Wine Country Aquatics of Napa
                         Winter Challange 12/12-13/1998

                       Meet Results for Timed Finals-Yards
 
 
Girls 8 & Under 25  Free 
PRT:    ------       15.89
A:       15.90 -     18.09
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1177       Danel-Lohrey, Sasza     8  MP   PC          16.03 A      -  
  2     1167       Rieser, Abigail         8  MP   PC          17.15 A      -  
  3     1130       Ransford, Emily         8  HSC  PC          17.25 A      -  
  4     1162       Xu, Katherina           7  PET  PC          17.93 A      -  
  5     1253       Ahlgren, Jessica        8  HSC  PC          18.70        -  
  6     1026       Roberts, Lauren         8  SON  PC          18.74        -  
  7     1030       Cox, Kayla              8  SON  PC          18.88        -  
  8     1247       McCann, Allison         8  HSC  PC          18.99        -  
  9     1254       Bingham, Chelsea        8  HSC  PC          20.19        -  
 10     1137       Casey, Madeline         6  IVAN PC          20.71        -  
 11     1073       Gossel, Alison          7  MP   PC          20.87        -  
 12     1241       Atterbury, Skyler       8  HSC  PC          21.00        -  
 13     1153       Buck, Carly             7  PET  PC          21.94        -  
 14     1049       Demont, Devon           6  MP   PC          22.40        -  
 15     1023       Alemania, Samahtaha     8  VJO  PC          22.43        -  
 16     1255       Wade, Sarah             8  HSC  PC          23.09        -  
 17     1092       Domecus, Hilary         6  VJO  PC          33.73        -  
 
Girls 8 & Under 50  Free 
PRT:    ------       34.99
A:       35.00 -     40.09
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1177       Danel-Lohrey, Sasza     8  MP   PC          36.68 A      -  
  2     1244       Opperman, Jenna         8  HSC  PC          39.54 A      -  
  3     1162       Xu, Katherina           7  PET  PC          40.59        -  
  4     1130       Ransford, Emily         8  HSC  PC          42.34        -  
  5     1137       Casey, Madeline         6  IVAN PC          45.76        -  
  6     1250       Loaden, Kelsy           8  HSC  PC          48.48        -  
  7     1073       Gossel, Alison          7  MP   PC          49.48        -  
  8     1023       Alemania, Samahtaha     8  VJO  PC          50.52        -  
  9     1153       Buck, Carly             7  PET  PC          53.02        -  
 10     1049       Demont, Devon           6  MP   PC          53.05        -  
 11     1264       Forciek, Jamie          7  WCAN PC          57.71        -  
 
Girls 8 & Under 100  Free 
PRT:    ------     1:18.79
A:     1:18.80 -   1:28.59
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1130       Ransford, Emily         8  HSC  PC        1:28.59 A      -  
  2     1023       Alemania, Samahtaha     8  VJO  PC        1:47.60        -  
 
Girls 8 & Under 25  Back 
PRT:    ------       19.19
A:       19.20 -     21.59
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1130       Ransford, Emily         8  HSC  PC          21.17 A      -  
  2     1162       Xu, Katherina           7  PET  PC          21.37 A      -  
  3     1177       Danel-Lohrey, Sasza     8  MP   PC          21.48 A      -  
  4     1137       Casey, Madeline         6  IVAN PC          23.50        -  
  5     1244       Opperman, Jenna         8  HSC  PC          24.45        -  
  6     1250       Loaden, Kelsy           8  HSC  PC          24.75        -  
  7     1049       Demont, Devon           6  MP   PC          27.75        -  
  8     1073       Gossel, Alison          7  MP   PC          30.16        -  
  9     1153       Buck, Carly             7  PET  PC          30.33        -  
 10     1264       Forciek, Jamie          7  WCAN PC          32.82        -  
  -     1092       Domecus, Hilary         6  VJO  PC            DQ         -  
 
Girls 8 & Under 50  Back 
PRT:    ------       41.29
A:       41.30 -     48.09
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1130       Ransford, Emily         8  HSC  PC          42.71 A      -  
  2     1177       Danel-Lohrey, Sasza     8  MP   PC          42.95 A      -  
  3     1162       Xu, Katherina           7  PET  PC          45.21 A      -  
  4     1247       McCann, Allison         8  HSC  PC          48.22        -  
  5     1167       Rieser, Abigail         8  MP   PC          50.06        -  
  6     1026       Roberts, Lauren         8  SON  PC          52.11        -  
  7     1253       Ahlgren, Jessica        8  HSC  PC          52.45        -  
  8     1137       Casey, Madeline         6  IVAN PC          56.04        -  
  9     1255       Wade, Sarah             8  HSC  PC          57.55        -  
 10     1073       Gossel, Alison          7  MP   PC          59.68        -  
 11     1049       Demont, Devon           6  MP   PC        1:01.53        -  
 12     1153       Buck, Carly             7  PET  PC        1:07.53        -  
  -     1023       Alemania, Samahtaha     8  VJO  PC            DQ         -  
 
Girls 8 & Under 25  Breast 
PRT:    ------       20.99
A:       21.00 -     23.09
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1162       Xu, Katherina           7  PET  PC          23.05 A      -  
  2     1167       Rieser, Abigail         8  MP   PC          23.21        -  
  3     1253       Ahlgren, Jessica        8  HSC  PC          25.61        -  
  4     1254       Bingham, Chelsea        8  HSC  PC          25.90        -  
  5     1130       Ransford, Emily         8  HSC  PC          26.27        -  
  6     1153       Buck, Carly             7  PET  PC          27.26        -  
  7     1030       Cox, Kayla              8  SON  PC          28.08        -  
  8     1255       Wade, Sarah             8  HSC  PC          29.40        -  
  9     1073       Gossel, Alison          7  MP   PC          30.56        -  
 10     1023       Alemania, Samahtaha     8  VJO  PC          31.03        -  
 11     1137       Casey, Madeline         6  IVAN PC          32.20        -  
 12     1049       Demont, Devon           6  MP   PC          35.91        -  
  -     1241       Atterbury, Skyler       8  HSC  PC            DQ         -  
  -     1247       McCann, Allison         8  HSC  PC            NS         -  
 
Girls 8 & Under 50  Breast 
PRT:    ------       46.99
A:       47.00 -     51.59
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1177       Danel-Lohrey, Sasza     8  MP   PC          48.06 A-     -  
  2     1162       Xu, Katherina           7  PET  PC          49.50 A      -  
  3     1250       Loaden, Kelsy           8  HSC  PC          50.89 A      -  
  4     1244       Opperman, Jenna         8  HSC  PC          53.24        -  
  5     1130       Ransford, Emily         8  HSC  PC          53.83        -  
  6     1153       Buck, Carly             7  PET  PC          54.99        -  
  7     1137       Casey, Madeline         6  IVAN PC        1:07.12        -  
  8     1023       Alemania, Samahtaha     8  VJO  PC        1:08.18        -  
  9     1049       Demont, Devon           6  MP   PC        1:14.90        -  
 
Girls 8 & Under 25  Fly 
PRT:    ------       17.39
A:       17.40 -     20.09
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1177       Danel-Lohrey, Sasza     8  MP   PC          16.52 PRT    -  
  2     1162       Xu, Katherina           7  PET  PC          21.65        -  
  3     1244       Opperman, Jenna         8  HSC  PC          22.51        -  
  4     1137       Casey, Madeline         6  IVAN PC          26.22        -  
  5     1073       Gossel, Alison          7  MP   PC          28.61        -  
  6     1049       Demont, Devon           6  MP   PC          28.74        -  
  7     1250       Loaden, Kelsy           8  HSC  PC          29.07        -  
  8     1023       Alemania, Samahtaha     8  VJO  PC          29.88        -  
  9     1153       Buck, Carly             7  PET  PC          31.38        -  
 
Girls 8 & Under 50  Fly 
PRT:    ------       41.99
A:       42.00 -     49.09
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1026       Roberts, Lauren         8  SON  PC          56.23        -  
  -     1255       Wade, Sarah             8  HSC  PC            DQ         -  
  -     1177       Danel-Lohrey, Sasza     8  MP   PC            NS         -  
 
Girls 8 & Under 100  IM
PRT:    ------     1:26.59
A:     1:26.60 -   1:42.09
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1177       Danel-Lohrey, Sasza     8  MP   PC        1:30.40 A      -  
  2     1162       Xu, Katherina           7  PET  PC        1:34.19 A      -  
  3     1130       Ransford, Emily         8  HSC  PC        1:35.25 A      -  
  4     1167       Rieser, Abigail         8  MP   PC        1:42.44        -  
  5     1253       Ahlgren, Jessica        8  HSC  PC        1:48.32        -  
  6     1026       Roberts, Lauren         8  SON  PC        1:49.52        -  
  7     1137       Casey, Madeline         6  IVAN PC        2:02.16        -  
  8     1023       Alemania, Samahtaha     8  VJO  PC        2:08.80        -  
  -     1073       Gossel, Alison          7  MP   PC            DQ         -  
  -     1049       Demont, Devon           6  MP   PC            DQ         -  
  -     1247       McCann, Allison         8  HSC  PC            DQ         -  
 
Girls 9-10 50  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1075       Trautner, Emily         9  MP   PC          32.52        -  
  2     1053       Bellinger, Sally        9  MP   PC          32.53        -  
  3     1159       Fedrick, Aileen        10  PET  PC          32.54        -  
  4     1052       Jordan, Alexa           9  MP   PC          32.66        -  
  5     1045       Sawyer, Sarah          10  PET  PC          32.97        -  
  6     1245       Opperman, Whitney      10  HSC  PC          33.15        -  
  7     1077       Hadfield, Taylor        9  MP   PC          33.23        -  
  8     1237       Phillips, Jocelyn       9  WCAN PC          33.80        -  
  9     1155       Ortiz, Kira            10  PET  PC          33.87        -  
 10     1173       Hobbs, Louise          10  MP   PC          34.24        -  
 11     1161       Alaxander, Nicole      10  PET  PC          35.09        -  
 12     1013       Pereira, Sara          10  SON  PC          35.36        -  
 13     1019       Nelson, Elise          10  SON  PC          35.45        -  
 14     1072       Gossel, Jane           10  MP   PC          36.15        -  
 15     1021       Wirick, Claire          9  SON  PC          36.91        -  
 16     1160       Ashe, Jessica          10  PET  PC          37.11        -  
 17     1123       Martin, Chelsea         9  HSC  PC          37.24        -  
 18     1256       Kennedy, Alissa        10  HSC  PC          37.39        -  
 19     1093       Lynskey, Lauren        10  VJO  PC          37.96        -  
 20     1131       Ransford, Kaitlin      10  HSC  PC          38.35        -  
 21     1172       Short, Sandra          10  MP   PC          38.71        -  
 22     1215       Jones, Nicole          10  SON  PC          39.82        -  
 23     1186       Bobus, Ally             9  IVAN PC          40.18        -  
 24     1083       Reay, Pamela            9  VJO  PC          40.39        -  
 25     1138       Casey, Bridget          9  IVAN PC          41.77        -  
 26     1118       Kearney, Kirsten        9  VJO  PC          42.50        -  
 27     1100       Ladao, Cecilia         10  VJO  PC          42.71        -  
 28     1091       Domecus, Jacqueline     9  VJO  PC          42.98        -  
 29     1251       Louden, Kaylyn         10  HSC  PC          44.10        -  
 30     1102       Garcia, Lauren         10  VJO  PC          46.20        -  
 31     1228       Carlson, Kayla          9  WCAN PC          48.57        -  
 32     1226       Clark, Lorien           9  WCAN PC          49.06        -  
 33     1117       Kalu, Camille           9  VJO  PC          53.80        -  
 
Girls 9-10 100  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1039       Mc Cauley, Elena       10  SON  PC        1:08.73        -  
  2     1139       Winther, Cory          10  IVAN PC        1:13.43        -  
  3     1133       Wehde, Erin             9  HSC  PC        1:13.54        -  
  4     1077       Hadfield, Taylor        9  MP   PC        1:14.39        -  
  5     1155       Ortiz, Kira            10  PET  PC        1:15.94        -  
  6     1161       Alaxander, Nicole      10  PET  PC        1:16.68        -  
  7     1256       Kennedy, Alissa        10  HSC  PC        1:17.46        -  
  8     1075       Trautner, Emily         9  MP   PC        1:18.62        -  
  9     1160       Ashe, Jessica          10  PET  PC        1:18.67        -  
 10     1173       Hobbs, Louise          10  MP   PC        1:18.82        -  
 11     1147       Anderson, Megan        10  IVAN PC        1:19.92        -  
 12     1013       Pereira, Sara          10  SON  PC        1:20.17        -  
 13     1020       Petroni, Natalie       10  SON  PC        1:22.69        -  
 14     1131       Ransford, Kaitlin      10  HSC  PC        1:24.31        -  
 15     1123       Martin, Chelsea         9  HSC  PC        1:24.82        -  
 16     1122       Bernard, Alison         9  HSC  PC        1:25.16        -  
 17     1072       Gossel, Jane           10  MP   PC        1:25.66        -  
 18     1237       Phillips, Jocelyn       9  WCAN PC        1:27.09        -  
 19     1191       Ferber, Larissa        10  IVAN PC        1:28.17        -  
 20     1219       Gnoss, Alexanola        9  SON  PC        1:29.35        -  
 21     1021       Wirick, Claire          9  SON  PC        1:31.42        -  
 22     1093       Lynskey, Lauren        10  VJO  PC        1:31.67        -  
 23     1215       Jones, Nicole          10  SON  PC        1:32.37        -  
 24     1138       Casey, Bridget          9  IVAN PC        1:35.72        -  
 24     1118       Kearney, Kirsten        9  VJO  PC        1:35.72        -  
 26     1179       Lynch, Stefanie         9  MP   PC        1:38.55        -  
 27     1176       Webb, Caroline          9  MP   PC        1:38.68        -  
 28     1100       Ladao, Cecilia         10  VJO  PC        1:41.20        -  
 29     1083       Reay, Pamela            9  VJO  PC        1:43.07        -  
 30     1091       Domecus, Jacqueline     9  VJO  PC        1:44.40        -  
 31     1102       Garcia, Lauren         10  VJO  PC        1:45.42        -  
 32     1226       Clark, Lorien           9  WCAN PC        1:49.21        -  
 33     1228       Carlson, Kayla          9  WCAN PC        1:54.50        -  
 
