Licensed to Pleasanton Seahawks    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 4/13/2016 06:45 PM
      2016 SPEEDO SHORT COURSE FAR WESTERN CHAMPS - 3/31/2016 to 4/3/2016      
                              Sanction #: 16-006                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 25.41   4/12/2015 Jeremiah Lhea E Tandingan, Pikes Peak Athle  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ignacio, Bianca R         10 California Capit-SN    27.26      27.32        
  2 Lee, Joy                  10 Canyons Aquatic-CA     27.62      27.42        
  3 Mullica, Keirlyn S        10 Maryanne Keever-AZ     27.77      27.74        
  4 Isomatsu, Maiya           10 Otter Swim Club-PC     28.64      27.79        
  5 Salvino, Teia I           10 Paseo Aquatics S-CA    28.31      28.05        
  6 Axelman, Mia E            10 Northern Sierra-SN     28.37      28.12        
  7 Le-Nguyen, Audrey Q       10 Montclair Swim T-PC    28.39      28.42        
  7 Park, Lauren J            10 North Coast Aqua-SI    28.65      28.42        
  9 Schaffer, Alexis A        10 Palo Alto Stanfo-PC    28.56      28.61        
 10 Kos, Sara Y               10 Davis Arden Raci-SN    28.85      28.92        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 25.41   4/12/2015 Jeremiah Lhea E Tandingan, Pikes Peak Athle  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ignacio, Bianca R         10 California Capit-SN    27.37      27.26 q      
  2 Lee, Joy                  10 Canyons Aquatic-CA     27.85      27.62 q      
  3 Mullica, Keirlyn S        10 Maryanne Keever-AZ     27.38      27.77 q      
  4 Salvino, Teia I           10 Paseo Aquatics S-CA    28.11      28.31 q      
  5 Axelman, Mia E            10 Northern Sierra-SN     27.87      28.37 q      
  6 Le-Nguyen, Audrey Q       10 Montclair Swim T-PC    28.37      28.39 q      
  7 Schaffer, Alexis A        10 Palo Alto Stanfo-PC    28.61      28.56 q      
  8 Isomatsu, Maiya           10 Otter Swim Club-PC     29.14      28.64 q      
  9 Park, Lauren J            10 North Coast Aqua-SI    29.25      28.65 q      
 10 Kos, Sara Y               10 Davis Arden Raci-SN    29.28      28.85 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zhou, Lauren X            10 Aquazot Swim Clu-CA    28.66      28.86        
 12 Ninan, Abigail E          10 Santa Clara Swim-PC    32.55L     28.87        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hawk, Katy G              10 Santa Clara Swim-PC    28.69      28.94        
 14 Sasivarevic, Hanna        10 Cottonwood Heigh-UT    28.13      29.03        
 14 Thompson, Serena          10 Vitras Swim Club-AZ    33.13L     29.03        
 16 Vass, Stella R            10 Royal Swim Team-CA     29.09      29.13        
 17 Swailes, Avery L          10 Canyons Aquatic-CA     29.25      29.15        
 18 Woo, Olivia               10 Montclair Swim T-PC    28.81      29.20        
 19 Ash, Jordan A              9 Unattached-PC          29.09      29.22        
 20 Leung, Kelsey B           10 Otter Swim Club-PC     28.77      29.27        
 21 Horaska, Isabel E         10 Roadrunner Aquat-CC    28.68      29.29        
 22 Yuan, Allison G           10 Santa Clara Swim-PC    28.75      29.34        
 23 Parises, Sophia B         10 California Gold-SN     28.84      29.38        
 24 Fernandez, Bianca A       10 Clovis Swim Club-CC    29.03      29.39        
 25 Cox, Isabella J           10 Manta Ray Aquati-SI    29.21      29.41        
 26 Lewis, Maya N             10 Desert Thunder A-AZ    29.18      29.77        
 27 Montevirgen, Arielleeliz  10 Davis Arden Raci-SN    29.17      29.80        
 28 Taylor, Catalina A        10 Davis Arden Raci-SN    28.95      29.90        
 29 Repp, Marlee J            10 Pacifica Sea Lio-PC    29.24      30.16        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 55.68   4/10/2015 Claire E Tuggle, Yosemite Marlins            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Christian, Kate M         10 Diablo Aquatics-PC     59.01      58.41        
       27.93    58.41                                                      
  2 Mullica, Keirlyn S        10 Maryanne Keever-AZ   1:01.31      59.68        
       28.69    59.68                                                      
  3 Lee, Joy                  10 Canyons Aquatic-CA   1:01.02    1:00.19        
       28.76  1:00.19                                                      
  4 Sasivarevic, Hanna        10 Cottonwood Heigh-UT  1:01.16    1:00.68        
       28.68  1:00.68                                                      
  5 Axelman, Mia E            10 Northern Sierra-SN   1:01.50    1:00.69        
       29.13  1:00.69                                                      
  6 Dodd, Emily G             10 Arizona Gold Swi-AZ  1:01.16    1:01.35        
       29.37  1:01.35                                                      
  7 Le-Nguyen, Audrey Q       10 Montclair Swim T-PC  1:01.66    1:01.60        
       29.06  1:01.60                                                      
  8 Fu, Claire                10 Irvine Novaquati-CA  1:02.27    1:01.68        
       29.74  1:01.68                                                      
  9 Feyk, Liliana J           10 North Coast Aqua-SI  1:01.80    1:02.08        
       29.87  1:02.08                                                      
 10 Horaska, Isabel E         10 Roadrunner Aquat-CC  1:01.84    1:02.50        
       29.80  1:02.50                                                      
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 55.68   4/10/2015 Claire E Tuggle, Yosemite Marlins            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Christian, Kate M         10 Diablo Aquatics-PC   1:00.93      59.01 q      
       28.15    59.01                                                      
  2 Lee, Joy                  10 Canyons Aquatic-CA   1:02.25    1:01.02 q      
       29.19  1:01.02                                                      
  3 Sasivarevic, Hanna        10 Cottonwood Heigh-UT  1:00.09    1:01.16 q      
       29.23  1:01.16                                                      
  3 Dodd, Emily G             10 Arizona Gold Swi-AZ  1:01.71    1:01.16 q      
       29.48  1:01.16                                                      
  5 Mullica, Keirlyn S        10 Maryanne Keever-AZ   1:00.62    1:01.31 q      
       29.15  1:01.31                                                      
  6 Axelman, Mia E            10 Northern Sierra-SN   1:00.78    1:01.50 q      
       29.44  1:01.50                                                      
  7 Le-Nguyen, Audrey Q       10 Montclair Swim T-PC  1:03.03    1:01.66 q      
       29.46  1:01.66                                                      
  8 Feyk, Liliana J           10 North Coast Aqua-SI  1:02.94    1:01.80 q      
       29.97  1:01.80                                                      
  9 Horaska, Isabel E         10 Roadrunner Aquat-CC  1:01.66    1:01.84 q      
       29.49  1:01.84                                                      
 10 Fu, Claire                10 Irvine Novaquati-CA  1:00.62    1:02.27 q      
       29.98  1:02.27                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Garcia, Gianna M          10 Roadrunner Aquat-CC  1:01.31    1:02.35        
       30.18  1:02.35                                                      
 12 Thompson, Serena          10 Vitras Swim Club-AZ  1:11.77L   1:02.62        
       29.98  1:02.62                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Leung, Kelsey B           10 Otter Swim Club-PC   1:03.64    1:02.69        
       29.77  1:02.69                                                      
 14 Isomatsu, Maiya           10 Otter Swim Club-PC   1:02.92    1:02.75        
       30.24  1:02.75                                                      
 15 Carroll, Faith T          10 Pleasanton Seaha-PC  1:03.77    1:02.82        
       30.68  1:02.82                                                      
 16 Benitez, Angelica M        9 Una Fson-CA          1:04.97    1:03.42        
       29.87  1:03.42                                                      
 17 Park, Lauren J            10 North Coast Aqua-SI  1:04.40    1:03.45        
       30.22  1:03.45                                                      
 18 Zhang, Amy Y              10 North Coast Aqua-SI  1:04.82    1:03.49        
       30.44  1:03.49                                                      
 19 Swailes, Avery L          10 Canyons Aquatic-CA   1:04.49    1:03.50        
       30.67  1:03.50                                                      
 20 Salvino, Teia I           10 Paseo Aquatics S-CA  1:03.46    1:03.59        
       30.14  1:03.59                                                      
 20 Schaffer, Alexis A        10 Palo Alto Stanfo-PC  1:03.61    1:03.59        
       30.91  1:03.59                                                      
 22 Carrigan, Ava R           10 Piranha Swimming-PC  1:04.81    1:03.64        
       31.13  1:03.64                                                      
 23 Hawk, Katy G              10 Santa Clara Swim-PC  1:03.26    1:03.72        
       30.57  1:03.72                                                      
 23 Vass, Stella R            10 Royal Swim Team-CA   1:03.93    1:03.72        
       30.53  1:03.72                                                      
 25 Rivera, Elena Trinity N   10 Vallejo Aquatic-PC   1:04.77    1:03.74        
       30.08  1:03.74                                                      
 26 Bennett, Paige M          10 Pleasanton Seaha-PC  1:04.40    1:03.79        
       31.28  1:03.79                                                      
 27 Hussein, Aliaa W          10 Clovis Swim Club-CC  1:02.87    1:03.86        
       31.61  1:03.86                                                      
 28 Naranjo, Alexis           10 Clovis Swim Club-CC  1:02.37    1:03.92        
       30.83  1:03.92                                                      
 29 Wong, Cassidy K           10 Pacific Swim-SI      1:02.22    1:03.96        
       30.43  1:03.96                                                      
 30 Baron, Miko L             10 Oceanside Swim C-SI  1:03.57    1:04.24        
       30.96  1:04.24                                                      
 31 Dormans, Lily M            9 Canyons Aquatic-CA   1:04.94    1:04.49        
       30.36  1:04.49                                                      
 32 Repp, Marlee J            10 Pacifica Sea Lio-PC  1:03.91    1:04.53        
       31.00  1:04.53                                                      
 33 Nguyen, Kiara K           10 Una Scsc-PC          1:03.96    1:05.02        
       30.96  1:05.02                                                      
 34 Morgan, Chloe N           10 Manta Ray Aquati-SI  1:04.36    1:05.15        
       31.04  1:05.15                                                      
 35 Parises, Sophia B         10 California Gold-SN   1:04.23    1:05.20        
       31.00  1:05.20                                                      
 35 Yuan, Allison G           10 Santa Clara Swim-PC  1:03.47    1:05.20        
       31.31  1:05.20                                                      
 37 Huang, Davina              8 Santa Clara Swim-PC  1:04.18    1:06.20        
       31.70  1:06.20                                                      
 38 Boyer, Elizabeth P        10 Utah Valley Aqua-UT  1:03.23    1:06.24        
       31.28  1:06.24                                                      
 39 Macmahon, Madeline A      10 Davis Arden Raci-SN  1:04.83    1:06.62        
       32.04  1:06.62                                                      
 40 Gagnon, Anya G            10 Sebastopol Sea S-PC  1:04.14    1:06.69        
       31.42  1:06.69                                                      
 -- Ignacio, Bianca R         10 California Capit-SN    59.99         DQ        
       28.94       DQ                                                      
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:58.20    4/9/2015 Claire E Tuggle, Yosemite Marlins          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ignacio, Bianca R         10 California Capit-SN  2:12.07    2:07.64        
       29.45  1:01.86  1:35.29  2:07.64                                    
  2 Dodd, Emily G             10 Arizona Gold Swi-AZ  2:09.60    2:09.52        
       29.66  1:02.52  1:36.59  2:09.52                                    
  3 Thompson, Serena          10 Vitras Swim Club-AZ  2:14.33    2:10.51        
       30.40  1:03.53  1:37.20  2:10.51                                    
  4 Mullica, Keirlyn S        10 Maryanne Keever-AZ   2:12.46    2:11.01        
       29.77  1:02.81  1:37.24  2:11.01                                    
  5 Ghinea, Eileen A          10 Ellie Abihider-CA    2:14.92    2:11.20        
       30.30  1:04.00  1:38.44  2:11.20                                    
  6 McDonald, Kaylee A        10 Flatiron Athleti-CO  2:14.31    2:12.40        
       30.83  1:04.99  1:39.51  2:12.40                                    
  7 Lee, Joy                  10 Canyons Aquatic-CA   2:14.37    2:13.25        
       30.60  1:04.55  1:39.58  2:13.25                                    
  8 Fu, Claire                10 Irvine Novaquati-CA  2:12.99    2:14.09        
       30.80  1:04.45  1:39.16  2:14.09                                    
  9 Garcia, Gianna M          10 Roadrunner Aquat-CC  2:12.38    2:14.32        
       30.53  1:04.47  1:39.94  2:14.32                                    
 10 Horaska, Isabel E         10 Roadrunner Aquat-CC  2:13.77    2:16.41        
       30.89  1:05.41  1:41.45  2:16.41                                    
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:58.20    4/9/2015 Claire E Tuggle, Yosemite Marlins          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dodd, Emily G             10 Arizona Gold Swi-AZ  2:11.74    2:09.60 q      
       29.00  1:01.53  1:35.62  2:09.60                                    
  2 Ignacio, Bianca R         10 California Capit-SN  2:11.18    2:12.07 q      
       29.86  1:03.70  1:38.96  2:12.07                                    
  3 Garcia, Gianna M          10 Roadrunner Aquat-CC  2:11.52    2:12.38 q      
       30.52  1:04.22  1:38.71  2:12.38                                    
  4 Mullica, Keirlyn S        10 Maryanne Keever-AZ   2:10.47    2:12.46 q      
       29.88  1:03.16  1:38.01  2:12.46                                    
  5 Fu, Claire                10 Irvine Novaquati-CA  2:08.97    2:12.99 q      
       30.45  1:03.75  1:38.69  2:12.99                                    
  6 Horaska, Isabel E         10 Roadrunner Aquat-CC  2:14.51    2:13.77 q      
       30.43  1:04.51  1:40.08  2:13.77                                    
  7 McDonald, Kaylee A        10 Flatiron Athleti-CO  2:13.44    2:14.31 q      
       31.03  1:05.47  1:41.17  2:14.31                                    
  8 Thompson, Serena          10 Vitras Swim Club-AZ  2:12.88    2:14.33 q      
       30.94  1:04.82  1:39.45  2:14.33                                    
  9 Lee, Joy                  10 Canyons Aquatic-CA   2:16.37    2:14.37 q      
       30.17  1:03.35  1:38.41  2:14.37                                    
 10 Ghinea, Eileen A          10 Ellie Abihider-CA    2:14.54    2:14.92 q      
       31.15  1:05.85  1:40.96  2:14.92                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Morgan, Chloe N           10 Manta Ray Aquati-SI  2:16.44    2:14.93        
       30.91  1:05.10  1:40.39  2:14.93                                    
 12 Wong, Cassidy K           10 Pacific Swim-SI      2:12.73    2:15.01        
       30.24  1:04.64  1:40.38  2:15.01                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Claus-Udarbe, Amalie M    10 Foothill Aqua Sh-SN  2:13.77    2:15.17        
       31.79  1:05.71  1:40.48  2:15.17                                    
 14 Rothe, Mandy K            10 Sahuarita Stingr-AZ  2:19.76    2:16.16        
       31.28  1:05.86  1:41.88  2:16.16                                    
 14 Swailes, Avery L          10 Canyons Aquatic-CA   2:20.18    2:16.16        
       30.91  1:05.23  1:41.19  2:16.16                                    
 16 Zhou, Lauren X            10 Aquazot Swim Clu-CA  2:16.16    2:16.26        
       30.67  1:05.53  1:41.21  2:16.26                                    
 17 Baron, Miko L             10 Oceanside Swim C-SI  2:18.06    2:16.79        
       30.95  1:05.04  1:41.38  2:16.79                                    
 18 Schaffer, Alexis A        10 Palo Alto Stanfo-PC  2:15.87    2:17.11        
       31.86  1:06.39  1:41.68  2:17.11                                    
 19 Feyk, Liliana J           10 North Coast Aqua-SI  2:17.17    2:17.42        
       30.53  1:04.64  1:41.87  2:17.42                                    
 20 Alonso, Delaney G         10 Unattached-SI        2:21.05    2:17.46        
       31.81  1:06.87  1:43.06  2:17.46                                    
 21 Lynch, Calista R          10 Una Osc-PC           2:20.11    2:17.47        
       32.15  1:07.05  1:42.78  2:17.47                                    
 22 Hussein, Aliaa W          10 Clovis Swim Club-CC  2:19.60    2:18.12        
       32.72  1:08.52  1:44.66  2:18.12                                    
 23 Bennett, Paige M          10 Pleasanton Seaha-PC  2:19.47    2:18.29        
       31.37  1:06.20  1:42.49  2:18.29                                    
 24 Cui, Kyra O                9 Quicksilver Swim-PC  2:20.69    2:18.39        
       31.54  1:05.99  1:42.10  2:18.39                                    
 25 Carrigan, Ava R           10 Piranha Swimming-PC  2:16.75    2:18.53        
       31.24  1:07.31  1:43.65  2:18.53                                    
 26 Vass, Stella R            10 Royal Swim Team-CA   2:14.17    2:18.73        
       31.11  1:06.22  1:42.92  2:18.73                                    
 27 Boyer, Elizabeth P        10 Utah Valley Aqua-UT  2:17.82    2:18.74        
       31.45  1:06.72  1:44.09  2:18.74                                    
 28 Montevirgen, Arielleeliz  10 Davis Arden Raci-SN  2:18.90    2:19.93        
       31.76  1:07.27  1:44.58  2:19.93                                    
 29 Carroll, Faith T          10 Pleasanton Seaha-PC  2:15.47    2:20.03        
       32.21  1:08.17  1:45.27  2:20.03                                    
 30 Wong, Hannah G            10 College Area Swi-SI  2:19.46    2:20.14        
       31.64  1:07.16  1:44.06  2:20.14                                    
 31 Gagnon, Anya G            10 Sebastopol Sea S-PC  2:19.75    2:20.46        
       30.94  1:06.69  1:44.15  2:20.46                                    
 32 Repp, Marlee J            10 Pacifica Sea Lio-PC  2:20.61    2:20.52        
       32.48  1:08.79  1:45.19  2:20.52                                    
 33 Park, Lauren J            10 North Coast Aqua-SI  2:18.99    2:20.84        
       31.90  1:07.41  1:44.49  2:20.84                                    
 34 Dormans, Lily M            9 Canyons Aquatic-CA   2:17.66    2:20.89        
       32.17  1:08.08  1:44.94  2:20.89                                    
 35 Wong, Alexa B              9 Tule Nation Trit-CC  2:20.66    2:20.97        
       32.97  1:08.99  1:45.75  2:20.97                                    
 36 Gomez, Madelynn M         10 Livermore Aqua C-PC  2:21.71    2:21.62        
       31.45  1:07.41  1:44.57  2:21.62                                    
 37 Zhang, Amy Y              10 North Coast Aqua-SI  2:20.72    2:21.84        
       32.99  1:09.35  1:45.62  2:21.84                                    
 38 Chavez-Varela, Isabella    9 South Bay Aquati-SI  2:39.94L   2:22.09        
       33.53  1:09.84  1:47.28  2:22.09                                    
 39 Schechter, Abigail R      10 Roadrunner Aquat-CC  2:21.29    2:22.52        
       33.15  1:09.66  1:47.51  2:22.52                                    
 40 Naranjo, Alexis           10 Clovis Swim Club-CC  2:15.53    2:24.03        
       31.72  1:07.48  1:45.67  2:24.03                                    
 41 Fernandez, Bianca A       10 Clovis Swim Club-CC  2:20.61    2:27.53        
       31.81  1:09.80  1:49.28  2:27.53                                    
 -- Axelman, Mia E            10 Northern Sierra-SN   2:13.62         DQ        
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 5:13.74   4/11/2015 Claire E Tuggle, Yosemite Marlins          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dodd, Emily G             10 Arizona Gold Swi-AZ  5:39.50    5:36.90        
       29.60  1:02.44  1:36.41  2:10.40  2:44.68  3:19.45  3:54.44  4:29.51
     5:04.14  5:36.90                                                      
  2 Ignacio, Bianca R         10 California Capit-SN  5:46.28    5:36.95        
       29.54  1:02.17  1:36.13  2:10.62  2:45.37  3:20.62  3:56.30  4:31.07
     5:05.49  5:36.95                                                      
  3 Garcia, Gianna M          10 Roadrunner Aquat-CC  5:48.18    5:44.73        
       30.95  1:04.76  1:39.89  2:14.80  2:49.92  3:25.10  4:00.55  4:35.90
     5:10.78  5:44.73                                                      
  4 Ghinea, Eileen A          10 Ellie Abihider-CA    5:50.13    5:45.94        
       30.60  1:05.01  1:39.79  2:15.36  2:50.63  3:25.74  4:01.11  4:36.70
     5:11.97  5:45.94                                                      
  5 Thompson, Serena          10 Vitras Swim Club-AZ  5:50.74    5:47.49        
       30.62  1:04.33  1:39.37  2:15.12  2:50.47  3:25.88  4:01.76  4:37.56
     5:13.21  5:47.49                                                      
  6 Fu, Claire                10 Irvine Novaquati-CA  5:52.89    5:49.76        
       31.70  1:06.37  1:42.05  2:17.85  2:53.20  3:28.63  4:04.48  4:40.10
     5:15.72  5:49.76                                                      
  7 McDonald, Kaylee A        10 Flatiron Athleti-CO  5:53.36    5:52.56        
       31.12  1:05.55  1:40.95  2:17.03  2:53.04  3:29.39  4:05.87  4:42.62
     5:19.10  5:52.56                                                      
  8 Baron, Miko L             10 Oceanside Swim C-SI  5:55.30    5:54.57        
       31.74  1:06.60  1:42.69  2:18.81  2:55.01  3:30.92  4:07.37  4:43.97
     5:19.71  5:54.57                                                      
  9 Wong, Cassidy K           10 Pacific Swim-SI      5:48.47    5:56.40        
       30.67  1:05.83  1:41.80  2:18.16  2:54.92  3:31.63  4:08.00  4:44.77
     5:20.94  5:56.40                                                      
 10 Morgan, Chloe N           10 Manta Ray Aquati-SI  5:55.62    5:58.25        
       31.82  1:07.00  1:42.90  2:19.71  2:56.51  3:32.99  4:09.97  4:46.63
     5:22.84  5:58.25                                                      
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 5:13.74   4/11/2015 Claire E Tuggle, Yosemite Marlins          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dodd, Emily G             10 Arizona Gold Swi-AZ  5:45.38    5:39.50 q      
       30.09  1:03.31  1:37.64  2:11.56  2:46.42  3:20.98  3:55.80  4:30.79
     5:05.17  5:39.50                                                      
  2 Ignacio, Bianca R         10 California Capit-SN  5:51.01    5:46.28 q      
       30.46  1:04.13  1:39.13  2:14.53  2:50.44  3:26.25  4:01.74  4:37.30
     5:12.62  5:46.28                                                      
  3 Garcia, Gianna M          10 Roadrunner Aquat-CC  6:00.85    5:48.18 q      
       31.03  1:06.44  1:42.65  2:18.70  2:53.68  3:29.20  4:04.84  4:39.77
     5:14.61  5:48.18                                                      
  4 Wong, Cassidy K           10 Pacific Swim-SI      5:57.43    5:48.47 q      
       30.80  1:05.95  1:41.62  2:17.11  2:52.18  3:27.68  4:03.24  4:38.96
     5:13.97  5:48.47                                                      
  5 Ghinea, Eileen A          10 Ellie Abihider-CA    5:53.43    5:50.13 q      
       31.72  1:06.48  1:41.96  2:17.20  2:53.37  3:29.36  4:05.69  4:41.75
     5:17.83  5:50.13                                                      
  6 Thompson, Serena          10 Vitras Swim Club-AZ  5:48.24    5:50.74 q      
       30.49  1:04.68  1:40.03  2:15.82  2:51.41  3:27.41  4:03.67  4:39.51
     5:15.27  5:50.74                                                      
  7 Fu, Claire                10 Irvine Novaquati-CA  5:49.79    5:52.89 q      
       31.31  1:05.48  1:41.02  2:17.45  2:53.48  3:29.69  4:05.80  4:41.98
     5:18.49  5:52.89                                                      
  8 McDonald, Kaylee A        10 Flatiron Athleti-CO  6:01.23    5:53.36 q      
       31.20  1:06.32  1:41.59  2:17.62  2:53.80  3:29.94  4:06.51  4:42.64
     5:19.37  5:53.36                                                      
  9 Baron, Miko L             10 Oceanside Swim C-SI  5:58.27    5:55.30 q      
       31.77  1:06.45  1:42.57  2:18.98  2:55.46  3:32.20  4:08.38  4:44.78
     5:21.06  5:55.30                                                      
 10 Morgan, Chloe N           10 Manta Ray Aquati-SI  6:08.40    5:55.62 q      
       31.73  1:07.05  1:43.62  2:19.71  2:56.27  3:33.00  4:09.46  4:45.06
     5:21.51  5:55.62                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zhou, Lauren X            10 Aquazot Swim Clu-CA  5:52.45    5:56.75        
       30.83  1:05.63  1:41.21  2:17.03  2:53.34  3:29.92  4:06.77  4:44.04
     5:20.76  5:56.75                                                      
 12 Vass, Stella R            10 Royal Swim Team-CA   5:56.68    6:01.56        
       31.58  1:07.52  1:44.63  2:21.92  2:59.25  3:36.57  4:13.40  4:50.39
     5:27.06  6:01.56                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Swailes, Avery L          10 Canyons Aquatic-CA   6:06.96    6:02.65        
       31.46  1:08.15  1:44.97  2:21.70  2:59.15  3:36.41  4:13.05  4:50.22
     5:26.80  6:02.65                                                      
 14 Carroll, Faith T          10 Pleasanton Seaha-PC  6:13.55    6:04.04        
       31.65  1:08.30  1:45.35  2:23.04  2:59.94  3:37.80  4:15.29  4:52.87
     5:29.77  6:04.04                                                      
 15 Lynch, Calista R          10 Una Osc-PC           5:35.20L   6:06.78        
       32.90  1:09.23  1:46.23  2:23.74  3:01.05  3:38.62  4:16.04  4:53.38
     5:30.47  6:06.78                                                      
 16 Schechter, Abigail R      10 Roadrunner Aquat-CC  6:06.62    6:07.52        
       33.50  1:10.60  1:47.92  2:25.52  3:03.06  3:40.92  4:18.05  4:56.15
     5:33.03  6:07.52                                                      
 17 Dormans, Lily M            9 Canyons Aquatic-CA   6:12.99    6:07.64        
       31.82  1:08.10  1:44.61  2:21.73  2:59.29  3:36.73  4:14.78  4:52.97
     5:31.79  6:07.64                                                      
 18 Axelman, Mia E            10 Northern Sierra-SN   6:07.58    6:10.56        
       32.73  1:10.18  1:48.50  2:26.97  3:04.81  3:42.92  4:21.31  4:58.66
     5:35.25  6:10.56                                                      
 19 Ezra, Serawit J           10 Unattached-PC        6:08.85    6:11.39        
       31.75  1:07.59  1:45.09  2:22.94  3:00.22  3:38.67  4:17.06  4:55.11
     5:33.68  6:11.39                                                      
 20 Chandler, Marybrooke B    10 Una Cca-SN           6:13.67    6:12.02        
       32.10  1:08.86  1:46.54  2:24.50  3:02.79  3:40.44  4:18.86  4:56.95
     5:35.32  6:12.02                                                      
 21 Grant, Mary                9 Aquazot Swim Clu-CA  6:08.99    6:13.81        
       34.21  1:11.65  1:49.71  2:27.71  3:05.56  3:43.49  4:21.68  4:59.63
     5:37.32  6:13.81                                                      
 22 Boyer, Elizabeth P        10 Utah Valley Aqua-UT  5:56.40    6:14.31        
       33.29  1:10.17  1:48.03  2:26.35  3:04.42  3:42.82  4:21.74  4:59.87
     5:37.74  6:14.31                                                      
 23 Wong, Hannah G            10 College Area Swi-SI  6:11.47    6:15.39        
       32.62  1:09.42  1:47.03  2:24.84  3:02.75  3:41.36  4:19.96  4:59.04
     5:37.65  6:15.39                                                      
 24 Bennett, Paige M          10 Pleasanton Seaha-PC  6:09.15    6:16.31        
       33.47  1:10.00  1:47.71  2:25.84  3:04.38  3:43.34  4:22.66  5:01.52
     5:39.39  6:16.31                                                      
 25 Mueller, Emily M          10 Vacaville Swim C-SN  6:11.87    6:28.29        
       32.76  1:11.22  1:49.82  2:29.15  3:08.96  3:48.45  4:28.08  5:08.85
     5:49.24  6:28.29                                                      
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 28.75   4/10/2015 Miriam A Sheehan, Phoenix Swim Clu           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rothe, Mandy K            10 Sahuarita Stingr-AZ    30.87      30.84        
  2 Mullica, Keirlyn S        10 Maryanne Keever-AZ     31.93      31.61        
  3 Ninan, Abigail E          10 Santa Clara Swim-PC    31.77      31.65        
  4 Kondury, Anagha           10 Irvine Novaquati-CA    32.30      32.42        
  5 Piasai, Madison           10 Quicksilver Swim-PC    33.07      32.43        
  6 Kos, Sara Y               10 Davis Arden Raci-SN    32.74      32.78        
  7 Alonso, Delaney G         10 Unattached-SI          32.73      32.81        
  8 Gomez, Madelynn M         10 Livermore Aqua C-PC    33.12      32.96        
  9 Woo, Olivia               10 Montclair Swim T-PC    32.16      33.03        
 10 Arnold, Paige E           10 Piedmont Swim Te-PC    32.86      33.37        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 28.75   4/10/2015 Miriam A Sheehan, Phoenix Swim Clu           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rothe, Mandy K            10 Sahuarita Stingr-AZ    30.76      30.87 q      
  2 Ninan, Abigail E          10 Santa Clara Swim-PC    32.84      31.77 q      
  3 Mullica, Keirlyn S        10 Maryanne Keever-AZ     31.76      31.93 q      
  4 Woo, Olivia               10 Montclair Swim T-PC    31.52      32.16 q      
  5 Kondury, Anagha           10 Irvine Novaquati-CA    32.05      32.30 q      
  6 Alonso, Delaney G         10 Unattached-SI          33.29      32.73 q      
  7 Kos, Sara Y               10 Davis Arden Raci-SN    34.00      32.74 q      
  8 Arnold, Paige E           10 Piedmont Swim Te-PC    33.62      32.86 q      
  9 Piasai, Madison           10 Quicksilver Swim-PC    33.41      33.07 q      
 10 Gomez, Madelynn M         10 Livermore Aqua C-PC    33.06      33.12 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Le-Nguyen, Audrey Q       10 Montclair Swim T-PC    33.09      33.29        
 12 Cui, Kyra O                9 Quicksilver Swim-PC    33.59      33.30        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Elaydi, Lyla               9 Santa Clara Swim-PC    34.12      33.53        
 14 Tolentino, Lily R         10 Livermore Aqua C-PC    33.69      33.58        
 15 Feyk, Liliana J           10 North Coast Aqua-SI    34.28      33.67        
 16 Salvino, Teia I           10 Paseo Aquatics S-CA    33.00      33.81        
 17 Vass, Stella R            10 Royal Swim Team-CA     33.17      33.84        
 17 Cox, Isabella J           10 Manta Ray Aquati-SI    33.92      33.84        
 19 Yuan, Allison G           10 Santa Clara Swim-PC    33.98      34.01        
 20 Zhang, Amy Y              10 North Coast Aqua-SI    34.08      34.06        
 21 Horaska, Isabel E         10 Roadrunner Aquat-CC    33.12      34.10        
 22 Rivera, Elena Trinity N   10 Vallejo Aquatic-PC     33.42      34.11        
 23 Fiore, Alessandra H       10 Bainbridge Islan-PN    34.08      34.12        
 24 Montevirgen, Arielleeliz  10 Davis Arden Raci-SN    34.26      34.17        
 25 Mering, Grace W           10 Davis Arden Raci-SN    33.14      34.32        
 26 Ash, Jordan A              9 Unattached-PC          33.97      34.35        
 27 Isomatsu, Maiya           10 Otter Swim Club-PC     34.35      34.43        
 28 Lee, Joy                  10 Canyons Aquatic-CA     33.99      34.49        
 29 Benitez, Angelica M        9 Una Fson-CA            34.28      34.56        
 30 Sinnock, Kayla G          10 Royal Swim Team-CA     33.22      34.68        
 31 Lucero, Lauryn A          10 Ellis Aquatics S-PC    33.87      34.71        
 32 Taylor, Catalina A        10 Davis Arden Raci-SN    33.06      34.72        
 33 Axelman, Mia E            10 Northern Sierra-SN     33.61      34.83        
 34 Huang, Davina              8 Santa Clara Swim-PC    34.38      34.84        
 35 Hussein, Aliaa W          10 Clovis Swim Club-CC    34.14      34.96        
 36 Wong, Hannah G            10 College Area Swi-SI    34.34      34.97        
 37 Klatt, Katarina E         10 Carson Tigershar-PC    33.75      35.13        
 38 Xin, Allison              10 Front Range Barr-CO    34.15      35.19        
 39 Lopez, Cherlou J          10 Clovis Swim Club-CC    34.31      37.04        
 40 Garcia, Gianna M          10 Roadrunner Aquat-CC    33.59      37.06        
 41 Boyer, Elizabeth P        10 Utah Valley Aqua-UT    33.37      38.95        
 -- Nguyen, Kiara K           10 Una Scsc-PC            33.32         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:00.93   4/11/2015 Miriam A Sheehan, Phoenix Swim Clu         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Christian, Kate M         10 Diablo Aquatics-PC   1:04.16    1:03.99        
       30.62  1:03.99                                                      
  2 Rothe, Mandy K            10 Sahuarita Stingr-AZ  1:06.61    1:05.50        
       31.78  1:05.50                                                      
  3 Mullica, Keirlyn S        10 Maryanne Keever-AZ   1:09.60    1:07.40        
       32.56  1:07.40                                                      
  4 Fu, Claire                10 Irvine Novaquati-CA  1:07.74    1:08.08        
       33.22  1:08.08                                                      
  5 Kos, Sara Y               10 Davis Arden Raci-SN  1:09.01    1:08.09        
       32.83  1:08.09                                                      
  6 Tolentino, Lily R         10 Livermore Aqua C-PC  1:10.05    1:09.50        
       33.54  1:09.50                                                      
  7 Le-Nguyen, Audrey Q       10 Montclair Swim T-PC  1:09.30    1:09.68        
       33.60  1:09.68                                                      
  8 Gomez, Madelynn M         10 Livermore Aqua C-PC  1:09.85    1:09.93        
       34.03  1:09.93                                                      
  9 Horaska, Isabel E         10 Roadrunner Aquat-CC  1:10.08    1:10.83        
       34.46  1:10.83                                                      
 10 Piasai, Madison           10 Quicksilver Swim-PC  1:10.04    1:11.28        
       34.80  1:11.28                                                      
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:00.93   4/11/2015 Miriam A Sheehan, Phoenix Swim Clu         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Christian, Kate M         10 Diablo Aquatics-PC   1:07.25    1:04.16 q      
       30.88  1:04.16                                                      
  2 Rothe, Mandy K            10 Sahuarita Stingr-AZ  1:05.85    1:06.61 q      
       32.33  1:06.61                                                      
  3 Fu, Claire                10 Irvine Novaquati-CA  1:08.16    1:07.74 q      
       33.08  1:07.74                                                      
  4 Kos, Sara Y               10 Davis Arden Raci-SN  1:11.63    1:09.01 q      
       33.25  1:09.01                                                      
  5 Le-Nguyen, Audrey Q       10 Montclair Swim T-PC  1:10.46    1:09.30 q      
       33.32  1:09.30                                                      
  6 Mullica, Keirlyn S        10 Maryanne Keever-AZ   1:09.02    1:09.60 q      
       32.89  1:09.60                                                      
  7 Gomez, Madelynn M         10 Livermore Aqua C-PC  1:10.20    1:09.85 q      
       33.57  1:09.85                                                      
  8 Piasai, Madison           10 Quicksilver Swim-PC  1:11.67    1:10.04 q      
       34.11  1:10.04                                                      
  9 Tolentino, Lily R         10 Livermore Aqua C-PC  1:12.86    1:10.05 q      
       33.75  1:10.05                                                      
 10 Horaska, Isabel E         10 Roadrunner Aquat-CC  1:10.70    1:10.08 q      
       34.20  1:10.08                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Arnold, Paige E           10 Piedmont Swim Te-PC  1:11.53    1:10.35        
       33.95  1:10.35                                                      
 12 Ninan, Abigail E          10 Santa Clara Swim-PC  1:11.73    1:10.38        
       33.42  1:10.38                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Feyk, Liliana J           10 North Coast Aqua-SI  1:13.98   J1:10.38        
       34.37  1:10.38                                                      
 14 Nguyen, Kiara K           10 Una Scsc-PC          1:11.04    1:10.95        
       34.09  1:10.95                                                      
 15 Alonso, Delaney G         10 Unattached-SI        1:11.56    1:11.07        
       34.67  1:11.07                                                      
 16 Zhang, Amy Y              10 North Coast Aqua-SI  1:11.79    1:11.14        
       34.38  1:11.14                                                      
 17 Salvino, Teia I           10 Paseo Aquatics S-CA  1:11.55    1:11.26        
       34.62  1:11.26                                                      
 18 Kondury, Anagha           10 Irvine Novaquati-CA  1:13.39    1:11.45        
 19 Dodd, Emily G             10 Arizona Gold Swi-AZ  1:11.46    1:11.79        
       34.50  1:11.79                                                      
 20 Vass, Stella R            10 Royal Swim Team-CA   1:11.44    1:11.87        
       35.37  1:11.87                                                      
 21 Porteous, Renae S         10 Verde Valley Hig-AZ  1:12.63    1:12.10        
       34.17  1:12.10                                                      
 22 Yuan, Allison G           10 Santa Clara Swim-PC  1:13.27    1:12.16        
       35.11  1:12.16                                                      
 23 Isomatsu, Maiya           10 Otter Swim Club-PC   1:11.08    1:12.19        
       35.66  1:12.19                                                      
 24 Cui, Kyra O                9 Quicksilver Swim-PC  1:11.61    1:12.38        
       35.44  1:12.38                                                      
 25 Zhou, Lauren X            10 Aquazot Swim Clu-CA  1:11.54    1:12.53        
       35.07  1:12.53                                                      
 26 Woo, Olivia               10 Montclair Swim T-PC  1:13.15    1:12.77        
       34.61  1:12.77                                                      
 26 Mering, Grace W           10 Davis Arden Raci-SN  1:13.55    1:12.77        
       35.38  1:12.77                                                      
 28 Feng, Fiona               10 De Anza Cupertin-PC  1:13.70    1:13.09        
       35.24  1:13.09                                                      
 29 Sinnock, Kayla G          10 Royal Swim Team-CA   1:13.31    1:13.13        
       34.93  1:13.13                                                      
 30 Xin, Allison              10 Front Range Barr-CO  1:12.83    1:13.28        
       35.13  1:13.28                                                      
 31 Leung, Kelsey B           10 Otter Swim Club-PC   1:12.91    1:13.31        
       34.36  1:13.31                                                      
 32 Fiore, Alessandra H       10 Bainbridge Islan-PN  1:13.15    1:14.13        
       35.54  1:14.13                                                      
 33 Ezra, Serawit J           10 Unattached-PC        1:13.97    1:14.52        
       35.80  1:14.52                                                      
 34 Hussein, Aliaa W          10 Clovis Swim Club-CC  1:12.23    1:14.70        
       36.80  1:14.70                                                      
 35 Boyer, Elizabeth P        10 Utah Valley Aqua-UT  1:13.06    1:16.68        
       37.49  1:16.68                                                      
 36 Garcia, Gianna M          10 Roadrunner Aquat-CC  1:11.94    1:18.71        
       38.83  1:18.71                                                      
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 32.30   4/11/2015 Jeremiah Lhea E Tandingan, Pikes Peak Athle  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Christian, Kate M         10 Diablo Aquatics-PC     33.48      33.56        
  2 Ghinea, Eileen A          10 Ellie Abihider-CA      35.35      35.32        
  3 Arnold, Paige E           10 Piedmont Swim Te-PC    36.00      36.12        
  3 Benitez, Angelica M        9 Una Fson-CA            35.41      36.12        
  5 Cui, Kyra O                9 Quicksilver Swim-PC    36.21      36.15        
  6 Cox, Isabella J           10 Manta Ray Aquati-SI    36.45      36.21        
  7 Porteous, Renae S         10 Verde Valley Hig-AZ    36.11      36.26        
  8 Lee, Joy                  10 Canyons Aquatic-CA     36.88      36.49        
  9 Leung, Kelsey B           10 Otter Swim Club-PC     36.54      36.69        
 10 Solomon, Mia M            10 North Bay Aquati-PC    36.34      36.74        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 32.30   4/11/2015 Jeremiah Lhea E Tandingan, Pikes Peak Athle  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Christian, Kate M         10 Diablo Aquatics-PC     34.87      33.48 q      
  2 Ghinea, Eileen A          10 Ellie Abihider-CA      36.57      35.35 q      
  3 Benitez, Angelica M        9 Una Fson-CA            35.15      35.41 q      
  4 Arnold, Paige E           10 Piedmont Swim Te-PC    37.28      36.00 q      
  5 Porteous, Renae S         10 Verde Valley Hig-AZ    37.58      36.11 q      
  6 Cui, Kyra O                9 Quicksilver Swim-PC    36.11      36.21 q      
  7 Solomon, Mia M            10 North Bay Aquati-PC    36.80      36.34 q      
  8 Cox, Isabella J           10 Manta Ray Aquati-SI    36.42      36.45 q      
  9 Leung, Kelsey B           10 Otter Swim Club-PC     36.68      36.54 q      
 10 Lee, Joy                  10 Canyons Aquatic-CA     37.96      36.88 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kereszturi, Julia         10 Phoenix Swim Clu-AZ    36.54      37.01        
 12 Bennett, Paige M          10 Pleasanton Seaha-PC    37.38      37.14        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lopez, Cherlou J          10 Clovis Swim Club-CC    35.74      37.17        
 14 Leon, Melissa L           10 Pacific Swim-SI        38.08      37.24        
 14 Sto. Domingo, Ava          9 The Olympic Club-PC    37.72      37.24        
 16 Claus-Udarbe, Amalie M    10 Foothill Aqua Sh-SN    37.48      37.31        
 17 Sasivarevic, Hanna        10 Cottonwood Heigh-UT    36.98      37.41        
 18 Fagen, Meredith G         10 Aces Swim Club-CO      38.01      37.46        
 18 Kos, Sara Y               10 Davis Arden Raci-SN    38.13      37.46        
 20 Lucero, Lauryn A          10 Ellis Aquatics S-PC    43.46L     37.95        
 21 Gagnon, Anya G            10 Sebastopol Sea S-PC    37.69      37.96        
 22 Zheng, Aileen G           10 Santa Clara Swim-PC    37.04      38.08        
 23 Lynch, Calista R          10 Una Osc-PC             37.57      38.18        
 24 Liu, Samantha W           10 Santa Clara Swim-PC    37.03      38.27        
 25 Schechter, Abigail R      10 Roadrunner Aquat-CC    37.51      38.45        
 26 Hawk, Katy G              10 Santa Clara Swim-PC    37.79      39.08        
 -- McDonald, Kaylee A        10 Flatiron Athleti-CO    37.09         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:09.49    4/9/2015 Jeremiah Lhea E Tandingan, Pikes Peak Athle
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Benitez, Angelica M        9 Una Fson-CA          1:16.37    1:15.62        
       35.72  1:15.62                                                      
  2 Sasivarevic, Hanna        10 Cottonwood Heigh-UT  1:19.91    1:18.02        
       36.61  1:18.02                                                      
  3 Cui, Kyra O                9 Quicksilver Swim-PC  1:18.49    1:18.24        
       37.25  1:18.24                                                      
  4 Cox, Isabella J           10 Manta Ray Aquati-SI  1:19.99    1:18.44        
       36.48  1:18.44                                                      
  5 Porteous, Renae S         10 Verde Valley Hig-AZ  1:19.21    1:18.59        
       38.15  1:18.59                                                      
  6 Fu, Claire                10 Irvine Novaquati-CA  1:18.85    1:18.73        
       37.29  1:18.73                                                      
  7 Kos, Sara Y               10 Davis Arden Raci-SN  1:19.78    1:19.28        
       37.31  1:19.28                                                      
  8 Kereszturi, Julia         10 Phoenix Swim Clu-AZ  1:20.18    1:19.37        
       38.45  1:19.37                                                      
  9 Bennett, Paige M          10 Pleasanton Seaha-PC  1:19.98    1:23.07        
       38.62  1:23.07                                                      
 -- Leung, Kelsey B           10 Otter Swim Club-PC   1:18.88         DQ        
       37.41       DQ                                                      
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:09.49    4/9/2015 Jeremiah Lhea E Tandingan, Pikes Peak Athle
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Benitez, Angelica M        9 Una Fson-CA          1:16.66    1:16.37 q      
       36.11  1:16.37                                                      
  2 Cui, Kyra O                9 Quicksilver Swim-PC  1:18.51    1:18.49 q      
       37.39  1:18.49                                                      
  3 Fu, Claire                10 Irvine Novaquati-CA  1:16.68    1:18.85 q      
       37.85  1:18.85                                                      
  4 Leung, Kelsey B           10 Otter Swim Club-PC   1:20.64    1:18.88 q      
       36.74  1:18.88                                                      
  5 Porteous, Renae S         10 Verde Valley Hig-AZ  1:22.85    1:19.21 q      
       37.13  1:19.21                                                      
  6 Kos, Sara Y               10 Davis Arden Raci-SN  1:20.86    1:19.78 q      
       37.55  1:19.78                                                      
  7 Sasivarevic, Hanna        10 Cottonwood Heigh-UT  1:19.09    1:19.91 q      
       37.81  1:19.91                                                      
  8 Bennett, Paige M          10 Pleasanton Seaha-PC  1:23.00    1:19.98 q      
       38.12  1:19.98                                                      
  9 Cox, Isabella J           10 Manta Ray Aquati-SI  1:19.58    1:19.99 q      
       36.95  1:19.99                                                      
 10 Kereszturi, Julia         10 Phoenix Swim Clu-AZ  1:19.23    1:20.18 q      
       38.34  1:20.18                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Yuan, Allison G           10 Santa Clara Swim-PC  1:23.38    1:20.94        
       38.19  1:20.94                                                      
 12 Liu, Samantha W           10 Santa Clara Swim-PC  1:22.16    1:21.38        
       38.15  1:21.38                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lopez, Cherlou J          10 Clovis Swim Club-CC  1:20.44   J1:21.38        
       38.37  1:21.38                                                      
 14 Claus-Udarbe, Amalie M    10 Foothill Aqua Sh-SN  1:22.38    1:21.59        
       39.71  1:21.59                                                      
 15 Arnold, Paige E           10 Piedmont Swim Te-PC  1:21.08    1:21.64        
       37.88  1:21.64                                                      
 16 Zhou, Lauren X            10 Aquazot Swim Clu-CA  1:23.35    1:21.78        
       38.78  1:21.78                                                      
 17 Zheng, Aileen G           10 Santa Clara Swim-PC  1:23.20    1:22.04        
       38.91  1:22.04                                                      
 18 Lynch, Calista R          10 Una Osc-PC           1:22.18    1:22.40        
       39.80  1:22.40                                                      
 19 Solomon, Mia M            10 North Bay Aquati-PC  1:23.18    1:22.57        
       38.83  1:22.57                                                      
 20 Ghinea, Eileen A          10 Ellie Abihider-CA    1:19.11    1:22.75        
       39.23  1:22.75                                                      
 21 Mahmoud, Rawan M          10 Davis Arden Raci-SN  1:21.48    1:23.26        
       39.15  1:23.26                                                      
 22 Sto. Domingo, Ava          9 The Olympic Club-PC  1:23.29    1:25.16        
       39.23  1:25.16                                                      
 23 Schechter, Abigail R      10 Roadrunner Aquat-CC  1:21.55    1:25.38        
       41.15  1:25.38                                                      
 24 Thompson, Serena          10 Vitras Swim Club-AZ  1:23.48    1:25.41        
       40.46  1:25.41                                                      
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 26.64   4/12/2015 Miriam A Sheehan, Phoenix Swim Clu           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Christian, Kate M         10 Diablo Aquatics-PC     28.48      28.20        
  2 Ninan, Abigail E          10 Santa Clara Swim-PC    29.30      28.77        
  3 Rothe, Mandy K            10 Sahuarita Stingr-AZ    29.67      28.94        
  4 Le-Nguyen, Audrey Q       10 Montclair Swim T-PC    30.70      29.97        
  5 Ghinea, Eileen A          10 Ellie Abihider-CA      30.46      30.24        
  6 Alonso, Delaney G         10 Unattached-SI          30.96      30.70        
  7 Lucero, Lauryn A          10 Ellis Aquatics S-PC    30.62      30.76        
  8 McDonald, Kaylee A        10 Flatiron Athleti-CO    30.85      30.92        
  9 Sinnock, Kayla G          10 Royal Swim Team-CA     30.85      30.99        
 10 Sasivarevic, Hanna        10 Cottonwood Heigh-UT    30.46      31.19        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 26.64   4/12/2015 Miriam A Sheehan, Phoenix Swim Clu           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Christian, Kate M         10 Diablo Aquatics-PC     28.97      28.48 q      
  2 Ninan, Abigail E          10 Santa Clara Swim-PC    29.27      29.30 q      
  3 Rothe, Mandy K            10 Sahuarita Stingr-AZ    29.14      29.67 q      
  4 Sasivarevic, Hanna        10 Cottonwood Heigh-UT    30.22      30.46 q      
  4 Ghinea, Eileen A          10 Ellie Abihider-CA      30.03      30.46 q      
  6 Lucero, Lauryn A          10 Ellis Aquatics S-PC    31.82      30.62 q      
  7 Le-Nguyen, Audrey Q       10 Montclair Swim T-PC    31.24      30.70 q      
  8 Sinnock, Kayla G          10 Royal Swim Team-CA     30.41      30.85 q      
  8 McDonald, Kaylee A        10 Flatiron Athleti-CO    31.84      30.85 q      
 10 Alonso, Delaney G         10 Unattached-SI          30.45      30.96 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Isomatsu, Maiya           10 Otter Swim Club-PC     32.05      31.04        
 12 Cox, Isabella J           10 Manta Ray Aquati-SI    32.15      31.12        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Carroll, Faith T          10 Pleasanton Seaha-PC    31.55      31.17        
 14 Rivera, Elena Trinity N   10 Vallejo Aquatic-PC     32.40      31.19        
 15 Thompson, Serena          10 Vitras Swim Club-AZ    32.74      31.22        
 16 Tolentino, Lily R         10 Livermore Aqua C-PC    31.87      31.25        
 17 Hawk, Katy G              10 Santa Clara Swim-PC    31.80      31.34        
 18 Dodd, Emily G             10 Arizona Gold Swi-AZ    31.56      31.39        
 19 Leung, Kelsey B           10 Otter Swim Club-PC     31.79      31.53        
 20 Schaffer, Alexis A        10 Palo Alto Stanfo-PC    31.86      31.55        
 20 Zhang, Amy Y              10 North Coast Aqua-SI    32.08      31.55        
 22 Salvino, Teia I           10 Paseo Aquatics S-CA    31.32      31.62        
 23 Claus-Udarbe, Amalie M    10 Foothill Aqua Sh-SN    32.78      31.63        
 24 Nguyen, Kiara K           10 Una Scsc-PC            30.20      31.66        
 25 Kereszturi, Julia         10 Phoenix Swim Clu-AZ    30.56      31.73        
 26 Wong, Cassidy K           10 Pacific Swim-SI        30.27      31.81        
 27 Montevirgen, Arielleeliz  10 Davis Arden Raci-SN    30.74      31.82        
 28 Huang, Davina              8 Santa Clara Swim-PC    31.87      31.90        
 29 Cadiz, Gia J              10 Unattached-CA          32.23      31.99        
 30 Porteous, Renae S         10 Verde Valley Hig-AZ    32.66      32.00        
 31 Chandler, Marybrooke B    10 Una Cca-SN             31.87      32.13        
 32 Ezra, Serawit J           10 Unattached-PC          32.72      32.21        
 33 Gomez, Madelynn M         10 Livermore Aqua C-PC    31.74      32.25        
 34 Naranjo, Alexis           10 Clovis Swim Club-CC    31.76      32.37        
 35 Axelman, Mia E            10 Northern Sierra-SN     30.97      32.39        
 36 Gagnon, Anya G            10 Sebastopol Sea S-PC    32.23      32.40        
 37 Benitez, Angelica M        9 Una Fson-CA            31.96      32.49        
 38 Kondury, Anagha           10 Irvine Novaquati-CA    31.39      32.57        
 39 Hussein, Aliaa W          10 Clovis Swim Club-CC    32.35      32.60        
 40 Wham, Caitlin S           10 Una Fast-SN            32.75      32.61        
 41 Olson, Ava C              10 Tule Nation Trit-CC    32.89      32.63        
 42 Woo, Olivia               10 Montclair Swim T-PC    32.46      32.64        
 43 Powell, Caroline G        10 Irvine Novaquati-CA    32.39      32.77        
 44 Xin, Allison              10 Front Range Barr-CO    32.79      32.79        
 45 Arnold, Paige E           10 Piedmont Swim Te-PC    32.33      32.93        
 46 Elaydi, Lyla               9 Santa Clara Swim-PC    31.96      32.98        
 47 Ash, Jordan A              9 Unattached-PC          32.88      33.02        
 48 Wong, Alexa B              9 Tule Nation Trit-CC    32.74      33.05        
 48 Zheng, Aileen G           10 Santa Clara Swim-PC    32.78      33.05        
 50 Swailes, Avery L          10 Canyons Aquatic-CA     32.79      33.06        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 1:00.68    4/9/2015 Miriam A Sheehan, Phoenix Swim Clu         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Christian, Kate M         10 Diablo Aquatics-PC   1:04.09    1:03.35        
       29.69  1:03.35                                                      
  2 Rothe, Mandy K            10 Sahuarita Stingr-AZ  1:04.74    1:04.75        
       30.03  1:04.75                                                      
  3 Ninan, Abigail E          10 Santa Clara Swim-PC  1:06.53    1:05.33        
       30.56  1:05.33                                                      
  4 Mullica, Keirlyn S        10 Maryanne Keever-AZ   1:06.91    1:05.79        
       31.49  1:05.79                                                      
  5 Nguyen, Kiara K           10 Una Scsc-PC          1:08.71    1:08.07        
       31.74  1:08.07                                                      
  6 Alonso, Delaney G         10 Unattached-SI        1:09.55    1:08.30        
       32.62  1:08.30                                                      
  7 Dodd, Emily G             10 Arizona Gold Swi-AZ  1:09.26    1:08.97        
       32.48  1:08.97                                                      
  8 Benitez, Angelica M        9 Una Fson-CA          1:09.12    1:09.17        
       33.26  1:09.17                                                      
  8 Schaffer, Alexis A        10 Palo Alto Stanfo-PC  1:09.72    1:09.17        
       32.33  1:09.17                                                      
 10 Huang, Davina              8 Santa Clara Swim-PC  1:09.75    1:09.99        
       33.01  1:09.99                                                      
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 1:00.68    4/9/2015 Miriam A Sheehan, Phoenix Swim Clu         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Christian, Kate M         10 Diablo Aquatics-PC   1:05.89    1:04.09 q      
       29.52  1:04.09                                                      
  2 Rothe, Mandy K            10 Sahuarita Stingr-AZ  1:03.79    1:04.74 q      
       31.11  1:04.74                                                      
  3 Ninan, Abigail E          10 Santa Clara Swim-PC  1:07.21    1:06.53 q      
       30.76  1:06.53                                                      
  4 Mullica, Keirlyn S        10 Maryanne Keever-AZ   1:07.32    1:06.91 q      
       31.57  1:06.91                                                      
  5 Nguyen, Kiara K           10 Una Scsc-PC          1:08.72    1:08.71 q      
       32.36  1:08.71                                                      
  6 Benitez, Angelica M        9 Una Fson-CA          1:08.94    1:09.12 q      
       32.31  1:09.12                                                      
  7 Dodd, Emily G             10 Arizona Gold Swi-AZ  1:09.21    1:09.26 q      
       32.54  1:09.26                                                      
  8 Alonso, Delaney G         10 Unattached-SI        1:08.73    1:09.55 q      
       33.24  1:09.55                                                      
  9 Schaffer, Alexis A        10 Palo Alto Stanfo-PC  1:10.84    1:09.72 q      
       32.82  1:09.72                                                      
 10 Huang, Davina              8 Santa Clara Swim-PC  1:11.60    1:09.75 q      
       32.83  1:09.75                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ignacio, Bianca R         10 California Capit-SN  1:09.31    1:09.96        
       32.91  1:09.96                                                      
 12 McDonald, Kaylee A        10 Flatiron Athleti-CO  1:09.81    1:10.23        
       32.85  1:10.23                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ghinea, Eileen A          10 Ellie Abihider-CA    1:06.07    1:10.63        
       32.64  1:10.63                                                      
 14 Isomatsu, Maiya           10 Otter Swim Club-PC   1:14.63    1:10.84        
       32.55  1:10.84                                                      
 15 Tolentino, Lily R         10 Livermore Aqua C-PC  1:14.39    1:11.20        
       33.26  1:11.20                                                      
 16 Hall, Kalea W             10 Seaside Aquatic-PC   1:13.68    1:11.72        
       33.91  1:11.72                                                      
 17 Le-Nguyen, Audrey Q       10 Montclair Swim T-PC  1:14.31    1:11.77        
       34.22  1:11.77                                                      
 18 Olson, Ava C              10 Tule Nation Trit-CC  1:10.55    1:11.80        
       34.27  1:11.80                                                      
 19 Boyer, Elizabeth P        10 Utah Valley Aqua-UT  1:08.34    1:11.96        
       34.78  1:11.96                                                      
 20 Heffernan, Lila E         10 Waves Aquatics N-PC  1:13.56    1:12.17        
       34.04  1:12.17                                                      
 21 Passantino, Mickayla M    10 Davis Arden Raci-SN  1:13.71    1:12.37        
       34.23  1:12.37                                                      
 22 Ezra, Serawit J           10 Unattached-PC        1:12.28    1:12.71        
       33.91  1:12.71                                                      
 23 Powell, Caroline G        10 Irvine Novaquati-CA  1:12.49    1:12.99        
       35.38  1:12.99                                                      
 24 Chandler, Marybrooke B    10 Una Cca-SN           1:12.95    1:13.12        
       34.06  1:13.12                                                      
 25 Claus-Udarbe, Amalie M    10 Foothill Aqua Sh-SN  1:10.07    1:13.21        
       34.81  1:13.21                                                      
 26 Wong, Alexa B              9 Tule Nation Trit-CC  1:13.03    1:13.23        
       34.69  1:13.23                                                      
 27 Hussein, Aliaa W          10 Clovis Swim Club-CC  1:12.24    1:13.27        
       34.72  1:13.27                                                      
 28 Carroll, Faith T          10 Pleasanton Seaha-PC  1:13.40    1:13.33        
       33.75  1:13.33                                                      
 29 Gomez, Madelynn M         10 Livermore Aqua C-PC  1:11.77    1:13.78        
       33.79  1:13.78                                                      
 30 Lynch, Calista R          10 Una Osc-PC           1:13.19    1:13.92        
       34.45  1:13.92                                                      
 31 Lee, Joy                  10 Canyons Aquatic-CA   1:12.19    1:13.93        
       33.63  1:13.93                                                      
 32 Feng, Fiona               10 De Anza Cupertin-PC  1:15.16    1:14.47        
       33.07  1:14.47                                                      
 33 Gagnon, Anya G            10 Sebastopol Sea S-PC  1:12.97    1:14.63        
       34.57  1:14.63                                                      
 34 Tran, Katelyn D            8 Santa Clara Swim-PC  1:13.73    1:14.67        
       35.57  1:14.67                                                      
 35 Fisco, Bella S            10 Canyons Aquatic-CA   1:14.62    1:15.05        
       35.45  1:15.05                                                      
 36 Naranjo, Alexis           10 Clovis Swim Club-CC  1:13.46    1:15.26        
       34.31  1:15.26                                                      
 37 Sinnock, Kayla G          10 Royal Swim Team-CA   1:10.57    1:15.50        
       33.48  1:15.50                                                      
 38 Zheng, Aileen G           10 Santa Clara Swim-PC  1:13.97    1:15.52        
       33.94  1:15.52                                                      
 39 Kondury, Anagha           10 Irvine Novaquati-CA  1:12.11    1:15.54        
       34.76  1:15.54                                                      
 40 Montevirgen, Arielleeliz  10 Davis Arden Raci-SN  1:12.56    1:15.86        
       35.73  1:15.86                                                      
 41 Xin, Allison              10 Front Range Barr-CO  1:14.78    1:17.05        
       35.79  1:17.05                                                      
 42 Sto. Domingo, Ava          9 The Olympic Club-PC  1:15.15    1:19.88        
       36.18  1:19.88                                                      
 43 Schechter, Abigail R      10 Roadrunner Aquat-CC  1:13.96    1:20.80        
       36.64  1:20.80                                                      
 -- Wong, Cassidy K           10 Pacific Swim-SI      1:08.47         DQ        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 1:01.59   4/12/2015 Jeremiah Lhea E Tandingan, Pikes Peak Athle
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Christian, Kate M         10 Diablo Aquatics-PC   1:05.28    1:04.67        
       29.04  1:04.67                                                      
  2 Mullica, Keirlyn S        10 Maryanne Keever-AZ   1:08.38    1:08.10        
       31.33  1:08.10                                                      
  3 Fu, Claire                10 Irvine Novaquati-CA  1:09.47    1:08.67        
       31.97  1:08.67                                                      
  4 Rothe, Mandy K            10 Sahuarita Stingr-AZ  1:10.41    1:08.81        
       30.70  1:08.81                                                      
  5 Porteous, Renae S         10 Verde Valley Hig-AZ  1:10.08    1:09.60        
       32.20  1:09.60                                                      
  6 Kereszturi, Julia         10 Phoenix Swim Clu-AZ  1:10.43    1:10.62        
       32.69  1:10.62                                                      
  7 Sasivarevic, Hanna        10 Cottonwood Heigh-UT  1:08.97    1:10.63        
       32.50  1:10.63                                                      
  8 Leung, Kelsey B           10 Otter Swim Club-PC   1:10.54    1:11.33        
       33.45  1:11.33                                                      
  9 Schaffer, Alexis A        10 Palo Alto Stanfo-PC  1:10.63    1:11.81        
       34.93  1:11.81                                                      
 10 Benitez, Angelica M        9 Una Fson-CA          1:09.92    1:12.15        
       34.04  1:12.15                                                      
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 1:01.59   4/12/2015 Jeremiah Lhea E Tandingan, Pikes Peak Athle
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Christian, Kate M         10 Diablo Aquatics-PC   1:06.68    1:05.28 q      
       28.84  1:05.28                                                      
  2 Mullica, Keirlyn S        10 Maryanne Keever-AZ   1:12.82    1:08.38 q      
       31.16  1:08.38                                                      
  3 Sasivarevic, Hanna        10 Cottonwood Heigh-UT  1:09.29    1:08.97 q      
       32.02  1:08.97                                                      
  4 Fu, Claire                10 Irvine Novaquati-CA  1:08.40    1:09.47 q      
       32.31  1:09.47                                                      
  5 Benitez, Angelica M        9 Una Fson-CA          1:10.51    1:09.92 q      
       34.17  1:09.92                                                      
  6 Porteous, Renae S         10 Verde Valley Hig-AZ  1:13.05    1:10.08 q      
       32.83  1:10.08                                                      
  7 Rothe, Mandy K            10 Sahuarita Stingr-AZ  1:09.44    1:10.41 q      
       30.96  1:10.41                                                      
  8 Kereszturi, Julia         10 Phoenix Swim Clu-AZ  1:09.15    1:10.43 q      
       32.37  1:10.43                                                      
  9 Leung, Kelsey B           10 Otter Swim Club-PC   1:11.60    1:10.54 q      
       32.46  1:10.54                                                      
 10 Schaffer, Alexis A        10 Palo Alto Stanfo-PC  1:11.69    1:10.63 q      
       33.78  1:10.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kos, Sara Y               10 Davis Arden Raci-SN  1:13.88    1:10.75        
       32.41  1:10.75                                                      
 12 Lee, Joy                  10 Canyons Aquatic-CA   1:12.82    1:10.81        
       32.53  1:10.81                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cox, Isabella J           10 Manta Ray Aquati-SI  1:11.46    1:11.00        
       33.41  1:11.00                                                      
 14 McDonald, Kaylee A        10 Flatiron Athleti-CO  1:11.10    1:11.06        
       33.29  1:11.06                                                      
 15 Ignacio, Bianca R         10 California Capit-SN  1:10.90    1:11.18        
       34.20  1:11.18                                                      
 16 Claus-Udarbe, Amalie M    10 Foothill Aqua Sh-SN  1:12.08    1:11.19        
       33.07  1:11.19                                                      
 17 Ninan, Abigail E          10 Santa Clara Swim-PC  1:11.64    1:11.62        
       31.36  1:11.62                                                      
 18 Lynch, Calista R          10 Una Osc-PC           1:12.88    1:11.90        
       34.65  1:11.90                                                      
 19 Yuan, Allison G           10 Santa Clara Swim-PC  1:13.66    1:12.08        
       33.35  1:12.08                                                      
 20 Cui, Kyra O                9 Quicksilver Swim-PC  1:10.93    1:12.19        
       35.40  1:12.19                                                      
 20 Huang, Davina              8 Santa Clara Swim-PC  1:13.51    1:12.19        
       33.01  1:12.19                                                      
 22 Alonso, Delaney G         10 Unattached-SI        1:11.32    1:12.23        
       32.86  1:12.23                                                      
 23 Dodd, Emily G             10 Arizona Gold Swi-AZ  1:11.51    1:12.28        
       34.27  1:12.28                                                      
 24 Zhou, Lauren X            10 Aquazot Swim Clu-CA  1:11.22    1:12.48        
       33.46  1:12.48                                                      
 25 Bennett, Paige M          10 Pleasanton Seaha-PC  1:13.06    1:12.53        
       34.80  1:12.53                                                      
 26 Horaska, Isabel E         10 Roadrunner Aquat-CC  1:13.29    1:12.91        
       33.66  1:12.91                                                      
 27 Elaydi, Lyla               9 Santa Clara Swim-PC  1:13.29    1:12.94        
       33.44  1:12.94                                                      
 28 Tolentino, Lily R         10 Livermore Aqua C-PC  1:13.76    1:12.96        
       32.67  1:12.96                                                      
 29 Sto. Domingo, Ava          9 The Olympic Club-PC  1:13.31    1:12.97        
       33.67  1:12.97                                                      
 30 Swailes, Avery L          10 Canyons Aquatic-CA   1:13.82    1:13.03        
       34.11  1:13.03                                                      
 31 Nguyen, Kiara K           10 Una Scsc-PC          1:11.32    1:13.15        
       32.78  1:13.15                                                      
 32 Ezra, Serawit J           10 Unattached-PC        1:13.93    1:13.26        
       33.84  1:13.26                                                      
 33 Baron, Miko L             10 Oceanside Swim C-SI  1:13.80    1:13.53        
       34.88  1:13.53                                                      
 34 Le-Nguyen, Audrey Q       10 Montclair Swim T-PC  1:13.14    1:13.63        
       33.38  1:13.63                                                      
 35 Liu, Samantha W           10 Santa Clara Swim-PC  1:12.43    1:14.60        
       35.46  1:14.60                                                      
 36 Zhang, Amy Y              10 North Coast Aqua-SI  1:13.94    1:14.82        
       33.26  1:14.82                                                      
 37 Salvino, Teia I           10 Paseo Aquatics S-CA  1:12.88    1:14.87        
       35.11  1:14.87                                                      
 38 Lopez, Cherlou J          10 Clovis Swim Club-CC  1:12.94    1:15.65        
       36.03  1:15.65                                                      
 39 Kondury, Anagha           10 Irvine Novaquati-CA  1:13.37    1:15.97        
       33.10  1:15.97                                                      
 -- Wong, Cassidy K           10 Pacific Swim-SI      1:10.67         DQ        
       32.85       DQ                                                      
 -- Arnold, Paige E           10 Piedmont Swim Te-PC  1:11.76         DQ        
       33.10       DQ                                                      
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 2:14.30   4/10/2015 Jeremiah Lhea E Tandingan, Pikes Peak Athle
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Christian, Kate M         10 Diablo Aquatics-PC   2:21.03    2:18.53        
       29.60  1:03.88  1:45.24  2:18.53                                    
  2 Fu, Claire                10 Irvine Novaquati-CA  2:26.32    2:23.30        
       32.08  1:08.13  1:50.00  2:23.30                                    
  3 Rothe, Mandy K            10 Sahuarita Stingr-AZ  2:28.97    2:27.83        
       30.59  1:07.07  1:54.77  2:27.83                                    
  4 Claus-Udarbe, Amalie M    10 Foothill Aqua Sh-SN  2:31.34    2:28.59        
       32.58  1:11.80  1:53.97  2:28.59                                    
  5 Kereszturi, Julia         10 Phoenix Swim Clu-AZ  2:31.08    2:29.46        
       33.01  1:11.13  1:56.05  2:29.46                                    
  6 Ghinea, Eileen A          10 Ellie Abihider-CA    2:28.98    2:29.47        
       31.85  1:10.50  1:56.05  2:29.47                                    
  7 Ignacio, Bianca R         10 California Capit-SN  2:30.86    2:29.58        
       32.79  1:11.48  1:56.95  2:29.58                                    
  8 Alonso, Delaney G         10 Unattached-SI        2:30.64    2:31.74        
       33.07  1:10.35  1:56.33  2:31.74                                    
  9 Porteous, Renae S         10 Verde Valley Hig-AZ  2:31.86    2:32.24        
       34.86  1:13.86  1:56.40  2:32.24                                    
 10 Isomatsu, Maiya           10 Otter Swim Club-PC   2:31.50    2:34.10        
       32.82  1:12.47  1:59.14  2:34.10                                    
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 2:14.30   4/10/2015 Jeremiah Lhea E Tandingan, Pikes Peak Athle
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Christian, Kate M         10 Diablo Aquatics-PC   2:23.95    2:21.03 q      
       30.51  1:04.95  1:47.40  2:21.03                                    
  2 Fu, Claire                10 Irvine Novaquati-CA  2:23.81    2:26.32 q      
       33.39  1:09.36  1:53.22  2:26.32                                    
  3 Rothe, Mandy K            10 Sahuarita Stingr-AZ  2:27.62    2:28.97 q      
       30.28  1:07.19  1:55.40  2:28.97                                    
  4 Ghinea, Eileen A          10 Ellie Abihider-CA    2:32.84    2:28.98 q      
       32.74  1:10.38  1:55.62  2:28.98                                    
  5 Alonso, Delaney G         10 Unattached-SI        2:34.53    2:30.64 q      
       32.32  1:09.95  1:54.97  2:30.64                                    
  6 Ignacio, Bianca R         10 California Capit-SN  2:28.39    2:30.86 q      
       33.89  1:12.66  1:58.41  2:30.86                                    
  7 Kereszturi, Julia         10 Phoenix Swim Clu-AZ  2:30.29    2:31.08 q      
       33.44  1:13.29  1:57.41  2:31.08                                    
  8 Claus-Udarbe, Amalie M    10 Foothill Aqua Sh-SN  2:30.68    2:31.34 q      
       33.61  1:12.92  1:56.61  2:31.34                                    
  9 Isomatsu, Maiya           10 Otter Swim Club-PC   2:35.03    2:31.50 q      
       31.86  1:11.29  1:56.95  2:31.50                                    
 10 Porteous, Renae S         10 Verde Valley Hig-AZ  2:33.47    2:31.86 q      
       34.63  1:13.58  1:57.39  2:31.86                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lynch, Calista R          10 Una Osc-PC           2:32.87    2:32.26        
       33.31  1:12.08  1:57.24  2:32.26                                    
 12 McDonald, Kaylee A        10 Flatiron Athleti-CO  2:28.89    2:32.69        
       34.04  1:14.19  1:59.56  2:32.69                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Schaffer, Alexis A        10 Palo Alto Stanfo-PC  2:36.12    2:33.00        
       33.50  1:12.62  1:58.49  2:33.00                                    
 14 Kos, Sara Y               10 Davis Arden Raci-SN  2:36.29    2:33.24        
       32.60  1:11.64  1:58.66  2:33.24                                    
 15 Huang, Davina              8 Santa Clara Swim-PC  2:33.08    2:33.57        
       33.67  1:11.60  1:57.28  2:33.57                                    
 15 Lucero, Lauryn A          10 Ellis Aquatics S-PC  2:36.25    2:33.57        
       33.97  1:13.45  1:58.67  2:33.57                                    
 17 Wong, Cassidy K           10 Pacific Swim-SI      2:30.38    2:34.11        
       31.96  1:11.52  1:57.79  2:34.11                                    
 18 Cox, Isabella J           10 Manta Ray Aquati-SI  2:34.08    2:35.13        
       32.50  1:13.36  1:59.41  2:35.13                                    
 19 Thompson, Serena          10 Vitras Swim Club-AZ  2:30.36    2:35.25        
       32.05  1:14.12  2:00.04  2:35.25                                    
 20 Bennett, Paige M          10 Pleasanton Seaha-PC  2:36.70    2:35.28        
       35.69  1:17.35  2:02.31  2:35.28                                    
 21 Baron, Miko L             10 Oceanside Swim C-SI  2:34.74    2:35.56        
       34.23  1:14.54  2:02.21  2:35.56                                    
 22 Zhou, Lauren X            10 Aquazot Swim Clu-CA  2:32.24    2:35.63        
       34.23  1:13.66  2:00.39  2:35.63                                    
 23 Hussein, Aliaa W          10 Clovis Swim Club-CC  2:35.87    2:36.25        
       35.24  1:14.35  2:02.88  2:36.25                                    
 24 Tolentino, Lily R         10 Livermore Aqua C-PC  2:38.35    2:36.35        
       33.15  1:11.12  1:59.62  2:36.35                                    
 25 Yuan, Allison G           10 Santa Clara Swim-PC  2:38.30    2:36.80        
       34.48  1:14.57  1:59.90  2:36.80                                    
 26 Vass, Stella R            10 Royal Swim Team-CA   2:33.59    2:37.59        
       35.37  1:14.52  2:02.42  2:37.59                                    
 27 Cui, Kyra O                9 Quicksilver Swim-PC  2:33.52    2:37.77        
       34.63  1:15.81  2:02.32  2:37.77                                    
 28 Nguyen, Kiara K           10 Una Scsc-PC          2:34.22    2:37.80        
       32.94  1:12.97  2:01.49  2:37.80                                    
 29 Gagnon, Anya G            10 Sebastopol Sea S-PC  2:58.66L   2:38.88        
       34.97  1:15.43  2:02.26  2:38.88                                    
 30 Horaska, Isabel E         10 Roadrunner Aquat-CC  2:32.19    2:38.90        
       36.39  1:13.90  2:03.14  2:38.90                                    
 30 Arnold, Paige E           10 Piedmont Swim Te-PC  2:33.75    2:38.90        
       33.49  1:12.99  2:00.44  2:38.90                                    
 32 Beisel, Sophie P          10 Santa Clara Swim-PC  2:38.72    2:39.70        
       35.95  1:15.99  2:04.25  2:39.70                                    
 33 Feng, Fiona               10 De Anza Cupertin-PC  2:36.89    2:39.76        
       32.32  1:12.27  2:01.62  2:39.76                                    
 34 Sinnock, Kayla G          10 Royal Swim Team-CA   2:35.86    2:40.43        
       34.31  1:14.69  2:04.24  2:40.43                                    
 35 Elaydi, Lyla               9 Santa Clara Swim-PC  2:35.47    2:40.95        
       33.61  1:13.26  2:02.01  2:40.95                                    
 36 Olson, Ava C              10 Tule Nation Trit-CC  2:37.92    2:41.25        
       34.05  1:14.80  2:03.62  2:41.25                                    
 37 Schechter, Abigail R      10 Roadrunner Aquat-CC  2:36.86    2:41.30        
       35.80  1:17.51  2:04.91  2:41.30                                    
 38 Gomez, Madelynn M         10 Livermore Aqua C-PC  2:37.72    2:41.58        
       33.82  1:12.14  2:03.03  2:41.58                                    
 39 Boyer, Elizabeth P        10 Utah Valley Aqua-UT  2:33.96    2:41.98        
       34.01  1:14.27  2:04.60  2:41.98                                    
 40 Lopez, Cherlou J          10 Clovis Swim Club-CC  2:35.98    2:42.61        
       36.24  1:15.99  2:04.72  2:42.61                                    
 41 Powell, Caroline G        10 Irvine Novaquati-CA  2:59.88L   2:42.99        
       35.36  1:18.18  2:05.61  2:42.99                                    
 -- Sasivarevic, Hanna        10 Cottonwood Heigh-UT  2:31.55         DQ        
       35.61  1:17.01  2:01.30       DQ                                    
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   FW Record: # 1:51.91    4/7/2013 Scottsdale Aquatic Club                    
                         A Strouse, G Pattison, C Zapata, L Rosin          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      1:56.04    1:54.57        
     1) Fisco, Bella S 10               2) Swailes, Avery L 10            
     3) Dormans, Lily M 9               4) Lee, Joy 10                    
       30.09    58.14  1:27.33  1:54.57                                    
  2 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     1:52.98    1:55.07        
     1) Hawk, Katy G 10                 2) Zheng, Aileen G 10             
     3) Ninan, Abigail E 10             4) Yuan, Allison G 10             
       28.57    58.32  1:26.62  1:55.07                                    
  3 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     1:54.13    1:57.60        
     1) Huang, Davina 8                 2) Liu, Samantha W 10             
     3) Elaydi, Lyla 9                  4) Jensen, Faye A 10              
       29.37    59.65  1:28.89  1:57.60                                    
  4 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   1:55.00    1:58.28        
     1) Mering, Grace W 10              2) Taylor, Catalina A 10          
     3) Montevirgen, Arielleelizabet O  4) Kos, Sara Y 10                 
       29.85  1:00.11  1:29.64  1:58.28                                    
  5 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      2:01.16    1:58.62        
     1) Cui, Kyra O 9                   2) Piasai, Madison 10             
     3) Boeun, Sophie L 9               4) Hannigan, Katherine E 10       
       28.60    58.26  1:30.37  1:58.62                                    
  6 Clovis Swim Club-CC  'A'                          2:00.82    1:59.08        
     1) Hussein, Aliaa W 10             2) Naranjo, Alexis 10             
     3) Lopez, Cherlou J 10             4) Fernandez, Bianca A 10         
       29.94    59.84  1:30.29  1:59.08                                    
  7 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                2:04.49    1:59.50        
     1) Frangieh, Karly E 9             2) Cheng, Caroline Y 10           
     3) Feng, Fiona 10                  4) Lacroix, Jenna C 10            
       31.18  1:00.79  1:30.00  1:59.50                                    
  7 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               2:00.15    1:59.50        
     1) Liao, Audrey 9                  2) Chan, Katelyn S 9              
     3) Detter, Olivia K 10             4) Schaffer, Alexis A 10          
       30.72  1:01.01  1:31.40  1:59.50                                    
  9 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       1:53.67    1:59.76        
     1) Carroll, Faith T 10             2) Phan, Jasmine T 10             
     3) Lin, Florence Rui 10            4) Bennett, Paige M 10            
       28.86    59.21  1:30.14  1:59.76                                    
 10 Montclair Swim Team-PC  'A'                       2:03.55    2:00.07        
     1) Dougherty, Kelsey T 9           2) Woo, Olivia 10                 
     3) Le-Nguyen, Audrey Q 10          4) Luby, Makena C 10              
       39.24  1:01.60  1:29.54  2:00.07                                    
 11 Davis Arden Racing Team-SN  'B'                   1:59.24    2:02.40        
     1) Passantino, Mickayla M 10       2) Macmahon, Madeline A 10        
     3) Elms, Jenna R 10                4) Asperger, Emily 10             
       31.37  1:01.11  1:33.14  2:02.40                                    
 12 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               2:01.72    2:03.55        
     1) Kwak, Natalie E 9               2) Kennedy, Elyssa M 10           
     3) Detter, Ella C 9                4) Threlkeld, Brooke P 10         
       32.86  1:00.73  1:35.11  2:03.55                                    
 13 Peak Swimming-PC  'A'                             2:00.20    2:05.38        
     1) Ho, Alison L 10                 2) Yuen, Courtney 9               
     3) Wu, Allison E 9                 4) Lee, Annika 10                 
       31.17  1:03.29  1:34.73  2:05.38                                    
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
   FW Record: # 2:05.30        2014 Palo Alto Stanford Aquatics                
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     2:06.42    2:06.19        
     1) Elaydi, Lyla 9                  2) Zheng, Aileen G 10             
     3) Ninan, Abigail E 10             4) Hawk, Katy G 10                
       32.99  1:08.94  1:38.11  2:06.19                                    
  2 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     2:06.60    2:10.50        
     1) Yuan, Allison G 10              2) Liu, Samantha W 10             
     3) Huang, Davina 8                 4) Jensen, Faye A 10              
       32.94  1:09.88  1:45.19  2:10.50                                    
  3 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      2:14.44    2:11.42        
     1) Piasai, Madison 10              2) Cui, Kyra O 9                  
     3) Wojsiat, Daniella E 10          4) Hannigan, Katherine E 10       
       33.00  1:08.36  1:42.79  2:11.42                                    
  4 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   2:10.58    2:11.96        
     1) Mering, Grace W 10              2) Kos, Sara Y 10                 
     3) Montevirgen, Arielleelizabet O  4) Taylor, Catalina A 10          
       38.30  1:11.06  1:42.69  2:11.96                                    
  5 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      2:10.12    2:12.47        
     1) Dormans, Lily M 9               2) Lee, Joy 10                    
     3) Swailes, Avery L 10             4) Fisco, Bella S 10              
       35.25  1:11.52  1:43.14  2:12.47                                    
  6 Clovis Swim Club-CC  'A'                          2:14.24    2:12.50        
     1) Hussein, Aliaa W 10             2) Lopez, Cherlou J 10            
     3) Naranjo, Alexis 10              4) Fernandez, Bianca A 10         
       34.18  1:11.27  1:43.54  2:12.50                                    
  7 Montclair Swim Team-PC  'A'                       2:20.39    2:12.66        
     1) Woo, Olivia 10                  2) Luby, Makena C 10              
     3) Dougherty, Kelsey T 9           4) Le-Nguyen, Audrey Q 10         
       32.52  1:09.73  1:44.39  2:12.66                                    
  8 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       2:06.17    2:15.09        
     1) Mesina, Alexis L 8              2) Bennett, Paige M 10            
     3) Carroll, Faith T 10             4) Phan, Jasmine T 10             
       40.75  1:13.36  1:53.05  2:15.09                                    
  9 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                2:21.16    2:16.40        
     1) Xu, Kathy Z 10                  2) Cheng, Caroline Y 10           
     3) Feng, Fiona 10                  4) Lacroix, Jenna C 10            
       38.31  1:15.41  1:47.38  2:16.40                                    
 10 Davis Arden Racing Team-SN  'B'                   2:14.35    2:17.15        
     1) Macmahon, Madeline A 10         2) Mahmoud, Rawan M 10            
     3) Passantino, Mickayla M 10       4) Elms, Jenna R 10               
       35.06  1:13.82  1:48.48  2:17.15                                    
 10 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               2:17.67    2:17.15        
     1) Kennedy, Elyssa M 10            2) Milner, Mira 10                
     3) Chan, Katelyn S 9               4) Schaffer, Alexis A 10          
       36.18  1:16.17  1:48.74  2:17.15                                    
 12 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               2:19.69    2:18.82        
     1) Liao, Audrey 9                  2) Threlkeld, Brooke P 10         
     3) Detter, Ella C 9                4) Detter, Olivia K 10            
       41.19  1:15.96  1:51.64  2:18.82                                    
 13 Peak Swimming-PC  'A'                             2:16.19    2:23.57        
     1) Ho, Alison L 10                 2) Gao, Karen A 8                 
     3) Yuen, Courtney 9                4) Lee, Annika 10                 
       36.89  1:19.29  1:53.63  2:23.57                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 23.90        2014 Chloe Clark, UN                              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Winter, Kailyn D          12 Cabrillo Threshe-PC    24.55      24.50        
  2 Wells, Emily              12 Davis Arden Raci-SN    25.01      24.99        
  3 Ervin, Lindsay C          12 Irvine Novaquati-CA    25.24      25.02        
  4 Kragh, Mia A              12 Rancho San Diegu-SI    25.31      25.34        
  5 Smith, Jenna R            12 Steamboat Spring-CO    25.40      25.52        
  6 Hagewood, Cecilia         12 South Bay Aquati-SI    25.62      25.55        
  7 Oesterer, Madeleine       12 Piedmont Swim Te-PC    25.43      25.70        
  8 Van De Heetkamp, Mikaela  12 Davis Arden Raci-SN    25.56      25.85        
  9 Tahk, Yelin E             11 Sunn Swimming-PC       25.59      25.99        
 10 Wozniak, Daria A          12 Olympus Aquatics-UT    25.60      26.09        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 23.90        2014 Chloe Clark, UN                              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Winter, Kailyn D          12 Cabrillo Threshe-PC    24.83      24.55 q      
  2 Wells, Emily              12 Davis Arden Raci-SN    25.21      25.01 q      
  3 Ervin, Lindsay C          12 Irvine Novaquati-CA    25.35      25.24 q      
  4 Kragh, Mia A              12 Rancho San Diegu-SI    25.63      25.31 q      
  5 Smith, Jenna R            12 Steamboat Spring-CO    25.33      25.40 q      
  6 Oesterer, Madeleine       12 Piedmont Swim Te-PC    26.06      25.43 q      
  7 Van De Heetkamp, Mikaela  12 Davis Arden Raci-SN    26.59      25.56 q      
  8 Tahk, Yelin E             11 Sunn Swimming-PC       26.29      25.59 q      
  9 Wozniak, Daria A          12 Olympus Aquatics-UT    25.51      25.60 q      
 10 Hagewood, Cecilia         12 South Bay Aquati-SI    25.25      25.62 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Smith, Skyler A           12 Quicksilver Swim-PC    26.38      25.65        
 12 Andresen, Maile E         12 Terrapins Swim T-PC    25.85      25.69        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Dahlgren, Erika R         12 Davis Arden Raci-SN    25.72      25.79        
 14 Tudor, Emory E            12 Burlingame Aquat-PC    26.03      25.86        
 15 Chesno, Haley D           12 Phoenix Swim Clu-AZ    26.40      25.87        
 16 Hwang, Yooseon            12 Santa Clara Swim-PC    25.69      25.89        
 17 Peyton, Ava M             12 Menlo-PC               26.68      26.00        
 18 Garcia, Justine A         12 Santa Clara Swim-PC    25.82      26.03        
 19 Schaffer, Taylor E        12 Palo Alto Stanfo-PC    25.89      26.05        
 19 Smith, Rea N              11 Neptune Swimming-PC    26.23      26.05        
 21 Shields, Tiffany A        12 Renegade Aquatic-SI    25.91      26.21        
 22 Maxwell, Emily J          12 Arizona Gold Swi-AZ    26.59      26.22        
 23 Morgan, Jordan L          12 Santa Clara Swim-PC    26.83      26.24        
 23 Lin, Athena               12 Davis Arden Raci-SN    26.19      26.24        
 23 Vong, Valarie             11 Davis Arden Raci-SN    26.30      26.24        
 26 Hermeston, Emma J         12 Osprey Aquatics-PC     26.12      26.25        
 27 Deng, Catherine           11 Santa Clara Swim-PC    26.26      26.26        
 28 Hidalgo, Mona Ella E      12 Alameda Island A-PC    26.68      26.29        
 29 Martha, Aranza O          12 South Bay Aquati-SI    26.34      26.39        
 30 Harvey, Noelle E          12 North Coast Aqua-SI    26.78      26.40        
 31 Nguyen, Kylie S           12 Una Scsc-PC            25.94      26.42        
 32 Miles, Julia S            11 Davis Arden Raci-SN    26.63      26.45        
 33 Nitsch, Marie-claire K    12 Una Sea-PC             26.43      26.47        
 34 Hsu, Katherine L          12 Bulldog Swim Clu-PC    26.34      26.48        
 35 Meyer, Payden R           12 Redlands Swim Te-CA    26.94      26.50        
 36 Bayer, Bianca V           12 Marin Pirates-PC       26.76      26.51        
 37 Kotter, Alyssa M          12 Olympus Aquatics-UT    26.30      26.56        
 38 Eckerman, Hannah C        12 Aces Swim Club-CO      26.34      26.58        
 39 Tkachenko, Sofia          11 Santa Clara Swim-PC    26.71      26.61        
 40 Lockyer, Hannah P         11 Montclair Swim T-PC    26.83      26.68        
 40 Li, Ivy M                 12 Sunn Swimming-PC       26.69      26.68        
 42 Martin Del Campo, Sofia   12 AlaGators-PC           26.76      26.69        
 43 Zhu, Angeline             11 Sunn Swimming-PC       26.92      26.70        
 44 Nalen, Ainsley S          12 Aces Swim Club-CO      26.45      26.83        
 45 Rodenberg, Lauren E       12 Sierra Marlins S-SN    26.85      26.91        
 45 Chang, Dora               12 San Marino Tsuna-CA    26.93      26.91        
 47 Palmroos, Maja L          12 North Coast Aqua-SI    26.75      26.96        
 48 Klube, Sophie             12 Alameda Island A-PC    30.63L     26.97        
 48 Fisher, Eleanor A         12 Ladera Oaks-PC         26.61      26.97        
 50 McLain, Katie M           12 California Gold-SN     26.81      26.98        
 51 Hsieh, Catherine          12 Palo Alto Stanfo-PC    30.12L     27.03        
 52 Fingerman, Emily M        12 Maryanne Keever-AZ     26.87      27.05        
 53 Woodcox, Hailey M         12 Una Srn-PC             26.84      27.06        
 54 Ouyang, Olivia L          12 North Coast Aqua-SI    30.48L     27.08        
 55 Lord, Rylee A             12 Tule Nation Trit-CC    26.65      27.12        
 55 Maddux, Lila S            12 Rocky Mountain T-CO    26.61      27.12        
 57 McCormack, Lindsay G      12 The Olympic Club-PC    26.73      27.16        
 58 Wert, Molly A             12 Life Time  Arizo-AZ    26.95      27.24        
 59 Thomas, Sierra            12 De Anza Cupertin-PC    26.91      27.25        
 59 Brehm, Gracie M           12 Irvine Novaquati-CA    30.69L     27.25        
 61 Komet, Michelle           12 West Coast Aquat-PC    26.84      27.32        
 61 Dang, Minh-Uyen V         11 Renegade Aquatic-SI    26.56      27.32        
 63 Grino, Nina               12 Davis Arden Raci-SN    26.73      27.46        
 64 Ballew, Kylie J           12 Heartland Swim A-SI    26.84      27.53        
 65 Brooks, Tania C           11 Una Egac-SN            26.55      27.63        
 66 Elwell, Kensington L      11 North Bay Aquati-PC    26.57      27.69        
 67 Gomes, Rosey G            12 Elk Grove Aquati-SN    26.96      27.77        
 68 Balbuena, Luna            11 Peak Swimming-PC       26.83      27.95        
 69 Lucero, Callie R          11 Una Psc-AZ             26.73      28.05        
 -- Mazurek, Ella M           12 Cabrillo Threshe-PC    26.40         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 51.78        2014 Chloe Clark, UN                              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Smith, Jenna R            12 Steamboat Spring-CO    54.37      53.49        
       25.84    53.49                                                      
  2 Winter, Kailyn D          12 Cabrillo Threshe-PC    54.23      53.55        
       25.72    53.55                                                      
  3 Ervin, Lindsay C          12 Irvine Novaquati-CA    55.57      54.22        
       26.25    54.22                                                      
  4 Wells, Emily              12 Davis Arden Raci-SN    55.66      55.25        
       26.61    55.25                                                      
  5 Kragh, Mia A              12 Rancho San Diegu-SI    55.48      55.27        
       26.66    55.27                                                      
  6 Peyton, Ava M             12 Menlo-PC               56.00      55.62        
       26.91    55.62                                                      
  7 Castillo, Paola I         12 South Bay Aquati-SI    55.73      55.96        
       27.02    55.96                                                      
  8 Oesterer, Madeleine       12 Piedmont Swim Te-PC    55.52      56.13        
       26.61    56.13                                                      
  9 Mazurek, Ella M           12 Cabrillo Threshe-PC    55.62      56.52        
       27.39    56.52                                                      
 10 Lundgren, Emily L         12 South Bay Aquati-SI    55.97      56.63        
       27.03    56.63                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
   FW Record: # 51.78        2014 Chloe Clark, UN                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Hagewood, Cecilia         12 South Bay Aquati-SI       NT      54.97        
       26.76    54.97                                                      
  2 Garcia, Justine A         12 Santa Clara Swim-PC       NT      55.58        
       26.81    55.58                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 51.78        2014 Chloe Clark, UN                              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Winter, Kailyn D          12 Cabrillo Threshe-PC    54.39      54.23 q      
       25.89    54.23                                                      
  2 Smith, Jenna R            12 Steamboat Spring-CO    54.63      54.37 q      
       26.21    54.37                                                      
  3 Kragh, Mia A              12 Rancho San Diegu-SI    56.14      55.48 q      
       26.90    55.48                                                      
  4 Oesterer, Madeleine       12 Piedmont Swim Te-PC    57.09      55.52 q      
       26.35    55.52                                                      
  5 Ervin, Lindsay C          12 Irvine Novaquati-CA    55.35      55.57 q      
       26.71    55.57                                                      
  6 Mazurek, Ella M           12 Cabrillo Threshe-PC    57.67      55.62 q      
       27.07    55.62                                                      
  7 Wells, Emily              12 Davis Arden Raci-SN    55.87      55.66 q      
       26.80    55.66                                                      
  8 Castillo, Paola I         12 South Bay Aquati-SI    56.04      55.73 q      
       26.98    55.73                                                      
  9 Lundgren, Emily L         12 South Bay Aquati-SI    56.39      55.97 q      
       26.62    55.97                                                      
 10 Peyton, Ava M             12 Menlo-PC               57.34      56.00 q      
       27.33    56.00                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hagewood, Cecilia         12 South Bay Aquati-SI    55.20      56.19        
       27.29    56.19                                                      
 12 Garcia, Justine A         12 Santa Clara Swim-PC    55.50     J56.19        
       27.17    56.19                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Smith, Skyler A           12 Quicksilver Swim-PC    57.78      56.27        
       26.61    56.27                                                      
 14 Hwang, Yooseon            12 Santa Clara Swim-PC    56.17      56.30        
       27.14    56.30                                                      
 15 Jih-Schiff, Ana P         12 Crow Canyon Coun-PC    55.68      56.43        
       27.51    56.43                                                      
 16 Chesno, Haley D           12 Phoenix Swim Clu-AZ    56.24      56.53        
       27.41    56.53                                                      
 17 Schaffer, Taylor E        12 Palo Alto Stanfo-PC    55.86      56.66        
       27.30    56.66                                                      
 18 Andresen, Maile E         12 Terrapins Swim T-PC    57.77      56.76        
       26.97    56.76                                                      
 19 Hermeston, Emma J         12 Osprey Aquatics-PC     57.07      56.78        
       27.38    56.78                                                      
 20 Wozniak, Daria A          12 Olympus Aquatics-UT    56.79      56.94        
       26.99    56.94                                                      
 21 Ung, Natalie J            12 Orinda Aquatics-PC     57.57      57.29        
       27.30    57.29                                                      
 22 Smith, Rea N              11 Neptune Swimming-PC    57.02      57.40        
       27.41    57.40                                                      
 22 Maxwell, Emily J          12 Arizona Gold Swi-AZ    57.63      57.40        
       27.28    57.40                                                      
 24 Pham, Kaitlyn T           12 Palo Alto Stanfo-PC    56.63      57.48        
       27.92    57.48                                                      
 25 Meyer, Payden R           12 Redlands Swim Te-CA    57.29      57.54        
       27.96    57.54                                                      
 26 Nalen, Ainsley S          12 Aces Swim Club-CO      56.91      57.55        
       27.23    57.55                                                      
 27 Nguyen, Kylie S           12 Una Scsc-PC            56.74      57.61        
       27.63    57.61                                                      
 28 Vong, Valarie             11 Davis Arden Raci-SN    57.15      57.78        
       27.90    57.78                                                      
 29 Martin Del Campo, Sofia   12 AlaGators-PC           57.65      57.81        
       27.56    57.81                                                      
 30 Shields, Tiffany A        12 Renegade Aquatic-SI    56.79      57.83        
       27.79    57.83                                                      
 31 Lin, Athena               12 Davis Arden Raci-SN    57.05      57.92        
       27.37    57.92                                                      
 32 Kotter, Alyssa M          12 Olympus Aquatics-UT    57.01      58.01        
       27.94    58.01                                                      
 33 Ashmore, Amanda D         12 Olympic Aquatic-PN     56.25      58.02        
       27.66    58.02                                                      
 34 Martha, Aranza O          12 South Bay Aquati-SI    57.42      58.19        
       27.70    58.19                                                      
 35 Meraz, Isabelle L         12 Davis Arden Raci-SN    56.54      58.21        
       28.46    58.21                                                      
 36 Given, Grace C            12 Unattached-CA          57.44      58.41        
       27.96    58.41                                                      
 37 Swift, Gillian G          12 North Coast Aqua-SI  1:06.64L     58.66        
       28.12    58.66                                                      
 38 Fisher, Eleanor A         12 Ladera Oaks-PC         57.67      58.68        
       28.23    58.68                                                      
 39 Hidalgo, Mona Ella E      12 Alameda Island A-PC    57.69      58.76        
       27.88    58.76                                                      
 40 Huang, Katherine M        12 North Coast Aqua-SI    57.71      58.94        
       28.00    58.94                                                      
 41 Lord, Rylee A             12 Tule Nation Trit-CC    57.43      59.37        
       28.39    59.37                                                      
 42 Bansal, Asha C            12 Maryanne Keever-AZ     57.52      59.61        
       28.56    59.61                                                      
 -- Even, Sydney P            12 Tucson J Stingra-AZ    57.62         DQ        
       27.88       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:53.07    4/9/2015 Ella Ristic, Mission Viejo Na              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Winter, Kailyn D          12 Cabrillo Threshe-PC  1:59.61    1:56.86        
       26.70    56.86  1:27.72  1:56.86                                    
  2 Beisel, Steffi V          12 Santa Clara Swim-PC  1:59.37    1:57.35        
       27.83    57.68  1:28.24  1:57.35                                    
  3 Tekawy, Michelle M        12 Aquazot Swim Clu-CA  2:00.27    1:57.46        
       27.28    56.96  1:27.58  1:57.46                                    
  4 Ervin, Lindsay C          12 Irvine Novaquati-CA  2:00.36    1:58.08        
       27.73    58.43  1:29.24  1:58.08                                    
  5 Turner, Sydney A          12 Davis Arden Raci-SN  1:58.76    1:58.61        
       27.34    56.90  1:27.75  1:58.61                                    
  6 Schaffer, Taylor E        12 Palo Alto Stanfo-PC  1:59.81    1:58.69        
       27.72    57.89  1:28.61  1:58.69                                    
  7 Castillo, Paola I         12 South Bay Aquati-SI  2:00.48    1:58.81        
       27.41    57.43  1:28.35  1:58.81                                    
  8 Garcia, Justine A         12 Santa Clara Swim-PC  2:01.12    1:59.24        
       27.10    56.49  1:27.88  1:59.24                                    
  9 Hwang, Yooseon            12 Santa Clara Swim-PC  2:00.98    2:01.43        
       27.59    57.84  1:29.87  2:01.43                                    
 10 Mazurek, Ella M           12 Cabrillo Threshe-PC  2:00.71    2:01.62        
       27.82    58.45  1:30.19  2:01.62                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:53.07    4/9/2015 Ella Ristic, Mission Viejo Na              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Turner, Sydney A          12 Davis Arden Raci-SN  2:01.03    1:58.76 q      
       27.46    57.03  1:27.53  1:58.76                                    
  2 Beisel, Steffi V          12 Santa Clara Swim-PC  1:58.02    1:59.37 q      
       27.58    57.67  1:28.67  1:59.37                                    
  3 Winter, Kailyn D          12 Cabrillo Threshe-PC  2:00.09    1:59.61 q      
       27.28    58.04  1:29.12  1:59.61                                    
  4 Schaffer, Taylor E        12 Palo Alto Stanfo-PC  2:00.46    1:59.81 q      
       28.24    58.28  1:29.30  1:59.81                                    
  5 Tekawy, Michelle M        12 Aquazot Swim Clu-CA  1:58.38    2:00.27 q      
       27.62    58.19  1:29.53  2:00.27                                    
  6 Ervin, Lindsay C          12 Irvine Novaquati-CA  2:00.04    2:00.36 q      
                59.15  1:30.71  2:00.36                                    
  7 Castillo, Paola I         12 South Bay Aquati-SI  1:59.21    2:00.48 q      
       27.95    58.14  1:29.68  2:00.48                                    
  8 Mazurek, Ella M           12 Cabrillo Threshe-PC  2:00.43    2:00.71 q      
       28.08    58.34  1:29.88  2:00.71                                    
  9 Hwang, Yooseon            12 Santa Clara Swim-PC  1:58.80    2:00.98 q      
       27.59    57.54  1:29.32  2:00.98                                    
 10 Garcia, Justine A         12 Santa Clara Swim-PC  1:57.60    2:01.12 q      
       27.76    57.64  1:29.14  2:01.12                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dzieciol, Karolina L      12 Pleasant Valley-CA   2:01.71    2:01.78        
       28.68    59.80  1:31.02  2:01.78                                    
 12 Buono, Katelyn N          12 Sparks Piranhas-SN   2:03.91    2:02.88        
       28.25    59.28  1:31.08  2:02.88                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Even, Sydney P            12 Tucson J Stingra-AZ  2:05.36    2:03.45        
       28.43    59.66  1:31.90  2:03.45                                    
 14 Maxwell, Emily J          12 Arizona Gold Swi-AZ  2:04.26    2:03.56        
       28.63    59.87  1:32.04  2:03.56                                    
 15 Dahlgren, Erika R         12 Davis Arden Raci-SN  2:04.73    2:03.77        
       27.93    59.49  1:32.26  2:03.77                                    
 16 Kragh, Mia A              12 Rancho San Diegu-SI  2:04.80    2:03.82        
       27.96    59.33  1:31.77  2:03.82                                    
 17 Meyer, Payden R           12 Redlands Swim Te-CA  2:04.05    2:03.88        
       28.34    59.73  1:32.21  2:03.88                                    
 18 Kotter, Alyssa M          12 Olympus Aquatics-UT  2:03.53    2:03.94        
       29.15  1:01.54  1:33.02  2:03.94                                    
 19 Yoon, Emily S             11 Canyons Aquatic-CA   2:04.00    2:03.99        
       28.92  1:00.60  1:32.90  2:03.99                                    
 20 Martin Del Campo, Sofia   12 AlaGators-PC         2:04.47    2:04.35        
       28.22    59.96  1:32.20  2:04.35                                    
 21 Kermoian, Kelly K         12 Crow Canyon Coun-PC  2:03.68    2:04.36        
       28.72  1:00.50  1:32.59  2:04.36                                    
 22 Eckerman, Hannah C        12 Aces Swim Club-CO    2:03.92    2:04.46        
       28.62  1:00.63  1:32.87  2:04.46                                    
 23 Caserio, Madison E        12 Mesa Aquatics Cl-AZ  2:02.89    2:04.80        
       29.03  1:00.61  1:32.76  2:04.80                                    
 24 Lyon, Taylor C            12 Rancho San Diegu-SI  2:05.59    2:04.86        
       28.05    59.72  1:32.58  2:04.86                                    
 25 Wells, Emily              12 Davis Arden Raci-SN  2:05.06    2:04.94        
       27.62    59.31  1:32.29  2:04.94                                    
 26 Nguyen, Carolyn D         11 Irvine Novaquati-CA  2:06.52    2:05.01        
       28.57  1:00.27  1:32.77  2:05.01                                    
 27 Cerceo, Talia L           11 North Coast Aqua-SI  2:05.75    2:05.13        
       28.68  1:00.38  1:33.90  2:05.13                                    
 28 Given, Grace C            12 Unattached-CA        2:01.79    2:05.20        
       28.50  1:00.30  1:33.09  2:05.20                                    
 29 Kim, Olivia H             12 Pleasanton Seaha-PC  2:05.09    2:05.26        
       29.43  1:01.77  1:33.66  2:05.26                                    
 30 Swift, Gillian G          12 North Coast Aqua-SI  2:04.14    2:05.41        
       29.00  1:00.67  1:33.12  2:05.41                                    
 31 Nguyen, Kylie S           12 Una Scsc-PC          2:04.07    2:05.44        
       29.49  1:01.71  1:33.39  2:05.44                                    
 32 Bales, Sydney L           12 Front Range Barr-CO  2:04.91    2:05.54        
       28.05    59.18  1:32.40  2:05.54                                    
 33 Winter, Tenaya S          11 Cabrillo Threshe-PC  2:04.44    2:05.63        
       29.83  1:02.05  1:34.62  2:05.63                                    
 34 Schuricht, Blakely R      11 Maryanne Keever-AZ   2:04.50    2:05.74        
       29.39  1:01.43  1:34.34  2:05.74                                    
 35 Lin, Athena               12 Davis Arden Raci-SN  2:06.14    2:05.98        
       28.43  1:00.20  1:33.47  2:05.98                                    
 36 Huang, Katherine M        12 North Coast Aqua-SI  2:03.15    2:06.00        
       28.77  1:00.45  1:33.33  2:06.00                                    
 37 Tudor, Emory E            12 Burlingame Aquat-PC  2:05.32    2:06.25        
       28.57  1:00.43  1:33.72  2:06.25                                    
 37 Gibbons, Margot H         11 Palo Alto Stanfo-PC  2:05.66    2:06.25        
       28.98  1:00.91  1:33.79  2:06.25                                    
 39 Hermeston, Emma J         12 Osprey Aquatics-PC   2:03.38    2:06.43        
       28.40  1:00.21  1:33.88  2:06.43                                    
 40 Madden, Rebecca C         12 Rancho San Diegu-SI  2:01.57    2:06.71        
       28.76  1:00.70  1:33.89  2:06.71                                    
 41 Moffitt, Kendall S        12 North County Aqu-CA  2:06.41    2:06.73        
       28.95  1:01.23  1:34.26  2:06.73                                    
 42 Shields, Tiffany A        12 Renegade Aquatic-SI  2:03.75    2:06.85        
       28.42  1:00.26  1:33.62  2:06.85                                    
 43 Nalen, Ainsley S          12 Aces Swim Club-CO    2:01.79    2:06.86        
       28.29  1:00.12  1:34.20  2:06.86                                    
 44 Bansal, Asha C            12 Maryanne Keever-AZ   2:06.05    2:07.26        
       28.90  1:01.33  1:34.76  2:07.26                                    
 45 Lord, Rylee A             12 Tule Nation Trit-CC  2:06.38    2:07.44        
       29.04  1:01.44  1:35.29  2:07.44                                    
 46 Cariou-Gomez, Celia       12 Davis Arden Raci-SN  2:05.94    2:07.94        
       29.54  1:01.60  1:34.77  2:07.94                                    
 47 Lora, Mirsha              11 South Bay Aquati-SI  2:06.26    2:08.01        
       28.94  1:01.32  1:34.68  2:08.01                                    
 48 Smith, Rea N              11 Neptune Swimming-PC  2:06.51    2:08.29        
       28.99  1:01.81  1:35.52  2:08.29                                    
 49 Balbuena, Luna            11 Peak Swimming-PC     2:06.66    2:08.95        
       30.23  1:03.05  1:36.60  2:08.95                                    
 50 Barber, Kylie             12 Dixie Aquatic Ra-UT  2:05.76    2:09.07        
       30.82  1:03.97  1:37.87  2:09.07                                    
 51 Grino, Nina               12 Davis Arden Raci-SN  2:06.07    2:11.27        
       29.13  1:01.91  1:36.39  2:11.27                                    
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 4:59.22        2006 Maya DiRado, SRN                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Beisel, Steffi V          12 Santa Clara Swim-PC  5:16.72    5:08.03        
       28.39    59.03  1:29.67  2:00.88  2:32.22  3:03.50  3:34.50  4:06.13
     4:37.53  5:08.03                                                      
  2 Dzieciol, Karolina L      12 Pleasant Valley-CA   5:18.03    5:14.17        
       28.89  1:00.04  1:31.52  2:03.37  2:35.39  3:07.24  3:38.98  4:10.97
     4:43.03  5:14.17                                                      
  3 Turner, Sydney A          12 Davis Arden Raci-SN  5:18.52    5:15.44        
       28.11    59.19  1:30.98  2:02.79  2:34.62  3:06.43  3:38.70  4:11.19
     4:43.54  5:15.44                                                      
  4 Tekawy, Michelle M        12 Aquazot Swim Clu-CA  5:20.35    5:15.91        
       28.36    59.50  1:31.40  2:03.00  2:35.11  3:07.15  3:39.54  4:12.28
     4:44.87  5:15.91                                                      
  5 Schaffer, Taylor E        12 Palo Alto Stanfo-PC  5:18.93    5:16.08        
       28.68    59.65  1:31.70  2:03.90  2:36.29  3:08.68  3:40.73  4:13.16
     4:45.06  5:16.08                                                      
  6 Castillo, Paola I         12 South Bay Aquati-SI  5:22.06    5:16.54        
       29.07  1:00.40  1:32.19  2:04.25  2:36.69  3:09.05  3:41.42  4:13.70
     4:45.91  5:16.54                                                      
  7 Chen, Ysabel              12 Santa Clara Swim-PC  5:27.00    5:22.06        
       29.54  1:01.59  1:34.27  2:07.22  2:40.16  3:13.34  3:45.84  4:18.58
     4:51.10  5:22.06                                                      
  8 Mazurek, Ella M           12 Cabrillo Threshe-PC  5:23.61    5:22.29        
       28.19    59.98  1:32.10  2:04.31  2:36.86  3:09.95  3:43.28  4:16.71
     4:50.01  5:22.29                                                      
  9 Even, Sydney P            12 Tucson J Stingra-AZ  5:26.71    5:22.60        
       28.99  1:00.53  1:32.79  2:05.47  2:38.56  3:11.63  3:44.83  4:17.82
     4:51.21  5:22.60                                                      
 10 Ashmore, Amanda D         12 Olympic Aquatic-PN   5:26.72    5:29.23        
       29.23  1:02.07  1:35.64  2:09.38  2:42.82  3:16.20  3:49.81  4:23.30
     4:56.96  5:29.23                                                      
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 4:59.22        2006 Maya DiRado, SRN                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Beisel, Steffi V          12 Santa Clara Swim-PC  5:12.93    5:16.72 q      
       28.78  1:00.04  1:31.70  2:03.62  2:35.93  3:08.06  3:40.49  4:12.87
     4:45.17  5:16.72                                                      
  2 Dzieciol, Karolina L      12 Pleasant Valley-CA   5:20.12    5:18.03 q      
       29.55  1:01.08  1:33.15  2:05.46  2:37.62  3:09.61  3:42.08  4:14.69
     4:46.80  5:18.03                                                      
  3 Turner, Sydney A          12 Davis Arden Raci-SN  5:26.96    5:18.52 q      
       28.40  1:00.30  1:33.00  2:05.86  2:38.83  3:11.18  3:43.41  4:15.68
     4:47.78  5:18.52                                                      
  4 Schaffer, Taylor E        12 Palo Alto Stanfo-PC  5:16.66    5:18.93 q      
       28.78  1:00.15  1:32.44  2:05.39  2:38.25  3:10.71  3:43.32  4:15.71
     4:47.64  5:18.93                                                      
  5 Tekawy, Michelle M        12 Aquazot Swim Clu-CA  5:22.31    5:20.35 q      
       28.38    59.65  1:31.60  2:03.86  2:36.64  3:09.57  3:42.44  4:15.41
     4:48.44  5:20.35                                                      
  6 Castillo, Paola I         12 South Bay Aquati-SI  5:22.14    5:22.06 q      
       28.94  1:00.58  1:33.13  2:06.11  2:39.43  3:12.51  3:45.55  4:18.57
     4:51.07  5:22.06                                                      
  7 Mazurek, Ella M           12 Cabrillo Threshe-PC  5:20.78    5:23.61 q      
       28.88  1:00.78  1:33.48  2:06.17  2:39.36  3:11.95  3:45.08  4:18.20
     4:51.10  5:23.61                                                      
  8 Even, Sydney P            12 Tucson J Stingra-AZ  5:34.40    5:26.71 q      
       28.98  1:00.50  1:32.78  2:05.92  2:39.01  3:12.52  3:45.64  4:19.22
     4:53.09  5:26.71                                                      
  9 Ashmore, Amanda D         12 Olympic Aquatic-PN   5:19.63    5:26.72 q      
       29.14  1:01.57  1:35.05  2:08.99  2:42.49  3:15.38  3:48.70  4:21.98
     4:55.38  5:26.72                                                      
 10 Chen, Ysabel              12 Santa Clara Swim-PC  5:30.78    5:27.00 q      
       29.51  1:01.60  1:34.69  2:07.90  2:41.50  3:15.04  3:48.35  4:21.78
     4:54.83  5:27.00                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dunn, Grace E             12 Maryanne Keever-AZ   5:30.59    5:28.77        
       29.59  1:03.05  1:36.82  2:10.43  2:44.54  3:18.25  3:51.53  4:24.83
     4:57.40  5:28.77                                                      
 12 Schuricht, Blakely R      11 Maryanne Keever-AZ   5:28.52    5:28.84        
       29.83  1:02.63  1:35.87  2:09.20  2:42.74  3:16.45  3:49.63  4:23.48
     4:57.07  5:28.84                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Yoon, Emily S             11 Canyons Aquatic-CA   5:24.92    5:29.11        
       29.36  1:01.54  1:35.10  2:08.93  2:43.01  3:16.85  3:50.92  4:24.76
     4:58.11  5:29.11                                                      
 14 Swift, Gillian G          12 North Coast Aqua-SI  5:32.88    5:29.15        
       29.40  1:01.15  1:33.73  2:06.57  2:39.83  3:13.45  3:47.41  4:21.53
     4:55.89  5:29.15                                                      
 15 Moffitt, Kendall S        12 North County Aqu-CA  5:27.14    5:29.38        
       29.08  1:01.36  1:34.78  2:08.27  2:42.54  3:16.30  3:50.51  4:24.06
     4:57.74  5:29.38                                                      
 16 Hwang, Yooseon            12 Santa Clara Swim-PC  5:21.32    5:29.91        
       28.47    59.97  1:33.32  2:07.17  2:41.13  3:14.98  3:49.19  4:23.36
     4:57.52  5:29.91                                                      
 17 Madden, Rebecca C         12 Rancho San Diegu-SI  5:28.02    5:30.10        
       29.77  1:02.32  1:35.51  2:08.92  2:42.55  3:16.15  3:49.76  4:23.53
     4:57.25  5:30.10                                                      
 18 Lingham, Lindsey E        12 Pacific Swim-SI      5:36.47    5:30.35        
       29.69  1:02.02  1:34.78  2:08.02  2:41.63  3:15.34  3:49.52  4:23.88
     4:57.66  5:30.35                                                      
 19 Maxwell, Emily J          12 Arizona Gold Swi-AZ  5:34.23    5:30.65        
       29.61  1:03.18  1:37.10  2:11.06  2:44.96  3:18.21  3:52.43  4:25.75
     4:58.89  5:30.65                                                      
 20 Buono, Katelyn N          12 Sparks Piranhas-SN   5:32.47    5:30.67        
       30.13  1:02.72  1:36.35  2:09.82  2:43.68  3:17.51  3:51.19  4:25.26
     4:58.27  5:30.67                                                      
 21 Kim, Olivia H             12 Pleasanton Seaha-PC  5:31.44    5:30.97        
       30.41  1:03.66  1:36.75  2:09.71  2:42.46  3:15.83  3:49.78  4:23.88
     4:58.00  5:30.97                                                      
 22 Caserio, Madison E        12 Mesa Aquatics Cl-AZ  5:30.43    5:32.09        
       30.30  1:03.91  1:37.95  2:11.97  2:45.73  3:20.12  3:53.73  4:27.59
     5:00.52  5:32.09                                                      
 23 Seward, Emma E            12 Canyons Aquatic-CA   5:36.02    5:32.59        
       30.33  1:04.17  1:38.45  2:12.60  2:46.94  3:20.46  3:54.00  4:26.89
     5:00.41  5:32.59                                                      
 24 Kermoian, Kelly K         12 Crow Canyon Coun-PC  5:28.94    5:32.89        
       30.19  1:02.92  1:35.94  2:08.93  2:42.34  3:16.16  3:50.21  4:24.66
     4:59.16  5:32.89                                                      
 25 Winter, Tenaya S          11 Cabrillo Threshe-PC  5:31.49    5:33.50        
       30.10  1:02.84  1:36.62  2:10.57  2:44.73  3:19.27  3:53.48  4:27.73
     5:01.50  5:33.50                                                      
 26 Lyon, Taylor C            12 Rancho San Diegu-SI  5:35.72    5:33.69        
       29.53  1:02.66  1:36.89  2:11.23  2:45.63  3:19.83  3:54.17  4:28.11
     5:01.71  5:33.69                                                      
 27 Eckerman, Hannah C        12 Aces Swim Club-CO    5:30.56    5:34.07        
       29.06  1:01.78  1:35.50  2:09.70  2:43.74  3:18.27  3:52.91  4:27.45
     5:02.08  5:34.07                                                      
 28 Lora, Mirsha              11 South Bay Aquati-SI  5:35.93    5:34.52        
       30.42  1:03.10  1:37.11  2:11.20  2:45.46  3:20.00  3:54.71  4:28.66
     5:02.28  5:34.52                                                      
 29 Cerceo, Talia L           11 North Coast Aqua-SI  5:30.60    5:34.79        
       29.40  1:02.58  1:36.49  2:10.30  2:44.52  3:18.71  3:53.40  4:27.88
     5:01.97  5:34.79                                                      
 30 Scafetta, Ashley M        12 Palo Alto Stanfo-PC  5:33.66    5:35.09        
       28.85  1:01.45  1:35.29  2:09.61  2:44.15  3:18.83  3:53.10  4:27.60
     5:02.18  5:35.09                                                      
 31 Peyton, Ava M             12 Menlo-PC             5:32.32    5:35.73        
       29.83  1:02.56  1:36.40  2:10.73  2:44.84  3:19.73  3:54.55  4:29.11
     5:03.83  5:35.73                                                      
 32 Gibbons, Margot H         11 Palo Alto Stanfo-PC  5:31.79    5:36.03        
       30.20  1:03.71  1:37.97  2:12.26  2:46.69  3:20.76  3:54.96  4:29.36
     5:03.39  5:36.03                                                      
 33 Barber, Kylie             12 Dixie Aquatic Ra-UT  5:31.23    5:37.54        
       30.96  1:05.06  1:39.30  2:13.67  2:47.58  3:21.88  3:55.68  4:30.12
     5:04.67  5:37.54                                                      
 34 Kotter, Alyssa M          12 Olympus Aquatics-UT  5:36.78    5:38.80        
       30.19  1:03.25  1:37.09  2:11.76  2:46.69  3:21.46  3:55.96  4:30.36
     5:04.88  5:38.80                                                      
 35 Zhu, Angeline             11 Sunn Swimming-PC     5:34.42    5:39.48        
       29.56  1:02.58  1:36.81  2:11.09  2:45.34  3:20.11  3:55.44  4:31.04
     5:06.02  5:39.48                                                      
 36 Parsons, Jamie L          12 South Bay Aquati-SI  5:36.09    5:39.92        
       29.27  1:02.51  1:36.47  2:11.10  2:45.74  3:20.38  3:55.15  4:30.24
     5:05.50  5:39.92                                                      
 37 Renaud, Riley N           12 Ellie Abihider-CA    5:36.87    5:40.31        
       29.61  1:01.79  1:36.28  2:10.54  2:45.45  3:20.65  3:55.59  4:30.87
     5:06.04  5:40.31                                                      
 38 Nalen, Ainsley S          12 Aces Swim Club-CO    5:25.98    5:41.32        
       29.59  1:02.98  1:37.52  2:12.47  2:47.81  3:23.23  3:58.39  4:33.12
     5:07.63  5:41.32                                                      
 39 Pelka, Chesna R           12 Una Toc-PC           5:35.09    5:41.66        
       29.85  1:03.02  1:37.41  2:11.70  2:46.37  3:21.63  3:56.94  4:32.20
     5:07.36  5:41.66                                                      
 40 Cariou-Gomez, Celia       12 Davis Arden Raci-SN  5:36.05    5:42.05        
       30.90  1:04.25  1:37.53  2:11.85  2:46.05  3:20.73  3:55.73  4:30.93
     5:06.56  5:42.05                                                      
 41 Shields, Tiffany A        12 Renegade Aquatic-SI  5:36.37    5:45.40        
       29.44  1:02.08  1:36.65  2:12.77  2:47.77  3:23.02  3:59.31  4:36.07
     5:11.90  5:45.40                                                      
 42 Dahlgren, Erika R         12 Davis Arden Raci-SN  5:32.46    5:45.51        
       29.53  1:02.46  1:37.15  2:11.49  2:46.87  3:22.46  3:58.58  4:34.16
     5:09.92  5:45.51                                                      
 -- Lin, Athena               12 Davis Arden Raci-SN  5:32.91         DQ        
       30.34  1:03.84  1:37.87  2:12.04  2:46.06  3:21.22  3:56.38  4:31.91
     5:06.01       DQ                                                      
 
