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 McDonald, Margaux         17 Orinda Aquatics-PC   1:06.04    1:04.52  
                  31.84     1:04.52 (32.68)                                        
  2 Gjerde, Caroline R        17 Tri Valley Aquat-PC  1:06.34    1:05.41  
                  31.98     1:05.41 (33.43)                                        
  3 Merckx, Axana             18 KWIC                 1:05.97    1:05.72  
                  32.16     1:05.72 (33.56)                                        
  4 Suen, Claire              17 PLS-PC               1:07.19    1:06.02  
                  32.72     1:06.02 (33.30)                                        
  5 Peterson, Natalie         17 ROW                  1:06.97    1:06.45  
                  32.73     1:06.45 (33.72)                                        
  6 Craft-Williams, Kayla M   17 ONDA-PC              1:06.68    1:06.69  
                  32.09     1:06.69 (34.60)                                        
  7 Follmer, Elizabeth J      18 Orinda Aquatics-PC   1:08.01    1:06.82  
                  32.95     1:06.82 (33.87)                                        
  8 Seaman, Jenna O           17 CROW-PC              1:08.34    1:07.36  
                  33.30     1:07.36 (34.06)                                        
Preliminaries
  3 Lepisova, Emma            18 BAC-PC               1:06.14             
 10 Gardner, Amber G          17 CROW-PC              1:08.35             
 11 Field, Erin               17 Pointe-Claire Sw     1:08.75             
 12 David, Abby T             17 Solano Aquatic S-SN  1:09.40             
 13 Barrabee, Lauren T        17 The Olympic Club-PC  1:09.46             
 14 Hill, Molly               17 KWIC                 1:09.51             
 15 Beltran, Monica D         17 SRVA-PC              1:09.65             
 16 Eisen, Alicia             18 ISC                  1:09.69             
 17 Alexiuk, Jamie            18 MM                   1:09.81             
 18 McKenna, Mai L            18 Osprey Aquatics-PC   1:10.50             
 19 Eckel, Caroline A         18 PLS-PC               1:10.64             
 20 Lee, Mackenzie J          17 PLS-PC               1:10.71             
 21 Hutchinson, Haley S       17 MCSD-PC              1:10.76             
 22 Mina, Kaitlyn E           17 Sunn Swimming-PC     1:12.07             
 23 Menzmer, Elizabeth G      18 Unattached-SN        1:12.44             
 24 Campbell, Breanna A       17 GOLD-SN              1:14.57             
 25 Balicanta, Elisabeth S    17 PLS-PC               1:15.42             
 -- Liao, Abigail M           17 PASA-PC                  DQ              
 -- Larson, Jessica E         18 TERA-PC                  DQ              
 
Girls 17-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Merckx, Axana             18 KWIC                 1:04.70    1:05.97  
  2 McDonald, Margaux         17 Orinda Aquatics-PC   1:05.20    1:06.04  
  3 Lepisova, Emma            18 BAC-PC               1:04.68    1:06.14  
  4 Gjerde, Caroline R        17 Tri Valley Aquat-PC  1:05.95    1:06.34  
  5 Craft-Williams, Kayla M   17 ONDA-PC              1:04.44    1:06.68  
  6 Peterson, Natalie         17 ROW                  1:04.96    1:06.97  
  7 Suen, Claire              17 PLS-PC               1:05.32    1:07.19  
  8 Follmer, Elizabeth J      18 Orinda Aquatics-PC   1:07.14    1:08.01  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Seaman, Jenna O           17 CROW-PC              1:06.94    1:08.34  
 10 Gardner, Amber G          17 CROW-PC              1:08.77    1:08.35  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Field, Erin               17 Pointe-Claire Sw     1:07.27    1:08.75  
 12 David, Abby T             17 Solano Aquatic S-SN  1:07.50    1:09.40  
 13 Barrabee, Lauren T        17 The Olympic Club-PC  1:09.34    1:09.46  
 14 Hill, Molly               17 KWIC                 1:07.07    1:09.51  
 15 Beltran, Monica D         17 SRVA-PC              1:08.77    1:09.65  
 16 Eisen, Alicia             18 ISC                  1:05.88    1:09.69  
 17 Alexiuk, Jamie            18 MM                   1:09.17    1:09.81  
 18 McKenna, Mai L            18 Osprey Aquatics-PC   1:05.21    1:10.50  
 19 Eckel, Caroline A         18 PLS-PC               1:09.93    1:10.64  
 20 Lee, Mackenzie J          17 PLS-PC               1:07.41    1:10.71  
 21 Hutchinson, Haley S       17 MCSD-PC              1:00.05Y   1:10.76  
 22 Mina, Kaitlyn E           17 Sunn Swimming-PC     1:00.50Y   1:12.07  
 23 Menzmer, Elizabeth G      18 Unattached-SN        1:08.10    1:12.44  
 24 Campbell, Breanna A       17 GOLD-SN                59.24Y   1:14.57  
 25 Balicanta, Elisabeth S    17 PLS-PC                 59.81Y   1:15.42  
 -- Liao, Abigail M           17 PASA-PC              1:09.96         DQ  
 -- Larson, Jessica E         18 TERA-PC              1:04.18         DQ  
 
Girls 17-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Peterson, Natalie         17 ROW                  2:22.06    2:19.81  
                  33.14     1:07.99 (34.85)     1:44.61 (36.62)     2:19.81 (35.20)
  2 Merckx, Axana             18 KWIC                 2:24.22    2:20.91  
                  33.21     1:09.02 (35.81)     1:45.36 (36.34)     2:20.91 (35.55)
  3 Follmer, Elizabeth J      18 Orinda Aquatics-PC   2:22.74    2:21.47  
                  32.90     1:08.95 (36.05)     1:45.65 (36.70)     2:21.47 (35.82)
  4 Gjerde, Caroline R        17 Tri Valley Aquat-PC  2:26.30    2:21.86  
                  33.47     1:09.80 (36.33)     1:46.28 (36.48)     2:21.86 (35.58)
  5 Hill, Molly               17 KWIC                 2:24.59    2:23.06  
                  34.35     1:10.93 (36.58)     1:47.30 (36.37)     2:23.06 (35.76)
  6 Seaman, Jenna O           17 CROW-PC              2:26.65    2:23.87  
                  34.44     1:10.34 (35.90)     1:47.84 (37.50)     2:23.87 (36.03)
  7 Gardner, Amber G          17 CROW-PC              2:24.77    2:24.40  
                  33.48     1:09.25 (35.77)     1:47.07 (37.82)     2:24.40 (37.33)
  8 Suen, Claire              17 PLS-PC               2:23.93    2:25.72  
                  34.32     1:11.70 (37.38)     1:48.63 (36.93)     2:25.72 (37.09)
Preliminaries
  7 McKenna, Mai L            18 Osprey Aquatics-PC   2:25.83             
 10 Barrabee, Lauren T        17 The Olympic Club-PC  2:27.74             
 11 Juan, Kylie S             17 Peak Swimming-PC     2:28.82             
 12 David, Abby T             17 Solano Aquatic S-SN  2:30.11             
 13 Field, Erin               17 Pointe-Claire Sw     2:30.59             
 14 Liao, Abigail M           17 PASA-PC              2:33.67             
 
Girls 17-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Peterson, Natalie         17 ROW                  2:18.09    2:22.06  
                1:09.45   2:22.06 (1:12.61)                                        
  2 Follmer, Elizabeth J      18 Orinda Aquatics-PC   2:21.84    2:22.74  
                1:10.31   2:22.74 (1:12.43)                                        
  3 Suen, Claire              17 PLS-PC               2:21.52    2:23.93  
                1:12.02   2:23.93 (1:11.91)                                        
  4 Merckx, Axana             18 KWIC                 2:18.53    2:24.22  
                1:08.92   2:24.22 (1:15.30)                                        
  5 Hill, Molly               17 KWIC                 2:20.20    2:24.59  
                1:10.65   2:24.59 (1:13.94)                                        
  6 Gardner, Amber G          17 CROW-PC              2:22.29    2:24.77  
                1:10.06   2:24.77 (1:14.71)                                        
  7 McKenna, Mai L            18 Osprey Aquatics-PC   2:23.45    2:25.83  
                1:08.92   2:25.83 (1:16.91)                                        
  8 Gjerde, Caroline R        17 Tri Valley Aquat-PC  2:25.24    2:26.30  
                1:11.16   2:26.30 (1:15.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Seaman, Jenna O           17 CROW-PC              2:25.45    2:26.65  
                1:12.70   2:26.65 (1:13.95)                                        
 10 Barrabee, Lauren T        17 The Olympic Club-PC  2:08.72Y   2:27.74  
                1:12.74   2:27.74 (1:15.00)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Juan, Kylie S             17 Peak Swimming-PC     2:24.58    2:28.82  
                1:10.92   2:28.82 (1:17.90)                                        
 12 David, Abby T             17 Solano Aquatic S-SN  2:07.21Y   2:30.11  
                1:11.72   2:30.11 (1:18.39)                                        
 13 Field, Erin               17 Pointe-Claire Sw     2:27.85    2:30.59  
                1:12.94   2:30.59 (1:17.65)                                        
 14 Liao, Abigail M           17 PASA-PC              2:09.50Y   2:33.67  
                1:15.01   2:33.67 (1:18.66)                                        
 
Girls 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Myburgh, Emma             17 ISC                  1:14.88    1:13.04  
                  35.05     1:13.04 (37.99)                                        
  2 Lo, Emily Y               18 TERA-PC              1:14.66    1:13.64  
                  35.20     1:13.64 (38.44)                                        
  3 Appl, Emmie S             17 Orinda Aquatics-PC   1:19.33    1:17.07  
                  36.51     1:17.07 (40.56)                                        
  4 Hayes, Katherine E        18 WCAB-PC              1:17.28    1:17.09  
                  36.58     1:17.09 (40.51)                                        
  5 Hutchinson, Haley S       17 MCSD-PC              1:16.91    1:17.35  
                  36.22     1:17.35 (41.13)                                        
  6 Bauer, Lydia              17 PASA-PC              1:18.14    1:17.66  
                  35.97     1:17.66 (41.69)                                        
  7 Foxhoven, Jennie B        17 TIDE-PC              1:20.41    1:18.29  
                  36.17     1:18.29 (42.12)                                        
  8 Tran, Tiffany C           17 Peak Swimming-PC     1:20.74    1:20.71  
                  37.90     1:20.71 (42.81)                                        
Preliminaries
  7 Gearing, Delanie L        18 TERA-PC              1:19.69             
 10 Wu, Emily J               18 The Olympic Club-PC  1:21.07             
 11 Kumar, Uma                17 The Olympic Club-PC  1:21.60             
 12 Glanville, Mckaela I      17 Alto Swim Club-PC    1:21.76             
 12 McGaughey, Maddie A       17 PASA-PC              1:21.76             
 14 Mayhew, Elizabeth         17 MM                   1:22.33             
 15 Kirtland, Haley D         17 AAA-PC               1:22.40             
 16 Ngo, Catherine            17 VS-PC                1:23.78             
 17 Edwards, Nicole A         18 Orinda Aquatics-PC   1:23.86             
 18 Donaldson, Bailey C       17 BAY-PC               1:24.00             
 19 Shortt, Alexandra         18 KWIC                 1:24.52             
 20 Cory, Katherina           17 Tri Valley Aquat-PC  1:24.62             
 21 Lepisova, Emma            18 BAC-PC               1:25.16             
 
Girls 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Lo, Emily Y               18 TERA-PC              1:12.73    1:14.66  
  2 Myburgh, Emma             17 ISC                  1:11.54    1:14.88  
  3 Hutchinson, Haley S       17 MCSD-PC              1:16.06    1:16.91  
  4 Hayes, Katherine E        18 WCAB-PC              1:15.31    1:17.28  
  5 Bauer, Lydia              17 PASA-PC              1:16.67    1:18.14  
  6 Appl, Emmie S             17 Orinda Aquatics-PC   1:05.78Y   1:19.33  
  7 Gearing, Delanie L        18 TERA-PC              1:19.72    1:19.69  
  8 Foxhoven, Jennie B        17 TIDE-PC              1:18.00    1:20.41  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tran, Tiffany C           17 Peak Swimming-PC     1:06.59Y   1:20.74  
 10 Wu, Emily J               18 The Olympic Club-PC  1:08.58Y   1:21.07  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kumar, Uma                17 The Olympic Club-PC  1:09.51Y   1:21.60  
 12 Glanville, Mckaela I      17 Alto Swim Club-PC    1:08.60Y   1:21.76  
 12 McGaughey, Maddie A       17 PASA-PC              1:09.50Y   1:21.76  
 14 Mayhew, Elizabeth         17 MM                   1:17.81    1:22.33  
 15 Kirtland, Haley D         17 AAA-PC               1:18.90    1:22.40  
 16 Ngo, Catherine            17 VS-PC                1:09.96Y   1:23.78  
 17 Edwards, Nicole A         18 Orinda Aquatics-PC   1:08.31Y   1:23.86  
 18 Donaldson, Bailey C       17 BAY-PC               1:10.35Y   1:24.00  
 19 Shortt, Alexandra         18 KWIC                 1:19.69    1:24.52  
 20 Cory, Katherina           17 Tri Valley Aquat-PC  1:07.38Y   1:24.62  
 21 Lepisova, Emma            18 BAC-PC               1:08.67Y   1:25.16  
 
Girls 17-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Myburgh, Emma             17 ISC                  2:40.28    2:37.38  
                  36.44     1:16.26 (39.82)     1:56.74 (40.48)     2:37.38 (40.64)
  2 Merckx, Axana             18 KWIC                 2:44.79    2:39.12  
                  36.89     1:17.02 (40.13)     1:58.03 (41.01)     2:39.12 (41.09)
  3 Lo, Emily Y               18 TERA-PC              2:42.91    2:40.49  
                  37.31     1:17.54 (40.23)     1:59.74 (42.20)     2:40.49 (40.75)
  4 Tao, Megan J              17 Peak Swimming-PC     2:47.26    2:44.86  
                  38.20     1:20.10 (41.90)     2:02.57 (42.47)     2:44.86 (42.29)
  5 Appl, Emmie S             17 Orinda Aquatics-PC   2:50.54    2:46.06  
                  37.09     1:19.86 (42.77)     2:03.08 (43.22)     2:46.06 (42.98)
  6 Gearing, Delanie L        18 TERA-PC              2:48.34    2:46.28  
                  37.42     1:19.62 (42.20)     2:03.18 (43.56)     2:46.28 (43.10)
  7 Reibel, Jessica           18 ROW                  2:51.12    2:51.57  
                  39.14     1:22.55 (43.41)     2:07.79 (45.24)     2:51.57 (43.78)
  8 Bauer, Lydia              17 PASA-PC              2:47.72    2:51.79  
                  37.33     1:20.16 (42.83)     2:05.29 (45.13)     2:51.79 (46.50)
Preliminaries
  7 Hutchinson, Haley S       17 MCSD-PC              2:48.53             
 10 Sterling, Piper L         17 WCAB-PC              2:54.71             
 11 McGaughey, Maddie A       17 PASA-PC              2:55.26             
 12 Tran, Tiffany C           17 Peak Swimming-PC     2:57.67             
 13 Shortt, Alexandra         18 KWIC                 3:01.87             
 14 Truong, Vivian N          18 VS-PC                3:08.18             
 15 Greenfield, Alexandria    17 ISC                  3:11.25             
 
Girls 17-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Myburgh, Emma             17 ISC                  2:34.56    2:40.28  
                1:17.22   2:40.28 (1:23.06)                                        
  2 Lo, Emily Y               18 TERA-PC              2:36.29    2:42.91  
                1:19.44   2:42.91 (1:23.47)                                        
  3 Merckx, Axana             18 KWIC                 2:36.50    2:44.79  
                1:18.80   2:44.79 (1:25.99)                                        
  4 Tao, Megan J              17 Peak Swimming-PC     2:44.39    2:47.26  
                1:20.73   2:47.26 (1:26.53)                                        
  5 Bauer, Lydia              17 PASA-PC              2:45.01    2:47.72  
                1:20.34   2:47.72 (1:27.38)                                        
  6 Gearing, Delanie L        18 TERA-PC              2:50.20    2:48.34  
                1:19.31   2:48.34 (1:29.03)                                        
  7 Hutchinson, Haley S       17 MCSD-PC              2:42.21    2:48.53  
                1:21.94   2:48.53 (1:26.59)                                        
  8 Appl, Emmie S             17 Orinda Aquatics-PC   2:50.88    2:50.54  
                1:21.81   2:50.54 (1:28.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Reibel, Jessica           18 ROW                  2:52.76    2:51.12  
                1:22.30   2:51.12 (1:28.82)                                        
 10 Sterling, Piper L         17 WCAB-PC              2:51.71    2:54.71  
                1:23.52   2:54.71 (1:31.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 McGaughey, Maddie A       17 PASA-PC              2:53.87    2:55.26  
                1:24.08   2:55.26 (1:31.18)                                        
 12 Tran, Tiffany C           17 Peak Swimming-PC     2:28.77Y   2:57.67  
                1:25.59   2:57.67 (1:32.08)                                        
 13 Shortt, Alexandra         18 KWIC                 2:49.51    3:01.87  
                1:27.32   3:01.87 (1:34.55)                                        
 14 Truong, Vivian N          18 VS-PC                2:52.72    3:08.18  
                1:30.59   3:08.18 (1:37.59)                                        
 15 Greenfield, Alexandria    17 ISC                  2:54.95    3:11.25  
                1:30.94   3:11.25 (1:40.31)                                        
 
Girls 17-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Larson, Jessica E         18 TERA-PC              1:05.13    1:03.65  
                  29.47     1:03.65 (34.18)                                        
  2 Smith, Madeline L         17 Orinda Aquatics-PC   1:03.38    1:03.96  
                  30.70     1:03.96 (33.26)                                        
  3 Hill, Molly               17 KWIC                 1:04.87    1:03.98  
                  30.66     1:03.98 (33.32)                                        
  4 Gebhardt, Emily P         18 Orinda Aquatics-PC   1:05.05    1:04.08  
                  29.70     1:04.08 (34.38)                                        
  5 Carlson, Josephine M      17 WCAB-PC              1:05.31    1:04.77  
                  30.03     1:04.77 (34.74)                                        
  6 Gardner, Amber G          17 CROW-PC              1:05.43    1:05.21  
                  30.41     1:05.21 (34.80)                                        
  7 Follmer, Elizabeth J      18 Orinda Aquatics-PC   1:05.61    1:06.05  
                  30.83     1:06.05 (35.22)                                        
  8 Harrison, Elsie N         17 DA-PC                1:05.47    1:06.15  
                  31.14     1:06.15 (35.01)                                        
Preliminaries
  9 Ma, Ashley C              17 Santa Clara Swim-PC  1:05.71             
 10 Mosher, Lauren            18 ISC                  1:05.80             
 11 McKenna, Mai L            18 Osprey Aquatics-PC   1:06.13             
 12 Alexiuk, Jamie            18 MM                   1:06.28             
 13 Mayhew, Elizabeth         17 MM                   1:06.74             
 14 Locala, Naomi M           17 Alto Swim Club-PC    1:06.86             
 15 David, Abby T             17 Solano Aquatic S-SN  1:06.92             
 16 Peterson, Natalie         17 ROW                  1:07.37             
 17 Scheberies, Jacklyn J     18 CROW-PC              1:07.44             
 18 Malloy, Maggie L          18 Santa Clara Swim-PC  1:07.67             
 19 Gjerde, Caroline R        17 Tri Valley Aquat-PC  1:07.69             
 19 Field, Erin               17 Pointe-Claire Sw     1:07.69             
 21 Critzer, Nicole A         17 Santa Clara Swim-PC  1:07.98             
 22 Hayes, Katherine E        18 WCAB-PC              1:08.58             
 23 Wu, Emily J               18 The Olympic Club-PC  1:08.59             
 24 Burrill, Megan E          18 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:08.76             
 25 Juan, Kylie S             17 Peak Swimming-PC     1:08.81             
 26 Donaldson, Bailey C       17 BAY-PC               1:08.84             
 27 McDowell, Victoria        17 BYST                 1:08.93             
 28 Mayhew, Quinn             17 MM                   1:09.03             
 29 Bauer, Lydia              17 PASA-PC              1:09.23             
 30 Glanville, Mckaela I      17 Alto Swim Club-PC    1:09.34             
 31 Appl, Emmie S             17 Orinda Aquatics-PC   1:09.42             
 32 Lam, Allison              17 VS-PC                1:09.89             
 33 Neufeld, Christy A        18 CROW-PC              1:11.05             
 34 Valvur, Camille E         18 Orinda Aquatics-PC   1:13.06             
 35 Balicanta, Elisabeth S    17 PLS-PC               1:14.37             
 
Girls 17-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Smith, Madeline L         17 Orinda Aquatics-PC   1:05.04    1:03.38  
  2 Hill, Molly               17 KWIC                 1:04.84    1:04.87  
  3 Gebhardt, Emily P         18 Orinda Aquatics-PC   1:04.70    1:05.05  
  4 Larson, Jessica E         18 TERA-PC              1:04.02    1:05.13  
  5 Carlson, Josephine M      17 WCAB-PC              1:06.12    1:05.31  
  6 Gardner, Amber G          17 CROW-PC                57.94Y   1:05.43  
  7 Harrison, Elsie N         17 DA-PC                1:06.03    1:05.47  
  8 Follmer, Elizabeth J      18 Orinda Aquatics-PC   1:05.06    1:05.61  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ma, Ashley C              17 Santa Clara Swim-PC  1:05.37    1:05.71  
 10 Mosher, Lauren            18 ISC                  1:05.65    1:05.80  
-------------------------------------------------------------------------
 11 McKenna, Mai L            18 Osprey Aquatics-PC   1:05.22    1:06.13  
 12 Alexiuk, Jamie            18 MM                   1:05.48    1:06.28  
 13 Mayhew, Elizabeth         17 MM                   1:06.66    1:06.74  
 14 Locala, Naomi M           17 Alto Swim Club-PC    1:06.61    1:06.86  
 15 David, Abby T             17 Solano Aquatic S-SN  1:06.70    1:06.92  
 16 Peterson, Natalie         17 ROW                  1:06.26    1:07.37  
 17 Scheberies, Jacklyn J     18 CROW-PC              1:06.65    1:07.44  
 18 Malloy, Maggie L          18 Santa Clara Swim-PC  1:08.48    1:07.67  
 19 Gjerde, Caroline R        17 Tri Valley Aquat-PC  1:07.17    1:07.69  
 19 Field, Erin               17 Pointe-Claire Sw     1:07.35    1:07.69  
 21 Critzer, Nicole A         17 Santa Clara Swim-PC  1:07.37    1:07.98  
 22 Hayes, Katherine E        18 WCAB-PC              1:04.62    1:08.58  
 23 Wu, Emily J               18 The Olympic Club-PC  1:00.04Y   1:08.59  
 24 Burrill, Megan E          18 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:05.75    1:08.76  
 25 Juan, Kylie S             17 Peak Swimming-PC     1:06.55    1:08.81  
 26 Donaldson, Bailey C       17 BAY-PC               1:00.18Y   1:08.84  
 27 McDowell, Victoria        17 BYST                 1:07.49    1:08.93  
 28 Mayhew, Quinn             17 MM                   1:08.34    1:09.03  
 29 Bauer, Lydia              17 PASA-PC              1:08.06    1:09.23  
 30 Glanville, Mckaela I      17 Alto Swim Club-PC    1:00.15Y   1:09.34  
 31 Appl, Emmie S             17 Orinda Aquatics-PC     59.69Y   1:09.42  
 32 Lam, Allison              17 VS-PC                  58.45Y   1:09.89  
 33 Neufeld, Christy A        18 CROW-PC              1:04.58    1:11.05  
 34 Valvur, Camille E         18 Orinda Aquatics-PC     58.67Y   1:13.06  
 35 Balicanta, Elisabeth S    17 PLS-PC                 59.84Y   1:14.37  
 
Girls 17-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hill, Molly               17 KWIC                 2:24.53    2:23.10  
                  31.45     1:07.61 (36.16)     1:45.62 (38.01)     2:23.10 (37.48)
  2 Scheberies, Jacklyn J     18 CROW-PC              2:28.09    2:24.89  
                  32.31     1:09.14 (36.83)     1:47.12 (37.98)     2:24.89 (37.77)
  3 Follmer, Elizabeth J      18 Orinda Aquatics-PC   2:27.02    2:25.03  
                  31.53     1:08.61 (37.08)     1:47.36 (38.75)     2:25.03 (37.67)
  4 Harrison, Elsie N         17 DA-PC                2:29.18    2:28.04  
                  33.23     1:11.41 (38.18)     1:49.82 (38.41)     2:28.04 (38.22)
  5 Bodero, Chenoa M          17 LAC-PC               2:28.71    2:29.30  
                  31.97     1:09.15 (37.18)     1:48.20 (39.05)     2:29.30 (41.10)
  6 Ma, Ashley C              17 Santa Clara Swim-PC  2:28.46    2:31.05  
                  33.70     1:10.86 (37.16)     1:50.51 (39.65)     2:31.05 (40.54)
 
Girls 17-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hill, Molly               17 KWIC                 2:20.06    2:24.53  
                1:08.62   2:24.53 (1:15.91)                                        
  2 Follmer, Elizabeth J      18 Orinda Aquatics-PC   2:25.23    2:27.02  
                1:08.52   2:27.02 (1:18.50)                                        
  3 Scheberies, Jacklyn J     18 CROW-PC              2:26.75    2:28.09  
                1:11.39   2:28.09 (1:16.70)                                        
  4 Ma, Ashley C              17 Santa Clara Swim-PC  2:29.81    2:28.46  
                1:08.82   2:28.46 (1:19.64)                                        
  5 Bodero, Chenoa M          17 LAC-PC               2:26.02    2:28.71  
                1:10.61   2:28.71 (1:18.10)                                        
  6 Harrison, Elsie N         17 DA-PC                2:31.46    2:29.18  
                1:10.96   2:29.18 (1:18.22)                                        
 
Girls 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Merckx, Axana             18 KWIC                 2:23.23    2:21.42  
                  31.42     1:07.91 (36.49)     1:49.59 (41.68)     2:21.42 (31.83)
  2 McDonald, Margaux         17 Orinda Aquatics-PC   2:24.22    2:22.59  
                  31.12     1:07.41 (36.29)     1:49.56 (42.15)     2:22.59 (33.03)
  3 Smith, Madeline L         17 Orinda Aquatics-PC   2:24.72    2:23.18  
                  31.72     1:08.31 (36.59)     1:50.37 (42.06)     2:23.18 (32.81)
  4 Tao, Megan J              17 Peak Swimming-PC     2:27.53    2:26.92  
                  30.80     1:10.59 (39.79)     1:53.81 (43.22)     2:26.92 (33.11)
  5 Myburgh, Emma             17 ISC                  2:27.86    2:27.95  
                  32.07     1:12.32 (40.25)     1:54.03 (41.71)     2:27.95 (33.92)
  6 Malloy, Maggie L          18 Santa Clara Swim-PC  2:29.83    2:28.47  
                  32.04     1:10.23 (38.19)     1:55.67 (45.44)     2:28.47 (32.80)
  7 Reibel, Jessica           18 ROW                  2:29.47    2:31.24  
                  33.96     1:13.07 (39.11)     1:57.36 (44.29)     2:31.24 (33.88)
  8 McKenna, Mai L            18 Osprey Aquatics-PC   2:26.72    2:32.64  
                  31.83     1:10.51 (38.68)     1:56.05 (45.54)     2:32.64 (36.59)
Preliminaries
  8 Locala, Naomi M           17 Alto Swim Club-PC    2:29.77             
 10 Hutchinson, Haley S       17 MCSD-PC              2:30.06             
 11 Mayhew, Elizabeth         17 MM                   2:30.28             
 12 Hill, Molly               17 KWIC                 2:31.06             
 13 David, Abby T             17 Solano Aquatic S-SN  2:31.62             
 14 Peterson, Natalie         17 ROW                  2:33.12             
 15 Alexiuk, Jamie            18 MM                   2:33.17             
 16 Gearing, Delanie L        18 TERA-PC              2:33.21             
 17 Appl, Emmie S             17 Orinda Aquatics-PC   2:33.49             
 18 Mina, Kaitlyn E           17 Sunn Swimming-PC     2:33.57             
 19 Glanville, Mckaela I      17 Alto Swim Club-PC    2:33.75             
 20 Mayhew, Quinn             17 MM                   2:34.44             
 21 Scheberies, Jacklyn J     18 CROW-PC              2:34.71             
 22 McGaughey, Maddie A       17 PASA-PC              2:34.94             
 23 Helding, Giselle Joyce T  18 SRVA-PC              2:35.33             
 24 McDowell, Victoria        17 BYST                 2:36.82             
 25 Goldberg, Mariel R        18 The Olympic Club-PC  2:37.84             
 26 Truong, Vivian N          18 VS-PC                2:39.93             
 27 Shortt, Alexandra         18 KWIC                 2:40.11             
 28 Tran, Tiffany C           17 Peak Swimming-PC     2:40.23             
 29 Wu, Charlotte T           18 Orinda Aquatics-PC   2:40.41             
 30 Cory, Katherina           17 Tri Valley Aquat-PC  2:41.82             
 31 Neufeld, Christy A        18 CROW-PC              2:41.90             
 
Girls 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Merckx, Axana             18 KWIC                 2:18.09    2:23.23  
                1:08.16   2:23.23 (1:15.07)                                        
  2 McDonald, Margaux         17 Orinda Aquatics-PC   2:21.40    2:24.22  
                1:07.59   2:24.22 (1:16.63)                                        
  3 Smith, Madeline L         17 Orinda Aquatics-PC   2:24.83    2:24.72  
                1:09.17   2:24.72 (1:15.55)                                        
  4 McKenna, Mai L            18 Osprey Aquatics-PC   2:22.71    2:26.72  
                1:08.97   2:26.72 (1:17.75)                                        
  5 Tao, Megan J              17 Peak Swimming-PC     2:24.59    2:27.53  
                1:10.29   2:27.53 (1:17.24)                                        
  6 Myburgh, Emma             17 ISC                  2:23.89    2:27.86  
                1:12.13   2:27.86 (1:15.73)                                        
  7 Reibel, Jessica           18 ROW                  2:29.27    2:29.47  
                1:11.49   2:29.47 (1:17.98)                                        
  8 Locala, Naomi M           17 Alto Swim Club-PC    2:31.40    2:29.77  
                1:09.57   2:29.77 (1:20.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Malloy, Maggie L          18 Santa Clara Swim-PC  2:30.53    2:29.83  
                1:10.84   2:29.83 (1:18.99)                                        
 10 Hutchinson, Haley S       17 MCSD-PC              2:30.77    2:30.06  
                1:11.27   2:30.06 (1:18.79)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mayhew, Elizabeth         17 MM                   2:30.49    2:30.28  
                1:12.66   2:30.28 (1:17.62)                                        
 12 Hill, Molly               17 KWIC                 2:29.06    2:31.06  
                1:08.61   2:31.06 (1:22.45)                                        
 13 David, Abby T             17 Solano Aquatic S-SN  2:31.87    2:31.62  
                1:10.53   2:31.62 (1:21.09)                                        
 14 Peterson, Natalie         17 ROW                  2:31.58    2:33.12  
                1:09.20   2:33.12 (1:23.92)                                        
 15 Alexiuk, Jamie            18 MM                   2:28.38    2:33.17  
                1:12.16   2:33.17 (1:21.01)                                        
 16 Gearing, Delanie L        18 TERA-PC              2:33.93    2:33.21  
                1:14.94   2:33.21 (1:18.27)                                        
 17 Appl, Emmie S             17 Orinda Aquatics-PC   2:09.25Y   2:33.49  
                1:14.96   2:33.49 (1:18.53)                                        
 18 Mina, Kaitlyn E           17 Sunn Swimming-PC     2:14.23Y   2:33.57  
                1:10.68   2:33.57 (1:22.89)                                        
 19 Glanville, Mckaela I      17 Alto Swim Club-PC    2:34.67    2:33.75  
                1:13.92   2:33.75 (1:19.83)                                        
 20 Mayhew, Quinn             17 MM                   2:33.30    2:34.44  
                1:13.75   2:34.44 (1:20.69)                                        
 21 Scheberies, Jacklyn J     18 CROW-PC              2:13.62Y   2:34.71  
                1:14.08   2:34.71 (1:20.63)                                        
 22 McGaughey, Maddie A       17 PASA-PC              2:14.33Y   2:34.94  
                1:14.19   2:34.94 (1:20.75)                                        
 23 Helding, Giselle Joyce T  18 SRVA-PC              2:11.03Y   2:35.33  
                1:13.31   2:35.33 (1:22.02)                                        
 24 McDowell, Victoria        17 BYST                 2:34.45    2:36.82  
                1:14.22   2:36.82 (1:22.60)                                        
 25 Goldberg, Mariel R        18 The Olympic Club-PC  2:34.29    2:37.84  
                1:15.59   2:37.84 (1:22.25)                                        
 26 Truong, Vivian N          18 VS-PC                2:34.49    2:39.93  
                1:17.63   2:39.93 (1:22.30)                                        
 27 Shortt, Alexandra         18 KWIC                 2:34.66    2:40.11  
                1:17.14   2:40.11 (1:22.97)                                        
 28 Tran, Tiffany C           17 Peak Swimming-PC     2:13.97Y   2:40.23  
                1:16.18   2:40.23 (1:24.05)                                        
 29 Wu, Charlotte T           18 Orinda Aquatics-PC   2:13.89Y   2:40.41  
                1:13.55   2:40.41 (1:26.86)                                        
 30 Cory, Katherina           17 Tri Valley Aquat-PC  2:13.74Y   2:41.82  
                1:14.47   2:41.82 (1:27.35)                                        
 31 Neufeld, Christy A        18 CROW-PC              2:28.01    2:41.90  
                1:17.72   2:41.90 (1:24.18)                                        
 
Girls 17-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Merckx, Axana             18 KWIC                 5:05.54    5:00.12  
                  32.13     1:08.71 (36.58)     1:47.51 (38.80)     2:25.31 (37.80)
        3:07.81 (42.50)     3:50.86 (43.05)     4:26.20 (35.34)     5:00.12 (33.92)
  2 Smith, Madeline L         17 Orinda Aquatics-PC   5:05.63    5:03.44  
                  32.49     1:10.28 (37.79)     1:50.45 (40.17)     2:29.88 (39.43)
        3:12.80 (42.92)     3:55.36 (42.56)     4:30.37 (35.01)     5:03.44 (33.07)
  3 Myburgh, Emma             17 ISC                  5:11.60    5:04.07  
                  31.63     1:08.45 (36.82)     1:49.86 (41.41)     2:30.70 (40.84)
        3:11.89 (41.19)     3:54.08 (42.19)     4:30.65 (36.57)     5:04.07 (33.42)
  4 Malloy, Maggie L          18 Santa Clara Swim-PC  5:19.68    5:13.36  
                  32.39     1:09.67 (37.28)     1:50.89 (41.22)     2:31.34 (40.45)
        3:16.76 (45.42)     4:02.86 (46.10)     4:38.63 (35.77)     5:13.36 (34.73)
  5 Gardner, Amber G          17 CROW-PC              5:16.01    5:19.20  
                  31.27     1:06.44 (35.17)     1:45.77 (39.33)     2:24.19 (38.42)
        3:13.77 (49.58)     4:03.75 (49.98)     4:41.70 (37.95)     5:19.20 (37.50)
  6 Mina, Kaitlyn E           17 Sunn Swimming-PC     5:25.83    5:32.72  
                  32.53     1:10.31 (37.78)     1:53.00 (42.69)     2:34.53 (41.53)
        3:25.99 (51.46)     4:16.77 (50.78)     4:55.62 (38.85)     5:32.72 (37.10)
  7 Shortt, Alexandra         18 KWIC                 5:42.85    5:41.59  
                  35.39     1:17.27 (41.88)     2:03.07 (45.80)     2:47.63 (44.56)
        3:34.44 (46.81)     4:22.14 (47.70)     5:02.28 (40.14)     5:41.59 (39.31)
Preliminaries
  4 Follmer, Elizabeth J      18 Orinda Aquatics-PC   5:14.95             
  8 Kirtland, Haley D         17 AAA-PC               5:38.46             
 -- McGaughey, Maddie A       17 PASA-PC                  DQ              
 
Girls 17-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Merckx, Axana             18 KWIC                 4:56.56    5:05.54  
                1:09.52   2:27.79 (1:18.27)   3:56.31 (1:28.52)   5:05.54 (1:09.23)
  2 Smith, Madeline L         17 Orinda Aquatics-PC   5:08.57    5:05.63  
                1:11.10   2:29.78 (1:18.68)   3:57.09 (1:27.31)   5:05.63 (1:08.54)
  3 Myburgh, Emma             17 ISC                  5:02.91    5:11.60  
                1:09.51   2:33.00 (1:23.49)   3:57.84 (1:24.84)   5:11.60 (1:13.76)
  4 Follmer, Elizabeth J      18 Orinda Aquatics-PC   5:08.52    5:14.95  
                1:09.32   2:27.29 (1:17.97)   4:03.44 (1:36.15)   5:14.95 (1:11.51)
  5 Gardner, Amber G          17 CROW-PC              4:38.33Y   5:16.01  
                1:06.52   2:25.96 (1:19.44)   4:01.98 (1:36.02)   5:16.01 (1:14.03)
  6 Malloy, Maggie L          18 Santa Clara Swim-PC  5:16.72    5:19.68  
                1:10.06   2:31.73 (1:21.67)   4:06.39 (1:34.66)   5:19.68 (1:13.29)
  7 Mina, Kaitlyn E           17 Sunn Swimming-PC     4:40.74Y   5:25.83  
                1:10.83   2:33.24 (1:22.41)   4:11.12 (1:37.88)   5:25.83 (1:14.71)
  8 Kirtland, Haley D         17 AAA-PC               5:26.86    5:38.46  
                1:15.13   2:44.26 (1:29.13)   4:19.77 (1:35.51)   5:38.46 (1:18.69)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shortt, Alexandra         18 KWIC                 5:22.60    5:42.85  
                1:16.09   2:47.55 (1:31.46)   4:21.43 (1:33.88)   5:42.85 (1:21.42)
 -- McGaughey, Maddie A       17 PASA-PC              5:23.04         DQ  
                1:13.87   2:40.09 (1:26.22)   4:14.86 (1:34.77)        DQ (1:16.34)
 
Girls 15-18 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       1:49.23    1:47.76  
                  27.34       53.78 (26.44)     1:20.61 (26.83)     1:47.76 (27.15)
  2 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            1:31.36Y   1:49.06  
                  28.08       54.56 (26.48)     1:21.66 (27.10)     1:49.06 (27.40)
  3 Kwic  'A'                                         1:49.58    1:50.16  
                  28.01       55.59 (27.58)     1:23.85 (28.26)     1:50.16 (26.31)
  4 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       1:50.25    1:50.24  
                  28.60       55.30 (26.70)     1:23.51 (28.21)     1:50.24 (26.73)
  5 Orinda Aquatics-PC  'A'                           1:53.32    1:50.66  
                  28.72       55.86 (27.14)     1:23.57 (27.71)     1:50.66 (27.09)
  6 The Olympic Club-PC  'A'                          1:50.19    1:50.96  
                  28.03       55.17 (27.14)     1:22.79 (27.62)     1:50.96 (28.17)
  7 Manitoba Marlins  'A'                             1:52.87    1:51.82  
                  28.31       56.05 (27.74)     1:24.45 (28.40)     1:51.82 (27.37)
  8 Walnut Creek Aquabears-PC  'A'                    1:51.37    1:52.03  
                  27.42       55.82 (28.40)     1:24.40 (28.58)     1:52.03 (27.63)
  9 Pointe-Claire Swim Club  'A'                      1:52.47    1:52.21  
                  27.63       55.98 (28.35)     1:24.76 (28.78)     1:52.21 (27.45)
 10 Diablo Aquatics-PC  'A'                           1:51.96    1:52.45  
                  28.05       56.38 (28.33)     1:24.61 (28.23)     1:52.45 (27.84)
 11 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'B'            1:38.83Y   1:52.46  
                  27.62       56.05 (28.43)     1:23.48 (27.43)     1:52.46 (28.98)
 12 Island Swimming Club  'A'                         1:53.41    1:53.39  
                  28.16       56.47 (28.31)     1:25.26 (28.79)     1:53.39 (28.13)
 13 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     1:53.10    1:53.47  
                  28.02       56.50 (28.48)     1:25.24 (28.74)     1:53.47 (28.23)
 14 San Ramon Valley Aquatics-PC  'A'                 1:53.59    1:53.65  
                  28.36       55.82 (27.46)     1:25.52 (29.70)     1:53.65 (28.13)
 15 Pleasanton Seahawks-PC  'B'                       1:56.02    1:54.30  
                  28.44       57.06 (28.62)     1:25.49 (28.43)     1:54.30 (28.81)
 16 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               1:54.38    1:54.43  
                  27.98       56.98 (29.00)     1:26.97 (29.99)     1:54.43 (27.46)
 17 Almaden Riptide-PC  'A'                           1:59.63    1:54.52  
                  27.99       56.96 (28.97)     1:25.41 (28.45)     1:54.52 (29.11)
 18 Burlingame Aquatic Club-PC  'A'                   1:57.13    1:54.71  
                  29.80       58.35 (28.55)     1:26.04 (27.69)     1:54.71 (28.67)
 19 Tri Valley Aquatics-PC  'A'                       1:55.35    1:55.09  
                  29.79       57.34 (27.55)     1:25.45 (28.11)     1:55.09 (29.64)
 20 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'C'            1:42.33Y   1:55.10  
                  29.51       57.92 (28.41)     1:27.00 (29.08)     1:55.10 (28.10)
 21 The Olympic Club-PC  'B'                          1:55.16    1:55.27  
                  28.13       58.12 (29.99)     1:26.43 (28.31)     1:55.27 (28.84)
 22 Kwic  'B'                                         1:58.18    1:55.61  
                  28.89       58.02 (29.13)     1:27.25 (29.23)     1:55.61 (28.36)
 23 Diablo Aquatics-PC  'B'                           1:55.88    1:55.70  
                  28.87       57.45 (28.58)     1:27.15 (29.70)     1:55.70 (28.55)
 24 Elk Grove Aquatics Club-SN  'A'                   1:57.72    1:55.72  
                  28.22       57.54 (29.32)     1:26.92 (29.38)     1:55.72 (28.80)
 25 Walnut Creek Aquabears-PC  'B'                    1:56.28    1:56.14  
                  29.99       58.15 (28.16)     1:27.35 (29.20)     1:56.14 (28.79)
 26 Terrapins Swim Team-PC  'B'                       1:57.82    1:57.92  
                  30.25     1:00.25 (30.00)     1:28.37 (28.12)     1:57.92 (29.55)
 -- Ajax Aquatic Club  'A'                                 NT   X1:51.66  
                  28.72       56.12 (27.40)     1:24.03 (27.91)     1:51.66 (27.63)
 -- Island Swimming Club  'B'                         1:58.77   X1:58.46  
                  28.54       57.08 (28.54)     1:27.83 (30.75)     1:58.46 (30.63)
 -- Ajax Aquatic Club  'B'                                 NT   X1:59.59  
                  30.09     1:02.27 (32.18)     1:31.27 (29.00)     1:59.59 (28.32)
 
Girls 15-18 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       3:57.56    3:54.11  
                  28.24       57.22 (57.22)     1:25.06 (27.84)     1:55.39 (58.17)
        2:23.79 (28.40)     2:54.68 (59.29)     3:23.09 (28.41)     3:54.11 (59.43)
  2 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            3:49.92    3:57.87  
                  28.47       58.92 (58.92)     1:26.62 (27.70)     1:57.44 (58.52)
        2:26.13 (28.69)   2:57.54 (1:00.10)     3:26.05 (28.51)   3:57.87 (1:00.33)
  3 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       4:00.61    4:02.31  
                  28.78       59.98 (59.98)     1:29.48 (29.50)   2:01.06 (1:01.08)
        2:30.04 (28.98)   3:02.53 (1:01.47)     3:31.75 (29.22)     4:02.31 (59.78)
  4 Kwic  'A'                                         3:58.06    4:02.80  
                  29.20   1:00.40 (1:00.40)     1:29.26 (28.86)   2:02.50 (1:02.10)
        2:31.19 (28.69)   3:03.71 (1:01.21)     3:32.14 (28.43)     4:02.80 (59.09)
  5 Manitoba Marlins  'A'                             4:02.44    4:03.55  
                  29.13   1:00.06 (1:00.06)     1:29.38 (29.32)   2:00.70 (1:00.64)
        2:30.26 (29.56)   3:02.60 (1:01.90)     3:31.79 (29.19)   4:03.55 (1:00.95)
  6 Orinda Aquatics-PC  'A'                           4:01.76    4:04.02  
                          1:02.11 (1:02.11)                       2:03.01 (1:00.90)
                          3:03.69 (1:00.68)   4:04.02 (1:00.33)                    
  7 The Olympic Club-PC  'A'                          4:10.28    4:05.40  
                  29.60   1:01.71 (1:01.71)     1:30.59 (28.88)   2:01.89 (1:00.18)
        2:31.07 (29.18)   3:03.51 (1:01.62)     3:32.34 (28.83)   4:05.40 (1:01.89)
  8 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               4:02.82    4:06.72  
                  29.72   1:02.26 (1:02.26)     1:31.39 (29.13)   2:04.83 (1:02.57)
        2:33.25 (28.42)   3:05.67 (1:00.84)     3:34.87 (29.20)   4:06.72 (1:01.05)
  9 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'B'            3:58.30    4:07.07  
                  29.65   1:01.86 (1:01.86)     1:31.06 (29.20)   2:03.59 (1:01.73)
        2:33.04 (29.45)   3:05.00 (1:01.41)     3:34.73 (29.73)   4:07.07 (1:02.07)
 10 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     4:11.14    4:07.61  
                          1:01.40 (1:01.40)                       2:06.26 (1:04.86)
                          3:08.65 (1:02.39)     4:07.61 (58.96)                    
 11 San Ramon Valley Aquatics-PC  'A'                 4:09.21    4:07.67  
                  29.49   1:00.13 (1:00.13)     1:29.58 (29.45)   2:01.48 (1:01.35)
        2:31.15 (29.67)   3:03.65 (1:02.17)     3:33.69 (30.04)   4:07.67 (1:04.02)
 12 Burlingame Aquatic Club-PC  'A'                   4:06.95    4:08.19  
                  30.27   1:02.75 (1:02.75)     1:31.79 (29.04)   2:04.61 (1:01.86)
        2:33.48 (28.87)   3:06.08 (1:01.47)   4:08.19 (1:02.11)                    
 13 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'C'            3:44.88Y   4:08.58  
                  29.87   1:02.06 (1:02.06)     1:31.43 (29.37)   2:04.06 (1:02.00)
        2:33.95 (29.89)   3:07.68 (1:03.62)     3:36.69 (29.01)   4:08.58 (1:00.90)
 14 Pleasanton Seahawks-PC  'B'                       4:18.24    4:10.04  
                  29.45   1:00.88 (1:00.88)     1:31.00 (30.12)   2:04.63 (1:03.75)
        2:33.92 (29.29)   3:06.66 (1:02.03)     3:36.20 (29.54)   4:10.04 (1:03.38)
 15 Kwic  'B'                                         4:15.08    4:11.39  
                  29.59   1:01.96 (1:01.96)     1:32.35 (30.39)   2:04.63 (1:02.67)
        2:35.20 (30.57)   3:09.32 (1:04.69)     3:39.10 (29.78)   4:11.39 (1:02.07)
 16 Orinda Aquatics-PC  'B'                           4:16.46    4:12.25  
                  30.35   1:02.79 (1:02.79)     1:32.65 (29.86)   2:05.86 (1:03.07)
        2:36.51 (30.65)   3:09.09 (1:03.23)     3:38.59 (29.50)   4:12.25 (1:03.16)
 17 Albany Armada Aquatics-PC  'A'                    3:39.36Y   4:14.09  
                  29.71   1:02.10 (1:02.10)     1:33.50 (31.40)   2:07.19 (1:05.09)
        2:39.57 (32.38)   3:14.30 (1:07.11)     3:42.64 (28.34)     4:14.09 (59.79)
 18 Tri Valley Aquatics-PC  'A'                       4:11.67    4:14.51  
                  30.30   1:01.84 (1:01.84)     1:32.60 (30.76)   2:05.75 (1:03.91)
        2:37.37 (31.62)   3:12.20 (1:06.45)     3:42.01 (29.81)   4:14.51 (1:02.31)
 19 Diablo Aquatics-PC  'A'                           4:09.80    4:15.03  
                  29.85   1:02.57 (1:02.57)     1:31.92 (29.35)   2:06.17 (1:03.60)
        2:36.47 (30.30)   3:10.93 (1:04.76)     3:40.37 (29.44)   4:15.03 (1:04.10)
 20 Terrapins Swim Team-PC  'B'                       4:18.80    4:16.69  
                  30.04   1:01.78 (1:01.78)     1:32.65 (30.87)   2:06.63 (1:04.85)
        2:37.72 (31.09)   3:10.59 (1:03.96)     3:41.85 (31.26)   4:16.69 (1:06.10)
 21 The Olympic Club-PC  'B'                          4:17.08    4:17.54  
                  30.17   1:03.85 (1:03.85)     1:33.81 (29.96)   2:06.80 (1:02.95)
        2:38.64 (31.84)   3:14.67 (1:07.87)     3:44.88 (30.21)   4:17.54 (1:02.87)
 22 Ajax Aquatic Club  'B'                                 NT    4:22.54  
                  30.60   1:03.76 (1:03.76)     1:36.03 (32.27)   2:12.09 (1:08.33)
        2:44.01 (31.92)   3:19.69 (1:07.60)     3:49.19 (29.50)   4:22.54 (1:02.85)
 -- Pointe-Claire Swim Club  'A'                      4:04.69   X4:02.30  
                  29.78   1:01.01 (1:01.01)     1:30.09 (29.08)     2:00.96 (59.95)
        2:30.16 (29.20)   3:02.37 (1:01.41)     3:30.90 (28.53)     4:02.30 (59.93)
 -- Island Swimming Club  'A'                         3:59.43   X4:02.92  
                  29.37   1:00.43 (1:00.43)     1:28.63 (28.20)   2:01.07 (1:00.64)
        2:30.22 (29.15)   3:02.70 (1:01.63)     3:31.58 (28.88)   4:02.92 (1:00.22)
 -- Ajax Aquatic Club  'A'                                 NT   X4:05.50  
                  30.48   1:03.16 (1:03.16)     1:32.79 (29.63)   2:03.72 (1:00.56)
        2:32.77 (29.05)   3:04.42 (1:00.70)     3:33.50 (29.08)   4:05.50 (1:01.08)
 -- Island Swimming Club  'B'                         4:18.23   X4:15.92  
                  30.38   1:01.94 (1:01.94)     1:31.45 (29.51)   2:05.20 (1:03.26)
                          3:10.78 (1:05.58)     3:41.85 (31.07)   4:15.92 (1:05.14)
 
Girls 15-18 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       8:45.34    8:33.19  
                  29.20   1:00.17 (1:00.17)   1:31.97 (1:31.97)                    
                                3:04.44 ( )         3:37.61 ( )         4:09.49 ( )
        4:39.44 (29.95)   5:12.47 (1:02.98)                                        
                                7:24.20 ( )         7:59.10 ( )         8:33.19 ( )
  2 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            8:27.26    8:44.07  
                  29.53   1:01.53 (1:01.53)   1:35.41 (1:35.41)   2:09.63 (2:09.63)
        2:39.96 (30.33)   3:13.66 (1:04.03)   3:47.75 (1:38.12)   4:21.07 (2:11.44)
        4:49.97 (28.90)   5:23.39 (1:02.32)   5:58.74 (1:37.67)   6:33.11 (2:12.04)
        7:02.69 (29.58)   7:35.60 (1:02.49)   8:09.69 (1:36.58)   8:44.07 (2:10.96)
  3 Orinda Aquatics-PC  'A'                           8:44.42    8:48.57  
                  29.63   1:01.99 (1:01.99)   1:35.28 (1:35.28)   2:08.13 (2:08.13)
        2:38.46 (30.33)   3:12.11 (1:03.98)   3:46.08 (1:37.95)   4:20.22 (2:12.09)
        4:50.92 (30.70)   5:25.36 (1:05.14)   6:01.74 (1:41.52)   6:38.09 (2:17.87)
        7:07.79 (29.70)   7:40.82 (1:02.73)   8:14.76 (1:36.67)   8:48.57 (2:10.48)
  4 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'B'            8:36.05    8:53.13  
                  30.08   1:02.37 (1:02.37)   1:35.86 (1:35.86)   2:09.73 (2:09.73)
        2:40.43 (30.70)   3:14.26 (1:04.53)   3:48.62 (1:38.89)   4:22.75 (2:13.02)
        4:53.36 (30.61)   5:28.15 (1:05.40)   6:04.37 (1:41.62)   6:39.89 (2:17.14)
        7:09.75 (29.86)   7:43.63 (1:03.74)   8:18.57 (1:38.68)   8:53.13 (2:13.24)
  5 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       8:56.59    8:54.93  
                  30.55   1:02.96 (1:02.96)   1:36.98 (1:36.98)   2:10.04 (2:10.04)
        2:41.61 (31.57)   3:16.03 (1:05.99)   3:51.25 (1:41.21)   4:24.07 (2:14.03)
        4:54.21 (30.14)   5:26.65 (1:02.58)   6:00.70 (1:36.63)   6:35.58 (2:11.51)
        7:07.79 (32.21)   7:43.66 (1:08.08)   8:19.76 (1:44.18)   8:54.93 (2:19.35)
  6 Manitoba Marlins  'A'                             8:53.55    8:57.39  
                  31.40   1:05.95 (1:05.95)   1:41.23 (1:41.23)   2:15.20 (2:15.20)
        2:45.23 (30.03)   3:18.58 (1:03.38)   3:53.78 (1:38.58)   4:28.99 (2:13.79)
        4:59.49 (30.50)   5:33.85 (1:04.86)   6:09.92 (1:40.93)   6:45.14 (2:16.15)
        7:15.34 (30.20)   7:48.73 (1:03.59)   8:23.24 (1:38.10)   8:57.39 (2:12.25)
  7 Island Swimming Club  'A'                         8:41.22    9:02.26  
                  30.30   1:04.10 (1:04.10)   1:39.39 (1:39.39)   2:14.37 (2:14.37)
        2:45.13 (30.76)   3:19.39 (1:05.02)   3:54.87 (1:40.50)   4:29.80 (2:15.43)
        5:01.07 (31.27)   5:36.13 (1:06.33)   6:11.90 (1:42.10)   6:48.24 (2:18.44)
        7:18.39 (30.15)   7:52.48 (1:04.24)   8:28.06 (1:39.82)   9:02.26 (2:14.02)
  8 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     8:53.48    9:02.50  
                  30.61   1:03.85 (1:03.85)   1:38.09 (1:38.09)   2:12.74 (2:12.74)
        2:44.99 (32.25)   3:19.78 (1:07.04)   3:55.33 (1:42.59)   4:30.48 (2:17.74)
        5:02.14 (31.66)   5:37.33 (1:06.85)   6:13.85 (1:43.37)   6:49.44 (2:18.96)
        7:19.67 (30.23)   7:53.04 (1:03.60)   8:27.91 (1:38.47)   9:02.50 (2:13.06)
  9 The Olympic Club-PC  'A'                          9:12.70    9:04.04  
                  31.79   1:06.12 (1:06.12)   1:41.95 (1:41.95)   2:17.68 (2:17.68)
        2:48.50 (30.82)   3:22.46 (1:04.78)   3:57.06 (1:39.38)   4:31.01 (2:13.33)
        5:02.03 (31.02)   5:36.86 (1:05.85)   6:14.76 (1:43.75)   6:51.29 (2:20.28)
        7:21.81 (30.52)   7:55.36 (1:04.07)   8:30.44 (1:39.15)   9:04.04 (2:12.75)
 10 Pleasanton Seahawks-PC  'B'                       9:08.49    9:06.01  
                  30.88   1:04.92 (1:04.92)   1:39.84 (1:39.84)   2:15.75 (2:15.75)
        2:44.93 (29.18)   3:18.26 (1:02.51)   3:51.75 (1:36.00)   4:25.07 (2:09.32)
                          5:31.15 (1:06.08)   6:07.26 (1:42.19)   6:43.94 (2:18.87)
        7:15.91 (31.97)   7:52.62 (1:08.68)   8:29.05 (1:45.11)   9:06.01 (2:22.07)
 11 Orinda Aquatics-PC  'B'                           9:21.29    9:12.71  
                  31.61   1:05.77 (1:05.77)   1:40.31 (1:40.31)   2:13.83 (2:13.83)
        2:44.69 (30.86)   3:19.43 (1:05.60)   3:54.96 (1:41.13)   4:29.61 (2:15.78)
        5:02.22 (32.61)   5:37.65 (1:08.04)   6:15.92 (1:46.31)   6:56.20 (2:26.59)
        7:27.68 (31.48)   8:03.13 (1:06.93)   8:39.59 (1:43.39)   9:12.71 (2:16.51)
 12 Burlingame Aquatic Club-PC  'A'                   7:38.19Y   9:20.64  
                  32.16   1:07.90 (1:07.90)   1:43.76 (1:43.76)   2:18.38 (2:18.38)
        2:50.44 (32.06)   3:25.65 (1:07.27)   4:02.37 (1:43.99)   4:38.23 (2:19.85)
        5:10.33 (32.10)   5:45.23 (1:07.00)   6:20.99 (1:42.76)   6:55.65 (2:17.42)
        7:27.60 (31.95)   8:03.79 (1:08.14)   8:42.52 (1:46.87)   9:20.64 (2:24.99)
 13 Terrapins Swim Team-PC  'B'                       9:05.58    9:30.93  
                  33.06   1:09.22 (1:09.22)   1:46.46 (1:46.46)   2:23.78 (2:23.78)
        2:55.53 (31.75)   3:30.44 (1:06.66)   4:06.88 (1:43.10)   4:42.66 (2:18.88)
        5:14.83 (32.17)   5:50.97 (1:08.31)   6:28.46 (1:45.80)   7:05.57 (2:22.91)
        7:38.95 (33.38)   8:16.00 (1:10.43)   8:54.02 (1:48.45)   9:30.93 (2:25.36)
 14 The Olympic Club-PC  'B'                          9:15.63    9:35.45  
                  32.25   1:06.38 (1:06.38)   1:42.30 (1:42.30)   2:18.34 (2:18.34)
        2:50.44 (32.10)   3:26.58 (1:08.24)   4:04.09 (1:45.75)   4:42.34 (2:24.00)
        5:15.06 (32.72)   5:52.59 (1:10.25)   6:31.17 (1:48.83)   7:09.60 (2:27.26)
        7:41.49 (31.89)   8:18.43 (1:08.83)   8:56.78 (1:47.18)   9:35.45 (2:25.85)
 -- Pointe-Claire Swim Club  'A'                      8:54.38   X8:52.91  
                  30.65   1:03.68 (1:03.68)   1:37.62 (1:37.62)   2:10.24 (2:10.24)
                          3:14.32 (1:04.08)   3:49.78 (1:39.54)   4:24.88 (2:14.64)
        4:55.49 (30.61)   5:29.27 (1:04.39)   6:04.34 (1:39.46)   6:38.82 (2:13.94)
        7:09.06 (30.24)   7:42.71 (1:03.89)   8:17.89 (1:39.07)   8:52.91 (2:14.09)
 -- Crow Canyon Country Club Shark-PC  'C'            8:08.65Y        DQ  
                  31.13   1:05.91 (1:05.91)   1:42.00 (1:42.00)   2:17.26 (2:17.26)
        2:47.51 (30.25)   3:21.58 (1:04.32)   3:57.07 (1:39.81)   4:31.77 (2:14.51)
        5:02.36 (30.59)   5:37.34 (1:05.57)   6:14.32 (1:42.55)   6:50.94 (2:19.17)
        7:23.30 (32.36)   7:59.38 (1:08.44)   8:36.35 (1:45.41)        DQ (2:22.24)
 -- Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               8:44.16        DNF  
 