Girls 9-10 200  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1039       Mc Cauley, Elena       10  SON  PC        2:30.93        -  
  2     1159       Fedrick, Aileen        10  PET  PC        2:32.68        -  
  3     1053       Bellinger, Sally        9  MP   PC        2:39.17        -  
  4     1155       Ortiz, Kira            10  PET  PC        2:43.37        -  
  5     1075       Trautner, Emily         9  MP   PC        2:49.29        -  
  6     1256       Kennedy, Alissa        10  HSC  PC        2:51.29        -  
  7     1019       Nelson, Elise          10  SON  PC        2:51.75        -  
  8     1013       Pereira, Sara          10  SON  PC        2:54.14        -  
  9     1052       Jordan, Alexa           9  MP   PC        2:56.93        -  
 10     1237       Phillips, Jocelyn       9  WCAN PC        2:57.44        -  
 11     1123       Martin, Chelsea         9  HSC  PC        3:00.40        -  
 12     1215       Jones, Nicole          10  SON  PC        3:11.48        -  
 13     1093       Lynskey, Lauren        10  VJO  PC        3:16.55        -  
 
Girls 9-10 50  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1039       Mc Cauley, Elena       10  SON  PC          37.19        -  
  2     1159       Fedrick, Aileen        10  PET  PC          37.26        -  
  3     1045       Sawyer, Sarah          10  PET  PC          38.45        -  
  4     1052       Jordan, Alexa           9  MP   PC          39.27        -  
  5     1161       Alaxander, Nicole      10  PET  PC          39.70        -  
  6     1131       Ransford, Kaitlin      10  HSC  PC          41.87        -  
  7     1155       Ortiz, Kira            10  PET  PC          42.55        -  
  8     1072       Gossel, Jane           10  MP   PC          42.73        -  
  9     1019       Nelson, Elise          10  SON  PC          42.83        -  
 10     1077       Hadfield, Taylor        9  MP   PC          42.84        -  
 11     1160       Ashe, Jessica          10  PET  PC          43.06        -  
 12     1245       Opperman, Whitney      10  HSC  PC          43.42        -  
 13     1013       Pereira, Sara          10  SON  PC          43.49        -  
 14     1093       Lynskey, Lauren        10  VJO  PC          44.68        -  
 15     1173       Hobbs, Louise          10  MP   PC          45.66        -  
 16     1256       Kennedy, Alissa        10  HSC  PC          45.84        -  
 17     1021       Wirick, Claire          9  SON  PC          46.29        -  
 18     1237       Phillips, Jocelyn       9  WCAN PC          46.74        -  
 19     1100       Ladao, Cecilia         10  VJO  PC          47.28        -  
 20     1091       Domecus, Jacqueline     9  VJO  PC          52.40        -  
 21     1118       Kearney, Kirsten        9  VJO  PC          53.72        -  
 22     1138       Casey, Bridget          9  IVAN PC          54.40        -  
 23     1083       Reay, Pamela            9  VJO  PC          54.74        -  
 24     1117       Kalu, Camille           9  VJO  PC        1:10.87        -  
  -     1228       Carlson, Kayla          9  WCAN PC            DQ         -  
  -     1186       Bobus, Ally             9  IVAN PC            DQ         -  
  -     1251       Louden, Kaylyn         10  HSC  PC            DQ         -  
  -     1172       Short, Sandra          10  MP   PC            DQ         -  
  -     1102       Garcia, Lauren         10  VJO  PC            DQ         -  
 
Girls 9-10 100  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1159       Fedrick, Aileen        10  PET  PC        1:18.96        -  
  2     1045       Sawyer, Sarah          10  PET  PC        1:21.46        -  
  3     1161       Alaxander, Nicole      10  PET  PC        1:23.51        -  
  4     1139       Winther, Cory          10  IVAN PC        1:26.11        -  
  5     1052       Jordan, Alexa           9  MP   PC        1:28.72        -  
  6     1131       Ransford, Kaitlin      10  HSC  PC        1:31.79        -  
  7     1155       Ortiz, Kira            10  PET  PC        1:33.92        -  
  8     1093       Lynskey, Lauren        10  VJO  PC        1:36.95        -  
  9     1256       Kennedy, Alissa        10  HSC  PC        1:37.74        -  
 10     1147       Anderson, Megan        10  IVAN PC        1:40.57        -  
 11     1191       Ferber, Larissa        10  IVAN PC        1:40.89        -  
 12     1237       Phillips, Jocelyn       9  WCAN PC        1:42.02        -  
 13     1100       Ladao, Cecilia         10  VJO  PC        1:45.40        -  
 14     1118       Kearney, Kirsten        9  VJO  PC        1:51.96        -  
 15     1102       Garcia, Lauren         10  VJO  PC        1:54.56        -  
  -     1179       Lynch, Stefanie         9  MP   PC            DQ         -  
  -     1020       Petroni, Natalie       10  SON  PC            DQ         -  
 
Girls 9-10 50  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1039       Mc Cauley, Elena       10  SON  PC          40.43        -  
  2     1160       Ashe, Jessica          10  PET  PC          43.23        -  
  3     1045       Sawyer, Sarah          10  PET  PC          43.86        -  
  4     1173       Hobbs, Louise          10  MP   PC          43.94        -  
  5     1147       Anderson, Megan        10  IVAN PC          44.66        -  
  6     1161       Alaxander, Nicole      10  PET  PC          45.79        -  
  7     1075       Trautner, Emily         9  MP   PC          45.93        -  
  8     1052       Jordan, Alexa           9  MP   PC          46.56        -  
  9     1013       Pereira, Sara          10  SON  PC          46.74        -  
 10     1252       Ahlgren, Lauren        10  HSC  PC          47.08        -  
 11     1133       Wehde, Erin             9  HSC  PC          48.16        -  
 12     1123       Martin, Chelsea         9  HSC  PC          50.25        -  
 13     1256       Kennedy, Alissa        10  HSC  PC          50.56        -  
 14     1072       Gossel, Jane           10  MP   PC          50.64        -  
 15     1176       Webb, Caroline          9  MP   PC          51.76        -  
 16     1020       Petroni, Natalie       10  SON  PC          52.38        -  
 17     1021       Wirick, Claire          9  SON  PC          53.03        -  
 18     1215       Jones, Nicole          10  SON  PC          54.19        -  
 19     1179       Lynch, Stefanie         9  MP   PC          54.91        -  
 20     1083       Reay, Pamela            9  VJO  PC          55.46        -  
 21     1091       Domecus, Jacqueline     9  VJO  PC          55.70        -  
 22     1118       Kearney, Kirsten        9  VJO  PC          55.96        -  
 23     1093       Lynskey, Lauren        10  VJO  PC          56.25        -  
 24     1102       Garcia, Lauren         10  VJO  PC          58.32        -  
 25     1138       Casey, Bridget          9  IVAN PC        1:02.21        -  
 26     1219       Gnoss, Alexanola        9  SON  PC        1:03.20        -  
 27     1228       Carlson, Kayla          9  WCAN PC        1:05.99        -  
  -     1191       Ferber, Larissa        10  IVAN PC            DQ         -  
  -     1270       Crane, Magie           10  WCAN PC            DQ         -  
  -     1100       Ladao, Cecilia         10  VJO  PC            DQ         -  
  -     1226       Clark, Lorien           9  WCAN PC            DQ         -  
 
Girls 9-10 100  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1160       Ashe, Jessica          10  PET  PC        1:30.96        -  
  2     1173       Hobbs, Louise          10  MP   PC        1:32.27        -  
  3     1053       Bellinger, Sally        9  MP   PC        1:32.52        -  
  4     1245       Opperman, Whitney      10  HSC  PC        1:32.55        -  
  5     1161       Alaxander, Nicole      10  PET  PC        1:36.70        -  
  6     1013       Pereira, Sara          10  SON  PC        1:37.77        -  
  7     1052       Jordan, Alexa           9  MP   PC        1:37.97        -  
  8     1075       Trautner, Emily         9  MP   PC        1:38.37        -  
  9     1123       Martin, Chelsea         9  HSC  PC        1:48.00        -  
 10     1131       Ransford, Kaitlin      10  HSC  PC        1:52.33        -  
 11     1021       Wirick, Claire          9  SON  PC        1:56.18        -  
 12     1118       Kearney, Kirsten        9  VJO  PC        1:56.28        -  
 13     1091       Domecus, Jacqueline     9  VJO  PC        1:56.50        -  
 14     1215       Jones, Nicole          10  SON  PC        1:57.21        -  
 15     1117       Kalu, Camille           9  VJO  PC        1:58.33        -  
 15     1102       Garcia, Lauren         10  VJO  PC        1:58.33        -  
 17     1100       Ladao, Cecilia         10  VJO  PC        1:58.79        -  
 18     1138       Casey, Bridget          9  IVAN PC        2:12.00        -  
  -     1155       Ortiz, Kira            10  PET  PC            DQ         -  
  -     1083       Reay, Pamela            9  VJO  PC            DQ         -  
  -     1039       Mc Cauley, Elena       10  SON  PC            DQ         -  
  -     1172       Short, Sandra          10  MP   PC            DQ         -  
  -     1228       Carlson, Kayla          9  WCAN PC            NS         -  
 
Girls 9-10 50  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1039       Mc Cauley, Elena       10  SON  PC          36.31        -  
  2     1075       Trautner, Emily         9  MP   PC          36.78        -  
  3     1077       Hadfield, Taylor        9  MP   PC          36.85        -  
  4     1052       Jordan, Alexa           9  MP   PC          37.94        -  
  5     1139       Winther, Cory          10  IVAN PC          38.39        -  
  6     1159       Fedrick, Aileen        10  PET  PC          38.74        -  
  7     1252       Ahlgren, Lauren        10  HSC  PC          40.98        -  
  8     1155       Ortiz, Kira            10  PET  PC          41.87        -  
  9     1191       Ferber, Larissa        10  IVAN PC          42.04        -  
 10     1133       Wehde, Erin             9  HSC  PC          42.86        -  
 11     1161       Alaxander, Nicole      10  PET  PC          43.55        -  
 12     1123       Martin, Chelsea         9  HSC  PC          43.74        -  
 13     1072       Gossel, Jane           10  MP   PC          43.82        -  
 14     1173       Hobbs, Louise          10  MP   PC          43.84        -  
 15     1147       Anderson, Megan        10  IVAN PC          44.28        -  
 16     1131       Ransford, Kaitlin      10  HSC  PC          45.86        -  
 17     1013       Pereira, Sara          10  SON  PC          45.90        -  
 18     1186       Bobus, Ally             9  IVAN PC          46.57        -  
 19     1122       Bernard, Alison         9  HSC  PC          47.01        -  
 20     1215       Jones, Nicole          10  SON  PC          47.60        -  
 21     1237       Phillips, Jocelyn       9  WCAN PC          48.11        -  
 22     1256       Kennedy, Alissa        10  HSC  PC          48.29        -  
 23     1138       Casey, Bridget          9  IVAN PC          52.32        -  
 24     1091       Domecus, Jacqueline     9  VJO  PC          53.45        -  
 25     1219       Gnoss, Alexanola        9  SON  PC          58.05        -  
 26     1021       Wirick, Claire          9  SON  PC          59.90        -  
  -     1228       Carlson, Kayla          9  WCAN PC            DQ         -  
 
Girls 9-10 100  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1245       Opperman, Whitney      10  HSC  PC        1:24.17        -  
  2     1039       Mc Cauley, Elena       10  SON  PC        1:25.29        -  
  3     1075       Trautner, Emily         9  MP   PC        1:27.26        -  
  4     1077       Hadfield, Taylor        9  MP   PC        1:29.49        -  
  5     1053       Bellinger, Sally        9  MP   PC        1:33.52        -  
  6     1160       Ashe, Jessica          10  PET  PC        1:36.02        -  
  7     1173       Hobbs, Louise          10  MP   PC        1:41.52        -  
  8     1161       Alaxander, Nicole      10  PET  PC        1:43.93        -  
  9     1019       Nelson, Elise          10  SON  PC        1:44.56        -  
 