Girls 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 10:12.09        2004 Chloe Sutton, CCA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beisel, Steffi V          12 Santa Clara Swim-PC 10:43.95   10:45.13        
       29.20  1:00.76  1:32.88  2:05.00  2:37.59  3:09.79  3:42.68  4:15.47
     4:48.55  5:21.49  5:53.96  6:26.65  6:59.47  7:32.08  8:05.13  8:37.69
     9:09.58  9:41.98 10:14.58 10:45.13                                    
  2 Castillo, Paola I         12 South Bay Aquati-SI 10:56.35   10:49.36        
       29.12  1:01.15  1:34.06  2:06.70  2:39.76  3:12.42  3:45.28  4:18.27
     4:51.28  5:23.91  5:56.77  6:29.52  7:02.53  7:35.39  8:08.08  8:41.14
     9:13.56  9:46.41 10:18.92 10:49.36                                    
  3 Lundgren, Emily L         12 South Bay Aquati-SI 11:17.68   10:51.01        
       28.41  1:00.10  1:32.45  2:05.29  2:38.21  3:11.06  3:43.68  4:15.92
     4:48.89  5:21.43  5:53.87  6:27.20  7:00.14  7:33.39  8:06.60  8:39.20
     9:12.12  9:45.04 10:18.15 10:51.01                                    
  4 Even, Sydney P            12 Tucson J Stingra-AZ 11:21.59   10:59.17        
       29.47  1:00.97  1:33.24  2:05.94  2:39.13  3:12.68  3:45.60  4:19.42
     4:52.84  5:26.62  6:00.05  6:33.24  7:06.67  7:40.34  8:13.42  8:46.86
     9:20.42  9:53.98 10:26.95 10:59.17                                    
  5 Dunn, Grace E             12 Maryanne Keever-AZ  11:10.98   11:00.48        
       29.07  1:01.76  1:34.95  2:08.08  2:41.60  3:14.98  3:48.16  4:21.71
     4:55.50  5:28.91  6:02.43  6:35.62  7:08.73  7:42.75  8:15.99  8:50.01
     9:23.41  9:56.60 10:29.14 11:00.48                                    
  6 Mazurek, Ella M           12 Cabrillo Threshe-PC 11:04.71   11:02.22        
       29.93  1:02.04  1:35.13  2:08.16  2:41.66  3:14.49  3:47.70  4:21.59
     4:55.11  5:28.08  6:01.60  6:35.05  7:09.54  7:43.30  8:16.66  8:50.80
     9:24.44  9:58.15 10:31.17 11:02.22                                    
  7 Moffitt, Kendall S        12 North County Aqu-CA 11:29.77   11:08.34        
       29.98  1:02.95  1:36.72  2:10.90  2:44.67  3:18.62  3:52.22  4:26.70
     5:00.59  5:34.52  6:08.49  6:42.27  7:16.08  7:49.07  8:22.67  8:56.33
     9:29.86 10:03.76 10:37.13 11:08.34                                    
  8 Yoon, Emily S             11 Canyons Aquatic-CA  11:19.83   11:09.31        
       30.43  1:03.69  1:37.52  2:11.03  2:45.37  3:19.15  3:53.29  4:27.37
     5:01.00  5:35.24  6:09.06  6:43.61  7:17.21  7:51.31  8:24.87  8:59.02
     9:32.24 10:06.10 10:39.12 11:09.31                                    
  9 Magdamit, Juliane C       12 Circle City Aqua-CA 11:09.33   11:09.81        
       29.01  1:01.67  1:34.67  2:07.25  2:40.48  3:13.05  3:46.70  4:20.20
     4:54.06  5:28.40  6:02.52  6:36.91  7:10.73  7:45.43  8:19.93  8:54.28
     9:28.95 10:03.10 10:37.36 11:09.81                                    
 10 Lora, Mirsha              11 South Bay Aquati-SI 11:37.25   11:12.29        
       31.67  1:05.53  1:39.46  2:13.70  2:47.69  3:21.61  3:55.70  4:29.91
     5:03.78  5:37.77  6:11.76  6:45.69  7:19.56  7:53.53  8:27.35  9:01.00
     9:34.66 10:08.03 10:40.87 11:12.29                                    
 11 Swift, Gillian G          12 North Coast Aqua-SI 11:34.33   11:17.01        
       30.59  1:03.99  1:37.97  2:11.95  2:45.93  3:20.02  3:54.05  4:28.31
     5:02.60  5:36.76  6:10.68  6:44.52  7:18.12  7:52.29  8:26.61  9:00.71
     9:34.81 10:09.03 10:43.47 11:17.01                                    
 12 Scafetta, Ashley M        12 Palo Alto Stanfo-PC 11:17.70   11:20.36        
       29.32  1:02.66  1:36.71  2:10.94  2:45.40  3:20.02  3:54.47  4:29.04
     5:03.83  5:38.39  6:13.07  6:47.77  7:22.40  7:57.02  8:31.27  9:05.56
     9:39.93 10:13.87 10:47.88 11:20.36                                    
 13 Wells, Margaret G         12 Brentwood Seawol-PC 11:35.07   11:25.14        
       30.70  1:04.25  1:38.60  2:12.73  2:46.35  3:20.03  3:53.83  4:28.02
     5:02.87  5:37.34  6:11.75  6:46.38  7:21.11  7:56.76  8:32.03  9:06.75
     9:41.46 10:16.49 10:51.19 11:25.14                                    
 14 Renaud, Riley N           12 Ellie Abihider-CA   11:34.89   11:28.33        
       30.75  1:04.93  1:39.69  2:14.52  2:49.30  3:24.21  3:58.73  4:33.75
     5:08.14  5:43.03  6:17.74  6:52.43  7:27.07  8:01.44  8:36.33  9:11.36
     9:45.79 10:20.49 10:55.44 11:28.33                                    
 15 Caserio, Madison E        12 Mesa Aquatics Cl-AZ 11:25.42   11:30.78        
       30.64  1:05.22  1:40.60  2:15.48  2:50.39  3:25.71  4:00.69  4:36.26
     5:11.10  5:46.42  6:21.54  6:56.22  7:30.95  8:06.53  8:40.82  9:16.04
     9:50.39 10:24.42 10:58.07 11:30.78                                    
 16 Seward, Emma E            12 Canyons Aquatic-CA  11:29.02   11:33.97        
       31.53  1:05.58  1:40.11  2:15.12  2:50.34  3:25.39  4:00.43  4:36.18
     5:11.46  5:46.10  6:21.22  6:55.97  7:30.40  8:05.07  8:40.28  9:15.70
     9:50.94 10:25.11 10:59.76 11:33.97                                    
 -- Gonzalez, Kaitlin E       12 California Capit-SN 11:36.33         DQ        
       30.74  1:04.89  1:40.03  2:15.02  2:50.09  3:24.47  3:59.01  4:33.83
     5:08.58  5:43.72  6:18.97  6:53.95  7:28.68  8:03.64  8:38.73  9:14.28
     9:48.95 10:23.89 10:58.39       DQ                                    
 
Girls 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 17:01.40        2004 Chloe Sutton, CCA                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beisel, Steffi V          12 Santa Clara Swim-PC 17:45.18   17:56.24        
       28.64    59.68  1:31.38  2:03.74  2:35.84  3:07.68  3:39.93  4:12.62
     4:45.44  5:18.24  5:50.71  6:23.14  6:55.80  7:28.46  8:01.09  8:34.31
     9:06.97  9:39.85 10:12.63 10:45.82 11:18.98 11:52.28 12:25.25 12:58.20
    13:31.54 14:05.16 14:38.71 15:11.81 15:44.90 16:18.25 16:51.73 17:24.31
    17:56.24
  2 Castillo, Paola I         12 South Bay Aquati-SI 18:13.12   18:13.30        
       29.31  1:01.59  1:34.13  2:07.01  2:39.97  3:12.99  3:46.00  4:19.52
     4:52.64  5:25.68  5:58.74  6:32.21  7:05.76  7:39.31  8:12.81  8:46.73
     9:20.09  9:53.47 10:26.89 11:00.58 11:33.41 12:06.93 12:40.25 13:13.77
    13:47.55 14:20.83 14:54.41 15:27.98 16:01.42 16:35.37 17:08.47 17:43.08
    18:13.30
  3 Yoon, Emily S             11 Canyons Aquatic-CA  19:01.22   18:34.36        
       30.22  1:04.14  1:37.89  2:11.77  2:45.60  3:19.81  3:54.05  4:28.31
     5:02.38  5:36.52  6:10.39  6:44.31  7:18.24  7:52.42  8:26.68  9:00.66
     9:34.80 10:08.95 10:42.72 11:16.50 11:50.78 12:25.34 12:59.57 13:33.94
    14:07.72 14:41.94 15:15.85 15:49.62 16:23.58 16:57.45 17:30.97 18:04.29
    18:34.36
  4 Even, Sydney P            12 Tucson J Stingra-AZ 19:02.46   18:36.10        
       29.73  1:02.22  1:35.22  2:08.04  2:40.99  3:14.26  3:47.16  4:20.29
     4:53.85  5:27.67  6:01.68  6:35.75  7:09.53  7:43.36  8:17.42  8:51.40
     9:25.00  9:58.35 10:32.06 11:06.16 11:39.51 12:13.86 12:47.31 13:21.39
    13:56.29 14:31.07 15:06.09 15:40.99 16:16.31 16:51.33 17:26.34 18:01.66
    18:36.10
  5 Moffitt, Kendall S        12 North County Aqu-CA 18:46.09   18:37.57        
       30.20  1:03.38  1:37.94  2:12.24  2:46.64  3:21.02  3:55.30  4:29.32
     5:03.45  5:37.44  6:11.44  6:45.73  7:19.89  7:53.39  8:27.48  9:01.64
     9:35.53 10:09.48 10:43.58 11:17.88 11:52.12 12:25.86 12:59.78 13:33.74
    14:08.59 14:42.23 15:16.46 15:49.95 16:23.86 16:57.82 17:31.80 18:05.27
    18:37.57
  6 Lora, Mirsha              11 South Bay Aquati-SI 19:28.08   18:45.24        
       31.62  1:06.03  1:40.16  2:14.34  2:49.04  3:23.44  3:58.06  4:32.62
     5:07.29  5:41.83  6:16.50  6:50.88  7:25.29  7:59.52  8:34.04  9:08.59
     9:42.25 10:16.15 10:50.24 11:23.91 11:58.08 12:32.17 13:06.43 13:40.44
    14:14.83 14:49.02 15:23.34 15:57.54 16:31.81 17:05.56 17:39.67 18:13.95
    18:45.24
  7 Caserio, Madison E        12 Mesa Aquatics Cl-AZ 18:49.33   18:47.21        
       31.16  1:05.45  1:40.50  2:15.23  2:49.47  3:23.99  3:58.67  4:33.45
     5:08.06  5:42.08  6:16.60  6:51.10  7:25.35  7:59.54  8:34.07  9:08.79
     9:43.01 10:17.25 10:51.58 11:26.12 12:00.31 12:34.78 13:09.20 13:43.71
    14:17.92 14:52.49 15:26.40 16:00.45 16:34.61 17:08.35 17:42.32 18:15.67
    18:47.21
  7 Dunn, Grace E             12 Maryanne Keever-AZ  18:41.39   18:47.21        
       30.35  1:04.74  1:39.28  2:13.91  2:47.79  3:22.78  3:57.44  4:32.05
     5:06.29  5:41.62  6:15.76  6:50.42  7:24.42  7:59.04  8:33.37  9:08.27
     9:43.55 10:17.70 10:52.18 11:26.35 12:00.71 12:34.71 13:09.81 13:43.65
    14:18.17 14:52.12 15:27.08 16:00.99 16:34.93 17:09.07 17:42.07 18:15.88
    18:47.21
  9 Mazurek, Ella M           12 Cabrillo Threshe-PC 18:29.01   18:50.34        
       29.34  1:01.44  1:34.51  2:07.77  2:40.93  3:14.37  3:48.33  4:21.80
     4:55.56  5:29.83  6:04.11  6:38.27  7:13.71  7:48.58  8:23.24  8:57.51
     9:32.06 10:07.09 10:42.16 11:17.36 11:52.31 12:26.92 13:02.04 13:37.30
    14:12.58 14:47.73 15:22.98 15:58.18 16:34.23 17:09.03 17:44.03 18:18.00
    18:50.34
 10 Wells, Margaret G         12 Brentwood Seawol-PC 19:18.94   18:50.56        
       31.94  1:06.50  1:41.42  2:15.81  2:50.25  3:25.39  4:00.39  4:34.94
     5:09.49  5:44.38  6:18.84  6:52.86  7:27.45  8:01.84  8:36.39  9:10.65
     9:44.61 10:19.35 10:53.23 11:27.51 12:01.46 12:34.73 13:08.94 13:42.83
    14:17.30 14:52.18 15:26.68 16:01.05 16:35.40 17:09.61 17:44.03 18:17.97
    18:50.56
 11 Scafetta, Ashley M        12 Palo Alto Stanfo-PC 19:15.91   18:52.01        
       29.31  1:02.17  1:36.41  2:11.01  2:45.99  3:20.67  3:55.38  4:30.10
     5:04.65  5:39.16  6:13.89  6:48.82  7:23.35  7:57.93  8:32.54  9:07.24
     9:41.56 10:16.41 10:50.72 11:25.65 11:59.69 12:34.36 13:08.77 13:43.72
    14:18.26 14:52.16 15:27.07 16:01.67 16:36.11 17:10.82 17:45.27 18:19.28
    18:52.01
 12 Lyon, Taylor C            12 Rancho San Diegu-SI 19:29.97   19:07.56        
       30.56  1:05.05  1:40.54  2:16.18  2:51.12  3:26.54  4:02.20  4:37.43
     5:12.75  5:48.38  6:24.21  6:59.87  7:35.05  8:10.32  8:45.65  9:21.06
     9:56.92 10:32.01 11:07.68 11:43.13 12:18.18 12:53.29 13:29.22 14:04.07
    14:38.50 15:12.58 15:46.69 16:19.93 16:53.80 17:27.75 18:02.10 18:35.54
    19:07.56
 13 Seward, Emma E            12 Canyons Aquatic-CA  19:04.51   19:08.46        
       31.11  1:05.52  1:40.09  2:14.23  2:48.64  3:23.38  3:58.14  4:33.17
     5:08.60  5:43.11  6:17.60  6:52.32  7:27.33  8:02.46  8:37.27  9:12.28
     9:47.77 10:23.14 10:59.52 11:35.16 12:11.64 12:47.10 13:22.07 13:57.77
    14:33.58 15:09.42 15:44.47 16:19.36 16:53.84 17:28.57 18:02.23 18:34.97
    19:08.46
 14 Tudor, Emory E            12 Burlingame Aquat-PC 19:22.97   19:12.99        
       31.29  1:06.11  1:41.33  2:17.32  2:52.90  3:27.40  4:01.63  4:36.85
     5:12.45  5:48.32  6:22.48  6:57.53  7:33.07  8:07.26  8:42.84  9:18.52
     9:53.12 10:27.81 11:02.91 11:38.04 12:13.00 12:48.49 13:23.87 13:58.56
    14:34.21 15:08.82 15:44.46 16:20.13 16:54.96 17:29.82 18:04.89 18:39.78
    19:12.99
 15 Renaud, Riley N           12 Ellie Abihider-CA   19:37.66   19:20.73        
       30.50  1:04.00  1:38.25  2:12.73  2:47.77  3:22.37  3:57.26  4:32.39
     5:07.42  5:42.58  6:17.88  6:53.60  7:28.95  8:04.32  8:39.60  9:15.28
     9:50.77 10:26.18 11:02.07 11:37.36 12:12.83 12:48.41 13:24.14 13:59.48
    14:35.02 15:10.67 15:45.82 16:22.15 16:58.77 17:35.06 18:11.04 18:46.59
    19:20.73
 16 Jones, Coury H            12 Yosemite Marlins-CC 19:23.38   19:29.00        
       32.28  1:07.06  1:42.10  2:17.10  2:51.92  3:27.27  4:01.83  4:37.29
     5:12.21  5:47.55  6:22.64  6:57.67  7:33.31  8:08.89  8:44.58  9:20.40
     9:56.24 10:31.83 11:07.83 11:43.43 12:19.24 12:54.95 13:31.07 14:07.03
    14:43.13 15:19.49 15:55.76 16:32.17 17:08.52 17:44.64 18:20.40 18:54.92
    19:29.00
 17 Steil, Juliana            12 Palo Alto Stanfo-PC 19:25.30   19:30.97        
       31.14  1:05.80  1:41.06  2:17.03  2:52.49  3:27.69  4:02.39  4:37.13
     5:12.57  5:48.82  6:24.25  6:58.35  7:33.64  8:08.77  8:45.00  9:21.55
     9:57.27 10:33.24 11:09.08 11:45.65 12:21.90 12:58.60 13:34.77 14:10.12
    14:46.18 15:21.43 15:56.75 16:31.54 17:07.74 17:44.10 18:19.78 18:55.22
    19:30.97
 18 Jhong, Lauren E           12 Pleasanton Seaha-PC 19:26.24   19:33.34        
       32.85  1:07.73  1:42.84  2:18.32  2:53.10  3:28.02  4:03.04  4:38.46
     5:13.74  5:48.67  6:24.87  7:00.78  7:37.22  8:13.34  8:49.10  9:25.56
    10:01.51 10:37.86 11:13.70 11:50.03 12:26.17 13:02.12 13:38.12 14:14.13
    14:49.92 15:25.83 16:00.98 16:36.39 17:12.47 17:48.12 18:23.62 18:59.42
    19:33.34
 19 Kermoian, Kelly K         12 Crow Canyon Coun-PC 18:58.81   19:33.40        
       31.10  1:04.41  1:38.80  2:13.51  2:48.29  3:23.36  3:58.45  4:34.10
     5:09.65  5:45.49  6:21.60  6:57.55  7:33.22  8:09.12  8:45.04  9:20.93
     9:56.96 10:33.53 11:09.92 11:46.09 12:22.44 12:59.21 13:35.38 14:11.52
    14:47.94 15:24.94 16:01.59 16:37.96 17:13.89 17:50.13 18:26.06 19:00.61
    19:33.40
 20 Pham, Ariel T             12 Santa Clara Swim-PC 19:31.60   19:39.15        
       30.94  1:05.44  1:40.82  2:15.73  2:50.76  3:26.19  4:02.17  4:38.06
     5:14.21  5:50.13  6:26.48  7:02.46  7:38.62  8:14.08  8:49.96  9:25.89
    10:01.67 10:37.56 11:13.82 11:50.13 12:26.78 13:03.07 13:38.96 14:14.84
    14:51.24 15:27.61 16:04.17 16:40.37 17:17.17 17:53.30 18:29.26 19:05.25
    19:39.15
 21 Gonzalez, Kaitlin E       12 California Capit-SN 19:16.04   19:56.74        
       31.17  1:06.13  1:41.51  2:17.10  2:53.18  3:28.52  4:04.25  4:40.30
     5:16.26  5:52.55  6:28.25  7:04.12  7:40.32  8:16.34  8:52.67  9:29.01
    10:05.68 10:42.30 11:18.73 11:55.35 12:32.30 13:09.49 13:46.39 14:23.55
    15:00.61 15:37.54 16:15.27 16:52.57 17:29.72 18:07.16 18:44.35 19:21.00
    19:56.74
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 26.31        1999 Diana MacManus, BFST                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Abrajan, Isabella D       11 Unattached-SI          28.27      27.96        
  2 Peyton, Ava M             12 Menlo-PC               28.55      28.04        
  3 Dahlgren, Erika R         12 Davis Arden Raci-SN    28.20      28.18        
  4 Smith, Jenna R            12 Steamboat Spring-CO    28.37      28.29        
  5 Urlando, Isabella S       12 Davis Arden Raci-SN    28.55      28.53        
  6 Hayes, Margaret E         12 Bainbridge Islan-PN    28.79      28.73        
  7 Deng, Catherine           11 Santa Clara Swim-PC    29.49      28.94        
  8 Ervin, Lindsay C          12 Irvine Novaquati-CA    29.62      29.21        
  9 Andresen, Maile E         12 Terrapins Swim T-PC    29.56      29.81        
 10 Lundgren, Emily L         12 South Bay Aquati-SI    29.61      30.24        
 
Women 11-12 50 Yard Backstroke Swim-off
===============================================================================
   FW Record: # 26.31        1999 Diana MacManus, BFST                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Ervin, Lindsay C          12 Irvine Novaquati-CA       NT      28.70        
  2 Given, Grace C            12 Unattached-CA             NT      29.40        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 26.31        1999 Diana MacManus, BFST                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dahlgren, Erika R         12 Davis Arden Raci-SN    29.03      28.20 q      
  2 Abrajan, Isabella D       11 Unattached-SI          28.30      28.27 q      
  3 Smith, Jenna R            12 Steamboat Spring-CO    29.27      28.37 q      
  4 Peyton, Ava M             12 Menlo-PC               29.73      28.55 q      
  4 Urlando, Isabella S       12 Davis Arden Raci-SN    29.20      28.55 q      
  6 Hayes, Margaret E         12 Bainbridge Islan-PN    28.63      28.79 q      
  7 Deng, Catherine           11 Santa Clara Swim-PC    29.82      29.49 q      
  8 Andresen, Maile E         12 Terrapins Swim T-PC    29.85      29.56 q      
  9 Lundgren, Emily L         12 South Bay Aquati-SI    29.12      29.61 q      
 10 Ervin, Lindsay C          12 Irvine Novaquati-CA    29.46      29.62 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Given, Grace C            12 Unattached-CA          29.15     J29.62        
 12 Pham, Aileen T            12 Irvine Novaquati-CA    29.28      29.63        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Quan, Angela Y            11 Santa Clara Swim-PC    29.79      29.64        
 14 Hidalgo, Mona Ella E      12 Alameda Island A-PC    29.36      29.66        
 15 Lockyer, Hannah P         11 Montclair Swim T-PC    29.47      29.69        
 16 Van De Heetkamp, Mikaela  12 Davis Arden Raci-SN    29.97      29.70        
 17 Ung, Natalie J            12 Orinda Aquatics-PC     29.70      29.75        
 18 Hermeston, Emma J         12 Osprey Aquatics-PC     29.83      29.87        
 19 Norris, Olivia            12 Rancho San Diegu-SI    30.16      29.92        
 20 Masino, Colette E         12 Canyons Aquatic-CA     30.06      30.07        
 21 Herzog, Paris A           12 Palo Alto Stanfo-PC    29.77      30.14        
 22 Nalen, Ainsley S          12 Aces Swim Club-CO      29.56      30.20        
 23 Choi, Michelle H          12 Peak Swimming-PC       35.04L     30.23        
 24 Rowe, Ashley K            11 Pacific Swim-SI        30.39      30.24        
 24 Boles, Hannah G           12 Alameda Island A-PC    30.02      30.24        
 26 Meraz, Isabelle L         12 Davis Arden Raci-SN    29.93      30.25        
 27 Muschek, Emmie E          12 Coronado-Navy Sw-SI    30.11      30.32        
 28 Piel, Annabel M           11 Unattached-PC          30.48      30.46        
 29 Ashmore, Amanda D         12 Olympic Aquatic-PN     29.17      30.51        
 30 Wells, Emily              12 Davis Arden Raci-SN    35.21L     30.52        
 31 Chessen, Martha K         11 The Olympic Club-PC    30.35      30.57        
 32 Li, Xiaoran               12 Quicksilver Swim-PC    30.38      30.61        
 33 Brehm, Gracie M           12 Irvine Novaquati-CA    30.45      30.62        
 34 Dunn, Grace E             12 Maryanne Keever-AZ     29.35      30.73        
 35 Chang, Dora               12 San Marino Tsuna-CA    30.35      30.74        
 36 Smith, Rea N              11 Neptune Swimming-PC    29.48      30.75        
 37 Gomez, Mikaela A          12 Vallejo Aquatic-PC     30.06      30.92        
 38 Fingerman, Emily M        12 Maryanne Keever-AZ     30.22      30.98        
 38 Starnes, Emily J          11 Northern Sierra-SN     30.34      30.98        
 40 Renaud, Riley N           12 Ellie Abihider-CA      30.21      30.99        
 41 Ballew, Kylie J           12 Heartland Swim A-SI    29.89      31.14        
 42 Elwell, Kensington L      11 North Bay Aquati-PC    29.59      31.37        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 56.67        2014 Nicole Olivia, SCSC                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Abrajan, Isabella D       11 Unattached-SI        1:00.04      57.68        
       28.17    57.68                                                      
  2 Smith, Jenna R            12 Steamboat Spring-CO    59.96      59.42        
       29.11    59.42                                                      
  3 Hayes, Margaret E         12 Bainbridge Islan-PN  1:01.79    1:00.28        
       29.67  1:00.28                                                      
  4 Urlando, Isabella S       12 Davis Arden Raci-SN  1:00.66    1:01.26        
       29.90  1:01.26                                                      
  5 Peyton, Ava M             12 Menlo-PC             1:01.56    1:01.50        
       29.66  1:01.50                                                      
  6 Meyer, Payden R           12 Redlands Swim Te-CA  1:02.33    1:01.58        
       30.07  1:01.58                                                      
  7 Hwang, Yooseon            12 Santa Clara Swim-PC  1:02.69    1:02.03        
       29.96  1:02.03                                                      
  8 Bales, Sydney L           12 Front Range Barr-CO  1:02.45    1:02.12        
       30.01  1:02.12                                                      
  9 Quan, Angela Y            11 Santa Clara Swim-PC  1:02.53    1:02.79        
       30.41  1:02.79                                                      
  9 Hermeston, Emma J         12 Osprey Aquatics-PC   1:02.37    1:02.79        
       30.06  1:02.79                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 56.67        2014 Nicole Olivia, SCSC                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Jenna R            12 Steamboat Spring-CO  1:00.59      59.96 q      
       29.28    59.96                                                      
  2 Abrajan, Isabella D       11 Unattached-SI          57.16    1:00.04 q      
       29.00  1:00.04                                                      
  3 Urlando, Isabella S       12 Davis Arden Raci-SN  1:03.69    1:00.66 q      
       29.51  1:00.66                                                      
  4 Peyton, Ava M             12 Menlo-PC             1:03.84    1:01.56 q      
       29.98  1:01.56                                                      
  5 Hayes, Margaret E         12 Bainbridge Islan-PN    59.14    1:01.79 q      
       30.50  1:01.79                                                      
  6 Meyer, Payden R           12 Redlands Swim Te-CA  1:03.55    1:02.33 q      
       30.67  1:02.33                                                      
  7 Hermeston, Emma J         12 Osprey Aquatics-PC   1:03.32    1:02.37 q      
       30.84  1:02.37                                                      
  8 Bales, Sydney L           12 Front Range Barr-CO  1:03.62    1:02.45 q      
       30.47  1:02.45                                                      
  9 Quan, Angela Y            11 Santa Clara Swim-PC  1:04.03    1:02.53 q      
       30.01  1:02.53                                                      
 10 Hwang, Yooseon            12 Santa Clara Swim-PC  1:03.25    1:02.69 q      
       30.25  1:02.69                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chesno, Haley D           12 Phoenix Swim Clu-AZ  1:03.39    1:02.89        
       30.64  1:02.89                                                      
 12 Dahlgren, Erika R         12 Davis Arden Raci-SN  1:05.37    1:03.00        
       30.42  1:03.00                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Dunn, Grace E             12 Maryanne Keever-AZ   1:03.06    1:03.11        
       30.75  1:03.11                                                      
 14 Pham, Aileen T            12 Irvine Novaquati-CA  1:03.17    1:03.16        
       31.21  1:03.16                                                      
 15 Dzieciol, Karolina L      12 Pleasant Valley-CA   1:04.02    1:03.21        
       30.82  1:03.21                                                      
 16 Tahk, Yelin E             11 Sunn Swimming-PC     1:04.58    1:03.34        
       30.55  1:03.34                                                      
 17 Masino, Colette E         12 Canyons Aquatic-CA   1:03.39    1:03.40        
       30.77  1:03.40                                                      
 18 Smith, Rea N              11 Neptune Swimming-PC  1:03.97    1:03.62        
       31.16  1:03.62                                                      
 19 Lyon, Taylor C            12 Rancho San Diegu-SI  1:05.43    1:03.71        
       31.11  1:03.71                                                      
 20 Given, Grace C            12 Unattached-CA        1:03.14    1:03.87        
       31.31  1:03.87                                                      
 21 Ervin, Lindsay C          12 Irvine Novaquati-CA  1:03.92    1:04.04        
       31.81  1:04.04                                                      
 22 Hidalgo, Mona Ella E      12 Alameda Island A-PC  1:04.14    1:04.05        
       31.43  1:04.05                                                      
 23 Maxwell, Emily J          12 Arizona Gold Swi-AZ  1:05.25    1:04.23        
       31.45  1:04.23                                                      
 24 Tudor, Emory E            12 Burlingame Aquat-PC  1:05.75    1:04.27        
       30.75  1:04.27                                                      
 25 Nalen, Ainsley S          12 Aces Swim Club-CO    1:04.61    1:04.38        
       30.95  1:04.38                                                      
 26 Meraz, Isabelle L         12 Davis Arden Raci-SN  1:03.24    1:04.40        
       30.88  1:04.40                                                      
 27 Meyer, Rachel G           12 Quicksilver Swim-PC  1:05.64    1:04.46        
       31.06  1:04.46                                                      
 28 Steil, Juliana            12 Palo Alto Stanfo-PC  1:05.85    1:04.66        
       31.40  1:04.66                                                      
 29 Rowe, Ashley K            11 Pacific Swim-SI      1:04.20    1:05.28        
       31.34  1:05.28                                                      
 29 Chang, Dora               12 San Marino Tsuna-CA  1:03.51    1:05.28        
       32.02  1:05.28                                                      
 31 Lacroix, Allison C        12 De Anza Cupertin-PC  1:04.47    1:05.30        
       32.29  1:05.30                                                      
 32 Lockyer, Hannah P         11 Montclair Swim T-PC  1:04.05    1:05.34        
       31.29  1:05.34                                                      
 33 Frank, Tania K            12 Santa Clara Swim-PC  1:04.96    1:05.50        
       32.27  1:05.50                                                      
 34 Diep, Allyson K           12 Pacific Swim-SI      1:05.17    1:05.61        
       31.84  1:05.61                                                      
 35 Pham, Kaitlyn T           12 Palo Alto Stanfo-PC  1:04.81    1:05.92        
       32.34  1:05.92                                                      
 36 Ballew, Kylie J           12 Heartland Swim A-SI  1:05.26    1:06.08        
       31.68  1:06.08                                                      
 37 Norris, Olivia            12 Rancho San Diegu-SI  1:05.45    1:06.21        
       31.89  1:06.21                                                      
 38 Chessen, Martha K         11 The Olympic Club-PC  1:05.47    1:06.33        
       32.08  1:06.33                                                      
 39 Renaud, Riley N           12 Ellie Abihider-CA    1:03.69    1:06.67        
       32.11  1:06.67                                                      
 40 Ashmore, Amanda D         12 Olympic Aquatic-PN   1:02.70    1:06.90        
       31.77  1:06.90                                                      
 41 Magdamit, Juliane C       12 Circle City Aqua-CA  1:05.32    1:07.27        
       31.35  1:07.27                                                      
 42 Solseng, Emma J           11 Bainbridge Islan-PN  1:05.60    1:08.05        
       33.05  1:08.05                                                      
 43 Fingerman, Emily M        12 Maryanne Keever-AZ   1:05.30    1:08.12        
       32.74  1:08.12                                                      
 -- Chia, Meiling             12 South San Franci-PC  1:05.22         DQ        
       32.57       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 2:03.60        2011 Chloe Isleta, RAC                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Abrajan, Isabella D       11 Unattached-SI        2:11.16    2:06.96        
       29.10  1:00.99  1:34.05  2:06.96                                    
  2 Smith, Jenna R            12 Steamboat Spring-CO  2:12.88    2:09.31        
       31.25  1:03.68  1:37.37  2:09.31                                    
  3 Urlando, Isabella S       12 Davis Arden Raci-SN  2:13.48    2:10.34        
       30.79  1:03.08  1:36.74  2:10.34                                    
  4 Beisel, Steffi V          12 Santa Clara Swim-PC  2:12.71    2:10.57        
       30.35  1:03.10  1:36.91  2:10.57                                    
  5 Hayes, Margaret E         12 Bainbridge Islan-PN  2:13.34    2:11.95        
       30.17  1:03.34  1:37.63  2:11.95                                    
  6 Dzieciol, Karolina L      12 Pleasant Valley-CA   2:13.80    2:12.84        
       31.40  1:04.96  1:38.85  2:12.84                                    
  7 Masino, Colette E         12 Canyons Aquatic-CA   2:14.05    2:14.04        
       31.23  1:05.00  1:39.70  2:14.04                                    
  8 Hwang, Yooseon            12 Santa Clara Swim-PC  2:17.25    2:15.47        
       30.35  1:03.80  1:39.55  2:15.47                                    
  9 Kermoian, Kelly K         12 Crow Canyon Coun-PC  2:13.59    2:16.82        
       31.77  1:05.72  1:40.98  2:16.82                                    
 10 Given, Grace C            12 Unattached-CA        2:17.27    2:16.83        
       31.42  1:06.30  1:42.07  2:16.83                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 2:03.60        2011 Chloe Isleta, RAC                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Abrajan, Isabella D       11 Unattached-SI        2:02.37    2:11.16 q      
       30.43  1:03.47  1:37.58  2:11.16                                    
  2 Beisel, Steffi V          12 Santa Clara Swim-PC  2:16.15    2:12.71 q      
       31.11  1:04.16  1:38.59  2:12.71                                    
  3 Smith, Jenna R            12 Steamboat Spring-CO  2:20.62    2:12.88 q      
       31.43  1:04.94  1:39.41  2:12.88                                    
  4 Hayes, Margaret E         12 Bainbridge Islan-PN  2:14.65    2:13.34 q      
       31.08  1:04.95  1:40.14  2:13.34                                    
  5 Urlando, Isabella S       12 Davis Arden Raci-SN  2:16.96    2:13.48 q      
       31.62  1:05.80  1:39.97  2:13.48                                    
  6 Kermoian, Kelly K         12 Crow Canyon Coun-PC  2:16.49    2:13.59 q      
       32.15  1:05.73  1:39.70  2:13.59                                    
  7 Dzieciol, Karolina L      12 Pleasant Valley-CA   2:17.13    2:13.80 q      
       31.81  1:06.24  1:40.01  2:13.80                                    
  8 Masino, Colette E         12 Canyons Aquatic-CA   2:13.02    2:14.05 q      
       31.16  1:04.63  1:39.23  2:14.05                                    
  9 Hwang, Yooseon            12 Santa Clara Swim-PC  2:16.04    2:17.25 q      
       31.55  1:05.82  1:41.75  2:17.25                                    
 10 Given, Grace C            12 Unattached-CA        2:14.73    2:17.27 q      
       32.50  1:07.39  1:43.04  2:17.27                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Quan, Angela Y            11 Santa Clara Swim-PC  2:17.21    2:17.48        
       31.80  1:06.71  1:43.04  2:17.48                                    
 12 Dunn, Grace E             12 Maryanne Keever-AZ   2:14.36    2:17.59        
       32.15  1:07.51  1:42.92  2:17.59                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Steil, Juliana            12 Palo Alto Stanfo-PC  2:19.84    2:17.93        
       32.12  1:07.65  1:43.24  2:17.93                                    
 14 Chesno, Haley D           12 Phoenix Swim Clu-AZ  2:12.91    2:18.01        
       32.05  1:06.93  1:43.51  2:18.01                                    
 15 Dahlgren, Erika R         12 Davis Arden Raci-SN  2:20.30    2:18.35        
       32.31  1:07.50  1:43.41  2:18.35                                    
 16 Tudor, Emory E            12 Burlingame Aquat-PC  2:19.04    2:18.53        
       32.38  1:07.82  1:43.23  2:18.53                                    
 17 Lacroix, Allison C        12 De Anza Cupertin-PC  2:17.60    2:19.04        
       33.10  1:07.26  1:42.73  2:19.04                                    
 18 Renaud, Riley N           12 Ellie Abihider-CA    2:14.65    2:19.35        
       32.37  1:07.54  1:43.78  2:19.35                                    
 19 Diep, Allyson K           12 Pacific Swim-SI      2:19.77    2:19.57        
       32.48  1:07.46  1:43.38  2:19.57                                    
 20 Li, Xiaoran               12 Quicksilver Swim-PC  2:16.22    2:20.38        
       32.63  1:08.26  1:44.75  2:20.38                                    
 21 Chia, Meiling             12 South San Franci-PC  2:20.26    2:20.62        
       32.31  1:07.21  1:43.43  2:20.62                                    
 22 Kim, Olivia H             12 Pleasanton Seaha-PC  2:18.65    2:20.63        
       33.21  1:08.60  1:44.90  2:20.63                                    
 23 Nalen, Ainsley S          12 Aces Swim Club-CO    2:13.88    2:21.00        
       32.17  1:07.82  1:44.71  2:21.00                                    
 24 Davis, Audrey A           11 Crow Canyon Coun-PC  2:19.88    2:21.22        
       33.80  1:09.14  1:45.71  2:21.22                                    
 25 Buono, Katelyn N          12 Sparks Piranhas-SN   2:20.69    2:21.46        
       33.08  1:08.42  1:45.24  2:21.46                                    
 26 Madden, Rebecca C         12 Rancho San Diegu-SI  2:19.51    2:22.99        
       34.75  1:10.36  1:46.73  2:22.99                                    
 27 Chang, Dora               12 San Marino Tsuna-CA  2:43.12L   2:23.49        
       32.47  1:08.46  1:46.04  2:23.49                                    
 28 Meraz, Isabelle L         12 Davis Arden Raci-SN  2:20.54    2:24.27        
       32.96  1:08.93  1:47.72  2:24.27                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 30.10    4/2/2016 Skyler A Smith, Quicksilver Swim             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Smith, Skyler A           12 Quicksilver Swim-PC    31.50      30.10#       
  2 Jih-Schiff, Ana P         12 Crow Canyon Coun-PC    30.67      30.44        
  3 Morgan, Jordan L          12 Santa Clara Swim-PC    31.19      31.08        
  4 Tang, Caitlin             12 Canyons Aquatic-CA     31.95      31.76        
  5 Hoefer, Haley Z           12 Cabrillo Threshe-PC    32.19      31.77        
  6 Watts, Vanessa K          12 Walnut Creek Aqu-PC    32.39      31.92        
  7 Camahort, Julietta C      12 The Olympic Club-PC    32.25      31.99        
  8 Unas, Julia Teresa A      12 Canyons Aquatic-CA     32.33      32.11        
  9 Hagewood, Cecilia         12 South Bay Aquati-SI    31.75      32.45        
 10 McCormack, Lindsay G      12 The Olympic Club-PC    32.48      32.48        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke Swim-off
===============================================================================
   FW Record: # 30.21        1999 Felicia Castaneda, HSA                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 McCormack, Lindsay G      12 The Olympic Club-PC       NT      31.51        
  2 Gardner, Rachel B         11 Santa Clara Swim-PC       NT      32.06        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 30.10    4/2/2016 Skyler A Smith, Quicksilver Swim             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jih-Schiff, Ana P         12 Crow Canyon Coun-PC    30.13      30.67 q      
  2 Morgan, Jordan L          12 Santa Clara Swim-PC    31.60      31.19 q      
  3 Smith, Skyler A           12 Quicksilver Swim-PC    30.56      31.50 q      
  4 Hagewood, Cecilia         12 South Bay Aquati-SI    31.79      31.75 q      
  5 Tang, Caitlin             12 Canyons Aquatic-CA     31.07      31.95 q      
  6 Hoefer, Haley Z           12 Cabrillo Threshe-PC    32.34      32.19 q      
  7 Camahort, Julietta C      12 The Olympic Club-PC    32.34      32.25 q      
  8 Unas, Julia Teresa A      12 Canyons Aquatic-CA     31.69      32.33 q      
  9 Watts, Vanessa K          12 Walnut Creek Aqu-PC    33.07      32.39 q      
 10 McCormack, Lindsay G      12 The Olympic Club-PC    31.84      32.48 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gardner, Rachel B         11 Santa Clara Swim-PC    32.67     J32.48        
 12 Lacroix, Allison C        12 De Anza Cupertin-PC    32.37      32.67        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Pugar, Melodie N          12 Irvine Novaquati-CA    32.25      32.75        
 14 Htutt, Lulu               12 Santa Clara Swim-PC    33.93      32.98        
 15 Sullivan, Emma G          12 Crow Canyon Coun-PC    33.49      33.05        
 16 Gulvady, Leena S          12 Quicksilver Swim-PC    33.92      33.13        
 17 Chatard, Elizabeth        12 Unattached-PC          32.82      33.21        
 18 Li, Ivy M                 12 Sunn Swimming-PC       32.81      33.22        
 19 Tarantino, Holly P        11 Unattached-PC          34.25      33.30        
 20 Lieu, Krystal T           12 North Coast Aqua-SI    33.91      33.35        
 21 Herscu, Abigail E         11 Livermore Aqua C-PC    34.05      33.36        
 22 Lu, Sydney A              11 Pleasanton Seaha-PC    33.69      33.39        
 23 J-Cheng, Audrey           11 Palo Alto Stanfo-PC    38.02L     33.50        
 24 Meadors, Sophia M         12 Santa Clara Swim-PC    33.63      33.59        
 25 Seljeseth, Courtney A     11 Quicksilver Swim-PC    33.73      33.60        
 25 Gronert, Zoe S            12 Crow Canyon Coun-PC    32.78      33.60        
 27 Vong, Valarie             11 Davis Arden Raci-SN    33.28      33.65        
 28 Hutchinson, Dylan S       12 Mendocino Coast-PC     33.68      33.71        
 29 Schuricht, Blakely R      11 Maryanne Keever-AZ     33.29      33.73        
 30 Scafetta, Ashley M        12 Palo Alto Stanfo-PC    33.06      33.83        
 31 Eckerman, Hannah C        12 Aces Swim Club-CO      33.18      33.85        
 32 Rowe, Ashley K            11 Pacific Swim-SI        34.25      33.99        
 33 Flores, Layla X           12 Tule Nation Trit-CC    33.79      34.16        
 34 Hsieh, Catherine          12 Palo Alto Stanfo-PC    33.87      34.22        
 35 Lingham, Lindsey E        12 Pacific Swim-SI        33.25      34.29        
 36 Chesno, Haley D           12 Phoenix Swim Clu-AZ    34.04      34.39        
 37 Pham, Stephanie H         12 South San Franci-PC    34.15      34.87        
 38 Cariou-Gomez, Celia       12 Davis Arden Raci-SN    34.19      35.00        
 39 Maddux, Lila S            12 Rocky Mountain T-CO    34.22      35.66        
 40 Ansari, Alissa K          12 California Capit-SN    34.07      35.69        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:04.54        1997 Laura Davis, TERA                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Jih-Schiff, Ana P         12 Crow Canyon Coun-PC  1:06.77    1:06.10        
       31.50  1:06.10                                                      
  2 Smith, Skyler A           12 Quicksilver Swim-PC  1:08.88    1:06.60        
       31.53  1:06.60                                                      
  3 Morgan, Jordan L          12 Santa Clara Swim-PC  1:07.61    1:06.65        
       31.89  1:06.65                                                      
  4 Hoefer, Haley Z           12 Cabrillo Threshe-PC  1:08.41    1:07.58        
       32.35  1:07.58                                                      
  5 Pugar, Melodie N          12 Irvine Novaquati-CA  1:10.21    1:08.06        
       32.40  1:08.06                                                      
  6 Camahort, Julietta C      12 The Olympic Club-PC  1:08.50    1:08.62        
       32.83  1:08.62                                                      
  7 Schaffer, Taylor E        12 Palo Alto Stanfo-PC  1:09.56    1:09.16        
       32.67  1:09.16                                                      
  8 Unas, Julia Teresa A      12 Canyons Aquatic-CA   1:10.36    1:09.49        
       32.69  1:09.49                                                      
  9 Hagewood, Cecilia         12 South Bay Aquati-SI  1:09.68    1:10.25        
       32.91  1:10.25                                                      
 10 Sullivan, Emma G          12 Crow Canyon Coun-PC  1:10.21    1:10.89        
       33.86  1:10.89                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:04.54        1997 Laura Davis, TERA                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jih-Schiff, Ana P         12 Crow Canyon Coun-PC  1:05.75    1:06.77 q      
       31.17  1:06.77                                                      
  2 Morgan, Jordan L          12 Santa Clara Swim-PC  1:07.94    1:07.61 q      
       32.17  1:07.61                                                      
  3 Hoefer, Haley Z           12 Cabrillo Threshe-PC  1:08.22    1:08.41 q      
       32.78  1:08.41                                                      
  4 Camahort, Julietta C      12 The Olympic Club-PC  1:08.66    1:08.50 q      
       32.97  1:08.50                                                      
  5 Smith, Skyler A           12 Quicksilver Swim-PC  1:06.40    1:08.88 q      
       32.27  1:08.88                                                      
  6 Schaffer, Taylor E        12 Palo Alto Stanfo-PC  1:09.04    1:09.56 q      
       33.17  1:09.56                                                      
  7 Hagewood, Cecilia         12 South Bay Aquati-SI  1:07.21    1:09.68 q      
       32.91  1:09.68                                                      
  8 Sullivan, Emma G          12 Crow Canyon Coun-PC  1:11.76    1:10.21 q      
       33.19  1:10.21                                                      
  8 Pugar, Melodie N          12 Irvine Novaquati-CA  1:10.21    1:10.21 q      
       32.97  1:10.21                                                      
 10 Unas, Julia Teresa A      12 Canyons Aquatic-CA   1:09.10    1:10.36 q      
       32.87  1:10.36                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Watts, Vanessa K          12 Walnut Creek Aqu-PC  1:10.22    1:10.37        
       33.12  1:10.37                                                      
 12 Lacroix, Allison C        12 De Anza Cupertin-PC  1:10.52    1:10.52        
       33.18  1:10.52                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gardner, Rachel B         11 Santa Clara Swim-PC  1:11.04    1:10.53        
       33.25  1:10.53                                                      
 14 Tang, Caitlin             12 Canyons Aquatic-CA   1:08.01    1:10.89        
       33.61  1:10.89                                                      
 15 Schuricht, Blakely R      11 Maryanne Keever-AZ   1:10.12    1:11.07        
       33.71  1:11.07                                                      
 16 Seljeseth, Courtney A     11 Quicksilver Swim-PC  1:11.24    1:11.16        
       33.49  1:11.16                                                      
 17 Lu, Sydney A              11 Pleasanton Seaha-PC  1:12.55    1:11.36        
       33.80  1:11.36                                                      
 18 Meadors, Sophia M         12 Santa Clara Swim-PC  1:11.14    1:11.47        
       34.56  1:11.47                                                      
 19 Htutt, Lulu               12 Santa Clara Swim-PC  1:12.29    1:11.70        
       34.29  1:11.70                                                      
 20 Lieu, Krystal T           12 North Coast Aqua-SI  1:13.43    1:11.76        
       33.95  1:11.76                                                      
 21 J-Cheng, Audrey           11 Palo Alto Stanfo-PC  1:13.92    1:12.19        
       34.07  1:12.19                                                      
 22 Gulvady, Leena S          12 Quicksilver Swim-PC  1:13.25    1:12.69        
       34.20  1:12.69                                                      
 23 McCormack, Lindsay G      12 The Olympic Club-PC  1:10.12    1:12.72        
       33.48  1:12.72                                                      
 24 Scafetta, Ashley M        12 Palo Alto Stanfo-PC  1:13.72    1:12.93        
       33.97  1:12.93                                                      
 25 Chatard, Elizabeth        12 Unattached-PC        1:12.95    1:13.15        
       33.42  1:13.15                                                      
 26 Pham, Kaitlyn T           12 Palo Alto Stanfo-PC  1:13.29    1:13.39        
       35.65  1:13.39                                                      
 27 Honey, Katie L            12 Neptune Swimming-PC  1:14.49    1:13.54        
       34.55  1:13.54                                                      
 28 Li, Ivy M                 12 Sunn Swimming-PC     1:14.54    1:13.55        
       33.92  1:13.55                                                      
 29 Hutchinson, Dylan S       12 Mendocino Coast-PC   1:12.83    1:13.63        
       34.45  1:13.63                                                      
 30 Eckerman, Hannah C        12 Aces Swim Club-CO    1:11.98    1:13.69        
       34.96  1:13.69                                                      
 31 Huang, Lucy K             11 Davis Arden Raci-SN  1:13.66    1:13.76        
       34.60  1:13.76                                                      
 32 Pham, Stephanie H         12 South San Franci-PC  1:13.54    1:13.82        
       35.01  1:13.82                                                      
 33 Meyer, Payden R           12 Redlands Swim Te-CA  1:14.38    1:13.98        
       35.03  1:13.98                                                      
 34 Flores, Layla X           12 Tule Nation Trit-CC  1:13.59    1:14.09        
       35.64  1:14.09                                                      
 35 Vong, Valarie             11 Davis Arden Raci-SN  1:13.74    1:14.12        
       35.33  1:14.12                                                      
 36 Holden, Audrey E          11 Palo Alto Stanfo-PC  1:13.83    1:14.34        
       35.05  1:14.34                                                      
 37 Herscu, Abigail E         11 Livermore Aqua C-PC  1:14.07    1:14.65        
       34.65  1:14.65                                                      
 38 Wong, Shannon             12 De Anza Cupertin-PC  1:14.17    1:14.68        
       34.79  1:14.68                                                      
 39 Hart, Maya R              12 Palo Alto Stanfo-PC  1:14.41    1:14.72        
       35.06  1:14.72                                                      
 40 Tarantino, Holly P        11 Unattached-PC        1:13.86    1:14.83        
       34.87  1:14.83                                                      
 41 Lingham, Lindsey E        12 Pacific Swim-SI      1:13.63    1:14.94        
       35.33  1:14.94                                                      
 42 Rowe, Ashley K            11 Pacific Swim-SI      1:13.76    1:15.07        
       35.15  1:15.07                                                      
 43 Gronert, Zoe S            12 Crow Canyon Coun-PC  1:10.39    1:15.30        
       34.77  1:15.30                                                      
 44 Grace, Isabelle J         12 Marin Pirates-PC     1:14.19    1:15.33        
       35.70  1:15.33                                                      
 45 LeVine, Mirabella H       11 Una Azot-CA          1:13.38    1:15.54        
       35.38  1:15.54                                                      
 46 Camacho, Claire E         12 Bainbridge Islan-PN  1:14.58    1:18.58        
       36.85  1:18.58                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 2:20.74        2011 Morganne McKennan, ALMA                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Jih-Schiff, Ana P         12 Crow Canyon Coun-PC  2:22.67    2:22.54        
       32.34  1:09.23  1:46.03  2:22.54                                    
  2 Smith, Skyler A           12 Quicksilver Swim-PC  2:29.35    2:24.08        
       32.92  1:08.99  1:46.55  2:24.08                                    
  3 Morgan, Jordan L          12 Santa Clara Swim-PC  2:24.74    2:24.79        
       32.84  1:09.66  1:47.32  2:24.79                                    
  4 Pham, Aileen T            12 Irvine Novaquati-CA  2:25.38    2:25.77        
       33.41  1:10.46  1:48.88  2:25.77                                    
  5 Hoefer, Haley Z           12 Cabrillo Threshe-PC  2:25.61    2:26.26        
       33.48  1:10.37  1:48.90  2:26.26                                    
  6 Tekawy, Michelle M        12 Aquazot Swim Clu-CA  2:28.84    2:26.78        
       33.66  1:11.23  1:48.92  2:26.78                                    
  7 Camahort, Julietta C      12 The Olympic Club-PC  2:25.47    2:26.88        
       33.48  1:10.24  1:48.73  2:26.88                                    
  8 Chen, Ysabel              12 Santa Clara Swim-PC  2:30.31    2:27.93        
       34.34  1:12.05  1:50.11  2:27.93                                    
  9 Pugar, Melodie N          12 Irvine Novaquati-CA  2:28.46    2:30.11        
       33.25  1:10.73  1:50.24  2:30.11                                    
 10 Lacroix, Allison C        12 De Anza Cupertin-PC  2:32.01    2:31.56        
       33.87  1:12.65  1:51.12  2:31.56                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 2:20.74        2011 Morganne McKennan, ALMA                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jih-Schiff, Ana P         12 Crow Canyon Coun-PC  2:24.40    2:22.67 q      
       33.17  1:10.01  1:46.19  2:22.67                                    
  2 Morgan, Jordan L          12 Santa Clara Swim-PC  2:27.74    2:24.74 q      
       32.30  1:09.22  1:47.64  2:24.74                                    
  3 Pham, Aileen T            12 Irvine Novaquati-CA  2:28.93    2:25.38 q      
       33.90  1:10.61  1:48.13  2:25.38                                    
  4 Camahort, Julietta C      12 The Olympic Club-PC  2:27.89    2:25.47 q      
       33.69  1:10.54  1:48.40  2:25.47                                    
  5 Hoefer, Haley Z           12 Cabrillo Threshe-PC  2:25.06    2:25.61 q      
       33.13  1:10.04  1:47.28  2:25.61                                    
  6 Pugar, Melodie N          12 Irvine Novaquati-CA  2:38.35    2:28.46 q      
       32.63  1:09.80  1:48.46  2:28.46                                    
  7 Tekawy, Michelle M        12 Aquazot Swim Clu-CA  2:27.98    2:28.84 q      
       34.28  1:12.06  1:50.61  2:28.84                                    
  8 Smith, Skyler A           12 Quicksilver Swim-PC  2:30.94    2:29.35 q      
       32.49  1:10.47  1:49.62  2:29.35                                    
  9 Chen, Ysabel              12 Santa Clara Swim-PC  2:29.70    2:30.31 q      
       35.30  1:13.45  1:52.42  2:30.31                                    
 10 Lacroix, Allison C        12 De Anza Cupertin-PC  2:33.65    2:32.01 q      
       34.65  1:13.60  1:52.93  2:32.01                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gardner, Rachel B         11 Santa Clara Swim-PC  2:35.07    2:32.61        
       34.18  1:13.52  1:53.80  2:32.61                                    
 12 Tang, Caitlin             12 Canyons Aquatic-CA   2:38.15    2:33.08        
       34.57  1:13.54  1:53.22  2:33.08                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ung, Natalie J            12 Orinda Aquatics-PC   2:31.57   J2:33.08        
       34.11  1:12.91  1:52.86  2:33.08                                    
 14 Watts, Vanessa K          12 Walnut Creek Aqu-PC  2:35.49    2:33.28        
       33.70  1:12.08  1:52.41  2:33.28                                    
 15 Schuricht, Blakely R      11 Maryanne Keever-AZ   2:32.45    2:33.30        
       34.78  1:13.39  1:53.31  2:33.30                                    
 16 Meadors, Sophia M         12 Santa Clara Swim-PC  2:37.72    2:33.50        
       34.42  1:13.18  1:53.33  2:33.50                                    
 17 Lingham, Lindsey E        12 Pacific Swim-SI      2:35.08    2:33.63        
       35.21  1:14.20  1:54.06  2:33.63                                    
 18 Hagewood, Cecilia         12 South Bay Aquati-SI  2:32.13    2:33.83        
       34.09  1:13.41  1:53.38  2:33.83                                    
 19 J-Cheng, Audrey           11 Palo Alto Stanfo-PC  2:33.69    2:34.56        
       35.15  1:14.91  1:54.55  2:34.56                                    
 20 Eckerman, Hannah C        12 Aces Swim Club-CO    2:32.32    2:34.69        
       34.33  1:13.05  1:53.44  2:34.69                                    
 21 Unas, Julia Teresa A      12 Canyons Aquatic-CA   2:39.24    2:36.12        
       34.50  1:13.85  1:55.13  2:36.12                                    
 22 Scafetta, Ashley M        12 Palo Alto Stanfo-PC  2:40.76    2:37.65        
       34.41  1:14.99  1:57.25  2:37.65                                    
 23 Dzieciol, Karolina L      12 Pleasant Valley-CA   2:40.45    2:38.07        
       36.21  1:16.75  1:57.67  2:38.07                                    
 24 Htutt, Lulu               12 Santa Clara Swim-PC  2:36.51    2:38.25        
       35.42  1:14.02  1:55.99  2:38.25                                    
 25 Gulvady, Leena S          12 Quicksilver Swim-PC  2:38.53    2:38.59        
       35.27  1:16.54  1:57.58  2:38.59                                    
 26 Lieu, Krystal T           12 North Coast Aqua-SI  2:39.35    2:38.77        
       35.51  1:15.90  1:57.26  2:38.77                                    
 27 Lu, Sydney A              11 Pleasanton Seaha-PC  2:39.08    2:38.80        
       35.60  1:15.99  1:57.30  2:38.80                                    
 28 Cerceo, Talia L           11 North Coast Aqua-SI  2:40.80    2:39.45        
       37.09  1:17.55  1:58.45  2:39.45                                    
 29 Honey, Katie L            12 Neptune Swimming-PC  2:41.35    2:39.69        
       35.82  1:15.31  1:56.82  2:39.69                                    
 30 Wong, Shannon             12 De Anza Cupertin-PC  2:39.62    2:40.37        
       35.49  1:15.94  1:57.93  2:40.37                                    
 31 Sullivan, Emma G          12 Crow Canyon Coun-PC  2:39.86    2:41.06        
       36.22  1:17.43  1:59.24  2:41.06                                    
 32 Pasamonte, Eisha L        11 Brentwood Seawol-PC  2:41.13    2:41.17        
       36.97  1:17.80  2:00.16  2:41.17                                    
 33 LeVine, Mirabella H       11 Una Azot-CA          2:37.49    2:41.56        
       35.81  1:16.70  1:59.07  2:41.56                                    
 34 Caserio, Madison E        12 Mesa Aquatics Cl-AZ  2:40.06    2:41.74        
       36.96  1:18.59  2:00.28  2:41.74                                    
 35 Hart, Maya R              12 Palo Alto Stanfo-PC  2:40.37    2:42.18        
       36.70  1:16.95  1:59.66  2:42.18                                    
 36 Cariou-Gomez, Celia       12 Davis Arden Raci-SN  2:41.43    2:42.23        
       37.23  1:17.30  2:00.08  2:42.23                                    
 37 Buono, Katelyn N          12 Sparks Piranhas-SN   2:40.72    2:42.82        
       36.74  1:18.22  2:00.53  2:42.82                                    
 38 Chang, Dora               12 San Marino Tsuna-CA  2:37.61    2:43.55        
       35.95  1:16.95  2:00.23  2:43.55                                    
 39 Rodenberg, Lauren E       12 Sierra Marlins S-SN  2:41.32    2:43.84        
       36.51  1:17.97  2:00.64  2:43.84                                    
 40 Flores, Layla X           12 Tule Nation Trit-CC  2:41.67    2:43.97        
       36.70  1:18.06  2:00.80  2:43.97                                    
 41 Wasson, Grace             12 Alameda Island A-PC  2:41.18    2:44.05        
       38.20  1:19.58  2:01.73  2:44.05                                    
 42 Madden, Rebecca C         12 Rancho San Diegu-SI  2:40.75    2:45.06        
       38.19  1:20.40  2:03.46  2:45.06                                    
 43 Grace, Isabelle J         12 Marin Pirates-PC     2:40.51    2:46.51        
       36.80  1:18.36  2:02.48  2:46.51                                    
 44 Gronert, Zoe S            12 Crow Canyon Coun-PC  2:41.51    2:50.38        
       36.18  1:17.72  2:03.43  2:50.38                                    
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 25.80        2014 Nicole Olivia, SCSC                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Abrajan, Isabella D       11 Unattached-SI          27.49      26.76        
  2 Winter, Kailyn D          12 Cabrillo Threshe-PC    27.42      26.83        
  3 Quan, Angela Y            11 Santa Clara Swim-PC    27.59      27.16        
  4 Wozniak, Daria A          12 Olympus Aquatics-UT    27.63      27.18        
  5 Ung, Natalie J            12 Orinda Aquatics-PC     27.71      27.37        
  6 Hermeston, Emma J         12 Osprey Aquatics-PC     27.44      27.52        
  7 Kragh, Mia A              12 Rancho San Diegu-SI    27.61      27.70        
  8 Turner, Sydney A          12 Davis Arden Raci-SN    27.62      27.83        
  9 Hayes, Margaret E         12 Bainbridge Islan-PN    27.68      27.84        
 10 Tahk, Yelin E             11 Sunn Swimming-PC       27.57      28.00        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly Swim-off
===============================================================================
   FW Record: # 25.80        2014 Nicole Olivia, SCSC                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Ashmore, Amanda D         12 Olympic Aquatic-PN        NT      27.31        
  2 Deng, Catherine           11 Santa Clara Swim-PC       NT      27.68        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 25.80        2014 Nicole Olivia, SCSC                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Winter, Kailyn D          12 Cabrillo Threshe-PC    26.44      27.42 q      
  2 Hermeston, Emma J         12 Osprey Aquatics-PC     29.12      27.44 q      
  3 Abrajan, Isabella D       11 Unattached-SI          26.89      27.49 q      
  4 Tahk, Yelin E             11 Sunn Swimming-PC       28.21      27.57 q      
  5 Quan, Angela Y            11 Santa Clara Swim-PC    27.79      27.59 q      
  6 Kragh, Mia A              12 Rancho San Diegu-SI    28.13      27.61 q      
  7 Turner, Sydney A          12 Davis Arden Raci-SN    27.83      27.62 q      
  8 Wozniak, Daria A          12 Olympus Aquatics-UT    27.17      27.63 q      
  9 Hayes, Margaret E         12 Bainbridge Islan-PN    26.85      27.68 q      
 10 Ung, Natalie J            12 Orinda Aquatics-PC     27.20      27.71 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ashmore, Amanda D         12 Olympic Aquatic-PN     27.51      27.72        
 12 Deng, Catherine           11 Santa Clara Swim-PC    27.67     J27.72        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Palmroos, Maja L          12 North Coast Aqua-SI    28.28      27.83        
 14 Lu, Sydney A              11 Pleasanton Seaha-PC    28.65      27.84        
 15 Morgan, Jordan L          12 Santa Clara Swim-PC    28.36      27.85        
 16 Hagewood, Cecilia         12 South Bay Aquati-SI    27.71      28.02        
 17 Peyton, Ava M             12 Menlo-PC               28.85      28.12        
 18 Lockyer, Hannah P         11 Montclair Swim T-PC    28.80      28.19        
 19 Hoefer, Haley Z           12 Cabrillo Threshe-PC    28.04      28.24        
 20 Nitsch, Marie-claire K    12 Una Sea-PC             28.88      28.45        
 21 Mazurek, Ella M           12 Cabrillo Threshe-PC    28.60      28.50        
 22 Bales, Sydney L           12 Front Range Barr-CO    28.18      28.52        
 23 Ervin, Lindsay C          12 Irvine Novaquati-CA    27.64      28.53        
 24 Pham, Aileen T            12 Irvine Novaquati-CA    28.30      28.55        
 24 Oesterer, Madeleine       12 Piedmont Swim Te-PC    29.04      28.55        
 26 Dahlgren, Erika R         12 Davis Arden Raci-SN    28.60      28.57        
 26 Smith, Skyler A           12 Quicksilver Swim-PC    29.26      28.57        
 26 Vong, Valarie             11 Davis Arden Raci-SN    27.86      28.57        
 29 Norris, Lucille T         11 Santa Cruz Swimm-PC    28.79      28.63        
 30 Gore, Morgan A            12 Foothill Aqua Sh-SN    28.16      28.64        
 31 Tang, Caitlin             12 Canyons Aquatic-CA     28.54      28.66        
 31 Nguyen, Carolyn D         11 Irvine Novaquati-CA    28.58      28.66        
 33 Yoon, Emily S             11 Canyons Aquatic-CA     28.81      28.67        
 34 Meraz, Isabelle L         12 Davis Arden Raci-SN    28.14      28.75        
 35 Andresen, Maile E         12 Terrapins Swim T-PC    28.18      28.76        
 36 Gomez, Mikaela A          12 Vallejo Aquatic-PC     28.77      28.86        
 37 Lin, Athena               12 Davis Arden Raci-SN    29.07      29.05        
 38 Urlando, Isabella S       12 Davis Arden Raci-SN    28.96      29.07        
 39 Pham, Kaitlyn T           12 Palo Alto Stanfo-PC    29.06      29.09        
 40 Kawamura, Minhnha         11 Livermore Aqua C-PC    32.68L     29.12        
 41 Barber, Kylie             12 Dixie Aquatic Ra-UT    29.12      29.14        
 42 Gibbons, Margot H         11 Palo Alto Stanfo-PC    28.88      29.15        
 43 Huang, Lucy K             11 Davis Arden Raci-SN    29.10      29.19        
 43 Kotter, Alyssa M          12 Olympus Aquatics-UT    28.16      29.19        
 45 Shields, Tiffany A        12 Renegade Aquatic-SI    28.56      29.23        
 46 Balbuena, Luna            11 Peak Swimming-PC       28.55      29.24        
 47 Masino, Colette E         12 Canyons Aquatic-CA     28.26      29.33        
 48 Sharma, Annika            12 Unattached-PC          29.26      29.41        
 49 Maddux, Lila S            12 Rocky Mountain T-CO    29.26      29.46        
 50 Cerceo, Talia L           11 North Coast Aqua-SI    29.21      29.49        
 51 Martha, Aranza O          12 South Bay Aquati-SI    29.08      29.50        
 52 Grino, Nina               12 Davis Arden Raci-SN    29.04      29.52        
 53 Wells, Emily              12 Davis Arden Raci-SN    29.24      29.65        
 53 Nguyen, Kylie S           12 Una Scsc-PC            29.00      29.65        
 55 Dang, Minh-Uyen V         11 Renegade Aquatic-SI    28.63      29.70        
 56 Smith, Caitlin Q          12 Sparks Piranhas-SN     29.13      29.77        
 57 Chesno, Haley D           12 Phoenix Swim Clu-AZ    29.04      29.82        
 58 Bansal, Asha C            12 Maryanne Keever-AZ     28.47      29.97        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 56.66        2010 Brittany Usinger, CROW                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Abrajan, Isabella D       11 Unattached-SI          59.21      57.59        
       27.42    57.59                                                      
  2 Winter, Kailyn D          12 Cabrillo Threshe-PC  1:00.37    1:00.14        
       27.39  1:00.14                                                      
  3 Turner, Sydney A          12 Davis Arden Raci-SN  1:00.26    1:00.16        
       28.38  1:00.16                                                      
  4 Tekawy, Michelle M        12 Aquazot Swim Clu-CA  1:01.06    1:00.58        
       28.91  1:00.58                                                      
  5 Peyton, Ava M             12 Menlo-PC             1:01.30    1:00.85        
       28.70  1:00.85                                                      
  6 Lu, Sydney A              11 Pleasanton Seaha-PC  1:01.44    1:00.89        
       28.63  1:00.89                                                      
  7 Smith, Jenna R            12 Steamboat Spring-CO  1:01.49    1:00.92        
       28.97  1:00.92                                                      
  8 Hayes, Margaret E         12 Bainbridge Islan-PN  1:01.06    1:01.30        
       28.83  1:01.30                                                      
  9 Garcia, Justine A         12 Santa Clara Swim-PC  1:01.42    1:02.12        
       28.93  1:02.12                                                      
 -- Lundgren, Emily L         12 South Bay Aquati-SI  1:01.18         DQ        
       29.01       DQ                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 56.66        2010 Brittany Usinger, CROW                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Abrajan, Isabella D       11 Unattached-SI          58.14      59.21 q      
       28.50    59.21                                                      
  2 Turner, Sydney A          12 Davis Arden Raci-SN  1:01.36    1:00.26 q      
       28.50  1:00.26                                                      
  3 Winter, Kailyn D          12 Cabrillo Threshe-PC    59.07    1:00.37 q      
       28.03  1:00.37                                                      
  4 Tekawy, Michelle M        12 Aquazot Swim Clu-CA  1:00.47    1:01.06 q      
       29.59  1:01.06                                                      
  4 Hayes, Margaret E         12 Bainbridge Islan-PN  1:03.75    1:01.06 q      
       28.20  1:01.06                                                      
  6 Lundgren, Emily L         12 South Bay Aquati-SI  1:01.14    1:01.18 q      
       28.68  1:01.18                                                      
  7 Peyton, Ava M             12 Menlo-PC             1:04.61    1:01.30 q      
       29.95  1:01.30                                                      
  8 Garcia, Justine A         12 Santa Clara Swim-PC  1:02.54    1:01.42 q      
       28.81  1:01.42                                                      
  9 Lu, Sydney A              11 Pleasanton Seaha-PC  1:02.10    1:01.44 q      
       29.11  1:01.44                                                      
 10 Smith, Jenna R            12 Steamboat Spring-CO  1:01.56    1:01.49 q      
       29.29  1:01.49                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Palmroos, Maja L          12 North Coast Aqua-SI  1:03.79    1:01.56        
       27.86  1:01.56                                                      
 12 Deng, Catherine           11 Santa Clara Swim-PC  1:01.42    1:01.63        
       28.42  1:01.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Tang, Caitlin             12 Canyons Aquatic-CA   1:00.73    1:01.77        
       28.91  1:01.77                                                      
 14 Urlando, Isabella S       12 Davis Arden Raci-SN  1:03.51    1:01.89        
       28.77  1:01.89                                                      
 15 Quan, Angela Y            11 Santa Clara Swim-PC  1:02.85    1:01.91        
       29.66  1:01.91                                                      
 16 Kragh, Mia A              12 Rancho San Diegu-SI  1:03.19    1:02.17        
       28.72  1:02.17                                                      
 17 Dequine, Sanne A          12 Davis Arden Raci-SN  1:05.44    1:02.45        
       29.55  1:02.45                                                      
 18 Gore, Morgan A            12 Foothill Aqua Sh-SN  1:01.58    1:02.52        
       29.43  1:02.52                                                      
 19 Maxwell, Emily J          12 Arizona Gold Swi-AZ  1:03.19    1:02.64        
       29.38  1:02.64                                                      
 20 Ashmore, Amanda D         12 Olympic Aquatic-PN   1:01.12    1:02.78        
       29.95  1:02.78                                                      
 21 Nguyen, Carolyn D         11 Irvine Novaquati-CA  1:03.19    1:02.97        
       29.85  1:02.97                                                      
 22 Chen, Ysabel              12 Santa Clara Swim-PC  1:04.04    1:02.98        
       30.05  1:02.98                                                      
 23 Hermeston, Emma J         12 Osprey Aquatics-PC   1:02.71    1:03.03        
       29.52  1:03.03                                                      
 24 Wozniak, Daria A          12 Olympus Aquatics-UT  1:01.53    1:03.16        
       29.02  1:03.16                                                      
 25 Meraz, Isabelle L         12 Davis Arden Raci-SN  1:01.84    1:03.52        
       29.61  1:03.52                                                      
 26 Lin, Athena               12 Davis Arden Raci-SN  1:04.25    1:03.56        
       29.53  1:03.56                                                      
 27 Hidalgo, Mona Ella E      12 Alameda Island A-PC  1:05.40    1:03.80        
       30.37  1:03.80                                                      
 28 Masino, Colette E         12 Canyons Aquatic-CA   1:03.83    1:03.82        
       29.48  1:03.82                                                      
 29 Ung, Natalie J            12 Orinda Aquatics-PC   1:03.44    1:03.90        
       28.97  1:03.90                                                      
 30 Vong, Valarie             11 Davis Arden Raci-SN  1:02.21    1:03.93        
       29.71  1:03.93                                                      
 31 Hagewood, Cecilia         12 South Bay Aquati-SI  1:01.44    1:04.26        
       29.60  1:04.26                                                      
 32 Steil, Juliana            12 Palo Alto Stanfo-PC  1:03.00    1:04.32        
       29.80  1:04.32                                                      
 33 Bales, Sydney L           12 Front Range Barr-CO  1:02.57    1:04.42        
       29.91  1:04.42                                                      
 34 Grino, Nina               12 Davis Arden Raci-SN  1:05.10    1:04.50        
       29.93  1:04.50                                                      
 35 Barber, Kylie             12 Dixie Aquatic Ra-UT  1:04.18    1:04.53        
       30.54  1:04.53                                                      
 36 Chen, Annaliese M         12 Palo Alto Stanfo-PC  1:04.25    1:04.62        
       30.50  1:04.62                                                      
 37 Unas, Julia Teresa A      12 Canyons Aquatic-CA   1:13.84L   1:04.68        
       30.14  1:04.68                                                      
 38 Kotter, Alyssa M          12 Olympus Aquatics-UT  1:04.23    1:04.82        
       31.04  1:04.82                                                      
 39 Kermoian, Kelly K         12 Crow Canyon Coun-PC  1:03.89    1:04.83        
       30.32  1:04.83                                                      
 40 Kim, Olivia H             12 Pleasanton Seaha-PC  1:04.01    1:04.89        
       30.25  1:04.89                                                      
 41 Huang, Lucy K             11 Davis Arden Raci-SN  1:05.39    1:05.13        
       30.52  1:05.13                                                      
 42 Smith, Caitlin Q          12 Sparks Piranhas-SN   1:04.12    1:05.21        
       30.28  1:05.21                                                      
 43 Lucero, Callie R          11 Una Psc-AZ           1:05.30    1:06.11        
       30.86  1:06.11                                                      
 43 Shields, Tiffany A        12 Renegade Aquatic-SI  1:04.39    1:06.11        
       30.50  1:06.11                                                      
 45 Lord, Rylee A             12 Tule Nation Trit-CC  1:03.67    1:06.26        
       30.84  1:06.26                                                      
 46 Parsons, Jamie L          12 South Bay Aquati-SI  1:05.17    1:06.32        
       30.64  1:06.32                                                      
 47 Bansal, Asha C            12 Maryanne Keever-AZ   1:02.80    1:06.37        
       30.41  1:06.37                                                      
 47 Elwell, Kensington L      11 North Bay Aquati-PC  1:04.86    1:06.37        
       30.16  1:06.37                                                      
 49 Sakurai-Rodriguez, Belen  12 Slug Aquatics-PC     1:05.47    1:06.55        
       31.35  1:06.55                                                      
 50 Chia, Meiling             12 South San Franci-PC  1:05.25    1:06.56        
       31.04  1:06.56                                                      
 51 Balbuena, Luna            11 Peak Swimming-PC     1:05.32    1:06.77        
       32.27  1:06.77                                                      
 52 Dang, Minh-Uyen V         11 Renegade Aquatic-SI  1:04.21    1:06.92        
       31.44  1:06.92                                                      
 53 Martha, Aranza O          12 South Bay Aquati-SI  1:04.92    1:08.32        
       30.85  1:08.32                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 2:06.55        2010 Ariana Saghafi, CROW                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Turner, Sydney A          12 Davis Arden Raci-SN  2:12.16    2:10.55        
       29.13  1:02.18  1:36.17  2:10.55                                    
  2 Tekawy, Michelle M        12 Aquazot Swim Clu-CA  2:12.05    2:11.05        
       29.84  1:03.11  1:37.45  2:11.05                                    
  3 Gore, Morgan A            12 Foothill Aqua Sh-SN  2:16.15    2:13.55        
       30.55  1:04.42  1:38.92  2:13.55                                    
  4 Castillo, Paola I         12 South Bay Aquati-SI  2:16.02    2:13.64        
       29.95  1:03.70  1:38.96  2:13.64                                    
  5 Tang, Caitlin             12 Canyons Aquatic-CA   2:17.27    2:13.90        
       29.69  1:03.48  1:38.73  2:13.90                                    
  6 Beisel, Steffi V          12 Santa Clara Swim-PC  2:15.59    2:14.09        
       31.21  1:04.21  1:39.89  2:14.09                                    
  7 Steil, Juliana            12 Palo Alto Stanfo-PC  2:17.58    2:15.67        
       29.61  1:04.36  1:40.14  2:15.67                                    
  8 Nguyen, Carolyn D         11 Irvine Novaquati-CA  2:17.47    2:16.87        
       30.50  1:05.87  1:41.72  2:16.87                                    
  9 Winter, Kailyn D          12 Cabrillo Threshe-PC  2:19.56    2:17.22        
       30.46  1:04.98  1:41.74  2:17.22                                    
 10 Palmroos, Maja L          12 North Coast Aqua-SI  2:17.29    2:18.08        
       29.42  1:04.06  1:42.08  2:18.08                                    
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 2:06.55        2010 Ariana Saghafi, CROW                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tekawy, Michelle M        12 Aquazot Swim Clu-CA  2:14.05    2:12.05 q      
       30.78  1:03.69  1:37.82  2:12.05                                    
  2 Turner, Sydney A          12 Davis Arden Raci-SN  2:15.33    2:12.16 q      
       29.13  1:02.47  1:36.57  2:12.16                                    
  3 Beisel, Steffi V          12 Santa Clara Swim-PC  2:19.91    2:15.59 q      
       31.18  1:05.28  1:40.60  2:15.59                                    
  4 Castillo, Paola I         12 South Bay Aquati-SI  2:16.36    2:16.02 q      
       30.05  1:04.58  1:40.52  2:16.02                                    
  5 Gore, Morgan A            12 Foothill Aqua Sh-SN  2:19.23    2:16.15 q      
       29.45  1:03.56  1:39.86  2:16.15                                    
  6 Tang, Caitlin             12 Canyons Aquatic-CA   2:13.25    2:17.27 q      
       29.80  1:03.78  1:40.16  2:17.27                                    
  7 Palmroos, Maja L          12 North Coast Aqua-SI  2:20.00    2:17.29 q      
       29.40  1:05.07  1:41.38  2:17.29                                    
  8 Nguyen, Carolyn D         11 Irvine Novaquati-CA  2:19.49    2:17.47 q      
       29.59  1:04.21  1:40.97  2:17.47                                    
  9 Steil, Juliana            12 Palo Alto Stanfo-PC  2:19.77    2:17.58 q      
       30.04  1:04.63  1:41.23  2:17.58                                    
 10 Winter, Kailyn D          12 Cabrillo Threshe-PC  2:10.51    2:19.56 q      
       29.12  1:04.46  1:42.10  2:19.56                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chen, Ysabel              12 Santa Clara Swim-PC  2:18.69    2:19.64        
       30.47  1:06.08  1:43.00  2:19.64                                    
 12 Garcia, Justine A         12 Santa Clara Swim-PC  2:17.08    2:19.79        
       29.66  1:03.57  1:40.46  2:19.79                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Chen, Annaliese M         12 Palo Alto Stanfo-PC  2:19.11    2:19.81        
       31.22  1:06.37  1:44.00  2:19.81                                    
 14 Kermoian, Kelly K         12 Crow Canyon Coun-PC  2:18.73    2:19.92        
       31.76  1:06.37  1:43.23  2:19.92                                    
 15 Maxwell, Emily J          12 Arizona Gold Swi-AZ  2:21.61    2:20.28        
       30.62  1:05.81  1:43.04  2:20.28                                    
 16 Quan, Angela Y            11 Santa Clara Swim-PC  2:19.90    2:20.71        
       30.97  1:06.83  1:44.41  2:20.71                                    
 17 Lin, Athena               12 Davis Arden Raci-SN  2:19.51    2:22.08        
       30.67  1:06.44  1:44.23  2:22.08                                    
 18 La Madrid, Ellicia Jem D  12 California Capit-SN  2:22.34    2:22.32        
       31.09  1:07.96  1:44.41  2:22.32                                    
 19 Thoreson, Isha I          12 Davis Arden Raci-SN  2:19.70    2:23.28        
       33.65  1:09.13  1:47.18  2:23.28                                    
 20 Kim, Olivia H             12 Pleasanton Seaha-PC  2:20.54    2:25.16        
       31.30  1:07.94  1:46.25  2:25.16                                    
 21 Deng, Catherine           11 Santa Clara Swim-PC  2:21.82    2:27.61        
       31.64  1:09.04  1:48.02  2:27.61                                    
 22 Grino, Nina               12 Davis Arden Raci-SN  2:21.53    2:28.26        
       31.94  1:08.95  1:48.41  2:28.26                                    
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 58.89        2011 Chloe Isleta, RAC                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Jih-Schiff, Ana P         12 Crow Canyon Coun-PC  1:00.76    1:00.34        
       28.42  1:00.34                                                      
  2 Abrajan, Isabella D       11 Unattached-SI        1:01.90    1:00.44        
       27.88  1:00.44                                                      
  3 Pham, Aileen T            12 Irvine Novaquati-CA  1:02.08    1:01.43        
       29.31  1:01.43                                                      
  4 Morgan, Jordan L          12 Santa Clara Swim-PC  1:01.85    1:01.80        
       29.40  1:01.80                                                      
  5 Smith, Jenna R            12 Steamboat Spring-CO  1:01.97    1:01.84        
       28.86  1:01.84                                                      
  6 Smith, Skyler A           12 Quicksilver Swim-PC  1:03.02    1:01.86        
       29.86  1:01.86                                                      
  7 Schaffer, Taylor E        12 Palo Alto Stanfo-PC  1:03.15    1:02.97        
       30.02  1:02.97                                                      
  8 Tahk, Yelin E             11 Sunn Swimming-PC     1:03.32    1:03.45        
       28.77  1:03.45                                                      
  9 Lundgren, Emily L         12 South Bay Aquati-SI  1:02.64    1:03.80        
       29.79  1:03.80                                                      
 10 Chen, Ysabel              12 Santa Clara Swim-PC  1:03.50    1:04.61        
       30.45  1:04.61                                                      
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 58.89        2011 Chloe Isleta, RAC                            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jih-Schiff, Ana P         12 Crow Canyon Coun-PC  1:00.24    1:00.76 q      
       28.74  1:00.76                                                      
  2 Morgan, Jordan L          12 Santa Clara Swim-PC  1:02.67    1:01.85 q      
       29.59  1:01.85                                                      
  3 Abrajan, Isabella D       11 Unattached-SI        1:01.75    1:01.90 q      
       27.89  1:01.90                                                      
  4 Smith, Jenna R            12 Steamboat Spring-CO  1:03.65    1:01.97 q      
       28.51  1:01.97                                                      
  5 Pham, Aileen T            12 Irvine Novaquati-CA  1:01.71    1:02.08 q      
       29.47  1:02.08                                                      
  6 Lundgren, Emily L         12 South Bay Aquati-SI  1:02.55    1:02.64 q      
       28.94  1:02.64                                                      
  7 Smith, Skyler A           12 Quicksilver Swim-PC  1:05.84    1:03.02 q      
       30.20  1:03.02                                                      
  8 Schaffer, Taylor E        12 Palo Alto Stanfo-PC  1:03.55    1:03.15 q      
       29.82  1:03.15                                                      
  9 Tahk, Yelin E             11 Sunn Swimming-PC     1:05.17    1:03.32 q      
       29.19  1:03.32                                                      
 10 Chen, Ysabel              12 Santa Clara Swim-PC  1:03.02    1:03.50 q      
       29.81  1:03.50                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Pugar, Melodie N          12 Irvine Novaquati-CA  1:02.98    1:03.58        
       30.65  1:03.58                                                      
 12 Hoefer, Haley Z           12 Cabrillo Threshe-PC  1:06.26    1:03.67        
       30.18  1:03.67                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Unas, Julia Teresa A      12 Canyons Aquatic-CA   1:03.63    1:03.92        
       30.00  1:03.92                                                      
 14 Camahort, Julietta C      12 The Olympic Club-PC  1:06.90    1:03.93        
       30.36  1:03.93                                                      
 15 Wozniak, Daria A          12 Olympus Aquatics-UT  1:02.37    1:04.02        
       29.02  1:04.02                                                      
 16 Hayes, Margaret E         12 Bainbridge Islan-PN  1:03.41    1:04.08        
       29.22  1:04.08                                                      
 17 Deng, Catherine           11 Santa Clara Swim-PC  1:06.33    1:04.27        
       30.31  1:04.27                                                      
 18 Ervin, Lindsay C          12 Irvine Novaquati-CA  1:04.10    1:04.32        
       29.60  1:04.32                                                      
 19 Sullivan, Emma G          12 Crow Canyon Coun-PC  1:06.26    1:04.45        
       30.36  1:04.45                                                      
 20 Lacroix, Allison C        12 De Anza Cupertin-PC  1:06.34    1:04.73        
       30.92  1:04.73                                                      
 21 Nguyen, Kylie S           12 Una Scsc-PC          1:04.78    1:04.81        
       29.66  1:04.81                                                      
 22 Li, Ivy M                 12 Sunn Swimming-PC     1:05.85    1:04.85        
       30.39  1:04.85                                                      
 23 Gore, Morgan A            12 Foothill Aqua Sh-SN  1:06.08    1:04.93        
       29.49  1:04.93                                                      
 24 Kragh, Mia A              12 Rancho San Diegu-SI  1:05.80    1:05.00        
       30.34  1:05.00                                                      
 25 Pham, Kaitlyn T           12 Palo Alto Stanfo-PC  1:06.25    1:05.04        
       30.78  1:05.04                                                      
 26 Balbuena, Luna            11 Peak Swimming-PC     1:04.85    1:05.06        
       30.65  1:05.06                                                      
 27 Garcia, Justine A         12 Santa Clara Swim-PC  1:04.26    1:05.09        
       29.76  1:05.09                                                      
 28 Andresen, Maile E         12 Terrapins Swim T-PC  1:06.89    1:05.16        
       28.99  1:05.16                                                      
 29 Given, Grace C            12 Unattached-CA        1:04.01    1:05.23        
       29.24  1:05.23                                                      
 30 Hidalgo, Mona Ella E      12 Alameda Island A-PC  1:06.05    1:05.29        
       30.25  1:05.29                                                      
 31 Rowe, Ashley K            11 Pacific Swim-SI      1:05.60    1:05.56        
       30.67  1:05.56                                                      
 32 Woodhouse, Holland A      11 Bulldog Swim Clu-PC  1:06.04    1:05.59        
       30.38  1:05.59                                                      
 33 Buono, Katelyn N          12 Sparks Piranhas-SN   1:05.23    1:05.61        
       31.70  1:05.61                                                      
 34 Pham, Stephanie H         12 South San Franci-PC  1:05.95    1:05.62        
       31.22  1:05.62                                                      
 35 Lieu, Krystal T           12 North Coast Aqua-SI  1:06.82    1:05.70        
       30.39  1:05.70                                                      
 36 Vong, Valarie             11 Davis Arden Raci-SN  1:04.52    1:05.74        
       31.12  1:05.74                                                      
 37 Brehm, Gracie M           12 Irvine Novaquati-CA  1:06.87    1:05.86        
       31.18  1:05.86                                                      
 38 Flores, Layla X           12 Tule Nation Trit-CC  1:06.53    1:05.97        
       30.86  1:05.97                                                      
 39 Barber, Kylie             12 Dixie Aquatic Ra-UT  1:06.90    1:05.99        
       31.05  1:05.99                                                      
 40 Lingham, Lindsey E        12 Pacific Swim-SI      1:04.87    1:06.00        
       30.84  1:06.00                                                      
 41 Chia, Meiling             12 South San Franci-PC  1:06.25    1:06.03        
       30.27  1:06.03                                                      
 42 Chang, Dora               12 San Marino Tsuna-CA  1:05.21    1:06.17        
       30.07  1:06.17                                                      
 43 Lockyer, Hannah P         11 Montclair Swim T-PC  1:06.29    1:06.37        
       29.98  1:06.37                                                      
 44 Madden, Rebecca C         12 Rancho San Diegu-SI  1:06.75    1:06.48        
       31.34  1:06.48                                                      
 45 Nguyen, Carolyn D         11 Irvine Novaquati-CA  1:06.16    1:06.78        
       30.99  1:06.78                                                      
 46 Palmroos, Maja L          12 North Coast Aqua-SI  1:06.41    1:06.84        
       30.39  1:06.84                                                      
 47 Meadors, Sophia M         12 Santa Clara Swim-PC  1:05.51    1:07.01        
       31.95  1:07.01                                                      
 48 Fingerman, Emily M        12 Maryanne Keever-AZ   1:06.86    1:07.37        
       30.81  1:07.37                                                      
 49 Frank, Tania K            12 Santa Clara Swim-PC  1:06.72    1:07.44        
       31.09  1:07.44                                                      
 50 Masino, Colette E         12 Canyons Aquatic-CA   1:06.64    1:07.54        
       31.70  1:07.54                                                      
 51 Cerceo, Talia L           11 North Coast Aqua-SI  1:06.62    1:07.67        
       31.88  1:07.67                                                      
 51 Diep, Allyson K           12 Pacific Swim-SI      1:06.90    1:07.67        
       31.40  1:07.67                                                      
 53 Chessen, Martha K         11 The Olympic Club-PC  1:06.28    1:07.79        
       30.71  1:07.79                                                      
 54 Maddux, Lila S            12 Rocky Mountain T-CO  1:06.05    1:08.03        
       30.99  1:08.03                                                      
 55 Lucero, Callie R          11 Una Psc-AZ           1:06.48    1:08.54        
       32.14  1:08.54                                                      
 56 McCormack, Lindsay G      12 The Olympic Club-PC  1:06.78    1:09.77        
       33.44  1:09.77                                                      
 -- Meraz, Isabelle L         12 Davis Arden Raci-SN  1:06.85         DQ        
       28.75       DQ                                                      
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 2:06.28        2011 Chloe Isleta, RAC                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tekawy, Michelle M        12 Aquazot Swim Clu-CA  2:12.40    2:10.25        
       28.54  1:02.37  1:40.56  2:10.25                                    
  2 Jih-Schiff, Ana P         12 Crow Canyon Coun-PC  2:15.24    2:10.73        
       29.29  1:02.91  1:40.95  2:10.73                                    
  3 Abrajan, Isabella D       11 Unattached-SI        2:13.76    2:11.36        
       28.80  1:01.31  1:41.28  2:11.36                                    
  4 Pham, Aileen T            12 Irvine Novaquati-CA  2:13.22    2:12.56        
       28.98  1:03.58  1:41.88  2:12.56                                    
  5 Lundgren, Emily L         12 South Bay Aquati-SI  2:15.12    2:13.04        
       29.57  1:04.31  1:42.55  2:13.04                                    
  6 Turner, Sydney A          12 Davis Arden Raci-SN  2:15.09    2:13.41        
       28.58  1:02.85  1:42.79  2:13.41                                    
  7 Chen, Ysabel              12 Santa Clara Swim-PC  2:14.78    2:14.21        
       29.52  1:03.47  1:43.68  2:14.21                                    
  8 Schaffer, Taylor E        12 Palo Alto Stanfo-PC  2:15.46    2:14.36        
       29.28  1:04.66  1:43.55  2:14.36                                    
  9 Lingham, Lindsey E        12 Pacific Swim-SI      2:16.79    2:15.08        
       29.96  1:04.06  1:43.33  2:15.08                                    
 10 Dzieciol, Karolina L      12 Pleasant Valley-CA   2:17.13    2:18.20        
       30.59  1:04.71  1:46.61  2:18.20                                    
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 2:06.28        2011 Chloe Isleta, RAC                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tekawy, Michelle M        12 Aquazot Swim Clu-CA  2:11.94    2:12.40 q      
       29.10  1:03.28  1:42.08  2:12.40                                    
  2 Pham, Aileen T            12 Irvine Novaquati-CA  2:14.04    2:13.22 q      
       30.64  1:04.44  1:43.55  2:13.22                                    
  3 Abrajan, Isabella D       11 Unattached-SI        2:11.73    2:13.76 q      
       28.70  1:01.39  1:43.07  2:13.76                                    
  4 Chen, Ysabel              12 Santa Clara Swim-PC  2:13.35    2:14.78 q      
       30.32  1:03.81  1:43.46  2:14.78                                    
  5 Turner, Sydney A          12 Davis Arden Raci-SN  2:15.60    2:15.09 q      
       29.10  1:03.75  1:44.64  2:15.09                                    
  6 Lundgren, Emily L         12 South Bay Aquati-SI  2:15.19    2:15.12 q      
       29.61  1:05.49  1:44.64  2:15.12                                    
  7 Jih-Schiff, Ana P         12 Crow Canyon Coun-PC  2:13.57    2:15.24 q      
       29.45  1:04.18  1:43.85  2:15.24                                    
  8 Schaffer, Taylor E        12 Palo Alto Stanfo-PC  2:13.70    2:15.46 q      
       29.66  1:04.73  1:44.07  2:15.46                                    
  9 Lingham, Lindsey E        12 Pacific Swim-SI      2:17.45    2:16.79 q      
       30.23  1:04.50  1:44.70  2:16.79                                    
 10 Dzieciol, Karolina L      12 Pleasant Valley-CA   2:20.08    2:17.13 q      
       30.22  1:04.22  1:45.48  2:17.13                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Unas, Julia Teresa A      12 Canyons Aquatic-CA   2:22.23    2:17.29        
       30.10  1:05.39  1:45.22  2:17.29                                    
 12 Given, Grace C            12 Unattached-CA        2:18.22    2:17.95        
       29.46  1:03.79  1:45.23  2:17.95                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lu, Sydney A              11 Pleasanton Seaha-PC  2:22.88    2:17.99        
       29.54  1:06.63  1:45.07  2:17.99                                    
 14 Garcia, Justine A         12 Santa Clara Swim-PC  2:18.24    2:18.31        
       29.18  1:03.86  1:46.63  2:18.31                                    
 15 Morgan, Jordan L          12 Santa Clara Swim-PC  2:17.00    2:18.35        
       30.59  1:07.73  1:45.90  2:18.35                                    
 16 Hoefer, Haley Z           12 Cabrillo Threshe-PC  2:19.10    2:19.14        
       29.90  1:07.41  1:46.68  2:19.14                                    
 17 Pugar, Melodie N          12 Irvine Novaquati-CA  2:20.04    2:19.48        
       30.55  1:07.09  1:46.85  2:19.48                                    
 18 Buono, Katelyn N          12 Sparks Piranhas-SN   2:17.23    2:19.55        
       30.39  1:06.48  1:47.87  2:19.55                                    
 19 Camahort, Julietta C      12 The Olympic Club-PC  2:18.60    2:19.58        
       30.53  1:07.30  1:46.29  2:19.58                                    
 20 Tang, Caitlin             12 Canyons Aquatic-CA   2:21.37    2:19.70        
       30.37  1:09.56  1:48.44  2:19.70                                    
 21 Lacroix, Allison C        12 De Anza Cupertin-PC  2:23.10    2:19.83        
       30.85  1:06.20  1:45.87  2:19.83                                    
 22 Balbuena, Luna            11 Peak Swimming-PC     2:17.79    2:20.23        
       30.51  1:05.77  1:47.76  2:20.23                                    
 23 Schuricht, Blakely R      11 Maryanne Keever-AZ   2:20.95    2:20.36        
       32.03  1:09.26  1:48.56  2:20.36                                    
 24 Rowe, Ashley K            11 Pacific Swim-SI      2:22.49    2:20.41        
       30.95  1:05.85  1:46.99  2:20.41                                    
 25 Steil, Juliana            12 Palo Alto Stanfo-PC  2:18.62    2:20.58        
       30.20  1:06.73  1:48.92  2:20.58                                    
 26 Hayes, Margaret E         12 Bainbridge Islan-PN  2:21.42    2:20.99        
       29.97  1:05.18  1:48.46  2:20.99                                    
 27 Pham, Kaitlyn T           12 Palo Alto Stanfo-PC  2:21.14    2:21.09        
       30.37  1:07.09  1:48.48  2:21.09                                    
 28 Barber, Kylie             12 Dixie Aquatic Ra-UT  2:21.55    2:21.16        
       31.21  1:07.23  1:49.90  2:21.16                                    
 29 Cerceo, Talia L           11 North Coast Aqua-SI  2:19.79    2:21.24        
       30.24  1:07.71  1:50.43  2:21.24                                    
 30 Palmroos, Maja L          12 North Coast Aqua-SI  2:23.02    2:21.49        
       28.80  1:06.51  1:48.68  2:21.49                                    
 31 Bales, Sydney L           12 Front Range Barr-CO  2:19.34    2:21.57        
       29.73  1:03.91  1:48.56  2:21.57                                    
 32 Meyer, Payden R           12 Redlands Swim Te-CA  2:22.56    2:21.64        
       30.95  1:06.60  1:49.60  2:21.64                                    
 33 Hidalgo, Mona Ella E      12 Alameda Island A-PC  2:19.57    2:21.68        
       31.21  1:07.28  1:49.26  2:21.68                                    
 34 Masino, Colette E         12 Canyons Aquatic-CA   2:20.65    2:21.95        
       30.37  1:04.53  1:48.99  2:21.95                                    
 35 Magdamit, Juliane C       12 Circle City Aqua-CA  2:22.49    2:21.97        
       29.68  1:05.71  1:49.74  2:21.97                                    
 35 Brehm, Gracie M           12 Irvine Novaquati-CA  2:19.04    2:21.97        
       31.38  1:06.64  1:49.51  2:21.97                                    
 37 Swift, Gillian G          12 North Coast Aqua-SI  2:21.17    2:22.21        
       31.14  1:07.84  1:49.72  2:22.21                                    
 38 J-Cheng, Audrey           11 Palo Alto Stanfo-PC  2:22.40    2:22.29        
       30.47  1:08.34  1:48.95  2:22.29                                    
 39 Kim, Olivia H             12 Pleasanton Seaha-PC  2:22.98    2:22.37        
       30.50  1:05.77  1:48.80  2:22.37                                    
 40 Madden, Rebecca C         12 Rancho San Diegu-SI  2:19.73    2:22.75        
       31.32  1:08.62  1:50.66  2:22.75                                    
 41 Gore, Morgan A            12 Foothill Aqua Sh-SN  2:22.42    2:22.82        
       29.75  1:06.85  1:49.62  2:22.82                                    
 42 Tahk, Yelin E             11 Sunn Swimming-PC     2:18.76    2:22.90        
       30.30  1:05.89  1:49.74  2:22.90                                    
 43 Tudor, Emory E            12 Burlingame Aquat-PC  2:22.61    2:23.96        
       31.12  1:05.34  1:52.90  2:23.96                                    
 44 Wozniak, Daria A          12 Olympus Aquatics-UT  2:19.69    2:24.51        
       30.81  1:08.65  1:50.08  2:24.51                                    
 45 Hulton, Nikela            12 Santa Clara Swim-PC  2:22.87    2:24.62        
       31.36  1:08.23  1:51.20  2:24.62                                    
 46 Even, Sydney P            12 Tucson J Stingra-AZ  2:23.13    2:24.76        
       30.57  1:07.62  1:52.16  2:24.76                                    
 47 Lieu, Krystal T           12 North Coast Aqua-SI  2:23.05    2:24.80        
       31.36  1:08.02  1:50.81  2:24.80                                    
 48 LeVine, Mirabella H       11 Una Azot-CA          2:23.08    2:25.15        
       30.17  1:08.35  1:51.70  2:25.15                                    
 49 Chen, Annaliese M         12 Palo Alto Stanfo-PC  2:22.86    2:25.31        
       31.00  1:09.22  1:52.50  2:25.31                                    
 50 Flores, Layla X           12 Tule Nation Trit-CC  2:21.96    2:25.39        
       32.50  1:08.37  1:51.41  2:25.39                                    
 51 Pham, Stephanie H         12 South San Franci-PC  2:21.78    2:26.09        
       31.97  1:09.11  1:52.16  2:26.09                                    
 52 Moffitt, Kendall S        12 North County Aqu-CA  2:43.73L   2:29.63        
       31.90  1:10.13  1:57.93  2:29.63                                    
 53 Thoreson, Isha I          12 Davis Arden Raci-SN  2:23.19    2:29.98        
       32.23  1:11.77  1:55.26  2:29.98                                    
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 4:28.20        2011 Chloe Isleta, RAC                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tekawy, Michelle M        12 Aquazot Swim Clu-CA  4:36.71    4:31.84        
       29.78  1:02.98  1:38.28  2:13.01  2:51.52  3:29.47  4:01.37  4:31.84
  2 Beisel, Steffi V          12 Santa Clara Swim-PC  4:46.14    4:32.85        
       29.52  1:03.62  1:39.01  2:13.74  2:53.00  3:31.36  4:02.60  4:32.85
  3 Lundgren, Emily L         12 South Bay Aquati-SI  4:43.03    4:39.18        
       30.00  1:04.13  1:41.13  2:17.85  2:56.60  3:35.50  4:07.51  4:39.18
  4 Chen, Ysabel              12 Santa Clara Swim-PC  4:43.11    4:43.06        
       30.86  1:05.45  1:41.04  2:17.20  2:58.10  3:39.57  4:11.83  4:43.06
  5 Turner, Sydney A          12 Davis Arden Raci-SN  4:45.44    4:43.63        
       29.18  1:03.24  1:40.49  2:17.59  2:59.18  3:41.39  4:12.62  4:43.63
  6 Jih-Schiff, Ana P         12 Crow Canyon Coun-PC  4:51.21    4:46.04        
       30.72  1:06.45  1:44.07  2:22.05  3:01.87  3:42.62  4:14.69  4:46.04
  7 Lingham, Lindsey E        12 Pacific Swim-SI      4:50.05    4:46.65        
       31.02  1:06.63  1:43.24  2:20.38  3:00.21  3:41.10  4:14.44  4:46.65
  8 Dzieciol, Karolina L      12 Pleasant Valley-CA   4:47.54    4:47.46        
       30.67  1:07.36  1:43.21  2:19.35  3:01.43  3:44.08  4:15.94  4:47.46
  9 Buono, Katelyn N          12 Sparks Piranhas-SN   4:51.96    4:52.84        
       30.87  1:07.07  1:44.80  2:22.39  3:03.28  3:45.84  4:19.26  4:52.84
 10 Quan, Angela Y            11 Santa Clara Swim-PC  4:54.02    4:55.18        
       31.10  1:06.63  1:43.51  2:20.43  3:03.89  3:47.94  4:22.27  4:55.18
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 4:28.20        2011 Chloe Isleta, RAC                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tekawy, Michelle M        12 Aquazot Swim Clu-CA  4:39.54    4:36.71 q      
       30.15  1:03.97  1:38.11  2:13.18  2:52.56  3:32.66  4:05.27  4:36.71
  2 Lundgren, Emily L         12 South Bay Aquati-SI  4:42.80    4:43.03 q      
       29.88  1:04.53  1:41.18  2:17.92  2:57.88  3:38.66  4:11.50  4:43.03
  3 Chen, Ysabel              12 Santa Clara Swim-PC  4:40.52    4:43.11 q      
       30.30  1:05.59  1:41.24  2:18.23  2:58.84  3:39.95  4:11.61  4:43.11
  4 Turner, Sydney A          12 Davis Arden Raci-SN  4:43.84    4:45.44 q      
       30.48  1:03.68  1:40.97  2:18.44  2:59.50  3:41.52  4:13.35  4:45.44
  5 Beisel, Steffi V          12 Santa Clara Swim-PC  4:40.02    4:46.14 q      
       31.14  1:06.42  1:41.75  2:18.75  2:59.84  3:41.67  4:14.10  4:46.14
  6 Dzieciol, Karolina L      12 Pleasant Valley-CA   4:52.38    4:47.54 q      
       31.13  1:06.97  1:42.43  2:18.23  3:00.14  3:42.89  4:15.76  4:47.54
  7 Lingham, Lindsey E        12 Pacific Swim-SI      4:55.94    4:50.05 q      
       31.48  1:07.17  1:44.62  2:22.65  3:02.47  3:43.86  4:17.33  4:50.05
  8 Jih-Schiff, Ana P         12 Crow Canyon Coun-PC  4:43.17    4:51.21 q      
       31.26  1:07.74  1:46.46  2:24.99  3:05.54  3:46.12  4:19.10  4:51.21
  9 Buono, Katelyn N          12 Sparks Piranhas-SN   4:47.96    4:51.96 q      
       31.23  1:07.05  1:45.06  2:22.27  3:04.12  3:47.57  4:19.38  4:51.96
 10 Quan, Angela Y            11 Santa Clara Swim-PC  4:53.37    4:54.02 q      
       30.35  1:05.70  1:42.47  2:20.48  3:03.14  3:46.96  4:21.08  4:54.02
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hoefer, Haley Z           12 Cabrillo Threshe-PC  4:51.98    4:54.39        
       31.15  1:06.36  1:46.41  2:25.03  3:04.87  3:44.96  4:19.92  4:54.39
 12 Camahort, Julietta C      12 The Olympic Club-PC  4:54.99    4:55.05        
       31.65  1:07.35  1:46.25  2:24.08  3:05.00  3:44.14  4:21.02  4:55.05
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kermoian, Kelly K         12 Crow Canyon Coun-PC  4:54.10    4:55.54        
       31.35  1:06.58  1:43.60  2:20.67  3:05.39  3:49.44  4:22.71  4:55.54
 14 Steil, Juliana            12 Palo Alto Stanfo-PC  5:01.84    4:55.58        
       29.80  1:04.94  1:42.47  2:19.85  3:04.10  3:47.57  4:22.15  4:55.58
 15 Castillo, Paola I         12 South Bay Aquati-SI  4:53.10    4:56.45        
       30.58  1:06.18  1:46.24  2:26.48  3:09.66  3:52.77  4:25.04  4:56.45
 16 Lu, Sydney A              11 Pleasanton Seaha-PC  4:59.08    4:56.53        
       30.54  1:05.50  1:44.50  2:23.93  3:05.32  3:46.31  4:21.54  4:56.53
 17 Tahk, Yelin E             11 Sunn Swimming-PC     4:58.42    4:56.70        
       30.73  1:06.44  1:43.44  2:20.01  3:03.25  3:48.04  4:23.04  4:56.70
 18 Madden, Rebecca C         12 Rancho San Diegu-SI  4:57.71    4:56.81        
       32.86  1:10.13  1:47.95  2:25.79  3:08.08  3:50.30  4:24.34  4:56.81
 19 Unas, Julia Teresa A      12 Canyons Aquatic-CA   5:00.48    4:57.39        
       30.82  1:06.29  1:44.75  2:23.49  3:04.86  3:48.70  4:23.27  4:57.39
 20 Cerceo, Talia L           11 North Coast Aqua-SI  5:02.62    4:58.02        
       30.75  1:07.17  1:46.83  2:26.31  3:09.19  3:52.10  4:24.94  4:58.02
 21 Brehm, Gracie M           12 Irvine Novaquati-CA  5:01.00    4:58.24        
       32.30  1:09.50  1:47.17  2:24.53  3:07.14  3:51.14  4:25.25  4:58.24
 22 Palmroos, Maja L          12 North Coast Aqua-SI  5:00.55    4:58.59        
       28.66  1:03.50  1:44.18  2:23.91  3:06.24  3:50.20  4:24.81  4:58.59
 23 Scafetta, Ashley M        12 Palo Alto Stanfo-PC  5:01.64    4:59.57        
       31.36  1:08.87  1:47.84  2:27.94  3:08.96  3:53.07  4:26.75  4:59.57
 24 Wong, Shannon             12 De Anza Cupertin-PC  5:03.04    5:00.16        
       31.30  1:07.08  1:46.08  2:24.92  3:06.68  3:50.10  4:25.69  5:00.16
 25 Balbuena, Luna            11 Peak Swimming-PC     4:57.45    5:00.85        
       31.48  1:07.45  1:46.17  2:23.09  3:06.41  3:50.74  4:25.85  5:00.85
 26 Hulton, Nikela            12 Santa Clara Swim-PC  4:57.44    5:00.94        
       31.20  1:09.10  1:46.64  2:23.99  3:07.07  3:51.54  4:26.53  5:00.94
 27 Swift, Gillian G          12 North Coast Aqua-SI  5:03.35    5:01.99        
       32.22  1:09.14  1:49.06  2:28.38  3:11.59  3:55.59  4:29.21  5:01.99
 28 Grino, Nina               12 Davis Arden Raci-SN  5:04.07    5:02.21        
       30.90  1:06.48  1:45.54  2:24.35  3:09.18  3:53.27  4:28.30  5:02.21
 29 Chen, Annaliese M         12 Palo Alto Stanfo-PC  5:02.81    5:02.44        
       32.11  1:07.32  1:46.22  2:25.53  3:10.08  3:53.50  4:28.28  5:02.44
 30 Frank, Tania K            12 Santa Clara Swim-PC  5:00.26    5:02.89        
       32.61  1:11.59  1:49.05  2:27.47  3:10.21  3:53.69  4:29.30  5:02.89
 31 Ashmore, Amanda D         12 Olympic Aquatic-PN   5:01.50    5:03.24        
       31.02  1:06.53  1:46.89  2:24.43  3:09.63  3:56.19  4:29.95  5:03.24
 32 Kim, Olivia H             12 Pleasanton Seaha-PC  4:59.81    5:03.27        
       31.51  1:07.44  1:45.94  2:23.91  3:08.26  3:54.27  4:29.72  5:03.27
 33 Pham, Stephanie H         12 South San Franci-PC  4:59.99    5:03.58        
       32.26  1:11.86  1:50.48  2:30.75  3:13.08  3:55.92  4:30.06  5:03.58
 34 Huang, Katherine M        12 North Coast Aqua-SI  5:04.34    5:03.63        
       30.80  1:07.66  1:47.33  2:26.11  3:10.81  3:55.81  4:30.41  5:03.63
 35 Chia, Meiling             12 South San Franci-PC  5:00.96    5:05.04        
       31.42  1:07.65  1:46.12  2:23.77  3:10.80  3:56.88  4:31.04  5:05.04
 36 Hwang, Yooseon            12 Santa Clara Swim-PC  4:57.28    5:05.14        
       30.20  1:08.08  1:43.93  2:21.38  3:07.45  3:57.42  4:31.52  5:05.14
 37 LeVine, Mirabella H       11 Una Azot-CA          4:58.98    5:05.82        
       31.74  1:09.77  1:50.76  2:29.85  3:12.69  3:56.01  4:31.77  5:05.82
 38 Cariou-Gomez, Celia       12 Davis Arden Raci-SN  5:01.47    5:05.99        
       33.47  1:11.40  1:50.73  2:30.25  3:13.17  3:57.40  4:31.55  5:05.99
 39 Hutchinson, Dylan S       12 Mendocino Coast-PC   5:03.60    5:06.50        
       32.75  1:10.49  1:49.55  2:28.56  3:12.11  3:56.15  4:33.53  5:06.50
 40 Caserio, Madison E        12 Mesa Aquatics Cl-AZ  5:03.32    5:06.51        
       35.44  1:17.38  1:57.89  2:36.89  3:20.28  4:02.41  4:35.46  5:06.51
 41 Pham, Kaitlyn T           12 Palo Alto Stanfo-PC  4:57.64    5:07.70        
       32.29  1:08.87  1:47.73  2:26.43  3:10.92  3:57.56  4:32.52  5:07.70
 42 Deng, Catherine           11 Santa Clara Swim-PC  4:58.50    5:08.76        
       30.00  1:07.14  1:46.04  2:24.35  3:09.60  3:55.86  4:31.58  5:08.76
 43 Diep, Allyson K           12 Pacific Swim-SI      5:03.10    5:11.65        
       32.98  1:11.45  1:49.88  2:27.75  3:13.64  3:59.98  4:36.23  5:11.65
 44 Thoreson, Isha I          12 Davis Arden Raci-SN  5:05.09    5:12.34        
       33.46  1:11.06  1:50.82  2:32.32  3:14.59  3:59.61  4:36.33  5:12.34
 45 Jones, Coury H            12 Yosemite Marlins-CC  5:04.51    5:15.86        
       32.65  1:11.45  1:52.42  2:31.98  3:20.04  4:08.48  4:42.31  5:15.86
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   FW Record: # 1:39.58        2014 Pleasanton Seahawks                        
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   1:43.42    1:41.12        
     1) Wells, Emily 12                 2) Van De Heetkamp, Mikaela V 12  
     3) Lin, Athena 12                  4) Dahlgren, Erika R 12           
       24.88    50.51  1:16.31  1:41.12                                    
  2 South Bay Aquatics-SI  'A'                        1:43.52    1:43.35        
     1) Lundgren, Emily L 12            2) Martha, Aranza O 12            
     3) Castillo, Paola I 12            4) Hagewood, Cecilia 12           
       26.00    52.13  1:17.98  1:43.35                                    
  3 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     1:44.57    1:44.03        
     1) Hwang, Yooseon 12               2) Deng, Catherine 11             
     3) Quan, Angela Y 11               4) Garcia, Justine A 12           
       25.86    51.59  1:18.06  1:44.03                                    
  4 Cabrillo Threshers-PC  'A'                        1:48.06    1:44.18        
     1) Hoefer, Haley Z 12              2) Winter, Tenaya S 11            
     3) Mazurek, Ella M 12              4) Winter, Kailyn D 12            
       27.10    54.21  1:19.91  1:44.18                                    
  5 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        1:43.26    1:44.29        
     1) Ervin, Lindsay C 12             2) Brehm, Gracie M 12             
     3) Pugar, Melodie N 12             4) Nguyen, Carolyn D 11           
       25.08    51.68  1:17.49  1:44.29                                    
  6 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            1:48.94    1:44.67        
     1) Jih-Schiff, Ana P 12            2) Kermoian, Kelly K 12           
     3) Gronert, Zoe S 12               4) Sullivan, Emma G 12            
       25.16    51.57  1:18.38  1:44.67                                    
  7 Davis Arden Racing Team-SN  'B'                   1:46.89    1:44.91        
     1) Turner, Sydney A 12             2) Vong, Valarie 11               
     3) Grino, Nina 12                  4) Miles, Julia S 11              
       26.40    51.97  1:18.95  1:44.91                                    
  8 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               1:47.45    1:45.93        
     1) Schaffer, Taylor E 12           2) Hong, Mila Z 12                
     3) Hsieh, Catherine 12             4) Pham, Kaitlyn T 12             
       26.28    53.27  1:19.88  1:45.93                                    
  9 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     1:45.25    1:46.37        
     1) Beisel, Steffi V 12             2) Morgan, Jordan L 12            
     3) Tkachenko, Sofia 11             4) Chen, Ysabel 12                
       27.14    53.33  1:20.05  1:46.37                                    
 10 North Coast Aquatics-SI  'A'                      1:47.53    1:46.95        
     1) Ouyang, Olivia L 12             2) Cerceo, Talia L 11             
     3) Lieu, Krystal T 12              4) Palmroos, Maja L 12            
       26.69    53.45  1:20.00  1:46.95                                    
 11 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      1:48.84    1:47.10        
     1) Gulvady, Leena S 12             2) Livingston, Brooke M 12        
     3) Seljeseth, Courtney A 11        4) Smith, Skyler A 12             
       26.55    54.50  1:22.11  1:47.10                                    
 12 Rancho San Dieguito-SI  'A'                       1:48.26    1:47.34        
     1) Lyon, Taylor C 12               2) Kragh, Mia A 12                
     3) Norris, Olivia 12               4) Madden, Rebecca C 12           
       27.18    52.63  1:19.68  1:47.34                                    
 13 Sunn Swimming-PC  'A'                             1:48.66    1:48.96        
     1) Li, Ivy M 12                    2) Zhu, Angeline 11               
     3) Bergamasco, Sara 11             4) Tahk, Yelin E 11               
       26.99    53.39  1:22.98  1:48.96                                    
 14 Livermore Aqua Cowboys-PC  'A'                    1:50.72    1:49.17        
     1) Urban, Natalie R 11             2) Herscu, Abigail E 11           
     3) Lee, Aven M 11                  4) Robinson, Maggie G 11          
       27.84    55.77  1:22.50  1:49.17                                    
 15 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               1:50.68    1:49.34        
     1) Cai, Cecelia A 12               2) Steil, Juliana 12              
     3) Mehta, Aastha P 12              4) Scafetta, Ashley M 12          
       28.65    55.28  1:22.53  1:49.34                                    
 16 Santa Clara Swim Club-PC  'C'                     1:50.08    1:50.12        
     1) Meadors, Sophia M 12            2) Hulton, Nikela 12              
     3) Gardner, Rachel B 11            4) Htutt, Lulu 12                 
       27.26  1:01.76  1:22.70  1:50.12                                    
 17 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'C'               1:50.02    1:50.37        
     1) Hart, Maya R 12                 2) Chatterjee, Riya 11            
     3) Chen, Annaliese M 12            4) J-Cheng, Audrey 11             
       28.16    55.34  1:22.96  1:50.37                                    
 18 Peak Swimming-PC  'A'                             1:49.44    1:52.34        
     1) Choi, Michelle H 12             2) Tzou, Josephine S 11           
     3) Lee, Kate C 11                  4) Balbuena, Luna 11              
       27.17    57.56  1:25.59  1:52.34                                    
 -- Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       1:43.81         DQ        
     1) Lu, Sydney A 11                 2) Kim, Olivia H 12               
     3) Jhong, Lauren E 12              4) Pedersoli, Sophia 11           
       26.42    53.94  1:21.33       DQ                                    
 -- Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      1:44.17         DQ        
     1) Yoon, Emily S 11                2) Seward, Emma E 12              
     3) Unas, Julia Teresa A 12         4) Tang, Caitlin 12               
       27.27    55.11  1:22.95       DQ                                    
 