Girls 15-18 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orinda Aquatics-PC  'B'                           1:44.26Y   1:59.59  
                  30.75     1:04.52 (33.77)     1:32.86 (28.34)     1:59.59 (26.73)
  2 Kwic  'A'                                         1:59.08    2:02.08  
                  31.66     1:06.23 (34.57)     1:35.46 (29.23)     2:02.08 (26.62)
  3 The Olympic Club-PC  'A'                          2:04.06    2:02.63  
                  32.19     1:07.42 (35.23)     1:35.07 (27.65)     2:02.63 (27.56)
  4 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       2:01.76    2:02.86  
                  31.29     1:07.22 (35.93)     1:35.63 (28.41)     2:02.86 (27.23)
  5 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       2:05.67    2:02.99  
                  31.54     1:06.26 (34.72)     1:35.74 (29.48)     2:02.99 (27.25)
  6 Manitoba Marlins  'A'                             2:04.22    2:03.67  
                  30.74     1:07.23 (36.49)     1:36.36 (29.13)     2:03.67 (27.31)
  7 Walnut Creek Aquabears-PC  'A'                    2:04.23    2:04.35  
                  31.38     1:06.87 (35.49)     1:36.67 (29.80)     2:04.35 (27.68)
  8 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'B'            1:49.57Y   2:04.71  
                  32.21     1:06.61 (34.40)     1:37.32 (30.71)     2:04.71 (27.39)
  9 Pointe-Claire Swim Club  'A'                      2:09.15    2:05.17  
                  31.94     1:08.22 (36.28)     1:37.75 (29.53)     2:05.17 (27.42)
 10 Orinda Aquatics-PC  'A'                           2:08.68    2:05.44  
                  33.08     1:08.11 (35.03)     1:38.02 (29.91)     2:05.44 (27.42)
 11 Burlingame Aquatic Club-PC  'A'                   1:51.85Y   2:06.02  
                  31.48     1:07.81 (36.33)     1:37.63 (29.82)     2:06.02 (28.39)
 12 Diablo Aquatics-PC  'A'                           2:04.64    2:06.17  
                  32.79     1:08.39 (35.60)     1:38.85 (30.46)     2:06.17 (27.32)
 13 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'C'            1:53.68Y   2:06.56  
                  31.60     1:07.84 (36.24)     1:37.88 (30.04)     2:06.56 (28.68)
 14 Almaden Riptide-PC  'A'                           1:52.44Y   2:06.64  
                  34.84     1:09.22 (34.38)     1:38.68 (29.46)     2:06.64 (27.96)
 15 Tri Valley Aquatics-PC  'A'                       2:06.26    2:06.88  
                  31.36     1:06.17 (34.81)     1:37.62 (31.45)     2:06.88 (29.26)
 16 San Ramon Valley Aquatics-PC  'A'                 2:08.13    2:07.15  
                  32.71     1:09.18 (36.47)     1:39.17 (29.99)     2:07.15 (27.98)
 17 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     2:07.32    2:07.28  
                  32.52     1:09.58 (37.06)     1:39.67 (30.09)     2:07.28 (27.61)
 18 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               2:06.47    2:07.66  
                  32.69     1:09.68 (36.99)     1:40.71 (31.03)     2:07.66 (26.95)
 18 Diablo Aquatics-PC  'B'                           1:51.59Y   2:07.66  
                  33.05     1:09.55 (36.50)     1:39.07 (29.52)     2:07.66 (28.59)
 20 Kwic  'B'                                         2:07.03    2:09.49  
                  32.09     1:10.64 (38.55)     1:40.48 (29.84)     2:09.49 (29.01)
 21 Pleasanton Seahawks-PC  'B'                       2:07.69    2:10.76  
                  32.81     1:11.95 (39.14)     1:42.95 (31.00)     2:10.76 (27.81)
 22 Walnut Creek Aquabears-PC  'B'                    2:07.90    2:10.85  
                  34.61     1:12.29 (37.68)     1:41.99 (29.70)     2:10.85 (28.86)
 23 Terrapins Swim Team-PC  'B'                       2:09.76    2:11.96  
                  34.30     1:13.21 (38.91)     1:43.89 (30.68)     2:11.96 (28.07)
 24 The Olympic Club-PC  'B'                          1:54.22Y   2:12.49  
                  33.86                             1:41.86 ( )     2:12.49 (30.63)
 25 Burlingame Aquatic Club-PC  'B'                   2:12.00    2:13.41  
                  34.93     1:12.96 (38.03)     1:45.20 (32.24)     2:13.41 (28.21)
 -- Island Swimming Club  'A'                         2:03.06   X2:02.26  
                                                    1:34.68 ( )     2:02.26 (27.58)
 -- Ajax Aquatic Club  'A'                                 NT   X2:04.74  
                                                    1:37.27 ( )     2:04.74 (27.47)
 -- Ajax Aquatic Club  'B'                                 NT   X2:10.48  
                  32.15                             1:40.65 ( )     2:10.48 (29.83)
 -- Island Swimming Club  'B'                         2:11.19   X2:11.92  
                  34.38     1:14.17 (39.79)     1:43.30 (29.13)     2:11.92 (28.62)
 -- Albany Armada Aquatics-PC  'A'                    2:11.55         DQ  
                  33.23     1:09.62 (36.39)     1:40.30 (30.68)          DQ (27.82)
 -- Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            1:39.81Y        DQ  
                  32.61     1:06.72 (34.11)     1:36.08 (29.36)          DQ (26.79)
 
Girls 15-18 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orinda Aquatics-PC  'A'                           4:30.29    4:23.60  
                  32.55   1:06.68 (1:06.68)     1:41.55 (34.87)   2:20.38 (1:13.70)
        2:50.74 (30.36)   3:25.43 (1:05.05)     3:53.17 (27.74)     4:23.60 (58.17)
  2 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       4:33.63    4:24.26  
                  32.38   1:06.64 (1:06.64)     1:42.29 (35.65)   2:22.34 (1:15.70)
        2:51.31 (28.97)   3:25.13 (1:02.79)     3:53.42 (28.29)     4:24.26 (59.13)
  3 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            4:13.01    4:24.72  
                  32.88   1:07.84 (1:07.84)     1:42.60 (34.76)   2:23.96 (1:16.12)
        2:52.31 (28.35)   3:25.93 (1:01.97)     3:54.06 (28.13)     4:24.72 (58.79)
  4 Kwic  'A'                                         4:21.62    4:26.59  
                  32.91   1:07.34 (1:07.34)     1:42.26 (34.92)   2:22.65 (1:15.31)
        2:52.64 (29.99)   3:27.49 (1:04.84)     4:26.59 (59.10)                    
  5 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       4:47.66    4:27.66  
                  31.51   1:06.12 (1:06.12)     1:40.61 (34.49)   2:19.44 (1:13.32)
        2:49.77 (30.33)   3:25.57 (1:06.13)     3:54.90 (29.33)   4:27.66 (1:02.09)
  6 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               4:35.71    4:33.18  
                  32.70   1:07.20 (1:07.20)     1:44.60 (37.40)   2:26.03 (1:18.83)
        2:56.39 (30.36)   3:32.07 (1:06.04)     4:00.98 (28.91)   4:33.18 (1:01.11)
  7 Pointe-Claire Swim Club  'A'                      4:35.13    4:34.08  
                  33.02   1:08.21 (1:08.21)     1:45.56 (37.35)   2:26.99 (1:18.78)
        2:57.84 (30.85)   3:33.84 (1:06.85)     4:03.36 (29.52)   4:34.08 (1:00.24)
  8 Orinda Aquatics-PC  'B'                           3:47.87Y   4:35.05  
                  33.98   1:09.14 (1:09.14)     1:45.49 (36.35)   2:27.33 (1:18.19)
        2:58.60 (31.27)   3:34.67 (1:07.34)     4:03.29 (28.62)   4:35.05 (1:00.38)
  9 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'B'            4:30.65    4:35.25  
                  32.83   1:08.28 (1:08.28)     1:45.90 (37.62)   2:28.76 (1:20.48)
        2:58.79 (30.03)   3:34.95 (1:06.19)     4:03.90 (28.95)   4:35.25 (1:00.30)
 10 Tri Valley Aquatics-PC  'A'                       4:36.94    4:35.73  
                  31.97   1:05.13 (1:05.13)     1:40.66 (35.53)   2:20.32 (1:15.19)
        2:51.87 (31.55)   3:30.50 (1:10.18)     4:00.92 (30.42)   4:35.73 (1:05.23)
 11 Manitoba Marlins  'A'                             4:35.40    4:36.00  
                  32.73   1:08.23 (1:08.23)     1:44.54 (36.31)   2:26.40 (1:18.17)
        2:57.33 (30.93)   3:35.16 (1:08.76)     4:04.15 (28.99)   4:36.00 (1:00.84)
 12 San Ramon Valley Aquatics-PC  'A'                 4:38.15    4:36.62  
                  33.00                             1:46.95 ( )         2:30.20 ( )
        3:01.68 (31.48)   3:36.46 (1:06.26)     4:05.43 (28.97)   4:36.62 (1:00.16)
 13 Diablo Aquatics-PC  'A'                           4:26.78    4:37.74  
                  34.39   1:10.81 (1:10.81)     1:47.10 (36.29)   2:28.94 (1:18.13)
        3:00.39 (31.45)   3:37.15 (1:08.21)     4:05.74 (28.59)   4:37.74 (1:00.59)
 14 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     4:41.80    4:39.00  
                  34.43   1:11.29 (1:11.29)     1:48.86 (37.57)   2:31.55 (1:20.26)
        3:02.23 (30.68)   3:37.23 (1:05.68)     4:06.70 (29.47)   4:39.00 (1:01.77)
 15 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'C'            4:38.11    4:40.02  
                  32.72   1:07.79 (1:07.79)     1:45.68 (37.89)   2:29.13 (1:21.34)
        3:00.33 (31.20)   3:36.97 (1:07.84)     4:06.59 (29.62)   4:40.02 (1:03.05)
 16 Albany Armada Aquatics-PC  'A'                    4:03.26Y   4:44.67  
                  33.96   1:11.81 (1:11.81)     1:50.53 (38.72)   2:33.62 (1:21.81)
        3:06.26 (32.64)   3:43.36 (1:09.74)     4:12.35 (28.99)   4:44.67 (1:01.31)
 17 The Olympic Club-PC  'B'                          4:35.85    4:45.35  
                  32.52   1:07.70 (1:07.70)     1:43.89 (36.19)   2:26.50 (1:18.80)
        2:58.63 (32.13)   3:37.28 (1:10.78)     4:08.62 (31.34)   4:45.35 (1:08.07)
 18 Burlingame Aquatic Club-PC  'A'                   4:27.14    4:45.51  
                  36.04   1:15.34 (1:15.34)     1:52.59 (37.25)   2:35.82 (1:20.48)
        3:07.18 (31.36)   3:43.43 (1:07.61)     4:12.75 (29.32)   4:45.51 (1:02.08)
 19 Pleasanton Seahawks-PC  'B'                       4:45.74    4:45.80  
                  34.50   1:11.10 (1:11.10)     1:48.54 (37.44)   2:31.91 (1:20.81)
        3:04.00 (32.09)   3:41.05 (1:09.14)     4:11.26 (30.21)   4:45.80 (1:04.75)
 20 Terrapins Swim Team-PC  'B'                       4:42.33    4:48.30  
                  36.51   1:15.27 (1:15.27)     1:54.92 (39.65)   2:37.23 (1:21.96)
        3:09.09 (31.86)   3:47.45 (1:10.22)     4:16.61 (29.16)   4:48.30 (1:00.85)
 21 Island Swimming Club  'B'                         4:46.27    4:50.47  
                  33.62   1:08.79 (1:08.79)     1:49.50 (40.71)   2:35.61 (1:26.82)
        3:08.05 (32.44)   3:47.32 (1:11.71)     4:17.27 (29.95)   4:50.47 (1:03.15)
 -- Island Swimming Club  'A'                         4:18.68   X4:26.86  
                  32.04   1:06.28 (1:06.28)     1:41.56 (35.28)   2:21.59 (1:15.31)
        2:52.83 (31.24)   3:27.91 (1:06.32)     3:55.97 (28.06)     4:26.86 (58.95)
 -- Ajax Aquatic Club  'A'                                 NT   X4:35.38  
                  31.93   1:06.34 (1:06.34)     1:44.11 (37.77)   2:28.09 (1:21.75)
        2:59.79 (31.70)   3:34.73 (1:06.64)     4:03.48 (28.75)   4:35.38 (1:00.65)
 -- Ajax Aquatic Club  'B'                                 NT   X4:42.99  
                  33.34   1:09.10 (1:09.10)                       2:30.49 (1:21.39)
        3:00.40 (29.91)   3:37.82 (1:07.33)   4:42.99 (1:05.17)                    
 -- Elk Grove Aquatics Club-SN  'A'                   4:50.93         DQ  
                  34.49   1:10.63 (1:10.63)     1:48.48 (37.85)   2:31.46 (1:20.83)
        3:04.19 (32.73)   3:41.81 (1:10.35)     4:12.46 (30.65)        DQ (1:04.63)
 -- The Olympic Club-PC  'A'                          4:30.90         DQ  
                  33.32   1:08.80 (1:08.80)     1:43.26 (34.46)   2:22.66 (1:13.86)
        2:54.06 (31.40)   3:29.77 (1:07.11)     3:59.28 (29.51)        DQ (1:01.84)
 
Girls 19 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Preliminaries
 -- Nasedkina, Valeriya       19 Alto Swim Club-PC                    X   
 -- Backlund, Stephanie A     20 TERA-PC                28.61         X   
 -- Hornbuckle, Alyssa N      20 WCAB-PC                28.42         X   
 -- Ryan, Jordyn              20 COMOX                  28.13         X   
 -- Mohammadi-Hall, Isabel    19 BAY-PC                 29.63         X   
 
Girls 19 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 -- Ryan, Jordyn              20 COMOX                  28.66     X28.13  
 -- Hornbuckle, Alyssa N      20 WCAB-PC                28.29     X28.42  
 -- Backlund, Stephanie A     20 TERA-PC                27.93     X28.61  
 -- Mohammadi-Hall, Isabel    19 BAY-PC                 28.87     X29.63  
 
Girls 19 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Tam, Larisa L             20 BAC-PC                 59.58             
  2 Ryan, Jordyn              20 COMOX                1:00.40             
  3 Schreiber, Haley B        21 TERA-PC              1:04.14             
 -- Nasedkina, Valeriya       19 Alto Swim Club-PC                    X   
 -- Hornbuckle, Alyssa N      20 WCAB-PC              1:02.15         X   
 -- Backlund, Stephanie A     20 TERA-PC              1:00.20         X   
 
Girls 19 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Tam, Larisa L             20 BAC-PC                 59.51      59.58  
  2 Ryan, Jordyn              20 COMOX                1:01.88    1:00.40  
  3 Schreiber, Haley B        21 TERA-PC              1:01.07    1:04.14  
 -- Backlund, Stephanie A     20 TERA-PC              1:00.67   X1:00.20  
 -- Hornbuckle, Alyssa N      20 WCAB-PC                52.51Y  X1:02.15  
 
Girls 19 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
 -- Backlund, Stephanie A     20 TERA-PC              2:09.64         X   
 -- Adams, Danica J           19 TERA-PC                              X   
 -- Hornbuckle, Ashley B      20 WCAB-PC              2:23.26         X   
 -- Hornbuckle, Alyssa N      20 WCAB-PC                              X   
 -- Moufarrej, Sofia F        19 Ruby Hill Aquati-PC  2:18.74         X   
 -- Ryan, Jordyn              20 COMOX                2:08.38         X   
 -- Mohammadi-Hall, Isabel    19 BAY-PC               2:21.44         X   
 
Girls 19 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 -- Ryan, Jordyn              20 COMOX                2:06.89   X2:08.38  
                1:02.12   2:08.38 (1:06.26)                                        
 -- Backlund, Stephanie A     20 TERA-PC              2:09.97   X2:09.64  
                1:04.04   2:09.64 (1:05.60)                                        
 -- Moufarrej, Sofia F        19 Ruby Hill Aquati-PC  1:57.86Y  X2:18.74  
                1:07.61   2:18.74 (1:11.13)                                        
 -- Mohammadi-Hall, Isabel    19 BAY-PC               1:56.91Y  X2:21.44  
                1:07.22   2:21.44 (1:14.22)                                        
 -- Hornbuckle, Ashley B      20 WCAB-PC              1:59.21Y  X2:23.26  
                1:08.32   2:23.26 (1:14.94)                                        
 
Girls 19 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
 -- Backlund, Stephanie A     20 TERA-PC              4:36.47         X   
 -- Hornbuckle, Ashley B      20 WCAB-PC              5:03.35         X   
 -- House, Emily C            20 BAC-PC               4:40.21         X   
 -- Adams, Danica J           19 TERA-PC              4:50.03         X   
 
Girls 19 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 -- Backlund, Stephanie A     20 TERA-PC              4:35.76   X4:36.47  
                1:07.02   2:18.08 (1:11.06)   3:28.90 (1:10.82)   4:36.47 (1:07.57)
 -- House, Emily C            20 BAC-PC               4:59.10Y  X4:40.21  
                1:08.05   2:20.94 (1:12.89)   3:31.74 (1:10.80)   4:40.21 (1:08.47)
 -- Adams, Danica J           19 TERA-PC              5:11.61Y  X4:50.03  
                1:08.78   2:22.11 (1:13.33)   3:36.06 (1:13.95)   4:50.03 (1:13.97)
 -- Hornbuckle, Ashley B      20 WCAB-PC              5:13.56Y  X5:03.35  
                1:09.89   2:26.49 (1:16.60)   3:46.03 (1:19.54)   5:03.35 (1:17.32)
 
Girls 19 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Backlund, Stephanie A     20 TERA-PC              9:35.15   X9:40.39  
                  32.12     1:07.91 (35.79)     1:44.29 (36.38)     2:20.11 (35.82)
        2:56.44 (36.33)     3:32.43 (35.99)     4:09.50 (37.07)     4:45.74 (36.24)
        5:22.55 (36.81)     5:59.24 (36.69)     6:36.31 (37.07)     7:13.88 (37.57)
        7:51.32 (37.44)     8:28.58 (37.26)     9:05.42 (36.84)     9:40.39 (34.97)
 
Girls 19 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Preliminaries
 -- Mohammadi-Hall, Isabel    19 BAY-PC               1:09.20         X   
 -- Adams, Danica J           19 TERA-PC              1:08.74         X   
 -- Ryan, Jordyn              20 COMOX                1:11.34         X   
 
Girls 19 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 -- Adams, Danica J           19 TERA-PC              1:08.06   X1:08.74  
 -- Mohammadi-Hall, Isabel    19 BAY-PC               1:08.09   X1:09.20  
 -- Ryan, Jordyn              20 COMOX                1:09.03   X1:11.34  
 
Girls 19 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
 -- Mohammadi-Hall, Isabel    19 BAY-PC               2:31.46         X   
 -- Adams, Danica J           19 TERA-PC              2:24.58         X   
 -- Ryan, Jordyn              20 COMOX                2:32.86         X   
 
Girls 19 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 -- Adams, Danica J           19 TERA-PC              2:25.48   X2:24.58  
                1:10.92   2:24.58 (1:13.66)                                        
 -- Mohammadi-Hall, Isabel    19 BAY-PC               2:28.57   X2:31.46  
                1:12.44   2:31.46 (1:19.02)                                        
 -- Ryan, Jordyn              20 COMOX                2:29.33   X2:32.86  
                1:15.35   2:32.86 (1:17.51)                                        
 
Girls 19 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
 -- Nasedkina, Valeriya       19 Alto Swim Club-PC                    X   
 -- Williams, Holly E         20 BSW-PC               1:17.19         X   
 -- Sprague, Delaney G        20 WCAB-PC              1:23.60         X   
 -- Duarte, Mackenzie L       20 Orinda Aquatics-PC   1:12.97         X   
 -- Tam, Larisa L             20 BAC-PC               1:11.81         X   
 
Girls 19 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 -- Tam, Larisa L             20 BAC-PC               1:12.04   X1:11.81  
 -- Duarte, Mackenzie L       20 Orinda Aquatics-PC   1:11.95   X1:12.97  
 -- Williams, Holly E         20 BSW-PC               1:16.39   X1:17.19  
 -- Sprague, Delaney G        20 WCAB-PC              1:07.52Y  X1:23.60  
 
Girls 19 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
 -- Nasedkina, Valeriya       19 Alto Swim Club-PC                    X   
 -- Sprague, Delaney G        20 WCAB-PC              3:01.58         X   
 -- Duarte, Mackenzie L       20 Orinda Aquatics-PC                   X   
 -- Williams, Holly E         20 BSW-PC               2:50.84         X   
 
Girls 19 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 -- Williams, Holly E         20 BSW-PC               2:45.26   X2:50.84  
                1:21.01   2:50.84 (1:29.83)                                        
 -- Sprague, Delaney G        20 WCAB-PC              2:52.48   X3:01.58  
                1:26.51   3:01.58 (1:35.07)                                        
 
Girls 19 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
 -- Nasedkina, Valeriya       19 Alto Swim Club-PC                    X   
 -- Backlund, Stephanie A     20 TERA-PC              1:08.33         X   
 -- Hornbuckle, Alyssa N      20 WCAB-PC              1:08.67         X   
 -- Moufarrej, Sofia F        19 Ruby Hill Aquati-PC  1:08.75         X   
 -- Ryan, Jordyn              20 COMOX                1:03.62         X   
 -- House, Emily C            20 BAC-PC               1:06.62         X   
 
Girls 19 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 -- Ryan, Jordyn              20 COMOX                1:05.24   X1:03.62  
 -- House, Emily C            20 BAC-PC               1:04.05   X1:06.62  
 -- Backlund, Stephanie A     20 TERA-PC              1:08.73   X1:08.33  
 -- Hornbuckle, Alyssa N      20 WCAB-PC                58.88Y  X1:08.67  
 -- Moufarrej, Sofia F        19 Ruby Hill Aquati-PC    59.60Y  X1:08.75  
 
Girls 19 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
 -- Nasedkina, Valeriya       19 Alto Swim Club-PC                    X   
 -- Sprague, Delaney G        20 WCAB-PC              2:40.32         X   
 -- Williams, Holly E         20 BSW-PC               2:44.59         X   
 
Girls 19 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 -- Sprague, Delaney G        20 WCAB-PC              2:08.62Y  X2:40.32  
                1:15.75   2:40.32 (1:24.57)                                        
 -- Williams, Holly E         20 BSW-PC               2:12.46Y  X2:44.59  
                1:19.25   2:44.59 (1:25.34)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Melikzade, Esad B         10 Santa Clara Swim-PC    31.25      30.63  
  2 Dangol, Aasish S          10 AAA-PC                 31.57      31.11  
  3 Carsel, Isaac J           10 Dart Swimming-SN       31.97      31.12  
  4 Valle, Denis F             9 Dart Swimming-SN       31.96      31.25  
  5 Liu, Oryan                10 PLS-PC                 32.44      31.88  
  6 Elaydi, Shareef           10 Santa Clara Swim-PC    31.74      31.89  
  7 Pham, Andrew N            10 Sunn Swimming-PC       32.28      31.97  
  8 Wendler, Morgan T          9 TERA-PC                32.35      32.52  
Preliminaries
  9 Kann, Blake R             10 UN-PC                  32.50             
 10 White, Robert A           10 Quicksilver Swim-PC    32.68             
 11 Aramini, Angelo L         10 RENO-PC                32.87             
 12 Kawaja, Reid S             9 PASA-PC                33.12             
 13 Floyd, Hayden I           10 Sunn Swimming-PC       33.43             
 14 Ruedger, Nathan L         10 DA-PC                  33.48             
 15 Thauberger, Damian J      10 Ellis Aquatics S-PC    33.76             
 16 Ruffy, Jaden              10 Santa Clara Swim-PC    34.05             
 17 Watson, Scott             10 KWIC                   34.20             
 18 Canori, William H          9 North Bay Aquati-PC    34.39             
 19 Egide, Peyton J           10 Truckee-Tahoe Sw-SN    34.83             
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Melikzade, Esad B         10 Santa Clara Swim-PC    30.59      31.25  
  2 Dangol, Aasish S          10 AAA-PC                 31.68      31.57  
  3 Elaydi, Shareef           10 Santa Clara Swim-PC    31.56      31.74  
  4 Valle, Denis F             9 Dart Swimming-SN       31.23      31.96  
  5 Carsel, Isaac J           10 Dart Swimming-SN       31.14      31.97  
  6 Pham, Andrew N            10 Sunn Swimming-PC       32.46      32.28  
  7 Wendler, Morgan T          9 TERA-PC                32.72      32.35  
  8 Liu, Oryan                10 PLS-PC                 31.83      32.44  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kann, Blake R             10 UN-PC                  32.34      32.50  
 10 White, Robert A           10 Quicksilver Swim-PC    32.32      32.68  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Aramini, Angelo L         10 RENO-PC                31.63      32.87  
 12 Kawaja, Reid S             9 PASA-PC                33.10      33.12  
 13 Floyd, Hayden I           10 Sunn Swimming-PC       33.11      33.43  
 14 Ruedger, Nathan L         10 DA-PC                  33.53      33.48  
 15 Thauberger, Damian J      10 Ellis Aquatics S-PC    32.89      33.76  
 16 Ruffy, Jaden              10 Santa Clara Swim-PC    32.98      34.05  
 17 Watson, Scott             10 KWIC                   32.61      34.20  
 18 Canori, William H          9 North Bay Aquati-PC    33.05      34.39  
 19 Egide, Peyton J           10 Truckee-Tahoe Sw-SN    33.58      34.83  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mijatovic, Luka V         10 Santa Clara Swim-PC  1:06.23    1:04.49  
                  31.38     1:04.49 (33.11)                                        
  2 Dangol, Aasish S          10 AAA-PC               1:09.68    1:08.40  
                  32.46     1:08.40 (35.94)                                        
  3 Carsel, Isaac J           10 Dart Swimming-SN     1:09.14    1:08.50  
                  33.00     1:08.50 (35.50)                                        
  4 Aramini, Angelo L         10 RENO-PC              1:09.91    1:08.60  
                  33.50     1:08.60 (35.10)                                        
  5 Melikzade, Esad B         10 Santa Clara Swim-PC  1:10.90    1:08.70  
                  33.02     1:08.70 (35.68)                                        
  6 Watson, Scott             10 KWIC                 1:10.46    1:09.61  
                  33.76     1:09.61 (35.85)                                        
  7 Kann, Blake R             10 UN-PC                1:10.14    1:09.75  
                  33.33     1:09.75 (36.42)                                        
  8 White, Robert A           10 Quicksilver Swim-PC  1:11.33    1:10.84  
                  34.03     1:10.84 (36.81)                                        
Preliminaries
  9 Valle, Denis F             9 Dart Swimming-SN     1:11.89             
 10 Canori, William H          9 North Bay Aquati-PC  1:12.44             
 11 Raghavan, Nithin A         9 AAA-PC               1:12.63             
 12 Litsur, Eitan S           10 Ladera Oaks-PC       1:12.70             
 13 Friedley, Peter D         10 Quicksilver Swim-PC  1:12.74             
 14 Wang, Christopher T       10 PLS-PC               1:13.64             
 15 Pham, Andrew N            10 Sunn Swimming-PC     1:13.74             
 16 Yang, Ziyue               10 PLS-PC               1:14.59             
 17 Floyd, Hayden I           10 Sunn Swimming-PC     1:14.80             
 18 Balva, Maxwell Luke A     10 PASA-PC              1:15.44             
 19 Li, Yide                   9 UN-PC                1:15.55             
 20 Mai, Benjamin J           10 Sunn Swimming-PC     1:19.01             
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mijatovic, Luka V         10 Santa Clara Swim-PC  1:04.20    1:06.23  
  2 Carsel, Isaac J           10 Dart Swimming-SN     1:09.96    1:09.14  
  3 Dangol, Aasish S          10 AAA-PC               1:10.55    1:09.68  
  4 Aramini, Angelo L         10 RENO-PC              1:09.84    1:09.91  
  5 Kann, Blake R             10 UN-PC                1:11.97    1:10.14  
  6 Watson, Scott             10 KWIC                 1:12.02    1:10.46  
  7 Melikzade, Esad B         10 Santa Clara Swim-PC  1:09.22    1:10.90  
  8 White, Robert A           10 Quicksilver Swim-PC  1:10.84    1:11.33  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Valle, Denis F             9 Dart Swimming-SN     1:09.99    1:11.89  
 10 Canori, William H          9 North Bay Aquati-PC  1:13.09    1:12.44  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Raghavan, Nithin A         9 AAA-PC               1:13.28    1:12.63  
 12 Litsur, Eitan S           10 Ladera Oaks-PC       1:13.69    1:12.70  
 13 Friedley, Peter D         10 Quicksilver Swim-PC  1:14.87    1:12.74  
 14 Wang, Christopher T       10 PLS-PC               1:11.55    1:13.64  
 15 Pham, Andrew N            10 Sunn Swimming-PC     1:05.16Y   1:13.74  
 16 Yang, Ziyue               10 PLS-PC               1:14.36    1:14.59  
 17 Floyd, Hayden I           10 Sunn Swimming-PC     1:14.47    1:14.80  
 18 Balva, Maxwell Luke A     10 PASA-PC              1:15.09    1:15.44  
 19 Li, Yide                   9 UN-PC                1:14.43    1:15.55  
 20 Mai, Benjamin J           10 Sunn Swimming-PC     1:15.18    1:19.01  
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mijatovic, Luka V         10 Santa Clara Swim-PC  2:25.13    2:19.95  
                  32.47     1:08.16 (35.69)     1:44.41 (36.25)     2:19.95 (35.54)
  2 Melikzade, Esad B         10 Santa Clara Swim-PC  2:28.96    2:27.96  
                  34.45     1:12.05 (37.60)     1:50.55 (38.50)     2:27.96 (37.41)
  3 Elaydi, Shareef           10 Santa Clara Swim-PC  2:33.77    2:28.44  
                  35.30     1:13.20 (37.90)     1:51.72 (38.52)     2:28.44 (36.72)
  4 Canori, William H          9 North Bay Aquati-PC  2:31.19    2:30.01  
                  34.90     1:12.85 (37.95)     1:52.68 (39.83)     2:30.01 (37.33)
  4 Wang, Christopher T       10 PLS-PC               2:32.71    2:30.01  
                  35.13     1:12.86 (37.73)     1:52.72 (39.86)     2:30.01 (37.29)
  6 White, Robert A           10 Quicksilver Swim-PC  2:30.98    2:30.21  
                  33.97     1:12.22 (38.25)     1:51.79 (39.57)     2:30.21 (38.42)
  7 Ly, Nathan A               9 Santa Clara Swim-PC  2:32.51    2:33.07  
                  35.57     1:16.17 (40.60)     1:55.78 (39.61)     2:33.07 (37.29)
  8 Friedley, Peter D         10 Quicksilver Swim-PC  2:33.56    2:33.87  
                  37.02     1:16.64 (39.62)     1:56.31 (39.67)     2:33.87 (37.56)
Preliminaries
  9 Litsur, Eitan S           10 Ladera Oaks-PC       2:33.78             
 10 Dewit, Jag P              10 Vacaville Swim C-SN  2:34.27             
 11 Raghavan, Nithin A         9 AAA-PC               2:35.95             
 12 Aramini, Angelo L         10 RENO-PC              2:36.22             
 13 Burnside, Alexander J     10 Santa Clara Swim-PC  2:39.18             
 14 Watson, Scott             10 KWIC                 2:40.90             
 15 Logan, Avery A             9 WCAB-PC              2:42.47             
 16 Floyd, Hayden I           10 Sunn Swimming-PC     2:42.96             
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mijatovic, Luka V         10 Santa Clara Swim-PC  2:19.88    2:25.13  
                1:10.44   2:25.13 (1:14.69)                                        
  2 Melikzade, Esad B         10 Santa Clara Swim-PC  2:28.93    2:28.96  
                1:11.61   2:28.96 (1:17.35)                                        
  3 White, Robert A           10 Quicksilver Swim-PC  2:32.78    2:30.98  
                1:12.63   2:30.98 (1:18.35)                                        
  4 Canori, William H          9 North Bay Aquati-PC  2:33.99    2:31.19  
                1:14.34   2:31.19 (1:16.85)                                        
  5 Ly, Nathan A               9 Santa Clara Swim-PC  2:35.11    2:32.51  
                1:14.86   2:32.51 (1:17.65)                                        
  6 Wang, Christopher T       10 PLS-PC               2:29.26    2:32.71  
                1:14.72   2:32.71 (1:17.99)                                        
  7 Friedley, Peter D         10 Quicksilver Swim-PC  2:36.59    2:33.56  
                1:15.87   2:33.56 (1:17.69)                                        
  8 Elaydi, Shareef           10 Santa Clara Swim-PC  2:29.19    2:33.77  
                1:13.89   2:33.77 (1:19.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Litsur, Eitan S           10 Ladera Oaks-PC       2:37.77    2:33.78  
                1:15.06   2:33.78 (1:18.72)                                        
 10 Dewit, Jag P              10 Vacaville Swim C-SN  2:33.25    2:34.27  
                1:16.61   2:34.27 (1:17.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Raghavan, Nithin A         9 AAA-PC               2:36.48    2:35.95  
                1:16.75   2:35.95 (1:19.20)                                        
 12 Aramini, Angelo L         10 RENO-PC              2:34.28    2:36.22  
                1:10.33   2:36.22 (1:25.89)                                        
 13 Burnside, Alexander J     10 Santa Clara Swim-PC  2:37.13    2:39.18  
                1:16.68   2:39.18 (1:22.50)                                        
 14 Watson, Scott             10 KWIC                 2:38.82    2:40.90  
                1:16.98   2:40.90 (1:23.92)                                        
 15 Logan, Avery A             9 WCAB-PC              2:39.84    2:42.47  
                1:18.97   2:42.47 (1:23.50)                                        
 16 Floyd, Hayden I           10 Sunn Swimming-PC     2:40.04    2:42.96  
                1:19.83   2:42.96 (1:23.13)                                        
 
Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mijatovic, Luka V         10 Santa Clara Swim-PC  4:59.73    4:50.70  
                  32.94     1:08.80 (35.86)     1:45.99 (37.19)     2:23.06 (37.07)
        3:00.59 (37.53)     3:38.09 (37.50)     4:15.61 (37.52)     4:50.70 (35.09)
  2 Melikzade, Esad B         10 Santa Clara Swim-PC  5:14.27    5:11.25  
                  34.36     1:13.59 (39.23)     1:53.85 (40.26)     2:34.74 (40.89)
        3:14.26 (39.52)     3:54.60 (40.34)     4:33.59 (38.99)     5:11.25 (37.66)
  3 Canori, William H          9 North Bay Aquati-PC  5:16.64    5:12.10  
                  35.07     1:15.13 (40.06)     1:54.95 (39.82)     2:35.47 (40.52)
        3:14.94 (39.47)     3:55.83 (40.89)     4:34.89 (39.06)     5:12.10 (37.21)
  4 White, Robert A           10 Quicksilver Swim-PC  5:16.04    5:13.26  
                  35.14     1:14.00 (38.86)     1:53.89 (39.89)     2:34.50 (40.61)
        3:14.65 (40.15)     3:55.33 (40.68)     4:35.33 (40.00)     5:13.26 (37.93)
  5 Wang, Christopher T       10 PLS-PC               5:10.40    5:13.38  
                  35.53     1:14.48 (38.95)     1:55.14 (40.66)     2:35.96 (40.82)
        3:16.09 (40.13)     3:56.40 (40.31)     4:37.05 (40.65)     5:13.38 (36.33)
  6 Dewit, Jag P              10 Vacaville Swim C-SN  5:20.09    5:20.47  
                  37.45     1:17.16 (39.71)     1:57.95 (40.79)     2:38.23 (40.28)
        3:19.34 (41.11)     4:00.45 (41.11)     4:41.33 (40.88)     5:20.47 (39.14)
  7 Litsur, Eitan S           10 Ladera Oaks-PC       5:24.36    5:27.74  
                  37.83     1:18.77 (40.94)     2:00.46 (41.69)     2:41.67 (41.21)
        3:23.21 (41.54)     4:05.33 (42.12)     4:47.11 (41.78)     5:27.74 (40.63)
  8 Friedley, Peter D         10 Quicksilver Swim-PC  5:22.52    5:34.13  
                  37.82     1:21.32 (43.50)     2:03.03 (41.71)     2:47.46 (44.43)
        3:29.59 (42.13)     4:12.33 (42.74)     4:54.12 (41.79)     5:34.13 (40.01)
Preliminaries
  9 Dangol, Aasish S          10 AAA-PC               5:27.11             
 10 Burnside, Alexander J     10 Santa Clara Swim-PC  5:28.25             
 11 Li, Yide                   9 UN-PC                5:34.99             
 
Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mijatovic, Luka V         10 Santa Clara Swim-PC  4:52.45    4:59.73  
                1:11.66   2:27.78 (1:16.12)   3:44.50 (1:16.72)   4:59.73 (1:15.23)
  2 Wang, Christopher T       10 PLS-PC               5:15.70    5:10.40  
                1:14.52   2:33.58 (1:19.06)   3:53.41 (1:19.83)   5:10.40 (1:16.99)
  3 Melikzade, Esad B         10 Santa Clara Swim-PC  5:14.16    5:14.27  
                1:13.42   2:34.44 (1:21.02)   3:55.24 (1:20.80)   5:14.27 (1:19.03)
  4 White, Robert A           10 Quicksilver Swim-PC  5:16.45    5:16.04  
                1:14.11   2:35.38 (1:21.27)   3:56.73 (1:21.35)   5:16.04 (1:19.31)
  5 Canori, William H          9 North Bay Aquati-PC  5:12.79    5:16.64  
                1:16.54   2:37.73 (1:21.19)   3:59.65 (1:21.92)   5:16.64 (1:16.99)
  6 Dewit, Jag P              10 Vacaville Swim C-SN  5:23.85    5:20.09  
                1:16.98   2:38.14 (1:21.16)   3:59.21 (1:21.07)   5:20.09 (1:20.88)
  7 Friedley, Peter D         10 Quicksilver Swim-PC  5:36.41    5:22.52  
                1:17.41   2:39.25 (1:21.84)   4:02.33 (1:23.08)   5:22.52 (1:20.19)
  8 Litsur, Eitan S           10 Ladera Oaks-PC       5:31.75    5:24.36  
                1:17.29   2:39.06 (1:21.77)   4:01.88 (1:22.82)   5:24.36 (1:22.48)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Dangol, Aasish S          10 AAA-PC               5:33.93    5:27.11  
                1:18.40   2:44.12 (1:25.72)   4:07.02 (1:22.90)   5:27.11 (1:20.09)
 10 Burnside, Alexander J     10 Santa Clara Swim-PC  5:30.98    5:28.25  
                1:17.02   2:40.84 (1:23.82)   4:05.35 (1:24.51)   5:28.25 (1:22.90)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Li, Yide                   9 UN-PC                6:20.83Y   5:34.99  
                1:18.62   2:44.27 (1:25.65)   4:10.76 (1:26.49)   5:34.99 (1:24.23)
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mijatovic, Luka V         10 Santa Clara Swim-PC    34.91      34.09  
  2 Carsel, Isaac J           10 Dart Swimming-SN       36.62      35.83  
  3 Valle, Denis F             9 Dart Swimming-SN       36.86      36.12  
  4 Wendler, Morgan T          9 TERA-PC                36.87      37.21  
  5 Liu, Oryan                10 PLS-PC                 38.13      37.23  
  6 Kann, Blake R             10 UN-PC                  37.91      37.64  
  7 Oranskiy, Dmitriy         10 TERA-PC                37.30      37.70  
  8 Tao, George Y             10 BAC-PC                 37.97      38.17  
Preliminaries
  9 Pham, Andrew N            10 Sunn Swimming-PC       38.23             
 10 Bigall, Elliot J          10 LAMV-PC                38.87             
 11 Balva, Maxwell Luke A     10 PASA-PC                38.91             
 12 Canori, William H          9 North Bay Aquati-PC    39.39             
 13 Ruedger, Nathan L         10 DA-PC                  39.52             
 14 Conover-Hustis, Austin J  10 PASA-PC                39.86             
 15 Torres, Diego A            9 Sahuarita Stingr-AZ    39.99             
 16 Watson, Scott             10 KWIC                   40.05             
 17 Wong, Lawrence J          10 PLS-PC                 40.28             
 18 Ly, Nathan A               9 Santa Clara Swim-PC    42.82             
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mijatovic, Luka V         10 Santa Clara Swim-PC    34.15      34.91  
  2 Carsel, Isaac J           10 Dart Swimming-SN       37.00      36.62  
  3 Valle, Denis F             9 Dart Swimming-SN       36.29      36.86  
  4 Wendler, Morgan T          9 TERA-PC                37.45      36.87  
  5 Oranskiy, Dmitriy         10 TERA-PC                39.52      37.30  
  6 Kann, Blake R             10 UN-PC                  39.33      37.91  
  7 Tao, George Y             10 BAC-PC                 39.19      37.97  
  8 Liu, Oryan                10 PLS-PC                 36.30      38.13  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pham, Andrew N            10 Sunn Swimming-PC       38.43      38.23  
 10 Bigall, Elliot J          10 LAMV-PC                37.73      38.87  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Balva, Maxwell Luke A     10 PASA-PC                39.55      38.91  
 12 Canori, William H          9 North Bay Aquati-PC    40.16      39.39  
 13 Ruedger, Nathan L         10 DA-PC                  38.65      39.52  
 14 Conover-Hustis, Austin J  10 PASA-PC                39.72      39.86  
 15 Torres, Diego A            9 Sahuarita Stingr-AZ    39.63      39.99  
 16 Watson, Scott             10 KWIC                   39.06      40.05  
 17 Wong, Lawrence J          10 PLS-PC                 39.91      40.28  
 18 Ly, Nathan A               9 Santa Clara Swim-PC    34.81Y     42.82  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mijatovic, Luka V         10 Santa Clara Swim-PC  1:15.13    1:11.97  
                  35.17     1:11.97 (36.80)                                        
  2 Valle, Denis F             9 Dart Swimming-SN     1:20.74    1:18.91  
                  38.20     1:18.91 (40.71)                                        
  3 Carsel, Isaac J           10 Dart Swimming-SN     1:22.17    1:20.15  
                  38.95     1:20.15 (41.20)                                        
  4 Oranskiy, Dmitriy         10 TERA-PC              1:22.99    1:20.67  
                  39.88     1:20.67 (40.79)                                        
  5 Wendler, Morgan T          9 TERA-PC              1:23.77    1:21.26  
                  40.73     1:21.26 (40.53)                                        
  6 Tao, George Y             10 BAC-PC               1:22.84    1:22.55  
                  39.64     1:22.55 (42.91)                                        
  7 White, Robert A           10 Quicksilver Swim-PC  1:23.46    1:22.90  
                  40.33     1:22.90 (42.57)                                        
  8 Pham, Andrew N            10 Sunn Swimming-PC     1:26.06    1:23.83  
                  41.68     1:23.83 (42.15)                                        
Preliminaries
  9 Watson, Scott             10 KWIC                 1:26.41             
 10 Liu, Oryan                10 PLS-PC               1:26.89             
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mijatovic, Luka V         10 Santa Clara Swim-PC  1:12.33    1:15.13  
  2 Valle, Denis F             9 Dart Swimming-SN     1:18.64    1:20.74  
  3 Carsel, Isaac J           10 Dart Swimming-SN     1:20.34    1:22.17  
  4 Tao, George Y             10 BAC-PC               1:22.76    1:22.84  
  5 Oranskiy, Dmitriy         10 TERA-PC              1:25.04    1:22.99  
  6 White, Robert A           10 Quicksilver Swim-PC  1:22.25    1:23.46  
  7 Wendler, Morgan T          9 TERA-PC              1:22.86    1:23.77  
  8 Pham, Andrew N            10 Sunn Swimming-PC     1:14.59Y   1:26.06  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Watson, Scott             10 KWIC                 1:24.37    1:26.41  
 10 Liu, Oryan                10 PLS-PC               1:21.45    1:26.89  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carsel, Isaac J           10 Dart Swimming-SN       38.56      37.34  
  2 Elaydi, Shareef           10 Santa Clara Swim-PC    39.31      38.28  
  3 Kann, Blake R             10 UN-PC                  39.65      39.55  
  4 Yang, Ziyue               10 PLS-PC                 40.40      40.25  
  5 Dangol, Aasish S          10 AAA-PC                 40.16      40.68  
  6 Wendler, Morgan T          9 TERA-PC                41.62      40.76  
  7 Friedley, Peter D         10 Quicksilver Swim-PC    41.07      41.68  
  8 Liu, Oryan                10 PLS-PC                 41.21      41.82  
Preliminaries
  9 Campos, Holden M          10 Unattached-SN          41.87             
 10 Tong, James               10 Quicksilver Swim-PC    42.33             
 11 Weibel, Luke A            10 Flying Fish Ariz-AZ    43.10             
 12 Watson, Scott             10 KWIC                   43.21             
 13 Collins, Aidan P          10 Elk Grove Aquati-SN    43.23             
 14 Egide, Peyton J           10 Truckee-Tahoe Sw-SN    43.68             
 15 Dewit, Jag P              10 Vacaville Swim C-SN    43.71             
 16 Huang, Ryan               10 PASA-PC                44.17             
 17 Torres, Edgar I           10 Sahuarita Stingr-AZ    44.34             
 18 Housholder, Andrew M      10 Quicksilver Swim-PC    44.35             
 19 Balva, Maxwell Luke A     10 PASA-PC                44.56             
 20 Raghavan, Nithin A         9 AAA-PC                 44.59             
 21 Pham, Andrew N            10 Sunn Swimming-PC       44.76             
 -- Pon, Brandon              10 SLST-PC                  DQ              
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Carsel, Isaac J           10 Dart Swimming-SN       38.16      38.56  
  2 Elaydi, Shareef           10 Santa Clara Swim-PC    38.70      39.31  
  3 Kann, Blake R             10 UN-PC                  41.16      39.65  
  4 Dangol, Aasish S          10 AAA-PC                 40.64      40.16  
  5 Yang, Ziyue               10 PLS-PC                 39.66      40.40  
  6 Friedley, Peter D         10 Quicksilver Swim-PC    43.09      41.07  
  7 Liu, Oryan                10 PLS-PC                 40.72      41.21  
  8 Wendler, Morgan T          9 TERA-PC                43.33      41.62  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Campos, Holden M          10 Unattached-SN          41.94      41.87  
 10 Tong, James               10 Quicksilver Swim-PC    42.06      42.33  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Weibel, Luke A            10 Flying Fish Ariz-AZ    43.30      43.10  
 12 Watson, Scott             10 KWIC                   43.15      43.21  
 13 Collins, Aidan P          10 Elk Grove Aquati-SN    43.55      43.23  
 14 Egide, Peyton J           10 Truckee-Tahoe Sw-SN    44.38      43.68  
 15 Dewit, Jag P              10 Vacaville Swim C-SN    44.02      43.71  
 16 Huang, Ryan               10 PASA-PC                44.58      44.17  
 17 Torres, Edgar I           10 Sahuarita Stingr-AZ    38.54Y     44.34  
 18 Housholder, Andrew M      10 Quicksilver Swim-PC    44.26      44.35  
 19 Balva, Maxwell Luke A     10 PASA-PC                44.61      44.56  
 20 Raghavan, Nithin A         9 AAA-PC                 44.71      44.59  
 21 Pham, Andrew N            10 Sunn Swimming-PC       44.56      44.76  
 -- Pon, Brandon              10 SLST-PC                44.90         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carsel, Isaac J           10 Dart Swimming-SN     1:27.35    1:21.82  
                  39.35     1:21.82 (42.47)                                        
  2 Yang, Ziyue               10 PLS-PC               1:29.15    1:25.64  
                  41.02     1:25.64 (44.62)                                        
  3 Elaydi, Shareef           10 Santa Clara Swim-PC  1:29.64    1:26.01  
                  40.45     1:26.01 (45.56)                                        
  4 Friedley, Peter D         10 Quicksilver Swim-PC  1:29.03    1:27.20  
                  42.26     1:27.20 (44.94)                                        
  5 Campos, Holden M          10 Unattached-SN        1:30.08    1:28.56  
                  42.98     1:28.56 (45.58)                                        
  6 Melikzade, Esad B         10 Santa Clara Swim-PC  1:30.16    1:29.43  
                  42.62     1:29.43 (46.81)                                        
  7 Kann, Blake R             10 UN-PC                1:30.73    1:30.07  
                  43.54     1:30.07 (46.53)                                        
  8 Liu, Oryan                10 PLS-PC               1:30.58    1:32.18  
                  42.66     1:32.18 (49.52)                                        
Preliminaries
  9 Wendler, Morgan T          9 TERA-PC              1:30.83             
 10 Tong, James               10 Quicksilver Swim-PC  1:31.51             
 11 Dewit, Jag P              10 Vacaville Swim C-SN  1:32.75             
 12 Balva, Maxwell Luke A     10 PASA-PC              1:33.27             
 13 Weibel, Luke A            10 Flying Fish Ariz-AZ  1:33.43             
 14 Watson, Scott             10 KWIC                 1:34.62             
 15 Pham, Andrew N            10 Sunn Swimming-PC     1:36.12             
 16 Collins, Aidan P          10 Elk Grove Aquati-SN  1:36.81             
 17 Huang, Ryan               10 PASA-PC              1:38.42             
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Carsel, Isaac J           10 Dart Swimming-SN     1:25.17    1:27.35  
  2 Friedley, Peter D         10 Quicksilver Swim-PC  1:31.88    1:29.03  
  3 Yang, Ziyue               10 PLS-PC               1:28.33    1:29.15  
  4 Elaydi, Shareef           10 Santa Clara Swim-PC  1:25.48    1:29.64  
  5 Campos, Holden M          10 Unattached-SN        1:31.71    1:30.08  
  6 Melikzade, Esad B         10 Santa Clara Swim-PC  1:33.92    1:30.16  
  7 Liu, Oryan                10 PLS-PC               1:29.63    1:30.58  
  8 Kann, Blake R             10 UN-PC                1:30.96    1:30.73  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wendler, Morgan T          9 TERA-PC              1:31.78    1:30.83  
 10 Tong, James               10 Quicksilver Swim-PC  1:31.61    1:31.51  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dewit, Jag P              10 Vacaville Swim C-SN  1:33.94    1:32.75  
 12 Balva, Maxwell Luke A     10 PASA-PC              1:33.64    1:33.27  
 13 Weibel, Luke A            10 Flying Fish Ariz-AZ  1:35.16    1:33.43  
 14 Watson, Scott             10 KWIC                 1:35.33    1:34.62  
 15 Pham, Andrew N            10 Sunn Swimming-PC     1:35.63    1:36.12  
 16 Collins, Aidan P          10 Elk Grove Aquati-SN  1:36.33    1:36.81  
 17 Huang, Ryan               10 PASA-PC              1:37.75    1:38.42  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mijatovic, Luka V         10 Santa Clara Swim-PC    33.09      32.27  
  2 Elaydi, Shareef           10 Santa Clara Swim-PC    34.00      33.15  
  3 Valle, Denis F             9 Dart Swimming-SN       33.84      33.44  
  4 Melikzade, Esad B         10 Santa Clara Swim-PC    33.38      33.52  
  5 Dangol, Aasish S          10 AAA-PC                 34.30      33.62  
  6 Logan, Avery A             9 WCAB-PC                34.54      34.08  
  7 Kann, Blake R             10 UN-PC                  34.54      34.47  
  8 Liu, Oryan                10 PLS-PC                 34.64      34.50  
Preliminaries
  9 Tupper, Kealan P          10 PLS-PC                J34.64             
 10 Zhou, Aiden J              9 Sunn Swimming-PC       35.09             
 11 Carsel, Isaac J           10 Dart Swimming-SN       35.10             
 12 Dewit, Jag P              10 Vacaville Swim C-SN    35.43             
 13 Ly, Nathan A               9 Santa Clara Swim-PC    35.46             
 14 White, Robert A           10 Quicksilver Swim-PC    35.50             
 15 Floyd, Hayden I           10 Sunn Swimming-PC       35.71             
 16 Balva, Maxwell Luke A     10 PASA-PC                36.03             
 17 Campos, Holden M          10 Unattached-SN          36.08             
 18 Li, Kevin K               10 BCP-PC                 36.19             
 19 Wang, Christopher T       10 PLS-PC                 36.27             
 20 Wendler, Morgan T          9 TERA-PC                36.36             
 21 Aramini, Angelo L         10 RENO-PC                36.38             
 22 Lloyd, Logan K             9 WCAB-PC                36.45             
 23 Canori, William H          9 North Bay Aquati-PC    36.50             
 24 Itoh, Yushin               9 BAC-PC                 37.36             
 25 Litsur, Eitan S           10 Ladera Oaks-PC         37.38             
 26 Zhu, Daniel L              9 Quicksilver Swim-PC    38.42             
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Liu, Oryan                10 PLS-PC                 34.64      33.52  
  2 Tupper, Kealan P          10 PLS-PC                 34.64      34.15  
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mijatovic, Luka V         10 Santa Clara Swim-PC    32.99      33.09  
  2 Melikzade, Esad B         10 Santa Clara Swim-PC    34.69      33.38  
  3 Valle, Denis F             9 Dart Swimming-SN       34.06      33.84  
  4 Elaydi, Shareef           10 Santa Clara Swim-PC    33.39      34.00  
  5 Dangol, Aasish S          10 AAA-PC                 33.92      34.30  
  6 Logan, Avery A             9 WCAB-PC                36.50      34.54  
  7 Kann, Blake R             10 UN-PC                  35.24     J34.54  
  8 Liu, Oryan                10 PLS-PC                 33.93      34.64  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tupper, Kealan P          10 PLS-PC                 35.18     J34.64  
 10 Zhou, Aiden J              9 Sunn Swimming-PC       35.21      35.09  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Carsel, Isaac J           10 Dart Swimming-SN       34.86      35.10  
 12 Dewit, Jag P              10 Vacaville Swim C-SN    36.77      35.43  
 13 Ly, Nathan A               9 Santa Clara Swim-PC    34.91      35.46  
 14 White, Robert A           10 Quicksilver Swim-PC    34.44      35.50  
 15 Floyd, Hayden I           10 Sunn Swimming-PC       35.34      35.71  
 16 Balva, Maxwell Luke A     10 PASA-PC                36.94      36.03  
 17 Campos, Holden M          10 Unattached-SN          35.86      36.08  
 18 Li, Kevin K               10 BCP-PC                 36.92      36.19  
 19 Wang, Christopher T       10 PLS-PC                 36.64      36.27  
 20 Wendler, Morgan T          9 TERA-PC                36.65      36.36  
 21 Aramini, Angelo L         10 RENO-PC                36.79      36.38  
 22 Lloyd, Logan K             9 WCAB-PC                36.32      36.45  
 23 Canori, William H          9 North Bay Aquati-PC    36.89      36.50  
 24 Itoh, Yushin               9 BAC-PC                 37.35      37.36  
 25 Litsur, Eitan S           10 Ladera Oaks-PC         37.51      37.38  
 26 Zhu, Daniel L              9 Quicksilver Swim-PC    37.61      38.42  
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mijatovic, Luka V         10 Santa Clara Swim-PC  1:12.57    1:11.24  
                  33.22     1:11.24 (38.02)                                        
  2 Elaydi, Shareef           10 Santa Clara Swim-PC  1:14.31    1:12.35  
                  33.91     1:12.35 (38.44)                                        
  3 Melikzade, Esad B         10 Santa Clara Swim-PC  1:15.45    1:13.97  
                  35.04     1:13.97 (38.93)                                        
  4 Dangol, Aasish S          10 AAA-PC               1:16.43    1:15.18  
                  35.35     1:15.18 (39.83)                                        
  5 Wang, Christopher T       10 PLS-PC               1:17.58    1:16.74  
                  36.37     1:16.74 (40.37)                                        
  6 Ly, Nathan A               9 Santa Clara Swim-PC  1:17.68    1:17.59  
  7 Dewit, Jag P              10 Vacaville Swim C-SN  1:18.70    1:18.92  
                  39.17     1:18.92 (39.75)                                        
  8 Tupper, Kealan P          10 PLS-PC               1:18.62    1:20.41  
                  36.98     1:20.41 (43.43)                                        
Preliminaries
  9 Logan, Avery A             9 WCAB-PC              1:18.78             
 10 Zhou, Aiden J              9 Sunn Swimming-PC     1:19.01             
 11 Campos, Holden M          10 Unattached-SN        1:20.40             
 12 Floyd, Hayden I           10 Sunn Swimming-PC     1:21.05             
 13 Canori, William H          9 North Bay Aquati-PC  1:21.78             
 14 Balva, Maxwell Luke A     10 PASA-PC              1:22.50             
 15 Aramini, Angelo L         10 RENO-PC              1:23.25             
 16 Li, Kevin K               10 BCP-PC               1:23.45             
 17 Litsur, Eitan S           10 Ladera Oaks-PC       1:25.29             
 18 Luu, Tyson L              10 Santa Clara Swim-PC  1:25.63             
 19 Valle, Denis F             9 Dart Swimming-SN     1:25.75             
 20 Bigall, Elliot J          10 LAMV-PC              1:27.00             
 21 Uyeyama, Harvey J          9 Dart Swimming-SN     1:27.10             
 22 Mai, Benjamin J           10 Sunn Swimming-PC     1:27.61             
 23 Hyodo, Zen                 9 Santa Clara Swim-PC  1:28.44             
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mijatovic, Luka V         10 Santa Clara Swim-PC  1:11.63    1:12.57  
  2 Elaydi, Shareef           10 Santa Clara Swim-PC  1:13.96    1:14.31  
  3 Melikzade, Esad B         10 Santa Clara Swim-PC  1:15.60    1:15.45  
  4 Dangol, Aasish S          10 AAA-PC               1:15.12    1:16.43  
  5 Wang, Christopher T       10 PLS-PC               1:15.29    1:17.58  
  6 Ly, Nathan A               9 Santa Clara Swim-PC  1:17.84    1:17.68  
  7 Tupper, Kealan P          10 PLS-PC               1:19.48    1:18.62  
  8 Dewit, Jag P              10 Vacaville Swim C-SN  1:19.88    1:18.70  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Logan, Avery A             9 WCAB-PC              1:24.57    1:18.78  
 10 Zhou, Aiden J              9 Sunn Swimming-PC     1:20.27    1:19.01  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Campos, Holden M          10 Unattached-SN        1:20.21    1:20.40  
 12 Floyd, Hayden I           10 Sunn Swimming-PC     1:21.39    1:21.05  
 13 Canori, William H          9 North Bay Aquati-PC  1:22.37    1:21.78  
 14 Balva, Maxwell Luke A     10 PASA-PC              1:22.83    1:22.50  
 15 Aramini, Angelo L         10 RENO-PC              1:24.88    1:23.25  
 16 Li, Kevin K               10 BCP-PC               1:24.10    1:23.45  
 17 Litsur, Eitan S           10 Ladera Oaks-PC       1:25.73    1:25.29  
 18 Luu, Tyson L              10 Santa Clara Swim-PC  1:26.74    1:25.63  
 19 Valle, Denis F             9 Dart Swimming-SN     1:23.13    1:25.75  
 20 Bigall, Elliot J          10 LAMV-PC              1:25.64    1:27.00  
 21 Uyeyama, Harvey J          9 Dart Swimming-SN     1:25.33    1:27.10  
 22 Mai, Benjamin J           10 Sunn Swimming-PC     1:24.35    1:27.61  
 23 Hyodo, Zen                 9 Santa Clara Swim-PC  1:27.69    1:28.44  
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Elaydi, Shareef           10 Santa Clara Swim-PC  2:45.89    2:43.66  
                  35.42     1:18.45 (43.03)     2:06.30 (47.85)     2:43.66 (37.36)
  2 Dangol, Aasish S          10 AAA-PC               2:52.42    2:48.57  
                  36.40     1:21.07 (44.67)     2:11.13 (50.06)     2:48.57 (37.44)
  3 Campos, Holden M          10 Unattached-SN        2:50.13    2:50.94  
                  38.14     1:22.52 (44.38)     2:14.05 (51.53)     2:50.94 (36.89)
  4 Wendler, Morgan T          9 TERA-PC              2:54.08    2:51.33  
                  38.87     1:22.29 (43.42)     2:11.95 (49.66)     2:51.33 (39.38)
  5 Kann, Blake R             10 UN-PC                2:51.26    2:51.62  
                  36.99     1:20.89 (43.90)     2:13.51 (52.62)     2:51.62 (38.11)
  6 Dewit, Jag P              10 Vacaville Swim C-SN  2:53.94    2:53.22  
                  38.57     1:24.57 (46.00)     2:15.85 (51.28)     2:53.22 (37.37)
  7 Conover-Hustis, Austin J  10 PASA-PC              2:53.96    2:54.85  
                  37.08     1:23.40 (46.32)     2:16.76 (53.36)     2:54.85 (38.09)
  8 Ly, Nathan A               9 Santa Clara Swim-PC  2:53.58    2:56.06  
                  36.82     1:24.44 (47.62)     2:18.54 (54.10)     2:56.06 (37.52)
Preliminaries
  9 Yang, Ziyue               10 PLS-PC               2:55.16             
 10 Wang, Christopher T       10 PLS-PC               2:55.44             
 11 Balva, Maxwell Luke A     10 PASA-PC              2:57.96             
 12 White, Robert A           10 Quicksilver Swim-PC  2:58.10             
 13 Friedley, Peter D         10 Quicksilver Swim-PC  2:59.30             
 14 Weibel, Luke A            10 Flying Fish Ariz-AZ  2:59.73             
 15 Pham, Andrew N            10 Sunn Swimming-PC     3:02.60             
 16 Litsur, Eitan S           10 Ladera Oaks-PC       3:03.25             
 17 Hyodo, Zen                 9 Santa Clara Swim-PC  3:05.39             
 18 Floyd, Hayden I           10 Sunn Swimming-PC     3:08.31             
 19 Mai, Benjamin J           10 Sunn Swimming-PC     3:17.00             
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Elaydi, Shareef           10 Santa Clara Swim-PC  2:42.55    2:45.89  
                1:18.96   2:45.89 (1:26.93)                                        
  2 Campos, Holden M          10 Unattached-SN        2:49.79    2:50.13  
                1:22.61   2:50.13 (1:27.52)                                        
  3 Kann, Blake R             10 UN-PC                3:01.36    2:51.26  
                1:21.16   2:51.26 (1:30.10)                                        
  4 Dangol, Aasish S          10 AAA-PC               2:49.30    2:52.42  
                1:21.24   2:52.42 (1:31.18)                                        
  5 Ly, Nathan A               9 Santa Clara Swim-PC  2:55.76    2:53.58  
                1:24.21   2:53.58 (1:29.37)                                        
  6 Dewit, Jag P              10 Vacaville Swim C-SN  2:53.41    2:53.94  
                1:24.83   2:53.94 (1:29.11)                                        
  7 Conover-Hustis, Austin J  10 PASA-PC              2:59.07    2:53.96  
                1:22.39   2:53.96 (1:31.57)                                        
  8 Wendler, Morgan T          9 TERA-PC              2:52.75    2:54.08  
                1:22.16   2:54.08 (1:31.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yang, Ziyue               10 PLS-PC               2:58.10    2:55.16  
                1:25.78   2:55.16 (1:29.38)                                        
 10 Wang, Christopher T       10 PLS-PC               2:54.17    2:55.44  
                1:25.57   2:55.44 (1:29.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Balva, Maxwell Luke A     10 PASA-PC              3:00.71    2:57.96  
                1:24.49   2:57.96 (1:33.47)                                        
 12 White, Robert A           10 Quicksilver Swim-PC  2:57.81    2:58.10  
                1:22.13   2:58.10 (1:35.97)                                        
 13 Friedley, Peter D         10 Quicksilver Swim-PC  3:01.06    2:59.30  
                1:30.54   2:59.30 (1:28.76)                                        
 14 Weibel, Luke A            10 Flying Fish Ariz-AZ  2:36.72Y   2:59.73  
                1:29.95   2:59.73 (1:29.78)                                        
 15 Pham, Andrew N            10 Sunn Swimming-PC     3:03.42    3:02.60  
                1:27.19   3:02.60 (1:35.41)                                        
 16 Litsur, Eitan S           10 Ladera Oaks-PC       3:02.70    3:03.25  
                1:29.10   3:03.25 (1:34.15)                                        
 17 Hyodo, Zen                 9 Santa Clara Swim-PC  2:59.63    3:05.39  
                1:28.88   3:05.39 (1:36.51)                                        
 18 Floyd, Hayden I           10 Sunn Swimming-PC     3:02.66    3:08.31  
                1:29.21   3:08.31 (1:39.10)                                        
 19 Mai, Benjamin J           10 Sunn Swimming-PC     3:00.46    3:17.00  
                1:35.99   3:17.00 (1:41.01)                                        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     2:07.13    2:06.31  
                                1:02.32 ( )     1:35.63 (33.31)     2:06.31 (30.68)
  2 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       2:11.96    2:13.28  
                  33.02     1:06.56 (33.54)     1:41.32 (34.76)     2:13.28 (31.96)
  3 Sunn Swimming-PC  'A'                             2:15.75    2:13.58  
                  32.23     1:06.46 (34.23)     1:40.29 (33.83)     2:13.58 (33.29)
  4 Dart Swimming-SN  'A'                             2:13.66    2:15.99  
                  31.78     1:02.91 (31.13)     1:38.95 (36.04)     2:15.99 (37.04)
  5 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     2:13.73    2:17.65  
                  33.69     1:07.98 (34.29)     1:44.25 (36.27)     2:17.65 (33.40)
  6 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      2:10.43    2:17.80  
                  33.69     1:09.48 (35.79)     1:44.86 (35.38)     2:17.80 (32.94)
  7 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               1:57.94Y   2:18.11  
                  34.88     1:09.39 (34.51)     1:45.79 (36.40)     2:18.11 (32.32)
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     2:24.23    2:20.60  
                                                    1:50.72 ( )     2:20.60 (29.88)
  2 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       2:28.50    2:24.56  
                  38.44                             1:51.91 ( )     2:24.56 (32.65)
  3 Dart Swimming-SN  'A'                             2:36.23    2:29.77  
                  37.51     1:15.20 (37.69)     1:54.85 (39.65)     2:29.77 (34.92)
  4 Sunn Swimming-PC  'A'                             2:33.04    2:33.75  
                  38.92     1:24.13 (45.21)     2:00.44 (36.31)     2:33.75 (33.31)
  5 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      2:31.38    2:34.60  
                  40.81     1:23.17 (42.36)     2:00.95 (37.78)     2:34.60 (33.65)
  6 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     2:34.45    2:38.95  
                  39.69     1:26.32 (46.63)     2:04.66 (38.34)     2:38.95 (34.29)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Orogo, Paul               12 HYACK                  27.90      27.39  
  2 Apuada, Clark Kent D      11 MCAT-PC                28.19      27.51  
  3 Picard, Landon C          12 Alto Swim Club-PC      27.81      27.73  
  4 Gao, Leo                  12 East Bay Aquatic-PC    28.18      28.04  
  5 Buckallew, Christopher A  12 UN-PC                  27.90      28.06  
  6 Wang, Matthew             12 HYACK                  28.18      28.29  
  7 Nanayakkara, Jayana C     12 FWST-SN                28.21      28.40  
  8 Ha, Brandon J             11 Solano Aquatic S-SN    28.28      28.58  
Preliminaries
  9 Woolery, Nicholas I       11 BSW-PC                 28.31             
 10 Sharif, Zane              12 Santa Clara Swim-PC    28.44             
 11 Zhou, Yihao               12 North Bay Aquati-PC   J28.44             
 12 Castaneda, Diego J        12 TERA-PC                28.49             
 13 Kirk, Aiden               12 KWIC                   28.67             
 14 Li, Aden H                12 TERA-PC                28.69             
 15 Vallejo, Ryan T           12 SRVA-PC                28.86             
 16 Ng, Austin T              12 LIFE-SN                28.87             
 17 Vong, Tyler               12 Dart Swimming-SN       28.89             
 18 Kengla, Kyle R            12 WCAB-PC                29.02             
 19 Santana, Oliver A         12 Quicksilver Swim-PC    29.19             
 20 Trac, Jayden J            12 FWST-SN                29.32             
 21 Huang, David Y            12 BAC-PC                 29.39             
 21 Raghunathan, Kevin Y      12 BAC-PC                 29.39             
 23 Heit, Henry               12 LAMV-PC                29.42             
 24 Stamer, Ryan L            12 Flying Fish Ariz-AZ    29.43             
 25 Li, Kakit                 12 Santa Clara Swim-PC    29.44             
 26 Nguy, Dereck D            12 Ellis Aquatics S-PC    29.48             
 27 Maglalang, Nathan J       11 East Bay Aquatic-PC    29.70             
 28 Lu, Tristan               12 Marin Pirates-PC       29.88             
 29 Ely, Justin               12 East Bay Aquatic-PC    30.20             
 30 Kawaja, Cole W            12 Ladera Oaks-PC         30.32             
 -- Chandler, Brody V         11 California Capit-SN      DQ              
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Sharif, Zane              12 Santa Clara Swim-PC    28.44      27.95  
  2 Zhou, Yihao               12 North Bay Aquati-PC    28.44      28.37  
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Picard, Landon C          12 Alto Swim Club-PC      27.68      27.81  
  2 Orogo, Paul               12 HYACK                  28.31      27.90  
  2 Buckallew, Christopher A  12 UN-PC                  28.62      27.90  
  4 Gao, Leo                  12 East Bay Aquatic-PC    25.93Y     28.18  
  4 Wang, Matthew             12 HYACK                  28.26      28.18  
  6 Apuada, Clark Kent D      11 MCAT-PC                27.62      28.19  
  7 Nanayakkara, Jayana C     12 FWST-SN                28.07      28.21  
  8 Ha, Brandon J             11 Solano Aquatic S-SN    29.72      28.28  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Woolery, Nicholas I       11 BSW-PC                 29.05      28.31  
 10 Sharif, Zane              12 Santa Clara Swim-PC    28.83      28.44  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zhou, Yihao               12 North Bay Aquati-PC    28.44     J28.44  
 12 Castaneda, Diego J        12 TERA-PC                29.01      28.49  
 13 Kirk, Aiden               12 KWIC                   28.31      28.67  
 14 Li, Aden H                12 TERA-PC                28.37      28.69  
 15 Vallejo, Ryan T           12 SRVA-PC                28.80      28.86  
 16 Ng, Austin T              12 LIFE-SN                29.43      28.87  
 17 Vong, Tyler               12 Dart Swimming-SN       29.23      28.89  
 18 Kengla, Kyle R            12 WCAB-PC                28.61      29.02  
 19 Santana, Oliver A         12 Quicksilver Swim-PC    28.76      29.19  
 20 Trac, Jayden J            12 FWST-SN                29.00      29.32  
 21 Huang, David Y            12 BAC-PC                 29.94      29.39  
 21 Raghunathan, Kevin Y      12 BAC-PC                 29.66      29.39  
 23 Heit, Henry               12 LAMV-PC                29.79      29.42  
 24 Stamer, Ryan L            12 Flying Fish Ariz-AZ    25.82Y     29.43  
 25 Li, Kakit                 12 Santa Clara Swim-PC    29.87      29.44  
 26 Nguy, Dereck D            12 Ellis Aquatics S-PC    29.05      29.48  
 27 Maglalang, Nathan J       11 East Bay Aquatic-PC    29.77      29.70  
 28 Lu, Tristan               12 Marin Pirates-PC       29.44      29.88  
 29 Ely, Justin               12 East Bay Aquatic-PC    29.86      30.20  
 30 Kawaja, Cole W            12 Ladera Oaks-PC         30.07      30.32  
 -- Chandler, Brody V         11 California Capit-SN    29.91         DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Picard, Landon C          12 Alto Swim Club-PC    1:00.61      59.65  
                  29.44       59.65 (30.21)                                        
  2 Wendler, Mason J          12 TERA-PC              1:01.11      59.92  
                  29.33       59.92 (30.59)                                        
  3 Wang, Matthew             12 HYACK                1:00.39    1:00.00  
                  29.29     1:00.00 (30.71)                                        
  4 Apuada, Clark Kent D      11 MCAT-PC              1:01.86    1:01.39  
                  29.63     1:01.39 (31.76)                                        
  5 Buckallew, Christopher A  12 UN-PC                1:01.35    1:01.52  
                  30.11     1:01.52 (31.41)                                        
  6 Woolery, Nicholas I       11 BSW-PC               1:02.25    1:03.05  
                  30.32     1:03.05 (32.73)                                        
  7 Cheung, Nathan T          12 Dart Swimming-SN     1:02.51    1:03.40  
                  30.91     1:03.40 (32.49)                                        
  8 Gao, Leo                  12 East Bay Aquatic-PC  1:01.80    1:03.73  
                  29.72     1:03.73 (34.01)                                        
Preliminaries
  9 Vallejo, Ryan T           12 SRVA-PC              1:02.55             
 10 Kirk, Aiden               12 KWIC                 1:02.65             
 11 Ha, Brandon J             11 Solano Aquatic S-SN  1:02.94             
 12 Kengla, Kyle R            12 WCAB-PC              1:03.63             
 13 Chandler, Brody V         11 California Capit-SN  1:03.66             
 13 Vu, Ian M                 12 South San Franci-PC  1:03.66             
 15 Vong, Tyler               12 Dart Swimming-SN     1:03.73             
 16 Sharif, Zane              12 Santa Clara Swim-PC  1:04.01             
 17 Zamudio, Emiliano A       12 California Capit-SN  1:04.11             
 18 Li, Kakit                 12 Santa Clara Swim-PC  1:04.32             
 19 Stamer, Ryan L            12 Flying Fish Ariz-AZ  1:04.44             
 20 Gupta, Tanay              11 Santa Clara Swim-PC  1:04.48             
 21 Trac, Jayden J            12 FWST-SN              1:04.52             
 22 Santana, Oliver A         12 Quicksilver Swim-PC  1:05.19             
 23 Su, Sean                  12 Santa Clara Swim-PC  1:05.34             
 24 Nanayakkara, Jayana C     12 FWST-SN              1:05.37             
 25 Wilkinson, Watt M         12 PASA-PC              1:06.46             
 26 Fetter, Peter J           12 Alto Swim Club-PC    1:07.11             
 27 Nguyen, Frank             12 Unattached-PC        1:07.49             
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Wang, Matthew             12 HYACK                1:00.08    1:00.39  
  2 Picard, Landon C          12 Alto Swim Club-PC    1:00.58    1:00.61  
  3 Wendler, Mason J          12 TERA-PC              1:01.35    1:01.11  
  4 Buckallew, Christopher A  12 UN-PC                1:02.32    1:01.35  
  5 Gao, Leo                  12 East Bay Aquatic-PC  1:03.05    1:01.80  
  6 Apuada, Clark Kent D      11 MCAT-PC              1:02.90    1:01.86  
  7 Woolery, Nicholas I       11 BSW-PC               1:03.42    1:02.25  
  8 Cheung, Nathan T          12 Dart Swimming-SN     1:03.78    1:02.51  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Vallejo, Ryan T           12 SRVA-PC              1:03.36    1:02.55  
 10 Kirk, Aiden               12 KWIC                 1:01.96    1:02.65  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ha, Brandon J             11 Solano Aquatic S-SN  1:02.37    1:02.94  
 12 Kengla, Kyle R            12 WCAB-PC              1:05.52    1:03.63  
 13 Vu, Ian M                 12 South San Franci-PC  1:04.72    1:03.66  
 13 Chandler, Brody V         11 California Capit-SN  1:03.88    1:03.66  
 15 Vong, Tyler               12 Dart Swimming-SN     1:03.18    1:03.73  
 16 Sharif, Zane              12 Santa Clara Swim-PC  1:03.08    1:04.01  
 17 Zamudio, Emiliano A       12 California Capit-SN  1:03.57    1:04.11  
 18 Li, Kakit                 12 Santa Clara Swim-PC  1:05.20    1:04.32  
 19 Stamer, Ryan L            12 Flying Fish Ariz-AZ    56.85Y   1:04.44  
 20 Gupta, Tanay              11 Santa Clara Swim-PC  1:05.40    1:04.48  
 21 Trac, Jayden J            12 FWST-SN              1:04.00    1:04.52  
 22 Santana, Oliver A         12 Quicksilver Swim-PC  1:04.04    1:05.19  
 23 Su, Sean                  12 Santa Clara Swim-PC  1:05.76    1:05.34  
 24 Nanayakkara, Jayana C     12 FWST-SN              1:04.75    1:05.37  
 25 Wilkinson, Watt M         12 PASA-PC              1:05.98    1:06.46  
 26 Fetter, Peter J           12 Alto Swim Club-PC    1:05.73    1:07.11  
 27 Nguyen, Frank             12 Unattached-PC        1:05.65    1:07.49  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Winalski, Christopher M   12 Santa Clara Swim-PC  2:13.31    2:09.88  
                  31.00     1:04.73 (33.73)     1:38.41 (33.68)     2:09.88 (31.47)
  2 Balbuena, Enzo L          11 Peak Swimming-PC     2:13.35    2:11.00  
                  31.43     1:04.28 (32.85)     1:38.36 (34.08)     2:11.00 (32.64)
  3 Wendler, Mason J          12 TERA-PC              2:12.74    2:11.04  
                  30.55     1:04.39 (33.84)     1:38.51 (34.12)     2:11.04 (32.53)
  4 Wang, Matthew             12 HYACK                2:14.02    2:12.56  
                  31.19     1:05.47 (34.28)     1:39.46 (33.99)     2:12.56 (33.10)
  5 Picard, Landon C          12 Alto Swim Club-PC    2:15.46    2:13.66  
                  30.86     1:05.26 (34.40)     1:39.80 (34.54)     2:13.66 (33.86)
  6 Woolery, Nicholas I       11 BSW-PC               2:15.84    2:15.80  
                  31.48     1:06.14 (34.66)     1:40.79 (34.65)     2:15.80 (35.01)
  7 Chandler, Brody V         11 California Capit-SN  2:14.32    2:17.23  
                  31.69     1:06.03 (34.34)     1:41.80 (35.77)     2:17.23 (35.43)
  8 Zamudio, Emiliano A       12 California Capit-SN  2:16.65    2:17.57  
                  32.35     1:07.32 (34.97)     1:42.94 (35.62)     2:17.57 (34.63)
Preliminaries
  9 Bonilla, Dylan W          12 Dart Swimming-SN     2:17.14             
 10 Cheung, Nathan T          12 Dart Swimming-SN     2:17.40             
 11 Pellicano, Avery P        12 AQUA-SN              2:17.68             
 12 Liu, Tyler Z              12 Sunn Swimming-PC     2:17.87             
 13 Vu, Ian M                 12 South San Franci-PC  2:18.11             
 14 Sun, Ivan                 12 VPSC                 2:20.42             
 15 Li, Kakit                 12 Santa Clara Swim-PC  2:20.62             
 16 Neilson, Theodore J       12 PSC-AZ               2:21.83             
 17 Deschambault, Noah L      12 VPSC                 2:22.65             
 18 Fetter, Peter J           12 Alto Swim Club-PC    2:22.67             
 19 Kehat, Ariel R            12 AAA-PC               2:22.79             
 20 Santana, Oliver A         12 Quicksilver Swim-PC  2:22.97             
 21 Pritchett, Ben T          12 SJL                  2:24.90             
 22 Kengla, Kyle R            12 WCAB-PC              2:25.62             
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Wendler, Mason J          12 TERA-PC              2:14.06    2:12.74  
                1:03.43   2:12.74 (1:09.31)                                        
  2 Winalski, Christopher M   12 Santa Clara Swim-PC  2:14.27    2:13.31  
                1:05.85   2:13.31 (1:07.46)                                        
  3 Balbuena, Enzo L          11 Peak Swimming-PC     2:09.78    2:13.35  
                1:04.22   2:13.35 (1:09.13)                                        
  4 Wang, Matthew             12 HYACK                2:12.46    2:14.02  
                1:06.14   2:14.02 (1:07.88)                                        
  5 Chandler, Brody V         11 California Capit-SN  2:17.19    2:14.32  
                1:05.50   2:14.32 (1:08.82)                                        
  6 Picard, Landon C          12 Alto Swim Club-PC    2:16.98    2:15.46  
                1:06.50   2:15.46 (1:08.96)                                        
  7 Woolery, Nicholas I       11 BSW-PC               2:15.48    2:15.84  
                1:06.02   2:15.84 (1:09.82)                                        
  8 Zamudio, Emiliano A       12 California Capit-SN  2:16.62    2:16.65  
                1:06.54   2:16.65 (1:10.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bonilla, Dylan W          12 Dart Swimming-SN     2:16.44    2:17.14  
                1:06.74   2:17.14 (1:10.40)                                        
 10 Cheung, Nathan T          12 Dart Swimming-SN     2:20.36    2:17.40  
                1:07.65   2:17.40 (1:09.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Pellicano, Avery P        12 AQUA-SN              2:14.08    2:17.68  
                1:06.52   2:17.68 (1:11.16)                                        
 12 Liu, Tyler Z              12 Sunn Swimming-PC     2:14.98    2:17.87  
                1:05.28   2:17.87 (1:12.59)                                        
 13 Vu, Ian M                 12 South San Franci-PC  2:19.57    2:18.11  
                1:06.74   2:18.11 (1:11.37)                                        
 14 Sun, Ivan                 12 VPSC                 2:22.99    2:20.42  
                1:06.31   2:20.42 (1:14.11)                                        
 15 Li, Kakit                 12 Santa Clara Swim-PC  2:21.80    2:20.62  
                1:07.79   2:20.62 (1:12.83)                                        
 16 Neilson, Theodore J       12 PSC-AZ               2:20.27    2:21.83  
                1:09.14   2:21.83 (1:12.69)                                        
 17 Deschambault, Noah L      12 VPSC                 2:18.53S   2:22.65  
                1:09.33   2:22.65 (1:13.32)                                        
 18 Fetter, Peter J           12 Alto Swim Club-PC    2:23.02    2:22.67  
                1:09.60   2:22.67 (1:13.07)                                        
 19 Kehat, Ariel R            12 AAA-PC               2:18.48S   2:22.79  
                1:08.89   2:22.79 (1:13.90)                                        
 20 Santana, Oliver A         12 Quicksilver Swim-PC  2:04.54Y   2:22.97  
                1:08.17   2:22.97 (1:14.80)                                        
 21 Pritchett, Ben T          12 SJL                  2:21.85S   2:24.90  
                1:09.79   2:24.90 (1:15.11)                                        
 22 Kengla, Kyle R            12 WCAB-PC              2:21.70    2:25.62  
                1:09.88   2:25.62 (1:15.74)                                        
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Orogo, Paul               12 HYACK                4:37.63    4:34.33  
                  30.99     1:05.68 (34.69)     1:41.13 (35.45)     2:17.12 (35.99)
        2:53.52 (36.40)     3:28.77 (35.25)     4:02.17 (33.40)     4:34.33 (32.16)
  2 Winalski, Christopher M   12 Santa Clara Swim-PC  4:40.09    4:37.01  
                  31.43     1:06.47 (35.04)     1:42.10 (35.63)     2:17.71 (35.61)
        2:53.69 (35.98)     3:28.55 (34.86)     4:03.08 (34.53)     4:37.01 (33.93)
  3 Pellicano, Avery P        12 AQUA-SN              4:44.24    4:42.84  
                  31.56     1:06.57 (35.01)     1:42.32 (35.75)     2:18.49 (36.17)
        2:55.19 (36.70)     3:31.60 (36.41)     4:07.88 (36.28)     4:42.84 (34.96)
  4 Liu, Tyler Z              12 Sunn Swimming-PC     4:45.76    4:43.71  
                  31.58     1:06.82 (35.24)     1:42.95 (36.13)     2:19.51 (36.56)
        2:56.18 (36.67)     3:33.15 (36.97)     4:09.13 (35.98)     4:43.71 (34.58)
  5 Woolery, Nicholas I       11 BSW-PC               4:46.80    4:46.89  
                  32.03     1:06.61 (34.58)     1:43.17 (36.56)     2:19.74 (36.57)
        2:57.73 (37.99)     3:34.63 (36.90)     4:12.15 (37.52)     4:46.89 (34.74)
  6 Bonilla, Dylan W          12 Dart Swimming-SN     4:48.90    4:47.07  
                  32.39     1:08.18 (35.79)     1:44.95 (36.77)     2:22.11 (37.16)
        2:59.29 (37.18)     3:35.98 (36.69)     4:12.27 (36.29)     4:47.07 (34.80)
  7 Kirk, Aiden               12 KWIC                 4:47.21    4:47.73  
                  31.49     1:06.77 (35.28)     1:43.07 (36.30)     2:19.73 (36.66)
        2:57.38 (37.65)     3:34.57 (37.19)     4:11.84 (37.27)     4:47.73 (35.89)
  8 Zamudio, Emiliano A       12 California Capit-SN  4:44.16    4:50.57  
                  32.03     1:08.03 (36.00)     1:44.49 (36.46)     2:21.87 (37.38)
        2:59.18 (37.31)     3:36.41 (37.23)     4:14.05 (37.64)     4:50.57 (36.52)
Preliminaries
  9 Chen, Sean Y              11 Quicksilver Swim-PC  4:50.54             
 10 Chandler, Brody V         11 California Capit-SN  4:51.11             
 11 Kajarekar, Saahil S       12 Sunn Swimming-PC     4:52.49             
 12 Vu, Ian M                 12 South San Franci-PC  4:53.17             
 13 Alvarez, Aidan T          12 Quicksilver Swim-PC  4:53.25             
 14 Li, Kakit                 12 Santa Clara Swim-PC  4:54.68             
 15 Cheung, Nathan T          12 Dart Swimming-SN     4:54.91             
 16 Ting, Jeremy T            11 PLS-PC               4:55.65             
 17 Kehat, Ariel R            12 AAA-PC               4:55.79             
 18 Deschambault, Noah L      12 VPSC                 4:57.07             
 19 Neilson, Theodore J       12 PSC-AZ               4:57.32             
 20 Su, Sean                  12 Santa Clara Swim-PC  5:03.13             
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Orogo, Paul               12 HYACK                4:59.71    4:37.63  
                1:06.41   2:18.62 (1:12.21)   3:30.42 (1:11.80)   4:37.63 (1:07.21)
  2 Winalski, Christopher M   12 Santa Clara Swim-PC  4:43.43    4:40.09  
                1:06.72   2:18.64 (1:11.92)   3:30.40 (1:11.76)   4:40.09 (1:09.69)
  3 Zamudio, Emiliano A       12 California Capit-SN  4:43.01    4:44.16  
                1:06.44   2:19.20 (1:12.76)   3:32.25 (1:13.05)   4:44.16 (1:11.91)
  4 Pellicano, Avery P        12 AQUA-SN              4:43.35    4:44.24  
                1:06.88   2:19.17 (1:12.29)   3:32.49 (1:13.32)   4:44.24 (1:11.75)
  5 Liu, Tyler Z              12 Sunn Swimming-PC     4:44.72    4:45.76  
                1:05.94   2:18.12 (1:12.18)   3:32.18 (1:14.06)   4:45.76 (1:13.58)
  6 Woolery, Nicholas I       11 BSW-PC               4:41.89    4:46.80  
                1:07.30   2:19.45 (1:12.15)   3:33.08 (1:13.63)   4:46.80 (1:13.72)
  7 Kirk, Aiden               12 KWIC                 4:56.63    4:47.21  
                1:07.03   2:19.65 (1:12.62)   3:34.00 (1:14.35)   4:47.21 (1:13.21)
  8 Bonilla, Dylan W          12 Dart Swimming-SN     4:51.80    4:48.90  
                1:08.19   2:22.49 (1:14.30)   3:36.94 (1:14.45)   4:48.90 (1:11.96)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chen, Sean Y              11 Quicksilver Swim-PC  4:53.66    4:50.54  
                1:10.29   2:23.58 (1:13.29)   3:38.24 (1:14.66)   4:50.54 (1:12.30)
 10 Chandler, Brody V         11 California Capit-SN  4:51.00    4:51.11  
                1:08.99   2:22.81 (1:13.82)   3:36.46 (1:13.65)   4:51.11 (1:14.65)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kajarekar, Saahil S       12 Sunn Swimming-PC     4:59.03    4:52.49  
                1:09.48   2:25.16 (1:15.68)   3:40.63 (1:15.47)   4:52.49 (1:11.86)
 12 Vu, Ian M                 12 South San Franci-PC  4:55.66    4:53.17  
                1:09.03   2:23.93 (1:14.90)   3:39.55 (1:15.62)   4:53.17 (1:13.62)
 13 Alvarez, Aidan T          12 Quicksilver Swim-PC  4:57.71    4:53.25  
                1:09.75   2:25.05 (1:15.30)   3:40.07 (1:15.02)   4:53.25 (1:13.18)
 14 Li, Kakit                 12 Santa Clara Swim-PC  4:57.67    4:54.68  
                1:10.37   2:26.67 (1:16.30)   3:42.24 (1:15.57)   4:54.68 (1:12.44)
 15 Cheung, Nathan T          12 Dart Swimming-SN     4:59.47    4:54.91  
                1:08.03   2:24.57 (1:16.54)   3:41.50 (1:16.93)   4:54.91 (1:13.41)
 16 Ting, Jeremy T            11 PLS-PC               4:57.96    4:55.65  
                1:11.29   2:26.41 (1:15.12)   3:42.01 (1:15.60)   4:55.65 (1:13.64)
 17 Kehat, Ariel R            12 AAA-PC               4:59.54    4:55.79  
                1:10.60   2:27.06 (1:16.46)   3:42.69 (1:15.63)   4:55.79 (1:13.10)
 18 Deschambault, Noah L      12 VPSC                 4:58.45    4:57.07  
                1:10.58   2:26.47 (1:15.89)   3:42.85 (1:16.38)   4:57.07 (1:14.22)
 19 Neilson, Theodore J       12 PSC-AZ               4:54.36    4:57.32  
                1:12.41   2:29.24 (1:16.83)   3:45.77 (1:16.53)   4:57.32 (1:11.55)
 20 Su, Sean                  12 Santa Clara Swim-PC  5:00.43    5:03.13  
                1:12.38   2:30.13 (1:17.75)   3:47.59 (1:17.46)   5:03.13 (1:15.54)
 
Boys 11-12 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kajarekar, Saahil S       12 Sunn Swimming-PC    10:07.09    9:47.92  
                  33.34     1:09.67 (36.33)     1:47.18 (37.51)     2:24.74 (37.56)
        3:02.39 (37.65)     3:39.87 (37.48)     4:17.50 (37.63)     4:55.34 (37.84)
        5:33.42 (38.08)     6:11.34 (37.92)     6:48.86 (37.52)     7:25.62 (36.76)
        8:01.57 (35.95)     8:37.59 (36.02)     9:13.38 (35.79)     9:47.92 (34.54)
  2 Chen, Sean Y              11 Quicksilver Swim-PC 10:17.50    9:54.72  
                  35.28     1:11.57 (36.29)     1:47.95 (36.38)     2:25.10 (37.15)
        3:02.33 (37.23)     3:39.98 (37.65)     4:17.79 (37.81)     4:55.22 (37.43)
        5:32.86 (37.64)     6:10.55 (37.69)     6:48.38 (37.83)     7:26.48 (38.10)
        8:03.55 (37.07)     8:41.32 (37.77)     9:18.83 (37.51)     9:54.72 (35.89)
  3 Liu, Tyler Z              12 Sunn Swimming-PC     9:48.45    9:57.26  
                  32.92     1:08.54 (35.62)     1:45.71 (37.17)     2:22.62 (36.91)
        3:00.96 (38.34)     3:39.24 (38.28)     4:18.27 (39.03)     4:56.93 (38.66)
        5:35.42 (38.49)     6:13.22 (37.80)     6:51.31 (38.09)     7:27.98 (36.67)
        8:05.71 (37.73)     8:42.76 (37.05)     9:20.54 (37.78)     9:57.26 (36.72)
  4 Kehat, Ariel R            12 AAA-PC              10:12.39   10:01.01  
                  33.93     1:10.78 (36.85)     1:48.87 (38.09)     2:26.54 (37.67)
        3:04.91 (38.37)     3:43.13 (38.22)     4:21.37 (38.24)     4:59.39 (38.02)
        5:37.49 (38.10)     6:15.13 (37.64)     6:52.95 (37.82)     7:30.73 (37.78)
        8:08.50 (37.77)     8:46.43 (37.93)     9:24.51 (38.08)    10:01.01 (36.50)
  5 Deschambault, Noah L      12 VPSC                10:13.79   10:03.33  
                  34.61     1:11.56 (36.95)     1:49.77 (38.21)     2:27.63 (37.86)
        3:06.08 (38.45)     3:44.12 (38.04)     4:22.46 (38.34)     4:59.97 (37.51)
        5:38.09 (38.12)     6:16.01 (37.92)     6:54.65 (38.64)     7:32.80 (38.15)
        8:11.24 (38.44)     8:49.19 (37.95)     9:27.10 (37.91)    10:03.33 (36.23)
  6 Zamudio, Emiliano A       12 California Capit-SN 19:14.34   10:03.78  
                  32.99     1:09.91 (36.92)     1:48.18 (38.27)     2:25.84 (37.66)
        3:04.30 (38.46)     3:42.53 (38.23)     4:20.22 (37.69)     4:58.83 (38.61)
        5:36.60 (37.77)     6:15.35 (38.75)     6:53.10 (37.75)     7:32.38 (39.28)
        7:43.28 (10.90)                             8:11.10 ( )  10:03.78 (1:52.68)
  7 Alvarez, Aidan T          12 Quicksilver Swim-PC 10:13.82   10:06.59  
                  33.51     1:10.13 (36.62)     1:47.68 (37.55)     2:26.42 (38.74)
        3:04.73 (38.31)     3:43.43 (38.70)     4:22.28 (38.85)     5:00.49 (38.21)
        5:39.11 (38.62)     6:18.09 (38.98)     6:56.90 (38.81)     7:35.15 (38.25)
        8:13.86 (38.71)     8:52.19 (38.33)     9:30.13 (37.94)    10:06.59 (36.46)
  8 Vu, Ian M                 12 South San Franci-PC 10:19.82   10:09.14  
                  34.04     1:10.64 (36.60)     1:48.13 (37.49)     2:25.66 (37.53)
        3:03.88 (38.22)     3:42.31 (38.43)     4:21.01 (38.70)     4:59.85 (38.84)
        5:38.85 (39.00)     6:17.85 (39.00)     6:56.83 (38.98)     7:36.15 (39.32)
        8:15.14 (38.99)     8:54.21 (39.07)     9:32.44 (38.23)    10:09.14 (36.70)
  9 Matthews, Thomas A        12 Quicksilver Swim-PC 10:14.05   10:25.55  
                  33.94     1:11.46 (37.52)     1:50.21 (38.75)     2:29.35 (39.14)
        3:08.79 (39.44)     3:47.93 (39.14)     4:28.36 (40.43)     5:07.55 (39.19)
        5:48.31 (40.76)     6:29.50 (41.19)     7:10.06 (40.56)     7:50.16 (40.10)
        8:30.68 (40.52)     9:12.22 (41.54)     9:53.13 (40.91)    10:25.55 (32.42)
 10 Pritchett, Ben T          12 SJL                 10:17.72   10:52.81  
                  34.54     1:11.85 (37.31)     1:51.24 (39.39)     2:31.63 (40.39)
        3:12.57 (40.94)     3:53.70 (41.13)     4:35.20 (41.50)     5:16.30 (41.10)
        5:57.83 (41.53)     6:39.95 (42.12)     7:23.52 (43.57)     8:05.28 (41.76)
        8:47.51 (42.23)     9:29.09 (41.58)    10:11.85 (42.76)    10:52.81 (40.96)
 
Boys 11-12 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pellicano, Avery P        12 AQUA-SN             19:12.94   18:23.59  
                  32.56     1:07.86 (35.30)     1:44.67 (36.81)     2:21.16 (36.49)
        2:57.58 (36.42)     3:34.06 (36.48)     4:10.55 (36.49)     4:47.00 (36.45)
        5:23.41 (36.41)     5:59.84 (36.43)     6:36.46 (36.62)     7:12.92 (36.46)
        7:49.79 (36.87)     8:26.42 (36.63)     9:03.42 (37.00)     9:40.10 (36.68)
       10:17.35 (37.25)    10:54.24 (36.89)    11:31.82 (37.58)    12:08.72 (36.90)
       12:46.13 (37.41)    13:23.45 (37.32)    14:00.69 (37.24)    14:38.07 (37.38)
       15:15.97 (37.90)    15:53.12 (37.15)    16:30.85 (37.73)    17:08.54 (37.69)
       17:35.79 (27.25)    18:23.59 (47.80)                                        
  2 Liu, Tyler Z              12 Sunn Swimming-PC    18:51.41   18:54.54  
                  33.06     1:08.73 (35.67)     1:45.11 (36.38)     2:21.69 (36.58)
        2:58.45 (36.76)     3:34.98 (36.53)     4:11.75 (36.77)     4:49.14 (37.39)
        5:27.25 (38.11)     6:05.82 (38.57)     6:44.55 (38.73)     7:23.82 (39.27)
        8:03.19 (39.37)     8:42.25 (39.06)     9:21.49 (39.24)    10:00.59 (39.10)
       10:39.05 (38.46)    11:17.37 (38.32)    11:55.98 (38.61)    12:33.59 (37.61)
       13:11.98 (38.39)    13:49.72 (37.74)    14:28.10 (38.38)    15:05.92 (37.82)
       15:44.35 (38.43)    16:22.00 (37.65)    17:00.38 (38.38)    17:38.54 (38.16)
       18:16.87 (38.33)    18:54.54 (37.67)                                        
  3 Zamudio, Emiliano A       12 California Capit-SN 19:14.34   18:57.13  
                  33.30     1:09.53 (36.23)     1:46.63 (37.10)     2:24.84 (38.21)
        3:03.12 (38.28)     3:41.46 (38.34)     4:20.28 (38.82)     4:57.24 (36.96)
        5:36.38 (39.14)     6:13.48 (37.10)     6:51.84 (38.36)     7:30.87 (39.03)
        8:09.63 (38.76)     8:47.47 (37.84)     9:25.58 (38.11)    10:03.84 (38.26)
       10:40.79 (36.95)    11:18.38 (37.59)    11:56.09 (37.71)    12:33.67 (37.58)
       13:12.02 (38.35)    13:49.87 (37.85)    14:28.17 (38.30)    15:06.04 (37.87)
       15:44.95 (38.91)    16:22.93 (37.98)    17:02.05 (39.12)    17:41.13 (39.08)
       18:19.66 (38.53)    18:57.13 (37.47)                                        
  4 Chen, Sean Y              11 Quicksilver Swim-PC 19:24.41   18:59.20  
                  36.04     1:12.80 (36.76)     1:50.85 (38.05)     2:28.27 (37.42)
        3:06.86 (38.59)     3:45.07 (38.21)     4:22.60 (37.53)     5:00.50 (37.90)
        5:39.31 (38.81)     6:17.62 (38.31)     6:55.75 (38.13)     7:33.71 (37.96)
        8:12.06 (38.35)     8:49.99 (37.93)     9:28.94 (38.95)    10:07.16 (38.22)
       10:45.58 (38.42)    11:23.97 (38.39)    12:02.38 (38.41)    12:40.55 (38.17)
       13:18.93 (38.38)    13:56.71 (37.78)    14:34.97 (38.26)    15:13.09 (38.12)
       15:51.04 (37.95)    16:29.08 (38.04)    17:07.37 (38.29)    17:45.30 (37.93)
       18:22.94 (37.64)    18:59.20 (36.26)                                        
  5 Deschambault, Noah L      12 VPSC                19:17.91   19:08.48  
                  33.71     1:10.08 (36.37)     1:47.87 (37.79)     2:25.54 (37.67)
        3:03.55 (38.01)     3:41.38 (37.83)     4:19.86 (38.48)     4:57.95 (38.09)
        5:36.11 (38.16)     6:14.13 (38.02)     6:52.47 (38.34)     7:30.72 (38.25)
        8:09.29 (38.57)     8:47.69 (38.40)     9:26.28 (38.59)    10:04.72 (38.44)
       10:43.93 (39.21)    11:22.20 (38.27)    12:01.35 (39.15)    12:40.05 (38.70)
       13:19.23 (39.18)    13:58.12 (38.89)    14:37.56 (39.44)    15:16.54 (38.98)
       15:55.90 (39.36)    16:34.91 (39.01)    17:14.12 (39.21)    17:53.24 (39.12)
       18:31.68 (38.44)    19:08.48 (36.80)                                        
  6 Kehat, Ariel R            12 AAA-PC              10:12.39   19:10.78  
                  33.81     1:11.02 (37.21)     1:49.48 (38.46)     2:28.29 (38.81)
        3:06.31 (38.02)     3:44.78 (38.47)     4:23.33 (38.55)     5:02.23 (38.90)
        5:41.03 (38.80)     6:19.90 (38.87)     6:58.52 (38.62)     7:37.28 (38.76)
        8:16.01 (38.73)     8:55.10 (39.09)     9:33.36 (38.26)    10:11.85 (38.49)
       10:50.74 (38.89)    11:29.51 (38.77)    12:08.27 (38.76)    12:47.30 (39.03)
       13:25.54 (38.24)    14:04.07 (38.53)    14:42.85 (38.78)    15:21.61 (38.76)
       16:00.01 (38.40)    16:38.19 (38.18)    17:17.10 (38.91)    17:55.29 (38.19)
       18:33.77 (38.48)    19:10.78 (37.01)                                        
  7 Alvarez, Aidan T          12 Quicksilver Swim-PC 19:06.98Y  19:30.18  
                  33.58     1:10.90 (37.32)     1:49.58 (38.68)     2:28.50 (38.92)
        3:06.33 (37.83)     3:45.31 (38.98)     4:23.36 (38.05)     5:03.41 (40.05)
        5:41.88 (38.47)     6:21.78 (39.90)     7:00.21 (38.43)     7:40.13 (39.92)
        8:19.32 (39.19)     8:59.19 (39.87)     9:38.27 (39.08)    10:17.95 (39.68)
       10:56.42 (38.47)    11:35.80 (39.38)    12:15.12 (39.32)    12:55.07 (39.95)
       13:33.48 (38.41)    14:13.54 (40.06)    14:53.07 (39.53)    15:33.56 (40.49)
       16:12.76 (39.20)    16:52.94 (40.18)    17:32.81 (39.87)    18:13.69 (40.88)
       18:51.53 (37.84)    19:30.18 (38.65)                                        
  8 Vu, Ian M                 12 South San Franci-PC 19:24.70   19:34.40  
                  33.92     1:10.84 (36.92)     1:48.59 (37.75)     2:26.67 (38.08)
        3:05.23 (38.56)     3:43.57 (38.34)     4:22.47 (38.90)     5:01.10 (38.63)
        5:40.30 (39.20)     6:19.57 (39.27)     6:59.05 (39.48)     7:38.61 (39.56)
        8:18.76 (40.15)     8:58.26 (39.50)     9:38.47 (40.21)    10:18.34 (39.87)
       10:58.72 (40.38)    11:38.75 (40.03)    12:18.41 (39.66)    12:58.44 (40.03)
       13:38.98 (40.54)    14:19.06 (40.08)    14:59.29 (40.23)    15:39.28 (39.99)
       16:13.61 (34.33)    16:58.69 (45.08)    17:38.44 (39.75)    18:17.81 (39.37)
       18:57.27 (39.46)    19:34.40 (37.13)                                        
  9 Ting, Jeremy T            11 PLS-PC              19:48.78   19:39.23  
                  35.74     1:13.39 (37.65)     1:51.98 (38.59)     2:30.06 (38.08)
        3:08.64 (38.58)     3:47.65 (39.01)     4:26.22 (38.57)     5:05.93 (39.71)
        5:44.89 (38.96)     6:24.28 (39.39)     7:03.73 (39.45)     7:42.69 (38.96)
        8:22.22 (39.53)     9:01.72 (39.50)     9:41.62 (39.90)    10:21.13 (39.51)
       11:01.37 (40.24)    11:40.88 (39.51)    12:21.65 (40.77)    13:01.60 (39.95)
       13:41.76 (40.16)    14:21.58 (39.82)    15:01.89 (40.31)    15:41.78 (39.89)
       16:22.23 (40.45)    17:01.73 (39.50)    17:42.24 (40.51)    18:22.10 (39.86)
       19:01.65 (39.55)    19:39.23 (37.58)                                        
 10 Matthews, Thomas A        12 Quicksilver Swim-PC 10:14.05   20:48.19  
                  36.09     1:14.37 (38.28)     1:54.73 (40.36)     2:35.60 (40.87)
        3:16.44 (40.84)     3:57.65 (41.21)     4:40.35 (42.70)     5:19.73 (39.38)
        5:59.58 (39.85)     6:42.14 (42.56)     7:24.59 (42.45)     8:07.57 (42.98)
        8:49.52 (41.95)     9:31.82 (42.30)    10:14.92 (43.10)    10:57.19 (42.27)
       11:39.96 (42.77)    12:22.88 (42.92)    13:04.19 (41.31)    13:44.59 (40.40)
       14:27.09 (42.50)    15:10.57 (43.48)    15:55.08 (44.51)    16:38.98 (43.90)
       17:24.02 (45.04)    18:03.60 (39.58)    18:45.35 (41.75)    19:24.86 (39.51)
       20:06.37 (41.51)    20:48.19 (41.82)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Balbuena, Enzo L          11 Peak Swimming-PC       31.26      30.91  
  2 Li, Aden H                12 TERA-PC                31.51      31.18  
  3 Wendler, Mason J          12 TERA-PC                31.90      31.89  
  4 Apuada, Clark Kent D      11 MCAT-PC                31.97      31.96  
  5 Kengla, Kyle R            12 WCAB-PC                33.77      32.56  
  6 Castaneda, Diego J        12 TERA-PC                33.04      32.64  
  7 Gorji, Aveed              12 UN-PC                  33.08      32.99  
  8 Trac, Jayden J            12 FWST-SN                33.61      33.13  
Preliminaries
  9 Gupta, Tanay              11 Santa Clara Swim-PC    33.92             
 10 Su, Sean                  12 Santa Clara Swim-PC    34.07             
 11 Kannan, Amit              12 CROW-PC                34.14             
 12 Bonilla, Dylan W          12 Dart Swimming-SN       34.35             
 13 Sifferman, Nicholas A     11 Santa Clara Swim-PC    35.05             
 14 Anugraham, Ashwin         12 PLS-PC                 35.28             
 15 Picard, Landon C          12 Alto Swim Club-PC      35.33             
 16 Lu, Tristan               12 Marin Pirates-PC       35.42             
 17 Ohrr, Benjamin H          12 PLS-PC                 35.65             
 18 Wu, Jaden                 12 Flying Fish Ariz-AZ    36.48             
 -- Buckallew, Christopher A  12 UN-PC                    DQ              
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Balbuena, Enzo L          11 Peak Swimming-PC       31.50      31.26  
  2 Li, Aden H                12 TERA-PC                31.73      31.51  
  3 Wendler, Mason J          12 TERA-PC                33.78      31.90  
  4 Apuada, Clark Kent D      11 MCAT-PC                31.76      31.97  
  5 Castaneda, Diego J        12 TERA-PC                33.83      33.04  
  6 Gorji, Aveed              12 UN-PC                  33.67      33.08  
  7 Trac, Jayden J            12 FWST-SN                33.65      33.61  
  8 Kengla, Kyle R            12 WCAB-PC                34.94      33.77  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gupta, Tanay              11 Santa Clara Swim-PC    34.30      33.92  
 10 Su, Sean                  12 Santa Clara Swim-PC    34.20      34.07  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kannan, Amit              12 CROW-PC                34.16      34.14  
 12 Bonilla, Dylan W          12 Dart Swimming-SN       34.57      34.35  
 13 Sifferman, Nicholas A     11 Santa Clara Swim-PC    35.43      35.05  
 14 Anugraham, Ashwin         12 PLS-PC                 34.99      35.28  
 15 Picard, Landon C          12 Alto Swim Club-PC      35.06      35.33  
 16 Lu, Tristan               12 Marin Pirates-PC       35.46      35.42  
 17 Ohrr, Benjamin H          12 PLS-PC                 35.29      35.65  
 18 Wu, Jaden                 12 Flying Fish Ariz-AZ    34.64      36.48  
 -- Buckallew, Christopher A  12 UN-PC                  31.76         DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Orogo, Paul               12 HYACK                1:06.56    1:04.79  
                  31.08     1:04.79 (33.71)                                        
  2 Balbuena, Enzo L          11 Peak Swimming-PC     1:06.82    1:05.67  
                  32.21     1:05.67 (33.46)                                        
  3 Buckallew, Christopher A  12 UN-PC                1:06.37    1:06.65  
                  31.87     1:06.65 (34.78)                                        
  4 Li, Aden H                12 TERA-PC              1:09.55    1:07.77  
                  33.09     1:07.77 (34.68)                                        
  5 Apuada, Clark Kent D      11 MCAT-PC              1:10.16    1:11.00  
                  33.27     1:11.00 (37.73)                                        
  6 Castaneda, Diego J        12 TERA-PC              1:11.45    1:11.18  
                  34.49     1:11.18 (36.69)                                        
  7 Gorji, Aveed              12 UN-PC                1:11.83    1:12.34  
                  35.79     1:12.34 (36.55)                                        
  8 Bonilla, Dylan W          12 Dart Swimming-SN     1:11.73    1:12.88  
                  34.95     1:12.88 (37.93)                                        
Preliminaries
  9 Ha, Brandon J             11 Solano Aquatic S-SN  1:11.93             
 10 Su, Sean                  12 Santa Clara Swim-PC  1:11.95             
 11 Kannan, Amit              12 CROW-PC              1:13.05             
 12 Gupta, Tanay              11 Santa Clara Swim-PC  1:13.26             
 13 Kengla, Kyle R            12 WCAB-PC              1:13.48             
 14 Trac, Jayden J            12 FWST-SN              1:13.61             
 15 Sun, Ivan                 12 VPSC                 1:14.01             
 16 Kim, Justin               11 UN-PC                1:14.61             
 17 Vu, Ian M                 12 South San Franci-PC  1:15.53             
 18 Anugraham, Ashwin         12 PLS-PC               1:15.60             
 -- Wu, Jaden                 12 Flying Fish Ariz-AZ      DQ              
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Buckallew, Christopher A  12 UN-PC                1:07.91    1:06.37  
  2 Orogo, Paul               12 HYACK                1:06.83    1:06.56  
  3 Balbuena, Enzo L          11 Peak Swimming-PC     1:08.18    1:06.82  
  4 Li, Aden H                12 TERA-PC              1:06.73    1:09.55  
  5 Apuada, Clark Kent D      11 MCAT-PC              1:11.09    1:10.16  
  6 Castaneda, Diego J        12 TERA-PC              1:10.77    1:11.45  
  7 Bonilla, Dylan W          12 Dart Swimming-SN     1:14.07    1:11.73  
  8 Gorji, Aveed              12 UN-PC                1:11.35    1:11.83  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ha, Brandon J             11 Solano Aquatic S-SN  1:12.72    1:11.93  
 10 Su, Sean                  12 Santa Clara Swim-PC  1:12.63    1:11.95  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kannan, Amit              12 CROW-PC              1:13.88    1:13.05  
 12 Gupta, Tanay              11 Santa Clara Swim-PC  1:15.53    1:13.26  
 13 Kengla, Kyle R            12 WCAB-PC              1:13.99    1:13.48  
 14 Trac, Jayden J            12 FWST-SN              1:14.79    1:13.61  
 15 Sun, Ivan                 12 VPSC                 1:13.61    1:14.01  
 16 Kim, Justin               11 UN-PC                1:15.15    1:14.61  
 17 Vu, Ian M                 12 South San Franci-PC  1:16.12    1:15.53  
 18 Anugraham, Ashwin         12 PLS-PC               1:15.49    1:15.60  
 -- Wu, Jaden                 12 Flying Fish Ariz-AZ  1:16.55         DQ  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Orogo, Paul               12 HYACK                2:23.10    2:19.08  
                  32.58     1:07.91 (35.33)     1:43.95 (36.04)     2:19.08 (35.13)
  2 Buckallew, Christopher A  12 UN-PC                2:23.36    2:24.33  
                  33.21     1:09.32 (36.11)     1:47.62 (38.30)     2:24.33 (36.71)
  3 Balbuena, Enzo L          11 Peak Swimming-PC     2:29.46    2:25.84  
                  34.48     1:10.90 (36.42)     1:48.54 (37.64)     2:25.84 (37.30)
  4 Li, Aden H                12 TERA-PC              2:33.34    2:26.42  
                  35.04     1:12.04 (37.00)     1:50.06 (38.02)     2:26.42 (36.36)
  5 Castaneda, Diego J        12 TERA-PC              2:34.77    2:28.57  
                  35.00     1:12.51 (37.51)     1:50.66 (38.15)     2:28.57 (37.91)
  6 Kajarekar, Saahil S       12 Sunn Swimming-PC     2:35.67    2:30.78  
                  35.60     1:13.70 (38.10)     1:52.65 (38.95)     2:30.78 (38.13)
  7 Su, Sean                  12 Santa Clara Swim-PC  2:34.67    2:34.48  
                  36.60     1:15.89 (39.29)     1:55.67 (39.78)     2:34.48 (38.81)
  8 Apuada, Clark Kent D      11 MCAT-PC              2:36.94    2:36.55  
                  35.87     1:15.27 (39.40)     1:57.32 (42.05)     2:36.55 (39.23)
Preliminaries
  9 Sun, Ivan                 12 VPSC                 2:37.17             
 10 Bonilla, Dylan W          12 Dart Swimming-SN     2:37.43             
 11 Woolery, Nicholas I       11 BSW-PC               2:38.54             
 12 Nguyen, Frank             12 Unattached-PC        2:39.01             
 13 Kehat, Ariel R            12 AAA-PC               2:40.31             
 14 Vu, Ian M                 12 South San Franci-PC  2:40.55             
 15 Deschambault, Noah L      12 VPSC                 2:42.07             
 16 Kim, Justin               11 UN-PC                2:42.78             
 17 Gorji, Aveed              12 UN-PC                2:43.63             
 18 Kannan, Amit              12 CROW-PC              2:43.91             
 19 Gupta, Tanay              11 Santa Clara Swim-PC  2:44.39             
 20 Wu, Jaden                 12 Flying Fish Ariz-AZ  2:45.95             
 21 Grafilo, Jackson M        11 BAC-PC               2:52.62             
 
Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Orogo, Paul               12 HYACK                2:22.23    2:23.10  
                1:09.94   2:23.10 (1:13.16)                                        
  2 Buckallew, Christopher A  12 UN-PC                2:26.25    2:23.36  
                1:09.87   2:23.36 (1:13.49)                                        
  3 Balbuena, Enzo L          11 Peak Swimming-PC     2:27.43    2:29.46  
                1:13.24   2:29.46 (1:16.22)                                        
  4 Li, Aden H                12 TERA-PC              2:26.52    2:33.34  
                1:12.81   2:33.34 (1:20.53)                                        
  5 Su, Sean                  12 Santa Clara Swim-PC  2:37.83    2:34.67  
                1:16.43   2:34.67 (1:18.24)                                        
  6 Castaneda, Diego J        12 TERA-PC              2:32.51    2:34.77  
                1:15.22   2:34.77 (1:19.55)                                        
  7 Kajarekar, Saahil S       12 Sunn Swimming-PC     2:33.41    2:35.67  
                1:15.63   2:35.67 (1:20.04)                                        
  8 Apuada, Clark Kent D      11 MCAT-PC              2:37.18    2:36.94  
                1:16.01   2:36.94 (1:20.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sun, Ivan                 12 VPSC                 2:37.96    2:37.17  
                1:15.60   2:37.17 (1:21.57)                                        
 10 Bonilla, Dylan W          12 Dart Swimming-SN     2:38.64    2:37.43  
                1:16.92   2:37.43 (1:20.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Woolery, Nicholas I       11 BSW-PC               2:36.59    2:38.54  
                1:17.24   2:38.54 (1:21.30)                                        
 12 Nguyen, Frank             12 Unattached-PC        2:42.65    2:39.01  
                1:17.12   2:39.01 (1:21.89)                                        
 13 Kehat, Ariel R            12 AAA-PC               2:42.23    2:40.31  
                1:18.81   2:40.31 (1:21.50)                                        
 14 Vu, Ian M                 12 South San Franci-PC  2:42.24    2:40.55  
                1:17.38   2:40.55 (1:23.17)                                        
 15 Deschambault, Noah L      12 VPSC                 2:43.32    2:42.07  
                1:19.23   2:42.07 (1:22.84)                                        
 16 Kim, Justin               11 UN-PC                2:42.82    2:42.78  
                1:18.19   2:42.78 (1:24.59)                                        
 17 Gorji, Aveed              12 UN-PC                2:37.06    2:43.63  
                1:19.65   2:43.63 (1:23.98)                                        
 18 Kannan, Amit              12 CROW-PC              2:42.65    2:43.91  
                1:19.26   2:43.91 (1:24.65)                                        
 19 Gupta, Tanay              11 Santa Clara Swim-PC  2:39.13    2:44.39  
                1:21.54   2:44.39 (1:22.85)                                        
 20 Wu, Jaden                 12 Flying Fish Ariz-AZ  2:42.00    2:45.95  
                1:20.77   2:45.95 (1:25.18)                                        
 21 Grafilo, Jackson M        11 BAC-PC               2:41.65    2:52.62  
                1:22.76   2:52.62 (1:29.86)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Winalski, Christopher M   12 Santa Clara Swim-PC    32.96      32.66  
  2 Wendler, Mason J          12 TERA-PC                34.76      34.35  
  3 Sun, Ivan                 12 VPSC                   35.02      35.13  
  4 Vong, Tyler               12 Dart Swimming-SN       35.58      35.47  
  5 Magallanes, Keith A       12 Quicksilver Swim-PC    35.97      35.81  
  6 Neilson, Theodore J       12 PSC-AZ                 35.33      35.97  
  7 Coblin, Owen H            12 Sunn Swimming-PC       36.35      36.17  
  8 Wang, Jayden M            12 BAC-PC                 35.98      36.58  
Preliminaries
  9 Santana, Oliver A         12 Quicksilver Swim-PC    36.46             
 10 Alvarez, Aidan T          12 Quicksilver Swim-PC    36.52             
 11 Raghunathan, Kevin Y      12 BAC-PC                 36.70             
 12 Velasquez, Indio I        12 MCAT-PC                36.88             
 13 Yeh, Allan                12 San Francisco Se-PC    37.17             
 14 Wong, Kevin N             12 Dart Swimming-SN       37.22             
 15 Nanayakkara, Jayana C     12 FWST-SN                37.35             
 16 Nguyen, Frank             12 Unattached-PC          37.49             
 17 Hudson, Carson C          11 WCAB-PC                37.84             
 18 Ng, Austin T              12 LIFE-SN                38.09             
 19 Apuada, Clark Kent D      11 MCAT-PC                38.55             
 20 Cameron, Jack R           11 Quicksilver Swim-PC    39.01             
 -- Gulvady, Jay G            12 Quicksilver Swim-PC      DQ              
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Winalski, Christopher M   12 Santa Clara Swim-PC    33.37      32.96  
  2 Wendler, Mason J          12 TERA-PC                34.58      34.76  
  3 Sun, Ivan                 12 VPSC                   37.51S     35.02  
  4 Neilson, Theodore J       12 PSC-AZ                 37.30      35.33  
  5 Vong, Tyler               12 Dart Swimming-SN       35.81      35.58  
  6 Magallanes, Keith A       12 Quicksilver Swim-PC    36.44      35.97  
  7 Wang, Jayden M            12 BAC-PC                 36.79      35.98  
  8 Coblin, Owen H            12 Sunn Swimming-PC       38.07      36.35  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Santana, Oliver A         12 Quicksilver Swim-PC    36.31      36.46  
 10 Alvarez, Aidan T          12 Quicksilver Swim-PC    37.40      36.52  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Raghunathan, Kevin Y      12 BAC-PC                 36.30      36.70  
 12 Velasquez, Indio I        12 MCAT-PC                37.38      36.88  
 13 Yeh, Allan                12 San Francisco Se-PC    38.83      37.17  
 14 Wong, Kevin N             12 Dart Swimming-SN       37.82      37.22  
 15 Nanayakkara, Jayana C     12 FWST-SN                36.87      37.35  
 16 Nguyen, Frank             12 Unattached-PC          34.05Y     37.49  
 17 Hudson, Carson C          11 WCAB-PC                38.65      37.84  
 18 Ng, Austin T              12 LIFE-SN                37.59      38.09  
 19 Apuada, Clark Kent D      11 MCAT-PC                38.51      38.55  
 20 Cameron, Jack R           11 Quicksilver Swim-PC    37.79      39.01  
 -- Gulvady, Jay G            12 Quicksilver Swim-PC    35.33         DQ  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Winalski, Christopher M   12 Santa Clara Swim-PC  1:11.06    1:09.84  
                  33.01     1:09.84 (36.83)                                        
  2 Gulvady, Jay G            12 Quicksilver Swim-PC  1:15.89    1:13.60  
                  35.45     1:13.60 (38.15)                                        
  3 Wendler, Mason J          12 TERA-PC              1:17.74    1:15.02  
                  35.87     1:15.02 (39.15)                                        
  4 Vong, Tyler               12 Dart Swimming-SN     1:17.55    1:16.87  
                  35.96     1:16.87 (40.91)                                        
  5 Sun, Ivan                 12 VPSC                 1:20.37    1:17.61  
                  36.52     1:17.61 (41.09)                                        
  6 Cheang, Mathew T          12 Santa Clara Swim-PC  1:19.67    1:18.51  
                  37.27     1:18.51 (41.24)                                        
  7 Wang, Matthew             12 HYACK                1:19.50    1:18.63  
                  36.83     1:18.63 (41.80)                                        
  8 Alvarez, Aidan T          12 Quicksilver Swim-PC  1:20.69    1:19.44  
                  37.47     1:19.44 (41.97)                                        
Preliminaries
  9 Santana, Oliver A         12 Quicksilver Swim-PC  1:20.88             
 10 Magallanes, Keith A       12 Quicksilver Swim-PC  1:21.38             
 11 Neilson, Theodore J       12 PSC-AZ               1:21.56             
 12 Raghunathan, Kevin Y      12 BAC-PC               1:21.98             
 13 Wang, Jayden M            12 BAC-PC               1:22.57             
 14 Wong, Kevin N             12 Dart Swimming-SN     1:22.73             
 15 Patel, Sanjay S           11 PASA-PC              1:23.69             
 16 Ting, Jeremy T            11 PLS-PC               1:26.52             
 17 Hudson, Carson C          11 WCAB-PC              1:27.53             
 18 Velasquez, Indio I        12 MCAT-PC              1:28.46             
 -- Coblin, Owen H            12 Sunn Swimming-PC         DQ              
 -- Picard, Landon C          12 Alto Swim Club-PC        DQ              
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Winalski, Christopher M   12 Santa Clara Swim-PC  1:12.59    1:11.06  
  2 Gulvady, Jay G            12 Quicksilver Swim-PC  1:15.76    1:15.89  
  3 Vong, Tyler               12 Dart Swimming-SN     1:18.95    1:17.55  
  4 Wendler, Mason J          12 TERA-PC              1:15.73    1:17.74  
  5 Wang, Matthew             12 HYACK                1:21.62    1:19.50  
  6 Cheang, Mathew T          12 Santa Clara Swim-PC  1:21.03    1:19.67  
  7 Sun, Ivan                 12 VPSC                 1:20.04    1:20.37  
  8 Alvarez, Aidan T          12 Quicksilver Swim-PC  1:20.03    1:20.69  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Santana, Oliver A         12 Quicksilver Swim-PC  1:20.74    1:20.88  
 10 Magallanes, Keith A       12 Quicksilver Swim-PC  1:19.79    1:21.38  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Neilson, Theodore J       12 PSC-AZ               1:20.93    1:21.56  
 12 Raghunathan, Kevin Y      12 BAC-PC               1:20.42    1:21.98  
 13 Wang, Jayden M            12 BAC-PC               1:24.79    1:22.57  
 14 Wong, Kevin N             12 Dart Swimming-SN     1:21.85    1:22.73  
 15 Patel, Sanjay S           11 PASA-PC              1:25.22    1:23.69  
 16 Ting, Jeremy T            11 PLS-PC               1:25.15    1:26.52  
 17 Hudson, Carson C          11 WCAB-PC              1:24.51    1:27.53  
 18 Velasquez, Indio I        12 MCAT-PC              1:25.59    1:28.46  
 -- Coblin, Owen H            12 Sunn Swimming-PC     1:21.86         DQ  
 -- Picard, Landon C          12 Alto Swim Club-PC    1:25.23         DQ  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Winalski, Christopher M   12 Santa Clara Swim-PC  2:35.40    2:32.24  
                  34.55     1:12.65 (38.10)     1:52.22 (39.57)     2:32.24 (40.02)
  2 Gulvady, Jay G            12 Quicksilver Swim-PC  2:38.79    2:37.88  
                  36.19     1:15.44 (39.25)     1:56.65 (41.21)     2:37.88 (41.23)
  3 Wendler, Mason J          12 TERA-PC              2:48.89    2:44.58  
                  36.75     1:18.04 (41.29)     2:00.45 (42.41)     2:44.58 (44.13)
  4 Cheang, Mathew T          12 Santa Clara Swim-PC  2:50.00    2:45.08  
                  37.86     1:20.54 (42.68)     2:02.89 (42.35)     2:45.08 (42.19)
  5 Magallanes, Keith A       12 Quicksilver Swim-PC  2:49.99    2:46.65  
                  37.71     1:20.84 (43.13)     2:05.45 (44.61)     2:46.65 (41.20)
  6 Liu, Tyler Z              12 Sunn Swimming-PC     2:49.52    2:46.75  
                  37.89     1:19.50 (41.61)     2:04.46 (44.96)     2:46.75 (42.29)
  7 Coblin, Owen H            12 Sunn Swimming-PC     2:50.33    2:48.18  
                  39.34     1:21.17 (41.83)     2:04.92 (43.75)     2:48.18 (43.26)
  8 Wang, Matthew             12 HYACK                2:49.81    2:48.77  
                  38.70     1:21.88 (43.18)     2:04.96 (43.08)     2:48.77 (43.81)
Preliminaries
  9 Alvarez, Aidan T          12 Quicksilver Swim-PC  2:50.63             
 10 Santana, Oliver A         12 Quicksilver Swim-PC  2:50.88             
 11 Neilson, Theodore J       12 PSC-AZ               2:51.67             
 12 Vong, Tyler               12 Dart Swimming-SN     2:51.75             
 13 Kirk, Aiden               12 KWIC                 2:54.61             
 14 Nguyen, Frank             12 Unattached-PC        2:55.53             
 15 Wong, Kevin N             12 Dart Swimming-SN     2:58.44             
 16 Raghunathan, Kevin Y      12 BAC-PC               3:00.09             
 17 Ting, Jeremy T            11 PLS-PC               3:00.81             
 18 Li, Kakit                 12 Santa Clara Swim-PC  3:03.96             
 19 Nanayakkara, Jayana C     12 FWST-SN              3:09.20             
 -- Patel, Sanjay S           11 PASA-PC                  DQ              
 -- Sun, Ivan                 12 VPSC                     DQ              
 
Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Winalski, Christopher M   12 Santa Clara Swim-PC  2:34.45    2:35.40  
                1:14.27   2:35.40 (1:21.13)                                        
  2 Gulvady, Jay G            12 Quicksilver Swim-PC  2:49.10    2:38.79  
                1:17.41   2:38.79 (1:21.38)                                        
  3 Wendler, Mason J          12 TERA-PC              2:48.22    2:48.89  
                1:22.10   2:48.89 (1:26.79)                                        
  4 Liu, Tyler Z              12 Sunn Swimming-PC     2:45.19    2:49.52  
                1:22.85   2:49.52 (1:26.67)                                        
  5 Wang, Matthew             12 HYACK                2:55.49S   2:49.81  
                1:21.93   2:49.81 (1:27.88)                                        
  6 Magallanes, Keith A       12 Quicksilver Swim-PC  2:47.54    2:49.99  
                1:22.19   2:49.99 (1:27.80)                                        
  7 Cheang, Mathew T          12 Santa Clara Swim-PC  2:52.41    2:50.00  
                1:21.57   2:50.00 (1:28.43)                                        
  8 Coblin, Owen H            12 Sunn Swimming-PC     3:00.56    2:50.33  
                1:22.28   2:50.33 (1:28.05)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Alvarez, Aidan T          12 Quicksilver Swim-PC  2:51.35    2:50.63  
                1:21.48   2:50.63 (1:29.15)                                        
 10 Santana, Oliver A         12 Quicksilver Swim-PC  2:54.02    2:50.88  
                1:21.61   2:50.88 (1:29.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Neilson, Theodore J       12 PSC-AZ               2:53.17    2:51.67  
                1:22.24   2:51.67 (1:29.43)                                        
 12 Vong, Tyler               12 Dart Swimming-SN     2:45.45    2:51.75  
                1:22.26   2:51.75 (1:29.49)                                        
 13 Kirk, Aiden               12 KWIC                 2:54.96    2:54.61  
                1:23.83   2:54.61 (1:30.78)                                        
 14 Nguyen, Frank             12 Unattached-PC        2:58.32    2:55.53  
                1:24.88   2:55.53 (1:30.65)                                        
 15 Wong, Kevin N             12 Dart Swimming-SN     2:57.91    2:58.44  
                1:26.57   2:58.44 (1:31.87)                                        
 16 Raghunathan, Kevin Y      12 BAC-PC               2:34.30Y   3:00.09  
                1:24.85   3:00.09 (1:35.24)                                        
 17 Ting, Jeremy T            11 PLS-PC               2:58.83    3:00.81  
                1:28.10   3:00.81 (1:32.71)                                        
 18 Li, Kakit                 12 Santa Clara Swim-PC  3:04.11    3:03.96  
                1:26.32   3:03.96 (1:37.64)                                        
 19 Nanayakkara, Jayana C     12 FWST-SN              3:05.30    3:09.20  
                1:30.01   3:09.20 (1:39.19)                                        
 -- Patel, Sanjay S           11 PASA-PC              3:00.61         DQ  
                1:26.76        DQ (1:34.95)                                        
 -- Sun, Ivan                 12 VPSC                 2:53.22         DQ  
                1:23.63        DQ (1:29.49)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Castaneda, Diego J        12 TERA-PC                29.06      28.19  
  2 Li, Aden H                12 TERA-PC                29.60      28.84  
  3 Ha, Brandon J             11 Solano Aquatic S-SN    29.83      29.72  
  4 Nanayakkara, Jayana C     12 FWST-SN                30.98      30.11  
  5 Apuada, Clark Kent D      11 MCAT-PC                30.00      30.40  
  6 Vallejo, Ryan T           12 SRVA-PC                30.55      30.60  
  7 Woolery, Nicholas I       11 BSW-PC                 30.58      30.95  
  8 Buckallew, Christopher A  12 UN-PC                  30.77      31.02  
Preliminaries
  9 Picard, Landon C          12 Alto Swim Club-PC      31.03             
 10 Ng, Austin T              12 LIFE-SN                31.08             
 11 Matthews, Thomas A        12 Quicksilver Swim-PC    31.18             
 12 Sifferman, Nicholas A     11 Santa Clara Swim-PC    31.78             
 13 Nguy, Dereck D            12 Ellis Aquatics S-PC    32.24             
 14 Grafilo, Jackson M        11 BAC-PC                 32.25             
 15 Lu, Tristan               12 Marin Pirates-PC       32.26             
 16 Nimbalkar, Arya R         11 SRVA-PC                32.32             
 17 Hess, Robert H            12 Sahuarita Stingr-AZ    32.41             
 18 Sharif, Zane              12 Santa Clara Swim-PC    32.49             
 19 Heit, Henry               12 LAMV-PC                32.62             
 20 Santana, Oliver A         12 Quicksilver Swim-PC    33.68             
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Castaneda, Diego J        12 TERA-PC                28.86      29.06  
  2 Li, Aden H                12 TERA-PC                28.84      29.60  
  3 Ha, Brandon J             11 Solano Aquatic S-SN    30.24      29.83  
  4 Apuada, Clark Kent D      11 MCAT-PC                30.18      30.00  
  5 Vallejo, Ryan T           12 SRVA-PC                30.94      30.55  
  6 Woolery, Nicholas I       11 BSW-PC                 30.65      30.58  
  7 Buckallew, Christopher A  12 UN-PC                  30.74      30.77  
  8 Nanayakkara, Jayana C     12 FWST-SN                30.03      30.98  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Picard, Landon C          12 Alto Swim Club-PC      30.78      31.03  
 10 Ng, Austin T              12 LIFE-SN                31.20      31.08  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Matthews, Thomas A        12 Quicksilver Swim-PC    31.54      31.18  
 12 Sifferman, Nicholas A     11 Santa Clara Swim-PC    31.75      31.78  
 13 Nguy, Dereck D            12 Ellis Aquatics S-PC    30.92      32.24  
 14 Grafilo, Jackson M        11 BAC-PC                 32.13      32.25  
 15 Lu, Tristan               12 Marin Pirates-PC       31.97      32.26  
 16 Nimbalkar, Arya R         11 SRVA-PC                32.55      32.32  
 17 Hess, Robert H            12 Sahuarita Stingr-AZ    32.66      32.41  
 18 Sharif, Zane              12 Santa Clara Swim-PC    32.60      32.49  
 19 Heit, Henry               12 LAMV-PC                32.68      32.62  
 20 Santana, Oliver A         12 Quicksilver Swim-PC    28.67Y     33.68  
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Castaneda, Diego J        12 TERA-PC              1:04.14    1:02.42  
                  29.58     1:02.42 (32.84)                                        
  2 Li, Aden H                12 TERA-PC              1:06.03    1:02.92  
                  29.99     1:02.92 (32.93)                                        
  3 Orogo, Paul               12 HYACK                1:05.33    1:03.46  
                  29.90     1:03.46 (33.56)                                        
  4 Ha, Brandon J             11 Solano Aquatic S-SN  1:07.78    1:05.26  
                  30.65     1:05.26 (34.61)                                        
  5 Balbuena, Enzo L          11 Peak Swimming-PC     1:08.71    1:06.82  
                  31.69     1:06.82 (35.13)                                        
  6 Kirk, Aiden               12 KWIC                 1:09.93    1:07.08  
                  31.68     1:07.08 (35.40)                                        
  7 Buckallew, Christopher A  12 UN-PC                1:08.72    1:07.63  
                  31.52     1:07.63 (36.11)                                        
  8 Woolery, Nicholas I       11 BSW-PC               1:07.76    1:09.17  
                  31.91     1:09.17 (37.26)                                        
Preliminaries
  9 Picard, Landon C          12 Alto Swim Club-PC    1:10.56             
 10 Chen, Sean Y              11 Quicksilver Swim-PC  1:10.84             
 11 Kajarekar, Saahil S       12 Sunn Swimming-PC     1:11.02             
 12 Grafilo, Jackson M        11 BAC-PC               1:11.51             
 13 Sifferman, Nicholas A     11 Santa Clara Swim-PC  1:11.87             
 14 Heit, Henry               12 LAMV-PC              1:11.96             
 15 Gorji, Aveed              12 UN-PC                1:12.18             
 16 Matthews, Thomas A        12 Quicksilver Swim-PC  1:12.31             
 16 Nguyen, Frank             12 Unattached-PC        1:12.31             
 18 Gulvady, Jay G            12 Quicksilver Swim-PC  1:12.59             
 18 Zamudio, Emiliano A       12 California Capit-SN  1:12.59             
 20 Raghunathan, Kevin Y      12 BAC-PC               1:12.87             
 21 Lu, Tristan               12 Marin Pirates-PC     1:13.16             
 22 Deschambault, Noah L      12 VPSC                 1:13.30             
 23 Do, Thomas V              12 Santa Clara Swim-PC  1:14.08             
 24 Chandler, Brody V         11 California Capit-SN  1:14.10             
 25 Hudson, Carson C          11 WCAB-PC              1:14.98             
 26 Ting, Jeremy T            11 PLS-PC               1:15.20             
 27 Wilkinson, Watt M         12 PASA-PC              1:15.89             
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Castaneda, Diego J        12 TERA-PC              1:05.26    1:04.14  
  2 Orogo, Paul               12 HYACK                1:05.35    1:05.33  
  3 Li, Aden H                12 TERA-PC              1:04.25    1:06.03  
  4 Woolery, Nicholas I       11 BSW-PC               1:08.34    1:07.76  
  5 Ha, Brandon J             11 Solano Aquatic S-SN  1:05.47    1:07.78  
  6 Balbuena, Enzo L          11 Peak Swimming-PC     1:11.19    1:08.71  
  7 Buckallew, Christopher A  12 UN-PC                1:10.61    1:08.72  
  8 Kirk, Aiden               12 KWIC                 1:08.13    1:09.93  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Picard, Landon C          12 Alto Swim Club-PC    1:13.39    1:10.56  
 10 Chen, Sean Y              11 Quicksilver Swim-PC  1:11.02    1:10.84  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kajarekar, Saahil S       12 Sunn Swimming-PC     1:10.11    1:11.02  
 12 Grafilo, Jackson M        11 BAC-PC               1:12.92    1:11.51  
 13 Sifferman, Nicholas A     11 Santa Clara Swim-PC  1:10.40    1:11.87  
 14 Heit, Henry               12 LAMV-PC              1:12.65    1:11.96  
 15 Gorji, Aveed              12 UN-PC                1:13.05    1:12.18  
 16 Matthews, Thomas A        12 Quicksilver Swim-PC  1:10.25    1:12.31  
 16 Nguyen, Frank             12 Unattached-PC        1:12.99    1:12.31  
 18 Gulvady, Jay G            12 Quicksilver Swim-PC  1:14.21    1:12.59  
 18 Zamudio, Emiliano A       12 California Capit-SN  1:12.62    1:12.59  
 20 Raghunathan, Kevin Y      12 BAC-PC               1:13.97    1:12.87  
 21 Lu, Tristan               12 Marin Pirates-PC     1:13.75    1:13.16  
 22 Deschambault, Noah L      12 VPSC                 1:14.03    1:13.30  
 23 Do, Thomas V              12 Santa Clara Swim-PC  1:13.26    1:14.08  
 24 Chandler, Brody V         11 California Capit-SN  1:13.37    1:14.10  
 25 Hudson, Carson C          11 WCAB-PC              1:13.88    1:14.98  
 26 Ting, Jeremy T            11 PLS-PC               1:14.06    1:15.20  
 27 Wilkinson, Watt M         12 PASA-PC              1:14.03    1:15.89  
 
Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Castaneda, Diego J        12 TERA-PC              2:25.63    2:21.83  
                  32.34     1:08.25 (35.91)     1:44.62 (36.37)     2:21.83 (37.21)
  2 Li, Aden H                12 TERA-PC              2:26.88    2:23.58  
                  32.70     1:08.72 (36.02)     1:45.47 (36.75)     2:23.58 (38.11)
  3 Kirk, Aiden               12 KWIC                 2:30.48    2:26.13  
                  32.91     1:10.37 (37.46)     1:48.11 (37.74)     2:26.13 (38.02)
  4 Kajarekar, Saahil S       12 Sunn Swimming-PC     2:30.45    2:27.41  
                  32.95     1:09.98 (37.03)     1:48.56 (38.58)     2:27.41 (38.85)
  5 Ha, Brandon J             11 Solano Aquatic S-SN  2:30.46    2:27.71  
                  32.92     1:10.52 (37.60)     1:49.92 (39.40)     2:27.71 (37.79)
  6 Matthews, Thomas A        12 Quicksilver Swim-PC  2:34.45    2:34.42  
                  33.47     1:12.85 (39.38)     1:54.26 (41.41)     2:34.42 (40.16)
  7 Balbuena, Enzo L          11 Peak Swimming-PC     2:37.57    2:34.43  
                  34.37     1:13.31 (38.94)     1:54.88 (41.57)     2:34.43 (39.55)
  8 Deschambault, Noah L      12 VPSC                 2:37.58    2:37.80  
                  36.53     1:15.87 (39.34)     1:57.25 (41.38)     2:37.80 (40.55)
Preliminaries
  9 Chen, Sean Y              11 Quicksilver Swim-PC  2:38.36             
 10 Nguyen, Frank             12 Unattached-PC        2:39.28             
 11 Zamudio, Emiliano A       12 California Capit-SN  2:41.13             
 12 Ting, Jeremy T            11 PLS-PC               2:44.47             
 13 Do, Thomas V              12 Santa Clara Swim-PC  2:44.84             
 14 Canales, Emerson J        12 California Capit-SN  2:45.93             
 15 Heit, Henry               12 LAMV-PC              2:46.06             
 16 Grafilo, Jackson M        11 BAC-PC               2:47.97             
 
Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Castaneda, Diego J        12 TERA-PC              2:29.87    2:25.63  
                1:08.06   2:25.63 (1:17.57)                                        
  2 Li, Aden H                12 TERA-PC              2:23.17    2:26.88  
                1:08.88   2:26.88 (1:18.00)                                        
  3 Kajarekar, Saahil S       12 Sunn Swimming-PC     2:31.09    2:30.45  
                1:11.74   2:30.45 (1:18.71)                                        
  4 Ha, Brandon J             11 Solano Aquatic S-SN  2:27.55    2:30.46  
                1:12.26   2:30.46 (1:18.20)                                        
  5 Kirk, Aiden               12 KWIC                 2:35.05    2:30.48  
                1:11.73   2:30.48 (1:18.75)                                        
  6 Matthews, Thomas A        12 Quicksilver Swim-PC  2:37.48    2:34.45  
                1:12.95   2:34.45 (1:21.50)                                        
  7 Balbuena, Enzo L          11 Peak Swimming-PC     2:42.51    2:37.57  
                1:14.69   2:37.57 (1:22.88)                                        
  8 Deschambault, Noah L      12 VPSC                 2:40.82    2:37.58  
                1:16.20   2:37.58 (1:21.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chen, Sean Y              11 Quicksilver Swim-PC  2:44.53    2:38.36  
                1:15.54   2:38.36 (1:22.82)                                        
 10 Nguyen, Frank             12 Unattached-PC        2:37.97    2:39.28  
                1:15.54   2:39.28 (1:23.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zamudio, Emiliano A       12 California Capit-SN  2:26.15Y   2:41.13  
                1:17.91   2:41.13 (1:23.22)                                        
 12 Ting, Jeremy T            11 PLS-PC               2:41.11    2:44.47  
                1:16.58   2:44.47 (1:27.89)                                        
 13 Do, Thomas V              12 Santa Clara Swim-PC  2:44.27    2:44.84  
                1:16.33   2:44.84 (1:28.51)                                        
 14 Canales, Emerson J        12 California Capit-SN  2:44.42    2:45.93  
                1:16.28   2:45.93 (1:29.65)                                        
 15 Heit, Henry               12 LAMV-PC              2:45.84    2:46.06  
                1:18.98   2:46.06 (1:27.08)                                        
 16 Grafilo, Jackson M        11 BAC-PC               2:21.97Y   2:47.97  
                1:19.22   2:47.97 (1:28.75)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Orogo, Paul               12 HYACK                2:27.39    2:23.26  
                  30.05     1:06.24 (36.19)     1:51.82 (45.58)     2:23.26 (31.44)
  2 Wendler, Mason J          12 TERA-PC              2:26.42    2:23.38  
                  32.20     1:09.02 (36.82)     1:50.12 (41.10)     2:23.38 (33.26)
  3 Winalski, Christopher M   12 Santa Clara Swim-PC  2:30.61    2:25.06  
                  34.05     1:12.89 (38.84)     1:51.21 (38.32)     2:25.06 (33.85)
  4 Liu, Tyler Z              12 Sunn Swimming-PC     2:28.63    2:27.18  
                  31.90     1:10.57 (38.67)     1:52.99 (42.42)     2:27.18 (34.19)
  5 Wang, Matthew             12 HYACK                2:30.28    2:31.10  
                  34.10     1:12.60 (38.50)     1:59.10 (46.50)     2:31.10 (32.00)
  6 Vong, Tyler               12 Dart Swimming-SN     2:32.18    2:31.38  
                  32.60     1:13.35 (40.75)     1:57.64 (44.29)     2:31.38 (33.74)
  7 Balbuena, Enzo L          11 Peak Swimming-PC     2:33.81    2:31.44  
                  32.34     1:10.53 (38.19)     1:59.05 (48.52)     2:31.44 (32.39)
  8 Kajarekar, Saahil S       12 Sunn Swimming-PC     2:32.63    2:33.03  
                  33.22     1:12.12 (38.90)     1:57.92 (45.80)     2:33.03 (35.11)
Preliminaries
  9 Gulvady, Jay G            12 Quicksilver Swim-PC  2:34.42             
 10 Alvarez, Aidan T          12 Quicksilver Swim-PC  2:34.78             
 11 Raghunathan, Kevin Y      12 BAC-PC               2:36.10             
 12 Coblin, Owen H            12 Sunn Swimming-PC     2:37.54             
 13 Sun, Ivan                 12 VPSC                 2:37.77             
 14 Bonilla, Dylan W          12 Dart Swimming-SN     2:39.62             
 15 Neilson, Theodore J       12 PSC-AZ               2:40.77             
 16 Nguyen, Frank             12 Unattached-PC        2:41.27             
 17 Chen, Sean Y              11 Quicksilver Swim-PC  2:42.13             
 18 Grafilo, Jackson M        11 BAC-PC               2:43.02             
 19 Hudson, Carson C          11 WCAB-PC              2:43.11             
 20 Pritchett, Ben T          12 SJL                  2:51.08             
 -- Su, Sean                  12 Santa Clara Swim-PC      DQ              
 -- Sifferman, Nicholas A     11 Santa Clara Swim-PC      DQ              
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Wendler, Mason J          12 TERA-PC              2:25.28    2:26.42  
                1:09.66   2:26.42 (1:16.76)                                        
  2 Orogo, Paul               12 HYACK                2:29.97    2:27.39  
                1:08.25   2:27.39 (1:19.14)                                        
  3 Liu, Tyler Z              12 Sunn Swimming-PC     2:28.46    2:28.63  
                1:10.53   2:28.63 (1:18.10)                                        
  4 Wang, Matthew             12 HYACK                2:32.02    2:30.28  
                1:13.11   2:30.28 (1:17.17)                                        
  5 Winalski, Christopher M   12 Santa Clara Swim-PC  2:27.83    2:30.61  
                1:15.22   2:30.61 (1:15.39)                                        
  6 Vong, Tyler               12 Dart Swimming-SN     2:31.54    2:32.18  
                1:14.34   2:32.18 (1:17.84)                                        
  7 Kajarekar, Saahil S       12 Sunn Swimming-PC     2:35.84    2:32.63  
                1:12.05   2:32.63 (1:20.58)                                        
  8 Balbuena, Enzo L          11 Peak Swimming-PC     2:30.35    2:33.81  
                1:12.08   2:33.81 (1:21.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gulvady, Jay G            12 Quicksilver Swim-PC  2:32.82    2:34.42  
                1:15.20   2:34.42 (1:19.22)                                        
 10 Alvarez, Aidan T          12 Quicksilver Swim-PC  2:37.71    2:34.78  
                1:14.91   2:34.78 (1:19.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Raghunathan, Kevin Y      12 BAC-PC               2:39.62    2:36.10  
                1:14.26   2:36.10 (1:21.84)                                        
 12 Coblin, Owen H            12 Sunn Swimming-PC     2:41.00    2:37.54  
                1:16.52   2:37.54 (1:21.02)                                        
 13 Sun, Ivan                 12 VPSC                 2:40.12    2:37.77  
                1:13.89   2:37.77 (1:23.88)                                        
 14 Bonilla, Dylan W          12 Dart Swimming-SN     2:40.03    2:39.62  
                1:14.65   2:39.62 (1:24.97)                                        
 15 Neilson, Theodore J       12 PSC-AZ               2:40.07    2:40.77  
                1:20.95   2:40.77 (1:19.82)                                        
 16 Nguyen, Frank             12 Unattached-PC        2:42.18    2:41.27  
                1:17.27   2:41.27 (1:24.00)                                        
 17 Chen, Sean Y              11 Quicksilver Swim-PC  2:40.43    2:42.13  
                1:17.73   2:42.13 (1:24.40)                                        
 18 Grafilo, Jackson M        11 BAC-PC               2:42.06    2:43.02  
                1:18.41   2:43.02 (1:24.61)                                        
 19 Hudson, Carson C          11 WCAB-PC              2:40.83    2:43.11  
                1:17.05   2:43.11 (1:26.06)                                        
 20 Pritchett, Ben T          12 SJL                  2:31.37    2:51.08  
                1:19.83   2:51.08 (1:31.25)                                        
 -- Su, Sean                  12 Santa Clara Swim-PC  2:39.98         DQ  
                1:15.74        DQ (1:22.63)                                        
 -- Sifferman, Nicholas A     11 Santa Clara Swim-PC  2:41.61         DQ  
                1:16.61        DQ (1:29.63)                                        
 
Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Orogo, Paul               12 HYACK                5:11.65    5:07.46  
                  30.31     1:06.11 (35.80)     1:45.54 (39.43)     2:24.35 (38.81)
        3:11.06 (46.71)     3:58.45 (47.39)     4:34.02 (35.57)     5:07.46 (33.44)
  2 Liu, Tyler Z              12 Sunn Swimming-PC     5:16.06    5:14.69  
                  32.32     1:10.44 (38.12)     1:51.62 (41.18)     2:33.88 (42.26)
        3:17.27 (43.39)     4:01.83 (44.56)     4:38.56 (36.73)     5:14.69 (36.13)
  3 Kirk, Aiden               12 KWIC                 5:18.55    5:16.73  
                  33.10     1:10.73 (37.63)     1:51.52 (40.79)     2:31.67 (40.15)
        3:19.42 (47.75)     4:05.80 (46.38)     4:41.91 (36.11)     5:16.73 (34.82)
  4 Winalski, Christopher M   12 Santa Clara Swim-PC  5:20.96    5:17.31  
                  35.98     1:18.97 (42.99)     2:01.21 (42.24)     2:42.25 (41.04)
        3:23.44 (41.19)     4:06.24 (42.80)     4:43.16 (36.92)     5:17.31 (34.15)
  5 Wang, Matthew             12 HYACK                5:25.51    5:19.19  
                  34.41     1:13.79 (39.38)     1:56.17 (42.38)     2:37.86 (41.69)
        3:24.06 (46.20)     4:08.86 (44.80)     4:44.99 (36.13)     5:19.19 (34.20)
  6 Kajarekar, Saahil S       12 Sunn Swimming-PC     5:15.70    5:19.44  
                  33.62     1:11.34 (37.72)     1:53.31 (41.97)     2:34.31 (41.00)
        3:20.97 (46.66)     4:07.26 (46.29)     4:43.56 (36.30)     5:19.44 (35.88)
  7 Ha, Brandon J             11 Solano Aquatic S-SN  5:28.98    5:20.36  
                  33.77     1:11.39 (37.62)     1:54.75 (43.36)     2:37.79 (43.04)
        3:24.92 (47.13)     4:11.02 (46.10)     4:48.09 (37.07)     5:20.36 (32.27)
 -- Vong, Tyler               12 Dart Swimming-SN     5:23.79         DQ  
                  34.91     1:14.46 (39.55)     1:58.26 (43.80)     2:41.37 (43.11)
        3:25.82 (44.45)     4:10.19 (44.37)     4:47.01 (36.82)          DQ (33.02)
Preliminaries
  9 Su, Sean                  12 Santa Clara Swim-PC  5:31.95             
 10 Ting, Jeremy T            11 PLS-PC               5:34.39             
 11 Raghunathan, Kevin Y      12 BAC-PC               5:34.54             
 12 Sifferman, Nicholas A     11 Santa Clara Swim-PC  5:35.83             
 13 Chen, Sean Y              11 Quicksilver Swim-PC  5:35.88             
 14 Gulvady, Jay G            12 Quicksilver Swim-PC  5:36.37             
 15 Bonilla, Dylan W          12 Dart Swimming-SN     5:40.59             
 -- Grafilo, Jackson M        11 BAC-PC                   DQ              
 
Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Orogo, Paul               12 HYACK                5:22.20    5:11.65  
                1:08.17   2:27.53 (1:19.36)   4:00.95 (1:33.42)   5:11.65 (1:10.70)
  2 Kajarekar, Saahil S       12 Sunn Swimming-PC     5:20.85    5:15.70  
                1:11.09   2:32.94 (1:21.85)   4:04.07 (1:31.13)   5:15.70 (1:11.63)
  3 Liu, Tyler Z              12 Sunn Swimming-PC     5:17.36    5:16.06  
                1:12.31   2:37.60 (1:25.29)   4:04.88 (1:27.28)   5:16.06 (1:11.18)
  4 Kirk, Aiden               12 KWIC                 5:25.14    5:18.55  
                1:11.57   2:32.01 (1:20.44)   4:06.59 (1:34.58)   5:18.55 (1:11.96)
  5 Winalski, Christopher M   12 Santa Clara Swim-PC  5:19.98    5:20.96  
                1:19.07   2:43.67 (1:24.60)   4:08.29 (1:24.62)   5:20.96 (1:12.67)
  6 Vong, Tyler               12 Dart Swimming-SN     5:26.95    5:23.79  
                1:13.56   2:40.08 (1:26.52)   4:11.09 (1:31.01)   5:23.79 (1:12.70)
  7 Wang, Matthew             12 HYACK                5:36.92    5:25.51  
                1:15.29   2:38.63 (1:23.34)   4:13.02 (1:34.39)   5:25.51 (1:12.49)
  8 Ha, Brandon J             11 Solano Aquatic S-SN  5:24.16    5:28.98  
                1:11.63   2:38.18 (1:26.55)   4:14.57 (1:36.39)   5:28.98 (1:14.41)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Su, Sean                  12 Santa Clara Swim-PC  5:34.29    5:31.95  
                1:16.05   2:37.80 (1:21.75)   4:17.05 (1:39.25)   5:31.95 (1:14.90)
 10 Ting, Jeremy T            11 PLS-PC               5:34.46    5:34.39  
                1:15.30   2:44.06 (1:28.76)   4:19.58 (1:35.52)   5:34.39 (1:14.81)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Raghunathan, Kevin Y      12 BAC-PC               5:36.56    5:34.54  
                1:15.39   2:43.33 (1:27.94)   4:19.18 (1:35.85)   5:34.54 (1:15.36)
 12 Sifferman, Nicholas A     11 Santa Clara Swim-PC  5:35.09    5:35.83  
                1:14.48   2:39.81 (1:25.33)   4:19.68 (1:39.87)   5:35.83 (1:16.15)
 13 Chen, Sean Y              11 Quicksilver Swim-PC  5:41.26    5:35.88  
                1:15.47   2:45.37 (1:29.90)   4:21.95 (1:36.58)   5:35.88 (1:13.93)
 14 Gulvady, Jay G            12 Quicksilver Swim-PC  5:31.53    5:36.37  
                1:17.02   2:47.75 (1:30.73)   4:16.94 (1:29.19)   5:36.37 (1:19.43)
 15 Bonilla, Dylan W          12 Dart Swimming-SN     5:44.16    5:40.59  
                1:15.47   2:42.06 (1:26.59)   4:26.75 (1:44.69)   5:40.59 (1:13.84)
 -- Grafilo, Jackson M        11 BAC-PC               4:58.21Y        DQ  
                1:15.17   2:43.69 (1:28.52)   4:23.27 (1:39.58)        DQ (1:19.40)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       1:55.65    1:53.45  
                  27.70       55.54 (27.84)     1:26.81 (31.27)     1:53.45 (26.64)
  2 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     1:55.17    1:55.82  
                  28.22       56.47 (28.25)     1:26.69 (30.22)     1:55.82 (29.13)
  3 East Bay Aquatics Association-PC  'A'             1:58.18    1:57.17  
                  31.08     1:00.02 (28.94)     1:29.42 (29.40)     1:57.17 (27.75)
  4 Sunn Swimming-PC  'A'                             1:55.30    1:58.93  
                  30.35     1:00.09 (29.74)     1:29.53 (29.44)     1:58.93 (29.40)
  5 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      2:01.12    1:59.12  
                  30.12       58.81 (28.69)     1:30.41 (31.60)     1:59.12 (28.71)
  6 Alto Swim Club-PC  'A'                            1:58.77    1:59.48  
                  27.87       58.62 (30.75)     1:29.63 (31.01)     1:59.48 (29.85)
  7 Dart Swimming-SN  'A'                             2:05.50    1:59.91  
                  28.98       59.45 (30.47)     1:31.04 (31.59)     1:59.91 (28.87)
  8 Burlingame Aquatic Club-PC  'A'                   2:00.68    2:00.05  
                  30.76     1:01.06 (30.30)     1:31.02 (29.96)     2:00.05 (29.03)
  9 Walnut Creek Aquabears-PC  'A'                    2:03.75    2:00.73  
                  29.26     1:00.29 (31.03)   2:00.73 (1:00.44)                    
 10 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               2:04.49    2:02.10  
                  30.34     1:00.74 (30.40)     1:31.87 (31.13)     2:02.10 (30.23)
 11 Quicksilver Swimming-PC  'B'                      2:05.03    2:02.30  
                  30.92     1:01.36 (30.44)     1:32.68 (31.32)     2:02.30 (29.62)
 12 San Ramon Valley Aquatics-PC  'A'                 2:01.97    2:02.71  
                  30.60     1:02.04 (31.44)     1:34.68 (32.64)     2:02.71 (28.03)
 13 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       1:55.30    2:02.90  
                  30.89                               50.06 ( )   2:02.90 (1:12.84)
 14 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     1:46.88Y   2:03.89  
                  30.33     1:00.81 (30.48)     1:30.92 (30.11)     2:03.89 (32.97)
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       4:15.07    4:10.23  
                  33.36   1:09.97 (1:09.97)     1:39.54 (29.57)   2:10.76 (1:00.79)
                          3:11.44 (1:00.68)     3:39.40 (27.96)     4:10.23 (58.79)
  2 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     4:12.98    4:12.41  
                  29.75   1:01.00 (1:01.00)     1:31.67 (30.67)   2:05.23 (1:04.23)
        2:35.83 (30.60)   3:09.96 (1:04.73)     3:39.45 (29.49)   4:12.41 (1:02.45)
  3 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      4:22.48    4:21.07  
                  31.71   1:05.12 (1:05.12)     1:36.10 (30.98)   2:09.84 (1:04.72)
        2:40.36 (30.52)   3:14.30 (1:04.46)     3:45.90 (31.60)   4:21.07 (1:06.77)
  4 Alto Swim Club-PC  'A'                            4:27.10    4:22.42  
                  29.30   1:00.00 (1:00.00)     1:31.86 (31.86)   2:07.51 (1:07.51)
        2:39.11 (31.60)   3:14.34 (1:06.83)   4:22.42 (1:08.08)                    
  5 East Bay Aquatics Association-PC  'A'             4:31.19    4:23.94  
                  31.77   1:07.61 (1:07.61)     1:40.90 (33.29)   2:17.12 (1:09.51)
        2:47.88 (30.76)   3:23.25 (1:06.13)     3:51.63 (28.38)   4:23.94 (1:00.69)
  6 Quicksilver Swimming-PC  'B'                      4:30.73    4:25.58  
                  31.11   1:05.46 (1:05.46)     1:37.28 (31.82)   2:12.86 (1:07.40)
        2:44.15 (31.29)   3:18.84 (1:05.98)     3:50.69 (31.85)   4:25.58 (1:06.74)
  7 Burlingame Aquatic Club-PC  'A'                   4:29.16    4:26.63  
                  30.31   1:04.03 (1:04.03)     1:35.56 (31.53)   2:11.76 (1:07.73)
        2:43.05 (31.29)   3:17.88 (1:06.12)     3:50.55 (32.67)   4:26.63 (1:08.75)
  8 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       4:10.38    4:29.98  
                  32.22   1:07.89 (1:07.89)     1:39.08 (31.19)   2:15.00 (1:07.11)
        2:47.53 (32.53)   3:22.86 (1:07.86)     3:54.91 (32.05)   4:29.98 (1:07.12)
  9 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     4:17.29    4:31.47  
                  31.31   1:05.66 (1:05.66)     1:38.29 (32.63)   2:14.70 (1:09.04)
        2:45.77 (31.07)   3:20.47 (1:05.77)     3:54.05 (33.58)   4:31.47 (1:11.00)
 10 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               4:28.18    4:35.36  
                  33.54   1:10.18 (1:10.18)     1:42.64 (32.46)   2:17.86 (1:07.68)
        2:50.99 (33.13)   3:26.96 (1:09.10)     3:59.82 (32.86)   4:35.36 (1:08.40)
 
Boys 11-12 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       2:09.88    2:05.38  
                  31.84     1:06.33 (34.49)     1:34.60 (28.27)     2:05.38 (30.78)
  2 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     2:07.21    2:07.32  
                  34.03     1:06.91 (32.88)     1:38.93 (32.02)     2:07.32 (28.39)
  3 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      2:10.85    2:10.38  
                  35.00     1:09.79 (34.79)     1:41.09 (31.30)     2:10.38 (29.29)
  4 Dart Swimming-SN  'A'                             2:15.90    2:13.30  
                  34.47     1:14.09 (39.62)     1:44.99 (30.90)     2:13.30 (28.31)
  5 Sunn Swimming-PC  'A'                             2:08.11    2:13.46  
                  34.84     1:11.26 (36.42)     1:43.09 (31.83)     2:13.46 (30.37)
  6 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     1:47.83Y   2:13.94  
                  34.13     1:12.38 (38.25)     1:44.88 (32.50)     2:13.94 (29.06)
  7 Burlingame Aquatic Club-PC  'A'                   2:16.43    2:14.73  
                                                    1:44.71 ( )     2:14.73 (30.02)
  8 Quicksilver Swimming-PC  'B'                      2:15.20    2:17.11  
                  37.13     1:14.00 (36.87)   2:17.11 (1:03.11)                    
  9 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               2:20.93    2:19.41  
                  36.33     1:15.18 (38.85)     1:48.91 (33.73)     2:19.41 (30.50)
 10 San Ramon Valley Aquatics-PC  'A'                 2:19.28    2:19.51  
                  37.93     1:18.96 (41.03)     1:49.36 (30.40)     2:19.51 (30.15)
 11 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       2:08.26    2:19.94  
                  34.97     1:15.60 (40.63)     1:49.06 (33.46)     2:19.94 (30.88)
 12 Walnut Creek Aquabears-PC  'A'                    2:03.09Y   2:20.60  
                  35.03     1:15.55 (40.52)     1:49.90 (34.35)     2:20.60 (30.70)
 13 Alto Swim Club-PC  'A'                            2:21.93    2:22.73  
                                1:19.67 ( )     1:53.34 (33.67)     2:22.73 (29.39)
 