Girls 9-10 100  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1039       Mc Cauley, Elena       10  SON  PC        1:16.94        -  
  2     1045       Sawyer, Sarah          10  PET  PC        1:21.80        -  
  3     1159       Fedrick, Aileen        10  PET  PC        1:21.88        -  
  4     1077       Hadfield, Taylor        9  MP   PC        1:23.28        -  
  5     1139       Winther, Cory          10  IVAN PC        1:25.62        -  
  6     1075       Trautner, Emily         9  MP   PC        1:25.70        -  
  7     1155       Ortiz, Kira            10  PET  PC        1:25.76        -  
  8     1160       Ashe, Jessica          10  PET  PC        1:26.08        -  
  9     1173       Hobbs, Louise          10  MP   PC        1:26.83        -  
 10     1052       Jordan, Alexa           9  MP   PC        1:30.05        -  
 11     1072       Gossel, Jane           10  MP   PC        1:30.80        -  
 12     1131       Ransford, Kaitlin      10  HSC  PC        1:35.32        -  
 13     1020       Petroni, Natalie       10  SON  PC        1:35.60        -  
 14     1215       Jones, Nicole          10  SON  PC        1:35.67        -  
 15     1122       Bernard, Alison         9  HSC  PC        1:39.97        -  
 16     1138       Casey, Bridget          9  IVAN PC        1:44.29        -  
 17     1091       Domecus, Jacqueline     9  VJO  PC        1:44.69        -  
 18     1176       Webb, Caroline          9  MP   PC        1:45.39        -  
 19     1219       Gnoss, Alexanola        9  SON  PC        1:46.00        -  
 20     1021       Wirick, Claire          9  SON  PC        1:47.44        -  
 21     1083       Reay, Pamela            9  VJO  PC        1:48.15        -  
 22     1228       Carlson, Kayla          9  WCAN PC        2:09.45        -  
  -     1186       Bobus, Ally             9  IVAN PC            DQ         -  
  -     1237       Phillips, Jocelyn       9  WCAN PC            DQ         -  
  -     1179       Lynch, Stefanie         9  MP   PC            DQ         -  
  -     1013       Pereira, Sara          10  SON  PC            DQ         -  
  -     1252       Ahlgren, Lauren        10  HSC  PC            DQ         -  
 
Girls 11-12 50  Free 
NRT:    ------       25.39
PRT:     25.40 -     26.79
Q:       26.80 -     27.19
AA:      27.20 -     28.89
A:       28.90 -     30.79
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1080       Pasternak, Tess        11  UD   PC          29.01 A-     -  
  2     1121       Doll, Elle             11  HSC  PC          29.41 A      -  
  3     1154       Rothrock, Marika       11  PET  PC          29.42 A      -  
  4     1062       Alvarez, Elena         11  MP   PC          29.57 A-     -  
  5     1054       Fleisher, Anya         11  MP   PC          29.86 A      -  
  6     1071       Gossel, Mary           12  MP   PC          30.05 A      -  
  7     1218       Moulton, Ashley        11  SON  PC          30.37 A      -  
  8     1134       Mallinger, Nicolle     11  HSC  PC          31.42        -  
  9     1151       Buck, Maura            11  PET  PC          31.63        -  
 10     1185       Schneider, Brandi      12  IVAN PC          31.94        -  
 11     1014       Pereira, Amy           12  SON  PC          32.13        -  
 12     1216       Kettleson, Amy         12  SON  PC          32.54        -  
 13     1239       Vallee, Amanda         12  HSC  PC          33.02        -  
 14     1171       Cunningham, Melissa    12  MP   PC          33.05        -  
 15     1099       Mata, Christine        12  VJO  PC          33.19        -  
 16     1231       Peskett, Kelsie        12  WCAN PC          33.31        -  
 17     1227       Miller, Jillian        11  WCAN PC          33.43        -  
 18     1165       Spence, Lisa           12  WCAN PC          33.55        -  
 19     1158       Malloy, Erin           11  PET  PC          33.62        -  
 20     1114       Villanueva, Angelica   12  VJO  PC          33.82        -  
 21     1262       Crowe, Melissa         11  TERA PC          33.89        -  
 22     1029       Franceschi, Justina    11  SON  PC          34.38        -  
 23     1059       Smith, Lisa            11  MP   PC          34.47        -  
 24     1206       Arizon, Arianne        11  VJO  PC          34.67        -  
 25     1220       Israel, Alison         11  SON  PC          34.95        -  
 26     1207       Thom, Nicole           12  VJO  PC          36.44        -  
 27     1032       Joseph, Jessica        12  SON  PC          36.72        -  
 28     1266       Castandea, Katrina     11  VJO  PC          38.91        -  
 29     1113       Santiago, Margaret     11  VJO  PC          43.08        -  
 30     1233       Holland, Amy           12  WCAN PC          47.65        -  
 
Girls 11-12 100  Free 
NRT:    ------       55.19
PRT:     55.20 -     57.89
Q:       57.90 -     59.19
AA:      59.20 -   1:02.99
A:     1:03.00 -   1:07.19
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1121       Doll, Elle             11  HSC  PC        1:02.99 AA+    -  
  2     1080       Pasternak, Tess        11  UD   PC        1:03.17 A-     -  
  3     1084       Kruszk, Kimberly       12  VJO  PC        1:06.13 A      -  
  4     1216       Kettleson, Amy         12  SON  PC        1:06.22 A      -  
  5     1071       Gossel, Mary           12  MP   PC        1:06.86 A      -  
  6     1134       Mallinger, Nicolle     11  HSC  PC        1:07.85        -  
  7     1076       Hadfield, Jordie       12  MP   PC        1:08.35        -  
  8     1014       Pereira, Amy           12  SON  PC        1:09.77        -  
  9     1185       Schneider, Brandi      12  IVAN PC        1:10.39        -  
 10     1171       Cunningham, Melissa    12  MP   PC        1:10.97        -  
 11     1227       Miller, Jillian        11  WCAN PC        1:11.52        -  
 12     1099       Mata, Christine        12  VJO  PC        1:13.27        -  
 13     1262       Crowe, Melissa         11  TERA PC        1:16.38        -  
 14     1168       Little, Claire         11  MP   PC        1:17.01        -  
 15     1044       Walker, Selby          11  MP   PC        1:18.58        -  
 16     1165       Spence, Lisa           12  WCAN PC        1:18.98        -  
 17     1221       Gnoss, Ashley          11  SON  PC        1:19.49        -  
 18     1033       Grimes, Katie          11  SON  PC        1:19.96        -  
 19     1220       Israel, Alison         11  SON  PC        1:21.02        -  
 20     1169       Little, Allie          11  MP   PC        1:21.28        -  
 21     1032       Joseph, Jessica        12  SON  PC        1:22.64        -  
 22     1018       Short, Amanda          11  SON  PC        1:25.01        -  
 23     1266       Castandea, Katrina     11  VJO  PC        1:25.47        -  
 24     1113       Santiago, Margaret     11  VJO  PC        1:40.03        -  
 
Girls 11-12 500  Free 
NRT:    ------     5:15.99
PRT:   5:16.00 -   5:34.69
Q:     5:34.70 -   5:47.09
AA:    5:47.10 -   6:05.39
A:     6:05.40 -   6:29.79
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1121       Doll, Elle             11  HSC  PC        6:07.56 A      -  
  2     1154       Rothrock, Marika       11  PET  PC        6:16.52 A      -  
  3     1151       Buck, Maura            11  PET  PC        6:27.60 A      -  
  4     1134       Mallinger, Nicolle     11  HSC  PC        6:29.80        -  
  5     1216       Kettleson, Amy         12  SON  PC        6:43.58        -  
  6     1084       Kruszk, Kimberly       12  VJO  PC        6:56.86        -  
  7     1239       Vallee, Amanda         12  HSC  PC        7:00.42        -  
  8     1054       Fleisher, Anya         11  MP   PC        7:06.44        -  
  9     1262       Crowe, Melissa         11  TERA PC        7:35.13        -  
 10     1033       Grimes, Katie          11  SON  PC        7:42.74        -  
 11     1220       Israel, Alison         11  SON  PC        7:49.52        -  
 12     1221       Gnoss, Ashley          11  SON  PC        7:52.25        -  
 13     1018       Short, Amanda          11  SON  PC        7:56.38        -  
 
Girls 11-12 50  Back 
NRT:    ------       28.99
PRT:     29.00 -     30.89
Q:       30.90 -     31.99
AA:      32.00 -     34.59
A:       34.60 -     36.89
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1080       Pasternak, Tess        11  UD   PC          32.11 AA-    -  
  2     1154       Rothrock, Marika       11  PET  PC          32.66 AA     -  
  3     1140       Bobus, Karli           12  IVAN PC          34.11 AA     -  
  4     1062       Alvarez, Elena         11  MP   PC          34.48 AA+    -  
  5     1151       Buck, Maura            11  PET  PC          36.00 A      -  
  6     1076       Hadfield, Jordie       12  MP   PC          36.54 A      -  
  7     1099       Mata, Christine        12  VJO  PC          36.66 A      -  
  8     1185       Schneider, Brandi      12  IVAN PC          36.96        -  
  9     1071       Gossel, Mary           12  MP   PC          37.83        -  
 10     1171       Cunningham, Melissa    12  MP   PC          37.87        -  
 11     1134       Mallinger, Nicolle     11  HSC  PC          38.46        -  
 12     1168       Little, Claire         11  MP   PC          38.68        -  
 13     1216       Kettleson, Amy         12  SON  PC          39.87        -  
 14     1014       Pereira, Amy           12  SON  PC          40.18        -  
 15     1221       Gnoss, Ashley          11  SON  PC          41.10        -  
 16     1169       Little, Allie          11  MP   PC          41.73        -  
 17     1084       Kruszk, Kimberly       12  VJO  PC          43.54        -  
 18     1266       Castandea, Katrina     11  VJO  PC          44.27        -  
 19     1018       Short, Amanda          11  SON  PC          46.44        -  
 20     1032       Joseph, Jessica        12  SON  PC          46.57        -  
 21     1220       Israel, Alison         11  SON  PC          46.73        -  
 22     1207       Thom, Nicole           12  VJO  PC          47.81        -  
 23     1113       Santiago, Margaret     11  VJO  PC        1:02.62        -  
  -     1233       Holland, Amy           12  WCAN PC            DQ         -  
  -     1054       Fleisher, Anya         11  MP   PC            DQ         -  
  -     1227       Miller, Jillian        11  WCAN PC            NS         -  
  -     1262       Crowe, Melissa         11  TERA PC            NS         -  
 
Girls 11-12 100  Back 
NRT:    ------     1:01.69
PRT:   1:01.70 -   1:05.99
Q:     1:06.00 -   1:08.99
AA:    1:09.00 -   1:14.59
A:     1:14.60 -   1:19.59
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1080       Pasternak, Tess        11  UD   PC        1:10.31 AA-    -  
  2     1154       Rothrock, Marika       11  PET  PC        1:11.19 AA     -  
  3     1140       Bobus, Karli           12  IVAN PC        1:15.20 A      -  
  4     1121       Doll, Elle             11  HSC  PC        1:17.40 A      -  
  5     1151       Buck, Maura            11  PET  PC        1:17.90 A      -  
  6     1185       Schneider, Brandi      12  IVAN PC        1:17.98 A      -  
  7     1076       Hadfield, Jordie       12  MP   PC        1:18.28 A      -  
  8     1099       Mata, Christine        12  VJO  PC        1:22.33        -  
  9     1054       Fleisher, Anya         11  MP   PC        1:26.10        -  
 10     1216       Kettleson, Amy         12  SON  PC        1:26.19        -  
 11     1014       Pereira, Amy           12  SON  PC        1:26.71        -  
 12     1266       Castandea, Katrina     11  VJO  PC        1:36.90        -  
 13     1206       Arizon, Arianne        11  VJO  PC        1:39.71        -  
 14     1029       Franceschi, Justina    11  SON  PC        1:39.77        -  
 15     1220       Israel, Alison         11  SON  PC        1:43.78        -  
 16     1113       Santiago, Margaret     11  VJO  PC        2:06.50        -  
  -     1262       Crowe, Melissa         11  TERA PC            DQ         -  
 
Girls 11-12 50  Breast 
NRT:    ------       32.29
PRT:     32.30 -     33.89
Q:       33.90 -     35.99
AA:      36.00 -     37.79
A:       37.80 -     40.39
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1062       Alvarez, Elena         11  MP   PC          37.63 AA-    -  
  2     1140       Bobus, Karli           12  IVAN PC          38.16 A-     -  
  3     1134       Mallinger, Nicolle     11  HSC  PC          38.34 A-     -  
  4     1071       Gossel, Mary           12  MP   PC          38.92 A      -  
  5     1080       Pasternak, Tess        11  UD   PC          39.83 A-     -  
  6     1059       Smith, Lisa            11  MP   PC          40.19 A      -  
  7     1076       Hadfield, Jordie       12  MP   PC          40.89        -  
  8     1158       Malloy, Erin           11  PET  PC          41.17        -  
  9     1218       Moulton, Ashley        11  SON  PC          43.01        -  
 10     1185       Schneider, Brandi      12  IVAN PC          43.69        -  
 11     1239       Vallee, Amanda         12  HSC  PC          44.20        -  
 12     1099       Mata, Christine        12  VJO  PC          44.57        -  
 13     1227       Miller, Jillian        11  WCAN PC          44.66        -  
 14     1032       Joseph, Jessica        12  SON  PC          44.70        -  
 15     1165       Spence, Lisa           12  WCAN PC          45.15        -  
 16     1171       Cunningham, Melissa    12  MP   PC          45.44        -  
 17     1207       Thom, Nicole           12  VJO  PC          45.75        -  
 18     1266       Castandea, Katrina     11  VJO  PC          46.87        -  
 19     1114       Villanueva, Angelica   12  VJO  PC          47.04        -  
 20     1216       Kettleson, Amy         12  SON  PC          47.25        -  
 21     1231       Peskett, Kelsie        12  WCAN PC          48.80        -  
 22     1262       Crowe, Melissa         11  TERA PC          51.03        -  
 23     1029       Franceschi, Justina    11  SON  PC          53.63        -  
 24     1220       Israel, Alison         11  SON  PC          55.30        -  
 25     1113       Santiago, Margaret     11  VJO  PC        1:01.05        -  
  -     1014       Pereira, Amy           12  SON  PC            DQ         -  
  -     1233       Holland, Amy           12  WCAN PC            DQ         -  
 