Girls 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   FW Record: # 3:37.71        2011 Irvine Novaquatics                         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   3:48.14    3:42.63        
     1) Turner, Sydney A 12             2) Dahlgren, Erika R 12           
     3) Vong, Valarie 11                4) Wells, Emily 12                
       27.00    56.04  1:22.26  1:51.24  2:18.06  2:47.62  3:13.40  3:42.63
  2 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        3:44.14    3:44.19        
     1) Pham, Aileen T 12               2) Nguyen, Carolyn D 11           
     3) Pugar, Melodie N 12             4) Ervin, Lindsay C 12            
       27.26    56.39  1:23.74  1:53.70  2:20.11  2:50.02  3:15.87  3:44.19
  3 South Bay Aquatics-SI  'A'                        3:45.05    3:44.41        
     1) Hagewood, Cecilia 12            2) Martha, Aranza O 12            
     3) Lundgren, Emily L 12            4) Castillo, Paola I 12           
       27.07    55.80  1:22.74  1:53.64  2:19.92  2:49.24  3:15.59  3:44.41
  4 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     3:44.37    3:46.38        
     1) Beisel, Steffi V 12             2) Hwang, Yooseon 12              
     3) Chen, Ysabel 12                 4) Garcia, Justine A 12           
       27.85    57.32  1:24.32  1:53.52  2:20.50  2:50.00  3:17.32  3:46.38
  5 Cabrillo Threshers-PC  'A'                        3:51.74    3:48.89        
     1) Winter, Tenaya S 11             2) Hoefer, Haley Z 12             
     3) Mazurek, Ella M 12              4) Winter, Kailyn D 12            
       28.30    57.94  1:25.57  1:56.31  2:23.87  2:53.60  3:19.75  3:48.89
  6 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               3:50.14    3:49.86        
     1) Hong, Mila Z 12                 2) Hsieh, Catherine 12            
     3) Pham, Kaitlyn T 12              4) Schaffer, Taylor E 12          
       28.46    58.90  1:26.56  2:03.01  2:24.37  2:53.74  3:20.70  3:49.86
  7 Davis Arden Racing Team-SN  'B'                   3:54.21    3:50.41        
     1) Huang, Lucy K 11                2) Lin, Athena 12                 
     3) Miles, Julia S 11               4) Meraz, Isabelle L 12           
       28.13    58.28  1:25.32  1:55.64  2:23.13  2:54.29  3:21.18  3:50.41
  8 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            3:50.78    3:50.96        
     1) Jih-Schiff, Ana P 12            2) Davis, Audrey A 11             
     3) Gronert, Zoe S 12               4) Sullivan, Emma G 12            
       26.50    54.97  1:22.19  1:52.20  2:19.95  2:55.12  3:19.95  3:50.96
  9 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     3:53.84    3:51.71        
     1) Deng, Catherine 11              2) Morgan, Jordan L 12            
     3) Quan, Angela Y 11               4) Tkachenko, Sofia 11            
       27.73    57.54  1:24.47  1:54.28  2:22.02  2:53.30  3:20.89  3:51.71
 10 North Coast Aquatics-SI  'A'                      3:52.18    3:52.79        
     1) Harvey, Noelle E 12             2) Huang, Katherine M 12          
     3) Cerceo, Talia L 11              4) Swift, Gillian G 12            
       28.09    58.63  1:26.44  1:57.28  2:24.75  2:55.08  3:22.47  3:52.79
 11 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      3:45.41    3:52.87        
     1) Yoon, Emily S 11                2) Masino, Colette E 12           
     3) Tang, Caitlin 12                4) Unas, Julia Teresa A 12        
       28.00    57.51  1:25.71  1:57.62  2:24.76  2:55.16  3:22.02  3:52.87
 12 Rancho San Dieguito-SI  'A'                       3:55.65    3:53.20        
     1) Norris, Olivia 12               2) Madden, Rebecca C 12           
     3) Lyon, Taylor C 12               4) Kragh, Mia A 12                
       28.61  1:00.25  1:28.70  1:59.36  2:27.32  2:58.08  3:24.60  3:53.20
 13 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       3:48.37    3:53.24        
     1) Lu, Sydney A 11                 2) Kim, Olivia H 12               
     3) Jhong, Lauren E 12              4) Pedersoli, Sophia 11           
       27.53    57.26  1:25.76  1:56.95  2:24.85  2:55.91  3:23.46  3:53.24
 14 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      4:35.13L   3:53.38        
     1) Gulvady, Leena S 12             2) Livingston, Brooke M 12        
     3) Li, Xiaoran 12                  4) Smith, Skyler A 12             
       27.80    58.62  1:27.19  1:59.86  2:27.95  2:59.73  3:25.24  3:53.38
 15 Santa Clara Swim Club-PC  'C'                     3:52.34    3:59.04        
     1) Meadors, Sophia M 12            2) Htutt, Lulu 12                 
     3) Hulton, Nikela 12               4) Gardner, Rachel B 11           
       28.45    59.60  1:27.68  1:59.65  2:27.37  2:59.24  3:26.90  3:59.04
 16 Peak Swimming-PC  'A'                             3:56.99    4:08.05        
     1) Choi, Michelle H 12             2) Sit, Tiffany 12                
     3) Lee, Aneska K 12                4) Balbuena, Luna 11              
       28.73    59.74  1:30.62  2:13.36  2:34.53  3:09.18  3:37.11  4:08.05
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
   FW Record: # 1:51.09        2014 Santa Clara Swim Club                      
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   1:54.36    1:52.26        
     1) Dahlgren, Erika R 12            2) Vong, Valarie 11               
     3) Turner, Sydney A 12             4) Wells, Emily 12                
       28.10  1:00.97  1:27.89  1:52.26                                    
  2 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        1:54.69    1:54.07        
     1) Pham, Aileen T 12               2) Pugar, Melodie N 12            
     3) Nguyen, Carolyn D 11            4) Ervin, Lindsay C 12            
       29.48  1:01.13  1:29.47  1:54.07                                    
  3 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     1:54.10    1:55.21        
     1) Deng, Catherine 11              2) Morgan, Jordan L 12            
     3) Quan, Angela Y 11               4) Hwang, Yooseon 12              
       30.56  1:00.44  1:29.43  1:55.21                                    
  4 South Bay Aquatics-SI  'A'                        1:55.22    1:55.33        
     1) Lundgren, Emily L 12            2) Hagewood, Cecilia 12           
     3) Castillo, Paola I 12            4) Martha, Aranza O 12            
       29.52  1:01.18  1:29.46  1:55.33                                    
  5 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      2:00.43    1:55.81        
     1) Meyer, Rachel G 12              2) Smith, Skyler A 12             
     3) Gulvady, Leena S 12             4) Livingston, Brooke M 12        
       30.51  1:00.95  1:29.22  1:55.81                                    
  6 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            1:57.29    1:57.04        
     1) Davis, Audrey A 11              2) Jih-Schiff, Ana P 12           
     3) Kermoian, Kelly K 12            4) Gronert, Zoe S 12              
       30.90  1:00.79  1:29.58  1:57.04                                    
  7 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      1:57.18    1:57.76        
     1) Masino, Colette E 12            2) Tang, Caitlin 12               
     3) Yoon, Emily S 11                4) Unas, Julia Teresa A 12        
       30.40  1:02.96  1:31.60  1:57.76                                    
  8 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               1:58.38    1:57.83        
     1) Steil, Juliana 12               2) Scafetta, Ashley M 12          
     3) Pham, Kaitlyn T 12              4) Schaffer, Taylor E 12          
       30.69  1:03.81  1:31.94  1:57.83                                    
  9 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                1:59.52    1:58.10        
     1) Choi, Jane 11                   2) Lacroix, Allison C 12          
     3) Wong, Shannon 12                4) Thomas, Sierra 12              
       30.99  1:03.42  1:31.39  1:58.10                                    
 10 Davis Arden Racing Team-SN  'B'                   1:57.72    1:58.13        
     1) Urlando, Isabella S 12          2) Cariou-Gomez, Celia 12         
     3) Lin, Athena 12                  4) Meraz, Isabelle L 12           
       28.96  1:03.53  1:32.36  1:58.13                                    
 11 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     1:57.44    1:58.20        
     1) Beisel, Steffi V 12             2) Gardner, Rachel B 11           
     3) Chen, Ysabel 12                 4) Garcia, Justine A 12           
       30.64  1:03.54  1:32.07  1:58.20                                    
 12 Alameda Island Aquatics-PC  'A'                   2:01.27    1:58.40        
     1) Boles, Hannah G 12              2) Wasson, Grace 12               
     3) Hidalgo, Mona Ella E 12         4) Klube, Sophie 12               
       30.19  1:04.01  1:32.35  1:58.40                                    
 13 North Coast Aquatics-SI  'A'                      2:00.11    1:58.61        
     1) Harvey, Noelle E 12             2) Lieu, Krystal T 12             
     3) Palmroos, Maja L 12             4) Cerceo, Talia L 11             
       31.35  1:04.27  1:32.18  1:58.61                                    
 14 Santa Clara Swim Club-PC  'C'                     1:58.21    1:58.62        
     1) Tkachenko, Sofia 11             2) Meadors, Sophia M 12           
     3) Hulton, Nikela 12               4) Htutt, Lulu 12                 
       30.44  1:02.72  1:31.43  1:58.62                                    
 15 Scottsdale Aquatic Club-AZ  'A'                   1:57.98    1:59.35        
     1) Dunn, Grace E 12                2) Schuricht, Blakely R 11        
     3) Bansal, Asha C 12               4) Fingerman, Emily M 12          
       29.96  1:03.87  1:32.87  1:59.35                                    
 16 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       1:55.05    2:00.30        
     1) Kim, Olivia H 12                2) Lu, Sydney A 11                
     3) Pedersoli, Sophia 11            4) Jhong, Lauren E 12             
       31.15  1:03.68  1:32.95  2:00.30                                    
 17 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               2:02.39    2:01.50        
     1) Cai, Cecelia A 12               2) Hsieh, Catherine 12            
     3) Chen, Annaliese M 12            4) Hong, Mila Z 12                
       34.70  1:06.55  1:34.80  2:01.50                                    
 18 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'C'               2:01.65    2:01.68        
     1) Chatterjee, Riya 11             2) Holden, Audrey E 11            
     3) Lien, Angelina 11               4) J-Cheng, Audrey 11             
       31.33  1:04.58  1:34.48  2:01.68                                    
 19 Bainbridge Island Swim Club-PN  'A'               2:00.30    2:02.24        
     1) Solseng, Emma J 11              2) Camacho, Claire E 12           
     3) Hayes, Margaret E 12            4) Levan, Siena S 12              
       31.51  1:06.61  1:34.45  2:02.24                                    
 20 Rancho San Dieguito-SI  'A'                       2:00.12    2:02.31        
     1) Norris, Olivia 12               2) Madden, Rebecca C 12           
     3) Lyon, Taylor C 12               4) Kragh, Mia A 12                
       31.46  1:06.37  1:36.94  2:02.31                                    
 21 Walnut Creek Aquabears-PC  'A'                    2:02.50    2:06.79        
     1) Carlson, Gemma P 12             2) Watts, Vanessa K 12            
     3) McConnell, Samantha J 11        4) Ryan, Anna K 12                
       34.59  1:07.22  1:39.29  2:06.79                                    
 -- Livermore Aqua Cowboys-PC  'A'                    2:02.45         DQ        
     1) Kawamura, Minhnha 11            2) Herscu, Abigail E 11           
     3) Lee, Aven M 11                  4) Robinson, Maggie G 11          
       30.80  1:04.44  1:33.26       DQ                                    
 
Girls 11-12 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
   FW Record: # 4:02.92        2014 Santa Clara Swim Club                      
                         A FACKENTHAL, T REUTER, E MENZMER, S KAPPHAHN     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     4:13.70    4:07.47        
     1) Beisel, Steffi V 12             2) Morgan, Jordan L 12            
     3) Deng, Catherine 11              4) Garcia, Justine A 12           
       30.76  1:03.35  1:35.48  2:11.70  2:39.50  3:12.10  3:38.90  4:07.47
  2 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        4:08.88    4:07.71        
     1) Pham, Aileen T 12               2) Pugar, Melodie N 12            
     3) Nguyen, Carolyn D 11            4) Ervin, Lindsay C 12            
       30.34  1:02.88  1:35.08  2:11.50  2:40.13  3:13.33  3:39.42  4:07.71
  3 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   4:22.42    4:10.02        
     1) Urlando, Isabella S 12          2) Huang, Lucy K 11               
     3) Turner, Sydney A 12             4) Wells, Emily 12                
       29.59  1:00.86  1:34.79  2:13.82  2:42.16  3:14.75  3:40.88  4:10.02
  4 South Bay Aquatics-SI  'A'                        4:10.01    4:10.99        
     1) Lundgren, Emily L 12            2) Hagewood, Cecilia 12           
     3) Castillo, Paola I 12            4) Martha, Aranza O 12            
       30.97  1:04.52  1:36.47  2:12.84  2:41.18  3:14.02  3:40.47  4:10.99
  5 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     4:19.07    4:13.81        
     1) Hwang, Yooseon 12               2) Chen, Ysabel 12                
     3) Quan, Angela Y 11               4) Tkachenko, Sofia 11            
       30.41  1:03.10  1:36.38  2:14.35  2:41.46  3:15.16  3:42.52  4:13.81
  6 Cabrillo Threshers-PC  'A'                        4:20.98    4:16.79        
     1) Mazurek, Ella M 12              2) Hoefer, Haley Z 12             
     3) Winter, Kailyn D 12             4) Winter, Tenaya S 11            
       31.82  1:09.18  1:38.50  2:15.50  2:44.27  3:18.95  3:46.87  4:16.79
  7 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            4:14.13    4:17.23        
     1) Davis, Audrey A 11              2) Jih-Schiff, Ana P 12           
     3) Kermoian, Kelly K 12            4) Gronert, Zoe S 12              
       31.86  1:06.56  1:37.50  2:13.64  2:43.42  3:18.78  3:45.61  4:17.23
  8 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      4:15.31    4:18.06        
     1) Masino, Colette E 12            2) Unas, Julia Teresa A 12        
     3) Tang, Caitlin 12                4) Yoon, Emily S 11               
       32.37  1:06.44  1:39.26  2:17.38  2:46.30  3:20.25  3:48.24  4:18.06
  9 Davis Arden Racing Team-SN  'B'                   4:26.39    4:18.10        
     1) Meraz, Isabelle L 12            2) Vong, Valarie 11               
     3) Dequine, Sanne A 12             4) Dahlgren, Erika R 12           
       31.15  1:03.86  1:38.37  2:18.86  2:47.44  3:20.47  3:47.41  4:18.10
 10 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               4:17.86    4:18.31        
     1) Steil, Juliana 12               2) Schaffer, Taylor E 12          
     3) Chen, Annaliese M 12            4) Hong, Mila Z 12                
       31.67  1:06.64  1:40.33  2:17.64  2:46.89  3:20.91  3:48.26  4:18.31
 11 North Coast Aquatics-SI  'A'                      4:21.73    4:20.11        
     1) Harvey, Noelle E 12             2) Lieu, Krystal T 12             
     3) Palmroos, Maja L 12             4) Huang, Katherine M 12          
       33.10  1:07.82  1:25.33  2:20.84  2:48.85  3:22.65  3:49.90  4:20.11
 12 Santa Clara Swim Club-PC  'C'                     4:25.87    4:21.19        
     1) Htutt, Lulu 12                  2) Gardner, Rachel B 11           
     3) Hulton, Nikela 12               4) Meadors, Sophia M 12           
       32.15  1:06.56  1:39.51  2:16.97  2:46.16  3:22.13  3:50.11  4:21.19
 13 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      4:25.82    4:21.80        
     1) Li, Xiaoran 12                  2) Smith, Skyler A 12             
     3) Gulvady, Leena S 12             4) Livingston, Brooke M 12        
       31.81  1:05.82  1:38.29  2:16.08  2:45.93  3:21.62  3:49.45  4:21.80
 14 Alameda Island Aquatics-PC  'A'                   4:26.44    4:22.62        
     1) Hidalgo, Mona Ella E 12         2) Wasson, Grace 12               
     3) Boles, Hannah G 12              4) Klube, Sophie 12               
       30.70  1:04.83  1:40.44  2:20.88  2:50.20  3:24.28  3:41.55  4:22.62
 15 Scottsdale Aquatic Club-AZ  'A'                   4:15.81    4:24.79        
     1) Dunn, Grace E 12                2) Schuricht, Blakely R 11        
     3) Bansal, Asha C 12               4) Fingerman, Emily M 12          
       31.42  1:06.26  1:39.62  2:18.62  2:48.75  3:25.71  3:53.37  4:24.79
 16 Rancho San Dieguito-SI  'A'                       4:23.58    4:25.45        
     1) Norris, Olivia 12               2) Madden, Rebecca C 12           
     3) Kragh, Mia A 12                 4) Lyon, Taylor C 12              
       31.66  1:05.89  1:42.22  2:22.48  2:51.57  3:26.27  3:54.69  4:25.45
 17 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       4:13.86    4:26.66        
     1) Kim, Olivia H 12                2) Lu, Sydney A 11                
     3) Pedersoli, Sophia 11            4) Jhong, Lauren E 12             
       32.26  1:06.31  1:40.56  2:20.00  2:51.30  3:26.54  3:55.25  4:26.66
 18 Livermore Aqua Cowboys-PC  'A'                    4:29.13    4:26.72        
     1) Kawamura, Minhnha 11            2) Herscu, Abigail E 11           
     3) Lee, Aven M 11                  4) Robinson, Maggie G 11          
       31.52  1:07.22  1:40.76  2:21.22  2:51.62  3:26.96  3:55.49  4:26.72
 19 Bainbridge Island Swim Club-PN  'A'               4:27.93    4:30.20        
     1) Solseng, Emma J 11              2) Camacho, Claire E 12           
     3) Hayes, Margaret E 12            4) Levan, Siena S 12              
       32.69  1:07.98  1:45.06  2:27.22  2:56.24  3:30.76  3:58.90  4:30.20
 20 Peak Swimming-PC  'A'                             4:29.97    4:31.83        
     1) Choi, Michelle H 12             2) Lee, Aneska K 12               
     3) Balbuena, Luna 11               4) Lee, Kate C 11                 
       31.66  1:06.11  1:43.48  2:26.88  2:56.97  3:31.05  3:59.92  4:31.83
 21 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               4:25.37    4:32.33        
     1) Cai, Cecelia A 12               2) Scafetta, Ashley M 12          
     3) Lien, Angelina 11               4) Hsieh, Catherine 12            
       32.50  1:06.90  1:41.94  2:22.87  2:55.70  3:34.81  4:00.56  4:32.33
 -- De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                4:25.58         DQ        
     1) Choi, Jane 11                   2) Lacroix, Allison C 12          
     3) Wong, Shannon 12                4) Thomas, Sierra 12              
       33.19  1:08.08  1:41.57  2:20.15  2:49.46  3:24.19  3:53.11       DQ
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 23.07   4/12/2015 Isabelle M Henig, Un-Pacific-PC              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Schaffer, Brooke M        14 Unattached-PC          24.11      23.77        
  2 Delgado, Anicka R         13 Gators Swim Club-CA    23.83      23.88        
  3 Clark, Chloe M            14 Unattached-PC          23.81      23.90        
  4 Beers, Eleanor D          13 Bainbridge Islan-PN    24.12      24.08        
  5 Snyder, Sarah J           14 Una Pasa-PC            24.82      24.59        
  6 Williams, Jasmine M       14 Unattached-PC          24.93      24.66        
  7 Tao, Megan J              14 Unattached-PC          24.81      24.67        
  8 Le, Tina                  14 Unattached-PC          24.70      24.74        
  9 Joseph, Hannah M          13 Foothill Aqua Sh-SN    24.83      24.82        
 10 Kuramoto, Rei             14 Unattached-PC          24.91      25.06        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 23.07   4/12/2015 Isabelle M Henig, Un-Pacific-PC              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Clark, Chloe M            14 Unattached-PC          23.28      23.81 q      
  2 Delgado, Anicka R         13 Gators Swim Club-CA    23.92      23.83 q      
  3 Schaffer, Brooke M        14 Unattached-PC          23.74      24.11 q      
  4 Beers, Eleanor D          13 Bainbridge Islan-PN    23.57      24.12 q      
  5 Le, Tina                  14 Unattached-PC          24.59      24.70 q      
  6 Tao, Megan J              14 Unattached-PC          24.61      24.81 q      
  7 Snyder, Sarah J           14 Una Pasa-PC            24.62      24.82 q      
  8 Joseph, Hannah M          13 Foothill Aqua Sh-SN    24.83      24.83 q      
  9 Kuramoto, Rei             14 Unattached-PC          25.36      24.91 q      
 10 Williams, Jasmine M       14 Unattached-PC          24.89      24.93 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Depaco, Alexis I          13 Crow Canyon Coun-PC    24.61      24.94        
 12 Lee, Mackenzie J          13 Pleasanton Seaha-PC    24.35      24.95        
-------------------------------------------------------------------------
 13 McCormack, Lauren A       14 The Olympic Club-PC    25.33      24.97        
 14 Suppiger, Shelby E        13 Crow Canyon Coun-PC    24.99      24.98        
 15 McKenna, Mai L            14 Osprey Aquatics-PC     25.69      25.00        
 16 Rudolph, Alexandra M      14 Palo Alto Stanfo-PC    24.94      25.02        
 17 David, Abby T             13 Solano Aquatic S-SN    24.67      25.04        
 17 Diallo, Selly F           14 Seaside Aquatic-PC     25.14      25.04        
 19 Nibarger, Reagan P        13 Canyons Aquatic-CA     25.15      25.06        
 20 Murphy, Crystal N         14 The Olympic Club-PC    24.99      25.07        
 21 Martin, Jillian N         14 Front Range Barr-CO    25.34      25.08        
 22 Eckel, Caroline A         14 Unattached-PC          24.25      25.09        
 23 Lukawski, Audrey          14 Unattached-PC          29.45L     25.17        
 24 Velitchkov, Sophie M      14 Mesa Aquatics Cl-AZ    29.47L     25.27        
 25 Feran, Shannon G          14 Front Range Barr-CO    24.59      25.31        
 26 Harris, Sydney B          13 Palo Alto Stanfo-PC    25.67      25.32        
 27 Kirtland, Haley D         14 Unattached-PC          25.73      25.34        
 27 Watson, Alyssa G          13 Irvine Novaquati-CA    24.84      25.34        
 29 Mechling, Madelyn J       14 Aspen Swim Club-CO     24.62      25.35        
 29 Arrington, Haley B        14 Unattached-PC          25.49      25.35        
 31 Hall, McLean J            13 Heartland Swim A-SI    24.84      25.36        
 32 Seaman, Jenna O           14 Crow Canyon Coun-PC    25.47      25.37        
 33 Cheung, Julinna C         14 Usf Koret Youth-PC     25.08      25.38        
 34 Lammon, Genevieve P       14 Vacaville Swim C-SN    29.44L     25.46        
 35 Harter, Amy G             14 Chico Aqua-Jets-SN     24.68      25.47        
 36 Colby, Francesca M        13 Davis Arden Raci-SN    25.23      25.49        
 37 Hao, Christin J           14 Unattached-PC          25.33      25.50        
 38 Locala, Naomi M           13 The Olympic Club-PC    25.55      25.52        
 39 Gonzalez, Ruby C          13 Marin Pirates-PC       25.71      25.54        
 39 Gambetta, Paige K         14 Palo Alto Stanfo-PC    25.05      25.54        
 41 Sebastian, Sophia I       14 Unattached-PC          25.77      25.57        
 42 Hidalgo, Anna             13 Pleasant Valley-CA     25.62      25.60        
 43 Romero, Sophia R          14 Front Range Barr-CO    25.64      25.61        
 44 Holmes, Caroline O        14 North Coast Aqua-SI    25.61      25.63        
 45 Loyd, Jessica L           14 Wasatch Front Fi-UT    25.56      25.66        
 46 Malloy, Maggie L          14 Unattached-PC          29.38L     25.67        
 47 Qian, Virginie Z          14 Unattached-PC          25.62      25.69        
 48 Simpson, Slaytynn P       14 Roadrunner Aquat-CC    25.32      25.70        
 49 Devanagondi, Neeyati      13 De Anza Cupertin-PC    25.37      25.71        
 50 Claridge, Emily R         14 Unattached-PC          25.52      25.74        
 50 Gardner, Amber G          13 Crow Canyon Coun-PC    25.62      25.74        
 52 Zheng, Anna               14 Unattached-PC          25.25      25.78        
 52 Pesek, Audrey G           14 Unattached-PC          25.73      25.78        
 54 Craft-Williams, Kayla M   14 Oakland Undercur-PC    25.54      25.79        
 55 Gleason, Lauren A         14 Gators Swim Club-CA    25.52      25.81        
 56 Wesselhoff, Brookelynn G  14 Canyons Aquatic-CA     25.77      25.85        
 57 Catig, Maxine Fidells C   14 Canyons Aquatic-CA     25.52      25.91        
 58 Fanta, Greta M            13 North Coast Aqua-SI    25.78      25.98        
 59 Johnson, Abigail O        14 Davis Arden Raci-SN    25.65      26.03        
 60 Burns, Reese I            13 North Bay Aquati-PC    25.71      26.05        
 61 Rowe, Isabelle G          13 Pacific Swim-SI        25.77      26.06        
 62 Freeworth, Laura M        13 Davis Arden Raci-SN    25.60      26.07        
 63 Ryoo, Yeonha              14 De Anza Cupertin-PC    29.02L     26.08        
 64 Brandt, Jayne E           14 Sun Oaks Aquatic-SN    25.63      26.09        
 65 Whittington, Abigail A    14 Cottonwood Heigh-UT    25.71      26.10        
 66 Kao, Lucy G               13 Irvine Novaquati-CA    25.72      26.13        
 67 Duncan, Aurora R          13 Jcc Waves-CA           25.73      26.15        
 68 Wu, Amy C                 13 Palo Alto Stanfo-PC    25.55      26.16        
 69 Francis, Lauren J         13 Palo Alto Stanfo-PC    25.77      26.18        
 70 Beller, Elise E           14 Park City Swimmi-UT    25.64      26.21        
 71 Balicanta, Elisabeth S    14 Unattached-PC          25.63      26.25        
 72 Abe, Madilynn T           13 Swim South Bay-PC      29.23L     26.52        
 73 Peters, Emma C            14 Davis Arden Raci-SN    25.67      26.71        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 50.19   4/10/2015 Chloe M Clark, Foothill Aqua Sh              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Heckman, Miranda D        14 Unattached-PC          51.74      50.23        
       24.72    50.23                                                      
  2 Schaffer, Brooke M        14 Unattached-PC          52.30      51.20        
       24.54    51.20                                                      
  3 Yetter, Kyla M            14 Mesa Aquatics Cl-AZ    52.24      51.87        
       25.01    51.87                                                      
  4 Beers, Eleanor D          13 Bainbridge Islan-PN    52.43      52.12        
       24.97    52.12                                                      
  5 Mitchell, Katie J         13 Crow Canyon Coun-PC    52.76      52.95        
       25.28    52.95                                                      
  6 David, Abby T             13 Solano Aquatic S-SN    53.74      53.42        
       25.69    53.42                                                      
  7 Harris, Sydney B          13 Palo Alto Stanfo-PC    53.60      53.46        
       26.05    53.46                                                      
  8 Eckel, Caroline A         14 Unattached-PC          53.80      53.61        
       25.80    53.61                                                      
  9 Raker, Viviana R          13 Canyons Aquatic-CA     53.47      53.69        
       25.81    53.69                                                      
 10 Gambetta, Paige K         14 Palo Alto Stanfo-PC    54.02      53.88        
       25.92    53.88                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 50.19   4/10/2015 Chloe M Clark, Foothill Aqua Sh              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Heckman, Miranda D        14 Unattached-PC          50.74      51.74 q      
       25.41    51.74                                                      
  2 Yetter, Kyla M            14 Mesa Aquatics Cl-AZ    51.54      52.24 q      
       25.28    52.24                                                      
  3 Schaffer, Brooke M        14 Unattached-PC          51.63      52.30 q      
       25.16    52.30                                                      
  4 Beers, Eleanor D          13 Bainbridge Islan-PN    52.01      52.43 q      
       25.28    52.43                                                      
  5 Mitchell, Katie J         13 Crow Canyon Coun-PC    53.25      52.76 q      
       25.69    52.76                                                      
  6 Suen, Claire              14 Pleasanton Seaha-PC    52.93      52.98 q      
       25.53    52.98                                                      
  7 Raker, Viviana R          13 Canyons Aquatic-CA     55.31      53.47 q      
       25.78    53.47                                                      
  8 Harris, Sydney B          13 Palo Alto Stanfo-PC    53.67      53.60 q      
       26.19    53.60                                                      
  9 David, Abby T             13 Solano Aquatic S-SN    53.08      53.74 q      
       25.99    53.74                                                      
 10 Eckel, Caroline A         14 Unattached-PC          53.39      53.80 q      
       25.97    53.80                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gambetta, Paige K         14 Palo Alto Stanfo-PC    53.59      54.02        
       25.83    54.02                                                      
 12 Seaman, Jenna O           14 Crow Canyon Coun-PC    54.27      54.03        
       26.24    54.03                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Snyder, Sarah J           14 Una Pasa-PC            53.02      54.05        
       26.02    54.05                                                      
 14 Arrington, Haley B        14 Unattached-PC          55.31      54.10        
       26.30    54.10                                                      
 15 Martin, Jillian N         14 Front Range Barr-CO    54.32      54.13        
       26.11    54.13                                                      
 16 Holmes, Caroline O        14 North Coast Aqua-SI    54.85      54.16        
       26.17    54.16                                                      
 17 Hall, McLean J            13 Heartland Swim A-SI    54.39      54.23        
       25.84    54.23                                                      
 18 Radle, Sarah W            13 De Anza Cupertin-PC    53.65      54.31        
       26.32    54.31                                                      
 19 Lee, Mackenzie J          13 Pleasanton Seaha-PC    54.85      54.35        
       26.06    54.35                                                      
 20 Rudolph, Alexandra M      14 Palo Alto Stanfo-PC    54.82      54.36        
       26.54    54.36                                                      
 21 Kwan, Julie M             14 Unattached-PC          55.25      54.51        
       26.25    54.51                                                      
 22 Williams, Jasmine M       14 Unattached-PC          54.82      54.52        
       26.02    54.52                                                      
 23 Joseph, Hannah M          13 Foothill Aqua Sh-SN    53.99      54.69        
       25.78    54.69                                                      
 24 Nibarger, Reagan P        13 Canyons Aquatic-CA     55.38      54.75        
       26.48    54.75                                                      
 24 Murphy, Crystal N         14 The Olympic Club-PC    53.55      54.75        
       26.71    54.75                                                      
 26 Tao, Megan J              14 Unattached-PC          53.35      54.76        
       26.53    54.76                                                      
 27 Mechling, Madelyn J       14 Aspen Swim Club-CO     53.32      54.80        
       26.23    54.80                                                      
 28 Diallo, Selly F           14 Seaside Aquatic-PC     55.03      54.90        
       26.79    54.90                                                      
 28 Feran, Shannon G          14 Front Range Barr-CO    53.87      54.90        
       26.05    54.90                                                      
 30 Hidalgo, Anna             13 Pleasant Valley-CA     54.41      54.99        
       27.06    54.99                                                      
 31 Lammon, Genevieve P       14 Vacaville Swim C-SN    54.57      55.08        
       26.25    55.08                                                      
 32 Locala, Naomi M           13 The Olympic Club-PC    55.73      55.10        
       26.46    55.10                                                      
 33 Claridge, Emily R         14 Unattached-PC          55.92      55.16        
       26.53    55.16                                                      
 34 Wesselhoff, Brookelynn G  14 Canyons Aquatic-CA     54.19      55.22        
       26.65    55.22                                                      
 35 Balicanta, Elisabeth S    14 Unattached-PC          55.31      55.24        
       26.35    55.24                                                      
 36 McCormack, Lauren A       14 The Olympic Club-PC    55.58      55.28        
       26.12    55.28                                                      
 37 Dundas, Nicole E          14 Unattached-PC          55.38      55.35        
       26.92    55.35                                                      
 38 Malloy, Maggie L          14 Unattached-PC          55.68      55.36        
       26.84    55.36                                                      
 39 Gardner, Amber G          13 Crow Canyon Coun-PC    56.02      55.40        
       26.20    55.40                                                      
 40 Catig, Maxine Fidells C   14 Canyons Aquatic-CA     54.45      55.41        
       26.42    55.41                                                      
 41 Depaco, Alexis I          13 Crow Canyon Coun-PC    55.70      55.49        
       26.07    55.49                                                      
 42 Suppiger, Shelby E        13 Crow Canyon Coun-PC    55.17      55.56        
       26.78    55.56                                                      
 43 Gleason, Lauren A         14 Gators Swim Club-CA    55.07      55.58        
       26.42    55.58                                                      
 44 Zheng, Anna               14 Unattached-PC          55.06      55.60        
       26.97    55.60                                                      
 45 Irwin, Payten M           14 Front Range Barr-CO    54.92      55.64        
       26.65    55.64                                                      
 46 Hawes, Morgan O           13 Palo Alto Stanfo-PC    55.94      55.65        
       27.17    55.65                                                      
 47 Devanagondi, Neeyati      13 De Anza Cupertin-PC    55.16      55.67        
       26.93    55.67                                                      
 48 Duncan, Aurora R          13 Jcc Waves-CA         1:03.32L     55.68        
       27.06    55.68                                                      
 49 Adame, Ana I              13 Canyons Aquatic-CA     55.12      55.69        
       26.93    55.69                                                      
 50 Kidd, Delaney R           14 Maverick Aquatic-CO    55.67      55.70        
       27.00    55.70                                                      
 51 Romero, Sophia R          14 Front Range Barr-CO    55.99      55.79        
       26.50    55.79                                                      
 51 Hao, Christin J           14 Unattached-PC          55.64      55.79        
       26.38    55.79                                                      
 53 Glanville, Mckaela I      14 Palo Alto Stanfo-PC    55.90      55.82        
       26.67    55.82                                                      
 53 Morfidis, Eleni A         14 Vacaville Swim C-SN    55.65      55.82        
       26.71    55.82                                                      
 53 Garcia, Isabella R        13 Roadrunner Aquat-CC    55.99      55.82        
       27.14    55.82                                                      
 56 Whittington, Abigail A    14 Cottonwood Heigh-UT    55.71      55.86        
       27.10    55.86                                                      
 57 Simpson, Slaytynn P       14 Roadrunner Aquat-CC    54.79      55.88        
       26.50    55.88                                                      
 58 Loyd, Jessica L           14 Wasatch Front Fi-UT    55.95      56.00        
       26.68    56.00                                                      
 59 Peters, Emma C            14 Davis Arden Raci-SN    55.66      56.09        
       27.12    56.09                                                      
 60 Celli, Melissa N          14 California Gold-SN     55.46      56.10        
       27.29    56.10                                                      
 61 Harris, Alexandra M       14 Vacaville Swim C-SN  1:03.76L     56.12        
       27.05    56.12                                                      
 62 Fanta, Greta M            13 North Coast Aqua-SI    55.83      56.15        
       26.87    56.15                                                      
 63 Matsumoto, Mei L          14 Unattached-PC          55.97      56.26        
       27.16    56.26                                                      
 64 Davis, Jessica S          13 Crow Canyon Coun-PC    55.76      56.27        
       27.26    56.27                                                      
 65 Thompson, Jane H          14 The Olympic Club-PC    55.78      56.31        
       27.16    56.31                                                      
 66 Swanson, Alina C          13 California Capit-SN    55.66      56.33        
       26.92    56.33                                                      
 66 Tzou, Annabelle S         14 Unattached-PC          55.74      56.33        
       27.13    56.33                                                      
 68 Lesueur, Jessica M        14 Mesa Aquatics Cl-AZ    55.77      56.42        
       27.24    56.42                                                      
 69 Burns, Reese I            13 North Bay Aquati-PC    55.80      56.44        
       27.21    56.44                                                      
 70 Dusky, Emily L            14 Unattached-PC          54.23      56.47        
       26.95    56.47                                                      
 71 Beller, Elise E           14 Park City Swimmi-UT    54.10      56.50        
       27.17    56.50                                                      
 72 Collins, Cameron M        13 Pacific Athletic-SI    55.73      56.51        
       27.30    56.51                                                      
 73 Piercy, Alesia E          14 Palo Alto Stanfo-PC    55.76      56.53        
       27.16    56.53                                                      
 74 Wong, Rachel A            14 Paseo Aquatics S-CA    55.83      56.65        
       26.75    56.65                                                      
 74 Gao, Erin                 13 Peak Swimming-PC       55.66      56.65        
       26.86    56.65                                                      
 76 Kao, Lucy G               13 Irvine Novaquati-CA    56.06      56.70        
       27.32    56.70                                                      
 77 Ryoo, Yeonha              14 De Anza Cupertin-PC    54.80      57.03        
       27.28    57.03                                                      
 78 Rowe, Isabelle G          13 Pacific Swim-SI        55.80      57.25        
       27.32    57.25                                                      
 79 Brandt, Jayne E           14 Sun Oaks Aquatic-SN    55.90      57.35        
       27.51    57.35                                                      
 80 Johnson, Mackenzie J      14 Port Angeles Swi-PN    55.98      57.46        
       27.50    57.46                                                      
 81 Horst, Eleanor K          13 Canyons Aquatic-CA     56.06      57.89        
       27.85    57.89                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:47.65   3/31/2016 Miranda D Heckman, Unattached-PC           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Heckman, Miranda D        14 Unattached-PC        1:50.63    1:47.65#       
       25.79    53.23  1:20.78  1:47.65                                    
  2 Yetter, Kyla M            14 Mesa Aquatics Cl-AZ  1:53.68    1:51.57        
       26.20    54.23  1:23.07  1:51.57                                    
  3 Delgado, Anicka R         13 Gators Swim Club-CA  1:52.28    1:52.92        
       25.93    54.29  1:23.23  1:52.92                                    
  4 Yule, Katelyn A           14 Davis Arden Raci-SN  1:54.15    1:53.18        
       26.43    55.09  1:24.26  1:53.18                                    
  5 Suen, Claire              14 Pleasanton Seaha-PC  1:54.61    1:53.25        
       26.73    55.15  1:24.28  1:53.25                                    
  6 Harris, Sydney B          13 Palo Alto Stanfo-PC  1:55.14    1:53.47        
       26.78    55.63  1:24.92  1:53.47                                    
  7 Schaffer, Brooke M        14 Unattached-PC        1:53.73    1:53.67        
       26.03    54.92  1:24.36  1:53.67                                    
  8 Arzave, Julissa           14 Unattached-PC        1:55.31    1:54.24        
       27.15    55.81  1:25.31  1:54.24                                    
  9 Beers, Eleanor D          13 Bainbridge Islan-PN  1:54.31    1:54.28        
       26.31    54.98  1:24.49  1:54.28                                    
 10 Yongyuth, Bianca S        13 Santa Clara Swim-PC  1:55.18    1:55.41        
       27.06    56.05  1:25.65  1:55.41                                    
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:47.65   3/31/2016 Miranda D Heckman, Unattached-PC           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Heckman, Miranda D        14 Unattached-PC        1:48.89    1:50.63 q      
       25.92    54.26  1:22.72  1:50.63                                    
  2 Delgado, Anicka R         13 Gators Swim Club-CA  1:54.50    1:52.28 q      
       25.10    53.36  1:22.57  1:52.28                                    
  3 Yetter, Kyla M            14 Mesa Aquatics Cl-AZ  1:51.43    1:53.68 q      
       26.21    54.69  1:24.27  1:53.68                                    
  4 Schaffer, Brooke M        14 Unattached-PC        1:53.51    1:53.73 q      
       25.82    54.62  1:24.19  1:53.73                                    
  5 Yule, Katelyn A           14 Davis Arden Raci-SN  1:54.65    1:54.15 q      
       25.66    54.07  1:23.72  1:54.15                                    
  6 Beers, Eleanor D          13 Bainbridge Islan-PN  1:56.53    1:54.31 q      
       25.49    53.93  1:23.97  1:54.31                                    
  7 Suen, Claire              14 Pleasanton Seaha-PC  1:55.01    1:54.61 q      
       25.95    54.08  1:23.86  1:54.61                                    
  8 Harris, Sydney B          13 Palo Alto Stanfo-PC  1:54.69    1:55.14 q      
       26.72    55.84  1:25.89  1:55.14                                    
  9 Yongyuth, Bianca S        13 Santa Clara Swim-PC  1:54.58    1:55.18 q      
       26.81    55.55  1:25.25  1:55.18                                    
 10 Arzave, Julissa           14 Unattached-PC        1:54.90    1:55.31 q      
       26.48    55.29  1:25.46  1:55.31                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Raker, Viviana R          13 Canyons Aquatic-CA   1:55.91    1:55.69        
       26.79    55.65  1:25.59  1:55.69                                    
 12 Murphy, Crystal N         14 The Olympic Club-PC  1:55.40    1:55.81        
       27.25    56.59  1:26.31  1:55.81                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Estiandan, Angelene N     14 Canyons Aquatic-CA   1:58.06    1:56.96        
       26.96    56.43  1:26.83  1:56.96                                    
 14 Eckel, Caroline A         14 Unattached-PC        1:57.48    1:57.18        
       26.63    56.61  1:26.88  1:57.18                                    
 15 Stiles, Nicole            13 Santa Clara Swim-PC  1:57.74    1:57.52        
       27.40    56.61  1:26.99  1:57.52                                    
 16 Holmes, Caroline O        14 North Coast Aqua-SI  1:58.25    1:57.54        
       27.91    57.51  1:27.28  1:57.54                                    
 17 Seaman, Jenna O           14 Crow Canyon Coun-PC  1:56.61    1:57.60        
       27.54    57.33  1:27.50  1:57.60                                    
 18 Mitchell, Katie J         13 Crow Canyon Coun-PC  1:55.41    1:57.68        
       25.96    55.61  1:26.43  1:57.68                                    
 19 Gambetta, Paige K         14 Palo Alto Stanfo-PC  1:56.85    1:57.70        
       27.13    56.49  1:26.95  1:57.70                                    
 20 Dundas, Nicole E          14 Unattached-PC        1:58.62    1:57.93        
       27.69    57.82  1:28.20  1:57.93                                    
 21 Locala, Naomi M           13 The Olympic Club-PC  1:57.76    1:58.40        
       27.51    57.23  1:27.97  1:58.40                                    
 22 Hall, McLean J            13 Heartland Swim A-SI  1:55.98    1:58.56        
       26.63    55.92  1:26.45  1:58.56                                    
 23 Kidd, Delaney R           14 Maverick Aquatic-CO  1:58.12    1:58.59        
       28.60    58.59  1:28.60  1:58.59                                    
 24 Arrington, Haley B        14 Unattached-PC        1:58.43    1:58.71        
       27.08    56.71  1:27.68  1:58.71                                    
 25 Radle, Sarah W            13 De Anza Cupertin-PC  2:11.27L   1:59.19        
       27.64    57.66  1:28.85  1:59.19                                    
 26 Sebastian, Sophia I       14 Unattached-PC        1:59.33    1:59.20        
       27.38    57.29  1:28.00  1:59.20                                    
 27 Waterson, Rebecca Q       13 Davis Arden Raci-SN  2:00.00    1:59.23        
       26.86    56.73  1:28.00  1:59.23                                    
 28 O'Neill, Caitlin I        14 Unattached-PC        2:00.20    1:59.25        
       27.74    58.05  1:28.50  1:59.25                                    
 29 Martin, Jillian N         14 Front Range Barr-CO  1:59.62    1:59.30        
       27.60    58.03  1:29.11  1:59.30                                    
 30 Watson, Alyssa G          13 Irvine Novaquati-CA  1:54.65    1:59.52        
       26.40    56.07  1:27.73  1:59.52                                    
 31 Wesselhoff, Brookelynn G  14 Canyons Aquatic-CA   1:58.63    1:59.72        
       28.12    58.16  1:28.90  1:59.72                                    
 32 Lapuz, Grace A            13 Davis Arden Raci-SN  1:59.93    1:59.77        
       27.68    57.76  1:29.00  1:59.77                                    
 33 Hilderbrand, Natalie G    14 Una Pasa-PC          2:00.06    1:59.82        
       27.98    58.63  1:29.50  1:59.82                                    
 34 Mechling, Madelyn J       14 Aspen Swim Club-CO   1:53.87    2:00.10        
       26.88    56.24  1:28.09  2:00.10                                    
 35 Chu, Jessica F            13 Santa Clara Swim-PC  2:15.32L   2:00.12        
       28.19    58.88  1:29.83  2:00.12                                    
 36 Saito, Patricia           14 De Anza Cupertin-PC  2:00.30    2:00.23        
       28.48    59.27  1:30.18  2:00.23                                    
 37 Piercy, Alesia E          14 Palo Alto Stanfo-PC  2:00.70    2:00.24        
       27.62    58.09  1:29.22  2:00.24                                    
 38 Nibarger, Reagan P        13 Canyons Aquatic-CA   1:59.12    2:00.33        
       27.48    57.83  1:28.97  2:00.33                                    
 38 Catig, Maxine Fidells C   14 Canyons Aquatic-CA   1:59.78    2:00.33        
       28.04    58.35  1:29.73  2:00.33                                    
 40 Houck, Kendall H          14 Davis Arden Raci-SN  1:59.84    2:00.37        
       27.64    58.08  1:29.50  2:00.37                                    
 41 Loyd, Jessica L           14 Wasatch Front Fi-UT  2:00.82    2:00.39        
       27.46    58.28  1:29.69  2:00.39                                    
 42 Wong, Gwyneth P           13 Pleasanton Seaha-PC  2:00.51    2:00.44        
       28.16    58.62  1:29.62  2:00.44                                    
 42 Devanagondi, Neeyati      13 De Anza Cupertin-PC  2:00.87    2:00.44        
       28.12    58.72  1:30.02  2:00.44                                    
 44 Harris, Alexandra M       14 Vacaville Swim C-SN  2:00.73    2:00.58        
       28.41    58.77  1:29.83  2:00.58                                    
 45 Feran, Shannon G          14 Front Range Barr-CO  1:57.05    2:00.73        
       27.42    57.86  1:29.42  2:00.73                                    
 46 Williams, Jasmine M       14 Unattached-PC        2:00.22    2:00.97        
       28.03    58.82  1:29.58  2:00.97                                    
 47 Duncan, Aurora R          13 Jcc Waves-CA         2:00.50    2:01.00        
       28.32    59.48  1:30.52  2:01.00                                    
 48 Beller, Elise E           14 Park City Swimmi-UT  1:58.11    2:01.04        
       28.00    58.62  1:30.30  2:01.04                                    
 49 Gardner, Amber G          13 Crow Canyon Coun-PC  2:00.06    2:01.21        
       26.57    56.94  1:29.11  2:01.21                                    
 50 Simpson, Slaytynn P       14 Roadrunner Aquat-CC  1:59.48    2:01.23        
       27.58    57.98  1:29.39  2:01.23                                    
 51 Irwin, Payten M           14 Front Range Barr-CO  1:58.19    2:01.33        
       27.74    57.91  1:29.38  2:01.33                                    
 52 Peters, Emma C            14 Davis Arden Raci-SN  1:59.06    2:01.51        
       27.72    58.43  1:30.23  2:01.51                                    
 53 Hidalgo, Anna             13 Pleasant Valley-CA   1:58.00    2:01.53        
       28.12    58.45  1:29.93  2:01.53                                    
 54 Celli, Melissa N          14 California Gold-SN   1:59.79    2:01.76        
       28.13    58.54  1:30.15  2:01.76                                    
 55 Albright, Danielle S      13 Tule Nation Trit-CC  1:59.88    2:01.80        
       27.84    58.70  1:30.67  2:01.80                                    
 55 Malloy, Maggie L          14 Unattached-PC        1:59.38    2:01.80        
       28.07    58.97  1:30.53  2:01.80                                    
 57 Zajdzinski, Amanda K      13 Mesa Aquatics Cl-AZ  2:00.52    2:01.97        
       28.23    59.05  1:31.09  2:01.97                                    
 58 Diallo, Selly F           14 Seaside Aquatic-PC   2:00.66    2:02.23        
       29.29  1:00.36  1:31.46  2:02.23                                    
 58 Fanta, Greta M            13 North Coast Aqua-SI  2:00.38    2:02.23        
       29.11    59.92  1:31.26  2:02.23                                    
 60 McCormack, Lauren A       14 The Olympic Club-PC  1:58.80    2:02.57        
       26.53    56.36  1:28.98  2:02.57                                    
 61 Horst, Eleanor K          13 Canyons Aquatic-CA   2:16.43L   2:02.90        
       28.16    59.20  1:31.39  2:02.90                                    
 62 Garcia, Isabella R        13 Roadrunner Aquat-CC  1:58.77    2:03.21        
       28.60    59.59  1:31.92  2:03.21                                    
 63 Claridge, Emily R         14 Unattached-PC        1:59.15    2:03.32        
       27.52    58.50  1:30.87  2:03.32                                    
 64 Mina, Kaitlyn E           13 Sunn Swimming-PC     2:00.50    2:03.71        
       28.30    59.49  1:31.71  2:03.71                                    
 65 Miller, Sophie G          14 Davis Arden Raci-SN  2:00.36    2:06.16        
       28.34  1:00.01  1:33.01  2:06.16                                    
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 4:44.09    4/2/2016 Miranda D Heckman, Unattached-PC           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Heckman, Miranda D        14 Unattached-PC        4:59.19    4:44.09#       
       26.01    54.40  1:23.12  1:52.03  2:21.10  2:49.96  3:18.89  3:47.82
     4:16.58  4:44.09                                                      
  2 Oliva, Nicole J           14 Santa Clara Swim-PC  4:59.58    4:53.48        
       27.13    56.65  1:25.77  1:55.22  2:24.55  2:54.23  3:23.95  3:53.95
     4:24.02  4:53.48                                                      
  3 Yongyuth, Bianca S        13 Santa Clara Swim-PC  5:03.67    5:00.39        
       27.27    56.61  1:26.45  1:56.72  2:27.09  2:57.72  3:28.53  3:59.49
     4:30.36  5:00.39                                                      
  4 Yule, Katelyn A           14 Davis Arden Raci-SN  5:05.80    5:00.47        
       27.34    57.15  1:27.35  1:57.96  2:28.63  2:59.37  3:30.32  4:01.00
     4:31.23  5:00.47                                                      
  5 Arzave, Julissa           14 Unattached-PC        5:00.69    5:02.68        
       26.91    56.36  1:26.54  1:56.99  2:27.79  2:58.78  3:29.79  4:01.19
     4:32.56  5:02.68                                                      
  6 Yetter, Kyla M            14 Mesa Aquatics Cl-AZ  5:02.15    5:03.14        
       27.16    56.83  1:26.87  1:57.60  2:28.75  2:59.85  3:30.74  4:02.04
     4:33.15  5:03.14                                                      
  7 Kuramoto, Rei             14 Unattached-PC        5:05.30    5:05.68        
       27.47    57.26  1:27.71  1:58.45  2:29.31  3:00.40  3:31.70  4:03.17
     4:34.84  5:05.68                                                      
  8 Raker, Viviana R          13 Canyons Aquatic-CA   5:08.77    5:07.38        
       27.75    57.96  1:29.11  2:00.51  2:31.53  3:02.55  3:33.65  4:04.91
     4:36.58  5:07.38                                                      
  9 Albright, Danielle S      13 Tule Nation Trit-CC  5:09.26    5:08.74        
       27.49    57.62  1:28.42  1:59.59  2:30.87  3:02.62  3:34.28  4:06.01
     4:37.83  5:08.74                                                      
 10 Estiandan, Angelene N     14 Canyons Aquatic-CA   5:02.52    5:10.09        
       27.68    57.84  1:28.70  2:00.04  2:31.36  3:03.07  3:34.89  4:06.91
     4:38.88  5:10.09                                                      
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 4:44.09    4/2/2016 Miranda D Heckman, Unattached-PC           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Heckman, Miranda D        14 Unattached-PC        4:47.21    4:59.19 q      
       27.24    56.47  1:26.01  1:55.63  2:25.72  2:56.18  3:26.70  3:57.62
     4:28.71  4:59.19                                                      
  2 Oliva, Nicole J           14 Santa Clara Swim-PC  5:01.46    4:59.58 q      
       27.09    56.86  1:26.11  1:55.77  2:25.74  2:56.02  3:27.22  3:58.87
     4:29.86  4:59.58                                                      
  3 Arzave, Julissa           14 Unattached-PC        5:02.74    5:00.69 q      
       27.29    56.76  1:26.43  1:56.70  2:27.07  2:57.86  3:28.63  3:59.43
     4:30.58  5:00.69                                                      
  4 Yetter, Kyla M            14 Mesa Aquatics Cl-AZ  5:16.42    5:02.15 q      
       27.25    56.92  1:27.00  1:57.26  2:28.09  2:58.77  3:29.56  4:00.81
     4:32.01  5:02.15                                                      
  5 Estiandan, Angelene N     14 Canyons Aquatic-CA   5:07.35    5:02.52 q      
       26.91    56.35  1:26.51  1:57.58  2:28.71  3:00.00  3:30.90  4:01.55
     4:32.45  5:02.52                                                      
  6 Yongyuth, Bianca S        13 Santa Clara Swim-PC  5:01.07    5:03.67 q      
       27.50    57.35  1:27.39  1:57.99  2:28.79  2:59.53  3:30.80  4:02.20
     4:33.32  5:03.67                                                      
  7 Kuramoto, Rei             14 Unattached-PC        5:08.32    5:05.30 q      
       27.55    57.30  1:27.40  1:57.83  2:28.79  2:59.92  3:31.16  4:02.59
     4:34.37  5:05.30                                                      
  8 Yule, Katelyn A           14 Davis Arden Raci-SN  5:09.70    5:05.80 q      
       26.90    56.15  1:25.96  1:56.49  2:27.73  2:59.06  3:30.89  4:03.32
     4:35.17  5:05.80                                                      
  9 Raker, Viviana R          13 Canyons Aquatic-CA   5:07.26    5:08.77 q      
       27.60    57.92  1:28.97  2:00.12  2:31.23  3:02.57  3:33.93  4:05.80
     4:37.52  5:08.77                                                      
 10 Albright, Danielle S      13 Tule Nation Trit-CC  5:12.84    5:09.26 q      
       27.51    57.97  1:28.99  2:00.92  2:32.40  3:03.64  3:34.81  4:06.52
     4:38.26  5:09.26                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lapuz, Grace A            13 Davis Arden Raci-SN  5:21.07    5:11.48        
       28.22    58.69  1:30.01  2:01.23  2:32.68  3:04.71  3:36.40  4:08.64
     4:40.45  5:11.48                                                      
 12 Mitchell, Katie J         13 Crow Canyon Coun-PC  5:08.89    5:12.27        
       26.51    56.53  1:27.28  1:59.16  2:31.46  3:02.84  3:34.95  4:07.85
     4:40.37  5:12.27                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kidd, Delaney R           14 Maverick Aquatic-CO  5:13.72    5:12.43        
       29.24  1:00.64  1:32.53  2:04.75  2:36.91  3:08.60  3:40.32  4:12.32
     4:42.78  5:12.43                                                      
 14 Seaman, Jenna O           14 Crow Canyon Coun-PC  5:12.16    5:13.18        
       27.85    58.16  1:29.44  2:01.40  2:33.38  3:05.57  3:37.88  4:10.04
     4:42.11  5:13.18                                                      
 15 Jones, Megan C            14 Unattached-PC        5:10.69    5:14.10        
       28.35    58.95  1:30.20  2:01.93  2:34.02  3:05.86  3:38.48  4:10.82
     4:42.98  5:14.10                                                      
 16 Adame, Ana I              13 Canyons Aquatic-CA   5:13.98    5:14.13        
       28.42    59.53  1:31.41  2:03.48  2:35.70  3:07.93  3:40.10  4:11.81
     4:43.32  5:14.13                                                      
 17 Zhang, Charlotte L        13 Pacific Athletic-SI  5:23.33    5:14.84        
       28.90    59.51  1:31.01  2:03.14  2:35.69  3:07.65  3:40.64  4:12.34
     4:44.44  5:14.84                                                      
 18 Lesueur, Jessica M        14 Mesa Aquatics Cl-AZ  5:14.54    5:14.86        
       27.83    58.35  1:29.75  2:01.13  2:32.96  3:05.20  3:37.52  4:10.06
     4:42.86  5:14.86                                                      
 19 Chu, Jessica F            13 Santa Clara Swim-PC  5:15.72    5:15.57        
       28.90  1:00.32  1:32.34  2:04.88  2:37.19  3:09.14  3:41.05  4:12.80
     4:44.49  5:15.57                                                      
 20 O'Neill, Caitlin I        14 Unattached-PC        5:21.06    5:16.14        
       28.28    59.38  1:31.15  2:03.27  2:35.48  3:07.93  3:40.28  4:12.81
     4:45.29  5:16.14                                                      
 21 Saito, Patricia           14 De Anza Cupertin-PC  5:19.01    5:16.60        
       29.06  1:00.82  1:32.86  2:05.06  2:37.33  3:09.65  3:41.94  4:14.60
     4:46.35  5:16.60                                                      
 22 Holmes, Caroline O        14 North Coast Aqua-SI  5:18.65    5:16.68        
       28.67    59.68  1:31.19  2:02.86  2:34.97  3:07.57  3:39.76  4:12.22
     4:44.99  5:16.68                                                      
 23 Thompson, Jane H          14 The Olympic Club-PC  5:12.38    5:16.80        
       28.12    58.92  1:31.01  2:02.82  2:35.26  3:07.99  3:40.62  4:13.59
     4:45.13  5:16.80                                                      
 24 Zajdzinski, Amanda K      13 Mesa Aquatics Cl-AZ  5:21.15    5:16.96        
       28.43    59.83  1:32.42  2:04.71  2:37.08  3:09.71  3:41.77  4:14.43
     4:46.60  5:16.96                                                      
 25 Stiles, Nicole            13 Santa Clara Swim-PC  5:12.80    5:17.36        
       28.73    59.78  1:31.22  2:03.24  2:35.44  3:07.72  3:40.41  4:13.10
     4:45.64  5:17.36                                                      
 26 Horst, Eleanor K          13 Canyons Aquatic-CA   5:17.00    5:17.76        
       27.26    57.83  1:29.26  2:01.33  2:33.66  3:06.32  3:39.42  4:12.52
     4:45.69  5:17.76                                                      
 27 Kwan, Julie M             14 Unattached-PC        5:15.93    5:17.79        
       28.36    59.76  1:31.43  2:03.06  2:34.95  3:07.29  3:39.84  4:12.75
     4:45.80  5:17.79                                                      
 27 Wilkinson, Mary C         14 Palo Alto Stanfo-PC  5:22.15    5:17.79        
       29.60  1:01.42  1:33.08  2:04.79  2:36.85  3:09.10  3:41.65  4:14.29
     4:46.65  5:17.79                                                      
 29 Matsumoto, Mei L          14 Unattached-PC        5:20.79    5:17.93        
       28.96    59.77  1:31.45  2:03.70  2:36.08  3:08.28  3:40.98  4:14.06
     4:46.47  5:17.93                                                      
 30 Dundas, Nicole E          14 Unattached-PC        5:13.05    5:17.99        
       28.21    59.20  1:31.20  2:03.67  2:36.11  3:08.72  3:41.40  4:14.11
     4:46.53  5:17.99                                                      
 31 Hidalgo, Anna             13 Pleasant Valley-CA   5:20.05    5:18.07        
       29.13  1:00.46  1:32.44  2:04.73  2:37.38  3:10.23  3:43.02  4:15.52
     4:47.56  5:18.07                                                      
 32 Watson, Alyssa G          13 Irvine Novaquati-CA  5:13.82    5:18.11        
       27.14    57.61  1:29.47  2:01.61  2:34.15  3:07.29  3:40.74  4:13.87
     4:46.55  5:18.11                                                      
 33 Martin, Jillian N         14 Front Range Barr-CO  5:18.67    5:18.13        
       28.22    59.01  1:31.01  2:03.87  2:36.74  3:09.58  3:42.64  4:15.37
     4:47.29  5:18.13                                                      
 34 Le, Tina                  14 Unattached-PC        5:17.79    5:18.14        
       28.20    59.02  1:30.81  2:03.03  2:35.33  3:07.81  3:40.36  4:13.46
     4:46.16  5:18.14                                                      
 35 Locala, Naomi M           13 The Olympic Club-PC  5:22.82    5:18.33        
       29.40  1:00.80  1:32.58  2:04.38  2:36.72  3:08.59  3:41.50  4:14.01
     4:46.98  5:18.33                                                      
 36 Harris, Sydney B          13 Palo Alto Stanfo-PC  5:13.77    5:18.38        
       28.50  1:00.15  1:32.52  2:04.62  2:37.14  3:09.66  3:42.70  4:15.07
     4:47.47  5:18.38                                                      
 37 Peters, Emma C            14 Davis Arden Raci-SN  5:22.68    5:18.61        
       29.48  1:01.29  1:33.73  2:06.24  2:37.85  3:10.27  3:42.43  4:15.18
     4:47.23  5:18.61                                                      
 38 Collins, Cameron M        13 Pacific Athletic-SI  5:22.40    5:19.14        
       29.99  1:02.10  1:34.23  2:06.45  2:38.75  3:10.90  3:43.34  4:15.59
     4:48.04  5:19.14                                                      
 39 Joseph, Lena N            14 Una Pasa-PC          5:17.41    5:19.40        
       27.70    57.78  1:28.77  2:00.76  2:33.66  3:06.72  3:39.81  4:13.86
     4:47.32  5:19.40                                                      
 40 Feran, Shannon G          14 Front Range Barr-CO  5:13.40    5:19.65        
       28.89  1:00.32  1:32.84  2:05.80  2:38.64  3:11.70  3:44.79  4:17.20
     4:49.17  5:19.65                                                      
 41 Mechling, Madelyn J       14 Aspen Swim Club-CO   5:08.74    5:19.68        
       28.51    59.29  1:31.50  2:03.72  2:36.18  3:08.45  3:41.43  4:14.59
     4:47.22  5:19.68                                                      
 42 Schulze, Natalie A        13 Pacific Swim-SI      5:17.77    5:19.89        
       28.71  1:00.67  1:32.49  2:04.90  2:37.73  3:10.26  3:43.20  4:15.91
     4:48.96  5:19.89                                                      
 43 Duncan, Aurora R          13 Jcc Waves-CA         5:22.32    5:20.36        
       28.45  1:00.41  1:33.19  2:06.15  2:39.10  3:12.03  3:44.49  4:17.12
     4:49.43  5:20.36                                                      
 44 Ashmore, Kira N           14 Olympic Aquatic-PN   5:21.42    5:20.83        
       28.83  1:01.12  1:33.53  2:06.38  2:39.17  3:11.93  3:44.80  4:17.25
     4:50.25  5:20.83                                                      
 45 Garcia, Isabella R        13 Roadrunner Aquat-CC  5:19.59    5:21.50        
       28.64  1:00.79  1:33.46  2:06.29  2:38.75  3:11.30  3:44.10  4:17.21
     4:49.94  5:21.50                                                      
 46 Hall, McLean J            13 Heartland Swim A-SI  5:22.64    5:21.54        
       29.49  1:01.49  1:33.22  2:05.61  2:36.44  3:07.85  3:40.26  4:13.59
     4:47.53  5:21.54                                                      
 47 Rens, Miranda J           14 Front Range Barr-CO  5:19.89    5:21.91        
       29.22  1:00.76  1:33.38  2:06.35  2:39.39  3:11.35  3:44.01  4:16.72
     4:49.83  5:21.91                                                      
 48 Bringe, Janessa R         14 Unattached-PC        5:17.38    5:22.80        
       29.97  1:02.78  1:36.10  2:08.61  2:41.34  3:13.59  3:46.34  4:18.98
     4:51.54  5:22.80                                                      
 49 Foster, Christy S         13 Brentwood Seawol-PC  5:19.81    5:22.97        
       28.91  1:00.32  1:32.37  2:04.62  2:37.46  3:10.40  3:43.69  4:17.22
     4:50.63  5:22.97                                                      
 50 Theders, Brecken M        13 Sierra Marlins S-SN  5:22.75    5:23.92        
       29.41  1:01.73  1:34.05  2:06.72  2:39.08  3:12.12  3:45.58  4:18.59
     4:52.26  5:23.92                                                      
 51 Harris, Alexandra M       14 Vacaville Swim C-SN  5:22.79    5:24.23        
       29.63  1:01.26  1:33.81  2:06.33  2:38.94  3:12.02  3:45.56  4:19.10
     4:52.32  5:24.23                                                      
 52 Lee, Madreena J           13 Crow Canyon Coun-PC  5:19.56    5:24.32        
       28.91  1:00.96  1:33.35  2:05.92  2:38.81  3:11.66  3:44.44  4:17.56
     4:51.15  5:24.32                                                      
 53 Loyd, Jessica L           14 Wasatch Front Fi-UT  5:20.87    5:24.51        
       28.21    59.76  1:32.70  2:06.28  2:39.44  3:13.06  3:46.01  4:19.58
     4:52.90  5:24.51                                                      
 54 Radle, Sarah W            13 De Anza Cupertin-PC  5:19.88    5:25.66        
       29.34  1:00.71  1:32.93  2:05.54  2:38.63  3:11.92  3:45.56  4:19.10
     4:52.68  5:25.66                                                      
 55 Arrington, Haley B        14 Unattached-PC        5:14.72    5:25.74        
       28.65  1:00.10  1:32.20  2:04.86  2:37.62  3:10.69  3:44.29  4:17.98
     4:52.25  5:25.74                                                      
 56 Romero, Sophia R          14 Front Range Barr-CO  5:23.26    5:25.91        
       29.58  1:01.47  1:33.95  2:06.67  2:39.68  3:13.38  3:46.79  4:20.64
     4:53.58  5:25.91                                                      
 57 Philbrick, Kennedy J      13 Aces Swim Club-CO    5:13.86    5:26.74        
       28.61  1:00.23  1:33.26  2:06.13  2:39.37  3:12.78  3:46.54  4:20.14
     4:53.77  5:26.74                                                      
 58 Hilderbrand, Natalie G    14 Una Pasa-PC          5:22.59    5:26.84        
       29.49  1:02.17  1:35.57  2:08.35  2:41.29  3:14.41  3:47.38  4:20.80
     4:54.27  5:26.84                                                      
 59 Cuellar Andrade, Ina S    14 South Bay Aquati-SI  5:16.45    5:28.63        
       29.07  1:01.16  1:33.80  2:06.94  2:40.07  3:13.27  3:46.95  4:20.91
     4:55.06  5:28.63                                                      
 60 Ryoo, Yeonha              14 De Anza Cupertin-PC  5:18.00    5:29.80        
       28.83  1:00.57  1:32.99  2:05.90  2:39.30  3:12.91  3:47.38  4:21.68
     4:55.94  5:29.80                                                      
 61 Beller, Elise E           14 Park City Swimmi-UT  5:14.56    5:29.97        
       28.93  1:01.19  1:34.13  2:08.47  2:42.50  3:16.58  3:50.59  4:24.33
     4:57.72  5:29.97                                                      
 62 Gardner, Amber G          13 Crow Canyon Coun-PC  5:21.19    5:30.95        
       28.59  1:00.02  1:32.95  2:05.93  2:39.69  3:13.81  3:48.08  4:22.53
     4:57.04  5:30.95                                                      
 63 Swayne, Sofie K           14 Unattached-PC        5:20.37    5:32.43        
       29.03  1:00.93  1:33.76  2:07.00  2:40.84  3:14.59  3:49.31  4:24.33
     4:58.88  5:32.43                                                      
 
Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 9:50.84    4/2/2016 Miranda D Heckman, Unattached-PC           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heckman, Miranda D        14 Unattached-PC        9:50.10    9:50.84#       
       26.65    55.74  1:25.04  1:54.65  2:24.49  2:53.96  3:23.58  3:53.40
     4:23.19  4:53.10  5:23.02  5:53.10  6:23.07  6:53.21  7:23.42  7:53.43
     8:23.38  8:53.36  9:23.00  9:50.84                                    
  2 Arzave, Julissa           14 Unattached-PC       10:16.60   10:17.62        
       27.24    57.65  1:28.69  1:59.62  2:30.69  3:02.06  3:32.84  4:03.91
     4:34.96  5:06.20  5:37.58  6:08.84  6:40.03  7:11.12  7:42.19  8:13.42
     8:44.76  9:16.15  9:47.28 10:17.62                                    
  3 Estiandan, Angelene N     14 Canyons Aquatic-CA  10:38.71   10:23.69        
       28.38    58.97  1:30.11  2:01.48  2:32.64  3:03.75  3:34.98  4:06.46
     4:38.01  5:09.35  5:40.22  6:11.49  6:42.80  7:14.18  7:45.79  8:17.36
     8:49.07  9:20.86  9:52.77 10:23.69                                    
  4 Raker, Viviana R          13 Canyons Aquatic-CA  10:40.07   10:31.05        
       28.36    59.25  1:30.23  2:01.38  2:32.33  3:03.63  3:34.65  4:06.16
     4:37.80  5:09.33  5:40.58  6:12.21  6:44.20  7:16.26  7:48.76  8:21.09
     8:53.65  9:26.22  9:58.93 10:31.05                                    
  5 Stiles, Nicole            13 Santa Clara Swim-PC 10:56.36   10:35.98        
       28.58    59.58  1:30.84  2:02.14  2:33.78  3:05.08  3:36.68  4:08.28
     4:39.96  5:11.93  5:43.81  6:16.02  6:48.49  7:21.12  7:53.85  8:26.49
     8:59.05  9:31.80 10:04.51 10:35.98                                    
  6 Thompson, Jane H          14 The Olympic Club-PC 10:52.80   10:42.90        
       29.31  1:01.72  1:34.35  2:07.92  2:40.66  3:13.32  3:45.85  4:19.07
     4:51.82  5:24.26  5:56.43  6:28.54  7:00.47  7:32.39  8:03.99  8:36.45
     9:08.51  9:40.38 10:12.50 10:42.90                                    
  7 Jones, Megan C            14 Unattached-PC       10:43.11   10:42.98        
       28.65    59.69  1:31.32  2:03.31  2:35.60  3:07.92  3:40.14  4:12.61
     4:45.56  5:18.13  5:50.61  6:22.97  6:55.81  7:28.38  8:01.17  8:33.81
     9:06.37  9:39.07 10:11.43 10:42.98                                    
  8 Saito, Patricia           14 De Anza Cupertin-PC 10:57.36   10:45.48        
       29.59  1:02.00  1:34.87  2:07.96  2:40.71  3:13.20  3:45.56  4:18.12
     4:50.61  5:22.99  5:55.34  6:27.93  7:00.31  7:32.49  8:04.68  8:37.22
     9:09.56  9:41.62 10:13.96 10:45.48                                    
  9 Schulze, Natalie A        13 Pacific Swim-SI     10:43.35   10:47.01        
       28.87  1:01.04  1:33.31  2:05.79  2:38.28  3:10.99  3:43.58  4:16.40
     4:49.08  5:21.74  5:54.32  6:27.09  6:59.97  7:32.77  8:05.22  8:38.02
     9:10.72  9:43.46 10:16.09 10:47.01                                    
 10 Irwin, Payten M           14 Front Range Barr-CO 10:47.48   10:47.56        
       28.98  1:00.25  1:32.34  2:04.73  2:37.09  3:09.13  3:41.76  4:14.67
     4:47.43  5:19.97  5:52.84  6:25.74  6:58.64  7:31.57  8:04.16  8:37.15
     9:09.89  9:42.88 10:15.86 10:47.56                                    
 11 Wilkinson, Mary C         14 Palo Alto Stanfo-PC 11:03.75   10:52.66        
       29.85  1:01.72  1:34.23  2:07.11  2:39.89  3:12.46  3:45.31  4:18.55
     4:51.46  5:24.56  5:57.52  6:30.34  7:02.56  7:35.32  8:08.51  8:41.75
     9:15.04  9:48.08 10:20.93 10:52.66                                    
 12 Philbrick, Kennedy J      13 Aces Swim Club-CO   10:53.29   10:53.86        
       28.53    59.65  1:31.94  2:04.67  2:37.61  3:10.58  3:43.74  4:16.90
     4:49.90  5:23.15  5:56.79  6:29.55  7:03.19  7:36.23  8:09.34  8:42.25
     9:15.90  9:48.67 10:21.67 10:53.86                                    
 13 Horst, Eleanor K          13 Canyons Aquatic-CA  11:04.97   10:55.38        
       29.29  1:01.66  1:34.60  2:07.18  2:40.14  3:12.81  3:45.76  4:18.67
     4:51.83  5:24.87  5:57.81  6:30.78  7:04.06  7:37.35  8:10.62  8:44.13
     9:17.76  9:50.96 10:24.03 10:55.38                                    
 14 Dundas, Nicole E          14 Unattached-PC       11:05.69   10:57.76        
       29.06  1:01.16  1:34.32  2:07.24  2:40.13  3:13.19  3:46.36  4:19.15
     4:52.40  5:25.69  5:58.92  6:32.51  7:05.97  7:39.52  8:13.39  8:47.12
     9:20.22  9:53.16 10:26.32 10:57.76                                    
 15 Joseph, Lena N            14 Una Pasa-PC         11:01.24   11:00.29        
       28.99  1:00.18  1:31.81  2:03.89  2:36.25  3:08.62  3:41.35  4:14.17
     4:47.08  5:20.58  5:54.00  6:27.55  7:01.70  7:35.60  8:10.01  8:44.74
     9:19.23  9:53.35 10:27.39 11:00.29                                    
 16 Zajdzinski, Amanda K      13 Mesa Aquatics Cl-AZ 10:50.04   11:00.35        
       29.94  1:02.57  1:35.65  2:08.21  2:41.62  3:14.58  3:47.88  4:21.40
     4:55.22  5:28.77  6:02.52  6:35.37  7:08.67  7:42.15  8:15.46  8:48.82
     9:22.72  9:56.04 10:28.74 11:00.35                                    
 17 Cuellar Andrade, Ina S    14 South Bay Aquati-SI 10:48.69   11:00.54        
       29.85  1:02.42  1:35.01  2:07.75  2:40.74  3:13.45  3:46.69  4:19.71
     4:53.03  5:26.37  5:59.51  6:32.77  7:06.64  7:40.36  8:13.99  8:47.51
     9:20.76  9:54.20 10:27.72 11:00.54                                    
 18 Holmes, Caroline O        14 North Coast Aqua-SI 10:59.42   11:01.18        
       29.62  1:02.04  1:34.53  2:07.43  2:40.59  3:13.62  3:46.23  4:19.40
     4:51.98  5:24.95  5:57.69  6:30.85  7:04.32  7:37.94  8:11.87  8:45.54
     9:19.69  9:53.95 10:28.26 11:01.18                                    
 19 Fanta, Greta M            13 North Coast Aqua-SI 11:05.83   11:02.85        
       29.90  1:02.60  1:35.68  2:08.50  2:41.79  3:15.03  3:48.23  4:21.78
     4:55.85  5:29.37  6:02.96  6:37.05  7:10.52  7:44.42  8:17.86  8:51.41
     9:25.03  9:58.05 10:30.93 11:02.85                                    
 20 Malloy, Maggie L          14 Unattached-PC       10:55.53   11:04.10        
       29.34  1:01.08  1:33.97  2:06.92  2:40.11  3:13.25  3:46.42  4:19.79
     4:53.27  5:26.91  6:00.88  6:34.82  7:08.72  7:42.96  8:16.87  8:50.70
     9:24.78  9:58.22 10:31.31 11:04.10                                    
 21 Loyd, Jessica L           14 Wasatch Front Fi-UT 11:06.29   11:07.05        
       28.80  1:01.72  1:34.85  2:08.09  2:41.47  3:15.58  3:48.91  4:22.91
     4:56.80  5:30.95  6:05.21  6:39.83  7:14.52  7:48.80  8:23.11  8:57.49
     9:30.07 10:02.36 10:35.51 11:07.05                                    
 22 Theders, Brecken M        13 Sierra Marlins S-SN 11:00.62   11:14.23        
       29.63  1:02.89  1:36.24  2:09.66  2:43.38  3:17.75  3:51.57  4:25.70
     4:59.76  5:34.33  6:08.10  6:42.39  7:16.62  7:50.34  8:24.28  8:58.55
     9:32.70 10:06.81 10:40.99 11:14.23                                    
 23 Bringe, Janessa R         14 Unattached-PC       10:58.32   11:15.97        
       30.23  1:02.64  1:36.05  2:09.28  2:43.13  3:16.98  3:50.95  4:24.92
     4:59.21  5:33.34  6:08.27  6:42.89  7:17.69  7:52.52  8:26.97  9:01.30
     9:35.45 10:09.65 10:43.37 11:15.97                                    
 24 Conn, Abigael B           14 Flagstaff Snow S-AZ 11:03.65   11:31.04        
       30.50  1:03.69  1:37.90  2:12.01  2:46.72  3:22.31  3:57.46  4:32.76
     5:07.30  5:41.37  6:16.46  6:51.23  7:26.73  8:02.25  8:37.96  9:13.08
     9:48.61 10:24.07 10:58.14 11:31.04                                    
 