Boys 11-12 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       4:38.59    4:36.21  
                  33.63                                                 2:24.57 ( )
        2:53.33 (28.76)   3:27.16 (1:02.59)   4:36.21 (1:09.05)                    
  2 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     4:35.72    4:36.89  
                  34.78   1:12.56 (1:12.56)     1:46.03 (33.47)   2:24.11 (1:11.55)
        2:55.91 (31.80)   3:33.92 (1:09.81)   4:36.89 (1:02.97)                    
  3 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      4:46.24    4:49.02  
                  36.10   1:14.90 (1:14.90)     1:50.77 (35.87)   2:31.67 (1:16.77)
        3:04.02 (32.35)   3:42.21 (1:10.54)     4:13.11 (30.90)   4:49.02 (1:06.81)
  4 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     5:12.84    4:51.58  
                  36.15   1:14.23 (1:14.23)     1:53.09 (38.86)   2:35.92 (1:21.69)
        3:08.73 (32.81)   3:47.47 (1:11.55)     4:17.69 (30.22)   4:51.58 (1:04.11)
  5 Quicksilver Swimming-PC  'B'                      4:57.38    4:57.04  
                  37.59   1:17.81 (1:17.81)     1:55.53 (37.72)   2:36.57 (1:18.76)
        3:10.84 (34.27)   3:57.52 (1:20.95)     4:21.11 (23.59)     4:57.04 (59.52)
  6 Burlingame Aquatic Club-PC  'A'                   5:04.47    4:58.18  
                  37.45   1:19.02 (1:19.02)     1:57.50 (38.48)   2:41.81 (1:22.79)
        3:16.27 (34.46)   3:54.40 (1:12.59)     4:24.02 (29.62)   4:58.18 (1:03.78)
  7 Dart Swimming-SN  'A'                             4:53.30    5:02.96  
                  38.87   1:27.67 (1:27.67)     2:00.31 (32.64)   2:45.12 (1:17.45)
        3:18.49 (33.37)   3:57.98 (1:12.86)     4:28.81 (30.83)   5:02.96 (1:04.98)
  8 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       4:42.02    5:03.42  
                  36.51   1:16.76 (1:16.76)     1:56.81 (40.05)   2:42.14 (1:25.38)
                          3:57.36 (1:15.22)     4:28.15 (30.79)   5:03.42 (1:06.06)
  9 Walnut Creek Aquabears-PC  'A'                    5:04.21    5:04.19  
                  36.41                                                 2:38.91 ( )
        3:13.23 (34.32)   3:54.76 (1:15.85)   5:04.19 (1:09.43)                    
 10 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               4:54.06    5:05.56  
                  37.64   1:16.62 (1:16.62)     1:55.70 (39.08)   2:46.96 (1:30.34)
        3:17.57 (30.61)   3:58.02 (1:11.06)     4:29.93 (31.91)   5:05.56 (1:07.54)
 11 Alto Swim Club-PC  'A'                            5:04.96    5:19.94  
                  38.75   1:21.02 (1:21.02)                                        
            2:05.05 ( )         4:11.16 ( )     4:43.00 (31.84)   5:19.94 (1:08.78)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Jeng, Donavan A           14 PASA-PC                25.26      24.71  
  2 Mohrland, Jacob D         14 WCAB-PC                25.75      25.31  
  3 Tupper, Hayden M          14 PLS-PC                 26.01      25.52  
  4 Roberts, Llachlan B       14 North Bay Aquati-PC    25.65      25.72  
  5 Hamblin, Carson J         14 Mesa Aquatics Cl-AZ    25.64      25.79  
  6 Picard, Jackson W         14 Alto Swim Club-PC      25.44      25.80  
  7 Fast, Ethan               14 ISC                    25.99      25.98  
Preliminaries
  2 Elliott, Matthew W        14 Quicksilver Swim-PC    25.29             
  9 Sieluzycki, Tristan       14 ESWIM                  26.03             
 10 Puchakatla Sairamesh, Sh  14 Quicksilver Swim-PC    26.05             
 11 Williams, Harrison P      14 PASA-PC                26.13             
 12 Gabbassof, Eric           14 PASA-PC                26.15             
 13 Swiggett, Luke J          13 AAA-PC                 26.18             
 14 Christianson, Sean E      14 Wolverine Aquati-SN    26.23             
 15 Zhou, Simon E             14 Quicksilver Swim-PC    26.28             
 16 Kang, Benjamin            14 Orinda Aquatics-PC     26.43             
 16 Fong, Anthony J           14 Unattached-PC          26.43             
 18 Gold, Evan A              14 Alto Swim Club-PC      26.53             
 19 Sutedja, Colin J          14 East Bay Aquatic-PC    26.67             
 20 LeCoque, Alex J           13 CROW-PC                26.72             
 21 Lee, Elton                14 East Bay Aquatic-PC    26.79             
 22 Feng, Ryan Y              13 Santa Clara Swim-PC    26.83             
 23 Kehat, Elye               14 AAA-PC                 26.96             
 23 Kim, Ethan J              14 Alto Swim Club-PC      26.96             
 25 Venable, Harley R         14 Orinda Aquatics-PC     26.97             
 26 Zhang, Tianyou N          14 Santa Clara Swim-PC    27.00             
 27 Tsang, Jonathan C         14 Alto Swim Club-PC      27.01             
 28 Tran, Luc T               14 Elk Grove Aquati-SN    27.06             
 28 Ye, Lawrence              14 Quicksilver Swim-PC    27.06             
 30 Malakhovets, Max          14 ESWIM                  27.11             
 31 Gysel, Jake *             14 KCS                    27.12             
 32 Wang, Brandon B           14 Peak Swimming-PC       27.15             
 33 Chen, Albert              13 VPSC                   27.16             
 34 Xia, Winters              14 ESWIM                  27.20             
 35 Hu, Will                  13 VPSC                   27.22             
 36 Jung, Justin              13 HYACK                  27.23             
 37 Zhang, Hao Sheng (Sunny)  13 HYACK                  27.24             
 37 Balva, Arthur Blake A     14 PASA-PC                27.24             
 39 Hulten, Kristofer         14 ISC                    27.29             
 40 Hayashi, Yuki A           13 Napa Valley Swim-PC    27.30             
 41 Boesch, Alexander J       14 Alto Swim Club-PC      27.31             
 42 Lee, Jonah                14 The Olympic Club-PC    27.36             
 43 Purewal, Hardev S         14 Orinda Aquatics-PC     27.47             
 44 Tom, Kailer               14 FOG-PC                 27.49             
 45 Paek, Jay                 14 Sunn Swimming-PC       27.51             
 46 Almeida, André            14 Pointe-Claire Sw       27.52             
 47 Davis, Jack C             14 LAC-PC                 27.53             
 48 Chen, Ethan Y             14 Quicksilver Swim-PC    27.54             
 49 Cory, Maximillian         14 Tri Valley Aquat-PC    27.56             
 50 Ignoffo, Andre R          14 North Bay Aquati-PC    27.57             
 51 Ng, Jay Y                 14 Peak Swimming-PC       27.58             
 52 Newnan, Addison M         14 Osprey Aquatics-PC     27.60             
 53 Walz, William L           13 South San Franci-PC    27.61             
 54 Li, Zhao                  14 PASA-PC                27.62             
 55 Raume, Jordan             14 COMOX                  27.66             
 56 Lee, Ryan J               14 WCAB-PC                27.67             
 57 Chan, Ethan J             14 Peak Swimming-PC       27.75             
 57 Huang, Edward             13 East Bay Aquatic-PC    27.75             
 59 Choi, Brian H             13 SRVA-PC                27.78             
 60 Cui, Andy C               13 Alto Swim Club-PC      27.80             
 61 Ly, Calvin                14 San Francisco Se-PC    27.88             
 62 Ryan, Thomas F            14 The Olympic Club-PC    27.97             
 63 Narducci, David           14 Pointe-Claire Sw       28.00             
 64 Cesmat, Ryan P            14 TERA-PC                28.02             
 65 Holunga, Marcu G          14 LAC-PC                 28.04             
 -- Florip, Michael H         14 Unattached-PC            DQ              
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elliott, Matthew W        14 Quicksilver Swim-PC       NT      24.70  
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jeng, Donavan A           14 PASA-PC                24.54      25.26  
  2 Elliott, Matthew W        14 Quicksilver Swim-PC    25.77      25.29  
  3 Picard, Jackson W         14 Alto Swim Club-PC      26.48      25.44  
  4 Hamblin, Carson J         14 Mesa Aquatics Cl-AZ    26.55      25.64  
  5 Roberts, Llachlan B       14 North Bay Aquati-PC    25.97      25.65  
  6 Mohrland, Jacob D         14 WCAB-PC                26.19      25.75  
  7 Fast, Ethan               14 ISC                    26.29      25.99  
  8 Tupper, Hayden M          14 PLS-PC                 26.84      26.01  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sieluzycki, Tristan       14 ESWIM                  25.60      26.03  
 10 Puchakatla Sairamesh, Sh  14 Quicksilver Swim-PC    26.46      26.05  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Williams, Harrison P      14 PASA-PC                25.58      26.13  
 12 Gabbassof, Eric           14 PASA-PC                25.98      26.15  
 13 Swiggett, Luke J          13 AAA-PC                 26.67      26.18  
 14 Christianson, Sean E      14 Wolverine Aquati-SN    25.53      26.23  
 15 Zhou, Simon E             14 Quicksilver Swim-PC    26.51      26.28  
 16 Fong, Anthony J           14 Unattached-PC          26.19      26.43  
 16 Kang, Benjamin            14 Orinda Aquatics-PC     26.17      26.43  
 18 Gold, Evan A              14 Alto Swim Club-PC      27.25      26.53  
 19 Sutedja, Colin J          14 East Bay Aquatic-PC    27.51      26.67  
 20 LeCoque, Alex J           13 CROW-PC                26.48      26.72  
 21 Lee, Elton                14 East Bay Aquatic-PC    26.56      26.79  
 22 Feng, Ryan Y              13 Santa Clara Swim-PC    26.52      26.83  
 23 Kim, Ethan J              14 Alto Swim Club-PC      26.73      26.96  
 23 Kehat, Elye               14 AAA-PC                 27.52      26.96  
 25 Venable, Harley R         14 Orinda Aquatics-PC     27.01      26.97  
 26 Zhang, Tianyou N          14 Santa Clara Swim-PC    27.44      27.00  
 27 Tsang, Jonathan C         14 Alto Swim Club-PC      27.10      27.01  
 28 Ye, Lawrence              14 Quicksilver Swim-PC    27.39      27.06  
 28 Tran, Luc T               14 Elk Grove Aquati-SN    26.71      27.06  
 30 Malakhovets, Max          14 ESWIM                  26.40      27.11  
 31 Gysel, Jake *             14 KCS                    27.02      27.12  
 32 Wang, Brandon B           14 Peak Swimming-PC       27.41      27.15  
 33 Chen, Albert              13 VPSC                   27.01      27.16  
 34 Xia, Winters              14 ESWIM                  26.37      27.20  
 35 Hu, Will                  13 VPSC                   26.76      27.22  
 36 Jung, Justin              13 HYACK                  26.66S     27.23  
 37 Balva, Arthur Blake A     14 PASA-PC                26.67      27.24  
 37 Zhang, Hao Sheng (Sunny)  13 HYACK                  26.49S     27.24  
 39 Hulten, Kristofer         14 ISC                    27.64      27.29  
 40 Hayashi, Yuki A           13 Napa Valley Swim-PC    27.39      27.30  
 41 Boesch, Alexander J       14 Alto Swim Club-PC      27.66      27.31  
 42 Lee, Jonah                14 The Olympic Club-PC    27.50      27.36  
 43 Purewal, Hardev S         14 Orinda Aquatics-PC     27.06      27.47  
 44 Tom, Kailer               14 FOG-PC                 27.43      27.49  
 45 Paek, Jay                 14 Sunn Swimming-PC       27.45      27.51  
 46 Almeida, André            14 Pointe-Claire Sw       26.40      27.52  
 47 Davis, Jack C             14 LAC-PC                 27.39      27.53  
 48 Chen, Ethan Y             14 Quicksilver Swim-PC    26.90      27.54  
 49 Cory, Maximillian         14 Tri Valley Aquat-PC    26.94      27.56  
 50 Ignoffo, Andre R          14 North Bay Aquati-PC    26.82      27.57  
 51 Ng, Jay Y                 14 Peak Swimming-PC       27.17      27.58  
 52 Newnan, Addison M         14 Osprey Aquatics-PC     27.53      27.60  
 53 Walz, William L           13 South San Franci-PC    27.32      27.61  
 54 Li, Zhao                  14 PASA-PC                27.61      27.62  
 55 Raume, Jordan             14 COMOX                  27.23      27.66  
 56 Lee, Ryan J               14 WCAB-PC                27.59      27.67  
 57 Chan, Ethan J             14 Peak Swimming-PC       27.35      27.75  
 57 Huang, Edward             13 East Bay Aquatic-PC    27.21      27.75  
 59 Choi, Brian H             13 SRVA-PC                27.36      27.78  
 60 Cui, Andy C               13 Alto Swim Club-PC      27.34      27.80  
 61 Ly, Calvin                14 San Francisco Se-PC    27.13      27.88  
 62 Ryan, Thomas F            14 The Olympic Club-PC    27.63      27.97  
 63 Narducci, David           14 Pointe-Claire Sw       27.62      28.00  
 64 Cesmat, Ryan P            14 TERA-PC                27.58      28.02  
 65 Holunga, Marcu G          14 LAC-PC                 27.40      28.04  
 -- Florip, Michael H         14 Unattached-PC          27.34         DQ  
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Jeng, Donavan A           14 PASA-PC                54.40      54.65  
                  26.13       54.65 (28.52)                                        
  2 Wang, Ethan N             14 PLS-PC                 55.21      55.19  
                  27.11       55.19 (28.08)                                        
  3 Sieluzycki, Tristan       14 ESWIM                  55.67      55.20  
                  27.13       55.20 (28.07)                                        
  4 Elliott, Matthew W        14 Quicksilver Swim-PC    55.14      55.23  
                  26.73       55.23 (28.50)                                        
  5 Ng, Matthew K             14 California Capit-SN    56.26      55.38  
                  26.75       55.38 (28.63)                                        
  6 Roberts, Llachlan B       14 North Bay Aquati-PC    55.50      55.68  
                  26.67       55.68 (29.01)                                        
  7 Hamblin, Carson J         14 Mesa Aquatics Cl-AZ    55.83      55.92  
                  27.37       55.92 (28.55)                                        
  8 Tupper, Hayden M          14 PLS-PC                 55.78      55.99  
                  26.89       55.99 (29.10)                                        
Preliminaries
  5 Fasani, Louis S           13 Wolverine Aquati-SN    55.58             
 10 Gabbassof, Eric           14 PASA-PC                56.69             
 11 Williams, Harrison P      14 PASA-PC                56.73             
 12 Mohrland, Jacob D         14 WCAB-PC                56.86             
 13 Kehat, Elye               14 AAA-PC                 56.87             
 14 Fast, Ethan               14 ISC                    57.03             
 15 Chang, Brendon E          14 BSW-PC                 57.26             
 16 Boesch, Alexander J       14 Alto Swim Club-PC      57.53             
 17 Puchakatla Sairamesh, Sh  14 Quicksilver Swim-PC    57.58             
 18 Swiggett, Luke J          13 AAA-PC                 57.88             
 19 Kang, Benjamin            14 Orinda Aquatics-PC     57.94             
 20 Ng, Jay Y                 14 Peak Swimming-PC       58.04             
 21 Thielenhaus, Bryden J     14 Marin Pirates-PC       58.13             
 22 Gysel, Jake *             14 KCS                    58.30             
 23 Angove, Max               14 KCS                    58.35             
 24 Venable, Harley R         14 Orinda Aquatics-PC     58.38             
 25 Sutedja, Colin J          14 East Bay Aquatic-PC    58.47             
 26 Kim, Ethan J              14 Alto Swim Club-PC      58.52             
 26 Feng, Ryan Y              13 Santa Clara Swim-PC    58.52             
 28 Chen, Albert              13 VPSC                   58.53             
 29 Almeida, André            14 Pointe-Claire Sw       58.69             
 30 Baesler, Isaac D          14 Flying Fish Ariz-AZ    58.89             
 31 Cory, Maximillian         14 Tri Valley Aquat-PC    58.94             
 32 Hu, Will                  13 VPSC                   59.04             
 33 Tran, Luc T               14 Elk Grove Aquati-SN    59.20             
 33 Harrington, Ethan A       14 PASA-PC                59.20             
 35 Hayashi, Yuki A           13 Napa Valley Swim-PC    59.28             
 36 Zhang, Tianyou N          14 Santa Clara Swim-PC    59.33             
 37 Baoerjin, Justice C       14 Dart Swimming-SN       59.34             
 38 Lin, Ryan Y               14 BAC-PC                 59.38             
 39 Paek, Jay                 14 Sunn Swimming-PC       59.43             
 40 Davis, Jack C             14 LAC-PC                 59.50             
 41 Xia, Winters              14 ESWIM                  59.52             
 42 Ignoffo, Andre R          14 North Bay Aquati-PC    59.67             
 43 Zhou, Simon E             14 Quicksilver Swim-PC    59.72             
 44 Choi, Brian H             13 SRVA-PC                59.73             
 45 Hiruki, Tadahiro (Hiro)   14 VPSC                   59.91             
 46 Zhang, Hao Sheng (Sunny)  13 HYACK                  59.94             
 47 Walz, William L           13 South San Franci-PC  1:00.05             
 48 Huang, Edward             13 East Bay Aquatic-PC  1:00.06             
 49 Lee, Elton                14 East Bay Aquatic-PC  1:00.11             
 50 Chen, Andrew B            14 CROW-PC              1:00.26             
 51 Taylan, Nico A            14 AQUA-SN              1:00.44             
 52 Chen, Ethan Y             14 Quicksilver Swim-PC  1:00.45             
 53 Wonosaputra, Dominick     13 UN-PC                1:00.48             
 54 Tsang, Jonathan C         14 Alto Swim Club-PC    1:00.49             
 55 Chan, Ethan J             14 Peak Swimming-PC     1:00.54             
 56 Kan, Samuel E             13 CROW-PC              1:00.55             
 57 Berry, Nikhil N           14 Alto Swim Club-PC    1:00.63             
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Jeng, Donavan A           14 PASA-PC                54.64      54.40  
  2 Elliott, Matthew W        14 Quicksilver Swim-PC    55.68      55.14  
  3 Wang, Ethan N             14 PLS-PC                 56.95      55.21  
  4 Roberts, Llachlan B       14 North Bay Aquati-PC    56.53      55.50  
  5 Fasani, Louis S           13 Wolverine Aquati-SN    55.82      55.58  
  6 Sieluzycki, Tristan       14 ESWIM                  55.16      55.67  
  7 Tupper, Hayden M          14 PLS-PC                 58.32      55.78  
  8 Hamblin, Carson J         14 Mesa Aquatics Cl-AZ    56.46      55.83  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ng, Matthew K             14 California Capit-SN    56.05      56.26  
 10 Gabbassof, Eric           14 PASA-PC                56.30      56.69  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Williams, Harrison P      14 PASA-PC                54.76      56.73  
 12 Mohrland, Jacob D         14 WCAB-PC                56.35      56.86  
 13 Kehat, Elye               14 AAA-PC                 59.01      56.87  
 14 Fast, Ethan               14 ISC                    57.12      57.03  
 15 Chang, Brendon E          14 BSW-PC                 56.87      57.26  
 16 Boesch, Alexander J       14 Alto Swim Club-PC      58.73      57.53  
 17 Puchakatla Sairamesh, Sh  14 Quicksilver Swim-PC    58.52      57.58  
 18 Swiggett, Luke J          13 AAA-PC                 58.45      57.88  
 19 Kang, Benjamin            14 Orinda Aquatics-PC     58.11      57.94  
 20 Ng, Jay Y                 14 Peak Swimming-PC       59.56      58.04  
 21 Thielenhaus, Bryden J     14 Marin Pirates-PC       59.01      58.13  
 22 Gysel, Jake *             14 KCS                    59.20      58.30  
 23 Angove, Max               14 KCS                    59.80      58.35  
 24 Venable, Harley R         14 Orinda Aquatics-PC     59.09      58.38  
 25 Sutedja, Colin J          14 East Bay Aquatic-PC    59.35      58.47  
 26 Kim, Ethan J              14 Alto Swim Club-PC      59.33      58.52  
 26 Feng, Ryan Y              13 Santa Clara Swim-PC    57.87      58.52  
 28 Chen, Albert              13 VPSC                   58.55      58.53  
 29 Almeida, André            14 Pointe-Claire Sw       58.31      58.69  
 30 Baesler, Isaac D          14 Flying Fish Ariz-AZ    50.33Y     58.89  
 31 Cory, Maximillian         14 Tri Valley Aquat-PC    58.65      58.94  
 32 Hu, Will                  13 VPSC                   59.63      59.04  
 33 Tran, Luc T               14 Elk Grove Aquati-SN    59.28      59.20  
 33 Harrington, Ethan A       14 PASA-PC              1:00.01      59.20  
 35 Hayashi, Yuki A           13 Napa Valley Swim-PC    59.30      59.28  
 36 Zhang, Tianyou N          14 Santa Clara Swim-PC    59.41      59.33  
 37 Baoerjin, Justice C       14 Dart Swimming-SN     1:00.01      59.34  
 38 Lin, Ryan Y               14 BAC-PC                 59.30      59.38  
 39 Paek, Jay                 14 Sunn Swimming-PC       59.05      59.43  
 40 Davis, Jack C             14 LAC-PC                 59.53      59.50  
 41 Xia, Winters              14 ESWIM                  58.44      59.52  
 42 Ignoffo, Andre R          14 North Bay Aquati-PC    59.08      59.67  
 43 Zhou, Simon E             14 Quicksilver Swim-PC    59.69      59.72  
 44 Choi, Brian H             13 SRVA-PC                51.51Y     59.73  
 45 Hiruki, Tadahiro (Hiro)   14 VPSC                   59.07      59.91  
 46 Zhang, Hao Sheng (Sunny)  13 HYACK                  58.05S     59.94  
 47 Walz, William L           13 South San Franci-PC    59.70    1:00.05  
 48 Huang, Edward             13 East Bay Aquatic-PC    59.99    1:00.06  
 49 Lee, Elton                14 East Bay Aquatic-PC    59.67    1:00.11  
 50 Chen, Andrew B            14 CROW-PC              1:00.09    1:00.26  
 51 Taylan, Nico A            14 AQUA-SN              1:00.01    1:00.44  
 52 Chen, Ethan Y             14 Quicksilver Swim-PC    59.90    1:00.45  
 53 Wonosaputra, Dominick     13 UN-PC                  59.86    1:00.48  
 54 Tsang, Jonathan C         14 Alto Swim Club-PC      58.25    1:00.49  
 55 Chan, Ethan J             14 Peak Swimming-PC       59.68    1:00.54  
 56 Kan, Samuel E             13 CROW-PC                58.94    1:00.55  
 57 Berry, Nikhil N           14 Alto Swim Club-PC    1:00.08    1:00.63  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wang, Ethan N             14 PLS-PC               1:59.16    1:57.72  
                  28.13       58.18 (30.05)     1:28.52 (30.34)     1:57.72 (29.20)
  2 Williams, Harrison P      14 PASA-PC              2:01.93    1:58.71  
                  27.95       58.26 (30.31)     1:28.73 (30.47)     1:58.71 (29.98)
  3 Picard, Jackson W         14 Alto Swim Club-PC    2:01.42    2:00.22  
                  28.25       59.19 (30.94)     1:29.94 (30.75)     2:00.22 (30.28)
  4 Ng, Matthew K             14 California Capit-SN  2:02.55    2:00.31  
                  27.99       58.58 (30.59)     1:29.89 (31.31)     2:00.31 (30.42)
  5 Jeng, Donavan A           14 PASA-PC              2:03.28    2:01.20  
                  27.30       57.71 (30.41)     1:29.81 (32.10)     2:01.20 (31.39)
  6 Hamblin, Carson J         14 Mesa Aquatics Cl-AZ  2:01.32    2:01.99  
                  28.46       59.61 (31.15)     1:31.50 (31.89)     2:01.99 (30.49)
  7 Gabbassof, Eric           14 PASA-PC              2:02.72    2:02.43  
                  29.14     1:00.36 (31.22)     1:31.48 (31.12)     2:02.43 (30.95)
  8 Sieluzycki, Tristan       14 ESWIM                2:03.47    2:03.79  
                  29.33     1:00.94 (31.61)     1:33.06 (32.12)     2:03.79 (30.73)
Preliminaries
  9 Chang, Brendon E          14 BSW-PC              J2:03.47             
 10 Fong, Anthony J           14 Unattached-PC        2:03.52             
 11 Kehat, Elye               14 AAA-PC               2:04.16             
 12 Mohrland, Jacob D         14 WCAB-PC              2:04.36             
 13 Thielenhaus, Bryden J     14 Marin Pirates-PC     2:04.41             
 14 Ng, Jay Y                 14 Peak Swimming-PC     2:04.47             
 15 Balva, Arthur Blake A     14 PASA-PC              2:05.48             
 16 Caples, Devyn S           13 PLS-PC               2:05.76             
 17 Roberts, Llachlan B       14 North Bay Aquati-PC  2:05.79             
 18 Fast, Ethan               14 ISC                  2:06.07             
 19 Soucy, Louis-Christophe   14 Pointe-Claire Sw     2:06.13             
 20 Sosnowski, Benjamin T     14 Quicksilver Swim-PC  2:06.17             
 21 Scruton, Nicholas B       14 Marin Pirates-PC     2:06.41             
 22 Avelar, Matheus           14 Pointe-Claire Sw     2:06.45             
 23 Merodio, Spencer D        14 Solano Aquatic S-SN  2:06.61             
 24 Tsang, Jonathan C         14 Alto Swim Club-PC    2:06.64             
 25 Swiggett, Luke J          13 AAA-PC               2:06.92             
 26 Tupper, Hayden M          14 PLS-PC               2:07.15             
 27 Holunga, Marcu G          14 LAC-PC               2:07.55             
 28 Churning-Sibert, Devin S  14 AQUA-SN              2:08.57             
 29 Wonosaputra, Dominick     13 UN-PC                2:08.77             
 30 Paek, Jay                 14 Sunn Swimming-PC     2:09.15             
 31 Kang, Benjamin            14 Orinda Aquatics-PC   2:09.26             
 32 Xia, Winters              14 ESWIM                2:09.80             
 33 Chen, Albert              13 VPSC                 2:10.10             
 34 Almeida, André            14 Pointe-Claire Sw     2:10.13             
 35 Romanenko, Vladislav      14 ESWIM                2:11.13             
 36 Raume, Jordan             14 COMOX                2:13.51             
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Sieluzycki, Tristan       14 ESWIM                2:03.47    2:01.42  
                  59.42   2:01.42 (1:02.00)                                        
  2 Chang, Brendon E          14 BSW-PC               2:03.47    2:02.44  
                1:00.34   2:02.44 (1:02.10)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Ethan N             14 PLS-PC               2:04.07    1:59.16  
                  57.51   1:59.16 (1:01.65)                                        
  2 Hamblin, Carson J         14 Mesa Aquatics Cl-AZ  2:08.51    2:01.32  
                  58.50   2:01.32 (1:02.82)                                        
  3 Picard, Jackson W         14 Alto Swim Club-PC    2:04.45    2:01.42  
                  59.09   2:01.42 (1:02.33)                                        
  4 Williams, Harrison P      14 PASA-PC              1:59.52    2:01.93  
                  58.77   2:01.93 (1:03.16)                                        
  5 Ng, Matthew K             14 California Capit-SN  2:06.54    2:02.55  
                  59.84   2:02.55 (1:02.71)                                        
  6 Gabbassof, Eric           14 PASA-PC              2:01.84    2:02.72  
                  59.58   2:02.72 (1:03.14)                                        
  7 Jeng, Donavan A           14 PASA-PC              2:03.87    2:03.28  
                  59.07   2:03.28 (1:04.21)                                        
  8 Sieluzycki, Tristan       14 ESWIM                2:01.96    2:03.47  
                1:00.86   2:03.47 (1:02.61)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Chang, Brendon E          14 BSW-PC               2:04.27   J2:03.47  
                1:00.51   2:03.47 (1:02.96)                                        
 10 Fong, Anthony J           14 Unattached-PC        2:07.20    2:03.52  
                1:00.64   2:03.52 (1:02.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kehat, Elye               14 AAA-PC               1:51.70Y   2:04.16  
                1:01.33   2:04.16 (1:02.83)                                        
 12 Mohrland, Jacob D         14 WCAB-PC              2:06.08    2:04.36  
                  59.66   2:04.36 (1:04.70)                                        
 13 Thielenhaus, Bryden J     14 Marin Pirates-PC     2:04.82    2:04.41  
                1:00.84   2:04.41 (1:03.57)                                        
 14 Ng, Jay Y                 14 Peak Swimming-PC     2:05.82    2:04.47  
                  59.74   2:04.47 (1:04.73)                                        
 15 Balva, Arthur Blake A     14 PASA-PC              2:06.08    2:05.48  
                1:01.50   2:05.48 (1:03.98)                                        
 16 Caples, Devyn S           13 PLS-PC               2:06.47    2:05.76  
                1:01.00   2:05.76 (1:04.76)                                        
 17 Roberts, Llachlan B       14 North Bay Aquati-PC  2:05.73    2:05.79  
                  59.81   2:05.79 (1:05.98)                                        
 18 Fast, Ethan               14 ISC                  2:05.87    2:06.07  
                1:00.48   2:06.07 (1:05.59)                                        
 19 Soucy, Louis-Christophe   14 Pointe-Claire Sw     2:05.05    2:06.13  
                1:01.36   2:06.13 (1:04.77)                                        
 20 Sosnowski, Benjamin T     14 Quicksilver Swim-PC  2:06.43    2:06.17  
                1:00.97   2:06.17 (1:05.20)                                        
 21 Scruton, Nicholas B       14 Marin Pirates-PC     1:53.02Y   2:06.41  
                1:03.35   2:06.41 (1:03.06)                                        
 22 Avelar, Matheus           14 Pointe-Claire Sw     2:06.30    2:06.45  
                1:01.56   2:06.45 (1:04.89)                                        
 23 Merodio, Spencer D        14 Solano Aquatic S-SN  2:08.45    2:06.61  
                1:00.77   2:06.61 (1:05.84)                                        
 24 Tsang, Jonathan C         14 Alto Swim Club-PC    2:08.40    2:06.64  
                1:01.26   2:06.64 (1:05.38)                                        
 25 Swiggett, Luke J          13 AAA-PC               1:51.89Y   2:06.92  
                1:02.29   2:06.92 (1:04.63)                                        
 26 Tupper, Hayden M          14 PLS-PC               1:51.80Y   2:07.15  
                1:01.58   2:07.15 (1:05.57)                                        
 27 Holunga, Marcu G          14 LAC-PC               2:08.74    2:07.55  
                1:01.66   2:07.55 (1:05.89)                                        
 28 Churning-Sibert, Devin S  14 AQUA-SN              1:51.00Y   2:08.57  
                1:02.14   2:08.57 (1:06.43)                                        
 29 Wonosaputra, Dominick     13 UN-PC                2:07.34    2:08.77  
                1:01.64   2:08.77 (1:07.13)                                        
 30 Paek, Jay                 14 Sunn Swimming-PC     1:52.87Y   2:09.15  
                1:02.32   2:09.15 (1:06.83)                                        
 31 Kang, Benjamin            14 Orinda Aquatics-PC   1:51.83Y   2:09.26  
                1:02.33   2:09.26 (1:06.93)                                        
 32 Xia, Winters              14 ESWIM                2:08.06    2:09.80  
                1:02.27   2:09.80 (1:07.53)                                        
 33 Chen, Albert              13 VPSC                 2:05.15S   2:10.10  
                1:02.22   2:10.10 (1:07.88)                                        
 34 Almeida, André            14 Pointe-Claire Sw     2:06.31S   2:10.13  
                1:02.92   2:10.13 (1:07.21)                                        
 35 Romanenko, Vladislav      14 ESWIM                2:06.88S   2:11.13  
                1:03.81   2:11.13 (1:07.32)                                        
 36 Raume, Jordan             14 COMOX                2:07.87S   2:13.51  
                1:01.44   2:13.51 (1:12.07)                                        
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wang, Ethan N             14 PLS-PC               4:11.46    4:09.09  
                  28.76       59.78 (31.02)     1:31.46 (31.68)     2:03.22 (31.76)
        2:34.71 (31.49)     3:06.99 (32.28)     3:38.70 (31.71)     4:09.09 (30.39)
  2 Williams, Harrison P      14 PASA-PC              4:22.30    4:15.53  
                  28.94     1:01.03 (32.09)     1:33.35 (32.32)     2:06.38 (33.03)
        2:38.79 (32.41)     3:11.64 (32.85)     3:43.68 (32.04)     4:15.53 (31.85)
  3 Thielenhaus, Bryden J     14 Marin Pirates-PC     4:20.88    4:17.28  
                  30.01     1:03.02 (33.01)     1:35.88 (32.86)     2:08.77 (32.89)
        2:41.75 (32.98)     3:14.56 (32.81)     3:47.02 (32.46)     4:17.28 (30.26)
  4 Hamblin, Carson J         14 Mesa Aquatics Cl-AZ  4:20.10    4:17.62  
                  29.07     1:01.11 (32.04)     1:34.19 (33.08)     2:08.25 (34.06)
        2:40.93 (32.68)     3:14.18 (33.25)     3:46.98 (32.80)     4:17.62 (30.64)
  5 Picard, Jackson W         14 Alto Swim Club-PC    4:19.76    4:18.63  
                  29.62     1:01.64 (32.02)     1:34.15 (32.51)     2:06.46 (32.31)
        2:39.37 (32.91)     3:13.19 (33.82)     3:46.40 (33.21)     4:18.63 (32.23)
  6 Caples, Devyn S           13 PLS-PC               4:22.35    4:21.25  
                  29.84     1:02.23 (32.39)     1:34.82 (32.59)     2:07.92 (33.10)
        2:41.13 (33.21)     3:14.72 (33.59)     3:48.15 (33.43)     4:21.25 (33.10)
  7 Gabbassof, Eric           14 PASA-PC              4:23.68    4:24.56  
                  31.35     1:05.00 (33.65)     1:38.43 (33.43)     2:11.32 (32.89)
        2:43.84 (32.52)     3:17.34 (33.50)     3:51.55 (34.21)     4:24.56 (33.01)
  8 Malakhovets, Max          14 ESWIM                4:22.32    4:25.63  
                  30.61     1:03.90 (33.29)     1:37.68 (33.78)     2:11.40 (33.72)
        2:45.04 (33.64)     3:19.19 (34.15)     3:53.02 (33.83)     4:25.63 (32.61)
Preliminaries
  9 Zhang, Kevin              13 ESWIM                4:23.83             
 10 Windmiller, Gabriel F     14 Arden Hills Swim-SN  4:23.87             
 11 Ng, Jay Y                 14 Peak Swimming-PC     4:24.25             
 12 Tsang, Jonathan C         14 Alto Swim Club-PC    4:24.37             
 13 Feng, Ryan Y              13 Santa Clara Swim-PC  4:25.57             
 14 Balva, Arthur Blake A     14 PASA-PC              4:25.63             
 15 Fast, Ethan               14 ISC                  4:25.70             
 16 Fong, Anthony J           14 Unattached-PC        4:25.74             
 17 Scruton, Nicholas B       14 Marin Pirates-PC     4:26.96             
 18 Merodio, Spencer D        14 Solano Aquatic S-SN  4:26.99             
 19 Dwidar, Yassin A          13 PLS-PC               4:28.07             
 20 Angove, Max               14 KCS                  4:28.20             
 21 Soucy, Louis-Christophe   14 Pointe-Claire Sw     4:28.24             
 22 Sosnowski, Benjamin T     14 Quicksilver Swim-PC  4:28.50             
 23 Chen, Andrew B            14 CROW-PC              4:29.13             
 24 Holunga, Marcu G          14 LAC-PC               4:29.39             
 25 Xia, Winters              14 ESWIM                4:29.64             
 26 Wonosaputra, Dominick     13 UN-PC                4:29.66             
 27 Mohrland, Jacob D         14 WCAB-PC              4:30.26             
 28 Churning-Sibert, Devin S  14 AQUA-SN              4:30.91             
 29 Walz, William L           13 South San Franci-PC  4:31.28             
 30 Avelar, Matheus           14 Pointe-Claire Sw     4:31.35             
 31 Maher, Kevin              13 ESWIM                4:31.38             
 32 Jung, Justin              13 HYACK                4:31.94             
 33 Hayashi, Yuki A           13 Napa Valley Swim-PC  4:32.88             
 34 Kehat, Elye               14 AAA-PC               4:33.19             
 35 Romanenko, Vladislav      14 ESWIM                4:33.43             
 36 Harris, Aiden             13 ESWIM                4:33.47             
 37 Lee, Tyler                14 VPSC                 4:34.07             
 38 Jones, Quinn P            13 FWST-SN              4:34.17             
 39 Resendiz, Diego           13 Alto Swim Club-PC    4:34.57             
 40 Wang, Samuel T            13 PLS-PC               4:35.38             
 41 Duong, Kale               13 ESWIM                4:38.11             
 42 Valerga, Eric R           13 Neptune Swimming-PC  4:38.82             
 43 Kang, Benjamin            14 Orinda Aquatics-PC   4:38.95             
 44 Cueva, Gabriel            14 Vallejo Aquatic-PC   4:39.24             
 45 Chen, Albert              13 VPSC                 4:45.25             
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Wang, Ethan N             14 PLS-PC               4:18.70    4:11.46  
                1:00.20   2:04.91 (1:04.71)   3:08.82 (1:03.91)   4:11.46 (1:02.64)
  2 Picard, Jackson W         14 Alto Swim Club-PC    4:26.88    4:19.76  
                1:02.99   2:09.25 (1:06.26)   3:15.22 (1:05.97)   4:19.76 (1:04.54)
  3 Hamblin, Carson J         14 Mesa Aquatics Cl-AZ  4:28.51    4:20.10  
                1:02.04   2:07.95 (1:05.91)   3:15.42 (1:07.47)   4:20.10 (1:04.68)
  4 Thielenhaus, Bryden J     14 Marin Pirates-PC     4:20.65    4:20.88  
                1:03.52   2:10.38 (1:06.86)   3:16.79 (1:06.41)   4:20.88 (1:04.09)
  5 Williams, Harrison P      14 PASA-PC              4:18.56    4:22.30  
                1:03.09   2:10.21 (1:07.12)   3:17.44 (1:07.23)   4:22.30 (1:04.86)
  6 Malakhovets, Max          14 ESWIM                4:23.24    4:22.32  
                1:02.39   2:10.04 (1:07.65)   3:17.73 (1:07.69)   4:22.32 (1:04.59)
  7 Caples, Devyn S           13 PLS-PC               4:22.51    4:22.35  
                1:03.38   2:10.34 (1:06.96)   3:16.91 (1:06.57)   4:22.35 (1:05.44)
  8 Gabbassof, Eric           14 PASA-PC              4:26.42    4:23.68  
                1:00.37   2:05.74 (1:05.37)   3:15.79 (1:10.05)   4:23.68 (1:07.89)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zhang, Kevin              13 ESWIM                4:27.75    4:23.83  
                1:02.93   2:10.19 (1:07.26)   3:17.49 (1:07.30)   4:23.83 (1:06.34)
 10 Windmiller, Gabriel F     14 Arden Hills Swim-SN  4:25.23    4:23.87  
                1:03.42   2:10.66 (1:07.24)   3:17.55 (1:06.89)   4:23.87 (1:06.32)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ng, Jay Y                 14 Peak Swimming-PC     4:25.74    4:24.25  
                1:03.58   2:10.99 (1:07.41)   3:17.30 (1:06.31)   4:24.25 (1:06.95)
 12 Tsang, Jonathan C         14 Alto Swim Club-PC    4:26.65    4:24.37  
                1:02.96   2:10.45 (1:07.49)   3:18.68 (1:08.23)   4:24.37 (1:05.69)
 13 Feng, Ryan Y              13 Santa Clara Swim-PC  4:29.97    4:25.57  
                1:02.46   2:09.41 (1:06.95)   3:17.85 (1:08.44)   4:25.57 (1:07.72)
 14 Balva, Arthur Blake A     14 PASA-PC              4:27.59    4:25.63  
                1:03.78   2:11.43 (1:07.65)   3:19.42 (1:07.99)   4:25.63 (1:06.21)
 15 Fast, Ethan               14 ISC                  4:28.90    4:25.70  
                1:03.27   2:11.48 (1:08.21)   3:19.58 (1:08.10)   4:25.70 (1:06.12)
 16 Fong, Anthony J           14 Unattached-PC        4:59.34Y   4:25.74  
                1:03.86   2:12.27 (1:08.41)   3:20.01 (1:07.74)   4:25.74 (1:05.73)
 17 Scruton, Nicholas B       14 Marin Pirates-PC     4:32.76    4:26.96  
                1:07.38   2:16.20 (1:08.82)   3:23.18 (1:06.98)   4:26.96 (1:03.78)
 18 Merodio, Spencer D        14 Solano Aquatic S-SN  4:27.57    4:26.99  
                1:01.85   2:09.67 (1:07.82)   3:18.55 (1:08.88)   4:26.99 (1:08.44)
 19 Dwidar, Yassin A          13 PLS-PC               4:29.96    4:28.07  
                1:04.39   2:12.44 (1:08.05)   3:21.71 (1:09.27)   4:28.07 (1:06.36)
 20 Angove, Max               14 KCS                  4:26.02    4:28.20  
                1:03.44   2:11.71 (1:08.27)   3:21.07 (1:09.36)   4:28.20 (1:07.13)
 21 Soucy, Louis-Christophe   14 Pointe-Claire Sw     4:22.62    4:28.24  
                1:02.85   2:10.22 (1:07.37)   3:19.41 (1:09.19)   4:28.24 (1:08.83)
 22 Sosnowski, Benjamin T     14 Quicksilver Swim-PC  4:28.09    4:28.50  
                1:03.43   2:10.51 (1:07.08)   3:19.55 (1:09.04)   4:28.50 (1:08.95)
 23 Chen, Andrew B            14 CROW-PC              4:36.68    4:29.13  
                1:04.07   2:11.78 (1:07.71)   3:20.61 (1:08.83)   4:29.13 (1:08.52)
 24 Holunga, Marcu G          14 LAC-PC               4:27.93    4:29.39  
                1:03.92   2:12.11 (1:08.19)   3:21.54 (1:09.43)   4:29.39 (1:07.85)
 25 Xia, Winters              14 ESWIM                4:32.78    4:29.64  
                1:04.02   2:12.62 (1:08.60)   3:22.19 (1:09.57)   4:29.64 (1:07.45)
 26 Wonosaputra, Dominick     13 UN-PC                4:33.25    4:29.66  
                1:04.02   2:12.15 (1:08.13)   3:21.58 (1:09.43)   4:29.66 (1:08.08)
 27 Mohrland, Jacob D         14 WCAB-PC              4:58.64Y   4:30.26  
                1:04.51   2:12.84 (1:08.33)   3:21.79 (1:08.95)   4:30.26 (1:08.47)
 28 Churning-Sibert, Devin S  14 AQUA-SN              4:25.47    4:30.91  
                1:02.88   2:11.98 (1:09.10)   3:22.53 (1:10.55)   4:30.91 (1:08.38)
 29 Walz, William L           13 South San Franci-PC  4:36.58    4:31.28  
                1:04.07   2:13.92 (1:09.85)   3:23.93 (1:10.01)   4:31.28 (1:07.35)
 30 Avelar, Matheus           14 Pointe-Claire Sw     4:30.45    4:31.35  
                1:05.51   2:14.97 (1:09.46)   3:24.49 (1:09.52)   4:31.35 (1:06.86)
 31 Maher, Kevin              13 ESWIM                4:35.20    4:31.38  
                1:04.05   2:13.97 (1:09.92)   3:24.23 (1:10.26)   4:31.38 (1:07.15)
 32 Jung, Justin              13 HYACK                4:28.08    4:31.94  
                1:04.31   2:13.81 (1:09.50)   3:23.51 (1:09.70)   4:31.94 (1:08.43)
 33 Hayashi, Yuki A           13 Napa Valley Swim-PC  4:33.49    4:32.88  
                1:05.14   2:14.31 (1:09.17)   3:24.31 (1:10.00)   4:32.88 (1:08.57)
 34 Kehat, Elye               14 AAA-PC               4:30.71S   4:33.19  
                1:06.01   2:16.63 (1:10.62)   3:26.26 (1:09.63)   4:33.19 (1:06.93)
 35 Romanenko, Vladislav      14 ESWIM                4:31.66    4:33.43  
                1:04.64   2:14.02 (1:09.38)   3:24.54 (1:10.52)   4:33.43 (1:08.89)
 36 Harris, Aiden             13 ESWIM                4:29.37    4:33.47  
                1:03.74   2:12.78 (1:09.04)   3:23.45 (1:10.67)   4:33.47 (1:10.02)
 37 Lee, Tyler                14 VPSC                 4:36.01    4:34.07  
                1:04.85   2:15.08 (1:10.23)   3:25.38 (1:10.30)   4:34.07 (1:08.69)
 38 Jones, Quinn P            13 FWST-SN              4:35.83    4:34.17  
                1:04.56   2:13.97 (1:09.41)   3:25.08 (1:11.11)   4:34.17 (1:09.09)
 39 Resendiz, Diego           13 Alto Swim Club-PC    4:37.01    4:34.57  
                1:04.33   2:14.05 (1:09.72)   3:24.99 (1:10.94)   4:34.57 (1:09.58)
 40 Wang, Samuel T            13 PLS-PC               4:32.98    4:35.38  
                1:05.78   2:15.69 (1:09.91)   3:25.83 (1:10.14)   4:35.38 (1:09.55)
 41 Duong, Kale               13 ESWIM                4:34.78    4:38.11  
                1:05.08   2:15.66 (1:10.58)   3:27.59 (1:11.93)   4:38.11 (1:10.52)
 42 Valerga, Eric R           13 Neptune Swimming-PC  4:37.00    4:38.82  
                1:05.93   2:17.61 (1:11.68)   3:29.54 (1:11.93)   4:38.82 (1:09.28)
 43 Kang, Benjamin            14 Orinda Aquatics-PC   4:37.04    4:38.95  
                1:05.74   2:17.96 (1:12.22)   3:29.72 (1:11.76)   4:38.95 (1:09.23)
 44 Cueva, Gabriel            14 Vallejo Aquatic-PC   5:05.26Y   4:39.24  
                1:05.69   2:17.18 (1:11.49)   3:28.95 (1:11.77)   4:39.24 (1:10.29)
 45 Chen, Albert              13 VPSC                 4:27.29S   4:45.25  
                1:05.71   2:18.09 (1:12.38)   3:31.48 (1:13.39)   4:45.25 (1:13.77)
 
Boys 13-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Ethan N             14 PLS-PC               8:48.39    8:43.11  
                  29.21     1:01.72 (32.51)     1:34.61 (32.89)     2:07.48 (32.87)
        2:40.35 (32.87)     3:13.26 (32.91)     3:46.54 (33.28)     4:19.94 (33.40)
        4:53.05 (33.11)     5:26.56 (33.51)     5:59.77 (33.21)     6:33.11 (33.34)
        7:06.47 (33.36)     7:39.79 (33.32)     8:12.47 (32.68)     8:43.11 (30.64)
  2 Thielenhaus, Bryden J     14 Marin Pirates-PC     9:10.20    8:58.09  
                  31.40     1:05.51 (34.11)     1:39.98 (34.47)     2:14.34 (34.36)
        2:48.56 (34.22)     3:22.78 (34.22)     3:57.15 (34.37)     4:31.10 (33.95)
        5:05.07 (33.97)     5:39.02 (33.95)     6:13.19 (34.17)     6:47.26 (34.07)
        7:20.94 (33.68)     7:53.92 (32.98)     8:26.21 (32.29)     8:58.09 (31.88)
  3 Caples, Devyn S           13 PLS-PC               8:58.97    9:00.22  
                  30.62     1:03.53 (32.91)     1:37.19 (33.66)     2:11.31 (34.12)
        2:45.36 (34.05)     3:19.68 (34.32)     3:53.95 (34.27)     4:28.33 (34.38)
        5:02.73 (34.40)     5:36.94 (34.21)     6:11.67 (34.73)     6:45.76 (34.09)
        7:20.08 (34.32)     7:54.15 (34.07)     8:27.68 (33.53)     9:00.22 (32.54)
  4 Windmiller, Gabriel F     14 Arden Hills Swim-SN  9:06.91    9:05.43  
                  30.32     1:02.93 (32.61)     1:36.78 (33.85)     2:10.81 (34.03)
        2:44.85 (34.04)     3:19.61 (34.76)     3:54.00 (34.39)     4:28.28 (34.28)
        5:02.96 (34.68)     5:38.09 (35.13)     6:13.17 (35.08)     6:47.99 (34.82)
        7:22.75 (34.76)     7:57.51 (34.76)     8:32.00 (34.49)     9:05.43 (33.43)
  5 Fast, Ethan               14 ISC                  9:22.76    9:06.10  
                  30.53     1:04.22 (33.69)     1:38.62 (34.40)     2:12.63 (34.01)
        2:47.39 (34.76)     3:21.67 (34.28)     3:56.45 (34.78)     4:31.02 (34.57)
        5:05.82 (34.80)     5:40.43 (34.61)     6:15.18 (34.75)     6:50.01 (34.83)
        7:24.92 (34.91)     7:59.64 (34.72)     8:33.97 (34.33)     9:06.10 (32.13)
  6 Angove, Max               14 KCS                  9:19.56    9:06.25  
                  29.79     1:02.91 (33.12)     1:37.31 (34.40)     2:11.28 (33.97)
        2:46.13 (34.85)     3:21.03 (34.90)     3:55.99 (34.96)     4:31.24 (35.25)
        5:06.58 (35.34)     5:41.56 (34.98)     6:16.78 (35.22)     6:51.69 (34.91)
        7:26.29 (34.60)     8:00.33 (34.04)     8:34.92 (34.59)     9:06.25 (31.33)
  7 Malakhovets, Max          14 ESWIM                8:57.81    9:09.86  
                  31.20     1:04.79 (33.59)     1:39.89 (35.10)     2:14.24 (34.35)
        2:49.08 (34.84)     3:23.64 (34.56)     3:59.34 (35.70)     4:34.31 (34.97)
        5:08.74 (34.43)     5:43.83 (35.09)     6:18.87 (35.04)     6:54.06 (35.19)
        7:28.18 (34.12)     8:02.83 (34.65)     8:37.32 (34.49)     9:09.86 (32.54)
  8 Soucy, Louis-Christophe   14 Pointe-Claire Sw     9:04.49    9:13.28  
                  31.90     1:06.29 (34.39)     1:40.83 (34.54)     2:15.22 (34.39)
        2:49.79 (34.57)     3:24.56 (34.77)     3:59.88 (35.32)     4:35.13 (35.25)
        5:09.86 (34.73)     5:44.74 (34.88)     6:20.06 (35.32)     6:54.96 (34.90)
        7:29.79 (34.83)     8:04.76 (34.97)     8:39.60 (34.84)     9:13.28 (33.68)
  9 Sosnowski, Benjamin T     14 Quicksilver Swim-PC  9:31.16    9:15.08  
                  31.30     1:05.37 (34.07)     1:40.35 (34.98)     2:15.32 (34.97)
        2:51.02 (35.70)     3:26.55 (35.53)     4:02.27 (35.72)     4:37.50 (35.23)
        4:58.97 (21.47)     5:47.41 (48.44)     6:22.57 (35.16)     6:57.83 (35.26)
        7:32.88 (35.05)     8:07.39 (34.51)     8:42.06 (34.67)     9:15.08 (33.02)
 10 Romanenko, Vladislav      14 ESWIM                9:10.30    9:15.91  
                  31.81     1:05.97 (34.16)     1:40.88 (34.91)     2:15.53 (34.65)
        2:50.71 (35.18)     3:25.87 (35.16)     4:01.03 (35.16)     4:36.24 (35.21)
        5:11.33 (35.09)     5:46.28 (34.95)     6:21.29 (35.01)     6:56.59 (35.30)
        7:31.78 (35.19)     8:06.72 (34.94)     8:42.00 (35.28)     9:15.91 (33.91)
 11 Dwidar, Yassin A          13 PLS-PC               9:24.96    9:17.15  
                  30.75     1:04.06 (33.31)     1:38.12 (34.06)     2:12.11 (33.99)
        2:46.68 (34.57)     3:21.52 (34.84)     3:56.84 (35.32)     4:32.21 (35.37)
        5:07.74 (35.53)     5:43.82 (36.08)     6:20.23 (36.41)     6:56.44 (36.21)
        7:22.03 (25.59)     8:08.22 (46.19)      8:17.13 (8.91)   9:17.15 (1:00.02)
 12 Jarvis, Isaiah W          13 Santa Clara Swim-PC  9:36.85    9:20.99  
                  31.75     1:07.15 (35.40)     1:30.16 (23.01)     2:18.20 (48.04)
        2:53.95 (35.75)     3:30.31 (36.36)     4:06.23 (35.92)     4:41.54 (35.31)
        5:17.02 (35.48)     5:53.40 (36.38)     6:28.54 (35.14)     7:03.06 (34.52)
        7:37.63 (34.57)     8:12.70 (35.07)     8:47.41 (34.71)     9:20.99 (33.58)
 13 Ng, Jay Y                 14 Peak Swimming-PC     9:32.01    9:25.44  
                  31.84     1:05.85 (34.01)     1:41.20 (35.35)     2:15.90 (34.70)
        2:50.81 (34.91)     3:25.95 (35.14)     4:01.72 (35.77)     4:37.71 (35.99)
        5:13.80 (36.09)     5:49.50 (35.70)     6:25.78 (36.28)     7:02.09 (36.31)
        7:38.56 (36.47)     8:14.93 (36.37)     8:51.06 (36.13)     9:25.44 (34.38)
 14 Hiruki, Tadahiro (Hiro)   14 VPSC                 9:33.97    9:25.75  
                  31.81     1:06.67 (34.86)     1:42.55 (35.88)     2:18.45 (35.90)
        2:54.87 (36.42)     3:30.87 (36.00)     4:06.80 (35.93)     4:42.53 (35.73)
        5:18.73 (36.20)     5:54.43 (35.70)     6:30.99 (36.56)     7:06.60 (35.61)
        7:42.08 (35.48)     8:17.68 (35.60)     8:52.30 (34.62)     9:25.75 (33.45)
 15 Maher, Kevin              13 ESWIM                9:32.25    9:26.12  
                  31.17     1:05.53 (34.36)     1:41.05 (35.52)     2:15.67 (34.62)
        2:51.50 (35.83)     3:26.84 (35.34)     4:02.81 (35.97)     4:38.96 (36.15)
        5:14.65 (35.69)     5:50.64 (35.99)     6:27.20 (36.56)     7:03.25 (36.05)
        7:39.25 (36.00)     8:14.91 (35.66)     8:51.43 (36.52)     9:26.12 (34.69)
 16 Cueva, Gabriel            14 Vallejo Aquatic-PC   9:34.54    9:26.92  
                  31.72     1:06.21 (34.49)     1:41.63 (35.42)     2:17.85 (36.22)
        2:53.43 (35.58)     3:29.57 (36.14)     4:05.33 (35.76)     4:41.12 (35.79)
        5:17.07 (35.95)     5:52.92 (35.85)     6:28.91 (35.99)     7:05.28 (36.37)
        7:41.34 (36.06)     8:16.78 (35.44)     8:52.49 (35.71)     9:26.92 (34.43)
 17 Resendiz, Diego           13 Alto Swim Club-PC   18:12.04    9:28.17  
                  31.41     1:05.90 (34.49)     1:41.50 (35.60)     2:17.21 (35.71)
        2:53.90 (36.69)     3:30.27 (36.37)     4:06.60 (36.33)     4:42.53 (35.93)
        5:18.49 (35.96)     5:54.33 (35.84)     6:30.10 (35.77)     7:06.10 (36.00)
        7:41.89 (35.79)     8:17.90 (36.01)     8:53.81 (35.91)     9:28.17 (34.36)
 18 Lee, Tyler                14 VPSC                 9:34.73    9:30.39  
                  32.25     1:07.47 (35.22)     1:43.84 (36.37)     2:19.94 (36.10)
        2:56.17 (36.23)     3:32.17 (36.00)     4:08.14 (35.97)     4:43.90 (35.76)
        5:19.79 (35.89)     5:56.21 (36.42)     6:32.46 (36.25)     7:08.47 (36.01)
        7:44.48 (36.01)     8:20.30 (35.82)     8:56.40 (36.10)     9:30.39 (33.99)
 19 Wang, Samuel T            13 PLS-PC              18:16.33    9:32.61  
                  32.12     1:06.90 (34.78)     1:43.46 (36.56)     2:19.54 (36.08)
        2:56.38 (36.84)     3:32.47 (36.09)     4:08.94 (36.47)     4:44.80 (35.86)
        5:21.15 (36.35)     5:56.57 (35.42)     6:32.67 (36.10)     7:09.27 (36.60)
        7:46.08 (36.81)     8:22.32 (36.24)     8:58.18 (35.86)     9:32.61 (34.43)
 20 Jones, Quinn P            13 FWST-SN              9:33.15    9:33.97  
                  31.52     1:04.82 (33.30)     1:40.04 (35.22)     2:15.52 (35.48)
        2:51.89 (36.37)     3:28.57 (36.68)     4:05.31 (36.74)     4:42.17 (36.86)
        5:18.31 (36.14)     5:54.58 (36.27)     6:31.60 (37.02)     7:08.39 (36.79)
        7:45.11 (36.72)     8:21.62 (36.51)     8:58.43 (36.81)     9:33.97 (35.54)
 21 Duong, Kale               13 ESWIM                9:39.89    9:39.61  
                  31.83     1:07.04 (35.21)     1:42.73 (35.69)     2:18.52 (35.79)
        2:54.50 (35.98)     3:30.55 (36.05)     4:06.99 (36.44)     4:43.21 (36.22)
        5:19.99 (36.78)     5:56.96 (36.97)     6:33.88 (36.92)     7:11.24 (37.36)
        7:48.53 (37.29)     8:26.09 (37.56)     9:03.43 (37.34)     9:39.61 (36.18)
 22 Valerga, Eric R           13 Neptune Swimming-PC  9:39.61    9:47.49  
                  32.27     1:07.78 (35.51)     1:43.86 (36.08)     2:20.64 (36.78)
        2:57.07 (36.43)     3:33.43 (36.36)     4:10.57 (37.14)     4:47.51 (36.94)
        5:24.89 (37.38)     6:02.71 (37.82)     6:40.50 (37.79)     7:18.16 (37.66)
        7:55.80 (37.64)     8:33.23 (37.43)     9:11.25 (38.02)     9:47.49 (36.24)
 23 Omielan, Glen             14 Pointe-Claire Sw     9:29.58    9:59.33  
                  32.01     1:07.29 (35.28)     1:44.37 (37.08)     2:22.71 (38.34)
        3:00.48 (37.77)     3:38.39 (37.91)     4:16.88 (38.49)     4:55.58 (38.70)
        5:34.03 (38.45)     6:11.76 (37.73)     6:50.36 (38.60)     7:28.49 (38.13)
        8:07.20 (38.71)     8:45.29 (38.09)     9:23.80 (38.51)     9:59.33 (35.53)
 