Girls 11-12 50  Fly 
NRT:    ------       27.69
PRT:     27.70 -     29.29
Q:       29.30 -     30.29
AA:      30.30 -     32.09
A:       32.10 -     34.19
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1151       Buck, Maura            11  PET  PC          32.29 A-     -  
  2     1062       Alvarez, Elena         11  MP   PC          32.78 A      -  
  3     1140       Bobus, Karli           12  IVAN PC          33.16 A      -  
  4     1071       Gossel, Mary           12  MP   PC          33.63 A-     -  
  5     1121       Doll, Elle             11  HSC  PC          33.73 A      -  
  6     1154       Rothrock, Marika       11  PET  PC          33.80 A      -  
  7     1080       Pasternak, Tess        11  UD   PC          34.12 A-     -  
  8     1076       Hadfield, Jordie       12  MP   PC          34.20        -  
  9     1054       Fleisher, Anya         11  MP   PC          34.52        -  
 10     1171       Cunningham, Melissa    12  MP   PC          34.66        -  
 11     1216       Kettleson, Amy         12  SON  PC          35.58        -  
 12     1044       Walker, Selby          11  MP   PC          35.59        -  
 13     1014       Pereira, Amy           12  SON  PC          36.09        -  
 14     1239       Vallee, Amanda         12  HSC  PC          37.17        -  
 15     1165       Spence, Lisa           12  WCAN PC          39.01        -  
 16     1033       Grimes, Katie          11  SON  PC          39.91        -  
 17     1059       Smith, Lisa            11  MP   PC          40.61        -  
 18     1099       Mata, Christine        12  VJO  PC          41.44        -  
 19     1185       Schneider, Brandi      12  IVAN PC          42.24        -  
 20     1169       Little, Allie          11  MP   PC          43.77        -  
  -     1233       Holland, Amy           12  WCAN PC            DQ         -  
 
Girls 11-12 100  Fly 
NRT:    ------     1:01.29
PRT:   1:01.30 -   1:05.19
Q:     1:05.20 -   1:08.39
AA:    1:08.40 -   1:12.49
A:     1:12.50 -   1:17.29
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1121       Doll, Elle             11  HSC  PC        1:14.98 A-     -  
  2     1140       Bobus, Karli           12  IVAN PC        1:15.34 A-     -  
  3     1151       Buck, Maura            11  PET  PC        1:17.13 A      -  
  4     1218       Moulton, Ashley        11  SON  PC        1:17.23 A      -  
  5     1071       Gossel, Mary           12  MP   PC        1:17.76        -  
  6     1154       Rothrock, Marika       11  PET  PC        1:19.52        -  
  7     1076       Hadfield, Jordie       12  MP   PC        1:20.62        -  
  8     1171       Cunningham, Melissa    12  MP   PC        1:24.65        -  
  9     1227       Miller, Jillian        11  WCAN PC        1:27.30        -  
 10     1158       Malloy, Erin           11  PET  PC        1:29.76        -  
 11     1054       Fleisher, Anya         11  MP   PC        1:29.88        -  
 
Girls 11-12 100  IM
NRT:    ------     1:02.89
PRT:   1:02.90 -   1:05.59
Q:     1:05.60 -   1:08.49
AA:    1:08.50 -   1:12.49
A:     1:12.50 -   1:17.29
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1062       Alvarez, Elena         11  MP   PC        1:11.11 AA     -  
  2     1140       Bobus, Karli           12  IVAN PC        1:11.40 AA+    -  
  3     1080       Pasternak, Tess        11  UD   PC        1:11.42 AA     -  
  4     1151       Buck, Maura            11  PET  PC        1:14.82 A      -  
  5     1121       Doll, Elle             11  HSC  PC        1:15.10 A      -  
  6     1076       Hadfield, Jordie       12  MP   PC        1:15.48 A      -  
  7     1071       Gossel, Mary           12  MP   PC        1:15.78 A      -  
  8     1134       Mallinger, Nicolle     11  HSC  PC        1:17.45        -  
  9     1014       Pereira, Amy           12  SON  PC        1:19.81        -  
 10     1185       Schneider, Brandi      12  IVAN PC        1:20.47        -  
 11     1054       Fleisher, Anya         11  MP   PC        1:21.46        -  
 12     1239       Vallee, Amanda         12  HSC  PC        1:21.52        -  
 13     1171       Cunningham, Melissa    12  MP   PC        1:21.69        -  
 14     1165       Spence, Lisa           12  WCAN PC        1:24.50        -  
 15     1227       Miller, Jillian        11  WCAN PC        1:26.07        -  
 16     1168       Little, Claire         11  MP   PC        1:28.35        -  
 17     1044       Walker, Selby          11  MP   PC        1:29.32        -  
 18     1266       Castandea, Katrina     11  VJO  PC        1:30.70        -  
 19     1262       Crowe, Melissa         11  TERA PC        1:30.92        -  
 20     1221       Gnoss, Ashley          11  SON  PC        1:31.41        -  
 21     1018       Short, Amanda          11  SON  PC        1:34.62        -  
 22     1033       Grimes, Katie          11  SON  PC        1:35.68        -  
 23     1220       Israel, Alison         11  SON  PC        1:40.00        -  
 24     1113       Santiago, Margaret     11  VJO  PC        1:59.85        -  
  -     1207       Thom, Nicole           12  VJO  PC            DQ         -  
  -     1099       Mata, Christine        12  VJO  PC            DQ         -  
  -     1059       Smith, Lisa            11  MP   PC            DQ         -  
  -     1169       Little, Allie          11  MP   PC            DQ         -  
 
Girls 11-12 200  IM
NRT:    ------     2:14.89
PRT:   2:14.90 -   2:21.69
Q:     2:21.70 -   2:27.99
AA:    2:28.00 -   2:36.89
A:     2:36.90 -   2:47.39
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1080       Pasternak, Tess        11  UD   PC        2:33.96 AA     -  
  2     1121       Doll, Elle             11  HSC  PC        2:36.75 AA+    -  
  3     1140       Bobus, Karli           12  IVAN PC        2:37.83 A      -  
  4     1062       Alvarez, Elena         11  MP   PC        2:39.88 A      -  
  5     1151       Buck, Maura            11  PET  PC        2:41.83 A      -  
  6     1076       Hadfield, Jordie       12  MP   PC        2:46.36 A      -  
  7     1218       Moulton, Ashley        11  SON  PC        2:46.62 A      -  
  8     1158       Malloy, Erin           11  PET  PC        2:50.94        -  
  9     1014       Pereira, Amy           12  SON  PC        2:53.64        -  
 10     1171       Cunningham, Melissa    12  MP   PC        2:56.18        -  
 11     1185       Schneider, Brandi      12  IVAN PC        2:56.23        -  
 12     1239       Vallee, Amanda         12  HSC  PC        2:57.59        -  
 13     1054       Fleisher, Anya         11  MP   PC        3:00.08        -  
 14     1227       Miller, Jillian        11  WCAN PC        3:04.38        -  
 15     1114       Villanueva, Angelica   12  VJO  PC        3:05.83        -  
 16     1231       Peskett, Kelsie        12  WCAN PC        3:07.16        -  
 17     1262       Crowe, Melissa         11  TERA PC        3:14.55        -  
 18     1266       Castandea, Katrina     11  VJO  PC        3:25.14        -  
  -     1029       Franceschi, Justina    11  SON  PC            DQ         -  
  -     1134       Mallinger, Nicolle     11  HSC  PC            DQ         -  
  -     1220       Israel, Alison         11  SON  PC            DQ         -  
 
Girls 13-99 50  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------       24.49
    PRT:     24.50 -     25.79
  1     1011       Wilson, Tersea         13  UD   PC          26.65 AA-    -  
  2     1189       Becks, Monica          13  IVAN PC          27.65 AA     -  
  3     1183       Rahimi, Gounaz         13  IVAN PC          28.16 A      -  
  4     1143       Parker, Emily          13  IVAN PC          28.25 A-     -  
  5     1242       Smith, Lacy            13  HSC  PC          28.73 A      -  
  6     1112       Sangalang, Kristina    14  VJO  PC          28.78 A-     -  
  7     1142       Salisbury, Louisa      13  IVAN PC          29.35 A      -  
  7     1146       Noe, Beverly           13  IVAN PC          29.35 A      -  
  9     1261       Silva, Crystal         14  HSC  PC          29.41 A      -  
 10     1103       Campo, Kristin         14  VJO  PC          29.45 A      -  
 11     1243       Opperman, Mallori      13  HSC  PC          29.76        -  
 12     1041       Bratberg, Amanda       13  HSC  PC          29.80        -  
 13     1213       Gilmore, Aidan         13  SON  PC          29.82        -  
 14     1260       Carlson, Kristin       14  HSC  PC          29.94        -  
 15     1268       Jones, Lauren          13  WCAN PC          33.07        -  
 16     1115       Kalu, Kathleen         13  VJO  PC          35.54        -  
 17     1085       Carpio, Melisa         14  VJO  PC          37.70        -  
 
Girls 13-99 50  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1225       Miller, Robyn          15  WCAN PC          26.35        -  
  2     1040       Lim, Heather           15  SON  PC          27.95        -  
  3     1208       De Senna, Toni         17  VJO  PC          28.52        -  
  4     1194       Coye, Lindsey          15  IVAN PC          29.31        -  
  5     1236       Dozier, Lea            15  WCAN PC          30.58        -  
  6     1037       Flaherty, Lauren       17  SON  PC          31.89        -  
  7     1164       Spence, Rachel         15  WCAN PC          32.40        -  
  8     1269       Warner, Rita           15  WCAN PC          32.54        -  
 
Girls 13-99 100  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------       52.79
    PRT:     52.80 -     55.39
  1     1143       Parker, Emily          13  IVAN PC          59.25 AA     -  
  2     1011       Wilson, Tersea         13  UD   PC        1:00.29 A-     -  
  3     1079       Pasternak, Natasja     14  UD   PC        1:01.10 A-     -  
  4     1261       Silva, Crystal         14  HSC  PC        1:02.70 A      -  
  5     1213       Gilmore, Aidan         13  SON  PC        1:03.36 A      -  
  6     1112       Sangalang, Kristina    14  VJO  PC        1:03.44 A      -  
  7     1189       Becks, Monica          13  IVAN PC        1:03.91        -  
  8     1051       Smiley, Barbara        13  MP   PC        1:04.41        -  
  9     1103       Campo, Kristin         14  VJO  PC        1:04.70        -  
 10     1146       Noe, Beverly           13  IVAN PC        1:04.92        -  
 11     1142       Salisbury, Louisa      13  IVAN PC        1:05.12        -  
 12     1242       Smith, Lacy            13  HSC  PC        1:05.77        -  
 13     1041       Bratberg, Amanda       13  HSC  PC        1:06.39        -  
 14     1043       Effler, Emily          13  HSC  PC        1:11.46        -  
 15     1017       Short, Marisa          14  SON  PC        1:12.27        -  
 16     1268       Jones, Lauren          13  WCAN PC        1:15.01        -  
 17     1038       Schmitt, Kristin       13  SON  PC        1:15.78        -  
 18     1240       Atterbury, Brittany    13  HSC  PC        1:17.41        -  
 
Girls 13-99 100  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1225       Miller, Robyn          15  WCAN PC          57.21        -  
  2     1198       Riley, Betsy           16  IVAN PC        1:00.13        -  
  3     1181       Rempe, Rochel          15  IVAN PC        1:00.71        -  
  4     1208       De Senna, Toni         17  VJO  PC        1:01.82        -  
  5     1238       Stoumen, Sadie         15  HSC  PC        1:03.44        -  
  6     1040       Lim, Heather           15  SON  PC        1:04.04        -  
  7     1236       Dozier, Lea            15  WCAN PC        1:07.00        -  
  8     1190       Wells, Jennifer        15  IVAN PC        1:08.49        -  
  9     1144       Parker, Michelle       15  IVAN PC        1:09.51        -  
 10     1164       Spence, Rachel         15  WCAN PC        1:11.52        -  
 11     1269       Warner, Rita           15  WCAN PC        1:16.55        -  
 12     1235       Otero, Angelic         15  WCAN PC        1:16.65        -  
 13     1224       Thomson, Sarah         16  WCAN PC        1:19.15        -  
 