Girls 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 16:28.51   3/31/2016 Miranda D Heckman, Unattached-PC          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heckman, Miranda D        14 Unattached-PC       16:49.11   16:28.51#       
       26.91    56.41  1:26.12  1:55.99  2:25.91  2:55.76  3:25.90  3:56.05
     4:26.07  4:56.00  5:26.31  5:55.95  6:26.19  6:56.24  7:26.32  7:56.57
     8:26.92  8:57.18  9:27.42  9:57.64 10:27.67 10:58.29 11:28.58 11:58.81
    12:29.42 12:59.72 13:30.22 14:00.57 14:30.81 15:00.89 15:30.90 16:00.52
    16:28.51
  2 Arzave, Julissa           14 Unattached-PC       17:20.73   17:10.88        
       27.56    57.43  1:28.02  1:58.89  2:29.78  3:00.96  3:31.96  4:03.14
     4:34.66  5:05.98  5:37.34  6:08.43  6:39.54  7:10.90  7:42.41  8:13.63
     8:44.84  9:16.24  9:47.99 10:19.60 10:51.28 11:22.89 11:54.59 12:25.80
    12:57.37 13:28.75 14:00.65 14:32.12 15:03.78 15:35.86 16:08.08 16:39.96
    17:10.88
  3 Estiandan, Angelene N     14 Canyons Aquatic-CA  17:55.42   17:24.14        
       28.33    59.63  1:30.89  2:02.00  2:33.36  3:04.77  3:35.96  4:07.27
     4:38.70  5:10.14  5:41.53  6:13.10  6:45.06  7:16.83  7:48.49  8:20.29
     8:52.16  9:24.25  9:56.27 10:28.16 10:59.99 11:31.94 12:04.05 12:36.32
    13:08.54 13:40.44 14:12.87 14:45.21 15:17.34 15:49.29 16:21.45 16:53.24
    17:24.14
  4 Raker, Viviana R          13 Canyons Aquatic-CA  17:56.62   17:39.42        
       28.77  1:00.05  1:31.84  2:03.01  2:34.74  3:06.60  3:38.45  4:10.05
     4:42.03  5:14.06  5:45.44  6:17.04  6:48.98  7:21.14  7:53.18  8:25.22
     8:57.20  9:29.17 10:01.27 10:33.56 11:05.34 11:37.74 12:10.28 12:43.00
    13:15.86 13:48.78 14:21.71 14:54.35 15:27.42 16:00.53 16:33.58 17:07.09
    17:39.42
  5 Yule, Katelyn A           14 Davis Arden Raci-SN 17:48.32   17:42.39        
       27.65    57.95  1:28.78  2:00.35  2:31.90  3:03.69  3:35.68  4:07.68
     4:40.04  5:12.51  5:44.69  6:17.48  6:50.05  7:22.70  7:55.40  8:27.96
     9:00.64  9:33.42 10:05.84 10:38.65 11:11.06 11:43.95 12:16.46 12:49.37
    13:21.86 13:54.38 14:27.01 14:59.72 15:32.75 16:05.64 16:38.28 17:10.16
    17:42.39
  6 Suen, Claire              14 Pleasanton Seaha-PC 18:09.71   17:43.60        
       29.20  1:00.68  1:32.55  2:04.74  2:37.21  3:09.78  3:42.28  4:14.88
     4:47.55  5:20.05  5:52.19  6:24.25  6:56.36  7:28.50  8:00.69  8:32.90
     9:05.12  9:37.42 10:09.77 10:42.14 11:14.41 11:46.86 12:19.35 12:51.94
    13:24.55 13:57.34 14:29.87 15:02.56 15:35.44 16:08.45 16:41.39 17:13.45
    17:43.60
  7 Albright, Danielle S      13 Tule Nation Trit-CC 17:40.29   17:53.52        
       28.49    59.41  1:31.32  2:03.82  2:36.03  3:08.50  3:40.94  4:13.40
     4:46.13  5:18.63  5:51.04  6:23.51  6:56.16  7:29.07  8:01.79  8:34.37
     9:07.37  9:40.40 10:13.20 10:46.16 11:18.83 11:51.68 12:24.52 12:57.55
    13:30.46 14:03.08 14:36.24 15:09.44 15:42.06 16:15.34 16:48.18 17:21.35
    17:53.52
  8 Saito, Patricia           14 De Anza Cupertin-PC 18:00.20   17:58.71        
       29.94  1:02.60  1:35.77  2:08.76  2:41.55  3:14.86  3:48.00  4:21.24
     4:54.30  5:27.27  5:59.53  6:32.18  7:05.00  7:37.69  8:10.55  8:43.39
     9:16.24  9:48.99 10:22.17 10:55.00 11:27.84 12:00.85 12:33.85 13:06.78
    13:39.60 14:12.24 14:44.70 15:17.17 15:49.78 16:22.58 16:55.26 17:27.65
    17:58.71
  9 Seaman, Jenna O           14 Crow Canyon Coun-PC 18:00.51   18:02.45        
       29.25  1:01.46  1:33.81  2:06.55  2:39.20  3:12.01  3:44.66  4:17.36
     4:50.81  5:23.80  5:56.34  6:28.82  7:01.38  7:34.13  8:06.52  8:39.52
     9:12.19  9:45.51 10:18.37 10:50.91 11:24.09 11:57.40 12:30.68 13:03.93
    13:36.98 14:10.19 14:43.52 15:17.28 15:50.67 16:24.35 16:57.38 17:30.73
    18:02.45
 10 Lesueur, Jessica M        14 Mesa Aquatics Cl-AZ 18:06.19   18:02.53        
       29.51  1:01.51  1:34.42  2:07.61  2:40.93  3:13.94  3:47.12  4:20.42
     4:53.44  5:26.98  5:59.54  6:32.58  7:05.49  7:38.53  8:10.99  8:43.80
     9:16.77  9:49.52 10:22.71 10:55.54 11:28.57 12:01.40 12:34.31 13:07.30
    13:40.29 14:13.02 14:46.19 15:19.34 15:52.11 16:25.17 16:58.34 17:30.85
    18:02.53
 11 Wilkinson, Mary C         14 Palo Alto Stanfo-PC 18:26.07   18:04.84        
       30.04  1:02.08  1:34.38  2:07.05  2:39.40  3:12.48  3:45.43  4:18.66
     4:51.43  5:24.69  5:57.86  6:30.96  7:03.96  7:37.10  8:10.21  8:43.93
     9:17.25  9:50.03 10:22.97 10:55.97 11:29.27 12:02.13 12:35.38 13:08.13
    13:41.33 14:14.60 14:48.06 15:20.80 15:53.99 16:26.65 17:00.28 17:33.28
    18:04.84
 12 Schulze, Natalie A        13 Pacific Swim-SI     18:05.01   18:05.97        
       29.63  1:01.97  1:34.64  2:07.54  2:40.46  3:13.43  3:46.90  4:20.06
     4:53.39  5:26.46  5:59.15  6:32.53  7:05.24  7:38.21  8:11.05  8:43.96
     9:17.32  9:50.30 10:23.45 10:56.70 11:30.18 12:03.29 12:36.49 13:09.54
    13:42.57 14:15.62 14:48.86 15:22.16 15:55.10 16:28.55 17:01.57 17:34.47
    18:05.97
 13 Zajdzinski, Amanda K      13 Mesa Aquatics Cl-AZ 17:57.18   18:09.15        
       30.18  1:03.15  1:36.03  2:08.94  2:41.80  3:14.55  3:47.50  4:20.51
     4:53.78  5:26.90  6:00.08  6:32.85  7:05.29  7:38.06  8:11.16  8:44.37
     9:17.43  9:51.03 10:24.68 10:58.27 11:31.51 12:04.90 12:38.17 13:11.10
    13:44.43 14:17.78 14:51.26 15:24.79 15:58.40 16:31.56 17:04.94 17:37.96
    18:09.15
 14 Philbrick, Kennedy J      13 Aces Swim Club-CO   18:03.54   18:15.51        
       29.05  1:00.87  1:33.72  2:06.76  2:40.13  3:13.53  3:46.65  4:19.98
     4:53.49  5:27.10  6:00.38  6:33.38  7:07.25  7:41.07  8:15.00  8:49.36
     9:23.08  9:55.85 10:28.99 11:02.32 11:35.34 12:08.81 12:42.05 13:16.20
    13:49.56 14:22.84 14:56.91 15:30.69 16:03.82 16:37.31 17:10.98 17:44.36
    18:15.51
 15 Horst, Eleanor K          13 Canyons Aquatic-CA  18:21.17   18:16.05        
       28.87  1:01.33  1:34.67  2:07.96  2:41.05  3:14.33  3:47.90  4:21.35
     4:54.77  5:28.31  6:01.92  6:35.60  7:09.05  7:42.60  8:15.96  8:49.33
     9:22.93  9:56.75 10:30.27 11:03.74 11:37.58 12:11.35 12:44.64 13:18.38
    13:52.13 14:25.65 14:59.16 15:32.75 16:06.40 16:39.79 17:12.78 17:45.33
    18:16.05
 16 Loyd, Jessica L           14 Wasatch Front Fi-UT 18:25.55   18:16.57        
       28.98  1:01.48  1:34.86  2:08.19  2:41.01  3:14.37  3:48.09  4:21.47
     4:54.88  5:28.37  6:01.79  6:35.34  7:08.83  7:42.52  8:15.64  8:48.85
     9:22.67  9:56.29 10:29.75 11:03.40 11:37.10 12:10.89 12:44.34 13:17.64
    13:51.67 14:25.43 14:58.85 15:32.27 16:05.83 16:39.21 17:12.35 17:45.32
    18:16.57
 17 Foster, Christy S         13 Brentwood Seawol-PC 18:29.14   18:35.80        
       30.25  1:02.76  1:35.75  2:09.17  2:42.86  3:16.42  3:50.20  4:23.94
     4:57.16  5:31.11  6:05.10  6:39.34  7:13.62  7:47.62  8:22.05  8:55.70
     9:29.65 10:03.89 10:37.88 11:11.92 11:45.89 12:20.01 12:54.09 13:28.08
    14:02.63 14:36.94 15:11.20 15:45.66 16:20.18 16:54.46 17:28.93 18:02.90
    18:35.80
 18 Dolan, Jordan B           14 Front Range Barr-CO 18:27.22   18:36.02        
       30.09  1:02.68  1:36.18  2:09.74  2:43.68  3:17.72  3:51.95  4:25.91
     5:00.17  5:34.34  6:08.28  6:42.22  7:15.91  7:49.30  8:22.74  8:56.48
     9:30.77 10:04.83 10:38.98 11:12.90 11:47.04 12:21.26 12:55.42 13:29.63
    14:04.32 14:38.44 15:12.94 15:47.25 16:21.63 16:55.53 17:29.63 18:03.33
    18:36.02
 19 Beller, Elise E           14 Park City Swimmi-UT 18:20.80   18:37.55        
       29.18  1:01.99  1:35.35  2:09.03  2:42.20  3:16.04  3:50.23  4:24.08
     4:58.74  5:33.53  6:08.01  6:41.85  7:16.29  7:50.94  8:25.35  8:59.53
     9:33.68 10:08.30 10:42.92 11:17.19 11:51.09 12:25.48 13:00.17 13:34.53
    14:08.73 14:42.64 15:16.85 15:51.10 16:24.97 16:58.45 17:31.97 18:05.74
    18:37.55
 20 Rens, Miranda J           14 Front Range Barr-CO 18:25.07   18:42.51        
       30.48  1:03.31  1:36.52  2:10.03  2:44.33  3:18.04  3:51.81  4:24.86
     4:58.91  5:33.11  6:07.34  6:41.37  7:15.30  7:49.23  8:23.46  8:57.79
     9:32.75 10:07.89 10:42.38 11:16.56 11:50.74 12:25.00 12:59.56 13:34.68
    14:09.24 14:44.01 15:18.66 15:53.10 16:27.21 17:01.53 17:35.69 18:09.56
    18:42.51
 21 Romero, Sophia R          14 Front Range Barr-CO 18:30.88   18:43.46        
       30.55  1:04.15  1:38.32  2:12.48  2:46.66  3:21.10  3:55.37  4:29.59
     5:03.79  5:37.98  6:11.66  6:45.85  7:19.72  7:53.54  8:27.60  9:01.83
     9:35.72 10:09.95 10:44.12 11:17.90 11:52.51 12:26.59 13:00.49 13:34.54
    14:08.93 14:43.66 15:17.81 15:52.34 16:26.95 17:01.48 17:36.51 18:10.00
    18:43.46
 22 McGee, Arrington A        14 Santa Clara Swim-PC 18:27.38   19:15.54        
       30.34  1:02.81  1:35.98  2:09.74  2:43.71  3:17.89  3:52.04  4:26.52
     5:00.70  5:35.60  6:10.74  6:45.53  7:21.03  7:56.12  8:32.26  9:07.62
     9:43.13 10:18.59 10:54.53 11:29.59 12:05.26 12:41.16 13:16.94 13:52.30
    14:28.33 15:04.14 15:40.20 16:17.02 16:53.60 17:29.82 18:05.72 18:41.45
    19:15.54
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke Swim-off
===============================================================================
   FW Record: # 54.19        2014 Sophie Krivokapic-Zhou, SCSC                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Yule, Katelyn A           14 Davis Arden Raci-SN       NT      58.57        
       28.63    58.57                                                      
  2 Gambetta, Paige K         14 Palo Alto Stanfo-PC       NT      59.31        
       28.74    59.31                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 54.19        2014 Sophie Krivokapic-Zhou, SCSC                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Clark, Chloe M            14 Unattached-PC          56.48      55.19        
       26.91    55.19                                                      
  2 McKenna, Mai L            14 Osprey Aquatics-PC     56.81      56.51        
       27.66    56.51                                                      
  3 Schaffer, Brooke M        14 Unattached-PC          58.98      58.04        
       28.18    58.04                                                      
  4 Murphy, Crystal N         14 The Olympic Club-PC    59.63      58.15        
       28.12    58.15                                                      
  5 Davis, Jessica S          13 Crow Canyon Coun-PC    59.07      58.48        
       28.20    58.48                                                      
  6 Lee, Mackenzie J          13 Pleasanton Seaha-PC    58.10      58.49        
       28.26    58.49                                                      
  7 Velitchkov, Sophie M      14 Mesa Aquatics Cl-AZ    58.97      58.56        
       28.30    58.56                                                      
  8 Devanagondi, Neeyati      13 De Anza Cupertin-PC    58.61      59.03        
       28.44    59.03                                                      
  9 Catig, Maxine Fidells C   14 Canyons Aquatic-CA     59.15      59.24        
       28.68    59.24                                                      
 10 Qian, Virginie Z          14 Unattached-PC          59.16      59.67        
       29.06    59.67                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 54.19        2014 Sophie Krivokapic-Zhou, SCSC                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Clark, Chloe M            14 Unattached-PC          55.67      56.48 q      
       27.53    56.48                                                      
  2 McKenna, Mai L            14 Osprey Aquatics-PC     57.88      56.81 q      
       27.63    56.81                                                      
  3 Lee, Mackenzie J          13 Pleasanton Seaha-PC    59.07      58.10 q      
       27.98    58.10                                                      
  4 Devanagondi, Neeyati      13 De Anza Cupertin-PC    58.88      58.61 q      
       28.41    58.61                                                      
  5 Velitchkov, Sophie M      14 Mesa Aquatics Cl-AZ  1:00.36      58.97 q      
       28.55    58.97                                                      
  6 Schaffer, Brooke M        14 Unattached-PC          58.57      58.98 q      
       28.58    58.98                                                      
  7 Davis, Jessica S          13 Crow Canyon Coun-PC    58.61      59.07 q      
       28.43    59.07                                                      
  8 Catig, Maxine Fidells C   14 Canyons Aquatic-CA   1:00.64      59.15 q      
       28.91    59.15                                                      
  9 Qian, Virginie Z          14 Unattached-PC        1:00.10      59.16 q      
       29.18    59.16                                                      
 10 Murphy, Crystal N         14 The Olympic Club-PC  1:00.98      59.63 q      
       29.00    59.63                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 David, Abby T             13 Solano Aquatic S-SN    58.64      59.66        
       29.22    59.66                                                      
 12 Yule, Katelyn A           14 Davis Arden Raci-SN    59.87      59.73        
       29.13    59.73                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gambetta, Paige K         14 Palo Alto Stanfo-PC    58.86     J59.73        
       29.01    59.73                                                      
 14 Lukawski, Audrey          14 Unattached-PC          59.33      59.82        
       29.09    59.82                                                      
 15 Seaman, Jenna O           14 Crow Canyon Coun-PC  1:00.07      59.99        
       29.51    59.99                                                      
 16 Hall, McLean J            13 Heartland Swim A-SI  1:00.65    1:00.00        
       28.88  1:00.00                                                      
 17 Kwan, Julie M             14 Unattached-PC          58.71    1:00.04        
       29.20  1:00.04                                                      
 18 Le, Tina                  14 Unattached-PC        1:01.10    1:00.14        
       29.02  1:00.14                                                      
 19 Garvy, Peyton E           14 Mesa Aquatics Cl-AZ    58.43    1:00.24        
       29.32  1:00.24                                                      
 20 Waterson, Rebecca Q       13 Davis Arden Raci-SN  1:01.14    1:00.30        
       29.00  1:00.30                                                      
 21 Craft-Williams, Kayla M   14 Oakland Undercur-PC    57.91    1:00.31        
       28.95  1:00.31                                                      
 22 Eckel, Caroline A         14 Unattached-PC          57.59    1:00.43        
       29.23  1:00.43                                                      
 23 Rens, Miranda J           14 Front Range Barr-CO  1:00.06    1:00.45        
       29.29  1:00.45                                                      
 24 Beers, Eleanor D          13 Bainbridge Islan-PN  1:01.47    1:00.54        
       28.98  1:00.54                                                      
 25 Duncan, Aurora R          13 Jcc Waves-CA         1:00.71    1:00.57        
       29.26  1:00.57                                                      
 26 Hilderbrand, Natalie G    14 Una Pasa-PC          1:01.34    1:00.68        
       29.65  1:00.68                                                      
 27 Harris, Alexandra M       14 Vacaville Swim C-SN  1:01.39    1:00.78        
       29.67  1:00.78                                                      
 28 Mechling, Madelyn J       14 Aspen Swim Club-CO     58.58    1:00.86        
       29.63  1:00.86                                                      
 29 Dao, Allison T            13 Valley Splash-PC     1:00.89    1:00.88        
       29.35  1:00.88                                                      
 30 Harter, Amy G             14 Chico Aqua-Jets-SN   1:00.91    1:00.91        
       29.65  1:00.91                                                      
 31 Bouraoui, Nadia D         13 Santa Clara Swim-PC  1:01.25    1:00.92        
       29.56  1:00.92                                                      
 32 Gardner, Amber G          13 Crow Canyon Coun-PC  1:01.35    1:01.10        
       29.45  1:01.10                                                      
 33 Arrington, Haley B        14 Unattached-PC        1:01.01    1:01.20        
       29.57  1:01.20                                                      
 34 Lammon, Genevieve P       14 Vacaville Swim C-SN  1:00.91    1:01.21        
       29.13  1:01.21                                                      
 35 Williams, Jasmine M       14 Unattached-PC        1:00.14    1:01.23        
       29.67  1:01.23                                                      
 36 Timm, Madison M           14 Mesa Aquatics Cl-AZ  1:01.32    1:01.81        
       30.02  1:01.81                                                      
 37 Thompson, Jane H          14 The Olympic Club-PC  1:00.89    1:01.87        
       29.69  1:01.87                                                      
 38 Mykkanen, Cameron M       13 Irvine Novaquati-CA  1:10.67L   1:02.00        
       30.46  1:02.00                                                      
 39 Johnson, Mackenzie J      14 Port Angeles Swi-PN  1:01.34    1:02.58        
       30.00  1:02.58                                                      
 40 Kwan, Alexa               13 Santa Clara Swim-PC  1:01.46    1:03.05        
       30.23  1:03.05                                                      
 41 Yetter, Kyla M            14 Mesa Aquatics Cl-AZ  1:00.77    1:03.40        
       31.00  1:03.40                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:58.06        2014 Sophie Krivokapic-Zhou, SCSC               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Suen, Claire              14 Pleasanton Seaha-PC  2:03.14    2:03.46        
       29.00    59.51  1:31.12  2:03.46                                    
  2 Yule, Katelyn A           14 Davis Arden Raci-SN  2:03.37    2:04.95        
       29.32  1:00.39  1:32.59  2:04.95                                    
  3 McKenna, Mai L            14 Osprey Aquatics-PC   2:06.56    2:05.23        
       29.48  1:00.79  1:33.80  2:05.23                                    
  4 Kwan, Julie M             14 Unattached-PC        2:08.32    2:07.23        
       29.63  1:01.63  1:34.35  2:07.23                                    
  5 Seaman, Jenna O           14 Crow Canyon Coun-PC  2:07.01    2:07.62        
       29.71  1:01.43  1:34.43  2:07.62                                    
  6 Panopio, Kaitlyn Paige M  14 The Olympic Club-PC  2:06.90    2:08.03        
       29.52  1:01.73  1:35.81  2:08.03                                    
  7 Lee, Mackenzie J          13 Pleasanton Seaha-PC  2:08.65    2:08.38        
       29.91  1:02.05  1:35.21  2:08.38                                    
  8 Davis, Jessica S          13 Crow Canyon Coun-PC  2:08.33    2:08.74        
       29.75  1:01.54  1:35.37  2:08.74                                    
  9 Gambetta, Paige K         14 Palo Alto Stanfo-PC  2:07.97    2:08.89        
       30.28  1:02.45  1:35.96  2:08.89                                    
 10 Devanagondi, Neeyati      13 De Anza Cupertin-PC  2:07.81    2:09.02        
       29.75  1:02.00  1:35.15  2:09.02                                    
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:58.06        2014 Sophie Krivokapic-Zhou, SCSC               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Suen, Claire              14 Pleasanton Seaha-PC  2:02.35    2:03.14 q      
       30.17  1:01.30  1:32.42  2:03.14                                    
  2 Yule, Katelyn A           14 Davis Arden Raci-SN  2:05.64    2:03.37 q      
       29.08    59.94  1:31.44  2:03.37                                    
  3 McKenna, Mai L            14 Osprey Aquatics-PC   2:05.37    2:06.56 q      
       30.03  1:01.82  1:34.15  2:06.56                                    
  4 Panopio, Kaitlyn Paige M  14 The Olympic Club-PC  2:04.05    2:06.90 q      
       28.68  1:00.45  1:33.54  2:06.90                                    
  5 Seaman, Jenna O           14 Crow Canyon Coun-PC  2:06.51    2:07.01 q      
       30.88  1:03.10  1:35.64  2:07.01                                    
  6 Devanagondi, Neeyati      13 De Anza Cupertin-PC  2:08.92    2:07.81 q      
       30.48  1:02.82  1:34.92  2:07.81                                    
  7 Gambetta, Paige K         14 Palo Alto Stanfo-PC  2:07.09    2:07.97 q      
       30.35  1:02.87  1:35.45  2:07.97                                    
  8 Kwan, Julie M             14 Unattached-PC        2:05.42    2:08.32 q      
       30.03  1:02.08  1:34.97  2:08.32                                    
  9 Davis, Jessica S          13 Crow Canyon Coun-PC  2:07.28    2:08.33 q      
       30.26  1:03.13  1:35.64  2:08.33                                    
 10 Lee, Mackenzie J          13 Pleasanton Seaha-PC  2:11.78    2:08.65 q      
       30.18  1:03.11  1:36.13  2:08.65                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Houck, Kendall H          14 Davis Arden Raci-SN  2:07.19    2:08.77        
       29.87  1:01.79  1:35.16  2:08.77                                    
 12 Velitchkov, Sophie M      14 Mesa Aquatics Cl-AZ  2:10.95    2:09.47        
       30.80  1:02.39  1:35.32  2:09.47                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hilderbrand, Natalie G    14 Una Pasa-PC          2:11.04    2:09.56        
       31.01  1:04.08  1:36.84  2:09.56                                    
 14 Yongyuth, Bianca S        13 Santa Clara Swim-PC  2:10.37    2:10.14        
       31.18  1:04.15  1:37.38  2:10.14                                    
 15 Craft-Williams, Kayla M   14 Oakland Undercur-PC  2:07.02    2:10.15        
       29.38  1:01.14  1:34.65  2:10.15                                    
 16 Mykkanen, Cameron M       13 Irvine Novaquati-CA  2:11.47    2:10.56        
       31.42  1:04.38  1:37.86  2:10.56                                    
 17 Rens, Miranda J           14 Front Range Barr-CO  2:07.47    2:11.16        
       29.94  1:02.69  1:36.70  2:11.16                                    
 18 Catig, Maxine Fidells C   14 Canyons Aquatic-CA   2:11.93    2:11.29        
       30.58  1:02.25  1:36.67  2:11.29                                    
 19 Vial, Marin L             13 Sierra Marlins S-SN  2:11.70    2:12.03        
       30.76  1:04.26  1:38.55  2:12.03                                    
 20 David, Abby T             13 Solano Aquatic S-SN  2:09.30    2:12.05        
       30.93  1:04.08  1:38.48  2:12.05                                    
 21 Thompson, Jane H          14 The Olympic Club-PC  2:10.37    2:12.07        
       31.09  1:04.48  1:38.77  2:12.07                                    
 22 Dundas, Nicole E          14 Unattached-PC        2:10.10    2:12.13        
       31.76  1:05.28  1:39.10  2:12.13                                    
 23 Timm, Madison M           14 Mesa Aquatics Cl-AZ  2:10.13    2:12.52        
       30.80  1:03.62  1:37.66  2:12.52                                    
 24 Lapuz, Grace A            13 Davis Arden Raci-SN  2:09.99    2:12.70        
       31.35  1:04.65  1:38.66  2:12.70                                    
 25 Yetter, Kyla M            14 Mesa Aquatics Cl-AZ  2:09.77    2:13.69        
       30.92  1:04.30  1:39.34  2:13.69                                    
 25 Garvy, Peyton E           14 Mesa Aquatics Cl-AZ  2:06.18    2:13.69        
       30.00  1:03.74  1:39.00  2:13.69                                    
 27 Stiles, Nicole            13 Santa Clara Swim-PC  2:12.15    2:13.73        
       30.97  1:04.61  1:38.91  2:13.73                                    
 28 Mechling, Madelyn J       14 Aspen Swim Club-CO   2:06.85    2:13.77        
       31.12  1:04.46  1:39.22  2:13.77                                    
 29 Gardner, Amber G          13 Crow Canyon Coun-PC  2:11.41    2:14.17        
       31.93  1:05.71  1:39.87  2:14.17                                    
 30 Chandra, Kandice C        13 Front Range Barr-CO  2:12.23    2:14.32        
       31.88  1:05.56  1:40.05  2:14.32                                    
 31 Hall, McLean J            13 Heartland Swim A-SI  2:11.63    2:15.00        
       29.98  1:03.25  1:37.88  2:15.00                                    
 32 Johnson, Mackenzie J      14 Port Angeles Swi-PN  2:12.27    2:17.60        
       32.03  1:06.51  1:41.98  2:17.60                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:03.18        2012 Aileen Lee, CROW-PC                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McCormack, Lauren A       14 The Olympic Club-PC  1:03.98    1:04.27        
       30.06  1:04.27                                                      
  2 Dusky, Emily L            14 Unattached-PC        1:05.76    1:04.32        
       30.37  1:04.32                                                      
  3 Baldacci, Giovanna L      14 Crow Canyon Coun-PC  1:05.24    1:04.73        
       30.00  1:04.73                                                      
  4 Whetstone, Cayla N        13 Piranha Swimming-PC  1:04.43    1:04.74        
       30.23  1:04.74                                                      
  5 Lukawski, Audrey          14 Unattached-PC        1:04.57    1:05.14        
       30.97  1:05.14                                                      
  6 Tao, Megan J              14 Unattached-PC        1:05.95    1:05.40        
       31.38  1:05.40                                                      
  7 Arnold, Jacqueline Y      14 Unattached-PC        1:05.48    1:06.36        
       31.17  1:06.36                                                      
  8 Mitchell, Katie J         13 Crow Canyon Coun-PC  1:06.18    1:06.38        
       31.13  1:06.38                                                      
  9 Clark, Chloe M            14 Unattached-PC        1:06.19    1:06.50        
       32.51  1:06.50                                                      
 10 Hutchinson, Haley S       14 Una McSd-PC          1:05.93    1:07.87        
       32.23  1:07.87                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke Swim-off
===============================================================================
   FW Record: # 1:03.30    4/6/2013 Stefanie S Ting, DACA-PC                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Suppiger, Shelby E        13 Crow Canyon Coun-PC       NT    1:05.88        
       31.30  1:05.88                                                      
  2 Wang, Ellen L             13 Pleasanton Seaha-PC       NT    1:06.48        
       31.60  1:06.48                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:03.18        2012 Aileen Lee, CROW-PC                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McCormack, Lauren A       14 The Olympic Club-PC  1:05.04    1:03.98 q      
       29.85  1:03.98                                                      
  2 Whetstone, Cayla N        13 Piranha Swimming-PC  1:05.94    1:04.43 q      
       30.50  1:04.43                                                      
  3 Lukawski, Audrey          14 Unattached-PC        1:05.48    1:04.57 q      
       30.52  1:04.57                                                      
  4 Baldacci, Giovanna L      14 Crow Canyon Coun-PC  1:05.77    1:05.24 q      
       30.46  1:05.24                                                      
  5 Arnold, Jacqueline Y      14 Unattached-PC        1:06.03    1:05.48 q      
       30.75  1:05.48                                                      
  6 Dusky, Emily L            14 Unattached-PC        1:04.64    1:05.76 q      
       31.19  1:05.76                                                      
  7 Hutchinson, Haley S       14 Una McSd-PC          1:09.95    1:05.93 q      
       31.55  1:05.93                                                      
  8 Tao, Megan J              14 Unattached-PC        1:05.23    1:05.95 q      
       31.45  1:05.95                                                      
  9 Mitchell, Katie J         13 Crow Canyon Coun-PC  1:08.73    1:06.18 q      
       31.12  1:06.18                                                      
 10 Clark, Chloe M            14 Unattached-PC        1:05.15    1:06.19 q      
       31.39  1:06.19                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Suppiger, Shelby E        13 Crow Canyon Coun-PC  1:07.57    1:06.30        
       31.09  1:06.30                                                      
 12 Wang, Ellen L             13 Pleasanton Seaha-PC  1:06.34   J1:06.30        
       31.26  1:06.30                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Qian, Virginie Z          14 Unattached-PC        1:06.97    1:06.55        
       31.93  1:06.55                                                      
 14 Bouraoui, Nadia D         13 Santa Clara Swim-PC  1:07.12    1:06.56        
       31.65  1:06.56                                                      
 15 Wu, Amy C                 13 Palo Alto Stanfo-PC  1:07.03    1:06.78        
       31.29  1:06.78                                                      
 16 Delgado, Anicka R         13 Gators Swim Club-CA  1:06.85    1:06.81        
       31.59  1:06.81                                                      
 17 Wang, Lena                14 Usf Koret Youth-PC   1:07.11    1:07.01        
       31.51  1:07.01                                                      
 18 Lapuz, Grace A            13 Davis Arden Raci-SN  1:07.32    1:07.20        
       31.99  1:07.20                                                      
 19 Brandt, Jayne E           14 Sun Oaks Aquatic-SN  1:07.47    1:07.41        
       31.80  1:07.41                                                      
 20 McKenna, Mai L            14 Osprey Aquatics-PC   1:07.55    1:07.53        
       32.27  1:07.53                                                      
 21 Adame, Ana I              13 Canyons Aquatic-CA   1:07.29    1:07.87        
       32.29  1:07.87                                                      
 22 Albright, Danielle S      13 Tule Nation Trit-CC  1:07.08    1:08.07        
       31.67  1:08.07                                                      
 23 Nguyen, Jessica           13 Santa Clara Swim-PC  1:09.67    1:08.50        
       32.84  1:08.50                                                      
 24 Wesselhoff, Brookelynn G  14 Canyons Aquatic-CA   1:07.33    1:08.76        
       32.77  1:08.76                                                      
 25 Vial, Marin L             13 Sierra Marlins S-SN  1:09.29    1:08.98        
       32.55  1:08.98                                                      
 26 Depaco, Alexis I          13 Crow Canyon Coun-PC  1:08.10    1:09.00        
       32.53  1:09.00                                                      
 27 Roberts, May Ling S       13 North Bay Aquati-PC  1:08.58    1:09.02        
       32.71  1:09.02                                                      
 28 O'Neill, Caitlin I        14 Unattached-PC        1:07.56    1:09.11        
       33.05  1:09.11                                                      
 29 Bauer, Lydia              14 Palo Alto Stanfo-PC  1:09.87    1:09.26        
       32.24  1:09.26                                                      
 30 Ongaco, Alissa R          14 Unattached-PC        1:09.19    1:09.81        
       33.41  1:09.81                                                      
 30 Dulski, Abigail S         13 Unattached-PC        1:09.73    1:09.81        
       33.44  1:09.81                                                      
 32 Blodgett, Alyssa K        13 Almaden Riptides-PC  1:20.56L   1:10.37        
       33.04  1:10.37                                                      
 33 Ryoo, Yeonha              14 De Anza Cupertin-PC  1:08.41    1:10.89        
       33.34  1:10.89                                                      
 34 Cole, Nadia E             13 Port Angeles Swi-PN  1:10.06    1:11.07        
       33.03  1:11.07                                                      
 35 Burns, Reese I            13 North Bay Aquati-PC  1:09.50    1:11.78        
       33.97  1:11.78                                                      
 36 Tran, Tiffany C           13 Quicksilver Swim-PC  1:09.89    1:12.08        
       33.83  1:12.08                                                      
 37 Ashmore, Kira N           14 Olympic Aquatic-PN   1:19.68L   1:14.37        
       34.94  1:14.37                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 2:15.30        2012 Morganne McKennan, QSS                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sebastian, Sophia I       14 Unattached-PC        2:20.78    2:19.30        
       31.96  1:07.24  1:43.12  2:19.30                                    
  2 Tao, Megan J              14 Unattached-PC        2:22.46    2:19.47        
       31.99  1:07.67  1:43.69  2:19.47                                    
  3 McCormack, Lauren A       14 The Olympic Club-PC  2:24.32    2:20.12        
       30.82  1:06.14  1:42.74  2:20.12                                    
  4 McKenna, Mai L            14 Osprey Aquatics-PC   2:22.04    2:21.98        
       32.71  1:08.42  1:45.48  2:21.98                                    
  5 Lapuz, Grace A            13 Davis Arden Raci-SN  2:24.68    2:23.72        
       32.79  1:09.36  1:46.48  2:23.72                                    
  6 Wang, Ellen L             13 Pleasanton Seaha-PC  2:23.35    2:24.73        
       33.16  1:09.60  1:46.98  2:24.73                                    
  7 Dusky, Emily L            14 Unattached-PC        2:25.00    2:24.88        
       31.70  1:08.32  1:46.95  2:24.88                                    
  8 Wang, Lena                14 Usf Koret Youth-PC   2:22.61    2:25.71        
       32.41  1:08.78  1:46.57  2:25.71                                    
  9 Baldacci, Giovanna L      14 Crow Canyon Coun-PC  2:23.32    2:27.14        
       32.11  1:09.39  1:47.82  2:27.14                                    
 -- Bouraoui, Nadia D         13 Santa Clara Swim-PC  2:20.73         DQ        
       31.97  1:07.28  1:43.29       DQ                                    
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 2:15.30        2012 Morganne McKennan, QSS                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bouraoui, Nadia D         13 Santa Clara Swim-PC  2:20.41    2:20.73 q      
       32.77  1:08.61  1:44.71  2:20.73                                    
  2 Sebastian, Sophia I       14 Unattached-PC        2:20.06    2:20.78 q      
       32.04  1:07.44  1:44.14  2:20.78                                    
  3 McKenna, Mai L            14 Osprey Aquatics-PC   2:22.69    2:22.04 q      
       32.77  1:08.58  1:45.48  2:22.04                                    
  4 Tao, Megan J              14 Unattached-PC        2:19.14    2:22.46 q      
       32.86  1:09.36  1:46.20  2:22.46                                    
  5 Wang, Lena                14 Usf Koret Youth-PC   2:21.79    2:22.61 q      
       33.08  1:10.28  1:46.22  2:22.61                                    
  6 Baldacci, Giovanna L      14 Crow Canyon Coun-PC  2:25.35    2:23.32 q      
       32.57  1:09.21  1:46.83  2:23.32                                    
  7 Wang, Ellen L             13 Pleasanton Seaha-PC  2:25.95    2:23.35 q      
       33.28  1:09.63  1:45.98  2:23.35                                    
  8 McCormack, Lauren A       14 The Olympic Club-PC  2:22.10    2:24.32 q      
       32.44  1:09.22  1:46.09  2:24.32                                    
  9 Lapuz, Grace A            13 Davis Arden Raci-SN  2:25.98    2:24.68 q      
       33.02  1:09.50  1:47.14  2:24.68                                    
 10 Dusky, Emily L            14 Unattached-PC        2:17.27    2:25.00 q      
       33.13  1:10.03  1:47.34  2:25.00                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Whetstone, Cayla N        13 Piranha Swimming-PC  2:27.90    2:26.21        
       33.68  1:11.12  1:48.19  2:26.21                                    
 12 Yongyuth, Bianca S        13 Santa Clara Swim-PC  2:25.35    2:27.29        
       34.22  1:11.36  1:49.44  2:27.29                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Suppiger, Shelby E        13 Crow Canyon Coun-PC  2:27.16    2:27.47        
       32.93  1:11.52  1:50.05  2:27.47                                    
 14 O'Neill, Caitlin I        14 Unattached-PC        2:24.39    2:27.73        
       34.22  1:11.14  1:49.10  2:27.73                                    
 15 Delgado, Anicka R         13 Gators Swim Club-CA  2:26.14    2:27.79        
       33.28  1:10.64  1:49.11  2:27.79                                    
 16 Dulski, Abigail S         13 Unattached-PC        2:25.78    2:27.84        
       33.72  1:10.86  1:49.01  2:27.84                                    
 17 Vial, Marin L             13 Sierra Marlins S-SN  2:23.18    2:27.89        
       34.06  1:11.76  1:50.21  2:27.89                                    
 18 Harris, Sydney B          13 Palo Alto Stanfo-PC  2:25.78    2:27.91        
       34.02  1:11.59  1:50.73  2:27.91                                    
 19 Ongaco, Alissa R          14 Unattached-PC        2:26.47    2:28.37        
       34.21  1:12.05  1:50.07  2:28.37                                    
 20 Adame, Ana I              13 Canyons Aquatic-CA   2:25.81    2:28.58        
       33.64  1:11.06  1:49.50  2:28.58                                    
 21 Albright, Danielle S      13 Tule Nation Trit-CC  2:29.00    2:28.62        
       32.86  1:10.91  1:49.69  2:28.62                                    
 22 Brandt, Jayne E           14 Sun Oaks Aquatic-SN  2:23.46    2:28.64        
       33.52  1:10.57  1:49.39  2:28.64                                    
 23 Wesselhoff, Brookelynn G  14 Canyons Aquatic-CA   2:27.55    2:28.74        
       34.13  1:11.72  1:50.21  2:28.74                                    
 24 Schulze, Natalie A        13 Pacific Swim-SI      2:29.31    2:29.89        
       34.35  1:12.80  1:51.37  2:29.89                                    
 25 Bauer, Lydia              14 Palo Alto Stanfo-PC  2:28.90    2:30.03        
       32.51  1:10.15  1:49.83  2:30.03                                    
 26 Kao, Lucy G               13 Irvine Novaquati-CA  2:31.54    2:30.27        
       34.24  1:12.57  1:51.93  2:30.27                                    
 27 Thomas, Mackenzie A       14 Unattached-PC        2:31.68    2:30.29        
       34.81  1:13.60  1:51.86  2:30.29                                    
 28 Blodgett, Alyssa K        13 Almaden Riptides-PC  2:29.99    2:30.79        
       33.77  1:11.35  1:50.62  2:30.79                                    
 29 Wu, Amy C                 13 Palo Alto Stanfo-PC  2:31.08    2:31.47        
       35.13  1:13.01  1:52.41  2:31.47                                    
 30 Gibbons, Geneveive H      13 Palo Alto Stanfo-PC  2:32.05    2:31.66        
       34.98  1:13.61  1:52.73  2:31.66                                    
 31 Nguyen, Jessica           13 Santa Clara Swim-PC  2:31.87    2:31.81        
       34.19  1:12.44  1:51.72  2:31.81                                    
 32 Hutchinson, Haley S       14 Una McSd-PC          2:29.24    2:32.01        
       34.44  1:12.54  1:52.26  2:32.01                                    
 33 Cole, Nadia E             13 Port Angeles Swi-PN  2:30.95    2:33.31        
       33.75  1:13.31  1:53.35  2:33.31                                    
 34 Chu, Jessica F            13 Santa Clara Swim-PC  2:46.45L   2:33.58        
       34.32  1:12.67  1:52.71  2:33.58                                    
 35 Martinez, Isabella S      14 Pacific Athletic-SI  2:29.42    2:33.67        
       35.83  1:15.00  1:54.40  2:33.67                                    
 36 Ashmore, Kira N           14 Olympic Aquatic-PN   2:29.20    2:34.78        
       35.71  1:16.29  1:56.41  2:34.78                                    
 37 Ryoo, Yeonha              14 De Anza Cupertin-PC  2:30.27    2:35.14        
       34.59  1:13.16  1:54.52  2:35.14                                    
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 54.67        2010 Ally Howe, PASA                              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Murphy, Crystal N         14 The Olympic Club-PC    57.14      56.07        
       26.38    56.07                                                      
  2 Beers, Eleanor D          13 Bainbridge Islan-PN    56.81      56.40        
       26.62    56.40                                                      
  3 Schaffer, Brooke M        14 Unattached-PC          57.76      57.20        
       26.74    57.20                                                      
  4 Kuramoto, Rei             14 Unattached-PC          57.34      57.93        
       27.28    57.93                                                      
  5 Irwin, Payten M           14 Front Range Barr-CO    59.07      58.03        
       27.23    58.03                                                      
  6 Sebastian, Sophia I       14 Unattached-PC          58.55      58.12        
       27.31    58.12                                                      
  7 Panopio, Kaitlyn Paige M  14 The Olympic Club-PC    59.42      58.54        
       27.36    58.54                                                      
  8 Garvy, Peyton E           14 Mesa Aquatics Cl-AZ    58.78      58.68        
       27.37    58.68                                                      
  9 Delgado, Anicka R         13 Gators Swim Club-CA    59.15      58.93        
       27.43    58.93                                                      
 10 Hendrawan, Ashley P       14 Unattached-PC          59.07      59.12        
       28.59    59.12                                                      
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 54.67        2010 Ally Howe, PASA                              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Beers, Eleanor D          13 Bainbridge Islan-PN    57.44      56.81 q      
       26.90    56.81                                                      
  2 Murphy, Crystal N         14 The Olympic Club-PC    56.46      57.14 q      
       26.59    57.14                                                      
  3 Kuramoto, Rei             14 Unattached-PC          57.76      57.34 q      
       27.01    57.34                                                      
  4 Schaffer, Brooke M        14 Unattached-PC          57.28      57.76 q      
       27.17    57.76                                                      
  5 Sebastian, Sophia I       14 Unattached-PC          57.80      58.55 q      
       27.58    58.55                                                      
  6 Garvy, Peyton E           14 Mesa Aquatics Cl-AZ    58.03      58.78 q      
       27.50    58.78                                                      
  7 Hendrawan, Ashley P       14 Unattached-PC          59.37      59.07 q      
       27.78    59.07                                                      
  7 Irwin, Payten M           14 Front Range Barr-CO    57.71      59.07 q      
       27.70    59.07                                                      
  9 Delgado, Anicka R         13 Gators Swim Club-CA    58.09      59.15 q      
       27.89    59.15                                                      
 10 Panopio, Kaitlyn Paige M  14 The Olympic Club-PC    59.40      59.42 q      
       27.94    59.42                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Depaco, Alexis I          13 Crow Canyon Coun-PC    59.32      59.52        
       27.50    59.52                                                      
 12 Tan, Caitlin              13 San Ramon Valley-PC  1:01.04      59.61        
       28.05    59.61                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Bouraoui, Nadia D         13 Santa Clara Swim-PC  1:00.17      59.64        
       28.34    59.64                                                      
 14 Snyder, Sarah J           14 Una Pasa-PC            59.64    1:00.11        
       28.54  1:00.11                                                      
 15 Tao, Megan J              14 Unattached-PC          58.96    1:00.18        
       28.44  1:00.18                                                      
 16 Chu, Jessica F            13 Santa Clara Swim-PC    59.18    1:00.23        
       28.33  1:00.23                                                      
 17 Feran, Shannon G          14 Front Range Barr-CO    59.68    1:00.31        
       28.38  1:00.31                                                      
 18 Locala, Naomi M           13 The Olympic Club-PC    59.83    1:00.35        
       28.50  1:00.35                                                      
 19 Mykkanen, Cameron M       13 Irvine Novaquati-CA  1:00.35    1:00.45        
       28.40  1:00.45                                                      
 20 Romero, Sophia R          14 Front Range Barr-CO    59.92    1:00.46        
       28.23  1:00.46                                                      
 21 Malloy, Maggie L          14 Unattached-PC          58.97    1:00.71        
       28.80  1:00.71                                                      
 22 Eckel, Caroline A         14 Unattached-PC          58.75    1:00.79        
       28.14  1:00.79                                                      
 23 Vial, Marin L             13 Sierra Marlins S-SN    58.75    1:01.17        
       28.67  1:01.17                                                      
 24 Wang, Lena                14 Usf Koret Youth-PC   1:01.05    1:01.21        
       29.13  1:01.21                                                      
 25 Harrison, Elsie N         14 Unattached-PC        1:00.72    1:01.24        
       28.43  1:01.24                                                      
 26 Raker, Viviana R          13 Canyons Aquatic-CA   1:00.82    1:01.31        
       28.80  1:01.31                                                      
 27 Diallo, Selly F           14 Seaside Aquatic-PC   1:00.77    1:01.54        
       29.05  1:01.54                                                      
 28 Burns, Reese I            13 North Bay Aquati-PC  1:00.19    1:01.58        
       28.92  1:01.58                                                      
 29 Adame, Ana I              13 Canyons Aquatic-CA   1:00.63    1:01.88        
       28.81  1:01.88                                                      
 30 Fanta, Greta M            13 North Coast Aqua-SI  1:00.42    1:02.03        
       28.83  1:02.03                                                      
 31 Hidalgo, Anna             13 Pleasant Valley-CA   1:00.64    1:02.08        
       28.76  1:02.08                                                      
 -- Mitchell, Katie J         13 Crow Canyon Coun-PC    56.96         DQ        
       27.00       DQ                                                      
 -- Zheng, Anna               14 Unattached-PC        1:00.40         DQ        
       30.27       DQ                                                      
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 2:00.82        2014 Lizzie Menzmer, AH                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kuramoto, Rei             14 Unattached-PC        2:05.26    2:03.42        
       27.78    58.64  1:30.51  2:03.42                                    
  2 Mitchell, Katie J         13 Crow Canyon Coun-PC  2:06.41    2:07.21        
       27.59    59.46  1:32.90  2:07.21                                    
  3 Irwin, Payten M           14 Front Range Barr-CO  2:09.35    2:07.25        
       28.58  1:00.97  1:34.24  2:07.25                                    
  4 Sebastian, Sophia I       14 Unattached-PC        2:07.05    2:07.41        
       29.78  1:01.34  1:34.17  2:07.41                                    
  5 Schaffer, Brooke M        14 Unattached-PC        2:09.30    2:07.61        
       29.32  1:01.89  1:34.88  2:07.61                                    
  6 Hendrawan, Ashley P       14 Unattached-PC        2:09.41    2:08.06        
       28.82  1:01.28  1:34.23  2:08.06                                    
  7 Yongyuth, Bianca S        13 Santa Clara Swim-PC  2:05.82    2:08.73        
       29.24  1:01.72  1:35.14  2:08.73                                    
  8 Ma, Ashley C              14 Unattached-PC        2:09.97    2:09.80        
       28.94  1:01.73  1:35.39  2:09.80                                    
  9 Beers, Eleanor D          13 Bainbridge Islan-PN  2:08.37    2:10.12        
       28.45  1:00.04  1:35.02  2:10.12                                    
 10 Chu, Jessica F            13 Santa Clara Swim-PC  2:07.67    2:10.56        
       28.73  1:01.63  1:35.70  2:10.56                                    
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 2:00.82        2014 Lizzie Menzmer, AH                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kuramoto, Rei             14 Unattached-PC        2:06.27    2:05.26 q      
       27.63    58.78  1:31.96  2:05.26                                    
  2 Yongyuth, Bianca S        13 Santa Clara Swim-PC  2:05.75    2:05.82 q      
       28.95  1:00.63  1:33.27  2:05.82                                    
  3 Mitchell, Katie J         13 Crow Canyon Coun-PC  2:09.71    2:06.41 q      
       27.34    59.26  1:32.61  2:06.41                                    
  4 Sebastian, Sophia I       14 Unattached-PC        2:06.84    2:07.05 q      
       29.22  1:02.02  1:33.59  2:07.05                                    
  5 Chu, Jessica F            13 Santa Clara Swim-PC  2:08.55    2:07.67 q      
       28.48  1:00.49  1:33.49  2:07.67                                    
  6 Beers, Eleanor D          13 Bainbridge Islan-PN  2:06.26    2:08.37 q      
       28.29  1:00.19  1:33.79  2:08.37                                    
  7 Schaffer, Brooke M        14 Unattached-PC        2:10.32    2:09.30 q      
       28.75  1:02.04  1:35.12  2:09.30                                    
  8 Irwin, Payten M           14 Front Range Barr-CO  2:07.15    2:09.35 q      
       29.05  1:01.66  1:35.22  2:09.35                                    
  9 Hendrawan, Ashley P       14 Unattached-PC        2:10.76    2:09.41 q      
       29.32  1:02.00  1:35.56  2:09.41                                    
 10 Ma, Ashley C              14 Unattached-PC        2:08.15    2:09.97 q      
       29.46  1:02.28  1:36.37  2:09.97                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Raker, Viviana R          13 Canyons Aquatic-CA   2:10.88    2:10.94        
       29.02  1:01.52  1:35.65  2:10.94                                    
 12 Murphy, Crystal N         14 The Olympic Club-PC  2:05.56    2:11.13        
       28.28  1:00.49  1:35.06  2:11.13                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Locala, Naomi M           13 The Olympic Club-PC  2:31.65L   2:11.23        
       29.52  1:02.40  1:35.65  2:11.23                                    
 14 Bouraoui, Nadia D         13 Santa Clara Swim-PC  2:12.84    2:12.15        
       29.86  1:03.25  1:38.03  2:12.15                                    
 15 Hiett, Emma K             13 Canyons Aquatic-CA   2:15.18    2:13.28        
       29.79  1:03.22  1:37.48  2:13.28                                    
 16 Depaco, Alexis I          13 Crow Canyon Coun-PC  2:14.73    2:13.94        
       28.62  1:03.20  1:37.63  2:13.94                                    
 17 Shao, Stephanie           13 Unattached-PC        2:11.99    2:14.25        
       30.98  1:05.15  1:40.69  2:14.25                                    
 18 Lee, Madreena J           13 Crow Canyon Coun-PC  2:14.65    2:14.74        
       29.15  1:02.70  1:38.14  2:14.74                                    
 19 Mykkanen, Cameron M       13 Irvine Novaquati-CA  2:14.39    2:14.98        
       29.61  1:03.21  1:38.93  2:14.98                                    
 20 Romero, Sophia R          14 Front Range Barr-CO  2:13.32    2:15.92        
       30.45  1:04.63  1:40.25  2:15.92                                    
 21 Vial, Marin L             13 Sierra Marlins S-SN  2:13.23    2:16.20        
       29.77  1:04.29  1:40.30  2:16.20                                    
 22 Villa-Jimenez, Itzel      13 South Bay Aquati-SI  2:13.12    2:16.49        
       30.01  1:04.39  1:40.56  2:16.49                                    
 23 Garvy, Peyton E           14 Mesa Aquatics Cl-AZ  2:09.84    2:16.86        
       29.55  1:03.35  1:39.66  2:16.86                                    
 24 Dodson, Zoey L            13 Unattached-OR        2:13.94    2:17.45        
       30.13  1:03.88  1:39.89  2:17.45                                    
 25 Piercy, Alesia E          14 Palo Alto Stanfo-PC  2:14.29    2:17.49        
       29.65  1:03.28  1:38.90  2:17.49                                    
 26 Tao, Megan J              14 Unattached-PC        2:14.48    2:18.86        
       29.51  1:04.70  1:41.52  2:18.86                                    
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 2:01.31        2014 Sophie Krivokapic-Zhou, SCSC               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Heckman, Miranda D        14 Unattached-PC        2:04.79    2:05.21        
       26.78    58.66  1:36.97  2:05.21                                    
  2 Yongyuth, Bianca S        13 Santa Clara Swim-PC  2:06.93    2:06.26        
       28.15  1:00.18  1:37.68  2:06.26                                    
  3 Watson, Alyssa G          13 Irvine Novaquati-CA  2:10.17    2:07.08        
       27.81    59.85  1:37.64  2:07.08                                    
  3 McKenna, Mai L            14 Osprey Aquatics-PC   2:07.48    2:07.08        
       27.83    59.86  1:37.20  2:07.08                                    
  5 Delgado, Anicka R         13 Gators Swim Club-CA  2:10.26    2:07.18        
       27.05    59.68  1:38.02  2:07.18                                    
  6 Kuramoto, Rei             14 Unattached-PC        2:07.88    2:07.96        
       26.99  1:00.26  1:38.47  2:07.96                                    
  7 Yule, Katelyn A           14 Davis Arden Raci-SN  2:09.77    2:08.75        
       28.49  1:00.69  1:39.77  2:08.75                                    
  8 Vial, Marin L             13 Sierra Marlins S-SN  2:10.45    2:09.37        
       28.09  1:00.77  1:39.09  2:09.37                                    
  9 Mitchell, Katie J         13 Crow Canyon Coun-PC  2:08.64    2:10.23        
       27.12  1:00.67  1:38.62  2:10.23                                    
 10 Murphy, Crystal N         14 The Olympic Club-PC  2:10.07    2:12.15        
       27.43  1:00.40  1:40.56  2:12.15                                    
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 2:01.31        2014 Sophie Krivokapic-Zhou, SCSC               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Heckman, Miranda D        14 Unattached-PC        2:06.71    2:04.79 q      
       26.59    58.95  1:37.29  2:04.79                                    
  2 Yongyuth, Bianca S        13 Santa Clara Swim-PC  2:07.49    2:06.93 q      
       28.04  1:00.24  1:38.00  2:06.93                                    
  3 McKenna, Mai L            14 Osprey Aquatics-PC   2:07.49    2:07.48 q      
       27.99    59.66  1:37.07  2:07.48                                    
  4 Kuramoto, Rei             14 Unattached-PC        2:10.31    2:07.88 q      
       27.03  1:00.26  1:37.88  2:07.88                                    
  5 Mitchell, Katie J         13 Crow Canyon Coun-PC  2:07.57    2:08.64 q      
       26.65    59.50  1:37.50  2:08.64                                    
  6 Yule, Katelyn A           14 Davis Arden Raci-SN  2:10.41    2:09.77 q      
       28.28    59.93  1:40.00  2:09.77                                    
  7 Murphy, Crystal N         14 The Olympic Club-PC  2:06.57    2:10.07 q      
       27.34  1:00.62  1:39.24  2:10.07                                    
  8 Watson, Alyssa G          13 Irvine Novaquati-CA  2:10.11    2:10.17 q      
       27.80    59.90  1:39.09  2:10.17                                    
  9 Delgado, Anicka R         13 Gators Swim Club-CA  2:07.66    2:10.26 q      
       27.90  1:01.47  1:41.31  2:10.26                                    
 10 Vial, Marin L             13 Sierra Marlins S-SN  2:08.76    2:10.45 q      
       28.49  1:01.52  1:39.30  2:10.45                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Beers, Eleanor D          13 Bainbridge Islan-PN  2:09.87    2:10.47        
       27.37  1:01.63  1:40.92  2:10.47                                    
 12 Bouraoui, Nadia D         13 Santa Clara Swim-PC  2:09.72    2:10.57        
       28.54  1:01.86  1:39.39  2:10.57                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Harris, Sydney B          13 Palo Alto Stanfo-PC  2:10.79    2:11.22        
       29.35  1:04.16  1:42.43  2:11.22                                    
 14 Kwan, Julie M             14 Unattached-PC        2:10.06    2:11.34        
       28.74  1:00.33  1:40.15  2:11.34                                    
 15 Schaffer, Brooke M        14 Unattached-PC        2:09.08    2:11.76        
       28.65  1:00.47  1:41.48  2:11.76                                    
 16 Wang, Ellen L             13 Pleasanton Seaha-PC  2:14.76    2:12.05        
       29.29  1:02.79  1:41.39  2:12.05                                    
 17 Arzave, Julissa           14 Unattached-PC        2:12.64    2:12.64        
       29.34  1:03.74  1:42.40  2:12.64                                    
 18 Albright, Danielle S      13 Tule Nation Trit-CC  2:12.48    2:12.98        
       29.44  1:03.89  1:41.91  2:12.98                                    
 19 Malloy, Maggie L          14 Unattached-PC        2:13.89    2:13.18        
       28.22  1:02.36  1:42.07  2:13.18                                    
 20 Adame, Ana I              13 Canyons Aquatic-CA   2:09.44    2:13.33        
       28.22  1:02.89  1:42.50  2:13.33                                    
 21 Wesselhoff, Brookelynn G  14 Canyons Aquatic-CA   2:12.07    2:13.36        
       29.64  1:04.65  1:42.35  2:13.36                                    
 22 Lapuz, Grace A            13 Davis Arden Raci-SN  2:10.73    2:13.37        
       29.50  1:04.87  1:42.07  2:13.37                                    
 23 O'Neill, Caitlin I        14 Unattached-PC        2:14.75    2:13.50        
       29.60  1:03.92  1:42.36  2:13.50                                    
 24 Kao, Lucy G               13 Irvine Novaquati-CA  2:32.24L   2:13.56        
       30.02  1:04.60  1:43.04  2:13.56                                    
 25 Davis, Jessica S          13 Crow Canyon Coun-PC  2:15.20    2:13.75        
       29.25  1:01.63  1:42.16  2:13.75                                    
 26 Chu, Jessica F            13 Santa Clara Swim-PC  2:12.82    2:13.78        
       28.31  1:02.74  1:42.60  2:13.78                                    
 27 Duncan, Aurora R          13 Jcc Waves-CA         2:35.82L   2:13.85        
       30.55  1:03.31  1:43.53  2:13.85                                    
 28 David, Abby T             13 Solano Aquatic S-SN  2:11.98    2:13.91        
       28.87  1:01.15  1:43.39  2:13.91                                    
 29 Mykkanen, Cameron M       13 Irvine Novaquati-CA  2:13.12    2:14.26        
       28.88  1:02.07  1:42.54  2:14.26                                    
 30 Wang, Lena                14 Usf Koret Youth-PC   2:11.57    2:14.33        
       29.50  1:03.94  1:41.07  2:14.33                                    
 31 Tao, Megan J              14 Unattached-PC        2:09.85    2:14.49        
       28.26  1:03.47  1:43.10  2:14.49                                    
 32 Wong, Gwyneth P           13 Pleasanton Seaha-PC  2:14.60    2:14.73        
       29.92  1:04.66  1:44.26  2:14.73                                    
 33 Mechling, Madelyn J       14 Aspen Swim Club-CO   2:14.02    2:14.78        
       29.51  1:01.88  1:42.92  2:14.78                                    
 34 McCormack, Lauren A       14 The Olympic Club-PC  2:11.31    2:14.82        
       28.53  1:03.01  1:41.57  2:14.82                                    
 35 Whetstone, Cayla N        13 Piranha Swimming-PC  2:34.31L   2:14.83        
       30.00  1:06.66  1:42.65  2:14.83                                    
 36 Zhang, Charlotte L        13 Pacific Athletic-SI  2:13.73    2:15.23        
       29.49           1:43.97  2:15.23                                    
 37 Dundas, Nicole E          14 Unattached-PC        2:15.60    2:15.38        
       29.29  1:03.82  1:45.13  2:15.38                                    
 38 Irwin, Payten M           14 Front Range Barr-CO  2:13.71    2:15.67        
       27.99  1:02.58  1:43.84  2:15.67                                    
 39 Matsumoto, Mei L          14 Unattached-PC        2:14.65    2:15.94        
       29.41  1:04.08  1:44.02  2:15.94                                    
 40 Eckel, Caroline A         14 Unattached-PC        2:12.63    2:16.17        
       28.32  1:02.92  1:46.16  2:16.17                                    
 41 Beller, Elise E           14 Park City Swimmi-UT  2:10.57    2:16.24        
       31.14  1:06.74  1:45.55  2:16.24                                    
 42 Feran, Shannon G          14 Front Range Barr-CO  2:14.68    2:16.52        
       28.66  1:04.19  1:45.86  2:16.52                                    
 42 Rens, Miranda J           14 Front Range Barr-CO  2:14.36    2:16.52        
       29.44  1:02.75  1:44.60  2:16.52                                    
 44 Houck, Kendall H          14 Davis Arden Raci-SN  2:13.70    2:16.69        
       29.35  1:03.15  1:45.48  2:16.69                                    
 45 Lee, Madreena J           13 Crow Canyon Coun-PC  2:15.18    2:16.73        
       29.53  1:06.45  1:46.03  2:16.73                                    
 46 Celli, Melissa N          14 California Gold-SN   2:15.79    2:16.91        
       30.41  1:06.93  1:45.08  2:16.91                                    
 47 Swayne, Sofie K           14 Unattached-PC        2:15.24    2:16.95        
       29.54  1:04.36  1:45.63  2:16.95                                    
 48 Dusky, Emily L            14 Unattached-PC        2:10.33    2:18.11        
       28.47  1:07.49  1:45.42  2:18.11                                    
 49 Ryoo, Yeonha              14 De Anza Cupertin-PC  2:15.54    2:19.09        
       29.42  1:05.81  1:45.84  2:19.09                                    
 50 Chandra, Kandice C        13 Front Range Barr-CO  2:15.19    2:19.75        
       30.13  1:05.07  1:47.81  2:19.75                                    
 51 Ashmore, Kira N           14 Olympic Aquatic-PN   2:14.24    2:24.83        
       31.92  1:10.45  1:51.22  2:24.83                                    
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 4:15.91    4/3/2016 Miranda D Heckman, Unattached-PC           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Heckman, Miranda D        14 Unattached-PC        4:22.83    4:15.91#       
       27.16    58.36  1:31.07  2:03.02  2:41.54  3:19.75  3:48.60  4:15.91
  2 McKenna, Mai L            14 Osprey Aquatics-PC   4:28.73    4:26.92        
       29.08  1:02.64  1:36.64  2:09.29  2:46.85  3:25.68  3:56.88  4:26.92
  3 Yongyuth, Bianca S        13 Santa Clara Swim-PC  4:23.33    4:27.59        
       29.01  1:01.58  1:36.55  2:10.81  2:49.17  3:28.09  3:58.31  4:27.59
  4 Sebastian, Sophia I       14 Unattached-PC        4:34.73    4:29.77        
       29.15  1:02.16  1:37.24  2:12.69  2:49.34  3:26.61  3:58.98  4:29.77
  5 Qian, Virginie Z          14 Unattached-PC        4:34.27    4:29.83        
       29.87  1:04.52  1:38.66  2:13.26  2:51.57  3:30.14  4:00.79  4:29.83
  6 Lukawski, Audrey          14 Unattached-PC        4:31.76    4:31.99        
       29.16  1:02.67  1:36.99  2:10.84  2:48.55  3:27.50  4:00.24  4:31.99
  7 Vial, Marin L             13 Sierra Marlins S-SN  4:35.56    4:32.56        
       28.87  1:02.75  1:37.42  2:11.90  2:50.06  3:29.02  4:01.24  4:32.56
  8 Bouraoui, Nadia D         13 Santa Clara Swim-PC  4:34.65    4:33.85        
       29.72  1:03.49  1:39.55  2:15.86  2:53.01  3:31.35  4:03.43  4:33.85
  9 Yule, Katelyn A           14 Davis Arden Raci-SN  4:34.89    4:37.07        
       29.89  1:03.16  1:37.78  2:11.94  2:52.91  3:33.83  4:06.09  4:37.07
 -- Lapuz, Grace A            13 Davis Arden Raci-SN  4:31.37         DQ        
       29.12  1:01.67  1:36.52  2:10.84  2:47.98  3:26.24  3:58.03       DQ
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 4:15.91    4/3/2016 Miranda D Heckman, Unattached-PC           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Heckman, Miranda D        14 Unattached-PC        4:22.98    4:22.83 q      
       27.98    59.43  1:34.30  2:07.61  2:46.49  3:26.14  3:55.42  4:22.83
  2 Yongyuth, Bianca S        13 Santa Clara Swim-PC  4:24.55    4:23.33 q      
       28.45  1:00.27  1:34.33  2:07.91  2:45.66  3:24.02  3:54.13  4:23.33
  3 McKenna, Mai L            14 Osprey Aquatics-PC   4:33.70    4:28.73 q      
       28.71  1:01.61  1:35.73  2:09.89  2:47.33  3:25.48  3:57.48  4:28.73
  4 Lapuz, Grace A            13 Davis Arden Raci-SN  4:35.16    4:31.37 q      
       29.30  1:02.42  1:37.60  2:12.08  2:50.32  3:29.30  4:00.84  4:31.37
  5 Clark, Chloe M            14 Unattached-PC        4:27.07    4:31.54 q      
       27.45    59.99  1:33.84  2:08.62  2:48.03  3:28.68  4:00.94  4:31.54
  6 Lukawski, Audrey          14 Unattached-PC        4:29.23    4:31.76 q      
       29.45  1:03.44  1:37.71  2:11.89  2:49.80  3:28.34  4:00.80  4:31.76
  7 Qian, Virginie Z          14 Unattached-PC        4:36.71    4:34.27 q      
       31.12  1:05.86  1:40.34  2:14.86  2:53.63  3:33.67  4:03.71  4:34.27
  8 Bouraoui, Nadia D         13 Santa Clara Swim-PC  4:35.36    4:34.65 q      
       29.90  1:03.62  1:39.35  2:14.78  2:52.61  3:31.99  4:04.46  4:34.65
  9 Sebastian, Sophia I       14 Unattached-PC        4:31.32    4:34.73 q      
       28.59  1:00.06  1:35.21  2:10.65  2:48.85  3:29.39  4:03.28  4:34.73
 10 Yule, Katelyn A           14 Davis Arden Raci-SN  4:45.21    4:34.89 q      
       28.94  1:01.66  1:35.24  2:09.11  2:50.31  3:31.71  4:03.87  4:34.89
-------------------------------------------------------------------------
 11 Vial, Marin L             13 Sierra Marlins S-SN  4:38.47    4:35.56        
       29.16  1:03.52  1:37.51  2:11.98  2:51.02  3:31.41  4:03.76  4:35.56
 12 Harris, Sydney B          13 Palo Alto Stanfo-PC  4:32.97    4:37.15        
       29.86  1:04.79  1:40.93  2:17.16  2:55.80  3:36.77  4:07.72  4:37.15
-------------------------------------------------------------------------
 13 Arzave, Julissa           14 Unattached-PC        4:35.68    4:39.01        
       29.27  1:02.76  1:38.56  2:14.48  2:55.66  3:36.81  4:08.52  4:39.01
 14 O'Neill, Caitlin I        14 Unattached-PC        4:45.71    4:40.46        
       30.72  1:06.70  1:41.51  2:17.45  2:57.14  3:36.65  4:09.38  4:40.46
 15 Albright, Danielle S      13 Tule Nation Trit-CC  4:33.96    4:40.62        
       29.13  1:04.37  1:40.62  2:15.81  2:55.82  3:36.03  4:08.60  4:40.62
 16 Chu, Jessica F            13 Santa Clara Swim-PC  4:33.48    4:40.93        
       29.01  1:02.22  1:39.16  2:15.42  2:54.35  3:35.38  4:08.43  4:40.93
 17 Malloy, Maggie L          14 Unattached-PC        4:48.71    4:42.47        
       30.23  1:04.64  1:40.65  2:16.64  2:56.83  3:37.33  4:10.46  4:42.47
 18 Stiles, Nicole            13 Santa Clara Swim-PC  4:41.74    4:42.48        
       29.77  1:03.54  1:39.77  2:15.58  2:57.04  3:38.66  4:10.91  4:42.48
 19 Irwin, Payten M           14 Front Range Barr-CO  4:40.15    4:43.16        
       29.29  1:02.91  1:41.10  2:18.71  2:57.93  3:38.59  4:11.69  4:43.16
 20 Radle, Sarah W            13 De Anza Cupertin-PC  4:48.24    4:43.73        
       29.13  1:02.69  1:38.60  2:13.72  2:56.02  3:39.08  4:12.21  4:43.73
 21 Dundas, Nicole E          14 Unattached-PC        4:40.69    4:43.91        
       30.06  1:05.47  1:42.08  2:17.04  3:00.05  3:41.89  4:13.98  4:43.91
 22 Mykkanen, Cameron M       13 Irvine Novaquati-CA  4:44.97    4:44.44        
       29.83  1:03.51  1:39.06  2:14.12  2:56.06  3:37.36  4:11.29  4:44.44
 23 Duncan, Aurora R          13 Jcc Waves-CA         4:44.28    4:44.67        
       30.40  1:04.87  1:40.86  2:16.62  2:58.54  3:40.48  4:13.25  4:44.67
 24 Lee, Madreena J           13 Crow Canyon Coun-PC  4:46.88    4:44.96        
       29.22  1:02.66  1:40.28  2:16.27  2:57.32  3:39.99  4:12.54  4:44.96
 25 Matsumoto, Mei L          14 Unattached-PC        4:49.34    4:44.97        
       30.81  1:06.05  1:43.86  2:20.92  3:00.22  3:40.56  4:13.32  4:44.97
 26 Beller, Elise E           14 Park City Swimmi-UT  4:35.96    4:45.19        
       30.97  1:08.26  1:45.22  2:22.37  3:02.06  3:42.20  4:14.25  4:45.19
 27 McCormack, Lauren A       14 The Olympic Club-PC  4:46.39    4:45.20        
       29.49  1:04.47  1:40.92  2:19.25  2:57.70  3:37.38  4:11.99  4:45.20
 28 Hendrawan, Ashley P       14 Unattached-PC        4:45.94    4:45.48        
       29.90  1:04.18  1:40.31  2:16.64  2:56.99  3:38.35  4:12.24  4:45.48
 29 Ma, Ashley C              14 Unattached-PC        4:49.36    4:45.82        
       29.56  1:02.56  1:39.01  2:14.91  2:58.04  3:40.35  4:13.23  4:45.82
 30 Hilderbrand, Natalie G    14 Una Pasa-PC          4:49.27    4:46.01        
       31.52  1:07.89  1:43.12  2:18.25  2:58.49  3:39.57  4:13.66  4:46.01
 31 Wang, Lena                14 Usf Koret Youth-PC   4:44.98    4:46.64        
       29.96  1:04.65  1:41.36  2:18.34  2:57.66  3:38.03  4:12.83  4:46.64
 32 Theders, Brecken M        13 Sierra Marlins S-SN  4:46.48    4:46.76        
       29.89  1:04.86  1:40.73  2:15.83  2:59.55  3:42.91  4:15.43  4:46.76
 33 Rens, Miranda J           14 Front Range Barr-CO  4:42.27    4:47.50        
       30.22  1:05.98  1:41.60  2:17.01  2:59.88  3:43.00  4:15.46  4:47.50
 34 Estiandan, Angelene N     14 Canyons Aquatic-CA   4:45.26    4:47.66        
       29.92  1:05.06  1:41.79  2:18.31  3:00.85  3:44.91  4:16.27  4:47.66
 35 Collins, Cameron M        13 Pacific Athletic-SI  4:47.53    4:47.70        
       30.99  1:05.69  1:42.37  2:18.29  3:01.91  3:46.25  4:16.87  4:47.70
 36 Kao, Lucy G               13 Irvine Novaquati-CA  4:43.48    4:47.71        
       31.10  1:06.33  1:43.93  2:21.82  3:02.08  3:42.11  4:15.76  4:47.71
 37 Wesselhoff, Brookelynn G  14 Canyons Aquatic-CA   4:41.88    4:47.86        
       30.08  1:04.94  1:42.08  2:19.35  3:00.11  3:42.06  4:15.40  4:47.86
 38 Claridge, Emily R         14 Unattached-PC        4:48.96    4:48.27        
       29.04  1:04.29  1:41.04  2:19.41  2:59.67  3:41.81  4:14.81  4:48.27
 39 Watson, Alyssa G          13 Irvine Novaquati-CA  4:46.25    4:48.60        
       28.73  1:02.60  1:37.65  2:13.01  2:56.02  3:40.80  4:15.87  4:48.60
 40 Gambetta, Paige K         14 Palo Alto Stanfo-PC  4:44.02    4:48.62        
       29.18  1:03.36  1:38.82  2:13.87  2:59.72  3:45.01  4:16.72  4:48.62
 40 Jalal, Oriana             14 Santa Clara Swim-PC  4:45.71    4:48.62        
       30.32  1:05.53  1:43.17  2:19.45  3:00.98  3:42.03  4:16.37  4:48.62
 42 Martinez, Isabella S      14 Pacific Athletic-SI  4:46.08    4:49.57        
       30.81  1:05.75  1:45.01  2:23.00  3:02.94  3:43.36  4:17.17  4:49.57
 43 Saito, Patricia           14 De Anza Cupertin-PC  4:47.54    4:50.28        
       32.36  1:08.15  1:46.15  2:22.58  3:04.65  3:46.83  4:18.96  4:50.28
 44 Schulze, Natalie A        13 Pacific Swim-SI      4:49.38    4:50.37        
       31.37  1:09.60  1:47.99  2:24.59  3:04.25  3:44.81  4:18.35  4:50.37
 45 Ryoo, Yeonha              14 De Anza Cupertin-PC  4:48.77    4:51.20        
       29.68  1:04.95  1:42.92  2:21.77  3:01.70  3:42.82  4:17.83  4:51.20
 46 Feran, Shannon G          14 Front Range Barr-CO  4:43.99    4:51.60        
       30.66  1:05.95  1:43.93  2:21.98  3:04.49  3:47.33  4:20.23  4:51.60
 47 Swayne, Sofie K           14 Unattached-PC        4:46.02    4:52.59        
       29.85  1:05.26  1:42.40  2:19.32  3:02.46  3:45.55  4:19.54  4:52.59
 48 Piercy, Alesia E          14 Palo Alto Stanfo-PC  4:46.28    4:53.99        
       29.56  1:05.52  1:41.90  2:19.59  3:03.04  3:47.00  4:20.47  4:53.99
 49 Davis, Jessica S          13 Crow Canyon Coun-PC  4:46.54    4:54.51        
       30.58  1:07.11  1:42.11  2:18.65  3:04.33  3:49.01  4:21.60  4:54.51
 50 Dulski, Abigail S         13 Unattached-PC        4:45.40    4:54.53        
       29.98  1:05.00  1:42.94  2:20.39  3:01.21  3:42.58  4:19.40  4:54.53
 51 Chandra, Kandice C        13 Front Range Barr-CO  4:48.04    4:54.91        
       32.21  1:05.85  1:42.11  2:18.19  3:02.66  3:49.09  4:22.13  4:54.91
 52 Ashmore, Kira N           14 Olympic Aquatic-PN   5:23.85L   4:57.64        
       32.18  1:08.42  1:49.01  2:27.82  3:08.64  3:50.16  4:24.73  4:57.64
 -- Adame, Ana I              13 Canyons Aquatic-CA   4:36.91         DQ        
       29.36  1:05.70  1:42.22  2:19.10  2:59.40  3:40.26  4:13.53       DQ
 -- Le, Tina                  14 Unattached-PC        4:43.94         DQ        
       29.39  1:04.25  1:38.79  2:13.36  2:55.63  3:36.96  4:10.06       DQ
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   FW Record: # 1:36.53   4/11/2015 Palo Alto Stanford Aquatics                
                         B SCHAFFER, M Hilde-Jones, A Stahmer, A Asborno   
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            1:38.63    1:38.69        
     1) Depaco, Alexis I 13             2) Mitchell, Katie J 13           
     3) Suppiger, Shelby E 13           4) Seaman, Jenna O 14             
       25.02    49.80  1:14.31  1:38.69                                    
  2 The Olympic Club-PC  'A'                          1:39.62    1:40.19        
     1) Locala, Naomi M 13              2) Panopio, Kaitlyn Paige M 14    
     3) McCormack, Lauren A 14          4) Murphy, Crystal N 14           
       25.78    51.11  1:16.24  1:40.19                                    
  3 Front Range Barracudas-CO  'A'                    1:40.79    1:40.26        
     1) Feran, Shannon G 14             2) Martin, Jillian N 14           
     3) Irwin, Payten M 14              4) Romero, Sophia R 14            
       25.20    50.25  1:15.29  1:40.26                                    
  4 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               1:41.21    1:40.49        
     1) Gambetta, Paige K 14            2) Wu, Amy C 13                   
     3) Rudolph, Alexandra M 14         4) Harris, Sydney B 13            
       25.11    50.89  1:15.51  1:40.49                                    
  5 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     1:39.58    1:40.80        
     1) Yongyuth, Bianca S 13           2) Stiles, Nicole 13              
     3) Chu, Jessica F 13               4) Oliva, Nicole J 14             
       25.66    51.26  1:17.09  1:40.80                                    
  6 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               1:43.99    1:41.46        
     1) Piercy, Alesia E 14             2) Francis, Lauren J 13           
     3) Hawes, Morgan O 13              4) Glanville, Mckaela I 14        
       26.06    51.37  1:16.51  1:41.46                                    
  7 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      1:40.51    1:41.55        
     1) Catig, Maxine Fidells C 14      2) Wesselhoff, Brookelynn G 14    
     3) Raker, Viviana R 13             4) Nibarger, Reagan P 13          
       25.78    51.42  1:16.34  1:41.55                                    
  8 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       1:37.07    1:41.80        
     1) Lee, Mackenzie J 13             2) Wang, Ellen L 13               
     3) Wong, Gwyneth P 13              4) Chen, Emily L 13               
       24.93    50.23  1:15.52  1:41.80                                    
  9 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'B'            1:43.19    1:41.86        
     1) Baldacci, Giovanna L 14         2) Gardner, Amber G 13            
     3) Davis, Jessica S 13             4) Lee, Madreena J 13             
       25.80    50.61  1:15.95  1:41.86                                    
 10 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                        1:42.03    1:42.66        
     1) Yetter, Kyla M 14               2) Lesueur, Jessica M 14          
     3) Timm, Madison M 14              4) Zajdzinski, Amanda K 13        
       24.26    50.70  1:16.43  1:42.66                                    
 11 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   1:41.82    1:42.68        
     1) Yule, Katelyn A 14              2) Johnson, Abigail O 14          
     3) Peters, Emma C 14               4) Colby, Francesca M 13          
       25.11    50.62  1:17.39  1:42.68                                    
 12 Canyons Aquatic Club-CA  'B'                      1:42.46    1:43.30        
     1) Adame, Ana I 13                 2) Hiett, Emma K 13               
     3) Horst, Eleanor K 13             4) Estiandan, Angelene N 14       
       25.45    51.51  1:17.70  1:43.30                                    
 13 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                1:43.28    1:43.85        
     1) Ryoo, Yeonha 14                 2) Devanagondi, Neeyati 13        
     3) Badve, Neeti S 13               4) Radle, Sarah W 13              
       26.30    51.46  1:17.79  1:43.85                                    
 14 Vacaville Swim Club-SN  'A'                       1:44.47    1:44.57        
     1) Lammon, Genevieve P 14          2) Morfidis, Eleni A 14           
     3) Harris, Alexandra M 14          4) Carmelich, Salome G 13         
       25.87    51.57  1:17.62  1:44.57                                    
 15 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'C'               1:45.89    1:45.08        
     1) Biscay, Justine M 14            2) Guo, Ashley J 14               
     3) Liao, Abigail M 13              4) Kravtchenko, Elisabeth V 13    
       26.13    51.93  1:19.97  1:45.08                                    
 16 Peak Swimming-PC  'A'                             1:42.49    1:46.16        
     1) Gao, Erin 13                    2) Feng, Elaine Y 13              
     3) Lee, Natasha 13                 4) Luo, Audrey 14                 
       26.12    45.05  1:19.13  1:46.16                                    
 17 Chico Aqua-Jets-SN  'A'                           1:43.09    1:46.96        
     1) Hoff, Annemarie M 14            2) Deas, Jordan M 14              
     3) Cornwell, Jaelyn L 14           4) Hull, Emily J 14               
       25.15    52.22  1:19.50  1:46.96                                    
 
Girls 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   FW Record: # 3:31.12   4/10/2015 Pleasanton Seahawks                        
                         C Suen, D Hawkins, C Eckel, M Heckman             
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Front Range Barracudas-CO  'A'                    3:40.30    3:36.46        
     1) Martin, Jillian N 14            2) Feran, Shannon G 14            
     3) Irwin, Payten M 14              4) Romero, Sophia R 14            
       25.71    53.84  1:19.28  1:47.54  2:13.19  2:41.42  3:06.78  3:36.46
  2 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            3:36.56    3:36.66        
     1) Depaco, Alexis I 13             2) Gardner, Amber G 13            
     3) Seaman, Jenna O 14              4) Mitchell, Katie J 13           
       26.05    55.22  1:20.71  1:49.70  2:15.75  2:43.72  3:00.81  3:36.66
  3 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               3:37.84    3:36.75        
     1) Rudolph, Alexandra M 14         2) Harris, Sydney B 13            
     3) Hawes, Morgan O 13              4) Gambetta, Paige K 14           
       26.26    54.07  1:19.74  1:47.34  2:14.53  2:43.18  3:09.00  3:36.75
  4 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       3:31.12    3:36.93        
     1) Suen, Claire 14                 2) Lee, Mackenzie J 13            
     3) Wong, Gwyneth P 13              4) Wang, Ellen L 13               
       26.50    54.41  1:19.62  1:48.04  2:13.86  2:41.83  3:07.76  3:36.93
  5 The Olympic Club-PC  'A'                          3:38.56    3:37.36        
     1) Locala, Naomi M 13              2) McCormack, Lauren A 14         
     3) Thompson, Jane H 14             4) Murphy, Crystal N 14           
       26.12    54.40  1:20.20  1:48.38  2:15.10  2:44.76  3:10.11  3:37.36
  6 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      3:40.40    3:37.61        
     1) Nibarger, Reagan P 13           2) Catig, Maxine Fidells C 14     
     3) Wesselhoff, Brookelynn G 14     4) Raker, Viviana R 13            
       26.38    54.65  1:20.25  1:49.18  2:15.38  2:43.58  3:09.49  3:37.61
  7 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                        3:37.02    3:38.51        
     1) Velitchkov, Sophie M 14         2) Lesueur, Jessica M 14          
     3) Yetter, Kyla M 14               4) Garvy, Peyton E 14             
       26.28    55.72  1:22.12  1:51.01  2:16.03  2:42.71  3:09.27  3:38.51
  8 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     3:38.89    3:39.68        
     1) Stiles, Nicole 13               2) Bouraoui, Nadia D 13           
     3) Chu, Jessica F 13               4) Yongyuth, Bianca S 13          
       26.55    54.51  1:21.06  1:50.10  2:16.51  2:46.22  3:12.02  3:39.68
  9 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'B'            3:42.62    3:42.58        
     1) Lee, Madreena J 13              2) Suppiger, Shelby E 13          
     3) Baldacci, Giovanna L 14         4) Davis, Jessica S 13            
       27.54    57.50  1:23.43  1:52.09  2:18.59  2:48.13  3:14.25  3:42.58
 10 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               3:45.64    3:43.15        
     1) Francis, Lauren J 13            2) Wilkinson, Mary C 14           
     3) Glanville, Mckaela I 14         4) Piercy, Alesia E 14            
       26.82    56.87  1:23.89  1:52.86  2:18.87  2:47.66  3:14.09  3:43.15
 11 Canyons Aquatic Club-CA  'B'                      3:42.31    3:44.07        
     1) Estiandan, Angelene N 14        2) Hiett, Emma K 13               
     3) Horst, Eleanor K 13             4) Adame, Ana I 13                
       27.17    56.24  1:22.76  1:53.17  2:19.76  2:48.88  3:15.30  3:44.07
 12 Vacaville Swim Club-SN  'A'                       3:46.83    3:45.51        
     1) Lammon, Genevieve P 14          2) Morfidis, Eleni A 14           
     3) Harris, Alexandra M 14          4) Carmelich, Salome G 13         
       26.15    55.12  1:21.14  1:50.51  2:17.01  2:46.02  3:14.24  3:45.51
 13 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                3:41.77    3:47.52        
     1) Devanagondi, Neeyati 13         2) Saito, Patricia 14             
     3) Ryoo, Yeonha 14                 4) Radle, Sarah W 13              
       27.30    57.27  1:24.95  1:55.18  2:22.04  2:51.52  3:18.44  3:47.52
 14 Peak Swimming-PC  'A'                             3:47.98    3:53.33        
     1) Luo, Audrey 14                  2) Feng, Elaine Y 13              
     3) Lee, Natasha 13                 4) Gao, Erin 13                   
       27.82  1:06.34           1:57.08  2:24.96  2:55.81  3:22.86  3:53.33
 
Girls 13-14 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   FW Record: # 7:40.49        2014 Palo Alto Stanford Aquatics                
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     7:51.74    7:44.77        
     1) Yongyuth, Bianca S 13           2) Chu, Jessica F 13              
     3) Stiles, Nicole 13               4) Oliva, Nicole J 14             
       27.01    56.25  1:25.85  1:55.03  2:22.65  2:53.91  3:25.82  3:56.79
     4:23.98  4:53.98  5:24.77  5:54.58  6:19.44  6:46.68  7:15.56  7:44.77
  2 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            7:55.62    7:50.83        
     1) Seaman, Jenna O 14              2) Gardner, Amber G 13            
     3) Mitchell, Katie J 13            4) Suppiger, Shelby E 13          
       27.38    56.84  1:26.53  1:56.15  2:22.49  2:51.53  3:22.91  3:54.48
     4:19.97  4:49.72  5:19.97  5:50.67  6:16.95  6:47.35  7:19.67  7:50.83
  3 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      8:01.12    7:52.00        
     1) Raker, Viviana R 13             2) Wesselhoff, Brookelynn G 14    
     3) Estiandan, Angelene N 14        4) Adame, Ana I 13                
       27.09    56.45  1:26.36  1:55.71  2:23.45  2:53.81  3:25.06  3:55.48
     4:22.49  4:52.18  5:22.79  5:53.38  6:21.09  6:51.22  7:21.86  7:52.00
  4 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               7:54.09    7:52.94        
     1) Wilkinson, Mary C 14            2) Piercy, Alesia E 14            
     3) Gambetta, Paige K 14            4) Harris, Sydney B 13            
       27.32    56.71  1:27.80  1:58.93  2:26.41  2:58.01  3:30.27  4:01.95
     4:28.87  4:58.68  5:29.11  5:58.92  6:25.36  6:54.10  7:23.77  7:52.94
  5 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   8:09.82    7:56.22        
     1) Peters, Emma C 14               2) Lapuz, Grace A 13              
     3) Freeworth, Laura M 13           4) Yule, Katelyn A 14             
       28.26    58.81  1:29.74  2:01.10  2:27.93  2:58.00  3:29.24  4:00.38
     4:27.37  4:58.50  5:30.57  6:02.50  6:28.09  6:56.51  7:26.20  7:56.22
  6 Canyons Aquatic Club-CA  'B'                      8:04.70    7:59.61        
     1) Nibarger, Reagan P 13           2) Horst, Eleanor K 13            
     3) Hiett, Emma K 13                4) Catig, Maxine Fidells C 14     
       27.31    57.09  1:27.25  1:57.42  2:24.41  2:54.62  3:25.04  3:55.75
     4:23.79  4:55.11  5:26.92  5:59.13  6:25.90  6:56.59  7:28.24  7:59.61
  7 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                8:07.14    8:01.26        
     1) Saito, Patricia 14              2) Devanagondi, Neeyati 13        
     3) Ryoo, Yeonha 14                 4) Radle, Sarah W 13              
       27.97    58.32  1:29.24  1:58.89  2:25.80  2:56.65  3:28.09  4:00.62
     4:27.66  4:58.32  5:30.52  6:03.64  6:30.69  7:00.91  7:31.93  8:01.26
  8 Front Range Barracudas-CO  'A'                    8:10.86    8:01.86        
     1) Martin, Jillian N 14            2) Feran, Shannon G 14            
     3) Irwin, Payten M 14              4) Chandra, Kandice C 13          
       27.08    57.23  1:28.43  1:59.29  2:26.04  2:56.50  3:27.81  3:58.03
     4:25.05  4:55.31  5:27.55  5:59.55  6:26.87  6:57.95  7:30.10  8:01.86
  9 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       7:45.62    8:10.80        
     1) Wong, Gwyneth P 13              2) Wang, Ellen L 13               
     3) Lee, Mackenzie J 13             4) Washam, Emma E 13              
       27.56    57.23  1:28.24  2:00.15  2:27.53  2:58.13  3:30.03  4:02.82
     4:29.46  4:59.79  5:30.88  6:01.93  6:30.56  7:02.80  7:36.87  8:10.80
 -- Peak Swimming-PC  'A'                             9:14.30L        DQ        
     1) Feng, Elaine Y 13               2) Lee, Natasha 13                
     3) Luo, Audrey 14                  4) Gao, Erin 13                   
       29.26  1:01.48  1:34.95  2:07.90  2:36.81  3:09.93  3:43.18  4:15.79
     4:43.51  5:14.27  5:46.53  6:19.79  6:46.15  7:17.19  7:50.40       DQ
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
   FW Record: # 1:45.85        2012 Crow Canyon Sharks                         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 The Olympic Club-PC  'A'                          1:46.40    1:45.91        
     1) Panopio, Kaitlyn Paige M 14     2) McCormack, Lauren A 14         
     3) Murphy, Crystal N 14            4) Locala, Naomi M 13             
       26.61    56.27  1:21.23  1:45.91                                    
  2 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            1:46.85    1:46.62        
     1) Davis, Jessica S 13             2) Baldacci, Giovanna L 14        
     3) Mitchell, Katie J 13            4) Depaco, Alexis I 13            
       27.43    56.96  1:22.33  1:46.62                                    
  3 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     1:48.02    1:49.46        
     1) Oliva, Nicole J 14              2) Bouraoui, Nadia D 13           
     3) Chu, Jessica F 13               4) Stiles, Nicole 13              
       25.72  1:01.66  1:23.86  1:49.46                                    
  4 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'B'            1:55.74    1:50.88        
     1) Gardner, Amber G 13             2) Suppiger, Shelby E 13          
     3) Lee, Madreena J 13              4) Seaman, Jenna O 14             
       28.77    59.05  1:26.06  1:50.88                                    
  5 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                        1:53.80    1:50.96        
     1) Velitchkov, Sophie M 14         2) Lesueur, Jessica M 14          
     3) Garvy, Peyton E 14              4) Yetter, Kyla M 14              
       27.11  1:00.15  1:26.32  1:50.96                                    
  6 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               1:54.69    1:51.19        
     1) Gambetta, Paige K 14            2) Wu, Amy C 13                   
     3) Piercy, Alesia E 14             4) Rudolph, Alexandra M 14        
       28.07    59.13  1:26.85  1:51.19                                    
  7 Front Range Barracudas-CO  'A'                    1:54.92    1:52.12        
     1) Rens, Miranda J 14              2) Romero, Sophia R 14            
     3) Irwin, Payten M 14              4) Martin, Jillian N 14           
       28.57  1:01.17  1:27.02  1:52.12                                    
  8 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   1:52.29    1:53.06        
     1) Yule, Katelyn A 14              2) Lapuz, Grace A 13              
     3) Freeworth, Laura M 13           4) Colby, Francesca M 13          
       29.03  1:00.33  1:27.92  1:53.06                                    
  9 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       1:51.03    1:53.83        
     1) Lee, Mackenzie J 13             2) Wang, Ellen L 13               
     3) Wong, Gwyneth P 13              4) Chen, Emily L 13               
       27.79    58.56  1:26.05  1:53.83                                    
 10 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               1:55.39    1:54.27        
     1) Liao, Abigail M 13              2) Harris, Sydney B 13            
     3) Hawes, Morgan O 13              4) Francis, Lauren J 13           
       29.25  1:01.59  1:29.12  1:54.27                                    
 11 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'C'               2:00.57    1:54.30        
     1) Guo, Ashley J 14                2) Bauer, Lydia 14                
     3) Glanville, Mckaela I 14         4) Biscay, Justine M 14           
       29.67  1:01.63  1:28.76  1:54.30                                    
 12 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      1:54.30    1:54.32        
     1) Catig, Maxine Fidells C 14      2) Adame, Ana I 13                
     3) Raker, Viviana R 13             4) Nibarger, Reagan P 13          
       28.54  1:00.51  1:29.20  1:54.32                                    
 13 Canyons Aquatic Club-CA  'B'                      1:57.29    1:56.64        
     1) Estiandan, Angelene N 14        2) Wesselhoff, Brookelynn G 14    
     3) Hiett, Emma K 13                4) Horst, Eleanor K 13            
              1:02.26  1:30.44  1:56.64                                    
 14 Chico Aqua-Jets-SN  'A'                           1:57.90    1:57.55        
     1) Harter, Amy G 14                2) Hull, Emily J 14               
     3) Deas, Jordan M 14               4) Hoff, Annemarie M 14           
       29.09  1:01.70  1:30.58  1:57.55                                    
 15 Vacaville Swim Club-SN  'A'                       1:57.27    1:57.62        
     1) Harris, Alexandra M 14          2) Heurtelou, Raven T 13          
     3) Lammon, Genevieve P 14          4) Morfidis, Eleni A 14           
       28.41  1:05.56  1:32.00  1:57.62                                    
 16 Peak Swimming-PC  'A'                             1:56.30    1:59.04        
     1) Luo, Audrey 14                  2) Gao, Erin 13                   
     3) Feng, Elaine Y 13               4) Lee, Natasha 13                
       30.86  1:05.12  1:32.76  1:59.04                                    
 
Girls 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
   FW Record: # 3:52.48    4/9/2015 Palo Alto Stanford Aquatics                
                         M Hilde-Jones, S Sebastian, A Asborno, B SCHAFFER 
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 The Olympic Club-PC  'A'                          3:52.54    3:53.85        
     1) Panopio, Kaitlyn Paige M 14     2) McCormack, Lauren A 14         
     3) Murphy, Crystal N 14            4) Locala, Naomi M 13             
       28.07           1:28.04  2:03.82  2:29.66  3:00.14  3:25.48  3:53.85
  2 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       4:04.13    3:58.36        
     1) Lee, Mackenzie J 13             2) Wang, Ellen L 13               
     3) Wong, Gwyneth P 13              4) Suen, Claire 14                
       28.22    58.54  1:29.81  2:05.22  2:33.63  3:06.25  3:31.31  3:58.36
  3 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            3:55.61    3:59.96        
     1) Davis, Jessica S 13             2) Baldacci, Giovanna L 14        
     3) Mitchell, Katie J 13            4) Seaman, Jenna O 14             
       28.13           1:30.11  2:06.30  2:33.73  3:06.19  3:32.05  3:59.96
  4 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     3:57.48    4:02.38        
     1) Stiles, Nicole 13               2) Bouraoui, Nadia D 13           
     3) Chu, Jessica F 13               4) Yongyuth, Bianca S 13          
       29.79  1:01.45  1:33.14  2:15.32  2:36.28  3:08.14  3:34.18  4:02.38
  5 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   4:12.69    4:02.64        
     1) Houck, Kendall H 14             2) Lapuz, Grace A 13              
     3) Yule, Katelyn A 14              4) Peters, Emma C 14              
       29.04    59.53  1:31.62  2:08.23  2:34.64  3:06.46  3:33.21  4:02.64
  6 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'B'            4:03.30    4:02.83        
     1) Gardner, Amber G 13             2) Suppiger, Shelby E 13          
     3) Lee, Madreena J 13              4) Depaco, Alexis I 13            
       29.28  1:00.47  1:31.19  2:06.87  2:34.66  3:08.50  3:33.46  4:02.83
  7 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               4:01.08    4:03.07        
     1) Gambetta, Paige K 14            2) Wu, Amy C 13                   
     3) Piercy, Alesia E 14             4) Harris, Sydney B 13            
       28.88           1:31.16  2:07.31  2:36.10  3:09.76  3:35.50  4:03.07
  8 Mesa Aquatics Club-AZ  'A'                        4:06.70    4:04.12        
     1) Velitchkov, Sophie M 14         2) Lesueur, Jessica M 14          
     3) Garvy, Peyton E 14              4) Yetter, Kyla M 14              
       28.17    58.70  1:31.95  2:10.88  2:38.65  3:11.82  3:36.98  4:04.12
  9 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                4:03.78    4:07.21        
     1) Devanagondi, Neeyati 13         2) Ryoo, Yeonha 14                
     3) Badve, Neeti S 13               4) Radle, Sarah W 13              
       28.42    59.98  1:31.87  2:09.10  2:38.29  3:12.40  3:38.61  4:07.21
 10 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      4:05.35    4:07.28        
     1) Catig, Maxine Fidells C 14      2) Adame, Ana I 13                
     3) Raker, Viviana R 13             4) Wesselhoff, Brookelynn G 14    
       30.29  1:01.37  1:33.68  2:10.88  2:39.75  3:12.67  3:39.11  4:07.28
 11 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               4:09.20    4:10.86        
     1) Liao, Abigail M 13              2) Bauer, Lydia 14                
     3) Glanville, Mckaela I 14         4) Rudolph, Alexandra M 14        
       30.39  1:08.39  1:35.68  2:13.89  2:42.75  3:18.30  3:42.88  4:10.86
 12 Front Range Barracudas-CO  'A'                    4:13.67    4:13.72        
     1) Rens, Miranda J 14              2) Romero, Sophia R 14            
     3) Chandra, Kandice C 13           4) Dolan, Jordan B 14             
       29.46  1:00.56  1:34.61  2:14.02  2:42.37  3:15.34  3:42.92  4:13.72
 13 Chico Aqua-Jets-SN  'A'                           4:16.83    4:18.02        
     1) Harter, Amy G 14                2) Hull, Emily J 14               
     3) Deas, Jordan M 14               4) Hoff, Annemarie M 14           
       30.22  1:03.66  1:36.03  2:14.01  2:44.13  3:18.67  3:46.98  4:18.02
 14 Canyons Aquatic Club-CA  'B'                      4:09.06    4:21.59        
     1) Nibarger, Reagan P 13           2) Estiandan, Angelene N 14       
     3) Hiett, Emma K 13                4) Horst, Eleanor K 13            
       32.80  1:07.62  1:42.18  2:21.88  2:49.66  3:24.90  3:51.71  4:21.59
 -- Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'C'               4:15.42         DQ        
     1) Guo, Ashley J 14                2) Francis, Lauren J 13           
     3) McAdam, Carly H 13              4) Hawes, Morgan O 13             
       30.65  1:05.28  1:35.48  2:13.19  2:41.47  3:14.58  3:43.30       DQ
 
Girls 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 23.15        2014 Constanze Moseley, RA                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Zhao, Grace               16 Unattached-PC          23.68      23.42        
  2 Cottrill, Emma K          16 Unattached-PC          23.53      23.61        
  3 Quist, Kennidy A          16 Aspen Swim Club-CO     23.95      23.70        
  4 Hartman, Zoie E           15 Unattached-PC          24.25      23.84        
  5 Lo, Emily Y               15 Unattached-PC          24.32      24.08        
  6 Hoffmann, Marriott O      16 Unattached-PC          24.31      24.42        
  7 Shen, Elizabeth           16 Unattached-PC          24.78      24.66        
  8 Reinstein, Sloane O       15 Palo Alto Stanfo-PC    24.54      24.86        
  8 Huang, Angela             15 The Olympic Club-PC    24.63      24.86        
 10 Meier, Charlotte S        16 Unattached-PC          24.75      25.03        
 
Girls 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 23.15        2014 Constanze Moseley, RA                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cottrill, Emma K          16 Unattached-PC          23.03      23.53 q      
  2 Zhao, Grace               16 Unattached-PC          22.75      23.68 q      
  3 Quist, Kennidy A          16 Aspen Swim Club-CO     23.33      23.95 q      
  4 Hartman, Zoie E           15 Unattached-PC          23.84      24.25 q      
  5 Hoffmann, Marriott O      16 Unattached-PC          24.34      24.31 q      
  6 Lo, Emily Y               15 Unattached-PC          24.02      24.32 q      
  7 Reinstein, Sloane O       15 Palo Alto Stanfo-PC    24.07      24.54 q      
  7 Huang, Angela             15 The Olympic Club-PC    24.49      24.63 q      
  9 Meier, Charlotte S        16 Unattached-PC          24.53     J24.75 q      
 10 Shen, Elizabeth           16 Unattached-PC          24.28     J24.78 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Woznick, Madeline J       15 Una Gold-SN            24.64     J24.78        
 12 Hopkins, Madison R        16 Chico Aqua-Jets-SN     24.76     J24.78        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cosgrove, Zoe             15 Unattached-PC          24.11     J24.80        
 13 He, Jessica M             16 Unattached-PC          24.11      24.82        
 14 Howard, Abriana R         15 Una Crow-PC            24.48      24.88        
 15 Krafcik, Sophia F         16 Unattached-PC          25.15      24.92        
 16 Phung, Kaling H           15 Unattached-PC          24.80      24.94        
 17 O'Brien, Hayley C         16 Unattached-PC          24.19      24.99        
 18 Peng, Sophy J             16 Unattached-PC          24.74      25.00        
 19 Hudson, Hannah L          15 Reno Aquatic Clu-PC    24.69      25.06        
 19 Lusk, Zoe M               16 Unattached-PC          24.48      25.06        
 21 Asborno, Allison E        15 Unattached-PC          24.74      25.13        
 22 Larson, Jessica E         15 Unattached-PC          23.86      25.14        
 23 Yu, Suri                  15 Unattached-PC          24.69      25.24        
 24 Grimes, Madison E         16 Sparks Piranhas-SN     25.14      25.26        
 25 Hawkins, Daniella D       15 Unattached-PC          25.30      25.27        
 26 Taylor, Madeline K        16 Unattached-PC          25.02      25.33        
 27 Kovacs, Madeleine R       16 Maryanne Keever-AZ     25.38      25.43        
 28 Kjelsberg, Alyssa M       16 Unattached-PC          28.37L     25.51        
 29 Meck, Mila S              15 Unattached-PC          25.18      25.52        
 30 Brown, Davy E             15 Aspen Swim Club-CO     24.92      25.57        
 32 Jacopi, Katie E           15 Unattached-PC          25.17      25.69        
 33 Fu, Brianna T             16 Sunn Swimming-PC       28.75L     25.70        
 34 Beck, Samantha C          16 Sparks Piranhas-SN     25.39      25.74        
 35 Tonsmann, Hannah E        15 Bainbridge Islan-PN    28.72L     25.75        
 36 Burr, Meghan A            15 Unattached-PC          25.38      25.83        
 37 Tang, Kaitlyn E           15 Una Fog-PC             28.99L     25.87        
 38 Pitto, Gianni N           15 Una Gold-SN            28.97L     25.90        
 39 Reimer, Elizabeth M       15 Unattached-PC          25.38      26.09        
 
Girls 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 49.15        2014 Constanze Moseley, RA                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Krivokapic-Zhou, Sophie   16 Unattached-PC          52.09      50.89        
       24.44    50.89                                                      
  2 Wang, Vivian              15 Unattached-PC          52.13      51.33        
       24.96    51.33                                                      
  3 Quist, Kennidy A          16 Aspen Swim Club-CO     51.33      51.49        
       24.80    51.49                                                      
  4 He, Jessica M             16 Unattached-PC          51.91      51.82        
       25.03    51.82                                                      
  5 Friedrich, Anna           16 Unattached-PC          52.28      52.08        
       25.21    52.08                                                      
  6 Cottrill, Emma K          16 Unattached-PC          52.09      52.43        
       25.00    52.43                                                      
  7 Balmaceda, Sophia C       15 Unattached-PC          52.84      52.47        
       25.33    52.47                                                      
  8 Turner, Makenna L         16 Unattached-PC          53.24      52.81        
       25.49    52.81                                                      
  9 Reinstein, Sloane O       15 Palo Alto Stanfo-PC    52.55      52.95        
       25.38    52.95                                                      
 10 Pitto, Gianni N           15 Una Gold-SN            53.16      53.47        
       25.83    53.47                                                      
 
Girls 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 49.15        2014 Constanze Moseley, RA                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quist, Kennidy A          16 Aspen Swim Club-CO     50.54      51.33 q      
       24.78    51.33                                                      
  2 He, Jessica M             16 Unattached-PC          51.09      51.91 q      
       24.98    51.91                                                      
  3 Cottrill, Emma K          16 Unattached-PC          50.48      52.09 q      
       24.90    52.09                                                      
  3 Krivokapic-Zhou, Sophie   16 Unattached-PC          50.22      52.09 q      
       25.01    52.09                                                      
  5 Wang, Vivian              15 Unattached-PC          50.41      52.13 q      
       25.09    52.13                                                      
  6 Friedrich, Anna           16 Unattached-PC          52.83      52.28 q      
       25.17    52.28                                                      
  7 Reinstein, Sloane O       15 Palo Alto Stanfo-PC    53.34      52.55 q      
       25.00    52.55                                                      
  8 Balmaceda, Sophia C       15 Unattached-PC          52.86      52.84 q      
       25.45    52.84                                                      
  9 Pitto, Gianni N           15 Una Gold-SN            52.56      53.16 q      
       25.60    53.16                                                      
 10 Turner, Makenna L         16 Unattached-PC          53.08      53.24 q      
       25.59    53.24                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Tuck, Natalie E           16 Unattached-PC          52.15      53.26        
       25.73    53.26                                                      
 12 Hartman, Zoie E           15 Unattached-PC          51.86      53.34        
       25.72    53.34                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Shen, Elizabeth           16 Unattached-PC          52.71      53.38        
       25.67    53.38                                                      
 14 Hopkins, Madison R        16 Chico Aqua-Jets-SN   1:02.59L     53.43        
       25.44    53.43                                                      
 15 Yu, Suri                  15 Unattached-PC          52.38      53.48        
       26.00    53.48                                                      
 16 Patino, Isabela M         15 Unattached-PC          53.51      53.49        
       25.94    53.49                                                      
 17 Asborno, Allison E        15 Unattached-PC          53.44      53.51        
       25.97    53.51                                                      
 18 Parham, Olivia G          15 Sun Oaks Aquatic-SN    53.47      53.68        
       26.15    53.68                                                      
 19 Hoffmann, Marriott O      16 Unattached-PC          52.85      53.75        
       25.64    53.75                                                      
 20 Huang, Angela             15 The Olympic Club-PC    53.12      53.77        
       25.70    53.77                                                      
 21 Kovacs, Madeleine R       16 Maryanne Keever-AZ     53.76      53.82        
       26.35    53.82                                                      
 22 Howard, Abriana R         15 Una Crow-PC            53.11      53.93        
       25.82    53.93                                                      
 23 Brophy, Brylee J          16 California Gold-SN     54.06      53.95        
       26.06    53.95                                                      
 24 Larson, Jessica E         15 Unattached-PC          52.06      54.10        
       26.09    54.10                                                      
 25 Woznick, Madeline J       15 Una Gold-SN            54.08      54.13        
       25.97    54.13                                                      
 26 Peng, Sophy J             16 Unattached-PC          54.22      54.16        
       25.94    54.16                                                      
 27 Szeremet, Madison A       15 Vitras Swim Club-AZ    54.56      54.30        
       26.67    54.30                                                      
 28 Wolfgramm, Fanetupou L    15 Salt Lake Swim L-UT    53.05      54.31        
       25.98    54.31                                                      
 29 Hammill, Taylor N         16 Unattached-PC          53.83      54.45        
       26.42    54.45                                                      
 29 Phung, Kaling H           15 Unattached-PC        1:02.62L     54.45        
       26.38    54.45                                                      
 31 Doran, Connor G           15 Unattached-SN          53.88      55.11        
       26.86    55.11                                                      
 32 Kennedy, Kathryn N        15 Unattached-PC          52.58      55.20        
       26.47    55.20                                                      
 33 Bianchi, Ashley M         16 Unattached-PC          54.60      55.47        
       26.71    55.47                                                      
 34 Grimes, Madison E         16 Sparks Piranhas-SN     54.72      55.58        
       26.45    55.58                                                      
 35 Kim, Nawoo                15 Unattached-PC        1:02.50L     55.84        
       26.84    55.84                                                      
 36 Burr, Meghan A            15 Unattached-PC          54.82      55.96        
       26.67    55.96                                                      
 37 Liebow, Elise D           15 Unattached-PC          54.87      55.98        
       26.93    55.98                                                      
 38 Brown, Davy E             15 Aspen Swim Club-CO     54.40      56.07        
       26.96    56.07                                                      
 39 Neufeld, Christy A        15 Unattached-PC          54.30      56.58        
       27.09    56.58                                                      
 40 Moufarrej, Sofia F        16 Unattached-PC          54.92      57.00        
       27.50    57.00                                                      
 41 Reimer, Elizabeth M       15 Unattached-PC          54.96      57.16        
       26.92    57.16                                                      
 -- Hudson, Hannah L          15 Reno Aquatic Clu-PC    54.96         DQ        
       26.08       DQ                                                      
 
Girls 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:47.04        2014 Constanze Moseley, RA                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Krivokapic-Zhou, Sophie   16 Unattached-PC        1:50.83    1:47.90        
       25.02    52.03  1:19.68  1:47.90                                    
  2 Wang, Vivian              15 Unattached-PC        1:50.95    1:48.91        
       25.27    52.98  1:21.10  1:48.91                                    
  3 Quist, Kennidy A          16 Aspen Swim Club-CO   1:50.47    1:49.47        
       25.73    53.24  1:21.26  1:49.47                                    
  4 He, Jessica M             16 Unattached-PC        1:54.71    1:52.60        
       25.67    54.16  1:23.30  1:52.60                                    
  5 Turner, Makenna L         16 Unattached-PC        1:53.52    1:52.94        
       26.32    54.71  1:23.73  1:52.94                                    
  6 Howard, Abriana R         15 Una Crow-PC          1:55.04    1:54.66        
       26.39    55.28  1:25.01  1:54.66                                    
  7 Cottrill, Emma K          16 Unattached-PC        1:55.38    1:55.16        
       25.38    54.53  1:24.72  1:55.16                                    
  8 Reinstein, Sloane O       15 Palo Alto Stanfo-PC  1:55.81    1:55.17        
       26.34    55.39  1:25.24  1:55.17                                    
  9 Hammill, Taylor N         16 Unattached-PC        1:55.90    1:55.21        
       26.98    55.99  1:26.02  1:55.21                                    
 10 Parham, Olivia G          15 Sun Oaks Aquatic-SN  1:54.23    1:56.28        
       26.51    55.60  1:25.88  1:56.28                                    
 
Girls 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:47.04        2014 Constanze Moseley, RA                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Quist, Kennidy A          16 Aspen Swim Club-CO   1:51.86    1:50.47 q      
       26.29    54.15  1:22.32  1:50.47                                    
  2 Krivokapic-Zhou, Sophie   16 Unattached-PC        1:48.29    1:50.83 q      
       25.71    54.05  1:22.47  1:50.83                                    
  3 Wang, Vivian              15 Unattached-PC        1:49.01    1:50.95 q      
       25.71    53.60  1:22.35  1:50.95                                    
  4 Turner, Makenna L         16 Unattached-PC        1:52.48    1:53.52 q      
       26.29    54.62  1:23.80  1:53.52                                    
  5 Parham, Olivia G          15 Sun Oaks Aquatic-SN  1:58.16    1:54.23 q      
       26.75    55.68  1:25.11  1:54.23                                    
  6 He, Jessica M             16 Unattached-PC        1:49.67    1:54.71 q      
       26.56    55.18  1:24.92  1:54.71                                    
  7 Howard, Abriana R         15 Una Crow-PC          1:54.85    1:55.04 q      
       26.53    55.43  1:25.13  1:55.04                                    
  8 Cottrill, Emma K          16 Unattached-PC        1:54.14    1:55.38 q      
       26.32    55.81  1:25.38  1:55.38                                    
  9 Reinstein, Sloane O       15 Palo Alto Stanfo-PC  1:54.41    1:55.81 q      
       26.79    55.84  1:25.81  1:55.81                                    
 10 Hammill, Taylor N         16 Unattached-PC        1:56.80    1:55.90 q      
       27.18    56.31  1:26.37  1:55.90                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kovacs, Madeleine R       16 Maryanne Keever-AZ   1:55.01    1:56.74        
       27.51    56.93  1:26.60  1:56.74                                    
 12 Yu, Suri                  15 Unattached-PC        1:53.21    1:57.41        
       27.38    56.78  1:26.49  1:57.41                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Friedrich, Anna           16 Unattached-PC        1:53.34    1:57.63        
       26.78    55.88  1:26.31  1:57.63                                    
 14 Brown, Davy E             15 Aspen Swim Club-CO   2:13.63L   1:57.68        
       27.83    57.50  1:27.98  1:57.68                                    
 15 Shen, Elizabeth           16 Unattached-PC        1:57.66    1:57.79        
       26.73    56.32  1:26.84  1:57.79                                    
 16 Hoffmann, Marriott O      16 Unattached-PC        1:56.13    1:57.85        
       27.36    57.43  1:28.19  1:57.85                                    
 17 Szeremet, Madison A       15 Vitras Swim Club-AZ  1:58.48    1:58.45        
       27.48    57.29  1:28.33  1:58.45                                    
 18 Schulz, Clara             15 Unattached-PC        1:57.25    1:58.51        
       27.55    56.93  1:27.38  1:58.51                                    
 19 Gallagher, Lily T         15 Unattached-PC        1:56.77    1:58.66        
       27.59    57.25  1:27.87  1:58.66                                    
 20 Neufeld, Christy A        15 Unattached-PC        2:13.85L   1:58.86        
       27.52    57.70  1:28.63  1:58.86                                    
 21 Moufarrej, Sofia F        16 Unattached-PC        1:58.10    1:59.15        
       27.65    57.38  1:28.17  1:59.15                                    
 22 Kim, Nawoo                15 Unattached-PC        2:14.63L   1:59.81        
       27.66    57.93  1:28.95  1:59.81                                    
 23 Gordillo, Remy M          16 Unattached-PC        1:57.70    2:00.79        
       28.77    59.10  1:29.92  2:00.79                                    
 24 Robinson, Leah R          15 Unattached-PC        1:58.03    2:01.58        
       28.63    59.16  1:30.60  2:01.58                                    
 25 Larson, Jessica E         15 Unattached-PC        1:54.74    2:02.59        
       27.49    57.79  1:29.78  2:02.59                                    
 -- Hartman, Zoie E           15 Unattached-PC        1:54.72         DQ        
       26.47    55.25  1:24.11       DQ                                    
 -- Patino, Isabela M         15 Unattached-PC        1:55.42         DQ        
       27.23    57.20  1:27.88       DQ                                    
 
Girls 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 4:43.58        2010 Chelsea Chenault, UN                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hawkins, Daniella D       15 Unattached-PC        4:58.42    4:58.31        
       27.01    56.93  1:27.26  1:58.00  2:28.50  2:58.86  3:28.90  3:58.85
     4:28.85  4:58.31                                                      
  2 He, Jessica M             16 Unattached-PC        5:04.82    5:00.26        
       27.24    57.36  1:28.11  1:58.89  2:29.46  3:00.06  3:30.76  4:01.12
     4:31.09  5:00.26                                                      
  3 Reinstein, Sloane O       15 Palo Alto Stanfo-PC  5:06.53    5:01.21        
       27.10    57.05  1:27.53  1:58.00  2:28.95  2:59.01  3:29.49  4:00.53
     4:31.64  5:01.21                                                      
  4 Sigrist, Sofia S          15 Unattached-PC        5:09.24    5:01.67        
       28.08    58.26  1:28.76  1:59.22  2:29.97  3:00.49  3:30.99  4:01.87
     4:32.31  5:01.67                                                      
  5 Turner, Makenna L         16 Unattached-PC        5:06.28    5:02.04        
       27.22    57.23  1:27.83  1:58.75  2:29.35  3:00.16  3:30.97  4:01.67
     4:32.21  5:02.04                                                      
  6 Tuck, Natalie E           16 Unattached-PC        5:01.86    5:03.17        
       26.80    56.83  1:27.65  1:58.66  2:29.59  3:00.58  3:31.65  4:02.60
     4:33.51  5:03.17                                                      
  7 Fackenthal, Amalie K      15 Unattached-SN        5:04.29    5:03.19        
       27.24    56.93  1:27.66  1:58.64  2:29.63  3:00.53  3:31.95  4:02.75
     4:33.73  5:03.19                                                      
  8 Hammill, Taylor N         16 Unattached-PC        5:09.65    5:04.80        
       27.71    57.33  1:27.74  1:58.54  2:29.60  3:00.79  3:31.98  4:03.48
     4:34.83  5:04.80                                                      
  9 Lusk, Zoe M               16 Unattached-PC        5:03.68    5:07.18        
       27.16    57.19  1:27.66  1:58.37  2:29.35  3:00.69  3:32.11  4:03.70
     4:35.56  5:07.18                                                      
 10 O'Brien, Hayley C         16 Unattached-PC        5:11.31    5:09.66        
       27.90    58.55  1:29.76  2:01.20  2:32.46  3:04.43  3:36.25  4:07.84
     4:39.14  5:09.66                                                      
 
Girls 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 4:43.58        2010 Chelsea Chenault, UN                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hawkins, Daniella D       15 Unattached-PC        4:55.90    4:58.42 q      
       27.44    57.29  1:27.76  1:58.04  2:27.53  2:57.40  3:27.83  3:58.54
     4:29.03  4:58.42                                                      
  2 Tuck, Natalie E           16 Unattached-PC        5:05.25    5:01.86 q      
       27.18    56.86  1:27.20  1:58.06  2:28.73  2:59.42  3:30.17  4:00.87
     4:31.84  5:01.86                                                      
  3 Lusk, Zoe M               16 Unattached-PC        5:07.32    5:03.68 q      
       27.37    57.84  1:28.90  1:59.55  2:30.40  3:01.32  3:32.00  4:03.16
     4:33.89  5:03.68                                                      
  4 Fackenthal, Amalie K      15 Unattached-SN        5:11.53    5:04.29 q      
       27.03    56.34  1:26.94  1:57.65  2:28.70  2:59.70  3:30.68  4:02.04
     4:33.67  5:04.29                                                      
  5 He, Jessica M             16 Unattached-PC        5:03.59    5:04.82 q      
       27.34    57.52  1:28.19  1:59.31  2:30.22  3:01.28  3:32.37  4:03.44
     4:34.29  5:04.82                                                      
  6 Turner, Makenna L         16 Unattached-PC        4:58.99    5:06.28 q      
       28.02    58.41  1:29.20  2:00.22  2:31.60  3:02.77  3:34.01  4:05.06
     4:36.16  5:06.28                                                      
  7 Reinstein, Sloane O       15 Palo Alto Stanfo-PC  5:04.41    5:06.53 q      
       27.08    57.09  1:27.45  1:58.40  2:29.66  3:00.75  3:32.12  4:03.98
     4:36.21  5:06.53                                                      
  8 Sigrist, Sofia S          15 Unattached-PC        5:00.65    5:09.24 q      
       29.43  1:00.79  1:32.56  2:04.36  2:36.12  3:06.98  3:38.15  4:08.98
     4:39.52  5:09.24                                                      
  9 Hammill, Taylor N         16 Unattached-PC        5:01.40    5:09.65 q      
       28.11    58.23  1:29.14  2:00.58  2:32.17  3:03.66  3:35.51  4:07.48
     4:39.04  5:09.65                                                      
 10 O'Brien, Hayley C         16 Unattached-PC        5:01.92    5:11.31 q      
       28.02    58.71  1:29.73  2:01.29  2:32.98  3:04.83  3:36.84  4:08.59
     4:40.21  5:11.31                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Neufeld, Christy A        15 Unattached-PC        4:41.53L   5:12.16        
       27.51    58.17  1:29.57  2:01.11  2:33.25  3:05.15  3:37.04  4:09.36
     4:41.41  5:12.16                                                      
 12 Neagu, Diana M            15 Unattached-PC        5:05.76    5:14.34        
       27.92    58.60  1:30.06  2:01.69  2:33.80  3:05.95  3:38.23  4:10.75
     4:42.98  5:14.34                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Szeremet, Madison A       15 Vitras Swim Club-AZ  5:09.83    5:14.66        
       28.61    59.30  1:31.13  2:03.25  2:35.13  3:07.25  3:39.40  4:11.72
     4:43.70  5:14.66                                                      
 14 Parham, Olivia G          15 Sun Oaks Aquatic-SN  5:06.61    5:16.39        
       27.70    58.06  1:29.33  2:01.12  2:33.26  3:05.67  3:38.27  4:11.04
     4:43.79  5:16.39                                                      
 15 Asborno, Allison E        15 Unattached-PC        5:14.32    5:16.88        
       28.05    59.11  1:30.78  2:02.68  2:35.22  3:07.46  3:39.83  4:12.95
     4:45.93  5:16.88                                                      
 16 Nagy, Benedict            15 Reno Aquatic Clu-PC  5:09.96    5:16.95        
       28.20    59.21  1:31.08  2:03.46  2:36.26  3:09.00  3:41.57  4:14.15
     4:46.19  5:16.95                                                      
 17 Adams, Danica J           16 Unattached-PC        5:14.68    5:17.15        
       28.68  1:00.05  1:32.05  2:03.90  2:36.31  3:08.65  3:40.96  4:13.14
     4:45.78  5:17.15                                                      
 18 Bianchi, Ashley M         16 Unattached-PC        5:08.23    5:17.46        
       28.78    59.69  1:31.19  2:03.15  2:35.27  3:07.66  3:39.96  4:12.29
     4:45.26  5:17.46                                                      
 19 Tramack, Grace A          15 Una Pasa-PC          5:04.62    5:19.93        
       28.51    59.76  1:31.85  2:03.75  2:35.91  3:08.52  3:41.43  4:14.15
     4:47.39  5:19.93                                                      
 20 Robinson, Leah R          15 Unattached-PC        5:13.96    5:20.08        
       29.95  1:01.70  1:33.73  2:06.01  2:38.15  3:10.64  3:43.66  4:16.12
     4:48.61  5:20.08                                                      
 21 Gephart, Megan E          16 Reno Aquatic Clu-PC  5:15.10    5:20.73        
       28.22    59.82  1:32.61  2:05.32  2:38.07  3:11.02  3:43.96  4:16.79
     4:49.34  5:20.73                                                      
 22 Kim, Nawoo                15 Unattached-PC        4:41.92L   5:21.03        
       28.97  1:00.65  1:33.01  2:05.54  2:38.29  3:11.31  3:44.13  4:17.06
     4:49.56  5:21.03                                                      
 23 Kovacs, Madeleine R       16 Maryanne Keever-AZ   5:07.72    5:25.76        
       26.70    55.62  1:25.90  1:56.96  2:34.91  3:09.76  3:43.83  4:18.11
     4:52.46  5:25.76                                                      
 24 Gordillo, Remy M          16 Unattached-PC        5:06.72    5:26.38        
       30.01  1:02.11  1:35.01  2:07.73  2:40.14  3:12.94  3:46.44  4:20.03
     4:53.47  5:26.38                                                      
 
Girls 15-16 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 9:45.79        2010 Chelsea Chenault, UN                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawkins, Daniella D       15 Unattached-PC       10:02.80   10:03.64        
       27.64    58.05  1:28.27  1:58.60  2:28.67  2:58.74  3:29.06  3:59.59
     4:29.83  5:00.26  5:30.74  6:01.24  6:31.56  7:02.00  7:32.52  8:02.98
     8:33.70  9:04.41  9:34.73 10:03.64                                    
  2 Neagu, Diana M            15 Unattached-PC       10:33.17   10:24.63        
       28.18    58.23  1:28.68  1:59.42  2:30.71  3:01.94  3:33.31  4:05.19
     4:36.55  5:08.17  5:40.32  6:11.92  6:43.40  7:15.05  7:46.79  8:18.37
     8:50.07  9:21.97  9:54.06 10:24.63                                    
  3 Hammill, Taylor N         16 Unattached-PC       10:19.00   10:26.19        
       27.96    58.08  1:28.99  2:00.05  2:31.03  3:02.14  3:33.48  4:04.96
     4:36.53  5:08.31  5:39.95  6:11.71  6:43.72  7:15.87  7:47.79  8:19.95
     8:51.96  9:24.34  9:55.99 10:26.19                                    
  4 Hartman, Alexandra S      16 Unattached-PC       10:31.06   10:33.48        
       28.34    59.56  1:31.61  2:03.75  2:35.91  3:08.00  3:40.19  4:12.08
     4:44.01  5:15.96  5:47.69  6:19.44  6:51.07  7:22.65  7:54.45  8:26.24
     8:58.24  9:30.24 10:02.45 10:33.48                                    
  5 Neufeld, Christy A        15 Unattached-PC       10:51.41   10:35.99        
       28.40    59.32  1:30.95  2:02.93  2:34.72  3:06.56  3:38.10  4:09.49
     4:40.80  5:12.53  5:44.47  6:16.54  6:48.85  7:21.58  7:54.31  8:26.86
     8:59.90  9:32.55 10:04.59 10:35.99                                    
  6 Szeremet, Madison A       15 Vitras Swim Club-AZ 10:34.87   10:38.35        
       28.20    59.08  1:30.74  2:02.56  2:34.78  3:07.19  3:39.39  4:11.73
     4:44.66  5:16.45  5:48.32  6:20.32  6:52.82  7:25.43  7:58.06  8:30.76
     9:03.50  9:36.03 10:07.73 10:38.35                                    
  7 O'Brien, Hayley C         16 Unattached-PC       10:29.96   10:39.62        
       28.26    59.55  1:31.34  2:03.28  2:35.49  3:07.88  3:40.12  4:12.60
     4:45.19  5:17.19  5:49.16  6:21.41  6:53.52  7:25.47  7:57.46  8:29.47
     9:01.97  9:34.37 10:07.38 10:39.62                                    
  8 Meier, Charlotte S        16 Unattached-PC       10:28.54   10:41.29        
       29.16  1:01.02  1:32.75  2:04.46  2:36.54  3:08.34  3:39.92  4:11.80
     4:43.79  5:16.02  5:48.73  6:20.68  6:52.66  7:25.05  7:57.23  8:30.08
     9:02.93  9:36.06 10:09.03 10:41.29                                    
  9 Parham, Olivia G          15 Sun Oaks Aquatic-SN 10:41.37   10:44.81        
       27.63    57.87  1:28.82  2:00.15  2:31.72  3:03.55  3:35.98  4:08.55
     4:41.49  5:15.12  5:48.84  6:22.21  6:55.48  7:28.77  8:01.85  8:35.66
     9:09.07  9:41.22 10:13.36 10:44.81                                    
 10 Valentine, Emma L         15 Unattached-PC       10:50.94   10:46.70        
       28.48    59.99  1:32.70  2:05.14  2:37.56  3:10.12  3:42.61  4:15.99
     4:48.73  5:21.29  5:54.78  6:27.76  7:00.42  7:33.08  8:06.22  8:38.63
     9:11.34  9:44.06 10:16.42 10:46.70                                    
 11 Tramack, Grace A          15 Una Pasa-PC         10:30.19   10:48.81        
       29.31  1:00.61  1:32.35  2:04.38  2:36.48  3:08.89  3:41.16  4:13.49
     4:45.84  5:18.46  5:51.20  6:23.81  6:56.51  7:29.56  8:02.43  8:35.17
     9:08.85  9:42.54 10:16.00 10:48.81                                    
 12 Robinson, Leah R          15 Unattached-PC       10:47.64   10:56.08        
       30.36  1:02.30  1:35.07  2:07.30  2:39.67  3:12.34  3:45.02  4:18.11
     4:51.16  5:24.08  5:56.94  6:30.20  7:03.38  7:36.58  8:09.94  8:43.38
     9:16.11  9:49.89 10:23.37 10:56.08                                    
 13 Gordillo, Remy M          16 Unattached-PC       10:46.75   11:06.13        
       30.06  1:02.69  1:35.82  2:09.05  2:42.18  3:15.75  3:49.22  4:22.86
     4:56.37  5:29.65  6:03.18  6:36.42  7:09.98  7:43.16  8:16.69  8:50.17
     9:24.37  9:58.19 10:32.62 11:06.13                                    
 -- Reinstein, Sloane O       15 Palo Alto Stanfo-PC 10:39.63         DQ        
       26.99    56.74  1:27.67  1:58.82  2:29.93  3:01.38  3:32.57  4:04.12
     4:35.46  5:07.25  5:38.57  6:10.20  6:42.09  7:14.06  7:45.65  8:17.56
     8:49.05  9:20.55  9:51.58       DQ                                    
 
Girls 15-16 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 16:38.53        2000 Lauren Costella, CARS                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neagu, Diana M            15 Unattached-PC       17:24.83   17:29.44        
       27.79    58.02  1:28.82  1:59.95  2:31.29  3:02.82  3:34.43  4:06.15
     4:38.02  5:09.88  5:42.20  6:14.14  6:46.16  7:18.20  7:50.31  8:22.46
     8:54.61  9:27.00  9:59.11 10:31.18 11:03.36 11:35.77 12:08.05 12:40.04
    13:11.94 13:44.32 14:16.71 14:48.89 15:21.33 15:53.55 16:25.96 16:58.03
    17:29.44
  2 Szeremet, Madison A       15 Vitras Swim Club-AZ 17:56.74   17:45.21        
       28.20    58.87  1:30.15  2:01.74  2:33.18  3:04.89  3:36.82  4:08.96
     4:41.11  5:13.31  5:45.92  6:18.16  6:50.95  7:23.62  7:56.54  8:29.13
     9:01.74  9:35.12 10:07.73 10:40.91 11:13.80 11:46.84 12:19.42 12:52.64
    13:25.55 13:58.55 14:32.03 15:04.91 15:37.90 16:10.71 16:42.80 17:14.95
    17:45.21
  3 Robinson, Leah R          15 Unattached-PC       17:57.36   18:17.14        
       30.04  1:02.28  1:35.54  2:08.63  2:41.18  3:14.20  3:47.12  4:20.36
     4:53.38  5:26.88  6:00.28  6:33.07  7:06.60  7:39.77  8:12.98  8:45.89
     9:19.28  9:53.11 10:26.44 10:59.41 11:33.42 12:06.66 12:40.71 13:14.34
    13:48.03 14:21.82 14:56.04 15:29.66 16:03.96 16:37.52 17:11.25 17:44.88
    18:17.14
  4 Valentine, Emma L         15 Unattached-PC       17:59.30   18:23.48        
       29.04  1:01.36  1:34.39  2:07.46  2:40.73  3:14.17  3:47.66  4:21.19
     4:54.38  5:27.57  6:00.89  6:34.51  7:08.20  7:41.80  8:15.61  8:49.29
     9:22.91  9:57.08 10:30.87 11:04.76 11:38.64 12:12.66 12:46.51 13:20.45
    13:54.46 14:28.11 15:02.36 15:36.23 16:10.11 16:44.30 17:17.67 17:51.28
    18:23.48
 
Girls 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 54.16   4/11/2015 Sophie M Krivokapic-Zhou, Un-Pacific-PC      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Krivokapic-Zhou, Sophie   16 Unattached-PC          55.62      54.27        
       26.10    54.27                                                      
  2 Zhao, Grace               16 Unattached-PC          55.61      56.00        
       27.13    56.00                                                      
  3 Lusk, Zoe M               16 Unattached-PC          56.02      56.42        
       27.48    56.42                                                      
  4 Wang, Vivian              15 Unattached-PC          55.72      56.50        
       27.67    56.50                                                      
  5 Cosgrove, Zoe             15 Unattached-PC          56.08      56.64        
       27.41    56.64                                                      
  6 Wolfgramm, Fanetupou L    15 Salt Lake Swim L-UT    57.86      56.95        
       27.84    56.95                                                      
  7 Wong, Vicky               16 Unattached-PC          57.07      56.98        
       27.59    56.98                                                      
  8 Howard, Abriana R         15 Una Crow-PC            57.86      57.19        
       27.67    57.19                                                      
  9 Friedrich, Anna           16 Unattached-PC          57.45      57.30        
       28.16    57.30                                                      
 10 Grimes, Madison E         16 Sparks Piranhas-SN     58.18      58.99        
       28.50    58.99                                                      
 
Girls 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 54.16   4/11/2015 Sophie M Krivokapic-Zhou, Un-Pacific-PC      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhao, Grace               16 Unattached-PC          57.55      55.61 q      
       27.11    55.61                                                      
  2 Krivokapic-Zhou, Sophie   16 Unattached-PC          53.66      55.62 q      
       26.84    55.62                                                      
  3 Wang, Vivian              15 Unattached-PC          55.82      55.72 q      
       27.27    55.72                                                      
  4 Lusk, Zoe M               16 Unattached-PC          57.40      56.02 q      
       27.00    56.02                                                      
  5 Cosgrove, Zoe             15 Unattached-PC          55.67      56.08 q      
       27.09    56.08                                                      
  6 Wong, Vicky               16 Unattached-PC          55.63      57.07 q      
       27.71    57.07                                                      
  7 Lo, Emily Y               15 Unattached-PC          56.08      57.39 q      
       27.94    57.39                                                      
  8 Friedrich, Anna           16 Unattached-PC          56.55      57.45 q      
       28.20    57.45                                                      
  9 Howard, Abriana R         15 Una Crow-PC            56.71      57.86 q      
       27.93    57.86                                                      
  9 Wolfgramm, Fanetupou L    15 Salt Lake Swim L-UT    57.16      57.86 q      
       28.02    57.86                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Grimes, Madison E         16 Sparks Piranhas-SN     58.32      58.18        
       28.36    58.18                                                      
 12 Balmaceda, Sophia C       15 Unattached-PC          57.36      58.34        
       28.47    58.34                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Larson, Jessica E         15 Unattached-PC          56.89      58.38        
       28.39    58.38                                                      
 14 Hudson, Hannah L          15 Reno Aquatic Clu-PC    59.29      58.44        
       28.25    58.44                                                      
 15 Brown, Davy E             15 Aspen Swim Club-CO     57.97      58.52        
       28.62    58.52                                                      
 16 Cottrill, Emma K          16 Unattached-PC          58.73      58.56        
       28.16    58.56                                                      
 17 Brophy, Brylee J          16 California Gold-SN     58.32      58.70        
       28.46    58.70                                                      
 18 Meier, Charlotte S        16 Unattached-PC          58.26      58.92        
       28.64    58.92                                                      
 19 Reinstein, Sloane O       15 Palo Alto Stanfo-PC  1:07.82L     58.95        
       28.83    58.95                                                      
 20 Phung, Kaling H           15 Unattached-PC          58.80      59.16        
       28.53    59.16                                                      
 21 Hopkins, Madison R        16 Chico Aqua-Jets-SN     59.01      59.21        
       28.49    59.21                                                      
 22 Meck, Mila S              15 Unattached-PC        1:08.96L     59.65        
       29.36    59.65                                                      
 23 He, Jessica M             16 Unattached-PC          58.35      59.92        
       29.12    59.92                                                      
 24 Lepisova, Emma            15 Unattached-PC          59.01    1:00.31        
       29.21  1:00.31                                                      
 25 Hoffmann, Marriott O      16 Unattached-PC          59.47    1:00.96        
       29.16  1:00.96                                                      
 26 Yu, Suri                  15 Unattached-PC          59.39    1:01.28        
       30.01  1:01.28                                                      
 27 Adams, Danica J           16 Unattached-PC          59.28    1:01.46        
       30.17  1:01.46                                                      
 28 Jackson, Caitlin D        16 Unattached-PC          59.83    1:02.43        
       30.02  1:02.43                                                      
 29 Burr, Meghan A            15 Unattached-PC          59.67    1:02.64        
       29.94  1:02.64                                                      
 
Girls 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:57.86   3/31/2016 Sophie M Krivokapic-Zhou, Unattached-PC    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Krivokapic-Zhou, Sophie   16 Unattached-PC        1:59.72    1:57.86#       
       26.82    56.09  1:26.97  1:57.86                                    
  2 Howard, Abriana R         15 Una Crow-PC          2:03.25    2:03.34        
       28.71    59.71  1:31.11  2:03.34                                    
  3 Grimes, Madison E         16 Sparks Piranhas-SN   2:07.13    2:05.27        
       30.02  1:01.54  1:33.68  2:05.27                                    
  4 Brown, Davy E             15 Aspen Swim Club-CO   2:05.27    2:05.42        
       30.09  1:02.12  1:33.80  2:05.42                                    
  5 Nagy, Benedict            15 Reno Aquatic Clu-PC  2:07.35    2:05.54        
       30.12  1:01.72  1:33.99  2:05.54                                    
  6 Meier, Charlotte S        16 Unattached-PC        2:05.96    2:05.78        
       29.01  1:00.39  1:32.96  2:05.78                                    
  7 Hudson, Hannah L          15 Reno Aquatic Clu-PC  2:07.36    2:06.76        
       29.24  1:01.37  1:34.36  2:06.76                                    
  8 Reinstein, Sloane O       15 Palo Alto Stanfo-PC  2:08.23    2:06.92        
       29.39  1:01.22  1:34.07  2:06.92                                    
  9 Turner, Makenna L         16 Unattached-PC        2:07.53    2:07.63        
       30.44  1:02.63  1:35.29  2:07.63                                    
 10 Brophy, Brylee J          16 California Gold-SN   2:07.13    2:08.39        
       30.08  1:01.87  1:35.21  2:08.39                                    
 
Girls 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:57.86   3/31/2016 Sophie M Krivokapic-Zhou, Unattached-PC    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Krivokapic-Zhou, Sophie   16 Unattached-PC        1:57.97    1:59.72 q      
       27.18    56.80  1:28.17  1:59.72                                    
  2 Howard, Abriana R         15 Una Crow-PC          2:03.30    2:03.25 q      
       28.34    59.26  1:31.00  2:03.25                                    
  3 Brown, Davy E             15 Aspen Swim Club-CO   2:06.97    2:05.27 q      
       29.73  1:00.88  1:33.29  2:05.27                                    
  4 Meier, Charlotte S        16 Unattached-PC        2:04.58    2:05.96 q      
       29.21  1:00.67  1:33.39  2:05.96                                    
  5 Brophy, Brylee J          16 California Gold-SN   2:06.19    2:07.13 q      
       30.10  1:02.42  1:34.77  2:07.13                                    
  5 Grimes, Madison E         16 Sparks Piranhas-SN   2:05.74    2:07.13 q      
       29.11  1:00.59  1:33.85  2:07.13                                    
  7 Nagy, Benedict            15 Reno Aquatic Clu-PC  2:06.75    2:07.35 q      
       30.23  1:02.21  1:34.91  2:07.35                                    
  8 Hudson, Hannah L          15 Reno Aquatic Clu-PC  2:08.65    2:07.36 q      
       28.83  1:00.60  1:34.14  2:07.36                                    
  9 Turner, Makenna L         16 Unattached-PC        2:08.51    2:07.53 q      
       30.14  1:02.15  1:34.80  2:07.53                                    
 10 Reinstein, Sloane O       15 Palo Alto Stanfo-PC  2:06.93    2:08.23 q      
       29.47  1:01.30  1:34.96  2:08.23                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hammill, Taylor N         16 Unattached-PC        2:07.22    2:08.65        
       29.91  1:01.73  1:35.42  2:08.65                                    
 12 He, Jessica M             16 Unattached-PC        2:07.02    2:08.87        
       30.17  1:02.41  1:35.56  2:08.87                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Friedrich, Anna           16 Unattached-PC        1:59.75    2:09.13        
       29.44  1:01.69  1:35.63  2:09.13                                    
 14 Larson, Jessica E         15 Unattached-PC        2:02.64    2:09.91        
       30.10  1:02.41  1:36.09  2:09.91                                    
 15 Taylor, Madeline K        16 Unattached-PC        2:08.31    2:13.48        
       30.62  1:04.11  1:38.58  2:13.48                                    
 16 Parham, Olivia G          15 Sun Oaks Aquatic-SN  2:07.99    2:13.92        
       31.02  1:04.27  1:39.22  2:13.92                                    
 
Girls 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:02.12        2012 Heidi Poppe, UN                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hartman, Zoie E           15 Unattached-PC        1:03.31    1:02.55        
       29.88  1:02.55                                                      
  2 Zhao, Grace               16 Unattached-PC        1:02.93    1:02.97        
       29.95  1:02.97                                                      
  3 Lo, Emily Y               15 Unattached-PC        1:03.62    1:03.45        
       30.65  1:03.45                                                      
  4 Wang, Vivian              15 Unattached-PC        1:04.08    1:04.60        
       30.57  1:04.60                                                      
  5 Tuck, Natalie E           16 Unattached-PC        1:04.26    1:04.68        
       30.46  1:04.68                                                      
  6 Pitto, Gianni N           15 Una Gold-SN          1:04.93    1:05.04        
       31.13  1:05.04                                                      
  7 Quist, Kennidy A          16 Aspen Swim Club-CO   1:04.89    1:05.18        
       30.63  1:05.18                                                      
  8 Patino, Isabela M         15 Unattached-PC        1:05.42    1:05.23        
       30.69  1:05.23                                                      
  9 Torres, Jannae M          16 Unattached-PC        1:05.88    1:05.68        
       30.78  1:05.68                                                      
 10 Kim, Nawoo                15 Unattached-PC        1:06.93    1:06.38        
       31.00  1:06.38                                                      
 
Girls 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:02.12        2012 Heidi Poppe, UN                            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhao, Grace               16 Unattached-PC        1:00.65    1:02.93 q      
       29.93  1:02.93                                                      
  2 Hartman, Zoie E           15 Unattached-PC        1:02.02    1:03.31 q      
       30.08  1:03.31                                                      
  3 Lo, Emily Y               15 Unattached-PC        1:02.81    1:03.62 q      
       30.43  1:03.62                                                      
  4 Wang, Vivian              15 Unattached-PC        1:02.34    1:04.08 q      
       30.43  1:04.08                                                      
  5 Tuck, Natalie E           16 Unattached-PC        1:05.42    1:04.26 q      
       30.27  1:04.26                                                      
  6 Quist, Kennidy A          16 Aspen Swim Club-CO   1:05.86    1:04.89 q      
       30.51  1:04.89                                                      
  7 Pitto, Gianni N           15 Una Gold-SN          1:03.96    1:04.93 q      
       31.02  1:04.93                                                      
  8 Patino, Isabela M         15 Unattached-PC        1:06.20    1:05.42 q      
       30.93  1:05.42                                                      
  9 Torres, Jannae M          16 Unattached-PC        1:06.44    1:05.88 q      
       30.72  1:05.88                                                      
 10 Kim, Nawoo                15 Unattached-PC        1:08.21    1:06.93 q      
       31.52  1:06.93                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Marion, Lea               15 Unattached-PC        1:07.59    1:07.04        
       31.31  1:07.04                                                      
 12 Macias, Jaine L           16 Port Angeles Swi-PN  1:06.16    1:07.30        
       31.85  1:07.30                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Brophy, Brylee J          16 California Gold-SN   1:08.99    1:07.40        
       31.70  1:07.40                                                      
 14 Fornoles, Amber V         15 Unattached-PC        1:07.65    1:07.54        
       31.55  1:07.54                                                      
 15 Bianchi, Ashley M         16 Unattached-PC        1:07.75    1:07.79        
       32.12  1:07.79                                                      
 16 Gulvady, Maya S           15 Unattached-PC        1:07.27    1:08.00        
       31.86  1:08.00                                                      
 17 Beck, Samantha C          16 Sparks Piranhas-SN   1:06.37    1:08.09        
       32.18  1:08.09                                                      
 18 Eder, Julia L             15 Unattached-PC        1:07.47    1:08.27        
       31.52  1:08.27                                                      
 19 Nagy, Benedict            15 Reno Aquatic Clu-PC  1:06.80    1:08.90        
       32.96  1:08.90                                                      
 20 Wilkinson, Elizabeth L    16 Unattached-PC        1:06.71    1:09.12        
       33.75  1:09.12                                                      
 21 Davis, Jacqueline N       16 Unattached-PC        1:05.81    1:09.58        
       32.89  1:09.58                                                      
 22 Franzwa, Hannah A         15 Unattached-PC        1:07.93    1:09.90        
       33.00  1:09.90                                                      
 23 Chew, Paige E             16 Livermore Aqua C-PC  1:07.66    1:09.94        
       33.14  1:09.94                                                      
 24 Neufeld, Christy A        15 Unattached-PC        1:09.07    1:10.02        
       33.49  1:10.02                                                      
 25 Bandoni, Julia M          15 Unattached-PC        1:08.98    1:10.04        
       33.31  1:10.04                                                      
 -- Lusk, Zoe M               16 Unattached-PC        1:03.16         DQ        
 
Girls 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 2:13.63    4/9/2015 Grace Zhao, Un-Pacific-PC                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hartman, Zoie E           15 Unattached-PC        2:18.01    2:15.61        
       30.39  1:04.60  1:40.09  2:15.61                                    
  2 Wang, Vivian              15 Unattached-PC        2:20.37    2:18.01        
       31.56  1:06.59  1:42.38  2:18.01                                    
  3 Pitto, Gianni N           15 Una Gold-SN          2:20.13    2:18.91        
       31.74  1:06.64  1:42.71  2:18.91                                    
  4 Patino, Isabela M         15 Unattached-PC        2:26.27    2:20.99        
       32.15  1:07.71  1:43.64  2:20.99                                    
  5 Kim, Nawoo                15 Unattached-PC        2:24.65    2:22.25        
       32.92  1:08.56  1:45.49  2:22.25                                    
  6 Nagy, Benedict            15 Reno Aquatic Clu-PC  2:23.86    2:22.87        
       32.71  1:08.61  1:45.38  2:22.87                                    
  7 Beck, Samantha C          16 Sparks Piranhas-SN   2:25.06    2:24.89        
       33.03  1:09.73  1:47.43  2:24.89                                    
  8 Eder, Julia L             15 Unattached-PC        2:26.06    2:25.41        
       32.48  1:09.26  1:46.71  2:25.41                                    
  9 Torres, Jannae M          16 Unattached-PC        2:28.56    2:28.18        
       32.94  1:10.16  1:48.63  2:28.18                                    
 10 Chew, Paige E             16 Livermore Aqua C-PC  2:29.88    2:30.99        
       33.58  1:12.89  1:52.13  2:30.99                                    
 
Girls 15-16 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 2:13.63    4/9/2015 Grace Zhao, Un-Pacific-PC                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hartman, Zoie E           15 Unattached-PC        2:16.31    2:18.01 q      
       31.40  1:06.09  1:41.69  2:18.01                                    
  2 Pitto, Gianni N           15 Una Gold-SN          2:16.12    2:20.13 q      
       32.48  1:07.76  1:44.02  2:20.13                                    
  3 Wang, Vivian              15 Unattached-PC        2:16.63    2:20.37 q      
       31.59  1:07.44  1:44.06  2:20.37                                    
  4 Nagy, Benedict            15 Reno Aquatic Clu-PC  2:22.36    2:23.86 q      
       33.21  1:09.48  1:46.62  2:23.86                                    
  5 Quist, Kennidy A          16 Aspen Swim Club-CO   2:28.27    2:24.20 q      
       32.45  1:09.07  1:46.59  2:24.20                                    
  6 Kim, Nawoo                15 Unattached-PC        2:25.52    2:24.65 q      
       33.51  1:09.97  1:47.32  2:24.65                                    
  7 Beck, Samantha C          16 Sparks Piranhas-SN   2:25.26    2:25.06 q      
       33.23  1:09.77  1:46.99  2:25.06                                    
  8 Eder, Julia L             15 Unattached-PC        2:21.16    2:26.06 q      
       32.72  1:09.87  1:47.84  2:26.06                                    
  9 Patino, Isabela M         15 Unattached-PC        2:24.24    2:26.27 q      
       32.92  1:09.86  1:47.87  2:26.27                                    
 10 Torres, Jannae M          16 Unattached-PC        2:27.64    2:28.56 q      
       33.70  1:10.49  1:49.79  2:28.56                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chew, Paige E             16 Livermore Aqua C-PC  2:25.10    2:29.88        
       33.50  1:11.67  1:50.70  2:29.88                                    
 12 Macias, Jaine L           16 Port Angeles Swi-PN  2:26.83    2:30.04        
       33.24  1:11.00  1:50.30  2:30.04                                    
 
Girls 15-16 100 Yard Butterfly Swim-off
===============================================================================
   FW Record: # 53.70        2001 Laura Davis, TERA                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Peng, Sophy J             16 Unattached-PC             NT      57.94        
       27.13    57.94                                                      
  2 Shen, Elizabeth           16 Unattached-PC             NT      58.27        
       27.46    58.27                                                      
 
Girls 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 53.70        2001 Laura Davis, TERA                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Krivokapic-Zhou, Sophie   16 Unattached-PC          56.07      54.60        
       25.39    54.60                                                      
  2 Turner, Makenna L         16 Unattached-PC          55.94      56.02        
       26.32    56.02                                                      
  3 Cottrill, Emma K          16 Unattached-PC          57.17      57.22        
       26.75    57.22                                                      
  4 Quist, Kennidy A          16 Aspen Swim Club-CO     57.73      57.59        
       27.10    57.59                                                      
  5 Fong, Alexandra E         16 Unattached-PC          57.39      57.76        
       26.53    57.76                                                      
  6 Krafcik, Sophia F         16 Unattached-PC          57.78      58.43        
       26.83    58.43                                                      
  7 Balmaceda, Sophia C       15 Unattached-PC          58.02      58.61        
       28.23    58.61                                                      
  8 Szeremet, Madison A       15 Vitras Swim Club-AZ    58.21      58.95        
       27.92    58.95                                                      
  9 Friedrich, Anna           16 Unattached-PC          57.61      58.98        
       27.79    58.98                                                      
 10 Neagu, Diana M            15 Unattached-PC          58.18      59.47        
       27.94    59.47                                                      
 
Girls 15-16 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 53.70        2001 Laura Davis, TERA                            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Turner, Makenna L         16 Unattached-PC          54.17      55.94 q      
       26.21    55.94                                                      
  2 Krivokapic-Zhou, Sophie   16 Unattached-PC          53.67      56.07 q      
       26.20    56.07                                                      
  3 Cottrill, Emma K          16 Unattached-PC          56.55      57.17 q      
       26.48    57.17                                                      
  4 Fong, Alexandra E         16 Unattached-PC          57.47      57.39 q      
       26.30    57.39                                                      
  5 Friedrich, Anna           16 Unattached-PC          56.78      57.61 q      
       27.81    57.61                                                      
  6 Quist, Kennidy A          16 Aspen Swim Club-CO     58.59      57.73 q      
       27.05    57.73                                                      
  7 Krafcik, Sophia F         16 Unattached-PC          57.99      57.78 q      
       26.62    57.78                                                      
  8 Balmaceda, Sophia C       15 Unattached-PC          55.81      58.02 q      
       27.36    58.02                                                      
  9 Neagu, Diana M            15 Unattached-PC          58.82      58.18 q      
       27.85    58.18                                                      
 10 Szeremet, Madison A       15 Vitras Swim Club-AZ    56.93      58.21 q      
       27.74    58.21                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Peng, Sophy J             16 Unattached-PC          58.79      58.72        
       28.03    58.72                                                      
 12 Shen, Elizabeth           16 Unattached-PC          58.67     J58.72        
       27.28    58.72                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Patino, Isabela M         15 Unattached-PC          57.37      59.37        
       27.64    59.37                                                      
 14 Tan, Jeri M               16 South San Franci-PC    58.29      59.39        
       27.33    59.39                                                      
 15 Asborno, Allison E        15 Unattached-PC          57.01      59.50        
       28.11    59.50                                                      
 16 Doran, Connor G           15 Unattached-SN          57.83      59.58        
       27.83    59.58                                                      
 17 Yu, Suri                  15 Unattached-PC          58.18      59.77        
       28.17    59.77                                                      
 18 Pitto, Gianni N           15 Una Gold-SN            59.54      59.90        
       28.20    59.90                                                      
 19 Chew, Paige E             16 Livermore Aqua C-PC    57.65    1:00.14        
       27.93  1:00.14                                                      
 20 Taylor, Madeline K        16 Unattached-PC          59.49    1:00.21        
       28.06  1:00.21                                                      
 21 Neufeld, Christy A        15 Unattached-PC          59.06    1:00.53        
       28.68  1:00.53                                                      
 22 Larson, Jessica E         15 Unattached-PC          58.89    1:00.75        
       28.42  1:00.75                                                      
 23 Macias, Jaine L           16 Port Angeles Swi-PN    59.44    1:00.97        
       28.84  1:00.97                                                      
 24 Dzieciol, Victoria A      15 Unattached-PC          59.78    1:01.58        
       28.61  1:01.58                                                      
 25 Haldeman, Claire E        16 Unattached-PC          59.31    1:01.59        
       29.40  1:01.59                                                      
 26 Kennedy, Kathryn N        15 Unattached-PC          59.04    1:03.06        
       29.41  1:03.06                                                      
 
Girls 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 1:57.70        2010 Jasmine Tosky, UN                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Krivokapic-Zhou, Sophie   16 Unattached-PC        2:02.29    2:00.28        
       26.19    56.16  1:27.52  2:00.28                                    
  2 Lo, Emily Y               15 Unattached-PC        2:02.46    2:01.53        
       27.65    58.38  1:29.75  2:01.53                                    
  3 Turner, Makenna L         16 Unattached-PC        2:04.29    2:01.83        
       27.34    57.95  1:29.69  2:01.83                                    
  4 Wong, Vicky               16 Unattached-PC        2:06.12    2:04.61        
       27.78    58.64  1:31.01  2:04.61                                    
  5 Lusk, Zoe M               16 Unattached-PC        2:08.36    2:05.13        
       28.64  1:00.50  1:33.65  2:05.13                                    
  6 Cosgrove, Zoe             15 Unattached-PC        2:08.93    2:05.24        
       28.37    59.91  1:32.39  2:05.24                                    
  7 Neagu, Diana M            15 Unattached-PC        2:09.76    2:07.29        
       28.36  1:00.48  1:33.54  2:07.29                                    
  8 Asborno, Allison E        15 Unattached-PC        2:11.12    2:08.46        
       28.61  1:00.63  1:34.10  2:08.46                                    
  9 Gulvady, Maya S           15 Unattached-PC        2:09.25    2:08.55        
       27.89    59.90  1:33.48  2:08.55                                    
 10 Hartman, Alexandra S      16 Unattached-PC        2:09.99    2:08.78        
       28.79  1:01.29  1:34.87  2:08.78                                    
 