Boys 13-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Ethan N             14 PLS-PC              17:01.06   16:26.41  
                  29.51     1:01.33 (31.82)     1:34.18 (32.85)     2:06.86 (32.68)
        2:40.01 (33.15)     3:13.10 (33.09)     3:46.06 (32.96)     4:19.05 (32.99)
        4:52.06 (33.01)     5:25.06 (33.00)     5:57.99 (32.93)     6:30.85 (32.86)
        7:03.91 (33.06)     7:36.80 (32.89)     8:10.04 (33.24)     8:42.40 (32.36)
        9:15.69 (33.29)     9:49.44 (33.75)    10:22.85 (33.41)    10:55.85 (33.00)
       11:28.95 (33.10)    12:02.22 (33.27)    12:35.48 (33.26)    13:08.83 (33.35)
       13:42.06 (33.23)    14:15.01 (32.95)    14:48.77 (33.76)    15:22.23 (33.46)
       15:55.58 (33.35)    16:26.41 (30.83)                                        
  2 Thielenhaus, Bryden J     14 Marin Pirates-PC    17:31.17   17:08.42  
                  31.25     1:05.17 (33.92)     1:39.15 (33.98)     2:13.51 (34.36)
        2:47.27 (33.76)     3:21.37 (34.10)     3:48.10 (26.73)     4:29.25 (41.15)
        5:03.30 (34.05)     5:37.56 (34.26)     6:11.56 (34.00)     6:45.84 (34.28)
        7:20.29 (34.45)     7:54.60 (34.31)     8:29.01 (34.41)     9:03.55 (34.54)
        9:38.15 (34.60)    10:12.63 (34.48)    10:47.23 (34.60)    11:21.86 (34.63)
       11:56.44 (34.58)    12:31.00 (34.56)    13:05.56 (34.56)    13:40.55 (34.99)
       14:15.67 (35.12)    14:50.64 (34.97)    15:25.55 (34.91)    16:00.30 (34.75)
       16:34.77 (34.47)    17:08.42 (33.65)                                        
  3 Caples, Devyn S           13 PLS-PC              17:12.03   17:13.18  
                  30.75     1:04.01 (33.26)     1:38.05 (34.04)     2:11.82 (33.77)
        2:46.36 (34.54)     3:20.90 (34.54)     3:55.47 (34.57)     4:29.59 (34.12)
        5:04.37 (34.78)     5:38.44 (34.07)     6:13.09 (34.65)     6:47.27 (34.18)
        7:22.24 (34.97)     7:56.49 (34.25)     8:31.14 (34.65)     9:05.69 (34.55)
        9:40.53 (34.84)    10:15.25 (34.72)    10:50.54 (35.29)    11:25.07 (34.53)
       12:00.02 (34.95)    12:34.87 (34.85)    13:10.23 (35.36)    13:45.05 (34.82)
       14:20.29 (35.24)    14:55.11 (34.82)    15:30.21 (35.10)    16:04.85 (34.64)
       16:39.79 (34.94)    17:13.18 (33.39)                                        
  4 Windmiller, Gabriel F     14 Arden Hills Swim-SN 17:36.76   17:18.30  
                  30.04     1:03.79 (33.75)     1:37.63 (33.84)     2:12.18 (34.55)
        2:46.34 (34.16)     3:21.14 (34.80)     3:55.26 (34.12)     4:29.90 (34.64)
        5:04.33 (34.43)     5:39.16 (34.83)     6:13.27 (34.11)     6:48.59 (35.32)
        7:23.35 (34.76)     7:58.12 (34.77)     8:32.95 (34.83)     9:07.71 (34.76)
        9:42.63 (34.92)    10:18.49 (35.86)    10:53.76 (35.27)    11:28.92 (35.16)
       12:03.66 (34.74)    12:38.99 (35.33)    13:14.23 (35.24)    13:49.32 (35.09)
       14:24.37 (35.05)    14:59.85 (35.48)    15:34.79 (34.94)    16:10.04 (35.25)
       16:44.64 (34.60)    17:18.30 (33.66)                                        
  5 Angove, Max               14 KCS                 17:47.15   17:25.37  
                  30.03     1:03.96 (33.93)     1:38.56 (34.60)     2:13.38 (34.82)
        2:48.06 (34.68)     3:23.47 (35.41)     3:58.93 (35.46)     4:34.30 (35.37)
        5:09.21 (34.91)     5:44.76 (35.55)     6:19.55 (34.79)     6:54.82 (35.27)
        7:29.98 (35.16)     8:05.63 (35.65)     8:40.75 (35.12)     9:16.23 (35.48)
        9:50.91 (34.68)    10:26.46 (35.55)    11:01.26 (34.80)    11:36.86 (35.60)
       12:11.98 (35.12)    12:47.50 (35.52)    13:23.40 (35.90)    13:58.91 (35.51)
       14:33.44 (34.53)    15:08.59 (35.15)    15:43.47 (34.88)    16:18.70 (35.23)
       16:52.26 (33.56)    17:25.37 (33.11)                                        
  6 Soucy, Louis-Christophe   14 Pointe-Claire Sw    17:42.81   17:27.79  
                  31.42     1:05.34 (33.92)     1:40.09 (34.75)     2:14.65 (34.56)
        2:49.63 (34.98)     3:24.52 (34.89)     3:59.79 (35.27)     4:34.70 (34.91)
        5:10.01 (35.31)     5:45.23 (35.22)     6:20.89 (35.66)     6:56.46 (35.57)
        7:32.40 (35.94)     8:07.49 (35.09)     8:43.43 (35.94)     9:18.72 (35.29)
        9:54.31 (35.59)    10:29.25 (34.94)    11:04.71 (35.46)    11:40.03 (35.32)
       12:15.18 (35.15)    12:50.49 (35.31)    13:25.72 (35.23)    14:00.49 (34.77)
       14:35.61 (35.12)    15:10.28 (34.67)    15:45.20 (34.92)    16:19.80 (34.60)
       16:54.55 (34.75)    17:27.79 (33.24)                                        
  7 Merodio, Spencer D        14 Solano Aquatic S-SN 17:48.16   17:29.41  
                  30.44     1:04.59 (34.15)     1:39.12 (34.53)     2:13.96 (34.84)
        2:44.78 (30.82)     3:23.07 (38.29)     3:58.31 (35.24)     4:32.74 (34.43)
        5:08.11 (35.37)     5:43.05 (34.94)     6:18.39 (35.34)     6:52.75 (34.36)
        7:28.52 (35.77)     8:03.90 (35.38)     8:39.54 (35.64)     9:15.07 (35.53)
        9:51.33 (36.26)    10:27.00 (35.67)    11:02.90 (35.90)    11:38.19 (35.29)
       12:13.78 (35.59)    12:49.37 (35.59)    13:25.00 (35.63)    13:59.88 (34.88)
       14:35.46 (35.58)    15:10.46 (35.00)    15:43.04 (32.58)    16:20.68 (37.64)
       16:56.48 (35.80)    17:29.41 (32.93)                                        
  8 Harris, Aiden             13 ESWIM               17:34.92   17:37.89  
                  30.57     1:04.34 (33.77)     1:38.88 (34.54)     2:13.39 (34.51)
        2:48.41 (35.02)     3:23.27 (34.86)     3:58.45 (35.18)     4:33.77 (35.32)
        5:10.00 (36.23)     5:45.00 (35.00)     6:20.70 (35.70)     6:55.77 (35.07)
        7:31.48 (35.71)     8:05.84 (34.36)     8:40.82 (34.98)     9:16.73 (35.91)
        9:52.20 (35.47)    10:27.27 (35.07)    11:03.09 (35.82)    11:38.67 (35.58)
       12:14.69 (36.02)    12:50.28 (35.59)    13:26.00 (35.72)    14:02.33 (36.33)
       14:38.86 (36.53)    15:15.14 (36.28)    15:51.22 (36.08)    16:26.78 (35.56)
       17:03.23 (36.45)    17:37.89 (34.66)                                        
  9 Scruton, Nicholas B       14 Marin Pirates-PC    18:08.67   17:46.81  
                  32.36     1:07.97 (35.61)     1:44.31 (36.34)     2:20.65 (36.34)
        2:58.08 (37.43)     3:34.17 (36.09)     4:11.60 (37.43)     4:48.10 (36.50)
        5:25.44 (37.34)     6:01.33 (35.89)     6:37.27 (35.94)     7:12.59 (35.32)
        7:49.19 (36.60)     8:24.35 (35.16)     9:00.27 (35.92)     9:36.00 (35.73)
       10:12.12 (36.12)    10:48.09 (35.97)    11:24.52 (36.43)    12:00.48 (35.96)
       12:35.84 (35.36)    13:11.23 (35.39)    13:46.83 (35.60)    14:21.31 (34.48)
       14:56.81 (35.50)    15:31.95 (35.14)    16:07.15 (35.20)    16:41.27 (34.12)
       17:08.26 (26.99)    17:46.81 (38.55)                                        
 10 Dwidar, Yassin A          13 PLS-PC              17:52.29   17:46.91  
                  31.11     1:05.00 (33.89)     1:40.09 (35.09)     2:15.59 (35.50)
        2:51.47 (35.88)     3:27.35 (35.88)     4:03.45 (36.10)     4:38.58 (35.13)
        5:14.46 (35.88)     5:49.87 (35.41)     6:25.55 (35.68)     7:02.02 (36.47)
        7:37.76 (35.74)     8:13.38 (35.62)     8:30.95 (17.57)                    
            9:57.09 ( )    10:37.44 (40.35)    10:54.26 (16.82)                    
                               13:02.90 ( )    13:22.25 (19.35)    14:15.53 (53.28)
       14:32.66 (17.13)                            14:52.35 ( )  16:40.74 (1:48.39)
       17:01.53 (20.79)    17:46.91 (45.38)                                        
 11 Cueva, Gabriel            14 Vallejo Aquatic-PC  18:12.56   17:58.63  
                  31.07     1:05.59 (34.52)     1:41.04 (35.45)     2:16.83 (35.79)
        2:52.83 (36.00)     3:28.37 (35.54)     3:53.53 (25.16)     4:40.64 (47.11)
        5:17.32 (36.68)     5:53.17 (35.85)     6:29.60 (36.43)     7:05.50 (35.90)
        7:42.25 (36.75)     8:18.08 (35.83)     8:55.02 (36.94)     9:31.10 (36.08)
       10:08.18 (37.08)    10:44.19 (36.01)    11:20.88 (36.69)    11:57.32 (36.44)
       12:34.06 (36.74)    13:10.28 (36.22)    13:46.84 (36.56)    14:23.08 (36.24)
       15:00.04 (36.96)    15:36.10 (36.06)    16:12.53 (36.43)    16:48.17 (35.64)
       17:24.86 (36.69)    17:58.63 (33.77)                                        
 12 Duong, Kale               13 ESWIM               18:15.25   18:09.68  
                  32.18     1:07.88 (35.70)     1:43.84 (35.96)     2:20.27 (36.43)
        2:56.48 (36.21)     3:33.03 (36.55)     4:09.19 (36.16)     4:46.10 (36.91)
        5:22.44 (36.34)     5:59.37 (36.93)     6:35.65 (36.28)     7:12.64 (36.99)
        7:48.94 (36.30)     8:25.76 (36.82)     9:02.59 (36.83)     9:39.57 (36.98)
       10:16.19 (36.62)    10:53.00 (36.81)    11:29.34 (36.34)    12:06.30 (36.96)
       12:42.85 (36.55)    13:20.06 (37.21)    13:56.53 (36.47)    14:33.52 (36.99)
       15:10.42 (36.90)    15:47.29 (36.87)    16:23.72 (36.43)    17:00.41 (36.69)
       17:36.04 (35.63)    18:09.68 (33.64)                                        
 13 Jones, Quinn P            13 FWST-SN             18:15.90   18:13.18  
                  32.66     1:07.90 (35.24)     1:44.21 (36.31)     2:20.21 (36.00)
        2:56.51 (36.30)     3:32.46 (35.95)     4:08.89 (36.43)     4:45.17 (36.28)
        5:21.72 (36.55)     5:58.43 (36.71)     6:35.18 (36.75)     7:11.78 (36.60)
        7:48.68 (36.90)     8:25.08 (36.40)     9:02.15 (37.07)     9:38.87 (36.72)
       10:16.39 (37.52)    10:53.01 (36.62)    11:29.81 (36.80)    12:06.95 (37.14)
       12:43.66 (36.71)    13:20.61 (36.95)    13:57.64 (37.03)    14:34.53 (36.89)
       15:12.16 (37.63)    15:48.45 (36.29)    16:25.32 (36.87)    17:02.21 (36.89)
       17:38.04 (35.83)    18:13.18 (35.14)                                        
 14 Lee, Tyler                14 VPSC                18:19.63   18:23.62  
                  32.28     1:07.90 (35.62)     1:44.82 (36.92)     2:21.03 (36.21)
        2:57.77 (36.74)     3:34.23 (36.46)     4:10.65 (36.42)     4:47.14 (36.49)
        5:23.81 (36.67)     6:01.00 (37.19)     6:37.95 (36.95)     7:14.92 (36.97)
        7:52.09 (37.17)     8:29.38 (37.29)     9:06.25 (36.87)     9:42.96 (36.71)
       10:20.40 (37.44)    10:57.79 (37.39)    11:35.04 (37.25)    12:12.05 (37.01)
       12:49.65 (37.60)    13:26.95 (37.30)    14:04.80 (37.85)    14:42.13 (37.33)
       15:19.64 (37.51)    15:56.92 (37.28)    16:35.01 (38.09)    17:11.55 (36.54)
       17:48.44 (36.89)    18:23.62 (35.18)                                        
 15 Resendiz, Diego           13 Alto Swim Club-PC   18:12.04   18:26.02  
                  30.92     1:04.80 (33.88)     1:40.08 (35.28)     2:15.63 (35.55)
        2:51.35 (35.72)     3:26.94 (35.59)     4:02.06 (35.12)     4:39.52 (37.46)
        5:16.31 (36.79)     5:53.50 (37.19)     6:31.06 (37.56)     7:08.92 (37.86)
        7:47.15 (38.23)     8:24.02 (36.87)     9:02.47 (38.45)     9:40.00 (37.53)
       10:17.87 (37.87)    10:55.46 (37.59)    11:33.78 (38.32)    12:10.98 (37.20)
       12:49.71 (38.73)    13:27.36 (37.65)    14:04.76 (37.40)    14:42.18 (37.42)
       15:20.36 (38.18)    15:57.68 (37.32)    16:35.09 (37.41)    17:12.46 (37.37)
       17:49.96 (37.50)    18:26.02 (36.06)                                        
 16 Rogers, Nathan K          14 HILL-PC             17:25.35Y  18:28.68  
                  32.09     1:08.16 (36.07)     1:36.33 (28.17)     2:20.91 (44.58)
        2:57.82 (36.91)     3:34.51 (36.69)     4:11.53 (37.02)     4:48.95 (37.42)
        5:26.35 (37.40)     6:03.22 (36.87)     6:41.29 (38.07)     7:19.66 (38.37)
        7:58.18 (38.52)     8:36.14 (37.96)     9:13.81 (37.67)     9:50.79 (36.98)
       10:27.36 (36.57)    11:03.89 (36.53)    11:41.55 (37.66)    12:19.23 (37.68)
       12:57.82 (38.59)    13:34.48 (36.66)    14:11.30 (36.82)    14:47.87 (36.57)
       15:25.02 (37.15)    16:02.26 (37.24)    16:39.60 (37.34)    17:15.83 (36.23)
       17:52.68 (36.85)    18:28.68 (36.00)                                        
 17 Valerga, Eric R           13 Neptune Swimming-PC  9:39.61   18:34.16  
                  32.50     1:08.52 (36.02)     1:45.67 (37.15)     2:22.31 (36.64)
        2:55.04 (32.73)     3:36.11 (41.07)     4:13.57 (37.46)     4:50.14 (36.57)
        5:27.92 (37.78)     6:04.57 (36.65)     6:41.75 (37.18)     7:18.93 (37.18)
        7:48.13 (29.20)     8:33.30 (45.17)     9:11.10 (37.80)     9:48.71 (37.61)
       10:26.42 (37.71)    11:03.65 (37.23)    11:41.57 (37.92)    12:18.95 (37.38)
       12:57.15 (38.20)    13:34.39 (37.24)    14:12.65 (38.26)    14:50.57 (37.92)
       15:28.57 (38.00)    16:06.26 (37.69)    16:44.60 (38.34)    17:22.37 (37.77)
       17:50.49 (28.12)    18:34.16 (43.67)                                        
 18 Wang, Samuel T            13 PLS-PC              18:16.33   18:56.24  
                  31.87     1:06.85 (34.98)     1:43.25 (36.40)     2:20.16 (36.91)
        2:57.05 (36.89)     3:34.54 (37.49)     4:11.50 (36.96)     4:49.18 (37.68)
        5:26.70 (37.52)     6:05.12 (38.42)     6:43.92 (38.80)     7:22.25 (38.33)
        8:00.36 (38.11)     8:39.37 (39.01)     9:18.37 (39.00)     9:57.34 (38.97)
       10:36.17 (38.83)    11:14.84 (38.67)    11:53.39 (38.55)    12:31.95 (38.56)
       13:10.69 (38.74)    13:49.90 (39.21)    14:27.92 (38.02)    15:07.06 (39.14)
       15:46.19 (39.13)    16:24.61 (38.42)    17:03.39 (38.78)    17:41.67 (38.28)
       18:19.55 (37.88)    18:56.24 (36.69)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Picard, Jackson W         14 Alto Swim Club-PC    1:01.26    1:00.79  
                  30.27     1:00.79 (30.52)                                        
  2 Hamblin, Carson J         14 Mesa Aquatics Cl-AZ  1:02.14    1:01.79  
                  30.73     1:01.79 (31.06)                                        
  3 Puchakatla Sairamesh, Sh  14 Quicksilver Swim-PC  1:03.29    1:03.48  
                  31.37     1:03.48 (32.11)                                        
  4 Jeng, Donavan A           14 PASA-PC              1:02.86    1:03.60  
                  31.05     1:03.60 (32.55)                                        
  5 Williams, Harrison P      14 PASA-PC              1:04.22    1:03.67  
                  31.19     1:03.67 (32.48)                                        
  6 Gold, Evan A              14 Alto Swim Club-PC    1:03.54    1:04.25  
                  31.20     1:04.25 (33.05)                                        
  7 Honeck, Matthew A         14 PASA-PC              1:04.82    1:04.68  
                  30.48     1:04.68 (34.20)                                        
  8 Huang, Edward             13 East Bay Aquatic-PC  1:04.87    1:04.94  
                  32.03     1:04.94 (32.91)                                        
Preliminaries
  2 Christianson, Sean E      14 Wolverine Aquati-SN  1:01.85             
 10 Swiggett, Luke J          13 AAA-PC               1:04.98             
 11 Flanders, William G       14 Orinda Aquatics-PC   1:05.10             
 12 Cesmat, Ryan P            14 TERA-PC              1:05.36             
 13 Tupper, Hayden M          14 PLS-PC               1:05.44             
 14 Fast, Ethan               14 ISC                  1:05.70             
 15 Davis, Jack C             14 LAC-PC               1:05.83             
 16 Chang, Brendon E          14 BSW-PC               1:05.84             
 17 Lin, Ryan Y               14 BAC-PC               1:05.87             
 18 Avelar, Matheus           14 Pointe-Claire Sw     1:05.91             
 19 Fong, Anthony J           14 Unattached-PC        1:05.93             
 20 Iannaccone, Scott A       14 WCAB-PC              1:06.04             
 21 Sosnowski, Benjamin T     14 Quicksilver Swim-PC  1:06.26             
 22 Boesch, Alexander J       14 Alto Swim Club-PC    1:06.43             
 23 Hayashi, Yuki A           13 Napa Valley Swim-PC  1:06.87             
 24 Walz, William L           13 South San Franci-PC  1:07.03             
 25 Duong, Kale               13 ESWIM                1:07.73             
 26 Sebastian, Anthony M      14 Quicksilver Swim-PC  1:07.84             
 27 Hiruki, Tadahiro (Hiro)   14 VPSC                 1:07.92             
 28 Cui, Andy C               13 Alto Swim Club-PC    1:08.09             
 29 Hulten, Kristofer         14 ISC                  1:08.13             
 30 Huang, Kyle               14 Sunn Swimming-PC     1:08.28             
 31 Zhou, Simon E             14 Quicksilver Swim-PC  1:08.36             
 32 Liu, Darrell J            13 SRVA-PC              1:08.54             
 33 Jarvis, Isaiah W          13 Santa Clara Swim-PC  1:09.00             
 34 Zhang, Peter F            14 Alto Swim Club-PC    1:09.13             
 35 Almeida, André            14 Pointe-Claire Sw     1:09.17             
 36 Sengupta, Rahul           14 Santa Clara Swim-PC  1:09.70             
 37 Chen, Albert              13 VPSC                 1:10.68             
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Picard, Jackson W         14 Alto Swim Club-PC    1:05.30    1:01.26  
  2 Christianson, Sean E      14 Wolverine Aquati-SN  1:01.46    1:01.85  
  3 Hamblin, Carson J         14 Mesa Aquatics Cl-AZ  1:06.84    1:02.14  
  4 Jeng, Donavan A           14 PASA-PC              1:03.68    1:02.86  
  5 Puchakatla Sairamesh, Sh  14 Quicksilver Swim-PC  1:04.47    1:03.29  
  6 Gold, Evan A              14 Alto Swim Club-PC    1:06.29    1:03.54  
  7 Williams, Harrison P      14 PASA-PC              1:02.81    1:04.22  
  8 Honeck, Matthew A         14 PASA-PC              1:04.66    1:04.82  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Huang, Edward             13 East Bay Aquatic-PC  1:05.66    1:04.87  
 10 Swiggett, Luke J          13 AAA-PC               1:06.09    1:04.98  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Flanders, William G       14 Orinda Aquatics-PC   1:06.53    1:05.10  
 12 Cesmat, Ryan P            14 TERA-PC              1:06.72    1:05.36  
 13 Tupper, Hayden M          14 PLS-PC               1:07.28    1:05.44  
 14 Fast, Ethan               14 ISC                  1:05.92    1:05.70  
 15 Davis, Jack C             14 LAC-PC               1:06.38    1:05.83  
 16 Chang, Brendon E          14 BSW-PC               1:04.61    1:05.84  
 17 Lin, Ryan Y               14 BAC-PC               1:05.96    1:05.87  
 18 Avelar, Matheus           14 Pointe-Claire Sw     1:05.89    1:05.91  
 19 Fong, Anthony J           14 Unattached-PC        1:07.43    1:05.93  
 20 Iannaccone, Scott A       14 WCAB-PC              1:06.19    1:06.04  
 21 Sosnowski, Benjamin T     14 Quicksilver Swim-PC  1:08.08    1:06.26  
 22 Boesch, Alexander J       14 Alto Swim Club-PC    1:07.97    1:06.43  
 23 Hayashi, Yuki A           13 Napa Valley Swim-PC  1:08.26    1:06.87  
 24 Walz, William L           13 South San Franci-PC    58.47Y   1:07.03  
 25 Duong, Kale               13 ESWIM                1:06.73    1:07.73  
 26 Sebastian, Anthony M      14 Quicksilver Swim-PC  1:08.35    1:07.84  
 27 Hiruki, Tadahiro (Hiro)   14 VPSC                 1:06.41    1:07.92  
 28 Cui, Andy C               13 Alto Swim Club-PC    1:07.70    1:08.09  
 29 Hulten, Kristofer         14 ISC                  1:05.68S   1:08.13  
 30 Huang, Kyle               14 Sunn Swimming-PC       58.39Y   1:08.28  
 31 Zhou, Simon E             14 Quicksilver Swim-PC    57.11Y   1:08.36  
 32 Liu, Darrell J            13 SRVA-PC              1:08.11    1:08.54  
 33 Jarvis, Isaiah W          13 Santa Clara Swim-PC    58.02Y   1:09.00  
 34 Zhang, Peter F            14 Alto Swim Club-PC      58.19Y   1:09.13  
 35 Almeida, André            14 Pointe-Claire Sw     1:07.83    1:09.17  
 36 Sengupta, Rahul           14 Santa Clara Swim-PC  1:06.95    1:09.70  
 37 Chen, Albert              13 VPSC                 1:05.43S   1:10.68  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Picard, Jackson W         14 Alto Swim Club-PC    2:14.60    2:12.78  
                  32.40     1:06.34 (33.94)     1:41.04 (34.70)     2:12.78 (31.74)
  2 Williams, Harrison P      14 PASA-PC              2:20.04    2:16.13  
                  32.09     1:07.02 (34.93)     1:42.43 (35.41)     2:16.13 (33.70)
  3 Jeng, Donavan A           14 PASA-PC              2:18.92    2:16.62  
                  31.75     1:06.57 (34.82)     1:42.58 (36.01)     2:16.62 (34.04)
  4 Puchakatla Sairamesh, Sh  14 Quicksilver Swim-PC  2:17.87    2:16.77  
                  32.35     1:06.69 (34.34)     1:42.11 (35.42)     2:16.77 (34.66)
  5 Honeck, Matthew A         14 PASA-PC              2:20.49    2:18.18  
                  31.45     1:06.97 (35.52)     1:42.78 (35.81)     2:18.18 (35.40)
  6 Gold, Evan A              14 Alto Swim Club-PC    2:18.86    2:20.33  
                  33.03     1:09.77 (36.74)     1:45.44 (35.67)     2:20.33 (34.89)
  7 Fong, Anthony J           14 Unattached-PC        2:20.01    2:20.78  
                  33.54     1:10.26 (36.72)     1:45.89 (35.63)     2:20.78 (34.89)
  8 Avelar, Matheus           14 Pointe-Claire Sw     2:21.53    2:22.82  
                  33.76     1:09.81 (36.05)     1:47.24 (37.43)     2:22.82 (35.58)
Preliminaries
  9 Swiggett, Luke J          13 AAA-PC               2:21.73             
 10 Flanders, William G       14 Orinda Aquatics-PC   2:21.76             
 11 Lin, Ryan Y               14 BAC-PC               2:22.14             
 12 Huang, Kyle               14 Sunn Swimming-PC     2:22.54             
 13 Fast, Ethan               14 ISC                  2:22.92             
 14 Hiruki, Tadahiro (Hiro)   14 VPSC                 2:23.03             
 15 Chang, Brendon E          14 BSW-PC               2:23.26             
 16 Ju, Eric N                14 Santa Clara Swim-PC  2:23.29             
 17 Boesch, Alexander J       14 Alto Swim Club-PC    2:23.56             
 18 Tupper, Hayden M          14 PLS-PC               2:24.02             
 19 Iannaccone, Scott A       14 WCAB-PC              2:24.41             
 20 Hayashi, Yuki A           13 Napa Valley Swim-PC  2:24.76             
 21 Walz, William L           13 South San Franci-PC  2:24.89             
 22 Cesmat, Ryan P            14 TERA-PC              2:25.06             
 23 Kang, David H             14 SRVA-PC              2:25.61             
 24 Davis, Jack C             14 LAC-PC               2:25.72             
 25 Duong, Kale               13 ESWIM                2:25.96             
 26 Kann, Connor              13 PLS-PC               2:27.05             
 27 Wonosaputra, Dominick     13 UN-PC                2:27.33             
 28 Chen, Andrew B            14 CROW-PC              2:27.57             
 29 Duong, Kaedin             13 ESWIM                2:28.50             
 30 Huang, Edward             13 East Bay Aquatic-PC  2:29.15             
 31 Angove, Max               14 KCS                  2:29.32             
 32 Chen, Albert              13 VPSC                 2:30.46             
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Picard, Jackson W         14 Alto Swim Club-PC    2:17.66    2:14.60  
                1:04.98   2:14.60 (1:09.62)                                        
  2 Puchakatla Sairamesh, Sh  14 Quicksilver Swim-PC  2:19.19    2:17.87  
                1:07.85   2:17.87 (1:10.02)                                        
  3 Gold, Evan A              14 Alto Swim Club-PC    2:25.94    2:18.86  
                1:07.87   2:18.86 (1:10.99)                                        
  4 Jeng, Donavan A           14 PASA-PC              2:18.19    2:18.92  
                1:07.04   2:18.92 (1:11.88)                                        
  5 Fong, Anthony J           14 Unattached-PC        2:23.80    2:20.01  
                1:09.23   2:20.01 (1:10.78)                                        
  6 Williams, Harrison P      14 PASA-PC              2:15.66    2:20.04  
                1:07.55   2:20.04 (1:12.49)                                        
  7 Honeck, Matthew A         14 PASA-PC              2:17.09    2:20.49  
                1:08.51   2:20.49 (1:11.98)                                        
  8 Avelar, Matheus           14 Pointe-Claire Sw     2:19.78    2:21.53  
                1:10.21   2:21.53 (1:11.32)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Swiggett, Luke J          13 AAA-PC               2:25.06    2:21.73  
                1:09.30   2:21.73 (1:12.43)                                        
 10 Flanders, William G       14 Orinda Aquatics-PC   2:23.13    2:21.76  
                1:09.76   2:21.76 (1:12.00)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lin, Ryan Y               14 BAC-PC               2:21.96    2:22.14  
                1:07.86   2:22.14 (1:14.28)                                        
 12 Huang, Kyle               14 Sunn Swimming-PC     2:25.15    2:22.54  
                1:09.85   2:22.54 (1:12.69)                                        
 13 Fast, Ethan               14 ISC                  2:22.70    2:22.92  
                1:10.01   2:22.92 (1:12.91)                                        
 14 Hiruki, Tadahiro (Hiro)   14 VPSC                 2:19.44    2:23.03  
                1:09.61   2:23.03 (1:13.42)                                        
 15 Chang, Brendon E          14 BSW-PC               2:22.42    2:23.26  
                1:10.35   2:23.26 (1:12.91)                                        
 16 Ju, Eric N                14 Santa Clara Swim-PC  2:26.05    2:23.29  
                1:11.20   2:23.29 (1:12.09)                                        
 17 Boesch, Alexander J       14 Alto Swim Club-PC    2:22.78    2:23.56  
                1:09.86   2:23.56 (1:13.70)                                        
 18 Tupper, Hayden M          14 PLS-PC               2:27.14    2:24.02  
                1:10.30   2:24.02 (1:13.72)                                        
 19 Iannaccone, Scott A       14 WCAB-PC              2:22.03    2:24.41  
                1:09.81   2:24.41 (1:14.60)                                        
 20 Hayashi, Yuki A           13 Napa Valley Swim-PC  2:23.71    2:24.76  
                1:11.32   2:24.76 (1:13.44)                                        
 21 Walz, William L           13 South San Franci-PC  2:22.15    2:24.89  
                1:10.58   2:24.89 (1:14.31)                                        
 22 Cesmat, Ryan P            14 TERA-PC              2:26.90    2:25.06  
                1:09.80   2:25.06 (1:15.26)                                        
 23 Kang, David H             14 SRVA-PC              2:08.05Y   2:25.61  
                1:11.14   2:25.61 (1:14.47)                                        
 24 Davis, Jack C             14 LAC-PC               2:22.82    2:25.72  
                1:10.38   2:25.72 (1:15.34)                                        
 25 Duong, Kale               13 ESWIM                2:23.24    2:25.96  
                1:10.79   2:25.96 (1:15.17)                                        
 26 Kann, Connor              13 PLS-PC               2:25.85    2:27.05  
                1:12.11   2:27.05 (1:14.94)                                        
 27 Wonosaputra, Dominick     13 UN-PC                2:26.15    2:27.33  
                1:11.59   2:27.33 (1:15.74)                                        
 28 Chen, Andrew B            14 CROW-PC              2:27.82    2:27.57  
                1:12.14   2:27.57 (1:15.43)                                        
 29 Duong, Kaedin             13 ESWIM                2:25.09    2:28.50  
                1:11.82   2:28.50 (1:16.68)                                        
 30 Huang, Edward             13 East Bay Aquatic-PC  2:24.90    2:29.15  
                1:13.25   2:29.15 (1:15.90)                                        
 31 Angove, Max               14 KCS                  2:26.88    2:29.32  
                1:12.02   2:29.32 (1:17.30)                                        
 32 Chen, Albert              13 VPSC                 2:19.50S   2:30.46  
                1:12.23   2:30.46 (1:18.23)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sebastian, Anthony M      14 Quicksilver Swim-PC  1:10.02    1:07.69  
                  32.19     1:07.69 (35.50)                                        
  2 Sieluzycki, Tristan       14 ESWIM                1:08.65    1:07.98  
                  32.20     1:07.98 (35.78)                                        
  3 Aguero, Thomas C          13 Santa Clara Swim-PC  1:10.39    1:09.92  
                  33.07     1:09.92 (36.85)                                        
  4 Xia, Winters              14 ESWIM                1:11.14    1:10.41  
                  33.38     1:10.41 (37.03)                                        
  5 Zhang, Tianyou N          14 Santa Clara Swim-PC  1:10.98    1:10.60  
                  33.79     1:10.60 (36.81)                                        
  6 Cueva, Gabriel            14 Vallejo Aquatic-PC   1:11.19    1:10.66  
                  33.01     1:10.66 (37.65)                                        
  7 Yu, Anheng                13 PASA-PC              1:11.17    1:10.86  
                  33.50     1:10.86 (37.36)                                        
  8 Gysel, Jake *             14 KCS                  1:11.03    1:12.01  
                  33.43     1:12.01 (38.58)                                        
Preliminaries
  9 Lin, Ryan Y               14 BAC-PC               1:11.48             
 10 Romanenko, Vladislav      14 ESWIM                1:11.58             
 11 Dwidar, Yassin A          13 PLS-PC               1:11.65             
 12 Honeck, Matthew A         14 PASA-PC              1:12.06             
 13 Almeida, André            14 Pointe-Claire Sw     1:12.16             
 14 Tom, Kailer               14 FOG-PC               1:12.17             
 15 Zhang, Hao Sheng (Sunny)  13 HYACK                1:12.26             
 16 Truong, Alexander T       14 South Valley Sti-PC  1:12.50             
 17 Jung, Justin              13 HYACK                1:12.52             
 18 Polovinkin, Maxim         14 Quicksilver Swim-PC  1:12.65             
 19 Baoerjin, Justice C       14 Dart Swimming-SN     1:12.67             
 20 Zhou, Simon E             14 Quicksilver Swim-PC  1:13.13             
 21 Hulten, Kristofer         14 ISC                  1:13.70             
 22 Wang, Brandon B           14 Peak Swimming-PC     1:13.89             
 23 Raume, Jordan             14 COMOX                1:13.93             
 24 Levy, Nathan A            14 Orinda Aquatics-PC   1:14.03             
 25 Ng, Isaac Q               14 South San Franci-PC  1:14.36             
 26 Ng, Matthew K             14 California Capit-SN  1:14.57             
 27 Stegina, Trent J          13 Alto Swim Club-PC    1:15.13             
 28 Kang, Benjamin            14 Orinda Aquatics-PC   1:15.22             
 29 Narducci, David           14 Pointe-Claire Sw     1:15.30             
 30 Stanton, Soren D          14 WCAB-PC              1:15.40             
 30 Sayson, Elijah P          14 Unattached-PC        1:15.40             
 32 Yoo, Eliot H              14 SRVA-PC              1:15.43             
 33 Omielan, Glen             14 Pointe-Claire Sw     1:15.57             
 34 Ruy, William S            13 CROW-PC              1:15.68             
 35 Stoen, Jayden J           14 Alto Swim Club-PC    1:15.75             
 36 Phan, Dereck M            14 FWST-SN              1:16.34             
 37 Kan, Samuel E             13 CROW-PC              1:16.68             
 38 Ma, Conrad C              14 PASA-PC              1:17.10             
 39 Lalli, Reid G             13 Orinda Aquatics-PC   1:17.38             
 40 Duong, Kaedin             13 ESWIM                1:17.87             
 41 Jiang, Jason B            14 PLS-PC               1:18.18             
 42 Lee, Tyler                14 VPSC                 1:18.76             
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Sieluzycki, Tristan       14 ESWIM                1:08.51    1:08.65  
  2 Sebastian, Anthony M      14 Quicksilver Swim-PC  1:08.96    1:10.02  
  3 Aguero, Thomas C          13 Santa Clara Swim-PC  1:10.32    1:10.39  
  4 Zhang, Tianyou N          14 Santa Clara Swim-PC  1:10.95    1:10.98  
  5 Gysel, Jake *             14 KCS                  1:11.30    1:11.03  
  6 Xia, Winters              14 ESWIM                1:09.53    1:11.14  
  7 Yu, Anheng                13 PASA-PC              1:10.98    1:11.17  
  8 Cueva, Gabriel            14 Vallejo Aquatic-PC   1:11.13    1:11.19  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lin, Ryan Y               14 BAC-PC               1:11.87    1:11.48  
 10 Romanenko, Vladislav      14 ESWIM                1:10.89    1:11.58  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dwidar, Yassin A          13 PLS-PC               1:13.12    1:11.65  
 12 Honeck, Matthew A         14 PASA-PC              1:10.82    1:12.06  
 13 Almeida, André            14 Pointe-Claire Sw     1:11.53    1:12.16  
 14 Tom, Kailer               14 FOG-PC               1:11.82    1:12.17  
 15 Zhang, Hao Sheng (Sunny)  13 HYACK                1:11.83    1:12.26  
 16 Truong, Alexander T       14 South Valley Sti-PC  1:12.32    1:12.50  
 17 Jung, Justin              13 HYACK                1:12.48    1:12.52  
 18 Polovinkin, Maxim         14 Quicksilver Swim-PC  1:12.85    1:12.65  
 19 Baoerjin, Justice C       14 Dart Swimming-SN     1:11.92    1:12.67  
 20 Zhou, Simon E             14 Quicksilver Swim-PC  1:14.04    1:13.13  
 21 Hulten, Kristofer         14 ISC                  1:09.61    1:13.70  
 22 Wang, Brandon B           14 Peak Swimming-PC     1:05.09Y   1:13.89  
 23 Raume, Jordan             14 COMOX                1:15.37    1:13.93  
 24 Levy, Nathan A            14 Orinda Aquatics-PC   1:13.84    1:14.03  
 25 Ng, Isaac Q               14 South San Franci-PC  1:15.55    1:14.36  
 26 Ng, Matthew K             14 California Capit-SN  1:11.46    1:14.57  
 27 Stegina, Trent J          13 Alto Swim Club-PC    1:14.48    1:15.13  
 28 Kang, Benjamin            14 Orinda Aquatics-PC   1:04.80Y   1:15.22  
 29 Narducci, David           14 Pointe-Claire Sw     1:14.48    1:15.30  
 30 Stanton, Soren D          14 WCAB-PC              1:03.66Y   1:15.40  
 30 Sayson, Elijah P          14 Unattached-PC        1:13.68    1:15.40  
 32 Yoo, Eliot H              14 SRVA-PC              1:14.67    1:15.43  
 33 Omielan, Glen             14 Pointe-Claire Sw     1:13.75    1:15.57  
 34 Ruy, William S            13 CROW-PC              1:14.81    1:15.68  
 35 Stoen, Jayden J           14 Alto Swim Club-PC    1:15.90    1:15.75  
 36 Phan, Dereck M            14 FWST-SN              1:15.62    1:16.34  
 37 Kan, Samuel E             13 CROW-PC              1:04.78Y   1:16.68  
 38 Ma, Conrad C              14 PASA-PC              1:05.63Y   1:17.10  
 39 Lalli, Reid G             13 Orinda Aquatics-PC   1:16.16    1:17.38  
 40 Duong, Kaedin             13 ESWIM                1:15.68    1:17.87  
 41 Jiang, Jason B            14 PLS-PC               1:16.00    1:18.18  
 42 Lee, Tyler                14 VPSC                 1:16.26    1:18.76  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sebastian, Anthony M      14 Quicksilver Swim-PC  2:27.20    2:27.25  
                  33.68     1:10.78 (37.10)     1:49.66 (38.88)     2:27.25 (37.59)
  2 Sieluzycki, Tristan       14 ESWIM                2:30.53    2:27.91  
                  34.18     1:12.11 (37.93)     1:50.62 (38.51)     2:27.91 (37.29)
  3 Xia, Winters              14 ESWIM                2:34.27    2:31.54  
                  34.07     1:12.43 (38.36)     1:51.42 (38.99)     2:31.54 (40.12)
  4 Zhang, Tianyou N          14 Santa Clara Swim-PC  2:31.85    2:32.08  
                  35.17     1:13.80 (38.63)     1:52.72 (38.92)     2:32.08 (39.36)
  5 Baoerjin, Justice C       14 Dart Swimming-SN     2:33.83    2:32.23  
                  34.18     1:12.51 (38.33)     1:52.59 (40.08)     2:32.23 (39.64)
  6 Lin, Ryan Y               14 BAC-PC               2:34.47    2:34.78  
                  35.03     1:15.46 (40.43)     1:55.54 (40.08)     2:34.78 (39.24)
  7 Aguero, Thomas C          13 Santa Clara Swim-PC  2:34.85    2:35.70  
                  34.96     1:15.02 (40.06)     1:56.63 (41.61)     2:35.70 (39.07)
  8 Nava, Landon              13 Elk Grove Aquati-SN  2:34.01    2:35.79  
                  35.64     1:15.72 (40.08)     1:55.44 (39.72)     2:35.79 (40.35)
Preliminaries
  9 Romanenko, Vladislav      14 ESWIM                2:35.21             
 10 Polovinkin, Maxim         14 Quicksilver Swim-PC  2:35.64             
 11 Jung, Justin              13 HYACK                2:35.93             
 12 Honeck, Matthew A         14 PASA-PC              2:36.11             
 13 Gysel, Jake *             14 KCS                  2:36.45             
 14 Jarvis, Isaiah W          13 Santa Clara Swim-PC  2:36.72             
 14 Zhang, Hao Sheng (Sunny)  13 HYACK                2:36.72             
 16 Flanders, William G       14 Orinda Aquatics-PC   2:37.55             
 17 Lee, Jonah                14 The Olympic Club-PC  2:38.22             
 18 Dwidar, Yassin A          13 PLS-PC               2:38.23             
 19 Kan, Samuel E             13 CROW-PC              2:38.24             
 20 Hulten, Kristofer         14 ISC                  2:38.69             
 21 Cueva, Gabriel            14 Vallejo Aquatic-PC   2:39.39             
 22 Tom, Kailer               14 FOG-PC               2:40.00             
 23 Caples, Devyn S           13 PLS-PC               2:40.15             
 24 Laymon, Tyler R           14 LAC-PC               2:40.25             
 25 Almeida, André            14 Pointe-Claire Sw     2:40.32             
 26 Huang, Kyle               14 Sunn Swimming-PC     2:41.50             
 27 Ruy, William S            13 CROW-PC              2:42.31             
 28 Wang, Brandon B           14 Peak Swimming-PC     2:42.34             
 29 Yoo, Eliot H              14 SRVA-PC              2:42.55             
 30 Sayson, Elijah P          14 Unattached-PC        2:43.16             
 31 Narducci, David           14 Pointe-Claire Sw     2:43.34             
 32 Levy, Nathan A            14 Orinda Aquatics-PC   2:44.00             
 33 Truong, Alexander T       14 South Valley Sti-PC  2:45.26             
 34 Kang, Benjamin            14 Orinda Aquatics-PC   2:47.05             
 35 Duong, Kaedin             13 ESWIM                2:47.12             
 36 Trinh, Theo P             14 VPSC                 2:47.40             
 37 Phan, Dereck M            14 FWST-SN              2:48.14             
 38 Omielan, Glen             14 Pointe-Claire Sw     2:49.37             
 39 Lee, Tyler                14 VPSC                 2:50.30             
 40 Jiang, Jason B            14 PLS-PC               2:51.31             
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Sebastian, Anthony M      14 Quicksilver Swim-PC  2:28.79    2:27.20  
                1:09.91   2:27.20 (1:17.29)                                        
  2 Sieluzycki, Tristan       14 ESWIM                2:27.74    2:30.53  
                1:13.43   2:30.53 (1:17.10)                                        
  3 Zhang, Tianyou N          14 Santa Clara Swim-PC  2:33.02    2:31.85  
                1:13.17   2:31.85 (1:18.68)                                        
  4 Baoerjin, Justice C       14 Dart Swimming-SN     2:38.78    2:33.83  
                1:13.65   2:33.83 (1:20.18)                                        
  5 Nava, Landon              13 Elk Grove Aquati-SN  2:32.88    2:34.01  
                1:14.72   2:34.01 (1:19.29)                                        
  6 Xia, Winters              14 ESWIM                2:29.76    2:34.27  
                1:12.55   2:34.27 (1:21.72)                                        
  7 Lin, Ryan Y               14 BAC-PC               2:35.80    2:34.47  
                1:13.52   2:34.47 (1:20.95)                                        
  8 Aguero, Thomas C          13 Santa Clara Swim-PC  2:34.40    2:34.85  
                1:14.55   2:34.85 (1:20.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Romanenko, Vladislav      14 ESWIM                2:30.17    2:35.21  
                1:14.54   2:35.21 (1:20.67)                                        
 10 Polovinkin, Maxim         14 Quicksilver Swim-PC  2:35.66    2:35.64  
                1:13.98   2:35.64 (1:21.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jung, Justin              13 HYACK                2:35.97    2:35.93  
                1:16.30   2:35.93 (1:19.63)                                        
 12 Honeck, Matthew A         14 PASA-PC              2:30.45    2:36.11  
                1:15.67   2:36.11 (1:20.44)                                        
 13 Gysel, Jake *             14 KCS                  2:34.97    2:36.45  
                1:13.37   2:36.45 (1:23.08)                                        
 14 Jarvis, Isaiah W          13 Santa Clara Swim-PC  2:34.77    2:36.72  
                1:14.60   2:36.72 (1:22.12)                                        
 14 Zhang, Hao Sheng (Sunny)  13 HYACK                2:36.16    2:36.72  
                1:13.97   2:36.72 (1:22.75)                                        
 16 Flanders, William G       14 Orinda Aquatics-PC   2:41.89    2:37.55  
                1:15.32   2:37.55 (1:22.23)                                        
 17 Lee, Jonah                14 The Olympic Club-PC  2:37.64    2:38.22  
                1:16.30   2:38.22 (1:21.92)                                        
 18 Dwidar, Yassin A          13 PLS-PC               2:34.95    2:38.23  
                1:16.10   2:38.23 (1:22.13)                                        
 19 Kan, Samuel E             13 CROW-PC              2:43.42    2:38.24  
                1:17.45   2:38.24 (1:20.79)                                        
 20 Hulten, Kristofer         14 ISC                  2:34.97    2:38.69  
                1:15.69   2:38.69 (1:23.00)                                        
 21 Cueva, Gabriel            14 Vallejo Aquatic-PC   2:43.07    2:39.39  
                1:15.32   2:39.39 (1:24.07)                                        
 22 Tom, Kailer               14 FOG-PC               2:35.12    2:40.00  
                1:15.55   2:40.00 (1:24.45)                                        
 23 Caples, Devyn S           13 PLS-PC               2:44.74    2:40.15  
                1:17.50   2:40.15 (1:22.65)                                        
 24 Laymon, Tyler R           14 LAC-PC               2:14.43Y   2:40.25  
                1:17.90   2:40.25 (1:22.35)                                        
 25 Almeida, André            14 Pointe-Claire Sw     2:34.58    2:40.32  
                1:16.80   2:40.32 (1:23.52)                                        
 26 Huang, Kyle               14 Sunn Swimming-PC     2:44.99    2:41.50  
                1:17.74   2:41.50 (1:23.76)                                        
 27 Ruy, William S            13 CROW-PC              2:43.20    2:42.31  
                1:17.62   2:42.31 (1:24.69)                                        
 28 Wang, Brandon B           14 Peak Swimming-PC     2:46.02    2:42.34  
                1:16.76   2:42.34 (1:25.58)                                        
 29 Yoo, Eliot H              14 SRVA-PC              2:41.97    2:42.55  
                1:18.97   2:42.55 (1:23.58)                                        
 30 Sayson, Elijah P          14 Unattached-PC        2:43.84    2:43.16  
                1:17.09   2:43.16 (1:26.07)                                        
 31 Narducci, David           14 Pointe-Claire Sw     2:39.27    2:43.34  
                1:19.25   2:43.34 (1:24.09)                                        
 32 Levy, Nathan A            14 Orinda Aquatics-PC   2:43.93    2:44.00  
                1:18.68   2:44.00 (1:25.32)                                        
 33 Truong, Alexander T       14 South Valley Sti-PC  2:45.42    2:45.26  
                1:19.75   2:45.26 (1:25.51)                                        
 34 Kang, Benjamin            14 Orinda Aquatics-PC   2:24.42Y   2:47.05  
                1:18.37   2:47.05 (1:28.68)                                        
 35 Duong, Kaedin             13 ESWIM                2:41.49    2:47.12  
                1:19.51   2:47.12 (1:27.61)                                        
 36 Trinh, Theo P             14 VPSC                 2:46.62    2:47.40  
                1:19.09   2:47.40 (1:28.31)                                        
 37 Phan, Dereck M            14 FWST-SN              2:40.11    2:48.14  
                1:22.35   2:48.14 (1:25.79)                                        
 38 Omielan, Glen             14 Pointe-Claire Sw     2:43.42    2:49.37  
                1:20.10   2:49.37 (1:29.27)                                        
 39 Lee, Tyler                14 VPSC                 2:39.61    2:50.30  
                1:21.95   2:50.30 (1:28.35)                                        
 40 Jiang, Jason B            14 PLS-PC               2:46.05    2:51.31  
                1:21.37   2:51.31 (1:29.94)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Thielenhaus, Bryden J     14 Marin Pirates-PC     1:00.10      58.88  
                  28.62       58.88 (30.26)                                        
  2 Picard, Jackson W         14 Alto Swim Club-PC      58.89      58.90  
                  27.73       58.90 (31.17)                                        
  3 Gold, Evan A              14 Alto Swim Club-PC    1:00.29      59.80  
                  28.48       59.80 (31.32)                                        
  4 Fong, Anthony J           14 Unattached-PC        1:00.98    1:00.27  
                  29.05     1:00.27 (31.22)                                        
  5 Gabbassof, Eric           14 PASA-PC              1:00.88    1:00.52  
                  28.52     1:00.52 (32.00)                                        
  5 Zhang, Kevin              13 ESWIM                1:00.37    1:00.52  
                  28.73     1:00.52 (31.79)                                        
  7 Mohrland, Jacob D         14 WCAB-PC              1:00.85    1:00.82  
                  28.07     1:00.82 (32.75)                                        
  8 Malakhovets, Max          14 ESWIM                1:00.94    1:00.87  
                  29.03     1:00.87 (31.84)                                        
Preliminaries
  2 Fasani, Louis S           13 Wolverine Aquati-SN    59.86             
 10 Flanders, William G       14 Orinda Aquatics-PC   1:01.16             
 11 Roberts, Llachlan B       14 North Bay Aquati-PC  1:01.19             
 12 Honeck, Matthew A         14 PASA-PC              1:01.40             
 13 Feng, Ryan Y              13 Santa Clara Swim-PC  1:01.41             
 14 Hamblin, Carson J         14 Mesa Aquatics Cl-AZ  1:01.75             
 15 Chang, Brendon E          14 BSW-PC               1:01.98             
 16 Berry, Nikhil N           14 Alto Swim Club-PC    1:02.24             
 17 Balva, Arthur Blake A     14 PASA-PC              1:02.26             
 18 Sebastian, Anthony M      14 Quicksilver Swim-PC  1:02.38             
 19 Ye, Lawrence              14 Quicksilver Swim-PC  1:02.71             
 20 Ng, Matthew K             14 California Capit-SN  1:02.72             
 21 Ignoffo, Andre R          14 North Bay Aquati-PC  1:02.74             
 22 Baesler, Isaac D          14 Flying Fish Ariz-AZ  1:02.93             
 23 Sengupta, Rahul           14 Santa Clara Swim-PC  1:03.18             
 24 Narducci, David           14 Pointe-Claire Sw     1:03.26             
 25 Puchakatla Sairamesh, Sh  14 Quicksilver Swim-PC  1:03.33             
 26 Jung, Justin              13 HYACK                1:03.34             
 27 Hiruki, Tadahiro (Hiro)   14 VPSC                 1:03.45             
 28 Hoffman, Zachary I        14 Orinda Aquatics-PC   1:03.46             
 29 Wang, Brandon B           14 Peak Swimming-PC     1:03.47             
 30 Choi, Brian H             13 SRVA-PC              1:03.62             
 31 Gibbs, Henry C            14 PASA-PC              1:03.68             
 32 Chen, Andrew B            14 CROW-PC              1:03.97             
 33 Zhou, Simon E             14 Quicksilver Swim-PC  1:03.98             
 34 Purewal, Hardev S         14 Orinda Aquatics-PC   1:04.05             
 35 Churning-Sibert, Devin S  14 AQUA-SN              1:04.22             
 36 Kan, Samuel E             13 CROW-PC              1:04.28             
 37 Wonosaputra, Dominick     13 UN-PC                1:04.46             
 38 Ouyang, Jonathan S        13 Quicksilver Swim-PC  1:04.48             
 39 Omielan, Glen             14 Pointe-Claire Sw     1:04.74             
 40 Iannaccone, Scott A       14 WCAB-PC              1:04.78             
 41 Zhang, Peter F            14 Alto Swim Club-PC    1:04.93             
 42 Tsang, Jonathan C         14 Alto Swim Club-PC    1:05.12             
 43 Taylan, Nico A            14 AQUA-SN              1:05.22             
 44 Hu, Will                  13 VPSC                 1:05.38             
 45 Daley, Elijah             13 ESWIM                1:05.48             
 46 Wilmot, Nickolas J        13 Unattached-PC        1:06.14             
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Picard, Jackson W         14 Alto Swim Club-PC    1:00.62      58.89  
  2 Fasani, Louis S           13 Wolverine Aquati-SN    58.88      59.86  
  3 Thielenhaus, Bryden J     14 Marin Pirates-PC       59.95    1:00.10  
  4 Gold, Evan A              14 Alto Swim Club-PC    1:02.86    1:00.29  
  5 Zhang, Kevin              13 ESWIM                  59.95    1:00.37  
  6 Mohrland, Jacob D         14 WCAB-PC              1:00.68    1:00.85  
  7 Gabbassof, Eric           14 PASA-PC              1:00.29    1:00.88  
  8 Malakhovets, Max          14 ESWIM                1:01.07    1:00.94  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fong, Anthony J           14 Unattached-PC        1:01.77    1:00.98  
 10 Flanders, William G       14 Orinda Aquatics-PC   1:03.64    1:01.16  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Roberts, Llachlan B       14 North Bay Aquati-PC  1:01.31    1:01.19  
 12 Honeck, Matthew A         14 PASA-PC              1:01.02    1:01.40  
 13 Feng, Ryan Y              13 Santa Clara Swim-PC  1:01.24    1:01.41  
 14 Hamblin, Carson J         14 Mesa Aquatics Cl-AZ  1:01.57    1:01.75  
 15 Chang, Brendon E          14 BSW-PC               1:02.77    1:01.98  
 16 Berry, Nikhil N           14 Alto Swim Club-PC    1:03.90    1:02.24  
 17 Balva, Arthur Blake A     14 PASA-PC              1:02.36    1:02.26  
 18 Sebastian, Anthony M      14 Quicksilver Swim-PC  1:02.72    1:02.38  
 19 Ye, Lawrence              14 Quicksilver Swim-PC  1:04.16    1:02.71  
 20 Ng, Matthew K             14 California Capit-SN  1:02.55    1:02.72  
 21 Ignoffo, Andre R          14 North Bay Aquati-PC  1:02.50    1:02.74  
 22 Baesler, Isaac D          14 Flying Fish Ariz-AZ    54.46Y   1:02.93  
 23 Sengupta, Rahul           14 Santa Clara Swim-PC  1:04.62    1:03.18  
 24 Narducci, David           14 Pointe-Claire Sw     1:02.72    1:03.26  
 25 Puchakatla Sairamesh, Sh  14 Quicksilver Swim-PC  1:04.76    1:03.33  
 26 Jung, Justin              13 HYACK                1:03.12    1:03.34  
 27 Hiruki, Tadahiro (Hiro)   14 VPSC                 1:04.49    1:03.45  
 28 Hoffman, Zachary I        14 Orinda Aquatics-PC   1:04.96    1:03.46  
 29 Wang, Brandon B           14 Peak Swimming-PC     1:04.77    1:03.47  
 30 Choi, Brian H             13 SRVA-PC              1:04.24    1:03.62  
 31 Gibbs, Henry C            14 PASA-PC              1:03.47    1:03.68  
 32 Chen, Andrew B            14 CROW-PC              1:03.70    1:03.97  
 33 Zhou, Simon E             14 Quicksilver Swim-PC  1:02.43    1:03.98  
 34 Purewal, Hardev S         14 Orinda Aquatics-PC   1:04.15    1:04.05  
 35 Churning-Sibert, Devin S  14 AQUA-SN              1:02.35    1:04.22  
 36 Kan, Samuel E             13 CROW-PC              1:04.56    1:04.28  
 37 Wonosaputra, Dominick     13 UN-PC                1:03.76    1:04.46  
 38 Ouyang, Jonathan S        13 Quicksilver Swim-PC  1:04.84    1:04.48  
 39 Omielan, Glen             14 Pointe-Claire Sw     1:04.41    1:04.74  
 40 Iannaccone, Scott A       14 WCAB-PC              1:04.07    1:04.78  
 41 Zhang, Peter F            14 Alto Swim Club-PC    1:04.35    1:04.93  
 42 Tsang, Jonathan C         14 Alto Swim Club-PC    1:04.73    1:05.12  
 43 Taylan, Nico A            14 AQUA-SN              1:04.42    1:05.22  
 44 Hu, Will                  13 VPSC                 1:04.95    1:05.38  
 45 Daley, Elijah             13 ESWIM                1:04.08    1:05.48  
 46 Wilmot, Nickolas J        13 Unattached-PC        1:04.90    1:06.14  
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Malakhovets, Max          14 ESWIM                2:12.39    2:10.36  
                  30.41     1:03.90 (33.49)     1:36.69 (32.79)     2:10.36 (33.67)
  2 Thielenhaus, Bryden J     14 Marin Pirates-PC     2:13.35    2:12.08  
                  30.73     1:04.74 (34.01)     1:38.32 (33.58)     2:12.08 (33.76)
  3 Zhang, Kevin              13 ESWIM                2:10.23    2:12.49  
                  29.96     1:03.37 (33.41)     1:38.13 (34.76)     2:12.49 (34.36)
  4 Feng, Ryan Y              13 Santa Clara Swim-PC  2:15.04    2:13.21  
                  30.11     1:03.83 (33.72)     1:37.97 (34.14)     2:13.21 (35.24)
  5 Gold, Evan A              14 Alto Swim Club-PC    2:14.35    2:14.47  
                  30.16     1:04.10 (33.94)     1:39.06 (34.96)     2:14.47 (35.41)
  6 Narducci, David           14 Pointe-Claire Sw     2:17.09    2:15.74  
                  31.19     1:05.83 (34.64)     1:41.01 (35.18)     2:15.74 (34.73)
  7 Huang, Kyle               14 Sunn Swimming-PC     2:15.77    2:17.85  
                  30.63     1:05.21 (34.58)     1:41.08 (35.87)     2:17.85 (36.77)
  8 Hamblin, Carson J         14 Mesa Aquatics Cl-AZ  2:16.24    2:20.41  
                  31.02     1:07.21 (36.19)     1:44.14 (36.93)     2:20.41 (36.27)
Preliminaries
  9 Flanders, William G       14 Orinda Aquatics-PC   2:17.74             
 10 Balva, Arthur Blake A     14 PASA-PC              2:18.51             
 11 Ng, Matthew K             14 California Capit-SN  2:18.67             
 11 Roberts, Llachlan B       14 North Bay Aquati-PC  2:18.67             
 13 Iannaccone, Scott A       14 WCAB-PC              2:19.00             
 14 Kan, Samuel E             13 CROW-PC              2:20.77             
 15 Churning-Sibert, Devin S  14 AQUA-SN              2:21.12             
 16 Chen, Andrew B            14 CROW-PC              2:22.29             
 17 Harris, Aiden             13 ESWIM                2:22.42             
 18 Daley, Elijah             13 ESWIM                2:23.73             
 19 Gibbs, Henry C            14 PASA-PC              2:24.24             
 20 Sebastian, Anthony M      14 Quicksilver Swim-PC  2:24.34             
 21 Gabbassof, Eric           14 PASA-PC              2:24.60             
 22 Sengupta, Rahul           14 Santa Clara Swim-PC  2:25.01             
 23 Nguyen, Justin            13 Santa Clara Swim-PC  2:25.11             
 24 Zhang, Peter F            14 Alto Swim Club-PC    2:25.33             
 25 Hiruki, Tadahiro (Hiro)   14 VPSC                 2:25.61             
 26 Choi, Brian H             13 SRVA-PC              2:26.08             
 27 Hoffman, Zachary I        14 Orinda Aquatics-PC   2:26.24             
 28 Rodriguez, Nicolas S      14 Woodland Swim Te-SN  2:26.42             
 29 Berry, Nikhil N           14 Alto Swim Club-PC    2:26.81             
 30 Ignoffo, Andre R          14 North Bay Aquati-PC  2:27.52             
 31 Zhang, Hao Sheng (Sunny)  13 HYACK                2:28.18             
 32 Ye, Lawrence              14 Quicksilver Swim-PC  2:28.49             
 33 Zhou, Simon E             14 Quicksilver Swim-PC  2:53.35             
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Zhang, Kevin              13 ESWIM                2:10.26    2:10.23  
                1:01.99   2:10.23 (1:08.24)                                        
  2 Malakhovets, Max          14 ESWIM                2:11.75    2:12.39  
                1:04.29   2:12.39 (1:08.10)                                        
  3 Thielenhaus, Bryden J     14 Marin Pirates-PC     2:14.67    2:13.35  
                1:04.71   2:13.35 (1:08.64)                                        
  4 Gold, Evan A              14 Alto Swim Club-PC    2:19.42    2:14.35  
                1:03.87   2:14.35 (1:10.48)                                        
  5 Feng, Ryan Y              13 Santa Clara Swim-PC  2:19.97    2:15.04  
                1:04.59   2:15.04 (1:10.45)                                        
  6 Huang, Kyle               14 Sunn Swimming-PC     2:23.10    2:15.77  
                1:03.85   2:15.77 (1:11.92)                                        
  7 Hamblin, Carson J         14 Mesa Aquatics Cl-AZ  2:17.23    2:16.24  
                1:05.38   2:16.24 (1:10.86)                                        
  8 Narducci, David           14 Pointe-Claire Sw     2:17.13    2:17.09  
                1:05.58   2:17.09 (1:11.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Flanders, William G       14 Orinda Aquatics-PC   2:01.28Y   2:17.74  
                1:04.97   2:17.74 (1:12.77)                                        
 10 Balva, Arthur Blake A     14 PASA-PC              2:19.05    2:18.51  
                1:06.40   2:18.51 (1:12.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ng, Matthew K             14 California Capit-SN  2:19.45    2:18.67  
                1:05.34   2:18.67 (1:13.33)                                        
 11 Roberts, Llachlan B       14 North Bay Aquati-PC  2:16.70    2:18.67  
                1:05.13   2:18.67 (1:13.54)                                        
 13 Iannaccone, Scott A       14 WCAB-PC              2:19.64    2:19.00  
                1:06.36   2:19.00 (1:12.64)                                        
 14 Kan, Samuel E             13 CROW-PC              2:02.90Y   2:20.77  
                1:06.01   2:20.77 (1:14.76)                                        
 15 Churning-Sibert, Devin S  14 AQUA-SN              2:20.69    2:21.12  
                1:07.30   2:21.12 (1:13.82)                                        
 16 Chen, Andrew B            14 CROW-PC              2:20.54    2:22.29  
                1:07.08   2:22.29 (1:15.21)                                        
 17 Harris, Aiden             13 ESWIM                2:23.14    2:22.42  
                1:06.90   2:22.42 (1:15.52)                                        
 18 Daley, Elijah             13 ESWIM                2:23.65    2:23.73  
                1:07.84   2:23.73 (1:15.89)                                        
 19 Gibbs, Henry C            14 PASA-PC              2:18.98    2:24.24  
                1:06.72   2:24.24 (1:17.52)                                        
 20 Sebastian, Anthony M      14 Quicksilver Swim-PC  2:21.08    2:24.34  
                1:06.38   2:24.34 (1:17.96)                                        
 21 Gabbassof, Eric           14 PASA-PC              2:21.41    2:24.60  
                1:10.10   2:24.60 (1:14.50)                                        
 22 Sengupta, Rahul           14 Santa Clara Swim-PC  2:23.20    2:25.01  
                1:08.16   2:25.01 (1:16.85)                                        
 23 Nguyen, Justin            13 Santa Clara Swim-PC  2:24.56    2:25.11  
                1:10.17   2:25.11 (1:14.94)                                        
 24 Zhang, Peter F            14 Alto Swim Club-PC    2:22.58    2:25.33  
                1:09.62   2:25.33 (1:15.71)                                        
 25 Hiruki, Tadahiro (Hiro)   14 VPSC                 2:21.99S   2:25.61  
                1:08.70   2:25.61 (1:16.91)                                        
 26 Choi, Brian H             13 SRVA-PC              2:06.47Y   2:26.08  
                1:08.61   2:26.08 (1:17.47)                                        
 27 Hoffman, Zachary I        14 Orinda Aquatics-PC   2:24.65    2:26.24  
                1:08.81   2:26.24 (1:17.43)                                        
 28 Rodriguez, Nicolas S      14 Woodland Swim Te-SN  2:25.49    2:26.42  
                1:09.82   2:26.42 (1:16.60)                                        
 29 Berry, Nikhil N           14 Alto Swim Club-PC    2:24.85    2:26.81  
                1:10.03   2:26.81 (1:16.78)                                        
 30 Ignoffo, Andre R          14 North Bay Aquati-PC  2:26.79    2:27.52  
                1:08.78   2:27.52 (1:18.74)                                        
 31 Zhang, Hao Sheng (Sunny)  13 HYACK                2:21.02S   2:28.18  
                1:09.93   2:28.18 (1:18.25)                                        
 32 Ye, Lawrence              14 Quicksilver Swim-PC  2:26.44    2:28.49  
                1:10.75   2:28.49 (1:17.74)                                        
 33 Zhou, Simon E             14 Quicksilver Swim-PC  2:23.35    2:53.35  
                1:04.02   2:53.35 (1:49.33)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sieluzycki, Tristan       14 ESWIM                2:17.74    2:14.18  
                  29.77     1:06.33 (36.56)     1:44.10 (37.77)     2:14.18 (30.08)
  2 Williams, Harrison P      14 PASA-PC              2:17.66    2:14.78  
                  29.68     1:03.06 (33.38)     1:44.31 (41.25)     2:14.78 (30.47)
  3 Honeck, Matthew A         14 PASA-PC              2:17.99    2:16.68  
                  28.44     1:03.43 (34.99)     1:44.50 (41.07)     2:16.68 (32.18)
  4 Flanders, William G       14 Orinda Aquatics-PC   2:18.25    2:17.05  
                  29.20     1:04.05 (34.85)     1:45.85 (41.80)     2:17.05 (31.20)
  5 Jeng, Donavan A           14 PASA-PC              2:18.69    2:17.08  
                  29.20     1:05.81 (36.61)     1:47.37 (41.56)     2:17.08 (29.71)
  6 Sebastian, Anthony M      14 Quicksilver Swim-PC  2:16.72    2:18.10  
                  30.43     1:07.65 (37.22)     1:43.97 (36.32)     2:18.10 (34.13)
  7 Balva, Arthur Blake A     14 PASA-PC              2:18.24    2:18.90  
                  29.40     1:05.65 (36.25)     1:46.73 (41.08)     2:18.90 (32.17)
  8 Malakhovets, Max          14 ESWIM                2:18.69    2:21.45  
                  30.08     1:07.46 (37.38)     1:50.15 (42.69)     2:21.45 (31.30)
Preliminaries
  9 Fong, Anthony J           14 Unattached-PC        2:18.84             
 10 Huang, Kyle               14 Sunn Swimming-PC     2:18.92             
 11 Laymon, Tyler R           14 LAC-PC               2:19.75             
 12 Jung, Justin              13 HYACK                2:20.08             
 13 Lin, Ryan Y               14 BAC-PC               2:20.25             
 14 Zhang, Kevin              13 ESWIM                2:20.70             
 15 Feng, Ryan Y              13 Santa Clara Swim-PC  2:20.83             
 16 Narducci, David           14 Pointe-Claire Sw     2:20.92             
 17 Dwidar, Yassin A          13 PLS-PC               2:21.42             
 18 Caples, Devyn S           13 PLS-PC               2:21.56             
 19 Gold, Evan A              14 Alto Swim Club-PC    2:21.60             
 20 Merodio, Spencer D        14 Solano Aquatic S-SN  2:21.93             
 21 Sosnowski, Benjamin T     14 Quicksilver Swim-PC  2:22.11             
 22 Zhang, Hao Sheng (Sunny)  13 HYACK                2:22.60             
 23 Chang, Brendon E          14 BSW-PC               2:22.71             
 23 Almeida, André            14 Pointe-Claire Sw     2:22.71             
 25 Kan, Samuel E             13 CROW-PC              2:23.16             
 26 Wonosaputra, Dominick     13 UN-PC                2:23.23             
 27 Swiggett, Luke J          13 AAA-PC               2:23.38             
 28 Avelar, Matheus           14 Pointe-Claire Sw     2:23.39             
 29 Chen, Andrew B            14 CROW-PC              2:24.09             
 30 Harris, Aiden             13 ESWIM                2:24.22             
 31 Xia, Winters              14 ESWIM                2:24.56             
 32 Baesler, Isaac D          14 Flying Fish Ariz-AZ  2:24.62             
 33 Gysel, Jake *             14 KCS                  2:24.64             
 34 Zhang, Tianyou N          14 Santa Clara Swim-PC  2:24.86             
 35 Boesch, Alexander J       14 Alto Swim Club-PC    2:25.16             
 36 Aguero, Thomas C          13 Santa Clara Swim-PC  2:25.53             
 37 Romanenko, Vladislav      14 ESWIM                2:25.98             
 38 Walz, William L           13 South San Franci-PC  2:26.02             
 39 Choi, Brian H             13 SRVA-PC              2:26.25             
 40 Angove, Max               14 KCS                  2:26.32             
 41 Davis, Jack C             14 LAC-PC               2:26.83             
 42 Daley, Elijah             13 ESWIM                2:27.20             
 43 Iannaccone, Scott A       14 WCAB-PC              2:27.53             
 44 Tsang, Jonathan C         14 Alto Swim Club-PC    2:30.83             
 -- Ng, Matthew K             14 California Capit-SN     DFS              
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Sebastian, Anthony M      14 Quicksilver Swim-PC  2:18.72    2:16.72  
                1:07.57   2:16.72 (1:09.15)                                        
  2 Williams, Harrison P      14 PASA-PC              2:15.44    2:17.66  
                1:03.94   2:17.66 (1:13.72)                                        
  3 Sieluzycki, Tristan       14 ESWIM                2:15.38    2:17.74  
                1:06.70   2:17.74 (1:11.04)                                        
  4 Honeck, Matthew A         14 PASA-PC              2:18.89    2:17.99  
                1:04.34   2:17.99 (1:13.65)                                        
  5 Balva, Arthur Blake A     14 PASA-PC              2:21.30    2:18.24  
                1:06.03   2:18.24 (1:12.21)                                        
  6 Flanders, William G       14 Orinda Aquatics-PC   2:22.15    2:18.25  
                1:04.95   2:18.25 (1:13.30)                                        
  7 Malakhovets, Max          14 ESWIM                2:15.98    2:18.69  
                1:06.71   2:18.69 (1:11.98)                                        
  7 Jeng, Donavan A           14 PASA-PC              2:21.13    2:18.69  
                1:04.85   2:18.69 (1:13.84)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Fong, Anthony J           14 Unattached-PC        2:17.38    2:18.84  
                1:06.62   2:18.84 (1:12.22)                                        
 10 Huang, Kyle               14 Sunn Swimming-PC     2:23.38    2:18.92  
                1:07.26   2:18.92 (1:11.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Laymon, Tyler R           14 LAC-PC               2:01.48Y   2:19.75  
                1:06.44   2:19.75 (1:13.31)                                        
 12 Jung, Justin              13 HYACK                2:20.82    2:20.08  
                1:07.21   2:20.08 (1:12.87)                                        
 13 Lin, Ryan Y               14 BAC-PC               2:21.00    2:20.25  
                1:07.41   2:20.25 (1:12.84)                                        
 14 Zhang, Kevin              13 ESWIM                2:18.34    2:20.70  
                1:09.72   2:20.70 (1:10.98)                                        
 15 Feng, Ryan Y              13 Santa Clara Swim-PC  2:26.55    2:20.83  
                1:06.43   2:20.83 (1:14.40)                                        
 16 Narducci, David           14 Pointe-Claire Sw     2:19.93    2:20.92  
                1:07.41   2:20.92 (1:13.51)                                        
 17 Dwidar, Yassin A          13 PLS-PC               2:22.55    2:21.42  
                1:09.50   2:21.42 (1:11.92)                                        
 18 Caples, Devyn S           13 PLS-PC               2:20.62    2:21.56  
                1:07.81   2:21.56 (1:13.75)                                        
 19 Gold, Evan A              14 Alto Swim Club-PC    2:24.17    2:21.60  
                1:05.47   2:21.60 (1:16.13)                                        
 20 Merodio, Spencer D        14 Solano Aquatic S-SN  2:24.14    2:21.93  
                1:07.53   2:21.93 (1:14.40)                                        
 21 Sosnowski, Benjamin T     14 Quicksilver Swim-PC  2:22.02    2:22.11  
                1:06.17   2:22.11 (1:15.94)                                        
 22 Zhang, Hao Sheng (Sunny)  13 HYACK                2:22.59    2:22.60  
                1:07.83   2:22.60 (1:14.77)                                        
 23 Chang, Brendon E          14 BSW-PC               2:26.08    2:22.71  
                1:06.98   2:22.71 (1:15.73)                                        
 23 Almeida, André            14 Pointe-Claire Sw     2:18.59    2:22.71  
                1:07.39   2:22.71 (1:15.32)                                        
 25 Kan, Samuel E             13 CROW-PC              2:26.07    2:23.16  
                1:08.69   2:23.16 (1:14.47)                                        
 26 Wonosaputra, Dominick     13 UN-PC                2:19.23    2:23.23  
                1:07.19   2:23.23 (1:16.04)                                        
 27 Swiggett, Luke J          13 AAA-PC               2:01.95Y   2:23.38  
                1:07.82   2:23.38 (1:15.56)                                        
 28 Avelar, Matheus           14 Pointe-Claire Sw     2:22.01    2:23.39  
                1:07.87   2:23.39 (1:15.52)                                        
 29 Chen, Andrew B            14 CROW-PC              2:25.41    2:24.09  
                1:08.75   2:24.09 (1:15.34)                                        
 30 Harris, Aiden             13 ESWIM                2:23.32    2:24.22  
                1:06.89   2:24.22 (1:17.33)                                        
 31 Xia, Winters              14 ESWIM                2:23.65    2:24.56  
                1:12.85   2:24.56 (1:11.71)                                        
 32 Baesler, Isaac D          14 Flying Fish Ariz-AZ  2:05.16Y   2:24.62  
                1:09.26   2:24.62 (1:15.36)                                        
 33 Gysel, Jake *             14 KCS                  2:24.97    2:24.64  
                1:11.01   2:24.64 (1:13.63)                                        
 34 Zhang, Tianyou N          14 Santa Clara Swim-PC  2:23.18    2:24.86  
                1:11.10   2:24.86 (1:13.76)                                        
 35 Boesch, Alexander J       14 Alto Swim Club-PC    2:07.64Y   2:25.16  
                1:07.41   2:25.16 (1:17.75)                                        
 36 Aguero, Thomas C          13 Santa Clara Swim-PC  2:06.23Y   2:25.53  
                1:13.59   2:25.53 (1:11.94)                                        
 37 Romanenko, Vladislav      14 ESWIM                2:24.91    2:25.98  
                1:10.65   2:25.98 (1:15.33)                                        
 38 Walz, William L           13 South San Franci-PC  2:26.32    2:26.02  
                1:08.57   2:26.02 (1:17.45)                                        
 39 Choi, Brian H             13 SRVA-PC              2:07.16Y   2:26.25  
                1:08.99   2:26.25 (1:17.26)                                        
 40 Angove, Max               14 KCS                  2:26.76    2:26.32  
                1:11.41   2:26.32 (1:14.91)                                        
 41 Davis, Jack C             14 LAC-PC               2:26.21    2:26.83  
                1:08.62   2:26.83 (1:18.21)                                        
 42 Daley, Elijah             13 ESWIM                2:26.93    2:27.20  
                1:10.14   2:27.20 (1:17.06)                                        
 43 Iannaccone, Scott A       14 WCAB-PC              2:25.40    2:27.53  
                1:08.74   2:27.53 (1:18.79)                                        
 44 Tsang, Jonathan C         14 Alto Swim Club-PC    2:25.30    2:30.83  
                1:12.83   2:30.83 (1:18.00)                                        
 -- Ng, Matthew K             14 California Capit-SN  2:22.55        DFS  
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wang, Ethan N             14 PLS-PC               4:43.36    4:43.49  
                  30.24     1:03.69 (33.45)     1:42.14 (38.45)     2:19.87 (37.73)
        3:00.19 (40.32)     3:40.79 (40.60)     4:13.19 (32.40)     4:43.49 (30.30)
  2 Sieluzycki, Tristan       14 ESWIM                4:50.97    4:49.42  
                  30.66     1:05.59 (34.93)     1:45.66 (40.07)     2:25.47 (39.81)
        3:06.26 (40.79)     3:45.58 (39.32)     4:18.54 (32.96)     4:49.42 (30.88)
  3 Honeck, Matthew A         14 PASA-PC              4:52.76    4:49.44  
                  30.16     1:04.89 (34.73)     1:43.09 (38.20)     2:19.61 (36.52)
        3:01.07 (41.46)     3:42.36 (41.29)     4:16.82 (34.46)     4:49.44 (32.62)
  4 Flanders, William G       14 Orinda Aquatics-PC   4:53.89    4:53.88  
                  30.68     1:06.14 (35.46)     1:45.19 (39.05)     2:22.46 (37.27)
        3:05.12 (42.66)     3:47.36 (42.24)     4:21.48 (34.12)     4:53.88 (32.40)
  5 Sebastian, Anthony M      14 Quicksilver Swim-PC  4:56.18    4:54.18  
                  30.80     1:06.92 (36.12)     1:47.83 (40.91)     2:26.69 (38.86)
        3:05.09 (38.40)     3:45.13 (40.04)     4:20.54 (35.41)     4:54.18 (33.64)
  6 Lin, Ryan Y               14 BAC-PC               4:55.38    4:57.84  
                  31.14     1:08.36 (37.22)     1:47.44 (39.08)     2:25.20 (37.76)
        3:06.26 (41.06)     3:47.96 (41.70)     4:23.79 (35.83)     4:57.84 (34.05)
  7 Malakhovets, Max          14 ESWIM                4:56.05    4:58.80  
                  29.88     1:03.69 (33.81)     1:43.00 (39.31)     2:22.09 (39.09)
        3:05.03 (42.94)     3:49.94 (44.91)     4:24.53 (34.59)     4:58.80 (34.27)
  8 Huang, Kyle               14 Sunn Swimming-PC     4:51.04    5:01.22  
                  30.32     1:05.69 (35.37)     1:45.80 (40.11)     2:25.16 (39.36)
        3:07.35 (42.19)     3:50.81 (43.46)     4:26.25 (35.44)     5:01.22 (34.97)
Preliminaries
  9 Narducci, David           14 Pointe-Claire Sw     4:56.33             
 10 Jung, Justin              13 HYACK                4:58.02             
 11 Zhang, Kevin              13 ESWIM                4:58.13             
 12 Laymon, Tyler R           14 LAC-PC               4:58.17             
 13 Kan, Samuel E             13 CROW-PC              4:58.73             
 14 Caples, Devyn S           13 PLS-PC               4:59.24             
 15 Balva, Arthur Blake A     14 PASA-PC              4:59.35             
 16 Merodio, Spencer D        14 Solano Aquatic S-SN  4:59.41             
 17 Wonosaputra, Dominick     13 UN-PC                4:59.53             
 18 Zhang, Hao Sheng (Sunny)  13 HYACK                5:00.60             
 19 Gold, Evan A              14 Alto Swim Club-PC    5:01.69             
 20 Jarvis, Isaiah W          13 Santa Clara Swim-PC  5:02.62             
 21 Feng, Ryan Y              13 Santa Clara Swim-PC  5:02.92             
 22 Swiggett, Luke J          13 AAA-PC               5:03.17             
 23 Dwidar, Yassin A          13 PLS-PC               5:03.23             
 24 Chen, Andrew B            14 CROW-PC              5:05.09             
 25 Harris, Aiden             13 ESWIM                5:06.29             
 26 Walz, William L           13 South San Franci-PC  5:06.96             
 27 Zhang, Tianyou N          14 Santa Clara Swim-PC  5:06.97             
 28 Boesch, Alexander J       14 Alto Swim Club-PC    5:07.38             
 29 Angove, Max               14 KCS                  5:07.75             
 30 Nguyen, Justin            13 Santa Clara Swim-PC  5:08.08             
 31 Hulten, Kristofer         14 ISC                  5:10.48             
 32 Daley, Elijah             13 ESWIM                5:10.74             
 33 Tsang, Jonathan C         14 Alto Swim Club-PC    5:10.90             
 34 Romanenko, Vladislav      14 ESWIM                5:10.99             
 35 Choi, Brian H             13 SRVA-PC              5:11.33             
 36 Duong, Kaedin             13 ESWIM                5:14.50             
 37 Hoffman, Zachary I        14 Orinda Aquatics-PC   5:15.25             
 38 Duong, Kale               13 ESWIM                5:15.84             
 39 Ju, Eric N                14 Santa Clara Swim-PC  5:19.62             
 40 Lee, Tyler                14 VPSC                 5:20.47             
 41 Gibbs, Henry C            14 PASA-PC              5:20.92             
 42 Omielan, Glen             14 Pointe-Claire Sw     5:24.71             
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Wang, Ethan N             14 PLS-PC               4:51.79    4:43.36  
                1:04.08   2:19.23 (1:15.15)   3:40.59 (1:21.36)   4:43.36 (1:02.77)
  2 Sieluzycki, Tristan       14 ESWIM                4:46.22    4:50.97  
                1:05.12   2:24.87 (1:19.75)   3:46.69 (1:21.82)   4:50.97 (1:04.28)
  3 Huang, Kyle               14 Sunn Swimming-PC     5:02.76    4:51.04  
                1:04.43   2:20.57 (1:16.14)   3:43.96 (1:23.39)   4:51.04 (1:07.08)
  4 Honeck, Matthew A         14 PASA-PC              4:53.44    4:52.76  
                1:03.04   2:18.88 (1:15.84)   3:42.66 (1:23.78)   4:52.76 (1:10.10)
  5 Flanders, William G       14 Orinda Aquatics-PC   4:56.88    4:53.89  
                1:06.21   2:22.43 (1:16.22)   3:46.74 (1:24.31)   4:53.89 (1:07.15)
  6 Lin, Ryan Y               14 BAC-PC               5:05.26    4:55.38  
                1:08.42   2:23.95 (1:15.53)   3:46.25 (1:22.30)   4:55.38 (1:09.13)
  7 Malakhovets, Max          14 ESWIM                4:48.85    4:56.05  
                1:04.88   2:22.15 (1:17.27)   3:50.57 (1:28.42)   4:56.05 (1:05.48)
  8 Sebastian, Anthony M      14 Quicksilver Swim-PC  4:56.12    4:56.18  
                1:06.24   2:27.66 (1:21.42)   3:45.03 (1:17.37)   4:56.18 (1:11.15)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Narducci, David           14 Pointe-Claire Sw     5:00.65    4:56.33  
                1:05.52   2:23.43 (1:17.91)   3:48.88 (1:25.45)   4:56.33 (1:07.45)
 10 Jung, Justin              13 HYACK                5:00.75    4:58.02  
                1:06.72   2:26.37 (1:19.65)   3:50.13 (1:23.76)   4:58.02 (1:07.89)
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zhang, Kevin              13 ESWIM                4:52.98    4:58.13  
                1:04.48   2:26.42 (1:21.94)   3:53.02 (1:26.60)   4:58.13 (1:05.11)
 12 Laymon, Tyler R           14 LAC-PC               5:15.18    4:58.17  
                1:06.88   2:25.50 (1:18.62)   3:49.61 (1:24.11)   4:58.17 (1:08.56)
 13 Kan, Samuel E             13 CROW-PC              5:08.75    4:58.73  
                1:07.28   2:28.86 (1:21.58)   3:52.62 (1:23.76)   4:58.73 (1:06.11)
 14 Caples, Devyn S           13 PLS-PC               4:58.14    4:59.24  
                1:09.06   2:27.40 (1:18.34)   3:51.32 (1:23.92)   4:59.24 (1:07.92)
 15 Balva, Arthur Blake A     14 PASA-PC              4:57.30    4:59.35  
                1:06.45   2:25.93 (1:19.48)   3:51.24 (1:25.31)   4:59.35 (1:08.11)
 16 Merodio, Spencer D        14 Solano Aquatic S-SN  4:59.50    4:59.41  
                1:08.61   2:25.53 (1:16.92)   3:52.58 (1:27.05)   4:59.41 (1:06.83)
 17 Wonosaputra, Dominick     13 UN-PC                5:06.58    4:59.53  
                1:06.48   2:24.33 (1:17.85)   3:53.20 (1:28.87)   4:59.53 (1:06.33)
 18 Zhang, Hao Sheng (Sunny)  13 HYACK                5:09.86    5:00.60  
                1:08.46   2:27.65 (1:19.19)   3:49.16 (1:21.51)   5:00.60 (1:11.44)
 19 Gold, Evan A              14 Alto Swim Club-PC    5:05.56    5:01.69  
                1:04.79   2:21.65 (1:16.86)   3:52.12 (1:30.47)   5:01.69 (1:09.57)
 20 Jarvis, Isaiah W          13 Santa Clara Swim-PC  5:08.44    5:02.62  
                1:09.71   2:27.46 (1:17.75)   3:52.51 (1:25.05)   5:02.62 (1:10.11)
 21 Feng, Ryan Y              13 Santa Clara Swim-PC  5:13.26    5:02.92  
                1:04.34   2:24.23 (1:19.89)   3:52.43 (1:28.20)   5:02.92 (1:10.49)
 22 Swiggett, Luke J          13 AAA-PC               5:12.90    5:03.17  
                1:10.79   2:28.75 (1:17.96)   3:56.17 (1:27.42)   5:03.17 (1:07.00)
 23 Dwidar, Yassin A          13 PLS-PC               5:09.59    5:03.23  
                1:07.77   2:32.06 (1:24.29)   3:53.55 (1:21.49)   5:03.23 (1:09.68)
 24 Chen, Andrew B            14 CROW-PC              5:09.54    5:05.09  
                1:08.11   2:26.78 (1:18.67)   3:56.16 (1:29.38)   5:05.09 (1:08.93)
 25 Harris, Aiden             13 ESWIM                5:04.92    5:06.29  
                1:08.05   2:24.00 (1:15.95)   3:55.90 (1:31.90)   5:06.29 (1:10.39)
 26 Walz, William L           13 South San Franci-PC  5:08.01    5:06.96  
                1:10.93   2:29.71 (1:18.78)   3:57.86 (1:28.15)   5:06.96 (1:09.10)
 27 Zhang, Tianyou N          14 Santa Clara Swim-PC  5:14.29    5:06.97  
                1:09.31   2:31.28 (1:21.97)   3:54.84 (1:23.56)   5:06.97 (1:12.13)
 28 Boesch, Alexander J       14 Alto Swim Club-PC    5:13.38    5:07.38  
                1:07.27   2:23.66 (1:16.39)   3:58.86 (1:35.20)   5:07.38 (1:08.52)
 29 Angove, Max               14 KCS                  5:06.86    5:07.75  
                1:09.24   2:28.56 (1:19.32)   3:59.30 (1:30.74)   5:07.75 (1:08.45)
 30 Nguyen, Justin            13 Santa Clara Swim-PC  5:12.86    5:08.08  
                1:09.27   2:27.51 (1:18.24)   3:57.17 (1:29.66)   5:08.08 (1:10.91)
 31 Hulten, Kristofer         14 ISC                  5:07.76    5:10.48  
                1:08.44   2:28.79 (1:20.35)   3:55.90 (1:27.11)   5:10.48 (1:14.58)
 32 Daley, Elijah             13 ESWIM                5:15.10    5:10.74  
                1:07.97   2:28.79 (1:20.82)   4:00.61 (1:31.82)   5:10.74 (1:10.13)
 33 Tsang, Jonathan C         14 Alto Swim Club-PC    5:07.65    5:10.90  
                1:07.53   2:30.61 (1:23.08)   4:02.81 (1:32.20)   5:10.90 (1:08.09)
 34 Romanenko, Vladislav      14 ESWIM                5:06.33    5:10.99  
                1:10.81   2:36.09 (1:25.28)   4:00.39 (1:24.30)   5:10.99 (1:10.60)
 35 Choi, Brian H             13 SRVA-PC              4:31.37Y   5:11.33  
                1:10.16   2:31.05 (1:20.89)   4:01.06 (1:30.01)   5:11.33 (1:10.27)
 36 Duong, Kaedin             13 ESWIM                5:10.00    5:14.50  
                1:12.53   2:31.19 (1:18.66)   4:00.00 (1:28.81)   5:14.50 (1:14.50)
 37 Hoffman, Zachary I        14 Orinda Aquatics-PC   5:16.35    5:15.25  
                1:11.31   2:34.84 (1:23.53)   4:07.42 (1:32.58)   5:15.25 (1:07.83)
 38 Duong, Kale               13 ESWIM                5:11.86    5:15.84  
                1:10.80   2:30.87 (1:20.07)   4:03.75 (1:32.88)   5:15.84 (1:12.09)
 39 Ju, Eric N                14 Santa Clara Swim-PC  5:15.63    5:19.62  
                1:11.21   2:30.07 (1:18.86)   4:05.99 (1:35.92)   5:19.62 (1:13.63)
 40 Lee, Tyler                14 VPSC                 5:14.65    5:20.47  
                1:11.13   2:38.04 (1:26.91)   4:08.53 (1:30.49)   5:20.47 (1:11.94)
 41 Gibbs, Henry C            14 PASA-PC              5:12.82    5:20.92  
                1:06.94   2:32.64 (1:25.70)   4:04.47 (1:31.83)   5:20.92 (1:16.45)
 42 Omielan, Glen             14 Pointe-Claire Sw     5:15.09    5:24.71  
                1:10.70   2:38.89 (1:28.19)   4:09.91 (1:31.02)   5:24.71 (1:14.80)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               1:40.00    1:41.98  
                  26.70       52.94 (26.24)     1:17.79 (24.85)     1:41.98 (24.19)
  2 Orinda Aquatics-PC  'A'                           1:49.08    1:44.05  
                  25.98       51.92 (25.94)     1:18.33 (26.41)     1:44.05 (25.72)
  3 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      1:44.30    1:44.58  
                  25.95                               44.32 ( )   1:44.58 (1:00.26)
  4 Alto Swim Club-PC  'A'                            1:46.88    1:44.71  
                  26.40       53.14 (26.74)     1:18.98 (25.84)     1:44.71 (25.73)
  5 Etobicoke Swimming  'A'                           1:44.98    1:46.19  
                  25.66                               44.40 ( )   1:46.19 (1:01.79)
  6 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       1:51.82    1:46.32  
                  25.52       51.29 (25.77)     1:18.49 (27.20)     1:46.32 (27.83)
  7 Walnut Creek Aquabears-PC  'A'                    1:52.48    1:47.03  
                  25.79       52.68 (26.89)     1:19.96 (27.28)     1:47.03 (27.07)
  8 Pointe-Claire Swim Club  'A'                      1:49.59    1:48.19  
                  27.55       54.69 (27.14)     1:22.05 (27.36)     1:48.19 (26.14)
  9 Alto Swim Club-PC  'B'                            1:48.61    1:48.22  
                  27.76       54.40 (26.64)     1:21.94 (27.54)     1:48.22 (26.28)
 10 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               1:50.92    1:48.25  
                  28.15       55.06 (26.91)     1:22.06 (27.00)     1:48.25 (26.19)
 11 East Bay Aquatics Association-PC  'A'             1:52.29    1:48.41  
                  26.96       52.81 (25.85)     1:20.18 (27.37)     1:48.41 (28.23)
 12 Vancouver Pacific Swim Club  'A'                  1:49.22    1:48.96  
                  27.30       53.87 (26.57)     1:21.86 (27.99)     1:48.96 (27.10)
 13 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     1:45.27    1:49.38  
                  27.12       54.39 (27.27)     1:21.66 (27.27)     1:49.38 (27.72)
 14 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            1:50.86    1:50.45  
                  27.03       54.08 (27.05)     1:21.79 (27.71)     1:50.45 (28.66)
 15 Etobicoke Swimming  'B'                           1:53.16    1:50.86  
                  27.51       54.94 (27.43)     1:23.04 (28.10)     1:50.86 (27.82)
 16 Sunn Swimming-PC  'A'                             1:52.04    1:51.47  
                  28.07     1:08.96 (40.89)     1:24.98 (16.02)     1:51.47 (26.49)
 17 Orinda Aquatics-PC  'B'                           1:51.80    1:51.87  
                  28.42       55.96 (27.54)     1:24.73 (28.77)     1:51.87 (27.14)
 18 San Ramon Valley Aquatics-PC  'A'                 1:52.20    1:52.70  
                  27.71       56.62 (28.91)     1:25.35 (28.73)     1:52.70 (27.35)
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               3:43.65    3:43.17  
                  27.02       57.00 (57.00)     1:22.95 (25.95)     1:51.49 (54.49)
        2:19.69 (28.20)     2:49.53 (58.04)     3:14.92 (25.39)     3:43.17 (53.64)
  2 Etobicoke Swimming  'A'                           3:48.87    3:49.31  
                  27.25       55.98 (55.98)     1:23.35 (27.37)     1:53.29 (57.31)
        2:20.97 (27.68)     2:51.79 (58.50)     3:49.31 (57.52)                    
  3 Alto Swim Club-PC  'A'                            3:53.21    3:49.93  
                  27.11       56.14 (56.14)     1:24.47 (28.33)     1:54.81 (58.67)
        2:22.86 (28.05)     2:53.29 (58.48)     3:20.21 (26.92)     3:49.93 (56.64)
  4 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       4:03.56    3:51.34  
                  27.25       55.59 (55.59)     1:22.94 (27.35)     1:53.00 (57.41)
        2:22.01 (29.01)     2:52.33 (59.33)     3:20.67 (28.34)     3:51.34 (59.01)
  5 Orinda Aquatics-PC  'A'                           4:00.32    3:51.61  
                  28.58       58.11 (58.11)     1:25.72 (27.61)     1:56.22 (58.11)
        2:24.35 (28.13)     2:54.82 (58.60)     3:22.53 (27.71)     3:51.61 (56.79)
  6 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      3:59.34    3:53.30  
                  28.62                             1:28.49 ( )         1:59.02 ( )
        2:27.13 (28.11)     2:57.36 (58.34)     3:23.88 (26.52)     3:53.30 (55.94)
  7 Pointe-Claire Swim Club  'A'                      4:00.37    3:54.81  
                  28.96       58.86 (58.86)     1:26.47 (27.61)     1:56.89 (58.03)
        2:25.20 (28.31)     2:55.88 (58.99)     3:23.74 (27.86)     3:54.81 (58.93)
  8 Alto Swim Club-PC  'B'                            4:00.02    3:56.10  
                  29.26       59.91 (59.91)     1:27.42 (27.51)     1:56.93 (57.02)
        2:25.46 (28.53)     2:56.47 (59.54)     3:24.76 (28.29)     3:56.10 (59.63)
  9 Walnut Creek Aquabears-PC  'A'                    3:25.22Y   3:56.46  
                  27.50       56.76 (56.76)     1:25.41 (28.65)   1:57.20 (1:00.44)
        2:25.65 (28.45)     2:56.59 (59.39)     3:25.28 (28.69)     3:56.46 (59.87)
 10 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     3:52.92    3:57.08  
                  27.75       58.23 (58.23)     1:27.05 (28.82)     1:57.91 (59.68)
        2:26.62 (28.71)     2:57.35 (59.44)     3:26.05 (28.70)     3:57.08 (59.73)
 11 Vancouver Pacific Swim Club  'A'                  3:58.81    3:59.81  
                  29.04       59.84 (59.84)     1:28.33 (28.49)     1:59.22 (59.38)
        2:27.33 (28.11)     2:58.02 (58.80)     3:26.69 (28.67)   3:59.81 (1:01.79)
 12 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               3:59.23    4:00.63  
                  29.09   1:00.87 (1:00.87)                         1:58.95 (58.08)
        2:27.77 (28.82)   3:00.34 (1:01.39)     3:28.38 (28.04)   4:00.63 (1:00.29)
 13 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            4:04.11    4:00.72  
                  28.41   1:00.64 (1:00.64)                       2:01.54 (1:00.90)
                            3:01.46 (59.92)     4:00.72 (59.26)                    
 14 Etobicoke Swimming  'B'                           4:02.76    4:01.40  
                  29.21   1:01.20 (1:01.20)     1:29.25 (28.05)     2:00.79 (59.59)
        2:29.87 (29.08)   3:01.91 (1:01.12)     3:30.34 (28.43)     4:01.40 (59.49)
 15 Sunn Swimming-PC  'A'                             4:02.94    4:02.91  
                  29.42   1:01.73 (1:01.73)     1:31.04 (29.31)   2:04.36 (1:02.63)
        2:32.46 (28.10)     3:03.89 (59.53)     3:32.23 (28.34)     4:02.91 (59.02)
 16 Orinda Aquatics-PC  'B'                           4:00.50    4:08.50  
                  29.56   1:00.86 (1:00.86)     1:29.74 (28.88)   2:02.11 (1:01.25)
        2:33.00 (30.89)   3:05.75 (1:03.64)     3:35.08 (29.33)   4:08.50 (1:02.75)
 