Girls 13-99 100  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------       58.69
    PRT:     58.70 -   1:02.39
  1     1011       Wilson, Tersea         13  UD   PC        1:07.80 AA     -  
  2     1267       Rowe, Allison          13  TERA PC        1:08.98 AA     -  
  3     1150       Karell, Ashley         13  IVAN PC        1:09.80 A      -  
  4     1213       Gilmore, Aidan         13  SON  PC        1:10.15 A      -  
  5     1143       Parker, Emily          13  IVAN PC        1:10.34 A-     -  
  6     1183       Rahimi, Gounaz         13  IVAN PC        1:11.41 A      -  
  7     1146       Noe, Beverly           13  IVAN PC        1:14.86        -  
  7     1189       Becks, Monica          13  IVAN PC        1:14.86        -  
  9     1103       Campo, Kristin         14  VJO  PC        1:19.86        -  
 10     1043       Effler, Emily          13  HSC  PC        1:20.91        -  
 11     1041       Bratberg, Amanda       13  HSC  PC        1:21.30        -  
 12     1051       Smiley, Barbara        13  MP   PC        1:22.25        -  
 13     1142       Salisbury, Louisa      13  IVAN PC        1:22.43        -  
 14     1240       Atterbury, Brittany    13  HSC  PC        1:22.99        -  
 15     1017       Short, Marisa          14  SON  PC        1:25.06        -  
 16     1038       Schmitt, Kristin       13  SON  PC        1:32.28        -  
 
Girls 13-99 100  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1225       Miller, Robyn          15  WCAN PC        1:09.65        -  
  2     1198       Riley, Betsy           16  IVAN PC        1:11.70        -  
  3     1238       Stoumen, Sadie         15  HSC  PC        1:13.91        -  
  4     1040       Lim, Heather           15  SON  PC        1:16.84        -  
  5     1190       Wells, Jennifer        15  IVAN PC        1:18.62        -  
  6     1236       Dozier, Lea            15  WCAN PC        1:18.71        -  
  7     1144       Parker, Michelle       15  IVAN PC        1:19.79        -  
  8     1224       Thomson, Sarah         16  WCAN PC        1:27.26        -  
  9     1235       Otero, Angelic         15  WCAN PC        1:34.32        -  
 
Girls 13-99 200  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     2:05.89
    PRT:   2:05.90 -   2:15.09
  1     1011       Wilson, Tersea         13  UD   PC        2:25.62 AA     -  
  2     1143       Parker, Emily          13  IVAN PC        2:25.83 AA+    -  
  3     1213       Gilmore, Aidan         13  SON  PC        2:35.06 A      -  
  4     1183       Rahimi, Gounaz         13  IVAN PC        2:35.55 A      -  
  5     1150       Karell, Ashley         13  IVAN PC        2:37.54 A      -  
  6     1189       Becks, Monica          13  IVAN PC        2:41.85        -  
  7     1243       Opperman, Mallori      13  HSC  PC        2:43.21        -  
  8     1012       Huff, Emily            13  HSC  PC        2:51.39        -  
  9     1041       Bratberg, Amanda       13  HSC  PC        2:53.53        -  
 10     1142       Salisbury, Louisa      13  IVAN PC        2:54.56        -  
 
Girls 13-99 200  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1225       Miller, Robyn          15  WCAN PC        2:26.78        -  
  2     1194       Coye, Lindsey          15  IVAN PC        2:39.36        -  
  3     1040       Lim, Heather           15  SON  PC        2:43.81        -  
  4     1037       Flaherty, Lauren       17  SON  PC        2:48.50        -  
  5     1236       Dozier, Lea            15  WCAN PC        2:49.63        -  
 
Girls 13-99 100  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     1:06.39
    PRT:   1:06.40 -   1:11.19
  1     1142       Salisbury, Louisa      13  IVAN PC        1:13.40 AA-    -  
  2     1079       Pasternak, Natasja     14  UD   PC        1:15.87 AA-    -  
  3     1183       Rahimi, Gounaz         13  IVAN PC        1:17.15 AA     -  
  4     1189       Becks, Monica          13  IVAN PC        1:20.88 A-     -  
  5     1146       Noe, Beverly           13  IVAN PC        1:21.61 A-     -  
  6     1011       Wilson, Tersea         13  UD   PC        1:22.22 A-     -  
  7     1150       Karell, Ashley         13  IVAN PC        1:23.76 A-     -  
  8     1261       Silva, Crystal         14  HSC  PC        1:23.84 A      -  
  9     1017       Short, Marisa          14  SON  PC        1:26.30        -  
 10     1240       Atterbury, Brittany    13  HSC  PC        1:26.73        -  
 11     1043       Effler, Emily          13  HSC  PC        1:27.48        -  
 12     1051       Smiley, Barbara        13  MP   PC        1:29.88        -  
 13     1112       Sangalang, Kristina    14  VJO  PC        1:30.08        -  
  -     1268       Jones, Lauren          13  WCAN PC            DQ         -  
  -     1213       Gilmore, Aidan         13  SON  PC            DQ         -  
 
Girls 13-99 100  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1181       Rempe, Rochel          15  IVAN PC        1:22.54        -  
  2     1040       Lim, Heather           15  SON  PC        1:22.63        -  
  3     1198       Riley, Betsy           16  IVAN PC        1:24.97        -  
  4     1238       Stoumen, Sadie         15  HSC  PC        1:25.96        -  
  5     1190       Wells, Jennifer        15  IVAN PC        1:29.10        -  
  6     1144       Parker, Michelle       15  IVAN PC        1:34.62        -  
  7     1164       Spence, Rachel         15  WCAN PC        1:45.26        -  
  8     1235       Otero, Angelic         15  WCAN PC        1:51.46        -  
 
Girls 13-99 200  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     2:23.29
    PRT:   2:23.30 -   2:32.59
  1     1142       Salisbury, Louisa      13  IVAN PC        2:39.23 Q      -  
  2     1183       Rahimi, Gounaz         13  IVAN PC        2:46.48 AA     -  
  3     1189       Becks, Monica          13  IVAN PC        2:50.63 AA     -  
  4     1261       Silva, Crystal         14  HSC  PC        2:50.64 AA     -  
  5     1146       Noe, Beverly           13  IVAN PC        2:51.73 A      -  
  6     1150       Karell, Ashley         13  IVAN PC        2:52.96 A      -  
  7     1011       Wilson, Tersea         13  UD   PC        2:54.01 A-     -  
  8     1243       Opperman, Mallori      13  HSC  PC        2:56.01 A      -  
  9     1213       Gilmore, Aidan         13  SON  PC        3:01.76 A      -  
 10     1012       Huff, Emily            13  HSC  PC        3:08.58        -  
 11     1115       Kalu, Kathleen         13  VJO  PC        3:10.07        -  
 
Girls 13-99 200  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1040       Lim, Heather           15  SON  PC        2:55.33        -  
  2     1181       Rempe, Rochel          15  IVAN PC        2:59.13        -  
  3     1194       Coye, Lindsey          15  IVAN PC        3:10.87        -  
  4     1164       Spence, Rachel         15  WCAN PC        3:35.28        -  
 
Girls 13-99 100  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------       58.09
    PRT:     58.10 -   1:02.59
  1     1150       Karell, Ashley         13  IVAN PC        1:03.86 Q-     -  
  2     1260       Carlson, Kristin       14  HSC  PC        1:12.29 A-     -  
  3     1011       Wilson, Tersea         13  UD   PC        1:12.57        -  
  4     1243       Opperman, Mallori      13  HSC  PC        1:12.74        -  
  5     1146       Noe, Beverly           13  IVAN PC        1:14.55        -  
  6     1112       Sangalang, Kristina    14  VJO  PC        1:16.17        -  
  7     1261       Silva, Crystal         14  HSC  PC        1:17.03        -  
  8     1142       Salisbury, Louisa      13  IVAN PC        1:20.90        -  
  9     1189       Becks, Monica          13  IVAN PC        1:22.46        -  
 10     1242       Smith, Lacy            13  HSC  PC        1:23.07        -  
 11     1012       Huff, Emily            13  HSC  PC        1:26.09        -  
 12     1041       Bratberg, Amanda       13  HSC  PC        1:27.54        -  
 
Girls 13-99 100  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1208       De Senna, Toni         17  VJO  PC        1:05.62        -  
  2     1225       Miller, Robyn          15  WCAN PC        1:09.28        -  
  3     1181       Rempe, Rochel          15  IVAN PC        1:11.63        -  
  4     1236       Dozier, Lea            15  WCAN PC        1:24.08        -  
  5     1037       Flaherty, Lauren       17  SON  PC        1:26.85        -  
 
Girls 13-99 200  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     2:07.39
    PRT:   2:07.40 -   2:18.89
  1     1079       Pasternak, Natasja     14  UD   PC        2:36.41 A-     -  
  2     1261       Silva, Crystal         14  HSC  PC        2:42.91        -  
  3     1150       Karell, Ashley         13  IVAN PC        2:44.65        -  
  4     1183       Rahimi, Gounaz         13  IVAN PC        2:48.26        -  
 
Girls 13-99 200  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1208       De Senna, Toni         17  VJO  PC        2:25.86        -  
  2     1225       Miller, Robyn          15  WCAN PC        2:33.95        -  
 
Girls 13-99 200  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     2:08.69
    PRT:   2:08.70 -   2:15.79
  1     1143       Parker, Emily          13  IVAN PC        2:29.36 A-     -  
  2     1267       Rowe, Allison          13  TERA PC        2:30.14 A-     -  
  3     1079       Pasternak, Natasja     14  UD   PC        2:31.76 A-     -  
  4     1183       Rahimi, Gounaz         13  IVAN PC        2:31.79 A      -  
  5     1213       Gilmore, Aidan         13  SON  PC        2:35.90 A      -  
  6     1011       Wilson, Tersea         13  UD   PC        2:38.01        -  
  7     1150       Karell, Ashley         13  IVAN PC        2:41.69        -  
  8     1146       Noe, Beverly           13  IVAN PC        2:41.85        -  
  9     1189       Becks, Monica          13  IVAN PC        2:42.05        -  
 10     1051       Smiley, Barbara        13  MP   PC        2:48.65        -  
 11     1242       Smith, Lacy            13  HSC  PC        2:49.98        -  
 12     1041       Bratberg, Amanda       13  HSC  PC        2:55.97        -  
 13     1017       Short, Marisa          14  SON  PC        2:59.01        -  
 14     1038       Schmitt, Kristin       13  SON  PC        3:11.59        -  
  -     1268       Jones, Lauren          13  WCAN PC            DQ         -  
 
Girls 13-99 200  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1225       Miller, Robyn          15  WCAN PC        2:23.75        -  
  2     1208       De Senna, Toni         17  VJO  PC        2:31.19        -  
  3     1181       Rempe, Rochel          15  IVAN PC        2:33.65        -  
  4     1198       Riley, Betsy           16  IVAN PC        2:34.63        -  
  5     1040       Lim, Heather           15  SON  PC        2:41.50        -  
  6     1236       Dozier, Lea            15  WCAN PC        2:48.92        -  
  7     1190       Wells, Jennifer        15  IVAN PC        2:50.21        -  
 
Girls 13-99 400  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     4:31.29
    PRT:   4:31.30 -   4:49.29
  1     1143       Parker, Emily          13  IVAN PC        5:17.23 A      -  
  2     1183       Rahimi, Gounaz         13  IVAN PC        5:26.80 A      -  
  3     1150       Karell, Ashley         13  IVAN PC        5:31.96 A      -  
  4     1213       Gilmore, Aidan         13  SON  PC        5:38.51        -  
 
Girls 13-99 400  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1181       Rempe, Rochel          15  IVAN PC        5:32.63        -  
  2     1040       Lim, Heather           15  SON  PC        5:51.75        -  
 
Boys 8 & Under 25  Free 
PRT:    ------       15.39
A:       15.40 -     17.09
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1067       Carlson, Graham         8  MP   PC          15.75 A      -  
  2     1129       Basque, Jacob           8  HSC  PC          16.87 A      -  
  3     1120       Mockee, Ryan            8  FOG  PC          17.73        -  
  4     1204       Dedcampo, Hunter        8  VJO  PC          18.30        -  
  5     1152       Buck, Wylee             8  PET  PC          18.92        -  
  6     1094       Lynskey, Paul           8  VJO  PC          19.06        -  
  7     1259       Stern, Matthew          8  HSC  PC          20.11        -  
  8     1036       Garcia, Branden         6  SON  PC          20.58        -  
  9     1008       Mc Creery, Michael      7  WCAB PC          20.85        -  
 10     1088       Holland, Nathan         8  VJO  PC          21.07        -  
 11     1203       Lee, Joseph             8  VJO  PC          21.25        -  
 12     1127       Cambell, Jody           7  HSC  PC          21.32        -  
 13     1265       Castameda, Allan        8  VJO  PC          21.36        -  
 14     1109       Stanwick, Paul          8  VJO  PC          21.67        -  
 15     1078       Gregorier, Ross         7  MP   PC          23.13        -  
 