Girls 15-16 200 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 1:57.70        2010 Jasmine Tosky, UN                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Krivokapic-Zhou, Sophie   16 Unattached-PC        1:58.23    2:02.29 q      
       27.04    57.86  1:29.48  2:02.29                                    
  2 Lo, Emily Y               15 Unattached-PC        2:00.78    2:02.46 q      
       28.29    59.16  1:30.79  2:02.46                                    
  3 Turner, Makenna L         16 Unattached-PC        1:59.94    2:04.29 q      
       28.14    59.50  1:31.79  2:04.29                                    
  4 Wong, Vicky               16 Unattached-PC        2:04.06    2:06.12 q      
       27.60    59.25  1:31.77  2:06.12                                    
  5 Lusk, Zoe M               16 Unattached-PC        2:06.17    2:08.36 q      
       29.30  1:02.32  1:35.93  2:08.36                                    
  6 Cosgrove, Zoe             15 Unattached-PC        2:06.94    2:08.93 q      
       29.12  1:01.45  1:35.31  2:08.93                                    
  7 Gulvady, Maya S           15 Unattached-PC        2:07.88    2:09.25 q      
       28.40  1:00.75  1:34.51  2:09.25                                    
  8 Neagu, Diana M            15 Unattached-PC        2:07.57    2:09.76 q      
       29.05  1:01.54  1:35.29  2:09.76                                    
  9 Hartman, Alexandra S      16 Unattached-PC        2:10.64    2:09.99 q      
       29.12  1:01.96  1:35.53  2:09.99                                    
 10 Asborno, Allison E        15 Unattached-PC        2:05.80    2:11.12 q      
       28.84  1:01.65  1:36.05  2:11.12                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Chew, Paige E             16 Livermore Aqua C-PC  2:08.50    2:11.46        
       29.49  1:03.19  1:37.26  2:11.46                                    
 12 Patino, Isabela M         15 Unattached-PC        2:06.85    2:12.37        
       28.44  1:00.99  1:35.62  2:12.37                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Doran, Connor G           15 Unattached-SN        2:09.46    2:12.83        
       29.03  1:01.26  1:35.87  2:12.83                                    
 14 Friedrich, Anna           16 Unattached-PC        2:04.32    2:14.07        
       28.44  1:01.37  1:36.62  2:14.07                                    
 15 Gephart, Megan E          16 Reno Aquatic Clu-PC  2:08.90    2:14.48        
       29.50  1:03.40  1:38.46  2:14.48                                    
 16 Szeremet, Madison A       15 Vitras Swim Club-AZ  2:06.18    2:14.87        
       29.47  1:03.46  1:38.37  2:14.87                                    
 17 Tramack, Grace A          15 Una Pasa-PC          2:09.75    2:17.48        
       29.74  1:04.42  1:40.68  2:17.48                                    
 
Girls 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 1:59.32        2001 Laura Davis, TERA                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Krivokapic-Zhou, Sophie   16 Unattached-PC        2:05.48    2:02.63        
       25.75    55.60  1:33.10  2:02.63                                    
  2 Zhao, Grace               16 Unattached-PC        2:03.07    2:03.46        
       26.53    58.76  1:34.19  2:03.46                                    
  3 Wang, Vivian              15 Unattached-PC        2:03.60    2:03.65        
       27.07    58.60  1:35.68  2:03.65                                    
  4 Lo, Emily Y               15 Unattached-PC        2:03.40    2:04.01        
       26.93    58.83  1:34.84  2:04.01                                    
  5 Hartman, Zoie E           15 Unattached-PC        2:07.27    2:04.47        
       27.85    59.85  1:35.08  2:04.47                                    
  6 Quist, Kennidy A          16 Aspen Swim Club-CO   2:06.05    2:05.80        
       27.35  1:00.04  1:36.94  2:05.80                                    
  7 Cosgrove, Zoe             15 Unattached-PC        2:06.38    2:06.80        
       26.55    58.16  1:36.40  2:06.80                                    
  8 Howard, Abriana R         15 Una Crow-PC          2:09.06    2:08.31        
       27.03    58.32  1:37.78  2:08.31                                    
  9 He, Jessica M             16 Unattached-PC        2:06.55    2:08.49        
       28.66  1:01.08  1:39.21  2:08.49                                    
 -- Tuck, Natalie E           16 Unattached-PC        2:07.66         DQ        
       28.83  1:02.84  1:41.04       DQ                                    
 
Girls 15-16 200 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 1:59.32        2001 Laura Davis, TERA                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zhao, Grace               16 Unattached-PC        2:00.08    2:03.07 q      
       26.71    58.08  1:33.61  2:03.07                                    
  2 Lo, Emily Y               15 Unattached-PC        2:01.41    2:03.40 q      
       27.13    59.03  1:34.05  2:03.40                                    
  3 Wang, Vivian              15 Unattached-PC        2:00.25    2:03.60 q      
       26.90    57.94  1:34.32  2:03.60                                    
  4 Krivokapic-Zhou, Sophie   16 Unattached-PC        2:01.88    2:05.48 q      
       26.35    57.98  1:34.86  2:05.48                                    
  5 Quist, Kennidy A          16 Aspen Swim Club-CO   2:09.06    2:06.05 q      
       27.76    59.98  1:36.62  2:06.05                                    
  6 Cosgrove, Zoe             15 Unattached-PC        2:07.23    2:06.38 q      
       26.76    58.47  1:36.09  2:06.38                                    
  7 Lusk, Zoe M               16 Unattached-PC        2:03.70    2:06.45 q      
       27.17  1:00.25  1:37.18  2:06.45                                    
  8 He, Jessica M             16 Unattached-PC        2:07.76    2:06.55 q      
       28.15  1:01.24  1:38.14  2:06.55                                    
  9 Hartman, Zoie E           15 Unattached-PC        2:06.45    2:07.27 q      
       28.52  1:00.77  1:37.11  2:07.27                                    
 10 Tuck, Natalie E           16 Unattached-PC        2:04.49    2:07.66 q      
       27.85  1:01.58  1:38.38  2:07.66                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Pitto, Gianni N           15 Una Gold-SN          2:12.58    2:07.70        
       27.52  1:00.23  1:36.89  2:07.70                                    
 12 Howard, Abriana R         15 Una Crow-PC          2:05.84    2:09.06        
       27.48    58.94  1:38.48  2:09.06                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Fackenthal, Amalie K      15 Unattached-SN        2:07.07    2:09.80        
       26.58  1:00.69  1:39.84  2:09.80                                    
 14 Friedrich, Anna           16 Unattached-PC        2:07.37    2:10.25        
       27.69  1:00.74  1:40.43  2:10.25                                    
 15 Beck, Samantha C          16 Sparks Piranhas-SN   2:12.09    2:10.32        
       28.84  1:02.78  1:40.20  2:10.32                                    
 16 Brophy, Brylee J          16 California Gold-SN   2:11.09    2:10.37        
       29.13  1:02.32  1:40.11  2:10.37                                    
 17 Balmaceda, Sophia C       15 Unattached-PC        2:12.55    2:10.41        
       26.71    59.77  1:39.25  2:10.41                                    
 18 Peng, Sophy J             16 Unattached-PC        2:11.64    2:10.69        
       28.42  1:02.43  1:40.66  2:10.69                                    
 19 Bianchi, Ashley M         16 Unattached-PC        2:10.57    2:10.84        
       28.62  1:02.29  1:40.41  2:10.84                                    
 20 Brown, Davy E             15 Aspen Swim Club-CO   2:07.14    2:10.92        
       30.08  1:02.16  1:40.75  2:10.92                                    
 21 Patino, Isabela M         15 Unattached-PC        2:06.43    2:11.39        
       27.68  1:00.82  1:40.27  2:11.39                                    
 22 Yu, Suri                  15 Unattached-PC        2:10.44    2:11.64        
       28.17  1:00.22  1:39.89  2:11.64                                    
 23 Shen, Elizabeth           16 Unattached-PC        2:11.25    2:12.30        
       27.97  1:00.58  1:41.03  2:12.30                                    
 24 Hammill, Taylor N         16 Unattached-PC        2:08.58    2:12.35        
       29.98  1:03.19  1:42.76  2:12.35                                    
 25 Nagy, Benedict            15 Reno Aquatic Clu-PC  2:07.82    2:13.26        
       29.96  1:04.31  1:42.28  2:13.26                                    
 26 Gephart, Megan E          16 Reno Aquatic Clu-PC  2:11.85    2:13.84        
       28.65  1:02.25  1:42.28  2:13.84                                    
 27 Chew, Paige E             16 Livermore Aqua C-PC  2:10.10    2:14.11        
       28.36  1:02.58  1:41.81  2:14.11                                    
 28 Gulvady, Maya S           15 Unattached-PC        2:11.12    2:14.12        
       27.61  1:01.72  1:42.18  2:14.12                                    
 29 Wilkinson, Elizabeth L    16 Unattached-PC        2:12.68    2:14.87        
       28.91  1:05.27  1:43.26  2:14.87                                    
 30 Hudson, Hannah L          15 Reno Aquatic Clu-PC  2:12.00    2:14.95        
       29.37  1:01.34  1:42.22  2:14.95                                    
 31 Tramack, Grace A          15 Una Pasa-PC          2:12.24    2:15.04        
       28.76  1:03.12  1:44.37  2:15.04                                    
 32 Neagu, Diana M            15 Unattached-PC        2:10.93    2:15.85        
       28.41  1:03.84  1:43.95  2:15.85                                    
 33 Davis, Jacqueline N       16 Unattached-PC        2:11.68    2:20.11        
       30.29  1:07.15  1:46.30  2:20.11                                    
 -- Rosario, Elina G          16 Unattached-PC        2:12.30         DQ        
 -- Meier, Charlotte S        16 Unattached-PC        2:11.09         DQ        
       27.31    58.15  1:38.25       DQ                                    
 
Girls 15-16 400 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 4:14.96   4/10/2015 Chloe Kennedy D Isleta, Un-Pacific-PC      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Wang, Vivian              15 Unattached-PC        4:25.42    4:21.08        
       28.30  1:00.29  1:33.64  2:06.72  2:44.07  3:21.43  3:51.64  4:21.08
  2 Tuck, Natalie E           16 Unattached-PC        4:28.27    4:24.72        
       28.73  1:02.01  1:36.47  2:11.02  2:47.73  3:25.39  3:55.34  4:24.72
  3 Nagy, Benedict            15 Reno Aquatic Clu-PC  4:37.88    4:27.39        
       29.74  1:03.91  1:37.49  2:10.64  2:48.77  3:26.37  3:57.33  4:27.39
  4 Hartman, Zoie E           15 Unattached-PC        4:34.76    4:30.78        
       29.10  1:02.89  1:38.05  2:12.60  2:49.73  3:28.15  3:59.66  4:30.78
  5 Gephart, Megan E          16 Reno Aquatic Clu-PC  4:37.54    4:34.16        
       28.39  1:00.85  1:35.67  2:10.06  2:49.20  3:29.86  4:02.14  4:34.16
  6 Hammill, Taylor N         16 Unattached-PC        4:37.70    4:36.80        
       30.62  1:05.75  1:40.46  2:14.62  2:54.98  3:35.92  4:07.25  4:36.80
  7 Kovacs, Madeleine R       16 Maryanne Keever-AZ   4:38.26    4:37.15        
       29.73  1:03.53  1:40.56  2:16.76  2:56.54  3:36.44  4:07.23  4:37.15
  8 Tramack, Grace A          15 Una Pasa-PC          4:38.99    4:37.42        
       28.75  1:02.24  1:37.40  2:12.25  2:52.74  3:32.33  4:05.28  4:37.42
 -- Howard, Abriana R         15 Una Crow-PC          4:35.36         DQ        
       28.10  1:00.64  1:34.23  2:08.09  2:48.66  3:29.70  4:01.06       DQ
 -- Beck, Samantha C          16 Sparks Piranhas-SN   4:39.03         DQ        
       29.41  1:02.30  1:38.72  2:14.31  2:52.46  3:31.55  4:03.60       DQ
 
Girls 15-16 400 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 4:14.96   4/10/2015 Chloe Kennedy D Isleta, Un-Pacific-PC      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wang, Vivian              15 Unattached-PC        4:19.68    4:25.42 q      
       29.17  1:02.31  1:35.24  2:09.11  2:48.37  3:27.07  3:56.44  4:25.42
  2 Tuck, Natalie E           16 Unattached-PC        4:30.65    4:28.27 q      
       28.59  1:02.07  1:36.63  2:11.86  2:49.90  3:28.42  3:58.72  4:28.27
  3 Hartman, Zoie E           15 Unattached-PC        4:31.94    4:34.76 q      
       29.63  1:03.90  1:39.90  2:14.22  2:52.43  3:31.03  4:03.45  4:34.76
  4 Howard, Abriana R         15 Una Crow-PC          4:33.19    4:35.36 q      
       28.39  1:00.96  1:36.04  2:09.97  2:51.19  3:32.44  4:03.93  4:35.36
  5 Gephart, Megan E          16 Reno Aquatic Clu-PC  4:36.15    4:37.54 q      
       28.80  1:01.41  1:36.63  2:11.73  2:51.62  3:32.63  4:05.01  4:37.54
  6 Hammill, Taylor N         16 Unattached-PC        4:35.79    4:37.70 q      
       30.05  1:05.38  1:39.48  2:13.86  2:54.24  3:35.43  4:07.42  4:37.70
  7 Nagy, Benedict            15 Reno Aquatic Clu-PC  4:24.93    4:37.88 q      
       30.92  1:06.36  1:41.05  2:15.82  2:54.29  3:33.75  4:06.34  4:37.88
  8 Kovacs, Madeleine R       16 Maryanne Keever-AZ   4:37.11    4:38.26 q      
       29.59  1:02.81  1:39.95  2:16.28  2:57.04  3:36.96  4:07.89  4:38.26
  9 Tramack, Grace A          15 Una Pasa-PC          4:36.88    4:38.99 q      
       28.64  1:01.81  1:36.81  2:11.43  2:53.03  3:33.64  4:06.35  4:38.99
 10 Beck, Samantha C          16 Sparks Piranhas-SN   4:38.12    4:39.03 q      
       29.18  1:02.65  1:39.99  2:16.72  2:56.17  3:35.72  4:07.60  4:39.03
-------------------------------------------------------------------------
 11 Brown, Davy E             15 Aspen Swim Club-CO   4:34.99    4:41.59        
       30.87  1:05.84  1:40.64  2:14.43  2:55.37  3:37.12  4:09.94  4:41.59
 12 Chew, Paige E             16 Livermore Aqua C-PC  4:34.52    4:41.89        
       29.51  1:03.19  1:40.38  2:16.49  2:56.56  3:36.21  4:09.28  4:41.89
-------------------------------------------------------------------------
 13 Bianchi, Ashley M         16 Unattached-PC        4:36.16    4:45.15        
       29.33  1:04.09  1:40.23  2:16.68  2:56.44  3:37.77  4:11.94  4:45.15
 14 Neagu, Diana M            15 Unattached-PC        4:34.81    4:46.79        
       29.34  1:03.22  1:41.83  2:19.49  2:59.92  3:41.67  4:15.16  4:46.79
 15 Doran, Connor G           15 Unattached-SN        4:37.09    4:48.35        
       28.98  1:02.17  1:38.89  2:15.37  2:58.57  3:42.72  4:15.84  4:48.35
 
Girls 17-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 22.95        2014 Ally Howe, UN                                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Green, Lauren K           17 Unattached-PC          23.42      23.01        
  2 Murphy, Maddie A          17 Unattached-PC          24.04      23.37        
  3 Han, Malorie M            17 Unattached-PC          23.86      23.84        
  4 Fusari, Alexa L           17 Unattached-PC          24.25      24.07        
  5 Klinger, Allie M          17 Unattached-PC          24.23      24.16        
  6 Mechling, Charlton A      17 Aspen Swim Club-CO     24.80      24.45        
  7 Koo, Caitlyn              17 Unattached-PC          24.67      24.48        
  8 Tran, Janet               17 Unattached-PC          24.66      24.55        
  9 Rios, Amanda E            18 Unattached-PC          24.60      24.74        
 10 Smith, Rachel J           17 Unattached-PC          24.94      25.17        
 
Girls 17-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 22.95        2014 Ally Howe, UN                                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Green, Lauren K           17 Unattached-PC          23.00      23.42 q      
  2 Han, Malorie M            17 Unattached-PC          23.55      23.86 q      
  3 Murphy, Maddie A          17 Unattached-PC          22.98      24.04 q      
  4 Klinger, Allie M          17 Unattached-PC          23.63      24.23 q      
  5 Fusari, Alexa L           17 Unattached-PC          24.04      24.25 q      
  6 Rios, Amanda E            18 Unattached-PC          23.96      24.60 q      
  7 Tran, Janet               17 Unattached-PC          24.45     J24.66 q      
  8 Koo, Caitlyn              17 Unattached-PC          24.36     J24.67 q      
  9 Mechling, Charlton A      17 Aspen Swim Club-CO     24.74     J24.80 q      
 10 Coloma, Samantha I        18 Unattached-PC          24.29     J24.92 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Smith, Rachel J           17 Unattached-PC          24.37     J24.94        
 12 Tang, Sijin               17 Unattached-PC          24.73     J24.97        
-------------------------------------------------------------------------
 14 Knutson, Lydia C          18 Montrose Marlins-CO    24.71      25.04        
 15 Howell, Samantha E        17 Unattached-PC          24.76      25.06        
 16 Perez, Annalisa H         18 Unattached-PC          24.45      25.07        
 17 Delore, Madeleine C       17 Unattached-PC          24.27      25.09        
 18 Lightstone, Serena C      17 Unattached-PC          24.34      25.15        
 19 Woods, Mary K             18 Unattached-PC          24.53      25.24        
 20 McCormick, Kylie R        17 Unattached-PC          25.17      25.69        
 21 Keslin, Mackenzie L       17 Quicksilver Swim-PC    25.15      25.79        
 21 Schreiber, Haley B        17 Unattached-PC          24.86      25.79        
 23 Fairbanks, Megan M        17 Unattached-PC          25.01      26.11        
 24 Callahan, Kelli E         18 Aspen Swim Club-CO     25.18      26.17        
 31 Huang, Angela J           17 Unattached-PC          24.58      25.64        
 
Girls 17-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 50.46    4/1/2016 Maddie A Murphy, Unattached-PC               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Murphy, Maddie A          17 Unattached-PC          51.59      50.46#       
       24.19    50.46                                                      
  2 Mechling, Charlton A      17 Aspen Swim Club-CO     52.87      52.58        
       25.49    52.58                                                      
  3 Fusari, Alexa L           17 Unattached-PC          52.14      52.61        
       25.03    52.61                                                      
  4 Boles, Catherine I        17 Unattached-PC          53.13      52.79        
       25.48    52.79                                                      
  5 Meyer, Mckenna M          17 Reno Aquatic Clu-PC    52.91      52.87        
       25.62    52.87                                                      
  6 Klinger, Allie M          17 Unattached-PC          53.16      52.95        
       25.58    52.95                                                      
  7 Tran, Janet               17 Unattached-PC          53.68      53.11        
       25.66    53.11                                                      
  8 Murff, Sophie T           17 Unattached-PC          54.38      53.66        
       25.78    53.66                                                      
  9 Knutson, Lydia C          18 Montrose Marlins-CO    53.75      54.19        
       25.98    54.19                                                      
 10 Rios, Amanda E            18 Unattached-PC          54.57      54.46        
       26.09    54.46                                                      
 
Girls 17-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 50.46    4/1/2016 Maddie A Murphy, Unattached-PC               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Murphy, Maddie A          17 Unattached-PC          50.00      51.59 q      
       24.68    51.59                                                      
  2 Fusari, Alexa L           17 Unattached-PC          51.96      52.14 q      
       25.11    52.14                                                      
  3 Han, Malorie M            17 Unattached-PC          51.43      52.67 q      
       25.38    52.67                                                      
  4 Mechling, Charlton A      17 Aspen Swim Club-CO     52.91      52.87 q      
       25.44    52.87                                                      
  5 Meyer, Mckenna M          17 Reno Aquatic Clu-PC    50.97      52.91 q      
       25.66    52.91                                                      
  6 Boles, Catherine I        17 Unattached-PC          51.61      53.13 q      
       25.61    53.13                                                      
  7 Klinger, Allie M          17 Unattached-PC          51.24      53.16 q      
       25.62    53.16                                                      
  8 Fornshell, Laura C        17 Unattached-PC          51.74      53.17 q      
       25.82    53.17                                                      
  9 Tran, Janet               17 Unattached-PC          52.43      53.68 q      
       25.95    53.68                                                      
 10 Knutson, Lydia C          18 Montrose Marlins-CO    54.41      53.75 q      
       26.04    53.75                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lightstone, Serena C      17 Unattached-PC          52.66      53.99        
       26.09    53.99                                                      
 12 Coloma, Samantha I        18 Unattached-PC          52.80      54.27        
       26.21    54.27                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Murff, Sophie T           17 Unattached-PC          54.11      54.38        
       26.07    54.38                                                      
 14 Rios, Amanda E            18 Unattached-PC          53.80      54.57        
       26.20    54.57                                                      
 15 Wolfgramm, Autumn E       18 Salt Lake Swim L-UT    52.08      54.77        
       25.88    54.77                                                      
 16 Depolo, Donna L           17 Reno Aquatic Clu-PC    54.02      54.83        
       26.27    54.83                                                      
 17 Wang, Sarah X             17 Unattached-PC          53.67      55.08        
       26.46    55.08                                                      
 18 Delore, Madeleine C       17 Unattached-PC        1:01.92L     55.31        
       26.30    55.31                                                      
 19 Callahan, Kelli E         18 Aspen Swim Club-CO     53.44      55.91        
       26.98    55.91                                                      
 
Girls 17-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:48.31    4/9/2015 Jennifer A Campbell, Un-Pacific-PC         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Murphy, Maddie A          17 Unattached-PC        1:51.43    1:49.25        
       25.65    53.28  1:21.34  1:49.25                                    
  2 Isleta, Chloe Kennedy D   17 Unattached-PC        1:50.92    1:50.61        
       25.72    53.75  1:22.06  1:50.61                                    
  3 Mechling, Charlton A      17 Aspen Swim Club-CO   1:52.22    1:51.91        
       26.30    54.60  1:23.16  1:51.91                                    
  4 Whited, Isabel G          18 Life Time  Arizo-AZ  1:52.77    1:51.93        
       26.47    54.55  1:23.18  1:51.93                                    
  4 Boles, Catherine I        17 Unattached-PC        1:53.76    1:51.93        
       25.91    54.11  1:23.04  1:51.93                                    
  6 Meyer, Mckenna M          17 Reno Aquatic Clu-PC  1:51.76    1:52.95        
       26.13    54.30  1:23.54  1:52.95                                    
  7 Han, Malorie M            17 Unattached-PC        1:53.12    1:53.32        
       26.11    55.07  1:24.23  1:53.32                                    
  8 Fornshell, Laura C        17 Unattached-PC        1:54.79    1:53.75        
       26.40    55.03  1:24.45  1:53.75                                    
  9 Christianson, Alyssa C    18 Montrose Marlins-CO  1:53.95    1:54.14        
       26.70    55.91  1:25.24  1:54.14                                    
 10 Fusari, Alexa L           17 Unattached-PC        1:55.44    1:55.90        
       25.06    54.00  1:24.91  1:55.90                                    
 
Girls 17-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:48.31    4/9/2015 Jennifer A Campbell, Un-Pacific-PC         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Isleta, Chloe Kennedy D   17 Unattached-PC        1:49.99    1:50.92 q      
       25.82    53.86  1:22.57  1:50.92                                    
  2 Murphy, Maddie A          17 Unattached-PC        1:48.84    1:51.43 q      
       26.00    54.16  1:22.86  1:51.43                                    
  3 Meyer, Mckenna M          17 Reno Aquatic Clu-PC  1:48.95    1:51.76 q      
       26.41    54.61  1:23.21  1:51.76                                    
  4 Mechling, Charlton A      17 Aspen Swim Club-CO   1:52.83    1:52.22 q      
       26.80    55.63  1:24.10  1:52.22                                    
  5 Whited, Isabel G          18 Life Time  Arizo-AZ  1:49.92    1:52.77 q      
       26.68    54.85  1:23.84  1:52.77                                    
  6 Han, Malorie M            17 Unattached-PC        1:51.81    1:53.12 q      
       26.27    54.96  1:24.32  1:53.12                                    
  7 Boles, Catherine I        17 Unattached-PC        1:50.58    1:53.76 q      
       26.41    55.06  1:24.36  1:53.76                                    
  8 Christianson, Alyssa C    18 Montrose Marlins-CO  1:52.91    1:53.95 q      
       26.84    55.50  1:24.83  1:53.95                                    
  9 Fornshell, Laura C        17 Unattached-PC        1:52.19    1:54.79 q      
       27.17    55.88  1:25.46  1:54.79                                    
 10 Fusari, Alexa L           17 Unattached-PC        1:53.69    1:55.44 q      
       27.05    56.19  1:26.11  1:55.44                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Depolo, Donna L           17 Reno Aquatic Clu-PC  1:54.32    1:55.58        
       26.36    55.55  1:25.53  1:55.58                                    
 12 Tran, Janet               17 Unattached-PC        1:52.70    1:56.11        
       27.08    56.20  1:26.27  1:56.11                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Miller, Abigail R         18 Unattached-PC        1:55.76    1:56.49        
       27.60    57.21  1:27.19  1:56.49                                    
 14 Callahan, Kelli E         18 Aspen Swim Club-CO   1:52.90    1:57.41        
       27.34    56.42  1:26.57  1:57.41                                    
 15 Rios, Amanda E            18 Unattached-PC        2:14.11L   1:57.93        
       26.70    56.34  1:27.29  1:57.93                                    
 16 Terranova, Samantha J     18 Aspen Swim Club-CO   1:55.30    1:58.00        
       27.42    57.05  1:27.53  1:58.00                                    
 17 Wayman, Erin C            17 Unattached-PC        2:10.77L   1:58.12        
       27.52    57.49  1:27.86  1:58.12                                    
 18 Wolfgramm, Autumn E       18 Salt Lake Swim L-UT  1:51.72    1:59.46        
       26.94    55.86  1:26.83  1:59.46                                    
 19 Coloma, Samantha I        18 Unattached-PC        1:54.20    1:59.78        
       27.47    58.14  1:29.28  1:59.78                                    
 
Girls 17-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 4:45.77        2014 Ally J Howe, UN                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Murphy, Maddie A          17 Unattached-PC        5:04.25    4:53.92        
       26.63    56.21  1:26.30  1:56.39  2:26.29  2:56.01  3:25.96  3:55.59
     4:25.08  4:53.92                                                      
  2 Meyer, Mckenna M          17 Reno Aquatic Clu-PC  4:58.92    4:55.16        
       27.08    56.33  1:26.12  1:56.31  2:26.51  2:56.28  3:26.10  3:55.96
     4:25.99  4:55.16                                                      
  3 Boles, Catherine I        17 Unattached-PC        5:03.65    4:59.43        
       27.14    56.65  1:26.62  1:56.85  2:27.37  2:58.11  3:28.30  3:58.78
     4:29.40  4:59.43                                                      
  4 Depolo, Donna L           17 Reno Aquatic Clu-PC  5:07.92    5:01.33        
       26.73    56.32  1:26.57  1:57.29  2:28.24  2:59.26  3:30.03  4:01.00
     4:31.37  5:01.33                                                      
  5 Chong, Christina E        17 Unattached-PC        5:07.60    5:03.03        
       27.94    58.47  1:29.65  2:01.00  2:31.92  3:02.62  3:33.57  4:03.82
     4:33.87  5:03.03                                                      
  6 Fornshell, Laura C        17 Unattached-PC        5:05.34    5:04.24        
       27.59    57.86  1:28.16  1:58.80  2:29.88  3:01.16  3:32.06  4:03.20
     4:34.22  5:04.24                                                      
  7 Isleta, Chloe Kennedy D   17 Unattached-PC        5:02.45    5:05.43        
       26.89    56.51  1:26.62  1:57.39  2:28.39  2:59.56  3:30.85  4:02.43
     4:34.24  5:05.43                                                      
  8 Woods, Mary K             18 Unattached-PC        5:09.31    5:06.41        
       27.29    57.38  1:27.99  1:58.76  2:29.76  3:01.05  3:32.73  4:04.04
     4:35.40  5:06.41                                                      
  9 Christianson, Alyssa C    18 Montrose Marlins-CO  5:08.31    5:07.82        
       27.66    58.25  1:29.30  2:00.63  2:31.95  3:03.16  3:34.38  4:05.71
     4:36.96  5:07.82                                                      
 10 Zacharias, Danielle       18 Unattached-PC        5:07.54    5:17.76        
       28.66    58.86  1:30.33  2:02.35  2:34.52  3:07.50  3:40.15  4:13.08
     4:46.03  5:17.76                                                      
 
Girls 17-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 4:45.77        2014 Ally J Howe, UN                            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Meyer, Mckenna M          17 Reno Aquatic Clu-PC  4:49.89    4:58.92 q      
       27.60    57.56  1:27.75  1:58.18  2:28.78  2:59.30  3:29.61  3:59.77
     4:29.80  4:58.92                                                      
  2 Isleta, Chloe Kennedy D   17 Unattached-PC        4:58.31    5:02.45 q      
       27.25    56.70  1:26.84  1:57.38  2:28.02  2:58.29  3:28.84  4:00.19
     4:31.52  5:02.45                                                      
  3 Boles, Catherine I        17 Unattached-PC        5:01.57    5:03.65 q      
       27.49    57.64  1:27.97  1:58.89  2:29.66  3:00.60  3:31.60  4:02.53
     4:33.71  5:03.65                                                      
  4 Murphy, Maddie A          17 Unattached-PC        4:54.50    5:04.25 q      
       27.90    58.05  1:28.47  1:59.06  2:29.62  3:00.38  3:31.31  4:02.43
     4:33.90  5:04.25                                                      
  5 Fornshell, Laura C        17 Unattached-PC        5:02.35    5:05.34 q      
       28.25    59.03  1:29.74  2:01.02  2:32.14  3:02.94  3:33.99  4:05.20
     4:36.04  5:05.34                                                      
  6 Zacharias, Danielle       18 Unattached-PC        5:01.08    5:07.54 q      
       28.32    58.15  1:28.89  2:00.13  2:30.59  3:01.94  3:32.94  4:04.61
     4:36.36  5:07.54                                                      
  7 Chong, Christina E        17 Unattached-PC        4:56.70    5:07.60 q      
       28.47    59.27  1:30.31  2:01.46  2:32.45  3:03.68  3:34.86  4:05.95
     4:37.26  5:07.60                                                      
  8 Depolo, Donna L           17 Reno Aquatic Clu-PC  5:00.27    5:07.92 q      
       27.71    58.23  1:29.30  2:00.57  2:31.94  3:03.13  3:34.56  4:05.94
     4:36.89  5:07.92                                                      
  9 Christianson, Alyssa C    18 Montrose Marlins-CO  5:04.69    5:08.31 q      
       27.73    58.06  1:29.20  2:00.64  2:31.79  3:03.30  3:34.81  4:06.44
     4:38.17  5:08.31                                                      
 10 Woods, Mary K             18 Unattached-PC        4:58.89    5:09.31 q      
       27.95    58.27  1:29.02  2:00.09  2:31.59  3:03.18  3:34.43  4:06.15
     4:37.86  5:09.31                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wayman, Erin C            17 Unattached-PC        5:05.37    5:11.28        
       28.56    59.92  1:31.15  2:02.60  2:34.07  3:05.65  3:37.27  4:09.00
     4:40.58  5:11.28                                                      
 12 Miller, Abigail R         18 Unattached-PC        5:11.44    5:11.33        
       28.09    58.47  1:29.60  2:01.37  2:33.02  3:04.76  3:36.81  4:08.78
     4:40.56  5:11.33                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Howell, Samantha E        17 Unattached-PC        4:51.59    5:11.70        
       27.70    57.35  1:27.92  1:58.71  2:30.38  3:02.58  3:34.75  4:06.98
     4:39.69  5:11.70                                                      
 14 Callahan, Kelli E         18 Aspen Swim Club-CO   5:09.51    5:13.25        
       29.01    59.83  1:31.28  2:02.81  2:34.47  3:05.83  3:37.78  4:09.35
     4:41.74  5:13.25                                                      
 15 Whited, Isabel G          18 Life Time  Arizo-AZ  4:54.32    5:13.48        
       27.95    58.12  1:28.78  2:00.02  2:32.01  3:03.77  3:36.43  4:08.61
     4:41.13  5:13.48                                                      
 16 Smith, Rachel J           17 Unattached-PC        5:08.16    5:13.94        
       28.26    58.92  1:30.35  2:02.09  2:33.81  3:05.54  3:37.60  4:09.95
     4:42.39  5:13.94                                                      
 17 Terranova, Samantha J     18 Aspen Swim Club-CO   5:08.52    5:19.49        
       29.31  1:00.58  1:32.41  2:04.68  2:37.03  3:09.64  3:42.31  4:14.99
     4:47.51  5:19.49                                                      
 
Girls 17-18 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 9:59.95   4/11/2015 Moriah C Simonds, Un-Pacific-PC            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyer, Mckenna M          17 Reno Aquatic Clu-PC 10:14.84   10:16.05        
       27.95    58.20  1:28.85  1:59.37  2:30.26  3:01.12  3:32.04  4:03.12
     4:34.38  5:05.65  5:37.02  6:08.46  6:39.88  7:11.22  7:42.53  8:13.63
     8:44.69  9:15.75  9:46.56 10:16.05                                    
  2 Chong, Christina E        17 Unattached-PC        9:59.28   10:23.47        
       28.14    58.82  1:30.31  2:01.94  2:33.31  3:04.36  3:35.70  4:07.10
     4:38.43  5:10.17  5:41.63  6:13.00  6:44.51  7:16.23  7:47.86  8:19.51
     8:51.04  9:22.69  9:53.43 10:23.47                                    
  3 Howell, Samantha E        17 Unattached-PC       10:15.38   10:25.66        
       28.30    58.87  1:29.87  2:00.92  2:32.00  3:02.84  3:33.86  4:05.00
     4:36.67  5:08.49  5:39.76  6:11.67  6:43.82  7:16.10  7:48.08  8:19.54
     8:51.36  9:23.51  9:55.47 10:25.66                                    
  4 Zacharias, Danielle       18 Unattached-PC       10:26.85   10:28.30        
       28.56    59.30  1:30.57  2:01.72  2:33.11  3:04.85  3:36.01  4:07.31
     4:38.69  5:10.79  5:42.59  6:14.24  6:46.01  7:18.14  7:49.97  8:21.66
     8:53.58  9:25.71  9:57.28 10:28.30                                    
  5 Woods, Mary K             18 Unattached-PC       10:12.49   10:31.21        
       29.00  1:00.39  1:32.00  2:03.63  2:35.14  3:06.48  3:38.11  4:09.94
     4:41.62  5:13.42  5:45.18  6:17.31  6:49.10  7:20.25  7:51.80  8:23.58
     8:55.79  9:27.76 10:00.00 10:31.21                                    
  6 Schreiber, Haley B        17 Unattached-PC       10:24.71   10:31.84        
       29.04  1:00.18  1:31.61  2:03.50  2:35.28  3:07.07  3:38.48  4:10.05
     4:41.81  5:13.80  5:45.64  6:17.48  6:49.34  7:21.70  7:53.35  8:24.84
     8:56.71  9:28.91 10:00.69 10:31.84                                    
  7 Wayman, Erin C            17 Unattached-PC       10:26.33   10:35.47        
       28.96  1:00.77  1:32.82  2:04.61  2:36.50  3:08.22  3:40.07  4:12.09
     4:44.19  5:16.19  5:48.54  6:20.57  6:52.69  7:25.03  7:56.87  8:28.99
     9:00.94  9:32.79 10:04.65 10:35.47                                    
  8 Giacinto, Sonja F         17 Unattached-PC       10:44.46   10:40.53        
       28.55    59.31  1:30.51  2:02.08  2:33.87  3:06.08  3:38.34  4:10.77
     4:43.25  5:15.95  5:48.76  6:21.51  6:54.22  7:27.13  7:59.86  8:32.40
     9:04.84  9:37.21 10:09.31 10:40.53                                    
 
Girls 17-18 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 16:36.70        2005 Jamie Engan, CARS                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Sarah H         17 Redding Swim Tea-SN 18:02.82   18:16.05        
       30.19  1:01.63  1:34.25  2:07.18  2:40.16  3:13.11  3:46.07  4:18.90
     4:52.07  5:25.38  5:58.74  6:32.25  7:05.99  7:39.73  8:13.53  8:47.36
     9:20.90  9:55.02 10:29.02 11:02.29 11:35.79 12:09.19 12:43.37 13:16.86
    13:50.56 14:24.03 14:57.69 15:31.15 16:04.39 16:38.01 17:11.70 17:44.55
    18:16.05
 
Girls 17-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 54.38    4/2/2016 Chloe Kennedy D Isleta, Unattached-PC        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Isleta, Chloe Kennedy D   17 Unattached-PC          54.38      54.45        
       26.44    54.45                                                      
  2 Coloma, Samantha I        18 Unattached-PC          54.92      55.07        
       26.77    55.07                                                      
  3 Garcia, Gianna P          17 Unattached-PC          55.30      55.29        
       26.87    55.29                                                      
  4 Boles, Catherine I        17 Unattached-PC          56.97      56.02        
       26.93    56.02                                                      
  5 Murphy, Maddie A          17 Unattached-PC          57.26      56.32        
       27.53    56.32                                                      
  6 Chong, Christina E        17 Unattached-PC          57.00      56.36        
       27.68    56.36                                                      
  7 Miller, Abigail R         18 Unattached-PC          57.73      56.69        
       27.60    56.69                                                      
  8 Klinger, Allie M          17 Unattached-PC          58.42      57.72        
       28.01    57.72                                                      
  9 Reynolds, Sophia A        18 Unattached-PC          58.81      58.81        
       28.19    58.81                                                      
 
Girls 17-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 54.38    4/2/2016 Chloe Kennedy D Isleta, Unattached-PC        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Isleta, Chloe Kennedy D   17 Unattached-PC          54.12      54.38#q      
       26.31    54.38                                                      
  2 Coloma, Samantha I        18 Unattached-PC          53.76      54.92 q      
       26.55    54.92                                                      
  3 Garcia, Gianna P          17 Unattached-PC          54.74      55.30 q      
       26.95    55.30                                                      
  4 Boles, Catherine I        17 Unattached-PC          55.50      56.97 q      
       27.27    56.97                                                      
  5 Chong, Christina E        17 Unattached-PC          55.65      57.00 q      
       27.83    57.00                                                      
  6 Murphy, Maddie A          17 Unattached-PC          56.40      57.26 q      
       27.69    57.26                                                      
  7 Alameida, Marie I         17 Unattached-PC          57.76      57.68 q      
       28.41    57.68                                                      
  8 Miller, Abigail R         18 Unattached-PC          56.93      57.73 q      
       27.98    57.73                                                      
  9 Klinger, Allie M          17 Unattached-PC          57.24      58.42 q      
       28.60    58.42                                                      
 10 Reynolds, Sophia A        18 Unattached-PC          56.96      58.81 q      
       28.29    58.81                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Parsons, Julie A          17 Unattached-PC          57.80      58.88        
       28.83    58.88                                                      
 12 Green, Lauren K           17 Unattached-PC          57.68      59.12        
       28.53    59.12                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Keslin, Mackenzie L       17 Quicksilver Swim-PC  1:07.98L     59.19        
       28.04    59.19                                                      
 14 Wolfgramm, Autumn E       18 Salt Lake Swim L-UT    57.61      59.32        
       28.53    59.32                                                      
 15 Tran, Janet               17 Unattached-PC          59.00      59.77        
       29.14    59.77                                                      
 16 Fusari, Alexa L           17 Unattached-PC          57.81      59.85        
       28.58    59.85                                                      
 17 Lightstone, Serena C      17 Unattached-PC          57.69    1:00.43        
       29.57  1:00.43                                                      
 18 Terranova, Samantha J     18 Aspen Swim Club-CO     58.69    1:00.59        
       29.27  1:00.59                                                      
 19 Woods, Mary K             18 Unattached-PC          58.83    1:01.53        
       29.65  1:01.53                                                      
 
Girls 17-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:57.20        2011 Catherine Breed, UN                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Isleta, Chloe Kennedy D   17 Unattached-PC        1:58.49    1:59.92        
       27.40    58.23  1:29.19  1:59.92                                    
  2 Coloma, Samantha I        18 Unattached-PC        2:01.67    2:00.37        
       28.23    58.52  1:29.18  2:00.37                                    
  3 Miller, Abigail R         18 Unattached-PC        2:05.23    2:02.70        
       28.52    59.25  1:31.22  2:02.70                                    
  4 Boles, Catherine I        17 Unattached-PC        2:07.80    2:05.57        
       29.14  1:00.58  1:33.09  2:05.57                                    
  5 Parsons, Julie A          17 Unattached-PC        2:05.90    2:07.28        
       29.92  1:02.45  1:35.74  2:07.28                                    
  6 Whited, Isabel G          18 Life Time  Arizo-AZ  2:06.54    2:07.62        
       29.92  1:00.92  1:33.99  2:07.62                                    
  7 Terranova, Samantha J     18 Aspen Swim Club-CO   2:09.47    2:08.07        
       29.99  1:02.13  1:35.21  2:08.07                                    
  8 Mechling, Charlton A      17 Aspen Swim Club-CO   2:07.79    2:08.59        
       31.15  1:03.35  1:35.81  2:08.59                                    
  9 Giacinto, Sonja F         17 Unattached-PC        2:11.40    2:09.73        
       30.77  1:03.39  1:36.64  2:09.73                                    
 
Girls 17-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:57.20        2011 Catherine Breed, UN                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Isleta, Chloe Kennedy D   17 Unattached-PC        1:56.39    1:58.49 q      
       27.46    57.13  1:27.60  1:58.49                                    
  2 Coloma, Samantha I        18 Unattached-PC        1:59.73    2:01.67 q      
       27.88    58.04  1:29.52  2:01.67                                    
  3 Miller, Abigail R         18 Unattached-PC        2:04.42    2:05.23 q      
       29.39  1:01.06  1:33.39  2:05.23                                    
  4 Parsons, Julie A          17 Unattached-PC        2:02.69    2:05.90 q      
       29.36  1:01.51  1:33.94  2:05.90                                    
  5 Whited, Isabel G          18 Life Time  Arizo-AZ  2:03.90    2:06.54 q      
       29.95  1:01.59  1:34.12  2:06.54                                    
  6 Mechling, Charlton A      17 Aspen Swim Club-CO   2:07.61    2:07.79 q      
       30.86  1:02.93  1:35.67  2:07.79                                    
  7 Boles, Catherine I        17 Unattached-PC        2:03.80    2:07.80 q      
       29.66  1:02.11  1:35.14  2:07.80                                    
  8 Terranova, Samantha J     18 Aspen Swim Club-CO   2:05.66    2:09.47 q      
       30.71  1:03.00  1:36.12  2:09.47                                    
  9 Giacinto, Sonja F         17 Unattached-PC        2:07.61    2:11.40 q      
       31.01  1:04.25  1:38.07  2:11.40                                    
 
Girls 17-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:01.69        2002 Laura Davis, TERA                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McKennan, Morganne A      17 Quicksilver Swim-PC  1:05.41    1:02.91        
       29.65  1:02.91                                                      
  2 Depolo, Donna L           17 Reno Aquatic Clu-PC  1:05.76    1:03.40        
       30.05  1:03.40                                                      
  3 Nguyen, Han B             17 Unattached-PC        1:05.36    1:04.98        
       30.83  1:04.98                                                      
  4 Ting, Stefanie S          17 Unattached-PC        1:04.93    1:05.28        
       30.39  1:05.28                                                      
  5 Straw, Brittney N         18 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:05.05    1:05.32        
       30.89  1:05.32                                                      
  6 Perez, Annalisa H         18 Unattached-PC        1:05.24    1:05.42        
       30.93  1:05.42                                                      
  7 Christianson, Alyssa C    18 Montrose Marlins-CO  1:06.94    1:05.71        
       31.24  1:05.71                                                      
  8 Chong, Christina E        17 Unattached-PC        1:07.27    1:06.35        
       31.78  1:06.35                                                      
  9 Liu, Skyler H             17 Unattached-PC        1:07.48    1:07.15        
       31.79  1:07.15                                                      
 10 Kaleta, Victoria S        17 Pleasanton Seaha-PC  1:07.08    1:07.58        
       31.75  1:07.58                                                      
 
Girls 17-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:01.69        2002 Laura Davis, TERA                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ting, Stefanie S          17 Unattached-PC        1:02.88    1:04.93 q      
       30.68  1:04.93                                                      
  2 Straw, Brittney N         18 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:04.98    1:05.05 q      
       30.65  1:05.05                                                      
  3 Perez, Annalisa H         18 Unattached-PC        1:03.77    1:05.24 q      
       30.67  1:05.24                                                      
  4 Nguyen, Han B             17 Unattached-PC        1:06.38    1:05.36 q      
       31.16  1:05.36                                                      
  5 McKennan, Morganne A      17 Quicksilver Swim-PC  1:02.73    1:05.41 q      
       30.69  1:05.41                                                      
  6 Depolo, Donna L           17 Reno Aquatic Clu-PC  1:02.38    1:05.76 q      
       30.89  1:05.76                                                      
  7 Christianson, Alyssa C    18 Montrose Marlins-CO  1:05.73    1:06.94 q      
       31.69  1:06.94                                                      
  8 Kaleta, Victoria S        17 Pleasanton Seaha-PC  1:04.16    1:07.08 q      
       31.34  1:07.08                                                      
  9 Chong, Christina E        17 Unattached-PC        1:05.17    1:07.27 q      
       32.17  1:07.27                                                      
 10 Liu, Skyler H             17 Unattached-PC        1:07.16    1:07.48 q      
       32.01  1:07.48                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Delore, Madeleine C       17 Unattached-PC        1:06.73    1:08.90        
       32.50  1:08.90                                                      
 12 Mechling, Charlton A      17 Aspen Swim Club-CO   1:06.64    1:09.17        
       32.17  1:09.17                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Skinner, Ryane C          17 Unattached-PC        1:06.06    1:09.29        
       32.34  1:09.29                                                      
 
Girls 17-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 2:15.88    4/9/2015 Madeleine R Hurst, Reno Aquatic Clu        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Christianson, Alyssa C    18 Montrose Marlins-CO  2:19.68    2:18.09        
       31.68  1:06.70  1:43.25  2:18.09                                    
  2 Straw, Brittney N         18 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:21.80    2:19.12        
       31.84  1:06.80  1:42.78  2:19.12                                    
  3 McKennan, Morganne A      17 Quicksilver Swim-PC  2:27.39    2:20.00        
       31.04  1:06.11  1:42.72  2:20.00                                    
  4 Jochner, Madeline R       17 Unattached-PC        2:26.64    2:25.21        
       33.46  1:10.81  1:48.19  2:25.21                                    
  5 Nguyen, Celine B          17 Unattached-PC        2:35.38    2:34.12        
       34.55  1:13.25  1:53.57  2:34.12                                    
 
Girls 17-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 2:15.88    4/9/2015 Madeleine R Hurst, Reno Aquatic Clu        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Christianson, Alyssa C    18 Montrose Marlins-CO  2:15.19    2:19.68 q      
       31.68  1:07.27  1:43.56  2:19.68                                    
  2 Straw, Brittney N         18 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:20.71    2:21.80 q      
       32.39  1:07.92  1:44.35  2:21.80                                    
  3 Jochner, Madeline R       17 Unattached-PC        2:21.39    2:26.64 q      
       34.46  1:10.66  1:49.17  2:26.64                                    
  4 McKennan, Morganne A      17 Quicksilver Swim-PC  2:16.98    2:27.39 q      
       32.27  1:09.19  1:47.95  2:27.39                                    
  5 Nguyen, Celine B          17 Unattached-PC        2:25.85    2:35.38 q      
       35.17  1:14.06  1:54.28  2:35.38                                    
 -- Depolo, Donna L           17 Reno Aquatic Clu-PC  2:18.99         DQ        
       32.61  1:08.62  1:45.15       DQ                                    
 
Girls 17-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 53.48    4/1/2016 Maddie A Murphy, Unattached-PC               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Murphy, Maddie A          17 Unattached-PC          55.55      53.48#       
       25.50    53.48                                                      
  2 Miller, Abigail R         18 Unattached-PC          57.06      56.36        
       26.64    56.36                                                      
  3 Nguyen, Han B             17 Unattached-PC          56.05      56.48        
       26.32    56.48                                                      
  4 Whited, Isabel G          18 Life Time  Arizo-AZ    57.36      56.90        
       26.37    56.90                                                      
  5 Coloma, Samantha I        18 Unattached-PC          57.41      57.24        
       27.14    57.24                                                      
  6 Christianson, Alyssa C    18 Montrose Marlins-CO    58.85      57.68        
       27.14    57.68                                                      
  7 Wolfgramm, Autumn E       18 Salt Lake Swim L-UT    58.73      57.79        
       26.86    57.79                                                      
  8 Klinger, Allie M          17 Unattached-PC          58.41      57.89        
       27.16    57.89                                                      
  9 Harbert, Kimberly E       18 Chico Aqua-Jets-SN     58.27      58.15        
       27.08    58.15                                                      
 10 Tran, Janet               17 Unattached-PC          58.85      58.37        
       27.59    58.37                                                      
 
Girls 17-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 53.48    4/1/2016 Maddie A Murphy, Unattached-PC               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Murphy, Maddie A          17 Unattached-PC          53.01      55.55 q      
       26.99    55.55                                                      
  2 Nguyen, Han B             17 Unattached-PC          55.57      56.05 q      
       26.35    56.05                                                      
  3 Miller, Abigail R         18 Unattached-PC          54.68      57.06 q      
       26.84    57.06                                                      
  4 Whited, Isabel G          18 Life Time  Arizo-AZ    55.67      57.36 q      
       26.88    57.36                                                      
  5 Coloma, Samantha I        18 Unattached-PC          56.61      57.41 q      
       27.43    57.41                                                      
  6 Harbert, Kimberly E       18 Chico Aqua-Jets-SN     57.59      58.27 q      
       27.19    58.27                                                      
  7 Klinger, Allie M          17 Unattached-PC          55.35      58.41 q      
       27.60    58.41                                                      
  8 Wolfgramm, Autumn E       18 Salt Lake Swim L-UT    56.78      58.73 q      
       27.81    58.73                                                      
  9 Christianson, Alyssa C    18 Montrose Marlins-CO    57.00      58.85 q      
       27.38    58.85                                                      
  9 Tran, Janet               17 Unattached-PC          56.85      58.85 q      
       27.70    58.85                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wang, Sarah X             17 Unattached-PC          56.64      58.94        
       27.42    58.94                                                      
 12 Powell, Alyssa R          17 Unattached-PC          58.18      59.23        
       28.03    59.23                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Straw, Brittney N         18 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:06.68L     59.26        
       27.75    59.26                                                      
 14 Han, Malorie M            17 Unattached-PC          58.38    1:00.51        
       28.21  1:00.51                                                      
 15 Callahan, Kelli E         18 Aspen Swim Club-CO     58.73    1:01.14        
       28.36  1:01.14                                                      
 16 Reynolds, Sophia A        18 Unattached-PC          57.58    1:01.34        
       28.93  1:01.34                                                      
 17 Jochner, Madeline R       17 Unattached-PC          58.82    1:02.19        
       30.25  1:02.19                                                      
 -- Rios, Amanda E            18 Unattached-PC          58.01         DQ        
       28.04       DQ                                                      
 
Girls 17-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 1:55.01        2012 Jasmine Tosky, UN                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Green, Lauren K           17 Unattached-PC        2:03.38    1:59.51        
       26.78    56.80  1:27.64  1:59.51                                    
  2 Isleta, Chloe Kennedy D   17 Unattached-PC        2:02.39    2:00.78        
       27.35    56.80  1:28.58  2:00.78                                    
  3 Murphy, Maddie A          17 Unattached-PC        2:04.66    2:01.06        
       26.89    57.11  1:29.04  2:01.06                                    
  4 Garcia, Gianna P          17 Unattached-PC        2:02.82    2:01.88        
       27.89    57.82  1:29.12  2:01.88                                    
  5 Liu, Skyler H             17 Unattached-PC        2:04.22    2:03.37        
       28.24    59.17  1:31.23  2:03.37                                    
  6 Miller, Abigail R         18 Unattached-PC        2:06.37    2:04.63        
       27.54    58.98  1:31.57  2:04.63                                    
  7 Nguyen, Han B             17 Unattached-PC        2:08.81    2:06.81        
       27.91    59.76  1:33.44  2:06.81                                    
  8 Whited, Isabel G          18 Life Time  Arizo-AZ  2:08.82    2:08.69        
       28.00  1:00.16  1:34.04  2:08.69                                    
 -- Jochner, Madeline R       17 Unattached-PC        2:11.87         DQ        
 
Girls 17-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 1:55.01        2012 Jasmine Tosky, UN                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Isleta, Chloe Kennedy D   17 Unattached-PC        1:59.07    2:02.39 q      
       27.72    58.76  1:30.55  2:02.39                                    
  2 Garcia, Gianna P          17 Unattached-PC        1:59.29    2:02.82 q      
       28.43    59.02  1:30.36  2:02.82                                    
  3 Green, Lauren K           17 Unattached-PC        1:59.77    2:03.38 q      
       27.60    58.70  1:30.85  2:03.38                                    
  4 Liu, Skyler H             17 Unattached-PC        2:01.78    2:04.22 q      
       28.19    59.36  1:31.36  2:04.22                                    
  5 Murphy, Maddie A          17 Unattached-PC        2:02.71    2:04.66 q      
       28.07    59.13  1:31.59  2:04.66                                    
  6 Miller, Abigail R         18 Unattached-PC        2:04.24    2:06.37 q      
       28.30    59.93  1:32.93  2:06.37                                    
  7 Nguyen, Han B             17 Unattached-PC        2:04.35    2:08.81 q      
       28.75  1:01.21  1:34.81  2:08.81                                    
  8 Whited, Isabel G          18 Life Time  Arizo-AZ  2:08.35    2:08.82 q      
       28.42  1:00.62  1:34.33  2:08.82                                    
  9 Jochner, Madeline R       17 Unattached-PC        2:07.74    2:11.87 q      
       30.87  1:03.24  1:37.21  2:11.87                                    
 10 Straw, Brittney N         18 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:08.22    2:14.28 q      
       29.24  1:02.16  1:36.45  2:14.28                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wang, Sarah X             17 Unattached-PC        2:06.30    2:14.86        
       28.95  1:01.75  1:36.89  2:14.86                                    
 12 Wong, Elizabeth           18 Unattached-PC        2:09.18    2:20.00        
       30.23  1:05.11  1:42.44  2:20.00                                    
 
Girls 17-18 200 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 2:00.39    4/7/2013 Ally J Howe, UN-PC-PC                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Isleta, Chloe Kennedy D   17 Unattached-PC        2:01.86    2:01.23        
       26.04    55.70  1:32.94  2:01.23                                    
  2 Green, Lauren K           17 Unattached-PC        2:06.47    2:02.70        
       26.34    57.91  1:33.66  2:02.70                                    
  3 Nguyen, Han B             17 Unattached-PC        2:06.02    2:04.10        
       27.26    58.41  1:34.88  2:04.10                                    
  4 Miller, Abigail R         18 Unattached-PC        2:08.10    2:05.18        
       26.95    57.77  1:35.33  2:05.18                                    
  5 Meyer, Mckenna M          17 Reno Aquatic Clu-PC  2:05.61    2:05.85        
       28.52    59.55  1:37.52  2:05.85                                    
  6 Christianson, Alyssa C    18 Montrose Marlins-CO  2:05.22    2:06.31        
       27.19  1:00.07  1:36.88  2:06.31                                    
  7 Boles, Catherine I        17 Unattached-PC        2:06.77    2:06.55        
       27.92    59.81  1:36.98  2:06.55                                    
  8 Liu, Skyler H             17 Unattached-PC        2:07.77    2:07.16        
       27.10    59.62  1:37.11  2:07.16                                    
  9 Chong, Christina E        17 Unattached-PC        2:07.94    2:07.53        
       28.96  1:00.59  1:38.19  2:07.53                                    
 10 Garcia, Gianna P          17 Unattached-PC        2:06.03    2:08.49        
       27.78    57.86  1:38.69  2:08.49                                    
 
Girls 17-18 200 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 2:00.39    4/7/2013 Ally J Howe, UN-PC-PC                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Isleta, Chloe Kennedy D   17 Unattached-PC        2:00.00    2:01.86 q      
       26.58    56.65  1:33.24  2:01.86                                    
  2 Christianson, Alyssa C    18 Montrose Marlins-CO  2:02.28    2:05.22 q      
       26.91  1:00.60  1:36.34  2:05.22                                    
  3 Meyer, Mckenna M          17 Reno Aquatic Clu-PC  2:01.72    2:05.61 q      
       28.07    59.52  1:37.00  2:05.61                                    
  4 Nguyen, Han B             17 Unattached-PC        2:03.49    2:06.02 q      
       27.26    59.07  1:36.33  2:06.02                                    
  5 Garcia, Gianna P          17 Unattached-PC        2:02.96    2:06.03 q      
       27.06    56.94  1:36.47  2:06.03                                    
  6 Green, Lauren K           17 Unattached-PC        2:00.66    2:06.47 q      
       27.03    59.46  1:37.35  2:06.47                                    
  7 Boles, Catherine I        17 Unattached-PC        2:05.47    2:06.77 q      
       27.81    59.86  1:37.21  2:06.77                                    
  8 Coloma, Samantha I        18 Unattached-PC        2:10.31    2:06.99 q      
       27.04    57.37  1:37.81  2:06.99                                    
  9 Liu, Skyler H             17 Unattached-PC        2:04.72    2:07.77 q      
       27.45  1:00.14  1:37.33  2:07.77                                    
 10 Chong, Christina E        17 Unattached-PC        2:02.14    2:07.94 q      
       28.60  1:00.17  1:37.80  2:07.94                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Miller, Abigail R         18 Unattached-PC        2:02.84    2:08.10        
       27.62  1:00.23  1:38.54  2:08.10                                    
 12 Mechling, Charlton A      17 Aspen Swim Club-CO   2:09.11    2:08.15        
       28.02  1:00.82  1:38.83  2:08.15                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Tran, Janet               17 Unattached-PC        2:09.56    2:09.21        
       26.86    58.78  1:39.10  2:09.21                                    
 14 Fornshell, Laura C        17 Unattached-PC        2:07.50    2:10.45        
       28.39  1:01.26  1:41.42  2:10.45                                    
 15 Depolo, Donna L           17 Reno Aquatic Clu-PC  2:05.53    2:10.69        
       28.59  1:03.02  1:40.47  2:10.69                                    
 16 Koo, Caitlyn              17 Unattached-PC        2:08.90    2:10.98        
       27.64  1:01.03  1:40.27  2:10.98                                    
 17 Callahan, Kelli E         18 Aspen Swim Club-CO   2:11.09    2:11.25        
       28.84  1:02.28  1:40.51  2:11.25                                    
 18 Perez, Annalisa H         18 Unattached-PC        2:07.77    2:11.79        
       28.52  1:03.43  1:41.26  2:11.79                                    
 19 Straw, Brittney N         18 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:08.52    2:12.02        
       28.44  1:02.31  1:39.32  2:12.02                                    
 20 Jochner, Madeline R       17 Unattached-PC        2:06.62    2:12.08        
       29.86  1:03.12  1:40.75  2:12.08                                    
 21 Fusari, Alexa L           17 Unattached-PC        2:10.50    2:12.26        
       27.08  1:00.43  1:41.60  2:12.26                                    
 22 Lightstone, Serena C      17 Unattached-PC        2:07.44    2:12.55        
       28.75  1:02.24  1:41.73  2:12.55                                    
 23 Wang, Sarah X             17 Unattached-PC        2:07.70    2:12.73        
       28.29  1:01.79  1:41.50  2:12.73                                    
 24 Skinner, Ryane C          17 Unattached-PC        2:09.13    2:14.47        
       30.02  1:04.55  1:43.64  2:14.47                                    
 25 Terranova, Samantha J     18 Aspen Swim Club-CO   2:08.80    2:14.60        
       29.72  1:03.84  1:43.76  2:14.60                                    
 26 Ting, Stefanie S          17 Unattached-PC        2:09.02    2:14.91        
       29.27  1:05.59  1:42.57  2:14.91                                    
 
Girls 17-18 400 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 4:17.36        2011 Shannyn Hultin, UN                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Isleta, Chloe Kennedy D   17 Unattached-PC        4:23.54    4:18.00        
       26.66    57.07  1:28.09  1:59.82  2:37.80  3:16.44  3:47.51  4:18.00
  2 Meyer, Mckenna M          17 Reno Aquatic Clu-PC  4:27.83    4:23.67        
       28.30  1:00.44  1:33.87  2:06.73  2:45.38  3:23.99  3:54.32  4:23.67
  3 Boles, Catherine I        17 Unattached-PC        4:30.34    4:25.33        
       28.10    59.97  1:34.19  2:08.45  2:46.49  3:25.46  3:55.89  4:25.33
  4 Depolo, Donna L           17 Reno Aquatic Clu-PC  4:31.55    4:26.14        
       28.18  1:00.82  1:36.10  2:11.29  2:48.10  3:25.40  3:55.97  4:26.14
  5 Nguyen, Han B             17 Unattached-PC        4:32.28    4:27.27        
       28.33  1:00.83  1:35.19  2:09.43  2:47.45  3:26.06  3:56.78  4:27.27
  6 Christianson, Alyssa C    18 Montrose Marlins-CO  4:28.40    4:28.37        
       27.96    59.47  1:35.57  2:09.94  2:48.19  3:26.44  3:58.20  4:28.37
  7 Jochner, Madeline R       17 Unattached-PC        4:35.70    4:33.14        
       29.96  1:03.09  1:38.21  2:12.69  2:51.30  3:28.56  4:01.38  4:33.14
  8 Callahan, Kelli E         18 Aspen Swim Club-CO   4:37.79    4:37.39        
       28.85  1:01.65  1:37.04  2:11.31  2:51.91  3:32.84  4:05.40  4:37.39
  9 Terranova, Samantha J     18 Aspen Swim Club-CO   4:42.89    4:42.17        
       29.41  1:02.71  1:37.83  2:12.77  2:55.39  3:37.38  4:10.12  4:42.17
 
Girls 17-18 400 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 4:17.36        2011 Shannyn Hultin, UN                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Isleta, Chloe Kennedy D   17 Unattached-PC        4:14.96    4:23.54 q      
       27.59    58.85  1:30.81  2:03.34  2:42.58  3:21.93  3:52.63  4:23.54
  2 Meyer, Mckenna M          17 Reno Aquatic Clu-PC  4:18.00    4:27.83 q      
       29.20  1:01.88  1:35.93  2:09.15  2:48.57  3:27.56  3:58.17  4:27.83
  3 Christianson, Alyssa C    18 Montrose Marlins-CO  4:23.28    4:28.40 q      
       28.08  1:00.39  1:36.59  2:11.78  2:49.01  3:27.16  3:59.18  4:28.40
  4 Boles, Catherine I        17 Unattached-PC        4:26.29    4:30.34 q      
       28.90  1:01.93  1:36.40  2:10.28  2:49.05  3:28.87  3:59.98  4:30.34
  5 Depolo, Donna L           17 Reno Aquatic Clu-PC  4:27.96    4:31.55 q      
       28.59  1:01.93  1:38.30  2:13.82  2:51.08  3:29.35  4:00.73  4:31.55
  6 Nguyen, Han B             17 Unattached-PC        4:25.78    4:32.28 q      
       28.37  1:01.44  1:35.37  2:09.74  2:48.92  3:29.20  4:00.89  4:32.28
  7 Fornshell, Laura C        17 Unattached-PC        4:37.75    4:34.79 q      
       29.69  1:02.43  1:37.05  2:11.57  2:53.11  3:34.00  4:04.60  4:34.79
  8 Jochner, Madeline R       17 Unattached-PC        4:25.99    4:35.70 q      
       29.99  1:03.47  1:39.02  2:14.78  2:53.50  3:31.17  4:03.82  4:35.70
  9 Callahan, Kelli E         18 Aspen Swim Club-CO   4:32.62    4:37.79 q      
       28.99  1:02.00  1:37.02  2:11.70  2:52.30  3:33.20  4:05.57  4:37.79
 10 Tran, Janet               17 Unattached-PC        4:35.50    4:40.43 q      
       28.38  1:01.43  1:37.50  2:13.54  2:55.14  3:37.66  4:08.79  4:40.43
-------------------------------------------------------------------------
 11 Terranova, Samantha J     18 Aspen Swim Club-CO   4:35.26    4:42.89        
       30.52  1:04.20  1:39.48  2:15.62  2:56.05  3:37.81  4:10.56  4:42.89
 
Girls 19 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 -- Ballenger, Marie A        29 The Olympic Club-PC    24.26     X23.53        
 
Girls 19 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 -- Berkay, Melissa Y         25 Unattached-SI        1:05.86L  X1:01.48        
       28.85  1:01.48                                                      
 
Girls 19 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 -- Berkay, Melissa Y         25 Unattached-SI        2:24.46L  X2:10.37        
       30.60  1:04.05  1:37.16  2:10.37                                    
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Shen, Elizabeth           16 Unattached-PC             NT      24.46        
  2 Woznick, Madeline J       15 Una Gold-SN               NT      24.58        
  3 Hopkins, Madison R        16 Chico Aqua-Jets-SN        NT      24.66        
 
Girls Senior 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Locala, Naomi M           13 The Olympic Club-PC       NT      54.40        
 
Girls Senior 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tudor, Emory E            12 Burlingame Aquat-PC       NT    5:48.32        
 
Girls Senior 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wells, Margaret G         12 Brentwood Seawol-PC       NT    5:37.34        
 
Girls Senior 1000 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heckman, Miranda D        14 Unattached-PC             NT    9:57.64        
 
Girls Senior 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Houck, Kendall H          14 Davis Arden Raci-SN       NT    1:00.32        
  2 Urlando, Isabella S       12 Davis Arden Raci-SN       NT    1:00.86        
 
Girls Senior 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seljeseth, Courtney A     11 Quicksilver Swim-PC       NT      33.49        
 