Boys 13-14 800 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               8:11.31    8:18.73  
                  27.53       58.22 (58.22)   1:30.24 (1:30.24)   2:02.00 (2:02.00)
                            2:25.22 (23.22)     2:30.42 (28.42)                    
            4:35.03 ( )         5:06.26 ( )         5:39.87 ( )         6:13.25 ( )
                            6:37.33 (24.08)     6:41.63 (28.38)   8:18.73 (2:05.48)
  2 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       7:29.04Y   8:21.78  
                  28.32       58.96 (58.96)   1:30.46 (1:30.46)   2:01.20 (2:01.20)
      3:02.51 (1:01.31)   3:34.94 (1:33.74)   4:07.24 (2:06.04)                    
            4:27.95 ( )         5:39.96 ( )         6:12.70 ( )         6:42.19 ( )
        7:15.38 (33.19)   7:49.31 (1:07.12)   8:21.78 (1:39.59)                    
  3 Livermore Aqua Cowboys-PC  'A'                    8:43.92    8:26.79  
                  27.82       58.10 (58.10)   1:29.37 (1:29.37)   2:00.65 (2:00.65)
        2:29.58 (28.93)     2:32.56 (31.91)                                        
            4:36.31 ( )         5:08.66 ( )         5:43.14 ( )         6:17.54 ( )
                            6:46.03 (28.49)     6:46.63 (29.09)   8:26.79 (2:09.25)
  4 Alto Swim Club-PC  'B'                            8:50.66    8:31.01  
                  28.28       59.82 (59.82)   1:30.56 (1:30.56)   2:02.68 (2:02.68)
                            2:21.54 (18.86)     2:31.75 (29.07)                    
            4:40.23 ( )         5:12.97 ( )         5:47.31 ( )         6:21.19 ( )
        6:49.28 (28.09)   7:21.94 (1:00.75)   7:56.18 (1:34.99)   8:31.01 (2:09.82)
  5 Pointe-Claire Swim Club  'A'                      9:24.31    8:36.43  
                  29.89   1:02.34 (1:02.34)   1:36.34 (1:36.34)   2:08.46 (2:08.46)
        2:38.49 (30.03)   3:11.43 (1:02.97)   3:46.05 (1:37.59)   4:20.28 (2:11.82)
        4:49.20 (28.92)   5:22.28 (1:02.00)   5:55.76 (1:35.48)   6:28.57 (2:08.29)
        6:58.43 (29.86)   7:30.52 (1:01.95)   8:03.61 (1:35.04)   8:36.43 (2:07.86)
  6 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      7:37.43Y   8:38.91  
                  28.95   1:00.47 (1:00.47)   1:33.32 (1:33.32)   2:06.96 (2:06.96)
        2:36.92 (29.96)   3:10.05 (1:03.09)   3:44.09 (1:37.13)   4:17.60 (2:10.64)
        4:46.79 (29.19)   5:55.57 (1:37.97)   6:30.02 (2:12.42)   6:57.66 (2:40.06)
        7:30.37 (32.71)   8:05.39 (1:07.73)   8:38.91 (1:41.25)                    
  7 Etobicoke Swimming  'B'                           9:25.44    8:39.14  
                  29.86   1:02.76 (1:02.76)   1:36.90 (1:36.90)   2:09.80 (2:09.80)
        2:39.16 (29.36)   3:11.78 (1:01.98)   3:45.66 (1:35.86)   4:18.34 (2:08.54)
        4:39.42 (21.08)   5:55.25 (1:36.91)   6:28.68 (2:10.34)                    
            7:32.07 ( )         8:06.59 ( )         8:39.14 ( )                    
  8 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     8:27.12    8:40.32  
                  29.53   1:01.41 (1:01.41)   1:34.14 (1:34.14)   2:06.50 (2:06.50)
        2:36.47 (29.97)   3:09.84 (1:03.34)   3:43.69 (1:37.19)   4:17.29 (2:10.79)
        4:47.12 (29.83)   5:20.87 (1:03.58)   5:55.08 (1:37.79)   6:28.25 (2:10.96)
                            6:49.83 (21.58)     6:57.87 (29.62)   8:40.32 (2:12.07)
  9 Vancouver Pacific Swim Club  'A'                 10:06.13    8:45.22  
                  30.11   1:03.54 (1:03.54)   1:38.07 (1:38.07)   2:13.16 (2:13.16)
      3:16.95 (1:03.79)   3:51.36 (1:38.20)   4:24.23 (2:11.07)                    
            5:26.68 ( )         6:00.53 ( )         6:34.05 ( )         7:03.29 ( )
        7:36.04 (32.75)   8:10.98 (1:07.69)   8:45.22 (1:41.93)                    
 10 Orinda Aquatics-PC  'A'                           8:42.57    8:49.38  
                  29.08   1:01.47 (1:01.47)   1:35.78 (1:35.78)   2:10.74 (2:10.74)
                            2:30.33 (19.59)     2:41.44 (30.70)                    
                                                    4:53.25 ( )                    
            6:03.51 ( )         6:37.64 ( )         7:07.23 ( )         8:49.38 ( )
 11 Alto Swim Club-PC  'A'                            7:26.43Y   8:49.86  
                  29.65   1:02.20 (1:02.20)   1:35.66 (1:35.66)   2:09.05 (2:09.05)
        2:39.12 (30.07)   3:12.51 (1:03.46)   3:46.38 (1:37.33)   4:21.57 (2:12.52)
        4:51.96 (30.39)   5:26.04 (1:04.47)   5:58.97 (1:37.40)   6:32.16 (2:10.59)
                            7:02.53 (30.37)   8:49.86 (2:17.70)                    
 12 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            8:55.08    8:54.48  
                  29.84   1:02.50 (1:02.50)   1:36.67 (1:36.67)   2:10.12 (2:10.12)
        2:40.58 (30.46)   3:13.56 (1:03.44)   3:46.85 (1:36.73)   4:19.36 (2:09.24)
        4:50.19 (30.83)   5:24.44 (1:05.08)   6:00.80 (1:41.44)   6:36.62 (2:17.26)
        7:07.52 (30.90)   7:42.26 (1:05.64)   8:19.16 (1:42.54)   8:54.48 (2:17.86)
 13 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               7:43.93Y   8:58.14  
                  29.23   1:01.67 (1:01.67)   1:35.57 (1:35.57)   2:08.97 (2:08.97)
        2:38.91 (29.94)   3:13.79 (1:04.82)   3:51.67 (1:42.70)   4:27.43 (2:18.46)
        4:57.57 (30.14)   5:31.73 (1:04.30)   6:07.13 (1:39.70)   6:41.76 (2:14.33)
        7:07.94 (26.18)     7:12.04 (30.28)   8:58.14 (2:16.38)                    
 -- Etobicoke Swimming  'A'                           9:04.45         DQ  
                  29.24   1:01.17 (1:01.17)   1:33.75 (1:33.75)   2:05.92 (2:05.92)
                            2:32.95 (27.03)     2:34.97 (29.05)   3:07.74 (1:01.82)
      4:43.38 (1:35.64)   5:15.86 (2:08.12)   5:48.67 (2:40.93)   6:20.27 (3:12.53)
        6:47.92 (27.65)     7:18.97 (58.70)   7:50.76 (1:30.49)        DQ (2:02.02)
 
Boys 13-14 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               1:51.89    1:54.40  
                  29.91     1:02.40 (32.49)     1:29.31 (26.91)     1:54.40 (25.09)
  2 Orinda Aquatics-PC  'A'                           2:01.81    1:55.28  
                  29.42     1:01.61 (32.19)     1:29.57 (27.96)     1:55.28 (25.71)
  3 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      1:55.94    1:55.81  
                  30.32     1:02.08 (31.76)     1:30.01 (27.93)     1:55.81 (25.80)
  4 Etobicoke Swimming  'A'                           1:56.36    1:56.50  
                  30.93     1:02.76 (31.83)     1:30.45 (27.69)     1:56.50 (26.05)
  5 Alto Swim Club-PC  'A'                            1:58.98    1:56.68  
                  29.32     1:03.35 (34.03)     1:30.31 (26.96)     1:56.68 (26.37)
  6 Pointe-Claire Swim Club  'A'                      2:02.00    1:57.82  
                  30.95     1:03.16 (32.21)     1:31.13 (27.97)     1:57.82 (26.69)
  7 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       2:04.00    1:58.26  
                  30.18     1:03.13 (32.95)     1:30.88 (27.75)     1:58.26 (27.38)
  8 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               2:01.45    1:58.70  
                  32.97     1:04.66 (31.69)     1:32.82 (28.16)     1:58.70 (25.88)
  9 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     1:57.90    1:59.16  
                  32.32     1:04.21 (31.89)     1:32.12 (27.91)     1:59.16 (27.04)
 10 Walnut Creek Aquabears-PC  'A'                    2:06.24    1:59.42  
                  30.65     1:04.96 (34.31)     1:32.06 (27.10)     1:59.42 (27.36)
 11 Vancouver Pacific Swim Club  'A'                  2:01.95    2:00.95  
                  31.89     1:06.54 (34.65)     1:34.69 (28.15)     2:00.95 (26.26)
 12 Alto Swim Club-PC  'B'                            2:00.64    2:01.24  
                  31.18     1:06.28 (35.10)     1:34.38 (28.10)     2:01.24 (26.86)
 13 Etobicoke Swimming  'B'                           2:00.08    2:02.04  
                  32.06     1:05.15 (33.09)     1:34.59 (29.44)     2:02.04 (27.45)
 14 South San Francisco Aquatics-PC  'A'              2:04.94    2:02.52  
                  31.85     1:05.59 (33.74)     1:35.79 (30.20)     2:02.52 (26.73)
 15 San Ramon Valley Aquatics-PC  'A'                 2:03.32    2:03.14  
                  32.05     1:06.90 (34.85)     1:35.23 (28.33)     2:03.14 (27.91)
 16 East Bay Aquatics Association-PC  'A'             2:07.27    2:03.52  
                  30.39     1:06.66 (36.27)     1:37.56 (30.90)     2:03.52 (25.96)
 17 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            2:03.64    2:03.73  
                  33.70     1:07.80 (34.10)     1:36.91 (29.11)     2:03.73 (26.82)
 18 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'C'               2:02.26    2:04.16  
                  32.22     1:07.51 (35.29)     1:36.79 (29.28)     2:04.16 (27.37)
 19 Sunn Swimming-PC  'A'                             1:47.96Y   2:04.30  
                  32.29     1:08.56 (36.27)     1:36.91 (28.35)     2:04.30 (27.39)
 20 Pleasanton Seahawks-PC  'B'                       2:05.35    2:08.23  
                  36.06     1:10.93 (34.87)     1:40.92 (29.99)     2:08.23 (27.31)
 
Boys 13-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               4:08.56    4:07.13  
                  30.86   1:03.89 (1:03.89)     1:35.41 (31.52)   2:12.64 (1:08.75)
        2:40.81 (28.17)   3:13.38 (1:00.74)     3:38.41 (25.03)     4:07.13 (53.75)
  2 Alto Swim Club-PC  'B'                            4:24.33    4:13.37  
                  29.69   1:00.87 (1:00.87)     1:34.45 (33.58)   2:15.22 (1:14.35)
        2:42.49 (27.27)     3:15.00 (59.78)     3:42.10 (27.10)     4:13.37 (58.37)
  3 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      4:24.00    4:17.16  
                  31.33   1:03.64 (1:03.64)     1:36.56 (32.92)   2:14.00 (1:10.36)
                          3:17.66 (1:03.66)     3:46.14 (28.48)     4:17.16 (59.50)
  4 Orinda Aquatics-PC  'A'                           4:36.91    4:17.66  
                  31.25   1:04.23 (1:04.23)                       2:16.54 (1:12.31)
        2:46.77 (30.23)   3:20.53 (1:03.99)     3:47.79 (27.26)     4:17.66 (57.13)
  5 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       4:33.84    4:17.83  
                  31.61   1:05.51 (1:05.51)     1:39.20 (33.69)   2:17.80 (1:12.29)
        2:46.98 (29.18)   3:19.24 (1:01.44)     3:47.76 (28.52)     4:17.83 (58.59)
  6 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     4:18.26    4:19.76  
                  33.15   1:12.25 (1:12.25)     1:42.34 (30.09)   2:20.28 (1:08.03)
        2:48.38 (28.10)   3:20.81 (1:00.53)     3:48.87 (28.06)     4:19.76 (58.95)
  7 Etobicoke Swimming  'B'                           4:20.83    4:21.65  
                  32.25   1:06.70 (1:06.70)     1:40.05 (33.35)   2:17.41 (1:10.71)
        2:48.02 (30.61)   3:22.44 (1:05.03)     3:50.64 (28.20)     4:21.65 (59.21)
  8 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               4:27.56    4:22.27  
                  33.99   1:10.03 (1:10.03)     1:42.89 (32.86)   2:21.07 (1:11.04)
        2:49.39 (28.32)   3:22.76 (1:01.69)     4:22.27 (59.51)                    
  9 Walnut Creek Aquabears-PC  'A'                    4:25.69    4:22.86  
                  31.83   1:05.48 (1:05.48)     1:40.63 (35.15)   2:21.32 (1:15.84)
        2:49.48 (28.16)   3:22.49 (1:01.17)     3:50.91 (28.42)   4:22.86 (1:00.37)
 10 Alto Swim Club-PC  'A'                            3:43.50Y   4:26.23  
                  32.73   1:07.63 (1:07.63)     1:43.36 (35.73)   2:24.77 (1:17.14)
        2:53.39 (28.62)   3:28.17 (1:03.40)     3:55.46 (27.29)     4:26.23 (58.06)
 11 Vancouver Pacific Swim Club  'A'                  4:26.17    4:28.48  
                  32.91   1:07.84 (1:07.84)     1:44.53 (36.69)   2:26.62 (1:18.78)
        2:56.12 (29.50)   3:30.04 (1:03.42)     3:58.22 (28.18)     4:28.48 (58.44)
 12 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            3:56.07Y   4:29.56  
                  34.72   1:11.28 (1:11.28)     1:45.59 (34.31)   2:26.00 (1:14.72)
        2:55.34 (29.34)   3:29.79 (1:03.79)     3:57.56 (27.77)     4:29.56 (59.77)
 13 Sunn Swimming-PC  'A'                             3:57.97Y   4:31.99  
                  33.08   1:07.81 (1:07.81)     1:43.49 (35.68)   2:23.70 (1:15.89)
        2:55.10 (31.40)   3:32.75 (1:09.05)     4:00.90 (28.15)     4:31.99 (59.24)
 14 Orinda Aquatics-PC  'B'                           4:32.54    4:34.48  
                  32.78   1:08.00 (1:08.00)     1:44.46 (36.46)   2:26.68 (1:18.68)
        2:56.12 (29.44)   3:31.08 (1:04.40)     4:00.17 (29.09)   4:34.48 (1:03.40)
 -- Etobicoke Swimming  'A'                           4:11.37         DQ  
                                                    1:39.44 ( )         2:16.56 ( )
        2:45.17 (28.61)   3:17.43 (1:00.87)     3:45.03 (27.60)          DQ (57.61)
 -- Pointe-Claire Swim Club  'A'                      4:23.59         DQ  
                  31.29   1:05.21 (1:05.21)     1:37.11 (31.90)   2:15.45 (1:10.24)
        2:43.86 (28.41)   3:18.32 (1:02.87)     3:45.63 (27.31)          DQ (58.67)
 
Boys 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Crews, Kaikea B           16 Truckee-Tahoe Sw-SN    24.38      24.72  
  2 Cheney, Brennan N         16 CROW-PC                25.08      25.04  
  3 Likitin, Danila           16 TERA-PC                25.10      25.11  
  4 Liu, Eric Z               15 PASA-PC                25.43      25.16  
  5 Nasr, Adam                16 Santa Clara Swim-PC    25.60      25.30  
  6 Russell, Ethan Matthew L  15 Peak Swimming-PC       25.38      25.38  
  7 Hartman, Zachery J        16 CROW-PC                25.35      25.40  
  8 Hemige, Anirudh V         16 CROW-PC                25.63      25.43  
Preliminaries
  4 Le-Nguyen, Zachary M      16 Orinda Aquatics-PC     25.11             
 10 Poon, Austin L            16 CROW-PC                25.66             
 11 Simeon, Edwin C           15 Santa Clara Swim-PC    25.72             
 12 Masongsong, Devin L       15 TERA-PC                25.77             
 13 Dulay, Michael A          16 TERA-PC                25.88             
 14 Friedley, Nicolas P       16 Quicksilver Swim-PC    25.97             
 15 Ward, Cayden              15 AAC                    25.98             
 15 MacPherson, Gregor        16 AAC                    25.98             
 15 Heddadji, Adel N          16 CROW-PC                25.98             
 18 Park, Ryan Y              16 CROW-PC                26.01             
 18 Aballea, Evan             16 PASA-PC                26.01             
 20 Chen, Hanlin              16 East Bay Aquatic-PC    26.03             
 21 Morrison, Chad Y          15 PASA-PC                26.04             
 22 Meikle, Zach              16 OSAC                   26.05             
 22 Osani-Schilling, Muntazi  16 AAA-PC                 26.05             
 24 Mak, Marcus               15 ISC                    26.10             
 25 Schnayer, Dalen J         16 Orinda Aquatics-PC     26.11             
 26 O'Connell, Evan A         16 CROW-PC                26.12             
 27 Liang, Caden D            15 East Bay Aquatic-PC    26.16             
 28 MacLean, Ewan             16 SJL                    26.20             
 29 Nguyen, Miles Y           16 Elk Grove Aquati-SN    26.21             
 30 Dy, Owen L                16 DA-PC                  26.23             
 31 Birdsong, William         16 Orinda Aquatics-PC     26.24             
 32 Fetter, James F           16 Alto Swim Club-PC      26.27             
 33 Marakovic, Nikola A       16 Ladera Oaks-PC         26.29             
 34 Bull, Cormac D            15 SJL                    26.30             
 35 San Gabriel, Jonah T      15 Solano Aquatic S-SN    26.33             
 36 Tan, Jeremy Y             15 BAC-PC                 26.39             
 37 Omielan, Eric             16 Pointe-Claire Sw       26.45             
 38 Putong, Kai-Keoni P       16 Vallejo Aquatic-PC     26.60             
 39 Donado, Damien I          15 TERA-PC                26.62             
 39 Dagasso, Michael *        16 KCS                    26.62             
 41 Kobayashi, Ryan S         16 Ruby Hill Aquati-PC    26.74             
 42 Kimmelshue, Jack M        15 Arden Hills Swim-SN    26.77             
 42 Feng, Dylan               16 East Bay Aquatic-PC    26.77             
 44 Jong, Ethan               16 MAC                    26.82             
 45 Al Hatabeh, Sayf          16 ESWIM                  27.03             
 
Boys 15-16 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Crews, Kaikea B           16 Truckee-Tahoe Sw-SN    24.00      24.38  
  2 Cheney, Brennan N         16 CROW-PC                25.50      25.08  
  3 Likitin, Danila           16 TERA-PC                25.18      25.10  
  4 Le-Nguyen, Zachary M      16 Orinda Aquatics-PC     25.34      25.11  
  5 Hartman, Zachery J        16 CROW-PC                25.59      25.35  
  6 Russell, Ethan Matthew L  15 Peak Swimming-PC       24.94      25.38  
  7 Liu, Eric Z               15 PASA-PC                25.33      25.43  
  8 Nasr, Adam                16 Santa Clara Swim-PC    25.00      25.60  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hemige, Anirudh V         16 CROW-PC                26.10      25.63  
 10 Poon, Austin L            16 CROW-PC                25.69      25.66  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Simeon, Edwin C           15 Santa Clara Swim-PC    26.13      25.72  
 12 Masongsong, Devin L       15 TERA-PC                25.98      25.77  
 13 Dulay, Michael A          16 TERA-PC                25.82      25.88  
 14 Friedley, Nicolas P       16 Quicksilver Swim-PC    25.95      25.97  
 15 MacPherson, Gregor        16 AAC                    25.73      25.98  
 15 Heddadji, Adel N          16 CROW-PC                22.75Y     25.98  
 15 Ward, Cayden              15 AAC                    26.28      25.98  
 18 Park, Ryan Y              16 CROW-PC                26.28      26.01  
 18 Aballea, Evan             16 PASA-PC                24.54S     26.01  
 20 Chen, Hanlin              16 East Bay Aquatic-PC    26.05      26.03  
 21 Morrison, Chad Y          15 PASA-PC                22.82Y     26.04  
 22 Osani-Schilling, Muntazi  16 AAA-PC                 26.08      26.05  
 22 Meikle, Zach              16 OSAC                   26.18      26.05  
 24 Mak, Marcus               15 ISC                    25.48      26.10  
 25 Schnayer, Dalen J         16 Orinda Aquatics-PC     25.88      26.11  
 26 O'Connell, Evan A         16 CROW-PC                26.04      26.12  
 27 Liang, Caden D            15 East Bay Aquatic-PC    22.42Y     26.16  
 28 MacLean, Ewan             16 SJL                    26.24      26.20  
 29 Nguyen, Miles Y           16 Elk Grove Aquati-SN    25.77      26.21  
 30 Dy, Owen L                16 DA-PC                  22.40Y     26.23  
 31 Birdsong, William         16 Orinda Aquatics-PC     26.14      26.24  
 32 Fetter, James F           16 Alto Swim Club-PC      26.23      26.27  
 33 Marakovic, Nikola A       16 Ladera Oaks-PC         26.09      26.29  
 34 Bull, Cormac D            15 SJL                    25.60      26.30  
 35 San Gabriel, Jonah T      15 Solano Aquatic S-SN    25.96      26.33  
 36 Tan, Jeremy Y             15 BAC-PC                 22.76Y     26.39  
 37 Omielan, Eric             16 Pointe-Claire Sw       26.03      26.45  
 38 Putong, Kai-Keoni P       16 Vallejo Aquatic-PC     22.78Y     26.60  
 39 Dagasso, Michael *        16 KCS                    25.53      26.62  
 39 Donado, Damien I          15 TERA-PC                26.12      26.62  
 41 Kobayashi, Ryan S         16 Ruby Hill Aquati-PC    22.88Y     26.74  
 42 Feng, Dylan               16 East Bay Aquatic-PC    25.81      26.77  
 42 Kimmelshue, Jack M        15 Arden Hills Swim-SN    22.85Y     26.77  
 44 Jong, Ethan               16 MAC                    25.41S     26.82  
 45 Al Hatabeh, Sayf          16 ESWIM                  25.64S     27.03  
 
Boys 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Le-Nguyen, Zachary M      16 Orinda Aquatics-PC     53.75      53.61  
                  26.40       53.61 (27.21)                                        
  2 Hartman, Zachery J        16 CROW-PC                54.81      53.83  
                  26.42       53.83 (27.41)                                        
  3 Cheney, Brennan N         16 CROW-PC                54.68      54.42  
                  26.26       54.42 (28.16)                                        
  4 Camacho Salgado, Diego    16 Baja                   55.23      54.57  
                  26.60       54.57 (27.97)                                        
  5 Likitin, Danila           16 TERA-PC                55.03      54.95  
                  26.32       54.95 (28.63)                                        
  6 Mackey, Malcolm L         16 ONDA-PC                54.96      54.98  
                  26.55       54.98 (28.43)                                        
  7 Liu, Eric Z               15 PASA-PC                55.67      55.27  
                  27.65       55.27 (27.62)                                        
  8 Kormendy, Dylan E         16 ISC                    55.32      55.75  
                  26.95       55.75 (28.80)                                        
Preliminaries
  9 Ranade, Vineet A          15 Santa Clara Swim-PC    55.72             
 10 Nasr, Adam                16 Santa Clara Swim-PC    55.73             
 11 Bird, Liam                16 ESWIM                  55.76             
 12 Wong, Kyle N              16 SRVA-PC                55.78             
 13 Cano Figueroa, Jose Albe  15 Baja                   55.86             
 14 Masongsong, Devin L       15 TERA-PC                56.05             
 15 Molloy, Edward            15 MM                     56.06             
 16 Dy, Owen L                16 DA-PC                  56.19             
 17 MacPherson, Gregor        16 AAC                    56.24             
 18 Poon, Austin L            16 CROW-PC                56.28             
 19 Al Hatabeh, Sayf          16 ESWIM                  56.29             
 20 Dagasso, Michael *        16 KCS                    56.37             
 21 Simeon, Edwin C           15 Santa Clara Swim-PC    56.51             
 22 O'Connell, Evan A         16 CROW-PC                56.63             
 23 Chen, Hanlin              16 East Bay Aquatic-PC    56.69             
 24 Conable, James B          16 AlaGators-PC           56.78             
 25 Griscavage, Cole L        16 Orinda Aquatics-PC     56.82             
 26 Russell, Ethan Matthew L  15 Peak Swimming-PC       56.85             
 27 Harandi, Matteen J        16 CROW-PC                56.94             
 28 Kim, Jaewoo               16 CROW-PC                57.00             
 28 Aballea, Evan             16 PASA-PC                57.00             
 30 Hemige, Anirudh V         16 CROW-PC                57.01             
 31 Hui, Steven               15 MAC                    57.03             
 32 Schnayer, Dalen J         16 Orinda Aquatics-PC     57.04             
 33 Follmer, Maciver C        16 Orinda Aquatics-PC     57.06             
 34 Bull, Cormac D            15 SJL                    57.08             
 35 Mak, Marcus               15 ISC                    57.22             
 36 Marakovic, Nikola A       16 Ladera Oaks-PC         57.27             
 37 San Gabriel, Jonah T      15 Solano Aquatic S-SN    57.32             
 38 Kurji, Adnaan             16 AAC                    57.41             
 39 Wolfinger, Kaleb A        15 California Capit-SN    57.43             
 40 Evans, Jalen C            16 Orinda Aquatics-PC     57.59             
 41 Sato, Caden J             15 PCA-HI                 57.84             
 42 Mortensen, Alec H         16 Santa Clara Swim-PC    58.24             
 43 Osani-Schilling, Muntazi  16 AAA-PC                 58.51             
 44 Park, Ryan Y              16 CROW-PC                58.90             
 
Boys 15-16 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Le-Nguyen, Zachary M      16 Orinda Aquatics-PC     54.17      53.75  
  2 Cheney, Brennan N         16 CROW-PC                55.36      54.68  
  3 Hartman, Zachery J        16 CROW-PC                55.37      54.81  
  4 Mackey, Malcolm L         16 ONDA-PC                55.40      54.96  
  5 Likitin, Danila           16 TERA-PC                54.64      55.03  
  6 Camacho Salgado, Diego    16 Baja                   53.39      55.23  
  7 Kormendy, Dylan E         16 ISC                    56.84      55.32  
  8 Liu, Eric Z               15 PASA-PC                55.47      55.67  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ranade, Vineet A          15 Santa Clara Swim-PC    49.08Y     55.72  
 10 Nasr, Adam                16 Santa Clara Swim-PC    55.51      55.73  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bird, Liam                16 ESWIM                  55.76      55.76  
 12 Wong, Kyle N              16 SRVA-PC                56.15      55.78  
 13 Cano Figueroa, Jose Albe  15 Baja                   55.05      55.86  
 14 Masongsong, Devin L       15 TERA-PC                56.20      56.05  
 15 Molloy, Edward            15 MM                     55.22      56.06  
 16 Dy, Owen L                16 DA-PC                  48.50Y     56.19  
 17 MacPherson, Gregor        16 AAC                    55.08S     56.24  
 18 Poon, Austin L            16 CROW-PC                55.79      56.28  
 19 Al Hatabeh, Sayf          16 ESWIM                  55.27S     56.29  
 20 Dagasso, Michael *        16 KCS                    55.33      56.37  
 21 Simeon, Edwin C           15 Santa Clara Swim-PC    56.98      56.51  
 22 O'Connell, Evan A         16 CROW-PC                56.32      56.63  
 23 Chen, Hanlin              16 East Bay Aquatic-PC    49.38Y     56.69  
 24 Conable, James B          16 AlaGators-PC           49.05Y     56.78  
 25 Griscavage, Cole L        16 Orinda Aquatics-PC     49.43Y     56.82  
 26 Russell, Ethan Matthew L  15 Peak Swimming-PC       55.80      56.85  
 27 Harandi, Matteen J        16 CROW-PC                56.87      56.94  
 28 Kim, Jaewoo               16 CROW-PC                49.25Y     57.00  
 28 Aballea, Evan             16 PASA-PC                54.03S     57.00  
 30 Hemige, Anirudh V         16 CROW-PC                49.04Y     57.01  
 31 Hui, Steven               15 MAC                    56.97      57.03  
 32 Schnayer, Dalen J         16 Orinda Aquatics-PC     49.40Y     57.04  
 33 Follmer, Maciver C        16 Orinda Aquatics-PC     56.69      57.06  
 34 Bull, Cormac D            15 SJL                    56.33      57.08  
 35 Mak, Marcus               15 ISC                    55.72      57.22  
 36 Marakovic, Nikola A       16 Ladera Oaks-PC         48.88Y     57.27  
 37 San Gabriel, Jonah T      15 Solano Aquatic S-SN    48.82Y     57.32  
 38 Kurji, Adnaan             16 AAC                    56.61      57.41  
 39 Wolfinger, Kaleb A        15 California Capit-SN    56.62      57.43  
 40 Evans, Jalen C            16 Orinda Aquatics-PC     49.30Y     57.59  
 41 Sato, Caden J             15 PCA-HI                 56.63      57.84  
 42 Mortensen, Alec H         16 Santa Clara Swim-PC    49.77Y     58.24  
 43 Osani-Schilling, Muntazi  16 AAA-PC                 49.64Y     58.51  
 44 Park, Ryan Y              16 CROW-PC                49.07Y     58.90  
 
Boys 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ren, Alex J               16 PLS-PC               1:56.10    1:54.93  
                  27.34       56.49 (29.15)     1:25.79 (29.30)     1:54.93 (29.14)
  2 Barragan Vazquez, Diego   16 Baja                 1:57.49    1:56.24  
                  27.10       55.88 (28.78)     1:26.18 (30.30)     1:56.24 (30.06)
  3 Hartman, Zachery J        16 CROW-PC              1:57.88    1:56.42  
                  26.56       55.70 (29.14)     1:25.82 (30.12)     1:56.42 (30.60)
  4 Cano Figueroa, Jose Albe  15 Baja                 1:59.87    1:58.04  
                  27.54       57.63 (30.09)     1:28.45 (30.82)     1:58.04 (29.59)
  5 Heddadji, Adel N          16 CROW-PC              1:59.14    1:59.33  
                  27.81       57.78 (29.97)     1:28.00 (30.22)     1:59.33 (31.33)
  6 Bird, Liam                16 ESWIM                2:00.03    1:59.77  
                  28.15       58.17 (30.02)     1:29.02 (30.85)     1:59.77 (30.75)
  7 Cheney, Brennan N         16 CROW-PC              2:00.23    1:59.86  
                  27.30       57.31 (30.01)     1:28.81 (31.50)     1:59.86 (31.05)
  8 Kim, Isaac N              15 Orinda Aquatics-PC   1:57.99    2:02.15  
                  27.83       58.04 (30.21)     1:29.72 (31.68)     2:02.15 (32.43)
Preliminaries
  6 Le-Nguyen, Zachary M      16 Orinda Aquatics-PC   1:59.57             
  7 Sparrow, Austin A         16 MNLO-PC              1:59.75             
 11 Wong, Kyle N              16 SRVA-PC              2:01.13             
 12 Marakovic, Nikola A       16 Ladera Oaks-PC       2:01.59             
 13 Wang, Andrew H            16 PLS-PC               2:01.75             
 14 daCosta, Masato T         16 Una Pls-PC           2:01.90             
 15 Friedley, Nicolas P       16 Quicksilver Swim-PC  2:01.92             
 16 Molloy, Edward            15 MM                   2:02.07             
 17 Iacobacci, Raymond L      16 Bulldog Swim Clu-PC  2:02.46             
 18 Helding, Eamon Andrew T   15 SRVA-PC              2:02.94             
 19 Poon, Austin L            16 CROW-PC              2:02.98             
 20 Hemige, Anirudh V         16 CROW-PC              2:03.35             
 21 Dagasso, Michael *        16 KCS                  2:03.60             
 21 Kortie, Tyler J           16 Napa Valley Swim-PC  2:03.60             
 23 Smith, Dillon S           16 SRVA-PC              2:03.66             
 24 Tran, Kevin K             15 Santa Clara Swim-PC  2:03.78             
 25 Scanlon, Luke T           16 Tri Valley Aquat-PC  2:03.96             
 26 MacPherson, Gregor        16 AAC                  2:04.02             
 27 Mackey, Malcolm L         16 ONDA-PC              2:04.06             
 28 Simeon, Edwin C           15 Santa Clara Swim-PC  2:04.12             
 29 Russell, Ethan Matthew L  15 Peak Swimming-PC     2:04.42             
 30 MacLean, Ewan             16 SJL                  2:04.57             
 31 Masongsong, Devin L       15 TERA-PC              2:05.14             
 32 Mak, Marcus               15 ISC                  2:05.25             
 33 Sebastian, Jonathan B     16 Quicksilver Swim-PC  2:05.49             
 34 Chen, Hanlin              16 East Bay Aquatic-PC  2:05.66             
 35 Sato, Caden J             15 PCA-HI               2:05.79             
 36 Hmaidan, Dani             16 AAC                  2:05.86             
 37 O'Connell, Evan A         16 CROW-PC              2:06.20             
 38 Wolfinger, Kaleb A        15 California Capit-SN  2:06.30             
 39 Nowak, Matthew            15 AAC                  2:06.40             
 40 Park, Ryan Y              16 CROW-PC              2:06.54             
 40 Bonnet, Adam M            16 Santa Clara Swim-PC  2:06.54             
 42 Fetter, James F           16 Alto Swim Club-PC    2:06.74             
 43 Stoen, Tyler J            16 Alto Swim Club-PC    2:07.34             
 44 Sraw, Birpal              15 ISC                  2:07.40             
 45 Follmer, Maciver C        16 Orinda Aquatics-PC   2:07.76             
 46 Mortensen, Alec H         16 Santa Clara Swim-PC  2:08.44             
 47 Kurji, Adnaan             16 AAC                  2:08.52             
 48 Dy, Owen L                16 DA-PC                2:08.64             
 49 Aballea, Evan             16 PASA-PC              2:08.68             
 50 Jong, Ethan               16 MAC                  2:13.14             
 
Boys 15-16 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Ren, Alex J               16 PLS-PC               1:59.13    1:56.10  
                  56.61     1:56.10 (59.49)                                        
  2 Barragan Vazquez, Diego   16 Baja                 1:54.09    1:57.49  
                  56.60   1:57.49 (1:00.89)                                        
  3 Hartman, Zachery J        16 CROW-PC              2:00.93    1:57.88  
                  57.61   1:57.88 (1:00.27)                                        
  4 Kim, Isaac N              15 Orinda Aquatics-PC   1:59.20    1:57.99  
                  58.13     1:57.99 (59.86)                                        
  5 Heddadji, Adel N          16 CROW-PC              2:04.49    1:59.14  
                  58.90   1:59.14 (1:00.24)                                        
  6 Le-Nguyen, Zachary M      16 Orinda Aquatics-PC   1:58.04    1:59.57  
                  58.82   1:59.57 (1:00.75)                                        
  7 Sparrow, Austin A         16 MNLO-PC              2:02.31    1:59.75  
                  58.54   1:59.75 (1:01.21)                                        
  8 Cano Figueroa, Jose Albe  15 Baja                 1:56.37    1:59.87  
                  57.79   1:59.87 (1:02.08)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bird, Liam                16 ESWIM                2:00.21    2:00.03  
                  58.31   2:00.03 (1:01.72)                                        
 10 Cheney, Brennan N         16 CROW-PC              2:02.68    2:00.23  
                  57.39   2:00.23 (1:02.84)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wong, Kyle N              16 SRVA-PC              2:01.81    2:01.13  
                  59.69   2:01.13 (1:01.44)                                        
 12 Marakovic, Nikola A       16 Ladera Oaks-PC       1:48.56Y   2:01.59  
                  59.09   2:01.59 (1:02.50)                                        
 13 Wang, Andrew H            16 PLS-PC               1:59.72    2:01.75  
                  59.00   2:01.75 (1:02.75)                                        
 14 daCosta, Masato T         16 Una Pls-PC           2:05.08    2:01.90  
                  59.73   2:01.90 (1:02.17)                                        
 15 Friedley, Nicolas P       16 Quicksilver Swim-PC  1:49.77Y   2:01.92  
                  59.02   2:01.92 (1:02.90)                                        
 16 Molloy, Edward            15 MM                   2:00.13    2:02.07  
                  59.29   2:02.07 (1:02.78)                                        
 17 Iacobacci, Raymond L      16 Bulldog Swim Clu-PC  1:47.57Y   2:02.46  
                  59.55   2:02.46 (1:02.91)                                        
 18 Helding, Eamon Andrew T   15 SRVA-PC              2:04.34    2:02.94  
                  59.80   2:02.94 (1:03.14)                                        
 19 Poon, Austin L            16 CROW-PC              2:02.21    2:02.98  
                  59.77   2:02.98 (1:03.21)                                        
 20 Hemige, Anirudh V         16 CROW-PC              2:03.72    2:03.35  
                1:00.23   2:03.35 (1:03.12)                                        
 21 Dagasso, Michael *        16 KCS                  2:03.76    2:03.60  
                  57.62   2:03.60 (1:05.98)                                        
 21 Kortie, Tyler J           16 Napa Valley Swim-PC  1:49.67Y   2:03.60  
                  59.54   2:03.60 (1:04.06)                                        
 23 Smith, Dillon S           16 SRVA-PC              2:01.91    2:03.66  
                1:00.77   2:03.66 (1:02.89)                                        
 24 Tran, Kevin K             15 Santa Clara Swim-PC  2:04.52    2:03.78  
                  59.97   2:03.78 (1:03.81)                                        
 25 Scanlon, Luke T           16 Tri Valley Aquat-PC  1:48.92Y   2:03.96  
                1:00.25   2:03.96 (1:03.71)                                        
 26 MacPherson, Gregor        16 AAC                  2:01.24S   2:04.02  
                1:01.38   2:04.02 (1:02.64)                                        
 27 Mackey, Malcolm L         16 ONDA-PC              1:47.41Y   2:04.06  
                  59.51   2:04.06 (1:04.55)                                        
 28 Simeon, Edwin C           15 Santa Clara Swim-PC  2:05.33    2:04.12  
                  59.80   2:04.12 (1:04.32)                                        
 29 Russell, Ethan Matthew L  15 Peak Swimming-PC     1:48.78Y   2:04.42  
                1:01.26   2:04.42 (1:03.16)                                        
 30 MacLean, Ewan             16 SJL                  2:03.80S   2:04.57  
                1:01.30   2:04.57 (1:03.27)                                        
 31 Masongsong, Devin L       15 TERA-PC              2:04.52    2:05.14  
                1:01.92   2:05.14 (1:03.22)                                        
 32 Mak, Marcus               15 ISC                  2:03.19S   2:05.25  
                1:01.22   2:05.25 (1:04.03)                                        
 33 Sebastian, Jonathan B     16 Quicksilver Swim-PC  2:04.88    2:05.49  
                  59.88   2:05.49 (1:05.61)                                        
 34 Chen, Hanlin              16 East Bay Aquatic-PC  1:47.54Y   2:05.66  
                1:00.74   2:05.66 (1:04.92)                                        
 35 Sato, Caden J             15 PCA-HI               2:04.43    2:05.79  
                1:00.50   2:05.79 (1:05.29)                                        
 36 Hmaidan, Dani             16 AAC                  2:04.12S   2:05.86  
                1:00.26   2:05.86 (1:05.60)                                        
 37 O'Connell, Evan A         16 CROW-PC              2:05.33    2:06.20  
                1:00.86   2:06.20 (1:05.34)                                        
 38 Wolfinger, Kaleb A        15 California Capit-SN  1:47.20Y   2:06.30  
                1:00.82   2:06.30 (1:05.48)                                        
 39 Nowak, Matthew            15 AAC                  2:05.33    2:06.40  
                1:01.98   2:06.40 (1:04.42)                                        
 40 Park, Ryan Y              16 CROW-PC              1:49.02Y   2:06.54  
                1:00.32   2:06.54 (1:06.22)                                        
 40 Bonnet, Adam M            16 Santa Clara Swim-PC  1:49.05Y   2:06.54  
                1:01.37   2:06.54 (1:05.17)                                        
 42 Fetter, James F           16 Alto Swim Club-PC    2:04.48    2:06.74  
                1:00.46   2:06.74 (1:06.28)                                        
 43 Stoen, Tyler J            16 Alto Swim Club-PC    1:49.07Y   2:07.34  
                1:00.58   2:07.34 (1:06.76)                                        
 44 Sraw, Birpal              15 ISC                  2:05.24    2:07.40  
                1:01.52   2:07.40 (1:05.88)                                        
 45 Follmer, Maciver C        16 Orinda Aquatics-PC   2:05.21    2:07.76  
                1:01.42   2:07.76 (1:06.34)                                        
 46 Mortensen, Alec H         16 Santa Clara Swim-PC  1:47.00Y   2:08.44  
                1:01.41   2:08.44 (1:07.03)                                        
 47 Kurji, Adnaan             16 AAC                  2:02.97S   2:08.52  
                1:02.24   2:08.52 (1:06.28)                                        
 48 Dy, Owen L                16 DA-PC                1:48.60Y   2:08.64  
                  59.99   2:08.64 (1:08.65)                                        
 49 Aballea, Evan             16 PASA-PC              1:59.45S   2:08.68  
                1:00.52   2:08.68 (1:08.16)                                        
 50 Jong, Ethan               16 MAC                  2:03.96S   2:13.14  
                1:03.12   2:13.14 (1:10.02)                                        
 