Boys 8 & Under 50  Free 
PRT:    ------       33.99
A:       34.00 -     38.09
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1067       Carlson, Graham         8  MP   PC          35.78 A      -  
  2     1197       Heshmatpour, Rod        8  IVAN PC          38.53        -  
  3     1204       Dedcampo, Hunter        8  VJO  PC          40.09        -  
  4     1152       Buck, Wylee             8  PET  PC          40.28        -  
  5     1094       Lynskey, Paul           8  VJO  PC          41.46        -  
  6     1008       Mc Creery, Michael      7  WCAB PC          46.19        -  
  7     1106       Wroblewski, Drew        8  VJO  PC          48.39        -  
  8     1127       Cambell, Jody           7  HSC  PC          50.13        -  
  9     1078       Gregorier, Ross         7  MP   PC          50.18        -  
 10     1109       Stanwick, Paul          8  VJO  PC          51.49        -  
 11     1265       Castameda, Allan        8  VJO  PC          54.55        -  
 
Boys 8 & Under 100  Free 
PRT:    ------     1:16.49
A:     1:16.50 -   1:23.09
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1067       Carlson, Graham         8  MP   PC        1:24.20        -  
  2     1204       Dedcampo, Hunter        8  VJO  PC        1:38.11        -  
  3     1008       Mc Creery, Michael      7  WCAB PC        1:40.31        -  
  4     1094       Lynskey, Paul           8  VJO  PC        1:40.98        -  
  5     1109       Stanwick, Paul          8  VJO  PC        1:55.47        -  
  6     1265       Castameda, Allan        8  VJO  PC        2:06.20        -  
 
Boys 8 & Under 25  Back 
PRT:    ------       18.69
A:       18.70 -     21.09
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1197       Heshmatpour, Rod        8  IVAN PC          19.07 A      -  
  2     1204       Dedcampo, Hunter        8  VJO  PC          20.60 A      -  
  3     1067       Carlson, Graham         8  MP   PC          20.93 A      -  
  4     1152       Buck, Wylee             8  PET  PC          22.95        -  
  5     1127       Cambell, Jody           7  HSC  PC          23.81        -  
  6     1008       Mc Creery, Michael      7  WCAB PC          23.92        -  
  7     1094       Lynskey, Paul           8  VJO  PC          26.67        -  
  8     1265       Castameda, Allan        8  VJO  PC          26.80        -  
  9     1116       Kalu, Brenon            7  VJO  PC          27.69        -  
 10     1106       Wroblewski, Drew        8  VJO  PC          28.95        -  
 11     1109       Stanwick, Paul          8  VJO  PC          29.00        -  
 
Boys 8 & Under 50  Back 
PRT:    ------       41.09
A:       41.10 -     47.09
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1129       Basque, Jacob           8  HSC  PC          46.27 A      -  
  2     1067       Carlson, Graham         8  MP   PC          47.87        -  
  3     1152       Buck, Wylee             8  PET  PC          48.37        -  
  4     1259       Stern, Matthew          8  HSC  PC          58.53        -  
  5     1094       Lynskey, Paul           8  VJO  PC        1:11.11        -  
  -     1265       Castameda, Allan        8  VJO  PC            DQ         -  
 
Boys 8 & Under 25  Breast 
PRT:    ------       20.99
A:       21.00 -     22.59
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1152       Buck, Wylee             8  PET  PC          22.07 A-     -  
  2     1259       Stern, Matthew          8  HSC  PC          24.22        -  
  3     1067       Carlson, Graham         8  MP   PC          24.80        -  
  4     1078       Gregorier, Ross         7  MP   PC          26.49        -  
  5     1008       Mc Creery, Michael      7  WCAB PC          27.68        -  
  6     1127       Cambell, Jody           7  HSC  PC          27.99        -  
  7     1088       Holland, Nathan         8  VJO  PC          29.61        -  
  8     1094       Lynskey, Paul           8  VJO  PC          32.31        -  
  9     1109       Stanwick, Paul          8  VJO  PC          33.13        -  
  -     1204       Dedcampo, Hunter        8  VJO  PC            DQ         -  
  -     1265       Castameda, Allan        8  VJO  PC            DQ         -  
  -     1203       Lee, Joseph             8  VJO  PC            DQ         -  
 
Boys 8 & Under 50  Breast 
PRT:    ------       45.69
A:       45.70 -     51.09
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1152       Buck, Wylee             8  PET  PC          48.30 A      -  
  2     1197       Heshmatpour, Rod        8  IVAN PC          49.46 A      -  
  3     1078       Gregorier, Ross         7  MP   PC          53.79        -  
  4     1008       Mc Creery, Michael      7  WCAB PC          56.62        -  
  5     1109       Stanwick, Paul          8  VJO  PC        1:11.40        -  
 
Boys 8 & Under 25  Fly 
PRT:    ------       17.39
A:       17.40 -     19.09
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1197       Heshmatpour, Rod        8  IVAN PC          20.06        -  
  2     1067       Carlson, Graham         8  MP   PC          20.18        -  
  3     1152       Buck, Wylee             8  PET  PC          22.32        -  
  4     1078       Gregorier, Ross         7  MP   PC          26.21        -  
 
Boys 8 & Under 50  Fly 
PRT:    ------       41.19
A:       41.20 -     48.59
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1078       Gregorier, Ross         7  MP   PC          58.68        -  
  -     1109       Stanwick, Paul          8  VJO  PC            DQ         -  
  -     1203       Lee, Joseph             8  VJO  PC            DQ         -  
  -     1088       Holland, Nathan         8  VJO  PC            DQ         -  
 
Boys 8 & Under 100  IM
PRT:    ------     1:26.99
A:     1:27.00 -   1:38.09
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1067       Carlson, Graham         8  MP   PC        1:36.62 A      -  
  2     1129       Basque, Jacob           8  HSC  PC        1:50.09        -  
  3     1008       Mc Creery, Michael      7  WCAB PC        1:58.70        -  
  4     1203       Lee, Joseph             8  VJO  PC        2:03.57        -  
  5     1078       Gregorier, Ross         7  MP   PC        2:05.90        -  
  -     1152       Buck, Wylee             8  PET  PC            DQ         -  
 
Boys 9-10 50  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1069       Birich, Paul           10  MP   PC          28.64        -  
  2     1163       Hillis, Cory           10  DAV  PC          28.81        -  
  3     1104       Campo, Hayden           9  VJO  PC          33.22        -  
  4     1098       Mata, Donald            9  VJO  PC          33.41        -  
  5     1061       Mulvihill, Tim         10  MP   PC          33.60        -  
  6     1022       Wirick, Chris          10  SON  PC          33.70        -  
  7     1058       Herman, Matthew         9  MP   PC          39.75        -  
  8     1034       Green, Jonathan        10  SON  PC          39.82        -  
  9     1195       Joseph, Kevin          10  IVAN PC          41.32        -  
 10     1031       Rasmusssen, Erik       10  SON  PC          41.55        -  
 11     1086       Carpid, Raphael         9  VJO  PC          41.58        -  
 12     1223       Hunt, Wendell           9  UN   PC          42.16        -  
 13     1107       Wroblewski, Alexander  10  VJO  PC          44.08        -  
 
Boys 9-10 100  Free 
NRT:    ------       59.99
PRT:   1:00.00 -   1:03.99
Q:     1:04.00 -   1:06.69
AA:    1:06.70 -   1:10.39
A:     1:10.40 -   1:14.39
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1163       Hillis, Cory           10  DAV  PC        1:03.81 PRT    -  
  2     1056       Mc Laughlin, James     10  MP   PC        1:12.02 A-     -  
  3     1061       Mulvihill, Tim         10  MP   PC        1:15.66        -  
  4     1104       Campo, Hayden           9  VJO  PC        1:16.52        -  
  5     1098       Mata, Donald            9  VJO  PC        1:17.29        -  
  6     1015       Catomer, Jeff          10  SON  PC        1:17.72        -  
  7     1022       Wirick, Chris          10  SON  PC        1:21.27        -  
  8     1258       Dondero, Mark          10  HSC  PC        1:21.83        -  
  9     1223       Hunt, Wendell           9  UN   PC        1:31.49        -  
 10     1025       Englasba, Alaxander     9  SON  PC        1:32.69        -  
 11     1031       Rasmusssen, Erik       10  SON  PC        1:33.92        -  
 12     1135       Mallinger, Eric         9  HSC  PC        1:34.05        -  
 
Boys 9-10 200  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1104       Campo, Hayden           9  VJO  PC        2:37.21        -  
  2     1098       Mata, Donald            9  VJO  PC        2:40.34        -  
  3     1061       Mulvihill, Tim         10  MP   PC        2:40.58        -  
  4     1022       Wirick, Chris          10  SON  PC        3:00.28        -  
  5     1034       Green, Jonathan        10  SON  PC        3:10.77        -  
  6     1031       Rasmusssen, Erik       10  SON  PC        3:19.11        -  
  7     1195       Joseph, Kevin          10  IVAN PC        3:36.39        -  
  8     1223       Hunt, Wendell           9  UN   PC        3:37.33        -  
 
Boys 9-10 50  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1069       Birich, Paul           10  MP   PC          35.23        -  
  2     1098       Mata, Donald            9  VJO  PC          37.55        -  
  3     1061       Mulvihill, Tim         10  MP   PC          41.39        -  
  4     1104       Campo, Hayden           9  VJO  PC          43.59        -  
  5     1022       Wirick, Chris          10  SON  PC          48.64        -  
  6     1223       Hunt, Wendell           9  UN   PC          48.66        -  
  7     1058       Herman, Matthew         9  MP   PC          49.09        -  
  8     1034       Green, Jonathan        10  SON  PC          50.27        -  
  9     1031       Rasmusssen, Erik       10  SON  PC          54.22        -  
 10     1195       Joseph, Kevin          10  IVAN PC        1:00.52        -  
 
Boys 9-10 100  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1104       Campo, Hayden           9  VJO  PC        1:33.11        -  
  2     1022       Wirick, Chris          10  SON  PC        1:49.48        -  
  3     1135       Mallinger, Eric         9  HSC  PC        1:59.54        -  
  4     1195       Joseph, Kevin          10  IVAN PC        2:04.20        -  
 
Boys 9-10 50  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1056       Mc Laughlin, James     10  MP   PC          40.28        -  
  2     1069       Birich, Paul           10  MP   PC          40.39        -  
  3     1061       Mulvihill, Tim         10  MP   PC          41.99        -  
  4     1098       Mata, Donald            9  VJO  PC          44.13        -  
  5     1034       Green, Jonathan        10  SON  PC          47.78        -  
  6     1258       Dondero, Mark          10  HSC  PC          49.26        -  
  7     1135       Mallinger, Eric         9  HSC  PC          49.45        -  
  8     1058       Herman, Matthew         9  MP   PC          49.64        -  
  9     1015       Catomer, Jeff          10  SON  PC          50.03        -  
 10     1025       Englasba, Alaxander     9  SON  PC          53.00        -  
 11     1195       Joseph, Kevin          10  IVAN PC          55.81        -  
 12     1257       Dondero, Trent          9  HSC  PC          56.03        -  
 13     1223       Hunt, Wendell           9  UN   PC          59.00        -  
  -     1031       Rasmusssen, Erik       10  SON  PC            DQ         -  
 
Boys 9-10 100  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1061       Mulvihill, Tim         10  MP   PC        1:28.98        -  
  2     1098       Mata, Donald            9  VJO  PC        1:32.75        -  
  3     1104       Campo, Hayden           9  VJO  PC        1:35.20        -  
  4     1034       Green, Jonathan        10  SON  PC        1:42.40        -  
  5     1022       Wirick, Chris          10  SON  PC        1:48.27        -  
  6     1031       Rasmusssen, Erik       10  SON  PC        1:56.24        -  
  7     1195       Joseph, Kevin          10  IVAN PC        2:08.61        -  
  8     1223       Hunt, Wendell           9  UN   PC        2:08.75        -  
 
Boys 9-10 50  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1069       Birich, Paul           10  MP   PC          34.13        -  
  2     1056       Mc Laughlin, James     10  MP   PC          39.89        -  
  3     1061       Mulvihill, Tim         10  MP   PC          41.72        -  
  4     1104       Campo, Hayden           9  VJO  PC          42.83        -  
  5     1098       Mata, Donald            9  VJO  PC          44.17        -  
  6     1015       Catomer, Jeff          10  SON  PC          44.23        -  
  7     1031       Rasmusssen, Erik       10  SON  PC          50.80        -  
  8     1034       Green, Jonathan        10  SON  PC          52.79        -  
  9     1223       Hunt, Wendell           9  UN   PC          54.50        -  
 10     1022       Wirick, Chris          10  SON  PC          56.25        -  
  -     1025       Englasba, Alaxander     9  SON  PC            DQ         -  
 
Boys 9-10 100  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1069       Birich, Paul           10  MP   PC        1:21.33        -  
  2     1056       Mc Laughlin, James     10  MP   PC        1:21.79        -  
  3     1061       Mulvihill, Tim         10  MP   PC        1:25.45        -  
  4     1104       Campo, Hayden           9  VJO  PC        1:29.52        -  
  5     1098       Mata, Donald            9  VJO  PC        1:29.68        -  
  6     1015       Catomer, Jeff          10  SON  PC        1:30.20        -  
  7     1258       Dondero, Mark          10  HSC  PC        1:35.08        -  
  8     1034       Green, Jonathan        10  SON  PC        1:41.61        -  
  9     1058       Herman, Matthew         9  MP   PC        1:46.70        -  
 10     1135       Mallinger, Eric         9  HSC  PC        1:50.40        -  
 11     1025       Englasba, Alaxander     9  SON  PC        1:53.82        -  
 12     1195       Joseph, Kevin          10  IVAN PC        2:02.97        -  
  -     1031       Rasmusssen, Erik       10  SON  PC            DQ         -  
  -     1223       Hunt, Wendell           9  UN   PC            DQ         -  
  -     1022       Wirick, Chris          10  SON  PC            DQ         -  
 