Girls Senior 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hilderbrand, Natalie G    14 Una Pasa-PC               NT    1:07.89        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
   FW Record: # 25.19        1995 Kris Humphries, FOXJ                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Bui, Douglas T            10 Indian Wells Val-CC       NT      27.36        
  2 Fuchslin, Brennan         10 Davis Arden Raci-SN       NT      27.44        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 25.19        1995 Kris Humphries, FOXJ                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chu, Jerry F              10 Santa Clara Swim-PC    26.56      26.49        
  2 Hesser, Raymond J         10 Northern Lights-AK     28.11      26.90        
  3 Puchakatla Sairamesh, Sh  10 Walnut Creek Aqu-PC    27.31      27.15        
  4 Matthews, Charles M       10 North Bay Aquati-PC    27.81      27.30        
  5 Pickles, Ian J            10 Rio Salado Swim-AZ     28.12      27.36        
  5 Frater, Liam A            10 Corona Aquatic T-CA    27.37      27.36        
  7 Nattrass, Tyler J         10 Northern Sierra-SN     28.03      27.58        
  8 Swiggett, Luke J          10 Albany Armada Aq-PC    28.00      27.88        
  8 Trevino-Lozano, Izaiah D  10 Una Fson-CA            27.66      27.88        
 10 Newnan, Addison M         10 Osprey Aquatics-PC     27.98      28.30        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 25.19        1995 Kris Humphries, FOXJ                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chu, Jerry F              10 Santa Clara Swim-PC    26.98      26.56 q      
  2 Puchakatla Sairamesh, Sh  10 Walnut Creek Aqu-PC    27.41      27.31 q      
  3 Frater, Liam A            10 Corona Aquatic T-CA    28.34      27.37 q      
  4 Trevino-Lozano, Izaiah D  10 Una Fson-CA            28.05      27.66 q      
  5 Matthews, Charles M       10 North Bay Aquati-PC    27.73      27.81 q      
  6 Newnan, Addison M         10 Osprey Aquatics-PC     27.58      27.98 q      
  7 Swiggett, Luke J          10 Albany Armada Aq-PC    28.57      28.00 q      
  8 Nattrass, Tyler J         10 Northern Sierra-SN     27.31      28.03 q      
  9 Hesser, Raymond J         10 Northern Lights-AK     27.03      28.11 q      
 10 Pickles, Ian J            10 Rio Salado Swim-AZ     28.39      28.12 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dix, John S               10 Irvine Novaquati-CA    27.91      28.22        
 12 Bui, Douglas T            10 Indian Wells Val-CC    27.82      28.28        
 12 Fuchslin, Brennan         10 Davis Arden Raci-SN    28.04      28.28        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 14 Welsh, Zachary E          10 Ladera Oaks-PC         28.10      28.31        
 15 Coe, Jeremy E             10 Pacific Sports R-PC    28.67      28.38        
 16 Reyes, Luke N             10 Sunn Swimming-PC       28.20      28.50        
 17 Hoffman, Zachary I        10 Orinda Aquatics-PC     28.74      28.67        
 18 Yang, Ray H               10 San Diego Aquati-SI    28.48      28.68        
 18 Connole, Ryan N           10 Aquazot Swim Clu-CA    32.51L     28.68        
 18 Koyama, Masato            10 Rancho San Diegu-SI    28.57      28.68        
 21 Wu, Nathan Y               9 Jcc Waves-CA           28.40      28.99        
 22 Han, Alexander Q          10 North Coast Aqua-SI    28.80      29.00        
 23 Bulris, William A         10 Vacaville Swim C-SN    28.84      29.02        
 24 Mindlin, Ethan E           9 Swim Neptune-AZ        28.72      29.04        
 25 Gattnar, Marre S          10 Seals Aquatics-PC      27.81      29.10        
 26 Carlson, Sam M            10 Unattached-UT          28.15      29.19        
 27 Horvath, Henry F          10 Aquazot Swim Clu-CA    28.55      29.31        
 27 Rodenberg, Andrew P       10 Sierra Marlins S-SN    28.43      29.31        
 29 Kim, Kyle                 10 Unattached-CA          28.81      29.35        
 30 Chua, Ethan J             10 San Marino Tsuna-CA    28.92      29.54        
 31 Fan, Jason K              10 Aces Swim Club-CO      28.62      29.71        
 32 Hayes, Dylan M            10 Renegade Aquatic-SI    28.43      29.74        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 54.98   4/10/2015 Ronald J Dalmacio, Rose Bowl Aquati          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chu, Jerry F              10 Santa Clara Swim-PC    57.75      57.50        
       28.22    57.50                                                      
  2 Hesser, Raymond J         10 Northern Lights-AK     58.79      59.51        
       28.62    59.51                                                      
  3 Puchakatla Sairamesh, Sh  10 Walnut Creek Aqu-PC  1:00.43      59.53        
       29.16    59.53                                                      
  4 Jiang, Ramon A            10 Irvine Novaquati-CA    59.68      59.72        
       28.99    59.72                                                      
  5 Walimbe, Pranav A         10 Sierra Marlins S-SN  1:00.70    1:00.45        
       29.19  1:00.45                                                      
  6 Trevino-Lozano, Izaiah D  10 Una Fson-CA          1:00.12    1:00.49        
       28.92  1:00.49                                                      
  7 Pickles, Ian J            10 Rio Salado Swim-AZ   1:00.55    1:00.51        
       29.12  1:00.51                                                      
  8 Barrier, Tegan J          10 Front Range Barr-CO  1:00.69    1:00.95        
       29.51  1:00.95                                                      
  8 Good, Asher J             10 Maryanne Keever-AZ   1:00.60    1:00.95        
       29.19  1:00.95                                                      
 10 Newnan, Addison M         10 Osprey Aquatics-PC   1:00.67    1:02.40        
       29.22  1:02.40                                                      
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 54.98   4/10/2015 Ronald J Dalmacio, Rose Bowl Aquati          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chu, Jerry F              10 Santa Clara Swim-PC    58.75      57.75 q      
       28.32    57.75                                                      
  2 Hesser, Raymond J         10 Northern Lights-AK   1:00.67      58.79 q      
       28.20    58.79                                                      
  3 Jiang, Ramon A            10 Irvine Novaquati-CA    59.67      59.68 q      
       28.95    59.68                                                      
  4 Trevino-Lozano, Izaiah D  10 Una Fson-CA          1:00.43    1:00.12 q      
       28.76  1:00.12                                                      
  5 Puchakatla Sairamesh, Sh  10 Walnut Creek Aqu-PC    59.37    1:00.43 q      
       29.57  1:00.43                                                      
  6 Pickles, Ian J            10 Rio Salado Swim-AZ   1:02.62    1:00.55 q      
       28.90  1:00.55                                                      
  7 Good, Asher J             10 Maryanne Keever-AZ     59.25    1:00.60 q      
       28.97  1:00.60                                                      
  8 Newnan, Addison M         10 Osprey Aquatics-PC   1:01.83    1:00.67 q      
       28.93  1:00.67                                                      
  9 Barrier, Tegan J          10 Front Range Barr-CO  1:01.60    1:00.69 q      
       29.18  1:00.69                                                      
 10 Walimbe, Pranav A         10 Sierra Marlins S-SN  1:00.39    1:00.70 q      
       29.28  1:00.70                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Burke, Nicholas T         10 Aquazot Swim Clu-CA  1:01.49    1:01.35        
       30.14  1:01.35                                                      
 12 Reyes, Luke N             10 Sunn Swimming-PC     1:03.72    1:01.54        
       30.13  1:01.54                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Nattrass, Tyler J         10 Northern Sierra-SN   1:00.74    1:01.59        
       29.97  1:01.59                                                      
 14 Maldonado, Joel           10 Maryanne Keever-AZ   1:01.13    1:01.67        
       29.76  1:01.67                                                      
 15 Mindlin, Ethan E           9 Swim Neptune-AZ      1:02.61    1:01.85        
       30.16  1:01.85                                                      
 16 Dix, John S               10 Irvine Novaquati-CA  1:00.95    1:01.93        
       29.59  1:01.93                                                      
 17 Fraley, Yuto N            10 North Coast Aqua-SI  1:01.07    1:02.04        
       30.46  1:02.04                                                      
 18 Caples, Devyn S            9 Saint Lawrence S-PC  1:02.73    1:02.28        
       29.68  1:02.28                                                      
 19 Lathrop, Austin T         10 Una PS-SI            1:02.42    1:02.55        
       29.79  1:02.55                                                      
 20 Coe, Jeremy E             10 Pacific Sports R-PC  1:01.75    1:02.56        
       30.48  1:02.56                                                      
 21 Guner, Yagiz              10 Irvine Novaquati-CA  1:01.76    1:02.81        
       30.41  1:02.81                                                      
 22 Welsh, Zachary E          10 Ladera Oaks-PC       1:02.78    1:02.89        
       29.38  1:02.89                                                      
 23 Feng, Ryan Y              10 Santa Clara Swim-PC  1:03.23    1:03.09        
       30.31  1:03.09                                                      
 24 Yang, Ray H               10 San Diego Aquati-SI  1:02.17    1:03.20        
       30.35  1:03.20                                                      
 25 Connole, Ryan N           10 Aquazot Swim Clu-CA  1:02.31    1:03.60        
       30.55  1:03.60                                                      
 26 Tagliola, Roman M          9 Una Fac-CO           1:03.27    1:03.63        
       30.77  1:03.63                                                      
 27 Rosmann, Dylan R           9 Una Azot-CA          1:11.14L   1:03.77        
       30.78  1:03.77                                                      
 28 Reed, Lachlan             10 Rancho San Diegu-SI  1:03.57    1:03.87        
       30.68  1:03.87                                                      
 29 White, Samuel J           10 Front Range Barr-CO  1:01.90    1:04.02        
       31.12  1:04.02                                                      
 30 Fan, Jason K              10 Aces Swim Club-CO    1:02.66    1:04.14        
       30.78  1:04.14                                                      
 31 Debernardi, Dominic       10 Yosemite Marlins-CC  1:03.75    1:04.20        
       30.94  1:04.20                                                      
 32 Wang, Evan S              10 Irvine Novaquati-CA  1:03.76    1:04.23        
       31.41  1:04.23                                                      
 33 Chau, Jaydan              10 Clovis Swim Club-CC  1:03.72    1:04.48        
       31.17  1:04.48                                                      
 34 Carlson, Sam M            10 Unattached-UT        1:03.08    1:04.82        
       30.28  1:04.82                                                      
 35 Hayes, Dylan M            10 Renegade Aquatic-SI  1:02.93    1:05.23        
       30.23  1:05.23                                                      
 36 LeVine, Holden             8 Una Azot-CA          1:11.76L   1:05.30        
       32.07  1:05.30                                                      
 37 Verdolaga, Daniel F       10 Aquazot Swim Clu-CA  1:04.02    1:05.46        
       32.01  1:05.46                                                      
 38 Barton, Robert P          10 Olympus Aquatics-UT  1:03.97    1:07.08        
       31.45  1:07.08                                                      
 -- Frater, Liam A            10 Corona Aquatic T-CA    59.74         DQ        
       28.33       DQ                                                      
 -- Matthews, Charles M       10 North Bay Aquati-PC  1:00.82         DQ        
       28.63       DQ                                                      
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:59.31    4/9/2015 Ronald J Dalmacio, Rose Bowl Aquati        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hesser, Raymond J         10 Northern Lights-AK   2:06.96    2:05.37        
       28.60  1:00.70  1:33.93  2:05.37                                    
  2 Frater, Liam A            10 Corona Aquatic T-CA  2:07.98    2:05.41        
       28.43  1:00.63  1:33.76  2:05.41                                    
  3 Trevino-Lozano, Izaiah D  10 Una Fson-CA          2:08.83    2:07.23        
       29.37  1:01.63  1:35.11  2:07.23                                    
  4 Burke, Nicholas T         10 Aquazot Swim Clu-CA  2:08.41    2:07.65        
       30.13  1:02.67  1:35.74  2:07.65                                    
  5 Jiang, Ramon A            10 Irvine Novaquati-CA  2:10.55    2:08.02        
       29.97  1:02.91  1:36.29  2:08.02                                    
  6 Matthews, Charles M       10 North Bay Aquati-PC  2:08.88    2:08.22        
       29.11  1:02.07  1:35.46  2:08.22                                    
  7 Maldonado, Joel           10 Maryanne Keever-AZ   2:10.05    2:08.33        
       29.91  1:02.72  1:36.31  2:08.33                                    
  8 Good, Asher J             10 Maryanne Keever-AZ   2:09.31    2:09.50        
       29.75  1:02.97  1:37.08  2:09.50                                    
  9 Dix, John S               10 Irvine Novaquati-CA  2:10.92    2:09.85        
       30.41  1:03.50  1:37.17  2:09.85                                    
 10 Barrier, Tegan J          10 Front Range Barr-CO  2:10.53    2:12.22        
       30.38  1:03.90  1:38.62  2:12.22                                    
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
   FW Record: # 1:59.31    4/9/2015 Ronald J Dalmacio, Rose Bowl Aquati        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Guner, Yagiz              10 Irvine Novaquati-CA       NT    2:13.22        
  2 White, Samuel J           10 Front Range Barr-CO       NT    2:13.57        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:59.31    4/9/2015 Ronald J Dalmacio, Rose Bowl Aquati        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hesser, Raymond J         10 Northern Lights-AK   2:10.28    2:06.96 q      
       28.77  1:00.86  1:34.05  2:06.96                                    
  2 Frater, Liam A            10 Corona Aquatic T-CA  2:06.99    2:07.98 q      
       28.79  1:01.04  1:34.68  2:07.98                                    
  3 Burke, Nicholas T         10 Aquazot Swim Clu-CA  2:09.25    2:08.41 q      
       30.03  1:02.58  1:36.22  2:08.41                                    
  4 Trevino-Lozano, Izaiah D  10 Una Fson-CA          2:11.54    2:08.83 q      
       29.36  1:02.14  1:36.00  2:08.83                                    
  5 Matthews, Charles M       10 North Bay Aquati-PC  2:13.77    2:08.88 q      
       28.86  1:01.48  1:35.47  2:08.88                                    
  6 Good, Asher J             10 Maryanne Keever-AZ   2:11.28    2:09.31 q      
       29.36  1:02.42  1:37.30  2:09.31                                    
  7 Maldonado, Joel           10 Maryanne Keever-AZ   2:08.06    2:10.05 q      
       29.67  1:03.81  1:38.34  2:10.05                                    
  8 Barrier, Tegan J          10 Front Range Barr-CO  2:10.55    2:10.53 q      
       30.53  1:03.50  1:37.41  2:10.53                                    
  9 Jiang, Ramon A            10 Irvine Novaquati-CA  2:07.83    2:10.55 q      
       30.53  1:03.79  1:37.81  2:10.55                                    
 10 Dix, John S               10 Irvine Novaquati-CA  2:09.34    2:10.92 q      
       30.81  1:03.81  1:37.74  2:10.92                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Pickles, Ian J            10 Rio Salado Swim-AZ   2:15.15    2:12.29        
       30.20  1:03.46  1:38.29  2:12.29                                    
 12 Guner, Yagiz              10 Irvine Novaquati-CA  2:11.88    2:12.81        
       30.76  1:04.77  1:39.60  2:12.81                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 White, Samuel J           10 Front Range Barr-CO  2:12.30   J2:12.81        
       30.30  1:04.00  1:39.40  2:12.81                                    
 14 Puchakatla Sairamesh, Sh  10 Walnut Creek Aqu-PC  2:10.02    2:12.82        
       30.31  1:04.60  1:39.15  2:12.82                                    
 15 Reyes, Luke N             10 Sunn Swimming-PC     2:14.15    2:12.83        
       30.67  1:04.53  1:38.76  2:12.83                                    
 16 Debernardi, Dominic       10 Yosemite Marlins-CC  2:14.93    2:13.18        
       30.60  1:04.31  1:39.07  2:13.18                                    
 17 Hendrick, Jack A          10 Livermore Aqua C-PC  2:16.40    2:13.90        
       30.89  1:04.59  1:39.08  2:13.90                                    
 18 Caples, Devyn S            9 Saint Lawrence S-PC  2:12.72    2:13.96        
       30.46  1:04.22  1:39.22  2:13.96                                    
 19 Feng, Ryan Y              10 Santa Clara Swim-PC  2:18.29    2:14.06        
       31.70  1:05.88  1:40.72  2:14.06                                    
 20 Newnan, Addison M         10 Osprey Aquatics-PC   2:17.05    2:14.18        
       29.65  1:03.67  1:39.66  2:14.18                                    
 21 Connole, Ryan N           10 Aquazot Swim Clu-CA  2:12.76    2:14.19        
       30.48  1:05.49  1:40.70  2:14.19                                    
 22 Fraley, Yuto N            10 North Coast Aqua-SI  2:11.25    2:14.84        
       31.22  1:06.72  1:40.82  2:14.84                                    
 23 Yang, Ray H               10 San Diego Aquati-SI  2:17.99    2:15.13        
       30.81  1:05.54  1:40.74  2:15.13                                    
 24 Brecht, Andrew J          10 Pacific Swim-SI      2:13.80    2:15.92        
       30.64  1:05.22  1:40.84  2:15.92                                    
 25 Coe, Jeremy E             10 Pacific Sports R-PC  2:16.54    2:16.90        
       32.37  1:07.36  1:42.84  2:16.90                                    
 26 Gerton, Kai H             10 Swim Utah-UT         2:18.17    2:16.91        
       32.13  1:07.64  1:43.17  2:16.91                                    
 27 Tagliola, Roman M          9 Una Fac-CO           2:17.68    2:17.91        
       31.00  1:05.77  1:41.87  2:17.91                                    
 28 Reed, Lachlan             10 Rancho San Diegu-SI  2:15.65    2:18.34        
       31.48  1:06.54  1:42.76  2:18.34                                    
 29 Barton, Robert P          10 Olympus Aquatics-UT  2:16.54    2:19.87        
       31.80  1:07.86  1:43.90  2:19.87                                    
 30 Chau, Jaydan              10 Clovis Swim Club-CC  2:17.86    2:21.66        
       32.08  1:08.68  1:45.89  2:21.66                                    
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 5:17.83        2004 Adam Hinshaw, DACA                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Frater, Liam A            10 Corona Aquatic T-CA  5:32.38    5:30.48        
       28.71  1:00.98  1:34.59  2:08.71  2:42.59  3:16.28  3:50.16  4:23.98
     4:57.47  5:30.48                                                      
  2 Burke, Nicholas T         10 Aquazot Swim Clu-CA  5:34.33    5:32.56        
       29.64  1:02.77  1:36.47  2:10.53  2:44.38  3:18.78  3:52.99  4:26.57
     5:00.31  5:32.56                                                      
  3 Good, Asher J             10 Maryanne Keever-AZ   5:37.39    5:37.61        
       29.65  1:03.22  1:37.19  2:11.55  2:46.06  3:20.62  3:55.44  4:30.21
     5:04.61  5:37.61                                                      
  4 Trevino-Lozano, Izaiah D  10 Una Fson-CA          5:40.59    5:41.97        
       29.78  1:03.27  1:38.08  2:12.84  2:48.32  3:23.70  3:58.65  4:33.60
     5:08.74  5:41.97                                                      
  5 Maldonado, Joel           10 Maryanne Keever-AZ   5:42.86    5:44.89        
       30.24  1:04.24  1:39.25  2:14.56  2:50.28  3:25.14  4:01.04  4:36.45
     5:12.14  5:44.89                                                      
  6 Connole, Ryan N           10 Aquazot Swim Clu-CA  5:46.22    5:46.45        
       31.13  1:05.35  1:40.36  2:15.91  2:51.90  3:27.43  4:02.74  4:38.19
     5:13.63  5:46.45                                                      
  7 Caples, Devyn S            9 Saint Lawrence S-PC  5:49.55    5:46.87        
       30.29  1:03.98  1:38.92  2:14.71  2:50.30  3:26.48  4:02.28  4:37.99
     5:13.69  5:46.87                                                      
  8 Fraley, Yuto N            10 North Coast Aqua-SI  5:48.66    5:46.91        
       30.94  1:05.97  1:41.33  2:17.59  2:53.32  3:29.63  4:05.23  4:41.03
     5:15.58  5:46.91                                                      
  9 Brecht, Andrew J          10 Pacific Swim-SI      5:47.49    5:47.38        
       31.12  1:05.20  1:40.57  2:15.76  2:50.59  3:26.54  4:02.24  4:37.74
     5:12.59  5:47.38                                                      
 10 Lathrop, Austin T         10 Una PS-SI            5:49.22    6:03.32        
       32.03  1:07.16  1:43.82  2:19.65  2:57.20  3:34.75  4:11.80  4:49.99
     5:27.07  6:03.32                                                      
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 5:17.83        2004 Adam Hinshaw, DACA                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Frater, Liam A            10 Corona Aquatic T-CA  5:45.08    5:32.38 q      
       28.70  1:01.25  1:35.07  2:08.95  2:43.44  3:17.43  3:52.02  4:25.99
     4:59.66  5:32.38                                                      
  2 Burke, Nicholas T         10 Aquazot Swim Clu-CA  5:39.83    5:34.33 q      
       30.41  1:04.14  1:38.56  2:12.60  2:46.67  3:21.12  3:55.16  4:29.04
     5:02.72  5:34.33                                                      
  3 Good, Asher J             10 Maryanne Keever-AZ   5:38.56    5:37.39 q      
       29.58  1:03.11  1:37.79  2:12.42  2:47.02  3:21.76  3:56.50  4:31.10
     5:05.17  5:37.39                                                      
  4 Trevino-Lozano, Izaiah D  10 Una Fson-CA          5:45.40    5:40.59 q      
       30.19  1:04.22  1:38.84  2:13.77  2:48.88  3:23.86  3:58.49  4:32.86
     5:07.04  5:40.59                                                      
  5 Maldonado, Joel           10 Maryanne Keever-AZ   5:46.21    5:42.86 q      
       30.63  1:05.36  1:40.53  2:15.34  2:50.27  3:25.47  3:59.82  4:34.84
     5:10.13  5:42.86                                                      
  6 Connole, Ryan N           10 Aquazot Swim Clu-CA  5:52.16    5:46.22 q      
       30.62  1:04.78  1:39.87  2:15.25  2:50.49  3:25.73  4:01.40  4:36.78
     5:12.23  5:46.22                                                      
  7 Brecht, Andrew J          10 Pacific Swim-SI      5:51.50    5:47.49 q      
       31.04  1:05.48  1:40.59  2:15.68  2:50.72  3:26.66  4:02.46  4:37.64
     5:13.07  5:47.49                                                      
  8 Fraley, Yuto N            10 North Coast Aqua-SI  5:53.04    5:48.66 q      
       31.51  1:06.26  1:41.04  2:16.20  2:51.96  3:27.56  4:03.26  4:38.16
     5:14.03  5:48.66                                                      
  9 Lathrop, Austin T         10 Una PS-SI            6:03.96    5:49.22 q      
       31.06  1:04.29  1:39.18  2:14.48  2:49.93  3:25.37  4:01.08  4:37.72
     5:14.36  5:49.22                                                      
 10 Caples, Devyn S            9 Saint Lawrence S-PC  5:51.21    5:49.55 q      
       30.32  1:04.00  1:38.98  2:14.48  2:50.14  3:26.25  4:02.40  4:39.16
     5:15.17  5:49.55                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Walimbe, Pranav A         10 Sierra Marlins S-SN  5:52.11    5:49.70        
       31.54  1:07.38  1:43.19  2:19.57  2:55.45  3:30.95  4:06.52  4:42.23
     5:17.19  5:49.70                                                      
 12 Guner, Yagiz              10 Irvine Novaquati-CA  5:56.96    5:50.24        
       31.42  1:06.09  1:41.23  2:16.17  2:51.52  3:27.23  4:03.54  4:39.81
     5:15.93  5:50.24                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Debernardi, Dominic       10 Yosemite Marlins-CC  5:57.25    5:50.92        
       32.03  1:06.68  1:42.08  2:17.43  2:52.78  3:28.25  4:04.54  4:40.59
     5:16.61  5:50.92                                                      
 14 Hendrick, Jack A          10 Livermore Aqua C-PC  6:06.03    5:52.43        
       32.28  1:06.98  1:42.58  2:18.26  2:53.83  3:29.82  4:05.75  4:42.50
     5:17.81  5:52.43                                                      
 15 Barrier, Tegan J          10 Front Range Barr-CO  5:59.77    5:56.50        
       32.22  1:08.34  1:43.66  2:19.50  2:55.77  3:32.24  4:09.10  4:45.74
     5:21.65  5:56.50                                                      
 16 Tagliola, Roman M          9 Una Fac-CO           6:04.50    6:01.79        
       31.60  1:06.63  1:42.60  2:19.28  2:56.55  3:34.33  4:11.61  4:48.54
     5:25.51  6:01.79                                                      
 17 Coe, Jeremy E             10 Pacific Sports R-PC  6:08.66    6:10.21        
       32.94  1:10.09  1:47.13  2:25.28  3:03.83  3:41.66  4:20.52  4:57.99
     5:35.22  6:10.21                                                      
 18 Barton, Robert P          10 Olympus Aquatics-UT  5:57.74    6:10.49        
       32.01  1:08.22  1:46.26  2:24.04  3:02.55  3:40.67  4:18.66  4:57.47
     5:34.71  6:10.49                                                      
 19 Ko, Nathaniel D            9 Irvine Novaquati-CA  5:27.08L   6:10.68        
       33.75  1:10.45  1:48.20  2:25.62  3:03.24  3:40.41  4:18.94  4:56.51
     5:33.96  6:10.68                                                      
 20 Chau, Jaydan              10 Clovis Swim Club-CC  6:06.52    6:11.21        
       32.89  1:09.77  1:47.84  2:25.52  3:03.75  3:41.95  4:19.78  4:57.21
     5:34.92  6:11.21                                                      
 21 North, Toshi              10 Sunn Swimming-PC     6:08.52    6:16.51        
       35.70  1:13.60  1:51.35  2:31.39  3:09.74  3:47.81  4:26.02  5:04.73
     5:41.77  6:16.51                                                      
 22 Hayes, Dylan M            10 Renegade Aquatic-SI  6:06.92    6:27.51        
       32.35  1:09.75  1:49.18  2:29.07  3:08.16  3:48.82  4:28.86  5:08.70
     5:48.06  6:27.51                                                      
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 27.89   4/10/2015 Ronald J Dalmacio, Rose Bowl Aquati          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mindlin, Ethan E           9 Swim Neptune-AZ        31.66      30.88        
  2 Hesser, Raymond J         10 Northern Lights-AK     31.49      31.24        
  3 Matthews, Charles M       10 North Bay Aquati-PC    31.46      31.39        
  4 Kim, Kyle                 10 Unattached-CA          31.40      31.49        
  5 Puchakatla Sairamesh, Sh  10 Walnut Creek Aqu-PC    31.96      31.67        
  6 Good, Asher J             10 Maryanne Keever-AZ     31.92      31.94        
  7 Cui, Andy C               10 Palo Alto Stanfo-PC    32.14      31.95        
  8 Davis, Jack C             10 Livermore Aqua C-PC    32.65      32.35        
  9 Horvath, Henry F          10 Aquazot Swim Clu-CA    32.58      32.47        
 10 Lathrop, Austin T         10 Una PS-SI              32.59      33.07        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 27.89   4/10/2015 Ronald J Dalmacio, Rose Bowl Aquati          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kim, Kyle                 10 Unattached-CA          30.65      31.40 q      
  2 Matthews, Charles M       10 North Bay Aquati-PC    31.00      31.46 q      
  3 Hesser, Raymond J         10 Northern Lights-AK     31.53      31.49 q      
  4 Mindlin, Ethan E           9 Swim Neptune-AZ        31.54      31.66 q      
  5 Good, Asher J             10 Maryanne Keever-AZ     32.22      31.92 q      
  6 Puchakatla Sairamesh, Sh  10 Walnut Creek Aqu-PC    32.50      31.96 q      
  7 Cui, Andy C               10 Palo Alto Stanfo-PC    32.86      32.14 q      
  8 Horvath, Henry F          10 Aquazot Swim Clu-CA    31.45      32.58 q      
  9 Lathrop, Austin T         10 Una PS-SI              32.60      32.59 q      
 10 Davis, Jack C             10 Livermore Aqua C-PC    32.61      32.65 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Doddaballapur, Pramath V  10 Santa Clara Swim-PC    33.67      33.13        
 12 Wang, Evan S              10 Irvine Novaquati-CA    33.95      33.24        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ren, Aiden J              10 Quicksilver Swim-PC    33.96      33.49        
 14 Fuchslin, Brennan         10 Davis Arden Raci-SN    32.79      33.52        
 15 DiBello, Michael D        10 Corona Aquatic T-CA    33.98      33.60        
 16 Guner, Yagiz              10 Irvine Novaquati-CA    33.86      33.63        
 17 Reyes, Luke N             10 Sunn Swimming-PC       32.72      33.71        
 18 Bui, Andrew T              9 Indian Wells Val-CC    33.76      33.99        
 19 Flores, Gianlucca         10 Quicksilver Swim-PC    33.41      34.03        
 20 Yang, Ray H               10 San Diego Aquati-SI    33.66      34.08        
 21 Roller, Tyler J            9 De Anza Cupertin-PC    33.76      34.10        
 22 Wang, Brandon B           10 Peak Swimming-PC       33.43      34.11        
 23 Feng, Ryan Y              10 Santa Clara Swim-PC    33.87      34.27        
 24 Skamnes, Nicholas D       10 Swim Utah-UT           33.82      34.44        
 25 Gerton, Kai H             10 Swim Utah-UT           33.83      34.64        
 26 White, Samuel J           10 Front Range Barr-CO    32.31      34.70        
 27 Connole, Ryan N           10 Aquazot Swim Clu-CA    33.91      35.13        
 28 Jones, Quinn P            10 Folsom Wahoos Sw-SN    33.20      35.19        
 29 Minning, Reese M          10 Sierra Marlins S-SN    33.68      35.23        
 30 Jones, William C          10 Olympus Aquatics-UT    33.96      35.26        
 31 Winter, Aeddan T          10 Swim Utah-UT           33.41      35.32        
 32 Chang, Brendon E          10 Brentwood Seawol-PC    38.45L     35.44        
 33 Fan, Jason K              10 Aces Swim Club-CO      33.73      35.97        
 34 LeVine, Holden             8 Una Azot-CA            33.84      36.03        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 58.62   4/11/2015 Ronald J Dalmacio, Rose Bowl Aquati          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Puchakatla Sairamesh, Sh  10 Walnut Creek Aqu-PC  1:06.69    1:05.25        
       31.84  1:05.25                                                      
  2 Matthews, Charles M       10 North Bay Aquati-PC  1:07.61    1:05.84        
       32.15  1:05.84                                                      
  3 Mindlin, Ethan E           9 Swim Neptune-AZ      1:08.05    1:07.16        
       33.06  1:07.16                                                      
  4 Jiang, Ramon A            10 Irvine Novaquati-CA  1:07.66    1:07.26        
       32.87  1:07.26                                                      
  5 Kim, Kyle                 10 Unattached-CA        1:07.43    1:07.50        
       32.41  1:07.50                                                      
  6 Horvath, Henry F          10 Aquazot Swim Clu-CA  1:07.62    1:07.64        
       33.42  1:07.64                                                      
  7 Hesser, Raymond J         10 Northern Lights-AK   1:07.59    1:07.65        
       32.92  1:07.65                                                      
  8 Swiggett, Luke J          10 Albany Armada Aq-PC  1:08.92    1:08.25        
       33.22  1:08.25                                                      
  9 Cui, Andy C               10 Palo Alto Stanfo-PC  1:09.59    1:09.35        
       33.21  1:09.35                                                      
 -- Davis, Jack C             10 Livermore Aqua C-PC  1:09.47         DQ        
       33.60       DQ                                                      
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 58.62   4/11/2015 Ronald J Dalmacio, Rose Bowl Aquati          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Puchakatla Sairamesh, Sh  10 Walnut Creek Aqu-PC  1:09.03    1:06.69 q      
       32.96  1:06.69                                                      
  2 Kim, Kyle                 10 Unattached-CA        1:06.23    1:07.43 q      
       32.48  1:07.43                                                      
  3 Hesser, Raymond J         10 Northern Lights-AK   1:07.67    1:07.59 q      
       32.64  1:07.59                                                      
  4 Matthews, Charles M       10 North Bay Aquati-PC  1:09.12    1:07.61 q      
       33.04  1:07.61                                                      
  5 Horvath, Henry F          10 Aquazot Swim Clu-CA  1:07.06    1:07.62 q      
       32.74  1:07.62                                                      
  6 Jiang, Ramon A            10 Irvine Novaquati-CA  1:08.25    1:07.66 q      
       33.15  1:07.66                                                      
  7 Mindlin, Ethan E           9 Swim Neptune-AZ      1:08.26    1:08.05 q      
       33.04  1:08.05                                                      
  8 Swiggett, Luke J          10 Albany Armada Aq-PC  1:12.63    1:08.92 q      
       34.24  1:08.92                                                      
  9 Davis, Jack C             10 Livermore Aqua C-PC  1:10.61    1:09.47 q      
       33.59  1:09.47                                                      
 10 Cui, Andy C               10 Palo Alto Stanfo-PC  1:12.35    1:09.59 q      
       33.21  1:09.59                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dix, John S               10 Irvine Novaquati-CA  1:12.29    1:10.12        
       34.15  1:10.12                                                      
 12 Flores, Gianlucca         10 Quicksilver Swim-PC  1:11.65    1:11.09        
       34.79  1:11.09                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 White, Samuel J           10 Front Range Barr-CO  1:12.51    1:11.17        
       35.22  1:11.17                                                      
 14 Fuchslin, Brennan         10 Davis Arden Raci-SN  1:11.34    1:11.42        
       36.09  1:11.42                                                      
 15 Reyes, Luke N             10 Sunn Swimming-PC     1:09.39    1:11.44        
       35.19  1:11.44                                                      
 16 LeVine, Holden             8 Una Azot-CA          1:23.54L   1:11.65        
       34.79  1:11.65                                                      
 17 Lathrop, Austin T         10 Una PS-SI            1:10.89    1:12.11        
       34.54  1:12.11                                                      
 18 Jones, William C          10 Olympus Aquatics-UT  1:12.49    1:12.28        
       35.07  1:12.28                                                      
 19 Bui, Andrew T              9 Indian Wells Val-CC  1:13.07    1:12.37        
       34.67  1:12.37                                                      
 20 Gerton, Kai H             10 Swim Utah-UT         1:12.95    1:12.38        
       35.67  1:12.38                                                      
 21 Minning, Reese M          10 Sierra Marlins S-SN  1:12.27    1:12.63        
       34.49  1:12.63                                                      
 22 Caples, Devyn S            9 Saint Lawrence S-PC  1:12.68    1:12.65        
       35.23  1:12.65                                                      
 23 Skamnes, Nicholas D       10 Swim Utah-UT         1:12.49    1:12.77        
       34.97  1:12.77                                                      
 24 Brecht, Andrew J          10 Pacific Swim-SI      1:12.61    1:13.78        
       35.41  1:13.78                                                      
 25 Polakoff, Daneel           9 Aquazot Swim Clu-CA  1:22.15L   1:13.90        
       36.13  1:13.90                                                      
 26 Chua, Ethan J             10 San Marino Tsuna-CA  1:11.51    1:14.04        
       35.09  1:14.04                                                      
 27 Winter, Aeddan T          10 Swim Utah-UT         1:11.42    1:14.33        
       36.13  1:14.33                                                      
 28 Feng, Ryan Y              10 Santa Clara Swim-PC  1:12.77    1:14.35        
       36.23  1:14.35                                                      
 29 Ren, Aiden J              10 Quicksilver Swim-PC  1:12.58    1:15.28        
       36.00  1:15.28                                                      
 30 Fan, Jason K              10 Aces Swim Club-CO    1:12.84    1:15.48        
       36.90  1:15.48                                                      
 31 Ko, Nathaniel D            9 Irvine Novaquati-CA  1:12.69    1:18.56        
       37.52  1:18.56                                                      
 -- Roller, Tyler J            9 De Anza Cupertin-PC  1:12.83         DQ        
       35.13       DQ                                                      
 -- Wang, Evan S              10 Irvine Novaquati-CA  1:11.83         DQ        
       35.24       DQ                                                      
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 32.84   4/11/2015 Ricky Kurosawa, Boulder City Hen             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chu, Jerry F              10 Santa Clara Swim-PC    33.66      32.91        
  2 Bui, Douglas T            10 Indian Wells Val-CC    34.09      33.55        
  3 Verdolaga, Daniel F       10 Aquazot Swim Clu-CA    35.13      34.79        
  4 Reed, Lachlan             10 Rancho San Diegu-SI    34.83      34.85        
  5 Aguero, Thomas C          10 Una Scsc-PC            35.22      35.03        
  6 Doddaballapur, Pramath V  10 Santa Clara Swim-PC    35.47      35.11        
  7 Koyama, Masato            10 Rancho San Diegu-SI    35.48      35.33        
  8 Hsieh, Eugene             10 Palo Alto Stanfo-PC    35.56      35.38        
  9 DiBello, Michael D        10 Corona Aquatic T-CA    36.46      35.67        
 10 Wang, Brandon B           10 Peak Swimming-PC       36.25      35.81        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke Swim-off
===============================================================================
   FW Record: # 32.84   4/11/2015 Ricky Kurosawa, Boulder City Hen             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Rosmann, Dylan R           9 Una Azot-CA               NT      35.22        
  2 Reyes, Luke N             10 Sunn Swimming-PC          NT      35.34        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 32.84   4/11/2015 Ricky Kurosawa, Boulder City Hen             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chu, Jerry F              10 Santa Clara Swim-PC    34.69      33.66 q      
  2 Bui, Douglas T            10 Indian Wells Val-CC    35.66      34.09 q      
  3 Reed, Lachlan             10 Rancho San Diegu-SI    35.67      34.83 q      
  4 Verdolaga, Daniel F       10 Aquazot Swim Clu-CA    35.68      35.13 q      
  5 Aguero, Thomas C          10 Una Scsc-PC            36.29      35.22 q      
  6 Doddaballapur, Pramath V  10 Santa Clara Swim-PC    37.77      35.47 q      
  7 Koyama, Masato            10 Rancho San Diegu-SI    35.00      35.48 q      
  8 Hsieh, Eugene             10 Palo Alto Stanfo-PC    36.26      35.56 q      
  9 Wang, Brandon B           10 Peak Swimming-PC       37.40      36.25 q      
 10 DiBello, Michael D        10 Corona Aquatic T-CA    38.05      36.46 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wang, Evan S              10 Irvine Novaquati-CA    36.51      36.52        
 12 Rosmann, Dylan R           9 Una Azot-CA            37.32      36.53        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Reyes, Luke N             10 Sunn Swimming-PC       35.66     J36.53        
 14 Mahabir, Nicholas R       10 North Bay Aquati-PC    37.52      36.55        
 15 Rodenberg, Andrew P       10 Sierra Marlins S-SN    37.12      36.77        
 16 Davies, Sterling F         9 Davis Arden Raci-SN    37.36      36.78        
 17 Vong, Tyler                8 Davis Arden Raci-SN    36.19      37.16        
 18 Pickles, Evan A           10 Rio Salado Swim-AZ     36.79      37.32        
 19 Truong, Alexander T       10 Unattached-PC          37.35      37.52        
 20 Swiggett, Luke J          10 Albany Armada Aq-PC    37.93      37.56        
 21 Kim, Kyle                 10 Unattached-CA          37.50      37.84        
 22 Cuenca, Owen A            10 Alameda Island A-PC    37.77      37.98        
 23 Pickles, Ian J            10 Rio Salado Swim-AZ     37.36      38.19        
 24 Tran, Jaeden T            10 Una Rsd-SI             36.94      38.32        
 25 Chien, Ethan T            10 Palo Alto Stanfo-PC    37.91      38.54        
 26 Fan, Jason K              10 Aces Swim Club-CO      37.68      39.69        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:11.28    4/9/2015 Ricky Kurosawa, Boulder City Hen           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chu, Jerry F              10 Santa Clara Swim-PC  1:12.44    1:12.59        
       34.85  1:12.59                                                      
  2 Verdolaga, Daniel F       10 Aquazot Swim Clu-CA  1:16.03    1:14.74        
       35.93  1:14.74                                                      
  3 Bui, Douglas T            10 Indian Wells Val-CC  1:16.91    1:15.92        
       36.21  1:15.92                                                      
  4 Aguero, Thomas C          10 Una Scsc-PC          1:17.10    1:16.14        
       36.88  1:16.14                                                      
  5 Reed, Lachlan             10 Rancho San Diegu-SI  1:17.91    1:16.62        
       35.59  1:16.62                                                      
  6 Koyama, Masato            10 Rancho San Diegu-SI  1:17.94    1:17.74        
       36.98  1:17.74                                                      
  7 Wang, Evan S              10 Irvine Novaquati-CA  1:17.73    1:18.30        
       37.30  1:18.30                                                      
  8 Doddaballapur, Pramath V  10 Santa Clara Swim-PC  1:19.42    1:19.16        
       37.25  1:19.16                                                      
  9 DiBello, Michael D        10 Corona Aquatic T-CA  1:18.88    1:19.36        
       37.13  1:19.36                                                      
 10 Mahabir, Nicholas R       10 North Bay Aquati-PC  1:19.16    1:19.79        
       38.00  1:19.79                                                      
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:11.28    4/9/2015 Ricky Kurosawa, Boulder City Hen           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chu, Jerry F              10 Santa Clara Swim-PC  1:13.67    1:12.44 q      
       34.50  1:12.44                                                      
  2 Verdolaga, Daniel F       10 Aquazot Swim Clu-CA  1:16.35    1:16.03 q      
       36.30  1:16.03                                                      
  3 Bui, Douglas T            10 Indian Wells Val-CC  1:18.98    1:16.91 q      
       37.07  1:16.91                                                      
  4 Aguero, Thomas C          10 Una Scsc-PC          1:18.58    1:17.10 q      
       36.65  1:17.10                                                      
  5 Wang, Evan S              10 Irvine Novaquati-CA  1:19.10    1:17.73 q      
       37.58  1:17.73                                                      
  6 Reed, Lachlan             10 Rancho San Diegu-SI  1:17.99    1:17.91 q      
       36.73  1:17.91                                                      
  7 Koyama, Masato            10 Rancho San Diegu-SI  1:17.29    1:17.94 q      
       37.47  1:17.94                                                      
  8 DiBello, Michael D        10 Corona Aquatic T-CA  1:20.78    1:18.88 q      
       37.19  1:18.88                                                      
  9 Mahabir, Nicholas R       10 North Bay Aquati-PC  1:21.63    1:19.16 q      
       37.65  1:19.16                                                      
 10 Doddaballapur, Pramath V  10 Santa Clara Swim-PC  1:19.21    1:19.42 q      
       37.61  1:19.42                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Rosmann, Dylan R           9 Una Azot-CA          1:17.44    1:19.56        
       37.69  1:19.56                                                      
 12 Pickles, Evan A           10 Rio Salado Swim-AZ   1:19.56    1:19.92        
       38.24  1:19.92                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kim, Kyle                 10 Unattached-CA        1:21.08    1:20.53        
       37.79  1:20.53                                                      
 14 Wang, Brandon B           10 Peak Swimming-PC     1:19.88    1:20.55        
       38.63  1:20.55                                                      
 15 Caples, Devyn S            9 Saint Lawrence S-PC  1:19.70    1:20.58        
       38.05  1:20.58                                                      
 16 Ko, Nathaniel D            9 Irvine Novaquati-CA  1:22.22    1:22.31        
       40.59  1:22.31                                                      
 17 Rodenberg, Andrew P       10 Sierra Marlins S-SN  1:21.25    1:22.44        
       39.66  1:22.44                                                      
 18 Dix, John S               10 Irvine Novaquati-CA  1:18.58    1:22.47        
       39.75  1:22.47                                                      
 19 Cuenca, Owen A            10 Alameda Island A-PC  1:22.04    1:22.79        
       39.34  1:22.79                                                      
 20 Vong, Tyler                8 Davis Arden Raci-SN  1:20.52    1:22.83        
       38.98  1:22.83                                                      
 21 Hsieh, Eugene             10 Palo Alto Stanfo-PC  1:20.57    1:23.02        
       38.75  1:23.02                                                      
 22 Pickles, Ian J            10 Rio Salado Swim-AZ   1:21.94    1:23.29        
       40.36  1:23.29                                                      
 23 Chien, Ethan T            10 Palo Alto Stanfo-PC  1:21.56    1:23.46        
       40.65  1:23.46                                                      
 24 Tran, Jaeden T            10 Una Rsd-SI           1:20.59    1:23.88        
       39.51  1:23.88                                                      
 25 Swiggett, Luke J          10 Albany Armada Aq-PC  1:21.64    1:23.94        
       39.64  1:23.94                                                      
 26 Chun, Kyle                10 Unattached-PC        1:22.11    1:24.70        
       40.97  1:24.70                                                      
 27 Davies, Sterling F         9 Davis Arden Raci-SN  1:21.45    1:25.07        
       39.94  1:25.07                                                      
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly Swim-off
===============================================================================
   FW Record: # 28.00        2010 Alex Liang, PASA                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Hoffman, Zachary I        10 Orinda Aquatics-PC        NT      30.12        
  2 Feng, Ryan Y              10 Santa Clara Swim-PC       NT      30.42        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 28.00        2010 Alex Liang, PASA                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chu, Jerry F              10 Santa Clara Swim-PC    29.90      28.54        
  2 Doddaballapur, Pramath V  10 Santa Clara Swim-PC    30.05      29.96        
  3 Good, Asher J             10 Maryanne Keever-AZ     30.29      30.02        
  4 Newnan, Addison M         10 Osprey Aquatics-PC     29.81      30.22        
  5 Wu, Nathan Y               9 Jcc Waves-CA           30.56      30.25        
  6 Walimbe, Pranav A         10 Sierra Marlins S-SN    30.00      30.32        
  7 Welsh, Zachary E          10 Ladera Oaks-PC         30.61      30.56        
  8 Kim, Kyle                 10 Unattached-CA          30.26      30.58        
  9 Trevino-Lozano, Izaiah D  10 Una Fson-CA            30.55      31.63        
 10 Lathrop, Austin T         10 Una PS-SI              30.56      31.80        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 28.00        2010 Alex Liang, PASA                             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Newnan, Addison M         10 Osprey Aquatics-PC     30.84      29.81 q      
  2 Chu, Jerry F              10 Santa Clara Swim-PC    29.70      29.90 q      
  3 Walimbe, Pranav A         10 Sierra Marlins S-SN    30.92      30.00 q      
  4 Doddaballapur, Pramath V  10 Santa Clara Swim-PC    31.57      30.05 q      
  5 Kim, Kyle                 10 Unattached-CA          30.82      30.26 q      
  6 Good, Asher J             10 Maryanne Keever-AZ     30.66      30.29 q      
  7 Trevino-Lozano, Izaiah D  10 Una Fson-CA            30.95      30.55 q      
  8 Wu, Nathan Y               9 Jcc Waves-CA           31.55      30.56 q      
  8 Lathrop, Austin T         10 Una PS-SI              30.15      30.56 q      
 10 Welsh, Zachary E          10 Ladera Oaks-PC         31.07      30.61 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jiang, Ramon A            10 Irvine Novaquati-CA    30.94      30.69        
 12 Feng, Ryan Y              10 Santa Clara Swim-PC    31.33      30.71        
 12 Hoffman, Zachary I        10 Orinda Aquatics-PC     30.58      30.71        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 14 Mindlin, Ethan E           9 Swim Neptune-AZ        30.42      30.74        
 15 Matthews, Charles M       10 North Bay Aquati-PC    31.13      30.78        
 16 Fuchslin, Brennan         10 Davis Arden Raci-SN    31.69      30.79        
 17 Burke, Nicholas T         10 Aquazot Swim Clu-CA    31.39      30.90        
 18 Barrier, Tegan J          10 Front Range Barr-CO    30.62      31.05        
 19 Tran, Jaeden T            10 Una Rsd-SI             30.96      31.26        
 20 Debernardi, Dominic       10 Yosemite Marlins-CC    31.20      31.33        
 21 Ouyang, Jonathan S         9 Quicksilver Swim-PC    31.76      31.34        
 22 Wang, Brandon B           10 Peak Swimming-PC       31.95      31.35        
 23 Goldstein, Coen A         10 Riverside Aquati-CA    35.33L     31.42        
 24 DiBello, Michael D        10 Corona Aquatic T-CA    32.10      31.56        
 25 Thomas, Larwence M        10 Unattached-PC          32.24      31.67        
 26 Ko, Nathaniel D            9 Irvine Novaquati-CA    30.80      31.71        
 27 Bui, Douglas T            10 Indian Wells Val-CC    30.81      31.74        
 28 Yang, Ray H               10 San Diego Aquati-SI    32.02      31.80        
 29 LeVine, Holden             8 Una Azot-CA            32.01      31.92        
 30 Nattrass, Tyler J         10 Northern Sierra-SN     31.81      32.05        
 31 Horvath, Henry F          10 Aquazot Swim Clu-CA    30.95      32.08        
 32 Rosmann, Dylan R           9 Una Azot-CA            32.53      32.10        
 33 Brents, Robert D          10 Walnut Creek Aqu-PC    32.24      32.12        
 34 White, Samuel J           10 Front Range Barr-CO    32.36      32.25        
 35 Hesser, Raymond J         10 Northern Lights-AK     31.21      32.28        
 36 Winter, Aeddan T          10 Swim Utah-UT           31.70      32.39        
 37 Davies, Sterling F         9 Davis Arden Raci-SN    32.26      32.44        
 38 Tagliola, Roman M          9 Una Fac-CO             32.26      32.45        
 39 Cui, Andy C               10 Palo Alto Stanfo-PC    32.40      32.47        
 40 Hunter, Joshua C          10 The Hills Hurric-PC    32.32      32.57        
 41 Gattnar, Marre S          10 Seals Aquatics-PC      32.33      32.60        
 42 Chau, Jaydan              10 Clovis Swim Club-CC    32.67      32.62        
 43 Fraley, Yuto N            10 North Coast Aqua-SI    32.52      32.64        
 44 Maldonado, Joel           10 Maryanne Keever-AZ     31.54      32.67        
 45 Guillory, Jeremy D        10 Feather River Aq-SN    31.75      32.68        
 45 Koyama, Masato            10 Rancho San Diegu-SI    31.60      32.68        
 47 Anawaty, Brice A          10 Maryanne Keever-AZ     32.50      32.97        
 48 Verdolaga, Daniel F       10 Aquazot Swim Clu-CA    32.66      33.14        
 49 Rodenberg, Andrew P       10 Sierra Marlins S-SN    32.23      33.36        
 50 Hayes, Dylan M            10 Renegade Aquatic-SI    36.13L     33.72        
 51 Chatham, Kaden M          10 Aces Swim Club-CO      32.58      33.81        
 52 Chang, Brendon E          10 Brentwood Seawol-PC    32.16      33.86        
 53 Jones, William C          10 Olympus Aquatics-UT    32.29      34.12        
 -- Lawson, Jacob D           10 California Capit-SN    31.87         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 1:01.67        2010 Alex Liang, PASA                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Jiang, Ramon A            10 Irvine Novaquati-CA  1:07.84    1:06.16        
       31.31  1:06.16                                                      
  2 Lathrop, Austin T         10 Una PS-SI            1:05.24    1:06.22        
       31.48  1:06.22                                                      
  3 Fuchslin, Brennan         10 Davis Arden Raci-SN  1:06.73    1:06.50        
       31.29  1:06.50                                                      
  4 Mindlin, Ethan E           9 Swim Neptune-AZ      1:07.89    1:06.61        
       31.39  1:06.61                                                      
  5 Burke, Nicholas T         10 Aquazot Swim Clu-CA  1:07.01    1:07.04        
       32.45  1:07.04                                                      
  6 Walimbe, Pranav A         10 Sierra Marlins S-SN  1:07.17    1:07.38        
       32.96  1:07.38                                                      
  7 Ko, Nathaniel D            9 Irvine Novaquati-CA  1:07.90    1:07.67        
       33.01  1:07.67                                                      
  8 Trevino-Lozano, Izaiah D  10 Una Fson-CA          1:08.66    1:07.78        
       32.41  1:07.78                                                      
  9 Doddaballapur, Pramath V  10 Santa Clara Swim-PC  1:07.84    1:08.04        
       30.90  1:08.04                                                      
 10 Frater, Liam A            10 Corona Aquatic T-CA  1:08.56    1:08.80        
       32.17  1:08.80                                                      
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 1:01.67        2010 Alex Liang, PASA                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lathrop, Austin T         10 Una PS-SI            1:06.50    1:05.24 q      
       30.39  1:05.24                                                      
  2 Fuchslin, Brennan         10 Davis Arden Raci-SN  1:05.98    1:06.73 q      
       31.60  1:06.73                                                      
  3 Burke, Nicholas T         10 Aquazot Swim Clu-CA  1:07.55    1:07.01 q      
       32.00  1:07.01                                                      
  4 Walimbe, Pranav A         10 Sierra Marlins S-SN  1:07.55    1:07.17 q      
       31.95  1:07.17                                                      
  5 Doddaballapur, Pramath V  10 Santa Clara Swim-PC  1:07.55    1:07.84 q      
       31.16  1:07.84                                                      
  5 Jiang, Ramon A            10 Irvine Novaquati-CA  1:06.14    1:07.84 q      
       31.55  1:07.84                                                      
  7 Mindlin, Ethan E           9 Swim Neptune-AZ      1:06.81    1:07.89 q      
       32.48  1:07.89                                                      
  8 Ko, Nathaniel D            9 Irvine Novaquati-CA  1:07.87    1:07.90 q      
       32.87  1:07.90                                                      
  9 Frater, Liam A            10 Corona Aquatic T-CA  1:10.06    1:08.56 q      
       31.77  1:08.56                                                      
 10 Trevino-Lozano, Izaiah D  10 Una Fson-CA          1:08.89    1:08.66 q      
       32.17  1:08.66                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Horvath, Henry F          10 Aquazot Swim Clu-CA  1:08.67    1:08.89        
       32.59  1:08.89                                                      
 12 Rosmann, Dylan R           9 Una Azot-CA          1:14.06    1:08.97        
       33.01  1:08.97                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Bui, Douglas T            10 Indian Wells Val-CC  1:09.62    1:09.04        
       32.05  1:09.04                                                      
 14 Feng, Ryan Y              10 Santa Clara Swim-PC  1:10.20    1:09.18        
       33.16  1:09.18                                                      
 15 Wu, Nathan Y               9 Jcc Waves-CA         1:13.95    1:09.22        
       32.33  1:09.22                                                      
 16 Wang, Brandon B           10 Peak Swimming-PC     1:14.63    1:09.33        
       32.39  1:09.33                                                      
 17 DiBello, Michael D        10 Corona Aquatic T-CA  1:11.78    1:09.51        
       32.08  1:09.51                                                      
 18 Barrier, Tegan J          10 Front Range Barr-CO  1:07.76    1:09.77        
       32.13  1:09.77                                                      
 19 Maldonado, Joel           10 Maryanne Keever-AZ   1:11.71    1:10.07        
       32.61  1:10.07                                                      
 20 Welsh, Zachary E          10 Ladera Oaks-PC       1:12.31    1:10.53        
       32.05  1:10.53                                                      
 21 LeVine, Holden             8 Una Azot-CA          1:10.43    1:10.58        
       33.16  1:10.58                                                      
 22 Debernardi, Dominic       10 Yosemite Marlins-CC  1:10.92    1:10.67        
       33.11  1:10.67                                                      
 23 Goldstein, Coen A         10 Riverside Aquati-CA  1:11.64    1:10.69        
       32.64  1:10.69                                                      
 24 Tagliola, Roman M          9 Una Fac-CO           1:11.08    1:11.62        
       33.97  1:11.62                                                      
 25 Verdolaga, Daniel F       10 Aquazot Swim Clu-CA  1:12.81    1:12.05        
       33.80  1:12.05                                                      
 26 Hoffman, Zachary I        10 Orinda Aquatics-PC   1:10.66    1:12.27        
       33.63  1:12.27                                                      
 27 Winter, Aeddan T          10 Swim Utah-UT         1:11.83    1:12.66        
       33.30  1:12.66                                                      
 28 Hsieh, Dylan C            10 Santa Clara Swim-PC  1:13.11    1:12.68        
       33.81  1:12.68                                                      
 28 Lawson, Jacob D           10 California Capit-SN  1:12.55    1:12.68        
       34.60  1:12.68                                                      
 30 Tran, Jaeden T            10 Una Rsd-SI           1:09.25    1:13.10        
       33.44  1:13.10                                                      
 31 Thomas, Larwence M        10 Unattached-PC        1:12.68    1:13.29        
       35.15  1:13.29                                                      
 32 Ouyang, Jonathan S         9 Quicksilver Swim-PC  1:12.87    1:13.55        
       33.15  1:13.55                                                      
 33 Yang, Ray H               10 San Diego Aquati-SI  1:12.79    1:13.60        
       33.78  1:13.60                                                      
 34 Garren, Asher L           10 Monterey Bay Swi-PC  1:14.38    1:13.61        
       35.54  1:13.61                                                      
 35 Swiggett, Luke J          10 Albany Armada Aq-PC  1:13.36    1:13.88        
       35.39  1:13.88                                                      
 35 Koyama, Masato            10 Rancho San Diegu-SI  1:13.34    1:13.88        
       35.08  1:13.88                                                      
 37 Chau, Jaydan              10 Clovis Swim Club-CC  1:12.58    1:14.27        
       35.75  1:14.27                                                      
 38 Estrada, Pablo S           9 South Bay Aquati-SI  1:24.76L   1:14.42        
       34.51  1:14.42                                                      
 39 Hendrick, Jack A          10 Livermore Aqua C-PC  1:13.51    1:14.86        
       34.77  1:14.86                                                      
 40 Cui, Andy C               10 Palo Alto Stanfo-PC  1:13.30    1:14.88        
       34.47  1:14.88                                                      
 41 Chatham, Kaden M          10 Aces Swim Club-CO    1:14.17    1:15.26        
       34.13  1:15.26                                                      
 42 Jones, William C          10 Olympus Aquatics-UT  1:13.20    1:15.40        
       34.19  1:15.40                                                      
 43 Barton, Robert P          10 Olympus Aquatics-UT  1:14.80    1:15.84        
       36.04  1:15.84                                                      
 44 Guner, Yagiz              10 Irvine Novaquati-CA  1:14.56    1:15.85        
       36.13  1:15.85                                                      
 45 Davies, Sterling F         9 Davis Arden Raci-SN  1:12.08    1:16.29        
       34.35  1:16.29                                                      
 46 Carver, Noah R            10 Sierra Marlins S-SN  1:12.74    1:16.33        
       35.24  1:16.33                                                      
 47 White, Samuel J           10 Front Range Barr-CO  1:14.55    1:16.67        
       35.93  1:16.67                                                      
 48 Chang, Brendon E          10 Brentwood Seawol-PC  1:14.26    1:16.83        
       36.29  1:16.83                                                      
 49 Brents, Robert D          10 Walnut Creek Aqu-PC  1:12.75    1:17.50        
       35.97  1:17.50                                                      
 50 Fraley, Yuto N            10 North Coast Aqua-SI  1:12.54    1:18.20        
       36.86  1:18.20                                                      
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 1:01.21   4/12/2015 Ronald J Dalmacio, Rose Bowl Aquati        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chu, Jerry F              10 Santa Clara Swim-PC  1:05.03    1:04.94        
       31.06  1:04.94                                                      
  2 Matthews, Charles M       10 North Bay Aquati-PC  1:07.71    1:07.09        
       30.68  1:07.09                                                      
  3 Good, Asher J             10 Maryanne Keever-AZ   1:08.37    1:07.59        
       31.52  1:07.59                                                      
  4 Reyes, Luke N             10 Sunn Swimming-PC     1:09.57    1:07.87        
       32.27  1:07.87                                                      
  5 Jiang, Ramon A            10 Irvine Novaquati-CA  1:09.29    1:08.08        
       31.22  1:08.08                                                      
  6 Bui, Douglas T            10 Indian Wells Val-CC  1:09.23    1:08.29        
       32.40  1:08.29                                                      
  7 Walimbe, Pranav A         10 Sierra Marlins S-SN  1:09.56    1:08.85        
       33.43  1:08.85                                                      
  8 DiBello, Michael D        10 Corona Aquatic T-CA  1:10.16    1:09.09        
       31.62  1:09.09                                                      
  9 Fuchslin, Brennan         10 Davis Arden Raci-SN  1:10.07    1:09.42        
       32.63  1:09.42                                                      
 -- Wang, Brandon B           10 Peak Swimming-PC     1:09.10         DQ        
       31.92       DQ                                                      
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 1:01.21   4/12/2015 Ronald J Dalmacio, Rose Bowl Aquati        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chu, Jerry F              10 Santa Clara Swim-PC  1:06.41    1:05.03 q      
       31.25  1:05.03                                                      
  2 Matthews, Charles M       10 North Bay Aquati-PC  1:08.88    1:07.71 q      
       30.63  1:07.71                                                      
  3 Good, Asher J             10 Maryanne Keever-AZ   1:09.98    1:08.37 q      
       32.22  1:08.37                                                      
  4 Wang, Brandon B           10 Peak Swimming-PC     1:09.06    1:09.10 q      
       32.40  1:09.10                                                      
  5 Bui, Douglas T            10 Indian Wells Val-CC  1:10.08    1:09.23 q      
       32.35  1:09.23                                                      
  6 Jiang, Ramon A            10 Irvine Novaquati-CA  1:08.92    1:09.29 q      
       32.06  1:09.29                                                      
  7 Walimbe, Pranav A         10 Sierra Marlins S-SN  1:11.53    1:09.56 q      
       33.06  1:09.56                                                      
  8 Reyes, Luke N             10 Sunn Swimming-PC     1:08.66    1:09.57 q      
       32.42  1:09.57                                                      
  9 Fuchslin, Brennan         10 Davis Arden Raci-SN  1:12.45    1:10.07 q      
       32.78  1:10.07                                                      
 10 DiBello, Michael D        10 Corona Aquatic T-CA  1:12.70    1:10.16 q      
       32.31  1:10.16                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Reed, Lachlan             10 Rancho San Diegu-SI  1:10.12    1:10.21        
       33.42  1:10.21                                                      
 12 Barrier, Tegan J          10 Front Range Barr-CO  1:12.09    1:10.32        
       33.11  1:10.32                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Caples, Devyn S            9 Saint Lawrence S-PC  1:10.97    1:10.36        
       32.50  1:10.36                                                      
 14 Puchakatla Sairamesh, Sh  10 Walnut Creek Aqu-PC  1:10.27    1:10.47        
       32.27  1:10.47                                                      
 15 Wang, Evan S              10 Irvine Novaquati-CA  1:11.58    1:10.64        
       33.25  1:10.64                                                      
 16 Horvath, Henry F          10 Aquazot Swim Clu-CA  1:08.95    1:10.71        
       33.24  1:10.71                                                      
 17 Rosmann, Dylan R           9 Una Azot-CA          1:12.22    1:10.82        
       33.84  1:10.82                                                      
 18 Dix, John S               10 Irvine Novaquati-CA  1:08.94    1:10.88        
       33.22  1:10.88                                                      
 19 Burke, Nicholas T         10 Aquazot Swim Clu-CA  1:11.76    1:10.89        
       33.93  1:10.89                                                      
 20 Swiggett, Luke J          10 Albany Armada Aq-PC  1:13.68    1:11.02        
       32.56  1:11.02                                                      
 21 Doddaballapur, Pramath V  10 Santa Clara Swim-PC  1:11.88    1:11.06        
       33.09  1:11.06                                                      
 22 Kim, Kyle                 10 Unattached-CA        1:10.58    1:11.16        
       31.87  1:11.16                                                      
 23 Connole, Ryan N           10 Aquazot Swim Clu-CA  1:11.60    1:11.24        
 24 Wu, Nathan Y               9 Jcc Waves-CA         1:12.96    1:11.37        
       32.47  1:11.37                                                      
 25 LeVine, Holden             8 Una Azot-CA          1:12.92    1:11.79        
 26 Lathrop, Austin T         10 Una PS-SI            1:10.79    1:11.92        
       32.66  1:11.92                                                      
 27 Tagliola, Roman M          9 Una Fac-CO           1:12.76    1:12.09        
       33.74  1:12.09                                                      
 28 Frater, Liam A            10 Corona Aquatic T-CA  1:11.93    1:12.13        
       33.23  1:12.13                                                      
 29 Verdolaga, Daniel F       10 Aquazot Swim Clu-CA  1:09.95    1:12.32        
       35.13  1:12.32                                                      
 30 Mindlin, Ethan E           9 Swim Neptune-AZ      1:11.82    1:12.51        
       32.62  1:12.51                                                      
 31 Ko, Nathaniel D            9 Irvine Novaquati-CA  1:11.14    1:12.77        
       34.84  1:12.77                                                      
 32 Guner, Yagiz              10 Irvine Novaquati-CA  1:13.42    1:12.80        
       34.01  1:12.80                                                      
 33 Koyama, Masato            10 Rancho San Diegu-SI  1:13.33    1:12.90        
       34.93  1:12.90                                                      
 34 Cui, Andy C               10 Palo Alto Stanfo-PC  1:13.01    1:12.94        
       33.06  1:12.94                                                      
 35 Maldonado, Joel           10 Maryanne Keever-AZ   1:11.88    1:13.04        
       33.91  1:13.04                                                      
 36 Cong, Jonathan             9 Pacific Athletic-SI  1:13.33    1:13.22        
       34.32  1:13.22                                                      
 37 Brents, Robert D          10 Walnut Creek Aqu-PC  1:12.99    1:13.25        
       33.95  1:13.25                                                      
 38 Fraley, Yuto N            10 North Coast Aqua-SI  1:13.24    1:14.47        
       35.55  1:14.47                                                      
 39 Brecht, Andrew J          10 Pacific Swim-SI      1:12.79    1:14.72        
       34.07  1:14.72                                                      
 40 Winter, Aeddan T          10 Swim Utah-UT         1:13.03    1:14.80        
       33.84  1:14.80                                                      
 41 Skamnes, Nicholas D       10 Swim Utah-UT         1:12.93    1:14.98        
       35.81  1:14.98                                                      
 42 Fan, Jason K              10 Aces Swim Club-CO    1:12.79    1:15.62        
       35.16  1:15.62                                                      
 43 Chang, Brendon E          10 Brentwood Seawol-PC  1:13.29    1:15.97        
       35.05  1:15.97                                                      
 -- Debernardi, Dominic       10 Yosemite Marlins-CC  1:12.56         DQ        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 2:15.49   4/10/2015 Ronald J Dalmacio, Rose Bowl Aquati        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chu, Jerry F              10 Santa Clara Swim-PC  2:22.56    2:18.53        
       30.35  1:05.99  1:45.80  2:18.53                                    
  2 Jiang, Ramon A            10 Irvine Novaquati-CA  2:25.19    2:23.57        
       31.05  1:07.61  1:51.41  2:23.57                                    
  3 Barrier, Tegan J          10 Front Range Barr-CO  2:26.97    2:24.73        
       30.64  1:07.07  1:52.73  2:24.73                                    
  4 Dix, John S               10 Irvine Novaquati-CA  2:29.78    2:26.81        
       33.46  1:10.54  1:55.10  2:26.81                                    
  5 Frater, Liam A            10 Corona Aquatic T-CA  2:27.46    2:26.88        
       32.24  1:11.17  1:55.64  2:26.88                                    
  6 Verdolaga, Daniel F       10 Aquazot Swim Clu-CA  2:29.30    2:27.56        
       34.20  1:15.04  1:55.20  2:27.56                                    
  7 Burke, Nicholas T         10 Aquazot Swim Clu-CA  2:28.48    2:28.05        
       33.18  1:12.69  1:57.06  2:28.05                                    
  8 Bui, Douglas T            10 Indian Wells Val-CC  2:27.59    2:28.57        
       32.33  1:11.26  1:55.76  2:28.57                                    
  9 Good, Asher J             10 Maryanne Keever-AZ   2:27.59    2:29.17        
       32.92  1:12.12  1:56.41  2:29.17                                    
 10 DiBello, Michael D        10 Corona Aquatic T-CA  2:29.36    2:31.95        
       33.00  1:12.46  1:56.74  2:31.95                                    
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 2:15.49   4/10/2015 Ronald J Dalmacio, Rose Bowl Aquati        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chu, Jerry F              10 Santa Clara Swim-PC  2:27.06    2:22.56 q      
       31.16  1:08.01  1:49.50  2:22.56                                    
  2 Jiang, Ramon A            10 Irvine Novaquati-CA  2:24.22    2:25.19 q      
       31.76  1:09.15  1:52.79  2:25.19                                    
  3 Barrier, Tegan J          10 Front Range Barr-CO  2:24.64    2:26.97 q      
       31.45  1:08.65  1:54.62  2:26.97                                    
  4 Frater, Liam A            10 Corona Aquatic T-CA  2:30.53    2:27.46 q      
       32.25  1:10.84  1:55.81  2:27.46                                    
  5 Good, Asher J             10 Maryanne Keever-AZ   2:27.11    2:27.59 q      
       32.98  1:09.79  1:54.28  2:27.59                                    
  5 Bui, Douglas T            10 Indian Wells Val-CC  2:28.12    2:27.59 q      
       32.68  1:10.61  1:54.35  2:27.59                                    
  7 Burke, Nicholas T         10 Aquazot Swim Clu-CA  2:31.23    2:28.48 q      
       32.30  1:10.68  1:56.19  2:28.48                                    
  8 Verdolaga, Daniel F       10 Aquazot Swim Clu-CA  2:30.09    2:29.30 q      
       34.24  1:15.41  1:56.33  2:29.30                                    
  9 DiBello, Michael D        10 Corona Aquatic T-CA  2:35.01    2:29.36 q      
       32.62  1:10.91  1:54.56  2:29.36                                    
 10 Dix, John S               10 Irvine Novaquati-CA  2:28.49    2:29.78 q      
       33.83  1:11.89  1:57.27  2:29.78                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Maldonado, Joel           10 Maryanne Keever-AZ   2:26.94    2:29.88        
       33.23  1:11.33  1:58.41  2:29.88                                    
 12 Puchakatla Sairamesh, Sh  10 Walnut Creek Aqu-PC  2:27.30    2:30.46        
       32.53  1:12.01  1:57.30  2:30.46                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wang, Evan S              10 Irvine Novaquati-CA  2:34.62    2:31.37        
       34.66  1:13.95  1:57.16  2:31.37                                    
 14 Swiggett, Luke J          10 Albany Armada Aq-PC  2:37.65    2:31.49        
       34.47  1:12.79  1:57.47  2:31.49                                    
 15 Ko, Nathaniel D            9 Irvine Novaquati-CA  2:33.33    2:31.58        
       33.83  1:13.58  1:58.58  2:31.58                                    
 16 Brecht, Andrew J          10 Pacific Swim-SI      2:33.17    2:31.70        
       33.39  1:12.02  1:56.96  2:31.70                                    
 17 Rosmann, Dylan R           9 Una Azot-CA          2:34.80    2:32.09        
       33.69  1:15.41  1:57.12  2:32.09                                    
 18 Wang, Brandon B           10 Peak Swimming-PC     2:32.34    2:32.83        
       33.00  1:13.11  1:56.67  2:32.83                                    
 19 Caples, Devyn S            9 Saint Lawrence S-PC  2:28.49    2:32.91        
       33.28  1:12.52  1:59.63  2:32.91                                    
 20 Reed, Lachlan             10 Rancho San Diegu-SI  2:29.63    2:33.28        
       34.31  1:14.71  1:57.91  2:33.28                                    
 21 Debernardi, Dominic       10 Yosemite Marlins-CC  2:33.70    2:33.41        
       33.17  1:11.46  1:59.73  2:33.41                                    
 22 Fuchslin, Brennan         10 Davis Arden Raci-SN  2:30.65    2:34.48        
       33.05  1:11.30  2:00.54  2:34.48                                    
 23 LeVine, Holden             8 Una Azot-CA          2:36.96    2:35.16        
       33.56  1:14.07  2:00.55  2:35.16                                    
 24 Tagliola, Roman M          9 Una Fac-CO           2:35.66    2:35.19        
       34.19  1:14.23  2:01.35  2:35.19                                    
 25 White, Samuel J           10 Front Range Barr-CO  2:35.88    2:35.30        
       34.77  1:13.45  2:03.55  2:35.30                                    
 26 Doddaballapur, Pramath V  10 Santa Clara Swim-PC  2:34.57    2:35.64        
       31.36  1:12.26  1:57.07  2:35.64                                    
 27 Fraley, Yuto N            10 North Coast Aqua-SI  2:34.84    2:35.71        
       35.74  1:17.41  2:02.85  2:35.71                                    
 28 Guner, Yagiz              10 Irvine Novaquati-CA  2:36.11    2:35.78        
       35.41  1:14.60  2:04.02  2:35.78                                    
 29 Cong, Jonathan             9 Pacific Athletic-SI  2:37.76    2:36.38        
       34.14  1:13.80  2:02.39  2:36.38                                    
 30 Gerton, Kai H             10 Swim Utah-UT         2:38.15    2:36.65        
       35.16  1:14.25  2:01.31  2:36.65                                    
 31 Cui, Andy C               10 Palo Alto Stanfo-PC  2:33.34    2:37.99        
       34.40  1:13.59  2:02.20  2:37.99                                    
 32 Winter, Aeddan T          10 Swim Utah-UT         2:36.95    2:38.43        
       33.37  1:13.35  2:02.65  2:38.43                                    
 33 Fan, Jason K              10 Aces Swim Club-CO    2:37.43    2:38.80        
       35.21  1:15.77  2:03.29  2:38.80                                    
 34 Hoffman, Zachary I        10 Orinda Aquatics-PC   2:35.59    2:39.08        
       34.93  1:14.84  2:05.27  2:39.08                                    
 35 Barton, Robert P          10 Olympus Aquatics-UT  2:35.77    2:39.42        
       35.80  1:15.63  2:04.32  2:39.42                                    
 36 Chau, Jaydan              10 Clovis Swim Club-CC  2:31.96    2:40.24        
       34.77  1:17.08  2:04.83  2:40.24                                    
 37 Koyama, Masato            10 Rancho San Diegu-SI  2:37.66    2:40.38        
       35.12  1:19.31  2:05.48  2:40.38                                    
 38 Davies, Sterling F         9 Davis Arden Raci-SN  2:37.74    2:40.47        
       34.63  1:15.30  2:03.19  2:40.47                                    
 39 Jones, William C          10 Olympus Aquatics-UT  2:37.55    2:40.71        
       35.60  1:14.66  2:05.40  2:40.71                                    
 40 Skamnes, Nicholas D       10 Swim Utah-UT         2:36.42    2:43.76        
       37.89  1:16.45  2:06.25  2:43.76                                    
 -- Wu, Nathan Y               9 Jcc Waves-CA         2:36.97         DQ        
       32.91  1:12.07  1:56.61       DQ                                    
 -- Horvath, Henry F          10 Aquazot Swim Clu-CA  2:28.78         DQ        
       33.29  1:09.70  1:53.35       DQ                                    
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   FW Record: # 1:48.22   4/12/2015 Irvine Novaquatics                         
                         H Najera, J Hernandez, J Chang, M Schott          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        1:48.22    1:51.04        
     1) Dix, John S 10                  2) Guner, Yagiz 10                
     3) Wang, Evan S 10                 4) Jiang, Ramon A 10              
       28.47    56.57  1:24.40  1:51.04                                    
  2 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     1:56.04    1:53.34        
     1) Feng, Ryan Y 10                 2) Doddaballapur, Pramath V 10    
     3) Jarvis, Isaiah W 9              4) Chu, Jerry F 10                
       28.90    58.23  1:27.44  1:53.34                                    
  3 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         1:55.14    1:53.78        
     1) Horvath, Henry F 10             2) Burke, Nicholas T 10           
     3) Verdolaga, Daniel F 10          4) Connole, Ryan N 10             
       28.75    56.82  1:25.64  1:53.78                                    
  4 Sierra Marlins Swim Team-SN  'A'                  1:56.92    1:54.19        
     1) Rodenberg, Andrew P 10          2) Carver, Noah R 10              
     3) Minning, Reese M 10             4) Walimbe, Pranav A 10           
       28.51    56.88  1:25.82  1:54.19                                    
  5 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      1:59.07    1:58.58        
     1) Ren, Aiden J 10                 2) Ouyang, Jonathan S 9           
     3) Gulvady, Jay G 9                4) Flores, Gianlucca 10           
       29.52    58.97  1:30.58  1:58.58                                    
  6 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               2:00.82    1:59.38        
     1) Cui, Andy C 10                  2) Resendiz, Diego 10             
     3) Stegina, Trent 10               4) Chien, Ethan T 10              
       29.56  1:00.33  1:30.31  1:59.38                                    
  7 Sunn Swimming-PC  'A'                             2:01.62    1:59.73        
     1) North, Toshi 10                 2) Tahk, Youngwoo J 9             
     3) Dong, Ryan 10                   4) Reyes, Luke N 10               
       30.16  1:02.29  1:31.57  1:59.73                                    
  8 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   1:58.77    2:00.33        
     1) Wells, Ethan C 10               2) Davies, Sterling F 9           
     3) Vong, Tyler 8                   4) Fuchslin, Brennan 10           
       29.56  1:00.59  1:32.32  2:00.33                                    
  9 North Coast Aquatics-SI  'A'                      2:01.40    2:02.11        
     1) Han, Alexander Q 10             2) Ellis, Donavon K 10            
     3) Holmes, Hans W 10               4) Fraley, Yuto N 10              
       29.29  1:00.74  1:32.56  2:02.11                                    
  9 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                2:01.54    2:02.11        
     1) Newton, Tyler C 10              2) Hopkins, Gunner G 10           
     3) Kann, Connor A 10               4) Roller, Tyler J 9              
       31.31  1:03.78  1:33.33  2:02.11                                    
 11 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     1:58.35    2:03.46        
     1) Liu, Tyler Z 9                  2) Shi, Elbridge 10               
     3) Nguyen, Justin 10               4) Ta, Aidan H 10                 
       31.14  1:02.33  1:32.99  2:03.46                                    
 12 Peak Swimming-PC  'A'                             2:04.08    2:04.17        
     1) Do, Thomas V 9                  2) Balbuena, Enzo L 8             
     3) Wang, Brandon B 10              4) Matsumoto, Leona A 10          
       32.51  1:05.34  1:34.09  2:04.17                                    
 13 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               2:05.81    2:08.40        
     1) Balmaceda, Nicholas C 10        2) Gibbs, Henry C 10              
     3) Lesaicherre, Clement R 10       4) Hsieh, Eugene 10               
       39.04  1:06.67  1:36.83  2:08.40                                    
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
   FW Record: # 2:03.19   4/11/2015 Rose Bowl Aquatics                         
                         R Dalmacio, N Kim, J Cahill, A Fraud              
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     2:07.98    2:05.19        
     1) Doddaballapur, Pramath V 10     2) Chu, Jerry F 10                
     3) Feng, Ryan Y 10                 4) Jarvis, Isaiah W 9             
       32.81  1:05.90  1:36.07  2:05.19                                    
  2 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        2:05.29    2:06.59        
     1) Jiang, Ramon A 10               2) Wang, Evan S 10                
     3) Ko, Nathaniel D 9               4) Dix, John S 10                 
       31.77  1:07.20  1:38.67  2:06.59                                    
  3 Aquazot Swim Club-CA  'A'                         2:08.00    2:06.84        
     1) Horvath, Henry F 10             2) Verdolaga, Daniel F 10         
     3) Burke, Nicholas T 10            4) Connole, Ryan N 10             
       32.08  1:07.73  1:38.79  2:06.84                                    
  4 Sierra Marlins Swim Team-SN  'A'                  2:10.41    2:07.92        
     1) Minning, Reese M 10             2) Rodenberg, Andrew P 10         
     3) Walimbe, Pranav A 10            4) Carver, Noah R 10              
       33.40  1:13.69  1:39.52  2:07.92                                    
  5 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               2:11.92    2:10.61        
     1) Cui, Andy C 10                  2) Hsieh, Eugene 10               
     3) Gibbs, Henry C 10               4) Chien, Ethan T 10              
       32.45  1:07.58  1:42.60  2:10.61                                    
  6 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      2:14.73    2:11.56        
     1) Ren, Aiden J 10                 2) Rodrigues, Matthew C 10        
     3) Ouyang, Jonathan S 9            4) Flores, Gianlucca 10           
       33.13  1:10.95  1:41.95  2:11.56                                    
  7 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   2:14.83    2:14.07        
     1) Wells, Ethan C 10               2) Vong, Tyler 8                  
     3) Davies, Sterling F 9            4) Fuchslin, Brennan 10           
       35.21  1:12.83  1:46.90  2:14.07                                    
  8 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                2:17.84    2:15.79        
     1) Kann, Connor A 10               2) Roller, Tyler J 9              
     3) Angell, Tyler J 10              4) Newton, Tyler C 10             
       38.29  1:11.64  1:44.79  2:15.79                                    
  9 Sunn Swimming-PC  'A'                             2:38.05L   2:17.53        
     1) North, Toshi 10                 2) Reyes, Luke N 10               
     3) Dong, Ryan 10                   4) Tahk, Youngwoo J 9             
       35.67  1:12.00  1:50.31  2:17.53                                    
 10 North Coast Aquatics-SI  'A'                      2:19.54    2:18.10        
     1) Han, Alexander Q 10             2) Ellis, Donavon K 10            
     3) Holmes, Hans W 10               4) Fraley, Yuto N 10              
       34.52  1:14.63  1:49.51  2:18.10                                    
 11 Peak Swimming-PC  'A'                             2:16.16    2:20.03        
     1) Do, Thomas V 9                  2) Wang, Brandon 8                
     3) Balbuena, Enzo L 8              4) Matsumoto, Leona A 10          
       36.15  1:13.55  1:49.86  2:20.03                                    
 12 Santa Clara Swim Club-PC  'B'                     2:16.04    2:20.93        
     1) Hsieh, Dylan C 10               2) Ta, Aidan H 10                 
     3) Shi, Elbridge 10                4) Liu, Tyler Z 9                 
       34.60  1:16.98  1:49.77  2:20.93                                    
 -- Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               2:21.91         DQ        
     1) Resendiz, Diego 10              2) Stegina, Trent 10              
     3) Stoen, Jayden J 10              4) Balmaceda, Nicholas C 10       
       36.12  1:12.60  1:47.41       DQ                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
   FW Record: # 22.09   4/12/2015 Winn M Aung, Redding Swim Tea                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Hajela, Sumer             12 De Anza Cupertin-PC       NT      24.91        
  2 Mahmoud, Amr M            12 Davis Arden Raci-SN       NT      24.99        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 22.09   4/12/2015 Winn M Aung, Redding Swim Tea                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Le-Nguyen, Zachary        12 Montclair Swim T-PC    23.68      23.71        
  2 Parker, Mateo S           12 North Coast Aqua-SI    24.09      23.92        
  3 Kim, Younghun             12 Irvine Novaquati-CA    24.53      24.42        
  4 Nguyen, Miles Y           12 Elk Grove Aquati-SN    24.62      24.55        
  5 Zhu, Lan                  12 North Coast Aqua-SI    24.53      24.57        
  6 Edwards, Rhys A           12 Santa Clara Swim-PC    24.78      24.70        
  7 Brown, Lucius Y           12 North Coast Aqua-SI    24.90      24.77        
  8 Gragas, Jacob C           12 Canyons Aquatic-CA     24.98      24.87        
  9 Ranlett, Christopher      12 Foothill Aqua Sh-SN    25.04      25.02        
 10 Edwards, Jarin A          12 Oakland Undercur-PC    24.75      25.36        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 22.09   4/12/2015 Winn M Aung, Redding Swim Tea                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Le-Nguyen, Zachary        12 Montclair Swim T-PC    23.65      23.68 q      
  2 Parker, Mateo S           12 North Coast Aqua-SI    24.14      24.09 q      
  3 Kim, Younghun             12 Irvine Novaquati-CA    24.43      24.53 q      
  3 Zhu, Lan                  12 North Coast Aqua-SI    25.04      24.53 q      
  5 Nguyen, Miles Y           12 Elk Grove Aquati-SN    24.41      24.62 q      
  6 Edwards, Jarin A          12 Oakland Undercur-PC    25.93      24.75 q      
  7 Edwards, Rhys A           12 Santa Clara Swim-PC    24.99      24.78 q      
  8 Brown, Lucius Y           12 North Coast Aqua-SI    25.45      24.90 q      
  9 Gragas, Jacob C           12 Canyons Aquatic-CA     25.89      24.98 q      
 10 Ranlett, Christopher      12 Foothill Aqua Sh-SN    25.43      25.04 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hajela, Sumer             12 De Anza Cupertin-PC    25.15      25.07        
 12 Mahmoud, Amr M            12 Davis Arden Raci-SN    25.58     J25.07        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hernandez, Jayden         12 Swim South Bay-PC      25.83      25.16        
 14 Russell, Ethan            11 East Bay Aquatic-PC    24.97      25.18        
 15 Thach, Derek T            12 Valley Splash-PC       24.64      25.21        
 16 Simeon, Edwin C           11 Santa Clara Swim-PC    25.18      25.23        
 17 Wong, Corben Y            12 Tiger Aquatics-PC      25.44      25.26        
 18 Clark, Matthew G          12 Palo Alto Stanfo-PC    25.63      25.31        
 19 Cuevas, Zeus Z            12 Sahuarita Stingr-AZ    25.34      25.35        
 20 Kobayashi, Ryan S         12 Pleasanton Seaha-PC    25.19      25.36        
 20 Nguyen, Kevin P           12 Canyons Aquatic-CA     25.42      25.36        
 20 Fendorf, Erik C           12 Palo Alto Stanfo-PC    25.82      25.36        
 23 Wong, Justin M            12 Neptune Swimming-PC    25.29      25.42        
 24 Zhang, Kevin K            12 Palo Alto Stanfo-PC    25.67      25.44        
 25 Fetter, James F           12 Palo Alto Stanfo-PC    25.79      25.48        
 26 Shang, Kyle D             12 De Anza Cupertin-PC    25.15      25.50        
 27 Tang, Yunjie              12 Una Nova-CA            28.96L     25.54        
 28 Bottini, Joseph A         12 Tiger Aquatics-PC      25.72      25.61        
 29 Koga, James Y             12 Una Jccw-CA            25.93      25.63        
 30 Vera, Korbin R            12 California Capit-SN    25.43      25.64        
 31 Luke, Ryan M              12 Sparks Piranhas-SN     25.21      25.66        
 32 Pusateri-Gissendaner, Lu  12 North Bay Aquati-PC    25.39      25.73        
 33 Wong, Kyle N              12 San Ramon Valley-PC    25.77      25.75        
 34 Ellis, Braden M           12 North Coast Aqua-SI    25.92      25.84        
 34 Olschansky, Lucas R       12 Maryanne Keever-AZ     25.24      25.84        
 36 Hamamoto, Josh Y          12 Irvine Novaquati-CA    25.91      25.85        
 37 Nabeta, Kaleo C           12 Davis Arden Raci-SN    25.80      25.86        
 38 Chatham, Keegan L         12 Aces Swim Club-CO      25.26      25.92        
 38 Gutierrez, Diego R        12 Tule Nation Trit-CC    25.72      25.92        
 40 Schott, Mitchell H        11 Irvine Novaquati-CA    29.04L     26.00        
 41 Lee, Michael M            11 Canyons Aquatic-CA     25.84      26.26        
 42 Kereszturi, Justin        12 Phoenix Swim Clu-AZ    25.80      26.27        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 48.56   4/10/2015 Winn M Aung, Redding Swim Tea                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Le-Nguyen, Zachary        12 Montclair Swim T-PC    51.66      51.65        
       24.59    51.65                                                      
  2 Kim, Younghun             12 Irvine Novaquati-CA    52.84      52.81        
       25.63    52.81                                                      
  3 Parker, Mateo S           12 North Coast Aqua-SI    53.44      53.36        
       24.94    53.36                                                      
  4 Wong, Justin M            12 Neptune Swimming-PC    53.88      53.70        
       26.08    53.70                                                      
  5 Edwards, Rhys A           12 Santa Clara Swim-PC    53.92      54.02        
       25.81    54.02                                                      
  6 Thach, Derek T            12 Valley Splash-PC       54.40      54.13        
       26.10    54.13                                                      
  7 Mahmoud, Amr M            12 Davis Arden Raci-SN    54.26      54.29        
       26.11    54.29                                                      
  8 Nguyen, Kevin P           12 Canyons Aquatic-CA     54.51      54.54        
       26.48    54.54                                                      
  9 Zhang, Kevin K            12 Palo Alto Stanfo-PC    54.41      54.55        
       26.44    54.55                                                      
 10 Wong, Corben Y            12 Tiger Aquatics-PC      54.42      55.01        
       26.37    55.01                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 48.56   4/10/2015 Winn M Aung, Redding Swim Tea                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Le-Nguyen, Zachary        12 Montclair Swim T-PC    51.12      51.66 q      
       24.46    51.66                                                      
  2 Kim, Younghun             12 Irvine Novaquati-CA    53.31      52.84 q      
       25.54    52.84                                                      
  3 Parker, Mateo S           12 North Coast Aqua-SI    53.46      53.44 q      
       24.90    53.44                                                      
  4 Wong, Justin M            12 Neptune Swimming-PC    54.26      53.88 q      
       26.13    53.88                                                      
  5 Edwards, Rhys A           12 Santa Clara Swim-PC    54.13      53.92 q      
       25.73    53.92                                                      
  6 Mahmoud, Amr M            12 Davis Arden Raci-SN    54.37      54.26 q      
       26.36    54.26                                                      
  7 Thach, Derek T            12 Valley Splash-PC       53.49      54.40 q      
       26.41    54.40                                                      
  8 Zhang, Kevin K            12 Palo Alto Stanfo-PC    54.42      54.41 q      
       26.30    54.41                                                      
  9 Wong, Corben Y            12 Tiger Aquatics-PC      54.61      54.42 q      
       26.04    54.42                                                      
 10 Nguyen, Kevin P           12 Canyons Aquatic-CA     55.69      54.51 q      
       26.19    54.51                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nguyen, Miles Y           12 Elk Grove Aquati-SN    53.78      54.55        
       26.79    54.55                                                      
 12 Hajela, Sumer             12 De Anza Cupertin-PC    55.49      54.66        
       26.21    54.66                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wong, Kyle R              12 College Area Swi-SI    54.67      54.78        
       26.49    54.78                                                      
 14 Shang, Kyle D             12 De Anza Cupertin-PC    55.72      54.79        
       26.51    54.79                                                      
 15 Gragas, Jacob C           12 Canyons Aquatic-CA     54.50      54.84        
       26.20    54.84                                                      
 16 Hernandez, Joel I         11 Irvine Novaquati-CA    55.69      54.89        
       26.43    54.89                                                      
 17 Simeon, Edwin C           11 Santa Clara Swim-PC    55.44      55.14        
       26.31    55.14                                                      
 18 Kobayashi, Ryan S         12 Pleasanton Seaha-PC    54.47      55.20        
       26.59    55.20                                                      
 19 Fendorf, Erik C           12 Palo Alto Stanfo-PC    56.53      55.28        
       26.79    55.28                                                      
 20 Russell, Ethan            11 East Bay Aquatic-PC    55.03      55.32        
       26.73    55.32                                                      
 21 Klatt, Matteas A          12 Carson Tigershar-PC    55.56      55.40        
       26.50    55.40                                                      
 22 Chatham, Keegan L         12 Aces Swim Club-CO      55.42      55.89        
       26.95    55.89                                                      
 23 Wong, Kyle N              12 San Ramon Valley-PC    55.69      55.94        
       27.07    55.94                                                      
 24 Hamamoto, Josh Y          12 Irvine Novaquati-CA    54.66      55.97        
       27.32    55.97                                                      
 25 Tang, Yunjie              12 Una Nova-CA          1:04.43L     56.01        
       26.99    56.01                                                      
 26 Luke, Ryan M              12 Sparks Piranhas-SN     55.68      56.05        
       26.84    56.05                                                      
 27 Cuevas, Zeus Z            12 Sahuarita Stingr-AZ    55.44      56.08        
       26.70    56.08                                                      
 28 Brown, Lucius Y           12 North Coast Aqua-SI    55.98      56.12        
       27.02    56.12                                                      
 29 Skinner, Colin A          12 Ladera Oaks-PC         56.23      56.58        
       27.85    56.58                                                      
 30 Pusateri-Gissendaner, Lu  12 North Bay Aquati-PC    55.72      56.62        
       26.97    56.62                                                      
 31 Huey, Bryson A            12 Una Lac-PC             56.57      56.65        
       27.22    56.65                                                      
 31 Clark, Matthew G          12 Palo Alto Stanfo-PC    56.34      56.65        
       26.97    56.65                                                      
 33 Gutierrez, Diego R        12 Tule Nation Trit-CC    55.75      56.92        
       27.55    56.92                                                      
 34 Schott, Mitchell H        11 Irvine Novaquati-CA  1:03.47L     57.41        
       27.83    57.41                                                      
 35 Ennen, Brett R            12 Irvine Novaquati-CA  1:04.53L     57.54        
       27.98    57.54                                                      
 36 Vera, Korbin R            12 California Capit-SN    55.50      57.78        
       27.72    57.78                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:46.49        2011 Maxime Rooney, PLS                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chung, Matthew J          12 Santa Clara Swim-PC  1:49.78    1:47.40        
       24.93    51.96  1:19.54  1:47.40                                    
  2 Esser, Devin C            12 Swim Neptune-AZ      1:54.30    1:52.77        
       26.37    55.15  1:24.64  1:52.77                                    
  3 Macy, Parker C            12 Aquazot Swim Clu-CA  1:55.87    1:52.78        
       26.58    55.37  1:24.55  1:52.78                                    
  4 Le-Nguyen, Zachary        12 Montclair Swim T-PC  1:53.72    1:52.87        
       25.45    53.75  1:23.37  1:52.87                                    
  5 Nguyen, Kevin P           12 Canyons Aquatic-CA   1:58.13    1:55.51        
       26.31    55.12  1:25.43  1:55.51                                    
  6 Hamamoto, Josh Y          12 Irvine Novaquati-CA  1:57.64    1:55.80        
       26.78    56.06  1:26.18  1:55.80                                    
  7 Kim, Younghun             12 Irvine Novaquati-CA  1:56.78    1:56.00        
       26.53    55.99  1:26.35  1:56.00                                    
  8 Ranlett, Christopher      12 Foothill Aqua Sh-SN  1:57.17    1:57.31        
       27.57    57.35  1:27.54  1:57.31                                    
  9 Mahmoud, Amr M            12 Davis Arden Raci-SN  1:58.02    1:58.45        
       27.84    58.71  1:29.13  1:58.45                                    
 10 McDonald, Jackson T       12 Flatiron Athleti-CO  1:58.28    1:58.51        
       27.13    57.27  1:28.10  1:58.51                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:46.49        2011 Maxime Rooney, PLS                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chung, Matthew J          12 Santa Clara Swim-PC  1:50.85    1:49.78 q      
       25.30    53.04  1:21.63  1:49.78                                    
  2 Le-Nguyen, Zachary        12 Montclair Swim T-PC  1:53.83    1:53.72 q      
       25.61    54.14  1:24.01  1:53.72                                    
  3 Esser, Devin C            12 Swim Neptune-AZ      1:54.62    1:54.30 q      
       26.31    55.52  1:25.21  1:54.30                                    
  4 Macy, Parker C            12 Aquazot Swim Clu-CA  1:57.72    1:55.87 q      
       26.97    56.27  1:26.41  1:55.87                                    
  5 Kim, Younghun             12 Irvine Novaquati-CA  1:57.66    1:56.78 q      
       26.67    57.06  1:27.36  1:56.78                                    
  6 Ranlett, Christopher      12 Foothill Aqua Sh-SN  1:58.03    1:57.17 q      
       28.38    58.74  1:28.49  1:57.17                                    
  7 Hamamoto, Josh Y          12 Irvine Novaquati-CA  1:55.81    1:57.64 q      
       26.69    55.67  1:26.51  1:57.64                                    
  8 Mahmoud, Amr M            12 Davis Arden Raci-SN  1:59.76    1:58.02 q      
       26.87    57.12  1:28.03  1:58.02                                    
  9 Nguyen, Kevin P           12 Canyons Aquatic-CA   2:00.61    1:58.13 q      
       27.39    57.38  1:28.00  1:58.13                                    
 10 McDonald, Jackson T       12 Flatiron Athleti-CO  1:56.97    1:58.28 q      
       27.27    57.19  1:28.67  1:58.28                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hernandez, Joel I         11 Irvine Novaquati-CA  1:59.67    1:58.66        
       26.93    56.89  1:28.57  1:58.66                                    
 12 Wong, Kyle R              12 College Area Swi-SI  2:00.46    1:59.06        
       27.57    57.87  1:28.75  1:59.06                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Edwards, Rhys A           12 Santa Clara Swim-PC  1:59.37    1:59.73        
       27.08    57.90  1:29.46  1:59.73                                    
 14 Renninger, Andrew T       12 Olympic Aquatic-PN   1:57.70    1:59.74        
       27.07    57.70  1:29.39  1:59.74                                    
 15 Shang, Kyle D             12 De Anza Cupertin-PC  2:00.98    2:00.00        
       28.69    59.42  1:29.76  2:00.00                                    
 16 Thien, Kenneth V          12 Valley Splash-PC     1:59.94    2:00.01        
       27.40    57.31  1:28.89  2:00.01                                    
 17 Kim, Jaewoo               12 Diablo Aquatics-PC   1:55.19    2:00.03        
       27.18    57.52  1:29.10  2:00.03                                    
 18 Koga, James Y             12 Una Jccw-CA          2:00.42    2:00.17        
       27.43    57.67  1:28.56  2:00.17                                    
 19 Kobayashi, Ryan S         12 Pleasanton Seaha-PC  2:03.03    2:00.36        
       27.64    57.93  1:29.13  2:00.36                                    
 20 Hajela, Sumer             12 De Anza Cupertin-PC  2:00.03    2:01.25        
       28.02    58.66  1:29.90  2:01.25                                    
 21 Ladman, Adam W            12 North Coast Aqua-SI  2:00.33    2:01.70        
       28.14    59.20  1:30.82  2:01.70                                    
 22 Lipton, Ian P             12 Bainbridge Islan-PN  2:02.26    2:01.81        
       28.02    58.87  1:30.36  2:01.81                                    
 23 Wang, Ethan N             11 Pleasanton Seaha-PC  2:02.13    2:02.53        
       28.93  1:00.13  1:31.48  2:02.53                                    
 24 Fetter, James F           12 Palo Alto Stanfo-PC  2:02.81    2:02.86        
       28.30  1:00.53  1:32.15  2:02.86                                    
 25 Hassert, Connor A         12 Front Range Barr-CO  2:01.18    2:02.93        
       28.68    59.51  1:31.53  2:02.93                                    
 26 Fendorf, Erik C           12 Palo Alto Stanfo-PC  2:00.64    2:03.00        
       28.30    59.48  1:31.10  2:03.00                                    
 27 Wong, Kyle N              12 San Ramon Valley-PC  2:03.49    2:03.09        
       28.68  1:00.02  1:32.10  2:03.09                                    
 28 Simeon, Edwin C           11 Santa Clara Swim-PC  2:03.09    2:03.19        
       27.25    58.86  1:31.55  2:03.19                                    
 29 Klatt, Matteas A          12 Carson Tigershar-PC  2:03.40    2:03.28        
       28.07    59.07  1:32.02  2:03.28                                    
 30 Alejandro, Kalen          12 Canyons Aquatic-CA   2:03.33    2:03.67        
       27.93    59.35  1:31.95  2:03.67                                    
 31 Ennen, Brett R            12 Irvine Novaquati-CA  2:00.63    2:03.83        
       29.12  1:00.11  1:31.94  2:03.83                                    
 32 Chatham, Keegan L         12 Aces Swim Club-CO    2:00.81    2:03.86        
       28.20    59.67  1:32.18  2:03.86                                    
 33 Waddell, Zachary M        12 Irvine Novaquati-CA  2:01.63    2:04.08        
       28.66  1:00.29  1:32.40  2:04.08                                    
 33 Scanlon, Luke T           12 Tri Valley Aquat-PC  2:00.37    2:04.08        
       27.95    59.54  1:32.28  2:04.08                                    
 35 Messenger, Bennion O      12 Utah Valley Aqua-UT  2:02.83    2:04.23        
       28.20    59.91  1:32.82  2:04.23                                    
 36 Kereszturi, Justin        12 Phoenix Swim Clu-AZ  1:59.95    2:04.39        
       28.04    59.45  1:32.29  2:04.39                                    
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 4:48.17        1987 Jay Martin, TWST                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Esser, Devin C            12 Swim Neptune-AZ      5:01.39    4:59.11        
       26.95    56.28  1:26.55  1:57.18  2:27.78  2:58.59  3:29.04  3:59.53
     4:30.20  4:59.11                                                      
  2 Macy, Parker C            12 Aquazot Swim Clu-CA  5:03.29    4:59.92        
       27.45    57.11  1:27.36  1:58.06  2:28.87  2:59.65  3:30.52  4:01.20
     4:31.23  4:59.92                                                      
  3 Kim, Jaewoo               12 Diablo Aquatics-PC   5:12.00    5:06.88        
       28.29    59.27  1:30.55  2:01.96  2:33.99  3:05.51  3:37.13  4:07.73
     4:38.09  5:06.88                                                      
  4 McDonald, Jackson T       12 Flatiron Athleti-CO  5:05.76    5:08.18        
       27.37    57.26  1:28.12  1:59.10  2:30.15  3:01.50  3:33.49  4:05.44
     4:37.73  5:08.18                                                      
  5 Renninger, Andrew T       12 Olympic Aquatic-PN   5:07.04    5:08.49        
       27.69    57.92  1:29.01  2:00.32  2:31.99  3:03.84  3:35.44  4:07.23
     4:38.70  5:08.49                                                      
  6 Hamamoto, Josh Y          12 Irvine Novaquati-CA  5:18.43    5:10.71        
       28.43    58.89  1:29.23  1:59.90  2:31.34  3:03.19  3:35.65  4:07.84
     4:40.12  5:10.71                                                      
  7 Hernandez, Joel I         11 Irvine Novaquati-CA  5:10.22    5:12.28        
       27.45    57.55  1:28.82  2:00.47  2:32.23  3:04.47  3:36.59  4:09.12
     4:41.34  5:12.28                                                      
  8 Gragas, Jacob C           12 Canyons Aquatic-CA   5:12.69    5:18.43        
       27.89    58.43  1:29.89  2:01.57  2:34.26  3:07.42  3:40.46  4:13.39
     4:46.55  5:18.43                                                      
  9 Wong, Kyle R              12 College Area Swi-SI  5:18.64    5:21.58        
       28.47    59.71  1:31.78  2:04.27  2:36.74  3:09.95  3:43.61  4:17.29
     4:50.90  5:21.58                                                      
 10 Schott, Mitchell H        11 Irvine Novaquati-CA  5:18.33    5:22.31        
       28.03    59.12  1:31.24  2:04.47  2:37.51  3:10.47  3:43.86  4:17.22
     4:50.55  5:22.31                                                      
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 4:48.17        1987 Jay Martin, TWST                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Esser, Devin C            12 Swim Neptune-AZ      5:05.52    5:01.39 q      
       27.25    57.02  1:27.12  1:57.39  2:28.01  2:58.91  3:29.69  4:00.98
     4:31.95  5:01.39                                                      
  2 Macy, Parker C            12 Aquazot Swim Clu-CA  5:11.83    5:03.29 q      
       27.45    56.95  1:26.86  1:57.19  2:27.90  2:58.97  3:30.25  4:01.56
     4:32.87  5:03.29                                                      
  3 McDonald, Jackson T       12 Flatiron Athleti-CO  5:08.86    5:05.76 q      
       27.72    58.42  1:30.04  2:01.58  2:32.39  3:03.26  3:34.37  4:05.76
     4:36.65  5:05.76                                                      
  4 Renninger, Andrew T       12 Olympic Aquatic-PN   5:13.15    5:07.04 q      
       27.42    57.31  1:28.71  2:00.35  2:31.84  3:02.79  3:34.34  4:06.03
     4:37.59  5:07.04                                                      
  5 Hernandez, Joel I         11 Irvine Novaquati-CA  5:15.29    5:10.22 q      
       27.34    57.43  1:28.80  2:00.12  2:32.21  3:04.23  3:35.88  4:08.10
     4:39.69  5:10.22                                                      
  6 Kim, Jaewoo               12 Diablo Aquatics-PC   5:08.88    5:12.00 q      
       28.42    59.65  1:31.41  2:03.61  2:35.11  3:06.63  3:38.56  4:10.47
     4:41.96  5:12.00                                                      
  7 Gragas, Jacob C           12 Canyons Aquatic-CA   5:16.24    5:12.69 q      
       27.30    57.82  1:29.42  2:01.64  2:33.51  3:05.60  3:37.81  4:10.16
     4:42.16  5:12.69                                                      
  8 Schott, Mitchell H        11 Irvine Novaquati-CA  5:15.71    5:18.33 q      
       28.33    59.57  1:32.45  2:05.16  2:38.01  3:11.20  3:44.03  4:16.52
     4:48.57  5:18.33                                                      
  9 Hamamoto, Josh Y          12 Irvine Novaquati-CA  5:16.88    5:18.43 q      
       28.20    59.03  1:30.93  2:03.06  2:35.20  3:08.34  3:41.56  4:15.45
     4:48.61  5:18.43                                                      
 10 Wong, Kyle R              12 College Area Swi-SI  5:24.90    5:18.64 q      
       28.74  1:00.46  1:32.91  2:05.50  2:37.20  3:09.50  3:41.86  4:14.44
     4:47.10  5:18.64                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fendorf, Erik C           12 Palo Alto Stanfo-PC  5:25.56    5:18.95        
       27.26    58.01  1:30.14  2:02.85  2:35.19  3:07.71  3:40.96  4:14.11
     4:47.18  5:18.95                                                      
 12 Brill, Kyle S             12 Canyons Aquatic-CA   5:27.11    5:20.89        
       28.57  1:00.44  1:32.71  2:05.31  2:37.93  3:10.72  3:43.31  4:16.27
     4:48.96  5:20.89                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Skinner, Colin A          12 Ladera Oaks-PC       5:26.35    5:21.20        
       28.84  1:01.09  1:34.11  2:06.90  2:39.57  3:12.54  3:46.16  4:18.95
     4:51.07  5:21.20                                                      
 14 Ennen, Brett R            12 Irvine Novaquati-CA  5:23.00    5:21.71        
       29.07  1:00.67  1:33.21  2:06.42  2:39.56  3:11.62  3:44.15  4:16.88
     4:49.51  5:21.71                                                      
 15 Hassert, Connor A         12 Front Range Barr-CO  5:23.85    5:22.24        
       29.19  1:01.29  1:33.79  2:06.03  2:38.68  3:11.54  3:44.57  4:17.50
     4:50.19  5:22.24                                                      
 16 Abdollahi, Evan K         12 Irvine Novaquati-CA  5:24.91    5:22.93        
       28.50  1:00.32  1:33.18  2:05.98  2:39.06  3:12.24  3:45.45  4:18.64
     4:51.58  5:22.93                                                      
 17 Wang, Ethan N             11 Pleasanton Seaha-PC  5:24.27    5:23.62        
       28.93  1:00.56  1:33.51  2:06.26  2:39.39  3:12.94  3:46.39  4:19.06
     4:51.30  5:23.62                                                      
 18 Parsons, Nathaniel K      12 North Coast Aqua-SI  5:32.37    5:23.72        
       28.62  1:00.47  1:32.91  2:06.41  2:39.87  3:13.42  3:46.74  4:19.73
     4:52.39  5:23.72                                                      
 19 Waddell, Zachary M        12 Irvine Novaquati-CA  5:15.95    5:24.16        
       28.89  1:00.99  1:34.06  2:07.48  2:40.61  3:14.23  3:47.21  4:20.11
     4:52.67  5:24.16                                                      
 20 Scanlon, Luke T           12 Tri Valley Aquat-PC  5:26.89    5:24.42        
       28.66  1:00.83  1:34.17  2:07.42  2:40.60  3:13.59  3:46.84  4:19.52
     4:52.85  5:24.42                                                      
 21 Olschansky, Lucas R       12 Maryanne Keever-AZ   5:22.37    5:27.02        
       28.18  1:00.02  1:33.14  2:06.44  2:40.12  3:14.19  3:47.83  4:21.66
     4:54.96  5:27.02                                                      
 22 Hernandez, Jayden         12 Swim South Bay-PC    5:27.00    5:28.38        
       28.74  1:01.39  1:35.12  2:08.63  2:41.29  3:14.02  3:48.66  4:22.86
     4:56.26  5:28.38                                                      
 23 Asbury, Luke J            12 Unattached-CA        5:26.72    5:30.36        
       29.24  1:01.19  1:33.88  2:07.18  2:41.05  3:15.09  3:49.03  4:23.41
     4:57.43  5:30.36                                                      
 24 Ladman, Adam W            12 North Coast Aqua-SI  5:29.78    5:30.91        
       30.30  1:03.55  1:37.84  2:12.02  2:46.14  3:20.19  3:54.10  4:27.24
     5:00.13  5:30.91                                                      
 25 Lipton, Ian P             12 Bainbridge Islan-PN  5:24.74    5:31.57        
       29.15  1:02.02  1:35.35  2:08.95  2:42.68  3:16.63  3:50.83  4:24.83
     4:58.78  5:31.57                                                      
 26 Cosgrove, Colin P         11 Tucson J Stingra-AZ  5:28.83    5:31.80        
       29.98  1:02.82  1:36.22  2:09.72  2:43.05  3:16.45  3:50.31  4:24.61
     4:58.24  5:31.80                                                      
 27 Costa, Peyton J           12 Tule Nation Trit-CC  5:28.05    5:32.07        
       29.41  1:02.09  1:35.82  2:10.02  2:44.13  3:18.33  3:51.88  4:26.34
     4:59.72  5:32.07                                                      
 28 Porter, Gabriel J         12 Cabrillo Threshe-PC  5:25.81    5:33.07        
       29.72  1:02.35  1:36.27  2:10.36  2:43.31  3:18.33  3:52.86  4:26.73
     5:01.36  5:33.07                                                      
 29 Chatham, Keegan L         12 Aces Swim Club-CO    5:26.45    5:33.64        
       29.34  1:02.07  1:35.57  2:09.38  2:43.47  3:17.54  3:51.84  4:26.86
     5:01.27  5:33.64                                                      
 30 Woo, Aaron F              12 Canyons Aquatic-CA   5:26.05    5:35.56        
       29.20  1:01.60  1:34.88  2:09.13  2:43.40  3:17.76  3:52.55  4:27.36
     5:02.11  5:35.56                                                      
 31 Hart, Eric A              12 Aces Swim Club-CO    5:25.65    5:35.68        
       29.84  1:02.11  1:35.37  2:08.97  2:43.17  3:17.75  3:52.42  4:27.24
     5:01.95  5:35.68                                                      
 32 Wong, Kyle N              12 San Ramon Valley-PC  5:31.05    5:36.37        
       29.80  1:02.47  1:36.00  2:10.39  2:45.06  3:20.01  3:54.26  4:28.77
     5:03.23  5:36.37                                                      
 33 Vera, Korbin R            12 California Capit-SN  5:30.37    5:37.80        
       29.87  1:03.34  1:37.80  2:12.38  2:46.65  3:21.03  3:56.15  4:30.59
     5:04.96  5:37.80                                                      
 34 Pusateri-Gissendaner, Lu  12 North Bay Aquati-PC  5:27.43    5:39.99        
       28.97  1:02.69  1:37.36  2:11.69  2:46.41  3:21.56  3:56.39  4:31.66
     5:05.86  5:39.99                                                      
 35 Ellis, Braden M           12 North Coast Aqua-SI  5:31.22    5:40.46        
       28.70  1:00.94  1:34.66  2:09.21  2:45.06  3:19.04  3:52.84  4:29.20
     5:05.08  5:40.46                                                      
 
Boys 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 10:05.26        2008 Nick Silverthorn, PLS                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Esser, Devin C            12 Swim Neptune-AZ     10:39.24   10:24.23        
       27.45    57.69  1:28.60  1:59.71  2:30.93  3:02.62  3:33.99  4:05.67
     4:37.48  5:09.52  5:41.44  6:13.18  6:45.11  7:16.87  7:48.24  8:19.83
     8:51.40  9:22.88  9:54.30 10:24.23                                    
  2 Macy, Parker C            12 Aquazot Swim Clu-CA 10:33.09   10:29.83        
       28.42    59.48  1:31.06  2:03.02  2:34.52  3:06.06  3:37.51  4:08.90
     4:40.28  5:12.50  5:44.80  6:17.09  6:48.96  7:20.58  7:52.54  8:24.66
     8:56.75  9:28.14  9:59.67 10:29.83                                    
  3 Gragas, Jacob C           12 Canyons Aquatic-CA  11:04.13   10:41.98        
       29.74  1:01.16  1:33.56  2:06.51  2:38.87  3:11.27  3:44.10  4:16.21
     4:48.36  5:20.50  5:52.82  6:25.16  6:57.04  7:29.44  8:01.86  8:34.37
     9:06.95  9:39.74 10:11.22 10:41.98                                    
  4 Hamamoto, Josh Y          12 Irvine Novaquati-CA 10:56.67   10:43.14        
       29.07    59.92  1:31.72  2:03.86  2:36.29  3:09.15  3:41.97  4:15.23
     4:48.20  5:20.62  5:52.83  6:25.54  6:57.89  7:30.79  8:03.25  8:36.34
     9:08.80  9:41.99 10:13.91 10:43.14                                    
  5 Hernandez, Joel I         11 Irvine Novaquati-CA 10:59.95   10:46.05        
       27.27    57.57  1:29.33  2:01.27  2:33.38  3:05.84  3:38.46  4:10.85
     4:43.93  5:17.00  5:50.49  6:23.68  6:57.16  7:30.00  8:03.16  8:36.34
     9:09.00  9:42.26 10:14.80 10:46.05                                    
  6 Alejandro, Kalen          12 Canyons Aquatic-CA  11:07.36   10:49.19        
       28.56    59.87  1:32.08  2:05.05  2:37.87  3:10.91  3:43.65  4:16.46
     4:49.49  5:22.53  5:55.59  6:28.42  7:01.33  7:34.20  8:07.35  8:39.95
     9:12.47  9:45.39 10:18.04 10:49.19                                    
  7 Ennen, Brett R            12 Irvine Novaquati-CA 10:55.27   10:53.69        
       29.42  1:01.80  1:34.86  2:07.29  2:39.71  3:12.48  3:45.16  4:17.90
     4:50.98  5:24.47  5:57.47  6:30.75  7:04.14  7:37.13  8:10.07  8:42.81
     9:15.66  9:48.63 10:21.74 10:53.69                                    
  8 Brill, Kyle S             12 Canyons Aquatic-CA  11:23.16   10:54.05        
       28.96  1:01.04  1:33.91  2:06.41  2:39.30  3:12.04  3:44.88  4:17.91
     4:51.17  5:24.42  5:57.69  6:30.98  7:04.29  7:37.38  8:10.76  8:43.94
     9:16.67  9:49.88 10:22.78 10:54.05                                    
  9 Hassert, Connor A         12 Front Range Barr-CO 11:09.74   10:54.38        
       30.30  1:02.96  1:35.86  2:09.24  2:42.44  3:15.40  3:48.76  4:22.00
     4:54.74  5:27.52  6:00.59  6:33.71  7:06.68  7:39.68  8:12.41  8:45.26
     9:18.01  9:50.84 10:23.32 10:54.38                                    
 10 Abdollahi, Evan K         12 Irvine Novaquati-CA 11:25.47   10:56.18        
       28.96  1:00.94  1:33.76  2:06.88  2:39.92  3:13.11  3:46.06  4:19.66
     4:52.94  5:26.39  5:59.45  6:33.00  7:06.17  7:39.39  8:12.56  8:45.91
     9:18.95  9:51.64 10:24.34 10:56.18                                    
 11 Wang, Ethan N             11 Pleasanton Seaha-PC 11:08.96   10:57.32        
       29.72  1:01.38  1:34.13  2:06.94  2:39.72  3:12.92  3:46.67  4:19.93
     4:53.29  5:26.82  6:00.01  6:32.84  7:06.54  7:39.58  8:12.85  8:46.34
     9:19.19  9:52.70 10:25.71 10:57.32                                    
 12 Waddell, Zachary M        12 Irvine Novaquati-CA 10:51.49   10:59.33        
       29.45  1:01.86  1:35.16  2:08.64  2:41.79  3:15.34  3:48.98  4:22.43
     4:55.87  5:29.38  6:02.71  6:36.16  7:09.52  7:43.31  8:16.46  8:49.81
     9:23.22  9:55.74 10:27.96 10:59.33                                    
 13 Woo, Aaron F              12 Canyons Aquatic-CA  11:09.11   11:05.94        
       29.49  1:01.62  1:34.23  2:07.30  2:40.03  3:13.15  3:46.26  4:19.52
     4:53.68  5:27.27  6:00.80  6:34.59  7:08.09  7:42.29  8:16.48  8:50.81
     9:25.36  9:59.16 10:33.24 11:05.94                                    
 14 Ross, Matthew R           12 Monterey Bay Swi-PC 11:22.57   11:06.53        
       28.81  1:01.21  1:34.44  2:07.92  2:41.93  3:15.31  3:49.11  4:23.09
     4:56.81  5:30.93  6:04.85  6:38.71  7:12.75  7:46.46  8:20.33  8:54.03
     9:28.07 10:01.71 10:35.47 11:06.53                                    
 15 Scanlon, Luke T           12 Tri Valley Aquat-PC 11:12.08   11:10.52        
       29.33  1:02.11  1:35.28  2:08.73  2:42.20  3:15.92  3:49.86  4:23.57
     4:57.88  5:31.76  6:05.83  6:39.95  7:14.06  7:48.71  8:23.01  8:57.80
     9:32.72 10:05.79 10:38.93 11:10.52                                    
 16 Asbury, Luke J            12 Unattached-CA       10:56.31   11:13.67        
       29.63  1:02.21  1:35.60  2:09.21  2:42.69  3:16.58  3:50.58  4:24.93
     4:59.20  5:33.50  6:07.93  6:41.81  7:16.06  7:50.11  8:24.20  8:58.21
     9:32.37 10:06.58 10:40.55 11:13.67                                    
 17 Smedley, Alexander M      12 Livermore Aqua C-PC 11:24.99   11:17.59        
       30.94  1:03.98  1:37.97  2:11.74  2:45.70  3:19.84  3:54.59  4:29.15
     5:03.65  5:37.73  6:11.28  6:44.79  7:19.16  7:53.52  8:28.03  9:02.28
     9:36.69 10:11.12 10:45.19 11:17.59                                    
 18 Randolph, Graham J        12 Vallejo Aquatic-PC  10:22.46L  11:19.29        
       30.32  1:03.35  1:37.33  2:11.61  2:46.01  3:20.29  3:54.69  4:29.20
     5:03.65  5:38.00  6:12.59  6:46.81  7:21.11  7:55.24  8:29.53  9:03.91
     9:38.04 10:12.37 10:46.40 11:19.29                                    
 19 Cosgrove, Colin P         11 Tucson J Stingra-AZ 11:15.10   11:25.82        
       30.61  1:03.81  1:36.92  2:10.43  2:44.24  3:18.11  3:52.60  4:27.17
     5:02.12  5:36.93  6:11.54  6:46.60  7:21.29  7:56.48  8:32.28  9:06.50
     9:41.46 10:16.54 10:51.40 11:25.82                                    
 20 Ridosko, Ryan L           12 Tri Valley Aquat-PC 11:25.69   11:26.41        
       30.64  1:03.85  1:37.48  2:11.09  2:44.89  3:19.10  3:53.33  4:27.74
     5:02.75  5:36.98  6:11.64  6:46.58  7:21.56  7:56.95  8:32.19  9:07.32
     9:42.48 10:17.43 10:52.34 11:26.41                                    
 21 Mes, Dylan G              12 North Coast Aqua-SI 11:06.91   11:27.70        
       29.55  1:02.05  1:35.70  2:09.88  2:44.39  3:18.87  3:53.40  4:28.04
     5:02.35  5:36.03  6:11.23  6:46.79  7:22.11  7:57.34  8:32.01  9:07.20
     9:42.98 10:18.31 10:53.84 11:27.70                                    
 22 Ceranic, Rijad            12 Irvine Novaquati-CA 11:24.26   11:33.93        
       30.58  1:04.05  1:38.79  2:13.93  2:48.48  3:23.68  3:58.12  4:32.99
     5:08.59  5:44.38  6:19.79  6:55.33  7:30.81  8:05.47  8:40.57  9:16.03
     9:51.25 10:26.03 11:00.37 11:33.93                                    
 
Boys 11-12 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 17:10.42        2015 Lleyton Plattel, PLS                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Macy, Parker C            12 Aquazot Swim Clu-CA 17:57.91   17:11.14        
       28.59    58.78  1:29.66  2:00.79  2:31.80  3:03.05  3:34.41  4:05.89
     4:37.00  5:08.59  5:39.82  6:11.10  6:42.60  7:14.19  7:45.96  8:17.65
     8:49.15  9:20.53  9:51.86 10:23.16 10:54.61 11:25.85 11:57.28 12:28.69
    13:00.36 13:32.14 14:03.64 14:35.27 15:06.93 15:38.57 16:10.07 16:41.39
    17:11.14
  2 Esser, Devin C            12 Swim Neptune-AZ     17:38.53   17:30.65        
       27.86    58.56  1:29.52  2:00.62  2:31.93  3:03.48  3:35.00  4:06.58
     4:38.50  5:10.69  5:42.86  6:15.30  6:47.72  7:20.23  7:52.57  8:25.47
     8:58.12  9:30.77 10:03.15 10:35.41 11:07.13 11:39.17 12:10.87 12:42.85
    13:14.97 13:46.98 14:18.74 14:50.59 15:22.62 15:55.10 16:26.92 16:59.17
    17:30.65
  3 Hernandez, Joel I         11 Irvine Novaquati-CA 18:00.91L  17:46.22        
       26.92    57.13  1:29.20  2:02.41  2:35.11  3:07.68  3:40.41  4:13.49
     4:47.07  5:19.41  5:52.19  6:24.68  6:57.53  7:30.51  8:02.65  8:34.62
     9:06.82  9:39.15 10:11.76 10:44.13 11:16.77 11:49.47 12:22.18 12:54.70
    13:27.39 14:00.01 14:32.60 15:04.93 15:37.61 16:10.55 16:43.40 17:15.94
    17:46.22
  4 Gragas, Jacob C           12 Canyons Aquatic-CA  18:21.53   17:47.14        
       30.11  1:02.38  1:34.78  2:07.15  2:40.25  3:12.48  3:44.88  4:17.68
     4:50.24  5:22.13  5:54.83  6:27.79  7:00.68  7:32.90  8:05.27  8:37.72
     9:10.68  9:43.03 10:15.68 10:48.17 11:21.11 11:53.32 12:25.82 12:58.40
    13:30.56 14:03.03 14:35.77 15:07.77 15:40.50 16:12.33 16:44.23 17:16.12
    17:47.14
  5 Renninger, Andrew T       12 Olympic Aquatic-PN  17:45.57   17:53.78        
       29.17  1:00.79  1:32.92  2:05.16  2:37.34  3:09.52  3:42.34  4:14.99
     4:47.44  5:20.01  5:52.73  6:25.58  6:58.52  7:31.25  8:04.16  8:37.01
     9:09.94  9:42.92 10:15.84 10:48.89 11:22.00 11:55.09 12:28.33 13:01.31
    13:34.58 14:07.11 14:40.21 15:13.14 15:45.49 16:18.08 16:50.84 17:23.45
    17:53.78
  6 Abdollahi, Evan K         12 Irvine Novaquati-CA 18:59.36   18:04.36        
       29.14  1:00.73  1:33.08  2:05.44  2:38.07  3:11.03  3:44.10  4:17.27
     4:50.47  5:23.99  5:57.17  6:30.20  7:03.31  7:36.48  8:09.58  8:42.64
     9:16.07  9:49.47 10:22.85 10:55.88 11:29.00 12:02.09 12:35.28 13:08.29
    13:41.39 14:14.34 14:47.87 15:20.88 15:53.88 16:26.66 17:00.09 17:32.94
    18:04.36
  7 Hassert, Connor A         12 Front Range Barr-CO 18:20.25   18:07.61        
       30.14  1:02.29  1:35.15  2:08.06  2:41.22  3:14.34  3:47.77  4:20.69
     4:53.70  5:26.97  6:00.31  6:33.76  7:06.61  7:39.55  8:12.69  8:45.88
     9:18.74  9:51.68 10:24.65 10:57.96 11:31.06 12:03.99 12:36.69 13:09.59
    13:42.61 14:15.66 14:48.67 15:21.98 15:55.62 16:29.12 17:02.38 17:35.69
    18:07.61
  8 Fendorf, Erik C           12 Palo Alto Stanfo-PC 19:10.42   18:12.69        
       28.79  1:01.03  1:33.24  2:05.40  2:37.88  3:10.56  3:43.27  4:16.43
     4:49.69  5:23.07  5:56.30  6:29.90  7:03.66  7:37.32  8:10.89  8:44.15
     9:17.77  9:50.65 10:24.29 10:57.96 11:31.90 12:05.89 12:39.94 13:13.63
    13:47.34 14:20.53 14:54.19 15:28.13 16:01.45 16:35.15 17:08.22 17:40.97
    18:12.69
  9 Waddell, Zachary M        12 Irvine Novaquati-CA 17:54.06   18:14.83        
       29.27  1:01.72  1:35.09  2:08.69  2:41.98  3:15.65  3:49.24  4:22.71
     4:55.96  5:29.72  6:02.93  6:36.23  7:09.57  7:42.80  8:16.23  8:49.64
     9:22.95  9:56.41 10:29.98 11:03.42 11:36.99 12:10.66 12:43.96 13:17.53
    13:50.78 14:24.19 14:57.58 15:30.98 16:04.62 16:37.58 17:10.41 17:43.03
    18:14.83
 10 Alejandro, Kalen          12 Canyons Aquatic-CA  18:36.07   18:15.37        
       29.34  1:02.41  1:35.74  2:09.00  2:42.68  3:15.91  3:49.21  4:22.73
     4:55.99  5:29.67  6:03.38  6:36.72  7:10.12  7:43.33  8:16.60  8:50.07
     9:23.35  9:56.92 10:30.37 11:03.85 11:37.43 12:10.31 12:43.66 13:17.20
    13:51.08 14:24.57 14:58.50 15:31.58 16:04.58 16:37.99 17:11.13 17:43.68
    18:15.37
 11 Brill, Kyle S             12 Canyons Aquatic-CA  19:09.84   18:17.35        
       29.24  1:02.27  1:35.37  2:08.99  2:42.20  3:15.72  3:48.99  4:22.60
     4:56.08  5:29.46  6:02.89  6:36.46  7:10.02  7:43.75  8:17.31  8:50.97
     9:24.38  9:57.97 10:31.57 11:05.04 11:38.40 12:11.85 12:45.62 13:19.20
    13:52.28 14:25.51 14:58.83 15:32.28 16:05.51 16:38.95 17:11.90 17:45.27
    18:17.35
 12 Ennen, Brett R            12 Irvine Novaquati-CA 18:14.81   18:23.25        
       30.11  1:02.80  1:36.38  2:09.92  2:43.54  3:17.44  3:50.97  4:24.51
     4:58.36  5:31.85  6:05.07  6:38.94  7:12.53  7:46.48  8:20.03  8:53.82
     9:27.88 10:01.80 10:36.62 11:09.92 11:43.18 12:16.38 12:49.58 13:23.42
    13:57.27 14:30.29 15:04.25 15:37.63 16:10.57 16:43.62 17:17.33 17:50.84
    18:23.25
 13 Ross, Matthew R           12 Monterey Bay Swi-PC 19:07.93   18:27.29        
       29.33  1:01.80  1:35.32  2:08.82  2:42.63  3:16.47  3:50.17  4:24.49
     4:58.25  5:32.12  6:06.29  6:40.21  7:14.18  7:47.80  8:21.70  8:55.80
     9:29.45 10:03.36 10:37.44 11:11.33 11:44.99 12:18.83 12:52.60 13:26.31
    14:00.17 14:34.34 15:08.39 15:42.31 16:16.69 16:50.22 17:23.61 17:56.69
    18:27.29
 14 Asbury, Luke J            12 Unattached-CA       18:23.18   18:27.54        
       30.08  1:02.81  1:36.23  2:10.08  2:43.92  3:17.53  3:51.43  4:25.29
     4:59.29  5:33.28  6:07.54  6:41.56  7:15.40  7:49.49  8:23.49  8:57.14
     9:30.91 10:04.01 10:37.50 11:11.26 11:45.00 12:18.45 12:52.05 13:25.69
    13:59.32 14:33.03 15:06.71 15:40.93 16:14.63 16:48.44 17:22.21 17:55.73
    18:27.54
 15 Bansberg, William F       12 Swim Neptune-AZ     18:50.28   18:27.73        
       30.10  1:03.30  1:36.77  2:10.19  2:43.58  3:17.44  3:51.47  4:25.71
     4:59.92  5:33.89  6:08.27  6:42.40  7:16.53  7:50.95  8:24.66  8:59.06
     9:32.77 10:06.39 10:40.13 11:13.88 11:47.71 12:21.85 12:55.83 13:29.40
    14:03.21 14:36.91 15:10.72 15:44.76 16:19.17 16:51.83 17:25.05 17:57.01
    18:27.73
 16 Lipton, Ian P             12 Bainbridge Islan-PN 18:38.49   18:31.23        
       31.02  1:04.56  1:38.13  2:11.57  2:45.10  3:18.68  3:52.56  4:26.99
     5:00.72  5:34.47  6:08.33  6:42.41  7:16.98  7:51.13  8:25.05  8:59.16
     9:33.00 10:06.72 10:40.45 11:13.94 11:47.69 12:21.19 12:55.30 13:29.33
    14:03.63 14:37.74 15:11.74 15:45.78 16:19.78 16:53.36 17:26.51 17:59.77
    18:31.23
 17 Wang, Ethan N             11 Pleasanton Seaha-PC 18:27.20   18:35.41        
       30.23  1:03.21  1:36.48  2:10.21  2:43.99  3:17.78  3:51.59  4:25.81
     4:59.92  5:34.50  6:08.69  6:42.94  7:16.90  7:51.65  8:26.02  9:00.49
     9:34.28 10:08.73 10:43.63 11:17.88 11:51.44 12:25.56 12:59.40 13:33.58
    14:07.51 14:41.93 15:16.05 15:49.75 16:23.23 16:56.68 17:30.45 18:03.87
    18:35.41
 18 Woo, Aaron F              12 Canyons Aquatic-CA  18:36.08   18:35.60        
       30.41  1:03.15  1:36.68  2:09.62  2:42.94  3:16.51  3:50.15  4:23.91
     4:57.70  5:31.51  6:05.68  6:39.74  7:13.57  7:47.70  8:21.97  8:56.02
     9:29.73 10:03.55 10:37.25 11:11.27 11:45.41 12:19.57 12:53.79 13:28.51
    14:02.82 14:36.70 15:10.92 15:45.52 16:19.84 16:54.49 17:28.68 18:02.86
    18:35.60
 19 Cosgrove, Colin P         11 Tucson J Stingra-AZ 18:35.60   18:46.15        
       30.25  1:03.21  1:37.38  2:10.68  2:44.33  3:18.10  3:52.83  4:26.43
     5:00.79  5:34.51  6:08.47  6:42.20  7:16.72  7:50.31  8:24.60  8:58.61
     9:32.61 10:06.91 10:41.24 11:15.72 11:50.10 12:24.60 12:59.08 13:33.59
    14:08.62 14:43.34 15:18.99 15:53.50 16:28.61 17:03.72 17:38.90 18:13.23
    18:46.15
 20 Randolph, Graham J        12 Vallejo Aquatic-PC  19:00.37   18:48.92        
       30.87  1:04.85  1:38.84  2:12.87  2:47.04  3:20.80  3:54.69  4:28.80
     5:02.95  5:37.31  6:11.54  6:45.76  7:19.85  7:54.21  8:28.35  9:02.90
     9:36.93 10:11.31 10:45.72 11:20.16 11:54.43 12:28.86 13:03.26 13:37.68
    14:12.34 14:47.15 15:22.00 15:56.63 16:31.38 17:06.36 17:40.91 18:15.08
    18:48.92
 21 Costa, Peyton J           12 Tule Nation Trit-CC 18:59.00   19:02.80        
       30.61  1:04.79  1:38.41  2:12.64  2:47.02  3:21.59  3:56.56  4:31.66
     5:06.32  5:41.20  6:16.35  6:51.37  7:26.29  8:01.37  8:36.30  9:10.63
     9:45.76 10:20.64 10:55.29 11:30.47 12:05.24 12:39.77 13:14.99 13:50.05
    14:25.12 15:00.18 15:35.13 16:10.32 16:45.96 17:21.04 17:55.68 18:29.89
    19:02.80
 22 Cutler, Tate J            12 Davis Arden Raci-SN 19:12.62   19:04.43        
       30.28  1:02.54  1:35.93  2:09.55  2:43.22  3:17.59  3:51.14  4:25.09
     4:58.90  5:33.85  6:08.67  6:43.03  7:18.30  7:53.06  8:28.05  9:02.80
     9:38.30 10:13.22 10:48.71 11:23.80 11:59.22 12:35.00 13:10.91 13:46.77
    14:23.16 14:58.90 15:34.41 16:09.86 16:45.60 17:20.83 17:56.47 18:31.69
    19:04.43
 23 Ridosko, Ryan L           12 Tri Valley Aquat-PC 19:15.68   19:05.07        
       30.57  1:04.33  1:39.06  2:13.78  2:48.69  3:23.41  3:58.71  4:34.24
     5:09.90  5:44.72  6:19.92  6:55.57  7:30.97  8:05.61  8:40.72  9:15.55
     9:50.45 10:25.42 11:00.59 11:35.35 12:10.06 12:44.83 13:19.72 13:54.84
    14:30.26 15:05.54 15:41.02 16:16.40 16:51.44 17:26.36 18:01.04 18:34.82
    19:05.07
 24 Mes, Dylan G              12 North Coast Aqua-SI 19:17.89   19:06.14        
       31.14  1:04.74  1:38.68  2:12.54  2:46.57  3:20.84  3:54.98  4:29.40
     5:04.40  5:39.06  6:13.99  6:49.18  7:24.70  7:59.60  8:34.87  9:10.50
     9:46.14 10:21.58 10:56.58 11:31.48 12:06.87 12:41.66 13:17.86 13:53.94
    14:30.10 15:05.49 15:41.28 16:16.78 16:51.98 17:26.24 18:00.32 18:33.90
    19:06.14
 25 Guberman, Nir             12 Quicksilver Swim-PC 19:24.77   19:11.63        
       30.26  1:04.56  1:39.18  2:14.54  2:49.54  3:24.12  3:58.85  4:33.76
     5:08.89  5:43.60  6:18.76  6:53.53  7:28.33  8:03.37  8:38.53  9:13.83
     9:49.08 10:24.04 10:59.67 11:35.27 12:10.88 12:46.81 13:22.15 13:57.49
    14:32.84 15:08.24 15:43.63 16:18.94 16:54.35 17:29.57 18:04.64 18:38.51
    19:11.63
 26 Ranade, Vineet A          12 Santa Clara Swim-PC 19:09.39   19:21.65        
       29.87  1:03.34  1:37.88  2:12.60  2:47.00  3:21.95  3:57.40  4:32.80
     5:08.11  5:43.84  6:19.10  6:54.88  7:30.66  8:06.05  8:41.69  9:17.42
     9:53.12 10:29.15 11:04.61 11:40.31 12:16.50 12:52.32 13:28.11 14:03.84
    14:39.60 15:15.29 15:50.98 16:26.88 17:02.33 17:38.03 18:12.45 18:48.00
    19:21.65
 27 Ceranic, Rijad            12 Irvine Novaquati-CA 18:54.53   19:24.83        
       29.87  1:02.86  1:37.45  2:12.87  2:48.33  3:23.52  3:59.02  4:34.76
     5:10.55  5:46.18  6:22.06  6:57.49  7:33.04  8:08.94  8:44.50  9:20.07
     9:55.84 10:31.48 11:07.30 11:43.04 12:18.83 12:54.87 13:30.65 14:06.45
    14:41.94 15:18.01 15:53.63 16:29.34 17:05.09 17:40.86 18:16.35 18:51.22
    19:24.83
 28 Ly, Clayton Y             11 Unattached-PC       19:07.80   19:29.05        
       31.44  1:05.92  1:40.37  2:14.91  2:49.88  3:25.49  4:01.69  4:37.15
     5:12.87  5:48.88  6:24.78  7:00.79  7:36.46  8:12.15  8:47.85  9:24.01
     9:59.64 10:35.00 11:10.85 11:46.67 12:22.39 12:58.08 13:34.26 14:10.14
    14:45.95 15:21.48 15:57.49 16:33.49 17:08.94 17:44.96 18:20.73 18:55.52
    19:29.05
 29 Hughes, Colby H           11 South Bay Aquati-SI 19:20.07   20:44.02        
       30.66  1:04.02  1:39.03  2:13.75  2:49.03  3:25.24  4:02.67  4:40.39
     5:18.23  5:54.99  6:32.43  7:12.18  7:50.71  8:29.47  9:09.04  9:48.01
    10:26.41 11:05.52 11:43.42 12:22.61 13:02.46 13:40.10 14:19.18 14:58.20
    15:37.86 16:16.91 16:55.68 17:35.03 18:13.21 18:50.64 19:28.04 20:06.05
    20:44.02
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 25.58        2011 Benjamin Ho, PEAK                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Thach, Derek T            12 Valley Splash-PC       27.76      28.08        
  2 Brown, Lucius Y           12 North Coast Aqua-SI    28.97      28.09        
  3 Shang, Kyle D             12 De Anza Cupertin-PC    28.11      28.22        
  4 Koga, James Y             12 Una Jccw-CA            28.91      28.44        
  5 Zhu, Lan                  12 North Coast Aqua-SI    28.44      28.75        
  6 Kim, Younghun             12 Irvine Novaquati-CA    28.63      28.92        
  6 Davies, Greyson J         12 College Area Swi-SI    28.81      28.92        
  8 Wong, Justin M            12 Neptune Swimming-PC    29.01      28.97        
  9 Vaughn-Hulbert, Cole A    12 Osprey Aquatics-PC     28.76      29.07        
 10 Parker, Mateo S           12 North Coast Aqua-SI    28.51      29.25        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 25.58        2011 Benjamin Ho, PEAK                            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Thach, Derek T            12 Valley Splash-PC       27.58      27.76 q      
  2 Shang, Kyle D             12 De Anza Cupertin-PC    28.17      28.11 q      
  3 Zhu, Lan                  12 North Coast Aqua-SI    28.95      28.44 q      
  4 Parker, Mateo S           12 North Coast Aqua-SI    29.71      28.51 q      
  5 Kim, Younghun             12 Irvine Novaquati-CA    28.70      28.63 q      
  6 Vaughn-Hulbert, Cole A    12 Osprey Aquatics-PC     29.36      28.76 q      
  7 Davies, Greyson J         12 College Area Swi-SI    29.88      28.81 q      
  8 Koga, James Y             12 Una Jccw-CA            29.31      28.91 q      
  9 Brown, Lucius Y           12 North Coast Aqua-SI    29.18      28.97 q      
 10 Wong, Justin M            12 Neptune Swimming-PC    28.95      29.01 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ladman, Adam W            12 North Coast Aqua-SI    28.72      29.04        
 12 Tabilas, David O          12 West Coast Aquat-PC    29.06      29.36        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sorenson, Jack L          12 Phoenix Swim Clu-AZ    29.28      29.37        
 14 Scanlon, Luke T           12 Tri Valley Aquat-PC    28.80      29.38        
 15 Asbury, Luke J            12 Unattached-CA          29.67      29.54        
 15 Lipton, Ian P             12 Bainbridge Islan-PN    28.48      29.54        
 17 Vera, Korbin R            12 California Capit-SN    29.25      29.65        
 18 Gragas, Jacob C           12 Canyons Aquatic-CA     29.47      29.74        
 19 Wong, Kyle R              12 College Area Swi-SI    29.86      29.84        
 20 Wong, Corben Y            12 Tiger Aquatics-PC      29.80      29.92        
 21 Cutler, Tate J            12 Davis Arden Raci-SN    30.07      29.96        
 22 Hubbard, Bryce N          12 Sierra Marlins S-SN    29.83      30.20        
 23 Chatham, Keegan L         12 Aces Swim Club-CO      29.91      30.30        
 24 Hernandez, Jayden         12 Swim South Bay-PC      29.59      30.32        
 25 Olschansky, Lucas R       12 Maryanne Keever-AZ     29.83      30.41        
 26 Halterman, Bryce S        11 Indian Wells Val-CC    29.76      30.43        
 27 Ellis, Braden M           12 North Coast Aqua-SI    29.69      30.44        
 27 Schott, Mitchell H        11 Irvine Novaquati-CA    33.86L     30.44        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 54.87        2009 Justin Lynch, TERA                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Le-Nguyen, Zachary        12 Montclair Swim T-PC    56.12      56.18        
       26.79    56.18                                                      
  2 Zamir, Guy M              12 Palo Alto Stanfo-PC    59.05      58.55        
       28.59    58.55                                                      
  3 Thach, Derek T            12 Valley Splash-PC       58.64      59.55        
       29.41    59.55                                                      
  4 Scanlon, Luke T           12 Tri Valley Aquat-PC  1:01.50    1:00.07        
       29.05  1:00.07                                                      
  5 Kim, Jaewoo               12 Diablo Aquatics-PC   1:01.82    1:00.46        
       29.31  1:00.46                                                      
  6 Shang, Kyle D             12 De Anza Cupertin-PC  1:00.78    1:00.56        
       29.46  1:00.56                                                      
  7 Zhu, Lan                  12 North Coast Aqua-SI  1:01.25    1:01.23        
       29.88  1:01.23                                                      
  8 Hubbard, Bryce N          12 Sierra Marlins S-SN  1:02.00    1:02.20        
       30.25  1:02.20                                                      
  9 Bansberg, William F       12 Swim Neptune-AZ      1:01.29    1:02.40        
       30.05  1:02.40                                                      
 10 Kereszturi, Justin        12 Phoenix Swim Clu-AZ  1:02.07    1:04.20        
       30.51  1:04.20                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke Swim-off
===============================================================================
   FW Record: # 54.87        2009 Justin Lynch, TERA                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Thien, Kenneth V          12 Valley Splash-PC          NT    1:01.75        
       30.13  1:01.75                                                      
  2 Vaughn-Hulbert, Cole A    12 Osprey Aquatics-PC        NT    1:02.07        
       29.90  1:02.07                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 54.87        2009 Justin Lynch, TERA                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Le-Nguyen, Zachary        12 Montclair Swim T-PC    57.43      56.12 q      
       27.12    56.12                                                      
  2 Thach, Derek T            12 Valley Splash-PC       59.35      58.64 q      
       29.19    58.64                                                      
  3 Zamir, Guy M              12 Palo Alto Stanfo-PC    59.20      59.05 q      
       28.84    59.05                                                      
  4 Shang, Kyle D             12 De Anza Cupertin-PC  1:00.53    1:00.78 q      
       29.81  1:00.78                                                      
  5 Zhu, Lan                  12 North Coast Aqua-SI  1:00.73    1:01.25 q      
       29.93  1:01.25                                                      
  6 Bansberg, William F       12 Swim Neptune-AZ      1:01.32    1:01.29 q      
       29.80  1:01.29                                                      
  7 Scanlon, Luke T           12 Tri Valley Aquat-PC  1:01.30    1:01.50 q      
       29.81  1:01.50                                                      
  8 Kim, Jaewoo               12 Diablo Aquatics-PC   1:01.87    1:01.82 q      
       30.00  1:01.82                                                      
  9 Hubbard, Bryce N          12 Sierra Marlins S-SN  1:02.62    1:02.00 q      
       30.65  1:02.00                                                      
 10 Kereszturi, Justin        12 Phoenix Swim Clu-AZ  1:02.55    1:02.07 q      
       30.15  1:02.07                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Thien, Kenneth V          12 Valley Splash-PC     1:02.72    1:02.33        
       30.85  1:02.33                                                      
 12 Vaughn-Hulbert, Cole A    12 Osprey Aquatics-PC   1:03.33   J1:02.33        
       30.01  1:02.33                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gragas, Jacob C           12 Canyons Aquatic-CA   1:01.97    1:02.50        
       30.51  1:02.50                                                      
 14 Koga, James Y             12 Una Jccw-CA          1:02.40    1:02.84        
       30.46  1:02.84                                                      
 15 Huey, Bryson A            12 Una Lac-PC           1:04.13    1:02.92        
       30.79  1:02.92                                                      
 16 Tabilas, David O          12 West Coast Aquat-PC  1:04.15    1:03.00        
       30.25  1:03.00                                                      
 17 Asbury, Luke J            12 Unattached-CA        1:01.53    1:03.13        
       30.75  1:03.13                                                      
 18 Cutler, Tate J            12 Davis Arden Raci-SN  1:04.02    1:03.35        
       30.73  1:03.35                                                      
 19 Lipton, Ian P             12 Bainbridge Islan-PN  1:01.35    1:03.40        
       30.78  1:03.40                                                      
 20 Russell, Ethan            11 East Bay Aquatic-PC  1:03.09    1:03.42        
       30.98  1:03.42                                                      
 21 Kling, Joseph T           12 Swim Team of Pla-CA  1:03.19    1:03.52        
       31.48  1:03.52                                                      
 22 Wong, Corben Y            12 Tiger Aquatics-PC    1:03.83    1:03.59        
       30.76  1:03.59                                                      
 23 Vera, Korbin R            12 California Capit-SN  1:02.17    1:03.69        
       31.21  1:03.69                                                      
 24 Costa, Peyton J           12 Tule Nation Trit-CC  1:03.26    1:04.16        
       30.42  1:04.16                                                      
 25 Halterman, Bryce S        11 Indian Wells Val-CC  1:03.54    1:04.31        
       31.58  1:04.31                                                      
 26 Kim, Younghun             12 Irvine Novaquati-CA  1:03.38    1:04.33        
       31.62  1:04.33                                                      
 27 Ladman, Adam W            12 North Coast Aqua-SI  1:04.16    1:05.05        
       32.02  1:05.05                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:58.39        2011 Benjamin Ho, PEAK                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Le-Nguyen, Zachary        12 Montclair Swim T-PC  2:03.74    2:02.81        
       28.15    58.63  1:31.02  2:02.81                                    
  2 Chung, Matthew J          12 Santa Clara Swim-PC  2:04.22    2:03.62        
       29.21  1:00.07  1:31.68  2:03.62                                    
  3 Zamir, Guy M              12 Palo Alto Stanfo-PC  2:09.25    2:07.60        
       29.95  1:01.83  1:34.61  2:07.60                                    
  4 Shang, Kyle D             12 De Anza Cupertin-PC  2:12.84    2:08.72        
       30.95  1:03.33  1:36.00  2:08.72                                    
  5 Scanlon, Luke T           12 Tri Valley Aquat-PC  2:10.77    2:09.08        
       30.06  1:02.79  1:36.36  2:09.08                                    
  6 Lipton, Ian P             12 Bainbridge Islan-PN  2:12.26    2:11.22        
       31.09  1:04.68  1:38.70  2:11.22                                    
  7 Kim, Jaewoo               12 Diablo Aquatics-PC   2:12.37    2:11.26        
       31.58  1:05.05  1:38.49  2:11.26                                    
  8 Thach, Derek T            12 Valley Splash-PC     2:11.01    2:12.25        
       31.57  1:04.87  1:38.97  2:12.25                                    
  9 Asbury, Luke J            12 Unattached-CA        2:13.57    2:14.64        
       31.58  1:05.44  1:40.35  2:14.64                                    
 10 Kereszturi, Justin        12 Phoenix Swim Clu-AZ  2:14.30    2:20.06        
       31.70  1:06.60  1:43.12  2:20.06                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:58.39        2011 Benjamin Ho, PEAK                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Le-Nguyen, Zachary        12 Montclair Swim T-PC  2:02.44    2:03.74 q      
       28.70    59.81  1:31.62  2:03.74                                    
  2 Chung, Matthew J          12 Santa Clara Swim-PC  2:03.77    2:04.22 q      
       28.47    59.52  1:31.86  2:04.22                                    
  3 Zamir, Guy M              12 Palo Alto Stanfo-PC  2:06.91    2:09.25 q      
       29.80  1:01.85  1:35.49  2:09.25                                    
  4 Scanlon, Luke T           12 Tri Valley Aquat-PC  2:09.82    2:10.77 q      
       30.23  1:03.05  1:37.22  2:10.77                                    
  5 Thach, Derek T            12 Valley Splash-PC     2:15.26    2:11.01 q      
       31.64  1:04.06  1:37.30  2:11.01                                    
  6 Lipton, Ian P             12 Bainbridge Islan-PN  2:10.16    2:12.26 q      
       31.84  1:05.29  1:39.19  2:12.26                                    
  7 Kim, Jaewoo               12 Diablo Aquatics-PC   2:11.02    2:12.37 q      
       31.93  1:05.39  1:39.29  2:12.37                                    
  8 Shang, Kyle D             12 De Anza Cupertin-PC  2:11.36    2:12.84 q      
       32.06  1:05.80  1:39.95  2:12.84                                    
  9 Asbury, Luke J            12 Unattached-CA        2:13.01    2:13.57 q      
       31.18  1:05.01  1:39.17  2:13.57                                    
 10 Kereszturi, Justin        12 Phoenix Swim Clu-AZ  2:15.37    2:14.30 q      
       31.57  1:05.54  1:40.26  2:14.30                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bansberg, William F       12 Swim Neptune-AZ      2:10.48    2:14.72        
       31.40  1:05.11  1:39.80  2:14.72                                    
 12 Zhu, Lan                  12 North Coast Aqua-SI  2:17.34    2:14.78        
       31.41  1:05.92  1:40.87  2:14.78                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Koga, James Y             12 Una Jccw-CA          2:16.32    2:14.92        
       30.81  1:05.09  1:40.29  2:14.92                                    
 14 Ladman, Adam W            12 North Coast Aqua-SI  2:17.37    2:14.98        
       31.20  1:06.11  1:41.81  2:14.98                                    
 15 Hubbard, Bryce N          12 Sierra Marlins S-SN  2:14.97    2:15.01        
       31.96  1:06.28  1:40.98  2:15.01                                    
 16 Halterman, Bryce S        11 Indian Wells Val-CC  2:16.14    2:15.09        
       32.74  1:06.88  1:41.13  2:15.09                                    
 17 McDonald, Jackson T       12 Flatiron Athleti-CO  2:14.03    2:15.38        
       31.49  1:06.27  1:41.78  2:15.38                                    
 18 Huey, Bryson A            12 Una Lac-PC           2:16.37    2:16.41        
       33.16  1:07.80  1:42.66  2:16.41                                    
 19 Vaughn-Hulbert, Cole A    12 Osprey Aquatics-PC   2:16.70    2:18.95        
       31.82  1:06.31  1:42.40  2:18.95                                    
 20 Olschansky, Lucas R       12 Maryanne Keever-AZ   2:16.31    2:20.76        
       32.10  1:07.62  1:44.48  2:20.76                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke Swim-off
===============================================================================
   FW Record: # 29.17   4/11/2015 Keane Alejandro, CANY -CA                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Thien, Kenneth V          12 Valley Splash-PC          NT      30.84        
  2 Parker, Mateo S           12 North Coast Aqua-SI       NT      31.14        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 29.17   4/11/2015 Keane Alejandro, CANY -CA                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chung, Matthew J          12 Santa Clara Swim-PC    29.77      29.60        
  2 Ranlett, Christopher      12 Foothill Aqua Sh-SN    31.38      30.33        
  3 Ren, Juntao               12 Quicksilver Swim-PC    29.95      30.35        
  4 Cristobal-Mandel, Orland  12 Albany Armada Aq-PC    30.65      30.46        
  5 Bui, Thomas T             12 Indian Wells Val-CC    31.50      30.88        
  6 Brill, Kyle S             12 Canyons Aquatic-CA     31.10      30.92        
  7 Parsons, Nathaniel K      12 North Coast Aqua-SI    31.75      31.52        
  8 Hajela, Sumer             12 De Anza Cupertin-PC    31.71      31.66        
  9 Tang, Yunjie              12 Una Nova-CA            31.82      31.86        
 10 Thien, Kenneth V          12 Valley Splash-PC       31.88      32.18        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 29.17   4/11/2015 Keane Alejandro, CANY -CA                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chung, Matthew J          12 Santa Clara Swim-PC    29.65      29.77 q      
  2 Ren, Juntao               12 Quicksilver Swim-PC    30.43      29.95 q      
  3 Cristobal-Mandel, Orland  12 Albany Armada Aq-PC    30.87      30.65 q      
  4 Brill, Kyle S             12 Canyons Aquatic-CA     30.77      31.10 q      
  5 Ranlett, Christopher      12 Foothill Aqua Sh-SN    30.46      31.38 q      
  6 Bui, Thomas T             12 Indian Wells Val-CC    32.62      31.50 q      
  7 Hajela, Sumer             12 De Anza Cupertin-PC    31.54      31.71 q      
  8 Parsons, Nathaniel K      12 North Coast Aqua-SI    33.08      31.75 q      
  9 Tang, Yunjie              12 Una Nova-CA            32.24      31.82 q      
 10 Thien, Kenneth V          12 Valley Splash-PC       31.11      31.88 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Parker, Mateo S           12 North Coast Aqua-SI    31.47     J31.88        
 12 Upadhyayula, Avinash      12 Santa Clara Swim-PC    32.54      32.05        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wong, Kyle N              12 San Ramon Valley-PC    32.96      32.08        
 14 Edwards, Rhys A           12 Santa Clara Swim-PC    31.93      32.14        
 15 Nabeta, Kaleo C           12 Davis Arden Raci-SN    32.52      32.21        
 16 Gilsenan, Max E           12 Napa Valley Swim-PC    32.19      32.25        
 17 Cabrera, Nathaniel R      12 South Bay Aquati-SI    31.51      32.44        
 18 Bottini, Joseph A         12 Tiger Aquatics-PC      33.16      32.49        
 19 Serrano, David N          11 Phoenix Swim Clu-AZ    32.14      32.50        
 20 Mouloudj, Jean-pierre G   12 Palo Alto Stanfo-PC    32.38      32.58        
 21 Gutierrez, Diego R        12 Tule Nation Trit-CC    32.53      32.67        
 22 Alejandro, Kalen          12 Canyons Aquatic-CA     32.49      32.68        
 23 Colombo, Lucas J          12 Heartland Swim A-SI    32.27      32.89        
 24 Chang, Ethan              12 Palo Alto Stanfo-PC    33.30      33.14        
 25 Kereszturi, Justin        12 Phoenix Swim Clu-AZ    33.09      33.17        
 26 Edwards, Jarin A          12 Oakland Undercur-PC    33.21      33.18        
 27 Ellis, Braden M           12 North Coast Aqua-SI    32.94      33.24        
 28 Lee, Bryton T             12 North Coast Aqua-SI    33.37      33.28        
 29 Mayo, Cooper M            12 Palo Alto Stanfo-PC    33.38      33.30        
 30 McGuire, Hunter B         12 Chico Aqua-Jets-SN     37.47L     33.38        
 31 Levy, Samuel R            12 Santa Cruz Swimm-PC    33.33      33.54        
 32 Pusateri-Gissendaner, Lu  12 North Bay Aquati-PC    32.34      33.69        
 33 Ranade, Vineet A          12 Santa Clara Swim-PC    33.26      33.71        
 34 Sebastian, Anthony M      11 Quicksilver Swim-PC    37.52L     33.74        
 35 Williams, Noah D          12 Unattached-UT          33.06      33.83        
 36 Luke, Ryan M              12 Sparks Piranhas-SN     33.25      34.08        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:02.66   4/12/2015 Keane Alejandro, CANY -CA                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ren, Juntao               12 Quicksilver Swim-PC  1:06.02    1:05.83        
       30.89  1:05.83                                                      
  2 Cristobal-Mandel, Orland  12 Albany Armada Aq-PC  1:06.12    1:05.94        
       31.72  1:05.94                                                      
  3 Ranlett, Christopher      12 Foothill Aqua Sh-SN  1:07.48    1:06.11        
       31.42  1:06.11                                                      
  4 Kim, Jaewoo               12 Diablo Aquatics-PC   1:08.32    1:06.99        
       31.83  1:06.99                                                      
  5 Bui, Thomas T             12 Indian Wells Val-CC  1:07.94    1:07.30        
       32.32  1:07.30                                                      
  6 Hajela, Sumer             12 De Anza Cupertin-PC  1:09.66    1:08.39        
       31.96  1:08.39                                                      
  7 Thien, Kenneth V          12 Valley Splash-PC     1:08.67    1:08.46        
       32.39  1:08.46                                                      
  8 Parsons, Nathaniel K      12 North Coast Aqua-SI  1:09.44    1:08.67        
       32.57  1:08.67                                                      
  9 Gilsenan, Max E           12 Napa Valley Swim-PC  1:08.26    1:08.84        
       32.22  1:08.84                                                      
 10 Bottini, Joseph A         12 Tiger Aquatics-PC    1:09.26    1:08.95        
       32.24  1:08.95                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:02.66   4/12/2015 Keane Alejandro, CANY -CA                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ren, Juntao               12 Quicksilver Swim-PC  1:06.71    1:06.02 q      
       31.13  1:06.02                                                      
  2 Cristobal-Mandel, Orland  12 Albany Armada Aq-PC  1:06.52    1:06.12 q      
       31.61  1:06.12                                                      
  3 Ranlett, Christopher      12 Foothill Aqua Sh-SN  1:04.77    1:07.48 q      
       31.63  1:07.48                                                      
  4 Bui, Thomas T             12 Indian Wells Val-CC  1:09.14    1:07.94 q      
       33.09  1:07.94                                                      
  5 Gilsenan, Max E           12 Napa Valley Swim-PC  1:10.06    1:08.26 q      
       32.39  1:08.26                                                      
  6 Kim, Jaewoo               12 Diablo Aquatics-PC   1:10.57    1:08.32 q      
       32.29  1:08.32                                                      
  7 Thien, Kenneth V          12 Valley Splash-PC     1:06.93    1:08.67 q      
       32.22  1:08.67                                                      
  8 Bottini, Joseph A         12 Tiger Aquatics-PC    1:11.38    1:09.26 q      
       32.98  1:09.26                                                      
  9 Parsons, Nathaniel K      12 North Coast Aqua-SI  1:10.49    1:09.44 q      
       33.11  1:09.44                                                      
 10 Hajela, Sumer             12 De Anza Cupertin-PC  1:09.42    1:09.66 q      
       33.24  1:09.66                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Serrano, David N          11 Phoenix Swim Clu-AZ  1:11.46    1:09.90        
       32.49  1:09.90                                                      
 12 Brill, Kyle S             12 Canyons Aquatic-CA   1:10.69    1:10.10        
       32.97  1:10.10                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Colombo, Lucas J          12 Heartland Swim A-SI  1:10.69    1:10.39        
       33.20  1:10.39                                                      
 14 Cabrera, Nathaniel R      12 South Bay Aquati-SI  1:07.88    1:10.48        
       32.50  1:10.48                                                      
 15 Wong, Kyle N              12 San Ramon Valley-PC  1:09.74    1:10.55        
       33.58  1:10.55                                                      
 16 Tang, Yunjie              12 Una Nova-CA          1:11.29    1:11.00        
       34.07  1:11.00                                                      
 17 Sebastian, Anthony M      11 Quicksilver Swim-PC  1:21.49L   1:11.62        
       34.31  1:11.62                                                      
 18 Upadhyayula, Avinash      12 Santa Clara Swim-PC  1:10.42    1:11.76        
       33.38  1:11.76                                                      
 19 Gutierrez, Diego R        12 Tule Nation Trit-CC  1:11.44    1:11.84        
       33.62  1:11.84                                                      
 20 Chang, Ethan              12 Palo Alto Stanfo-PC  1:11.64    1:12.14        
       34.28  1:12.14                                                      
 21 Hubbard, Bryce N          12 Sierra Marlins S-SN  1:10.49    1:12.16        
       33.63  1:12.16                                                      
 22 Luke, Ryan M              12 Sparks Piranhas-SN   1:11.56    1:12.81        
       34.63  1:12.81                                                      
 23 Kereszturi, Justin        12 Phoenix Swim Clu-AZ  1:12.03    1:13.46        
       35.83  1:13.46                                                      
 24 Pusateri-Gissendaner, Lu  12 North Bay Aquati-PC  1:10.15    1:15.49        
       34.86  1:15.49                                                      
 -- Zamir, Guy M              12 Palo Alto Stanfo-PC  1:06.63         DQ        
       31.77       DQ                                                      
 -- Mouloudj, Jean-pierre G   12 Palo Alto Stanfo-PC  1:10.32         DQ        
       33.17       DQ                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 2:14.98    4/9/2015 Keane Alejandro, CANY -CA                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Macy, Parker C            12 Aquazot Swim Clu-CA  2:21.27    2:19.17        
       32.68  1:07.88  1:43.78  2:19.17                                    
  2 Zamir, Guy M              12 Palo Alto Stanfo-PC  2:25.80    2:21.47        
       32.14  1:07.99  1:45.04  2:21.47                                    
  3 Cristobal-Mandel, Orland  12 Albany Armada Aq-PC  2:25.27    2:23.28        
       32.40  1:10.39  1:47.09  2:23.28                                    
  4 Ren, Juntao               12 Quicksilver Swim-PC  2:27.70    2:24.76        
       32.67  1:08.89  1:46.13  2:24.76                                    
  5 Bui, Thomas T             12 Indian Wells Val-CC  2:27.40    2:25.00        
       32.86  1:09.80  1:47.53  2:25.00                                    
  6 Ranlett, Christopher      12 Foothill Aqua Sh-SN  2:23.95    2:27.37        
       32.85  1:09.17  1:47.40  2:27.37                                    
  7 Thien, Kenneth V          12 Valley Splash-PC     2:28.13    2:27.97        
       33.41  1:10.32  1:48.86  2:27.97                                    
  8 Alejandro, Kalen          12 Canyons Aquatic-CA   2:31.96    2:28.34        
       33.38  1:11.31  1:49.88  2:28.34                                    
  9 Brill, Kyle S             12 Canyons Aquatic-CA   2:32.95    2:28.59        
       33.24  1:11.31  1:50.10  2:28.59                                    
 10 Mouloudj, Jean-pierre G   12 Palo Alto Stanfo-PC  2:32.03    2:32.21        
       33.86  1:12.48  1:52.18  2:32.21                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 2:14.98    4/9/2015 Keane Alejandro, CANY -CA                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Macy, Parker C            12 Aquazot Swim Clu-CA  2:31.50    2:21.27 q      
       32.62  1:08.41  1:45.07  2:21.27                                    
  2 Ranlett, Christopher      12 Foothill Aqua Sh-SN  2:22.29    2:23.95 q      
       33.45  1:10.70  1:46.36  2:23.95                                    
  3 Cristobal-Mandel, Orland  12 Albany Armada Aq-PC  2:27.83    2:25.27 q      
       33.30  1:10.64  1:48.70  2:25.27                                    
  4 Zamir, Guy M              12 Palo Alto Stanfo-PC  2:25.18    2:25.80 q      
       33.12  1:10.65  1:48.52  2:25.80                                    
  5 Bui, Thomas T             12 Indian Wells Val-CC  2:32.97    2:27.40 q      
       33.99  1:12.25  1:50.25  2:27.40                                    
  6 Ren, Juntao               12 Quicksilver Swim-PC  2:26.03    2:27.70 q      
       33.46  1:11.21  1:49.72  2:27.70                                    
  7 Thien, Kenneth V          12 Valley Splash-PC     2:28.45    2:28.13 q      
       33.32  1:10.82  1:50.41  2:28.13                                    
  8 Alejandro, Kalen          12 Canyons Aquatic-CA   2:32.08    2:31.96 q      
       34.10  1:12.26  1:52.16  2:31.96                                    
  9 Mouloudj, Jean-pierre G   12 Palo Alto Stanfo-PC  2:31.90    2:32.03 q      
       33.86  1:11.69  1:52.07  2:32.03                                    
 10 Brill, Kyle S             12 Canyons Aquatic-CA   2:33.97    2:32.95 q      
       34.11  1:12.87  1:52.93  2:32.95                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Parsons, Nathaniel K      12 North Coast Aqua-SI  2:34.80    2:33.01        
       34.53  1:13.51  1:53.27  2:33.01                                    
 12 Gilsenan, Max E           12 Napa Valley Swim-PC  2:33.09    2:33.86        
       33.53  1:12.93  1:53.61  2:33.86                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Renninger, Andrew T       12 Olympic Aquatic-PN   2:28.83    2:34.32        
       34.32  1:13.40  1:53.76  2:34.32                                    
 14 Pardau, Judah B           11 Royal Swim Team-CA   2:32.72    2:46.60        
       37.27  1:19.18  2:03.03  2:46.60                                    
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 24.34        2009 Justin Lynch, TERA                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Le-Nguyen, Zachary        12 Montclair Swim T-PC    25.49      25.54        
  2 Edwards, Jarin A          12 Oakland Undercur-PC    27.05      26.35        
  3 Russell, Ethan            11 East Bay Aquatic-PC    26.25      26.40        
  4 Parker, Mateo S           12 North Coast Aqua-SI    26.29      26.47        
  5 Kim, Younghun             12 Irvine Novaquati-CA    26.85      26.49        
  6 Wong, Justin M            12 Neptune Swimming-PC    27.15      26.97        
  7 Mahmoud, Amr M            12 Davis Arden Raci-SN    27.42      27.09        
  8 Kobayashi, Ryan S         12 Pleasanton Seaha-PC    27.09      27.25        
  9 Clark, Matthew G          12 Palo Alto Stanfo-PC    27.11      27.40        
 10 Bansberg, William F       12 Swim Neptune-AZ        27.28      27.45        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 24.34        2009 Justin Lynch, TERA                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Le-Nguyen, Zachary        12 Montclair Swim T-PC    25.93      25.49 q      
  2 Russell, Ethan            11 East Bay Aquatic-PC    27.19      26.25 q      
  3 Parker, Mateo S           12 North Coast Aqua-SI    26.28      26.29 q      
  4 Kim, Younghun             12 Irvine Novaquati-CA    26.96      26.85 q      
  5 Edwards, Jarin A          12 Oakland Undercur-PC    26.76      27.05 q      
  6 Kobayashi, Ryan S         12 Pleasanton Seaha-PC    27.61      27.09 q      
  7 Clark, Matthew G          12 Palo Alto Stanfo-PC    26.60      27.11 q      
  8 Wong, Justin M            12 Neptune Swimming-PC    26.82      27.15 q      
  9 Bansberg, William F       12 Swim Neptune-AZ        27.01      27.28 q      
 10 Mahmoud, Amr M            12 Davis Arden Raci-SN    27.33      27.42 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hernandez, Joel I         11 Irvine Novaquati-CA    28.49      27.52        
 12 Luke, Ryan M              12 Sparks Piranhas-SN     26.87      27.62        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hernandez, Jayden         12 Swim South Bay-PC      27.79      27.64        
 14 Zhang, Kevin K            12 Palo Alto Stanfo-PC    27.87      27.87        
 15 Olschansky, Lucas R       12 Maryanne Keever-AZ     27.78      27.90        
 16 Klatt, Matteas A          12 Carson Tigershar-PC    28.20      27.94        
 17 Hajela, Sumer             12 De Anza Cupertin-PC    27.93      27.95        
 18 Wong, Kyle R              12 College Area Swi-SI    28.58      28.03        
 19 Edwards, Rhys A           12 Santa Clara Swim-PC    28.44      28.09        
 20 Cantal, Oliver S          12 Alameda Island A-PC    28.61      28.14        
 21 Davies, Greyson J         12 College Area Swi-SI    28.28      28.16        
 22 Bui, Thomas T             12 Indian Wells Val-CC    28.36      28.20        
 23 Nicholas, Luke M          12 Mesa Aquatics Cl-AZ    28.47      28.23        
 24 Ranade, Vineet A          12 Santa Clara Swim-PC    27.72      28.24        
 25 Nguyen, Miles Y           12 Elk Grove Aquati-SN    27.31      28.25        
 26 Duro, Donovan J           12 Unattached-PC          28.64      28.28        
 27 Porter, Gabriel J         12 Cabrillo Threshe-PC    28.27      28.34        
 28 Skinner, Colin A          12 Ladera Oaks-PC         27.75      28.36        
 29 Wong, Corben Y            12 Tiger Aquatics-PC      28.18      28.40        
 30 Ladman, Adam W            12 North Coast Aqua-SI    28.56      28.49        
 31 Picard, Jackson W         11 Palo Alto Stanfo-PC    28.25      28.54        
 32 Sorenson, Jack L          12 Phoenix Swim Clu-AZ    28.55      28.55        
 33 Feland, Kaleb B           12 Utah Valley Aqua-UT    28.40      28.59        
 34 DiMaria, Braden S         12 North Coast Aqua-SI    28.63      28.63        
 35 Dias, Michael D           12 Sierra Marlins S-SN    28.67      28.66        
 36 Chatham, Keegan L         12 Aces Swim Club-CO      27.47      28.79        
 37 Fong, Anthony J           11 Terrapins Swim T-PC    32.07L     28.82        
 38 Tang, Yunjie              12 Una Nova-CA            28.54      28.88        
 39 Lee, Michael M            11 Canyons Aquatic-CA     28.48      28.94        
 40 Cuevas, Zeus Z            12 Sahuarita Stingr-AZ    27.86      29.16        
 41 Pusateri-Gissendaner, Lu  12 North Bay Aquati-PC    28.47      29.22        
 -- Nguyen, Kevin P           12 Canyons Aquatic-CA     27.12         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 53.74    4/9/2015 Winn M Aung, Redding Swim Tea                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chung, Matthew J          12 Santa Clara Swim-PC    57.49      55.52        
       26.20    55.52                                                      
  2 Le-Nguyen, Zachary        12 Montclair Swim T-PC    57.73      56.58        
       26.57    56.58                                                      
  3 Russell, Ethan            11 East Bay Aquatic-PC    59.32      58.29        
       27.26    58.29                                                      
  4 Zamir, Guy M              12 Palo Alto Stanfo-PC    58.79      58.56        
       27.99    58.56                                                      
  5 Edwards, Jarin A          12 Oakland Undercur-PC    59.26      59.10        
       27.75    59.10                                                      
  6 Thach, Derek T            12 Valley Splash-PC       59.16      59.13        
       27.81    59.13                                                      
  6 Wong, Justin M            12 Neptune Swimming-PC    59.38      59.13        
       27.45    59.13                                                      
  8 Kim, Jaewoo               12 Diablo Aquatics-PC     59.40      59.18        
       27.65    59.18                                                      
  9 Esser, Devin C            12 Swim Neptune-AZ        59.14      59.92        
       28.30    59.92                                                      
 10 Parker, Mateo S           12 North Coast Aqua-SI    59.41      59.93        
       27.75    59.93                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 53.74    4/9/2015 Winn M Aung, Redding Swim Tea                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chung, Matthew J          12 Santa Clara Swim-PC    56.98      57.49 q      
       25.58    57.49                                                      
  2 Le-Nguyen, Zachary        12 Montclair Swim T-PC    57.41      57.73 q      
       26.71    57.73                                                      
  3 Zamir, Guy M              12 Palo Alto Stanfo-PC    58.89      58.79 q      
       27.26    58.79                                                      
  4 Esser, Devin C            12 Swim Neptune-AZ        59.30      59.14 q      
       27.76    59.14                                                      
  5 Thach, Derek T            12 Valley Splash-PC       58.73      59.16 q      
       28.16    59.16                                                      
  6 Edwards, Jarin A          12 Oakland Undercur-PC    59.00      59.26 q      
       27.78    59.26                                                      
  7 Russell, Ethan            11 East Bay Aquatic-PC  1:01.20      59.32 q      
       28.33    59.32                                                      
  8 Wong, Justin M            12 Neptune Swimming-PC    59.32      59.38 q      
       27.65    59.38                                                      
  9 Kim, Jaewoo               12 Diablo Aquatics-PC   1:02.66      59.40 q      
       28.16    59.40                                                      
 10 Parker, Mateo S           12 North Coast Aqua-SI    59.84      59.41 q      
       27.72    59.41                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hernandez, Joel I         11 Irvine Novaquati-CA  1:01.71    1:00.16        
       27.97  1:00.16                                                      
 12 Bansberg, William F       12 Swim Neptune-AZ      1:00.33    1:00.34        
       28.65  1:00.34                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Clark, Matthew G          12 Palo Alto Stanfo-PC  1:00.14    1:00.42        
       28.39  1:00.42                                                      
 14 Wong, Kyle R              12 College Area Swi-SI  1:00.07    1:00.59        
       28.63  1:00.59                                                      
 15 Olschansky, Lucas R       12 Maryanne Keever-AZ   1:00.49    1:00.64        
       29.18  1:00.64                                                      
 15 Nguyen, Kevin P           12 Canyons Aquatic-CA     59.86    1:00.64        
       28.26  1:00.64                                                      
 17 Mahmoud, Amr M            12 Davis Arden Raci-SN  1:01.38    1:00.67        
       28.06  1:00.67                                                      
 18 Luke, Ryan M              12 Sparks Piranhas-SN     58.81    1:00.89        
       27.84  1:00.89                                                      
 19 Kobayashi, Ryan S         12 Pleasanton Seaha-PC  1:02.58    1:01.10        
       29.44  1:01.10                                                      
 20 Ranade, Vineet A          12 Santa Clara Swim-PC  1:02.63    1:01.52        
       29.42  1:01.52                                                      
 21 Hernandez, Jayden         12 Swim South Bay-PC    1:03.29    1:01.81        
       28.63  1:01.81                                                      
 22 Bui, Thomas T             12 Indian Wells Val-CC  1:02.96    1:01.92        
       28.69  1:01.92                                                      
 23 Cantal, Oliver S          12 Alameda Island A-PC  1:02.95    1:02.01        
       29.09  1:02.01                                                      
 24 McDonald, Jackson T       12 Flatiron Athleti-CO  1:00.86    1:02.06        
       29.00  1:02.06                                                      
 25 Cutler, Tate J            12 Davis Arden Raci-SN  1:03.40    1:02.95        
       29.17  1:02.95                                                      
 26 Feland, Kaleb B           12 Utah Valley Aqua-UT  1:03.59    1:02.96        
       29.89  1:02.96                                                      
 27 Fong, Anthony J           11 Terrapins Swim T-PC  1:11.58L   1:03.28        
       30.32  1:03.28                                                      
 28 Brill, Kyle S             12 Canyons Aquatic-CA   1:03.04    1:04.23        
       29.76  1:04.23                                                      
 29 Hassert, Connor A         12 Front Range Barr-CO  1:03.56    1:04.36        
       30.07  1:04.36                                                      
 30 Wong, Corben Y            12 Tiger Aquatics-PC    1:01.26    1:04.71        
       30.59  1:04.71                                                      
 31 Parsons, Nathaniel K      12 North Coast Aqua-SI  1:03.15    1:04.89        
       29.96  1:04.89                                                      
 32 Hart, Eric A              12 Aces Swim Club-CO    1:03.28    1:05.31        
       29.72  1:05.31                                                      
 33 Chatham, Keegan L         12 Aces Swim Club-CO    1:02.75    1:05.84        
       30.32  1:05.84                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 1:56.81   4/12/2015 Winn M Aung, Redding Swim Tea              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chung, Matthew J          12 Santa Clara Swim-PC  2:03.48    2:05.07        
       27.58    58.97  1:31.90  2:05.07                                    
  2 Edwards, Jarin A          12 Oakland Undercur-PC  2:10.75    2:09.02        
       27.69  1:00.14  1:33.94  2:09.02                                    
  3 Skinner, Colin A          12 Ladera Oaks-PC       2:15.45    2:10.44        
       29.56  1:02.98  1:38.09  2:10.44                                    
  4 Esser, Devin C            12 Swim Neptune-AZ      2:11.44    2:11.80        
       29.24  1:01.64  1:36.30  2:11.80                                    
  5 McDonald, Jackson T       12 Flatiron Athleti-CO  2:13.34    2:13.80        
       28.91  1:03.96  1:38.73  2:13.80                                    
  6 Wong, Kyle R              12 College Area Swi-SI  2:17.07    2:15.00        
       30.24  1:05.16  1:39.64  2:15.00                                    
  7 Mahmoud, Amr M            12 Davis Arden Raci-SN  2:20.30    2:16.97        
       28.88  1:03.47  1:40.23  2:16.97                                    
  8 Smith, Gunnar G           12 Vitras Swim Club-AZ  2:19.00    2:17.96        
       31.06  1:07.18  1:43.16  2:17.96                                    
  9 Bansberg, William F       12 Swim Neptune-AZ      2:17.83    2:22.44        
       29.95  1:05.59  1:43.17  2:22.44                                    
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 1:56.81   4/12/2015 Winn M Aung, Redding Swim Tea              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chung, Matthew J          12 Santa Clara Swim-PC  2:02.66    2:03.48 q      
       26.98    57.57  1:29.94  2:03.48                                    
  2 Edwards, Jarin A          12 Oakland Undercur-PC  2:11.13    2:10.75 q      
       28.29  1:01.19  1:35.46  2:10.75                                    
  3 Esser, Devin C            12 Swim Neptune-AZ      2:12.43    2:11.44 q      
       29.72  1:02.93  1:37.49  2:11.44                                    
  4 Renninger, Andrew T       12 Olympic Aquatic-PN   2:11.36    2:12.49 q      
       29.44  1:02.82  1:37.78  2:12.49                                    
  5 McDonald, Jackson T       12 Flatiron Athleti-CO  2:13.76    2:13.34 q      
       29.20  1:03.48  1:38.71  2:13.34                                    
  6 Skinner, Colin A          12 Ladera Oaks-PC       2:12.29    2:15.45 q      
       29.44  1:04.11  1:40.60  2:15.45                                    
  7 Wong, Kyle R              12 College Area Swi-SI  2:15.91    2:17.07 q      
       30.44  1:05.26  1:41.02  2:17.07                                    
  8 Bansberg, William F       12 Swim Neptune-AZ      2:15.11    2:17.83 q      
       30.13  1:05.17  1:41.51  2:17.83                                    
  9 Smith, Gunnar G           12 Vitras Swim Club-AZ  2:17.43    2:19.00 q      
       31.02  1:07.40  1:43.87  2:19.00                                    
 10 Fong, Anthony J           11 Terrapins Swim T-PC  2:17.74    2:19.42 q      
       31.42  1:07.48  1:43.57  2:19.42                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Mahmoud, Amr M            12 Davis Arden Raci-SN  2:18.93    2:20.30        
       29.39  1:05.60  1:43.28  2:20.30                                    
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 56.88        2011 Benjamin Ho, PEAK                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chung, Matthew J          12 Santa Clara Swim-PC    58.66      56.92        
       26.01    56.92                                                      
  2 Parker, Mateo S           12 North Coast Aqua-SI  1:00.72    1:00.46        
       27.34  1:00.46                                                      
  2 Thach, Derek T            12 Valley Splash-PC     1:01.21    1:00.46        
       27.79  1:00.46                                                      
  4 Ranlett, Christopher      12 Foothill Aqua Sh-SN  1:01.02    1:00.82        
       29.39  1:00.82                                                      
  5 Nguyen, Kevin P           12 Canyons Aquatic-CA   1:01.27    1:00.90        
       29.02  1:00.90                                                      
  6 Russell, Ethan            11 East Bay Aquatic-PC  1:01.99    1:01.37        
       27.93  1:01.37                                                      
  7 Thien, Kenneth V          12 Valley Splash-PC     1:00.82    1:01.44        
       29.78  1:01.44                                                      
  8 Zhu, Lan                  12 North Coast Aqua-SI  1:02.00    1:01.79        
       28.40  1:01.79                                                      
  9 Edwards, Rhys A           12 Santa Clara Swim-PC  1:01.97    1:02.05        
       28.40  1:02.05                                                      
 10 Bui, Thomas T             12 Indian Wells Val-CC  1:02.09    1:02.31        
       30.03  1:02.31                                                      
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 56.88        2011 Benjamin Ho, PEAK                            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chung, Matthew J          12 Santa Clara Swim-PC    58.69      58.66 q      
       26.69    58.66                                                      
  2 Parker, Mateo S           12 North Coast Aqua-SI  1:01.21    1:00.72 q      
       27.17  1:00.72                                                      
  3 Thien, Kenneth V          12 Valley Splash-PC     1:02.59    1:00.82 q      
       29.52  1:00.82                                                      
  4 Ranlett, Christopher      12 Foothill Aqua Sh-SN  1:01.87    1:01.02 q      
       28.70  1:01.02                                                      
  5 Thach, Derek T            12 Valley Splash-PC     1:00.55    1:01.21 q      
       28.26  1:01.21                                                      
  6 Nguyen, Kevin P           12 Canyons Aquatic-CA   1:01.55    1:01.27 q      
       28.66  1:01.27                                                      
  7 Edwards, Rhys A           12 Santa Clara Swim-PC  1:01.66    1:01.97 q      
       28.72  1:01.97                                                      
  8 Russell, Ethan            11 East Bay Aquatic-PC  1:03.22    1:01.99 q      
  9 Zhu, Lan                  12 North Coast Aqua-SI  1:03.43    1:02.00 q      
       29.19  1:02.00                                                      
 10 Bui, Thomas T             12 Indian Wells Val-CC  1:03.41    1:02.09 q      
       29.35  1:02.09                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hajela, Sumer             12 De Anza Cupertin-PC  1:04.06    1:02.25        
       29.67  1:02.25                                                      
 12 Kobayashi, Ryan S         12 Pleasanton Seaha-PC  1:03.62    1:02.31        
       29.38  1:02.31                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wong, Justin M            12 Neptune Swimming-PC  1:02.48    1:02.37        
       28.57  1:02.37                                                      
 14 Hubbard, Bryce N          12 Sierra Marlins S-SN  1:03.50    1:02.71        
       29.26  1:02.71                                                      
 15 Brown, Lucius Y           12 North Coast Aqua-SI  1:02.92    1:02.80        
       28.20  1:02.80                                                      
 16 Kim, Younghun             12 Irvine Novaquati-CA  1:02.67    1:02.88        
       28.61  1:02.88                                                      
 17 Edwards, Jarin A          12 Oakland Undercur-PC  1:04.69    1:03.39        
       29.17  1:03.39                                                      
 18 Luke, Ryan M              12 Sparks Piranhas-SN   1:03.41    1:03.49        
       29.26  1:03.49                                                      
 19 Cristobal-Mandel, Orland  12 Albany Armada Aq-PC  1:04.31    1:03.95        
       31.02  1:03.95                                                      
 20 Colombo, Lucas J          12 Heartland Swim A-SI  1:04.49    1:04.09        
       30.09  1:04.09                                                      
 21 Skinner, Colin A          12 Ladera Oaks-PC       1:04.45    1:04.12        
       30.39  1:04.12                                                      
 22 Ranade, Vineet A          12 Santa Clara Swim-PC  1:04.75    1:04.14        
       29.56  1:04.14                                                      
 23 Alejandro, Kalen          12 Canyons Aquatic-CA   1:04.18    1:04.24        
       30.23  1:04.24                                                      
 24 Nguyen, Miles Y           12 Elk Grove Aquati-SN  1:05.01    1:04.45        
       29.51  1:04.45                                                      
 25 Cantal, Oliver S          12 Alameda Island A-PC  1:05.07    1:04.46        
       30.02  1:04.46                                                      
 26 Koga, James Y             12 Una Jccw-CA          1:05.07    1:04.67        
       29.97  1:04.67                                                      
 27 Halterman, Bryce S        11 Indian Wells Val-CC  1:04.66    1:04.94        
       29.73  1:04.94                                                      
 28 Hernandez, Jayden         12 Swim South Bay-PC    1:03.72    1:05.10        
       30.73  1:05.10                                                      
 29 Ladman, Adam W            12 North Coast Aqua-SI  1:04.05    1:05.51        
       30.20  1:05.51                                                      
 30 Clark, Matthew G          12 Palo Alto Stanfo-PC  1:04.25    1:06.46        
       30.32  1:06.46                                                      
 31 Schott, Mitchell H        11 Irvine Novaquati-CA  1:04.42    1:08.37        
       30.94  1:08.37                                                      
 32 Ridosko, Ryan L           12 Tri Valley Aquat-PC  1:04.04    1:08.82        
       33.12  1:08.82                                                      
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 2:01.05        2010 Jerome Sun, MSJA                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chung, Matthew J          12 Santa Clara Swim-PC  2:03.96    2:01.91        
       26.23    56.96  1:33.47  2:01.91                                    
  2 Macy, Parker C            12 Aquazot Swim Clu-CA  2:08.01    2:06.24        
       27.94  1:01.17  1:37.32  2:06.24                                    
  3 Zamir, Guy M              12 Palo Alto Stanfo-PC  2:09.65    2:06.64        
       27.77  1:00.30  1:38.25  2:06.64                                    
  4 Kim, Jaewoo               12 Diablo Aquatics-PC   2:08.36    2:07.97        
       28.15  1:01.38  1:39.37  2:07.97                                    
  5 Esser, Devin C            12 Swim Neptune-AZ      2:11.44    2:10.37        
       28.29  1:01.50  1:40.65  2:10.37                                    
  6 Renninger, Andrew T       12 Olympic Aquatic-PN   2:15.19    2:12.03        
       29.25  1:02.72  1:42.26  2:12.03                                    
  7 Zhu, Lan                  12 North Coast Aqua-SI  2:14.92    2:12.15        
       28.70  1:02.18  1:41.87  2:12.15                                    
  8 Thien, Kenneth V          12 Valley Splash-PC     2:13.87    2:12.38        
       29.81  1:03.54  1:41.83  2:12.38                                    
  9 Edwards, Rhys A           12 Santa Clara Swim-PC  2:15.32    2:13.11        
       29.06  1:03.62  1:43.61  2:13.11                                    
 -- Nguyen, Kevin P           12 Canyons Aquatic-CA   2:09.98         DQ        
       27.23    59.98  1:38.62       DQ                                    
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 2:01.05        2010 Jerome Sun, MSJA                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chung, Matthew J          12 Santa Clara Swim-PC  2:04.44    2:03.96 q      
       27.00    58.06  1:35.53  2:03.96                                    
  2 Macy, Parker C            12 Aquazot Swim Clu-CA  2:12.25    2:08.01 q      
       28.42  1:01.72  1:38.66  2:08.01                                    
  3 Kim, Jaewoo               12 Diablo Aquatics-PC   2:10.09    2:08.36 q      
       28.55  1:01.40  1:39.24  2:08.36                                    
  4 Zamir, Guy M              12 Palo Alto Stanfo-PC  2:05.88    2:09.65 q      
       28.17  1:00.99  1:39.56  2:09.65                                    
  5 Nguyen, Kevin P           12 Canyons Aquatic-CA   2:13.91    2:09.98 q      
       28.48  1:01.88  1:40.00  2:09.98                                    
  6 Esser, Devin C            12 Swim Neptune-AZ      2:11.49    2:11.44 q      
       28.34  1:01.93  1:41.80  2:11.44                                    
  7 Thien, Kenneth V          12 Valley Splash-PC     2:13.51    2:13.87 q      
       30.18  1:05.36  1:43.54  2:13.87                                    
  8 Zhu, Lan                  12 North Coast Aqua-SI  2:14.33    2:14.92 q      
       29.05  1:02.99  1:43.49  2:14.92                                    
  9 Renninger, Andrew T       12 Olympic Aquatic-PN   2:11.81    2:15.19 q      
       29.59  1:04.04  1:44.95  2:15.19                                    
 10 Edwards, Rhys A           12 Santa Clara Swim-PC  2:14.50    2:15.32 q      
       29.25  1:04.63  1:45.61  2:15.32                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 McDonald, Jackson T       12 Flatiron Athleti-CO  2:15.16    2:15.56        
       28.51  1:03.01  1:45.11  2:15.56                                    
 12 Kobayashi, Ryan S         12 Pleasanton Seaha-PC  2:15.99    2:15.61        
       28.20  1:02.86  1:45.26  2:15.61                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Brown, Lucius Y           12 North Coast Aqua-SI  2:19.27    2:15.75        
       28.80  1:01.74  1:45.09  2:15.75                                    
 14 Parsons, Nathaniel K      12 North Coast Aqua-SI  2:15.63    2:15.82        
       29.88  1:04.35  1:44.27  2:15.82                                    
 15 Abdollahi, Evan K         12 Irvine Novaquati-CA  2:19.56    2:15.90        
       31.38  1:05.57  1:46.54  2:15.90                                    
 16 Schott, Mitchell H        11 Irvine Novaquati-CA  2:19.91    2:15.92        
       30.67  1:05.71  1:46.19  2:15.92                                    
 17 Halterman, Bryce S        11 Indian Wells Val-CC  2:19.35    2:16.12        
       29.40  1:03.58  1:44.21  2:16.12                                    
 18 Bui, Thomas T             12 Indian Wells Val-CC  2:15.55    2:16.15        
       29.62  1:05.66  1:44.37  2:16.15                                    
 19 Hubbard, Bryce N          12 Sierra Marlins S-SN  2:13.97    2:16.54        
       30.26  1:04.85  1:45.18  2:16.54                                    
 20 Zhang, Kevin K            12 Palo Alto Stanfo-PC  2:15.71    2:16.68        
       29.70  1:03.96  1:47.28  2:16.68                                    
 21 Russell, Ethan            11 East Bay Aquatic-PC  2:17.36    2:16.83        
       28.08  1:04.21  1:45.43  2:16.83                                    
 22 Hassert, Connor A         12 Front Range Barr-CO  2:15.66    2:17.08        
       30.04  1:04.17  1:45.89  2:17.08                                    
 23 Hamamoto, Josh Y          12 Irvine Novaquati-CA  2:15.97    2:17.78        
       30.75  1:04.95  1:47.30  2:17.78                                    
 23 Skinner, Colin A          12 Ladera Oaks-PC       2:17.22    2:17.78        
       30.26  1:07.97  1:48.65  2:17.78                                    
 25 Sebastian, Anthony M      11 Quicksilver Swim-PC  2:38.74L   2:18.59        
       31.33  1:07.03  1:46.80  2:18.59                                    
 26 Koga, James Y             12 Una Jccw-CA          2:17.18    2:19.23        
       30.17  1:05.00  1:46.84  2:19.23                                    
 27 Ranade, Vineet A          12 Santa Clara Swim-PC  2:20.08    2:19.33        
       29.89  1:06.28  1:48.08  2:19.33                                    
 28 Diedricks, Ethan          12 Irvine Novaquati-CA  2:19.06    2:19.63        
       30.69  1:06.62  1:47.88  2:19.63                                    
 29 Ennen, Brett R            12 Irvine Novaquati-CA  2:20.12    2:19.71        
       31.87  1:06.13  1:48.76  2:19.71                                    
 30 Lipton, Ian P             12 Bainbridge Islan-PN  2:19.84    2:20.16        
       32.17  1:07.73  1:48.47  2:20.16                                    
 31 Ellis, Braden M           12 North Coast Aqua-SI  2:19.30    2:20.19        
       31.36  1:07.05  1:48.60  2:20.19                                    
 32 Cutler, Tate J            12 Davis Arden Raci-SN  2:20.01    2:20.72        
       31.01  1:04.75  1:48.61  2:20.72                                    
 33 Hart, Eric A              12 Aces Swim Club-CO    2:18.56    2:21.93        
       30.10  1:05.34  1:50.08  2:21.93                                    
 34 Kereszturi, Justin        12 Phoenix Swim Clu-AZ  2:19.14    2:23.20        
       31.02  1:07.13  1:50.27  2:23.20                                    
 35 Vera, Korbin R            12 California Capit-SN  2:19.16    2:23.38        
       31.16  1:07.28  1:51.34  2:23.38                                    
 -- Waddell, Zachary M        12 Irvine Novaquati-CA  2:40.29L        DQ        
       32.47  1:09.47  1:51.71       DQ                                    
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 4:17.73   4/12/2015 Lars T Hanna, Aces Swim Club-C             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Macy, Parker C            12 Aquazot Swim Clu-CA  4:34.47    4:22.94        
       29.07  1:02.13  1:35.93  2:09.67  2:45.93  3:22.42  3:52.90  4:22.94
  2 Zamir, Guy M              12 Palo Alto Stanfo-PC  4:33.70    4:32.31        
       28.04  1:00.42  1:34.14  2:08.55  2:49.47  3:29.18  4:00.55  4:32.31
  3 Renninger, Andrew T       12 Olympic Aquatic-PN   4:38.75    4:34.96        
       28.91  1:02.22  1:37.21  2:11.83  2:51.78  3:32.36  4:04.80  4:34.96
  4 McDonald, Jackson T       12 Flatiron Athleti-CO  4:36.04    4:40.30        
       29.41  1:02.98  1:38.93  2:14.57  2:56.64  3:37.79  4:09.45  4:40.30
  5 Hubbard, Bryce N          12 Sierra Marlins S-SN  4:44.40    4:40.76        
       30.72  1:06.56  1:42.70  2:18.28  2:58.03  3:37.95  4:10.27  4:40.76
  6 Bansberg, William F       12 Swim Neptune-AZ      4:44.45    4:41.55        
       30.90  1:05.14  1:40.79  2:17.18  2:57.74  3:39.61  4:11.07  4:41.55
  7 Zhang, Kevin K            12 Palo Alto Stanfo-PC  4:46.74    4:41.61        
       29.91  1:05.90  1:41.49  2:16.42  2:58.53  3:39.93  4:10.95  4:41.61
  8 Abdollahi, Evan K         12 Irvine Novaquati-CA  4:45.42    4:43.49        
       31.74  1:06.26  1:42.63  2:18.61  2:59.36  3:40.91  4:12.32  4:43.49
  9 Alejandro, Kalen          12 Canyons Aquatic-CA   4:47.32    4:45.93        
       30.37  1:05.23  1:43.07  2:19.88  2:59.45  3:40.52  4:13.65  4:45.93
 10 Scanlon, Luke T           12 Tri Valley Aquat-PC  4:49.40    4:54.61        
       31.10  1:09.82  1:45.01  2:20.33  3:04.37  3:49.30  4:21.75  4:54.61
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 4:17.73   4/12/2015 Lars T Hanna, Aces Swim Club-C             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zamir, Guy M              12 Palo Alto Stanfo-PC  4:31.76    4:33.70 q      
       29.18  1:02.76  1:37.22  2:11.68  2:51.80  3:31.43  4:03.02  4:33.70
  2 Macy, Parker C            12 Aquazot Swim Clu-CA  4:36.27    4:34.47 q      
       30.76  1:05.80  1:40.85  2:15.80  2:53.50  3:31.90  4:03.92  4:34.47
  3 McDonald, Jackson T       12 Flatiron Athleti-CO  4:40.58    4:36.04 q      
       30.04  1:03.35  1:37.31  2:11.24  2:53.25  3:35.22  4:05.92  4:36.04
  4 Renninger, Andrew T       12 Olympic Aquatic-PN   4:35.99    4:38.75 q      
       30.09  1:04.00  1:39.76  2:14.22  2:55.71  3:36.77  4:08.86  4:38.75
  5 Hubbard, Bryce N          12 Sierra Marlins S-SN  4:41.47    4:44.40 q      
       30.90  1:07.14  1:43.33  2:18.96  2:59.22  3:39.36  4:12.15  4:44.40
  6 Bansberg, William F       12 Swim Neptune-AZ      4:44.68    4:44.45 q      
       30.62  1:06.22  1:41.56  2:17.16  2:58.90  3:42.12  4:13.67  4:44.45
  7 Abdollahi, Evan K         12 Irvine Novaquati-CA  5:32.23L   4:45.42 q      
       31.55  1:07.89  1:43.75  2:21.06  3:01.51  3:42.93  4:14.42  4:45.42
  8 Zhang, Kevin K            12 Palo Alto Stanfo-PC  4:48.47    4:46.74 q      
       30.57  1:06.67  1:43.05  2:18.33  3:01.23  3:43.56  4:15.47  4:46.74
  9 Alejandro, Kalen          12 Canyons Aquatic-CA   4:52.32    4:47.32 q      
       30.30  1:05.67  1:42.79  2:20.40  3:00.02  3:40.67  4:14.39  4:47.32
 10 Scanlon, Luke T           12 Tri Valley Aquat-PC  4:47.49    4:49.40 q      
       30.93  1:09.18  1:43.61  2:19.77  3:02.15  3:45.96  4:17.87  4:49.40
-------------------------------------------------------------------------
 11 Sebastian, Anthony M      11 Quicksilver Swim-PC  4:56.01    4:49.97        
       31.64  1:08.39  1:46.32  2:24.83  3:05.07  3:45.23  4:18.06  4:49.97
 12 Wong, Justin M            12 Neptune Swimming-PC  4:46.82    4:50.51        
       29.23  1:03.71  1:40.13  2:16.68  3:00.31  3:44.41  4:17.55  4:50.51
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hassert, Connor A         12 Front Range Barr-CO  4:47.60    4:50.58        
       31.45  1:08.13  1:44.40  2:21.19  3:02.87  3:45.24  4:18.14  4:50.58
 14 Schott, Mitchell H        11 Irvine Novaquati-CA  4:55.18    4:51.16        
       31.30  1:07.39  1:43.35  2:19.95  3:04.05  3:47.51  4:19.86  4:51.16
 15 Zhu, Lan                  12 North Coast Aqua-SI  4:54.63    4:52.53        
       29.92  1:06.48  1:42.64  2:19.51  3:02.99  3:45.96  4:19.22  4:52.53
 16 Parsons, Nathaniel K      12 North Coast Aqua-SI  4:56.74    4:52.57        
       31.09  1:08.38  1:45.50  2:22.46  3:03.32  3:46.01  4:20.19  4:52.57
 17 Ennen, Brett R            12 Irvine Novaquati-CA  4:56.47    4:54.30        
       33.33  1:11.23  1:49.14  2:26.30  3:09.01  3:51.89  4:22.98  4:54.30
 18 Hamamoto, Josh Y          12 Irvine Novaquati-CA  4:53.65    4:55.65        
       31.00  1:08.11  1:46.18  2:23.70  3:07.26  3:52.19  4:24.00  4:55.65
 19 Waddell, Zachary M        12 Irvine Novaquati-CA  4:53.62    4:56.18        
       32.64  1:09.73  1:47.92  2:25.89  3:08.42  3:51.67  4:24.49  4:56.18
 20 Diedricks, Ethan          12 Irvine Novaquati-CA  4:58.36    4:56.94        
       31.95  1:09.04  1:46.63  2:24.33  3:06.29  3:48.69  4:22.49  4:56.94
 21 Costa, Peyton J           12 Tule Nation Trit-CC  4:56.39    4:58.01        
       31.85  1:08.43  1:45.47  2:22.68  3:07.39  3:51.32  4:25.94  4:58.01
 22 Kim, Christian E          11 Unattached-PC        4:56.92    4:59.08        
       30.17  1:06.56  1:44.21  2:22.65  3:05.67  3:51.05  4:24.73  4:59.08
 23 Olschansky, Lucas R       12 Maryanne Keever-AZ   4:56.03    4:59.62        
       31.43  1:06.43  1:43.84  2:21.78  3:10.12  3:58.06  4:28.95  4:59.62
 24 Wang, Ethan N             11 Pleasanton Seaha-PC  4:55.91    5:00.30        
       34.74  1:13.29  1:51.23  2:29.82  3:12.80  3:57.39  4:28.50  5:00.30
 25 Cutler, Tate J            12 Davis Arden Raci-SN  4:56.95    5:00.60        
       31.47  1:09.70  1:46.01  2:24.63  3:08.11  3:53.80  4:26.70  5:00.60
 26 Fong, Anthony J           11 Terrapins Swim T-PC  4:58.41    5:01.38        
       31.75  1:07.99  1:46.18  2:23.54  3:07.60  3:52.63  4:27.52  5:01.38
 27 Ranade, Vineet A          12 Santa Clara Swim-PC  4:56.17    5:01.51        
       30.80  1:09.64  1:48.21  2:27.08  3:09.53  3:53.44  4:27.98  5:01.51
 28 Kling, Joseph T           12 Swim Team of Pla-CA  4:54.64    5:02.14        
       31.86  1:08.82  1:46.14  2:22.64  3:07.78  3:53.58  4:28.48  5:02.14
 29 Hart, Eric A              12 Aces Swim Club-CO    4:55.44    5:03.42        
       30.97  1:07.48  1:45.07  2:23.15  3:08.35  3:54.60  4:29.69  5:03.42
 30 Mouloudj, Jean-pierre G   12 Palo Alto Stanfo-PC  4:55.55    5:04.76        
       32.59  1:12.19  1:54.97  2:35.16  3:15.40  3:57.28  4:31.09  5:04.76
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   FW Record: # 1:37.03    4/7/2013 Irvine Novaquatics                         
                         O Kao, K Tu, S Lou, H Hitchens                    
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     1:38.49    1:38.58        
     1) Edwards, Rhys A 12              2) Chung, Matthew J 12            
     3) Simeon, Edwin C 11              4) Ranade, Vineet A 12            
       25.21    48.21  1:12.64  1:38.58                                    
  2 North Coast Aquatics-SI  'A'                      1:40.54    1:38.71        
     1) Zhu, Lan 12                     2) Brown, Lucius Y 12             
     3) Ellis, Braden M 12              4) Parker, Mateo S 12             
       24.58    49.00  1:14.58  1:38.71                                    
  3 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               1:41.53    1:39.09        
     1) Zamir, Guy M 12                 2) Clark, Matthew G 12            
     3) Zhang, Kevin K 12               4) Fetter, James F 12             
       24.45    49.35  1:14.04  1:39.09                                    
  4 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        1:40.16    1:40.42        
     1) Schott, Mitchell H 11           2) Hernandez, Joel I 11           
     3) Hamamoto, Josh Y 12             4) Kim, Younghun 12               
       25.56    50.81  1:15.90  1:40.42                                    
  5 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   1:44.65    1:43.76        
     1) Cutler, Tate J 12               2) Mahmoud, Amr M 12              
     3) Nabeta, Kaleo C 12              4) Lanting, Nicholas J 12         
       27.20    51.06  1:20.13  1:43.76                                    
  6 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      1:38.62    1:43.95        
     1) Lee, Michael M 11               2) Brill, Kyle S 12               
     3) Alejandro, Kalen 12             4) Nguyen, Kevin P 12             
       26.17    52.30  1:18.94  1:43.95                                    
  7 North Coast Aquatics-SI  'B'                      1:47.69    1:45.33        
     1) Parsons, Nathaniel K 12         2) DiMaria, Braden S 12           
     3) Lee, Bryton T 12                4) Ladman, Adam W 12              
       26.09    52.92  1:19.65  1:45.33                                    
  8 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               1:46.85    1:45.81        
     1) Kim, Jun 12                     2) Mouloudj, Jean-pierre G 12     
     3) Tyler, Duncan C 11              4) Fendorf, Erik C 12             
       26.44    53.11  1:20.40  1:45.81                                    
  9 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       1:47.00    1:46.74        
     1) Kobayashi, Ryan S 12            2) Shen, Jovanni 12               
     3) Wang, Ethan N 11                4) Li, Tom 11                     
       25.12    52.56  1:18.62  1:46.74                                    
 10 Elk Grove Aquatics Club-SN  'A'                   1:50.13    1:47.22        
     1) Yerby, Aden J 11                2) Le, Matthew 12                 
     3) Erwin, Ty J 12                  4) Nguyen, Miles Y 12             
       27.27    55.25  1:22.39  1:47.22                                    
 11 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      1:51.89    1:48.00        
     1) Sebastian, Jonathan B 12        2) Guberman, Nir 12               
     3) Sebastian, Anthony M 11         4) Ren, Juntao 12                 
       27.34    54.89  1:22.89  1:48.00                                    
 12 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        1:40.43    1:48.10        
     1) Diedricks, Ethan 12             2) Ennen, Brett R 12              
     3) Abdollahi, Evan K 12            4) Waddell, Zachary M 12          
       27.01    54.27  1:20.89  1:48.10                                    
 13 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'C'               1:50.77    1:50.51        
     1) Picard, Jackson W 11            2) Stoen, Tyler J 12              
     3) Gold, Evan A 11                 4) Chang, Ethan 12                
       27.04    55.52  1:23.57  1:50.51                                    
 14 Peak Swimming-PC  'A'                             1:39.28    1:58.54        
     1) Zhou, Dawei 12                  2) Chan, Anthony K 12             
     3) Wang, David Y 11                4) Chan, Ethan J 11               
       28.38    57.39  1:28.21  1:58.54                                    
 