Boys 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Barragan Vazquez, Diego   16 Baja                 4:08.05    4:03.91  
                  28.36       58.75 (30.39)     1:29.57 (30.82)     2:00.35 (30.78)
        2:31.60 (31.25)     3:02.51 (30.91)     3:33.63 (31.12)     4:03.91 (30.28)
  2 Cano Figueroa, Jose Albe  15 Baja                 4:07.00    4:07.54  
                  28.24       59.05 (30.81)     1:30.43 (31.38)     2:01.84 (31.41)
        2:33.26 (31.42)     3:04.70 (31.44)     3:36.34 (31.64)     4:07.54 (31.20)
  3 Ren, Alex J               16 PLS-PC               4:08.74    4:09.91  
                  28.98     1:00.56 (31.58)     1:32.53 (31.97)     2:04.61 (32.08)
        2:36.68 (32.07)     3:09.21 (32.53)     3:40.36 (31.15)     4:09.91 (29.55)
  3 Heddadji, Adel N          16 CROW-PC              4:13.12    4:09.91  
                  28.89     1:00.13 (31.24)     1:32.22 (32.09)     2:04.02 (31.80)
        2:36.67 (32.65)     3:08.97 (32.30)     3:39.49 (30.52)     4:09.91 (30.42)
  5 daCosta, Masato T         16 Una Pls-PC           4:16.22    4:10.22  
                  29.10     1:00.26 (31.16)     1:32.02 (31.76)     2:04.32 (32.30)
        2:36.67 (32.35)     3:08.98 (32.31)     3:41.02 (32.04)     4:10.22 (29.20)
  6 Wang, Andrew H            16 PLS-PC               4:15.15    4:11.26  
                  28.98       59.43 (30.45)     1:31.32 (31.89)     2:03.29 (31.97)
        2:35.27 (31.98)     3:07.91 (32.64)     3:39.93 (32.02)     4:11.26 (31.33)
  7 Hartman, Zachery J        16 CROW-PC              4:14.24    4:11.47  
                  28.52     1:00.02 (31.50)     1:31.78 (31.76)     2:04.08 (32.30)
        2:36.02 (31.94)     3:08.73 (32.71)     3:40.52 (31.79)     4:11.47 (30.95)
  8 Kim, Isaac N              15 Orinda Aquatics-PC   4:17.03    4:15.62  
                  28.90     1:00.09 (31.19)     1:32.16 (32.07)     2:04.63 (32.47)
        2:37.51 (32.88)     3:10.55 (33.04)     3:44.08 (33.53)     4:15.62 (31.54)
Preliminaries
  9 Ranade, Vineet A          15 Santa Clara Swim-PC  4:18.41             
 10 Bird, Liam                16 ESWIM                4:18.87             
 11 Sebastian, Jonathan B     16 Quicksilver Swim-PC  4:20.82             
 12 Sato, Caden J             15 PCA-HI               4:21.33             
 13 Friedley, Nicolas P       16 Quicksilver Swim-PC  4:21.59             
 14 Scanlon, Luke T           16 Tri Valley Aquat-PC  4:21.77             
 15 Marakovic, Nikola A       16 Ladera Oaks-PC       4:21.96             
 16 Frank, Marco A            15 Santa Clara Swim-PC  4:22.06             
 17 Molloy, Edward            15 MM                   4:23.30             
 18 Kim, Jaewoo               16 CROW-PC              4:23.72             
 19 Helding, Eamon Andrew T   15 SRVA-PC              4:24.44             
 20 Tran, Kevin K             15 Santa Clara Swim-PC  4:24.89             
 21 Berton, Matthew           15 ROW                  4:24.91             
 22 Wong, Kyle N              16 SRVA-PC              4:24.95             
 23 Whelan, Matty             16 SJL                  4:24.99             
 24 Smith, Dillon S           16 SRVA-PC              4:25.05             
 25 Taylor, William R         16 Santa Clara Swim-PC  4:25.62             
 26 Brock, Griffin            15 ESWIM                4:26.09             
 27 Omielan, Eric             16 Pointe-Claire Sw     4:27.70             
 28 Al Hatabeh, Sayf          16 ESWIM                4:28.30             
 29 Hui, Steven               15 MAC                  4:29.12             
 30 Bonnet, Adam M            16 Santa Clara Swim-PC  4:29.66             
 31 O'Brien, Arjan S          15 SJL                  4:30.40             
 32 Dagasso, Michael *        16 KCS                  4:31.66             
 33 Stoen, Tyler J            16 Alto Swim Club-PC    4:32.65             
 34 Follmer, Maciver C        16 Orinda Aquatics-PC   4:36.40             
 35 Hyder, Christopher A      16 BAY-PC               4:38.11             
 36 Wang, Tyler R             15 Alto Swim Club-PC    4:40.65             
 
Boys 15-16 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Cano Figueroa, Jose Albe  15 Baja                 4:03.05    4:07.00  
                  58.74   2:01.59 (1:02.85)   3:04.44 (1:02.85)   4:07.00 (1:02.56)
  2 Barragan Vazquez, Diego   16 Baja                 4:00.51    4:08.05  
                  58.33   2:00.75 (1:02.42)   3:04.42 (1:03.67)   4:08.05 (1:03.63)
  3 Ren, Alex J               16 PLS-PC               4:11.41    4:08.74  
                1:00.25   2:03.78 (1:03.53)   3:06.96 (1:03.18)   4:08.74 (1:01.78)
  4 Heddadji, Adel N          16 CROW-PC              4:36.73Y   4:13.12  
                1:01.72   2:07.23 (1:05.51)   3:12.82 (1:05.59)   4:13.12 (1:00.30)
  5 Hartman, Zachery J        16 CROW-PC              4:19.50    4:14.24  
                1:01.08   2:05.53 (1:04.45)   3:10.32 (1:04.79)   4:14.24 (1:03.92)
  6 Wang, Andrew H            16 PLS-PC               4:13.36    4:15.15  
                1:00.57   2:05.50 (1:04.93)   3:11.33 (1:05.83)   4:15.15 (1:03.82)
  7 daCosta, Masato T         16 Una Pls-PC           4:19.85    4:16.22  
                1:01.65   2:07.50 (1:05.85)   3:13.71 (1:06.21)   4:16.22 (1:02.51)
  8 Kim, Isaac N              15 Orinda Aquatics-PC   4:10.54    4:17.03  
                1:01.18   2:07.67 (1:06.49)   3:12.77 (1:05.10)   4:17.03 (1:04.26)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ranade, Vineet A          15 Santa Clara Swim-PC  4:48.43Y   4:18.41  
                1:01.99   2:08.30 (1:06.31)   3:14.38 (1:06.08)   4:18.41 (1:04.03)
 10 Bird, Liam                16 ESWIM                4:20.10    4:18.87  
                1:01.20   2:07.04 (1:05.84)   4:18.87 (2:11.83)                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sebastian, Jonathan B     16 Quicksilver Swim-PC  4:20.71    4:20.82  
                1:03.05   2:09.59 (1:06.54)   3:15.54 (1:05.95)   4:20.82 (1:05.28)
 12 Sato, Caden J             15 PCA-HI               4:25.70    4:21.33  
                1:01.09   2:07.81 (1:06.72)   3:15.28 (1:07.47)   4:21.33 (1:06.05)
 13 Friedley, Nicolas P       16 Quicksilver Swim-PC  4:26.03    4:21.59  
                1:01.66   2:08.95 (1:07.29)   3:16.92 (1:07.97)   4:21.59 (1:04.67)
 14 Scanlon, Luke T           16 Tri Valley Aquat-PC  4:49.28Y   4:21.77  
                1:02.16   2:07.96 (1:05.80)   3:14.63 (1:06.67)   4:21.77 (1:07.14)
 15 Marakovic, Nikola A       16 Ladera Oaks-PC       4:26.12    4:21.96  
                1:00.61   2:07.37 (1:06.76)   3:15.40 (1:08.03)   4:21.96 (1:06.56)
 16 Frank, Marco A            15 Santa Clara Swim-PC  4:25.41    4:22.06  
                1:02.30   2:09.21 (1:06.91)   3:16.20 (1:06.99)   4:22.06 (1:05.86)
 17 Molloy, Edward            15 MM                   4:17.11    4:23.30  
                1:01.81   2:08.77 (1:06.96)   3:16.44 (1:07.67)   4:23.30 (1:06.86)
 18 Kim, Jaewoo               16 CROW-PC              4:18.79    4:23.72  
                1:02.40   2:09.48 (1:07.08)   3:18.13 (1:08.65)   4:23.72 (1:05.59)
 19 Helding, Eamon Andrew T   15 SRVA-PC              4:23.79    4:24.44  
                1:01.53   2:07.93 (1:06.40)   3:16.37 (1:08.44)   4:24.44 (1:08.07)
 20 Tran, Kevin K             15 Santa Clara Swim-PC  4:26.48    4:24.89  
                1:02.79   2:10.76 (1:07.97)   3:18.63 (1:07.87)   4:24.89 (1:06.26)
 21 Berton, Matthew           15 ROW                  4:24.92    4:24.91  
                1:02.64   2:09.63 (1:06.99)   3:18.06 (1:08.43)   4:24.91 (1:06.85)
 22 Wong, Kyle N              16 SRVA-PC              4:23.29    4:24.95  
                1:02.44   2:09.34 (1:06.90)   3:16.47 (1:07.13)   4:24.95 (1:08.48)
 23 Whelan, Matty             16 SJL                  4:26.22    4:24.99  
                1:02.61   2:10.14 (1:07.53)   3:18.70 (1:08.56)   4:24.99 (1:06.29)
 24 Smith, Dillon S           16 SRVA-PC              4:20.63    4:25.05  
                1:02.78   2:09.37 (1:06.59)   3:16.68 (1:07.31)   4:25.05 (1:08.37)
 25 Taylor, William R         16 Santa Clara Swim-PC  4:24.65    4:25.62  
                1:03.47   2:10.60 (1:07.13)   3:18.40 (1:07.80)   4:25.62 (1:07.22)
 26 Brock, Griffin            15 ESWIM                4:24.23    4:26.09  
                1:04.22   2:11.48 (1:07.26)   3:19.58 (1:08.10)   4:26.09 (1:06.51)
 27 Omielan, Eric             16 Pointe-Claire Sw     4:22.10    4:27.70  
                1:02.49   2:09.04 (1:06.55)   3:18.29 (1:09.25)   4:27.70 (1:09.41)
 28 Al Hatabeh, Sayf          16 ESWIM                4:17.37S   4:28.30  
                1:02.86   2:12.20 (1:09.34)   3:20.65 (1:08.45)   4:28.30 (1:07.65)
 29 Hui, Steven               15 MAC                  4:22.49S   4:29.12  
                1:02.48   2:10.96 (1:08.48)   3:20.76 (1:09.80)   4:29.12 (1:08.36)
 30 Bonnet, Adam M            16 Santa Clara Swim-PC  4:55.12Y   4:29.66  
                1:02.54   2:09.74 (1:07.20)   3:19.45 (1:09.71)   4:29.66 (1:10.21)
 31 O'Brien, Arjan S          15 SJL                  4:25.38    4:30.40  
                1:04.43   2:13.21 (1:08.78)   3:22.63 (1:09.42)   4:30.40 (1:07.77)
 32 Dagasso, Michael *        16 KCS                  4:25.39    4:31.66  
                1:00.47   2:09.40 (1:08.93)   3:21.21 (1:11.81)   4:31.66 (1:10.45)
 33 Stoen, Tyler J            16 Alto Swim Club-PC    4:56.21Y   4:32.65  
                1:03.09   2:12.03 (1:08.94)   3:22.24 (1:10.21)   4:32.65 (1:10.41)
 34 Follmer, Maciver C        16 Orinda Aquatics-PC   4:26.68    4:36.40  
                1:03.73   2:13.51 (1:09.78)   3:25.19 (1:11.68)   4:36.40 (1:11.21)
 35 Hyder, Christopher A      16 BAY-PC               4:56.56Y   4:38.11  
                1:03.83   2:14.88 (1:11.05)   3:26.79 (1:11.91)   4:38.11 (1:11.32)
 36 Wang, Tyler R             15 Alto Swim Club-PC    4:54.16Y   4:40.65  
                1:04.54   2:15.15 (1:10.61)   3:29.17 (1:14.02)   4:40.65 (1:11.48)
 
Boys 15-16 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cano Figueroa, Jose Albe  15 Baja                 8:23.16    8:29.64  
                  29.08     1:01.05 (31.97)     1:33.34 (32.29)     2:05.24 (31.90)
        2:37.15 (31.91)     3:09.24 (32.09)     3:41.17 (31.93)     4:13.27 (32.10)
        4:45.35 (32.08)     5:17.55 (32.20)     5:50.09 (32.54)     6:22.28 (32.19)
        6:54.31 (32.03)     7:26.25 (31.94)     7:58.22 (31.97)     8:29.64 (31.42)
  2 Barragan Vazquez, Diego   16 Baja                 8:20.24    8:34.97  
                  29.78     1:01.12 (31.34)     1:33.19 (32.07)     2:05.11 (31.92)
        2:37.63 (32.52)     3:09.83 (32.20)     3:42.23 (32.40)     4:14.54 (32.31)
        4:47.41 (32.87)     5:19.87 (32.46)     5:53.29 (33.42)     6:25.50 (32.21)
        6:58.18 (32.68)     7:30.85 (32.67)     8:03.43 (32.58)     8:34.97 (31.54)
  3 Wang, Andrew H            16 PLS-PC               8:42.54    8:37.30  
                  29.86     1:01.26 (31.40)     1:33.68 (32.42)     2:06.17 (32.49)
        2:38.63 (32.46)     3:11.00 (32.37)     3:44.17 (33.17)     4:16.98 (32.81)
        4:50.32 (33.34)     5:23.26 (32.94)     5:56.50 (33.24)     6:29.13 (32.63)
        7:02.17 (33.04)     7:34.98 (32.81)     8:07.01 (32.03)     8:37.30 (30.29)
  4 Kim, Isaac N              15 Orinda Aquatics-PC   8:50.25    8:50.55  
                  30.30     1:03.07 (32.77)     1:36.64 (33.57)     2:10.23 (33.59)
        2:43.96 (33.73)     3:17.33 (33.37)     3:51.53 (34.20)     4:24.86 (33.33)
        4:58.98 (34.12)     5:32.51 (33.53)     6:06.70 (34.19)     6:40.45 (33.75)
        7:14.83 (34.38)     7:48.11 (33.28)     8:20.71 (32.60)     8:50.55 (29.84)
  5 Whelan, Matty             16 SJL                  8:58.77    8:57.28  
                  30.61     1:03.67 (33.06)     1:37.32 (33.65)     2:10.87 (33.55)
        2:44.77 (33.90)     3:18.51 (33.74)     3:52.68 (34.17)     4:26.39 (33.71)
        5:00.32 (33.93)     5:34.45 (34.13)     6:08.73 (34.28)     6:43.08 (34.35)
        7:17.35 (34.27)     7:51.40 (34.05)     8:25.27 (33.87)     8:57.28 (32.01)
  6 Taylor, William R         16 Santa Clara Swim-PC  9:20.09    8:57.68  
                  30.04     1:02.24 (32.20)     1:35.32 (33.08)     2:08.58 (33.26)
        2:42.75 (34.17)     3:16.62 (33.87)     3:50.99 (34.37)     4:25.47 (34.48)
        4:59.76 (34.29)     5:34.02 (34.26)     6:07.93 (33.91)     6:42.09 (34.16)
        7:16.10 (34.01)     7:50.43 (34.33)     8:24.79 (34.36)     8:57.68 (32.89)
  7 Sebastian, Jonathan B     16 Quicksilver Swim-PC  9:02.70    8:58.23  
                  31.14     1:04.85 (33.71)     1:38.70 (33.85)     2:12.48 (33.78)
        2:46.48 (34.00)     3:20.55 (34.07)     3:54.55 (34.00)     4:28.56 (34.01)
        5:02.27 (33.71)     5:35.97 (33.70)     6:10.19 (34.22)     6:44.14 (33.95)
        7:18.52 (34.38)     7:52.36 (33.84)     8:26.04 (33.68)     8:58.23 (32.19)
  8 Marakovic, Nikola A       16 Ladera Oaks-PC       9:11.58    9:06.44  
                  29.74     1:03.18 (33.44)     1:36.42 (33.24)     2:09.19 (32.77)
        2:42.92 (33.73)     3:16.66 (33.74)     3:51.35 (34.69)     4:25.36 (34.01)
        5:00.22 (34.86)     5:35.32 (35.10)     6:01.11 (25.79)     6:45.78 (44.67)
        7:13.29 (27.51)     7:57.06 (43.77)     8:32.61 (35.55)     9:06.44 (33.83)
  9 Frank, Marco A            15 Santa Clara Swim-PC  8:59.09    9:09.38  
                  30.02     1:03.90 (33.88)     1:37.91 (34.01)     2:12.63 (34.72)
        2:46.96 (34.33)     3:21.84 (34.88)     3:56.10 (34.26)     4:31.18 (35.08)
        5:04.45 (33.27)     5:41.58 (37.13)     6:16.56 (34.98)     6:51.50 (34.94)
        7:25.86 (34.36)     8:00.92 (35.06)     8:35.50 (34.58)     9:09.38 (33.88)
 10 Sato, Caden J             15 PCA-HI               9:17.51    9:10.66  
                  30.16     1:03.98 (33.82)     1:38.36 (34.38)     2:12.92 (34.56)
        2:48.45 (35.53)     3:23.03 (34.58)     3:58.20 (35.17)     4:32.61 (34.41)
        5:07.84 (35.23)     5:42.73 (34.89)     6:18.19 (35.46)     6:53.14 (34.95)
        7:28.82 (35.68)     8:03.95 (35.13)     8:38.33 (34.38)     9:10.66 (32.33)
 11 Friedley, Nicolas P       16 Quicksilver Swim-PC  9:26.12    9:10.69  
                  29.76     1:03.11 (33.35)     1:36.67 (33.56)     2:10.50 (33.83)
        2:45.36 (34.86)     3:20.57 (35.21)     3:55.81 (35.24)     4:30.36 (34.55)
        5:05.42 (35.06)     5:40.27 (34.85)     6:15.13 (34.86)     6:50.75 (35.62)
        7:27.05 (36.30)     8:01.92 (34.87)     8:37.06 (35.14)     9:10.69 (33.63)
 12 Dagasso, Michael *        16 KCS                  9:15.34    9:12.70  
                  29.98     1:03.79 (33.81)     1:38.15 (34.36)     2:12.96 (34.81)
        2:48.02 (35.06)     3:22.90 (34.88)     3:58.02 (35.12)     4:32.82 (34.80)
        5:08.22 (35.40)     5:42.69 (34.47)     6:18.04 (35.35)     6:53.12 (35.08)
        7:29.18 (36.06)     8:04.45 (35.27)     8:41.12 (36.67)     9:12.70 (31.58)
 13 Sraw, Birpal              15 ISC                  9:18.26    9:15.71  
                  30.63     1:03.83 (33.20)     1:38.37 (34.54)     2:12.40 (34.03)
        2:47.07 (34.67)     3:22.24 (35.17)     3:57.57 (35.33)     4:33.44 (35.87)
        5:09.18 (35.74)     5:44.91 (35.73)     6:20.78 (35.87)     6:56.41 (35.63)
        7:32.54 (36.13)     8:08.31 (35.77)     8:43.71 (35.40)     9:15.71 (32.00)
 14 Tran, Kevin K             15 Santa Clara Swim-PC  9:24.00    9:27.19  
                  31.19     1:05.72 (34.53)     1:41.64 (35.92)     2:17.87 (36.23)
        2:54.58 (36.71)     3:31.01 (36.43)     4:06.80 (35.79)     4:43.19 (36.39)
        5:18.64 (35.45)     5:55.03 (36.39)     6:31.49 (36.46)     7:07.94 (36.45)
        7:43.55 (35.61)     8:19.28 (35.73)     8:54.49 (35.21)     9:27.19 (32.70)
 15 Huang, Miles              15 Santa Clara Swim-PC  9:23.06    9:28.49  
                  30.83     1:04.70 (33.87)     1:39.40 (34.70)     2:14.34 (34.94)
        2:49.86 (35.52)     3:25.76 (35.90)     4:02.30 (36.54)     4:38.63 (36.33)
        5:15.18 (36.55)     5:51.87 (36.69)     6:29.01 (37.14)     7:05.81 (36.80)
        7:42.64 (36.83)     8:18.94 (36.30)     8:54.69 (35.75)     9:28.49 (33.80)
 16 Haigh, Alexander          16 MM                   9:27.34    9:31.84  
                  31.70     1:06.37 (34.67)     1:41.92 (35.55)     2:17.56 (35.64)
        2:54.06 (36.50)     3:30.71 (36.65)     4:06.77 (36.06)     4:43.07 (36.30)
        5:19.26 (36.19)     5:55.07 (35.81)     6:31.70 (36.63)     7:08.04 (36.34)
        7:44.63 (36.59)     8:20.66 (36.03)     8:57.02 (36.36)     9:31.84 (34.82)
 17 Bonnet, Adam M            16 Santa Clara Swim-PC  9:19.20    9:35.91  
                  31.67     1:06.23 (34.56)     1:41.39 (35.16)     2:16.77 (35.38)
        2:52.37 (35.60)     3:27.87 (35.50)     4:04.25 (36.38)     4:40.25 (36.00)
        5:16.82 (36.57)     5:53.93 (37.11)     6:31.08 (37.15)     7:07.81 (36.73)
        7:45.64 (37.83)     8:23.26 (37.62)     9:00.47 (37.21)     9:35.91 (35.44)
 18 Tompkins, Brendan M       16 Santa Clara Swim-PC  9:19.30    9:36.37  
                  31.28     1:05.91 (34.63)     1:25.26 (19.35)     2:18.07 (52.81)
        2:55.01 (36.94)     3:31.68 (36.67)     4:08.76 (37.08)     4:45.54 (36.78)
        5:22.42 (36.88)     5:59.04 (36.62)     6:19.48 (20.44)     7:12.52 (53.04)
        7:49.47 (36.95)     8:25.49 (36.02)     9:01.70 (36.21)     9:36.37 (34.67)
 
Boys 15-16 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barragan Vazquez, Diego   16 Baja                16:12.52   16:19.75  
                  29.81     1:01.29 (31.48)     1:34.08 (32.79)     2:06.71 (32.63)
        2:39.42 (32.71)     3:11.99 (32.57)     3:45.10 (33.11)     4:18.03 (32.93)
        4:51.22 (33.19)     5:24.29 (33.07)     5:57.63 (33.34)     6:30.30 (32.67)
        7:03.01 (32.71)     7:35.39 (32.38)     8:08.65 (33.26)     8:41.17 (32.52)
        9:14.01 (32.84)     9:47.01 (33.00)    10:20.54 (33.53)    10:53.77 (33.23)
       11:27.47 (33.70)    12:00.57 (33.10)    12:33.97 (33.40)    13:06.87 (32.90)
       13:39.48 (32.61)    14:11.97 (32.49)    14:44.24 (32.27)    15:16.30 (32.06)
       15:48.28 (31.98)    16:19.75 (31.47)                                        
  2 Cano Figueroa, Jose Albe  15 Baja                16:10.39   16:24.62  
                  29.08     1:01.01 (31.93)     1:33.64 (32.63)     2:06.06 (32.42)
        2:39.07 (33.01)     3:11.68 (32.61)     3:44.75 (33.07)     4:17.58 (32.83)
        4:51.09 (33.51)     5:24.17 (33.08)     5:57.52 (33.35)     6:30.73 (33.21)
        7:03.67 (32.94)     7:36.39 (32.72)     8:09.36 (32.97)     8:42.02 (32.66)
        9:14.70 (32.68)     9:47.65 (32.95)    10:20.72 (33.07)    10:53.66 (32.94)
       11:27.05 (33.39)    12:00.28 (33.23)    12:33.90 (33.62)    13:07.18 (33.28)
       13:40.19 (33.01)    14:12.96 (32.77)    14:46.37 (33.41)    15:19.39 (33.02)
       15:52.67 (33.28)    16:24.62 (31.95)                                        
  3 Wang, Andrew H            16 PLS-PC              16:38.11   16:44.77  
                  29.00     1:00.35 (31.35)     1:33.06 (32.71)     2:05.82 (32.76)
        2:39.03 (33.21)     3:12.21 (33.18)     3:45.76 (33.55)     4:19.04 (33.28)
        4:52.56 (33.52)     5:26.20 (33.64)     6:00.38 (34.18)     6:34.34 (33.96)
        7:08.91 (34.57)     7:43.03 (34.12)     8:17.69 (34.66)     8:51.91 (34.22)
        9:27.01 (35.10)    10:01.29 (34.28)    10:36.02 (34.73)    11:10.17 (34.15)
       11:44.90 (34.73)    12:18.98 (34.08)    12:53.24 (34.26)    13:26.94 (33.70)
       14:00.97 (34.03)    14:33.89 (32.92)    15:07.53 (33.64)    15:40.52 (32.99)
       16:14.03 (33.51)    16:44.77 (30.74)                                        
  4 Molloy, Edward            15 MM                  17:10.19   17:04.47  
                  30.83     1:03.77 (32.94)     1:37.44 (33.67)     2:11.46 (34.02)
        2:45.36 (33.90)     3:19.37 (34.01)     3:53.67 (34.30)     4:28.06 (34.39)
        5:02.95 (34.89)     5:37.12 (34.17)     6:11.65 (34.53)     6:46.12 (34.47)
        7:20.38 (34.26)     7:54.64 (34.26)     8:29.20 (34.56)     9:03.58 (34.38)
        9:38.01 (34.43)    10:12.15 (34.14)    10:46.66 (34.51)    11:21.11 (34.45)
       11:55.32 (34.21)    12:29.77 (34.45)    13:04.47 (34.70)    13:38.63 (34.16)
       14:13.61 (34.98)    14:48.25 (34.64)    15:22.69 (34.44)    15:57.19 (34.50)
       16:32.02 (34.83)    17:04.47 (32.45)                                        
  5 Whelan, Matty             16 SJL                 17:13.65   17:09.21  
                  30.64     1:04.25 (33.61)     1:38.52 (34.27)     2:13.05 (34.53)
        2:47.72 (34.67)     3:22.09 (34.37)     3:56.88 (34.79)     4:31.16 (34.28)
        5:06.42 (35.26)     5:40.96 (34.54)     6:15.45 (34.49)     6:49.68 (34.23)
        7:24.08 (34.40)     7:58.50 (34.42)     8:33.16 (34.66)     9:07.98 (34.82)
        9:42.62 (34.64)    10:17.25 (34.63)    10:51.71 (34.46)    11:25.86 (34.15)
       12:00.30 (34.44)    12:34.60 (34.30)    13:09.12 (34.52)    13:43.57 (34.45)
       14:18.27 (34.70)    14:53.35 (35.08)    15:28.31 (34.96)    16:03.08 (34.77)
       16:36.77 (33.69)    17:09.21 (32.44)                                        
  6 Kim, Isaac N              15 Orinda Aquatics-PC  16:59.33   17:19.04  
                  29.39     1:02.04 (32.65)     1:34.69 (32.65)     2:08.14 (33.45)
        2:42.06 (33.92)     3:16.37 (34.31)     3:50.91 (34.54)     4:25.46 (34.55)
        4:59.38 (33.92)     5:34.10 (34.72)     6:08.77 (34.67)     6:43.95 (35.18)
        7:19.17 (35.22)     7:54.23 (35.06)     8:29.52 (35.29)     9:04.54 (35.02)
        9:39.41 (34.87)    10:15.35 (35.94)    10:49.68 (34.33)    11:26.00 (36.32)
       12:02.74 (36.74)    12:37.60 (34.86)    13:14.17 (36.57)    13:49.94 (35.77)
       14:25.46 (35.52)    15:01.30 (35.84)    15:37.00 (35.70)    16:11.96 (34.96)
       16:46.35 (34.39)    17:19.04 (32.69)                                        
  7 Sebastian, Jonathan B     16 Quicksilver Swim-PC 16:52.88Y  17:27.75  
                  32.69     1:07.34 (34.65)     1:42.77 (35.43)     2:17.57 (34.80)
        2:53.36 (35.79)     3:28.25 (34.89)     4:03.27 (35.02)     4:38.00 (34.73)
        5:12.87 (34.87)     5:47.26 (34.39)     6:22.49 (35.23)     6:57.20 (34.71)
        7:32.75 (35.55)     8:07.87 (35.12)     8:43.14 (35.27)     9:17.95 (34.81)
        9:53.00 (35.05)    10:27.52 (34.52)    11:02.53 (35.01)    11:37.07 (34.54)
       12:12.09 (35.02)    12:47.21 (35.12)    13:22.65 (35.44)    13:57.62 (34.97)
       14:33.77 (36.15)    15:09.10 (35.33)    15:44.36 (35.26)    16:19.25 (34.89)
       16:54.04 (34.79)    17:27.75 (33.71)                                        
  8 O'Brien, Arjan S          15 SJL                 17:30.74   17:39.67  
                  30.95     1:05.15 (34.20)     1:39.79 (34.64)     2:14.74 (34.95)
        2:50.03 (35.29)     3:25.56 (35.53)     4:01.36 (35.80)     4:36.80 (35.44)
        5:12.25 (35.45)     5:47.53 (35.28)     6:23.12 (35.59)     6:58.55 (35.43)
        7:34.31 (35.76)     8:10.04 (35.73)     8:45.75 (35.71)     9:21.32 (35.57)
        9:57.10 (35.78)    10:33.01 (35.91)    11:08.85 (35.84)    11:44.91 (36.06)
       12:20.57 (35.66)    12:56.25 (35.68)    13:32.18 (35.93)    14:08.14 (35.96)
       14:43.90 (35.76)    15:19.81 (35.91)    15:55.40 (35.59)    16:30.72 (35.32)
       17:06.04 (35.32)    17:39.67 (33.63)                                        
  9 Frank, Marco A            15 Santa Clara Swim-PC 17:28.30   17:40.81  
                  30.49     1:04.37 (33.88)     1:38.70 (34.33)     2:13.30 (34.60)
        2:47.96 (34.66)     3:22.48 (34.52)     3:57.45 (34.97)     4:31.99 (34.54)
        5:07.27 (35.28)     5:42.43 (35.16)     6:17.79 (35.36)     6:52.73 (34.94)
        7:28.20 (35.47)     8:04.19 (35.99)     8:39.92 (35.73)     9:15.75 (35.83)
        9:51.42 (35.67)    10:27.56 (36.14)    11:03.60 (36.04)    11:39.41 (35.81)
       12:15.74 (36.33)    12:51.89 (36.15)    13:28.38 (36.49)    14:04.57 (36.19)
       14:41.14 (36.57)    15:17.43 (36.29)    15:53.64 (36.21)    16:29.76 (36.12)
       17:06.09 (36.33)    17:40.81 (34.72)                                        
 10 Sato, Caden J             15 PCA-HI              17:06.59Y  17:51.70  
                  30.08     1:02.91 (32.83)     1:37.38 (34.47)     2:11.97 (34.59)
        2:47.09 (35.12)     3:22.24 (35.15)     3:57.26 (35.02)     4:31.90 (34.64)
        5:07.03 (35.13)     5:41.78 (34.75)     6:16.71 (34.93)     6:51.92 (35.21)
        7:28.37 (36.45)     8:04.54 (36.17)     8:41.67 (37.13)     9:17.74 (36.07)
        9:54.77 (37.03)    10:31.54 (36.77)    11:08.52 (36.98)    11:45.34 (36.82)
       12:23.04 (37.70)    13:00.15 (37.11)    13:37.67 (37.52)    14:14.84 (37.17)
       14:51.41 (36.57)    15:28.53 (37.12)    16:05.16 (36.63)    16:41.87 (36.71)
       17:08.97 (27.10)    17:51.70 (42.73)                                        
 11 Dagasso, Michael *        16 KCS                 17:40.55   17:51.79  
                  30.86     1:04.71 (33.85)     1:39.36 (34.65)     2:13.85 (34.49)
        2:49.37 (35.52)     3:24.22 (34.85)     3:59.75 (35.53)     4:35.39 (35.64)
        5:11.66 (36.27)     5:47.33 (35.67)     6:22.99 (35.66)     6:59.28 (36.29)
        7:35.43 (36.15)     8:11.26 (35.83)     8:46.51 (35.25)     9:22.77 (36.26)
        9:58.74 (35.97)    10:35.14 (36.40)    11:11.57 (36.43)    11:47.13 (35.56)
       12:23.92 (36.79)    13:01.13 (37.21)    13:38.54 (37.41)    14:15.35 (36.81)
       14:51.85 (36.50)    15:28.71 (36.86)    16:05.67 (36.96)    16:41.46 (35.79)
       17:18.87 (37.41)    17:51.79 (32.92)                                        
 12 Taylor, William R         16 Santa Clara Swim-PC  9:20.09   17:53.34  
                  31.24     1:05.36 (34.12)     1:40.29 (34.93)     2:15.66 (35.37)
        2:51.60 (35.94)     3:26.84 (35.24)     4:02.85 (36.01)     4:38.59 (35.74)
        5:14.95 (36.36)     5:50.87 (35.92)     6:27.94 (37.07)     7:03.93 (35.99)
        7:40.29 (36.36)     8:16.98 (36.69)     8:53.54 (36.56)     9:29.61 (36.07)
        9:52.60 (22.99)    10:41.23 (48.63)    11:17.47 (36.24)    11:53.42 (35.95)
       12:29.71 (36.29)    13:05.53 (35.82)    13:42.11 (36.58)    14:18.43 (36.32)
       14:54.87 (36.44)    15:31.19 (36.32)    16:06.98 (35.79)    16:42.71 (35.73)
       17:10.67 (27.96)    17:53.34 (42.67)                                        
 13 Tompkins, Brendan M       16 Santa Clara Swim-PC 17:12.86Y  18:06.85  
                  30.97     1:05.43 (34.46)     1:41.04 (35.61)     2:16.82 (35.78)
        2:53.09 (36.27)     3:29.03 (35.94)     4:05.88 (36.85)     4:42.24 (36.36)
        5:19.23 (36.99)     5:55.77 (36.54)     6:32.85 (37.08)     7:09.65 (36.80)
        7:46.70 (37.05)     8:22.94 (36.24)     8:59.95 (37.01)     9:36.63 (36.68)
       10:13.82 (37.19)    10:50.52 (36.70)    11:27.64 (37.12)    12:04.21 (36.57)
       12:40.99 (36.78)    13:17.43 (36.44)    13:54.43 (37.00)    14:30.89 (36.46)
       15:07.73 (36.84)    15:43.68 (35.95)    16:19.90 (36.22)    16:55.66 (35.76)
       17:32.16 (36.50)    18:06.85 (34.69)                                        
 14 Haigh, Alexander          16 MM                  18:05.04   18:13.93  
                  31.16     1:05.58 (34.42)     1:40.89 (35.31)     2:16.60 (35.71)
        2:52.92 (36.32)     3:29.44 (36.52)     4:06.12 (36.68)     4:42.83 (36.71)
        5:19.44 (36.61)     5:55.05 (35.61)     6:31.06 (36.01)     7:07.39 (36.33)
        7:43.96 (36.57)     8:20.39 (36.43)     8:57.52 (37.13)     9:34.29 (36.77)
       10:10.84 (36.55)    10:48.35 (37.51)    11:25.27 (36.92)    12:02.44 (37.17)
       12:39.72 (37.28)    13:17.52 (37.80)    13:54.92 (37.40)    14:32.57 (37.65)
       15:10.03 (37.46)    15:47.68 (37.65)    16:25.21 (37.53)    17:02.42 (37.21)
       17:39.43 (37.01)    18:13.93 (34.50)                                        
 
Boys 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Camacho Salgado, Diego    16 Baja                   58.34      57.99  
                  28.31       57.99 (29.68)                                        
  2 Le-Nguyen, Zachary M      16 Orinda Aquatics-PC     59.50      58.61  
                  29.16       58.61 (29.45)                                        
  3 Ren, Alex J               16 PLS-PC               1:00.34      59.86  
                  29.56       59.86 (30.30)                                        
  4 Birdsong, William         16 Orinda Aquatics-PC   1:01.81    1:01.03  
                  29.79     1:01.03 (31.24)                                        
  5 O'Connell, Evan A         16 CROW-PC              1:02.11    1:01.19  
                  29.92     1:01.19 (31.27)                                        
  6 Tan, Jeremy Y             15 BAC-PC               1:02.37    1:02.52  
                  30.16     1:02.52 (32.36)                                        
  7 Kim, Jaewoo               16 CROW-PC              1:02.85    1:02.74  
                  30.96     1:02.74 (31.78)                                        
  8 MacLean, Ewan             16 SJL                  1:02.82    1:03.11  
                  30.40     1:03.11 (32.71)                                        
Preliminaries
  9 Bird, Liam                16 ESWIM                1:03.29             
 10 Mak, Marcus               15 ISC                  1:03.53             
 11 Cheney, Brennan N         16 CROW-PC              1:03.95             
 12 Russell, Ethan Matthew L  15 Peak Swimming-PC     1:03.96             
 13 Masongsong, Devin L       15 TERA-PC              1:04.16             
 14 Deleon, Tony J            16 WCAB-PC              1:04.23             
 15 Scanlon, Luke T           16 Tri Valley Aquat-PC  1:04.61             
 16 Lam, Brandon K            15 VS-PC                1:04.71             
 17 Kuiper, Andrew            16 ROW                  1:04.80             
 18 Hemige, Anirudh V         16 CROW-PC              1:05.22             
 19 Molloy, Edward            15 MM                   1:05.28             
 20 Conable, James B          16 AlaGators-PC         1:05.77             
 21 Hagenau, Dietrich W       15 Unattached-ST        1:06.50             
 22 Li, Raymond               16 PLS-PC               1:06.77             
 23 MacPherson, Gregor        16 AAC                  1:07.39             
 24 Fetter, James F           16 Alto Swim Club-PC    1:07.64             
 25 Garcia, Koen C            16 SRVA-PC              1:08.02             
 
Boys 15-16 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Camacho Salgado, Diego    16 Baja                   56.85      58.34  
  2 Le-Nguyen, Zachary M      16 Orinda Aquatics-PC     58.75      59.50  
  3 Ren, Alex J               16 PLS-PC               1:01.37    1:00.34  
  4 Birdsong, William         16 Orinda Aquatics-PC   1:01.18    1:01.81  
  5 O'Connell, Evan A         16 CROW-PC              1:03.49    1:02.11  
  6 Tan, Jeremy Y             15 BAC-PC               1:03.51    1:02.37  
  7 MacLean, Ewan             16 SJL                  1:02.88    1:02.82  
  8 Kim, Jaewoo               16 CROW-PC              1:03.51    1:02.85  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Bird, Liam                16 ESWIM                1:01.63    1:03.29  
 10 Mak, Marcus               15 ISC                  1:02.32    1:03.53  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cheney, Brennan N         16 CROW-PC              1:03.89    1:03.95  
 12 Russell, Ethan Matthew L  15 Peak Swimming-PC     1:05.29    1:03.96  
 13 Masongsong, Devin L       15 TERA-PC              1:04.37    1:04.16  
 14 Deleon, Tony J            16 WCAB-PC              1:03.92    1:04.23  
 15 Scanlon, Luke T           16 Tri Valley Aquat-PC    55.58Y   1:04.61  
 16 Lam, Brandon K            15 VS-PC                1:03.96    1:04.71  
 17 Kuiper, Andrew            16 ROW                  1:02.72    1:04.80  
 18 Hemige, Anirudh V         16 CROW-PC                53.96Y   1:05.22  
 19 Molloy, Edward            15 MM                   1:04.44    1:05.28  
 20 Conable, James B          16 AlaGators-PC         1:05.10    1:05.77  
 21 Hagenau, Dietrich W       15 Unattached-ST          55.31Y   1:06.50  
 22 Li, Raymond               16 PLS-PC                 55.69Y   1:06.77  
 23 MacPherson, Gregor        16 AAC                  1:05.23    1:07.39  
 24 Fetter, James F           16 Alto Swim Club-PC      55.67Y   1:07.64  
 25 Garcia, Koen C            16 SRVA-PC                54.94Y   1:08.02  
 
Boys 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Camacho Salgado, Diego    16 Baja                 2:10.12    2:07.67  
                  29.36     1:01.98 (32.62)     1:35.43 (33.45)     2:07.67 (32.24)
  2 Ren, Alex J               16 PLS-PC               2:09.08    2:08.42  
                  30.69     1:02.95 (32.26)     1:36.14 (33.19)     2:08.42 (32.28)
  3 Le-Nguyen, Zachary M      16 Orinda Aquatics-PC   2:10.70    2:11.23  
                  31.27     1:04.78 (33.51)     1:39.39 (34.61)     2:11.23 (31.84)
  4 O'Connell, Evan A         16 CROW-PC              2:13.24    2:11.41  
                  30.73     1:03.87 (33.14)     1:37.74 (33.87)     2:11.41 (33.67)
  5 Mak, Marcus               15 ISC                  2:14.15    2:11.87  
                  31.58     1:05.06 (33.48)     1:39.14 (34.08)     2:11.87 (32.73)
  6 Birdsong, William         16 Orinda Aquatics-PC   2:13.10    2:12.69  
                  31.42     1:04.85 (33.43)     1:39.10 (34.25)     2:12.69 (33.59)
  7 Bird, Liam                16 ESWIM                2:14.34    2:13.15  
                  30.95     1:04.76 (33.81)     1:39.10 (34.34)     2:13.15 (34.05)
  8 Berton, Matthew           15 ROW                  2:16.42    2:16.56  
                  32.19     1:06.34 (34.15)     1:41.86 (35.52)     2:16.56 (34.70)
Preliminaries
  9 Deleon, Tony J            16 WCAB-PC              2:18.35             
 10 Kuiper, Andrew            16 ROW                  2:18.41             
 11 Nowak, Matthew            15 AAC                  2:19.22             
 12 Tan, Jeremy Y             15 BAC-PC               2:19.70             
 13 Scanlon, Luke T           16 Tri Valley Aquat-PC  2:20.22             
 14 MacLean, Ewan             16 SJL                  2:21.30             
 15 Lam, Brandon K            15 VS-PC                2:21.38             
 
Boys 15-16 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Ren, Alex J               16 PLS-PC               2:10.23    2:09.08  
                1:02.95   2:09.08 (1:06.13)                                        
  2 Camacho Salgado, Diego    16 Baja                 2:04.13    2:10.12  
                1:03.05   2:10.12 (1:07.07)                                        
  3 Le-Nguyen, Zachary M      16 Orinda Aquatics-PC   2:09.96    2:10.70  
                1:04.82   2:10.70 (1:05.88)                                        
  4 Birdsong, William         16 Orinda Aquatics-PC   2:12.08    2:13.10  
                1:04.75   2:13.10 (1:08.35)                                        
  5 O'Connell, Evan A         16 CROW-PC              2:16.03    2:13.24  
                1:04.73   2:13.24 (1:08.51)                                        
  6 Mak, Marcus               15 ISC                  2:12.24    2:14.15  
                1:05.35   2:14.15 (1:08.80)                                        
  7 Bird, Liam                16 ESWIM                2:12.84    2:14.34  
                1:04.96   2:14.34 (1:09.38)                                        
  8 Berton, Matthew           15 ROW                  2:13.61    2:16.42  
                1:06.62   2:16.42 (1:09.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Deleon, Tony J            16 WCAB-PC              2:19.01    2:18.35  
                1:07.02   2:18.35 (1:11.33)                                        
 10 Kuiper, Andrew            16 ROW                  2:18.04    2:18.41  
                1:06.96   2:18.41 (1:11.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nowak, Matthew            15 AAC                  2:19.13    2:19.22  
                1:07.87   2:19.22 (1:11.35)                                        
 12 Tan, Jeremy Y             15 BAC-PC               1:58.11Y   2:19.70  
                1:07.03   2:19.70 (1:12.67)                                        
 13 Scanlon, Luke T           16 Tri Valley Aquat-PC  1:59.71Y   2:20.22  
                1:06.87   2:20.22 (1:13.35)                                        
 14 MacLean, Ewan             16 SJL                  2:15.69    2:21.30  
                1:07.54   2:21.30 (1:13.76)                                        
 15 Lam, Brandon K            15 VS-PC                1:58.27Y   2:21.38  
                1:07.71   2:21.38 (1:13.67)                                        
 
Boys 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dulay, Michael A          16 TERA-PC              1:07.34    1:05.92  
                  31.09     1:05.92 (34.83)                                        
  2 Likitin, Danila           16 TERA-PC              1:06.79    1:06.07  
                  31.07     1:06.07 (35.00)                                        
  3 Kormendy, Dylan E         16 ISC                  1:07.23    1:07.19  
                  32.17     1:07.19 (35.02)                                        
  3 Al Hatabeh, Sayf          16 ESWIM                1:08.43    1:07.19  
                  31.87     1:07.19 (35.32)                                        
  5 Bull, Cormac D            15 SJL                  1:09.00    1:09.14  
                  32.76     1:09.14 (36.38)                                        
  6 Brock, Griffin            15 ESWIM                1:09.55    1:09.51  
                  33.17     1:09.51 (36.34)                                        
  7 Poon, Austin L            16 CROW-PC              1:08.47    1:09.56  
                  32.58     1:09.56 (36.98)                                        
  8 Dy, Owen L                16 DA-PC                1:09.61    1:09.76  
                  33.11     1:09.76 (36.65)                                        
Preliminaries
  9 Kim, Jaewoo               16 CROW-PC              1:09.74             
 10 Aldana-Taylor, Dylan M    16 Quicksilver Swim-PC  1:09.96             
 11 Nguyen, Nathan V          16 PASA-PC              1:10.31             
 12 Omielan, Eric             16 Pointe-Claire Sw     1:10.53             
 13 Ranade, Vineet A          15 Santa Clara Swim-PC  1:10.61             
 14 O'Brien, Arjan S          15 SJL                  1:10.76             
 15 Tran, Steven              15 PASA-PC              1:10.82             
 16 Liang, Caden D            15 East Bay Aquatic-PC  1:10.89             
 17 Feng, Dylan               16 East Bay Aquatic-PC  1:10.95             
 18 Ling, Nicolas             16 PASA-PC              1:10.99             
 19 Putong, Kai-Keoni P       16 Vallejo Aquatic-PC   1:11.04             
 20 Rossiter, Andrew S        15 SJL                  1:11.40             
 21 Tran, Kevin K             15 Santa Clara Swim-PC  1:11.47             
 22 Schweitzer, Maddox A      16 Orland Otters-SN     1:11.62             
 23 Ormsby, Connor E          16 Orinda Aquatics-PC   1:11.67             
 24 Berton, Matthew           15 ROW                  1:11.68             
 25 Brydon, Conlan T          16 AAA-PC               1:11.69             
 26 Joe, Andrew W             15 Santa Clara Swim-PC  1:11.93             
 27 Turman, Miles A           16 El Cerrito Gator-PC  1:11.94             
 28 Mazzon, Diego M           15 MNLO-PC              1:12.24             
 29 Devine, James P           16 WCAB-PC              1:12.51             
 30 Kobayashi, Ryan S         16 Ruby Hill Aquati-PC  1:12.57             
 31 daCosta, Masato T         16 Una Pls-PC           1:12.59             
 32 Jong, Ethan               16 MAC                  1:12.77             
 33 Sraw, Birpal              15 ISC                  1:12.84             
 34 Thelen, Edward C          15 Marin Pirates-PC     1:12.88             
 35 Kimmelshue, Jack M        15 Arden Hills Swim-SN  1:12.92             
 36 Yu, Young B               16 Santa Clara Swim-PC  1:12.94             
 37 Nowak, Matthew            15 AAC                  1:13.17             
 38 Johnson, Andrew R         15 Otter Swim Club-PC   1:13.28             
 39 Chang, Andrew             16 Alto Swim Club-PC    1:13.77             
 40 Lorete, Ethan T           16 Santa Clara Swim-PC  1:13.81             
 41 Whelan, Matty             16 SJL                  1:14.01             
 42 Chang, Ethan              16 PASA-PC              1:14.15             
 43 Mortensen, Alec H         16 Santa Clara Swim-PC  1:14.35             
 44 Iacobacci, Raymond L      16 Bulldog Swim Clu-PC  1:14.64             
 45 Savinovich, Luke C        15 Arden Hills Swim-SN  1:14.67             
 46 Meikle, Zach              16 OSAC                 1:14.82             
 47 Tung, Nicholas Z          16 PLS-PC               1:15.26             
 48 Conable, James B          16 AlaGators-PC         1:16.01             
 49 Osani-Schilling, Muntazi  16 AAA-PC               1:16.07             
 
Boys 15-16 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Likitin, Danila           16 TERA-PC              1:07.86    1:06.79  
  2 Kormendy, Dylan E         16 ISC                  1:06.20    1:07.23  
  3 Dulay, Michael A          16 TERA-PC              1:06.36    1:07.34  
  4 Al Hatabeh, Sayf          16 ESWIM                1:08.27    1:08.43  
  5 Poon, Austin L            16 CROW-PC              1:10.13    1:08.47  
  6 Bull, Cormac D            15 SJL                  1:08.65    1:09.00  
  7 Brock, Griffin            15 ESWIM                1:09.23    1:09.55  
  8 Dy, Owen L                16 DA-PC                1:11.29    1:09.61  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kim, Jaewoo               16 CROW-PC              1:10.00    1:09.74  
 10 Aldana-Taylor, Dylan M    16 Quicksilver Swim-PC  1:10.74    1:09.96  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nguyen, Nathan V          16 PASA-PC              1:10.56    1:10.31  
 12 Omielan, Eric             16 Pointe-Claire Sw     1:10.22    1:10.53  
 13 Ranade, Vineet A          15 Santa Clara Swim-PC  1:10.83    1:10.61  
 14 O'Brien, Arjan S          15 SJL                  1:10.65    1:10.76  
 15 Tran, Steven              15 PASA-PC              1:11.02    1:10.82  
 16 Liang, Caden D            15 East Bay Aquatic-PC  1:13.10    1:10.89  
 17 Feng, Dylan               16 East Bay Aquatic-PC  1:10.88    1:10.95  
 18 Ling, Nicolas             16 PASA-PC              1:03.93Y   1:10.99  
 19 Putong, Kai-Keoni P       16 Vallejo Aquatic-PC   1:00.71Y   1:11.04  
 20 Rossiter, Andrew S        15 SJL                  1:10.34    1:11.40  
 21 Tran, Kevin K             15 Santa Clara Swim-PC  1:13.76    1:11.47  
 22 Schweitzer, Maddox A      16 Orland Otters-SN     1:11.24    1:11.62  
 23 Ormsby, Connor E          16 Orinda Aquatics-PC   1:10.77    1:11.67  
 24 Berton, Matthew           15 ROW                  1:12.11S   1:11.68  
 25 Brydon, Conlan T          16 AAA-PC               1:09.69    1:11.69  
 26 Joe, Andrew W             15 Santa Clara Swim-PC  1:13.47    1:11.93  
 27 Turman, Miles A           16 El Cerrito Gator-PC  1:11.65    1:11.94  
 28 Mazzon, Diego M           15 MNLO-PC              1:01.86Y   1:12.24  
 29 Devine, James P           16 WCAB-PC              1:09.84    1:12.51  
 30 Kobayashi, Ryan S         16 Ruby Hill Aquati-PC  1:13.53    1:12.57  
 31 daCosta, Masato T         16 Una Pls-PC           1:13.26    1:12.59  
 32 Jong, Ethan               16 MAC                  1:10.01    1:12.77  
 33 Sraw, Birpal              15 ISC                  1:12.98    1:12.84  
 34 Thelen, Edward C          15 Marin Pirates-PC     1:11.91    1:12.88  
 35 Kimmelshue, Jack M        15 Arden Hills Swim-SN  1:03.29Y   1:12.92  
 36 Yu, Young B               16 Santa Clara Swim-PC  1:12.44    1:12.94  
 37 Nowak, Matthew            15 AAC                  1:11.81    1:13.17  
 38 Johnson, Andrew R         15 Otter Swim Club-PC   1:13.27    1:13.28  
 39 Chang, Andrew             16 Alto Swim Club-PC    1:03.04Y   1:13.77  
 40 Lorete, Ethan T           16 Santa Clara Swim-PC  1:01.88Y   1:13.81  
 41 Whelan, Matty             16 SJL                  1:12.95    1:14.01  
 42 Chang, Ethan              16 PASA-PC              1:12.48    1:14.15  
 43 Mortensen, Alec H         16 Santa Clara Swim-PC  1:03.51Y   1:14.35  
 44 Iacobacci, Raymond L      16 Bulldog Swim Clu-PC  1:03.03Y   1:14.64  
 45 Savinovich, Luke C        15 Arden Hills Swim-SN  1:11.78    1:14.67  
 46 Meikle, Zach              16 OSAC                 1:12.45S   1:14.82  
 47 Tung, Nicholas Z          16 PLS-PC               1:03.23Y   1:15.26  
 48 Conable, James B          16 AlaGators-PC         1:03.57Y   1:16.01  
 49 Osani-Schilling, Muntazi  16 AAA-PC               1:01.98Y   1:16.07  
 
Boys 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Dulay, Michael A          16 TERA-PC              2:26.48    2:22.73  
                  32.75     1:08.99 (36.24)     1:45.97 (36.98)     2:22.73 (36.76)
  2 Likitin, Danila           16 TERA-PC              2:29.01    2:25.53  
                  32.59     1:09.18 (36.59)     1:47.29 (38.11)     2:25.53 (38.24)
  3 Kormendy, Dylan E         16 ISC                  2:27.74    2:25.92  
                  34.09     1:10.57 (36.48)     1:48.45 (37.88)     2:25.92 (37.47)
  4 Brock, Griffin            15 ESWIM                2:29.06    2:28.13  
                  34.19     1:11.87 (37.68)     1:50.32 (38.45)     2:28.13 (37.81)
  5 Tran, Steven              15 PASA-PC              2:30.94    2:28.41  
                  34.56     1:11.86 (37.30)     1:49.80 (37.94)     2:28.41 (38.61)
  6 Kim, Jaewoo               16 CROW-PC              2:32.91    2:29.89  
                  33.75     1:12.58 (38.83)     1:52.30 (39.72)     2:29.89 (37.59)
  7 Ranade, Vineet A          15 Santa Clara Swim-PC  2:32.30    2:30.42  
                  34.51     1:12.16 (37.65)     1:51.59 (39.43)     2:30.42 (38.83)
  8 Joe, Andrew W             15 Santa Clara Swim-PC  2:32.73    2:31.06  
                  34.45     1:12.46 (38.01)     1:51.32 (38.86)     2:31.06 (39.74)
Preliminaries
  7 daCosta, Masato T         16 Una Pls-PC           2:32.58             
 10 Brydon, Conlan T          16 AAA-PC              J2:32.91             
 11 Aldana-Taylor, Dylan M    16 Quicksilver Swim-PC  2:33.01             
 12 O'Brien, Arjan S          15 SJL                  2:33.24             
 13 Poon, Austin L            16 CROW-PC              2:33.40             
 14 Hui, Steven               15 MAC                  2:33.63             
 15 Al Hatabeh, Sayf          16 ESWIM                2:33.86             
 16 Rossiter, Andrew S        15 SJL                  2:35.25             
 17 Dy, Owen L                16 DA-PC                2:35.40             
 18 Whelan, Matty             16 SJL                  2:35.55             
 19 Omielan, Eric             16 Pointe-Claire Sw     2:35.76             
 20 Ling, Nicolas             16 PASA-PC              2:35.78             
 21 Seybold, Alexander M      15 CROW-PC              2:36.45             
 22 Nowak, Matthew            15 AAC                  2:36.82             
 23 Bull, Cormac D            15 SJL                  2:37.87             
 24 Yu, Young B               16 Santa Clara Swim-PC  2:38.44             
 25 Ormsby, Connor E          16 Orinda Aquatics-PC   2:38.60             
 26 Sraw, Birpal              15 ISC                  2:38.73             
 27 Schweitzer, Maddox A      16 Orland Otters-SN     2:38.80             
 28 Tung, Nicholas Z          16 PLS-PC               2:39.02             
 29 Chang, Ethan              16 PASA-PC              2:39.29             
 30 Friedley, Nicolas P       16 Quicksilver Swim-PC  2:39.39             
 31 Ly, Ryan N                16 SRVA-PC              2:39.46             
 32 Barck, Henrik N           15 Orinda Aquatics-PC   2:39.86             
 33 Devine, James P           16 WCAB-PC              2:39.97             
 34 Tran, Kevin K             15 Santa Clara Swim-PC  2:40.07             
 35 Jong, Ethan               16 MAC                  2:40.69             
 36 Thelen, Edward C          15 Marin Pirates-PC     2:41.02             
 37 Kimmelshue, Jack M        15 Arden Hills Swim-SN  2:41.36             
 38 Vanasse, Emile A          15 DA-PC                2:42.05             
 39 Liang, Caden D            15 East Bay Aquatic-PC  2:42.29             
 40 Mayekawa, Brandon         16 BAY-PC               2:42.40             
 41 Lam, Brandon K            15 VS-PC                2:43.89             
 42 Sato, Caden J             15 PCA-HI               2:43.92             
 43 Mortensen, Alec H         16 Santa Clara Swim-PC  2:43.99             
 44 Huang, Joey P             15 PLS-PC               2:44.18             
 45 Savinovich, Luke C        15 Arden Hills Swim-SN  2:46.15             
 46 Tran, Nathaniel V         16 BGC-PC               2:46.68             
 47 Mayo, Cooper M            15 PASA-PC              2:46.91             
 48 Julia, Nicolas L          15 PASA-PC              2:47.06             
 49 Kobayashi, Ryan S         16 Ruby Hill Aquati-PC  2:47.07             
 50 Putong, Kai-Keoni P       16 Vallejo Aquatic-PC   2:47.33             
 51 Meikle, Zach              16 OSAC                 2:48.50             
 52 Wang, Tyler R             15 Alto Swim Club-PC    2:50.17             
 53 Turman, Miles A           16 El Cerrito Gator-PC  2:50.81             
 -- Nguyen, Nathan V          16 PASA-PC                  DQ              
 -- Feng, Dylan               16 East Bay Aquatic-PC      DQ              
 
Boys 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Dulay, Michael A          16 TERA-PC              2:23.24    2:26.48  
                1:10.57   2:26.48 (1:15.91)                                        
  2 Kormendy, Dylan E         16 ISC                  2:23.81    2:27.74  
                1:11.31   2:27.74 (1:16.43)                                        
  3 Likitin, Danila           16 TERA-PC              2:32.13    2:29.01  
                1:12.06   2:29.01 (1:16.95)                                        
  4 Brock, Griffin            15 ESWIM                2:29.11    2:29.06  
                1:12.47   2:29.06 (1:16.59)                                        
  5 Tran, Steven              15 PASA-PC              2:30.25    2:30.94  
                1:12.35   2:30.94 (1:18.59)                                        
  6 Ranade, Vineet A          15 Santa Clara Swim-PC  2:30.67    2:32.30  
                1:13.24   2:32.30 (1:19.06)                                        
  7 daCosta, Masato T         16 Una Pls-PC           2:34.37    2:32.58  
                1:14.57   2:32.58 (1:18.01)                                        
  8 Joe, Andrew W             15 Santa Clara Swim-PC  2:35.45    2:32.73  
                1:13.60   2:32.73 (1:19.13)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kim, Jaewoo               16 CROW-PC              2:32.75    2:32.91  
                1:12.71   2:32.91 (1:20.20)                                        
 10 Brydon, Conlan T          16 AAA-PC               2:36.13   J2:32.91  
                1:13.36   2:32.91 (1:19.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Aldana-Taylor, Dylan M