Boys 11-12 50  Free 
NRT:    ------       24.49
PRT:     24.50 -     26.79
Q:       26.80 -     26.99
AA:      27.00 -     28.69
A:       28.70 -     30.59
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1188       Wicklum, Robert        12  IVAN PC          26.60 PRT    -  
  2     1249       Barrack, Malcolm       11  HSC  PC          27.72 AA     -  
  3     1007       Mc Creery, Ryan        11  WCAB PC          27.73 AA     -  
  4     1145       Nolan, Jordan          11  IVAN PC          28.02 AA     -  
  5     1097       Frenn, Tyson           12  VJO  PC          29.04 A      -  
  6     1060       Mulvihill, Jeff        12  MP   PC          29.90 A      -  
  7     1027       Kumar, Kevin           11  SON  PC          31.20        -  
  8     1042       Garcia, Alvaro         11  SON  PC          31.74        -  
  9     1070       Birich, Cooper         12  MP   PC          32.10        -  
 10     1111       Sangalang, Caesor      11  VJO  PC          32.12        -  
 11     1068       Carlson, Kyle          11  MP   PC          32.64        -  
 12     1110       Crescines, John        12  VJO  PC          33.05        -  
 13     1200       Ebke, Brian            11  MP   PC          34.48        -  
 14     1174       Claxton, Gray          11  MP   PC          34.67        -  
 15     1108       Stanwick, Michael      12  VJO  PC          34.92        -  
 16     1271       Tampinco, Phillipe     12  VJO  PC          35.19        -  
 17     1010       Rotor, Rodney          11  VJO  PC          35.43        -  
 18     1090       Domecus, Brian         12  VJO  PC          38.66        -  
 19     1009       Rotor, Reuben          11  VJO  PC          43.17        -  
 20     1082       Reay, David            11  VJO  PC          45.13        -  
 
Boys 11-12 100  Free 
NRT:    ------       53.29
PRT:     53.30 -     58.29
Q:       58.30 -     58.49
AA:      58.50 -   1:03.19
A:     1:03.20 -   1:07.49
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1188       Wicklum, Robert        12  IVAN PC          58.28 PRT+   -  
  2     1007       Mc Creery, Ryan        11  WCAB PC        1:01.38 AA     -  
  3     1249       Barrack, Malcolm       11  HSC  PC        1:02.33 AA     -  
  4     1145       Nolan, Jordan          11  IVAN PC        1:04.44 A      -  
  5     1097       Frenn, Tyson           12  VJO  PC        1:05.01 A      -  
  6     1128       Basque, Benjamin       12  HSC  PC        1:06.73 A      -  
  7     1060       Mulvihill, Jeff        12  MP   PC        1:07.32 A      -  
  8     1042       Garcia, Alvaro         11  SON  PC        1:08.60        -  
  9     1070       Birich, Cooper         12  MP   PC        1:12.92        -  
 10     1111       Sangalang, Caesor      11  VJO  PC        1:13.06        -  
 11     1024       Myers, Adam            12  SON  PC        1:13.76        -  
 12     1068       Carlson, Kyle          11  MP   PC        1:14.50        -  
 13     1110       Crescines, John        12  VJO  PC        1:15.18        -  
 14     1066       Jones, Tj              12  MP   PC        1:16.49        -  
 15     1246       McCann, Sean           12  HSC  PC        1:16.74        -  
 16     1087       Holland, Aaron         11  VJO  PC        1:17.46        -  
 17     1108       Stanwick, Michael      12  VJO  PC        1:17.95        -  
 18     1271       Tampinco, Phillipe     12  VJO  PC        1:23.72        -  
 19     1175       Webb, Barth            11  MP   PC        1:26.56        -  
 20     1010       Rotor, Rodney          11  VJO  PC        1:27.83        -  
 21     1090       Domecus, Brian         12  VJO  PC        1:28.65        -  
 22     1009       Rotor, Reuben          11  VJO  PC        1:36.67        -  
 23     1082       Reay, David            11  VJO  PC        1:54.77        -  
 
Boys 11-12 500  Free 
NRT:    ------     5:11.59
PRT:   5:11.60 -   5:35.19
Q:     5:35.20 -   5:46.59
AA:    5:46.60 -   6:05.39
A:     6:05.40 -   6:29.79
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1097       Frenn, Tyson           12  VJO  PC        6:33.24        -  
  2     1042       Garcia, Alvaro         11  SON  PC        7:03.42        -  
  3     1070       Birich, Cooper         12  MP   PC        7:14.32        -  
  4     1024       Myers, Adam            12  SON  PC        7:40.66        -  
  5     1108       Stanwick, Michael      12  VJO  PC        7:50.50        -  
 
Boys 11-12 50  Back 
NRT:    ------       28.39
PRT:     28.40 -     31.09
Q:       31.10 -     31.99
AA:      32.00 -     34.19
A:       34.20 -     36.39
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1188       Wicklum, Robert        12  IVAN PC          30.59 PRT    -  
  2     1249       Barrack, Malcolm       11  HSC  PC          34.60 A-     -  
  3     1097       Frenn, Tyson           12  VJO  PC          35.06 A      -  
  4     1145       Nolan, Jordan          11  IVAN PC          35.23 A-     -  
  5     1128       Basque, Benjamin       12  HSC  PC          35.26 A      -  
  6     1042       Garcia, Alvaro         11  SON  PC          40.29        -  
  7     1070       Birich, Cooper         12  MP   PC          40.80        -  
  8     1108       Stanwick, Michael      12  VJO  PC          41.18        -  
  9     1068       Carlson, Kyle          11  MP   PC          41.73        -  
 10     1024       Myers, Adam            12  SON  PC          42.12        -  
 11     1110       Crescines, John        12  VJO  PC          42.85        -  
 12     1111       Sangalang, Caesor      11  VJO  PC          43.33        -  
 13     1246       McCann, Sean           12  HSC  PC          43.39        -  
 14     1271       Tampinco, Phillipe     12  VJO  PC          43.53        -  
 15     1175       Webb, Barth            11  MP   PC          45.16        -  
 16     1087       Holland, Aaron         11  VJO  PC          45.47        -  
 17     1010       Rotor, Rodney          11  VJO  PC          46.72        -  
 18     1090       Domecus, Brian         12  VJO  PC          48.98        -  
 19     1009       Rotor, Reuben          11  VJO  PC          51.00        -  
 20     1082       Reay, David            11  VJO  PC        1:02.69        -  
  -     1066       Jones, Tj              12  MP   PC            DQ         -  
 
Boys 11-12 100  Back 
NRT:    ------     1:00.69
PRT:   1:00.70 -   1:07.99
Q:     1:08.00 -   1:08.99
AA:    1:09.00 -   1:13.49
A:     1:13.50 -   1:18.39
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1188       Wicklum, Robert        12  IVAN PC        1:07.08 PRT    -  
  2     1249       Barrack, Malcolm       11  HSC  PC        1:13.75 A      -  
  3     1097       Frenn, Tyson           12  VJO  PC        1:16.62 A      -  
  4     1145       Nolan, Jordan          11  IVAN PC        1:17.37 A      -  
  5     1027       Kumar, Kevin           11  SON  PC        1:22.55        -  
  6     1068       Carlson, Kyle          11  MP   PC        1:29.53        -  
  7     1111       Sangalang, Caesor      11  VJO  PC        1:34.94        -  
  8     1090       Domecus, Brian         12  VJO  PC        1:43.92        -  
  9     1010       Rotor, Rodney          11  VJO  PC        1:47.63        -  
 10     1009       Rotor, Reuben          11  VJO  PC        1:53.45        -  
  -     1070       Birich, Cooper         12  MP   PC            DQ         -  
  -     1042       Garcia, Alvaro         11  SON  PC            DQ         -  
  -     1174       Claxton, Gray          11  MP   PC            DQ         -  
 
Boys 11-12 50  Breast 
NRT:    ------       31.19
PRT:     31.20 -     34.69
Q:       34.70 -     34.99
AA:      35.00 -     37.79
A:       37.80 -     40.39
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1007       Mc Creery, Ryan        11  WCAB PC          36.40 AA     -  
  2     1060       Mulvihill, Jeff        12  MP   PC          37.08 AA+    -  
  3     1145       Nolan, Jordan          11  IVAN PC          38.74 A      -  
  4     1097       Frenn, Tyson           12  VJO  PC          39.57 A      -  
  5     1271       Tampinco, Phillipe     12  VJO  PC          40.66        -  
  6     1111       Sangalang, Caesor      11  VJO  PC          41.89        -  
  7     1108       Stanwick, Michael      12  VJO  PC          42.39        -  
  8     1110       Crescines, John        12  VJO  PC          43.80        -  
  9     1200       Ebke, Brian            11  MP   PC          44.74        -  
 10     1174       Claxton, Gray          11  MP   PC          45.05        -  
 11     1068       Carlson, Kyle          11  MP   PC          46.84        -  
 12     1009       Rotor, Reuben          11  VJO  PC          47.20        -  
 13     1010       Rotor, Rodney          11  VJO  PC          48.40        -  
 14     1082       Reay, David            11  VJO  PC        1:00.67        -  
  -     1090       Domecus, Brian         12  VJO  PC            DQ         -  
 
Boys 11-12 50  Fly 
NRT:    ------       26.99
PRT:     27.00 -     29.49
Q:       29.50 -     29.99
AA:      30.00 -     32.19
A:       32.20 -     34.29
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1188       Wicklum, Robert        12  IVAN PC          29.55 Q      -  
  2     1007       Mc Creery, Ryan        11  WCAB PC          30.90 AA     -  
  3     1249       Barrack, Malcolm       11  HSC  PC          32.53 A-     -  
  4     1145       Nolan, Jordan          11  IVAN PC          34.15 A      -  
  5     1128       Basque, Benjamin       12  HSC  PC          36.22        -  
  6     1042       Garcia, Alvaro         11  SON  PC          38.79        -  
  7     1110       Crescines, John        12  VJO  PC          42.75        -  
  8     1111       Sangalang, Caesor      11  VJO  PC          43.06        -  
  9     1087       Holland, Aaron         11  VJO  PC          45.41        -  
 10     1097       Frenn, Tyson           12  VJO  PC          49.63        -  
 11     1090       Domecus, Brian         12  VJO  PC          55.23        -  
  -     1068       Carlson, Kyle          11  MP   PC            DQ         -  
  -     1060       Mulvihill, Jeff        12  MP   PC            DQ         -  
 
Boys 11-12 100  Fly 
NRT:    ------       59.79
PRT:     59.80 -   1:05.99
Q:     1:06.00 -   1:08.49
AA:    1:08.50 -   1:12.99
A:     1:13.00 -   1:17.89
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1188       Wicklum, Robert        12  IVAN PC        1:05.13 PRT    -  
  2     1249       Barrack, Malcolm       11  HSC  PC        1:15.12 A      -  
  3     1027       Kumar, Kevin           11  SON  PC        1:21.53        -  
  4     1042       Garcia, Alvaro         11  SON  PC        1:31.45        -  
  5     1111       Sangalang, Caesor      11  VJO  PC        1:37.89        -  
 
Boys 11-12 100  IM
NRT:    ------     1:01.19
PRT:   1:01.20 -   1:06.49
Q:     1:06.50 -   1:07.09
AA:    1:07.10 -   1:13.49
A:     1:13.50 -   1:18.39
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1188       Wicklum, Robert        12  IVAN PC        1:08.01 AA     -  
  2     1007       Mc Creery, Ryan        11  WCAB PC        1:10.59 AA     -  
  3     1249       Barrack, Malcolm       11  HSC  PC        1:15.33 A      -  
  4     1060       Mulvihill, Jeff        12  MP   PC        1:15.54 A      -  
  5     1145       Nolan, Jordan          11  IVAN PC        1:17.64 A      -  
  6     1128       Basque, Benjamin       12  HSC  PC        1:19.37        -  
  7     1246       McCann, Sean           12  HSC  PC        1:27.92        -  
  8     1111       Sangalang, Caesor      11  VJO  PC        1:28.65        -  
  9     1110       Crescines, John        12  VJO  PC        1:29.85        -  
 10     1108       Stanwick, Michael      12  VJO  PC        1:30.01        -  
 11     1066       Jones, Tj              12  MP   PC        1:31.87        -  
 12     1068       Carlson, Kyle          11  MP   PC        1:32.04        -  
 13     1024       Myers, Adam            12  SON  PC        1:33.48        -  
 14     1271       Tampinco, Phillipe     12  VJO  PC        1:36.53        -  
 15     1010       Rotor, Rodney          11  VJO  PC        1:36.69        -  
 16     1087       Holland, Aaron         11  VJO  PC        1:36.95        -  
 17     1090       Domecus, Brian         12  VJO  PC        1:40.05        -  
 18     1009       Rotor, Reuben          11  VJO  PC        1:48.40        -  
 19     1082       Reay, David            11  VJO  PC        2:00.45        -  
  -     1175       Webb, Barth            11  MP   PC            DQ         -  
 