Boys 11-12 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   FW Record: # 3:30.75    4/5/2013 Irvine Novaquatics                         
                         O Kao, S Lou, K Tu, H Hitchens                    
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     3:36.18    3:34.89        
     1) Chung, Matthew J 12             2) Edwards, Rhys A 12             
     3) Simeon, Edwin C 11              4) Ranade, Vineet A 12            
       24.06    50.05  1:15.03  1:43.53  2:08.69  2:37.22  3:04.10  3:34.89
  2 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               3:39.72    3:40.32        
     1) Fendorf, Erik C 12              2) Zhang, Kevin K 12              
     3) Clark, Matthew G 12             4) Zamir, Guy M 12                
       26.54    55.63  1:21.78  1:50.23  2:16.94  2:47.16  3:11.99  3:40.32
  3 North Coast Aquatics-SI  'A'                      3:45.44    3:42.99        
     1) Zhu, Lan 12                     2) Brown, Lucius Y 12             
     3) Ladman, Adam W 12               4) Parker, Mateo S 12             
       25.45    54.22  1:20.07  1:49.60  2:16.83  2:46.75  3:12.64  3:42.99
  4 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        3:36.18    3:43.11        
     1) Schott, Mitchell H 11           2) Ennen, Brett R 12              
     3) Hernandez, Joel I 11            4) Kim, Younghun 12               
       27.39    57.26  1:24.69  1:54.52  2:20.49  2:49.98  3:14.96  3:43.11
  5 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   3:48.89    3:44.55        
     1) Mahmoud, Amr M 12               2) Lanting, Nicholas J 12         
     3) Cutler, Tate J 12               4) Nabeta, Kaleo C 12             
       26.56    54.29  1:21.33  1:51.39  2:18.23  2:48.56  3:14.52  3:44.55
  6 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      3:40.12    3:45.09        
     1) Lee, Michael M 11               2) Gragas, Jacob C 12             
     3) Alejandro, Kalen 12             4) Nguyen, Kevin P 12             
       27.08    58.04  1:17.11  1:53.94  2:21.08  2:51.26  3:16.69  3:45.09
  7 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               3:52.81    3:54.39        
     1) Fetter, James F 12              2) Mayo, Cooper M 12              
     3) Gold, Evan A 11                 4) Mouloudj, Jean-pierre G 12     
       26.58    57.79  1:26.23  1:58.32  2:25.89  2:57.10  3:16.04  3:54.39
  8 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        3:39.20    3:59.03        
     1) Waddell, Zachary M 12           2) Abdollahi, Evan K 12           
     3) Diedricks, Ethan 12             4) Ceranic, Rijad 12              
       28.46    59.33  1:26.87  1:57.04  2:25.60  2:57.50  3:26.76  3:59.03
  9 Peak Swimming-PC  'A'                             3:32.62    4:24.53        
     1) Chan, Ethan J 11                2) Wang, David Y 11               
     3) Chan, Anthony K 12              4) Zhou, Dawei 12                 
       30.66  1:04.40  1:36.94  2:13.45  2:43.22  3:19.59  3:50.21  4:24.53
 -- North Coast Aquatics-SI  'B'                      3:53.06         DQ        
     1) DiMaria, Braden S 12            2) Parsons, Nathaniel K 12        
     3) Ellis, Braden M 12              4) Mes, Dylan G 12                
       28.50    59.43  1:26.69  1:56.49  2:25.19  2:57.16  3:25.63       DQ
 -- Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       3:43.48         DQ        
     1) Kobayashi, Ryan S 12            2) Wang, Ethan N 11               
     3) Shen, Jovanni 12                4) Li, Tom 11                     
       26.60    55.50  1:22.78  1:52.14  2:19.53  2:49.37  3:18.37       DQ
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
   FW Record: # 1:48.97    4/6/2013 Irvine Novaquatics                         
                         S Lou, M McKendry, H Hitchens, O Kao              
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 North Coast Aquatics-SI  'A'                      1:52.83    1:49.64        
     1) Ladman, Adam W 12               2) Parsons, Nathaniel K 12        
     3) Parker, Mateo S 12              4) Zhu, Lan 12                    
       28.94  1:00.06  1:25.72  1:49.64                                    
  2 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     1:49.05    1:50.35        
     1) Chung, Matthew J 12             2) Upadhyayula, Avinash 12        
     3) Ranade, Vineet A 12             4) Edwards, Rhys A 12             
       26.54    57.90  1:26.03  1:50.35                                    
  3 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               1:53.04    1:51.60        
     1) Zamir, Guy M 12                 2) Mouloudj, Jean-pierre G 12     
     3) Clark, Matthew G 12             4) Fetter, James F 12             
       27.73    59.97  1:26.76  1:51.60                                    
  4 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        1:53.15    1:53.53        
     1) Hernandez, Joel I 11            2) Diedricks, Ethan 12            
     3) Kim, Younghun 12                4) Hamamoto, Josh Y 12            
       28.82  1:01.68  1:28.68  1:53.53                                    
  5 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      1:49.46    1:53.65        
     1) Brill, Kyle S 12                2) Alejandro, Kalen 12            
     3) Nguyen, Kevin P 12              4) Lee, Michael M 11              
       29.28  1:01.37  1:27.49  1:53.65                                    
  6 North Coast Aquatics-SI  'B'                      1:57.95    1:55.03        
     1) Brown, Lucius Y 12              2) Lee, Bryton T 12               
     3) DiMaria, Braden S 12            4) Ellis, Braden M 12             
       28.44  1:00.80  1:29.40  1:55.03                                    
  7 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                1:58.09    1:55.40        
     1) Griswold, Robert J 11           2) Hajela, Sumer 12               
     3) Kundu, Nilay 12                 4) Shang, Kyle D 12               
       31.26  1:02.06  1:31.15  1:55.40                                    
  8 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   1:56.42    1:56.57        
     1) Cutler, Tate J 12               2) Nabeta, Kaleo C 12             
     3) Mahmoud, Amr M 12               4) Lanting, Nicholas J 12         
       30.32  1:03.55  1:30.39  1:56.57                                    
  9 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      2:01.61    1:57.84        
     1) Sebastian, Anthony M 11         2) Ren, Juntao 12                 
     3) Sebastian, Jonathan B 12        4) Guberman, Nir 12               
       40.73  1:01.40  1:32.44  1:57.84                                    
 10 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               1:57.92    1:59.44        
     1) Gold, Evan A 11                 2) Chang, Ethan 12                
     3) Picard, Jackson W 11            4) Fendorf, Erik C 12             
       31.08  1:04.69  1:34.15  1:59.44                                    
 11 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       1:58.77    1:59.81        
     1) Wang, Ethan N 11                2) Shen, Jovanni 12               
     3) Kobayashi, Ryan S 12            4) Li, Tom 11                     
       32.92  1:05.12  1:31.50  1:59.81                                    
 12 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        1:53.68    2:00.74        
     1) Ennen, Brett R 12               2) Abdollahi, Evan K 12           
     3) Schott, Mitchell H 11           4) Waddell, Zachary M 12          
       31.17  1:05.14  1:33.38  2:00.74                                    
 13 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'C'               2:02.45    2:01.54        
     1) Kim, Jun 12                     2) Mayo, Cooper M 12              
     3) Balva, Arthur Blake A 11        4) Stoen, Tyler J 12              
       31.13  1:03.85  1:33.08  2:01.54                                    
 14 Peak Swimming-PC  'A'                             1:47.20    2:12.08        
     1) Chan, Ethan J 11                2) Zhang, Tianyou 11              
     3) Zhou, Dawei 12                  4) Wang, David Y 11               
       34.43  1:13.09  1:42.37  2:12.08                                    
 
Boys 11-12 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
   FW Record: # 4:00.61    4/9/2015 Palo Alto Stanford Aquatics                
                         T Makler, R Kim, G Zamir, J Yang                  
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               4:04.08    4:03.65        
     1) Zamir, Guy M 12                 2) Mouloudj, Jean-pierre G 12     
     3) Clark, Matthew G 12             4) Zhang, Kevin K 12              
       28.92    59.41  1:32.00  2:08.69  2:37.14  3:13.87  3:34.98  4:03.65
  2 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     4:10.23    4:06.73        
     1) Edwards, Rhys A 12              2) Chung, Matthew J 12            
     3) Ranade, Vineet A 12             4) Simeon, Edwin C 11             
              1:03.27           2:07.75           3:20.48  4:06.73         
  3 North Coast Aquatics-SI  'A'                      4:07.04    4:08.68        
     1) Zhu, Lan 12                     2) Parsons, Nathaniel K 12        
     3) Parker, Mateo S 12              4) Brown, Lucius Y 12             
       30.27  1:02.37  1:35.06  2:13.02  2:40.62  3:14.19  3:31.58  4:08.68
  4 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        4:05.61    4:09.86        
     1) Hernandez, Joel I 11            2) Abdollahi, Evan K 12           
     3) Kim, Younghun 12                4) Hamamoto, Josh Y 12            
       30.07  1:01.82  1:37.73  2:16.49  2:43.93  3:15.95  3:41.93  4:09.86
  5 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      4:29.10    4:17.39        
     1) Sebastian, Anthony M 11         2) Ren, Juntao 12                 
     3) Sebastian, Jonathan B 12        4) Guberman, Nir 12               
       31.83  1:06.78  1:38.12  2:13.08  2:43.17  3:25.43  3:46.52  4:17.39
  6 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                4:18.64    4:18.02        
     1) Griswold, Robert J 11           2) Hajela, Sumer 12               
     3) Kundu, Nilay 12                 4) Shang, Kyle D 12               
       32.52  1:06.68  1:39.63  2:16.50  2:47.42  3:24.33  3:50.11  4:18.02
  7 North Coast Aquatics-SI  'B'                      4:22.11    4:20.75        
     1) Ladman, Adam W 12               2) Ellis, Braden M 12             
     3) DiMaria, Braden S 12            4) Mes, Dylan G 12                
       31.01  1:04.16  1:38.21  2:16.73  2:46.15  3:20.73  3:49.37  4:20.75
  8 Irvine Novaquatics-CA  'B'                        4:06.82    4:26.08        
     1) Schott, Mitchell H 11           2) Diedricks, Ethan 12            
     3) Ennen, Brett R 12               4) Waddell, Zachary M 12          
       32.24           1:40.52  2:19.23  2:50.39  3:26.64  3:54.78  4:26.08
  9 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               4:19.87    4:28.14        
     1) Fetter, James F 12              2) Chang, Ethan 12                
     3) Gold, Evan A 11                 4) Fendorf, Erik C 12             
       33.10  1:08.63  1:42.43  2:21.91  2:52.86  3:30.15  3:55.93  4:28.14
 -- Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      4:01.45         DQ        
     1) Gragas, Jacob C 12              2) Brill, Kyle S 12               
     3) Nguyen, Kevin P 12              4) Lee, Michael M 11              
       31.84  1:05.36  1:38.32  2:18.76  2:42.58  3:17.40  3:42.89       DQ
 -- Peak Swimming-PC  'A'                             4:23.31         DQ        
     1) Wang, David Y 11                2) Zhang, Tianyou 11              
     3) Zhou, Dawei 12                  4) Chan, Ethan J 11               
       39.08  1:22.23  1:58.73  2:40.58  3:13.72  3:56.70  4:26.53       DQ
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 21.27    4/7/2013 Benjamin D Ho, UN                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hu, Ethan                 14 Peak Swimming-PC       22.69      22.01        
  2 Mefford, Colby J          14 Unattached-PC          22.47      22.10        
  3 Taner, Brooks E           14 Unattached-PC          22.32      22.23        
  4 Holton, Stuart M          14 Una Nova-CA            22.44      22.56        
  5 Collins, Leo D            14 Unattached-PC          22.69      22.59        
  6 Hernandez, Diego E        14 Unattached-PC          22.84      22.65        
  7 Sichak, Kevin M           13 Quicksilver Swim-PC    22.77      22.69        
  8 Wenker, Jude T            14 Bainbridge Islan-PN    22.83      22.77        
  9 Lewczyk, Ethan G          14 North Bay Aquati-PC    22.77      23.09        
 10 Tovera, Jared Allen S     14 Unattached-PC          22.79      23.13        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 21.27    4/7/2013 Benjamin D Ho, UN                            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Aung, Winn M              13 Redding Swim Tea-SN    21.83      22.32 q      
  1 Taner, Brooks E           14 Unattached-PC          22.62      22.32 q      
  3 Holton, Stuart M          14 Una Nova-CA            23.30      22.44 q      
  4 Mefford, Colby J          14 Unattached-PC          23.31      22.47 q      
  5 Hu, Ethan                 14 Peak Swimming-PC       22.21      22.69 q      
  5 Collins, Leo D            14 Unattached-PC          22.45      22.69 q      
  7 Sichak, Kevin M           13 Quicksilver Swim-PC    23.34      22.77 q      
  7 Lewczyk, Ethan G          14 North Bay Aquati-PC    22.70      22.77 q      
  9 Tovera, Jared Allen S     14 Unattached-PC          22.65      22.79 q      
 10 Wenker, Jude T            14 Bainbridge Islan-PN    22.34      22.83 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hernandez, Diego E        14 Unattached-PC          23.04      22.84        
 12 Hernandez, Nathaniel D    13 Heartland Swim A-SI    23.14      22.91        
-------------------------------------------------------------------------
 13 David, Calvin C           14 Unattached-PC          22.81      22.97        
 14 Wong, Aidan Y             14 Unattached-PC          23.12      23.03        
 15 Hampel, Jarrett J         14 Unattached-PC          23.33      23.04        
 16 Burry, Nicholas J         14 Unattached-PC          22.75      23.06        
 16 Pascual, Alexander I      13 Napa Valley Swim-PC    23.19      23.06        
 18 Parente, Dylan J          14 Unattached-PC          23.19      23.09        
 18 Crews, Kaikea B           13 Truckee-Tahoe Sw-SN    22.84      23.09        
 20 Iritani, Sean R           14 Unattached-PC          23.32      23.16        
 21 Fitch, Raymond P          14 Unattached-SN          23.35      23.18        
 22 McCormick, Evan S         14 Foothill Aqua Sh-SN    23.27      23.19        
 23 Shrestha, Ronit L         13 Canyons Aquatic-CA     23.18      23.21        
 24 Wellesley-Winter, Ethan   14 Marin Pirates-PC       23.62      23.27        
 25 Peterson, Spencer T       14 Life Time  Arizo-AZ    23.84      23.29        
 26 Hong, Brandon J           14 Unattached-PC          23.36      23.31        
 27 Kim, Ryan A               13 Palo Alto Stanfo-PC    23.07      23.33        
 28 Kuo, Aaron J              14 Unattached-PC          23.23      23.40        
 29 Plattel, Lleyton H        13 Pleasanton Seaha-PC    23.80      23.41        
 30 McIntyre, Zachary M       13 Marin Pirates-PC       23.56      23.43        
 31 Hull, Aaron A             14 Chico Aqua-Jets-SN     23.70      23.44        
 31 Yang, Jerry Z             13 Palo Alto Stanfo-PC    23.24      23.44        
 33 da Costa, Taito P         14 Unattached-PC          23.69      23.45        
 33 Hsieh, Aaron              14 Una Pasa-PC            23.24      23.45        
 35 Colombo, Owen D           14 Heartland Swim A-SI    23.46      23.48        
 36 Gustat, Alexander J       14 Wasatch Front Fi-UT    23.52      23.49        
 37 Tsai, Kurtis Y            14 San Marino Tsuna-CA    23.81      23.51        
 38 Hawk, Dylan W             13 Santa Clara Swim-PC    23.59      23.54        
 38 Chou, Timothy N           14 Santa Clara Swim-PC    23.57      23.54        
 40 Barringer, Connor B       14 Unattached-PC          23.55      23.56        
 41 Lim, Matthew A            14 Otter Swim Club-PC     23.79      23.63        
 42 Wadden, Nathan P          14 Unattached-PC          23.69      23.71        
 43 Moore, Jered R            14 Maryanne Keever-AZ     23.86      23.83        
 44 Markow, Aron C            13 Bainbridge Islan-PN    23.54      23.85        
 45 Vuong, Kevin              14 Flying Fish-PC         23.40      23.86        
 45 Sevidal, Ryan K           13 Canyons Aquatic-CA     23.69      23.86        
 47 Ton, Christopher N        14 Davis Arden Raci-SN    23.84      23.92        
 48 Bista, Yughe D            14 Irvine Novaquati-CA    23.80      23.93        
 49 Abaoag, Jacob A           14 Irvine Novaquati-CA    23.82      23.94        
 50 Hwang, Ted S              14 Canyons Aquatic-CA     23.89      23.96        
 51 Dempster, Allen J         14 Crow Canyon Coun-PC    23.57      24.03        
 52 Masongsong, Devin L       13 Terrapins Swim T-PC    23.89      24.10        
 53 Warner, Tate M            14 Rocky Mountain T-CO    23.66      24.11        
 54 Mason, Jackson J          14 Unattached-PC          23.86      24.13        
 55 Arnez, Isaiah T           13 Foothill Aqua Sh-SN    23.64      24.27        
 56 Morris, Mason P           13 North Coast Aqua-SI    23.87      24.50        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 46.26   4/10/2015 Hunter R Hitchens, UN-Southern Cali          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Taner, Brooks E           14 Unattached-PC          47.63      47.72        
       22.72    47.72                                                      
  2 Aung, Winn M              13 Redding Swim Tea-SN    48.67      47.82        
       23.46    47.82                                                      
  3 Holton, Stuart M          14 Una Nova-CA            49.24      48.79        
       23.50    48.79                                                      
  4 Plattel, Lleyton H        13 Pleasanton Seaha-PC    49.44      49.01        
       23.91    49.01                                                      
  5 Sichak, Kevin M           13 Quicksilver Swim-PC    49.90      49.22        
       23.52    49.22                                                      
  6 Hu, Ethan                 14 Peak Swimming-PC       49.59      49.41        
       23.72    49.41                                                      
  7 Lewczyk, Ethan G          14 North Bay Aquati-PC    50.00      49.61        
       23.77    49.61                                                      
  8 Roling, Christopher J     14 Santa Clara Swim-PC    50.26      49.74        
       24.05    49.74                                                      
  9 Hendricks, Wesley D       14 Mesa Aquatics Cl-AZ    50.16      49.83        
       24.06    49.83                                                      
 10 Wong, Aidan Y             14 Unattached-PC          49.58      50.04        
       24.02    50.04                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 46.26   4/10/2015 Hunter R Hitchens, UN-Southern Cali          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taner, Brooks E           14 Unattached-PC          48.22      47.63 q      
       23.11    47.63                                                      
  2 Aung, Winn M              13 Redding Swim Tea-SN    47.25      48.67 q      
       23.35    48.67                                                      
  3 Holton, Stuart M          14 Una Nova-CA            50.99      49.24 q      
       23.82    49.24                                                      
  4 Plattel, Lleyton H        13 Pleasanton Seaha-PC    51.49      49.44 q      
       24.01    49.44                                                      
  5 Wong, Aidan Y             14 Unattached-PC          49.24      49.58 q      
       24.23    49.58                                                      
  6 Hu, Ethan                 14 Peak Swimming-PC       48.78      49.59 q      
       23.93    49.59                                                      
  7 Sichak, Kevin M           13 Quicksilver Swim-PC    49.63      49.90 q      
       24.27    49.90                                                      
  8 Lewczyk, Ethan G          14 North Bay Aquati-PC    48.92      50.00 q      
       24.44    50.00                                                      
  9 Hendricks, Wesley D       14 Mesa Aquatics Cl-AZ    50.56      50.16 q      
       24.02    50.16                                                      
 10 Roling, Christopher J     14 Santa Clara Swim-PC    49.97      50.26 q      
       24.39    50.26                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wenker, Jude T            14 Bainbridge Islan-PN    48.05      50.34        
       24.32    50.34                                                      
 12 Huang, Andy               14 Peak Swimming-PC       50.70      50.39        
       24.43    50.39                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hanna, Lars T             13 Aces Swim Club-CO      52.04      50.40        
       24.42    50.40                                                      
 14 Yang, Jerry Z             13 Palo Alto Stanfo-PC    50.84      50.45        
       24.38    50.45                                                      
 15 Parente, Dylan J          14 Unattached-PC          51.25      50.47        
       23.90    50.47                                                      
 16 Gillespie, Jack D         14 Foothill Aqua Sh-SN    49.73      50.51        
       24.07    50.51                                                      
 17 Hutson, Rijker H          14 Unattached-CA          49.94      50.60        
       24.23    50.60                                                      
 18 Tovera, Jared Allen S     14 Unattached-PC          49.25      50.61        
       24.16    50.61                                                      
 19 Hawk, Dylan W             13 Santa Clara Swim-PC    51.72      50.67        
       24.23    50.67                                                      
 20 McIntyre, Zachary M       13 Marin Pirates-PC       51.49      50.78        
       24.67    50.78                                                      
 21 McCormick, Evan S         14 Foothill Aqua Sh-SN    51.10      50.82        
       24.42    50.82                                                      
 22 Shrestha, Ronit L         13 Canyons Aquatic-CA     50.69      50.88        
       24.48    50.88                                                      
 23 Abdollahi, Ryan R         14 Irvine Novaquati-CA    51.27      50.94        
       24.95    50.94                                                      
 24 Coloma, Garrick L         14 Terrapins Swim T-PC    51.16      50.95        
       24.77    50.95                                                      
 25 Tay, Edward M             13 Palo Alto Stanfo-PC    50.95      50.97        
       24.70    50.97                                                      
 26 Hernandez, Diego E        14 Unattached-PC          50.17      50.99        
       24.41    50.99                                                      
 27 Yi, Woo-Young             14 Canyons Aquatic-CA     50.78      51.00        
       24.36    51.00                                                      
 28 Hernandez, Nathaniel D    13 Heartland Swim A-SI    51.22      51.09        
       24.43    51.09                                                      
 29 Wolfgramm, Zerin H        13 Salt Lake Swim L-UT    50.46      51.16        
       24.54    51.16                                                      
 30 Kim, Ryan A               13 Palo Alto Stanfo-PC    51.43      51.17        
       24.56    51.17                                                      
 31 Fitch, Raymond P          14 Unattached-SN          51.51      51.23        
       24.11    51.23                                                      
 32 Gustat, Alexander J       14 Wasatch Front Fi-UT    50.90      51.24        
       24.62    51.24                                                      
 33 Wadden, Nathan P          14 Unattached-PC          51.35      51.25        
       24.15    51.25                                                      
 34 Hull, Aaron A             14 Chico Aqua-Jets-SN     51.06      51.30        
       23.96    51.30                                                      
 35 Pascual, Alexander I      13 Napa Valley Swim-PC    51.43      51.32        
       24.56    51.32                                                      
 36 Sevidal, Ryan K           13 Canyons Aquatic-CA     51.30      51.44        
       24.63    51.44                                                      
 37 Zhang, Tianyi             14 Peak Swimming-PC       50.53      51.58        
       25.07    51.58                                                      
 37 Deruse, Samuel W          14 Reno Aquatic Clu-PC    51.32      51.58        
       24.62    51.58                                                      
 39 Kurotori, Alex K          14 De Anza Cupertin-PC    51.73      51.60        
       24.80    51.60                                                      
 40 Dondero, Thomas J         14 Una Gold-SN            50.81      51.64        
       24.86    51.64                                                      
 41 Chou, Timothy N           14 Santa Clara Swim-PC    52.02      51.67        
       25.27    51.67                                                      
 42 Iritani, Sean R           14 Unattached-PC          51.56      51.69        
       24.73    51.69                                                      
 43 Daniels, Connor J         13 Davis Arden Raci-SN    51.83      51.71        
       24.96    51.71                                                      
 44 Dempster, Allen J         14 Crow Canyon Coun-PC    51.90      51.72        
       24.92    51.72                                                      
 45 Hwang, Ted S              14 Canyons Aquatic-CA     51.89      51.80        
       25.35    51.80                                                      
 46 Wellesley-Winter, Ethan   14 Marin Pirates-PC       51.84      51.88        
       24.64    51.88                                                      
 47 Mitu, Robert C            14 Unattached-PC          59.65L     52.01        
       24.91    52.01                                                      
 48 Colombo, Owen D           14 Heartland Swim A-SI    52.08      52.11        
       24.90    52.11                                                      
 49 Abaoag, Jacob A           14 Irvine Novaquati-CA    51.80      52.20        
       24.86    52.20                                                      
 50 Vuong, Kevin              14 Flying Fish-PC         51.90      52.30        
       24.98    52.30                                                      
 51 Vulgas, Aidan M           14 California Capit-SN    51.69      52.32        
       25.21    52.32                                                      
 52 Markow, Aron C            13 Bainbridge Islan-PN    59.70L     52.46        
       25.02    52.46                                                      
 53 Arnez, Isaiah T           13 Foothill Aqua Sh-SN    52.05      54.14        
       25.16    54.14                                                      
 -- Giacoppo, Gabriel P       14 Unattached-PC          50.78         DQ        
       24.64       DQ                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:39.67    4/4/2013 Maxime P Rooney, UN                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mefford, Colby J          14 Unattached-PC        1:45.16    1:42.11        
       24.37    50.87  1:16.48  1:42.11                                    
  2 Taner, Brooks E           14 Unattached-PC        1:45.62    1:42.41        
       23.54    50.00  1:16.53  1:42.41                                    
  3 Urlando, Gianluca R       14 Davis Arden Raci-SN  1:45.29    1:44.53        
       24.72    51.15  1:17.97  1:44.53                                    
  4 Collins, Leo D            14 Unattached-PC        1:45.03    1:44.90        
       24.34    50.56  1:17.56  1:44.90                                    
  5 Plattel, Lleyton H        13 Pleasanton Seaha-PC  1:47.38    1:45.28        
       24.03    50.68  1:18.20  1:45.28                                    
  6 Aung, Winn M              13 Redding Swim Tea-SN  1:45.36    1:45.31        
       24.62    51.37  1:18.32  1:45.31                                    
  7 Roling, Christopher J     14 Santa Clara Swim-PC  1:48.27    1:46.31        
       24.86    51.26  1:18.84  1:46.31                                    
  8 Hanna, Lars T             13 Aces Swim Club-CO    1:47.30    1:46.74        
       24.91    52.04  1:19.73  1:46.74                                    
  9 Holton, Stuart M          14 Una Nova-CA          1:47.61    1:47.22        
       24.38    51.55  1:19.35  1:47.22                                    
 10 Dillard, Ben D            14 Sierra Marlins S-SN  1:48.44    1:47.34        
       24.75    51.90  1:19.75  1:47.34                                    
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:39.67    4/4/2013 Maxime P Rooney, UN                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Leo D            14 Unattached-PC        1:43.74    1:45.03 q      
       24.29    50.91  1:18.30  1:45.03                                    
  2 Mefford, Colby J          14 Unattached-PC        1:45.68    1:45.16 q      
       24.35    51.04  1:18.01  1:45.16                                    
  3 Urlando, Gianluca R       14 Davis Arden Raci-SN  1:46.34    1:45.29 q      
       24.75    51.25  1:18.52  1:45.29                                    
  4 Aung, Winn M              13 Redding Swim Tea-SN  1:44.43    1:45.36 q      
       24.55    51.39  1:18.94  1:45.36                                    
  5 Taner, Brooks E           14 Unattached-PC        1:45.98    1:45.62 q      
       24.58    51.78  1:19.09  1:45.62                                    
  6 Hanna, Lars T             13 Aces Swim Club-CO    1:46.59    1:47.30 q      
       24.88    51.94  1:19.71  1:47.30                                    
  7 Plattel, Lleyton H        13 Pleasanton Seaha-PC  1:53.26    1:47.38 q      
       24.82    52.38  1:20.42  1:47.38                                    
  8 Holton, Stuart M          14 Una Nova-CA          1:50.75    1:47.61 q      
       24.46    51.44  1:19.20  1:47.61                                    
  9 Roling, Christopher J     14 Santa Clara Swim-PC  1:48.94    1:48.27 q      
       25.64    52.93  1:20.63  1:48.27                                    
 10 Dillard, Ben D            14 Sierra Marlins S-SN  1:51.59    1:48.44 q      
       25.20    52.64  1:20.14  1:48.44                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Swift, Sean S             13 Davis Arden Raci-SN  1:50.21    1:49.07        
       25.53    53.19  1:21.52  1:49.07                                    
 12 Daniels, Connor J         13 Davis Arden Raci-SN  1:51.21    1:49.11        
       25.24    52.78  1:20.91  1:49.11                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cho, Joshua J             13 Wasatch Front Fi-UT  1:48.71    1:49.12        
       24.86    52.47  1:21.22  1:49.12                                    
 14 Sichak, Kevin M           13 Quicksilver Swim-PC  1:47.49    1:49.27        
       24.92    52.38  1:20.94  1:49.27                                    
 15 Abdollahi, Ryan R         14 Irvine Novaquati-CA  1:49.67    1:49.38        
       25.72    52.97  1:20.91  1:49.38                                    
 16 Makler, Theodore C        13 Palo Alto Stanfo-PC  1:51.10    1:49.52        
       25.40    53.22  1:21.25  1:49.52                                    
 17 Washabaugh, Seth P        14 South Bay Aquati-SI  1:52.03    1:49.84        
       25.50    52.92  1:21.43  1:49.84                                    
 18 Deruse, Samuel W          14 Reno Aquatic Clu-PC  1:49.40    1:50.01        
       25.24    53.11  1:21.69  1:50.01                                    
 19 Zhang, Tianyi             14 Peak Swimming-PC     1:48.58    1:50.03        
       25.44    52.53  1:20.88  1:50.03                                    
 20 Ren, Alex J               13 Pleasanton Seaha-PC  2:08.19L   1:50.30        
       25.67    52.98  1:21.37  1:50.30                                    
 21 Shrestha, Ronit L         13 Canyons Aquatic-CA   1:52.20    1:50.37        
       25.36    53.50  1:22.25  1:50.37                                    
 22 Mes, Connor J             14 North Coast Aqua-SI  1:51.63    1:50.47        
       25.80    53.62  1:22.21  1:50.47                                    
 23 Wong, Aidan Y             14 Unattached-PC        1:50.20    1:50.58        
       25.52    53.52  1:22.17  1:50.58                                    
 24 Xu, Patrick D             14 Unattached-PC        1:48.63    1:50.62        
       25.10    52.62  1:21.75  1:50.62                                    
 25 Crews, Kaikea B           13 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:48.36    1:50.88        
       25.14    52.51  1:21.57  1:50.88                                    
 26 Coloma, Garrick L         14 Terrapins Swim T-PC  1:50.06    1:50.90        
       26.42    54.67  1:23.19  1:50.90                                    
 27 Wenker, Jude T            14 Bainbridge Islan-PN  1:45.57    1:51.06        
       25.10    53.18  1:22.16  1:51.06                                    
 28 Yi, Woo-Young             14 Canyons Aquatic-CA   1:51.57    1:51.15        
       25.59    53.62  1:22.71  1:51.15                                    
 29 Kurotori, Alex K          14 De Anza Cupertin-PC  1:51.92    1:51.18        
       26.00    54.26  1:22.89  1:51.18                                    
 30 McIntyre, Zachary M       13 Marin Pirates-PC     2:09.46L   1:51.21        
       26.06    53.90  1:22.44  1:51.21                                    
 31 Trujillo, Jack A          14 Gators Swim Club-CA  2:09.97L   1:51.27        
       25.70    53.40  1:22.39  1:51.27                                    
 32 Trotter, Matthew E        14 Unattached-PC        1:51.73    1:51.33        
       25.63    54.09  1:22.90  1:51.33                                    
 33 Chou, Timothy N           14 Santa Clara Swim-PC  1:53.56    1:51.53        
       26.19    54.26  1:22.83  1:51.53                                    
 34 Tsai, Justin              14 Pleasanton Seaha-PC  1:51.62    1:51.77        
       25.60    54.17  1:23.00  1:51.77                                    
 35 Gustat, Alexander J       14 Wasatch Front Fi-UT  1:51.71    1:51.96        
       26.25    54.71  1:23.36  1:51.96                                    
 36 Hawk, Dylan W             13 Santa Clara Swim-PC  1:52.35    1:52.03        
       25.06    53.17  1:22.45  1:52.03                                    
 37 Parente, Dylan J          14 Unattached-PC        1:52.15    1:52.17        
       26.08    54.27  1:23.71  1:52.17                                    
 38 Yang, Jerry Z             13 Palo Alto Stanfo-PC  1:50.64    1:52.25        
       25.65    53.93  1:22.88  1:52.25                                    
 39 Morris, Mason P           13 North Coast Aqua-SI  1:53.44    1:52.30        
       25.61    54.22  1:23.36  1:52.30                                    
 40 Milton, Rhys W            13 Swim Utah-UT         1:51.78    1:52.35        
       26.00    54.50  1:23.91  1:52.35                                    
 41 Hendricks, Wesley D       14 Mesa Aquatics Cl-AZ  1:52.19    1:52.69        
       25.39    53.27  1:22.53  1:52.69                                    
 42 Rao, Arjun S              13 De Anza Cupertin-PC  1:53.17    1:52.70        
       25.95    54.56  1:24.24  1:52.70                                    
 43 Sevidal, Ryan K           13 Canyons Aquatic-CA   1:53.48    1:52.71        
       26.31    54.88  1:24.05  1:52.71                                    
 44 Fitch, Samuel B           13 Davis Arden Raci-SN  1:53.47    1:52.77        
       26.29    55.05  1:24.00  1:52.77                                    
 45 Hernandez, Diego E        14 Unattached-PC        1:51.51    1:52.82        
       25.21    53.50  1:22.79  1:52.82                                    
 46 Hutson, Rijker H          14 Unattached-CA        1:52.77    1:53.04        
       25.81    54.26  1:23.86  1:53.04                                    
 47 Fitch, Raymond P          14 Unattached-SN        1:52.81    1:53.11        
       26.28    55.15  1:24.88  1:53.11                                    
 48 Dugas, Yuma L             13 North Coast Aqua-SI  1:53.24    1:53.17        
       26.28    55.20  1:24.42  1:53.17                                    
 49 Sellers, Joshua M         14 Una Smst-SN          1:53.23    1:53.33        
       25.93    54.87  1:24.36  1:53.33                                    
 50 Ibarguren, Jon            14 Unattached-SI        1:52.63    1:53.36        
       26.36    54.74  1:24.60  1:53.36                                    
 51 Bista, Yughe D            14 Irvine Novaquati-CA  1:52.44    1:53.69        
       26.17    54.70  1:24.32  1:53.69                                    
 52 Chen, Jeffrey L           14 Unattached-PC        1:52.54    1:53.79        
       26.31    55.28  1:24.88  1:53.79                                    
 53 Winn, Benjamin K          14 Unattached-PC        1:51.52    1:53.88        
       26.23    54.65  1:24.27  1:53.88                                    
 54 Pocock, Andrew J          14 Mesa Aquatics Cl-AZ  1:50.16    1:54.00        
       25.44    53.70  1:23.60  1:54.00                                    
 55 Mitu, Robert C            14 Unattached-PC        1:53.39    1:54.20        
       26.24    55.13  1:24.81  1:54.20                                    
 56 Wolfgramm, Zerin H        13 Salt Lake Swim L-UT  1:52.15    1:54.39        
       26.81    55.10  1:24.48  1:54.39                                    
 57 Inzunza, Edwin O          14 Unattached-PC        1:53.43    1:54.41        
       25.93    54.49  1:24.30  1:54.41                                    
 58 Vegas, Armando L          14 Una Crow-PC          1:52.89    1:54.66        
       26.63    55.49  1:25.22  1:54.66                                    
 59 Gore, Cristofer R         13 Foothill Aqua Sh-SN  1:52.18    1:54.85        
       26.57    55.75  1:25.28  1:54.85                                    
 60 Barringer, Connor B       14 Unattached-PC        1:51.03    1:54.96        
       26.21    54.29  1:24.31  1:54.96                                    
 61 Critzer, Christopher G    14 Una Scsc-PC          1:51.51    1:57.73        
       26.77    56.26  1:26.81  1:57.73                                    
 -- Hu, Ethan                 14 Peak Swimming-PC     1:46.29         DQ        
       24.82    51.92  1:20.45       DQ                                    
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 4:29.08        2010 Nick Silverthorn, PLS                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 David, Calvin C           14 Unattached-PC        4:45.78    4:38.01        
       25.44    52.74  1:20.91  1:49.40  2:17.66  2:46.26  3:14.54  3:42.84
     4:11.01  4:38.01                                                      
  2 Plattel, Lleyton H        13 Pleasanton Seaha-PC  4:46.06    4:41.17        
       25.46    53.60  1:22.60  1:51.15  2:19.98  2:48.51  3:17.41  3:45.86
     4:13.95  4:41.17                                                      
  3 Lierz, Harrison M         13 Front Range Barr-CO  4:49.75    4:44.95        
       25.76    53.96  1:22.51  1:51.45  2:20.45  2:49.55  3:18.67  3:47.73
     4:16.50  4:44.95                                                      
  4 Abdollahi, Ryan R         14 Irvine Novaquati-CA  4:50.41    4:46.39        
       25.95    53.80  1:21.85  1:50.17  2:19.06  2:48.21  3:17.72  3:47.34
     4:17.22  4:46.39                                                      
  5 Roling, Christopher J     14 Santa Clara Swim-PC  4:45.35    4:46.80        
       25.56    53.45  1:22.28  1:51.34  2:20.39  2:49.27  3:18.83  3:48.67
     4:18.35  4:46.80                                                      
  6 Aung, Winn M              13 Redding Swim Tea-SN  4:50.64    4:47.98        
       25.71    54.14  1:23.01  1:52.21  2:20.73  2:49.93  3:19.76  3:49.34
     4:19.47  4:47.98                                                      
  7 Mes, Connor J             14 North Coast Aqua-SI  4:50.94    4:49.18        
       26.77    55.68  1:25.00  1:54.60  2:24.03  2:53.50  3:23.00  3:52.08
     4:21.00  4:49.18                                                      
  8 Barringer, Connor B       14 Unattached-PC        4:52.55    4:49.84        
       26.21    54.54  1:24.06  1:53.97  2:23.99  2:53.70  3:22.90  3:52.70
     4:22.13  4:49.84                                                      
  9 Daniels, Connor J         13 Davis Arden Raci-SN  4:50.88    4:49.93        
       26.27    54.58  1:24.06  1:53.84  2:23.77  2:53.62  3:23.30  3:53.08
     4:22.54  4:49.93                                                      
 10 Coloma, Garrick L         14 Terrapins Swim T-PC  4:52.62    4:51.08        
       26.20    54.95  1:24.29  1:54.05  2:23.89  2:53.83  3:23.42  3:53.14
     4:22.68  4:51.08                                                      
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 4:29.08        2010 Nick Silverthorn, PLS                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Roling, Christopher J     14 Santa Clara Swim-PC  4:48.81    4:45.35 q      
       26.10    54.62  1:23.69  1:52.79  2:21.94  2:50.23  3:19.30  3:48.53
     4:17.43  4:45.35                                                      
  2 David, Calvin C           14 Unattached-PC        4:43.68    4:45.78 q      
       25.81    54.12  1:23.01  1:51.92  2:20.71  2:49.83  3:19.04  3:48.10
     4:17.37  4:45.78                                                      
  3 Plattel, Lleyton H        13 Pleasanton Seaha-PC  4:49.13    4:46.06 q      
       26.37    55.47  1:25.15  1:54.56  2:23.57  2:52.86  3:22.19  3:51.13
     4:18.70  4:46.06                                                      
  4 Lierz, Harrison M         13 Front Range Barr-CO  4:44.32    4:49.75 q      
       25.81    54.16  1:22.83  1:51.96  2:21.34  2:50.94  3:20.80  3:50.73
     4:20.59  4:49.75                                                      
  5 Abdollahi, Ryan R         14 Irvine Novaquati-CA  4:47.13    4:50.41 q      
       26.23    54.37  1:23.35  1:52.67  2:22.01  2:51.34  3:21.13  3:51.00
     4:21.32  4:50.41                                                      
  6 Aung, Winn M              13 Redding Swim Tea-SN  4:44.17    4:50.64 q      
       25.68    53.99  1:22.51  1:51.61  2:20.97  2:50.78  3:20.50  3:50.66
     4:21.05  4:50.64                                                      
  7 Daniels, Connor J         13 Davis Arden Raci-SN  4:55.02    4:50.88 q      
       25.97    54.52  1:23.78  1:53.68  2:23.54  2:53.61  3:23.66  3:52.84
     4:22.26  4:50.88                                                      
  8 Mes, Connor J             14 North Coast Aqua-SI  4:55.96    4:50.94 q      
       26.62    55.73  1:25.12  1:54.68  2:24.11  2:53.95  3:23.69  3:53.11
     4:22.30  4:50.94                                                      
  9 Barringer, Connor B       14 Unattached-PC        4:53.77    4:52.55 q      
       26.49    55.46  1:25.12  1:55.06  2:24.54  2:54.39  3:24.25  3:54.50
     4:24.87  4:52.55                                                      
 10 Coloma, Garrick L         14 Terrapins Swim T-PC  4:57.47    4:52.62 q      
       26.55    55.03  1:24.22  1:53.75  2:23.74  2:53.94  3:24.03  3:54.02
     4:24.13  4:52.62                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Vulgas, Aidan M           14 California Capit-SN  4:52.81    4:52.92        
       26.26    55.23  1:24.92  1:54.82  2:24.78  2:54.48  3:24.34  3:54.44
     4:24.22  4:52.92                                                      
 12 Winn, Benjamin K          14 Unattached-PC        4:57.59    4:53.40        
       26.68    55.13  1:24.69  1:54.53  2:24.36  2:54.05  3:23.72  3:53.79
     4:23.80  4:53.40                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Collins, Leo D            14 Unattached-PC        4:58.62    4:54.16        
       25.85    55.16  1:25.18  1:55.87  2:26.67  2:56.80  3:26.74  3:56.88
     4:25.92  4:54.16                                                      
 14 Washabaugh, Seth P        14 South Bay Aquati-SI  4:50.08    4:54.20        
       26.86    55.80  1:25.60  1:55.28  2:25.20  2:54.75  3:24.50  3:54.62
     4:25.05  4:54.20                                                      
 15 Yi, Woo-Young             14 Canyons Aquatic-CA   4:58.33    4:54.60        
       26.93    56.37  1:26.01  1:55.71  2:25.73  2:55.79  3:25.96  3:56.20
     4:26.13  4:54.60                                                      
 16 Pocock, Andrew J          14 Mesa Aquatics Cl-AZ  5:00.90    4:54.74        
       25.64    54.79  1:24.92  1:55.30  2:26.19  2:56.76  3:26.99  3:57.02
     4:26.74  4:54.74                                                      
 17 Alejandro, Keane          13 Canyons Aquatic-CA   4:54.23    4:55.17        
       27.01    56.27  1:25.84  1:55.70  2:25.78  2:55.86  3:25.86  3:55.84
     4:25.87  4:55.17                                                      
 18 Milton, Rhys W            13 Swim Utah-UT         4:54.00    4:55.58        
       26.30    55.16  1:24.96  1:55.08  2:25.26  2:55.64  3:26.24  3:56.78
     4:26.78  4:55.58                                                      
 19 Parente, Dylan J          14 Unattached-PC        4:58.33    4:55.95        
       26.71    55.44  1:24.87  1:54.86  2:24.92  2:54.89  3:25.63  3:56.16
     4:26.96  4:55.95                                                      
 20 Kurotori, Alex K          14 De Anza Cupertin-PC  5:02.01    4:56.94        
       26.39    55.62  1:25.69  1:56.00  2:26.63  2:57.08  3:27.20  3:57.38
     4:27.47  4:56.94                                                      
 21 Deruse, Samuel W          14 Reno Aquatic Clu-PC  4:53.29    4:56.97        
       25.99    54.79  1:23.90  1:53.44  2:23.14  2:53.04  3:23.72  3:54.76
     4:25.96  4:56.97                                                      
 22 Ren, Alex J               13 Pleasanton Seaha-PC  5:05.18    4:57.50        
       27.26    57.12  1:26.70  1:56.54  2:25.80  2:55.42  3:25.56  3:56.78
     4:27.92  4:57.50                                                      
 23 Khowong, Oscar L          14 De Anza Cupertin-PC  4:58.57    4:57.69        
       26.55    56.56  1:27.42  1:58.13  2:28.75  2:59.06  3:28.95  3:58.52
     4:28.43  4:57.69                                                      
 24 Samaniego, Brandon M      14 Irvine Novaquati-CA  5:05.64    4:58.36        
       26.28    55.25  1:25.29  1:55.61  2:26.18  2:56.97  3:27.94  3:58.39
     4:29.03  4:58.36                                                      
 25 Affeld, Jonathan J        13 Palo Alto Stanfo-PC  4:54.70    4:58.97        
       26.69    56.50  1:26.56  1:57.11  2:27.62  2:58.46  3:29.18  3:59.29
     4:29.66  4:58.97                                                      
 26 Hawk, Dylan W             13 Santa Clara Swim-PC  5:03.45    4:59.24        
       26.78    55.95  1:26.50  1:57.32  2:28.40  2:59.45  3:30.42  4:01.08
     4:31.22  4:59.24                                                      
 27 Saenz, Anthony G          14 Front Range Barr-CO  4:57.74    4:59.68        
       26.97    56.22  1:25.99  1:56.10  2:26.84  2:57.50  3:28.30  3:58.92
     4:29.76  4:59.68                                                      
 28 Dugas, Yuma L             13 North Coast Aqua-SI  5:03.40    4:59.78        
       26.56    56.42  1:26.69  1:57.16  2:27.73  2:58.23  3:29.04  3:59.86
     4:30.56  4:59.78                                                      
 29 Moore, Jered R            14 Maryanne Keever-AZ   5:04.90    5:00.17        
       26.16    55.35  1:25.35  1:55.85  2:26.60  2:57.37  3:28.40  3:59.40
     4:30.42  5:00.17                                                      
 30 Chou, Timothy N           14 Santa Clara Swim-PC  5:05.39    5:00.25        
       27.37    57.27  1:27.32  1:57.25  2:27.66  2:58.29  3:28.74  3:59.47
     4:30.44  5:00.25                                                      
 31 Kirton, Ryan R            13 De Anza Cupertin-PC  5:02.58    5:00.66        
       26.98    57.27  1:28.50  1:58.75  2:29.57  3:00.42  3:31.10  4:01.10
     4:31.74  5:00.66                                                      
 32 Giacoppo, Gabriel P       14 Unattached-PC        4:59.40    5:00.90        
       25.94    55.23  1:25.47  1:56.09  2:27.04  2:57.66  3:28.62  4:00.03
     4:31.49  5:00.90                                                      
 33 Gillies, Ryan C           14 Unattached-PC        5:03.36    5:01.00        
       26.20    55.88  1:26.40  1:57.51  2:28.41  2:59.42  3:29.92  4:00.48
     4:31.57  5:01.00                                                      
 34 Sellers, Joshua M         14 Una Smst-SN          5:05.76    5:01.28        
       26.46    55.65  1:25.48  1:56.00  2:26.81  2:57.48  3:28.29  3:59.42
     4:30.47  5:01.28                                                      
 35 Sichak, Kevin M           13 Quicksilver Swim-PC  4:59.24    5:02.53        
       25.98    55.39  1:25.40  1:56.08  2:26.90  2:57.71  3:29.43  4:00.83
     4:32.57  5:02.53                                                      
 36 Fitch, Samuel B           13 Davis Arden Raci-SN  5:02.01    5:03.23        
       27.65    57.56  1:28.11  1:58.41  2:28.91  2:59.58  3:30.68  4:01.69
     4:32.61  5:03.23                                                      
 37 Inzunza, Edwin O          14 Unattached-PC        4:58.13    5:03.30        
       26.55    55.62  1:25.76  1:56.40  2:27.52  2:58.60  3:29.85  4:01.11
     4:32.53  5:03.30                                                      
 38 Bista, Yughe D            14 Irvine Novaquati-CA  5:05.41    5:03.76        
       26.97    56.17  1:26.15  1:57.03  2:27.98  2:59.32  3:30.64  4:02.59
     4:34.35  5:03.76                                                      
 39 Burchell, Ryan A          13 Olympic Aquatic-PN   4:59.49    5:04.45        
       27.50    57.10  1:27.48  1:58.40  2:29.44  3:00.69  3:31.74  4:02.99
     4:34.53  5:04.45                                                      
 40 Abaoag, Jacob A           14 Irvine Novaquati-CA  5:03.79    5:05.14        
       26.78    56.13  1:26.66  1:57.36  2:28.60  3:00.32  3:32.04  4:03.42
     4:35.63  5:05.14                                                      
 41 Lewczyk, Ethan G          14 North Bay Aquati-PC  5:00.89    5:05.40        
       27.25    57.27  1:27.73  1:59.43  2:30.46  3:01.93  3:33.67  4:05.38
     4:36.36  5:05.40                                                      
 42 Ibarguren, Jon            14 Unattached-SI        5:05.33    5:05.87        
       27.14    57.09  1:27.52  1:58.28  2:29.37  3:00.49  3:32.07  4:03.31
     4:34.89  5:05.87                                                      
 43 Hong, Brandon J           14 Unattached-PC        4:53.13    5:06.69        
       26.63    55.82  1:26.03  1:56.60  2:27.83  2:58.72  3:30.36  4:02.32
     4:34.73  5:06.69                                                      
 44 Wong, Aidan Y             14 Unattached-PC        5:03.36    5:06.78        
       27.47    58.03  1:29.74  2:00.46  2:31.07  3:02.22  3:33.67  4:05.06
     4:36.43  5:06.78                                                      
 45 Yang, Jerry Z             13 Palo Alto Stanfo-PC  4:58.35    5:07.56        
       26.48    55.72  1:26.14  1:56.73  2:27.77  2:59.46  3:31.66  4:04.16
     4:36.14  5:07.56                                                      
 46 Fraley, Joshua K          13 North Coast Aqua-SI  5:05.67    5:07.65        
       27.65    57.84  1:28.68  1:59.56  2:30.79  3:01.88  3:33.49  4:05.22
     4:36.56  5:07.65                                                      
 47 Zhang, Tianyi             14 Peak Swimming-PC     4:53.38    5:07.80        
       26.79    55.74  1:25.51  1:56.66  2:27.89  2:59.92  3:32.40  4:04.75
     4:36.76  5:07.80                                                      
 48 Tay, Edward M             13 Palo Alto Stanfo-PC  5:02.57    5:09.26        
       26.47    56.88  1:28.01  1:59.14  2:30.66  3:02.22  3:33.82  4:05.41
     4:38.12  5:09.26                                                      
 49 da Costa, Taito P         14 Unattached-PC        4:59.56    5:09.62        
       26.17    55.71  1:26.47  1:57.66  2:29.40  3:01.71  3:33.79  4:06.19
     4:38.02  5:09.62                                                      
 50 Rao, Arjun S              13 De Anza Cupertin-PC  5:04.08    5:10.95        
       27.53    57.58  1:28.63  2:00.02  2:31.83  3:03.47  3:35.72  4:07.91
     4:40.31  5:10.95                                                      
 
Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 9:23.94        2012 Aidan Burns, UN                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plattel, Lleyton H        13 Pleasanton Seaha-PC  9:51.05    9:36.90        
       26.58    55.99  1:25.23  1:54.58  2:24.10  2:53.68  3:22.58  3:52.13
     4:21.53  4:50.84  5:20.23  5:49.22  6:17.81  6:46.62  7:15.22  7:44.06
     8:12.61  8:41.16  9:09.43  9:36.90                                    
  2 David, Calvin C           14 Unattached-PC        9:45.23    9:49.60        
       26.52    55.89  1:24.91  1:54.58  2:24.06  2:54.04  3:23.71  3:53.30
     4:23.54  4:53.26  5:22.96  5:52.67  6:22.37  6:51.79  7:21.50  7:51.42
     8:21.23  8:51.04  9:20.82  9:49.60                                    
  3 Alejandro, Keane          13 Canyons Aquatic-CA  10:09.02    9:50.02        
       26.83    55.77  1:25.13  1:55.01  2:24.74  2:54.75  3:24.60  3:54.76
     4:24.64  4:54.55  5:24.43  5:54.36  6:24.31  6:54.19  7:24.07  7:53.54
     8:23.23  8:52.69  9:21.90  9:50.02                                    
  4 Roling, Christopher J     14 Santa Clara Swim-PC  9:56.29    9:50.41        
       26.74    55.73  1:25.33  1:54.76  2:24.16  2:53.48  3:23.07  3:52.69
     4:22.24  4:52.03  5:22.16  5:51.82  6:21.97  6:52.41  7:22.28  7:52.27
     8:22.03  8:51.88  9:21.66  9:50.41                                    
  5 Lierz, Harrison M         13 Front Range Barr-CO 10:03.99    9:52.20        
       27.23    56.27  1:25.67  1:55.46  2:24.69  2:54.43  3:24.27  3:54.38
     4:24.76  4:54.96  5:24.86  5:54.56  6:24.28  6:54.36  7:24.35  7:54.42
     8:24.08  8:53.60  9:23.28  9:52.20                                    
  6 Samaniego, Brandon M      14 Irvine Novaquati-CA 10:06.73    9:55.58        
       27.04    56.45  1:25.87  1:55.60  2:25.32  2:55.54  3:25.69  3:55.90
     4:26.47  4:56.58  5:26.95  5:57.41  6:27.75  6:58.13  7:28.44  7:58.84
     8:29.15  8:58.19  9:27.24  9:55.58                                    
  7 Vulgas, Aidan M           14 California Capit-SN 10:05.86   10:00.24        
       26.65    56.03  1:26.05  1:56.32  2:26.28  2:56.78  3:27.07  3:57.22
     4:27.73  4:58.32  5:28.77  5:58.93  6:29.73  7:00.51  7:31.37  8:01.54
     8:31.66  9:01.71  9:31.93 10:00.24                                    
  8 Mes, Connor J             14 North Coast Aqua-SI 10:15.67   10:01.36        
       26.74    56.20  1:26.32  1:56.43  2:26.43  2:56.39  3:26.49  3:56.98
     4:27.39  4:58.04  5:28.38  5:58.86  6:29.39  7:00.09  7:30.50  8:00.99
     8:31.36  9:01.84  9:31.90 10:01.36                                    
  9 Daniels, Connor J         13 Davis Arden Raci-SN  9:59.80   10:04.69        
       26.29    55.87  1:26.23  1:56.62  2:27.33  2:57.79  3:28.51  3:59.13
     4:30.04  5:01.08  5:31.72  6:02.09  6:32.79  7:03.27  7:33.94  8:04.07
     8:33.90  9:04.34  9:34.74 10:04.69                                    
 10 Kuo, Aaron J              14 Unattached-PC        9:59.46   10:05.63        
       27.05    56.45  1:26.69  1:56.64  2:26.70  2:56.53  3:26.64  3:56.97
     4:27.54  4:58.15  5:28.83  5:59.69  6:30.74  7:01.58  7:32.94  8:03.77
     8:34.68  9:05.92  9:36.07 10:05.63                                    
 11 Washabaugh, Seth P        14 South Bay Aquati-SI  9:58.13   10:07.66        
       27.34    57.25  1:27.50  1:57.95  2:28.50  2:59.27  3:30.09  4:00.92
     4:32.18  5:02.95  5:33.37  6:04.01  6:35.00  7:06.13  7:36.93  8:07.46
     8:38.39  9:08.30  9:37.27 10:07.66                                    
 12 Coloma, Garrick L         14 Terrapins Swim T-PC 10:15.25   10:08.44        
       26.70    56.07  1:26.31  1:56.80  2:27.70  2:58.54  3:29.29  4:00.08
     4:30.97  5:02.20  5:33.31  6:04.63  6:35.71  7:06.55  7:37.43  8:08.39
     8:39.28  9:10.17  9:40.20 10:08.44                                    
 13 Deruse, Samuel W          14 Reno Aquatic Clu-PC 10:12.12   10:08.99        
       26.52    55.75  1:25.71  1:56.02  2:26.51  2:57.18  3:27.82  3:58.87
     4:29.65  5:00.65  5:31.19  6:02.02  6:32.86  7:04.15  7:35.63  8:06.82
     8:37.93  9:08.90  9:39.48 10:08.99                                    
 14 Pocock, Andrew J          14 Mesa Aquatics Cl-AZ 10:26.99   10:09.32        
       26.61    56.32  1:27.16  1:57.84  2:28.50  2:59.06  3:29.68  4:00.73
     4:32.34  5:03.06  5:33.96  6:05.28  6:36.28  7:06.90  7:38.24  8:09.03
     8:39.90  9:10.41  9:40.73 10:09.32                                    
 15 Parente, Dylan J          14 Unattached-PC       10:12.71   10:09.62        
       27.25    57.54  1:27.99  1:58.56  2:29.58  2:59.87  3:30.96  4:01.91
     4:32.58  5:03.56  5:34.80  6:05.55  6:36.31  7:07.06  7:38.06  8:09.07
     8:40.15  9:10.75  9:41.23 10:09.62                                    
 16 Ren, Alex J               13 Pleasanton Seaha-PC 10:24.96   10:11.75        
       28.24    59.02  1:29.56  1:59.90  2:30.33  3:00.94  3:31.61  4:02.40
     4:32.99  5:03.75  5:34.30  6:05.08  6:35.80  7:06.99  7:38.18  8:09.10
     8:40.14  9:11.19  9:42.21 10:11.75                                    
 17 Saenz, Anthony G          14 Front Range Barr-CO  9:28.71L  10:12.19        
       27.24    57.09  1:27.73  1:58.99  2:29.75  3:00.98  3:32.20  4:03.20
     4:34.15  5:05.16  5:36.14  6:07.22  6:38.09  7:09.10  7:40.04  8:11.03
     8:42.02  9:13.00  9:43.66 10:12.19                                    
 18 Winn, Benjamin K          14 Unattached-PC        9:14.32L  10:12.37        
       26.58    56.01  1:26.11  1:56.68  2:27.71  2:58.76  3:29.91  4:01.35
     4:32.77  5:04.10  5:35.22  6:06.52  6:37.94  7:09.63  7:40.63  8:11.74
     8:42.42  9:13.53  9:43.58 10:12.37                                    
 19 da Costa, Taito P         14 Unattached-PC       10:12.35   10:16.28        
       27.42    58.18  1:29.67  2:00.92  2:32.01  3:03.05  3:34.58  4:06.16
     4:38.33  5:10.34  5:41.75  6:13.76  6:44.53  7:15.33  7:46.98  8:17.65
     8:47.63  9:17.69  9:48.12 10:16.28                                    
 20 Yi, Woo-Young             14 Canyons Aquatic-CA  10:21.87   10:16.72        
       27.64    57.86  1:29.03  1:59.79  2:30.46  3:01.18  3:32.20  4:02.81
     4:33.98  5:05.14  5:36.31  6:07.83  6:39.48  7:11.32  7:42.53  8:14.11
     8:45.47  9:16.44  9:47.36 10:16.72                                    
 21 Moore, Jered R            14 Maryanne Keever-AZ  10:14.41   10:18.35        
       26.88    56.48  1:26.44  1:57.23  2:28.35  2:59.47  3:31.04  4:02.74
     4:34.45  5:06.20  5:38.32  6:10.23  6:42.11  7:13.99  7:45.17  8:16.69
     8:47.83  9:18.63  9:49.06 10:18.35                                    
 22 Dugas, Yuma L             13 North Coast Aqua-SI 10:22.92   10:19.99        
       27.01    56.98  1:27.53  1:58.72  2:29.96  3:01.35  3:32.43  4:04.02
     4:35.11  5:06.32  5:37.82  6:09.38  6:41.32  7:12.86  7:44.77  8:16.20
     8:48.11  9:19.31  9:50.37 10:19.99                                    
 23 Kirton, Ryan R            13 De Anza Cupertin-PC 10:32.30   10:21.44        
       27.41    58.36  1:29.61  2:01.11  2:32.55  3:04.05  3:35.57  4:07.31
     4:38.85  5:10.75  5:41.93  6:13.59  6:45.31  7:17.17  7:48.64  8:20.48
     8:52.30  9:23.35  9:53.26 10:21.44                                    
 24 Chang, Allen T            13 Santa Clara Swim-PC 10:27.92   10:21.99        
       28.29    58.99  1:30.01  2:00.88  2:32.01  3:03.25  3:34.43  4:05.94
     4:37.64  5:08.77  5:40.38  6:11.69  6:42.98  7:15.14  7:46.62  8:18.30
     8:50.13  9:21.31  9:52.38 10:21.99                                    
 25 Khowong, Oscar L          14 De Anza Cupertin-PC 10:18.60   10:22.58        
       27.58    58.11  1:28.91  1:59.91  2:31.17  3:02.56  3:34.13  4:05.83
     4:37.61  5:09.58  5:41.28  6:13.12  6:44.80  7:16.53  7:48.44  8:20.21
     8:51.87  9:23.10  9:53.68 10:22.58                                    
 26 Zhang, Tianyi             14 Peak Swimming-PC    10:20.18   10:23.07        
       26.64    56.47  1:26.79  1:57.80  2:29.46  3:00.55  3:31.69  4:03.18
     4:34.99  5:06.77  5:39.05  6:11.01  6:42.70  7:15.05  7:46.66  8:18.61
     8:50.36  9:22.16  9:53.10 10:23.07                                    
 27 Cannata, Anthony W        14 Unattached-PC       10:11.26   10:24.41        
       27.78    58.77  1:29.96  2:01.00  2:32.32  3:03.87  3:35.38  4:06.84
     4:38.44  5:09.95  5:41.19  6:12.99  6:44.80  7:16.15  7:47.76  8:19.35
     8:50.89  9:22.60  9:53.89 10:24.41                                    
 28 Burchell, Ryan A          13 Olympic Aquatic-PN  10:15.71   10:31.69        
       28.27    58.69  1:29.84  2:01.36  2:32.85  3:04.71  3:36.40  4:07.95
     4:39.98  5:11.72  5:43.39  6:15.31  6:47.25  7:19.17  7:51.69  8:23.97
     8:56.50  9:28.96 10:00.87 10:31.69                                    
 29 Barringer, Connor B       14 Unattached-PC       10:25.69   10:35.36        
       27.92    59.49  1:32.19  2:04.56  2:37.05  3:09.05  3:41.23  4:13.71
     4:45.53  5:17.38  5:49.79  6:21.70  6:53.48  7:24.82  7:56.37  8:27.79
     8:59.74  9:32.07 10:03.96 10:35.36                                    
 30 Inzunza, Edwin O          14 Unattached-PC       10:24.69   10:38.28        
       28.39    58.95  1:30.33  2:01.80  2:33.60  3:05.23  3:37.23  4:09.44
     4:41.74  5:14.23  5:46.47  6:19.16  6:51.67  7:24.22  7:56.77  8:29.39
     9:01.91  9:34.34 10:06.83 10:38.28                                    
 31 Abaoag, Jacob A           14 Irvine Novaquati-CA 10:29.72   10:39.50        
       27.73    58.18  1:29.44  2:01.20  2:32.98  3:05.00  3:37.35  4:09.40
     4:41.15  5:13.69  5:46.17  6:19.01  6:52.20  7:24.59  7:57.27  8:30.20
     9:02.96  9:35.70 10:07.16 10:39.50                                    
 32 Carlton, Mason K          13 Cabrillo Threshe-PC 10:29.42   10:42.50        
       27.71    58.57  1:29.63  2:00.86  2:32.63  3:04.59  3:36.41  4:08.73
     4:41.53  5:14.31  5:47.06  6:19.67  6:52.61  7:25.72  7:58.42  8:31.15
     9:04.82  9:37.75 10:10.49 10:42.50                                    
 