Boys 11-12 200  IM
NRT:    ------     2:11.59
PRT:   2:11.60 -   2:22.49
Q:     2:22.50 -   2:27.99
AA:    2:28.00 -   2:36.59
A:     2:36.60 -   2:46.99
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1007       Mc Creery, Ryan        11  WCAB PC        2:28.30 AA     -  
  2     1060       Mulvihill, Jeff        12  MP   PC        2:45.07 A      -  
  3     1097       Frenn, Tyson           12  VJO  PC        2:47.81        -  
  4     1249       Barrack, Malcolm       11  HSC  PC        2:48.38        -  
  5     1042       Garcia, Alvaro         11  SON  PC        2:55.77        -  
  6     1108       Stanwick, Michael      12  VJO  PC        3:16.12        -  
  7     1082       Reay, David            11  VJO  PC        4:34.43        -  
  -     1027       Kumar, Kevin           11  SON  PC            DQ         -  
  -     1200       Ebke, Brian            11  MP   PC            DQ         -  
  -     1188       Wicklum, Robert        12  IVAN PC            DQ         -  
 
Boys 13-99 50  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------       22.49
    PRT:     22.50 -     23.89
  1     1046       Smith, Joseph          13  PET  PC          25.95 A      -  
  2     1095       Allison, Andrew        14  VJO  PC          26.11 A-     -  
  3     1119       Kearney, Brendan       13  VJO  PC          28.49        -  
  4     1211       Kent, Brian            14  PET  PC          29.22        -  
  5     1081       Reay, Robert           13  VJO  PC          29.29        -  
  6     1055       Mulvimier, Michael     13  MP   PC          29.60        -  
  7     1205       Dedcampo, Geordan      14  VJO  PC          30.52        -  
  8     1229       Nunn, Thomas           14  WCAN PC          30.58        -  
 
Boys 13-99 50  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1096       Ford, Jesse            16  VJO  PC          25.36        -  
  2     1002       Toch, Aaron            15  VJO  PC          26.02        -  
  3     1057       Herman, David          15  MP   PC          26.04        -  
  4     1263       Crowe, Jason           18  WCAN PC          26.24        -  
  5     1230       Moughamian, Armen      16  WCAN PC          27.13        -  
  6     1272       Gregory, Mathew        16  VJO  PC          27.73        -  
  7     1232       Hanson, Ryan           15  WCAN PC          28.98        -  
  8     1212       Mahurin, Chris         15  PET  PC          29.73        -  
 
Boys 13-99 100  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------       48.99
    PRT:     49.00 -     52.19
  1     1046       Smith, Joseph          13  PET  PC          55.69 AA+    -  
  2     1095       Allison, Andrew        14  VJO  PC          55.99 AA     -  
  3     1132       Wehde, Jason           14  HSC  PC          58.31 A      -  
  4     1065       Marshall, Jon          13  MP   PC          59.60 A      -  
  5     1209       De Senna, Mario        14  VJO  PC        1:00.01        -  
  6     1196       Naylor, Jack           13  IVAN PC        1:00.46        -  
  7     1119       Kearney, Brendan       13  VJO  PC        1:01.74        -  
  8     1055       Mulvimier, Michael     13  MP   PC        1:04.28        -  
  9     1081       Reay, Robert           13  VJO  PC        1:05.20        -  
 10     1273       Holmes, Tristan        13  MP   PC        1:05.93        -  
 11     1205       Dedcampo, Geordan      14  VJO  PC        1:06.33        -  
 12     1229       Nunn, Thomas           14  WCAN PC        1:06.88        -  
 13     1180       Lynch, Christophe      13  MP   PC        1:09.50        -  
 14     1193       Ferber, Jordan         13  IVAN PC        1:28.42        -  
 15     1211       Kent, Brian            14  PET  PC        1:05.61        -  
 
Boys 13-99 100  Free 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1210       De Senna, Thomas       16  VJO  PC          53.70        -  
  2     1096       Ford, Jesse            16  VJO  PC          54.33        -  
  3     1002       Toch, Aaron            15  VJO  PC          56.74        -  
  4     1214       Gilmore, Holland       15  SON  PC          57.79        -  
  5     1263       Crowe, Jason           18  WCAN PC          58.09        -  
  6     1234       Lyle, Jeremy           17  WCAN PC          58.28        -  
  7     1230       Moughamian, Armen      16  WCAN PC          58.72        -  
  8     1057       Herman, David          15  MP   PC          59.15        -  
  9     1187       Wicklow, Eric          15  IVAN PC          59.38        -  
 10     1202       Betinol, Marc          15  VJO  PC        1:00.35        -  
 11     1272       Gregory, Mathew        16  VJO  PC        1:01.11        -  
 12     1035       Green, Jason           15  SON  PC        1:01.18        -  
 13     1101       Lowe, Derrick          16  VJO  PC        1:02.46        -  
 14     1232       Hanson, Ryan           15  WCAN PC        1:05.09        -  
 16     1212       Mahurin, Chris         15  PET  PC        1:08.59        -  
 
Boys 13-99 100  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------       55.19
    PRT:     55.20 -     59.59
  1     1095       Allison, Andrew        14  VJO  PC        1:06.12 AA-    -  
  2     1132       Wehde, Jason           14  HSC  PC        1:06.77 AA     -  
  3     1046       Smith, Joseph          13  PET  PC        1:08.18 A-     -  
  4     1065       Marshall, Jon          13  MP   PC        1:08.93 A-     -  
  5     1119       Kearney, Brendan       13  VJO  PC        1:14.46        -  
  6     1273       Holmes, Tristan        13  MP   PC        1:15.31        -  
  7     1196       Naylor, Jack           13  IVAN PC        1:15.34        -  
  8     1180       Lynch, Christophe      13  MP   PC        1:18.42        -  
  9     1081       Reay, Robert           13  VJO  PC        1:23.32        -  
 10     1193       Ferber, Jordan         13  IVAN PC        1:39.03        -  
  -     1229       Nunn, Thomas           14  WCAN PC            DQ         -  
 
Boys 13-99 100  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1096       Ford, Jesse            16  VJO  PC          59.70        -  
  2     1210       De Senna, Thomas       16  VJO  PC        1:03.96        -  
  3     1214       Gilmore, Holland       15  SON  PC        1:06.29        -  
  4     1263       Crowe, Jason           18  WCAN PC        1:10.50        -  
  5     1057       Herman, David          15  MP   PC        1:11.93        -  
  6     1002       Toch, Aaron            15  VJO  PC        1:12.46        -  
  7     1035       Green, Jason           15  SON  PC        1:12.69        -  
  8     1272       Gregory, Mathew        16  VJO  PC        1:18.78        -  
  9     1101       Lowe, Derrick          16  VJO  PC        1:20.96        -  
 10     1232       Hanson, Ryan           15  WCAN PC        1:23.16        -  
 11     1212       Mahurin, Chris         15  PET  PC        1:26.65        -  
  -     1230       Moughamian, Armen      16  WCAN PC            DQ         -  
 
Boys 13-99 200  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     1:59.09
    PRT:   1:59.10 -   2:08.89
  1     1095       Allison, Andrew        14  VJO  PC        2:16.39 AA-    -  
  2     1119       Kearney, Brendan       13  VJO  PC        2:40.37        -  
  3     1081       Reay, Robert           13  VJO  PC        2:50.97        -  
 
Boys 13-99 200  Back 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1002       Toch, Aaron            15  VJO  PC        2:30.76        -  
  -     1057       Herman, David          15  MP   PC            NS         -  
  -     1263       Crowe, Jason           18  WCAN PC            NS         -  
 
Boys 13-99 100  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     1:01.49
    PRT:   1:01.50 -   1:06.99
  1     1046       Smith, Joseph          13  PET  PC        1:10.19 AA+    -  
  2     1095       Allison, Andrew        14  VJO  PC        1:12.36 AA-    -  
  3     1196       Naylor, Jack           13  IVAN PC        1:14.65 A      -  
  4     1055       Mulvimier, Michael     13  MP   PC        1:18.15 A      -  
  5     1119       Kearney, Brendan       13  VJO  PC        1:20.18        -  
  6     1180       Lynch, Christophe      13  MP   PC        1:25.15        -  
  7     1229       Nunn, Thomas           14  WCAN PC        1:28.12        -  
  8     1205       Dedcampo, Geordan      14  VJO  PC        1:32.59        -  
  9     1193       Ferber, Jordan         13  IVAN PC        1:54.55        -  
  -     1273       Holmes, Tristan        13  MP   PC            DQ         -  
 
Boys 13-99 100  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1096       Ford, Jesse            16  VJO  PC        1:06.76        -  
  2     1002       Toch, Aaron            15  VJO  PC        1:14.83        -  
  3     1214       Gilmore, Holland       15  SON  PC        1:15.50        -  
  4     1263       Crowe, Jason           18  WCAN PC        1:16.44        -  
  5     1272       Gregory, Mathew        16  VJO  PC        1:18.88        -  
  6     1202       Betinol, Marc          15  VJO  PC        1:23.93        -  
  7     1101       Lowe, Derrick          16  VJO  PC        1:24.29        -  
  8     1232       Hanson, Ryan           15  WCAN PC        1:29.67        -  
 
Boys 13-99 200  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     2:13.89
    PRT:   2:13.90 -   2:27.09
  1     1046       Smith, Joseph          13  PET  PC        2:35.94 AA+    -  
  2     1119       Kearney, Brendan       13  VJO  PC        2:49.33 A      -  
  3     1055       Mulvimier, Michael     13  MP   PC        2:53.29        -  
  4     1229       Nunn, Thomas           14  WCAN PC        3:08.87        -  
  -     1205       Dedcampo, Geordan      14  VJO  PC            DQ         -  
 
Boys 13-99 200  Breast 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1096       Ford, Jesse            16  VJO  PC        2:25.96        -  
  2     1002       Toch, Aaron            15  VJO  PC        2:39.06        -  
  3     1263       Crowe, Jason           18  WCAN PC        2:47.62        -  
  4     1272       Gregory, Mathew        16  VJO  PC        2:50.36        -  
 
Boys 13-99 100  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------       53.99
    PRT:     54.00 -     57.69
  1     1095       Allison, Andrew        14  VJO  PC        1:02.30 AA-    -  
  2     1209       De Senna, Mario        14  VJO  PC        1:07.26 A      -  
  3     1119       Kearney, Brendan       13  VJO  PC        1:17.40        -  
 
Boys 13-99 100  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1096       Ford, Jesse            16  VJO  PC        1:00.54        -  
  2     1263       Crowe, Jason           18  WCAN PC        1:05.50        -  
  3     1230       Moughamian, Armen      16  WCAN PC        1:06.88        -  
  4     1057       Herman, David          15  MP   PC        1:13.25        -  
 
Boys 13-99 200  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     2:00.29
    PRT:   2:00.30 -   2:10.39
  1     1209       De Senna, Mario        14  VJO  PC        2:20.61 AA-    -  
 
Boys 13-99 200  Fly 
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1096       Ford, Jesse            16  VJO  PC        2:17.04        -  
  2     1187       Wicklow, Eric          15  IVAN PC        2:27.84        -  
  3     1230       Moughamian, Armen      16  WCAN PC        2:34.56        -  
 
Boys 13-99 200  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     2:00.69
    PRT:   2:00.70 -   2:08.29
  1     1095       Allison, Andrew        14  VJO  PC        2:14.69 AA-    -  
  2     1046       Smith, Joseph          13  PET  PC        2:19.20 AA+    -  
  3     1132       Wehde, Jason           14  HSC  PC        2:23.50 A      -  
  4     1209       De Senna, Mario        14  VJO  PC        2:28.77 A      -  
  5     1065       Marshall, Jon          13  MP   PC        2:30.45        -  
  6     1119       Kearney, Brendan       13  VJO  PC        2:34.64        -  
  7     1055       Mulvimier, Michael     13  MP   PC        2:42.46        -  
  8     1081       Reay, Robert           13  VJO  PC        2:45.97        -  
  9     1180       Lynch, Christophe      13  MP   PC        2:49.40        -  
 10     1193       Ferber, Jordan         13  IVAN PC        3:27.27        -  
 
Boys 13-99 200  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1210       De Senna, Thomas       16  VJO  PC        2:13.77        -  
  2     1214       Gilmore, Holland       15  SON  PC        2:23.43        -  
  3     1002       Toch, Aaron            15  VJO  PC        2:24.62        -  
  4     1187       Wicklow, Eric          15  IVAN PC        2:24.63        -  
  5     1263       Crowe, Jason           18  WCAN PC        2:27.91        -  
  6     1035       Green, Jason           15  SON  PC        2:28.35        -  
  7     1057       Herman, David          15  MP   PC        2:29.31        -  
  8     1272       Gregory, Mathew        16  VJO  PC        2:35.46        -  
  9     1230       Moughamian, Armen      16  WCAN PC        2:38.28        -  
 10     1202       Betinol, Marc          15  VJO  PC        2:40.89        -  
 11     1232       Hanson, Ryan           15  WCAN PC        2:46.28        -  
 
Boys 13-99 400  IM
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
---  Ages 13 Through 14 --- 
    NRT:    ------     4:16.49
    PRT:   4:16.50 -   4:34.69
  1     1095       Allison, Andrew        14  VJO  PC        4:41.99 Q-     -  
  2     1046       Smith, Joseph          13  PET  PC        5:03.95 AA+    -  
  3     1209       De Senna, Mario        14  VJO  PC        5:08.24 A-     -