Boys 13-14 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 15:29.40        2012 Aidan Burns, UN                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plattel, Lleyton H        13 Pleasanton Seaha-PC 16:16.02   15:58.91        
       26.60    56.36  1:25.72  1:55.51  2:25.63  2:55.30  3:24.84  3:54.58
     4:23.91  4:53.25  5:22.47  5:51.78  6:20.97  6:50.14  7:19.38  7:48.32
     8:17.70  8:46.84  9:16.10  9:45.40 10:14.27 10:43.52 11:12.58 11:41.50
    12:09.90 12:38.92 13:07.80 13:36.73 14:05.37 14:33.87 15:02.98 15:31.76
    15:58.91
  2 Daniels, Connor J         13 Davis Arden Raci-SN 17:10.06   16:22.29        
       26.24    55.19  1:24.74  1:54.61  2:24.75  2:55.59  3:25.53  3:55.62
     4:25.66  4:55.65  5:25.71  5:55.74  6:25.81  6:55.58  7:25.70  7:55.52
     8:25.41  8:55.19  9:24.96  9:54.70 10:24.62 10:55.02 11:24.93 11:54.81
    12:24.71 12:54.66 13:24.66 13:54.62 14:24.42 14:54.31 15:24.29 15:53.98
    16:22.29
  3 Alejandro, Keane          13 Canyons Aquatic-CA  17:03.28   16:23.37        
       27.31    56.43  1:26.06  1:56.18  2:26.35  2:56.59  3:26.59  3:56.53
     4:26.77  4:57.05  5:27.37  5:57.53  6:27.62  6:57.50  7:27.27  7:57.37
     8:27.03  8:56.68  9:26.59  9:56.47 10:26.58 10:56.62 11:26.72 11:56.87
    12:26.67 12:56.39 13:26.69 13:56.78 14:26.82 14:56.46 15:25.96 15:55.41
    16:23.37
  4 Roling, Christopher J     14 Santa Clara Swim-PC 17:09.58   16:23.57        
       26.69    55.65  1:25.44  1:55.05  2:24.91  2:54.86  3:24.45  3:54.22
     4:24.22  4:54.24  5:24.21  5:54.34  6:24.36  6:54.48  7:24.41  7:54.46
     8:24.32  8:54.10  9:23.98  9:54.15 10:24.26 10:54.11 11:24.22 11:54.33
    12:24.23 12:54.43 13:24.48 13:54.78 14:25.07 14:55.07 15:25.31 15:55.19
    16:23.57
  5 Vulgas, Aidan M           14 California Capit-SN 16:53.14   16:41.91        
       27.00    56.77  1:27.35  1:58.05  2:28.85  2:59.41  3:30.28  4:00.80
     4:31.36  5:02.17  5:32.83  6:02.98  6:33.41  7:03.50  7:33.87  8:04.40
     8:34.68  9:05.09  9:35.62 10:06.22 10:36.80 11:07.32 11:38.02 12:08.98
    12:39.74 13:10.39 13:40.99 14:11.81 14:42.59 15:13.26 15:43.81 16:13.69
    16:41.91
  6 Washabaugh, Seth P        14 South Bay Aquati-SI 16:52.57   16:43.58        
       27.47    57.11  1:27.07  1:57.15  2:27.55  2:57.37  3:27.55  3:57.86
     4:27.88  4:58.01  5:28.50  5:58.59  6:28.70  6:59.31  7:29.74  8:00.73
     8:31.40  9:02.08  9:32.86 10:03.43 10:34.39 11:04.86 11:35.83 12:06.58
    12:37.58 13:08.51 13:39.42 14:11.24 14:42.30 15:12.97 15:43.54 16:13.78
    16:43.58
  7 Samaniego, Brandon M      14 Irvine Novaquati-CA 16:48.84   16:45.35        
       26.09    55.50  1:25.41  1:55.69  2:26.63  2:57.18  3:27.96  3:58.75
     4:29.81  5:00.88  5:31.51  6:02.62  6:33.24  7:03.90  7:35.01  8:06.40
     8:37.37  9:08.06  9:38.87 10:09.88 10:40.94 11:11.72 11:42.76 12:13.57
    12:44.64 13:15.38 13:46.06 14:17.07 14:47.26 15:18.13 15:48.58 16:17.98
    16:45.35
  8 Pocock, Andrew J          14 Mesa Aquatics Cl-AZ 17:09.79   16:48.79        
       27.41    57.20  1:27.58  1:58.18  2:28.76  2:59.49  3:30.34  4:01.04
     4:32.13  5:03.20  5:34.36  6:05.12  6:36.07  7:06.92  7:37.74  8:08.65
     8:39.87  9:10.72  9:41.37 10:12.52 10:43.02 11:14.37 11:45.07 12:15.92
    12:46.51 13:17.08 13:47.88 14:18.72 14:49.29 15:19.65 15:50.13 16:20.42
    16:48.79
  9 Yi, Woo-Young             14 Canyons Aquatic-CA  17:12.93   16:49.88        
       27.19    57.29  1:27.55  1:58.20  2:29.02  2:59.51  3:30.27  4:01.04
     4:31.97  5:02.94  5:33.89  6:05.49  6:37.12  7:08.33  7:39.69  8:10.51
     8:41.78  9:12.80  9:44.37 10:15.48 10:45.88 11:15.97 11:46.25 12:16.74
    12:47.07 13:17.43 13:47.89 14:18.69 14:49.24 15:19.65 15:49.88 16:20.41
    16:49.88
 10 Coloma, Garrick L         14 Terrapins Swim T-PC 16:55.21   16:50.83        
       27.51    57.36  1:27.84  1:58.47  2:29.52  3:00.30  3:31.07  4:01.74
     4:32.52  5:03.31  5:34.14  6:05.06  6:36.08  7:07.06  7:38.00  8:08.99
     8:39.99  9:10.92  9:41.71 10:12.43 10:43.21 11:14.08 11:45.07 12:16.08
    12:47.25 13:18.02 13:48.85 14:19.83 14:50.53 15:21.04 15:51.44 16:21.70
    16:50.83
 11 Kuo, Aaron J              14 Unattached-PC       16:55.45   16:52.95        
       26.80    56.26  1:26.77  1:57.45  2:28.13  2:58.52  3:29.48  4:00.08
     4:30.62  5:01.57  5:31.89  6:02.36  6:33.29  7:04.45  7:34.49  8:05.99
     8:37.20  9:08.39  9:39.90 10:11.23 10:42.44 11:13.76 11:45.16 12:16.72
    12:48.18 13:19.28 13:50.48 14:21.56 14:52.51 15:23.94 15:54.97 16:24.21
    16:52.95
 12 Parente, Dylan J          14 Unattached-PC       17:14.19   16:54.69        
       27.28    57.34  1:27.86  1:58.38  2:28.62  2:58.84  3:29.48  4:00.50
     4:31.43  5:02.57  5:33.65  6:04.82  6:35.96  7:07.08  7:38.83  8:09.89
     8:40.92  9:11.80  9:43.17 10:14.38 10:45.59 11:17.03 11:48.52 12:19.24
    12:50.69 13:21.48 13:52.99 14:24.18 14:55.13 15:25.90 15:56.35 16:26.46
    16:54.69
 13 Lierz, Harrison M         13 Front Range Barr-CO 16:34.07   16:55.10        
       27.63    57.23  1:27.18  1:57.46  2:27.51  2:57.49  3:28.13  3:58.34
     4:28.87  4:59.54  5:30.25  6:01.35  6:32.32  7:03.64  7:35.26  8:06.96
     8:38.46  9:08.97  9:39.26 10:10.43 10:42.00 11:12.54 11:43.48 12:14.51
    12:44.56 13:15.41 13:46.37 14:17.63 14:49.76 15:21.11 15:52.54 16:24.11
    16:55.10
 14 Deruse, Samuel W          14 Reno Aquatic Clu-PC 17:12.67   16:59.56        
       27.41    57.79  1:28.34  1:59.02  2:29.72  3:00.26  3:30.93  4:01.59
     4:32.05  5:02.90  5:33.75  6:04.70  6:35.69  7:06.70  7:38.04  8:09.42
     8:40.38  9:11.73  9:42.88 10:14.16 10:45.39 11:16.74 11:47.97 12:19.19
    12:50.34 13:21.65 13:52.73 14:24.12 14:55.37 15:26.56 15:57.46 16:28.63
    16:59.56
 15 Affeld, Jonathan J        13 Palo Alto Stanfo-PC 17:04.94   17:02.93        
       27.34    58.17  1:29.09  2:00.24  2:31.67  3:03.12  3:34.40  4:06.03
     4:37.10  5:08.58  5:39.83  6:11.22  6:42.26  7:13.65  7:44.93  8:16.12
     8:47.51  9:18.88  9:50.11 10:20.95 10:51.90 11:23.11 11:54.09 12:24.83
    12:56.54 13:27.39 13:58.70 14:29.77 15:00.86 15:31.90 16:02.76 16:33.25
    17:02.93
 16 Saenz, Anthony G          14 Front Range Barr-CO 16:55.79   17:12.06        
       27.88    57.52  1:28.12  1:59.13  2:30.47  3:01.79  3:33.05  4:04.55
     4:36.23  5:07.66  5:38.90  6:10.39  6:42.19  7:13.59  7:45.18  8:16.62
     8:48.41  9:19.91  9:51.07 10:22.59 10:53.84 11:25.69 11:57.48 12:29.14
    13:00.64 13:32.44 14:03.87 14:35.30 15:06.96 15:38.58 16:10.07 16:41.34
    17:12.06
 17 Khowong, Oscar L          14 De Anza Cupertin-PC 17:26.43   17:12.11        
       27.31    57.86  1:28.74  1:59.65  2:30.73  3:01.93  3:33.19  4:04.28
     4:35.47  5:06.70  5:37.45  6:08.78  6:40.31  7:11.93  7:43.75  8:15.22
     8:46.73  9:18.19  9:49.86 10:21.45 10:53.15 11:24.92 11:56.87 12:28.54
    12:59.98 13:31.59 14:03.48 14:35.30 15:06.82 15:38.21 16:09.98 16:41.56
    17:12.11
 18 Milton, Rhys W            13 Swim Utah-UT        16:51.29   17:14.98        
       27.28    57.37  1:28.30  1:59.37  2:30.53  3:01.89  3:33.16  4:04.55
     4:36.31  5:08.40  5:40.57  6:12.74  6:44.53  7:16.70  7:48.83  8:20.51
     8:52.10  9:23.95  9:56.29 10:28.10 10:59.60 11:31.45 12:03.26 12:34.75
    13:06.42 13:37.99 14:09.56 14:41.15 15:12.62 15:43.81 16:14.85 16:45.52
    17:14.98
 19 Dugas, Yuma L             13 North Coast Aqua-SI 17:20.03   17:20.53        
       27.23    57.59  1:28.40  1:59.16  2:30.43  3:01.81  3:33.24  4:04.78
     4:36.49  5:08.27  5:40.34  6:12.44  6:44.44  7:16.85  7:48.70  8:20.68
     8:52.37  9:24.52  9:56.47 10:28.13 11:00.24 11:32.38 12:03.93 12:36.52
    13:08.90 13:41.01 14:12.68 14:44.38 15:15.79 15:47.72 16:19.38 16:50.69
    17:20.53
 20 Inzunza, Edwin O          14 Unattached-PC       17:21.93   17:23.13        
       27.89    57.94  1:28.64  1:59.55  2:30.52  3:01.55  3:33.01  4:04.69
     4:36.35  5:08.15  5:39.82  6:11.88  6:43.77  7:15.36  7:47.11  8:18.69
     8:50.39  9:22.07  9:54.00 10:26.30 10:58.47 11:30.90 12:03.16 12:35.47
    13:07.32 13:39.41 14:11.46 14:43.47 15:15.52 15:47.66 16:19.71 16:51.85
    17:23.13
 21 Schwickert, Marvin M      13 Maryanne Keever-AZ  17:33.95   17:25.43        
       27.88    58.41  1:29.23  2:00.47  2:31.78  3:02.99  3:34.65  4:05.99
     4:37.62  5:09.04  5:41.06  6:13.25  6:45.69  7:17.49  7:49.27  8:21.10
     8:53.17  9:24.76  9:56.57 10:28.93 11:01.26 11:33.56 12:05.79 12:38.25
    13:10.51 13:42.96 14:14.68 14:46.77 15:18.92 15:51.13 16:23.50 16:55.31
    17:25.43
 22 Mes, Connor J             14 North Coast Aqua-SI 17:19.48   17:26.30        
       27.42    57.67  1:28.24  1:59.01  2:29.87  3:00.43  3:31.39  4:02.54
     4:33.67  5:05.21  5:36.37  6:07.63  6:39.31  7:10.93  7:42.49  8:14.04
     8:45.57  9:17.41  9:49.58 10:21.38 10:53.31 11:25.48 11:58.38 12:31.02
    13:04.03 13:37.29 14:10.09 14:43.29 15:16.54 15:49.51 16:21.93 16:54.31
    17:26.30
 23 Carlton, Mason K          13 Cabrillo Threshe-PC 17:36.75   17:38.96        
       29.23  1:00.76  1:32.33  2:04.62  2:36.29  3:08.44  3:40.32  4:11.99
     4:44.09  5:16.23  5:48.13  6:20.01  6:51.90  7:24.03  7:56.15  8:28.38
     9:00.84  9:32.82 10:05.07 10:37.33 11:09.75 11:42.09 12:14.92 12:47.74
    13:20.75 13:53.47 14:26.11 14:58.64 15:31.24 16:04.05 16:35.87 17:08.04
    17:38.96
 24 Burchell, Ryan A          13 Olympic Aquatic-PN  17:07.26   17:46.21        
       28.59    58.89  1:29.80  2:00.97  2:32.33  3:04.16  3:35.31  4:07.36
     4:39.54  5:11.55  5:43.23  6:15.37  6:47.65  7:20.28  7:52.66  8:24.76
     8:57.40  9:30.30 10:03.21 10:35.86 11:08.47 11:42.12 12:15.70 12:48.88
    13:22.55 13:55.90 14:28.70 15:01.38 15:34.61 16:08.25 16:41.53 17:14.18
    17:46.21
 25 Mitu, Robert C            14 Unattached-PC       18:06.07L  17:58.87        
       28.61    59.94  1:32.36  2:04.35  2:36.67  3:09.11  3:41.46  4:13.89
     4:46.15  5:18.87  5:51.55  6:24.01  6:56.78  7:29.41  8:02.25  8:35.01
     9:07.71  9:40.72 10:13.58 10:46.50 11:19.45 11:52.61 12:25.70 12:58.99
    13:32.29 14:05.77 14:39.08 15:12.27 15:46.07 16:19.61 16:53.19 17:26.44
    17:58.87
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 48.93    4/6/2013 Benjamin D Ho, UN                            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mefford, Colby J          14 Unattached-PC          52.09      51.65        
       25.03    51.65                                                      
  2 Urlando, Gianluca R       14 Davis Arden Raci-SN    52.08      51.89        
       25.32    51.89                                                      
  3 Huang, Andy               14 Peak Swimming-PC       54.34      53.25        
       25.91    53.25                                                      
  4 Crews, Kaikea B           13 Truckee-Tahoe Sw-SN    52.87      53.45        
       25.84    53.45                                                      
  5 Lewczyk, Ethan G          14 North Bay Aquati-PC    53.79      54.18        
       26.02    54.18                                                      
  6 Aung, Winn M              13 Redding Swim Tea-SN    53.17      54.41        
       26.36    54.41                                                      
  7 Zhang, Tianyi             14 Peak Swimming-PC       54.53      54.59        
       27.00    54.59                                                      
  8 Lierz, Harrison M         13 Front Range Barr-CO    54.91      54.85        
       27.04    54.85                                                      
  9 Moore, Jered R            14 Maryanne Keever-AZ     55.26      54.91        
       26.83    54.91                                                      
 10 Dillard, Ben D            14 Sierra Marlins S-SN    54.73      55.26        
       26.75    55.26                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 48.93    4/6/2013 Benjamin D Ho, UN                            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Urlando, Gianluca R       14 Davis Arden Raci-SN    53.16      52.08 q      
       25.54    52.08                                                      
  2 Mefford, Colby J          14 Unattached-PC          53.36      52.09 q      
       24.95    52.09                                                      
  3 Crews, Kaikea B           13 Truckee-Tahoe Sw-SN    53.34      52.87 q      
       25.56    52.87                                                      
  4 Aung, Winn M              13 Redding Swim Tea-SN    54.44      53.17 q      
       25.64    53.17                                                      
  5 Lewczyk, Ethan G          14 North Bay Aquati-PC    53.88      53.79 q      
       26.37    53.79                                                      
  6 Huang, Andy               14 Peak Swimming-PC       56.32      54.34 q      
       26.45    54.34                                                      
  7 Zhang, Tianyi             14 Peak Swimming-PC       54.22      54.53 q      
       26.98    54.53                                                      
  8 Dillard, Ben D            14 Sierra Marlins S-SN  1:04.18L     54.73 q      
       26.39    54.73                                                      
  9 Lierz, Harrison M         13 Front Range Barr-CO    52.42      54.91 q      
       26.69    54.91                                                      
 10 Moore, Jered R            14 Maryanne Keever-AZ     55.54      55.26 q      
       26.93    55.26                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Burry, Nicholas J         14 Unattached-PC          54.02      55.27        
       26.52    55.27                                                      
 12 da Costa, Taito P         14 Unattached-PC          54.98      55.49        
       27.02    55.49                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cho, Joshua J             13 Wasatch Front Fi-UT    55.18      55.87        
       27.30    55.87                                                      
 14 Hu, Ethan                 14 Peak Swimming-PC       56.24      55.88        
       27.32    55.88                                                      
 15 Trujillo, Jack A          14 Gators Swim Club-CA  1:06.16L     55.90        
       26.98    55.90                                                      
 16 Wolfgramm, Zerin H        13 Salt Lake Swim L-UT    55.18      56.51        
       27.54    56.51                                                      
 17 Tovera, Jared Allen S     14 Unattached-PC          55.29      56.56        
       27.79    56.56                                                      
 18 Witty, Andrew S           13 Bainbridge Islan-PN    57.69      56.61        
       27.35    56.61                                                      
 19 Lam, Allen K              14 Unattached-PC          56.48      56.64        
       27.94    56.64                                                      
 20 Deruse, Samuel W          14 Reno Aquatic Clu-PC    56.89      56.71        
       27.75    56.71                                                      
 21 Markow, Aron C            13 Bainbridge Islan-PN    56.56      56.77        
       27.37    56.77                                                      
 22 Makler, Theodore C        13 Palo Alto Stanfo-PC    56.93      56.79        
       27.72    56.79                                                      
 23 David, Calvin C           14 Unattached-PC          56.05      56.83        
       27.75    56.83                                                      
 24 Ren, Alex J               13 Pleasanton Seaha-PC    57.42      56.84        
       27.88    56.84                                                      
 25 Masongsong, Devin L       13 Terrapins Swim T-PC    57.62      56.91        
       27.34    56.91                                                      
 26 Xu, Patrick D             14 Unattached-PC          56.54      56.92        
       28.25    56.92                                                      
 27 Coloma, Garrick L         14 Terrapins Swim T-PC    55.86      57.06        
       27.97    57.06                                                      
 28 Swift, Sean S             13 Davis Arden Raci-SN    57.51      57.40        
       28.08    57.40                                                      
 29 McIntyre, Zachary M       13 Marin Pirates-PC       57.06      57.43        
       27.97    57.43                                                      
 30 Gore, Cristofer R         13 Foothill Aqua Sh-SN    57.47      57.79        
       28.03    57.79                                                      
 31 Mitu, Robert C            14 Unattached-PC          57.31      57.91        
       28.46    57.91                                                      
 32 Vegas, Armando L          14 Una Crow-PC            57.78      58.03        
       28.02    58.03                                                      
 33 Sevidal, Ryan K           13 Canyons Aquatic-CA     57.54      58.07        
       28.36    58.07                                                      
 34 Kuo, Aaron J              14 Unattached-PC          57.45      58.56        
       28.16    58.56                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:48.10    4/5/2013 Benjamin D Ho, UN                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mefford, Colby J          14 Unattached-PC        1:54.72    1:51.34        
       25.49    53.15  1:21.54  1:51.34                                    
  2 Urlando, Gianluca R       14 Davis Arden Raci-SN  1:56.72    1:53.48        
       26.35    53.77  1:23.15  1:53.48                                    
  3 Lierz, Harrison M         13 Front Range Barr-CO  1:56.80    1:55.23        
       26.67    55.37  1:25.27  1:55.23                                    
  4 Zhang, Tianyi             14 Peak Swimming-PC     1:58.00    1:57.74        
       27.68    56.72  1:26.86  1:57.74                                    
  5 Lewczyk, Ethan G          14 North Bay Aquati-PC  2:00.85    2:00.10        
       28.51    59.02  1:30.30  2:00.10                                    
  6 Ren, Alex J               13 Pleasanton Seaha-PC  2:00.23    2:00.34        
       27.95    58.02  1:29.13  2:00.34                                    
  7 Moore, Jered R            14 Maryanne Keever-AZ   2:00.84    2:00.73        
       27.64    57.55  1:30.04  2:00.73                                    
  8 Deruse, Samuel W          14 Reno Aquatic Clu-PC  2:01.23    2:00.75        
       27.58    57.45  1:28.92  2:00.75                                    
  9 Crews, Kaikea B           13 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:58.00    2:02.86        
       27.93    58.01  1:30.44  2:02.86                                    
 10 Trujillo, Jack A          14 Gators Swim Club-CA  2:01.19    2:12.19        
       29.93  1:03.37  1:38.06  2:12.19                                    
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:48.10    4/5/2013 Benjamin D Ho, UN                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mefford, Colby J          14 Unattached-PC        1:55.58    1:54.72 q      
       26.39    54.99  1:24.43  1:54.72                                    
  2 Urlando, Gianluca R       14 Davis Arden Raci-SN  1:55.39    1:56.72 q      
       27.07    56.36  1:26.26  1:56.72                                    
  3 Lierz, Harrison M         13 Front Range Barr-CO  1:51.64    1:56.80 q      
       27.27    56.38  1:26.87  1:56.80                                    
  4 Crews, Kaikea B           13 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:54.47    1:58.00 q      
       28.42    57.65  1:27.53  1:58.00                                    
  4 Zhang, Tianyi             14 Peak Swimming-PC     1:56.77    1:58.00 q      
       28.30    57.76  1:28.02  1:58.00                                    
  6 Ren, Alex J               13 Pleasanton Seaha-PC  2:02.74    2:00.23 q      
       28.42    58.69  1:29.27  2:00.23                                    
  7 Moore, Jered R            14 Maryanne Keever-AZ   2:02.76    2:00.84 q      
       28.00    58.29  1:29.66  2:00.84                                    
  8 Lewczyk, Ethan G          14 North Bay Aquati-PC  2:01.07    2:00.85 q      
       28.39    59.57  1:30.55  2:00.85                                    
  9 Trujillo, Jack A          14 Gators Swim Club-CA  2:02.02    2:01.19 q      
       28.63    59.42  1:30.60  2:01.19                                    
 10 Deruse, Samuel W          14 Reno Aquatic Clu-PC  1:59.21    2:01.23 q      
       28.74    59.04  1:30.11  2:01.23                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dillard, Ben D            14 Sierra Marlins S-SN  1:57.37    2:01.40        
       28.09    58.60  1:29.72  2:01.40                                    
 12 Coloma, Garrick L         14 Terrapins Swim T-PC  2:00.66    2:01.42        
       28.71    59.54  1:31.03  2:01.42                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mitu, Robert C            14 Unattached-PC        2:02.21    2:01.48        
       29.41  1:00.21  1:31.30  2:01.48                                    
 14 Tsai, Justin              14 Pleasanton Seaha-PC  2:01.40    2:01.98        
       28.79    59.64  1:30.64  2:01.98                                    
 15 Swift, Sean S             13 Davis Arden Raci-SN  2:00.90    2:02.02        
       29.10    59.88  1:31.20  2:02.02                                    
 16 Makler, Theodore C        13 Palo Alto Stanfo-PC  2:00.05    2:02.27        
       29.35  1:00.43  1:31.63  2:02.27                                    
 17 Dempster, Allen J         14 Crow Canyon Coun-PC  2:00.26    2:02.39        
       28.17    58.91  1:31.05  2:02.39                                    
 18 Kirton, Ryan R            13 De Anza Cupertin-PC  2:01.89    2:02.40        
       29.20  1:01.11  1:32.54  2:02.40                                    
 19 Huang, Andy               14 Peak Swimming-PC     1:59.16    2:02.60        
       28.60    59.73  1:31.66  2:02.60                                    
 20 Lam, Allen K              14 Unattached-PC        2:03.90    2:03.64        
       28.61    59.44  1:31.45  2:03.64                                    
 21 Xu, Patrick D             14 Unattached-PC        1:59.97    2:03.74        
       29.49  1:00.49  1:31.85  2:03.74                                    
 22 Gore, Cristofer R         13 Foothill Aqua Sh-SN  2:02.98    2:03.87        
       29.97  1:01.94  1:33.55  2:03.87                                    
 23 Washabaugh, Seth P        14 South Bay Aquati-SI  2:02.87    2:04.43        
       29.90  1:01.45  1:33.12  2:04.43                                    
 24 Wolfgramm, Zerin H        13 Salt Lake Swim L-UT  1:58.49    2:05.14        
       29.52  1:00.85  1:33.13  2:05.14                                    
 25 Mes, Connor J             14 North Coast Aqua-SI  2:02.80    2:05.78        
       29.97  1:01.30  1:33.93  2:05.78                                    
 26 Chou, Timothy N           14 Santa Clara Swim-PC  2:04.22    2:06.09        
       30.15  1:01.52  1:34.23  2:06.09                                    
 27 Witty, Andrew S           13 Bainbridge Islan-PN  2:03.21    2:06.73        
       29.26  1:01.44  1:33.96  2:06.73                                    
 -- Hanna, Lars T             13 Aces Swim Club-CO    1:58.92         DQ        
       28.43    58.38  1:29.23       DQ                                    
 -- Cho, Joshua J             13 Wasatch Front Fi-UT  1:59.97         DQ        
       28.62    59.84  1:31.92       DQ                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 58.79   4/11/2015 Matthew D Wilcox, Terrapins Swim T           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dillard, Ben D            14 Sierra Marlins S-SN    59.63      58.97        
       28.18    58.97                                                      
  2 Alejandro, Keane          13 Canyons Aquatic-CA   1:00.12      59.72        
       28.62    59.72                                                      
  3 Tay, Edward M             13 Palo Alto Stanfo-PC    59.93      59.82        
       28.46    59.82                                                      
  4 McCormick, Evan S         14 Foothill Aqua Sh-SN  1:00.99    1:00.10        
       28.56  1:00.10                                                      
  5 Kim, Ryan A               13 Palo Alto Stanfo-PC  1:01.04    1:00.37        
       28.41  1:00.37                                                      
  6 Gillespie, Jack D         14 Foothill Aqua Sh-SN    59.96    1:00.78        
       28.53  1:00.78                                                      
  7 Swift, Sean S             13 Davis Arden Raci-SN  1:01.69    1:01.03        
       29.19  1:01.03                                                      
  8 Lee, Justin               14 Una Nca-SI           1:02.06    1:01.39        
       29.29  1:01.39                                                      
  9 Hsieh, Aaron              14 Una Pasa-PC          1:01.14    1:01.48        
       29.36  1:01.48                                                      
 10 Vizental, Anthony         14 Unattached-PC        1:01.87    1:02.02        
       29.67  1:02.02                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 58.79   4/11/2015 Matthew D Wilcox, Terrapins Swim T           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dillard, Ben D            14 Sierra Marlins S-SN    59.97      59.63 q      
       28.24    59.63                                                      
  2 Tay, Edward M             13 Palo Alto Stanfo-PC  1:00.94      59.93 q      
       29.14    59.93                                                      
  3 Gillespie, Jack D         14 Foothill Aqua Sh-SN  1:00.33      59.96 q      
       28.20    59.96                                                      
  4 Alejandro, Keane          13 Canyons Aquatic-CA     59.76    1:00.12 q      
       29.08  1:00.12                                                      
  5 McCormick, Evan S         14 Foothill Aqua Sh-SN  1:00.25    1:00.99 q      
       28.92  1:00.99                                                      
  6 Kim, Ryan A               13 Palo Alto Stanfo-PC  1:01.26    1:01.04 q      
       28.67  1:01.04                                                      
  7 Hsieh, Aaron              14 Una Pasa-PC          1:03.08    1:01.14 q      
       29.13  1:01.14                                                      
  8 Swift, Sean S             13 Davis Arden Raci-SN  1:01.95    1:01.69 q      
       29.40  1:01.69                                                      
  9 Vizental, Anthony         14 Unattached-PC        1:03.88    1:01.87 q      
       29.32  1:01.87                                                      
 10 Lee, Justin               14 Una Nca-SI           1:03.24    1:02.06 q      
       29.61  1:02.06                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Huang, Andy               14 Peak Swimming-PC     1:00.99    1:02.16        
       29.56  1:02.16                                                      
 12 Xu, Patrick D             14 Unattached-PC        1:01.92    1:02.23        
       29.77  1:02.23                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gustat, Alexander J       14 Wasatch Front Fi-UT  1:02.82    1:02.30        
       29.35  1:02.30                                                      
 14 Winn, Benjamin K          14 Unattached-PC          59.65    1:02.35        
       29.43  1:02.35                                                      
 15 McIntosh, Corban A        14 Marin Pirates-PC     1:02.50    1:02.39        
       29.94  1:02.39                                                      
 16 Dulay, Michael A          13 Terrapins Swim T-PC  1:03.37    1:02.49        
       29.75  1:02.49                                                      
 17 Pham, Kolby H             14 Palo Alto Stanfo-PC  1:02.73    1:02.57        
       29.55  1:02.57                                                      
 18 Wenker, Jude T            14 Bainbridge Islan-PN    59.09    1:02.70        
       29.17  1:02.70                                                      
 19 Yep, Jassen J             13 Peak Swimming-PC     1:02.78    1:02.72        
       29.90  1:02.72                                                      
 20 Tovera, Jared Allen S     14 Unattached-PC        1:04.07    1:03.09        
       29.82  1:03.09                                                      
 21 Zhou, Matthew M           14 Unattached-PC        1:04.80    1:03.15        
       30.17  1:03.15                                                      
 22 Khowong, Oscar L          14 De Anza Cupertin-PC  1:04.38    1:03.16        
       30.12  1:03.16                                                      
 23 Kwok, Jason               13 Santa Clara Swim-PC  1:03.22    1:03.20        
       30.18  1:03.20                                                      
 24 Hawk, Dylan W             13 Santa Clara Swim-PC  1:03.87    1:03.59        
       29.66  1:03.59                                                      
 25 Iritani, Sean R           14 Unattached-PC        1:04.11    1:03.65        
       29.83  1:03.65                                                      
 26 Markow, Aron C            13 Bainbridge Islan-PN  1:00.53    1:03.78        
       29.85  1:03.78                                                      
 27 Sellers, Joshua M         14 Una Smst-SN          1:04.41    1:04.13        
       30.66  1:04.13                                                      
 28 Makler, Theodore C        13 Palo Alto Stanfo-PC  1:03.84    1:04.17        
       30.44  1:04.17                                                      
 29 Kuo, Aaron J              14 Unattached-PC        1:04.56    1:04.31        
       30.31  1:04.31                                                      
 30 Jones, Deniz O            14 Unattached-PC        1:04.44    1:04.49        
       30.70  1:04.49                                                      
 31 Nguyen, Ethan             14 Flying Fish-PC       1:04.54    1:04.64        
       30.70  1:04.64                                                      
 32 Colombo, Owen D           14 Heartland Swim A-SI  1:04.18    1:04.89        
       30.87  1:04.89                                                      
 33 Pocock, Andrew J          14 Mesa Aquatics Cl-AZ  1:03.38    1:04.93        
       30.43  1:04.93                                                      
 34 Eyrich, Maxwell M         14 Bainbridge Islan-PN  1:02.79    1:05.45        
       30.87  1:05.45                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 2:05.25   3/31/2016 Ben D Dillard, Sierra Marlins S            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dillard, Ben D            14 Sierra Marlins S-SN  2:08.04    2:05.25#       
       28.57  1:00.07  1:32.31  2:05.25                                    
  2 Tay, Edward M             13 Palo Alto Stanfo-PC  2:11.08    2:09.07        
       29.42  1:02.31  1:35.78  2:09.07                                    
  3 Swift, Sean S             13 Davis Arden Raci-SN  2:14.21    2:10.07        
       29.83  1:03.25  1:37.13  2:10.07                                    
  4 McCormick, Evan S         14 Foothill Aqua Sh-SN  2:11.83    2:10.19        
       29.68  1:02.76  1:37.25  2:10.19                                    
  5 Alejandro, Keane          13 Canyons Aquatic-CA   2:10.19    2:10.20        
       29.87  1:02.45  1:36.00  2:10.20                                    
  6 Yep, Jassen J             13 Peak Swimming-PC     2:13.26    2:12.14        
       29.87  1:02.98  1:37.09  2:12.14                                    
  7 Kim, Ryan A               13 Palo Alto Stanfo-PC  2:14.87    2:12.47        
       29.13  1:02.78  1:37.98  2:12.47                                    
  8 Vizental, Anthony         14 Unattached-PC        2:15.05    2:14.80        
       30.66  1:04.32  1:39.51  2:14.80                                    
  9 Lee, Justin               14 Una Nca-SI           2:14.62    2:15.25        
       30.64  1:04.40  1:39.33  2:15.25                                    
 10 Xu, Patrick D             14 Unattached-PC        2:15.04    2:16.35        
       30.74  1:04.87  1:40.23  2:16.35                                    
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 2:05.25   3/31/2016 Ben D Dillard, Sierra Marlins S            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dillard, Ben D            14 Sierra Marlins S-SN  2:06.07    2:08.04 q      
       29.09  1:01.46  1:34.63  2:08.04                                    
  2 Alejandro, Keane          13 Canyons Aquatic-CA   2:08.37    2:10.19 q      
  3 Tay, Edward M             13 Palo Alto Stanfo-PC  2:10.79    2:11.08 q      
  4 McCormick, Evan S         14 Foothill Aqua Sh-SN  2:14.08    2:11.83 q      
  5 Yep, Jassen J             13 Peak Swimming-PC     2:10.37    2:13.26 q      
       30.24  1:03.94  1:38.61  2:13.26                                    
  6 Swift, Sean S             13 Davis Arden Raci-SN  2:17.09    2:14.21 q      
  7 Lee, Justin               14 Una Nca-SI           2:16.77    2:14.62 q      
  8 Kim, Ryan A               13 Palo Alto Stanfo-PC  2:14.73    2:14.87 q      
  9 Xu, Patrick D             14 Unattached-PC        2:13.06    2:15.04 q      
 10 Vizental, Anthony         14 Unattached-PC        2:15.90    2:15.05 q      
       30.41  1:04.85  1:39.76  2:15.05                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Winn, Benjamin K          14 Unattached-PC        2:07.90    2:15.12        
 12 Gillespie, Jack D         14 Foothill Aqua Sh-SN  2:14.55    2:15.17        
       30.13  1:04.40  1:39.66  2:15.17                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sellers, Joshua M         14 Una Smst-SN          2:21.10    2:15.44        
       31.24  1:05.59  1:41.54  2:15.44                                    
 14 Hsieh, Aaron              14 Una Pasa-PC          2:16.99    2:15.83        
 15 McIntosh, Corban A        14 Marin Pirates-PC     2:14.47    2:15.99        
 16 Zhou, Matthew M           14 Unattached-PC        2:20.54    2:16.35        
       31.45  1:05.89  1:40.96  2:16.35                                    
 17 Dulay, Michael A          13 Terrapins Swim T-PC  2:18.56    2:17.36        
 18 Makler, Theodore C        13 Palo Alto Stanfo-PC  2:14.60    2:17.72        
 19 Pascual, Alexander I      13 Napa Valley Swim-PC  2:17.56    2:18.47        
       31.22  1:05.82  1:42.83  2:18.47                                    
 20 Saenz, Anthony G          14 Front Range Barr-CO  2:16.83    2:18.83        
 21 Huang, Roderick W         13 Santa Clara Swim-PC  2:17.57    2:19.15        
 22 Gustat, Alexander J       14 Wasatch Front Fi-UT  2:19.18    2:19.83        
       31.42  1:07.33  1:43.21  2:19.83                                    
 23 Ng, Ryan                  13 De Anza Cupertin-PC  2:19.36    2:19.88        
       32.25  1:08.91  1:44.96  2:19.88                                    
 24 Kwok, Jason               13 Santa Clara Swim-PC  2:16.98    2:20.15        
       30.61  1:05.35  1:42.15  2:20.15                                    
 25 Jones, Deniz O            14 Unattached-PC        2:18.57    2:20.70        
       31.50  1:06.68  1:42.78  2:20.70                                    
 26 Pocock, Andrew J          14 Mesa Aquatics Cl-AZ  2:19.34    2:20.80        
       31.42  1:07.25  1:44.59  2:20.80                                    
 27 Colombo, Owen D           14 Heartland Swim A-SI  2:18.97    2:21.59        
       32.93  1:09.34  1:46.10  2:21.59                                    
 28 Tovera, Jared Allen S     14 Unattached-PC        2:17.94    2:22.69        
 29 Eyrich, Maxwell M         14 Bainbridge Islan-PN  2:17.70    2:22.93        
 30 Cai, Sebastian A          14 Unattached-PC        2:21.63    2:34.28        
       33.80  1:13.21  1:53.35  2:34.28                                    
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 49.80        2011 Justin Lynch, TERA                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hu, Ethan                 14 Peak Swimming-PC       52.54      51.65        
       24.45    51.65                                                      
  2 Urlando, Gianluca R       14 Davis Arden Raci-SN    51.82      51.70        
       24.22    51.70                                                      
  3 Aung, Winn M              13 Redding Swim Tea-SN    52.18      51.85        
       24.62    51.85                                                      
  4 Taner, Brooks E           14 Unattached-PC          52.65      51.96        
       24.49    51.96                                                      
  5 Mefford, Colby J          14 Unattached-PC          53.95      52.29        
       24.31    52.29                                                      
  6 Gillespie, Jack D         14 Foothill Aqua Sh-SN    53.06      53.08        
       24.61    53.08                                                      
  7 Trotter, Matthew E        14 Unattached-PC          54.90      54.16        
       25.37    54.16                                                      
  8 Hendricks, Wesley D       14 Mesa Aquatics Cl-AZ    54.49      54.25        
       25.33    54.25                                                      
  9 Shrestha, Ronit L         13 Canyons Aquatic-CA     54.84      54.31        
       25.43    54.31                                                      
 10 Pascual, Alexander I      13 Napa Valley Swim-PC    54.92      54.78        
       25.74    54.78                                                      
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 49.80        2011 Justin Lynch, TERA                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Urlando, Gianluca R       14 Davis Arden Raci-SN    51.91      51.82 q      
       24.19    51.82                                                      
  2 Aung, Winn M              13 Redding Swim Tea-SN    51.51      52.18 q      
       24.69    52.18                                                      
  3 Hu, Ethan                 14 Peak Swimming-PC       51.42      52.54 q      
       24.94    52.54                                                      
  4 Taner, Brooks E           14 Unattached-PC          52.99      52.65 q      
       25.24    52.65                                                      
  5 Gillespie, Jack D         14 Foothill Aqua Sh-SN    52.81      53.06 q      
       24.99    53.06                                                      
  6 Mefford, Colby J          14 Unattached-PC          53.92      53.95 q      
       25.15    53.95                                                      
  7 Hendricks, Wesley D       14 Mesa Aquatics Cl-AZ    54.37      54.49 q      
       25.58    54.49                                                      
  8 Shrestha, Ronit L         13 Canyons Aquatic-CA     56.06      54.84 q      
       25.85    54.84                                                      
  9 Trotter, Matthew E        14 Unattached-PC          54.98      54.90 q      
       25.82    54.90                                                      
 10 Pascual, Alexander I      13 Napa Valley Swim-PC    54.46      54.92 q      
       25.87    54.92                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Vizental, Anthony         14 Unattached-PC          55.58      55.12        
       26.05    55.12                                                      
 12 Hanna, Lars T             13 Aces Swim Club-CO      55.07      55.16        
       26.04    55.16                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Tay, Edward M             13 Palo Alto Stanfo-PC    55.74      55.21        
       26.09    55.21                                                      
 13 Roling, Christopher J     14 Santa Clara Swim-PC    54.23      55.21        
       26.34    55.21                                                      
 15 Dulay, Michael A          13 Terrapins Swim T-PC    55.90      55.26        
       26.23    55.26                                                      
 16 Wong, Aidan Y             14 Unattached-PC          53.85      55.35        
       25.85    55.35                                                      
 17 Morris, Mason P           13 North Coast Aqua-SI    56.46      55.40        
       26.04    55.40                                                      
 18 Brown, Maxwell W          14 Una Nca-SI             56.55      55.50        
       25.45    55.50                                                      
 19 Wadden, Nathan P          14 Unattached-PC          56.23      55.58        
       25.64    55.58                                                      
 20 Hawk, Dylan W             13 Santa Clara Swim-PC    55.55      55.69        
       25.99    55.69                                                      
 21 Kim, Ryan A               13 Palo Alto Stanfo-PC    54.78      55.72        
       25.76    55.72                                                      
 22 Tovera, Jared Allen S     14 Unattached-PC          55.45      56.02        
       25.95    56.02                                                      
 23 Collins, Leo D            14 Unattached-PC          55.20      56.07        
       26.34    56.07                                                      
 23 Peterson, Spencer T       14 Life Time  Arizo-AZ    56.50      56.07        
       26.26    56.07                                                      
 25 Cho, Joshua J             13 Wasatch Front Fi-UT    55.50      56.20        
       26.82    56.20                                                      
 26 Abdollahi, Ryan R         14 Irvine Novaquati-CA    56.11      56.28        
       26.82    56.28                                                      
 27 Yep, Jassen J             13 Peak Swimming-PC     1:04.44L     56.47        
       26.23    56.47                                                      
 28 Warner, Tate M            14 Rocky Mountain T-CO    56.39      56.76        
       26.75    56.76                                                      
 29 Vegas, Armando L          14 Una Crow-PC            56.71      56.82        
       27.20    56.82                                                      
 30 Yi, Woo-Young             14 Canyons Aquatic-CA   1:03.89L     56.97        
       26.60    56.97                                                      
 31 Daniels, Connor J         13 Davis Arden Raci-SN    56.64      57.16        
       27.00    57.16                                                      
 32 Evans, Jamison C          14 Unattached-PC          56.22      57.20        
       26.74    57.20                                                      
 33 Fitch, Raymond P          14 Unattached-SN          56.42      57.24        
       26.69    57.24                                                      
 34 Gore, Cristofer R         13 Foothill Aqua Sh-SN  1:04.55L     57.44        
       27.03    57.44                                                      
 35 Crews, Kaikea B           13 Truckee-Tahoe Sw-SN    56.14      57.62        
       26.77    57.62                                                      
 36 Dugas, Yuma L             13 North Coast Aqua-SI    56.42      57.71        
       26.81    57.71                                                      
 37 Wenker, Jude T            14 Bainbridge Islan-PN    54.23      58.12        
       27.40    58.12                                                      
 38 Cai, Sebastian A          14 Unattached-PC          56.55      59.62        
       26.90    59.62                                                      
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 1:50.00    4/7/2013 Maxime P Rooney, UN                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mefford, Colby J          14 Unattached-PC        1:58.26    1:54.14        
       25.61    54.96  1:24.18  1:54.14                                    
  2 Taner, Brooks E           14 Unattached-PC        1:55.98    1:54.61        
       25.49    54.45  1:24.14  1:54.61                                    
  3 Urlando, Gianluca R       14 Davis Arden Raci-SN  1:55.08    1:55.12        
       25.76    54.52  1:24.89  1:55.12                                    
  4 Gillespie, Jack D         14 Foothill Aqua Sh-SN  1:57.82    1:55.41        
       25.78    55.20  1:24.75  1:55.41                                    
  5 Huang, Andy               14 Peak Swimming-PC     2:01.29    1:58.24        
       25.62    55.76  1:27.16  1:58.24                                    
  6 Hanna, Lars T             13 Aces Swim Club-CO    2:00.92    1:58.65        
       26.77    57.08  1:28.09  1:58.65                                    
  7 Lewczyk, Ethan G          14 North Bay Aquati-PC  2:01.27    2:00.20        
       27.75    58.10  1:29.94  2:00.20                                    
  8 Gillies, Ryan C           14 Unattached-PC        2:00.32    2:00.62        
       26.46    56.83  1:28.52  2:00.62                                    
  9 Shrestha, Ronit L         13 Canyons Aquatic-CA   2:02.11    2:01.74        
       26.03    56.64  1:28.13  2:01.74                                    
 10 Dulay, Michael A          13 Terrapins Swim T-PC  2:01.80    2:03.91        
       27.24    58.23  1:31.23  2:03.91                                    
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
   FW Record: # 1:50.00    4/7/2013 Maxime P Rooney, UN                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Urlando, Gianluca R       14 Davis Arden Raci-SN  1:56.48    1:55.08 q      
       25.47    54.39  1:24.42  1:55.08                                    
  2 Aung, Winn M              13 Redding Swim Tea-SN  1:54.06    1:55.68 q      
       25.95    54.91  1:24.36  1:55.68                                    
  3 Taner, Brooks E           14 Unattached-PC        2:03.74    1:55.98 q      
       25.62    55.77  1:26.06  1:55.98                                    
  4 Gillespie, Jack D         14 Foothill Aqua Sh-SN  1:55.44    1:57.82 q      
       26.29    56.23  1:26.81  1:57.82                                    
  5 Mefford, Colby J          14 Unattached-PC        2:04.07    1:58.26 q      
       26.11    56.05  1:26.58  1:58.26                                    
  6 Gillies, Ryan C           14 Unattached-PC        2:03.60    2:00.32 q      
       27.06    57.25  1:28.86  2:00.32                                    
  7 Hanna, Lars T             13 Aces Swim Club-CO    1:58.19    2:00.92 q      
       27.17    57.90  1:29.82  2:00.92                                    
  8 Lewczyk, Ethan G          14 North Bay Aquati-PC  1:56.78    2:01.27 q      
       28.17    59.14  1:30.71  2:01.27                                    
  9 Huang, Andy               14 Peak Swimming-PC     1:58.14    2:01.29 q      
       26.15    57.53  1:29.09  2:01.29                                    
 10 Dulay, Michael A          13 Terrapins Swim T-PC  2:01.25    2:01.80 q      
       28.08    59.00  1:30.08  2:01.80                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Shrestha, Ronit L         13 Canyons Aquatic-CA   2:05.15    2:02.11        
       26.98    57.39  1:30.70  2:02.11                                    
 12 Choi, Matthew             14 Unattached-PC        2:05.44    2:02.77        
       27.70    58.60  1:30.66  2:02.77                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Trejo, Matthew L          13 Unattached-PC        2:01.89    2:02.78        
       27.43    58.16  1:30.11  2:02.78                                    
 14 Vizental, Anthony         14 Unattached-PC        2:02.95    2:02.87        
       27.27    58.83  1:31.02  2:02.87                                    
 15 Abdollahi, Ryan R         14 Irvine Novaquati-CA  2:03.34    2:03.40        
       27.78    58.68  1:30.81  2:03.40                                    
 16 Morris, Mason P           13 North Coast Aqua-SI  2:04.55    2:04.51        
       27.27    58.30  1:31.47  2:04.51                                    
 17 Plattel, Lleyton H        13 Pleasanton Seaha-PC  2:05.33    2:04.53        
       28.12  1:01.11  1:32.79  2:04.53                                    
 18 Kim, Ryan A               13 Palo Alto Stanfo-PC  2:04.09    2:04.92        
       28.04    59.98  1:32.73  2:04.92                                    
 19 Milton, Rhys W            13 Swim Utah-UT         2:03.93    2:05.07        
       28.19    59.42  1:32.75  2:05.07                                    
 20 Cho, Joshua J             13 Wasatch Front Fi-UT  2:02.63    2:06.17        
       27.49    59.48  1:32.63  2:06.17                                    
 21 Rodgers, Connor C         14 Monterey Bay Swi-PC  2:04.27    2:07.84        
       28.74  1:00.77  1:33.87  2:07.84                                    
 22 Cai, Sebastian A          14 Unattached-PC        2:04.33    2:10.95        
       28.49  1:01.46  1:35.89  2:10.95                                    
 -- Vegas, Armando L          14 Una Crow-PC          2:04.83         DQ        
       29.61  1:01.01  1:34.39       DQ                                    
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 1:50.95    4/5/2013 Benjamin D Ho, UN                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dillard, Ben D            14 Sierra Marlins S-SN  1:59.41    1:54.46        
       26.07    54.84  1:27.43  1:54.46                                    
  2 Huang, Andy               14 Peak Swimming-PC     1:58.15    1:55.45        
       25.08    55.27  1:29.23  1:55.45                                    
  3 Urlando, Gianluca R       14 Davis Arden Raci-SN  1:57.58    1:56.10        
       25.30    54.00  1:28.92  1:56.10                                    
  4 Gillespie, Jack D         14 Foothill Aqua Sh-SN  1:58.70    1:57.12        
       25.51    55.31  1:29.12  1:57.12                                    
  5 Hu, Ethan                 14 Peak Swimming-PC     1:59.37    1:57.27        
       24.92    55.17  1:30.15  1:57.27                                    
  6 Lierz, Harrison M         13 Front Range Barr-CO  2:00.01    1:57.39        
       25.39    55.09  1:30.58  1:57.39                                    
  7 McCormick, Evan S         14 Foothill Aqua Sh-SN  2:00.69    1:58.73        
       26.50    56.34  1:30.66  1:58.73                                    
  8 Makler, Theodore C        13 Palo Alto Stanfo-PC  2:00.28    2:00.11        
       26.77    57.18  1:32.41  2:00.11                                    
  9 Hawk, Dylan W             13 Santa Clara Swim-PC  2:00.52    2:02.34        
       26.15    56.43  1:32.41  2:02.34                                    
 10 Crews, Kaikea B           13 Truckee-Tahoe Sw-SN  2:00.28    2:06.88        
       27.24    57.61  1:37.42  2:06.88                                    
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 1:50.95    4/5/2013 Benjamin D Ho, UN                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Urlando, Gianluca R       14 Davis Arden Raci-SN  1:58.86    1:57.58 q      
       25.57    53.97  1:30.02  1:57.58                                    
  2 Huang, Andy               14 Peak Swimming-PC     1:56.31    1:58.15 q      
       25.63    55.11  1:30.56  1:58.15                                    
  3 Gillespie, Jack D         14 Foothill Aqua Sh-SN  1:58.10    1:58.70 q      
       25.78    55.50  1:30.57  1:58.70                                    
  4 Hu, Ethan                 14 Peak Swimming-PC     1:58.59    1:59.37 q      
       24.83    54.87  1:31.08  1:59.37                                    
  5 Dillard, Ben D            14 Sierra Marlins S-SN  1:58.06    1:59.41 q      
       25.98    55.33  1:30.23  1:59.41                                    
  6 Lierz, Harrison M         13 Front Range Barr-CO  1:56.64    2:00.01 q      
       26.77    56.39  1:32.63  2:00.01                                    
  7 Crews, Kaikea B           13 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:58.94    2:00.28 q      
       27.15    55.44  1:31.30  2:00.28                                    
  7 Makler, Theodore C        13 Palo Alto Stanfo-PC  1:59.74    2:00.28 q      
       26.42    56.48  1:32.10  2:00.28                                    
  9 Hawk, Dylan W             13 Santa Clara Swim-PC  2:05.07    2:00.52 q      
       26.00    55.89  1:32.00  2:00.52                                    
 10 McCormick, Evan S         14 Foothill Aqua Sh-SN  2:00.49    2:00.69 q      
       26.65    56.55  1:31.52  2:00.69                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Swift, Sean S             13 Davis Arden Raci-SN  2:04.89    2:00.72        
       26.99    58.09  1:32.86  2:00.72                                    
 12 Xu, Patrick D             14 Unattached-PC        2:00.19    2:00.78        
       28.12    58.11  1:32.96  2:00.78                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hanna, Lars T             13 Aces Swim Club-CO    1:58.41    2:00.79        
       26.70    56.64  1:33.57  2:00.79                                    
 14 Mefford, Colby J          14 Unattached-PC        2:01.13    2:01.22        
       25.74    54.46  1:33.50  2:01.22                                    
 15 Abdollahi, Ryan R         14 Irvine Novaquati-CA  2:01.88    2:01.36        
       26.92    58.22  1:33.47  2:01.36                                    
 16 Tay, Edward M             13 Palo Alto Stanfo-PC  2:00.93    2:01.50        
       25.68    58.36  1:32.83  2:01.50                                    
 17 Ren, Alex J               13 Pleasanton Seaha-PC  2:02.96    2:02.39        
       26.43    56.84  1:33.86  2:02.39                                    
 18 Yep, Jassen J             13 Peak Swimming-PC     2:00.61    2:02.64        
       26.19    57.90  1:32.75  2:02.64                                    
 19 Khowong, Oscar L          14 De Anza Cupertin-PC  2:04.23    2:02.76        
       27.16    58.51  1:34.03  2:02.76                                    
 20 Zhou, Matthew M           14 Unattached-PC        2:06.45    2:02.81        
       27.51    58.73  1:33.52  2:02.81                                    
 21 Pascual, Alexander I      13 Napa Valley Swim-PC  1:59.57    2:03.35        
       26.77    57.45  1:34.31  2:03.35                                    
 22 Grini, Carl E             13 Marin Pirates-PC     2:06.00    2:03.51        
       27.18    58.63  1:34.82  2:03.51                                    
 23 Alejandro, Keane          13 Canyons Aquatic-CA   2:04.39    2:03.59        
       27.40  1:00.72  1:34.37  2:03.59                                    
 24 Trujillo, Jack A          14 Gators Swim Club-CA  2:06.39    2:03.91        
       26.90    58.92  1:34.53  2:03.91                                    
 25 Vizental, Anthony         14 Unattached-PC        2:03.51    2:04.07        
       26.25    58.85  1:34.54  2:04.07                                    
 26 Vulgas, Aidan M           14 California Capit-SN  2:04.13    2:04.08        
       27.20    58.29  1:35.71  2:04.08                                    
 27 Kurotori, Alex K          14 De Anza Cupertin-PC  2:04.72    2:04.21        
       26.65    57.53  1:34.76  2:04.21                                    
 28 Dempster, Allen J         14 Crow Canyon Coun-PC  2:05.92    2:04.30        
       26.67    56.97  1:35.59  2:04.30                                    
 29 Zhang, Tianyi             14 Peak Swimming-PC     2:03.89    2:04.48        
       27.32    57.53  1:35.49  2:04.48                                    
 30 Chou, Timothy N           14 Santa Clara Swim-PC  2:05.39    2:04.54        
       26.62    57.71  1:35.25  2:04.54                                    
 31 Mes, Connor J             14 North Coast Aqua-SI  2:05.30    2:04.65        
       27.25    58.24  1:36.16  2:04.65                                    
 32 Washabaugh, Seth P        14 South Bay Aquati-SI  2:25.79L   2:04.66        
       27.49    58.29  1:35.78  2:04.66                                    
 33 Kim, Ryan A               13 Palo Alto Stanfo-PC  2:03.74    2:04.97        
       26.33    59.48  1:35.72  2:04.97                                    
 34 Cho, Joshua J             13 Wasatch Front Fi-UT  2:03.28    2:05.13        
       26.78    57.80  1:35.91  2:05.13                                    
 35 Bista, Yughe D            14 Irvine Novaquati-CA  2:06.84    2:05.37        
       27.52    59.16  1:36.47  2:05.37                                    
 36 Giacoppo, Gabriel P       14 Unattached-PC        2:04.02    2:05.67        
       26.74    58.07  1:36.91  2:05.67                                    
 37 Wong, Aidan Y             14 Unattached-PC        2:04.37    2:05.74        
       26.35    58.74  1:36.32  2:05.74                                    
 38 Sellers, Joshua M         14 Una Smst-SN          2:05.62    2:05.80        
       28.31  1:00.96  1:37.13  2:05.80                                    
 39 Gillies, Ryan C           14 Unattached-PC        2:05.37    2:06.03        
       27.09    58.43  1:38.15  2:06.03                                    
 40 McIntyre, Zachary M       13 Marin Pirates-PC     2:05.06    2:06.19        
       28.78    59.16  1:36.68  2:06.19                                    
 41 Colombo, Owen D           14 Heartland Swim A-SI  2:04.59    2:06.23        
       27.46    59.53  1:37.53  2:06.23                                    
 42 Hernandez, Diego E        14 Unattached-PC        2:06.87    2:06.65        
       27.32    58.56  1:37.20  2:06.65                                    
 43 Ng, Ryan                  13 De Anza Cupertin-PC  2:06.61    2:07.09        
       28.22  1:00.51  1:37.35  2:07.09                                    
 44 Huang, Roderick W         13 Santa Clara Swim-PC  2:06.36    2:07.58        
       28.08  1:01.03  1:37.47  2:07.58                                    
 45 Morris, Mason P           13 North Coast Aqua-SI  2:06.39    2:08.33        
       26.70  1:00.60  1:39.76  2:08.33                                    
 46 Tsai, Kurtis Y            14 San Marino Tsuna-CA  2:05.97    2:08.50        
       28.91  1:00.89  1:38.62  2:08.50                                    
 47 Witty, Andrew S           13 Bainbridge Islan-PN  2:05.94    2:08.90        
       28.28    59.84  1:38.89  2:08.90                                    
 48 Tovera, Jared Allen S     14 Unattached-PC        2:01.47    2:09.67        
       26.91  1:00.10  1:38.49  2:09.67                                    
 -- Dugas, Yuma L             13 North Coast Aqua-SI  2:24.91L        DQ        
       27.08  1:00.20  1:37.38       DQ                                    
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 3:57.18    4/7/2013 Maxime P Rooney, UN                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Huang, Andy               14 Peak Swimming-PC     4:07.92    4:04.12        
       25.18    54.66  1:25.97  1:58.20  2:32.18  3:07.74  3:36.36  4:04.12
  2 Urlando, Gianluca R       14 Davis Arden Raci-SN  4:12.83    4:07.94        
       25.41    54.68  1:25.35  1:56.19  2:32.42  3:09.90  3:39.22  4:07.94
  3 Lierz, Harrison M         13 Front Range Barr-CO  4:15.82    4:09.34        
       26.90    57.89  1:28.48  1:58.87  2:35.63  3:12.51  3:41.59  4:09.34
  4 Dillard, Ben D            14 Sierra Marlins S-SN  4:12.02    4:10.99        
       26.53    57.79  1:29.43  2:00.92  2:35.81  3:11.74  3:42.32  4:10.99
  5 Hu, Ethan                 14 Peak Swimming-PC     4:18.58    4:12.01        
       25.93    55.67  1:28.01  1:59.76  2:37.37  3:14.18  3:43.78  4:12.01
  6 Hanna, Lars T             13 Aces Swim Club-CO    4:17.69    4:14.94        
       27.07    58.02  1:29.89  2:02.31  2:39.79  3:17.57  3:47.02  4:14.94
  7 Ren, Alex J               13 Pleasanton Seaha-PC  4:18.62    4:15.06        
       27.43    58.32  1:30.62  2:02.95  2:39.45  3:17.00  3:46.61  4:15.06
  8 Makler, Theodore C        13 Palo Alto Stanfo-PC  4:19.36    4:17.61        
       27.31    58.86  1:30.95  2:02.73  2:40.22  3:18.27  3:48.58  4:17.61
  9 Xu, Patrick D             14 Unattached-PC        4:16.79    4:17.81        
       28.90  1:02.60  1:34.29  2:06.23  2:42.22  3:19.61  3:49.00  4:17.81
 10 Pascual, Alexander I      13 Napa Valley Swim-PC  4:18.69    4:18.61        
       27.40    58.20  1:31.51  2:04.70  2:42.44  3:20.05  3:49.81  4:18.61
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
   FW Record: # 3:57.18    4/7/2013 Maxime P Rooney, UN                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Huang, Andy               14 Peak Swimming-PC     4:05.93    4:07.92 q      
       25.34    55.05  1:27.19  1:59.44  2:34.80  3:10.33  3:39.58  4:07.92
  2 Dillard, Ben D            14 Sierra Marlins S-SN  4:23.22    4:12.02 q      
       26.94    58.09  1:29.52  2:00.88  2:36.07  3:12.33  3:42.85  4:12.02
  3 Urlando, Gianluca R       14 Davis Arden Raci-SN  4:11.78    4:12.83 q      
       25.66    55.19  1:25.23  1:56.38  2:34.85  3:13.71  3:43.67  4:12.83
  4 Lierz, Harrison M         13 Front Range Barr-CO  4:07.12    4:15.82 q      
       26.84    57.72  1:28.70  1:59.98  2:38.46  3:17.89  3:46.78  4:15.82
  5 Xu, Patrick D             14 Unattached-PC        4:15.32    4:16.79 q      
       28.67  1:01.89  1:33.48  2:05.52  2:40.74  3:17.42  3:47.28  4:16.79
  6 Hanna, Lars T             13 Aces Swim Club-CO    4:11.78    4:17.69 q      
       27.08    58.09  1:30.74  2:03.05  2:40.78  3:19.22  3:48.86  4:17.69
  7 Hu, Ethan                 14 Peak Swimming-PC     4:10.52    4:18.58 q      
       25.56    55.31  1:28.19  2:01.34  2:39.56  3:17.99  3:48.68  4:18.58
  8 Ren, Alex J               13 Pleasanton Seaha-PC  4:25.42    4:18.62 q      
       27.69    59.38  1:31.45  2:03.23  2:40.83  3:18.49  3:48.92  4:18.62
  9 Pascual, Alexander I      13 Napa Valley Swim-PC  4:18.89    4:18.69 q      
       27.26    58.14  1:30.62  2:04.02  2:41.08  3:19.14  3:49.49  4:18.69
 10 Makler, Theodore C        13 Palo Alto Stanfo-PC  4:25.99    4:19.36 q      
       28.03    59.93  1:31.97  2:04.22  2:41.46  3:19.46  3:50.11  4:19.36
-------------------------------------------------------------------------
 11 Swift, Sean S             13 Davis Arden Raci-SN  5:04.76L   4:19.50        
       27.45    59.57  1:33.92  2:06.99  2:43.53  3:20.91  3:51.10  4:19.50
 12 David, Calvin C           14 Unattached-PC        4:26.78    4:20.04        
       28.71  1:01.58  1:33.64  2:04.72  2:44.77  3:24.82  3:52.86  4:20.04
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mes, Connor J             14 North Coast Aqua-SI  4:21.46    4:20.17        
       28.14  1:00.21  1:33.47  2:05.72  2:44.01  3:22.36  3:52.31  4:20.17
 14 Yep, Jassen J             13 Peak Swimming-PC     4:19.07    4:20.80        
       26.70    58.25  1:31.54  2:04.79  2:40.92  3:17.56  3:49.73  4:20.80
 15 Alejandro, Keane          13 Canyons Aquatic-CA   4:20.26    4:20.88        
       27.73    59.37  1:35.10  2:09.90  2:44.59  3:19.69  3:50.76  4:20.88
 16 Abdollahi, Ryan R         14 Irvine Novaquati-CA  4:20.26    4:21.14        
       27.64    58.69  1:32.58  2:06.30  2:44.47  3:23.27  3:52.57  4:21.14
 17 Choi, Matthew             14 Unattached-PC        4:21.94    4:21.24        
       26.74    57.59  1:31.02  2:04.72  2:41.61  3:18.83  3:50.42  4:21.24
 18 Khowong, Oscar L          14 De Anza Cupertin-PC  4:28.17    4:21.27        
       28.11  1:00.26  1:34.16  2:07.96  2:43.66  3:21.01  3:51.61  4:21.27
 19 Vizental, Anthony         14 Unattached-PC        4:26.36    4:22.17        
       27.73    59.97  1:34.62  2:08.86  2:44.64  3:21.24  3:51.47  4:22.17
 20 Vulgas, Aidan M           14 California Capit-SN  4:19.14    4:22.74        
       27.56    59.57  1:33.88  2:07.61  2:46.11  3:24.89  3:54.34  4:22.74
 21 Tay, Edward M             13 Palo Alto Stanfo-PC  4:21.46    4:23.67        
       27.40    58.61  1:33.85  2:09.59  2:44.44  3:21.05  3:52.61  4:23.67
 22 Bista, Yughe D            14 Irvine Novaquati-CA  5:05.80L   4:24.93        
       28.12  1:00.26  1:35.14  2:09.79  2:49.22  3:28.22  3:56.48  4:24.93
 23 Cho, Joshua J             13 Wasatch Front Fi-UT  4:20.23    4:25.91        
       27.35    59.01  1:31.78  2:04.46  2:45.77  3:27.05  3:56.88  4:25.91
 24 Chou, Timothy N           14 Santa Clara Swim-PC  4:26.89    4:25.97        
       27.95    59.27  1:32.66  2:05.75  2:44.07  3:23.11  3:55.31  4:25.97
 25 Grini, Carl E             13 Marin Pirates-PC     4:24.93    4:25.98        
       27.95  1:00.02  1:34.60  2:08.16  2:45.73  3:24.06  3:55.52  4:25.98
 26 Washabaugh, Seth P        14 South Bay Aquati-SI  4:18.06    4:26.52        
       27.46    59.43  1:34.21  2:07.60  2:46.65  3:26.44  3:57.97  4:26.52
 27 Sellers, Joshua M         14 Una Smst-SN          4:22.80    4:26.55        
       29.26  1:03.08  1:37.59  2:11.84  2:48.32  3:25.36  3:56.08  4:26.55
 28 Saenz, Anthony G          14 Front Range Barr-CO  4:27.04    4:26.87        
       29.06  1:02.02  1:35.20  2:09.56  2:47.27  3:26.06  3:57.56  4:26.87
 29 Hong, Brandon J           14 Unattached-PC        4:27.32    4:27.29        
       28.11  1:00.11  1:35.48  2:10.04  2:47.72  3:26.76  3:57.90  4:27.29
 30 Giacoppo, Gabriel P       14 Unattached-PC        4:24.03    4:27.35        
       27.81  1:00.04  1:34.50  2:08.75  2:47.42  3:26.70  3:57.90  4:27.35
 31 Rodgers, Connor C         14 Monterey Bay Swi-PC  4:29.88    4:28.30        
       28.31  1:00.43  1:33.87  2:07.62  2:45.89  3:25.43  3:57.28  4:28.30
 32 Gore, Cristofer R         13 Foothill Aqua Sh-SN  4:22.95    4:28.39        
       28.33  1:00.79  1:34.24  2:07.74  2:48.48  3:28.99  3:59.43  4:28.39
 33 Dugas, Yuma L             13 North Coast Aqua-SI  4:27.34    4:29.85        
       28.63  1:01.68  1:36.48  2:11.45  2:49.38  3:28.40  3:59.64  4:29.85
 34 Trujillo, Jack A          14 Gators Swim Club-CA  5:09.18L   4:30.64        
       27.63    59.49  1:33.08  2:06.63  2:46.07  3:25.76  3:59.01  4:30.64
 35 Morris, Mason P           13 North Coast Aqua-SI  4:28.98    4:31.08        
       27.95  1:00.18  1:35.98  2:11.50  2:50.93  3:30.85  4:01.50  4:31.08
 36 da Costa, Taito P         14 Unattached-PC        4:21.79    4:31.24        
       15.66  1:00.01  1:33.88  2:07.28  2:46.96  3:27.56  4:00.27  4:31.24
 37 Dulay, Michael A          13 Terrapins Swim T-PC  4:27.67    4:32.65        
       28.94  1:02.02  1:37.36  2:13.48  2:51.24  3:29.00  4:00.97  4:32.65
 38 Samaniego, Brandon M      14 Irvine Novaquati-CA  5:07.53L   4:32.94        
       28.17  1:01.51  1:37.11  2:11.79  2:51.55  3:32.09  4:03.02  4:32.94
 39 Vegas, Armando L          14 Una Crow-PC          4:26.00    4:33.28        
       27.91  1:01.33  1:34.54  2:08.11  2:51.10  3:31.78  4:03.05  4:33.28
 40 Milton, Rhys W            13 Swim Utah-UT         4:27.29    4:34.21        
       28.04    59.49  1:34.95  2:10.55  2:51.65  3:33.10  4:04.34  4:34.21
 41 Inzunza, Edwin O          14 Unattached-PC        4:27.56    4:35.24        
       28.61  1:01.85  1:37.61  2:12.75  2:52.05  3:32.59  4:04.37  4:35.24
 42 Huang, Roderick W         13 Santa Clara Swim-PC  4:27.78    4:35.35        
       29.84  1:03.17  1:39.40  2:15.26  2:52.49  3:31.40  4:03.78  4:35.35
 43 Eyrich, Maxwell M         14 Bainbridge Islan-PN  4:23.17    4:37.54        
       29.13  1:03.84  1:39.52  2:15.52  2:54.89  3:33.06  4:05.38  4:37.54
 -- Kurotori, Alex K          14 De Anza Cupertin-PC  4:30.88         DQ        
       27.82    59.49  1:31.76  2:05.13  2:43.39  3:22.98  3:54.92       DQ
 -- Kirton, Ryan R            13 De Anza Cupertin-PC  4:29.00         DQ        
       28.32  1:00.90  1:34.14  2:06.60  2:45.30  3:24.67  3:55.21       DQ
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   FW Record: # 1:30.40        1982 Swim Atlanta                               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peak Swimming-PC  'A'                             1:32.30    1:31.06        
     1) Huang, Andy 14                  2) Zhang, Tianyi 14               
     3) Zhang, Ryan A 13                4) Hu, Ethan 14                   
       22.43    45.73  1:09.33  1:31.06                                    
  2 Foothill Aqua Sharks Swim Team-SN  'A'            1:33.83    1:32.39        
     1) McCormick, Evan S 14            2) Arnez, Isaiah T 13             
     3) Gore, Cristofer R 13            4) Gillespie, Jack D 14           
       23.07    45.97  1:09.83  1:32.39                                    
  3 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      1:31.60    1:32.71        
     1) Yi, Woo-Young 14                2) Hwang, Ted S 14                
     3) Sevidal, Ryan K 13              4) Shrestha, Ronit L 13           
       23.36    46.73  1:09.89  1:32.71                                    
  4 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     1:34.55    1:33.42        
     1) Hawk, Dylan W 13                2) Roling, Christopher J 14       
     3) Chou, Timothy N 14              4) Kwok, Jason 13                 
       23.21    46.73  1:09.66  1:33.42                                    
  4 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   1:36.00    1:33.42        
     1) Urlando, Gianluca R 14          2) Ton, Christopher N 14          
     3) Daniels, Connor J 13            4) Swift, Sean S 13               
       22.83    46.58  1:10.37  1:33.42                                    
  6 Marin Pirates-PC  'A'                             1:37.38    1:33.67        
     1) McIntyre, Zachary M 13          2) Grini, Carl E 13               
     3) McIntosh, Corban A 14           4) Wellesley-Winter, Ethan L 14   
       23.37    47.14  1:11.16  1:33.67                                    
  7 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        1:28.97    1:34.45        
     1) Abdollahi, Ryan R 14            2) Bista, Yughe D 14              
     3) Abaoag, Jacob A 14              4) Samaniego, Brandon M 14        
       23.95    47.16  1:10.41  1:34.45                                    
  8 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               1:34.03    1:34.47        
     1) Pham, Kolby H 14                2) Tay, Edward M 13               
     3) Yang, Jerry Z 13                4) Kim, Ryan A 13                 
       23.96    47.83  1:11.36  1:34.47                                    
  9 Bainbridge Island Swim Club-PN  'A'               1:28.25    1:34.50        
     1) Witty, Andrew S 13              2) Markow, Aron C 13              
     3) Eyrich, Maxwell M 14            4) Wenker, Jude T 14              
       24.04    47.35  1:12.51  1:34.50                                    
 10 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                1:35.99    1:34.53        
     1) Rao, Arjun S 13                 2) Kurotori, Alex K 14            
     3) Chu, Bryan A 14                 4) Khowong, Oscar L 14            
       23.84    47.46  1:11.42  1:34.53                                    
 11 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       1:30.28    1:36.17        
     1) Dulay, Michael A 13             2) Guerrera, Christonio K 14      
     3) Coloma, Garrick L 14            4) Masongsong, Devin L 13         
       24.16    49.36  1:12.93  1:36.17                                    
 12 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       1:34.08    1:36.31        
     1) Plattel, Lleyton H 13           2) Moufarrej, Francois F 14       
     3) Ren, Alex J 13                  4) Quach, Gregory 13              
       23.06    46.84  1:10.42  1:36.31                                    
 13 North Coast Aquatics-SI  'A'                      1:38.11    1:37.12        
     1) Dugas, Yuma L 13                2) Mes, Connor J 14               
     3) Fraley, Joshua K 13             4) Morris, Mason P 13             
       23.84    48.36  1:13.03  1:37.12                                    
 14 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               1:39.88    1:37.17        
     1) Makler, Theodore C 13           2) Wong, Alexander 13             
     3) Affeld, Jonathan J 13           4) Zaharchuk, Kenji G 14          
       23.95    48.17  1:12.34  1:37.17                                    
 15 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      1:33.13    1:39.54        
     1) Sandoval, Joseph D 14           2) Seljeseth, Erik W 13           
     3) Jarr, Ethan J 13                4) Sichak, Kevin M 13             
       24.46    52.35  1:16.34  1:39.54                                    
 
Boys 13-14 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   FW Record: # 3:17.12        2010 Crow Canyon Sharks                         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peak Swimming-PC  'A'                             3:19.09    3:20.19        
     1) Huang, Andy 14                  2) Zhang, Tianyi 14               
     3) Zhang, Ryan A 13                4) Hu, Ethan 14                   
       23.73    49.15  1:13.67  1:39.59  2:04.45  2:31.46  2:54.53  3:20.19
  2 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      3:18.48    3:23.39        
     1) Shrestha, Ronit L 13            2) Hwang, Ted S 14                
     3) Sevidal, Ryan K 13              4) Yi, Woo-Young 14               
       24.13    50.30  1:14.65  1:41.53  2:06.04  2:32.98  2:57.06  3:23.39
  3 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               3:24.54    3:24.23        
     1) Tay, Edward M 13                2) Makler, Theodore C 13          
     3) Yang, Jerry Z 13                4) Kim, Ryan A 13                 
       24.69    51.08  1:15.46  1:41.66  2:06.39  2:33.20  2:57.39  3:24.23
  4 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   3:31.72    3:24.50        
     1) Swift, Sean S 13                2) Daniels, Connor J 13           
     3) Fitch, Samuel B 13              4) Urlando, Gianluca R 14         
       24.45    50.28  1:15.36  1:42.86  2:08.29  2:35.56  2:59.21  3:24.50
  5 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                3:26.93    3:25.10        
     1) Rao, Arjun S 13                 2) Kim, Sean Hyun 14              
     3) Kurotori, Alex K 14             4) Khowong, Oscar L 14            
       25.30    51.94  1:16.94  1:43.31  2:07.42  2:34.41  2:58.31  3:25.10
  6 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        3:09.70    3:25.54        
     1) Abaoag, Jacob A 14              2) Bista, Yughe D 14              
     3) Samaniego, Brandon M 14         4) Abdollahi, Ryan R 14           
       24.83    51.68  1:16.03  1:42.63  2:07.58  2:35.08  2:59.60  3:25.54
  7 Foothill Aqua Sharks Swim Team-SN  'A'            3:29.38    3:25.80        
     1) McCormick, Evan S 14            2) Arnez, Isaiah T 13             
     3) Gore, Cristofer R 13            4) Gillespie, Jack D 14           
       23.80    49.92  1:14.54  1:43.35  2:08.46  2:36.46  2:59.86  3:25.80
  8 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     3:25.18    3:26.72        
     1) Roling, Christopher J 14        2) Hawk, Dylan W 13               
     3) Chou, Timothy N 14              4) Kwok, Jason 13                 
       24.37    50.09  1:14.50  1:41.95  2:06.15  2:32.94  2:58.38  3:26.72
  9 Bainbridge Island Swim Club-PN  'A'               3:15.82    3:28.00        
     1) Wenker, Jude T 14               2) Markow, Aron C 13              
     3) Eyrich, Maxwell M 14            4) Witty, Andrew S 13             
       24.32    50.43  1:14.83  1:42.21  2:07.92  2:36.37  3:00.76  3:28.00
 10 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       3:19.15    3:29.91        
     1) Guerrera, Christonio K 14       2) Dulay, Michael A 13            
     3) Masongsong, Devin L 13          4) Coloma, Garrick L 14           
       26.93    55.69  1:20.40  1:47.83  2:11.84  2:39.03  3:03.66  3:29.91
 11 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       3:21.82    3:31.63        
     1) Plattel, Lleyton H 13           2) Ren, Alex J 13                 
     3) Moufarrej, Francois F 14        4) Quach, Gregory 13              
       24.12    49.26  1:14.11  1:41.08  2:06.64  2:35.18  3:01.70  3:31.63
 12 North Coast Aquatics-SI  'A'                      3:31.76    3:33.66        
     1) Fraley, Joshua K 13             2) Morris, Mason P 13             
     3) Mes, Connor J 14                4) Dugas, Yuma L 13               
       25.83    53.72  1:18.93  1:47.01  2:12.64  2:39.98  3:05.43  3:33.66
 13 Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            3:37.44    3:36.29        
     1) Dempster, Allen J 14            2) Heddadji, Adel N 13            
     3) Hemige, Anirudh V 13            4) Lee, Nicholas R 13             
       24.57    51.17  1:18.38  1:48.25  2:14.26  2:44.06  3:08.84  3:36.29
 
Boys 13-14 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
   FW Record: # 7:12.11        2014 NOVA                                       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peak Swimming-PC  'A'                             7:19.16    7:17.17        
     1) Zhang, Ryan A 13                2) Hu, Ethan 14                   
     3) Zhang, Tianyi 14                4) Huang, Andy 14                 
       25.59    54.13  1:24.08  1:54.79  2:19.22  2:46.44  3:14.64  3:42.88
     4:07.46  4:35.24  5:04.11  5:32.49  5:55.79  6:22.53  6:50.21  7:17.17
  2 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   7:43.14    7:17.49        
     1) Swift, Sean S 13                2) Daniels, Connor J 13           
     3) Ton, Christopher N 14           4) Urlando, Gianluca R 14         
       25.34    52.76  1:20.59  1:47.69  2:12.58  2:40.23  3:08.62  3:36.87
     4:02.55  4:31.46  5:02.19  5:32.86  5:56.30  6:22.88  6:50.41  7:17.49
  3 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        7:08.20    7:21.86        
     1) Bista, Yughe D 14               2) Samaniego, Brandon M 14        
     3) Abaoag, Jacob A 14              4) Abdollahi, Ryan R 14           
       25.76    53.64  1:22.88  1:52.30  2:17.35  2:46.08  3:15.71  3:44.20
     4:10.00  4:38.28  5:07.60  5:35.30  6:00.10  6:26.93  6:54.35  7:21.86
  4 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               7:26.51    7:22.91        
     1) Makler, Theodore C 13           2) Yang, Jerry Z 13               
     3) Tay, Edward M 13                4) Kim, Ryan A 13                 
       25.15    52.71  1:21.12  1:49.51  2:14.82  2:42.75  3:11.99  3:40.93
     4:06.34  4:35.12  5:04.60  5:33.70  5:57.80  6:25.43  6:54.80  7:22.91
  5 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                7:33.72    7:22.98        
     1) Khowong, Oscar L 14             2) Rao, Arjun S 13                
     3) Morini Bianzino, Tommaso 13     4) Kurotori, Alex K 14            
       25.20    53.03  1:21.75  1:50.44  2:15.67  2:44.34  3:13.54  3:42.21
     4:07.35  4:35.56  5:04.88  5:33.69  5:57.95  6:25.30  6:54.14  7:22.98
  6 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     7:48.98    7:24.44        
     1) Roling, Christopher J 14        2) Hawk, Dylan W 13               
     3) Chou, Timothy N 14              4) Huang, Roderick W 13           
       24.75    51.53  1:19.38  1:47.05  2:11.03  2:38.41  3:07.26  3:36.54
     4:01.70  4:30.04  4:59.34  5:28.30  5:53.56  6:22.30  6:52.98  7:24.44
  7 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      7:22.14    7:29.37        
     1) Shrestha, Ronit L 13            2) Hwang, Ted S 14                
     3) Alejandro, Keane 13             4) Yi, Woo-Young 14               
       25.74    53.83  1:22.52  1:50.67  2:16.79  2:45.51  3:15.84  3:45.95
     4:11.75  4:39.74  5:08.76  5:38.97  6:01.97  6:30.88  7:00.44  7:29.37
  8 North Coast Aquatics-SI  'A'                      7:32.59    7:38.34        
     1) Fraley, Joshua K 13             2) Morris, Mason P 13             
     3) Dugas, Yuma L 13                4) Mes, Connor J 14               
       26.28    55.43  1:25.18  1:54.82  2:20.77  2:50.03  3:20.99  3:51.06
     4:16.95  4:46.63  5:16.83  5:46.82  6:12.55  6:40.97  7:09.74  7:38.34
  9 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       8:16.94L   7:46.08        
     1) Coloma, Garrick L 14            2) Masongsong, Devin L 13         
     3) Guerrera, Christonio K 14       4) Dulay, Michael A 13            
       25.47    53.08  1:21.28  1:48.90  2:15.39  2:45.35  3:16.03  3:46.24
     4:13.41  4:43.79  5:16.28  5:48.35  6:14.41  6:43.71  7:15.19  7:46.08
 10 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       7:19.82    7:54.55        
     1) Plattel, Lleyton H 13           2) Wang, Andrew H 13              
     3) Quach, Gregory 13               4) Moufarrej, Francois F 14       
       24.63    52.13  1:20.24  1:47.57  2:15.48  2:46.60  3:19.55  3:52.70
     4:19.81  4:50.85  5:23.35  5:55.72  6:21.35  6:51.54  7:23.21  7:54.55
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
   FW Record: # 1:40.26    4/2/2016 Foothill Aqua Sharks Swim Team, Foothill Aq
                         C Gore, E McCormick, J Gillespie, I Arnez         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foothill Aqua Sharks Swim Team-SN  'A'            1:43.61    1:40.26#       
     1) Gore, Cristofer R 13            2) McCormick, Evan S 14           
     3) Gillespie, Jack D 14            4) Arnez, Isaiah T 13             
       26.60    54.00  1:17.91  1:40.26                                    
  2 Peak Swimming-PC  'A'                             1:42.32    1:40.58        
     1) Zhang, Tianyi 14                2) Yep, Jassen J 13               
     3) Hu, Ethan 14                    4) Huang, Andy 14                 
       26.45    54.84  1:18.33  1:40.58                                    
  3 Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   1:46.89    1:41.69        
     1) Urlando, Gianluca R 14          2) Swift, Sean S 13               
     3) Daniels, Connor J 13            4) Ton, Christopher N 14          
       24.73    53.06  1:18.54  1:41.69                                    
  4 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      1:41.05    1:42.11        
     1) Sevidal, Ryan K 13              2) Alejandro, Keane 13            
     3) Shrestha, Ronit L 13            4) Yi, Woo-Young 14               
       27.59    55.09  1:19.47  1:42.11                                    
  5 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               1:46.63    1:43.49        
     1) Makler, Theodore C 13           2) Tay, Edward M 13               
     3) Kim, Ryan A 13                  4) Yang, Jerry Z 13               
       27.30    55.24  1:20.06  1:43.49                                    
  6 Marin Pirates-PC  'A'                             1:47.19    1:44.39        
     1) McIntyre, Zachary M 13          2) McIntosh, Corban A 14          
     3) Grini, Carl E 13                4) Wellesley-Winter, Ethan L 14   
       26.68    55.34  1:20.98  1:44.39                                    
  7 Bainbridge Island Swim Club-PN  'A'               1:36.59    1:44.59        
     1) Witty, Andrew S 13              2) Eyrich, Maxwell M 14           
     3) Markow, Aron C 13               4) Wenker, Jude T 14              
       27.13    56.75  1:22.48  1:44.59                                    
  8 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     1:43.33    1:44.73        
     1) Chou, Timothy N 14              2) Kwok, Jason 13                 
     3) Hawk, Dylan W 13                4) Roling, Christopher J 14       
       27.18    56.38  1:21.32  1:44.73                                    
  9 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                1:47.53    1:44.91        
     1) Kirton, Ryan R 13               2) Khowong, Oscar L 14            
     3) Kurotori, Alex K 14             4) Rao, Arjun S 13                
       27.21    56.29  1:21.77  1:44.91                                    
 10 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'B'               1:51.87    1:47.13        
     1) Zaharchuk, Kenji G 14           2) Pham, Kolby H 14               
     3) Affeld, Jonathan J 13           4) Wong, Alexander 13             
       28.05    57.07  1:23.23  1:47.13                                    
 11 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        1:38.83    1:47.28        
     1) Abdollahi, Ryan R 14            2) Bista, Yughe D 14              
     3) Abaoag, Jacob A 14              4) Samaniego, Brandon M 14        
       26.77    57.91  1:23.43  1:47.28                                    
 12 Quicksilver Swimming-PC  'A'                      1:45.19    1:48.50        
     1) Sichak, Kevin M 13              2) Seljeseth, Erik W 13           
     3) Sandoval, Joseph D 14           4) Jarr, Ethan J 13               
       27.16    59.24  1:24.77  1:48.50                                    
 13 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       1:43.65    1:49.34        
     1) Ren, Alex J 13                  2) Quach, Gregory 13              
     3) Plattel, Lleyton H 13           4) Moufarrej, Francois F 14       
       27.46  1:02.35  1:25.85  1:49.34                                    
 14 North Coast Aquatics-SI  'A'                      1:52.84    1:50.05        
     1) Mes, Connor J 14                2) Dugas, Yuma L 13               
     3) Morris, Mason P 13              4) Fraley, Joshua K 13            
       28.04    59.72  1:25.36  1:50.05                                    
 -- Terrapins Swim Team-PC  'A'                       1:40.15         DQ        
     1) Masongsong, Devin L 13          2) Dulay, Michael A 13            
     3) Coloma, Garrick L 14            4) Guerrera, Christonio K 14      
 
Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
   FW Record: # 3:38.87   3/31/2016 Peak Swimming, Peak Swimming-PC            
                         T Zhang, J Yep, A Huang, E Hu                     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peak Swimming-PC  'A'                             3:45.99    3:38.87#       
     1) Zhang, Tianyi 14                2) Yep, Jassen J 13               
     3) Huang, Andy 14                  4) Hu, Ethan 14                   
       27.04    55.06  1:24.00  1:56.13  2:20.49  2:49.05  3:12.64  3:38.87
  2 Foothill Aqua Sharks Swim Team-SN  'A'            3:58.96    3:43.70        
     1) Gore, Cristofer R 13            2) McCormick, Evan S 14           
     3) Gillespie, Jack D 14            4) Arnez, Isaiah T 13             
       28.47    59.50  1:26.05  1:57.96  2:22.93  2:51.62  3:16.00  3:43.70
  3 Canyons Aquatic Club-CA  'A'                      3:40.65    3:44.96        
     1) Sevidal, Ryan K 13              2) Alejandro, Keane 13            
     3) Shrestha, Ronit L 13            4) Yi, Woo-Young 14               
       28.21    58.09  1:27.23  1:59.12  2:24.85  2:54.52  3:18.44  3:44.96
  4 Palo Alto Stanford Aquatics-PC  'A'               3:43.49    3:45.98        
     1) Makler, Theodore C 13           2) Tay, Edward M 13               
     3) Kim, Ryan A 13                  4) Yang, Jerry Z 13               
       27.82    57.13  1:26.38  1:58.05  2:24.62  2:55.38  3:19.53  3:45.98
  5 Santa Clara Swim Club-PC  'A'                     3:46.70    3:46.54        
     1) Chou, Timothy N 14              2) Kwok, Jason 13                 
     3) Hawk, Dylan W 13                4) Roling, Christopher J 14       
       28.13    57.66  1:27.75  2:01.21  2:26.73  2:56.83  3:20.95  3:46.54
  6 Terrapins Swim Team-PC  'A'                       3:41.07    3:49.70        
     1) Masongsong, Devin L 13          2) Dulay, Michael A 13            
     3) Coloma, Garrick L 14            4) Guerrera, Christonio K 14      
       28.12    57.91  1:26.97  1:59.28  2:25.52  2:55.40  3:21.32  3:49.70
  7 Pleasanton Seahawks-PC  'A'                       3:45.62    3:49.84        
     1) Tsai, Justin 14                 2) Quach, Gregory 13              
     3) Ren, Alex J 13                  4) Plattel, Lleyton H 13          
       27.40    56.22  1:28.12  2:06.23  2:31.15  3:01.57  3:24.93  3:49.84
  8 Marin Pirates-PC  'A'                             3:48.00    3:50.97        
     1) McIntyre, Zachary M 13          2) McIntosh, Corban A 14          
     3) Grini, Carl E 13                4) Wellesley-Winter, Ethan L 14   
       28.11    58.90  1:29.03  2:02.37  2:28.74  2:59.08  3:23.65  3:50.97
  9 De Anza Cupertino Aquatics-PC  'A'                3:52.36    3:51.60        
     1) Kirton, Ryan R 13               2) Ng, Ryan 13                    
     3) Khowong, Oscar L 14             4) Rao, Arjun S 13                
       27.95    57.13  1:28.96  2:03.07  2:29.58  3:00.48  3:25.16  3:51.60
 10 Irvine Novaquatics-CA  'A'                        3:39.20    3:55.29        
     1) Abaoag, Jacob A 14              2) Bista, Yughe D 14              
     3) Abdollahi, Ryan R 14            4) Samaniego, Brandon M 14        
       28.69    59.07  1:31.51  2:07.81  2:33.81  3:02.84  3:27.72  3:55.29
 -- Davis Arden Racing Team-SN  'A'                   3:51.52         DQ        
     1) Urlando, Gianluca R 14          2) Swift, Sean S 13               
     3) Daniels, Connor J 13            4) Fitch, Samuel B 13             
       25.82    52.72  1:21.70  1:54.08  2:20.23  2:50.85  3:15.63       DQ
 -- Crow Canyon Country Club Shark-PC  'A'            3:59.03         DQ        
     1) Dempster, Allen J 14            2) Lee, Nicholas R 13             
     3) Hemige, Anirudh V 13            4) Heddadji, Adel N 13            
       27.49    56.78  1:29.76  2:06.63  2:33.22  3:04.21  3:30.96       DQ
 
Boys 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 20.64   4/12/2015 Benjamin D Ho, Un-Pacific-PC                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lee, Timothy R            16 Una Vaca-SN            20.96      21.17        
  2 Liang, Alex W             16 Unattached-PC          21.44      21.21        
  3 Deryk, Cooper J           16 Truckee-Tahoe Sw-SN    21.38      21.28        
  4 Yates, Nathan B           15 Unattached-PC          21.98      21.59        
  5 Cheney, Teagan M          16 Unattached-PC          21.85      21.85        
  6 White, Kyle S             16 Unattached-PC          22.01      21.91        
  7 Dietz, Zachary D          15 Unattached-PC          22.08      22.06        
  8 Lew, Derek J              16 Unattached-PC          22.27      22.10        
  9 Gainer, Jackson           16 Unattached-PC          21.94      22.21        
 10 Wells, Ty J               16 Unattached-PC          22.05      22.39        
 
Boys 15-16 50 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 20.64   4/12/2015 Benjamin D Ho, Un-Pacific-PC                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Timothy R            16 Una Vaca-SN            21.05      20.96 q      
  2 Deryk, Cooper J           16 Truckee-Tahoe Sw-SN    20.97      21.38 q      
  3 Liang, Alex W             16 Unattached-PC          21.32      21.44 q      
  4 Cheney, Teagan M          16 Unattached-PC          21.58      21.85 q      
  5 Gainer, Jackson           16 Unattached-PC          21.54      21.94 q      
  6 Yates, Nathan B           15 Unattached-PC          21.59      21.98 q      
  7 White, Kyle S             16 Unattached-PC          21.68      22.01 q      
  8 Wells, Ty J               16 Unattached-PC          22.32      22.05 q      
  9 Dietz, Zachary D          15 Unattached-PC          22.09      22.08 q      
 10 Lew, Derek J              16 Unattached-PC          21.68      22.27 q      
-------------------------------------------------------------------------
 11 O'Haimhirgin, Finn A      15 Unattached-PC          22.53      22.31        
 12 Ingalls, Makai Z          15 Bainbridge Islan-PN    21.79      22.43        
-------------------------------------------------------------------------
 13 O'Connell, Daniel P       16 Unattached-PC          22.76      22.46        
 14 Liu, George H             15 Unattached-PC          22.69      22.47        
 15 Rodriguez, Andrew D       15 Unattached-PC          22.62      22.53        
 16 Aung, Alex M              15 Redding Swim Tea-SN    22.26      22.62        
 16 Acheson, Samuel A         16 Life Time  Arizo-AZ    21.95      22.62        
 18 Chan, Donovan B           15 AlaGators-PC           22.72      22.69        
 18 Copley, Brian P           16 Unattached-PC          22.69      22.69        
 20 Scanlan, Riley D          15 Una Pasa-PC            22.44      22.76        
 21 Antonio, Audrik B         16 Unattached-PC          22.38      22.80        
 22 Shau, David               15 Unattached-PC          22.44      22.84        
 23 Ritchie, Cameron W        15 Unattached-PC          22.79      22.90        
 24 Phung, Bertrand H         16 Unattached-PC          22.52      22.93        
 25 Lloyd, Jalen A            15 Vacaville Swim C-SN    22.60      22.96        
 25 Bauer, Lukas              16 Palo Alto Stanfo-PC    22.58      22.96        
 27 Blaul, Henry N            16 Unattached-PC          22.07      22.97        
 28 Yao, Timothy A            15 Unattached-PC          22.41      22.99        
 29 Jhong, Christopher A      16 Unattached-PC          22.59      23.20        
 
Boys 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 45.38   4/10/2015 Benjamin D Ho, Un-Pacific-PC                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lee, Timothy R            16 Una Vaca-SN            46.14      45.65        
       22.05    45.65                                                      
  2 Liang, Alex W             16 Unattached-PC          46.75      46.03        
       22.16    46.03                                                      
  3 Deryk, Cooper J           16 Truckee-Tahoe Sw-SN    47.33      46.73        
       22.43    46.73                                                      
  4 White, Kyle S             16 Unattached-PC          47.79      47.15        
       22.80    47.15                                                      
  5 O'Haimhirgin, Finn A      15 Unattached-PC          48.70      47.79        
       23.02    47.79                                                      
  6 Dietz, Benjamin N         16 Unattached-PC          48.44      48.37        
       23.24    48.37                                                      
  7 Acheson, Samuel A         16 Life Time  Arizo-AZ    48.15      48.47        
       23.22    48.47                                                      
  8 Lu, Tyler T               15 Unattached-PC          48.60      48.57        
       23.63    48.57                                                      
  9 O'Connell, Daniel P       16 Unattached-PC          48.55      48.61        
       23.31    48.61                                                      
 10 Ingalls, Makai Z          15 Bainbridge Islan-PN    48.34      48.75        
       23.63    48.75                                                      
 
Boys 15-16 100 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 45.38   4/10/2015 Benjamin D Ho, Un-Pacific-PC                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Timothy R            16 Una Vaca-SN            45.64      46.14 q      
       22.19    46.14                                                      
  2 Liang, Alex W             16 Unattached-PC          45.92      46.75 q      
       22.37    46.75                                                      
  3 Deryk, Cooper J           16 Truckee-Tahoe Sw-SN    46.33      47.33 q      
       22.91    47.33                                                      
  4 White, Kyle S             16 Unattached-PC          47.38      47.79 q      
       22.93    47.79                                                      
  5 Wells, Ty J               16 Unattached-PC          48.58      47.98 q      
       23.15    47.98                                                      
  6 Acheson, Samuel A         16 Life Time  Arizo-AZ    47.84      48.15 q      
       23.12    48.15                                                      
  7 Ingalls, Makai Z          15 Bainbridge Islan-PN    47.79      48.34 q      
       23.55    48.34                                                      
  8 Dietz, Benjamin N         16 Unattached-PC          47.82      48.44 q      
       23.37    48.44                                                      
  9 O'Connell, Daniel P       16 Unattached-PC          48.65      48.55 q      
       23.51    48.55                                                      
 10 Lu, Tyler T               15 Unattached-PC          47.98      48.60 q      
       23.95    48.60                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 O'Haimhirgin, Finn A      15 Unattached-PC          48.56      48.70        
       23.22    48.70                                                      
 12 Blaul, Henry N            16 Unattached-PC          47.72      48.77        
       23.43    48.77                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Bauer, Lukas              16 Palo Alto Stanfo-PC    48.43      48.81        
       23.60    48.81                                                      
 14 Holt, Oli B               16 Unattached-PC          49.43      48.91        
       23.79    48.91                                                      
 15 Liu, George H             15 Unattached-PC          48.22      48.94        
       23.90    48.94                                                      
 16 Dietz, Zachary D          15 Unattached-PC          47.87      48.96        
       23.32    48.96                                                      
 17 Rodriguez, Andrew D       15 Unattached-PC          48.13      49.10        
       23.76    49.10                                                      
 17 Shau, David               15 Unattached-PC          48.91      49.10        
       23.54    49.10                                                      
 19 Aung, Alex M              15 Redding Swim Tea-SN    49.16      49.47        
       24.28    49.47                                                      
 20 Hamilton, Casey W         15 Front Range Barr-CO    49.63      49.57        
       23.98    49.57                                                      
 21 Davis, Liam J             15 Chico Aqua-Jets-SN     55.15L     49.59        
       24.12    49.59                                                      
 22 Fetterman, Matthew S      15 Unattached-PC          49.35      49.66        
       24.24    49.66                                                      
 23 Maffei, Joseph J          16 Unattached-PC          49.54      49.70        
       23.80    49.70                                                      
 24 Yokubison, Alex T         16 Park City Swimmi-UT    49.59      49.77        
       24.16    49.77                                                      
 25 Yap, Grant                15 Unattached-PC          48.62      49.84        
       23.83    49.84                                                      
 26 Brown, Calan G            15 Unattached-PC          48.91      50.09        
       24.12    50.09                                                      
 27 Yao, Timothy A            15 Unattached-PC          48.31      50.10        
       24.00    50.10                                                      
 28 Pendleton, Henry B        16 Reno Aquatic Clu-PC    49.26      50.24        
       24.11    50.24                                                      
 29 Scanlan, Riley D          15 Una Pasa-PC            49.51      50.39        
       24.04    50.39                                                      
 30 Gainer, Jackson           16 Unattached-PC          48.72      50.60        
       23.37    50.60                                                      
 31 Klarsfeld, Jackson A      16 Unattached-PC          49.30      50.72        
       24.57    50.72                                                      
 32 Antonio, Audrik B         16 Unattached-PC          49.06      50.76        
       23.98    50.76                                                      
 33 Heaman, Mason C           15 Olympic Aquatic-PN     56.91L     50.85        
       24.41    50.85                                                      
 
Boys 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:37.29    4/9/2015 Benjamin D Ho, Un-Pacific-PC               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lee, Timothy R            16 Una Vaca-SN          1:43.89    1:40.26        
       23.59    49.70  1:15.58  1:40.26                                    
  2 Lu, Tyler T               15 Unattached-PC        1:46.05    1:43.22        
       24.07    49.72  1:16.27  1:43.22                                    
  3 Stoddard, Mitchell G      15 Unattached-PC        1:45.54    1:43.32        
       24.16    50.42  1:17.25  1:43.32                                    
  4 Reznick, Cole T           15 Unattached-PC        1:46.16    1:44.53        
       24.65    50.99  1:17.79  1:44.53                                    
  5 Holt, Oli B               16 Unattached-PC        1:45.31    1:44.65        
       24.65    51.60  1:18.93  1:44.65                                    
  6 Liu, George H             15 Unattached-PC        1:45.59    1:45.02        
       24.64    51.19  1:18.09  1:45.02                                    
  7 King, Ryan M              15 Montrose Marlins-CO  1:46.49    1:45.92        
       25.06    51.81  1:19.21  1:45.92                                    
  8 Fetterman, Matthew S      15 Unattached-PC        1:46.37    1:46.19        
       24.82    51.74  1:19.06  1:46.19                                    
  9 Bradford, Daniel W        16 Front Range Barr-CO  1:46.55    1:47.33        
       25.48    52.42  1:19.68  1:47.33                                    
 10 Hamilton, Casey W         15 Front Range Barr-CO  1:46.60    1:47.48        
       25.33    52.31  1:19.83  1:47.48                                    
 
Boys 15-16 200 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 1:37.29    4/9/2015 Benjamin D Ho, Un-Pacific-PC               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Timothy R            16 Una Vaca-SN          1:43.65    1:43.89 q      
       24.54    50.93  1:18.35  1:43.89                                    
  2 Holt, Oli B               16 Unattached-PC        1:46.29    1:45.31 q      
       24.76    51.79  1:19.48  1:45.31                                    
  3 Stoddard, Mitchell G      15 Unattached-PC        1:45.03    1:45.54 q      
       24.66    51.28  1:18.64  1:45.54                                    
  4 Liu, George H             15 Unattached-PC        1:45.33    1:45.59 q      
       24.91    51.74  1:18.75  1:45.59                                    
  5 Lu, Tyler T               15 Unattached-PC        1:43.58    1:46.05 q      
       24.46    51.05  1:18.57  1:46.05                                    
  6 Yao, Timothy A            15 Unattached-PC        1:46.33    1:46.12 q      
       24.65    51.28  1:18.37  1:46.12                                    
  7 Reznick, Cole T           15 Unattached-PC        1:43.98    1:46.16 q      
       24.81    51.68  1:18.95  1:46.16                                    
  8 Fetterman, Matthew S      15 Unattached-PC        2:05.05L   1:46.37 q      
       24.88    52.05  1:19.41  1:46.37                                    
  9 Bauer, Lukas              16 Palo Alto Stanfo-PC  1:48.37    1:46.47 q      
       24.94    52.32  1:19.41  1:46.47                                    
 10 King, Ryan M              15 Montrose Marlins-CO  1:46.60    1:46.49 q      
       24.87    51.68  1:19.25  1:46.49                                    
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bradford, Daniel W        16 Front Range Barr-CO  1:48.40    1:46.55        
       25.22    51.88  1:18.92  1:46.55                                    
 12 Hamilton, Casey W         15 Front Range Barr-CO  1:47.70    1:46.60        
       25.33    52.37  1:19.56  1:46.60                                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Yokubison, Alex T         16 Park City Swimmi-UT  1:47.92    1:46.69        
       25.43    52.68  1:19.99  1:46.69                                    
 14 Deryk, Cooper J           16 Truckee-Tahoe Sw-SN  1:47.10    1:46.84        
       23.75    50.14  1:18.29  1:46.84                                    
 15 Dietz, Benjamin N         16 Unattached-PC        1:43.71    1:46.86        
       24.59    51.60  1:19.31  1:46.86                                    
 16 Acheson, Samuel A         16 Life Time  Arizo-AZ  1:46.12    1:46.88        
       24.37    50.99  1:19.00  1:46.88                                    
 17 Phung, Bertrand H         16 Unattached-PC        1:45.25    1:47.04        
       25.20    51.85  1:19.11  1:47.04                                    
 18 Waite, William G          15 Bainbridge Islan-PN  1:48.17    1:47.38        
       25.27    52.75  1:20.57  1:47.38                                    
 19 Britton, Andrew J         16 Unattached-PC        1:48.18    1:47.66        
       24.60    51.74  1:20.04  1:47.66                                    
 20 Mitchell, Robert S        15 Terrapins Swim T-PC  1:48.45    1:47.84        
       25.19    52.32  1:20.33  1:47.84                                    
 21 White, Kyle S             16 Unattached-PC        1:47.26    1:47.89        
       24.25    50.93  1:19.22  1:47.89                                    
 22 Chua, Kaynen              16 Unattached-PC        1:47.82    1:48.38        
       24.46    51.71  1:20.06  1:48.38                                    
 23 Dietz, Zachary D          15 Unattached-PC        1:46.12    1:48.63        
       25.17    52.59  1:20.73  1:48.63                                    
 24 Suehiro, Alex C           16 Unattached-PC        1:47.16    1:49.08        
       24.62    51.31  1:20.10  1:49.08                                    
 25 Pendleton, Henry B        16 Reno Aquatic Clu-PC  1:48.38    1:49.10        
       25.11    52.46  1:20.92  1:49.10                                    
 26 O'Haimhirgin, Finn A      15 Unattached-PC        1:47.69    1:49.46        
       24.24    51.97  1:21.14  1:49.46                                    
 27 Yap, Grant                15 Unattached-PC        1:47.41    1:49.50        
       25.17    52.51  1:21.14  1:49.50                                    
 28 Aung, Alex M              15 Redding Swim Tea-SN  1:47.46    1:50.52        
       25.43    53.90  1:22.57  1:50.52                                    
 29 Burchell, Ross J          15 Olympic Aquatic-PN   1:45.86    1:51.05        
       25.87    53.66  1:22.46  1:51.05                                    
 30 Heaman, Mason C           15 Olympic Aquatic-PN   1:46.98    1:51.32        
       25.61    53.58  1:22.73  1:51.32                                    
 31 Ingalls, Makai Z          15 Bainbridge Islan-PN  1:47.99    1:51.62        
       25.00    53.21  1:22.20  1:51.62                                    
 32 Pokutta, Maximilian J     16 Unattached-PC        1:47.23    1:51.92        
       25.08    52.69  1:21.97  1:51.92                                    
 33 McGee, Gavin J            16 Unattached-PC        1:45.62    1:52.68        
       25.95    54.06  1:23.36  1:52.68                                    
 
Boys 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 4:28.04    4/7/2013 Aidan T Burns, UN                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 King, Ryan M              15 Montrose Marlins-CO  4:45.45    4:37.22        
       25.27    52.24  1:19.94  1:48.35  2:16.92  2:45.21  3:13.40  3:41.70
     4:09.73  4:37.22                                                      
  2 Stoddard, Mitchell G      15 Unattached-PC        4:44.37    4:39.02        
       25.43    53.53  1:21.88  1:50.26  2:18.90  2:47.81  3:16.33  3:44.92
     4:12.47  4:39.02                                                      
  3 Holt, Oli B               16 Unattached-PC        4:47.98    4:39.67        
       25.36    53.24  1:21.72  1:50.01  2:18.73  2:47.47  3:16.32  3:45.27
     4:13.71  4:39.67                                                      
  4 Cheney, Teagan M          16 Unattached-PC        4:43.16    4:39.75        
       24.45    52.11  1:20.83  1:49.60  2:18.52  2:47.29  3:16.11  3:45.12
     4:13.11  4:39.75                                                      
  5 Mertz, David W            15 Unattached-PC        4:42.27    4:40.60        
       26.26    54.33  1:22.78  1:51.20  2:19.79  2:48.37  3:16.79  3:45.24
     4:13.48  4:40.60                                                      
  6 Bradford, Daniel W        16 Front Range Barr-CO  4:42.22    4:42.01        
       26.24    53.64  1:21.70  1:50.01  2:18.69  2:47.69  3:16.31  3:45.32
     4:14.17  4:42.01                                                      
  7 Tan, Nicholas L           16 Unattached-PC        4:45.22    4:43.94        
       25.92    54.58  1:23.18  1:52.06  2:20.72  2:49.58  3:18.69  3:47.61
     4:16.08  4:43.94                                                      
  8 Smith, Edward F           16 Unattached-PC        4:42.60    4:45.76        
       25.63    53.52  1:21.35  1:49.78  2:18.34  2:47.24  3:16.33  3:46.13
     4:16.29  4:45.76                                                      
  9 Mitchell, Robert S        15 Terrapins Swim T-PC  4:50.23    4:50.64        
       26.09    54.91  1:23.81  1:53.31  2:22.70  2:52.51  3:21.96  3:52.47
     4:21.72  4:50.64                                                      
 10 Yao, Timothy A            15 Unattached-PC        4:49.95    4:53.09        
       25.92    53.78  1:22.43  1:51.52  2:20.97  2:50.87  3:21.26  3:51.90
     4:22.76  4:53.09                                                      
 
Boys 15-16 500 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 4:28.04    4/7/2013 Aidan T Burns, UN                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bradford, Daniel W        16 Front Range Barr-CO  4:47.87    4:42.22 q      
       26.33    54.49  1:22.43  1:50.40  2:18.57  2:47.18  3:16.29  3:45.24
     4:14.03  4:42.22                                                      
  2 Mertz, David W            15 Unattached-PC        4:40.03    4:42.27 q      
       25.52    53.62  1:22.05  1:50.76  2:19.54  2:48.63  3:17.43  3:46.08
     4:14.81  4:42.27                                                      
  3 Smith, Edward F           16 Unattached-PC        4:35.00    4:42.60 q      
       25.00    52.70  1:21.26  1:50.17  2:19.43  2:48.80  3:18.07  3:47.35
     4:15.52  4:42.60                                                      
  4 Cheney, Teagan M          16 Unattached-PC        4:38.78    4:43.16 q      
       24.83    52.98  1:21.74  1:50.72  2:20.19  2:49.26  3:17.95  3:46.72
     4:15.33  4:43.16                                                      
  5 Stoddard, Mitchell G      15 Unattached-PC        4:41.21    4:44.37 q      
       25.64    54.49  1:23.65  1:52.61  2:21.57  2:50.59  3:19.65  3:48.56
     4:16.89  4:44.37                                                      
  6 Tan, Nicholas L           16 Unattached-PC        4:44.59    4:45.22 q      
       25.89    54.75  1:24.22  1:53.52  2:22.50  2:51.00  3:20.06  3:48.68
     4:17.22  4:45.22                                                      
  7 King, Ryan M              15 Montrose Marlins-CO  4:42.91    4:45.45 q      
       26.36    54.22  1:22.75  1:51.81  2:20.91  2:50.26  3:19.53  3:48.37
     4:17.19  4:45.45                                                      
  8 Holt, Oli B               16 Unattached-PC        4:45.70    4:47.98 q      
       25.57    53.55  1:22.88  1:52.22  2:21.92  2:51.57  3:20.61  3:49.76
     4:19.60  4:47.98                                                      
  9 Yao, Timothy A            15 Unattached-PC        4:51.32    4:49.95 q      
       25.80    54.26  1:23.03  1:52.41  2:21.46  2:50.97  3:20.76  3:50.67
     4:20.60  4:49.95                                                      
 10 Mitchell, Robert S        15 Terrapins Swim T-PC  4:49.62    4:50.23 q      
       25.81    54.03  1:23.25  1:52.47  2:21.99  2:51.83  3:21.71  3:51.91
     4:21.68  4:50.23                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 11 Lu, Tyler T               15 Unattached-PC        4:40.78    4:50.63        
       25.93    54.15  1:23.28  1:52.49  2:21.63  2:51.58  3:21.11  3:50.60
     4:20.80  4:50.63                                                      
 12 Smith, Samuel V           15 Unattached-PC        4:51.05    4:50.81        
       26.25    54.47  1:23.02  1:52.11  2:21.35  2:51.36  3:21.15  3:51.17
     4:21.53  4:50.81                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Waite, William G          15 Bainbridge Islan-PN  4:48.89    4:52.42        
       26.06    54.64  1:23.66  1:52.72  2:21.78  2:51.86  3:22.58  3:53.70
     4:23.76  4:52.42                                                      
 14 Pendleton, Henry B        16 Reno Aquatic Clu-PC  4:50.53    4:53.65        
       26.25    54.84  1:23.86  1:53.21  2:22.80  2:52.66  3:23.05  3:53.43
     4:23.65  4:53.65                                                      
 15 Burchell, Ross J          15 Olympic Aquatic-PN   4:42.39    4:54.10        
       25.84    54.29  1:23.49  1:53.14  2:22.91  2:53.49  3:23.04  3:53.95
     4:24.47  4:54.10                                                      
 16 McKenna, David P          16 Unattached-PC        4:51.51    4:55.00        
       27.03    56.72  1:26.70  1:56.67  2:26.47  2:56.31  3:26.09  3:55.98
     4:25.99  4:55.00                                                      
 17 Low, Ian H                15 Unattached-SN        4:53.92    4:55.31        
       26.31    54.82  1:24.68  1:55.27  2:24.73  2:54.68  3:25.47  3:56.24
     4:26.84  4:55.31                                                      
 18 Matsuda, Aska J           15 Una Pasa-PC          4:23.24L   4:55.96        
       26.79    56.12  1:25.90  1:56.34  2:26.77  2:57.15  3:27.59  3:57.73
     4:27.36  4:55.96                                                      
 19 Rinard, Christopher E     15 Palo Alto Stanfo-PC  4:52.26    4:55.97        
       26.05    54.89  1:24.69  1:54.98  2:25.12  2:55.39  3:25.67  3:56.33
     4:26.85  4:55.97                                                      
 20 Dietz, Zachary D          15 Unattached-PC        4:50.80    4:56.52        
       26.25    55.94  1:26.22  1:56.72  2:27.25  2:57.90  3:28.15  3:58.46
     4:28.37  4:56.52                                                      
 21 Aung, Alex M              15 Redding Swim Tea-SN  4:23.98L   4:57.05        
       27.55    56.84  1:26.84  1:57.04  2:27.66  2:56.61  3:26.45  3:57.00
     4:27.52  4:57.05                                                      
 22 Phung, Bertrand H         16 Unattached-PC        4:52.29    4:57.46        
       26.85    56.26  1:26.49  1:57.22  2:27.72  2:58.53  3:28.35  3:58.41
     4:27.86  4:57.46                                                      
 23 Petersen, Cole H          15 Aspen Swim Club-CO   4:54.27    4:57.93        
       27.60    56.91  1:26.78  1:56.90  2:27.22  2:57.44  3:27.67  3:58.05
     4:28.43  4:57.93                                                      
 24 Reznick, Cole T           15 Unattached-PC        4:42.52    4:58.23        
       26.37    54.83  1:24.17  1:53.99  2:24.21  2:54.39  3:25.22  3:56.28
     4:27.47  4:58.23                                                      
 25 Heaman, Mason C           15 Olympic Aquatic-PN   4:48.17    5:13.22        
       26.33    55.75  1:26.72  1:58.66  2:30.56  3:03.16  3:35.21  4:08.13
     4:41.03  5:13.22                                                      
 
Boys 15-16 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 9:18.89        1996 Steven Brown, RENO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mertz, David W            15 Unattached-PC        9:32.49    9:38.15        
       26.26    54.77  1:23.75  1:52.81  2:22.05  2:51.34  3:20.57  3:49.95
     4:19.18  4:48.57  5:17.55  5:47.10  6:15.99  6:45.36  7:14.70  7:43.68
     8:12.69  8:41.70  9:10.30  9:38.15                                    
  2 Holt, Oli B               16 Unattached-PC        9:49.09    9:42.87        
       25.73    53.96  1:22.78  1:51.81  2:20.94  2:50.13  3:19.43  3:48.90
     4:18.23  4:47.96  5:17.60  5:47.46  6:16.90  6:46.75  7:16.43  7:46.41
     8:15.91  8:46.00  9:15.55  9:42.87                                    
  3 Jhong, Christopher A      16 Unattached-PC        9:50.72    9:43.27        
       26.49    55.26  1:24.35  1:53.27  2:22.23  2:51.38  3:20.63  3:49.77
     4:19.35  4:48.86  5:17.99  5:47.28  6:16.61  6:45.87  7:15.77  7:45.21
     8:14.31  8:43.98  9:13.65  9:43.27                                    
  4 McGee, Gavin J            16 Unattached-PC        9:52.71    9:47.47        
       26.61    55.31  1:24.45  1:53.62  2:22.90  2:52.32  3:21.72  3:51.16
     4:21.04  4:50.50  5:20.27  5:49.52  6:18.91  6:48.42  7:18.45  7:48.86
     8:18.93  8:48.34  9:18.06  9:47.47                                    
  5 Stoddard, Mitchell G      15 Unattached-PC        9:41.12    9:48.09        
       25.81    54.86  1:24.31  1:53.84  2:23.34  2:52.83  3:22.58  3:52.24
     4:21.69  4:51.35  5:21.00  5:50.92  6:21.00  6:50.86  7:21.23  7:51.51
     8:21.35  8:50.99  9:19.99  9:48.09                                    
  6 Mitchell, Robert S        15 Terrapins Swim T-PC  9:59.47    9:48.80        
       26.70    56.10  1:25.56  1:55.51  2:25.09  2:54.84  3:24.31  3:54.27
     4:24.75  4:54.89  5:24.56  5:53.90  6:23.91  6:54.15  7:24.25  7:54.33
     8:22.90  8:52.23  9:20.86  9:48.80                                    
  7 Smith, Edward F           16 Unattached-PC        8:52.89L   9:51.61        
       26.09    54.95  1:24.24  1:53.71  2:23.15  2:52.78  3:22.25  3:52.04
     4:21.46  4:51.07  5:20.80  5:50.74  6:21.02  6:51.13  7:21.49  7:51.59
     8:21.71  8:52.38  9:22.99  9:51.61                                    
  8 Kos, Sean N               16 Unattached-PC        9:54.43    9:52.82        
       26.88    55.97  1:25.64  1:55.19  2:24.79  2:54.36  3:23.82  3:53.44
     4:23.13  4:52.85  5:22.70  5:52.73  6:22.35  6:52.45  7:22.48  7:52.55
     8:22.74  8:53.11  9:23.59  9:52.82                                    
  9 Croll, Duncan A           16 Unattached-PC       10:04.29    9:55.95        
       27.04    56.37  1:25.84  1:55.57  2:25.72  2:55.70  3:25.55  3:55.79
     4:26.30  4:56.38  5:26.73  5:57.30  6:27.47  6:57.43  7:27.55  7:57.76
     8:27.60  8:57.70  9:27.37  9:55.95                                    
 10 Skinner, Nicholas M       15 Unattached-PC        9:06.99L  10:00.74        
       26.47    55.02  1:24.83  1:54.78  2:24.80  2:54.87  3:24.93  3:55.40
     4:25.28  4:55.47  5:25.71  5:56.03  6:26.70  6:57.30  7:27.93  7:58.74
     8:29.51  9:00.24  9:30.80 10:00.74                                    
 11 Lu, Tyler T               15 Unattached-PC       10:07.27   10:08.17        
       26.69    55.84  1:25.53  1:55.48  2:25.53  2:55.56  3:25.75  3:56.30
     4:27.19  4:58.13  5:29.02  6:00.31  6:31.07  7:02.22  7:33.28  8:04.94
     8:36.08  9:07.21  9:37.92 10:08.17                                    
 12 Burchell, Ross J          15 Olympic Aquatic-PN   9:54.81   10:15.80        
       27.74    57.78  1:27.59  1:57.84  2:28.05  2:58.27  3:28.27  3:59.09
     4:30.08  5:01.19  5:30.78  6:01.36  6:32.00  7:03.83  7:35.57  8:07.13
     8:39.40  9:11.75  9:44.57 10:15.80                                    
 13 Petersen, Cole H          15 Aspen Swim Club-CO  10:09.48   10:16.40        
       28.31    58.68  1:29.87  2:01.35  2:32.93  3:04.00  3:35.71  4:07.14
     4:38.52  5:09.75  5:40.93  6:11.90  6:42.79  7:13.57  7:44.50  8:15.47
     8:46.43  9:17.18  9:47.95 10:16.40                                    
 14 Fendorf, Kyle M           16 Unattached-PC       10:04.28   10:21.01        
       26.67    56.15  1:26.25  1:56.85  2:27.15  2:57.12  3:27.86  3:58.93
     4:30.25  5:01.92  5:33.69  6:05.37  6:37.27  7:09.51  7:41.72  8:13.89
     8:45.70  9:17.68  9:49.52 10:21.01                                    
 
Boys 15-16 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
   FW Record: # 15:36.71        2014 Christopher Miller, LAKE                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradford, Daniel W        16 Front Range Barr-CO 16:32.26   16:06.76        
       27.32    56.84  1:26.59  1:56.16  2:25.64  2:55.19  3:24.77  3:54.15
     4:24.00  4:53.43  5:23.07  5:52.64  6:22.16  6:51.46  7:20.91  7:50.46
     8:19.89  8:49.27  9:18.56  9:47.89 10:17.13 10:46.12 11:15.21 11:44.25
    12:13.46 12:42.77 13:12.15 13:41.43 14:11.13 14:40.50 15:09.58 15:38.50
    16:06.76
  2 Stoddard, Mitchell G      15 Unattached-PC       16:28.48   16:11.68        
       25.78    54.74  1:24.76  1:54.95  2:25.05  2:55.13  3:25.26  3:55.41
     4:25.48  4:55.31  5:25.11  5:54.93  6:24.63  6:54.13  7:23.86  7:53.66
     8:23.45  8:52.88  9:22.25  9:51.95 10:21.56 10:50.94 11:20.25 11:49.58
    12:19.07 12:48.57 13:17.82 13:47.03 14:16.28 14:45.63 15:14.94 15:43.84
    16:11.68
  3 King, Ryan M              15 Montrose Marlins-CO 16:29.67   16:18.67        
       27.55    56.90  1:26.69  1:56.90  2:27.04  2:56.67  3:27.51  3:56.96
     4:27.37  4:57.40  5:27.04  5:56.47  6:26.29  6:56.26  7:25.65  7:55.50
     8:25.20  8:54.95  9:24.59  9:54.27 10:24.13 10:53.74 11:23.61 11:52.87
    12:21.83 12:51.05 13:20.60 13:50.52 14:20.69 14:50.64 15:20.75 15:49.84
    16:18.67
  4 McGee, Gavin J            16 Unattached-PC       16:14.53   16:22.82        
       26.79    56.34  1:25.64  1:55.28  2:25.27  2:55.48  3:25.67  3:55.73
     4:25.85  4:55.81  5:25.84  5:55.75  6:26.21  6:56.47  7:26.64  7:56.67
     8:26.92  8:57.15  9:27.21  9:57.03 10:27.49 10:57.07 11:26.57 11:56.22
    12:26.13 12:56.04 13:25.51 13:55.46 14:25.30 14:54.85 15:24.48 15:54.38
    16:22.82
  5 Holt, Oli B               16 Unattached-PC       16:21.53   16:26.13        
       26.38    55.82  1:25.13  1:55.34  2:25.28  2:55.28  3:25.70  3:55.83
     4:25.75  4:55.59  5:25.50  5:55.71  6:25.99  6:56.41  7:26.81  7:56.95
     8:27.48  8:57.87  9:28.35  9:58.60 10:28.47 10:58.77 11:29.23 11:58.63
    12:28.26 12:58.32 13:28.90 13:59.10 14:29.39 14:59.03 15:29.26 15:59.11
    16:26.13
  6 Monks, Ray M              16 Unattached-PC       17:04.57   16:30.10        
       27.01    56.43  1:26.03  1:56.00  2:25.83  2:55.82  3:25.84  3:56.05
     4:26.18  4:56.26  5:26.61  5:56.85  6:27.06  6:57.22  7:27.73  7:57.85
     8:28.08  8:58.42  9:28.82  9:58.85 10:28.74 10:59.10 11:29.02 11:59.12
    12:29.38 12:59.62 13:30.07 14:00.21 14:30.22 15:00.75 15:31.09 16:01.04
    16:30.10
  7 Mitchell, Robert S        15 Terrapins Swim T-PC 16:43.30   16:32.45        
       27.13    56.28  1:26.22  1:55.94  2:25.45  2:55.28  3:25.75  3:55.55
     4:25.42  4:55.69  5:26.05  5:55.55  6:25.09  6:55.10  7:24.91  7:55.02
     8:25.29  8:55.63  9:26.31  9:56.78 10:27.56 10:58.41 11:29.57 12:00.16
    12:30.55 13:01.46 13:32.23 14:03.41 14:33.04 15:03.21 15:33.39 16:03.51
    16:32.45
  8 Brown, Brandon H          16 Unattached-PC       16:31.84   16:46.96        
       27.04    56.36  1:25.98  1:55.41  2:25.24  2:55.04  3:24.96  3:54.66
     4:24.54  4:54.84  5:24.98  5:55.14  6:25.75  6:56.33  7:26.41  7:57.22
     8:28.13  8:58.99  9:29.93 10:00.69 10:31.84 11:03.23 11:34.49 12:05.51
    12:36.84 13:08.41 13:39.95 14:11.44 14:43.34 15:14.67 15:46.08 16:17.05
    16:46.96
  9 Suhaili, Kenneth M        15 Unattached-PC       16:56.75   16:48.37        
       27.24    56.80  1:27.30  1:57.82  2:27.77  2:58.39  3:29.27  4:00.38
     4:30.71  5:01.74  5:32.13  6:02.85  6:33.24  7:03.92  7:34.80  8:05.93
     8:36.41  9:07.40  9:38.32 10:09.57 10:40.25 11:11.42 11:41.99 12:12.92
    12:43.61 13:14.25 13:45.08 14:16.47 14:47.37 15:18.37 15:49.86 16:20.53
    16:48.37
 10 Burchell, Ross J          15 Olympic Aquatic-PN  17:00.09   16:48.48        
       27.02    56.42  1:26.35  1:56.39  2:26.54  2:56.78  3:27.23  3:57.61
     4:28.27  4:58.93  5:29.81  6:00.62  6:31.78  7:02.38  7:32.68  8:03.91
     8:35.02  9:06.21  9:37.15 10:08.01 10:38.99 11:10.02 11:41.27 12:11.93
    12:42.52 13:13.98 13:45.36 14:16.62 14:47.73 15:18.95 15:50.27 16:20.85
    16:48.48
 11 Yao, Timothy A            15 Unattached-PC       16:50.79   16:48.65        
       27.32    57.30  1:28.13  1:58.70  2:29.02  2:59.20  3:29.30  3:59.98
     4:30.43  5:01.10  5:32.07  6:03.14  6:34.83  7:06.42  7:38.06  8:09.33
     8:40.89  9:12.80  9:44.26 10:15.04 10:45.79 11:17.23 11:48.07 12:18.24
    12:49.00 13:19.35 13:49.43 14:20.02 14:49.90 15:19.73 15:49.34 16:19.44
    16:48.65
 12 Fendorf, Kyle M           16 Unattached-PC       16:43.28   16:56.42        
       27.04    56.97  1:26.84  1:57.21  2:27.65  2:57.80  3:28.02  3:58.94
     4:29.62  5:00.59  5:31.78  6:02.80  6:33.98  7:05.24  7:36.25  8:07.29
     8:38.45  9:09.64  9:40.91 10:12.35 10:43.41 11:14.63 11:45.84 12:16.98
    12:48.17 13:19.42 13:50.65 14:21.92 14:53.04 15:24.44 15:55.73 16:26.36
    16:56.42
 13 Petersen, Cole H          15 Aspen Swim Club-CO  16:49.39   16:56.63        
       28.00    57.88  1:28.15  1:59.13  2:30.39  3:01.26  3:32.65  4:03.88
     4:35.23  5:06.13  5:37.22  6:08.56  6:39.59  7:10.71  7:41.90  8:13.00
     8:44.21  9:15.18  9:45.95 10:16.76 10:47.80 11:18.61 11:49.47 12:20.20
    12:51.15 13:21.95 13:52.83 14:23.75 14:54.70 15:25.28 15:56.10 16:26.97
    16:56.63
 
Boys 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 48.61        2014 Benjamin Ho, UN                              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Liang, Alex W             16 Unattached-PC          50.62      49.54        
       23.84    49.54                                                      
  2 Yates, Nathan B           15 Unattached-PC          51.99      52.03        
       25.62    52.03                                                      
  3 Deryk, Cooper J           16 Truckee-Tahoe Sw-SN    53.39      52.73        
       25.44    52.73                                                      
  4 Tan, Nicholas L           16 Unattached-PC          53.00      53.23        
       25.76    53.23                                                      
  5 Jhong, Christopher A      16 Unattached-PC          53.89      53.24        
       26.20    53.24                                                      
  6 Waite, William G          15 Bainbridge Islan-PN    53.29      53.42        
       25.62    53.42                                                      
  7 Hamilton, Casey W         15 Front Range Barr-CO    53.39      53.59        
       25.44    53.59                                                      
  8 Bauer, Lukas              16 Palo Alto Stanfo-PC    53.73      53.99        
       26.47    53.99                                                      
  9 Rodriguez, Andrew D       15 Unattached-PC          53.63      54.01        
       26.22    54.01                                                      
 10 Chua, Kaynen              16 Unattached-PC          53.92      54.13        
       26.28    54.13                                                      
 
Boys 15-16 100 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 48.61        2014 Benjamin Ho, UN                              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liang, Alex W             16 Unattached-PC          49.81      50.62 q      
       24.52    50.62                                                      
  3 Yates, Nathan B           15 Unattached-PC          51.51      51.99 q      
       25.26    51.99                                                      
  4 Tan, Nicholas L           16 Unattached-PC          54.37      53.00 q      
       25.61    53.00                                                      
  5 Waite, William G          15 Bainbridge Islan-PN    52.41      53.29 q      
       26.02    53.29                                                      
  6 Hamilton, Casey W         15 Front Range Barr-CO    52.50      53.39 q      
       25.85    53.39                                                      
  6 Deryk, Cooper J           16 Truckee-Tahoe Sw-SN    53.84      53.39 q      
       25.37    53.39                                                      
  8 Rodriguez, Andrew D       15 Unattached-PC          52.34      53.63 q      
       26.06    53.63                                                      
  9 Bauer, Lukas              16 Palo Alto Stanfo-PC    54.67      53.73 q      
       26.61    53.73                                                      
 10 Jhong, Christopher A      16 Unattached-PC          53.61      53.89 q      
       25.93    53.89                                                      
 11 Chua, Kaynen              16 Unattached-PC          54.59      53.92        
       25.86    53.92                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 12 Ingalls, Makai Z          15 Bainbridge Islan-PN    52.78      54.01        
       26.70    54.01                                                      
 13 Dietz, Zachary D          15 Unattached-PC          53.33      54.05        
       26.11    54.05                                                      
-------------------------------------------------------------------------
 14 Hayes, Matthew T          15 Unattached-PC          52.50      54.09        
       26.50    54.09                                                      
 15 Davis, Liam J             15 Chico Aqua-Jets-SN   1:03.34L     54.14        
       26.19    54.14                                                      
 16 Tay, Kelvin K             15 Unattached-PC          53.85      54.20        
       26.59    54.20                                                      
 17 Blanco, Mattias N         15 Unattached-PC          53.71      54.23        
       26.08    54.23                                                      
 18 Copley, Brian P           16 Unattached-PC          54.10      54.67        
       26.73    54.67                                                      
 19 Blaul, Henry N            16 Unattached-PC          52.46      54.76        
       26.32    54.76                                                      
 20 Zhang, Lyon               16 Unattached-PC          54.54      55.33        
       27.09    55.33                                                      
 21 Skinner, Nicholas M       15 Unattached-PC          54.50      55.52        
       27.07    55.52                                                      
 22 Acheson, Samuel A         16 Life Time  Arizo-AZ    54.59      56.10        
       27.42    56.10                                                      
 -- Rinard, Christopher E     15 Palo Alto Stanfo-PC    54.43         DQ        
       26.83       DQ                                                      
 
Boys 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:45.24    4/9/2015 Benjamin D Ho, Un-Pacific-PC               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hamilton, Casey W         15 Front Range Barr-CO  1:55.76    1:53.77        
       26.43    54.45  1:23.75  1:53.77                                    
  2 Waite, William G          15 Bainbridge Islan-PN  1:56.60    1:55.30        
       27.43    56.61  1:26.46  1:55.30                                    
  3 Chua, Kaynen              16 Unattached-PC        1:58.05    1:55.40        
       27.29    55.71  1:25.60  1:55.40                                    
  4 Stoddard, Mitchell G      15 Unattached-PC        1:56.62    1:56.44        
       27.91    57.74  1:27.80  1:56.44                                    
  5 Davis, Liam J             15 Chico Aqua-Jets-SN   1:56.36    1:56.68        
       27.29    56.47  1:26.70  1:56.68                                    
  6 Dietz, Zachary D          15 Unattached-PC        1:58.85    1:57.88        
       27.66    57.66  1:28.12  1:57.88                                    
  7 Zhang, Lyon               16 Unattached-PC        2:01.22    1:59.06        
       28.92    59.42  1:29.69  1:59.06                                    
  8 Bradford, Daniel W        16 Front Range Barr-CO  1:59.01    2:00.61        
       28.37    58.44  1:29.63  2:00.61                                    
 
Boys 15-16 200 Yard Backstroke
===============================================================================
   FW Record: # 1:45.24    4/9/2015 Benjamin D Ho, Un-Pacific-PC               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hamilton, Casey W         15 Front Range Barr-CO  1:54.69    1:55.76 q      
       26.87    55.83  1:25.47  1:55.76                                    
  2 Davis, Liam J             15 Chico Aqua-Jets-SN   1:57.84    1:56.36 q      
       27.59    56.61  1:26.92  1:56.36                                    
  3 Waite, William G          15 Bainbridge Islan-PN  1:52.19    1:56.60 q      
       28.38    57.91  1:27.53  1:56.60                                    
  4 Stoddard, Mitchell G      15 Unattached-PC        1:58.71    1:56.62 q      
       27.87    57.60  1:27.73  1:56.62                                    
  5 Chua, Kaynen              16 Unattached-PC        1:57.68    1:58.05 q      
       28.18    57.91  1:28.02  1:58.05                                    
  6 Dietz, Zachary D          15 Unattached-PC        1:58.05    1:58.85 q      
       28.09    57.82  1:28.32  1:58.85                                    
  7 Bradford, Daniel W        16 Front Range Barr-CO  1:58.61    1:59.01 q      
       28.45    58.20  1:28.68  1:59.01                                    
  8 Zhang, Lyon               16 Unattached-PC        1:58.01    2:01.22 q      
       29.29    59.97  1:30.82  2:01.22                                    
  9 McGee, Gavin J            16 Unattached-PC        1:55.33    2:06.36 q      
       29.07  1:00.26  1:32.95  2:06.36                                    
 
Boys 15-16 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
   FW Record: # 56.60        2012 Curtis Ogren, UN                             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Blaul, Henry N            16 Unattached-PC        1:00.49      56.61        
       26.76    56.61                                                      
  2 Pokutta, Maximilian J     16 Unattached-PC          58.07      57.27        
       27.51    57.27                                                      
  3 Zhang, Lyon               16 Unattached-PC          58.45      57.71        
       27.70    57.71                                                      
  4 Reznick, Cole T           15 Unattached-PC          59.34      58.49        
       27.32    58.49                                                      
  5 Lloyd, Jalen A            15 Vacaville Swim C-SN    58.84      58.82        
       27.79    58.82                                                      
  6 Bauer, Lukas              16 Palo Alto Stanfo-PC    59.53      59.20        
       28.15    59.20                                                      
  7 Harm, Jonah R             15 Unattached-SN          59.80      59.73        
       28.12    59.73                                                      
  8 Copley, Brian P           16 Unattached-PC          59.91      59.81        
       27.98    59.81                                                      
  9 Chu, Jonathan K           15 U